A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין בטוח

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין בטוח

בת 22 שואלת: #116136
שלום אני בת 23 לפני שבוע קיימנו יחסי מין יבש אני וחבר שלי והיינו ערומים הוא לא החדיר לי אל תוך הנרתיק רק הייתה נגיעה מהפין שלו על הנרתיק בחוץ , היו לו טיפות אהבה וטיפות ממש קטנות נפלו על הנרתיק שלי מבחוץ . האם יש סיכוי להיריון מכמה טיפות אהבה מחוץ לנרתיק? האם צריך לדאוג ? בבקשה תענו לי כמה שיותר מהר,.

תשובה:
היי לך! בעיקרון הדרך להיכנס להריון הינה חדירה של הפין לנרתיק ושפיכה/ טיפות אהבה לתוך הנרתיק. בגלל שיש חשש שטיפות אהבה חדרו לנרתיק במהלך המגע המיני ביניכם יש סיכוי להריון ולכן אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר המגע המיני או ליטול פוסטינור (גלולה למניעת הריון לשעת חירום) אם המגע המיני התרחש לפני פחות מ-72 שעות, את הפוסטינור/נורולבו ניתן לקנות ללא מרשם בכל בתי המרקחת. להמשך, אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה קונדום או אמצעי מניעה אחר, בייחוד אם אתם בזוגיות ארוכת טווח. יש מגוון רחב של אמצעי מניעה ואת יכולה להתאים את אמצעי המניעה אלייך. אם זה גלולות, התקן, טבעת (נוברין) וכו'. את מוזמנת לבוא לאחד מהסניפים שלנו לבצע בדיקת הריון ולמענה על כל שאלה.


בת 15 שואלת: #116132
היי, אני וחברה שלי יוצאות כבר כמה זמן והגענו לבסיס שני (בלי חולצות+חזיות). אני מאמינה שבקרוב נתקדם... לא מצאתי על זה כמעט מידע באינטרנט, כי לא מספיק מדברים על יחסי מין חד מיניים): הייתי רוצה לדעת מהם אמצעי ההגנה למין בטוח בין נשים? זו תהיה הפעם הראשונה של שתינו, אז כנראה אין סכנה למחלות מין, אבל הייתי מעדיפה להיות בטוחה לכל מקרה. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך! קודם כל ממש משמח לראות שאת דואגת לך ולחברה שלך ומבררת על אמצעי מניעה. נשמע שאתן מתקדמות בקצב שמתאים לכן, ולוקחות את הזמן לגלות מה נעים לכן. ליחסי מין בין נשים יש אמצעי מניעה שנקרא "סכר דנטלי", שזה בגדול יריעת לטקס שמותחים על איבר המין, ואז מונע מגע ישיר בין הפה לאיבר המין. בגלל שבארץ לא מוכרים אותם, ניתן להכין כזה מכל קונדום. לוקחים קונדום, גוזרים את כיפת הקונדום, ואז גוזרים אותו לרוחב כך שתיווצר צורה מלבנית. מניחים את יריעת הלטקס על הדגדגן/פי הטבעת לפני שמקיימים מין אוראלי, כך שלא יהיה מגע ישיר בין הפה לאיבר. בגדול, אני ממליצה לכן פשוט ללכת לעשות בדיקה למחלות מין על מנת להיות על הצד הבטוח, ואז תוכלו להינות מבלי לחשוש למחלות מין. בהצלחה ותמשיכו להינות!


בת 17 שואלת: #116124
אני וחבר שלי שכבנו לפני שבוע ופתאום הוא הוציא את הזין שלו ממני וראינו שנקרע הקונדום, ממש נלחצנו ואז הוא שיפשף עם היד פעמיים ורק אז גמר אני נורא לחוצה לגבי זה הייתי אמורה לקבל מחזור לפני כמה ימים והוא עדיין לא הגיע ויש לי כאבי בטן כבר יומיים אבל אני לא מקבלת שאלתי אותו ליתר ביטחון אם הוא בטעות גמר בפנים גם והוא אמר לא את ראית שבחוץ אשמח לעזרה בדחיפות

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שעברת חוויה לא נעימה ואני שמחה שפנית אלינו. קודם כל- טוב מאוד שהשתמשתם בקונדום. לפעמים לא שמים קונדום בצורה נכונה ולכן הוא נקרע או שהוא נקרע תוך כדי קיום יחסי המין, לכן אנו ממליצים להשתמש בקונדומים של חברת דורקס שנוטים פחות להיקרע. בכל אופן, טיפות זרע מופרשות במהלך קיום יחסי מין גם לפני שהגבר "גומר" ולכן קשה לי לומר בודאות מה קרה בסיטואציה שלכם. על כל פנים, אם לא עברו 72 שעות מקיום יחסי המין בהם נקרע הקונדום אני ממליצה לך ליטול אמצעי מניעה לשעת חירום (נורלבו או פוסטינור שניתן לקנות בכל רשתות הפארם ללא מרשם) או גלולת "אלה" עד למעבר 105 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים. לגלולה זו מעט תופעות לוואי לא נעימות אך אני ממליצה לך ליטול אותה בכל אופן כדי למנוע הריון לא רצוי. כל טוב


בת 21 שואלת: #116121
היי היה לי מחזור כרגיל מתי שאני אמורה לקבל ניגמר לי אחרי 6 ימים (כרגיל) הייתי נקייה יום אחד פתאום חזר לי שוב למה זה ככה

תשובה:
היי! מה שחווית נקרא "דימום בין וסתי" ויכולים להיות לו גורמים שונים כמו חוסר איזון הורמונלי וגורמים נוספים. ממליצה לך לגשת בהקדם לבדיקת רופא/ה שיוכלו לאבחן את הסיבה לדימום ולתת טיפול מתאים במידת הצורך. כל טוב וחג שמח!


בת 15 שואלת: #116120
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא קונדום והוא גמר בפנים (לפני כשעתיים )ולקחתי לאחר חצי שעה נורלבו, וכרגע הקאתי והחלו להיות לי דימומים חזקים (כמו ווסתיים )ואני לא יודעת אם הכדור הצליח להשפיע או לא כי רשום שהכדור עלול לגרום להראות ודימומים אז אם החלו הדימומים הכדור החל לפעול?, אבל הקאתי אותי רק אחרי שעה וחצי אחרי שלקחתי אותו, מה אני עושה עם עצמי? ,לקחת עוד כדור?, או להישאר ככה כי הכדור הספיק לפעול?

תשובה:
שלום לך יקירה! אם קיימת יחסי מין לא מוגנים ונטלת את הנורלבו והקאת עד 3 שעות לאחר נטילת הנורלבו- הגלולה לא תשפיע. ממליצה שתקחי גלולה נוספת (ההוראות האלה מופיעות גם בעלון המצורף לתרופה). אני מעריכה שהדימומים לא נגרמו מנטילת הנורלבו משום שדימום עשוי להופיע אך לא בסמיכות רבה כל כך לנטילת הגלולה. אם הדימומים נמשכים (ואינם דימומי וסת) יתכן ונגרמו מסיבה אחרת. ממליצה שתפני לרופא/ה שלך להתייעצות. את מוזמנת גם להגיע אלינו לדלת הפתוחה בחיפה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=22 או להתקשר ולתאם תור לרופאה שלנו להתייעצות. כל טוב!


בן 16 שואל: #116097
שלום לגבי השאלה שלי (114161) עבר כמעט שלוש חודשים אני חושב ולמרות זאת השפשוף לא עבר... הוא נחלש בקטע משמעותי ועכשיו הוא רק טיפה אדום וגם העור נהיה מחוספס כזה אבל זה לא נראה כאילו זה עובר.... גם באותו יום שפשפתי את המרפק וגם שם לא עבר השפשוף כאילו כל העור מסביב לשפשוף נהיה לבן וזה לא חוזר

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה מרגיש בנוח לפנות אלינו שוב. אנחנו לא ארגון שנותן ייעוץ רפואי לגבי בעיות עור, אך ממה שנשמע לי לא מדובר במשהו חמור. לפעמים על הגוף שלנו יש צלקות שלוקח להן זמן מה לעבור. בכל אופן אם אתה מוטרד הייתי ממליצה לקבוע תור לרופא משפחה או רופא עור. בהצלחה


בן 17 שואל: #116007
אני וחבר שלי שכבנו בזמן שלקחתי את הגלולות הלבנות הייתי חדירה אני בהריון? כי לא קיבלתי מחזור

תשובה:
היי! אם נטלת את כל הגלולות שקודמות לגלולות הפלצבו (הגלולות הלבנות) בכל יום ובזמן קבוע פחות או יותר אין חשש מהריון. יכולות להיות סיבות שונות לעיכוב במחזור (לחץ נפשי, תרופות שנלקחו במהלך החודש האחרון ועוד). אני מעריכה שתקבלי את הוסת בזמן הקרוב. במידה ואכן נטלת את כל הגלולות ובזמן ובכל זאת הוסת לא מגיעה במהלך השבוע הקרוב את יכולה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. את יכולה גם להמשיך ולהתייעץ אתנו כאן, בטלפון או יכולה גם להגיע לסניף של הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך ונשמח לסייע לך. השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים בדיסקרטיות. הנה רשימת הסניפים ומספרי הטלפון שלנו : http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 17 שואלת: #115997
היי, חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין כבר חודש ועד כה אנו משתמשים בקונדומים על בסיס קבוע. החלטנו שאעבור לגלולות על מנת הגברת ההנאה והיעלות, כיוון וגלולות בטוחות קצת יותר מקונדומים ואנו גם לא מחליפים פרטנרים כך שאין חשש ממחלות. אני אתחיל לקחת את גלולות יאז פלוס אך השאלה שלי היא כזו, אנו מקיימים לפחות כשש פעמים בלילה שאנו יחד יחסי מין. או פעם בשבוע או כמה לילות בשבוע זה נתון משתנה. האם מספר הפעמים המרובה יפגע ביעילות הגלולות שאתחיל לקחת?

תשובה:
היי לך, אני מאד שמחה לשמוע שאתם אחראיים, דואגים לגופכם ומקיימים יחסי מין בטוחים. אין קשר בין כמות הפעמים שאתם מקיימים יחסי מין לבין יעילות הגלולות, כך שאת יכולה להיות רגועה, לא משנה כמה פעמים אתם מקיימים יחסי מין. כל עוד את כמובן מקפידה לקחת את הגלולות כפי שצריך ולפי ההוראות שרשומות בתוך החפיסה. כל טוב


בת 17 שואלת: #115986
אני נוטלת כבר כמעט חצי שנה גלולות,אף פעם לא פספסתי ותמיד בשעה קבועה,התחלתי חפיסה חדשה ביום רביעי ב9.5. לפני יומיים(11.5,יום שישי) לקחתי את הגלולה השלישית בחפיסה ובערך אחרי שלוש וחצי שעות היה לי לא ממש שלשול אבך כמו שלשול קל כזה שלא רוקן ממש את כל הקיבה האם אני עדיין מוגנת או שכדאי לי לקחת את הגלולה "אלה"?

תשובה:
היי! אני שמחה שאת מקפידה על נטילת הגלולות בעקביות. אם חלפו יותר משעתיים בין נטילת הגלולה לשלשול- אין חשש . הגלולה כבר הספיקה להיספג במערכת הדם שלך ולכן אין לך צורך ליטול את הגלולה "אלה". כל טוב!


בת 24 שואלת: #115977
היי, רוב הסיכויים שאינני בהריון, אבל שואלת ליתר ביטחון כי אני חששנית מטבעי - קיימתי יחסי מין עם בן זוגי לפני כשבועיים וחצי, יחסי מין בטוחים, עם קונדום(שלא נקרע) ולא גמר בפנים על אף הקונדום. המחזור שלי איננו סדיר, אף שבשלושה חודשים האחרונים הגיע כל 35 יום, והוא מאחר ב-13 ימים על סמך שלושת החודשים האלה. עשיתי בדיקת הריון ביתית לפני שלושה ימים ויצאה שלילית, ויומיים אחרי זה עשיתי גם בדיקת דם להריון ויצאה שלילית. מה הסבירות שלמרות כל אלה יש אפשרות להריון? אין לי תסמינים כלשהם, פרט לזה שלא קיבלתי עדיין מחזור החודש. אולי עשיתי את הבדיקות מוקדם מידי? תודה רבה :)

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 18 שואל: #115962
היי יש לי 2 שאלות: 1. האם אפשר לעשות סקס במקלחת עם המים פתוחים וכו.. (חברה שלי ואני משתמשים בקונדום) 2. לכדי לעשות אנאלי אז צריך להשתמש בקונדום? והאם חייב לעשות בדיקות לזה?

תשובה:
שלום לך, לשאלתך הראשונה, ניתן לקיים יחסי מין במקלחת עם המים פתוחים אך אין הבטחה שתהיו מוגנים, שכן המים עלולים לפגוע ביעילות הקונדום והוא עלול לזוז/ להחליק וליפול. בנוסף, בקיום יחסים אנאליים מומלץ להשתמש בקונדום היות וזה אזור עתיר חיידקים שאינו היגייני כמו הנרתיק ויש סכנה להדבקות במחלות שונות (לא רק מחלות מין). אמנם לא ניתן להכנס להריון משפיכה בתוך פי הטבעת אך בעת קיום יחסים אנאליים נוזל הזרע עלול לגלוש לאזור הנרתיק ומכאן שיש חשש להכנס להריון. אין חובה לבצע בדיקות במיוחד לשם קיום יחסים אנאליים אך כן אמליץ להבדק מדי פעם באופן כללי. אתם מוזמנים להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריכם לקבל מידע על אמצעי המניעה השונים ולשם אינפורמציה נוספת. המון בהצלחה


בת 16 שואלת: #115937
היי. אם היה לי ווירוס של שלשולים והקאות ללילה אחד ,ובלילה הזה זה היה היום שבוא לקחתי את גלולות הפלצבו. זאת הייתה הגלולה האחרונה בחפיסה .בבוקר שאחריי קיבלתי מחזור . איך אני צריכה לנהוג לגבי מיניות ? עברו יומיים מאז , אם המחזור נגמר לי עוד יומיים אני צריכה להשתמש עם חבר שלי באמצעי מניעה אחר ?

