A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

שאלות נפוצות

דלת פתוחה הקרובה אליך

שאלות נפוצות

בת 22 שואלת: #116136
שלום אני בת 23 לפני שבוע קיימנו יחסי מין יבש אני וחבר שלי והיינו ערומים הוא לא החדיר לי אל תוך הנרתיק רק הייתה נגיעה מהפין שלו על הנרתיק בחוץ , היו לו טיפות אהבה וטיפות ממש קטנות נפלו על הנרתיק שלי מבחוץ . האם יש סיכוי להיריון מכמה טיפות אהבה מחוץ לנרתיק? האם צריך לדאוג ? בבקשה תענו לי כמה שיותר מהר,.

תשובה:
היי לך! בעיקרון הדרך להיכנס להריון הינה חדירה של הפין לנרתיק ושפיכה/ טיפות אהבה לתוך הנרתיק. בגלל שיש חשש שטיפות אהבה חדרו לנרתיק במהלך המגע המיני ביניכם יש סיכוי להריון ולכן אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר המגע המיני או ליטול פוסטינור (גלולה למניעת הריון לשעת חירום) אם המגע המיני התרחש לפני פחות מ-72 שעות, את הפוסטינור/נורולבו ניתן לקנות ללא מרשם בכל בתי המרקחת. להמשך, אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה קונדום או אמצעי מניעה אחר, בייחוד אם אתם בזוגיות ארוכת טווח. יש מגוון רחב של אמצעי מניעה ואת יכולה להתאים את אמצעי המניעה אלייך. אם זה גלולות, התקן, טבעת (נוברין) וכו'. את מוזמנת לבוא לאחד מהסניפים שלנו לבצע בדיקת הריון ולמענה על כל שאלה.


בן 15 שואל: #116134
אני רוצה מחר ללכת לשכב עם גבר(כמוני) כבר שכבנו בעבר רק שהפעם אני רוצה לעשות אתו גם אנאלי השאלה שלי היא האם החור של התחת של יגדל כתוצאה מאננלי וגם האם אני צריך לספר לחברה שלי אל זה?? אשמח עם תענו על כך במהרה והאם יש דילדו לבנים כי אני רוצה אחד כזה אני פשוט אוהב לדחוף אצבע לתחת

תשובה:
היי לך! פי הטבעת הוא איבר המורכב בעיקרו משריר טבעתי שעוטף את האיזור. השריר מאפשר כיווץ והרפייה ועל כן הוא איזור שיכול להתאים את גודלו ולהשתנות. מין אנאלי לא גורם להגדלת פי הטבעת אך הוא כן דורש זמן הסתגלות לפני חדירה של איבר מין אליו ולכן אני ממליצה לפני להחדיר אצבעות אפשר להשתמש בחומר סיכה ולהרגיל את האיזור לחדירה ולהרפות את האיזור כדי שהאקט יהיה נעים לשניכם. כדאי גם להכין את המקום לפני, להתפנות לפני, להתקלח ולשטוף את האיזור. דילדו הוא צעצוע מין שמתאים לשימוש של נשים וגברים חשוב לקנות דילדו איכותי שלא ישבר או יקרע בזמן השימוש. לגבי חברה שלך, זה מאוד תלוי בקשר שלכם וברמת הפתיחות ביניכם. האם הקשר מוגדר כקשר פתוח או שזה לא הוגדר מראש. קשר נבנה בסוף על אמון וחשוב לשמר את זה אז אני ממליצה לספר אבל זה בסוף בינך לבין עצמך. חשוב לזכור תמיד להשתמש בקונדום ביחוד אם אתה מקיים יחסי מין עם מספר פרטנרים כדי להימנע ממחלות מין. מוזמן לפנות אלינו לכל שאלה!


בת 15 שואלת: #116132
היי, אני וחברה שלי יוצאות כבר כמה זמן והגענו לבסיס שני (בלי חולצות+חזיות). אני מאמינה שבקרוב נתקדם... לא מצאתי על זה כמעט מידע באינטרנט, כי לא מספיק מדברים על יחסי מין חד מיניים): הייתי רוצה לדעת מהם אמצעי ההגנה למין בטוח בין נשים? זו תהיה הפעם הראשונה של שתינו, אז כנראה אין סכנה למחלות מין, אבל הייתי מעדיפה להיות בטוחה לכל מקרה. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך! קודם כל ממש משמח לראות שאת דואגת לך ולחברה שלך ומבררת על אמצעי מניעה. נשמע שאתן מתקדמות בקצב שמתאים לכן, ולוקחות את הזמן לגלות מה נעים לכן. ליחסי מין בין נשים יש אמצעי מניעה שנקרא "סכר דנטלי", שזה בגדול יריעת לטקס שמותחים על איבר המין, ואז מונע מגע ישיר בין הפה לאיבר המין. בגלל שבארץ לא מוכרים אותם, ניתן להכין כזה מכל קונדום. לוקחים קונדום, גוזרים את כיפת הקונדום, ואז גוזרים אותו לרוחב כך שתיווצר צורה מלבנית. מניחים את יריעת הלטקס על הדגדגן/פי הטבעת לפני שמקיימים מין אוראלי, כך שלא יהיה מגע ישיר בין הפה לאיבר. בגדול, אני ממליצה לכן פשוט ללכת לעשות בדיקה למחלות מין על מנת להיות על הצד הבטוח, ואז תוכלו להינות מבלי לחשוש למחלות מין. בהצלחה ותמשיכו להינות!


בת 17 שואלת: #116124
אני וחבר שלי שכבנו לפני שבוע ופתאום הוא הוציא את הזין שלו ממני וראינו שנקרע הקונדום, ממש נלחצנו ואז הוא שיפשף עם היד פעמיים ורק אז גמר אני נורא לחוצה לגבי זה הייתי אמורה לקבל מחזור לפני כמה ימים והוא עדיין לא הגיע ויש לי כאבי בטן כבר יומיים אבל אני לא מקבלת שאלתי אותו ליתר ביטחון אם הוא בטעות גמר בפנים גם והוא אמר לא את ראית שבחוץ אשמח לעזרה בדחיפות

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שעברת חוויה לא נעימה ואני שמחה שפנית אלינו. קודם כל- טוב מאוד שהשתמשתם בקונדום. לפעמים לא שמים קונדום בצורה נכונה ולכן הוא נקרע או שהוא נקרע תוך כדי קיום יחסי המין, לכן אנו ממליצים להשתמש בקונדומים של חברת דורקס שנוטים פחות להיקרע. בכל אופן, טיפות זרע מופרשות במהלך קיום יחסי מין גם לפני שהגבר "גומר" ולכן קשה לי לומר בודאות מה קרה בסיטואציה שלכם. על כל פנים, אם לא עברו 72 שעות מקיום יחסי המין בהם נקרע הקונדום אני ממליצה לך ליטול אמצעי מניעה לשעת חירום (נורלבו או פוסטינור שניתן לקנות בכל רשתות הפארם ללא מרשם) או גלולת "אלה" עד למעבר 105 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים. לגלולה זו מעט תופעות לוואי לא נעימות אך אני ממליצה לך ליטול אותה בכל אופן כדי למנוע הריון לא רצוי. כל טוב


בת 21 שואלת: #116121
היי היה לי מחזור כרגיל מתי שאני אמורה לקבל ניגמר לי אחרי 6 ימים (כרגיל) הייתי נקייה יום אחד פתאום חזר לי שוב למה זה ככה

תשובה:
היי! מה שחווית נקרא "דימום בין וסתי" ויכולים להיות לו גורמים שונים כמו חוסר איזון הורמונלי וגורמים נוספים. ממליצה לך לגשת בהקדם לבדיקת רופא/ה שיוכלו לאבחן את הסיבה לדימום ולתת טיפול מתאים במידת הצורך. כל טוב וחג שמח!


בת 15 שואלת: #116120
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא קונדום והוא גמר בפנים (לפני כשעתיים )ולקחתי לאחר חצי שעה נורלבו, וכרגע הקאתי והחלו להיות לי דימומים חזקים (כמו ווסתיים )ואני לא יודעת אם הכדור הצליח להשפיע או לא כי רשום שהכדור עלול לגרום להראות ודימומים אז אם החלו הדימומים הכדור החל לפעול?, אבל הקאתי אותי רק אחרי שעה וחצי אחרי שלקחתי אותו, מה אני עושה עם עצמי? ,לקחת עוד כדור?, או להישאר ככה כי הכדור הספיק לפעול?

תשובה:
שלום לך יקירה! אם קיימת יחסי מין לא מוגנים ונטלת את הנורלבו והקאת עד 3 שעות לאחר נטילת הנורלבו- הגלולה לא תשפיע. ממליצה שתקחי גלולה נוספת (ההוראות האלה מופיעות גם בעלון המצורף לתרופה). אני מעריכה שהדימומים לא נגרמו מנטילת הנורלבו משום שדימום עשוי להופיע אך לא בסמיכות רבה כל כך לנטילת הגלולה. אם הדימומים נמשכים (ואינם דימומי וסת) יתכן ונגרמו מסיבה אחרת. ממליצה שתפני לרופא/ה שלך להתייעצות. את מוזמנת גם להגיע אלינו לדלת הפתוחה בחיפה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=22 או להתקשר ולתאם תור לרופאה שלנו להתייעצות. כל טוב!


בן 16 שואל: #116097
שלום לגבי השאלה שלי (114161) עבר כמעט שלוש חודשים אני חושב ולמרות זאת השפשוף לא עבר... הוא נחלש בקטע משמעותי ועכשיו הוא רק טיפה אדום וגם העור נהיה מחוספס כזה אבל זה לא נראה כאילו זה עובר.... גם באותו יום שפשפתי את המרפק וגם שם לא עבר השפשוף כאילו כל העור מסביב לשפשוף נהיה לבן וזה לא חוזר

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה מרגיש בנוח לפנות אלינו שוב. אנחנו לא ארגון שנותן ייעוץ רפואי לגבי בעיות עור, אך ממה שנשמע לי לא מדובר במשהו חמור. לפעמים על הגוף שלנו יש צלקות שלוקח להן זמן מה לעבור. בכל אופן אם אתה מוטרד הייתי ממליצה לקבוע תור לרופא משפחה או רופא עור. בהצלחה


בן 15 שואל: #116042
היי סיימתי מחזור לפני שבוע , אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם בגדים מלאים לפני כמה ימים. היום אני וחבר שלי עשינו את זה עוד רק שאני עם תחתונים ועוד עם בגדים מלאים הרגשתי רטוב. ואני מאוד לחוצה יש אפשרות להכנס מזה להריון ?

תשובה:
היי יקירה! אין לך מה לחשוש מהריון. הריון יכול להיגרם רק מחדירת פין לנרתיק או משפיכה ישירה בפתח הנרתיק. מכיוון ששניכם הייתם בבגדים ובתחתונים לא היה מגע ישיר ולכן אין חשש להריון גם אם חשת רטיבות. כל טוב!


בן 17 שואל: #116007
אני וחבר שלי שכבנו בזמן שלקחתי את הגלולות הלבנות הייתי חדירה אני בהריון? כי לא קיבלתי מחזור

תשובה:
היי! אם נטלת את כל הגלולות שקודמות לגלולות הפלצבו (הגלולות הלבנות) בכל יום ובזמן קבוע פחות או יותר אין חשש מהריון. יכולות להיות סיבות שונות לעיכוב במחזור (לחץ נפשי, תרופות שנלקחו במהלך החודש האחרון ועוד). אני מעריכה שתקבלי את הוסת בזמן הקרוב. במידה ואכן נטלת את כל הגלולות ובזמן ובכל זאת הוסת לא מגיעה במהלך השבוע הקרוב את יכולה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. את יכולה גם להמשיך ולהתייעץ אתנו כאן, בטלפון או יכולה גם להגיע לסניף של הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך ונשמח לסייע לך. השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים בדיסקרטיות. הנה רשימת הסניפים ומספרי הטלפון שלנו : http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 17 שואלת: #115997
היי, חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין כבר חודש ועד כה אנו משתמשים בקונדומים על בסיס קבוע. החלטנו שאעבור לגלולות על מנת הגברת ההנאה והיעלות, כיוון וגלולות בטוחות קצת יותר מקונדומים ואנו גם לא מחליפים פרטנרים כך שאין חשש ממחלות. אני אתחיל לקחת את גלולות יאז פלוס אך השאלה שלי היא כזו, אנו מקיימים לפחות כשש פעמים בלילה שאנו יחד יחסי מין. או פעם בשבוע או כמה לילות בשבוע זה נתון משתנה. האם מספר הפעמים המרובה יפגע ביעילות הגלולות שאתחיל לקחת?

תשובה:
היי לך, אני מאד שמחה לשמוע שאתם אחראיים, דואגים לגופכם ומקיימים יחסי מין בטוחים. אין קשר בין כמות הפעמים שאתם מקיימים יחסי מין לבין יעילות הגלולות, כך שאת יכולה להיות רגועה, לא משנה כמה פעמים אתם מקיימים יחסי מין. כל עוד את כמובן מקפידה לקחת את הגלולות כפי שצריך ולפי ההוראות שרשומות בתוך החפיסה. כל טוב


בת 17 שואלת: #115986
אני נוטלת כבר כמעט חצי שנה גלולות,אף פעם לא פספסתי ותמיד בשעה קבועה,התחלתי חפיסה חדשה ביום רביעי ב9.5. לפני יומיים(11.5,יום שישי) לקחתי את הגלולה השלישית בחפיסה ובערך אחרי שלוש וחצי שעות היה לי לא ממש שלשול אבך כמו שלשול קל כזה שלא רוקן ממש את כל הקיבה האם אני עדיין מוגנת או שכדאי לי לקחת את הגלולה "אלה"?

תשובה:
היי! אני שמחה שאת מקפידה על נטילת הגלולות בעקביות. אם חלפו יותר משעתיים בין נטילת הגלולה לשלשול- אין חשש . הגלולה כבר הספיקה להיספג במערכת הדם שלך ולכן אין לך צורך ליטול את הגלולה "אלה". כל טוב!


