A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין בטוח

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין בטוח

בן 16 שואל: #108967
אם קיימתי יחסי מין ללא קונדום פעמיים ולא גמרתי בפנים , צריך לקחת גלולה למניעת היריון? והאם היעילות שלה פוחתת במקרה שלוקחים אנטיביוטיקה שמכילה בתוכה פניצלין?

תשובה:
שלום לך! ביחסי מין בחדירה ללא אמצעי הגנה קיים תמיד חשש להריון ולכן ההמלצה היא כן -לקחת גלולת "היום שאחרי". סוג הגלולה תלוי בזמן שעבר מזמן קיום היחסים הלא מוגנים. פוסטינור/נורלבו - עד 72 שעות. אלה -עד 120 שעות. אתם יכולים להשיג גלולות אלו בכל בית מרקחץ. בכל הנוגע לאנטיביוטיקה ולנטילת גלולות הכי נכון יהיה להתייעץ עם הרופאה שנתנה לך את האנטיביוטיקה. חשוב להדגיש כי קונדום לא מגן רק מפני הריון אלא גם מפני מחלות מין -ולכן מומלץ לא לוותר עליו אף פעם. כל טוב!


בת 19 שואלת: #108961
אם אני נוטלת תרופות נגד אפלפסיה כדור וחצי זה מוריד לי את היעילות של הכדור של הגלולה

תשובה:
שלום לך! יהיה עלייך להתייעץ אם הרופא שלך בנושא . זה תלוי בסוג הגלולה שאת נוטלת ואנו לא יכולות לתת ייעוץ רפואי. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108960
היי, בימים האחרונים קיימתי עם חבר שלי יחסי מין לא מתוכננים. (שכבנו כל יום 3 ימים ברצף) בפעם הראשונה. כל פעם לא תכננו את זה והיינו בלי אמצעי מניעה אבל הוא גמר בחוץ. בבקשה אני בת 15 ואני מפחדת שאני בהריוןן. מה עושים? תוך כמה זמן עושים בדיקת הריון ביתית מרגע קיום יחסי המין??

תשובה:
היי יקירה! יש אכן ממה לחשוש. בכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון גם אם אין גמירה בפנים (כי גם טיפות אהבה יכולות להכיל זרע ולא כדי להסתמך על הגמירה מחוץ לנרתיק) . אם לא עברו 5 ימים מקיום יחסי המין בפעם הראשונה כדאי לקחת את הגלולה "אלה" שהיא טובה עד ל-5 ימים מקיום יחסי מין לא מוגנים. "אלה" אינה מחייבת מרשם אך היא כלולה בסל התרופות לנערות עד גיל 20 עם מרשם רופא. את יכולה לבקש את המרשם עבורה גם מרופא המשפחה (אם את לא חוששת שההורים ידעו) . אם תרצי לרכוש אותה בעצמך באופן פרטי, כדאי שתשלחי מישהי מעל גיל 16 שאת יכולה לסמוך עליה שתקנה אותה עבורך (את צעירה מדי ולא ימכרו לך). בכל מקרה, חשוב לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים (גם אם לקחת את הגלולה). אנחנו נשמח מאוד אם תגיעו אלינו, לדלת הפתוחה בחיפה ותוכלו לקבל מאיתנו מידע לגבי אמצעי מניעה וכן תוכלי לבצע אצלנו את בדיקת ההריון בליווי יועצת, חינם ותחת סודיות. אני מצרפת כאן את הקישור לדלת הפתוחה בחיפה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=22 . את מוזמנת גם להתקשר אלינו ולהמשיך להתייעץ באחד מהטלפונים של כל אחת מהדלתות הפתוחות http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 21 שואלת: #108944
מוסיפה לשאלה שלי שלפני חודש לקחתי פוסטינור לאחריו קיבלתי מחזור רגיל יכול להיות שהאיחור בעצם בגלל זה ואין סיבה לדאוג?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 17 שואלת: #108938
לקחתי שתי גלולות מתי שנזכרתי ויום למחרת לקחתי בדיוק באותה שעה ב12 בצהריים, אני יכולה לקחת בשעה הקבועה שהייתי לוקחת לפני בכל מקרה?

תשובה:
היי! המשיכי לקחת בשעה הרגילה בה נהגת לקחת וכפי שכתבתי לך, הקפידי על הגנה נוספת במהלך שבוע. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108937
להמשיך לקחת את הגלולות בזמן שהייתי לוקחת בדר"כ או להתחיל לקחת מהשעה שלקחתי מתי שנזכרתי?

תשובה:
פנייתך נענתה.


בן 17 שואל: #108935
היי, לפני שבוע וחצי אני וחברה שלה עשינו משהו מיני ללא אמצעי מניעה (מין אנאלי) והיא הייתה אמורה לקבל היום מחזור ולא קיבלה, את הכאבים בטן של לפני המחזור היא קיבלה לפני 3 ימים.. יכול להיות שהיא בהריון?

תשובה:
שלום לך! על מנת להכנס להריון צריך נוזל הזרע להכנס לתוך הנרתיק (הפות). נוזל זרע שנשפך באזור אחר שהוא לא הנרתיק - לא יוביל להריון. אמצעי המניעה (קונדום) מגן גם מהריון אבל גם מפני מחלות מין שונות (שבאזור פי הטבעת, העשיר בכלי דם, זה מעלה את הסיכויים להדבקות במחלות). ולכן ההמלצה היא להשתמש תמיד באמצעי מניעה חוצץ (קונדום). מציעה לכם לחכות קצת, להרגע, המתח יכול גם הוא לגרום לאיחור במחזור. אנחנו פה אם תצטרכו סיוע ו/או שאלות נוספות. כל טוב.


בת 17 שואלת: #108921
היי, שאלתי את השאלה לפני אבל לצערי נראה לי שהיא לא עלתה לאתר. לפני כמה ימים-שבוע נטלתי פוסטינור, ואתמול התחיל לי דימום (בזמן שהייתי אמורה לקבל מחזור) עם הפרשות חומות, ובגלל שחשבתי שמדובר במחזור התחלתי לקחת זואלי (בפעם הראשונה). היום ובלילה לא היה לי דימום, ואני לא בטוחה אם להמשיך לקחת גלולות ואם זה היה מחזור או לא, ואם כן אם זו תופעת לוואי של אחת הגלולות שלקחתי (ואם לא, מה זה יכול להיות). בנוסף האזור של השפתיים הפנימיות מאוד מגורה אצלי בימים האחרונים (מגרד בצורה מציקה ודי כואב כשאני נגיד שוטפת שם עם סבון), יכול להיות שיש לזה קשר לדימום אבל אני לא רואה איך. תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, כנראה שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מחזור אבל לא נורא, לא קרה כלום, את יכולה להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל אבל בשבועיים הקרובים עליך להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום). בנוגע לגירוד - יכול להיות שיש לך פטריה או דלקת, אני ממליצה לגשת לרופא/ת נשים כדי שיוכלו לאבחן ולרשום תרופה מתאימה. כל טוב


בת 17 שואלת: #108919
חבר של גמר לי באיזור הבטן התחתונה כשהייתי עם תחתונים, כשהגעתי הביתה היה לי טיפת שפיך על התחתון ובנוסף, כמה ימים אחרי זה הוא עשה לי ביד וירד לי מעט דם למרות שהייתי שבועיים לפני מחזור. מאז, אני מרגישה כאבים בגב וברגליים וחולשה. המחזור שלי מאחר כבר בשלושה ימים, מה שבדרך כלל לא קורה. קראתי באנטרנט שהרבה סימנים שיש לי זה סימני הריון כמו הדימום מהרחם. מצד אחד אני מבינה שזה לא הגיוני להיכנס להריון בדרך הזאת, אבל מצד שני יותר מידי סימנים מעידים על כך. האם למרות הסימנים אין לי סיכוי להיכנס להריון?

תשובה:
שלום לך! על סמך התיאור שתיארת, הסיכוי להכנס להריון הוא קלוש. הזרע לא יכול לעבור את התחתונים וגם לא יכול לשרוד מחוץ לגוף בתנאים האלו. הדימום שתארת יכול להגרם מסיבות שונות שלא בהכרח קשורות למחזור (אולי פצע או רגישות מסויימת שיש לך באזור). אם זה חוזר על עצמו -אני ממליצה לך לבדוק את זה. הרבה פעמים כשאנחנו נמצאות בחששות כמו אלו שאת מתארת יופיעו כל מיני סימנים שמזכירים, לכאורה, הריון. סימנים אלו יכולים גם להעיד על הוסת שמתקרבת (ואולי מתעכבת בגלל המתח שבו את נמצאת). אם את רוצה להרגיע את עצמך - את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית (בהתאם לזמן האיחור של המחזור שלך). אנחנו פה בשבילך אם תצטרכי סיוע נוסף. כל טוב.


בת 19 שואלת: #108911
היי דילגתי על המחזור החודשי ודיממתי במשך 20 ימים. בזמןן שקיימתי יחסי מין עם חבר שלי הוא גמר בפנים ועכשיו אני בכדורים הלבנים והפסיק הדימום מה זה אומר

תשובה:
היי, אני מבינה שאת עוד בחודשים הראשונים של הגלולות וכנראה הגוף עוד מנסה להסתגל. לפעמים גלולות עלולות להוביל לדימום באמצע החודש בגלל כמות הורמונים נמוכה, הכי טוב לגשת לרופא/ת נשים ולהתייע בנוגע להתאמה של הגלולות (אין סכנה בדימום שאת מתארת, אין ממה לדאוג). כל טוב


בת 22 שואלת: #108903
שלום לכם, אני בת 22 ונוטלת גלולות בשם יאז פלוס, רציתי לשאול אם נשארו לי רק שתי גלולות ורודות לפני הלבנות האם אוכל לקחת אותם יחד אם ארצה להקדים את המחזור או שזה לא קשור? אם לא אז האם אוכל להקדים את המחזור איך?

תשובה:
שלום לך, אם את רוצה להקדים את המחזור פשוט קחי את אחת מהן ועל אחת מהן ותרי. את הלבנות תקחי פשוט ברצף. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108902
ביום שישי-18.8 חבר שלי בא אליי, העניינים התחממו וזאת הייתה תקופת הביוץ שלי לפי דעתי.. הוא התחכך בי כשאני בתחתוני תחרה ורשת והוא עם בוקסר, כשהוא גמר הבוקסר שלו היה ספוג והתחתונים שלי היו מבחוץ גם כן רטובים, הכנסתי את היד לתוך התחתונים שלי והיה גלי ורטיבות, אני לא בטוחה אם הגלי הוא שלי או שלו וגם הרטיבות, ואני נורא מפחדת שזה הזרע שלו ואני עלולה להיות בהיריון. הורדתי ישר את התחתונים וניגבתי את האיבר מין בנייר טואלט. אני לא בטוחה מה עליי לעשות ולמי לפנות, אני חווה בימים האחרונים התקפי חרדה, כאבי בטן ובחילות, האם יש סיכוי שאני בהריון? ואם כן מה יהיה עליי לעשות? אני חייבת את העזרה שלכם!!!:(

תשובה:
שלום, אם הזרע לא חדר לנרתיק אז אין חשש להריון. אם את בכל זאת לא בטוחה, תוכלי לעשות בדיקת הריון כדי להיות רגועה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108901
אני וחבר שלי שכבנו אתמול וקרה דבר מוזר הוא היה כמובן עם קונדום אבל הוא שם לב לנוזל לבן בתוך הקונדום ולא בפתח השופכה על גוף איבר המין הגברי ישר הפסקנו ובדקנו שהקונדום לא היה עם חור יש סיכוי להיריון אפילו שהנוזל היה בתוך הקונדום כי זה היה יום הביוץ שלי אני מאוד לחוצה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אם הקונדום היה תקין והזרע לא חדר לנרתיק אין סיכוי שתהיי בהריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108900
היי, אני וחבר שלי שכבנו לפני משהו כמו שבועיים עם קונדום והוא גמר בחוץ ובדק שהקונדום לא נקרע, לא קיבלתי מחזור כבר חודש והמחזור שלי לא סדיר יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום, אם זרע לא חדר לנרתיק אז אין חשש להריון. כל טוב.


בן 15 שואל: #108894
היי , היום אני וחברה שלי קיימנו סוג של יחסים היא הייתה ערומה לגמרי ואני הייתי עם מכנס ספורט קצר בלי תחתון מתחת , במכנסיים היו נקבוביות כאחה כמו חורים ממש קטנים שמשמשים לאיוורור המכנס אני נגעתי עם הזין שלי באיבר שלה עם המכנס אך בוודאות לא גמרתי אני ממש פוחד שיצאו לי טיפות אהבה ועברו דרך החורים הקטנים במכנס השאלה אם היא יכולה להיכנס להריון תוכלו לעזור לי בבקשה ,תודה

תשובה:
שלום לך, לשאלתך, וכמו שאתה מתאר את זה, אם לא הייתה חדירה מלאה של הפין שלך לפות של חברה שלך אז אין חשש להיריון. בהצלחה


בן 17 שואל: #108885
אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש והיא הייתה בלי בגדים ואני רק עם תחתונים.איבר המין שלי היה בתוך הפות שלה ויצא קצת זרע,חשוב לציין שהייתי עם תחתונים. יש חשש להיריון? מאחר לה המחזור

תשובה:
שלום לך, הפרטים קצת לא מסתדרים לי.. אם איבר המין שלך היה בתוך הפות שלה ויצא נוזל זרע אז איך הייתי עם תחתונים? הפין שלך היה בתוכה או רק מבחוץ? אם הייתי בתוך הפות שלה וייצא נוזל זרע ללא שימוש באמצעי מניעה יש סיכוי גבוה שהיא בהיריון (ןזה גם לא נקרא סקס יבש). הייתי ממליצה בכל מקרה להמתין שיהיה איחור של שבועיים במחזור ואז לבצע בדיקת היריון ביתית, אלא אם כן היא תקבל מחזור ואז היא כנראה לא בהיריון. בכל מקרה חשוב לקיים יחסי מין עם קונדום, גם כדי למנוע מחלות מין, שזה לא פחות חשוב. בהצלחה


בת 16 שואלת: #108884
אני לוקחת גלולות במשך חצי שנה והייתי אמורה להתחיל חפיסה חדשה אתמול (שבת) בעשר אך שחכתי והעה עכשיו היא שלוש ביום ראשון מה אני עושה ? אני מוגנת ? אני יכולה לקחת את הגלוגה היום ?

