A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין בטוח

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין בטוח

בן 19 שואל: #107079
היי, אני לוקחת גלולות יאז וכבר בכדורים הלבנים, אם אני משלשלת לפני שעבר שעתיים מאז שלקחתי את הכדור הלבן? זה בסדר? או שאסור שיקרה כמו הכדור הורוד

תשובה:
שלום לך! הטבליות הלבנות אינן טבליות פעילות ומיועדות לשמירה על נטילת רצף הגלולות ולכן אם שלשלת לפני שעברו שעתיים- לא קרה כלום. אם את משלשלת בזמן נטילת הטבליות הוורודות ולא עברו שעתיים מאז שנטלת את הגלולה ועד השלשול, כדאי להשתמש באמצעי הגנה נוסף כמו קונדום במהלך שבוע. ראיתי שבשאלותיך האחרונות עלה נושא השלשול מספר פעמים. בלי קשר להגנה של הגלולה, ממליצה לך לפנות לרופא/ה כדי לברר את פשר השלשולים. כל טוב!


בת 20 שואלת: #107071
עוד מעט נגמרות לי הגלולות והתור לרופאת נשים רחוק ממש... איך אפשר לקבל הפנייה מהירה לגלולות בלי לחכות לתור ? ועוד שאלה אם בדרך כלל הייתה אותה רופאה שמוציאה לי את הגלולות, ועכשיו קבעתי תור לרופאה אחרת היא תצטרך שוב פעם לבדוק אותי כדי להביא לי את הגלולות?

תשובה:
הי, את יכולה להתקשר למשרד של המרפאה בו נמצא/ת רופא/ת המשפחה שלך ולבקש מהמזכירה שאת רוצה שיחדשו לך את המרשם ל3 חודשים. את לא חייבת רופא/ת נשים בשביל כך או בכלל להגיע פיזית למרפאה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107069
שלום יש לי 2 שאלות,אתמול עשיתי ביד לחבר שלי והוא הכניס לי אצבעות ואז הוא גמר על הישבן(שכבתי על הבטן והוא גמר על הישבן)כמה שניות אחכ הרגשתי שהזרע נוזל למטה לכיוון החור שבו הפין נכנס ובנוסף הרגשתי חום בפנים והיה שורף. האם יש סיכוי להריון? בנוסף,אם אני וחבר שלי שוכבים (עם קונדום כמובן)והוא גומר בפנים בתוך הקודנום ואחרי שהוא הוציא הרגשתי מין חום בפנים,אך לפי מה שידוע לי ומה שראיתי אחרי הגמירה הקודנום לא נקרע.האם זה אומר משהו?האם יש סיכוי להריון?תודה מראש!!

תשובה:
הי, אם היה מגע ישיר בין נוזל הזרע לפתח הנרתיק יש סיכוי להריון - ואני ממליצה לקחת פוסטינור/אלה בהקדם. ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם ללא מרשם. ובעוד כ14 יום לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. לגבי יחסי מין עם קונדום וגמירה בתוך הנרתיק - אין עם זה בעיה בשימוש נכון בקונדום, במצב כזה את מוגנת מפני הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #107068
אני וחברה שלי שנבנו וברגע של טיפשות החדרתי לה בלי קונדום ויכול להיות שיצאו טיפות אהבה אבל במיליון אחוז לא גמרתי בפנים היא הייתה בזמן ביוץ ועברו שבועיים וחצי מאז ונחזור שלה מאחר ב4 ימים אבל חוץ מזה אין שום סימן של הריון אין הקאות, בחילות, צרבות, הציצי לא גדל וכואב יותר. הדבר היחיד הוא האיחור וערבי בטן של לפני מחזור לפי מה שהיא אומרת אז אני לא יודע מה לעשות אם היא נכנסה להריון אין לי כסף להפלה ואני לא רוצה שההורים ידעו מכל זה ואני אוהב אותה כל כך ולא בא לי שניפגש או משהו כתוצאה מזה

תשובה:
הי, מאחר וכבר עברו שבועיים ניתן לבדוק אם יש הריון באמצעות בדיקת הריון ביתית - ניתן לקנות בבית מרקחת/סופר פארם. אפשרות אחרת היא להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. מוזמנים להישאר איתנו בקשר בנוגע לתוצאות - וכמובן אם תצטרכו עזרה בהמשך נשמח לסייע. אין שום סיבה שתיפרדו בגלל זה, אל תדאג. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107063
שלום,לפני שלושה שבועות אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסים, בהתחלה היחסים היו בלי חדירה, הוא לא גמר בפנים (גמר על הבטן שלי לרוב) וכשגמר הייתי עם תחתונים או תחתונים ומכנס. לפני שבוע בפעם הראשונה הוא חדר,לא היו אמצעי מניעה.הוא חדר כמה פעמים לזמן ממש קצר ויצא. זו הייתה הפעם הראשונה שקיימתי יחסי מין עם חדירה בחיי, קרום הבתולין נקרע וירד דם. אחר כן הוא גמר בחוץ, הייתי עם תחתונים. אני מפחדת שאני בהריון, אני אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים והיה לי דימום קטן אתמול, אבל הוא הפסיק וכרגע זה רק כאבי בטן. הוא אמר שלא היו לו טיפות אהבה. האם יש סיכוי שאני בהריון?? בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע שאת לחוצה וחוששת. זה נשמע שיש סיכוי להריון - אבל כמובן שמיותר לעסוק בניחושים. מאחר וועבר שבוע מאז, ניתן לחכות עוד שבוע ולעשות בדיקת הריון ביתית (היא תקפה החל מ14 יום לאחר המגע המיני). אם יש לך אפשרות לבקש בדיקות דם מרופא/ה המשפחה לגילוי הריון - את יכולה לעשות 10 ימים לאחר המגע המיני. כמובן מוזמנת לעדכן אותנו בתוצאות הבדיקה ולהתייעץ איתנו בכל מקרה. כל טוב


בת 25 שואלת: #107062
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבועיים בלי קונדום , לקחתי פוסטינור למרות שהוא גמר בחוץ ומאז שלקחתי פוסטינור אני לא מפסיקה לדמם דימום קל , כמובן שלאחר קיום יחסי מין חוזר לי הדימום, לציין שהמצב הזה כבר שבועיים , האם זה טבעי הדימום הזה?

תשובה:
שלום, זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. אם זה ימשך יותר מחודש זה יצריך בדיקת רופא - אבל בינתיים זה בסדר גמור. מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי שימוש בקונדום/גלולות, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107053
זה לא מה ששאלתי.. החופשה עוד פחות משבועיים ואין לי זמן בקחת את הגלולןת אז יש אפשרות לאבעת וגינלית?

תשובה:
הי, הכנסה של טבעת ואגינלית נעשית ע"י גניקולוג וצריך לתאם מראש את הקנייה של הטבעת, התאמה, ומועד החדרתה לחרם. כך שלצערי זה לא נותן מענה מהיר.


בת 16 שואלת: #107051
אני וחבר שלי התחלנו לשכב לאחרונה. בהתחלה הייתה חדירה בלי קונדום, אז כדי שלא נחשוש מהריון לקחתי פוסטינור אחרי 11 שעות. בערך שלושה ימים לאחר מכן שכבנו שוב עם קונדום וכרגע אני מדממת דימום קל מאיבר המין ואני לא יודעת מה הסיבה לזה. רציתי לציין שאני בביוץ כדי להבין אם יש קשר? הדימום מתרחש כבר יומיים כך שאני לא חושבת שיש קשר לקרום הבתולין. אני מתלבטת אם ללכת לרופא ולבדוק את זה או שזה לא כל כך חריג? כי אני מעדיפה שלא לספר לאמא שלי בשלב הזה. אשמח לדעת מה לדעתך עלול לגרום לדימום מתמשך. תודה רבה!

תשובה:
הי, הדימום שאת מתארת הוא תופעה ידועה של פוסטינור. כל הגלולות לשעת חירום מכילות הרבה מאוד הורמונים ומשבשות את האיזון ההורמונלי של הגוף. לכן יכולות להיות כל מיני תופעות כמו דימום או איחור במחזור. מעבר לכך, הוא לא נחשב לאמצעי הגנה יעיל - כי עדיין יש אחוז קטן של מקרים שבהם הוא לא עוזר למנוע הריון. אפשרות אחרת לדימום היא שנפצעת בזמן החדירה - אבל אם אין לך תחושה של צריבה אז כנראה שזה הפוסטינור. כך או כך הדימום בפני עצמו אינו מהווה סיבה ממשית לדאגה. כמו-כן, אין לך אפשרות לדעת מתי את מבייצת אם את לא בודקת זאת ע"י רופא או ערכה לבדיקת ביוץ. נשים שונות מבייצות בזמנים שונים, זה משתנה מחודש לחודש - ומאוד משתנה אצל נערות. לסיכום - ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לפוסטינור (אפשר למצוא אותו גם בגוגל) כדי שתדעי יותר על התופעות הצפויות בעקבות פוסטינור, ולא נשמע שיש לך מה לדאוג לגבי הדימום. אני כן מציעה שתחשבו ביחד איזה אמצעי מניעה יהיה לכם הכי נוח לשימוש באופן קבוע. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107049
יש לי שתי שאלות: 1. אני בתולה ואוננתי פעם ראשונה לפני כמה ימים ובכניסה לנרתיק הרגשתי מין גוש בכניסה לנרתיק, האם זה קרום הבתולין ? 2.לאחרונה יש לי הפרשות מהנרתיק וזה גורם לריח רע. אני יודעת שאני צריכה ללכת לבדיקה של רופא נשים אבל בגלל שאני בצבא זה יכול לקחת מעל חודשיים. האם אפשר לפנות לרופא נשים באופן פרטי ? תודה מראש

תשובה:
הי, סביר להניח שהרגשת את דופן הנרתיק ולא את קרום הבתולין. קרום הבתולין הוא לא אטום - ואצבע יכולה לחדור אותו, ואני בספק עד כמה ניתן להרגיש אותו מאחר והוא מאוד דק. לגבי פנייה לרופא באופן פרטי - את יכולה לפנות לכל רופא נשים שיש לו הסכם עם קופת החולים שלך ולהגיע אליו, הביקור יעלה בסביבות 100 ש"ח. אם ההפרשות לא שינו צורה אלא רק ריח - אולי יעזור אם תחליפי תחתונים פעמיים-שלוש ביום ותשטפי את המקום עם סבון ייעודי לאזור זה. מקווה שעזרתי, בהצלחה בצבא :)


בן 13 שואל: #107045
בקשר לשאלתי הקודמת עם הפריחה בעטרה יעזור לשים קרם אלוורנ או משהו כזה? יש טעם בכלל?

