A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

שאלות נפוצות

דלת פתוחה הקרובה אליך

שאלות נפוצות

בת 15 שואלת: #107007
אני כבר לא מקבלת מחזור שנתיים קיבלתי פעם אחת וזהו עשיתי פעם אחת בדיקות אמרו לי שהכל בסדר אמא שלי קבעה לי תור לרופאת נשים ואני לא יודעת איזה בדיקות יעשו לי וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי פעם אחת אבל לא יצא לי דם או משהו אבל זה ממש כאב לי ואני מפחדת שבבדיקות יראו שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין אי אפשר לראות בבדיקות נכון?

תשובה:
היי לך אני רואה שפנית אלינו כבר בעבר וענו לך על השאלה אני אגיד שוב שניתן לראות אם קיימת יחסי מין רק בבדיקה של פתח הנרתיק ע"י רופא/ת, בה ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין ושוב- אם קיימת יחסי מין, אין לך שום דבר להתבייש בו או להרגיש אשמה בגללו. הרצון לקיים יחסי מין והקיום שלהם עצמו זה משהו טבעי ונורמלי. אני חושבת שכדאי שתתקשרי לדלת פתוחה או אפילו תגיעי לאחד הסניפים כדי לדבר על זה לעומק כל טוב


בת 18 שואלת: #107003
היי,זאת הפעם הראשונה עבור שנינו,אני מאוד משוחררת ורפויה כאשר אנחנו מנסים לקיים יחסי מין. במהלך המשחק המקדים שלנו בן זוגי מחדיר לי אצבעות וזה לא כואב לי להפך זה מענג מאוד ולפעמיים בן זוגי מכניס לי יותר מאצבע אחת לפעמיים 4 אצבעות והם נכנסות חלק בלי שום כאב. אבל כאשר הוא מנסה להכניס את איבר מינו הוא פשוט לא נכנס. זה הגיע למצב שאני אומרת לעצמי אולי משהו בי לא בסדר?ממש התייאשתי כבר. מציינת שוב כי אנחנו תמיד עם קונדום של חברת דורקס(משהו כזה) ושנינו מאוד רוצים את זה. יש לי שאלה אם הוא יגמור לי בפה ובטעות אבלע את זה?כי סיכוי להיכנס להריון מזה? אשמח שתעזרו לי ותענו לי.

תשובה:
שלום לך, יתכן וכשהוא מנסה להכניס את איבר מינו לתוך הנרתיק שלך, הגוף שלך מתכווץ מתוך לחץ או התרגשות ולכן זה קורה... אולי את לא באמת בשלה ליחסים בשלב זה, אבל אני בטוחה שזה יסתדר עם הזמן ועם המוכנות. בנוגע לשאלתך על גמירה בפה- אם תבלעי את זה לא ייקרה כלום ואין סיכוי להיכנס להיריון מזה מאחר והזרע עובר במערכת העיכול ולא במערכת המין.


בן 13 שואל: #107000
סליחה שאני חופר פשוט סופסוף יש לי את מי לשאול יש ילדה בשבט שלי שהיא ממש ידידה טובה שלי ואני חושב שאני מתחיל להתאהב בה אבל יש לי מין סוג כזה של חבר והיא אמרה לי שהיא רוצה להיפרד ממנו אבל לא נעים לה אני לא יודע אפ באלי חברה אתמול ראינו סרט בסניף שלנו וישבנו על ספה וכל הסרט היא נשענה עלי ושמה עלי ראש ולא ידעתי אם לשים לה יד על הכתף או משהו מזה יכולה להיות ההתנהגות שלה ומה אני יכול לעשות?

תשובה:
היי לך קודם כל אין על מה להתנצל, בשביל זה אנחנו פה! וטוב שאתה שואל את השאלות שמעסיקות אותך לגבי מה שסיפרת- התחושות שלך לגבי הידידה מאוד הגיוניות, במיוחד אם אתם חברים טובים ויש ביניכם קרבה וקשר טוב השאלה היא האם אתה רוצה להיכנס איתה למשהו שהוא מעבר לידידות כשהיא עם חבר? אולי שווה לחכות להזדמנות טובה בה שניכם פנויים אתה צריך לעשות מה שמרגיש לך בנוח, לחשוב עם עצמך איך אתה תרגיש אם יקרה עכשיו משהו? אם הנושא מאוד מטריד אותך אתה גם יכול לפתוח שיחה אמיתית איתה, בה תשתף אותה במה שאתה מרגיש וחושב. ככה גם תוכל לשמוע את הצד שלה בכל מקרה לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות לדלת פתוחה בטלפון או להגיע לאחד הסניפים הקרובים אלייך בהצלחה!


בן 27 שואל: #106997
האם קיים מצב של מאמץ יתר במקרים של קיום סקס לדוגמה 4-5 פעמים ביום ולכן קיימת בעיה של זקפה? אני שואל את זה בהמשך לשאלה הקודמת.

תשובה:
שלום לך, במצב של 4-5 פעמים קיום יחסים ביום, טבעי שהגוף מתעייף מהפעולה כמו מכל פעולה אחרת ולכן לא מדובר ב"בעיית זקפה" אלא באיתות תקין של הגוף שהוא צריך מנוחה. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #106996
חבר שלי ואני קיימנו יחסים והשתמשנו בקונדום אבל אני מפחדת שאולי קרה משהו כי יצא לי דימום בצבע חום שחור ובדקתי באינטרנט ויכול להיות שזה השתרשרות ואני לא בטוחה שזה מחזור כי במחזור בדרך כלל ממש כואב לי שזה מגיע למצב שאני מתעלפת ועכשיו לא הרגשתי אפילו דקירה בבטן ואני בלחץ כי אמרו שזה יכול להופיע 8-12 ימים מקיום היחסים ואני מפחדת שאני בהריון ואני לא יודעת מה לעשות.

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום בצורה תקינה, החשש הוא פעוט לגמרי. אך, כדי להסיר דאגה מליבך הייתי מבצעת בדיקת היריון לאחר 14 יום או, אם יחסי המין קרו לפני פחות מ-72 שעות, ליטול גלולה למניעת היריון-פוסטינור, נורלבו, או אלה (עד 5 ימים מהקיום הלא מוגן). בנוסף, הייתי ממליצה לבדוק תמיד את הקונדום לאחר האקט... שלא נקרע ולהקפיד לצאת מיד לאחר הגמירה כדי שהנוזל לא יזלוג מתוך הקונדום לאחר ההרפיה.


בת 24 שואלת: #106994
שלום, אולי השאלה שלי היא מפגרת אל עדיין ברצוני לשאול על מנת להוריד לחץ מעצמי, אם נעשתה עבודת יד לבחור, כשהוא גמר, הוא נגע בזה ולאחר כדקה הכניס את ידו אלי לפה, יום למחרת שמתי לב שהיה לי פצע בפה. האם יכולתי להידבק במשהו? האם הזע במגע עם אוויר כבר נוטרל? תודה מראש! בברכה,

תשובה:
שלום לך, הזרע מנוטרל לאחר שעה בטמפרטורת החדר. יכול להיות שהפצע קשור לשפיך של הבחור אך עם זאת, יתכן ולא. אין לי תשובה חד משמעית או רפואית לעניין, אך מאחר ויש תחלופת נוזלים מהירה מאוד בפה וחידוש תאים מהיר, הייתי מחכה מספר ימים ובודקת את מצבו של הפצע. אם הוא ישתפר, אז כנראה שאין ממה לחשוש, ואם יחמיר, הייתי פונה לרופא משפחה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #106992
ואם אני עדיין חוששת שאולי זה היה היום השני זה קריטי לדחיית הביוץ? או שגם זה נחשב בגדר הימים הראשונים ופעולת הדחייה נעשית? כנראה מהלחץ שלי אני פתאום שוכחת אם זה באמת היה היום הראשון, למרות שבאופן ודאי אחרי שלקחתי את הכדור הראשון בשבת כשעה אחרי הכדור הראשון ירדו לי זרמים חזקים. זה אני בוודאות זוכרת.

תשובה:
שלום לך אצטרף לתשובתה של אמיליה ואחזק אותה. שוב, אם הדבר מטריד אותך, תוכלי לעשות בדיקת היריון למען השקט הנפשי. בהצלחה


בת 21 שואלת: #106990
היי, יש לי שאלה ואשמח להתייעץ.. אני נוטלת גלולות זואלי באופן קבוע אך בשבוע האחרון לקחתי אנטיביוטיקה והבנתי שזה מבטל את השפעת הגלולות. ביום שישי לקחתי את כדור האנטיביוטיקה האחרון. ביום שבת הייתי עם החבר שלי ולא קיימנו יחסי מין כלל רק שכבנו אחד ליד השני עם בגדים כמובן. לאחר כמה דקות הבחנתי בכתם של זרע על המכנס באזור המפשעה שלו כנראה הטיפות שלפני יצאו לו.. הוא נגע באזור הזה על התחתון כדי לייבש ולנקות את הכתם. ואחר כך המשכנו כרגיל. נגעתי בידיים שלו ואז ניגשתי לשירותים ובטעות כשניגבתי נגעתי בעצמי קצת.. האם יש סיכוי שהגיע אליי זרע איכשהו? הידיים שלי היו יבשות אבל לא הייתי בטוחה אם איכשהו עבר סרע מהידיים שלו לידיים שלי. האם יש צורך בלקיחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכוי להיריון הוא אפסי ביותר, הייתי ממליצה שלא לקחת פוסטינור במקרה זה מאחר והסיכוי כמעט ולא קיים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106987
היי, היום חבר שלי היה אצלי, והוא החדיר לי אצבעות. וזה ממש שרף לי ואפילו כאב. אני במחזור אבל באותו הרגע הייתי יבשה. יכול להיות שהוא קרע לי את קרום הבתולין? אפשר לקרוע אותו מחדירת אצבעות? אחרי שהוא הלך בדקתי ולא היה דם. אבל תוך כדי האקט הרגשתי קצת נוזל. אני ממש בלחץ, אשמח שתענו בהקדם. עד עכשיו שורף לח הוא הלך מלפני בערך חצי שעה.

תשובה:
שלום לך קריעת קרום הבתולין מחדירת אצבעות זה דבר שקורה מידי פעם, לעיתים מלווה בירידת דם ולעיתים לא. יתכן שהנוזל שהרגשת קשור למחזור או להפרשה נרתיקית תוך כדי יחסי מין. השריפה באיבר המין כנראה נבעה מהיובש וזו תופעה נורמלית לחלוטין וכנראה תעבור תוך יום-יומיים. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106984
עשיתי סקס פעמיים ובכל פעם כשאיבר המין של חבר שלי נכנס אליי אני מרגישה שיש לי צואה, אותו הדבר קורה גם כשהוא מכניס לי אצבעות, וזאת למרות כלפני האקט המיני אני הולכת לשירותים. מה זה ואיך אפשר להפסיק את ההרגשה?

