A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין ומיניות

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין ומיניות

בת 18 שואלת: #107003
היי,זאת הפעם הראשונה עבור שנינו,אני מאוד משוחררת ורפויה כאשר אנחנו מנסים לקיים יחסי מין. במהלך המשחק המקדים שלנו בן זוגי מחדיר לי אצבעות וזה לא כואב לי להפך זה מענג מאוד ולפעמיים בן זוגי מכניס לי יותר מאצבע אחת לפעמיים 4 אצבעות והם נכנסות חלק בלי שום כאב. אבל כאשר הוא מנסה להכניס את איבר מינו הוא פשוט לא נכנס. זה הגיע למצב שאני אומרת לעצמי אולי משהו בי לא בסדר?ממש התייאשתי כבר. מציינת שוב כי אנחנו תמיד עם קונדום של חברת דורקס(משהו כזה) ושנינו מאוד רוצים את זה. יש לי שאלה אם הוא יגמור לי בפה ובטעות אבלע את זה?כי סיכוי להיכנס להריון מזה? אשמח שתעזרו לי ותענו לי.

תשובה:
שלום לך, יתכן וכשהוא מנסה להכניס את איבר מינו לתוך הנרתיק שלך, הגוף שלך מתכווץ מתוך לחץ או התרגשות ולכן זה קורה... אולי את לא באמת בשלה ליחסים בשלב זה, אבל אני בטוחה שזה יסתדר עם הזמן ועם המוכנות. בנוגע לשאלתך על גמירה בפה- אם תבלעי את זה לא ייקרה כלום ואין סיכוי להיכנס להיריון מזה מאחר והזרע עובר במערכת העיכול ולא במערכת המין.


בן 27 שואל: #106997
האם קיים מצב של מאמץ יתר במקרים של קיום סקס לדוגמה 4-5 פעמים ביום ולכן קיימת בעיה של זקפה? אני שואל את זה בהמשך לשאלה הקודמת.

תשובה:
שלום לך, במצב של 4-5 פעמים קיום יחסים ביום, טבעי שהגוף מתעייף מהפעולה כמו מכל פעולה אחרת ולכן לא מדובר ב"בעיית זקפה" אלא באיתות תקין של הגוף שהוא צריך מנוחה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106987
היי, היום חבר שלי היה אצלי, והוא החדיר לי אצבעות. וזה ממש שרף לי ואפילו כאב. אני במחזור אבל באותו הרגע הייתי יבשה. יכול להיות שהוא קרע לי את קרום הבתולין? אפשר לקרוע אותו מחדירת אצבעות? אחרי שהוא הלך בדקתי ולא היה דם. אבל תוך כדי האקט הרגשתי קצת נוזל. אני ממש בלחץ, אשמח שתענו בהקדם. עד עכשיו שורף לח הוא הלך מלפני בערך חצי שעה.

תשובה:
שלום לך קריעת קרום הבתולין מחדירת אצבעות זה דבר שקורה מידי פעם, לעיתים מלווה בירידת דם ולעיתים לא. יתכן שהנוזל שהרגשת קשור למחזור או להפרשה נרתיקית תוך כדי יחסי מין. השריפה באיבר המין כנראה נבעה מהיובש וזו תופעה נורמלית לחלוטין וכנראה תעבור תוך יום-יומיים. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106984
עשיתי סקס פעמיים ובכל פעם כשאיבר המין של חבר שלי נכנס אליי אני מרגישה שיש לי צואה, אותו הדבר קורה גם כשהוא מכניס לי אצבעות, וזאת למרות כלפני האקט המיני אני הולכת לשירותים. מה זה ואיך אפשר להפסיק את ההרגשה?

תשובה:
שלום לך התחושה שאת מרגישה בנוגע לצואה ככל הנראה נובעת מהואקום שיש בחדירה. כשאיבר המין שלו בתוכך, נוצר לחץ בכל אזור הפות והנרתיק מאחר ואין "פתחים" תוך כדי האקט, או הכנסת האצבעות. כדי לנסות למתן את ההרגשה אפשר לבקש ממנו לצאת מידי פעם תוך כדי האקט כדי שלא יהיה אויר שכלוא באזור והוא ייצא החוצה בין לבין. בהצלחה!


בן 16 שואל: #106978
לפני שבוע שבועיים בערך אני וחברה שלי ביצענו יחסים על יבש והייתה מעט חדירה(היא הייתה עם תחתונים וכל הזמן התחתונים היו לי על הפין) עכשיו אנחנו ממש בלחץ כי המחזור שלה לא סדיר והיא לא קיבלה עדיין יכול להיות שהיא תכנס מזה להריון? יש לה כאבים בחזה אבל זה כנראה בגלל שהוא גודל והיום לה הפרשות לפני שביצענו יחסים כלשהם חשוב לציין שאנחנו תמיד מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום וברגע שאני מרגיש שאני כמעט גומר או ממש בשנייה אני יוצא ישר , אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה 🙏

תשובה:
הי, מהתיאור שלך לא נשמע שהייתה אפשרות למגע ישיר בין פין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק - ולכן לא נשמע סביר שיש סיכוי להריון. אם אתם בכל זאת חוששים ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית - ניתן לרכוש בכל בית מרקחת/סופר פארם. אציין כי בדיקת הריון יעילה רק כ14 ימים לאחר המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב.


בן 16 שואל: #106967
היי. אני בן 16 ויש לי חברה. אנחנו שכבנו (עם קונדום) וירד לה דם. אבל היא סיפרה לי שהיה לה פעם חבר וגם הם שכבו מספר פעמיים אבל איתו משום מה לא ירד לה דם מה זה אומר? יכול להיות שפצעתי אותה?

תשובה:
שלום לך, לשאלתך, יתכן שעם הפרטנר הקודם הם קיימו יחסי מין לא מלאים ולא הייתה חדירה מלאה שגרמה לקריעת "קרום הבתולין", מה שקרה איתך. יתכן גם שהדימום הוא באמת פציעה שפצעת אותה עם ציפורן או פעולה קצת יותר חדה שעשית שלא במתכוון.


בת 13 שואלת: #106938
מה זה לאונן?

תשובה:
שלום לך, אוננות היא אמצעי להגיע לסיפוק או פורקן מיני וללמוד להכיר את גופנו ומה נעים לנו בדרך הטובה ביותר. האוננות היא נורמלית ואינטימית. חשוב להקפיד לבצע אותה באופן פרטי, במקום נוח. באמצעות אוננות אפשר לדעת מה נעים או לא נעים לנו באופן אישי, להכיר את האיברים שלנו טוב יותר ולהגיע לסיפוק מיני. אני מזמינה אותך לקרוא מידע נוסף באתר שלנו "דלת פתוחה" במאגר מידע תחת נושא "גדילה והתפתחות" או לפנות אלינו גם באופן טלפוני ואף לעהגיע לייעוץ ב"דלת" הקרובה לביתך.


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בן 13 שואל: #106913
כבר פעם שנייה שאני מאונן ואני לא גומר ולא יוצא שפיך, יש תחושה נעימה ואני מתאר לעצמי שזאת התחושה שצריך להיות, איך אני יודע אם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. נשמע שהכל בסדר. אם ייצור הזרע באשכים לא החל, אז לא בהכרח ייצא נוזל זרע כשמאוננים.


בת 41 שואלת: #106899
שלום אני ובן זוגי קיימנו מין אנאלי. הוא גמר בפנים ואני חששתי שהזרע ינזל ויגיע לפות אז תפסתי עם היד את פי הטבעת והרגשתי שהאזור נוזלי ואני חוששת שהזרע נשפך ונכנס לפות. האם יכול להיות מצב כזה והאם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, אני מניחה שהאזור היה רטוב כי את היית רטובה. אם את חושבת שהזרע הגיע בצורה מסוימת לפתח הנרתיק - אז יש סיכוי להריון, אבל אם לא היה מגע אז לא. בכל מקרה אם את לא יודעת או חוששת - עדיף לקחת גלולת היום שאחרי ולא לדאוג. ובלי קשר להריון, מומלץ מאוד לעשות אנאלי עם קונדום מסיבות הגייניות - כדי לא להעביר חידקיים. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106864
רציתי לדעת האם ניתן להכנס להריון מאוננות ומה הסיכויים שכן ומה קורה אם אני מאוננת במחזור.

תשובה:
שלום לך, אין אפשרות להיכנס להריון אם אין מגע בין הפין או נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק או הפות. אוננות היא פעולה לגירוי מיני עצמי - ומותר לעשות אותה כל עוד את מעוניינת בכך, ועושה זאת במקום פרטי או במרחב שזה נחשב לגיטימי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לקבל הסבר והדרכה על האפשרות להיכנס להריון באופן כללי. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106853
אהלן, אני בת 19 ובתולה. בזמן שדחפתי לעצמי אצבעות צרב לי קצת בכניסה לנרתיק. ממה זה יכול להיווצר ? האם יש סיכוי לדלקת ? שאלה נוספת בכניסה לנרתיק יש לי כמו שריר/שכבת עור האם זה קרום הבתולין או שזה משהו אחר ?

תשובה:
שלום יקרה, טוב לקרוא שאת בוחנת וחוקרת את גופך, זו דרך נהדרת להכיר את הנרתיק ולכשתקיימי יחסי מין בעתיד תכירי ותדעי מה את אוהבת. יכול להיות שהיית יבשה ולכן צרב לך בכניסה לנרתיק, צריך לנסות שוב ואפילו להרטיב את האצבע ולבדוק. את מוזמנת לעשות זאת ולפנות אלינו שוב. שכבת עור בכניסה לנרתיק אבל קצת פנימה היא אכן קרום הבתולין. בהצלחה והנאה מגופך


בת 16 שואלת: #106851
היי אני כבר מאוננת מגיל 12 ותמיד אני מאוננת חיצוני כיאלו אני משפשפת את את איבר המין על כרית או משהו אחר כיאלו אני מאוננת בצורה יבשה אני ניסתי לגרות את עצמי דרך הדגדגן ואני לא מצליחה זה מדגדג אותי ואני גם לא מצליחה כיאלו לדחוף אצבעות לבפנים ונתנו לי כמה עצות לגבי וזה לא עובד כול פעם שאני מנסה זה כואב ואני לא יודעת מה לעשות ואני תמיד חושבת שאני לא יוכל לשכב עם אף אחד כי זה כואב לי ואני ממש ישמח עם תוכלו לעזור לי כי זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, אין קשר בין הנאה ממגע עצמי לבין הנאה ממגע של בן זוג - בין אם באצבעות או עם איבר מין. המגע שלנו לא מרגיש לנו כמו מגע של אנשים אחרים - ולכן אין לך מה לחשוש. אני בטוחה כשתהיי מוכנה לקיום מגע מיני - מכל סוג - את תגלי שזה שונה ומענג בצורה אחרת. וגם כמובן, תוכלי לבדוק ביחד מה נעים יותר ומה פחות. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106830
אני וחבר שלי שכבנו ואנחנו שוכבים כבר מלא זמן פעם ראשונה היום שכבנו וירד לי דם באותו זמן ששכבנו זה טיפה שרף אבל הכאב עבר ממש מהר מה זה יכול להיות המחזור הקודם שלי היה ממש מוזר היה יום וחצי הפסיק ואחרי יומיים חזר שבדרך כלל יש לי מחזור יום יומיים גג חשוב גם להגיד היינו עם קונדום כל הפעמיים

תשובה:
הי, קודם כל אני חייבת לציין שכל הכבוד על הקפדה על אמצעי מניעה! המשיכו כך. אני כמובן לא יכולה על סמך התיאור שלך לומר מה בדיוק קרה, אבל זה נשמע כמו תיאור רגיל של הדברים. קורה שמהמחזור משתבש, וקורה שלפעמים שורף/כואב בחדירה - כמובן שאנחנו צריכים לעשות הכל כדי שזה לא יקרה, אבל החיים לא מושלמים, ולא תמיד הכל אותו דבר. כמובן שאם הדברים חוזרים, או שהכאב חזק - כדאי לראות רופא. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106825
בפעם הראשונה שעשיתי סקס כמה דקות לאחר מכן כאבה לי הבטן התחתונה. לא קיימתי שוב יחסי מין לאחר מכן אבל החבר שלי הכניס לי אצבעות ושוב אחרי כמה דקות הרגשתי כאבים בבטן התחתונה, למה זה קורה?

תשובה:
שלום, בזמן גירוי מיני השרירים באזור הנרתיק והרחם מתכווצים ולכן לפעמים יש תחושה של כאב קל בבטן התחתונה. כמובן שאם אלו כאבים חזקים מומלץ להיבדק אצל רופא. אם תרוצו להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106816
אני וחבר שלי שכבנו לפני חמישה ימים וזה היה בלי קונדום. רוב החדירה הייתה בתחת אז חשבנו והחלטנו שלא צריך קונדום. הייתה גם קצת חדירה בפות אבל הוא לא זוכר אם הוא גמר בחוץ או בפנים. איך אני יודעת אם אני בהיריון או לא? המחזור שלי גם לא סדיר.. וגם- אם נפלט נוזל הזרע קצת בפות, זה יכול לגרום להיריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק שאינו מוגן ע"י גלולות או קונדום יש חשש להריון. מאחר וכבר עברו חמישה ימים וכבר לא ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - צריך לחכות עד ל01.07.17 ולעשות בדיקת הריון ביתית כדי לבדוק אם יש או אין הריון. אם תרצי, ניתן להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב אלייך בשעות הפעילות ולבצע אצלנו בדיקת הריון בחינם. מעבר לכך, מומלץ מאוד להשתמש בקונדום במין אנאלי כדי לשמור על היגיינה, ומאוד לא מומלץ לבצע חדירה אנאלית ווגינלית ביחד - זה מעביר חידקיים ועשוי לגרום לזיהום/פטריה. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בת 17 שואלת: #106759
היי ותודה קודם כל. לפני שבועיים פלוס שכבתי עם איזה בחור סקס יבש. זאת אומרת היינו עם בגדים והוא היה עליי ואפילו לא ממש מרצוני. באמצע הוא הוציא טיפות של זרע להראות לי ושם לי על היד. ואני רועדת שלא נגעתי בלי לשטוף ידיים בפות אחר כך. אני כבר כמה ימים מקיאה ועם כאבים נוראיים בבטן. התעלפתי אתמול וקבלתי נוזלים. האם זה קשור? מעולם לא התעלפתי. בבקשה תעזרו לי אני בת 17 וחרדית.

תשובה:
שלום יקירה, אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. ייתכן ובגלל הלחץ הנפשי הרגשת לא טוב. מאחר ועברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון בכל סופר פארם/בית מרקחת ולבדוק אם יש הריון. כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בדיקת הריון. כמו-כן, אני מצטערת לשמוע שהיית בסיטואציה מינית שלא רצית להיות בה, אם תרצי לשוחח על כך את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות, או כמובן לכתוב לנו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #106740
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה (כמובן שעם קונדום ) כאב לי נורא ולא ירד לי דם במהלך הסקס. לפי מה שידוע לי כזו פעם ראשונה אמור לרדת דם.. שעתיים אחרי זה נכנסתי להתקלח וראיתי על התחתון טיפה אחת של דם, זה הגיוני? ומה אני אמורה לעשות כדי שפחות יכאב לי ואוכל להנות יותר מלכאוב?

