A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אחר

דלת פתוחה הקרובה אליך

אחר

בן 15 שואל: #104548
אני בן 15 וחצי, וב4-5 חודשים האחרונים איבר המין שלי לא עומד במלואו כשאני מאונן. גם כאשר אני עם בחורה, יש פעמים שהוא כמעט ולא עומד. זה ממש מביך אותי ופוגע לי בבטחון העצמי. ממה זה נובע ?

תשובה:
היי, טבעי שבגילך תחוש שינויים ברמת הגירוי, בלחץ הרגשי וברמת קושי של הזקפה. אם באוננות אתה מרגיש את שאיבור המין שלך לא זקוף, נסה לא לאונן כמה ימים ותבדוק זאת בזמן לאחר מכן. במידה והבעיה עדיין ממשיכה - אמליץ לך לפנות לייעוץ אצל רופא. בהצלחה!


בן 20 שואל: #104135
אהלן , אני בן 21 עוד מעט ולאחרונה החשק המיני שלי ירד מאוד זה מתבטא בחוסר זיקפה והתחושה במגע באיברי המין והאשכים שלי פשוט הופחתה בצורה משמעותית , אציין שהייתי בזוגויות פעמיים ולאחרונה הסתיימה לפני כשנה במשך השנה אחרונה יצא לי פה ושם לקיים יחסי מין ופשוט לפני כשלושה חודשים התחלתי להרגיש ככה . זה מאוד מעורר לי את הביטחון כי האחרונה שהייתי איתה פשוט לא הצלחתי כל כך להתשלט על עצמי ולמרחת חוסר התחושה גמרתי מהר יחסית שזה גם מוזר , והגמירה עצמה גם לא הכי מורגשת. זה מאוד מטריד אותי ושוב מוריד לי את המצב רוח והביטחון כאילו זה התחושה לא תחזור אף פעם. דבר נוסף הוא שבערך כשנה יוצא לי פעמיים שאני עושה את צרכי ולפעמים באיזור שמתחת לאשכים ( לא בשק האשכים עצמו אלא מתחת ) אני מרגיש כמו תחושה שורפת למספר שניות האם אני צריך לדאוג ?

תשובה:
שלום לך, בכדי להבין האם מדובר במשהו פיזיולוגי או רגשי, צריך לקיים שיחה. אבל באופן כללי אוכל לנסות לכוון אותך - האם מצב הרוח שלך מעט מדוכדך לאחרונה? האם אתה סובל מחרדה כל שהיא? ידוע שיש קשר בין הדברים. כולנו חווים שינויים ברמת החשק המיני שלנו ושפיכה מוקדמת לא קשורה לרמת ההנאה שלך. אפשר להגיע לשפיכה בלי בכלל לחוות הנאה. בכדי לשלול אפשרות של משהו פיזיולוגי, אני ממליצה לך לפנות לבדיקה אצל אורולוג , אפשר להתחיל עם רופא משפחה. לגבי הרגשות והמצב הרגשי, אולי כדאי ללכת לאיש/אשת מקצוע לשיחה ולבדיקת הדברים? בכל מקרה אני כאן אם תרצה להמשיך ולהתייעץ. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #104000
הגיעה שמועה לאמי שאני מקיימת יחסי מין..ומעולם.לא קיימתי ואני בתולה לחלוטין..אם אני יגיע אליכם וגניקולוג אצלכם.יכול להביא לי תופס המאשר זאת שאני בתולה? תוכלו לעזור לי ?

תשובה:
שלום לך האם דיברת עם אימך ושיתפת אותה שאת בתולה והיא לא מאמינה לך? מדוע את צריכה טופס כזה? כמו שכתבו לך לפני רופא נשים לא יכול לדעת אם את בתולה או לא. אם לא קיימת יחסי מין את בתולה. את גם יכולה להסתכל עם ראי קטן ולנסות לראות את קרום הבתולים שלך בראי, ניתן לראות זאת לבד ואין צורך ברופא נשים. אני שמה לב שהנושא מאוד מאוד מעסיק אותך. אני אשמח אם תשתפי למה את שואלת כל כך הרבה פעמים על קרום הבתולים והאם את מרגישה שהתשובות לא ברורות לך.


בן 23 שואל: #103982
היי, אני בן 23. יש לי איזו מישהי שאני מדי פעם נפגש איתה למטרות מין. בפעם האחרונה היא באה אליי והיה מושלם. היינו לבדנו היא ואני ממש רצינו כבר לשכב. ירדתי לה ויהא ירדה לי. הייתי ממש חרמן. אבל זמן קצר לאחר לבישת הקונדום הזין התחיל ליפול לי. ולא משנה כמה ניסיתי לשפשף אותו עם הקונדום הוא לא נעמד..הבעיה הפעם ובכלל בכל פעם שאנחנו נפגשים.. אנחנו נפגשים למטרה הזאת בלבד ולזמן קצר, ובמיוחד ספציפית הפעם הזאת. זו בתכלס לא אמורה להיות בעיה להפגש,לשכב וללכת. אבל לא יודע, אצלי זה מתבטא בלחץ לפני, אני ממש מתרגש לפני, זו גם תהיה הפעם הראשונה האמיתית שלי. הייתה פעם שהוא כן עמד וכן הכנסתי אותו, אבל בלי הקונדום, ואני מעדיף שלא לעשות זאת בלי קונדום- הריון איידס וכו'.. אני לא יודע איך לפתור את הבעיה הזאת- אם בגלל שכשאני מאונן אני משפשף חזק וגם אם אני לא חרמן אני מצליח לגמור ועם הקונדום אני לא מגיע לאותה רמת חיכוך שבלי הקונדום ובגלל הלחץ והציפייה שלי שזה יקרה הוא נופל. וכשאני מאונן לבד עם קונדום אז אין שום בעיה. אין לי שום לחץ והוא עומד והכל טוב ואני גם גומר בקונדום. לחץ?חיכוך?ציפייה?מה הסיבה? מה הפיתרון?

תשובה:
היי, עניתי לך בשאלה הקודמת.


בת 27 שואלת: #103931
כע שאלתי אותן והן אמרו זה ניראה כאילו שיש לי מחלה בבטן וזה ממש מסריח

תשובה:
שלום שמחה לשמוע שהרגשת בנוח לשאול אותן ושהן ענו בכנות. אם כך, ייתכן ושינוי תזונתי יכול לשנות את הריח אבל כדאי לך לפנות לרופאת המשפחה שלך ולהתייעץ איתה למי לפנות וממה זה יכול לנבוע. היא בטח תתן לך הפנייה להמשך טיפול. כל טוב ובהצלחה!


בת 14 שואלת: #103766
אפשר לקנות גלולות ליום שאחרי במרכז הייעוץ??

תשובה:
היי, לא, את הגלולה של היום שאחרי ניתן לקנות רק בבית מרקחת. בהצלחה


בן 15 שואל: #103749
אם הזין שלי פונה ימינה בזקפה אז יפריע למהלך הסקס? והאם אזה נעים יותר לבנות והאם זה נפוץ אצל רוב הגברים?

תשובה:
היי, עניתי לך בשאלה הקודמת.


בת 14 שואלת: #103602
היי יש לי מין כתמים חומים כאלה על החזה ושאני מקלפת יוצא מן משהו לבן כזה מה זה? עם את יודעת

תשובה:
שלום לך לפי מה שאת מתארת אין לי דרך לדעת מה זה אני ממליצה לך ללכת לרופאת משפחה ולקבל הפנייה לרופא עור שייבדוק. כל טוב


בן 14 שואל: #103344
יש לי פין בגודל 17 ס"מ ואני רוצה לעשות יחסי מין עם חברה שלי היא בת 14 ומסכימה ליחסי מין ,אפשרי ? איפה אוכל למצוא קונדומים ואני קצת מתבייש לקנות אותם

תשובה:
שלום לך. עניתי לך על השאלה שכתבת משם משתמש אחר. מצרף אותה כאן שוב: שלום לך. חשוב מאד להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שמקיימים יחסי מין על-מנת להימנע מהיריון לא רצוי וממחלות במועברות ביחסי מין. אמצעי המניעה הנפוצים ביותר בקרב בני נוער הם קונדומים וגלולות. קונדומים נמכרים בדרך כלל במידה אחת, והם אמורים להתאים לך ללא בעיה. יש כמה כללים לשימוש נכון בקונדום ואתה יכול לקרוא על כך באתר שלנו או לחפש סרטוני הדגמה ביו טיוב. כן מומלץ לנסות ולהתאמן על לבישת קונדום עם עצמך, גם לפני הפעם הראשונה. לגבי רכישת קונדום - אני יכול להבין את אי הנעימות והמבוכה. מצד שני, אם אתה בטוח ומרגיש בוגר מספיק כדי לקיים יחסי מין אני בטוח שתמצא את הכח והמסוגלות גם לרכוש את הקונדום בעצמך. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #103269
יש בנות שהקרוום שלהם נקרע מהכנסת אצבעות.וחברה שלי הכניסה והיא רוצה ללכת לבדוק אצל רופא נשים אם היא בתולה..היא יודעת שהיא בתולה כי היא לא קיימה יחידים מעולם אבל בכל זאת היא רוצה ללכת כדי לדעת אם הדרום נקרע או לא זה אפשרי ?דרך הבדיקה אצלו לדעת זאת ?

תשובה:
שלום, עניתי לך בשאלה השנייה ששאלת.


בת 20 שואלת: #103242
אפשר לעשות בדיקת הריון אם ערב לפניי שתיתי אלכוהול ?

תשובה:
שלום לך אפשר לבצע בדיקת הריון לאחר שתיית אלכוהול ערב לפני , בבדיקת הריון בודקים את רמת הורמון שעולה כאשר יש הריון ,BHCG ,ואין לזה קשר לרמת האלכוהול בדמך או בשתן. כל טוב


בת 23 שואלת: #102964
יש לי בעיה שמדירה שינה מעיניי. לפני שנתיים וחצי עברתי אונס נפתח תיק במשטרה ובעקבות קשים נפשיים החלטתי לסגור אותו. ביקשתי מבית החולים, מהעובדת סוציאלית ועו"ד שהצמידו לי את בדיקות הדם שלי מבית החולים. נענתי בשלילה כל פעם מחדש. רציתי לדעת אם יש אפשרות לקבל את בדיקות הדם האלה ומה אני יכולה לעשות בשביל להשיג אותן?

תשובה:
שלום לך מצטערת לשמוע שעברת אונס. אני ממליצה לך לפנות למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, יש להן ניסיון וידע בנושאים האלה והן יוכלו ללוות אותך. יש להן קו שפתוח 24 שעות - 1202. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #102946
טיפול אצל רופא נשים אצלכם מצריך עלות? והאם לבוא עם כרטיס של קופת החולים שלי?

