A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אחר

דלת פתוחה הקרובה אליך

אחר

בת 21 שואלת: #116121
היי היה לי מחזור כרגיל מתי שאני אמורה לקבל ניגמר לי אחרי 6 ימים (כרגיל) הייתי נקייה יום אחד פתאום חזר לי שוב למה זה ככה

תשובה:
היי! מה שחווית נקרא "דימום בין וסתי" ויכולים להיות לו גורמים שונים כמו חוסר איזון הורמונלי וגורמים נוספים. ממליצה לך לגשת בהקדם לבדיקת רופא/ה שיוכלו לאבחן את הסיבה לדימום ולתת טיפול מתאים במידת הצורך. כל טוב וחג שמח!


בת 15 שואלת: #116120
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא קונדום והוא גמר בפנים (לפני כשעתיים )ולקחתי לאחר חצי שעה נורלבו, וכרגע הקאתי והחלו להיות לי דימומים חזקים (כמו ווסתיים )ואני לא יודעת אם הכדור הצליח להשפיע או לא כי רשום שהכדור עלול לגרום להראות ודימומים אז אם החלו הדימומים הכדור החל לפעול?, אבל הקאתי אותי רק אחרי שעה וחצי אחרי שלקחתי אותו, מה אני עושה עם עצמי? ,לקחת עוד כדור?, או להישאר ככה כי הכדור הספיק לפעול?

תשובה:
שלום לך יקירה! אם קיימת יחסי מין לא מוגנים ונטלת את הנורלבו והקאת עד 3 שעות לאחר נטילת הנורלבו- הגלולה לא תשפיע. ממליצה שתקחי גלולה נוספת (ההוראות האלה מופיעות גם בעלון המצורף לתרופה). אני מעריכה שהדימומים לא נגרמו מנטילת הנורלבו משום שדימום עשוי להופיע אך לא בסמיכות רבה כל כך לנטילת הגלולה. אם הדימומים נמשכים (ואינם דימומי וסת) יתכן ונגרמו מסיבה אחרת. ממליצה שתפני לרופא/ה שלך להתייעצות. את מוזמנת גם להגיע אלינו לדלת הפתוחה בחיפה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=22 או להתקשר ולתאם תור לרופאה שלנו להתייעצות. כל טוב!


בן 17 שואל: #115951
היי. הייתה היום בבריכה העירונית וראיתי שם מישהי פצצת עולם שבדיוק לטעמי עכשיו איכשהו הזין שלי עמד(אני לא שולט בו הלוואי והייתה דרך שאני אגרום לו לא לעמוד במצבים מסויימים)הקיצר גמרתי בשירותים של הבריכה (על הקיר בטעות) ואחרי זה נכנסתי לבריכה(ניקיתי כזה שאריות זרע) ואני יודע שאחרי גמירה צריך להשתין כדי לנקות שאריות אז נכנסתי לבריכה ואז אחרי עשר דקות עשיתי פיפי. השאלה שלי היא האם זה מסוכן? כלומר מישהי יכולה להיכנס להיריון מהשאריות האלה? זה נשמע ממש מפגר ובטח חלק יצחקו אבל אני רושם את זה נטו מדאגה תודה רבה כל העזרה.

תשובה:
שלום לך ואני שמחה שאתה שואל. אין שאלות "מפגרות" . מי שלא שואל נשאר מאחור.... אין אפשרות להיכנס להריון מזרע בבריכת שחייה. זרע שורד מחוץ לגוף בתנאים מסוימים רק מספר דקות ובבריכת שחייה אינו מסוגל לשרוד. בכל אופן, בפעם הבאה אני ממליצה שתשתין בשירותים ולא בתוך הבריכה... לגבי העובדה שאתה רואה מישהי ומקבל זיקפה, ניתן לשלוט בזה ע"י העברת המחשבה לנושאים אחרים. כל טוב!


בת 20 שואלת: #115873
מנשמע קבלתי מחזור ב 6.5 לפני 3 ימים, אתמול בשעה 3 כמעט הייתי במקלחת וירד משהו לא יודעת מזה ומאז עד היום לא ירד דם בכלל מה הבעיה ? ועדיין יש לי את הכאבים של המחזור כמו כאבי בטן...

תשובה:
היי לך, מה שאת מתארת יכולות להיות ההפרשות של המחזור, לפעמים יש מחזור שהוא חלק יותר ועם דימומים מועטים יותר. בנוסף- יכולות להיות גם הפרשות קשות יותר . מחזורים מתנהלים לא תמיד בצורה סדירה ולא תמיד אותו הדבר מווסת לווסת. אם את מרגישה עדיין כאבים- מומלץ שתפני לרופא\ת נשים להמשך בירור. בנוסף- יש רופאים בסניפי דלת פתוחה ואת יכולה להתקשר לקבוע תור לבדיקה אנונימית, במידה ופחות נעים לך ללכת לרופא בקופת חולים. בהצלחה


בת 19 שואלת: #115754
היי, שבת שלום.. קוראים לי קורל ואני באמת מעוניינת לשאול אם זה אפשרי שיהיה לי דימום בזמן שאני נוטלת גלולות כי לפני חודש בערך פתחתי חפיסה חדשה אחרי שבעה ימים התחיל לי דימום והוא לא עוצר עד הכדור אחד לפני האחרון היום מלא מלחיצים אותי ואומרים לי תלכי לרופא ויש לי רק בחודש 6 רופאת נשים אז זאת בעיה.. תוכלי אולי להגיד לי אם זה בסדר? תודה רבה אשמח אם תעני