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים והחלטתם ביחד לקיים יחסי מין ולהשתמש באמצעי מניעה. כל הכבוד. כמובן מצטערת מאוד לשמוע שכאב לך ומקווה שהפעמים הבאות יהיו לך נעימות ולא כואבות כלל. הנרתיק הוא שריר ולפעמים בזמן קיום יחסי מין הוא מתכווץ (בגלל לחץ וחששות) ואת צריכה לוודא שאת נינוחה ורגועה בזמן החדירה - אפשר לתרגל נשימות ביחד; גם משחק מקדים ארוך שתוכלי להרגיש בטוחה ומגורה מינית מספיק; לוודא שאת רטובה מספיק - ואפשר גם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים (שלא פוגם ביעילות הקונדום). כמו-כן, לבקש מהחבר שלך שיחדור לאט, ואם את מרגישה שכואב או יותר מדי - אפשר לעצור ולהמשיך אחר כך. ככל שתרגישי יותר בשליטה ותגידי מה מרגיש לך נעים ומה פחות - הסיכוי שתהני יגדל. לגבי הדם - אין מה לדאוג, לא כל הנשים מדממות לאחר הפעם הראשונה, וייתכן שטיפת הדם שראית היא כתוצאה מקרום הבתולין. כל עוד לא שורף לך לאחר מכן - אין חשש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 25 שואלת: #106736
כשאני חרמנית אני מכניסה את שתי האצבעות שלי לכוס ומנענעת אותן במהירות האם זה נקרא לאונן?

תשובה:
שלום, התשובה היא כן. אוננות היא פעולה מינית עצמית שמתבצעת על ידי גירוי איברי המין, שהם אזורים ארוגניים שנמצאים בהם עצבים רבים ורגישים. אצל האישה מתבצעת אוננות באמצעות גירוי הדגדגן (לרוב באמצעות לחץ משתנה של אצבע/ות), אזור הפות, השד ו/או אברים ארוגניים אחרים. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106733
שלום, קרה דבר לא יאומן וחבר שלי בסוף טס איתי ועם משפחתי לחול! זה עדיין קשה לעכל כי זה לא היה צפוי.... עכשיו העניין הוא כזה, אנחנו כרגע נמצאים בבית מלון בחדר נפרד מההורים שלי ומה שמפריד זו הדלת... "דחינו" את הקיום יחסי מין בפעם הראשונה להשבוע:) היום הזה יגיע מחר! כי ככה תוכנן... שנינו מאוד לחוצים מהעשייה הפיזית וההחדרה לגוף וזה כאילו שני גופים מתאחדים... מצד שני שנינו בוטחים בהכל אחד בשני ומרגישים חופשי מספיק ותשוקה וכו'. יש לי הרבה שאלות קצרות כאלה, אם תוכלו בבקשה לענות על כל אחת ואחת...: באילו תנוחות כדאי להתחיל? איך לבצע אותן נכון? איך לדעת שהגיע הזמן לגמור? אולי יהיו לנו אורגזמות בזמנים שונים ואז איך מוצאים את הזמן המשותף בלי לבאס? האם הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה? האם יש אפשרות להתמזמז במקביל? האם כשגונחים זה בהכרח מהנאה או שגם כאבים? האם אני אמורה להגיד לו שהזמן לעבור לתנוחה אחרת ולגוון או שעדיף לרמוז בלי לדבר? האם צריך לנקות את הסדין אחרי הכל או איזשהם סימנים שיכולים בכלל להשאיר חשדות שקיימנו ?לאן לזרוק את הקונדום אם אין פח בחדר (רק בשירותים של ההורים)?סליחה על הכמות ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, קודם כל נפלא לשמוע על החוויות הכנות והאמיתיות ביניכם ועל הרעיון שתכננתם את הערב של יחסי המין שלכם ודנתם בו. אני מקווה שהמענה שלי לא מגיע מאוחר מידי אבל אשיב לך בצורה הכי נקודתית שאפשר: 1. לגבי התנוחות- הייתי מציעה להתחיל במיסיונרית (רגיל, שהוא עלייך) כי משהו בתנוחה הזאת יותר קל וטבעי ופחות דורש מיומנות או גמישות יתר.. אם תרגישו שבא לכם לנסות מעבר לכך ואתם מרגישים מספיק בטוח ונעים אין מניעה לנסות עוד דברים כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה! 2. לבצע אותן נכון- לא חושבת שיש לזה נוסחה אחידה, אבל חשוב שתנסו משחק מקדים כדי שתהיי רטובה ומוכנה לחדירה וכדי שהוא יהיה בזקפה מלאה וככה כמה שפחות תחוו כאב. (בעיקר את), אם כי לעיתים קרובות הפעמים הראשונות מלוות בכאב מאחר שקרום הבתולין נקרע ויש חדירה ראשונית וזה מאוד הגיוני שיכאב, הכוונה שלי שתנסו לצמצם את זה. 3. הגיע הזמן לגמור- אין לזה חוקים. מדובר בתופעות גופניות שקשורות בגירוי והנאה וזה משתנה מאדם לאדם ובין המינים. הגמירה בדרך כלל לא קורית יחד, השאיפה שזה יהיה ככה מהממת בעיניי, אבל זה לרוב לא מתממש ואין מה להתבאס מזה. אלא להתחשב בקצב אחד של השנייה ולהיות נעימים, סובלניים וקשובים, חשוב לא לשכוח לדבר ולשאול במהלך היחסים על תחושות ומידת נעימות. 4. הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה בהנחה וזה נעים לך ונוח לך, והתשובה הזאת נכונה לכל פעולה אחרת. 5. חשוב וצריך להתמזמז במקביל מה שיגביר ויעצים לשניכם את ההנאה. 6.גניחות הן פעולה רצונית. והיא יכולה לנבוע מכאב או מהנאה, השיחה והדיבור ביניכם במהלך היחסים יגרמו לשניכם להבין אם הגניחה היא מהנאה או מכאב. 7. את אמורה וצריכה לדבר עם בן הזוג שלך על כל דבר שמרגיש לך טוב ונכון ומעניין וחשוב ואין לזה חוקים מוגדרים. 8. הסדין לא אמור להתלכלך אם אתם מקיימים יחסים עם אמצעי מניעה, אם כי לעיתים זה קורה מדם של קריעת קרום הבתולין או גמירה ורטיבות של שניכם. זה עניין של נעימות עניין הסדינים וזה לא הכרחי להחליף אותם כל פעם שמקיימים יחסים בהנחה והם לא התלכלכו. 9.את הקונדום לא זורקים לשירותים מאחר והגומי שלו יוצר סתימות וזה פחות מומלץ... הייתי מציעה שתעטפו את הקונדום בנייר ושמרו אותו במקום מוסתר עד שתמצאו מקום עם פח שתוכלו להשליך אותו בו. מקווה שסייעתי. בהצלחה!


בן 17 שואל: #106661
שלום. רציתי לדעת אם החדרת אצבעות לכוס ולתחת של בחורה בו זמנית יכול ליצור הנאה כפולה.? כי שמעתי על זה משהו פעם שאם דוחפים לה אצבעות גם לחור בכוס וגם לחור בתחת זה כיף

תשובה:
הי, יש כל מיני סוגי מגע ואקטים מיניים שיכולים לגרום הנאה רבה, אבל שום מגע/אקט לא תקף לכל הנשים (או הגברים), וגם אם מישהי אוהבת מגע מסוים - זה לא אומר שהיא תמיד תרצה אותו. הבסיס במגע מיני הוא בראש ובראשונה תקשורת טובה - אחרת יהיה קשה מאוד להנות ולגרום הנאה לצד השני. ר ק כך אפשר לוודא שאנחנו לא עושים משהו בניגוד לרצונו של הצד השני, או שהוא עדיין לא מוכן לקראתו. חשוב לקרוא ולהתעדכן במה יכול לעשות טוב, אבל אף פעם לא ליישם את זה מבלי לוודא מול הצד השני שאתם באותו ראש. כל טוב :)


בן 17 שואל: #106599
שלום.. אמרו לי שאם מאוננים ותוך כדי דוחפים אצבע לתחת זה עושה אח הגמירה הרבה יותר טובה וכיפית זה נכון? כי אני מפחד להכניס אצבע לתחת כי זה כואב.. אבל זה יכום לשפר את הגמירה והכיף?

תשובה:
שלום, יש בנים שנהנים מהחדרת אצבע לפי הטבעת בזמן שהם מאוננים או בזמן יחסי מין עם בת/ן זוג. יש המשערים שהסיבה להנאה נעוצה בריכוז גבוה של עצבי תחושה באזור פי הטבעת, ויש שמייחסים את ההנאה המוגברת לבלוטת הערמונית שניתנת למישוש דרך פי הטבעת. מאחר ואנחנו רגילים "להשתמש" בפי הטבעת בעיקר בשירותים, טבעי שיהיה לך קצת לא נעים או אפילו מפחיד לנסות להחדיר למקום זה אצבע. קודם כל חשוב מאד שלא תעשה שום דבר שכואב לך או לא נעים לך. אם אתה כן מעוניין להתנסות מומלץ מאד לעשות זאת בעדינות, כדאי עם חומר סיכה (שאפשר לקנות בבתי מרקחת וברשתות הפארם), וכמובן בהדרגתיות ובאיטיות.


בן 16 שואל: #106596
קראתי שמי שמאונן אז בעתיד לא יצליח לגמור ביחסי מין כי הוא התרגל למגע חזק של יד ואיבר האישה אליו הפין נכנס לא חזק כמו היד ולכן הוא לא יצליח לגמור... האם זה נכון? אני צריך להפסיק לאונן? עוד שאלה קטנה זה מאיזה גיל אפשר לקיים יחסי מין ? (מעבר לאדם עצמו שהוא מוכן ורוצה והוא ובת זוגתו רוצים ומסכימים עם זה אחרי כל זה מתי לדעתך זה לגיטימי להתחיל? ) תודה מראש

תשובה:
שלום, עניתי לך גם בשאלה הקודמת ששאלת. אם אתה מאונן הרבה תוך צפייה בפורנו אתה עלול להתרגל להנות ממגע מסויים באיבר המין. אם למשל תאונן תוך צפייה בסרטי פורנו אגרסיביים מאד, אולי בעתיד יחסי מין רומנטיים ועדינים יהיו משעממים עבורך. זה לא אומר שבוודאות הדברים האלו יקרו לך, אבל כמו שקראת יש סיפורים של בנים שכן הושפעו גם לטווח ארוך מצפייה מרובה בפורנו. כמו שכתבתי, אוננות בפני עצמה לא נחשבת דבר בעייתי או מזיק כלל. אין גיל מסויים שבו "אפשר" לקיים יחסי מין, וגם להגיד מתי "לגיטימי" זה קצת בעייתי כי לכל אחד ואחת יש את הזמן המתאים עבורו. יש לנו באתר מידע מפורט על "הפעם הראשונה" ותוכל לקרוא שם עוד - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919.


בן 16 שואל: #106594
היי אני בן 16 וחצי, לאחרונה קראתי בכל מיני אתרי חדשות שצפייה בפורנו ואוננות משנה את המציאות... אני לא מכור ויודע לאונן כשאני רוצה אך בכל זאת אם אין לי זמן אולי אדחה את זה . יכול להיות כמה ימים שלא אאונן ולעומת זאת יום שאאונן פעמיים שלוש (לרוב אני מאונן אחת ליום לפעמים גם יומיים) לגבי פורנו אני מבין אני הפסקתי לראות ואם גם כל כך דחוף לי אז אני קורא סיפוקים מיניים אך לא ממש צופה בפורנו. קראתי למשל שכשמאוננים הרבה מה שקורה הוא שהאיבר מתרגל להינות מחוזק של יד ואיבר האישה הוא לא כמו היד ואז זה ידפוק את העתיד כשארצב לקיים יחסי מין... אני ממש מודאג מזה,,, אשמח לתשובה ותודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שאתה חושב על הנושא ומתעניין לגביו - הרגלי האוננות וגם צפייה בפורנו יכולים להשפיע גם על הצורה שבה תקיים יחסי מין בעתיד ולכן כדאי לדבר עליהם. פורנו עלול לעוות את התפיסה שבה אנחנו תופסים יחסי מין, ולהרגיל אותנו לראות ביחסי מין משהו טכני, חסר רגש, מהיר ולעיתים גם אגרסיבי ואפילו אלים. מי שצופה הרבה בפורנו, עלול להתרגש פחות מיחסי מין "רגילים", עם בן/ת זוג נורמאליים/ות, שנמשכים בדרך כלל זמן קצר יותר, ולא כוללים "אפקטים" כמו קולות חזקים או הרבה משתתפים וכו'. לא מדובר בסכנה מיידית, וכמובן שאם הגעת למצב שאתה חושב על הדברים ונהנה גם מאוננות שאינה קשורה בפורנו, הסיכוי שייגרם לך נזק הוא נמוך יחסית. בדיוק כמו שכתבת בשאלה, כדאי לכל אחד לוודא שהוא לא "חייב" לצפות בפורנו כדי להנות מאוננות, שגם מחשבות ופנטזיות מעוררות ומרגשות אותו, ושהוא מסוגל גם לקחת הפסקות מדי פעם. אוננות באופן כללי היא דבר בריא ובטוח לחלוטין, גם אם היא נעשית מספר פעמים ביום. הדבר החשוב הוא להיות מסוגל להנות ממנה ומיחסי מין בכלל גם אם הם לא נעשים תוך צפייה במין מבויים ולא אמיתי. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. כל טוב!


בן 17 שואל: #106557
שלום. רציתי לשאול משהו לפעמים שאני לא גומר כמה ימים אז יוצא לי שפיך סמיך וגם יוצא לי הרבה זרע. אבל שאני משפיך כמה פעמים ביום הוא יוצא דליל וגם מעט נוזל. למה זה ככה? אני מצטער שקצת חפרתי בנושא

תשובה:
שלום, תהליך ייצור הזרע נמשך זמן, ותלוי בגורמים נוספים כמו תזונה למשל. יכולים להיות הבדלים בנפח נוזל הזרע ובכמות תאי הזרע אם אתה גומר מספר פעמים ביום. אין להבדלים האלו משמעות בריאותית או רפואית, וכל עוד אתה נהנה מזה וממשיך לתפקד כרגיל אין בעיה לגמור מספר פעמים ביום. כל טוב!


בן 16 שואל: #106546
יש לי בעיה כל פעם שאני וחברה שלי רוצים לעשות סקס האיבר מין שלי לא מספיק קשה כדי לחדור ואני כן חרמן עליה וזה פשוט לא עומד לי מספיק כדי לחדור וזה פוגע במערכת יחסים שלנו ובביטחון העצמי שלי מה לעשות?!!!

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר משהו שקורה להרבה גברים. אם באוננות יש לך זקפה חזקה, אז כנראה שאין לך בעיה פיזיולוגית. הקושי בדרך כלל נובע מהתרגשות או מפחד לא להצליח לספק אותה. לפעמים, פעם אחת כזו מובילה לחרדה בפעם הבאה. חרדה וזקפה הם משהו שלא הולך ביחד. כשאתה חושש / חרד, יש סיכוי גדול שאיבר מינך לא יעמוד. אני ממליצה לך לספר לה את מה שכתבתי כאן. ממליצה לשניכם לשכוח מחדירה לחודש הקרוב. לא לנסות בכלל. אלא להתפנק ולפנק בדרכים אחרות. חדירה ביחסי מין היא חלק לא גדול מיחסי המין. קודם יש בניכם יחסים של אהבה, אכפתיות וכו' אח"כ מגיע הרצון להתפנק ולעשות אהבה ואת זה אפשר לעשות במגע ידיים, לשון, גוף אל גוף ולהגיע לסיפוק מיני נהדר. לא חייבים מפגש של אברי מין. כשתרגיש יותר בטוח ורק אחרי שעובר חודש, תוכלו לנסות שוב אם תבחרו בכך. בהצלחה!


