A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

פורנוגרפיה ומין באינטרנט

דלת פתוחה הקרובה אליך

פורנוגרפיה ומין באינטרנט

בן 14 שואל: #111517
שלום רציתי לשאול משהו שכבר מלא זמן אני מרגיש והוא מבלבל אותי בטירוף השאלה קצת מביכה אבל בסדר כמו שאמרתי גברים יותר מרגשים אותי מינית ונשים פחות אבל יש משהו מוזר כי ברגע שאני מאונן על פורנו גברים זה לא מרגיש לי כיף במיוחד כשזה נגמר ושאני מאוהן על פורנו נשים אני מרגיש יותר כיף לאחר מכו מאשר גברים וזה מאוד מוזר ומבלבל אותי!!

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב לך בתשובות הקודמות, הבלבול שלך הוא נורמלי לגמרי לגיל שלך ואינו אומר כלום לגבי העדפה או זהות מינית. אני מציעה לך להמשיך ולאונן על מה שעושה לך נעים וטוב, זה לגמרי טבעי! המשך להתאמן על אוננות באמצעות הדמיון ושם, בדמיון, אתה יכול לדמיין מה שבא לך ואיך שבא לך. כפי שנכתב לך, נסה להפחית כמה שניתן את הצפייה בפורנו שיכול להיות שבנוסף לכל ההשפעות של הפורנו, היא גם מוסיפה לתחושות שלך. כל טוב.


בת 24 שואלת: #111425
היי, רציתי לשאול מיניות. אני בת19 ומבית מאוד דתי וסגור ושמרני ולבושה מאוד צנוע אבל אני מאוד מינית ונחשפתי במחשב לפורנו על ידי חברה והתרגלתי לפעמים בלילה לצפות בפורנו ולאט לאט התחלתי לגעת ולאונן ורציתי לדעת איך אפשר לרגש יותר את המקום של הערווה וגם אני רגישה מאחורה מה אפשר להחדיר שם כי מה שאני מכניסה מחליק החוצה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שנחשפת לעולם המיניות מרצונך החופשי ושאת מתעניינת ושזה עושה לך טוב! אם אני מבינה נכון האזור של הערווה אליו את מתכוונת זהו אזור הנרתיק (את יכולה להסתכל באינטרנט ולראות שאכן מדובר בנרתיק) - האיבר שנחשב להכי מענג עבור האישה הוא הדגדגן. את יכולה לנסות לאונן באמצעות אצבעות באיבר זה ולמצוא את האזור שעושה לך הכי נעים. בנוסף, אני לא ממליצה להחדיר שום דבר חיצוני לאזור פי הטבעת מכיוון שזה עלול לגרום לזיהום. כמו כן, חשוב לי לציין שהתוכן שאותו את רואה בפורנו לא מייצג את המציאות המינית עצמה - ישנם עיוותים רבים בסרטים אותם את רואה, כך שקחי בחשבון שמה שמוצג לך בסרט לא בהכרח קורה בחיים האמיתיים. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בן 13 שואל: #111205
שלום, במידה ואני רואה פורנו, כמה פעמים בכמות זמן מסוימת לדעתכם מומלץ לראות?

תשובה:
שלום לך, אני ממש שמחה על השאלה שלך! כיום הגישה לפורנו היא קלה ואפשרית לכל מי שמעוניין. פורנו בהחלט יכול לסקרן ולרגש, אבל הוא רחוק מאוד מלשקף את המציאות והסכנה המרכזית הטמונה בו היא שהוא גורם להתמכרות, לפעמים אף התמכרות קשה שעלולה לפגוע בך בתפקוד המיני שלך לטווח הקרוב והרחוק. לכן, התשובה שלי היא לא לגבי המינונים, אלא המלצה להמנע לחלוטין בשלב זה מצפייה בפורנו. ההצעה שלך לגבי דמיון בזמן אוננות במקלחת היא פשוט נפלאה! המשך לדמיין, לחלום, ולתאר לך מצבים מיניים שמגרים אותך, ונסה להמציא לך "סרטים" חדשים משלך, במקום אלה שאתה מכיר מסרטי הפורנו. היכולת לדמיין דברים מעולמך הפנימי תעזור לך לפתח את החשק המיני שלך, להכיר את גופך טוב יותר ולמנוע מצב של תלות בפורנו. כל טוב לך ובהצלחה!


בת 13 שואלת: #111046
אני מרגישה ממש חרמנית ואני צופה בפורנו, אפילו החדרתי אצבעות והכנסתי דילדו לכוס, אני מרגישה שאני מוכנה לקיים יחסי מין בפעם הראשונה וכשאני מדברת עם חברות קרובות שלי על זה ואני שואלת אותן מתי נראה להן שהן יקיימו יחסיי מין בפעם הראשונה הן אומרות 17 או אפילו 16 ואני מרגישה שאני מוכנה כבר עכשיו אבל זה טיפה זנותי לדעתי אני שואלת אנשים אם אני מוכנה לזה והם לא יודעים מה לענות לי !! יש לכם עצה בשבילי ??

תשובה:
שלום לך עניין המוכנות לקיום יחסים משתנה בין הבנות- אין גיל נכון או לא נכון. אם את מרגישה מוכנה ובשלה ושמצאת את הפרטנר הנכון לעניין, את יכולה לנסות- כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה כדי למנוע היריון לא רצוי או מחלות מין. זנותי זה מונח שאין לו מקום. זה עניין של פתיחות מינית. בגדול, יתכן והחשיפה לפורנו מסקרנת אותך או יוצרת אצלך אשליה של מוכנות. חשוב לזכור שהרבה פעמים מה שאת רואה בפורנו זה משחק ולא מציאותי ושלא תצפי להיראות או לתפקד כמו הנשים שבפורנו או שהפרטנרים שלך יהיו כמו הגברים שמופיעים בפורנו. זו תעשייה לצורכי כסף והכל שם מבוים והרבה פעמים רחוק מהמציאות. אם את חווה מזה חוייה נעימה, המשיכי. אבל את תשליכי ממה שאת רואה לחיי המין שאת מצפה להם, זה בדרך כלל לא ממש דומה. בהצלחה


בן 15 שואל: #110788
שלום אני אף פעם לא מבין לפי סרטונים וכל מיני דברים שחברים אומרים לא הבנתי, אני אמור להחדיר את הפין לשחלה, איפה זה נמצא? כמה חורים יש אצל בנות? ואיך אני יודע שאני בחור הנכון? כי לשמוע את המשפט" מאמי זה לא החור הנכון" אני לא רוצה כל כך לשמוע ובפורנו(אני יודע זה לא חומר לימוד) מחדירים לכל החורים אז איזה חור זה הנכון ואיך אני "מזהה" אותו תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו באשר לשאלות הללו - בשביל זה אנחנו נמצאים. בכדי לבצע יחסי מין וגינאליים, הכוללים חדירה, יש להחדיר את הפין לנרתיק (ולא לשחלה). מצרפת לך כאן תמונה של איבר המין הנשי כדי שתבין היכן הנרתיק ממוקם - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 פתחים נוספים שיש לאישה הם השופכה, ממנה יוצא השתן (אין סיכוי לחדירה זהו חור קטנטן), וחור פי הטבעת שאותו קל לזהות (החור ממנו יוצאת הצואה וממוקם בישבן). אני ממליצה לך לא להשתמש בסרטי פורנו כדי ללמוד, כפי שכבר ציינת - הם לא מדמים את המציאות ולא מתארים נכונה כיצד יחסי המין מתרחשים במציאות. לכל דבר נוסף מזמינה אותך לפנות אלינו, כל טוב


בת 12 שואלת: #109989
היי אני לפעמיים רואה פורנו ואז מרגישה תחושה נעימה באיבר המין? מה זאת התחושה הזאת, האם זאת אורגזמה? אני עדיין לא קיבלתי מחזור ואני פוחדת שזה יהרוס לי משהו בגוף.. מקווה לתשובה מהירה.

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שפנית אלינו. התחושה שאת מרגישה קשורה לעוררות מינית שמובילה לכך שתרגישי תחושה נעימה ולחה באיבר המין שלך. זוהי תחושה טבעית ונורמלית ונפלאה. עם זאת, חשוב שתדעי שצפייה בפורנו בגיל שלך איננה מומלצת ויכולה לפגוע בהנאה המינית שלך בעתיד. מה שרואים בפורנו אינו משקף את המציאות ואף יכול לבלבל ולהפחיד לפעמים. את יכולה לדמיין כל מיני דברים ולהרגיש את אותה התחושה. האורגזמה היא השיא של ההנאה המינית שהיא יכולה להגיע אם, לדוגמא, תגעי בעצמך או תשפשפי את איבר המין שלך בכרית רכה. זה נקרא אוננות (או מגע עצמי) וזה לא פוגע בגוף וגם לא יעכב את המחזור שלך. מוזמנת להמשיך לפנות אלינו בשאלות. כל טוב.


