A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין ומיניות

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין ומיניות

בן 19 שואל: #103779
שאלה חשובה מאוד, האם זה מסוכן לבלוע את הזירמה של הפרטנר? אם מישהו ממש מצא חן בעיניי והוא נראה טוב מטופח והכל ואני בולע את הזירמה שלו זה מסוכן מבחינת איידס? תודה

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני אין חשש מפני הדבקה ב-HIV ביחסי מין אוראליים (מציצה). כדאי להדגיש שאין קשר בין כמה שהבחור "מצא חן בעיניך" ועד כמה שהוא "מטופח", מאחר ולHIV ולמחלות מין אחרות בדרך כלל אין סימנים בולטים שאתה יכול לראות. לכן, במקרה שאתה מקיים יחסי מין אנאליים שכוללים חדירה חשוב מאד להקפיד על שימוש בקונדום. כאמור, ביחסי מין אוראליים אין המלצה להשתמש בקונדום. יחד עם זאת אם אתה מקיים יחסי מין עם בחורים כדאי שתיבדק למחלות שמועברות במגע מיני באופן שגרתי, אחת לחצי שנה. ניתן לבצע את הבדיקות בחינם במרכזי הבדיקות של מרפאת לוינסקי והוועד למחלמה באיידס. כל טוב!


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 13 שואל: #103723
היי אני בן 13 ואני אוהב מישהוא שהוא אותו מין שלי(זכר) אני מאוד אוהב אותו אבל אני מפחד להגיד לו מה אני חושב עליו.... יש לכם דרך להתחיל שיחה? זה דחוף!

תשובה:
שלום לך. לספר למישהו אחר שאנחנו אוהבים אותו יכול להיות דבר מלחיץ מאד, בעיקר כי אנחנו לא יודעים האם הוא מרגיש כך גם כלפינו ובכלל מה תהיה התגובה שלו. מהשאלה שלך לא הבנתי האם הבן שאתה אוהב הוא ידיד מהסביבה הקרובה שלך? האם הוא יודע שאתה נמשך או אוהב בנים? האם אתה יודע מה היחס של אותו בן לבנים אחרים? אם אף פעם לא דיברתם על הנושא והקשר ביניכם לא קרוב, אולי כדאי שלפני שאתה מספר לו משהו אינטימי ואישי כלכך תכירו אחד את השני קצת יותר ותבלו אחד עם השני יותר. יכול להיות שנכון יותר שקודם תדבר איתו על העניין שלך בבנים באופן כללי, תראה את התגובה שלו ואת דעתו בעניין, ורק אם תרגיש בנוח ובטוח תשתף אותו באיך שאתה מרגיש כלפיו. אני מבין שאתה מרגיש שהנושא הזה דחוף מאד, ובטוח שאתה חושב עליו המון ומתרגש מכך, אבל אם אתה עומד לחשוף את הרגשות שלך בפני מישהו אחר כדאי שלא להיות פזיז ולעשות זאת ברוגע ובצורה שתהיה בטוחה עבורך. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה כמובן מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בן 19 שואל: #103720
היי, יש לי שאלה שהתשובה שלה מאוד תעזור לי עם הבן זוג שלי, כעושים שלישייה, וניים חודרים לשלישי בו זמנית (שני פינים לפי הטבעת של השלישי, האם זה משנה את התחושה של אלה שחודרים לעומת כשהם חודרים לבד? הכוונה אם כששניים חודרים ביחד הם נהנים יותר מאשר שכל אחד מהם חודר בנפרד (אם אז מהנה או פחות מהנה או לא משנה) תודה מראש אתם באמת מדהימים

תשובה:
שלום לך. הנאה בזמן קיום יחסי מין תלוייה בכל מיני דברים כמו חיבור רגשי, משיכה, תקשורת וקירבה, וכמובן גם תחושה פיזית/גופנית. אבל מה שהכי חשוב לדעת לגבי הנאה בזמן קיום יחסי מין זה שהיא תחושה מאד סובייקטיבית. מה שטוב, נעים ומהנה עבורך לא בטוח שיהיה כך עבור חברך וכו'. כל עוד אתה שומר על הבריאות שלך ועושה דברים מתוך הסכמה ורצון של כל השותפים ליחסי המין - אתה מוזמן להתנסות וללמוד בעצמך מה נעים ומרגש עבורך. כמובן, מומלץ לקיים יחסי מין אנאליים בהדרגה, תוך הקפדה על תקשורת רציפה בין השותפים המיניים, עם חומר סיכה וקונדום. כל טוב!


בת 19 שואלת: #103703
אני ממש מאושרת וקצת מופתעת מעצמי ולא יודעת אם זה היה זה התחלתי לאונן להכיר את הגוף שלי קצת יותר אחרי זמן שהשקעתי בעצמי כיאלו השפרצתי ולא יכולתי לעצור את זה ופחדתי שזה פיפי כיאלו לא הבנתי ולא היה לזה ריח חחחחחחח אני חושבת מה שאני חושבת שזה?😳😍

תשובה:
שלום, קודם כל כל הכבוד לך שאת לומדת להכיר את עצמך ואת הגוף שלך. יש נשים שכשהן מגיעות לאורגזמה יוצא מעין נוזל וזה טבעי לחלוטין.


בת 15 שואלת: #103689
היי :) אתמול היה יום האהבה והלכתי לחבר שלי.. הוא הכין פיצות ישבנו ראינו סרט ואחרי זה עשינו סקס יבש.. הוא אפילו החדיר אצבע 😅 היום קמתי עם בחילות ותחושה לא נעימה בגוף לא יכולתי לישון אני מרגישה לחץ בבטן.... ממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך. קודם כל משמח לשמוע שחגגתם את יום האהבה ביחד. יכולות להיות סיבות שונות לבחילה וללחץ/כאב בבטן, אך ככל הנראה אין לזה שום קשר ליחסי המין שקיימתם. כמובן, כשתגיעו לשלב שבו תחליטו לקיים יחסי מין שוכללים גם חדירה של איבר המין חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה כמו קונדום. מקווה שתרגישי טוב יותר במהרה.


בן 20 שואל: #103683
שכבתי עם חברה שלי מספר פעמים ובפעם הראשונה הזין שלי עמד עד הסוף ובכל הפעמים שאחרי עמד לי רק כשהתחלנו ולאט לאט ירד אבל עדיין הרגשתי חרמן וחדרתי לה והזין שלי ירד עד הסוף היא עשתה לי הרבה זמן ביד וגמרתי בלי שהזין שלי עמד מה אפשר לעשות שהוא יעמוד יותר ?

תשובה:
שלום לך, כשאנחנו מקיימים יחסי מין, אנחנו קודם כל מקיימים יחסים בין שני אנשים. ביחסים האלה יש לנו מחשבות, רגשות ותחושות שהם אלו שמעוררים אותנו מינית אך לפעמים גם מערבים כל מיני חששות. אני מציעה לך לבדוק עם עצמך מה קורה לך בזמן קיום יחסי המין. לפי מה שכתבת בפרטייך באתר, אני רואה שיש לך זיקה לדת, האם יש לכך קשר? מה קורה ביחסי מין שלכם - האם אתם מתפנקים יחד? מענגים אחד את השנייה לפני כניסה של איבר המין שלך? האם אתה מרגיש שיש ממך צפייה להוכיח משהו או לענג ואתה חושש שלא תצליח? מה אתה עושה עבור ההנאה של חברה שלך פרט להכניס את איבר מינך? יש לי הרבה שאלות כי הכל קשור ביחסי מין לקשר שלך איתה ולאופן שבו אתה מרגיש בקשר וכמובן שהכול טבעי ונורמלי (-: ממליצה לכם לעצור רגע עם כניסה של איבר המין, להתמקד בפינוקים הדדיים ובשיחות על המין שלכם. יתכן ויש שלב נוסף בפתיחות שאתם צריכים לעבור. שלב שבו מדברים על הכל, מנסים עוד דברים מענגים ומפנקים ומשתפים ברגשות בכדי שתוכל להרגיש רגוע ונינוח וליהנות באמת. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #103679
היי, מתנצלת על כל השאלות אבל הבעיה מהשאלה הקודמת לא נפתרה לי... לקחתי היום את הגלולה ה14 כשאת הראשונה לקחתי ביום הראשון של המחזור, אני לא במחזור כרגע. יש לי מעט דימומים מאז שנגמר המחזור, ממש מעט דם. היום שוב נפגשתי עם חבר שלי ובערך חצי שעה אחרי שגמרתי(לא קיימנו יחסי מין) התחיל לי דימום, היו לי כאבים ברחם (פחות מכאבי מחזור אךהרגשתי התכווצויות) וראיתי שכמות הדם שהיתה לי לפני שגמרתי גדלה בצורה ניכרת. בגלל שזה קרה לי לפני 5 ימים כבר, אני מבינה שזה חוזר. זה תקין שאני מתחילה לדמם יותר אחרי שאני גומרת? אלו לא דימומים קשים כמו במחזור אך בהחלט ניכרים יותר מלפני שאני גומרת. זה אמור לחלוף אחרי 3 חודשים או שעלי להחליף גלולות כרגע? בנוסף אני ממש מתוסכלת, אני וחבר שלי הצלחנו לקיים יחסים רק פעם אחת, ומאז למרות ההדרגתיות אצבעות והכל ולמרות שאני רטובה ולא לחוצה זה לא מצליח שוב, אין לי מושג למה וזה ממש מתסכל. חבר שלי מנסה להרגיע אותי ואומר שזה תהליך ואני מבינה שזה תהליך אבל זה פשוט כל כך מתסכל כי זה כבר הצליח פעם אחת (אחרי שעות) ועכשיו כבר לא.. אני מכירה את כל השיטות ואני רגועה ומוכנה וזה פשוט לא עובד..

תשובה:
שלום לך, זה אמור לחלוף לאחר שלושה חודשים כך שאין לך מה לדאוג. את מוגנת לגמרי. אם זה מאוד מפריע לך, את יכולה ללכת לרופא/ת הנשים שלך לבירור והחלפת גלולות. חבר שלך צודק. זה תהליך וזה לוקח זמן. אם תכעסי על עצמך הנרתיק שלך רק יישאר יותר מכווץ. להרבה מאוד בנות חדירה זה לא דבר טבעי וזה לוקח זמן. את צריכה ללמוד לשחרר את שרירי הנרתיק שלך באופן יזום כדי שהוא ייפתח ויהיה רפוי. תקשיבי לגוף שלך. הוא מדבר איתך ואל תלחיצי אותו כי זה רק יכאב. כל טוב


בן 15 שואל: #103670
שלום אני אני בקשר אם חברה שלי 3 חודשים+ יש ביינינו חיבוקים ונשיקות ואני לא בטוח אם היא רוצה אבל יש לי חשק בקיום יחסי מין אבל אני מפחד לשאול אותה את זה אני מפחד מהפחד שהיא תגיב בצורה נוקשה מידי ואפילו נפרד בגלל הצעד שעשיתי ואני לא רוצה שזה יקרה למה היא מושלמת היא ילדה מדהימה שאני באמת אוהב יש דרך אחרת לרמוז או לגרום לה להציע לי את העניין בקיום יחסי מין

תשובה:
שלום לך משמח מאוד שיש לך חברה שאתה אוהב מאוד וכיף לך להיות איתה. אני חושבת שאתה עדיין צעיר ואתם גם ממש בתחילת הקשר בשביל להתחיל לקיים יחסי מין. זאת באמת קפיצה מאוד גדולה מחיבוקים ונשיקות ליחסי מין ואני חושבת שמאוד הגיוני שהיא תהיה מופתעת ואולי אפילו תרתע מההזמנה שלך. אני מציעה לך לקחת את הזמן. להנות ממה שיש עכשיו להתרגש מהגילויים ולהתקדם בהדרגה. יש המון דברים שאתם יכולים לעשות ולהנות מהם מאוד לפני יחסי מין. עכשיו אתם מתחבקים ומתנשקים. אתה יכול להמשיך עם זה ולהתחיל ללטף אותה תוך כדי חיבוק ונשיקה בכל מיני מקומות בגוף, לעשות לה מסאז', לנשק אותה בעוד מקומות חוץ מבשפתיים - בפנים, באוזניים, בצוואר, בבטן - אם היא רוצה ומסכימה לך לגעת בה שם. אתה תגלה שבכל מקום חדש בגוף שאתם מגלים זאת התרגשות גדולה ומחדשת. תתחילו מעל הבגדים ולאט לאט אתם יכולים גם מתחת לבגדים. עם הזמן תיבנה בינכם תקשורת על מה נעים ומה לא נעים, האם רוצים להתקדם ולאן, יבנה אמון וביטחון בקשר ובהמשך אם זה יתאים תוכלו לדבר על יחסי מין. מקווה שזה עוזר, אשמח להמשיך לענות לך על עוד שאלות. כל טוב.


בן 14 שואל: #103636
היי אני בן 14 והגמירה שלי מאוד מהירה אני מהונן כשנתיים והגמירה עדיין מהירה אפשר עצה תודה!!

תשובה:
שלום לך מה כוונתך שהגמירה שלך מהירה? תוך דקה, פחות מדקה, יותר ? אשמח לדעת כדי לענות בצורה מדוייקת. באופן כללי חשוב לי לכתוב לך שאתה עדיין בתחילת גיל ההתבגרות, הגוף מלא הורמונים והחרמנות מאוד גבוהה בדר"כ. תנסה לזרום עם הכיף וההנאה שבעיניין ופחות להיות בציפיות מעצמך. אוננות זה כיף, לגמור זה כיף. אין סיבה באמת טובה למדוד עם שעון תוך כמה זמן הכיף הזה קורה ולחשוב שיש תוצאה יותר טובה ותוצאה פחות טובה להנאה שבאוננות. כשתתחיל להיות פעיל מינית עם בן\בת זוג זה יכול להשפיע ולהיות גורם שאפשר לדבר עליו במידה ויש עם זה קושי. עכשיו ההמלצה שלי היא פשוט ל ה נ ו ת :-) אבל אם אתה מרגיש שהתשובה לא נותנת לך מענה עחשש שלך אתה בהחלט מוזמן לכתוב מה זה מהר. כל טוב


בן 19 שואל: #103609
שאלה בגיל 19 : #103558 היי אני בן 19 ואני לפעמים חובה כאבים מאזור פי הטבעת במהלך היום, או גם בעת הפרשת צואה,ומוצא גם דם לפעמים על הנייר טואלט בעת הניגוב, מה ניתן לעשות והאם יש קשר בין זה לבין מין אנאלי (חדירה לפי הטבעת) עם הבן זוג שלי תודה מראש היי, בהחלט ייתכן קשר. בתוך פי הטבעת יש רקמה עדינה והרבה כלי דם ועצבים. מין אנאלי עשוי לשפשף את הרקמה העדינה או לפגוע בכלי הדם ולגרום לכאב או דימום. מומלץ כרגע להפסיק עד שהכאב והדימום ייפסקו. כשתמשיכו, חשוב שתשתמשו בחומר סיכה על בסיס מים ושבעת החדירה אתה תהייה נינוח ועם שרירים רפויים ושהחדירה לא תעשה בבת אחת אלא לאט תוך התחשבות בכאב אצלך (אם קיים). אני מקווה שאתם משתמשים תמיד בקונדומים כדי להגן על עצמכם הן ממחלות מין והן מזיהומים. כמו כן, יש לשלול קיום טחורים שגם הם עשויים לגרום לדימום ולכאב ולכן מומלץ לפנות לרופא כירורד לבדיקה. כל טוב. תודה על התשובה, בעניין של הטחורים, אבא שלי סובל מטחורים אז יש מצב שזאת הסיבה אם זה תורשתי כמובן, ואם כן מה עליי לעשות ואיך זה הגיוני שבגיל 19 יש טחורים, מה הטיפול ולאיזה רופא לגשת אם צריך תודה

תשובה:
שלום. טחורים אכן מופיעים אצל חלק גדול מהגברים (עד כ-50%). לעיתים ההופעה שלהם היא מוקדמת, בגיל הנעורים, במיוחד כשמדובר בסיפור משפחתי. עליך לפנות לרופא כירורג כדי להיבדק ולקבל המלצות לטיפול בבעיה. לגבי מין אנאלי אתה יכול לחכות עד לבדיקה אצל הכירורג וקבלת תשובות בנושא, אך באופן עקרוני אין מניעה מהמשך יחסים אנאליים אך חשוב מאד לקיים אותם בעדינות, ולהפסיק אותם במקרה שמופיע כאב או דימום. תרגיש טוב!


בת 17 שואלת: #103597
היי חבר שלי רוצה לקיים יחסי מין בתחת בלי קונדום ואני תמיד יורדת לו לאורלי גם בלי קונדום אפשר לקבל מזה מחלות מין?

תשובה:
שלום לך אפשר להיבק במחלות מין ממין אנאלי וממין אוראלי. אם אתם רוצים לקיים מגע מיני כזה בלי קונדום כדאי להיבדק לפני. אם הבדיקות יצאו שליליות ואין לכם מחלות מין אתם יכולים לא להשתמש בקונדום. כדאי לך לדעת שמין אנאלי מצריך הרבה תקשורת, רגישות והכרות של הנושא. אני ממליצה לכם לפני שאתם מנסים לדבר על הציפיות שלכם, להשתמש בחומר סיכה ולהיות בתקשורת בזמן החדירה - לכוון ולהדריך אותו להכנס לאט ובעדינות ולעצור אם כואב לך. כל טוב


בת 18 שואלת: #103589
שלום רב, בכל פעם (!) שאני מאוננת אני מרגישה כאילו אני חייבת פיפי, והולכת לשירותים. מדובר בדרך כלל בנוזל שקוף, ולא צהבהב כמו השתן הרגיל שלי. מה זה? תודה.

