A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין ומיניות

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין ומיניות

בן 15 שואל: #111969
אני רואה פורנו מלא זמן באופן יומיומי ולאחרונה אני מרגיש מין תחושה רעה לפני שאני מחפש לא כאב או משהו רק מין תחושה רעה "בלב"

תשובה:
שלום לך התחושה שיש לך בלב היא מאוד טיבעית ונפוצה כאשר צופים הרבה בפורנו. התחושה הזאת נובעת מכיוון שהסרטים מאוד מגרים ואין יכולת לא להתגרות מהם אבל בפועל החוויה היא של סיפוק פיזי בלי החיבור של הרגש. המיניות שלנו משלבת את הגוף, הרגש והנפש. בפורנו זה רק גופני, אין שם יחסים , אין אהבה, אין קירבה. הרבה פעמים היחס שם לנשים או לבני אדם הוא מזלזל, מנצל, משתמש בהם. הגוף שלך מסמן לך בתחושה הרעה שמשהו בזה לא בסדר. שאתה מחפש משהו אחר. אני חושבת שכדאי לך להקשיב לתחושה הזאת. לנסות לשנות את ההרגלים שלך ולמצוא מה עושה לך תחושה טובה וממלאת כשאתה מאונן. זאת חוויה אחרת לגמרי לאונן ולצאת מסופק - אין סיבה שתוותר על זה ותתפשר. אולי לנסות לדמיין. לאונן כשאתה ממציא את הסיפור. לחפש דברים אחרים להתגרות מהם, מתמונות אירוטיות שמראות גם אהבה ויחסים של חברות בין בני הזוג. זה אולי בהתחלה יהיה קשה ומשונה אבל אני חושבת שזה יהיה בריא בשבילך וישפר את ההרגשה שלך. נשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בת 23 שואלת: #111940
שלום, אני בת 23,אני עדיין בתולה.קיימתי מין אוראלי עם מספר גברים מזדמנים בחיי. לאחרונה ראיתי וידאו על בחורה ששכבה עם גבר ונדבקה באיידס,אני אדם מאוד חרדתי ולכן ישר קבעתי תור לרופא שייתן לי הפנייה לבדיקות איידס ומחלות מין. רציתי לדעת,האם בכלל ניתן להידבק באיידס בעקבות מין אוראלי? אני ממש חוששת.תודה וחג שמח!

תשובה:
שלום לך, קיבלת החלטה נכונה מאוד. הסיכויים להדבק ממחלת מין במין אוראלי נמוכים יחסית למין אנאלי (פי הטבעת) או וגינלי (פות) אך עדין קיימים. טוב עשית שהחלטת להיבדק. הדרך היחידה להפחית את הסיכוי להידבקות במחלות המועברות במגע מיני הוא שימוש קבוע בקונדום. כל טוב.


בן 16 שואל: #111924
היי. אני וחברה שלי הרבה זמן מנסים להשיג קונדום , מתביישים ללכת לקנות מהסופר פארם . ואחרי חודשיים של חיפושים , ניסינו בלי . אז היום החדרתי לה את האיבר מין ועשינו סקס 5 דקות , לא הרגשתי תחושה של לפני גמירה או משהו שאצטרך להתאפק. אחרי 5 דקות הוצאתי ולא רציתי עוד ,פחדתי כי אני יודע שגם מחדירה בלי גמירה יש סיכוי להיריון. בבקשה תעזרו לי❤

תשובה:
שלום לך, כפי שכתבת, בכל חדירה של פין לפות, ללא אמצעי מניעה, קיים חשש להריון. ממה שאתה מספר (בתוספת הפרט שרשמת בשאלה הנפרדת) אני מאמינה שהסיכויים להריון נמוכים. עם זאת, הסיכויים עדין קיימים. טיפות קטנות של זרע יכולות לצאת גם מבלי שתרגישו. אני מבינה שחברה שלך עוקבת אחר המחזור שלה אך זה לא יכול להיות משהו שניתן להסתמך עליו בוודאות. אם אתם לא רוצים לקחת את הסיכון שיהיה פה הריון ההמלצה היא ליטול גלולת היום שאחרי. אתם יכולים ליטול גלולת פוסטינור/נורלבו (עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). או אלה (עד 120 שעות). את שתי הגלולות ניתן להשיג אך ורק בבתי מרקחת בכל רשתות הפארם. אתם לא צריכים להראות שום אמצעי מזהה, רק לבקש "גלולת היום שאחרי" אלה/נורלבו/פוסטינור (לפי מה שמתאים לזמן שעבר מקיום יחסי המין הלא מוגנים). תקראו היטב והיו מוכנים לתופעות הלוואי של הגלולה ומאוד חשוב שבועיים אחר כך לעשות בדיקת הריון (את הבדיקה אתם יכולים לעשות אצלינו ויכולים גם לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). אני מבינה את הביישנות והנבוכות שלכם, זה טבעי לגמרי. יחד עם זאת, קיבלתם החלטה בוגרת לקיים יחסי מין בחדירה. חלק מההחלטה היא לקיים יחסי מין באחריות שזה אומר שימוש באמצעי מניעה. תצטרכו להתגבר על המבוכה ולמצוא את הדרך לקנות את הקונדומים - אולי בעיר אחרת, אולי להעזר בחברים. אני חושבת שהמחיר של הריון לא רצוי או של מתח וחרדה בגלל החשש מהריון לא רצוי הוא גדול מאוד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #111893
יש לי חבר שנתיים ואנחנו בקושי שוכבים .. לפעמים זה כןאב לי ובכללי אני לא ממש מרגישה צורך בזה או משהו כלכך מהנה .. האם זה בסדר להרגיש ככה או שזה מוזר ? גם כמעט תמיג שאנחנו שוכבים אני מתחילה לבכות ואני לא יודעת למה , וזה לא מכאב ואחרי שהוא גומר כשאשר אני רואה אתזה אני רצה להקיא מה לא בסדר אצלי בקטע הזה ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה שאת חווה תחושה רגשית ופיזית מאוד עוצמתית. אני אנסה לסייע לך כאן כמה שניתן אבל ממליצה לך מאוד להתקשר אלינו או לבוא אלינו על מנת שנוכל לדייק את סיוע הכי נכון עבורך. את גם תמיד יכולה לפנות לגניקולוג/ית כדי לבדוק/לשלול זיהומים או מחלות. האם הבכי והבחילה מגיעות בכל מגע אינטימי? האם יש מגע שנעים לך? ישנן נערות רבות שחוות כאבים מיחסי מין בחדירה. הסיבות לכך רבות ומגוונות לדוגמא - לחץ וחרדה, מתחים, פחד מכניסה להריון, היעדר רגשות, חוסר מוכנות רגשית ועוד. אני רוצה רגע להתמקד בכאב - האם כואב לך גם בהחדרה לנרתיק של טמפון או אצבע? האם את מאוננות/אוננת? מה תוכלי לספר על קצב ההתקדמות שלכם בתוך המגע האינטימי? יש הרבה דברים המשפיעים על התחושות בתוך המגע האינטימי כמו לדוגמא הקשר בינכם, פגיעות מיניות , חוויות אינטימיות שליליות שחווית בעבר ועוד. עד שתפני אלינו או לרופא/ה אני ממליצה לך לא לעבור את גבול הכאב. אם כואב לך -לא בכוח. הגוף זוכר הכל וברגע שאת ממשיכה לעשות מגע שמכאיב לך, הגוף עוד יותר יתכווץ. אני מקווה שבעתיד, כשדברים יתבהרו יותר תוכלי להנות מהמגע המיני ולהפיק ממנו את המיטב. מאוד חשוב שתפני לייעוץ, בייחוד בשל העובדה שאני מבינה שזה משהו שנמשך זמן רב. נשמח מאוד לסייע לך. את יכולה למצוא כאן את כל הטלפונים והכתובות ולפנות לסניף הקרוב לביתך - הכל, כמובן, דיסקרטי (ואת מוזמנת גם לבוא עם בן הזוג שלך, כמובן) - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בן 17 שואל: #111881
אני ילדה בת16 ואזור שההורים שלי יגלו עשתי הבוקר בדיקת היריון אחרי החדירה הראשונה הייתה לי לפני שבוע אפילו פחות אשמח לדעת איך תעזרו לי והאם זה מחייב וועדה ואם אין תרופה שתגרום לי להפיל וזהו ?

תשובה:
שלום לך שוב יקירה! במידה וביצעת הבוקר בדיקת הריון, שבוע אחרי קיום יחסי מין, הבדיקה לא נתנה תוצאות נכונות. את צריכה לחכות 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים ועד לביצוע הבדיקה. אני ממש חושבת שכדאי שתתקשרי אלינו בהקדם לקבלת ייעוץ (את יכולה להתקשר בשעות הקבלה לכל אחד ממספרי הטלפון שברשימה הזו : http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ועדיף להגיע אלינו בעוד כשבוע ולבצע אצלנו את הבדיקה. תקבלי מאיתנו גם ייעוץ על אמצעי מניעה ותוכלי לקבוע תור לרופא/ה להתאמת אמצעי. כל השירותים הם חינמיים ואנונימיים (סודיים. אין רישום בשום מקום) ואת אינך חייבת לשתף את ההורים. מחכות לך!


בן 29 שואל: #111852
היי, כשאני וחברה שלי במגע אינטימי היא אוהבת להכאיב לי בביצים זה משהו שעושה לה את זה ואמרתי לה כבר מלא פעמים שזה כואב רצח אבל היא לא לוקחת את זה ברצינות, חוץ מזה מאוד כייף לי ואנחנו נהנים ביחד רק שהיא ממש נהנית לראות אותי מתקפל מכאבים.. אני מדבר על בעיטות ומעיכות לפני סקס ואחרי הסקס... ואני לא יגיד שלא... זה מעמיד לי אותו ממש הרבה יותר אבל זה ממש ממש ממש כואב ברמה שאני לא יכול לנשום אבל כנראה שזה מה שהיא אוהבת... יש לכם עצה בשבילי?

תשובה:
שלום לך, אתה שואל כאן שאלה יפה מאוד שלמעשה מדברת על גבולות; בכל מערכת יחסים אנחנו נדרשים קודם כל להבין בנינו לבין עצמנו מהם הגבולות שלנו, ולא פחות חשוב, גם לדעת לשמור על הגבולות האלה. מהאופן שבו אתה כותב נראה שאתה קצת מתקשה להגדיר את המכות שאתה מקבל מחברתך כמחוץ לתחום עבורך. נראה שאתה גם סובל וגם נהנה מהמכות ויכול להיות שזה המסר שאתה משדר ל (מצד אחד כואב לך אבל מצד שני אתה רואה שהיא נהנית וזה מה שמניע אותך). אם תחליט בינך לבין עצמך (באופן חד משמעי) שאתה סובל מהמכות יהיה לך קל יותר להעמיד את החברה במקום ולומר לה חד משמעית שהמכות האלו הן חציית גבול מבחינתך. אל תסבול מכות רק בגלל שזה מה שהיא אוהבת, יחסי מין הם דבר הדדי שצריך לענג את שני הצדדים. תזכור שאנחנו לא אמורים לרצות את בן/בת הזוג במאה אחוז ותשמור על עצמך ועל הגבולות שלך. אנחנו פה גם בטלפון אם תרגיש צורך לשוחח עוד על הנושא. כל טוב


בת 15 שואלת: #111818
אני וחבר שלי נפרדנו לא מזמן, שהיינו ביחד היינו שוכבים די הרבה ושנינו היינו מאוד נהנים מזה. לא היינו נבוכים והיינו עושים את זה עם הרבה תשוקה. אבל עכשו אנחנו כבר לא ביחד ואני כל הזמן חולמת ששנינו שוכבים ואני מאוד מתגעגעת להרגשה שיש בסקס ואחריו. מה אני יכולה לעשות בשביל להפסיק לרצות כל כך לשכב איתו?

תשובה:
היי יקירה, נשמע שהחלומות שלך והתחושות שלך הן חלק מתהליך האבל של הפרידה. זה חלק מהכאב והקושי בפרידה ממישהו שהיה כל כך חשוב לך. הייתי ממליצה לך לנסות ולחשוב על תחביבים שכייף לך לעשות בזמנך הפנוי על מנת להימנע מרגעים "מתים" בהם את חושבת עליו ועל הסקס איתו. לדגומא ספורט הרבה פעמים עוזר ברגעים כאלה. את עוד צעירה וככל הנראה תכירי עוד בחורים נחמדים בגילך וחשוב שתהיי פתוחה להיכרויות חדשות שיגרמו לך לחוויות כייפיות נוספות . אני בטוחה שתצליחי להנות ביחסי מין גם עם בחור אחר כאשר תרגישי איתו בנוח כמו שהרגשת עם החבר הקודם.


בת 16 שואלת: #111798
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין (בפעם הראשונה שלי) לפני חמישה ימים. יום לאחר מכן החל אצלי דימום, לא כמו של מחזור, יותר דליל וצבע יותר חום. הדימום ערך כיומיים ונגמר לגמריי. היום קמתי בבוקר ואני רואה שהדימום חזר. ממה זה נובע? יש ממה לחשוש? או שזה לגיטימי.... והאם זה יהיה בסדר שנקיים היום שוב?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה לשמוע שהגעת לרגע כזה משמעותי בחייך ומקווה שהחוויה הייתה לך נעימה. חשוב לבחור אמצעי מניעה שיהיה לשניכם נוח. קיימים אמצעי מניעה רבים שלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. במצב שאתם נמצאים בו הייתי ממליצה להשתמש בקונדום על מנת למנוע מחלות מין, כשתרגישו שאתם מוכנים ניתן לגשת לבצע בדיקה דם לגילוי מחלות מין ולהוריד את הקונדום במידה ושניכם תמצאו נקים. לגבי הדימום-הדימום שחווית הוא דימום הנובע מהפעם הראשונה ולכן כמו שתיארת זהו דימום שונה ממחזור. אין לך ממש לחשוש כרגע. במידה והדימום יימשך אפשר לגשת לבדוק אצל רופא\ת נשים כי יכול להיות שנפצעת קצת. אין סיבה שלא תקיימו יחסי מין גם היום כל עוד אתם מקפידים להשתמש באמצעי מניעה ונעים לכם. שימי לב שיש חשיבות לרטיבות שלך באיזור איבר המין לפני החדירה על מנת להקל על החדירה.


בת 14 שואלת: #111778
מה קורה אם הבת גומרת לפני הבן?

תשובה:
שלום לך, יופי של שאלה. ביחסי מין הכל פתוח והכל אפשרי כל עוד הצדדים ממש רוצים, מסכימים ונהנים אחד עם השני. יש יחסי מין עם חדירה ויש בלי, יש יחסי מין עם בגדים ויש בלי. יש יחסי מין עם אורגזמה ("לגמור") ויש בלי. לפעמים הגבר גומר ראשון, ולאשה נעים וטוב גם בלי לגמור... לפעמים האשה גומרת, והגבר רוצה רק חיבוק וליטופים ובכלל לא בא לו לגמור... לפעמים שני בני הזוג גומרים ולפעמים אף אחד מהם.... הכל טוב! אם האשה גומרת קודם, והיא רוצה ומסכימה להמשיך ביחסי המין, וגם הגבר, אז הם ממשיכים. כל טוב ושבת שלום.


בת 18 שואלת: #111756
יש לי טעות בהקלדה אז כותבת שוב: לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר **ולא החדיר ... אבל אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
קבלת מענה כעת


בת 18 שואלת: #111755
היי לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר הוא החדיר ... אך אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מבינה את החרטה שאת מתארת. לפעמים אנחנו מכניסים את עצמנו לכל מיני מצבים, שרק בדיעבד אנו מבינים עד כמה לא התאימו לנו. זה חלק מתהליך למידה על עצמנו וזה חשוב, למרות שזה כואב ומתסכל. את יכולה להיות מאוד מאוד גאה בעצמך. זה לא קל להיות בסיטואציה מינית, בשלבים מתקדמים של מגע גופני, לא בביתך, ועדיין להיות קשובה לאמת הפנימית שלך, כדי להגיד שאת לא מעוניינת להמשיך. זה כל כך חשוב שידעת לעצור את עצמך וגם את השותף שלך ליחסי המין. קצת קשה לי לתת לך תשובה חד משמעית לגבי הסיכון להכניס להריון. סקס יבש, כשמו כן הוא. מתבצע עם בגדים וללא רטיבות, או מגע של נוזלי הגוף. כאן את מתארת מצב מורכב קצת יותר- הרטיבות שאת מתארת עשוייה להיות מהנרתיק שלך, כתוצאה מתחושת גירוי מיני. מצד שני, גם אם לא גמר, ייתכן כי הרטיבות שחשת בה הייתה מ"טיפות האהבה"- נוזל שקוף ודביק אשר נפלט מהפין ללא שליטת הגבר בכמות קטנה, עוד טרם השפיכה עצמה והוא מכיל תאי זרע. אם את לא זוכרת מה קרה אחרי שהוריד את הבוקסר, יהיה קשה לדעת בבירור. חוטיני, או תחתונים דקים אחרים נוטים לזוז הצידה כתוצאה מהשפשוף של הפין באיזור הפות. אם הפין שלו היה רטוב מטיפות האהבה, ונוזל זה נגע בכניסה לנרתיק שלך, בפות ממש, אז יהיה קשה לשלול שאין סיכוי להריון. אם את חוששת ממצב כזה כמו שתיארתי, את יכולה ליטול גלולה לשעת חירום, כמו פוסטינור, נורלבו או "אלה" ומידה ותחליטי לעושת כן, עשי זאת ללא כל דיחוי. בכל התלבטוב נוספת, אל תהססי לפנות אלינו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111731
שלום רציתי לשואל אם יש איזשהו סיכוי להיכנס להריון בקיום יחסי מין (חדירה) כשיש מחזור ואנחנו משתמשים בקונדום ( ללא גלולות כמובן )

תשובה:
שלום לך, ביחסי מין בחדירה, עם קונדום הסיכוי להריון אפסי. כל עוד הקונדום תקין, ואין בו חורים ושמתם אותו כמו שצריך על הפין. בקיום יחסי מין בחדירה כשאת בוסת הסיכויים להריון נמוכים מאוד. עם זאת, אני לא ממליצה לך לקחת את הסיכון ולקיים יחסי מין ללא קונדום מאחר וזרע יכול להחזיק מעמד בתוך הגוף גם 5 ימים וזה יכול להכנס כבר לתוך התקופה הפוריה שלך ולכן ההמלצה שלי היא תמיד להקפיד על קיום יחסי מין עם קונדום, גם כשאת בטוחה שאת לא בתקופה פוריה. כל טוב.