בת 25 שואלת: #106538
שלום אני בת 25. יש לי חבר כבר 5 שנים. הוא אוהב אותי ואני אוהבת אותו. מכבד אותי מאוד ומבין אותי מאוד. תמיד לא היה לי חשק למין. אני מאוד מתביישת מסקס וזה מביך אותי . כל מה שקשור לזה צא מושך אותי. אני חושבת שאולי אני א מינית. זה נורא מתסכל גם אותי וכמובן שגם אותו. רציתי לדעת אם יש טיפול לזה ולמי אפשר לפנות . אשמח להכוונה וייעוץ. תודה

תשובה:
שלום יקרה, בושה ומבוכה ממין הם נורמליים וטבעיים בחברה בה אנחנו חיים. בדרכ המסרים שאנחנו גדלות עליהם כילדות הן שמין הוא דבר אסור/ מביך/ מביש ועוד. המחשבות והרגשות שלנו הרבה פעמים הם תוצר של מסרים שגדלנו עליהם, פעמים מסרים סמויים מהעין. אני ממליצה לך לפנות לפגישה אצל סקסולוגית שתסייע לך להבין מה הבנה את התפיסה המינית שלך והאם זה משהו בר שינוי. באזור השרון, ישנה מרפאה ציבורית בבית חולים מאיר וישנן גם מטפלות מיניות פרטיות. את יכולה להיכנס לאתר של איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני ולחפש שם מישהי/מרפאה שתתאים לצרכים שלך. טוב שאת בוחרת לבדוק את זה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106537
יש לי מישהו חבר שירדתי לו והוא רצה שאני ירד לו ממש למטה לחור של התחת והכנסתי את הלשון שלי לשם זה לא מעביר מחלות מין?

תשובה:
הי, בכל מין אוראלי לא מוגן יש סכנה להידבק במחלת מין. האקט שאת מתארת לא מעלה או מפחית הסיכוי שלך. אבל כן יש היבטים של הגיינה וסטריליות שצריך להקפיד עליהם ללא קשר למחלות מין - כמו שטיפה של המקום (יש שמקפידים גם על שטיפה פנימית). אם מדובר בפרטנר קבוע, ואתם לא מקיימים יחסים עם א.נשים נוספים - אתם יכולים לבקש בדיקת גם לכל מחלות המין מרופא המשפחה. אחרת, אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה - אחרת הסיכוי להדבקה עולה. כמו-כן, את כמובן לא חייבת לבצע אקטים שאת לא בטוחה שאת רוצה לעשות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 11 שואל: #106532
שלום רב יש לי שאלה האם לאוננן עם רוק יכול להזיק לי?

תשובה:
הי, עקרונית לא - אבל עדיף להימנע כי רוק מכיל חיידקים שיש בפה כתוצאה מאכילה ועיכול. אתה יכול להיעזר בשמן טבעי (למשל, קוקוס לא מזוכך) - סבונים, מרכך וקרמים עלולים להזיק - כי יש בהם חומרים שלא מתאימים לאזור זה - מאחר והוא עדין. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106528
יש דרך לדעת אם אני בתולה או לא?דרך בדיקה או משהו..

תשובה:
שלום לך, המונח "בתולה" מתייחס למישהי שלא קיימה יחסי מין. אם לא קיימת יחסי מין אז את נחשבת "בתולה". יש נשים ואנשים שמתכוונים באופן ספציפי למי שלא קיימה יחסי מין נרתיקיים. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. ביחסי מין ראשונים יכולים להיווצר קרעים קטנים בפיסת העור הזאת, ולגרום לדימום קל. גם החדרת אצבעות או אביזרי מין יכולה להביא לקרעים דומים. באופן עקרוני אפשר לבדוק את הימצאות "קרום הבתולין" ושלמותו, וכך לדעת לכאורה האם מישהי קיימה או לא קיימה יחסי מין.


בן 17 שואל: #106527
אהלן, ישלי כמה שאלות מאוד חשובות צריך עזרה. 1. אני מטר שבעים וחצי וזה ממש לא נעים לי כי אני מרגיש נמוך לידי כול החברים שלי, שאני מתחיל עם בנות זה הורס לי מאוד וזה פוגע לי בבטחון העצמי אני גם מרגיש שאני מבורך כי הורי הם מאוד נמוכים. אבא 1.64 ואמא 1.48, יש סיכוי שאגבהה עוד כמה סנטימרים? 2. אני הייתי בזוגיות כמה פעמים בחיי, אך שאני מתחיל עם מישהי אני פשוט מגיע הביתה ורוצה סקס עם אותה אחת ומאונן עליה. הרצון הזה לסקס מונע ממני להגיע לזוגיות לטווח ארוך. אני עדיין בתול, השאלה כאן היא מה לעשות האם לנסות ולעשות סקס כי אני ממש רוצה את זה או פשוט לא כי אם אני יעשה סקס זה ירגיע אותי מבחינה מינית שאני יתחיל עם בחורות או רק יעורר? 3. אם כול זה שאני חושב שאני בחור מיוחד מכיוון שבגיל שלי הרוב יוצאים נהנים משתוללים ואני חושב על העתיד שלי - לומד על נשים,כסף,לימודים,פיתוח גוף ואני אדם לרוב דיכאוני עם חרדות, ישלי בשנה האחרונה המון מחשבות על מוות ופשוט אני מפחד שאני יעשה משהו מפגר, יש קול בראש שלי שמחרפן אותי בלי סיבה באמת. אני מתחיל תהליך ריפוי, אני מאוד סובל זה הגיוני בשלב הזה של החיים?זהגנטייכול להיות?

תשובה:
שלום לך, 1. כמו כל איבר בגוף גם הגובה של כל אחד ואחת מאיתנו שונה, והגובה שלך בהחלט נמצא בטווח הנורמאלי. יתכן שתגבה עוד בשנים הקרובות עד שתשלים את תהליך ההתפתחות הגופנית שלך, אבל המרכיב הגנטי הוא משמעותי מאד ואם שני ההורים שלך נמוכים יחסית ככל הנראה זה יהיה גם הגובה שלך. אני מבין שהיית רוצה להיות גבוה יותר, אבל מקווה שעם הזמן שאחרי תקופת השינויים הגופניים תרגיש בנוח עם הגובה שלך. 2. סקס וזוגיות הם בהחלט שני דברים שונים. בגיל שלך טבעי מאד שאתה חושב על סקס ורוצה להתנסות. הרבה אנשים רוצים שהפעם הראשונה תהיה משמעותית ומיוחדת, ולכן מחכים עד שימצאו את בת הזוג המתאימה לכך. ברור שבשביל זוגיות צריך להשקיע יותר, וכדי למצוא מישהי שתוכל להתרגש איתה באמת מהפעם הראשונה תצטרך כנראה להתאמץ. מצד שני, זה בטוח יהפוך את החוויה המינית שלך לעוצמתית ולמשמעותית יותר. 3. טוב לשמוע שאתה משקיע בעצמך ומפתח תחומים חשובים כמו לימודים ופרנסה. זה מראה שאתה אדם בוגר ואחראי. כמובן, שבזמן הזה של גיל ההתבגרות כדאי שגם תהנה, תפתח קשרים חברתיים (וגם רומנטיים) ותהיה רגוע ובטוח בעצמך. אם אתה חש דכאון וחרדה כדאי שתדבר על זה עם אדם מבוגר שאתה סומך עליו או גורם מקצועי כלשהו. כתבת שאתה בתהליך ריפוי, עם מי? אם לא נוח לך לדבר על הרגעים הקשים עם אחד ההורים אתה יכול להתייעץ בנושא הזה גם היועצת/המורה שלך בבית הספר וגם עם רופא/ת המשפחה שלך. בכל מקרה אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית. מקווה שעזרתי ושעניתי על מה שהטריד אותך, כל טוב!


בן 15 שואל: #106509
היי אני בן 15. אני לומד בכיתה י ויש לי בן בכיתה חתיך אש שאני חרמן עליו אש בסתר. כל יום הוא בא לבית ספר עם מכנסי אדידס צמודים ואני כל הזמן מסתכל על התחת כי הוא בולט וגם הזין שלו כל הזמן בולט מהמכנס וראיתי שעמד לו הזין אז הוא הכניס את היד שלו למכנס וגירבץ ואני התחרמנתי מאוד. לפני חודש היה לנו יום כיף בפארק המים ויש לחבר שאני חרמן עליו חברה כוסית על והוא והיא הגיעו לפארק מים עם בגד ים לבן היא באה עם ביקיני והוא בא עם מכנס לבן כזה. הם נכנסו למים ובגדי ים שלהם הפכו לשקופים ואני ראיתי את הפטמות שלה ואת התחת שלה אבל הוא לבש מתחת לבגד ים תחתתונים לבנים אז ראיתי אותם. בסוף היום אני והוא הלכנו לבד למקלחות גברים ובמקלחות גברים יש רק מקלחת אחת משותפת עם דלת אז נכנסו למקלחת אני והוא והורדתי את הבגד ים לידו והוא מסתכל לי על הזין ואומר לי שיש לי זין די גדול אז אמרתי לו תודה ואז אמרתי לו בוא נראה את הזין שלך אז הוא בהתחלה לא רצה כי לא היה נעים לו להתפשט לידי אז אמרתי לו שאין לו מה לדאוג כי אם הייתי בת אז הייתי מוצץ לו אבל אני בן אז הוא התפשט וראיתי את הזין שלו. אני אמשיך בשאלה אחרת כי נגמר לי התווים.

תשובה:
שלום שאלתך נענתה.


בן 15 שואל: #106508
היי אני בן 15 וחצי. יש לי חבר שאני ממש חרמן עליו אבל הוא לא ידע את זה עד לפני חודש וחצי. באתי לבית שלו יום אחד בערב ושיחקנו בפלייסטיישן והוא הראה לי תמונות של בחורות ערומות אז אמרתי לו שכשנסיים את המשחק אני יאונן פה אז הוא אמר בסדר והוא אמר שהוא גם יאונן אז הורדנו את המכנסיים ואוננו אחד ליד השני ואמרתי לו בוא אני יאונן לך אז הוא אמר בוא אז אמרתי אני בא ואז הוא אמר לי בוא אני אמצוץ לך אז אמרתי לו בוא והוא אמר אני בא ואז אני קולט אותו שהוא באמת מוצץ לי את הזין אז אוננתי ומצצתי לו גם. הוא אונן לי עם רוק שלו שזה חיכוך נעים וחיכך את הזין שלו בתחת שלי מלמטה ללמעלה ואז הוא גמר לי על הזין והבטן. הוא הפסיק להיות חרמן ולא גמרתי וביקשתי ממנו שיתן לי למצוץ לו כדי שאני אגמור אז מצצתי לו ואמרתי לו שיגמור לי בפה והוא גמר לי בפה והיה הרבה שפיך ובלעתי את השפיך שלו. האם אני יכול להידבק במחלות מין כמו הרפס או משהו אחר? ואם אולי כן, איפה אני יכול ללכת לבדוק אם נדבקתי או לא?

תשובה:
שלום, החשש להידבק במחלות מין במקרה שתיארת הוא נמוך יחסית. לא נדרש לבצע בדיקות כלשהם. חשוב מאד שבמידה ותקיים בעתיד יחסי מין אנאליים (שכוללים חדירה לפי הטבעת) תעשה זאת עם קונדום בלבד. קראתי גם את שאלתך השנייה ונשמע שאתה מאד רוצה לספר על המחשבות שלך בעקבות החוויות המיניות עם חבר בן המין שלך. אם אתה מעוניין לדבר על כך עוד אתה יכול לפנות אלינו טלפונית.


בת 16 שואלת: #106500
בת 16. דברתי עם אמא שלי כמה פעמים על טמפונים ולא הסכימה לי כי כשהיא נסתה כשהיא עוד הייתה בתולה זה כאב לה והיא לא הצליחה. היא לא רוצה שאני אקרע את הקרום לפני החתונה כדי שבעלי ידע שהוא הראשון שלי. הייתי אמורה ללכת לים וקבלתי מחזור אז שמתי טמפון. בהחדרה הכל היה בסדר ולא ממש כאב. הייתי בים כמה שעות והטמפון נורא התנפח וכשניסיתי להוציא אותו כאב לי ממש ברמה שחשבתי שהוא נתקע ואני אצטרך ללכת לבית חולים. כמעט בלתי אפשרי להוציא. אחרי שהוצאתי עדיין כאב לי. איך אני יכולה לדעת אם נקרע לי או לא? אני גם לא יכולה לדעת לפי הדם כי הייתי במחזור.

תשובה:
שלום לך, טמפון לא יכול לקרוע את קרום הבתולין. חשוב לי לומר שקרום הבתולין לא נקרע אלא מתרחב, זהו סוג של רקמת עור שיכולה להתרחב גם מנפילה או שפאגט, ויש גם נשים שנולדות ללא קרום בתולין. לכן, ההגדרה של "להיות בתולה" היא תרבותית ולא קשורה להאם יש לך או אין לך קרום בתולין. בנוסף, יש נערות ונשים שגם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין בחדירה לא יורד להן דם. לגבי מה שקרה לך בים- יש גדלים שונים של טמפונים שמתאימים לזרימות שונות של הווסת, בימים הראשונים כשיש זרימה חזקה מומלץ להחליף את הטמפון בתדירות גבוהה יותר, עם הזמן תוכלי ללמוד את עצמך ומתי להוציא את הטמפון, שימי לב שגם כשמוציאים אותו כשהוא יבש זה עלול לגרום לכאב. אני ממליצה לך להגיע לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך שתוכלי לשמוע עוד ולשאול שאלות, את יכולה להציע לאמא שלך גם לבוא כדי שתקבלו הסבר ביחד.


בן 11 שואל: #106486
אני לא בטוח אבל יש סיכוי שיתקלך לי העור כי אוננתי בלי חומרים אז אפשר איך אפשר לאונן אם רוק ואם אפשר בכלל לאונן אם רוק? ואם כן כמה רוק צריך?

תשובה:
שלום לך. ניתן לאונן עם רוק או עם מים - זה לא מזיק. אתה צריך לנסות ולהרגיש עם הזמן מה נוח לך. ניתן גם להשתמש בחומרי סיכה שניתן לרכוש בחנויות הפארם.


בן 11 שואל: #106480
שלום רב אני בן 10 ו9 חודשים, ורציתי לדעת אם אני יכול לאוננן בגיל כזה, וגם עם אני יכול לאוננן עם עשו לי ברית מילה? מצפה לתשובה מהירה. ואנה תשימו את השאלה בשאלות הנפוצות כי האימייל שכתבתי נאבד לי תודה רבה.

תשובה:
שלום לך. ניתן לאונן גם בגילך ואין לכך קשר לברית מילה.


בן 16 שואל: #106474
שלום.. זה נורמאלי שאחרי שעושים ביד אז האיבר מין שלי (בן) מתכווץ?? ואיך נגמלים מאוננות כי אמרו לי שמי שעושה הרבה ביד יכול להיות עקר שהיא יגדל

תשובה:
שלום לך. אני רואה שהנושא מאוד מטריד אותך. אוננות היא טבעית ונורמלית ובהחלט אינה גורמת לעקרות. היא מהווה דרך טבעית ומהנה לפורקן מיני. לאחר השפיכה הפין חוזר למצבו הרגיל ואני מניחה שלכך אתה מתכוון.


בן 18 שואל: #106465
היא אמרה לי שהיא לא אוהבת שאני יורד לה היא לא רוצה זה הגיוני כי כל בחורה אוהבת שיורדים לה לא? או שזה הגיוני והיא באמת לא אוהבת?

תשובה:
הי, הגיוני שכל הנשים יאהבו את אותו הדבר? :) אתה יכול לבקש ממנה לתת לזה עוד הזדמנות ולבדוק איזה אזורים/איזה סוג מגע נעים לה שם - אם היא תרצה לבדוק. והאפשרות השנייה היא לענג אותה עם אצבעות ושימוש בחומר סיכה שתבחרו. כל טוב


בן 13 שואל: #106461
היי, אחותי עם תואר ברפואה ושאלתי אותה שאלות על המין שלי והפרטים שיעזרו לי בשעת הצורך. היא הסבירה לי שיש סוגי משיכות מיניות. אחת מהם הייתה אה מינית (משיכה לשני המינים) ואני חושב שאני כזה, יש לי חברה ואנחנו 4 שנים ביחד ולדעתי היא ממש יפה ואני רוצה לשכב איתה אבל אני יודע שאני צעיר מידי ויש לי גם חבר שגם אליו אני מרגיש משיכה מינית מה לעשות? אני מתבייש לשאול את אחותי ולהתייעץ עם הורי. תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, ההגדרה לאדם הנמשך לשני המינים היא ביסקסואל והפירוש של א-מיני הוא אדם אשר לא נמשך לאף מין. קודם כל, חשוב לי לומר שזה בסדר להרגיש משיכה לשני המינים וזה בסדר להתנסות ולחקור את המיניות שלך. בנוגע לגיל שלך חשוב שתרגיש בשל לקיים יחסי מין ואם אתה מרגיש שאתה צעיר מדי אולי כדאי לחכות עם זה קצת עד שתרגיש מוכן ותרצה להתנסות. אני ממליצה לך לפנות ל"איגי" אשר עוסקים בתחום של משיכה מינית וזהות מינית ויוכלו לייעץ ולעזור לך בכל שאלה. איגי - נוער גאה 054-7866773 בהצלחה!


