A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין בטוח

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין בטוח

בן 16 שואל: #105906
שלום, אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום ואחרי שגמרתי המשכנו לשכב קצת (פחות מדקה). הקונדום לא נקרע אבל רציתי לשאול אם יש חשש שהזרע יצא בכל זאת? אני מאוד בלחץ ועוד לא דיברתי איתה על זה כי אני לא יודע אם זה באמת בעייתי... תודה מראש.

תשובה:
הי, כן יש בהחלט מצב שבגלל שהפין לא עמד - חלק מהזרע יצא מתוך הקונדום לתוך הנרתיק. אם חברתך לא נוטלת גלולות באופן סדיר - יש חשש להריון. אם לא עברו 72 שעות ניתן לקנות פוסטינור בבית מרקחת - כמה שיותר מהר. אם עבור 72 שעות אך טרם עברו 5 ימים - ניתן לגשת לרופא ולקבל מרשם לגלולה בשם "אלה". מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105904
אני וחברה שלי שכבנו בפעם השלישית סה"כ, היא לא נוטלת גלולות ושכבנו עם קונדום. הקונדום נקרע (לפני שגמרתי) וישר יצאתי. היא סיימה מחזור לפני שלושה ימים (ביום רביעי), בערך 12 שעות אחרי קנינו פוסטינור והיא שתתה... אנחנו חוששים מהריון...מה הסיכויים? מה לעשות?

תשובה:
סיכוי ההצלחה של פוסטינור ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הוא 95%. כך שאין סיבה לדאוג - ובכל מקרה כבר עשיתם מה שצריך לעשות. תוכלו לעשות עוד שבועיים כדי לשלול הריון באופן סופי. אני מקווה שקראתם ביחד את תופעות הלוואי של הפוסטינור - מומלץ. מצרפת סרטון הדרכה לשימוש בקונדום: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105899
היי,יום שישי קיימתי יחסי מין עם חבר שלי,השתמשנו בקונדום אבל הוא החליק בלי שהרגשנו,ורק אחרי שהוא גמר הוא שם לב שהוא גמר בתוכי ללא קונדום. בגלל שהיה כבר מאוחר חיכינו לצאת השבת כדי לקנות פוסטינור,(עברו קצת יותר מ-24 שעות) העניין הוא שזוהי פעם שנייה נראהלי שאני משתמשת בפוסטינור (בכללי,עברו כמה שנים מהפעם הראשונה שנאלצתי)ולעניות דעתי הגוף אמור לדמות וסת אחרי כמה שעות. כבר עברו כמעט 24 שעות מאז שלקחתי את הכדור ואין שום סימן לדם,אולי קצת חסרחורות וכאבים בבטן התחתונה,הכדור השפיע?לא השפיע? תודה

תשובה:
הי, הכדור יכול לגרום לתופעות שונות בכל פעם - זה בסדר שאת לא מרגישה כמו בפעם הקודמות. בסך הכל לקחת את הפוסטינור בזמן - כך שאת יכולה להיות רגועה. בעוד שבועיים תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה ב100%. כל טוב.


בת 19 שואלת: #105897
אני משתמש בגלולות פמינט ולפני שבוע סיימתי את הקופסה של הגלולות בפמינט 21 ימים לוקחים גלולות ואז 7 ימים שבהן אמור להתחיל המחזור לא לוקחים גלולות אני סיימתי את החפיסה ומחר עובר שבוע ואני אמורה להתחיל מחר את הקופסה החדשה אך עדיין לא קיבלתי מחזור אז רציתי לדעת אם להמשיך לקופסה השלישית או לחכות למחזור ?

תשובה:
הי, לגלולות יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים. בכל מקרה להמשיך לקחת כרגיל את הגלולות ולא להחליף/להפסיק ללא התייעצות עם רופא/ה. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105894
אני נוטלת כבר כמעט שלושה חודשים גלולות יאז,אני מאוד מקפידה ואף פעם לא שוכחת. לפניי בערך שלוש שבועות קיבלתי מחזור ובימים האחרונים הפסיק לי הדימום בשעות הבוקר ולקרת הלילה שכבתי עם בן זוגי, כנראה שהמחזור לא ניפסק לגמרי כי בוקר אחריו היה לי טיפה גימום אבל הפסיק במהלך היום. אני מאוד פרנואידית ומפחדת שאני בהריון...ישר חיםשתי סימנים באינטרנט וכנראה פסיכולוגית הרבה מין הסימנים מופיעים לי או בגלל הידיעה אז אני שמה יותר לב לדברים קטנים. חשוב לציין שיש לי הפרשות שקופות בשבוע וחצי האחרונים...לפי מה שזכור לי זה תמיד קורה בתקופה שאני ״כביכול בביוץ״ אבל אני כבר ממש בלחץ וכנראה מגזימה...האם יש סיכוי שאני בהריון? אני אף פעם לא פיספתי גלולה תמיד לוקחת בזמן וגם בן זוגי לא גמר בתוכי.תודה מראש, מאוד דחוף!!

תשובה:
הי, אם לא פספסת גלולה - אין שום חשש להריון. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105891
אני נוטלת מונס כבר כמעט חודשיים (כרגע בסוף החפיסה השנייה) ויש לי דימומים חומים קטנים כאלה כמעט בכל יום, זה טבעי או שאולי הגלולות לא מתאימות לי? ועוד שאלה, אם ארצה לדלג על גלולה או שתיים לבנות זה אפשרי?

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות, ודימומים חומים זו תופעת לוואי מאוד מוכרת בשלבים הראשונים של לקיחת הגלולה. את מתכוונת ל4 גלולות בצבע ששונה מ24 האחרות? את יכולה לדלג עליהן, הן ללא חומרים פעילים. הסיבה היחידה שהן נמצאות היא כדי שנשים יקחו כל יום גלולה בלי הפסקות - כדי שיתרגלו לקחת ולא ישכחו. כל טוב


בן 19 שואל: #105874
היי אני חודש שעבר לא קיבלתי מחזור והחודש הגעתי ל3 גלולות הלבנות וגם לא מגיע לי מחזור עשיתי 3 בדיקות הריון הכל יצא שלילי אני לא מבינה מה יש לי???בבקשה תענו מהר

תשובה:
הי, יש תקופת התסגלות של 3 חודשים לגלולות. כמו-כן, לפעמים גלולות מעלימות את המחזור - זה חלק מתופעות הלוואי של הגלולות וזה מוכר וידוע. אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105873
היי, יש לי חבר שלושה חודשים, ואנחנו מאוד מיינים אחד כלפי השנייה משהו כמו אחרי חודש התחלנו לנסות לשכב אבל לא נכנס לי הפין שלו לנרתיק אז התחלנו להחדיר אצבעות התחלנו עם אחת בהתחלה כאב אך לא ירד דם שתיים לא יכולתי מהכאב, הוא תמיד משחק עם איבר המין שלו כלפי איבר המין שלי אבל אף פעם לא הייתה חדירה לא חצי ולא מלאה היום היינו יחד והוא הכניס לי בהתחלה אצבע אחת ואז שתיים ודחף ואז ירד לי קצת דם, ובכללי מאז שהתחלנו עם זה נייהתה לי פריחה בשפתיים של הנרתיק ושורף לי בפיפי וכשאנחנו לא מתעסקים שמה אין לי כלום עכשיו ירד לי קצת דם בהיר ממש ורציתי לשאול מזה אומר הפריחה והשריפה הזאת והאם זה אומר שקרום הבתולים שלי נקרא? אשמח לתשובה מהירה תודה שבוע טוב

תשובה:
הי יקירה, זה בעיקר אומר שהמגע של החבר שלך לא היה מותאם אליך ונעשה שלא בעדינות ולכן גרם לך להיפצע. אני מציעה שתנהלי את המגע לפי מה שמתאים לך - אולי תנסי את בעצמך להחדיר אצבעות ולהכיר את הגוף שלך, וכשאתם ביחד תגידי לו כל הזמן מה נעים לך ומה לא. אפשר גם לקנות חומרי סיכוך כדי להקל את החדירה. האם אתם מתשמשים באמצעי מניעה? אם לא, מוזמנים ליצור איתנו קשר גם בנוגע לכך. כל טוב


בת 17 שואלת: #105871
היי.. לפני כמה ימים חבר שלי היה אצלי ומפה לשם הגענו למצב שהוא עירום לגמרי ואני עם חזיה ותחתונים והוא החדיר לי אצבעות לא פעם ראשונה ולא כאב לי ואחרי זה היה חיכוך של כמה שניות בין האברי מין כששנינו עירומים לא יצא זרע בוודאות אבל אהי לא סגורה לגבי טיפות האהבה... בוקר אחרי הרגשתי שורף קצת באיבר מין וראיתי נקודת דם קטנה על המיטה והיום היה לי קצת כאבי בטן ובחילה קטנה מה זה יכול להיות? יש סיכוי להריון?

תשובה:
היי יקירה.. בואי נעשה הפרדה בין שני דברים: דבר ראשון לגבי הריון... הריון יכול לקרות רק אם היה מגע של זרע בפתח הנרתיק שלך.. אם לא היה מגיע ישיר של זרע אז אין סיבה לדאגה! דבר שני חשוב לי לומר שאין קשר בין הדם על המיטה להריון.. יכול להיות שהדם על המיטה נגרם מפציעה בתוך הנרתיק בגלל שהוא דחף אצבעות או מקריעה של קרום הבתולין... חשוב לשים לב שאם כואב לך כשהוא דוחף אצבעות אז צריך להפסיק אותו ולבדוק למה זה כואב (אולי זה חזק מידי אולי יש לו ציפורניים ועוד) בכל מקרה אין קשר בין הדם והכאבים בנרתיק להריון... מוזמנת להתקשר לדלת לייעוץ טלפוני בהצלחה!


בן 17 שואל: #105867
קיימתי יחסי מין ללא אמצעי הגנה ויש לי חשש שחלק מהזרע שלי נכנס אל הבחורה לא סיפרתי לה אבל כן אמרתי לה לעשות בדיקת הריון למרות שאני בעצמי לא יודע איך זה עובד ממש אשמח לייעוץ במה לעשות ומה לספר לה (המקרה קרה אתמול לכן אשמח לתשובה בדחיפות)

תשובה:
שלום לך! אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים (אם היא לא נוטלת גלולות ולא השתמשתם בקונדום) בהחלט יש חשש להריון. הקונדום גם יכול למנוע מחלות שמועברות באמצעות מגע מיני. אם טרם חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, ניתן לקנות בבית המרקחת את גלולת היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו וליטול אותה מיידית. בכל מקרה, יש לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים (גם אם היא תיטול את הגלולה). ערכת הבדיקה מורכבת משני פסי צבע, האחד ביקורת והשני לבדיקה עצמה. פס הביקורת צריך לשנות את צבעו בכל מקרה, ובמידה שנמצא הורמון ההריון (שניתן לגילוי רק שבועיים לאחר קיום יחסי המין, כפי שכבר ציינתי) קיימת תגובת צבע גם בפס השני, ויופיעו שני פסי צבע - כלומר תשובה חיובית. כאשר רק הפס ביקורת משנה את צבעו מפוענחת התשובה כשלילית להריון. רצוי לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר. גם את הערכה לבדיקת הריון ניתן לרכוש בבית מרקחת. אתם מוזמנים גם להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לכתובות הסניפים ומספרי טלפון - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ולבצע אצלנו את הבדיקה חינם ובאופן דיסקרטי בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל מידע ויעוץ בנושא אמצעי מניעה ובמידת הצורך גם לקבוע תור לרופאה בסניף. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובאופן חסוי. כל טוב!


בת 18 שואלת: #105857
היי.. שכבתי אתמול והוא גמר לי בפנים.. הוא לא הרגיש שהוא גמר והשאיר את הפין שלו כמה שניות בפנים.. לקחתי פוסטינור בבוקר עברו בערך 12 שעות עד שלקחתי את הגלולה עכשיו לשאלה, יש סיכוי שאני אכנס להריון? או שאין לי מה לדאוג אמרו לי בכל זאת לעשות בדיקה אחרי שבועיים כי גם המחזור נגמר לי בדיוק אתמול

תשובה:
הי, יש לפוסטינור 95% הצלחה אם לוקחים אותו ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני. וכמובן שכדאי לעשות בדיקת הריון כדי לשלול הריון באופן סופי - שבועיים מהיום בו זה קרה. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105856
אני וחברה שלי שכבנו בלי קונדום לפני שבוע אחרי שתי דקות הבנו שעשינו טעות והפסקנו. לפני חמישה ימים היא היתה אמורה לקבל מחזור ועדיין לא קיבלה. מה עושים במקרה של הריון בטוח? רק הפלה? או שיש משהו אחר?