בת 16 שואלת: #115985
אני וחבר שלי כמעט חצי שנה ביחד, אנחנו מתנסים מינית והכל ישנתי אצלו וניסינו להחדיר לי אצבעות הוא הכניס לי פחות מאצבע וממש פחדתי למרות שכשהוא הכניס זה היה פשוט מוזר אבל לא יכולתי שיכניס את כל האצבע כי פחדתי שיכאב לי כשהוא ניסה עוד טיפה עצרתי אותו ישר ואמרתי לו להוציא , למה זה כאב? האם הוא נגע לי בקרום? והיום קיבלתי מחזור

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 24 שואלת: #115977
היי, רוב הסיכויים שאינני בהריון, אבל שואלת ליתר ביטחון כי אני חששנית מטבעי - קיימתי יחסי מין עם בן זוגי לפני כשבועיים וחצי, יחסי מין בטוחים, עם קונדום(שלא נקרע) ולא גמר בפנים על אף הקונדום. המחזור שלי איננו סדיר, אף שבשלושה חודשים האחרונים הגיע כל 35 יום, והוא מאחר ב-13 ימים על סמך שלושת החודשים האלה. עשיתי בדיקת הריון ביתית לפני שלושה ימים ויצאה שלילית, ויומיים אחרי זה עשיתי גם בדיקת דם להריון ויצאה שלילית. מה הסבירות שלמרות כל אלה יש אפשרות להריון? אין לי תסמינים כלשהם, פרט לזה שלא קיבלתי עדיין מחזור החודש. אולי עשיתי את הבדיקות מוקדם מידי? תודה רבה :)

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 22 שואלת: #115971
יש לי בן זוג כבר כמעט שלוש שנים בשנה האחרונה אני והוא מקיימים יחסי מין (מוגנים כמובן) אנחנו מאד נהנים ויש לנו תקשורת טובה בכל מה שקשור לנושא אבל יש בעיה שאני לא מצליחה לגמור אף פעם למרות שאני נהינת והבן זוג שלי מאד מנסה לענג אותי ושאני יגמור אבל זה לא קורה זה מתסכל אביזרי מין/ צעצועים כרגע לא באים בחשבון מבחינתי אני רוצה עוד להינות מהסקס עצמו כמו שהו ניסינו תנוחות שונות ניסינו חומר כזה שאמור לגרות את הדגדגן וגם לא עזר אני מנסה להרפות מהמחשבה על זה ולא להיות לחוצה מיזה אם יש לכם עצה/פתרון/רעיון איך עוזרים לזה לקרות אני אשמח לדעת תודההה

תשובה:
שלום לך, קודם כל, ממה שאת מתארת, אני שמחה לשמוע שיש ביניכם תקשורת טובה ושאתם מדברים על חיי המין שלכם. לגבי מה שאת שואלת, כל אחת אוהבת ומגורה ממשהו אחר. את מספרת שהוא מנסה לענג אותך, האם ניסיתם מין אוראלי? זאת אומרת, שימוש בפה. ניסיתם להשתמש במגע, עם הידיים? אולי זה משהו שיכול לגרות אותך יותר. חשוב לציין גם שרוב הנשים לא גומרות מחדירה, לכן מה שאת מתארת הוא לגיטימי והגיוני. למרות שכתבת שצעצועי מין לא באים בחשבון, תשקלי את זה בכל זאת, זה לא אומר שהסקס "לא יהיה כמו שהוא", אלא הוא יהיה משודרג ואולי אפילו תצליחי לגמור מהחדירה באמצעות הצעצועים :) זה טוב מאד שאת מנסה להרפות ולא להיות לחוצה מזה! מקוה שעזרתי, כל טוב!


בן 16 שואל: #115963
שכבתי עם חברה שלי פעם ראשונה זה היה כיף והכל אבל אני מרגיש שאני פחות נמשך אליה עכשיו שהיא לא נראת לי מושכת כמו שהיא נראתה לי לפני ששכבנו מה אני צריך לעשות? זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אני שמחה לשמוע שהפעם הראשונה שלכם הייתה כיפית עבורך. לגבי השאלה שלך, אז כן זה נורמלי, משיכה מינית לבני/בנות הזוג שלנו יכולה להשתנות לפעמים. אבל הייתי רוצה לדעת האם משהו גרם לזה להשתנות - איך מערכת היחסים שלכם מאז? אתם מדברים? האם קיום יחסי המין קירב ביניכם יותר? הייתי מציעה לך לדבר עם חברה שלך, אולי לדבר על מה שאתה מרגיש ולנסות לפתור את זה יחד. אולי היא מרגישה משהו דומה? תקשורת בין בני זוג היא המפתח להכל :) מקווה שעזרתי, כל טוב!


בן 18 שואל: #115962
היי יש לי 2 שאלות: 1. האם אפשר לעשות סקס במקלחת עם המים פתוחים וכו.. (חברה שלי ואני משתמשים בקונדום) 2. לכדי לעשות אנאלי אז צריך להשתמש בקונדום? והאם חייב לעשות בדיקות לזה?

תשובה:
שלום לך, לשאלתך הראשונה, ניתן לקיים יחסי מין במקלחת עם המים פתוחים אך אין הבטחה שתהיו מוגנים, שכן המים עלולים לפגוע ביעילות הקונדום והוא עלול לזוז/ להחליק וליפול. בנוסף, בקיום יחסים אנאליים מומלץ להשתמש בקונדום היות וזה אזור עתיר חיידקים שאינו היגייני כמו הנרתיק ויש סכנה להדבקות במחלות שונות (לא רק מחלות מין). אמנם לא ניתן להכנס להריון משפיכה בתוך פי הטבעת אך בעת קיום יחסים אנאליים נוזל הזרע עלול לגלוש לאזור הנרתיק ומכאן שיש חשש להכנס להריון. אין חובה לבצע בדיקות במיוחד לשם קיום יחסים אנאליים אך כן אמליץ להבדק מדי פעם באופן כללי. אתם מוזמנים להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריכם לקבל מידע על אמצעי המניעה השונים ולשם אינפורמציה נוספת. המון בהצלחה


בן 19 שואל: #115957
אהלן שמי ל' אני בן 19 התגייסתי לא מזמן ליחידה קרבית, אני אגש ישר ולעניין, משיכה מינית. אני חושב שיש לי 'שריטה' מאוד מיוחדת.. פעם ראשונה שראיתי פורנו שהתנסיתי הייתה עם שני אנשים בגיל 13, הייתי מכור לסמים ונהיה לי מין דחף כזה של לעשות סמים וסוג של למכור את עצמי למי שנותן לי סמים. נפגעתי מזה הרבה. אחר כך השתקמתי ועדיין תמיד היה לי את הדחף של ההרס עצמי הזה להיות כמו זונה בפורנו. ראיתי פורנו והרגשתי שאני האישה. קם בבוקר הכל טוב ויפה שום זכר להיותי מסתבך עם עצמי ועם המחשבות האלה. מדחיק הכל. מצד שני, הייתי גם עם בנות, דבר שאני מאוד אוהב ורגשית מצליח לראות את עצמי רק עם אישה למרות שלא יצא לי להיות במערכת יחסים בזמן האחרון. בקיצור, אני שוכב גם עם גברים וגם עם נשים, כשאני שוכב עם גברים אני מרגיש שזה מנגנון הרס עצמי שפיתחתי לעצמי במהלך השנים עם כל החוויות שעברתי, מעבר לזה שסקס עם גברים הרבה יותר אינטנסיבי וקיצוני מאשר עם בחורות, אבל גברים עושה לי ממש רע לנפש ומרגיש לי כלכך לא נכון ולא בריא. אני אוהב בנות, אני חושב שזה דבר שאני אמור לספר למי שתיהיה איתי כשתיהיה אחת כזאת ואני מפחד שזה דבר שירחיק

תשובה:
היי ל', שמחה שפנית אלינו. מקווה שהגיוס היה קל ונעים ומאחלת לך הצלחה בצבא. אתה מגלה אחריות ומודעות שאינם מובנים אליהם. המשיכה המינית שלך לגברים, כשלעצמה היא לא מסוכנת (כל עוד אתה מקיים יחסי מין באופן מוגן כמובן). הנטייה המינית היא בעצם רצף, סקאלה, ואפשר להיות באמצע הסקאלה ולהמשך גם לגברים וגם לנשים במידה כזאת או אחרת, או לנטות יותר לאחד הכיוונים. וכל נטייה מינית שהיא היה מקובלת ונורמלית. אולם, בגלל שאתה מתאר שיחסי המין עושים לך רע נפשית, מדוע שלא תפסיק? יחסי מין נועדו להיות מענגים וכיפים לכל הצדדים, וחבל שתבצע משהו שגורם לך להרגיש רע! גם מנגנון הרס עצמי אפשר לעצור, מפני שהוא מנגנון שמגיע ממך, מתוכך. גופך הוא שלך ורק לך הזכות ליטול עליו אחריות ולבחור מה יקרה ועם מי. כך גם במערכות יחסים. בחירתך להיות עם פרטנר/ית צריכה להיות כזו שמיטיבה עמך ולא פוגעת בך. מי שהכי חשוב הוא -אתה, הבריאות וההנאה שלך. אין חובה לשתף את ההסטוריה המינית שלך במערכת יחסים. אתה צריך להרגיש נוחות ואמון, ברמה שאותה שאתה מגדיר לעצמך, ורק אם תרגיש רצון. במצב של מערכת יחסים אינטימית ועמוקה, לגיטימי לרצות לחשוף הסטוריה על מנת לחוש קרבה ולהעצים את הקשר, אבל אין הכרח כזה. אם לא תרגיש שזה מתאים לך, אתה לא חייב. שיתוף פרטים מהעבר שלך עלול להיות מלחיץ ולעורר חששות כי אתה לא יודע כיצד הדבר יתפרש אצל בן/בת הזוג. אולם חשוב לזכור, מערכת יחסים מיטיבה, מכילה כבוד הדדי, כנות, פתיחות ותקשורת, אמון ואחריות. כל אלו ממלאים סיפוק אצל שני בני הזוג. חשוב שתרגיש שאתה יכול לסמוך על הפרטנרית שלך כשאתה משתף משהו שלא היית נוהג לשתף אדם קרוב במיוחד, ולכן בעצם במערכת יחסים מיטיבה, שיתוף כזה יכול גם לקרב ולחזק את הקשר. מאחלת לך בחירה בהחלטות שנכונות לך, וכל טוב.


בן 13 שואל: #115956
האם זה בסדר לאונן פעמים ביום (כל יום ) ?

תשובה:
הי לך, כל עוד זה עושה לך טוב, לא משתלט על החיים שלך או מגביל אותך באיזושהי צורה - אין בעיה. אין כמות מסויימת שמותרת או לא, שים לב לאיזונים, תרגיש מה נכון לך ואם אתה מרגיש שזה עובר את גבול הטעם הטוב, שזה פיצוי על דברים אחרים, שאתה מוותר על דברים בחיים שלך בשביל לאונן - זה הזמן להוריד את המינון. מבחינה בריאותית, זה לא פוגע בך, אין חשש. כל טוב.


בן 17 שואל: #115951
היי. הייתה היום בבריכה העירונית וראיתי שם מישהי פצצת עולם שבדיוק לטעמי עכשיו איכשהו הזין שלי עמד(אני לא שולט בו הלוואי והייתה דרך שאני אגרום לו לא לעמוד במצבים מסויימים)הקיצר גמרתי בשירותים של הבריכה (על הקיר בטעות) ואחרי זה נכנסתי לבריכה(ניקיתי כזה שאריות זרע) ואני יודע שאחרי גמירה צריך להשתין כדי לנקות שאריות אז נכנסתי לבריכה ואז אחרי עשר דקות עשיתי פיפי. השאלה שלי היא האם זה מסוכן? כלומר מישהי יכולה להיכנס להיריון מהשאריות האלה? זה נשמע ממש מפגר ובטח חלק יצחקו אבל אני רושם את זה נטו מדאגה תודה רבה כל העזרה.

תשובה:
שלום לך ואני שמחה שאתה שואל. אין שאלות "מפגרות" . מי שלא שואל נשאר מאחור.... אין אפשרות להיכנס להריון מזרע בבריכת שחייה. זרע שורד מחוץ לגוף בתנאים מסוימים רק מספר דקות ובבריכת שחייה אינו מסוגל לשרוד. בכל אופן, בפעם הבאה אני ממליצה שתשתין בשירותים ולא בתוך הבריכה... לגבי העובדה שאתה רואה מישהי ומקבל זיקפה, ניתן לשלוט בזה ע"י העברת המחשבה לנושאים אחרים. כל טוב!


בת 16 שואלת: #115945
למה הבנים כאלה חרמנים? כאילו אם אני אהיה עם מישהו בגיל הזה (15) אז מה שהוא ירצה מימני זה לספק אותו? ועוד שאלה למה יש שמועה שכל הבנות דוחפות אצבעות? מאיפה זה נובע? זה פשוט מעצבן היחס הזה לבנות

תשובה:
שלום לך, חרמנות היא תחושה שיכולה להיות גם אצל בנים וגם אצל בנות. כמו שלא כל הבנות חרמניות גם לא כל הבנים חרמנים. כל אחד ואחת שונה. יכול להיות שיהיה לך בן זוג שירצה במגע אינטימי איתך בדיוק כמו שאת תרצי ובתוך המגע המיני חשוב ששניכם תהיו מסופקים. מגע מיני הוא מגע שנעים גם לבנות וגם לבנים באותה מידה. אם יש נער שיצפה ממך לספק אותו בלי הדדיות זה לא תקין, הסיפוק המיני הוא הדדי ולא חד צדדי (אלא אם כן זה מוסכם מראש ושניכם בוחרים ורוצים בכך). בנות מאוננות על ידי חדירה של אצבעות לנרתיק ו/או על ידי גירוי הדגדן, כך אישה יכולה לגרום להנאה המינית שלה. גם בנים מאוננים אבל בצורה שונה. כמו שלא כל הבנים מאוננים כך גם לא כל הבנות מאוננות. אוננות היא צורך נורמלי, בריא וטבעי שכל אחד וכל אחת עושה עם עצמה במקום הפרטי שלה. זאת הזדמנות להכיר את הגוף שלך ואת מה שנעים או לא נעים לך. מוזמנת לנסות (את יכולה לקרוא על זה עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74). מסכימה איתך שיש יחס לא שיוויוני ומכפיר לנשים, ויחד איתך אני מאמינה שזה ישתנה כל עוד לא נקבל את זה ונהיה מודעות יותר. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115937
היי. אם היה לי ווירוס של שלשולים והקאות ללילה אחד ,ובלילה הזה זה היה היום שבוא לקחתי את גלולות הפלצבו. זאת הייתה הגלולה האחרונה בחפיסה .בבוקר שאחריי קיבלתי מחזור . איך אני צריכה לנהוג לגבי מיניות ? עברו יומיים מאז , אם המחזור נגמר לי עוד יומיים אני צריכה להשתמש עם חבר שלי באמצעי מניעה אחר ?

תשובה:
היי יקירה, בגלולות פלסבו אין הורמונים והם נועדו אך ורק כדי לשמור על ההרגל של לקיחת גלולות בזמן קבוע, כדי שלא תתבלבלי ותשכחי לחזור לקחת גלולות בסוף הווסת. מכיוון שהן לא הורמונליות אין השפעה על המאזן ההורמונלי בגוף שלך ולכן אם שלשלת את הגלולה, אין לכך השפעה. תמשיכי ליטול את החבילה הבאה כרגיל לפי ההוראות, ללא צורך באמצעי מניעה נוסף. כל הכבוד שאת אחראית ושומרת על עצמך! כל טוב


בת 17 שואלת: #115935
יש לי חבר כבר שנה וחצי . הוא שכנע אותי לקחת גלולות נגד הריון. אני לא בטוחה שאם כדי לשכב בלי קונדום כי אני לוקחת גלולות . מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך, ראשית חשוב שתדעי שאם את נוטלת גלולות הריון ומקפידה על נטילת הגלולות בזמן את מוגנת מפני הריון. יחד עם זאת את לא מוגנת מפני מחלות מין ולכן אם קיים חשש כזה, מומלץ להמשיך ולהשתמש בקונדום או ללכת להיבדק ולוודא ששניכם בריאים. חשוב שתדעי שלגלולות יש תופעות לוואי שכדאי שתהיי מודעת אליהם. אני מבינה שחשוב לו שתקחי גלולות, אולי בגלל הנוחות של קיום מגע מיני ללא קונדום ואולי מסיבות אחרות אך חשוב שמי שתבחר ליטול גלולות תהיה אך ורק את. את זאת שצריכה ללכת לרופא/ה לבקש את המרשם ולבדוק שאת יכולה, בריאותית, להשתמש בגלולות. הגלולות נכנסות לגוף שלך ומשפיעות עליך ולכן רק את יכולה להחליט שזה מה שנכון עבורך. אם את לא בטוחה בכך, כדאי שתדעי שיש המון אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם. את מוזמנת לבוא אלינו לשמוע ו/או לבוא איתו ביחד. זה אנונימי ובחינם ואנחנו נשמח לייעץ לכם ולחשוב איתכם ביחד מה הכי נכון לשניכם. בכל מקרה, לקראת המגע המיני האינטימי ממליצה לך ליזום שיחה פתוחה, לדבר על החששות, על השאלות, על מה שיושב לך על הלב בהקשר לבקשה שלו. אם את רוצה שנסייע לך באופן ממוקד יותר את מוזמנת לכתוב יותר פרטים וננסה לסייע. בסופו של דבר תשאלי את עצמך מה הכי נכון לך ותפעלי לפי צו ליבך ומצפונך. אנחנו איתך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115934
יש לי חבר כבר כמעט 8 חודשים והוא הראשון שלי ואני שלו אנחנו שוכבים ללא אמצעי מניעה... ואני יודעת שזה לא טוב. בכל פעם שאנחנו שוכבים כואב לי ואני לא יודעת מה לעשות שכבנו יותר מ10 פעמים וניסינו פעם עם קונדום אבל זה לא הצליח