תשובה:
היי! אנחנו כבר בסופו של יום שני ואני מקווה שלקחת את הגלולה ששכחת ואת הגלולה של אתמול. המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל אך השתמשי באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום עד סוף המחזור הנוכחי. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108878
היי, אני נוטלת גלולות מליאן כבר במשך 4 חודשים בערך בתאריך 19.8 יום שבת שכחתי לקחת גלולה שהייתי צריכה לקחת בסביבות 21:00-23:00 מהלחץ שתיתי שתי כדורים יום למחרת ב12 וחצי בצהריים.. אני לא יודעת אם אני מוגנת, ונשארו לי 11 גלולות מהחפיסה אני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
היי! אני מבינה את הלחץ שלך. חשוב שתדעי שאנו עונות באתר תוך 72 שעות בד"כ ולכן אם יש משהו דחוף כדאי להתקשר אלינו לכל אחד ממספרי הטלפון שמופיעים בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 לפנייתך; כאשר את מפספסת גלולה את יכולה לקחת אותה עד 12 שעות לאחר הזמן הקבוע ואת מוגנת. אם חלפו יותר מ-12 שעות יש לקחת את הגלולה כשאת נזכרת ולהמשיך לקחת את שאר הגלולות שבחפיסה בזמן הקבוע. מכיוון שלקחת את הגלולה ששכחת כ-13-15 שעות לאחר הזמן הרגיל והקדמת את לקיחת הגלולה הבאה- הקפידי להשתמש בקונדום במשך שבוע במהלך קיום יחסי מין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108876
היי, אני נוטלת גלולות מליאן כבר במשך 4 חודשים בערך בתאריך 19.8 יום שבת שכחתי לקחת גלולה שהייתי צריכה לקחת בסביבות 21:00-23:00 מהלחץ שתיתי שתי כדורים יום למחרת ב12 וחצי בצהריים.. אני לא יודעת אם אני מוגנת, ונשארו לי לפחות 5-6 גלולות מהחפיסה אני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 20 שואלת: #108871
אני משתמשת פעם ראשונה בגלולות מליאן, שכחתי את הגלולה הלפני האחרונה של החפיסה. גליתי את זה לאחר 12 שעות, שעתיים לפני לקיחת הגלולה האחרונה, בנוסף קיימתי יחסים לא מוגנים ב12 שעות לאחר שפיספסתי את הגלולה. האם אני צריכה לקחת גלולת היום שאחרי או להמשיך לקחת גלולות מליאן בלי הפסקה של שבוע? והאם הסיכוי להריון גדול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני לפספס גלולה בימים האחרונים של החודש זה פחות חמור מלפספס אותה בימים הראשונים. החומר עוד נמצא ורץ בגוף שלך ולכן את כנראה מוגנת, אם כי ההגנה היא לא ב100% ולכן קשה לי להתחייב על כך שאת לא בהיריון. אולי בשביל השקט הנפשי והביטחון הייתי מציעה לך לקחת את גלולת היום שאחרי- אני מזכירה לך שגלולת פוסטינור/נורלבו רלוונטיות 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וגלולת "אלה" טובה לטווח של 5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים. את הגלולות את ממשיכה לצרוך כמו שהיית אמורה, כולל את ההפסקה לווסת. בהצלחה


בת 18 שואלת: #108866
לגבי השאלה ששאלתי אני שכחתי לציין שבלילה לפני הבדיקה אני שתיתי אלכוהול אבל לא בצורה מוגזמת לא היה לי הנגאובר.. האם זה היה יכול לשבש את התהליך של הבדיקה בבוקר?

תשובה:
שלום לך אלכוהול לא משבש בדיקת היריון ולכן לדעתי אין השפעה על התוצאה בהצלחה


בת 21 שואלת: #108865
הי, אני נוטלת גלולות מינס ושכבתי עם חבר שלי בלי קונדום. אני לוקחת גלולות כרגיל אבל יומיים אחרי הסקס קמתי עם בחילות קצת, התחלתי להילחץ למרות שאני נוטלת גלולות ולא אמורה להיות בעיה. יש ממה לחשוש?

תשובה:
שלום לך, אם את באמת נוטלת גלולות באופן סדיר ותדיר אז אין סיכוי שאת בהיריון. אם היו לך פספוסים מסוימים אז יתכן וההגנה נפגעה ואת בהיריון, אבל אם לא, אז הבחילות כנראה לא קשורות להיריון ויכולות לנבוע מקלקול קיבה או תופעה אחרת שקשורה בבחילות. הייתי ממליצה גם להמתין לדימום החודשי כדי לוודא את העניין, ואם יש איחור של שבוע או יותר, לעשות בדיקת היריון ביתית או אחד בסניפי הדלת הפתוחה. מה שכן, לגמרי נשמע שאין צורך ושהכל בסדר ואת לא בהיריון.


בת 15 שואלת: #108864
אני רוצה לשכב עם חבר שלי בלי קונדום ואני על גלולות יאז כבר כמעט שבועיים.. אני מוגנת מפני הריון? ועוד דבר, מהשאלה הקודמת ששאלתי, לא עשיתי משהו לא בסדר נכון? כאילו אני עדיין מוגנת כרגיל גם אם לקחתי עוד גלולה מהפחד, נכון? והשאלה היא אם בטוח לגמור בפנים או לקחת סיכון..?

תשובה:
שלום לך, 1. כן, לאחר שבועיים של נטילת גלולות את מוגנת מפני היריון 2. בשאלה הקודמת עשית משהו מתוך לחץ, אבל עצם לקיחת הגלולה משאירה אותך מוגנת 3. מבחינת חשש להיריון- בטוח לגמור בפנים בהנחה ואת לוקחת גלולות באופן סדיר. אך חשוב לציין שאין הגנה מפני מחלות מין.


בן 17 שואל: #108863
אני וחברה שלי בלי אמצעי מניעה וכמה שעות אחריי התחיל לה כאבים בבטן התחתונה מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, הכאבים של חברה שלך בבטן התחתונה יכולים לנבוע ממחזור שאמור להגיע בימים הקרובים, חדירה ממושכת שקצת הכאיבה לה או בכלל בלי קשר ליחסי המין שקיימתם. בכל מקרה, מומלץ תמיד להשתמש באמצעי מניעה בעת קיום יחסי מין שלא לצורך היריון- גם מסיבת הסכנה בכניסה להיריון וגם מהסיבה הקשורה במחלות מין, שיכולות לעבור בקיום יחסים לא מוגנים. בהצלחה


בת 16 שואלת: #108847
יש לי חבר והתחלנו לשכב, הלחתי לגניקולוגית כדי שתתאים לי גלולות נגד הריון והיא הביאה לי את גלולות- יאז. המחזור שלי לא סדיר אז היא הביאה לי גם כדורים לזירוז מחזור שלקחתי שבוע ויומיים אחרי (היום) הייתי אמורה לקבל מחזור, רק שהיום בבוקר הייתה לי ממש טיפת דם וכרגע יש לי הפרשות שבדרך כלל מופיעות לי בסוף המחזור. הגינקולוגית הדגישה כי צריך להתחיל את הגלולות נגד ההריון ביום הראשון של המחזור. שלחתי לה הודעה והיא אמרה לי להתחיל עוד יומיים (יום שני). ואני לא יודעת אם זה נחשב כרגע שקיבלתי מחזור ואני יכולה להתחיל לקחת את הגלולות או שאני אחכה עד יום שני להתחיל. ואם אני מתחילה ביום שני, אני עדיין מוגנת מפני הריון השבוע?

תשובה:
שלום, בכל מקרה כשאת מתחילה את הגלולות את צריכה בשבועיים הראשונים להשתמש גם בקונדום כדי להיות מוגנת . בהצלחה!


בת 14 שואלת: #108844
עוד לא הלכתי לרופא נשים ולכן יש לי 2 שאלות: 1. באיזה גיל מומלץ להתחיל ללכת לרופא נשים? 2. מה הרופא נשים עושה, כאילו מה הוא בודק? הוא שואל שאלות? האם צריך להתפשט בביקור? אפר להכנס עם הורים?

תשובה:
היי! אני שמחה שאת שואלת ומתעניינת ובטוחה שאת קצת לחוצה לפני הביקור ואני מקווה שאצליח להפיג לך קצת את המתח ולהרגיע. בד"כ ממליצים ללכת לביקור ראשון אצל הגניקולוג/ית (רופא/ת נשים) לאחר קבלת הווסת הראשונה, בין הגילים 13-15. בד"כ, בביקור הראשון הוא רק משוחח איתך ושואל שאלות. הוא לא יבדוק אותך אם אין לך תלונה ספציפית על בעיה כלשהי. הרופא כנראה ידבר איתך גם על מה שקורה לך בגוף ויוכל להסביר לך גם על אמצעי מניעה ומחלות המועברות במגע מיני. על-פי הדברים האלה את מבינה שאין צורך שתתפשטי אם הוא לא בודק אותך בבדיקה פיזיולוגית. את יכולה להגיע עם אמא או חברה ואם אין אפשרות את יכולה לבקש שתיכנס איתך אחות לחדר של הרופא/ה. מקווה שעזרתי ואם יש לך שאלות נוספות נשמח לענות. בהצלחה!


בן 21 שואל: #108842
אז כמה זמן זרע מחוץ לגוף יכול להכניס להריון?

תשובה:
היי! הזרע לא מת מיד במגע אם האוויר .זה תלוי בלחות, בטמפרטורה ועוד גורמים. יכול להגיע גם לכשעה בתנאים מסוימים (למשל בהפריה חוץ גופית מבקשים מהגבר להגיע תוך שעה עם הזרע למעבדה...) אך בד"כ הזרע חי זמן קצר מחוץ לגוף. אני לא יכולה לומר לך בדקות או שניות. לפי התיאור של מה שקרה, שמיד לאחר השפיכה החדרת אצבעות עם הזרע הרטוב , הזרע לא הספיק להתייבש ולכן קיים סיכון להריון אם היא לא משתמשת באמצעי מניעה. ממליצה שבת הזוג תבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר המקרה כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108840
הרופאה אמרה לי לעשות הפסקה של שבוע מהזואלי ולהתחיל הרמונט ולמרות לכל מה שקראתי באינטרנט כבר ביצעתי את מה שהיא אמרה, למרות שקראתי שכדי להיות מוגנת למין חייב לקחת ביום הראשון של הווסת, האם אני מוגנת? אני מפחדת.. בעיקרון יוצא לי לקחת את הגלולה הראשונה של הרמונט ביום האחרון למחזור

תשובה:
שלום, כדי שתהיי מוגנת לגמרי מומלץ שתקפידי בשבועיים הראשונים לנטילת הגלולות גם על שימוש בקונדום. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108835
היי, לפני שבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין, הוא היה הראשון שלי. ביום שלמחרת התחיל לי גירוד באיזור איבר המין. הגירוד נורא מפריע לי במיוחד בלילות, אני מתקשה להרדם בגלל זה. הלכתי לרופאה והיא חשבה שיש לי דלקת בשתן, עשינו בדיקת שתן והיא יצאה שלילית. אני לא יודעת מה לעשות הגירוד לא מפסיק והוא ממש מפריע לי.

תשובה:
היי לך באמת בפעם הראשונה של קיום יחסי מין, הופעה של דלקת בדרכי השתן היא מאוד נפוצה. אבל אם שללת את האפשרות הזו,לפי מה שאת מתארת יש אופציה שזו פטריה באיבר המין. האם הרופאה אמרה לך משהו לגבי האופציה הזו? במידה ולא, אני ממליצה ללכת לרופא/ה אחר/ת לחוות דעת נוספת. אם זו אכן פטריה, יש משחות שונות ותרופות שיכולות לפתור את הבעיה בהצלחה!


בת 15 שואלת: #108834
היי,רציתי לדעת אם... מדחיפת אצבעות יכולה להיות לי קנדידה? ורציתי לדעת למה מופיעה קנדידה? אם היא מזיקה ? ומתי צריך.לטפל וללכת לרופא? ומה הסימנים?

