A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מין בטוח

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין בטוח

בן 18 שואל: #114495
היי , קיימתי יחסי מין אתמול והיום ממש כל היום כואב לי בזמן שאני עושה פיפי כמו צריבה ממש כואב לכמה שניות ודימום שכמעט ולא רואים . מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה כי יש סיכוי שמדובר בדלקת בדרכי השתן. מציעה לך לגשת כבר מחר בבוקר לרופא/ה כדי לקבל טיפול. בינתיים את יכולה לנסות להקל על הכאב ע״י שתיית מיץ חמוציות. תרגישי טוב


בת 18 שואלת: #114474
היי, רציתי לדעת האם הכדור אלה משפיע על כל שלבי הביוץ? כלומר, אם כבר התרחש הביוץ אך הגלולה נלקחה בטווח של החמישה ימים, זה עדיין יכול למנוע הריון?

תשובה:
שלום לך, אמצעי מניעה לשעת חירום אכן מפחיתים באופן משמעותי את הסיכוי להיכנס להיריון ע"י עיכוב הביוץ ולכן יעילות הגלולה תלויה בכל מיני גורמים ובניהם מועד הביוץ. אם קיימת יחסי מין ובייצת באותו יום המשמעות היא שעלולה להיות הפרייה, אם הייתה הפריה אז הגלולה לא תעזור כי הביצית המופרית תמשיך להתקיים. אולם, אם עדיין לא בייצת, הגלולה תדחה את הביוץ ותמנע את ההפריה. בגלל שהגלולה לא מבטיחה מניעת הריון במאה אחוז צריך לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר נטילתה. למרות מה שכתבתי למעלה, אני לא רוצה שתלחצי ולכן חשוב לי להזכיר שגם הגלולות שאת נוטלת באופן קבוע משפיעות על מועד הביוץ (מונעות אותו), משפיעות על עובי רירית הרחם ועל תנאים נוספים שצריך לשם הפרייה, חשוב שתעשי בדיקה בשביל הסיכוי המאוד נמוך שקיים אבל אין צורך להיכנס ללחץ. אנחנו כאן אם יש עוד שאלות. כל טוב


בן 20 שואל: #114461
שלום שאלה קטנה אני וחברה שלי כבר הרבה זמן שוכבים עם קונדון ואני נאלץ לגמור בחוץ היא התחילה לקחת לפניי חודש וחצי בערך גלולות מינס ועברה לפניי שבוע וחצי ניתוח בשיניים ונתנתו לה אנטיביוטיקה מוקסיפן רציתי לדעת אם זה משפיע על הגלולות ואם כן כמה זמן אחרי הפסקת נטילת האנטיביוטיקה אפשר לשכב בלי ולגמור בפנים

תשובה:
שאלה חשובה ואחראית. ישנם סוגי אנטיביוטיקה שונים ולחלקם יש תגובות בין תרופתיות עם הפעילות ההורמונאלית של הגלולות. זו הסיבה שאנו ממליצים להמשיך עם שימוש בקונדומים לפחות שבועיים מסוף נטילת האנטיביוטיקה, או עד בוא הווסת, מה שבא קודם. כעבור תקופה זו, ניתן להמשיך עם גמירה בתוך הנרתיק ללא חשש. כל טוב ולבריאות.


בת 17 שואלת: #114440
אתמול שכבתי עם חבר שלי ועכשיו הציצים שלי קשים מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, מהשאלה שלך אני מבינה שאת חוששת מהריון. התחושה שאת מתארת יכולה להיות תופעה שקשורה לוסת. תופעות הקשורות להריון יופיעו, בדרך כלל, רק אחרי 4 שבועות שבהם את בהריון ולכן אני לא חושבת שיש קשר בין קיום יחסי המין שקיימתם אתמול לבין התחושה בשדיים. עם זאת, אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים עדין קיים סיכוי להריון וכדאי שתטלי גלולת חירום (פוסטינור/אלה -תלוי במשך הזמן שעבר). תחושות הבטן או תחושות בגוף לא יכולות לומר לנו בוודאות אם יש הריון או לא (לפחות לא בשלב הזה). מהשאלות הקודמות ששאלת אני מבינה שכבר נטלת גלולת חירום כך שאני מניחה שאת יודעת מה עליך לעשות. בכל מקרה חשוב שתקפידו להשתמש באמצעי מניעה, זה יוריד את הלחץ מפני כניסה להריון ומפני מחלות מין . אם תרצו לבוא אלינו לקבל יעוץ בנוגע לכל אמצעי המניעה העומדים לרשותכם - אתם מוזמנים לבוא לסניף הקרוב אליכם. הפגישה היא באנונימיות ובחינם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114438
היי אני בת 16 , נטלתי גלולות ברצף במשך שנה והפסקתי לפני שבוע וחצי אתמול שכבתי ושכחנו מזה שאני לא נוטלת יותר גלולות, הוא גמר בפנים . אני יודעת שיש סיכוי גבוהה להריון אבל האם אפשרי שאני לא אהיה בגלל שנטלתי גלולות כן תקופה , אני לא רוצה לקחת גלולות יום אחרי כי התופעות הלוואי משפיעות עליי בחומרה. יש סיכוי בגלל שלקחתי גלולות ההריון לא יתפס?

תשובה:
הי לך, ברגע שהפסקת לקחת גלולות ההשפעה של הגלולות פגה ולכן קיים סיכוי שאת בהריון. אני מבינה שאת חוששת מתופעות הלוואי של גלולת החירום אך עדיף ליטול אותה ולסבול את תופעות הלוואי מאשר להיות בהריון לא רצוי או בחשש להריון לא רצוי. את יכולה ליטול פוסטינור/נורלבו (עד 48 שעות) או אלה (עד 120 שעות). אם תחליטי ליטול את הגלולה חשוב שתקראי שוב את ההוראות בעלון של הגלולה ו14 יום לאחר מכן תעשי בדיקת הריון ביתית. אם הפסקת ליטול גלולות חשוב שתשמשו באמצעי מניעה אחר. מוזמנים לבוא אלינו ליעוץ אם תרצו לשמוע על האופציות הקיימות לרשותכם. כל טוב.


בן 13 שואל: #114435
היי אני בן 13 ולא מזמן התחלתי לאונן אני מאוד נהנה אבל כמה שבועות אחרי שהתחלתי לאונן נהיו לי פצעים כאלה ממש בלמטה של הפין כאילו נישרטתי שם ואני לא יכול לאונן כי זה שורף מה עושים? האם להפסיק לאונן?

תשובה:
שלום, אני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות שלך, ומגלה כמה כיף הגוף שלנו יכול להפיק ובדרכים מגוונות. מה שאתה מתאר נשמע כמו שפשפת. העור של הפין רגיש ועדין ושפשוף ממושך עלול לגרום לתגובה של חיכוך. זה בהחלט עלול לשרוף ולכאוב וזה לא נעים. אתה יכול לתת לעצמך כמה ימים עד שהאיזור יחלים, אך אין סיבה שתפסיק לאונן. כדאי להקפיד להשתמש בחומר סיכה, כפי שציינו בעבר. נסה להשתמש בכמות נדיבה של רוק, או שמן טבעי כמו שמן קוקוס למשל. כל טוב.


בת 19 שואלת: #114434
בסוף החודש שעבר התחלתי לקחת גלולות והפסקתי אחרי שתי גלולות וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי שבועיים אחרי שהפסקתי לקחת אותן, עשיתי יחסי מין עם חבר שלי כמה פעמים במהלך החודש הזה בלי לקחת גלולות (הוא שם קונדום), אני מתחילה ממש לדאוג כי היום התחיל לי מחזור בפעם השנייה החודש, זה נורמאלי?

תשובה:
שלום לך. הרבה פעמים כשמתחילים לקחת גלולות ואז מפסיקים זה משבש זמנית את המחזור ואז הדימום עשוי להופיע גם אחרי כמה ימים או אחרי שבועיים כפי שאת מתארת. זה מאד נורמלי וטבעי ואין סיבה לדאוג. בתוך כמה שבועות זה יסתדר. אך מדוע הפסקת לקחת את הגלולות? כל טוב!


בן 17 שואל: #114430
היי המחזור התחיל לה אתמול אחר הצהריים אין סיכוי להריון נכון?

תשובה:
הי, אם בת הזוג שלך קיבלה וסת זה אומר שאין הריון. כל טוב.


בת 21 שואלת: #114429
היי , אני והחבר שכבנו והפסקתי עם הגלולות, יום למחרת לקחתי פוסטינור , אחרי 9 ימים היה לי דימום.. ועכשיו יש לי איחור במחזור וחות מהפרשות לבנות אין כלום ! ועשיתי בדיקת היריון ביתית מה עושים???

תשובה:
שלום לך, הדימום שהופיע אחרי 9 ימים היה דימום קל שאינו קשור לוסת? אם כך הדבר זה כנראה חלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור. גם איחור בהופעת הוסת הוא חלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור. עשית בדיקת הריון לאחר 14 יום והיא הייתה שלילית? כנראה שאת לא בהריון. כל שניתן לעשות הוא להמתין עד שיגיע הוסת. ההפרשות הלבנות יכולות להיות גם הפרשות טרום ויסתיות (הפרשות שמופיעות לפני הוסת). בכל מקרה ממליצה לך לעקוב אחר הופעת הוסת באמצעות אפליקציה מתאימה או באמצעות ספירת הימים שעוברים בין וסת לוסת (לא ממליצה לך להסתמך על תאריכים שכן מספר הימים בכל חודש משתנה). כדאי שתדעי כמה ימים נמשך כל המחזור החודשי שלך (וסת ולסת) ואז תוכלי פשוט לספור כל חודש ימים ולדעת האם הוסת מאחרת או לא. כל טוב.


בן 15 שואל: #114428
היי, לפני יום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין מוגנים עם קונדום והקונדום גם לא נקרע. אבל אני מפחד שמתי שגמרתי לה על התחת טיפות זרע ירדו לפוט. האם יש סיכוי להיריון?

תשובה:
היי לך, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום והקונדום לא נקרע אין חשש להריון. ממה שאתה מתאר אני לא מצליחה להבין איך יצאו טיפות זרע מהקונדום לישבן של החברה שלך? האם הורדת את הקונדום ונשפכו טיפות על הישבן? האם גמרת בתוך הקונדום או שהורדת את הקונדום ואז גמרת? הריון יכול להתקיים רק אם זרע נשפך בסמוך לנרתיק ו/או בתוך הנרתיק. אם שפכת את תכולת הקונדום על הישבן מיד אחרי קיום יחסי המין וחלק מזה נשפך לפות יש סיכוי להריון, נמוך אבל קיים. אשמח אם תנסה לדייק בתשובתך על מנת שאוכל לסייע לך. ממליצה לך להתקשר למענה חירום שלנו על מנת לקבל תשובה בזמן אמת שכן אם יש צורך בנטילת גלולת חירום כדאי לעשות את זה בהקדם האפשרי. זה הטלפון של מענה החירום: 03-7714327. בכל מקרה מוזמן לחזור אלינו גם פה אם תרצה לברר דברים נוספים. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114426
שוב תודה, אני ובן זוגי שכבנו אחרי כמה ימים שלא וששכנו ירדנו לי דם על המצעים ,ןגם יום אחרי ששוב שכבנו ירד לי דם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת מה מקור הדימום, יתכן והוא קשור לוסת? יתכן ויש לך איזשהו פצע בתוך הנרתיק שגרם לדימום? אם הוא מתחזק, משתנה או ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בן 18 שואל: #114418
היי כמו שאמרתי אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה ואני כן בעד וכן רוצה רק שאני לא יודעת איך להגיד לו שאני כן רוצה שהוא ישים

תשובה:
היי לך, אני מבינה שבתוך מערכת היחסים שלכם החבר שלך מתנגד לשימוש בקונדום. כל הכבוד לך שאת מבינה את החשיבות שיש באמצעי מניעה ושחשוב לך לשמור עליך ועליו מפני הריון לא רצוי ומפני מחלות מין. בתוך מערכת יחסים יכולים להיות אי הסכמות לגבי נושאים שונים אך בכל הנוגע לקיום יחסי מין צריכה להיות הסכמה משותפת בהקשר לאמצעי המניעה. ההשלכות שיהיו אם לא תשימו אמצעי מניעה יהיו כבדות ושניכם עלולים להפגע מכך. את יכולה לנסות לשוחח איתו על כך, להסביר לו את החשיבות. את מוזמנת להגדיר את זה כגבול שאת לא מוכנה לחצות ועל כן את לא מוכנה לקיים יחסי מין ללא קונדום. אתם יכולים להגיע אלינו לסניף ואנו נוכל לסייע לך להסביר לו, להראות לשניכם כל מיני סוגים של אמצעי מניעה, אולי להוריד חששות שונות שיש לו. בתוך מערכת יחסים ובייחוד מערכת יחסים שיש בה מעורבות של מגע אינטימי חשוב שיהיה שיח ואמון, ועל כן אני מחזקת אותך לדבר איתו, לשתף אותו במה שאת מרגישה וחושבת, להרגיש בנוח עם המחשבות שלך. ואנחנו פה אם תרצי סיוע נוסף. המשיכי לשמור על עצמך. כל טוב.


בת 29 שואלת: #114416
תודה רבה. יש לי עוד שאלה קטנה. זה קרה בסוף החבילה, לפני שהתחלתי את הגלולות הלבנות, איך אני אדע שהתחיל לי מחזור אמיתי בעצם?

תשובה:
הי לך, כפי שענו לך בשאלה הקודמת, כאשר מחברים בין שתי חפיסות יכול לקרות מצב שבו מתחיל דימום הוסת לפני שמתחילים את הגלולות הלבנות. מאמינה שהדימום שאת ראית הוא התחלה של וסת. מהו מחזור אמיתי מבחינתך? אולי תוכלי לתאר לי יותר את כוונתך ואנסה לענות לך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114405
חבר שלי בתל אותי לפני שבועיים ואז עשינו את זה לפני 3 ימים שוב וירד לי שוב פעם דם כניראה בתל חד וחלק ועכשיו אחרי 3 ימים חזר לי הדם ירד לי דם בהתחלה והפסיק והדם בצבע ורדרד ואני לא יודעת מזה אומר אני ממש מפחדת שאני בהריון מה אני עושה ?

תשובה:
שלום לך, את מתכוונת לכך שאלו היו יחסי המין הראשונים שלך שכללו חדירה? את מודאגת גם מהדימום וגם מהסיכוי להריון. האם יחסי המין בשני המקרים היו מוגנים? האם השתמשתם באמצעי מניעה? במידה והשתמשתם באמצעי מניעה לפי ההוראות אין לך סיבה לחשוש מהריון. לגבי הדימום, חשוב לי לספר לך שאנשים רבים לא מודעים לכך שקרום הבתולין הוא בעצם רקמה דקה, שמכסה את פתח הנרתיק רק לעתים, ולא תמיד קיימת. לפעמים היא קיימת רק באופן חלקי. בכל מקרה, את צודקת לגמרי בכך שלפעמים הדימום (אפילו קל מאד, בצבע וורדרד) מופיע שוב ושוב, כי לא מדובר בדלת שצריך לפתוח אותה, יותר כמו שכבת עור מאד דקה וגמישה, שמתרחבת ועלולה "להפצע" כל פעם רק קצת, אפילו בצורה כזו שלא מלווה כלל בכאב. זה טבעי ונורמלי ומופיע כך בדיוק אצל נערות רבות. אם את מפחדת שאת בהריון (במקרה ולא השתמשתם באמצעי מניעה) עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית על מנת לבדוק את החשש הזה. את הבידקה ניתן לעשות כ 14 ימים לאחר קיום יחסי המין. בכל אופן אני מזמינה אותך להתקשר לקו הייעוץ שלנו אם יש לך עוד שאלות, ואפילו להגיע אלינו עם בן זוגך, על מנת לדבר יחד על כל האפשרויות הרבות שיש בשימו בטוח וקל באמצעי מניעה. כל טוב וחופשה נעימה ובטוחה.


