A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

שאלות נפוצות

דלת פתוחה הקרובה אליך

שאלות נפוצות

בת 16 שואלת: #105329
אפשרי לקנות גלולות ללא מרשם רופא ? אם כן איפה

תשובה:
שלום לך. לא ניתן לקנות גלולות ללא מרשם רופא. ניתן לקבל מרשם באופן חסוי בסניפי דלת פתוחה.


בן 18 שואל: #105317
תודה שעניתם, לא הבנתי אותכם. מה אני אמור לעשות, אם זה פליטות לא רצויות בכלל, ואי בר המין במצב כזה רוב היום. ומה זה אוננות?

תשובה:
היי, אם איבר המין במצב של זיקפה לאורך שעות מרובות ללא הפסקה אכן כדאי לפנות לבדיקת רופא/ה (אורולוג/ית). אם זה מלווה בכאבים משמעותיים יש לפנות לחדר מיון. אוננות היא גירוי עצמי של איבר המין למטרות הנאה ועונג. מדובר בפעילות טבעית, נורמאלית ואף בריאה, והיא בדרך כלל רצויה ונעשית במודע ומתוך כוונה להסב לעצמך הנאה. יש על כך מידע נוסף באתר שלנו.


בן 17 שואל: #105315
אני בתסביך ניראלי קטן אבל עדיין צריך לשאול זיינתי את חברה שלי בלי קונדום ואני לא יודע אם גמרתי או לא כי הייתי מסטול קצת (גם היא)לא הייתה את ההרגשה הזאת של הגמירה אבל שקמתי ראיתי סימנים על החולצה מאחורה שניראלי שזה זרע מה עושים

תשובה:
שלום לך. במידה וקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה, או שיש חשד שעשיתם כך - מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום. ניתן ליטול "פוסטינור" בתוך 72 שעות ממעוד קיום יחסי המין או "אלה" - תוך חמישה ימים. ניתן לרכוש זאת בבתי המרקחת. מדבריך אני מבינה שבדרך כלל אתם משתמשים בקונדום- וטוב שכך.


בת 17 שואלת: #105314
היי אני בת 17 שוקלת 52 גובה 1.57 אני מרגישה דיי מלאה באיזור הרגליים למרות שהרוב זה מבנה גוף.. אבל אני מרגישה שאני צריכה לרדת במשקל.. רציתי לדעת מה אני צריכה לעשות לרדת או לא כי חבר שלי מתעצבן עליי ואומר לי שאני מתחילה להיות אנורקסית והוא רואה אותי בתור רזה ממש

תשובה:
שלום לך. בנות ובנים רבים מוטרדים מהמראה שלהם, בעיקר בגיל ההתבגרות, כך שזה בהחלט נורמאלי שאת עסוקה בכך. נשמע שהמשקל שלך תקין לחלוטין ובמידה ואת רוצה, את יכולה לעשות תרגילי התעמלות שיחזקו את שרירי הרגליים. אך תזכרי שמבנה הגוף שלך ייחודי לך. נשמע שהחבר שלך מקבל אותך ואוהב אותך כמו שאת. מאחלת לך שתהני מעצמך ומגופך ותקבלי את עצמך כמו שאת.


בת 18 שואלת: #105311
?

תשובה:
שלום לך, גלולות הן אמצעי מניעה יעיל מאוד ובשימוש נכון הן מונעות הריון ב 99%. ׳מינס׳ היא גלולה מוכרת מאוד בשוק ואם תקפידי לקחת גלולה כל יום בערך באותה שעה אין לך כל סיבה לדאגה. אם התחלת לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור אז את מוגנת כבר מהיום הראשון, במידה והתחלת עם הגלולות ללא כל קשר למחזור או החל מהיום השני שלו תהיי מגונת רק אחרי שבועיים (נטילה של 14 גלולות) ואז בזמן הזה יש להשתמש גם בקונדום. כל טוב ובהצלחה!


בת 16 שואלת: #105310
היי, ותודה מראש על המענה... אני מרגישה יחסית בסדר עם הגוף שלי, בעיקר מפריעות לי כל מיני שערות אבל אני לא מורידה בעיבר המין... בזמן האחרון צומחות לי שערות ארוכות ושחורות מסביב לפיטמה, אני יודעת שלאחותי ולאמא שלי גם היה ושתיהן עשו טיפול (כואב) להסרת השיער, דיברתי על זה עם אמא שלי והיא אמרה לי שאם זה ממש מפריעה לי נוכל לעשות את הטיפולים האלו. הבעיה היא שאני לא בטוחה שאני רוצה והאמת שהייתי רוצה לדעת אם גם לעוד בנות צומחות שערות שם (כי לא שמעתי על זה בכלל). אני גם תוהה אם כשאני אהיה בזוגיות עם מישהו למה הוא יצפה... או כשאני אהיה בצבא ויצא ליהיות עירומה ליד עוד בנות, אם יסתכלו על זה מוזר. אני משתדלת לא לתת למה שאחרים יחשבו להשפיע עליי אבל זה קצת בלתי נמנע

תשובה:
שלום לך. אני שמחה לשמוע ששיתפת את אמך ואת מרגישה בנוח איתה. שערות סביב הפיטמה הן תופעה נורמלית ולבנות רבות זה קורה. אני לא יודעת כיצד אחרים יסתכלו על זה - אבל מה שחשוב זה איך שאת מרגישה. וכל הכבוד לך שאת משתדלת לא להיות מושפעת מאחרים ומקשיבה לעצמך. במידה ובעתיד תרגישי שזה בכל זאת מפריע לך, תוכלי להסיר אותן כפי שאימך ואחותך עשו. אך את עדיין צעירה ואם זה לא מפריע לך כרגע, תמתיני עם זה.


בת 18 שואלת: #105302
היי, אני נוטלת גלולות ורציתי לשאול אם יש סיכון להריון במקרה של הקאה שהיה כמה ימים לאחר קיום יחסי מין.

תשובה:
היי, הקאה בשעתיים שאחרי נטילת גלולה יכולה לגרום לפגיעה ביעילות הגלולות. אם הייתה הקאה בשעתיים שאחרי נטילת גלולה מומלץ לקחת גלולה נוספת מהחבילה (ולהמשיך לקחת את הגלולות ברצף) או להשתמש בקונדום במהלך השבוע שלאחר המקרה. אם ההקאה הייתה בזמן אחר שאינו בשעתיים שלאחר נטילת גלולה אין סיבה לחשוש מפני כניסה להיריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #105297
היי . קיימתי יחסי מין לא מוגנים אך לא ידוע אם הייתה גמירה בנרתיק או לא. בכל מקרה לאחר 5 שעות לקחתי פוסטינור. 3 שבועות לאחר מכן בתאריך המחזור הקבוע שלי קיבלתי ובסוף המחזור היו לי כתמים חומים ( אולי שאריות דם) . עכשיו , חודש אחרי המחזור הקודם וכבר מאחר לי ב4 ימים . (בין לבין לא קויימו יחסי מין). האם יש אופציה שאהיה בהריון. ?

תשובה:
שלום לך. במידה וקיבלת ווסת, לא קיימת יחסי מין ויש איחור במחזור- אין סיכוי שאת בהריון. בגילך המחזור יכול להיות לא סדיר ואיחור הוא נורמלי.


בת 19 שואלת: #105295
היי, קיימתי עם חבר שלי יחסי מין ללא אמצעי מניעה והוא גמר בחוץ. הייתי אמורה לקבל מחזור לפני יומיים אבל לא קיבלתי. אני ממש לחוצה, אבל הרגשתי אתמול כאבי מחזור חזקים. וגם עוד משהו שחשוב לציין , שהמחזור שלי לא כזה סדיר. האם יש סיכוי שאני בהריון? והאם הסיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה הוא גבוה?

תשובה:
שלום לך. יש סיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה. ציינת שהמחזור שלך לא סדיר ולפעמים יש איחור גם מתוך לחץ ומתח. במידה והאיחור ממשיך , את מוזמנת לפנות לאחד מהסניפים שלנו לעשות בדיקת הריון ולקבל הכוונה וייעוץ.


בן 15 שואל: #105289
למה אתם לא עונים על השאלה?

תשובה:
היי, עניתי לך בשאלה השנייה ששאלת.


בן 15 שואל: #105276
דחוף, אם קיימנו יחסי מין ללא קונדום, אבל הגמירה הייתה מחוץ לנרתיק, יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום, יחסי מין שכוללים חדירה ונעשו ללא שימוש באמצעי מניעה הם יחסי מין לא מוגנים. למרות שהסיכויים לכך נמוכים יותר, כניסה להיריון אפשרית גם מחדירה חלקית או קצרה, וגם אם לא הייתה שפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק. לאחר יחסי מין לא מוגנים ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי על-מנת למנוע היריון לא רצוי. אפשר לקחת את הגלולה בתוך 3 ימים (פוסטינור) או 5 ימים (ella) ממועד קיום יחסי המין. בעתיד חשוב מאד שתקפידו על שימוש בקונדום החל מרגע החדירה. אפשרות נוספת היא להשתמש באופן קבוע בגלולות למניעת היריון.


בת 18 שואלת: #105272
אני לוקחת גלולות מינס ואני כבר בחפיסה השלישית, יש לי 2 בעיות מאז שהתחלתי לקחת את הגלולות המחזור שלי ארוך מאוד והדימום חזק. והבעיה השנייה שבחפיסה הנוכחית בלי קשר למחזור אני מדממת בכדורים הרגילים משהן כמו 12 ימים והדימום לא נפסק, האם זה הגיוני? אשמח אם תעני לי על 2 הבעיות ❤️

תשובה:
שלום לך, בגלל שבמינס כמות ההורמונים נמוכה אצל נשים מסויימות היא גורמת לדימומים ארוכים ולדימום בין וסתי (במהלך החודש), אין בכך כל סכנה, זה פשוט לא כל כך נח.. אין לך ממה לחשוש אבל אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים שלך כדי שתוכלו לדון באפשרות של החלפת סוג הגלולות. יש אפשרות לתאם תור לרופאה בדלת הפתוחה הקרובה לביתך. צלצלי לסניף שהכי קרוב אליך ותאמי ביקור, כל טוב!


בת 16 שואלת: #105271
האם כאשר יש מחזור עדין ניתן להיות בהריון שמעתי שיש דבר כזה האם זה נכון

תשובה:
שלום לך. גם בזמן הווסת יש סיכוי להיכנס להריון מאחר והזרע נשאר בגוף האשה מספר ימים ולכן לא ניתן לשלול כניסה להריון.


בן 15 שואל: #105269
אם קיימנו יחסי מין ללא קונדום, אבל הגמירה הייתה מחוץ לנרתיק, יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום, יחסי מין שכוללים חדירה ונעשו ללא שימוש באמצעי מניעה הם יחסי מין לא מוגנים. למרות שהסיכויים לכך נמוכים יותר, כניסה להיריון אפשרית גם מחדירה חלקית או קצרה, וגם אם לא הייתה שפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק. לאחר יחסי מין לא מוגנים ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי על-מנת למנוע היריון לא רצוי. אפשר לקחת את הגלולה בתוך 3 ימים (פוסטינור) או 5 ימים (ella) ממועד קיום יחסי המין. בעתיד חשוב מאד שתקפידו על שימוש בקונדום החל מרגע החדירה. אפשרות נוספת היא להשתמש באופן קבוע בגלולות למניעת היריון.


בת 15 שואלת: #105268
היי קוראים לי שחף לא עדן ואני רוצה להיתקשר עלייכם ואני בן 14.5 זה בסדר כי אני רוצה לדעת כמה דברים על עבר המין שלי קצת יותר וגם אני דוחף דברים לישבן אז אני רוצה לדבר איתכם בטלפון

תשובה:
אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית בהתאם לשעות הפעילות המופיעות באתר.


בן 15 שואל: #105266
אם קיימנו יחסי מין ללא קונדום, אבל הגמירה הייתה מחוץ לנרתיק, יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום, עניתי לך בשאלה השנייה ששאלת. לאור השאלות הרבות שלך בימים האחרונים אני מניח שאתה בלחץ וזקוקים לעזרה ולמידע נוסף. אני מציע לך ולחברתך להתקשר אלינו בתחילת השבוע וביחד נוודא שהכל בסדר ושאתם מבינים את מה שצריך לדעת על יחסי מין בטוחים ועל גלולת היום שאחרי.


בת 16 שואלת: #105262
שלום, אני עוד חודשיים בת 17 ונכנסתי להריון לא רצוי. רציתי לדעת איך מתבצע התהליך של ההפלה ואם אפשר לעשות את זה ללא ידיעת ההורים.

תשובה:
שלום לך. תהליך הפסקת הריון מתבצע בבתי החולים ברחבי הארץ לאחר שעוברים וועדה מיוחדת. ניתן לעשות זאת ללא ידיעת ההורים. את מוזמנת לפנות לאחד מהסניפים של שלנו כדי לקבל הדרכה וליווי.


בן 18 שואל: #105258
שלום, אני ממש צריך שתעזרו לי, את השאלה כבר שאלתי...זה ממשיך עדיין, זה כבר במשך חודש ככה.

תשובה:
שלום, עניתי לך בשאלה השנייה ששאלת.


בת 14 שואלת: #105256
יש קשר בין בתולין למחזור לא סדיר? שמתי לב שמאז ששכבתי ונקרע לי הקרום אז המחזור שלי נהיה לא סדיר. יש קשר? תודה לעונים

תשובה:
שלום לך. אין קשר בין שני הדברים. בגילך ייתכן שהמחזור לא סדיר - זה טבעי ועם הזמן המחזור מתייצב.


בן 18 שואל: #105254
שלום לכם, שמעתי על האתר הזה המון. והחלטתי לפנות אליכם, אז ככה. בחודש האחרון איבר מיני רועד מעצמו והוא קשה, וממש גדול משמעותית מהרגיל. הוא רועד (אני לא יודע למה), ומוציא מעצמו נוזל לבן ולפעמים שקוף שמאוד דביק, ובעת הפליטה זה מרגיש לי מוזר ונעים. למה זה קורה? זו בעיה? אם כן אני ממש מבקש שתעזרו לי, אני מאוד לחוץ. מקווה שתענו מהר ותתנו תמיכה.

תשובה:
שלום, יתכן שמה שאתה מתאר הוא זיקפה ושפיכה נורמאלית. זיקפה היא המצב שבו איבר המין גדל ומתקשה, והיא מתרחשת בעיקר בזמן עוררות מינית. שפיכה היא בעצם פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין, והיא מלווה בדרך כלל בתחושה נעימה. זיקפה ושפיכה הן חלק טבעי בשנת הלילה של נערים מתבגרים (במסגרת תופעה שמכונה "קרי לילה"), בזמן אוננות ובזמן קיום יחסי מין. לא נשמע שיש לך סיבה להיות מוטרד או מודאג מהנושא. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית.