תשובה:
שלום לך! הקנדידה , פטריית הנרתיק, לא מופיעה פתאום. היא נמצאת בגוף אצל רוב הנשים וכאשר יש תסמינים זה סימן שהיא מתרבה. גירוד, צריבה במתן שתן, הפרשות מרובות לבנות וסמיכות- כל אלה מאפיינים את ההתפרצות של הקנדידה. יש סיבות שונות להתפרצות שלה, לאו דווקא דחיפת אצבעות. היא יכולה להיגרם מאנטיביוטיקה שלקחת בתקופה האחרונה (שהורסת גם חיידקים טובים בגוף), מהגברת הלחות באזור הפות שנגרמת פעמים רבות מלבוש הדוק מדי, מעלייה של רמת הפרוגסטרון בתקופה שלפני הווסת, מעלייה בריכוז הסוכר בגוף, מעודף היגיינה ושטיפות מרובות של הנרתיק והפות בסבון (ולכן אנו גם ממליצות לשטוף את האזור רק במים וללא סבון) ולפעמים היא יכולה להיגרם גם בעקבות פטרייה במעיים. הקנדידה אינה מדבקת אבל חשוב מאוד ללכת לרופא להיבדק גם כדי שתהיי בטוחה שמדובר בקנדידה ולא במשהו אחר ולקבל כמובן את הטיפול המתאים מהרופא. אם את חושבת שיש לך קנדידה, אל תזניחי. הרבה בריאות!


בן 15 שואל: #108832
אתם חושבים שיש סיכוי קטן של הריון אם הכנסתי לבין 10 ל20 שניות ולא יצא לי טיפות האהבה וגמרתי בחוץ והקונדום היה תקין לגמרי אז יש סיכוי?

תשובה:
היי! כפי שכבר ענתה לך היועצת הקודמת, אין אמצעי מניעה יעיל ב-100%. בקונדום מדובר ב-97% ובגלולות למשל ב-98%-99% ביטחון. עפ"י מה שתיארת, הסיכוי להריון הוא אפסי אך אם אתם רוצים להיות רגועים לגמרי, תבצעו בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין. כל טוב!


בן 15 שואל: #108818
היי אני וידידה שלי מהשכונה שכבנו פעם ראשונה כמובן אם קונדום ואחרי בערך 20 דקות סקס היא גמרה וחלק מהקונדום החליק לי האם יש חשש להריון ובנוסף כשניסינו אנאלי לא הצלחתי לחדור(השתמשנו בחומר סיכה ) בכלל מכיוון שהחור שלה היה מאד מאד קטן ושנינו מאד רוצים לעשות אנאלי איך נוכל לעשות זאת בקלות ושאלה אחרונה:ששכבנו לקח לי קצת יותר משעה לגמור מהחדירה וכבר התחיל לכאוב לה מהחדירה אחריי שהיא גמרה כבר פעמיים איך אוכל גם אני לגמור כמה פעמים

תשובה:
היי לך ממה שהצלחתי להבין, הקונדום החליק כאשר היית עוד בתוך הנרתיק. אם רק חלק ממנו החליק, הסיכוי להריון קטן מאוד. אם גמרת לפני זה, אז הסיכוי גדול יותר. אם אתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, אפשר לקחת את גלולת היום שאחרי, "אלה", עד 5 ימים מקיום יחסי המין. אם ידידה שלך מתחת לגיל 16 אז יש צורך במרשם רופא. (אם הקונדום החליק כשהיית כבר בחוץ ולא היה מגע אז אין חשש). לגבי הניסיון למין אנאלי- לגיטימי שלא הצלחתם לעשות זאת בפעם הראשונה ששכבתם. מין אנאלי הוא אקט מאוד אינטימי וצריך להיות מאוד קרובים ופתוחים בתקשורת כדי שזה יעבוד וששני הצדדים יהנו מהעניין. אם באמת שניכם רוצים זאת ואתם מרגישים שיש את הקרבה הנדרשת ביניכם עבור זה, אז חשוב לעשות את זה לאט, עם הרבה תקשורת ביניכם במהלך היחסים ולפני, עם חומר סיכה ובעדינות. זה גם לא חייב לקרות בפעם אחת אלא בשלבים בהדרגתיות. לגבי השאלה האחרונה שלך- קודם כל והכי חשוב, אם כואב לאדם השני בזמן יחסי המין צריך להפסיק זאת. מין צריך להיות מהנה ונעים לשני הצדדים ואם זה לא כך צריך לעצור ולמצוא דרכים אחרות. החדירה לא חייבת להסתיים רק כשהגבר גומר ויש דרכים אחרות להגיע לאורגזמה (גם לגבר וגם לאישה). אם זה משהו חד-פעמי שקרה הפעם, יכול להיות שהיו סיבות שגרמו לך לכך כגון לחץ. אם זה משהו שקרה לך כבר מספר פעמים תנסה לחשוב יותר לעומק אם באמת אתה רגוע ונינוח בזמן יחסי המין, כי זה חשוב מאוד עבור ההנאה שלך. חוץ זה, יכולות להיות מספר סיבות לכך שלוקח הרבה זמן לגמור ואם תיתן לנו פרטים נוספים לגבי מה אתה חושב שיכולה להיות הסיבה, זה יכול לעזור. בהצלחה


בת 16 שואלת: #108815
היי, לפני שבועיים קימתי יחסי מין מוגנים אך הקונדום נקרע ובן הזוג שלי גמר בפנים. ביצעתי בדיקת הריון והתוצאה חיובית. האם יש אפשרות לקיים הפלה דיסקרטית באחד הסניפים? ואם כן, מה העלות ומהו הסניף שהכי קרוב לתחנת רכבת כלשהי? (נגיש מבחינת תחבורה ציבורית) תודה

תשובה:
היי! צר לי על מה שאת חווה. אני מציינת מראש שאת ההפלה לא עוברים באחד הסניפים אלא בבית חולים. לגבי התהליך: כאשר תגיעי אלינו (ואני ממליצה שתגיעי לסניף שלנו בתל אביב - הנה הפרטים ויש גם הסבר כיצד להגיע מאזור השרון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) תבצעי שוב בדיקת הריון כדי לוודא שאכן יש הריון. במידה ואכן התוצאה תהיה חיובית שוב, תקבלי את הייעוץ, התמיכה והליווי לאורך כל התהליך באופן דיסקרטי ובחינם. את יכולה לקרוא עוד על הריון לא מתוכנן בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=775 את מוזמנת גם להתקשר אלינו ולשאול שאלות נוספות לפני שאת מגיעה. מחכות לך!


בן 16 שואל: #108805
לחברה שלי יש כנראה yeast infection. יכול להיות שזה עבר אליי אם רק ירדתי לה יום-יומיים לפני שזה התפרץ? אם כן, איך אני יכול לבדוק ומה לעשות?

תשובה:
שלום לך! מה שיש לחברה שלך זו פטרייה בנרתיק (נקראת גם קנדידה) שהתפרצה. אצל רוב הנשים הקנדידה נמצאת בקביעות בנרתיק ולא גורמת תופעות שמחייבות טיפול רפואי. הבעייה מתחילה כאשר הפטרייה מתחילה להתרבות ויש לכך סיבות שונות. הפטרייה היא איננה מחלה ולכן אינה מדבקת. אם האבחנה היתה חד משמעית אבחנה של פטרייה, אין מקום לדאגה. בזמן הטיפול שהיא מקבלת מומלץ להימנע מקיום יחסי מין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108798
האם אפשר לקבל אצלכם מרשם לגלולות?

תשובה:
שוב שלום לך! אין בעיה. את יכולה להתקשר לסניף הקרוב למקום מגורייך ולהזמין תור לרופא/ה שתתן לך את המרשם. מכיוון שרשמת שאת גרה באזור ירושלים, אולי יהיה לך נוח יותר להגיע ל"לדעת" שהם המקבילה שלנו בירושלים (אין לנו סניף בעיר). זה הקישור לאתר שלהם: http://www.ladaat.org.il/ תקבלי ייעוץ על אמצעי מניעה והתאמת האמצעי על-ידי הרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108787
וניפרדתי מחבר שלי בדלל מה שקרה לי

תשובה:
היי, ממש עצוב לי לשמוע על כל מה שעברת ועדיין עוברת. נראה לי שאת זקוקה להרבה תמיכה . אנחנו ממש נשמח אם תתקשרי אלינו ואת יכולה להתקשר לכל אחד ממספרי הטלפון שלנו. הנה הקישור לדף http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כפי שהוצע לך בתשובה קודמת את יכולה גם לשלוח לנו את מספר הטלפון שלך ונתקשר אליך. אנחנו לא נפרסם את התגובה עם המספר באתר, כמובן. בהקשר לשאלה השנייה ששאלת; כשאנחנו מסיימות ב"כל טוב" הכוונה היא שאנחנו מאחלות לך שהכל יסתדר ויהיה טוב יותר. אז באמת כל טוב ותתקשרי!


בת 18 שואלת: #108777
האם אני יכולה לבוא לאחד הסניפים שלכם ולקבל מרשם? אני חושבת שיש לי כלמידיה ואני לא רוצה ללכת לקופת חולים כי לאמא שלי יש גישה מלאה לתיק הרפואי שלי.

תשובה:
היי! בדלת הפתוחה לא מבצעים בדיקות למחלות המועברות במגע מיני. אני ממליצה לך לפנות למרפאת לוינסקי בתל-אביב . זו מרפאה לאיתור ולטיפול במחלות מין. זה הקישור לאתר שלהם http://safe-sex.co.il/ השירותים במרפאה ניתנים ללא תשלום ובאנונימיות. שימי לב שהם כרגע בחופשה וחוזרים לעבודה מלאה מה-27.8 את יכולה להתקשר אליהם ולהזמין תור. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108775
מה קורה אם בולעים חבילת גלולות למניעת הריון בבת אחת? (גלולות של yaz plus)

תשובה:
היי! למה?! אין סיבה לבלוע את כל החפיסה. את מציפה את הגוף בהורמונים וזה יכול לגרום לנזק. אם כבר עשית זאת, פני לרופא בהקדם.


בת 19 שואלת: #108762
אוקי, אני אשמח לתשובה האם יש סיכוי שנכנסתי להריון מהמקרה שסיפרתי. שכבנו יומיים אחרי שהמחזור שלי הסתיים ללא אמצעי מניעה כלשהם וקראתי שהסיכויים להכנס להריון אחרי מחזור הם קטנים יחסית. כמו כן נטלתי גלולות במשך 4 ימים רצופים (שני-חמישי) עד שקיימנו יחסי מין (יום שישי).

תשובה:
היי! הבנתי משאלה קודמת שעשית הפסקה של חודש בגלולות. לאחר מכן התחלת ליטול את הגלולות ביום השני של המחזור ולא ביום הראשון. מסיבה זו, באותו שבוע היה עליכם להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום. גם אם הסיכויים להריון קטנים, עדיין קיים סיכון. נשים מבייצות בתקופות שונות בחודש ויש כאלו שמבייצות דווקא לאחר הווסת.. אתם קיימתם יחסים שבעצם לא היו מוגנים (למרות שנטלת את הגלולות 4 ימים לפני קיום יחסי המין אך לא מהיום הראשון של המחזור). אני ממליצה שתבצעי בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין כדי שתהיי רגועה שהכל בסדר ושאין התפתחות של הריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108747
שלום אני בת 17.5 נוטלת גלולות מסוג זואלי כבר קרוב לשנה . מאז שהתחלתי עם הגלולות אני לא מקבלת מחזור. הרופא אמר שזה תקין ולהמשיך לקחת גלולות כרגיל, חבר שלי לחוץ ומפחד שזה יפגע בי בעתיד. רציתי לדעת מה עליי לעשות והאם אני צריכה לחשוש תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, לפגוע זה לא יפגע בך בעתיד ואין לך מה לדאוג מזה. אם מפריע לך שאת לא מקבלת דימום, תחזרי לרופא ותבקשי להחליף גלולה. אבל באמת שזה לא יפגע בך. כל טוב


בת 21 שואלת: #108745
עד שעניתם כבר עבר הזמן (לא מתלוננת חלילה חח). אתמול התחלתי לדמם, שוב, המחזור שלי לפני הגלולות לא היה סדיר *בכלל*, הייתי מקבלת פעם בחודשיים ולפעמים פעם בשבועיים אפילו... פעם אחרונה שקיבלתי היה בסוף יולי, עכשיו אני מדממת ויש לי כאבים בגב התחתון שאופייניים לכאבים שיש לי בדרך כלל במחזור. זה קשור לדעתכם למחזור או להריון אולי?..

תשובה:
שלום לך! האם לקחת שוב גלולת "היום שאחרי"? הכאבים שאת מתארת יכולים להצביע על מחזור אבל יכולים להצביע גם על דברים נוספים. מאחר ועבר כבר כמעט שבוע לא תוכלי לקחת אלה (גלולה אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). מציעה לך לחכות ולראות האם זה מחזור. במידה והמחזור מתעכב תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. אם אנחנו לא עונות לך ואת זקוקה לתשובה, את תמיד מוזמנת להתקשר אלינו - בימים ראשון -חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108743
היי. אז אני וחבר שלי התקלחנו ועשיתי לו בייד על הדרך והוא כנראה גמר עליי. היינו בעמידה ולא בישיבה כך שלא בטוחה כמה הזרע נכנס אליי שטפתי את עצמי ישר כי את האמת שבהתחלה לא הבנתי אם זה היה עליי ואז הרגשתי משהו בתוך איבר המין שלי וזה הרגיש כמו הזרע וממש נבהלתי ושטפתי עוד האם אני יכולה להיכנס ככה להיריון? אני ממש מפחדת ובחרדות על זה... אני לא רוצה ללכת לקנות בדיקת הריון כי אני מפחדת שישאלו אותי דברים וכאלה האם לבדוק בכל זאת?

תשובה:
שלום לך! הדרך היחידה להכנס להריון היא אם הזרע יכנס לתוך הנרתיק. אם לא הייתה חדירה ונוזל הזרע לא נשפך בסמוך לנרתיק (בפתח של הפות) אין סיבה לדאגה. אני מבינה את החששות שלך ויכול להיות שחלק מהדברים שהרגשת קשורים לחששות האלו. בדיקת הריון את יכולה לקנות בכל סופר פארם ואף אחד לא צריך לשאול שום דבר. אם את עדיין חוששת ורוצה לבצע בדיקת הריון - את מוזמנת להגיע אלינו (רשימת הסניפים שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115) . בהצלחה.