בן 15 שואל: #106447
שלום אני בן 15 ולא ביצעתי סקס אף פעם כאשר אני מנסה להביא לעצמי ביד אני מקבל סוג של תחושה אבל אני לא מוציא את החומר האם זה רגיל?

תשובה:
שלום לך, המצב שתיארת הגיוני לחלוטין. בשביל להגיע לשפיכה דרוש ריכוז ותחושת אינטימיות ופרטיות כך שתרגיש נינוח ותוכל לשפוך את נוזל הזרע. אני ממליצה לך לבצע את האוננות בחדר פרטי ולהשתחרר מהלחץ להגיע לגמירה מכיוון שלחץ מעכב את התהליך. המון בהצלחה.


בת 16 שואלת: #106368
יש לי עוד שאלה. לפני הכל אני רוצה לנסות אני עם עצמי כדי לא להיות בלחץ מהפעם הראשונה! כלומר...איך לאונן? מה הם הטיפים? אילו דרכים יש? זו שאלה ממש מביכה...אבל אני בטוחה שתעזרו:)

תשובה:
שאלתך נענתה .


בת 16 שואלת: #106367
היי, חברה שלי הציעה לי את האתר הזה כי אתם ממש עוזרים לה בשאלות על יחסי מין עם חבר שלה ואני אשמח שתעזרו לי גם כי זה ממש ממש חשוב! :) אז ככה. אני וחבר שלי בני 15 ויש לנו משיכה אחד לשני נורא חזקה בקטע מיני. ושלא יצוצו לכם שאלות כמו- האם אתם מרגישים בנוח בגיל הזה ושזה הזמן המתאים? האם אתם באמת אוהבים אחד את השני?...אז כן, אני והוא כבר שוחחנו על הכל והכל בסדר והחלטנו לעשות את זה בפעם הראשונה:) *השאלה היא כזאת: אנחנו לא מדברים על זה עם ההורים ואפילו בקושי משתפים בקשר שלנו וגם לא רוצים מהרבה סיבות...אבל איפה נוכל לעשות?בבית אי אפשר. בבית ספר לא נעים. בחוץ גם לא.. אנחנו ממש רוצים למצוא מקום טוב ללא אנשים כמו שירותים...אבל בשירותים אין מיטה! האם תוכלו להגיד לנו איפה נוכל? ואם זה בשירותים אז באיזה תנוחות? **ושאלה שנייה: תוכלו להסביר לנו בבקשה איך עושים משחק מקדים ביותר ספציפיות?

תשובה:
היי! נהדר שפנית אלינו וסליחה על העיכוב בתשובות. אני שמחה שיש ביניכם תקשורת טובה והסכמה הדדית לגבי הפעם הראשונה. בפעם הראשונה יש צד נפלא ומרגש אך גם חשוב לקחת אחריות כדי להיות מוגנים ממחלות מין והריון לא רצוי. מומלץ לדבר על זה לפני - לשתף בחששות, לשמוע על הציפיות אחד של השני, לדבר על אמצעי מניעה ומה עושים במצב שיש הריון לא רצוי, איך מתמודדים? כדאי גם לדבר על איך אתם חושבים שזה יכול לתרום לקשר שלכם. כל אחד מכם יכול לשתף מה חשוב לו שיקרה ולמה הוא \היא מבקשים שתהיה רגישות. אני לא יכולה להחליט עבורך על המקום בו זה יתבצע . חשוב לעשות זאת במקום בו אתם מרגישים נוח ויודעים שאף אחד לא יפריע לכם. שירותים ציבוריים אינם מקום אידאלי כי אינם עונים על הקריטריונים האלה. מומלץ שתגיעו מוכנים עם אמצעי מניעה חשוב להשקיע במשחק המקדים -מזמוזים , ליטופים, נשיקות, החדרת אצבעות שלו בעדינות- תוכלי לדעת את זה לפי הרטיבות בנרתיק שלך. כשתרגישי שזה זמן מתאים את יכולה להזמין אותו לשים קונדום ולהתחיל לנסות להיכנס. אתם גם יכולים להשתמש בנוסף גם בחומר סיכה על בסיס מים שניתן לרכוש בסופרפרם או בבתי מרקחת אחרים. הנרתיק הוא שריר ולכן ככל שיהיה לך נוח ותרגישי רפויה השריר יהיה פחות מכווץ ופחות יכאב לך. עוד דבר שיכול לעזור לך להיות רגועה הוא שתגידי לו מראש שבכל רגע שאת רוצה להפסיק את תאמרי לו והוא יהיה חייב לעצור. את לא אמורה לסבול מכאב. זה אמור להיות בעדינות ומאוד מתחשב אלייך. את כן עלולה להרגיש צריבה או כאב. ייתכן גם דימום אחרי. אם את חשה בנוח הוא יכול להמשיך וטוב יהיה שגם הוא ישאל אותך תוך כדי אם הכל בסדר, אם את רוצה להמשיך. לוקח זמן להכיר אחד את השני וללמוד איך ומה נעים ביחסי מין ולכן חשובה מאוד התקשורת , האמון וההדדיות. זה תהליך שחשוב שתהיה בו המון רגישות - כל אחד לעצמו (לשים לב מה מתאים לך ומה נעים לך ואיך את אומרת את זה) ורגישות לבן הזוג (ללמוד מה נעים לו ומה הוא אוהב). נשמח שתבואו לפגישה ונדבר על ההשלכות הפיזיות והרגשיות של יחסי מין בגיל צעיר, נוכל גם לתת לכם את כל הידע שקשור למין בטוח. הייעוץ אצלנו הוא דיסקרטי וחינמי. לגבי שאלתך השנייה; זה מעולה שאת רוצה להכיר את גופך לפני קיום יחסי המין בפעם הראשונה. נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש בנות שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בסוף האוננות את יכולה להגיע לאורגזמה. אני בטוחה שתגלי בעצמך מה נעים לך ועושה לך טוב. כל טוב ובהצלחה!


בן 14 שואל: #106353
איך לענג את עצמי יותר בזמן אוננות?

תשובה:
שלום לך, אין שיטה קבועה לאונן. כדי לחוש עונג חשוב שתכיר את הגוף שלך, תנסה לשנות מידי פעם את הדרך שבה אתה מאונן על ידי שינוי מהירות, שימוש בחומר סיכה, ותאפשר לעצמך לדמיין, ככה תלמד מה נעים לך ומה לא.


בן 14 שואל: #106348
שלום, כמו שבטח הבנתם מהשאלות הקודמות אני בתקופת בלבול, ולפעמים אני מרגיש שאני נמשך לבנות ולפעמים לבנים... אבל לא ניראלי שמישהו בכיתה/ בבית הספר שלי עובר משהו כזה או דומה וזה גורם לי לחשוב שאני לא בסדר ואני לא יודע כבר מה לחשוב?!

תשובה:
שלום לך, בגיל ההתבגרות נראה שאנחנו היחידים שחווים את מה שעובר עלינו ושכל הסביבה שלנו מתנהלת כרגיל ובאופן "נורמלי", אבל זה לא נכון. אתה מבולבל וזה טבעי ואפילו זו התחושה הנורמלית בגיל ההתבגרות, כל בני הנוער שואלים את עצמם שאלות על הזהות ועל המשיכה המינית שלהם. פשוט זה משהו שלא מדברים עליו בחברה, וזה נורא עצוב, כי כשלא מדברים על זה עולה תחושה שזו בעיה אישית ושאחרים לא עוברים את אותו הדבר. לכן טוב מאוד שפנית אלינו עם השאלות שלך, ואתה יכול אפילו לשתף את המחשבות שלך עם אדם קרוב שאתה יכול לסמוך עליו. חשוב לי מאוד שתבין שאתה בסדר, אל תפחד מהמחשבות והפנטזיות שיש לך, זה טבעי לחלוטין. בהצלחה


בן 16 שואל: #106335
שלום, שאלה קצת מביכה, אוננתי לפני יום עם סבון (axe) ועכשיו כל העור בפין מתקלף לי ושורף. זה יכול להיות הסבון, והאם זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, כנראה שהייתה לך תגובה לא טובה לסבון. ממליצה לך לגשת לרופא משפחה להיבדק. מעבר לכך, בזמן אוננות לא כדאי להשתמש בחומרים שלא נועדו לכך, עדיף להשתמש בחומר סיכה.


בת 17 שואלת: #106331
היי אני וחבר שלי כבר שנה וארבע חודשים ביחיד ולא קיימנו יחסי מין רק יבש עם בגדים, היו לנו גם כמה שיחות על זה ומתי בערך אני חושבת שאני היה מוכנה הוא ממש לא לוחץ עליי ואין לו בעיה לחכות עד שאני ירגיש מוכנה הבעיה היא 1. אני פוחדת שזה יכאב לי כי כמה חברות שלי אמרו שזה כאב להם והן לא נהנו בפעם הראשונה . 2. אמא שלי היא אמא מאוד דאגנית והיא לא מרשה לנו אפילו לישון ביחד והיא תמיד מנסה להוציא מימני בכח את זה ששכבנו (למרות שאנחנו לא) וגם אם אני אומרת לה שלא היא פשוט לא מאמינה לי ואני חושבת שמה שעוצר אותי בעיקר מללשכב עם חבר שלי, זה אמא שלי כי אני פוחדת שהיא תגלה וממש תכעס עליי ולא תרצה לדבר איתי. היא תמיד אומרת לאחותי הגדולה שהיא זונה כי היא שכבה בפעם הראשונה בגיל 16 והיא לא מפסיקה להזכיר את זה ולהשוות אותנו. השאלה שלי היא אולי יש לי איזה בעיה אני כבר באמת לא יודעת איך להתגבר על הפחד הזה כי כן באלי לשכב איתו אבל אני ממש ממש פוחדת שאמא שלי תגלה את זה וקשה לי לשקר לה היא תבין שאני משקרת לה.

תשובה:
שלום לך יקירה ואני מתנצלת על העיכוב במענה. כל הכבוד לכם על התקשורת הטובה ביניכם כי היא הבסיס לכל זוגיות. העובדה שהוא לא לוחץ עליך מוכיחה שהוא מכבד ומעריך אותך. לגבי אמא שלך; הדאגה שלה לגמרי מובנת. אני רואה שאמא שלך חשובה לך וחשוב לך מאוד שהיא תעריך אותך. חשוב שתביני שעולם הערכים של אמך שונה משלך. נסי לשוחח עם אמך בשקט, בזמן שנוח לה. נסי להסביר לה שהיא גידלה אותך בצורה שבה היא יכולה לסמוך עלייך, שאת יודעת לעשות בחירות שקולות ונכונות. ספרי לה שאת יודעת שהיא רוצה לגונן עלייך ולשמור עלייך ושאת מעריכה את הרצון, יחד עם זאת, שתפי אותה, שהדרך שבה היא עושה זאת גורמת לך להרגיש לא בנוח ועלולה להזיק ליחסים שלכם. הסבירי גם שהיא אינה צריכה לערוך השוואות בינך ובין אחותך כי כל אחת מכן היא עולם בפני עצמו. אני מקווה שאם תדברי איתה בגובה העיניים, בכנות ובפתיחות היא תוכל להקשיב לך ותוכלו לפתוח כל אחת את אשר על ליבה. לגבי שאלתך השניה; חשוב שתדעי שכל אחת חווה את הפעם הראשונה בצורה אחרת- זה יכול להיות לפעמים קצת כואב או לא נעים ותדעי שזה בסדר ונורמלי. עם הזמן ועם הניסיון את תלמדי מה נעים לך ומה פחות. בנוסף, אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות שבהן אתם מתנסים ביחד כזוג ולומדים להכיר אחד את השניה. תזכרי שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה אלא ממגע אינטימי בין שני בני הזוג שיכול להיות נעים לא פחות. כדאי לך "להתיידד" עם הנרתיק שלך. את יכולה לראות אותו במראה או לאונן אם אינך עושה זאת. כמו כן כדאי שבן זוגך יחדיר ראשית אצבעות לנרתיק שלך כדאי שיתיידד איתו ולאחר מכן להכניס מעט מהפין. כמובן להתמזמז ולהתנשק ולראות שאת רטובה. החדירה קלה יותר ונעימה יותר כשאת רטובה (אפשר להשתמש גם בנוזל סיכוך על בסיס מים כדי להרטיב את המקום). כמובן שמאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי המין. חשוב לומר שקונדום הוא האמצעי מניעה היחיד שמגן גם בפני הריון וגם בפני מחלות מין .אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליכם כדי להתייעץ, לשאול ולשמוע על אמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה!


בן 15 שואל: #106325
אני ממש מודאג בקשר לפטמות שלי אני כבר חצי שנה ככה זה מביך אותי ליד חברים שהם רואים אותי עם חולצה הפטמה יוצאת ממש החוצה אני כבר בן 15 וחבר שלי אמר שאם אפסיק להביא ביד זה ירד לי..... אני ממש מודאג לגבי זה אני לא יודע עד מתי זה יהיה לי

תשובה:
היי! זה בסדר גמור לאונן ובוודאי לא משפיע על הפטמות שלך. אתה יכול להמשיך לאונן בכיף! אתה נמצא בשלב שעדיין לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך והפטמות משנות את צורתן כמו אברים אחרים בגופך- הפין, שיעור, הקול שלך משתנה, הגובה מבנה הגוף ועוד, הפטמות הן רק חלק מכלל ההתפתחות שלך ולא קשור לאוננות, הכל בסדר . אתה יכול לפנות אלינו בכל עת ונשתדל לענות על מה שמטריד אותך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #106315
יום אחד לא הלכתי לבית הספר כי רציתי לאונן ואוננתי כל היום ופעם אחת למדתי למבחן והייתי חרמנית אז אוננתי ונכשלתי במבחן הייתי אצל חברה הייתי חרמנית מעמוד אינסטגרם יש ילד אחד לא יכולתי להתאפק הלכתי לשירותים ודחפתי אצבעות דמיינתי שזה הוא אני חושבת שאני מכורה למין ולאוננות

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה בריא ומעולה לאונן! עם זאת, זה לא אמור לפגוע לך בתפקוד היום-יומי. הייתי רוצה שיהיה לך את החופש באמת לעשות מה שטוב לך אבל אם קשה לך לשלוט בעוררות המינית בסיטואציות בהן זה פחות מתאים, היתי ממליצה לך לדבר יועצ/ת בבית הספר או איש/ת מקצוע אחר שאת מרגישה איתו/ה בנוח. לראות מה יכול להתאים לך ואיך או אם לטפל בזה. אנחנו פה לכל שאלה,


בן 15 שואל: #106300
אני לא מצליח לגמור

תשובה:
שלום לך גם זה בסדר בגילך , כפי שהסברתי לך קודם ,אתה נמצא בשלב שעדיין לא השלמת את ההתפתחות המינית שלך יכול להיות מצב שלא תגמור , מה שחשוב זה לא להיות לחוץ אם אתה מנסה וזה לא קורה כנראה לא היית מגורה מספיק או היית מתוח מדיי תרגע נער יקר והכל יהיה בסדר. בהצלחה


בן 15 שואל: #106299
אני רוצה להיגמל מאוננות

תשובה:
שלום לך אוננות היא טיבעית וזה בסדר כפי שעניתי בשאלתך הקודמת, מדוע אתה רוצה להיגמל? זה בסדר( כתבת שאתה מאונן פעמיים ביום )וזה אחלה , הגבול שלך צריך להיות כאשר האוננות הופכת להיות החלק העיקרי של סדר יומך ושמפריעה למהלך חייך , כל עוד זה במינון שאתה יכול להמשיך ללמוד להיות עם חברים וכל מה שהיית רגיל לעשות אז המשך זה בסדר אתה לא עושה משהו רע אלא טיבעי. בהצלחה


בן 15 שואל: #106297
אני מביא ביד פעמיים בערך כל יום וגדלו לי הפטמות חבר שלי אמר לי שזה בגלל שאני מביא מלא ביד סליחה על הביטוי אבל אמשח לעזרה!!!