תשובה:
היי, הטיפול הוא ללא עלות ואין צורך בכרטיס של קופת חולים


בת 17 שואלת: #102914
עברתי הפלה טבעית והרופא אמר שאני יקבל מחזור עוד חודש ועוד לא קיבלתי..אפילו עבר חודש וחצי מה זה אומר?

תשובה:
היי, קודם כל אני מקווה שאת בסדר ומרגישה טוב! מחזור יכול להיות לא סדיר או להשתנות קצת עקב שינויים משמעותיים בגוף שלנו, אבל אני ממליצה לך ללכת לרופא\ת משפחה או נשים שמטפל בך לצורך מעקב רפואי. כל טוב


בת 19 שואלת: #102724
היי.קוראים לי אורפז אשר אני בת 19 מבאר יעקב. מגיל קטן רציתי תמיד לעבוד עם ילדים,בני נוער,לעזור להם,לתת כתף תומכת ואוזן קשבת. אמנם אני רק בת 19 אבל בוגרת מאוד ויכולה לתת מעצמי כמו שרוצה למען הקהילה הזו של בני הנוער. רציתי לדעת אם יש אפשרות שאוכל להכנס אליכם ל״דלת פתוחה״ ששם אוכל לעזור לבני נוער בכל בעיה שירצו לשתף? אני נורא ריגשית,ובן אדם חם שאוהב לייעץ ולדבר בגובה העיניים. אשמח אם תחזירו לי תשובה. בהזדמנות זו אגיד תמשיכו בעבודת קודש שאתם עושים!

תשובה:
שלום לך! ממש כיף לשמוע שאת רוצה להתנדב ולעזור, ואני בטוחה שאפשר למצוא לך מקום במגרת של ה"דלת הפתוחה" לעזור לבני נוער. את יכולה לפנות אישית לדלת הפתוחה הקרובה אלייך: בראשון (03-9679622- בימי ב' בשעות 14-17) או רחובות (08-9474674 ימים א' 15-17) או רמלה (08-9249128 ימי שני 14-19) תגידי להם שאת מעוניינת להתנדב בהצלחה!


בן 19 שואל: #102644
בוקר טוב אני וחבר שלי עושים מין אנאלי תמיד שהוא מחדיר ישלי תחושה שעומד לצאת לי פיפי ואני לא מצליח להרפות מהמחשבה שבטעות אצא לי פיפי.. עכשיו אין לי פיפי היה פעם גם שעצרתי באמצע והלכתי לעשות פיפי ואז שהמשכנו זה הרגיש לי עוד פעם כאילו עומד לצאת לי פיפי ( ואני לא מדבר על הטיפות שיוצאים בהתחלה .. ) האם זה משהו שהוא לגיטימי ? מה עושים במצב כזה ? תודה רבה .

תשובה:
שלום לך. מין אנאלי לרוב מעניק תחושה של רצון להיכנס לשירותים לעשות צרכים ופחות להטיל שתן. אבל זה בסדר להרגיש שאת רוצה להטיל שתן וחשוב שלא להכניס את הפין מפי הטבעת לנרתיק משום שיש חיידקים מזהים. כדאי להטיל שתן לפני קיום יחסי המין וגם זה בסדר תוך כדי להרגיש, להפסיק ולהמשיך שוב. בזוגיות אוהבת הדברים הללו מובנים כמו נפיחה בזמן קיום יחסי מין, רצון להטיל שתן, כשפתאום לבן הזוג לא עומד או שהוא רוצה להטיל שתן ועוד ועוד. שיהיה בהצלחה!


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בת 13 שואלת: #102428
היי ממה בידיוק הריון מתקיים?..אני ממש מצטערת שאני שואלת כי אוליי זה לא לגיל שלי.

תשובה:
שלום לך! את ממש לא צריכה להצטער, כולנו הגענו לעולם לאחר היריון ולכן טבעי מאד שנתעניין ונבין איך זה קורה. היריון נוצר לאחר מפגש של זרעון שמגיע מהגבר וביצית שמגיעה מהאישה. זרעונים מיוצרים אצל הגבר באשכים ("ביצים") מראשית גיל ההתבגרות ועד סוף חייו, וביציות נמצאות בשחלות של האישה ובכל חודש נבחרת אחת מהן שיוצאת אל הרחם בתהליך הביוץ. מניעת היריון מתבצעת על-ידי שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום (שמהווה מחסום ובכך מונע את המפגש של הזרע והביצית) או גלולות למניעת היריון שמונעות את הביוץ והבשלת הביצית בכל חודש. מקווה שזה מובן לך, ואם לא את מוזמנת להמשיך ללמוד על הנושא באינטרנט בכלל ובאתר שלנו בפרט.


בת 17 שואלת: #102340
שאלתי כבר ולא עניתם בגלל שזה סופש, אבל זה מתחיל להחמיר אז אני חייבת לשאול שוב עם עוד פרטים. הכנסתי טבעת ב10 לחודש, הוצאתי אותה ב19 לחודש כי היא לא מתאימה לי היא פשוט התחילה לצאת לבד (זה גם כתוב בתופעות הלוואי) ומאז לא הפסיק המחזור (ב10 לחודש הוא התחיל כמובן).. וזה לא רק זה.. כאילו דימום אמור לעצור במקלחת, לא אמור להמשיך לצאת דם ובמקלחת יצא דם כמו שתן.. יצא מהחור הנכון כמובן אבל פשוט לא הפסיק לצאת בכמויות ואני מאוד לחוצה. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, תופעות הלוואי שאת מתארת יכולות לנבוע מעצם השימוש בטבעת- גוף זר שאת מכניסה לגופך ומשנה את ההורמונים בגופך. בדרך כלל תופעות לוואי נפוצות ב3 החודשים הראשונים ולאחר מכן הגוף מתרגל והן נפסקות. כמו כן, הפסקת השימוש בטבעת לפני הזמן עלולה להוות גם היא סיבה לתופעות לוואי. מהתיאור שלך התופעות נשמעות חמורות ולאורך זמן יחסית ולכן אם זה עדיין המצב אני ממליצה לך לפנות לייעוץ לרופא\ת נשים על מנת לקבל מענה רפואי והתאמת אמצעי מניעה המתאים לך יותר. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #101935
היי אני וחבר שלי כבר שנה ביחד וכבר די הרבה זמן אנחנו מקיימים יחסי מין. לאחרונה ממש התחיל לכאוב לי כל פעם שאנחנו שוכבים וגם אחרי זה שורף לי וקצת כואבת לי הבטן, חשוב לציין שאני על גלולות כך שאנחנו שוכבים בלי קונדומים. ניסינו כבר גמה פעמים מאז שהתחיל לכאוב לי וכל פעם כואב מחדש מה אפשר לעשות או מה בעצם צריך לבדוק

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת ישנן מספר סיבות לתחושות אלו. אחת מהסיבות זה תופעת לוואי מהגלולות, סיבה נוספת יכולה להיות כי באחד מהפעמים בהם קיימתם יחסי מין קיבלת פצע והפצע עוד לא החלים ולכן כואב לך. אנו ממליצות לך שתלכי להיבדק אצל רופאת נשים כדי שתבדוק ממה זה קורה. במידה ותרצי, אצלנו במרכזים יש רופאת נשים שמגיע, מוזמנת להתקשר למרכז הקרוב לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופאה.


בת 16 שואלת: #101551
יש לישאלה מוזרה ישבתי בחצר עם משהוא שהייתי איתו ביחסיי מין ועם עוד כמה חברים עכשיו צחקנו והכל היה טוב ו אחרי זה אני קצת ירדתי כליהם ו הוא אמר כזה מול כולם " את יודעת טוב מאוד מה יש לי" כלומר מה הגודל ואז כזה איד הילדים שמע להסתכל מוזר ואני הלכתי עד כמה זה שקוף שהיינו בקטע של יחסי מין מ המשפט הזה כי אני אוכלת ססרטייםםם שמש הוא יודע משהוא מהמשפט הדפוק הזה

תשובה:
שלום לך מהמשפט הזה שאת מספרת אפשר גם להבין שפשוט ראית לו את איבר המין - לא בהכרח שקיימתם יחסי מין. זה בהחלט משפט שלא מתאים לומר במפגש בין הרבה אנשים. את בהחלט צודקת בתחושות שלך שגרמו לך להרגיש לא בנוח. את יכולה במפגש אישי איתו לספר לו שנפגעת מכך שהוא שיתף הרבה אנשים במשהו אינטימי בינכם ושזה גרם לך לכעוס ולהרגיש לא בנוח. אני בטוחה שהוא ילמד מזה לפעמים הבאות שדברים שקורים בין שני בני זוג הם אישיים ולא מתאים לדבר עליהם ולחשוף אותם במפגש חברים יומיומי. כל טוב


בת 18 שואלת: #101526
שלום התנשקתי עם איזה בחור ועשיתי לו ביד והוא לא גמר לא היה שום מגע אחר חוץ מזה ולא בין איברי המין .. לאחר כמה זמן נודע לי שכנראה יש לו מחלת מין , אני יכולה להידבק ?

תשובה:
היי, יש סוגים של מחלות מין שעוברות במגע בעור, ולכן עדיף לפנות לרופא משפחה או גניקולוג ולבקש לעשות בדיקת דם למחלות מין.


בת 23 שואלת: #101512
שלום, יש לי בת דודה בת 15 שגרה איתי באותה העיר. הסיפור הין במשפחות טיפה מורכב- היא הבת של אח של אבא שלי. אנחנו רואים את הילדים מעט מאוד בגלל שהתגרש מהאמא לפני כמה שנים והילדים נמצאים אצלו רק בחלק מהסופשים והחגים. לבת דודה יש אח תאום ועוד אח קטן בשנה, לשלושתם הייתי עושה בייביסיטר קבוע מאז שהיו קטנים ויש בינינו קשר רגשי ואישי שלא נעלם. לאחרונה שמעתי דרך המשפחה שיש כמה בעיות עם הילדה. בסוף הצלחתי להוציא מידע וגיליתי כי עברה הטרדה מינית בבית הספר. נקלעה לסיטואציה בה היא נמצאת בכיתה סגורה עם כמה בנים שצעקו "אורגייה" ו"תתפשטי", זה לאחר שהייתה חברה של אחד מהם וקיימה איו יחסי מין - והוא רץ לספר לשכבה שהיא נותנת. אני יודעתש כרגע הרווחה מעורבת, וממה שדוד שלי סיפר, האמא ביקשה מהילדה לא לספר דבר לקרובי משפחה. דיברתי עם הילדה שבוע שעבר לשאול לשלומה והיא טוענת שהכל מעולה, שהצטרפה לאחרונה לתנועת נוער ושאין דבר חדש. השאלה שלי היא מה אני כן יכולה לעשות, האם להתערב או להשאיר את הטיפול בתחומי המשפחה הקרובה והרווחה? האם היא כן צריכה אוזן קשב ממישהי, ובמקרה זו אני? מה לעשות?