תשובה:
הי, אני מציעה שקודם תעשו בדיקת הריון ביתית - ניתן לקנות בסופר פארם. במקרה של הריון יש 2 אופציות: להמשיך את ההריון או להפסיק את ההריון. הפסקת הריון היא תמיד הפלה - כיום יש 2 דרכים בהם ניתן לעשות הפלה: ע"י כדור או ע"י גרידה. מוזמנים להיות איתנו בקשר לאחר בדיקת ההריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #105853
שלום, אשמח לתשובה בהקדם.. אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ואני על גלולות. יש לי בעיה ואני משום מה לא זוכרת את עצמי לוקחת את הגלולה אתמול.. אני זוכרת אותי עולה איתה ובודקת מה השעה והולכת לתמי 4 אבל לא זוכרת את הפעולה של לקיחת הגלולה. אני נורא בלחץ מזה שלא לקחתי אבל גם מפחדת לקחת פוסטינור מכל מיני סיבות. האם לקחת פוסטינור או שיש אפשרות אחרת?

תשובה:
הי, נשמע לי שלקחת את הגלולה - אבל אם בכל זאת את חוששת אתם יכולים להשתמש בקונדום בימים הקרובים. כל טוב


בת 15 שואלת: #105846
היי, אני וחבר שלי כבר חודש ביחד ... וניסינו לעשות זאת אך ללא הצלחה מרוב הכאבים. ועשינו סקס יבש , עירומים והפין שלו היה על האיבר שלי. והוא ניסה לחדור ואני חושבת שהיה טיפות אהבה כשהוא ניסה לחדור. ואחרי כמה ימים שניסינו התחילו לי כאבי בטן והעצמות בגב האם זה קשור לזה או שאני יכולה להיות רגועה? כי בדרך כלל אנחנו עושים את זה עם קונדום.. פשוט היה חיכוך ולא היה קונדום והוא רצה להכניס

תשובה:
הי, היה מגע ישיר בין הפין שלו לפתח הנרתיק שלך ולכן קיים חשש להריון. ניתן לקחת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני הלא מוגן - ניתן לקנות בבית מרקחת ללא מרשם. אם עברו יותר מ72 שעות - אך פחות מ - 5 ימים ניתן לקבל מרשם לגלולה בשם "אלה" מרופא/ת המשפחה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105837
לפני שלושה ימים אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין , ולפתע הרגשתי כאב חד. הפסקתי הכל והתיישבתי על המיטה , ולאחר מספר שניות שמתי לב שאני מדממת מאיבר המין שלי , ושנוצר כתם דם גדול על הסדין מתחתי .באותו הרגע רצתי למקלחת כדי לנקות את עצמי ובהמשך היום היו לי מעט טפטופים של דם שהפסיקו בהמשך . אולם בניגוד לדם שהפסיק באותו היום , הרגשתי יום לאחר מכאן כאב מהאזור כאשר אני נמצאת בתנוחות שונות , לדוגמה , כאשר ישבתי ונשענתי אחורה עם הגב. הכאב המשיך גם יומיים אחרי וביום השלישי (היום) הוא נחלש . כאשר דיברתי עם חברה היא אמרה לי שכנראה זה פצע בדופן הנרתיק ושזה יעבור לאחר מספר ימים , ורציתי לדעת מה החוות דעת שלכם , והאם אתם חושבים שזה יכול להיות משהו אחר ? ואם לא , כמה זמן בערך צריך לתת לפצע כדי להחלים לגמרי ? האם צריך להיזהר ממשהו כרגע ? *חשוב לציין שבמהלך קיום יחסי המין השתמשנו באמצעי מניעה.

תשובה:
הי, אני ממש שמחה לשמוע שהיית קשובה לגוף שלך והפסקת את הסקס ברגע שכאב לך. נשמע לי שחברה שלך צודקת. אני ממליצה לתת למקום להתרפא - להימנע מחדירה לשבוע וחצי. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105832
היי שוב אני, עוד לא הגיע הזמן שאני אמרה לקבל את המחזור שלי זה רק בשבוע הבא בשישי ושוב אחרי ששכבתי עם החבר שלי יצא לי דם .. מה זה יכןול להיות (בהתחשב לזה ששחכתי את הגלולה שסיפרתי לכם )

תשובה:
הי, את כבר יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להסיר דאגה מליבך לגבי הריון. לגבי דימום - קשה לי לומר. אבל אם זה נפסק סביר להניח שזה נוצר כתוצאה מחיכוך בזמן החדירה - יכול להיות שלא היית רטובה מספיק. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #105821
היי אני במחזור וביום הראשון של המחזור הייתי אצל חבר שלי והייתי עם טמפון .הוצאתי את הטמפון כדי שנקיים יחסי מין וקיימנו (במהלך היחסים הוא הוריד את הקונדום אבל לא גמר בתוכי)כרגע אני עדיין במחזור (ביום השלישי) ונורא כואב ושורף לי כאשר אני עושה פיפי.ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
היי לך ממה שאת מספרת זה נשמע משהו רפואי ולאו דווקא נוצר בעקבות יחסי מין. ממליצה לפנות לרופא משפחה שייתן לך ייעוץ מקצועי. בנוסף, יכול להיות שנפצעת בפתח הנרתיק ולכן שורף לך בעת השתן. את יכולה להסתכל באמצעות מראה ולבדוק אם יש איזשהו פצע. את מוזמנת גם לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך בהצלחה!


בת 19 שואלת: #105813
היי יש לי כמה שאלות אשמח לקבל תשובה,במקרה והקאתי אחרי שעתיים שלקחתי את הגלולה אני לוקחת עוד גלולה האם אני ממשיכה להיות מוגנת? והאם זה משנה איך אני לוקחת את הגלולה? לפעמים היא נשארת אצלי כמה שניות בפה כי אני לא מצליחה לבלוע ואז אני בולעת ואני חושבת שחלק קטן ממנה נמס, ומשהו קטן האם השמש בחוץ והחום הכבד משפיעות על הגלולות שהם איתי בתיק? תודה! :)

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות והשאלות החשובות. א. אם הקאת ואחרי שעתיים לקחת גלולה חדשה - את מוגנת לחלוטין. ב. כל עוד היא נשארת בפה ואת בולעת את כולה - זה בסדר גמור. ג. עדיף לשמור את הגלולות במקום מוצל וקריר כמה שאפשר - אבל אני מניחה שברוב שעות היום את נמצאת במקום קריר ולא בשמש הקופחת - אז אין בעיה. כל טוב :)


בן 19 שואל: #105810
שלום לפני יומיים הופיע לי פצע קטן בגב והיום אני רואה שזה פצע שומני וכואב, באותה המידה גם הופיע לי היום פצע באזור שיער הערווה קצת מעל הפין יש סיבה שזה קורה? תודה

תשובה:
הי, זה נשמע כמו צמיחה הפוכה של שערה. אם זה כואב - צריך שרופא יבדוק זאת. זה עלול ליצור זיהום פנימי. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105804
קיבלתי מחזור ב3.5 סיימתי ב8.5(היום האחרון היו רק טיפות חומות) ב9.5 קיימתי יחס עם בן זוגי ללא אמצעי מניעה וגמר בפנים . אני כבר כמה ימיים מרגישה כאבי בטן וגב כמו כאב הביוץ ואפילו יותר . מתי אני יכולה לבדוק בוודאות אם אני בהריון ? יש לציין שהמחזור שלי סדיר

תשובה:
הי, ב24.05 את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית. אין טעם לערוך לפני כי במידה ויש הריון - הבדיקה יכולה לזהות זאת רק שבועיים מיום יחסי המין. מוזמנת לעדכן ולהייעץ איתנו בנוגע לכך, וגם בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105801
שלום, היום אני וחברה שלי היינו ביחד והיא עשתה לי ביד וגמרתי לה על הבטן,( היא הייתה עם תחתונים) היא ניקתה את הזרע עם מגבונים ודקה אחרי בערך הלכה לשירותים לעשות פיפי. יש מצב שטיפות זרע שנשארו הגיעו אליה?

תשובה:
שלום לך. אין חשש להריון. בשביל להיכנס להריון הזרע חייב להיכנס לתוך הנרתיק (מחדירה או גמירה בסמוך לנרתיק). לפי מה שאתה מתאר אין שום סיכוי שנכנס זרע לתוך הנרתיק של חברה שלך, במיוחד כשהיא הייתה עם תחתונים. אתם יכולים להיות רגועים לחלוטין ולהמשיך להנות :)


בן 15 שואל: #105794
הי אני וחברה שלי עשינו סקס יבש היא עם גינס ותחתון ואני עם בוקסר וברמודה. גמרתי וזה עבר לי את הבוקסר ואת המכנס ממש ממש קצת אני ונחברה פוחדים מאוד מהריון זה היה באזור הנרתיק אשמח לעזרה

תשובה:
היי לך. אני שמחה שפנית אלינו, זה מאוד אחראי ובוגר מצדך! כל עוד שניכם הייתם עם בגדים והזרע לא נכנס לנרתיק - אין חשש להריון! גם אם הזרע עבר את הבוקסר והמכנסיים שלך, אין סיכוי שהוא הצליח לחדור דרך הג'ינס והתחתונים שלה ולהגיע אל הנתריק, הזרע בוודאות נספג בבד של הבגדים. אתם יכולים להיות רגועים ולהמשיך להינות :)


בת 17 שואלת: #105789
היי, התחלתי לקחת גלולות לפני שבועיים. המחזור שלי היה מאוד ארוך ביחס למה שהוא בדרך כלל (הוא היה 8 ימים עם הפסקות של כמה שעות כל הזמן, לעומת 3-5 ימים בדרך כלל). העניין הוא שמאז שנגמר לי המחזור כל הזמן יש לי הפרשות חומות, שמזכירות את הדם כפי שהוא נראה בסוף המחזור, עם גוון חום יותר. אני מבינה שהעניין קשור לעובדה שאני נוטלת גלולות אבל האם זה ככה רק בגלל שזאת ההתחלה? או שזה ישאר ככה עכשיו כל הזמן? זה ממש מפריע לי, במיוחד כשאני והבן זוג שלי רוצים להיות יחד. לו זה לא מפריע בכלל, ואני מרגישה מאוד בנוח לידן אבל כמובן שאני מעדיפה להיות נקייה והגיינית במידת האפשר... אני מרגישה ממש מתוסכלת

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות. ממליצה לשים לב גם לכאבי ראש, חשק מיני ועוד - כי לפעמים לגלולות יש תופעות לוואי. כל טוב :)


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בת 21 שואלת: #105782
היי יש לי דלקת בגרון ואני לוקחת טיפול שניקרא רפאפן האם אפשר לקחת יחד עם זה גלולות?

תשובה:
הי, ניתן לקחת ביחד אך האנטיביוטיקה מחלישה את היעילות של הגלולות. לכן, כל עוד את לוקחת אנטיביוטיקה יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום, למשל). תרגישי טוב :)


בן 20 שואל: #105772
אז ככה שכבתי כמה וכמה פעמים עם חברה שלי וכל הפעמים היה לי קונדום וגמרתי בפנים ופעמיים בערך בפנים עם הקונדום ואז באותו רגע הוצאתי את האיבר מין והורדתי את הקונדום לבדוק שאין חור ולא היה חור והקטע שהיה פעם אחת ששכבנו בלי קונדום והרגשתי אורגזמה ולא הגעתי לזה כי גמרתי בחוץ *בצד לא עליה* עכשיו היא בת 18 וחצי ויש לה תמיד איחורים במחזור מאחר לה בדרך כלל בשבוע/שבועיים והפחד שלי שהיא נכנסה להריון אני פשוט בלחץ אטומי כנל היא גם לחוצה בגללי ואני מתקשה להיות רגוע כי זה הריון לא רצוי יש אפשרות לקחת כדור או משהו שיעשה את העבודה?

תשובה:
הי, בהחלט קיים סיכוי להריון מאחר ולאורך החדירה יוצאות מהפין "טיפות אהבה" המכילות זרע. אתה זוכר מתי קיימתם יחסים בלי קונדום? אם עברו שבועיים מאז אפשר לעשות כבר בדיקת הריון - ניתן לקנות מהסופר פארם או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרוב אליכם בימי הקבלה. כרגע לא ניתן לקחת לקחת גלולת היום שאמרי - כי עברו יותר מחמישה ימים מאז המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להיות איתנו בקשר. כל טוב.