תשובה:
הי קורל, חסרים לי כמה פרטי מידע בשביל לנסות ולענות לך על השאלה. עם הדימום הופיעה בשלושה-ארבעה חודשים ראשונים שבהם התחלת לקחת גלולות זה נחשב תופעה ידועה . דימום קל , לסרוגין, לא סדיר במהלך החודש היא תופעה ידועה שבד"כ נעלמת לאחר שהגוף "מסתגל" לגלולות. מה שאת מתארת לא נשמע כדמום לא סדיר ועל כן הייתי ממליצה לפנות לרופא/ת נשים. את יכולה לבקש להקדים לך את התור משום שזה יכול להחשב כתור דחוף. האם שכחת לקחת גלולות במהלך החודש הזה? האם זה קורה לך בכל חודש? כמה זמן את על גלולות? איזה סוג גלולות את נוטלת? האם קיימת יחסי מין ? ממליצה להשתמש באמצעי הגנה נוסף לגלולות עד שיתבהרו כל הדברים ואם את חשה בכאב בנרתיק אז להמנע מחדירה עד שתראי רופא/ה. יש המון שאלות הנוגעות למקרה שלך והכי טוב שגורם רפואי מוסמך יבדוק אותך ויתן לך אבחנה רפואית. מקווה שדברים יתבהרו במהרה, כל טוב.


בת 20 שואלת: #115730
ואני וחבר שלי רוצים לבוא לעשות בדיקות אצלכם האם אני חייבת לעשות תור או משהו ?

תשובה:
הי, בשמחה רבה. לגבי שאלתך, כן. צריך להתקשר לסניף שאליו אתם רוצים להגיע ולקבוע תור. הנה רשימת הסניפים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 (מזכירה שלא בכל הסניפים יש רופא/ה. סניף ראשון לציון סגור). כל טוב.


בת 20 שואלת: #115729
מנשמע, לפני שבוע עשיתי בדיקת הריון דיגטלית ויצא לי תשובה No,והיום שכבתי עם חבר שלי עם קונדום, באמצע פעולה חשתי בכאב לאא נסבלללללל , ברגע שהוציא את הפיו יצא כמות דם לא יודעת כמה נראךי ליטר דם ועד עכשיו הוא כואב לי מאוד כשאני יושבת יותר, הכאב התחיל כי הוא הכניס אותו ממש עמוק, וכשהתרחצתי יצא משהו כמו גומי הכל היה דם ממש אדום אפילו קצת מהדם היה כמו גומי ??? עזרהההה

תשובה:
שלום לך, נשמע כמו חוויה לא פשוטה. ראשית אני ממליצה לך להמנע מקיום יחסי מין בחדירה עד שסיבת הדם תתבהר. יכולות להיות כמה סיבות לדם, יתכן ויש לך פצע או דימום פנימי, יתכן והדם שראית הוא הופעה של הוסת. וכמובן יתכנו סיבות נוספות. מאחר ואני לא רופאה אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא/ת נשים שתוכל לתת לך אבחון מהימן ומדויק. חשוב שתדעי ששניכם יכולים להנות מיחסי מין בחדירה גם אם החדירה לא עמוקה. נשים נהנות יותר כאשר החדירה היא דווקא לא עמוקה. מקווה שדברים יתבהרו בהקדם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115728
שלום, אני שואלת בשביל חברה שלי שניסיתי לעזור לה אבל אנחנו לא יודעות מה חעשות. אנחנו בנות 16 ויש לה חבר והם התחילו לשכב. הבעיה היא שהיא לא בקשר טוב עם אמא שלה בכלל ואין לה למי לפנות לעזרה לקבלת גלולות. השאלה היא האם זה אפשרי להגיע לרופא משפחה / נשים לבד (כי אם אני לא טועה אפשר מגיל 16) ולהסביר על המצב ולבקל גלולות בלי אישור של הורה או משהו.. או שיש דרך אחרת לקנות גלולות בלי עירוב של הורים אבל כן של רופא כמובן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה לחברה שלך! חברה שלך יכולה להתקשר לדלת הפתוחה בתל אביב ולהזמין תור לרופא/ה. הרופאה תבדוק אותה ותתאים לה את הגלולות. הנה הפרטים על הסניף בתל אביב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108. חשוב שהיא תתקשר בשעות הקבלה שמופיעות בקישור שצרפתי. השירותים בדלת הפתוחה הם אנונימיים וחינמיים כך שאם אינה מעוניינת שההורים ידעו הם לא חייבים לדעת. לא יופיע רישום בתיק הרפואי שלה. עד לקבלת הגלולת כדי שיקפידו להשתמש בקונדומים. כל טוב!


בן 81 שואל: #115668
אין לי קונדומים אבל אני משתמש בשקית של סופר זה בסדר?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115667
איציק המנעולן

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115666
מה יותר טעים כוס בפיצה או בבגט???

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115665
1 2 או 3?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115664
אמא שלך זונה מה לעשות?

תשובה:
חבל שאתה ממלא את האתר שלנו בשאלות ואמירות מיותרות. אם יש לך שאלה אמיתית נשמח לענות.