תשובה:
שלום לך יקירה, נשמע שאת חווה מצב לא נעים ואני שמחה שאת פונה אלינו. לרב, הסיבה לכאבים בזמן קיום יחסי מין בפעמים הראשונות היא כיווץ שרירי הנרתיק שנובעים מלחץ וחשש. יש ציפייה ש"הפעם הראשונה" תהיה מדהימה מבחינה מינית. אבל כמו בכל תחום חדש, ובוודאי בתחום המיני וה"פעם הראשונה", לא תמיד החוויה היא מדהימה על ההתחלה. צריך ללמוד מה עושה טוב לגוף שלך, ללמוד איך להרגיש בנוח עם בן/בת הזוג ואיך להרגיש בנוח עם הגוף שלך בסיטואציה אינטימית כזו. הדברים האלה דורשים זמן וסבלנות, ולא מגיעים בבום. אוננות (הכרות שלך עם גופך ומה שנעים לך), ליטופים, מגע ממושך ואינטימי (מגע עם לשון באיזורים האינטימיים, במקומות שנעימים לך), שימוש בחומר סיכה על בסיס מים, כל אלו יכולים לעזור ולהפיג את החששות והכאב. חשוב מאד להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין על מנת להגן על שניכם מפני הריון לא רצוי ומחלות מין. קונדום עשוי לעזור בחדירה משום שיש בו חומר סיכה שמקל על הכאב בחדירה ולכן כדאי שתמשיכו להשתמש בקונדום. תוכלי לקרוא עוד על אמצעי מניעה באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כדי ללמוד על מגוון האפשרויות לבחור מהן אמצעי מניעה שמתאים לך ולחבר שלך. מעבר לכך, תמיד תוכלי לתאם תור באחד מסניפי דלת פתוחה לרופאת נשים, להבדק, להתייעץ וגם לקבל מרשם לגלולות, אם תרצי בהן, באופן אנונימי וללא תשלום. מאחלת כל טוב והמשך מסע גילוי עצמי עם החבר שלך


בת 18 שואלת: #115931
אני לוקחת גלולות כבר המון זמן אבל למטרה בריאותית(אנמיה) לאחרונה התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי ובהתחלה היינו עם קונדומים אבל עשינו את זה גם פעמים בלי. הגלולות שאני לוקחת הן מיקרו דויול אבל אני לוקחת אותם כל 21 יום ברצף בלי הפסקה. האם כאשר לוקחים ככה את הגלולות ברצץ בלי הפסקה של שבוע יש עדיין הגנה מהריון?

תשובה:
היי יקירה, בהחלט יש הגנה מהיריון ואין סיבה לחשוב! במידה ואת לוקחת את הגלולות בשעה קבועה בכל יום ולא שוכחת לקחת- את מוגנת מהיריון. חשוב לי לומר שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין, ולכן, במידה ולך או לבן זוגך היו פרטנרים נוספים לפני: חשוב שתבצעו בדיקות למחלות מין לפני שאתם מפסיקים להשתמש בקונדום באופן קבוע. בהצלחה רבה!


בן 12 שואל: #115927
בזמן האחרון כשאני מסיים לאונן אז ניהיה לי כאב ראש חזר שנמשך איתי לכל היום/עד למחרת זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת על קשר בין אוננות לבין כאבי ראש. אם זה נמשך ואף מתגבר חשוב שתפנה לגורם רפואי שינסה לבדוק את הנושא. האם כואב לך הראש גם ללא קשר לאוננות? מה קורה אם אתה לא מאונן כמה ימים, האם גם אז יש כאב ראש? טוב מאוד שאתה מודע לגוף שלך. מציעה ללכת לבדוק את זה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115924
היי יש לי שאלה, התחילו לרדת לי הפרשות לבנות בכמות גדולה בימים האחרונים... מה זה יכול להיות? שבת שלום

תשובה:
שלום לך, הפרשות מהנרתיק יכולות להיות מסיבות שונות. לעיתים הם קשורות לימים במחזור (לפני ביוץ או לפני וסת). יחד עם זאת אם את מזהה הפרשות שאינך רגילה אליהן הן יכולות להצביע גם על סיבות אחרות כגון פטריה בנרתיק או זיהום כלשהו. אם זה מלווה בגרד או בכאבים או מסב לך חוסר נוחות כדאי שתלכי לבדוק את הנושא אצל רופא/ה. כל טוב.


בן 19 שואל: #115923
אני וחברה שלי שכבנו ביום שהיא קיבלה מחזור השתמשתי הקונדום ויום לפני שנגמר לה המחזור היא הרגישה בחילות והקיאה פעמיים מאז עדיין יש לה בחילות היא ממש מפחדת שהיא בהריון זה אפשרי?

תשובה:
היי לך, במידה והשתמשתם בקונדום בכל זמן החדירה אתם לא צריכים לחשוש מהיריון. נשמע שכדאי שהיא תפנה לרופא כי בחילות והקאות זה דבר מאוד לא נעים להתמודד איתו. בנוסף, אם אתם בכל מקרה חוששים, ניתן לבצע בדיקת היריון כ14 יום מקיום יחסי המין. בהצלחה!


בן 14 שואל: #115919
הזין שלי נשאר אותו אורך 12 ס"מ כבר שנה שהייתי בכיתה ז ועכשין אני בכיתה ח וזה נשאר אותו דבר אני בן 14

תשובה:
שלום לך, כפי שכתבת אתה בן 14 הגוף שלך עדין לא סיים את שלב ההתפתחות שלו ובסופו של דבר הפין שלך יגיע לגודל שהוא אמור להגיע (בערך בגיל 15-16). חשוב שתדע שלגודל אין שום השפעה על ההנאה המינית העכשוית או העתידית שלך. אני יודעת שבפורנו או בכל מיני סרטים נותנים המון חשיבות לגודל ולפעמים הגדלים נראים עצומים. גדלים אלו אינם משקפים את המציאות. מציעה לך לא להתמקד במדידת איבר המין שלך ולהיות בלחץ סביב זה. ממה שאתה כותב זה גודל ממוצע , נורמלי לחלוטין. היה רגוע וסמוך על הגוף שלך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #115917
שלום. אתמול הייתי עם חבר שלי והוא היה עם בוקסר ואני עם טייץ קצר ודק וחוטיני והוא עלה עליי מאחורה והתחכך בי באזור של הנרתיק. בסוף הפגישה ראיתי שהטייץ רטוב ויש לי חור קטן בטייץ. רציתי לדעת אם יש חשש להריון? בגלל החור וגם בכללי, כי הייתי רטובה והבנתי שיכול גם לצאת נוזל שנקרא טיפות אהבה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לא היה מגע ישיר בין הפין לפות וגם לא הייתה חדירה - אלו שתי הדרכים מהם ניתן להכנס להריון. יתכן שנשפך נוזל זרע על הטיץ אך זרע לא יכול לשרוד דרך מעבר של בד ולכן הסיכויים להריון אפסיים ביותר. אני רואה שיש לך המון שאלות שנוגעות לכניסה להריון מסקס יבש. שימי לב שכפי שנכתב לך בתשובות הקודמות הריון יכול להתקיים רק אם יש כניסה של הפין לנרתיק או שפיכה בפתח הנרתיק ללא בגדים. אם את חוששת מהריון אתם יכולים להשתמש בקונדום כאמצעי נוסף להגנה ובכדי שאת תרגישי בטוחה יותר. כל טוב.


בת 20 שואלת: #115916
שלום לפני כשבוע קיבלתי היה לי מחזור והיום ששניגבתי היה קצת אדימות העניין ששכבתי אחרי יום לאחר המחזור מהיא הסכנה שההיה בבהריון והאם זה בכלל יכול להיות סיבה שיש לי ביוץ אחרי שבוע של מחזור? אני וחבר שלי שכבנו בהתחלה חצי דקה בלי קונדום ואז ישר הוא שם קונדום וגמר מפנים העניין אם אפשר להקלט למחזור ועוד שאלה אני מאוד מודאגת כי יש לי קצת כאבים בחזה זה סיבה שיכול להיות אני בזמן ביוץ?

תשובה:
שלום לך, להיריון ניתן להיכנס בכל שלב בחודש בו מקיימים יחסי מין ללא שימוש באמצעי הגנה החל מתחילת יחסי המין. מכיוון שאת מתארת שבתחילת יחסי המין קיימתם חדירה ללא קונדום קיים החשש להיריון, אך עם זאת - הוא קטן. ממה שתיארת לא ברור באיזה יום התקיימו יחסי המין, במידה שלא עברו יותר מ 72 שעות את יכולה לקחת גלולה לשעת חירום למניעת היריון (פוסטינור). אם עברו יותר מ-72 שעות את יכולה לעשות בדיקת היריון ביתית כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין. את הבדיקה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם ללא מרשם או לבצע באנונימיות בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך. מהתסמינים שאת מתארת סביר להניח שהכאבים בחזה הם כתוצאה מלחץ בעקבות חשש מהיריון. כמו כן, ייתכן שאת בביוץ אך ימי הביוץ הם לא סדירים ולא הייתי מסתמכת על כך בקיום יחסי המין, אותם יש לקיים תמיד עם אמצעי מניעה. כל טוב


בת 18 שואלת: #115912
אם אני אפסיק את נטילת הגלולות שבוע לפני שהחפיסה אמורה להיגמר וכך אחכה למחזור במטרה להקדים אותו,אחכ כשאקבל מחזור איך אני חוזרת ליטול גלולות?חפיסה חדשה גלולות צהובות ביום ראשון של המחזור (כמו שלוקחים בפעם הראשונה?) מה זה אומר על ההגנה ואם אפשר בכלל לעשות דבר כזה אני פשוט צריכה לעכב/להקדים את המחזור שלי בכמה ימים בודדים ולא בחודש שלם מכיוון שחודש שעבר דילגתי על המחזור באמצעות חיבור 2 חפיסות

תשובה:
היי יקירה, לא מומלץ לשחק עם הגלולות בצורה כזו. ניתן בהחלט להמשיך חפיסות ברצף- אך לא ניתן לשחק מעבר לזה ולהחליט מתי הווסת תגיע בדיוק. בנוסף, את יכולה להתייעץ על כך עם רופא\ת הנשים שלך. המון בהצלחה!


בת 13 שואלת: #115910
היי, קיימתי יחסי מין ואז חבר שלי דחף לי ספרי לשיער לאבר המין שלי והפקק שלו נשאר בפנים... אני מפחדת לספר להורים אסור שהם ידעו מה לעשות? אשמח שתענו בהקדם תודה❤

תשובה:
היי לך, במידה ולא טיפלת בזה עד כה, חשוב מאוד שתלכי לרופא לבדיקה ושיוציא לך את הפקק- זה גוף זר וזה מאוד מסוכן שיישאר בתוך הגוף. בנוסף, בלי קשר לבדיקה שמומלץ שתעשי- את יכולה גם לנסות להוציא את זה לבד. חשוב לי לומר שספריי לשיער זה דבר מאוד לא הגייני ואני מאוד לא ממליצה שתכניסו דברים שהם לא אצבעות\איבר מין\צעצוע מין לאיבר המין שלך- בכדי למנוע פציעות ומקרים עתידיים כאלה. המון בהצלחה


בן 14 שואל: #115906
אני מאונן כבר מגיל 11 והכול היה טוב והיום אחרי שאני גומר אני לא מרגיש מסופק וזה לא כזה נעים כמו פעם וזה רוב הפעמים ככה. יש משהו לעשות שיעזור?

תשובה:
שלום לך, למה אתה מתכוון כשאתה כותב לא מסופק? אחרי שאתה גומר אתה מרגיש כאילו אתה יכול לאונן עוד? אתה מרגיש חרטה או באסה? קודם כל חשוב שתעשה את מה שנעים לך ואם משהו לא נעים לך זה חשוב מאוד לזהות את זה ולעצור. זה הגיוני שמה שהתאים לך בגיל 11 פחות מתאים עכשיו. הגוף שלך מתפתח ומשתנה וצריך ללמוד מחדש כל פעם. אם אתה צופה בפורנו יכול להיות מאוד שזה משפיע כי הפורנו גורם לך כל הזמן להגביר את מה שמעורר אותך מינית ובסופו של דבר אתה יכול לא להרגיש מסופק (זה גם יכול להשפיע עליך בעתיד כאשר תהיה במגע מיני עם אדם נוסף) . ולכן ההמלצה היא לנסות ולהוריד את שעות הצפייה בפורנו, לאונן במקלחת או במקומות בהם אין נגידות לפורנו ולהתחיל לאמן את שריר הדימיון שלך. כל טוב.


בן 16 שואל: #115904
יש דרך לזרז גדילת שיער על הפנים?

תשובה:
היי לך, לא קיימת דרך לזרז גדילת שיער על הפנים. ההתפתחות זה דבר שמשתנה מאחד לאחד ואין צורך לדאוג :) בהצלחה


בן 17 שואל: #115903
עשיתי אם חברה שלי סקס יבש ואז הכנסתי לה פעם אחת אם איבר מיני לאיבר שלה ומאחר לה המחזור כבר שבוע מה אפשר לעשות אם קורה לה משהו ?

תשובה:
היי לך, בכל מגע מיני של הפין בתוך הפות ניתן להכנס להיריון או להידבק במחלות מין, לכן חשוב מאוד שתשתמשו באמצעי מניעה ותשמרו על עצמכם. חשוב מאוד שלאחר 14 יום מקיום היחסים הלא מוגנים תבצעו בדיקת היריון. המון בהצלחה!


בן 16 שואל: #115902
המחזור של חברה שלי מאחר ושכבתי איתה בלי קונדום ובעקרון גמרתי בחוץ אבל אני עדין מפחד יש סיכוי שהיא תכנס להריון

תשובה:
היי, בכל חדירה של הפין אל הפות ניתן להכנס להיריון. שיטת ה"לגמור בחוץ" לא עובדת בגלל שבמהלך האקט המיני, יוצאות מהפין טיפות אהבה (זרע שיוצא במהלך האקט המיני ולפני האורגזמה). במידה ולא עברו עדיין 5 ימים מאז שקיימתם יחסי מין לא מוגנים- ניתן ללכת לקנות את הגלולה "אלה" (גלולת היום שאחרי שיעילה מקסימום עד חמישה ימים לאחר קיום יחסי המין). בנוסף, חשוב שתבצעו בדיקת היריון כעשרה ימים מיום קיום יחסי המין הלא מוגנים על מנת להיות בטוחים ורגועים. בהמשך, מומלץ שבכל חדירה תשתמשו בקונדום, כי ניתן להיכנס להיריון ולהידבק במחלות מין בכל חדירה לא מוגנת. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #115897
היי, תודה רבה על המענה, אני חששתי מהריון אבל קיבלתי מחזור לפני יומיים, אני קצת מתביישת להתקשר טלפונית, אפשר אולי לקבוע פה?

