A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין ומיניות

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין ומיניות

בן 17 שואל: #108891
שלום אני וחברי קמנו אנאלי אתמול,הוא לא גמר. היום לפני שעתיים ראיתי שיש לי דימום של מחזור אבל לפני חצי שעה שבדקתי שוב דימום הפסיק .המחזור אמור להתחיל עוד שבוע. יוכל להיות הריון ?כי אני יודעת בוודאות שהפין שלו לא נגע לי בפות כי כל הזמן הזה חסמתי את האפשרות שלו להגיע לשם בעזרת היד. אשמח לתשובה הכי מוקדמת שיש תודה.

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 17 שואל: #108886
שלום אני וחברי קמנו אנאלי אתמול,הוא לא גמר. היום לפני שעתיים ראיתי שיש לי דימום של מחזור אבל לפני חצי שעה שבדקתי שוב דימום הפסיק .המחזור אמור להתחיל עוד שבוע. יוכל להיות הריון ?כי אני יודעת בוודאות שהפין שלו לא נגע לי הפות כי כל הזמן הזה חסמתי את האפשרות שלו להגיע לשם בעזרת היד . אשמח לתשובה הכי מוקדמת שיש תודה.

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 17 שואל: #108885
אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש והיא הייתה בלי בגדים ואני רק עם תחתונים.איבר המין שלי היה בתוך הפות שלה ויצא קצת זרע,חשוב לציין שהייתי עם תחתונים. יש חשש להיריון? מאחר לה המחזור

תשובה:
שלום לך, הפרטים קצת לא מסתדרים לי.. אם איבר המין שלך היה בתוך הפות שלה ויצא נוזל זרע אז איך הייתי עם תחתונים? הפין שלך היה בתוכה או רק מבחוץ? אם הייתי בתוך הפות שלה וייצא נוזל זרע ללא שימוש באמצעי מניעה יש סיכוי גבוה שהיא בהיריון (ןזה גם לא נקרא סקס יבש). הייתי ממליצה בכל מקרה להמתין שיהיה איחור של שבועיים במחזור ואז לבצע בדיקת היריון ביתית, אלא אם כן היא תקבל מחזור ואז היא כנראה לא בהיריון. בכל מקרה חשוב לקיים יחסי מין עם קונדום, גם כדי למנוע מחלות מין, שזה לא פחות חשוב. בהצלחה


בן 14 שואל: #108868
היתי מאונן קבוע פעמיים ביום והיתי גומר ופתאום לפני יומיים אני מאונן מגיע לאורגזמה ולא יוצא לי שפיך יש לי ממה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון אורגזמה גברית מזוהה עם שפיכה. יכול להיות שאתה קורא לתחושות אחרות אורגזמה שהן לא בהכרח הגעה לפורקן פיזית. בכל מקרה - סיבה לדאגה אני לא מוצאת, וכמו שהסברתי, יש סיכוי שקורה שם משהו אחר שהוא פשוט לא אורגזמה- אלא סוג של שיא של הנאה אישית שלך שאתה קורא לו אורגזמה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #108860
שלום , אני בת 13 ו עדיין לא קיבלתי מחזור . ו אני נוגעת באיבר המין אבל לא מכניסה את האצבעות ו לא שום דבר רק בחלק העליון ש מעל הפתח הקטן, ו אני מזיזה את האצבע ו אני אוהבת לעשות את זה זה מרגיש כיף אבל כול פעם שאני מזיזה את האצבע מהר אז אני מרגישה שהתחיל לכאוב ו אני מפסיקה אני לא יודעת אים הסברתי נכון אבל זה טיבעי ו האים יש לזה קשר שעדיין אין לי מחזור ?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא טבעי לגמרי. לפעולה הזאת שאת עושה יש שם והיא נקראת אוננות. זו פעולה טבעית לגמרי ונעימה וגם מאוד טבעי שבנקודות מסוימות ייכאב לך או יהיה לך פחות נעים. אין קשר לקבלה/ אי קבלה של מחזור. הפעולה מאפשרת לך היכרות עם הגוף שלך וזה דבר חשוב ונעים. הכל אצלך תקין. בהצלחה


בן 17 שואל: #108821
שלום, אני וחברה שלי שנינו בתולים , וגם לא היה לאף אחד מאיתנו מישהו לפני כן שביצענו איתו אקט מיני כלשהו . אנחנו כבר כמה חודשים יחד ולפני כמה ימים שכבנו עם קונדום , אך בלי קשר הייתי יורד לה גם לפני כן האם יש סיכוי להידבק במחלת מין במין אוראלי? למרות שלאף אחד מאיתנו לא היה אך אחד קודם? אני שואל בגלל שקמתי לפני כמה ימים עם פריחה באזור הצלעות ורציתי לדעת אם יש קשר בין הדברים?

תשובה:
שלום לך! ראשית, אני שמחה שקיימתם יחסי מין עם קונדום למניעת הריון לא רצוי. הקונדום מגן גם מפני מחלות המועברות במגע מיני. מכיוון ששניכם בתולים ולא קיימתם יחסי מין עם אף פרטנר לפני הזוגיות שלכם לא נראה שיש מקום לחשש מהידבקות במחלת מין. אין קשר בין הפריחה על הצלעות לבין מחלות מין ואני ממליצה שתיגש להיבדק אצל הרופא אם הפריחה לא חולפת. נשמח אם תגיעו אלינו, לדלת הפתוחה כדי שנוכל לייעץ לכם לגבי אמצעי מניעה ובכל נושא הקשור בזוגיות וביחסי מין. הייעוץ ניתן חינם ובדיסקרטיות. כל טוב!


בן 15 שואל: #108818
היי אני וידידה שלי מהשכונה שכבנו פעם ראשונה כמובן אם קונדום ואחרי בערך 20 דקות סקס היא גמרה וחלק מהקונדום החליק לי האם יש חשש להריון ובנוסף כשניסינו אנאלי לא הצלחתי לחדור(השתמשנו בחומר סיכה ) בכלל מכיוון שהחור שלה היה מאד מאד קטן ושנינו מאד רוצים לעשות אנאלי איך נוכל לעשות זאת בקלות ושאלה אחרונה:ששכבנו לקח לי קצת יותר משעה לגמור מהחדירה וכבר התחיל לכאוב לה מהחדירה אחריי שהיא גמרה כבר פעמיים איך אוכל גם אני לגמור כמה פעמים

תשובה:
היי לך ממה שהצלחתי להבין, הקונדום החליק כאשר היית עוד בתוך הנרתיק. אם רק חלק ממנו החליק, הסיכוי להריון קטן מאוד. אם גמרת לפני זה, אז הסיכוי גדול יותר. אם אתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, אפשר לקחת את גלולת היום שאחרי, "אלה", עד 5 ימים מקיום יחסי המין. אם ידידה שלך מתחת לגיל 16 אז יש צורך במרשם רופא. (אם הקונדום החליק כשהיית כבר בחוץ ולא היה מגע אז אין חשש). לגבי הניסיון למין אנאלי- לגיטימי שלא הצלחתם לעשות זאת בפעם הראשונה ששכבתם. מין אנאלי הוא אקט מאוד אינטימי וצריך להיות מאוד קרובים ופתוחים בתקשורת כדי שזה יעבוד וששני הצדדים יהנו מהעניין. אם באמת שניכם רוצים זאת ואתם מרגישים שיש את הקרבה הנדרשת ביניכם עבור זה, אז חשוב לעשות את זה לאט, עם הרבה תקשורת ביניכם במהלך היחסים ולפני, עם חומר סיכה ובעדינות. זה גם לא חייב לקרות בפעם אחת אלא בשלבים בהדרגתיות. לגבי השאלה האחרונה שלך- קודם כל והכי חשוב, אם כואב לאדם השני בזמן יחסי המין צריך להפסיק זאת. מין צריך להיות מהנה ונעים לשני הצדדים ואם זה לא כך צריך לעצור ולמצוא דרכים אחרות. החדירה לא חייבת להסתיים רק כשהגבר גומר ויש דרכים אחרות להגיע לאורגזמה (גם לגבר וגם לאישה). אם זה משהו חד-פעמי שקרה הפעם, יכול להיות שהיו סיבות שגרמו לך לכך כגון לחץ. אם זה משהו שקרה לך כבר מספר פעמים תנסה לחשוב יותר לעומק אם באמת אתה רגוע ונינוח בזמן יחסי המין, כי זה חשוב מאוד עבור ההנאה שלך. חוץ זה, יכולות להיות מספר סיבות לכך שלוקח הרבה זמן לגמור ואם תיתן לנו פרטים נוספים לגבי מה אתה חושב שיכולה להיות הסיבה, זה יכול לעזור. בהצלחה


בן 13 שואל: #108713
שלום. רציתי לדעת, איך מקיימים מין מוגן במין אוראלי? מכיוון שיכולים לחטוף מחלות מאיברי המין הוא כל איבר רירי אחר, מה הופך את האוראליות למוגנת? כמו שאני יודע, קונדומים מתלבשים רק על הפין וחוסמים רק זרע כדי למנוע הכל.

תשובה:
היי! אני ממש שמחה שאתה מתעניין ושואל שאלות ענייניות. הקונדום מגן מפני רוב מחלות המין הקיימות גם ביחסי מין אוראליים. גם בנות יכולות להגן על עצמן (כשהן "יורדות" לבן). ניתן להשתמש במגן שהוא בעצם יריעת לטקס ונקרא באנגלית dental dam . היריעה יוצרת חציצה בין הפה לאיבר המין ועוזרת במניעת מחלות מין. הנה קישור לסרטון באנגלית שמסביר זאת https://www.youtube.com/watch?v=ZvEOYIgxcX8 כל טוב!


בת 19 שואלת: #108692
היי .. יש לי שאלה .. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לחלוטין , זאת אומרת עם בגדים , נהנננו בסך הכל , ואז קרה שרצינו לנסות להרגיש את המגע אחד של השני , ( של אברי המין ) .. אז יצא שהתחכחנו אחד בשנייה בלי חדירה בכלל , אני מדגישה וחוזרת - בלי חדירה ובלי גמירה .. מאוד מאוד היה לנו כיף אך אני קצת חוששת וברגע שאמרתי לו תעצור הוא פשוט עצר ויצא באותו רגע , אני חוששת שקרה משהו , היינו בלי אמצעי מניעה ואני לא נוטלת לקחת גלולות , אני עדיין בתולה .. הוא הראשון שלי בכל הדברים האלה , אנחנו מנסים לאט לאט והכי חשוב ביחד , אחד עם השנייה .. בבקשה תרגיעו אותי ותגידו לי שלא קרה שום דבר ואני סתם מפחדת וסתם בלחץ .. מכלום .. עניתם לי בשאלותיו הקודמות שאין סיכוי להריון אם לא הייתה חדירה של הפין אל הפות , אבל כן היה חיכוך , הקטע שאני הייתה רטובה , וממש נלחצתי כי חשבתי שאולי יצאו לו טיפות אהבה אבל מסתבר שהוא בכלל לא היה באזור של לגמור , פשוט עצרנו הכל כי נבהלתי , זה פעם ראשונה .. בבקשה תרגיעו אותי 😓 אודה לכם מאוד אם תענו בהקדם ..

תשובה:
שלום לך. כמו שאמרת ואת צודקת, כניסה להריון יכולה להתרחש כשיש חדירה של פין לפות. אך חשוב לומר שאם יש מגע של נוזל זרע או טיפות אהבה ממש בפתח הנרתיק קיים חשש להריון, אם הוא גמר או יצאו לו טיפות אהבה שבאו במגע עם האוויר האיכות שלהם נפגעה ואין סיבה לדאגה, שימי לב שטיפות אהבה עלולות לצאת בכל שלב של הגירוי ולא רק לקראת גמירה. אם את עדיין חוששת אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שתתן לך תשובה וודאית, צריך לעשות אותה שבועיים מהמקרה שאת דואגת לגביו, ואם תקבלי מחזור בזמן הזה זה גם סימן שאת לא בהריון. נשמע שאתם במערכת יחסית מכבדת ושאתם דואגים אחד לשנייה, ואני שמחה שזו החוויה שלך. ממליצה לכם שתגיעו יחד לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם כדי לשמוע על אמצעי מניעה, יש הרבה אפשרויות שיכולות להתאים לכם, וגם כדי לשוחח איתנו על קיום יחסי מין בפעמים הראשונות, בנוסף את תוכלי גם לבצע אצלנו את הבדיקת הריון אם תהיי מעוניינת. כל טוב


בן 16 שואל: #108688
שלום רב. יש לי שאלה קצת לא נעמה אבל חשוב לי לקבל תשובה. אני לא בחור יפה במיוחד ולא מתחשק הרבה לבנות. בגלל זה אף פעם לא חשבתי שיהיהו לי יחסי מין ליפניי צבא. אבל ליפניי 4 חודשים הכרתי את הבחורה שהיום היא חברה שלי. ואתמול בערב היא אמרה שהיא רוצה לקיים איתי יחס מים. עניתי לה שאני צריך לחשוב על זה ואז פניתי לפה כי אני לא רוצה לשתף בזה הורים או חברים. אז בעצם אני צריך להסכים? אם כן אז איך להתחיל? אם לא אז איך להסביר לה? מאוד אשמח לקבל ייעוץ בנושא. תודה רבה!

תשובה:
היי! ראשית אני רוצה לומר לך כל הכבוד על הפתיחות והשיתוף. המראה החיצוני הוא לא הדבר העיקרי באדם ואני מאמינה שיש בך תכונות אופי ואישיות שקסמה לחברה שלך ולכן אתם כבר יחד 4 חודשים. לשאלתך, העובדה שהיא מעוניינת בקיום יחסי מין ואתה עדיין לא בטוח שאתה רוצה בזה , זה בסדר גמור וגם מוכיח רבות על אישיותך החיובית. אני ממליצה שתקרא על ההחלטה לקיום יחסי מין ועל הפעם הראשונה בקישור הזה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 אני בטוחה שהדברים יעשו לך סדר בראש ויעזרו לך להחליט האם אתה מעוניין או לא מעוניין בקיום יחסי מין עכשיו. בכל מקרה, חשוב שתהיה שלם עם עצמך לגמרי אם אתה מעוניין בכך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108665
מה זה אורגזמה? מה מרגישים?

תשובה:
אורגזמה הינה פורגן מיני המלווה בתחושת עונג ומתרחשת כתוצאה מקיום יחסי מין או אוננות. ניתן להגיע לאורגזמה נשית באמצעות חדירה ו/או גירוי חיצוני של הדגדגן. במהלך ההתעוררות המינית מואצים קצב פעימות הלב והנשימה, ומופרשים למחזור הדם הורמונים שונים. לאחר האורגזמה חוזרות מערכות הגוף לפעילותן הרגילה. האורגזמה נמשכת מספר שניות, ודועכת תוך כדקה. במהלכה מתרחשת סדרה של התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף, בעיקר באזור אגן הירכיים, בשרירי הנרתיק ורצפת האגן.


בת 16 שואלת: #108662
מה זה אורגזמה? מה מרגישים?

תשובה:
אורגזמה הינה פורגן מיני המלווה בתחושת עונג ומתרחשת כתוצאה מקיום יחסי מין או אוננות. ניתן להגיע לאורגזמה נשית באמצעות חדירה ו/או גירוי חיצוני של הדגדגן. במהלך ההתעוררות המינית מואצים קצב פעימות הלב והנשימה, ומופרשים למחזור הדם הורמונים שונים. לאחר האורגזמה חוזרות מערכות הגוף לפעילותן הרגילה. האורגזמה נמשכת מספר שניות, ודועכת תוך כדקה. במהלכה מתרחשת סדרה של התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף, בעיקר באזור אגן הירכיים, בשרירי הנרתיק ורצפת האגן.


בן 16 שואל: #108650
היי רציתי לשאול סתם שאלה נגיד אם אני בתול ואני שוכב עם מישהי שגם היא בתולה ואני גומר בפנים היא יכולה להיכנס להריון?