בת 19 שואלת: #114401
הסופש הזה אני אצל חבר שלי והיום בדיוק אני מסיימת תחפיסה הראשונה של הגלולות וכשאהיה אצלו סביר להניח שאקבל מחזור ואני לא רוצה לקבל מחזור אצלו רציתי לדעת אם יש אפשרות להמשיך תחפיסה השנייה ל3 ימים (כלומר לקחת עוד 3 כדורים )ובמוצאש להתחיל את השבוע הפסקה?

תשובה:
שלום לך, אין בעיה להמשיך ו"לגנוב" עוד גלולות מחפיסה אחרת. במקרה כזה מומלץ מאד לשמור חפיסת גלולות אחת שתהיה מיועדת אך ורק למקרים כאלה. תכתבי עליה בגדול "ספייר" או כל דבר שיזכיר לך שזו חפיסה שמיועדת לרזרבה. המשיכי עם חפיסה חדשה, שלמה ומלאה!!! אחרי שבוע ההפסקה. כל טוב ובהצלחה. סופש נעים.


בת 16 שואלת: #114397
אחרי שהוא גמר לי בפנים ולקחתי את גלולת אלה, קיבלתי מחזור תקין לפני ה14 יום של הבדיקת הריון, נגמר המחזור ועכשיו יש לי דם ממש ממש חום שחור והוא לא כמו של מחזור ממה שה?? כבר במשך שבוע וחצי ככה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על לקיחת האחריות ונטילת גלולת החירום. יתכן והדימום שהופיע לך לפני כן לא היה קשור לוסת אלא לדימומים שמופיעים בעקבות נטילת הגלולה. יתכן והדימום שיש עכשיו הוא הדימום הויסתי. יחד עם זאת, בעלון של אלה כתוב שאם מופיע דימום כבד או ממושך מהרגיל חשוב לפנות לרופא שיבדוק זאת ולכן אני ממליצה לך לעשות זאת בהקדם. כל טוב.


בן 28 שואל: #114373
אם אני טסה לחול והשעה שם היא שעה אחורה מהארץ, ואני נוטלת גלולות כל יום ב18:50 לפי שעון ישראל באיזה שעה אני אמורה לקחת?

תשובה:
שלום לך, את יכולה להמשיך לקחת באותה השעה. כל עוד זה בטווח של 3-4 שעות לכאן או לכאן - זה בסדר ותקין. כל טוב


בת 18 שואלת: #114371
כמה ימים אחרי סוף המחזור אני צריכה לחזור לקחת גלולות ? ותוך כמה זמן אהיה מוגנת?

תשובה:
שלום לך, חפיסה ראשונה של גלולות מתחילות לקחת ביום הראשון של המחזור - ואז את מוגנת החל מהגלולה הראשונה. אם לא התחלת ביום הראשון של המחזור, אפשר להתחיל חפיסה - אבל ההגנה מתחילה החל מהגלולה ה15 (כלומר, לאחר שבועיים). כל טוב


בת 18 שואלת: #114370
האם יש ימים בהם הגלולות לא מגנות עליי ומסוכן לקיים מין בלי אמצעי מניעה נוסף? חשוב לציין , אני נוטלת גלולות כדי לקבל מחזור בגלל בעיה ברחם .

תשובה:
שלום, אם את נוטלת גלולות לפי ההוראות את מוגנת - גם בין חפיסות בזמן ההפסקה. כל טוב


בת 16 שואלת: #114368
היי. אם לקחתי גלולה ב5 בערב ועברו 13 שעות מלקיחת הגלולה ויצא שכאבה לי קצת הבטן ויצא טיפה צואה מיימית...אני לא יודעת אם להחשיב את זה כשלשול ולא יודעת אם להחשיב את עצמי כמוגנת או לא,ואם לא -כמה זמן להוסיף קונדום כאמצעי מניעה נוסף? אני מבולבלת כי אמרו שהגלולה נספגת טוב לאחר 4 שעות ומה שקורה אחריי פחות משפיע (שלשול למשל)

תשובה:
שלום לך, כפי שאת כתבת - הגלולה נספגה כי עברו 13 שעות. אין סיבה לדאגה. כל טוב


בת 16 שואלת: #114359
היי.. רציתי לשאול.. אם קיבלתי מחזור זה אומר שאני בטוח לא בהריון?? פשוט נהייתה לי בטן ממש מלאה.. אולי סתם אכלתי יותר מידי בזמן האחרון אבל אני רק רוצה לדעת אם אני במחזור אני לא בהקיון?

תשובה:
שלום, אם המחזור נמשך ליותר מיום אחד - את לא בהריון. בכל אופן, אם את דואגת תמיד אפשר לקנות ערכה לבדיקת הריון בשביל השקט הנפשי. כל טוב


בן 17 שואל: #114358
שלום אני רוצה לשתף בדבר שמאוד מדאיג אותי אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה למרות שכן יש אני יודע שזה חוסר אחריות מצידינו במחזור של חברה שלי סדיר למרות שהיינו באותה סיטואציה לפני חודשים והמחזור שלה איחר ביום או יומיים המשכנו לקיים יחסי מין לא מוגנים והיו לה הפרשות ביום ראשון לפני שבוע וקיימנו יחסים ועבר שבוע אתמול היא הייתה צריכה לקבל את המחזור החודשי והיא לא קיבלה ואין לה אפילו סימנים לקבלת מחזור אפילו לא כאבים וביום שישי שהיא הייתה צריכה לקבל את המחזור קיימנו יחסים יחסית הרבה ללא אמצעי מניעה וביום שלמוחורת שהיא הייתה צריכה לקבל מחזור היא לא קיבלה והמשכנו לקיים יחסים והיא ממש לחוצה ואני מאמין שבגלל זה לא מגיעה המחזור מה לעשות? האם יש סוג של גלולות שאפשר לקחת? חשוב לציין שהיא משתמשת ברקוטן או משהו כזה לטיפול בפצעי בגרות

תשובה:
שלום לך, הדרך הבטוחה ביותר לדעת אם חברתך בהריון היא לעשות בדיקת הריון - ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם (העלות בין 20-40 ש"ח). בנוסף, ניתן להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת. מוזמנים בכל מקרה להישאר איתנו בקשר ולעדכן בתוצאות. בנפרד מהמקרה הזה, אני מניחה שאתם יודעים שהמשך קיום יחסים ללא הגנה משמעותו הריון - במוקדם או במאוחר. חשוב שתדברו ותגיעו להחלטה משותפת בנוגע לאמצעי הגנה - כי חבל כל הזמן לדאוג. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 18 שואלת: #114351
הייי אני לוקחת גלולות דיאנה , ברגע שמסיימים חפיסה צריך להפסיק לקחת כדי לקבל מחזור, לאחר שאני מסיימת את המחזור ומתחילה חבילה חדשה אני שובבבב צריכה לחכות 14 כדורים כדי להיות מוגנת מהריון או שאני כבר ישר מוגנת ?

תשובה:
היי יקירה, גלולות דיאנה הן גלולות של 21 יום. כלומר, את לוקחת 21 יום את הגלולות בצורה רציפה ובשעה קבועה ועושה הפסקה למשך 7 ימים. במהלך שבוע ההפסקה יופיע הדימום החודשי. את החפיסה הבאה יש להתחיל ביום ה - 8 של ההפסקה ללא קשר לדימום. כך קורה שהגלולה הראשונה של כל חפיסה חדשה תמיד תהיה באותו היום בשבוע. משאלות קודמות הבנתי שאת נוטלת גלולות כבר יותר מחודש פברואר. כדי שתהי מוגנת, מספיק שתקחי את הגלולות בצורה הנכונה (רציפה וקבועה) במשך חפיסה אחת. מוזמנת להמשיך ולקרוא על גלולות באתר: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 בהצלחה


בת 18 שואלת: #114339
הי אני בת 18 וחצי אני שותה תרופות לאקנה קוראטן כבר כמה חודשים רצופים , מאחר לי המחזור כבר חודש וחצי ואני הבנתי שזה בגלל התרופות כי הם הורמונליות .. והשאלה שלי .. יום שישי שכבתי עם מישו שאני הייתי בעבר איתו אבל בלי קונדום והוא לא גמר בכלל ושכבנו המון זמן בלי קונדום ואני יודעת שזה חובה עם שותים קוראטן. אנלא יודעת מה לעשות אני בלחץ כואבת לי הבטן מאתמול כבר עד עכשיו אני ממש מפחדת חשבתי לשתות את התרופה של היום של אחרי אבל אני לא יודעת עם מותר לי בגלל הקוראטן ובכלל אני בעצמי בלחץ ובפחדים שאפשר להכנס מזה להריון או לא יודעת מה 😔 תייעצו לי בבקשה מה לעשות רציתי להתקשר אליכם ולשאול אבל אני יודעת שרק בערב יוכל .. וזה ממש דחוף לי

תשובה:
שלום לך, מעיון בעלון לצרכן של רוקטאן לא עולה קשר בין איחור למחזור לנטילת התרופה - האם יכול להיות הסבר אחר לאיחור של החודש וחצי? האם קיימת יחסים לא מוגנים לפני? במידה וכן, מומלץ לעשות בדיקת הריון. בנוסף לכך, את יכולה ליטול גלולה בשם אלה - אותה ניתן לקחת עד 5 ימים לאחר קיום יחסים לא מוגנים. התייעצי עם הרוקח לגבי הרוקוטאן ואם עלולה להיות בעיה. מקווה שעזרתי, מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו


בת 17 שואלת: #114337
אני וחבר שלי עשינו אנאלי בלי קונדום והוא גמר שם וגם שכבנו פעם אחת החודש רגיל ובהתחלה בלי קונדום ואז הוא שם. המחזור שלי ממש ממש סדיר בדרך כלל ובחודשיים האחרונים הוא איחר אבל גג ביומיים. עכשיו החלה חזור שלי מאחר כבר בשישה ימים ואני די לחוצה...מה הסיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום יקירה, בעת קיום יחסי מין ובזמן חדירה, יוצא מפתח הפין נוזל בשם "טיפות אהבה", נוזל שיוצא לפני הגמירה, וגם בו יש ריכוז גבוה של תאי זרע, לכן יש חשש לכניסה להריון מהתיאור שנתת, שהחבר שלך השתמש בקונדום רק לאחר שכבר הייתה חדירה. להבא, כדאי שתדעי שבמקרה של חשש להריון ניתן לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום בטווח של 3-5 ימים מזמן קיום היחסים הלא- מוגנים (תלוי בסוג הכדור, פוסטינור/ אלה). אני מזמינה אותך אל סניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך על מנת לבצע בדיקת הריון ולהסיר את החשש באופן חינמי ואנונימי. בדיקת הריון ניתן לבצע שבועיים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים. אני מזמינה אותך גם לקבוע תור לרופאת נשים בדלת פתוחה, גם כן באופן חינמי ודיסקרטי, על מנת להתאים לך אמצעי מניעה. אני שומעת ממך שאת מודאגת כעת ולא הייתי רוצה בשבילך שתהיי מודאגת שוב. חשוב לי שתהיי רגועה, שלא תגיעו למצבים מלחיצים כאלה בעתיד שוב, ולכן חשוב לי שתשמשי באמצעי מניעה שיגנו עליך מפני הריון ומפני מחלות מין. שימי לב שרק קונדום מגן עלייך גם מפני הריון וגם מפני מחלות. בהצלחה


בת 16 שואלת: #114325
היי. לפני כשבוע וחצי אני וחבר שלי שכבנו לזמן קצר ללא קונדום הוא לא גמר ואמר שלא היה קרוב לזה בפנים. אני יודעת שזה ממש חסר אחריות מצידיינו ואני ממש מפחדת מהריון לא רצוי ואני דיי מקווה לקבל את המחזור החודשי שאמור להגיע בשבוע הקרוב שבדרך כלל אני מקבלת סימנים לפני ועכשיו פחות מה לעשות? איך אני יודעת אם צריך גלולה ואיזה גלולה לקחת ומה תופעות הלוואי של גלולות על גוף האישה והמחזור החודשי?

תשובה:
היי יקירה, אני שמחה שפנית אלינו. בעת קיום יחסי מין ובזמן חדירה, יוצא מפתח הפין נוזל בשם "טיפות אהבה", נוזל שיוצא לפני הגמירה, וגם בו יש ריכוז גבוה של תאי זרע, לכן יש חשש לכניסה להריון גם בעת קיום יחסי מין בהם לא הייתה גמירה של הגבר. מכיוון שעבר שבוע וחצי מזמן קיום היחסים, את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום כי ניתן לקחת אותו רק בטווח של עד 3-5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים (תלוי בכדור שלוקחים- ישנם מספר סוגים, כמו פוסטינור ואלה). אני מזמינה אותך אל סניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך על מנת לבצע בדיקת הריון על מנת להסיר את החשש באופן חינמי ואנונימי. בדיקת הריון ניתן לבצע שבועיים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים. אני מזמינה אותך גם לקבוע תור לרופאת נשים בדלת פתוחה, גם כן באופן חינמי ודיסקרטי, על מנת להתאים לך אמצעי מניעה. אני שומעת ממך שאת מודאגת כעת ולא הייתי רוצה בשבילך שתהיי מודאגת שוב. חשוב לי שתהיי רגועה ולכן חשוב לי שתשמשי באמצעי מניעה שיגנו עליך מפני הריון ומפני מחלות מין. שימי לב שרק קונדום מגן עלייך גם מפני הריון וגם מפני מחלות. בהצלחה


בת 19 שואלת: #114314
אם אני שוכבת עם קונדום, והוא גומר בחוץ יש סיכוי להיריון ?

תשובה:
שלום. הריון מתרחש רק כאשר זרע חודר לנרתיק ופוגש ביצית. במידה ואתם משתמשים בקונדום והקונדום לא נקרע, את מוגנת אין סיכוי להריון.