בת 22 שואלת: #108730
היי אני בת 22 אני משתמשת מעל שנה בגלולות יאז קיבלתי אותן בהמלצת הרופא מכיוון שהייתי מקבלת פעמיים בחודש מחזור לא סדיר וקשה מאוד. כיום יש לי בן זוג. לפני חודשיים טסתי לחול ודלגתי על המחזור ( הכדורים הלבנים ) 3 פעמים . מחר אני טסה ליוון השאלה היא כזאת האם מותר לי לדלג כל כך הרבה פעמיים על המחזור ואם לא מה הסיכונים ? ושתיתי כבר כדור אחד לבן אתמול האם אני עדיין יכולה לדלג על המחזור הזה ? וישר לשתות כדור וורוד מחפיסה חדשה .. ?

תשובה:
היי! קודם כל לא תוכלי לדלג על המחזור בפעם הזו מכיוון שכבר נטלת גלולת פלצבו (הגלולה הלבנה) ולכן הווסת תגיע בכל מקרה. לגבי הדילוג על מספר חפיסות- אין בעיה עם זה (יש גלולות בשם סיזוניק שאם נוטלים אותן מקבלים ווסת רק פעם ב-3 חודשים, כלומר, 4 פעמים בשנה), אבל שוב, הפעם לא תוכלי לדלג. נסיעה טובה!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בן 17 שואל: #108726
שלום, בחודש האחרון אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין יבשים בטוסיק והיא חסמה עם התחתון שלה את החור של הנרתיק שגם אם נוזל משהו זה ייספג בתחתון וכשגמרתי אז גמרתי לתוך היד שלי אבל הטיפות שיצאו לפני שגמרתי יכולות לנזול ולהיכנס איכשהו לבפנים ולהכניס אותה להריון? מאחר לה המחזור כבר איזה 10 ימים אם לא יותר ושנינו ממש מפחדים היא לא מזמן חזרה מחוץ לארץ והיינו בטוחים שזה מאחר לה בגלל הלחץ של הטיסה ומסתבר שלא ושנינו ממש מפחדים ולא יודעים מה לעשות היא ממש בכתה לי אתמול דהיא לא מסוגלת עם הלחץ הזה יותר ושהיא לא מוכנה לעשות בדיקת הריון כי היא מפחדת מהתוצאה אני כל כך מנסה להרגיע אותה אבל אני לא יודע איך כי אני לחוץ בעצמי

תשובה:
היי! על-פי התיאור שלך לא נשמע שיש חשש מהריון מכיוון שלא היתה כניסה של הפין לפות ומכיוון שהיה חוצץ בין הנרתיק לזרע (או לטיפות האהבה) - התחתונים שלה. יכולות להיות סיבות אחרות לאיחור בווסת. כדי שהחברה תהיה רגועה אני כן ממליצה לבצע את בדיקת ההריון שתרגיע אותה. כמו כן, אם היא לא תקבל את הווסת בימים הקרובים עליה לפנות לרופא לברור הסיבה. בנוסף, נשמח אם תגיעו אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ונוכל לייעץ לכם לגבי אמצעי מניעה אם אתם מתכוונים להתקדם במערכת היחסים שלכם. אמצעי מניעה יאפשרו לשניכם רוגע והנאה רבה יותר. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108715
הלכתי לרופא נתן לי כמו מזרק שמכניסים משהו לתוך הנרתיק כמו נר שמזרקים לבתוך עשיתי את זה וברוך ה לא כואב אבל בכללי לא קיבלתי מחזור זה הפחד שלייי

תשובה:
היי שוב! אני שמחה שאת מרגישה טוב יותר. איני יודעת מה סוג הטיפול שקיבלת אך יתכן והווסת מתעכבת גם בגלל הלחץ שהיית בו. במידה וקיימת יחסי מין לא מוגנים אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחריהם. כל טוב!


בן 13 שואל: #108713
שלום. רציתי לדעת, איך מקיימים מין מוגן במין אוראלי? מכיוון שיכולים לחטוף מחלות מאיברי המין הוא כל איבר רירי אחר, מה הופך את האוראליות למוגנת? כמו שאני יודע, קונדומים מתלבשים רק על הפין וחוסמים רק זרע כדי למנוע הכל.

תשובה:
היי! אני ממש שמחה שאתה מתעניין ושואל שאלות ענייניות. הקונדום מגן מפני רוב מחלות המין הקיימות גם ביחסי מין אוראליים. גם בנות יכולות להגן על עצמן (כשהן "יורדות" לבן). ניתן להשתמש במגן שהוא בעצם יריעת לטקס ונקרא באנגלית dental dam . היריעה יוצרת חציצה בין הפה לאיבר המין ועוזרת במניעת מחלות מין. הנה קישור לסרטון באנגלית שמסביר זאת https://www.youtube.com/watch?v=ZvEOYIgxcX8 כל טוב!


בת 14 שואלת: #108711
זה מאוד מביך בשבילי ... רק אתן תיאור כי אני לא בטוחה שאלו פצעים. לא רואים את זה אם לא מותחים את העור וזה כמו נקודות כאלו.. כמו שיש בשפתיים (בפה), תוהה אם אלו בכלל פצעים ולא כדוריות דם או משהו בסגנון(לא רואים אם לא מותחים את העור וזה ממש בתחילת הפות, העור מעל המשולש)

תשובה:
היי! למרות שנתת תיאור מפורט אנחנו לא יכולות לתת לך מענה. אני מבינה את המבוכה כי אף פעם לא היית אצל רופא/ת נשים. חשוב שתדעי שבבדיקה הראשונה הרופא בד"כ רק משוחח אתך ובמידת הצורך הוא גם יבדוק. את יכולה להגיע עם אמא או עם חברה טובה שיכולות להיות אתך במהלך הבדיקה. את לא תהיי לבד עם הרופא/ה (אפשר שגם אחות תהיה בחדר במהלך הבדיקה). אני באמת ממליצה לך לגשת לרופא/ה כדי שיבדוק אותך ותוכלי להיות רגועה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108709
היי שלום עד עכשיו היו לי מערכות יחסים שלא הגיעו ליחסים אינטימיים כל כך כעת יש לי חבר כבר שלו חודש אני עדיין לא מוכנה לעשות את זה איתו (חשוב להדגיש שעדיין אני בתולה) בינתיים אנחנו עושים רק מה שבין לבין הוא מחדיר לי אצבעות אני עושה לו ביד הכל חוץ מלהחדיר ממש ולמצוץ לו . עד עכשיו הוא מנע מעצמו לגמור עליי ויש בכאבים בזמן האחרון הוא לא שולט בעצמו ובפעמים האחרונות הוא גמר עליי כמה פעמים והיינו ללא אמצעי מניעה האם כתוצאה מכך אפשר להכנס להריון ? היינו שנינו ערומים לגמרי איבר מין שלועלהאיבר מין שלי בעודו מתחכך על האיבר מין שלי והוא גמר לי בבטן התחתונה ממש קרוב לפות אני מפחדת שזה אני יוכל להכנס להריון האם זה אפשרי ?ועוד סיטואציה שהוא גמר עליי מאחורה בגב התחתון ממש ליד התחת אני ממש מודאגת . תודה וסליחה על החפירה .. שאלה נוספת כבר יומיים שאני הולכת מלא לשירותים עושה פיפי ואחרי כמה זמן ממש כואב לי בפות ונעצר לי הפיפי אני מרגישה שיש לי עוד אבל לא יוצא מה זה יכול להיות ?? דבר נוסף האירוע היה ביום שני וביום חמישי שלאחריו זה היה התאריך שהייתי אמורה לקבל מחזור באותו יום קיבלתי ירד לי דם אך הדימום נמשך הימילשבדרךכללהמחזורשליחמישהימים

תשובה:
שלום לך. כניסה להריון יכולה להתרחש רק כשיש חדירה של פין לפות או שנוזל הזרע יוצא ישירות על פתח הנרתיק בלי מגע מוקדם יותר עם האוויר. ממה שאת מתארת אין חשש להריון. הכאב שאת מרגישה בזמן שתן כנראה נגרם מהחיכוך ביניכם בזמן האקט שביצעתם, זה מצב נורמלי וכדי להמנע מדלקות בשתן חשוב לא להתאפק לאחר המגע המיני. לגבי משך הווסת- הגוף שלך עדיין מתפתח, והמחזור מושפע מהמציאות ביום יום, אם דאגת והיית לחוצה אחרי האירוע שתיארת הגיוני שזה השפיע על משך הדימום. כל טוב


בת 14 שואלת: #108703
אבל אין לי רופאת נשים מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי! אני מציעה שתדברי עם אמא שלך על זה. אני בטוחה שאמא תקבע לך תור לרופא/ת נשים לבדיקה כי מדובר כנראה בבעיה רפואית שהרופא/ה יכול לאבחן ולתת לה מענה. כל טוב!


בן 18 שואל: #108698
שלום, אני וחברה שלי שכבנו ב 9.8 בלי הגנה וגמרתי בתוכה , ה 9.8 זה בדיוק 14 יום לאחר שנפסק לה המחזור (תקופת הביוץ) . ישר רצנו לקנות פוסטינור והיא נטלה את זה שעה לאחר קיום היחסים , היום 14.8 , 5 ימים לאחר המעשה , ישנו דימום קל בהיר מאוד בצבע ורוד , האם היא בהריון ? אשמח לעזרה תודה

תשובה:
שלום לך. היא נטלה את הפוסטינור ממש בסמוך לקיום יחסי המין, ככל הנראה הדימום שיש לה עכשיו הוא בהשפעת הכדור, הגיוני ונורמלי שיהיה לה שינויים בזמן של הדימום ואין דאגה להריון. ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה בכל זמן החדירה, זה יכול להפחית מכם הרבה לחץ שחוויתם לאחר המקרה שסיפרת עליו. אתם מוזמנים להגיע לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם לשמוע ולשוחח איתנו על כל האפשרויות שיש למניעת הריון. כל טוב


בת 19 שואלת: #108692
היי .. יש לי שאלה .. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לחלוטין , זאת אומרת עם בגדים , נהנננו בסך הכל , ואז קרה שרצינו לנסות להרגיש את המגע אחד של השני , ( של אברי המין ) .. אז יצא שהתחכחנו אחד בשנייה בלי חדירה בכלל , אני מדגישה וחוזרת - בלי חדירה ובלי גמירה .. מאוד מאוד היה לנו כיף אך אני קצת חוששת וברגע שאמרתי לו תעצור הוא פשוט עצר ויצא באותו רגע , אני חוששת שקרה משהו , היינו בלי אמצעי מניעה ואני לא נוטלת לקחת גלולות , אני עדיין בתולה .. הוא הראשון שלי בכל הדברים האלה , אנחנו מנסים לאט לאט והכי חשוב ביחד , אחד עם השנייה .. בבקשה תרגיעו אותי ותגידו לי שלא קרה שום דבר ואני סתם מפחדת וסתם בלחץ .. מכלום .. עניתם לי בשאלותיו הקודמות שאין סיכוי להריון אם לא הייתה חדירה של הפין אל הפות , אבל כן היה חיכוך , הקטע שאני הייתה רטובה , וממש נלחצתי כי חשבתי שאולי יצאו לו טיפות אהבה אבל מסתבר שהוא בכלל לא היה באזור של לגמור , פשוט עצרנו הכל כי נבהלתי , זה פעם ראשונה .. בבקשה תרגיעו אותי 😓 אודה לכם מאוד אם תענו בהקדם ..

תשובה:
שלום לך. כמו שאמרת ואת צודקת, כניסה להריון יכולה להתרחש כשיש חדירה של פין לפות. אך חשוב לומר שאם יש מגע של נוזל זרע או טיפות אהבה ממש בפתח הנרתיק קיים חשש להריון, אם הוא גמר או יצאו לו טיפות אהבה שבאו במגע עם האוויר האיכות שלהם נפגעה ואין סיבה לדאגה, שימי לב שטיפות אהבה עלולות לצאת בכל שלב של הגירוי ולא רק לקראת גמירה. אם את עדיין חוששת אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שתתן לך תשובה וודאית, צריך לעשות אותה שבועיים מהמקרה שאת דואגת לגביו, ואם תקבלי מחזור בזמן הזה זה גם סימן שאת לא בהריון. נשמע שאתם במערכת יחסית מכבדת ושאתם דואגים אחד לשנייה, ואני שמחה שזו החוויה שלך. ממליצה לכם שתגיעו יחד לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם כדי לשמוע על אמצעי מניעה, יש הרבה אפשרויות שיכולות להתאים לכם, וגם כדי לשוחח איתנו על קיום יחסי מין בפעמים הראשונות, בנוסף את תוכלי גם לבצע אצלנו את הבדיקת הריון אם תהיי מעוניינת. כל טוב


בת 15 שואלת: #108682
מפני שזה לא אתר שעונים בו על השניה אני רק אשאל אם עשיתי בשכל.. עליתי על גלולות בפעם הראשונה במחזור האחרון (10.8) ואני לוקחת את הגלולה כל יום בין השעות 18:00-19:00. היום לקחתי את הגלולה במשהו כמו רבע ל7 ונכנסתי לשירותים ושילשלתי בשעה 11ועשרים בערב.. מהלחץ הלכתי ולקחתי ישר עוד גלולה שזאת אמורה להיות הגלולה של מחר בעצם.. שאלתי היא אם עשיתי מעשה נכון? או שהגלולה כבר נספגה וסתם הוספתי הורמונים.. עברו 4 שעות וטיפה מאז ואני עדיין חוששת. עשיתי נכון?