תשובה:
היי! אתה שואל שאלה חשובה במידה ואתה מתכנן לקיים יחסי מין בפעם הראשונה. חשוב שתדע שבכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון אם לא משתמשים באמצעי מניעה. זה לא קשור לבתולין. אני מציעה שתקרא בקישור הזה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 את כל הפרטים שקשורים לקיום יחסי מין בפעם הראשונה. אנחנו נשמח אם תגיע (או תגיעו) אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים כדי שאם תחליטו לקיים יחסי מין שהם יהיו בטוחים ותהיו בראש שקט. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ותחת סודיות. כל טוב! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בן 13 שואל: #108642
היי שלום לכם, יש לי שאלה... אם אוננתי ואז אחרי שעה ו15 דקות אוננתי שוב... יכול להגרם נזק?

תשובה:
שלום, אין נזק בריאותי באוננות תכופה. חשוב שתקפיד לעשות זאת באופן פרטי ואינטימי ולדאוג שזה לא יפריע לשגרת היום יום שלך. אתה יכול להמשיך להנות מבלי לחשוש


בת 16 שואלת: #108624
התחלתי לשים לב שגם כשאני חרמנית לא מופרש מוזל וגם אם כן אז בכמות ממש קטנה.אני כבר מעל 4 חודשים משתמשת בטבעת ויגנלית למניעת הריון ואולי זאת הסיבה יכול להיות? ואם לא מה יכול להיות הסיבה וזה והאם יש איך לטפל בזה ..(לפני חודש טיפלתי בפטריה אז אני חושבת שזאת לא הסיבה).

תשובה:
שלום, בהחלט יכול להיות שההורמונים שהטבעת מפרישה פוגמים ברטיבות בשעת גירוי מיני. את יכולה לשקול להחליף סוג אמצעי מניעה או לקנות חומר סיכוך כדי להקל את החדירה וההנאה שלך. בכל מקרה, עדיף לקבוע תור לרופא/ת נשים להתייעץ בנוגע לכך. כל טוב


בן 17 שואל: #108616
יש לי שאלה אם לאחר קיום יחסי מין בגיל צעיר כמה פעמים בודדות והפסקה של כמה שנים לאחר מכן אז למה בעצם היה כאב בפעם לאחר מכן כאילו זוהי פעם ראשונה האם הקרום נקטן ? ומצטמצם ואם לא היה דם לא אז ולא עכשיו מה זה אומר

תשובה:
היי! הנרתיק הוא שריר שמסוגל להתכווץ ולהתרחב. כמו כל שריר הוא זקוק לאימון. מכיוון שבמשך מספר שנים לא קיימת יחסי מין, השריר התכווץ ולכן חשת בכאב דומה לכאב שחשת בפעם הראשונה. אין קשר בין הכאב לקרום הבתולין. כמו כן, יתכן והקרום לא נקרע בפעמים הראשונות ויתכן וגם לא עכשיו (יש נשים שהקרום נקרע לחלוטין רק בזמן הלידה). לא כל הנשים מדממות מביתוק קרום הבתולין. כל טוב!


בן 13 שואל: #108612
שבת שלום, רציתי לשאול, ילדה אחת מהכיתה שלי רצתה שנשכב ונקיים יחסים אוראליים. מצד אחד, זה כמובן מושך. אבל מצד שני, אני לא חושב שאני בוגר מספיק. או באמת מוכן פיזית ונפשית לכל הקטע הזה. עכשיו, לקיים יחסי מין בלי סוג של קונדום או סוג מניעה מסויים נגד הריון, וכמובן מחלות. כמו שאני יודע, ישנן מחלות מין דיי מסוכנות, ודברים כאלה מאוד מפחידים.. האם זה מומלץ לקיים כל מיני סוגים של יחסי מין או עינוג בגיל 13?

תשובה:
היי! כל הכבוד לך שאתה שוקל את ההצעה. מערכת יחסים לא מבוססת רק על קיום יחסי מין. היא מתבססת על קשר טוב, על תקשורת טובה. אתה צריך לשאול את עצמך, ובמיוחד בגילך הצעיר, האם אתה סומך עליה? האם יש לכם קשר שמבוסס על אמון? האם אתם מכבדים אחד את השנייה? והכי חשוב, האם אתה מרגיש, כפי שגם אמרת שאתה מוכן לזה פיזית ונפשית. אם אינך בטוח בתשובות לגבי השאלות הללו, עדיף שתדחה את ההצעה שלה. נסה לדבר איתה ולהסביר לה את תחושותיך. אתה גם צודק לגבי כך שקיום יחסי מין ללא אמצעי הגנה זה דבר שיכול להוביל לתוצאות לא רצויות כלל (הריון , מחלות). אם תחשוב היטב על הדברים , לדעתי תגיע למסקנה שיתכן ואתה עדיין צעיר מדי למין וכדאי להשקיע את האנרגיות בפיתוח קשר זוגי אוהב ומכבד לפני ששוקלים קיום יחסי מין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108606
היי.. היה לי כואב בזמן החדירה, הרופא אמר לי שיש דלקת ושאני צריכה למרוח שתי משחות ברצף. במשך החודש הזה שכבתי כמה פעמים והכאב החמיר לי היום כבר הגעתי למצב שאני וחבר שלי שוכבים ואחרי דקה אני מעיפה אותו ממני מרוב ששרף לי באיבר מין. אני לא יודעת מה זה. מפחדת ללכת לרופא לא יודעת מה מצפה לי שם אולי יש דרכים להפחית את הכאב בזמן יחסי מין?

תשובה:
שלום לך, כאשר יש דלקת מומלץ לחכות לסיום הטיפול הרפואי שניתן לפני קיום יחסי מין. יתכן שמשום שקיימתם יחסי מין לפני שהדלקת עברה היא החמירה. אני ממליצה לך לפנות שוב לרופא לקבלת תרופות ולא לקיים יחסי מין בהתאם לזמן שיקבע הרופא כדי שהדלקת תוכל לעבור. בהצלחה


בן 13 שואל: #108566
שלום, רציתי לדעת. כאשר שזוג כלשהו מבצעים יחסי מין אנאליים, זה לא אמור לגרום כאב כלשהו 'למתנסה'. אחרי הכל, פי הטבעת לא נועד למטרה הזאת.. תודה על ההקשבה.

תשובה:
היי שוב! יש אנשים ונשים שנהנים מיחסי מין אנאליים ויש כאלה שלא. יש כאלה שנמנעים בגלל הכאב, יש כאלה בגלל, שכמו שציינת , לדעתם פי הטבעת הוא מקום לא נקי ולא מיועד לקיום יחסי מין, או כי הם כלל לא מעוניינים בכך. זו החלטה משותפת שבני זוג צריכים לקבל ואם זה נעשה בהסכמה מצד שני בני הזוג- זה בסדר. כל טוב!


בן 14 שואל: #108560
אחרי שאני גומר הפין שלי חוזר למצב הרגיל, גם אם אני ממשיך לעשות ביד. האם זה נורמלי? ואם כן, למה זה קורה?

תשובה:
היי! הפין הוא רקמה ספוגית המכילה כלי דם ועצבים. בזמן עוררות מינית כלי הדם בפין מתרחבים. הדם ממלא את הרקמה הספוגית ובעקבות כך מתרחשת זקפה שמשמעותה התנפחות, התארכות והתקשות האבר. כאשר הזקפה יורדת , כלומר, כאשר גמרת, כלי הדם חוזרים למצבם הטבעי וזקוקים לזמן בין חצי שעה ולפעמים גם עד מספר שעות כדי להתמלא שוב. משאלותיך הקודמות אני מבינה שאתה צופה בפורנו. בסרטי הפורנו, שהם כמובן סרטים מבוימים, השחקן עשוי "לגמור" 5 פעמים ברצף. כמובן שאין דבר כזה ואף גבר במציאות לא יכול להגיע לזה. הבעיה עם סרטי הפורנו שהם מעוותים את המציאות וכשאתה מסתמך עליהם בגיל צעיר אתה מקבל תמונה מעוותת על מערכות יחסים ויחסי מין בכלל. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108542
שלום, אני וחבר שלי כבר ביחד הרבה זמן ואנחנו מנסים לקיים יחסי מין. הכל נעשה בהסכמה הדדית, ובתקשורת הכי פתוחה שאפשר וכמובן שעם אמצעי מניעה. הבעיה שהוא לא מצליח לחדור, אני מאוד רטובה וכבר הוא דחף לי אצבעות. האם את יודעת מה הסיבה לכך? תודה.

תשובה:
שלום לך! לפעמים, ובייחוד בפעמים הראשונות, הנרתיק יכול להיות מאוד מכווץ מה שמשפיע על היכולת של הפין לחדור לפות. הכיווץ יכול להגרם בגלל מתח או לחץ, התרגשות גדולה, צפייה, חרדות - המון דברים שמתחוללים בראש שלך שיכולים להשפיע . בנוסף, יכול להיות שהחבר שלך ללא ניסיון מיני וגם הוא צריך להתנסות וללמוד וזאת יכולה להיות חוויה נעימה מאוד עבור שניכם. קחו את זה לאט , יש עוד הרבה סוגים של מגע מיני ללא חדירה שאתם יכולים להנות ממנו (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89) נשמע שהקשר שלך ושל חבר שלך מקסים, איזה יופי שיש תקשורת טובה. העובדה שכבר התנסיתם במגע אינטימי לפני שקיבלתם החלטה לקיים יחסי מין בחדירה זה נהדר. תמשיכי להקשיב לגוף שלך. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #108533
היי :) רציתי לשאול האם אחרי קיום יחסי מין בפעם ראשונה יכול ליהיות שינוי בכאבי מחזור ?

תשובה:
הי לך! לא ידוע על קשר בין קיום יחסי מין לשינוי בכאבי מחזור. ראיתי ששאלת אותנו המון שאלות שמטרידות אותך בתקופה האחרונה. מזכירה לך שאת תמיד מוזמנת להתקשר אלינו ולהתייעץ טלפונית - 03-510-1511 כל טוב.


בן 15 שואל: #108530
שלום, אני בן 15 ושמונה חודשים והאיבר מין שלי קטן מאוד, כשהוא עומד הוא בערך 13 ס"מ וכשהוא רפוי הוא 10.5, עוד בעיה, היא שאני מעולם לא הצלחתי לגמור בזמן אוננות, ואני מאוד מתבייש לעשות סקס עם חברה שלי, זה תקין? מה אוכל לעשות?

תשובה:
שלום לך! אתה אומנם קרוב לגיל 16 אבל נמצא עדין בתוך תהליך התפתחות שהוא טבעי ונורמלי. בתוך תהליך ההתפתחות לוקח זמן עד שיוצא נוזל זרע. איבר המין שלך בגודל ממוצע ונורמלי לחלוטין. אני מבינה שאתה ובת הזוג שלך מעוניינים לקיים יחסי מין, ומבינה מאוד את החששות שעולות בעקבות הרצון שלך. מציעה לך להקשיב ללב שלך, לקחת את הזמן, להנות ממגע אינטימי שבו אתה מרגיש בנוח ובטוח. אתה יכול לקרוא עוד על אוננות באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 ובכל מקרה- אם אתה ממשיך להיות מודאג בנושא אני מציעה לך לפנות לרופא/ת המשפחה ולהתייעץ איתה בדיסקרטיות. אם אתה רוצה להתלבט עוד - אתה מוזמן להתקשר אלינו ל"דלת פתוחה". בהצלחה לך!


בן 15 שואל: #108527
אני (בן 15.5) וחברה שלי(בת 15) ניסינו אתמול פעם ראשונה אנאלי והשתמשנו בחומר סיכה אבל היא צעקה מכאבים שאחרי זה אפילו השכנים שאלו מה קרה האם יש דרך להקל על הכאב

תשובה:
היי! ראיתי ששאלת הרבה שאלות ואני ממש שמחה שאתה מתעניין, שואל, ודואג לחברה שלך. פי הטבעת אינו גמיש כמו הנרתיק ואין בו לחלוחית טבעית. לכן, אם מחליטים לקיים יחסי מין אנאליים, כדאי לעשות זאת לאט, לחכות עד שבת הזוג תהיה רפויה ורגועה ולהשתמש בחומר סיכה. חלק מההמלצות מדברות על להתחיל בתנוחה שבה האשה על הגב ובעזרת הידיים היא מפשקת את פלחי הישבן. מומלץ להיעזר בחומרי סיכה על בסיס מים ולהשתמש בקונדום למניעת העברה של חיידקים לנרתיק (במידה ומנסים ולא מצליח ועוברים לנרתיק). לא כל הנשים נהנות ממין אנאלי ולכן אם כאב לה ממש כפי שאתה מתאר, אולי כדאי שתחכו עם זה לשלב מאוחר יותר ואם תרצו, תנסו שוב. אענה בהמשך על שאר השאלות שלך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108524
היי, אתמול אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה והרגשנו רטוב אז בדקנו והיה מלא דם על הסדין ואז הבנתי שהוא קרע לי את קרום הבתולים, היה לי המון דם בזרם מאוד חזק להרבה זמן... חזרתי הביתה והמשיך לרדת לי דם בזרם חזק, אז הלכתי לישון עם תחבושת והמשיך לרדת לי דם עד עכשיו. אני לא בטוחה אם אני במחזור או שעדיין יורד דם עוד מאתמול... אני לא מבינה למה יש כל כך הרבה דם, משהו פה לא בסדר?

תשובה:
היי! כאשר קרום הבתולין "נקרע", יכול לרדת דם אך לא בכמויות כפי שאת מתארת. ויתכן וקיבלת את הווסת. אם לא מדובר בווסת (אם המחזור שלך סדיר את יכולה לדעת זאת) יתכן ונשרטת או נפצעת במהלך החדירה. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה להתייעצות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108444
שאני מאוננת או שחבר שלי עושה לי ביד אני נהנת כזה לכמה שניות וזהו אני יודעת שאני לא גמרתי כי זה ממש לא ככה אני פשוט נהנת לכמה שניות המן שאני מאוננת ואז זהו נגמר פשוט אין לי חשק יותר ואני כזה הרבה פחות נהנת אני ממש רוצה לשנות את זה ולדעתי למה זה תוכלו להגיד לי?

תשובה:
שלום, הנאה ועוררות מינית מורכבים ומשתנים מאחת לשנייה, וכל אחת מאיתנו עוברת תהליך למידה של איזה מגע נעים וטוב לה - ובאיזה שלב מתאים כל סוג מגע. לא כולן נהנות מאותו דבר, וזה בסדר גמור אם זה נעים לך לקצת ואחר כך לא. אולי צריך לנסות מגע שונה, לעשות הפסקה כל כמה שניות/דקה ואז ימשיך להיות לך נעים - תנסי לבדוק כל מיני אופציות ולגלות מה מתאים לך. כל טוב


בן 18 שואל: #108417
בזמן האחרון אני מאוד חרמנית ומאוננת הרבה ( פעמיים ביום, משהו כזה..) והתחיל לכאוב לי הדגדגן. כואב רק כשנוגעים בו בקצה יותר, כמו כאב דקירה, בלי איזה משהו מורגש מבפנים כמו גולה. היה לי כבר את הכרב הזה בעבר כמה פעמים אבל כל פעם הוא עבר. הפעם אני מאוננת למרות הכאב וגם כשהפסיק הכאב ואוננתי אז הוא חזר. זה יכול להיות בגלל שאני מטוננת הרבה?