בן 14 שואל: #109846
אי מרגיש שאני קצת מכור לפורנו... זה לא שזה מפריע ךי בסדר היום יומי פשוט באלי להפסיק לצפות בפורנו ום דבר בבנות בפורנו לא מרגש אותי כבר אז נראה לי שאני צריך הפסקה מזה אבל באתי לשאול האם לדעתכם זה נורמלי מה שאני מרגיש, אני מרגיש שאני כבר לא מצליח להתרגש מבנות ושכבר ראיתי הכל בפורנו וזה כבר משעמם אותי.... זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר תואם תיאורים של נערים רבים שצופים בפורנו. הצפייה בפורנו מדכאת את החשק המיני וגורמת למציאות להראות פחות מושכת. פורנו זה אכן דבר ממכר מאוד. לא פשוט להפסיק ולצפות. אני מציעה לך להוריד את הצפייה בפורנו בהדרגה, לאונן יותר במקלחת ששם אתה לא צופה בפורנו. זה לא יהיה פשוט אבל נשמע לי שאתה מאוד מודע להשפעות של הפורנו עליך ושאתה רוצה לעשות שינוי. בהצלחה לך.


בן 18 שואל: #109682
שלום, אני בן 18 וחרדי, רק לאחרונה ממש התחלתי לאונן (מבחינה דתית אין לי בעיה עם כך), אבל יש לי כל כך הרבה שאלות, כי אף אחד לא מדבר איתנו על זה עד הנישואים(!) אני עושה את זה תוך כדי צפיה בפורנו - משפשף וגומר תוך דקה או אפילו פחות, האם זה נורמלי? וגם איבר המין שלי בערך 10 ס״מ כשהוא לא עומד, זה לא קטן מדי? והפטמות שלי קטנות וזה יכול לפדח מול חברים, אשמח מאוד אם תענו לי על השאלות האלה שמטרידות אותי מאוד, ואין לי למי לפנות מלבדכם. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. קשה להשאר לבד עם כל כך הרבה שאלות שמציקות ומטרידות. אנסה לענות על השאלות לפי הסדר. ובכן, על אף האיסור ההלכתי לאונן, אוננות נחשבת מעשה טבעי לגמרי ובעצם משקפת את היצר המיני הטבעי של האדם, באשר הוא (חילוני, דתי, גבר, אשה...). דווקא אוננות מול פורנו מומלצת פחות, מסיבות רבות- היחסים שאתה רואה על המסך, אינם משקפים את המציאות בשום אופן. גברים ונשים לא מקיימים יחסי מין בצורה כוחנית, מכאיבה, וחד צדדית כמעט אף פעם, אבל בפורנו- פעמים רבות, הגבר הוא השולט והאשה היא מעין בובה "שעושים" לה מה שמתחשק. אין בהם אהבה, אינטימיות, שיחה, מבט בעיניים או מילות חיבה. גם איברי המין של השחקנים אינם משקפים את המציאות, היות והם מצולמים בצורה שמבליטה ומגדילה אותם. תתפלא אולי לשמוע שלשחקנים רבים יש שתלים ותותבות בתוך הפין. כל מה שסיפרתי לך עד עכשיו, גורם לכך שהצופה בפורנו (אתה במקרה זה), נרגש מגירוי בעוצה מאד גבוהה, שרחוקה מאוד מאיך שמעשה האהבה מתרחש בחיים האמיתיים. הריגוש המיני החזק הזה הוא ממכר ועלול לגרום לכך שבעתיד תצליח לגמור (להגיע לשיא, לאורגזמה) רק בצפיה מול פורנו, ותתקשה לאונן רק בכח הדמיון והמחשבה. גברים רבים אשר הרגילו עצמם לאוננות מול סרטי פורנו מתקשים אחר כך להגיע לזקפה או לשפיכה, ולתפקד באופן בריא מבחינה מינית עם בנות זוגם. בשורה תחתונה- לאונן: בהחלט! (כיוון שאין לך בעיה דתיתי עם הדבר) אבל מייעצת לך, לא מול פורנו. שאלתך האחרונה לגבי הפטמות, לא צריכה להטריד אותך כלל. כולנו שונים, ואיברי גופנו מגוונים וייחודיים לנו. אצל גברים רבים הפטמות קטנות מאד, בעקר בגלל שמבחינה ביולוגית/ אבולוציונית אין לפטמות כל תפקיד בגופם של גברים. חבל שתתן לכך להפריע לך או "לפדח" אותך. מה שאתה מתאר זה תקין לחלוטין. גם גודל הפין משתנה מאדם לאדם ולפי מה שאתה מתאר, הכל בסדר ותקין אצלך. אל תהסס לפנות אלינו בכל שאלה ובכל נושא שתרצה להבהיר בעתיד. כל טוב ושנה טובה.


בת 15 שואלת: #109411
שלום! אני לפני כמה זמן דיברתי איתו על פורנו והוא הפסיק לראות כיוון שזה מאוד מאוד הפריע לי.. והוא אומר שבגלל שהוא לא רואה פורנו הוא יותר חרמן ובעצם שגם בגלל זה קרה מה שרשמתי.. אמרתי חו שיראה ושעדיך אך הוא אמר שהוא לא יעשה את זה ושאני יותר חשובה לו והוא יתאפק. לכן הוא לא רואה פורנו

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד על השיח הפתוח שיצרת עם החבר שלך. הפסקת הצפייה בפורנו לא אומרת להפסיק לאונן. הוא יכול לאונן גם ללא צפייה בפורנו תוך שימוש בדמיון. זה יקח לו זמן להתרגל מאחר והיה מורגל עד כה לאוננות תוך כדי צפייה. כך או כך, החרמנות או העוררות המינית שלו לא מחייבת אותך לעשות שום דבר שאינך מסכימה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #107676
היי השאלה שלי היא כזאת וקצת קשה לי לנסך ולפאנח אותה.. מי שהתחלתי להבין יותר את העינין של מיניות התחילו לי יותר שאלות ואני לא יודעת מה אני אני גם לא יודעת דברים שאני אהבת או רוצה כבר סוג של איבדתי את עצמי ניכרה לזה ככה אני אף פעם לא הרגשתי עינין בבנות אז לא ניראה לי שאני לסבית אבל כן אכפת לי מה חושבים עלי בצורה מעוד דרסתית משני המינים תמיד נימשכתי לגברים ואני נהנת ליראות סירטי גייז פעם חשבתי אולי אני יכולה לההיות טרנס הומו אבל בו זמנית אני לא יודעת אף פעם לא הרגשתי שאני נמצאת בגוף הלא נכון אני חושבת שבגלל כל המודעות על הדברים האלו הכניסו אותי לסוג של סטרס ואני לא מבינה כי זה הכניס לי את השאלות האלו לראש אבל אני לא מרגישה משהו חוץ מלבנים זה הגיוני הדבר הזה והאם זה שאני ביכלל שואלת את זה אומר עלי משהו בבקשה תעזרו לי זה ממש מפריע לי ואין לי עם מי לדבר על זה הקטע זה שגם אין לי כל כך חברות כי היה לנו ריב גדול השנה ואנחנו לא מדברות ומאז התחילו לי יותר מחשבות של מה קורה איתי חיפוש עצמי זה לא רק מיני נכון? סליכה על החפירה ותודה מרואש

תשובה:
היי! שאלתך נענתה. כל טוב!


בן 17 שואל: #107070
שלום, כבר הרבה זמן שאני מאונן עם סרטים פורנוגרפיים לאחרונה שמתי לב שאני מקבל זקפה פחות פחות ועכשיו במצב שאני כמעט ולא מקבל זקפה בלי פורנו גם שהגעתי למצבים אינטימיים עם בנות בלי מגע פיזי פשוט אני לא מקבל זקפה הפסקתי לראות פורנוגרפיה והמצב קצת השתפר אבל עדיין מבחינת זקפות אני כמעט ולא מקבל מה לעשות?