בן 81 שואל: #115663
אני בן 81 ואני חושב שאני הומו מה אני צריך לעשות כדי שבנים יסכימו לשכב איתי?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 21 שואלת: #115642
בהמשך לשאלה הקודמת שלי אני כל הזמן עסוקה בהלגיד שאם הייתי אומרת שאני בתולה זה לא היה קורה אבל תמיד אמרתי שלזה אני לא מוכנה רוב העבודה ידעו שאני בתולה והייתי בטוחה שגם הוא אני זוכרת שבאותו יום אמרתי לו שזה חטא לעשות דברים כאלו (כלומר בעלה ) ואני לא לא רוצה לעשות דבר כזה ,אני כל הזמן חושבת שאם הייתי אומרת במפורש שאני בתולה זה לא היה קורה ,מאז אני מפחדת להיות לבד אני מפחדת ממגע עם גברים אני לא יודעת איך אני אתחתן אני מפחדת שאני לא אהיה יכולה להסתכל על גבר ,מעולם לא הגעתי למצבים אינטימים כאלו עם גבר חוץ מימנו ,איך אני אהיה יכולה לסמוך על גברים

תשובה:
יקרה, עונה לך בהמשך לשאלה הקודמת. אני מבינה שעוטפות אותך המון מחשבות והמון פחדים כרגע, הכל נורמלי ומובן. עברת חוויה טראומית מאוד. שום דבר ממה שעברת לא קשור למשהו שאת אמרת או לא אמרת. את לא אשמה. אני מבינה שהמחשבות לוקחות אותך רחוק, אל העתיד, שכרגע נראה מעורפל ולא ידוע. דברים יתבהרו וישתנו עם הזמן והדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות לעצמך כרגע הוא לא להשאר לבד עם התחושות והמחשבות שלך. התקשרי למרכז לנפגעות תקיפה מינית, הן עונות בכל שעה לטלפון. התייעצי איתן לגבי ההמשך, שתפי אותן בכל מה שארע ובכל התחושות שלך. מספר הטלפון: 1202. הנה האתר שלהם: https://www.1202.org.il/. את אישה חזקה ומופלאה ואני בטוחה שאת תגלי את הכוחות המופלאים שבך בכדי לצמוח מהמקום שבו את נמצאת עכשיו. בהצלחה רבה לך.


בת 18 שואלת: #115611
היי, שמתי לב שלאחרונה יש לי ריח ממש לא נעים מאיבר המין, כמו של דג מקולקל, משהו ממש לא טוב.. לפני כמה ימים סיימתי מחזור אז אני לא יודעת אם זה קשור.. אבל בכל אופן, אם זה ממשיך מעבר לימים הקרובים, מה אפשר לעשות ? לרופאת הנשים שלי יש תורים פנויים רק בסוף יולי.. תודה :)

תשובה:
היי! עפ"י מה שאת מתארת זה נראה כדלקת בשלפוחית השתן. אינך חייבת להמתין לרופאת הנשים ואת יכולה לפנות גם לרופא/ת המשפחה שישלח אותך לבדיקת שתן וייתן את הטיפול המתאים. כל טוב!


בת 19 שואלת: #115595
היי שלום זאת נועה סאסי בת 18 וחצי בית ספר חינוך מיוחד במישרים בשוהם כבר 5 שנים בית ספר ו4 שנים סופגת אלימות היתה פה ושמועות ואני פונה ופנה להורים וזה לא עוזר והם אומרים לי תסדרי איתם אני. רוצה להרים ידיים. כבר ואני פונה הליכהם כי אני לא יכולה יש ילדה שאומרת שטיות שמועות לכמה מורות וגם למחנכת שלי ומחכנת שלי ולסיעת. אמרו שטיות שמועות סתם עליי והיא לא בכיתה שלי בכיתה שלי מחכת אמרה שתי בנות מכיתה שלי אמרו שאת מדברת שטיות ואני מודעת ויודעת שזה שטיות כבר אני מבקשת שאתם טיטפלו בזה כי כבר אני לא יכולה. אני רע לי בבית ספר וכל כיתה מודעת ויודעת שלא דיברתי שטיות והיא אומרת למחכנכת הקודמת שהיתה וגם למחנכת של עכשיו. אני מבקשת עם לכם לפתור את זה?

תשובה:
היי נועה! קראתי את כל השאלות ששאלת פה בעבר וממש עצוב לי שקשה לך כל כך. האם פנית ליועצת בבית הספר שלך? אני בטוחה שהיא תוכל לעזור לך . לנו אין קשר עם בית הספר שלך אז אנחנו לא יכולות לדבר עם המחנכת והסייעת שלך. אנחנו ארגון גדול שעוזר לבני נוער בכל הארץ בטלפון, בשיחות אישיות בסניפים שלנו או כאן, בהתכתבות. אני יכולה רק לומר לך שאני בטוחה שיש דרכים ליועצת ולמנהלת של בית הספר שלך לפתור את הבעיות שאת מתמודדת איתן. תבקשי מהיועצת שתערוך ברור בינך לבין התלמידים והתלמידות שאת חושבת שמפיצים עלייך את השמועות האלה ומתייחסים אלייך באלימות. אני בטוחה שאחרי שהיא תערוך את הבירור את תרגישי הרבה יותר טוב. בהצלחה!


בן 17 שואל: #115575
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 17 שואל: #115574
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 17 שואלת: #115570
היי אני לוקחת גלולות (אם זה משנה) והיום שכבתי עם חבר שלי והלכתי ישר אחרכך לשירותים והופיע לי בנייר לא דימום אלא מן כתם חום ורוד כזה כמו בתחילת מחזור (ואני אמורה לקבל מחזור בכלל עוד יותר משבועיים לפי הגלולות) וחוץ מהפעם הזאת זה לא הופיע יותר מה זה?