תשובה:
שלום לך, אוננות או יחסי מין יכולים לגרום לכאב בדגדגן- במיוחד אם היית מגורה מאוד. יש לפעמים שטפי דם קטנים באזור והכאב החזק נובע מעצבוב אדיר שיש לאזור. קחי משכך כאבים, עשי אמבטיות ישיבה והשתמשי בתחבושות רטובות (קומפרסים)- בד"כ קר עדיף מחם, אבל יש לנסות לראות מה עוזר לך יותר. לרוב אין זיהום באזור- אבל אם יש נפיחות, חום מקומי או כללי, או הפרשה מוגלתית- חייבים התערבות רפואית. בד"כ זה חולף תוך מספר ימים- רגישות באזור יכולה להימשך אף יותר מזה. כל טוב


בת 17 שואלת: #108397
קימתי יחסי מין עם החבר שלי בפעם הראשונה היתי בתולה זה היה עם קונדום אחרי החדירה כאבה לי הבטן התחתונה כמה שעות בפעם השניה אחרי החדירה שוב כאבה לי הבטן התחתונה הפעם פחות זמן .האם זה בסדר שהבטן כואבת אחרי החדירה ?וגם החשש להיות בהיריון זה גם בסדר??

תשובה:
הי, משתי השאלות שלך אני מבינה שאת חווה כאבים בבטן התחתונה והנרתיק לאחר קיום יחסי מין. כאבים בבטן התחתונה נגרמים מהכיווץ של הרחם והנרתיק בזמן הגירוי המיני והחדירה ואם זה חולף זמן קצר אחרי קיום היחסים - אין מה לדאוג. כאבים בנרתיק בעקבות החדירה יכולים להיגרם מכך שאלו הפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסים והשרירים של הנרתיק צריכים להתרגל לתנועה החדשה של החדירה. אפשרות נוספת היא שאת לא מספיק רטובה בזמן החדירה, או שהחדירה נעשית מהר מדי או עמוק מדי - אז כמובן שמומלץ לוודא שאת רטובה לפני, וגם רגועה ומשוחררת. אפשר להתשמש בחומר סיכה (על בסיס מים אם אתם משתמשים בקונדום) שיכול להקל את החדירה. ואני ממליצה לשתף את החבר שלך בתחושות ולכוון אותו בזמן יחסי המין - לחדור לאט ובהתאם לקצב שלך. מקווה שהפעמים הבאות יהיו מהנות וכיפיות יותר, כל טוב


בן 15 שואל: #108375
היי, אני צריך מעט עזרה וייעוץ אני וחברה שלי עשינו "סקס יבש" שהיא הייתה עליי, ולאחר כמה זמן גמרתי חשוב לציין ששנינו היינו עם בגדים אך בכל זאת המכנס והתחתונים שלה היו מעט רטובים כנראה ממני מכיוון שהייתה עליי. בנוסף היא הייתה עם פד וזה היה בימים האחרונים של המחזור... לא הייתה חדירה כלל אבל זה היה על האיזור (עם בגדים כמובן) אני מעט לחוץ בעניין ואני אשמח לקבל תשובה אם אפשר להיכנס להריון ממצב שכזה תודה!

תשובה:
שלום, אין מה לדאוג - לא ייתכן הריון במקרה כזה. הזרע לא יכול לעבור את שכבת הבד, ובטח שלא את הפד. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 19 שואל: #108354
היי, אני והבן זוג שלי שמונה חודשיים ביחד הוא בן 21 ואני 19. חשוב לי לציין שאנחנו גרים ביחד ( המעבר התבצע לפני כשבועיים ) ורציתי לשאול איך לדעת אם בן הזוג עדיין נמשך אלי ? פעם הוא לא היה שם לב לשעה שבשעון ומתי שהיה לו חשק הוא רק היה מקיים איתי יחסי מין.. כרגע הוא כן שם לב לשעון ואומר שלא מתאים לו עכשיו.. חשוב לי לציין שבעבר הוא אמר לי שהוא ראה מאז שהוא איתי רק פעמיים פורנו כי הוא מסופק ממני.. עכשיו חשוב לי להגיד שאינלי בעייה עם פורנו וזה לגיטמי אבל פתאום הוא אמר לי לפני כחודש שהוא ראה פורנו ופתאום עלו לי שאלות בראש שאם הוא אומר שהוא מסופק ממני אז איך הוא רואה פורנו? זה משהו שהוא הכניס לי לראש.. האם בגלל שהוא גר איתי ירד לו ממני מינית? אגב חשוב לי לציין שכרגע הוא לא עובד ככה שהוא לא חוזר עייף מהעבודה.. אשמח לתשובה תודה רבה !

תשובה:
שלום לך, חשוב שתנהל שיחה פתוחה עם בן הזוג שלך ותבדקו יחד את מערכת היחסים בינכם בצורה הכי גלויה. תקשורת ביחסים הינה הדבר החשוב ביותר! תנסה לא לנחש מה הן התחושות והרגשות של בן זוגך, חשוב שתעלה את הנושאים שמפריעים לך בצורה הכי אמיתית וכנה מבלי לפגוע בבן הזוג . מאלת לך הצלחה גדולה!


בת 14 שואלת: #108345
היי, יש לי שאלה. הפוט שלי מפריש כל הזמן חומרים והרובו אדום אני מפחדת שיש לי שם משהו , כי לפעמיים אני מאוננת ויש כיחוך במקום האם ככה הפוט אמור להיות?

תשובה:
היי יקירה! הפרשות רבות מהנרתיק בגילך הן דבר טבעי, וקורה אצל רוב הנערות, גם אם נראה לך שהן מופרשות כל הזמן. יתכן והאדמומית שאת מדברת עליה נובעת מחיכוך חזק מדי בזמן האוננות. האם את מרגישה צריבה או כאב בזמן מתן שתן? אם לא , אין בעיה. אם כן, יתכן ויש זיהום ואז אני ממליצה לפנות לרופא לטיפול. חוץ מזה, כדאי מאוד לשטוף את האזור הפנימי של הפות במים בלבד וללא סבון שעשוי לגרום לגירוי, לאדמומית ולהגברת ההפרשות. המשיכי להתייעץ איתנו בכל שאלה שיש לך. כל טוב!


בת 23 שואלת: #108283
היי אני בת 23 וקיימתי יחסי מין רק עם גבר אחד בחיי. הפעם הראשונה הייתה כואבת .אבל הצלחתי לעמוד בזה, מאז כל פעם שאני מקיימת יחסי מין כואב לי . לפני שנתיים וחצי ניפרדתי מהחבר שלי וכבר שנתיים וחצי שלא עשיתי .. אתמול הייתי בבדיקה אצל רופא נשים והיא ניסתה לבדוק אותי היא הכניסה לי משהו לבפנים כדי לבדוק מעוד כאב לי צרחתי לה שם ולכן היא התעצבנה והפסיקה את הבדיקה . שאלתי למה זה כואב היא אמרה אין שום סיבה שיכאב את לא בתולה .. תבואי פעם אחרת שתהיא רגועה .. עכשיו אני נשארתי ללא תשובה . כל הזמן אני יחייה מי כאבים בזמן יחסי מין או בדיקה רפואית ? למה זה כואב לי .. למה ? והאם יש לזה תשובה רפואית?

תשובה:
שלום לך יקירה! צר לי שאת סובלת ושהרופאה הגיבה כפי שהגיבה. אני לא רופאה אך מה שאת מתארת עשוי להיות וסטיבוליטיס- דלקת מבוא הערייה. היא מאופיינת בכאבים בעת חדירה, בניסיון להחדיר טמפון וכן בבדיקה גניקולוגית. את יכולה לקרוא כאן עוד על הוסטיבוליטיס http://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/estibulitis.aspx ממליצה שתבדקי לגבי אפשרות לגניקולוג/ית אחר/ת בקופה שלך שמכירים את הוסטיבוליטיס, שיהיו סבלנים יותר וידעו לתת מענה לכאבים שאת חווה. את יכולה גם להתקשר אלינו או להגיע לדלת הפתוחה בתל אביב ונוכל להמליץ לך על רופאים/רופאות שאנו מכירים. כל טוב והרבה בריאות!


בת 13 שואלת: #108280
האם אפשר מדרך כל שהיא להיכנס להיריון מסקס יבש ?

תשובה:
היי! ניתן להיכנס להריון רק מחדירה של פין לנרתיק או משפיכה של נוזל הזרע ממש בפתח הנרתיק. מסקס יבש עם בגדים אי אפשר להיכנס להריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108278
למה אני לא נהנת כשאני מחדירה לעצמי אצבעות?

תשובה:
שלום, לא כולן נהנות מאותו דבר וזה בסדר גמור. את יכולה לנסות לשנות את הזוית ולנסות עוצמות שונות של החדרה - ואולי זה יהיה לך מענג. בכל מקרה, את יכולה לחקור עם עצמך איזה אזורים אחרים בפות כן מענגים אותך, ואיזה סוג של מגע כיף לך. תהני :)


בת 18 שואלת: #108273
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר מעל שנה וכל פעם שאנחנו מקיימים הוא פשוט גומר מהר מדי זה יכול לקחת לו אפילו פחות מדקה וזה לא כיף ולא מספק... יש מה לעשות עם זה? כדורים משהו?

תשובה:
היי! יש נערים רבים שמתלוננים על שפיכה מוקדמת, מה שאת מתארת כ"גומר מהר מדי". ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית. ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלהם ועם סף הריגוש שלו. אוננות יכולה לסייע ללמוד את הגוף ואת סף הריגוש שלו טוב יותר, גם אצל בנים וגם אצל בנות. בכל מקרה, לא נראה בגיל הזה כמצב בריאותי שדורש התערבות רפואית. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108271
חבר שלי החדיר לי אצבעות כבר כמה פעמים ואחרי כמעט כל פעם יורד לי דם. מה זה אומר? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך זה נשמע שאין לך ממה לחשוש. האם יכול להיות שהוא פוצע אותך? האם יש לו ציפורניים ארוכות? האם הוא מחדיר את האצבע בעדינות וברכות? ייתכן ואת נשרטת קלות בזמן שהוא עושה את זה. זה מחלים במהירות אבל חשוב שתשימו לב שנעים לך ולא כואב. יש עוד אפשרות והיא שבזמן ההחדרה של האצבע הוא נוגע בקרום הבתולין בצורה שמרחיבה את הפתח כל טוב


בן 13 שואל: #108264
היי קוראים לי אנונימי אני מאונן בערך חודש ואני לא כל כך נהנה מזה אם תוכלו לעזור לי זה יהיה נחמד אבל זה לא העניין... כפי שאמרתי אני די חדש לזה ויוצא לי אחרי קצת זמן נוזל שקוף שאני לא יודע מהו והוא לא גמירה נ.ב כאב בפעם הראשונה שגמרתי כאב לי והיה לי שוק קטן זה נורמלי זה לא נעים כמו שחשבתי שזה יהיה עוד נ.ב פעם קודמת שאלתי שאלה לפני חודש ועדיין לא עניתם לי תודה

תשובה:
שלום לך. מצטערת שלא ענינו לך בפעם הקודמת אוננות היא דרך נפלאה לחקור את גופך ולגלות מה גורם לך לעונג. אם אינך נהנה כרגע מהאוננות, אינך חייב להמשיך בכך. לרוב, מאוננים כשמרגישים עוררות מינית או חושבים מחשבות מיניות. אם ניסית לאונן בגלל סיבה אחרת, יכול להיות שלא הייתי מגורה מספיק ולכן לא נהנית. הנוזל השקוף שאתה מתאר הוא נוזל שיוצא מהפין לפני יציאת נוזל הזרע (לעיתים קוראים לו "טיפות אהבה") וזה לחלוטין תקין. אוננות אמורה להיות מהנה ולא מכאיבה. אם כאב לך עצם השפשוף בפין, נסה בפעם הבאה להשתמש בחומר סיכה כמו קרם גוף. המשך ליהנות מגופך.


בן 14 שואל: #108241
שלשום גמרתי בפעם הראשונה ואתמול אוננתי וגמרתי 5 פעמים, אבל גיליתי שהפין שלי נפוח. לא השתמשתי באף חומר כי אני בן 14 ולא יכול לקנות חומר סיכה האם זה בגלל שאוננתי יותר מדי או חזק מדי או האם כדאי לי לראות רופא? ואיזה חומרים אני יכול להשתמש כתחליף לחומר סיכה?

תשובה:
שלום, אני מניחה שהנפיחות תעבור מעצמה - אין לך מה לדאוג. כפי שאתה אומר - זה כתוצאה מהאוננות והלחץ שהופעל על הפין וכלי הדם באזור. לגבי חומרים - אתה יכול לנסות שמן קוקוס או קרם גוף עם חומרים טבעיים - ותמיד לשים לב לתגובה באזור לאחר השימוש. כל טוב


בן 15 שואל: #108235
היי אני בן 15 ואני מאונן מלא ואני לא יודע מה לעשות לפעמים קשאני חרמן אני מתחרמן מאמא שלי אני לא יודע מה לעשות מתי שאני גומר אז אני ניגעל ובא לי ליתבד מהמחשבה שאני מוננן על אמא שלי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי לפמים כשני גמור אני יורד על הצמי ומקלל את הצמי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי זה נורמלי מה שאני עושה ? אני שמן ואני משהו כמו 12 שנה לא יוצא מהבית רק לבית ספר אין לי חברים אני חשבתי לצמי אולי בגלל שאני בודד אז אני מתחרמן מאמא שלי כי רק אותה אני מכיר ניסיתי פורנו אני זה עדין לא עובר מה לעשות אני רוצה שזה יפסיק זה מכניס אותי לדיכאון עמוק מלא מחשבות מה לעשות ? זה נורמלי ???????? בבקשה על תרדו עלי זה פשוט לא אני כשזה קורה

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שאתה מאוד סובל ומוטרד מהאוננות. ההסבר שכתבת נשמע לי הגיוני. אם אתה לא יוצא מהבית ואין לך סביבה אחרת פרט לאמך, אז יתכן ונוצרת אצלך ציפייה או התניה בלתי נשלטת, שאמך אמורה לספק את כל צרכיך, גם המיניים. בין הורים לילדים יש גבולות ויתכן שביינך לבין אמך בגלל הקשר החזק, הגבולות קצת היטשטשו. אני מבינה את הקושי להחליף מחשבה באוננות אך חייבת להגיד לך שזה אפשרי. לנסות לבדוק האם בסביבתך הלימודית יש מישהי או מישהו שמושכים אותך, ליצור פנטזיה סביב דמות מסרט או ספר. וכמובן תמיד ישנה האפשרות ללכת לטיפול מתאים בו תוכל ללמוד לעשות את זה. אני מציעה שתשתף את אמך שיש לך קשיים וכי אתה זקוק לעזרה של איש מקצוע, אתה לא חייב לפרט בדיוק הסיבה אך להגיד ה כי מדובר במצוקה אמתית. בנוסף, אני מבינה משכתבת שאתה חש בודד. בדידות היא לא גורל וכל אחד מאיתנו יכול ליצור לעצמו סביבה תומכת. יש אנשים שקל להם יותר ויש שפחות. לכן קודם אמליץ לך לנסות לצאת לפעילויות מחוץ לבית בהן אתה יכול להכיר חברים או בכלל אנשים. למצוא חוג או תנועת נוער או כל דבר אשר יכול להרחיב את מעגל האנשים אתם אתה בקשר. יכול להיות שמרוב שאתה רגיל להיות לבד, יהיה לא קל בהתחלה אבל אם תתמיד אני בטוחה שתצליח. פרט לכך, אפשר לחפש קבוצה לרכישת מיומנויות חברתיות לבני נוער בדיוק כמותך, שלא רכשו לעצמם חברים. קבוצה כזו יכולה לעזור לך מאוד. אני ממליצה לך ליצור קשר טלפוני לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך והיועצת או הרכזת של הסניף תוכל לנסות לסייע לך להגיע לכל מה שהצעתי. כמובן, אתה יכול לפנות ליועצת החינוכית ולשתף אותה בתחושת הבדידות שלך. היא תוכל להציע פתרונות שונים. בהצלחה!