תשובה:
שלום לך התחושה שאת מרגישה בנוגע לצואה ככל הנראה נובעת מהואקום שיש בחדירה. כשאיבר המין שלו בתוכך, נוצר לחץ בכל אזור הפות והנרתיק מאחר ואין "פתחים" תוך כדי האקט, או הכנסת האצבעות. כדי לנסות למתן את ההרגשה אפשר לבקש ממנו לצאת מידי פעם תוך כדי האקט כדי שלא יהיה אויר שכלוא באזור והוא ייצא החוצה בין לבין. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #106979
תודה רבה על העזרה 💟 לא הורדתי שיערות מהאזור ואני משתמשת קבוע במגני תחתון

תשובה:
שלום לך קצת פחות הצלחתי להבין מה את בדיוק שואלת...


בן 16 שואל: #106978
לפני שבוע שבועיים בערך אני וחברה שלי ביצענו יחסים על יבש והייתה מעט חדירה(היא הייתה עם תחתונים וכל הזמן התחתונים היו לי על הפין) עכשיו אנחנו ממש בלחץ כי המחזור שלה לא סדיר והיא לא קיבלה עדיין יכול להיות שהיא תכנס מזה להריון? יש לה כאבים בחזה אבל זה כנראה בגלל שהוא גודל והיום לה הפרשות לפני שביצענו יחסים כלשהם חשוב לציין שאנחנו תמיד מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום וברגע שאני מרגיש שאני כמעט גומר או ממש בשנייה אני יוצא ישר , אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה 🙏

תשובה:
הי, מהתיאור שלך לא נשמע שהייתה אפשרות למגע ישיר בין פין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק - ולכן לא נשמע סביר שיש סיכוי להריון. אם אתם בכל זאת חוששים ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית - ניתן לרכוש בכל בית מרקחת/סופר פארם. אציין כי בדיקת הריון יעילה רק כ14 ימים לאחר המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב.


בן 13 שואל: #106975
אני לא נוהג לאונן ואני מתבייש להגיד להורים שלי זה מפדח

תשובה:
הי, אולי זה נובע כתוצאה מהזעה או חוסר הקדפה על הגיינה - ממליצה לך לנסות להחליף תחתונים פעמיים ביום, ולקפיד לשטוף את המקום עם מים ולנגב בעדינות. אבל אם זה לא עוזר - כדאי לראות רופא. אתה יכול להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולהיבדק ללא ידיעת ההורים. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106974
ערב טוב אשמח למענה.. אני נוטלת גלולות באופן קבוע, הייתי אמורה להתחיל ב14 חפיסה נוספת ולא התחלתי האם אני יכולה להתחיל מהיום? או שאני חייבת לחכות למחזור הבא?

תשובה:
הי, את יכולה להתחיל כרגע אבל ההגנה היא מהגלולה ה15 - עד אז יש לקיים יחסי מין עם קונדום. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #106971
היי רצית לדעת באיזה בדיקות אפשר לגלות שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין

תשובה:
הי, רק בבדיקה של פתח הנתריק ע"י גניקולוג/ית ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו בכל שאלה, כל טוב :)


בן 14 שואל: #106970
שלום שמתי לב שיש לי הרבה נקודות קטנות שנראות כמו חצקונים קטנים על הפין. מה גורם לזה? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך התופעה אכן נשמעת קצת לא שגרתית, אבל עם זאת אני מציעה שלא תילחץ מידי ותקבע תור לרופא אורולוג (תחום) שיבדוק במה מדובר וייתן לך טיפול הולם. בהצלחה!


בת 23 שואלת: #106969
תודה רב

תשובה:
:)


בת 18 שואלת: #106968
היי, החודש כשהתחלתי את חפיסת הגלולות, שילשלתי בסמוך לנטילת הגלולה. קראתי בדף ההוראות של הגלולה, שבמידה ואכן קרה הדבר, יש ליטול גלולה נוספת, וכך ההגנה לא נפגעת במידה והגלולה לא נספגה. פעלתי לפי ההוראות ונטלץי גלולה נוספת ביום הראשון (הגלולה האחרונה של החבילה, כפי שמצוין בהוראות, כי אין לי חבילה ספייר). עברו 3 ימים משבוע ההפסקה ועדיין לא קיבלתי מחזור. ועכשיו אני חוששת, האם פעלתי נכון? האם יתכן שההגנה נפגעה? חשוב לציין שבשאר החודש נטלתי את הגלולות כרגיל כפי שצריך. יכול להיות שאני בהריון? זאת רק החפיסה השנייה שאני לוקחת ולכן אני עוד לא יודעת מה היום בו בדרך כלל אני מקבלת. בחודש שעבר קיבלתי את המחזור ביום השני בבוקר

תשובה:
הי, אם התחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - לא נשמע שיש חשש להריון. הגלולות עשויות לעכב את המחזור ולפעמים גם להעלים אותו לחודש - אלו תופעות מוכרות. בכל מקרה, את יכולה לבדוק אם את בהריון עוד שבוע וחצי באמצעות בדיקת הריון ביתית (כרגע זה עשוי להיות מוקדם מדי). מוזמנת להתייעץ ולעדכן אותנו. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106967
היי. אני בן 16 ויש לי חברה. אנחנו שכבנו (עם קונדום) וירד לה דם. אבל היא סיפרה לי שהיה לה פעם חבר וגם הם שכבו מספר פעמיים אבל איתו משום מה לא ירד לה דם מה זה אומר? יכול להיות שפצעתי אותה?

תשובה:
שלום לך, לשאלתך, יתכן שעם הפרטנר הקודם הם קיימו יחסי מין לא מלאים ולא הייתה חדירה מלאה שגרמה לקריעת "קרום הבתולין", מה שקרה איתך. יתכן גם שהדימום הוא באמת פציעה שפצעת אותה עם ציפורן או פעולה קצת יותר חדה שעשית שלא במתכוון.


בת 22 שואלת: #106964
אני וחבר שלי כמעט שנתיים בייחד וקיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני יומיים. אני לוקחת גלולות (יאז פלוס) והשתמשנו גם בקונדום והוא אפילו גמר בחוץ. אבל מאז יש לי קצת בחילות וכאבי בטן . אני חושבת שאני סתם מלחיצה את עצמי אבל הייתי שמחה לשמוע עוד דעה. זה טבעי או שיש לי סיבה לחשוש?

תשובה:
שלום, כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה. ממה שאת מתארת אין חשש להריון, ואני מניחה שהתחושות שלך נובעות מלחץ או התרגשות. מקווה שהייתה לך חוויה טובה :) כל טוב


בת 18 שואלת: #106962
מאחר לי בשבועיים ויש לי כאבי מחזור האם יש מצב שנכנסתי להריון?

תשובה:
שלום לך! על מנת שאוכל לענות לך אצטרך לקבל פרטים יותר מדוייקים- האם קיימת יחסי מין הכוללים חדירה? האם יחסי המין היו מוגנים או לא?, מתי קיימת יחסי מין? האם המחזור שלך סדיר בדרך כלל? אשמח אם תוכלי לפרט יותר על מנת שנוכל לעזור לך. השאלות בפורום נענות לאחר כמה שעות מרגע ששלחת את השאלה, במידה ואת מעוניינת בתשובה מיידית את מוזמנת להתקשר לאחד מהקווים של דלת פתוחה. תוכלי למצוא את מספרי הטלפון ושעות העבודה באתר שלנו


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 23 שואל: #106946
אני בת 23. לפני 13 יום התחלתי ליטול גלולות פעם ראשונה של חברת "יאז פלוס",שהגלוחה הראשונה היתה ביום הראשון של המחזור כמובן. בדכ מחזור לוקח לי גג 7 ימים שבהם הימים האחרונים הם חלשים,והפעם המחזור לוקח לי עד עכשיו כבר 13 ימים,שבימים האחרונים זה טיפות בודדות ובעיקר הפרשות חומות,זה תקין?ומה אפשר לעשות שזה יפסיק??

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של שלושה חודשים לגלולות. במשך התקופה הזו יכולים להיות כל מיני תופעות לוואי - כמו דימומים בין מחזורים, או דימום ארוך מהרגיל. זה אמור להסתדר, ואם לא כדאי לפנות לרופא/ה להחלפת סוג גלולות. בכל מקרה, כל עוד את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת מפני הריון - ללא קשר לדימום/הפרשות. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות שלך כדי לדעת יותר על התופעות שיכולות להיות. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106942
לפי התיאור שלי התחלתי לקחת גלולות ביום הראשון למחזור כיוון שהדם הממשי היה ביום שבת. ובערב כבר לקחתי גלולה. ביום שישי ירדה לי טיפה לא מורגשת ואחריה לא היה שום דבר לכן לא הרגשתי שזה היום הראשון למחזור. ישר אחרי שלקחתי את הגלולה התחילו לי זרמים חזקים. היום אני כבר שבועיים בדיוק מהגלולה הראשונה אך כבר אחרי 9 ימים מהגלולה הראשונה הייתי בלי שום אמצעי נוסף.

תשובה:
הי, זה נשמע שהתחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - את מוגנת ואין חשש להריון. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106941
היי, אבדה לי גלולה אחת והמשכתי לבאה אחריה. אני יכולה להמשיך את החבילה פשוט עם גלולה אחת פחות?

תשובה:
שלום, את יכולה אבל עדיף להמשיך לחפיסה הבאה ברצף בלי הפסקה (או בלי הגלולות הלא פעילות - בהתאם לסוג הגלולות). כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106939
מה הם התסמינים שיש לפני שמקבלים מחזטר פעם ראשונה?

תשובה:
שלום לך, הווסת הראשונה מגיעה כשנתיים לאחר תחילת גדילת השדיים. על מנת לקבל מחזור, חשוב גם שיהיה אחוז שומן מינימלי בגוף (כ 17%). הממוצע לגיל קבלת הווסת בפעם הראשונה הוא 12-13 ובפעמים הראשונות הוא ככל הנראה לא יופיע באופן סדיר. אני שמחה שפנית אלינו ובמידה ויש לך שאלות נוספות, תמיד תוכלי להעזיר במאגדי המידע הנמצאים באתר שלנו "דלת פתוחה" ואף לפנות אלינו באופן טלפוני או להגיע לסניף הקרוב לביתך. תוכלי למצוא מידע על הסניפים, שעות הפעילות וטלפון גם כן באתר. יום טוב


בת 13 שואלת: #106938
מה זה לאונן?