תשובה:
הי, אני מצטערת מאד לקרוא על ההשפעה החמורה של הפורנו עליך ועל חיי המין שלך. לצערי, התופעה שאתה מתאר מתרחשת אצל המון מאוד גברים ומפריעה להם. משמח מאוד ששמת לב להשפעה של הפורנו ושהחלטת לבד להפסיק לצפות - זו החלטה מאוד בוגרת ונבונה, ומוכיחה שאתה מכיר את עצמך ומתנהל באחריות. כפי שאתה אומר, יש כבר שיפור במצב, ואני מאמינה שככל שהזמן יעבור ללא צפייה בפורנו זה ישתפר לחלוטין. אתה יכול לנסות לא לאונן או להיות סיטואציה מינית למשך מספר ימים עד שתרגיש ממש מגורה - ואז לבדוק שוב כיצד אתה מגיב בסיטואציה מינית במציאות. מאחלת לך המון בהצלחה :)


בן 16 שואל: #106596
קראתי שמי שמאונן אז בעתיד לא יצליח לגמור ביחסי מין כי הוא התרגל למגע חזק של יד ואיבר האישה אליו הפין נכנס לא חזק כמו היד ולכן הוא לא יצליח לגמור... האם זה נכון? אני צריך להפסיק לאונן? עוד שאלה קטנה זה מאיזה גיל אפשר לקיים יחסי מין ? (מעבר לאדם עצמו שהוא מוכן ורוצה והוא ובת זוגתו רוצים ומסכימים עם זה אחרי כל זה מתי לדעתך זה לגיטימי להתחיל? ) תודה מראש

תשובה:
שלום, עניתי לך גם בשאלה הקודמת ששאלת. אם אתה מאונן הרבה תוך צפייה בפורנו אתה עלול להתרגל להנות ממגע מסויים באיבר המין. אם למשל תאונן תוך צפייה בסרטי פורנו אגרסיביים מאד, אולי בעתיד יחסי מין רומנטיים ועדינים יהיו משעממים עבורך. זה לא אומר שבוודאות הדברים האלו יקרו לך, אבל כמו שקראת יש סיפורים של בנים שכן הושפעו גם לטווח ארוך מצפייה מרובה בפורנו. כמו שכתבתי, אוננות בפני עצמה לא נחשבת דבר בעייתי או מזיק כלל. אין גיל מסויים שבו "אפשר" לקיים יחסי מין, וגם להגיד מתי "לגיטימי" זה קצת בעייתי כי לכל אחד ואחת יש את הזמן המתאים עבורו. יש לנו באתר מידע מפורט על "הפעם הראשונה" ותוכל לקרוא שם עוד - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919.


בן 16 שואל: #106594
היי אני בן 16 וחצי, לאחרונה קראתי בכל מיני אתרי חדשות שצפייה בפורנו ואוננות משנה את המציאות... אני לא מכור ויודע לאונן כשאני רוצה אך בכל זאת אם אין לי זמן אולי אדחה את זה . יכול להיות כמה ימים שלא אאונן ולעומת זאת יום שאאונן פעמיים שלוש (לרוב אני מאונן אחת ליום לפעמים גם יומיים) לגבי פורנו אני מבין אני הפסקתי לראות ואם גם כל כך דחוף לי אז אני קורא סיפוקים מיניים אך לא ממש צופה בפורנו. קראתי למשל שכשמאוננים הרבה מה שקורה הוא שהאיבר מתרגל להינות מחוזק של יד ואיבר האישה הוא לא כמו היד ואז זה ידפוק את העתיד כשארצב לקיים יחסי מין... אני ממש מודאג מזה,,, אשמח לתשובה ותודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שאתה חושב על הנושא ומתעניין לגביו - הרגלי האוננות וגם צפייה בפורנו יכולים להשפיע גם על הצורה שבה תקיים יחסי מין בעתיד ולכן כדאי לדבר עליהם. פורנו עלול לעוות את התפיסה שבה אנחנו תופסים יחסי מין, ולהרגיל אותנו לראות ביחסי מין משהו טכני, חסר רגש, מהיר ולעיתים גם אגרסיבי ואפילו אלים. מי שצופה הרבה בפורנו, עלול להתרגש פחות מיחסי מין "רגילים", עם בן/ת זוג נורמאליים/ות, שנמשכים בדרך כלל זמן קצר יותר, ולא כוללים "אפקטים" כמו קולות חזקים או הרבה משתתפים וכו'. לא מדובר בסכנה מיידית, וכמובן שאם הגעת למצב שאתה חושב על הדברים ונהנה גם מאוננות שאינה קשורה בפורנו, הסיכוי שייגרם לך נזק הוא נמוך יחסית. בדיוק כמו שכתבת בשאלה, כדאי לכל אחד לוודא שהוא לא "חייב" לצפות בפורנו כדי להנות מאוננות, שגם מחשבות ופנטזיות מעוררות ומרגשות אותו, ושהוא מסוגל גם לקחת הפסקות מדי פעם. אוננות באופן כללי היא דבר בריא ובטוח לחלוטין, גם אם היא נעשית מספר פעמים ביום. הדבר החשוב הוא להיות מסוגל להנות ממנה ומיחסי מין בכלל גם אם הם לא נעשים תוך צפייה במין מבויים ולא אמיתי. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. כל טוב!


בן 14 שואל: #106092
שלום יש לי שאלה לפעמים כמעת מכל גירוי או מחשבה היה עומד לי עכשיו זה רק שאני רואה פורנו למה זה ככה

תשובה:
הי, אני מניחה שסף הגירי שלך ירד כתוצאה מצפייה בפורנו. זה אחת מהתוצאות של צפייה בפורנו - מתרגלים לראות אקטים מאוד מסוימים והמוח מתרגל להגיב רק לגירויים הללו. אני ממליצה לצמצם עד כמה שאפשר את הצפייה בפורנו להשתמש בדמיון. בהצלחה


בן 15 שואל: #105930
שלום, אני בן 15 ויש לי 3 שאלות: 1) רציתי לדעת אם יש הרגשה של הנאה בקיום יחסי מין עם קונדום.הנאה! רואים בפורנו שהגבר כביכול נהנה וממשיך לקיים יחסי מין עם האישה, אך האם מרגישים תחושה של הנאה מזה? 2) רציתי לדעת אם החומר שיוצא מאיבר המין צריך להגיב איכשהו במצבים שונים. הכוונה היא כשאני מאונן בשכיבה החומר נהיה דביק ולרוב אפילו נדבק למשטח שהוא עף עליו ברגע האורגזמה, אבל כשאני מאונן בעמידה החומר לרוב מימי כזה ושונה לגמרי מהפעמים כשאני גומר בשכיבה. 3) האם יש השפעה על הגוף כשאני מאונן או חש אורגזמה? אם כן זה משפיע על התפתחות הגוף והאם זה בריא לאונן? סליחה על החפירה אני חייב לדעת את כל אלה. תודה.

תשובה:
שלום לך! אני ממש שמחה שאתה שואל ומתעניין בגופך ובתהליכים המתרחשים בו. אתה ממש לא חופר! אשתדל לענות על שאלותיך עפ"י סדר: 1. אתה שואל האם נהנים בעת קיום יחסי מין עם קונדום ומסתמך על סרטי פורנו בהם צפית. חשוב שתדע שסרטי הפורנו אינם שיקוף של המציאות. מה שאתה רואה בהם הוא תמיד מבויים ולא אמיתי. במציאות ישנם מי שמתלוננים (לא רובם) שהקונדום גורע מההנאה אך חשוב לזכור שבעת קיום יחסי מין, מעבר לכך שהקונדום מונע הריון הוא גם האמצעי היחיד למניעת העברת מחלות המועברות במגע מיני. חשוב להתיידד אתו ולהתרגל אליו. 2. לשאלתך על נוזל הזרע; לא ידוע לי על שינויים במרקם הנוזל בגלל עמידה או שכיבה בעת האוננות. המרקם יכול להיות מושפע מתדירות האוננות ומשינויים בתזונה ואין לך מה לחשוש 3. ההשפעה היחידה שיש לאוננות על הגוף היא הנאה! עוד מידע על אוננות תוכל למצוא בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב!