תשובה:
היי! דמם קל לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם משינויים הורמונליים במחזור הביוצי. אם אין לך כאבים והדימום לא חזר , לא נראה שיש מקום לחשש. אם הדימום חוזר שוב אני ממליצה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #115540
אנחנו משתמשים ברוב הזמן באמצעי מניעה של דורקס , וקרו כמה פעמים ששכבנו בלי אמצעי מניעה , אבל לאחר מכן לקחתי את גלולת היום של אחרי שקוראים לה אלה . הרופא בהתחלה לא בדק והביא לי משחה לפטריה ודלקת , אחרי בערך חודש וחצי חזרתי אליו שוב והוא בדק ואמר שהוא לא רואה כלום והביא לי משחה יותר חזקה לאותן בעיות , אם צריך את השמות אני יכולה לבדוק . חבר שלי לא בא במגע מיני עם עוד בנות אני הראשונה ובדרך כלל לוקח לנו בערך בין שלוש לחמש דקות .

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין מהשאלה מה הבעיה - מדוע הלכת לרופא, ואת הקשר לקיום יחסים ללא אמצעי מניעה. נשמח לקבל את שאלתך מחדש ולהשיב עליה.


בת 15 שואלת: #115521
אני התחלתי להיות פעילה עם חבר שלי ואנחנו משתמשים בקונדומים כאמצעי מניעה אבל אני רוצה כדורים מונעי הריון כי ממה שהבנתי זה יותר בטוח אבל אני לא מצליחה להשיג, ניסיתי לתרץ לאמא שלי משהו לגבי המחזור שלי אבל זה לא הצליח ואני לא יודעת איך להשיג כדורים... רציתי לדעת אם תוכלו לעזור לי ואולי אוכל לראות אצלכם רופא שיתאים לי כדורים ואם אוכל לקבל מרשם?

תשובה:
שלום לך, שמחה לשמוע שאת וחבר שלך נוקטים באמצעי זהירות כדי להמנע מהריון לא רצוי. גלולות הן אמצעי מניעה שבשימוש נכון יעילותו היא 99%. מזמינה אותך לקרוא עוד על גלולות באתר וללמוד על הנושא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 הגלולה מגינה מהריון בלבד, לא ממחלות מין! יש לקחת גלולות בהתאם להוראות: כל יום ובאותה השעה, על מנת שהגלולות יהיו אפקטיביות. בסניפים שונים של הדלת הפתוחה ישנו שירות של רופאת נשים מומחית לנערות, וניתן לתאם עמה בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- הורייך לא צריכים לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). בפגישה עם הרופאה תוכלי לקבל מידע נוסף על גלולות ועל אמצעי מניעה אחרים. נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. כל טוב.


בת 17 שואלת: #115349
שאלתי פה שאלה, ואמרו לי לפנות למטפלת מינית. אבל אני לא מסוגלת.. אני לא יודעת למה אני מרגישה ממש נבוכה כשזה מגיע לנושאים מיניים גם עם הבן זוג שלי. אני לא מרגישה בנוח לדבר על זה, אני מרגישה סוג של זונה, לא יודעת.. אני מבולבלת. ובשכל אני יודעת שההרגשה הזו לא נכונה, אבל אני עדיין מרגישה ככה. יש אפשרות לטפל בכל מה שתיארתי בהודעות הקודמות בלי מטפלת מינית?

תשובה:
שלום לך, אני יודעת שהרבה פעמים נראה לנו שהדבר הקל ביותר לעשות הוא למצוא איזה פתרון קסם אבל כדי שתוכלי לעשות שינוי ועבודת עומק בעצמך, כדי שתוכלי לפתח ולשנות את מה שאת רוצה לשנות צריך לגעת במה שכואב. זה לא פשוט בכלל ולפעמים, לפני שנכנסים לתוך תהליך, זה נראה בלתי אפשרי וקשה מנשוא. לפנות למטפלת מינית זאת אופציה אחת, כפי שהוצא לך את יכולה לפנות גם למוקד לנפגעות תקיפה מינית (בטלפון 1202) את יכולה לפנות לכל איש או אשת טיפות שתראי לנכון. בעיקר חשוב שתדעי כי הרבה מהרגשות שאת מרגישה קשורות למה שעברת, את לא אשמה או מקולקלת. כתבת יפה מאוד שאת יודעת את זה בשכל אבל מרגישה אחרת. הרגש הוא בדיוק המקום שנוגעים בו בתוך טיפול. בן הזוג שלך, נפלא ככל שיהיה, יוכל להיות סבלני, קשוב, לאפשר לך מרחב ולתמוך אך טיפול אמיתי יוכל/תוכל לעשות רק אשת/איש מקצוע. אני מציעה בתור התחלה להתקשר למוקד 1202, איתם את יכולה לדבר באנונימיות ולהתייעץ. לעיתים הם יכולים להפנות אותך לגורמים שונים. בהצלחה רבה, אנחנו פה, כמובן, אם תרצי להמשיך ולהתייעץ. כל טוב.


בת 28 שואלת: #115316
לקחתי אתמול פוסטינור והיום בבוקר יצאה לי צואה בצבע חום בהיר שבפנים הצואה היתה אדומה כזאת (זה היה נראה כמו איזה בשר) והיה גם נוזל אדום שיצא לי.. האם זה נורמאלי??