תשובה:
היי! אנו משתדלים לענות באתר תוך 72 שעות. למקרים דחופים ניתן להתקשר אלינו בימים ראשון - חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327 . כמו כן ניתן להתקשר לכל אחד מהמספרים שמופיעים בקישור הזה על פי הימים ושעות הפעילות http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 לשאלתך: לא היית צריכה לקחת את הגלולה הנוספת מכיוון שעברו יותר מ-4 שעות בין נטילת הגלולה לשלשול ואכן הגלולה נספגה כבר בגופך. חשוב שתקפידי להמשיך ולקחת את שאר הגלולות בשעה הרגילה. יהיה עלייך להשלים את הגלולה החסרה מחפיסה אחרת (תמיד טוב שתהיה חפיסה רזרבית למקרים בהם את מאבדת גלולה למשל) . לגבי תוספת ההורמונים- אין לך מה לחשוש. לא נגרם נזק. כל טוב!


בת 23 שואלת: #108681
שכבתי היום עם חבר שלי . פעמיים הוא שם קונדום ופעמיים לא . הוא גמר לידי . לאחר שקיימנו יחסי מין , התחלתי להרגיש כאבים באיזור הפות . אני ממש לחוצה שאני בהריון , אני על גלולות ושהוא גמר הוא ישר הלך ליד וישר התרחקתי מהגמירה שלו. האם יש סיכוי שאני בהריון? בבקשה אני דואגת אשמח לתשובה בדחיפות!

תשובה:
שלום, את כותבת שאת לוקחת גלולות אז למה את חוששת מהריון? בכל מקרה, כאבים באיזור הפות אחרי יחסי מין לא קשורים להריון. אולי היית יבשה מדי והשפשוף הממושך פצע אותך קצת? אולי היית לחוצה מהפחד שתיכנסי להריון? אני מקווה שתצליחי להירגע וליהנות. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #108676
אני והחבר קיימנו יחסי מין יבשים. לא היתה חדירה מלאה אבל הכיפה שלו היתה בפנים אני פוחדת שאולי היו לו "טיפות אהבה" נוזל זרע בזמן שהיה מגע מיני. בימים האחרונים אני משלשלת ואני חוששת שאולי אני בהריון האם שלשול יכול להיות סימן להריון? אני מפחדת לעשות בדיקת הריון עבר רק שבוע מאז המקרה

תשובה:
שלום, גם אם הייתה חדירה רק של הכיפה אז יש סיכון להריון. שלשול אינו סימן להריון ויכול להיות בגלל הלחץ שאת נמצאת בו. כדאי שתעשי בדיקת הריון כדי שאם את לא בהריון אז תוכלי להירגע ואם כן, תוכלי לטפל בזה. אין סיבה לפחד לעשות את הבדיקה אבל אולי יהיה לך יותר קל ונעים להגיע לאחד הסניפים שלנו כדי לבצע את הבדיקה. את מוזמנת לבדוק באתר את שעות הפעילות של הסניף הקרוב לביתך ולהגיע לבדיקה ולייעוץ לגבי אמצעי מניעה. להתראות!


בן 19 שואל: #108674
כמה זמן אחרי שלוקחים נורלבו מרגישים תופעות לוואי, חוץ מכאבי בטן למחרת לא היה לי כלום אבל אני מרגישה כמו לפני מחזור בקטע של רגישות יתר ואכילה מוגברת, בגלל הכדור?

תשובה:
שלום לך, נורבלו מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים ולכן כל התופעות שאופייניות למחזור - בהחלט יכולות להופיע בעקבות נטילת הכדור. כל אחת מגיבה בצורה שונה לכדור - אצל חלק הוא מקדים מאד את המחזור, ואצל חלק מעכב את המחזור. בכל מקרה, מומלץ מאד לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. אם תרגישי משהו חריג מעבר לרגיל - מומלץ להתייעץ עם רופא או מוקד אחיות בקופה שלך. כמובן מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב


בת 15 שואלת: #108671
בבקשה תענו ! אתמול אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום הפין היה בפות אבל לא עד הסוף והקונדיום נקרע ולא היה שפיך אני נורא מפחדת לקחת פוסטינור ??

תשובה:
היי! לפי התיאור שלך היתה כניסה של הפין לנרתיק. גם אם הפין לא חדר עד הסוף ולא היתה גמירה אך הקונדום נקרע, יתכן והיו טיפות אהבה שעשויות להכיל זרע וחדרו לנרתיק. אם לא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין כדאי שהיא תקח פוסטינור או נורלבו. אם חלפו פחות מ-120 שעות (חמישה ימים) היא יכולה לקנות את "אלה". אין צורך במרשם רופא. בעוד כשבועיים על החברה לבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108668
היי, בן זוגי בן 18 וחצי ומגוייס.הוא סובל מהרבה כאבים.. אני והוא כבר שכבנו מספר פעמים עם אמצעי מניעה.. ועכשיו הוא החליט שהוא רוצה להפסיק עם האמצעי מניעה ושאני אקח גלולות ואני מפחדת מהריון ומחלות אחרות, יש סכנות למחלות כאשר אני עם גלולות אבל בלי אמצעי מניעה?

תשובה:
שלום, גלולות הן האמצעי מניעה היעיל ביותר נגד הריון אך הן אינן מונעות הידבקות במחלות מין. אם החבר שלך נבדק והוא בריא והוא לא שוכב עם בחורות אחרות, את יכולה להסתפק בגלולות. אם את לא בטוחה לגביו וחוששת שהוא יכול להדביק אותך במחלות, תתעקשי גם על הקונדום. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #108667
היי , לפני שבוע בערך לקחתי פוסטינור והיום התחילו לי דימומים .. איך אפשר לדעת אם זה ווסת או דימומים שיכולים להיות כתופעה מהפוסטינור ? ועוד שאלה : היום לקחתי את הגלולה ellaa אחרי שבוע שלקחתי את הפוסטינור הבנתי שזה יכול לאחר או להקדים את המחזור .. אבל עצם זה שנטלתי שתי גלולות ״חירום״ בשבוע וחצי יכול להזיק לי ?? והדגש על להזיק -- ועוד שאלה. חח :(אחרונה): **אני וחבר שלי שכבנו והשתמשנו בקונדום רק באמצע היחסים ,עד שלב הגמירה , זאת אומרת שבהתחלה הייתי חשופה לחלוטין .. יש עדיין סיכוי להיריון ? תודה .

תשובה:
הי, זה שנטלת שתי גלולות חירום בשבוע וחצי זה לא יכול להזיק לך אבל גלולות החרום לא צריכות לשמש כתחליף לאמצעי הגנה. לגבי השאלה האחרונה, טיפות זרע יכולות לצאת גם לפני שלב הגמירה ולכן בחדירה לא מוגנת יש סיכוי להריון. כדאי שתשקלי שימוש בגלולות. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #108663
אני נוטלת גלולות באופן קבוע,פיספסתי גלולה אחת וסיימתי מחזור לפני שבוע.שלשום פיספסתי גלולה וקמתי היום עם מחזור.מזה אומר?להמשיך לשתות רגיל את הגלולות? להפסיק?

תשובה:
הי, תמשיכי לקחת את הגלולות רגיל. כל טוב!


בת 22 שואלת: #108661
רציתי גם לשאול אם זה תקין שיש כאבי בטן

תשובה:
היי! לכל גלולה יש תופעות לוואי, אך כאבי בטן יכולים להיגרם גם מלחץ או מגורם פיזיולוגי אחר. אם כאבי הבטן נמשכים יותר ממספר ימים כדאי לפנות לרופא/ה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108660
אני וחבר שלי היינו בנופש ושכבנו . עשינו שתיים שלוש חדירות בלי קונדום האם אני יכולה להיכנס להריון מזה ? אבל גם לאחר הבלי קונדום ישר שמנו אמצעי מניעה

תשובה:
שלום לך! למה את מתכוונת "אבל גם לאחר הבלי קונדום שמנו אמצעי מניעה"? בכל כניסה של פין לנרתיק קיימת אפשרות להיכנס להריון אם לא משתמשים בקונדום או באמצעי מניעה אחר. אשמח אם תפרטי יותר למה התכוונת.


בת 20 שואלת: #108654
היי, הפסקתי לקחת גלולות לפני משהו כמו 4 חודשים. מאז המחזור שלי כן היה סדיר. פתאום החודש לא! חודש שעבר המחזור שלי התחיל ב5.7 , היום התאריך 13.8 ועדין לא התחיל לי מחזור. יש לי כאבים בפיטמות נוראיים, פה ושם כאבי ראש.. כל יום אני מחכה שהמחזור יתחיל והוא לא מתחיל. קיימתי יחסי מין לא מוגנים, אבל הוא לא גמר אף פעם בפנים. למען הסר ספק ביצעתי בדיקת הריון בבוקר אבל לא בפיפי של הבוקר, יצא שלילי. האם יש סיבה לחשוש? המחזור מאחר ממש כבר ב8 ימים!

תשובה:
שלום, לפעמים המחזור לא סדיר והדימום לא מגיע בדיוק בתאריך שאת מצפה לו. הרבה פעמים המתח והדאגה גורמים לאיחור בהופעת הדימום. אם את לא בטוחה שביצעת את בדיקת ההריון כמו שצריך, תבצעי אותה שוב. למה הפסקת לקחת גלולות? כדאי לך להקפיד על שימוש באמצעי מניעה כדי לא להגיע למצב המדאיג הזה שוב. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108652
היי שלום עד עכשיו היו לי מערכות יחסים שלא הגיעו ליחסים אינטימיים כל כך כעת יש לי חבר כבר שלו חודש אני עדיין לא מוכנה לעשות את זה איתו (חשוב להדגיש שעדיין אני בתולה) בינתיים אנחנו עושים רק מה שבין לבין הוא מחדיר לי אצבעות אני עושה לו ביד הכל חוץ מלהחדיר ממש ולמצוץ לו . עד עכשיו הוא מנע מעצמו לגמור עליי ויש בכאבים בזמן האחרון הוא לא שולט בעצמו ובפעמים האחרונות הוא גמר עליי כמה פעמים והיינו ללא אמצעי מניעה האם כתוצאה מכך אפשר להכנס להריון ? היינו שנינו ערומים לגמרי איבר מין שלועלהאיבר מין שלי בעודו מתחכך על האיבר מין שלי והוא גמר לי בבטן התחתונה ממש קרוב לפות אני מפחדת שזה אני יוכל להכנס להריון האם זה אפשרי ?ועוד סיטואציה שהוא גמר עליי מאחורה בגב התחתון ממש ליד התחת אני ממש מודאגת . תודה וסליחה על החפירה ..

תשובה:
שלום, רק אם טיפות זרע חודרות לנרתיק אז אפשר להיכנס להריון. ממה שאת מתארת זה לא קרה ונראה שאין סיבה לדאגה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108651
היי. אני משתמשת בגלולות מסוג פמינט. שנוטלים 21 גלולות רגילות ולאחר מכן שבוע הפסקה. כמה שעות בודדות בערך שלוש - ארבע שעות אחרי נטילת הגלולה האחרונה מהחפיסה, (יום לפני השבוע הפסקה) קיימתי יחסי מין ללא קונדום. האם זה היה מסוכן ויש חשש להריון? (בגלל שיום אחריי כבר לא לקחתי עוד גלולה כי סיימתי את החפיסה.) בבקשה תעזרי לי מקווה שהבנת את השאלה שלי כי זה מלחיץ אותי שקיימתי יחסי מין ביום שלקחתי את הגלולה האחרונה מהחפיסה . ועוד שאלה, בשבוע הפסקה אני לא מוגנת?

תשובה:
היי! אין לך מה לחשוש. אם נטלת את כל הגלולות כסדרן ובאותה שעה בכל יום- את מוגנת. גם בשבוע ההפסקה (שבו אמורה להגיע הווסת). כל טוב!


בת 16 שואלת: #108646
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין, וקנינו קונדום extra safe ובנוסף הוא גומר בחוץ. האם יוכלו לקרות ״דליפות״ למרות שהוא גומר בחוץ?

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום במהלך קיום יחסי המין והוא לא נקרע לא אמורות להיות דליפות של נוזל הזרע. בהצלחה


בת 14 שואלת: #108643
לא קיימתי יחסי מין ואני מגלחת אבל אלו לא נראים לי פצעי גילוח, הם יותר על השפתיים החיצוניות אני מניחה.