תשובה:
שלום לך בזמן אוננות הרטיבות הנרתיקית עולה וכמות ההפרשות גדלה. העוררות המינית יוצרת הפרשות מהנרתיק. יכול להיות שהנוזל שאת מתארת הוא הפרשה נרתיקית . בנוסף חלק מהבנות חוות שפיכה נשית בזמן עוררות מינית גבוהה. זה דומה לתהליך של בנים שכשהם חווים אורגזמה הם גומרים ויוצא נוזל זרע. יש בנות שכשהן חוות אורגזמה בנוסף לתחושה של העונג בגוף יוצא נוזל מאיזור הנרתיק שהוא לא שתן. זאת עוד דרך שבה הגוף חווה הנאה מינית. זוהי תופעה טיבעית. כל טוב


בת 14 שואלת: #103586
היי, אני אוהבת בנות.. יש לי חברה כבר שנה וחצי וההורים שלי תמיד צוחקים בארוחות שישי שלאחותי שהיא בת 11 יש חבר ולי אין חבר.. וכלכך בא לי להגיד להם שיש לי חברה.. אבל אני מפחדת שלא יקבלו אותי וגם אם לא יקבלו זה אומר שיעיפו אותי מהבית ובגיל 14 אין לי כלכך לאן ללכת... אולי זה גם משהו שישתנה.. אולי זה סתם אהבת נעורים מוזרה, מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! את מעלה בשאלה שלך שני נושאים שונים ואתייחס אליהם בנפרד. נשמע שאת לא לגמרי בטוחה בנטייה המינית שלך, והאם היא תישאר כזו גם בעתיד. אני מבין שאת כן בטוחה לגבי המצב שלך היום, ומקווה שהיחסים שלך עם חברתך הם טובים ונעימים עבורך. ובכל זאת, כמו שאת אומרת, את נמצאת בשלב מוקדם של גיל ההתבגרות וגיבוש הנטייה המינית ואופן המימוש שלה כמו גם ההבנה המלאה לגבי מה שמושך אותך ומרגש אותך יגיעו כנראה רק בהמשך. ההמלצה שלי היא קודם כל שתמשיכי כרגע לחוות ולהנות ממה שעושה לך טוב. עם הזמן את תכירי טוב יותר את עצמך, ותלמדי עוד על מה שמושך ומעניין אותך. תני לזמן לעשות את שלו בהקשר הזה. הנושא השני הוא האם ומתי לספר להורים. זוהי דילמה לא פשוטה שגם כן מעסיקה את מרבית בני נוער וצעירים/ות בעלי נטייה מינית שאינה סטרייטית. מהשאלה שלך לא כלכך ברור מדוע בעצם חשוב לך לספר להם. אם את מודאגת לגבי התגובה שלהם אולי אפשר לתת לנושא עוד זמן, ולספר להם לאחר שתהיי יותר בטוחה בעצמך? בדרך כלל תגובות של הורים טובות יותר ממה שבני הנוער מצפים אבל אולי את יכולה לבדוק את הנושא על-ידי שיחה כללית עם ההורים על הנושא של זוגיות ונטייה מינית? האם את קרובה יותר לאימך/אביך וחשבת על האופציה לספר רק לאחד מהם? והאם יש לך אח/ות גדולה שאיתו/ה תרגישי בנוח יותר להתייעץ? בכל מקרה, גם אם את מחליטה שחשוב לך לספר להם כבר עכשיו, דעי לך שבדרך כלל התגובות של ההורים באמת טובות יותר ממה שמצפים. גם במקרה והתגובה שלהם לא תהיה חיובית בהתחלה סביר שעם הזמן הם ילמדו לקבל את מי שאת. בכל מקרה אנחנו, וארגונים אחרים שקשורים לקהילת הלהט"ב כמו "איגי" ו"בית דרור", נמצאים כאן כדי לתמוך ולסייע לך ככל האפשר. בהצלחה ואת מוזמנת לעדכן אותנו לגבי ההחלטה שלך ותגובת ההורים.


בת 16 שואלת: #103584
היי,אני מרגישה בן אדם דיכאוני שאין לי על מה לדבר עם אנשים .אני לא יודעת אם זה בגלל זה אני נכנסת לדיכאון או שלא קשור אבל אני תמיד עצובה ובוכה בלי סיבה חשבתי לבקש מההורים פסיכולוג אבל אני מתביישת לדבר איתם על מה שעובר אליי . בנוסף אח שלי יצא מארון לפני חודש וזה גרם לי לממש בלבול בזהות המינית שלי אני כבר לא יודעת מה לעשות .

תשובה:
שלום לך, את מתארת חוויה של מצבי רוח משתנים שבהחלט יכולים ליצור תחושת בלבול ודיכאון.. קודם כל אני רוצה לשתף אותך שתחושות כאלה רוב האנשים חווים בשלב כזה או אחר של חייהם וזה מאפיין מאוד את בני גילך בחטיבה ותיכון. בנוסף, אני חושבת שאין סיבה להתבייש בזה, ועצם המודעות שלך למצב בו את נמצאת והיוזמה שלך לפנות לפסיכולוג היא מבורכת ולא מובנת מאליה! מה את חושבת שהורייך יגיבו אם תפני אליהם בנוגע לזה? בנוגע לאחיך, יציאה מהארון יכולה לעלות מחשבות ותהיות בהרבה כיוונים אצל כל הקרובים אליו, זה טבעי ומובן.. אני מציעה לך כרגע לא להצהיר הצהרות על עצמך, את נמצאת בתקופה בחיים בה את אמורה לבחון את עצמך, ריגשית, גופנית, מינית ובאופן כללי בכל התחומים. דילמות ותהיות הן דבר נפלא והזדמנות עבורך להכיר את עצמך טוב יותר. תנצלי את זה והכי חשוב שתדעי לקבל את עצמך ולאהוב את עצמך כמו שאת. אם יש לך שאלות ספציפיות על זהות מינית את מוזמנת לפנות לייעוץ כזה- איג"י- 0547866773 האגודה לנוער גאה- 035252896 בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #103559
מאז ומתמיד הרגשתי נוח עם הגוף שלי. כשהתחלתי לאונן לפני כמה שנים גיליתי שאני מאוד אוהבת איך שזה גורם לי להרגיש בהתחלה, אבל ככל שהתחושה מתגברת אני מרגישה כאבים חזקים אבל עמומים (זה הגיוני?) מאזור הישבן. לרוב אני ממשיכה עד שאני מרגישה שהכאב בלתי נסבל ואז מפסיקה ומחכה שזה יעבור. זה מאוד מפריע לי. חברה שלי אמרה לי שאוננות אף פעם לא אמורה לכאוב וכנראה אני עושה משהו לא נכון, אז בדקתי בגוגל וגיליתי שזאת תופעה שקיימת ומה שיכול לעזור לי זה טיפול פיסיותרפי ברצפת האגן. הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני רק בת 16 ואין סיכוי שאני אפנה להורים שלי בשביל זה. מציקה לי גם המחשבה שבעוד כמה שנים כשארצה גם לקיים יחסי מין אני אסבול, ועד שאני אהיה ברשות עצמי אני לא אוכל לקבל טיפול ולאונן כמו שאני רוצה. יש פיתרון לכך?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה מאוד לשמוע שאת מאוננת ומכירה את הגוף שלך. זה מאוד חשוב, כיפי ומענג. בנוגע לכאבים שאת מרגישה, האם את מאוננת עם הכנסת אצבע או רק על ידי עינוג הדגדגן? אם את מכניסה אצבע, אז נסי לא לאונן עם הכנסת אצבע ורק ע"י עינוג הדגדגן. אם את לא מכניסה אצבע ועדיין כואב בזמן אוננות, כן שווה ללכת להיבדק אבל זה לא בהכרח אומר שאת צריכה פיסיותרפיה לרצפת האגן. אני מציעה שתבואי אלינו ביום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה. כל טוב


בן 17 שואל: #103539
בן 17 וחצי תמיד אחרי חצי שעה בערך של קיום יחסי מין איבר המין שלי מתחיל לרדת ולפעמים גם מהתחלת קיום יחסי המין הוא לא עומד 100 אחוז

תשובה:
הי, טבעי שבגילך תחוש שינויים ברמת הגירוי, בלחץ הרגשי וברמת קושי של הזקפה. תוך כדי קיום יחסי מין המחשבות שלנו עלולות לנדוד לכל מיני מקומות לא קשורים או שהרצון לספק את בן/בת הזוג גובר על הרצון שלנו ליהנות מהיחסים. אם באוננות האיבר עומד זקוף בלי ירידה ברמת הזקפה, אז אין לך בעיה פיזיולוגית. ואם גם באוננות אתה מרגיש את השינוי, נסה לא לאונן כמה ימים ותבדוק זאת בזמן שאת הממש מגורה. אני ממליצה לך לנסות ליהנות מהמין מבלי לחשוב על דברים אחרים או מבלי לחשוש שתגמור ולא תספק את הצד השני. כמובן שחשוב שתהיה רגיש לצורכי האחר.ת, אך אפשר לעשות זאת מבלי להטיל את כל האחריות על הזקפה. יחסי מין הם קודם כל יחסים בהם שניים מתפנקים יחד ואת זה אפשר לעשות בהרבה דרכים אחרות חוץ מכניסה של איברי מין. מקווה שהצלחתי לסייע לך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #103534
שלום,קיימתי יחסי מין עם הפרטנר שלי,עם קונדום ניסינו הפעם לגוון את חיי המין שלנו וניסינו לקיים יחסי מין בשירותים בבית הספר אך שנכנסו ילדים לתא ליד נכנסתי ללחץ והנרתיק הרגיש לי כאילו התייבש והוא לא הצליח להכניס בהתחלה כשהצליח הרגשתי קצת לא בנוח והפסקנו כשחזרתי הביתה חשתי בכאבים בנרתיק אני מבינה שזה כנראה משום שהוא הכניס בכוח אבל איך אפשר להתמודד עם הכאבים ביינתים? (רק לציין שאני שואלת כי הרגשתי כבר פעמיים חוץ מזה כאב דומה )

תשובה:
שלום לך המצב שאת מתארת לא נשמע נעים. גיוון בקשר מיני זה דבר נפלא וחשוב אבל כדאי לשמור שיהיה נוח ונעים. אם אתם מקיימים יחסי מין במקום שיכולים להכנס ולהפריע לכם באמצע ובמקום שלא נוח לכם אז זה פוגם בהנאה וביכולת שלכם באמת להיות שם אחד בשביל השני ולהתמסר למפגש המיני בינכם. שירותים בבית ספר זה גם לא המקום הכי נקי וכדאי ביחסי מין לשמור גם על הנושא הזה. תנסו לחשוב יחד על מקומות בהם אתם יכולים גם להנות מגיוון וגם מאווירה וסביבה שתאפשר לכם באמת את כל החוויה שיכולה להיות ממפגש מיני. מפגש מיני כולל את המרחב, זמן, תנאים פיזיים וריגשיים. הכאב שאת מרגישה עכשיו הוא כנראה גם מזה שנלחצת ואז הגוף שלך הגיב בשתי צורות - יובש בנרתיק וכיווץ שרירי הנרתיק. זה מאוד הגיוני ונכון לגוף להגיב ככה במצב כזה. לא נכון לבן הזוג שלך להכניס את איבר המין שלו בכוח לתוכך. זה לא דבר שכדאי שימשיך לקרות בקשר המיני בינכם. לנרתיק שלך נכנסים ברגישות ובעדינות ולא חודרים בכוח. זאת אחריות של שניכם. אם זה חזק לך, מכאיב לך, לא נעים לך, את לא רטובה ומגורה - תאמרי לו שיעצור, תדריכי אותו איך כן, איך לגעת בך כדי שתהיי רטובה, איך להכנס בלי להכאיב, מתי להכנס. זאת גם האחריות שלו לבדוק שאת רטובה, לשים לב שאם את יבשה זה כנראה לא זמן טוב להכנס, לעורר אותך ולגרות את האיזור כך שהמקום יהיה רטוב, לא להכנס בכוח, לבדוק איתך שנעים לך ושאת נהנת, להתעניין מה שלומך לפני שהוא נכנס וגם תוך כדי אם הוא מרגיש משהו. אני חושבת שבגלל שאת מציינת שאת מכירה את הכאב הזה זה זמן טוב לדבר על הנושא הזה בינכם. כדאי לך לשתף אותו בכאב שהרגשת אחרי המפגש בשירותים. לומר לו שהוא נכנס בכוח, שזה כואב לך תוך כדי וגם אחרי. יחסי מין אמורים להיות מהנים ומספקים לך ולו. זאת הזדמנות עבורכם לשנות הרגלים לא נכונים בקשר המיני בינכם. תדברו, ותסכמו בינכם תנאים חדשים בהם אתם מקיימים יחסי מין ודברו גם על האיך. מתי ואיך יודעים שזה נכון לקיים יחסי מין, מתי ואיך נכון להכנס לנרתיק. בהצלחה. נשמח להמשיך לייעץ לך.


בן 17 שואל: #103531
ערב טוב אשמח אם תענו לי על כמה שאלות * השאלה הראשונה שלי היא: בסיטואציה של סקס ראשון, יש סיכוי שלבחורה ירד דם ויכול להיבצר מצב של אי-נעימות או כדומה. השאלה שלי היא מה אפשר לעשות? להתקלח ישר אחריי שזה קורה? מה לדעתכם הוא הפתרון לאי נעימות הזאת. * השאלה השניה שלי היא האם כדאי להשתמש ב''ויאגרה'' אם יש מצב של לחץ? וידוע כי לחץ יכול למנוע מהאיבר מין להיעמד. * השאלה השלישית היא, האם ''חומר סיכה'' יעזור בשביל חדירה חלקה (על בסיס מים כמובן) או צריך גם לעשות את ''השמחק שלפני'' ? מה אפשר לעשות כדי שניהיה מוכנים לחדירה? איך להרטיב? אשמח אם תענו על השאלות בצורה ספציפית תודה רבה, המשך ערב נעים

תשובה:
שלום לך יש אפשרות שלבת הזוג שלך יירד דם אחרי הפעם הראשונה(יש גם אפשרות שלא). זה יכול להיות בפעמים הראשונות - כלומר גם בפעם השנייה והשלישית. בדר"כ לא מדובר על דימום כמו דימום של ווסת אלא על דימום של כמה טיפות או קצת יותר. כדי להקל על אי הנעימות כדאי לדבר על זה לפני. אתה יכול להרגיע אותה, אם אתה מרגיש שזה אמיתי ולומר לה שאתה יודע שיש אפשרות כזאת, שזה טיבעי (שזה לא מגעיל אותך - אם אתה מתחבר למילים האלה, תמצא לך את המילים שלך ...)לגמרי וקורה להרבה נערות. אתה יכול לשאול אותה מה יכול לעזור לה כשזה יקרה. אולי מגבונים ליד המיטה, אולי מקלחת, אולי תתקלחו יחד אם זה אפשרי. זה בכל זאת משהו מרגש עבור שניכם והמקלחת יכולה להמשיך לכם את החוויה המשותפת וליצור הרבה קירבה. יכול להיות שהיא תעדיף להתקלח לבד וחשוב לכבד את זה. זה יכול מאוד לקרב בינכם אם תדברו על הדברים לפני. לשניכם יש חששות, שניכם מתרגשים ויש דברים שאם תדברו עליהם לפני מאוד יכולים להשפיע לטובה על החוויה שלכם ועל היכולת שלכם לתמוך ולהבין מה כל אחד רוצה\צריך בשביל שהוא\היא ירגישו בנוח. הרי הדם הוא לא הדבר היחיד שיכול להיות מביך בפעם הראשונה....יש אפשרות שלא יעמוד לך כי אתה מתרגש מאוד, יש אפשרות שיכאב לה והיא תרצה שתפסיק, יש אפשרות שתגמור מאוד מהר מהתרגשות, יש אפשרות שיקרו הרבה דברים ותקשורת טובה לפני יכולה בהחלט להרגיע ולרכך את הפעם הראשונה. גם תקשורת תוך כדי יכולה מאוד לעזור. להכנס אליה לאט ובעדינות כשהיא רטובה ורוצה, לשאול אותה אם נעים לה או אם היא רוצה שתמשיך, להגיד לה שאתה מוכן לעצור אם משהו כואב לה. כל אלה יכולים מאוד להשפיע על הדרך שבה תהיה הפעם הראשונה שלכם ואיך יגיב הקרום לחדירה שלך. אתה יכול לשתף אותה באיך אתה מרגיש, מה אתה רוצה ומה נעים לך. לשתף אותה בחששות שלך וברצון שלך שיהיה טוב. בהמשך למה שאמרתי אני חושבת שמצב לחץ הוא מצב טיבעי וטוב. הפעם הראשונה היא מרגשת ומלחיצה ביחד. אתה לא אמור "לספק סחורה", אתה איתה ביחד וחלק מהחוויה היא שאתם לומדים יחד להכיר, להרגיש בנוח אחד עם השניה. המטרה היא לא החדירה או האורגזמה אלא להיות באינטימיות אחד עם השניה ולכן אין צורך ואפילו ממש לא כדאי לך לקחת ויאגרה כי אתה לא אמור להרשים אותה. זה חלק מהכיף להתחיל יחד ולעבור את זה יחד. אולי תשתף אותה שאתה מפחד שלא יעמוד לך, זה לא אומר שאתה לא נמשך אליה, זה חלק מההתרגשות. אני בטוחה שהיא תבין ולא תעשה עניין וזה יכול להרגיע אותך. אם זה באמת קורה אז זה טיבעי ומחכים קצת, עושים בינתיים דברים אחרים וחוזרים לזה. כדי שהפעם הראשונה תהיה חוויה מקרבת תחשבו על כל החוויה ולא רק על החדירה - כלומר על המפגש, על הביחד שלכם, על ההתרגשות, מה צריך לקרות כדי שזה יהיה נעים וכיף. תחשבו לעשות את זה בזמן ומקום שלא יפריעו לכם, שיהיה לכם זמן ובלי לחץ לסיים, חשוב להשקיע במשחק המקדים כדי שתהיו מגורים ושבת הזוג תהיה רטובה מעוררות מינית ולא רק מחומר סיכה. זה אומר מגע בכל מיני מקומות בגוף ובנרתיק. רוב הבנות חוות עונג מגירוי הדגדגן ולא מחדירה לכן חשוב שתלמד לענג אותה וכך היא גם תהיה רטובה (גם אם לא עומד לך בת הזוג שלך יכולה לחוות הנאה ועונג). לפני הכניסה של איבר המין שלך לנרתיק תוודא שהיא רוצה ואפשר בהחלט לשים גם חומר סיכה. עדיין חשוב להכנס לאט ובעדינות ולוודא שמה שאתה עושה טוב לה ומתאים שתמשיך. דבר חשוב ואחרון - את תשכחו להשתמש בקונדום, חשוב לשים אותו לפני החדירה ולהחזיק אותו כשאתה יוצא אחרי שגמרת! :-) שיהיה המון בהצלחה ומזל טוב!


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בן 24 שואל: #103485
שלום אני צריך עזרה לדעת איך לספר לחברים שלי שאני יוצא מהארון אני מפחד שאם אני יגלה להם שאני גיי ויש לי חבר אז הם ירביצו לי בבקשה תעזרו לי זה דחוף !!!!!!!!!!!!!!

תשובה:
שלום לך. "יציאה מהארון" ושיתוף של חברים או בני משפחה לגבי הנטייה המינית היא בדרך כלל חוויה משמעותית ולפעמים גם מלחיצה. אני מבין שאתה בלחץ וחושש לקראת השיחה עם החברים, אז קודם כל חשוב שתבחר את הזמן והמקום המתאימים לך, שבהם תרגיש הכי נוח ומוכן. לא ציינת כמה זמן אתה כבר מגדיר את עצמך כהומו, כמה זמן יש לך חבר והאם כבר סיפרת על כך בעבר למישהו קרוב. בכל מקרה, יכול להיות שעדיף להתחיל לספר לחבר אחד, הקרוב ביותר וזה שאתה סומך עליו שישמור את הנושא ביניכם. כך, תוכל להתנסות בחוויה הזאת של "לצאת מהארון", ותהיה קצת פחות לחוץ אחרי שתקבל ממנו תגובה חיובית. בהמשך תוכל אפילו להיעזר בו ולספר ביחד איתו לשאר החברים. חברים טובים בדרך כלל יודעים לקבל גם דברים לא כלכך נוחים או פשוטים, ואם הקשר ביניכם עמוק וקרוב ככל הנראה הם יצליחו להתמודד עם הנושא. תזכור שגם אם בהתחלה התגובה שלהם לא תמצא חן בעיניך בהמשך עם הזמן ואחרי שתדברו על הדברים לעומק הם ילמדו איך לקבל אותך כמו שאתה. אתה מוזמן לעדכן אותנו כן איך הלך לך. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #103479
אומנתי והיה לי נעים היו רגעים קטנים שהאזור הזה רגיש מידי שעשיתי בעדינות או שהפסקתי לשניה כי היה רגיש חח שהפסקתי לגמרי היה לי נעים כיאלו רוגע כזה אני כן חושבת שגמרתי הייתי בכיוון?

תשובה:
היי נשמע שאת ממש בכיוון. תהני!