תשובה:
שלום לך, אוננות היא אמצעי להגיע לסיפוק או פורקן מיני וללמוד להכיר את גופנו ומה נעים לנו בדרך הטובה ביותר. האוננות היא נורמלית ואינטימית. חשוב להקפיד לבצע אותה באופן פרטי, במקום נוח. באמצעות אוננות אפשר לדעת מה נעים או לא נעים לנו באופן אישי, להכיר את האיברים שלנו טוב יותר ולהגיע לסיפוק מיני. אני מזמינה אותך לקרוא מידע נוסף באתר שלנו "דלת פתוחה" במאגר מידע תחת נושא "גדילה והתפתחות" או לפנות אלינו גם באופן טלפוני ואף לעהגיע לייעוץ ב"דלת" הקרובה לביתך.


בת 22 שואלת: #106937
שלום אני בת 22 ובתולה עשיתי על יבש עם חבר שלי. שתינו היינו ערומים לגמרי והוא שפשף את איבר המען שלו בשלי. הוא חא גמר עלי אבל אני בטוחה שיצא לו קצת נוזל. השאלה שלי אם אפשר להכנס להריון מהנוזל הזה למרות שלא הייתה חדירה ושאני בתולה?!

תשובה:
הי, אם היה מגע ישיר בין הפין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק יש חשש להריון. במידה וכן היה, את יכולה לקחת פוסטינור/אלה בהקדם. כל טוב :)


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בן 16 שואל: #106931
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני חודש , ובטעות גמרתי בפנים, זה היה יום אחריי סיום המחזור והיא הייתה בחפיסה הראשונה של הגלולות, אחריי 30 שעות היא לקחה פוסטינור כדי להיות בטוחים. היום אחריי חודש המחזור שלה מאחר , לא היו תסמינים של בחילות הקאות וכו... האם יש חשש להריון?

תשובה:
הי, איחור במחזור זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106928
האם רואים בבדיקות גם שאני משתמשת בגלולות?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לראות בבדיקות דם שאת נוטלת גלולות למניעת הריון. כל טוב


בת 14 שואלת: #106917
היום אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ואני לא ידעתי איך זה מרגיש כשהוא גומר אבל לא נראלי שהוא גמר אבל היה מאוד רטוב והוא שפשף עם כל הרטוב עלי וזה לא היה חם זה פשוט היה מרגיש סמיך כזה ואני עכשיו מםחדת שאולי נכנס לי זרע אל תוך איבר המין אני פוחדת מחשש להריון למרות שאין לי כאבי בטן ולא הקאתי ואני מרגישה מצויין חוץ מזה שטיפה כואב לי בנרתיק

תשובה:
שלום לך. כשנער "גומר" נפלט מאיבר המין שלו נוזל הזרע , בדיוק כפי שתיארת. אם השפיכה נעשית תוך כדי חדירה או ליד הפות, ולא השתמשתם באמצעי מניעה- יש אפשרות שתיכנסי להריון. כאבי בטן או הקאות אינם סימנים להריון ובמצב זה מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום - ליטול כדור בשם פוסטינור או נורלבו תוך 72 שעות מקיום יחסי המין . ניתן לקנות אותם בכל בית מרקחת. או כדור בשם "אלה" שניתן לקחת בתוך 120 שעות לאחר קיום יחסי המין. ככל שתקדימי לקחת, כך היעילות של הכדור תגדל. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. אני ממליצה לך ליצור קשר עם אחד מסניפינו שם ניתן לעשות בדיקת הריון ולקבל מידע נוסף .


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בן 13 שואל: #106913
כבר פעם שנייה שאני מאונן ואני לא גומר ולא יוצא שפיך, יש תחושה נעימה ואני מתאר לעצמי שזאת התחושה שצריך להיות, איך אני יודע אם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. נשמע שהכל בסדר. אם ייצור הזרע באשכים לא החל, אז לא בהכרח ייצא נוזל זרע כשמאוננים.


בת 16 שואלת: #106909
היי.. אתמול נפגשתי עם ידיד שלי והוא פתאום תפס אותי בצורה שהראש שלי היה מופנה כלפי מעלה ואז היה שקט כמה שניות ואז פתאום הוא הרים את החצאית שלי הושיט יד לכיוון המפשעה אך לא נגע ואז עזב אותי. יש לי בחילות עכשיו וזה קצת מלחיץ אותי בגלל שלא ראיתי אתמול מה קרה כי הראש שלי היה מופנה כלפי מעלה.

תשובה:
שלום לך. הידיד שלך התייחס אלייך בצורה אלימה ולא מכבדת . במצב כזה יש תחושה של איבוד שליטה, במיוחד שהראש שלך היה מופנה כלפי מעלה ולא ראית מה קרה. לאף אדם אין זכות לנהוג בך בצורה כזו ואני בהחלט מבינה את תחושת הלחץ שלך. הוא חצה גבולות ולא התחשב בך כלל. האם הוא ידיד קרוב? האם דיברת איתו על כך? במידה ואת מעוניינת, את יכולה להתקשר אלינו ולשוחח עם אחת היועצות.


בת 15 שואלת: #106907
האם בבדיקה הורמונלית אפשר לדעת שאני קיימתי יחסי מין או שאני כבר לא בתולה??

תשובה:
הי, לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין - ואז ניתן לראות זאת. כל טוב )


בת 19 שואלת: #106904
היי, אני נוטלת גלולות יאז מעל שנתיים, בדרך כלל אני נוטלת בשעה 8 בערב. אם שכחתי שתי גלולות ברצף (בימים 9-10) וגיליתי רק כשהייתי אמורה ליטול את גלולה 11, מה אני צריכה לעשות? האם אפשר להמשיך ליטול? האם אם כן אני בטוחה מבחינת הריון או שצריך להשתמש בקונדום? האם אני צריכה להפסיק את הכלולות החודש? לקחתי את שלושת הגלולות יחד ביום של הכחולה השלישית- זה יכול לעשות נזק?

תשובה:
הי, תמשיכי ליטול גלולות כרגיל, אבל יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף בשבועיים הקרובים. אין צורך לקחת את הגלולות ששכחת - מצד שני, לא הוכח שיש מנת יתר בלקיחת גלולות ועד כמה שידוע אין בכך נזק. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106903
אני בת 14 וקיבלתי את הווסת הראשונה כמעט לפני שנה (בחודש הבא זה יהיה לפני שנה בדיוק). היה איזה חודש אחד, ממש ממזמן, שלא קיבלתי מחזור, ואז הוא חזר כרגיל, והחודש שוב לא קיבלתי מחזור. אני עלולה לדאוג?

תשובה:
שלום לך יקירה! זה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות הווסת לא יהיה סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שנתיים ואפילו יותר להפוך את הווסת לקבוע. אין לך מה לדאוג. הכל תקין. כל טוב!


בת 16 שואלת: #106902
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין מוגנים, תמיד השתמשנו בקונדום. המחזור שלי כבר מאחר בשישה ימים וכאשר ביצעתי בדיקת הריון ביתית התוצאה הייתה שלילית. באותו ערב הקאתי פעמיים, האם יש סיכוי להריון ?

תשובה:
הי, אם הקפדתם להשתמש בקונדום בכל פעם שהיה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק - לא סביר שאת הריון. בכל מקרה, אם את מודאגת ורוצה לוודא שוב - חשוב לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי המגע המיני, כי לפני כן בדיקת הריון לא יכולה לגלות הריון. כל טוב והצלחה :)


בת 20 שואלת: #106900
היי. לפני כשבועיים הייתי צריכה לקבל מחזור והוא איחר לי מהלחץ. לבסוף הוא הגיע ביום שבת בדיוק לפני שבועיים. העיניין הוא שההגעה שלו הייתה מלווה בכתמות והפרשות חומות כהות לפני הגעתו. ביום שישי לפני שבועיים הייתה לי הכתמה חומה ובבוקר בניגוב הפיפי טיפה ממש קטנה של דם בהיר ואחריה לא היה עוד כלום במשך היום. ביום שבת אחר הצהריים כבר הרגשתי שיורד לי דם על התחבושת ששמתי ובערב התחלתי לקחת גלולות(זואלי) בפעם הראשונה. אחרי שלקחתי את הגלולה באותו הערב כבר היה לי זרמים של ממש עם דם למשך כמעט 6 ימים. התחלתי לקיים יחסים שבוע וחצי אחרי נטילת הגלולה אך הפחד שלי שהייתי צריכה לקחת את הגלולה הראשונה ביום שישי ולא בשבת בגלל הטיפה הלא מורגשת של הדם.

תשובה:
שלום, עקרונית ניתן להתחיל גלולות בכל שלב וכעבור 14 ימים יש הגנה מפני הריון. את אומרת שאחרי שבוע וחצי קיימת יחסי מין ללא קונדום - זה דיי קרוב ל14. בנוסף, התחלת לקחת את הגלולות ביום השני של המחזור - שזה גם לא איחור משמעותי מההמלצה. אז הסיכוי להריון מאוד נמוך במקרה שלך. אבל אם לא תקבלי מחזור את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להיות בטוחה. אבל שוב, לא נראה שיש סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 41 שואלת: #106899
שלום אני ובן זוגי קיימנו מין אנאלי. הוא גמר בפנים ואני חששתי שהזרע ינזל ויגיע לפות אז תפסתי עם היד את פי הטבעת והרגשתי שהאזור נוזלי ואני חוששת שהזרע נשפך ונכנס לפות. האם יכול להיות מצב כזה והאם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, אני מניחה שהאזור היה רטוב כי את היית רטובה. אם את חושבת שהזרע הגיע בצורה מסוימת לפתח הנרתיק - אז יש סיכוי להריון, אבל אם לא היה מגע אז לא. בכל מקרה אם את לא יודעת או חוששת - עדיף לקחת גלולת היום שאחרי ולא לדאוג. ובלי קשר להריון, מומלץ מאוד לעשות אנאלי עם קונדום מסיבות הגייניות - כדי לא להעביר חידקיים. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106897
שלום, אני נוטלת גלולות יאז פלוס, רציתי לדעת אם יש זמן במהלך נטילת הגלולות שצריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף, אני לא מתכוונת למקרים בהם שכחתי ליטול גלולה, אני מתכוונת לכך שאם הגעתי לגלולות הכתומות למשל בהם אני אמורה לקבל מחזור האם אני צריכה להשתמש גם בקונדומים כי כתומות אין את מה שיש בורודות... זה די דחוף אשמח למענה מהיר, תודה ויום טוב!