תשובה:
היי יקירה, בגלולות פלסבו אין הורמונים והם נועדו אך ורק כדי לשמור על ההרגל של לקיחת גלולות בזמן קבוע, כדי שלא תתבלבלי ותשכחי לחזור לקחת גלולות בסוף הווסת. מכיוון שהן לא הורמונליות אין השפעה על המאזן ההורמונלי בגוף שלך ולכן אם שלשלת את הגלולה, אין לכך השפעה. תמשיכי ליטול את החבילה הבאה כרגיל לפי ההוראות, ללא צורך באמצעי מניעה נוסף. כל הכבוד שאת אחראית ושומרת על עצמך! כל טוב


בת 17 שואלת: #115935
יש לי חבר כבר שנה וחצי . הוא שכנע אותי לקחת גלולות נגד הריון. אני לא בטוחה שאם כדי לשכב בלי קונדום כי אני לוקחת גלולות . מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך, ראשית חשוב שתדעי שאם את נוטלת גלולות הריון ומקפידה על נטילת הגלולות בזמן את מוגנת מפני הריון. יחד עם זאת את לא מוגנת מפני מחלות מין ולכן אם קיים חשש כזה, מומלץ להמשיך ולהשתמש בקונדום או ללכת להיבדק ולוודא ששניכם בריאים. חשוב שתדעי שלגלולות יש תופעות לוואי שכדאי שתהיי מודעת אליהם. אני מבינה שחשוב לו שתקחי גלולות, אולי בגלל הנוחות של קיום מגע מיני ללא קונדום ואולי מסיבות אחרות אך חשוב שמי שתבחר ליטול גלולות תהיה אך ורק את. את זאת שצריכה ללכת לרופא/ה לבקש את המרשם ולבדוק שאת יכולה, בריאותית, להשתמש בגלולות. הגלולות נכנסות לגוף שלך ומשפיעות עליך ולכן רק את יכולה להחליט שזה מה שנכון עבורך. אם את לא בטוחה בכך, כדאי שתדעי שיש המון אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם. את מוזמנת לבוא אלינו לשמוע ו/או לבוא איתו ביחד. זה אנונימי ובחינם ואנחנו נשמח לייעץ לכם ולחשוב איתכם ביחד מה הכי נכון לשניכם. בכל מקרה, לקראת המגע המיני האינטימי ממליצה לך ליזום שיחה פתוחה, לדבר על החששות, על השאלות, על מה שיושב לך על הלב בהקשר לבקשה שלו. אם את רוצה שנסייע לך באופן ממוקד יותר את מוזמנת לכתוב יותר פרטים וננסה לסייע. בסופו של דבר תשאלי את עצמך מה הכי נכון לך ותפעלי לפי צו ליבך ומצפונך. אנחנו איתך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115934
יש לי חבר כבר כמעט 8 חודשים והוא הראשון שלי ואני שלו אנחנו שוכבים ללא אמצעי מניעה... ואני יודעת שזה לא טוב. בכל פעם שאנחנו שוכבים כואב לי ואני לא יודעת מה לעשות שכבנו יותר מ10 פעמים וניסינו פעם עם קונדום אבל זה לא הצליח

תשובה:
שלום לך יקירה, נשמע שאת חווה מצב לא נעים ואני שמחה שאת פונה אלינו. לרב, הסיבה לכאבים בזמן קיום יחסי מין בפעמים הראשונות היא כיווץ שרירי הנרתיק שנובעים מלחץ וחשש. יש ציפייה ש"הפעם הראשונה" תהיה מדהימה מבחינה מינית. אבל כמו בכל תחום חדש, ובוודאי בתחום המיני וה"פעם הראשונה", לא תמיד החוויה היא מדהימה על ההתחלה. צריך ללמוד מה עושה טוב לגוף שלך, ללמוד איך להרגיש בנוח עם בן/בת הזוג ואיך להרגיש בנוח עם הגוף שלך בסיטואציה אינטימית כזו. הדברים האלה דורשים זמן וסבלנות, ולא מגיעים בבום. אוננות (הכרות שלך עם גופך ומה שנעים לך), ליטופים, מגע ממושך ואינטימי (מגע עם לשון באיזורים האינטימיים, במקומות שנעימים לך), שימוש בחומר סיכה על בסיס מים, כל אלו יכולים לעזור ולהפיג את החששות והכאב. חשוב מאד להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין על מנת להגן על שניכם מפני הריון לא רצוי ומחלות מין. קונדום עשוי לעזור בחדירה משום שיש בו חומר סיכה שמקל על הכאב בחדירה ולכן כדאי שתמשיכו להשתמש בקונדום. תוכלי לקרוא עוד על אמצעי מניעה באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כדי ללמוד על מגוון האפשרויות לבחור מהן אמצעי מניעה שמתאים לך ולחבר שלך. מעבר לכך, תמיד תוכלי לתאם תור באחד מסניפי דלת פתוחה לרופאת נשים, להבדק, להתייעץ וגם לקבל מרשם לגלולות, אם תרצי בהן, באופן אנונימי וללא תשלום. מאחלת כל טוב והמשך מסע גילוי עצמי עם החבר שלך


בת 18 שואלת: #115931
אני לוקחת גלולות כבר המון זמן אבל למטרה בריאותית(אנמיה) לאחרונה התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי ובהתחלה היינו עם קונדומים אבל עשינו את זה גם פעמים בלי. הגלולות שאני לוקחת הן מיקרו דויול אבל אני לוקחת אותם כל 21 יום ברצף בלי הפסקה. האם כאשר לוקחים ככה את הגלולות ברצץ בלי הפסקה של שבוע יש עדיין הגנה מהריון?

תשובה:
היי יקירה, בהחלט יש הגנה מהיריון ואין סיבה לחשוב! במידה ואת לוקחת את הגלולות בשעה קבועה בכל יום ולא שוכחת לקחת- את מוגנת מהיריון. חשוב לי לומר שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין, ולכן, במידה ולך או לבן זוגך היו פרטנרים נוספים לפני: חשוב שתבצעו בדיקות למחלות מין לפני שאתם מפסיקים להשתמש בקונדום באופן קבוע. בהצלחה רבה!


בן 12 שואל: #115927
בזמן האחרון כשאני מסיים לאונן אז ניהיה לי כאב ראש חזר שנמשך איתי לכל היום/עד למחרת זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת על קשר בין אוננות לבין כאבי ראש. אם זה נמשך ואף מתגבר חשוב שתפנה לגורם רפואי שינסה לבדוק את הנושא. האם כואב לך הראש גם ללא קשר לאוננות? מה קורה אם אתה לא מאונן כמה ימים, האם גם אז יש כאב ראש? טוב מאוד שאתה מודע לגוף שלך. מציעה ללכת לבדוק את זה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115924
היי יש לי שאלה, התחילו לרדת לי הפרשות לבנות בכמות גדולה בימים האחרונים... מה זה יכול להיות? שבת שלום

תשובה:
שלום לך, הפרשות מהנרתיק יכולות להיות מסיבות שונות. לעיתים הם קשורות לימים במחזור (לפני ביוץ או לפני וסת). יחד עם זאת אם את מזהה הפרשות שאינך רגילה אליהן הן יכולות להצביע גם על סיבות אחרות כגון פטריה בנרתיק או זיהום כלשהו. אם זה מלווה בגרד או בכאבים או מסב לך חוסר נוחות כדאי שתלכי לבדוק את הנושא אצל רופא/ה. כל טוב.


בן 19 שואל: #115923
אני וחברה שלי שכבנו ביום שהיא קיבלה מחזור השתמשתי הקונדום ויום לפני שנגמר לה המחזור היא הרגישה בחילות והקיאה פעמיים מאז עדיין יש לה בחילות היא ממש מפחדת שהיא בהריון זה אפשרי?

תשובה:
היי לך, במידה והשתמשתם בקונדום בכל זמן החדירה אתם לא צריכים לחשוש מהיריון. נשמע שכדאי שהיא תפנה לרופא כי בחילות והקאות זה דבר מאוד לא נעים להתמודד איתו. בנוסף, אם אתם בכל מקרה חוששים, ניתן לבצע בדיקת היריון כ14 יום מקיום יחסי המין. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #115917
שלום. אתמול הייתי עם חבר שלי והוא היה עם בוקסר ואני עם טייץ קצר ודק וחוטיני והוא עלה עליי מאחורה והתחכך בי באזור של הנרתיק. בסוף הפגישה ראיתי שהטייץ רטוב ויש לי חור קטן בטייץ. רציתי לדעת אם יש חשש להריון? בגלל החור וגם בכללי, כי הייתי רטובה והבנתי שיכול גם לצאת נוזל שנקרא טיפות אהבה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לא היה מגע ישיר בין הפין לפות וגם לא הייתה חדירה - אלו שתי הדרכים מהם ניתן להכנס להריון. יתכן שנשפך נוזל זרע על הטיץ אך זרע לא יכול לשרוד דרך מעבר של בד ולכן הסיכויים להריון אפסיים ביותר. אני רואה שיש לך המון שאלות שנוגעות לכניסה להריון מסקס יבש. שימי לב שכפי שנכתב לך בתשובות הקודמות הריון יכול להתקיים רק אם יש כניסה של הפין לנרתיק או שפיכה בפתח הנרתיק ללא בגדים. אם את חוששת מהריון אתם יכולים להשתמש בקונדום כאמצעי נוסף להגנה ובכדי שאת תרגישי בטוחה יותר. כל טוב.


בת 20 שואלת: #115916
שלום לפני כשבוע קיבלתי היה לי מחזור והיום ששניגבתי היה קצת אדימות העניין ששכבתי אחרי יום לאחר המחזור מהיא הסכנה שההיה בבהריון והאם זה בכלל יכול להיות סיבה שיש לי ביוץ אחרי שבוע של מחזור? אני וחבר שלי שכבנו בהתחלה חצי דקה בלי קונדום ואז ישר הוא שם קונדום וגמר מפנים העניין אם אפשר להקלט למחזור ועוד שאלה אני מאוד מודאגת כי יש לי קצת כאבים בחזה זה סיבה שיכול להיות אני בזמן ביוץ?

תשובה:
שלום לך, להיריון ניתן להיכנס בכל שלב בחודש בו מקיימים יחסי מין ללא שימוש באמצעי הגנה החל מתחילת יחסי המין. מכיוון שאת מתארת שבתחילת יחסי המין קיימתם חדירה ללא קונדום קיים החשש להיריון, אך עם זאת - הוא קטן. ממה שתיארת לא ברור באיזה יום התקיימו יחסי המין, במידה שלא עברו יותר מ 72 שעות את יכולה לקחת גלולה לשעת חירום למניעת היריון (פוסטינור). אם עברו יותר מ-72 שעות את יכולה לעשות בדיקת היריון ביתית כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין. את הבדיקה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם ללא מרשם או לבצע באנונימיות בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך. מהתסמינים שאת מתארת סביר להניח שהכאבים בחזה הם כתוצאה מלחץ בעקבות חשש מהיריון. כמו כן, ייתכן שאת בביוץ אך ימי הביוץ הם לא סדירים ולא הייתי מסתמכת על כך בקיום יחסי המין, אותם יש לקיים תמיד עם אמצעי מניעה. כל טוב


בת 18 שואלת: #115912
אם אני אפסיק את נטילת הגלולות שבוע לפני שהחפיסה אמורה להיגמר וכך אחכה למחזור במטרה להקדים אותו,אחכ כשאקבל מחזור איך אני חוזרת ליטול גלולות?חפיסה חדשה גלולות צהובות ביום ראשון של המחזור (כמו שלוקחים בפעם הראשונה?) מה זה אומר על ההגנה ואם אפשר בכלל לעשות דבר כזה אני פשוט צריכה לעכב/להקדים את המחזור שלי בכמה ימים בודדים ולא בחודש שלם מכיוון שחודש שעבר דילגתי על המחזור באמצעות חיבור 2 חפיסות

תשובה:
היי יקירה, לא מומלץ לשחק עם הגלולות בצורה כזו. ניתן בהחלט להמשיך חפיסות ברצף- אך לא ניתן לשחק מעבר לזה ולהחליט מתי הווסת תגיע בדיוק. בנוסף, את יכולה להתייעץ על כך עם רופא\ת הנשים שלך. המון בהצלחה!


בת 13 שואלת: #115910
היי, קיימתי יחסי מין ואז חבר שלי דחף לי ספרי לשיער לאבר המין שלי והפקק שלו נשאר בפנים... אני מפחדת לספר להורים אסור שהם ידעו מה לעשות? אשמח שתענו בהקדם תודה❤

תשובה:
היי לך, במידה ולא טיפלת בזה עד כה, חשוב מאוד שתלכי לרופא לבדיקה ושיוציא לך את הפקק- זה גוף זר וזה מאוד מסוכן שיישאר בתוך הגוף. בנוסף, בלי קשר לבדיקה שמומלץ שתעשי- את יכולה גם לנסות להוציא את זה לבד. חשוב לי לומר שספריי לשיער זה דבר מאוד לא הגייני ואני מאוד לא ממליצה שתכניסו דברים שהם לא אצבעות\איבר מין\צעצוע מין לאיבר המין שלך- בכדי למנוע פציעות ומקרים עתידיים כאלה. המון בהצלחה


בן 17 שואל: #115903
עשיתי אם חברה שלי סקס יבש ואז הכנסתי לה פעם אחת אם איבר מיני לאיבר שלה ומאחר לה המחזור כבר שבוע מה אפשר לעשות אם קורה לה משהו ?

תשובה:
היי לך, בכל מגע מיני של הפין בתוך הפות ניתן להכנס להיריון או להידבק במחלות מין, לכן חשוב מאוד שתשתמשו באמצעי מניעה ותשמרו על עצמכם. חשוב מאוד שלאחר 14 יום מקיום היחסים הלא מוגנים תבצעו בדיקת היריון. המון בהצלחה!


בן 16 שואל: #115902
המחזור של חברה שלי מאחר ושכבתי איתה בלי קונדום ובעקרון גמרתי בחוץ אבל אני עדין מפחד יש סיכוי שהיא תכנס להריון

תשובה:
היי, בכל חדירה של הפין אל הפות ניתן להכנס להיריון. שיטת ה"לגמור בחוץ" לא עובדת בגלל שבמהלך האקט המיני, יוצאות מהפין טיפות אהבה (זרע שיוצא במהלך האקט המיני ולפני האורגזמה). במידה ולא עברו עדיין 5 ימים מאז שקיימתם יחסי מין לא מוגנים- ניתן ללכת לקנות את הגלולה "אלה" (גלולת היום שאחרי שיעילה מקסימום עד חמישה ימים לאחר קיום יחסי המין). בנוסף, חשוב שתבצעו בדיקת היריון כעשרה ימים מיום קיום יחסי המין הלא מוגנים על מנת להיות בטוחים ורגועים. בהמשך, מומלץ שבכל חדירה תשתמשו בקונדום, כי ניתן להיכנס להיריון ולהידבק במחלות מין בכל חדירה לא מוגנת. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #115897
היי, תודה רבה על המענה, אני חששתי מהריון אבל קיבלתי מחזור לפני יומיים, אני קצת מתביישת להתקשר טלפונית, אפשר אולי לקבוע פה?

תשובה:
היי יקירה, לצערי אני לא יכולה לקבוע לך תור דרך כאן. חשוב לי לומר לך שהשיחות הן אנונימיות, ולא נשמרות בשום מקום. המענה הוא רגיש ואינטימי ואני מקווה שזה יוריד לך את המבוכה ושתאזרי אומץ ותתקשרי, כי מאוד חשוב שתעברי את הבדיקה הרפואית. מחכה לטלפון ממך :)


בת 16 שואלת: #115891
לגבי השאלה הקודמת שלי (#115872) כל הלילה הקאתי ועכשיו יש לי שלשולים... אני אף פעם לא פספסתי גלולה זה ווירוס שלשולים והקאות נכון ? זה יכול להיות הריון ? אני ממש לחוצה

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת לא מפספסת גלולות ולוקחת אותן באופן אחראי. הואיל ואת במחזור- זה לא יכול להיות היריון. בגלל שהשלשולים וההקאות היו בלילה של גלולת הפלסבו אין חשש ואת יכולה להמשיך כרגיל. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #115883
היי, אני מתחילה לקחת גלולות למניעת הריון, והשעה שהכי טובה לי לקחת היא ישר כשאני קמה כי אז אני לא שוכחת. הבעיה היא שיש ימים שאני קמה ב7 ויש ימים שאני קמה יותר מאוחר (11, 12). האם זה בעייתי מהבחינה הזאת?