תשובה:
שלום סיפור עצוב. אני מבינה את הרצון שלך לקחת חלק אך הייתי משאירה לקרוביה ולרווחה לטפל בנושא. בנוגע ללהיות לה אוזן קשבת עומדת בפנייך בחירה בין לשתף אותה בכך שאת יודעת לבין לשתף פעולה עם מה שהיא מספרת לך בינתיים ולעשות כאילו אינך יודעת דבר. קשה לי לומר לך מה עלייך לעשות - זה מצב רגיש, אני לא מכירה את היחסים בינכם לעומק. מצד אחד חשוב לכבד ולשמור את הבחירות שלה, היא נמצאת עכשיו בתחושה שפרצו לה לגבולות האינטימיים ולעורר את זה שוב עלול להכאיב לה, מצד שני ייתכן והיא בודדה וכאובה כשבעצם היא נפגעה אך אין לה במה להתבייש כי היא לא עשתה שום דבר לא בסדר. למצוא ברגעים כאלה אדם קרוב שיכול להיות שותף ותומך בהחלט יכול לסייע לה להתמודד טוב יותר. מוזמנת לפנות שוב ולשתף במה החלטת.


בת 16 שואלת: #101477
היי, כל פעם שאני וחבר שלי מנסים לעשות את זה זה ממש כואב לי ואני מרגישה שהוא כן מחדיר עמוק, ואף פעם לא קרה שיצא לי דם , רק שרף לי כשעשיתי פיפי. למה זה ככה? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יכאב ואני יהנה מזה? ובנוסף, אתמול ניסינו לעשות את זה ובטעות הוא החדיר את האיבר מין שלו לשלי בלי קונדום, וישר כמה שניות אחרי הערתי לו ואמרתי לו שישים קונדום ואחרי שהוא שם המשכנו, יש סיכוי שאני בהיריון? אני חוששת נורא!!! כי גם כואב לי בבטן התחתונה..

תשובה:
שלום לך כאב בזמן קיום יחסי מין יכול להיות ממספר סיבות , יחסי מין צריכים להיות מהנים ואם הם לא אז צריך לפתור את הבעיה המציקה, בראש וראשונה בכדי למנוע את הכאב כדאי להצטייד בחומר סיכה הנמצא בבית מרקחת ונמכר ללא מרשם רופא, כדאי להשתמש בגיל על בסיס מים דבר שיקל מאוד על החדירה, גורם נוסף לכאב יכול להיות שאת לא מספיק מגורה שמביא לכך שגופך לא יפריש את חומר הסיכה הטבעי גירוי יביא להפרשת חומר הסיכה ולחדירה קלה ולא כואבת. את גם מתלוננת על צריבה במתן שתן לאחר קיום יחסים במקרה כזה עלייך לשתות הרבה ולפנות למרפאה לביצוע בדיקת שתן לתרבית בכדי לבדוק אם יש זיהום ואם יש לקבל טיפול בהתאם. את גם מציינת שקיימת יחסים ללא קונדום , כל חדירה של הפין לנרתיק ללא אמצעי הגנה גם לזמן קצר יכולה להוביל להריון במצב הזה עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי לא יאוחר מ 72 שעות . כל טוב


בת 20 שואלת: #101476
אני צריכה עזרה דחופה ...אני ילדה מאוד קשה ולא יודעת איך לשחרר את עצמי ולקבל את מי שאני וקשה לי מאוד אני מאוד רוצה חבר אבל הדבר הזה חוסם אותי מאוד .. אני נכוותי בבטן וברגלים צלקות גדולות מפחד שלעשות את זה בגלל זה ?מה עושים?

תשובה:
יקרה שלום נשמח לעזור אבל ממה שאת מתארת זהו תהליך של ללמוד לאהוב ולקבל את עצמך. זה לא תהליך קל ואפשרי גם שחלקו יקרה תוך כדי זוגיות. שיתפת שיש לך צלקות גדולות בגוף - האם עברת איזשהו עיבוד של החוויה שממנה נכווית? למה את מעידה על עצמך שאת קשה? האם אחרים אומרים עלייך את זה או שאת מדברת על תחושה שלך עם עצמך? לכל אחד ואחת יש דרך ללמוד להיות רכה עם עצמה, לקבל את מי שהיא באהבה ובחמלה, ללמוד לאהוב את השוני והייחודיות שלה ולהצליח לראות את היופי, הטוב והאור שהיא מביאה לעולם, בוודאי אחרי אירוע כואב לגוף ולנפש. אני מאמינה שאחרי שתנסי לעבור תהליך ולהיפגש עם מישהי מנוסה שאת מתחברת אליה לאורך זמן תרגישי שינוי באיך שאת חווה את עצמך ולאט לאט תצליחי לראות את עצמך כמו שכתבת - משוחררת ואם תבחרי בכך גם בזוגיות. גם בקשר עצמו דברים קורים בהדרגה ותוך כדי שיתוף תוכלי לאט לאט עם הבנאדם הנכון ובזמן הנכון להיחשף יותר ויותר. מחזקת אותך שפנית אלינו מוזמנת לפנות אלינו שוב אם יש לך צורך.


בן 16 שואל: #101459
היי, יש לי יבלות קטנות לבנות על השפתיים של הוואגינה ואני מתה להפטר מזה אבל לא יודעת איך ולא רוצה ללכת עם אמא לגניקולוג כי הוא ישאל אם אני בתולה ולא אוכל לשקר לו ואמא תכעס מה לעשות

תשובה:
שלום, בסיטואציה כזו כן חשוב ללכת לבדיקה אצל רופא\ת נשים כדי לראות על מה מדובר ולטפל בזה בדרך הטובה ביותר. יש אצלנו בדלת הפתוחה רופאת נשים שמגיעה פעם בשבועיים. את מוזמנת להתקשר לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ולקבוע תור. הבדיקה אצל הרופאה היא אנונימית ואין צורך להגיע עם אמך. כך תוכלי לשמור על סודיות לדעת איך לטפל בזה. בנוסף, במידה וקיימת יחסי מין לא מוגנים או עם אדם שאת לא בטוחה אם הוא נבדק נגד מחלות מין, חשוב ללכת לעשות בדיקת מחלות מין בקופת החולים בה את נמצאת כדי לשלול זאת. מוזמנת להתקשר גם לשם התייעצות בנושא מחלות מין, אמצעי מניעה וזוגיות שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101047
בזמן קיום יחסי מין , עם החבר חדירה עמוקה באצבעות , ירד לי קצת קקי ללא הרגשה , למה זה קרה ?! התבישתי הרבה

תשובה:
שלום לך, זה באמת יכול להיות מצב לא כל כך נעים, אך זה דבר טבעי שיכול לקרות, לכן אין לך שום סיבה להתבייש. זה קורה בגלל התקבצות של השרירים באיזור. מכיוון שהנרתיק קרוב לפי הטבעת לפעמים השרירים של פי הטבעת מתקבצים גם כן במהלך יחסי המין ויכולים לגרום ליציאה של צואה. כדי להימנע ממצב זה את יכולה להתרוקן לפני קיום היחסי מין וכך לוודא שזה לא יקרה במהלך היחסים. חשוב לי להדגיש שאין לך סיבה להתבייש או להרגיש לא בנוח, זה קורה לפעמים ופשוט אפשר להפסיק לרגע להתנקות ולהמשיך כרגיל. שיהיה המשך שבוע מקסים.


בת 17 שואלת: #100990
לפני שבוע קיימתי יחסי מין תחת עם החור שאני יוצאת איתו תחת שכרות וכנראה לא שמתי לב עד כמה חזק זה היה כשחזרתי הביתה הלכתי לשירותים ואני לא ממש יודעת איך לתאר מה ראיתי והרגשתי .. כמו פיסת עור ארוכה תלויה מאיבר מיני ... לא כאב אך היה אדום ארוך וקצת נפוח .. עם הימים פיסת העור הצטמקה נהייתה קטנה אך הקצה היה שחור והיו לי הפרשות חומות כאלה ... עכשיו פיסת העור קצרה .. איני מרגישה אותה כלל אבל אני לא ממש מבינה מה זה ואם זה מסוכן

תשובה:
היי, נשמע שרצוי שתלכי לרופא משפחה\פרוקטולוג לבדיקת פי הטבעת כדי לוודא שהכל בסדר ושזה עובר. שיהיה בהצלחה.


בת 13 שואלת: #100348
האם זה שאני ספורטאית ממש (כ11 אימונים בשבוע) משפיע על גודל החזה/ על הגובה?

תשובה:
שלום לך! ספורט אינטנסיבי ותחרותי אכן יכול להשפיע על קצב ההתבגרות המינית ועל מועד הופעת סימני המין הראשונים כמו וסת, גדילת החזה וכו'. אם את מוטרדת מהנושא אני ממליץ שתפני לרופא/ה לקבל הסברים מפורטים יותר.


בן 13 שואל: #100068
אני בן..הכנסתי את המיני שמפו של הבתי מלון לתחת..(עכשיו אני מצטער על זה ממש)יש לי פתאום כאבי בטן ויוצא לי שילשולים ממש ממש נוזליים ואתמול היה לי ממש קר..היה לי גם חום.. אני יודע שזה קשור לזה שהכנסתי את זה ואין מצב אני עושה את זה שוב.. מה עושים?? ממש שורף לי החור שאני עושה קקי למרות שיוצא שלשול ששורף והוא גם נוזלי.. מה עושים?

תשובה:
היי, אני לא רופאה ולכן לא יודעת להגיד לך בדיוק על מה הסימפטומים האלו מעידים, אבל אני כן ממליצה לך ללכת לרופא על מנת שיבדוק אותך ויוכל לתת לך מענה מקצועי ופתרון לבעיה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #99525
אם התנשקתי נשיקה צרפתית עם מישהו שהשתמש בסמים ובידיוק אחרי התנשקנו אני יכולה להתמכר או שזה מסוכן? או שאין שום השפעה?

תשובה:
שלום לך, אין השפעה עלייך ואפשרות שתתמכרי לסמים אחרי נשיקה צרפתית עם בחור שהשתמש. כדי להתמכר יש לצרוך אותם תחילה בדרכים שונות. אך נשיקה עם מישהו שהשתמש אינה אחת מהם. המשך יום טוב


בת 15 שואלת: #99512
היי כמו שאמרתי בשאלה הקודמת ישלי חבר חצי שנה אנחנו שוכבים עם ובלי קונדום היו לי כאבים ועניתם לי שזה יכול להיות כאבי מחזור. אתמול שכבנו בלי ואני חושבת שהיה לי לפני שריטה קטנה בפוט וששכבנו אז שרף לי קצת אחרכך הלכתי לעשות פיפי וראיתי מין נקודות כאלה כמו פריחה ליד הדגדגן .. מזה יכול להיות ? משהו מסוכן?