בן 15 שואל: #111726
שאני מאונן לפעמים בדרך כלל אני מאונן בתנחת ישיבה כזאת אז הביצים שליי עולות לי לתוך המפשעה וזה ממש מציק לי ופעם אחת זה לא נתן לי לגמור עד הסוף נשאר לי עוד זרע בחור של איבר המין האם זה עלול לפגוע?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר לא עלול לפגוע, אך במידה וזה מפריע לך אתה יכול לשנות זאת. באופן כללי, כדאי לאונן בהרבה דרכים וצורות- בישיבה, העמידה, עם יד ימין או יד שמאל, עם חומר סיכה ובלי ובמידה ואתה משתמש בפורנו ללמוד לאונן גם בלעדיו ולהתשמש בדימיון שלך. בדרך זו גם תלמד להכיר את עצמך, מה נעים לך וגם לא תתרגל לדרך אחת ספיציפית. שיהיה הרבה בהצלחה


בת 17 שואלת: #111701
היי בזמן האחרון כשאני וחבר שלי נכנסים למיטה ומגיע הרגע של.. הוא לא מצליח להחדיר בכלל .. האיבר מין שלו פשוט לא נכנס .. באף צורה ובאף תנוחה.. קיימנו כבר יחסי מין כך שגם הקרום נקרע ואני לא מבינה מה הבעיה.. ואתמול זה קרה שוב וזה הגיע למצב שהוא ניסה להכניס את האיבר מין עם היד וגם לא הלך.. ולפעמים אני שמה לב שהוא כאילו משפשף בקטנה את האיבר מין שלו (עושה ביד) בקטנה כדי שיעמוד יותר וזה נותן לי הרגשה לא טובה עם עצמי.. אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך, אני מאוד מבינה את תחושתך וחשוב לי שתדעי שמידת העוררות המינית של החבר שלך לא בהכרח קשורה אליך וגם לא בטוח שיש לך מה לעשות בנידון. העוררות המינית של גברים, כמו של נשים, תלויה בגורמים שונים. מה שיכול הרבה פעמים לסייע זה שיח פתוח על היחסים בינכם. יכול להיות שהחבר שלך בלחץ או במתח סביב החדירה או סביב המגע המיני וזה משפיע על הזיקפה שלו. מגע אינטימי ויחסים בין שני אנשים זה עולם שלם של התנסות, גילוי, למידה, תהייה וטעיה. לוקח זמן להבין ולהכיר את המגע, את האחר והשגרה והיום יום יכולים מאוד להשפיע על היחסים האינטימיים. ראשית אני ממליצה לכם לא להיות בלחץ סביב החדירה, קצת להרפות, להתנסות בסוגי מגע אחרים שאתם מרגישים איתם בנוח. חשוב ששניכם תהיו נינוחים ורגועים, ואין לחץ או דחף להגיע לחדירה. אתם יכולים להתחיל מהתלטפויות והתחבקויות, נישוקים, מילות חיבה, אולי להוסיף קצת אצבעות ולאט, לאט, כשיתאים, אם יתאים, להגיע לחדירה. אם תנוחה אחת לא טובה, נסו תנוחה אחרת (לדוגמא כשאת מעליו או כשהוא מעליך). אנחנו פה אם תרצי להמשיך ולהתייעץ. כל טוב.


בת 22 שואלת: #111652
יש לי כמה שאלות... קודם כל, אני נשואה טרייה. קיימתי יחסי מין לראשונה לפני כחודש. מעניין אותי איזה אמצעי מניעה מומלצים קיימים חוץ מגלולות והתקן? אני רוצה לדעת האם כאשר גבר מבצע באישה מין אוראלי זה מסוכן בזמן הריון או בכלל? האם זה לגיטימי שלעיתים עדיין כואב כאשר מבצעים מין וגינלי? הגבר שלי אומר שלא באמת מדליק אותו בגדים חושפניים כמו בייבי דול והוא אפילו אוהב יותר שאני עם פיג׳מה.. זה יכול להעיד שאני לא נראית מושכת בעיניו מספיק? תודה!

תשובה:
שלום לך יש מגוון אמצעי מניעה לנשים - יש מדבקות, טבעת, דיאפרגמה, ספוגיות... כל אמצעי הוא שונה - יש ייתרונות וחסרונות לכל דבר. את מוזמנת לקרוא על זה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 והכי טוב אם יש לך אפשרות להגיע אלינו לסניף שקרוב אלייך ובפגישה עם אחת היועצות תוכלו לחשוב יחד מה מתאים לך. בנוגע לשאלה על מין אוראלי - אין בכך סכנה כלל. מין אוראלי לנשים הוא דבר מהנה ביותר. אם את מרגישה בנוח ובן הזוג שלך מעוניין בזה, זה נפלא. בזמן המגע או לפני את יכולה לשתף אותו מה את אוהבת, מה נעים לך ומה פחות וכך תאפשרו אחד לשני להכיר וללמוד יחד על ההנאה שלכם והנתינה תהיה משמעותית יותר. כאב בזמן חדירה ואגינאלית הוא נפוץ אך חשוב לדעת שהוא סימן של הגוף למשהו שאינו מתרחש כשורה. את לא אמורה לחוש כאב, יחסי מין אמורים להיות דבר נעים ובמידה ויש כאב צריך לעצור ולבחון את המצב - כלומר לנסות להבין ממה הוא נובע ולא להמשיך. את בתחילת הדרך של ההכרות עם הגוף שלך וההנאה המינית. אני אתן לך כמה אפשרויות ותבדקי מה מרגיש לך מתאים - הכאב יכול לנבוע מחדירה מוקדמת מידי - כלומר - חדירה צריכה להתרחש רק כאשר את מגורה מינית ורוצה שבן הזוג יכנס אלייך. כשאת בעוררות מינית יש לך הפרשות ורטיבות בנרתיק, זה הזמן שבו הגוף שלך משדר לך שהוא מוכן לחדירה אחרת את יבשה והחדירה יכולה להכאיב. הנרתיק בנוי מהרבה שרירים. שרירים מתכווצים בזמן חשש\ פחד וזה עלול ליצור כאב בזמן חדירה. ומתרחבים כשנוח לך ואת רוצה. האם יש לך חשש בזמן קיום המגע המיני? האם הכאב בפעמים הקודמות מלחיץ אותך ואת מכווצת? האם בזמן המגע המיני את רפויה ונינוחה? האם יש משהו שאת רוצה לומר לבן הזוג שלך ואת לא אומרת? כל הדברים הללו עלולים להשפיע על היכולת שלך להיות רגועה ורפויה בזמן יחסי המין. שימי לב ושתפי את בן הזוג שלך בחששות - אם יש כאלה, ותלמדי אותו איך נוח לך ומה נעים לך. הדריכי אותו לחכות להזמנה ממך כדי להכנס, זה יכול להרגיע אותך. במידה והתחלת לקחת גלולות, ייתכן וזה משפיע על הרטיבות הנרתיקית הטיבעית שלך ובמצב כזה מומלץ להשתמש בחומר סיכה. אפשר לקנות בכל סופר פארם. אם הכאב ממשיך כדאי ללכת לרופאת נשים לבדוק שהכל תקין ולוודא שאין בעיה פיזיולוגית. את מוזמנת לקרוא עוד על כאבים בחדירה באתר של אחינועם לב שגיא http://vclinic.co.il/ ובנוגע לשאלתך האחרונה - נשמע שבן זוגך כנה איתך ומשתף במה שהוא אוהב ובמה שפחות. לא נשמע שזה מעיד על כך שהוא לא נמשך אלייך. אנחנו שונים וההעדפות שלנו שונות וזה מתבטא גם במיניות שלנו. כנראה שבגדי בייבידול הם לא הטעם שלו והוא מעדיף דברים אחרים. זה נפלא ואותנטי שהוא מכיר מה הוא אוהב ושהוא משתף אותך בזה. מקווה שהתשובות שלי יעזרו לך וכמובן שנשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בן 15 שואל: #111630
היי, אני בן 15 ואני החלטתי שאני רוצה להוריד את השיער באיבר המין ובישבן ובפי הטבעת כי אני הומו פסיבי, הסיבה לכך היא שזה מאוד מציק לי שיש לי שם שיער ולא רק בגלל שזה יותר אסטטי בלי שיער. אני ניסיתי גלח אותו עם מכונת שמספרים איתה את השיער אבל השיער צמח במהירות, שמעתי על איזו מכונה Veet Infini’Silk שהיא עולה בסביבות ה1000 שמה שהיא עושה זה הבזקי אור כאלה שהורסים את שורש השערה ומעכבים את הצמיחה משמעותית ובררתי שזה יעיל ובטוח. הבעיה היא שאני בארון ואם אני אקנה את זה ההורים והאחים יחשבו שאני השתגעתי שאני רוצה לעשות את זה כי זה משהו שבנות עושות... יש לכם אולי עצה מה אפשר לעשות? כי אני מאוד רוצה לקנות את המכשיר כסף זו לא הבעיה.

תשובה:
שלום לך! לשיער על הגוף שלנו, ובמיוחד באיברי מין, יש תפקיד של הגנה ושליטה של הגוף בזיעה. כשמורידים אותו יש פגיעה בתפקוד התקין של הגוף, לכן אני ממליצה לך להמתין עם הרעיון של הסרת שיער ולחקור עוד קצת על הסיבות שבגללן אתה רוצה לעשות זאת. יחסי מין מהנים לא תלויים בהסרת השיער אלא במערכת יחסים שיש בה ביטחון, תקשורת והשלמה עם המראה של הגוף שלנו. אם בכל זאת תרצה להסיר את השיער אל תעשה זאת בעצמך! תגש לקוסמטיקאיות או מכוני הסרת שיער שזה יהיה מקצועי ללא פגמים על העור. בהצלחה


בן 18 שואל: #111623
האם עצירה של הגמירה ממש רגע לפני עלולה לגרום נזק או פגיעה במיניות או בפוריות

תשובה:
שלום לך להתאפק ולא לגמור ממש לא פוגע - לא בפוריות ולא במיניות, בשום צורה. אני ממליצה לך אבל לבדוק עם עמצך מה גורם לך לעשות את זה? האם כשאתה עושה את זה אתה בא ממקום של לחץ ופחד או ממקום רגוע ונינוח. האם בת הזוג שלך שותפה לבחירה לעצור או לא? נשמח להמשיך לענות לך על שאלות כל טוב


בן 16 שואל: #111608
לחברה שלי מפריש ריח לו טוב והאיבר מין שאני מחדיר אצבעות מה אפשר לעשות

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שיחסי המין בינך לבין בת הזוג שלך מגוונים ושאתם מתנסים בדברים נוספים מעבר לחדירה. שנית, חשוב להבין שלאיבר המין הנשי יש ריח מאוד ספציפי ודומיננטי, יכול מאוד להיות שהריח שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. אין צורך לחשוש או להיגעל. יחד עם זאת אם בת זותך מתארת דברים נוספים כמו גירוד או הפרשה סמיכה מהנרתיק, אז זה יכול להיות מצב לא תקין ואז יש להיוועץ עם רופא נשים. שיהיה הרבה בהצלחה!


בן 16 שואל: #111607
עם אני גומר לה בפה זה יכול להיות מסוכן?

תשובה:
שלום לך, גמירה בפה אינה מסוכנת אם אתם הראשונים אחד של השני. אם היה לכם בעבר ניסיון מיני אז יש חשש העברה של מחלות מין אבל הסיכוי הוא מאוד נמול. עם זאת, לגמור בפה זה לא משהו שכל נערה או אישה מעוניינת לעשות. עליך לשאול אותה קודם מה היא רוצה ואם זה מתאים לה. אם היא אומרת לך שהיא לא מעוניינת או שזה מגעיל אותה, עליך לצאת מהפה שלה ולגמור במקום אחר, ביד או בטישו. שוב, זה שהיא מוכנה לעשות איתך מין אוראלי, אינו אומר שהיא מעוניינת שהזרע שלך יהיה בפה שלה. תקשורת זוגית מינית ותיאום ציפיות היא המפתח למגע מיני מענג ונעים לשניכם. כל טוב


בת 18 שואלת: #111545
היי אני ובן זוגי עשינו מין אנאלי לראשונה לפני יומיים וממש כואב לי באזור בכל פעם שאני מתפנה אני מפחדת שזה משהו חריג

תשובה:
היי לך, חדירה לפי הטבעת יכולה להוביל לכאבים באזור פי הטבעת. זה יכול להמשך גם כמה ימים לאחר המגע המיני. זהו מגע מיני שחשוב להתכונן אליו, לעשות אותו עם אדם שאת סומכת עליו, להשתמש בחומרי סיכוך ולהיות מאוד עדינים ורגישים לתחושות של בן/בת הזוג. אם הכאבים ממש חזקים ובלתי נסבלים כדאי שתלכי לבדוק את זה. מקווה שישתפר בקרוב. כל טוב.מ


בן 17 שואל: #111526
אני וחברה שלי שכבנו על יבש שנינו עם תחתונים, והיה חיכוך אפשר להגיד רציני, לא גמרתי לא בחוץ ולא בפנים. אחרי זה שמתי לב שהתחתונים שלי לחים טיפה, יכול מאוד להיות בגלל שהזענו פשוט או בגלל הרטיבות אצלה. שמענו על הטיפות אהבה האלה וחשבנו אולי זה מה שגרם לרטיבות ואם יש סיכוי כלשהו שהיא נכנסה להריון? כל הזמן היינו עם התחתונים שמפרידים בינינו. לא יודע מה נחשב חדירה אבל אם הייתה אחת אז היא הייתה ממש לא לעומק, אפשר להגיד חצי סנטימטר וגם זה כשהתחתונים שלי ושלה מפרידים בינינו היא בתולה אם זה משנה.

תשובה:
שלום לך, זרע אינו יכול לעבור בד. לי התיאור שתארת, שבו הייתם עם התחתונים לאורך כל המגע המיני הסיכויים להריון קלושים ביותר. חדירה זה מגע שבו איבר המין הזכרי (או אצבע) חודרים לתוך הנרתיק (הפות). אם החדירה הייתה עם התחתונים היא לא הייתה עמוקה והסיכוי להריון בגלל חדירה כזו הוא נמוך ביותר. אם החדירה הייתה ללא תחתונים אז הסיכוי להריון עולה. בכל מקרה כאשר תבחרו לקיים יחסי מין ללא תחתונים חשוב שתקפידו על שימוש בקונדום, גם אם אין חדירה אלא רק מגע חיצוני של פין ופות. כל טוב.


בן 14 שואל: #111517
שלום רציתי לשאול משהו שכבר מלא זמן אני מרגיש והוא מבלבל אותי בטירוף השאלה קצת מביכה אבל בסדר כמו שאמרתי גברים יותר מרגשים אותי מינית ונשים פחות אבל יש משהו מוזר כי ברגע שאני מאונן על פורנו גברים זה לא מרגיש לי כיף במיוחד כשזה נגמר ושאני מאוהן על פורנו נשים אני מרגיש יותר כיף לאחר מכו מאשר גברים וזה מאוד מוזר ומבלבל אותי!!

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב לך בתשובות הקודמות, הבלבול שלך הוא נורמלי לגמרי לגיל שלך ואינו אומר כלום לגבי העדפה או זהות מינית. אני מציעה לך להמשיך ולאונן על מה שעושה לך נעים וטוב, זה לגמרי טבעי! המשך להתאמן על אוננות באמצעות הדמיון ושם, בדמיון, אתה יכול לדמיין מה שבא לך ואיך שבא לך. כפי שנכתב לך, נסה להפחית כמה שניתן את הצפייה בפורנו שיכול להיות שבנוסף לכל ההשפעות של הפורנו, היא גם מוסיפה לתחושות שלך. כל טוב.


בן 15 שואל: #111509
שלום, אני מאונן כבר זמן רב עם קרם גוף של חברת crema רציתי לדעת האם קרם גוף זה אינו בריא לאיבר מיני? וכשאני מנסה לאונן על יבש אף פעם אני לא מצליח לגמור למרות שהרוב שאני מכיר כן מצליחים האם הבעיה היא אצלי?

תשובה:
שלום לך, אני לא חושבת שיש בעיה ספציפית עם סוג הקרם בו אתה משתמש, חשוב לשים שהקרם לא גורם לך לתגובות אלרגיות (בקרם גוף פעמים רבות יש חומרי ריח שונים). ככל הנראה בגלל שהתרגלת לאונן עם קרם, אז קשה לך יותר לגמור מאוננות ללא הקרם. אני ממליצה לך לנסות לאונן במקלחת, כך שרטיבות המים והסבון יכולים לעזור ולהחליף את התחושה שהתרגלת אליה מהקרם. אוננות "על יבש" אינה ממולצת מכייון שהעור סביב איבר המין הוא עור רגיש יחסית לשאר הגוף. חיכוך ממושך על העור היבש יכול להיות לא נעימה ואף לפצוע. אני שמחה לשמוע שאתה מדבר על נושאים כאלה עם חבריך, רק חשוב שתדע שגם אם אחרים עושים משהו שאתה לא עושה זה לא אומר שקיימת אצלך בעיה. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #111500
אחרי אנאלי אמור לרדת דם?/להיקרע הקרום?