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 13 שואל: #97191
יש לי 3 שאלות 1.יש לי פצעון על איבר מיני ופוצצתי אותו בטעות זה יכול לעשות משהו לאיבר? 2.אני כל הזמן מאוננן עם פורנו ולפעמים מפעיל דימיון זה טוב? 3.הפין שלי במצב רפוי 7 סמ׳ ו16 סמ׳ בזיקפה זה נורמלי לגילי?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לעשות משהו לאיבר אם פוצצת פצעון. מה שכן, האם הפצע כואב או מדמם? בנוגע לאוננות, אין שוםן בעיה לאונן הרבה. אתה בן 13 וזה הכי טבעי בעולם. מה שכן, ההמלצה שלנו היא להפחית את האוננות מול פורנו ולהשקיע יותר באוננות מהדמיון. זה מאפשר לך לפנטז על מה שמתאים לך, בלי שישתילו לך דימויים מבחוץ. כמו כן, זה מאפשר לך לפנטז על נערה אמיתי שאתה מחבב או נמשך אליה ולא מייצר אצלך תמונה מעוותת של אין נראה מין ומגע מיני במציאות. מה שרואים בפורנו אינו קיים בעולם האמיתי ואני לא רוצה שתפתח תלות בין הגירוי והפורקן שלך לדימויים הללו. אני לא רוצה שתתאכזב כשתגיע למגע מיני אמיתי בעולם הממשי. מגיע לך שזה יעמוד בציפיות שלך ולא יאכזב אותך. בנוגע לגודל הפין שלך, הוא נורמלי לחלוטין לגילך, ובכלל. אתה בתחילת גיל ההתבגרות ויש לך עוד כמה שנים לגדול. חשוב שתדע שגודל פין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה, וגם לא כמה בנות ירצו להיות איתך. זה לא אומר עליך דבר ואין לך מה להתייחס לכך. כל טוב


בן 12 שואל: #96002
יצא לי לראות סרטון פורנו, שבו ראיתי את הגבר דוחף אצבעות לפות של האישה, זה די הגעיל אותי האם זה אומר עלי משהו? (אני יודע שאני פונה הרבה לפה בנוגע לזהות המינית שלי אבל זה ממש מטריד אותי)

תשובה:
הי לך, כל אחד מגיב אחרת לתכנים בפורנו, חלקם חווים גועל וחלקם חווים הנאה ועוררות. כל אקט מיני מעורר אצל כל אחד, רגש ותגובה אחרת. אין שום דבר חריג בתחושה שאתה מתאר. בהצלחה


בן 14 שואל: #93887
ראיתי המון שרשום בשאלות הנפוצות שאתם לא ממליצים להסתכל פורנו אלא לאונן מהדמיון. מפני שכל מה שקורה שם לא אמיתי ונותן השפעה לא טובה ליחסי מין פרטיים שלי. השאלה שלי היא כזאת, איך בעצם מתנהל יחסי מין עם בת הזוג שלי עם לא ככה? איך זה קורה? הריי, עם מה שקורה בפורנו נחשב לא מכבד ולא משקף את המציאות, אז איך כל המהלך מתנהל?

תשובה:
היי, נתחיל בלהגיד לך כל הכבוד על הסקרנות ועל שלקחת צעד ושאלת. אני לא אוכל להסביר לך בכתב בצורה הטובה ביותר, לכן אם תרצה הדרכה טובה יותר אני ממליץ לך להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה באיזור מגוריך, או לפחות להרים טלפון לאחד מהסניפים. עכשיו לענייננו, יחסי מין עם הבת זוג שלך מתנהלים באופן כללי בפתיחות ובזרימה, לדוגמה צריך לשמור על שיח פתוח ביניכם, עם מה נעים לך ומה נעים לה, והאם היא מוכנה לעבור לשלב הבא, או שאם אתה מוכן לעבור לשלב הבא. הכל צריך להיות בנעימות ברוגע ובהנאה לשתי הצדדים. עוד כמה דוגמאות לשוני בין פורנו למציאות: 1. בפורנו כמו בכל סרט בקולנוע הכל מוגזם ומוקצן , האיבר מין של הגברים מאוד גדול (במציאות לזה הרבה פחות), נשים מקצינות את ה"אורגזמה" שלהם כמו במשחק להנאת הצופה, שבמציאות אורגזמה של בחורה יכולה להיות אפילו ללא צליל אחד וכו'. 2.האקט המיני בפורנו נמשך לפחות חצי שעה או אפילו שעות!. שבמציאות אקט מיני (המחדירה עצמה) נמשך דקות ספורות. 3. בפורנו רוב הפוקוס הוא סביב החדירה עצמה, לאומת המציאות שרוב הפוקוס צריך להיות סביב "המשחק המקדים" וההנאה של בדרך לאורגזמה ולא רק האורגזמה עצמה. יש עוד מלא דוגמאות ודברים שסוטרים בין המציאות לפורנו, אז אם אתה רוצה להבין יותר ולשאול עוד שאלות אתה יותר ממוזמן להגיע לאחד הסניפים של הדלת פתוחה. מקווה שעניתי לך על השאלה, ואל תפסיק להיות סקרן, ותמיד תמשיך לשאול שאולות. שבוע מקסים.


בת 13 שואלת: #92128
השאלה השנייה שלי אני התחלתי להסתכל באתר סקס בו יש הכול מהכול לרוב אני לא מסתכלת על הבנים אני מרבה להיכנס לסרטונים שיש בהם רק בנות ( ערומות ועושות סקס) עכשיו אני נהנת להסתכל על זה אבל אני מפחדת שאם אני הרבה יסתכל על זה יתעורר בי תשוקה מינית לבנות ואני יעבד עיניין בחבר שלי ובאופן אישי אני ממש לא רוצה להיות לסבית ו להימשך לנשים ואני מאוד פוחדת

תשובה:
הי לך, הסקרנות שלך והרצון לצפות בפורנו אינו חריג ונפוץ מאוד כיום. המשיכה שלך לפורנו לסבי אינו בהכרח מבטא איזושהי נטייה מינית כזו או אחרת וזה לא אומר שאת לסבית ושהתשוקה לחבר שלך תרד. אם התכנים האלה גורמים לך להנאה אז אין צורך שתפסיקי. הייתי מציעה לך לברר עם עצמך למה הסצנות של נשים מושכות יותר מצפייה באלו של גברים, כחלק מלהכיר את עצמך, התשוקות שלך, הפנטזיות וכדומה. ייתכן בסצנות הלסביות יש משהו שחסר לך בסצנות על גברים. אני רואה שאת פונה אלינו לעתים קרובות וזה משמח אותי מאוד, אני מזמינה אותך להגיע לפגישה גם ב"דלת פתוחה" באר שבע כדי ללמוד נושאים נוספים שקשורים למיניות. בהצלחה, ותהני


בת 16 שואלת: #90616
היי, אני ממש סקרנית ומפחדת מסקס ויש לי מלא חששות אם יהיה לי חבר עוד שנה נגיד ונקיים יחסי מין, אז ראיתי כמה סרטי פורנו ושמתי לב שבכולם לאישה יש פות מאוד קטן, כאילו השפתיים הקטנות שלה פנימייות ולא רואים אותן, אבל אצלי הן גדולות ורואים אותן ממש ואני מפחדת מדחייה מבן זוג בעתיד... כי לפי מה שהבנתי אצל רוב הנשים יש פות פנימי שניראה הרבה יותר טוב ושלי עלול להגעיל בנים

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. הדברים שכתבת נגעו לליבי ואני רוצה לחזק אותך ולהגיד שאין שום דבר מגעיל או לא בסדר בפות שלך. אצל כל אישה הפות נראית קצת אחרת וזה תקין, נורמלי ונפוץ בקרב נשים רבות שהשפתיים הפנימיות בולטות כלפי חוץ. אני יודעת שמה שראית בסרטי הפורנו גורם לך לחשוש ולפחד, אבל חשוב לי שתדעי שסרטי הפורנו לא משקפים את המציאות כפי שהיא. סרטי הפורנו מספקים לצופים ולצופות בהם פנטזיה והם לא שונים בהרבה מסרטי מדע בדיוני. לצערי, דרך הפנטזיה שסרטי הפורנו מספקים, הם יוצרים אצל נשים רבות, דימוי פות שקרי שגורם לכך שנשים רבות חשות חוסר ביטחון כלפי הפות שלהן. לפיכך, אני רוצה שוב להדגיש שאין בך שום דבר מגעיל או מעורר דחייה ובעתיד כשתרצי לקיים יחסי מין, לא יהיה לך במה להתבייש. כל טוב.