בת 18 שואלת: #114305
שכחתי ליטול גלולה יומיים ברצף ועברו כבר 12 שעות מהגלולה האחרונה, האם לקחת אותן בכל זאת? בנוסף לכך התחילו לי דימומים בבטן וכאבים

תשובה:
שלום לך, הדימומים זה בגלל הפספוסים. אני מציעה שתמשיכי ליטול את הגלולות, ותחברי חפיסה חדשה ישר בסיום הגלולות שלך, בין אם את בחפיסה של 21 גלולות ובין אם את בחפיסה של 28 גלולות. אם את בחפיסה של 28 גלולות, תוותרי על 4 הגלולות הלא פעילות והתחילי ישר חפיסה חדשה. בנוסף, למשך שבועיים עכשיו השתמשי בקונדום. אם קיימת יחסי מין סביב הפספוס, יש חשש להריון וחשוב שתעשי בדיקת הריון בעוד שבועיים. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון. ודבר נוסף, מכיוון שיצא לך לפספס כמה גלולות בחפיסה, האם חשבת לעבור לאמצעי מניעה אחר שאינו תלוי בזכרון היומיומי שלך? יש היום מדבקה עורית שמודבקת אחת לשבוע, יש טבעת נרתיקית שמוחלפת אחת לחודש ויש התקן תוך רחמי שמוחלף אחת לשלוש שנים. יכול להיות שזה יותר מתאים לך כי זה לא מצריך ממך לזכור לקחת כל יום. גם על זה את מוזמנת להגיע אלינו לשיחה. כל טוב


בת 16 שואלת: #114297
יש לי חבר והוא הראשון שלי.. אנחנו שכבנוכבר כמה פעמים מקיימים את היחסי מין מוגן עם קונדום אבל ללא גלולות הוא אף פעם לא גמר בפנים ואחרי שהוא גמר תמיד הוא בודק שהקונדום לא קרוע או משהו וץמיד הכל היה טוב לפני שבוע ששכבנו כאב לי מהרגיל וירד לי דם פעם ראשונה אני מניחה שנקרע לי כרום הבתולין חודש שעבר קיבלתי מחזור ב14 ובדרך כלל אני מקבלת ב17 החודש עוד לא קיבלתי ב14 אני מחכה למחר שזה ה17 השבוע כאב לי ממש ממש הבטן כל השבוע ואין לי כל כך כאבע מחזור ואני מפחדת שאני בהריון .. המחזור אמור לאחר אחרי שכרום הבתולין נקרע? יכול להיות שאני בהריון איכשהו? אני ממש מחכה למחזור כבר ואני בלחץ

תשובה:
שלום לך, הפעמים הראשונות שמקיימים יחסי מין בהחלט יכולות להשפיע על המחזור ואפילו לגרום לאיחור. אם באמת השתמשתם בקונדום והוא לא נקרע, אז אין סיכוי שאת בהריון. המחזור יכול לאחר גם בגלל לחץ ומתח וגם כאבי הבטן שהרגשת לא קשורים להריון ויכולים להיות בגלל שאת לחוצה כל כך. נסי להירגע, הדימום ודאי יגיע בימים הקרובים. כל טוב!


בת 17 שואלת: #114269
כמה זמן נמשך דימום של תופעת לוואי של פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, הדימומים יכולים להופיע באופן לא סדיר עד להופעת הוסת. אם הדימומים מחמירים חשוב שתפני לרופא ותבדקי זאת. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114248
היי, שכבתי עם חבר שלי לפני כשלושה ימים ביום ראשון. קיימנו יחסי מין עם קונדום והכל אחרי שהוא גמר היו לי כאבי בטן אבל אחרי כמה שעות זה נפסק. אני אמורה לקבל מחזור ב12 לחודש וכבר עבר יומיים מאז אז השאלה שלי היא איחור המחזור קשור לזה שלקחתי פוסטינור לפני שלושה חודשים? יש סיכוי שאני בהריון? ואגב יש לי קצת כאבי בטן ובחילות הבעיה שאני לא יודעת עם זה קשור לקבלת המחזור שלי. אשמח לתשובה דחוף

תשובה:
היי, ממה שאת מספרת את לא בהריון. אם הקונדום היה תקין, בדקתם שאין חור, אין סיבה שתהיי בהריון. כאבי הבטן יכולים להיות קשורים להרבה דברים אחרים. אני מבינה שאת עוקבת אחר הופעת הוסת לפי תאריכים, זה מעקב בעייתי מאחר וכל חודש יש מספר ימים שונה. אני ממליצה לך לעקוב אחר הופעת הוסת באמצעות ספירת הימים בין וסת לוסת. חשוב שתדעי כמה זמן נמשך כל המחזור החודשי שלך (לדוכמא 32 ימים, 28 ימים). את יכולה לעקוב בעזרת אפליקציה. יכול להיות שהוסת לא מאחרת והיא תגיע בעוד כמה ימים. אם נטלת פוסטינור לפני שלושה חודשים וכבר קיבלת וסת שלוש פעמים אני מאמינה שהשפעת הפוסטינור על הגוף שלך פגה או נפחתה. כל טוב.


בן 19 שואל: #114241
היי, אני הייתי לוקחת שנתיים וחצי גלולות יאז פלוס ולא מזמן הפסקתי אותן, מאז שהפסקתי הכל היה בסדר המחזורים שלי היו בסדר ואז החלטתי לחזור אליהן שוב. במחזור הראשון שקיבלתי התחלתי לקחת את הגלולה הראשונה ואז המחזור שלי ממשיך וממשיך ועוד מספר מועט של כדורים אני מגיעה לכדורים שבהם אני אמורה לקבל את המחזור השני, מה עלי לעשות במצב כזה שאני לוקחת את הגלולות אבל אני במחזור כמעט כל החבילה?? פליז תעזרו

תשובה:
היי לך, האם החלטת על דעת עצמך לקחת את הגלולות שוב? מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא גם אם קיבלת מרשם בעבר, רופא/ה צריכ/ה לבדוק אותך ואת הנתונים מחדש. מה שאת מתארת הוא לא מצב פשוט ואני ממליצה לך ללכת לבדוק זאת בהקדם עם רופא/ה הנשים שלך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114219
הייתי עם חבר שלי וקיימנו יחסים והוא החדיר עם קידום והכל היה בסדר. ואז הוא הרצה להעמיד את האיבר שלו שוב ובגלל זה הוא חיכך עליי קצת עם הקונדום ואז כשהוא בא להכניס שעה הקונדום נפל, כל ומחר לפי מה שאני זוכרת האיבר שלו נגע בפות שלי קצת כי הוא בא להכניס אבח עצרנו את זה ואני מאוד בלחץ כבר שבוע וחצי יש סיכוי להיכנס להריון מזה?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת הסיכויים להריון קלושים מאוד. הריון יכול לקרות רק כאשר זרע נשפך בסמוך לנרתיק או בתוכו. מאחר ועבר כבר שבוע וחצי אין הרבה מה לעשות. מציעה לך לחכות שיעברו 14 יום מאז שקיימתם יחסים ואז תבדקי בבדיקת הריון ביתית. את מוזמנת לעשות אותה אצלינו בחינם ובאנונימיות. במידה והבדיקה תצא חיובית תצרי איתנו קשר ונסייע לך בהתמודדות. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114215
היי, היה לי מחזור לפני שבועיים ופתאום הופיע כתם.המחזור שלי סדיר בדרך כלל. קיימתי מין מוגן והכל היה בסדר. אני ממש לחוצה.. זה יכול להיות הריון?

תשובה:
היי לך, כתמים בין הווסת לווסת הבאה יכולים לקרות וזה בלבד לא צריך להדאיג אותך. אם אתם והפרטנר שלך מקיימים תמיד יחסים באופן מוגן אין צורך לדאגה. המון בהצלחה


בת 18 שואלת: #114213
שלום, אני וחבר שלי שכבנו לפני חודש עם קונדום והוא פשוט נקרע, לקחתי את גלולת הנורלבו ממש ביום שאחרי. חיכינו חודש ושבוע ועשיתי בדיקת הריון, יצא שלילי. המחזור שלי מאחר לי כבר בשבועיים וכרגע אני עם פטריה בנרתיק מטופלת עם נרות ומשחת אגיסטן. הרופאת נשים אמרה לי שבקשר לבדיקת הריון אין לי מה לדאוג כי היא אמינה עד מאוד. אתמול כשנכנסתי למקלחת התחיל פשוט לזרום לי דם. ומאז שיצאתי מהמקלחת יש לי הפרשות ורודות סמיכות. קודם כל, מה זה אומר ההפרשות הורודות הזה , ניסיתי לחפש באינטרנט והכל מופיע על הריו. שאלה שנייה שלי היא מאיזה סיבה יכול להיות שהמחזור מאחר כבר בשבועיים (לפני זה היה מתעכב ב4 ימים ולא יותר) שאלה שלישית שלי היא כמה אמינה בבדיקת הריון? אשמח לתשובה ממש ממש ממש מהר. תודה.

תשובה:
שלום לך, בדיקות ההריון אמינות על פי רוב. לנורלבו יש תופעות לוואי שאחת מהן היא עיכוב בהופעת הוסת. יכול להיות שהדימום שהיה לך קשור לגלולה ויכול להיות שהוא קשור לוסת או לקנדידה, יכולות להיות הרבה סיבות. אני מציעה לך לחזור בהקדם לרופאה שבדקה אותך ולבדוק את הנושא שוב. בכל מקרה כדאי לך להמנע מיחסי מין בחדירה עד שהקנדידה תעבור. כל טוב.


בן 18 שואל: #114200
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר שנה וחצי בערך, בחודש האחרון (פברואר) קיימנו יחסי מין מוגנים כמו תמיד עם קונדומים של דורקס, (אני לא נוטלת גלולות) את היחסי מין אנחנו מבצעים צמיד באחריות, הוא אף פעם לא גומר בפנים ותמיד יוצא שהוא מסיים הוא מוציא את האיבר מין וגומר בחוץ (כמובן שעדיין הקונדום עליו) ובאמצע הסקס הוא תמיד מוציא לראות שאין חור או משהו כזה, המחזור מאחר לי בשלושה ימים ואני מאד לחוצה,( אני מודעת שהיה חודש שעבר 28 ימים) ובפעמים האחרונות ששכבנו לא היה שום חור או משהו כזה אבל אני ממש מפחדת, אשמח אם תענו לי

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתם אחראיים ומשתמשים באופן קבוע בקונדום, ועל כך כל הכבוד! זו הדרך לקיים יחסי מין בטוחים ובריאים, ומהנים :) איחור במחזור יכול לנבוע מכל מיני סיבות: לחץ (גם אמרת שאת מאד לחוצה), שינויים בתזונה, חוסר שינה או כל מיני דברים אחרים. כל עוד הקונדום באמת לא נקרע, אין סיבה לחשוש ולהיות בלחץ. במידה והמחזור עדיין מאחר, כדאי לפנות לרופא/ת נשים כדי לבדוק שהכל בסדר. בהצלחה, כל טוב


בת 18 שואלת: #114199
היי שכחתי ליטול את הגלולה של אתמול(יום ראשון) ולקחתי אותה אחרי 16 שעות וקיימתי יחסים ביום שבת.. מה עליי לעשות? אני מאוד בלחץ לגבי היריון וקראתי שיש סיכוי.

תשובה:
שלום לך, מכיון שקיימת יחס מין בשבת ויום אחר כך פספסת גלולה, ההמלצה שלנו היא לקחת אמצעי מנעיה לשעת חירום, פוסטינור או נורלבו או אלה. במקביל המשיכי כרגיל בנטילת הגלולות והשתמשי בקונדום עד סוף החפיסה. הסיכוי להריון מאוד נמוך, במיוחק אם את בחצי השני של החפיסה. בכל מקרה עוד שבועיים עלי לעשות בדיקת הירון. אני מבינה שאת בלחץ אבל באתת שהסיכוי קטן. אנחנו פה בשבילך אז אם את צריכה אותנו תדברי איתנו. כל טוב


בן 18 שואל: #114195
בהמשך לשאלה #114173 הייתי עם קונדום אבל שניה תפני שגמרתי משכתי את הקונדום וגמרתי לה על הבטן ועכשיו המחזור שלה לא סדיר והיא בלחץ מרוב הלחץ ניראלי אין לך כוח בגוף היא לא אוכלת כלום יש לה כאבי בטן מה זה אומר?????

תשובה:
היי לך, שאלתך נענתה. אין צורך לדאוג אבל חשוב להיות כרגע אחראיים ולבצע בדיקת היריון כ-14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים בכדי לוודא האם אתם לא בהיריון. המון בהצלחה


בת 15 שואלת: #114184
שלום, אני וחבר שלי רוצים לקיים יסיי מין אנחנו ממש אוהבים אחד תשני ושניינו מסכימים לזה. יש לי כמה שאלות ואשמח מאוד אם תענו לי 1.רציתי לישאול איך אדע איזה קונדום טוב ליקנות שלא יהיה בעיות ביחסים? 2.איזה סוג של קונדום כדאי ליקנות שהוא טוב? 3.איך לדעת וליבחור את המידה הנכונה? 4.איך אני אדע אם הקונדום טוב ואין בוא חור או שהוא קרוע? 5 כמה עולה קונדום? 6.איך לישמור על הקונדום טוב כל היחסיים? 7.איך להישתמש בקונדום נכון? אשמח מאוד אם תענו על כל השאלות הן מאוד חשובות לי תודה רבה☺

תשובה:
היי לך, קודם כל מעולה שאת אחראית ופונה אלינו לשאול ולהתייעץ. הקונדום המומלץ ביותר זה כל הקונדומים של דורקס, הם הטובים והבטוחים ביותר. לגבי המידה- אין מידה בקונדומים, הם מתאימים לכולם. כדי לשמור על הקונדומים ולהשתמש בהם נכון חשוב לבדוק שהתאריך עדכני ולשמור אותם במקום שלא תופס חום או שמש (כמו רכב למשל), הכי טוב שיהיה במגירה בחדר. לגבי העלות זה משתנה ממקום למקום. לגבי השימוש הנכון בקונדום- לבדוק את התאריך, לפתוח בעדינות את האריזה, להשאיר מקום בחלק העליון של הקונדום (לשפיכה של הגבר) ולהחליק אותו כלפי מטה. אם יש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לשאול או להגיע אלינו לאחד מסניפי דלת פתוחה בהצלחה יקירה


בן 18 שואל: #114173
שאלה דחופה פעם אחרונה שאני וחברה שלנו עשינו אז גמרתי לה על הבטן ועכשיו היא מפחדת שנגע טיפטף קצת על הנרתיק עכשיו אני מפחד שהי תהיה בהריון מזה אני ממש ממש מפחד מזה היא אמורה לקבל מחזור ויש לה בחילות כאבי ראש ולא יכולה לנשום מה אני עושה????? בבקשהה זה דחוף ליייי

תשובה:
שלום לך, אם השפיכה הייתה על הבטן והזרע טפטף קצת על הנרתיק הסיכויים להריון קיימים אך מאוד מאוד נמוכים. יתכן וכאבי הבטן, הראש והקשיים בנשימה קשורים ללחץ שבה בת הזוג שלך נמצאת ולפעמים גם זה גורם לאיחור בוסת. כמה זמן עבר מאז שקיימתם יחסי מין לא מוגנים? אם הוסת לא מגיעה וכבר עברו 14 יום מאז שקיימתם יחסי מין לא מוגנים אתם יכולים לעשות בדיקת הריון ולגלות אם היא בהריון. מקווה שבקרוב תקבלו את התשובות שהכל בסדר. חשוב שתקפידו תמיד על שימוש באמצעי מניעה. הם לא פוגעים בהנאה המינית ומורידים את החשש מהריון וממחלות מין. בנוסף חשוב שתדע שיש לנו מענה חירום בלילה ואתם יכולים להתקשר במקרה כזה ולקבל מענה מיידי. כל טוב.


בן 27 שואל: #114167
שלום רב, קיימנו יחסי מין לא מוגנים איך יודעים מה לקחת? האם פוסטינור או אלה? הרוקח המליץ על אלה האם זה נכון? אם לקחנו אלה האם צריך בכל אופן פוסטינור?