תשובה:
הי, אם הוא מאיכות טובה אז כן. אפשר גם שמן קוקוס (אורגני ולא מזוכך). כל טוב :)


בת 24 שואלת: #107044
שלום רב, לאחר מספר בדיקות שעשיתי, נמצא אצלי PCR for UREAPLASMA PARVUM מכיוון שאני בצבא ותהליכים רפואיים לוקחים הרבה זמן (קביעת תור) אשמח לשאול מה זה? איך מועבר? כיצד אני מסוכנת עם זה? (מה מותר לי לעשות ביחסי מין בצורה בטוחה) והאם ניתן להחלים מזה? תודה מראש! בברכה,

תשובה:
שלום לך! שולחת לך קישור למידע על החיידק מתוך האתר של מרפאת לווינסקי. שורה תחתונה: החיידק אינו מצריך טיפול אנטיביוטי משום שאינו חיידק מפריע. לא מדובר במחלת מין. בכל זאת, אם הפצע לא נרפא כדאי לקבוע תור לרופא . http://safe-sex.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C%D7%96%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D/ בהצלחה!


בן 17 שואל: #107037
אני וחברה שלי יתקלחנו ביחד אני הייתי בלי כלום היא היתה עם תחתונים של בגד ים גמרתי לה על הבטן והיא שטפה את זה האם יש סיכוי שהיא נכנסה להריון?

תשובה:
הי, כדי שיהיה סיכוי להריון נדרש מגע ישיר בין נוזל הזרע לנרתיק/פתח הנרתיק. במקרה שאתה מתאר לא נשמע שהייתה אפשרות כזו ולכן איו סיכוי להיריון. מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107032
שכבתי עם חבר במוצש סבבה הוא היה עם קונדום ואז גמר בחוץ ככה הוא אמר ולמחרת קיבלתי מחזור זה יכול להיות ליפני הריון או הכל טוב

תשובה:
הי, אם קיבלת מחזור את לא בהריון. וגם קיימת יחסי מין עם קונדום - כך שאת מוגנת מפני הריון. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107031
עשיתי את זה עם חבר שלי היום בצהריים 26.6.17.. התאריך מחזור האחרון שלי הוא 1.6.17 .. הוא גמר לי בפנים, איך אוכל לדעת מתי הביוץ שלי והאם יש סיכוי גדול להיריון?

תשובה:
שלום, בהחלט יש מצב להריון. אני ממליצה לגשת לבית המרקחת בהקדם ולקנות פוסטינור/אלה - ניתן לקנות ללא מרשם. כמו-כן, בעוד 14 יום לעשות בדיקת הריון כדי לשלול באופן סופי אפשרות של הריון. מוזמנת לעדכן אותנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #107027
שלום השאלה שלי היא כזו אני בן 15 וניהלתי עם חברה שלי יחסי מין עם קונדום עשינו את זה שלוש פעמיים וגם אלה הפעמיים הראשונים שלנו קיצר הייתי עם קונדום וגם גמרתי בחוץ והיא בת 14 ווזה אולי הפעם השלישית שהיא קיבלה מחזור קיצר יש סיבה שהמחזור שלה יאחר או שהיא תיהיי בהריון?

תשובה:
הי, אם לא היה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין נרתיק/פתח נרתיק אין חשש להריון, ויכול להיות שהמחזור שלה מאחר מסיבות אחרות. כל מקרה, אם תרצו לבוא אלינו לעשות בדיקת הריון - אתם כמובן מוזמנים. אבל יש לוודא שיש איחור של לפחות שבוע וחצי-שבועיים. כל טוב


בת 18 שואלת: #107020
היי, כתבתי פה כבר כמה פעמים לגבי פטריה בנרתיק, השתמשתי הנרות אגיסטן פעמיים, נתנו לי כדור פלקונול 150 בים לבין משחות אגיסטן .. וזה לא עובר לי זה ממש מתסכל, ועכשיו אני באמת לא יודעת כבר מה לעשות. מה יכול לעזור לי? שום רופא לא באמת הועיל לי כרגע.. והתגייסתי ועכשיו בכלל אין למי לפנות .. בעיה רצינית.. :(

תשובה:
הי, מקווה שהגיוס עבר בקלות :) אני מאוד מבינה את הייאוש שלך, ואם זה מנחם אותך - יש הרבה מאוד נשים שסובלות מפטריות חוזרות ונשנות. אז מלבד הטיפול שאת יכולה לקבל מהרופא, מומלץ לתמוך בגוף באמצעות הימנעות מאכילת סוכר, לקחת תוספי מזון המיועדים לנשים (פרוביוטיקה לנשים) באופן קבוע - יש בבליעה ויש גם לשימוש מקומי כמו נרות (תתיעצי עם הרוקח/ת), לשתות מיץ חמוציות. וכמובן לשמור על הגייניה - לא להשתמש בתחתונית, להחליף תחתונים כמה פעמים ביום, לא לשטוף את המקום עם סבון רגיל - אלא רק עם מים או עם סבון שמיועד לאזור זה. אני ממש מקווה שהעצות האלה יעזרו לך. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107007
אני כבר לא מקבלת מחזור שנתיים קיבלתי פעם אחת וזהו עשיתי פעם אחת בדיקות אמרו לי שהכל בסדר אמא שלי קבעה לי תור לרופאת נשים ואני לא יודעת איזה בדיקות יעשו לי וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי פעם אחת אבל לא יצא לי דם או משהו אבל זה ממש כאב לי ואני מפחדת שבבדיקות יראו שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין אי אפשר לראות בבדיקות נכון?

תשובה:
היי לך אני רואה שפנית אלינו כבר בעבר וענו לך על השאלה אני אגיד שוב שניתן לראות אם קיימת יחסי מין רק בבדיקה של פתח הנרתיק ע"י רופא/ת, בה ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין ושוב- אם קיימת יחסי מין, אין לך שום דבר להתבייש בו או להרגיש אשמה בגללו. הרצון לקיים יחסי מין והקיום שלהם עצמו זה משהו טבעי ונורמלי. אני חושבת שכדאי שתתקשרי לדלת פתוחה או אפילו תגיעי לאחד הסניפים כדי לדבר על זה לעומק כל טוב


בת 15 שואלת: #106996
חבר שלי ואני קיימנו יחסים והשתמשנו בקונדום אבל אני מפחדת שאולי קרה משהו כי יצא לי דימום בצבע חום שחור ובדקתי באינטרנט ויכול להיות שזה השתרשרות ואני לא בטוחה שזה מחזור כי במחזור בדרך כלל ממש כואב לי שזה מגיע למצב שאני מתעלפת ועכשיו לא הרגשתי אפילו דקירה בבטן ואני בלחץ כי אמרו שזה יכול להופיע 8-12 ימים מקיום היחסים ואני מפחדת שאני בהריון ואני לא יודעת מה לעשות.

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום בצורה תקינה, החשש הוא פעוט לגמרי. אך, כדי להסיר דאגה מליבך הייתי מבצעת בדיקת היריון לאחר 14 יום או, אם יחסי המין קרו לפני פחות מ-72 שעות, ליטול גלולה למניעת היריון-פוסטינור, נורלבו, או אלה (עד 5 ימים מהקיום הלא מוגן). בנוסף, הייתי ממליצה לבדוק תמיד את הקונדום לאחר האקט... שלא נקרע ולהקפיד לצאת מיד לאחר הגמירה כדי שהנוזל לא יזלוג מתוך הקונדום לאחר ההרפיה.


בת 24 שואלת: #106994
שלום, אולי השאלה שלי היא מפגרת אל עדיין ברצוני לשאול על מנת להוריד לחץ מעצמי, אם נעשתה עבודת יד לבחור, כשהוא גמר, הוא נגע בזה ולאחר כדקה הכניס את ידו אלי לפה, יום למחרת שמתי לב שהיה לי פצע בפה. האם יכולתי להידבק במשהו? האם הזע במגע עם אוויר כבר נוטרל? תודה מראש! בברכה,

תשובה:
שלום לך, הזרע מנוטרל לאחר שעה בטמפרטורת החדר. יכול להיות שהפצע קשור לשפיך של הבחור אך עם זאת, יתכן ולא. אין לי תשובה חד משמעית או רפואית לעניין, אך מאחר ויש תחלופת נוזלים מהירה מאוד בפה וחידוש תאים מהיר, הייתי מחכה מספר ימים ובודקת את מצבו של הפצע. אם הוא ישתפר, אז כנראה שאין ממה לחשוש, ואם יחמיר, הייתי פונה לרופא משפחה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #106992
ואם אני עדיין חוששת שאולי זה היה היום השני זה קריטי לדחיית הביוץ? או שגם זה נחשב בגדר הימים הראשונים ופעולת הדחייה נעשית? כנראה מהלחץ שלי אני פתאום שוכחת אם זה באמת היה היום הראשון, למרות שבאופן ודאי אחרי שלקחתי את הכדור הראשון בשבת כשעה אחרי הכדור הראשון ירדו לי זרמים חזקים. זה אני בוודאות זוכרת.

תשובה:
שלום לך אצטרף לתשובתה של אמיליה ואחזק אותה. שוב, אם הדבר מטריד אותך, תוכלי לעשות בדיקת היריון למען השקט הנפשי. בהצלחה


בת 21 שואלת: #106990
היי, יש לי שאלה ואשמח להתייעץ.. אני נוטלת גלולות זואלי באופן קבוע אך בשבוע האחרון לקחתי אנטיביוטיקה והבנתי שזה מבטל את השפעת הגלולות. ביום שישי לקחתי את כדור האנטיביוטיקה האחרון. ביום שבת הייתי עם החבר שלי ולא קיימנו יחסי מין כלל רק שכבנו אחד ליד השני עם בגדים כמובן. לאחר כמה דקות הבחנתי בכתם של זרע על המכנס באזור המפשעה שלו כנראה הטיפות שלפני יצאו לו.. הוא נגע באזור הזה על התחתון כדי לייבש ולנקות את הכתם. ואחר כך המשכנו כרגיל. נגעתי בידיים שלו ואז ניגשתי לשירותים ובטעות כשניגבתי נגעתי בעצמי קצת.. האם יש סיכוי שהגיע אליי זרע איכשהו? הידיים שלי היו יבשות אבל לא הייתי בטוחה אם איכשהו עבר סרע מהידיים שלו לידיים שלי. האם יש צורך בלקיחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכוי להיריון הוא אפסי ביותר, הייתי ממליצה שלא לקחת פוסטינור במקרה זה מאחר והסיכוי כמעט ולא קיים. בהצלחה


בן 16 שואל: #106978
לפני שבוע שבועיים בערך אני וחברה שלי ביצענו יחסים על יבש והייתה מעט חדירה(היא הייתה עם תחתונים וכל הזמן התחתונים היו לי על הפין) עכשיו אנחנו ממש בלחץ כי המחזור שלה לא סדיר והיא לא קיבלה עדיין יכול להיות שהיא תכנס מזה להריון? יש לה כאבים בחזה אבל זה כנראה בגלל שהוא גודל והיום לה הפרשות לפני שביצענו יחסים כלשהם חשוב לציין שאנחנו תמיד מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום וברגע שאני מרגיש שאני כמעט גומר או ממש בשנייה אני יוצא ישר , אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה 🙏

תשובה:
הי, מהתיאור שלך לא נשמע שהייתה אפשרות למגע ישיר בין פין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק - ולכן לא נשמע סביר שיש סיכוי להריון. אם אתם בכל זאת חוששים ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית - ניתן לרכוש בכל בית מרקחת/סופר פארם. אציין כי בדיקת הריון יעילה רק כ14 ימים לאחר המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב.