תשובה:
היי יקירה, לצערי אני לא יכולה לקבוע לך תור דרך כאן. חשוב לי לומר לך שהשיחות הן אנונימיות, ולא נשמרות בשום מקום. המענה הוא רגיש ואינטימי ואני מקווה שזה יוריד לך את המבוכה ושתאזרי אומץ ותתקשרי, כי מאוד חשוב שתעברי את הבדיקה הרפואית. מחכה לטלפון ממך :)


בן 17 שואל: #115895
היי, אם אני מאונן עם שמן סיכה, וזה לא נעים לי כמו אוננות רגילה. זה אומר שלא אהנה בסקס?

תשובה:
היי, חשוב לי לומר לך שיחסי מין עם פרטנר\ית מכילים הרבה דברים- רגשות, תחושת קירבה, משיכה, אהבה, ולכן, לא ניתן להסיק מצורת האוננות שלך על ההנאה שלך מיחסי מין עם בן אדם נוסף. בנוסף, בעת קיום יחסי מין ישנן הפרשות שמופרשות מגוף האישה, שבין היתר אמורות לסייע לחדירה וכן להקל על התהליך וליצור הנאה. יכול להיות שבאופן ספציפי שמן הסיכה שאתה משתמש בו לא נעים לך, אולי תנסה להחליף אותו, למשל לחומר סיכה על בסיס מים (ניתן לקנות בכל בית מרקחת), או לגוון בכמויות שאתה משתמש בהן. המון בהצלחה!


בת 16 שואלת: #115891
לגבי השאלה הקודמת שלי (#115872) כל הלילה הקאתי ועכשיו יש לי שלשולים... אני אף פעם לא פספסתי גלולה זה ווירוס שלשולים והקאות נכון ? זה יכול להיות הריון ? אני ממש לחוצה

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת לא מפספסת גלולות ולוקחת אותן באופן אחראי. הואיל ואת במחזור- זה לא יכול להיות היריון. בגלל שהשלשולים וההקאות היו בלילה של גלולת הפלסבו אין חשש ואת יכולה להמשיך כרגיל. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #115883
היי, אני מתחילה לקחת גלולות למניעת הריון, והשעה שהכי טובה לי לקחת היא ישר כשאני קמה כי אז אני לא שוכחת. הבעיה היא שיש ימים שאני קמה ב7 ויש ימים שאני קמה יותר מאוחר (11, 12). האם זה בעייתי מהבחינה הזאת?

תשובה:
שלום לך, טווח של שלוש - ארבע שעות בנטילת הגלולה לא אמור להיות בעייתי. תוכלי לקרוא הסבר מפורט על הטווח הספציפי של סוג הגלולות שאת לוקחת בעלון שמצורף אליהן. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #115876
שלום, קיבלתי מרשם גלולות ורופא אמר לי שאני יכולה לקחת גם באמצע החודש בלי קשר למחזור, אך המחזור שלי יאחר כנראה בשמונה ימים, אבל קראתי באתרים באינטרנט ולא כתוב דבר כזה בשום מקום... מה אתם חושבים?

תשובה:
שלום לך, אפשר להתחיל ליטול גלולות גם באמצע החודש ללא קשר לדימום, אבל הגלולות יסדרו לך מחדש את השעון של המחזוריות החודשית, כלומר את תקבלי דימום לאחר סיום החפיסה ולא בתאריך המקורי שלך. אם את מתחילה ליטול כך את הגלולות, את תהיי מוגנת לגמרי מהגלולה ה15. כל טוב


בת 20 שואלת: #115873
מנשמע קבלתי מחזור ב 6.5 לפני 3 ימים, אתמול בשעה 3 כמעט הייתי במקלחת וירד משהו לא יודעת מזה ומאז עד היום לא ירד דם בכלל מה הבעיה ? ועדיין יש לי את הכאבים של המחזור כמו כאבי בטן...

תשובה:
היי לך, מה שאת מתארת יכולות להיות ההפרשות של המחזור, לפעמים יש מחזור שהוא חלק יותר ועם דימומים מועטים יותר. בנוסף- יכולות להיות גם הפרשות קשות יותר . מחזורים מתנהלים לא תמיד בצורה סדירה ולא תמיד אותו הדבר מווסת לווסת. אם את מרגישה עדיין כאבים- מומלץ שתפני לרופא\ת נשים להמשך בירור. בנוסף- יש רופאים בסניפי דלת פתוחה ואת יכולה להתקשר לקבוע תור לבדיקה אנונימית, במידה ופחות נעים לך ללכת לרופא בקופת חולים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #115865
היי, כבר יומיים שיש לי הפרשות מוגברות, בדיוק באותו הצבע והמרקם אבל בכמות גדולה יותר משמעותית, בנוסף אני וחבר שלי לא מקיימים יחסי מין ללא חדירה, והכנסת אצבעות וביומיים האחרונים ממש כואב לי מהר מאוד. אני מאוד מפחדת שזה נשהו רציני אבל אני מעדיפה להימנע מטיפול אצל רופא, מה לעשות?

תשובה:
היי, נשמע לי שכדאי שתלכי להיבדק אצל רופא נשים, כי את מתארת פה שינוי של המצב (הפרשות מוגברות וכאב שלא היה לך לפני). יש בדלת פתוחה תל אביב רופאת נשים ואת יכולה לפנות לשם ולהיבדק בצורה אנונימית בלי תיעוד רפואי. כאבים כאלה יכולים לנבוע מפטריה\דלקת (או כמובן משהו אחר) והדברים הללו בד"כ נפתרים בקלות על -ידי תרופות. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #115870
אני צריכה לקבל בימים הקרובים מחזור וזה יוצא לי על ימים בעייתיים וברצוני לאחר אותו. כשאני אקבל מחזור אני אמורה להתחיל את גלולת המינס. רציתי לשאול אם יש אפשרות לאחר באמצעותה את המחזור? אולי לנטול אותה לפני מחזור יאחר אותו?

תשובה:
שלום לך, לא הבנתי אם את כבר על מינס או שזו החפיסה הראשונה שלך בחיים. אם את כבר לוקחת, וזאת פשוט חפיסה חדשה, אז תוותרי על ארבע הגלולות הלא פעילות בסוף החפיסה והתחילי ישר חפיסה חדשה. ככה לא יהיה לך דימום. אם זאת החפיסה הראשונה בחייך, את יכולה פשוט להתחיל לקחת את החפיסה ואז החפיסה מכתיבה את הדימום שלך ויכול להיות שלא תקבלי דימום. אבל, וזה אבל חשוב, התחלה של חפיסת גלולות יכולה לעשות דימום לא סדיר, היעדר דימום או דימום רציף, אז קחי את זה בחשבון. כל טוב


בן 18 שואל: #115861
אני בן 18 יש לי חברה כבר שנה ואני מתבייש לקיים איתה יחסי מין כי בעבר האקסית לא הייתה מרוצה הפין שלי כשהוא רפוי הוא 6סמ ושהוא עומד הוא 9 העיקף שלי זה 6 בילדות לפני שנה וחצי בערך הייתי שמן ורזיתי אבל זה לא עזר שמעתי המון דברים על משחות להגדלת פין מה אני יכול לעשות

תשובה:
היי לך, אני מאוד מבינה לליבך, נשמע שהחוויה שחווית עם האקסית שלך גרמה לך לחוסר בטחון שמלווה אותך גם כעת. אני רואה שאתה כותב שאתה בזוגיות כבר שנה, ומניחה שיש ביניכם הרבה מעבר ליחסי המין- אהבה, קשר, חברות. חשוב לי לומר שהגודל הממוצע עומד בין 5-12 ס"מ ולכן בכלל אין לך מה לחשוש,בנוסף- בשיא הגירוי המיני הנרתיק של האישה מגיע מקסימום ל10 סנטימטרים עומק. עוד חשוב לי לומר- שהאיזור הנעים (זה שיש בו גירוי עצבי רב) לאישה נמצא בפתח הנרתיק (ממש בסנטימטרים הראשונים) ולכן אין לך צורך לחשוש מכך. רוב הנשים (כ-80 אחוז לפחות) מגיעות לאורגזמה ממגע בדגדגן וכלל לא מגיעות לכך מהחדירה ולכן הייתי מציעה שתקחו את הדברים לאט לאט, תתחילו ממגע זה בזה וכשתרגיש עם בטחון רב יותר תתקדם לחדירה. לגבי המשחה להגדלת הפין: אני לא מכירה אף משחה כזו שהוכחה מדעית\רפואית כיעילה. אין שיטה היום להגדלת הפין שהיא מוכחת. ולכן, חשוב לי שלא תנסה משהו כזה כי זה עשוי להיות מסוכן לבריאות שלך. המון בהצלחה :)


בת 15 שואלת: #115850
אני וחבר שלי שחבנו בלי קונדם ולא הייתה חדירה נגע בי טיפת זרע בפה והיא ניכנסה לפה יש סיכוי להריון? ויום לפני הייתה חדריה עם קונדום וירד לי אחר כך גם מה זה אומר? אה והוא הסקס הראשון שלי........

תשובה:
שלום לך, אם הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך, אז יש חשש להריון. אם הפין לא נכנס לנרתיק שלך, אז אין חשש להריון. זרע בפה אינו מסכן אותך בדבר. האם רצית שהזרע ייגע בפה שלך? כי את לא חייבת אם את לא רוצה. בואי נעשה קצת סדר. אם הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך, אם לא עברו 120 שעות, את צריכה ללכת לבית מרקחת ולקנות אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור, נורלבו או אלה. השניים הראשונים יעילים עד 72 שעות ואלה יעילה עד 120 שעות. את האלה את יכולה לקבל בחינם עם מרשם מקופת חולים אז את יכולה גם ללכת לרופאת נשים ולבקש מרשם ותגידי שזה דחוף כדי שיכניסו אותך. האם את שמחה מזה ששכבתם? את מרגישה שלמה אם זה? זה היה נכון לך? זה בסדר אם כן וזה בסדר אם לא. אנחנו כאן גם אם תרצי לדבר על זה. מצרפת לך גם קישור לקצת מידע על הפעמים הראשונות שאולי יוכלו לעזור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בת 16 שואלת: #115814
שלום אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין כבר כמה פעמים. בפעמיים הראשונות זה מאוד כאב אבל בפעמים שלאחר מכן זה כבר לא כאב והיה נעים. כל האיבר שלו נכנס (בערך 15 סמ אולי קצת יותר) וגם ניסינו תנוחות שונות, אבל עדין לא ירד לי דם בכלל. לפי מה שהבנתי יכול להיות שהקרום שלי נקרע בלי דם ויכול להיות שיש לי קרום גמיש. כיצד ניתן לדעת חוץ מאצל רופא? ויש לי שאלה נוספת, יכול להיות שקיום יחסי מין גורם לנפיחות של הבטן או קצת עלייה במשקל ביום שלמחרת? השתמשנו באמצעי מניעה, לא היה מגע של זרע עם הנרתיק.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שמה שאת מתארת מבחינת זה שכאב לך הוא נפוץ ביותר בקרב נערות וצעירות המתחילות לקיים יחסי מין הכוללים חדירה. אמשיך בזה שממש לא חייב לרדת דם בפעמים הראשונות. זה מיתוס שאינו קשור למציאות. הכאב בדרך כלל קשור לכיווץ של שרירי הנרתיק ולא העור שנמצא בפתח הנרתיק ונקרא "קרום הבתולין". אין דרך לדעת זאת וגם רופא/ה לא יכול/ה לדעת זאת. זה משתנה מאישה לאישה ואין ראיות חותכות שיש בכלל דבר כזה קרום בתולין. קיום יחסי מין אינו גורם לעלייה במשקל יום למחרת. אני שמחה לשמוע שהשתמשתם באמצעי מניעה. אנחנו כאן לכל שאלה שתרצי. מצרפת לך גם קישור למידע על הפעמים הראשונות שיוכלו לעזור לך במקרה הצורך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב ושבת שלום


בת 16 שואלת: #115756
לא טוב לי בבית שלי, אני רוצה לעזוב וללכת מפה , איך אני יוצאת מפה?

תשובה:
הי, נשמע שאת ממש במצוקה. מצטערת לשמוע שלא טוב לך בבית. האם זה משהו שקשור להורים שלך? לאחים? לא פירטת כל כך, אבל אם המצב בבית לא טוב ואת רוצה לחלוק את זה עם עוד מישהו, אני ממליצה לך להתקשר לער"ן ( 1201) שיכולים לייעץ ולסייע במצבים שונים. את כמובן מוזמנת להתקשר גם אלינו -לסניף הקרוב אליך או לקו החירום שלנו שיהיה פתוח מחר בלילה מ20:00-00:00 וננסה לסייע לך 03-7714327. הכי טוב שלא תשארי עם זה לבד. האם יש אדם מבוגר שאת יכולה לחלוק איתו את תחושותיך? מקווה שדברים יפתרו במהרה, כל טוב.


בת 19 שואלת: #115754
היי, שבת שלום.. קוראים לי קורל ואני באמת מעוניינת לשאול אם זה אפשרי שיהיה לי דימום בזמן שאני נוטלת גלולות כי לפני חודש בערך פתחתי חפיסה חדשה אחרי שבעה ימים התחיל לי דימום והוא לא עוצר עד הכדור אחד לפני האחרון היום מלא מלחיצים אותי ואומרים לי תלכי לרופא ויש לי רק בחודש 6 רופאת נשים אז זאת בעיה.. תוכלי אולי להגיד לי אם זה בסדר? תודה רבה אשמח אם תעני

תשובה:
הי קורל, חסרים לי כמה פרטי מידע בשביל לנסות ולענות לך על השאלה. עם הדימום הופיעה בשלושה-ארבעה חודשים ראשונים שבהם התחלת לקחת גלולות זה נחשב תופעה ידועה . דימום קל , לסרוגין, לא סדיר במהלך החודש היא תופעה ידועה שבד"כ נעלמת לאחר שהגוף "מסתגל" לגלולות. מה שאת מתארת לא נשמע כדמום לא סדיר ועל כן הייתי ממליצה לפנות לרופא/ת נשים. את יכולה לבקש להקדים לך את התור משום שזה יכול להחשב כתור דחוף. האם שכחת לקחת גלולות במהלך החודש הזה? האם זה קורה לך בכל חודש? כמה זמן את על גלולות? איזה סוג גלולות את נוטלת? האם קיימת יחסי מין ? ממליצה להשתמש באמצעי הגנה נוסף לגלולות עד שיתבהרו כל הדברים ואם את חשה בכאב בנרתיק אז להמנע מחדירה עד שתראי רופא/ה. יש המון שאלות הנוגעות למקרה שלך והכי טוב שגורם רפואי מוסמך יבדוק אותך ויתן לך אבחנה רפואית. מקווה שדברים יתבהרו במהרה, כל טוב.


בת 23 שואלת: #115753
שלום, לפני 3 שבועות בערך שכבתי והוא גמר לי בפנים והיתי צריכה לקחת פוסטינור ולקחתי, לא היו לי תופעות לוואי ולא כלום ועדיין לא קיבלתי מחזור.. אני בהריון?