תשובה:
שלום, אם נטלתם גלולת אלה זה מספיק טוב. אלה ופוסטינור פועלות בצורה דומה אך כל אחת מהן יעילה למספר שעות שונה. חשוב שתהיו מוכנים לתפועות הלוואי של אלה וכ-14 יום לאחר שנטלתם את הגלולה יש לעשות בדיקת הריון ביתית לוודא שאין הריון. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114165
היי אני וחבר שלי מקיימים יחסים ואמצעי המניעה הוא קונדום , אך רציתי לנסות את האפשרות לגלולות אבל יש לי מלא ספקות , כמו : איך לקחת ? מה הסיכויים של כניסה להריון ? האם הוא גומר בפנים ולא יקרה כלום ? האם אפשרי לקיים יחסים גם בשבוע הפסקה בין חפיסה לחפיסה ? ואיך אפשר לקבל מרשם לגלולות בפעם הראשונה דרך הצבא ?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד שאתם אחראיים ומשתמשים בקונדום ושומרים על עצמכם! לגבי הגלולות- את לא צריכה לחשוש. זה סה"כ מאוד פשוט ונוח. לוקחים בכל יום כדור בשעה קבועה. הסיכויים לכניסה להיריון עם גלולות (בלקיחה מסודרת ואחראית) הם מזעריים. אפשר בהחלט לקיים יחסים גם בשבוע ההפסקה ואת עדיין מוגנת. אין שום בעיה לקבל דרך הצבא, את צריכה לקבוע תור דרך המפקד\ת לרופא\ת נשים והוא\היא יסבירו לך את כל הפרטים לגבי הגלולות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #114155
עבר חמישה ימים מאז שאני ששכבנו והקונדום נקרע, ואני לא יודעת מה לעשות. אני לא כל כך מבינה בזה, אפילו בכלל, ואין מצב שאני הולכת לספר את זה להורים שלי, אני לא מסוגלת ואני לא יודעת מה לעשות.. אני לא חשבתי שזה יגיע למצב כזה היום זה שישה ימים מאז.. אם אני אקח את הגלולה זה יעזור עדיין ?

תשובה:
שלום לך, נטילת הגלולה יותר מ120 שעות אחרי קיום יחסי המין לא תועיל ולכן אם עבור יותר מחמישה ימים מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים אין מה לעשות כרגע. בעוד 14 יום תוכלי לעשות בדיקת הריון ולגלות האם את בהריון. את מוזמנת לבוא אלינו ולעשות את הבדיקה באנונימיות ובחינם (את יכולה למצוא כאן את הסניף הקרוב אליך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115). עד שתעשי את בדיקת ההריון לא ניתן לעשות דבר. אני מניחה שזה רגע לא פשוט עבורך, אל תשארי עם זה לבד. אנחנו פה אם תרצי להמשיך להתייעץ ולהסתייע. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114149
אם בלילה קיימתי יחסי מין, הקונדום נקרע והוא גמר בפנים אבל בבוקר קיבלתי מחזור כדאי לי לקחת גלולה יום שאחריי בכל זאת? ומה הסיכויים שאני אכנס להריון אם לא אקח?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת וסת אז את לא בהריון ואין כל סיבה ליטול גלולת הריון. יחד עם זאת אני לא ממליצה לך לקחת את הסיכון הזה בעתיד ותמיד להקפיד על שימוש בקונדום. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114148
אתמול בלילה אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה באמת ולא חלקית הוא היה בפנים חצי דקה או דקה ואחריי זה יצא והרגשתי את הטיפות אהבה על היד עכשיו אני בלחץ ומתלבטת אם לקחת גלולה של היום שאחריי כי זה היה בלי קונדום אבל הוא אומר שזה מיותר כי לא קרה כלום ההורים לא יודעים שאנחנו שוכבים כי הם ממש יכעסו מה לעשות 😣

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת אני לא כל כך מבינה. אם הייתה חדירה ללא אמצעי מניעה קיים חשש להריון. אם הייתה שפיכה בסמוך לנרתיק קיים חשש להריון. ובכל מקרה אם את לא בטוחה אבל עדין חוששת את יכולה ליטול גלולת חירום כדי לא להיות בספק (ומוטב כמה שיותר מוקדם). טיפות זעירות של זרע עלולות לצאת ולרוב הן אינן מורגשות והן יכולות לצאת גם במגע מיני מהיר. אם תחליטי ליטול את הגלולה את יכולה לקחת פוסטינור/נורלבו (שזה עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין) או אלה (עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין). הגלולות יעילות ככל שלוקחים אותן יותר קרוב למועד. לגלולת החירום תופעות לוואי שמומלץ שתהיי מוכנה להן (תקראי היטב את העלון המצורף לגלולה). ובכל מקרה 14 יום לאחר נטילת הגלולה תעשי בדיקת הריון (את מוזמנת לעשות אותה אצלינו בחינם ובאנונימיות). זה נפלא ונהדר שאת וחבר שלך החלטתם להתנסות במגע אינטימי זוגי ומשותף אך חשוב שתעשו זאת באחריות ותמיד תשתמשו בקונדום ו/או בכל אמצעי מניעה אחר. ממש חשוב להקפיד על זה. זה לא פוגם בהנאה ומוריד הרבה לחצים וחששות מהריון לא רצוי ומהדבקה במחלות מין. אתם מוזמנים לבוא אלינו לקבל את כל המידע על כל אמצעי המניעה הקיימים עבורכם. כל טוב.


בת 19 שואלת: #114142
היי פיספסתי 2 גלולות בחפיסה (שבוע בידיוק לפני ההפסקה שהייתי אמורה לעשות) אז התחלתי את ההפסקה כבר בזמן שפיספסתי , ובאותו יום שעבר שבוע ונגמר ההפסקה שהייתי אמורה לעשות (בעצם בזמן שהייתי אמורה להתחיל את ההפסקה) בעצם התחלתי חפיסה חדשה ולקחתי את הגלולה הראשונה בחפיסה החדשה. (מקווה שתביני אותי כי זה קצת מסובך) כמה שעות אחרי נטילת הגלולה הראשונה בחפיסה (יש לציין שהייתי ביום האחרון של המחזור) קיימתי יחסי מין ללא קונדום עם חבר שלי אבל הוא גמר בחוץ ואני מפחדת שיש את הטיפות האלה וזה מסוכן למרות שכמה שעות לפני זה לקחתי את הגלולה הראשונה האם זה ממש מסוכן למרות שלקחתי כמה שעות לפני זה את הגלולה הראשונה וגם שהייתי ביום האחרון של המחזור?

תשובה:
היי לך, חשוב שתדעי שזה לא בריא לגוף להפסיק חבילת גלולות באמצע החבילה. הגוף שלנו רגיל לאיזון מסויים, ובלבול שכזה גורם לגוף שלנו להתבלבל. לפעם הבאה, המשיכי כרגיל את החבילה עד לסופה והשתמשי באמצעי מניעה נוסף על מנת לוודא הגנה מלאה. ל'גמור בחוץ' זהו לא אמצעי מניעה מבחינתנו בגלל טיפות האהבה שציינת בעצמך, אכן ניתן להיכנס מהן להיריון. בגלל ששינית את המחזור החודשי שלי, וקבלת ווסת מוקדם מן הרגיל קשה לי לייעץ לך לגבי הסיכוי שלך להיכנס להיריון או לא. על מנת שלא לקחת סיכון אמליץ לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי (אם עוד לא מאוחר מדי-במידה ועברו 72 שעות זה מאוחר מדי. יש גלולה נוספת שנקראת אלה שמתאימה לעד חמישה ימים), ולבצע בדיקת היריון בעוד 10 ימים. המשיכי את הגלולות בצורה סדירה, ובבקשה אל תעשי זאת שוב!


בן 23 שואל: #114141
היי ערב טוב.. לפני יומיים אני וחברה שלי היינו במיטה והיא אוננה לי גמרתי נקיתי הכל בסדר.. אחרי 10 דק הכנסתי את הפין שלי לפות שלה בלי קונדום אחרי זה גמרתי בחוץ ולא בפנים.. ירד לה מלא דם למה ירד לה דם? זה הייתה הפעם הראשונה שאנחנו שוכבים.. והשאלה השניה היא.. היא הייתה אמורה לקבל אתמול מחזור ועוד לא קיבלה.. יש מצב שהיא נכנסה להריון? בבקשה לענות לי אני ממש מודאג

תשובה:
שלום, בנוגע לחלק הראשון של השאלה שלך, בקיום יחסי מין עם חדירה גם במידה והגבר מגיע לפורקן מחוץ לאיבר המין של האישה יש חשש של כניסה להריון משום שלפני שהגבר מגיע לפורקן ישנן "טיפות אהבה" זה נוזל זרע שיוצא מהפין בזמן גירוי מיני בין השלב שבו מופיעה זיקפה ועד הגמירה, וגם ממנו ניתן להיכנס להריון. לכן במידה ובת הזוג שלך אינה נוטלת גלולות החשש של כניסה להריון קיים. לכן בכל קיום יחסי מין יש צורך בשימוש באמצעי מניעה. בנוגע לדימום, זה דבר טבעי, לעיתים בעת קיום יחסי מין ישנו דימום אצל האישה שנובע מהחיכוך בין איברי המין. בכדי למנוע דימום יש לשים לב שבת הזוג שלך מגורה ורטובה מספיק- מה שימנע את הדימום. יש לבצע משחק מקדים, לשים לב שאתם במקום שבו אתם מרגישים בנוח והכי חשוב אתם צריכים לתקשר ביניכם ולשים לב שאתם מבצעים את החדירה באופן הדרגתי ולא כואב לבת הזוג שלך. בנוגע לשאלה השנייה, לא הייתי ממהרת להילחץ, המחזור עשוי להיות לעיתים לא סדיר ואיחור של יום הוא טבעי, הרבה פעמים האיחור נובע מלחץ נפשי ועומס ביום יום, עם זאת הייתי שמה לב בימים הקרובים ובמידה והמחזור לא יגיע יש לבצע בדיקת הריון כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין משום שיחסי המין שקיימתם אינם מוגנים. בהצלחה!


בן 28 שואל: #114139
האם צריבה במהלך קיום יחסי מין קשורה להתחלת נטילת גלולןת ?

תשובה:
שלום לך, במידה ולא כאב לך ביחסי המין לפני שהתחלת לקחת גלולות, אז בהחלט זו יכולה להיות הסיבה (אך לא בהכרח). ממליצה להתייעץ עם הרופא\ה וגם לבדוק עם עצמך מתי קורה שיש לך צריבה.


בת 17 שואלת: #114138
אני לוקחת גלולות כבר כמעט שנה ויש לי חבר ואנחנו שוכבים , אני לוקחת גלולות מיליאן ודחיתי מחזור אחד בזה שלקחתי עוד חודש ולא עשיתי הפסקה. כל הכדורים של החודשים הסתיימו ביום שני ועבר ארבעה ימים ועוד לא קיבלתי ואני צריכה ביום שני שבוע הבא . ועוד לא קיבלתי ... מה אני עושה?

תשובה:
שלום לך, גם אם לא קיבלת מחזור את צריכה להמשיך לקחת את הגלולת כרגיל. לפעמים בגילך- למרות הגלולות המחזור לא סדיר ואת לא צריכה לדאוג אם את לוקחת אותן באופן סדיר. בנוסף, אין בעיה עם זה שהמשכת חפיסה נוספת ברצף. בהצלחה


בת 15 שואלת: #114137
רשום באינטרנט שגלולות אלה אפשר לקחת רק במרשם רופא , ואני לא כל כך מבינה מה זה אומר מה אני אמורה לעשות. אני חייבת עזרה ..

תשובה:
שלום לך, גלולת אלה ניתן לקבל ללא מרשם רופא בכל רשתות הפארם. עם מרשם רופא היא תהיה יותר זולה. כפי שנכתב בתשובה הקודמת, 14 יום אחרי קיום יחסי המין חשוב שתעשי בדיקת הריון. כרגע, מאחר ועברו יותר מחמישה ימים לא ניתן לעשות הרבה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #114131
שלום, אני וחבר שלי רוצים לקיים יסיי מין אנחנו ממש אוהבים אחד תשני ושניינו מסכימים לזה. יש לי כמה שאלות ואשמח מאוד אם תענו לי 1.רציתי לישאול איך אדע איזה קונדום טוב ליקנות שלא יהיה בעיות ביחסים? 2.איזה סוג של קונדום כדאי ליקנות שהוא טוב? 3.איך לדעת וליבחור את המידה הנכונה? 4.איך אני אדע אם הקונדום טוב ואין בוא חור או שהוא קרוע? 5 כמה עולה קונדום? 6.איך לישמור על הקונדום טוב כל היחסיים? 7.איך להישתמש בקונדום נכון? אשמח מאוד אם תענו על כל השאלות הן מאוד חשובות לי תודה רבה☺

תשובה:
היי, שאלתך נענתה. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה באיזור מגורייך לייעוץ בנושא אמצעי מניעה נוספים והפעם הראשונה, ואף לקבוע תור לרופאת נשים בדלת במידת הצורך בצורה אנונימית . בהצלחה.


בת 17 שואלת: #114129
שלום תעזרו לי אני ממש לחוצה😔😓אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום כי הוא הבטיח לי שהוא לכ יגמור והוא כן גמר הייתי ממש לחוצה בכיתי וזה זה קרה בשעה 12 וחצי בלילה ולקחתי גלולהלמניעת היריון למחרת גם ב12 ושבוע אחרי זה שזה היום כל יום כואב לי הבטן יש לי סחרחורת קשות ואני מקיאה דם אני לא יודעת מה לעשותת?? אין מצב שאני ילך להגיד להורים שלי הם יזרקו אותי מהבית אנחנו משפחה ממש שומרת ורק אני הזונה המפגרת בבית בבקשה תעזרו לי😭😭😭😭

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב לי לחזק אותך שקיבלת החלטה נכונה וחכמה ונטלת את הגלולת חירום. חלק מתופעות הלוואי של הגלולה הם כאבי בטן, בחילה או הקאה, הפרשות דמיות שאינן קשורות לוסת וגם עיכוב בהופעת הוסת. אני לא מכירה תופעות לוואי של סחרחורות והקאות של דם ולכן אם תופעות אלו מתגברות או ממשיכות חשוב שתלכי לבדוק את הנושא. יתכן והן קשורות למצב הנפשי שבו את נמצאת. אני מבינה שבבית שבו גדלת לא יקבלו בהבנה את הבחירה שלך ושל בן הזוג שלך לקיים יחסי מין, יחד עם זאת, את ובן זוגך מתנהלים בצורה טבעית ונורמלית לגילכם. הרבה נערים ונערות מתנסים במגע מיני אינטימי ראשוני בגיל שלכם. חשוב מאוד להקפיד על שימוש באמצעי מניעה, בכל פעם שמקיימים מגע אינטימי כלשהו (בכל פעם שיש מגע בין פין לפות) וזה בכדי לקיים יחסי מין בטוחים ממחלות מין ומהריון אך כל עוד המעשה נעשה בהסכמה וברצון של שניכם אין בו כל פסול. 14 יום אחרי שנטלת את הגלולה תעשי בדיקת הריון (את מוזמנת גם לבוא לעשות אותה בחינם ובאנונימיות אצלינו, בסניף הקרוב אליך). יכול להיות שהוסת תופיע עוד לפני. מציעה לך להיות רגועה ככל שניתן, להעסיק את עצמך בדברים אחרים. בכל מקרה שלא יבוא אנחנו פה ואת מוזמנת תמיד להעזר בנו גם באתר וגם טלפונית וכמובן גם להגיע אלינו לסניף. כל טוב.


בת 21 שואלת: #114128
היי,אני בת 21 נוטלת גלולות מינס במשך שלוש שנים. המחזור מאחר ביום יומיים, יש את התסמינים של הכאבי מחזור אבל אין דימום יש מין גושים צמיגיים בצבע חום כהה. בחודש האחרון סבלתי פעמיים מדלקת בשתן ,הטיפול הראשון לא עזר ולפני יומיים קיבלתי שוב אנטיביוטיקה שונה. יש קשר בין הדברים?? מה זה יכול הליות ההפרשות האלה?