תשובה:
היי! אם אינך משלשלת או סובלת מכאבי בטן חריפים , אין קשר בין הצואה לפוסטינור. יתכן ואכלת משהו שלא התעכל כמו שצריך. במידה והתופעה חוזרת על עצמה אני ממליצה שתפני לרופא להתייעצות. כל טוב!


בת 19 שואלת: #115165
מגיל צעיר אני לוקחת קונסרטה לקשב וריכוז, אחרי כמה זמן שהתחלתי עם הכדורים התחילה לי מן הפרעה כזאת, אני יושנת בלילה ובבוקר כשאני מתעוררת אני עייפה שוב אחרי 5 דקות, אני אוכלת וככה אני מחזיקה את עצמי, לקחתי פעם קונסרטה רק כשהייתי צריכה ללכת לבית ספר ובשבתות לא לקחתי, התחלתי לקחת קונסרטה גם בשבתות מכיוון שהעיניים שלי והגוף שלי לא עומדים בזה, לאחרונה התחלתי לחשוב על זה הרבה ואני מרגישה נוראי עם זה, אני לא יכולה לישון אצל סבא וסבתא שלי באופן ספונטני כי אם אין לי את הכדורים אני "לא אחיה" ביום לאחר מכן כלומר אם אני לא לוקחת את הכדורים האלה לא יהיו לי ימים כי הם יגמרו על שינה, אני מפחדת שזה יהרוס לי משהו בעתיד ושאני לא אוכל להסתדר בלעדיהם

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאת קשובה לתחושות שלך ועושה את הקישור בין התחושות לבין הקונצרטה. מציעה לך להתחיל בירור אצל רופא המשפחה - בדיקות דם לבדיקת חוסרים ועוד. בנוסף, כדאי להתייעץ עם פסיכיאטר (שלרוב מבין טוב יותר בתגובות של תרופות מהסוג שאת לוקחת) כדי לבדוק אופציות נוספות, והאם כדאי שתמשיכי לקחת את הכדור הנוכחי או למצוא כדור אחר שיתאים לך. כל טוב


בת 16 שואלת: #115108
לפני כחודש ישנתי והיה לי פיפי, אני לא קמתי לעשות ואז חלמתי מתוך שינה שאני הולכת לשירותים ועושה פיפי. זה היה ממש מוחשי וחשבתי שזה קורה במציאות ולא מתוך שינה. רק שאז פתאום הרגשתי שכולי וכל המיטה רטובה. זה בחיים לא קרה לי! שככה אני עשיתי פיפי במיטה! האם זה יכול לקרות שוב? כי מאז אני ממש מפחדת..

תשובה:
היי, שאלתך נענתה. ממליץ לך לגשת לרופא בדבר בריחת שתן. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114917
היי ..התחלתי לקחת גלולות חדשות בשם פמינט ....התחלתי אותם מיום המחזור וכבר עברו יותר מ10 ימים ועדין יורד דם ...האם הדם זה טבעי ולוקח לגוף זמן להתרגל לגלולות?? עניין הדם מדאיג אותי למרות שזה רק בקטנה כל יום יורד...

תשובה:
היי! בדרך-כלל לוקח לגוף כ-3 חודשים להסתגל לגלולות. ככל הנראה הדימום שאת חווה ( בינתיים רק מספר ימים קטן בהמשך לווסת) הוא חלק מההסתגלות. אם הדימום ממשיך גם לאורך השבוע הבא כדאי לפנות לרופא להתייעצות. כל טוב!


בן 15 שואל: #114870
חשוב לי לציין שזו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא דחף לי אצבעות , אבל הפעם זה היה ממש שונה ומוזר כי גם יצאו לי מין הפרשות לבנות כאלו עם האצבעות.. תודה

תשובה:
שלום לך. ההפרשות שיצאו לך הן הפרשות נורמליות וטבעיות שיש בנרתיק והרבה פעמים בשעת גירוי יש גם יותר הפרשות. אין לך מה לדאוג. כל טוב.


בת 14 שואלת: #114860
ניסיתי שעווה בבית שחי עם רצועות שעווה של ויט וזה פשוט לא מצליח יכול להיות שאני צריכה משהו אחר או שיכול להיות שעשיתי משהו לא טוב?

תשובה:
שלום לך. רצועות ויט לא תמיד מוצלחות. לפעמים השעווה על הרצועות לא מספיק חזקה וזה באמת לא עובד. את יכולה לנסות שעווה אחרת או ללכת לקוסמטיקאית שתוריד לך את השערות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #114836
היי רשמתי פעם שעברה על הזה שקיימתי יחסיי מין לא מוגנים ושהיה לי הפרשות ורודות/אדמדמות וכיווצים בבטן וכו.. פתאום נהיה לי דימום כאלו נהיה לי מחזור והמחזור נגמר לי לפני שבועיים מזה אומר?