תשובה:
שלום לך, הרבה פעמים לאחר נטילת אמצעי מניעה לשעת חירום (כמו פוסטינור) המחזור החודשי משתבש והווסת עלול להתעכב. בכל מקרה, שבועיים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים אני תמיד ממליצה לעשות בדיקת הריון ליתר ביטחון (גם כשנוטלים אמצעי מניעה לשעת חירום). את יכולה לרכוש בדיקת הריון ביתית בכל בית מרקחת או לגשת לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ושם נעזור לך עם הבדיקה (באנונימיות ובחינם). שבוע טוב


בת 20 שואלת: #115751
היי. חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין כבר שנה. תמיד משתמשים בקונדום, ובודקים לפני ואחרי היחסים שהוא לא נקרע. בחיים לא שוכבים בלי. לא נוטלת גלולות, אך תמיד עם קונדום כמו שציינתי. המחזור שלי בדרך כלל סדיר, קיבלתי פעם אחרונה מחזור ב28.3, שנגמר ב1.4. בפעם שלפני קיבלתי גם ב28.2. אנחנו כרגע ב5.5, עבר שבוע שלם מאז שהייתי אמורה לקבל, ועדיין לא קיבלתי. יש לציין שאני נמצאת בתקופה מאד לחוצה, המון מתח נפשי סביב החלטות חשובות כמו התחלת לימודים, עבודה וזוגיות. האם יכול להיות סיכוי שנכנסתי להריון? האם יש טעם לעשות בדיקה?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לכם שאתם נזהרים ומשתמשים בקונדום. ממה שאת מתארת קשה לי להאמין שיש הריון ואכן סבירות גבוהה מאוד שהוסת מתעכב בגלל המתח הנפשי. ובכל זאת, בגלל שאין אף אמצעי מניעה שמגן במאה אחוזים מפני הריון, עדיף לעשות בדיקה כדי להרגיע את החשש. כל טוב


בת 15 שואלת: #115747
היי , חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין יבשים ולפני שבוע וחצי ניסינו להכניס את האיבר מים אך לא את כולו אפילו פחות מחצי הוא לא קרע את הקרום ולא יצא לו שפיך אבל אני מפחדת שיצאו טיפות אהבה. מאחר לי המחזור ב-3 ימים ואני בלחץ יש מצב שאני בהריון? ואם כן אפשר לעשות הפלה בלי ידיעת ההורים ותשלום?

תשובה:
הי, ברגע שיש חדירה או מגע ישיר של פין על פות קיים חשש להריון. ממה שאת מתארת, ברגע שיש חדירה זה יחסי מין בחדירה (ולא סקס יבש) -לא משנה עומק החדירה ובכל חדירה או מגיע ישיר אני ממליצה לך להשתמש בקונדום. בנוסף, חשוב שתדעו כי קרום הבתולין לא מהווה מחסום נגד תאי זרע, ייתכן שאין לך בכלל קרום בתולין (או שנולדת בלי, יתכן ונקרע ברכיבת אופניים, שפגט או החדרה של טמפון או אצבע). קרום הבתולין נמצא ממש בכניסה לנרתיק ולכן גם חדירה קלה של אצבע או פין יכולה לקרוע אותו (במידה והוא קרום שלם). טיפות אהבה יכולות לגרום להריון. יחד עם זאת ממה שאת מתארת הסיכויים קיימים אך לא וודאיים. אם הוסת מאחרת לך בשלושה ימים ועברו יותר מ14 יום מאז שקיימתם יחסי מין את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית (אותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). את יכולה לבוא אלינו לסניף הקרוב אליך ולבצע את הבדיקה באנונימיות וללא עלות. במידה והבדיקה תהיה חיובית ניתן לעשות הפלה ללא עלות וללא ידיעת ההורים. מציעה שתפני אלינו שוב במידה והבדיקה תצא חיובית ונסייע לך להמשך התהליך. רוצה להוסיף עוד פרט קטן, לאיחור בוסת יכולות להיות הרבה סיבות כמו לדוגמא מתח וחרדה. בנוסף, אני מציעה לך לעקוב אחד הוסת באמצעות אפליקציה ו/או באמצעות ספירת הימים מהיום הראשון של הוסת ליום הראשון של הוסת הבאה - כך תדעי כמה ימים עוברים (כמה ימים נמשך כל המחזור כולו) לדוגמא תדעי שכל המחזור שלך הוא 30 יום. אם עוקבים לי תאריכים זה יכול להיות בעייתי משום שמספר הימים בכל חודש הוא אחר (יש חודשים עם 31 ימים, יש עם 29 ואז זה מרגיש שהוסת מאחרת כאשר בעצם היא לא). אנחנו פה לכל מה שתצטרכי. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #115740
היי אתמול אני וחבר שלי שכבנו ללא אמצעי מניעה בהתחלה הוא הכניס לי מקדימה לאיזה דקה ואחר כך מאחורה והוא גמר לא בפנים אלה על הגב וישר ניגבנו את זה. יש סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון מהדקה הזאת שעשינו מקדימה? (אני חא יודעת שמות אנאלי וכל זה בגלל זה אני אומרת מקדימה מאחורה) . אשמח אם תענו פשוט אין לי עוד את מי לשאול.

תשובה:
הי לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון נמוכים. יחד עם זאת בכל חדירה לנרתיק קיים חשש להריון (ישנם טיפות של זרע שעלולות לצאת בלי שחשים בהם). במין אנאלי (דרך פי הטבעת) לא ניתן להכנס להריון אך עם טיפות של זרע זלגו לתוך הנרתיק והנרתיק היה לח קיימים סיכויים להריון. אם זה קרה אתמול את עדיין יכולה לקחת גלולת הריון. יש גלולה שנקראת פוסטינור/נורלבו - אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין. ויש גלולה נוספת שנקראת אלה שאותה ניתן לקחת עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין. אם תחליטי לקחת גלולה מוטב שתקחי אותה כמה שיותר מהר כך הסיכויים שהיא תפעל כשורה גדלים. 14 יום לאחר נטילת הגלולה יש לעשות בדיקת הריון ולוודא שאין הריון. חשוב שתקראי היטב את תופעות הלוואי שעלולות להופיע עם נטילת הגלולה (את הגלולה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא). אני מציעה לכם להקפיד על שימוש באמצעי מניעה לא רק כנגד הריון אלא גם כנגד מחלות מין. יחסי מין אנאליים (דרך פי הטבעת) הם בעלי סיכויי הדבקות במחלת מין גדולים. חשוב שהמגע המיני יהיה נעים לך, מין אנאלי לא תמיד נעים, לעיתים הוא מכאיב. ואם זה כך חשוב שתדברי עם החבר שלך ותתקבעו איזה מגע נעים לשניכם. אתם מוזמנים לבוא אלינו להתייעץ על אמצעי מניעה שונים הקיימים בשוק ועומדים לרשותכם. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #115732
אני בת 15 ואני ילד אומנה שמור שבגיל 18 אני יכולה לחזור לגור אצל הורי הביולוגים אני הברה ניכנסת לדכאון כשאני ו"אמא" שלי רבות הרבה פעמים אני פוגעת בעצמי כדי שאני לא ירגיש את הכאב שיש לי בנפש הם המשפחה היחידה שיש לי אני לא מספרת לה כלום כי אני תמיד יודעת מה התשובות שלה אני תמיד מרגישה אשמה בכול דבר שהכול ביגללי אני לא יגיד שאני תמיד יוצאת בסדר אבל אני לא היא תמיד רוצה שאני יבקש סליחה על אך שהיא גומרת לי להתנהג הייתי צריכה לפני כמה ימים להתחיל לכחת רטלין כי יש לי בעיות קשב וריכוז ממש גדולות והיא לא רוצה לתת לי ביגלל זה אני מרגישה שאני ממש משתגעת.... אני פוחדת לבוא ולספר לה באמת מה אני מרגישה אתמול יצאתי ואמרתה לה שאני מתביישת בה כי היא יותר מידי מנסה להיכנס לחיי החברה שלי בכוח וכן אחרי כל מה שהיה לי איתה אתחלתי לעשן ולשתות אני חושבת שזה הדברים החיידים שעזרים לי וזה ממש לא נכון, לפני שלושה חודשים ילד ממש חמוד ביקש מימני חברות ואני ממש אוהבת אותו הוא הבן אדם היחידי שיודע עליי הכול אני מרגישה שהוא ממש דואג לי ושבאמת משהוא אוהב אותי אבל אני גם רוצה להרגיש מאמא שלי אהבה

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מדברייך שקשה לך עם מערכת היחסיים עם האמא האומנה שלך, את מתארת מצבים לא פשוטים עבורך. הדבר הכי בסיסי שאני רוצים לקבל זה אהבה, ונשמע שיש פער בתקשורת בינך ובין אמא שלך שמקשה עלייך לקבל תמיכה, ושבגללה את מרגישה חסך באהבה. גיל ההתבגרות היא תקופה מסעירה, וזה מאוד נורמלי בגיל הזה לריב עם ההורים, ובכלל כשאצלך נוספת המורכבות של המשפחה הביולוגית. יכול להיות שיש לכן הרבה חילוקי דעות, אך נשמע שהיא אוהבת אותך ורוצה בטובתך. חשוב לשתף אותה בתחושות שלך ובזה שאת מרגישה שהיא שופטת אותך, ולנהל שיחה כנה לא בצעקות, או בעזרת תיווך של מבוגר אחר, כמו יועץ אן עובדת סוציאלית. זה רגיל שיש חיכוכים בין בני המשפחה, וזאת אולי תקופה שהיא פחות טובה אך זה יכול להשתנות עם הזמן. חשוב שתשתפי מישהו על הפגיעות שלך בעצמך, נשמע שהכאב מאוד גדול אבל חשוב למצוא תמיכה ולא להגיע לכזה מצב. אני מאוד ממליצה לך לדבר עם ער"ן שיכולים לעזור לך ואפשר לדבר איתם בפתיחות בנושאים שאת מתארת- הטלפון שלהם: 1201. בנוסף אני ממליצה לך להתייעץ עם יועצת בית הספר או עם איש הקשר שלך/ עובדת סוציאלית במשפחות אומנה. נשמע שהילד שאת איתו דואג לך ושאת יכולה לשתף אותו, וזה מעולה, אבל גם חשוב לקבל עזרה ממבוגר, וכן לנסות לשתף את המשפחה שלך על כל התחושות שלך. כמובן שאת גם מוזמנת להתקשר אל הדלת הפתוחה או להגיע אלינו לקבלת ייעוץ נוסף.


בת 20 שואלת: #115730
ואני וחבר שלי רוצים לבוא לעשות בדיקות אצלכם האם אני חייבת לעשות תור או משהו ?

תשובה:
הי, בשמחה רבה. לגבי שאלתך, כן. צריך להתקשר לסניף שאליו אתם רוצים להגיע ולקבוע תור. הנה רשימת הסניפים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 (מזכירה שלא בכל הסניפים יש רופא/ה. סניף ראשון לציון סגור). כל טוב.


בת 20 שואלת: #115729
מנשמע, לפני שבוע עשיתי בדיקת הריון דיגטלית ויצא לי תשובה No,והיום שכבתי עם חבר שלי עם קונדום, באמצע פעולה חשתי בכאב לאא נסבלללללל , ברגע שהוציא את הפיו יצא כמות דם לא יודעת כמה נראךי ליטר דם ועד עכשיו הוא כואב לי מאוד כשאני יושבת יותר, הכאב התחיל כי הוא הכניס אותו ממש עמוק, וכשהתרחצתי יצא משהו כמו גומי הכל היה דם ממש אדום אפילו קצת מהדם היה כמו גומי ??? עזרהההה

תשובה:
שלום לך, נשמע כמו חוויה לא פשוטה. ראשית אני ממליצה לך להמנע מקיום יחסי מין בחדירה עד שסיבת הדם תתבהר. יכולות להיות כמה סיבות לדם, יתכן ויש לך פצע או דימום פנימי, יתכן והדם שראית הוא הופעה של הוסת. וכמובן יתכנו סיבות נוספות. מאחר ואני לא רופאה אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא/ת נשים שתוכל לתת לך אבחון מהימן ומדויק. חשוב שתדעי ששניכם יכולים להנות מיחסי מין בחדירה גם אם החדירה לא עמוקה. נשים נהנות יותר כאשר החדירה היא דווקא לא עמוקה. מקווה שדברים יתבהרו בהקדם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115728
שלום, אני שואלת בשביל חברה שלי שניסיתי לעזור לה אבל אנחנו לא יודעות מה חעשות. אנחנו בנות 16 ויש לה חבר והם התחילו לשכב. הבעיה היא שהיא לא בקשר טוב עם אמא שלה בכלל ואין לה למי לפנות לעזרה לקבלת גלולות. השאלה היא האם זה אפשרי להגיע לרופא משפחה / נשים לבד (כי אם אני לא טועה אפשר מגיל 16) ולהסביר על המצב ולבקל גלולות בלי אישור של הורה או משהו.. או שיש דרך אחרת לקנות גלולות בלי עירוב של הורים אבל כן של רופא כמובן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה לחברה שלך! חברה שלך יכולה להתקשר לדלת הפתוחה בתל אביב ולהזמין תור לרופא/ה. הרופאה תבדוק אותה ותתאים לה את הגלולות. הנה הפרטים על הסניף בתל אביב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108. חשוב שהיא תתקשר בשעות הקבלה שמופיעות בקישור שצרפתי. השירותים בדלת הפתוחה הם אנונימיים וחינמיים כך שאם אינה מעוניינת שההורים ידעו הם לא חייבים לדעת. לא יופיע רישום בתיק הרפואי שלה. עד לקבלת הגלולת כדי שיקפידו להשתמש בקונדומים. כל טוב!


בת 15 שואלת: #115726
אני וחבר שלי היינו בבית ועשינו יבש, הוא היה עם בוקסר ואני עם תחתונים, לא יודעת למה אבל אני יודעת שאין סיכוי כמו שאתם אומרים אבל בדרכ המחזור מגיע לי ישר והוא עכשיו מאחר ביומיים וגם בדרך כלל יש לי פצעונים בפנים באופן קבוע ועכשיו אין כלום.. אני ממש מפחדת.. אני מפחדת אולי היה פעם אחת ספציפית שאני שוכחת אבל אני לא בטוחה.. נגיד וכן.. מה עושים?.. אין לי אפשרות לקנות בדיקות ואסור שאף אחד ידע

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה לחשוש ממה שאת מתארת. מסקס יבש ללא חדירה ומגע ישיר בין אברי המין אין חשש לכניסה להיריון. המחזור יכול להתעכב ממספר סיבות, כאשר אחד הגורמים הוא לחץ, וככל שאת לחוצה מזה שהוא לא מגיע, הוא יכול להתעכב עוד. בנוסף, בגילך ייתכן כי המחזור עדיין לא סדיר, ולכן מתעכב. אני ממליצה שתגיעי עם חבר שלך לדלת הפתוחה הקרובה לאיזור מגוריך על מנת לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה בצורה אנונימית. כמידע כללי (כי אין אצלך חשש להיריון) ניתן לבצע בדלת הפתוחה בדיקת היריון בחינם ובאנונימיות. בהצלחה


בן 17 שואל: #115723
קיימנו יחסי מין בשבוע שאמור להתחיל לה המחזור והמחזור שלה התחיל יומים אחרי זאת אורמת שהריון לא נקלט ?

תשובה:
שלום רב, אם היא קיבלה וסת אז זה אומר שאין הריון. כל טוב.


בן 11 שואל: #115718
היי,בזמן האחרון בנות מכיתתי(כיתה ו) מסתכלות הרבה עלי ועל הפין שלי,אפילו לפעמים הן עוברות לידי ונוגעות באיבר מיני,זה נעים לי אבל אני לא בטוח לגבי זה,אני מרגיש סיפוק שהם "נוגעות" בפין שלי,ובא לי גם לגעת בשלהם אבל אני יודע שאסור,הן עושות זאת רק לי,וגם הפין שלי במצב רפוי 2 סמ ובזקפה 4 וחצי סמ והוא לא כזה גדול אז אני לא מבין מה כל כך מעניין בו,עכשיו שתבינו שאני אוהב את אחת הילדות,וכשהיא עוברת לידי אז אני "נותן" לה לגעת בפין שלי והיא לפעמים עוברת לידי ואיכשהו לוקחת את היד שלי לשדיים שלה,בקיצור אשמח אם תוכלו להסביר לי מה קורה פה?