בן 13 שואל: #106975
אני לא נוהג לאונן ואני מתבייש להגיד להורים שלי זה מפדח

תשובה:
הי, אולי זה נובע כתוצאה מהזעה או חוסר הקדפה על הגיינה - ממליצה לך לנסות להחליף תחתונים פעמיים ביום, ולקפיד לשטוף את המקום עם מים ולנגב בעדינות. אבל אם זה לא עוזר - כדאי לראות רופא. אתה יכול להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולהיבדק ללא ידיעת ההורים. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106974
ערב טוב אשמח למענה.. אני נוטלת גלולות באופן קבוע, הייתי אמורה להתחיל ב14 חפיסה נוספת ולא התחלתי האם אני יכולה להתחיל מהיום? או שאני חייבת לחכות למחזור הבא?

תשובה:
הי, את יכולה להתחיל כרגע אבל ההגנה היא מהגלולה ה15 - עד אז יש לקיים יחסי מין עם קונדום. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #106971
היי רצית לדעת באיזה בדיקות אפשר לגלות שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין

תשובה:
הי, רק בבדיקה של פתח הנתריק ע"י גניקולוג/ית ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו בכל שאלה, כל טוב :)


בן 14 שואל: #106970
שלום שמתי לב שיש לי הרבה נקודות קטנות שנראות כמו חצקונים קטנים על הפין. מה גורם לזה? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך התופעה אכן נשמעת קצת לא שגרתית, אבל עם זאת אני מציעה שלא תילחץ מידי ותקבע תור לרופא אורולוג (תחום) שיבדוק במה מדובר וייתן לך טיפול הולם. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #106968
היי, החודש כשהתחלתי את חפיסת הגלולות, שילשלתי בסמוך לנטילת הגלולה. קראתי בדף ההוראות של הגלולה, שבמידה ואכן קרה הדבר, יש ליטול גלולה נוספת, וכך ההגנה לא נפגעת במידה והגלולה לא נספגה. פעלתי לפי ההוראות ונטלץי גלולה נוספת ביום הראשון (הגלולה האחרונה של החבילה, כפי שמצוין בהוראות, כי אין לי חבילה ספייר). עברו 3 ימים משבוע ההפסקה ועדיין לא קיבלתי מחזור. ועכשיו אני חוששת, האם פעלתי נכון? האם יתכן שההגנה נפגעה? חשוב לציין שבשאר החודש נטלתי את הגלולות כרגיל כפי שצריך. יכול להיות שאני בהריון? זאת רק החפיסה השנייה שאני לוקחת ולכן אני עוד לא יודעת מה היום בו בדרך כלל אני מקבלת. בחודש שעבר קיבלתי את המחזור ביום השני בבוקר

תשובה:
הי, אם התחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - לא נשמע שיש חשש להריון. הגלולות עשויות לעכב את המחזור ולפעמים גם להעלים אותו לחודש - אלו תופעות מוכרות. בכל מקרה, את יכולה לבדוק אם את בהריון עוד שבוע וחצי באמצעות בדיקת הריון ביתית (כרגע זה עשוי להיות מוקדם מדי). מוזמנת להתייעץ ולעדכן אותנו. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106964
אני וחבר שלי כמעט שנתיים בייחד וקיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני יומיים. אני לוקחת גלולות (יאז פלוס) והשתמשנו גם בקונדום והוא אפילו גמר בחוץ. אבל מאז יש לי קצת בחילות וכאבי בטן . אני חושבת שאני סתם מלחיצה את עצמי אבל הייתי שמחה לשמוע עוד דעה. זה טבעי או שיש לי סיבה לחשוש?

תשובה:
שלום, כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה. ממה שאת מתארת אין חשש להריון, ואני מניחה שהתחושות שלך נובעות מלחץ או התרגשות. מקווה שהייתה לך חוויה טובה :) כל טוב


בת 18 שואלת: #106962
מאחר לי בשבועיים ויש לי כאבי מחזור האם יש מצב שנכנסתי להריון?

תשובה:
שלום לך! על מנת שאוכל לענות לך אצטרך לקבל פרטים יותר מדוייקים- האם קיימת יחסי מין הכוללים חדירה? האם יחסי המין היו מוגנים או לא?, מתי קיימת יחסי מין? האם המחזור שלך סדיר בדרך כלל? אשמח אם תוכלי לפרט יותר על מנת שנוכל לעזור לך. השאלות בפורום נענות לאחר כמה שעות מרגע ששלחת את השאלה, במידה ואת מעוניינת בתשובה מיידית את מוזמנת להתקשר לאחד מהקווים של דלת פתוחה. תוכלי למצוא את מספרי הטלפון ושעות העבודה באתר שלנו


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 23 שואל: #106946
אני בת 23. לפני 13 יום התחלתי ליטול גלולות פעם ראשונה של חברת "יאז פלוס",שהגלוחה הראשונה היתה ביום הראשון של המחזור כמובן. בדכ מחזור לוקח לי גג 7 ימים שבהם הימים האחרונים הם חלשים,והפעם המחזור לוקח לי עד עכשיו כבר 13 ימים,שבימים האחרונים זה טיפות בודדות ובעיקר הפרשות חומות,זה תקין?ומה אפשר לעשות שזה יפסיק??

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של שלושה חודשים לגלולות. במשך התקופה הזו יכולים להיות כל מיני תופעות לוואי - כמו דימומים בין מחזורים, או דימום ארוך מהרגיל. זה אמור להסתדר, ואם לא כדאי לפנות לרופא/ה להחלפת סוג גלולות. בכל מקרה, כל עוד את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת מפני הריון - ללא קשר לדימום/הפרשות. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות שלך כדי לדעת יותר על התופעות שיכולות להיות. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106942
לפי התיאור שלי התחלתי לקחת גלולות ביום הראשון למחזור כיוון שהדם הממשי היה ביום שבת. ובערב כבר לקחתי גלולה. ביום שישי ירדה לי טיפה לא מורגשת ואחריה לא היה שום דבר לכן לא הרגשתי שזה היום הראשון למחזור. ישר אחרי שלקחתי את הגלולה התחילו לי זרמים חזקים. היום אני כבר שבועיים בדיוק מהגלולה הראשונה אך כבר אחרי 9 ימים מהגלולה הראשונה הייתי בלי שום אמצעי נוסף.

תשובה:
הי, זה נשמע שהתחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - את מוגנת ואין חשש להריון. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106941
היי, אבדה לי גלולה אחת והמשכתי לבאה אחריה. אני יכולה להמשיך את החבילה פשוט עם גלולה אחת פחות?

תשובה:
שלום, את יכולה אבל עדיף להמשיך לחפיסה הבאה ברצף בלי הפסקה (או בלי הגלולות הלא פעילות - בהתאם לסוג הגלולות). כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106937
שלום אני בת 22 ובתולה עשיתי על יבש עם חבר שלי. שתינו היינו ערומים לגמרי והוא שפשף את איבר המען שלו בשלי. הוא חא גמר עלי אבל אני בטוחה שיצא לו קצת נוזל. השאלה שלי אם אפשר להכנס להריון מהנוזל הזה למרות שלא הייתה חדירה ושאני בתולה?!

תשובה:
הי, אם היה מגע ישיר בין הפין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק יש חשש להריון. במידה וכן היה, את יכולה לקחת פוסטינור/אלה בהקדם. כל טוב :)


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בן 16 שואל: #106931
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני חודש , ובטעות גמרתי בפנים, זה היה יום אחריי סיום המחזור והיא הייתה בחפיסה הראשונה של הגלולות, אחריי 30 שעות היא לקחה פוסטינור כדי להיות בטוחים. היום אחריי חודש המחזור שלה מאחר , לא היו תסמינים של בחילות הקאות וכו... האם יש חשש להריון?

תשובה:
הי, איחור במחזור זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106928
האם רואים בבדיקות גם שאני משתמשת בגלולות?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לראות בבדיקות דם שאת נוטלת גלולות למניעת הריון. כל טוב


בת 14 שואלת: #106917
היום אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ואני לא ידעתי איך זה מרגיש כשהוא גומר אבל לא נראלי שהוא גמר אבל היה מאוד רטוב והוא שפשף עם כל הרטוב עלי וזה לא היה חם זה פשוט היה מרגיש סמיך כזה ואני עכשיו מםחדת שאולי נכנס לי זרע אל תוך איבר המין אני פוחדת מחשש להריון למרות שאין לי כאבי בטן ולא הקאתי ואני מרגישה מצויין חוץ מזה שטיפה כואב לי בנרתיק

תשובה:
שלום לך. כשנער "גומר" נפלט מאיבר המין שלו נוזל הזרע , בדיוק כפי שתיארת. אם השפיכה נעשית תוך כדי חדירה או ליד הפות, ולא השתמשתם באמצעי מניעה- יש אפשרות שתיכנסי להריון. כאבי בטן או הקאות אינם סימנים להריון ובמצב זה מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום - ליטול כדור בשם פוסטינור או נורלבו תוך 72 שעות מקיום יחסי המין . ניתן לקנות אותם בכל בית מרקחת. או כדור בשם "אלה" שניתן לקחת בתוך 120 שעות לאחר קיום יחסי המין. ככל שתקדימי לקחת, כך היעילות של הכדור תגדל. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. אני ממליצה לך ליצור קשר עם אחד מסניפינו שם ניתן לעשות בדיקת הריון ולקבל מידע נוסף .


בת 15 שואלת: #106907
האם בבדיקה הורמונלית אפשר לדעת שאני קיימתי יחסי מין או שאני כבר לא בתולה??

תשובה:
הי, לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין - ואז ניתן לראות זאת. כל טוב )


בת 19 שואלת: #106904
היי, אני נוטלת גלולות יאז מעל שנתיים, בדרך כלל אני נוטלת בשעה 8 בערב. אם שכחתי שתי גלולות ברצף (בימים 9-10) וגיליתי רק כשהייתי אמורה ליטול את גלולה 11, מה אני צריכה לעשות? האם אפשר להמשיך ליטול? האם אם כן אני בטוחה מבחינת הריון או שצריך להשתמש בקונדום? האם אני צריכה להפסיק את הכלולות החודש? לקחתי את שלושת הגלולות יחד ביום של הכחולה השלישית- זה יכול לעשות נזק?