בן 13 שואל: #90124
היי אני בן 13 ומאונן על בסיס קבוע אבל יש לי 3 שאלות: 1. אני מאונן עם פורנו על בסיס של פעמיים בשבוע ומעולם לא יצא לי שפיך ואני לא יודע אם זה נורמלי כי לחברים שלי יוצא שפיך אז רציתי לדעת אם זה בעיה או משהו. 2. כשאני מאונן אז תחושת האורגזמה באה די מהר דקה או משהו כזה ואני מאונן והאורגזמה היא נורא חזקה וכעבור 20 שניות של אורגזמה אני פשוט לא יכול אפילו לגעת באיבר המין כי מדגדג לי כל כך עד שאני פשוט לא יכול יותר אז רציתי לדעת אם זה בעיה? 3. איבר המין שלי כשהוא רפוי הוא 4 וכשהוא בזקפה הוא 8 רציתי לדעת אם זה נורמלי ואם זה בסדר שהוא גודל רק ב-4 ס"מ אשמח מאוד אם תענו על כל שאלותיי תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי . אתה עדיין רק בתחילת גיל ההתבגרות והכל עוד ישתנה עם הזמן, גם השפיכה גם התחושות וגם גודל איבר המין שלך. אני מאד ממליצה לך לוותר על צפייה בפורנו ולהשתמש בדמיון כשאתה מאונן. הפורנו גורם לגירוי מאד חזק, מה שאתה רואה שם לא אמיתי ולא דומה בשום צורה למה שקורה אחר כך ביחסי מין אמיתיים והצפייה עלולה לפגום לך בדמיון ובהנאה. תנסה להוריד קצת את הצפיה בפורנו ועדיף להמנע מזה לגמרי.


בן 16 שואל: #88117
הבנתי שיש אתר שקוראים לו make love not porn איפה אני יכול לראות סרטונים כאלו? שמראים סקס אמיתי ומציאותי לא פנטזיה ושקר.

תשובה:
שלום לך, הסרטון שאתה מדבר עליו הוא סרטון שיוצא נגד תעשיית הפורנו ואינו פורנו בעצמו. זה סרטון שמסביר על הנזקים של הפורנוגרפיה ואיך היא הורסת לנערים וגברים את חיי המין בעתיד. אתה נמצא בהתחלה טובה. אתה רוצה להפסיק לצפות. אני מציעה שתעשה הפחתה בצפייה. יום אחד תאונן עם הפנטזיה אישית ויום אחד עם פורנו. אחרי זה תאונן יומיים עם פנטזיה אישית ויום עם פורנו וככה תגדיל את המרווח עד שתגיע למצב בו אתה מאונן רק עם המחשבות האותנטיות שלך. ההמלצה שלנו היא באמת ללמוד מה מענג אותך מהראש שלך ולא מדימויים ששותלים לך בראש. כל טוב


בן 16 שואל: #88057
הבנתי שצפייה בפורנו יכולה לפגוע במין שלי בעתיד ורציתי לדעת האם גם תמונות אירוטיות?

תשובה:
שלום לך. טוב ששאלת. זה אמנם נכון שצפיה בפורנו יכולה להשפיע על המין כי מה שמראים בפורנו איננו אמיתי ומעוות את תמונת העולם . יש שם ניצול של "השחקנים" וזהו בעצם סוג של משחק שמצלמים אותו תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שמעוותים את המציאות (מגדילים איברים, מאריכים את האקט המיני ועוד). זה יוצר מצב שההתייחסות למין לא מתפתחת באופן טבעי. הגירוי גדול וגורם לכך שהמתבונן הופך למכור ואז קשה לו להגיע לגירוי ללא צפייה בפורנו. תמונות ארוטיות יכולות להיות טובות וגרועות. השאלה מה מראים בהן. אם הן אמיתיות, אין בכך כל רע. אם הן מעוותות, מגדילות, מוגזמות - שוב, זה יכול ליצור תמונה מעוותת אצלך. לכן כדאי להתייחס לזה בביקורתיות. כל טוב לך


בן 14 שואל: #88015
שלום אני בן 14 ואני מאונן מכיתה ד. אני מאונן כל יום אפילו יותר מפעם אחת . כשאני מאונן אני עושה את זה עם פורנו ושמעתי שהפורנו הורס את חיי המין. יש לי חברה וכיף לנו ביחד ואנחנו רוצים להתחיל לקיים מין . הבעיה היא שאני בתול ואני מפחד שמרוב התרגשות או אפילו בושה לא יעמוד לי או שאני לא ימשך אליה. הבנתי שלפורנו יש חלק בקיום יחסי מין רק אני לא הבנתי איך זה משפיע ועל מה . האם בגלל הפורנו יכול להיות שלא אמשך לחברה שלי או לכל אישה או גבר אחר/ת?

תשובה:
היי לך, פורנו באמת משפיע על יחסי המין זה מקסים שאתה מספיק מודע כדי לשאול מה שפורנו עושה זה מספר דברים: 1. גורם לנו לתחושה של מציאותית כלפי איך הגוף נראה. למשל איבר מין של שחקן פורנו הוא לא מייצג למה שקורה במציאות ויש בנים שזה גורם להם בעיות בביטחון העצמי. או שנשים לא נראות כמו שחקניות פורנו ויש בנים שזה גורם להם לא להימשך לבנות הזוג שלהם. 2. גורם לנו לתחושה לא מציאותית כלפי איך מתנהגים בסקס. בפורנו יש המון אלימות, ואין שום תקשורת מינית בין אנשים. בפורנו כולם תמיד זמינים למין והחדירה מתבצעת ישר. אין משחק מקדים, אין דיבור על מה נעים ומה לא נעים ואין גבולות. למשל כמו שבפורנו נשים מאד נהנות שמשפילים אותן או גומרים להן על הפרצוף. האם אתה באמת חושב שזה נעים להן? האם היית רוצה שמישהו יתנהג ככה כלפיך? אני מעירכה שממש לא. 3. פורנו גורם לנו לחשוב שמה שאנחנו רואים הוא אמיתי. כמו שאמרתי הדברים שרואים בפורנו הם לא אמיתיים, אבל זה גורם לנו לחשוב שזה אמיתי ואם לא נעשה ככה אז אנחנו לא בסדר, או שלא נהנה באמת. זה לא ככה. פורנו הוא סוג מאד מסוים של מין יש המון סוגים אחרים שהם מהנים לא פחות. 4. בתעשית הפורנו יש ניצול, אונס ואלימות קשה. ואני לא חושבת שני אדם צריכים להיות חלק מתעשייה שהורסת לאנשים את החיים (למשל סוחרת בילדים כמוך ואפילו הרבה יותר קטנים ממך). סליחה שחפרתי אבל היה חשוב לי לענות לעומק בקשר לפורנו. בקשר לכך שלא יעמוד לך, זה בדיוק העניין, אם אנחנו משחררים את סרטי הפורנו מהראש ומתייחסים למין כמשהו שני אנשים שטוב להם יחד עושים, אז אין לחץ ואין ציפיות וזה עוזר לתפקוד המיני. גם אם לא יעמוד לך אתם יכולים לעשות המון דברים יחד, כמו סקס יבש להתחבק ולהתלטף ולקחת את הכל לאט לאט עד שאתם וגם הגוף שלכם יהיה מוכן. קחו את הזמן ותהנו. החיים הם לא פורנו, הם פשוט הדרך שלכם ללכת בהם. בהצלחה!


בן 13 שואל: #87853
האם זה בסדר לאונן מול פורנו פעם ביום או פעם ביומיים?

תשובה:
היי לך, מבחינת האוננות אין שום בעיה לאונן פעם או פעמיים ביום. מבחינת הפורנו, בגדול אנחנו לא ממליצות על פורנו מכמה סיבות: 1. פורנו גורם לך להאמין בדברים לא מציאותיים כמו האופן בו גברים ונשים מתנהגים בקיום יחסי מין (נשים לא באמת נהנות שגומרים להן על הפרצוף למשל, הן לא נהנות מאלימות, ממכות מהשפלה) 2. פורנו גורם לדימוי גוף מעוות כי אתה מסתכל על הגוף של השחקנים ולא מבין למה אתה או האנשים סביבך לא נראים ככה (למשל אתה מאמין שזין של גברים הוא הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת ושגוף של נשים נראה כמו שחקניות פורנו מה שממש לא ככה בחיים האמיתיים) 3. סרט פורנו הוא בעצם זנות ושימוש אלים בגוף של אנשים אחרים, השחקניות והשחקנים חשופים לאלימות ולהשפלה ולמחלות ולמרות שזה נראה שכיף להם ושמשלמים להם על זה האמת היא שהם מקבלים מעט מאד כסך ורובם משלמים על זה הרבה יותר ביותר. הם רק נראים כאילו ככיף להם , לכן הם שחקנים אבל מעשה יש שם המון השפלה וכאב. בקיצור, אני ממש ממליצה לך לשמור על היכולת לדמיין ולא להכניס לראש שלך תסריטים אלימים שאחר כך יפגעו לך בתפקוד המיני (אנחנו פוגשות המון נערים שלא מצליחים לגמור כי פורנו דפק להם את היכולת להנות ממין רגיל) מאחלת לך המון הנאה