תשובה:
היי, קודם כל חשוב שתדע שאיברי מין הם פרטיים ומוצנעים, ואסור לאף אחד לגעת בהם. בגיל מבוגר יותר, אפשרי לפתח מערכת יחסים, עם בן/בת זוג, ובהסכמה כמובן. נכון שזה נעים שנוגעים באיזור זה, אבל נשמע שזה כן מפריע לך שהבנות נוגעות, ובצדק. רק לך מותר לגעת בפרטיות, והבנות לא יכולות פשוט לגעת מתי שהן רוצות. אתה צריך להעביר להן שזה לא מתאים, וגם זה לא מתאים לגעת באיברים פרטיים של אחרות. חשוב לכבד אחד את השני ואת הגוף אחד של השני. תנסה לדבר עם הבנות, וגם לפנות ליועצת בית הספר כדי שתוכל לעזור.


בן 16 שואל: #115715
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים 5 ימים לפני הביוץ בערך והוא גמר בחוץ בוודאות. בשבועיים האחרונים היו לי כאבי בטן ופעם אחת גם יצא לי נוזך לבן מהנרתיק לאחר אקט מיני קצר מאוד ללא חדירה, מחר אמור להגיע לי מחזור ואני מרגישה כאבים של לפני מחזור כמו תמיד אם אקבל מחזור יש סבירות שאני בהריון? ואם הוא מאחר מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, קשה מאוד להעריך מתי בדיוק מגיע הביוץ. בנוסף, ניתן להכנס להריון גם מיחסי מין שהיו לפני הביוץ (זרע יכול להחזיק מעמד 5 ימים). ממה שאת מתארת קיים חשש להריון.ממה שנכתב בתשובה הקודמת הומלץ לך ליטול גלולת חירום שכן קיים סיכוי שאת בהריון. במהלך החודש יוצאים מהנרתיק נוזלים שונים שהמראה והתחושה שלהם משתנה בהתאם לזמן שבו את נמצאת בחודש. נוזל לבן וסמיך הוא בדרך כלל לפני מחזור. נוזל שקוף הוא בדרך כלל לפני הביוץ. אם אכן קיבלת את הוסת אז את לא בהריון. אם הוסת מאחרת לך את יכולה לעשות בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום המגע המיני ולוודא שאין הריון. בכל מקרה ממליצה לך תמיד להקפיד על שימוש באמצעי מניעה. כל טוב.


בן 16 שואל: #115712
בנוסף יכול שיש הריון למרות מחזור?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת וסת אין הריון. כל טוב.


בת 19 שואלת: #115707
היי, מה הכוונה לנסות לאונן עם עזרים חיצוניים? להשתמש בצעצועי מין? בנוסף, אני מצליחה להגיע לאורגזמה רק בשכיבה (מה שאני רגילה) ולא בעמידה או במקלחת לדוגמא, זה נורמלי? שאני מאוננת במצב שהוא לא בשכיבה זה גם נעים אבל אני לא מצליחה להגיע ככה לאורגזמה. אפשר להרגיל את הגוף להגיע לפורקן בכמה מצבים? תודה מראש

תשובה:
היי, אוננות יכולה להתבצע עם האצבע שלך או של בן/ בת הזוג שזה גם עזרים חיצוניים וגם צעצועי/ אבזרי מין. לגבי סיפוק מיני בשכיבה זה מצוין, אם תרצי לתרגל את גופך בתנוחות אחרות תוכלי פשוט לנסות לחוות, ובסופו של דבר תבחרי מה הכי מתאים ומספק אותך. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #115705
ממתי שהייתי קטנה (גילאי 8-15) היו לי המון רגשות מיניים וכל דבר קטן גרם לי לחרמנות. מתחילת שנה שעברה, הפסקתי להרגיש כל רגש שקשור למיניות - אם אני צופה בפורנו או אם אני נוגעת בעצמי אין לי את הרגש הזה המיני, אני רק מרגישה את ההרגשה הפיזית וזה ממש מבאס אותי. מה אני יכולה לעשות כדי שזה יחזור? (בלי לפנות למטפלת מינית)

תשובה:
היי, הגילאים שאת מתארת שהם תחילת גיל ההתבגרות הנם זמן שבו התחושות והרגשות יותר עצימות זהו שלב של ההתפתחות המינית וההורמונים המיניים "משתוללים" לכל דבר קטן כמו שתיארת גרם לך לעוררות מינית, אך זה לא מראה על בעיה כלשהי במיוחד בשלב זה בחיים. הגוף והנפש פועלים יחד תמיד, שימי לב אולי בזמנים אלו את מוטרדת בנושאים שונים אולי, מבחנים/ בגרויות/ לחץ חברתי / משפחתי כלשהו שיכול להשפיע על גופנו ומצב הרוח שלנו. דבר נוסף בסרטי פורנו המעשים והבעת התחושות וההנאה מתוארות בצורה מוגזמת ולא אמינה כיוון שאינה תואמת למציאות. וגורמת לתחושת חוסר ביטחון ןלציפיות מוגזמות מעצמך. תנסי להפחית/ להימנע את הצפייה בהם . חשוב שתדעי שהחוויות המיניות שאת חווה יכולות לא להיות תמיד שוות במהלך חיינו וזה נורמלי לחלוטין. במידה ותחושות אלו יטרידו אותך תקופה ממושכת את מוזמנת לפנות לדלת הפתוחה באזור מגורייך ואף להתייעץ עם רופאת נשים בדלת בצורה אנונימית לחלוטין. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #115688
ירדתי לידיד שלי בערך 2 שניות איך שירדתי לו הפרשה מרה כזו נכנסה לי לפה לרוב הבנים יש הפרשות אחרי 2 שניות? אני יכולה להידבק במחלת מין בזמן מגע מיני כלכך קצר של 2 שניות הוא אפילו עוד לא גמר , אני לא יודעת איך נראית ההפרשה פשוט היא הייתה מרה ומלוחה שנכנסה לי לפה אני גם מציינת שזה היה אחרי בריכה אז אולי זה היה מר מזה, הוא אמר שאין לו כלום.. ושכבנו עם קונדום.

תשובה:
שלום לך, ההפרשות שנתקלת בהן נקראות "טיפות אהבה". זה קורה לכל אחד. כאשר הגבר ממש מגורה אז כבר מההתחלה ישנם הפרשות, זה טבעי ובסדר גמור. חשוב שתדעי ותזכרי שניתן להיכנס להיריון מ"טיפות אהבה" ולכן בחדירה קיימת חשיבות לשימוש בקונדום מהרגע הראשון (או כל אמצעי מניעה אחר). ישנם מגוון רב של מחלות מין שיכולות לעבור באמצעות מגע מיני לא מוגן גם במין אוראלי (בפה), זה פחות נפוץ אך קיים הסיכון לכך. לפני כל מגע מיני כדי שלא לקחת סיכון ולבצע בדיקות למחלות מין. בהצלחה


בת 23 שואלת: #115686
אני והחבר שלי קיימנו יחסי מין עם אמצעי מניעה (קונדום) . הוא לא נקרע ,אבל המחזור שלי מאחר בחודש. המחזור האחרון שלי היה ב15.3 . אף פעם לא איחר לי המחזור ככה הרבה זאת הפעם הראשונה מאוד חוששת לעשות בדיקת הריון חשוב לי לציין שאני רגישה בציצים ממש מה שלא הייתי לפני ומרגישה עייפות אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך, חשוב לי לציין שהמחזור יכול לאחר מכל מני סיבות (לחץ, תזונה). אך בכל זאת, לפי מה שאת מתארת- כדאי שתגשי לבצע בדיקת היריון (כעשרה ימים מיום קיום יחסי המין) בכדי לוודא מה המצב. במידה והבדיקה תהיה שלילית- אני ממליצה שתפני לרופא משפחה בכדי לבדוק את העייפות שאת מרגישה וממה היא נובעת. בכל מקרה לכל שאלה אנחנו כאן ואת מוזמנת להתקשר, לפנות כאן ואף להגיע אלינו לסניף הקרוב לביתך. בדיקת היריון ניתן לקנות בכל בית מרקחת\סופר פארם, או לבוא לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולבצע את הבדיקה אצלנו ובליווי של יועץ\ת. המון בהצלחה


בן 12 שואל: #115678
כאשר אני בבית ספר או עם בנות יש לי זיקפה וזה ממש מביך, יש דרך להסתיר את זה עוד לפני שזה קורה?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אתה יכול להיות רגוע זה קורה לא מעט, במיוחד בגיל שאתה נמצא בו, הייתי ממליץ לך קודם כל כשזה קורה אז לנסות לחשוב על דברים אחרים שלא גורמים לך לזקפה ברוב המקרים זה עוזר וכך תוכל להימנע ממבוכה. דבר שני, אין דרך להסתיר את זה לפני שזה קורה אבל ברגע שזה קרה, תנסה אולי להסתיר את האזור בעזרת החולצה שלך או אפילו לסדר את איבר המין במכנס בצורה כזאת שלא יבלוט כלפי חוץ. מקווה שהצלחתי לעזור ולהקל על המבוכה. בהצלחה


בת 18 שואלת: #115676
היי, אני וחבר שלי די מתקדמים באופן מיני ולפני כמה ימים היינו יחד עירומים והוא לא חדר אליי אבל כין הפין נגע בפות וכו' הוא לא גמר בתוכי אבל אני עדיין ממש מפחדת זה גם היה ביום ביוץ... יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לא הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך אין סיכוי להריון. הריון יכול להתקיים רק כאשר הפין נכנס לנרתיק או שיש שפיכה מלאה בפתח הנרתיק. מכיון שזה לא קרה, אין סיכוי להריון. המשיכו להנות וזה נשמע שאתם מתקרבים לזה אז אנא הצטיידו באמצעי מניעה. כל טוב


בת 17 שואלת: #115673
אני לוקחת במשך 10 חודשים גלולות בשם ״יסמין״, לא מקפידה על תיאום השעות של לקיחת הגלולה אך לעולם לא פיספסתי גלולה . נשאר לי בחבילה עוד 3 גלולות וקיבלתי מחזור, את המחזור קיבלתי ביום שבת ה-28/4 ומאז לא המשכתי לקחת את הגלולות שנשארו (כי לפי מה שהבנתי אין טעם להמשיך לקחת את הגלולות אם יש דימום), דרך אגב אני ביום השלישי של המחזור והוא בדרך כלל ארבעה ימים מה שאומר שמחר מחרתיים הוא כבר אמור להגמר.. בדרך כלל החבילה נגמרת ושלושה ימים אחרי אני מקבלת מחזור, מתחילה חבילה חדשה של גלולות אחרי שמלאו לי 7 ימים ללא הגלולה, השאלה שלי היא מתי אני אמורה לחזור לקחת את הגלולות? אני לא יכולה עכשיו לסיים את השלושה כדורים שנשארו כי את המחזור כבר קיבלתי וכשתגמר החבילה לא יהיה טעם לעשות את ההפסקה שדרושה..

תשובה:
שלום לך, היית צריכה להמשיך ליטול את הגלולות. כלל ברזל: תמיד תמיד תמיד מסיימות חפיסה לא משנה מה, אלא אם כן את מרגישה ממה לא טוב או חשובת שמתחיל לך קריש דם ברגל. חוץ מזה תמיד מסיימות חפיסה כי אחרת יש חשש להריון. דימום לפני סיום החפיסה יכול להיות בגלל שאת לא נוטלת בשעה קבועה. התחילי היום חפיסה חדשה כי את לא מוגנת ואני לא רוצה שתמשכי את שבוע ההפסקה שייצא עשרה ימים. המחזוריות שלך תשתנה לפי הימים של נטילת החפיסה, כלומר את בעצם מתחילה מחדש. את השלוש האחרות תזרקי לפח. השתמשי בקונדום מעכשיו ועד סוף השבוע הראשון של החפיסה. לאחר מכן תוכלי להוריד את הקונדום. כמו כן, אם קיימת יחסי מין בשבוע האחרון, אני מציעה שתעשי בדיקת הריון עוד שבועיים. כל טוב


בן 81 שואל: #115668
אין לי קונדומים אבל אני משתמש בשקית של סופר זה בסדר?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115667
איציק המנעולן

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115666
מה יותר טעים כוס בפיצה או בבגט???

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115665
1 2 או 3?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115664
אמא שלך זונה מה לעשות?

תשובה:
חבל שאתה ממלא את האתר שלנו בשאלות ואמירות מיותרות. אם יש לך שאלה אמיתית נשמח לענות.


בן 81 שואל: #115663
אני בן 81 ואני חושב שאני הומו מה אני צריך לעשות כדי שבנים יסכימו לשכב איתי?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 17 שואל: #115661
היי, אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום בהתחלה היא הייתה רטובה באמצע התנפח לה האזור שם ולא היה ניתן לחדור יותר וגם הי4 כבר לא הייתה רטובה אחרי שבוע התחיל לה כאבי בטן והמחזור קצת מתאחר האם יש סיבה לחשוש? ועדיין נפוח לה אחרי שבועיים

תשובה:
היי, קודם כל, כל עוד קיימתם יחסים עם קונדום והקונדום לא נקרע, אין סיבה לחשוש. במידה ואתם עדיין חוששים, אתם יכולים לבצע בדיקת היריון על-מנת להפיג את החשש. אני מתקשה להבין האם אתה מתכוון לכך שהאיזור נפוח (פיזית), במצב כזה כדאי לפנות לרופא\ת נשים לוודא שהכל תקין, או שהכוונה ב"נפוח" היא בחוסר הצלחה לחדור? אם הבעיה היתה רק הקושי לחדור (בלי נפיחות מקומית), זה יכול לקרות מכמה סיבות, בעיקר נפשיות (לחץ, למשל). גם העובדה שהזכרת את זה שהיא לא היצה רטובה בשלב מסוים, יכולה להסביר את הקושי לחדור. בכל מקרה, במידה והיא עדיין חשה כאבים (שיכולים להיות גם כאבי מחזור), אפשר לפנות לרופא משפחה גם ולנסות להבין מה הסיבה. בהצלחה :)


בת 21 שואלת: #115642
בהמשך לשאלה הקודמת שלי אני כל הזמן עסוקה בהלגיד שאם הייתי אומרת שאני בתולה זה לא היה קורה אבל תמיד אמרתי שלזה אני לא מוכנה רוב העבודה ידעו שאני בתולה והייתי בטוחה שגם הוא אני זוכרת שבאותו יום אמרתי לו שזה חטא לעשות דברים כאלו (כלומר בעלה ) ואני לא לא רוצה לעשות דבר כזה ,אני כל הזמן חושבת שאם הייתי אומרת במפורש שאני בתולה זה לא היה קורה ,מאז אני מפחדת להיות לבד אני מפחדת ממגע עם גברים אני לא יודעת איך אני אתחתן אני מפחדת שאני לא אהיה יכולה להסתכל על גבר ,מעולם לא הגעתי למצבים אינטימים כאלו עם גבר חוץ מימנו ,איך אני אהיה יכולה לסמוך על גברים

תשובה:
יקרה, עונה לך בהמשך לשאלה הקודמת. אני מבינה שעוטפות אותך המון מחשבות והמון פחדים כרגע, הכל נורמלי ומובן. עברת חוויה טראומית מאוד. שום דבר ממה שעברת לא קשור למשהו שאת אמרת או לא אמרת. את לא אשמה. אני מבינה שהמחשבות לוקחות אותך רחוק, אל העתיד, שכרגע נראה מעורפל ולא ידוע. דברים יתבהרו וישתנו עם הזמן והדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות לעצמך כרגע הוא לא להשאר לבד עם התחושות והמחשבות שלך. התקשרי למרכז לנפגעות תקיפה מינית, הן עונות בכל שעה לטלפון. התייעצי איתן לגבי ההמשך, שתפי אותן בכל מה שארע ובכל התחושות שלך. מספר הטלפון: 1202. הנה האתר שלהם: https://www.1202.org.il/. את אישה חזקה ומופלאה ואני בטוחה שאת תגלי את הכוחות המופלאים שבך בכדי לצמוח מהמקום שבו את נמצאת עכשיו. בהצלחה רבה לך.