תשובה:
שלום לך, תחילה אתייחס לכך שציינת כי לפעמים את וחבר שלך שוכבים ללא קונדום. כפי שענו לך, זה יכול להיות מסוכן הן מחשש להריון והן מחשש בהידבקות במחלות מין. אשמח להזמין אותך לשיחה אודות מין בטוח ואמצעי מניעה באחד המרכזים אצלנו. בנוגע לפריחה שאת מתארת, ממליצה לפנות לרופא/ת נשים שתבדוק אותך. אם את מעוניינת יש גם אצלנו רופאה שמגיעה. תתקשרי לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך ותקבעי תור, במידה ואינך רוצה ללכת לרופאת נשים הנמצאת בקופה הציבורית. כל טוב


בת 21 שואלת: #99305
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שלוש שנים. אהבה גדולה מאוד והרבה דברים משותפים. מאז שאנחנו ביחד הוא יודע שמין אוראלי ומין אנאלי הם קווים אדומים אצלי- אני לא מרגישה בנוח עם שניהם, אין לי ממש הסבר זה פשוט תחושה מבחינתי ואני אדם שלא מתעלם מהתחושות שלו. לאחרונה חבר שלי אמר לי שבתחילת הקשר הוא חשב שלאט לאט זה יעבור לי ושזה ישתחרר, אבל עכשיו הוא מבין שהדברים האלה לא ישתחררו והוא מתלבט אם להמשיך איתי את הקשר כי שניהם נורא חשובים לו (במיוחד אוראלי). מה לעשות? איך זה ייתכן שבן אדם רוצה להיפרד ממני כי אני לא מוכנה לאקטים מסוימים? הוא אמר לי שאם באמת הייתי אוהבת אותו הייתי מוכנה לעשות בשבילו הכל. ניסיתי להגיד לו שזה שטויות, שכמו שלא הייתי רוצה שהוא ירגיש לא נוח במצב הכי אינטימי שלנו כך גם אני לא רוצה להרגיש לא נוח. אבל הוא בשלו. כדאי לי להישאר איתו? ואם הוא ייפרד ממני, כדאי לי לנסות להחזיר אותו?

תשובה:
הי תודה על השיתוף אכן תקופה ארוכה והתבגרות משותפת בה כל אחד מכם למד על עצמו ועל הזוגיות. בגיל כזה יש התפתחות ושינויים בצרכים ובלמידה של כל אחד. נשמע שהגבולות שלך לא השתנו ושל בן זוגך כן. כשהקשר יציב ויש תקשורת ואהבה בני הזוג מגלים גמישות אחד כלפי השני בכל מני תחומים. הייתי ממליצה לכם באמת לדבר על זה מחוץ למיטה תביאי את הצרכים שלך התחושות שלך ותשמעי מה קורה אתו. בטוחה שתוכלו לחצות את הגשר יחדיו וללמוד מהדבר הזה גם אם תהיה לכל אחד מכם זוגיות אחרת בעתיד. אתם יכולים להיעזר בדלת הקרובה לאזור מגוריכם ולקבוע שיחת ייעוץ שיכולה לתרום לתקשורת שלכם סביב הנושא. בהצלחה..


בן 18 שואל: #98903
היי קיימתי יחסים עם משהי בפעם השנייה מזה שנתיים כלומר המרווח הוא מהפעם הראשונה לשנייה הוא שנתיים ויותר אני לא צריך לפחד ממשהו?

תשובה:
היי! לא הבנתי את שאלתך. לפחד ממה? מהיריון? ממחלת מין? אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית אם אתה מעוניין להסביר את שאלתך בעל פה.


בת 17 שואלת: #98226
יש לי חבר ככה שאני פעילה מינית המחזור לפעמים מסודר לפעמים לא ..יש לי הפרשות חומות תמיד עכשיו לא ממזמן התחיל לגרד לי שם למטה כבר היתה לי פטרייה בעבר אבל הפעם התנפחו לי השפתיים בפטת ואחרי שגירדתי שרף לי והציק לי ללכת ונהיה מחוספס קצת וכל נגיעה שורף בכללי מפריע וגם התחיל לי דימום לא רגיל כי כבר היה לי מחזור מה זה ? אני יודעת שאני צריכה ללכת לרופאה אבל עד שהתור שלי יגיע אני רוצה לפחות לדעת מה זה ואם יש משהו שיפחית לי תתסמינים האלה לאיודעת אם זה קשור אבל יש גם כאבי בטן חדים מידי פעם

תשובה:
היי, יכול להיות שיש לך שוב פטרייה (לפטרייה יש נטייה לחזור לאחר שהופיעה פעם ראשונה) או שזאת תופעת לוואי מהגירוי או מפצע שנוצר בעקבות יחסי המין. אין לנו ידע רפואי לתת לך ולכן הכי חשוב שתגיעי לרופאת נשים כדי שתבדוק אותך. יש אפשרות לקבוע תור לרופאת נשים בסניף דלת פתוחה שקרוב לביתך בתיאום מראש. עד הבדיקה, אני ממליצה לך להימנע ממגע מיני באזור הרגיש וכמו כן לשמור על היגיינה. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #97338
היי שוב.. הייתי אצלו שוב היום ושוב עשינו את זה. אבל כמובן שזה גמירה בחוץ והכל . כשחזרתי הביתה היו לי כמו הפרשות חומות של מחזור אבל אני לא יודעת אם זה מחזור כי יצא ממש קצת בנתיים(עברו שעתיים).. וכן כואבת לי הבטן והכל . יכול להיות זה הקרום שנקרע ? כי פעם ראשונה לא ירד לי דם אני הייתי בתולה אבל אני פעם הייתי גמישה ואומרים שלגמישות אין קרום .. אז לא יודעת .. אשמח לתשובה ....

תשובה:
הי , פעם שנייה שאתם מקיימים יחסי מין ואת נשמעת בהתרגשות ובלבול. על מנת לעשות סדר -קרום בתולין אצל כל אחת הוא אחר ללא קשר לגמישות. יתכן ואין לך או שעדיין לא ניתק יתכן שניתוקו מלווה בדימום ולעתים לא. הפרשת הדימום אכן נשמעת של תחילת מחזור בכל מקרה כדאי לפנות לרופא נשים לבדיקת גופך והמלצה על אמצעי הגנה. גמירה בחוץ אינה אמצעי הגנה כאמור, ממש חשובה לקיחת האחריות שלך על גופך. זה ירגיע אותך ואת בן זוגך ויאפשר לכם לגלות בהנאה וסקרנות את מיניותכם. בהצלחה אנחנו פה לכל שאלה


בת 16 שואלת: #96785
אני מרגישה קנאה כלפי חברות שלי כל הזמן רובן במערכת יחסים ורק אני לבד אף פעם לא היה לי חבר או התנשקתי ואני כבר ממש רוצה את זה שחברות שלי מספרות לי דברים שהן עושות אני פשוט לא עומדת בקנאה ומרגישה ממש רע ומגעיל עם זה

תשובה:
שלום חמודה. טבעי לקנא בחברות שיש להן משהו שלנו אין. הרבה נערות ונשים ובכלל כל האנושות מקנאים על דברים שיש אם זה חבר, ילדים, כסף, חיים טובים. כל אחת מאיתנו יש לה את הקצב שלה, יש מישהי שיש לה חבר בגיל 15 זה לא אומר שהקשר טוב, לאנשים יש נטייה להגיד שהכל ורוד ואנחנו לא רואות באמת את הריבים שלהן והבכי וההיפרדות מהחבר אחר כך. גם לחברות שלך צריכה להיות רגישות אליך ולהבין שקשה לך כל הזמן להקשיב להן ולתמוך וגם את רוצה שלך יהיה חבר ותתנשקו ותעשו דברים יחד. אולי את לא רוצה להיחשף בפניהם כמי שמקנאה ולא להיחשב כ"מסכנה" אבל זה טבעי, גם לך יש דברים שהן מקנאות בהם אולי משפחה, הצלחה בלימודים, שקט נפשי. ככל שתעשי יותר כך גם תרגישי טוב, להגיד לחברות שאת רוצה שיכירו לך חברים של החבר שלהן, לצאת למקומות כדי להכיר חבר ולהיות בחברת בנים ועוד. וגם אם עכשיו זה לא קורה זה יקרה ויקרה כמו שאת רוצה. מאחלת לך המון בהצלחה ומי שיהיה איתך יזכה.


בת 15 שואלת: #96325
שאני מעשנת יש לי תחושה של סחרחורת ואפילו היה פעם שהקאתי. איך אני גורמת להרגשה הזאתי של הסחרחורת להפסיק? אין לי מושג אם יש פה מייעצים שגם בתחום הזה יודעים לעזור כל כך חח

תשובה:
שלום לך. עישון היא פעולה שמאוד מזיקה לבריאות. העישון מחדיר לריאות עשן וזפת המכילים עשרות מרכיבים מסרטנים, ועוד חומרים רעילים שונים וידוע כגורם עיקרי למחלות קשות ואף למוות. הסחרחורת שאת מתארת היא בעצם הרמז של גופך לכך שאת עושה פעולה שפוגעת בו. נסי להיזכר במצב שבו לא שתית מספיק במשך היום או אכלת משהו מקולקל וחשת לא טוב. זה בדיוק אותו דבר, רק שעישון גורם לנזק מתמשך ולעתים אף בלתי הפיך. אני ממליצה לך בחום לצמצם משמעותית את כמו הסיגריות עד הפסקה מוחלטת. בהצלחה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #96317
חבר שלי הכניס לי אצבעות, זה היה כיף. לאחר מכן התחיל לשרוף לי ולגרד לי בפות. למה זה קורה? זה לא מפסיק לי ואני מתחילה לפחד. זה מאוד מגרד ושורף ולא נעים. אני לא יכולה להגיד לאמא שלי כי אסור שהיא תדע.