תשובה:
שלום לך, טווח של שלוש - ארבע שעות בנטילת הגלולה לא אמור להיות בעייתי. תוכלי לקרוא הסבר מפורט על הטווח הספציפי של סוג הגלולות שאת לוקחת בעלון שמצורף אליהן. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #115876
שלום, קיבלתי מרשם גלולות ורופא אמר לי שאני יכולה לקחת גם באמצע החודש בלי קשר למחזור, אך המחזור שלי יאחר כנראה בשמונה ימים, אבל קראתי באתרים באינטרנט ולא כתוב דבר כזה בשום מקום... מה אתם חושבים?

תשובה:
שלום לך, אפשר להתחיל ליטול גלולות גם באמצע החודש ללא קשר לדימום, אבל הגלולות יסדרו לך מחדש את השעון של המחזוריות החודשית, כלומר את תקבלי דימום לאחר סיום החפיסה ולא בתאריך המקורי שלך. אם את מתחילה ליטול כך את הגלולות, את תהיי מוגנת לגמרי מהגלולה ה15. כל טוב


בת 20 שואלת: #115870
אני צריכה לקבל בימים הקרובים מחזור וזה יוצא לי על ימים בעייתיים וברצוני לאחר אותו. כשאני אקבל מחזור אני אמורה להתחיל את גלולת המינס. רציתי לשאול אם יש אפשרות לאחר באמצעותה את המחזור? אולי לנטול אותה לפני מחזור יאחר אותו?

תשובה:
שלום לך, לא הבנתי אם את כבר על מינס או שזו החפיסה הראשונה שלך בחיים. אם את כבר לוקחת, וזאת פשוט חפיסה חדשה, אז תוותרי על ארבע הגלולות הלא פעילות בסוף החפיסה והתחילי ישר חפיסה חדשה. ככה לא יהיה לך דימום. אם זאת החפיסה הראשונה בחייך, את יכולה פשוט להתחיל לקחת את החפיסה ואז החפיסה מכתיבה את הדימום שלך ויכול להיות שלא תקבלי דימום. אבל, וזה אבל חשוב, התחלה של חפיסת גלולות יכולה לעשות דימום לא סדיר, היעדר דימום או דימום רציף, אז קחי את זה בחשבון. כל טוב


בת 15 שואלת: #115850
אני וחבר שלי שחבנו בלי קונדם ולא הייתה חדירה נגע בי טיפת זרע בפה והיא ניכנסה לפה יש סיכוי להריון? ויום לפני הייתה חדריה עם קונדום וירד לי אחר כך גם מה זה אומר? אה והוא הסקס הראשון שלי........

תשובה:
שלום לך, אם הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך, אז יש חשש להריון. אם הפין לא נכנס לנרתיק שלך, אז אין חשש להריון. זרע בפה אינו מסכן אותך בדבר. האם רצית שהזרע ייגע בפה שלך? כי את לא חייבת אם את לא רוצה. בואי נעשה קצת סדר. אם הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך, אם לא עברו 120 שעות, את צריכה ללכת לבית מרקחת ולקנות אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור, נורלבו או אלה. השניים הראשונים יעילים עד 72 שעות ואלה יעילה עד 120 שעות. את האלה את יכולה לקבל בחינם עם מרשם מקופת חולים אז את יכולה גם ללכת לרופאת נשים ולבקש מרשם ותגידי שזה דחוף כדי שיכניסו אותך. האם את שמחה מזה ששכבתם? את מרגישה שלמה אם זה? זה היה נכון לך? זה בסדר אם כן וזה בסדר אם לא. אנחנו כאן גם אם תרצי לדבר על זה. מצרפת לך גם קישור לקצת מידע על הפעמים הראשונות שאולי יוכלו לעזור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בת 19 שואלת: #115754
היי, שבת שלום.. קוראים לי קורל ואני באמת מעוניינת לשאול אם זה אפשרי שיהיה לי דימום בזמן שאני נוטלת גלולות כי לפני חודש בערך פתחתי חפיסה חדשה אחרי שבעה ימים התחיל לי דימום והוא לא עוצר עד הכדור אחד לפני האחרון היום מלא מלחיצים אותי ואומרים לי תלכי לרופא ויש לי רק בחודש 6 רופאת נשים אז זאת בעיה.. תוכלי אולי להגיד לי אם זה בסדר? תודה רבה אשמח אם תעני

תשובה:
הי קורל, חסרים לי כמה פרטי מידע בשביל לנסות ולענות לך על השאלה. עם הדימום הופיעה בשלושה-ארבעה חודשים ראשונים שבהם התחלת לקחת גלולות זה נחשב תופעה ידועה . דימום קל , לסרוגין, לא סדיר במהלך החודש היא תופעה ידועה שבד"כ נעלמת לאחר שהגוף "מסתגל" לגלולות. מה שאת מתארת לא נשמע כדמום לא סדיר ועל כן הייתי ממליצה לפנות לרופא/ת נשים. את יכולה לבקש להקדים לך את התור משום שזה יכול להחשב כתור דחוף. האם שכחת לקחת גלולות במהלך החודש הזה? האם זה קורה לך בכל חודש? כמה זמן את על גלולות? איזה סוג גלולות את נוטלת? האם קיימת יחסי מין ? ממליצה להשתמש באמצעי הגנה נוסף לגלולות עד שיתבהרו כל הדברים ואם את חשה בכאב בנרתיק אז להמנע מחדירה עד שתראי רופא/ה. יש המון שאלות הנוגעות למקרה שלך והכי טוב שגורם רפואי מוסמך יבדוק אותך ויתן לך אבחנה רפואית. מקווה שדברים יתבהרו במהרה, כל טוב.


בת 23 שואלת: #115753
שלום, לפני 3 שבועות בערך שכבתי והוא גמר לי בפנים והיתי צריכה לקחת פוסטינור ולקחתי, לא היו לי תופעות לוואי ולא כלום ועדיין לא קיבלתי מחזור.. אני בהריון?

תשובה:
שלום לך, הרבה פעמים לאחר נטילת אמצעי מניעה לשעת חירום (כמו פוסטינור) המחזור החודשי משתבש והווסת עלול להתעכב. בכל מקרה, שבועיים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים אני תמיד ממליצה לעשות בדיקת הריון ליתר ביטחון (גם כשנוטלים אמצעי מניעה לשעת חירום). את יכולה לרכוש בדיקת הריון ביתית בכל בית מרקחת או לגשת לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ושם נעזור לך עם הבדיקה (באנונימיות ובחינם). שבוע טוב


בת 20 שואלת: #115751
היי. חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין כבר שנה. תמיד משתמשים בקונדום, ובודקים לפני ואחרי היחסים שהוא לא נקרע. בחיים לא שוכבים בלי. לא נוטלת גלולות, אך תמיד עם קונדום כמו שציינתי. המחזור שלי בדרך כלל סדיר, קיבלתי פעם אחרונה מחזור ב28.3, שנגמר ב1.4. בפעם שלפני קיבלתי גם ב28.2. אנחנו כרגע ב5.5, עבר שבוע שלם מאז שהייתי אמורה לקבל, ועדיין לא קיבלתי. יש לציין שאני נמצאת בתקופה מאד לחוצה, המון מתח נפשי סביב החלטות חשובות כמו התחלת לימודים, עבודה וזוגיות. האם יכול להיות סיכוי שנכנסתי להריון? האם יש טעם לעשות בדיקה?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לכם שאתם נזהרים ומשתמשים בקונדום. ממה שאת מתארת קשה לי להאמין שיש הריון ואכן סבירות גבוהה מאוד שהוסת מתעכב בגלל המתח הנפשי. ובכל זאת, בגלל שאין אף אמצעי מניעה שמגן במאה אחוזים מפני הריון, עדיף לעשות בדיקה כדי להרגיע את החשש. כל טוב


בת 15 שואלת: #115747
היי , חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין יבשים ולפני שבוע וחצי ניסינו להכניס את האיבר מים אך לא את כולו אפילו פחות מחצי הוא לא קרע את הקרום ולא יצא לו שפיך אבל אני מפחדת שיצאו טיפות אהבה. מאחר לי המחזור ב-3 ימים ואני בלחץ יש מצב שאני בהריון? ואם כן אפשר לעשות הפלה בלי ידיעת ההורים ותשלום?

תשובה:
הי, ברגע שיש חדירה או מגע ישיר של פין על פות קיים חשש להריון. ממה שאת מתארת, ברגע שיש חדירה זה יחסי מין בחדירה (ולא סקס יבש) -לא משנה עומק החדירה ובכל חדירה או מגיע ישיר אני ממליצה לך להשתמש בקונדום. בנוסף, חשוב שתדעו כי קרום הבתולין לא מהווה מחסום נגד תאי זרע, ייתכן שאין לך בכלל קרום בתולין (או שנולדת בלי, יתכן ונקרע ברכיבת אופניים, שפגט או החדרה של טמפון או אצבע). קרום הבתולין נמצא ממש בכניסה לנרתיק ולכן גם חדירה קלה של אצבע או פין יכולה לקרוע אותו (במידה והוא קרום שלם). טיפות אהבה יכולות לגרום להריון. יחד עם זאת ממה שאת מתארת הסיכויים קיימים אך לא וודאיים. אם הוסת מאחרת לך בשלושה ימים ועברו יותר מ14 יום מאז שקיימתם יחסי מין את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית (אותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). את יכולה לבוא אלינו לסניף הקרוב אליך ולבצע את הבדיקה באנונימיות וללא עלות. במידה והבדיקה תהיה חיובית ניתן לעשות הפלה ללא עלות וללא ידיעת ההורים. מציעה שתפני אלינו שוב במידה והבדיקה תצא חיובית ונסייע לך להמשך התהליך. רוצה להוסיף עוד פרט קטן, לאיחור בוסת יכולות להיות הרבה סיבות כמו לדוגמא מתח וחרדה. בנוסף, אני מציעה לך לעקוב אחד הוסת באמצעות אפליקציה ו/או באמצעות ספירת הימים מהיום הראשון של הוסת ליום הראשון של הוסת הבאה - כך תדעי כמה ימים עוברים (כמה ימים נמשך כל המחזור כולו) לדוגמא תדעי שכל המחזור שלך הוא 30 יום. אם עוקבים לי תאריכים זה יכול להיות בעייתי משום שמספר הימים בכל חודש הוא אחר (יש חודשים עם 31 ימים, יש עם 29 ואז זה מרגיש שהוסת מאחרת כאשר בעצם היא לא). אנחנו פה לכל מה שתצטרכי. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #115740
היי אתמול אני וחבר שלי שכבנו ללא אמצעי מניעה בהתחלה הוא הכניס לי מקדימה לאיזה דקה ואחר כך מאחורה והוא גמר לא בפנים אלה על הגב וישר ניגבנו את זה. יש סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון מהדקה הזאת שעשינו מקדימה? (אני חא יודעת שמות אנאלי וכל זה בגלל זה אני אומרת מקדימה מאחורה) . אשמח אם תענו פשוט אין לי עוד את מי לשאול.

תשובה:
הי לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון נמוכים. יחד עם זאת בכל חדירה לנרתיק קיים חשש להריון (ישנם טיפות של זרע שעלולות לצאת בלי שחשים בהם). במין אנאלי (דרך פי הטבעת) לא ניתן להכנס להריון אך עם טיפות של זרע זלגו לתוך הנרתיק והנרתיק היה לח קיימים סיכויים להריון. אם זה קרה אתמול את עדיין יכולה לקחת גלולת הריון. יש גלולה שנקראת פוסטינור/נורלבו - אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין. ויש גלולה נוספת שנקראת אלה שאותה ניתן לקחת עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין. אם תחליטי לקחת גלולה מוטב שתקחי אותה כמה שיותר מהר כך הסיכויים שהיא תפעל כשורה גדלים. 14 יום לאחר נטילת הגלולה יש לעשות בדיקת הריון ולוודא שאין הריון. חשוב שתקראי היטב את תופעות הלוואי שעלולות להופיע עם נטילת הגלולה (את הגלולה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא). אני מציעה לכם להקפיד על שימוש באמצעי מניעה לא רק כנגד הריון אלא גם כנגד מחלות מין. יחסי מין אנאליים (דרך פי הטבעת) הם בעלי סיכויי הדבקות במחלת מין גדולים. חשוב שהמגע המיני יהיה נעים לך, מין אנאלי לא תמיד נעים, לעיתים הוא מכאיב. ואם זה כך חשוב שתדברי עם החבר שלך ותתקבעו איזה מגע נעים לשניכם. אתם מוזמנים לבוא אלינו להתייעץ על אמצעי מניעה שונים הקיימים בשוק ועומדים לרשותכם. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #115728
שלום, אני שואלת בשביל חברה שלי שניסיתי לעזור לה אבל אנחנו לא יודעות מה חעשות. אנחנו בנות 16 ויש לה חבר והם התחילו לשכב. הבעיה היא שהיא לא בקשר טוב עם אמא שלה בכלל ואין לה למי לפנות לעזרה לקבלת גלולות. השאלה היא האם זה אפשרי להגיע לרופא משפחה / נשים לבד (כי אם אני לא טועה אפשר מגיל 16) ולהסביר על המצב ולבקל גלולות בלי אישור של הורה או משהו.. או שיש דרך אחרת לקנות גלולות בלי עירוב של הורים אבל כן של רופא כמובן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה לחברה שלך! חברה שלך יכולה להתקשר לדלת הפתוחה בתל אביב ולהזמין תור לרופא/ה. הרופאה תבדוק אותה ותתאים לה את הגלולות. הנה הפרטים על הסניף בתל אביב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108. חשוב שהיא תתקשר בשעות הקבלה שמופיעות בקישור שצרפתי. השירותים בדלת הפתוחה הם אנונימיים וחינמיים כך שאם אינה מעוניינת שההורים ידעו הם לא חייבים לדעת. לא יופיע רישום בתיק הרפואי שלה. עד לקבלת הגלולת כדי שיקפידו להשתמש בקונדומים. כל טוב!


בת 15 שואלת: #115726
אני וחבר שלי היינו בבית ועשינו יבש, הוא היה עם בוקסר ואני עם תחתונים, לא יודעת למה אבל אני יודעת שאין סיכוי כמו שאתם אומרים אבל בדרכ המחזור מגיע לי ישר והוא עכשיו מאחר ביומיים וגם בדרך כלל יש לי פצעונים בפנים באופן קבוע ועכשיו אין כלום.. אני ממש מפחדת.. אני מפחדת אולי היה פעם אחת ספציפית שאני שוכחת אבל אני לא בטוחה.. נגיד וכן.. מה עושים?.. אין לי אפשרות לקנות בדיקות ואסור שאף אחד ידע

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה לחשוש ממה שאת מתארת. מסקס יבש ללא חדירה ומגע ישיר בין אברי המין אין חשש לכניסה להיריון. המחזור יכול להתעכב ממספר סיבות, כאשר אחד הגורמים הוא לחץ, וככל שאת לחוצה מזה שהוא לא מגיע, הוא יכול להתעכב עוד. בנוסף, בגילך ייתכן כי המחזור עדיין לא סדיר, ולכן מתעכב. אני ממליצה שתגיעי עם חבר שלך לדלת הפתוחה הקרובה לאיזור מגוריך על מנת לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה בצורה אנונימית. כמידע כללי (כי אין אצלך חשש להיריון) ניתן לבצע בדלת הפתוחה בדיקת היריון בחינם ובאנונימיות. בהצלחה


בן 17 שואל: #115723
קיימנו יחסי מין בשבוע שאמור להתחיל לה המחזור והמחזור שלה התחיל יומים אחרי זאת אורמת שהריון לא נקלט ?

תשובה:
שלום רב, אם היא קיבלה וסת אז זה אומר שאין הריון. כל טוב.