תשובה:
שלום לך אוננות בגילך זה בסדר ומקובל אם אתה נהנה זה אחלה ואין לך מה לדאוג הכל בסדר אתה לא עושה משהו שלא צריך לעשות המשך להינות, לגבי הפטמות שלך הן מתקשות וגדלות בזמן שאתה נמצא בגירוי מיני וזה חולף לאחר שגמרת, כמו כן אתה נמצא בשלב שעדיין לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך והפטמות משנות את צורתן כמו אברים אחרים בגופך הפין, שיעור, הקול שלך משתנה, הגובה מבנה הגוף ועוד, הפטמות הן רק חלק מכלל ההתפתחות שלך לא קשור רק באוננות, הכל בסדר לא להיות לחוץ ,אתה יכול לפנות אלינו בכל עת בכדי לענות על לך על מה שמטריד. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106282
י אני בת 16 ויש לי חבר בן 18 כבר 5 חודשים אנחנו מאוד מיניים ונמשכים אחד לשני והחיבור ביננו הוא טוב כי שמענו מרגישים מאוד בנוח אחד עם השני ומדברים על היחסים שלנו בחופשיות תמיד מחמיאים אחד לשני וכו' לאחרונה התחלנו להתקדם ביחסים ורצינו לקיים יחסי מין חדירה מלאה וכו' האיבר מין שלו עמד במשחק המקדים אבל שהתחלנו לבצע חדירה הזיקפה שלו ירדה והוא מאוד היה מובך מזה מכיוון שבקשר הקודם שלו (3 שנים) זה בחיים לא קרה לו , אתמול ישנתי אצלו ונסינו לקיים שוב יחסים בערך 3 פעמים וכל פעם ירד לו הזיקםה והוא ממש מובך מזה וגם אני כי שאת הפעם הראשונה שלי . וכמובן שדיברנו על זה וניסיתי להרגיע אותו לאמר שהכל בסדר ותמכנו אחד בשני אבל אנחנו פשוט לא מבינים מה הבעיה ?

תשובה:
הי, אין שום בעיה! זה נשמע לי שיש לכם קשר נהדר וכמו בכל פעם ראשונה בכל דבר בחיים - צריך זמן, להתקדם לאט, בלי לחץ...זה מאוד נפוץ שבגלל לחץ הזקפה יורדת. את צריכה להמשיך לתמוך בו ולא להפוך את החדירה לעיקר, אלא להנות מכל השלבים ומהביחד. אני מבטיחה לך שברגע שלא תהיו לחוצים על חדירה - זה יקרה. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה - ואם לא, מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לכך. תרגיעו ותהנו :)


בן 20 שואל: #106265
היי קוראים לי יוסי ואני חייל בן 20. בריא בכושר לא מעשן ושותה לפעמים. אני ממש מפחד שיש לי בעיות זקפה. זה לא שאני לא מצליח להגיע לזקפה. זה פשוט שאני מרגיש שיש לי זקפות של מישהו בן 50. לצורך העניין בגיל 15 לא היה יום בלי שהייתי מאונן, כל זקפה הייתה ממש חזקה, כל בוקר הייתי קם עם זקפה, ולהגיע לזקפה היה קורה ממש בקלות (סצנה רומנטית בסרט, או סתם מחשבה ארוטית היו מעמידות לי ישר). עכשיו זה ממש לא ככה. בשנתיים האחרונות זקפות בוקר זה דבר נדיר, ונדרש הרבה יותר מאמץ כדי להעמיד אותו, וגם כשהוא עומד הוא מרגיש לי 80 אחוז ולא 100. יכול להיות שזו בעיה פסיכולוגית כי בשלב מסוים החלטתי לצמצם את החשיפה לפורונו ולאונן פחות. וגם החשיבה על חוזק הזקפה נעשתה קצת כפייתית. אבל מפחיד אותי שאני באמת במצב לא תקין. בגיל הזה אמורים לקבל זקפה בקלות מכל שטות. לא אמורים לחשוב בכלל על חוזק הזקפה. ואני מרגיש כאילו אני איזה סבאלה. לא שכבתי עם מישהי עדיין אבל באיזשהו מקום אני מפחד שלא יעמוד לי ברגע האמת. אני אציין שוב אני בריא בכושר לא מעשן, אז למה זה קורה?

תשובה:
הי יוסי, מה שלומך? האם שמת לב לקשר בין זמן הגיוס שלך לצה"ל לבין השינוי בזיקפה? (שנתיים - מניחה שהתגייסת בגיל 18 והיום אתה בן 20) האם אתה ישן מספיק? האם אתה מתאמץ פיזית במהלך היום? זה מאוד משמעותי לזקפה - גם בגיל צעיר. אם אתה מתיש את עצמך פיזית - יש לכך השפעה לא מבוטלת בכלל. אני לא שוללת כמובן את שאר הסיבות שאתה מעלה - למרות שאני חושבת שצמצום חשיפה לפורנו הוא מאוד חשוב לקיום קשר עם נשים בעתיד. תוכל לאהוב ולהימשך אליהן כמו שהן, ולעשות סקס עם תקשורת וחיבור - בלי מודלים מעוותים של הפורנו - שלרוב לא קיימים במציאות. מהתיאור שלך נשמע לי שהמסגרת הצבאית וזה שאתה עושה כושר קשורים לעניין שאתה מעלה, ולא נראה לי שיש לך מה לדאוג. כמו-כן, זה מאוד שכיח שבסקס לא עומד מהתרגשות, בייחוד בפעמים הראשונות. מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106244
היי אני בת 15 קיימתי יחסי מין עם החבר שלי וגם מצצתי לו... עכשיו בלעתי את הגמירה שלו ואני לא יודעת אם אפשר להיכנס מזה להריון או לא אשמח אם תענו לי ותעזרו. ויש לי עוד שאלה קיימנו יחסי מין והכל טוב ויפה עכשיו אני קיבלתי מחזור כבר פעם אחת אבל אומרים שיש איזה משהו כזה לפני שנכנסים להריון שיוצא דם וגם השתמשנו בקונדום ולא קרה איזה מקרה חריג ואני צריכה לקבל מחזור בימים הקרובים תמיד מקבלת בתחילת חודש אשמח אם תעזור לי בנושא. ואשמח לדעת איך קונים ואיפה קונים וכמה עולה גלולות למניעת הריון תודה

תשובה:
שלום לך יקירה! לא ניתן להיכנס להריון מבליעת זרע. מה שכן, מחלות המועברות במגע מיני יכולות לעבור במין אוראלי (מציצה), אבל בסיכוי נמוך. חשוב שתדעי גם שאת לא חייבת לבלוע את הזרע אם את לא מעוניינת. את יכולה פשוט לירוק אותו. משאלתך השנייה אני מבינה שאת מתכוונת לקרום הבתולין. קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הווסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. יש בנות שמדממות לאחר קיום יחסי המין בפעם הראשונה ויש כאלה שלא. אני ממש שמחה שהשתמשתם בקונדום בזמן קיום יחסי המין. הוא גם מגן מהריון (לא באותה רמת בטיחות כמו גלולות) וגם מגן מהעברת מחלות. לגבי הגלולות; יופי שאת דואגת לעצמך! אני אשמח אם תגיעי לאחד מסניפי הדלת הפתוחה,לקבל הסבר מיועצת על אמצעי המניעה השונים וגם תוכלי לקבוע תור לרופאה שיכולה להתאים לך את גלולות. כל השרותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות . אני מצרפת לך קישור לרשימת הסניפים שלנו ובה כתובות ומספרי טלפון של הדלת הפתוחה ברחבי הארץ. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 על פי מה שציינת כשנרשמת באתר ראיתי שאת מאזור ירושלים. אם יהיה לך קל יותר את יכולה להגיע אל "לדעת לבחור נכון" שהם המקבילה של "דלת פתוחה" בירושלים. זו כתובת האתר שלהם http://www.ladaat.org.il/ ויש שם גם מספר טלפון ליצירת קשר. כל טוב והמשיכי לשמור על עצמך!


בן 15 שואל: #106233
למה מתכלף לי העור בפין

תשובה:
שוב שלום! יתכן והקילוף של העור נובע מאוננות "על יבש". חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק או מים. פחות מומלץ לאונן עם סבון ולא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. אם הקילוף של עור הפין גורם לך לכאבים חזקים או דימום, כדאי שתפנה לרופא. כל טוב.


בן 15 שואל: #106232
אם אני משפיך וזה נישאר לי הפין זה עושה מחלות מין אם כן אז אמור לו היות לי כבר? והם

תשובה:
שלום לך! אני מקווה שאצליח לענות לשאלתך למרות שהיא לא היתה ברורה לגמרי. נוזל הזרע שלך לא יכול לגרום לך לחלות במחלת מין. אפשר להידבק במחלת מין כאשר מקיימים יחסי מין לא מוגנים, כלומר, ללא קונדום. אתה לא יכול להידבק מנוזל הזרע שלך. כל טוב!


בת 20 שואלת: #106220
היי אני בת 18 והיום חבר שלי הכניס לי אצבעות לפני החדירה וזה כאב לי ולאחר מכן הוא נכנס בפנים אבל בגלל שזה כאב לי ביקשתי ממנו להפסיק והוא הפסיק ואני חוששת מכניסה להריון. יש לציין שעד לא מזמן הייתי בתולה והיום הייתה הפעם השנייה בחדירה אבל שוב חדירה חלקית עקב כאב. אני לא יודעת אם אני צריכה ליטול פוסטינור או לא אני מאוד מבולבלת

תשובה:
היי לך, אני שמחה לשמוע שיש בינך לבין החבר שלך תקשורת פתוחה במהלך יחסי המין, ושאת רוצה להנות מיחסי המין כי הם אכן נועדו להנאה ולא לכאב! לעיתים יחסי מין כואבים בפעמים הראשונות. הנרתיק הוא שריר, וכשאנו לחוצות או חוששות הוא מתכווץ ולכן יש כאבים בחדירה. כדי להקל על החדירה ולגרות את האזור אני ממליצה לכם להשתמש בחומר סיכוך שניתן לקנות בכל רשת פארם, מעבר ללהשקיע ב"משחק המקדים" שמקדים את החדירה. חשוב שתדעי אבל שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה, ולכן בכל פעם שאת מרגישה לא מוכנה / לא רוצה מכל סיבה שהיא עלייך לעצור. בנוגע לשאלתך לגבי הכניסה להיריון - לא ברור לי ממה שכתבת האם השתמשתם באמצעי מניעה. אם השתמשתם נכון - אין חשש להיריון. אם לא השתמשתם , הרי שמחדירה לנרתיק ניתן להיכנס להיריון. גם במהלך המשחק המקדים מופרש נוזל זרע מהפין שיכול להכניס להיריון. במידה שלא השתמשתם באמצעי מניעה ולא עברו יותר מ-72 שעות לאחר קיום יחסי המין עלייך ליטול פוסטינור, ואם עברו יותר מ-72 שעות אבל לא חלפו 120 שעות אני ממליצה לך ליטול גלולה דומה לפוסטינור שנקראת "אלה" אך נדרש אליה מרשם מרופא נשים. אני מצרפת לך קישור המסביר על גלולות לאמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מאוד ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה באופן תמידי על מנת למנוע הדבקה ממחלות מין ולהימנע מכניסה להיריון לא רצוי מבלי שתחששי. כל טוב


בת 15 שואלת: #106215
אני בת 15 ואני בתולה יש לי ידיד שממש רוצה לשכב איתי ויצא לנו פעם להתמזמז והחזקתי את עצמי למשכב איתו ואני רוצה לשכב איצו אבל מפחדת ולא יודעת איך זה בפעם הראשונה

תשובה:
שלום לך, הפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין עם בחור זה באמת מאוד מרגש וצריך להגיע ממקום שאת מאוד שלמה עם זה, לראות שאת רוצה את זה מתוכך ולא מלחץ כלשהו חיצוני שיכול להיות מופעל. גיל 15 זה גיל צעיר יחסית וזה בסדר גמור עוד להתלבט ולקחת את הזמן לחשוב ולהחליט מה נכון לך. אם את מחליטה כן לקיים יחסי מין, חשוב שתדעי שכל אחת חווה את הפעם הראושנה בצורה אחרת- זה יכול להיות לפעמים קצת כואב או לא נעים ותדעי שזה בסדר ונורמלי. עם הזמן ועם הניסיון את תלמדי מה נעים לך ומה פחות. בנוסף, אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות שבהן אתם מתנסים ביחד כזוג ולומדים להכיר אחד את השניה. תזכרי שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה אלא ממגע אינטימי בין שני בני הזוג שיכול להיות נעים לא פחות. כמובן שמאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי המין. חשוב להגיד שקונדום הוא האמצעי מניעה היחיד שמגן גם בפני הריון וגם בפני מחלות מין ומומלץ להשתמש בו עד ששניכם תעברו בדיקה למחלות מין. את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליך בשביל להתייעץ, לשאול ולשמוע על אמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106212
היי, אני בת 17 עם חבר במשך כמעט שנה. אני והבן זוג שלי מאוד פתוחים וסומכים אחת על השני. החלטנו שהגיע הזמן לעשות צעד ולקיים יחסי מין מלאים. אנחנו מאוד אוהבים וגם מכירים זמן רב (שנתיים וחצי) רציתי לדעת האם אפשר להתאים ולקחת גלולות בלי שהוריי ידעו? משהו שמאוד מפריע לי זה לקיים יחסי מין ולהיות בפחד שההורים שלי יגלו את זה. אני שקרנית גרועה ואני שונאת לשקר ואמא שלי מאוד פתוחה איתי אבל אני חוששת לדבר איתה על זה כי אני חוששת מהתגובה שלה. האם אני צעירה מדי? האם אני עושה את זה מפזיזות? זה עלול לפגוע בי בעתיד? זאת אומרת אם ניפרד ויהיה לי חבר בגיל 20 והוא ידע ששכבתי בגיל 17 זה יוריד לו ממני? אשמח שתייעצו לי.