בת 18 שואלת: #105250
היי. התחלתי ליטול גלולות בשם "מינס". רציתי לשאול האם הן יעילות? האם הן באמת מונעות הריון לגמרי? כמה זמן לאחר הנטילה אני מוגנת? אשמח לתשובה.

תשובה:
שאלתך נענתה, כל טוב.


בת 17 שואלת: #105247
מתיחה או כאב בזמן שפגט או מתיחה באיבר המין לשנייה משפיע על הבתולין?

תשובה:
שלום, "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בזמן קיום יחסי מין ראשונים יכולים להיווצר בפיסת העור הזאת קרעים קטנים ולהבין לדימום קל. מתיחות של שרירים חיצוניים או פעילות גופנית לא יכולות להביא לקרעים אלו.


בן 15 שואל: #105246
דחווףףךףף אם שלושה ימים אחרי נטילת פוסטינור קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה, קיים חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, אכן יש חשש להריון, גשו בזריזות לבית המרקחת ורכשו כדור נוסף ובעוד שבועיים בצעו בדיקת הריון כדי להיות בטוחים שאכן אין הריון. שימו לב שהפוסטינור הוא אמצעי מניעה לשעת חירום ולא אמצעי מניעה קבוע. אני מבינה שקשה לכם להתמיד עם הקונדום ולכן אני מזמינה אתכם לאחד הסניפים של דלת פתוחה, נוכל ולדבר על אמצעי המניעה הקיימים ולעזור לכם לבחור אמצעי שמתאים לכם ושתרגישו שאתם יכולים להתמיד בו. בנוסף, יש אצלינו בדיקות הריון (חינם וללא ידיעת ההורים), נשמח ללוות אתכם בבדיקה. להתראות!


בן 15 שואל: #105244
אם שלושה ימים אחרי נטילת פוסטינור קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה, קיים חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, אכן יש חשש להריון, גשו בזריזות לבית המרקחת ורכשו כדור נוסף ובעוד שבועיים בצעו בדיקת הריון כדי להיות בטוחים שאכן אין הריון. שימו לב שהפוסטינור הוא אמצעי מניעה לשעת חירום ולא אמצעי מניעה קבוע. אני מבינה שקשה לכם להתמיד עם הקונדום ולכן אני מזמינה אתכם לאחד הסניפים של דלת פתוחה, נוכל ולדבר על אמצעי המניעה הקיימים ולעזור לכם לבחור אמצעי שמתאים לכם ושתרגישו שאתם יכולים להתמיד בו. בנוסף, יש אצלינו בדיקות הריון (חינם וללא ידיעת ההורים), נשמח ללוות אתכם בבדיקה. להתראות!


בת 17 שואלת: #105238
רוצה להתחיל לנטול גללות, אעקב רצון להתחיל לקיים יחסי מין מלאים ומעדיפה לא לסמוך רק על קונדום ולהיות מוגנת במאה אחוז . השאלה שלי היא האם אלך לגניקולוג/ית בקופת חולים שלי אמא שלי תראה זאת בכרטיס קופת חולים שלי וברופאים שהייתי אצלם? יש לי עוד שנה עד גיל 18 ואני ממש לא רוצה לחכות שנה כדי לקיים יחסי מין. האם יש מה לעשות? באיזה דרך הרופא קובע לי גלולות מתאימות? מה הוא צריך לבדוק /לעשות? הרבה זמן שאני רוצה להתחיל לקיים יחסי מין מלאים ונמנעת, כי איני מוכנה לעשות זאת ללא גלולות, ובזמן האחרון מתחילה לחשוב שאין ברירה ואני צריכה לעשות זאת עם קונדום בלבד, משהו שמאוד מפחיד אותי. קשה לי לא להיות זאת שאחראית על הגוף שלי ומניעה מהיכנסות להריון. אשמח ממש לעצות :)

תשובה:
שלום לך, בשביל לקבל מרשם לגלולות בקופה אין צורך באישור הורים אבל אם את בכל זאת חוששת שאמא שלך תראה שקיבלת מרשם לגלולות יש לך אפשרות לתאם אצלנו בדלת הפתוחה תור לרופא ולקבל מרשם לגלולות. בנוגע לקונדום, אין לך ממה לחשוש. קונדום הוא אמצעי מניעה בטוח, קל לשימוש ומונע הדבקה במחלות מין. אני מזמינה אותך אלינו לדלת הפתוחה הקרובה לביתך, נוכל לעזור לך לבחור אמצעי מניעה. כל טוב!


בת 20 שואלת: #105237
אני בת 20. מקיימת יחסי מין עם חבר שלי. משתמשת בגלולות מליאן. לאחרונה קיבלתי מרשם לתרופה אפלומיצין - משחה אנטביוטית למריחה באיבר המין. בסיום השימוש בתרופה אני יכולה לקיים יחסי מים כרגיל?, או שהתרופה יכולה להוריד את ההגנה של הגלולות.

תשובה:
שלום לך, נטילה של אנטיביוטיקה בכדורים כן מורידה את ההגנה של הגלולות אך איני יודעת האם למשחה יש השפעה דומה. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה שלך או לרוקח/ת ועד שתקבלי תשובה השתמשו גם בקונדום כאמצעי מניעה נוסף. כל טוב


בת 15 שואלת: #105229
אני וחבר שלי שכבנו כבר כמה פעמים אבל הוא לא היה בכל הפעמים עם הקונדום מההתחלה אלא רק בין האמצע לסוף הוא היה עם קונדום. אני לא לוקחת גלולות והמחזור שלי מאחר כבר בכמה ימים , בזמן האחרון אני באמת לא מרגישה טוב ביכלל ועייפה ממש.. יש סיכוי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום, יחסי מין שכוללים חדירה ונעשים ללא אמצעי מניעה מסכנים אותך בהיריון לא רצוי. למרות שהסיכויים לכך נמוכים יחסית, כניסה להיריון אפשרית גם אם התקיימה חדירה קצרה או חלקית ללא שפיכה של נוזל הזרע. אם המחזור שלך מאחר מומלץ שתעברי בהקדם בדיקת היריון. את יכולה לעשות זאת לבד אך עדיף אם תפני לאדם מבוגר שאת סומכת עליו שיוודא שאת עושה את הבדיקה כמו שצריך. את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית ולקבוע פגישה עם רופא/ת נשים אצלנו בסניף בתל אביב על-מנת לעשות את הבדיקה. חשוב מאד להשתמש באמצעי מניעה החל מרגע החדירה. כך תוכלי לשמור על עצמך ולהימנע מהאפשרות של היריון לא רצוי. את יכולה לקרוא באתר שלנו עוד על הדרכים להימנע מהיריון לא רצוי ומוזמנת גם לפנות אלינו טלפונית לקבל עוד מידע ותשובות לשאלותייך.


בת 22 שואלת: #105226
היי קיימתי יחסי מין עם מישהו לפני כיומיים אני לא לוקחת גלולות והשתמשנו בקונדום אחרי שהוא גמר וזזתי ממנו הקונדום זז גם והוא היה חצי בתוך איבר המין שלי אבל גם חצי בחוץ ( לדעתי הוא זז רק כשאני זזתי ממנו) אנחנו לא בטוחים שבאמת קרה משהו אבל לא לקחתי פוסטינור בגלל שאני על אנטיביוטיקה ופחדתי שיקרה משהו חשוב לציין שגם הייתי במחזור יומיים לפני שקיימנו יחסי מין ( כלומר המחזור הסתיים כיומיים שלושה לפני המקרה) הים בבוקר יומיים אחרי שזה קרה התעוררתי עם כאבי בטן בבטן התחתונה כמו שיש כשיש מחזור אני לא יודעת אם זה פסיכולוגי או שיש כאבים כשמתהווה הריון בכל מקרה רציתי לדעת מתי מה הסיכויים שאני באמת בהריון ומתי ממולץ לעשות בדיקת דם כדי לדעת אם באמת אין הריון? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה את חששותייך. טוב שהשתמשתם בקונדום אך על פי התיאור שלך אכן יש חשש מה שנוזל זרע חדר לנרתיק. חשוב שתדעי שאין בעיה לקחת פוסטינור גם בזמן שאת נוטלת אנטיביוטיקה. כדאי לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום המגע המיני הלא מוגן (או כמו שתיארת, מוגן חלקית). היווצרות הריון לא גורמת לכאבים ואכן נראה שהלחץ בו את מצויה משפיע עלייך פיזיולוגית. אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות באופן קבוע. את מציינת גם שהיית במחזור יומיים לפני קיום יחסי המין ונראה שאת סומכת על ימים בטוחים שאינם שיטה למניעת הריון. אני ממליצה לך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך. תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ואנונימית, לקבל הדרכה על אמצעי המניעה השונים וכן לקבוע תור לרופאה כדי להתאים לך אמצעי מניעה שיתנו לך שקט נפשי. בהצלחה רבה!


בת 16 שואלת: #105223
שכבתי לפני כמה חודשים ולא הצלחתי להגיע לאורגזמה בכלל לא הרגשתי שום דבר ולא נהנתי בכלל וגם שאני מנסה להחדיר אצבעות אני לא מרגישה שום הנאה ההנאה היחידה שאני מגיעה לאורגזמה היא בדגדגן אני מפחדת שאני לא יהנה בסקס אני פשוט לא מרגישה שום הנאה בנרתיק גם בחדירה של איבר מין יכול להיות שבאמת יש לי בעיה כלשהי ואני באמת לא אצליח להגיע לאורזמה ולהנאה בנרתיק?

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני שמחה לשמוע שאת כן מצליחה להגיע לאורגזמה מגירוי הדגדגן. רוב הנשים חוות אורגזמה מגירוי הדגדגן ולאו דווקא באמצעות חדירה כך שהכל בסדר ! ההנאה מסקס יכולה לכלול הרבה דברים - קירבה, אהבה, חום, ליטופים, חיבוקים וגם כמובן אורגזמה. אני בטוחה שאם תשתחררי, ותהיה תקשורת טובה עם בן הזג תוכלי להנות מיחסי המין.


בן 14 שואל: #105221
עם אני מאונן ויש לי שפיך זה אומר שהיה לי כבר קרי לילה או שלא היה לי ולא יהיה לי

תשובה:
שלום, המושג "קרי לילה" מתייחס לתופעה שבה במהלך הלילה יש שפיכה של נוזל הזרע מבלי שמקדימה לכך אוננות. התופעה נפוצה מאד במהלך גיל ההתבגרות, אך קיימים גם בנים שלא חווים אותה וגם זה נורמאלי לחלוטין. בדרך כלל כשיש קרי לילה רואים זאת בבירור בבוקר. יתכן שבהמשך תחווה את התופעה הזאת ויתכן שלא, ובכל מקרה כפי שאמרתי מדובר במצב נורמאלי.


בת 15 שואלת: #105219
היוש :) לפני שלוש שבועות כשבדיוק סיימתי את המחזור החודשי אני וחבר שלי עשינו סקס יבש רק עם תחתונים :/ אני אמורה לקבל מחזור והוא פשוט לא מגיע.. לדאוג? האם יש סיכוי קלוש להריון לא רצוי?

תשובה:
היי אין אפשרות להכנס להריון מסקס יבש עם תחתונים. הזרע לא עובר את הבד. כנראה שהמחזור מאחר מסיבות אחרות. את יכולה להיות רגועה. כל טוב


בת 20 שואלת: #105217
היי אני בת 20 נטלתי גלולות עש לפני חודש בעקבות בעיה בריאותית הפסקתי לראשונה בחיי שכבתי עם גבר בפעם הראשונה עם קונדום בזמן ששכבנו גיליתיש אני במחזור כששכבנו שוב שכבנו בלי קונדום בגלל שהייתי במחזור הייתי בטוחה שזה בלתי אפשרי להיכנס להיריון חשוב לציין שבאותו היום קיבלתי מחזור והכל כרגע בלהט הרגע כי בפעם הראשונה ממש התעקשתי שישים קונדום לא יודעת מה חשבתי לעצמי עברו בדיוק 28 מהמחזור האחרון שלי האם אני צריכה לחשוש? מתוך היסטריה לקחתי גלולה ישר אחרי מהחבילה שנשארה לי אני לא יודעת מה אני אמורהלעשות במצב כזה

תשובה:
שלום לך מזל טוב על הפעם הראשונה, אני מקווה שזאת היתה עבורך חוויה טובה ומשמחת. בזמן מחזור כשיש דימום אין אפשרות להכנס להריון. את לא צריכה לחשוש מכיוון שהדימום הוא דם נקי שהגוף יוצר במטרה להגן על העובר בהריון. זה הזמן שבו הגוף מבין שאין הפריה ולא התפתח הריון ואין צורך בשכבת הגנה שהוא ייצר לעובר שיתפתח בו. לכן זה זמן בטוח. מסיום הדימום הגוף מתחיל במחזוריות חדשה שמייצרת מחדש את השכבה ברחם. ואת מתחילים ימים שבהם לא בטוח לקיים מגע מיני ללא אמצעי מניעה. לקונדום יש 2 מטרות. האחת הגנה מפני הריון והשנייה - הוא מגן עלייך גם מחשיפה והדבקות במחלות מין ולכן אם את נמצאת במגע מיני עם גבר שזו עבורו לא הפעם הראשונה ואת לא מכירה את ההיסטוריה המינית שלו והאם יש לו מחלות מין או שהוא נשא מומלץ להשתמש בקונדום. נשמח שתבואי אלינו לשמוע על אמצעי מניעה קיימים כדי שתוכלי להנות ממגע כייפי ובטוח. כל טוב


בת 18 שואלת: #105210
היי סליחה על השאלות אבל עבר יותר משבוע ויש לי בחילות ואני לא מקיאה והמחזור מאחר לי וכל הזמן יש לי פיפי אבל לא מזמן היה לי דלקת בשתן וזה אותו ההרגשה עשיתי בדיקת הריון אבל קניתי תזולה ב30שקל ויצא פס אחד שלילי אני ממש מפחדת שאולי עדיין יש סיכוי שאני בהריון ואני לא יודעת מה לעשות האם יש סיכוי שאני בהריון? ואם כן איך אני עושה הפלה בלי שההורים שלי ידעו אני ממש מפחדת אם הם ידעו אני ימות

תשובה:
שלום לך! אנחנו כאן לכל שאלה כך שאת מוזמנת לשאול על כל מה שמטריד אותך. אם עשית בדיקת הריון עם השתן הראשון של הבוקר, יותר משבועיים לאחר יחסי המין הלא מוגנים, והתוצאה היתה שלילית רוב הסיכויים שאינך בהריון. האם בצעת בדיקת שתן חוזרת כדי לבדוק שאכן הדלקת שסבלת ממנה חלפה? הבחילות והאיחור במחזור יכולים לנבוע גם מהלחץ שבו את נתונה. כדי להרגיש בטוחה יותר את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה בתל אביב ולבצע אצלנו בדיקת הריון חוזרת. כמו כן תוכלי לשוחח עם היועצת במקום על כל מה שמטריד אותך. היעוץ ובדיקת ההריון בדלת הפתוחה הם דיסקרטיים ופרטייך לא יועברו הלאה. בהצלחה!