בן 16 שואל: #115715
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים 5 ימים לפני הביוץ בערך והוא גמר בחוץ בוודאות. בשבועיים האחרונים היו לי כאבי בטן ופעם אחת גם יצא לי נוזך לבן מהנרתיק לאחר אקט מיני קצר מאוד ללא חדירה, מחר אמור להגיע לי מחזור ואני מרגישה כאבים של לפני מחזור כמו תמיד אם אקבל מחזור יש סבירות שאני בהריון? ואם הוא מאחר מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, קשה מאוד להעריך מתי בדיוק מגיע הביוץ. בנוסף, ניתן להכנס להריון גם מיחסי מין שהיו לפני הביוץ (זרע יכול להחזיק מעמד 5 ימים). ממה שאת מתארת קיים חשש להריון.ממה שנכתב בתשובה הקודמת הומלץ לך ליטול גלולת חירום שכן קיים סיכוי שאת בהריון. במהלך החודש יוצאים מהנרתיק נוזלים שונים שהמראה והתחושה שלהם משתנה בהתאם לזמן שבו את נמצאת בחודש. נוזל לבן וסמיך הוא בדרך כלל לפני מחזור. נוזל שקוף הוא בדרך כלל לפני הביוץ. אם אכן קיבלת את הוסת אז את לא בהריון. אם הוסת מאחרת לך את יכולה לעשות בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום המגע המיני ולוודא שאין הריון. בכל מקרה ממליצה לך תמיד להקפיד על שימוש באמצעי מניעה. כל טוב.


בן 16 שואל: #115712
בנוסף יכול שיש הריון למרות מחזור?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת וסת אין הריון. כל טוב.


בת 23 שואלת: #115686
אני והחבר שלי קיימנו יחסי מין עם אמצעי מניעה (קונדום) . הוא לא נקרע ,אבל המחזור שלי מאחר בחודש. המחזור האחרון שלי היה ב15.3 . אף פעם לא איחר לי המחזור ככה הרבה זאת הפעם הראשונה מאוד חוששת לעשות בדיקת הריון חשוב לי לציין שאני רגישה בציצים ממש מה שלא הייתי לפני ומרגישה עייפות אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך, חשוב לי לציין שהמחזור יכול לאחר מכל מני סיבות (לחץ, תזונה). אך בכל זאת, לפי מה שאת מתארת- כדאי שתגשי לבצע בדיקת היריון (כעשרה ימים מיום קיום יחסי המין) בכדי לוודא מה המצב. במידה והבדיקה תהיה שלילית- אני ממליצה שתפני לרופא משפחה בכדי לבדוק את העייפות שאת מרגישה וממה היא נובעת. בכל מקרה לכל שאלה אנחנו כאן ואת מוזמנת להתקשר, לפנות כאן ואף להגיע אלינו לסניף הקרוב לביתך. בדיקת היריון ניתן לקנות בכל בית מרקחת\סופר פארם, או לבוא לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולבצע את הבדיקה אצלנו ובליווי של יועץ\ת. המון בהצלחה


בת 18 שואלת: #115676
היי, אני וחבר שלי די מתקדמים באופן מיני ולפני כמה ימים היינו יחד עירומים והוא לא חדר אליי אבל כין הפין נגע בפות וכו' הוא לא גמר בתוכי אבל אני עדיין ממש מפחדת זה גם היה ביום ביוץ... יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לא הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך אין סיכוי להריון. הריון יכול להתקיים רק כאשר הפין נכנס לנרתיק או שיש שפיכה מלאה בפתח הנרתיק. מכיון שזה לא קרה, אין סיכוי להריון. המשיכו להנות וזה נשמע שאתם מתקרבים לזה אז אנא הצטיידו באמצעי מניעה. כל טוב


בת 17 שואלת: #115673
אני לוקחת במשך 10 חודשים גלולות בשם ״יסמין״, לא מקפידה על תיאום השעות של לקיחת הגלולה אך לעולם לא פיספסתי גלולה . נשאר לי בחבילה עוד 3 גלולות וקיבלתי מחזור, את המחזור קיבלתי ביום שבת ה-28/4 ומאז לא המשכתי לקחת את הגלולות שנשארו (כי לפי מה שהבנתי אין טעם להמשיך לקחת את הגלולות אם יש דימום), דרך אגב אני ביום השלישי של המחזור והוא בדרך כלל ארבעה ימים מה שאומר שמחר מחרתיים הוא כבר אמור להגמר.. בדרך כלל החבילה נגמרת ושלושה ימים אחרי אני מקבלת מחזור, מתחילה חבילה חדשה של גלולות אחרי שמלאו לי 7 ימים ללא הגלולה, השאלה שלי היא מתי אני אמורה לחזור לקחת את הגלולות? אני לא יכולה עכשיו לסיים את השלושה כדורים שנשארו כי את המחזור כבר קיבלתי וכשתגמר החבילה לא יהיה טעם לעשות את ההפסקה שדרושה..

תשובה:
שלום לך, היית צריכה להמשיך ליטול את הגלולות. כלל ברזל: תמיד תמיד תמיד מסיימות חפיסה לא משנה מה, אלא אם כן את מרגישה ממה לא טוב או חשובת שמתחיל לך קריש דם ברגל. חוץ מזה תמיד מסיימות חפיסה כי אחרת יש חשש להריון. דימום לפני סיום החפיסה יכול להיות בגלל שאת לא נוטלת בשעה קבועה. התחילי היום חפיסה חדשה כי את לא מוגנת ואני לא רוצה שתמשכי את שבוע ההפסקה שייצא עשרה ימים. המחזוריות שלך תשתנה לפי הימים של נטילת החפיסה, כלומר את בעצם מתחילה מחדש. את השלוש האחרות תזרקי לפח. השתמשי בקונדום מעכשיו ועד סוף השבוע הראשון של החפיסה. לאחר מכן תוכלי להוריד את הקונדום. כמו כן, אם קיימת יחסי מין בשבוע האחרון, אני מציעה שתעשי בדיקת הריון עוד שבועיים. כל טוב


בן 17 שואל: #115661
היי, אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום בהתחלה היא הייתה רטובה באמצע התנפח לה האזור שם ולא היה ניתן לחדור יותר וגם הי4 כבר לא הייתה רטובה אחרי שבוע התחיל לה כאבי בטן והמחזור קצת מתאחר האם יש סיבה לחשוש? ועדיין נפוח לה אחרי שבועיים

תשובה:
היי, קודם כל, כל עוד קיימתם יחסים עם קונדום והקונדום לא נקרע, אין סיבה לחשוש. במידה ואתם עדיין חוששים, אתם יכולים לבצע בדיקת היריון על-מנת להפיג את החשש. אני מתקשה להבין האם אתה מתכוון לכך שהאיזור נפוח (פיזית), במצב כזה כדאי לפנות לרופא\ת נשים לוודא שהכל תקין, או שהכוונה ב"נפוח" היא בחוסר הצלחה לחדור? אם הבעיה היתה רק הקושי לחדור (בלי נפיחות מקומית), זה יכול לקרות מכמה סיבות, בעיקר נפשיות (לחץ, למשל). גם העובדה שהזכרת את זה שהיא לא היצה רטובה בשלב מסוים, יכולה להסביר את הקושי לחדור. בכל מקרה, במידה והיא עדיין חשה כאבים (שיכולים להיות גם כאבי מחזור), אפשר לפנות לרופא משפחה גם ולנסות להבין מה הסיבה. בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #115636
היי, אני וחבר שלי רוצים לקיים יחסי מין אבל אני מפחדת לקחת גלולות כי צריך לקחת את זה באופן קבוע ולא חד פעמי. אם חבר שלי ישים קונדום אני לא אצטרך לקחת גלולות? זה מונע הריון ב100%?אני ממש מפחדת מהריון ואני מפחדת שהקונדום יקרע.

תשובה:
שלום לך מקסימה, נתחיל מזה שיש הרבה מאוד סוגים של אמצעי מניעה שהם לא בהכרח על בסיס יומי וזה לא רק או גלולות או קונדום. אפשרות אחת היא באמת שחבר שלך ישתמש בקונדום בכל פעם שאתם עושים חדירה. זה מצריך אחריות ממנו ונכונות שלו לשים. כמו כן, אם הקונדום נקרע, צריך לקחת אמצעי מנעיעה לשעת חירום כדי לצמצם את הסיכון להריון. זה נשמע שאת לא תהיי רגועה עם זה. רוב האפשרויות האחרות הן אפשרויות של הכנסה של הורמונים לגוף שלך, כמו למשל גלולות. גלולות זה על בסיס יומי אבל יש מדבקה שהיא על בסיס שבועי, טבעת נרתיקית שהיא על בסיס חודשי, זריקה שהיא על בסיס של שלושה חודשים והתקן תוך רחמי שהוא לשלוש-חמש שנים. יש גם התקן תוך רחמי ללא הורמונים שהוא לחמש-שמונה שנין. אני מציעה דבר כזה: תבואי אלינו לסניף הקרוב אליך ונדבר על הכל. נראה לך את סוגי האמצעים, נסביר על כל אחד, נדבר על יעילות ואז נראה מה הכי נכון לך ולכם כזוג. אנחנו כאן בשבילך. כל טוב


בת 17 שואלת: #115634
אני בת 17 והחודש אני וחבר שלי היינו קצת פחות זהירים (הוא לא גמר בפנים אבל זה כן היה בלי קונדום) והתחלתי גלולות לפני שבוע ביום שאמור להיות היום הראשון למחזור, הקטע שהמחזור גם איחר לי (כנראה בגלל פוסטינור שלקחתי לפני חודש ומשהו) וגם הדימום שהיה לי אתמול בבוקר היה לכמה דקות, חלש והפסיק לגמרי לא בטוחה אם לפני או אחרי שלקחתי בכלל את הגלולה הראשונה. השאלה שלי היא אם אני מוגנת?? (המשך לשאלה 115475)

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 23 שואלת: #115630
היי , אני לוקחת גלולות יאז לקחתי חפיסת גלולות ורציתי למנוע את המחזור החודשי אז התחלתי ישר חבילה חדשה . גלולה מספר 5 שכחתי לקחת בזמן ולקחתי אותה 17 שעות אחרי בהוראות כתוב בשורה הראשונה אם האיחור יותר מ12 שעות אז יש סיכוי להריון ואני די חוששת אשמח לתשובה

תשובה:
היי לך, אין לי את כל הפרטים בשביל לענות לך באופן מדויק אך בואי ננסה להבין ביחד, במידה ולקחת גלולה לאחר יותר מ12 שעות, מומלץ להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום בשבועיים שלאחר השכיחה כי אכן קיים סיכוי להיכנס להיריון. האם גלולות הן האמצעי המניעה היחיד שאת משתמשת בו? האם קיימת יחסי מין עם שפיכה בנרתיק מאז? מכיוון שכן לקחת את הגלולה הסיכויים הינם קטנים אך קיימים, במידה ואכן קיימת יחסי מין עם גמירה בתוך הנרתיק בלי אמצעי מניעה נוסף ב3 הימים האחרונים אני ממליצה לך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום כמו פוסטינור (יש אמצעי מניעה נוסף בשם אלה אשר ניתן לקחת עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים). בנוסף, על מנת להסיר דאגה, במידה ואכן קיימת יחסי מין לאחר פספוס הגלולה ללא שימוש באמצעי מניעה נוסף, אני ממליצה לך 10 ימים לאחר מכן לבצע בדיקת היריון. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה. כל טוב


בת 18 שואלת: #115616
היי, אני וחבר שלי שכבנו כבר כמה פעמים ועשינו את זה בצורה בטוחה עם קונדום (אני לא לוקחת גלולות) ותמיד בדקנו שאין חור בקניון ,ולא היה והכל היה בסדר. קיבלתי מחזור בחודש קודם ב15.3 והוא נימשך כמה ימים לאחר שבוע קיבלתי שוב ב 25.3 וגם הוא נימשך חמישה ימים . המחזור שלי לא סדיר ומאחר תמיד ב5 ימים עד עכשיו לא קיבלתי שהתאריך הוא 29/4 ואני ממש לחוצה שאני בהריון . חשוב לציין שבימים האחרונים יש לי כאבי מחזור ובציצי שלי כאב ונפוך מה שקרה לי כל פעם לפני מחזור אבל עדיין לא קיבלתי.. האם יש סיבה לחשוש?

תשובה:
היי יקירה, לא נשמע שיש סיבה לחשש. נשמע שאתם מקיימים יחסי מין בטוחים ומוגנים וכל עוד זה המצב אין לך מה לדאוג. נשמע שהמחזור שלך אינו סדיר, ולכן יכולים להיות שינויים כמו שאת מתארת. לפעמים הוא יכול להתעכב, לפעמים הוא יכול להגיע מוקדם יותר וזה הגיוני. לעתים המחזור מושפע גם מלחץ וממצבי רוח, ויכול להתעכב, וזה טבעי. ממה שאת מספרת הוסת האחרונה שלך הייתה ב25.3 כך שעבר רק מעט יותר מחודש. אני ממליצה לך לחכות מס' ימים ובמידה ואת רואה שהוסת לא מופיעה, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לסניף הקרוב לביתך לקיים בדיקת היריון אנונימית וחינמית, או לקנות בסופר פארם. אך נשמע שאין סיבה לחשש. חשבת על להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו גלולות? השימוש עשוי לגרום לך להרגיש בטוחה יותר וגם לסדר לך את המחזור. בחלק מסניפי דלת פתוחה יש רופאת נשים אשר מקבלת באופן חינמי ואנונימי שיכולה להתאים לך אמצעי מניעה. מוזמנת לבדוק באתר. כל טוב


בת 18 שואלת: #115611
היי, שמתי לב שלאחרונה יש לי ריח ממש לא נעים מאיבר המין, כמו של דג מקולקל, משהו ממש לא טוב.. לפני כמה ימים סיימתי מחזור אז אני לא יודעת אם זה קשור.. אבל בכל אופן, אם זה ממשיך מעבר לימים הקרובים, מה אפשר לעשות ? לרופאת הנשים שלי יש תורים פנויים רק בסוף יולי.. תודה :)

תשובה:
היי! עפ"י מה שאת מתארת זה נראה כדלקת בשלפוחית השתן. אינך חייבת להמתין לרופאת הנשים ואת יכולה לפנות גם לרופא/ת המשפחה שישלח אותך לבדיקת שתן וייתן את הטיפול המתאים. כל טוב!