בת 16 שואלת: #105759
אני ביום ה18 של הגלולות למניעת הריון של זואלי והמחזור שלי התחיל עכשיו , שבוע לפני שהוא צריך להופיע, 1.לקחת את הגלולות הבאות כרגיל? יש לי 4 גלולות שבהן המחזור שלי אמור להתחיל רק בעוד שבוע.. 2. אם עכשיו יש לי מחזור , כשאקח את הגלולות של שבוע הבא שוב אני אקבל?

תשובה:
הי יקירה, להמשיך לקחת כרגיל ללא קשר לדימום/מחזור. לגוף לוקח כשלושה חודשים להתרגל לגלולות - וחלק מתופעות הלוואי בחודשים אלו הם הופעת מחזור לפני הזמן. זה בסדר גמור. לכן, אגב - אין טעם להפסיק גלולות לזמן קצר - כי לגוף לוקח הרבה זמן להתרגל אליהם, ועדיך להמשיך ברצף כל עוד לא עוברים לאמצעי מניעה אחר באופן קבוע. כל טוב ובהצלחה!


בן 19 שואל: #105758
שלום, לפני שבועיים בערך התחילו להופיע פצעים על היריכיים שלי ועל הלחיים האחוריות (מתחת לגב (תחת)) אני מאוד מודאג בקשר לאלה שנמצאות מאחור מכיוון שאזור זה מאוד חשוב ל אני מקיים יחסי מין (לא קיימתי יחסי מין מזה תקופה של חודש כך שהפצעים בטוח לא מזה) בכל מקרה אני לא יודע מה הסיבה להופעת פצעים אלה. אני מטופל בריקוטן 40מג חודש אחרון (חמישי) ונשאר לי כשבוע ימים, האם יכול להיות שהסיבה היא הריקוטן? ואם כן איך זה שעד עכשיו לא יצא פצעים חוץ מבחודש החמישי, והאם אלה נחשבים לפצעי יובש. תודה

תשובה:
שלום לך אני ממליצה לך ללכת לבדיקה אצל רופא עור ולשמוע את חוות דעתו. בנוסף, האם עשית בדיקה למחלות מין בזמן האחרון? אולי כדאי לך, כדי לשלול את האפשרות. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #105756
שלום, חברתי החלה בנטילת גלולות ביום הראשון של המחזור לפי הוראות הרופא. אך שכחה לשאול, מתי תוכל לקיים יחסי מין בטוחים ללא אמצעי מניעה. יחסי מין בטוחים = ללא אפשרות להרות. אשמח לקבל פרטים נוספים אודות התהליך והזמן המתבקש. תודה רבה.

תשובה:
שלום, כל הכבוד על האחריות המשותפת! איזה סוג גלולות היא לוקחת?


בת 15 שואלת: #105754
אתמול אני וחבר שלי עשינו סקס יבש. הוא היה עם בוקסר ואני הייתי עם תחתוני תחרה... כאשר הוא גמר, יצא לו מלא זרע על הבוקסר, ואני חוששת שמעט מהזרע שלו הגיע לי לתחתון, ואני ממש חוששת שמעט מהזרע נכנס לי לאיבר המין. א. יכול להיות מצב בו נכנס זרע דרך בוקסר ותחתוני תחרה? ב. יכול להיות שאני בהריון? לא הרגשתי טוב היום והיו לי מעט כאבי בטן ושלשולים בבוקר ובצהריים.

תשובה:
שלום לך הזרעים לא יכולים לעבור דרך בד. כדי להכנס להריון צריך שנוזל הזרע יהיה בפתח הנרתיק או בתוכו. את יכולה להיות רגועה - אין חשש להריון. הבחילות והשילשולים הם כנראה מהמתח שאת נמצאת בו. בהמשך מוזמנים אלינו לשמוע על אמצעי מניעה. נשמח לייעץ לכם! כל טוב


בת 16 שואלת: #105753
אני פעילה מינית והתחלתי ליטול גלולות למניעת הריון של זואלי. אתמול גיליתי כתמים חומים על התחתונים (כמו שיש בסוף מחזור) וזה המשיך גם היום , הכתמים הם חומים ולפעמים הם גושי ג'לי כאלה , ע"פ ההוראות המחזור החודשי שלי אמור להופיע רק בעוד שבוע מהיום , אני אמורה לדאוג לגבי הכתמים החומים?

תשובה:
שלום אין לך ממה לדאוג, אלו הפרשות תקינות שכנראה מעט מקדימות אך מסמנות את הווסת שמתקרבת. כל טוב


בת 24 שואלת: #105747
עשיתי בדיקת דם ויצא לי קטן מ-3 אז אם אין הריון אני לא יודעת למה לא קיבלתי מחזור עדיין..

תשובה:
שלום, לאור השאלות הקודמות - לקחת פוסטינור בחודשים האחרונים וזו כנראה הסיבה. בכל מקרה, נדמה לי שאת צריכה לקבוע תור לרופא/ת נשים. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - את מוזמנת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105746
אני וידיד שלי שכבנו ובסוף נודע אחרי שהוא גמר שנקרע הקונדום . לאחר 11 שעות לקחתי פוסטינור , אני עדיין מפחדת מהסיכוי שאכנס להריון . האם הפוסטינור בוודאות מונע הריון ? אם אכנס להריון יש אפשרות לעבור הפלה ללא ידיעת ההורים ? עבר 3 ימים מאז ששכבנו

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע על הסיטואציה ועל כך שאת לחוצה. פוסטינור יעיל ב95% מהמקרים אם לוקחים אותו ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני. כל הכבוד על השימוש המהיר! הסיכוי להריון כמעט ולא קיים - אין מה לדאוג. עוד שבועיים תעשי בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה ב100%. לגבי הפלה - אנא תהיי איתנו בקשר במידת הצורך - אני בטוחה שלא יהיה צורך במקרה הזה. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105745
היי רציתי לשאול שאלה. חברה שלי ואני לרוב משתמשים בקונדום ואם לא אז אני גומר רק בחוץ. העיניין זה ששמעתי על מה שנקרא טיפות אהבה ודי נלחצתי. ויש לנו בעייה מבחינת בדיקת הריון ההורים שלה דתיים שלוחצים אז אסור שההורים שלה ידעו עלינו בכלל ולכן בבדיקת דם היא תצתרך סיבה מספיק טובה ובדיקה ביתית לא אפשרית בבית שלה. אשמח לתשובה בתודה מראש...

תשובה:
הי, בדיקה ביתית ניתן לקנות בכל סופר פארם ולערוך בחשאיות גם בשירותים ציבוריים. בכל מקרה אתם יכולים גם להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לעשות בדיקת הריון חינם ובאנונימיות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב :)


בת 27 שואלת: #105741
שלום רב, בכוונתי להתחיל ליטול גלולות (מסוג זואלי שרשמה לי הרופאה) עם קבלת הוסת הקרובה. מס' שאלות בעניין: 1. החפיסה הראשונה שאקח צריכה להיות ביום הראשון לקבלת הוסת? בהנחה שכן - אני מתחילה עם הכדורים הלבנים הפעילים? 2. במידה וארצה להפסיק, מה הבקרה שצריכה להיות בתהליך? אני יכולה פשוט להפסיק או שזה אמור להיות מלווה בידיעת רופא נשים? 3. אני נוטלת ריטלין מדי יום (יש לי מרשם ל-60 מ"ג ביום), האם זה יכול להוות בעיה? תודה רבה!

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות שאת לוקחת במניעת הריון! 1. בהנחה שזו הפעם הראשונה שאת נוטלת גלולות: את מתחילה לקחת גלולה ביום הראשון של המחזור, ואת מתחילה עם הכדורים הלבנים הפעילים. לכדורים הצהובים את אמורה להגיע בזמן המחזור הבא. חשוב להקפיד לקחת את הגלולות כל יום באותה השעה. 2. אין טעם להפסיק גלולות לתקופה קצרה, כי בכל פעם לוקח לגוף שלושה חודשים להתרגל לגלולות. אנא התייעצי עם רופא/ה או איתנו במידה ותרצי להפסיק. 3. לגבי הריטלין - אין בעיה עם ריטלין וגלולות באופן עקרוני. בכל מקרה, חשוב שתהיי מודעת לתופעות לוואי שעשויות להיות בעקבות הגלולות: ירידה בחשק המיני, כאבי ראש. ובכלל שימי לב אם יש שינויים בגוף או במצב הרוח. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105734
היי אני לוקחת גלולות פמינט. נפלה לי אחת הגלולות ונאבדה וכרגע יש לי רק 27 במקום 28. אני אמורה לסיים את החפיסה ביום חמישי ואז הפסקה של 7 ימים. אך לפי מספר הגלולות שנשאר לי יש מספיק רק עד יום רביעי. השאלה היא האם אני יכולה לקחת עד יום רביעי ואז לעשות את ההפסקה של ה7 ימים ועדיין רצף הגלולות יישאר בסדר ובחודש הבא אהיה מוגנת כרגיל?

תשובה:
שלום לך יקירה! מכיון שמדובר בגלולה האחרונה לפני ההפסקה את יכולה לעשות את ההפסקה של 7 הימים והרצף ישאר. תהיי מוגנת כרגיל בחודש הבא. כל טוב.


בת 14 שואלת: #105726
אני בת 14, ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בטוחים עם קונדום תמיד ואנחנו מאוד זהירים, אבל המחזור מאחר לי כבר בחודשיים וחצי כמעט וכל יום ממש כואבת לי הבטן, עשיתי שתי בדיקות הריון בבית ויצאו שתיהן שליליות. המחזור שלי בלי קשר לא סדיר פעם קודמת איחר לי בחודש וחצי אבל עכשיו אני ממש דואגת בגלל הכאבי בטן. מה אפשר לעשות להיות יותר בטוחים שזה לא הריון ? ובלי ליידע את ההורים. דחוף

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שאתם דואגים לעצמכם ומשתמשים בקונדום תמיד. איני יודעת מתי קיבלת את הווסת הראשונה אך את עדיין צעירה ובגילך המחזור עדיין לא סדיר. לעתים הוא יכול להגיע גם אחרי תקופה ממושכת שלא קיבלת ולעתים הוא יכול להקדים. מה שיכול להסדיר לך את המחזור הן הגלולות. עשית 2 בדיקות הריון ושתיהן יצאו שליליות (בדיקת הריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין שיש חשש להריון בגללם. אם מבצעים לפני כן התוצאות יכולות להיות שגויות). נראה כי כאבי הבטן יכולים לנבוע גם מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו (את יכולה ואפילו מומלץ להגיע עם החבר), לסניף הדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך. בדלת הפתוחה תוכלו לקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה, לקבוע תור לרופא/ה שלנו שיכולה גם להתאים לך גלולות והכל באופן חסוי וללא ידיעת ההורים במידה ואינך מעוניינת בכך. כל טוב ובהצלחה!


בת 18 שואלת: #105725
היי שכבתי עם חבר שלי והיינו בלי קודנדום עכשיו זה לא היה הרבה זמן בשביל שהוא ייגמור. יצא לי כזה נוזל לבן מהנרתיק ואין מצב שהוא גמר כי זה היה שתי דקות אפילו פחות השאלה היא מה זה החומר הלבן הזה שיצא לי מהנרתמהנרתיק?

תשובה:
הי, נשמע שזה נוזל סיכוך שלך שמופרש בנרתיק בזמן קיום יחסי מין כתוצאה מהגירוי המיני והחדירה, אפשרות נוספת היא שאלו "טיפות אהבה" - נוזל זרע שיוצא מהפין כל זמן שהוא בזיקפה. אני מאוד מקווה שאת משתמשת בגלולות - כי נשמע שיש סיכוי להריון. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בן 16 שואל: #105720
אני וחברה שלי עשינו את זה בלי קונדום וגמרתי בחוץ אבל האם עדיין יש סיכוי להריון ? עשינו את זה לפני כמה שעות ואני רוצה לדעת אם יש סיכוי להריון איך אנחנו מונעים אותו ?