בן 15 שואל: #103474
אני לא יודע מה לעשות, אני נמשך רגשית גם לבנים וגם לבנות, אבל מינית רק לבנים . מה לעשות והאם זה ישתנה בעתיד?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא בשלבים הראשונים של ההתבגרות המינית והרגשית שלך, וטבעי מאד שאתה עוד לא בטוח מה בדיוק מושך ומעניין אותך ואיך ייראו החיים הרומנטיים והמיניים שלך בעתיד. בני נוער רבים מרגישים משיכה רגשית ו/או מינית לבני המין שלהם, וחלקם בוחרים בהמשך לחיות את חייהם כהומואים/לסביות ולקיים קשרים זוגיים רק עם בני מינם. בכל מקרה, בגלל שאתה צעיר ונמצא רק בתחילת הדרך, אני מציע לך לנסות "לעשות" משהו שיקבע אם תימשך לבנים או לבנות. נסה להיות קשוב לעצמך והתנסה במה שמעניין ומושך אותך, ואני בטוח שככל שתצבור יותר ניסיון תכיר טוב יותר מה טוב עבורך ותבין מי אתה ומה מרגש אותך. אם אתה רוצה לדבר עוד על הנושא אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בת 16 שואלת: #103451
היי בסוף לא נכנסתי להריון וקיבלתי מחזור ואני כבר באמצע חפיסת הגלולות השנייה שלי אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם החבר שלי בלי קונדום והוא גמר בתוכי לפי מה שאני מבינה יש לי הגנה מהריון כיוון שאני לוקחת גלולות אבל אם אני לפעמים מפספסת בשעה או חצי שעה את זמן לקיחת הגלולה זה קריטי אני יכולה להכנס להריון? ואני לא מצליחה לגמור מחדירה ולא תמיד נהנת מזה ויש רגעים שפשוט איבר המין נסגר ואין אפשרות חדירה ואני לא מצליחה לשלוט בזה אני נהנת וגומרת רק מאוראלי ונדיר שאני באמת נהנת מחדירה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת לא בהריון. אני עוד יותר שמחה לשמוע שאת נוטלת גלולות. את כן קיימת יחסי מין מוגנים כי הגלולות מגנות עליך מפני הריון. פספוס של שעה או חצי שעה אינו מוריד את יעילות הגלולות. את יכולה לקחת את הגלולה עד 12 שעות מהשעה הקבועה שלך ואת עדיין מוגנת. לגבי אורגזמה מחדירה, רוב הבנות לא והנשים לא חוות אורגזמה מהחדירה אלא מהדגדגן. יש הרבה נערות ונשים שלא נהנות מחדירה ושאפילו כואב להן מחדירה. תביני, הנרתיק הוא שרירי ואם הפין נמצא שם יותר מדי זמן, הוא גם מתייבש וגם נהיה נוקשה וזאת תחושת הסגירה. אם החדירה היא מעל חמש דקות, אז זה באמת לא כיף, בטח לא בגילך הצעיר. אני מצרפת לך לינק מהאתר שלנו על כאבים בחדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 תמשיכו להשקיע במין אוראלי, מין ידני או סקס יבש כדי שגם את תהני ותגיעי לאורגזמה. כל טוב


בת 13 שואלת: #103425
hey me and my boyfriend are having sex. we already had sex a few times and h was my first. everytme were doing it it hurts like its the first time at the start. is that normal? im afraid to talk about it with a doctor or with my mom... ( answer me in hebrew)

תשובה:
שלום לך כתבת באתר שאת בת 13. האם זה נכון? את מאוד צעירה. זה גיל מאוד מוקדם להתחיל לקיים יחסי מין וחשוב שתדעי שזה לא חוקי. חבר שלך יכול להיות מואשם באונס גם אם את מסכימה ורוצה. יש לכם המון דרכים אחרות להנות ממגע מיני וכדאי לכם לעצור ולחזור לכל מיני מגעים מיניים ללא חדירה. אם תרצו אתם מוזמנים להגיע אלינו ונשמח להדריך אתכם על מגע ללא חדירה. אחת הסיבות שנכון לחכות עם יחסי מין לגיל יותר מבוגר היא מכיוון שיחסי מין אמורים להיות מהנים. בגילך הנרתיק עדיין קטן מאוד, ההכרות שלך עם הגוף שלך עדיין בתחילת דרכה והיכולת להדריך את בן הזוג מה נעים לך ומה לא נעים גם היא דבר נרכש - זאת מיומנות שצריך לפתח אותה במהלך קשר ולעשות את זה בצורה הדרגתית. את יכולה להתחיל עם בגדים ולהגיד לו איפה נעים לך שהוא נוגע, מה את רוצה שהוא יעשה עוד, איזה מין מגע מרגש אותך - עדין יותר, ליטוף או כמו עיסוי. ככה תתקדמו לאט לאט, בכל איזור בגוף יש חוויה אחרת של גירוי והנאה - לא רק באברי המין. גם הצוואר, האוזן, הירכיים. תתקדמו בהדרגה בלי לחץ. אתם עוד צעירים ויש לכם את כל הזמן שבעולם. בכלל רוב הבנות נהנות ממגע באיזור הדגדגן ולא מחדירה. האם הוא נוגע בך שם? אל תמשיכי לשכב איתו אם כואב לך! גם זה שכואב לך ואת מתביישת לפנות לאמא או לרופא לקבל עזרה זה עוד סימן שזה מוקדם מידי. אז מה את אומרת? האם זה אפשרי בשבילך עכשיו להפסיק לקיים יחסי מין עם חדירה ולנסות דברים אחרים? אשמח להמשיך לייעץ לך, כל טוב.


בת 16 שואלת: #103401
אני וחבר שלי חצי שנה ביחד ולפני כמה חודשים התחלנו לעשות אחד לשני ביד והוא גמר מזה. אני לא גמרתי מזה (וגם לא גמרתי אף פעם בחיים שלי). הוא החדיר לי אצבעות ולא עשה כלום עם הדגדגן אבל זה היה נעים והכל היה טוב פשוט לא גמרתי מזה. עכשיו התחלנו לשכב, שכבנו כבר שלושה פעמים ולא גמרתי אפילו פעם אחת. בפעם הראשונה זה אפילו לא כאב לי ולא ירד לי דם אבל אני חושבת שהקרום בתולין שלי נקרע באיזה פעם אחת שהוא החדיר לי אצבעות זה לא כאב ולא הרגשתי אבל התחילו לצאת באותה פעם מלא פירורי עור כאלה והוא אמר שהוא הרגיש משהו שנקרע ואחרי זה הכל היה חלק. ובקיצור אין לי בעיה של כאבים או משהו אני פשוט אף פעם לא מצליחה לגמור ולהגיע לשיא כלשהוא אפילו אחרי שלושה פעמים לא גמרתי וזה פשוט כל כך מתסכל ומבאס ואחר כך אני נהיית בדיכאון. אז השאלה שלי היא איך אני יכולה לגמור?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שאת וחבר שלך מדברים על הדברים ושיש ביניכם פתיחות. אמשיך מזה שאורגזה של בנות יכולה להיות יותר מורכבת מאורגזמה של בנים, במיוחד אם את לא מאוננת ויודעת לגרום לעצמך להגיע לאורגזמה. הדבר הכי חשוב בלגמור זה שתדעי לעשות את זה לבד. שתדעי מה עושה לך נעים ואיך, כדי שתוכלי להדריך אותו בזה. גם הוא לא יודע איך לגרום לך לגמור והוא לא יכול לדעת בלי הדרכה שלך. לכן, ההצעה הראשונה שלך היא שתתחילי לבדוק מה מענג אותך. נסי לאונן, לגעת בדגדגן שלך ולא בהכרח להכניס אצבעות. רוב הבנות חוות וארגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן הציפייה לגמור מחדירה היא כרגע לא ריאלית. יחסי מין בפעם הראשונה לא אמורים לכאוב וגם לא חייב לרדת דם אז תשמחי שכך חווית את זה. שוב, אורגזמה מחדירה היא פחות נפוצה מאורגזמה מהדגדגן ואני מציעה שתתחילו משם. ועוד דבר חשוב: אל תהפכו את הגמירה שלך למשימה. ברגע שזה יהיה משימה, זה לא יעבוד. תהנו מהדרך, מהמגע, מהאינטימיות. אל תהיו חדורי מטרה. מצרפת לך קישור מהאתר שלנו על אוננות של בנות אם תרצי קצת מידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 וגם, תמונה של הפות כדי שתדעי איפה נמצא הדגדגן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 כל טוב


בת 17 שואלת: #103362
שלום, לא ממזמן פניתי אליכם בנושא של קרון הבתולין ואני בטוחה שיש לי קרום בתולין סגור, מה אפשר לעשות במצב כזה? הבנתי שעושים ניתוח פשוט, כמה זמן המתנה לניתוח? ולמי אפשר לפנות? פניתי לגניקולוגית בקופת חולים והיא רק צחקה ואמרה שאני לא מבינה כלום, מבלי להסתכל אפילו...

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת רקמה דמויית עור שמקיפה את פנים הנרתיק. צורתה וגודלה של פיסת הרקמה הזאת שונות בין בחורות שונות. קיימים מקרים נדירים שבהן ילדה נולדת עם "קרום בתולין" סגור. הדבר מתגלה בתחילת גיל התגברות, כשהמחזור החודשי של הנערה הצעירה לא יכול להיות מופרש מאיבר המין, והוא בעצם מצטבר בתור הנרתיק והרחם ומביא לכאבים משמעותיים. אם קיבלת בחייך מחזור חודשי אין שום אפשרות ש"קרום הבתולין" שלך סגור. את מוזמנת לפרט מדוע את מודאגת מכך.


בת 18 שואלת: #103361
אני ובן הזוג שלי מתכננים לקיים בקרוב יחסי מין מלאים. כשהוא דוחף לי אצבעות זה כיף וקצת כואב אבל מרגיש שהעובי של הפין שלו יהיה עבה מדי בשביל להכנס. מה לעשות? יש אפשרות להרחיב את החור לאט לאט באיזשהי דרך? תודה

תשובה:
שלום יקרה. שמחה לקרוא שאתם בתקשורת מינית ומדברים ביניכם על קיום יחסי המין. חשוב לדחוף אצבע או שתיים בעדינות משום שהנרתיק עדין ושלא יפצע. הנרתיק מתרחב כך שפין עבה וגדול יכול להיכנס, תחשבי שבבוא היום גם תינוק.ת יצא משם, כך שזה שריר שמתרחב. לפעמים יש נרתיק צר מדי אבל ברוב המקרים יש התאמה. כדאי קודם להכניס רק את קצה הפין כדי להתרגל וטוב שאת מתרגלת על ידי הכנסת אצבעות, גם הכניסי את שלך כדי להתיידד עם הנרתיק שלך. אחר כך בן זוגך יכול להיכנס עם קצה הפין ולצאת ולהיכנס עד שתתרגלי לאט לאט ואז כל הפין יכנס. זה טבעי לחשוש מעובי הפין או האורך שלו, אבל שוב בדרך כלל הכל מסתדר, חשוב שכמובן תהיי רטובה שלא יכאב לך, שהוא ירד לך או יעשה לך ביד. בהצלחה ומין מוגן ומהנה


בת 18 שואלת: #103314
שלום, אתמול אני וחבר שלי ניסינו משהו חדש במהלך הסקס והוא חדר לי בחור של הישבן כשחזרתי הביתה ונכנסתי להתקלח משהו כמו חצי שעה אחרי יצא לי משם נוזל חום דבש כזה מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך. לאחר יחסי מין אנאליים - יחסי מין שכוללים חדירה לפי הטבעת - יתכן ותהיה יציאה של נוזל זרע, רוק או חומר סיכה שבו השתמשתם במהלך יחסי המין. כמובן שלאחר היחסים יתכן ותהיה גם יציאה של צואה. בכל מקרה, על-פי התיאור שמסרת לא נראה שיש סיבה לדאגה.


בן 18 שואל: #103279
שלום הייתי אצל זונה מטיפשותי, והמשכתי להחדיר קצת אחרי גמירה, והאיבר מין שלי יצא והקונדום נשאר בפנים והאיבר מין יצא בלי, הוא נשאר אצלה בנרתיק. חשוב לציין שבמשך כל הסקס הייתי עם קונדום מהתחלה ועד הסוף! אני נורא מפחד ולא יודע איפה אוכל להיבדק, עיזרו לי מתחנן!

תשובה:
שלום לך. תודה שפנית אלינו. לפי מה שאתה מתאר הסיכוי להדבקה במחלות מין הוא נמוך אך קיים. אכן כדאי להיבדק. במידה ואתה מעוניין לבצע בדיקות אנונימיות ניתן ללכת למרפאת לווינסקי בתל אביב. כמו כן ניתן לעשות בדיקות למחלות מין בכל קופת חולים שהיא. התייחסת גם לעובדה שקיימת יחסי מין עם אישה העוסקת בזנות. חשוב לדעת וללמוד יותר על התעשייה הזאת, אשר מנצלת ופוגעת בנשים- אשר גם הן חשופות לסכנות רבות. ככל שהצרכנים ממשיכים לצרוך, כך הם למעשה מועדדים את התעשייה והפגיעה בנשים ממשיכה. פרט לזה, הייתי רוצה בשבילך שתוכל לקיים יחסי מין עם מישהי שגם מעוניינת בך. בהצלחה


בת 15 שואלת: #103262
חברה שלי שואלת אם אתם יכולים לעזור לה. חבר שלה חושב שלכל בת צריך לרדת דם בפעם הראשונה.היא רוצה ללכת איתו לבדיקה גניקולוגית.אבל היא הכניסה הצבעות לאיבר המין שלה ואולי לפעמים הדרום נקרע עם הוא דקיק מאוד.אז מה הגיניקולוג יראה?למרות שהיא לא קיימה יחסים אבל עדיין זה נקרע בגלל הכנסת האצבעות..הוא יראה שהיא בתולה או לא ?

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לרקמה שדומה לפיסת עור ומקיפה במפנים את נרתיק האישה. ביחסי מין שכוללים חדירה או באוננות שכוללת החדרת אצבעות לנרתיק פיסת העור הזאת נמתחת ויכולים להיווצר בה קרעים קטנים שגורמים לדימום קל. גודל וצורת פיסת העור הזו, וכך גם הגמישות שלה, שונים בין אישה לאישה, ולכן לא תמיד יופיע דימום ולא בהכרח יהיה אפשר לראות שה"קרום" נקרע. יש לציין שגניקולוגים/ות לא בודקים בדיקה פנימית (שמכונה גם בדיקה וגינאלית) נשים שלא קיימו יחסי מין.


בן 17 שואל: #103261
היי! אני בן 17 וקצת ויש לי חברה גם בגילי בערך. אנחנו ביחד כבר 5 חודשים ומאוד אוהבים אחד את השני ואז החלטנו לנסות לשכב ,בהסכמה(פעם ראשונה של שנינו). היה קצת מביך ושמעתי מידידות שצריך להכניס אצבעות כדי להרחיב את החור של הפות. אז הכנסתי שתי אצבעות למשך כמה זמן ותוך כדי שאלתי אותה איך היא מרגישה ואם זה נעים והיא אמרה שכן אבל טיפה כואב(לא ירד לה דם והיא הרגישה טוב גם כשסיימנו) ואז שמתי קונדום כדי לבצע חדירה אבל לא עמד לי כל כך ובסוף כשעמד לא נכנס. יכול להיות שיש בעיה כלשהי? אולי צריך להכניס יותר אצבעות? טיפה כאב לה כשהכנסתי אצבעות אולי מציפורניים? אני יודע שזה הרבה שאלות אבל ממש בא לשנינו לשכב.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, נשמע שיש לכם קשר טוב, אתם פתוחים אחד עם השני ומדברים על הדבירם וזה מאוד מאוד חשוב. טוב עשית שהכנסת אצבע לפני שניסית להיכנס עם הפין כי זה ממש לא היה מצליח. אין לך בעיה בכלל. ירידה בזקפה לפני הפעם הראשונה נובעת מלחץ, התרגשות, פחד להכאיב לה ודאגה. הכאב נובע מזה שהשריר אינו רגיל שמשהו נכנס אליו. מדובר בשריר מכווץ ומאוד חשוב להיות עדין ולעשות הכל באיטיות. זה גם לא אמור להצליח בפעם אחת. תתייחסו לזה כאל תהליך ולא כמשימה חד פעמית. אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו על טיפים לפעמים הראשונות. תקראו את זה יחד ותלמדו מזה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 בהצלחה!


בן 16 שואל: #103253
אני וחברה שלי עשרה חודשים ביחד אנחנו בני 16 רוצים לקיים יחסי מין אבל זה עוד מוקדם לנו אז החלטנו לנסות סקס יבש עם בגדים ואנחנו לא בדיוק מצליחים לעשות את זה אני לא מרגיש שאני נהנה וגם לא היא נשמח אם תעזרו לנו ותתנו לנו עצות איך לעשות את זה בדיוק

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני שמחה לשמוע שאתם בזוגיות כיפית ומדברים על הדברים. זה מאוד חשוב. סקס יבש זה כאשר איברי המין מתחככים זה בזה, ללא כניסה של פהין לנרתיק. בדרך כלל החיכוך הוא בין הפין לשפתי הפות והדגדגן וזה כן אמור להיות כיף לשני האנשים שעושים את זה. אנחנו לא יכולים לתת לך עצות איך לעשות את זה נכון. זה עניין של ניסוי וטעיה, לבדוק מה נעים ומה לא וללמוד מזה. זה ייקח זמן אבל זה אמור להיות מאוד כיפי ונעים. אל תעשו את זה עם ג'ינס אלא עם טרנינג או טייץ כדי שלא ייכאב. כל טוב


בן 15 שואל: #103244
היי, בסוף החופש הגדול יצאתי כהומו. אני מאוד מבולבל... כשאני רואה בנים, רוב הזמן אני בוהה בהם, ובפעמים נדירות עומד לי. אני לפעמים מאונן, אבל בדרך כלל על תצונות של בנים. הבעיה שאני אף פעם לא גומר. כן יש לי פינטוזים על בנים, אבל רוב הזמן לא בקטע מיני... לא התנסיתי אף פעם, אפילו לא בנשיקה. האם אני הומו?

תשובה:
שלום לך! חלק משמעותי בתהליך ההתבגרות שעוברים כל בני האדם קשורבגיבוש הנטייה המינית שלהם. נראה שגם אתה מנסה להבין למי אתה נמשך, מה מעניין אותך בתחום המיני והרומנטי, ואיך הגוף שלך מגיב לאנשים שמסביבך. אני מבין שאתה מרגיש מבולבל לגבי ההגדרה שלך כהומו/סטרייט ולכן אתה מנסה לקבל תשובות פשוטות מהגוף שלך - אם עומד לך כשאתה מאונן, או מתי אתה גומר ומתי לא. אבל בדרך כלל ההבנה הסופית לגבי מי שאתה ומה מושך אותך תגיע בגיל קצת יותר מאוחר, אחרי שתצבור ניסיון רומנטי ומיני עשיר יותר. כשייצא לך לחוות חוויות כאלו עם בנים (או עם בנות) אתה תוכל להרגיש בעצמך עד כמה זה מתאים לך ומושך אותך, ולא תצטרך לשאול על כך אותנו או אנשים אחרים. בתחילת השאלה כתבת ש"יצאת כהומו" ואני תוהה אם התכוונת שיצאת מהארון וסיפרת לאנשים (למי?) שאתה הומו. הייתי שמח לשמוע יותר על המחשבות והתחושות שהיו לך לפני שסיפרת על כך לאנשים אחרים. ההחלטה בנוגע לאיך לחיות את החיים שלך ועם מי לקיים קשרים רומנטיים ומיניים (בנים? בנות? גם וגם?) היא בסופו של דבר רק שלך - ואני בטוח שעם הזמן והניסיון שתצבור אתה תרגיש פחות מבולבל ויותר בטוח לגביה. אתה מוזמן מאד לפנות אלינו גם טלפונית כדי לדבר על הנושאים האלו. בכל מקרה אני ממליץ לך לנסות להנות גם מתהליך הלמידה והחיפוש של מה שמעניין, מגרה ומושך אותך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #103241
האם קרום יכול להקרע מחדירת אצבעות של הכנסה והוצאה (בצורה גסה יחסית)?