בן 16 שואל: #115596
אני בן 16 וחצי. יש לי חבר טוב שמצצתי לו והוא לי והוא גמר לי בתוך הפה ובלעתי את השפיך. הקטע בינינו נגמר. יש לי חבר שקבעתי איתו לעוד שבוע להיפגש ולעשות סקס, מציצה אוננות דחיפה. אני לא יודע אם זה מסוכן למצוץ למישהו אחד ואחרי זה למצוץ למישהו אחר מבחינת מחלות. וגם אני לא יודע אם זה בסדר לדחוף בתחת ללא קונדום. השאלה שלי היא האם זה בסדר שאני אדחוף לו בלי קונדום והוא ידחוף לי בלי קונדום. כי נראה לי שאם דוחפים בלי קונדום יש סכנה לחלות באיידס ועוד מחלות מסוכנות. אני לא רוצה לחטוף מחלת מין ולחיות עם זה כל חיי או שזה אפילו יהרוג אותי. אני צריך עזרה בבקשה. אם שמים קונדום ודוחפים יש סיכוי לקבל מחלה ואם אני מצצתי לשני אנשים אבל לא באותה תקופה יש סיכוי לחלות? בבקשה אני חייב תשובה כמה שיותר מהר. תודה.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה מודאג לגבי מחלות ושחשובה לך הבריאות שלך. כאשר מקיימים יחסי מין אנאלים בלי קונדום יש סיכוי להידבק במחלות מין. לכן, יש להשתמש בקונדום איכותי ובתוקף אשר מולבש על איבר המין כאשר הוא זקוף. אזור פי הטבעת הוא אזור עם חיידקים בכמות גדולה ולכן גם מומלץ לנקות את האזור לפני ביצוע החדירה. בנוסף על כך, גם בביצוע מין אוראלי, יש סכנה מסוימת של הידבקות במחלות מין במידה ויש פצע פתוח בפה. לכן, ההמלצה היא להשתמש בקונדום וגם ללכת להיבדק על מנת להסיר דאגה. אתה יכול לבצע בדיקה בקופת החולים או בוועד למלחמה באיידס (יש להם סניפים בכל רחבי הארץ בהם עושים בדיקות אנונימיות). מעבר למחלות, אני מבינה שאתה נמצא כרגע בשלב של סקרנות מינית והתנסויות, וזה דבר חיובי בדרך כלל. האם זה משהו שמסב לך הנאה? האם אתה מרגיש מוכן? אני שומעת שהדבר יוצר אצלך הרבה דאגות. אני ממליצה לך לחשוב עם עצמך האם אתה מרוצה ומרגיש בנוח עם המצב. אין צורך למהר לשום מקום וחשוב שההתנסויות המיניות יעשו בצורה שתהיה לך נעימה ובטוחה. בהצלחה


בן 18 שואל: #115587
אני וחברה שלי מקיימים יחסים ורק עם אמצעי מניעה לאחר קיום היחסים האחרון כואב לה בבטן התחתונה איפה שהרחם הערבים הם כל פעם באים הולכים אז יש לנו חשש מטעות אולי שקרתה מתי מומלץ לעשות בדיקת הריון? ועם לאחר יותר מ5 ימים שעברו מרגע קיום היחסים יצא חיובי מה צריך לעשות בשביל למנוע בדיקה חיובית?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, טוב מאד שאתם משתמשים באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין. נשמע שאתם אחראים :) אם השתמשתם באמצעי מניעה (קונדום או גלולות או שניהם) אין סיבה ואין חשש להריון. כאבי בטן יכולים לקרות אולי מלחץ, כאבי מחזור, או כל דבר אחר. אם הכאבים ממשיכים, הייתי ממליצה לה ללכת לראות רופא. בדיקת היריון ביתית ודאית יותר לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין. לגבי השאלה השנייה, במידה ובדיקת היריון יצאה חיובית, אין דרך קסם למנוע את הבדיקה, אלא ללכת לרופא/ת נשים על מנת להחליט על המשך תהליך (שמירת ההריון או הפסקת ההריון). כל טוב!


בת 14 שואלת: #115577
זו שוב אני ממקודם האם זה שיש לי סימני הריון ומאחר לי המחסור בחודש שלם לאחר שקיימנו יחסים בטוחים כם קונדום ולקחתי בדיקת הריון זוגית וייצא תוצאה שלילית ולפני חודשיים לקחתי פוסטינור ואז עשינו את זה עוד פעם זה אומר שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, את מציינת שלקחת פוסטינור לפני חודשיים - ייתכן שאת לא מקבלת מחזור בשל כך. אצל חלק מהנשים פוסטינור מעכב מחזור לחודשיים-שלושה. אם קיימתם יחסים מוגנים בשבועיים וחצי שקדמו לבדיקת הריון שיצאה שלילית - זה אומר שאין הריון. אחרת, מומלץ לעשות שוב בדיקת הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 17 שואל: #115575
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 17 שואל: #115574
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 17 שואלת: #115570
היי אני לוקחת גלולות (אם זה משנה) והיום שכבתי עם חבר שלי והלכתי ישר אחרכך לשירותים והופיע לי בנייר לא דימום אלא מן כתם חום ורוד כזה כמו בתחילת מחזור (ואני אמורה לקבל מחזור בכלל עוד יותר משבועיים לפי הגלולות) וחוץ מהפעם הזאת זה לא הופיע יותר מה זה?

תשובה:
היי! דמם קל לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם משינויים הורמונליים במחזור הביוצי. אם אין לך כאבים והדימום לא חזר , לא נראה שיש מקום לחשש. אם הדימום חוזר שוב אני ממליצה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #115547
אני נוטלת גלולות ״דיאנה 35״ באופן קבוע ומקפידה מאוד, בגלולות מסוג זה אין גלולות סרק ופשוט עושים הפסקה של שבו ובשבוע הזה מקבלים מחזור. אתמול סיימתי את החודש האחרון ואני בשבוע עד רביעי צריכה לקבל מחזור וברביעי לחזור לקחת את הגלולות באופן סדיר וכך כל חודש. היום חבר שלי ואני שכבנו, עוד לא קיבלתי מחזור אבל אני גם בלי גלולות בשבוע הזה. האם זה מסוכן? האם מומלץ שאקח גלולת ״אלה״ או ״פוסטינור״? אני ממש ממש בלחץ וממש אודה אם אקבל מענה מהיר, תודה רבה מראש

תשובה:
שלום רב, את מוגנת גם בהפסקה בין החפיסות - אין חשש להריון, וכמובן אין צורך באמצי מניעה לשעת חירום. כל טוב


בת 15 שואלת: #115542
היי רציתי טיפה להתעניין ולשאול. כמעט כל פעם לאחר שאני ובן זוגי שוכבים בשימוש של קונדום יש לי לאחר קיום היחסים צריבה מאוד לא נעימה. השאלה שלי היא כזו האם יש לי גירוי כלשהו? (פטריה וכו). או שזו תגובה אלרגית של הגוף ללטקס או לחומר הסיכה שעל הקונדום. ניסינו כמה סוגי קונדומים של אר 3 וה"משומנים במיוחד" עשו לי גרוי יותר חזק מאלו שמשומנים כרגיל.

תשובה:
שלום לך, כמובן שלא נוכל לדעת אם מדובר בפטריה - רק בדיקה רפואית תוכל לאשש או להפריך זאת. מאחר ואת אומרת שיש קשר בין שימוש בקונדומים לבין הגירוי, אני ממליצה לכם לנסות קונדומים ללא לטקס, יש לחברות הגדולות סוג כזה, וקיימת חברה בשם גלייד שמתמחה בקונדומים טבעוניים (בטוחים כמו הקונדומים האחרים) ללא חומרים שיש בקונדומים אחרים - ויכול להיות שזה יתן לך מענה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 17 שואל: #115527
אני וחברה שלי עשינו את זה ב24.4 והסתבר ששלוש דקות מתוך מה שעשינו הייתי בלי קונדם ואני מודע למושג טיפות אהבה. לא גמרתי בתוך איברהמין שלה. המחזור האחרון שלה היה ב30.3 אבל המחזור שלה הוא לא מחזור סדיר כלכך ולכן לא ידעתי להסתמך על הימים הבטוחים. היא לקחה פוסטינור 24 שעות אחרי קיום יחסי המין שלנו ולא הקיאה אחרי שלוש שעות ולא כלום.מה הסיכויים להריון?

תשובה:
שלום, מאחר וחברתך נטלה פוסטינור ב24 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים - יש 95% שלא יגרם הריון. ממליצה לכם לעשות בדיקת הריון בעוד שבועיים כדי לוודא זאת. כל טוב


בת 15 שואלת: #115521
אני התחלתי להיות פעילה עם חבר שלי ואנחנו משתמשים בקונדומים כאמצעי מניעה אבל אני רוצה כדורים מונעי הריון כי ממה שהבנתי זה יותר בטוח אבל אני לא מצליחה להשיג, ניסיתי לתרץ לאמא שלי משהו לגבי המחזור שלי אבל זה לא הצליח ואני לא יודעת איך להשיג כדורים... רציתי לדעת אם תוכלו לעזור לי ואולי אוכל לראות אצלכם רופא שיתאים לי כדורים ואם אוכל לקבל מרשם?

תשובה:
שלום לך, שמחה לשמוע שאת וחבר שלך נוקטים באמצעי זהירות כדי להמנע מהריון לא רצוי. גלולות הן אמצעי מניעה שבשימוש נכון יעילותו היא 99%. מזמינה אותך לקרוא עוד על גלולות באתר וללמוד על הנושא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 הגלולה מגינה מהריון בלבד, לא ממחלות מין! יש לקחת גלולות בהתאם להוראות: כל יום ובאותה השעה, על מנת שהגלולות יהיו אפקטיביות. בסניפים שונים של הדלת הפתוחה ישנו שירות של רופאת נשים מומחית לנערות, וניתן לתאם עמה בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- הורייך לא צריכים לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). בפגישה עם הרופאה תוכלי לקבל מידע נוסף על גלולות ועל אמצעי מניעה אחרים. נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. כל טוב.


בן 16 שואל: #115510
היוש, אני רושמת את ההודעה הזאת כי אני מחפשת דעה של מישהו ניטרלי..אני בת 16 וחצי יש לי חבר בן 19 אני לא מסתדרת עם אמא שלי ואבא שלי נמצא בקומה כבר 7 חודשים.. מאז שזה קרה לו היחסים שלנו קצת הסתדרו אבל עדיין לא 100%, בקיצור אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אבל לא בא לי כל כך להסתיר מאמא שלי, הבעיה היא שהיא הכי פרימטיבית בעולם וכל הזמן עוקצת אותי על בנות שכן שוכבות עם החבר שלהן.. ולא לא קצת פרימיטיבית, מאוד. היא יכולה להשתגע ולאיים עליו שייפרד ממני.אני יכולה לגשת לרופא גם בלי ליידע אותה פשוט לא בא לי להסתיר ואני לא יודעת איך לגדת אלייה,אבא שלי ואני בדרך כלל היינו מדברים על זה אבל המצב הרופאי שלו לא מאפשר לו לצערי לדבר.. אני מפחדת שהיא תתירפן עליי ולא יודעת אם כדאי לי פשוט לקחת בלי לומר לה.. היא מאוד אוהבת את חבר שלי אבל עדיו אי אפשר לדעת איך היא תגיב

תשובה:
שלום יקירה, קודם כל, מצער מאד לקרוא על המצב של אבא שלך. אני מחזקת אותך על ההתמודדות עם המצב הלא פשוט ומאחלת רפואה שלמה. בשאלות קודמות שלך סיפרת על הנסיונות שלך לצור שיחה עם אמא שלך כדי לשתף אותה ברצון שלך לקבל מרשם לגלולות ועל הבחירה שלך בשימוש בקונדום. אני מבינה שאת עושה את כל המאמצים להיות זהירה ומוגנת מפני הריון לא רצוי ומרגישה שתהיי בטוחה יותר על ידי כך שתקבלי גלולות. אז כל הכבוד על הזהירות והבגרות שאת מגלה. מצד שני, את לא רוצה להסתיר מאמא שלך את העובדה שאת מקיימת יחסי מין ונוטלת גלולות. מערכת היחסים שלך עם אמא שלך היא עניין אישי ומורכב ביניכן שלא אוכל לשפוט או להגיב אליו. זו סוגיה ביניכן ורק את יודעת מה טיב היחסים ביניכן ועד כמה חשיפה או הסתרה של קיום יחסי מין עם החבר שלך תשפיע על היחסים שלכן. במיוחד לאור העובדה שהיחסים ביניכן טובים יותר מאז שנאלצתן להתקרב זו לזו לאחר המקרה של אביך. הבחירה היא אישית שלך והשלכות הבחירות הן באחריותך. לכן אני ממליצה לך לשקול בכובד ראש את כל הסטואציה, לבדוק יתרונות וחסרונות, השפעות אפשריות למינהן ובעצם לעשות חושבים עם עצמך, לבד, מה מתאים לך ומה את מוכנה שיקרה או לא יקרה. אני מזכירה שוב, בסניפים שונים של הדלת הפתוחה ישנו שירות של רופאת נשים מומחית לנערות, וניתן לתאם עמה בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- אמך לא צריכה לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. מאחלת לך הצלחה וכל טוב. מקווה שאת ומשפחתך תדעו בשורות טובות.


בת 22 שואלת: #115494
היי לפני כמה חודשים התחלתי לשכב אם בן זוגי הוא הראשון שלי ומאז המחזור שלי נהיה חלש וקצר והתיאבון נעלם לחלוטין יש לזה סיבה אשמח שתענו לי

תשובה:
היי, יכולות להיות השפעות שונות על משך וחוזק של הוסת. האם העובדה שאתם מקיימים יחסי מין מכניסה אותך למתח כלשהו? האם את נהנת ורוצה לקיים איתו יחסי מין? האם אתם מקפידים לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה? האם התחלת לקחת גלולות או כדורים הורמונליים אחרים? האם השגרה שלך השתנתה? בכל מקרה אם זה ממשיך ו/או אם יש תופעות נוספות שמצטרפות אני מציעה לך ללכת לבדוק את זה אצל רופא/ת הנשים שלך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #115490
היי, חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין כבר 5 חודשים. עכשיו יש בעיה להכניס לי אצבע לפות כשזה כל תנוחה חוץ מכשהוא נמצא מולי, נגיד אם אנחנו מתנשקים ואני מאוננת לו והוא לי אז הוא לא יכול להכניס לי ככה אצבע כי זה ישר כואב לי. הוא טוען שכשהוא מנסה להיכניס כשזה לא התנוחה כשהוא מולי הוא מרגיש איזה שהוא עצםקשה ואז אני ישר אומרת שזה כואב לי. מה זה יכול להיות? זה נורמאלי? זה יעבור באיזה שהוא שלב? אני צריכה ללכת לבדיקה אצל רופא נשים? (אני ממש ממש ממש פוחדת מרופא אנשים עד כדי כך שאני עדיין לא משתמשת בגלולות רק בקונדום מרוב פחד ללכת אליו) אשמח אם תעזרו לי בכל דרך אפשרית.

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת לא נשמע שיש לך בעיה רפואית. הגיוני שכשהחבר שלך מכניס אצבע לנרתיק הוא ירגיש עצם, שרירים, רקמות ריריות וכדומה, מפני שזהו חלק בלתי נפרד מגופך שגם בו יש עצמות. בנוסף, הגיוני שבתנוחות מסוימות כשהוא מכניס אצבע תרגישי חוסר נעימות ואף כאב, בגלל המבנה האנטומי של הגוף שלך. כל הכבוד על החקירה שלכם ביחד את הגוף שלך, תמשיכו לגלות ולהנות מהגוף שלך ושלו ולמצוא את הדברים שגורמים לשניכם להנאה. אני מברכת אתכם על השימוש בקונדום ועל הזהירות שאתם נוקטים בה במהלך קיום יחסי מין. זה מאד בוגר וראוי להערכה. אני מבינה את החשש שלך מפני ביקור אצל רופא/ת נשים, לא התנסית בזה וזה יכול להראות מפחיד כלפי חוץ. אבל חשוב שתדעי שרופאי נשים נתקלו במגוון של מקרים, העיסוק שלהם הוא בנשים, הם רגילים לקבל נערות ונשים אליהם, לטפל ולעזור בכל מה שקשור לתחומם. את מוזמנת להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה לביקור אנונימי עם רופאת נשים בחינם. מוזמנת להתקשר ולתאם בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- הורייך לא צריכים לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. כל טוב.