תשובה:
הי, תמשיכי ליטול גלולות כרגיל, אבל יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף בשבועיים הקרובים. אין צורך לקחת את הגלולות ששכחת - מצד שני, לא הוכח שיש מנת יתר בלקיחת גלולות ועד כמה שידוע אין בכך נזק. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106902
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין מוגנים, תמיד השתמשנו בקונדום. המחזור שלי כבר מאחר בשישה ימים וכאשר ביצעתי בדיקת הריון ביתית התוצאה הייתה שלילית. באותו ערב הקאתי פעמיים, האם יש סיכוי להריון ?

תשובה:
הי, אם הקפדתם להשתמש בקונדום בכל פעם שהיה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק - לא סביר שאת הריון. בכל מקרה, אם את מודאגת ורוצה לוודא שוב - חשוב לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי המגע המיני, כי לפני כן בדיקת הריון לא יכולה לגלות הריון. כל טוב והצלחה :)


בת 20 שואלת: #106900
היי. לפני כשבועיים הייתי צריכה לקבל מחזור והוא איחר לי מהלחץ. לבסוף הוא הגיע ביום שבת בדיוק לפני שבועיים. העיניין הוא שההגעה שלו הייתה מלווה בכתמות והפרשות חומות כהות לפני הגעתו. ביום שישי לפני שבועיים הייתה לי הכתמה חומה ובבוקר בניגוב הפיפי טיפה ממש קטנה של דם בהיר ואחריה לא היה עוד כלום במשך היום. ביום שבת אחר הצהריים כבר הרגשתי שיורד לי דם על התחבושת ששמתי ובערב התחלתי לקחת גלולות(זואלי) בפעם הראשונה. אחרי שלקחתי את הגלולה באותו הערב כבר היה לי זרמים של ממש עם דם למשך כמעט 6 ימים. התחלתי לקיים יחסים שבוע וחצי אחרי נטילת הגלולה אך הפחד שלי שהייתי צריכה לקחת את הגלולה הראשונה ביום שישי ולא בשבת בגלל הטיפה הלא מורגשת של הדם.

תשובה:
שלום, עקרונית ניתן להתחיל גלולות בכל שלב וכעבור 14 ימים יש הגנה מפני הריון. את אומרת שאחרי שבוע וחצי קיימת יחסי מין ללא קונדום - זה דיי קרוב ל14. בנוסף, התחלת לקחת את הגלולות ביום השני של המחזור - שזה גם לא איחור משמעותי מההמלצה. אז הסיכוי להריון מאוד נמוך במקרה שלך. אבל אם לא תקבלי מחזור את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להיות בטוחה. אבל שוב, לא נראה שיש סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 41 שואלת: #106899
שלום אני ובן זוגי קיימנו מין אנאלי. הוא גמר בפנים ואני חששתי שהזרע ינזל ויגיע לפות אז תפסתי עם היד את פי הטבעת והרגשתי שהאזור נוזלי ואני חוששת שהזרע נשפך ונכנס לפות. האם יכול להיות מצב כזה והאם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, אני מניחה שהאזור היה רטוב כי את היית רטובה. אם את חושבת שהזרע הגיע בצורה מסוימת לפתח הנרתיק - אז יש סיכוי להריון, אבל אם לא היה מגע אז לא. בכל מקרה אם את לא יודעת או חוששת - עדיף לקחת גלולת היום שאחרי ולא לדאוג. ובלי קשר להריון, מומלץ מאוד לעשות אנאלי עם קונדום מסיבות הגייניות - כדי לא להעביר חידקיים. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106897
שלום, אני נוטלת גלולות יאז פלוס, רציתי לדעת אם יש זמן במהלך נטילת הגלולות שצריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף, אני לא מתכוונת למקרים בהם שכחתי ליטול גלולה, אני מתכוונת לכך שאם הגעתי לגלולות הכתומות למשל בהם אני אמורה לקבל מחזור האם אני צריכה להשתמש גם בקונדומים כי כתומות אין את מה שיש בורודות... זה די דחוף אשמח למענה מהיר, תודה ויום טוב!

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת גם בימים של הגלולות הלא פעילות - ואין צורך באמצעי מניעה נוסף כדי למנוע הריון. כמובן שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106895
אני לוקחת גלולות מגיל 17 (עם הפסקות , לא באופן קבוע) . התחלתי לקחת גלולות לפני חודשיים ( לאחר הפסקה בת 4 חודשים) , לאחר שסיימתי את החפיסה הראשונה , דילגתי על המחזור והמשכתי ישר לחפיסה השניה במטרה לדחות את הוסת. במהלך נטילת הגלולות קיימתי יחסי מין עם בן זוגי והוא גמר בפנים מספר פעמים. ביום העשירי של החפיסה השניה , התחיל לי דימום שנמשך עד עכשיו (6 ימים). אני ממשיכה ליטול את הגלולות ולא מבינה מדוע הופיע הדימום ? חשוב להזכיר שבעבר כבר דחיתי את המחזור באמצעות הגלולות ולא קרה מקרה דומה. מה הסיבה לדימום הזה ? האם להמשיך ליטול את הגלולות ? הם יופיע לי מחזור לאחר סיום החפיסה ?

תשובה:
הי, זה נשמע מאוד הגיוני בשימוש בגלולות. אחת מתופעות הלוואי של הגלולות הן הפרשות ודימומים בין מחזורים. כך שאי סיבה לדאגה. אכן, חיבור בין גלולות אמור ליצור רצף ללא דימומים -אבל אין הבטחה שזה יקרה. כמובן תמשיכי ליטול את הגלולות כרגיל, לפי ההנחיות, ללא קשר לדימום. לגבי ההפסקות בנטילת גלולות - לא בריא לעשות הפסקות בגלולות. השנה הראשונה קריטית בנוגע לקרישי דם, והגוף בכל פעם מסתגל מחדש לגלולות. כך שאם את בוחרת בגלולות באמצעי מניעה - עדיף להמשיך ברצף גם בתקופות בהן את לא מקיימת יחסי מין. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106894
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום ולאחר יחסי המין היא מתלוננת על גירודים בלתי פוסקים בפות ועל צריבות בפות אני מפחד שהיא רגישה למשהו מהקונדום ואנחנו שנינו דתיים ואם היא תלך עם ההורים שלה לשם אני בטוח שהרופא יגיד לה שזה בגלל הקונדום וזה יהרוס את כל מה שבנינו וההורים שלה יכעסו עליה ברמות ולא בא לי ישמח לתשובה מהירה והאם יש סיכון אם היא לא תפנה לרופא

תשובה:
הי, ייתכן מאוד שכפי שאתה אומר היא אלרגית לחומר בקונדום. אני ממליצה לקנות קונדומים שעשויים מחומרים טבעיים - הם מאוד עוזרים במצבים כאלה (וכמובן מגינים מפני הריון כמו הקונדומים האחרים). תוכל לראות כאן: https://glyde.co.il/. כל טוב ובהצלחה :)


בת 15 שואלת: #106893
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה,ללא קונדום,הוא לא גמר וזה היה גם לזמן קצר,לאחר 3 שעות הלכתי לשתות פוסטינור,יש מצב להריון?

תשובה:
שלום לך. קשה לי להבין ממה שכתבת מה בדיוק קרה. בכל מקרה, כשמקיימים יחסי מין לא מוגנים יש חשש להריון ולכן כדאי לקחת פוסטינור. לפוסטינור יש אחוזי הצלחה גבוהים במניעת הריון כאשר לוקחים אותו ב 24 שעות הראשונות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן רוב הסיכויים שאינך בהריון. אני מזמינה אותך להתקשר אלינו או להגיע לאחד מהסניפים כדי לקבל יעוץ בנושא אמצעי מניעה.


בת 18 שואלת: #106891
אני לוקחת גלולות יאז כבר שנתיים ואני כרגע סיימתי את ה24 הגלולות הורודות ומחר אמורה לקחת את הלבנה אבל כאשר אני לוקחת את הלבנה אני מקבלת ווסת רציתי לדעת אם אני לא יקח את הכדורים הלבנים החודש ויקח ישר את הוורודות בחפיסה החדשה אם זה ימנע לי את הווסת או שזה יצור בעיה כלשהי בהמשך

תשובה:
הי, את יכולה לדלג על הגלולות הלא פעילות ולהמשיך לחפיסה חדשה ברצף - אין עם זה בעיה מבחינה רפואית. אבל לפעמים זה עדיין לא מונע מחזור/דימום - כך שזה לא ב100%. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106889
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כימעט שלושה חודשים, כל פעם אחרי יחסי מין אני מתחילה להיכנס ללחץ מטורף.. אני מפחדת להיכנס להריון... אנחנו מקימים יחסי מין רק עם קונדום. זה קרה לי כבר שלוש פעמים, אנחנו מקיימים יחסי מין ואז כל החודש אני בלחץ ובחרדות שאולי אני בהריון עד שאני מקבלת מחזור. היו פעמים שהייתי שיכורה ואחרי שהוא גמר נגעתי באיבר מין שלו ליפני שחבר שלי הוריד את הקונדום וניגב את האיבר מין שלו.. אני מפחדת שאולי הקונדום עלה קצת כשהיד שלי הייתה בסוף של הקונדום ונגעתי בטעות בזרע ואז נגעתי בעצמי.. אני יודעת שכל מה שכתבתי כאן זה לא ברור אני פשוט לא יודעת איך להסביר כי אני ממש לחוצה. יש לי כמה שאלות.. איך אפשר להיכנס להריון, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון, איך אני יכולה להירגע במצבים כאלה. ובקשר לגלולות.. אני לא יכולה לקחת גלולות כי אני לא יודעת איך לעשות את זה בלי שאמא תגלה ואני לא יודעת איפה להסתיר אותם ואני לא רוצה שזה יהיה לי כתוב בתיק הרפואי.אנבקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני ממש לחוצה תעזרו לי בבקשה

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת בלחץ אחרי הסקס. אם זה מאוד מלחיץ אותך כרגע - את יכולה לעשות דברים אחרים שלא ילחיצו אותך. כל עוד אין מגע ישיר ללא קונדום בין הפין לפות, ואתם עושים שימוש נכון בקונדום (תאריך תפוגה, קונדום מולבש טוב ומורד מיד לאחר הגמירה) - אין חשש להריון. לגבי גלולות - את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולקבל מרשם אנונימי - ללא ידיעת ההורים. תוכלי לראות כאן את המרכזים ואת שעות הפעילות, וכדאי להתקשר לפני שאת מגיעה כדי לוודא שיש רופא ולקבוע תור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והצלחה :)


בן 18 שואל: #106885
כמה זמן זרע נשאר באוויר לפני שהוא מתקלקל

תשובה:
הי, עקרונית זרע נשאר פעיל עד שהוא מתייבש באוויר. לכן אם יש חשש שזרע/שאריות של זרע הגיעו לפתח הנרתיק או לפות עצמו - יש צורך לקחת פוסטינור/אלה בהקדם האפשרי, כי יש חשש להריון. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106883
קיימתי יחסי מין עם קונדום אבל אני לא יודעת אם הוא נקרע או פג תוקף ומאחר לי המחזור בשבוע אני צריכה לדאוג?