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת גם בימים של הגלולות הלא פעילות - ואין צורך באמצעי מניעה נוסף כדי למנוע הריון. כמובן שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106895
אני לוקחת גלולות מגיל 17 (עם הפסקות , לא באופן קבוע) . התחלתי לקחת גלולות לפני חודשיים ( לאחר הפסקה בת 4 חודשים) , לאחר שסיימתי את החפיסה הראשונה , דילגתי על המחזור והמשכתי ישר לחפיסה השניה במטרה לדחות את הוסת. במהלך נטילת הגלולות קיימתי יחסי מין עם בן זוגי והוא גמר בפנים מספר פעמים. ביום העשירי של החפיסה השניה , התחיל לי דימום שנמשך עד עכשיו (6 ימים). אני ממשיכה ליטול את הגלולות ולא מבינה מדוע הופיע הדימום ? חשוב להזכיר שבעבר כבר דחיתי את המחזור באמצעות הגלולות ולא קרה מקרה דומה. מה הסיבה לדימום הזה ? האם להמשיך ליטול את הגלולות ? הם יופיע לי מחזור לאחר סיום החפיסה ?

תשובה:
הי, זה נשמע מאוד הגיוני בשימוש בגלולות. אחת מתופעות הלוואי של הגלולות הן הפרשות ודימומים בין מחזורים. כך שאי סיבה לדאגה. אכן, חיבור בין גלולות אמור ליצור רצף ללא דימומים -אבל אין הבטחה שזה יקרה. כמובן תמשיכי ליטול את הגלולות כרגיל, לפי ההנחיות, ללא קשר לדימום. לגבי ההפסקות בנטילת גלולות - לא בריא לעשות הפסקות בגלולות. השנה הראשונה קריטית בנוגע לקרישי דם, והגוף בכל פעם מסתגל מחדש לגלולות. כך שאם את בוחרת בגלולות באמצעי מניעה - עדיף להמשיך ברצף גם בתקופות בהן את לא מקיימת יחסי מין. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106894
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום ולאחר יחסי המין היא מתלוננת על גירודים בלתי פוסקים בפות ועל צריבות בפות אני מפחד שהיא רגישה למשהו מהקונדום ואנחנו שנינו דתיים ואם היא תלך עם ההורים שלה לשם אני בטוח שהרופא יגיד לה שזה בגלל הקונדום וזה יהרוס את כל מה שבנינו וההורים שלה יכעסו עליה ברמות ולא בא לי ישמח לתשובה מהירה והאם יש סיכון אם היא לא תפנה לרופא

תשובה:
הי, ייתכן מאוד שכפי שאתה אומר היא אלרגית לחומר בקונדום. אני ממליצה לקנות קונדומים שעשויים מחומרים טבעיים - הם מאוד עוזרים במצבים כאלה (וכמובן מגינים מפני הריון כמו הקונדומים האחרים). תוכל לראות כאן: https://glyde.co.il/. כל טוב ובהצלחה :)


בת 15 שואלת: #106893
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה,ללא קונדום,הוא לא גמר וזה היה גם לזמן קצר,לאחר 3 שעות הלכתי לשתות פוסטינור,יש מצב להריון?

תשובה:
שלום לך. קשה לי להבין ממה שכתבת מה בדיוק קרה. בכל מקרה, כשמקיימים יחסי מין לא מוגנים יש חשש להריון ולכן כדאי לקחת פוסטינור. לפוסטינור יש אחוזי הצלחה גבוהים במניעת הריון כאשר לוקחים אותו ב 24 שעות הראשונות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן רוב הסיכויים שאינך בהריון. אני מזמינה אותך להתקשר אלינו או להגיע לאחד מהסניפים כדי לקבל יעוץ בנושא אמצעי מניעה.


בת 18 שואלת: #106892
ויש דרך אחרת שאמנע השבוע את קבלת הווסת

תשובה:
הי, יש דרכים למנוע קבלה של וסת, אבל זה נעשה רק מול רופא נשים שמתאים גלולות מסויימות. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106891
אני לוקחת גלולות יאז כבר שנתיים ואני כרגע סיימתי את ה24 הגלולות הורודות ומחר אמורה לקחת את הלבנה אבל כאשר אני לוקחת את הלבנה אני מקבלת ווסת רציתי לדעת אם אני לא יקח את הכדורים הלבנים החודש ויקח ישר את הוורודות בחפיסה החדשה אם זה ימנע לי את הווסת או שזה יצור בעיה כלשהי בהמשך

תשובה:
הי, את יכולה לדלג על הגלולות הלא פעילות ולהמשיך לחפיסה חדשה ברצף - אין עם זה בעיה מבחינה רפואית. אבל לפעמים זה עדיין לא מונע מחזור/דימום - כך שזה לא ב100%. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106889
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כימעט שלושה חודשים, כל פעם אחרי יחסי מין אני מתחילה להיכנס ללחץ מטורף.. אני מפחדת להיכנס להריון... אנחנו מקימים יחסי מין רק עם קונדום. זה קרה לי כבר שלוש פעמים, אנחנו מקיימים יחסי מין ואז כל החודש אני בלחץ ובחרדות שאולי אני בהריון עד שאני מקבלת מחזור. היו פעמים שהייתי שיכורה ואחרי שהוא גמר נגעתי באיבר מין שלו ליפני שחבר שלי הוריד את הקונדום וניגב את האיבר מין שלו.. אני מפחדת שאולי הקונדום עלה קצת כשהיד שלי הייתה בסוף של הקונדום ונגעתי בטעות בזרע ואז נגעתי בעצמי.. אני יודעת שכל מה שכתבתי כאן זה לא ברור אני פשוט לא יודעת איך להסביר כי אני ממש לחוצה. יש לי כמה שאלות.. איך אפשר להיכנס להריון, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון, איך אני יכולה להירגע במצבים כאלה. ובקשר לגלולות.. אני לא יכולה לקחת גלולות כי אני לא יודעת איך לעשות את זה בלי שאמא תגלה ואני לא יודעת איפה להסתיר אותם ואני לא רוצה שזה יהיה לי כתוב בתיק הרפואי.אנבקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני ממש לחוצה תעזרו לי בבקשה

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת בלחץ אחרי הסקס. אם זה מאוד מלחיץ אותך כרגע - את יכולה לעשות דברים אחרים שלא ילחיצו אותך. כל עוד אין מגע ישיר ללא קונדום בין הפין לפות, ואתם עושים שימוש נכון בקונדום (תאריך תפוגה, קונדום מולבש טוב ומורד מיד לאחר הגמירה) - אין חשש להריון. לגבי גלולות - את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולקבל מרשם אנונימי - ללא ידיעת ההורים. תוכלי לראות כאן את המרכזים ואת שעות הפעילות, וכדאי להתקשר לפני שאת מגיעה כדי לוודא שיש רופא ולקבוע תור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והצלחה :)


בן 18 שואל: #106885
כמה זמן זרע נשאר באוויר לפני שהוא מתקלקל

תשובה:
הי, עקרונית זרע נשאר פעיל עד שהוא מתייבש באוויר. לכן אם יש חשש שזרע/שאריות של זרע הגיעו לפתח הנרתיק או לפות עצמו - יש צורך לקחת פוסטינור/אלה בהקדם האפשרי, כי יש חשש להריון. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106883
קיימתי יחסי מין עם קונדום אבל אני לא יודעת אם הוא נקרע או פג תוקף ומאחר לי המחזור בשבוע אני צריכה לדאוג?

תשובה:
הי, אם חוששת מפני הריון את יכולה לספור 14 ימים מאז קיום יחסי המין ולעשות בדיקת הריון ביתית. במרבית הפעמים הקונדומים לא נקרעים - כך שאני מניחה שהסיכוי להריון הוא קטן. אבל מציעה שבכל מקרה תבדקי זאת. את גם יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106882
ב11.6 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי (אנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה זה היה חד פעמי) ולמרות שהוא לא הרגיש שגמר בפנים לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון. שבוע אחרי התחיל לי דימום שנראה כמו מחזור למרות שהיה לי מחזור ב4.6 כבר, בנןסף לזה גם כאבי בטן ובחילות נוראיות. הדימום נמשך עד שלשום, הפסיק, ועכשיו הוא עוד פעם חזר. וגם כל הזמן יש לי כאבי בטן תחתונה. זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, זה נשמע כמו תופעות מוכרות של פוסטינור, אז נכון לעכשיו זה בסדר. אבל אם זה נמשך יותר משבועיים כדאי לראות רופא/ה נשים. כמו-כן, מומלץ בכל מקרה לעשות בדיקת הריון 14 יום מאז לקיחת הפוסטינור כדי לשלול בוודאות שאין הריון. ומוזמנים כמובן להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה :)


בת 17 שואלת: #106881
היי, אני נוטלת גלולות והבנתי שאם משלשלים לאחר הגלולה היא לא נקלטה לי בגוף. היום לקחתי גלולה ואחרי שלוש שעות שילשלתי אבל חוויתי כאב בטן כל היום. אני לא יודעת אם זה כי הגלולה לא נקלטה או כי כואבת לי הבטן. אשמח לתשובה

תשובה:
שלום, שלוש שעות זה זמן מספיק כדי שהגלולה תיספג בגוף - אין לך מה לדאוג. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106878
היי ישלי הפרשות מין גושים כאלה בצבע צהוב זה תקין?

תשובה:
שלום לך. הפרשות מהנרתיק הן נורמליות . המרקם עשוי להשתנות במהלך החודש ויכול להיות החל מהפרשה מימית שקופה ועד הפרשה לבנה-צהבהבה צמיגה. נשמע שזה תקין.


בן 14 שואל: #106874
אני בן 14 וארבעה חודשים אורך איבר המין שלי במצב רפוי הוא 8 ס"מ ובמצב זיקפה הוא 10 ס"מ אני 1.62 ושוקל 47.5 ק"ג. 1) אני חושש שאביא המין שלי קטן ואני מפחד שהוא ישאר קטן ואני מקווה שלפחות יגיע לאורך של 15 ס"מ האם זה אפשרי? 2) ייתכן שאיבד המין שלי קטן כי אני לא שוקל מספיק ( לא ממש תת משקל אבל קצת פחות מהממוצע )?

תשובה:
שלום לך. גודל איבר המין שלך נמצא בטווח הנורמלי ועליך לזכור שבמהלך השנים הקרובות הגוף ישתנה, יתפתח ויגדל. לא ניתן לדעת לאיזה גודל בדיוק יגיע איבר המין. גברים רבים עסוקים בשאלות בנוגע לאיבר המין (אור, עובי וכולי) אך לאורך איבר המין אין השפעה על התפקוד המיני. אם המשקל שלך תקין אין לכך השפעה על גודל איבר המין.


בן 18 שואל: #106873
דימום השתרשות יכול להימשך ארבעה ימים?