בן 13 שואל: #108234
ממש תודה על העזרה שנתתם לי :) התשובות היו מפורטות ומוסברות. ויש לי עוד שאלה קטנטנה... יש לכם דרך שאני יוכל לאונן בה ושאני גומר אני לא "ילכלך" שום דבר? תודה מראש :)

תשובה:
היי! אנו שמחות שעזרנו לך! אני ממליצה שכאשר אתה מאונן תניח מתחת מגבת. תכין גם מגבוני טישו לידך. תיהנה ;-) !!


בן 14 שואל: #108227
היי, בזמן האחרון אני גומר בבוקסר גם בלי לאונן, כאילו אני רק חושב על איזו בחורה כוסית ואני משפיך בלי מודעות ויכולת עצירה. האם זה תקין? וגם אני ממש חרמן בזמן האחרון וזה מגיע למצבים שאני לפעמים מאונן 4-6 פעמים ביום ואני נהנה וגומר אבל האם זה כפייתי? או שזה בסדר?

תשובה:
שלום, זה נשמע תקין לחלוטין. אני מניחה שיש לך יותר פנאי בחופש ואתה פחות עייף ועסוק - ולכן הגיוני שאתה יותר חרמן. לגבי מספר הפעמים ביום - הכלל הוא שכל עוד זה לא מפריע לשאר הדברים שאתה עושה בחיים - זה תקין. אבל, אם למשל אתה מעדיף להישאר בבית לאונן במקום להיפגש עם חברים, או להתפנות לתחביבים אחרים שלך - כאן יש בעיה. מקווה שעזרתי, מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו - כל טוב


בת 15 שואלת: #108212
תעניי בבקשה זה חשוב

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 16 שואלת: #108208
מזה אורגזמה?

תשובה:
שלום לך, האורגזמה היא למעשה פורקן של מתח מיני. וכאשר אנחנו מגוררים מיניים, יש שחרור חומרים במוח שלנו שגורמים לנו לחוש הנאה רבה. (זאת יכולה לצפות בסרטון זו למה בדיוק קורה במוח במהלך אורגזמה: http://www.mako.co.il/health-magazine/articles/Article-686c2629b0cb251006.htm). ההשפעה היא גם פיזית- זרימת דם לאיזור איבר המין, קצב לב מהיר, נשימות מהירות וכו', וגם מוחית- שחרור של חומרים מעוררי תחושת הנאה. בהצלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בן 14 שואל: #108205
האם אפשר להכניס להריון מזיון מהחור שמאיפה שיוצא הקקי (סליחה על השפה הלא יפה פשוט לא ידעתי איך אומרים את זה)?

תשובה:
היי! אתה מתכוון לפי הטבעת. כך נקרא המקום שאתה מתאר אותו. יחסי מין בפי הטבעת נקראים יחסי מין אנאליים. לא ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין אנאליים כי כדי שהריון יתרחש צריכה להיות כניסה של פין לפות. יש מקרים בהם נוזל הזרע לאחר הגמירה יכול לחדור לנרתיק של האישה ואז יכול להיות חשש להריון. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108203
האם קרום הבתולים הוא השכבה המחוספסת הזו בתוך הנרתיק? שמרגישה קצת כמו "עור ברווז"? עכשיו קראתי קצת על הקרום... אני זוכרת שהחדרתי פעם חפץ לתוך הנרתיק, לא זכור לי כאב כלשהו או הרגשה יוצאת דופן אבל אני כן זוכרת שהיה קצת דם.... זה היה ממש מזמן ואחרי שקראתי קצת על הנושא הזה זה גרם לי לחשוב אם הקרום נקרע או שבכלל קיבלתי מחזור באותו רגע, איך אפשר לדעת?

תשובה:
היי, קרום הבתולין זו רקמה שנראית שונה אצל כל אחת- יש בנות שלא נולדות עם רקמה זו כלל, ישנן שנולדות עם רקמה שיש בה חורים וישנן עם רקמה ללא חורים. קרום הבתולין יכול להתרחב מהרבה סיבות- יכול להיות מנפילה, רכיבה על סוס או החדרת חפץ לנרתיק כמו שאת מתארת שעשית. לכן, את לא צריכה להיות מוטרדת מהעניין. למרות שמבחינה חברתית לעיתים נוטים להגדיר בתולה לפי "שלמות" קרום הבתולין שלה אנחנו מבינות שזה לא באמת מדד כי הוא יכול להיות מושפע מהמון דברים שלא קשורים לחוויות מיניות. בהצלחה!


בן 13 שואל: #108201
היי, אני בן 13 ואני אוננתי בערך פעם ביום והיה לי ממש כיף! היה לי כיף כל כך גדול שכל כך התרגשתי ושמחתי שגיליתי שבלי יותר מידי מאמץ אני מגיע להנאה כזו גדולה :) אבל יש לי שאלה ובעיה קטנה. נתחיל בשאלה: זה נורמלי שאני לא אוהב לאונן על פורנו אלא רק על בחורות ערומות? וגם אני חייב שיראו להם את כל החזה ואני מרגיש שאני מתחרמן רק מהחזה ולא מהכ*ס... ועכשיו לבעיה: אני לא רוצה שהמשפחה שלי תדע שאני מאונן אפילו שיש לי אח בן 15 ואני מנחש שגם הוא מאונן אבל הבעיה היא שאני כל כך מפחד שמישהו יגלה שאני מאונן עד שאני נשאר עד ל4 וחצי בלילה כדי לאונן בלי חשש. הבעיה היא שאני ממש עייף במשך היום ואני אפילו לא בטוח אם זה שווה את זה... כי ניסיתי לאונן ב12 וחצי בלילה אבל זה הרס את כל ההנאה כי כל רבע שניה הפנתי את גבי מתמונות הבחורות הערומות על המסך כדי לבדוק שאף אחד לא בא. מקווה שתענו לפי הסדר :)

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לומר לך קודם כל שאני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות! זוהי חוויה בריאה לחלוטין ואני תומכת בה! אוננות היא דבר מאוד נפוץ בקרב בנים ובנות בכל העולם. זוהי חוויה פרטית עם עצמנו וההגדרה היא בעצם חקירה גופנית אישית. אתה מגלה מה המגע שלך יכול לעשות, ואיזה תגובות אתה יכול לחוות בגוף. זה בהחלט נפלא :) לגבי הפורנו, זה הגיוני שאתה לא מגורה מסרטי פורנו. סרטי הפורנו לרוב מציגים פנטזיות וסיטואציות שלא היו קורות בהכרח במציאות. לכן, לדעתי אפילו לא מומלץ לאונן תוך כדי צפייה בפורנו מכיוון שהתוכן בו צופים משפיע על המחשבות שלנו בהקשר לסקס ועל הפנטזיות שיהיו לנו בנוגע לסקס. עדיף להישאר עם המחשבות שלך וכך גם ללמוד מה עושה לך נעים, בלי קשר למה שאתה צופה בו. גם אם בעתיד ההעדפות שלך ישתנו וכן תרצה לצפות בפורנו, כך זאת בחשבון. בקשר לשאלה השנייה שלך, אתה צודק לגמרי שזוהי חוויה שאישית ולא אמורה להיות משותפת עם בני משפחתך. אתה יכול לסגור את הדלת כשאתה מאונן ולנעול אם זה אפשרי בבית שלך. אתה יכול לדאוג לאונן במקלחת כדי לוודא שיהיה לך פרטיות (אבל תדאג אז לא לשים סבון על פתח הפין- זה כמו פצע פתוח וזה יכול לשרוף). חוץ זה, חשוב שתזכור שאוננות זה טבעי ושכיח. אבל אם אתה רואה שזה מפריע לך בתפקוד היום-יומי (כמו שתיארת שאתה עייף כשאתה עושה את זה באמצע הלילה), אז כן עלייך להתאים את הזמנים שאתה מאונן. מאוננים בסופו של דבר בשביל לעשות לעצמנו טוב. זה כמו שאם אתה תגע באיבר המין שלך בצורה שגורמת לכאב, היית מפסיק. כי זה לא כיף, וזה נגד כל הפואנטה. אותו הדבר עם האיכות החיי יום-יום. אם זה פוגע בתחום אחר בחיים שלך, עלייך להתאים את האוננות שלך לחיים שלך. מקווה שעניתי לשאלות שלך בצורה ברורה. אנחנו פה לכל שאלה!


בת 15 שואלת: #108199
היי יש לי חבר כבר זמן מה ואנחנו רוצים לעשות סקס ויש לי שיערות בפות בדרך כלל מורידים שיערות?? זה עושה משהו אם לא מורידים??

תשובה:
היי! בשנים האחרונות יותר ויותר נערים ונערות מסירים את שיער הערווה שלהם. הסיבה לכך היא בעיקר בגלל השפעת הפורנוגרפיה על מה שאנחנו חושבות שצריך לעשות. בסרטים פורנוגרפיים איברי המין חלקים לגמרי וכמעט ולא ניתן לראות שיער ערווה. ממש לא חובה להוריד את שיער הערווה (השיער שעל הפות). זו בחירתך החופשית. מדובר בעניין של אופנה. מבחינה בריאותית, לא צריך להסיר את השיער ולעיתים צצות בעיות עור כשמתחילים להסיר אותו. לגבי שאלתך השנייה: בישראל, הגיל הממוצע ל"פעם הראשונה" הוא 16.6 שנים, בערך. יש מי שמתחילים מוקדם יותר ויש שממתינים עם הפעם הראשונה לגיל מבוגר יותר. לא הרושם הוא החשוב. תנסי לענות לעצמך על השאלות שבקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=68 ובעזרת התשובות כבר תביני בעצמך האם זה מוקדם לך מדי לקיים יחסי מין או שזה אולי כן מתאים לך עכשיו. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108187
ובקשר ל"סקס הלוהט", לא היה לי מקום בשאלה אז לא הסברתי נכון.. המצב הוא ששני אנשים שרגילים לראות אחד את השני ברגעים רומנטיים רגועים,שלוותיים...ואז איכשהו בא ה"סקס הפרוע", מן הסתם שזה לא מה שיש ביומיום אצלם. ולכן, איך נמנעים מהרגע המביך שאחרי? על מה מדברים כדי שלא יהיה מעבר חד מכל האהבה הבוהרת,סוערת,קצת אגרסיות.. מקווה שתצליחו להבין למה הכוונה אבל תודה מראש :) ותודה בכללי על כל מענה!

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי את השאלה שלך נכון, את אומרת שמאוד מביך מיד אחרי שאתם נרגעים מההתרגשות הסוחפת. ואת רוצה לדעת איך לשבור את המתח הזה. כנראה השאלה היא ממה אתם נבוכים? כלומר, האם מביך אתכם הקולות שאתם עושים או שמביך אתכם מהחוויה האינטימית החדשה? נראה לי שכשאתם יודעים לתאר בצורה יותר בהירה מה מביא את הנביכות, אתם יכולים להרגיש יותר בנוח להתייחס אליו בלי להגביר את האי נוחות. זוהי חוויה מאוד מקרבת כשמצליחים לדבר ביחד על דברים שלא חוויתם קודם, אלא עם האחד השני :) תהיה בטוחה גם שהמתח שאת מרגישה, הוא בטח גם מרגיש כי הוא גם מנסה להבין מה הוא חווה. שיחה יכולה לפתח קרבה בניכם, לחשוב בקול רם האחד עם השני מה עבר עליכם. בגלל שאתם חווים דברים חדשים, זה מובן לגמרי שאתם תרגישו פחות "בשליטה". עם הזמן, כשתבינו יותר טוב את החוויות החושיות והגופניות שאתם חווים, אולי תרגישו פחות מבוכה. אפשר לצחוק על מה שהיה. כלומר, אם מישהו עשה תנועה שהרגישה ממש טוב, אפשר לומר "מאיפה למדת לעשות את זה? הרגשתי דברים במקומות שלא ידעתי שקיימים!" הכוונה היא לדבר עם קריצה על הדברים שאתם עדיין מתרגלים עליהם. אתם מגלים שיש לכם כוח אדיר לענג את עצמכם ואת מישהו אחר. זה כיף לגלות את הכוח הזה!! D: אנחנו פה לכל שאלה!


בת 17 שואלת: #108173
שלום אני דחפתי אצבעות לתוך הנרתיק ובאמצע שאוננתי ירד לי דם האם נקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום, סביר להניח שלא כי בקרום עצמו יש פתח ליציאת דם המחזור וכו' - והסבירות היא שאצבע קטנה מדי כדי לפגוע בקרום. יותר הגיוני זה ששרטת את עצמך בתוך הנרתיק ולכן ירד דם. בכל מקרה, תשובה וודאית אפשר לקבל רק אחרי בדיקה אצל רופא/ת נשים. כל טוב


בת 15 שואלת: #108146
שלום, אני וחבר שלי קיימנו סקס על יבש. שנינו לבשנו תחתונים אבל הייתי בלי תחתונית. הוא לא גמר עליי אך התחתון היה רטוב כנראה ממני וגם מהטיפות אהבה שלו. לאחר מכן הלכתי לשירותים וכשניגבתי ניגבתי הכל ונגעתי עם הנייר בפתח הנרתיק. השאלה שלי היא כזו, אם הטיפות אהבה שלו קצת נגעו לי בפות, וכשניגבתי שמתי אותן על פתח הנרתיק (כמובן שלא יודעת בוודאות), האם יש אפשרות להכנס להריון? כי בכמה ימים האחרונים ממש כואבת לי הבטן ואני אמורה לקבל אבל בדרכ לא כואב לי ככה הבטן אף פעם לפני מחזור. אשמח לתשובה.

תשובה:
הי, לא נשמע סביר שיהיה הריון מהתיאור שלך. לא נשמע שיש סיבה לדאוג. נשמע שכאבי הבטן נגרמים כתוצאה מהמחזור שעומד להגיע. כל טוב


בן 35 שואל: #108136
שלום, יש לי ילד קטן בן4.5, הוא ילד מאוד מיוחד, מאוד רגיש,אוהב דברים של בנות, לק, איפור, תכשיטים.... לא אוהב לשחק בכדור או שום ספורט. בקיצור יש לי חשש ששאולי הוא יצא מהארון איזה יום. השאלה שלי באיזה גיל כבר ילד יודע מה הזהות המינית שלו? היום הוא שאל אותי אם הוא יכול להתחתן עם בן. איך להגיב ואם יש משהו שבכלל אפשר לעשות בעניין? תודה!

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו! השאלה שלך מאוד קשורה לגישת חיים (דתית - חילונית, שמרנית - פתוחה וכדומה) אך אנסה לתת לך מידע לצד דעה מקצועית ואישית. ישנם מחקרים שמראים שילדים כבר יודעים בגיל 5 את מינם המגדרי (ציפיות חברתיות מהמין אליו אני מרגיש.ה שייכ.ת) וישנם מחקרים אחרים שמראים כי זהות זו נוטה להשתנות בקרב ילדים צעירים ולנוע מתפיסה מגדרית אחת לאחרת. הדבר שכמעט כולם מסכימים עליו (פרט לזרמים דתיים וכאלה שמאמינים בטיפולי המרה)- שמה שהילד שלך יהיה, לא נתון לבחירתו ולכן לך אין דבר לעשות בנושא. אלא לאהוב אותו ולקבל אותו כמו שהוא בכדי שירגיש בעל ערך עצמי, אהוב ומקובל. את כותבת שאת חוששת ואני מבינה חשש זה, הוא טבעי ונורמלי מאחר ואת דואגת לילדך. כולנו דואגות לילדנו וחשוב לי לומר לך שלכל ילד ומתבגר יש אתגרים וקשיים סביב זהותו בכלל והדרך שלנו כהורים היא לחזק אותם במה שהם ללא קשר לנטייה שלהם. יתכן ולא יהיה לך בכלל קושי בנושא בעתיד ואולי יופיעו קשיים אחרים בקבלה שלך אותו. אני מציעה לך לנסח לעצמך או בשיתוף עם בת.ן הזוג (במידה וקיימים) משפטים שאפשר להגיד לו שמעבירים מסר של קבלה. כמו למשל : "אוהבים אותך כפי שאתה", "מה שאתה זה הכי טוב שיש עבורנו" ולשאלות האם אני יכול להינשא לבן, לתת תשובה אמתית "כן" . לא להתנגד להחלטות שלו כלפי עצמו ולאפשר לו להתנסות להיות במין השני, כי כך הוא בודק איפה הכי מתחבר לו. פעמים רבות בגיל הזה זו רק בדיקה ורצון להבין הבדלים בין המינים. מרבית הילדים בודקים את האפשרויות האלה וזה לא מגדיר אותם בשום צורה או אופן. הזמן יגיד את שלו וכל שנותר לך זה להבין שיתכן שזה שלב בדיקה שיעבור ובכל מקרה לקבל ולאהוב אותו כמו שהוא. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108135
אני מאוננת בצורה לא רגילה לפי דעתי אני צריכה לכווץ את השרירים ברגלים ולעצור נשימה כמה דקות בשביל להגיע למצב של הנאה . אתם חושבים שזה בסדר? או שזה צריל להיות במצב של הרפית הגוף?