תשובה:
הי, אם חוששת מפני הריון את יכולה לספור 14 ימים מאז קיום יחסי המין ולעשות בדיקת הריון ביתית. במרבית הפעמים הקונדומים לא נקרעים - כך שאני מניחה שהסיכוי להריון הוא קטן. אבל מציעה שבכל מקרה תבדקי זאת. את גם יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106882
ב11.6 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי (אנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה זה היה חד פעמי) ולמרות שהוא לא הרגיש שגמר בפנים לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון. שבוע אחרי התחיל לי דימום שנראה כמו מחזור למרות שהיה לי מחזור ב4.6 כבר, בנןסף לזה גם כאבי בטן ובחילות נוראיות. הדימום נמשך עד שלשום, הפסיק, ועכשיו הוא עוד פעם חזר. וגם כל הזמן יש לי כאבי בטן תחתונה. זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, זה נשמע כמו תופעות מוכרות של פוסטינור, אז נכון לעכשיו זה בסדר. אבל אם זה נמשך יותר משבועיים כדאי לראות רופא/ה נשים. כמו-כן, מומלץ בכל מקרה לעשות בדיקת הריון 14 יום מאז לקיחת הפוסטינור כדי לשלול בוודאות שאין הריון. ומוזמנים כמובן להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה :)


בת 17 שואלת: #106881
היי, אני נוטלת גלולות והבנתי שאם משלשלים לאחר הגלולה היא לא נקלטה לי בגוף. היום לקחתי גלולה ואחרי שלוש שעות שילשלתי אבל חוויתי כאב בטן כל היום. אני לא יודעת אם זה כי הגלולה לא נקלטה או כי כואבת לי הבטן. אשמח לתשובה

תשובה:
שלום, שלוש שעות זה זמן מספיק כדי שהגלולה תיספג בגוף - אין לך מה לדאוג. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר. כל טוב :)


בן 18 שואל: #106873
דימום השתרשות יכול להימשך ארבעה ימים?

תשובה:
הי, דימום השתרשות לרוב מופיע ונעלם מקסימום תוך יומיים, כך שזה נשמע כמו מחזור. בכל מקרה, אם את חוששת להריון וכבר עברו שבועיים מהמגע המיני הלא מוגן - את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון ולבדוק באופן סופי שאין הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106865
היי, חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים ואני כרגע בהפסקה כשבוע כבר מהגלולות שלי כי הן עשו לי דימום והדימום עדיין ממשיך גם כשאני לא נוטלת אותן. הוא גמר טיפה בפנים ואז ישר הוציא ורצתי לשירותים יש סיכוי להריון ? למרות הדימום ולמרות שהוצאתי הכל הרגשתי שזה יצא ממש? תודה רבה

תשובה:
שלום יקירה, לא הצלחתי להבין כמה זמן לקחת גלולות? מתי התחלת ומתי הפסקת? ומתי היו יחסי המין - זו אינפורמציה חשובה כדי שנוכל לדעת האם בכלל קיים סיכוי להריון. אנא חזרי אלינו עם הפרטים ונשמח לייעץ.


בת 18 שואלת: #106863
ומתי אקבל את המחזור? רק אחרי חודש? שאסיים את החפיסה השניה?

תשובה:
הי, כן - את אמורה לקבל מחזור אחרי שתסיימי את החפיסה השנייה. אבל לפעמים יש הפרשות חומות בכל זאת - תהיי מוכנה לכך. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106835
היי אני בת 15, אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי כולל חדירה, לא השתמשנו באמצעי מניעה אבל הוא לא גמר בפנים ואני מפחדת שיצאו טיפות אהבה ואכנס להריון, מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום, זה נשמע שיש חשש להריון. אני מציעה לגשת בהקדם לבית מרקחת ולקנות גלולת היום שאחרי פוסטינור/אלה - ככל שתקדימי לקחת את הגלולה כך הסיכוי שתצליחי למנוע הריון יגדל. בעוד 14 לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לשלול בוודאות הריון. ממליצה לקרוא את העלון המצורף לגלולה שתקני. מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה בשימוש קבוע (גלולות/קונדום). כל טוב והצלחה!


בת 13 שואלת: #106828
עשיתי את הבדיקה ויצא שלילי :) היום עברו שבועיים בדיוק זה בסדר נכון ? כאילו שמעתי שצריך לעשות אחרי שבועיים. אז זה בסדר מה שעשיתי ?

תשובה:
שלום יקירה, שמחה מאוד בשבילך. כן, הבדיקה תקפה כי עברו כבר שבועיים מאז. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח מאוד. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106824
איך אני הולכת לטפל בזה, אני חייבת לעשות הפלה ואין עלי שום תעודה מזהה או משהו שאני יכולה להוכיח שאני באמת בת 19

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #106823
אוקיי אז ככה אני בת 19 ושכבתי עם חבר שלי , השתמשנו בקונדום והכל אבל מאחר לי המחזור בדקתי בדיקה של סופרפארם ויצא לי חיובי ולאחר מיכן ירד לי טיפה דם וחבר שלי ורוצה שניגש לבדיקת דם, ואין עלי שום תעודה מזהה מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שהשתמשתם בקונדום. יתכן והוא נקרע במהלך קיום יחסי המין או שלא הולבש בצורה הנכונה. האם בצעת את הבדיקה 14 ימים לאחר קיום יחסי המין? כי אם מבצעים אותה לפני כן התשובה יכולה להיות שגויה. לא הצלחתי להבין את הסיבה לכך שאין לך תעודת זהות בגיל 19 אך אתם יכולים להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) באחד הימים הקרובים עפ"י ימי ושעות הפתיחה ולבצע אצלנו בדיקה חינמית ודיסקרטית בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ לגבי אמצעי מניעה ותוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה. כל השירותים אצלנו ניתנים בסודיות והם ללא תשלום. כל טוב!


בת 21 שואלת: #106817
שלום אני משתמשת בגלולות יאז כבר מגיל 16 כלומר 5 שנים... שמעתי לאחרונה הרבה סיפורים על קרישי דם בעקבות גלולות וכו' זה דיי מדאיג אותי האם לא מומלץ להשתמש בגלולות ועדיף לעבור לאמצעי הגנה אחר ?!?

תשובה:
שלום יקירה, הסכנה הגדולה בנוגע לקרישי דם היא בקרב נשים שיש להן נטיה גנטית לכך או בנשים מעל גיל 35, נשים מעשנות, עודף משקל. בכל מקרה, השנה הראשונה נחשבת למסוכנת ביותר - כי הגוף מתרגל לגלולות. לכן לא מומלץ להפסיק גלולות להפסקה - אלא להמשיך ברצף. כמובן שאם את חושבת שתוכלי להתמיד באמצעי מניעה אחר - כמו קונדום או התקן תוך רחמי לא הורמונלי את יכולה לחפש על כך מידע. אבל עקרונית אם אין נטייה גנטית לכך, וכבר עברה השנה הראשונה את לא בקבוצת סיכון. לגלולות יכולות להיות תופעות לוואי אחרות, כגון: שינויים במצב הרוח, שינוי בחשק במיני, כאבי ראש ועוד - אז כדאי לשים לב לכל אלו. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית המצורף לגלולות שלך. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106816
אני וחבר שלי שכבנו לפני חמישה ימים וזה היה בלי קונדום. רוב החדירה הייתה בתחת אז חשבנו והחלטנו שלא צריך קונדום. הייתה גם קצת חדירה בפות אבל הוא לא זוכר אם הוא גמר בחוץ או בפנים. איך אני יודעת אם אני בהיריון או לא? המחזור שלי גם לא סדיר.. וגם- אם נפלט נוזל הזרע קצת בפות, זה יכול לגרום להיריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק שאינו מוגן ע"י גלולות או קונדום יש חשש להריון. מאחר וכבר עברו חמישה ימים וכבר לא ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - צריך לחכות עד ל01.07.17 ולעשות בדיקת הריון ביתית כדי לבדוק אם יש או אין הריון. אם תרצי, ניתן להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב אלייך בשעות הפעילות ולבצע אצלנו בדיקת הריון בחינם. מעבר לכך, מומלץ מאוד להשתמש בקונדום במין אנאלי כדי לשמור על היגיינה, ומאוד לא מומלץ לבצע חדירה אנאלית ווגינלית ביחד - זה מעביר חידקיים ועשוי לגרום לזיהום/פטריה. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 19 שואלת: #106808
שלום אני בת 19 , המחזור איחר ומבדיקה ביתית שביצעתי אני אכן בהריון , כעת אני חיילת ניפקדת מצהל לאן אני פונה לקבלת טיפול רפואי ?

תשובה:
שלום יקירה, נשמח לקבל את הטלפון שלך כדי שנוכל ליצור עימך קשר. נוכל לעזור לך עם ההפלה מבלי לדווח לצה"ל. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106786
שלום אני בת 17 ויש לי חבר אנחנו מקיימים יחסי מין בערך חצי שנה..היום קיימנו יחסי מין ובדיוק אתמול או היום בבוקר בערך סיימתי מחזור..אני כמעט גמרתי ואז ראינו קצת שפריץ של דימום על המיטה..אני לא יודעת אם זה מהמחזור או שהוא פגע ממשהו..הכנסתי צבע כדי לבדוק אם יש עדיין דימום ויש קצת..ויש לי טיפה כאבי בטן..אני ממש ממש בלחץ..מה לעשות?ממה הדימום מפגיעה באיבר או מסוף מחזור? אשמח אם תענו לי בזמן הקרוב תודה..

תשובה:
שלום יקירה, אין לנו יכולת לקבוע ממה נובע הדימום, אלא רק בדיקה של רופא/ה. אם אין לך כאבים/תחושת של צריבה כנראה שאין פציעה, אלא שאריות של המחזור. אם הדימום ממשיך אני ממליצה להיבדק ע"י רופא. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106785
אם אני וחבר שלי קיימנו אתמול יחסי מין כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא כאב לי בכלל והוא לא השפיך בפנים אבל אני מפחדת שטיפות האהבה נכנסו למרות שלא הרגשתי לגמרי חדירה ולא כואבת לי הבטן או משהו אבל אני חוששת עדין שאני אכנס להריון איך אני יודעת?