בן 18 שואל: #105208
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום ושגמרתי היא נישארה מעלי והיה לי זרע על איבר המין והוא נגע באיבר המין שלה וכעת היא הקיאה פעם אחת והמחזור מאחר לה בחמישה ימים לא הייתה חדירה, היא הייתה מעלי לאחר שגמרתי והקונדום זז טיפה לאחר מכן נגע לה בפות האם יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום לך, אם הקונדום זז ממקומו והזרע נשפך ממנו אז יש סיכוי להריון. בשימוש בקונדום רצוי שלא להישאר בתוך הנרתיק לאחר השפיכה וחשוב מאוד בזמן היציאה מהנרתיק לאחוז בבסיס הפין (איפה שהקונדוום מונח) כדי לוודא שהוא לא מחליק בזמן היציאה. מהכתיבה שלך נראה שקיום יחסי המין לא קרה בימים האחרונים אבל למקרה שאני טועה ועוד לא עברו 72 שעות מיחסי המין הלא מוגנים, גשו לבית המרקחת וקנוי מיד אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור או נורלבו. אם עברו 72 שעות אך לא עברו 120 שעות, גשו מיד לבית המרקחת וקנו גלולה בשם אלה, שבועיים לאחר נטילת גלולה בצעו בדיקת הריון. אם עבר כבר הזמן שבו אפשר לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום פשוט בצעו בדיקת הריון ביתית, אתם מוזמנים להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, וללא ידיעת ההורים. כל טוב!


בת 21 שואלת: #105201
היי, אני נכנסת לאתר הזה אחרי שאני כבר נואשת.. המצב הוא כזה: אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי באמצעי מניעה של קונדום ובהתחלה אנחנו מכניסים ללא קונדום ב3 דק הראשונות ולאחר מכן שמים קונדום, המחזור שלי הוא סדיר ביותר ובדרך כלל מקדים ביום יומיים.. אחרי הפעם הזאת קיבלתי מחזור ושמחתי , שכבנו כנראה בזמן ביוץ לא בטוחים, ובמהלך הביוץ של חודש אפריל שבועיים בול לאחר סיום המחזור הופיעו לי כמו כתמים של דם וכתמים חומים במהלך הביוץ , זה קרה לראשונה ונמשך 3 וחצי ימים בערך , אני ממש מבוהלת הבנתי שייש דבר כזה דימום השתרשות המכניס אישה להריון.. מה שמוזר שאחרי שקיבלתי מחזור אחרי הפעם הזאת ששכבנו אז ממש שמחתי ומאז לא קיימנו יחסי מין בכללי ופתאום בביוץ הגיע הדימומים הקלים האלה ההכתמות .. אני מעולם לא ביצעתי בדיקת הריון המחשבה על זה בגיל הזה מעוררת בי פחד עצום.. האם יש סיכוי שזה הריון ? חלק מהאנשים אומרים שלא כי קיבלתי מחזור אחרי ששכבנו ויש כאלה שאומרים שכן , אני ממש ממש מבוהלת אשמח לתשובה , תודה רבה רבה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב שתדעי שכדאי לקיים יחסי מין מוגנים מהרגע הראשון של החדירה, מאחר ואת לא יכולה לדעת מתי חבר שלך יגמור והאם יש סיכוי שיהיו לו "טיפות אהבה" או שפיכה מוקדמת. ממה שאת מספרת נשמע באמת שאת לא בהיריון, אבל למען השקט הנפשי שלך הייתי מציעה שתרכשי בדיקת היריון. אני מבינה שזה מטריד אותך ברמה המחשבתית, אבל לדעתי זה שווה את זה כדי להירגע ולדעת שהכל בסדר וגם אם לא, לדעת לטפל בזה בזמן. חשוב שתדעי שלעיתים קרובות הביוץ באמת מלווה בכתמים חומים, אז יתכן שמדובר בזה. בכל מקרה בדיקת היריון תסיר את הבלבול. בהצלחה


בת 17 שואלת: #105200
לפני שבועיים נפגשתי עם בחור שאני איתו בקטע ועשינו כל מיני דברים, ירדתי לו והוא גמר לי בפה וזה נשפך מהפה שלי על הגוף וחלק מזה הגיעה לפות, הוא ניגב את זה ממני כמה פעמים ממש טוב אבל קצת מלחיץ אותנו כי בדיוק בזמן הזה לפי המחזור שלי הייתי בזמן הביוץ, בנוסף לא שכבתי עם אף אחד בחיים אבל הוא הכניס לי אצבעות ולאחר מספר שעות ירד לי קצת דם, השאלות שלי הן אם יש סיכוי שאכנס להריון והאם קרום הבתולין בהכרח נקרע כי ירד לי דם.. תודה:)

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכוי לכניסה להיריון ממצב שכזה הוא באמת קטן מאוד. כדי לוודא ולהוריד את הלחץ הייתי ממליצה לרכוש בדיקת היריון ולבצע בדיקה לאחר 14 יום מהאירוע. (הבנתי שכבר עברו שבועיים, אז לבצע מיידית). לגבי קרום הבתולין, ממה שאת מתארת נשמע כי הוא אכן נקרע, באופן מלא או חלקי, אבל אולי נפצעת ולכן הדימום. תוכלי לוודא את העניין כשתחליטי לקיים יחסי מין באופן מלא ואז תרגישי. בכל מקרה, החשיבות של קרום הבתולין היא פחותה בהרבה מזו שאת חושבת, לבנות רבות הוא נקרע מרכיבה על סוסים או מפעולה מאומצת באזור המפשעה שהן עושות, אבל כל עוד לא קיימת יחסי מין מלאים הכוללים חדירה את נחשבת עדיין בתולה.


בת 16 שואלת: #105197
אני וחבר שלי שכבנו פעמיים מאז שקיבלתי מחזור בפעם האחרונה והשתמשנו בקונדום, הוא החליף את הסוג קונדומים מדורקס לR והוא תמיד יוצא ישר אחרי שגמר, עברו שבועיים מאז התאריך שהייתי אמורה לקבל ועדיין לא קיבלתי ואני לאחרונה סובלת מכאבי בטן ומין לחץ באיבר המין ואני לא מרגישה ככ טוב, יש לי סיבה לחשוש? בדרך כלל המחזור שלי סדיר ומאחר לי כבר בשבועיים וזה אף פעם לא קרה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהתנהלתם בצורה אחראית ונכונה ועל כך כל הכבוד. ייתכן שבמהלך קיום יחסי המין הקונדום נקרע. האם בדקתם? ממה שאת מספרת נראה כי זו האפשרות היחידה שצריך לדאוג ממנה. הייתי ממליצה לרכוש בדיקת היריון ביתית ולבצע בדיקה כדי לדעת האם את בהיריון או לא. מעבר לכך, להמשיך ולהשתמש בקונדום ולוודא בתום היחסים שהוא לא נקרע. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105191
ת תופעות האלה של הדימום זה אומר שהפוסטינור כן משפיע? שאני לא צריכה לדאוג?

תשובה:
היי לך. כפי שענו לך קודם, דימום בעקבות נטילת פוסטינור זו תופעה שכיחה של הכדור, כך שאין ממה לחשוש. זה אומר שהכדור השפיע על גופך, אך עדיין לא ניתן לדעת אם הוא מנע את ההריון או לא. בכדי לדעת בוודאות האם אינך בהריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית 14 יום אחרי המגע המיני. מה שכן, מדברייך אני מבינה שקיימת יחסי מין בזמן שהיית בווסת ויום לאחר מכן נטלת את הפוסטינור, כך שהסיכויים שאכן נכנסת להריון הם קטנים מאוד, אך עדיין מומלץ לוודא זאת ע"י בדיקת ההריון הביתית. שיהיה בהצלחה!


בת 12 שואלת: #105179
יש לי שתי שאלות 1. יש לי הפרשות כבר שנתיים שלוש בערך ולא קיבלתי מחזור וזה מלחיץ אןתי ממש!!! 2. אני מאוננת מגיל 11 ואני לא יודעת עם להפסיק או שזה טבעי שאני יעשה את זה ?

תשובה:
היי לך :) 1. זה טבעי לחלוטין שיש לך הפרשות כבר כמה שנים ועדיין לא הופיעה הווסת הראשונה שלך, אין ממה להילחץ. את בתחילת גיל ההתבגרות והגיוני שעדיין לא קיבלת מחזור! טווח הגילאים להופעת הווסת הראשונה הוא רחב, וגם אם תקבלי רק בעוד שנתיים זה נורמלי ותקין לגמרי! 2. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח עם גופך ומאוננת, זה טבעי ונורמלי בגילך (ובכל גיל). כל עוד את נהנית אין שום סיבה להפסיק, אין אף סכנה בריאותית באוננות. שיהיה בהצלחה :)


בן 19 שואל: #105169
יש לי חבר כבר חצי שנה ( אני בן , יש לי בן זוג ) אני בן 19 והבן זוג שלי בן 22 והיינו מעונינים לדעת שכאשר מקיימים יחסי מין ( אנאלי ) יש אפשרויות אחרות להתנקות חוץ מחוקן שזה לא בריא .. אנחנו מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה ואיך שהבנו חוקן לא בריא .. יש תחליף לחוקן ? תודה רבה .

תשובה:
שלום לך, מעבר לשיטת החוקן שהיא ניקוי פנימי ומאסיבי יותר, תוכלו גם להתקלח כדי לחוש נקיים יותר תוך שאתם שוטפים ומנקים את האיברים הפנימיים במידת האפשר, פעמים רבות זה גם מספיק בשביל להנות מקיום יחסי מין ולהרגיש תחושת ניקיון. מעבר לכך, לא יודעת איפה קראת שחוקן זה דבר לא בריא, זה פשוט לא דבר נעים במיוחד, אבל אין קשר לבריאות. חוץ מזה, הגוף שלנו הוא מנגנון שיכול לנקות את עצמו באופן טבעי ולכן לא צריך לעסוק באופן מאסיבי בנקיון. בהצלחה


בת 20 שואלת: #105167
היי,רציתי לדעת איך זה שכשמכניסים אצבע באיבר מינה של האישה,הוא לא נקרע,אך כשחודר איבן מין זכרי הוא כן?האם זה לא נכנס לאותו מקום? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, ארצה לשים דברים על דיוקם. איבר מינה של אישה לא נקרע בשום שלב. ייתכן שאתה מתכוון לקרום הבתולין של האישה? זוהי פיסת עור דקה אשר נמצאת בפתח הנרתיק של האישה. אני מצרפת קישור לציור של אבר מין של אשה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 פתח הנרתיק הינו הפתח אשר אליו נכנס אבר המין ואליו ניתן גם להחדיר אצבעות. כיוון שכך, העור העדין של קרום הבתולין אכן עשוי להקרע כתוצאה מהכנסת אצבע או טמפון אפילו. מוזמן להפנות אלינו שאלות נוספות כל טוב


בת 17 שואלת: #105166
אז זה אומר שאין סיכוי להריון? ולמה הכדור עושה לי כאבי ראש חום ולחצים למטה?

תשובה:
היי לך. יש סיכוי להריון, כיוון ש"טיפות האהבה" שנפלטות לפני הגמירה מכילות גם מעט זרע. אבל כפי שענו לך קודם, מכיוון שנטלת את הפוסטינור בסמוך לקיום יחסי המין, יעילותו גבוהה מאוד! כדי לדעת בוודאות שלא נכנסת להריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 יום לאחר המגע המיני. לגבי כאבי הראש והלחצים למטה, זה יכול להיות תופעות לוואי של הכדור או כתוצאה מכך שאת לחוצה - זה טבעי לחלוטין! אני ממליצה לך לנסות להירגע, סביר שהתופעות האלו יחלפו בהקדם. אם החום עולה מאוד ולא עובר, עלייך לגשת לרופא המשפחה. שיהיה בהצלחה!


בת 14 שואלת: #105165
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ואחרי זה התחיל לי דימום בפתח הנרתיק ועברו כבר שלושה ימים וזה עדיין מדמם טיפה מזה יכול להיות? זה לא מחזור בוודאות.

תשובה:
שלום לך, בהמשך לתשובה הקודמת שקיבלת פה באתר, חשוב לשים לב כיצד אתם מקיימים את יחסי המין. הנרתיק הינו אבר מאוד עדין ורגיש. במידה והחדירה מתבצעת כאשר הנרתיק לא מספיק רטוב או ששרירי הנרתיק לא מספיק רפויים, החיכוך שנוצר עלול לפצוע את הנרתיק. כמו כן חדירה אינטנסיבית למשך דקות ארוכות עלולה ליצור פצע גם כן, וזו עשויה להיות הסיבה לדימום. חשוב לתת לנרתיק מספר ימים של מנוחה כדי שהפצע יוכל להרפא. לאחרונה בני נוער רבים מדברים על השפעת הפורנו על חיי המין, ועל כך שפורנו מציג מין שיש בו חדירה ממושכת ואינטנסיבית. זה כמובן רחוק מהמציאות שכן כמו שאמרתי, הנרתיק הוא אבר עדין מאוד. חשוב שתהיה רגישה לתחושות שלך תוך כדי קיום יחסי המין, ולא תעשי שום דבר שכואב לך או לא נעים. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו עוד


בת 12 שואלת: #105161
שלום, לאחרונה התחלתי לקבל מחזור אבל אני רואה שהוא יוצא ביחד עם הפרשות (הוא יוצא סוג של אדום מעורבב עם צהוב) זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל מזל טוב על קבלת המחזור. זה מאוד מרגש. לשאלתך, זה אכן נורמלי מה שאת מתארת. במהלך הוסת הדם יוצא יחד עם הפרשות, לפעמים ההפרשות בולטות יותר ולפעמים פחות. כמו כן בחודשים הראשונים של קבלת הוסת היא משתנה ולא בטוח שזה מה שיהיה לך בכל פעם. בכל מקרה, כל הכבוד שאת שמה לב לגופך. תמשיכי לעקוב, ואם ההפרשות הן בכמות מאוד גבוהה או לחלופין יש להן ריח לא טוב או שזה מלווה בכאב, כדאי להתייעץ עם רופא נשים. לסיכום, לא נראה שיש לך סיבה לדאגה. בהצלחה :)


בת 19 שואלת: #105160
שלום, לפני יומיים אני וחבר שלי סתם עשינו סקס יבש ערומים, מה שקרה זה שהוא העביר את הפין שלו על הנרתיק שלי, וממש שעבר על החור הרגשתי נוזל- לא ברור אם ממני או ממנו... האם אפשר להיכנס להריון מטיפות אהבה יחסית על החוץ של הנרתיק ? לקחת פוסטינור ? ומה הסיכונים בפוסטינור?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, את נשמעת בחורה מאוד אחראית, וכל הכבוד לך על הערנות. מהסיפור שאת מספרת לא נשמע שיש חשש ממשי להריון. הסיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה מחוץ לנרתיק הוא מאוד קטן, לכן אני לא חושבת שיש צורך שתקחי פוסטינור. יחד עם זאת, את לא צריכה לחשוש מלקיחת פוסטינור כי בניגוד לדעה שקיימת, אין בו סיכונים. ממליצה לך ולבן הזוג שלך לבדוק אפשרויות לאמצעי מניעה אם אתם מתכננים לקיים יחסי מין. מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה לקבלת ייעוץ בנושא. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #105158
היי, לפניי כמה ימים שאני וחבר שלי ניסינו לשכב בפעם הראשונה ללא הצלחה מרוב כאבים. יכול להיות שכמה מטיפות האהבה שלו נכנסו אליי. הוא אומר בוודאות שלא, אבל אני עדיין חוששת. איך אוכל לדעת ולמנוע במאה אחוז שלא אכנס להריון??