תשובה:
שלום לך, הגירוד והשריפה שאת מרגישה באיזור הפות יכולים להיגרם ממספר סיבות, העיקריות שבהן - מפציעה ו/או מזיהום. אני ממליצה לך לנסות לשטוף את האיזור עם מים וסבון מספר פעמים ולעקוב אחרי זה. במידה ותרגישי שהגירוד והשריפה נמשכים או במידה ויש הפרשות לא רגילות אני ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה לייעוץ וקבלת טיפול מתאים. דבר נוסף שהיתי ממליצה לך - להגיע לסניף של "הדלת הפתוחה" הקרוב לביתך או להתקשר לקבלת ייעוץ בנוגע לזוגיות, יחסי מין ואמצעי מניעה. מאחלת לך בריאות שלמה ובהצלחה,


בן 20 שואל: #95021
שלום.. אני וחברה שלי מעולם לא שכבנו.. בכללי שנינו בתולים.. והיא מעולם לא נגעה בזרע.. היום היא עשתה לי ביד.. כשגמרתי נזל לה זרע על היד.. אחרי איזה 20 דקות בערך שמנו לב שיש לה פריחה אדמומית כזאת בעור.. היא התקלחה.. שמה קרם ידיים.. ועדיין נשאר אדום.. חשוב לציין שיש לה יובש בידיים.. אשמח לתשובה מהירה.. אנחנו דיי בלחץ שזה לא איזשהי אלרגיה לזרע שלי.. תודה רבה על העזרה!!!!!!

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שיש סיבה שתהיו לחוצים. מאחר והייעוץ שניתן באתר שלנו אינו יעוץ רפואי, איני יכולה לקבוע אם מדובר באלרגיה לזרע, איזושהי רגישות או תופעה שקשורה ליובש. אם התופעה חוזרת על עצמה אני ממליצה שתפנו לרופא עור או משפחה שיוכל לעזור לכם. כל טוב.


בת 13 שואלת: #94885
טוב אני לא יודעת אם זה ממש שאלה אבל בכל זאת..בשליש הקודם הציונים שלי היו דיי סבירים ממוצע 83 שזה לא מספיק עכשיו אני מרגישה שאין בי כוח ללמוד לא רוצה ללכת למקיף אני עייפה כל היום כמעט כל השיעורים נרדמת באה הביתה ישנה אני מרגישה מכוערת ושמנה אני כבר הרבה זמן מנסה לעשות דיאטה ירדתי שתי קילו מ53 ל51 ואני מרגישה שזה לא מספיק הרצון והמוטיבציה שלי ללמוד רק הולכים ויורדים עוד מעט יש לי תקופת מבחנים אחרונה של שליש ג ואני לא יודעת איך לגשת לזה אני כל שיעורי מתמטיקה מבריזה כי אני לא מרגישה שייכת להקבצה א אני לא יודעת מה לעשוצ אני לא רוצה לאכזב את ההורים שלי ואת המורה שלי אני חייבת לעשות משהו מה אפשר לעשות??

תשובה:
השאלה שלך בהחלט חשובה וטוב שפנית. את נמצאת בגיל ההתבגרות וזה גורם בין השאר לשינויים במצב הרוח, בריכוז ובעניין. את דורשת מעצמך הרבה, כי אולי הורגלת לציונים גבוהים, אבל לא תמיד אפשר בחטיבה לקבל את הציונים שקבלת כשהיית יותר קטנה, הכל יותר קשה ותובעני ובנוסף את מוצפת מבחינת הורמונים ולפי השאלות האחרונות שלך גם מתלבטת ודואגת בקשר ליחסי מין. אינני יודעת איך זה התפתח, אבל אני חושבת שאת צריכה לדבר עם אדם מקצועי מבוגר. מה עם יועצת בבית הספר? יש מצב שתפני אליה עם ההתלבטויות שלך? את מאד מוזמנת לבוא לדלת פתוחה באזור מגורייך ולדבר עם יועצת שתוכל אולי בשיחה אישית קצת יותר לחדד את הדברים ולעזור לך.


בת 17 שואלת: #94350
החזה שלי התחיל לפני יומים בכאבים מה זה יכול להיות

תשובה:
שלום לך. ישנן הרבה סיבות לכאבים בחזה. אצל חלק מהבנות החזה כואב לפני קבלת הווסת ואצל חלקן החזה כואב כי טרם סיים את הגדילה וההתפתחות שלו. מאחר ולא הוספת הרבה פרטים בשאלתך, קשה לי לדעת מה הסיבה. אם את חוששת או החזה ממשיך כאוב, תמיד תוכלי פנות לרופא/ת משפחה לבירור הנושא. כל טוב.


בן 16 שואל: #93159
שלום , זה ממש דחוף ליייייי אבל ממש ! עשיתי בדיקת היריון בפעם הראשונה יצא לי שלילי וספעם בשניה בבוקר הרגשתי שהמכשיר נדפק קצת כי לא נתן לי כמו המכשיר הקודם בדיוק אבל אחרי כמה דקות יצא לי קוו ברור וחלק בצבע וורוד לא ברור , אני לא יודעת מה לעשות צריכה לראות רופאת נשים יש אצלכם? אפשר לעזור במשהו? אני יכולה להגיע אליכם ? איפה אתם נמצאים ! זה ממש דחוף לייייי כי אם כבר אין לי אפשור חוץ מיום שני לצאת מהביית

תשובה:
שלום, אני שמחה שפנית אלינו. במידה ואת חוששת שאת לא מצליחה לקרוא טוב את בדיקת ההיריון, את מוזמנת להגיע לסניף דלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך. אני לא רואה כאן איפה את גרה אבל אני מצרפת לינק למקום באתר שיש בו את כל הסניפים שלנו, ביחד עם שעות הפעילות. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=255 בהצלחה!


בת 16 שואלת: #93015
היי , אני בת כמעט 16 ונהיה לי פצעים , לא בדיוק בתותה אלא בחלק שמתחת לבטן , כמו חצקון כזה , יצא מתיוכו קצת מוגלה ועכשיו הוא אדמומי ונפוח קצת ... ממה זה יכול להיות ואיך אפשר לטפל?

תשובה:
שלום לך. לצערי אנחנו לא יכולות לייעץ בעניינים רפואיים. לפי התיאור שלך, את צריכה לגשת לרופא/ת עור או לרופא/ת משפחה על מנת שיבדקו את הפצעים ויתנו לך טיפול מתאים. בהצלחה וכל טוב.


בן 15 שואל: #92911
שלום, אני בן 15 ואני נוטה להתעצבן מהר ובקלות, במהלך היום עם חברים אני סופג את כל הכעס ומשחרר אותו בבית על המשפחה או על דברים קטנים שבסוף גורמים לי לצעוק או להרביץ לקירות כדי לשחרר עצבים. אני יכול להחזיק את הכל במשך זמן רב אך בכל זאת אני בוחר להוציא הכל כדי להרגיש משוחרר. אני נוהג לרוץ בשביל לשחרר חלק מהזעם אך לא תמיד יש לי את הזמן לכך, בנוסף אני נמצא במין אגרוף פעם בשבוע מה שמאוד עוזר לי לשחרר גם לחץ. בכללי אין לי זמן רב במהלך השבוע מלבד שני ימים (שני ושבת). עם כל הדברים שעוזרים לי זה עדיין לא מספיק. השאלה שלי היא איך אוכל לשחרר את הזעם מבלי לפגוע באף אחד, או איך אני יכול למנוע זאת עוד מלכתחילה?תודה רבה על העזרה!

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אני רואה בדברים שלך הרבה תסכול על המצב איתו אתה מתמודד ואני מבינה לליבך. אם הבנתי נכון, אתה מתקשה לשלוט על הכעסים שלך ויוצא שאתה הרבה פעמים מוציא את הכעס והעצבים על האנשים הקרובים לך ביותר. מצב זה הוא באמת מצב מאוד מתסכל ולא פשוט להיות בו. יחד עם זאת, פנית אלינו כדי שנחשוב יחד על דרכים נוספות שבהם אתה יכול לשחרר את הכעס והזעם מבלי שתפגע באף אחד, אבל נשמע לי שאתה כבר עכשיו עושה הרבה כדי לנסות לעצור את המצב! כמו כן, נראה שאתה מאוד מודע לעצמך ולמצב בו אתה נמצא וזה ממש מעורר ההערכה ולא מובן מאליו ומגיע לך על זה כל הכבוד אמיתי! אני רוצה להציע לך כמה דברים שאולי יוכלו לעזור- ראשית, בגלל שנראה לי שאתה מאוד בוגר ומודע לעצמך, אני רוצה להציע לך לנהל יומן כעסים. ביומן הכעסים נסה לכתוב את כל הדברים שמכעיסים ומעצבנים אותך ביום יום. לאחר מספר ימים שבהם תרשום את כל הדברים שמעצבנים אותך, נסה להתבונן ביומן ולזהות האם יש דברים שחוזרים על עצמם?. אולי תוכל לגלות ככה מה הדברים שהכי מכעיסים אותך ותוכל לראות כיצד אתה פותר ומתמודד איתם בצורה פרטנית. שנית, אני רוצה להציע לך לנסות ולהיות מודע יותר למה שקורה אצלך בגוף רגע לפני שאתה מתפרץ. נסה לנהל רישום נוסף שבו תרשום רגע לפני שאתה מתפרץ מה אתה מרגיש בגוף?, על מה אתה חושב?, ומה אתה מרגיש בלב?. הרישום הזה יוכל לעזור לך לזהות את ההתפרצות המתקרבת רגע לפני שהיא מגיעה וכך תוכל ללכת מהסיטואציה ולנסות לעצור אותה. עצה נוספת היא שתחשוב על מה עוזר לך להירגע. האם יש מקום שבו אתה נרגע? האם יש מוזיקה שעוזרת לך להירגע? וכדומה. נסה לחשוב מה ביום יום שלך עוזר לך להירגע וכשאתה מזהה התפרצות שמגיעה נסה ישר ללכת למקום המרגיע שלך. ולסיום, האם פנית לעזרה מקצועית מלבד הריצה והאיגרוף? אני יכולה להציע לך לפנות להורייך או ליועצת בית הספר או לכל מבוגר משמעותי אחר בחייך ולשתף אותם בדברים איתם אתה מתמודד. אני חושבת שהם יוכלו לעזור לך לקבל כלים נוספים להתמודד על המצבים המורכבים איתם אתה נדרש להתמודד ביום יום. אני מאחלת לך בהצלחה ואני בטוחה שיש בך את הכוחות והיכולת למצוא את הדבר שהכי יעזור לך לשחרר את הזעם מבלי לפגוע באף אחד אחר! כל טוב.


בת 14 שואלת: #91927
בקשר לשאלה הקודמת שלי .. אני מתקשרת אליכם המון פעמים בשעות שיש מענה ואף פעם אתם לא עונים לי אני ממש מפחדת להיות בהיריון אני רק בת 14 , אני יודעת שרוב הסיכויים שאני לא אבל אני מפחדת לעשות בדיקה כי לא יהיה לי את מי לשתף ואני לא ידע מה לעשות כי אין לי בכלל למי לפנות ואני לא מתכוונת לספר להורים שלי. אני גם לא מצליחה לישון בלילה אני ישנה שעה וקמה, ככה כבר שבוע.. בבקשה תעזרו לי אני לא יודעת למי לפנות.