תשובה:
הי, זה נשמע תקין לחלוטין - אין מה לדאוג. הרפיה לרוב מתרחשת לאחר האורגזמה ולא לפני - כך שכיווץ לפני האורגמה הוא טבעי לגמרי. כל טוב


בת 18 שואלת: #108108
היי אני שוכבת עם חבר שלי כבר בערך שנה. יש לי כמה ששאלות. -לא ירד לי דם בפעם הראשונה. זה הגיוני? -אני לא גומרת בסקס למרות שרוב הפעמים אני מאוד נהנת מהקרבה ובמהלך הסקס. אולי זה נובע מזה שאני לא משוחררת או לא יודעת איך להשתחרר? -חלק מהפעמים שאני מאוננת אני די "מאלצת" את עצמי לגמור.. פשוט מקווצת וממשיכה וככה גומרת.. לא תמיד פשוט לבד.. הגיוני? -הגיוני שאחרי סקס יש עצירות? -אף פעם לא הגעתי לגמירה מבפנים, גם באוננות. אני יודעת שזה הגיוני ורוב הנשים לא מצליחות, אבל בכל זאת אשמח לדעת אם יש איזשהי דרך לקדם את זה ולנסות. כי באמת ניסיתי כל תנוחה אפשרית ואני מרגישה שאני הולכת לגמור ואז זה מפסיק.. מה הסיבה לכך שזה מפסיק?

תשובה:
היי:) 1. לגביי השאלה הראשונה הגיוני שלא ירד לך דם בפעם הראשונה, לא לכל הבנות יורד דם במהלך קיום יחסי מין ואין חשיבות לדבר. 2. יש אחוז קטן מאוד של בנות שגומרות במהלך הסקס מחדירה. אני מאוד שמחה שאת נהנת מהסקס וכמובן שאם תשתחררי תהני אפילו יותר. חשוב לדעת שיש דרכים רבות לגמור עם בן הזוג וניתן להגיע להנאה מירבית עם מגע בדגדגן. 3. לוקח זמן לגמור ובאמת קשה לשמור על ריכוז לאורך זמן, ככל שתהיי יותר קשובה לגופך ותדעי מה גורם לך להנאה תגמרי מהר יותר ללא צורך בהתרכזות מיוחדת וכך גם עם בן זוגך. 4. בנוסף, לא ידוע לי על קשר בין סקס לעצירות. בכדי להינות יותר מקיום יחסי מין ולהגיע לאורגזמה עלייך להיות פתוחה עם בן זוגך, אולם מעטות הבנות שגומרות מחדירה שכן רוב הבנות מגיעות לאורגזמה בעיקר ממדע בדגדגן ולכן מומלץ לנסות אופציות נוספות:)


בת 16 שואלת: #108070
שלום, אם אני וחבר שלי מגיעים למצב שאנחנו מתנשקים וכמו שהוא יכול להשכיב כך גם אני, אז אני מושכת אותו אלי... הוא זורם. אבל אולי הוא לוקח את זה כחלק מהנשיקה, פשוט בתנוחה יותר נוחה. כי גם זה קיים הרי. והוא חושב שאם כבר יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא...אני לא רוצה שזה יבוא לו בהפתעה כי לא תמיד גברים רוצים, גם אם הם נמשכים לא תמיד חרמנים...וגם אם הוא רוצה אולי הוא לא יכול! אולי מבחינה בריאותית או פיזית או מנטלית...! ואז יוצא שלא רק שלא נעים לו להגיד לי, הוא גם לא ידע מתי. מה עושים? איך מגיעים להבנה בלי שיש אפשרות לדבר?

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את "והוא חושב שאם יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא". אני מציעה שתדברו על כל מה שאת חושבת כי ממה שכתבת בפניות הקודמות, יש לכם מערכת יחסים טובה ופתוחה ואני בטוחה שתופתעי כשתגלי שלפעמים גם גברים אוהבים שנשים "משכיבות אותן" כאשר זה בהסכמה, כמובן. לכן חשוב לדבר על הדברים הללו לפני כן. תבדקי אתו מה הוא חושב על מצבים כאלה והאם זה נעים לו. אחד הבסיסים למערכת יחסים טובה היא כנות, פתיחות ותקשורת טובה. לדבר על כל מה שרוצים , על מה שמפריע ועוד ולעשות זאת בלי חשש משיפוטיות או ביקורת. אז כן, לדבר על מה שאת מרגישה באופן הכי פתוח! כל טוב!


בת 14 שואלת: #108063
מה זה טיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, מדובר בטיפות שיוצאות לגבר מהפין לפני שהוא גומר ושופך נוזל זרע. בטיפות הללו יש זרע והן יכולות להכניס להריון אם לא משתמשים באמצעי מניעה. כל טוב


בת 16 שואלת: #108059
היי, בקשר לאוננות במקלחת/אמבטיה(עם הזרם של המים). מצד אחד זה בנוסף כמו מן ניקוי של הפות(מה שטוב) ומצד שני אם זה באופן קבוע למשך הרבה זמן, אולי יש השלכות..? ושאלה שנייה, לפי מה שאני יודעת, אוננות יכולה להמשך הרבה עד שמגיעים לאורגזמה/סיפוק.. אבל לי זה מרגיש ממש קצר כי אני לא מספיקה להינות מהרגע...כמה זמן אחרי "הצמרמורת" בגוף יש תחושה של מן כאב בדגדגן..לא בדיוק...זה יותר הגוף שרוצה להפסיק, כי הוא לא מסוגל, אין שליטה ואם נוגעים בו שוב אז פיזית כאילו מונע... אחרי כמה דקות שוב אפשר להגיע ל"הנאה" אבל האם זה באמת אמור להיות ככה? אולי פשוט צריך לגוון באיזורים? אבל זה כמעט ולא מרגיש אז. או שהחוסר חרמנות משפיע? נ.ב ככל שזה הופך להיות שגרתי ונורמלי, כי הרי זה בסה"כ להרגשה בגוף, אני לא מרגישה חרמנות מינית(תשוקה) ולפני זה הייתי. אולי זה לטובה ואולי..לא?

תשובה:
שוב שלום לך! זה בסדר גמור לאונן עם זרם המים במקלחת. קצה הדגדגן (עטרת הדגדגן, הבליטה הקטנה שאנו רואים, החלק הארי שלו מסתתר בתוך הגוף) מכיל ריכוז עצום של קצות עצבים ולכן כשאת משתמשת בטוש ומכוונת אותו למקום , ואם את עושה זאת בזרם חזק, זו יכולה להיות הסיבה שאת מגיעה לאורגזמה במהירות רבה מכפי שאת מעוניינת ואולי זו גם הסיבה לכאב. נסי לכוון את זרם המים לזרם פחות חזק ואז יתכן וזה יעכב את תחושת הסיפוק וגם "יכאב" פחות. מכיוון שהדגדגן הוא המוקד לגרימת ההנאה, האזורים האחרים לא ממש מושפעים מזרם המים. שוב, תאונני כשמתחשק לך ובכל צורה שבא לך, פחות או יותר על פי הצורך שלך וזכרי שהכל בסדר!


בת 16 שואלת: #108057
שלום לכם, אני לא בטוחה איך זה עובד אצל השאר אבל אצלי זה ככה: יש לי ימים ותקופות בהן אני ממש חרמנית, אבל ממש ולכן מאוננת כל יום. יש ימים שבהם הכל יחסית רגיל וזה לא דורש ויושב על הראש. ויש ימים שבהם אני בכלל לא חרמנית וזה מרגיש כאילו אני מגעילה את עצמי... כאילו מתביישת באותם רגעים קודמים . יש לציין , שזה בכלל לא קשור למחזור- סתם ימים רנדומליים . בקיצור רציתי לשאול איך זה עובד? איך זה הגיוני ? אני מבינה שהורמונים וכל זה... אבל איך ההורמונים מתפקדים בדיוק? והאם מחזור אמור להיות קשור?

תשובה:
היי! את שואלת שאלות מצוינות . האוננות היא אבן דרך משמעותית בהיכרות האינטימיות שלנו עם עצמנו בגיל ההתבגרות. דרך האוננות אנחנו לומדות מהי הנאה מינית אירוטית ומתנסות בה. מה שחשוב הוא ליהנות מהאוננות. זה בסדר גמור אם יש ימים שבהם לא מתחשק לך לאונן אך אין לך סיבה לחוש גועל מעצמך כי אוננת יום-יומיים לפני כן. זה בדיוק כפי שתגלי בהמשך, לפעמים יש חשק ליחסי מין ולפעמים לא. לפעמים האוננות היא צורך פיזי, כלומר, צורה לפורקן של לחץ מיני, אך לעתים היא עונה לצורך / צרכים אחרים שלנו, כמו להרגיע לחץ ומצבי מתח נפשיים, לפרוק בדידות, לעזור להירדם ועוד. אצל גברים האוננות יכולה להשפיע על המאזן ההורמונאלי אבל לא אצל נשים ולכן אין קשר למחזור ולווסת. המשיכי לאונן ולגלות מה עושה לך טוב, בכיף! (ואם לא מתחשק, אז לא).


בת 14 שואלת: #108019
אם אני יכולה להידלק/ להתאהב בבן ובכל אדם, אבל בתקופה האחרונה הייתי רוצה רק בת זוג ולא בן, זוג/ אחר מה זה אומר עלי?

תשובה:
הי, חייבת לציין שזה נפלא שאת יכולה להתאהב ולהידלק על כל אדם - זה מראה שאת יכולה לראות את הטוב והמושך שקיים בכל אחד ואחת מאיתנו וזה מקסים. לשאלתך - מה זה אומר עלייך שאת רוצה כרגע בת זוג? ראשית, זה לא אומר עלייך שום דבר שאת לא תרצי לומר על עצמך. כלומר, רק את יכולה להגדיר את עצמך בפני אחרים ואחרות. אני אכתוב פה כמה דברים כללים, ומתוך זה תוכלי לבדוק למה את מתחברת. נהוג שאנשים בוחרים זהות מינית אחת, לרוב סטרייט/ת או הומו/לסבית. אבל קיימות נטיות מיניות נוספות, כמו: ביסקסואלות - משיכה לגברים ונשים; וגם פאנסקסואליות - משיכה לאנשים ללא קשר כלל למגדר שלהם. ניתן להימשך בעוצמות שונות גם לגברים וגם לנשים, ניתן להימשך מינית לגברים אבל להעדיף להיות בקשר רומנטי עם נשים, ולהפך. לפעמים זה נחמד רק לפנטז על דברים מסוימים מבלי לרצות לממש אותם. זה ממש בסדר לבדוק עם עצמך מה את מרגישה כלפי נשים וגברים (או מגדרים אחרים) לפני שתחליטי עם איזו הגדרה את מזדהה. אם יש לך שאלות נוספות לגבי זהות מינית את יכולה לפנות לייעוץ - איג"י- 0547866773 האגודה לנוער גאה- 035252896.


בת 16 שואלת: #108012
היי יש לי שתי שאלות אחת חבר שלי רוצה לנסות מין אנאלי ובלי קונדום האם זה בסדר? והשניה הוא רוצה שאני ירד לו גם אבל לחור של האנאלי ואני לא יודעת ממש איך ומה לעשות כל זה חדש לי וזה נורמאלי שבנים יואהבו את זה?

תשובה:
היי! קודם כל חשוב שגם את תרצי בזה ולא רק הוא. זו צריכה להיות החלטה משותפת שלכם ולכן חשוב שתשוחחו על כך ברצינות לפני כן. יש בנות שנהנות ממין אנאלי ויש בנות שלא נהנות כלל ואף סובלות מכך. יחסי מין הם מקור לעונג והנאה ולא לסבל. זה בהחלט נורמאלי שבנים אוהבים את זה (שוב, יש כאלה שלא). פי הטבעת אינו גמיש כמו הנרתיק ואין בו לחלוחית טבעית. לכן, אם את מקיימת יחסי מין אנאליים, כדאי לעשות זאת לאט, לחכות עד שתהיי רפויה ורגועה ולהשתמש בחומר סיכה. חלק מההמלצות מדברות על להתחיל בתנוחה שבה האשה על הגב ובעזרת הידיים היא מפשקת את פלחי הישבן. מומלץ להיעזר בחומרי סיכה על בסיס מים ולהשתמש בקונדום למניעת העברה של חיידקים לנרתיק. פי הטבעת רגיש יותר להידבקויות במחלות המועברות במגע מיני ולכן חשוב להקפיד מאוד על שימוש בקונדומים. כמו כן, בנשים המקיימות יחסי מין אנאליים קיימת נטייה מוגברת להתפתחות פיסורות (חתכים כרוניים) בפי הטבעת, מורסות (אבצסים), והופעה או החמרה של טחורים. לכן, יש להקפיד לבצע את החדירה בעדינות ולהשתמש בחומרי סיכה. חשוב להשתמש בחומרי סיכה על בסיס מים, מאחר וקונדומים נפגעים מחומרי סיכה שומניים ומאבדים מיעילותם. מומלץ לשטוף את האיזור היטב לפני קיום היחסים משום שחיידקים מפי הטבעת יכולים לעבור לנרתיק. אם את או הזוג רוצים ללקק את פי הטבעת, חשוב להשתמש באמצעי מניעה שיגן על הפה (אפילו ניילון נצמד של המטבח), כולל חומר סיכה מתאים. וזכרי; מה שהכי חשוב- הסכמה הדדית ביניכם לגבי המין האנאלי. כל טוב!


בן 13 שואל: #107979
שלום אי הכנסתי לחברה שלי את הפין בתחת שנינו נהנו האם אני אמור ליהיות מודאג מזה שהיא תהיה בהריון או משהו?

תשובה:
שלום, כדי שיהיה סיכוי להריון צריך לפחות מגע ישיר בין פתח הנרתיק לבין הפין או נוזל הזרע (כולל טיפות אהבה). בכל מקרה , מומלת מאוד לעשות מין אנאלי עם קונדום כדי שלא תידבק בחיידקי מעיים שעלולים ליצור דלקת שתן. כל טוב


בן 17 שואל: #107976
יש לי כמה שאלות שאלה ראשונה אני בן 17 ויש לי רק 14 וחצי סנטימטר זה בסדר לגילי והאם זה יגדל? שאלה שנייה האיבר מין שלי בגודל הזה כי אני עושה הרבה ביד?? שאלה שלישית האם הזרע מתחלש ככל שעושים הרבה ביד ? שאלה רביעית האם יהיה לי ילדים שאני יגדל אם אני עושה פעמיים בשבוע ביד ? ישמח שתענו לי אך ורק בכנות!

תשובה:
היי, דבר ראשון כדאי שתדע שהממוצע של גודל איבר המין הזכרי נע בין 10 ל 14 ס"מ. דבר שני, אין קשר בין אוננות לבין גודל איבר המין ונוזל הזרע לא נחלש כתוצאה מכך ובנוסף אין קשר בין פוריות ואוננות. לכן אין לך מה לדאוג. בהצלחה


בן 14 שואל: #107975
תענו לי בבקשה האם אני יכול יכול להכניס לחברה שלי בתחת מבלי שתיכנס להריון?