תשובה:
שלום, יכול להיות שאלו פצעים כתוצאה מהגילוח או מסיבה אחרת. במקרה כזה חשוב שרופא/ת הנשים שלך תבדוק אותך. רק כך תוכלי לדעת בוודאות האם אלו פצעי גילוח או משהו אחר והיא תוכל לתת לך את הפיתרון המתאים. תרגישי טוב


בת 20 שואלת: #108637
הכוס שלייי אדום בתוך והוא כמו נקודות לבנות ובתחתונית יש כמו הפרשות לבנות וצהוב ושאני עושה עם היד מגרד מתחתונית זה לא נוזל ומגרד הכוס ומציק ושורף קצת ואני מזה מפחדת לא לקבל

תשובה:
היי! שוב, זה נשמע כמו פטרייה או זיהום. אני ממליצה לך לפנות לרופא בהקדם ולא לחכות עם זה עוד כי זה לא יעבור כנראה ללא טיפול. אין קשר לקבלת הווסת. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108636
אני וחבר שלי שכבנו לפני חודש פעם ראשונה , ועשינו את זה בלי קונדום ומהר ובפעמים הבאות עשינו עם קונדום אבל חבר שלי לא זוכר עם בפעם הראשונה הוא גמר בפנים, ועכשיו אני מפחדת שאני בהריון מהפעם הראשונה , המחזור עוד לא מאחר לי כי בדרך כלל אני לא צריכה לקבל בתאריכים האלו אבל עדיין אני לא יודעת מה לעשות ואני די בלחץ

תשובה:
שלום יקירה! אני מבינה את הלחץ. מה שאני ממליצה שמכיוון שעבר חודש מקיום יחסי המין הלא מוגנים, תבצעי בהקדם בדיקת הריון. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו, בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך, בליווי יועצת , אך ראיתי שאת מאזור ירושלים והסניף הקרוב אליך נמצא בבית שמש. אם קשה לך להגיע לבית שמש את יכולה להיעזר ב"לדעת " שהם המקבילה שלנו בירושלים. מצרפת את הקישור לאתר שלהם ובו מספר הטלפון http://www.ladaat.org.il/ כל טוב!


בת 17 שואלת: #108626
שכבתי היום ב6 בבוקר עם קונדום כמובן. חבר שלי גמר בתוכי אך עדיין קיים בי חשש שהזרע מצא את דרכו אליי. הסתכלנו על הקונדום והוא לא נקרע. לאחר הפעם הראשונה שהוא גמר הוא הוציא את הקונדום וזרק אותו. אחרי כמה דקות הוא החדיר לי אצבעות בלי לשטוף ידיים ואחר כך עשינו עוד סיבוב (עם קונדום חדש). אני מפחדת שחוסר הניקיון מהידיים שלו יגרום להריון. הסיכוי גדול? ללכת לקנות פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת חוששת - אבל חשוב לי לציין שלא נשמע סביר שיש חשש להריון במקרה הזה. הסיכוי שנשאר כמות של זרע פעיל על האצבעות שלו היא אפסית - אני מניחה שלפני כן הוא נגע בדברים אחרים כך שגם אם היה זרע הוא לא נשאר על האצבעות שלו. אין שום צורך בפוסטינור. מה שכן, כדאי לדבר עם חבר שלך על כך שזה מלחיץ אותך - ואולי לשים מגבונים ליד המיטה כדי שתוכלו לנקות את הידיים בזמן הסקס ולהפחית את הלחץ שלך מהריון. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #108624
התחלתי לשים לב שגם כשאני חרמנית לא מופרש מוזל וגם אם כן אז בכמות ממש קטנה.אני כבר מעל 4 חודשים משתמשת בטבעת ויגנלית למניעת הריון ואולי זאת הסיבה יכול להיות? ואם לא מה יכול להיות הסיבה וזה והאם יש איך לטפל בזה ..(לפני חודש טיפלתי בפטריה אז אני חושבת שזאת לא הסיבה).

תשובה:
שלום, בהחלט יכול להיות שההורמונים שהטבעת מפרישה פוגמים ברטיבות בשעת גירוי מיני. את יכולה לשקול להחליף סוג אמצעי מניעה או לקנות חומר סיכוך כדי להקל את החדירה וההנאה שלך. בכל מקרה, עדיף לקבוע תור לרופא/ת נשים להתייעץ בנוגע לכך. כל טוב


בת 16 שואלת: #108621
אוקיי זה נורא מביך. אני וחבר שלי החלטנו לנסות לעשות יחסים, אבל מה שקרה זה שהנרתיק שלי קטן מידי וכואב לי... החלטנו שפשוט ננסה שהוא יכניס את החלק העליון (הכיפה) של איבר מינו אליי ובאמת בטיפשותנו לא חשבנו להשתמש באמצעי מניעה (לא ידעתי שגם בלי גמירה משתחרר זרע. ואני גם בתולה ולא ידעתי שאפשרי להכנס להריון מזה...) המחזור שלי סדיר, מגיע כל 26 ימים. המחזור שלי מאחר כבר ב6 ימים (שזה ממש לא הגיוני כי הוא אף פעם לא איחר לי, רק הקדים) אני באמת משתגעת, ובגלל השתגעתי החלטתי להשתמש בבדיקת הריון ביתית (עשיתי את הבדיקה אתמול) והתוצאה יצאה שלילית. אבל המחזור עוד לא הגיע. הגיוני שלמרות התוצאה אני כן בהריון ? ואם לא, יש דרך לזרז את המחזור שלי ?

תשובה:
שלום יקירה, קודם כל חשוב לי לציין שכולנו עושים טעיות לפעמים - וזה אנושי לחלוטין ואפשר ללמוד לעתיד. ייתכן שמחזור שלך מאחר בגלל שאת לחוצה ודואגת - ולא בגלל הריון. לגבי בדיקת הריון - בדיקת הריון תקפה 14 יום לאחר היחסים, אז כדי להיות בטוחה בתוצאה השלילית צריך לוודא שעברו שבועיים מאז. מציעה שתנסי לא לחשוב על זה, ואם לא תקבלי מחזור אז כדאי לעשות עוד בדיקת הריון בעוד 5-6 ימים. את מוזמנת להגיע גם לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקה בחינם ובליווי יועצת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב


בן 16 שואל: #108620
אם מישהי יורדת לי או אני יורד לה יש סיכוי לקבל מחלת מין כתוצאה מכך?

תשובה:
שלום, מחלות מין מועברות גם במין אוראלי - הסיכוי לכך גובר משמעותית אם יש פציעה בחלל הפה. באופן כללי הסיכוי להידבקות גדול בקרב אנשים שיש להם הרבה פרטנרים - ולא משתמשים באמצעי הגנה. אם אתם חוששים ורוצים להיבדק - תוכלו לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקות דם לכל מחלות המין, ניתן להיבדק באנונימיות במרפאת לווינסקי בתחנה המרכזית בת"א ובמרפאת הפרסים בחיפה - כדאי ליצור קשר לפני הגעה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108619
היי, יצא לי הרגע לשכב. חשוב להבהיר שאני לא לוקחת גלולות. אז ככה, הפרטנר שלי גמר בתוכי (בתוך קונדום). אבל אני עדיין לחוצה מהעניין. כל הפעמים הקודמות שלי גמרו בחוץ. בדקנו את הקונדום אחר כך ולא היו סימני קריעה. הוא נתן לי כסף לפוסטינור כי אני באמת הייתי לחוצה. השאלה שלי היא האם יש סיכוי שקצת מהזרע נכנס אליי? למרות הקונדום? עדיף לקנות או שאין צורך?

תשובה:
היי! הכל בסדר יקירה. אם קיימתם יחסי מין עם קונדום והוא הולבש כמו שצריך ולא נקרע את מוגנת. בשימוש נכון היעילות של הקונדום היא 97%. עפ"י התיאור שלך אינך צריכה לקחת פוסטינור. הפוסטינור הוא אמצעי חירום ואין צורך לקחת אותו אם הכל היה תקין. בנוסף, כדי למנוע את הלחץ (המיותר ,לדעתי) אני ממליצה שתשקלי להתחיל ליטול גלולות או אמצעי מניעה אחר שיעניק לך תחושת ביטחון. את יכולה להתקשר אלינו או להמשיך ולפנות כאן אם יש לך שאלות נוספות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108617
איך מתבצעת הפלה עם כדורים? וכמה זה עולה? והאם אחרי הפלה ראשונה אוכל ללדת מתישהו? או שההפלה הורסת כניסה להריון לכל החיים?

תשובה:
היי! אני מבינה שאת חוששת שאת בהריון. האם עשית בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין? אם הבדיקה הראתה תוצאה חיובית את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולקבל מהיועצות שלנו הסבר על התהליך וליווי לאורך כל התהליך. בינתיים את יכולה לקרוא כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=723 על הפסקת הריון תרופתית. כל השירותים אצלנו ניתנים חינם ותחת סודיות. לפני הרבה שנים היתה לאישה סיבה לחשוש מהפלה מכיוון שהתהליכים היו שונים לגמרי ממה שהם כיום. כיום הרפואה התקדמה מאוד ואין להפלה השפעה על הפוריות בעתיד (למעט מקרים חריגים ביותר). כל טוב!


בת 17 שואלת: #108608
היי יש לי שאלה אשמח שתענו בהקדם כדי שאני ארגע ואצא מלחץ והדיכאון שלי כרגע. אני וחבר שלי כבר שנה ו 8 חודשים ביחד בני 17 וחצי שוכבים כמעט שנה בערך כמובן שתמיד עם קונדום. פעם אחת ויחידה שכבנו בלי כי חשבתי שזה היה אנאלי וזה היה בנרתיק והייתי חסרת אחריות הוא הציע שהוא ישים קונדום למרות שזה ״לא בנרתיק״ וסירבתי (הייתי בלהט הרגע כמו שאומרים) ללא קשר אני מקבלת מחזור בדרכ בכל סוף חודש ולא קיבלתי כמו בדרכ (אבל מידי פעם הוא מאחר בשבוע -שבועיים) ושהייתי אמורה לקבל שכבנו (עם קונדום) והיו לי כאבים בבטן התחתונה בזמן קיום היחסים והפסקנו כי סבלתי ממש אז השאלה הראשונה שרציתי לשאול אם יש לזה השפעה למחזור כי בכללי לא כואב לי בכלל לקיים יחסי מין ונהננת בהם? דבר שני אחרי שהמחזור לא הגיע כמו שאמרתי שכבנו ביום שני 7.8 ולקחתי מיד אחרי זה כ-30/ 40 דקות פוסטינור. היו לי כמה ימים כאבים בבטן התחתונה והיום 11.8 פתאום קיבלתי סימני מחזור בתחתונים (מין כתמים אדומים וחומים) השאלה השנייה שלי אם זה אומר משהו בכללי או סימן לסיכוי להריון? (עוד עשרה ימים נעשה בבדיקת הריון ) תודה רבה מראש על העזרה והמקום לכתוב באתר הזה.

תשובה:
שלום לך, אם לקחת פוסטינור מיד לאחר קיום יחסי המין לא צריך להיות חשש להריון, שכן ניתן לקחת פוסטינור עד 72 שעות מקיום יחסי המין. כאבי בטן תחתונה יכולים להופיע לפני קבלת המחזור וכן הם יכולים להיות תופעות לוואי של גלולת הפוסטינור, ולכן יכול להיות שזה מה שהרגשת בעת קיום יחסי המין. דימום גם הוא תופעת לוואי של פוסטינור, ולכן יתכן שהדימום שאת מתארת נובע מנטילת הפוסטינור או מקבלת מחזור. כמו כן, בהחלט ניתן לעשות בדיקת הריון בעוד עשרה ימים כדי להיות רגועים. בהצלחה


בן 20 שואל: #108604
אני משתמשת בגלולות יאז כבר כמה חודשים, ובמקביל לקחתי אנטיביוטיקה פן רפא 500 למשך 10 ימים. שכבתי עם הבן זוג שלי בזמן הזה ללא אמצעי מניעה נוסף, רוצה לציין שזה קרה יומיים אחרי שנגמר המחזור. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום, ישנן אנטיביוטיקות אשר יכולות לפגוע לפעילות התקינה של הגלולות ועל כן לא להיות מחוכנים ברמת האחוזים אשר מציינת חברת הגלולות. על מנת לדעת האם האנטיביוטיקה הספציפית הזו משפיע על הלולות שאת לוקחת, אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת הנשים שלך. במידה והרופא/ה שלך מציינת כי האנטיביוטיקה לא סותרת את הגלולות, והמשכת לקחת אותן באופן רצוף וקבוע, הינך מוגנת לאורך כל התקופה ואין חשש להריון. במידה והאנטיביוטיקה שלך כן משפיעה על הגלולה, הסיכוי להריון עולה. את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון על מנת להסיר ספקות. בהצלחה


בן 18 שואל: #108603
שכבנו ללא קונדום גם לפני חודשיים ולא הרגשתי תופעת לוואי או משהו אז לא נראלי שיש לה מחלות מין השאלה האם כדאי להיבדק כי אני יודע שהיא שכבה רק עם מישהו אחד לפני מה הסיכוים?

תשובה:
שלום לך, לא לכל מחלות המין יש השפעה מידית, ולכן תופעות לוואי הן לא סימן להידבקות במחלות מין. בכל מקרה ששכבת ללא קונדום ואתה לא יודע האם הבחורה שאתה מקיים איתה יחסי מין נבדקה יש סיכוי להידבקות במחלות מין. כפי שענו לך מקודם אם אתה מוטרד לגבי מחלות מין, אני ממליצה לך לעשות בדיקות או דרך מרפאת לווינסקי בת"א או לבקש הפניה מרופא המשפחה. בהצלחה


בת 19 שואלת: #108601
היי, אני נוטלת גלולות יאז מזה שנתיים. ביום ראשון בבוקר קיבלתי מחזור אך התחלתי את חפיסת הגלולות רק ביום השני של המחזור. השעה הקבועה בה אני לוקחת גלולה היא 22:00 וכשהתחלתי את חפיסת הגלולות ביום שני (שעה 15:30) נטלתי באותו רגע כשקניתי את הגלולה של היום הראשון ובאותו יום ב22:00 בערב את הגלולה של היום השני. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ביום שישי ללא אמצעי מניעה ,חשוב לציין שהמחזור שלי הסתיים כבר ביום רביעי. רציתי לדעת האם יש סיכון שאוכל להכנס להריון? כי לפי העלון של יאז קראתי שצריך להתשמש בקונדום למשך שבוע בקיום יחסי מין אם לוקחים גלולה ביום ה2 של המחזור ולא כמו ביום הראשון שבמקרה זה מוגנים מיידית מהריון,אך אני לקחתי את הגלולה הראשונה בחפיסה בעיכוב של פחות מ24 שעות מהשעה שאני בדרך כלל לוקחת גלולות. אני ממש מקווה שאין סיכון כי אני "לא בתקופת ביוץ" ועד יום שישי שאני וחבר שלי קיימנו יחסי מין נטלתי כבר 5 גלולות.