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה גם כאשר הגבר גומר בחוץ יכולים להביא להריון בגלל "טיפות האהבה" אלו הם טיפות המופרשות מהפין בזמן קיום יחסי מין טרם פליטת הזרע הסופית והגבר לא מרגיש את פליטתם לכן במקרה שלך מכיוון שעברו רק מספר שעות מזמן קיום יחסי המין ובטרם יחלפו 72 שעות שחברתך תיטול את הגלולה של היום שאחרי ליתר ביטחון וכדאי לחשוב על אמצעי מניעה קבוע , הגלולה של היום שאחרי לא מומלצת כאמצעי מניעה קבוע. בהצלחה


בת 24 שואלת: #105718
שלום לך אני עשיתי אתמול בדיקת הריון אחרי איחור של 9 ימים אבל התוצאה יצאה שלילית אז אני לא מבינה למה מאחר לי המחזור

תשובה:
היי! במידה ולא חלפו 14 יום מקיום יחסי המין הבדיקה יכולה להציג תוצאה שלילית. עפ"י שאלותיך הקודמות נראה כי את בלחץ רב. גם הלחץ יכול להשפיע על כך שהווסת מאחרת. כדאי שתבצעי שוב את הבדיקה עפ"י ההנחיות. במידה ולא תקבלי את הווסת בימים הקרובים אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה. את מוזמנת להגיע גם אל הדלת הפתוחה בחיפה ולבצע אצלנו את הבדיקה בליווי יועצת. כל טוב!


בת 19 שואלת: #105717
היי, אני נוטלת גלולות מינס כחצי שנה. חיברתי פעמיים חפיסות כדי לדלג על המחזור(אני בחבילה השלישית המחוברת). אני בגלולה ה-17 והתחיל לי דימום וסתי קל. 1. מה לעשות? להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל? 2. יכול להיות שאני בהריון? 3. ערכת בדיקה ביתית תיתן לי תוצאה אמינה כרגע?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת יכולה להיות כמה גורמים לדימום. ראשית, ישנה אפשרות שפספסת גלולה בחפיסה הנוכחית? במידה וכן, ובמידה ואת מקיימת יחסי מין, הייתי ממליצה שתשתמשי בחפיסה הנוכחית גם עם קונדום על מנת למנוע הריון. סיבה אחרת, היא מהחיבור של החפיסות, שלפעמים יכול להיות דימום קל בגלל השינויים ההורמנליים שאת עוברת. בכל מקרה, את צריכה להמשיך את החבילה כרגילה עד לסיומה. לגבי הבדיקת ביתית של ההריון. בדיקת הריון אמינה לאחר שבועיים מקיום יחסי מין הלא מוגנים. לכן, מתי קיימת יחסי מין? ממה שאת מתארת, לא נשמע שיש פוטנציאל גבוהה להריון. מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 18 שואלת: #105711
שלום, אני נוטלת גלולות דיאנה והיום כשרציתי ליטול גלולה ראיתי שיש לי גלולה אחת מיותרת. אני לא זוכרת מתי פספסתי גלולה אבל אני בטוחה שאתמול לקחתי. השאלה שלי היא האם לקחת עכשיו עוד גלולה? מחר? לוותר עליה או פשוט להאריך ביום את תקופת נטילת הגלולות בחודש הזה? (אני מודעת לזה שאני כבר לא מוגנת החודש) תודה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל את צודקת שאת כבר לא מוגנת החודש, בעיקר בגלל שאת לא יודעת איזו גלולה שכחת. לכן, חשוב שעד סיום החפיסה הנוכחית, במידה ואת מקיימת יחסי מין, יש להשתמש גם בקונדום, בנוסף לנטילת הגלולות. בקשר לגלולה המיותרת, אמליץ לך שתמשיכי רגיל. ויהיה לך גלולה ספייר. מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או הגעה לדלת הקרובה לאזור מגורייך.. כל טוב


בת 23 שואלת: #105705
היי, שאלה עקרונית... קניתי עכשיו גלולות מינס וראיתי שבתכלס יש 28 כדורים... מה עושים בחודשים של 30-31 ימים? פשוט לא לקחת?

תשובה:
היי יקירה! בחפיסה נמצאות 28 גלולות לא על פי מספר הימים בחודש אלא עפ"י סך כל ימי המחזור החודשי. 24 גלולות פעילות צהבהבות ו-4 לבנות שאינן פעילות. במהלך נטילת ארבע הגלולות הלבנות יופיע דימום הוסת. הגלולות ממוספרות, ויש ליטול את הגלולות לפי הסדר, כאשר הגלולה הראשונה נלקחת ביום הראשון לדימום הוסת. עם סיום החפיסה הראשונה יש להתחיל ליטול מיד את הגלולות מהחפיסה הבאה. עוד על הגלולות תוכלי לקרוא בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 בהצלחה!


בן 16 שואל: #105694
היי אני וחברה שלי עשינו יחסי מין והחדרתי לה אצבעות ןהכול היה רגיל לא ירד דם ולא כלום עד שיום אחד ניסינו להחדיר כמובן עם קונדום עכשיו שהכנסתי לה ישר התחיל לרדת הרבה דם אז השאלה שלי למה ירד הרבה דם והאים זה אמור לעקב תמחזור שלה? אשמח אם תענו על זה בדחיפות כי אנחנו ממש ממש בלחץ😖

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה מונעים הריון כך שאם הייתה חדירה של אבר מינך לאבר מינה של חברתך עם קונדום הסיכוי להריון הוא קטן וזה לא אמור לעכב את הוסת. לגבי הדמם של חברתך - קרום הבתולין מופיע אצל כל בת בצורה אחרת יש כאלה שיש להן קרום מחורר , או חור אחד או לרוחב הפתח או לאורך הפתח יתכן שלחברתך היה קרום גמיש שכאשר החדרת את אצבעותיך הקרום זז ולא בותק אבל כשחדרת עם אבר מינך זה ביתק את הקרום ולכן ירד לה דם שאמור להיפסק ואם לא יש צורך לגשת לרופא נשים לבדיקה וטיפול. בכל מקרה לא נראה לי שאתם צריכים לדאוג אלא אם היו יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה מדבריך אני מבינה שהשתמשת בקונדום.


בן 20 שואל: #105693
אני וחבר שלי שכבנו יום לפני המחזור ( המחזור שלי לא סדיר ואני משערת שזה התאריך ) , הוא גמר ולאחר מכן שמנו לב שהקונדום נקרע , קנינו פוסטינור במיידי ונטלתי אותו ( חצי שעה אחרי הגמירה) , בלי קשר , לפני ששכבנו היו לי הפרשות בנרתיק , רגישות בשדיים וכאבי בטן האם יכול להיות שאני בהריון ?

תשובה:
הי, סיכוי ההצלחה של פוסטינור שנלקח ב24 השעות לאחר קיום יחסי מין הוא 95%. כל הכבוד שאתם מקפידים על אמצעי מניעה, ודאגתם לפוסטינור בהקדם - ככל שלוקחות פוסטינור מהר יותר כך סיכוי ההצלחה גבוהים יותר. יש לכם מושג למה הקונדום נקרע? האם השימוש לא היה נכון? הקונדום לא היה בתוקף? כדאי לבדוק זאת כדי למנוע מקרה דומה בעתיד. כל טוב ובהצלחה!


בת 20 שואלת: #105684
היי, אני וחיילת וגם חבר שלי ואנחנו ביחד כבר שנה.. שבוע שעבר (חמישי) שהוא חזר מהבסיס שכבנו.. הוא לא הצליח לחדור אליי עד הסוף או מדי פעם בכלל וזה ממש כאב לי, גם השתמשנו בחומר סיכה והוא ירד לי, למרות שהייתי רטובה. כל פעם שהוא ניסה לחדור אז זה המשיך לכאוב. שהוא החזיר אותי יום למחרת הביתה, היה דימום, עכשיו זה מוזר כי היה לי מחזור. אני מדממת דם רגיל, כמו דם של חתך ולא דם של מחזור, אין לי מושג למה זה קרה. יכול להיות שזה בגלל החדירה, או אולי יש לי משהו. עכשיו בכלל שאני חיילת, קיבלתי הפנייה מהרופא יחידה לרופאת נשים.. אבל קשה ליצור איתם קשר כי הם לא ממש עונים. אני חייבת לדעת מה קורה לי, יכול להיות שזה מחלת מין? וגם אני כן יורדת לחבר שלי, ובכללי אנחנו שוכבים עם קונדום. אני באמת לא יודעת מה יש לי, ואני כבר שבוע מדממת ככה, אני כלכך פוחדת

תשובה:
הי, עד כמה שידוע לי - אין מחלת מין שגורמת לדימום. נשמע שנפצעת בזמן החדירה ונוצר פצע. מאחר ודימום נמשך שבוע - עדיף שרופא/ה גניקולוג/ית יבדוק אותך. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #105680
שלום. ב9/5 התחלתי גלולות של חברת יאז שאני ביום השישי של המחזור לאחר יעוץ עם הרופא. האם כבר שבוע לאחר מכן, כלומר ב16/5 ניתן לקיים יחסי מין ללא קונדום? תודה!

תשובה:
שלום לך! מכיוון שהתחלת לקחת את הגלולות ביום השישי של המחזור, את מוגנת לאחר שבוע מלא של שימוש נכון (נטילת הגלולות לפי החיצים). תוכלי לקיים יחסי מין ללא קונדום אך חשוב לזכור שהקונדום לא מגן רק מפני הריון לא רצוי אלא גם ממחלות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105666
היי אני בת 16 וקיימתי עם חבר שלי יחסי מין מוגנים עם אמצעי מניעה , עברו יומיים ואני מרגישה מוזר למרות שהוא גמר בחוץ והכל היה בסדר , יש לי דימום קל ואני לא במחזור , יכול להיות שזה בגלל הביוץ? אני אמורה לקבל עוד 10 ימים , קראתי באתר באינטרנט ויש לי המון תסמינים כמו הדימום (השרשה) , דקירות בבטן , ובחילות טיפה יכול להיות גם שזה מהלחץ? כי אני ממש ממש בלחץ יש סיכוי שאני בהיריון?

תשובה:
הי יקירה, איזה אמצעי מניעה? איך השתמשתם? אם השתמשתם באמצעי מניעה לפי ההוראות והכל עבד כשורה - את מוגנת מפני הריון באחוזים מאוד מאוד גבוהים. אני מניחה שהתופעות שאת מתארת נובעות מלחץ.. אלא אם היה שימוש לא נכון באמצעי מניעה. מוזמנת לכתוב לנו שוב. כל טוב


בת 18 שואלת: #105664
היי אני לוקחת גלולות זואלי ואני עכשיו בכדורים הצהובים של המחזור, הפסיק לי המחזור בעקבות הכדורים והרופאת נשים שלי אמרה שזה בסדר ואין מה לדאוג. אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים והוא גם גמר בפנים השאלה אם זה בסדר ואני לא צריכה לדאוג כי אני עכשיו בכדורים הצהובים... בדרך כלל אני מאוד אחראית ולוקחת גלולה בשעה קבועה השאלה אם זה תופס גם בכדורים הצהובים וזה שהפסיק לי המחזור ואני לא צריכה לדאוג

תשובה:
שלום יקירה, כל הכבוד על השימוש האחראי בגלולות! אם את משתמשת בגלולות לפי ההנחיות (לוקחת כל יום בשעה קבועה) - את מוגנת מפני הריון ביותר מ99%. אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105659
אני וחברה שלי מבולבלים אנחנו חושבים שהיא בהריון ואנחנו בלחץ היסטרי , שכבנו בזמן האחרון יחסית הרבה זמן אנחנו כבר לא עושים עם קונדום והיא לא לוקחת גלולות , אין לי מושג היא אומרת שהיא מרגישה משהו מוזר שהיא אוכלת יותר מידי קראנו תסמיני הריון וישלה נגיד 7 מתוך 10 נכונים שזה עוד יותר מלחיץ , עוד 4 ימים היא צריכה לקבל מחזור ואנחנו מתים מפחד השאלה אם היא בהריון מה עושים ? מתי כדי לעשות בדיקת הריון ? לספר להורים או לא ? חייבים עזרה אנחנו נמצאים במצב גרוע (נ.ב מרוב שעשינו הרבה אנחנו לא יודעת באיזה שלה בידיוק היא יכלה להיכנס להריון אז פוסטינור כבר לא התשובה) תודה נשמח לתשובות ועזרה 💛