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שאת חוששת אך הסיכוי אינו גבוה. בכל מקרה, במצב כזה ומכיוון שעברו יותר מ-3 ימים מאז ששלחת את השאלה, הפוסטינור , גלולת היום שאחרי, לא תהיה יעילה. ישנה גלולה חדשה יחסית בשם "אלה" והיא ניתנת חינם עם מרשם רופא (גם רופא משפחה יוכל לתת לך את המרשם) ella הינה אמצעי חירום למניעת הריון תוך 120 שעות (5 ימים) מקיום מגע מיני בלתי מוגן. במידה ולא חלפו עדיין 5 ימים ממליצה לך לגשת לרופא כבר מחר בבוקר ולקבל את המרשם וליטול את הגלולה. לגבי נושא הכאבים; זה טבעי שבפעמים הראשונות החדירה קשה יותר. הנרתיק הוא שריר שלא נחדר אצלך בעבר ולכן זה לא מפתיע שהוא מתכווץ ומתקשה להרפות. חשוב מאוד לרכך את פתח הנרתיק ע"י משחק מקדים ממושך. כמו שריר תפוס, אפשר לעשות עיסוי עדין במשך דקות ארוכות בפתח של הנרתיק באמצעות האצבע, ולאט לאט להכניס אותה קצת יותר. ממש חשוב שלא תעשו משהו שכואב לך, לא להאבק ולנסות בכוח כיוון שלשריר יש זכרון, ואם כאב זה מה שהשריר מרגיש הוא עלול להתכווץ עוד יותר. חשוב להשתמש גם בחומרי סיכה מתאימים. חשוב לעשות זאת לאט ובהדרגה. יחסי מין אמורים לגרום להנאה ולא לכאבים. במידה ואת רוצה יעוץ נוסף את מוזמנת לפנות אלינו בטלפון או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #105154
היי, אני מעוניינת לבצע בדיקה למחלות מין מבלי שהורי ידעו על כך. רציתי לדעת איפה אוכל לבצע בדיקה זאת באנונימיות (אני גרה בנתניה) ואיך מתבצעת בדיקה כזאת. שנית, אם ברצוני להתחיל לקחת גלולות (הבדיקה למחלות מין היא בשביל הגלולות) איך אוכל להבדק ולהתאים את הגלולה המתאימה לי מבלי שהורי ידעו? וכמה היא עולה? עוד דבר, יש לי כאבי מחזור בלתי נסבלים וזאת עוד סיבה לרצון שלי לקחת גלולה, חשבתי להגיד לאמא שלי שאני רוצה להתחיל גלולות בגלל המחזור (זה באמת נכון) אבל היא ישר תחשוב שזה בגלל שאני וחבר שלי רוצים לשכב והיא תמיד מתעניינת אם אנחנו שוכבים וזה מרגיז אותי כי אני אוהבת את הפרטיות שלי. ועוד שאלה, איך בדיוק יודעים מתי לקחת גלולה? אם נגיד קניתי חבילה, עליי לחכות למחזור שלי כדי להתחיל להשתמש בה? מחכה לתשובות (:

תשובה:
שלום לך, ניתן לבצע בדיקת דם ללא ליווי הורים בסניף של דלת פתוחה ברחובות, או לחילופין במרפאת לוינסקי בתא. את מוזמנת להכנס לאתר של מרפאת לוינסקי כדי לקבוע תור בטלפון. כמו כן כשתגיעי למרפאה או לסניף רחובות, תוכלי להתייעץ לגבי סוג הגלולות המתאימות לך. מחיר חפיסת גלולות נע בין 20-50 שח, תלוי בסוג. את הגלולות מתחילים לקחת ביום הראשון של דימום הוסת. כמו כן בכל חפיסה יש הוראות שימוש מדויקות. לגבי כאבי מחזור, לעיתים גלולות עשויות לעזור. ישנן דרכים נוספות להתמודד עם כאבי מחזור, למשל להתייעץ עם תזונאית או נטורופתית. אפשר גם לשקול טיפולי דיקור סיני שמאוד עוזרים בנושאים האלו. אני מבינה את הקושי שלך לדבר עם אמא שלך על העיניינים האלה. עם זאת, ייתכן ואמא שלך תוכל לייעץ לך ולתת לך מידע, או לעזור לך לטפל בכאבים ביחד. זה לגמרי בסדר שתבקשי את עזרתה של אמך, וגם תגידי לה בהזדמנות הנכונה שאת מעדיפה לא לדבר על קיום יחסי מין עם חבר שלך, כיוון שזה הפרטיות שלך וזה גבול שאת שמה. אולי כאשר תפתחי מולה את הנושא תגלי שהיא גם מכבדת את הפרטיות שלך, וגם יכולה לעזור. בהצלחה


בן 24 שואל: #105152
היי אני בת 16.5 והתחלתי לקחת גלולות מסוג זואלי לפני 11 ימים ביום הראשון של המחזור בפעם הראשונה. מאז הדימום לא מפסיק.בנוסף אני נוטלת כדורים לאקנה מסוג מינוצקלין שזו תרופה אנטיביוטית. האם יש קשר לעניין? והאם אני אמורה להילחץ שהדימום אינו מפסיק?

תשובה:
שלום לך, בשלוש חפיסות הראשונות לנטילת גלולות יכול להיות דימום לא סדיר, היעדר דימום או דימום רציף. בנוסף, את לוקחת תרופה אנטיביוטית שגם משפיעה על זה שיש דימום. האם ביררת אם התרופה משפיעה על יעילות הגלולה? האם את מקיימת יחסי מין? אם כן, כדאי שתבררי כי יש אנטיביוטיקה שמשפיעה על יעילות הגלולה ומורידה את אחוזי ההגנה. כל טוב


בת 17 שואלת: #105151
היי אני אהיה עוד חודש בת 18. לפני כשבוע סיימתי מחזור, וביום האחרון של המחזור, היו עוד ממש מעט טיפטופים, חבר שלי גמר בפנים. האם אני יכולה להיכנס להיריון?

תשובה:
שלום לך. מכיוון שזה היה ביום האחרון של הווסת, אמנם הסיכויים יחסית נמוכים, אך עדיין קיימים! אין להסתמך על "ימים בטוחים", במיוחד לא בגילאים צעירים שהמחזור עדיין לא סדיר. כרגע אין לך מה לעשות חוץ מלהמתין שבוע נוסף ולבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בסופר פארם ללא מרשם) - יש לבצע את הבדיקה 14 יום לאחר המגע המיני. מעבר לכך, אני ממליצה לך להגיע אלינו (לבד או עם בן זוגך) כדי שנסביר לכם על מגוון אמצעי המניעה שקיימים ונמצא יחד את מה שהכי יתאים לכם :) חבל שתהיו כל פעם בחשש להריון אחרי שתקיימו יחסים, בשביל השקט הנפשי שלכם עדיף לכם להתחיל להשתמש באמצעי מניעה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105150
היי אני בת 18 יש לי חבר בן 21 אני והוא התחלנו לקיים יחסי מין לפני חודש . המחזור האחרון שלי היה ב18לשלישי אם אני זוכרת נכון הוא מאוד תומך בי והכל מרצון עשינו שבוע שעבר יחסי מין בלי קונדום מכיוון שעם קונדום ממש שורף לי ולא נעים לי והיה לי דלקות שתן בגלל זה . והוא לא גמר בפנים וכל הזמן ניגב את הפין אני מאוד מפחדת שאני בהריון .אני בנאדם חרדתי ופראנואידי ומפחדת אפילו לחשוב על לקנות בדיקת הריון או אפילו לבדוק מה אפשר לעשות ? ומה הסיכוי שאני בהריון

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכולים להביא להריון ולכן אם לא חלפו 72 שעות מזמן יחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, ולחשוב על התאמת אמצעי מניעה אחר שיהיה נוח ונעים לשניכם ,קרוב לודאי שהחומר ממנו עשוי הקונדום גורם לך לרגישות ולכן לא מומלץ בשבילך אבל יש אמצעי מניעה נוספים שאפשר להשתמש בהם בהצלחה


בן 14 שואל: #105145
אהלן, אז אני ובת הזוג שלי קיימנו יחסי מין כמה פעמים ממש קצת ללא קונדום.. היא הראשונה שלי אני שלה גם ואנחנו ממש חוששים לגבי הריון.. אם כן אז מה עלינו לעשות? לספר להורים זוהי בכלל לא אופציה. עןד דבר שאני חושש לגביו הוא מחלות מין. יש מצב שנדבקנו במשהו? מחלה שאין לה פתרון? אין לי פשוט מושג אני כלכך מתוסכל.. בבקשה בבקשה בבקשה תענו על זה!

תשובה:
היי לך! אני שמחה מאוד שפנית אלינו :) דבר ראשון לגבי מחלות מין - כל עוד שניכם הראשונים אחד של השניה, אין חשש להידבקות במחלות מין. דבר שני לגבי החשש להריון - אכן קיים חשש להריון מיחסי מין ללא אמצעי מניעה. אם עדיין לא עברו 5 ימים מהמגע המיני, גשו לסופר פארם (או הגיעו לאחד מהסניפים שלנו) וקנו את הגלולה "אלה" (אם יעשו לכם בעיות לגבי הגיל, תגידו שאתם בני 16 או שתבקשו ממישהו קרוב אליכם שיקנה לכם). על בת זוגתך ליטול את הגלולה בהקדם, אם טרם עברו 5 ימים. בכל מקרה, עליה לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בסופר פארם ללא מרשם או להגיע אלינו ולבצע בחינם יחד עם יועצת). את הבדיקה יש לבצע 14 יום לאחר המגע המיני. בכל מקרה, אנחנו תמיד כאן כדי לעזור לכם, גם במקרה של כניסה להריון, תגיעו אלינו ונפתור את זה יחד תוך שמירה על פרטיותכם, ללא ידיעת ההורים. בשביל השקט הנפשי שלכם והבריאות המינית שלכם, כדאי שתתחילו להשתמש באמצעי מניעה, חבל שכל פעם אחרי שתקיימו יחסי מין תהיו לחוצים מהריון. אני באמת ממליצה לכם בחום להגיע לסניף שלנו שהכי קרוב לביתכם, כדי שנוכל לעזור לכם ולהדריך אתכם (נוכל גם להביא לכם קונדומים בחינם, להסביר לכם על מגוון אמצעי המניעה שקיימים ולהתאים עבורם את מה שהכי מתאים לכם - מבטיחה שזה ישתלם לכם ושהכל ישאר חסוי! :) שיהיה בהצלחה וכל הכבוד שפנית אלינו, זה מעיד על לקיחת אחריות ובגרות!


בן 16 שואל: #105144
אז זה אומר שחס וחלילה אין חלש שאני יהיה חס וחליל עקר בגלל הבאת ביד?

תשובה:
אין חשש לעקרות מאוננות. אוננות היא דבר בריא וטיבעי. כל טוב


בת 16 שואלת: #105143
היי אני חדשה כאן ושמעתי על האתר הזה מלא דברים טובים ורציתי להתייעץ על משהו.. אני בת 16.5 ויש לי חבר כבר חצי שנה ואנחנו מקיימים יחסי מין ולפעמים אנחנו מקיימים אותם גם מתי שאני במחזור . פעם אחרונה שהייתי במחזור גם עשינו את זה אבל מאז התחילו לי תסמינים מוזרים כאלה וזה נראה כמו תסמיני הריון ואני לא יודעת אם כבר עכשיו לבדוק מה זה או לחכות למחזור שלי שהוא בא עוד 8 ימים. אשמח עם תעזרו לי בהקדם תודה.

תשובה:
היי לך וברוכה הבאה :) במידה ואתם מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה, אכן יש סיכוי להריון (אם זה היה עם אמצעי מניעה, כמובן שאין חשש). אמנם בזמן הווסת הסיכויים להיכנס להריון הם נמוכים, אך עדיין קיימים, במיוחד בגיל ההתבגרות כשהמחזור עדיין לא סדיר- כך שאין להסתמך על זה! התסמינים יכולים להיות גם סתם מלחץ או חרדה ולא מעידים בהכרח על הריון. כדי לוודא שאין הריון עליך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם או להגיע לאחד מהסניפים שלנו ולבצע את הבדיקה בחינם, יחד עם יועצת), את הבדיקה יש לבצע 14 יום לאחר המגע המיני. בכל אופן, אני ממליצה לך בחום להגיע (לבד או עם בן זוגך) אלינו, לסניף הקרוב לביתך, כדי שנסביר לך על מגוון אמצעי המניעה ונוכל להתאים עבורך את מה שהכי יתאים לשניכם. חבל שבכל פעם אחרי שאתם מקיימים יחסי מין תהיי בחשש לגבי הריון, בשביל השקט הנפשי שלך ושלו עדיף שתתחילו להשתמש באמצעי מניעה :) שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105141
רציתי לדעת מה ההבדל בין הגלולות יאז, יאז פלוס ומינס... ואם אני בכל זאת כן מעשנת אם יש גלולות אשר מתאימות למעשנות או שבגלל שאני רוצה לקחת גלולות עלי להפסיק לעשן...