תשובה:
שלום לך, את מציינת שאת נוטלת יאז כבר שנתיים - השאלה החשובה היא כמה ימים עברו מאז שסיימת את הכדורים בחפיסה הקודמת (כולל הכדורים הלא פעילים) עד לתחילת החפיסה החדשה. אם הייתה הפסקה של יום (או פחות מיום) בין החפיסות - בהתחשב בעובדה שאת נוטלת גלולות פרק זמן משמעותי - הסיכוי להריון קטן מאד. כל טוב


בן 18 שואל: #108593
שלום, אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה עם קונדום לא הכנסתי את מלוא איבר המין ולא גמרתי בגלל שכאב לה בנוסף לא ירד לה דם(עברתי את קרום הביתולין???) לאחר זמן מה הקונדום נקרע שמעתי שהוא נקרע והכנסתי עוד פעמיים שלוש ושהסתכלתי ראיתי שהאיבר מין שלי בכלל לא בפנים אלא בצד לאחר הקריעה. שעה לאחר ששכבנו היה לי כתם על המכנס אבל מאמין שגם תוך כדי ששכבנו היה לי טיפות אהבה למרות שלא גמרתי . יש מצב שלאחר שנקרע הקונדום חדרו טיפות אהבה ? והאם יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום לך, בקשר לקרום הבתולין, לא בהכרח ירד דם בפעמים הראשונות שיהווה סימן לקריעת קרום הבתולין. עם זאת, יתכן שבפעמים הבאות כשהחדירה תהיה עמוקה יותר כן ירד דם. ממה שאתה מתאר נשמע כי לא ידוע באופן וודאי האם לאחר שהקונדום נקרע הייתה חדירה נוספת ולכן יתכן שהיו טיפות אהבה באזור הנרתיק. אני ממליצה לקחת פוסטינור. מאוד חשוב להחליף קונדום אם הוא נקרע בפעמים הבאות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108592
ואם הנוזל זרע הוא טיפות אהבה והם היו בפתח הנרתיק והתחכחו שם ממש אז יש סיכוי להריון מטיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, ניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה משום שכפי שתיארת טיפות אהבה הן נוזל זרע. אם היה נוזל זרע בסמוך לנרתיק יכול להיות חשש להריון ואני ממליצה לך לקחת פוסטינור. באופן כללי, חשוב להשתמש באמצעי מניעה כמו גלולות או קונדום. את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה או להגיע לאחד הסניפים על מנת לקבל מידע נוסף בנוגע לאמצעי מניעה. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108587
היי שוב, בבקשה תענו כמה שיותר מהר !! אני אמורה לקבל מחזור השבוע ורוצה לעלות על גלולות עקב יחסי מין עם החבר. אני ממש ממש ממש פוחדת לעלות עליהן בגלל תופעות הלוואי ואני לחוצה ובסטרסים לגביי זה.. אנני יודעת מה לעשות ! אימי אומרת לי לעלות כי האחוזים ל-קרישיות יתר לדוגמא או התקף לב ועוד או כמו סרטן בשד שזה הכי מלחיץ ! הם אחוזים נמוכים וקורים במיוחד לנשים מבוגרות/ מעשנות/ אינן בריאות. ברוך השם אני בריאה אך אני ילדה יחסית מלאה, אני שוקלת 81 והגובה שלי הוא 165 ואני מתחילה דיאטה לפחות לנסות להוריד חלק.. רשום שבנות שהBMI שלהן הוא מעל 30 עדיף שלא יקחו ואני 29. אמורה לעלות על גלולות בשם יאז.. אבל בגלל שהרופא חשב שלאמא שלי יש קרישיות יתר אבל לאחר בדיקות, אין לה, הוא הציע לי סרזט.. מה לדעתכם עדיף ??? בבקשה תענו על זה זה חשוב. שלוש שאלות - 1. האם מותר לעשות ספורט בזמן נטילת גלולות? 2. התופעות לוואי צריכות ממש להפחיד אותי בקטע הזה למרות שאני בריאה ? 3. מה האחוזים לכניסת הריון בלי קונדום עם גלולות וגמירה פנימית ? 4. מה עושים בקשר לפחד ? תודה ואם אפשר תשובה כמה שיותר מהר !

תשובה:
היי! אני רואה שנושא הגלולות מלחיץ אותך מאוד. הסיבה לכך היא כנראה הכתבות הרבות שהיו בנושא הגלולות לאחרונה וששמו דגש בעיקר על המקרים החריגים ולא על כלל הנשים. הגלולות למניעת הריון נחשבות יעילות ביותר למניעת הריון (יותר מ-99%). כדאי שתסבירי לרופא שלאמא אין קרישיות יתר ותני לו להחליט מה הגלולה המתאימה לך ביותר. באופן כללי, גלולות סרזט מכילות פרוגסטרון בלבד ולא מכילות אסטרוגן והבטיחות שלהן עומדת על 98% לעומת יאז וגלולות משולבות אחרות (שבהן אחוז הביטחון הוא 99%). למרות זאת, גלולת הסרזט מונעת חלק מתופעות הלוואי המלוות מתן גלולות משולבות (כמו יאז או מינס) כגון אגירת נוזלים, גודש ורגישות בשדיים ועלייה זמנית במשקל. פרוגסטרון הוא למעשה חומר משתן ובנוסף מסייע בשיפור מראה העור ובטיפול באקנה. זה ממש בקצרה ועלייך להיוועץ ברופא שלך. את יכולה לשקול גם סוגים אחרים של אמצעי מניעה (התקן תוך רחמי לנערות ועוד). אם תגיעי אלינו נוכל לייעץ לך לגבי אמצעי המניעה השונים הקיימים בארץ. לגבי השאלות האחרות שלך: 1. אין מניעה לעשות ספורט בזמן נטילת גלולות. 2. תופעות הלוואי , אם מגיעות (לא תמיד) הן בד"כ בשלושת החודשים הראשונים לנטילת הגלולות עד שהגוף מסתגל אליהן. 3. כאשר משתמשים בגלולות ויש בן זוג קבוע - ניתן לוותר על הקונדום. חשוב להיות בטוחים לפני כן שאין לאף אחד מבני הזוג מחלת מין. לצורך כך אפשר לבקש מהרופא לבצע בדיקת דם שמיועדת לבדוק שאין את המחלות הללו. הקונדום לא רק מגן מפני כניסה להריון לא רצוי אלא גם מפני מחלות. מקווה שעזרתי ואם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת להעלות אותן כאן או להתקשר אלינו. נשמח כמובן אם תגיעי אלינו כדי שנייעץ לך לגבי אמצעי המניעה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108586
היי, אני עדיין מדממת. לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי של הכדור, עבר זמן מאז שלקחתי נורלבו. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה (הוא לא גמר בתוך) כי חשבתי שאני במחזור אבל אני לא בטוחה.. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי לדאוג לבריאות שלך עליך לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה - גם כדי למנוע הריון וגם כדי למנוע מחלות מין. הדימום יכול להיות עדיין מתופעות הלוואי של הכדור אך גם יכול להיות שמדובר בווסת. בכל מקרה, אם ברצונך להימנע מהריון אין לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בכל ימי החודש. הכדור נורלבו יכול לשנות את המחזור החודשי ואת הביוץ ולכן יכול להיות שאפילו שדיממת היית בביוץ. גם ללא נטילת הכדור, ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין בזמן דימום הווסת מכיוון שהזרע יכול לשרוד בין 3 ל5 ימים ברחם. גם כשהגבר לא גומר בפנים, ניתן להיכנס להריון מ"טיפות אהבה". מדובר בזרע שיוצא מאיבר המין הזכרי גם לפני שהוא מגיע לסיפוק ואין שליטה על היציאה שלו. לכן - עליך לקחת שוב כדור חירום נורלבו או פוסטינור בהקדם! שימי לב שכדורים מסוג זה הם למקרי חירום בלבד, ולא מומלץ להשתמש בהם כאמצעי מניעה קבוע. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע אלינו ולהתייעץ בנוגע לאמצעי המניעה השונים על מנת למנוע הריון ומחלות בעתיד, וכדי שתוכלי לקיים יחסי מין בלי דאגות ולחץ. את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים ולהתייעץ איתם בנוגע לאמצעי מניעה.


בת 17 שואלת: #108558
לידיד שלי כמו שפירטתי צבע העור שלו בכל הגוף חצי לבן חצי חום כנראה בכלל השמש גם באיבר מציין שאין לו כלום ירדתי לו ועשינו סקס יבש אני יכולה חס וחלילה להידבק?

תשובה:
היי! מה שאת מתארת נשמע כפיגמנטציה בעור. זה יכול להיגרם מחשיפה לשמש אך גם מסיבות נוספות כמו תורשה, שינויים הורמונליים ועוד. פיגמנטציה אינה מדבקת. כל טוב!


בת 22 שואלת: #108554
הי בוקר טוב מה שלומך? רציתי להתייעץ על משהו, כמו שאמרתי לך החפיסה הראשונה של מינס עשתה לי באלגנים כל החפיסה דימומים התחלתי את החפיסה השני (ולא קבלתי אני כבר באמצע שלה- כניראה בגלל כל הדימונמים לא? ) הקטע הוא שבחפיסה השני הדימום עצר לחלוטין אבל פה ושם יש פיתאום הפרשות חומות, אני שומרת טהרה אז ההפרשות האלה יכולות להיות טובות ויכול להיות שהם לא טובות לי אני רציתי להתיעץ איתך מה לעשות אם אני אלך לרופאה היא תביא לי גלולות אחרות ואז זה שוב הסתגלות ושוב דימומים יש לי היסטוריה של גלולות וגם מדבקות עשו לי דימומים אז רציתי לשאול יכול להיות שכשאני אתחיל את החפיסה השלישית זה יסתדר ? כי בין החפיסה הראשונה לשניה הדימום באמת פסק אולי ההפסקה הזאת של הכדורים הלבנים עזר מה את אומרת ? תודה רבה יום טוב :-)

תשובה:
היי! תודה שאת מתעניינת בשלומנו. אנחנו כאן ושמחות לענות לכל שאלה. אני אחזור שוב על מה שאמרו לך היועצות בשאלותייך הקודמות. זמן ההסתגלות לרוב הגלולות הוא 3 חודשים. הגוף זקוק לזמן שלו. אני מבינה שזה מפריע לך מאוד בגלל שאת שומרת טהרה, אך נסי לעבור את החודש הבא ואני מאמינה שזה יסתדר. אם גם לאחר 3 החודשים עדיין קיימת בעיה כדאי לחזור לרופאה ולבדוק אתה אפשרויות אחרות חוץ מגלולות ומדבקות (אולי התקן תוך רחמי? את יכולה לקרוא כאן על התקנים שונים שמתאימים גם לנשים דתיות http://www.yoatzot.org/hebrew/articles/?id=3232 ) כל טוב!


בת 17 שואלת: #108551
אני ממש לחוצה ואת חייבת לנסות לעזור לי לדעת מה לעשות. לפני כמה זמן (לא הרבה) חבר שלי דחף לי לתחת בלי קונדום, עכשיו הוא לא 100 אחוז יודע שהוא הכניס לשם ולא לשני.. לאחרונה התחיל לכאוב לי בבטן התחתונה (אזור הכאבים של המחזור) וכאבים של כמו כיווץ כזה ממש חזקים. אמרתי לאמא שלי שכואב לי ואז היא זורקת לי ״אולי את בהיריון״. מהרגע שהיא אמרה התחלתי לחשוב והבנתי שכמה זמן לפני עשינו את מה שעשינו. מה אני אמורה לעשות. המחזור שלי עוד איזה שבועים. זה המון לחכות. והחבר לא כזה רגוע.(אני זאת ששומרת על קור רוח)

תשובה:
שלום לך המתח שאת נמצאת בו בגלל חוסר הוודאות בהחלט מובן. אם עברו מעל 14 יום מהיום שבו קיימתם יחסים לא מוגנים את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית. את יכולה להגיע אלינו לסניף שקרוב לביתך בשעות פעילות ותוכלי לקבל את הערכה בחינם או שאת יכולה לקנות אותה בכל בית מרקחת או סופרפארם. זאת ערכה פשוטה של בדיקת שתן ולפיה ניתן לראות אם יש הריון אחרי 14 יום. את מוזמנת לעדכן אותנו ונשמח ללוות אותך בתהליך ולעזור לך במה שנוכל. בנוסף אני ממליצה לך להגיע עם חבר שלך אלינו לשמוע על אמצעי מניעה ובהמשך הקשר תוכלו לבחור את אמצעי המניעה שיתאים לכם ולהיות מוגנים מהריון לא מתוכנן. נשמח לשמוע ממך


בת 17 שואלת: #108550
היי, כמו שראיתם מהשאלה הקודמת לפני כשבוע נטלתי נורלבו. האם זה הגיוני שרק עכשיו אחרי שבוע יתחילו לי כאבים בשדיים וכאבי בטן כמן בתופעות לוואי? או שזה הריון?