תשובה:
שלום לך, אפשר להיכנס להיריון מיחסי מין לא מוגנים שכוללים חדירה, גם אם לא הייתה גמירה ושפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק. המשמעות היא שגם אם הייתה חדירה חלקית, וגם אם לא הייתה שפיכה, את עדיין בסיכון מסויים להיריון. צריך להדגיש שהסיכון הזה נמוך יחסית, אבל עדיין קיים. במקרים כמו שלך אנחנו כן ממליצים לגשת לבית מרקחת ולקנות פוסטינור. זאת גלולת היום שאחרי, וניתן לקחת אותה עד 3 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדאי לדעת שתסמינים שקשורים בהיריון, כמו כאבי בטן / בחילות / הקאות / רעב מוגבר וכו' מופיעים בדרך כלל רק שבועות לאחר תחילת ההיריון. אף פעם לא כדאי להסתמך על תסמינים אלו כדי לקבוע האם יש היריון או לא כי הם מופיעים מאוחר כשהטיפול בהיריון הופך מסובך יותר. אם יש לך שאלות בנוגע לאמצעי מניעה ואיך לקיים יחסי מין בטוחים יותר את מוזמנת לקרוא על כך באתר.


בת 16 שואלת: #106784
היי, חבר שלי ואני שכבנו אתמול כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא הרגשתי ממש כאב ולא השתמשנו באמצעי מניעה ואני מפחדת שנכנסתי להריון, לא עבר עדין יום שלם ואין לי כאבים או משהו אבל איך אני יכולה לדעת שאני לא בהריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני שבו יש מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק יש חשש להריון. במקרה כזה ההמלצה שלנו היא לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום- פוסטינור או אלה בהקדם האפשרי כדי להגביר את היעילות של הכדור. כמו-כן, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - קונדום או גלולות כדי למנוע דאגות כאלה בעתיד. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106782
אני וחברה שלי כבר שנתיים ביחד ולפני כמה ימיםהייתי אצלה שכבנו במיטה ולרגע שיחקתי עם איבר המין שלי ואני חושש שיצאו לי טיפות אהבה. אחרי כמה דקות הכנזתי יד למכנס שלה ושפשפתי לה את איבר המין. יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי להיכנס להיריון יש צורך בקיום יחסי מין שכוללים חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום/גלולות. ליתר בטחון מומלץ להימנע משפיכה של נוזל הזרע באזור פתח הנרתיק. בכל מקרה, אין סיכון להיריון במקרה שתיארת. חשוב מאד שבמידה וכן תתקדמו לקיום יחסי מין תקפידו על שימוש מתאים באמצעי מניעה. יש הרבה מידע על הנושא אצלנו באתר.


בת 17 שואלת: #106776
לא הבנתי למה התכוונת שרשמת שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

תשובה:
הי, התכוונתי שקונדומים לא רלוונטים למקרה שלכם במידה ואתם לא מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים - אלא רק אחד עם השנייה, ולכן אין צורך להתגונן מפני מחלות מין. אם המצב שונה ואתם כן נפגשים עם אנשים אחרים - אז לא ניתן להסתפק בגלולות בלבד, כ יש סכנה להידבקות במחלות מין. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106773
פוסטינור אני לא יכולה לקחת כבר כי עבר יותר מ72 שעות קיימתי יחסי מין בחמישי שישי שבת

תשובה:
שלום, ניתן לקחתגלולה בשם אלה עד חמישה ימים מהמועד. שאר שאלותייך נענו בתשובות קודמות. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106769
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות בנוסף סובלת מבחילות מעט, קנית בדיקת הריון ביתית ואבצע אותה מחר, מה עוד אוכל לעשות? הדימום מוזר לא מרגיש כמו מחזור

תשובה:
שלום לך לגלולת היום שאחרי יש תופעות לוואי שונות, ביניהן דימום בין ווסתי, עייפות ובחילות. ככל הנראה התופעות שאת מתארת הן כתוצאה מלקיחת הגלולה של היום שאחרי. אם ברצונך להיות רגועה יותר את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית, אך מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תסמינים של לקיחת פוסטינור.


בת 17 שואלת: #106768
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות

תשובה:
שלום לך המחזור שקיבלת למשך שבועיים הוא תופעת לוואי הגיונית של פוסטינור. המשך הדימום סביר להניח הוא גם תוצר של הגלולה וחוסר איזון הורמונלי. הייתי מציעה להמתין קצת כדי לראות מתי יפסק הדימום ובהנחה ובשבוע הקרוב הוא לא מפסיק לפנות לייעוץ רפואי של גניקולוג ולספר לו את הסיפור. מעבר לזה להמשיך לקיים יחסי מין בהגנה מלאה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #106763
אני ממש לחוצה וכבר רשמתי לכן בעבר על המקרה וכבר עבר חודש ויותר משבועיים מהמקרה : היי אני בת 13. לפני 8 (5/6)ימים נפגשתי עם מישהו בכיתה ח. בהתחלה הוא עשה לי נעים בכוס כזה שפשף קצת. ולאחר מכן הלכנו למיטה שכבתי והייתי עם חוטיני הוא בא מעליי וגמר לי על התחת וקצת על התחתון. וגם עשיתי לו ביד .יש סיכוי להיכנס להיריון ? קיבלתי מחזור ב25/4 והיום ה12/6 אבל המחזור שלי לא סדיר עדיין וקיבלתי בפעם הראשונה ב6/3. קראתי קצת על המענה שלכן וראיתי שרשמתן שצריך לחכות שבועיים עד לבדיקה. יש דרך מוקדמת יותר לגלות ? אם אמא שלי ואבא שלי ידעו אני מתאבדת . אשמח למענה מהיר אני לא ישנה בלילות בגלל זה . ועוד שאלה אם אני בהיריון איזה תסמינים צריכים להיות לי ?

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת לחוצה. כל השאלות שלך כבר נענו בעבר ולן אקצר ואסכם: כפי שנאמר לך בעבר, מאחר ועברו שבועיים מאז המקרה: ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית. ניתן לקנות בסופר-פארם/בית מרקחת - זה עולה בין 30-40 ש"ח (ואף פחות מכך - תלוי בסוג). כמו-כן, את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106762
לקחתי אתמול פוסטינור ותוך שעתיים מנטילת הכדור לא הפסקתי לשלשל עד למליום מחרת.. האם צריך כדור נוסף?

תשובה:
שלום, מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. לפי העלון של פוסטינור שלשול היא תופעת לוואי מוכרת של התרופה, ולא מצויין כי יש לקחת גלולה נוספת. בכל מקרה, יש לערוך בדיקת הריון ביתית בעוד 14 יום כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. כמו-כן, אם בכוונתך להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת אותן בלי לחכות ליום הראשון של המחזור (המחזור מתעכב לעיתים לאחר פוסטינור ) ואת מוגנת אחרי שבועיים (כלומר, בגלולה מספר 15). מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106761
שלום, קיימתי יחסי מין עם חברים שלי ללא קונדום .. וזה היה אתמול, והיום אני מרגישה כאבי בטן כאבים של המחזור שלי , אבל אין דם ואני אמורה לקבל מחזור בסוף חודש . ואני מפחדת ממש ממש .. כי אמא שלי לא יודעת שאני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי, ויש לי כאבי רגליים גם , מה זה אומר ?😨

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על החששות שלך. אם קיימת יחסי מין ללא הגנה יש סיכוי להריון - כך שההמלצה שלנו היא לקחת במהירות האפשרית גלולה לשעת חירום: פוסטינור או אלה. ניתן לקנות אותן בכל בית מרקחת/סופר פארם ללא מרשם. כאבי בטן והתופעות שאת מתארת יכולות לנבוע מסיבות שונות, וגם מלחץ - כך שאין לנו אפשרות לומר מה זה אומר, רק רופא/ה יוכלו לומר זאת בוודאות. בנוסף, אם את מתחילה לקיים יחסי מין באופן קבוע יש לחשוב על אמצעי מניעה - גלולות או קונדום. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך או להגיע (גם ביחד עם חבר שלך) לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106759
היי ותודה קודם כל. לפני שבועיים פלוס שכבתי עם איזה בחור סקס יבש. זאת אומרת היינו עם בגדים והוא היה עליי ואפילו לא ממש מרצוני. באמצע הוא הוציא טיפות של זרע להראות לי ושם לי על היד. ואני רועדת שלא נגעתי בלי לשטוף ידיים בפות אחר כך. אני כבר כמה ימים מקיאה ועם כאבים נוראיים בבטן. התעלפתי אתמול וקבלתי נוזלים. האם זה קשור? מעולם לא התעלפתי. בבקשה תעזרו לי אני בת 17 וחרדית.

תשובה:
שלום יקירה, אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. ייתכן ובגלל הלחץ הנפשי הרגשת לא טוב. מאחר ועברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון בכל סופר פארם/בית מרקחת ולבדוק אם יש הריון. כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בדיקת הריון. כמו-כן, אני מצטערת לשמוע שהיית בסיטואציה מינית שלא רצית להיות בה, אם תרצי לשוחח על כך את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות, או כמובן לכתוב לנו. כל טוב.


בת 19 שואלת: #106753
שלום אני בת 19 , המחזור החודשי מאחר לי ב15 ימים , ישלי כאבי חזה והוא גדל מעט כאבי בטן הדומים לכאבי מחזור בחילות כאבי ראש עייפות ביצעתי בדיקה ביתית אך זה הראה לי תשובה שלילית , מה עוד יכול לגרום לכל הדברים האלה ?