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו. אני מבינה את הלחץ שלך אבל חשוב שתדעי שהמחזור יכול לאחר לעיתים עקב לחץ נפשי ובנוסף, הגושים שאת מתארת יכולים להיות חלק מן המחזור וזה טבעי. אם זאת חשוב שתדעי בנוגע לדלקת בשתן, במידה ולקחת אנטיביוטיקה וקיימת יחסי מין יש צורך להשתמש באמצעי מניעה נוסף משום שחלק מסוגי האנטיביוטיקה מבטלים את ההשפעה של הגלולות. אם בזמן לקיחת האנטיביוטיקה קיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף בנוסף לגלולות ולא תקבלי מחזור בימים הקרובים אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון 10-14 ימים מקיום יחסי המין או לפנות לרופאת הנשים שלך. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו.


בת 20 שואלת: #114122
לפני כמה ימים התחלתי להרגיש גירוד וקצת צריבה באיבר המין בהתחלה חשבתי שזה עיקצוצים בגלל הקוצים אחרי הגילוח , התחילו להיות לי גם הפרשות טיפה צהבהבות היום החלטתי לבדוק את זה עם פנס ומראה פתחתי ממש את איבר המין וראיתי שבתוך יש לבן צהוב כזה כמו מוגלה. יקח זמן עד שהתור שקבעתי יגיע כי אני בצבא ובינתיים אני סובלת ממש אני מאוד רומה לדעת מה זה ואיך אפשר לטפל בזה בלי ללכת לרופא. כי שוב יקח זמן עד התור שלי תודה.

תשובה:
שלום לך, הפרשות כמו שאת מתארת וגירוי באיבר המין מחייבים בדיקה רפואית של רופא נשים/עור. יכול להיות שמדובר בפטריה או בדלקת כלשהי אבל רק רופא מומחה יוכל לתת לך תשובה לכך. תנסי לבדוק מול הצבא לגבי הקדמת התור או הגעה לרופא חיצוני כמו ביקור רופא (אני לא מכירה את האפשרויות ולכן תצטרכי לבדוק מול המרפאה הצבאית). אני מאוד ממליצה לך לא לבצע המלצות שקיבלת במקומות לא מוסמכים באינטרנט, כמו פתרונות טבעיים למיניהם ולא למרוח על איבר המין משהו שהוא לא תרופה שניתנה על ידי רופא. את חייבת איבחון רפואי על מנת לטפל בה. מאחלת לך החלמה מהירה ושתרגישי טוב!


בת 15 שואלת: #114116
היי כבר 4 ימים בערך שיש לי כאבים וגירודים בנרתיק.. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, כאשר יש כאבים וגירויים בנרתיק יש לפנות לבירור רפואי.. הכאבים והגירודים יכולים לנבוע ממגוון סיבות - גירוי של העור, היגיינה וגם בעיות רפואיות שונות. את יכולה לגשת לרופא/ת נשים על מנת לבצע בדיקה. את יכולה גם לקבוע תור אנונימי שלא מתועד בתיק הרפואי שלך אצל רופאת נשים אצלנו בדלת פתוחה. תרגישי טוב!


בת 21 שואלת: #114099
הרופא הביא לי לשתות אנטיביוטיקה (נגד וירוס) 5 ימים, ידוע לי שבחמישה ימים האלה נפגמת הפעולה של ההגנה של הגלולות, השאלה שלי היא אחרי שסיימתי ליטול את האנטיביוטיקה לגמרי, כמה זמן אחרי זה אני מוגנת? כבר יום למחרת?

תשובה:
שלום לך יפה שאת יודעת לגבי פעילות הגלולה עם אנטיביוטיקה ואת צודקת כאשר נוטלים אאנטיביוטיקה פעילות הגלולה יכולה להיפגם , לכן מומלץ להשתמש באמצעי מניעה אחר קונדום או דיאפרגמה, לשאלתך כמה זמן את מוגנת ? מכיוון שזמן פינוי האנטיביוטיקה היא ארוכה אני מציעה לך להמשיך להשתמש באמצעי מניעה נוסף עד קבלת הוסת לאחר מכן תהיי מוגנת כל טוב


בת 18 שואלת: #114095
היי, קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי וכשעה לאחר מכן נטלתי פוסטינור. אחרי חמישה ימים הופיע לי דימום של שלושה ימים בערך. אבל לאחר כשבועיים קיימנו שוב יחסי מין והקונדום נקרע ושוב לקחתי פוסטינור כשעה-שעתיים לאחר מכן. שוב הופיעה לי דימום לאחר חמישה ימים אבל הוא נמשך יותר זמן מהפעם הקודמת והוא היה כשבוע לפני המחזור . ב25.2 הייתי אמורה לקבל מחזור ,כמה ימים אחרי הדימום שהיה והוא לא הגיע עד היום ועברו כמעט שבועיים. האם ייתכן שהדימום שהיה אז זה היה המחזור שהקדים ? ומה יהיו ההשפעות בלקיחה של הפוסטינור פעם נוספת לאחר שבועיים ? מציינת שאני ממש בלחץ ולא יודעת מה לעשות . מפחדת לבצע בדיקת היריון.

תשובה:
שלום לך, אחרי נטילת פוסטינור, אחת מתופעות הלוואי שיכולה לקרות היא דימום. לפעמים הוא קצר ולפעמים ארוך יותר. בכל מקרה מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת פוסטינור כדי לוודא שאת אכן לא בהריון. את יכולה לקנות את הבדיקה ברשתות הפארם או להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ ולבדיקת הריון במקום. הכדור יכול לגרום לתופעות לוואי נוספות כמו כאבי בטן ובחילות, אך מעבר לכך אין סכנה בלקיחת הכדור. ניתן לקחת פוסטינור מספר פעמים אבל חשוב להבין שפוסטינור זה לא אמצעי מניעה. אני ממליצה לך לבדוק לגבי אמצעי מניעה נוספים וגם לגבי שימוש בקונדום כדי להימנע ממחלות מין. לקיחת אמצעי מניעה חשובה גם לבריאות שלך וגם לנפש, שתוכלי לקיים יחסי מין בלי לפחד מהריון ולהיכנס ללחץ.


בת 22 שואלת: #114086
מוסיפה למה שכתבתי למטה- הדימום כרגע הוא בצבע חום, אם זה משנה. שאלה בגיל 22 : #114085 היי, אני לוקחת גלולות מסוג יאז. נשארו לי עוד 2 גלולות ורודות לפני הגלולות הלבנות והתחיל לי דימום. לפני יומיים לקחתי גלולה בשעה 14:00 והקאתי בערך בשעה 22:00 וקצת במהלך הלילה, האם יש קשר? להמשיך לקחת את 2 הגלולות הורודות שנשארו כרגיל? משהו השתבש או שזה בסדר ? תודה מראש. מוסיפה למה שכתבתי הדימום כרגע הוא חום אם זה משנה

תשובה:
שלום לך, קורה לפעמים שיש הכתמה חומה, אין לך סיבה לדאגה. הגלולה שלקחת ב-14:00 נספגה הרבה לפני שהקאת ב-22:00. הכל בסדר. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114083
היי בשבוע האחרון יש לי כאביי בטן די מוזרים- הם יחסית חלשים אבל הם כל פעם בצד אחד של הבטן ועברתי כבר את הביוץ החודש. מזה אומר ? והאם אני צריכה להתחיל לחשוש ? תודה מראש .

תשובה:
הי לך, יכולות להיות סיבות שונות לכאבים שאת מרגישה. אני לא רופאה ולכן לא יכולה לתת לך הערכה רפואית מדוייקת. חשוב שתלכי לרופא/ה שלך ותבדקי את הנושא. כל טוב.


בת 14 שואלת: #114071
שלום , הרגע קיימתי יחסי מין לא מוגנים ואני בסוף המחזור (זאת אומרת שעדיין ישלי אבל קצת) . ואני לא יודעת מה לעשות אשמח למענה מהיר בבקשה !! לקחת פוסטינור ? גם אם אני במחזור ? לעשות בדיקת הריון עוד שבוע שבועיים? מה לעשות ? תודה.

תשובה:
שלום לך. רוב הסיכויים שאם את בסוף המחזור אז לא תיכנסי להריון, אבל עדיין יש סיכוי, אמנם קלוש, אבל הוא קיים שכן תיכנסי להריון ולכן אני ממליצה לקחת פוסטינור אם עוד לא עברו שלושה ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים או אלה אם כבר עברו שלושה ימים אבל עוד לא עברו חמישה ימים. בכל מקרה, צריך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הגלולה. בהצלחה!


בת 32 שואלת: #114068
שלום רב, קיימתי יחסים עם בן זוגי, הקונדום נפל תוך כדי וזיהינו זאת רק לאחר השפיכה. על פי מעקב מדוקדק שאני עורכת, התקרית אירעה בדיוק על טווח ימי הביוץ. כשעה לאחר מכן נטלתי את גלולת החירום אלה. 1. קראתי ש"אלה" מעכבת את הביוץ, אך מה קורה אם המתינה ביצית בשלה לזרע במועד נטילת הגלולה? האם במצב כזה לגלולה יש סיכויי הצלחה? 2. כשלושה ימים מנטילת הגלולה, הופיעו לי כאבים עזים וגודש משמעותי בחזה, ומהכרות עם גופי זהו סימן מובהק להריון. קראתי שאחת מתופעות הלוואי הנפוצות של "אלה" הוא גודש בחזה, אך אני לא מצליחה להסיח את דעתי מהמחשבה שהגודש מוגזם ושמדובר בסימנים ראשונים של הריון ולא בתופעת לוואי של הגלולה- ניסיתי לחפש בפורומים מידע של משתמשות אחרות על תופעת לוואי זו אך לא מצאתי אך מידע בנושא פרט למידע שמפרסמת חברת התרופות- האם מנסיונכם הפורה זוהי תופעת לוואי שכיחה ובעוצמות כאלה? האם הגודש הוא תופעה המופיעה רק בסמיכות לנטילת הגלולה או שהתופעות עשויות להמשך עד מועד הוסת? כמובן שבתום שבועיים, אם טרם תופיע הוסת אדאג לעשות בדיקת הריון, אך אני מנסה ללקט מידע נוסף כדי לנסות ולהפחית את רמת הסטרס עד אז. תודה

תשובה:
שלום לך. הגודש בחזה זו בהחלט תופעת לוואי מוכרת של הגלולה אלה. זה יכול להימשך בין כמה ימים לכמה שבועות. כל אחת חווה את זה קצת שונה. בכל מקרה, גם לו היה הריון, הגודש לא מופיע מיד בתוך כמה ימים מקיום יחסי המין. הגלולה אכן דוחה את הביוץ ובכך יעילה במניעת כניסה להריון, אך אם כבר יש הריון, היא אינה גורמת להפלה. רוב הסיכויים שהכל בסדר ואין לך סיבה לדאגה. הקפידי לבצע בדיקת הריון אחרי שבועיים גם אם מופיע מחזור כי לפעמים הגלולה גורמת לשיבוש במחזור ומה שנראה לנו כמחזור זה בעצם דימום כתופעת לוואי מהגלולה. בהצלחה!


בת 23 שואלת: #114066
היי, אני לוקחת גלולות כמעט שנתיים ובחפיסה האחרונה שהתחלתי הפסקתי אותה באמצע ליומיים ואז הופיע לי מחזור ולאחר היומיים לקחתי שוב גלולה ושוב פעם הפסקתי. אני רוצה לחזור לסדר הרגיל ושההגנה בזמן יחסי מין תחזור, מה לעשות? בתודה מראש

תשובה:
שלום לך. התחילי חפיסה חדשה של הגלולות והתמידי לקחת גלולה כל יום בלי לפספס אף אחת ואז תהיי מוגנת. כל טוב!


בן 14 שואל: #114063
שלום, אני לי, בן 14. אז חברה שלי נפרדה ממני לא מזמן אבל היא רוצה עדיין לקיים איתי קשר מיני כאקסית (היא בת 16, לא לוקחת ולא לקחה גלולות בעבר), והיא ביקשה ממני שנבצע יחסי מין בקרוב. אני עוד לא קניתי את הקונדום שלי ואני גם לא יודע איפה אפשר לקנות ביישוב שלי. אז השאלות שלי: 1. יש בבית דגן מקום בו אפשר לקנות קונדומים? 2. האם קונדום מספיק לשמירה על סקס בטוח כל עוד הוא ישאר במקום ויעבוד? 3. אם אכנס איתו רק זמנית בלי לגמור זה יגביר את הבטיחות וישמור מפני טיפות האהבה? 4. מתי אנחנו יכולים לעשות את זה? כי מעולם לא הבנתי בענייני המחזור והוסת. תודה על העזרה מראש :)

תשובה:
שלום לך. הקונדום אכן מספק הגנה מלאה גם מפני כניסה להריון וגם מפני הידבקות במחלות מין. ניתן לקנות קונדומים בכל בית מרקחת. ולגבי שאלתך האחרונה, כל עוד אתם משתמשים באמצעי מניעה, אתם יכולים לעשות את זה בכל שלב של החודש. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #114062
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בלילה שבין שבת לראשון בבוקר (היום כבר יום שלישי) ובזמן קיום היחסים נקרע הקונדום ( הייתה חדירה וישר שמענו שנקרע הקונדום וישר הוא הוציא ולא המשכנו) אני מאוד דואגת שנכנסתי להריון מטיפות האהבה שהיו בקונדום ורציתי לדעת שאם אני לוקחת פוסטינור היום אם יש הריון זה יכול למנוע אותו או משהו כזה ? הבנתי שאם נקלט הריון אז הכדור כבר לא עוזר אשמח לקבל תשובה

תשובה:
שלום לך, גלולת החירום יכולה לסייע רק במידה וההריון לא נקלט עדין (זאת אומרת שלא היה עדין ביוץ). בכל מקרה, לפי מה שאת מתארת אני חושבת שהסיכויים להריון נמוכים. יחד עם זאת אם אתם לא רוצים לקחת את הסיכון הקטן אתם יכולים לקנות גלולת אלה אותה ניתן לקחת עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין. חשוב שתקחי אותה כמה שיותר מהר. אתם יכולים לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם. אם תחליטי לקחת תהיי מוכנה לתופעות הלוואי ו14 יום לאחר נטילת הגלולה תעשי בדיקת הריון ביתית ע"מ לוודא שאין הריון. בכל מקרה אנחנו כאן לכל מצב שתצטרכי. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114060
אני לוקחת גלולות וסיימתי כבר חפיסה ואני אומרת לקבל מחזור בכדורים הלא פעילים ולא קיבלתי אני כבר באמצע החפיסה השנייה ועדיין לא קיבלתי מחזור, אציין שלא פספספתי שום גלולה ומאוד דייקתי וגם עשיתי בדיקת הריון יצאה שלילית, אז למה אני לא מקבלת מחזור? לפני חודש וחצי לקחתי פוסטינור יכול להיות שיש קשר?

תשובה:
שלום לך, קורה לפעמים שנוטלים גלולות שאין דימום בין חפיסה לחפיסה. את אומרת שלא פספסת אף גלולה וגם בדיקת הריון שעשית יצאה שלילית אז אין לך סיבה לדאוג. בנוסף, באמת יכול להיות שזה בגלל הפוסטינור שמשבש את המחזור. המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל. במידה שגם אחרי שתסיימי את החפיסה הבאה של הגלולות לא יהיה דימום, עדיף שתפני לרופאה כדי לוודא שהכל בסדר. כל טוב!