תשובה:
שלום לך שוב. ייתכן שבעקבות שינויים הורמונליים קיבלת מחזור יותר מוקדם, זה קורה הרבה פעמים. בכל מקרה אני ממליצה לך ללכת לרופאה גם כדי לוודא שהכל תקין וגם כדי לקבל אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקיים יחסי מין מוגנים ולא תיכנסי כל פעם ללחצים וחרדות. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #114835
היי אני בת 14 ואני די גדלתי כאילו לא נשארתי קטנה תפסתי גובהה וקיבלתי מחזור לפני חודש לא היו לי פצעי בגרות עד עכשיו בכלל אפילו לא אחד השאלה שלי היא יכול להיות שבכלל לא יהיה לי כל גיל ההתבגרות?או שאין דבר כזה ילד בלי חצ׳קונים בגיל ההתבגרות יש ילדים שפשוט אין להם?לאורך כל התקופה הזאת השמח לדעת כי מידע על זה באינטרנט לא מצאתי אמא שלי אמרה שלה היה ממש קצת ורק במצח זה קשור?

תשובה:
שלום לך. כל אחת ואחד מאיתנו עוברים את גיל ההתבגרות אחרת. יש ילדים שיוצאים להם הרבה פצעים ויש כאלה שלא. זה תלוי בהרבה גורמים, חלקם גנטיים, כך שאם לאמא שלך לא היו כמעט פצעונים אז מאד הגיוני שלך גם לא יהיו. גורמים נוספים שמשפיעים על התפרצות פצעונים הם תזונה והגיינה. אם תקפידי על תזונה נכונה ועל ניקוי הפנים אז רוב הסיכויים שתעברי את גיל ההתבגרות באמת בלי פצעונים. כל טוב!


בן 12 שואל: #114788
הי, יש לי כמה חששות לגבי גיל ההתבגרות. אני יודע שאני בן 12 ואני די קרוב לגיל ההתבגרות והעניין הזה מאוד מלחיץ אותי. אני חושש שאני לא אהיה מי שאני ושאהפוך להיות כמו רוב הילדים שאני מכיר בגיל הזה(שנגררתי בלי רצוני בטעות לכמה קטטות עם ילדים כאלה, שהיה קשה לדבר איתם כי הם היו אנטי ומזלזלים) אני מכיר המון ילדים מתחת לגיל הזה שהם חברים טובים שלי ושהם נחמדים אליי. אני לא רוצה להיות כמו הילדים האלה. בנוסף, אני מפחד שהגוף שלי ישתנה יותר מידי, ואני כבר לא אהיה אני, כי אפילו שעד עכשיו אני יודע כמעט הכל על גיל ההתבגרות, למה, איך, מתי ועוד הרבה, אני עדיין מרגיש שהכל מעורפל לי, ושאני אחווה את זה לא טוב. בנוסף, אני מפחד בגלל המעבר לתיכון, המישהו היחיד שאני מכיר בכיתה שלי(כיתה מיוחדת של מדעים למנהיגות)זה אח שלי התאום והוא לא החבר האולטימטיבי שציפיתי לו בכיתה, עם כי הוא יכול להיות שותף טוב לכיתה. אני מפחד בנוסף שאני לא אצליח למצוא חברה של אנשים כמוני, שלא ידברו בזלזול ובחוסר כבוד(מה שדיברתי עליו מקודם כשחששתי שאני אהיה כזה)ושאני באמת אוכל לעשות הכל איתם ולמענם. תודה מראש, ומעדיף שלא להגיד את השם שלי

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הדאגות שלך, זה מאד טבעי לחשוש מהעתיד הלא ידוע והרבה צעירים מודאגים ממה שיקרה להם בגיל ההתבגרות ובתיכון. האמת היא שגיל ההתבגרות הוא באמת שלב מאד מבלבל עם שינויים פיזיולוגיים, רגשיים ואישיותיים רבים אך כדאי לזכור שאנחנו נשארים אותם אנשים בבסיס וזה לא גורם לנו לאבד את האישיות שלנו. אין סיבה שתהפוך להיות טיפוס אחר ממי שאתה ואין כל סיבה שתתחיל להתנהג בצורה שאינה מכבדת ואינה רצויה לך. אני ממליצה לך להירגע, ליהנות מהחוויות שאתה חווה, להמשיך ללמוד ולהעמיק בתחומי העניין שלך והכל יהיה בסדר. הדאגה והחששות אינם בהכרח מוצדקים גם לגבי החברים שתפגוש בתיכון. אני בטוחה שגם אם לא כל הילדים בכיתה ובשיכבה יהיו כאלה שתרצה להתחבר איתם, יהיו מספיק שכן תרצה להיות בחברתם. אז אני ממליצה לך לנסות לדאוג פחות עכשיו כשאין בסיס לחששות. נסה לחזק את הבטחון העצמי שלך בכך שתגיד לעצמך שאתה יודע מי אתה ומה הרמה שלך ושאתה ודאי תכיר חברים נחמדים בתיכון. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #114744
עשיתי בדיקה אצל רופאת נשים ואני בהריון אבל הגיל של ההריון הוא לא תואם לתאריך האחרון של הווסת מה זה אומר ?

תשובה:
היי! אצל מרבית הנשים הביוץ מתרחש כ-14 יום לאחר תחילת הווסת (הדימום). מכיוון שכל גוף פועל אחרת , מועד הביוץ יכול להתרחש (במקרים חריגים) אפילו ביום ה-8 לווסת ועד היום ה-30 ואף יותר מכך. רוב הנשים לא יודעות מהו מועד הביוץ המדויק שלהן כך שבמקרים רבים שבהם נקלט הריון, לא תמיד גיל ההריון מותאם למועד הווסת האחרון. אני מקווה שעזרתי ונשמח לענות על שאלות נוספות שלך. כל טוב וחג שמח!


בת 20 שואלת: #114723
אני יכולה לקבוע אצלכם תור לרופאת נשים ואם כן זה בתשלום?