תשובה:
שלום, אני רואה שאת גרה בדרום, אני ממליצה לך לפנות לסניף שלנו בבאר שבע, הסניף פתוח בימים ראשון, שני ורביעי בשעות 16:00 עד 19:00 ומספר הטלפון הוא 08-6652436. נשמח שתתקשרי או שתגיעי אלינו כדי לבצע ביחד איתנו בדיקת היריון וייעוץ לגבי אמצעי מניעה נוספים. שיהיה שבוע טוב!


בת 16 שואלת: #91788
האם יש הבדל בין אורגזמה לגמירה אצל האישה ?

תשובה:
שלום לך. אין שום הבדל. "גמירה" או "לגמור" זאת מילה בסלנג, אך המשמעות זהה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90803
יש סניף שלכם בירושלים?

תשובה:
שלום לך, הסניף שקרוב ביותר לירושלים נמצא בבית שמש במתנ"ס זינמן. הטלפון הוא 02-9918862. הסניף פתוח ללא תיאום מראש בימי שני בין השעות 15:00 – 18:00 ובימי ביעי בין השעות 13:00 – 15:00. כל טוב.


בן 17 שואל: #90746
איזה משחקים מקדימים אפשר לעשות לפני הסקס כדי שהיא תיהיה רטובה ומה עושה החוטיני לבנות? זה עושה להן נעים בכוס שמוצאים או שזה סתם בשביל שיזוף

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. שאלת שתי שאלות ואענה על כל אחת בנפרד. ראשית, בנוגע למה ניתן לעשות במגע מקדים לפני קיום יחסי מין. ישנם דברים שונים שניתן לעשות שגורמים לגירוי, עוררות וכתוצאה מכך לרטיבות בפות. למשל, להתחכך זה בזו, לאונן אחד לשני/ה, לקיים יחסי מין אוראליים וכדומה. יחד עם זאת, תדע שכל אישה אוהבת, נהנית ומגורה ממשהו אחר ולכן כדי לדעת מה הפרטנרית שלך מעדיפה, תצטרך לשאול ולבדוק איתה. אני ממליצה לשמור על תקשורת פתוחה וכנה במהלך קיום מגעים- לא להתבייש לשאול, להגיד מה נעים ומה לא נעים ולהגיד איך כל אחד מהצדדים אוהב/ת ומעדיף/ה שנוגעים בו/ה. שאלתך השנייה היא אודות תחתוני חוטיני. אין סיבה נפוצה למדוע נשים בוחרות ללבוש תחתוני חוטיני וכל אחת שבוחרת ללבוש אותם עושה זאת מהסיבה האישית שלה ולפי מה שהכי נוח, נעים ויפה בעיניה. שבת שלום.


בת 17 שואלת: #90510
האם צריך לקבוע תור לבדיקות הריון אצלכם?

תשובה:
שלום לך, את מוזמנת להגיע לדלתות הפתוחות לפי שעות הפתיחה שלהן כמו שמצויין בעמוד הבית ללא תור, בחינם ובסודיות מלאה. כל טוב


בת 17 שואלת: #90462
שלום אני בת 17 ולפני כחודשיים וחצי בערך עברתי הפלה באמצעות כדורים וכעבור שבוע עד עכשיו אני לא יכולה לקיים יחסי מין , מתוך כאבים. יש לי צריבות ושורף לי הפיפי ואני מרגישה שכל העור יבש מסביב ברמות!!! מה אפשר לעשות . האם זה קשור להפלה?

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי נכון עברת הפלה לפני חודשיים וחצי ולפני שבוע התחילו לך כאבים באיבר המין וצריבות בפות. אם כך הדבר אז התופעה אינה קשורה להפלה אבל זה מהחלט נשמע כמו מצב שמצריך בדיקה של רופא/ה. יובש בנרתיק וצריבות בזמן מתן שתן הם תסמינים שצריך לבדוק. את יכולה להגיע למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה לבדיקת רופא/ה נשים באופן דיסקרטי. בקשר לקיום יחסי מין, אם כואב לך ולא נעים לך אז אל תקיימי יחסי מין עד שיעבור לך אין סיבה לסבול. שמחה שפנית אלינו, כל טוב.


בת 15 שואלת: #90455
היי. קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ותוך כדי יצא קולו. מהפות שלי כמו פלוץ כזה כאילו הרגשתי את זה משם, כמובן צחקנו כי אחרי שנה אנחנו כמו זוג נשוי כבר לא מתביישים מכלום. ביקשתי ממנו לצאת מהפוט שלי לשניה ועדיין זה המשיך ומעניין אותי ממה זה

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת זאת תופעה נפוצה שהרבה בנות חוות במהלך קיום יחסי מין. תופעה זאת נגרמת מקיום יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, בזוויות מסויימות שמכניסות אוויר פנימה מה שיוצר רעש כמו של "פלוץ" שיוצא מהפות. אני שמחה לשמוע שצחקתם על זה ולא התביישתם, זה מראה שיש לך ולחבר שלך יחסים כנים ופתוחים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90339
היי אני ממש רוצה לבוא אליכם לא תזיק לי הרגעה פנים מול פנים כמו שאמרת אבל אמא שלי לא מרשה לי לצאת מהעיר (בגלל הפיגועים במדינה) ואני גרה 40 דקות מהסניף הכי קרוב של דלת פתוחה ..

תשובה:
הי לך, את מוזמנת להגיע מתי שתוכלי, בינתיים תוכלי לשוחח איתנו באופן טלפוני. את יכולה להתקשר לכל אחד מסניפינו בשעות הייעוץ המפורסמות באינטרנט.


בת 17 שואלת: #90241
אני לא בקשר כבר שלושה חודשים בערך גם לא בקשר מיני שלושה חודשיים יכול להיות בגלל שאני לא שכבתי תקופה ארוכה אז יש הפרשות והרמונים גדולים יותר ? אני ממש מפחדת שנדבקתי במשהו ממש זה הפרשות יחסית גושיות וזה רק בשבוע האחרון ככה ולבנות כמו שפיך כזה אני לא הולכת לגניקולוג כי אני מפחדת שההורים שלי ישאלו למה אני רוצה ללכת הם לא יודעים ששכבתי כבר ואני לא רוצה שידעו גם אני ממש מפחדת שיש לי מחלת מין ומה אמרת לגבי הדופק בבטן יש מצב שזה מלחץ

תשובה:
שלום לך, העובדה שלא קיימת יחסי מין שלושה חודשים אינה קשורה לתופעות שאת מתארת. כמו שנענה לך בשאלה הקודמת יכול להיות שנדבקת במשהו אבל יכול להיות שזה תופעה גינקולוגית שאינה קשורה גם ליחסי מין. מה שבטוח אם יש לך הפרשות חריגות את צריכה לראות רופא. אני מזכירה לך שוב שאת יכולה להגיע למרכזי הייעוץ של 'דלת פתוחה' ולקבוע תור לרופא באופן דיסקרטי ללא ידיעת ההורים. הדופק בלב יכול להיות בגלל הלחץ שלך. אל תזניחי את גופך וזכרי שיכול להיות שמדובר בבעיה רפואית קלה שניתנת לפיתרון מהיר וקל. אנו פה לכל שאלה, כל טוב.


בת 17 שואלת: #90208
הייתי אתמול במיון עקב דלקות .. בכליות ובשתן והרופא במיון נתת לי מינון של סדורל 2 כדוריים x 3 פעמים ביום כאילו 6 כדורים ביום.. וכדור אוגמנטין פעמים ביום למשך 5 ימים זה הרופא במיון נתן .. וכשהלכתי לרופא משפחה הוא העלה לי תמינון לסודרל 5 ימים לאוגמנטין ל10 , ואני לא יודעת מה לעשות ואם להקשיב לו או למיון ?? עזרהה !!!

תשובה:
שלום לך, קורה לפעמים שרופאים שונים ממליצים על טיפול שונה. נשמע שהרופא משפחה שלך אינו רוצה לקחת סיכון ומעדיף לתת לך מינון גבוה יותר כדי שתיפטרי מהדלקת. המלצה שלי היא לעשות מה שרופא המשפחה שלך נתן לך מאחר ואת תגיעי למעקב אצלו והמשך טיפול אצלו במידת הצורך (נקווה שלא תצטרכי). רפואה שלמה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #89964
תודה רבה לך על ההסבר המדהים. רציתי רק לוודא במידה והוא גמר בפה שלי, אין בזה סיכון של הריון נכון? היום ניסינו זאת, זה לא היה ממש טעים ומענג עבורי והוא שם לב לכך אז הוא אמר לי שלא נעשה דבר כזה יותר. שוב תודה רבה לך.

תשובה:
שלום יקרה. צעירות ונשים רבות לא אוהבות כשגומרים להן בפה. למעשה גברים רואים את זה בסרטי פורנו וחושבים שנערות ונשים אוהבות את זה וזה לא נכון. הטעם לא טעים וגם לא ברור למה צריכים את זה. מי שאוהבת את זה זה גם בסדר. חשובה הדדיות בקשר וגם לאהוב את מה שעושים ולא לרצות את בן או בת הזוג. כמובן אין סיכוי להריון כשגומרים בפה אלא רק בנרתיק אם אין קונדום. מין מהנה ומרגש


בת 17 שואלת: #89920
תודה על התשובה המהירה ועוד שאלה אחרונה(סליחה על החפירה ) איך אני קובעת תור לרופא נשים בלי שההורים ידעו בדרכ אני שואלת את ההורים אבל פה אני לא יכולה! וגם איך משלמים על זה ,הם יכולים לראות אחרכ בתשלום הכולל שהייתי אצל רופא נשים? תודה רבה אתם ממש עוזרים! 😄

תשובה:
הי, יש אפשרות לקבוע תור אצל רופא נשים של קופת חולים אליו את שייכת, להתקשר ישירות לרופא או דרך האינטרנט. ויש אפשרות לקבוע תור טלפונית לרופא/ת נשים שמקבלים בסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך. בכל מקרה הייתי ממליצה לך בכל זאת לנסות לדבר עם אמא שלך ולהגיד לה שאת רוצה לראות רופא/ת נשים לבדיקה שגרתית. בהצלחה.


בן 18 שואל: #89478
אולי לא הסברתי את עצמי נכון ישלי דלקת באשכים והכאבים מאוד חזקים ואני לא מצליח לישון בלילה אני מתחרפן

תשובה:
שלום לך, צר לי לשמוע על הכאבים שלך, כאב באשכים יכול להיות מאוד לא נעים. האם פנית לטיפול רפואי? התייעץ עם הורייך או גש באופן פרטי וקבל עזרה רפואית מרופא המשפחה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #89239
שלום , מגרד לי כבר כמה זמן האיבר מין ואתמול שכבתי עם חבר שלי וירד לי דם , והיום כשעשיתי פיפי וניגבתי ראיתי שירד לי גם דם .. זה בסדר ?