תשובה:
שלום לך קריעה של קרום הבתולים יכולה להיות הדרגתית. לרוב קרום הבתולים לא יקרע מהחדרת אצבעות, אבל לכל אחת יש קרום שונה ופתח אחר. לחלק מהבנות יש קרום פתוח מאוד ואז החדרת אצבעות לא תגרום לרקמת עור להיקרע. למישהי אחרת יכול להיות קרום יותר סגור ואז החדרת אצבע או טמפון יכול לפתוח מעט את הפתח של הקרום. עדיין בזמן קיום יחסי מין בפעם הראשונה תהיה פתיחה הממשיכה את הפתח שנוצר לפתח גדול יותר כי איבר המין גדול יותר מאצבע. את יכולה לקחת מראה, לשכב על הגב ולהסתכל על פתח הנרתיק ולאות את הקרום שלך. את מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ איתנו. כל טוב


בת 15 שואלת: #103232
בקופת חולים כללית יש גניקולוג? אני רוצ. וזה עולה כסף? ואיך אני אומרת לרופאת משפחה שלי שאני רוצה ללכת לרופא נשים או שקובעים אתזה במזכירות שלהם ?ה ללכת לעשות בדיקה לבדוק אם אני בתולה בלי שום סיבה כלשהי..סתם לבדוק כי אני חוששת ממשהו מסויים שאני מעדיפה לא לשתף..אבל אם אני יעשה את הבדיקה כפי שאמרתם שאצלו עושים זאת.הוא ישאל שאלות או שהוא פשוט יבדוק? .

תשובה:
שלום לך יקירה. כפי שענו לך בתשובה הקודמת מי שלא קיימה מעולם יחסי מין. לכן, במידה ולא קיימת, את עדיין בתולה והרופא/ת נשים לא יבדוק אותך. לגבי הרופא, יש רופאים גניקולוגים בכללית וזה לא עולה כסף, וקובעים ישירות במוקד של כללית. הייתי ממליצה לך לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך לקבל הכוונה ותשובות לשאלתך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #103229
אם אני סתם רוצה לעשות בדיקה של לבדוק אם אני בתולה או לא בלי שום סיבה זה אפשרי? וזה עולה כסף?

תשובה:
שלום לך במידה ולא קיימת יחסי מין את בתולה ואין לך צורך לבדוק את זה. את מוזמנת לקחת ראי קטן לשכב על הגב ולהסתכל בפתח הנרתיק, מעט יותר פנימה נמצא קרום הבתולים. את אמורה להיות מסוגלת לראות אותו בעצמך. הקרום הוא ריקמת עור שנמצאת בפתח הנרתיק. ישנם מספר סוגים של קרומים - חלקם פתוחים יותר וחלקם פחות. ישנן בנות שנולדות עם קרום מאוד פתוח שקשה להבחין בו מכיוון שהוא עוטף ממש את הפתח ונראה חלק ממנו. יש קרומים מחוררים, עם שני חורים או יותר. כאשר יש חדירה לנרתיק של איבר מין או חפץ הקרום נפתח\ נקרע כדי לאפשר את המעבר. אין צורך ללכת לרופא נשים בשביל בדיקה כזאת. האם יש עוד סיבה שבגללה את רוצה לדעת או לראות רופא? אולי תרצי לספר או לשאול בדיוק מה חשוב לך לדעת או אם יש לך חשש מסוים. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת רופאה בסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות הסניף. אפשר גם דרך קופת חולים לתאם תור אצל רופ\את נשים עם הפנייה של רופא משפחה, אך שוב חשוב לי לומר לך שאין צורך להיבדק ע"י רופא נשים לפני קיום יחסי מין אלא אם יש איזושהי בעיה. מקווה שעניתי לך. נשמח לראותך אצלנו.


בת 17 שואלת: #103226
היי, יש לי שאלה . אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר יחסים הרבה זמן , משהו כמו ארבעה חודשים . ואני באמת חושבת שלא יצא לי כמעט ואף פעם לגמור ביחסים שלנו . התודעה שאנחנו עושים את זה והוא גומר כול הזמן ואני לא , ממש מוריד לי . למרות שאני לא אגיד שלא כיף לי . באמת שאני אוהבת את היחסים שלנו פשוט זה מבאס שאני לא מצליחה . אולי זה קשור למקום ? לתנוחה ? או שאני לא בסדר ?

תשובה:
שלום לך יקירה,קודם כל הכל בסדר איתך! ממה שאת מתארת נשמע שאת נהנית להיות בחברת בן זוגך ואת אוהבת את היחסים ביניכם. בנוגע להנאה, חשוב קודם כל שתכירי את את גופך וכך תוכלי לכוון את בן זוגך לגבי הדברים שעושים לך הנאה וגורמים לך לאורגזמה. חשוב שתדעי כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה, אלא מגירוי בדגדגן. הדגדגן הוא קפל עור הנמצא מעל הנרתיק. הדגדגן למעשה אחראי אך ורק על הנאה לאישה, הוא מעוצבב בהמון עצבים. אנו ממליצים לך, לנסות קודם כל לענג את עצמך ובכך להכיר את גופך ומה מתאים לך ואז לשתף את בן זוגך. בנוסף, ישנן תנוחות שגורמות להנאה מרובה יותר אך הן שונות מאחת לשנייה. תדעי מה מתאים לך מהניסיוןן. כל טוב.


בן 17 שואל: #103173
היי, במהלך סיטואציה אינטימית עם אישה אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה, גם אם מתקרב לכך זה יורד, אני יודע שאני מסוגל כי אני מצליח להגיע לפעמים סתם ככה או מאוננות. זה מצב שגורם לכך שאני לא מצליח להחדיר, זה ממש מפריע לי ולבת הזוג שלי, פעם אחת הצלחתי להחדיר אבל לא קרה מאז. למה אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה? אגב לפעמים מצליח באוננות אבל גם אז לא תמיד. תודה.

תשובה:
שלום לך, אם ישנם מצבים בהם יש לך זקפה מלאה ללא בעיה, זה אומר שאין לך בעיה פיזיולוגית. יחסי מין יכולים להיות מאוד מלחיצים כשיש לך ציפייה מעצמך לספק או להגיע לביצוע מסוים. יותר מכך אם יש לחץ מבת הזוג. כשגבר בזמן קיום יחסים מרגיש לחוץ ולא ממש מרוכז בהנאה המינית אלא יותר בחשש לא להצליח, הזקפה נחלשת. כך גם יכול להיות באוננות כשהמחשבות נודדות למקומות אחרים או כשאין גירוי. הפתרון היחידי לכך הוא להירגע, להחליט שמפסיקים לחכות לזקפה החזקה ולכניסה לפות. אלא נהנים ממגע מסביב ללא קשר לזקפה. קבלה שלך את עצמך כפי שאתה וגם קבלה של בת הזוג שלך לכך שזקפה היא לא הדבר הכי חשוב ביחסי מין אלא היכולת של שניכם להתפנק יחד בפתיחות וברגישות הדדית. אשמח לייעץ לך ולחברה יותר בשיחה טלפונית או פגישה. אתם מוזמנים לפנות לסניף חיפה ולהשאיר הודעה לרחלי. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #103125
הייי זה דחוףף ממש .. שמתי לב תמיד כשאני מאוננת.. אז ברגע של הגמירה תמיד נתפס לי שריר בכף הרגל ואז אני חייבת לעצור מלגעת בעצמי כי אם אני אמשיך השריר התפוס כואב לי... וזה ממש מחרפן אותי כי הרבה פעמים אני ממש באה לגמור ואז נאלצת להפסיק הכל בגלל כאב של שריר תפוס... ( אחרי 2 או 3 דק הכאב עובר והרגל חוזרת למצב רגיל) מה זה אומר ולמה זה קורה לי תנקס

תשובה:
שלום לך, התופעה היא טבעית, ייתכן שנובעת מכיווץ שרירים שקורה בדרך כלל לפני אורגזמה. אין לך מה לדאוג. העוצמה יכולה להשתנות מפעם לפעם, ולכן לא תמיד יתפס השריר הזה או כל שריר אחר. את יכולה לנסות לבדוק תנוחות אחרות שלא יפעילו לחץ על הרגל כדי לנסות למנוע את השריר התפוס. את יכולה להמשיך להנות בלי דאגה.


בן 15 שואל: #103123
תמיד כשאני גומר (באוננות) אז אם אני ממשיך קצת אז זה מדגדג טיפה מתחת לכיפה, זה בסדר? זה אומר שגמרתי?

תשובה:
שלום לך, כן זה בסדר גמור, אפילו מעולה. לאחר הגעה לאורגזמה (גמירה/שפיכה) אזור איבר המין רגיש למגע ומכאן מגיע הדגדוג ואין שום חשש להמשיך עם המגע. זה קורה לאחר הגעה לאורגזמה, אם זה באוננות או ביחסי מין. המשך שבוע טוב.


בן 19 שואל: #103011
שלום אני בן 19 ולאחרונה אני שם לב שלא עומד לי כלכך מהר כשאני עם חברה שלי ומתקשה להגיע לזיקפה מלאה כבר קיימנו יחסי מין והייתה לי זקפה אך לאחרונה זה ירד ומה גם שבבוקר אין לי זיקפה אולי זה קשור לזה שאני מעשן כל מיני דברים

תשובה:
שלום לך, כמה שאלות עולות לי בעקבות דברייך. האם משהו השתנה לאחרונה ביחסים ביניכם? האם אתה מרגיש טוב רגשית כשאתם מקיימים יחסים? האם יש עליך לחץ לספק או להחזיק מעמד מעבר למה שהגוף שלך רוצה? מצבנו הרגשי במערכות יחסים משפיע מאוד על היכולת שלנו לקיים יחסים ובטח על הזקפה. אני ממליצה לך לבדוק האם יש הבדל בזקפה בזמן שאתה מאונן, אם אין הבדל אז כנראה שמדובר רק בסיבות רגשיות. ידוע שעישון פוגע בזקפה ואם אתה מעשן הרבה ולא רק סגריות רצוי מאוד שתשקול להפחית. אשמח שתשיב על שאלותי ונמשיך מכאן - טלפונית או במייל. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #102911
בכל פעם שאני מאוננת, כשאני מוציאה את האצבעות שהחדרתי אני רואה שיש עליהן דם. לא דימום חזק אלא כתמי דם, למשל סביב הציפורניים ועל האצבעות כתם דם יבש.. יש לציין שאני לא מגדלת ציפורניים ושאני כבר לא בתולה (קיימתי יחסי מין מספר פעמים). אשמח לדעת למה זה קורה ומה ניתן לעשות כדי למנוע את זה :) תודה מראש..

תשובה:
שלום לך, איני יכולה להגיד לך מדוע זה קורה אבל יכול להיות שאת פוצעת את עצמך או עושה קרע בעור של הנרתיק. אני מציעה שתמנעי מהכנסת אצבע או שתעשי זאת בעדינות יתרה, כדי שלא תגיעי למצב שיורד לך דם. את יכולה גם ללכת להיבדק אצל רופא/ת נשים לבירור שהכל תקין. כל טוב


בן 15 שואל: #102903
אני תמיד מאונן עם סבון, וזה קצת שורף בסוף, יש משהו אחר שאפשר לאונן איתו שלא ישרוף לי?

תשובה:
שלום לך עור הפין דק ועדין וחיכוך ממושך עם חומרים דטרגנטים יכול לגרום לצריבה , קיימת אפשרות להשתמש בחומר שומני כמו שמן תינוק או קרם לחות אם מופיעה רגישות או פריחה פשוט להחליף לחומר אחר. כל טוב לך בהצלחה!


בן 19 שואל: #102884
היי, אני גבר ואני וחבר שלי עשינו סקס הכל היה טוב זאת אומרת לא היו פאשלות או משהו .. חשוב לציין שניקיתי לפני עשיתי חוקן ומה שצריך וגם לא אכלתי .. ויום למחרת שהתעוררנו הוא החדיר לי והיה פאשלה ויצא משם צואה.. עכשיו חשוב לי לציין שיום לפני שאכלתי הלכתי לשירותים כי יש לי חילוף חומרים מהיר ואז עשיתי חוקן והתקלחתי .. אז איך הגיוני שיצא צואה ? תודה רבה .

תשובה:
היי, אני רואה כי נושא ההיגיינה מאוד מטריד אותך ונשמע כי עשית הרבה מאמצים כדי להימנע מהסיטואציה שקרתה, צריך לקחת בחשבון שיחסי מין הם אקט לא כל כך נקי בכל סוגי יחסי המין (אוראלי, אנאלי וויגינאלי). יהיה קשה לשמור על ניקיון מוחלט ולכן כדאי לעשות את זה כשמרגישים בנוח עם בן הזוג. מערכת העיכול בגוף שלנו עובדת כל שעות היממה ולכן הגיוני שהייתה צואה גם אם לא אכלת לפני..עם זאת, אני לא רופאה ולא יודעת לתת לך ייעוץ רפואי בנושא. אם זה מאוד מטריד אותך הייתי מזמינה אותך ללכת לרופא/ה שלך ולהתייעץ אולי יש עוד אפשרויות לעשות לפני כדי להימנע מהסיטואציה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102849
היי, חבר שלי ואני ביחד חצי שנה. לפני חודש שכבנו בפעם הראשונה (פעם ראשונה של שנינו). מאז יצא לנו לעשות את זה בערך עוד שלוש פעמים אבל אף אחד מאיתנו לא גמר. דיי הפסקנו באמצע. בכל פעם יוצא מצב שיורד לי דם ושבמשך יום-יומיים שממש כואבת לי הבטן. שלשום, שכבנו גם. היום קמתי בבוקר ודיממתי מאוד (כאמור עברו יומיים ואתמול לא היה כלום). גם מאוד כואבת לי הבטן, יותר מאשר מבמחזור. אנחנו מאוד זהירים ומשתמשים בקונדום, והמחזור שלי אמור להיות עוד בערך שבועיים. יש סיבה לדאגה? זה בסדר? נשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת לא נשמע שיש מה לדאוג מבחינת הריון וגם לא מהדימום. מה שאת מתארת נשמע כמו חוויות של נערות רבות בפעמים הראשונות לקיום יחסים עם חדירה. חשוב להבין שכניסה של הפין לנרתיק זו לא פעולה שהנרתיק רגיל אליה ולוקח זמן שהכאב יעבור, שהדימום ייפסק ושזה יהיה מהנה. טוב עשיתם שהפסקתם באמצע כי זה לא היה נעים עבורך או עבורו. ככה זה צריך להיות. כשאתם בהקשבה זה לזו. בנוגע לאורגזמה שלך, רוב הבנות אינן חוות אורגזמה מחדירה, ובטח לא בפעמים או בשנים הראשונות. אני מצרפת לך קישור למידע רב על הפעמים הראשונות שיוכל לעזור לך. יש שם הרבה טיפים וניפוץ מיתוסים. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כמו כן, את מוזמנת להתקשר אלינו לשיחה או אפילו לבוא. נשמח לדבר על זה עוד. כל טוב


בת 33 שואלת: #102574
תודה על התשובה, ובכול זאת אשמח לדעת איך אפשר להמשיך לקיים סקס יבש ולמנוע בכול מצב הריון?( בלי גלולות או קונדום). ראיתי בתשובות שלכם שאי אפשר להכנס להריון דרך בד בשום צורה האם זה ודאי ? אם כן, מדוע אני צריכה לערוך בדיקת הריון ? תודה מראש!

תשובה:
שלום נכון, אין חשש להיריון במידה והיית עם בגד אך הייתם ללא בגדים וזרע/ טיפות אהבה היה בקרבת הנרתיק יש צורך לערוך בדיקת היריון. וגם לשקט הנפשי עבורך. ממליצה לך ללכת לרופאת נשים לבדוק אפשרויות להתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #102570
אז ככה, אני וחבר שלי כבר חמישה חודשים יחד, אני ממש אוהבת אותך והוא לגמרי מושך אותי אני מאוד רוצה לקיים איתו יחסי מין אבל לגמרי נלחצת מאיך יגיב שיראה שאיבר המין שלי לא יפה כמו של כולן..