בת 21 שואלת: #115641
שלום רב ,אני מקווה שתוכלו לענות לפני כמה זמן הכרתי גבר במקום בו עבדתי הגבר היה גבר נשוי נפגשנו כמה פעמים למרות שהתחלה סירבתי כי הוא גבר נשוי בפעם האחרונה שנפגשנו עשינו דברים אינטימים והוא חדר מאחורה בהתחלה אחרי שהוא סיים הוא ביקש מימני לשכב על הגב וסירבתי אמרתי לו אבל אתה לא חודר והוא אמר לי בסדר ביקשתי מימנו שיבטח לי שהוא לא חודר והוא הבטיח שהוא לא יחדור אז נשכבתי על הגב והרגשתי פיתאום שהוא חודר ישר אמרתי לו לא ביקשתי מימנו שיצא ושירד מימני אמרתי לו שאני מפחדת מדברים כאלו והוא אמר לי אני איתך אמרתי לו זה לא מעניין אותי תירד מימני והוא אמר לי חמש שניות בסדר אמרתי לו לא תרד מימני ואז הוא התחיל לספור חמש שניות תוך כדי שאני מנסה להוריד אותו מימני ברגע אז ממש ניסיתי להוריד אותו מימני ואפילו ניסיתי לקום ואז הוא אמר אינה הגעתי לחמש זהו אני מפסיק והפסיק ואז הוא ביקש מימני להיסתובב אחורה (למרות שלא רציתי רק רציתי לגמור כבר ולחזור הביתה כבר לא היה לי כוח לכלום )הסתובבתי אחורה הוא עשה את זה מאחורה ואז הוא סיים אמרתי לו שאני עייפה ואני רוצה הביתה ניסיתי להתנהג רגיל ,השאלה שלי היא העם זה נקרא אונס

תשובה:
שלום יקרה, אני מאוד מצטערת שעברת את מה שעברת. זה נשמע כמו חוויה קשה מאוד ולא נעימה וכל הכבוד לך שידעת להגיד ולהרגיש מה לא נעים לך ומה לא נכון לך. שעמדת על שלך. לא הייתה לו כל זכות לחדור אליך ללא הסכמתך המפורשת. חדירה שלא בהסכמה היא אונס. מאוד חשוב שלא תשארי לבד בתחושות שלך, את מוזמנת להתקשר לטלפון של המרכז לנפגעות תקיפה מינית 1202 ולשתף אותן במה שארע לך (באנונימיות). יש שם נשות מקצוע שיוכלו לסייע לך במה שצריך. ובכל מקרה חשוב לי להגיד שאת לא אשמה וגם אם רצית במגע איתו זכותך לא לרצות מגע מסוים. גם אנחנו פה לרשותך אם תרצי בכך. מוזמנת לשתף, לשאול, להעזר, להתמך. שולחת לך חיבוק בהסכמה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115636
היי, אני וחבר שלי רוצים לקיים יחסי מין אבל אני מפחדת לקחת גלולות כי צריך לקחת את זה באופן קבוע ולא חד פעמי. אם חבר שלי ישים קונדום אני לא אצטרך לקחת גלולות? זה מונע הריון ב100%?אני ממש מפחדת מהריון ואני מפחדת שהקונדום יקרע.

תשובה:
שלום לך מקסימה, נתחיל מזה שיש הרבה מאוד סוגים של אמצעי מניעה שהם לא בהכרח על בסיס יומי וזה לא רק או גלולות או קונדום. אפשרות אחת היא באמת שחבר שלך ישתמש בקונדום בכל פעם שאתם עושים חדירה. זה מצריך אחריות ממנו ונכונות שלו לשים. כמו כן, אם הקונדום נקרע, צריך לקחת אמצעי מנעיעה לשעת חירום כדי לצמצם את הסיכון להריון. זה נשמע שאת לא תהיי רגועה עם זה. רוב האפשרויות האחרות הן אפשרויות של הכנסה של הורמונים לגוף שלך, כמו למשל גלולות. גלולות זה על בסיס יומי אבל יש מדבקה שהיא על בסיס שבועי, טבעת נרתיקית שהיא על בסיס חודשי, זריקה שהיא על בסיס של שלושה חודשים והתקן תוך רחמי שהוא לשלוש-חמש שנים. יש גם התקן תוך רחמי ללא הורמונים שהוא לחמש-שמונה שנין. אני מציעה דבר כזה: תבואי אלינו לסניף הקרוב אליך ונדבר על הכל. נראה לך את סוגי האמצעים, נסביר על כל אחד, נדבר על יעילות ואז נראה מה הכי נכון לך ולכם כזוג. אנחנו כאן בשבילך. כל טוב


בת 17 שואלת: #115634
אני בת 17 והחודש אני וחבר שלי היינו קצת פחות זהירים (הוא לא גמר בפנים אבל זה כן היה בלי קונדום) והתחלתי גלולות לפני שבוע ביום שאמור להיות היום הראשון למחזור, הקטע שהמחזור גם איחר לי (כנראה בגלל פוסטינור שלקחתי לפני חודש ומשהו) וגם הדימום שהיה לי אתמול בבוקר היה לכמה דקות, חלש והפסיק לגמרי לא בטוחה אם לפני או אחרי שלקחתי בכלל את הגלולה הראשונה. השאלה שלי היא אם אני מוגנת?? (המשך לשאלה 115475)

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 23 שואלת: #115630
היי , אני לוקחת גלולות יאז לקחתי חפיסת גלולות ורציתי למנוע את המחזור החודשי אז התחלתי ישר חבילה חדשה . גלולה מספר 5 שכחתי לקחת בזמן ולקחתי אותה 17 שעות אחרי בהוראות כתוב בשורה הראשונה אם האיחור יותר מ12 שעות אז יש סיכוי להריון ואני די חוששת אשמח לתשובה

תשובה:
היי לך, אין לי את כל הפרטים בשביל לענות לך באופן מדויק אך בואי ננסה להבין ביחד, במידה ולקחת גלולה לאחר יותר מ12 שעות, מומלץ להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום בשבועיים שלאחר השכיחה כי אכן קיים סיכוי להיכנס להיריון. האם גלולות הן האמצעי המניעה היחיד שאת משתמשת בו? האם קיימת יחסי מין עם שפיכה בנרתיק מאז? מכיוון שכן לקחת את הגלולה הסיכויים הינם קטנים אך קיימים, במידה ואכן קיימת יחסי מין עם גמירה בתוך הנרתיק בלי אמצעי מניעה נוסף ב3 הימים האחרונים אני ממליצה לך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום כמו פוסטינור (יש אמצעי מניעה נוסף בשם אלה אשר ניתן לקחת עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים). בנוסף, על מנת להסיר דאגה, במידה ואכן קיימת יחסי מין לאחר פספוס הגלולה ללא שימוש באמצעי מניעה נוסף, אני ממליצה לך 10 ימים לאחר מכן לבצע בדיקת היריון. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה. כל טוב


בן 14 שואל: #115629
שלום אני בן 14 מאוהב בילדה בגילי אבל מפחד לעציעה לה חברות ולקבל לא מה אני אמור לעשות

תשובה:
שלום לך, האם דיברת עם אותה ילדה לפני? אתם חברים טובים? אתה יודע אם גם היא מרגישה את אותו דבר? גם אם התשובה לכל אלו היא לא, לפעמים בחיים שווה לקחת סיכון. גם אם התשובה שלה תהיה לא, זה לא אומר שום דבר לגבייך. לפעמים דברים לא מתאימים מבחינת אופי או זמן. הייתי ממליצה לנסות לדבר איתה, להכיר את האופי שלה יותר, ללמוד מה היא אוהבת ולאט לאט להתקרב ואולי אז להציע חברות. כל טוב!


בן 15 שואל: #115624
שלום, בהקשר לשאלתי הקודמת שחכתי לציין שכשמישהו מדבר עלי דברים טובים אני מכחיש ובדרך כלל מאוד נגטיבי וכשהמורים למשל אומרים לי שאני חכם וכו' או מדברים עלי עם ההורים שלי זה גם גורם לי לסוג של רגשות מתפרצים אני מתחיל להרגיש שעוד כמה שניות של השיחה הזאת ואני אשב שם בוכה קשה לי לשמור את הרגשות ולנסות לא לבכות במיוחד בחברה שלי אני פשוט נלחם בזה ובקושי מצליח שלא לבכות אבל כשיש כאב פיזי וכו' אני לא בוכה לא כלום אלא צוחק או צועק עליהם שהם הכאיבו לי

תשובה:
היי לך, זה ממש הגיוני וטבעי. חלקנו יותר רגישים מאחרים וזו ממש לא בושה. אתה מתאר מצבים שקורים והגיוני שהם גורמים לך לחוש כל מיני רגשות והתפרצויות, זה טבעי וככה הם החיים. למה לשמור רגשות? אנחנו בני אדם וכולנו חווים אותם, חלקנו במידה יותר חזקה מאחרים אבל זה בסדר, ומותר גם לבכות. חבל לי לשמוע שאתה שלילי בנוגע לעצמך, תנסה להתמקד בדברים שטובים בך, כי נשמע שיש הרבה כאלו! אתה רגיש ונבון, ונשמע שגם המורים חושבים כך! אם יש דברים שמפריעים לך או שמטרידים אותך במהלך היום יום, אני ממליצה לך בהמשך לתשובה הקודמת שקיבלת לפנות ליועץ/ת בית הספר או לאדם מבוגר אחר שאתה מרגיש קרוב אליו, שיכול/ה לעזור לך להתמודד עם כל מיני מצבים וקשיים שאתה נתקל בהם. כל טוב


בת 17 שואלת: #115619
היי, אני בת 17, יש לי חבר ואני כבר מקיימת איתו יחסי מין ועוד דברים אחרים.. האם זה הגיוני שאני לא מצליחה להגיע לאורגזמה כשחבר שלי עושה לי ביד או מאונן לי (איך שתקראו לזה..) וזה לא שאני לא נהנית לאורך כל הדרך, אני מאוד נהנית והוא עושה לי את זה מאוד טוב אבל פשוט לא מרגישה את התחושה הסופית הזו של האורגזמה.. אני בטוחה שאם הייתי מרגישה אותה אז הייתי יודעת.. יכול להיות שזה קרה לי פעמיים או שלוש עד עכשיו.. אנחנו כבר שמונה חודשים יחד..

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה טוב וחיובי שאת נהנית עם חבר שלך ומהאינטימיות ביניכם. תחושת האורגזמה משתנה מאחד לאחד, ולוקחת זמנים שונים מאחד לאחד. זה בסדר שאת לא מגיעה לאורגזמה, לא חייבים ואפשר להנות גם בלי. יחד עם זאת, הייתי ממליצה לאונן לבדך כדי להכיר את גופך יותר טוב ולגלות מה עושה לך נעים ובאיזה צורה. האם ניסיתם דרכים שונות לעינוג הדגדגן? תנוחות שונות לדוגמה. הייתי ממליצה גם לשתף את בן זוגך ויחד תוכלו לנסות דברים שונים עד שתגיעי לאורגזמה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #115616
היי, אני וחבר שלי שכבנו כבר כמה פעמים ועשינו את זה בצורה בטוחה עם קונדום (אני לא לוקחת גלולות) ותמיד בדקנו שאין חור בקניון ,ולא היה והכל היה בסדר. קיבלתי מחזור בחודש קודם ב15.3 והוא נימשך כמה ימים לאחר שבוע קיבלתי שוב ב 25.3 וגם הוא נימשך חמישה ימים . המחזור שלי לא סדיר ומאחר תמיד ב5 ימים עד עכשיו לא קיבלתי שהתאריך הוא 29/4 ואני ממש לחוצה שאני בהריון . חשוב לציין שבימים האחרונים יש לי כאבי מחזור ובציצי שלי כאב ונפוך מה שקרה לי כל פעם לפני מחזור אבל עדיין לא קיבלתי.. האם יש סיבה לחשוש?

תשובה:
היי יקירה, לא נשמע שיש סיבה לחשש. נשמע שאתם מקיימים יחסי מין בטוחים ומוגנים וכל עוד זה המצב אין לך מה לדאוג. נשמע שהמחזור שלך אינו סדיר, ולכן יכולים להיות שינויים כמו שאת מתארת. לפעמים הוא יכול להתעכב, לפעמים הוא יכול להגיע מוקדם יותר וזה הגיוני. לעתים המחזור מושפע גם מלחץ וממצבי רוח, ויכול להתעכב, וזה טבעי. ממה שאת מספרת הוסת האחרונה שלך הייתה ב25.3 כך שעבר רק מעט יותר מחודש. אני ממליצה לך לחכות מס' ימים ובמידה ואת רואה שהוסת לא מופיעה, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לסניף הקרוב לביתך לקיים בדיקת היריון אנונימית וחינמית, או לקנות בסופר פארם. אך נשמע שאין סיבה לחשש. חשבת על להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו גלולות? השימוש עשוי לגרום לך להרגיש בטוחה יותר וגם לסדר לך את המחזור. בחלק מסניפי דלת פתוחה יש רופאת נשים אשר מקבלת באופן חינמי ואנונימי שיכולה להתאים לך אמצעי מניעה. מוזמנת לבדוק באתר. כל טוב


בן 16 שואל: #115613
שלום קוראים לי מיכאל ואני מאוד מסובך יש לי תחושה שאני הומו אבל אני לא באמת יודע אם זה נכון ואני רוצה עזרה לדעת אם אני באמת בכיוון ואם התנהגותי נורמלית. אני בן 16 יש לי חברה וכיף לי איתה אבל אם לומר את האמת אף פעם לא הרגשתי אהבה כלפיה ממש אהבהאני מחבב אותה ומרגיש שהיא משהוא מיוחד אבל אני לא בטוח שזה אהבה, בנוסף יש לי סוג של אוננות קצת מוזרה ראיתי את זה בפורנו וקצת התלהבתי מזה ולחדיר חפצים לפי הטבעת ואחרי שניסיתי ממש התלהבתי ונהנתי מזה יותר מאשר סתם לאונן, אני התחלתי אם מברשת שניים(החלק האחורי במברשת) ועכשיו אני כבר כל מיני אריזות בעובי וגודל כמו של ארבע עטים ואני נהנה אני לא יודע מה אני מרגיש, מה זה אהבה, ואם מה שאני מדבר פה אולי זה אהבה למין השני? אני בבלגן ואני לא יודע מה לעשות, להפרד, להישאר, לאונן או לצאת מהארון? אני בבלגן וחשבתי אולי אתם תוכלו לעזור לי כי אני לבד כבר לא יודע מה/מי אני ומה אני אני רוצה השאלה שלי: אם כל מה שכתבתי לכם פה ועל תחביבי המוזרים והרגש המוזר שלי יש מצב אני הומו או מה אני יכול להוסיף להפסיק בקשר לעניין הזה כי אני אם חברה אבל אוהב לקבל מאחור.מה עלי לעשות? תודה

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמח שכתבת לנו ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. נשמע שישנה אצלך תחושת בלבול גדולה ואנסה לעשות קצת סדר. העובדה שאתה נהנה מדברים שקשורים למין אנאלי אינם אומרים בהכרח שאתה הומו. יש לציין שלאהוב חדירה אנאלית זה עניין אינדיבידואלי, וישנם לא מעט זכרים אשר נמשכים לנקבות, אשר נהנים ממין אנאלי. אין זה אומר בהכרח שאתה הומו. לצד זה - אין חוקים ברורים שלהגדיר את עצמך כהומו, והתשובות נמצאות אצלך. אני מזמין אותך להמשיך לבדוק ולשאול את עצמך את השאלות. עם זאת, אל תישאר עם זה לבד... אתה מוזמן להיכנס לאתר של "איגי", ולהצטרף לאחת הקבוצות שלהם, או להגיע ל"בר נוער" ולהיפגש עם מדריכים מהקהילה הגאה שישמחו לעזור לך פנים אל פנים ויוכלו לעשות קצת סדר בבלגן. כל טוב


בת 18 שואלת: #115611
היי, שמתי לב שלאחרונה יש לי ריח ממש לא נעים מאיבר המין, כמו של דג מקולקל, משהו ממש לא טוב.. לפני כמה ימים סיימתי מחזור אז אני לא יודעת אם זה קשור.. אבל בכל אופן, אם זה ממשיך מעבר לימים הקרובים, מה אפשר לעשות ? לרופאת הנשים שלי יש תורים פנויים רק בסוף יולי.. תודה :)

תשובה:
היי! עפ"י מה שאת מתארת זה נראה כדלקת בשלפוחית השתן. אינך חייבת להמתין לרופאת הנשים ואת יכולה לפנות גם לרופא/ת המשפחה שישלח אותך לבדיקת שתן וייתן את הטיפול המתאים. כל טוב!