תשובה:
היי! השירותים אצלנו הם חינמיים אך השאלה לאיזו מטרה את מעוניינת להגיע לרופא/ת הנשים בסניף. הרופאות.ים שלנו מבצעים בדיקה גניקולוגית ומתאימות.ים אמצעי מניעה בלבד. אם מדובר בבעיה אחרת יהיה עליך לפנות לרופא/ת הנשים במרפאה שלך. כל טוב וחג שמח!


בת 16 שואלת: #114683
עוד שאלה, אם אני מגיעה אליכם לדלת פתוחה, יש לכם רופאת נשים במקום או שאתם שולחים אותי לרופאת נשים?

תשובה:
שלום לך! בירושלים אין סניף של דלת פתוחה אבל יש את המקבילה שלנו, "לדעת לבחור נכון". אני מציעה לך להתקשר אליהם ולברר אתם (זה תלוי לאיזה צורך את מעוניינת לראות את הרופא/ה). http://www.ladaat.org.il/index.php?dir=site&page=content&cs=3013 טלפון: 02-6258841


בת 17 שואלת: #114645
היי יש לי 2 שאלות רציתי לדעת האם גלולות משפיעות על בדיקות דם להריון? אני על גלולות זואלי וקראתי עכשיו בעלון שלהם שיש לידע את את מי שעושה לי בדיקות מעבדה\שתן כי זה עלול להשפיע על הבדיקה ואני לא קיבלתי מחזור עם הגלולות האלה ועשיתי ליתר ביטחון בדיקת דם שיצאה שלילית רציתי לדעת האם הגלולות השפיעו או שאין מצב?

תשובה:
היי! בדיקת הריון מזהה את הורמון HCG (הורמון ההריון) בשתן. הורמון זה מופרש אך ורק בהריון. משום כך אם יש הריון - תוצאות הבדיקה יהיו חיוביות ואם אין הריון - הן יהיו שליליות. אם הבדיקה יצאה שלילית- אין הריון. כל טוב וחג שמח!


בת 16 שואלת: #114605
היי, רציתי לעשות בדיקת היריון ושכחתי לקנות, אם ארצה לעשןת בבוקר וכרגע אין איפה לקנות, אפשרי לעשות פיפי בכוס ולהשאיר אותו בכוס וללכת לקנות? אמרו לי שזה הפיפי הראשון של הבוקר

תשובה:
היי! לא. אל תשאירי את השתן בכוס ותצאי לקנות את הבדיקה. נכון שעדיף שתן ראשון של הבוקר כי הוא בעל ריכוז ה-hCG (הורמון הריון) הגבוה ביותר אך עדיף שתן מאוחר יותר מאשר שתן לא טרי ואפשר לעשות את הבדיקה לאורך כל שעות היום. כל טוב!


בן 21 שואל: #114516
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין. היו מספר חדירות ללא קונדום והוא גמר על הגוף שלי חוץ מהפות. לאחר מספר ימים וגם כשהמחזור קרב לי (בעוד יומים הוא אמור להתחיל) התחילו לי כאבי בטן חמורים עד כדי כך שקמתי מתוך שינה ביסורים והתקשתי לחזור לישון. התסמינים שיש לי הם שלשולים כאבי בטן תחושות הקאה מעט כאבים בחזה (הוא גדול בלי קשר) כאבים קלים-בינוניים באיזור האגן אני לא יודעת מה לעשות ואני קטינה... הכאבים נמשכים יום וחצי האם זה קשור לזה שהמחזור שלי קרב וזה יהיה מחזור ראשון לאחר שאיבדתי את הבתולים

תשובה:
שלום לך! ראשית, חשוב לי שתדעי שבכל פעם שמקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יכול להיווצר הריון. גם אם הגמירה לא היתה בתוך הנרתיק. לפני שהגבר גומר יש נוזל שמקדים את שפיכת הזרע , נקרא גם "טיפות אהבה" והוא עשוי להכיל זרע. אני מבינה מדברייך שזו היתה הפעם הראשונה שלך. מזל טוב וחבל שאת סובלת. יחסי מין לא אמורים לגרום לכאבים. יתכן ובמהלך קיום היחסים נגרמה שריטה או פציעה קלה בתוך הפות. יתכן גם והתסמינים נובעים מכך שלא היית מוכנה נפשית לגמרי לקיום היחסים. (הנה קישור לדף שלנו שמסביר על הפעם הראשונה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 ) יכול להיות שהכאבים , הבחילות והשלשולים נובעים גם מסיבה אחרת שאינה קשורה לקיום יחסי המין. קשה לי לדעת מהתיאור שנתת מה גורם להם ויש צורך לגשת לרופא/ה לבדיקה. אנחנו ממש נשמח אם תגיעי גם אלינו, לדלת הפתוחה בתל אביב (הנה הקישור לדף שבו נמצאים כל הפרטים http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) כדי שתוכלי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה וגם תוכלי להתקשר ולקבוע תור לרופא/ה שלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים בסודיות מלאה (ללא רישום בתיק הרפואי שלך). מאחלת לך שלא תכאבי וחג שמח!