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע שאתם בלחץ. בדיקת הריון יעילה שבועיים לאחר קיום המגע המיני. ניתן לעשות בדיקה עכשיו או בימים הקרובים, ואם התוצאה שלילית לחכות שבוע וחצי ולעשות שוב בדיקת הריון כדי לשלול באופן סופי. אתם מוזמנים כמובן להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות פה בדיקת הריון ולקבל ייעוץ. ניתן לבדוק כאן בקישור את הכתובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 תהיו איתנו בקשר ותעדכנו מה קורה, נשמח ללוות אתכם גם מול ההורים במקרה הצורך וגם בהתאמת אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב


בת 24 שואלת: #105650
מה הסיכוי להריון יומיים/שלושה אחרי המחזור? עם קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה , גמר בפנים

תשובה:
הי, כן, יש סיכוי. זרע יכול לשרוד בגוף האישה עד 5 ימים, וכל אישה מבייצת בזמן אחר - אי אפשר לדעת בוודאות מתי מישהי מבייצת מבלי לבדוק. לכן שיטת הימים הבטוחים היא בעייתית ולא בטוחה. כמה זמן עבר מאז קיום יחסי מין? ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - יש כמה סוגים וניתן להתאים לפני הזמן שעבר עד עכשיו. מוזמנת להיות איתנו בקשר במקרה הצורך. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105648
היי , המחזור האחרון שלי היה בתאריך 21.3 הייתי אמורה לקבל מחזור ב21.4 אם ככה , בתאריך 22.4 שכבתי עם חבר של והיום התאריך 11.5 עדיין לא קיבלתי מחזור , הוא גמר בחוץ והכל השאלה שלי היא אם אפשר להיכנס להריון יום אחרי איחור במחזור , הרי אלה לא ימי הביוץ שלי

תשובה:
הי, יש נשים שמבייצות גם יום לפני מחזור. זה משתנה מאישה לאישה ותלוי נסיבות. כך שיש סיכוי להריון במידה ולא השתמשתם באמצעי מניעה. לגמור בחוץ אינו מהווה אמצעי מניעה - לפני הגמירה יוצאות "טיפות אהבה" שמכילות זרע. אני מציעה לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון ולבדוק האם מדובר בהריון או שהמחזור מאחר מסיבות אחרות. מוזמנת לעדכן אותנו ולהתייעץ במידת הצורך. בהצלחה


בן 17 שואל: #105647
יצא שאני וחברה שלי עשינו יחסים לא מוגנים בזמן הביוץ אבל לא גמרתי ולא כלום והיא לקחה אלה של חמישה ימים שלושה ימים אחרי היחסים ולקחה את הגלולה בזמן הביוץ הגלולה תשפיע בכלל או תעזור?

תשובה:
הי, היעילות של אלה היא 95% בעת לקיחה תוך 120 שעות (5 ימים) מקיום המגע המיני, כך שסביר להניח שלא יהיה הריון. האם התחלתם לשקול שימוש באמצעי מניעה אחרים כדי למנוע מקרה כזה שוב? מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע לכך, נשמח לעזור. בהצלחה :)


בן 15 שואל: #105644
אני וחברה שלי שכבנו ללא קונדום, הוצאתי לפני שגמרתי.. אני יודע שטעיתי וזה לא יקרה שוב ואני יודע שבמקרה שלי חסר אחריות. מה עליי לעשות? שכבנו ב10.5 בשעה 19:30. אני יודע שיש דבר הנקרא פוסטינור אך אני מתבייש לקנות, מה לעשות?

תשובה:
הי, אני מבינה את המבוכה שלך. אבל כרגע כדי למנוע הריון צריך לקנות פוסטינור בבית מרקחת/סופר פארם כמה שיותר מהר. ניתן לקחת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני, ועדיף לקחת כמה שיותר סמוך לזמן המגע המיני. ישנה גלולה נוספת בשם "אלה" אותה ניתן לקחת עד חמישה ימים - אבל היא מצריכה מרשם רופא. אתם מוזמנים להיות איתנו בקשר טלפוני או להגיע למרכז של דלת פתוחה הקרוב אליכם כדי לקבל ייעוץ גם בעניין זה וגם לגבי התאמה של אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 20 שואלת: #105638
אני משתמשת בגלולות מונס, אני לוקחת אותן כל יום . בשישי שכחתי לקחת ובמוצאי שבת שכבתי עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה והוא גמר בפנים.מיד לאחר מכן לקחתי גלולה. ומאז אני מקפידה על לקיחת הגלולות כל יום . השאלה אם אני בהריון.

תשובה:
הי, יש סיכוי קטן לכך שאת בהריון. כרגע לא ניתן לבדוק זאת. ניתן לבצע בדיקת הריון תוך 14 ימים מיום קיום יחסי המין. בכל מקרה, תמשיכי לקחת גלולות כרגיל. מוזמנת להיות איתנו בקשר לאחר בדיקת ההריון. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105616
שכבתי עם חבר שלי 14 יום אחרי שהמחזור החודשי שלי נגמר והוא גמר בפנים אבל בתוך קונדום והרוב פשוט נשפך מהקונדום החוצה שהוא הוציא את הקונדום מהנרתיק שלי , ובדקתי והייתי ממש ממש רטובה למטה יותר מהרגיל ואני מפחדת שזה הזרע שלו ושאני יכולה להיכנס להריון .. זה אפשר להיכנס להריון מדבר כזה ?

תשובה:
שלום יקירה! חשוב שתדעי שאין יום בטוח מבחינת קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן מנין הימים לאחר הווסת אינו משנה. אני מעריכה שמה שאת מתארת אירע מכיוון שהחבר שלך לא שם את הקונדום בצורה נכונה. בקישור הבא תמצאו הסבר והדרכה כיצד להלביש את הקונדום והסברים נוספים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 מכיוון שאת לא חשה בטוחה ויכול להיות שחלק מהזרע אכן חדר לנרתיק, אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו, בסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 חינם ובאופן דיסקרטי. במידה ותגיעי תוכלי גם להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה מתאימים (אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות) וכן לקבוע תור לרופאה והכל בצורה אנונימית. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105614
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי ונקרע הקונדום באמצע. איני יכולה לקחת פוסטינור מהסיבה שכבר שתיתי כדור בשבוע האחרון. מה אני יכולה לעשות במקום גלולת הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! אין מניעה לקחת פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך חשוב שתדעי שהפוסטינור (או הנורלבו) אינם מהווים תחליף לאמצעי מניעה, וכאשר נוטלים אותם יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105599
היי בשביל חברה שלי היא שכבה לא ממזמן בפעם הראשונה ובסיום שהיא כבר חזרה לבית יצא לה דם , אחר כך כבר לא יצא לה בפעם השניה כשהיא שכבה יצא לה דם שוב באמצע השכיבה וזה עד עכשיו כיאלו מתמשך מהלילה עד הבוקר וזה לא הפסיק עדיין וזה גם התאריך למחזור שלה אבל מחזור זו כמות דם ואפילו על הפד לא יוצא לה רק שהיא מנגבת ועדיין כמות קטנה מה עודים ??

תשובה:
הי, נשמע שהחדירה גרמה לשפשוף פנימי בנרתיק שגרם לפצע - ולכן הדימום. ההמלצה היא לא לקיים יחסי מין במשך השבועיים הקרובים לפחות - כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא. בפעמים הבאות מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים כדי להקל את החדירה. אם הדימום ממשיך כדאי לפנות לגניקולוג/ית להיבדק. אני מקווה שחברתך משתמשת באמצעי מניעה - נשמח לייעץ ולסייע גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105591
חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה בלי קונדום והוא לא נכנס עמוק וזה לא כאב. עשינו את זה פעמיים ובפעם הראשונה הוא גמר לפני שהוא נכנס אבל ניקינו ואז הוא נכנס ולא גמר.. ובפעם השנייה גם לא כל כך עמוק ולא כל כך עמד לו והוא לא גמר בכלל. יש סיכוי שאני אכנס להריון?

תשובה:
הי, נשמע שיש סיכוי שאת בהריון. טיפות של זרע ("טיפות אהבה") יוצאות מהפין לאורך החדירה וגם לפני הגמירה. אם טרם עברו 72 שעות מזמן קיום יחסי המין - ניתן לגשת לבית מרקחת/סופר פארם בהקדם ולקנות פוסטינור או נורבלו ללא מרשם. אם עברו יותר מ3 ימים אך פחות מ5 ימים ניתן לגשת לרופא ולקבל מרשם לגלולה "אלה". מוזמנת להיות איתנו בקשר בכל מקרה, וגם כדי לקבל הדרכה לגבי אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 20 שואלת: #105581
חבר שלי טס לחול לחודשיים... עכשיו אני נוטלת גלולות פליימ , חשבתי להפסיק לקחת בחודשיים האלה.. כי כרגע אני נוטלת קופסה חדשה כבר כדור שביעי ואין כל כך טעם שאני לוקחת אותם.. איך אפשר להפסיק לחודשיים? בליי שזה יהרוס את הסדר וההגנה כשהוא יחזור? ועוד שאלה, אני יודעת שפוסטינור לא טוב לקחת יותר מפעם אחת. האם לגלולות יש אותה השפעה? הכוונה ש אני נוטלת גלולות כבר במשך 5 חודשים,האם זה איכשהו פוגע בבריאות שלי או בפוריות שלי ? (שמעתי שגם גלולות פוגעות בגוף האישה, כשנוטלים אותם במשך תקופה ארוכה) ואם כן כמה זמן צריך לקחת הפסקה ואיך?

תשובה:
הי, לא כדאי להפסיק שימוש בגלולות לחודשיים. לוקח לגוף זמן להתרגל לגלולות, ואם ידוע מראש שההפסקה קטנה - אין טעם להפסיק. פוסטינור נועד לשעת חירום ולכן הוא מאוד שונה מגלולות בכמות ההורמונים שהוא מכיל. לגלולות יש השפעות שונות על נשים שונות- כך שלא ניתן לומר כיצד זה משפיע על הבריאות שלך. יש כל מיני סוגים של גלולות, וזה משתנה מאישה לאישה. עקרונית, גלולות נחשבות לאמצעי מניעה הנוח והבטוח ביותר מבין אמצעי המניעה השונים. אבל כמו בכל עניין, יש דעות שונות לגבי גלולות. אין שום הוכחה מדעית לכך שהן פוגעות בפוריות האישה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105579
אני לא מקבלת מחזור כבר שתי חודשים והלכתי לרופא והוא אמר שזה בגלל הלחץ ושאני עדין יכולה להכנס להריון אבל אני לא יודעת עם הוא התכוון שאני יכולה להכנס להריון עכשיו או שיחזור לי המחזור ולפני כמה ימים שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים אני בהריון?

תשובה:
הי, בהחלט יש סיכוי שאת בהריון - אין דרך לדעת מתי מתרחש ביוץ. ממליצה לקנות ערכה לבדיקת הריון בבית מרקחת או סופר פארם ולבדוק בהקדם. את מוזמנת להתקשר אלינו ולעדכן לגבי התוצאות. ובכל מקרה כדאי שתהיי איתנו בקשר כדי שנוכל לסייע לך להתאים אמצעי מניעה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #105547
שלום לכם אני רציתי לשאול משהו חשוב עם אני ירדתי לחבר שלי בלי קנדום אני יוכל להכנס להיריון מזה ? עוד משהו החשק שלי לאוננות עולה ואני רוצה להכניס אצבעות יש איזה דרך יותר טובה או משה שאפשר להכניס שזה יתן לי את ההרגשה של זיון?