תשובה:
היי גירוד באזור איבר המין ודימום יכול להצביע על דלקת כלשהי, מומלץ מאוד לפנות לרופא נשים/משפחה לבירור העניין ולקבלת טיפול. בהצלחה :)


בת 15 שואלת: #88153
היוש, רציתי לשאול למה כל פעם שאני רק חושבת על מין ישר חם לי עד כדי כך שאני מתחילה להזיע בידיים ?

תשובה:
שלום לך, את מתארת תופעה נורמילת לחלויטין. מחשבות על מין מעוררות את הגוף שלנו ומעלות את חום הגוף, לעיתים עד כדי הזעה בידיים. בדרך כלל יש תחושת דגדוג באיבר המין, פרפרים בבטן, הזעה ודפיקות לב והתרגשות כללית בגוף. זה אומר שאת חלק מהמין האנושי ושאת בריאה לגמרי! כל טוב


בת 16 שואלת: #87931
היי לכן , אני כרגע בבורגס בבולגריה , ישלי חום ודלקת בשקדים ישלי מוגלות , ישלי אנטיביוטיקה שתספיק לי לשלושה ימים , נשאר לי כרגע יום אחד .. אני כל כך סובלת עם חום והכאבי אוזניים אני לא יודעת מה לעשות , אני גם בלי ההורים שלי כאן .. ואני לא יודעת אם יקבלו אותי פה רופאים או משו .. ממש קשה לי ..

תשובה:
שלום לך אם עשית ביטוח רפואי לפני שיצאת את הארץ את יכולה להתקשר למספר הטלפון שעל גבי הפוליסה ויתנו לך מענה, אני מציעה לך שדבר ראשון קחי אקמול (2 כדורים) שהחום והתחושה הלא נעימה יפחתו ולאחר מכן דברי עם סוכנות הנסיעות דרכה נסעת והם יפנו אותך לטיפול, מה שחשוב זה שתקבלי טיפול, את יכולה לפנות גם לבית מרקחת מקומית ואולי יוכלו לעזור לך במתן תרופות אשר אפשר לתת אותם ללא מרשם. בריאות שלמה


בת 20 שואלת: #87483
הי אני וחבר שלי שנתיים יחד, אנחנו אוהבים אחד את השני מאוד ומאוד פתוחים בנינו. אנחנו גרים רחוק ויוצא שמתראים רק פעם בשבוע והסקס גם פעם בשבוע, וכתוצאה מכך אנחנו מגיעים לאקט חרמנים מאוד והסקס הופך מדהים . אתמול כשמצצתי לו הוא לקח את הפלא שלי וצילם סרטון שלי מוצצת. הוא אמר לי תסתכלי תראי איך את מוצצת ואני זרמתי איתו מרוב חרמנות,בכל אופן זה הפלאפון שלי. הוא אמר שזה מאוד מגרה אותו לראות אותי מוצצת לו ושהוא רוצה את הסרטון הזה. עשיתי מעשה ושלחתי לו. אני סומכת עליו ואני יודעת שהוא לא יראה את הסרטון לאף אחד כי גם לי יש סרטונים שלו מאונן וכל זה. אנחנו לא מכירים מאתמול ואנחנו אנשים בוגרים. רק מה מאןד מביך אותי לצפות בסרטון הזה וכשאני מסתכלת בו אני נגעלת מעצמי ולא יודעת משום מה אני מרגישה זונה. אני לא מוצצת למישו זר אבל בכל זאת ההרגשה לא נעימה. חותמזה שגם לדעתי אני נראית נורא באותו אקט אבל עדיין איך להתגבר על הבושה? אני ממש מתחלחלת מעצמי

תשובה:
היי לך, טוב שאת מרגישה שאת סומכת עליו ומרגישה שהוא לא ינצל את הסרטון שיש לו. אבל בהחלט רצוי שתשפי אותו בתחושותייך, כפי ששיתפת אותנו, בנוגע לסרטון, וזכותך המלאה לבקש שימחוק את הסרטון מהפלאפון שלו.


בת 14 שואלת: #86234
סיגריה בשבוע זה ממש מזיק ? אני חייבת אני פשוט צריכה לדעת עם זה ממש מזיק כל פעם בשבוע לפחות

תשובה:
כאמור, כן גם אחת בשבוע זה מזיק ולא כדאי אל תזיקי לעצמך רק בגלל שאחרים מזיקים לך. שמרי על עצמך על האדם הנפלא שאת!


בת 15 שואלת: #86014
אני יוכל לבוא בשבוע הבא עם חברה לדלת פתוחה ? אני ממש מבולבלת

תשובה:
אני מאוד שמחה שהגבת כל כך מהר, ונשמח לראותך בדלת :) לידיעתך, כל המידע נשמר בצורה אנונימית, אנחנו שומרות על הפרטיות ונשמח לעזור לך, לתת מידע וגם חיבוק. צרפתי לך לינק לרשימת מרכזי הייעוץ, אז את יכולה לבחור לאן נוח לך להגיע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108


בת 15 שואלת: #84994
שלום,אני בת 15 וחבר שלי בין 17 קיימנו יחסי מין בתנוחה של עמידה והכנסה מכיוון הטוסיק זזנו מהר מדי ופין שלו התחכן עם עצם או אני לא כולכך יודעת מה זה ,בתוך אייבר המין היה כמו קליק חזק ,שהוא חושב על זה עובר לי צמרמורת מרוב שזה כאב לו החור שיוצא פיפי נחתך וגדל והוא לא עומד ישר הוא עקום זה מסוכן או שזה בגלל שהמקום לא נח מספיק מה לעשות איך מטפלים .. ? תודה

תשובה:
היי, קשה לדעת מהתיאור שלך מה בדיוק קרה, אבל אם הוא נפצע חשוב מאד שהוא יפנה לרופא להיבדק. ממה שאת מתארת זה יכול להיות משהו קל שיעבור מהר, וזה עלול להיות גם משהו חמור יותר - אבל אין לי אפשרות לדעת מה, לכן חשוב שהוא יפנה בהקדם האפשרי לרופא. בהצלחה ולבריאות.


בת 17 שואלת: #83806
היי! העניין הוא כזה, לא מזמן גיליתי שיש לי משהו שנקרה Septate hymen, או בעברית- קרום בתולין חצוי. פשוט במקום חור אחד לפתח הנרתיק, יש לי חתיכת עור המכסה את הכניסה ובכך גורמת לשתי "כניסות". אני וחבר שלי כבר מעל לשנה ביחד, ולא מזמן החלטנו שאנחנו מוכנים לקיום יחסי מין, ניסינו, וזה ממש ממש ממש ממש כאב והפין שלו לא הצליח להכנס אליי. הייתי מאוד רטובה, השתמשנו בקונדום ובחומר סיכה על בסיס מים, וזה פשוט לא נכנס. זה ממש ממש מתסכל את שנינו ואני לא יודעת מה לעשות. אני רוצה לקבוע תור לגניקולוג אבל אני ממש לא מעוניינת שהוריי יגלו מזה כי הם מאוד פרימטיביים ואם הם יגלו שאני עושה דברים כאלה אני לא אראה יותר אור יום. יש משהו שאתם יכולים לייעץ לי בנושא?

תשובה:
שלום יקרה. ראשית טוב שפנית אלינו ושאת מבקשת לעצמך יחסי מין טובים ושלא יכאב לך. מדובר בפרוצדורה קצרה של רבע שעה עם הרדמה מקומית. הרבה נערות ונשים צעירות עושות את הניתוח הזה בייחוד כשהן מתחילות לקיים יחסי מין וכואב להן והן מגלות מעין חתיכת עור שמכסה את פתח הנרתיק. הנה פה תוכלי לקרוא תשובה של ד"ר בני שכטר, מטפל מיני וגניקולוג לשאלות של נשים על הניתוח http://www.clalit.co.il/COMMUNITYSERVER/forums/thread/212659.aspx לגבי ההורים כדאי להתייעץ עם עובדת סוציאלית של קופת חולים. לכי לקופה שלך ותבקשי פגישה איתה, כי כשתעשי ניתוח זה יהיה רשום בתיק שלך, זה לא כמו הפלה שלא רשומה ואי אפשר לדעת, יתכן ויש אפשרות לכתוב משהו אחר במקום זה ואז תוכלי להגיד שעשית פרוצדורה אחרת במקום הניתוח הזה כי באמת היא תבין למה עכשיו זה דחוף לך. אפשרות אחרת היא להגיד לאימך שצריך לעשות אותו בגיל צעיר כי אחר כך הוא נהיה עבה יותר ואז תעשי אותו ואפילו היא תוכל ללוות אותך. אפשר להסביר על הניתוח בלי קשר ליחסי מין פשוט קשה לך מכל מיני מובנים והציעו לך לעשות ניתוח. תמצאי את הדרך אני בטוחה. בהצלחה רבה ואני כאן בשבילך אם את רוצה לעדכן!


בת 17 שואלת: #83433
יש לי חברה שעברה אונס, מצבה הדרדר והיא התחילה לחשוב מחשבות אובדניות. ההורים שלה מפגרים ורק לאחר חודש היא נשלחה לפסיכיאטר אשר טיפל בה בעזרת כדורי שינה ולא מעבר, אך גם הם לא עוזרים לה. הוריה מתנגדים לפסיכולוג וקבעו לה פגישה עם עובדת סוציאלית אך הם לא מבינים שהילדה שלה יכולה להתאבד בכל רגע וצריכה טיפול תרופתי שזה לא כדורי שינה או עובדת סוציאלית אלה פסיכולוג. אני ועוד חברה שלי מטפלות בה וישנות אצלה הרבה כדי לשמור עליה בלילה. ההורים שלה לא מסכימים שתישן אצלי בטענה שהם צריכים לשמור עליה 24 שעות אבל הם נותנים לה לישון עם דלת סגורה כשהם לא יודעים מה באמת קורה שם. האם לדבר עם אמא שלה זה רעיון טוב? לעורר אותה שהבת שלה חייבת טיפול? אולי לשתף את יועצת בית הספר בעניין או שאמא שלי תדבר איתה? איך אוכל לעזור לחברה שלי להתמודד?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה! אני ממליצה לך לשתף אדם מבוגר בסביבתך - מי שיותר נוח לך לדבר איתו. זה יכול להיות הורה ויכולה להיות היועצת. תגידי להם שאת דואגת לה. עובדת סוציאלית יכולה לטפל בה בדיוק כמו פסיכולוג ויכול להיות שהיא כבר מקבלת את הטיפול הראוי. בכל מקרה, אני ממליצה לך לא להישאר עם הדאגה לבד ולשתף את מי שאת מרגישה איתו נוח יותר וגם יכול להבין ולסייע. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83351
רציתי לשאול מתי ניתן להגיע לייעוץ בסניף בחולון שאני מתקשרת בימי שני בין 15:30 ל18:30 לא עונים לי