תשובה:
שלום לך מין אנאלי הוא חדירה בפי הטבעת. קרום הבתולים נמצא בפתח הנרתיק. אלא 2 מקומות שונים ולכן חדירה בפי הטבעת אינה משפיעה על קרום הבתולים. חדירה בפי הטבעת יכולה לגרום לפציעה ולדימום אם לא עושים אותה נכון. פי הטבעת הוא איזור מאוד רגיש שאינו מורגל לחדירה ואין בו סיכוך טיבעי כמו ההפרשות בנרתיק ולכן חייבים להשתמש בחומר סיכה! החדירה אליו צריכה להיות בעדינות והדרגתיות תוך כדי תקשורת בין בני הזוג שמוודאת ששני הצדדים נהנים. לא אמור לרדת דם כשדואגים לכל התנאים שציינתי. אשמח להמשיך לענות לך על עוד שאלות כשתרצי כל טוב


בת 16 שואלת: #111491
יש לי מספר שאלות, 1- אנחנו שוכבים כבר יותר מחודש ואנחנו משתמשים רק בקונדום מה הסיכוי להריון? 2- אם אני ארצה לקחת גלולות אני חייבת מרשם של רופא? והשאלה האחרונה אני מרגישה בתנוחות מסויימות כאב בצידי הבטן ובבטן למטה ממה זה נובע והאם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, 1. אם השתמשתם בקונדום בצורה הנכונה- בדקתם תוקף, בדקתם שהוא לא נקרע, שמתם אותו לפני החדירה- אז אין סיכוי. 2. כן, עבור גלולות חייב במרשם רופא- תוכלי להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך בתיאום מראש ולקבל מרשם מרופאת הדלת. 3. יתכן שהכאב קשור לגירוי מיני או לחשק - לפחות זה שבבטן התחתונה. אם הכאב ממשיך בסיטואציות אחרות, מומלץ להיוועץ ברופא.


בן 15 שואל: #111482
הייי בזמן האחרון(בערך בחודש האחרון ) אני וחברה שלי ממש נפתחנו אחד לשני ואנחנו שוכבים כל יום כל יום ושבוע שעבר זה גם נגיע לארבע פעמים ביום אנחנו נהנים מזה מאד והכל בסדר אך רצינו לדעת אם סה מסוכן או מזיק בדרך כלשהי לשכב כל כך הרבה ובנוסף כמעט כל פעם אני גומר לה בפה והיא בולעת(זה יוצא לפחות פעמיים ביום ) האם סה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה והחברה שלך נהנים מקיום יחסי המין ביחד. עם זאת, נשמע לי שאם אתה שואל אתה מרגיש בעצמך שמשהו כאן לא תקין - שניכם תלמידים בבית הספר ובוודאי יש לכם עיסוקים נוספים כמו לימודים, חוגים, בילוי עם חברים. האם אתם מקדישים לזה מספיק זמן? אני מבינה שהעוררות המינית של שניכם גבוהה וזה מצויין, אך צריך לשים לב לא להזניח דברים נוספים בחיים. קיום 4 פעמים יחסי מין ביום הם לא דבר שאני ממליצה עליו בגילכם הצעיר. בעבר אחת המתנדבות כתבה לך באשר לנרתיק של הנערה - עור הנרתיק של נערה עשוי מרקמה עדינה מאד. כל שפשוף בתוך הנרתיק מעבר ל--5 דקות, בעייתי, גורם ליובש, לשריטות קטנות, ואפילו לדימום וכאב. זה סיוט לקיים יחסים בחדירה 20 דקות. המקסימום הוא 5 דקות. חשוב שתקפידו גם שהאקט עצמו לא ייקח יותר מ-5 דקות וגם שאתם לא מסבים נזק זה לזה. גם אם על פני השטח נראה לך שלחברה שלך נעים וכיף לקיים 4 פעמים יחסי מין ביום, היא נערה והעור שלה הוא עדין. אני ממליצה שאת הזמן תבחרו להעביר ביחד גם תוך כדי עשיית פעולות נוספות ולא רק חדירה - למשל מזמוזים, נשיקות, מין אוראלי. בנוסף, אין שום דבר לא בריא בבליעת זרע -כלומר הבליעה עצמה לא תעשה לה כלום פיזית, אך האם התהליך הזה נחווה עבורה כמהנה או כמשפיל? זה משהו שבגילכם הצעיר הייתי ממליצה לדבר עליו זה עם זה ומתוך התשורת ביניכם אתה כבר תבין האם זה בסדר או לא. בהצלחה וכל טוב


בן 16 שואל: #111463
שלום, אני בחור דתי ולפעמים יש לי עוררות מינית בעיקר בלילה אבל אני לא מצליח להגיע לשיא הכוונה לפליטה וגם אני לא יודע על מה לחשוב כי אין לי מחשבות שמעוררות אותי כדי שזה ימשיך רק יש לי התקשות של האיבר ואז זה יורד . איך אני יכול להתעורר יותר וגם להגיע לפליטה . בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, בכדי להגיע לפורקן עלייך באמת כפי שחשבת לחשוב על דברים שמגרים אותך / דמויות שמעוררות אותך או פשוט להנות מהרגע. האם אתה מאונן בתנוחה שנעימה לך? לפעמים כדאי לשנות תנוחה או לבצע חיכוך באופן שונה - למשל יש כאלו שיותר נעים להם בזרם המים או יש כאלו שיותר נעים להם להתחכך במזרון של המיטה או יש כאלו שנעים להם לאונן עם חומר סיכה. אני ממליצה לך לנסות את הדברים השונים הללו. בנוסף, חשוב לי לציין שאין לך מה להילחץ אתה בחור בן 16, ומה שתיארת לחלוטין נורמטיבי בגיל ההתבגרות בו יש הרבה שינויים בתזונה / שינויים הורמונליים ולחצים חברתיים שונים שאכן משפיעים על העוררות המינית. מוזמן לפנות אלינו תמיד, כל טוב ובהצלחה


בן 14 שואל: #111459
לאחרונה עולות לי המון מחשבות מטרידות לראש.... המחשבות האלו מתייחסות לזה שאוליי אני גיי ומה יקרה עם אני גיי אני חייב לציין שאני נמשך לבנות מינית וגם בכללי ואני רוצה חברה כבר המון זמן.. דיברתי עם אמא שלי על זה והיא אמרה לי שגם לאחי הגדול זה קרה וזה עבר לו והיא אמרה לי שכול פעם שיש לי מחשבות כאלה פשוט צריך לדלג אליהן.. ניסיתי לעשות את זה לדלג אליהן וזה לא עובד כול יום שאני מתעורר זאת המחשבה הראשונה שעולה לי לראש ואני מפחד לא רוצה להיות גיי בחיים פשוט לא בא לי אני כבר לא יודע מה לעשות המחשבות מתחזקות יום יום וכול יום אני חושב שאני גיי אפילו יותר.. בבקשה תעזרו לי אני רוצה להתאבד לא רוצה לסיים תחיים שלי כגיי גיל ההתבגרות הרס אותי *:

תשובה:
שלום לך. המחשבות האלה שמטרידות אותך זה באמת טבעי ונורמלי לגילך. המון נערים ונערות מתעסקים בשאלות האלה, וכמו שאימך אמרה שגם אחיך היה מבולבל ומוטרד בגילך. ההעדפות המיניות שלנו מתפתחות ומשתנות עם השנים, ובגילך זה מאד נורמלי שהדברים עוד לא ברורים ושנמשכים לשני המינים. אתה לא צריך להחליט בגיל הזה אם אתה גיי או לא. לא צריך להכניס את הכל לקטגוריות ולתת לכל דבר הגדרה. תנסה להרגיע את הקול הזה בתוך הראש שלך שגורם לך להיות כל כך מוטרד. עם הזמן הכל יירגע ואתה כבר תדע בדיוק מה אתה רוצה. כרגע זה מאד מבלבל ולכן אין טעם להילחם בזה. נסה לאפשר לעצמך פשוט לזרום עם מה שאתה מרגיש מבלי להעביר על עצמך ביקורת ולפחד ממה שאתה מרגיש. ייתכן שהכל יתבהר בזמן הקרוב ואתה תהיה יותר מגובש לגבי העדפותיך. בכל מקרה, גם אם אתה נמשך לבנים, אתה לא צריך לקטלג את עצמך בחומרה כגיי. אתה תהיה מי שאתה ולא משנה מה העדפותיך המיניות. כשהמחשבות האלה עולות לך בראש, נסה להגיד לעצמך שזה בסדר, זה טבעי שאתה מבולבל ושהכל יהיה בסדר כי עם הזמן הבלבול יעבור ואתה תדע בדיוק מה אתה רוצה. נסה לקבל את עצמך ולאהוב את עצמך גם עם הבלבול והספקות. זה נראה עכשיו כמו הדבר הכי חשוב בעולם, להחליט אם אתה גיי או לא, אבל זה באמת לא הזמן המתאים להחלטות כאלה. שוב, תן לעצמך פשוט לחוות ולהרגיש בלי להחמיר עם עצמך, להעביר ביקורת על עצמך ולחשוש ממה שיהיה. יהיה בסדר. זה באמת תהליך שכולם עוברים ועם הזמן זה יירגע ויהיה בסדר. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #111457
אני וחבר שלי שכבנו לפני יומים בערך וזה היה מוגן (עם קונדום) זה לא פעם ראשונה שלנו שאנחנו שוכבים. כמה שעות אחר כך ואתמול והיום אני שמה לב שהשפתיים הקטנות התנפחו קצת ונהיו אדומות.. נראלי שאולי קצת נפצעתי בשפתיים הקטנות כי אני כן יכולה ללכת להתפנות או סתם ללכת.. אבל זה כן קצת מציק הכאב הזה.. אני כן נהנת בזמן שאנחנו שוכבים. אבל אני מנסה להבין למה השפתיים הקטנות נהיו אדומות והתנפחו קצת, לא מתאים לי ללכת לרופא עכשיו. מה אני אמורה להסיק מזה ??

תשובה:
שלום קודם כל זה מעולה שאתם משתמשים בקונדום - זה מראה שאתם לוקחים אחריות ומתנהגים בצורה בוגרת. הנפיחות והפציעה יכולה להגרם מכמה סיבות ואני כותבת לך כמה אפשרויות שתחשבי עליהן ותדברי עליהן עם חבר שלך כדי שהוא יהיה מעורב וידע מה כדאי לשנות כדי שזה לא יחזור שוב. יחסי מין אמורים להיות נעימים ומהנים וכתבת גם שאת נהנת אבל - יכול להיות שבזמן החדירה את יבשה - כלומר אין מספיק רטיבות בנרתיק. בזמן עוררות מינית יש הפרשות טובות בנרתיק שמסמנות לנו שהגוף מוכן לכניסה של איבר המין ואם אין אותן ויש חדירה זה עלול ליצור נפיחות ופציעה. אולי זמן החדירה שלכם ארוך? זמן חדירה ממשוך עלול לגרום גם כן לנפיחות ופציעה. חדירה כדי שתהיה מהנה ומותאמת לגוף לא אמורה להיות ארוכה - יותר 5 דקות. עדיף שתיים שלוש. חדירה ארוכה יותר יוצרת חיכוך לא מותאם ויובש נרתיקי. את גם צעירה והגוף שלך לא בנוי לחדירה ממוושכת ולכן כדי שתמשיכי להנות בזמן יחסי המין תבדקו ותתאימו את זמן החדירה לגוף שלך. יש אפשרות שהתנוחה שבה אתם מקיימים יחסי מין לא מתאימה ויוצרת לחץ גדול מידי על איבר המין שלך. תנסו תנוחות פשוטות שלא מצריכות מאמץ או שבהן את מרגישה בנוח ויכולה להרגיש בחופשיות. אולי הקצב של החדירה חזק מידי ונפיחות מעידה על כך שאתם צריכים לקיים יחסי מין בחדירה בצורה רכה ועדינה יותר. האם משהו ממה שכתבתי מרגיש לך נכון עברוכם? אם כן אשמח להמשיך ולהדריך אתכם. בינתיים, תני זמן לגוף שלך להחלים, לתת לנפיחות לרדת ולפציעה לעבור ותקיימו מגע מיני בלי חדירה. תוך יומיים שלושה זה אמור להסתדר. אם את עדיין חשה כאב בבקשה תכתבי לנו ונחשוב מה אפשר לעשות ואולי כן כדאי ללכת לבדיקת רופא. את מוזמנת להגיע אלינו לשיחה\ בדיקה. כל טוב


בת 16 שואלת: #111449
היי, רציתי תשאול האם שיים חומר סיכה לאנשים אלרגיים (בעלי עור רגיש?) ניסינו עד עכשיו את החומר סיכה של דוראקס הכחול, הבעיה שהוא ממש גירד לי אחר כך והציק גם אחרי ששטפתי. חשוב לציין שאנחנו גם משתמשים בקונדומים של realfeel כי אני אלרגית לךטקס. אז מה אפשר לעשות? והאם יש פיתרון? היינו מאוד רוצים לנסות עם חומר סיכה שלא יעשה לי בעיות

תשובה:
שלום לך, מקריאת השאלות ששאלת בעבר אני מבינה שכבר שאלת בנושא - קודם כל אם חומרי הסיכה באשר הם גורמים לך לגירוד- אין שום סיבה שתסבלי ותשתמשי בהם. ההנאה והבריאות שלך יותר חשובים. הפתרון הוא להגיע למצב של עוררות ורטיבות גם מבלי להשתמש בחומרי סיכה (בהנחה שניסית את כל אלו ההיפו אלרגניים והללא לטקס שמוכרים ברשתות הפארם). איך עושים זאת? מנסים כמה שיותר תנוחות חדשות שגורמות לך הנאה, מגוונים את יחסי המין, ומגיעים רגועים מאוד לחדירה לאחר משחק מקדים ארוך. אתם יכולים להתנסות בהחדרת אצבעות ובאוננות על הדגדגן - הדגדגן נחשב לאיבר המענג ביותר אצל האישה וגירוי שלו באמצעות השפתיים / הלשון / האצבע נחשב למעורר מינית מאוד ומעלה את הסיכוי שתהיי רטובה. המון המון בהצלחה וכל טוב :)


בן 15 שואל: #111442
יש לי בעיה שכשעומד לי או שאני מאונן האשך הימני שלי סוג של יוצא מהשק ונכנס לאזור האגן

תשובה:
שלום, יש מצבים שונים שזה אכן קורה באשכים. זה טבעי ונורמלי. אם בכל זאת אתה מוטרד מזה, תפנה לרופא לוודא שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #111425
היי, רציתי לשאול מיניות. אני בת19 ומבית מאוד דתי וסגור ושמרני ולבושה מאוד צנוע אבל אני מאוד מינית ונחשפתי במחשב לפורנו על ידי חברה והתרגלתי לפעמים בלילה לצפות בפורנו ולאט לאט התחלתי לגעת ולאונן ורציתי לדעת איך אפשר לרגש יותר את המקום של הערווה וגם אני רגישה מאחורה מה אפשר להחדיר שם כי מה שאני מכניסה מחליק החוצה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שנחשפת לעולם המיניות מרצונך החופשי ושאת מתעניינת ושזה עושה לך טוב! אם אני מבינה נכון האזור של הערווה אליו את מתכוונת זהו אזור הנרתיק (את יכולה להסתכל באינטרנט ולראות שאכן מדובר בנרתיק) - האיבר שנחשב להכי מענג עבור האישה הוא הדגדגן. את יכולה לנסות לאונן באמצעות אצבעות באיבר זה ולמצוא את האזור שעושה לך הכי נעים. בנוסף, אני לא ממליצה להחדיר שום דבר חיצוני לאזור פי הטבעת מכיוון שזה עלול לגרום לזיהום. כמו כן, חשוב לי לציין שהתוכן שאותו את רואה בפורנו לא מייצג את המציאות המינית עצמה - ישנם עיוותים רבים בסרטים אותם את רואה, כך שקחי בחשבון שמה שמוצג לך בסרט לא בהכרח קורה בחיים האמיתיים. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בן 19 שואל: #111404
היי יש לי קשר אינטימי עם אשה דתיה בת25 ובכדי שלא להכנס להריון אנחנו שוכבים בפי הטבעת ורציתי לשאול איך מומלץ לרכך את החדירה האם אפשר להשתמש ברוק כי המקום יבש ואיך אפשר להשהות את הזקפה כשאני בפנים

תשובה:
שלום, חשוב שיחסי מין יהיו מוגנים מפני מחלות מין ולא רק מהריון לא רצוי לכן שימוש נכון בקונדום ימנע הדבקות במחלות מין ביחסי מין וגינאלים (דרך הנרתיק) או אנאלים(דרך פי הטבעת) . חשוב להחליף קונדום בין יחסים וגינאלים לאנאלים ולהיפך. על מנת להקל על החדירה, ניתן להשתמש בחומרי סיכה היכולים להקל על החדירה שמן,מים, קונדום שיש בו חומרי סיכה או חומר סיכה שניתן לרכוש בבית מרקחת. חשוב שהיחסים שתבחרו יהיו בהסכמה מלאה מצד שני בני הזוג, תדברו ותשמרו על תקשורת כנה ופתוחה תוך כדי שאילת שאלות אחת את השני. ( האם זה נעים/כואב לך וכו...). לגבי השהיית הזקפה, זה עניין של ביטחון ותרגול עם הזמן והניסיון תוכל לשלוט בזה יותר. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #111399
היי אני מגיל קטן כבר מאוננת ( לא מחדירה אצבעות רק מגרה חיצונית)אבל רק כשהתחלתי את גיל ההתבגרות הבנתי שזאת אוננות. אני עושה את המון (ולדעתי כבר יותר מדי) אבל אני לא מצליחה להפסיק זה כאילו הפך לסוג של שגרה כאילו משהו שאני חייבת לעשות כל יום, התחלתי לפחד שזה כבר הפך למשהו שהוא לא בריא. כדאי לי להפסיק או שזה לא מסכן אותי בשום צורה?

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי תופעה טבעית לחלוטין. אוננות, לא רק שהיא חלק נורמאלי מהמיניות שלנו, היא דרך נפלאה להכיר את גופנו, לאהוב את עצמנו וללמוד מה נעים וטוב לנו, עוד טרם נהיה במיניות עם אדם. כל אחר. כל עוד את לא פוגעת בעצמך בזמן האוננות, ולא עסוקה בה במידה שפוגעת בעיסוקייך ותפקידייך, אין בכך כל רע. להפך. תהני.