תשובה:
שלום לך אני שמחה לשמוע שיש לך חבר שאת אוהבת ונמשכת אליו. באמת לפני שחושבים לקיים יחסי מין יש כמה דברים שחשוב לבדוק בקשר כדי שהפעם הראשונה תהיה מהנה עבור שניכם. חשוב שתבדקי האם את מרגישה בנוח לידו? האם את פתוחה לדבר איתו על דברים מביכים או דברים שלא נוח לך? לפני קיום יחסי מין עם חדירה יש עוד מגוון רחב של מגע מיני שאתם יכולים לנסות ולהנות ממנו וכשזה קורה בהדרגה ובקצב מותאם את תוכלי להרגיש עם הזמן יותר נוח להנות ולדבר איתו על מה נעים לך ומתי את רוצה שיעצור ואיך את אוהבת שהוא נוגע בך. זה יכול להתחיל עם בגדים ולעבור למתחת לבגדים ומאוחר יותר בעירום. נשמע מדברייך שהוא עדיין לא ראה את איבר המין שלך וזה באמת קפיצה גדולה מידי עבורכם. בנוסף מדוע את חושבת שאיבר המין שלך לא יפה כמו של אחרות? האם ראית אברי מין? למי את משווה? לחברות או סרטים? לכל אחת איבר מין שונה וייחודי והוא יפה כמו שהוא. לחלק שפתיים חיצוניות גדולות ולחלק קטנות חלק מהנערות השפתיים הפנימיות יוצאות החוצה ולחלק לא. שיער הוא גם חלק טיבעי ויפה מההתבגרות ומהמראה הטיבעי של נערה מתבגרת. את מוזמנת לכתוב לנו ולהסביר בדיוק מה כוונתך ונוכל להתייחס לדברייך יותר במדויק. כדי שתוכלי להיות רגועה ולהנות מיחסי מין חשוב שאת תרגישי בנוח עם הגוף שלך ותכירי אותו - כך תוכלי לדעת מה מהנה ומענג אותך ולהדריך את בן הזוג. לסיכום - לפני שאת מחליטה לקיים עם חבר שלך יחסי מין אני ממליצה לך לברר עם עצמך מה יכול להוריד ממך לחץ מהפעם הראשונה, לבדוק שאתם מקיימים מגע מיני בהדרגה ומנסים כל מיני דברים לפני , שהתקשורת בינך ובין חבר שלך פתוחה ואתם יכולים לשתף ולדבר אחד עם השני על הפחדים והחששות שלכם ולהרגיש יותר בנוח עם הגוף שלך ועם הפות שלך. נשמח לענות לך על עוד שאלות, כל טוב


בת 16 שואלת: #102568
הייתי לראשונה בבית של ילד שהכרתי בן 17,היינו מדברים הרבה בהודעות עד שיצא לי לבוא אליו הביתה הוא אמר לי שהוא ממש רוצה לראות אותי ,וכשהגעתי הכל הייה טוב הוא הציע לי לשתות,לאכול,לדבר אז הגענו לחדר שלו הוא שכב על המיטה שלו וקרא לי לשכב גם,אמרתי לו שאני אשב והכל בסדר,הוא אמר שהוא רוצה להרגיש אותי אז הוא השכיב אותי בעצמו לידו כיסה את שניינו בשמיכה,הוא העביר את היד שלי באיבר שלי וחשבתי שזה בטעות התעלמתי.. וכמה דקות אחדות אחר כך הוא לקח את היד שלי על האיבר שלו ודרש ממני לאונן לו,הייתי מפוחדת קצת כי לא כל כך ציפיתי לזה אז עשיתי את מה שביקש ,ואחריי זה הוא התחיל להכניס את היד שלו למכנס שלי ולאונן לי נלחצתי אבל זרמתי איתו עד שהוא התחיל להוריד לי בגדים בכוח ולהשכיב אותי הוא החדיר לי בכוח ואני חזרתי הביתה חצי מפורקת אני מבואסת שהפעם הראשונה שלי צריכה להראות כזאת ואני נורא פוחדת בקשר לסקס אני לא יודעת אם הוא השתמש באמצעי מניעה מרוב הלחץ כבר ולא שמתי לב

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני מחזקת אותך על זה שכתבת לנו. את מתארת חוויה מורכבת ולא פשוטה והאופן בו הגבת היא הכי טוב שיכולת לעשות. חשוב לי להגיד לך שאת לא אשמה במה שקרה ואין לך במה להתבייש. אסור היה לו לעשות את מה שהוא עשה. הוא חצה את הגבול שלך וקיים מגע מיני איתך ללא הסכמתך החופשית או רצונך. בנוגע למה שאת חוששת ממנו, אם הוא לא השתמש באמצעי מניעה אז יש חשש להריון. אני רוצה שתבואי אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך כדי לבצע בדיקת הריון כשיעברו שבועיים ממה שקרה. כככה נוכל לדעת אם את בהריון או לא ונוכל לעזור לך ולהרגיע אותך במה שתרצי. נוכל גם לדבר על מה שקרה ואולי לעזור לך להתמודד טוב יותר עם זה. מה את אומרת? רוצה להגיע אלינו? ועוד דבר, האם שיתפת מישהי או מישהו במה שקרה? הורה? יועצת? חברה קרובה? לא כדאי שתישארי עם זה לבד ולכן אני מציעה לך למצוא מישהי/מישהו שאת סומכת עליה ולשתף במה שקרה. את כמובן לא חייבת ואנחנו כאן בשבילך אם תרצי להמשיך ולדבר איתנו. אני שוב חוזרת, את לא אשמה במה שקרה. אסור היה לו לעשות את מה שהוא עשה. חיבוק גדול


בת 16 שואלת: #102521
פניתי ליועצת, והיא שלחה אותי לפסיכולוגית וניתקתי איתה קשר ועם פסיכולוגית לא יצרתי קשר כי צריך להגיד להורים וההורים שלי לא יקבלו את זה והם קשים כאלה והם "יכלאו" אותי בבית ואני לא מסוגלת על לחשוב בכלל לספר להם. הם לא ידעו על החבר על איך נפגשנו כלום. ואתם רחוקים אני גרה בירושלים, אפשר איכשהו פה בהתכתבויות כאלה להעזר בכם באופן פסיכולוגי ואנונימי?

תשובה:
שלום לך, אני רואה שכבר שאלת שאלה בנושא ולכן אמשיך את התשובה שלפניי. קודם כל מאוד עצוב לי לשמוע על מה שעברת ועל התחושות שלך. הדברים שאת מתארת מאוד קשים ואת יכולה לפנות לכל סניף של הדלת גם באופן טלפוני. כמו שהמליצו לך בתשובה הקודמת אני ממש ממליצה לך לפנות למסלן (מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית) שהם מוכשרים באופן ספציפי לעזור במקרים כמו שלך ויוכלו לתת לך את המענה והעזרה שאת הכי צריכה. את לא חייבת לדבר עם ההורים שלך אם זה מרגיש לך לא בנוח, אבל כן הייתי ממליצה לך אם תוכלי לפנות למישהו אחר שקרוב אלייך שתוכלי לשתף אותו. כמובן שאת יכולה להמשיך לפנות אלינו גם כאן בהתכתבות או טלפונית. מאחלת המון בהצלחה ושולחת חיזוקים


בת 15 שואלת: #102498
היי אני די בלחץ מקווה שהכל יהיה טוב! יצא לי כמה פעמים שהייתי מאוננת עם משהו שקצת מוזר לעשות איתו והוא די קשיח ובקיצור ירד לי פעמיים קצת דם בצבע אדום חלש כזה מעורבב עם המיצים שיש לנו וזה די כאב אחרי זה.. מישהו יודע להגיד לי אולי מה זה? בבקשה תעזרו

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שאת מאוננת ויודעת לענג את עצמך. חשוב לשים לב שאם משתמשים בחפץ שלא מותאם לאוננות הוא יכול לפצוע קצת את האיזור. ככל הנראה ממה שאת מספרת נשמע שהדם שראית היה בעקבות פציעה קלה או שפשוף יתר. הכאב שהרגשת נובע מכך גם. על מנת למנוע מצבים כאלה פעם הבאה אמליץ לך להיכנס לחנות לאביזרי מין על מנת לרכוש אביזר שמותאם לאוננות ולא יפצע אותך. אם זה ממשיך להדאיג אותך אמליץ לך לפנות לרופא משפחה או רופא\ת נשים לבדיקה גניקולוגית על מנת לוודא שהכל בסדר.


בת 16 שואלת: #102487
אני וחבר שלי ביחד כשנה וחצי. לפני חצי שנה התחלנו לקיים יחסי מין והכל היה טוב עד לפני שלושה שבועות. הוא ילד בריא ואף פעם לא היו לנו בעיות בעת קיום יחסי מין אך לאחרונה, איבר המין שלו לא מתפקד טוב כל כך, כלומר הוא לא עומד עד הסוף וכשאנחנו מנסים לעשות את זה ככה הוא גומר תוך שניות. יש להגיד כי באחת הפעמים האחרונות הצלחנו לעשות את זה, ואיבר המין שלו עמד באופן מלא. ממה נובע הדבר? ואיך אפשר לטפל בזה? אני צריכה תשובה כמה שיותר מהר כי המצב הזה מאוד מתסכל את שנינו...

תשובה:
היי, קודם כל טוב שאתם מדברים על הנושא ופונים ביחד כזוג, ההתמודדות ביחד היא כבר צעד חשוב לפתרון. לפי מה שאת מתארת זו לא בעיה בריאותית כי את אומרת שהצלחתם לקיים יחסי מין עד עכשיו ושבאחת הפעמים האחרונות גם כן הצלחתם. יש כמה סיבות שבגללן יכול להיות שאיבר המין לא יעמוד, אחת מהסיבות האלו היא גם לחץ. יכול להיות שעצם העובדה שפעם אחת קרה שאיבר המין לא עמד, והחשש שזה יקרה שוב מכניס ללחץ שגורם לזה שאיבר המין לא יעמוד שוב. חשוב שתהיו רגועים ולא לחוצים בעת קיום יחסי המין (שיהיה לכם זמן, שלא יהיה משהו שיכול להפריע), ושתנסו לקיים הרבה משחק מקדים לפני החדירה עצמה, וגם אפשר לקיים יחסי מין ללא חדירה וזה יהיה מענג וכיף לשניכם. חשוב שתמשיכו לדבר על זה ביחד ותראו איך אתם יכולים לפתור את זה בצורה שהכי נכונה לכם. אם אתם רואים שזה ממשיך ומפריע לכם בצורה מהותית ולאורך זמן אתם יכולים אולי לפנות לגורם מקצועי יותר שיוכל לסייע לכם. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #102438
אני וחבר שלי ביחד כבר מלא זמן ואני ממש רוצה לקיים יחסי מין איתו למרות שאני יודעת שאני קטנה והוא גם ממש מקסים הוא לא לוחץ עלי ובכלל לא מדבר על זה....בקיצור אני בתולה ומפחדת שזה יכאב ואני לא בטוחה מה לעשות כי הוא גר (יעני לא עשה ברית) וזה דבר שמפריע לי כי ההורים שלי דתיים ובאתי מבית דתי ואני מכבדת אותם ואת עצמי ואם אני אקיים איתו יחסי מין זה יותר האמונה שלי וזה כאילו בגדתי באמונה הזאת...אני גם מתביישת להגיד לו שאני רוצה כי אז אני בעצם יגיד לו שיעשה ברית והוא בכלל אתאיסט אבל מכבד את זה שבאתי מבית דתי אז....מה לעשות...? פליז תייעצו לי...

תשובה:
היי, את צריכה לשאול את עצמך מהם השיקולים שלך שגורמים לך לרצות לקיים יחסים בגיל או לרצות לקיים יחסים איתו. השיקולים הלא נכונים יכולים להוביל אותך לקיום יחסי מין מבלי להנות במקרה הטוב, או לקיים יחסים ולסבול (גופנית ונפשית) במקרה הגרוע יותר. את מעלה את נושא הגיל וכותבת שאת יודעת שאת קטנה. אז למעשה, מה בוער? הרי הוא לא לוחץ ולא מדבר על זה. אולי זה הרצון להוכיח שאת גדולה? אם זו הסיבה, זו סיבה ממש לא נכונה לקיום יחסים. את כותבת שאת פוחדת מכאב. אין סיבה שזה יכאב אם אין חחשות ופחדים ויש מוכנות ושיח פתוח בין בני הזוג, ואז, גם אם כואב, הוא יכול להפסיק ולא להכאיב. זה דורש פתיחות מירבית וקשב אחד לשני. כמו כן, כאשר לחוצים וחוששים, התגובה הגופנית היא כיווץ. הנרתיק של הנשים בנוי משרירים. כשהגוף מגיב ללחץ וחשש, השרירים מתכווצים ואז זה כואב מאד. כלומר: חלק מיחסי המין זה היכולת להרגיש נינוחה ולא מכווצת וזה לא קיים כשאנחנו בלחץ. את גם כותבת על החינוך שקיבלת ומערכת הציפיות של ההורים ממך. את אפילו משתמשת במילה בגידה שזו מילה בעלת משמעות חזקה מאד. כשאת מרגישה כך, אין סיכוי בעולם שהגוף שלך יהנה ושלא תחווי כאב. יש כאן התנגשות בין החינוך ומערכת הציפיות, כולל הציפיות שלך מעצמך, לבין המעשה. התנגשות כזו לא יכולה להוביל להנאה אלא רק לכאב וסבל וייסורי חרטה. ולבסוף, את כותבת שאת מתביישת לומר לו שאת רוצה. זה מראה שעדיין לא הגיע הזמן עבורך לקיים יחסים כי מי שמקיים יחסים צריך קודם כל מערכת יחסים עם תקשורת ופתיחות ויכולת לדבר על הכל וכאשר חשים בושה, זה אחד הסימנים גם לכך שמערכת היחסים ביניכם עדיין לא בשלב הנדרש וגם את בעצמך עדיין לא הגעת לזמן שזה מתאים לך. מכל מה שכתבת, עולה שרצוי עבורך לא לקיים יחסי מין בשלב הזה. את יכולה להסתפק בסקס יבש, חיבוקים ונשיקות וליטופים ולא מעבר לזה בשלב הזה של חייך ובמערכת היחסים הזו שכרגע מתנגשת בערכים ובחינוך שקיבלת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #102349
היי אני וחבר שלי עושים כל מיני דברים מיניים והוא כל הזמן גומר והייתי בכמה סיטואציות שהוא דחף לי אצבעות או ירד לי ואף פעם לא גמרתי. איך אני יודעת שאני גומרת אם בכלל ? ומה צריך בשביל לגמור ואיך אני אמורה להרגיש ?

תשובה:
שלום לך, אורגזמה נשית ניתן לחוות או על ידי חדירה (קיום יחסי מין מלאים) או על ידי מגע בדגדגן. רוב הנשים לא גומרות מחדירה ולכן אני ממליצה לא לשים את הדגש בפעילות המינית שלכם על החלק הזה, אלא על המסביב בדגש על הדגדגן. הדגדגן הוא חלק חיצוני באיבר המין הנשי הנמצא בחיבור העליון של השפתיים של הפות. אני מציעה לך לקחת מראה ולהסתכל בין הרגליים על הגוף שלך כדי שתכירי אותו טוב וכך תוכלי לעזור לבן זוגך לדעת מה נעים לך ואיפה. חשוב לדעת שלנשים לוקח זמן ממוצע להגיע לאורגזמה בין 15 דקות ל45 דקות ולכן חשוב להקדיש זמן לעניין!! בנוסף, נשמע שבן זוגך מנסה לגרום לך להנאה, אולם לא בהכרח יודע לעשות זאת ולכן אני מציעה לך לדבר איתו לפני\ תוך כדי כדי להסביר לו מה הכי נעים לך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102338
חבר שלי ואני עשינו מין אנלי ואני מרגישה קצת נפיחות בבטן לאחר יומיים בערך ...מה זה אומר?האם אני יכולה להיכנס להריון מזה?

תשובה:
שלום לך, מין אנאלי- חדירה לטוסיק (בפי הטבעת), לא מאפשר כניסה להריון! יש חשש כניסה להריון אך ורק ממגע בין הפין לפתח הנרתיק של האישה (או חדירה מלאה). כל טוב!


בת 19 שואלת: #102287
שכבתי בפעם הראשונה בגיל 18 ואומנם החדירה הייתה קטנה .ירד לי דם והייתי בטוחה שאני לא בתולה יותר והיום שכבתי שוב אחרי המון זמן עם האקס שלי באופן כללי אני מאוד צרה ותמיד כואב לי והיום שהתכוונו לשכב בחדירה שהייתה כואבת לי ממש כמו בפעם הראשונה ירד לי שוב דם המון דם שעדיין לא מפסיק ואני נמצאת בחוסר אונים כי אני לא מסוגלת לשכב איתו ולהנות ..בחיים לא נהנתי מסקס למרות שלא שכבתי המון מהפחד מהכאב אני חייבת עצה אני אובדת עצות

תשובה:
שלום, לגבי איבוד הבתולים- לא תמיד יורד דם לכל אחת ולא תמיד נקרע קרום הבתולים. צורתו משתנה מאישה לאישה ויכול להיות שאז הוא לא נקרע או לא נקרע לגמרי ועכשיו זה קרה. את לא צריכה לחשוש מזה. במידה והדימום ממשיך זמן ממושך אחרי קיום היחסים, ובהנחה שזו לא התקופה בה את אמורה לקבל מחזור (המחזור הוא לא תמיד סדיר אם לא לוקחים גלולות ועלול להופיע גם בהפרשים של כמה ימים מהתאריך הקבוע שלו), אני כן אמליץ לך ללכת להיבדק אצל רופאה כדי לוודא שהדימום הוא נורמטיבי. לגבי עניין הכאב- הכאב לא תמיד נובע רק מאיבוד קרום הבתולים וקיום יחסי המין בפעם הראשונה. הכאב יכול לנבוע גם מגודל איבר המין- יכול להיות שהגבר איתו את נמצאת עכשיו הוא בעל איבר מין גדול יותר וזה יכול להיות יותר כואב מגברים אחרים שהיית איתם. לוקח זמן להתרגל לכך. מעבר לכך, חשוב ביותר לפני החדרת איבר המין שתגורי על ידי הגבר. הגירוי יעזור לך להיות יותר רטובה, וכך החדירה תהיה יותר קלה ופחות כואבת. כאשר נעשית חדירה ללא גירוי ומשחק מקדים, איבר המין שלך עלול להיות יבש והחדירה עלולה לכאוב. הבחור איתו את נמצאת יכול לעשות זאת על ידי החדרת אצבעות, או מגע של פיו באיבר מינך. בנוסף, במידה וגם זה לא עוזר, אתם יכולים להשתמש באמצעי סיכה כדי להקל את החדירה שתהיה יותר חלקה. אם יש לך שאלות נוספות, את מוזמנת ליצור איתנו קשר בטלפון של הדלת הפתוחה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102110
אני וחבר שלי ניסינו לפני כמה ימים לשכב בפעם הראשונה(פעם ראשונה של שנינו), אבל מלבד חלק מהכיפה שלו זה לא ממש הצליח להיכנס. ניסינו טיפה יותר חזק כי חשבנו שזה אולי בגלל הקרום הבתולין אבל גם זה לא הצליח. יכול להיות שזה בגלל שיש לו די עבה (עבה יחסית אבל לא ארוך במידה מיוחדת)? או שיכולה להיות סיבה אחרת?

תשובה:
שלום מזל טוב! מאוד מרגש ואני מקווה שזאת היתה חוויה טובה עבור שינכם. זה מאוד שכיח ונורמלי המצב שאת מתארת. לא נראה לי בינתיים שיש בעיה. תמשיכו לנסות והכי חשוב להנות. בפעם הראשונה יש הרבה מתח והתרגשות ויכול להיות שעם הזמן תרגישו יותר בנוח. במידה ואתם מרגישים צורך אתם מוזמנים להגיע אלינו לפגישת ייעוץ. הנאה מקיום יחסי מין הוא דבר שלומדים אותו ועם הזמן מכירים יותר טוב אחד את השני ומרגישים יותר בנוח. בכל אופן מאוד חשוב לא להשתמש בכוח! במקרה הזה עדינות, רכות והקשבה היא המענה הטוב יותר! תמיד תדאגו שיהיה נעים לשניכם! כל טוב ובהצלחה


בן 18 שואל: #101978
אני 11 חודשים עם חברה שלי, מאוד נמשך אליה מינית, הגןף שלה והפנים שלה מגרים אותי ממש. התחלנו לקיים סקס יבש ללא בגדים (חיכוך של איברי המין) לא מזמן וקנינו קונדומים כדי שנהיה מוכנים. מאז קרה פעמיים-3 שניסינו לשכב. בפעם הראשונה לא הצלחתי לחדור ולא רציתי להכאיב לה אז החלטנו להמשיך ללא חדירה. וביומיים האחרונים שניסיתי לחדור אליה כל פעם שעליתי מעליה כבר לא עמד לי מספיק בשביל לבתל אותה. קמתי ממנה נגענו קצת אחד בשניה בשביל שיעמוד לי ועליתי מעליה שוב. שוב לא עמד ואז שוב כשירדתי כדי להעמיד אותו לא התאפקתי וגמרתי. קרה לי פעמיים יום אחרי יום. מתסכל ממש. אז הבעיה היא לא שאני לא מגורה, אולי לחוץ טיפה.. בפעם הראשונה לא זכור לי שקרה ככה ואני כמעט בטוח שעמד לי רגיל. עוד משהו, כשאני שם את הקונדום הוא צמוד וסבבה ולאחר כמה דקות הוא קצת מתחלק עליו מהטיפות אהבה. אני משתמש בקונדומים של דורקס עם תוספת חומר סיכה. מה לעשות?