תשובה:
שלום לך, גלולות יאז שונות מיאז פלוס רק כי ביאז פלוס יש גם חומצה פולית. גלולות מינס שונות משתיהן כי המינון ההורמונלי שלהן נמוך יותר. זה נכון שלא מומלץ לעשן וליטול גלולות בו זמנית אבל זה תלוי כמה את מעשנת. בגדול גלולות למעשנות זה גלולות המכילות פרוגסטרון בלבד, ללא אסטרוגן. אני ממליצה לקור אל עהתקן תוך רחמי לא הורמונלי או הורמונלי בשם ג'נס שהוא מתאים בול למעשנות ולנשים צעירות. זאת אפשרות הרבה יותר טובה מגלולות. כל טוב


בת 18 שואלת: #105130
סליחה , לא הסברתיי את עצמי טוב, הוא היה בלי קונדום, וגמר לי שלוש פעמים בפנים.. עברו כבר 72 שעות . השאלה שלי היא אם יש גלולה יותר מ3 ימים .. ורק אחריי שבועיים אני יוכל לדעת אם יש הריון או אין? או שאני יכולה לבדוק כבר עכשיו??

תשובה:
שלום, קיימת גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדי לרכוש את הגלולה הזאת צריך מרשם רופא/ה. אי אפשר לבדוק האם את בהיריון בשבועיים הראשונים אלא רק לאחר מכן.


בת 16 שואלת: #105117
אה ושכחתי לציין שממש כואבת לי הבטן התחתונה ויש לי בחילה יש מצב שזה בגלל הלחץ או משהו אחר?

תשובה:
כן, כנראה מהלחץ... כל טוב


בת 16 שואלת: #105116
היי לפני 5 ימים בערך אני וחבר שלי עשינו סקס יבש(הוא היה ערום לגמרי אני עם תחתונים וחזייה) אבל הוא לא גמר אבל כן יצאו לו טיפות אהבה והוא ניקה את זה עם היד שלו ולאחר מכן ניגב את היד. אחרי כמה זמן הוא הכניס את היד שלו לאיברים מין שלי אבל רק הזיז את היד. אחרי זה שכבתי עליו ואני לא בטוחה אם הרגשתי את האיבר מין שלו באיבר מין שלי וקצת רטוב או שלא אולי סתם דמיינתי אבל אני מאוד מאוד לחוצה. יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת אין סיכוי להריון. אם את עם תחתונים הזרעים לא יכולים לעבור דרך בד. כדי להכנס להריון צריך שיהיה מגע ישיר של נוזל הזרע בפתח הנרתיק או בתוך הנרתיק - כלומר בחדירה. זה טוב להיות זהירים ולכן אם אתם מתקדמים ואת נמצאת בלי תחתונים - גם אם אין חדירה מומלץ לשים קונדום בסקס יבש בלי בגדים. כל טוב


בת 14 שואלת: #105115
עד איזה גיל בנות מתפתחות? או.....שזה לפי גנים

תשובה:
שלום לך תהליך הגדילה וההתפתחות גם אצל בנים וגם אצל בנות תלוי במספר גורמים כאשר אחד מהם הוא גנטי , הגדילה עד לגבול מסויים היא מתרחשת עד גיל 18-20, יש כאלה שמתחילות בגיל צעיר מאוד 10 ויש כאלה בגיל מאוחר יותר אבל הטווח הוא מספר שנים. בסופו של דבר התהליך מתרחש בקצב משלו כל טוב


בת 18 שואלת: #105113
שלום , אני וחבר שלי שכבנו ליפני יומיים והוא גמר לי בפנים פעמיים , והיום הוא שוב פעם גמר לי בפנים אבל כשניכנסתי להיתקלח הכל יצא ממני , מה הסיכוי שלי להיכנס להריון?

תשובה:
שלום לך את לא מציינת אם אתם נעזרים באמצעי מניעה , אם לא אז אם לא עברו 72 שעות מקיום היחסים עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי ניתן לרכוש אותה בבית מרקחת, חשוב שתדעו שהפליטה של חברך מכילה זרעונים רבים ומיקרוסקופיים גם אם חלק מפליטת חברך יצאה ממך אין דרך לבדוק אם היא יצאה בשלמותה או חלק ממנה, לכן קיים סיכוי סביר מאוד שיכול להיות הריון כתוצאה מכך , יש לקיים יחסי מין כאשר לא מתכננים הריון עם אמצעי מניעה ואם אין לכם ניתן לקנות קונדומים בבית מרקחת או/ו לגשת לסניף דלת פתוחה באזור מגוריכם בכדי לכוון ייעוץ והכוונה. בהצלחה כל טוב


בת 17 שואלת: #105110
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים כרגיל כבר המון זמן ותמיד משתמשים בקונדום, המחזור שלי אמור להגיע עוד יומיים ומשום מה אני בלחץ שאולי אני בהריון, אני כל הזמן מרגישה כאילו אני עומדת להקיא ושום דבר לא טעים לי פתאום. אנחנו מאוד משתדלים לשמור על הגנה, משתמשים בקונדום כמו שצריך, בודקים אם היום מסוכן, הוא גומר בפנים(כמובן שבתוך הקונדום) ויוצא ישר אחר כך בזמן שהוא תופס את הקונדום מבסיס האיבר, לפעמים יש מסביב לקונדום ובעיקר למטה של האיבר שלו מין נוזל לבן ותמיד אומרים לי שזו הגמירה שלי כביכול, אני כל פעם נלחצת מחדש ואני לא יודעת מה לעשות. לגבי גלולות למניעת הריון, אני בתהליך התייעצות עם הרופא נשים שלי.

תשובה:
שלום לך נשמע שאת מוגנת מהריון ממה שאת מתארת על הדרך שבה אתם משתמשים בקונדום אבל מכיוון שאת עדיין לא רגועה כנראה שזה לא מתאים לכם וכדאי למצוא אמצעי מניעה אחר כדי שתוכלי להנות ממין בטוח ורגוע. אני מצרפת לך קישור למגוון אמצעי מניעה שקיימים - את מוזמנת לעיין http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כמובן שנשמח שתגיעי אלינו לקבל ייעוץ פנים מול פנים ולשמוע מהיועצות שלנו - כך נוכל גם ללוות אותך בבחירה. גלולות הן גם אפשרות טובה ואני שמחה מאוד שאת אחראית לביטחון של הגוף שלך ודואגת להגן עלייך מהריון לא מתוכנן. יחד עם זאת ברגע שתמצאי את האמצעי מניעה שמתאים לכם את תוכלי להנות מיחסי המין בצורה מלאה בלי חשש. מקווה שיסתדר לך בקרוב נשמח להמשיך לייעץ לך בהמשך - בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105106
היי, אני יודעת שזה קצת לא קשור לפה אבל בכל זאת אשמח אם תפנו אותי לגורמים הרלוונטיים.. אני והאקס נפרדנו לפני שבועיים וחצי, ואחרי כמה ימים שכבתי עם ידיד שלי.. האקס רצה לחזור לפני כמה ימים ואמרתי לו אם אנחנו חוזרים אני רוצה לספר לך את האמת, וסיפרתי שהתנשקנו. מזל שלא המשכתי את הסיפור.. הוא התחיל לאיים עליי שהוא יהרוג את הילד הזה והוציא עליי שמועות שבגדתי בו בכל מקום, שולח אליי בנים ואומר להם שאני זורמת.. אני באמת לא יודעת למי לפנות ואני מפחדת לפנות למשטרה כי אני לא רוצה לחשוב על התוצאות של זה. אני לא מבינה מה האינטרס שלו שאחרי 10 חודש שאנחנו נפרדנו הוא ממציא עליי שקרים. מה לעשות? אולי יש דרך לדבר איתו? כל פעם שאני מדברת איתו הוא רק אומר לי שאני זונה ושבגדתי בו..

תשובה:
שלום לך נשמע באמת לא נעים וטוב שאת מתייעצת ומחפשת דרכים לשנות את המצב. הדרך שבה הוא פועל היא לא בסדר ואין לו זכות לאיים עלייך ולגרום לך להרגיש פחד ממעשיו. האם יש מבוגר\ת שאת סומכת עליו שאת יכולה לשתף אותו\ה בסיפור שלך - אמא או אבא ? מורה? יועצת? הייתי מנסה לשלוח מישהו אחר לדבר איתו - אולי חבר קרוב שלו, מישהו שהוא באמת יוכל לדבר איתו שיחה בריאה, ולהבהיר לו בצורה חד משמעית שאם הוא לא מפסיק עם הסיפורים ועם זה שהוא שולח אלייך בנים אחרים את תאלצי לערב דמות סמכותית שתסיים את ההתנהלות הזאת. חשוב שתשמרי על עצמך כדי שלא תפגעי ויחד עם זאת לא לנהוג באיפוק וסובלנות כלפי התנהגות אלימה שמאיימת עלייך ומפריעה לך ביומיום. אני מקווה שהמצב ישתנה בקרוב ונשמח להמשיך לייעץ ולעזור לך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #105102
היי, קודם כול מזל שיש אותכם ואפשר לפנות אליכם :) רציתי לשאול משהו, אני וחבר שלי מקיימים כבר חצי שנה יחסים,(שוכבים, תנוחות שונות,הכנסת אצבעות וכולי...) בחודשים האלו אני שמתי לב שהאיבר מין שלי קצת יצא החוצה, והשפתיים של האיבר נהיו קצת יותר גדולות ונפוחות, אני מבינה שזה תוצאה של הקיום יחסי מין, כי בכול זאת משהו נכנס אליי, אבל זה קצת מגעיל ולא אסטטי בשבילי שהאיבר יוצא החוצה כלפי מטה, פליז תגידו לי שיש מה לעשות לגבי זה, אם יש אפשרות לעשות משהו שיראה יותר טוב... תודה..

תשובה:
היי לך! שמחה לדעת שאת תמיד מרגישה בנוח לפנות אלינו, בשביל זה אנחנו כאן :) בנוגע לשאלתך, קודם כל חשוב לי שתדעי שיש מגוון רחב של צורות לפות, אצל כל אחת זה שונה וזה טבעי לחלוטין - גם אם השפתיים הפנימיות בולטות החוצה, זה נורמלי, אסתטי ויפה. הכי חשוב שאת תרגישי בנוח עם עצמך ותאהבי את הפות שלך כמו שהיא. לגבי הנפיחות שסיפרת עליה, יכול להיות שבסמוך לקיום יחסי המין או כל מגע מיני תהיה נפיחות באזור והוא יהיה גם אדום יותר מהרגיל, זה קורה משום שהאזור מגורה ויש זרימת דם מוגברת. אך כל עוד מקיימים יחסי מין בעדינות ולא בעוצמה רבה מידיי, אין סיבה שהשפתיים ישארו נפוחות לאורך זמן. אני מניחה שהנפיחות אצלך עלולה לנבוע משתי סיבות: 1. המגע המיני עוצמתי/חזק מאוד ואז זה הגיוני שיש נפיחות באזור, כמו שמקבלים מכה בכל מקום ואז האזור מתנפח. במקרה כזה, אם זה מפריע לך וגם משפיע על ההנאה המינית שלך, אני ממליצה לך לשתף את בן זוגך ולבקש שיהיה עדין יותר בחדירה. 2. יכול להיות שהתחלת להוריד את שערות הערווה שלך? אם כן, הכי הגיוני שזו הסיבה לנפיחות ולכך שאת רואה כעת את השפתיים הפנימיות בולטות החוצה! יכול להיות שהדרך בה את מסירה שיער (שעווה/גילוח/מכונה וכו') גורמת לנפיחות, שכן העור של שפתי הפות מאוד רגיש ועדין. נוסף לכך, במידה ואת מורידה את כל השערות, הפות חשופה לגמרי, וכך השפתיים הפנימיות שהיו מוסתרות קודם לכן ע"י השיער, בולטות כעת. זה טבעי ונורמלי לגמרי, אצל בנות רבות השפתיים הפנימיות בולטות החוצה! אם זו הסיבה, אני ממליצה לך לנסות לשנות את השיטה בה את מסירה את השיער או להפסיק להסיר את כל השיערות. חשוב לי שתדעי שאין צורך להסיר את כל השערות שעל הפות, ולבנות רבות הסרה כזו גורמת לגירויים ודווקא השארת השערות מגנה על הפות (כלומר, הסרת שיער רק ב"קו הביקיני"). כמו שרשמתי, הכי חשוב שתרגישי בנוח עם הפות שלך ותאהבי אותה כמו שהיא - עם/בלי שיער, מה ש*את* רוצה ומרגישה שנכון לך! הפות שלך יפה ואסתטית כמו שהיא :) מקווה שהצלחתי לעזור.


בת 17 שואלת: #105093
היי, אני וחבר שלי התקדמנו משמעותית בכל הקשור למין. התנסינו במשחקים מקדימים, גילינו מה אנחנו אוהבים ומה לא ולאחרונה ניסינו לקיים יחסי מין (בשבילי זו הפעם הראשונה). הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו לאיבר המין שלי והוא לא הצליח למרות שניסינו להרטיב אותו שיכנס חלק ולמרות כל המשחקים המקדימים. כמובן לא ציפיתי שזה יהיה נעים ויעבוד חלק על הפעם הראשונה אבל זו כבר פעם שלישית שאנחנו מנסים וזה באמת לא נכנס ואז זה הופך לעוד יותר לא נעים עקב הנסיונות והמאבקים להכניס את איבר המין שלו לשלי... אשמח להבין אם עשינו משהו לא בסדר או אם יש פתרון כלשהו לבעיה?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת לא עשיתם שום דבר לא בסדר. זה מאוד טבעי שבפעמים הראשונות יהיה קשה לבצע חדירה. הנרתיק הינו שריר אשר מעולם לא נחדר בעבר וככזה, זה בכלל לא מפתיע אם הוא מתכווץ ומתקשה להרפות. חשוב מאוד לרכך את פתח הנרתיק ע"י משחק מקדים ממושך. כמו שריר תפוס, אפשר לעשות עיסוי עדין במשך דקות ארוכות בפתח של הנרתיק באמצעות האצבע, ולאט לאט להכניס אותה קצת יותר. ממש חשוב שלא תעשו משהו שכואב לך, לא להאבק ולנסות בכוח כיוון שלשריר יש זכרון, ואם כאב זה מה שהשריר מרגיש הוא עלול להתכווץ עוד יותר. עונג והדרגתיות זה המפתח. כמו כן אמרת שניסיתם להרטיב, האם השתמשתם בחומר סיכה מתאים? זה גם יכול לעזור. ודבר אחרון, לא ציינת שימוש בקונדום. אמצעי מניעה ובמיוחד קונדום ממולצים בכל מגע מיני. זה מוסיף לתחושת הבטחון וכמובן מגן מפני מחלות מין והריון לא רצוי. אני ממליצה שתשתמשו בקונדומים של דורקס מסוג FEATHER LITE שהם בצבע אדום. אלו קונדומים דקים במיוחד ולא מעלים את נפח הפין ולכן יכולים לעזור בהפחתת הכאב. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו שוב בעתיד להתייעצויות נוספות.