תשובה:
שלום לך הריון מתרחש רק כשיש מפגש בין תא זרע לביצית. הזרעים נמצאים בתוך נוזל הזרע והביציות נמצאות בתוך הגוף של האישה. הדרך היחידה להגיע לביציות היא דרך הנרתיק. יש פתח באיבר המין של הבת שדרכו הזרע עובר ומגיע לביצית. מהפתח הזה יוצא גם דם הווסת. לכן כדי להכנס להריון צריך שיהיה נוזל זרע בפתח הנרתיק או בתוכו. העוררות המינית שלך עולה ולכן יש לך חשק לאונן יותר - זה טיבעי ונורמלי כל עוד זה לא פוגע בתפקוד היומיומי שלך ומונע ממך לעשות את הדברים שבשגרה. את בהחלט יכולה לנסות ולהכניס אצבעות לנרתיק ולראות איך זה מרגיש לך. כשאת מחדירה אצבע שימי לב שיש לך רטיבות בנרתיק ושאת עושה את זה ברגישות כדי לא לפצוע את עצמך. תנסי ותרגישי איך את אוהבת, איזה מגע נעים לך ומה מרגש אותך. את יכולה לנסות לגעת כמו עיסוי עדין בדגדגן. זה האיזור הרגיש אצל בנות באיבר מין וליטוף שלו יוצר אצל רוב הבנות תחושה מאוד נעימה. רוב הבנות נהנות יותר ממגע בדגדגן מאשר מהחדרה בנרתיק. תרגישי איך זה אצלך. אני ממליצה לך להתחיל בזה ולהשתמש בדימיון. ידעת שהאיבר מין הכי גדול שלנו שהוא - המוח! תתחילי להכיר את הגוף שלך ולהשתמש במה שיש לנו כדי ללמוד על ההנאה שאת יכולה להגיע אליה עם עצמך לפני שאת מתחילה להשתמש בחפצים ובאביזרים אחרים. כאשר תכירי ותדעי איך את יכולה לענג את עצמך תוכלי לדעת מה את רוצה. בהצלחה


בן 16 שואל: #105538
אפשר לענות על השאלה זה דחוףף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 20 שואלת: #105537
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד אנחנו משכירים דירה ביחד והכל קשר ממש בריא , אנחנו מקיימים יחסי מין כימעט כל יום מאז שהתחלתי לקיים יחסי מין כל יום (שזה בערך מאז שעברנו לגור ביחד) אחד מהשפות הפנימיות שלי לא יודעת עם נפוחה אבל תמיד מבצבצת אחוצה כזה והשנייה לא היא בפנים רגילה מה זה יכול להיות? צריך ללכת לרופא??

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שיש לכם קשר בריא ואוהב. נראה שהשפה משתנה כתוצאה מחדירה/גירוי מיני. כל עוד זה לא כואב או מפריע - לא נראה שיש צורך ללכת לרופא. כמובן שאם יחסי המין היומיומים מפריעים לך - את יכולה לשוחח עם בן זוגך על כך. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105534
כל 10 לחודש אני מקבלת מחזור באופן סדיר כבר ב5.5 הופיעו כתמים חומים שנעלמו ללא הופעת המחזור בפועל אתמול (6.5) קיימתי עם בעלי יחסים לא מוגנים (4 ימים לפני המחזור) רציתי לדעת האם יש סיכוי להיכנס להיריון? עליי לקחת פוסטינור? אני יודעת שהביוץ שלי כבר עבר אך לא זוכרת לפני כמה זמן..

תשובה:
הי, אני ממליצה קודם לבצע בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות שהכתמים החומים שהופיעו ב5.5 נבעו מהשתרשות העובר ברחם (מקיום מגע מיני בשבועיים הקודמים). במידה והבדיקה שלילית - ייתכן הריון מהמגע המיני של ה.6.5, ולכן יש צורך בגלולת היום שאחרי כדי למנוע הריון. בכל מקרה, את מוזמנת ליצור איתנו קשר כדי שנוכל לעזור לך להתאים אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105532
היי אני נוטלת גלולות יסמין כבר שנה בערך סיימתי מחזור והתחלתי גלולה ביום ה 7 כמו שצריך קיימתי יחסים עם הבן זוג בגלולה ה 5 והוא גמר בפנים רק שאחרי זה עשה עם היד חזק וירד הרבה דם ועכשיו יומיים אחרי אני עם כאבים כמו כאבי מחזור ומרגישה כמו זרמים בבטן תחתונה יש לציין שביומיים שאחרי היתי גם בים האם זה צריבה בגלל המי מלח בגלל שעשה לי פצע ??? ולמה ישלי כאבים בבטן וכמו כיווצים ?? האם אני מוגנת ..ועוד משו האם זה נורמלי שביום ביוץ שלי תמיד ישלי כאבים כמו מחזור למרות שאני נוטלת גלולות

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות לפי ההנחיות - את מוגנת מהריון. מהתיאור שלך נשמע שככל הנראה נפצעת כתוצאה מהמגע החזק. וכמו כל פצע אחר - זה כואב ומדמם. אני ממליצה לקבוע תור לגניקולוג/ית בהקדם על מנת שיבדוק את המקום ואת הסיבה להתכווציות - כדי שתוכלי להיות בטוחה לגבי הסיבה. בכל מקרה, כדאי להימנע מיחסי מין בשבועיים הקרובים לפחות כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא ולא לגרות את המקום מחדש. כאבים בזמן ביוץ למרות נטילת גלולות הם נורמלים - אבל בהחלט כדאי להתייעץ עם גניקולוג/ית גם בעניין הזה. לעתיד, אני מקווה שתוכלי להרגיש בנוח לומר לבן זוגך איזה מגע נעים לך, ולהפסיק אם כואב או לא נעים לך - אולי המקרה כרגע זו הזדמנות טובה לדבר איתו על כך. כל טוב :)


בן 19 שואל: #105529
שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע בדיוק , אחרי שלושה ימים שנגמר לי המחזור . שכבנו ללא אמצעי מניעה והוא גמר בחוץ אבל מאז כואבת לי הבטן אני לא יודעת מה לעשות ומפחדת מאוד כי. אין לי רצון לשתף אף אחד תודה על העזרה במידה וצריך לעשות הפלה אני לא רוצה ללכת לבית חולים

תשובה:
שלום לך יקירה! בכל קיום של יחסי מין לא מוגנים עם חדירה יכול להיווצר הריון. גמירה בחוץ או מה שנקרא בשפה המקצועית משגל נסוג הם יחסי מין לא מוגנים. עוד לפני שהגבר גומר יוצא מהפין נוזל שנקרא "טיפות אהבה". הטיפות הללו מכילות זרע ולכן יכול להיות חשש להריון. כאבי הבטן אינם קשורים להיווצרות ההריון ונובעים כנראה מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון בעוד כשבוע (מכיוון שאמרת שקיימתם יחסי מין לפני שבוע וכדי שהבדיקה תראה תוצאות נכונות יש לבצע אותה שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים). את יכולה להגיע אלינו, לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך ולבצע את הבדיקה אצלנו חינם וללא ידיעת ההורים. כמו כן תקבלי ליווי של יועצת ותוכלי לקבל גם הסבר על אמצעי המניעה הקיימים. תוכלי גם לקבוע תור לרופאת הנשים העובדת איתנו. בקישור תמצאי את כתובות הסניפים ומספרי הטלפון. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 16 שואלת: #105526
שלום, אני לוקחת גלולות מינס כבר בערך 9 חודשים, וזו גם כמות הזמן שאני מנהלת יחסי מין עם חבר שלי. עד עכשיו מאוד נזהרתי לא לפספס אף גלולה ואני לוקחת כל יום באיזור שעות הערב. ביום שבת באמצע הלילה הבנתי שלא לקחתי גלולה בשישי וגם לא בשבת, וקיימתי יחסי מין בשבת בצהריים. לקחתי את שתי הגלולות ברגע שהבנתי. האם אני מוגנת? יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך שאת מקפידה להגן על עצמך עם אמצעי מניעה! זה לא מובן מאליו בכלל. כשלא לוקחים גלולה כמו שצריך, היעילות של הגלולה יורדת.. מה שמומלץ, זה שתמשיכי לקחת גלולות כרגיל במשך החודש ומעכשיו להשתמש בקונדומים ליתר בטחון עד המחזור הבא. במקרא שאת רוצה לבדוק את זה, יש בדיקת הריון בכל בתי מרקחת (בסביבות ה30-40 ש"ח). בדיקת הריון ניתן לבצע 10 ימים לאחר הביצוע יחסי המין לא מוגנים. הרלוונטיים. אנחנו תמיד כאן, ואם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו למשרדים לעשות את בדיקת ההריון (בחינם!) ונהיה איתך בכל שלב לא משנה מה היא התשובה. מאוד מעורך הרצינות שלך בלהגן על עצמך :) תמשיכי כך!


בת 18 שואלת: #105512
שבוע טוב, אני התחלתי לקחת גלולות מלפני שבוע (ביום הראשון של המחזור) והקפדתי לקחת את הגלולות כל יום בשעה 8:00, הבנתי לבסוף שהשעה הזאת בעייתית לי אני מעוניינת להחליף את השעה לשעה מאוחר יותר, (בין 3 בצהריים לאולי אפילו 9 בערב) מה עליי לעשות?

תשובה:
הי, תקחי את הגלולה כל יום שעתיים מאוחר יותר. למשל מחר ב10:00, מחרתיים ב12:00 וכך הלאה עד שתגיעי לשעה שנוחה לך. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105503
חברה שלי קיבלה היום מחזור , האם יש עדיין סיבה לחשוש מהריון , עברו חמישה ימים מאז המקרה

תשובה:
שלום לך. אם חברתך קיבלה מחזור , אין חשש להריון. הווסת משמעותה שהביצית לא הופרתה על ידי הזרע ורירית הרחם נושרת .


בן 16 שואל: #105501
שלום אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום כבר כמעט חודש , אך ורק עם קונדום והיא לא קיבלה מחזור כבר יותר מחודש יכול להיות שהא בהריון?

תשובה:
שלום לך! מכיוון שהוסת מאחרת כבר כמעט חודש, חשוב לעשות בדיקת הריון. אתם יכולים להגיע אלינו כדי לבצע את הבדיקה. הבדיקה היא חינם וללא ידיעת ההורים. חשוב שתגיעו בהקדם. שולחת לך שוב את רשימת הסניפים, הכתובות ומספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 17 שואלת: #105498
היי אתמול שאלתי שאלה ודיברתי על זה שראיתי על התחתונית צבע אדום ורוד דליל והוא אינו של מחזור. כמה שעות לאחר מכן גיליתי גירוי אין סופי ( לא קיימתייחסי מין מעולם כך שהאפשרון למחלת מין נפסלת ) והוא הכניס לי אצבעות . לאחר מכן קראתי קצת באינטרנט ומסתבר יש לי פצעים באיזור אני מתחת לגיל 18 ואמא שלי לא יודעת שחבר שלי הכניס לי אצבע והיא גם נגד לזה לדעתי אז אני לא רוצה לספר לה ולא ללכת לרופאב. יש לי משחות של פטרת וגירוי והשאלה שלי האם טריפלדרם פלום קרם או הידרואגיסטן קרם יכולים לעזור לי.

תשובה:
הי, אני מניחה שהגירוי ודימום נגרם כתוצאה משפשוף בעקבות החדרת האצבעות שגרם לפצע. על מנת לאפשר לפצע להתרפא, צריך לשמור על המקום ללא גירוי. כלומר - ללא החדרה של אצבעות או כל איבר אחר בשבועיים הקרובים לפחות. במידה והגירוי נמשך, יש לקבוע תור לגניקולוג/ית כדי לבדוק זאת לעומק. כדי למנוע פציעות דומות בעתיד יש לוודא שאת רטובה לפני החדירה (אצבעות או כל איבר אחר), את גם יכולה לכוון את בן זוגך לעשות זאת בהתאם לקצב ולעונג שלך. כמו- כן, חשוב לשטוף את הידיים לפני כדי למנוע זיהום. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105483
היי. יש לי בת זוג כבר למעלה מחודשיים והיו לנו הרבה מקרים שירדנו אחד לשנייה ועוד לא יצא לנו לקיים יחסי מין (שהאיבר שלי נכנס לשלה). לפני כמה ימים היא ירדה לי והכל היה סבבה, ויום אחרי זה ראיתי פצע שדומה ממש לחצ׳קון שמופיע על הפרצוף בגיל ההתבגרות על איבר המין שלי. הפצע לא כואב ולא נפוח ולא מפריע לי להשתין. יש לי כל מיני השערות למשל פצע שומן, פצע שנובע מחוסר היגיינה ועוד אבל מפחיד אותי שזאת מחלת מין. אשמח אם מישהו יעזור לי להבין את המצב שלי

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר נשמע כי באמת מדובר בפצע שגרתי, כזה שדומה לפצע שיוצא בפנים או בכל מקום אחר בגוף. יתכן שהוא נוצר מחום, מחיכוך ולמעשה מכל הסיבות מהן נוצר פצע בכל מקום אחר בגוף. ממה שאני מכירה לא נשמע כאילו מדובר במחלת מין. בכל מקרה הייתי ממשיכה להמשיך לעקוב ולראות אם הפצע עובר לך תוך כמה ימים, אם לא או שיש החמרה, הייתי ממליצה להתייעץ תחילה עם רופא משפחה והוא ייפנה אותך לגורם המתאים.