בן 17 שואל: #115489
היי , חברה שלי עשתה לי ביד ואז אני גם עשיתי לה ביד ויכול להיות שנגעתי עם היד שלי בקצת מהזרע שלי האם היא יכולה להיכנס להריון ??

תשובה:
היי, הסיכויים להכנס להריון ממה שתארת נמוכים ביותר. זרע לא שורד הרבה זמן מחוץ לגוף ואם לא הכנסת את הזרע מיד לאחר השפיכה לתוך הנרתיק שלה אני לא מאמינה שהיא בהריון. הריון יכול להתקיים רק כאשר זרע נשפך בסמוך מאוד לנרתיק או בתוך הנרתיק. אם לא קרה אף אחד מהתרחישים האלו אין לכם ממה לחשוש. כל טוב.


בת 20 שואלת: #115488
היי אני נוטלת גלולות והגיע לי מחזור לפני שהגעתי לכדורים הלבנים שב חפיסה שאני אמורה לקחת אותם בזמן המחזור . כנראה זה הקדים לי או משהו .. האם זה תקין? וזה דימום כזה חום. וגם כאבה לי הבטן והחזה אלו הם הסימפטומים שלי עם בוא המחזור .. אני רות לדעת אם זה תקין שזה יקרה תודה רבה

תשובה:
היי יקירה, ראיתי שבעבר שאלת לגבי נטילת גלולות והתחלת לקחת אותן בחודש האחרון. לגוף לוקח 3 חודשים להתרגל לגלולות ובמהלכן יתכנו תופעות לוואי כמו דימום חלש, כאבי בטן, רגישות של החזה , כמו לפני קבלת מחזור. אם הדבר ממשיך חוזר לעצמו לאחר תקופת ההסתגלות של הגוף, אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. יכול להיות שהסוג הספציפי של הגלולות לא מתאימות לגופך והרופא יתאים לך גלולות אחרות.


בת 21 שואלת: #115469
היי, ב20.04 קיימנו יחסי מין והוא גמר בפנים (הנושא נורא מלחיץ אותי כי לגילי אני בחורה נורא אחראית בנושא הזה וזה לראשונה כנראה מסערת רגשות שלא השתמשנו בקונדום) היה לי מחזור ב11.04 ואיני נוטלת גלולות או משתמשת באצמעי מניעה כלשהו. וכל החיים המחזור שלי סדיר, כל 28 יום, ללא שום בעיות. עם השנים אני הצלחתי ללמוד קצת את הגוף שלי וממש כאילו להרגיש את היום בו אני מבייצת. אבל להתעניינות אישית אני משתמשת במחשבון הביוץ של אתר "יולדת". (אני יודעת שלא צריך להסתמך על כך יותר מדי ולתת לזה חשיבות או משמעות כי הביוץ הוא דבר מאוד מורכב). אבל בכל זאת, לפי האתר תחילת יום הפוריות שלי הוא היה ב21.04, ויום הביוץ הצפוי הוא ה25.04. לאחר היום בו שכבנו 20.04, שזה קרה בערך ב4 לפנות בוקר נטלתי פוסטינור ב10 בבוקר (לאחר 6 שעות). השאלה שנובעת מכל זה והיא בעיקר בשביל להפחית את הלחץ והסטרס שנוצר, האם יתכן פה סיכוי להיריון? כמובן שקניתי כבר בדיקה ביתית ומחכה שיעברו 14 יום. אשמח מאוד לתשובה מכם! תודה מראש על ההתייחסות :)

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני ממש שמחה לשמוע שאת בחורה אחראית ושנהגת באחריות ולקחת פוסטינור, וגם באופן כללי נשמע שאת מאוד דואגת ולמדת את הגוף שלך. לפי המצב שאת מתארת, במידה וקיימתם יחסי מין לא מוגנים רק פעם אחת ואחריה לקחת פוסטינור, הסיכוי שאת בהיריון נמוך מאוד. עם זאת, תמיד מרגיע לעשות את הבדיקה הביתית שתאשר סופית. בנוסף, תקחי בחשבון שקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה חושף אותך גם לסיכוי להידבק במחלות מין. חשוב שתדעי שיש הרבה אמצעי מניעה שהם לא גלולות ויכולים להתאים לך ולבן זוגך. אנחנו נשמח לספר לך על אמצעי המניעה האפשריים בטלפון או להראות לך את האופציות בסניף הקרוב לביתך. מוזמנת לדבר איתנו אם יש לך שאלות נוספות.


בת 18 שואלת: #115461
היי קוראים לי רונה ואני בת 16 אני וחבר שלי לאחרונה קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אבל הוא גמר בחוץ... הוא יודע לשלוט לפני שבועיים בערך היו לי כל מני סימנים מוזרים כמו רעב יתר מטורף התכווצויות בבטן מלא הפרשות לבנות כאלו מהנרתיק היו עוד איזה שתי תסמינים שאני לא זוכרת מה הם אבל כל השאר לא היו שאני אומרת כל השאר אני מתכוונת בחילות, סחרחורות, צרבות וכ"ו קראתי קצת המחזור איחר לי באיזה 4 ,3 המחזור שלי לא סדיר בתאריך מסויים אבל כל 30 יום אני מקבלת אחרי השבוע בערך שעברתי את זה היה לי דימום מוזר כזה בהתחלה זה היה נראה כמו דימום של סוף מחזור ואחר כך זה נהיה דימום כמו שיש לי בדרך כלל במחזור ... אני לא יודעת עם זה היה מחזור או דימום לאחר המחזור או הדימום התסמינים כולם עברו... אני מפחדת שאני בהריון אני לא יודעת מה הסיכויים . במקרה ואני בהריון איך עושים אצלכם את הוועדה

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני שמחה שפנית אלינו, אני יודעת שזה לא פשוט אבל זה מעשה אחראי. לגבי השאלה שלך, כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי גדול להיכנס להיריון, גם אם הגבר גומר בחוץ. כדי לבדוק אם את בהיריון עלייך לבצע בדיקת היריון ביתית שאפשר להשיג בסופר פארם או להגיע אלינו לדלת לבצע אותה (בחינם ובאופן חסוי). חשוב לבצע את הבדיקה שבועיים אחרי קיום יחסי המין האחרונים (אם קיימתם יחסי מין מאז צריך לספור שבועיים מאותו היום) כדי שהיא תהיה אמינה. לגבי הדימום, יכול להיות שמדובר במחזור אבל לעיתים גם כאשר נכנסים להיריון יש דימום קל ולכן חשוב לבדוק את זה. שתדעי שיש הרבה סוגים של אמצעי מניעה שיכולים להיות נוחים עבורך ועבור בן זוגך. משגל נסוג (גמירה בחוץ) הוא לא אמצעי מניעה, ואם תמשיכו לקיים יחסי מין לא מוגנים הסיכויים שתכנסי להיריון גבוהים. בנוסף, אמצעי מניעה מונעים את הסיכוי להדבק במחלות מין. אנחנו נשמח לספר לך עוד על אמצעי מניעה בטלפון או להראות לך אם תרצי להגיע לסניף הקרוב לביתך. את מוזמנת להתקשר אם יש לך שאלות נוספות.


בן 16 שואל: #115460
היי אני בן 16 ואני בכיתה י'א כשהייתי בכיתה ח' אם אני לא טועה אני וידיד שלי עשינו דברים... ואחד מהם זה היה נסיון לחדירה אף פעם לא יצא לנו להצליח תמיד הזין שלי היה בתחת שלו בנסיון להיכנס לא באמת החדרתי ופעם אחת הייה לו קקי בתחת וזין שלי התכסה בקקי רטוב כזה... אז רציתי לשאול מה הסיכוי לאיידס ? אין לי אומץ לבקש מההורים שלי שיקחו אותי לבדיקה והזמנים שלכם לא מתאימים לי בכלל... אני אמור לפחד ולאזור אומץ ולבקש מההורים שלי או שזה לא כזה מסוכן

תשובה:
שלום לך, באופן כללי, בכל מגע מיני ללא אמצעי מניעה (כאשר לא ידוע מה רקע המחלות של הפרטנר\ית) יהיה סיכוי להידבק במחלות מין. חשוב לבדוק את כל מחלות המין ולא רק איידס. לגבי איידס: הנגיף מועבר בין בני אדם בקיום יחסי מין, במגע של דם הנגוע בדם של אדם אחר. אמנם לא בטוח שזה קרה, אבל כדאי לבדוק כדי להיות בטוחים. חשוב תמיד להקפיד על אמצעי מניעה כדי להימנע ממצבים כאלה ולשמור על עצמך הוועד למלחמה באיידס עורכים בדיקות דם אנונימיות ואתה יכול להיעזר בהם כדי להיבדק ולהיות בטוח. המון בהצלחה, ואנחנו כאן לכל שאלה


בת 17 שואלת: #115449
היי, לפני חמישה ימים סיפרתי מה קרה לי עם חבר שלי ובעקבות כך גם אתם הצעתם לקחת פוסטינור. לאחר שעתיים או שלוש מהמקרה כבר לקחתי את הכדור. עברו חמישה ימים מאז והיום בבוקר קמתי והתחלתי לדמם , הבעיה היא זה כשהלכתי לקנות את הכדור הרוקח אמר שבמקרה ויורד דם לפנות לרופא. אני ממש מבולבלת כי מצב אחד כשראיתי את הדם נכנסתי ללחץ כי הרוקח אמר שזה נדיר שזה קורה אבל אחרכ בדקתי מלא באינטרנט וראיתי שהמון נשים/נערות/ בכתבות כתוב שזה לגיטימי שיורד דם כי זה הרירי של הרחם או משהו כזה. אני לא רוצה ללכת לרופא לבד וחבר שלי בצבא אבל אני מפחדת שזה גם יהיה מאוחר מידי לחכות לו עד שהוא יחזור. אשמח לקבל את העצה שלכם כי זה סיפור שלא נגמר😔

תשובה:
שלום לך, כפי שקראת ברשת דימום הוא תופעת לוואי ידועה ולא מסוכנת של פוסטינור. כל עוד לא מדובר בדימום חריג כמובן, אין חשש. בנוסף לכך, מזכירה לגבי בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור כדי לוודא שאין הריון ב100%. בהצלחה וכל טוב


בת 24 שואלת: #115447
אני לוקחת גלולות באופן סדיר אבל יצא שפיספסתי את יום ראשון ונזכרתי רק בשני בשעה 3 בצהריים וקיימתי יחסי מין ללא קונדום והגמירה הייתה בפנים .לקחתי את הגלולה של יום שלישי בחמש בבוקר שזו שעה לא אופיינית ללקיחת הגלולות שלי כדי לפצות על יום ראשון שלא לקחתי . חייבת לציין שנשארו לסיום החבילה 5 כדורים .אני מרגישה שיש לי כאב מוזר בצד שמאל וחוששת שזה הכאב של הביוץ ומכיוון שהגמירה נעשתה בפנים ושכחתי יום אחד של גלולות אני מתלבטת אם לקחת פוסטינור .תייעצו לי מה לעשות בבקשה

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מאד את החשש שלך, אבל רוצה להרגיע אותך שהסיכוי להריון הוא נמוך. המתיני לקבל המחזור, ואם תרצי תוכלי לעשות בדיקת הריון כ14 מהיום ששכחת את הגלולה - במידה וזה ירגיע את החשש שלך. מוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר ולעדכן, כל טוב


בת 16 שואלת: #115443
היי שכבתי עם האקס שלי לפני שבועיים בפעם הראשונה הוא לא שם קונדום אבל הוא גמר לי בבטן ולאחר חצי שעה שכבנו שוב אבל הפעם עם קונדום והוא גמר בפנים והוא הוריד את הקונדום רק כאשר הוא יצא ממני והוא אמר לי שגם אני גמרתי לאחר שבוע כאילו שבוע שעבר התחילו לי כאבים חזקים בצד ימים בבטן התחתונה ועכשיו זה התפשט לי על כל הבטן וזה העיר אותי אתמול בלילה ועכשיו שתיתי מים ואחרי כמה דקות פתאום הפה שלי ניהיה יבש ואני לא לוקחת גלולות איך אני יכולה לדעת אם נכנסתי להריון או לא

תשובה:
שלום לך, מאחר וכבר עברו שבועיים ניתן לבדוק אם יש הריון באמצעות ערכה ביתית לבדיקת הריון. ניתן לקנות בכל סופר-פארם/בית מרקחת. אפשרות נוספת היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת. בכל אופן, מוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר לעדכן בתוצאות. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 18 שואלת: #115430
היי, אני בת 18 ואני באמת מאוד חרדתית יש לי כמה שאלות. דבר ראשון הוא שאני וחבר שלי עושים את זה (לא הייתי בתולה לפניו) ומאוד כואב לי לאחרונה להכניס את הפעם. דבר שני הוא שהיום במקלחת הכנסתי את האצבע כדי להרגיל את השריר כפי שקראתי באתר וירד לי קצת דם, הגיוני שזה בגלל שריטה בציפורן? שלוש, יש לי גושים לבנים בהפרשות ממה זה יכול לנבוע? ארבע ואחרון אם באזור האלכסונים (אזור הרחם) האזור הפך להיות קשה מאוד הגיוני שזה שריר?

תשובה:
שלום לך, אענה לפי סדר השאלות שלך:1. האם התחלת לקחת גלולות? האם את שותה מספיק? האם משהו בקשר השתנה לאחרונה - ריב, מתח, משהו שאתם לא מדברים עליו? כל אלה יכולים להשפיע באופן לא מודע על הגוף. חשוב לעשות בירור עם עצמך, ואולי גם עם החבר ולדבר על זה. לפעמים עצם הדיבור על זה משחרר ופותר את הבעיה. 2. כן, זה הגיוני מאד וגם מתרפא מעצמו. כל עוד אין כאב חד או דימום חזק - אין מה לדאוג. 3. אם הגושים לא מלווים בריח רע, זה חלק מהרטיבות הפנימית - וזה תקין. אם מלווה לזה ריח או מרקם גושי - יש להיבדק אצל רופא. 4. חיזוק השרירים באזור הבטן אכן משפיע, אבל אם גם כשהשרירים רפויים יש קושי באזור - זה דבר שדורש בדיקה אצל רופא משפחה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 18 שואל: #115412
רציתי לשאול, אם חברה שלי ואני עשינו את זה וגמרתי לה בפנים.... היא לוקחת גלולות כבר מספר חודשים ועושה הפסקה של שבוע ולא פיספסה כדור אחד. שכבנו בדיוק בשבוע של ההפסקה של הכדורים, יש סיכון להריון?