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 14 שואל: #107974
היי אני מעוניין לשאול יש לי חברה בגיל 13 אז השאלה הראשונה האם בסדר שנקיים יחסי מין? ואם אני אכניס לה בתחת זה יגרום לה להריון? אשמח לתשובה מהירה תודה

תשובה:
שלום, על פי החוק יחסי מין מותרים מגיל 14 כל עוד אין פער של יותר משלוש שנים בינכם. גיל 13 הוא מאוד צעיר, אני מציעה שתחכו עוד קצת. לשאלתך השנייה: כדי שיהיה סיכוי להריון צריך לפחות מגע ישיר בין פתח הנרתיק לבין הפין או נוזל הזרע (כולל טיפות אהבה). בכל מקרה, מומלץ מאוד לעשות מין אנאלי עם קונדום כדי שלא תידבק בחיידקי מעיים שעלולים ליצור דלקת שתן. כל טוב


בן 21 שואל: #107965
היי אני בן 21 וקורה לי פעמים רבות שאני מקיים יחסי מין עם חברה שלי והאיבר מין עומד והכל טבל אחרי כמה זמן הוא פשוט נופל ממש לפני הגמירה ואני לא יודע מה לעשות אנחנו כמה שנה ביחד וזה התחיל בתקופה האחרונה וגם קצת בהתחלה לפני שנה מה אפשר לעשות ?

תשובה:
היי, דבר ראשון אני שמחה שפנית אלינו. כמה שאלות טכניות, האם אתה מרגיש בתקופה לחוצה בזמן האחרונה? יש תנוחה ספציפית בה זה קורה? אתה נוטל תרופות מסויימות? אני שואלת את השאלות האלו בגלל שיכולות להיות סיבות שונות לסיטואציה שאתה מתאר. לכן אם אתה בתקופה לחוצה לאחרונה, יכול להיות שאתה צריך קצת יותר להשתחרר לפני שאתם מקיימים יחסי מין ולא להילחץ שיכול להיות לקרות מצב כזה בזמן שאתם מקיימים יחסי מין. אם זה קורה בתנוחה ספציפית אולי כדי לכם קצת לשנות ולגוון בזמן קיום יחסי המין. לגבי תרופות, ישנם תרופות שלעיתים משפיעות על התפקוד המיני ולכן מומלץ לבדוק בעלון של החבילה ולהתייעץ עם רופא בהתאם. מקווה שעזרתי לך ואתה מוזמן לתאר אם זה באמת נובע מאחת הסיבות שציינתי אם לא אז אני ממליצה לך אולי להתייעץ עם רופא בנושא. בהצלחה


בת 14 שואלת: #107920
היי לכולם , אז ככה.. מבחינה רגשית אני נמשכת לבנים תמיד נמשכתי אבל בזמן האחרון התחלתי לראות פורנו ולא נמשכתי לפורנו של בן ובת אלא לפורנו לסבי (כלומר אני אוהבת לראות פורנו לסבי) ואני ממש מפחדת מזה וממה שזה אומר.. מאז שהתחלתי לראות עלו לי מחשבות בראש אולי אני לסבית? ואני לא רוצה להיות לסבית ואני לא מעוניינת בזה וסליחה אני אומרת אבל אני גם לא מאמינה בזה כל כך... אבל בכל זאת כל פעם מחדש הייתי אומרת לעצמי לא לצפות בפורנו הזה (לסבי) ולנסות פורנו של גבר ואישה אבל כל פעם הייתי נרתעת מזה.. בבקשה בבקשה תוכלו לעזור לי להבין מה המשמעות של זה???? תודה מראש לכל העונים :)

תשובה:
היי, את נמצאת בשלב מוקדם מאד של ההתבגרות המינית שלך, וטבעי שאת מוצאת עניין ונמשכת לסוגים שונים של מגע מיני. הרבה מאד נערות ונערים בגיל שלך מגורים מתכנים פורנוגרפיים מסוגים שונים, והעובדה שאת נמשכת דווקא לתכנים שמציגים יחסי מין לסביים לא בהכרח מעידה על הקשרים המיניים והרומנטיים שתרצי לקיים בחייך ה"אמיתיים". זה מובן שאת לחוצה כרגע מהמשמעויות לגבי העתיד שלך, ונשמע שאת נרתעת מהמחשבה של להיות לסבית או ביסקסואלית, אז העצה שלי בשלב הזה היא שתנסי להירגע ולא לנסות לחזות מה יהיה בעתיד, תתרכזי בלגלות את המיניות שלך ומה מושך ומעניין אותך, ואני משוכנע שככל שיעבור הזמן תלמדי טוב יותר מה עושה לך טוב ונעים וכך תוכלי לבחור גם אלו קשרים מיניים ורומנטיים לקיים.


בן 19 שואל: #107910
שלום , אז אני וחברה שלי כבר 8 חודשים ועד עכשיו לא שכבנו על מלא ובינתיים אני לא סובל מזה כל כך כי אנחנו אוהבים אחד את השנייה והכל טוב ויפה. בזמן האחרון חברה שלי מתלוננת שכשהיא יורדת לי , אחרי דקה וחצי היר מרגישה את השרירים בלסת כואבים וקשה לה להמשיך, אני כמובן מסכים איתה שאם כואבת לה הלסת היא לא צריכה להמשיך אבל דקה וחצי לא מספקות אותי בכלל ואני נאלץ לעשות ביד בשביל לגמור, יש אפשרות אולי שזה בגלל שהאיבר שלי דק יחסית או לא יודע מה, יש אולי אפשרויות אחרות למין אוראלי ? כי היא בעצמה אומרת שהיא גם רוצה שץלרדת לי ושלא יכאב לה כי גם היא נהנית מזה... תודה מראש ואני לא מעוניין ששאלתי תתפרסם בשאלות הנפוצות!!

תשובה:
שלום לך, משמח מאוד לשמוע שלך ולבת הזוג שלך יש קשר טוב ואוהב עם תקשורת בריאה. הכאב שבת הזוג שלך חווה הוא מאוד נפוץ וטיבעי. אין קשר לאיבר המין שלך, אצלך הכל בסדר. זאת פעולה שיכולה לעורר אי נוחות ולאורך זמן כאב. לכן, כמו שאמרת, לא כדאי להגיע בכלל למצב של תחושת כאב או חוסר נעימות. מכיוון שנשמע ששניכם רוצים בזה ונהנים - גם היא שמעניקה לך וגם אתה שמקבל - כדאי לחשוב על אפשרויות בהן אפשר לקיים מין אוראלי ללא כאב. כלומר, אפשר לחלק את הזמנים שבהם אתה מקבל מין אוראלי לזמנים קצרים יותר ועם הפסקות. בין לבין אפשר לעשות דברים אחרים. אפשר להתחיל עם מין אוראלי ולהמשיך למגע מסוג אחר או להפך להתחיל בחיכוך או במגע עם היד וכשאתה מגורה להמשיך למין אוראלי. תמצאו לכם את הדרך שבה אתם נהנים, מתחשבים אחד בשני ושהדברים נעשים מתוך רצון והסכמה. כאשר מישהי אינה נהנת מהמגע שהיא נותנת אסור להפעיל עליה לחץ כדי שתמשיך רק בשביל לספק את הצרכים של האחר. הכל צריך להעשות בהדדיות והנאה. תהיו יצירתיים כי יש אינסוף דרכים להיות מסופקים. אני רואה בקושי שאתם נמצאים בו עכשיו כהזדמנות נהדרת לגיוון ולהעשרה של המיניות שלכם. התרגלתם למשהו אחד ועכשיו יש לכם הזדמנות לחקור ולגלות יחד עוד דרכים. כל טוב


בת 17 שואלת: #107902
הי, תודה רבה על המענה, ועוד שאלה :( חבר שלי ירד לי ועשה לי ביד לפני כמה שעות, לא משהו שלא עשינו לפני, אבל מאז פשוט שורף לי ללכת לשרותים (השתן פשוט מרגיש כמו להשתין לבה), ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. זה כאב מאוד מציק ולא נעים, וכמה דקות אחרי שסיימתי בשרותים הוא עובר (וכשאני מנגבת אז יש קצת דם שנראה טרי על הנייר, אבל ממש מעט ומאוד נקודתי, ככה שלא נראה לי שמדובר בפציעה פנימית למרות שהכאב מבפנים). חוץ מזה הציפורניים של חבר שלי גזוזות ובשני האקטים לא הייתי יבשה, וכשהוא עשה לי ביד הוא נכנס די עמוק ומהר (ויש לו ידים גדולות) אבל שוב, לא משהו שלא עשינו לפני (ובגלל זה זה די מוזר לי ואני לא יודעת מה זה יכול להיות, או איך להקל על זה ולהפטר מהכאב אם זה אפשרי). תודה מראש על המענה :).

תשובה:
היי לך, מכיוון שעברו רק מספר שעות מאז המגע המיני, אני לא רואה סיבה לדאגה כרגע. פעילות אינטנסיבית יכולה לגרום לאי נוחיות, דימום וכדומה. עם זאת, אני מציעה לך להשאר במעקב על התחושות שציינת, יכול להיות שיעברו או יפחתו תוך מספר שעות\ יום-יומיים, אך במידה והמצב נשאר כמו שהוא או מחמיר רצוי לפנות לרופא\ת נשים לבדוק שלא נגרם נזק. בהצלחה!


בן 16 שואל: #107888
הייתה שבת אחת שנשארתי לבד בבית וכל השבת הסתובבתי ערום ואוננתי בכל מקום בבית אפילו במרפסת כי זה מאוד חירמן אותי.זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית ומהנה שאינה גורמת לבעיות בריאותיות או רפואיות. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף. חשוב שהאוננות תתבצע במקום פרטי ועשית זאת כשאף אחד לא היה בבית וזה בסדר גמור למעט היציאה למרפסת שזו כבר התנהגות אקסהיביציוניסטית (התערטלות). אתה לא יכול לדעת מי צופה בך ואם זה מה שגרם לך לריגוש אז שוב , כפי שהמלצתי לך קודם, כדאי שתפנה לטיפול.


בן 13 שואל: #107883
שלום אני בן 13 ואני עושה ביד כמעט שנה, עכשיו אני שוכב במיטה רואה טילוזיה בלי חולצה ושם לב שיוצא לי משהו חום נוזלי מהפטמה השמאלית מה זה אומר אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית, במיוחד בגיל ההתבגרות, ואינה אמורה לגרום לנזק גופני אלא רק להנאה. לא אמור להיות קשר בין הנוזל החום שהפטמה שלך הפרישה לאוננות. אם זה חוזר- עליך לפנות לרופא המטפל. כל טוב!


בת 19 שואלת: #107852
והיום לדוגמא ? ירדתי לו ( מצצתי לו ) בפעם הראשונה . פעם ראשונה שבכלל יצרתי קרבה כלשהי פנים מול פנים עם האיבר שלו.. והוא ליקק אותי באיבר מין שלי אבל עם תחתונים . מקפידה לא להתקדם מהר אם אני לא כל כך שלמה עם זה . אז הוא אמר שהוא ממש נהנה אבל אני נכנסתי לתסביך שעכשיו יצא לי פצע בשפתיים או משהו כזה.. אני מדמיינת נכון ? וכשנרדמתי לו בפעם השנייה , היה לי טיפה חמוץ כזה מה הסיכוי שזה הטיפות אהבה ? למה הן יכולות לגרום במצב כזה ומה עושים ? ושאלה אחרונה .. איך יודעים איך לגבר יש מחלות ..?

תשובה:
שלום לך, אתחיל דווקא מהשאלה האחרונה שלך. הדרך לדעת אם לגבר יש מחלות המועברות במגע מיני היא להיבדק לבדיקות למחלות מין בבדיקות דם ושתן ייעודיות למחלות האלו. אפשר לעשות את הבדיקה בקופת חולים או במרפאות של משרד הבריאות בתל אביב או חיפה למחלות מין. בנוגע למין האוראלי שביצעת, האם זה היה לך נעים? האם זה משהו שרצית שיקרה? אם כן, אין מה להרגיש רע. מין אוראלי הוא מגע מיני נעים במידה והוא הדדי וששני הצדדים רוצים. בנוגע לפחד מפצע, הסיכוי הוא מאוד נמוך ואם לא ראית פצע אז אין סיכוי שיהיה פצע. בנוגע לחמיצות, יכול להיות שזה היה מטיפות האהבה אבל יכול להיות שזה גם פשוט ההתעסקות בפין והרוק. את יכולה לבקש ממנו להתקלח לפני שאת יורדת לו כדי שיהיה לך יותר נעים. בעיקר אני רוצה להגיד לך להיות קשובה לעצמך ולעשות מה שנכון לך. ככה תדעי שאת שומרת על הגבולות שלך ונהנית. כל טוב


בת 16 שואלת: #107800
היי יש לי חבר 4 חודשים בקיצור זה בא לי בהפתעה שלא באלי סקס יותר או כל מיני נגיעות בגוף אני אמורה לדאוג ? או שזה טבעי ?

תשובה:
הי לך, דבר ראשון, מעולה שאת מבינה מה את רוצה ומתחברת לרצנות שלך. לפעמים אנחנו נוטים להתעלם מהתחושות שלנו ופשוט "זורמים". את לא חייבת לעשות דברים שאת לא רוצה, במיוחד אם זה בא לך בהפתעה. האם הוא מתחיל בנגיעות? מראה רמזים שהוא רוצה? את תמיד יכולה להגיד בצורה ברורה שאת עדיין לא מוכנה ושזה כרגע לא מתאים לך. בנוגע לשאלה אם זה טבעי - כל תחושה אישית שלך היא טבעית. אין "נכון" או "לא נכון". כמו כן, כל אחד בקצב שלו. אם תרגישי שזה נעים לך, אז זה יקרה בצורה טבעית. בהצלחה!