בן 16 שואל: #105091
זה אומר שאם אני עושה ביד פעמיים בשבוע זה לא מזיק ? או שזה יעשה אותי בהמשך עקר?

תשובה:
שלום לך, אין שום בעיה לאונן פעמיים בשבוע ולא יקרה לך דבר. זה טבעי ובריא לחלוטין. אל דאגה. כל טוב


בת 17 שואלת: #105090
היי, אני בת 17. לפניי כיומיים חבר שלי ישן אצלי ובלילה החלטנו שכן נתקדם ונשכב. כשהתחלנו הייתי ממש יבשה בלי הפרשות והוא הציע שנשים קצת מיים. (חשוב לי להגיד שזאת הייתה יוזמה שלי שנתקדם ושהוא אמר שנעצור בכל רגע שאבקש וזה לא דחוף לו אם אני לא מוכנה). הוא ניסה להכניס את האצבע שלו גם כדי אולי לעזור ואמר לי שהחור שלי ממש ממש צר. במשך שלוש שעות ניסינו להכניס וכל פעם היה קצת יותר אבל לא הצלחנו עד הסוף כי המיים התיישו מאוד מהר וכאב לי. ובנוסף הוא אמר שגם לו כואב כי החור שלי צר ואני בתולה, אז יקח לנו קצת יותר זמן(לא בשעות אלא בימים או יותר) עד שנצליח לקיים יחסים מלאים. ניסינו עם קונדום אבל עדיים זה לא כל כך עובד. הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות כדי שנצליח לקיים את היחסים ושלא יכאב לשנינו ..

תשובה:
שלום לך יחסי מין צריכים להיות מהנים ונכון שבפעם הראשונה זה מלווה בכאב בזמן ביתוק הקרום, אני מניחה שחשבתם יחד והגעת להחלטה לקיים יחסי מין מלאים ואכן את מתארת את הנסיוניות שלא צלחו, ובכן יש מה שאנחנו מרגישים ורוצים ויש מה שהגוף משדר לנו וזה חשוב ביחסי מין צריך להיות בשל ובוגר גופנית \פיסית וריגשית זה שלדברייך היית יבשה ז"א שהיית לא מספיק מגורה כי אם היית מגורה הגוף היה מפריש חומר סיכה שיקל על החדירה ומים לא נחשב לחומר סיכה יש חומרים שנמכרים בבתי מרקחת ג'יל על בסיס מים. אבל הכי חשוב זו העובדה שכנראה הגוף משדר לך שאולי צריך לחכות קצת ושצריך שזה יקרה זה יהיה לא טכני אלא עם רגש מוכנות ובשלות. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105086
היי אתמול נטלתי גלולה מסוג הרמונט בשעה 14:00 ובשעה 17:00 שלשלתי , האם אני עדין מוגנת או שעדיף להזהר ? ואם להזהר אז לכמה זמן?

תשובה:
שלום לך, את מוגנת לגמרי ואין לך מה לדאוג. המשיכי להיות כה אחראית! כל טוב


בת 17 שואלת: #105083
הי עשיתי סקס עם מישהו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור יום אחרי זה ומאז המחזור שלי והגוף שלי לא מגיב טוב קיבלתי בחודש 3 פעמיים דם זה יכול להיות שאני בהריון או שיש לי מחלת מין או משהו כזה?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. בדיוק בשביל זה הוא נועד, כדי למנוע הריון במקרה שקונדום נקרע. הדימום נובע מהכדור. בכל מקרה עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאת לא בהריון. המחזוריות החודשית שלך אמורה לחזור לעצמה לאחר החודש הזה. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ובליווי יועצת. כל טוב


בן 15 שואל: #105082
כמה פעמים של אוננות ביום למשך זמן יגרום לי גירוי בזין ?

תשובה:
היי, אין מספר מסויים של פעמים שאם תאונן תגרום לגירוי/שפשוף באזור איבר המין. ככלל, אוננות אינה מזיקה כל עוד היא נעימה לך. כמובן שאם מתישהו מופיע גירוי, שפשוף, אודם או פצע באזור איבר המין מומלץ להמתין עד לריפוי האזור לפני שממשיכים לאונן. בנוסף, שימוש בחומר סיכה יכול לסייע בהפחתת החיכוך והגירוי באזור.


בת 14 שואלת: #105073
מצצתי לפני שנה מה הסיכויים שנדבקתי במחלת מין ? לא יודעת עם זה קשור אבל יש לי כמה פצעים בפות כמו חצקונים לבנים , ולא קיבלתי מחזור הרבה זמן (חודשים) אין לי מחזור סדיר

תשובה:
שלום, קיימות מספר מחלות מין שמועברות גם במין אוראלי (מציצות). חשוב לציין ש-HIV/איידס לא עובר בדרך זו. יחד עם זאת, מאחר וסיכויי ההדבקה הם נמוכים, אין המלצה להימנע ממין אוראלי ואין צורך לקיים אותו עם קונדום. אם את סובלת מפצעים לבנים באזור הפות מומלץ שתפני לבדיקת גניקולוג/ית, כנ"ל בנושא המחזור הלא סדיר.


בן 18 שואל: #105072
היי אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין כמעט כל יום עם קונדום האם זה עלול לגרום לנזק כלשהו?

תשובה:
שלום לך, כל עוד אתם מקיימים יחסי מין מוגנים (משתמשים באמצעי מניעה - קונדום) ונהנים מהם אין שום סיבה שייגרם לכם נזק כלשהו. המשיכו להנות ולשמור על עצמכם!


בת 16 שואלת: #105070
היי חברה המליצה לי לשאול כאן כי אין לי אומץ לדבר על זה עם ההורים שלי.. אז ככה אני וידיד טוב שלי קיימנו יחסי מין אתמול בלילה (אני לא לוקחת גלולות ואף פעם לא הייתי אצל רופא נשים) ולפני שהוא שם את הקונדום הוא חדר כמה פעמים רצופות ללא קונדום.. אני לא בטוחה אם יש סיכוי שאכנס להריון מטיפות קטנות שכנראה נזלו ואם כן מה אוכל לעשות ולמי אני צריכה לפנות בשביל הפסקת ההיריון והפלה בלי ידע ההורים?

תשובה:
שלום, גם בחדירה קצרה יש סיכון מסויים להיכנס להיריון (בגלל נוזל pre-cum שמופרש מהפין הרבה לפני השפיכה/גמירה). מאחר וזה היה אתמול את יכולה לפנות לכל בית מרקחת ולרכוש את גלולת היום שאחרי אשר נמכרת בדרך כלל תחת השם פוסטינור. לא צריך מרשם מרופא/ה, אבל חשוב לקחת את הגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. הגלולה יעילה מאד ואם תקחי אותה אין סיבה שתחששי מהיריון או שתצטרכי לבצע הפלה. בעתיד הקפידי על שימוש באמצעי מניעה כבר מתחילת החדירה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 13 שואל: #105068
שלום, אני בן 13 ואני לא מאונן, אבל אני כן רואה פורנו מדי פעם ונוגע בביצים או בצינור הזה מתחת לפין ויוצא לי שפיך, אבל אני לא רוצה שיצא לי שפיך. חוץ מזה לפעמים אני מוציא שפיך כשאני סתם חושב מחשבות מרחמנות כשאני שוכב במיטה ואני נוגע קצת במכנסיים או בתחתונים איפה שהפין ולפעמים גם (ברכּות) בפין שלי ויוצא לי שפיך ואני לא בטוח אם זה בעיה או לא. לפעמים אני גם רואה פורנו סתם במיטה ויוצא לי בלי שאני נוגע בעצמי אבל אני לא בטוח אם זה בגלל שהירכיים שלי לוחצות על הביצים שלי או משהו. עוד דבר: בזמן האחרון כשאני רואה פורנו אני נהיה פחות ופחות קשה ואני לא מבין את זה. תודה.

תשובה:
שלום, אני לא לגמרי בטוח שאני מבין מה מטריד אותך. אתה צעיר מאד ונמצא בשלבים הראשונים של ההתבגרות, וזה הזמן שבו אתה מתחיל להכיר את גופך ולהבין מה מגרה אותך ומה נעים עבורך. אוננות היא בגדול כל סוג של מגע באזור איבר המין שגורם להנאה. שפיך הוא כינוי גם לנוזל הזרע וגם לנוזל שמקדים אותו (ומכונה pre-cum, לפעמים מכונה גם "טיפות אהבה"), והוא אכן יכול להיות מופרש מהפין מהרגע שבו אנחנו חושבים מחשבות הקשורות במין ועד לשפיכה/גמירה שהיא בדרך כלל שיא ההנאה המינית של הגבר. נסה לא להיות מוטרד ופשוט ללמוד להכיר את גופך, עם הזמן אתה תדע מה מעורר ומגרה אותך ומה נעים עבורך.


בת 18 שואלת: #105058
היי אני כבר 7 חודשים נטלת גלולות זואלי ולפני חודשיים דילגתי על כדורי המחזור כי היה לי אירוע וחודש לאחר מכן המחזור שלי היה ממש קשה והחודש התגלה אצלי דלקת בשתן אז נטלתי גם כן כדורי אנטיביוטיקה עכשיו בדרך כלל אני וחבר שלי עושים יחסי מין לא מוגנים ובתקופת האנטיביוטיקה עשינו זאת פעם אחת ועם קונדום. הגעתי ל4 כדורי המחזור בתפיסה וכבר אני תריכנ להתחיל חםיסה חדשה ועוד לא קיבלתי מחזור אני צריכה לחשוש לגבי הריון?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת מוגנת לגמרי וטוב שהייתם עם קונדום בזמן האנטיביוטיקה כי ההגנה שלך ירדה. את לא צריכה לחשוש לגבי הריון. המשיכי ליטול כרגיל ללא קשר לדימום. כל טוב


בת 15 שואלת: #105051
היי, אני בת 15 ולפני חודשיים שלושה ככה עשיתי פעם ראשונה למישהו ביד והתנשקנו וזה וכל זה היה בגדר יזיזים ועם הזמן היו עוד פעמים וירדתי לו והוא דחף לי אצבעות וכאלה... ואני מאוד נהנת מזה למרות שכל זה רק בתור יזיזים ולא יותר מזה. לפני כמה ימים הוא שלף קונדום והוא שאל אותי אם אני רוצה להתקדם ואני אמרתי לו שזה לא מתאים כי אני עדיין בתולה. אני ממש מתלבטת אם ללכת על זה או לא כי אני רוצה שהפעם הראשונה שלי תהיה אמיתית ולא בקטע של סטוץ... אבל מצד שני באמת שאני כבר רוצה לאבד את הבתולין שלי. מה לעשות?!

תשובה:
שלום, הפעם הראשונה לקיום יחסי מין (ובמיוחד יחסי מין "מלאים, שכוללים חדירה) היא אירוע מיוחד ומשמעותי בחיים. מבחינה רגשית, זה בדרך כלל אירוע שמלווה בהרבה לחץ וחששות, ומצד שני גם המון התרגשות וסקרנות. בנוסף, זה בדרך כלל אירוע שנזכור למשך כל החיים שלנו, ולא משהו חולף שנשכח. מבחינה גופנית, אנחנו בעצם מתנסים במשהו חדש לגמרי, וחוצמזה שאנחנו מגלים הנאה חדשה אנחנו גם כן חושפים את עצמנו לסיכונים שלא היו בעבר - למשל להיריון לא רצוי ואפילו למחלות שמועברות במגע מיני. ההחלטה לגבי קיום יחסי מין היא מורכבת, והיא צריכה לכלול גם מחשבות על עצמך וגם על השותף שאיתו את מתכוונת לקיים את יחסי המין. מדוע את רוצה לקיים יחסי מין ולאבד את הבתולין שלך? את צעירה מאד ובכל זאת כתבת שאת כבר רוצה להתקדם, מה גורם לך להרגיש לחץ לעשות זאת? כדאי שתוודאי עם עצמך שאת באמת רוצה לחוות את החוויה הזאת ומבינה את המשמעויות שלה, ולא מרגישה לחץ מהסביבה או מהשותף שלך. בנוסף, חשוב מאד שתכירי את הסיכונים השונים שקיימים ביחסי מין, ותדעי להשתמש באמצעי מניעה ולשמור על עצמך ועל גופך. לגבי השותף לקיום יחסי מין, כדאי מאד שתחשבי האם זה האדם שאיתו תרצי לחוות את החוויה המשמעותית הזאת? האם בעתיד תשמחי להיזכר שעשית את זה איתו? האם את מרגישה מספיק בטוחה איתו וסומכת עליו שהוא יהיה לצידך גם אם הדברים לא יילכו בדיוק כמו שתיכננת? האם אתם מרגישים בנוח אחד עם השני כדי לדבר תוך כדי ואחרי על איך שהרגשתם? כמו שאת רואה, יש המון שאלות שצריך לשאול את עצמנו לפני הפעם הראשונה. אם תנהלי את הדיון הזה עם עצמך ועם בן זוג קבוע במשך תקופה יותר ארוכה, ככל הנראה תגיעי למסקנות טובות יותר שיהפכו את החוויה הזאת של הפעם הראשונה לנעימה ולמשמעותית יותר.


בן 15 שואל: #105045
עזרה דחוף יש לי פחדים וחרדה אני חייב שתענו לי הסיפור הולך ככה אני בן 15 וחברה שלי בת 14 ואנחנו ביחד הרבה זמן ואנחנו מבינים הכל על מין ושלשום היא הייתה אצלי וזרמנו כזה וידענו מהתחלה שלא תיהיה חדירה לא משנה מה אבל לבשתי קונדום ושיפשפתי לה על האיבר שלה וזה היה כיף ופתאום מהחיכוך הרגשתי שהקונדום ניקרע קצת בקצה אז הוצאתי בערך שנייה אחרי שהוא נקרע והיה בו קצת טיפות אהבה ואני רק מציין שזה היה חצי חודש אחרי המחזור הראשון שלה קיצר אז יום למחרת היה לה הקאות ואני ממש מפחד מהריון כי אם המשפחה שלה תדע יהיה בלאגן מאוד מאוד גדול אז בבקשה תעזרו לי אני מפחד

תשובה:
שלום, סיכון להיכנס להיריון קיים רק כאשר מקיימים יחסי מין שכללו חדירה ולא נעשו עם אמצעי מניעה. בחיכוך חיצוני של איברי המין (מה שמכונה לעיתים "סקס יבש") אין אפשרות להיכנס להיריון. ליתר בטחון מומלץ להימנע משפיכה באזור פתח הנרתיק. בכל מקרה אם לא הייתה חדירה ביחסי המין שקיימתם אתה יכול להירגע ולא סביר שחברתך נכנסה להיריון. קריעה של הקונדום היא אינה דבר שכיח, אבל כשהיא מתרחשת בדרך כלל מרגישים מיד שהקונדום נקרא. לא מדובר בחור קטן, וכשהקונדום נקרע אפשר לראות זאת בבירור. אם מפסיקים את יחסי המין ברגע שהקונדום נקרע, הסיכוי להיכנס להיריון נמוך מאד. כאמור, אצלכם לא התקיימה חדירה אז בכל מקרה אין סיכון להיריון. כאבי בטן, הקאות/בחילות ותחושת רעב חריגה מופיעים רק שבועות לאחר כניסה להיריון ולא בימים שאחרי יחסי המין. נסה להירגע, והמתינו ביחד לקבלת המחזור החודשי של חברתך במועד הקבוע. כמובן, המשיכו לקיים יחסי מין מוגנים!