תשובה:
ערב טוב, דבר ראשון אני שמח לשמוע על האכפתיות שלך ועל הקשר והפתיחות ביניכם, אז כל הכבוד רק לפי זה אני יכול לדעת שאתם בדרך הנכונה. מה שסיפרת קורה להרבה גברים, במיוחד בפעמים הראשונות וגם אחרי לאחר ניסיון רב. ענית לעצמך על התשובה, אחת מהסיבות שהזקיפה נופלת היא בגלל לחץ ועצם העובדה שאתה חושב על זה, ואני גם מאמין שזאת מהמחשבה שאתה לא רוצה להכאיב לבת זוגתך. בפעמים הראשונות באמת יכולים לכאוב קצת, אך אם תעשו את זה בעדינות ועם משחק מקדים ארוך וטוב, אפשר לצמצם את הכאב עד שאפילו יכול להעלם. אחת הסיבות שיכולות לגרום לכאב היא הפחד מזה וההתרגשות מהאקט, אותם סיבות שמורידות לך את הזיקפה. אז הטיפ הכי טוב שאני יכול להביא לכם, זה פשוט תשכחו מהחדירה, ופשוט תהנו מכל שאר הדברים שיש לעשות וברגע שזה ירגיש נכון פשוט תזרמו על זה. חדירה היא רק חלק קטן מאוד מיחסי המין. בנוסף עדיף שזה יהיה במקום ללא הפרעות ככה שתוכלו להיות רגועים ולא לחוצים שמשהו יכול להפריע. לסיום כל הכבוד על האכפתיות ועל הפתיחות בניכם, ועל השימוש באמצעי מניעה!. אתם גם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת פתוחה שקרובה עליכם לייעוץ נוסף. סופש נעים.


בת 18 שואלת: #101965
שלום שאני מקיימת יחסי מין אז בהתחלה שהוא נחדיר יש מין לחץ למטה אבל נעים וזה מוזר אני לא מבינה מה זה ...

תשובה:
היי, הרבה פעמים קורב שבתחילת החדירה אנו מרגישות לחץ למטה. ההמלצה שלי היא לנסות כמה שיותר להיות רגועה ולהרפות שרירים- הלחץ שאת מרגישה יכול להיגרם מכך שאת לחוצה או שאת לא רטובה מספיק. לכן אמליץ לך לנסות אולי עם בן זוגך להשקיע יותר במשחק המקדים על מנת שתהיי מספיק רטובה לפני החדירה ולא תרגישי את הלחץ. בנוסף יש אפשרות לשימוש בחומרי סיכה, או מין אוראלי שהוא יבצע לך על מנת להרטיב את המקום


בת 18 שואלת: #101935
היי אני וחבר שלי כבר שנה ביחד וכבר די הרבה זמן אנחנו מקיימים יחסי מין. לאחרונה ממש התחיל לכאוב לי כל פעם שאנחנו שוכבים וגם אחרי זה שורף לי וקצת כואבת לי הבטן, חשוב לציין שאני על גלולות כך שאנחנו שוכבים בלי קונדומים. ניסינו כבר גמה פעמים מאז שהתחיל לכאוב לי וכל פעם כואב מחדש מה אפשר לעשות או מה בעצם צריך לבדוק

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת ישנן מספר סיבות לתחושות אלו. אחת מהסיבות זה תופעת לוואי מהגלולות, סיבה נוספת יכולה להיות כי באחד מהפעמים בהם קיימתם יחסי מין קיבלת פצע והפצע עוד לא החלים ולכן כואב לך. אנו ממליצות לך שתלכי להיבדק אצל רופאת נשים כדי שתבדוק ממה זה קורה. במידה ותרצי, אצלנו במרכזים יש רופאת נשים שמגיע, מוזמנת להתקשר למרכז הקרוב לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופאה.


בן 20 שואל: #101911
היי, אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה לקיים יחסי מין. היינו מנסים כל פעם קצת ועוצרים כי היה כואב לי.ובכמה פעמים האחרונות אני חושבת שזה היה כבר ממש עד הסוף. אבל כבר 3 פעמים ישר אחרי היה קצת דימום(לא היסטרי, אני רואה את זה רק כשאני עושה פיפי, זה לא מצריך פד כמו במחזור ואני לא מרגישה את זה) לפעמים תוך כדי החדירה זה עוד קצת כואב פתאום כמו בפעמים הראשונות.. שזה אולי קצת עמוק יותר? בפעם האחרונה לפני יומיים הוא גם החדיר אצבע והרגשתי כמן שריטה אז הוא עצר והמשכנו והחדירה קצת כאבה לי וישר אחרי היה לי שוב קצת דימום. למחרת בבוקר זה כבר נעלם רק היה כמו מן הפרשות ורדרדות כאלה (רק בניגוב)ואז שוב חזר קצת בערב, והיום בבוקר גם קצת. אני מרגישה גם תחושה קצת מציקה, זהלא כאב בלתי נסבל אבל לא נעים..(אני גם לוקחת אנטיביוטיקה והבנתי שזה יכול לקרות במיוחד כשלא אוכלים מסודר) האם זה נורמאלי שאחרי *כמה* פעמים ראשונות יש דימום, האם זה בגלל שאני עודמרגישה קצת כאב בחדירה וכלפעם זה מתרחב קצתיותר?או המרחקים בין פעם אחת לשניה ואז זה כמו פצע שנפתח מחדש? או שזה יכול להיות מהשריטה שנגרמה עם החדרה של האצבע?או סיבות אחרות? תודה!

תשובה:
שלום לך, טבעי שיקרה בפעם הראשונה. למרבית הבנות שיש להן קרום בתולין, הדימום ממשיך גם לפעמים הראשונות הבאות. עם זאת בכדי לוודא שלא מדובר בקרום בתולין סרבן שלא רוצה להתרחב או לרדת, ממליצה לך לפנות לבדיקה את רופא.ת נשים. כהמלצה אישית, חשוב מאוד שתדריכי את בן זוגך איך לגעת בך ומתי לנסות להיכנס. יכול להיות שבערב מסוים בכלל לא תרצי כניסה וזה בסדר גמור. חשוב שתהי מגורה ושהמגע הראשוני יהיה איטי ועדין מאוד. ואם אצבעות מצטרפות לכניסה אז רצוי לוודא שאין ציפורניים... באופן כללי, המגע צריך להפוך לנעים יותר ויותר עם הזמן ולשם כך דרושה תקשורת ביניכם, פתוחה, רגישה ומאפשרת. אנחנו כאן להמשך שאלות ועדכונים. בהצלחה!


בן 19 שואל: #101901
שלום רב, היום אני ועוד גבר שהכרתי למען מטרת הנאה , נפגשנו והתרחש בנינו מגע מיני שכלל חיכוך איבר מינו באזור פי הטבעת שלי,אך אינו כלל חדירה מלאה. ישנם סיכויים שהיו הפרשות מצידו, ישנו סיכוי שהועבר אליי איזושהי מחלת מין? אשמח שתענו . תודה רבה.

תשובה:
שלום לך, ממה שתיארת נשמע כי הסיכוי של ההידבקות הינו קלוש. עם זאת, אנו נמליץ לך לערוך בדיקות דם ושתן הבודקות מחלות מין בעוד כשלושה שבועות על מנת להפיג את החששות. כל טוב.


בת 14 שואלת: #101872
אני מרגישה שאני נמשכת ליותר מידי אנשים בו זמנית והבעיה שזה גם בנים וגם בנות זה בסדר ? זה יעבור לי ? מה זה אומר עלי?

תשובה:
שלום לך ממה שאת כותבת אני מרגישה שקשה לך ואת מבולבלת. חשוב לי להרגיע אותך. את בסדר וזה נורמלי לגמרי בגילך להרגיש כמו שאת מרגישה. את בגיל ההתבגרות וחלק מכל השינויים הגופניים וההתפתחות זה שלב גיבוש הזהות המינית. זה אומר שאת בתהליך של גיבוש, בנייה ועיצוב של מי שאת. זה תהליך ויכול לבלבל אבל זה נורמלי וטבעי להרגיש ולהמשך לבנים ובנות. עם הזמן את תלמדי את עצמך, תבחרי ותתגבשי בזהות ובנטייה שלך וזה יהיה פחות בעיה אלא מקור להנאה. בהצלחה ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות אלינו שוב.


בן 15 שואל: #101869
היי, אני בן 15 וחצי ואני ובת הזוג שלי כבר כמעט שנתיים ביחד. פעם קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל ב4 חודשים האחרונים אנחנו מנסים לקיים את זה עם חדירה אבל זה לא מצליח בטענה שלה שזה לא נכנס עד הסוף ויש לה משהו שחוסם את זה. חשוב להבהיר שהיא הייתה ממש מגורה מינית ובנוסף ממש רגועה ולא לחוצה. אבל זאת לא השאלה העיקרית ( אם יש תשובה אשמח לקבל). השאלה העיקרית היא, קודם כל הקדמה- בסהכ כל הקטע המיני הוא בערך שנה, עכשיו עד לפני שבועיים הזיקפה שלי הייתה נורמלית, עד הסוף ללא בעיות. אבל בשבועיים האחרונים כשאנחנו מנסים משהו, עומד לי אבל לא עד הסוף, זאת אומרת- הפין בגודל שלו כשהוא במצב זיקפה אבל אינו חזק מספיק ואז הוא מתרפה. היא כן מגרה אותי אבל לא ככ בגלל שאם אנחנו מנסים "משחק מקדים" אחרי זה כשאנחנו מנסים לחדור אני כבר גומר מהר. בנוסף, בכל מצב שהיינו מקיימים יחסי מין מלאים, כשחדרתי גמרתי יחסית מהר- ( אולי תוך דקה \ 2 ) השאלה שלי אם יש אפשרות לדחות או להרגיל את עצמי ללגמור יותר מאוחר, חשוב לציין כשיש מין אוראלי, אני גומר ממש לאט. ( יכול להגיע ל40 דק ומעלה). איך אני יכול " לתקן את המצב" או להתייעץ או לשנות.

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להתייעצות. אענה לשאלותיך בשמחה. לגבי השאלה הראשונה: אשמח לכמה פרטים בכדי להבין במה מדובר ובכל מקרה אשמח להזמין אתכם אלינו לבדיקה של גניקולוג/ית שנדרשת אחרי התחלה של קיום יחסי מין- האם היא מרגישה כאב ולכן מרגישה משהו חוסם? האם היא מכווצת והכניסה מלווה בקושי? מה אתה מרגיש כשאתה נכנס? היא יכולה להיות מגורה אך עדיין יהיה קושי. זה טבעי בהתחלה קיום יחסי מין. לגבי השאלה השנייה: זה נורמלי בגילך לגמור תוך דקה - שתיים. מה גם שהגיוני שאחרי גירוי ממושך תרגיש צורך לגמור. זמן ההחזקה שלך ישתנה עם הגיל. מה שכן אם אתה רוצה לתרגל את זה, אפשר קודם באוננות - שנייה לפני שאתה מרגיש צורך לגמור תעשה עצירה - כך תלמד מהי נקודת העצירה שלך שממנה אתה יכול להמשיך ולא גומר. מרבית הנשים נהנות מגירוי חיצוני של הדגדגן ולא מהכניסה לנרתיק. אז ממליצה קודם שתשאל את עצמך למה זה כל כך חשוב. תענג את החברה שלך בדרכים אחרות שמוכרות לכם ונהניתם מהם עד היום, את הכניסה לנרתיק אפשר לעשות כמשהו נלווה והיא לא צריכה לשנות את ההנאה שהייתה לכם עד כה. מדברייך אני מבינה שהזקפה שלך חזקה בכל סיטואציה ורק במצב של רצון להיכנס היא נחלשת, דבר אשר מעיד על כך שהנושא מטריד אותך. כשאנחנו בחשש או שהחוויה המינית סביב הכניסה הופכת להיות לא נעימה, נתקשה ליהנות. אני מציעה לשניכם להירגע סביב הציפייה להנאה מכניסה לנרתיק. יחסי מין הם הרבה מעבר לזה ובעיר משחק של גילוי. הכניסה היא לא המטרה ביחסי מין וזאת למרות כל מה שרואי בסרטי הפורנו. יחסי מין הם משהו שלומדים יחד בהדרגה וההנאה בשלב כל כך ראשוני, צריכה להיות מהגילוי והביחד. תנשמו אויר ותתייחסו לכניסה כמשהו נלווה שגם אותו תלמדו עם הזמן. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #101864
שלום.....יש לי חבר ועוד מעט נעשה אחזה בפעם הראשונה אני מאוד חוששת מזה שלא ירד דם.. כי זה אומר ומראה לו שאני לא בתולה האם גם אם לא יורד דם הוא מרגיש שאני בתולה שהוא פותח תקרום?? ואם לא ירד דם הוא יחשוב שאני לא בתולה מה לעשות ששיקרתי לו... תוכלו לעזור לי בבקשה

תשובה:
שלום לך אם הבנתי נכון את לא בתולה ואת עומדת לקיים יחסי מין בפעם הראשונה עם בן זוג שחושב שאת בתולה. אם כך המצב - ישנן בנות שלא יורד להן דם בפעם הראשונה ויש בנות שנולדות גם בלי קרום - כל אישה שונה ולכן לא לכולן יורד דם. אין דרך לבן זוגך לדעת ולהרגיש אם את בתולה או לא בזמן קיום יחסי המין. אני ממליצה לך לשתף את בן זוגך באמת לפני שאתם מחליטים לקיים יחסי מין. מדוע את מסתירה זאת ממנו? יכול להיות שבתחילת הקשר בינכם לא הרגשת נוח לומר לו שאת לא בתולה אבל עכשיו אתם כבר במקום אחר והקשר העמיק יותר ואם יש בינכם קשר טוב חשוב האמון בינכם והיכולת לשתף אחד את השני. את מאוד צעירה וזאת הזדמנות לבחון את הקשר בינכם - אם את נמצאת בקשר עם חבר שאת לא יכולה להיות כנה איתו ולספר לו את האמת אולי כדאי לך לשקול שוב האם זה נכון לשכב איתו. כל טוב


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בת 18 שואלת: #101767
היי אחרי שעשיתי מין אנאלי אני מרגישה נפיחות בבטן או שזה בגלל ההפלה ?

תשובה:
שלום האם עשית מין אנאלי בעבר? האם כאב לך? כנראה שהנפיחות בבטן קשורה להפלה. האזור עדיין רגיש והגוף מתאושש. אולי כדאי לך לשקול לתת לגוף להחלים יותר לאט אם את מרגישה שזה מתאים לך. תרגישי טוב.


בן 14 שואל: #101764
אם אני גומר כל יום לפחות פעם אחת,האם זה מזיק לזרע?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא דבר טבעי, בריא ומהנה. אוננות יום יומית אינה פוגעת בכמות הזרע או באיכותו, כיוון שהזרע ממשיך להיות מיוצר באשכים ללא הפסקה. כל טוב!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בת 16 שואלת: #101709
אבל אם נשכב הוא ישים לב שאני לא בתולה.. וחוץ מזה אם אנחנו בתוך מערכת יחסים זה משהו שהוא אמור לדעת אני לא יכולה להשלות אותו שהוא הראשון שלי והכל ופתאום הוא יבין שלא.. או שאולי יבין מתישהו מהאקס שלי אולי ששכבתי איתו.. זה מוזר לי ואני דיי בדילמה.. כי הגיל שקיימתי יחסי מין הוא דיי מוקדם למרות שאני שלמה עם זה.. אבל יש סיבה שלא סיפרתי לאף אחד כי כלפי חוץ אנשים יחשבו שזה מאוד מוקדם.

תשובה:
היי, שאלתך נענתה, הייתי מוסיפה במידה ותשאלי האם קיימת ייחסי מין עם חדירה בעבר, ממליצה לך לענות בכנות וביושר כי הם הבסיס לחברות מכבדת. בהצלחה


בת 17 שואלת: #101695
יש לי חבר כמה זמן ואנחנו התקדמנו מבחינת המיניות, הוא כבר עשה לי ביד ועשינו סקס יבש. אנחנו כל הזמן מדברים על זה ואפילו הופכים את זה להומור כדי להיפתח יותר בקלות. הבעיה היא שאני רוצה גם לגרום לו לעונג, כלומר, לעשות לו ביד. למרות ששאלתי אותו כבר איך אני אוכל לעשות לו ביד בצורה שהכי תגרום לו לעונג הוא ניסה להסביר לי ואני לא הבנתי כלום. אשמח להתייעצות בנושא ולשמוע אולי על נקודות רגישות שהם אוהבים שנוגעים שם ואיך בעצם קורה כל התהליך הזה.

תשובה:
שלום לך במגע גופני בין אוהבים 2 הצדדים מענגים אחד את השנייה ,קיימות מספר דרכים להגיע לסיפוק מיני ,עם הידיים- בעזרת מגע ליטוף ,עיסוי , חיבוק עם הפה -ע"י נשיקות ליקוק מציצה, האברים בגופנו המשתתפים במסע התענוגות הזה הם כל האברים לכל אחד ואחת יש את ההעדפות וכשזה בא בזוג זה צריך להיות משותף , הדרך לדעת מה מענג את בן זוגך זה ע"י שאלה "מה עושה לך טוב?" ובחינת התגובות של בן הזוג בעת האקט , מדברייך אני למדה שאת ובן זוגך משתמשים בהומור בכדי להתגבר על המבוכה וזה בסדר הומור הוא בריא אני גם מבינה שחברך מענג אותך בעזרת אצבעותיו וגם זה בסדר, אצל גברים ל"עשות היד" פרושו ללטף ולשפשף את הפין בעזרת היד עד שהוא מגיע לאורגזמה אני מציעה לך לשאול את בן זוגך איך לענג אותו הוא יודע מה עושה לו טוב, אז יפה שאת שואלת ודואגת לבן זוגך המשיכו ליהנות וללמוד כל טוב כל טוב


בן 15 שואל: #101677
הגענו להתקדמות במיניות שאני מכניס לה אצבעות ורצינו לנסות גם חדירה ניסיתי להכניס אבל זה ממש ממש כואב לה רק בהתחלה רק והפוט שלה די קטן מה לעשות ? להכניס שתי אצבעות אולי שיתרחב קצת?

תשובה:
שלום יופי שאתה שואל ומתייעץ. אני מרגישה שחשוב לך לדעת וללמוד וזה נהדר. שרירי הנרתיק הם שרירים רצוניים. כמו שזה נשמע - הם שרירים עם רצון. אין צורך שתרחיב לה אותם מכיוון שהגוף בנוי ככה שיש אפשרות לחדור והם מתרחבים מתוך רצון. בתחושה שלי ממה שאתה מתאר אולי בת הזוג שלך חוששת ועדיין לא מוכנה ריגשית לחדירה. האם אתם משוחחים על זה? האם היא מדריכה אותך איך נעים לה ומה הקצב שמתאים לה? האם אתם דואגים להיות מוגנים מפני הריון? אני מציעה שתמשיכו בינתיים לנסות להחדיר אצבע ולהתמקד בעינוג חיצוני ביד בדגדגן ובנרתיק. חשוב שתדע שבנות חוות אורגזמה ועונג יותר מגירוי של הדגדגן ולכן כדאי להשקיע בזה לפני ולא למהר לחדירה. כך תוכלו להתנסות עוד קצת בתקשורת ובעונג ממקום בטוח ואז כשתרגישו מוכנים תוכלו להתקדם. ייתכן ובחדירה בפעמים הראשונות היא תחווה כאב לכן חשוב מאוד שתדאג שנוח לה, שאתם במקום עם פרטיות, שהיא רטובה ומגורה וכשהיא תזמין אותך מרצון להיכנס תדאג לעשות זאת לאט ובהדרגה תוך כדי שאתה בודק איתה שהיא בסדר ורוצה להמשיך. בהצלחה. אתם מוזמנים גם להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה.