בן 18 שואל: #107796
שלום חברה שלי בת 16וחצי ואני והיא מקיימים יחסי מין עם קונדום של דורקס הכחול עבה תמיד שיש חדירה אני גם לא גומר בפנים אפילו שאני עם קונדום אני מאוד ניזהר וגם בודק אחרי שאני מוריד תקונדום שאין חור או דברים כאלה חס וחלילה. לפעמיים אנחנו לא משתמשים בקונדום ועושים סקס יבש שרק אחד מאיתנו עם תחתונים בלי חדירה בכלל רק חיכוך אחד מעל השני... עכשו היא קיבלה מחזור בתחילת החודש ב5.7 ואתמול היה לה קצת דימום היא ראתה כתם של דם קטן בתחתון ונכנסה להיתקלח וזה הפסיק לה אחרי זה מה הסיבה לזה? היא לא אכלה כלום באותו יום והיתה בסערת רגשות ביגלל ריב במשפחה יכול להיות שזה השפיע עלי וגרם לזה? אני מפחד נורא מכל הדברים שקשורים בהריון היא לא הרגישה שום כאבים ושום דבר וסיפרה שזה היה כתם קטן ואדום בלי הפרשות. יש לי סיבה לדאגה? אני נורא מפחד מזה בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתם מאוד זהירים ואחראים. אם אכן אתם מקיימים יחסי מין כמו שאתה מתאר, לא נראה שיש סיכוי להריון. בהחלט יכול להיות שמתח נפשי ושינויים בתזונה ואפילו שינויים בהרגלי הספורט ישפיעו על הווסת. לכן יכול מאוד להיות שבגלל סערת הרגשות וחוסר התזונה היו לה שינויים בווסת. אם קיימתם יחסי מין בלי אמצעי מניעה או משגל נסוג (חדירה אבל עם "גמירה בחוץ") מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן, אך שוב - ממש שאתה מתאר זה לא המצב שלכם. חשוב שתדע שאם אתם משתמשים נכון בקונדום אין חשש לגמור בתוך הנרתיק (עם הקונדום כמובן). שימוש נכון בקונדום כולל לפתוח אותו עם הידיים ולא עם הפה או אמצעים אחרים, לשמור אותו לפני השימוש במקום קריר ומוצל ולא בארנק לדוגמא. כמו כן כאשר אתה שם אותו על איבר המין יש לוודא שבקצה הקונדום יש מרווח קטן והוא לא מתוח עד הסוף. אתה יכול לקרוא עוד על שימוש נכון בקונדום באתר שלנו. אם אתם עדיין לחוצים מהשימוש בקונדום אני ממליצה לברר אצל רופא או רופאת נשים לגבי אמצעי מניעה נוספים כמו גלולות או התקן כדי שתוכלו לקיים יחסי מין בלי חשש מהריון לא רצוי. תמשיכו להנות! ובהצלחה


בת 17 שואלת: #107769
היי אני בת 17 ולפני כשבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין יבשים והוא גמר קרוב מאוד לפתח הנרתיק וגם עליו. הייתי אמורה לקבל את המחזור שלי לפני כ3-4 ימים ועוד לא קיבלתי. אני יודעת שיש המון סיבות שמחזור יכול לאחר, לדוגמא אם לו"ז השינה משתנה, ואצלי הוא התהפך לגמרי מאז שיצאנו לחופש הגדול. אני לחוצה ממש שאולי נכנסתי להריון ואני לא בדיוק יודעת מה לעשות. מה הסיכויים שזה באמת הריון ? האם הסיכויים גבוהים יותר מהסיכויים שהמחזור סתם מאחר ? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. אני בהחלט יכולה להבין את החשש שלך. ממה שאת מתארת הסיכוי שאכן נכנסת להריון מתוך יחסי המין היבשים הוא מאוד מאוד נמוך, אך לא ניתן לשלול זאת לחלוטין. אני בהחלט תומכת בתחושתך כי יכולות להיות סיבות רבות לאיחור במחזור ומעבר לעובדה שסדר היום שלך מאוד השתנה סביב החופש הגדול, ייתכן וגם הלחץ שאת נמצאת בו (חשש מהריון בלתי רצוי הוא מאוד מלחיץ) תורם לאיחור בהגעת הווסת. על מנת להיות בטוחה שאינך בהריון את יכולה לבצע בדיקה לגילוי הריון. את מאוד מוזמנת להגיע לסניף הקרוב למקום מגורייך של הדלת הפתוחה. אצלנו תוכלי לבצע בדיקה לגילוי הריון בחינם. את גם יכולה לקנות ערכה לגילוי הריון בכל בתי המרקחת או הפארמים. במקביל נשמח לייעץ לך לגבי שימוש באמצעי מניעה (גם בקיום יחסי מין יבשים). אינך לבד ואנחנו כאן בשבילך. בהצלחה.


בן 13 שואל: #107742
שלום אני בן 14 וכשאני גומר יוצא לי זרע אבל לא הרבה, צריך לדאוג לגבי זה?

תשובה:
שלום לך :) אתה ממש לא צריך להיות מודאג בנוגע לזה, זה נורמלי לגמרי. כמות הזרע, כמו גם הצבע והמרקם, משתנה בכל פעם בהתאם לכמות הפעמים שאוננת באותו היום (ככל שאתה מאונן יותר, כך יצא פחות זרע בפעם הבאה), ובהתאם לתזונה ועוד. אין שום משמעות מיוחדת לכמות שיוצאת וכפי שהסברתי, זה לא צריך להדאיג אותך.


בת 16 שואלת: #107718
לפני יומיים עשיתי סקס יבש עם חבר שלי, הוא עם בוקסר צמוד ואני בלי כלום (בלי תחתונים). היו רגעים של חיכוך בין שנינו והוא גם החדיר לי קצת. אני ממש פוחדת אם יש סיכוי להריון ממה שתיארתי ואני גם פוחדת אם טיפות אהבה יכולות לחדור דרך הבוקסר. ואם כדאי לי לקחת פוסטינור

תשובה:
הי, הסיכוי במקרה כזה הוא מאוד נמוך ואנחנו לא מייעצות לקחת פוסטינור במקרים כאלו. אבל כן נשמח לייעץ לכם בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה כדי למנוע דאגות מיותרות בעתיד - מוזמנים להתייעץ איתנו כאן באתר או להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב


בת 17 שואלת: #107708
בקשר לשאלה הקודמת שרשמתי סירטי גייז יתקוונתי להומואים

תשובה:
היי, אני מצטערת שהשאלה שלך נפלה בין הכיסאות! אשתדל לענות עד כמה שיותר על מגוון הנושאים שאת מביאה כאן. קודם כל, אני מאוד מבינה את הבלבול שאת מתארת. לפעמים אנחנו נסחפים עם הרצון להגדיר את עצמנו, וזה גורם להגברת הבלבול. אני הבנתי שיש פה שתי שאלות מרכזיות: 1) מי את והאם את צריכה לשנות משהו בהתאם? ו2) למה/למי את נמשכת? הגוף שלנו כן יודע להבדיל בין מה שאנחנו צופים בו ובין מה שאנחנו מרגישים פיזית דרך הגוף. בשביל לחזק את הטיעון שלי אני אביא לך דוגמא אבל תסלחי לי על הבוטות שלה. זה כמו למשל, שמישהו אוהב לראות מישהו מקבל מכות. אבל זה משהו אחר לגמרי לתת למישהו מכות או לקבל מכות בעצמנו. הגוף מבדיל. יכול להיות שמעניינת אותך הדינמיקה בין מינים דומים. זה נשמע לי לגיטימי לגמרי דווקא. שמעניין אותך יותר היחסים המיניים של גופים דומים זו לזו. מה שאת רוצה שיגע בך, כמו שהסברתי קודם, יכול להיות עדיין גבר בלי שתרצי להיות בגוף אחר. מה שיפה בקהילה הלהט"בקים, זה שהם יודעים להגדיר את עצמם לפי כיוון (למה נמשכים) ואיך הם מגדירים את עצמם. למשל, טרנסג'נדרית היא אישה שפעם הייתה גבר והיא קוראת לעצמה לסבית בגלל שהיא רואה את עצמה כאישה שנמשכת לנשים. ההסבר הוא למטרת הבהרה עבורך כדי שתביני איך ההגדרות הן לפי מה שאת מחליטה. ואת יכולה להינות מהאמביבלנטיות, אם לא בא לך להחליט כעת :) מקווה שעניתי על שאלתך. אם לא, את מוזמנת לקפוץ אלינו לביקור או להתקשר אלינו להבהיר את שאלתך.


בן 15 שואל: #107686
היי תוכלו להסביר את הרצון שלי למין כל הזמן.תודה

תשובה:
שלום לך :) קודם כל, זה שאתה רוצה מין כל הזמן, זוהי תופעה נפוצה ובריאה במיוחד לגילך! בגלל שאתה בגיל שבו הגוף מתפתח בקצב מהר מהרגיל, והוא עובר כל מני שינוים, אתה חווה מלא תופעות חדשות שלא חווית קודם עם הגוף שלך. אתה לא רגיל, אבל אתה עובר משהו נורמלי לחלוטין. בגלל המעבר שהגוף שלך עובר מגוף של ילד לגוף של גבר, הגוף שלך שולח הרבה סימנים למוח שלך שאתה כביכול פעיל מיני. גם אם יוצא לפועל וגם אם לא, הגוף שלך מוכן ודוחף אותך לרצו ולחשוב על מין יותר ממה שאתה רגיל. דבר שני, כן קיים האפשרות לחשוב על מין יותר מדי- כשזה מפריע לתפקוד יומ-יומי. למשל, אם אתה לא מצליח לשבת לעשות מבחן כי אתה חייב או לגעת בעצמך, או אתה לא מצליח לחשוב על ום דבר אחר חוץ מסקס. ממה שאני הבנתי ממך אבל, זה לא מה שקורה לך. אם זה כן מפריע לך, אתה יכול לנסות לאונן יותר בבקרים או בערבים כדי שפחות יסיח לך. חשוב לי גם לציין, שאתה לא צריך לדאוג יותר מדי שזה משהו שאתה רוצה או חושב עליו כל הזמן. אם אני אומרת לך לא לחשוב על פילים ורודים, על זה אתה תחשוב. אין לך סיבה להיות מוטרד מזה! אם הזמן אתה תרגיש יותר שליטה על הגוף, ותראה שהגוף נרגע עם הזמן. לכל שאלה אנחנו כאן! בהצלחה,


בת 17 שואלת: #107676
היי השאלה שלי היא כזאת וקצת קשה לי לנסך ולפאנח אותה.. מי שהתחלתי להבין יותר את העינין של מיניות התחילו לי יותר שאלות ואני לא יודעת מה אני אני גם לא יודעת דברים שאני אהבת או רוצה כבר סוג של איבדתי את עצמי ניכרה לזה ככה אני אף פעם לא הרגשתי עינין בבנות אז לא ניראה לי שאני לסבית אבל כן אכפת לי מה חושבים עלי בצורה מעוד דרסתית משני המינים תמיד נימשכתי לגברים ואני נהנת ליראות סירטי גייז פעם חשבתי אולי אני יכולה לההיות טרנס הומו אבל בו זמנית אני לא יודעת אף פעם לא הרגשתי שאני נמצאת בגוף הלא נכון אני חושבת שבגלל כל המודעות על הדברים האלו הכניסו אותי לסוג של סטרס ואני לא מבינה כי זה הכניס לי את השאלות האלו לראש אבל אני לא מרגישה משהו חוץ מלבנים זה הגיוני הדבר הזה והאם זה שאני ביכלל שואלת את זה אומר עלי משהו בבקשה תעזרו לי זה ממש מפריע לי ואין לי עם מי לדבר על זה הקטע זה שגם אין לי כל כך חברות כי היה לנו ריב גדול השנה ואנחנו לא מדברות ומאז התחילו לי יותר מחשבות של מה קורה איתי חיפוש עצמי זה לא רק מיני נכון? סליכה על החפירה ותודה מרואש

תשובה:
היי! שאלתך נענתה. כל טוב!


בת 21 שואלת: #107667
יש לי חבר שנה וחצי . אנחנו כבר שוכבים למעלה משנה ואני נוטלת גלולות . בסופש האחרון הלכנו למלון ושכבנו בתוך האמבטיה . אבל כשהוא חדר אלי כאב לי ממש ואחר כך ירד לי קצת דם . זה לא קרה לי מעולם ואני קצת דואגת .

תשובה:
הי, סקס במקלחת נראה ממש טוב בסרטים אבל האמת שבמציאות זה דבר דיי כואב ולא נעים. הסיבה לכך היא שהמים מייבשים את הרטיבות הטבעית שלך - ולכן החדירה כאבה ונפצעת. אין לך מה לדאוג, הפצע ככל הנראה יעבור בעצמו - רק צריך לאפשר לו להחלים. כלומר, להמתין לפחות שבוע בלי חדירה כדי לא לגרות שוב את הפצע. תרגישי טוב :)


בת 15 שואלת: #107663
היי, חבר שלי נוגע לי באיבר מין על ידי שפשוף וגם אני נוגעת לו (הוא היה עם תחתון ואני עם טייץ) בפעם האחרונה שזה קרה שנינו היינו רטובים מהאיברי מין. לאחר שנגעתי לו באיבר מין נגעתי באיבר מין שלי מעל בגדים . המחזור שלי בדרך כלל מקדים בכמה ימים והפעם עדין אין לי תופעות של מחזור אני אמורה לקבל מחזור בין ה18 לחודש עד ה20. האם יש סיכוי שהזרע שלו עבר דרך הבגדים ויש חשש להריון? תודה מראש

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיכוי להריון בסיטואציה שאת מתארת. הזרע לא יכול לעבור את הבד. מניחה שתקבלי מחזור בימים הקרובים ואם הוא מתעכב - כנראה שזה מסיבה אחרת. כל טוב


בת 16 שואלת: #107660
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר חצי שנה אך כל פעם מחדש ברגע של החדירה אני מרגישה כאב ולאחר כמה שניות הוא עובר ולרוב אחרי מין אני מרגישה צריבה בתוך הכוס. חשבתי שזה בגלל שאולי זה לא רטוב מספיק אך זה לא הסיבה. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, כאב בזמן החדירה יכול לנבוע מסיבות שונות ואותו הדבר גם לגבי הצריבה אחרי קיום יחסים. את אומרת שהסיבה היא לא כי את לא רטובה מספיק, כלומר אתם משקיעים במשחק מקדים ומשתמשים בחומר סיכה? אם כן, אז כדאי שתפני לבדיקה אצל רופא, ייתכן שזה נובע מפטריה או זיהום וחבל שהכאב יפגום בהנאתך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #107655
מצטערת שאני חופרת כאן אבל יש לי כמה שאלות כל פעם מחדש אני מגלה משהו וקצת נלחצת וחושב לי לשמוע דעה 1. אם אני מקיימת "סקס יבש" ביום הביוץ שלי(בליאמצעי מניעה) אני יכולה להיכנס להריון ? בלי קשר לזה שאנחנו בלי.. 2. רק אם הוא מכניס את האיבר שלו לתוכי אני יכולה להיכנס להריון או אם הוא גומר על הכניסה של הנרתיק אחרי הכניסה זה מתסבך אותי קצת כיאלו רק אם היתה חדירה או שגם בלי אפשר ואיך אני יודעת אם זה יהיה בנרתיק אפשר להרגיש בכלל

תשובה:
שלום לך, אני אענה לך על שתי השאלות יחד - מקיום סקס יבש, גם בלי אמצעי מניעה, את לא תכנסי להריון. כניסה להריון תקרה רק אם הייתה חדירה של הפין לנרתיק או שהשפיכה של הזרע היא ישירות על פתח הנרתיק. בכל מצב אחר אין סיבה לחשוש. את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לסניף הדלת הפתוחה שקרוב לאיזור מגורייך כדי לקבל ייעוץ והסברה על אמצעי מניעה. כל טוב


בת 17 שואלת: #107654
האם יש ריח לאוננות? תמיד אחרי שאני מאוננת וגומרת אני מרססת דורדוראנט ובושם מכיוון שאני מרגישה שיש ריח של אורגזמה או אוננות באוויר,קרה פעם שאמא שלי נכנסה חצי שעה אחרי שגמרתי והסתכלה עליי במבט מוזר וריחרחה כזה את האיזור ואז ישר יצאה, האם יש ריח אחרי גמירה ואם כן איך אפשר למנוע את זה?

תשובה:
הי, להפרשות שהגוף מפריש בזמן הגירוי המיני ולאחר האורגזמה יש ריח - לכל אחד ואחת יש ריח שונה וייחודי בהתאם לגנטיקה, תזונה ועוד. אי אפשר למנוע את הריח אבל את יכולה לנקות עם נייר בעדינות את ההפרשות או לשטוף את עצמך במים (מומלץ ללא סבון באזור זה). מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #107648
שלום,רציתי עוד לשאול שאלה כשקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם הראשונה אז לא יצא לי דם בכלל.למה זה ככה?כי חברה שלי סיפרה לי שלה כן יצא דם.זאת אומרת שיא אפשר לדעת שאני הייתי בתולה גם לפני שקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בגלל שאין לי קרום בתולים.

תשובה:
שלום לך, התיאור שלך נורמלי לחלוטין. לא כל הנשים חובות כאב או דימום בקיום יחסי מין בפעם הראשונה. קרום הביתולין הינה רקמה דקה שלא תמיד נקרעת במהלך קיום יחסי מין, לעיתים הקרום נקרע רק בלידה לחלק מהנשים. יש נשים שאף נולדו ללא קרום בתולין או שלעתים הקרום נקרע במהלך פעילות מאומצת ללא קשר ליחסי מין. אין חשיבות ומשמעות לקרום הביתולין,כך שאין צורך להשוות בין אחת לשנייה.