בת 18 שואלת: #105038
הפקסתי לקחת גלולות למשך חודש שלם אחריי שסיימתי א הווסת הקודמת השאלה שלי מתי אמורה להופי הווסת הבאה שלי לאחר הפסקתי ...האם יש חשש להיכנס להיריון במהלך ההפסקה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. אם לא השתמשת באמצעי מניעה חלופי לאחר הפסקת הגלולות, אז את בסיכוי להריון. כל חדירה ללא אמצעי מניעה מסכנת אותך בהריון. בנוגע לדימום הבא שלך, מכיוון שהפסקת את הגלולות יכול להיות שייקח זמם לווסת שלך להגיע. אם את רוצה לחזור לגלולות, את יכולה להתחיל ליטול את החפיסה בלי לחכות לווסת שלך אבל את תהיי מוגנת רק אחרי 14 גלולות. כל טוב


בן 16 שואל: #105037
אני נוטה לאונן מספר פעמים בשבוע וחלק מהפעמים אוננות שמשולבת בחדירה אנאלית. בדקתי באינטרנט איך לבצע זאת בצורה בטוחה ולא כואבת כדי לא לפגוע בעצמי, אבל אני עדיין מפחד שחדירה אנאלית פעם בשבוע יכולה לפגוע בפי הטבעת שלי. האם פי הטבעת שלי יכול להיפגע ממספר פעמים רב של קיום חדירה אנאלית?

תשובה:
שלום לך. אני מניח שכשאתה כותב "חדירה אנאלית" אתה מתכוון להחדרת אצבע / חפץ לפי הטבעת. בזמן שאתה מאונן. כל הכבוד שבדקת ולמדת על הנושא באינטרנט כדי לעשות זאת בצורה בטוחה! הדבר החשוב ביותר בנושא אוננות מסוג זה היא להיזהר מפציעה, ולכן מומלץ להשתמש באצבעות בלבד ולא בחפצים אחרים, ובוודאי לא בחפצים קשים/חדים/מחוספסים (אדגיש שוב - גם חפצים אחרים שאינם מותאמים לאוננות עלולים בסופו של דבר לגרום לנזק). בנוסף, עשה זאת באיטיות ובהדרגתיות, ותוך שימוש בחומר סיכה. אין מידע חד משמעי לגבי ההשפעה חדירה אנאלית על פי הטבעת, אך נראה שאין סיבה ממשית לדאוג מפגיעה וכל עוד אתה לא מכאיב לעצמך או חס וחלילה פוצע את עצמך.


בן 13 שואל: #105034
שלום, אני בן ואני בגיל 13.5 ואני מאוד חושש לגבי גודל איבר מיני כשהוא רפוי הוא בסביבות הגודל של 3ס"מ ושהוא עומד הוא בגודל של 4.4 ס"מ. יכול להיות שהוא יגדל לי בהמשך או שיכול להיות שעוד מעט ניגמר "זמן הגדילה" שלו והוא ישאר בגודל הזה? אשמח לקבל משוב תודה D:

תשובה:
שלום, אתה צעיר מאד וכמובן שהגוף שלך לא השלים את תהליך ההתפתחות הגופנית אשר נמשכת בדרך כלל מספר שנים. הירגע, המתן בסבלנות ותן לזמן לעשות את שלו.


בת 20 שואלת: #104978
שלום, אני וחבר שלי כבר 3 שנים ביחד והכל טוב ונפלא אנחנו בני 21 השאלה שלי היא כזאת אני על גלולות יאז כבר כמה חודשים והייתי במחזור לפני5-6 ימים ולקחתי גלולות בזמן הזה ביום החמישי של המחזור זאת אומרת שאני על גלולות כבר 5 ימים וחבר שלי החדיר לי אצבעות ויצא דם רציתי לשאול אם זה נורמלי, הגיוני שנשאר דם ברחם למרות שאני על גלולות שזה לא משהו מסוכן? תודה.

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי הבנתי מתי נגמר לך הווסת. לעיתים הווסת מקוטעת, כלומר יש דימום ואז הפסקה של יום ואז עוד קצת דימום. זה נורמאלי. אם הבנתי נכון והווסת כבר נגמרה ועברו עוד יומיים שלושה מסיומה, הדם שיצא בעקבות החדרת אצבע אינו מהרחם סביר להניח, שכן אצבע לא יכולה להגיע לרחם, אך ורק עד פתח צוואר הרחם. יותר סביר להניח שהחדרת האצבע יצרה שפשוף או פצע בנרתיק ושזו הסיבה שירד דם. הנרתיק הוא עדין מאוד וצריך להיות עדינים איתו. הוא כמובן גם נרפא לבד תוך כמה ימים. כל טוב


בת 19 שואלת: #105023
שלום, אני בת 18.5, קיבלתי מחזור לקראת גיל 12, מחזור סדיר כמעט מאז ומתמיד, אך בשל כאבים מרובים ודימום כבד וארוך יחסית התחלתי לקחת גלולות מסוג זואלי בגיל 16.5. מאז לוקחת אותן באופן סדיר בלי בעיות. התחלתי לקיים יחסי מין לפני כשנה, כמובן נטלתי את הגלולות כרגיל וגם בהתחלה עוד השתמשנו בקונדום. במהלך הזמן הזה היה פעם אחת שהצמדתי חבילות, ולאחר מכן קיבלתי מחזור כרגיל. לאחר שאני ובן זוגי נפרדנו המשכתי לקחת גלולות, והייתה עוד פעם שהצמדתי את החפיסות כדי למנוע את המחזור, לאחר שסיימתי את ארבעת הגלולות הלבנות של החפיסה השניה לא קיבלתי מחזור (כשאר אני בדרך כלל מקבלת ביום השלישי) המשכתי לקחת את הגלולות כרגיל וחודש אחרי זה קיבלתי מחזור אבל ליום אחד בלבד, בזמן הזה כן קיימתי יחסי מין אבל מוגנים. הפסקתי לקיים יחסי מין לפני כחודש וקצת ומאז שוב לא קיבלתי מחזור.. למרות שהייתי אמורה. אני באמת לא חושבת שאני בהריון מכיוון שאני משתמשת גם בגלולות וגם בקונדום ואין שום תופעות לוואי הקשורות בהריון. אבל מה בעצם הסיבה שאינני מקבלת את המחזור כמו שצריך? הוא היה סדיר מאז שקיבלתי אותו לראשונה עד לכמה החודשים האחרונים..

תשובה:
היי, נשמע שאת משתמשת באופן קבוע באמצעי מניעה ואין חשש להריון. מדברייך הבנתי שקיבלת את הגלולות האלה בגלל כאבים ודימום כבד, כנראה הרופא/ה התאימו לך את הגלולות האלה על מנת להקל על הכאבים והדימום המסיבי ויכול להיות שיש להן השפעות על הדימום המועט. אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא/ת נשים על המשך/החלפת הגלולות במידת הצורך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105016
היי לפני חודש בערך קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ןהקונדום נקרע הוא לא גמר אבל בכל זאת דאגתי ולאחר שבועיים עשיתי בדיקת הריון ויצא שלילי לאחר שבוע מבדיקת ההריון קיימתי יחסי מין עם חבר שלי וראיתי על התחתון דם שמתי פד ולאחר כמה שעות עשיתי פיפי וראיתי שהדם התחלף לנוזל בצבע חום וגם שניגבתי את הפיפי היה את הנוזל על הנייר התקלחתי ולא הופיע יותר שום נוזל ולאחר 4 ימים שוב קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ועל הקונדום היה דם מה זה יכול להיות ?

תשובה:
היי, טוב עשית שביצעת בדיקת הריון עשרה ימים עד שבועיים מהיחסי מין האחרונים. הדימום יכול להיות דימום בין ווסתי או "פצע" כמו שענו לך פעם הקודמת. בכל זאת במידה והדימום ממשיך וזה לא דימום ווסתי, אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה ותוכלי לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה נוספים (כמו גלולות). בנוסף את מוזמנת לדלת הפתוחה באזור מגורייך גם לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה, ולקבוע תור לרופאת הנשים בדלת באופן אנונימי. בהצלחה


בן 17 שואל: #105012
יש לי חברים שמספרים שלוקח להם בערך כ20 דקות חצי שעה עד שהם גומרים אבל לי לוקח בערך דקה וחצי האם זה משהו שישתנה? יכול להיות שיש לזה קשר לזה שהתחלתי לאונן השנה והם כבר מכיתה ח?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שהכל איתך תקין ונורמלי לגמרי ושאצלם יש משהו יותר בעייתי. הזמן הממוצע לשפיכה בגילך הצעיר הוא דקה, ובגיל מבוגר יותר, שתי דקות. אוננות וגמירה לא צריכה לקחת עשרים דקות ויחסי מין של חדירה גם לא צריכים לקחת עשרים דקות. לצערי הרבה, בשנים האחרונות יותר ויותער נערים וגברים צעירים גומרים אחרי הרבה מאוד זמן, וזה לא אמור להיות ככה מבחינה פיסיולוגית. זה קשור לפורנו, לסף גירוי גבוה ולהיעדר יכולת לדמיין. אני מציעה שתמשיך לעשות מה שעושה לך טוב, ללא קשר למה שחברים שלך עושים או אומרים שהם עושים. אתה נורמלי לגמרי. כל טוב


בת 14 שואלת: #105003
יש לי גם בעיות בכליות מלידה ובדרכי השתן הידרוניפלוזיס ורפלוס מצד שמואל ואני ממש רוצה לקים יחסי מין אפילו שאני בת 14 האם זה ישפיע על הבעיות או שאין בניהם קשר

תשובה:
שלום לך מערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות ואין קשר בניהם מצד אחד ומצד שני אם יש בעיה במערכת אחת יתכן שזו תשפיע על השניה , ז"א כאשר מקיימים יחסי מין בפעמים הראשונות צריך שתהיה מוכנות של הגוף בגרות והבנת התהליכים הפזיולוגיים, קיימים מצבים שהרגישות והנטיה לפיתוח דלקות בשתן מתפתחת בתחילת קיום יחסי המין ובגלל הבעיה שיש לך בכליות את לא יכולה לקחת את הסיכון הזה , כדאי להתייעץ עם הנפרולוג שלך. זה לא אומר שלא תקיימי יחסי מין אפשר לקיים יחסי מין רק כאשר תרגישי מספיק בטוחה אחראית לתוצאות ולשים לב לכל סימן של בעיה בדרכי שתן. אם את מרגישה שאת מסוגלת להתמודד אז המשיכי בהנאה חג שמח כל טוב ובהצלחה


בת 18 שואלת: #104999
היי אני לוקחת גלולות כבר חמישה חודשים. בחפיסה האחרונה של גלולות יאז פספתי שתי גלולות ברצף ולאחר מכן המשכתי ליטול כרגיל עד סיום החפיסה. במהלך השבוע הזה במהלך קיום יחסי מין עם החבר שלי השתמשנו בקונדום. האם אני עדיין אמורה להשתמש בקונדום או שאני מוגנת כבר?

תשובה:
שלום רב יפה עשיתם שהוספתם שימוש בקונדום בפספוס 2 גלולות ,עליכם להמשיך להשמש בקונדום עד סיום הוסת והתחלת מחזור חדש של גלולות, אז תוכלו להמשיך כרגיל ולהיות בטוחים חג שמח כל טוב


בת 14 שואלת: #104989
היי, אתמול הייתי בבריכת קרית ביאליק "מרכז הספורט אפק" כשסיימנו את השחייה . הלכנו למקלחת והיא שאלה אותי עם היא יכלה להיכנס לתא שלי במקלחת כי היא מפחדת שיפתחו לה בטעות. אז הסכמתי כאשר סיימנו היא הודתה לי מאוד הרגשתי שעשיתי מעשה טוב אז רציתי לדעת בנוגע לזה.... כמה דברים 1. האם יש מצלמות אבטחה במקלחות , כי אני די מפחדת שההנהלה תראה אותי עירומה. 2. האם יש חוק שאוסר על מצלמות אבטחה במלתחות של הבריכה?... אשמח לתשובה מהירה!!!.

תשובה:
שלום לך. אין מצלמות אבטחה במלתחות של הבריכה - אסור להנהלת הבריכה לצלם במלתחות .


בת 17 שואלת: #104985
שכבתי עם חבר שלי ביום שלישי בערב, הוא היה הפעם הראשונה שלי. מהלך הסקס ירד לי כמות לא גדולה של דם מהנרתיק, ובבוקר שלאחר מכן ירד לי שוב קצת. כיום, ביום חמישי, הלכתי לשירותים, וכשעשיתי פיפי בסוף ירד לי דם שוב, אז שמתי טמפון. וזה לא הגיוני שזה מחזור כי רק נגמר לי לפני שבוע בערך. ולאחר מכן שהלכתי שוב לשירותים ירד לי שוב דם אז הוצאתי את הטמפון אך הוא היה נקי מדם. אז שמתי אחד חדש כי דימם לי. רציתי לשאול איך זה הגיוני שעדיין יורד לי דם לפעמיים לאחר יומיים? והאם זה הגיוני, או אם זה מסוכן או חריג ואני צריכה ללכת לבדוק את זה אצל רופא? בבקשה אשמח לתשובה כמה שיותר מהירה כי אני מפחדת ממש, וזה בחיים לא קרה לי.