תשובה:
שלום, מאחר וכבר ביצעת בדיקת הריון והיא יצאה שלילית - ייתכן והמחזור מתעכב בגלל סיבות אחרות. האם את יכולה לקבוע תור לרופא המשפחה ולבקש בדיקות דם כלליות? אפשר לבקש גם בדיקת הריון. ולאור התוצאות של בדיקות הדם להמשיך לגבי בירור רפואי לעיכוב המחזור. אפשרות אחרת היא להגיע לרופא במרכזים של דלת פתוחה לבדיקות ולבירור - כדאי להתקשר לפני כדי לקבוע תור ולברר שאכן רופא נמצא בשעות הפעילות של המרכז אליו תרצי להגיע. כל טוב ובהצלחה :)


בן 24 שואל: #106743
שלום, אשמח לעזרה דחופה, אני ובת זוגתי נמצאים בויאטנם בטיול ארוך. לפני שלושה ימים קרתה לנו תקלה במהלך קיום יחסי מין עם קונדום- ראינו בסיום ש"ברח" נוזל זרע מהקונדום בוודאות. כשעה לאחר מכן בת הזוג שלי לקחה פוסטינור. פתאום נבהלנו שלפני כשבועיים, במהלך קיום יחסי מין עם קונדום, אנו לא בטוחים כי "ברח" נוזל זרע מהקונדום או נוזל וגינלי (בפעם הזאת היא לא לקחה פוסטינור). אנו לא בטוחים ב100%, לכן מתלבטים מה לעשות. יש פה מרפאה פרטית שאנחנו יכולים לעשות בה בדיקת דם(מזכיר כי עברו שבועיים מאז הפעם שאנחנו לא בטוחים אם "ברח" או לא) מצד שני בהרבה אתרים ממליצים לחכות עד לאיחור בקבלת הוסת ואז לעשות בדיקת דם, הבעיה שהמחזור שלה אינו סדיר ולכן לא בטוחים אם אכן תגיע וסת בזמן המשוער-בעוד כשבועיים (בנוסף חוששים שהוסת שתגיע לא בהכרח יהיה מחזור אמיתי, אלא השפעה של הפוסטינור שהיא לקחה לפני שלושה ימים). לסיכום נשמח לקבל ייעוץ מה הכי כדי לעשות במצב הנתון? א. בדיקת דם (אבל איך נדע שהפוסטינור מלפני שלושה ימים לא ישפיע/ישבש את הבדיקה?) ב. לחכות שבועיים לוסת, ואם לא תגיע אז לעשות בדיקת דם? חוששים מהריון לא רצוי..

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הסיטואציה באמצע הטיול. אם אין בעיה של כסף לעשות בדיקת דם - אני ממליצה לעשות בדיקת דם עכשיו ובעוד שבועיים. אתם יכולים כמובן גם לעשות בדיקת הריון ביתית - אבל אם יש אפשרות לבדיקת דם זה עדיף, כי היא יותר אמינה ומדויקת - וגם ניתן לגלות הריון מוקדם יותר מאשר בדיקת הריון ביתית. פוסטינור לא משבש גילוי הריון בבדיקת דם/בדיקה ביתית, וגם לא פוגע בהריון שכבר השתרש ברחם (ביחס למקרה שבועיים קודם לכן). מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106738
הי רציתי לשאול אני נשואה עם 3 ילדים שיהיו בריאים .. ואני אחרי 5 חודשים לאחר לידה .אני משתמשת למניעת הריון עם מדבקת אוורה בהקפדה ,ורוצה להמשיך את המניעה לעוד כמה שנים .. יש לי חשש להריון כי יש לי בחילות וכאבי רחם בזמן יחסים איך אפשרי לדעת על הריון אם אני בשבוע הרביעי (מחר ,בראשון ) וכבר צריכה להוריד מדבקת אוורה אבל רציתי להשאיר עוד שבוע של מדבקה .. הבעיה שאם אני בהריון ולא רוצה הריון נכון לעכשיו מה כדאי לעשות ?? לקחת אלה ( ימים שאחרי) או להוריד מדבקה בכל זאת ולבדוק ? ואגב עם המדבקות זה מלאכותי המחזור,אז איך אפשרי לדעת על הריון כמה שיותר מהר רק מהורדת המדבקה? או שאפשר גם בלי להוריד ?... תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם את משתמשת באוורה לפי ההוראות שקיבלת מהרופא/ה שלך הסיכוי שנכנסת להיריון הוא נמוך מאד. לא כלכך הבנתי משאלתך באיזה שבוע את מבחינת השימוש במדבקות, אבל כדאי שתמשיכי את השימוש הרגיל בהן. בדיקת היריון מומלץ לעשות לאחר שמופיע איחור בוסת. במקרה שלך (לאחר היריון) אם עדיין אינך מקבלת וסתות אז הסיכוי לכניסה להיריון נמוך עוד יותר. בכל מקרה, בחילות וכאבים מופיעים בדרך כלל לאחר מספר שבועות להיריון ובדיקת היריון תוכל לשלול זאת אם תבצעי אותה כעת. אין סיבה לקחת את גלולת היום שאחרי (ELLA) מאחר והיא רלוונטית ל-5 ימים לאחר קיום יחסי מין. כזכור את אמורה להיות מוגנת עם שימוש באוורה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 17 שואלת: #106735
קיימתי פעמיים יחסי מין לא מוגנים פעם אחת לפני כשבועיים וחצי ופעם אחת לפני 9 ימים (לקחתי את הגלולה בהפרש זמן גדול מידי) וכן אני כל היום עם בחילות ומרגישה ממש רע ...אני גם לא בטוחה אם כדאי לשתף ולערב את הבן זוג שלי אני חוששת שזה עלול לפגוע בו

תשובה:
שלום, קודם כל את יכולה לערוך בדיקת הריון לגבי קיום יחסי המין שהיו לפני שבועיים - וכמובן מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בחינם בדיקת הריון. אם לא תקבלי מחזור עוד שבוע וחצי - כדאי לעשות בדיקה נוספת ולבדוק אם יש הריון. בכל מקרה, בן הזוג שלך הוא שותף מלא לכל מה שקורה במסגרת הקשר שלכם, וכל המהות של קשר הוא שיתוף וחיזוק הדדי. כך שאני מציעה שתשתפי אותו בתחושותייך. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106729
אני רוצה לקנות בדיקת הריון כי יש חשש גדול שאני בהריון אבל אין לי כסף ואין לי מה לתרץ לאמא שלי כדי שתביא לי ..מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי השאלה הקודמת ששאלת אני מבינה שאת צריכה לקבל ווסת בעוד יומיים. לא הבנתי מתי קיימת יחסי מין לא מוגנים שבעקבותיהם עלה אצלך החשש מהריון. בכל מקרה, את בדיקת ההריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים ולא לפני כן כדי לקבל תשובה מהימנה. במידה והווסת לא תגיע, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תבדקי בקישור המצורף ושימי לב לימים ולשעות קבלה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ). תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ודיסקרטית .


בת 17 שואלת: #106728
אתמול חבר שלי ואני שכבנו אבל הפעם באמצע התחיל ממש לכאוב לי וביקשתי ממנו שיפסיק וכל החלק החיצוני השמאלי של האיבר מין שלי התנפח בצורה מפחידה חשבנו שאולי זה תגובה אלרגית לחומר סיכה אבל זו פעם ראשונה שזה קורה ושכבנו כבר לא מעט פעמים הנפיחות כבר עברה אבל היום ראיתי שדווקא בצד ימין יש לי פצע קטן (בין השפתיים, אני חושבת קצת מעל החור של הפיפי) וגם עדיין קצת כואב ומגרד לי כל האיזור שם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הכאבים שחווית. לגבי הפצע שראית - לצערי לא יהיה אחראי מצידי לקבוע מה זה אומר ומה הגורם לכך ללא בדיקה רפואית. כדאי מאוד לקבוע תור לרופא/ת נשים - כך תקבלי אבחון וטיפול הולם. מקווה שזה יחלוף מהר - כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106727
היי אני וחבר שלי כבר שלוש שנים ביחד. לפני כמה ימים עשינו יבש עם בגדים והוא לא גמר. יכול להיות שאני בהריון?

תשובה:
היי לך! ממה שתארת אין שום סיכוי להריון. בכדי להכנס להריון הזרע צריך להיכנס לתוך הנרתיק שלך. את יכולה להיות רגועה :)


בת 17 שואלת: #106726
היוש, אני לוקחת גלולות ומן הסתם חבר שלי גומר בפנים. מאז שהוא התחיל לגמור בפנים שורף לי הפות ממש. ממה זה יכול להיות והאם זה קשור לגמירה בפנים?

תשובה:
היי לך! השריפה/צריבה אכן יכולה להיות קשורה לכך שהוא גומר בפנים. חשוב שתקפידו על היגיינה כי זה מאוד יכול להשפיע. אני ממליצה לך שלאחר שהוא גומר בתוכך, תגשי לשירותים לעשות פיפי- זה יכול לעזור כיוון שרוב ה"שאריות" של הזרע יצאו ממך. בנוסף, את יכולה לשטוף את הפות אחרי שאתם שוכבים, חשוב שזה יהיה עם מים בלבד- ללא סבון או תכשירים אחרים. הכי חשוב שתרגישי בנוח ויהיה לך נעים בזמן ואחרי שאתם שוכבים, כך שאם הטיפים שהמלצתי לך לנסות לא עוזרים, הוא יכול פשוט לגמור בחוץ- עדיין שניכם תהנו ותוכלו להגיע לסיפוק. כמו כן, תוכלי גם לגשת לרופא נשים להתייעץ איתו לגבי הנושא, יכול להיות שיש לך פטריה שלא טיפלת בה. שיהיה בהצלחה!


בת 22 שואלת: #106724
היי שכחתי לקחת שתי גלולות בימים שלישי ורביעי ביום חמישי שישי לקחתי גלולה כרגיל. ביום שישי בערב קיימתי יחסי מין עם החבר שלי ללא קונדום וישר לאחר מכן הופיע דימום שנמשך ליום למחרת.אני לוקחת גלולות יאז ונמצאת כרגע בגלולה ה15י. נשאר עוד 9 גלולות פעילות ו4 לבנות. רציתי לשאול- א. יש חשש שאכנס להריון? אם כן איך אדע שלא יהיה מאוחר מידי לקחת פוסטינור וכאלה? ב. מה לעשות להמשיך את הגלולות כרגיל לעשות הפסקה? להתחיל חפיסה חדשה?

תשובה:
היי לך! יש חשש להריון, במידה ואת מתכוונת ביום שישי לאתמול- את עדיין יכולה ליטול פוסטינור/נורלבו/אלה (פוסטינור ונורלבו יעילים ל72 שעות לאחר המגע המיני, אלה יעילה עד 5 ימים לאחר המגע המיני)- ככל שתיטלי את הגלולה בהקדם, כך יעילותה תהיה גבוהה יותר, כך שאני ממליצה לך לגשת בהקדם לסופר פארם/בית מרקחת הקרוב לרכוש את אחת מהגלולות. קחי בחשבון שבעקבות נטילת הגלולה יכול להיות שיהיו לך מעט דימומים- זה טבעי ונורמלי לגמרי. הדימום שהופיע לך יום למחרת הוא בעקבות כך ששכחת ליטול את הגלולות של שלישי ורביעי, זה הגיוני שהוא הופיע. כדי שלא יהיה בלבול נוסף עם הגלולות, אני ממליצה לך להמשיך ליטול את החפיסה הנוכחית כרגיל ובמקביל להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה, משום שאינך מוגנת החודש. על מנת לוודא שאין הריון, עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימת יחסי מין. שיהיה בהצלחה!