תשובה:
שלום, אין חשש להריו במקרה זה - הגלולות מספקות הגנה גם בשבוע הפסקה כל עוד חברתך ממשיכה ליטול גלולות באופן מסודר. כל טוב


בן 16 שואל: #115411
שלום! היום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין יבשים עכשיו השאלה היא כזאת: האם זרע יכול לעבור מכנס ובוקסר שלי ומכנס ותחתון שלה ביחד??? האם קיים חשש להריון?? לא הרגשתי אורגזמה או גמירה ואני מכיר את ההרגשה ולאחר מכן נגעתי בבוקסר והייסתכלתי על האצבע שלי והיא הייתה יבשה האם קיים חשש להריון ממצב זה??? זה דחוף אני בסטרס רציני

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון מהסיטואציה שאתה מתאר מאחר ולא היה מגע ישיר של הזרע עם הנרתיק/פתח הנרתיק. הבד לא מאפשר מעבר של תא הזרע. כל טוב


בת 16 שואלת: #115380
אני לוקחת גלולות דיאנה באופן קבוע לא מפספסת אף יום ! ושבוע שעבר פיספסתי שתיי גלולות ואחרי זה המשכתי לשתות כרגיל באופן קבוע (לא היה דימום אחרי שהפסקתי) ואתמול שכבתי עם חבר שלי והוא גמר קצת בפנים . אני ממש מודאגת יש סיכוי להריון ? מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שבגלל שפספסת שתי גלולות התחיל לך ביוץ ולכן את עלולה להיכנס להריון. במידה ועדיין לא עברו 120 שעות (5 ימים) מקיום היחסים את יכולה לקנות גלולת "אלה". זה כדור כמו פוסטינור שלוקחים פעם אחת על מנת לא להיכנס להריון. בכל מקרה תעשי בדיקת הריון ביתית לאחר 14 יום מקיום יחסי המין שניתן לקנות בבית המרקחת או להגיע אלינו לעשות אותה. אני רואה מההודעה הקודמת שזו פעם שנייה ששכחת לקחת. אני ממליצה לך לשים תזכורת בטלפון או למצוא דרך אחרת להזכיר לך לקחת. את גם תמיד מוזמנת אלינו להתייעץ לגבי אמצעי מניעה נוספים, ובכלל לגבי היחסים.


בת 16 שואלת: #115360
היי :) אני רוצה לשאול שאלה שמדאיגה אותי כל פעם מחדש , אני נוטלת גלולות זואלי כבר מעל 4 חודשים כל יום באותה שעה מקפידה אפילו לקחת על הדקה . אני אדם מאוד לחוץ בדרך כלל וכשאני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי הוא לא גומר בפנים ... פסיכולוגית אני תמיד נורא לחוצה מהריון ואני לא יודעת למה . יש סיכוי להריון ?

תשובה:
שלום לך, את מוגנת מפני הריון כל עוד את נוטלת גלולות באופן סדיר - כפי שתיארת. אולי יעזור לך להבין כיצד גלולות פועלות ואיך הן מונעות הריון - ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות, ולחפש חומר קריאה בגוגל או סרטונים ביוטיוב שמסבירים כיצד גלולות פועלות. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #115355
הי אני בת 16 וחצי בדרך כלל המחזור שלי לא סדיר הייתי מקבלת פעמיים בחצי שנה פעם ב3 חודשים . ולאחרונה היו לי 3 חודשים שלמים שקיבלתי מחזור סדיר בהבדלים של שבוע , בשבוע ש האפליקציה של המחזור סימנה לי שבייצתי שכבתי עם חבר שלי בלי קונדום כמה פעמים אבל הוא גמר בחוץ. ואני אמורה לקבל מחזור ואני לא מקבלת יש לי את התסמינים של מחזור ציצים כואבים בטן כואבת ואז הפסיקו התסמינים ושוב חזרו השאלה שלי היא האם יש סיכוי שאני בהריון ?

תשובה:
הי לך, ממה שאת מתארת קיים סיכוי שאת בהריון. בחדירה של פין, ללא אמצעי מניעה, יש חשש כי טיפות קטנות של זרע שאינן מורגשות יצאו רגע לפני שהוא יצא החוצה. טיפות אלו מספיקות בכדי לגרום להריון. כמובן שגם קיים סיכוי נוסף שכל מה שאת מתארת אלו סימנים טרום ויסתיים. אם עברו 14 יום מאז שקיימתם יחסי מין לא מוגנים את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולגלות אם את בהריון (את מוזמנת לבוא לעשות אותה אצלינו, בסניף הקרוב אליך, ללא עלות ובאנונימיות). בכל מקרה, אם הבדיקה תצביע כי את לא בהריון אני מניחה שזה ירגיע אותך והוסת תגיעה בסופו של דבר. אם הבדיקה תראה כי את בהריון את מוזמנת ליצור איתנו קשר ואנו נפרוס בפניך את האופציות העומדות לרשותך ונסייע לך לקבל החלטה וליווי, במידה ותרצי. בכל מקרה חשוב מאוד שתמיד תשתמשו באמצעי מניעה, בלי קשר לזמן בחודש. לא תמיד האפלקציות מהימנות ולא כדאי להסתמך על המזל. אם תרצו, נשמח לייעץ לכם בנוגע לאמצעי מניעה שונים, מוזמנים אלינו לסניף. כל טוב.


בן 17 שואל: #115345
היי אני מאונן פעם אחת בשבוע ובפעם האחרונה שאוננתי אני חשתי בכאבים בפין ובשק האשכים ולא יכולתי גם להשתין במשך יומיים והכאבים נמשכים כבר שבוע.. זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, כאבים מהסוג אותו אתה מתאר עלולים להופיע אך היות והם נמשכים כבר שבוע הייתי ממליצה לפנות לרופא שיבדוק אותך. אוננות באופן כללי לא אמורה לכאוב, חשוב שתשים לב כי אינך מאונן בחוזקה וכי אתה משתמש בחומר סיכה טוב לעורך. בנוסף, כאבים במתן שתן עלולים לבשר על דלקת בשתן. רופא משפחה או אורולוג הינם כתובת מקצועית יותר במקרה זה. בהצלחה תרגיש טוב


בת 17 שואלת: #115337
היי שאלתי כבר וזה פשוט לא מופיע לי , טוב אז ככה אני וחבר שלי שוכבים בלי אמצעי מניעה שכבנו ואני חושבת שהוא גמר עף לי שפריץ קטן הוא אומר שהוא בטוח שלא בכול אופן העדפתי לא לקחת את הסיכון ופשוט לשתות פוסטינור , שתיתי פוסטינור וחשבתי שהמחזור שלי הקדים ב10 ימים המחזור שלי תמיד 5 ימים והפעם הוא שלוש האם זה דימום או מחזור ?? וחשוב לציין שלפני היה לי כאבי מחזור חלשים לפני הדימום , ולא יצא לי הרבה דם . התאריך שקיבלתי היה 30 במרץ ואז 18 במרץ . אני ממש בלחץ מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות על לקיחת פוסטינור. אמליץ לכם להשתמש באמצעי מניעה להורדת החשש מהריון וממחלות מין. כך תוכלו להנות יותר מחיי המין שלכם. בנוסף תוכלי להתקשר אלינו לקבלת ייעוץ יותר מעמיק או להגיע למפגש ייעוץ ללא עלות על אמצעי מניעה. מה שאת מתארת משקף מצב נורמלי של תופעות הלוואי של הפוסטינור ואין סיבה לדאגה. ייתכן שמדובר בדימום תוך חודשי או בווסת. הרבה בנות חוות שינויים הורמונליים בעקבות הפוסטינור וייתכן שתחווי איחור בווסת החודשית גם בחודש הבא. כל טוב.


בן 17 שואל: #115331
היי , יש לי משהו שבמפריע לי באיבר מין שלי וזה משהו שאפשר לטפל אצל רופא עור , אני רוצה לקבוע תר אבל אני מפחד שההורים שלי ידעו , אני לא רוצה שהם ידעו ל זה כי זה די מביך אותי , ואני גם מפחד שהרופא יבקש אישור הורים וזה. מפריע לי כבר מלא זמן ואני לא יודע מה לעשות והבנתי שהטיפול הוא חד פעמי והבעיה נפתרת וזה ממש בקלות וממש באלי כבר לעשות את זה אבל בגלל הסיבות אני לא יודע מה לעשות

תשובה:
היי לך, ממה שאתה מעלה לא ברור לי עד הסוף מהי הבעיה הרפואית שמטרידה אותך. בכל אופן, מכיוון שאתה מתחת לגיל 18 אין אפשרות לקבוע תור לרופא מבלי שההורים יגלו על כך דרך קופת החולים. אנו בדלת פתוחה נותנים מענה של רופאת נשים (שכאמור כפי שציינת ומכיוון שאתה זכר זה לא רלוונטי עבורך). בכל אופן, אני ממליצה כן להיוועץ עם ההורים למרות המבוכה הטבעית - בסופו של דבר מדובר בבריאות שלך ובגוף שלך וההורים שלך ירצו לדעת מה מטריד אותך, בפרט אם מדובר בבעיה דחופה לא כדאי להזניח. תרגיש טוב :)


בת 20 שואלת: #115330
היי שלום אם קיימתי יחסי מין עם האקס שלי למרות שניפרדנו אבל התחלתי גלולות לפני המחזור אני יודעת שההשפעה שלהן עד הגלולה ה14 אבל השאלה שלי היא שמחר אני אמורה לקבל מחזור האם בגלל שהתחלתי גלולות לפני הזמן הוא יאחר?

תשובה:
היי, ממה שאת מעלה לא כל כך ברורה לי הסיטואציה. למה התחלת חפיסה חדשה לפני הזמן? האם חיברת חבילות כדי למנוע מחזור? בכל אופן, מועד קבלת הווסת החדש (במקרה שחיברת חפיסות) הוא בזמן של הגלולה הנוכחית ולא לפי החבילה הקודמת. מומלץ בעת חיבור חפיסות להיוועץ עם רופא נשים, ולכן אם יאחר לך המחזור עלייך להתייעץ עם רופא / ת הנשים שלך. כל טוב


בת 20 שואלת: #115329
עכשיו הייתי בשירותים, ירד לי דם לא משהו חום אבל דם אבל לא הרבה כמו במחזור, וכואב לי בבטן באמצע יותר טיפה לשמאלה

תשובה:
היי, כל מה שאת מתארת אלו תופעות לוואי של הפוסטינור, כולל ההפרשות. אין סיבה לבהלה. זה יעבור. אחרי נטילת פוסטינור לפעמים יש תופעות לוואי. דבר נוסף שקורה זה שלרוב המחזור הבא נדחה בכמה ימים ואפילו בשבוע שבועיים. לגבי הביוץ: אין לדעת. הביוץ יכול להיות קבוע ופתאום לזוז בגלל לחץ, חשש, פחד , דיאטה ועוד. פוסטינור אינו מהווה אמצעי מניעה קבוע אלא נועד לשעת חירום בלבד ויש לקחת בחשבון שהוא אינו נותן הגנה מלאה מפני הריון. לכן, 14 יום אחרי נטילת הכדור, מומלץ לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאכן הכל בסדר. כל טוב.


בן 17 שואל: #115328
אני בן 16 וחצי ויש לי ז** באורך 16-18 בזקפה והיקף 13-14.5 תלוי בכמה אני חרמן אני בתול (גם מציצה) אז אני לא יודע אם הגודל הזה ממוצע או מתחת בנוסף כשהוא רפוי יש לי 8 וזה נראה לי מאוד קטן ברמה שאני לא אוהב להיות ערים ליד אנשים ועוד משו באיזה גודל צריך לקנות קונדומים ומה זה ערך נומינלי? תודה לעונים

תשובה:
שלום לך, מבנה גוף הוא דבר שמשתנה מאוד מאדם לאדם. כמו שלכל אחד יש צבע עיניים שונה, צבע עור גובה שונים, כך גם הצורה האורך והגודל של איברי המין שלנו שונים ומגוונים. חוסר ביטחון לגבי צורה וגודל איבר המין בקרב בני נוער הוא דבר נפוץ. לרוב הוא קורה בגלל מסרים שמקבלים ברשתות החברתיות באניטרנט ובפורנו. איברי המין שמוצגים בסרטונים כאלה הם ערוכים ולא אמיתיים, מציגים מציאות אחידה וגודל אחיד כשבפועל במציאות איברי המין הם לחלוטין שונים אחד מהשני. שוני הוא דבר טבעי בכל אחד מחלקי הגוף שלנו. חוסר ביטחון לגבי הגוף שלנו הוא גם נורמלי לחלוטין, עם השנים אנחנו לומדים להכיר את הגוף שלנו יותר טוב ולהרגיש בטוחים בו ונוחים איתו. אני מזמין אותך להתקשר אלינו במספר 03-510-1511 בימים א' ב' וד' בשעות 16:00-19:00 לשיחה על נושאים שכאלה ולקבל ייעוץ יותר מעמיק. לגבי רכישת קונדומים, אין צורך ברכישה של מידה מיוחדת ואתה יכול להרגיש בטוח בשימוש בקונדומים בגודל הסטנדרטי שניתן לרכוש בכל בית מרקחת. ערך נומינלי ללא קשר הוא ערך שמי ולא קשור לעולם התוכן של מיניות. כל טוב.


בת 28 שואלת: #115316
לקחתי אתמול פוסטינור והיום בבוקר יצאה לי צואה בצבע חום בהיר שבפנים הצואה היתה אדומה כזאת (זה היה נראה כמו איזה בשר) והיה גם נוזל אדום שיצא לי.. האם זה נורמאלי??

תשובה:
היי! אם אינך משלשלת או סובלת מכאבי בטן חריפים , אין קשר בין הצואה לפוסטינור. יתכן ואכלת משהו שלא התעכל כמו שצריך. במידה והתופעה חוזרת על עצמה אני ממליצה שתפני לרופא להתייעצות. כל טוב!


בת 17 שואלת: #115315
בקשר לשאלה #115309 היה לי כבר את תופעות המחזור ומה שאני מרגישה כשאני מקבלת ועדיין הוא לא הגיע

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 26 שואלת: #115314
היי. אני נוטלת גלולות פמינט כבר כמה חודשים. כאשר לוקחים הפסקה של 7 ימים בין חפיסה לחפיסה קורה לי שאני חוזרת אחרי 8 ימים. ולפעמים גם לוקחת בשעות לא סדירות. עוד לא קרה לי שעברו יותר מ12 שעות. קיימתי יחסי מין, ללא קונדום, וכשעוד נשארו 3 גלולות בחפיסה קיבלתי מחזור מאוד חלש. הפרשות חומות עם קצת דם. המחזור היה קצר יומיים שלושה. לאחר בערך שבוע וחצי החלו לי הפרשות חומות למשך כמה ימים. פוחדת שזו השתרשות. עשיתי בדיקה ויצאה שלילית. האם אפשר להסתמך על זה? והאם המחזור החלש וההפרשות שהגיעו לאחר מכן הם תסמינים של גלולות? יש לציין שהייתה לי תקופה מאוד לחוצה נפשית!

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. סביר שההפרשות נובעות מהלקיחה הלא סדירה של הגלולות. הכי חשוב להקפיד לקחת בזמן בעיקר בתחילת החבילה מכיוון שהגלולות הראשונות בחפיסה הן אלו שמונעות את שרשרת הביוץ (ביוץ מאפשר היריון). כמו כן, מכיוון שעשית בדיקת היריון והיא יצאה שלילית אין סיבה לדאגה. הבדיקות מאוד אמינות. בנוסף, כפי שציינת חווית תקופה של לחץ נפשי, ולחץ הוא מקור שעלול לעכב את הגעת הווסת. אני ממליצה להישאר רגועה ולהקפיד לקחת את החבילות באופן סדיר. אם יהיו עיכובים נוספים את יכולה להתייעץ עם רופא הנשים שלך ואולי להחליף את סוג הגלולות. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #115312
היי, אני בת 15 והיום אני וחבר שלי שכבנו וניקרע הקונדום באמצע..ורצינו להמשיך ולא היה עוד קונדום אז עשינו קצת זמן בלי.. אני חושבת שאני בהריון כי הוא אמר שהוא הרגיש גמירה יוצאת או משהו כזה לא מבינה בזה, ההורים שלי יהרגו אותי אם הם יגלו שאני בהריון ואני רק בת 15 וזה יהיה בושה למשפחה וכל זה.. אין לי כסף להרשות הפלה וגם אני לא רוצה שידעו שאני עוברת הפלה.. מה אני עושה?? אתם יכולים לעזור לי בבקשה!?