בן 14 שואל: #111365
אני מאונן כמה פעמים ביום ואני מגיע לאורגזמה לא מנה מה ההפרש של הזמן בין פעם לפעם אך אני לא גומר יש לזה סיבה מסויימת כי אני אוכל בריא, אני עושה ספורט ואני שומר על הגוף שלי מעולה אז אני לא יודע למה אני לא גומר למרות שיש לי אורזמה, פשוט יוצא לי רק פיפי

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי ברור משאלתך למה אתה מתכוון. האם התכוונת שלא יוצא לך נוזל זרע בזמן האורגזמה? במידה וכן אז הדבר הגיוני כאשר מאוננים בתדירות גבוהה והגוף לא מצליח לייצר זרע באותה התדירות של האוננות. זה בסדר ונורמלי לחלוטין. אם לא לכך התכוונת אתה מוזמן להסביר פעם נוספת כל טוב !


בן 15 שואל: #111341
שאלתי שאלה אתמול, אני יכול לקבל מענה...

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בן 15 שואל: #111328
אז אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים, ולפני יומיים אוננתי ויצא לי שפיך עם נקודות חומות. אני לא יודע אם זה היה אולי לכלוך או שזה באמת השפיך, אבל ממש נלחצתי ואני לא מאונן מאז המקרה. מאז אני מרגיש כאב מעל הפין ואני לוקח תרופות להקלה בכאב בשק השתן.. אני לא יודע אם זה קשור ואם זה בגלל הלחץ התחיל לכאוב לי או שזה יכול להיות קשור. אבל אני רוצה לדעת אם אתם יודעים מה זה, ומה אני יכול לעשות עם זה בלי שההורים שלי יגלו.

תשובה:
שלום לך! צר לי שאתה סובל מכאבים. יתכן והנקודות החומות שאתה מתאר הן תוצאה של התרופות שאתה נוטל. אני מבינה שביקרת כבר אצל רופא שנתן לך את התרופות להקלה בכאב בשק השתן. אני ממליצה שתחזור לרופא ותסביר לו מה אתה מרגיש ותתאר את מה שתיארת כאן. אני מבינה שזה מביך אך חשוב שתדע שרופאים רגילים לשאלות מסוג זה ואינך צריך להתבייש ממנו. אתה יכול לגשת לרופא לבד וללא נוכחות הורה מכיוון שכבר היית אצלו. אין באפשרותנו לתת ייעוץ רפואי ואנו לא מוסמכות לכך כך שתשובה תוכל לקבל רק אצל הרופא. רק בריאות!


בת 15 שואלת: #111325
רציתי לשאול אם זה לגיטימי לפני קיום יחסי מין ובזמן שיש לי ולבן זוג שלי התרגשות ממש ונשימות ומרגישים את זה רועדים ונורא מתרגשים מי זה , זה קורא כל פעם גם כשהוא שם קונדום או משהו יש מין רעידות כפיות כאלה ונורא תורמות לאווירה זה הגיוני שזה קורה ? מי מה זה בכלל?

תשובה:
שלום לך, זה בהחלט הגיוני שזה קורה. כמו שהבחנת בעצמך זה מעיד על התרגשות ושמחה לקראת המפגש. תהנו :)


בת 17 שואלת: #111280
ושאלה נוספת, סורי על רצף השאלות: אם יש לכם שיטות להפסיק לצפות בפורנו ? כי הסתכלתי בשאלות אצלכם, ולמרות שתמיד ידעתי בפנים שזה לא בסדר ולא עושה לי טוב, רק עכשיו הצלחתי להגדיר לעצמי בצורה מסודרת למה. באמת הצפייה בפורנו מגיל 12 עיוותה לי את תפיסת המציאות בנושאים מסוימים ואת הפנטזיות המיניות ובאופן כללי, גרמה לי הרבה בושה וסבל במשך השנים עד היום. כמו למשל מה שלא כתבתי בהתחלה אבל אשתף בכנות כי זה גם ככה באנונימי- לא רק עושה לי את זה השפלה, אלא ממש סרטונים של אונס/הטרדה/יחסי כוחות לא שווים שהאישה מושפלת. בחיים אני פמיניסטית והכי נגד הדברים האלו אבל זה חלק מהדברים שמחרמנים אותי (בנוסף לדברים רגילים) ואני חושבת שחלק מהסיבה הוא סרטונים שנחשפתי אליהם. אז האם יש לכם טיפים להגבלה של זה? (כשאחזור לאונן) כי הרבה פעמים אני נמצאת באינטרנט ורואה סרטונים אקראיים שמזכירים לי פורנו ולא עומדת בפיתוי...קשה לי לדחות סיפוקים האמת.. מה לעשות? נ.ב. עכשיו אני מבינה שההורים שלי צדקו כשאמרו לי לא לראות דברים מיניים לא לגילי ואני חשבתי שאני יודעת הכל, שהם לא מבינים ולא צודקים

תשובה:
שלום לך, תרגישי בנוח לשאול כמה שאלות שאת רוצה. את כותבת בצורה רהוטה, רגישה ואמיתית. אני מבינה מאוד את מה שאת מתארת, מאוד קשה להיפרד או להפסיק הרגל. אני חושבת ששלב אחד בתהליך עברת, את מבינה את המשמעות של הצפייה, יודעת ומרגישה שצפייה בפורנו לא טובה לך. השלב הבא יהיה להפסיק לצפות, בהדרגתיות, לא בבאת אחת. כפי שכתבת, את צריכה להרגיל את הגוף שלך להתעורר מינית ללא צפייה בפורנו. ממליצה לך לחזור לאונן, להניח את הפלאפון הרחק ממך או לסגור את המחשב כדי לא להתפתות, לגעת בעצמך תוך שימוש בדימיון או אולי מול מראה. כשאת נתקלת בסרטונים שעלולים לפתות אותך תרגילי את עצמך להרגל חדש מה לעשות כשזה קורה לדוגמא לעזוב את המחשב מיידתית, לסגור את המסך, לעשות פעולה אחרת שלא קשורה למחשב. אל תצפי שמההתחלה זה יהיה פשוט וקל, זה תהליך שיקח זמן ולכן תהיי גאה בעצמך כשאת מצליחה ואל תכעסי על עצמך אם פה ושם לא הצלחת לעצור. ואת מוזמנת להמשיך ולכתוב לנו כדי שנעודד ונחזק אותך בתהליך שלך. בהצלחה.


בת 13 שואלת: #111277
יש לי שאלה שלא קשורה אליי סתם לידע כללי אם אישה מוצצת לגבר והוא גומר לה בפה והיא בולעת את זה אז זה לא טוב ? כאילו הכוונה שלי אם יכול לקרות משהו ? זה לא קרה לי אני אפילו לא קרובה לזה סתם לידע כללי

תשובה:
שלום לך, תרגישי תמיד בנוח לשאול שאלות לידע כללי וגם אם זה מעניין אותך באופן ספציפי.... בשביל זה אנחנו כאן. ובאשר לשאלתך -נוזל הזרע של הגבר מכיל חומרים שונים שאינם מזיקים או רעילים לגוף . יחד עם זאת, כמו כל מגע מיני אינטימי, זה חייב להיות בהסכמה וברצון של שני הצדדים. לא כל אישה ולא כל איש חייב להסכים. יש נשים/גברים שמאוד נהנים מזה ויש כאלו שזה יוצר אצלם דחף של הקאה. זה מאוד תלוי מאחד לשניה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111276
אתמול קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה (אני לוקחת גלולות וגם השתמשנו בקונדום). בניסיון השני הפין הצליח להכנס ובהתחלה זה ממש כאב לי ואחרי כמה דקות זה פחות כאב והיה ממש נסבל. לאחר קיום היחסים, היה לי דימום קל מהפות אך ממש כאב לי הפות והוא כןאב עד עכשיו. בנוסף, כשאני הולכת לשירותים יש לי לחץ בפי הטבעת. אני לא יודעת אם המצב הזה לגיטימי אחרי פעם ראשונה או שצריך ללכת לרופא? אשמח לייעוץ מהיר, תודה.

תשובה:
שלום לך. ראשית, נפלא לשמוע שאת אחראית ודאגת לאמצעי מניעה. שנית, זה מאוד טבעי ונורמלי שאחרי קיום יחסים בפעמים הראשונות יהיה דימום קל והפות ימשיך לכאוב במשך כמה ימים. גם לחץ בפי הטבעת זה הגיוני, הרי כל השרירים השתתפו בחוויה החדשה הזאת. גם אם לא היית לחוצה מדי, בכל זאת זו הפעם הראשונה שאת מקיימת יחסים וברור שכל האיזור רגיש מאוד. סביר להניח שזה יעבור בתוך זמן קצר ועם הזמן השרירים יתרגלו והכל יסתדר. אם בכל זאת הכאב יימשך ויתחזק, תפני לרופא. בהצלחה!


בן 14 שואל: #111275
שלום, רציתי לשאול משהו שאני לא מבין איך הוא ככה ואם זה משהו שמוזר בי או משהו אבל אני לא מרגיש שאני נמשך מינית למשהו מסויים כמו שכולם נמשכים, אני לא יודע כל כך איך להסביר אבל זה מוזר נגיד אומרים שגברים אמורים להתחרמן מטוסיק של בנות ואני ממש לא כזה נמשך לזה ואני לא מרגיש חרמן ממש מזה אז אני לא מסתכל או למשל אם בחורה עם בגד ים אני אמור להתחרמן מזה ואני כל כך מתחרמן מזה ואני לא יודע למה??? האם זה משהו שמוזר בי? כי אני מרגיש שאני לא כל כך פעיל מבחינה מינית וכן יש לי הפסקות של כמה ימים מאוננות ואני כן הפסקתי להסתכל על פורנו ולעשות את זה על דמיונות אז למה אני לא נשמך לבחורה כמו שצריך? יכול להיות שאני א-מיני?(אני לא כל כך מבין בזה)

תשובה:
שלום לך, השאלות שמעסיקות אותך הן מאוד טבעיות ונורמליות. הרבה מאיתנו מרגישים בדיוק כמוך. המיניות זה דבר שמתפתח ומבשיל עם השנים ואין סיבה שאתה בגילך תהיה מוטרד מהגדרות ותחשוש שאתה א-מיני. זה בסדר גמור שאתה לא נמשך ומתחרמן מדברים שלכאורה מחרמנים אחרים. למרות שיש דפוסי התנהגות שנראים כמקובלים על כולם, בעצם כולנו שונים מאוד זה מזה והמגוון הוא אדיר. המשיכה המינית מושפעת מהרבה גורמים כמו התפתחות פיזיולוגית, בשלות רגשית, מודעות, התנסויות, וכל אחד מתפתח בקצב שלו ובזמן שלו. תרשה לעצמך להיות מי שאתה וולבחור מה נכון לך. משמח במיוחד לשמוע שהפסקת לאונן עם פורנו כי לאונן מהדמיון זה דבר שמאפשר לך באמת לחקור ולגלות את עצמך ואת מה שעושה לך טוב בזמן שהפורנו רק גורם לניתוק מעצמך . שוכחים שמה שרואים בפורנו זו רק הצגה וזה לא ככה במציאות. צפיה מרובה בפורנו פוגמת בריגוש עד כדי כך שלפעמים זה גורם להפרעות בזקפה ובתפקוד המיני. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111209
אני וחבר שלי שנה ביחד ואני בתולה . ניסינו לקיים יחסי מין כבר תקופה ופשוט כל פעם שהוא מכניס טיפה ממש שורף וכואב לי ואני ישר אומרת לו להוציא , הוא שם קונדום ואנחנו משתמשים בהמון חומר סיכה והוא כן מגרה אותי לפני מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, חשוב שהתקשורת תהיה פתיחה, כנה וסבלנית אחד כלפי השני. לעתים נדמה לנו כי אנו מוכנים ובשלים לקיום יחסים עם חדירה אך הגוף מאותת כי עדיין לא מוכן, הדבר הינו טבעי לחלוטין. כדאי להרפות מעט ולהנות לקיים יחסים ללא חדירה בינתיים, עד לשלב בו תהיו מוכנים והדבר יקרה בצורה ספונטנית ונעימה. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה לייעוץ והדרכה באזור מגורייך. בהצלחה.


בן 13 שואל: #111205
שלום, במידה ואני רואה פורנו, כמה פעמים בכמות זמן מסוימת לדעתכם מומלץ לראות?

תשובה:
שלום לך, אני ממש שמחה על השאלה שלך! כיום הגישה לפורנו היא קלה ואפשרית לכל מי שמעוניין. פורנו בהחלט יכול לסקרן ולרגש, אבל הוא רחוק מאוד מלשקף את המציאות והסכנה המרכזית הטמונה בו היא שהוא גורם להתמכרות, לפעמים אף התמכרות קשה שעלולה לפגוע בך בתפקוד המיני שלך לטווח הקרוב והרחוק. לכן, התשובה שלי היא לא לגבי המינונים, אלא המלצה להמנע לחלוטין בשלב זה מצפייה בפורנו. ההצעה שלך לגבי דמיון בזמן אוננות במקלחת היא פשוט נפלאה! המשך לדמיין, לחלום, ולתאר לך מצבים מיניים שמגרים אותך, ונסה להמציא לך "סרטים" חדשים משלך, במקום אלה שאתה מכיר מסרטי הפורנו. היכולת לדמיין דברים מעולמך הפנימי תעזור לך לפתח את החשק המיני שלך, להכיר את גופך טוב יותר ולמנוע מצב של תלות בפורנו. כל טוב לך ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #111198
היי אני עדיין בתולה אבל כשאני מאוננת אני לא ממש מרגישה משהו, אולי רק קצת ואני גם לא גומרת, רציתי לדעת מה אפשר לעשות וגם אם זה ישפיע אם אני יעשה סקס.

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אוננות, עונג מיני ואורגזמה הם דברים מאוד אישיים, כלומר כל אחד ואחת חווים אותם אחרת. את אומרת שאת מרגישה רק קצת כשאת מאוננת. אני לא יודעת איך את עושה את זה, כמה זמן את מקדישה לזה, האם יש דברים שמעלים בך גירוי מיני כמו לדמיין, ספרים, תמונות או סרטים... אני גם לא יודעת כמה בחייך היית פתוחה לנושא, הרגשת בנוח לחוש מינית, כמה זמן את כבר מאוננת... זה הכל דברים שמשפיעים. הנקודה היא שכל אישה לומדת את הגוף שלה ואת הדברים שמעוררים אותה מינית. לחלקנו זה לוקח יותר זמן ולחלקנו זה נורא ברור מגיל צעיר. מה שבטוח, אין לזה שום קשר לזה שאת עדיין בתולה. ההמלצה שלי אליך זה להמשיך לחקור את גופך! ככל שתתמידי , תלמדי בעונג והנאה כל פעם עוד קצת. מה שחשוב זה לא האורגזמה. מה שחשוב זה לענג את הגוף שלך. יש נשים שאפילו למרוח את עצמן בקרם לחות יכול לעורר בהן עונג רב. אורגזמה היא רגע אחד של תחושה חזקה, אך עונג גופני יכול להמשך הרבה. ובסופו של דבר אני בטוחה שגם תלמדי כיצד להביא את עצמך לאורגזמה. בהקשר לסקס, זה לא ישפיע פיזית על יכולתך לעשות סקס. אך כן טוב שאשה מכירה את גופה ומה נעים לה, כך שהיא יכולה להדריך את הפרטנר שלה. בהצלחה ובהנאה!


בן 18 שואל: #111189
היי , אי בן 18 אני וחברה שלי שכבנו , בעיקרון היא לפני מחזור , באמצע היא הרגישה כאב ושמנו לב שיורד דם אז הפסקנו... הדימום הפסיק למשך יום אחד ובבוקר לאחר מכן הרגישה כאבה לה בטן והיה דימום יותר חזק .. בעיקרון המחזור שלה לא סדיר רציתי לדעת אם זה מחזור או דימום ואיך ניתן להבדיל ומה אפשר לעשות..?

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר, לא נראית כאן סיבה ממשית לדאגה. המחזור- ווסת, לא מופיע תמיד באותו אופן, ובוודאי שבשנים של גיל ההתבגרות (אתה בעצמך מציין כי המחזור שלה לא סדיר). לעתים, חדירה עלולה לגרום לדימום קטן וחולף, בגלל שפשוף או פגיעה קטנה בדופן הנרתיק. כיוון שחברתך היתה ממילא קרובה לזמן של המחזור החודשי שלה, ובתקופה זו, האיזור גדוש יותר בכלי דם (גם צוואר הרחם והרחם עצמה) יכול להיות שזה מסביר את הדימום. במידה והדימום נמשך יותר מהזמן לו היא מורגלת והוא נראה להחזק בהרבה מווסת רגילה, או מלווה בכאבים בלתי רגילים, מומלץ לפנות לרופאת הנשים שלה. כל טוב לשניכם.