בת 20 שואלת: #87483
הי אני וחבר שלי שנתיים יחד, אנחנו אוהבים אחד את השני מאוד ומאוד פתוחים בנינו. אנחנו גרים רחוק ויוצא שמתראים רק פעם בשבוע והסקס גם פעם בשבוע, וכתוצאה מכך אנחנו מגיעים לאקט חרמנים מאוד והסקס הופך מדהים . אתמול כשמצצתי לו הוא לקח את הפלא שלי וצילם סרטון שלי מוצצת. הוא אמר לי תסתכלי תראי איך את מוצצת ואני זרמתי איתו מרוב חרמנות,בכל אופן זה הפלאפון שלי. הוא אמר שזה מאוד מגרה אותו לראות אותי מוצצת לו ושהוא רוצה את הסרטון הזה. עשיתי מעשה ושלחתי לו. אני סומכת עליו ואני יודעת שהוא לא יראה את הסרטון לאף אחד כי גם לי יש סרטונים שלו מאונן וכל זה. אנחנו לא מכירים מאתמול ואנחנו אנשים בוגרים. רק מה מאןד מביך אותי לצפות בסרטון הזה וכשאני מסתכלת בו אני נגעלת מעצמי ולא יודעת משום מה אני מרגישה זונה. אני לא מוצצת למישו זר אבל בכל זאת ההרגשה לא נעימה. חותמזה שגם לדעתי אני נראית נורא באותו אקט אבל עדיין איך להתגבר על הבושה? אני ממש מתחלחלת מעצמי

תשובה:
היי לך, טוב שאת מרגישה שאת סומכת עליו ומרגישה שהוא לא ינצל את הסרטון שיש לו. אבל בהחלט רצוי שתשפי אותו בתחושותייך, כפי ששיתפת אותנו, בנוגע לסרטון, וזכותך המלאה לבקש שימחוק את הסרטון מהפלאפון שלו.


בת 14 שואלת: #86696
היי זה נורמאלי לאונן כל יום? נורמאלי להסתכל על דברים באינטרנט?

תשובה:
שלום לך. זה ממש נורמאלי בגילך לאונן כל יום -0 כל עוד זה לא פוגע בתפקודים אחרים שלך- לא במקום להיות עם חברות וחברים או במקום לעשות שיעורי בית- אז סבבה. לגבי צפיה של סרטים באינטרנט- אני יודעת שכולם עושים את זה. יחד עם זאת חשוב שתדעי את ההשלכות של זה- הסרטים האלה הם עיוות של המציאות. יחסי מין לא באמת נראים ככה. ביחסי מין אמיתיים יש אמון, הקשבה, הרבה ליטופים ונישוקים לפני ולפעמים אפילו אין חדירה וזה מעולה וכיף. כמו כן צפיה בסרטים מצמצמת לך את יכולת הדמיון. קצת כמו ההבדל בין לקרוא הארי פוטר (ולדמיין את הדמויות והקסמים) לבין לראות את הסרט- אחרי שרואים את הסרט קשה לחזור לתמונות שהדמיון יצר. אני מציעה לך לחשוב על זה.


בן 21 שואל: #85653
היי..אני מכור לפורנוגרפיה..אני מגיע למצב שאני מגיע שאני עושה את זה שלוש פעמים בשבוע..ורואה בכל בת בתור מטרה אחת והיא סקס..איך אפשר להתמודד מול זה?

תשובה:
שלום לך. אוננות שלוש פעמים בשבוע לא אומרת שאתה מכור. מה שכן, צפיה בפורנוגרפיה מאד מעוותת את המציאות בקשר למה זה מין מהנה ונכון ומעלה מאד את סף הגירוי וזו הסיבה שאתה עסוק מאד במחשבות על סקס. הייתי מציעה להוריד בהדרגה את הצפיה בפורנוגרפיה. לאונן כשאתה משתמש בדמיון שלך ולא בסרטים האלה שהם הצגה אחת גדולה ונועדו לגירוי מקסימלי.


בן 15 שואל: #85538
אתמול האקסית שלי ירדה לי והביאה לי ביד ולקח לי בערך 10 דק עד שגמרתי, וכשאני מאונן מסרטוני פורנו לוקח לי פחות זמן לגמור.. האם זאת בעיה ?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מאתר הוא מאוד נפוץ בקרב נערים בגילך, ולכן אין לך בעיה. מה שכן, זה שכולם חווים את מה שאתה חווה, לא אומר שזה בסדר. הבעייתיות הגדולה בצפייה בפורנו היא שהיא מתכנתת את הגוף שלך. כלומר, המוח שלך מתרגל להתגרות מדברים מאוד מסוימים ואז במגע המיני במציאות, אתה תתקשה להגיע להנאה מינית עם בת זוג ממשית. לכן ההמלצה שלנו היא שתפחית בצפייה בפורנוגרפיה ואפילו תפסיק לצפות בכלל. תאונן מפנטזיות אישיות. תפנטז על חברה שלך או על בנות אחרות שמגרות אותך ותרגיל את הראש שלך להתגרות מדברים שהם אמיתיים ולא משקרים שהפורנוגרפיה מציגה לך. ככה תוכל להנות עם חברה שלך ומהמגע המיני האמיתי במציאות. ככה גם תוכל להתגרות מהמגע המיני האמיתי, יותר מהר ויותר אותנטי. כל טוב


בן 15 שואל: #85264
שלום בזמן אחרון אני רואה הרבה סקס של אמא ובן(באינטרנט) ואני ממש מתרחמן על זה.זה אומר ממשהו?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה צופה במיניות של אישה מבוגרת עם נער צעיר ומדמה אותם כאמא ובן? טבעי שתרגיש מגורה מאישה בוגרת ממך אך לא מאמא שלך. ישנם גבולות שבין ילדים להוריהם או לאחר מבוגר במשפחה בכל מה שקשור למיניות. מערכת יחסים עם המשפחה אינה כוללת מעשה מיני וכל מעשה כזה אכן נחשב חריג ולא מקובל כמעט בכל החברות בעולם. אף נחשב עבירה חמורה בחוק. פורנו באופן כללי משפיע לא טוב על הדרך הטבעית שלנו ליצור פנטזיה ותסריטים מיניים, מעוות את שקורה במציאות ומלמד לא נכון על מין. לכן, אמליץ לאונן ללא פורנו. אך אם כבר אתה מחליט כן לצפות בפורנו, ממליצה להחליף את "העלילה" לזוגיות יותר נורמלית ומקובלת. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #84697
אני בת 16 ורציתי לשאול על משהו שמפריע לי,אני צופה בפורנו מגיל מאוד צעיר אבל אף פעם לא ראיתי סרטוני סקס שקשורים בחניקה. שמתי לב שבערך בשנה האחרונה כל פעם שאני שוכבת עם חבר שלי אני רוצה שהוא יחנוק אותי ושהמין יהפוך להיות יותר אכזרי. אני מטופלת אצל פסיכולוגית ורציתי לדעת אם להעלות את השאלה של האם זה בסדר לאהוב את זה? אני לא יודעת אם יש אנשים באמת שאוהבים את זה והאם זה נראה לך בריא או שצריך לטפל בזה הבנתי שזה לא כל כך נפוץ..

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו עם שאלה מאוד כנה. כל אחת מאיתנו אוהבת דברים אחרים ואנחנו שונות זו מזו. לפורנו השפעה לא טובה על התסריטים המיניים שלנו ואני לא ממליצה לצפות אלא ליצור לעצמנו פנטזיות ללא צורך בגירוי של סרט. חניקה במין היא דבר מסוכן ולא אחת מישהי או מישהו נחנקו למוות כתוצאה מכך. גם במין של שולט ונשלט יש חוקים וצריך לדעת איך לעשות זה בכדי לא לפגוע ולא להיפגע. האם את חושבת שאתם נמצאים במקום כזה של פתיחות ואחריות? במיניות יש חוק כמו בכל דבר אחר. כל זמן שאתם לא פוגעים בעצמכם, באחר או בחוק, אתם יכולים ליהנות ממין שמתאים לכם. אני ממליצה לך לעלות את הנושא בטיפול ולבדוק מאיפה הפנטזיה מגיעה ולמה היא קשורה. שמרי על עצמך! בהצלחה!