תשובה:
הי, דימום השתרשות לרוב מופיע ונעלם מקסימום תוך יומיים, כך שזה נשמע כמו מחזור. בכל מקרה, אם את חוששת להריון וכבר עברו שבועיים מהמגע המיני הלא מוגן - את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון ולבדוק באופן סופי שאין הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106869
היי רציתי להודות לכן / לכם . זה אתר מושלם עם מענה מדוייק מהיר וקולע ! אני יכולה לשאול פה שאלות שאני לא יכולה לשאול אף אחד💗💗💗💗

תשובה:
תודה רבה :)


בת 17 שואלת: #106865
היי, חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים ואני כרגע בהפסקה כשבוע כבר מהגלולות שלי כי הן עשו לי דימום והדימום עדיין ממשיך גם כשאני לא נוטלת אותן. הוא גמר טיפה בפנים ואז ישר הוציא ורצתי לשירותים יש סיכוי להריון ? למרות הדימום ולמרות שהוצאתי הכל הרגשתי שזה יצא ממש? תודה רבה

תשובה:
שלום יקירה, לא הצלחתי להבין כמה זמן לקחת גלולות? מתי התחלת ומתי הפסקת? ומתי היו יחסי המין - זו אינפורמציה חשובה כדי שנוכל לדעת האם בכלל קיים סיכוי להריון. אנא חזרי אלינו עם הפרטים ונשמח לייעץ.


בת 16 שואלת: #106864
רציתי לדעת האם ניתן להכנס להריון מאוננות ומה הסיכויים שכן ומה קורה אם אני מאוננת במחזור.

תשובה:
שלום לך, אין אפשרות להיכנס להריון אם אין מגע בין הפין או נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק או הפות. אוננות היא פעולה לגירוי מיני עצמי - ומותר לעשות אותה כל עוד את מעוניינת בכך, ועושה זאת במקום פרטי או במרחב שזה נחשב לגיטימי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לקבל הסבר והדרכה על האפשרות להיכנס להריון באופן כללי. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106863
ומתי אקבל את המחזור? רק אחרי חודש? שאסיים את החפיסה השניה?

תשובה:
הי, כן - את אמורה לקבל מחזור אחרי שתסיימי את החפיסה השנייה. אבל לפעמים יש הפרשות חומות בכל זאת - תהיי מוכנה לכך. כל טוב :)


בן 17 שואל: #106854
שלום, חשוב לי ששאלתי תענה, שאלתי אתמול ולא קיבלתי תשובה, מתי אקבל תשובה? ועוד משהו באיזה שעות אפשר להתקשר? אני חושב שזה לא כתוב באתר

תשובה:
שאלתך נענתה. אני מפנה אותך לדף עם מספרי הטלפון המופיע באתר http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימים ולשעות של כל אחד מהמרכזים. כל טוב!


בת 19 שואלת: #106853
אהלן, אני בת 19 ובתולה. בזמן שדחפתי לעצמי אצבעות צרב לי קצת בכניסה לנרתיק. ממה זה יכול להיווצר ? האם יש סיכוי לדלקת ? שאלה נוספת בכניסה לנרתיק יש לי כמו שריר/שכבת עור האם זה קרום הבתולין או שזה משהו אחר ?

תשובה:
שלום יקרה, טוב לקרוא שאת בוחנת וחוקרת את גופך, זו דרך נהדרת להכיר את הנרתיק ולכשתקיימי יחסי מין בעתיד תכירי ותדעי מה את אוהבת. יכול להיות שהיית יבשה ולכן צרב לך בכניסה לנרתיק, צריך לנסות שוב ואפילו להרטיב את האצבע ולבדוק. את מוזמנת לעשות זאת ולפנות אלינו שוב. שכבת עור בכניסה לנרתיק אבל קצת פנימה היא אכן קרום הבתולין. בהצלחה והנאה מגופך


בת 16 שואלת: #106851
היי אני כבר מאוננת מגיל 12 ותמיד אני מאוננת חיצוני כיאלו אני משפשפת את את איבר המין על כרית או משהו אחר כיאלו אני מאוננת בצורה יבשה אני ניסתי לגרות את עצמי דרך הדגדגן ואני לא מצליחה זה מדגדג אותי ואני גם לא מצליחה כיאלו לדחוף אצבעות לבפנים ונתנו לי כמה עצות לגבי וזה לא עובד כול פעם שאני מנסה זה כואב ואני לא יודעת מה לעשות ואני תמיד חושבת שאני לא יוכל לשכב עם אף אחד כי זה כואב לי ואני ממש ישמח עם תוכלו לעזור לי כי זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, אין קשר בין הנאה ממגע עצמי לבין הנאה ממגע של בן זוג - בין אם באצבעות או עם איבר מין. המגע שלנו לא מרגיש לנו כמו מגע של אנשים אחרים - ולכן אין לך מה לחשוש. אני בטוחה כשתהיי מוכנה לקיום מגע מיני - מכל סוג - את תגלי שזה שונה ומענג בצורה אחרת. וגם כמובן, תוכלי לבדוק ביחד מה נעים יותר ומה פחות. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106835
היי אני בת 15, אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי כולל חדירה, לא השתמשנו באמצעי מניעה אבל הוא לא גמר בפנים ואני מפחדת שיצאו טיפות אהבה ואכנס להריון, מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום, זה נשמע שיש חשש להריון. אני מציעה לגשת בהקדם לבית מרקחת ולקנות גלולת היום שאחרי פוסטינור/אלה - ככל שתקדימי לקחת את הגלולה כך הסיכוי שתצליחי למנוע הריון יגדל. בעוד 14 לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לשלול בוודאות הריון. ממליצה לקרוא את העלון המצורף לגלולה שתקני. מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה בשימוש קבוע (גלולות/קונדום). כל טוב והצלחה!


בת 17 שואלת: #106830
אני וחבר שלי שכבנו ואנחנו שוכבים כבר מלא זמן פעם ראשונה היום שכבנו וירד לי דם באותו זמן ששכבנו זה טיפה שרף אבל הכאב עבר ממש מהר מה זה יכול להיות המחזור הקודם שלי היה ממש מוזר היה יום וחצי הפסיק ואחרי יומיים חזר שבדרך כלל יש לי מחזור יום יומיים גג חשוב גם להגיד היינו עם קונדום כל הפעמיים

תשובה:
הי, קודם כל אני חייבת לציין שכל הכבוד על הקפדה על אמצעי מניעה! המשיכו כך. אני כמובן לא יכולה על סמך התיאור שלך לומר מה בדיוק קרה, אבל זה נשמע כמו תיאור רגיל של הדברים. קורה שמהמחזור משתבש, וקורה שלפעמים שורף/כואב בחדירה - כמובן שאנחנו צריכים לעשות הכל כדי שזה לא יקרה, אבל החיים לא מושלמים, ולא תמיד הכל אותו דבר. כמובן שאם הדברים חוזרים, או שהכאב חזק - כדאי לראות רופא. כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106828
עשיתי את הבדיקה ויצא שלילי :) היום עברו שבועיים בדיוק זה בסדר נכון ? כאילו שמעתי שצריך לעשות אחרי שבועיים. אז זה בסדר מה שעשיתי ?

תשובה:
שלום יקירה, שמחה מאוד בשבילך. כן, הבדיקה תקפה כי עברו כבר שבועיים מאז. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח מאוד. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106826
היי, אז יש לי שאלה על הציצי שלי... יש לו צורה ממש מוזרה והוא יחסית קטן, לכל החברות שלי יש ציצי עגול יפה ועומד ושלי קטן ומהפרופיל שלו הוא כמו סופגנייה מעוכה... וגם הפטמה שלי יחסית גדולה לציצי שלי וזה ממש מכוער. בנוסף כשחבר שלי ואני התכרבלנו אז הוא התחיל ללטף אותי ואז הוא גם נגע לי בציצי, והייתי עם חזייה עם ריפוד עבה אז אני מפחדת שהוא יתאכזב מהציצי האמיתי שלי...

תשובה:
שלום לך, את נשמעת לי מאוד דואגת וגם מאוד ביקורתית כלפי עצמך. בגיל ההתבגרות הגוף שלנו משתנה ואנחנו מתחילים לשים לב לדבר שלא התייחסנו אליהם קודם, כמו לדוגמא החזה שלנו. את רק בת 14 ולגוף שלך צפויים עוד שינויים רבים, יכול להיות שהחזה שלך עוד יגדל וישנה את צורתו ויכול להיות גם שלא בגלל שלכל אחת יש גוף שונה, וגם חזה שונה. בגלל שבגיל הזה אנחנו כל הזמן נמצאים בין אנשים אנחנו משווים את עצמנו לאחרים, אבל חשוב לי שתצליחי לאהוב את הגוף שלך למרות שלפעמים הגוף של אחרות נראה לנו יפה יותר. לגבי חבר שלך, אני מבינה את החשש שלך, אבל אני חושבת שאם הוא אוהב אותך הוא יאהב אותך בלי קשר לצורה ולגודל של החזה שלך. אין מאכל שיכול לשנות את הגודל של השדיים, וכדאי שתתני לגוף שלך להתפתח באופן טבעי. החזה לא צריך להיות נפוח מלמעלה, וכמו שאמרתי לכל אחת יש צורה, צבע וגודל שונים של השדיים וגם של הפטמות - כולם בסדר וכולם יפים! את מוזמנת לדבר איתנו שוב ולשאול כל שאלה, גם בטלפון וגם בהגעה אלינו לאחד הסניפים. אני מקווה שתצליחי להינות מהגוף שלך, ומהקשר עם חבר שלך. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106825
בפעם הראשונה שעשיתי סקס כמה דקות לאחר מכן כאבה לי הבטן התחתונה. לא קיימתי שוב יחסי מין לאחר מכן אבל החבר שלי הכניס לי אצבעות ושוב אחרי כמה דקות הרגשתי כאבים בבטן התחתונה, למה זה קורה?

תשובה:
שלום, בזמן גירוי מיני השרירים באזור הנרתיק והרחם מתכווצים ולכן לפעמים יש תחושה של כאב קל בבטן התחתונה. כמובן שאם אלו כאבים חזקים מומלץ להיבדק אצל רופא. אם תרוצו להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106824
איך אני הולכת לטפל בזה, אני חייבת לעשות הפלה ואין עלי שום תעודה מזהה או משהו שאני יכולה להוכיח שאני באמת בת 19

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #106823
אוקיי אז ככה אני בת 19 ושכבתי עם חבר שלי , השתמשנו בקונדום והכל אבל מאחר לי המחזור בדקתי בדיקה של סופרפארם ויצא לי חיובי ולאחר מיכן ירד לי טיפה דם וחבר שלי ורוצה שניגש לבדיקת דם, ואין עלי שום תעודה מזהה מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שהשתמשתם בקונדום. יתכן והוא נקרע במהלך קיום יחסי המין או שלא הולבש בצורה הנכונה. האם בצעת את הבדיקה 14 ימים לאחר קיום יחסי המין? כי אם מבצעים אותה לפני כן התשובה יכולה להיות שגויה. לא הצלחתי להבין את הסיבה לכך שאין לך תעודת זהות בגיל 19 אך אתם יכולים להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) באחד הימים הקרובים עפ"י ימי ושעות הפתיחה ולבצע אצלנו בדיקה חינמית ודיסקרטית בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ לגבי אמצעי מניעה ותוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה. כל השירותים אצלנו ניתנים בסודיות והם ללא תשלום. כל טוב!