תשובה:
שלום לך, זה הגיוני ותקין. בכל מקרה, כדאי לעשות בדיקת הריון עוד שבוע כדי לשלול באופן סופי הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108539
לפי מה שהבנתי הפלה וועדה לא עולה כסף בגיל 17. זה נכון? אם כן מי ממן את זה? וכמה זמן כול התהליך הזה נמשך? ואיך אתם יכולים לעזור לי בכול העניין של ההפלה? אני ממש מפחדת.

תשובה:
היי! אני רואה שבשאלה ששאלת לפני מספר ימים סיפרת שלקחת נורלבו ונאמר לך שהסיכוי להריון הוא אפסי כי לקחת את הכדור מספר שעות קטן לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. לא ברור לי מדוע את עדיין חוששת ומתעניינת במידע על הפלות. שוב, כפי שנאמר לך, בצעי בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין כדי להיות רגועה ולשלול הריון לחלוטין. אם את מעוניינת במידע נוסף על הפלות את יכולה לקרוא את הסעיפים השונים בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=775 בכל אופן, לי לא נראה שיש מקום לדאגה. כל טוב!


בת 19 שואלת: #108537
היי שלום. בת 19 משתמשת קבוע בגלולות. התחלתי לקחת עכשיו סוג חדש של גלולות (zoely), במהלך החפיסה שכחתי גלולה אחת, היה כתוב בחפיסה שניתן פשוט לקחת את הגלולה ששכחתי ולא להשתמש באמצעי מניעה נוסף. אני עכשיו בגלולת הדמה האחרונה בסוף החבילה ועוד לא קיבלתי מחזור. אני מרגישה נפיחות בבטן וקצת חוששת. האם יכול להיות שאני בהיריון?

תשובה:
היי! מעבר בין גלולות עשוי לגרום לשיבושים בקבלת הווסת בתקופה הראשונה. אם נטלת את הגלולה ששכחת בטווח של פחות מ-12 שעות מזמן הנטילה הרגיל, אין חשש להריון. כל טוב!


בת 19 שואלת: #108535
שלום, אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לפני כחודש איבר מינו נגע בשלי, והוא גמר לי בירך ממש קרוב לנרתיק יש מצב שאני בהריון?(יש לציין שהמחזור שלי לא סדיר אך הוא עדיין לא הגיע)

תשובה:
שלום, מהתיאור שלך לא נראה שיש אפשרות להריון - אבל לא ברור מה כלל המגע בין איברי המין. בכל מקרה, הפתרון הכי טוב יהיה לעשות בדיקת הריון. ניתן לקנות בכל סופר פארם או בית מרקחת ללא מרשם. חשוב לקרוא את ההוראות לפני ולעשות את הבדיקה לפי ההוראות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #108518
קיימתי יחסי מין מספר פעמים (10+) ואף פעם לא ירד לי דם. אני גם מענגת את עצמי לבד רוב הפעמים, היום החדרתי חפץ לנרתיק ואחרי שגמרתי ראיתי שהיד שלי בדם, ויש כתם ענקי של דם על המצעים שלי.. זה לא מחזור כי לא מזמן נגמר לי וגם זה לא נראה דם של מחזור.. אז שטפתי את עצמי ואחרי שעה ומשהו הרגשתי שמשהו נוזל לי על המגן תחתון, כשבדקתי מזה ראיתי שיורד לי דם.. וזה לא שכואב לי או משהו ועד כמה שידוע לי שכשהקרום נקרע אז יש טיפות של דם או פשוט מעט דם.. אני אמורה לדאוג? מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום, ייתכן שהחדרת החפץ גרמה לפציעה פנימית בתוך הנרתיק ולכן ירד דם. אין לך מה לחשוש - הפציעה מחלימה לבד. כדי לאפשר למקום להחלים מומלץ לא לקיים יחסי מין/להחדיר חפצים בשבוע הקרוב. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #108514
אתמול שכבתי עם חברה שלי ללא אמצעי הגנה (אני יודע שזה חוסר אחריות) התחלנו במשחק מקדים ירדתי לה וכו' והכל טוב ויפה מפה לשם שהחדרתי לה אחרי שרציתי לעבור לתנוחה אחרת שמתי לב שיש דם על המיטה והיא אמרה לי שהיא סיימה בדיוק מחזור, גמרתי לה בפנים ואני ממש מפחד ולא יודע מה לעשות... 1) יכול להיות לזה סיכון במחלות או משהו (אני יודע שהיא שכבה עם מישהו אחד לפני רק) ? 2) היא צריכה לקחת פוסטינור או נורבלו והאם זה ישפיע (עברו מעל 24 שעות) ?

תשובה:
שלום, אם יש לחברתך מחלות מין הן יכולות לעבור בלי קשר לדם המחזור. אם אתה מודאג לגבי מחלות מין אתה וחברתך יכולים להיבדק ביחד במרפאת לווינסקי בת"א, או לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין. בנוגע לגלולה לשעת חירום - ניתן לקחת נורבלו/פוסטינור עד 72 שעות לאחר קיום היחסים, בנוסף יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. כל הגלולות יעילות יותר ב24 השעות הראשונות. חשוב מאוד שאתה וחברתך תקראו את העלון המצורף לגלולה שתקנו - יש כל מיני תופעות לוואי בגלל הכמות הגדולה של ההורמנים שהגלולה מכילה. כמו-כן, מומלץ לעשות בדיקת הריון בעוד שבועיים לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 20 שואלת: #108513
מה כיאלו עם יש מחלה חס ושלום עם שוכבת עם חבר שלי זה מסוכן ובכללי מחלה מין בחיים לא עובר כיאלו עם אני מפסיקה לשכב זה יכול לעבור עם אנטביוטיקה ועם מנקה טוב תנרתיק בסבון אנטימי מיוחג

תשובה:
שלום, עלייך לבצע את הטיפול כפי שהרופא הנחה אותך. אני ממליצה שגם החבר ייבדק. אתם מוזמנים לבצע את הבדיקות אצלנו. תבדקו באתר את שעות הפעילות של סניף "דלת פתוחה" הקרוב לביתכם ותגיעו לייעוץ. להתראות!


בת 17 שואלת: #108502
שלום סליחה על החפירה.. התחלתי לקחת גלולות פעם ראשונה כשהתחיל לי כזה דימום קל זה נחשב ביום הראשון של המחזור לא ? כי בדרכ המחזור ישר מתחיל לי עם דימום אין לי לפני זה סימנים וזה של דימום.. בקיצור לקחתי מהדימום הזה כל יום באותה שעה .. אני וחבר שלי קיימנו היום יחסי מין ופתאום הופיע לי כתם דם יחסית בהיר על התחתונים.. זה תקין? אין לי ממה לדאוג?

תשובה:
שלום, זה לא נשמע מדאיג. יש תקופת הסתגלות של שלושה חודשים לגלולות, ויכולים להיות דימומים/הפרשות חומות בין מחזור למחזור. תמשיכי לקחת את הגלולות בצורה מסודרת לפי ההוראות - בלי קשר לדימום. כל טוב


בת 18 שואלת: #108497
אני לוקחת גלולות ומשתדלת כל יום לקחת גלולה בדיוק ב12 בצהריים. אני טסה היום לארצות הברית וכשבארץ יהיה 12 בצהריים שם יהיה 5 בבוקר ככה שלא ריאלי שאקח שם גלולות באותה השעה כמו בארץ.. מה לעשות? מתי לקחת כדי שהיעילות שלהם לא תפגע?

תשובה:
שלום לך, גלולות למניעת היריון ניתן לקחת גם 12 שעות לאחר שעת הנטילה הקבועה. לכן, את יכולה ישר כשאת קמה בארה"ב לקחת את הגלולה (כי יהיה איחור רק של 3-5 שעות משעת הנטילה הקבועה) ועדיין תהיי מוגנת. בנוסף, קחי בחשבון שלעיתים בטיסות משתנה המאזן ההורמונלי וייתכנו שינויים בהופעת הפרשות ובתופעות הלוואי של הגלולות, אל תילחצי אם זה יקרה כי זה נורמלי ולא פוגע ביעילות הגלולה. תהני בחופשה! :) כל טוב


בת 17 שואלת: #108490
היי, היום אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה... והוא היה הראשון שלי, בזמן ששכבנן הרגשנו המון רטוב על המיטה, בדקנו והיה שלישית מאוד גדולה של דם על הסדין, הבנתי שהוא קרע לי את קרום הבתולים אבל כבר עברו כמה שעות מאז והזרם לא מפסיק לרדת בכמויות מאוד גדולות... אני בטוחה שאני לא במחזור, האם זה נורמאלי שיש כל כך הרבה דם?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מקווה שנהנית מיחסי המין הראשונים שלך וששלולית הדם לא העיבה על החוויה :) ממה שאת מתארת סביר להניח שהדימום נובע אכן מקריעת קרום הבתולין. במידה שהדימומים נמשכים מספר ימים אז כדאי לגשת לרופא משפחה או רופא נשים לקבלת מענה, מכיוון שהדימום אמור להיות יחסית נקודתי ולא להימשך מספר ימים ובכמות גדולה. כל טוב


בת 14 שואלת: #108479
לא קיבלתי מחזור חודשיים אני יודעת שזה לא תמיד סדיר אבל יש לי משום מה תחושה חזקה שהוא הפסיק לי קיבלתי פעם ראשונה בגיל עשר וחצי וזה אף פעם לא היה סדיר והיה פעמים שלא היה לי יותר זמן מחודשיים אבל זה היה בשנתיים וחצי הראשונות הוא כבר הסתדר לי מאז בערך אני שוקלת 43 והגובה שלי זה 64 בקושי אוכלת לא כי אני רוצה להיות רזה אני פשוט לא אוהבת אוכל כל כך ואני גם לא אוכלת בשר ודגים אני אוכלת רק פחמימות ביצים וגבינות וארוחה אחת ביום יכול להיות שלא יהיה לי יותר מחזור אף פעם?

תשובה:
שלום לך, אענה לגבי שתי השאלות שאת מתארת - 1. באשר למחזור הלא סדיר - בגיל 14 המחזור איננו סדיר וכפי שאת מתארת בהחלט הדבר יכול להיות קשור בתזונה לקויה. ארוחה אחת ביום איננה מספיקה בשביל ההתפתחות התקינה שלך. הייתי מייעצת לך לקבוע פגישה עם תזונאית על מנת לבנות תפריט שיהיה עשיר בכל אבות המזון. המזון הוא מאוד חשוב להתפתחות שלך, ואי סדירות של המחזור בעקבות תזונה לקויה זו תוצאה שעלייך להימנע ממנה. ספרי זאת לתזונאית או לרופא המשפחה שלך ומצאי תפריט שיהיה לך טעים ומגוון. 2. באשר להפרשות - ייתכן שישנו זיהום או דלקת (לא משהו מסוכן). אם את חשה שהאזור צורב או מעקצץ לך וההפרשות חוזרות על עצמן (לא רק לאחר ביצוע אוננות), פני לרופא משפחה. בעזרת בדיקה פשוטה ביותר ניתן לראות האם ישנו זיהום או דלקת בנרתיק. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב


בת 15 שואלת: #108478
דלקת מבוא הערייה אפשר לבחון אותה גם דרך החדרת אצבעות ? אם החדרץי אצבעות עמוק ולא כואב לי אז יש סיכוי עדיין שיש לי את הדלקת הזאת ? או שמגלים אותה רק בעת חדירה?

תשובה:
התסמינים של דלקת מבוא העריה הם כאבים עזים במגע באזור הפות ובחדירה. אם את מרגישה כאב באזור או בחדירה, מומלץ לפנות לרופא. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108473
שלום :) אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אז אני אשמח אם תעזרו לי בכמה שאלות. 1. אם קיבלתי מרשם ראשון לחודש הזה, נניח לחודש שמיני, אני יכולה לקנות את החפיסה אבל להתחיל לשתות אותה מהחודש הבא? כלומר בחודש תשיעי? 2. האם יש הבדל בין החפיסות שמקבלים כול חודש בקופת חולים או שהן אותו הדבר כול פעם? תודה !

תשובה:
שלום לך. שמחה ששאלת את השאלות האלה: אין בעיה אם תקני את הגלולות כעת, אך תתחילי ליטול אותן רק בחודש הבא. כמובן, שחשוב לשמור את החפיסה בתנאים מתאימים - במקום שאינו חשוף לשמש ולא חם מדי (כמו כל תרופה אחרת). אין כל הבדל בין החפיסות והן זהות זו לזו. איני יודעת איזה גלולות רשם לך הרופא, אך יש גלולות מסוימות שיש חשיבות לסדר הלקיחה של הגלולות בכל חפיסה (יותר מצבע אחד של גלולות בחפיסה, למשל), אך עדין כל חפיסה זהה לשנייה מאותו סוג. את מוזמנת להתקשר אלינו להמשך התייעצות לגבי נטילה נכונה של הגלולות. כל טוב.


בת 19 שואלת: #108466
היי בהמשך לשאלה הקודמת אם אני לוקחת כבר את הגלולה הרביעית מתוך הארבע הריקות ואין עדיין מחזור האם להמשיך ולקחת את החפירה של הגלולות החדשה ? תודה רבה !!!!

תשובה:
היי! כפי שענתה לך היועצת הקודמת, את לא צריכה להיות מוטרדת מכיוון שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים. גם אם הגיע היום ה-4 ועדיין לא קיבלת את הווסת אין מקום לדאגה. לוקח זמן לגוף להסתגל לגלולה החדשה. אני מעריכה שתקבלי את הווסת ביום-יומיים הקרובים. התחילי ליטול את החפיסה החדשה גם אם לא קיבלת את הווסת. בחודשים הקרובים זה יתאזן. כל טוב!