תשובה:
שלום לך משמח לשמוע שאת בקשר עם בן זוג שטוב לך איתו ויש בינכם פתיחות ואמון. לקיום יחסי מין יש השלכות על הקשר ועל העתיד. אני מצרפת לך קישור לעמוד שלנו באתר ששואל שאלות בנושא מוכנות לקיום יחסי מין. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=68 חלק מהבשלות לקיים יחסי מין היא היכולת להיות מסוגלת לשוחח על כך עם בן הזוג ועם ההורים. את מתארת שאת נמצאת במערכת יחסים ארוכה וטובה ושיש לך קשר טוב עם אמא. אני מתארת שאמא שלך מכירה את בן הזוג שלך ומבינה כי אתם בקשר משמעותי. זה לא נשמע כמו צעד פזיז אלא כהמשך של קשר אוהב ובטוח. יכול להיות שלאמא שלך יהיו הסתייגויות אבל אולי זה גם חלק מדברים שתרצי לשקול לפני ולחשוב על זה איתה יחד. עדיין מוכנות לקיים יחסי מין לא נמדדת רק ביכולת לדבר על כך עם ההורים ולכן אם תרצי להחליט לקיים יחסי מין מבלי שהורייך יודעים על כך את מוזמנת להגיע אלינו והמידע לא עובר. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106161
היי חג שבועות שמח אני בת 16 אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד ואנחנו עוד לא שכבנו ושנינו בתולים ואני ממש רוצה לעבור לשלב הבא ואני לא יודעת איך להגיד לו את זה או איך לרמוז לו האם יש לכם דרך לתת לי אשמח לתשובה

תשובה:
היי לך, חג שמח! אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים יציבה וזה טבעי שאת מעוניינת להתקדם. לפני כן חשוב לי לדעת, האם אתם פעילים מינית? נוגעים/מאוננים אחד לשניה וכדומה? יחסי מין כוללים הרבה דברים ופעילויות פרט לחדירה, ואני ממליצה להתנסות קודם בהם וכך להכיר את הגוף אחד של השניה ולדעת מה עושה לכם נעים. במידה ואתם כבר מנוסים בכל זה ובכל זאת את מעוניינת להתקדם- אני ממליצה לך פשוט לשוחח עם חבר שלך באופן ישיר. חשוב שיהיה שיח פתוח ומקבל בתוך מערכת יחסים ולכן את יכולה וצריכה להרגיש בנוח לשתף אותו שאת חושבת על להתקדם, כך תוכלי לשמוע את דעתו ולדעת מה הוא מרגיש- אולי גם הוא מרגיש בדיוק כמוך? חשוב שתתקדמו בהדרגתיות תוך התחשבות ברצונות אחד של השניה. אין ממה להתבייש, זה בן זוגך וזו תהיה הפעם הראשונה גם בשבילו- כל ששניכם באותו המצב. במידה ותחליטו שאתם אכן מתקדמים, אני מזכירה לך שחשוב להשתמש באמצעי מניעה (לפעם הראשונה אני ממליצה קונדום) ובהמשך תוכלי להתאים לעצמך אמצעי מניעה קבוע אם תרצי (גלולות/טבעת וגינלית/התקן/מדבקה וכו'.. מוזמנת להגיע אלינו/להתקשר כדי לשמוע על כל האופציות הקיימות). שיהיה בהצלחה ואת תמיד מוזמנת לפנות אלינו שוב ואפילו להגיע לסניף הקרוב לביתך ביחד חברך כדי לערוך שיחה עם אחת מהיועצות שלנו :)


בת 20 שואלת: #106156
היי אני רוצה לספר על כצמי וקצת מתביישת ! לאחרונה אני ממש חרמנית , גם כשאני במקלחת עושה אמבטיה מתחילה לאונן וגם בעזרת זרם המים. ! בגלל שאני כבר לא בתולה אני מתה על משהו כמו האיבן מין של גבר !! בטוח שאני לא אביא דילדו בבית! כי אין לי איפה להחביא ממהורים!! האם יש משהו במקום שנמצא בגכל בית? אשמח למענה וסליחה אם זה היה חוצפני מדי !!

תשובה:
שלום לך ראשית אין מה להתבייש במה שאת מרגישה ויפה שאת משתפת ושואלת , חרמנות זו תחושה נורמלית וזה שאת מאוננת זה מצוין אני מבינה שכרגע אין לך בן זוג וקיים בך הצורך להרגיש פין בתוכך , כתבת שאת בת 20 בוגרת דייך להחליט מה שטוב לך ובכדי שתהיה לך פרטיות ופינה של חפצים אישיים בחדרך למרות שאת גרה עדיין בבית הורייך , אם הצורך שלך לאונן באמצעות משהו שיוחדר לנרתיק כדאי שזה יהיה משהו ייעודי כמו ויברטור מותר לך לשמור אותו בארונית נעולה בבית ופשוט לבקש לא לגעת , חשוב שתדעי שאת יכולה להגיע להנאה באוננות בדרך שתבחרי ולא לשכוח להגן על פרטיותך בחדרך ובכלל את בוגרת מספיק בכדי לעמוד על כך .


בן 16 שואל: #106143
שלום אני בן 16 ויש לי כמה שאלות אישיות ומביכות קצת אז ראשון: אני חי בפנימייה אם כמה חברים בחדר ואנחנו רואים את הפין של אחד והשני וזה כבר הרגל ואני יודע שיש לי את הפין הכי קטן ואז מדדתי ויש לי 10 ס"מ אורך של פין והתחלתי לאונן ליפני חצי שנה פחות או יותר וזה מרגיש לי מוזר ואני יודע שיש לי קטן והאם זה בסדר יחסית לגיל שלי שאלה שניה : יש לי כבר כמה שנים. פטמות גדולות ונפוחות שומניות וזה רק לי מכל הבנים ואני. לא מאוד שמן ואני מרגיש גם גולה בפטמה שנוגעים בה וזה כואב קצת וזה מביך אותי. שאלה שלישית: אני כל הזמן הייתיהילד הכי נמוך בין החברים אני בערך גובה 1.57 ושוקל 52 וזה די מטריד אותי כל השאלות האלו כר זמן רב.

תשובה:
שלום לך! השאלות שאתה שואל הן שאלות שהרבה מאוד נערים בגילך שואלים, כך שאינך צריך להיות מובך. בגילך קיימת הנטייה לבצע השוואות ומכיוון שאתה חי בפנימייה עם בני גילך הצורך הזה מוגבר עוד יותר מכיוון שאתם מבלים שעות רבות יחד וישנים באותו החדר. אני אשתדל לענות על שאלותיך לפי סדר: * לגבי אורך הפין- אורך הפין בזקפה בגבר מבוגר הוא בממוצע 13 – 15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10 עד 20 ס"מ. אתה נמצא עדיין בגיל ההתבגרות ועדיין נמצא בטווח התקין. חשוב שתדע שגודל שגודל איבר המין אינו משפיע על חיי המין העתידיים שלך או על איכותם. * לגבי האוננות - אין כל בעיה באוננות. זו פעולה טבעית ורוב הבנים והבנות מאוננים. * לגבי הפטמות הנפוחות והכאב והגולה שאתה מרגיש- גם זו תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות. יש מעין צמיחה מינימלית של "שדיים" (אלו לא באמת שדיים...) וכמו שאצל הבנות יש כאבים בעת צמיחת השדיים, כך גם אצל הבנים. אם זה מטריד אותך מאוד אתה יכול לפנות לרופא לבירור. * לגבי הגובה- גם נושא זה אינו צריך להטריד אותך. שוב, אתה עדיין בגיל ההתבגרות ואם ההבשלה המינית שלך התחילה באיחור, אתה יכול להמשיך ולגבוה גם עד גיל 20. בנות ובנים רבים מוטרדים מהמראה שלהם, בעיקר בגיל ההתבגרות, כך שזה בהחלט נורמאלי שאת עסוק בכך. אם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול אותן כאן או להתקשר לאחד ממספרי הטלפון המופיעים כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב!


בן 17 שואל: #106130
ידידה שלי מצצה לי ואני יודע שהיא לא בתולה, אם יש לה מחלות אני יכול להידבק מזה שהיא מצצה לי ?

תשובה:
שלום לך, במידה ולא השתמשתם בקונדום ישנה אפשרות להידבקות במחלות מין. במידה ולא השתמשתם בקונדום אני ממליצה לך לעשות בדיקה כללית למחלות מין, אפשר דרך הקופה ואפשר לגשת למרפאת לוינסקי בתל אביב, שזו מרפאה המתמחה במחלות מין והבדיקות בה מתבצעות חינם ובאנונימיות. כל טוב


בת 13 שואלת: #106108
חברה שלי סיפרה לי שאמא שלה שהייתה קטנה בטעות קרוב את קרום הבתולים בגלל בטמפון זה משום לקרות?? ואם כן איך אפשר להימנע מזה

תשובה:
היי יקירה! קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הוסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. החדרה של הטמפון לא אמורה לפגוע בו. העזרי בסרטון שנשלח אליך בהודעה הקודמת כדי ללמוד כיצד להכניס אותו בצורה הנכונה. בהצלחה!


בן 14 שואל: #106099
שלום זה בסדר שאני מאונן בלי שום חומר? (רק עם היד)

תשובה:
שלום לך. זה בסדר גמור לאונן ללא חומר, כל עוד זה נעים לך. ניתן להשתמש בקרם על בסיס מים או בשמנים טבעיים, אך זה לא הכרחי.


בת 19 שואלת: #106098
שלום ! קוראים לי שלומית ואני בת 17 , אני וחבר שלי ניסינו לקיים יחסי מין , והוא לא הצליח לחדור לי . לאחר מיכן הכנסתי את האצבע שלי לתוך הנרתיק והרגשתי גוש מוזר קטן כזה , (לפנכן הצלחתי להכניס טמפון והיו הרבה פעמים שגם לא הצלחתי וכאב לי) בנוסף לכך לחבר שלי יש פין שנוטה כלפי מטה וומממש קשה קשה לחדור ככה או למצוא תנועה טובה, ואני מרגישה שלא נצליח לעשות את זה ביחד....

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים וקיבלתם החלטה משותפת לקיים יחסי מין. זה מאוד נורמלי לא להצליח לחדור בפעמים הראשונות. אני גם שמחה לשמוע שאת לוקחת אחריות ומגלה את הגוף שלך - זה נשמע תהליך מאוד טוב ובריא. לגבי הפין של חבר שלך - אני מציעה שתנסו לבצע חדירה בדוגי - זו תנוחה שאמורה להתאים לזוית זו של הפין. כמו-כן, כדי להיעזר גם בחומר סיכוך על בסיס מין. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה - אם לא, מוזמנים ליצור איתנו קשר גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106092
שלום יש לי שאלה לפעמים כמעת מכל גירוי או מחשבה היה עומד לי עכשיו זה רק שאני רואה פורנו למה זה ככה

תשובה:
הי, אני מניחה שסף הגירי שלך ירד כתוצאה מצפייה בפורנו. זה אחת מהתוצאות של צפייה בפורנו - מתרגלים לראות אקטים מאוד מסוימים והמוח מתרגל להגיב רק לגירויים הללו. אני ממליצה לצמצם עד כמה שאפשר את הצפייה בפורנו להשתמש בדמיון. בהצלחה


בת 15 שואלת: #106090
שכבתי אתמול עם מישהו בפעם הראשונה שלי, ירד לי המון דם ונורא כאב לי. מאתמול ועד היום ממשעך לרדת לי דם, מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך. לפעמים אחרי הפעם הראשונה, יורד דם וזה טבעי. אין לך מה לעשות מלבד להמתין בסבלנות. כיצד הייתה החוויה עבורך? מה הרגשת? האם השתמשתם באמצעי מניעה? השימוש באמצעי מניעה חשוב מאוד עבורך ובמידה ואת מעוניינת, את יכולה לפנות אלינו טלפונית או להגיע לאחד הסניפים לקבלת יעוץ.


בת 17 שואלת: #106079
קצת לא נעים לי לרשום, התחלתי לאונן לאחרונה, חיצוני, עם אצבע, 2 אצבעות. והכל סבבה, זה נכנס בכיף ולא כואב ויכולתי להכניס אפילו עוד אצבע. הקטע הוא שלאחרונה הכנסתי אצבע אחת הכי עמוק שיכולתי מתוך סקרנות והרגשתי כמו גולה גדולה כזאת בסוף של הנרתיק, כמו כדור כזה שחוסם לי מעבר. יכול להיות שזה תמיד היה קיים ולא הבחנתי בזה? מה זה הגולה זאת? אני אמורה להלחץ?

תשובה:
הי, אני מניחה שאת מרגישה את דופן הנרתיק - אין לך מה לדאוג. ואוננות זה נעים מאוד, ואת מגלה את גופך ומבנה הנרתיק שלך - זה נשמע לי כמו יופי של תהליך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #106055
שלום , אני בן 17 ומאננן מכיתה ז' כל יום כמעט 3 פעמים , האם זה בסדר? וגם אני מאננן מול פורנו גייז האם זה אומר שאני גיי ? וגם אני גומר בתחתונים שלי בלי לתפוס את הזין שלי כאילו מגרד את המכנס כאדר הזין בזקיפה עד שאני גומר ואני גומר בכמות קטנה , בבקשה תעזרו לי ?!

תשובה:
הי, רק אתה יכול לקבוע אם זה בסדר - האם זה מפריע לך בהתנהלות היומיומית? האם אתה נפגש עם חברים? יוצא לבלות? האם האוננות מפריעה לך לעשות דברים? האם זה משתלט לך על סדר היום? אין תמיד קשר בין הפנטזיות באוננות לבין המשיכה בפועל - ולפעמים כן. גם כאן, רק אתה תוכל לקבוע מה הזהות המינית שלך ואיך להציג את עצמך בפני אנשים. לגבי השאלה השלישית - השאלה היא לגבי הכמות של הזרע? כן, זה נורמלי והגיוני לגמרי. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106053
אני וחבר שלי עשינו סקס יבש, שנינו היינו עם תחתונים, הוא גמר ויש סיכוי שזה עבר לתחתון שלי. נשארתי עם אותו התחתון עד היום שלאחר מכן, אני יכולה להיכנס להיריון?

תשובה:
הי, הסיכוי להריון כמעט בלתי קיים כי אין ממש סיכוי שהזרע חדר את התחתונים שלו ואת התחתונים שלך. כל טוב


בן 17 שואל: #106043
שלום , אני בן 17 עוד מעט , מאננן כמעט 3 פעמים ביום מול סרטי פורנו ( גייז) , האם זה אומר שאני גיי ? וגם כמות הזרע שיוצאת שאני גומר היא קטנה , וגם אני מביא במכנסיים שלי כאילו כשאני מאננן לא תופס איבר המין רק מגרד על המכנס כאשר איבר המין בזקיפה , האם זה בסדר או לא ?

תשובה:
הי, לא תמיד יש קשר בין הפנטיות בזמן אוננות לבין המשיכה במציאות. וחוץ מזה, רק אתה יכול להחליט מה הזהות המינית שלך - סטרייז, גיי או בי (נמשך גם לגברים וגם לנשים). תתן לעצמך זמן ובלי לחץ - זה שלך. לגבי השאלה השנייה שלך - זה נשמע נורמלי לגמרי. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106028
שלום אני וחבר שלי לפני יומיים החלטנו שאנחנו רוצים לשכב והייתי בתולה והכל היה בהסכמה ושכבנו והכל וממש כאב לי שהוא הכניס והוא ניסה גם בהדרגה ובאותו לילה שכבנו פעמיים כי בפעם הראשונה לא חדר עד הסוף ובפעם השניה הבאנו חומר סיכה והיה שלב שהוא הכניס ממש חזק והרגשתי ממש כאבי תופת ואז הלכתי לשירותים וירד לי דם ואז במשך היומיים הכמות של הדם רק מתגברת בזמן שאני בשירותים ויש לי כאבים בכל האיזור מה אפשר לעשות כדי להרגיע?

תשובה:
הי, נשמע שנפצעת בזמן החדירה. עדיף לחכות שבועיים עד הפעם הבאה כדי לאפשר למקום להחלים ולא לפתוח שוב את הפצע. ובעוד שבועיים -אין צורך להחדיר את כל הפין - אפשר בפעמים הראשונות להסתפק בחלק - רק עד איפה שלך מרגיש בנוח. אני מציעה שתגידי מתי לעצור ושהוא יעשה זאת מאוד לאט. אם חבר שלך יגיד שקשה לו לעצור את עצמו - שיאונן לפני שאתם מנסים שוב. ממש חשוב לעשות את הפעמים הראשונות לאט ובהדרגה - ולהמשיך להתשמש בחומר סיכוך. בהצלחה!


בן 19 שואל: #106026
היי אני בן 19 ויש לי חבר בן 21 , לפני שאנחנו עושים סקס אנחנו במשחק מקדים וחימום לפני הסקס... והאיבר מין עומד לי .. אבל ברגע החדירה ואחרי שזה כבר בפנים זה לא עומד... הוא ניסה לגעת לי באיבר מין ולהעמיד אותו תוך כדי שהוא מחדיר אבל הוא יורד לא משנה מה.. אני מאמין שבאיזשהו מקום זה קשור ללחץ כי אני מפחד שיכאב לי.. אבל גם אם זה קשור באיזשהו שלב אחרי שהוא מחדיר בין אם כואב או לא עדיין צריך לעמוד איכשהו .. אבל אנחנו כבר חצי שנה ביחד וקיימנו מלא פעמיים יחסי מין ( לפחות פעמיים בשבוע ) ופשוט לא עומד לי.. יכול להיות שזה קשור לדברים אחרים שהם לא לחץ? אולי משהו בריאותי ? האם אני צריך לקחת כדורים או משהו ? והאם יש לך עצות לאיך כן איבר המין יכול לעמוד בזמן שהוא מחדיר ... תודה רבה !!