בת 16 שואלת: #111186
אני וחבר שלי שנה ביחד . אוהבים מאוד וסומכים אחד על השני . כבר כמה פעמים ניסינו לקיים יחסי מין. לקחנו את זה באיטיות שיחקנו משחק מקדים או איך שלא אומרים את זה... השתמשנו בחומר סיכה והכל . ומתי שהוא מנסה להכניס זה ממש כואב לי . כמובן שהוא מבין אבל אותי זה קצת מבאס , כמה פעמים אנחנו מנסים במשך המון זמן וזה ממש מתסכל אותי . אנחנו ממש מוכנים לזה אבל הכאב עוצר אותי . ניסיתי להרגע לפני וגם הוא עוזר מאוד אבל מעצבן שאני חשה בככה כאב בלתי נסבל. מה לעשות?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתם בתקשורת טובה ושאתם סומכים אחד על השני. זה אחד הדברים שיקדמו את היחסים שלכם. חשוב שתשמרו על תקשורת פתוחה וכנה ותמיד לתשאל אחד את השני איך הוא מרגיש, מה נעים לו ולך וכו. יכול להיות שבראש אתם מרגישים שאתם מוכנים לקיום יחסי מין עם חדירה, אך הרבה פעמים הגוף אומר אחרת. יכול להיות שזה מלחץ נפשי של הפעם הראשונה או שאתם נמצאים פיזית במקום שאתם פחות מרגישים בנוח. חשוב שהתנאים הסביבתיים יהיו מאפשרים ונוחים לכם. חשוב שתלמדי להכיר את גופך ולבדוק עם עצמך מה נעים לך. ואחרכך להתקדם עם בן הזוג ותוך כדי תמיד לתשאל אחד את השני אם זה מתאים ונעים לכם ולתת לזמן לעשות את שלו. יחסי מין יכולים להיות מהנים גם בלי חדירה בשלב זה. ושתיהיו בטוחים ומוכנים זה כבר יקרה בצורה ספונטנית, בטוחה ונעימה. חשוב להשתמש באמצעי מניעה (קונדום וגלולות וכו). במידה ואת ממשיכה לחוות קושי בחדירה, כדאי ללכת לרופאת נשים לבדיקה ויעוץ. אתם יכולים להגיע לדלת הפתוחה באזור מגוריכם לקבל יעוץ והדרכה באמצעי מניעה ומחלות מין ואף לקבוע תור לרופאת נשים בדלת הפתוחה, בצורה אנונימית לחלוטין, להתאמת אמצעי מניעה ובדיקה פיזית במידת הצורך. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #111185
היי, אוננתי לחבר שלי בחושך בגן משחקים והוא השפיך על גב כף היד שלי ובנוסף נכנס לי בין באצבעות, ניגבתי עליו וכשחזרתי לבית שטפתי את הידיים בזלזול(חשוב לציין שיש לי ציפורניים ארוכות) הגעתי לבית(בערך שעה אחרי המקרה) ועם אותה היד שאוננתי לו אוננתי לעצמי, אני מאוד לחוצה אני לא נרדמת בלילות והמחזור מאחר לי, יש סיכוי שנכנסתי להריון?? האם שפיך זה משהו שמתנקה מהר עם מים או שהוא קשה להסרה, תודה מראש

תשובה:
שלום לך, ראשית- הכל בסדר. אין לך חשש להריון. נוזל הזרע ("שפיך") אינו שורד מחוץ לגוף במשך זמן רב כל כך, וללא סביבה חמה ולחה (כמו התנאים בנרתיק) אין לו סיכוי לגרום להריון. הניגוב של היד, השטיפה (לא צריך לקרצף את הידיים עם חומר חיטוי...) והזמן שעבר מספיקים בהחלט. דעי שעל מנת להכנס להריון נוזל הזרע צריך להכנס ישירות לנרתיק, או שהשפיכה תתרחש ממש בפתח של הנרתיק. כל עוד שניכם רוצים ומסכימים, המשיכו להתנסות, להתגרות, לפנק זה את זו ולהכיר כל אחד מה נעים לעצמו ולשני/ה. כל טוב!


בן 14 שואל: #111172
שלום אני רוצה לעדכן לגבי הבלבול הזה, אני בימים האחרונים מרגיש שהוא נהיה הרבה יותר עוצמתי מפעם כאילו עכשיו זה יותר 3 ימים בנים ו3 ימים בנות וזה סוג של ממש מבלבל כי אני כל הזמן לא מבין מה קורה איתי וגם מה שאני מרגיש זה שמבחינה רומנטית זה רק בנות, רק מלחשוב עליי נשוי ועם ילדים מרגש אותי(תמיד זה היה ככה) אבל מבחינה מינית זה יותר בנים אולי קצת בנות... ואני כן מאונן על פורנו של לסביות אבל גייז זה שונה. אני מפחד שזה ישאר תקוע בי לנצח כי אני לא רוצה להיות הומו או משהו לא בגלל שאני שונא אותם או משהו פשוט אני פחות מתחבר אליהם ואני לא חושב על עצמי עם גבר בחיי ואני בימים האחרונים ממש מתחיל להילחץ מזה שזה פשוט לא מפסיק ללכת ולבוא ועד שאני כן מגדיר את עצמי כבן אדם שאוהב בנות זה בא יכול להיות שזה עניין פסיכולוגי? יכול להיות שזה רק בגלל שאני נלחץ מזה? מה זה אומר מה שאני מרגיששש?

תשובה:
שלום לך. הבלבול שאתה מתאר הוא מאד טבעי ונורמלי וכולנו חווים את זה לאורך החיים, ובמיוחד בגילך זה עוצמתי עוד יותר. כל הנושא של הזהות המינית בגילך הוא עדיין מתפתח ומתעצב. כמו שהגוף שלך עוד לא הגיע לבשלותו, אתה ודאי עוד תגבה ותתפתח, כך גם הבשלות הרגשית והמינית. זה בסדר גמור להרגיש שאתה נמשך לבנות ורוצה אישה וילדים ויחד עם זה נמשך לבנים. לפעמים ככה ולפעמים ככה. אתה בכל זאת עוד צעיר, אתה עוד לא צריך להחליט שום דבר ולהתחייב על שום דבר. הרשה לעצמך פשוט לחוות את הדברים בלי לחשוב רק על העתיד. תקופת ההתבגרות מלווה בהרבה התלבטויות, לא רק בתחום המיני, גם בנושאים כמו לימודים, תחומי עניין, תחביבים וכו'. הרגשות מאד סוערים ולכן הבלבול מעמיק עוד יותר.אין צורך בגיל הזה לתייג את עצמך ולפחד שמשהו ישאר תקוע בך, כמו שאמרת. אל תילחץ להגדיר את עצמך כאוהב בנות או אוהב בנים. יותר חשוב לראות את הבן אדם שמולך שאתה מתאהב בו או בה.יש לך עוד זמן פשוט להיות מי שאתה בלי הגדרות. נסה לשמור על ראש פתוח וישיר גם לגבי עצמך וגם לגבי אחרים. זה יפה שאתה מתלבט בין תחושותיך, וזה מאד חשוב להיות מודע וקשוב לעצמך. הזכרת שאתה מאונן על פורנו, האם אתה גם מאונן בעזרת הדמיון? פורנו זה יכול להיות מאד מגרה אבל צריך לזכור שזה לא ככה בחיים האמיתיים ולכן כדאי גם לאונן הרבה דווקא בלי הסרטים ורק מהדמיון. זה גם יכול לעזור לך למקד מה באמת מגרה אותך יותר. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #111163
יש לי שתי שאלות 1.אם חבר שלי גמר לי על הציצי ואז ניקינו עם מגבון ואני חושבת שאל אותו מגבון ניקיתי את איבר המין הנשי שלי, שאלה 2. אם אני וחבר שלי עשינו סקס אבל בתחת בלי קונדום והזין שלו החליק פעמיים לחןר הקדמי יש סיכוי להריון ? עבר כבר שבוע ואני מוטרדת לא לקחתי פוסטינור, ואם תגידי לי לעשות בדיקת הריון זה נורא ילחיץ אותי.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית אני ארגיע את השאלה שמטרידה אותך- אין סיכוי להיריון מכיוון שהיריון נוצר מחדירה של זרע ישירות לנרתיק . כלומר, זה שהוא גמר לך על השדיים ואז העברתם את המגבת על הנתריק שלך, אומר שהסיכוי להיכנס להריון פחות מאפסי. במקביל לכך, יש נטילות זרע שיוצאות תוך כדי קיום יחסי מין גם לפני גמירה- אכן, זה שהחליק הפין של החבר שלך לתוך הנרתיק שלך (גם אם הוא היה שם לשנייה), עלה הסיכוי להיכנס להריון. עם זאת, בקיום יחסי מין, על כל סוגיהם כולל אנאלי שמשלב חדירה לפי הטבעת, ללא אמצעי מניעה ישנו חשש תמידי למחלות מין. אני שמחה שאת ובן זוגך מקיימים יחסי מין ונהנים מהם אך חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה לא רק בשביל למנוע היריון אלא גם למנוע מחלות מין. אני מזמינה אותך לבוא עם החבר שלך לסניף דלת פתוחה בתל אביב לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים בשוק ולבחור את האמצעי שהכי מתאים לכם. בהצלחה וכל טוב!


בן 15 שואל: #111086
אני חברה שלי עשינו בקטנה יבש יצא לי טיפות אהבה זה היה עם בגדים וזה עכשיו היא אומרת לי שמאחר לה המחזור בערך פחות או יותר בשבוע והיא אומרת שיש לה תאריך מסויים וזה ועכשיו אני בלחצים .... בבקשה תענו לי אני לא יודע אך אני נרדם בלילה

תשובה:
שלום, אם אחד מכם היה עם בגדים - אין חשש להריון. הזרע לא יכול לעבור את הבד ולהגיע לנרתיק. אני מניחה שחברה שלך לחוצה ולכן המחזור מתעכב. מציעה לעשות בדיקת הריון רק כדי לגרום לה להפסיק לחשוש מהאופציה - ניתן לקנות בכל סופר פארם/בית מרקחת. כמובן שנשמח לייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה למקרה שתחליטו לקיים יחסי מין ללא בגדים. כל טוב


בת 13 שואלת: #111046
אני מרגישה ממש חרמנית ואני צופה בפורנו, אפילו החדרתי אצבעות והכנסתי דילדו לכוס, אני מרגישה שאני מוכנה לקיים יחסי מין בפעם הראשונה וכשאני מדברת עם חברות קרובות שלי על זה ואני שואלת אותן מתי נראה להן שהן יקיימו יחסיי מין בפעם הראשונה הן אומרות 17 או אפילו 16 ואני מרגישה שאני מוכנה כבר עכשיו אבל זה טיפה זנותי לדעתי אני שואלת אנשים אם אני מוכנה לזה והם לא יודעים מה לענות לי !! יש לכם עצה בשבילי ??

תשובה:
שלום לך עניין המוכנות לקיום יחסים משתנה בין הבנות- אין גיל נכון או לא נכון. אם את מרגישה מוכנה ובשלה ושמצאת את הפרטנר הנכון לעניין, את יכולה לנסות- כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה כדי למנוע היריון לא רצוי או מחלות מין. זנותי זה מונח שאין לו מקום. זה עניין של פתיחות מינית. בגדול, יתכן והחשיפה לפורנו מסקרנת אותך או יוצרת אצלך אשליה של מוכנות. חשוב לזכור שהרבה פעמים מה שאת רואה בפורנו זה משחק ולא מציאותי ושלא תצפי להיראות או לתפקד כמו הנשים שבפורנו או שהפרטנרים שלך יהיו כמו הגברים שמופיעים בפורנו. זו תעשייה לצורכי כסף והכל שם מבוים והרבה פעמים רחוק מהמציאות. אם את חווה מזה חוייה נעימה, המשיכי. אבל את תשליכי ממה שאת רואה לחיי המין שאת מצפה להם, זה בדרך כלל לא ממש דומה. בהצלחה


בן 18 שואל: #111034
שלום. אני בן 18 וחצי והיה לי אתמול אקט מיני עם בחורה אחרי הרבה זמן שלא. אני נראה טוב ויש לי בטחון חברותי והכל. אני מאונן 4-5 פעמים בשבוע ללא קשר ולפעמים אני גומר אפילו תוך פחות מדקה ,מה שהכניס לי פחדים שעוקבים אחרי הרבה זמן כמו: אם אני גומר מהר באוננות אז עם בחורה ברגע אמת זה יגמר לפני שאפילו יתחיל. אתמול התחממנו והיה משחק מקדים ועמד לי, הזמן הקצר שלקח לי לשים קונדום גרם לאיבר המין שלי לרדת כמעט עד הסוף והניסיונות לחדור למרות שהוא רופף אפילו יותר.. אחרי זה לא הפסקתי לחשוב על המצב ושפשוט שככה זה יהיה לי תמיד לא עמד לי יותר גם כשניסינו לגרום לו לעמוד בערך שעה. אני גמרתי בסוף בלי שיעמוד לי רק מהחרמנות וה"משחקים הכושלים" בשביל להעמיד אותו ,אני יודע שהכל בראש, איך להתגבר ? זה לא יעזוב אותי ומרגיש שהתופעות האלה ירדפו אותי עכשיו תמיד ולא אצליח לקיים יחסי מין עם בחורה. חשוב לציין שלא הייתי בתול לפני כן, ופעם פשוט לא חשבתי על כל מיני מחשבות והכל היה בסדר. עד שהתחלתי לפחד ממחשבות שיש לי שפיכה מוקדמת רק כי אני גומר מהר מאוננות ,איך לשנות הכל ולא לחשוב על דברים אלה יותר, הם רודפים אותי.

תשובה:
שלום לך קודם כל, אני מבינה את הפחדים והחששות שלך והעובדה שאתה מרגיש שהמצב לא נורמלי. אז קודם על, זה קורה בעקבות לחץ או טרדה שמלווה אותך. זקפה וגמירה תלויות כל מיני מצבים נפשיים- עייפות, עוררות מינית מוגברת, הזמן שחולף בין האקטים. חשוב שתיגש ליחסי מין בצורה רגועה, שלמה ושלווה, אם מדד הלחץ יירד, אז תוכל גם לתפקד מינית בצורה תקינה והזקפה תסתדר. תנסה להגיע ליחסי מין בלי משהו שמטריד אותך מידי, באופן כללי אם תקיים יחסים עם בחורה שנעים לך איתה ונוח ואתה מרגיש אליה דברים ופתיחות, יתכן כי זה יקל על העניין, גם בלי קשר, יחסי מין מתוך אהבה הם תמיד נעימים הרבה יותר. בהצלחה


בן 19 שואל: #111022
שלום שאני עם חברה שלי אפילו רק מנשק אותה ועומד לי בפעם הראשונה שכבנו והכל היה בסדר מאז פתאום הוא עומד עד החדירה ושמגיע הרגע הוא נופל ומאז אני לא מצליח להוציא את זה מראש וזה קורה שוב ושוב מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, העובדה שיש לך זיקפה באופן ספונטני מעידה על כך שהכל תקין מבחינה פיזית וזה כמובן מעולה. הקושי בזקפה סביב החדירה נובע כמובן מלחץ נפשי - ומה שצריך לעשות זה לחשוב איך שמים פחות דגש על החדירה כדי שזה לא יהיה העיקר. אני מציעה שתקבעו שבמשך שעה לא מנסים חדירה - אלא רק נהנים אחד עם השניה, או שדוחים בינתיים את עניין החדירה ומתרכזים בללמוד את הגוף ולנסות דברים אחרים שלא קשורים בחדירה. אני מניחה שזה יפיג את הלחץ - וכשזה יתאים תוכלו לנסות שוב. שיהיה בכיף :)


בן 26 שואל: #111003
שלום לכם יש לי חבר בלימודים שאנחנו חברים מאוד טובים אני לא יודע איך הוא מרגיש כלפי אבל בזמן האחרון אני חושב שאני אוהב אותו יותר מדי ושאנחנו לא אמורים לאהוב אחד את השני עד כדי כך או בכזו צורה, אני תלוי בו והוא ממש משפיע על מצב הרוח שלי בקיצור יש מצב שאני קצת מאוהב בו וזה משגע אותי בלימודים ומוציא אותי מריכוז. אנחנו נפגשים כמעט כל יום ואני לא יודע איך להתייחס אליו, אני חייב אותו קרוב אליו כי הוא באמת חבר טוב שלי ואין לי הרבה אבל אני לא רוצה להיות מדי קרוב ואז הוא מרגיש שאני מתרחק ממנו ואני לא רוצה לספר לו בדיוק על המצב... אני דו מיני ויש מצב שהוא יודע על זה איכשהו שהוא פעם שמע איזה שיחת טלפון שלי אבל אף פעם לא דיברנו על זה, וגם לו כנראה היה פעם קטע עם גברים (היה בפייס שלו ) והוא יודע שאני יודע על זה אבל גם על זה לא דיברנו והיום יש לו חברה. גם אם שנינו היינו בעניין ופנויים אני לא חושב שזה היה חכם לצאת עם חבר מהכיתה. אני באמת לא יודע מה לעשות במצב הזה, אני מבולבל מאוד, זה מפריע לי לתפקד בלימודים ואני חייב להחליט מה לעשות ולמצוא פתרון למצב. סורי אם חפרתי אבל חייב את עזרתכם ! תודה מראש !

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מספר מדובר כאן בתהליך של "הידלקות" או התאהבות אפילו מצידך וזה דבר נורמלי שקורה לכולנו, זה טבעי וזה קורה ואף רצוי שייקרה, אהבה זה דבר מבורך ונעים. אני מבינה גם שיש בעיה של נטייה מינית שלו, שאתה לא סגור עליה ולכן לא משוכנע אם אפשר לקחת את זה קדימה. גם אם כן, זה מבחינתך סיכון לעבור לשלב רומנטי עם חבר כל כך טוב והטרדה הזאת הגיונית. נראה כי הוא חבר טוב שלך ויקר ללבך קודם כל כחבר. תצטרך לעשות הפרדה בין השניים אם החברות איתו חשובה לך יותר מהסיכון לאבד אותה לטובת קשר רומנטי שהוא כמובן ברוח אחרת. לצערי אני לא יכולה להחליט במקומך, אלא רק אציע לעשות כמו מאזניים של יתרונות מול חסרונות בכל צעד שתחליט לקחת. מה גם שיש לו חברה וחשוב לך לשמור על החברות ביניכם. אם יש לך אפשרות קצת לתפוס מרחק ואתה מרגיש שזה ייעשה לך טוב, לדעתי כדאי לנסות.. וגם כדי להרחיב את מעגל החברים שלך. בכל מקרה ההתמודדות לא פשוטה, ותדרוש ממך בגרות וקבלת החלטת נחרצות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110983
ערב טוב, האם אוננות עם מלפפון או דילדו או ויברטור או כל דבר, יכול להכין אותך לפעם הראשונה? אם יש כבר נסיון חדירה אולי זה מקל על כאבים בפעם השניה האמיתית...?