בת 16 שואלת: #106722
היי,אני וחבר שלי שכבנו ביום חמישי וראשון עם קונדום כמובן,מעבר לכך בכל פעם שאנחנו שוכבים אנחנו משתמשים בקונדום והגמירה בחוץ(למרות שהוא עם קונדום,כלומר שהוא מוציא את איבר המין וגומר בחוץ בתוך הקונדום)ביום שישי,לאחר ששכבנו בחמישי הרגשתי חולה,כאבי ראש,בטן,שלשולים ויש לי חום,בנוסף ביום ראשון הייתי מצוננת אבל זה הפסיק יום למחרת. האם יש קשר בין זה להריון?תודה.

תשובה:
היי יקירה! קודם כל אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום באופן קבוע. הקונדום מגן גם מאפשרות כניסה להריון וגם ממחלות המועברות במגע מיני. עפ"י מה שתיארת אין חשש להריון. סימני הריון אינם מופיעים מיד לאחר קיום יחסי המין. הסימן הראשון להריון הוא איחור בקבלת הווסת. אני מעריכה שמה שחווית היה פשוט וירוס ואני שמחה שהוא חלף. אם אינך משתמשת באמצעי מניעה אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה המתאים לך ביותר. כל השירותים בדלת הפתוחה הם דיסקרטיים וללא תשלום. כל טוב והרבה בריאות!


בת 17 שואלת: #106719
היי אני אשמח לדעת מה הם הסימנים שבדרך כלל רואים בהתחלה של הריון? איך אפשר לזהות?

תשובה:
שלום לך! הסימן הראשון להריון הוא עיכוב בווסת. יכול להיות גם דימום וויסתי שונה מהרגיל, דימומים בין ווסת אחת לשנייה, או תחושות גופניות שונות (עייפות, בחילות, הקאות, גודש בחזה, כאבים בבטן התחתונה וכדומה) שמגיעים מאוחר יותר. כדי לשלול הריון כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שבעקבותיהם התעורר החשש. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106716
היי אני לוקחת גלולות ..אני נוטה לאחר בשעתיים שלוש אך יום אחד לקחתי בהפרש של 12 שעות רק בצהריים של היום שלמחרת..באותו יום ששכחתי שכבתי עם חבר שלי ולא שמתי לב ששכחתי את הגלולה ..וזה נפל לי בול על היום ביוץ..אני חוששת שאני בהריון,אמור להיות לי עוד שלושה ימים מחזור אם הוא יגיע זה אומר שאין מצב שאני בהריון?ואם הוא לא יגיע מה עלי לעשות?

תשובה:
היי לך. אם נטלת את הגלולה ששכחת בטווח של 12 שעות מהרגע בו היית אמורה ליטול אותה, רוב הסיכויים שהיית מוגנת. כמובן שאם הווסת תופיע אז המשמעות היא שאינך בהריון. אם את בלחץ כרגע, אז יכול להיות שהווסת תאחר לך בלי קשר. אם הווסת אכן תאחר- על מנת לוודא שאין הריון עליך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימתם יחסי מין.


בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בן 16 שואל: #106713
היי, אני וחבר שלי עשינו פעמיים סקס אנאלי ובשמיהם עשינו עם קונדום או עם תחתון בכל מקרה לא עשינו בלי אמצעי מניעה בפעם השנייה הקונדום נפל אבל שהפין לא היה בפי הטבעת שלי ולאחר מכן הלכתי להתקלח כי הרגשתי שממש רטןב לי בכל האזור חשוב לציין שבזמן הסקס האנלי הייתי עם התחתונים זאת אומרת שהורדתי את התחתונים רק באזור התחת ובאזור הנרתיק התחתון נשאר אני פוחדת שנזל שפיך אם הוא נזל הוא נזל על התחתון ? עשינו את הסקס האנאלי בשכיבה ועבר שבוע מאז והייתי אמורה לקבל מחזור ב14 והיום ה16 ועדיין לא קיבלתי האם אני בהריון בעקבות מה שתיארתי ?

תשובה:
היי לך. במידה ובפעמיים האלו הוא היה בתוכך רק עם קונדום- אין חשש להריון, שכן הזרע לא יכל לנזול לתוך הנרתיק. זאת אומרת, אם הקונדום נפל כשהפין שלו כבר לא היה בתוכך, ולאחר מכן לא המשכתם את המגע המיני- זה אומר שהיית מוגנת והכל בסדר. הרטיבות שאת מתארת הגיונית לחלוטין- הרטיבות בנרתיק נובעת בעקבות עוררות מינית (כלומר, שהיית חרמנית), הרטיבות בפי הטבעת נובעת מחומר הסיכה שיש על הקונדום. אבל, אם הוא חדר אלייך בשלב כלשהו ללא קונדום ו/או גמר בתוכך או בסמוך לנרתיק- אז יש חשש להריון. במקרה כזה, עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית 14 יום לאחר המועד בו קיימתם יחסים (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם או להגיע בשעות הפעילות לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך). אני מדגישה שוב שכל עוד הוא לא גמר בסמוך לנרתיק שלך ללא קונדום את יכולה להיות רגועה כי אין סיכוי להריון. בגילך הווסת עדיין לא סדירה לחלוטין, כך שהגיוני שעדיין לא קיבלת ושהופעת הווסת מתעכבת.


בת 18 שואלת: #106711
היי הפעם הראשונה שעשיתי סקס הכל היה בסדר (גיל 15) בגיל 16 בערך היה לי חבר ושכבנו וירד לי דם הוא פצע אותי ממש בסוף של השפתיים של הכוס כאילו יש שם חתך. ירד לי טיפה דם ואחר כך ממש שרף לי שעשיתי פיפי עד שזה החלים. ומאז עד היום על פעם שאני עושה סקס החתך הזה נפתח מחדש. בעיקר בתנוחת דוגי. זה מסוכן או משהו? או שזה יכול להיות משהו מעבר לפצע?

תשובה:
שלום יקירה, נשמע שכדאי שרופא/ה נשים יבדוק זאת. במיוחד כי זה נפתח כל פעם מחדש - אולי צריך משחה או טיפול מיוחד כדי לעזור למקום להחלים לגמרי. מוזמנת לעדכן אותנו ולהמשיך להתייעץ - כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106708
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי לפני חודש , זו הייתה הפעם הראשונה שלי ואני ממש מפחדת שנכנסתי להיריון.. כאב לי מאוד וקיימנו את היחסים עם קונדום.. אני חוששת שטיפות אהבה או טיפת שפיך נגעה לי בנרתיק .. הקונדום לא נכנס לאיבר מינו בצורה טובה , הוא כל פעם יצא .. אחרי כמעט כל 3 דחיפות הוא הוציא כדי לסדר את הקונדום ואני חושבת שנכנסתי להיריון.. אני לא יודעת מה לעשות רציתי לעשות בדיקת היריון והוא אמר לי שזה שטויות , שלא נכנסתי..

תשובה:
הי יקירה, אני מצטערת לשמוע שאת חוששת ולגמרי מבינה את החשש שלך. מאחר וכבר עברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון מהסופר פארם/בית מרקחת ולבדוק הא יש הריון, כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה הקרוב אלייך (בשעות הפעילות) ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. מוזמנת לעדכן אותנו בכל מקרה, כל טוב :


בת 25 שואלת: #106690
המשך לשאלה אם עבר שבוע מהמקרא מה אפשר לעשות

תשובה:
הי, כרגע כבר אין כדור שניתן לקחת. אפשר לספור 14 ימים מהמקרה ולעשות בדיקת הריון. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות אצלנו בדיקת הריון אם תרצי. חשוב לשים לב לשעות הפעילות. וכמובן מוזמנת להיות איתנו בקשר גם כאן.


בת 21 שואלת: #106685
היי, בהמשך למה שקרה לי ביום רביעי, אני עדיין לא בטוחה שלא חדר לי זרע לגוף.. שלושה ימים לאחר המקרה עם החבר שלי החלו לי כאבים עמומים בצד שמאל של הבטן התחתונה שהחמירו עם הימים לכל הבטן עד שביום שלישי הגעתי למיון עם כאבי בטן ממש חזקים... בבדיקה גיניקולוגית לא מצאו כלום אבל הכאבים לא עברו.. שכחתי לשאול את הגיניקולוגית אך האם יכול להיות שעברתי תהליך של השרשה ואלו כאבי השרשה?

תשובה:
שלום, כרגע בכל מקרה עבר זמן כדי לקחת גלולת יום שאחרי. כך שאם את ממשיכה לחשוש מהריון - את יכולה לספור 14 ימים מאז המגע המיני ולעשות בדיקת הריון ביתית. מקווה שאת מרגישה טוב יותר כעת, בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106682
שלום. אני בת 17 ואני בסוף החבילה הרביעית של הגלולות. אני לוקחת יאז. בבגלולה ה-22 לחבילה הרביעית שלי התחילו לי הפרשות (עוד לא בגלולות הלבנות). עכשיו אני בגלולה הלבנה השנייה ועדיין רק הפרשות מועטוות ואין מחזור. בפעם האחרונה שאני וחבר שלי קיימנו יחסי מין הייתה ב10.6 וקיימנו גם לפני כן. אני מודאגת..

תשובה:
הי, אין מה לדאוג אם לקחת את הגלולות באופן קבוע וסדיר - אין חשש להריון. גלולות גורמות להפרשות חומות, ולפעמים גם מעלימות לגמרי את המחזור. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106680
היי! אני נוטלת גלולות כבר חמישה חודשים (מינס) והתחלתי חבילה חדשה לפני 5 ימים. בדכ אני לוקחת את הגלולה בשעה 5 ואת החבילה הזאת לקחתי (כל אחת מהגלולות בחבילה) בשעה 8. קיימתי יחסי מין בשני וברביעי שכחתי גלולה. לקחתי אותה אחרי 15 שעות (מהשעה 5). יש לי 2 שאלות: 1. האם השעה של נטילת הגלולות השתנתה ואני צריכה לקחת כל יום ב8 או להמשיך ב5? 2. מה לעשות עכשיו כדי למנוע הריון?

תשובה:
הי, להמשיך לקחת בשעה 8, כדאי להשתמש בקונדום בחמישה ימים הקרובים. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106679
היי מאז שעשיתי את הבדיקה אני עדיין מרגישה תסמינים ועדיין לא קיבלתי מחזור , יצא לי כתם דם חום אדום בתחתונים וזה לא מחזור כי שניגבתי לא יצא כלום ( סליחה על התיאור ) ממש פוחדת שזה דימום השרשה כי היה לי עם זה כאבי גב ... האם זה מלחץ?

תשובה:
הי, כרגע יש איחור של יומיים - ואפילו לא בטוח שזה איחור כי היה דימום. אני מציעה לחכות עוד שבוע וחצי לפחות לפני בדיקת הריון נוספת - כי ייתכן שכרגע זה מוקדם מדי. ואת כמובן מוזמנת להגיע עוד שבוע וחצי לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב יקירה :)