בת 17 שואלת: #114057
שלום, חבר שלי הכניס לי אצבעות אבל הייתי עם טייץ. אחר כך גילינו שירד לי דם האם יכול להיות שנקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום, יכול להיות שבחדירת אצבעות נקרע קרום הבתולין. חשוב שתדעי שאין לכך משמעות רפואית. יתכן והקרום שלך כבר נקרע ממזמן בגלל רכיבה על אופניים, טמפון או אם אוננת בעצמך והדם הגיע בגלל פצע פנימי. לא ממליצה על חדירת אצבעות באמצעות טייץ, אלא אם זה היה לך נעים ונוח. כל טוב.


בת 16 שואלת: #114045
היי , אני וחבר שלי שוכבים כבר חודש בערך לא בתדירות גבוהה , בדיוק כמה ימים לפני המחזור , המחזור שלי לא הופיע עדיין למרות שהיחסי מין היו מוגנים ועם קונדום , יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, אם אתם מקפידים על שימוש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין, ומקפידים לבדוק שהקונדום ללא חור והכל תקין אין סיבה שתהיי בהריון. הריון יכול להתרחק רק במידה והייתה שפיכה בתוך הנרתיק או ממש בסמוך לו. לעיכוב בהופעת הוסת יש סיבות שונות הקשורות לשינוי הרגלי תזונה, מתח וחרדה ועוד. מקווה שהוסת תגיע בקרוב ממש ושהכל יהיה בסדר. אנחנו פה בכל מקרה שתצטרכי. כל טוב.


בת 22 שואלת: #114039
שלום אני בת 22. יש לי חבר כמעט שנתיים ואנחנו מקיימים יחסי מין קרוב לשנה וחצי מוגנים לחלוטין (עם קונדום). בחצי שנה האחרונה אני מרגישה שינוי במחזור שלי. פעם אחרונה שקבלתי מחזור ב 26/1 אחרי יומיים קיימנו יחסי מין מוגנים כמובן ובדקנו שהכול בסדר. ושהתקרב מועד המחזור הבא קיימנו עוד פעם וכמובן מוגנים. המחזור לחודש 2 לא קיבלתי גם שיש סימניים למחזור והיום 5/3 ועדיין לא קיבלתי.... האם יש אפשרות להריון ? ואם לא מה הבעיה שלה קיבלתי מחזור עד עכשיו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ראשית, אם קיימתם יחסי מין מוגנים לאורך כל הזמן והקפדתם שאין מגע ישיר בין פין לפות, לא הייתה שפיכה באזור הנרתיק או בתוכו את לא בהריון. אם את חוששת או חושדת שנקרע קונדום או שנשפך זרע בסמוך לנרתיק את יכולה לעשות בדיקת הריון (אותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). דבר שני, לגבי המעקב אחר המחזור החודשי - שימי לב שאת המעכב יש לעשות לפי מספר ימים בחודש ולא לפי תאריכים (התאריכים מחודש לחודש משתנים..). איך עושים את זה? אופציה ראשונה היא לספור כמה ימים עברו מהיום הראשון של הוסת ליום הראשות של הוסת הבאה. לדוגמא, אם קיבלת וסת ב26.1 את סופרת כמה ימים עברו עת הוסת הבאה. וכך תדעי האם הוסת מאחרת או לא (אם לדוגמא את מקבלת וסת כל 28 יום וחודש אחד את לא מקבלת וכבר מגיע היום ה-31 את יודעת שהיא מאחרת...). אופציה שניה היא להוריד אפלקציה בפלאפון שמסייעת במעקב אחר הופעת הוסת. ובכל מקרה אם את לא בהריון והוסת עדין לא מגיע אני ממליצה לך לפנות לרופא ולבדוק את הנושא. כל טוב.


בן 17 שואל: #114035
שאלה נוספת אם אפשר, כל פעם בעת החדירה הראשונית חברה שלי מתלוננת שכואב לה והיא סובלת...מה זה יכול להיות ואיך ניתן לשפר את הרגשתה? תודה

תשובה:
שלום לך, הסיבות לכאב שונות ומגוונות, ייתכן והיא מכווצת מכיון שהיא לחוצה מהאקט, יתכן ואתה חודר אליה לפני שהיא רטובה ומסכימה לחדירה, יתכן ויש לה פצע או דלקת כלשהי. בכל מקרה חשוב שהיא תלך לבדוק את עצמה ואני ממליצה להמנע מחדירה כל עוד זה כואב לה. יחסי מין לא אמורים להיות כואבים ואף אחד או אחת לא אמור/ה לסבול מהמגע המיני. מציעה לכם לנסות מגע אינטימי אחר ללא חדירה. ובכל מקרה, אתה תמיד מוזמן לשאול כמה שאלות שאתה רוצה. תרגיש בנוח. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114021
שלום אני ממש אשמח אם תוכלו לענות לי על זה . לפני 6 ימים הייתי עם חבר מאוד טוב שלי , אנחנו לא ביחד אבל שניינו יודעים שיש לנו משיכה אחד לשני . תוך כדי שיחה משהו פשוט התפרץ והתנשקנו וזה היה כלכך מלא תשוקה כניראה הייתה לשנינו כבר המון זמן וזה נגרר לעוד דברים ... באיזה שהוא שלב פשוט מצאתי את עצמי מן יושבת עליי כשיש ביניינו חיכוך (ללא חדירה ! ) ולשניה אחת הוא הזיז את התחתונים והיה את החיכוך פשוט בלי כלום (שוב ... לא הייתה חדירה וזה היה מבלי שנגעתי בקצה שלו ) . כשהכל נרגע והסתיים הוא גמר. (דיברתי איתו על זה והוא אמר שהוא גמר רק אחריי שקמתי ) אין מצב שאני בהריון מזה נכון ? המחזור שלי יגיע רק עןד שבועים אבל עד אז הראש שלי עסוק בזה כל הזמן כי היו לי כאבי בטן (יחסית חלשים ) גם לאחר היום של הביוץ כביכול. תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת בלחץ אבל באמת שאין לך מה לדאוג כי אין סיכוי להריון. הריון יכול להתרחש רק כאשר יש כניסה של הפין לנרתיק או שפיכה מלאה בפתח הנרתיק ללא בגדים, וגם אז הסיכוי נמוך מאוד. אין לך מה לדאוג. תנשמי עמוק. הכל בסדר. כל טוב


בת 17 שואלת: #113978
היי, אני בת 17 וחבר שלי בן 15. ( הוא באמת בוגר לגילו..). אנחנו חברים 7 חודשים. והתחלנו לשכב לפני חודש בערך, בתדירות יום-יומית,אני לא לוקחת גלולות,אנחנו משתמשים רק בקונדום. לאחרונה, בזמן שאנחנו שוכבים הקונדום פשוט יוצא, ואז אנחנו כמובן מפסיקים. רציתי לשאול , 1. שהקונדום יצא הוא ישר שם לב והזיז אותי, רציתי לדעת אם עדיין יש סיכוי להריון?כי לא לקחתי שום גלולת חירום/של היום אחרי.. ואני לא כל כך מבינה בזה... ודיי בלחץ. 2. למה הקונדום יוצא? יכול להיות שהוא לא שם טוב את הקונדום בפעמים שזה קרה? או שפשוט הזיקפה ירדה?(באמצע הסקס לא עמד לו). גם בפעם האחרונה שהקונדום יצא באמצע הוא הוציא אותו,חיכינו כמה דקות והוא שם קונדום חדש, וגם אז, לא עמד לו... ואני לא יודעת אם הבעיה בי שאני לא מרחמנת אותו מספיק או שאני לא עושה לו את זה... מה אני יכולה לעשות כדי לגרום שכן יעמוד לו? ..... זה מאוד חשוב לי... ולא כל כך יודעת למי לפנות. תודה רבה

תשובה:
היי קודם כל, תנשמי :) גם אם נכנסת להריון, וגם אם לא, תמיד יש לך מענה אצלנו תמיכה ועזרה. את לא לבד! דבר שני, סיכוי להריון במקרה הזה הוא מאוד נמוך, אבל תמיד יש אפשרות כי קיים אצל הגבר "טיפות אהבה" שזה טיפות של זרע עוד לפני השפיכה של הגבר. כאן לא היה מצב לפי מה שהבנתי ממך את השפיכה הזאת, לכן קשה לי להאמין שבכל זאת נכנסת להריון. מה שכן, בשביל גם להוריד את הלחץ את יכולה לקחת פוסטינור ליתר בטחון. דבר שלישי, את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון (אבל רק תדעי את התוצאה הרלוונטית 10 ימים אחרי האקט). לגבי החבר שלך, יכול להיות באמת שהוא לא שם את הקונדום כמו שצריך ולכן הוא נופל. אפשרות נוספת זה שהחבר שלך מאוד רוצה לענג אותך ולכן הוא לא מצליח להיות מספיק נוכח בגוף שלו וזה משהו שיעבור עם הזמן.


בת 17 שואלת: #113965
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול וכאב לי כל פעם שהוא החדיר לי ומרוב שכאב לי ביקשתי שיפסיק והפסקנו והוא ניסה להחדיר לי אצבעות וזה הרגיש ל כאילו הוא שרט אותי וישר אחרי שהפסקנו ירד לי דם מלא דם ויום אחרי ירדו לי טיפות דם על התחתונים וזה הפסיק אחרי חצי יום לאיזה שלוש שעות ואז זה חזר ואני ממש מפחדת שזה חמור מה אני עושה במקרה כזה?

תשובה:
שלום לך, ראשית אני רוצה לחזק אותך על כך שהפסקת ברגע שכאב לך. כאב הוא אחד הסימנים לכך שצריך לעצור את האקט וחשוב מאוד שלך ולבן הזוג של יש מערכת יחסים עם הקשבה וביטחון. לגבי הדם, ממה שאת מתארת יתכן והדם קשור לוסת, האם אלו הימים בהם את אמורה לקבל את הוסת שלך? חדירה בפעם הראשונה יכולה לכאוב, לעיתים זה קשור לכך שאת קצת מכווצת או מלאה במחשבות ואז הנרתיק מתכווץ וקשה יותר לחדור. לעיתים גם יורד דם אך בדרך כלל זהו ממש דימום קל. אם הדימום לא קשור לוסת והוא עדין ממשיך ו/או אם הכאב ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. בכל מקרה, אתם יכולים להמשיך להנות מחיבוקים, נשיקות, ליטופים ואולי חדירה של אצבע אחת, בעדינות כל עוד זה לא כואב לך. המשיכו להיות בתקשורת אחד עם השניה, זה מאוד משמעותי לתחושת הנינוחות והביטחון של שניכם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #113956
אם שכבתי עם חבר שלי חודש שעבר יומיים לפני המחזור יחסי מין לא מוגנים וקיבלתי מחזור כרגיל. האם יצאתי מכלל סכנה? אני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע אבל אני מודאגת. האם יש סיכוי שאהיה בהיריון למרות שקיבלתי מחזור חודש שעבר? אני רוצה לציין שהחודש הזה לא קיימתי יחסי מין בכלל.

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת, אין לך חשש להיריון, ואת יכולה להיות רגועה. עם זאת, חשוב מאוד שתשתמשי באמצעי מניעה באופן קבוע. לא ניתן לדעת בוודאות מתי יתקיימו ימי הביוץ בהם ניתן להיכנס להיריון, רק לאחר קבלת הווסת, ולכן כן היה חשש לפני שקיבלת מחזור בגלל היחסים הלא מוגנים. בגלל שקיבלת מחזור אז אין חשש להריון. אני רואה לפי השאלות הקודמות שהתעניינת באמצעי מניעה, וממש חשוב שתתקשרי או תגיעי אל הדלת הפתוחה עם בן זוגך הקרובה לאיזור מגוריך, על מנת לקבל מידע וייעוץ לגבי סוגי אמצעי מניעה ומחלות מין. בינתיים מציעה לך לחשוב עם חבר שלך איזה אמצעי מניעה תשתמשו. ניתן גם לקבוע תור לרופאת נשים בדלת הפתוחה להתאמת אמצעי מניעה, כמובן בצורה אנונימית. בהצלחה


בת 22 שואלת: #113955
שלום, קיימתי יחסים מוגנים (קונדום) עם חבר שלי וכעבור שעה בערך התחלנו להתחכך ולגעת אחד בשני עם בגדים ורצינו לקיים שוב יחסים. ביקשתי שישטוף את האיבר שלו לפני שהוא שם קונדום חדש. השאלה האם קיים חשש אמיתי או שאני סתם מגזימה? יש סיכון, אפילו קטן, להריון בלקיים יחסים בהפרש כזה עם קונדום? ואם ההפרש בזמן הוא קטן יותר? אשמח לקבל הבהרה לשימוש נכון במצבים כאלה של יחסים עם קונדום שהם יותר מפעם אחת, ומה עליי לדעת כדי להשאר מוגנת בכל פעם.

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה ושאת אחראית ודואגת לגופך. כל עוד יש שימוש בקונדום, אין סיבה לחשש. שטיפת האיבר יכולה לשמש עבור תחושה יותר נעימה והגיינה אך כאשר משתמשים בקונדום חדש אין סיבה לחשש להיריון כאשר שמים אותו על הפין כפי שצריך. נשמע שאת אחראית ויודעת מה לעשות על מנת להשאר מוגנת. חשוב להקפיד על קונדום בכל מגע של זרע עם פתח הנרתיק או בתוכו. את מוזמנת להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה שקרוב לביתך על מנת להפגש עם רופאת נשים ואולי לנסות להתאים אמצעי מניעה אחר או נוסף כמו גלולות למניעת היריון, הפגישה חינמית ואנונימית. עם זאת חשוב לציין שרק קונדום מגן עלייך גם מפני מחלות מין. להתראות (:


בת 22 שואלת: #113945
היי קיימת יחסי מין והקונדום נקרע באמצע . אני מעוניינת לקחת גלולה של היום אחרי אבל אני חוששת שזה יפגע בי בעתיד מכיוון שבעבר )2015) עברתי גרידה בבית חולים . האם זה בטוח לקחת ? מה הסיכונים?

תשובה:
שלום לך יקרה, כל הכבוד על האחריות ועל כך שידעת לפנות לעזרה. אין כאן מה להסס. קחי גלולת היום שאחרי מייד וללא כל דיחוי. אולי תהיינה תופעות לוואי למשך כמה ימים, ואולי איחור או הקדמה במחזור הבא, אבל בשום אופן אין השפעות לטווח הארוך ואין לך בכלל מה לדאוג. הדבר החשוב ביותר כעת, הוא שתצאי לבית מרקחת ותרכשי את הגלולה במהרה. בהצלחה ולבריאות.


בן 15 שואל: #113929
שלום אני בן 15 אני וחברה שלי שוכבים כבר חצי שנה רק עם קונדום ותמיד בודקים את הקונדום בסוף הסקס מנפחים ובודקים עם יש חור וכול זה חודש שעבר היא קיבלה מחזור בתאריך 21 הוא איחר לה ב4 יום והחודש היא עדיין לא קיבלה הוא מאחר לה ב8 יום בנתיים ובדקתי את כול הקונדומים והם בסדר בלי דליפה ואנחנו ממש בלחץ אנחנו לא יודעים מה לעשות בדרך כלל מאחר לה המחזור ב4 יום או 3 יום לא יותר והיא תמיד מקבלת מחזור מאז ומתמיד בשישי או שבת עפ נעשה בדיקת היריון היא תיהיה אמינה? כי לפי מה שהבנתי צריך לחכות 14 יום מהרגע שנקרע אבל לנו לא נקרא אז אני לא יודע איך לבדוק ועם נגיד הבדיקה חיובית מה אפשר לעשות מבלי שההורים ידעו ?