בת 13 שואלת: #107599
(האחות הקטנה (13)) האם מציצות וליקוקים הם חלק הסקס יבש? אם לא אז מה כן מותר לנו לעשות בסקס יבש ?

תשובה:
שלום לך. בסקס יבש בני הזוג אינם ערומים - נשארים לפחות עם תחתונים. מציצות, נשיקות, חיבוקים , ליקוקים , התחככות זה בזו - כל אלה הם חלק מההנאה בסקס יבש.


בת 13 שואלת: #107598
שלום (בשאלות הקודמות זאת אחותי הקטנה ששאלה זה משתמש של שתינו) אני בת 15.5 והיא 13 אני לא בתולה אני וחבר שלי מקימים יחסי מין כבר שנה וכל פעם שהוא מוציא את הפין שלא מהפות שלי אז יש משהו שפשוט משפיריץ ואני לא יודעת מה זה ראינו שבמלא סירטוני פורנו יש גם נשים שזה קורה להן ורציתי לשאול מה זה אומר ולמה זה קורה תודה מראש

תשובה:
שלום לך, יש נשים שבמהלך קיום יחסי מין מגיעות לשפיכה נשית. מדובר בנוזל מהנרתיק שיוצא בזמן גירוי. לא לכל הנשים זה קורה באופן קבוע או בכלל, לכן זה נורמלי שזה קורה וגם זה נורמלי שזה לא יקרה בכל הפעמים שאת מקיימת יחסי מין. מוזמנת לשאול שאלות נוספות, ניתן גם להתקשר ולהגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה.


בת 16 שואלת: #107561
שלום שוב, איזה דרכים להתחלת קיום יחסים ? בערך כזאת סיטואציה: יושבים מחובקים ורואים איזה סרט.הוא מרוכז בסרט ואת מרגישה שזהו הרגע . איך אפשר להתחיל לרמוז? האם אפשר ישר להתחיל לגעת בו? להתחיל להתנשק? איפה נעים לבנים? האם להתחיל לגעת במכנס? האם נשיקות בצוואר זה נעים להם? האם יש דרך רומנטית בשביל לא לצאת בוטה, כמו לבקש ממנו לעצום עיניים וכו' . מקווה שתתנו לי טיפים או /ו רעיונות להתחלה טובה ! תודה

תשובה:
הי, את כמובן יכולה ליזום מגע אבל להמשיך רק אם יש מגע דומה מהצד השני. למשל, אם את מלטפת אותו - לראות איך הוא מגיב - האם הוא נהנה מהמגע ומשתף פעולה, כלומר - נוגע בך גם - ורק אז להמשיך. אני מציעה גם לא להתחיל עם מגע באברי המין - כי זה עלול להיות לא נוח לצד השני. ובכל מקרה, אני תמיד ממליצה על לנסות לדבר על זה או לשאול במהלך המגע אם זה נעים ולאן הוא רוצה להתקדם. מקווה שעזרתי, בהצלחה!


בת 16 שואלת: #107557
שלום לכם יש לי שאלה לגביי חומר סיכה. האם יש חומרים שאפשר למצוא בבית ולהשתמש. אם לא מעוניינים ללכת ולקנות . ואם כבר יש הגבלת גיל לקניה של החומרים? הכוונה לחומרי בית היא מים ,סבון ,קרמים או אפילו אולי חלב? אפשר להשתמש בהם? והאם יש חומרים כמו שמן שאסור בשום פנים ואולי להשתמש בו ולהכניס? והאם יש הבדל בין חומר סיכה לאוננות לבין שימושו בקיום יחסים? והאם בכלל זה מומלץ ויש תופעות לוואי לשימוש רב ובכלל? מקווה שתענו תודה מראש וסליחה על החפירה

תשובה:
הי, מים/חלב או סבון לא יכולים להיות חומר סיכוך כי הם מייבשים את הרטיבות הטבעית של גוף האישה. לגבי קרמים - הם מיועדים לשימוש חיצוני בלבד, כי יש בהם חומרים מזיקים לנרתיק. עקרונית צריך מאוד להיזהר עם כל חומר שמכניסים לנרתיק - לגבר זה פחות מסוכן, אבל לגבי הנרתיק צריך מאוד להיזהר. כמו-כן, אם אתם משתמשים בקונדום מותר להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים בלבד כי חומרים אחרים פוגעים ביעילות הקונדום. לסיכום, צריך לקנות חומר בטוח לשימוש בזמן יחסי מין כדי להגן על האישה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 19 שואל: #107540
אני מקיים יחסי מין פעם אחת והזין שלי עומד אחרי כמה זמן אני בא לקיים עוד הפעם יחסי מין והזין שלי עומד אבל הוא מהר יורד מה זה אומר ?

תשובה:
היי, הגיוני שהזקפה יורדת לאחר קיום יחסי מין בפעם הראשונה בגלל מה שנקרא "תקופה רפרקטורית". נסה לחכות ולנוח כמה דקות לפני החזרה ליחסי המין. כל טוב,


בת 18 שואלת: #107523
שלום, אתמול אני וחבר שלי שכבנו לראשונה בהתחלה כאב אבל לאחר כמה חדירות הכאב הפסיק, חשוב לציין שזמן הסקס היה קצר כי הוא התחשב בכאב שלי . השאלה שלי אם שכבנו אתמול ויש לי דימום קל עדיין מתי יהיה לנכון לשכב פעם שנייה האם האזור צריך מנוחה לאחר הפעם הראשונה או כדומה ? ובפעם השניה והשלישית צריך לרדת דם?

תשובה:
שלום לך, נשמע שהיחסים בינך לבין החבר שלך מבוססים על תקשורת שהרי שיתפת אותו בכאב שלך וזה כיף לשמוע. עם זאת חשוב מאד להיות קשובים לגוף - אם כואב עוצרים. אולם לעיתים קיים כאב בפעמים הראשונות וזה נורמלי, לרוב כי לא מחכים עד לגירוי מלא של האישה. עלייך להיות מאוד מגורה על מנת שהחדירה לא תכאב. מבחינת הפעמים הבאות לקיים יחסי מין - אין טיימינג נכון או לא נכון, מה שתבחרו זה טוב. באשר לדימום, מאוד משתנה בין אישה לאישה - בין אם יש דימום קליל זה נורמלי וגם אם אין בכלל זה בסדר. כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #107515
היי אני וחבר שלי כבר יותר מחצי שנה ביחד בהתחלה ששכבנו הכל היה רגיל ולא כאב לי בהתחלה היינו משתמשים רק בקונדום ועכשיו אני על גלולות בזמן האחרון ממש התחיל לכאוב לי בזמן שאנחנו שוכבים לפני כמה זמן הוא היה שבוע בחול ושהוא חזר היה ממש כיף ולא כאב לי כמו בהתחלה ועכשיו ממש כואב לי בזמן החדירה ולפעמים אחרי שהוא מכניס תוך כדי פחות כואב לי אבל זה לא כמו פעם שבכלל לא כאב לי מה אני יכולה לעשות עם זה כדי שזה יחזור כמו להתחלה ?

תשובה:
הי, ייתכן שהגלולות גורמות לך ליובש פנימי ולכן החדירה פחות נעימה וקלה. אתם יכולים להשתמש בחומר סיכוך, או לחלופין לנסות להחליף סוג גלולות ולראות כיצד זה משפיע. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107512
היי יש לי שאלה שממש מטרידה אותי, בזמן שהפרטנר שלי נוגע לי באזור הדגדגן אני חשה בתחושת חום בכפות הרגליים. זה טבעי? למה זה קורה?

תשובה:
שלום, הדגדגן מכיל עצבים רבים והוא מאוד מאוד רגיש. כל אחת מגיבה אחרת לגירוי של הדגדגן. אם את מרגישה באופן כללי בסדר - זה לא נשמע מדאיג או מצריך בדיקה. כל טוב


בת 14 שואלת: #107500
אני וחבר שלי עשינו סקס אנאלי והוא גמר בפנים וזה טפטף לי לכיוון האיבר מין ממש הרגשתי וראיתי את זה האם יש סיכוי להריון ?! תענו לי מהר בבקשה אני רוצה לדעת מה לעשות

תשובה:
היי, במידה והיה בפתח זרע הנרתיק יש חשש מזערי להריון. היתי ממליצה לך לקחת גלולת היום שאחרי למניעת החשש ובנוסף להשתמש באמצעי מניעה אחרים בפעמים הבאות. כל טוב,


בת 16 שואלת: #107482
זה בסדר אם שכבתי בפעם הראשונה עם מישהו שאני לא במערכת יחסים איתו וזה היה סטוץ ? והדם לא מפסיק לרדת וזה קרה אתמול זה אמור להיות ככה ?

תשובה:
שלום לך, לשכב עם מישהו אמור להיות דבר מאוד כיף לשני הצדדים ואם שניכם נהניתם ושניכם רציתם, אז הכל בסדר כל עוד זה מקובל על שניכם. אין פה עניין חותך חד וחלק של בסדר / לא בסדר, כל עוד את מרגישה בנוח עם המעשים שלך זה בסדר, לכל אחד דברים אחרים עושים טוב, גם אם מדובר בפעמים הראשונות. בנוגע לדימום, ייתכן שנפצעת קלות במהלך יחסי המין מהחדירה או משפשוף יתר ולכן יורד דם. הדבר נפוץ מאוד בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין ויכול לנבוע כתוצאה מקריעה של קרום הבתולין. אם את רואה שהדימום לא נפסק וזה חורג מהנורמה אני ממליצה לך להיוועץ ברופא משפחה. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד. כל טוב


בת 15 שואלת: #107481
אני מאוננת כבר קרוב לשנה קר על ידי שפשוף ורק עם בגדים , היה יום שאוננתי ממש הרבה ויצא לי מין הפרשה בצבע חום שחור ואחר כך גם יצא דם , קרעתי את קרום הבתולין למרות שלא החדרתי בחיים ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנית מאוננות ולומדת להכיר את הגוף שלך. סביר שהדימום שאת מתארת נובע משפשוף יתר באיזור איבר המין שגרם לפצע מדמם. אם תרגישי שהדימום חורג מהנורמה ניתן להיוועץ ברופא משפחה. בהצלחה וכל טוב :)


בת 16 שואלת: #107478
אני ובן הזוג שלי ביחד כבר שנה וחצי,ורצינו כבר כמה פעמים לנסות אנאלי,אבל כל פעם שאנחנו מנסים,הכאב ממש בלתי נסבל וכואב מאוד.שמנו מלא חומר סיכה והייתי מגורת לפני החדירה אבל זה עדיין לא עזר,אשמח לעיצה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לי נשמע שאת ובן זוגך רוצים ביחד לקיים מין אנאלי. עם זאת, חשוב לזכור שמין לא נועד להיות כואב, ואם כואב אז מפסיקים. כמו שאמרת שעשית, בכדי לגרות את האיזור מומלץ להשתמש בחומרי סיכה ובמשחק מקדים. אני ממליצה לנסות באיטיות ואם ממשיך לכאוב אני ממליצה להפסיק על מנת שלא תיפצעי את עצמך. כל טוב


בת 16 שואלת: #107448
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני קצת יותר משבוע בפעם הראשונה ולא ירד לי דם בכלל. אני יודעת שלא אמור תמיד לרדת על הפעם הראשונה אבל עשינו את זה בערך כבר ארבע או חמש פעמים מאז ולא ירד לי כלום. מה זה אומר? לא לכולן יורד או שזה אומר שלא נקרע לי?(למרות שאני לא יודעת איך זה הגיוני כי מפעם לפעם הרגשתי שזה פחות כואב אבל עדיין..) אשמח שתענו:)

תשובה:
הי, אין לנו אפשרו לדעת מה זה אומר - רק רופא/ה נשים יוכל לקבוע זאת לאחר בדיקה ואגינאלית. אבל למה זה כזה חשוב? נראה לי שכדאי להתמקד בחוויה ולעשות סקס מוגן עם תקשורת טובה. כל טוב :)


בן 26 שואל: #107435
שלום, אני ובת זוגי אוהבים לקיים מין אנאלי ללא קונדום וכמו כן אוהבים לבצע חדירה רגילה לנרתיק בזמן שהיא במחזור ללא קונדום. רצינו לדעת אם ישנם סיכונים בריאותיים כלשהם לאחד מאיתנו בחדירה אנאלית ללא קונדום ובחדירה בעת דימום של המחזור החודשי. לציין שאנחנו לא מבצעים את שני הדברים באותו אקט וכשאני חודר אליה דרך התחת אני לא מבצע גם חדירה לנרתיק אלא בפעם אחרת

תשובה:
הי, ההמלצה שלנו היא לקיים יחסי מין אנאלים עם קונדום כדי למנוע העברת חיידקים. אבל, אם אתה ובת זוגתך מקיימים יחסי מין רק אחד עם השנייה ושומרים על הגיינה לפני ואחרי - אין סכנה בריאותית בכך. גם לגבי יחסי מין בזמן מחזור אין בעיה או סיכון. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107432
אוף .. נסיתי לשלוח מיליון פעם הודעות ואף פעם לא מודיע לי או לא צראה לי מצטערת שאני חופרת אבל זה ממש מעיק עלי.. היתי עם מישהו לפני 5 ימים... הוא היה מעלי והיתי רק עם תחתונים .. עכשיו הקטע שהוא הכניס לי אצבע ואני חושבת שנפצעתי כי יום אחרי זה בערב היה לי דם פנימי שניגבתי ואחרי כמה שעוץ כבר לא החה לי בכלל דם יום לאחר מכן התברר שקיבלץי מחוזר ונהיו לי הפרשות שחורות כאלה עכשיו הוא גם שיפשף את הזין שלו עלי ואני מפחדת שקרה משהו בזמן שהוא עשה את זה אבל לפני שהוא גמר 10 דקות לפני הוא שכב לידי וגמר .. אחרי אותו יום שהתחיל לי הדם זה הפך למחזור עד עכשיו אפשר להיכנס להריון בזמן מחזור ? או שזה בכלל מחזור מדומה אני מפחדת ללכת לבדיקה ולגלות שאני בהריון

תשובה:
שלום, אני מצטערת לשמוע שאת מודאגת. מהתיאור שלך זה לא נשמע שיש אפשרות להריון - כי לא היה מגע בין נוזל הזרע או הפין שלו לבין פתח הנרתיק שלך באופן ישיר. לגבי הדימום - כפי שאת אומרת זה יכול להיות פציעה או מחזור, או גם וגם. אבל גם הדימום לא מדאיג - כי פציעה עוברת מעצמה. אם את מתכוונת להיות שוב עם הבחור - אני מציעה שתגידי לו לפני למה את מוכנה ומה כיף לך, ומה לא נעים לך ויכול ליצור סיטואציה מדאיגה לאחר מכן. מקווה שעזרתי, כל טוב.


בת 17 שואלת: #107425
שלום, אני בת 17 ובזמן יחסי המין שקיימתי הוא ירד לי, ועכשיו הדגדגן נפוח וכואב למגע והמראה של איבר מיני שונה ומאוד מלחיץ אותי. האם זה משהו מוכר? או שעליי להתוועץ עם רופא? זה משהו שיכול לעבור?

תשובה:
שלום לך כנראה שהנפיחות תרד תוך יום יומיים והכל יחזור להיות כרגיל. במידה והנפיחות לא יורדת והכאב ממש מפריע לך לתפקוד ולא נרגע אולי כדאי לשקול ללכת לבדיקה אצל רופאת נשים. תנסי להיזכר האם נהנת בזמן המגע או שמשהו במגע שלו היה אגרסיבי? האם כאב לך גם תוך כדי המגע המיני? אם כן, תדעי שגם בזמן מגע מיני את יכולה להגיד שמשהו לא נעים לך, לבקש להפסיק, להגיד לא ולעצור. את יכולה להדריך את השותף מה את אוהבת ואיך כן לגעת. מגע מיני הוא הדדי וחשוב שיהיה נעים לשני הצדדים. רפואה שלמה!