תשובה:
שלום לך, ראשית - יש הבדל גדול בין אוננות עם מלפפון לעומת ויברטור - לא מומלץ להשתמש במלפפון מכיוון שאת יכולה לגרום לעצמך זיהום בנרתיק וגם לכאבים / פצעים. לא מומלץ. שנית, היתרון המרכזי של שימוש בויברטור הוא שהמכשיר יודע להגיע לאזורים המענגים ביותר בדגדגן ובנרתיק האישה, אזורים מלאים בקצוות עצבים. עם זאת, ויברטור לא נועד לדמות יחסי מין בפעם הראשונה, אלא פשוט לגרום להנאה לאישה / לבני הזוג ולדמות חדירה וגינלית. אל הפעם הראשונה מתלוות תחושות רבות של התרגשות של שני הצדדים, אינטימיות ותחושות שמושגות מהאינטימיות שנוצרת בין הפרטנרים. עם זאת, ייתכן שהלחץ מחדירה של פין בפעם הראשונה יהיה מופחת יותר בקרב בנות שמשתמשות בויברטור, אך זה לא מחייב ומשתנה בין נשים. כל טוב


בת 12 שואלת: #110979
אני בת עוד מעט 13 ואני מאוננת בחלק העליון לאחר מכן יש לי פיפי אבל ממש קצת לכמה ימים האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. כל אחד ואחת מאיתנו מאונן בדרך שנעימה לו. אין בסדר ולא בסדר, אלא מה שאת מרגישה שנעים לך. המשיכי לחקור ולגלות את עצמך. כל טוב!


בת 19 שואלת: #110880
יש לי חבר שנתיים וכואב לי לפעמים כשאנחנו מקיימים יחסי מין אז קבעתי לרופאת נשים לבדוק בסוף נובמבר. בשבת שכבנו וכאב לי אז הפסקנו אבל מאז אני מרגישה חוסר נוחיות למטה ומגרד לי מאוד (האמת שזה התחיל בעיקר יום אחרי בראשון). התור לרופאת נשים רק בסוף נובמבר ואני לא יודעת איך להקל על המצב. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת כואבת ואני שמחה שקבעת תור לרופאה כדי לבדוק את מקור הכאב. מכיוון שאינך יכולה להקדים את התור לרופאה אני ממליצה להשתדל ולא לקיים יחסי מין עד שתפגשי עם הרופאה. הנרתיק הוא שריר וכאשר קיים חשש מכאב הוא יתכווץ יותר מכיוון שאת כבר יודעת שעומד לכאוב לך. לגבי הגירוד בתוך הפות יתכן ומדובר בפטריה אך איני יכולה לקבוע זאת בודאות. אם לא תוכלי להקדים את התור לרופאה נסי לבדוק כאן את הסיבות ואפשרויות להפחתת הגירוד https://www.cts.co.il/%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA_%D7%91%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%A7 בהצלחה!


בת 22 שואלת: #110864
כל פעם שאני באיזשהו אקט מיני עם חבר שלי אני גומרת יחסית מהר (אם זה סקס יבש או שהוא מאונן לי) , וברגע שאני גומרת אין לי חשק להמשיך בכלום. והוא ממש מתבאס עלי ואני לא יודעת מה לעשות כי באמת קשה לי להמשיך ואני לא רוצה לזייף הנאה ...מה עושים במקרה כזה? אגב לא שכבנו, אבל הוא דיבר איתי על זה שהוא לא מרגיש מסופק ממני כי כל סיטואציה אני היחידה שגומרת והוא לא, והוא מבין את זה שאני לא רוצה לשכב עוד כי אנחנו בהתחלה אבל הוא כנראה מצפה שאענג אותו בדרכים אחרות כמו שהוא אותי. אבל זה קשה לי זה משהו שאני לא רגילה אליו וזה טיפה מלחיץ ומפחיד אותי. וכמעט נפרדנו בגלל זה. אני הכי רוצה שיהיה לו טוב ושיהנה איתי ואני מבינה גם את הצד שלו ושזה כואב לו..השאלה היאאיזה דרכים יש לענג אותו ואיך לשחרר את הפחד הזה בראש?

תשובה:
שלום לך אכן חשוב שמיניות ועונג מיני יהיו הדדיים. עם זאת, זה לגמרי בסדר שעדיין לא ברור לך איך לענג את חבר שלך, ושזה מעורר בך חששות. ישנן דרכים רבות לענג גבר ולהתענג בעצמך. כל אחד ואחת והעדפה שלה. יש נשים שנהנות לענג את הגבר שלהן בעזרת הידיים, הפה, חיכוך עם הגוף. אבל מה שחשוב זה שכשאשה מענגת את הגבר שלה היא עושה את זה מרצון ומבחירה שלה! אם את לא מרגישה בנוח לענג אותו, או מפחדת מזה, חשוב מאוד שתתקשרי את זה איתו, שתדברו על זה. זכותך המלאה בכל הקשור במיניות לעשות רק מה שמרגיש לך מדוייק ונכון, ןלא לעשות שום דבר שלא מרגיש לך נעים ומדויק. ייתכן שאם תצליחו לדבר על זה בפתיחות, על החששות שלכם, זה יעזור לך לשחרר את הפחד. מוזמנת לעדכן ולשאול עוד בהצלחה


בת 17 שואלת: #110860
אני בת 17 ואני בתולה, אתמול היה לי קטע עם מישהו שבסוף הוא הכניס לי אצבעות, פחדתי שהקרום ייקרע לי כי אני רוצה לשמור את עצמי לחבר. אמרתי לו שאני מפחדת שזה ייקרע והוא אמר לי שאין מצב שמכניסה כזאת קטנה זה ייקרע לי אז אין לי מה לדאוג איך אני אמורה לדעת אם נקרע לי הקרום או לא בלי בדיקה אצל הרופא כי אני לא רוצה לשתף את זה עם אף אחד, והאם מכל חדירה הקרום יכול להיקרע?

תשובה:
שלום לך,ייתכן והקרום נקרע בגלל החדרת אצבעות אבל אני לא ממליצה לך לייחס לזה הרבה משמעות. הקרום, כמו הרבה דברים בגוף שלנו, נראה שונה מאחת לשניה. יש נערות שנולדות ללא קרום בכלל. הקרום יכול להקרע גם בגלל החדרת טמפון, רכיבה על אופניים או התעמלות ולכן יכול להיות שהקרום כבר איננו ממזמן. לקרום עצמו אין חשיבות בכל מה שנוגע להנאה המינית ולרוב אי אפשר בכלל לדעת עם הוא קיים או נקרע. ובכל מקרה, אני מציעה לך, בכל מצב אינטימי, להיות עם אדם שאת סומכת עליו ומרגישה בטוחה ובנוח להגיד לו מה מתאים לך ומה לא מתאים לך, איך נעים לך שנוגעים בך ואיפה את לא מעוניינת שיגעו. המשך יום נפלא.


בת 15 שואלת: #110858
ביומיים האחרונים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי (הוא בן 18). הייתי טיפה לחוצה ממש לפני החדירה אבל הוא הרגיע אותי אמר שהכל בסדר. למען האמת החדירה הייתה מאד כואבת ואפילו בכיתי מעט. השתמשנו באמצעי מניעה. גמרתי וגם הוא גמר. הכל היה מצויין ועבר בדיוק כמו שדמיינתי שזה יעבור אבל יום אחרי הרגשתי כאבים באיזור הנרתיק, היה לי מעט לא נעים ללכת אפילו לשירותים. האם זה בסדר? ומתי זה יעבור?

תשובה:
שלום לך. את כותבת שכאב לך בחדירה אז סביר מאוד שזה ימשיך לכאוב גם כמה ימים אחרי. אני שמחה לשמוע שגמרת ואני מקווה שבפעמים הבאות לא יכאב. אפשר לשמן את איזור הפות בחומר סיכה ואז החדירה היא יותר חלקה. וגם, כמובן, ככל שתהיי יותר רגועה פחות סביר שיכאב. בכל מקרה, אם הכאב ממשיך, לא מומלץ להמשיך בחדירה כי זה רק יחמיר את הכאב. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110857
שלום אני לא יודע מה קורה לי... בימים האחרונים אני מרגיש שאני לא מרגיש שום ריגוש מיני על משהו ואני יודע שזה לא קשור לפורנו כי אני הפחתי מלהסתכל על זה בכלל. למה זה קשור זה שאיני מרגיש ריגוש מיני כבר ארבעה ימים(זה לא שאני לא מרגעש כלל פשוט כמעט ולא)?.

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב מאוד נורמלי וטבעי לגיל שלך. עוררות מינית היא לא דבר קבוע או תחושה קבועה שמרגישים אותה תמיד באותה עוצמה ובאותו זמן. השינויים שאתה מרגיש יכולים להיות קשורים לסיבות שונות כמו לדוגמא אם אתה מאוד מוטרד מדברים שונים, לחץ או מתח בחיים שלך, שינוי הרגלים (כמו לדוגמא הפסקת צפייה בפורנו). אני מבינה שהחלטת להוריד או להפחית את הצפייה בפורנו , ואני רוצה לחזק אותך על ההחלטה הזו. לוקח זמן להרגל חזרה להפעיל את הדמיון והמחשבות. אני מבינה שזה מטריד אותך וטוב מאוד שאתה שואל ועושה משהו בנידון. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110854
היי, שעשיתי את זה פעם ראשונה עם חבר שלי אז ירד לי מלא דם במשך כמעט שבוע.. ולחברהשלי לא ירד דם ולאחותי ירד דם רק ביום הראשון למה לי זה ככה?

תשובה:
שלום לך. כל אישה היא שונה ולכל אחת יש חווייה שונה. הדימום תלוי כמובן במבנה הפיזיולוגי אך תלוי מאד גם במוכנות הנפשית והרגשית והבשלות לקראת הפעם הראשונה. כאשר מגיעים לזה יותר רגועים, רב הסיכוי שהדימום יהיה יותר קל. כל טוב!


בן 14 שואל: #110838
שלום רציתי לשאול האם הפורנו מעיד על נטייה מינית, הוא כן?

תשובה:
שלום לך, צפייה בפורנו לא מעידה על נטייה מינית. ישנם גברים שמעידים שהם צופים בפורנו של יחסי מין בין גברים וישנן נשים שצופות בפורנו של יחסי מין בין נשים, ויש כאלו שצופים גם וגם. ממה שאתה מעלה ומהשאלה הקודמת שהעלית אני מבינה שעניין הנטייה המינית מדאיג אותך מאוד. חשוב לי לומר שאין סיבה לדאגה, עלייך לקבל את עצמך כפי שאתה! אתה בגיל ההתבגרות וחווה דחפים ומחשבות שמאוד אופיינים ונורמטיביים לגיל שלך, לעיתים המחשבות הללו יכולות לנבוע ממשיכה מינית ולפעמים ללא שום סיבה. אם הנושא ממשיך להטריד אותך אני ממליצה לך באהבה לבוא לקבל ייעוץ בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך או להמשיך לפנות אלינו כאן באינטרנט / בטלפון. כל טוב


בן 19 שואל: #110825
שלום.בזמן האחרון שאני חרמן ובא להביא ביד עומד לי אבל הוא לא קשה כמו שהוא היה,האיבר רופף ואני מגיע לגמירה יחסית מהירה וזה קצת מטריד אותי שהוא לא עומד כמו אז..

תשובה:
שלום לך, אתה צעיר והסבירות לבעיה גופנית מאוד נמוכה. אך עדיין יכול ומוזמן לפנות ולהתייעץ עם רופא.ת המשפחה. האם זקפת הבוקר שלך חזקה כמו פעם? אם כן, הסבירות שהגורם הוא רגשי אפילו גבוהה יותר. אשמח לתשובה. הרבה פעמים החרדה שלנו שמשהו לא תקין, גורמת לאיבוד זקפה. חרדה אגב, גם גורמת לשפיכה מהירה. אז קודם חשוב להירגע... להגיד לעצמך שיש פעמים בהם הזקפה לא חזקה במאת האחוזים וזה טבעי. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #110794
היי רציתי לשתף אותך בבעיה שעוברת עלי בחצי שנה האחרונה,אני בת 20 וכל תקופת גיל ההתבגרות אצלי החשק המיני שלי היה מאוד גבוה. הייתי מאוננת הרבה ונהנת מזה וכל הזמן מרגישה תחושת חרמנות (מאז שאני זוכרת את עצמי ועד היום)... בזמן האחרון אני מרגישה ירידה משמעותית בחשק המיני שלי, אני עדיין מרגישה משיכה לגברים ורוצה לשכב איתם אבל אני שמה לב שאין לי חשק יותר לאונן לבדי, לפעמים אני ממש מרגישה שאני מכריחה את עצמי כדי שאגיע לאורגזמה ולסיפוק אבל לא כי באמת יש לי חשק, זה ממש מדאיג אותי כי בדרך כלל המצב היה הפוך. אני יודעת שלקיחת גלולות גורמות לכך אבל אני לוקחת גלולות מזה 4 שנים וגם את הסוג מינס שהוא במינון נמוך יחסית... ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע שאת חווה קושי בלחוות חשק מיני כפי שהיית רוצה. אין סיבה שתחושי כך, בעיקר אם כיף לך להיות פעילה מינית ולהגיע לסיפוק. אני שמחה שפנית אלינו. קודם כל חשוב שתדעי שאת לא לבד, המון בנות בגילך חוות ירידה בחשק המיני או שינויים בחשק המיני - כתוצאה משינויי החיים (סיום תיכון / סיום צבא / שירות לאומי) ומשינויים הורמונליים. נשמע שייתכן שיש קשר בין הגלולות שאת נוטלת לירידה בחשק המיני, זוהי תופעת לוואי שעשויה לצוץ בנטילת גלולות. אני ממליצה לך לקבוע תור לרופא / ת הנשים שלך ולהחליף את סוג הגלולות או את אמצעי המניעה בכלל. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, כל טוב ובהצלחה


בן 15 שואל: #110788
שלום אני אף פעם לא מבין לפי סרטונים וכל מיני דברים שחברים אומרים לא הבנתי, אני אמור להחדיר את הפין לשחלה, איפה זה נמצא? כמה חורים יש אצל בנות? ואיך אני יודע שאני בחור הנכון? כי לשמוע את המשפט" מאמי זה לא החור הנכון" אני לא רוצה כל כך לשמוע ובפורנו(אני יודע זה לא חומר לימוד) מחדירים לכל החורים אז איזה חור זה הנכון ואיך אני "מזהה" אותו תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו באשר לשאלות הללו - בשביל זה אנחנו נמצאים. בכדי לבצע יחסי מין וגינאליים, הכוללים חדירה, יש להחדיר את הפין לנרתיק (ולא לשחלה). מצרפת לך כאן תמונה של איבר המין הנשי כדי שתבין היכן הנרתיק ממוקם - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 פתחים נוספים שיש לאישה הם השופכה, ממנה יוצא השתן (אין סיכוי לחדירה זהו חור קטנטן), וחור פי הטבעת שאותו קל לזהות (החור ממנו יוצאת הצואה וממוקם בישבן). אני ממליצה לך לא להשתמש בסרטי פורנו כדי ללמוד, כפי שכבר ציינת - הם לא מדמים את המציאות ולא מתארים נכונה כיצד יחסי המין מתרחשים במציאות. לכל דבר נוסף מזמינה אותך לפנות אלינו, כל טוב


בן 15 שואל: #110783
היי אני בן 15 ואני ממש ממש דואג אני מטר שמונים וחמישה בערך ושוקל 105 קילו זה המון אני מנסה לעשות דיאטה אבל זה לא העיניין העיניין הוא האיבר המין שלי הוא בסך הכל אולי 11 ס"מ כשהוא בזקפה אני מפחד שלא אוכל לקיים יחסי מין אני ממש רוצה שהאיבר מין שלי יגדל בישביל שהבת זוג שתיהיה לי תוכל להתענג גם והיא תהנה מה עליי לעשות

תשובה:
שלום לך, משאלות ששאלת אותנו גם בעבר אני רואה שגודל איבר המין הוא נושא שמעסיק ומטריד אותך. חשוב לי להסביר שוב, כפי שכבר הוסבר לך, שעונג של אישה מיחסי מין לא מושפע בכלל מאורך איבר הפין. האזור שהכי מגרה אישה הוא הדגדגן (אתה יכול להסתכל באינטרנט כיצד נראה הדגדגן). מגע בעזרת האצבעות / הפה באזור הדגדגן מעורר מאוד את האישה ויכול להביא אותה לעונג רב יותר מאשר חדירה של איבר המין. אני ממליצה לך גם להשקיע במשחק המקדים עם הפרטנרית שלך מכיוון שהוא יכול להוביל לעוררות גדולה אצלה ולהנאה אצל שניכם! המון בהצלחה


בת 17 שואלת: #110687
אני בתולה וקיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום אך לא יחסים מלאים בכל פעם שהרגשתי שהחדירה כואבת או תקרע את הקרום בתולין הוא חזר אחורה וכשהיה צריך לגמור עשה את השפשופים האחרונים בחוץ וגמר לאחר מכן ראיתי לכלוך חום על התחתון יש סיכוי שזה דם ואיבדתי תבתולין? ועשינו כמה פעמים ככה האם יש חשש להריון? ואם כן כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלת הרבה שאלות חשובות. אם ביחסי מין 'מלאים' את מתכוונת ליחסים עם חדירה נרתיקית, אז אפשר לומר למעשה שאתם מקיימים יחסי מין מלאים. אין בפועל חשיבות לעומק החדירה. במידה והיא מתרחשת ללא שימוש באמצעי מניעה ( גם עם היא לא עמוקה וגם אם בן הזוג גמר 'בחוץ', קיים סיכון להריון. נשים רבות אינן מודעות למיקום ולהימצאותו של קרום הבתולין. קרום זה הוא מעין רקמה דקה, שבמידה והוא קיים ( שכיח מאוד ונורמאלי שלנערה בגילך אין קרום בתולין שלם או שהוא לא קיים כלל) הוא מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. מכאן, שבחדירה של ראש הפין לתוך הנרתיק, הוא עובר דרך קרום הבתולין ומרחיב את הפתח שלו (שוב, אם הוא קיים). הלכלוך החום שהבחנת בו עשוי להיות קשור לתהליך זה, או לפציעה מאד שטחית של רקמת הנרתיק כתוצאה משפשוף הפין בשילוב עם נרתיק שעדיין לא מורגל לכניסה של הפין אליו, שרירי רצפת אגן מכווצים ועוד. מה שאת מתארת הוא טבעי לחלוטין. במידה והפעילות המינית הזו טובה ומתאימה לשניכם, רצוי מאד להשתמש באמצעי מניעה, על מנת להמנע מהריון לא מתוכנן. מתי קיימתם את יחסי המין הלא מוגנים? פוסטינור, וגלולות אחרות לשעת חירום מיועדות לשימוש הקרוב ככל הניתן למועד קיום היחסים הלא מוגנים, תלוי בסוג הגלולה ( בין 72-120 שעות). במידה ועבר זמן רב יותר, אין טעם ליטול הגלולה. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר היחסים הלא מוגנים. כל טוב ובהצלחה.