בת 16 שואלת: #84224
שלום, אני בת 16 והתחלתי לאונן בגיל 14, בצפייה בפורנו. מגיל 15 בערך אני מתחילה כול הזמן לאונן על פורנו של גברים מבוגרים מאוד עם בנות צעירות, וגם על גברים מבוגרים עשירים ובחורות צעירות שעובדות בשבילהם. האם זה נורמאלי שאני נמשכת לסקס של זקנים וילדות? או שזה מראה על בעיה כולשהי אצלי?

תשובה:
שלום יקירה, כל אחת מאיתנו מתגרה מדברים אחרים ומצבים אחרים. לכל דבר שאנחנו נמשכות יש הסבר וסיבה. האם גברים מבוגרים ועשירים משדרים כוח, סמכותיות, ערכים של הצלחה וכו' בעינייך? סיטואציות מיניות כאלה גם מיצגות יחסים שהם לא שיוויוניים בהן לרוב האישה חסרת יכולת ומושפלת. הייתי שואלת את עצמי כמה שאלות מדוע דווקא מצבים כאלה מגרים אותי. כל זמן שאת מודעת לעצמך ואינך פוגעת בעצמך או באחר, את יכולה לבחור לצפות במה שמעניין אותך ומגרה אותך. רק קחי בחשבון, שפורנו משפיע מאוד על ההנאה המינית והתפיסה שלנו את המיניות וזה לא תמיד לטובה. במקומך הייתי מנסה לאונן גם בדרכים נוספות - פנטזיות על גבר צעיר בגילך למשל...(-: בהצלחה!


בת 15 שואלת: #83747
אני מאוד אוהבת לראות ליידיבוי מאוננת אבל אני לא ליידיבוי וכשאני רואה אותם מאוננות אז הם עושות קולות ואני ממש רוצה להרגיש את מה שהם מרגישות, איך אני יכולה לעשות את זה?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת רואה ליידיבוי בסרטי פורנו. סרטי פורנו כמו כל סרט אחר, הם מבויימים ולא מציגים את המציאות. השחקניות שם לא באמת נהנות כפי שהן מציגות. עם זאת, אם את מדברת על חווית אורגזמה, זה משהו שאת בהחלט יכולה לחוות. אוננות היא משהו מהנה ומספק. את יכולה לגעת בעצמך וללמוד את הדרך בה את יכולה לחוות עונג מיני. הנאה מינית אינה מחייבת הפקת קולות וצלילים. עבור כל אחד וכל אחת, היא נחוות קצת אחרת. בהצלחה!


בן 15 שואל: #83011
שלום רציתי לדעת למה אני גומר יותר מהר שאני רואה פורנו כי בל פורנו אני גומר דקה עם פורנו 20 שניות למה זה ככה?

תשובה:
שלום לך. הפורנו נועד לתת פורקן מיידי ולכן הוא לא מומלץ. הוא גורם לנערים וגברים לגמור מהר וכך הם מתרגלים וכשהם מכירים נערה או אשה הם גומרים מהר כי הגוף הורגל לכך. רגע השיא בפורנו מגיעה מהר כי רואים מיד מין ולא תהליך של היכרות וארוטיקה. הדמיון שלנו מומלץ מאוד בשעת אוננות ולא צפייה בסרטי פורנו. מה עשו גברים בעבר? איך אוננו כשלא היתה טלוויזיה ויש עדויות שאכן אוננו. הדמיון שלנו הוא איבר המין הגדול ביותר. ההמלצה היא להפסיק פורנו או לפחות להמעיט בצפייה בה. בהצלחה רבה.


בת 15 שואלת: #82260
האם צפייה בפורנוגרפיה היא דבר טבעי בגיל שלנו?

תשובה:
שלום לך, תודה לך שפנית, צפייה בפורנו זו אכן תופעה נפוצה מאוד בגיל ההתבגרות. אבל צפייה בפורנו נותנת מושג לא אמיתי ומוגזם על עירום, מין ומיניות. כשאנחנו באים לתרגם את מה שאנחנו רואים בפורנו לעולם האמיתי לעיתים קרובות אנו מתאכזבים וחווים חוויה שהיא לא טובה- יחסי מין בחיים האמיתיים הם לא כמו שרואים בסרטי פורנו. לכן- כאשר רוצים לחשוב ולחקור מיניות מומלץ לחשוב ולדמיין פנטזיות פרטיות, על חבר או דמות אחרת. כך גם את תוכלי למצוא לך מה מיני ונעים בשבילך במקום שבמאי פורנו כזה או אחר ישפיע על כך בשבילך. כל טוב


בן 19 שואל: #81807
שלום, אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע. מאז ששכבנו לראשונה (היא הייתה בתולה עד אז) עברו כ-10 פעמים שהספקנו לשכב. לא גמרתי ולו פעם אחת. היא נהנית מזה בהתחלה כי זה נותן לה יותר זמן להינות אך באיזשהו שלב מתאכזבת מזה שאני פשוט לא גומר. אותי זה מאכזב לא פחות, במיוחד לאור העובדה שכשאני מאונן, יכול גם לקחת לי 3 דקות אם אני רוצה. קיום יחסי המין משלבים מין אוראלי ווגיניאלי, וכמו חן היא עושה לי ביד. הם יכולים להימשך שעה ואפילו יותר ואני פשוט לא מצליח לגמור. כאשר מסיימים מאוכזבים כרגיל, אני פונה לפורנו, ומסיים את העבודה ב3-7 דקות בעצמי. זה מעצבן ומוציא לשנינו את החשק. האם יש פתרון לכך? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אני חושבת שהשאלה שלך מעסיקה הרבה מאוד חבר'ה בגילך ובאמת הסיטואציה שאתה מתאר יכולה להיות מתסכלת מאוד ומאכזבת מאוד- גם לך וגם לחברה שלך. לקיים יחסי מין זה לא משהו שהגוף שלנו פשוט "יודע" באופן טבעי. זה משהו שהגוף שלנו וגם הנפש שלנו לומד לאט לאט ומתוך נסיון. וזה לוקח זמן, זה בסדר בגיל שלך לא לגמור ביחסי מין, וזה בסדר שזה לוקח הרבה זמן- זה ממש נורמאלי. לגוף לוקח זמן ללמוד. איך אנחנו לומדים? אוננות היא דרך טובה ומעולה ללמוד מה נעים לי ומה מביא אותי לגמור. גם התנסות בכל מיני סוגים של מגע עם בת הזוג שלי היא דרך מצויינת ללמוד- כל עוד אנחנו בוחרים יחד מה לעשות ואיך לעשות ופועלים לפי מה שמהנה את שנינו. פורנו לעומת זאת נתפס כמקור ללמידה- אבל האמת היא שהוא יותר פוגע ומפריע ללמידה מאשר תורם. כלומר בפורנו אתה אולי לומד טכניקות ע"י צפיה בהן אבל הגוף שלך לומד איך לקבל סיפוק מהיר, ויזואלי, מאוד מצומצם. בעצם הצפיה בפורנו מצמצמת את הדמיון שלך ואת היכולת של הגוף שלך לקבל סיפוק ממגע אמיתי. זה באמת מאוד מאכזב. ואני גם מאוד מבינה למה מוציא לשניכם את החשק- כי המציאות שונה מאוד מהפורנו והיכולת להגיע למה שהפורנו נותן- גם מבחינת מה שרואים וגם מבחינת מה שמרגישים הוא לא מציאותי ואפילו לא אפשרי. הפתרון שאני רוצה להציע לך הוא לשים את הפורנו בצד ואת היחסים במרכז. כלומר את הקשר המציאותי האמיתי עם החברה שלך במרכז, ולתת לפורנו מקום שולי יותר. מה זה אומר? כשאתה וחברה שלך מקיימים יחסי מין. תתחילו בלדבר על מה עושה לכם נעים. תחליטו למשל שפעם אחת יחסי המין שלכם הם רק אוננות הדדית. קודם אתה לה ואז היא לך (או להפך). תלמדו אחד את השני מה עושה לכם נעים וטוב בתוך האוננות. תלכו לאט לאט. אל תקפצו ישר למין וואגינאלי או אוראלי באיברי המין. תקדישו זמן לעוד מקומות בגוף- תעוררו את הרגש המיני דרך כל הגוף. זו הדרך להגיע לסיפוק מיני. וגם אם לא גומרים- אז לא נורא. מה שחשוב הוא שיהיה נעים גם תוך כדי התהליך. אבל הפעם, אם אתה לא גומר- אל תלך לפורנו כדי לגמור אלא תנוח, תשתה כוס מים, ותהיו קצת יחד, תתחבקו, תדברו ואח"כ תחזרו לנסות. אל תרוץ לסיפוק המיידי- תן צ'אנס לסיפוק מהיחסים האמיתיים. מה אתה אומר?