בת 21 שואלת: #106817
שלום אני משתמשת בגלולות יאז כבר מגיל 16 כלומר 5 שנים... שמעתי לאחרונה הרבה סיפורים על קרישי דם בעקבות גלולות וכו' זה דיי מדאיג אותי האם לא מומלץ להשתמש בגלולות ועדיף לעבור לאמצעי הגנה אחר ?!?

תשובה:
שלום יקירה, הסכנה הגדולה בנוגע לקרישי דם היא בקרב נשים שיש להן נטיה גנטית לכך או בנשים מעל גיל 35, נשים מעשנות, עודף משקל. בכל מקרה, השנה הראשונה נחשבת למסוכנת ביותר - כי הגוף מתרגל לגלולות. לכן לא מומלץ להפסיק גלולות להפסקה - אלא להמשיך ברצף. כמובן שאם את חושבת שתוכלי להתמיד באמצעי מניעה אחר - כמו קונדום או התקן תוך רחמי לא הורמונלי את יכולה לחפש על כך מידע. אבל עקרונית אם אין נטייה גנטית לכך, וכבר עברה השנה הראשונה את לא בקבוצת סיכון. לגלולות יכולות להיות תופעות לוואי אחרות, כגון: שינויים במצב הרוח, שינוי בחשק במיני, כאבי ראש ועוד - אז כדאי לשים לב לכל אלו. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית המצורף לגלולות שלך. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106816
אני וחבר שלי שכבנו לפני חמישה ימים וזה היה בלי קונדום. רוב החדירה הייתה בתחת אז חשבנו והחלטנו שלא צריך קונדום. הייתה גם קצת חדירה בפות אבל הוא לא זוכר אם הוא גמר בחוץ או בפנים. איך אני יודעת אם אני בהיריון או לא? המחזור שלי גם לא סדיר.. וגם- אם נפלט נוזל הזרע קצת בפות, זה יכול לגרום להיריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק שאינו מוגן ע"י גלולות או קונדום יש חשש להריון. מאחר וכבר עברו חמישה ימים וכבר לא ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - צריך לחכות עד ל01.07.17 ולעשות בדיקת הריון ביתית כדי לבדוק אם יש או אין הריון. אם תרצי, ניתן להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב אלייך בשעות הפעילות ולבצע אצלנו בדיקת הריון בחינם. מעבר לכך, מומלץ מאוד להשתמש בקונדום במין אנאלי כדי לשמור על היגיינה, ומאוד לא מומלץ לבצע חדירה אנאלית ווגינלית ביחד - זה מעביר חידקיים ועשוי לגרום לזיהום/פטריה. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 19 שואלת: #106808
שלום אני בת 19 , המחזור איחר ומבדיקה ביתית שביצעתי אני אכן בהריון , כעת אני חיילת ניפקדת מצהל לאן אני פונה לקבלת טיפול רפואי ?

תשובה:
שלום יקירה, נשמח לקבל את הטלפון שלך כדי שנוכל ליצור עימך קשר. נוכל לעזור לך עם ההפלה מבלי לדווח לצה"ל. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106786
שלום אני בת 17 ויש לי חבר אנחנו מקיימים יחסי מין בערך חצי שנה..היום קיימנו יחסי מין ובדיוק אתמול או היום בבוקר בערך סיימתי מחזור..אני כמעט גמרתי ואז ראינו קצת שפריץ של דימום על המיטה..אני לא יודעת אם זה מהמחזור או שהוא פגע ממשהו..הכנסתי צבע כדי לבדוק אם יש עדיין דימום ויש קצת..ויש לי טיפה כאבי בטן..אני ממש ממש בלחץ..מה לעשות?ממה הדימום מפגיעה באיבר או מסוף מחזור? אשמח אם תענו לי בזמן הקרוב תודה..

תשובה:
שלום יקירה, אין לנו יכולת לקבוע ממה נובע הדימום, אלא רק בדיקה של רופא/ה. אם אין לך כאבים/תחושת של צריבה כנראה שאין פציעה, אלא שאריות של המחזור. אם הדימום ממשיך אני ממליצה להיבדק ע"י רופא. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106785
אם אני וחבר שלי קיימנו אתמול יחסי מין כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא כאב לי בכלל והוא לא השפיך בפנים אבל אני מפחדת שטיפות האהבה נכנסו למרות שלא הרגשתי לגמרי חדירה ולא כואבת לי הבטן או משהו אבל אני חוששת עדין שאני אכנס להריון איך אני יודעת?

תשובה:
שלום לך, אפשר להיכנס להיריון מיחסי מין לא מוגנים שכוללים חדירה, גם אם לא הייתה גמירה ושפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק. המשמעות היא שגם אם הייתה חדירה חלקית, וגם אם לא הייתה שפיכה, את עדיין בסיכון מסויים להיריון. צריך להדגיש שהסיכון הזה נמוך יחסית, אבל עדיין קיים. במקרים כמו שלך אנחנו כן ממליצים לגשת לבית מרקחת ולקנות פוסטינור. זאת גלולת היום שאחרי, וניתן לקחת אותה עד 3 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדאי לדעת שתסמינים שקשורים בהיריון, כמו כאבי בטן / בחילות / הקאות / רעב מוגבר וכו' מופיעים בדרך כלל רק שבועות לאחר תחילת ההיריון. אף פעם לא כדאי להסתמך על תסמינים אלו כדי לקבוע האם יש היריון או לא כי הם מופיעים מאוחר כשהטיפול בהיריון הופך מסובך יותר. אם יש לך שאלות בנוגע לאמצעי מניעה ואיך לקיים יחסי מין בטוחים יותר את מוזמנת לקרוא על כך באתר.


בת 16 שואלת: #106784
היי, חבר שלי ואני שכבנו אתמול כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא הרגשתי ממש כאב ולא השתמשנו באמצעי מניעה ואני מפחדת שנכנסתי להריון, לא עבר עדין יום שלם ואין לי כאבים או משהו אבל איך אני יכולה לדעת שאני לא בהריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני שבו יש מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק יש חשש להריון. במקרה כזה ההמלצה שלנו היא לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום- פוסטינור או אלה בהקדם האפשרי כדי להגביר את היעילות של הכדור. כמו-כן, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - קונדום או גלולות כדי למנוע דאגות כאלה בעתיד. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בן 16 שואל: #106782
אני וחברה שלי כבר שנתיים ביחד ולפני כמה ימיםהייתי אצלה שכבנו במיטה ולרגע שיחקתי עם איבר המין שלי ואני חושש שיצאו לי טיפות אהבה. אחרי כמה דקות הכנזתי יד למכנס שלה ושפשפתי לה את איבר המין. יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי להיכנס להיריון יש צורך בקיום יחסי מין שכוללים חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום/גלולות. ליתר בטחון מומלץ להימנע משפיכה של נוזל הזרע באזור פתח הנרתיק. בכל מקרה, אין סיכון להיריון במקרה שתיארת. חשוב מאד שבמידה וכן תתקדמו לקיום יחסי מין תקפידו על שימוש מתאים באמצעי מניעה. יש הרבה מידע על הנושא אצלנו באתר.


בן 17 שואל: #106780
שלום יש לי שאלה. היום הבאתי ביד ושגמרתי אז רציתי לטעום מהשפיך שלי ובלעתי קצת.. אחרי כמה דקות התחיל ממש לכאוב לי הבטן והיה לי בחילות. זה בגלל שטעמתי את השפיך? וחשוב לציין שבלעתי הרבה נוזל

תשובה:
שלום לך, בליעת נוזל הזרע לא מזיקה ולא גורמת לכאבים/בחילות. יתכן שהלחץ שלך סביב האירוע גרם לתחושה הלא נעימה בבטן. בכל מקרה, מקווה שכעת אתה מרגיש טוב יותר. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106776
לא הבנתי למה התכוונת שרשמת שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

תשובה:
הי, התכוונתי שקונדומים לא רלוונטים למקרה שלכם במידה ואתם לא מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים - אלא רק אחד עם השנייה, ולכן אין צורך להתגונן מפני מחלות מין. אם המצב שונה ואתם כן נפגשים עם אנשים אחרים - אז לא ניתן להסתפק בגלולות בלבד, כ יש סכנה להידבקות במחלות מין. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106773
פוסטינור אני לא יכולה לקחת כבר כי עבר יותר מ72 שעות קיימתי יחסי מין בחמישי שישי שבת

תשובה:
שלום, ניתן לקחתגלולה בשם אלה עד חמישה ימים מהמועד. שאר שאלותייך נענו בתשובות קודמות. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106771
שלום אני בן 15 וחודשיים ויש לי ציצי ופיטמות מאוד גדולות ואני לא שמן אפילו יש לי קוביות,איך אני נפטר מהציצים האלה זה מפדח ופוגע בביטחון העצמי

תשובה:
שלום לך, גיל ההתבגרות מאופיין בשינויים גופניים רבים, ולפעמים בכלל לא פשוט להתרגל אליהם. נשמע שהשינויים שהופיעו אצלך מפריעים לך ופוגעים בבטחון שלך וזה בטוח לא נעים לך. חלק מהשינויים הם טבעים וצריך להתמודד איתם, גם אם הם לא הכי מוצאים חן בעינינו בהתחלה. הרבה מאד נערים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם או צורתו, גודל הפטמות שלהם או צורתן/צבען, ובכלל מאיך שהגוף שלהם נראה בגיל הזה. אם אתם חושב שגודל השדיים (כן, גם אצל בנים וגברים קוראים לאיבר הזה ככה) שלך גדול ויוצא דופן בהשוואה לחברים כדאי ללכת לרופא/ת המשפחה שלך רק כדי לבדוק שמדובר במצב תקין ובריא. אם הוא יגיד שזה מצב תקין זה יעזור גם לך לקבל את המצב, ואני מקווה שבהמשך כשתשלים את תהליך ההתבגרות והתתפחות הגופנית שלך תרגיש יותר בנוח עם איך שהגוף שלך נראה. אתה מוזמן לעדכן אותנו פה מה אמר הרופא/ה ואיך אתה מרגיש לגבי זה.


בן 15 שואל: #106770
איפה אמור להיות שיערות, רק מעל הזין או גם באשכים?

תשובה:
שלום לך, במהלך גיל ההתבגרות מתחילה צמיחת שיער גם באזור הערווה (מעל בסיס הפין) וגם על האשכים.