תשובה:
פנייתך נענתה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #115309
כבר שבועיים לא מקבלת מחזור לאחר שבוע וחצי עשיתי בדיקת הריון ביתית ויצא שלילי מה זה יכול להיות? (השתמשנו בקונדום אבל היה פעמים שהוא קצת יצא) (מציינת שחודש לפני לקחתי כדורים לדחיית מחזור ולאחר שסיימתי קיבלתי והחודש לא קיבלתי כבר שבועיים מהתאריך)

תשובה:
היי! אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום אך לא ברור לי למה הכוונה ב "היה פעמים שהוא קצת יצא". הקונדום לא אמור לצאת, גם לא קצת במהלך קיום יחסי המין. את הקונדום שמים כאשר הפין במצב של זקפה, מחזיקים את הקונדום בקצה ומגלגלים אותו כלפי מטה עד בסיס הפין. חשוב לרוקן את האוויר מקצה הקונדום כדי שיהיה מקום לשפיכת הזרע. אחרי שפיכת זרע, יש להוציא מיד את הפין תוך החזקת הקונדום בבסיס הפין על מנת למנוע נזילת זרע מחוץ לקונדום או החלקת הקונדום מהפין. אם פעלתם כך הקונדום לא צריך לצאת קצת במהלך קיום יחסי המין כי זה עלול לגרום למגע בין נוזל הזרע לנרתיק. את בדיקת ההריון יש לבצע 14 יום (שבועיים) מקיום יחסי המין שלדעתכם לא היו מוגנים מספיק. אם מבצעים את הבדיקה לפני הזמן היא עשויה להניב תוצאות לא נכונות. לא נראה שיש קשר בין הכדורים שלקחת לדחיית המחזור לפני הווסת האחרונה ולעובדה שלא קיבלת מחזור בחודש הזה. אני ממליצה לכם להגיע אלינו , לדלת הפתוחה בתל אביב http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 . תוכלי לבצע אצלנו את בדיקת ההריון בליווי יועצת וכן תוכלו לקבל יעוץ בנושאים נוספים הקשורים באמצעי מניעה. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובדיסקרטיות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #115305
יש לציין שכם יש לי פיפי לעיתים תכופות

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת סובלת מדלקת בשתן או מפטרייה או ממחלת מין. אני ממליצה ללכת בתכיפות לרופא משפחה או נשים (או אף למיון נשים אם המצב מחמיר). אם את רוצה ללכת באופן אנונימי אנו מציעים שירות של רופאת נשים באופן אנונימי בדלת פתוחה. את מוזמנת לפנות לסניף הקרוב לביתך ולקבל מידע מפורט ולקבוע תור מסודר. תרגישי טוב!


בת 16 שואלת: #115292
היי זה קצת דחוף ! אני וחבר שלי שוכבים ללא אמצעי מניעה שכבנו שבוע שעבר הוא אומר שהוא גמר בחוץ ושאני אבטח בו אבל לא יודעת אולי הרגשתי שעף קצת משהו בכול אופן שתיתי פוסטינור ואמרתי החל מרגע זה נשכב עם אמצעי מניעה המחזור קיבלתי ב30 במרץ ולאחר מכן לאחר לקיחת הפוסטינןר קיבלתי ב18 באפריל שזה לא קורה לי תמיד המחזור שלי סדיר . הדימום לא רגיל ואני קצת בלחץ יש לי מחזור חמישה ימים ואחרי שלושה ימים זה הפסיק, זה מחזור?? או דימום וחשוב לציין שלפני הדימום הרגשתי כאבי מחזור בקטנה..

תשובה:
היי, פוסטינור עלול לגרום לתופעות לוואי כמו דימום ולשבש את זמן קבלת הווסת, לכן נשמע הגיוני שחווית כאבים ודימום לא סדיר. זהו אמצעי מניעה לשעת חירום בלבד ולא מומלץ לשימוש לטווח ארוך מפני שכפי שאת מרגישה בעצמך, הפוסטינור משבש את זמני המחזור, ועלול להיות לו תופעות לוואי כמו כאבים ובחילות. בנוסף, יש ליטול את הגלולה סמוך לקיום יחסי מין לא מוגנים ולפני ש- 72 שעות יחלפו. ככל שלקיחתה מוקדמת יותר, היא יעילה יותר (במקרה שעברו 72 שעות, ניתן לקחת כדור בשם "אלה" עד 120 שעות מיום קיום יחסי המין). מומלץ לעשות בדיקת היריון עשרה ימים אחרי נטילת "גלולת היום שאחרי" כדי לוודא אם נכנסת או לא נכנסת להיריון. במידה שלמרות נטילת הגלולה נכנסת להיריון, פני לדלת פתוחה לייעוץ וסיוע. חשוב שתדעי! גם אם קיימתם מה שנקרא "משגל נסוג"- והוא גמר בחוץ, עדיין יש טיפות אהבה, שאלו טיפות זרע שיוצאת מצינור הזרע והשופכה בקצה הפין בזמן החדירה, והגבר לא יודע מתי זה קורה ולכן לא ניתן לעצור אותן. לכן משגל נסוג הוא לא שיטה בטוחה למניעת הריון ואת נמצאת בסיכון כשאתם משתמשים בשיטה הזו. כלומר, את לא מוגנת מפני הריון ככה. אתם מוזמנים להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה לקבל מידע אמין ומלא על סוגי אמצעי מניעה שונים שתכלו לבחור לכם את הטוב ביותר בשבילכם, ובנוסף תוכלו להתייעץ עם רופאת נשים בדלת הפתוחה (או בקופת החולים שלך) על אמצעי המניעה הורמונליים (גלולות) במידה ותרצו. מאחלת לכם הנאה משותפת, מוגנת ובטוחה.


בת 15 שואלת: #115266
אני בת 15 אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים החבר שלי גמר בחוץ אבל בפעם השנייה שקיימנו יחסי מים הרגשתי נוזל חם שיוצר מהנרתיק. השאלה שלי היא יש מצב שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך יקרה, כל כניסה של הפין לנרתיק שלך מסכנת אותך בהריון, בין אם הוא גמר או לא ולכן עליך לרוץ מיד לבית מרקחת ולקנות אמצעי מניעה לשעת חירום שנקראים פוסטינור, נורלבו או אלה. אלו שלושה כדורים שונים אבל את צריכה לקנות אחד מהם. מכיוון שאת בת 15, לא בטוח שימכרו לך ולכן אנא מצאי אישה מעל גיל 16 שתקנה לך. עשי זאת מיד ומהר. יש לך 72 שעות מיחסי המין הלא מוגנים כדי לקחת את הכדורים מסוג נורלבו או פוסטינור ו120 שעות בשביל גלולת אלה. עוד שבועיים עלי לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים. כמו כן, נוכל לדבר על אמצעי מניעה והשימוש הנכון והקבוע בהם, כדי ששוב לא תהיי במצב הזה. כל טוב


בת 20 שואלת: #115240
הי אם קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה אבל גמר בחוץ יש אפשרות להתחיל את הגלולות מעכשיו ולא לחכות ליום הראשון של המחזור? וכבר לקחתי לפני 5 ימים פוסטינור

תשובה:
שלום לך, את יכולה להתחיל גלולות מבלי לחכות למחזור, אבל ההגנה של הגלולות תתחיל מהגלולה ה15. לכן עד אז יש להשתמש באמצי מניעה נוסף מלבד הגלולות. במקביל, יש לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים - לשלול אפשרות של הריון מיחסי המין האחרונים שתיארת. כל טוב


בת 31 שואלת: #115232
היי, שכחתי לקחת איתי גלולות יאז, אני נמצאת בחו'ל. קניתי מסופר פארם יאז רגילות. האם אוכל להתחיל ליטול היום חפיסה חדשה? או ליטול מאיפה שהפסקתי?

תשובה:
שלום לך, גלולות יאז משתנות בהרכבן מגלולה לגלולה - לכן עדיף להמשיך מהיום שבו הפסקת בחפיסה החדשה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 17 שואלת: #115231
ערב טוב. אני לוקחת גלולות, אני אמצע החפיסה השנייה, עד כה לא היו לי תקלות אבל שלשום בבוקר שחכתי לקחת את הגלולה ה15 ולקחתי אותה רק בבוקר שלמחרת לבד ללא הגלולה ה16. ולאחר מכן המשכתי כרגיל (אך באיחור של יום ) השאלה שלי היא האם יש צורך בשימוש באמצעי מניעה נוסף? אם כן אז למשך כמה זמן? תודה רבה וערב טוב

תשובה:
שלום, כדאי מאד להשתמש גם בקונדום בשבוע הקרוב. כל טוב


בת 16 שואלת: #115219
היי אם אני שוכבת בגלולות הלא פעילות (גלולות יאז) אני עדיין מוגנת?

תשובה:
שלום לך, אם נוטלת גלולה בצורה מסודרת וקבועה - את מוגנת מפני הריון גם במעבר בין החפיסות/גלולות לא פעילות. אין חשש להריון. כל טוב


בת 19 שואלת: #115212
שלום , האם קרום הבתולין יכול להקרע משני אצבעות ? אני מאוד קטנה וצרה ולחבר שלי אצבעות ארוכות יחסית , לאחר שעבר מעט זמן שהחדיר לי 2 אצבעות ראיתי דם על התחתון , לא שמנו לב מתי ירד דם או איך , היה *רק* על התחתון עצמו , ובמשך יומיים היה לי דימום קל ומעט הפרשות חומות , יש לי מימה לדאוג ? זה ניקרע או שהוא פצע אותי ?

תשובה:
שלום לך, האפשרות היותר סבירה היא שנוצרה פציעה בגלל החדרת האצבעות - אין מה לדאוג והגוף מרפא לבד את המקום. רק חשוב לאפשר למקום להחלים ולא לנסות להחדיר אצבעות בימים הקרובים. לגבי קרום הבתולין - ניתן לדעת רק באמצעות בדיקה של רופא/ת נשים. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 18 שואל: #115194
בוקר טוב בשעה 12 בלילה אני וחברה שלי שכבנו ואז גמרתי על עצמי וניגבתי עם מגבת את הזרע ממני פלטתי כמות גגולה של זרע...וחברה שלי התקלחה ב6 בבוקר והתנגבה עם אותה מגבת האם יש סיכוי להריון אם היא ניגבה איתה באיזור הפות וניכנס לה זרע בטעות?

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב בתשובה הקודמת - במקרה כזה אין חשש להריון. כדי שזרע ימשיך להיות פעיל הוא צריך תנאים מיוחדים, וכדי שיהיה הריון צריך כמות גדולה יותר של זרע במקרה אתה מתאר. אין חשש במקרה כזה. כל טוב


בן 19 שואל: #115171
שלום , אני וחברה שלי התחרמנו בבית ויצא שהכנסתי את הכיפה שלי לאיבר מין שלה, היא עדיין לא פתוחה אבל יכול שגמרתי לה ממש קצת בתוך הנרתיק שלה , היא מאחרת את המחזור כבר בשבוע וחצי ואני מודאג, יכול להיות שהכנסתי אותה להריון?

תשובה:
שלום, הסיטואציה שאתה מתאר בהחלט יכולה להביא להריון. כדי לשלול הריון אני מציעה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת ולערוך את הבדיקה לפי ההוראות. בנוסף, ניתן להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. מוזמנים לעדכן אותנו בתוצאות בכל מקרה, נשמח לעזור ולסייע בכל מה שניתן. כל טוב


בת 17 שואלת: #115128
התחלתי ליטול גלולות יאז לפני כמעט כחודש ביום הראשון של המחזור עוד שבוע מסיימת את החפיסה הראשונה באחת הגלולות שנטלתי לא עברו 4 שעות ושלשלתי וגם קיימתי יחסי מין לפני ואחרי בעוד שבוע זה יוצא הסופש שאני נמצאת אצל החבר שלי ואני אמורה אהיה לקבל מחזור האם אפשר ליטול עוד 3 גלולות מחפירה אחרת ואז ליטול את האלה שלא פעילות או ישר להתחיל את החבילה מבלי לקחת את הגלולות ללא החומר שגורמות למחזור להגיע וגם יש סיכוי שכן נכנסתי להריון בגלל הגלולה שאז שלשלתי אחריה אם אני אעשה בדיקת הריון ואראה שאין כלום אוכל לחבר בין חפיסות מבלי לקבל מחזור?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון כאשר נוטלים גלולות תחת אנטיביוטיקה או בעיה של שלשולים יעילות הגלולות נפגעת. בגלל סיבה זו (שלשול בסמיכות לנטילת הגלולות) אמליץ לך להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה הנוכחית. חיבור חפיסות הוא דבר נפוץ בקרב נשים במשתמשות בגלולות ואין עם כך בעיה רפואית. אכן, אם את משתמשת בגלולות יאז וותרי על ארבעת הגלולות האחרונות הלבנות והשתמשי בגלולות של החפיסה הבאה באופן שגרתי עד סוף החפיסה, באופן זה את מדלגת על קבלת וסת באופן חד פעמי ותקבלי מחזור כרגיל בסוף החפיסה שאותה תסיימי עד תום. כל טוב.


בת 20 שואלת: #115126
היי זו שוב אני, בהמשך לשאלה הקודמת שלי.. אוטוטו אני אמורה לקחת את הגלולות הלבנות וההפרשות עדיין לא נגמרו.. כבר כמעט כל החודש יש את ההפרשות האלה, זה משהו נורמלי? אני צריכה לפנות לרופאה? זה באמת מלחיץ אותי...

תשובה:
היי לך, אני מבין שאת מרגישה לחוצה עקב הפרשות ממושכות, אך הרשי לי להרגיע אותך הפרשות קורות לאורך כל החודש ולא רק בסמיכות לוסת (הדימום החודשי) והן טבעיות לחלוטין. אני אמליץ לך לעקוב אחר הפרשותיך ולנסות להבין האם מדובר בהפרשות לא שגרתיות. באם כן להרגעת החשש את יכולה ואף אמליץ לך לפנות לרופאת נשים בעניין זה. בנוסף אם את מרגישה בנוח עם אמך לשתף אותה בחשש שלך ואלי היא תוכל לתת לך מענה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115125
היי אני והבחור שאני איתו שכבנו עם קונדום, הקונדום היה אקסטרה סייף של דורקס בקושי הרגשתי את החדירה ושמעתי שכאשר שוכבים עם קונדום עבה פחות מרגישים אשמח לדעת אם זה נכון כי הוא לא מאמין לי כשאני אומרת שלא הרגשתי ועוד שאלה האם גברים יכולים לגמור רק מהחיכוך כי הוא גמר מאוד מהר אך אמר שהוא גם לא הרגיש הנאה מיוחדת אבל אני לא יודעת אם הוא פשוט נעלב ממני

תשובה:
שלום לך, ראשית אני משחה לשמוע שאת ובן זוגך מקיימים סקס בטוח. לגבי השימוש בקונדום עבה, עובי הקונדום לא אמור להשפיע על מה שהאישה מרגישה בזמן החדירה. לפעמים הקונדום מחוספס כלפי חוץ ואז האישה כן מרגישה. לכן אני לא חושבת שזו הסיבה שלא הרגשת את החדירה. לעומת זאת, עובי הקודם עשוי להשפיע על התחושה של הגבר. יש גברים שמרגישים פחות ככל שהקונדום יותר עבה, אך זה לא נכון עבור כל הגברים. וגברים בהחלט יכולים לגמור רק מהחיכוך. מקווה שזה עונה לך על השאלות. בהצלחה :)