בת 18 שואלת: #105482
גלולת אסטל 35 היא גם למניעת הריון ? נכון?? דחוף מאוד !!

תשובה:
שלום לך! תכולתה של הגלולה אסטל 35 זהה לזאת של הגלולה דיאנה 35 גם בהרכב וגם במינונים. את יכולה ליטול אותה ללא חשש. כל טוב!


בת 19 שואלת: #105480
שלום אני לוקחת גלולות מינס במשך שנה לאחרי חצי שנה של נטילה הפסקתי לקבל מחזור בדקתי מול הרופא נשים אם זה תקין הוא אמר שזה בסדר גמור ולהפך הגעתי למצב הכי טוב בגלולות ושאני הכי מוגנת . השאלה שלי היא שלשום קיימתי יחסים עם בן זוגי בכל הזמן של נטילת הגלולות לא ביצעתי יחסים השאלה שלי היא האם אני צריכה לחשוש ?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון את נוטלת גלולות רצוף כבר למעלה מחצי שנה באופן סדיר - בלי הפסקות ובלי לפספס גלולות? אם כך, אין צורך לחשוש מהריון. בשימוש נכון הגלולות מספקות הגנה של למעלה מ99%. שמחה מאוד לקרוא על נטילת האחריות - גם בגלולות וגם בהתייעצות עם רופא לגבי השפעת הגלולות. כל הכבוד! בהצלחה :)


בת 18 שואלת: #105470
היי, היום אני אמורה להתחיל חפיסה חדשה, בגלל לחץ בלימודים לא הספקתי לקנות לפני ורק היום הלכתי לקנות ( יש עוד כמה שעות עד שאני אמורה לקחת ). מה שכן, במרשם שלי רשום שני סוגי גלולות- דיאנה ואבטחה.. בפעמים הראשונות שלקחתי נתנו לי דיאנה והיום לא היה בבית מרקחת, אז הרוקח הביא לי אסטל.. האם זה בסדר לקחת אותן? זה נחשב סוגי גלולות שונים? אני מתלבטת מה לעשות!! אשמח לתשובה מהירה ככל האפשר

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 16 שואלת: #105466
אני שכבתי ען חבר שלי פעם ראשונה ואני מפחדת שאני בהריון , ואמרו לי שכמעט לא ניכנסים להריון מהפעם הראשונה אבל המחזור שלי מאחר ואני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
שאלתך נענתה. רק טוב.


בת 16 שואלת: #105465
שכבתי פעם ראשונה עם חבר שלי , ואמרו לי שהסיכויים להכנס מהפעם הראשונה הם קלושים אהל המחזור שלי מאחר ואני מפחדת מה אני צריכה לעשות ?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה מדברייך כי קיימתם יחסי מין לא מוגנים, כלומר ללא קונדום וללא אמצעי מניעה אחר. אחד המיתוסים הגדולים גורס כי אישה לא יכולה להיכנס להיריון כאשר היא מקיימת יחסי מין בפעם הראשונה. מדובר, כמובן, בעובדה שאין לה כל אחיזה במציאות: כניסה להיריון תלויה במצבם הפיזי של בני הזוג. כאשר שניהם נמצאים בגיל הפוריות ולא סובלים מאי-פריון, אין שום סיבה שלא יתפתח היריון, גם כאשר מדובר בפעם הראשונה. אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום המגע המיני הלא מוגן. את יכולה לעשות את הבדיקה גם אצלנו, חינם, בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך, ללא ידיעת ההורים, אם אינך מעוניינת שהם ידעו על כך. כמו כן אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו כדי לקבל יעוץ והדרכה חינם בכל הקשור ליחסי מין מוגנים ואמצעי מניעה המגנים גם מפני הריון לא רצוי וגם ממחלות המועברות באמצעות מגע מיני. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105458
היי אני וחבר שלי שוכבים ומאחר לי בעשרה ימים.. אנחנו לא משתמשים באמצעים ושוכבים כבר כבר שנתיים ולעולם לא קרה משהו. הוא לא גמר לי בפנים אז למה מאחר לי? אני מודאגת

תשובה:
שלום יקרה, גם אם החבר גומר מחוץ לנרתיק במהלך קיום יחסי המין מופרשות טיפות זרע (מה שנקרא גם ״טיפות אהבה״) ולכן השיטה של ״לגמור בחוץ״ היא לא שיטה טובה ובטוחה למניעת הריון. קודם כל, חשוב שתבצעי בדיקת הריון ושנית חשוב שתתחילו להשתמש באמצעי מניעה (קונדום או גלולות). אני מזמינה אותך להגיע אלינו לדלת הפתוחה שהכי קרובה אליך, נוכל ללוות אותך במהלך הבדיקה (אצלנו אפשר לעשות חינם וללא ידיעת ההורים) ועזור לך לבחור אמצעי מניעה שיתאים לך. אנחנו כאן בשבילך, כל טוב.


בת 19 שואלת: #105436
תודה רבה על התשובה המהירה. רציתי לדעת מה הכוונה שצריך לבדוק ש"הכל תקין". כלומר, יכול להיות שנגרם לי נזק כלשהו?

תשובה:
שלום לך, לא התכוונתי להלחיץ, הכוונה היא לבדיקה שגרתית. כמו שהולכים לרופא משפחה והוא עושה בדיקות כמו לחץ דם ודופק (גם כשלא חולים רק לראות את המדדים ולראות שהכל תקין). כמו שהולכים פעם בכמה זמן לרופא משפחה ומבקשים בדיקות דם ככה גם כדאי ללכת פעם בכמה זמן לבדיקה שגרתית אצל רופא/ת נשים כדי שיסתכלו ויבדקו שהכל כשורה. אין שום סיבה לחשוש. (רופא/ת נשים מיועדת גם לנערות שאינן מקיימות יחסי מין). כל טוב!


בן 17 שואל: #105432
היי תודה שוב על התשובה חברה שלי קיבלה היום מחזור , האם יש עדיין סיבה לחשוש מהריון , עברו חמישה ימים מאז המקרה

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 20 שואלת: #105429
התחלתי להשתמש בגלולות מאז ,התחלתי ביום הראשון של המחזור ולאחר המחזור התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי כמו שכתוב בהוראות שכבר בחבילה הראשונה את מוגנת אם את מתחילה ביום של המחזור , רציתי לדעת אם כשלוקחים את הגלולה הלבנה הראשונה אני אמורה לקבל מחזור באותו יום ? ומה קורה אם לא מקבלים ..

תשובה:
שלום לך, ראשית, כל הכבוד על העירנות והאחריות שאת מגלה. לגבי שאלותיך, באמת כאשר מתחילים לקחת את הגלולות הלבנות אמורים לקבל את המחזור, אבל חלק מהבנות יקבלו אחרי יום וחלק אחרי יומיים או אפילו שלושה. זה משתנה מנערה לנערה כך שאם לקחת את הגלולות באופן רציף וקבוע אין סיבה להילחץ. במידה ואת לא מקבלת מחזור בכלל את יכולה לבצע בדיקת הריון (10 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של הבוקר, או 14 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של כל יום), למרות שלא נשמע לי שזה המצב ולפי התיאור שלך אני חושבת שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #105426
אני כבר באיחור של שלושה ימים.. וזה בדרך כלל מקדים לי באיזה יום יומיים.. יש סיכוי שבגלל שדיממתי בביוץ אז זה יגרום לאיחור של מחזור?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל בכבוד על כך שאת עירנית לגופך. לגבי שאלתך, ממה שאת מספרת, לא נשמע שיש קשר בין הדברים. לגבי הדימום בזמן הביוץ, זה אכן יכול להיות נורמלי. לגבי נאיחור בקבלת המחזור, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות, בין היתר לחץ נפשי. היתי ממליצה לך כן לבצע בדיקת הריון לאור האיחור במחזור ומכיון שבהודעות הקודמות סיפרת שאת ובן זוגך לא מקיימים יחסי מין מוגנים באופן מלא. את בדיקת ההריון ניתן לרכוש ברשתות הפארם והיא מאוד אמינה. יש לבצע אותה כ10 ימים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים עם השתן של הבוקר, או לאחר 14 ימין עם שתן מכל שעות היום. כמו כן, היתי ממליצה לך בחום להתאים לעצמך אמצעי הגנה קבועים על מנת שתוכלי להיות רגועה לאחר קיום היחסים. הרבה בהצלחה


בת 21 שואלת: #105425
הי , אני נוטלת גלולות מינס מדי יום אך לא תמיד באותה שעה לפעמים 10 בלילה או 11 ולפעמים ב 1 בבוקר. אתמול שכבתי עם חבר שלי ונזכרתי לקחת גלולה רק ב 6 בבוקר. האם ישנה סגנה? בכל זאת זה 8 שעות אחרי הזמן שלי תודה

תשובה:
שלום לך! כל עוד לא חלפו 12 שעות מהשעה הקבועה, את מוגנת. השתדלי להקפיד על שעת נטילת הגלולה. זה מומלץ. את יכולה להכניס תזכורת קבועה לטלפון שלך, למשל. כל טוב!


בת 19 שואלת: #105424
שלום. אני בת 19 ואני מקיימת יחסים כמעט שנתיים עם חבר שלי. שנינו היינו בתולים ואנחנו הראשונים של אחד השני. לא קרה לאף אחד מאיתנו בעיות במיניות או דברים שקשור לזה .. אנחנו מקיימים יחסים מוגנים. לא הייתי אף פעם בבדיקה אצל רופא נשים כי אני קצת חוששת לפרטיות ולא נעים לי שההורים יהיו מעורבים... אני לא מרגישה שאני צריכה ללכת כי אין לי כאבים מוזרים , או ריח מוזר, והמחזור שלי תמיד מגיע בזמן. אבל יחד עם זאת אני מרגישה שאני רוצה ללכת לבדיקה סתם ליתר ביטחון בשביל עצמי. מה אתם מייעצים לי? האם אפשר גם אצלכם? ומה התהליך אצלכם? תודה מראש..... מחכה לתשובה.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך על האחריות! בדיקה אצל רופא/ת נשים מומלצת פעם בחצי שנה, חשוב להיות במעקב ולבדוק שהכל תקין. גם אצלינו אפשר להיבדק אצל רופאת נשים (חינם וללא ידיעת ההורים), צלצלי לסניף דלת הפתוחה שהכי קרוב אליך ותוכלי לקבוע תור. כל טוב.


בת 15 שואלת: #105422
שלום, אני לוקחת גלולות מיקרוגינון כבר חצי שנה בערך באופן רציף-כשנגמרת חפיסה מתחילה ישר חדשה בלי לחכות שבוע(על מנת לא לקבל מחזור), אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני יומיים ושכחתי לקחת גלולה באותו ערב אז לקחתי אותה בבוקר שלמחרת. האם קיים סיכון להיכנס להריון ומה לעשות אם כן? אני לוקחת את הגלולות באופן קבוע ואין לי שום תופעות לוואי ואני לא מקבלת מחזור.

תשובה:
שלום לך, במידה ושכחת ליטול גלולה אחת בזמן שבדרך כלל את נוטלת אותה אבל נטלת אותה לפני שעברו 12 שעות (למשל היית צריכה ליטול אותה בשמונה בערב ונטלת אותה לפני שמונה בבוקר שלמחרת), את מוגנת. אם עברו 12 שעות המוגנות יורדת והייתי ממליצה לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי על מנת להיות בטוחה. בנוסף, הייתי ממליצה לך להשתמש בקונדום במהלך השבוע הקרוב כדי שבטוח תהיי מוגנה באופן מלא. בנוגע לחיבור של החפיסות- רק חשוב לי לציין שאין עם זה בעיה רפואית, אבל הייתי ממליצה לך כן להייעץ עם רופא/ה אם את רוצה להמשיך ליטול את החפיסות ברצף לתקופה ממושכת.


בת 31 שואלת: #105416
שלום אני בת 31 ומגיל 19 אני משתמשת בגלולות. כרגע אין לי בן זוג אבל בעתיד אני חושבת על להביא ילדים לעולם. עכשיו, זו תקופה ארוכה שאני משתמשת בגלולות ולא לקחתי הפסקה האם זה בסדר להשתמש עוד מספר שנים ושלא יהיה קושי להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך. אין סכנה בריאותית בשימוש בגלולות לאורך תקופות ארוכות ללא הפסקה, ובנוסף אין הן אינן מקשות על כניסה להריון בעתיד. אם את מתכננת להיכנס להריון בקרוב מומלץ להשתמש בגלולות עם חומצה פולית - כמובן שכדאי שתיגשי לרופא הנשים שלך ותתיעצי איתו כדי שיוכל להתאים את הגלולה שהכי תתאים עבורך. שיהיה בהצלחה!