בת 17 שואלת: #106769
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות בנוסף סובלת מבחילות מעט, קנית בדיקת הריון ביתית ואבצע אותה מחר, מה עוד אוכל לעשות? הדימום מוזר לא מרגיש כמו מחזור

תשובה:
שלום לך לגלולת היום שאחרי יש תופעות לוואי שונות, ביניהן דימום בין ווסתי, עייפות ובחילות. ככל הנראה התופעות שאת מתארת הן כתוצאה מלקיחת הגלולה של היום שאחרי. אם ברצונך להיות רגועה יותר את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית, אך מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תסמינים של לקיחת פוסטינור.


בת 17 שואלת: #106768
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות

תשובה:
שלום לך המחזור שקיבלת למשך שבועיים הוא תופעת לוואי הגיונית של פוסטינור. המשך הדימום סביר להניח הוא גם תוצר של הגלולה וחוסר איזון הורמונלי. הייתי מציעה להמתין קצת כדי לראות מתי יפסק הדימום ובהנחה ובשבוע הקרוב הוא לא מפסיק לפנות לייעוץ רפואי של גניקולוג ולספר לו את הסיפור. מעבר לזה להמשיך לקיים יחסי מין בהגנה מלאה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #106763
אני ממש לחוצה וכבר רשמתי לכן בעבר על המקרה וכבר עבר חודש ויותר משבועיים מהמקרה : היי אני בת 13. לפני 8 (5/6)ימים נפגשתי עם מישהו בכיתה ח. בהתחלה הוא עשה לי נעים בכוס כזה שפשף קצת. ולאחר מכן הלכנו למיטה שכבתי והייתי עם חוטיני הוא בא מעליי וגמר לי על התחת וקצת על התחתון. וגם עשיתי לו ביד .יש סיכוי להיכנס להיריון ? קיבלתי מחזור ב25/4 והיום ה12/6 אבל המחזור שלי לא סדיר עדיין וקיבלתי בפעם הראשונה ב6/3. קראתי קצת על המענה שלכן וראיתי שרשמתן שצריך לחכות שבועיים עד לבדיקה. יש דרך מוקדמת יותר לגלות ? אם אמא שלי ואבא שלי ידעו אני מתאבדת . אשמח למענה מהיר אני לא ישנה בלילות בגלל זה . ועוד שאלה אם אני בהיריון איזה תסמינים צריכים להיות לי ?

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת לחוצה. כל השאלות שלך כבר נענו בעבר ולן אקצר ואסכם: כפי שנאמר לך בעבר, מאחר ועברו שבועיים מאז המקרה: ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית. ניתן לקנות בסופר-פארם/בית מרקחת - זה עולה בין 30-40 ש"ח (ואף פחות מכך - תלוי בסוג). כמו-כן, את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106762
לקחתי אתמול פוסטינור ותוך שעתיים מנטילת הכדור לא הפסקתי לשלשל עד למליום מחרת.. האם צריך כדור נוסף?

תשובה:
שלום, מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. לפי העלון של פוסטינור שלשול היא תופעת לוואי מוכרת של התרופה, ולא מצויין כי יש לקחת גלולה נוספת. בכל מקרה, יש לערוך בדיקת הריון ביתית בעוד 14 יום כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. כמו-כן, אם בכוונתך להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת אותן בלי לחכות ליום הראשון של המחזור (המחזור מתעכב לעיתים לאחר פוסטינור ) ואת מוגנת אחרי שבועיים (כלומר, בגלולה מספר 15). מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106761
שלום, קיימתי יחסי מין עם חברים שלי ללא קונדום .. וזה היה אתמול, והיום אני מרגישה כאבי בטן כאבים של המחזור שלי , אבל אין דם ואני אמורה לקבל מחזור בסוף חודש . ואני מפחדת ממש ממש .. כי אמא שלי לא יודעת שאני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי, ויש לי כאבי רגליים גם , מה זה אומר ?😨

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על החששות שלך. אם קיימת יחסי מין ללא הגנה יש סיכוי להריון - כך שההמלצה שלנו היא לקחת במהירות האפשרית גלולה לשעת חירום: פוסטינור או אלה. ניתן לקנות אותן בכל בית מרקחת/סופר פארם ללא מרשם. כאבי בטן והתופעות שאת מתארת יכולות לנבוע מסיבות שונות, וגם מלחץ - כך שאין לנו אפשרות לומר מה זה אומר, רק רופא/ה יוכלו לומר זאת בוודאות. בנוסף, אם את מתחילה לקיים יחסי מין באופן קבוע יש לחשוב על אמצעי מניעה - גלולות או קונדום. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך או להגיע (גם ביחד עם חבר שלך) לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106759
היי ותודה קודם כל. לפני שבועיים פלוס שכבתי עם איזה בחור סקס יבש. זאת אומרת היינו עם בגדים והוא היה עליי ואפילו לא ממש מרצוני. באמצע הוא הוציא טיפות של זרע להראות לי ושם לי על היד. ואני רועדת שלא נגעתי בלי לשטוף ידיים בפות אחר כך. אני כבר כמה ימים מקיאה ועם כאבים נוראיים בבטן. התעלפתי אתמול וקבלתי נוזלים. האם זה קשור? מעולם לא התעלפתי. בבקשה תעזרו לי אני בת 17 וחרדית.

תשובה:
שלום יקירה, אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. ייתכן ובגלל הלחץ הנפשי הרגשת לא טוב. מאחר ועברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון בכל סופר פארם/בית מרקחת ולבדוק אם יש הריון. כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בדיקת הריון. כמו-כן, אני מצטערת לשמוע שהיית בסיטואציה מינית שלא רצית להיות בה, אם תרצי לשוחח על כך את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות, או כמובן לכתוב לנו. כל טוב.


בת 19 שואלת: #106753
שלום אני בת 19 , המחזור החודשי מאחר לי ב15 ימים , ישלי כאבי חזה והוא גדל מעט כאבי בטן הדומים לכאבי מחזור בחילות כאבי ראש עייפות ביצעתי בדיקה ביתית אך זה הראה לי תשובה שלילית , מה עוד יכול לגרום לכל הדברים האלה ?

תשובה:
שלום, מאחר וכבר ביצעת בדיקת הריון והיא יצאה שלילית - ייתכן והמחזור מתעכב בגלל סיבות אחרות. האם את יכולה לקבוע תור לרופא המשפחה ולבקש בדיקות דם כלליות? אפשר לבקש גם בדיקת הריון. ולאור התוצאות של בדיקות הדם להמשיך לגבי בירור רפואי לעיכוב המחזור. אפשרות אחרת היא להגיע לרופא במרכזים של דלת פתוחה לבדיקות ולבירור - כדאי להתקשר לפני כדי לקבוע תור ולברר שאכן רופא נמצא בשעות הפעילות של המרכז אליו תרצי להגיע. כל טוב ובהצלחה :)


בן 24 שואל: #106743
שלום, אשמח לעזרה דחופה, אני ובת זוגתי נמצאים בויאטנם בטיול ארוך. לפני שלושה ימים קרתה לנו תקלה במהלך קיום יחסי מין עם קונדום- ראינו בסיום ש"ברח" נוזל זרע מהקונדום בוודאות. כשעה לאחר מכן בת הזוג שלי לקחה פוסטינור. פתאום נבהלנו שלפני כשבועיים, במהלך קיום יחסי מין עם קונדום, אנו לא בטוחים כי "ברח" נוזל זרע מהקונדום או נוזל וגינלי (בפעם הזאת היא לא לקחה פוסטינור). אנו לא בטוחים ב100%, לכן מתלבטים מה לעשות. יש פה מרפאה פרטית שאנחנו יכולים לעשות בה בדיקת דם(מזכיר כי עברו שבועיים מאז הפעם שאנחנו לא בטוחים אם "ברח" או לא) מצד שני בהרבה אתרים ממליצים לחכות עד לאיחור בקבלת הוסת ואז לעשות בדיקת דם, הבעיה שהמחזור שלה אינו סדיר ולכן לא בטוחים אם אכן תגיע וסת בזמן המשוער-בעוד כשבועיים (בנוסף חוששים שהוסת שתגיע לא בהכרח יהיה מחזור אמיתי, אלא השפעה של הפוסטינור שהיא לקחה לפני שלושה ימים). לסיכום נשמח לקבל ייעוץ מה הכי כדי לעשות במצב הנתון? א. בדיקת דם (אבל איך נדע שהפוסטינור מלפני שלושה ימים לא ישפיע/ישבש את הבדיקה?) ב. לחכות שבועיים לוסת, ואם לא תגיע אז לעשות בדיקת דם? חוששים מהריון לא רצוי..

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הסיטואציה באמצע הטיול. אם אין בעיה של כסף לעשות בדיקת דם - אני ממליצה לעשות בדיקת דם עכשיו ובעוד שבועיים. אתם יכולים כמובן גם לעשות בדיקת הריון ביתית - אבל אם יש אפשרות לבדיקת דם זה עדיף, כי היא יותר אמינה ומדויקת - וגם ניתן לגלות הריון מוקדם יותר מאשר בדיקת הריון ביתית. פוסטינור לא משבש גילוי הריון בבדיקת דם/בדיקה ביתית, וגם לא פוגע בהריון שכבר השתרש ברחם (ביחס למקרה שבועיים קודם לכן). מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106740
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה (כמובן שעם קונדום ) כאב לי נורא ולא ירד לי דם במהלך הסקס. לפי מה שידוע לי כזו פעם ראשונה אמור לרדת דם.. שעתיים אחרי זה נכנסתי להתקלח וראיתי על התחתון טיפה אחת של דם, זה הגיוני? ומה אני אמורה לעשות כדי שפחות יכאב לי ואוכל להנות יותר מלכאוב?