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע כמה חשוב לך שאתה ובן זוגך תהנו מיחסי המין. ייתכן כפי שכתבת שהלחץ משפיע על הזקפה. אין הכוונה שמדובר רק מלחץ מקיום יחסי מין אלא בכללי לחץ שמתלווה לחייך בתקופה זו. תנסה לחשוב עם עצמך מה יכול להשפיע - אולי המצב החברתי? מצב בריאותי? שינוי חדש שאתה או מישהו קרוב אלייך עובר? לפעמים שינויים ואירועים משמעותיים בחיינו יכולים להשפיע גם על עוררות וחשק מיני, אפילו אם אין לנו מודעות ישירה לכך. אם מדובר במשהו שממשיך לאורך זמן שמטריד אותך ונראה לך חריג אתה מוזמן בכל אופן להתייעץ עם רופא משפחה כדי לשלול סיבה רפואית. מוזמן לפנות אלינו תמיד. כל טוב


בת 15 שואלת: #106019
שלום.. היום קיימתי בפעם הראשונה מין אוראלי וזה ממש הפחיד אותי בהתחלה בגלל כל הקטע של המחלות אבל הבנתי שהסיכויים נמוכים אם הבן זוג לא גומר בפה או דברים כאלו.. אבל שלוש שעות לאחר מכן בערך הייתי חייבת ללכת לשירותים וזה היה נראה דיי לא טוב .. לא בצבע שלו וגם דיי רך מדי... ארבע שעות לאחר הפעם הקודמת הייתי צריכה ללכת שוב פעם לשירותים ועכשיו אני באמת מתחילה להילחץ שעשיתי איתו משהו שלא הייתי צריכה לעשות ונדבקתי באיזשהו וירוס.. יכול לקרות? אפילו לא בלעתי את הזרע..

תשובה:
שלום לך, גם במין אוראלי חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה-קונדום. זאת כדי לא להידבק במחלת מין. לא כתבת אם השתמשתם או לא, אבל אם לא אז אני כן מציעה לכם לעשות בדיקה למחלות מין. גם כדי לבדוק את מה שאת מרגישה כרגע וגם כדי שתוכלו להחליט כיצד להמשיך. אין מה להילחץ, התסמינים שאת מתארת לא בהכרח מצביעים על מחלה מסוימת, אך עדיין חשוב לבדוק. ישנן מחלות מין שמצריכות אנטיביוטיקה בלבד או טיפול קצר אחר. בנוסף, לא לשכוח בכל קיום של יחסי מין, גם אוראליים ואנאליים יש להשתמש באמצעי מניעה חוצצים. אחרי שתעברו בדיקה למחלות מין, תוכלו להיות רגועים ולהשתמש רק באמצעי מניעה למניעת היריון. בהצלחה!


בן 19 שואל: #106018
שלום :) אני וחברה שלי הרבה זמן במערכת יחסים, אנחנו גם מקיימים יחסי מין הרבה זמן, אבל כל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין אני כאילו נרגש ואז אני גומר ממש מהר (2-3 דקות), וגם אחרי שאני גומר בפעם הראשונה איבר המין לא. שאר זקוף וישר חוזר למצב ״שינה״, חשוב לציין שכשאני מביא ביד אני מצליח להחזיק המון זמן לולפעמים גם יותר מחצי שעה, אשמח אם תתנו לי עצות מה לעשות כדי להחזיק יותר זמן ביחסי המין ואם יש משהו שאוכל לעשות לגבי מספר הגמירות (כל מה שמדובר פה זה רק על מנת ליצור יותר כיף אצל החברה, כי שמתי לב שזה מפריע לה), תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שמה שאתה מתאר הוא נורמלי לחלוטין. רוב הנערים בגילך גומרים בזמן שאתה גומר מיחסי מין שכוללים חדירה. הזמן הממוצע אצל גבר שעבר את גילאי העשרה הוא 2 דקות מתחילת חדירה כך שבעצם אתה גומר לאט יותר מהממוצע לגילך. לגמור תוך חצי שעה מאוננות נחשב יותר מדי זמן ואין שום סיבה להחזיק כל כך הרבה זמן. בנוגע לכך שאיבר המין שלך עובר למצב רפוי לאחר שאתה גומר, ככה בדיוק הגוף שלך אמור לפעול. לגבר לוקח מינימום 15 דק עד זקפה נוספת לאחר שפיכה. בנוגע לכיף ולעונג של חברה שלך, האיבר המענג אצל האישה הוא הדגדגן ולא בהכרח החדירה. כלומר, רוב הנשים חוות אורגזמה מעינוג הדגדגן ולא מחדירה, וממש לא מחדירה ממושכת. לכן, ההמלצה שלי היא שתענג את חברה שלך עם היד, הפה, בחיכוך הדגדגן שלה על כל חלקי גופך. שהיא תגמור קודם ורק אחר כך תעשו חדירה כדי שאתה תגמור או להיפך. והכי חשוב - תדברו על זה. שתף אותה שהתייעצת איתנו ושזה מה שכתבתי לך. תשאל אותה אם זה באמת מפריע לה כי אין םה משהו שאמור להפריע לה. הגוף שלך תקין לגמרי ואתה בסדר גמור. כל טוב


בן 18 שואל: #106016
יש לי כמה שאלות שאני רציתי למצוא תשובה מקצועית לגביהן 1. אני נוטה לאונן כל יום בזמן האחרון בגלל ששברתי את הרגל (בדרך כלל אני מונע מעצמי לאונן כי זה צורך הרבה זמן, כרגע אני לא יכול לצאת מהבית כי רגל אז יש לי זמן פנוי להתעסק בזה) ומניסיון זה מגביר את מהירות השפיכה אז כל פעם לפני שאני יוצא עם חברים או לדייט (או כל מקום שיש לי סיכוי שאני אשכב עם מישהי) אני לא מאונן יום/יומיים לפני מחר ידידה מהצפון תבוא לישון אצלי ורצינו לעשות כמה דברים ביחד ;) האם זה באמת נכון שלמנוע מעצמי לאונן עוזר לפין שלי לעמוד יותר ולגמור לאט יותר או שאני סתם פיתחתי מחשבה כזו? 2. האם זה בסדר אם הזיקפה שלי יורדת מהר והאם יש טיפים להאט את השפיכה ולשמור את הזיקפה ליותר זמן? 3. אילו ספרים אתם יכולים להמליץ לי שיגבירו את ה''משחק'' שלי במיטה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני מאחלת לך רפואה שלמה לגבי הרגל ואני מקווה שתחלים במהרה. לגבי שאלותייך: אוננות אינה משפיעה על היכולת "להחזיק מעמד" בזקפה ממושכת ולגמור יותר לאט. מה שכן, כשאתה לא מאונן כמה ימים ואז יש לך מפגש מיני עם מישהי, אז יש יותר סיכוי שדווקא תגמור מהר כי ההתרגשות תהיה גדולה והאשכים יהיו מלאים בזרע שירצה לצאת החוצה במהירות. מדוע אתה מעוניין להאט את השפיכה ולגמור ליותר זמן? האם זה בגלל מה שיש בפורנו? מה שחברים מספרים? הזמן הממוצע לשפיכה מרגע חדירה הוא 2 דק, כשבגילך הצעיר זה אפילו פחות. אין שום סיבה "להחזיק" יתר זמן. האיבר המענג אצל נשים הוא הדגדגן ולא בהכרח החדירה עצמה. רוב הנשים חוות אורגזמה מהדגדגן, ללא קשר למשך החדירה או הזמן שלוקח לך לגמור. אני שומעת ממה שאתה כותב שאתה מאוד מודאגת מהביצועים שלך במיטה אבל אין טוב או לא טוב. להיות מאהב טוב קשור לתקשורת מינית עם בת הזוג, היכולת לקרוא את שפת הגוף שלה, לדבר איתה תוך כדי ולהבין יחד איתה מה נעים לה ולך. תיכנס איתה למיטה בלי ידע מראש שאולי צברת עם נערות אחרות או אם צפית בפורנו. כל מגע שאתה נוגע בה תגיד לה "זה בסדר שאני נוגע פה?", "איך את רוצה שאגע בך? תדריכי אותי מה עושה לך נעים". ככה תהיה מאהב טוב במיטה. הקשבה, תקשורת והדדיות. תאמין לי שהיא תעריך את זה מאוד וזה רק ישפר את העונג המיני של שניכם. כל טוב


בת 17 שואלת: #106014
היי, יש לי 2 שאלות 1. כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין לפעמים מתחיל אצלי תחושה כיאלו יש לי קקי, למרות שהתפנתי לפני.. מה אפשר לעשות ומאיפה זה נובע? 2. אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר מעל לחצי שנה, ואני מאוד רוצה להגיע לאורגזמה, יש דברים שאפשר לעשות כדי להגיע לאורגזמה?

תשובה:
היי, 1. יש הרבה סיבות שבגללן יכול להיות שיש לך את התחושה שתיארת. למשל, ייתכן שאת בלחץ (גם אם זה באופן לא מודע) ובגלל זה נוצרת לך תחושה של רצון ללכת לשירותים, ייתכן שהחדירה עמוקה מדי כך שהיא יוצרת את התחושה הזו או כתוצאה ממשחק מקדים במקרה שהכיל חדירה עם אצבעות עמוק אל הנרתיק. לגבי מה לעשות במקרה זה אין הרבה פתרונות קסם מלבד להתפנות לפני. 2. רוב הנשים מתקשות להגיע לאורגזמה מחדירה לנרתיק. הדרך המומלצת ביותר להגיע לאורגזמה היא באמצעות גירוי הדגדגן. אם את מרגישה שאת לא מכירה מספיק את הגוף שלך ואת הדרך שלו להגיע לאורגזמה אני ממליצה לך להתנסות בעצמך במגע עם הדגדגן ולהבין באילו נקודות את הכי מגורה ולשתף את בן זוגך. אני שמחה לשמוע שאת רוצה להנות כמה שיותר מיחסי המין ואין סיבה שלא תתנסי במגוון הדרכים להגיע לאורגזמה. כל טוב


בן 16 שואל: #106003
שלום האם זה בריא לשפוך כול יום?

תשובה:
שלום לך אוננות היא פעולה הגורמת לסיפוק והנאה זה בסדר להגיע לשפיכה כל יום בתנאי שפעולה זו לא הופכת לחלק מרכזי בחייך ומפריעה למהלך התקין של שאר מגוון פעולתך, אם יש לך צורך ספק אותו זה בסדר. כל טוב


בת 16 שואלת: #106002
מצצתי לחבר שלי לפני יומיים , ועכשיו יש לו דלקת . יכול להיות שזה בגללי ?

תשובה:
שלום לך יחסי מין אורליים אם הם מתקיימים ללא קונדום והמגע של הפה עם אבר המין חשוף לגמרי יכול להביא לדלקת והסיבה היא שבגלל שחלל הפה הוא לא סטרילי יש בו חיידקים שאולי נמצאים בפלורה הטיבעית של הפה אבל מוצא השתן צריך להיות נקי מחיידקים השתן שלנו כאשר הוא מופרש מהגוף הוא סטרילי חדירת חיידקים מחלל הפה לשתן יכול לגרום לדלקת, אני משערת שזו הסיבה אבל לא חייבת להיות יכול להיות שחברך פיתח דלקת בלי שום קשר אלייך,מה שחשוב שילך לרופא לבצע בדיקה ולקבל טיפול ושישתה הרבה. בריאות שלמה וכל טוב


בן 16 שואל: #105981
היי, מה קורה. אני כבר הרבה זמן מרגיש ממש מבולבל כי מצד אחד אני רוצה לאהוב בנות וגם זה מה שקורה שאני כאילו "מתאהב" בבנות בצורה רומנטית אבל הבולבול נמשך לבנים וכל הצד המיני ממש רוצה לעשות סקס עם בנים וזה ממש מבלבל, ובנים זה רק מיני ובנות זה רק רומנטי

תשובה:
היי, המצב שאתה מתאר נפוץ יחסית בקרב בנים (ובנות) צעירים בשנים הראשונות של גיל ההתבגרות. ההתעניינות, הסקרנות והמשיכה, גם הרומנטית וגם המינית, הן טבעיות, והן חלק חשוב בהתפתחות שלך. אני מציע לך קודם כל להמשיך לחשוב ולעשות מה שנעים ומרגש אותך, אם זה בפן הרומנטי עם בנות ואם זה בפן הפיזי-מיני עם בנים. יש בנים שעם השנים בוחרים להתמקד בקשרים רומנטיים ומיניים עם בנים, יש בנים שבעתיד בוחרים בעיקר בבנות, ויש כאלו שמקיימים קשרים מסוגים שונים עם בני שני המינים. עם הזמן תלמד ותכיר את עצמך טוב יותר, ותדע בדיוק מה טוב עבורך.


בן 14 שואל: #105970
שלום. אני רוצה לדעת למה לאחר גמירה, כואב לי לאונן לזמן מסוים? אשמח לתשובה. תודה מראש.

תשובה:
שלום לך אוננות ע"י שפשוף הפין יכולה לגרום לכאב בגלל הלחץ שהופעל על הפין , הפין מזדקר כאשר באמצעות הגירוי כלי הדם הנמצאים בתוך הפין מתמלאים בדם וזה מה שיוצר את הזקפה המעבר מפין מתוח זקור המגיע למכסימום גודלו ומצב לאחר השפיכה בו הפין חוזר לגודלו הנורמלי מביא לשחרור וגם להרגשה של משהו שלא היית מגדירה כאב אלא שינוי, הזמן המסויים שאתה מדבר עליו הוא לא יותר מרבע עד חצי שעה וזה הזמן שהגוף "מתארגן" לפעילות הבאה. כל טוב


בת 17 שואלת: #105955
אני וחבר שלי שכבנו אתמול ולא בכוונה איבר המין שלו נכנס ממש בחוזקה לתוך התחת שחי ומאז אני לא יכול לזוז מה עושים ??? זה דחוף ממש כואב לי ברמה של בכי

תשובה:
שלום יקירה! אני ממש מצטערת שאת סובלת כל כך! אזור פי הטבעת הוא אזור רגיש מאוד. יש בו הרבה מאוד עצבים וכאשר מקיימים מין אנאלי (החדרת הפין לפי הטבעת) מומלץ להשתמש בחומר סיכה (על בסיס מים) ולהכין את האזור באמצעות החדרת אצבעות כדי להרגיל את המקום ולרפות את השרירים. אני מבינה שלא התכוונתם לקיים יחסי מין אנאליים ומכיוון שלא היית מוכנה לכך יתכן והכאבים נובעים מפציעת פי הטבעת. אני ממליצה לך למלא אמבטיה במים חמימים (לא חמים מדי) ולשבת בה כרבע שעה. המים ירגיעו מעט את המקום. חזרי על הפעולה פעמיים-שלוש במשך היום. אם הכאבים נמשכים יותר מיומיים למרות האמבטיות, אני ממליצה לך לפנות לרופא לבדיקה. בהצלחה ומאחלת לך שהכאבים יחלפו מהר!


בת 15 שואלת: #105945
אני בת 15 ואני רוצה לעשות את זה כבר.. אבל חבר שלי לא ממש רוצה וגם לא ממש דמברנו על זה אבל מצד שאני אני די מפחדת..

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 15 שואלת: #105943
כשאני וחבר שלי נפגשים הוא מביא את החבר הכי טוב שלו כי הוא גם ידיד ממש טוב שלי.. ואני פשוט התאהבתי בו ואין לי מושג מה אני עושה עכשיו.. אני אשמח אם תוכלו לעזור לי..