תשובה:
שלום לך, על מנת לוודא איחור בהופעת הוסת יש לספור את מספר הימים שעברו ולא ללכת לפי תאריכים. הימים בחודש משתנים (בחודש פברואר, לדוגמא יש רק 28 יום ובחודש מרץ יש 31 יום). אם קיימתם יחסי מין אך ורק עם קונדום ובדקתם שהקונדום לא נקרע באף אחת מהפעמים אתם מוגנים מהריון. יכולים להיות הסברים אחרים לאיחור בהופעת הוסת כגון לחץ ומתח. בדיקת הריון ביתית ניתן לעשות רק לאחר 14 יום, כפי שציינת. לגבי המעקב אחר הופעת הוסת: למעשה היא צריכה לספור את הימים שעוברים בין היום של הוסת הראשונה לבין היום של הוסת הראשונה הבאה. מספר הימים שיהיו לה הם הימים של כל המחזור החודשי שלה. ואם המחזור שלה סדיר זה אומר שהוסת תופיע כל פעם בתום מספר הימים הללו. לדוגמא - אם עברו 28 ימים אז היא תקבל וסת כל 28 ימים. ממליצה לעקוב בעזרת אפליקציה. ובכל מקרה שבו מתברר שהיא בהריון ניתן לבצע הפסקת הריון ללא ידיעת ההורים ובחינם. אם יקרה מצב שבו יתברר שהיא בהריון אנא צרו איתנו קשר ואנו נסייע לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם. המשיכו להיות זהירים ומודעים, כל הכבוד. כל טוב.


בת 16 שואלת: #113928
היי אני וחבר של קיימנו יחסי מין עם קונדום הכי מוגן אקסטרה סייף, לפני שהוא גמר הוא יצא ולאחר מכן יצא לו השפיך מהלמטה של הקונדום באותו יום הייתי בביוץ ומהחשש שזה נגה לקחתי את הגלולה שאחרי מה הסיכוי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, אם נטלת גלולת חירום מיד לאחר קיום יחסי המין סיכויי יעילות הגלולה עולים. קשה מאוד לזהות את ימי הביוץ וישנם מספר ימים בחודש בהם ניתן להכנס להריון (ללא קשר ליום הביוץ. לדוגמא- זרע יכול לשרוד בגוף עד 5 ימים ולכן גם אם קיימת יחסים לא מוגנים 5 ימים לפני הביוץ עדין תוכלי להכנס להריון). ולכן חשוב תמיד, ללא קשר לימים בחודש, להשתמש באמצעי מניעה. טוב מאוד שלקחת גלולת חירום. 14 יום אחרי שנטלת את הגלולה תוכלי לעשות בדיקת הריון ולבדוק האם את בהריון או לא. היי מוכנה לתופעות הלווי השונות שעלולות להופיע כגון דימומים לא סדירים שלא קשורים לוסת, שינויים במצבי הרוח, כאבי בטן וכו. כל טוב.


בן 17 שואל: #113923
ראיתי בפורטל הרפואה של ישראל שאם שוכחים גלולה משולבת אז מדלגים ועוברים לגלולה הבאה בלי חשש ואפשרות לקיים יחסי מין בלי קונדום. חברה שלי לוקחת גלולת מינס היא שחכה לקחת והיא לא תהייה בבית 12 שעות עד אז. האם מינס היא גלולה משולבת והאם זה באמת נכון? תודה

תשובה:
שלום לך, מינס היא אכן גלולה משולבת. בכל מקרה, אם היא שכחה לקחת גלולה ועברו 12 שעות היא צריכה לקחת את הגלולה שפוספסה (כדי להמשיך את ההרגל) אך אתם לא מוגנים מהריון ולכן תצטרכו להשתמש גם בקונדום עד סוף החודש. אם לא חלפו יותר מ12 שעות היא יכולה לקחת את הגלולה שפוספסה ואז אתם עדין מוגנים. כל טוב.


בת 18 שואלת: #113909
הלכתי לרופאת נשים והיא עשתה לי בדיקת אולטרסאונד והיא אמרה שהיא רואה שקית ממש ממש קטנה ושאני יעשה בדיקת דם בבדיקת דם יצאה התשובה הזו מזה אומר Beta Subunit, hCG< 1.20 mIU/mL Ref. values: neg<5; pos>25

תשובה:
שלום לך, מהתיאור שלך, קצת קשה להבין מה היתה הסיבה לכך שפנית לרופאת הנשים ולמה היא התכוונה כשאמרה שיש לך "שקית" קטנה. אולי הבנת אותה לא נכון, אולי היא השתמשה במונח אחר, כמו"זקיק", שהוא משהו שנמצא בתוך השחלה וקשור לתהליך הביוץ שלנו. בכל מקרה, את שואלת באופן ספציפי על תוצאות בדיקות הדם שלך. בדיקה זו בוחנת את נוכחות הורמון ההריון בתוך זרם הדם. התשובה של הבדיקה, כפי ששלחת אותה מצביעה על העובדה שאת אינך בהריון. מקווה שקיבלת את המידע שרצית. כל טוב ולבריאות


בת 17 שואלת: #113905
היי שוב,אם אני מגיעה להיבדק הבדיקה היא אנונימית לחלוטין?כלומר בלי פרטים,בלי רישום במחשב?והאם אוכל לדעת במקום מה יש לי ולקבל תרופות?או שאקבל מרשם שאוכל דרכו לקנות את התרופות?

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מתארת לעצמי כמה את סובלת ודואגת וצר לי מאד לשמוע על כך. את יכולה להיות לגמרי שלמה ובטוחה עם כך שכל בדיקה או ייעוץ שלנו ניתנים תחת סודיות מלאה, ללא פרטים וללא תיעוד של מידע אישי. הרופאה בודקת נערות רבות ונותנת מרשמים לגלולות ותרופות אחרות. אני רואה שאת מגיעה מאזור הצפון, לכן ממליצה לך להתקשר לדלת הפתוחה שלנו בחיפה, לברר מתי הביקור הבא של רופאת הנשים. במקרה והכאבים מתגברים ומצבך הרפואי מחריף, התקשרי אלינו לקו הייעוץ על מנת שננסה לסייע לך. כל טוב ורק בריאות.


בן 28 שואל: #113902
שלום אתמול הגלולה התמוססה לי ממש לפני שבלעתי אותה ויש חשש שאולי היא לא נקלטה טוב מכיון שיצא לי היום הפרשות חומות על התחתונים,האם יש אפשרות שהגלולה לא נקלטה טוב ואני לא מוגנת ? והאם יש אפשרות כזאת בכלל שהתחיל מחזור כבר יום למחרת מכיון שהגוף לא קיבל גלולה ?

תשובה:
היי, לא כ"כ ברור לי ממה שהעלית האם הגלולה התמוססה במים כשהיא כבר על הלשון שלך או שלפני שהכנסת אותה לחלל הפה? בכל מקרה, כל עוד הגלולה הוכנסה בשלמותה לפה ובלעת אותה אין סיבה לחשש. ההפרשות החומות לא בהכרח חייבות להיות קשורות לגלולות וייתכן שנובעות משינויים בתזונה או מלחץ נפשי. אם את בכל מקרה מרגישה לא מוגנת עלייך להמשיך את החבילה כרגיל ולקיים יחסי מין עם קונדום כדי לתת הגנה נוספת בחודש הקרוב. בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #113897
היי אני בת 20 יש לי חבר כבר חצי שנה. אני לוקחת גלולות כבר ארבעה חודשים והוא מדי פעם משתמש בקונדומים. לפני כשבוע שכחתי שני גלולות בחפיסה ביום 9-10 ונלחצתי מאד. התקשרתי לאחיות בקופת חולים שלי ושאלתי מה לעשות. הן אמרו שאת הגלולה שאני עוד יכולה לקחת אני אקח (כי לא עברו יותר מ12 שעות), להמשיך עם החפיסה של הגלולות לפי הסדר ובנוסף גם אקח נורלבו. זה מה שעשיתי ולאחר כמה שעות התחלתי להרגיש ממש סחרורות ובחילות והמשכתי להרגיש אותם גם כמה ימים אחרי. אחרי יומיים מאז ששכחתי הלכתי לרופאת נשים בקופת חולים שלי והסברתי לך את הסיפור. היא אמרה שהכל בסדר גמור ואנחנו פשוט צריכים לעשות מין מוגן(עם קונדום) לפחות במשך שבוע מאז המקרה. וכן, שאני אמשיך לקחת את הגלולות כרגיל. עכשיו,שבוע אחרי +יום עשינו מין מוגן עם קונדום כמו שהרופאה אמרה לי אך גילינו בסוף שהקונדום נקרע והוא גמר בתוכי. בעיקרון אני ממשיכה עם הגלולות כרגיל לפי הסדר ובשעה קבועה. פשוט המקרה שהיה שבוע לפני טיפה מלחיץ אותנו. מה לעשות? לקחת שוב נורלבו? שמעתי שזה לא טוב לקחת אותו באופן קבוע, וזה גם גורם לי להרגיש לא טוב. אשמח לתשובה!

תשובה:
שלום לך, את מוגנת כי את לוקחת גלולות וכבר עבר שבוע מאז. אין חשש. כל טוב


בת 17 שואלת: #113896
היי , קבלתי מחזור ב18/2 והוא הפסיק אחרי ארבעה עד חמישה ימים בערך. נטלתי נורלבו לפני כמה ימים ועכשיו שוב קיבלתי מחזור . האם זה בסדר??

תשובה:
שלום לך, נורבלו גורם לאיחור או הקדמת המחזור - ולכן זה תקין. ממליצה לך לקרוא על הגלולה ברשת כדי שתדעי לגבי תופעות נוספות. כל טוב


בת 19 שואלת: #113895
היי. כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין, בהתחלה הכל בסדר אבל אחרי כמה דקות הוא מתלונן שהקונדום מציק לו ולא יושב טוב, שהוא לוחץ עליו, וכמעט תמיד באמצע אנחנו צריכים להפסיק בגלל זה , אני לא יודעת בדיוק מה הבעיה אם הקונדום עצמו לא מתאים או קטן או משהו אחר, לפני זה ניסינו קונדום אחר והוא היה יותר טוב אבל גם מידי פעם זה קרה.. אני לא יודעת אם צריך להחליף את הקונדום, את המידה או מה לעשות, גם בדרך כלל אנחנו לא מצליחים לגלגל אותו לגמרי עד הסוף ואני מפחדת שזה יכול להיות מסוכן. בקיצור אנחנו ממש לא יודעים כבר מה לעשות וממש נשמח לעזרה תודה !

תשובה:
שלום לך, כיף לקרוא ולשמוע שלך ולחבר שלך חשוב לקיים יחסי מין מוגנים ולהנות מהם. את הקונדום יש לשים בצורה אחת נכונה בלבד (ניתן לראות זאת בסרטים באינטרנט או להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתכם ולראות הסבר). כנראה שאתם משתמשים בו בצורה לא נכונה ולכן הוא לא נוח לחבר שלך. אופציה נוספת היא שהוא אלרגי לסוג החומר ולכן זה מציק לו. אנו ממליצים על קונדומים מחברת דורקס שנחשבים להכי אמינים ונוחים למשתמשים. בהצלחה :)


בן 18 שואל: #113887
כמה שניות ? רשום בגוגל שזרע יכול לחיות באויר עד 6 שעות....אז בבקשה תסבירו לי שוב שאדע על מה להסתמך...כי יש פער גדול בין כמה לשניות ועד 6 שעות.

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב בתשובה הקודמת - במקרה כזה אין חשש להריון. כדי שזרע ימשיך להיות פעיל הוא צריך תנאים מיוחדים, וכדי שיהיה הריון צריך כמות גדולה יותר של זרע במקרה אתה מתאר. אין חשש במקרה כזה. כל טוב


בן 16 שואל: #113886
בהמשך לשאלה 113769 קודם כל תודה על התשובה, איננו יכולים להגיע לסניף שלכם ואיננו יכולים לעשות בדיקת הריון אבל בכל מקום רשמו שאין צורך האם זה נכון צריך תשובה דחוף רשמו שבגלל שזה ללא זקפה ורק ההתחלה אז הזרע לא יכול לצאת ובכללי גמרתי רק אחרי שעה וחצי בערך וגם זה לא גמרתי רק הרגשתי אורגזמה האם קיים סיכון להריון? למרות שבחדירה הייתי עם קונדום?

תשובה:
שלום לך, כפי שנאמר לך ייתכן וקיים חשש להריון אבל הוא אכן מאוד קטן אך קיים. בכדי להיות בטוחים - אם לא עברו 120 שעות מקיום יחסי המין ניתן לקנות בבית מרקחת גלולה בשם אלה שנועדה לשעת חירום (מומלץ להתקשר לפני לבית המרקחת לוודא שאכן היא קיימת אצלם). אם כבר עברו 5 ימים, הגלולה לא תעזור. מה שנותר לעשות הוא בדיקת היריון - או להגיע לסניף של דלת פתוחה או לקנות ללא מרשם ברשתות הפארם. בגילכם כבר מותר לקנות זאת ללא ידיעת ההורים אז אל תחששו מהקנייה עצמה. את בדיקת ההיריון ניתן לבצע רק 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה :)


בת 18 שואלת: #113883
ב30.1 להפסקתי עם הגלולות והיום כבר 27.2 ועדיין לא קיבלתי מחזור . לפני שבוע או שבועיים היום לי אפרשות חומות כאלה וחוץ מיזה לא היה יותר כלום . שכבתי עם הבן זוג שלי עם קונדום אבל היה רגעים להוא הוציא את הקונדום לכמה דקות והחזיר . אפשר להגיד לי למה אני לא מקבלת מחזור ..

תשובה:
שלום לך, בעקרון בגילך זה טבעי שהמחזור שלך אינו סדיר ולכן למרות שהפסקת את הגלולות זה בסדר שהמחזור עדין לא הגיע. ההפרשות עשויות לרמוז על שינויים הורמונליים, לפעמים זה נובע משינויים בתזונה או מלחץ נפשי (שבעקבות אלו גם הגעת הווסת מתעכבת). אך חשוב שתדעי שלפי התיאור שלך השימוש שלכם בקונדום לא מגן עליכם מפני הריון (וגם לא ממחלות מין) משום שגם לפני שבן הזוג שלך מגיע לפורקן ישנן טיפות אהבה ולכן אם בחלק מן הזמן הייתם ללא קונדום אתם לא מוגנים. בנוסף, הוצאת והחזרת אותו הקונדום גם היא פוגעת בהגנה שלכם משום שיכול להיות שיהיה זרע על החלק החיצוני של הקונדום. אם עדין לא עברו חמישה ימים מקיום יחסי המין אני ממליצה לך ללכת לקנות גלולה של היום שאחרי שנקראת "אלה". במידה ועברו יותר ימים את יכולה ללכת ולקנות בדיקת הריון. בדיקת היריון ניתן לעשות כ-14 יום אחרי קיום יחסים לא מוגנים על מנת לקבל תוצאה מהימנה. שימי לב שחשוב מאוד להקפיד על שימוש נכון בקונדום משום ששימוש לקוי לא מגן עליכם מפני כניסה להריון. כל טוב,


בת 19 שואלת: #113881
היי, שכבתי עם חבר שלי לראשונה מלפני שבועיים, קצת לפני אפילו.זו הייתה פעם ראשונה שלי בה הוא לא גמר אבל המשכנו לשכב עוד כמה פעמים מאז.אנחנו משתמשים בקונדום כמובן אבל המחזור שלי מאחר כבר בשלושה ימים ואני ממש בלחץ שנכנסתי להריון חשוב לציון שהיינו זהירים שמנו את הקונדום בצורה טובה בדקנו אותו לפני ואחרי הגמירה ראיתי שהשפיך בפנים ואין קרע אבל עכשיו בגלל המחזור אני מתה מפחד שאני בהריון מה אני יכולה לעשות? עזרה בבקשה אני בלחץ אטומי ואסור שההורים שלי ידעו על כך, מה הסיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום לך יקרה, את מוטרדת מהאיחור במחזור ואי מבינה את הלחץ שאת מצוייה בו, אך לפי מה שאת מתארת, ובמידה וגם בפעם הראשונה בן זוגך היה עם קונדום, הסיכוי שתהיי בהריון הוא נמוך ביותר. אם הווסת כבר מאחרת לך זה יכול להיות מכל מיני סיבות, אך על מנת לוודא שאינך בהריון, השתמשי בערכה ביתית לבדיקת הריון. השימוש פשוט מאד והיא מאד אמינה. את מוזמנת להגיע גם לאחד מסניפי דלת פתוחה שקרוב לאיזור מגורייך על מנת לבצע את הבדיקה ללא עלות, תחת סודיות ובליווי יועצת. בהזדמנות זו תוכלי גם לדבר עם אחת מהיועצות המנוסות שלנו על מגוון אמצעי המניעה הנוספים שקיימים. כל טוב.