בן 17 שואל: #105410
היי יש לי מישהו כבר שנה מהשכבה הוא אומר שהוא אוהב אותי אני אוהבת אותו יש ביננו היסטוריה הוא מעדיף שלא ידעו עלינו בגלל שזה אותם חברים והוא יושב שהם יכולים להרוס אחרי כמעט שנה של קשר קיימנו יחסי מין איבדתי איתו את הבתולים לפני שבועיים בלי קונדום לקחתי שעתיים אחרי פוסטינור קיבלתי מחזור ואמרתי לו שאני לא רוצה יותר לקיים יחסים שלשום ביום העצמאות זה קרה שוב ההינו מסטולים הוא היה עם קונדום ושימו לב ****ואני ההיתי בביוץ**** לא כל כך עמד לא בגלל הסטלה או משהו תמיד עומד לו מצויין גם באקטים מיניים שהיו לנו לפני ו.. בקיצור אחרי הסקס נפל לי הקונדום מהכנס עם זרע היה בו אולי נשפך לי התחתון אולי בפנים לא יודעת לקחתי פוסטינור יום אחרי ואני ממש בלחץ עם ההיתי בביוץ אז זה יותר גרוע בבקשה אני בפחדים לא ישנה בלילות וגם בפעם השנייה ירד לי דם אולי הקרום בפעם הקודמת לא היה מספיק קרוע או משהו

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אני שמחה לדעת שאת דואגת להשתמש בקונדום. לפי מה שאת מתארת, יש סיכוי שזרע הגיע מהקונדום לנרתיק שלך. העובדה שלקחת פוסטינור בהחלט מורידה את הסיכוי שתכנסי להריון, אפילו שזה קרה בזמן המשוער של הביוץ שלך. עם זאת קיים סיכוי קטן שכן תכנסי להריון. על כן אני מציעה לעקוב בשבועיים הקרובים ולחכות לדימום הווסת שיגיע, ובמידה ולא יגיע הייתי עושה בדיקת הריון. ושוב, סיכוי מאוד קטן שזה אכן יוביל להריון. כן הייתי ממליצה לך לשקול להשתמש באמצעי מניעה אשר בשליטתך, דוגמאת גלולות למניעת הריון או התקן תוך רחמי, כדי למנוע חששות כאלה בעתיד. כל טוב ואנחנו פה לשאלות והתייעצות נוספת.


בת 17 שואלת: #105409
שלום, לקחתי גלולות מינס כחצי שנה עשיתי הפסקה של חודש ולאחר מכן חזרתי לנטול אותן ביום הראשון של הווסת. השאלה שלי היא האם זה הגיוני שקיבלתי מחזור באמצע החבילה (בגלולה 18 בערך)? ואם אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בערך כשקיבלתי אך לאחר הגלולה ה14 בוודאות, האם אני מוגנת ?

תשובה:
שלום, כאשר עושים הפסקה מהגלולות וחוזרים ליטול אותן שוב, לפעמים יש את אותן תופעות הלוואי כמו שיש כשמתחילים ליטול את החפיסה הראשונה- ואחת התופעות זה באמת דימומים, ככה שלא נשמע לי שיש עם זה בעיה. אם זה ממשיך מעבר לחודש-חודשיים את יכולה לפנות לרופא/ה להתייעצות. בכל מקרה חשוב לי להגיד לך שלא מומלץ לעשות הפסקות קצרות בין הגלולות כי זה גורם לחוסר וויסות של ההורמונים בגוף. ובנוגע למוגנות- אם התחלת את החפיסה ביום הראשון של הווסת ולקחת אותה באופן קבוע כמו שצריך, את בהחלט מוגנת. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #105408
רציתי לעשות חיסון פפילומה עכשיו אני לא בתולה שכבתי רק עם גבר אחד. אפשר עדיין לעשות את החיסון? ומה ההשפעות אם אני לוקחת גלולות למניעת הריון ? או שזה לא כל כך משנה

תשובה:
היי! ראשית, כל הכבוד לך על המודעות לשמירה על בריאותך. את יכולה לעשות את החיסון ללא קשר אם קיימת יחסי מין בעבר או לא. משרד הבריאות ממליץ על החיסון עד גיל 26. אין קשר בין החיסון לגלולות. את יכולה להמשיך וליטול את הגלולות כרגיל. כל טוב!!


בת 17 שואלת: #105390
שלום אני בת17, לוקחת גלולות (מינס) כבר שלושה חודשים. שלשום שכחתי לקחת גלולה ונזכרתי רק יום אחרי (24 שעות אחרי) כשנזכרתי לקחתי את שתי הגלולות ביחד, לאחר כשעתיים התחיל לי דימום המלווה בכאבי מחזור. מה לעשות? האם זה מחזור או דימום בגלל הגלולות? האם אני מוגנת מהריון או מתי אחזור להיות מוגנת מהריון?

תשובה:
שלום לך, הדימום שאת מתארת הוא טבעי והגיוני. בגלל שבמינס יש כמות נמוכה של הורמונים כל פספוס של גלולה יכול להביא לדימום והכתמות. המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל. בנוגע להגנה מפני הריון- פספוס גלולה מביא להפחתת היעילות של הגלולות ולכן בשבועיים הקרובים השתמשי גם בקונדום (בנוסף לגלולות). כל טוב!


בת 16 שואלת: #105388
*** הוספה לשאלה הקודמת שלקחתי פוסטינור ואחרי יומיים שתיתי ועישנתי ירק ושכבתי עם חברשלי. יכול להיות שהאלכוהול ביטל את השפעת הכדור?

תשובה:
שלום לך, אלכוהול לא מבטל את השפעת הכדור, את יכולה להיות רגועה. בכל מקרה (ללא קשר לאלכוהול), חשוב לעשות בדיקת הריון שבועייםלאחר נטילת הכדור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105387
היי, אני וחברשלי שכבנו ונקרע לנו הקונדום, אני לא על גלולות אז לקחתי פוסטינור, ויומיים אחרי זה, בערב יום העצמאות יצאנו לחגוג שתינו אלכוהול, עישנו ירק ושכבנו, שכבנו פעם ראשונה לפני האלכוהול והירק והכל היה טוב , ואז שכבנו אחרי ששתינו ועישנו ואז ירד לי דם. אני לא יודעת מה לחשוב, אם זה מהכדור, שכן הזרע פגש את הביצית, ובגלל הכדור זה יצא עם דם, או שזה בגלל הלחץ כי לקחתי פעם ראשונה ירק.

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 16 שואלת: #105382
היי, לפני כשבוע התחילה לי דלקת בשתן, הלכתי לרופא הוא הביא לי אנטיביוטיקה וסדורל. כשהתחלתי לקחת את הסדורל לאחר יומיים התחילו להופיע לי דימומים בנוסף (לא קשור לזה שזה צובע את השתן באדום) כשהפסקתי לקחת לא הופיע לי דימום. אתמול לקחתי שוב את הכדור והיה לי דימום .. אני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע וחצי אז זה לא מחזור.. מה זה אומר??

תשובה:
שלום לך, סדורל לא אמור לגרום לדימומים ולכן אני ממליצה שתגשי שוב לרופא/ה שלך. הסדורל אמור רק להקל על הכאבים של הדלקת ולא מרפא אותה אז זה בסדר שתפסיקי לקחת את הכדור אם הוא לא עושה לך טוב. תרגישי טוב!


בן 17 שואל: #105378
היי שלום תודה על התשובה היחסית מהירה , היא הייתה אמורה לקבל מחזור היום ולא קיבלה אני מעניין לקנות את הגלולות של האלה , איפה ניתן למצוא אותם והאם צריך מרשם לזה ? בנוסף האם יש לכם סניף באשקלון ??

תשובה:
היי, הגלולה "אלה" היא גלולה שמצריכה מרשם כדי לקנות אותה בבית מרקחת. אין לנו סניף באשקלון יש לנו בבאר שבע או רחובות שיכול להיות קרוב אליך. יש מידע על הפרטים של הסניפים באתר שלנו. בנוסף אני ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע, תוכלו להגיע אלינו לקבל מידע על אמצעי מניעה קבועים שבהם תוכלו להשתמש. בהצלחה


בת 20 שואלת: #105375
לקחתי גלולות במשך חודשיים, בחודש השני בשבוע השני שכחתי גלולה ונטלתי אחרי 13 שעות בערך, ובעלון כתוב שבגלולות8 עד 15 אם שוכחים ולוקחים אפילו ביחד עם הגלולה של יום אחרי(לא היום של אחרי) ההגנה לא פוחתת..לא הייתי לחוצה עליה כי נפרדתי מהחבר ולא קיימתי יחסי מין עד אותו זמן. ובגלולה הלבנה הראשונה שכבנו והוא גמר בפנים, הייתי במחזור והפסקתי אחרי זה לקחת גלולות בכלל, אני ממש חוששת מהריון עברו שלושה שבועות ועשיתי בדיקה לפני שבוע ויצא שלילי

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת את מוגנת ופעלת לפי ההוראות של העלון של החפיסת גלולות. בנוסף את מספרת שביצעת בדיקת היריון בטווח הזמנים המקובל ויצא שלילי וגם אחרי ששכבתם קיבלת מחזור, לכן את לא בהריון. יחד עם זאת שאת לוקחת גלולות אני ממליצה לך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין, לקונדומים תפקיד חשוב גם במידה ובאמת שכחת ליטול גלולה וגם במניעת הידבקות במחלות מין. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבל עוד מידע על שימוש נכון באמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #105365
אני נוטלת גלולות כבר זמן יותר מחצי שנה. בדיוק סיימתי את המחזור ולקחתי אתמול גלולה ראשונה. הייתה בנינו אי הבנה והוא גמר בפנים הבוקר. (אחרי שכבר לקחתי את הגלולה הראשונה של החודש) מה הסבירות להיקלט?

תשובה:
שלום, אם אתה לוקחת גלולות בקביעות לפי הנחיות הרופא/ה שלך את מוגנת מפני כניסה להיריון. כל טוב!


בת 23 שואלת: #105362
היי יש לי שאלה דחופה. אני לוקחת גלולות למניעת הריון אבל החודש לא לקחתי בשעה הקבועה ולקחתי בהפרשים. בזמן קיום יחסי מין הקונדום נקרע. יש צורך בגלולה של אחרי? מותר לקחת יחד עם גלולות?

תשובה:
שלום, ראשית כל תלוי מה ההפרש. אם נזכרת לקחת את הגלולה בתוך פחות מ-12 שעות מהשעה הקבועה קחי את הגלולה והמשיכי כרגיל את החפיסה. אם עברו יותר מ-12 שעות, ובמיוחד אם את באזור אמצע החפיסה, אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. אין בעיה עם השילוב בין גלולות רגילות וגלולת היום שאחרי. כל טוב!


בת 17 שואלת: #105356
במידה ואני בהריון ועדיין לא עברתי את השבוע ה12 , אפשר לעשות אצלכם הפלה *תרופתית* בלי ידיעת ההורים?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאת חוששת שאת בהריון. האם עשית בדיקת הריון? במידה ועברת את השבוע ה - 12 לא ניתן לעשות הפסקת הריון תרופתית אלא כירורגית. הפסקות הריון נעשות בבתי החולים ברחבי הארץ לאחר שעוברים וועדה מיוחדת. ניתן לעשות זאת ללא ידיעת ההורים. את מוזמנת לפנות לאחד מהסניפים שלנו שם תוכלי לקבל ייעוץ ליווי והדרכה.


בת 16 שואלת: #105354
היי חבר שלי היה אצלי והתחלנו לגעת אחד בשני.. מפה לשם הגענו למצב שהוא הכניס לי פעם אחת ומהר הוציא כי פחדנו בדקנו שלא יצא טיפות וגמר הוא בכלל לא זה יכול להכניס להריון?

תשובה:
שלום יקרה. לא אין חשש אבל צריך לדעת שגם אם לא רואים טיפות יש מה שמכונה טיפות חשק או אהבה או pre-cum שזה גמירה לפני שגומרים לגמרי וגם שם יש זרעים אז לא תמיד רואים או מרגישים גמירה. בכל מקרה ממה שאת מתארת לא נראה שנכנסת להריון.