בת 15 שואלת: #110657
שאלה קצת מביכה.. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין כמה פעמים ולא ירד לי דם בכלל וגם אם ירד זה היה ממש ממש ממש טיפה שבקושי רואים וגם היה לזה צבע מוזר ואחרי זה לא קיימנו בכלל ואני הייתי עושה לעצמי ולא ירד לי דם בכלל לפני יומיים בערך אני אוננתי ויצא הרבה הרבה דם אדום מאוד ודליל וזה דיי מטעה כי שהפסיק לרדת לי דם אז חשבתי שקרום הבתולים כבר נקרע ואז ירד לי המון המון דם ואני רוצה לדעת אם זה קרום הבתולים או שנפצעתי ואני נורא מפחדת שזה קרום הבתולים כי זה היה הרבה דם

תשובה:
שלום לך, סביר מאד שהדם בעקבות הכנסת אצבעות נגרם מפציעה בנרתיק - זה מאד נפוץ עם החדרת אצבעות. זה עובר לבד - אבל כדאי להימנע מחדירה של אמצעות ופין בשבוע הקרוב. לגבי קרום הבתולין - אם קיימת יחסי מין סביר שקרום נעלם. יש מקרים בהם הקרום גבוה יותר ונשאר שלם. בכל אופן, רק בדיקה של גניקולוגית תוכל לתת על כך מענה מדוייק. כל טוב


בת 17 שואלת: #110622
אם קיבלתי מחזור ב3.10 ואחרי שבוע שכבתי עם חבר שלי ועכשיו אחרי שבוע מאז שעשינו את זה קיבלתי שוב פעם מחזור מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. על מנת שאוכל לענות על שאלתך, אשמח אם תוכלי לכתוב פרטים נוספים. האם בדרך כלל המחזור שלך סדיר? האם השתמשתם באמצעי מניעה? ישנן כל מיני סיבות שבגללן יכול להופיע דימום, כמו לשכוח לקחת גלולה או כניסה עמוקה מידי של הפין אל הנרתיק שגורמת לדימום קל שמקורו במגע עם צוואר הרחם. אני מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני ושם נוכל לענות על שאלך במלואה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110614
שלום אני בן 14 ויש לי שאלה שיושבת לי בראש הרבה זמן העם יש משיכה שהיא יותר פסיכולוגית מאמיתית כי יש לי כל הזמן דאגות של להיות הומו וכל הזמן שאני חושב על זה פתאום אני נמשך לגברים ושאני רגוע ולא חושב על זה יותר מידי הכל בסדר אבל הבעיה שאני כל הזמן נזכר בדאגה הזאת האם יש דבר כזה משיכה שהיא יותר פסיכולוגית?

תשובה:
היי לך משיכה היא עניין פסיכולוגי מאוד- מה חושבים על האדם, איך מרגישים כלפיו, איך תופסים אותו.. וזו יכולה להיות משיכה אמיתית לגמרי אבל יכולות להיות גם רק מחשבות. חשוב לי להגיד לך שהמחשבות האלה לגיטימיות לגמרי- אתה נמצא בשלב בו כל אחד מבין עם עצמו מה הוא אוהב, למי הוא נמשך ומה הוא רוצה. גם באופן כללי וגם באופן מיני. בין אלה יכולות להיות גם מחשבות על משיכה לגברים. יכול להיות שבאמת בגלל שיש משיכה אבל גם יכול להיות שפשוט המחשבות האלה עולות כמו הרבה דברים שחושבים עליהם ומסקרנים אותנו. תן למחשבות שלך לעלות כי זה חשוב ואם הן ממשיכות להגיע, תוכל לנסות להעמיק בזה- האם יש מישהו ספציפי שהמחשבות האלה קשורות אליו? האם יש לך רצון לממש את המחשבה ולהתנסות במציאות? האם זה רק מסקרן אותי? וכל תשובה שתענה לעצמך היא בסדר! משיכה היא עניין אישי ולכל אחד יכולה להיות נטייה אחרת אם יש לך שאלות ומחשבות נוספות, אתה מוזמן להתקשר או להגיע אלינו :)


בן 16 שואל: #110557
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש עם תחתון מה הסיכוי שהיא נכנסה להריון(בתולה)

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שזה חשוב לך ואתה בודק. כניסה להריון יכולה להתרחש רק כשיש כניסה של פין לפות, כך שלפי מה שתיארת אין לכם ממה לחשוש. ממליצה לשניכם להגיע לסניף דלת פתוחה שקרוב אליכם, יחד או בנפרד, כדי לשמוע על אמצעי מניעה ולבחור מה שמתאים לכם לפני קיום יחסי מין עם חדירה. בהצלחה


בן 14 שואל: #110546
שלום אני בן 14 עוד שלושה חודשים ואני מאונן בתדירותי של פעם- פעמיים ביום שכשרוב הפעמים מול פורנו אך לפעמים אני מפנטז על הקראש שלי ועל מה שיקרה אם היא תהיה חברה שלי וכשאני מאונן אני לא מצליח לגמור רוב הפעמים למרות שאני מאונן למשך 30-45 דקות ואם אני לא גומר אז אני מוותר הם זה נורמלי? זה דבר אחד דבר שני לפני כמה ימים אוננתי והיה לי אורגזמה ולא גמרתי אך זה לא הבעיה הבעיה זה שכמה דקות לאחר שהזקפה נעלמה העור של הפין שלי היה נפוח מאוד במיוחד באזור העליון שצמוד לכיפה ונפיחות זו נעלמה רק לאחר יומיים. השאלה שלי האם זה נורמלי כי בזמן האוננות הפין שלי היה מאוד אדום (גוון שדומה לצבע שבין נחושת לעגבנייה ) ורחב משאר הפעמים שהגעתי לאורגזמה האם אוננתי יותר מידי והאם הנפיחות נורמלית

תשובה:
שלוםלך, חשוב שאתה לומד למכיר את גופך ולגלות מה גורם לך להנות ואיך. כדאי לאונן כשאתה מרגיש צורך ובמקום שיש לך פרטיות, לעיתים כשטרודים במחשבות, חששות או בפחדים, זה יכול לעכב או לפגוע לך בהנאה או באורגזמה. שים לב שהתנאים מאפשרים לך. לגבי נפיחות ואודם, יכול להיות שאתה משתמש בידך בכוח או ללא חומרי סיכה או מים המקלים על שיפשוף איבר המין בצורה קלה ובטוחה. כשאיבר המין מגורה אז הוא בדרך כלל אדום ורחב כי הדם זורם וגורם להזדקפותו וזה נורמלי. לעיתים כשלא מגיעים לפורקן/ אורגזמה הפין נשאר נפוח מעט ואדום עקב השפשוף. זה עובר ולא מזיק. שים לב שאתה נהנה ולעשות זאת, כשהגוף מוכן, זה בסדר לעצור כשזה לא תמיד הולך במיוחד אם אתה חוזר על הפעולה יותר מפעם אחת בזמן קצר. לגבי אוננות מול פורנו, חשוב שתדע ותבין שמה שרואים שם לא ממש מציאותי ואמיתי , זה אפקט של מצלמות כמו בסרטי פעולה שהמצלמות ואפקטים שיוצרים אשליה ולכן אין לסמוך על זה וללמוד מזה. החוויה האישית של כל אחד שונה מאחד לשני. בהצלחה!


בן 17 שואל: #110517
שלום אני וחברה שלי התחלנו לשכב כמעט לפני שנה וחברה שלי התחילה לקחת גלולות והתחיל לה כאבים בקיום יחסי מין ולאחר ריצות לרופאים והחלפת גלולות עדין נישארה אותה בעיה והיא החליטה להפסיק את לקיחת הגלולות וגם הלכה שוב לרופא לקבלת פתרון לבעיה של כאבים באיבר מינה בקיום יחסי מין והיא קיבלה טיפול ביובש בנרתיק ונגמר הטיפול ועדין יש כאב בכול חדירה איך אפשר לפתור דבר כזה? האם יש פתרון ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאוד שפנית אלינו, יחסי מין אמורים להיות נעימים ומהנים וחשוב להתעקש על כך. אני לא רופאה אבל ממה שאתה מתאר זה עשוי להיות וסטיבוליטיס- דלקת מבוא הערייה- היא מאופיינת בכאבים בעת חדירה, בניסיון להחדיר טמפון וכן בבדיקה גניקולוגית. אתם יכולים לקרוא כאן עוד על הוסטיבוליטיס http://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/estibulitis.aspx ממליצה שתבדקו לגבי אפשרות לגניקולוג/ית אחר/ת בקופה שלה שמכירים את הוסטיבוליטיס, שידעו לתת מענה לכאבים שחברתך חווה. אתם יכולים גם להתקשר אלינו או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם ונוכל להמליץ לכם על רופאים/רופאות שאנו מכירים. כל טוב והרבה בריאות ועד אז, נסו לקיים יחסים בלי חדירה, יש הרבה דרכים שונות להתענג ולענג בלי חדירה. כל טוב!


בן 19 שואל: #110503
אני וחברה שלי קיימנו מין אנאלי אחרי סיום המחזור של חברה שלי וגמרתי בחוץ ולאחר כך שמתי לב שברח לי קצת זרע וזה נגע לה באיבר שלה , היא אומרת שזה לא נכנס בפנים אבל מאותו יום ישלה כאב בטן ובחילות . רציתי לדעת אם יש סיכוי להיריון או שזה כאב בגלל המחזור

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני הסיכוי להיכנס כך להריון הוא מאד מאד קטן. אין קשר בין הבחילות וכאב הראש להריון - הריון לא נוצר מיד ותופעות של הריון מתחילות אחרי שבועיים לפחות. אני מניחה שהחברה שלך קצת בלחץ בגלל החשש להריון ולכן הבחילות וכאב הראש. אציין שמומלץ מאד לקיים יחסי מין אנאלים עם קונדום לשמירת הגיינה ומניעת זיהומים, וגם למנוע חשש להריון. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 16 שואלת: #110485
היי שלום לך ,תודה רבה על התשובה שלך עזרה לי מאוד ןאני רוצה לציין שהוא לא יורד לי הרבה רק קצת כדי להרטיב את האזור ואני לא מאוננת ואני לא יודעת איך עושים את זה ואני פחות מרגישה משהו כשהוא נוגע הדגדגן רק כאשר הוא מחזיק קצת אצבעות, דיברתי עם ידיד שלי והוא אמר לי שקןדם אני צרכה להצליח לגמור לבד ואז עם הפרטנר אני לא יודעת איך לגמור לבד או איך להכיר את הגוף שלי ואיך אני אגרום לעצמי להגיע לאורגזמה לבד? תודה☺️

תשובה:
שלום לך, אוננות או מגע עצמי חשובה מאוד להכרות שלך עם הגוף שלך. את יכולה לגמור גם אם לא תאונני אך הכרות עם הגוף שלך תסייע לך לדעת איזה מגע יותר נעים לך, איך נעים לך, איפה נעים לך. להכרות עם הגוף חשיבות גבוהה. אף פעם לא מאוחר להתחיל. יש דרכים שונות לאונן. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. את יכולה גם להשתמש במראה ולהתבונן על הפות שלך, להכיר את האיברים שלך ולראות איך הם נראים. כל טוב.


בן 14 שואל: #110450
יש לי שאלה שממש מטרידה אותי אני בן עוד חודשיים 15 והשפיך שלי שקוף לגמרי ולא סמיך בכלל אבל זה לא רק זה מה הבעיה שמידי פעם יוצא לי שפיך לבן וסמיך ורוב הפעמים שקוף ולא סמיך והיום למשל יצא לי אחרי גמירה שקוף שקוף ופתאום בסוף טיפה לבן וסמיך מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מודאג, אבל אין כל סיבה לדאגה. אם אתה מאונן מספר פעמים ביום, תגלה שבכל שפיכה נוזל הזרע הופך להיות יותר שקוף. אם תעשה הפסקה של כמה ימים, נוזל הזרע יחזור להיות לבן. ההבדל נובע מתוך ריכוז הזרע בנוזל הזרע (שמורכב מהרבה דברים בנוסף לתאי זרע) אין לזה כל משמעות מבחינת הנאה בעת אוננות או בעת קיום יחסי מין. כל טוב.


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בן 14 שואל: #110451
יש לי בעיה אני מאונן אבל לפני שאני גומר אני מרגיש שהזעקפה שלי יורדת וככה אני לא מצליח לגמור אבל אני כן מגיע לאורגזמה ומדי פעם יוצא לי ממש קצת שפיך

תשובה:
שלום לך. אוננות היא דרך נפלאה לחקור את הגוף ולגלות מה גורם לך להנאה. איני חושבת שמדובר בבעיה. ממה שאתה מתאר, אני חושבת שאתה בשלב יחסית מוקדם של ההתפתחות המינית שלך ולכן גם יוצא לך מעט נוזל זרע (שפיך). איני יודעת גם אחת לכמה זמן אתה מאונן, אך אם אתה מאונן מספר רב של פעמים ביום, לעתים זה משפיע על כמות נוזל הזרע. אם תעשה הפסקה של מספר ימים, המצב יחזור לקדמותו. על מנת ליהנות מאוננות עלינו להיות רגועים. אם תתרכז כל הזמן בכך שהזקפה שלך יורדת, אתה עלול להיות לחוץ וזה יקשה עליך לשמור על זקפה ולהגיע לאורגזמה. אתה מאוד מוזמן להתייעץ איתנו בטלפון בכל שאלה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110410
עוד משהו, אחרי שאני מאונן וגומר, אם אני שם בגדים הפין שלי מגרד, לעומת זאת אם אני לא שם בגדים ישר אלא מחכה קצת הוא לא מגרד. כל עוד אני לא שם בגדים הוא לא מגרד (זה לא קורה אם לא הייתה לי אורגזמה)

תשובה:
שלום שוב. ייתכן שהתחושה שאתה מתאר היא פשוט בגלל שהפין מאד רגיש לאחר האורגזמה אבל אולי אתה משתמש באיזה סבון או קרם כשאתה מאונן? אם כן, יכול להיות שזה מה שגורם לגירוד, אז תנסה להשתמש בחומר סיכה אחר (כמו שמן שקדים, למשל) שלא גורם לגירוי ואולי הבעיה תיפטר. כל טוב!


בת 12 שואלת: #110409
שלום בזמן האחרון התחלתי לאונן וכשאני עושה את זה על הדגדגן (ככה הבנתי שקוראים לזה) אם אני עושה מהר אז יוצא לי כל כמה שניות מין טיפה לבנה שקופה כזאת האם זה בסדר? 2 האם זה נכון ומתאים שהתחלתי לאונן בגיל כזה אפילו שעדיין אין לי מחזור? 3 אמא שלי לא יודעת מזה האם זה בסדר או שאני צריכה לענות לה? 4 התחלתי עם זה ממש לפני יום בערך ולמחרת קצת שרף לי והדגדגן קצת התנפח לי אבל עכשיו או בסדר האם זה בסדר שהוא התנפח? בבקשה תענו לי אני סקרנית ומרגישה שאני צריכה תשובות!!

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה בשבילך שאת לומדת להכיר את גופך, נהנת ומתנסה. למגע עצמי באיבר המין אכן קוראים אוננות והגיל שלך הוא הגיל להתחיל. אין קשר לקבלת הוסת הראשונה (המחזור). את בתחילת גיל ההתבגרות וזה קשור לכל מיני הורמונים שמתחילים להיווצר אצל בגוף ועל כן זה טבעי ונורמלי. את יכולה תמיד לבחור האם לשתף את אמא שלך או לא. בזמן האוננות מגיעים הרבה כלי דם לאזור הדגדגן ולכן לפעמים הוא מתנפח או קצת נהיה אדום. עם זאת אם כואב לך או שורף לך חשוב שתעצרי, תעדני את המגע שלך, תנקי את המקום קצת במים ותוכלי להמשיך אחרי שהכאב יחלוף. אם הכאב חוזר על עצמו הרבה פעמים חשוב מאוד שתלכי לרופאה לבדוק את זה כי זה יכול להצביע על סיבות שונות. במקרה הזה, חשוב לשתף את אמא שלך בכך שאת מרגישה כאב/שריפה באיזור איבר המין שלך. אם את רוצה לקרוא עוד על אוננות את מוזמנת להכנס לפה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74. מקווה שעזרתי לך. כל טוב.


בת 12 שואלת: #110408
ושכחתי להגיד אני מאוננת בעיקר על הדגדגן ואחרי כמה זמן הוא מתחיל לכאוב לי כי אני עושה כיאילו מהר ויחסית חזק ואז שיוצא לי הנוזל השקוף לבן אחרי כמה שניות אני מפסיקה .. האם זה נורמאלי? ועל השאלות הקודמת אני מעוניינת שתפרסמו אותה

תשובה:
שלום לך, עונה לך שוב, תנסי לעדן את המגע שלך, השתמשי בכריות האצבע שלך ותגעי בדגדגן בזהירות. זהו אזור מאוד מאוד רגיש . הנוזל השקוף הוא נוזל שיוצא מהנרתיק וזה טבעי ונורמלי. כל טוב.