בת 22 שואלת: #113864
היי, התחלתי לקחת גלולות וכמובן שלקחתי ביום הראשון של המחזור, היום הראשון היה ביום ראשון בשבוע. לפי החישובים כל פעם כשאגיע לגלולות הלבנות זאת אומרת למחזור אז זה יפול לי על סוף השבוע איך אפשר שלא לקבל את המחזור בסופי שבוע?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הרצון לא לקבל מחזור בסופי שבוע. יש לכך פתרון ע"י חיבור של החבילות אבל מכיוון שזאת הפעם הראשונה שאת לוקחת גלולות עשי זאת בהמלצה והכוונה של רופא נשים. בעיקרון, בכדי לחבר חבילות גלולות באופן נכון עלייך להמשיך ליטול את החבילה כרגיל, אך בהגעה לגלולות הפלצבו במקום לקחת גלולת פלצבו - באותו יום להתחיל חפיסה חדשה. כך המחזור החודשי יידחה ועדיין תישארי מוגנת מהריון לא רצוי. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #113852
שלום רב :) ביום שבת ה24.02 אני וחבר שלי שכבנו עם קונדום , בגלל שאני לא נוטלת עדיין גלולות וזו רק הפעם השנייה ששכבנו הייתי בסטרס נוראי וכל הזמן הוא הוציא את איבר המין כדי לראות שהקונדום לא נקרע . הנורא מכל באמת קרה וכשחבר שלי ממש התקרב לאיזור הנרתיק (למזלי בכלל לא היה קרוב לגמירה) הקונדום ממש נקרע כיוון שהוא סוג של מתח אותו כדי לסדר אותו על איבר המין . אנחנו לא בדיוק בטוחים אם יצאו טיפות אהבה אבל תוך 40 דק' *מקסימום* כבר קנינו בסופר פארם פוסטינור ונטלתי את הגלולה . כרגע אני נורא מודאגת , הוא לא גמר בוודאות ! והוא לא היה בתוך הנרתיק כשהקונדום נקרע אבל הוא היה בקרבת הנרתיק ויש סיכוי שטיפות האהבה נזלו לקרבת הנרתיק לכן לא לקחנו סיכונים . מה היעילות של פוסטינור בהתחשב בטווח הזמן שלקחתי אותו מעת הרגע שהקונדום נקרע ועד נטילת הגלולה ? (40 דק') , האם יש סיכוי גבוה להיריון ממה שסיפרתי ? בהתחשב בעובדה שהוא לא גמר ושהוא לא חדר לי לנרתיק באותה השניה . אני ממש מודאגת ואני מרגישה קצת מתופעות הלוואי אך לא משהו רציני . חבר שלי מביע תמיכה רבה ונמצא איתי רוב הזמן , אך מה נעשה? תודה ולילה טוב !!!

תשובה:
שלום לך, טוב מאד וכיף שפנית אלינו :) קודם כל, כל הכבוד על האחריות שלך לנטול גלולת פוסטינור. בהתחשב באיך שאת מתנסחת, אני שמה לב שאת מבינה שאם יש ספק אין ספק, וההחלטה לקחת פוסטינור הייתה נכונה. באמת בגלל טיפות האהבה והקונדום שנקרע, אי אפשר לדעת ויש עדיין סיכון להיריון. הסיכוי להיריון נמוך, במיוחד לאחר שנטלת פוסטינור, אך עדיין יש סיכוי קטן ושווה להיות בטוחים. אם לקחת את הגלולה ביום שבת, רצוי לעשות בדיקת היריון לאחר שבועיים כדי להיות בטוחים :) לגבי הקונדום שנקרע, אנו ממליצים בדלת פתוחה על Durex, זו חברת קונדומים אמינה ויעילה. מקווה שעזרתי, בהצלחה!


בת 28 שואלת: #113850
חברה שלי שכבה עם החבר שלה הוא גמר לא מאחור אבל היא חוששת שנזלו קצת טיפות היא פחדה זה היה ביום חמישי בשעה 14:30 בערך ביום ראשון בשעה 8:30 לקחה את הגלולה לאחר כמה ימים היה לה קצת דימום עם הפרשות בצבע חום האם זה תופעות לוואי היא מפחדת שיש לה היריון חוץ לרחם מה היא יכולה לעשות היא בחרדה ובלחץ ומחכה למחזור ?

תשובה:
שלום לך, קודם כל תודה שפנית אלינו. טיפות אהבה אכן נוטפות בזמן קיום יחסי המין ויש בהן חשש לכניסה להיריון. אם התכוונת שהיא לקחה את הגלולה של היום שאחרי (פוסטינור, נורלבו או אלה) היא עשתה מצויין. לגבי תופעות הלוואי (הדימום וההפרשות) הן נפוצות ובדרך כלל עוברות עד לשבועיים לאחר לקיחת הגלולה, זה בסדר וזה תקין. לגבי החשש מהיריון- מומלץ לבצע בדיקה לאחר כ-14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה וכל טוב :)


בת 18 שואלת: #113843
שלום. זה שאלה קצת דחופה כי אני בלחץ. אז ככה, אני נוטלת גלולות מסוג של מינס כבר כשישה חודשים ברצף כמובן, בהתחלה היו לי הפרשות חומות כאלה גם אחרי סיום המחזור (בחודש הראשון) אבל אחר כך זה נעלם וקיבלתי מחזור סדיר כול סוף קופסה ללא שינויים. אבל כיום, אני בקופסה השישית (משהו כזה) - בהתחלה הייתי ממש מדייקת בזמנים של לקיחת הגלולה ועכשיו לרוב אני מאחרת בחצי שעה- שעה (נוטלת בזמנים קרובים מאוד אבל שונים). אני כן מקיימת יחסים, ולרוב בן הזוג שלי גומר בחוץ ולא בתוכי, אבל בזמן האחרון יש לי הפרשות חומות ואפילו קצת אדומות, אני באמצע החפיסה ואני לא צריכה עדין לקבל מחזור, אני מפחדת שאולי יש סיכוי שאני כן נקלטתי להריון. פשוט ההפרשות האדומות האלה(מזכירות סיום מחזור) לא הופיעו לי בכלל, רק בהתחלה, ועכשיו זה חזר, ולפעמים יש לי כאבים בבטן התחתונה. אני ממש מפחדת שאולי בגלל השעות של נטילת הגלולה, או משהו אחר גרם לי להיקלט. חשוב לציין שאני לוקחת כול יום את הגלולה, פשוט מאחרת ממש בקטנה בזמנים של הנטילה. אשמח אם תעזרו לי !

תשובה:
היי יקרה, כל הכבוד על האחריות לקחת את הגלולות באופן אחראי ומסודר. לפי מה שאת כותבת אין בעיה ב"איחורים" של שעה-חצי שעה. במידה ואכן לא שכחת אף גלולה את לא צריכה לחשוש מכניסה להיריון. לגבי הכאבים וההפרשות הייתי ממליצה לך לגשת לרופא נשים לבדוק שהכל תקין, יכול להיות שאולי יהיה כדאי להחליף את סוג הגלולות. בנוסף, הכאבים יכולים לנבוע מסיבות רבות וכן מהיחסי מין עצמם. לפעמים יש פציעות בנרתיק בעת יחסי המין וההפרשות שאת רואה יכולות להיות כתוצאה מכך. כל טוב


בן 13 שואל: #113838
היי אני בן 13 ורציתי לשאול כמה פעמים מותר לי לאונן ביום בלי שייקרה לי משהו מסוכן? תודה👋

תשובה:
שלום לך, אתה מודאג מתדירות האוננות שלך. נתחיל מכך שאוננות היא טבעית ונורמלית. יש כאלה שמתנסים בה ויש כאלה שלא. רבים מתעניינים לגבי כמות האוננות ושואלים אם הם מאוננים הרבה מדי. מדובר בדבר נעים וטבעי, וכל עוד אתה קשוב לגוף שלך, משתמש בחומר סיכה (כדי שהיד שלך תוכל להחליק על גבי הפין מבלי לגרום לשפשוף או לפצע) אז הכל טוב ובוודאי שלא מסוכן. להפך, יש לאוננות יתרונות רבים. תוכל לקרוא יותר בעיון בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 כל טוב לך.


בת 18 שואלת: #113834
התחלתי לקחת את הגלולות ביום אחד לפני האחרון של המחזור, אז יש חשש להריון נכון? ללכת לקנות פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, במידה וקיימת יחסי מין לא מוגנים ולא השתמשת בקונדום במצב הזה את אינך מוגנת ויש ליטול את הפוסטינור עד ל72 שעות מקיום יחסי המין הבלתי מוגנים. מומלץ להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום) כשבוע מהתחלת נטילת הגלולות. אם הכוונה שלך שהתחלת חפיסה חדשה לגמרי ביום האחד לפני אחרון של המחזור זה בסדר, פשוט זה יעשה לך קצת שיבושים במחזור אבל זה יסתדר עם הזמן. המשיכי לקחת בצורה עקבית את הגלולות. תודה רבה ובהצלחה


בת 19 שואלת: #113830
שלום שבוע טוב יום שישי ה23.2 בסביבות 11 בלילה אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע כך הרגשנו ולמזלי הוא עדין לא גמר. מוצאי שבת ה24.2 יום למחרת לקחתי פוסטינור בסביבות 9 בערב. אני חוששת שהכדור לא יתפוס האם אפשרי לקחת ״אלה״ ביום שלישי? אני ממש לחוצה אני משלשלת המון ולפי שעתי זה תופעות לוואי של הכדור יש לי ממה להילחץ? אני אמורה לקבל ווסת בין ה10-12.3

תשובה:
שלום לך, כיף שפנית אלינו! קודם כל, זה מצוין שהייתם אחראים והשתמשתם בקונדום. חשוב לי לומר שגם אם בן זוגך לא גמר, יש דבר שנקרא "טיפות אהבה", זאת אומרת זרע שיוצא במהלך הגירוי המיני ולכן אם הקונדום נקרע זה עדיין יכול להיות סיכון להריון. בנוגע לסוג הקונדום, אנו ממליצים להשתמש בקונדומים של Durex, הם נחשבים הכי יעילים ואמינים. לקחת פוסטינור בטווח זמן (של עד 72 שעות) המתאים, ולכן הדבר הבא שרצוי שתעשי זה לעשות בדיקת היריון שבועיים ממועד לקיחת הפוסטינור. אין צורך לקחת גלולת "אלה", שכן לקחת פוסטינור ואין צורך לקחת גלולת חירום נוספת שיכולה לגרום לתופעות לוואי נוספות. השלשולים יכולים לנבוע מלחץ או באמת מתופעת לוואי של הכדור, לכן אין ממה להילחץ כרגע. במידה וזה ממשיך/מחמיר כדאי לפנות לרופא. בהצלחה ומקווה שיכולתי לעזור!


בן 22 שואל: #113829
קיימתי יחסי מין לא מוגנים כי חשבתי שהיא על גלולה והיא לא אמרה לי שלא.ליפני שגמרתי הוצאתי ולא גמרתי בפנים היא לא מבייצת ולוקחת את הכדור של אחרי היום. יש סיבה לחשוש? יש מצב שהיא תיכנס להריון?

תשובה:
שלום לך ותודה שפנית אלינו, במידה והיא לקחה פוסטינור או נורלבו עד 72 מקיום יחסי המין הלא מוגנים פעלתם נכון. לגבי כניסה להיריון: היעילות של הגלולה של היום שאחרי איננה מאה אחוזים ולכן חשוב לבצע בדיקת היריון בתום 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוסף, ניתן להיכנס להיריון גם מטיפות האהבה (זרע שיוצא במהלך האקט ולפני הגעת הגבר לפורקן). חשוב להבא לשאול לפני האם היא לוקחת אמצעי מניעה או לא ובנוסף להבין שאמצעי המניעה היחיד שמונע הידבקות במחלות מין הוא קונדום. המון בהצלחה


בת 21 שואלת: #113828
אני שותה גלולות באופן תמידי חודש שעבר המחזור שלי לא היה מחזור היה נקודות דם ולא מחזור רגיל עשיתי בדיקת הריון וזה יצא שלילי אני צריכה לקבל מחזור החודש ושוב לא קיבלתי הציין שוב שאני שותה גלולות הבן זוג לא גמר בפנים. הלחץ כבר עולה כי זה חודש אחרי ושוב המחזור לא מגיע.. מה לעשות בנידון ?

תשובה:
שלום לך, אם את לוקחת גלולות באופן סדיר אין לך סיבה לחשוש מהריון. את יכולה לעשות בדיקת הריון בכדי להיות רגועה אבל לא נשמע שיש צורך. המחזור יכול להיות לא סדיר מכל מיני סיבות כמו לחץ או תזונה, זה טבעי אצל בנות בגילך. אם הנושא מטריד אותך את יכולה לפנות לרופא נשים. בהצלחה,


בת 17 שואלת: #113826
היי , יש לי שאלה ואני לא יודעת אם אני צריכה לגשת לרופא ..אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע , אני נוטלת גלולות יאז פלוס אבל בזמן באחרון יש לי דימום , בזמן קיום היחסי מין יכול לרדת לי דם וגם אני סובלת מכאבים ... מה זה אומר ? והייתי גם חולה והטלתי אנטיביוטיקה אז אולי זה גם השפיע ...

תשובה:
שלום לך, אני ממליצה שתגשי לבדיקה והמשך בירור אצל הרופא. בנוסף, חשוב לציין כי יש אנטיביוטיקות מסוימות שמשפיעות על יעילות הגלולה ולכן במקביל לנטילת האנטיביוטיקה מומלץ להשתמש גם בקונדם או אמצעי מניעה אחר. בהצלחה


בת 23 שואלת: #113825
Hello, What is the price for abortions for foreigners?

תשובה:
Your question has been answered, please conact us


בת 23 שואלת: #113824
Hello, my question is what is the price of abortions for foreigners?

תשובה:
Shalom, ?Are you visiting? Are you a tourist? You are more than welcome to walk it to one o our "open door" centers located in several locations in Israel in order to get some more advice and help. In general, only Israeli woman with the Israeli healthcare plan are liable for free abortions under certain surcimstances. Never the less, we will be more than happy to meet you or talk to you, in order to understand your situation. The consultation service is with no cost and anonymous. All the best.