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים והחלטתם ביחד לקיים יחסי מין ולהשתמש באמצעי מניעה. כל הכבוד. כמובן מצטערת מאוד לשמוע שכאב לך ומקווה שהפעמים הבאות יהיו לך נעימות ולא כואבות כלל. הנרתיק הוא שריר ולפעמים בזמן קיום יחסי מין הוא מתכווץ (בגלל לחץ וחששות) ואת צריכה לוודא שאת נינוחה ורגועה בזמן החדירה - אפשר לתרגל נשימות ביחד; גם משחק מקדים ארוך שתוכלי להרגיש בטוחה ומגורה מינית מספיק; לוודא שאת רטובה מספיק - ואפשר גם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים (שלא פוגם ביעילות הקונדום). כמו-כן, לבקש מהחבר שלך שיחדור לאט, ואם את מרגישה שכואב או יותר מדי - אפשר לעצור ולהמשיך אחר כך. ככל שתרגישי יותר בשליטה ותגידי מה מרגיש לך נעים ומה פחות - הסיכוי שתהני יגדל. לגבי הדם - אין מה לדאוג, לא כל הנשים מדממות לאחר הפעם הראשונה, וייתכן שטיפת הדם שראית היא כתוצאה מקרום הבתולין. כל עוד לא שורף לך לאחר מכן - אין חשש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106738
הי רציתי לשאול אני נשואה עם 3 ילדים שיהיו בריאים .. ואני אחרי 5 חודשים לאחר לידה .אני משתמשת למניעת הריון עם מדבקת אוורה בהקפדה ,ורוצה להמשיך את המניעה לעוד כמה שנים .. יש לי חשש להריון כי יש לי בחילות וכאבי רחם בזמן יחסים איך אפשרי לדעת על הריון אם אני בשבוע הרביעי (מחר ,בראשון ) וכבר צריכה להוריד מדבקת אוורה אבל רציתי להשאיר עוד שבוע של מדבקה .. הבעיה שאם אני בהריון ולא רוצה הריון נכון לעכשיו מה כדאי לעשות ?? לקחת אלה ( ימים שאחרי) או להוריד מדבקה בכל זאת ולבדוק ? ואגב עם המדבקות זה מלאכותי המחזור,אז איך אפשרי לדעת על הריון כמה שיותר מהר רק מהורדת המדבקה? או שאפשר גם בלי להוריד ?... תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם את משתמשת באוורה לפי ההוראות שקיבלת מהרופא/ה שלך הסיכוי שנכנסת להיריון הוא נמוך מאד. לא כלכך הבנתי משאלתך באיזה שבוע את מבחינת השימוש במדבקות, אבל כדאי שתמשיכי את השימוש הרגיל בהן. בדיקת היריון מומלץ לעשות לאחר שמופיע איחור בוסת. במקרה שלך (לאחר היריון) אם עדיין אינך מקבלת וסתות אז הסיכוי לכניסה להיריון נמוך עוד יותר. בכל מקרה, בחילות וכאבים מופיעים בדרך כלל לאחר מספר שבועות להיריון ובדיקת היריון תוכל לשלול זאת אם תבצעי אותה כעת. אין סיבה לקחת את גלולת היום שאחרי (ELLA) מאחר והיא רלוונטית ל-5 ימים לאחר קיום יחסי מין. כזכור את אמורה להיות מוגנת עם שימוש באוורה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 25 שואלת: #106736
כשאני חרמנית אני מכניסה את שתי האצבעות שלי לכוס ומנענעת אותן במהירות האם זה נקרא לאונן?

תשובה:
שלום, התשובה היא כן. אוננות היא פעולה מינית עצמית שמתבצעת על ידי גירוי איברי המין, שהם אזורים ארוגניים שנמצאים בהם עצבים רבים ורגישים. אצל האישה מתבצעת אוננות באמצעות גירוי הדגדגן (לרוב באמצעות לחץ משתנה של אצבע/ות), אזור הפות, השד ו/או אברים ארוגניים אחרים. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106735
קיימתי פעמיים יחסי מין לא מוגנים פעם אחת לפני כשבועיים וחצי ופעם אחת לפני 9 ימים (לקחתי את הגלולה בהפרש זמן גדול מידי) וכן אני כל היום עם בחילות ומרגישה ממש רע ...אני גם לא בטוחה אם כדאי לשתף ולערב את הבן זוג שלי אני חוששת שזה עלול לפגוע בו

תשובה:
שלום, קודם כל את יכולה לערוך בדיקת הריון לגבי קיום יחסי המין שהיו לפני שבועיים - וכמובן מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בחינם בדיקת הריון. אם לא תקבלי מחזור עוד שבוע וחצי - כדאי לעשות בדיקה נוספת ולבדוק אם יש הריון. בכל מקרה, בן הזוג שלך הוא שותף מלא לכל מה שקורה במסגרת הקשר שלכם, וכל המהות של קשר הוא שיתוף וחיזוק הדדי. כך שאני מציעה שתשתפי אותו בתחושותייך. כל טוב ובהצלחה :)


בת 16 שואלת: #106733
שלום, קרה דבר לא יאומן וחבר שלי בסוף טס איתי ועם משפחתי לחול! זה עדיין קשה לעכל כי זה לא היה צפוי.... עכשיו העניין הוא כזה, אנחנו כרגע נמצאים בבית מלון בחדר נפרד מההורים שלי ומה שמפריד זו הדלת... "דחינו" את הקיום יחסי מין בפעם הראשונה להשבוע:) היום הזה יגיע מחר! כי ככה תוכנן... שנינו מאוד לחוצים מהעשייה הפיזית וההחדרה לגוף וזה כאילו שני גופים מתאחדים... מצד שני שנינו בוטחים בהכל אחד בשני ומרגישים חופשי מספיק ותשוקה וכו'. יש לי הרבה שאלות קצרות כאלה, אם תוכלו בבקשה לענות על כל אחת ואחת...: באילו תנוחות כדאי להתחיל? איך לבצע אותן נכון? איך לדעת שהגיע הזמן לגמור? אולי יהיו לנו אורגזמות בזמנים שונים ואז איך מוצאים את הזמן המשותף בלי לבאס? האם הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה? האם יש אפשרות להתמזמז במקביל? האם כשגונחים זה בהכרח מהנאה או שגם כאבים? האם אני אמורה להגיד לו שהזמן לעבור לתנוחה אחרת ולגוון או שעדיף לרמוז בלי לדבר? האם צריך לנקות את הסדין אחרי הכל או איזשהם סימנים שיכולים בכלל להשאיר חשדות שקיימנו ?לאן לזרוק את הקונדום אם אין פח בחדר (רק בשירותים של ההורים)?סליחה על הכמות ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, קודם כל נפלא לשמוע על החוויות הכנות והאמיתיות ביניכם ועל הרעיון שתכננתם את הערב של יחסי המין שלכם ודנתם בו. אני מקווה שהמענה שלי לא מגיע מאוחר מידי אבל אשיב לך בצורה הכי נקודתית שאפשר: 1. לגבי התנוחות- הייתי מציעה להתחיל במיסיונרית (רגיל, שהוא עלייך) כי משהו בתנוחה הזאת יותר קל וטבעי ופחות דורש מיומנות או גמישות יתר.. אם תרגישו שבא לכם לנסות מעבר לכך ואתם מרגישים מספיק בטוח ונעים אין מניעה לנסות עוד דברים כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה! 2. לבצע אותן נכון- לא חושבת שיש לזה נוסחה אחידה, אבל חשוב שתנסו משחק מקדים כדי שתהיי רטובה ומוכנה לחדירה וכדי שהוא יהיה בזקפה מלאה וככה כמה שפחות תחוו כאב. (בעיקר את), אם כי לעיתים קרובות הפעמים הראשונות מלוות בכאב מאחר שקרום הבתולין נקרע ויש חדירה ראשונית וזה מאוד הגיוני שיכאב, הכוונה שלי שתנסו לצמצם את זה. 3. הגיע הזמן לגמור- אין לזה חוקים. מדובר בתופעות גופניות שקשורות בגירוי והנאה וזה משתנה מאדם לאדם ובין המינים. הגמירה בדרך כלל לא קורית יחד, השאיפה שזה יהיה ככה מהממת בעיניי, אבל זה לרוב לא מתממש ואין מה להתבאס מזה. אלא להתחשב בקצב אחד של השנייה ולהיות נעימים, סובלניים וקשובים, חשוב לא לשכוח לדבר ולשאול במהלך היחסים על תחושות ומידת נעימות. 4. הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה בהנחה וזה נעים לך ונוח לך, והתשובה הזאת נכונה לכל פעולה אחרת. 5. חשוב וצריך להתמזמז במקביל מה שיגביר ויעצים לשניכם את ההנאה. 6.גניחות הן פעולה רצונית. והיא יכולה לנבוע מכאב או מהנאה, השיחה והדיבור ביניכם במהלך היחסים יגרמו לשניכם להבין אם הגניחה היא מהנאה או מכאב. 7. את אמורה וצריכה לדבר עם בן הזוג שלך על כל דבר שמרגיש לך טוב ונכון ומעניין וחשוב ואין לזה חוקים מוגדרים. 8. הסדין לא אמור להתלכלך אם אתם מקיימים יחסים עם אמצעי מניעה, אם כי לעיתים זה קורה מדם של קריעת קרום הבתולין או גמירה ורטיבות של שניכם. זה עניין של נעימות עניין הסדינים וזה לא הכרחי להחליף אותם כל פעם שמקיימים יחסים בהנחה והם לא התלכלכו. 9.את הקונדום לא זורקים לשירותים מאחר והגומי שלו יוצר סתימות וזה פחות מומלץ... הייתי מציעה שתעטפו את הקונדום בנייר ושמרו אותו במקום מוסתר עד שתמצאו מקום עם פח שתוכלו להשליך אותו בו. מקווה שסייעתי. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #106732
שלום, יש לי שאלה בנוגע להתפתחות המינית החיצונית(חזה,מבנה גוף אולי).. עוד כמה ימים אני בת 15, קיבלתי מחזור בגיל 13 וחצי...לכן ההתפתחות היתה אמורה להיות לפחות השנה או להתחיל בגיל הזה...מה שאני יודעת בוודאות זה שאני רזה ובקושי אוכלת(יש לזה סיבות כמובן) וזה בהחלט משפיע... השאלה היא כזאת: כאשר ההתפתחות תתחיל(היא הרי תתחיל מתישהו...), האם היא תסתיים כפי שהיא היתה אמורה?כלומר גודל החזה הסופי יהיה כמו שהיה אמור להיות בהתפתחות סדירה...או שהיא פשוט תעצור וזהו? ועוד שאלה: האם היא תמשך באותו זמן או שכבר באיטיות/מהירות מסויימת? העניין הוא פשוט כי אני רוצה לדעת אם העיכוב הזה בתפתחות שאמור להיות בגיל ההתבגרות יהיה בדיוק כמו בשלב מאוחר יותר ושזה רק הבעיה של האיחור...ולא של זמן ההתפתחות...

תשובה:
שלום לך, גיל ההתבגרות וההתפתחות החיצונית שאת מדברת עליה הוא תהליך שקורה בין הגילאים 9-18 לרוב וגם לפעמים קצת אחרי בעוד שנה- שנתיים. קצב ההתפתחות כמובן משתנה בין האנשים והוא לא אחיד לכולם, זה מאוד תלוי ומשתנה וזה בסדר גמור. לגבי "תסתיים כמו שהיא הייתה אמורה". מאוד קשה לדעת מראש איך היא הייתה אמורה להסתיים.. בכל מקרה אם את מרגישה ומודעת לאיזשהי בעיה התפתחותית כדאי להיוועץ ברופא, כדי להימנע מבעיות עתידיות התפתחותיות או בעיות אחרות שהם תוצאה של חוסר תזונה או תזונה לקויה. בכל מקרה נורא קשה לדעת מראש מה ייקרה בסוף התהליך ומומלץ לנסות לטפל בקידומו מבחינה רפואית כבר בשלב זה. בהצלחה!