בן 16 שואל: #115610
שלום יש לי שאלה אני וחברה שלי כמעט שנה וחצי ביחד ואין בינינו שום דבר מיני ורציתי לדעת אם אני צופה בפורנו מידי פעם(רק בשביל להוביף רגש כזה לאוננות) ומאונן זה נחשב חוסר כבוד/בגידה או משהוא בסגנון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, השאלה מקסימה ומתחשבת - כל הכבוד. האם שניכם מרוצים מזה שאין ביניכם שום דבר מיני? האם אתם מדברים על זה? צפייה בפורנו בתדירות נמוכה, מדי פעם כמו שאתה מתאר, היא בסדר, כל עוד זה לא משתלט לנו על החיים. מה הכוונה? סרטי פורנו הם לא המציאות: יש במאי, תסריט, שחקנים, תאורה, איפור וכו'... חשוב לשים לב שכשמגיעים למצב אינטימי או מיני לא נצפה שהחיים יהיו כמו בפורנו :) בעיניי זה לא נחשב לבגידה או חוסר כבוד, אבל כן חשוב שתדבר על זה עם חברה שלך ותעלה את זה בשיחה שאתה צופה בפורנו ותסביר גם למה. כנות היא תמיד הפתרון הטוב ביותר. מקוה שעזרתי, כל טוב!


בן 17 שואל: #115605
היי אני בן 16 משקלי 66 קילו והגובה שלי 1.67 וכולם אומרים לי שאני יותר מידי נמוך לגילי וזה מטריד אותי ואין לי שיער בבית שחי או זקן. יש לי זמן לגדול או סיימתי לגדול? ואני גם מתאמן בחדר כושר

תשובה:
שלום לך, גיל ההתבגרות נמשך עד גיל 21! לכן יש לך עוד מספר שנים לגדול ולהתפתח. מי הם אותם אנשים שמעירים לך על הגובה? מה הגובה מעיד עלייך? התשובה היא - כלום. הגובה לא מגדיר אותנו ובטח שלא נותן לאחרים לגיטימציה להעיר לנו על זה. תהיה שלם ובטוח עם עצמך, כל אחד נראה אחרת ובגובה שונה, וזה בסדר וזה גם היופי. האם אתה מתייעץ עם מומחה לגבי האימון בחדר כושר? חשוב שתתאמן בצורה שמתאימה לגופך ולגילך. כל אחד ואחת מתפתחים בזמן שונה ובצורה שונה ... עלינו לקבל את זה ולאהוב את עצמנו, ולהתמקד בדברים החיוביים בנו. מקוה שעזרתי, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #115602
ממה נגרם דימום בזמן ואחרי יחסי מין אני לא בתולה ובפעמים האחרונות ששכבתי עם חבר שלי דבר זה קרה מה יכולה להיות הסיבה? הייתי לי דלקת בדרכי השתן שהתפתחה לדלקת בכליות יכול להיות קשור? איך קובעים תור לגניקולוג בלי ידיעת ההורים?

תשובה:
שלום לך, את יכולה ללכת לרופא/ת נשים ולבקש לפני כן מהמזכירה אם היא יכולה למחוק את הרישום. אופציה שניה, היא לבדוק עם סניף 'דלת פתוחה' שקרוב אלייך, מתי מגיעה הרופאת נשים ולהגיע אליה. זה אנונימי. לגבי ההורים, אפשר ללכת לרופאת נשים מכל מיני סיבות, לכן זה לא בהכרח יסגיר שקיימת יחסי מין, אם זו הדאגה שלך. לגבי הדימום, לעתים חיכוך חזק מדי יכול לגרום לדימום, כמו צחצוח שיניים שלאחריו יורד קצת דם. כל טוב!


בן 16 שואל: #115596
אני בן 16 וחצי. יש לי חבר טוב שמצצתי לו והוא לי והוא גמר לי בתוך הפה ובלעתי את השפיך. הקטע בינינו נגמר. יש לי חבר שקבעתי איתו לעוד שבוע להיפגש ולעשות סקס, מציצה אוננות דחיפה. אני לא יודע אם זה מסוכן למצוץ למישהו אחד ואחרי זה למצוץ למישהו אחר מבחינת מחלות. וגם אני לא יודע אם זה בסדר לדחוף בתחת ללא קונדום. השאלה שלי היא האם זה בסדר שאני אדחוף לו בלי קונדום והוא ידחוף לי בלי קונדום. כי נראה לי שאם דוחפים בלי קונדום יש סכנה לחלות באיידס ועוד מחלות מסוכנות. אני לא רוצה לחטוף מחלת מין ולחיות עם זה כל חיי או שזה אפילו יהרוג אותי. אני צריך עזרה בבקשה. אם שמים קונדום ודוחפים יש סיכוי לקבל מחלה ואם אני מצצתי לשני אנשים אבל לא באותה תקופה יש סיכוי לחלות? בבקשה אני חייב תשובה כמה שיותר מהר. תודה.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה מודאג לגבי מחלות ושחשובה לך הבריאות שלך. כאשר מקיימים יחסי מין אנאלים בלי קונדום יש סיכוי להידבק במחלות מין. לכן, יש להשתמש בקונדום איכותי ובתוקף אשר מולבש על איבר המין כאשר הוא זקוף. אזור פי הטבעת הוא אזור עם חיידקים בכמות גדולה ולכן גם מומלץ לנקות את האזור לפני ביצוע החדירה. בנוסף על כך, גם בביצוע מין אוראלי, יש סכנה מסוימת של הידבקות במחלות מין במידה ויש פצע פתוח בפה. לכן, ההמלצה היא להשתמש בקונדום וגם ללכת להיבדק על מנת להסיר דאגה. אתה יכול לבצע בדיקה בקופת החולים או בוועד למלחמה באיידס (יש להם סניפים בכל רחבי הארץ בהם עושים בדיקות אנונימיות). מעבר למחלות, אני מבינה שאתה נמצא כרגע בשלב של סקרנות מינית והתנסויות, וזה דבר חיובי בדרך כלל. האם זה משהו שמסב לך הנאה? האם אתה מרגיש מוכן? אני שומעת שהדבר יוצר אצלך הרבה דאגות. אני ממליצה לך לחשוב עם עצמך האם אתה מרוצה ומרגיש בנוח עם המצב. אין צורך למהר לשום מקום וחשוב שההתנסויות המיניות יעשו בצורה שתהיה לך נעימה ובטוחה. בהצלחה


בת 19 שואלת: #115595
היי שלום זאת נועה סאסי בת 18 וחצי בית ספר חינוך מיוחד במישרים בשוהם כבר 5 שנים בית ספר ו4 שנים סופגת אלימות היתה פה ושמועות ואני פונה ופנה להורים וזה לא עוזר והם אומרים לי תסדרי איתם אני. רוצה להרים ידיים. כבר ואני פונה הליכהם כי אני לא יכולה יש ילדה שאומרת שטיות שמועות לכמה מורות וגם למחנכת שלי ומחכנת שלי ולסיעת. אמרו שטיות שמועות סתם עליי והיא לא בכיתה שלי בכיתה שלי מחכת אמרה שתי בנות מכיתה שלי אמרו שאת מדברת שטיות ואני מודעת ויודעת שזה שטיות כבר אני מבקשת שאתם טיטפלו בזה כי כבר אני לא יכולה. אני רע לי בבית ספר וכל כיתה מודעת ויודעת שלא דיברתי שטיות והיא אומרת למחכנכת הקודמת שהיתה וגם למחנכת של עכשיו. אני מבקשת עם לכם לפתור את זה?

תשובה:
היי נועה! קראתי את כל השאלות ששאלת פה בעבר וממש עצוב לי שקשה לך כל כך. האם פנית ליועצת בבית הספר שלך? אני בטוחה שהיא תוכל לעזור לך . לנו אין קשר עם בית הספר שלך אז אנחנו לא יכולות לדבר עם המחנכת והסייעת שלך. אנחנו ארגון גדול שעוזר לבני נוער בכל הארץ בטלפון, בשיחות אישיות בסניפים שלנו או כאן, בהתכתבות. אני יכולה רק לומר לך שאני בטוחה שיש דרכים ליועצת ולמנהלת של בית הספר שלך לפתור את הבעיות שאת מתמודדת איתן. תבקשי מהיועצת שתערוך ברור בינך לבין התלמידים והתלמידות שאת חושבת שמפיצים עלייך את השמועות האלה ומתייחסים אלייך באלימות. אני בטוחה שאחרי שהיא תערוך את הבירור את תרגישי הרבה יותר טוב. בהצלחה!


בן 18 שואל: #115587
אני וחברה שלי מקיימים יחסים ורק עם אמצעי מניעה לאחר קיום היחסים האחרון כואב לה בבטן התחתונה איפה שהרחם הערבים הם כל פעם באים הולכים אז יש לנו חשש מטעות אולי שקרתה מתי מומלץ לעשות בדיקת הריון? ועם לאחר יותר מ5 ימים שעברו מרגע קיום היחסים יצא חיובי מה צריך לעשות בשביל למנוע בדיקה חיובית?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, טוב מאד שאתם משתמשים באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין. נשמע שאתם אחראים :) אם השתמשתם באמצעי מניעה (קונדום או גלולות או שניהם) אין סיבה ואין חשש להריון. כאבי בטן יכולים לקרות אולי מלחץ, כאבי מחזור, או כל דבר אחר. אם הכאבים ממשיכים, הייתי ממליצה לה ללכת לראות רופא. בדיקת היריון ביתית ודאית יותר לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין. לגבי השאלה השנייה, במידה ובדיקת היריון יצאה חיובית, אין דרך קסם למנוע את הבדיקה, אלא ללכת לרופא/ת נשים על מנת להחליט על המשך תהליך (שמירת ההריון או הפסקת ההריון). כל טוב!


בן 17 שואל: #115585
אני צריך עזרה שאלתי על זה כבר שני שאלות אני מתנזר לחלוטין מפורנו כבר כמה חודשים ואני מחכה כבר מלא זמן שהוא יחזור לתפקד.. ותאמת אני צריך אותו כבר מתפקד והוא פשוט לא עומד לי ואין לי מושג מה לעשות.. אין דרך לזרז את זה או דרך לגרום לו לעמוד ? כל דרך רק שיהיה באנונימי ושהמשפחה לא תדע מזה? לא היה לי מושג שפורנו גורם לכזה דבר.. בבקשה תעזרו לי !

תשובה:
היי לך, קודם כל תהיה רגוע. אחת הסיבות העיקריות שיכולות להשפיע על התפקוד המיני היא לחץ. נשמע שהנושא הזה מלחיץ אותך, דבר שיכול להקשות על מציאת פתרון. תנסה לשחרר ולזרום ולפעמים אלו דברים שיכולים להפתר מעצמם. אני שומעת שהפסקת לצפות בפורנו, ובאמת ההמלצה היא לנסות לפנטז בעצמך. פורנו אכן יכול להעלות את סף הגירוי, ולגרום לקושי להתגרות מגירויים הקיימים בעולם האמיתי. האם אתה מצליח לפנטז בעצמך ולאונן מבלי לצפות בפורנו? תנסה לפנטז בדמיונך על כל מיני דברים שמפתים אותך ומגרים אותך. במידה והקשיים בתפקוד המיני ממשיכים להפריע לך אתה יכול לפנות לרופא משפחה שיוכל לייעץ לך בנושא. בהצלחה


בת 14 שואלת: #115577
זו שוב אני ממקודם האם זה שיש לי סימני הריון ומאחר לי המחסור בחודש שלם לאחר שקיימנו יחסים בטוחים כם קונדום ולקחתי בדיקת הריון זוגית וייצא תוצאה שלילית ולפני חודשיים לקחתי פוסטינור ואז עשינו את זה עוד פעם זה אומר שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, את מציינת שלקחת פוסטינור לפני חודשיים - ייתכן שאת לא מקבלת מחזור בשל כך. אצל חלק מהנשים פוסטינור מעכב מחזור לחודשיים-שלושה. אם קיימתם יחסים מוגנים בשבועיים וחצי שקדמו לבדיקת הריון שיצאה שלילית - זה אומר שאין הריון. אחרת, מומלץ לעשות שוב בדיקת הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 17 שואל: #115575
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 17 שואל: #115574
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 16 שואל: #115572
שלום, שאלתי את זה כבר, אבל לא נראה לי שהבנתם. כל פעם שאני חרמן, נהיה לי אדום באזור החזה כמו פריחה כזו, למעלה עד הגרון, וכשאני כבר לא חרמן זה עובר. ולא, אני לא נוגע בקרם או בושם או משהו, אני בכלל לא נוגע בחזה. זה אמור לקרות???

תשובה:
שלום לך, נראה שכך הגוף שלך מגיב בזמן עוררות מינית - כמו שיש אנשים שמסמיקים בזמן שהם מתביישים/מתרגשים. כמובן שזה בפני עצמו לא מעיד על בעיה. כל טוב


בן 16 שואל: #115571
שלום, גדילת השיער על הפנים שלי די מהירה, וכשאני מתגלח אז כמה ימים אחרי כבר גודל שוב פעם והשערות עבות אבל לא כל כך ארוכות ובכל זאת גודל לי רק בזקן באזור הסנטר בשפם וקצת בפיאות ואני לא מבין אם גודל לי מהר אז למה בפיאות לא גדל מהר ולמה באזור הגרון גם לא??

תשובה:
שלום, צמיחת שיער שונה ולפעמים משונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו - זה טבעי ונורמלי, ואין לך מה לדאוג. מניחה שעם השנים השיער יגדל בצורה אחידה פחות או יותר בכל, וגם אם לא - זה עדיים בסדר. כל טוב


בת 17 שואלת: #115570
היי אני לוקחת גלולות (אם זה משנה) והיום שכבתי עם חבר שלי והלכתי ישר אחרכך לשירותים והופיע לי בנייר לא דימום אלא מן כתם חום ורוד כזה כמו בתחילת מחזור (ואני אמורה לקבל מחזור בכלל עוד יותר משבועיים לפי הגלולות) וחוץ מהפעם הזאת זה לא הופיע יותר מה זה?

תשובה:
היי! דמם קל לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם משינויים הורמונליים במחזור הביוצי. אם אין לך כאבים והדימום לא חזר , לא נראה שיש מקום לחשש. אם הדימום חוזר שוב אני ממליצה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. כל טוב!