תשובה:
שלום לך, אם אין תשובה בסניף מסויים, ממליצה לך לנסות סניף אחר. בתל אביב יש יותר ימי פעילות והסניף גם לא רחוק ממך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83331
היי,מה נשמע? אז ככה אני מאוד פעילה באתר סטיפס ועונה ועוזרת לאחרים כבר בעניינים האלה מרוב השאלות ששאלתי והתענינות שלי בזה,אז אני די יודעת. העניין שעכשיו ראיתי שרשמו שאפשר לקבל מחזור אבל אז הסברתי שיש נשים שלושבות שהן מקבלות מחזור בהריון וזה בעצם השתרשות של בזמן ההריון וזה נורא מבלבל,אבל כאשר יש הריון אז הרירית שעוטפת את הרחם היא עוטפת את הילד בעצם ואז אין ווסת וכאשר אין הריון אז יש את הרירית שהיא עוטפת כל חודש את הרחם ואז היא משתחררת כאשר אין הריון וזה בעצם הווסת. זה נכון?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת עוזרת ונותנת מענה לאחרים. עם זאת, המידע שלך לא מדויק. בזמן הריון מופיע לעיתים דימומים, שכאשר האישה לא יודעת שהיא בהריון או שהיא מכחישה שהיא בהריון, היא יכולה לפרש את זה כדימום חודשי. כאשר יש הריון, רירית הרחם עוטפת את הביצית המופרית, שהופכת לעובר עם זהמן, והרירית היא שק הריון. כשאין הריון, הרירית שהתעבתה בדפנות הרחם נושרת מדפנות הרחם יוצאת החוצה לדימום חודשי. נשמח אם תפני את המתייעצות/ים באתר סטיפס לאתר דלת פתוחה כדי שהם יוכלו לקבל מענה הולם ומדויק. כל טוב


בת 17 שואלת: #83280
למה דלת פתוחה בחולון לא זמינים בטלפון,?

תשובה:
שלום לך, בזמן שסניף אחד לא זמין, את מוזמנת לפנות לכל סניף אחר. הטלפונים מפורסמים באתר. נשמח לסייע!


בת 25 שואלת: #83261
הי, רצתי לשאול אם בדלת פתוחה בתל אביב יש יועצים ולא רק יועצות? ישלי חברה בת כמעט 24 וקשה לה במשפחה ההורים שלה לא מתעניינים, והיא הכי צמאה להתייעץ לשתף לדבר,האם אוכל להביא אותה לדלת פתוחה בתל אביב? והאם יש אפשרות בדלת לקבל מענה מיועץ ולא מיועצת? האם הדלת נותנת מענה לדברים שמעבר למניות? אשמח להתיחסות תהילה

תשובה:
שלום לך, בדלת פתוחה אנחנו מייעצות על יחסים ומיניות. בכדי לדעת יותר, את מוזמנת להתקשר אלינו לסניף תל אביב או כל סניף אחר ונוכל לבדוק איתך אם יש בידנו לסייע לך וגם לבדוק את נושא התאמת היועץ/ יועצת לפי הקושי שתרצו לדבר עליו. בהצלחה!


בן 16 שואל: #83187
שלום אני היום גיליתי שידידה טובה מאוד שלי חותחת ורידים אני האיש היחידי שיודע בהתחלה אמרתי לה לא לעשות את זה יותר ואז חשבתי לישלוח להורים שלה הודעה שהיא חותחת ורידים אבל אני פוחד שהיא לא תדבר איתי יש לי ולה כמה ידידים טובים מהילדות (משותפים) חשבתי גם להגיד להם מה אני אמור לעשות ????????????? דחוף

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה לחברה. אין ספק שאתה חבר טוב ודואג לה דאגת אמת. לפי מה שכתבת נראה לי שאתה כבר יודע מה הכי נכון לעשות - לשתף את ההורים שלה. אל תשאר עם האחריות הכבדה הזו לבד. אתה יכול לשתף אותם ולבקש מהם שלא יספרו לה שאתה שיתפת או להיות גלוי איתה ולהגיד לה שזה מתוך דאגה. אני מניחה שהתכוונת שהיא עושה חתכים בכל מיני מקומות בגוף? אם היא תגיע למצב של חיתוך וורידים, הרי שיש בכך סכנת חיים. כל אדם שפוצע את עצמו, נמצא כנראה במצוקה. למצוקה הזו יש פתרונות ויש דרך לסייע ולעזור וגם אם בהתחלה היא תכעס על הסביבה, בסופו של דבר היא גם תודה על העזרה. אם יש דרך שבה אנחנו יכולים לסייע, נשמח אם תיתן לנו את הפרטים שלך (כמובן לא נפרסם אותם באתר) וניצור עמך קשר. שתדע שעל פי חוק, כל אדם שעד לאדם במצוקה שמסכנת חיים, חייב לדווח על כך וכך גם אנחנו. אז אם היא פוצעת את עצמה, כנראה שזקוקה לעזרה סביב רגשות ודברים שעוברים עליה. אך אם היא חתכה את הוורידים בניסיון להתאבד, הרי שכולנו מחוייבים כאנשים מוסריים וכאנשי חוק, להעביר את זה הלאה במטרה לסייע ולתת עזרה. אנחנו כאן ונשמח לשמוע ממך!


בת 15 שואלת: #83106
בשנה שעברה הייתה לנו מסיבת סיום כיתה ח׳ במועדון, עם כל שתי השכבות (ז׳-ח׳) והמורים. במסיבה לבשתי מכנס שורט קצר וחולצה קצרה. במהלך המסיבה אחד המורים קרא לי לבוא להגיד שלום, אמרתי לו, ובכוונה או שלו הוא נתן לי מכה בתחת עם הרגל. סיפרתי לחברות שלי מיד והן אמרו שזה לא משהו גדול ולא סיפרתי או התלוננתי למשהו מבוגר לפני, לאמא שלי גם לא סיפרת. המורה הזה לא מלמד כבר בבית ספר הזה אבל לא בגלל המקרה סתם כי הוא עבר או משהו, אמרו שאולי הוא יחזור. מה יקרה אם הוא יחזור פתאום מה אני יעשה. אני לא יודעת אם זה בכוונה או לא אבל קורה לי הרבה פעמים שאני נזכרת בזה. אני לא יודעת מה לעשות, לספר לאמא שלי למרות שעבר הרבה זמן? אני צריכה לעשות מזה עיניין?

תשובה:
שלום לך, נשמע שזה מאוד מטריד ומעסיק אותך ואני בהחלט מבינה למה. הוא עשה מעשה שלא היה צריך לעשות. אני ממליצה לך לשתף את אמא שלך וביחד תחליטו מה כדאי לעשות עם זה. את לא צריכה להשאר עם התחושות האלה לבד כי לא עשית דבר רע. זו לא בהכרח הטרדה מינית אך בגלל שזה הטריד אותך, זה משמעותי ובהחלט מדובר בהתנהגות לא הולמת למורה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #82912
מתי ובאיזה שעות אפשר לקבל ייעוץ טלפוני? הבעיה שלי קצת מורכבת מדי בשביל שאכתוב הכל.

תשובה:
באתר יש פירוט של כל המרכזים ושעות פתיחה. שעות דלת פתוחה באר שבע (אזור הדרום) בימים שני ורביעי בין השעות ארבע לשבע. 08-6652436 אבל בכל יום יש דלתות שונות שפתוחות ברחבי הארץ. יום טוב!


בת 16 שואלת: #82353
היי אני רציתי לשאול אתכם שאלה , הלכתי לקנות גלולות והבית מרקחת בקופת חולים שלי היה סגור והייתי ממש חייבת לקנות אז הלכתי לברר לחנויות שהיו קרובות לביתי .. הלכתי לניו פארם ושאלתי כמה זה עולה ואמרו לי 60 שקל לחפיסת גלולות אחת עכשיו חשבתי לעצמי לרגע לא אני לא יקנה אני ילך לברר במקומות אחרים אם המחירים אולי יותר זולים והלכתי לסופר פארם ושם המחיר היה 30 שקל לחפיסה. זה היה פאקינג זול ב30 שקל .. מה הקטע שלהם שהמחירים שונים לגמריי? זה הגיוני בכלל שגלולות yaz יעלו 60שקל ?! ובכלל שיהיה כזה הפרש ?? מזל שלא קניתי בניו פארם .. אה ועוד שאלה , בבית מרקחת של הקופת חולים ישמצב שזה אפילו יוותר זול מהסופר פארם ?? למה ההבדלי מחירים האלו?

תשובה:
שלום לך רוב בתי המרקחת לוקחים עבור גלולות סכומים של כמה עשרות שקלים, סביב ה-30 ש"ח. אין לי מושג למה בית המרקחת שהיית בו ביקר 60, אנחנו לא אחראיות על זה. אני לא יודעת להגיד למה יש הבדלי מחירים ואני מציעה שתחזרי לבית המרקחת שגובה מחירים הגיוניים. שיהיה יום טוב


בת 14 שואלת: #81181
שלום ל יועצת קוראים לי רוני ואני בת 15 יש לי ידיד קרוב(לא קרוב מאוד אבל קרוב) ועשינו משחק בוואצאפ שכל אחד שואל שאלה מינית כמו איך ניראה הפין, מה זה מחזור וכו' ואז התדרדרנו לשניפגש פעם אחד ונראה אחד לשני את אברי המין שלו הוא את הפין אני את הציצי והפות ואני ממש רוצה לראות ולגעת וגם הוא כי אף פעם לא ראינו אז שאלתי היא מה לעשות בנידון?(ואני ממש רוצה לראות) אשמח אם תעני במהרה רוני.

תשובה:
היי. הסקרנות שלך הינה מאוד טבעית. אבל לפעמים מה שאנחנו מדמיינים היא לא המציאות. ליפני שאת עושה את זה, האם את חושבת שאת תרגישי בנוח להתפשט ולעמוד ערומה מול הידיד שלך? האם את סומכת עליו שהוא ישמור על דיסקרטיות ולא יספר לכולם? האם את חושבת שאת בשלה לדבר כזה? האם לא היית רוצה להמתין ולהתפשט בפני מי שהוא שאת אוהבת? את עדיין מאוד צעירה ,בכל זאת מדובר על חשיפה של איברים פרטיים ואינטימיים שלך, תמצאי שזה לא דבר קל, לא בדיחה ולא דבר של מה בכך,ולא תמיד מרגישים טוב לאחר החשיפה. תחשבי היטב