בת 20 שואלת: #101665
היי החבר שלי בצבא ואנחנו מתראים כל שבוע וחצי שבועיים.לאחרונה התחלנו לקיים יחסים(בפעם הראשונה שלי בכלל) ולרוב היינו מפסיקים אחרי כמה דקות כי כאב לי, ולא הרגשתי שזה באמת עד הסוף. הוא היה מנסה בשיטות אחרות כדי שפחות יכאב, אבל רק בפעמיים האחרונות התגברתי קצת על הכאב וניסינו בעדינות והתחלתי להרגיש את זה אחרת ושבאמת "הצלחנו"(שאולי זאת בעצם הפעם הראשונה?) ואחרי הפעמיים האלו ראיתי קצת דם ישר אחרי ולמחרת גם קצת ונעלם.. אני יודעת שזה הגיוני אחרי פעם ראשונה, השאלה אם גם אחרי זה הגיוני? ואם זה קשור לזה שאנחנו עושים את זה בהפרשים דיי רחוקים וזה כמו "פצע" שמתאחה ונפתח שוב אחרי כל הזמן הזה..כי קראתי קצת באינטרנט ובין הסיבות לזה שזה לגיטימי אחרי פעמים ראשונות היו גם סיבות קצת מלחיצות שזה יכול לנבוע מסרטן הרחם לא עלינו. ומצד שני קראתי שזה גם בממוצע נמצא אצל נשים מבוגרות יותר בסביבות גיל ה50 אבל עדיין מפחיד לקרוא את זה. אשמח אם תעזרו לי להבין אם זה הגיוני וממה זה יכול לקרות. מקוה שהייתי מובנת , תודה רבה!!

תשובה:
שלום לך, כמו שקראת באינטרנט זה אכן הגיוני שבפעמים הראשונות יירד דם בשל קריעת קרום הבתולין מקיום יחסי המין. דבר נוסף על האינטרנט שיש פעמים רבות מידע מטעה ובעיקר מלחיץ כפי שקרה לך. לכן, הייתי ממליצה לך לפנות לרופאת נשים אשר תערוך לך בדיקה ובנוסף תוכל להתאים לך אמצעי מניעה. במידה ואת מעוניינת במרכזים שלנו יש רופת נשים. מוזמנת להתקשר למרכז הקרוב אלייך לביתך לקביעת תור לרופאת נשים. כל טוב!


בן 15 שואל: #101662
היי בנוגע לתשובתכם .. אני מרגיש ממש בסדר ונוח איתה ועם הזקפה שלי ואני חושב שזה מעבר לזה ואני חושב שיש משהו לא בסדר אם זה כי זה לא שהוא לא עומד הוא עומד אבל אז פשוט אחרי כמה דקות יורד

תשובה:
תשובתך נענתה :)


בת 22 שואלת: #101641
לפני פחות משבוע קיימתי יחסי מין פעם ראשונה בהצחלה הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו והכמיס טיפה ועצרתי אותו ביקשתי שישים קונדום גם אם זאת הפעם ראשונה שלי הוא שם ואחר כך הכניס שוב לא ירד דם ולא כלום הוא גמר בתוך הקומדום ויום למחרת קניתי נורלבו בכל מקרה לקחתי ואחרי יומיים הופיעו לי בחילות וכאבי ראש וסחרחורות עם שחור בעיניים יש מצב שזה בגלל שאני שוב אנמית אני לא יודעת אבל אני מפחדת

תשובה:
שלום לך! קודם כל מזל טוב על הפעם הראשונה, אני מקווה שהיא הייתה עבורך חוויה חיובית ונעימה. חשוב מאד להדגיש שעלייך להשתמש באמצעי מניעה (בדרך כלל קונדום או גלולות) בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין, בדיוק כמו שעשית בפעם הראשונה כך כדאי שתקפידי לעשות גם בפעמים הבאות. לפי התיאור שלך לא נראה שקיים סיכוי שנכנסת להיריון. יש להימנע מכל סוג של חדירה ללא קונדום, גם אם היא לזמן קצר בלבד. אין שום בעיה עם גמירה בתוך הקונדום - לכך הוא מיועד. בחילות, כאבי ראש וסחרחורת עם שחור בעיניים יכולים להיות תופעות לוואי של נורלבו אך גם יכולים להיות קשורים לאנמיה אם את סובלת ממנה באופן כרוני. אם את עדיין סובלת מתסמינים אלו כדאי שתפני לרופא/ה המשפחה שלך.


בת 17 שואלת: #101623
אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין הוא בהתחלה התחיל עם האצבעות ולאחר מכן חדירה , זאת הפים הראשונה שמאז שלקחתי את הגלולות הוא גמר בפנים בסיום היה לי רטוב למטה ונגבתי במגבון והרגשתי שהכל נפוח, נגעתי למטה והסתכלתי וכל השפתיים שלי התנפחו בצורה מחרידה קשה לי ללכת לשבת ולסגור כת הרגל ויש לי כאב שנסבל אבל עדיין מציק ממה זה נגרם ??? בבקשה עיזרו לי

תשובה:
שלום כאב לאחר חדירה הוא תופעה נפוצה מאוד ויכול לנבוע מכמה סיבות. נסי להיזכר האם היית מגורה ורטובה מספיק בזמן החדירה. אם לא כדאי להשקיע יותר בלגרות את הנרתיק והדגדגן ואפשר להשתמש גם בחומר מסכך. האם יכול להיות שהיית מתוחה או הרגשת לא בנוח בזמן קיום יחסי המין בגלל התנאים או בגלל שזו פעם ראשונה שהוא גומר בפנים ללא קונדום והיה לך מתח סביב זה. נסי להרפות בפעם הבאה ולדאוג שנוח לך ואת נינוחה. את יכולה לנסות עם האצבע לגעת ולהרגיש האם הכאב הוא רק בשפתיים או גם עמוק יותר. עסי בעדינות את השפתיים כמו שמעסים צוואר תפוס. האם הוא עשה משהו שהכאיב לך או שלא רצית, אולי זמן החדירה היה ארוך מהרגיל? ייתכן ויש לך פטרייה או זיהום אחר ואז כדאי להיבדק. יש אפשרות שזה כתוצאה מהגלולות אבל לרוב תופעה כזאת מופיעה אחרי תקופה יותר ארוכה לכן לא הייתי מפסיקה עכשיו אלא מנסה ורואה האם זה ממשיך... את מוזמנת לכתוב שוב אם את מרגישה שאת מבינה יותר ממה נובע הכאב ונשמח להדריך אותך. כל טוב


בן 16 שואל: #101605
יכול להיות שמשהי תיכנס להריון עוד שהיא בטולה?

תשובה:
אם הייתה שפיכה של זרע בפתח של הנרתיק אז התשובה היא כן, ניתן להיכנס להריון גם ללא קיום יחסי מין מלאים.


בן 14 שואל: #101490
היי אני בן 14 ואני מאונן לעיתים תכופות כל יום או פעמיים ביום בזמן הגמירה הנוזל שלי יוצא רגיל ולא משפריץ, האם יש דרך שהוא ישפריץ או שצריך לעשות בדיקות

תשובה:
היי, נוזל הזרע יכול לצאת במגוון דרכים ועוצמות. אין לך מה לדאוג.


בת 16 שואלת: #101477
היי, כל פעם שאני וחבר שלי מנסים לעשות את זה זה ממש כואב לי ואני מרגישה שהוא כן מחדיר עמוק, ואף פעם לא קרה שיצא לי דם , רק שרף לי כשעשיתי פיפי. למה זה ככה? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יכאב ואני יהנה מזה? ובנוסף, אתמול ניסינו לעשות את זה ובטעות הוא החדיר את האיבר מין שלו לשלי בלי קונדום, וישר כמה שניות אחרי הערתי לו ואמרתי לו שישים קונדום ואחרי שהוא שם המשכנו, יש סיכוי שאני בהיריון? אני חוששת נורא!!! כי גם כואב לי בבטן התחתונה..

תשובה:
שלום לך כאב בזמן קיום יחסי מין יכול להיות ממספר סיבות , יחסי מין צריכים להיות מהנים ואם הם לא אז צריך לפתור את הבעיה המציקה, בראש וראשונה בכדי למנוע את הכאב כדאי להצטייד בחומר סיכה הנמצא בבית מרקחת ונמכר ללא מרשם רופא, כדאי להשתמש בגיל על בסיס מים דבר שיקל מאוד על החדירה, גורם נוסף לכאב יכול להיות שאת לא מספיק מגורה שמביא לכך שגופך לא יפריש את חומר הסיכה הטבעי גירוי יביא להפרשת חומר הסיכה ולחדירה קלה ולא כואבת. את גם מתלוננת על צריבה במתן שתן לאחר קיום יחסים במקרה כזה עלייך לשתות הרבה ולפנות למרפאה לביצוע בדיקת שתן לתרבית בכדי לבדוק אם יש זיהום ואם יש לקבל טיפול בהתאם. את גם מציינת שקיימת יחסים ללא קונדום , כל חדירה של הפין לנרתיק ללא אמצעי הגנה גם לזמן קצר יכולה להוביל להריון במצב הזה עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי לא יאוחר מ 72 שעות . כל טוב


בן 18 שואל: #101443
היי, אני בן 18 - דו מיני ( נמשך גם לבנים וגם לבנות - המשיכה שלי יותר היא לבנים .. ) תמיד במהלך אקט מיני - לא משנה עפ גבר או עם אישה האיבר מין שלי מתכווץ ונהפך להיות ממש קטן .. אני מתגרה מאוד מהר אבל האיבר מין שלי מתקטן .. אני מאוד לחוץ במצבים כאלה אך העניין הוא שזה קורה כל פעם מחדש ( לפחות שמונה פעמיים ) וזה מצב לא נעים והייתי רוצה לדעת אם יש דרך שהאיבר מין לא יתכווץ וכך אוכל להנות .. תודה רבה !

תשובה:
שלום, קודם כל נהדר שפנית אלינו להתייעצות. בסיטואציה בה אתה נמצא במהלך קיום אקט מיני ואתה בלחץ, הלחץ עלול להשפיע מאוד על התפקוד המיני. פעמים רבות, מחשבות שלא רלוונטיות לאקט המיני או לחץ מהסיטואציה עצמה יכולות להשפיע על הזקפה שלך גם אם אתה נמצא בגירוי מיני גבוה. זוהי סיטואציה נורמטיבית שמופיעה אצל רבים ולכן הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות זה לנסות להוריד את המתח. קודם כל חשוב שקיום המגע המיני יקרה בסביבה נוחה שאתה מרגיש בנוח (ולא לדוגמה בבית של ההורים בשעה שאתה יודע שעלולים לחזור) שתהיה תקשורת טובה בינך לבין הפרטנר\ית וכך תוכל להרגיש פתוח יותר ופחות בלחץ. לכל התייעצות נוספת אתה מוזמן להתקשר\ להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך בהצלחה!


בת 22 שואלת: #101442
שלום, אני וחבר שלי אני 18 והוא 19, עדיין לא שכבנו כי אף פעם לא שכבתי עם מישהו והוא כבר מנוסה והתחלנו קצת להתנסות בכל זה ביחד, הוא נורא מתחשב ואנחנו נורא נורא אחראים לפי האופי שלנו וזהירים והכל אבל בגלל שהוא לא נכנס עם האיבר שלו עד הסוף לא הרגשנו צורך להשתמש בקונדום מה שאני מזכירה שאני בתולה , אני אפשט את זה , פעמיים או שלוש היינו במצב שבו הוא מכניס לי רק את הכיפה ונע קדימה ואחורה (בפעם הראשונה שניסינו זה לא הצליח ולא נכנס כי לא הייתי רטובה) והיום גם הוא היה אצלי והוא הכניס חצי ובשתי הפעמיים הוא גמר בחוץ . אפשר להיכנס מזה להריון? מטיפות אהבה? או בכלל שהוא הכניס חצי וגמר בחוץ ? אני מפחדת פחד מוות מהריון או בכלל לעשות בדיקה לפעם הבאה נשתמש בקונדום מן הסתם אבל עדיין אם הפעם יש סיכוי? ודבר שני בפעם הראשונה כאב לי ממש והוא היה הכי מקסים ומתחשב ןהכל ויום למחרת בהפרשות ראיתי טיפה דם וגם היום ראיתי טיפה דם ממה זה? יכול להיות שאני לא בתולה אפילו שהוא לא נכנס עד הסוף????

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מבן זוג קבוע ומתחשב שמתנסה יחד איתך ולפי הקצב שלך! דבר שני, חשוב לי להבהיר- כל מגע ישיר של איברי המין עלול לגרום לכניסה להריון! גם רק מגע של הפין בפתח הנרתיק עלול להוביל לכניסה להריון..טיפות אהבה הן זרע של הגבר המופרשות במהלך קיום יחסי המין לפני הגמירה ולכן ניתן להכנס מהן להריון. ממה שתיארת לנו אני ממליצה לך לקחת את גלולת היום שאחרי פוסטינור\ נורלבאו- אלו גלולות שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וניתנים לרכישה בכל בית מרקחת\ סופר פארם. ישנה גלולה נוספת בשם אלה האפשרית עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים אותה ניתן להשיג רק באמצעות מרשם רופא. אם יש לך אפשרות לקחת אחת מהן אני ממליצה לך לעשות זאת, גם אם את לוקחת וגם אם לא רצוי לערוך בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוגע להפרשות שתיארת עם הדימום, זאת תגובה טבעית של הגוף שלנו למגע המיני במיוחד בפעמים הראשונות. יכול להיות שגם חדירה חלקית קרעה את קרום הבתולין, עוד דבר שיכול להסביר את הדימום שתיארת. במידה והדימום ימשך או יחמיר, אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים. בנוסף, יש אפשרות לקבל פוסטינור ובדיקות הריון בסניפים שלנו בשעות הפתיחה במידה ותתקשי להשיג או תרצי מישהו שיהיה איתך. אני מזמינה אותה להתקשר או להגיע אלינו עם בן הזוג שלך לשמוע על אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקבל ידע ומענה לשאלות שלך ! המון בהצלחה :)


בן 16 שואל: #101431
אז כפי שחשבתי כמה זמן אחרי זה אני והוא נפרדנו לדרכינו בסוף לא יצא לעשות את היחסים אם כי מכל האנשים שהייתי איתם (בקושי שלושה) הוא היה היחיד שבאמת דיבר איתי אחרי כל האקטים. עכשיו הוא זה שהפסיק את המפגשים בגלל רטלין כי הוא חייב את זה אך זה גורם לו פחות ליהנות וגם לרוב זה מגביל ועכשיו אנחנו בסוג של ידידות אבל אני לא יודע איך להגיע אליו כאילו לידידות. אבל הייתי רוצה איתו קשר קצת יותר מעמיק, כאילו גם רומנטי אבל זה מבוכה עכשיו אבל אנחנו מדברים. אז שאלתי את עצמי וחברה טובה שלי אם זה אולי משהו בי שגרם לדרכים להתפצל? וגם אני לא יודע לתקוף את הנושא של המיניות אז כאילו איך אני יכול לשאול על זה או לברר? כי כן הייתי רוצה להתנסות לא רק מיני

תשובה:
שלום לך! נשמע שהקשר עם הבחור הזה, ובכלל כל נושא המשיכה לבני המין שלך, מאד מבלבל אותך. קודם כל חשוב לי להגיד שקשרים ראשונים הם תמיד מבלבלים, גם אם הם עם בני המין שלך וגם אם הם עם בני המין השני. עדיין לא ברור מה הם כל הרגשות שאנחנו מרגישים, האם הם קשורים למשיכה מינית או להתאהבות רומנטית? איך אפשר לדבר על הדברים עם הבנאדם שמעניין ומושך אותנו? מה לחשוף ומה לשמור לעצמנו? ובמה כדאי להתנסות כבר עכשיו ומה עדיף להשאיר לעתיד? תמשיך לתהות בינך ובין עצמך על השאלות האלו (ואם אתה מרגיש בנוח לשתף גם חברה טובה זה בוודאי יעזור), את התשובות תגלה עם הזמן, ולאט לאט תכיר את עצמך טוב יותר ותדע מה טוב ומעניין עבורך. מבחינה פרקטית - נשמע שהבחור הזה עדיין מעניין ומושך אותך ושאתה רוצה להעמיק את הקשר איתו. תנסה את זה ותראה איך הוא מגיב. תיפגשו, תדברו, תנסה להיפתח יותר, להתעניין בו ולהכיר אותו. אם תרגיש שהוא גם מתעניין בך תוכל לשאול אותו באופן מפורש מה הוא חושב ומרגיש לגבי הקשר ביניכם. אמנם כדאי לעשות את זה לאט מאד, כי נושא היחסים בין בני אותו מין הוא עדיין רגיש מאד עבור בחורים בגילכם, אבל שיחה גלויה ופתוחה על מה כל אחד מכם מרגיש בנוגע לכם בוודאי תענה לך לפחות על חלק מהשאלות. את נושא המיניות אתה לא צריך לתקוף, ובוודאי לא להרגיש לחוץ או למהר. תבדוק עם עצמך כמה נוח אתה מרגיש עם אותו בחור, מה מושך אותך ומה נראה לך יהיה נעים. אם אתה מרגיש שזה מתאים תשאל גם אותו מה הוא היה רוצה לנסות ולאט לאט תתנסו במה שמעניין אותכם. תנסה להנות מתהליך הגילוי של מה שמושך אותך ומרגש אותך, באמת שאין סיבה למהר לשום מקום. עדכן אותנו איך הולך, בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101425
היי , מצצתי לחבר שלי ולאחר מכן ייצא לי מים ונוזל לבן מהפה . הכמות הייתה גדולה וזה לא היה שפיך , חבר שלי אמר שהוא פא הרגיש כלום והנוזל היה גם שקוף (כמו מים) מה זה יכול להיות ?

תשובה:
שלום לך ביחסי מין אורליים כאשר יש גירוי של רירית הפה נוצר רוק שהוא חלק בלתי נפרד מההפרשות , אם בזמן המציצה לא בלעת את הרוק שנוצר וירקת אותו בסיום אזי זה לגמרי טבעי שיצא לך נוזל רב מהפה של רוק מעורב מהשפיכה של חבריך, אין מקום לדאגה לילה טוב


בת 15 שואלת: #101380
היי, אני מאוננת כבר 5/6 שנים וזה מאוד כיף לי.. זה לא פוגע באורח החיים שלי חס וחלילה וכו'.. שמתי לב לפני שבוע בערך שמתחיל. לצאת לי נוזל לבן.. אולי זה שפיך אני לא בטוחה.. אבל הוא יוצא כאילו לא אחרי אוננות . אלא סתם ככה. כמובן שאחרי אוננות יוצא לי.. אבל בשעות הערב או. בבוקר סתם כך יוצא לי הנוזל הלבן/שפיך -והוא דביק יותר. ןסמיך יותר.. אשמח לדעת למה ותודה. ואני לא רוצה לפנות לרופא אם צריך.. זה מבייש וגם ההורים לא. יודעים .. עדיף שלא רופא

תשובה:
היי אני שמחה לשמוע שטוב לך ונעים לך עם הגוף שלך. הפרשות מהנרתיק בגילך הן דבר מאוד טבעי ונורמלי. זה ממש דבר חיובי מכיוון שכאשר אין הפרשות כאלה זה נקרא יובש בנרתיק ועלול להיות בעייתי. ההפרשות משתנות לאורך החודש בהתאם לביוץ וממשיכות לאורך כל חיי האישה. ישנה מחזוריות בסוג ההפרשה לפני הווסת ואחרי ובימי הביוץ. את מוזמנת לנסות לעקוב ולראות אם את מצליחה לראות את המחזוריות של הגוף שלך. כל עוד אין גירוד וההפרשה בעלת ריח טיבעי ולא חריף הכל בסדר גמור. זהו לא שפיך. שפיך הוא שם נוסף לנוזל הזרע שנפלט מאיבר המין של הבן. עם הזמן אני מקווה שתלמדי ותוכלי לפנות לאמא שלך גם על נושאים אינטימיים - זה יכול להיות מביך בהתחלה אבל זה גם יכול לקרב בינכן ותהיה לך כתובת לשאלות ולשיתוף. כשיגיע הזמן גם רופאת נשים רגישה וקשובה תוכל להיות כתובת עבורך. אצלנו יש רופאות נשים כאלה ואת מוזמנת להגיע בעתיד. כל טוב.