בן 12 שואל: #110392
יש לי שתי שאלות אחת אני רוצה לדעת מה גודל הפין הממוצע לגילי כשהפין שלי עומד הוא 8 וחצי סנטימטרים זה בסדר? שאלה שניה אני ממש ממש חרמון ואני לא רוצה לאונן מסיבות אישיות איך להוריד את החרמנות ואל תגידו לאונן כי אני לא רוצה תודה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין הממוצע לגילך הוא בין 5-10 סמ' לערך. חשוב לזכור שיש שונות רבה בין אנשים וזה טבעי. בנים רבים מאד בגילך מעוניינים לדעת איך אורך הפין שלהם לעומת הכלל. הרוב המוחלט של המצבים הוא נורמלי וטבעי. בנוגע לאוננות, אכבד את בקשתך ולא אפציר בך לאונן אם זה חשוב לך. חשוב לי ליידע אותך שדווקא האוננות מפחיתה את תחושת החרמנות כי היא מאפשרת לגוף להפטר מהמתח המיני שמאפיין את תחילת גיל ההתבגרות. אם אתה בכל זאת מתעקש להמנע מאוננות, תצטרך למצוא לך דרכים חלופיות, אחרות, להוציא מרץ ואנרגיה (כן, יש גם אנרגיה מינית) שעצורים בך. אתה יכול לנסות להיות פעיל יותר מבחינה גופנית, לעסוק בספורט באופן קבוע, לנסות סוג של הרפיה או מדיטציה ועוד. אתה מוזמן לפנות אלינו שוב בכל שאלה. כל טוב.


בת 14 שואלת: #110380
אני בת 14 ואני מאוננת ממש הרבה כאילו אני ממש חרמנית בערך כל זמן שאני בפלפון וכפי הזמנים של היום זה דיי הרבה זמן. תמיד כשאני מאוננת בזמן האחרון אז ההפרשות לא באות בכמויות כמו בדרך כלל וזה ממש מפחיד אותי אפשר להפוך לעקרה בגלל אוננות??

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין עקרות לאוננות. אוננות היא דבר נורמלי וטבעי ומהנה. את יכולה לאונן כמה שמתחשק לך כל עוד זה לא משתלט לך על החיים ועל השגרה. יכולות להיות הפרשות בזמן אוננות, הן מגיעות מהנרתיק והכמויות וגם המראה יכול להשתנות. כל טוב


בת 15 שואלת: #110376
דחוף חבר שלי ואני שכבנו ואני כבר לא בתולה ואני באה מבית שמרני ואני חייבת לעשות ניתוח לשכזור קרום הביתולין כי אבא שלי ידע ואסור לי זה ככה במשפחה שלנו ואני לא יודעת מה לעשותתתתתתת אני חייבת ניתוח שמעתי שיש כזה גם חברות שלי ככה עשו פשוט עשיתי טעות

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מאוד את הלחץ שלך ואני קודם כל רוצה להרגיע אותך ולהסביר שיש הרבה בנות שנולדות בכלל ללא קרום בתולין ויש כאלו שהפתח בקרום הוא רחב וכשהן תקיימנה יחסי מין לא ירד להן דם, כך שאין באמת דרך ״לבדוק״ אם מישהי בתולה או לא. את יכולה להחליט את מי את משתפת במידע הזה ואת מי לא ולכן אין לך כל סיבה לבצע ניתוח לשחזור קרום בתולין. אני רואה שהנושא מאוד מעסיק אותך ומזמינה אותך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לייעוץ בדלת הפתוחה הקרובה לביתך. כל טוב


בן 21 שואל: #110374
שלום וברכה אני מדבר בשם חברה שלי כי היא מתביישת,היינו ביחד בתחילת שבוע והתנשקנו והכל וכו' (אנחנו לא עושים סקס כי אנחנו דתיים ומעדיפים שלא)ומה שכן עשיתי דחפתי לה אצבעות לאיבר מינה לא עמוק מידי אבל למשך הרבה זמן היא נהנתה והכל היה טוב ויפה,רק שמאז לא מפסיק לרדת לה דם וזה לא מאיזור של דם המחזור ובכלל זה לא זמן המחזור וגם כשהיא עושה שירותים (פיפי קקי)ישלה כאבים חזקים,עכשיו אני נורא בלחץ שקרעתי לה את הבתולים או סתם משהו אחר וגם שהיא נורא מפחדת ללכת לרופא אם תוכלו לעזור לי ולתת לי הסבר מניח לדעת תודה רבה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו ודואג לחברה שלך. ראשית, אם ממשיך לרדת דם וממשיך לכאוב חשוב מאוד שהיא תלך לבדוק את עצמה. אם היא מפחדת ללכת לרופא אתה יכול להצטרף אליה. חשוב לי להסביר לשניכם, קרום הבתולין והחור שממנו יוצא מחזור הוסת זה אותו חור. זה נקרא פתח הנרתיק. לאישה יש חור נוסף שממנו יוצא השתן וחור שלישי שממנו יוצאת הצואה. קרום הבתולין נראה אחרת אצל כל אישה, אצל חלק הוא עם חורים, אצל חלק הוא שלם ואצל חלק הוא מחורר לגמרי. יש נשים שנולדות ללא קרום. קריעה של קרום הבתולין יכולה להיות בגלל התעמלות, שימוש בטמפונים וגם חדירה של אצבע, לדוגמא. לא אצל כולן ירד דם או יכאב. זה מאוד שונה מאחת לשניה. יכולה להיות שהדם ירד בגלל פציעה שקשור במגע שלך, יכול להיות בגלל סיבות נוספות ואת זה יכול לאבחן רק רופא. מקווה שעזרתי לכם. מוזמנים לפנות אלינו שוב, גם בטלפון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110368
בזמן חדירה ואחריה אני מרגישה ששורף לי בנרתיק, אני תמיד רטובה כך שזה לא נובע מיובש. ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאת רגישה לתחושות שלך ופונה אלינו. אני מבינה שאת נוטלת גלולות. תחושת השריפה יכולה להגיע מסיבות שונות שחלקן אולי קשורות לתופעות לוואי הקשורות לגלולות ואולי לפצעים או זיהום כלשהו שנמצא בנרתיק. חשוב שתלכי להיבדק אצל הגניקולוג/ית שנתנ/ה לך את הגלולות ותתיעצי איתו/ה בנידון. כל טוב.


בת 19 שואלת: #110357
היי, קיימתי יחסי מין עם בן הזוג שלי, ובזמן המשחק המקדים, הוא בטעות נשך לי את הפטמה חזק מידי. כעת יומיים אחרי זה יש לי פצעים קלים בפטמה וכאב במגע ישיר. הייתי רוצה לדעת אם יש דרך להקל על הכאב ולהחלים את הפצע מהר יותר. תודה!

תשובה:
שלום לך, לפעמים קורות תאונות... את מתארת מצב לא נעים, בגלל מיקום הפצע, והאופי הרגיש של רקמת העור של הפטמה. שמרי על ניקיון באיזור- ניקוי עם מים פושרים וסבון גוף, ואם את יכולה לגשת לבית מרקחת, אפשר לרכוש משחה טבעית לפטמות (כמו בזמן הנקה). כל משחה טבעית אחרת יכולה גם להקל, כמו ארניקה, אלוורה, במידה ואת לא רגישה לחומרים שלהם. בכל מקרה שהפצע לא מחלים או את מרגישה חום באיזור השד, או אודם מקומי שמתפשט, כדאי לגשת לבדיקת רופא להמשך טיפול. החלמה מהירה ובהצלחה!


בת 18 שואלת: #110338
היי אתמול חבר שלי דחף לי אצבעות לנרתיק וכשחזרתי לבית והייתי בשירותים גיליתי שיורד לי דם וכואב לי , מזה יכול להיות??

תשובה:
שלום לך. הנרתיק הוא איזור עדין ביותר. העור דק ומלא בנימי דם. ייתכן שהחבר שלך פצע אותך קלות כשהחדיר את האצבעות. נסי לשים לב בפעם הבאה שהוא מכניס לך אצבעות שאין לו ציפורנים חדות שעשויות לשרוט אותך ושלא יעשה את זה בחוזקה ובגסות. כמובן שאם הדימום לא ייפסק, כדאי שתפני לרופא/ה. כל טוב!


בן 19 שואל: #110329
אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין כעשרה חודשים. בזמן האחרון (כחודש וחצי) כאשר אנו מקיימים יחסי מין, היא סובלת מכאבים בעת הכנסת הפין לנרתיק. היא טוענת שהכאב הוא חיצוני וכאשר הוא כבר בפנים לא כואב לה. לאחר קיום יחסי המין ממש כואב לה ולעיתים קשה לה לשבת בתנוחות מסויימות או לשכב בתנוחה מסויימת. יש לציין כי אנו משתמשים במהלך יחסי המין עם חומר סיכה, וכי היה לה הפרשה בצבע לבן מהנרתיק לפני כשלושה שבועות, שנעלמה לאחר לקיחת נרות אגיסטן. תודה רבה.

תשובה:
שלום לך. כאבים בעת הכנסת הפין לנרתיק יכולים לנבוע מסיבות שונות, פטריה או דלקת, למשל, ובכל מקרה רצוי להימנע מחדירה כל עוד יש כאבים. נסו לקיים יחסים בלי חדירה, יש הרבה דרכים שונות להתענג ולענג בלי חדירה. חכו עד שהיא תרגיש שהמקום החלים לגמרי ורק אז תנסו שוב לבצע חדירה בעדינות. אם בכל זאת יהיו שוב כאבים, אני ממליצה שתפנו אלינו שוב, או באתר או שתגיעו לייעוץ לאחד הסניפים של דלת פתוחה. חשוב לזכור, לא לקיים יחסי מין עם חדירה אם יש כאב, זה רק יחמיר את המצב ויגרום לכאב להחריף! בהצלחה!


בן 15 שואל: #110324
הוצאתי זרע ועכשיו הכול היה תקין אבל כניגבתי ראיתי משהו אדום נראלי דם אז יכול להיות שהוצאתי זרע מדם אפילו שאני בריא מכול הבחינות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חוויה שעלולה להיות ממש מבהילה! זו לא תופעה נדירה או מסוכנת. לרב זה חולף מעצמו במהרה או מופיע רק פעם אחת. יחד עם זאת, לדם בתוך נוזל הזרע עשויים להיות מספר הסברים- מכה חזקה באיזור האשכים או הפין, אוננות או יחסי מים ממושכים או אינטנסיביים, חסימה קטנטנה באחד מצינוריות נוזל הזרע, ועוד. המלצתי היא שבמידה והתופעה שתארת חוזרת על עצמה, פנה לרופא הילדים שלך, והוא ידע כיצד להמשיך לברר. כל טוב ורק בריאות.


בת 18 שואלת: #110317
היי זה טיפה מביך אבל אני מאוננת די הרבה, לעיתים גם בעזרת פורנו ותמיד שאני גומרת ומגיעה לאורגזמה איבר המין נהיה רגיש מאוד, כלומר אני בקושי אוכל לגעת בו אחרי שגמרתי מרוב הרגישות במקום באותו רגע. האם זה נורמלי שלאחר הגמירה איבר המין יהיה רגיש כל כך למגע?

תשובה:
היי, אוננות הינה דבר מאד טבעי ומהנה, כך שאין סיבה להיות נבוכה. גם הרגישות אחרי אורגזמה הינה טבעית והיא חולפת. את בסדר גמור ואין שום סיבה לדאגה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110311
אני כותבת שוב כדי לתת תמונה יותר ברורה. אז כמו שכבר אמרתי, המחזור שלי סדיר מגיל 11, בפעם הראשונה שקיבלתי. אני יודעת בדיוק מתי הוא יגיע. לפני חודש ושבוע עברתי ניתוח אפנדציט. בניתוח עצמו הייתי במחזור והוא נגמר אחרי 5 ימים כמו כל מחזור שהיה עד עכשיו. ולאחר שלושה שבועות בערך חבר שלי ואני ביצענו סקס יבש. הוא גמר בתחתון שלו. יכול להיות שהנוזל עבר את התחתון שלו, את שלי והחליק לאיבר? כמו שכבר כתבתי, לא ביצעתי פעילות גופנית ואין ירידה משמעותית או עליה במשקל. חבר שלי אומר שאין סיכוי שאני בהריון כי לא היתה חדירה והוא לא גמר ממש בפתח האיבר אלה בתוך התחתון שלו והסיכוי שזה עבר גם את התחתון שלו וגם את שלי שואף לאפס. יכול להיות שבכל זאת אני בהריון? או שהמחזור מאחר לי בגלל הלחץ ואולי בגלל הניתוח?

תשובה:
שלום לך, שאלתך נענתה. הסיכוי להריון קלוש ביותר. הריון לא יכול להתרחש אם לא קיימת חדירה של הפין לתוך הפות או שפיכה של נוזל זרע בפתח הנרתיק. האם המחזור שלך מאחר עכשיו? אם כן -את יכולה לעשות בדיקת הריון רק כדי להיות רגועה. בכל מקרה, לפי מה שתארת הסיכויים להריון קלושים ביותר. כל טוב.


בת 17 שואלת: #110305
היי, אני וחבר שלי כבר תשע חודש, עשינו לפני כמה ימים סקס יבש בלי תחתונים, איברי המין שלנו היו רטובים והוא גמר על הבטן. פחדתי ממש שזה מסכן אז נטלתי את הגלולה של היום של אחרי. אני עדיין מפחדת שיש סיכוי???? עוד משהו, קיבלתי הבוקר דלקת בשתן יש סיכוי שזה קשור למה שהיה? בבקשה עזרה מיידית.🙏

תשובה:
שלום חמודה. לרוב כניסה להריון היא חדירה של הפין לנרתיק, זרע על הבטן לא גורם לכניסה להריון. גם זה וגם נטילת של הגלולה של היום שאחרי אין לך ממה לחשוש. דלקת בשתן לא קשורה למה שקרה, שתי מים רבים וגשי לרופא/ת משפחה לטיפול. המון טוב


בת 15 שואלת: #110304
היי אני וחבר שלי קיימנו שוב סקס יבש מעל בגדים יכול להיות שהוא התרטב קצת המחזור שלי צריך להגיע ביום שבת ואין לו עדין שום סימנים רציתי לדעת אם יש סיכוי שבגלל זה המחזור יאחר?

תשובה:
שלום לך, אם קיימת סקס יבש עם בגדים הסיכוי להריון אפסי ביותר. זרע לא יכול לחדור את הבגד. אם המחזור שלך יאחר זה יכול להיות קשור ללחץ או מתח שאת מרגישה כרגע. היי רגועה, מאמינה שהמחזור יגיע. כל טוב.


בן 14 שואל: #110253
שלום לכם רציתי לדעת אם אוננות גורמת לעייפות אחרי שמאוננים. תודה

תשובה:
שלום לך, בהחלט אוננות גורמת לעייפות, זה נורמלי וטבעי. הגוף משקיע אנרגיה ואח"כ מתעייף. מידת העייפות והאורך שלה משתנה בין אחד לשני. כל טוב


בת 15 שואלת: #110248
קיימנו יחסי מין בפעמים הראשונות אני וחבר שלי הוא הראשון שלי ואני הראשונה שלו קיימנו בלי קונדום ואחרי הפעם הרביעית פשוט התחיל לשרוף לי שם עד עכשיו כבר יומיים מזה? אפשר לבוא אליכם לקבל טיפול?

תשובה:
שלום לך, תחושת השריפה שאת מרגישה יכולה להצביע על סיבות שונות שרופאה תוכל לאבחן עבורך ולכן חשוב שתלכי להיבדק. את כמובן מוזמנת אלינו . תצרי קשר עם הסניף שהכי קרוב אליך ותבררי מתי והאם מגיעה לשם גניקולוגית: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 18 שואלת: #110236
בשישי ושבת אני וחבר שלי התמזמזנו והיינו ערומים והוא גמר גם בשישי וגם בשבת, הוא ניסנ להחדיר לי בישבן אבל זה מאוד כאב לי אז הוא הפסיק, אני עדיין בתוךה אבל חוששת שאולי טיפות האהבה נגעו בי שם, יש צורך לדאוג? היום יום ראשון, אם אני אטול גלולת פוסטינור הכל יהיה בסדר?

תשובה:
שלום לך, ממה שתארת הסבירות להריון נמוכה מאחר והריון יכול לקראת כאשר זרע נכנס לתוך הנרתיק או בסמוך אליו מאוד (בתנאים מסויימים). יחד עם זאת, חשוב שתדעי שחדירה לפי הטבעת (מין אנאלי) הינה פרקטיקה מינית המצריכה הכנה, הכרות ופתיחות עם הפרטנר שלך בכדי ששניכם תוכלו להנות. זה מאוד חשוב שאמרת לו שלא נעים לך והוא עצר. פי הטבעת אינו גמיש כמו הנרתיק ואין בו לחלוחית טבעית ולכן החדירה אליו יכולה להיות כואבת. אם זאת פרקטיקה מינית ששניכם רוצים להתנסות בה אני ממליצה לכם לקרוא על זה קצת (http://www.opendoor.org.il/FAQ.aspx?id=392) או להתקשר אלינו ולהתייעץ. חשובה ההכנה המקדימה. בנוסף, בכל מגע מיני ההמלצה היא להשתמש בקונדום ולא רק בכדי למנוע הריון אלא גם בכדי לשמור על עצמיכם מפני מחלות מין. בפי הטבעת הדגש עוד יותר חשוב משום שאזור זה רגיש יותר להדבקויות. כל טוב.


בת 17 שואלת: #110209
היי חבר שלי הכניס לי אצבעות כאילו אחת והוסיף את השניה לאחר מכן אבל קצת כאב לי עם שתיים אז אמרתי לו להפסיק אני בתולה ויום אחרי במקלחת יצאה לי הפרשה לבנה וורודה כזאת מה זה אומר? והאם הוא קרע לי את הקרום? והאם בכלל אפשר לקרוע קרום עם האצבעות?

תשובה:
היי, ייתכן והקרום נקרע בעקבות החדרת האצבעות, אבל לא היתי ממליצה לך לייחס לזה הרבה משמעות (יש בנות שנולדות בלי קרום למשל...והוא יכול להיקרע גם מרכיבה על אופניים) כל טוב,