תשובה:
שלום, דימום לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם ממספר סיבות (בהנחה שאכן לא מדובר במחזור החודשי הקבוע). ביחסי מין ראשונים עלול להיגרם דימום קל מקרעים קטנים בפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים ומכונה בדרך כלל "קרום הבתולין". משך הדימום משתנה בין בחורה אחת לשנייה, לעיתים אין כלל דימום ולעיתים הדימום נמשך זמן מה. דימום יכול להיגרם גם מפציעה של דפנות הנרתיק, וגם מרקמה שנמצאת בפנים הנרתיק וקרוב לצוואר הרחם שעלולה להיות עדינה מאד בחלק מהימים במהלך החודש. אם הדימום חולף מעצמו אין סיבה לדאגה. אם הדימום הינו בכמות בינונית-גדולה, נמשך במשך ימים ואינו מפסיק, מלווה בכאבים חזקים - מומלץ לפנות לבדיקה של גניקולוג/ית. במקרה הצורך, ובעיקר אם מדובר בדימום בכמות גדולה יש לפנות לחדר מין נשים באחד מבתי החולים.


בת 19 שואלת: #104984
אני וחבר שלי כבר שוכבים כמה חודשים וכל פעם שאנחנו שוכבים אני לא נהנית כי זה כואב לי ממש וגם שבוע אחריי נהיית לי דלקת בשתן ממש על בסיס שבועח שזה כבר בלתי ניסבל אני לא יודעת מה לעשות יותר ולמה עדיין כואב לי כלכך כשאנחנו שוכבים, אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים לנבוע ממספר סיבות באופן רגיל יחסי מין צריכים להיות מענגים ולא בלתי נסבלים, חשוב לטפל בכך מכיוון שכאב יגרום לפחד מיחסי מין, בראש וראשונה בפעמים הבאות עלייכם להשתמש בג'יל סיכה על בסיס מים שאפשר לקנות מבתי המרקחת השימוש בג'יל יעזור לחדירה קלה יותר וימנע כאב, אם הכאב ממשיך והג'יל לא עוזר עלייך לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך לבירור סיבת הכאב, יתכן שכואב לך כי את מפתחת דלקת בדרכי השתן וטיפול בדלקת לא רק שחשוב למניעת סיבוכים גם יקל ויפחית את הכאב , למרות שמערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות המרחק בין פתח הנרתיק פתח השופכה ופתח פי הטבעת הוא קצר ולכן יכולים חיידקי מעיים לעבור לפתח השופכה ולגרום לזיהום ,בכדי למנוע את הדלקת יש לשמור על הגיינה של האזור ולמנוע מגע של צואה עם פתח השופכה. חג שמח בהצלחה 0שתן 0


בת 15 שואלת: #104983
יש לי נפיחות קלה בבטן אחרי ששכבתי היום עם חבר שלי זה בסדר

תשובה:
היי! נפיחות באזור הבטן יכולה להיגרם מסיבות שונות, לרוב היא קשורה לאוכל וחולפת מהר יחסית. אין סיבה לחשוש מנפיחות שהופיעה מיד לאחר קיום יחסי מין. כל טוב!


בן 12 שואל: #104975
כשאני מעונן יוצא לי שפיך תוך דקה האם זה בסדר וזה יכול להשתנות

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר מאוד נורמאלי לגילך. בתחילת גיל ההתבגרות פעמים רבות הריגוש המיני חזק מאוד, ולכן מגיעים לאורגזמה ולשפיכת זרע מאוד מהר. בדרך כלל זה משתנה ככל שהגיל עולה. כל טוב.


בת 14 שואלת: #104974
אני וחבר שלי שכבנו והוא הוציא גמר בחוץ ואז המשיך ואני לא יודעת אם אני יכולה להיכנס להריון ואם כן אז איך אני ידע שאני כן?

תשובה:
שלום לך. כל יחסי מין שכוללים חדירה והיו ללא שימוש באמצעי מניעה מסכנים אותך בכניסה להיריון לא רצוי. גם אם הייתה חדירה קצרה, וגם אם הגמירה הייתה בחוץ, הסיכון להיריון עדיין קיים. במקרה כזה מומלץ לקחת את גלולת היום שאחרי בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אפשר לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא/ה. קיימת היום גם אפשרות לקחת גלולה אחרת בתוך 5 ימים ממועד קיום יחסי המין, אך יש לקבל עבורה מרשם מרופא/ה. היריון אפשר לאשר בבדיקות שתן או דם, מספר שבועות לאחר הכניסה להיריון. במקרה של כניסה להיריון המחזור החודשי שלך לא יגיע במועד, ולאחר מספר שבועות יופיעו סימנים כמו כאבים או נפיחות בטנית, הקאות/בחילות ועוד. בכל מקרה, כדאי מאד (!!) להימנע מהגעה לשלב שבו כבר יופיעו סימנים אלו, כי אז הפסקת ההיריון היא מסובכת ומסוכנת יותר. כאמור, מומלץ שתפני כבר עכשיו לבית מרקחת ותקחי את גלולת היום שאחרי. בעתיד הימנעי מקיום יחסי מין שכוללים חדירה ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. אם יש לך שאלות נוספת לגבי שימוש באמצעי מניעה ומניעת היריון לא רצוי את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית או להגיע לאחד הסניפים לאחר חג הפסח.


בת 17 שואלת: #104971
ביקשו ממני לשאול- אני שוכבת עם חבר שלי כמעט חצי שנה ולא הרגשתי אורגזמה עדיין , למה?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת אינו חריג. לוקח זמן להכיר את הגוף ומה מענג אותו. האם אי פעם חווית אורגזמה עם עצמך תוך כדי אוננות? הכרות שלנו את הגוף שלנו מאפשרת לנו לכוון את בן הזוג בצורה יותר מדוייקת. בנוסף, לעיתים הצפייה לאורגזמה וההתעסקות בזה מונעת מאיתנו לשחרר את הגוף והמחשבה, ולהתמסר לתוך העונג. אני ממליצה להמשיך לפתח שיחה כנה עם בן הזוג, ולהיות ביחד פתוחים לחקור מה נעים לכם, ממש לדבר על זה תוך כדי. אם תתעמקו בלחקור מה מענג את הגוף, באינטימיות ובאהבה שלכם, בהחלט ייתכן שתלמדי להגיע איתו לשיאים של עונג. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104969
שלום רב, עשיתי בדיקת הריון ואני אכן בהריון. (בין חודש לחצי חודש). איך אני יכולה לעשות הפלה? והאם אני יכולה לעשות המיידית כבר השבוע?האם אני יכולה ללא ידיעת ההורים?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. הפסקת הריון מתבצעת בבתי חולים ברחבי הארץ לאחר שעוברים וועדה מיוחדת. ניתן לעשות זאת ללא ידיעת ההורים. את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לאחד מהמרכזים כדי לקבל הדרכה וליווי.


בן 15 שואל: #104968
שלום אני גבר בן 15 ואני לא בדיוק יודע מה קורה איתי במניות מינית אני נמשך לגברים מאונן על גברים מת לקיים איתם יחסי מין מדמיין את זה והכול אבל רגישית כלום.. אני גם מאונן על תמונות של גברים עכשיו אם אני רוצה לקיים יחסי מין עם גבר ויש פה באתר עוד גבר שמעוניין אפשר לסדר איזה משהו..עכשיו רציתי לשאול אם זה אומר שאני הומו.. אגב הייתה לי היתנסות עם גבר מצצתי לו ו הוא נתן לי בתחת היה סבבה..אבל אני רוצה לנסות שוב עם גברים ואולי אם תבוא האפשרות גם עם בחורה. תודה

תשובה:
שלום, בגילך טבעי מאד שאתה מנסה להבין מה מושך אותך מבחינה מינית ורומנטית/רגשית. מהדברים שלך אני מבין שאתה נמשך בעיקר לגברים, מתעניין בהם ומגורה מהם. בנים רבים מרגישים ככה, וחלקם אכן מגדירים את עצמם כהומואים - שזה בעצם בנים/גברים שמעדיפים לקיים יחסי מין וגם יחסים רומנטיים עם בני אותו המין שלהם. חלק מהבנים שנמשכים לבנים מגלים גם עניין בבנות, ועשויים להגדיר את עצמם כביסקסואלים (שנמשכים לשני המינים). חלק קטן בעתיד יימשך ויתעניין יותר בבנות ועם השנים פחות יתעניין ביחסי מין עם גברים. בכל מקרה, הגיל שאתה נמצא בו זה הגיל שבו בדרך כלל בני נוער מתנסים ולומדים מה עושה להם טוב, גם מבחינה מינית וגם מבחינה רומנטית/רגשית. אני מציע לך להמשיך להתנסות, בהתאם למה שמגרה אותך ומעניין אותך, ואני בטוח שעם הזמן תכיר את עצמך טוב יותר ותוכל להגדיר את עצמך בצורה שתתאים לך. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #104962
היי, אני בת 15 והבעיה שלי היא שאיבר המין שלי הוא טיפה גדול ואפילו טיפה בולט מהמכנס (אני לא מדברת על האיברים הפנימיים) והקטע הוא שלא נראלי שזה בגלל המשקל כי אני לא מחשיבה את עצמי כילדה מלאה אני באמצע כזה... זה נורמאלי בכלל? יש משהו לעשות עם זה? כי זה טיפה מביך כשאני לובשת בגד ים לדוגמה או עם בנים במיטה בעתיד.

תשובה:
שלום לך מבנה וצורת האברים בגופנו תלוי במספר גורמים ,בני האדם נולדים שונים אחד מהשני ומתפתחים בהתאם , ולכן אם תתבונני מסביבך תראי את השוני הקיים בין בני האדם, יחד עם זאת את בת 15 ונמצאת בעיצומו של תהליך חשוב של בגרות גופנית פזיולוגית ונפשית, ישנם דברים שמשתנים עם הזמן ויכול להיות שמבנה איבר המין שלך ישתנה יחד עם מבנה הגוף , אם נכון לעכשיו המבנה של איבר מינך מפריע לך ניתן כאשר את לובשת מכנסיים לבשי תחתון מבד כמו בחגורת בטן שיתן מראה שטוח יותר, ודעי לך שיש מצב בו את מרגישה שזה בולט ואחרים לא שמים לב לכך, ולגבי בנים, אין בעיה ,מי שיאהב אותך יקבל אותך כפי שאת. בהצלחה וחג שמח


בת 18 שואלת: #104933
שלום, אני נוטלת כבר מעל לשנה גלולות מסוג מליאן, אתמול קרה מקרה חד פעמי שבו קיבלתי מחזור רק אחרי 3 ימים לאחר שנגמרה החפיסה (כרגיל המחזור מגיע לאחר 4 ימי הפסקה) השאלה שלי היא אם המחזור הקדים זה אומר שאני צריכה להקדים ביום גם את נטילת הכדור הראשון של החפיסה הבאה ?

תשובה:
שלום לך, זה לא אומר שום דבר וזה קורה לפעמים. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל, לאחר שבעה ימי הפסקה, ללא קשר ליום בו קיבלת דימום. כל טוב


בת 15 שואלת: #104932
אני וחבר שלי שכבנו היום בפעם הראשונה ללא קונדום והוא השפיך לי על הכוס טיפה האם אני יכנס להיריון? ומתי לבצע בדיקת היריון אני מאוד חוששת מלהכנס בגיל כזה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש סיכוי להריון. אם לא עברו 72 שעות מיחסי המין הלא מוגנים, גשי לבית המרקחת וקני מיד אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור או נורלבו. אם עברו 72 שעות אך לא עברו 120 שעות, גשי מיד לבית המרקחת וקני גלולה בשם אלה. יכול להיות שלא ימכרו לך אותן אם תגידי שאת מתחת לגיל 16 אז תגידי שאת בת 16 וחצי או תמצאי אישה מבוגרת יותר בבית המרקחת שתקנה לך. עוד שבועיים עליך לבצע בדיקת הריון. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, וללא ידיעת ההורים. נוכל גם לדבר על אמצעי מניעה כדי ששוב לא תהיו במצב הזה. כל טוב וחג שמח


בן 16 שואל: #104929
היי, אני (16) וחברה שלי (14) שכבנו לא בפעם הראשונה לפני יותר מחודש. הסקס היה עם קונדום כמו תמיד הכל היה רגיל שום דבר יוצא דופן אבל המחזור שלה מאחר. איך נוכל לוודא שהיא לא בהיריון? מה אני צריך לעשות כדי להרגיע אותה?

תשובה:
שלום לך. כמה זמן המחזור שלה מאחר? בלי קשר לקיום יחסי מין זה טבעי שבגיל שלה המחזור יאחר. אם עברו מעל 10 ימים מאז שקיימתם יחסי מין בפעם האחרונה היא יכולה לבצע בדיקת הריון (ניתן לקבל בדיקת הריון בסניף הדלת הפתוחה). מה שכן, בגלל שאתם מקיימים יחסי מין הייתי ממליצה לה ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולהתייעץ איתו לגבי אמצעי מניעה נוספים. זה חשוב מאוד שאתה רוצה להרגיע אותה ואתה יכול להציע לה להגיע ביחד לסניף של הדלת הפתוחה שקרוב לאזור מגוריכם כדי לקבל מידע על קיום יחסי מין בטוחים ולהציף שאלות ביחד.


בת 21 שואלת: #104921
היי , לקחתי את הגלולה (יאז) ואחרי 5 דק שלשלתי האם יש סיבה לדאוג שהגלולה לא נספגה?

תשובה:
שלום לך, הגלולה אכן לא נספגה ועלייך לקחת עוד אחת במקומה. הקפידי לקחת 24 גלולות פעילות כך שתשלימי גלולה מחפיסה אחרת ותהפכי אותה לחיפסה ספייר לעוד מקרים שיכולים לקרות בהמשך. כל טוב וחג שמח


בת 17 שואלת: #104920
היי הבוקר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ופתאום ראיתי בתחתון דם כאילו קיבלתי מחזור שמתי פד ואחרי כמה שעות עשיתי פיפי ובפד היה כמו מחזור רק בצבע חום ולא בכמות גדולה וגם שניגבתי ניגבתי ועל הנייר היה את אותו חום מה זה יכול להיות

תשובה:
שלום רב הדימום יכול להיות או מהמחזור שאמור להגיע בקרוב או כתוצאה מיחסי המין ייתכן ובזמן קיום יחסי המין בן הזוג שלך "פצע" את הנרתיק שלך. אל חשש הקפידי על הגיינה והדימום יחלוף. בהצלחה


בת 17 שואלת: #104916
היי נטלתי גלולות דיאנה במשך 3 חודשים והגלולה נגמרה במלאי הרוקי נתן לי גלולה בשם אסטל ואמר שזה אותו גלולה רק שם שונה האם אתם חוגים אם זה באמת אותו גלולה ולא יגרום לי לתופעות לוואי שונות? או גרועות השמנה וכו

תשובה:
שלום לך, מדובר באותה הגלולה בדיוק ולא יהיו לך תופעות לוואי. את יכולה להירגע ולהרגיש בטוחה. כל טוב