בן 18 שואל: #101354
שלום, יש לי חברה כבר מספר זמן תמיד התחמקתי מזה שנשכב בגלל שהייתי מפחד אבל עד שכבר ניסינו בפעם הראשונה לא עמד לי בכלל אולי בגלל שלפני זה הבאתי ביד כדי לא לגמור מהר אבל בפעם השנייה הוא לא עמד לי עד הסוף כאילו וזה לא נכנס ולא הלך כל כך היא גם לא הרגישה אני לא יודע מה יש לי למה שאנחנו מנסים לשכב אני כאילו פתאום מתחרמן פחות אולי אני מפחד ממנה לא יודע למה ועוד משהו שמדאיג אותי זה שהוא לא עומד 100 אחוז כאילו אני לא יודע כמה זמן זה כבר ככה לא כל כך שמתי לב לזה אבל אני בטוח שפעם הוא היה עומד יותר חזק ויותר גדול

תשובה:
שלום לך ממה שאתה מספר אני מבינה שאתה מפחד לשכב עם בת הזוג שלך ואולי גם מפחד מלגמור מהר. כנראה שהפחד לא מאפשר לך להרגיש מספיק רגוע ונינוח והלגיע לזיקפה מלאה. זה לגמרי טבעי ונורמלי. מה שאני חושבת שיכול לעזור לך הוא לנסות ולבדוק מה יכול להפחית במעט את הפחדים והלחץ שלך כדי שתוכל להנות. להחליט לקיים יחסי מין זהו צעד שמצריך הרבה בגרות ואחריות. חלק מהבגרות היא להצליח לדבר ולתקשר את הקשיים שלנו בכנות ובפתיחות. זה לא קל לשתף את בת הזוג בחולשה ובפחד אבל זוהי קירבה אמיתית. אני בטוחה שגם לה יש פחדים וחששות. ברגע שתוכל לעשות זאת, תוכל גם לדבר איתה על איך לשנות את המצב ולבקש ממנה לגעת בך בצורה שנעימה לך, לדבר איתה על הקצב הנכון לך, על מה אתה צריך כדי להגיע לזיקפה מלאה. זה יוכל לפתוח בינכם את האפשרות לדבר על דברים אינטימיים, ללמוד להכיר טוב יותר אחד את השני וללמוד יחד איך להנות ממין. אתם יכולים לגעת אחד בשני לפני החדירה, לגרות איזורים רגישים ולהשקיע הרבה זמן בגירוי הדדי - עם הידיים, עם הפה והלשון. תוכלו להשתמש בחומר סיכה על איבר המין שלך כדי להנעים לך את המגע. בכל אופן אם אתם משתמשים בקונדום אתה יכול להיות יותר רגוע כי הקונדום גם מעכב את השפיכה( וגם מגן מפני הריון לא רצוי ומחלות :-)). תנסו את זה ואם הקושי עדיין קיים אתה מאוד מוזמן לפנות אלינו שוב ואפשר גם לבוא לפגישת ייעוץ.


בן 16 שואל: #101337
אני בן 16 ואני מאונן באופן די קבוע ולפעמיים לוקח לי שעות עד שאני גומר יש לזה הסבר?

תשובה:
שלום לך! משך הזמן עד ה"גמירה" הוא שונה בין בחורים שונים, וגם אצל כל אחד יכולים להיות הבדלים משמעותיים במשך הזמן עד ה"גמירה" בפעמים שונות של אוננות. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך שיידרש לך זמן רב (עד שעות) להגיע ל"גמירה". לחץ או חשש מפריעים להנאה ולריגוש מהאוננות, ולכן כדאי לאונן בסביבה ותנאים נוחים שיש בהם פרטיות ורוגע. גם לחץ ממשך האוננות ומהרצון להגיע לשפיכה עלול להפריע - אז מומלץ שבמקרים בהם ה"גמירה" מתעכבת לנסות להירגע ואולי גם לנוח ולהמשיך בזמן אחר. חוסר ריגוש או אפילו שעמום גם הם עלולים לפגוע בהנאה ולדחות את ההגעה ל"גמירה" ולכן כדאי לאונן כשיש חשק ורצון ולא מתוך שעמום או כי יש זמן. בנוסף, ניתן תמיד להקדיש זמן רב יותר ודמיון למחשבות מיניות שמלוות את האוננות ומוסיפות להנאה במהלכה. חשוב לציין שאוננות היא כמעט תמיד בטוחה ולא מזיקה, גם אם היא ממושכת, אך במקרה של כאבים ביד או הופעת גירוי באזור איבר המין יש לתת לגוף לנוח. בנוסף, במיוחד אם משך האוננות ארוך כדאי מאד להשתמש בחומר סיכה. כל טוב!


בן 15 שואל: #101322
האם בליעת זרע (שאני גומר לה בפה והיא בולעת את זה) גורם לבחילות ודברים כאלה?

תשובה:
שלום לך ביחסי מין אוראליים כאשר הפין שהוא באורך (בזקפה) נמצא בפה בת זוגך הוא מגיע לקצה הלוע פעולת החיכוך יכולה להפעיל את רפלקס ההקאה כמו כאשר בודקים את הגרון בעזרת מקל, אם עברת בדיקה כזו אתה יודע כשזה קורה אתה תרגיש שאתה רוצה להקיא, כנראה שזה מה שקורה לחברתך לבלוע את הנוזל לא מזיק . כל טוב


בת 15 שואלת: #101264
קיימתי יחסי מין אנאליים עם חבר שלי היום, כאב לי קצת אחרי אבל עברו שעתיים וכבר לא כואב לי. הלכתי הרגע לשירותים ויצא לי קצת דם מפי הטבעת האם זה נורמלי? אני ממש דואגת (זה היה עם קונדום) קיבלתי מחזור יום אחרי וזה בסדר כי זה התאריך שלי וגם שנינו בתולים אז אין חשש למחלות מין נכון?

תשובה:
שלום לך חדירת פין לפי הטבעת יכולה לגרום לדימום מפי הטבעת, את כותבת שזה היה "קצת דם" יכול להיות סדק או שריטה זה כנראה יחלוף . לגבי הוסת ביחסי מין אנאליים אין חשש להריון מכיוון שהזרע מופרש לפי הטבעת ולא לנרתיק אלו 2 מערכות שונות בעלי תפקידים שונים. לגבי מחלות מין הדרך הכי נכונה להימנע ממחלות מין הוא קיום יחסי מין עם קונדום. בהצלחה


בן 17 שואל: #101204
יש שיטות לעצור את הגמירה לגמור יותר לאט אני חייב שיטות או טיפות לט יודע מה שיש לגמור יותר לאט

תשובה:
שלום לך! אשמח לדעת כמה דברים - לגמור באוננות או ביחסי מין או גם וגם? מה זה לגמור לאט - תוך כמה זמן אתה גומר? בגיל ההתבגרות טבעי שגומרים מהר, אפשר לגמור ולחכות לזקפה שנייה כי פעם שנייה בדר"כ גומרים פחות מהר. כשמדובר ביחסי מין, ההמתנה לזקפה שנייה היא הזדמנות בשבילך לענג את מי שנמצא.ת איתך. להיות מאהב טוב זה אומר לפנק את הצד השני וחדירה היא חלק קטן מההנאה הזו. אל תחשוב בכלל על טיפות וכל מיני דברים שמוכרים ורק יכולים להזיק. אם תרצה לשוחח בטלפון, אנא רשום לי את מספר הטל שלך שלא יפורסם באתר ואצור עמך קשר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בן 14 שואל: #101128
שלום אני מאונן וכשאני גומר לרוב לא יוצא לי שפיך וכשיוצא אז יוצא שפיך שקוף? האם זה תקין והאם השפיך הוא יכול להיות שקוף כי אני יודע ששפיך צריך להיות לבן י

תשובה:
שלום, קודם כל גמירה היא דבר אינדיוידואלי- כל גבר גומר בדרך אחרת ובעוצמה שונה. יש מצבים בהם לא יוצא נוזל זרע, וכן מצבים בהם נוזל הזרע הוא בצבע שקוף\ לבן. אין סיבה לחשוש.


בת 17 שואלת: #101096
היי, לפעמים אני נוגעת בעצמי ומכניסה אצבע אחת אבל בפעם האחרונה הכנסתי חפץ לא גדול בכלל אבל פתאום ירד לי דם במשך 4 דק בערך ואני לא מאמינה שהחפץ נכנס עמוק כל כך בשביל לקרוע את קרום הבתולים, באותו רגע כאב לי קצת אבל אחרי זה לא.. האם נקרע לי הקרום?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא טבעית ובריאה אך כדאי לאונן בצורה שנעימה לך ולא מכאיבה. שימוש בחפצים בזמן אוננות עלול להיות מסוכן ולפגוע בך אם מדובר בחפץ גדול/עבה, חד או מחוספס, ואם חפץ מסויים גרם לכך לכאב או דימום ממושך מומלץ להימנע משימוש נוסף בו. קרום הבתולין הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את פנים הנרתיק. הוא לא נמצא עמוק מאד בנרתיק, ואוננות על-ידי אצבעות או כל חפץ אחר באמת עלולה לגרום לקרעים קטנים בו ולדימום (לרוב הדימום הוא קל מאד). אם הדימום פסק ואין לך עוד כאבים את יכולה להיות רגועה ואין צורך בבדיקות נוספות. כמובן, אם את עדיין סובלת מדימום וכאבים גשי לבדיקה של גניקולוג/ית. כל טוב!


בת 16 שואלת: #101088
שלום אני וחבר שלי קיימנו סקס אנלי לפני 12 ימים ללא אמצעי מניעה לקחתי למחרת פוסטינור אך עכשיו אני מרגישה שמשהו מוזר עם הגוף שלי שהשמנתי ויש לי כמה תסמינים של הריון אני לא יודעת מה לעשות , והאם יש כדור לקחת נגד הריון מידי

תשובה:
שלום לך! יחסי מין אנאליים הם יחסים שכוללים חדירה לפי הטבעת. לא ניתן להיכנס להיריון מיחסי מין אנאליים, ואין צורך לקחת אחריהם פוסטינור. מאחר וביחסי מין אנאליים כן יש סיכון להדבקה במחלות מין, מומלץ לקיים אותם עם קונדום (במיוחד אם מדובר בחבר חדש). לגבי התסמינים שהרגשת - ככל הנראה הם אינם קשורים להיריון. כל טוב!


בן 16 שואל: #101050
היי אני וחברה שלי שוכבים כבר חודש וכל פעם מחדש ממש כואב ולא מצליח לגמור כי היא מוציאה אותי מכאבים ועדיין לא נקרע לה פעם אחת ירד לה טיפה אבל לא חןשבים שנקרע זה נורמלי זה כבר ממש מעצבן כי בא לשנינו להנות מזה כבר עד הסוף

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתה מתאר סיטואציה מאוד נפוצה בקרב נערות צעירות ונשים בכלל. חדירה יכולה מאוד לכאוב, במיוחד בגילאים הצעירים ואם לא עושים את זה כמו שצריך. טוב שהיא מפסיקה אותך באמצע כי היא לא צריכה לסבול. זה לא קשור לקרום הבתולים אלא לכיווצים בלתי רצוניים של שרירי הנרתיק, חוסר רטיבות, חוסר בשלות ליחסי מין, פחד מהריון, ועוד. חשוב שתדע שרוב הבנות חוות אורגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן הנאה עד הסוף אצל נשים אינה בהכרח קשורה לחדירה ואפילו בדרך כלל לא קשורה לחדירה. ממה שאני קוראת, אתם בני 16 ולא בזוגיות, שני דברים שיש להם השפעה ישירה על הכיווץ של הנרתיק והכאב שזה גורם לה. ההמלצה שלי היא שתמנעו כרגע מחדירה. הגוף שלה לא בשל לזה בשום צורה. אני מוסיפה לך שני קישורים שיכולים לעזור. אחד על הפעמים הראשונות לקיום יחסי מין. אתם מנסים רק חודש וזה ממש קצת זמן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 השני, טיפים שיכולים להפחית את הכאב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 כל טוב


בת 27 שואלת: #101034
שלום וברכה, החבר שלי פולט זרע תוך כדי ההתגפפות אני לא חושבת שזה נקרא שפיכה מוקדמת כי האיבר עדיין עומד מה המקור לזה? זה לא טיפות בודדות אלא יותר. אשמח להבין

תשובה:
שלום רב! במהלך קיום יחסי מין נפלט נוזל קדם שפיכה (באנגלית pre-cum, בני/ות נוער מכנים אותו לרוב "טיפות אהבה") שאמור להיות חומר סיכה טבעי ולהכין את השופכה לקראת פליטת נוזל הזרע בזמן האורגזמה הגברית. אצל חלק מהבחורים כמות הנוזל היא רבה, וככל הנראה זה הנוזל שאת רואה אצל חבר שלך. שפיכה מוקדמת היא בעיה שקשורה להגעה מהירה לפורקן וחוסר שליטה על פליטת הזרע, ובאמת ברוב המקרים אחריה תהיה ירידה בזקפה. בכל מקרה, אם את מתעניינת בגופו של חבר שלך ורוצה להכיר אותו טוב יותר ולהפוך את יחסי המין שלכם לפתוחים ומשמעותיים יותר כדאי שתשקלי לשאול גם אותו שאלות שמעסיקות אותך - בהרבה מקרים פתיחות ושיתוף מביאים בסופו של דבר גם ליחסי מין מהנים יותר. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101015
שפגט או מתיחות הן משפיעות על הקרום או השפעה על איבר המין? כי אני כשעשיתי מתיחה הרגשתי תאיבר קצת זז ומציק ממה זה כנראה?

תשובה:
היי, אכן שפגט או מתיחות יכולות להשפיע על הקרום, ובמקרים אף לקרוע אותו, ויכול להיות שבגלל זה האיבר הציק לך מעט. חשוב לי להוסיף שלקריעת קרום הבתולין שלא ביחסי מין אין משמעות- הכל עדיין תקין ורגיל, ויש הרבה בנות שאף נולדות ללא קרום בתולין.


בת 18 שואלת: #100992
יש לי חבר כבר שלושה חודשים,אנחנו עושים כמעט הכל חוץ מלקיים יחסי מין מלאים.(ועוד כמה דברים שלא נראים לי בסדר ונכון לעשות) אני חייבת להגיד שלפניו היה לי חבר שהיה לי ממש חשוב לא לשכב איתו כי הבטחתי לעצמי שלא אעשה כלום עם אף אחד עד גיל 18 . גם בשבילי,וגם בגלל העובדה שאני באה מבית דתי.כרגע אני נמצאת במערכת יחסים מדהימה,הוא אוהב ,מכבד,דואג ומה לא .אני נורא נורא אוהבת אותו אבל יש בעיה אחת . אחרי כל פעם שאני עושה איתו משהו אני מרגישה זולה,מרגישה שרמוטה.אני לא ישנה בלילה רק מההרגשה שאני פשוט זולה. הוא כל הזמן דואג לשאול אם הכל בסדר בהתנהגות שלו ואם הוא צריך לשנות משהו,הקטע הוא שהוא פשוט מושלם .זה משהו מפגר בהרגשה שלי,אני גם לא אוהבת את העובדה שאני גורמת לו להרגיש כאילו שהוא עושה משהו לא בסדר . זה מרגיש לי מגעיל שאני עושה משהו עם מישהו אחרי שלושה חודשים בלבד.זה פשוט כיף לי בגלל שזה איתו אבל קשה לי לקבל את העובדה שנתתי לעצמי לתת לזה לקרות כל כך מהר. אבל אני שוב אציין שאני נהנת . השאלה שלי היא אם אני כל כך רוצה באותו הרגע שיקרה מעבר אבל יודעת שאחרי שהכל אני ארגיש מגעיל האם לתת לזה לקרות?

תשובה:
שלום, נשמע שיש לך יחסים טובים מאוד עם בן זוגך, זה כבר נהדר לשמוע חשוב שתגיעי לקיים יחסי מין מלאים רק אם את מרגישה שלמה עם זה ולעשות זאת מרצון. עצם העובדה שבאת מבית מסורתי אכן יכולה להשפיע על הרגשתך, ולכן עלייך לשקול מה נכון לך לעשות בהתאם לאמונה שלך. אין דבר נכון או לא נכון, זה צריך לבוא מהרגשה אישית שלך. אם הוא באמת אוהב אותך ואת חשובה לו, הוא יבין אם תרצי לחכות. חשוב שתשתפי אותו ותסבירי לו ממה זה נובע ומה את מרגישה כדי שלא יחשוב שזה בגללו כמו שאמרת. הבסיס של יחסים טובים זה תקשורת ונשמע שיש לכם את זה אז תנצלי את זה ותדברי איתו. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #100990
לפני שבוע קיימתי יחסי מין תחת עם החור שאני יוצאת איתו תחת שכרות וכנראה לא שמתי לב עד כמה חזק זה היה כשחזרתי הביתה הלכתי לשירותים ואני לא ממש יודעת איך לתאר מה ראיתי והרגשתי .. כמו פיסת עור ארוכה תלויה מאיבר מיני ... לא כאב אך היה אדום ארוך וקצת נפוח .. עם הימים פיסת העור הצטמקה נהייתה קטנה אך הקצה היה שחור והיו לי הפרשות חומות כאלה ... עכשיו פיסת העור קצרה .. איני מרגישה אותה כלל אבל אני לא ממש מבינה מה זה ואם זה מסוכן

תשובה:
היי, נשמע שרצוי שתלכי לרופא משפחה\פרוקטולוג לבדיקת פי הטבעת כדי לוודא שהכל בסדר ושזה עובר. שיהיה בהצלחה.


בן 16 שואל: #100979
היי...אז ככה...כאשר הפין שלי במצב שהוא עומד אז הוא עומד יותר מידי...הוא מגיע למצב שעוד רגע הור נוגע בבטן שלי... עכשיו השאלה שלי היא...האם זה נורמלי? ומה אני אמור לעשות במצב כזה כי ברור שאין מצב שאצליח לקיים יחסי מין ככה...

תשובה:
שלום לך, נשמע שהמצב שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. כשתרצה להתחיל לקיים יחסי מין חשוב ללמוד ולחקור את הנושא לפני כן, תוכל לעיין באתר של "דלת פתוחה" במאגר המידע ולקרוא קצת על "כל מה שרצית לדעת הפעם הראשונה ולא העזת לשאול"... ובנוסף, הדבר החשוב ביותר בקיום יחסי מין הוא התקשורת עם הפרטנרית שלך. לשאול אותה מה נעים ומה היא רוצה שיקרה- ככה בטוח תצליחו לקיים יחסי מין. שיהיה בהצלחה