תשובה:
שלום לך יקירה! אני מתייחסת גם לשתי השאלות הקודמות ששאלת; אני מבינה מהשאלות שלך שיש לך חבר , שאת רוצה לקיים אתו יחסי מין והוא לא מעוניין, כך נראה לך, ומצד שני התאהבת בחבר שלו. זה מצב מאוד מבלבל שנראה שהוא נובע מתקשורת לקויה בינך ובין החבר שלך. תקשורת היא הבסיס לכל זוגיות. חשוב שתשבו, את והחבר יחד (בלי החבר שלו) ותשוחחו על כל מה שאתם מרגישים וחושבים על הזוגיות שלכם. יכול להיות שהשיחה שלכם תיקח אתכם למקום טוב יותר בזוגיות שלכם ויכול להיות ששניכם תבינו שהקשר ביניכם אינו בונה אתכם. בכל מקרה, בגלל שבשלב זה התקשורת ביניכם אינה טובה כל-כך, לא הייתי ממליצה לך לחשוב על קיום יחסי מין עם החבר (ומה גם שנראה שהוא אינו מעוניין בכך). מצרפת לך קישור מתוך האתר שלנו על "הפעם הראשונה". ממליצה לך מאוד לקרוא את מה שכתוב בסעיפים השונים. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב לך!


בן 15 שואל: #105930
שלום, אני בן 15 ויש לי 3 שאלות: 1) רציתי לדעת אם יש הרגשה של הנאה בקיום יחסי מין עם קונדום.הנאה! רואים בפורנו שהגבר כביכול נהנה וממשיך לקיים יחסי מין עם האישה, אך האם מרגישים תחושה של הנאה מזה? 2) רציתי לדעת אם החומר שיוצא מאיבר המין צריך להגיב איכשהו במצבים שונים. הכוונה היא כשאני מאונן בשכיבה החומר נהיה דביק ולרוב אפילו נדבק למשטח שהוא עף עליו ברגע האורגזמה, אבל כשאני מאונן בעמידה החומר לרוב מימי כזה ושונה לגמרי מהפעמים כשאני גומר בשכיבה. 3) האם יש השפעה על הגוף כשאני מאונן או חש אורגזמה? אם כן זה משפיע על התפתחות הגוף והאם זה בריא לאונן? סליחה על החפירה אני חייב לדעת את כל אלה. תודה.

תשובה:
שלום לך! אני ממש שמחה שאתה שואל ומתעניין בגופך ובתהליכים המתרחשים בו. אתה ממש לא חופר! אשתדל לענות על שאלותיך עפ"י סדר: 1. אתה שואל האם נהנים בעת קיום יחסי מין עם קונדום ומסתמך על סרטי פורנו בהם צפית. חשוב שתדע שסרטי הפורנו אינם שיקוף של המציאות. מה שאתה רואה בהם הוא תמיד מבויים ולא אמיתי. במציאות ישנם מי שמתלוננים (לא רובם) שהקונדום גורע מההנאה אך חשוב לזכור שבעת קיום יחסי מין, מעבר לכך שהקונדום מונע הריון הוא גם האמצעי היחיד למניעת העברת מחלות המועברות במגע מיני. חשוב להתיידד אתו ולהתרגל אליו. 2. לשאלתך על נוזל הזרע; לא ידוע לי על שינויים במרקם הנוזל בגלל עמידה או שכיבה בעת האוננות. המרקם יכול להיות מושפע מתדירות האוננות ומשינויים בתזונה ואין לך מה לחשוש 3. ההשפעה היחידה שיש לאוננות על הגוף היא הנאה! עוד מידע על אוננות תוכל למצוא בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב!


בת 15 שואלת: #105901
אני וחבר שלי עשינו יבש עם בגדים בזמן שהייתי במחזור לאחר יום המחזור הפסיק האם זה מסוכן ?? הוא יחזור בהמשך השבוע ?? מותר לאונן במחזור ?

תשובה:
הי, מותר לאונן במחזור כל עוד זה נעים לך ואת נהנית מזה. מחזור לא תמיד רציף - זה בסדר גמור. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105852
חבר שלי רוצה שאני יבלע את הזרע שלו ואני קצת חוששת מי זה כי בחיים לא עשיתי את זה וגם אני חוששת ממחלות מין

תשובה:
שלום לך. יש סיכוי נמוך מאוד להידבק במחלות המועברות במין אוראלי ולכן אין המלצה להימנע מכך. יחסי המין צריכים להיות נעימים והדדיים, ואם את מרגישה שלא מתאים לך לבלוע את הזרע, את בהחלט לא חייבת. אני מציעה לך לדבר בפתיחות עם חברך ולשתף אותו בחששותיך.


בן 16 שואל: #105840
שלום אני בן 16 מאונן הרבה רציתי לדעת מה הסיכונים שהאוננות גורמת להם? ודבר שני איבר המין שלי עומד ברגעים לא רצויים כלומר שאם אני יושב בבית הספר יש לי זיקפה וזה די מעצבןיש לזה סיבה מיוחדת ?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתה פונה אלינו. חשוב שתדע שאין סיכונים באוננות. האוננות היא פעולה טבעית גם בגיל ההתבגרות ובכלל. חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק, מים, סבון, שמפו, מרכך, במידה ואלו לא שורפים לך. לא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. אתה יכול לאונן כמה פעמים ביום ללא בעיה כל עוד האוננות אינה פוגעת בסדר היום הרגיל שלך. לגבי שאלתך השנייה: זקפה לא רצונית מאפיינת מאוד את גיל ההתבגרות אצל בנים. למרות שזקפות רבות נגרמות על ידי גירוי מיני, כגון צפייה בתכנית טלוויזיה סקסית או מפנטזיה מינית, זקפות רבות מתרחשות ללא סיבה מיוחדת. למעשה זקפות מתרחשות כבר בגיל צעיר מאוד מגיל ינקות, זקפות במהלך היום וכן במשך הלילה. אם מתרחשת אצלך זקפה בזמן לא צפוי כמו באמצע שיעור מתמטיקה - אין שום סיבה לדאוג שמשהו לא בסדר איתך. הגוף שלך פשוט פועל באופן טבעי עבור מישהו בגילך. נסה להסיט את המחשבה מהזקפה ולחשוב על משהו שלא קשור כלל למין. זה יכול לעזור להורדת הזקפה. כל טוב.


בן 16 שואל: #105839
שלום אני בן 16 ומאונן די הרבה ולפני כמה ימים התחילה לי פריחה ליד איבר המין השאלה שלי היא ממה זה נובע? ואיך אפשר להפסיק לאונן ?

תשובה:
היי יקירי... פריחה באיבר המין יכולה להיגרם מכמה סיבות... צריך לשים לב להבדל בין שני דברים דבר ראשון מתי תדע אם אתה באמת מאונן הרבה? אין באמת מספר פעמים קבוע לאוננות, אבל אם אתה מרגיש שאוננות מפריעה לך בשגרת היום ומונעת ממך לעשות דברים אחרים אז אולי שווה לבדוק איך אפשר להתמודד עם זה (אתה מוזמן להתקשר ולהתייעץ איתנו) דבר שני לגבי הפריחה היא יכולה להיגרם גם מחוסר היגיינה או זיהום או פטרייה שיצאו באזור.. אני ממליצה ללכת לרופא משפחה לבדוק מה זה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #105826
איך להחדיר אצבע באלי לפגוע באיבר המין שלי? (בת)

תשובה:
היי יקירה... חדירה של אצבעות לאיבר המין לא אמורה לפגוע בו.. זאת אמורה להיות תחושה נעימה. יכול להיות שציפורניים ארוכות יכולות לפצוע את איבר המין או אם עושים את זה בצורה לא עדינה אז זה יכול לכאוב. אני ממליצה לך לקחת מראה ולהסתכל על איבר המין שלך לפני שאת מחדירה אצבעות על מנת להכיר אותו ואת עצמך טוב יותר! ככה תדעי מה יותר נעים לך ומה פחות. בהצלחה מוזמנת להתקשר תמיד


בת 17 שואלת: #105800
היי, אני כבר לא בתולה שנתיים וחצי בערך ושכבתי רק עם החבר הראשון שלי שפעם אחרונה ששכבתי איתו היה לפני חצי שמה בערך.. לאחרונה התחלתי לצאת עם מישהו ושכבנו וירד לי דם שממש נראה כמו הדם שירד לי כשאיבדתי את הבתולין בפעם הראשונה.. מה זה אומר? מה הן האופציות לסיבות שיורד לי דם ? כבר כמעט שבוע ברצף.. האם יש לי סיבה לדאוג ?

תשובה:
היי, ממה שאת מתארת נשמע שהדימום נובע מחיכוך באיבר המין. הנרתיק הוא שריר, ומכיוון שלא הפעלת את שרירי הנרתיק בערך חצי שנה השריר "מאבד את הכושר שלו". כתוצאה מכך, כשמתחילים לשוב לקיים יחסי מין לאחר הרבה זמן נוצר חיכוך באיבר המין שגורם לעיתים לדימום. בנוסף, ייתכן שלא היית מספיק מגורה והאזור לא היה מספיק רטוב כך שנוצר דימום בעת החדירה. בנוסף, לעיתים קרום הבותלין לא נקרע לחלוטין בפעמים הראשונות. יש בנות שממשיכות לדמם גם לאחר מין שכולל חדירה פשוט בשל התרחבות הקרום לאורך זמן. לא נשמע לי שיש לך למה לדאוג. התהליך הוא טבעי ואני שמחה שאת נהנית בכל מקרה מיחסי מין (עם אמצעי מניעה כמובן). אם הדימום מתמשך לאורך זמן או אינטסיבי בכמויות שלו, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. בהצלחה.


בן 13 שואל: #105783
התחלתי לאונן לא מזמן ומאז כואב לי איבר המין כל פעם שאני נוגע בו מה קרה לי?

תשובה:
היי, קודם כל אני רוצה להרגיע אותך שממה שאתה מתאר המצב נשמע לי תקין ואין לך מה לחשוש. ייתכן שהכאבים שאתה מתאר נובעים מהפעלת לחץ על איבר המין ואלו כאבים שיחלפו עם הזמן. עם זאת, אני ממליצה לך להפסיק לאונן באופן שבו אתה מאונן עד עכשיו (כי כנראה זה מכאיב לך). אני ממליצה לך לאונן בכל מיני דרכים (כמו עמידה, ישיבה, שכיבה) בכדי שלא תתקבע על דרך אחת בלבד לאונן, בדרך שלא נעימה לך וגורמת לך לכאב. אוננות אמורה להנות ולא להכאיב. מוזמן לכתוב לנו תמיד בכל נושא. בהצלחה.


בן 16 שואל: #105779
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין כמובן עם קונדום והיא היתה בתולה וישר אך שהכנסתי לה ירד לה מלא דם כמובן אחרי דקה הפסיק לרדת אבל ירד מלאא דם האים זה יש משהו לא בסדר פה והאים זה אמור לעכב את המחזור שלה אנחנו ממש בלחץ תודה רבה

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לראות שאיכפת לך מחברה שלך ומהבריאות שלה וכמובן מזה שאתם משתמשים באמצעי מניעה. לגבי הדימום שאתה מתאר - דימום בפעמים הראשונות זה דבר שכיח. אם הכמויות ועוצמת הכאב נראות לכם כלא תקינות אני ממליצה לה לבקר אצל רופאת נשים לראות שהכל תקין ולא נוצר חיכוך כואב מדי או קרע באזור איבר המין שגורם לדימום מתמשך. בנוסף, לגבי העיכוב במחזור - אני ארגיע ואומר שעיכוב במחזור נובע ממספר גורמים משתנים: גורמים פסיכולוגיים של לחץ, גורמים פיזיולוגיים של שינויים בשינה או בתיאבון או מכניסה להיריון. מאחר שהשתמשתם בקונדום לאורך כל יחסי המין אין חשש להיריון. מזמינה אותך לפנות תמיד לדלת פתוחה בכל נושא, בהצלחה.


בן 12 שואל: #105762
אני רק התחלתי לאונן ואני רוצה לדעת אם כמה פעמים מותר לאונן ביום בגיל שלי (אני בן 12) ואם איזה חומר צריך לאונן תודה מראש

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד למודעות שלך לגופך ועל כך שאתה מתעניין בפרטים. כמות הפעמים ביום שאפשר לאונן היא עניין אישי. כל אחד מאונן כמה שבא לו ולפי הצורך שלו. כל עוד אתה לא נפצע באוננות, או מוותר על חיי היומיום שלך בשביל להישאר בבית ולאונן, אין בעיה לאונן כמה שאתה רוצה. מה שכן, לאחר מספר פעמים ביום של אוננות, ייתכן ולא יצא לך זרע או שיצא לך קצת זרע, כי האשכים לא מספיקים לייצר זרע במהירות גדולה כל כך. חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק, מים, סבון, שמפו, מרכך, במידה ואלו לא שורפים לך. לא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. בהצלחה ובהנאה!


בת 18 שואלת: #105757
אני ובן הזוג שלי יחד שנה וחודשיים, הוא בן 20 ויש לנו בעיות בקיום יחסי מין שממש משפיעות לנו על כל הזוגיות ואני מרגישה שהן הורסות אותה. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, לבן הזוג שלי יורדת הזקפה בזמן שאנחנו שוכבים, ואנחנו מפסיקים באמצע מבלי שיגמור. זה קרה בעבר וזה מגיע בסוג של תקופות לא מוסברות... הייתה תקופה שזה היה קורה לו פעם אחר פעם זה הפסיק חזר הפסיק ושוב חזר. בן הזוג שלי במהלך השירות הצבאי שלו, אנחנו מתראים רק בסופי שבוע, ואפילו אין לו חשק והוא לא יוזם שום דבר גם כשאנחנו מתראים. אני מניחה שזה בגלל שהוא לא רוצה שזה יחזור על עצמו, כי זה מבאס ומתסכל, אבל זה ממש פוגע לי בביטחון העצמי ואני לא מבינה מה הבעיה. דיברנו על זה כבר המון פעמים, והוא תמיד חוזר ואומר שהוא עדיין נמשך אלי ואני לא עושה שום דבר לא בסדר, אבל זה ממשיך לקראת ואני מבולבלת ומיואשת. אני לא יודעת אם אני הבעיה, אם הוא חושב הרבה במהלך קיום יחסי המין, או שזו בעיה רפואית, ואם כן למי לפנות? ומה אנחנו צריכים לעשות. אניממש צריכה עזרה כי אני מרגישה שמערכת היחסים שלנו מתפרקת.

תשובה:
היי, דבר ראשון אני שמחה שפנית אלינו. לפי מה שאת מתארת נשמע שהמערכת יחסים שלכם מאוד חשובה לשניכם, אני ממליצה לך לשאול את הבן זוג שלך אם יש משהו ספציפי שקשה לו, בלי קשר למערכת יחסים שלכם, אולי משהו שקשור לשירות הצבאי שלו, למשפחה או לחברים הרבה פעמים שיחה כנה ותקשורת טובה בין שני אנשים יכולה להוביל לפתיחות ריגשית ופיזית. בגלל שאת אומרת שזה קורה בתקופות מסוימות אולי יש קשר בין דברים שעוברים על הבן זוג שלך לאותה התקופה בה יורדת לו הזקפה. בנוסף אני ממליצה לכם לנסות ולא לחשוב יותר מדי על הבעיה עצמה, הרבה פעמים הלחץ הפסיכולוגי שאנחנו מפעילים משפיע לנו על הגוף ואם תנסו לשים את הבעיה לרגע בצד ולא לתת לה להשתלט על המחשבות שלכם תוכלו להצליח לקיים יחסי מין בצורה חופשית ומהנה יותר. במקרה והבעיה ממשיכה, אני כן ממליצה לגשת לרופא מומחה שיבדוק אם ישנה בעיה רפואית. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #105751
בקשר לשאלה של מקודם שכחתי לעדכן שאני גם ילדה עם בעיות כשב וריכוז והיפראקטיביות ומאז המקרה אני ממש רגועה ואדישה למשצים האם זה קשור לזה?? יש מצב שהוא נגע לי באיזושהי בלוטת עצבים או משהו כזה?

תשובה:
שאלתך נענתה :-)