בת 16 שואלת: #81631
יש לי חבר בן 18 אני בת 16 וחצי אנחנו עוד שבוע חצי שנה ביחד , אחרי חמישה חודשים וחצי זאת הייתה הפעם הראשונה שעשינו סקס ... בכללי עשינו סקס 3 פעמים ואתמול זאת הייתה הפעם השלישית שזה פשוט לא מצליח בהתחלה יש לו זקפה אבל שנייה אחרי זה פשוט נופל .... לא מצליח לנו כלכך וזה לא מצליח להיכנס , לא הבנתי למה וושאלתי אותי מה אפשר לעשות כדי שהבן לא יגמור מהר לפני הבת ? הוא אמר ״ יש כאלה שמאוננים לפני כדי שתהיה שפיכה ״ ואחרי זה הבן לא גומר מהר בזמן הסקס ... הוא אמר לי שהוא לא עושה את זה ... ולא האמנתי כי כל פעם נופל לו , אחרי אתמול הפעם השלישית שלא הצליח לנו , אמרתי לו שניראה סתם סרט מצחיק במחשב , והוא בטעות נכנס לתיקייה מלאה בפורנו .... זה קצת בייש אותי וקצת איכזב כי הבנתי שאולי הוא מאונן לפני כדי שהסקס ימשך יותר זמן .... אני מרגישה לא מסופקת ... קצת העלבה שהוא לא מצליח לגמור גם כשהוא בפנים , האם יש לי ממה להעלב ??? בפעם השלישית הייתה זקפה וזה נכנס ופשוט בשנייה נפל ככה כל פעם , מרגישה לא מושכת אחרי הכל ..

תשובה:
שלום לך בפעמים הראשונות יש הרבה לחצים, לכולם! מה שאת מתארת זו חוויה נפוצה מאוד. יכולות להיות כמה סיבות לקושי של החבר שלך לשמור על זקפה- ייתכן והוא חושש להכאיב לך, ייתכן שהקונדום מפריע לו לשמור על זקפה (ההפסקה בגירוי המיני כששים את הקונדום או לחץ מסוים סביב הנושא), אם אתם לא משתמשים בקונדום ייתכן שהוא חושש להכניס אותך להריון, ייתכן שהוא מפחד לאכזב אותך עם "הביצועים" שלו ולכן אולי הוא מאונן לפני כדי לא לגמור מהר, או באופן כללי חושש שלא תיהני. אין לך סיבה להיעלב מהקושי שלו לשמור על זקפה! זה לא קשור לאיך שאת נראית, מתנהגת או לרגשות שלו כלפייך. גירוי מיני אבל גברים ונשים מושפע מאוד מהמצב הרגשי- אם אנחנו לחוצים או רגועים. אם אנחנו חושבים על אלף ואחד דברים או מרוכזים במה שקורה באותו רגע. הדרך הטובה ביותר לפתור את המבוכה והאכזבה שאת מתארת, ואני בטוחה שגם הוא מרגיש, היא לנסות לדבר על הדברים ולהחליט ביחד מה מתאים לכם לעשות בזמן הסקס. אין שום סיבה לנסות להאריך את החדירה ולדחות את האורגזמה שלו. אם את לא מסופקת- כלומר לא מגיעה לאורגזמה יש שפע פעילויות שאפשר ועדיף לעשות ביחד שלא כוללת חדירה! למשל מין אורלי ואוננות הדדית. אצל נשים, ובעיקר אצל נערות שמתחילות לקיים יחסי מין הדגדגן הוא האזור החשוב ביותר כדי להגיע לאורגזמה. גירוי נכון ומתאים שלו זה הסוד לאורגזמה, ולא החדירה כפי שנהוג לחשוב. מין אוראלי ואוננות הדדית זו דרך הרבה יותר וטובה עבורך לגמור. גם כשתחליטו לחזור לחדירה, דעי לך שגירוי של הדגדגן תוך כדי החדירה מבטיח הנאה גדולה הרבה יותר עבורך! אין סיבה להיות מקובעים על חדירה, תנו לעצמכם זמן להתרגל לזה. אם זה מלחיץ אתכם, תניחו את החדירה בצד בנתיים ותעשו דברים אחרים. תנסו לזרום ביחד ולעשות דברים שעושים נעים ומרגיעים ואני מבטיחה שיגיע זמן שבו גם חדירה תהיה נעימה ומרגשת- אבל לא מלחיצה :) בנוסף אני רוצה להתייחס לעניין הפורנו- הרבה מאוד גברים מספרים שצפייה בפורנו מפריעה ליהנות מיחסי מין מציאותיים- ייתכן שאם החבר שלך יעשה הפסקה מצפייה בפורנו זה ישפר את החוויה שלו אתך. אני מצרפת לך לינק ל"כל מה שרצית לדעת על הפעם הראשונה" שיש באתר שלנו שם תוכלי למצוא טיפים, שאלות ותשובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב!


בת 14 שואלת: #81211
איך עושים סקס כי אני יודעת שפורנוגרפיה זה לא אמיתי

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הייתה לנו תקלה במערכת. יחסי מין הם מגוון רחב של מגעים מיניים שכוללים נשיקות, ליטופים, מגע באיברי המין, התחכחות, חיבוקים, נשיקות באיברי המין, כניסה של הפין לפות, נגיעה בחזה ועוד מגעים נוספים. פורנוגרפיה מציגה תמונה לא מציאותית של יחסי מין בהם נשים בדך כלל נהנות ממין אלים והגבר הוא השולט. כמו כן, אין שם תקשורת או רגשות וגם לא הסכמה לביצוע המגעים המיניים. בנוסף, המיקוד בסרטים הללו הוא חדירה ושנשים חוות אורגזמה מחדירה ובמציאות נשים בעיקר חוות אורגזמה מהדגדגן שהוא מחוץ לפות ולא בחדירה ויחסי מין הם מגוון רחב של מגעים ולא רק חדירה. מקווה שזה ענה על שאלותייך. כל טוב ושבוע נפלא!


בת 15 שואלת: #81156
שלום,אני בן 15 ויש לי שתיי שאלות. אחת אני מאונן כבר מגיל 12 ומשהו כמעט13 ואני מאונן רק על פורנוגרפיה ולפני כמה זמן שמעתי שזה לא טוב וזה פוגע בעתיד אז הגעתי להחלטה להספיק לאונן על פורנוגפיה.אבל עכשיו קשה לי להגיע למצב של זקפה מלאה ואני מנסה לגרות את עצמי עם מחשבה אבל עדין לוקח לי זמן רצתי לדעת עם זה יפריע לקיום יחסי מין בעתיד. שאלה שנייה אבר המין שלי בזקפה הוא 12 ס'מ ובישיבה 7-8 ס'מ זה קטן? היה לי קשה לענג את חברה שלי עם חדירה? תודה מראש,יום טוב.

תשובה:
שלום, מה שאתה מתאר הוא מאוד נפוץ בימינו כי בני נוער מתרגלים לעוררות מאוד גבוהה כתוצאה מהפורנוגרפיה ולסיפוק מהיר ומיידי, מה שלא תואם אחר כך את המציאות. כל הכבוד על המודעות שלך לנושא. זה אכן יכול לקחת זמן להתרגל לרמת עוררות רגילה שקיימת בחיי היום יום, אבל זה יקרה. כדאי שלא תאלץ את עצמך לגירוי סתם כי זה מה שהיית רגיל אליו. פשוט תחכה ותזהה רגע בו אתה תהיה מגורה, אפילו קצת. מבטיחה לך שזה יבוא מעצמו אם לא תחשוב על זה ולא תנסה בכח. כבר אז יהיה לך יותר קל. להשתמש בדמיון זה נהדר וגם סבלנות זה לא רע. לא הכל צריך להיות מהיר ומיידי, ההפך אם תוכל לתרגל להגיע לזה בהדרגה דרך מחשבה ושליטה כך גם יהיה לך יותר קל אחר כך ביחסי מין או במגע מיני שדורשים הרבה הקשבה לבן הזוג ולעדינות וסבלנות. גודל איבר המין שלך הוא לגמרי בנורמה. גודל איבר מין ממוצע הוא בין 10 ל14 ס'מ בזקפה. לכן, אין שום סיבה שיהיה לך קשה לענג, במיוחד שזה משהו שלא קשור לגודל איבר המין אלא לרמת האינטימיות בקשב, להקשבה למה שיעשה לבת הזוג שלך טוב ולרצון לרצות אותה. מקווה שעזרתי ושיהיה בהצלחה!