בן 15 שואל: #114473
שלום, אני מרגיש שבאלי להתאבד.... הבלבול הזה הוא כבר הגיע למצב קיצון וקשה לי כבר עם זה ניסיתי בי סקסואל לא הלך... ועל להיות הומו אני בכלל לא חושב או רוצה אני לא רואה עכשיו את עצמי הומו בעתיד ואני יודע שיש שאומרים שאולי בעציד זה הסתדר ואני בסוף כן ירצה להיות כזה וזה כבר לא יפריע לי.... ושזה בסדר .. אבל לא. אני בטוח שגם בעוד 20 שנה המחשב תהיה אותה מחשבה... וכל כך באלי להיות סטרייט אבל יש משהו שעוצר אותי תמיד וזה הבלבול הבלתי נסבל הזה, מתי כבר הוא יגמר?? ולמה הוא לא נגמר כבר?? באלי להתאבד! אני כבר כיתה י עוד שנייה ואיך לעזאזל אני עדיין לא יודע את הנטייה המינית שלי??

תשובה:
שלום לך יקר, ברור לי שאתה מתייסר נורא בימים אלה. זה כל כך קשה להרגיש ככה וגם לאורך זמן, כפי שאתה מתאר. עברתי ביסודיות על כל הפניות שלך מהחודשים האחרונים ובכל השאלות ובכל התשובות חוזרים שוב ושוב אותם נושאים: מי אני? מי אהיה? למי אני נמשך? בכל התשובות שקבלת, הדגש המשותף היה על כך שכל הבלבול שאתה מרגיש הוא נורמאלי ומאפיין את גיל ההתבגרות. זה לא מנחם לחלוטין לדעת שהסבל שלנו משותף עם אחרים. אבל זה נכון. אתה לא לבד! מתבגרים רבים בכתה, בשכבה, ברחוב, בשכונה שלך חשים את אותן התחושות שלך וסובלים מבלבול וחוסר שקט לגבי מיהם. כשחושבים על זה רגע מהצד, אתה מצפה מעצמך להמון! תאר לך שבגיל 15 כל המתבגרים היו יודעים בדיוק מה הם רוצים ללמוד, יודעים בוודאות באיזה מקצוע יבחרו לעסוק, האם ירצו לגור בצפון הארץ? בדרומה? בקיבוץ? במושב? שני ילדים? חמישה? בכלל לא? הזהות המינית שלנו היא חלק אחד בלבד ממה שמגדיר אותנו כבני אדם בוגרים. כל ההחלטות האלו מתגבשות באופן ה ד ר ג ת י ולא בבת אחת, למרות שברור שאתה רוצה שתהיינה לך כבר תשובות ברורות ומייד. זו אחת הסיבות שגיל ההתבגרות לעתים כל כך מכאיב ומייסר. ברור לי שאתה נער מיוחד, רגיש ונבון. קרא שוב את כל מה שנכתב לך בעבר ועכשיו וזכור שאתה לא לבד בדרך הקשה הזו. אתה מוזמן להתקשר לקו של ער''ן לעזרה ראשונה נפשית, בכל רגע נתון: 1201 מכל טלפון. בכל מצוקה וכשאתה מרגיש שאתה בכביש ללא מוצא. גם אנחנו כאן בשבילך תמיד.


בן 17 שואל: #114070
איך אפשר למחוק זיכרון מסוים לחלוטין מהמוח?

תשובה:
שלום לך. אין שיטה למחוק זיכרון מסוים באופן מוחלט . אם מדובר בזכרון רע שאתה רוצה לשכוח, יש דרכים בהן ניתן לעבד את הזיכרון, לפרוט אותו לחלקים ולהרכיב אותו מחדש כך שלא ימשיך לפגוע. אני ממליצה לך לפנות לאיש מקצוע (יועצת, פסיכולוג) כדי להיעזר בהתמודדות עם זה. שיחות עם איש מקצוע יכולות מאד לעזור ויוכלו להעניק לך כלים להתמודד. בהצלחה!


בן 16 שואל: #114055
שלום אני בן 16 ורציתי לדעת מה זה אומר עליי אם אני פשוט מסתכל על בנות בשכבה שלי ובכללי בבית ספר. כאילו אני יודע שכולם עושים את זה אבל אני מכיר כמעט את כל מי שאני מסתכל ומתחרמן ממנה ואני רואה ומדבר איתן כמעט כל יום. יש כאלו שאני לא מסתכל רק כי זה מרגיש לי מוזר כי אלה בנות מהיסודי אבל בתכלס כל מי שראיתי השנה שהיא כוסית אני מדבר איתה אבל כשהיא לא רואה אני רק מפנטז על איך אני מזיין אותה. זה בסדר???

תשובה:
שלום, כולנו מסתכלים ומדמיינים דברים שונים וכל עוד זה לא פוגע באף אחת אז הכל בסדר. זה לגמרי טבעי לדמיין דברים שהיינו רוצים אבל שוב, זה בסדר כל עוד זה באמת לא פוגע באף אחד. אנחנו לא תמיד שולטים על הפנטזיות שלנו ועל מה שמעורר אותנו מינית. כל אחד ואחת מפנטז ומתגרה מדברים שונים. אתה בגיל שההורמונים משתוללים וזה נורמלי לגמרי שאתה מפנטז על הבנות שאתה רואה. כל עוד זה נשאר בפנטזיה אז אין עם זה כל בעיה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #113909
הלכתי לרופאת נשים והיא עשתה לי בדיקת אולטרסאונד והיא אמרה שהיא רואה שקית ממש ממש קטנה ושאני יעשה בדיקת דם בבדיקת דם יצאה התשובה הזו מזה אומר Beta Subunit, hCG< 1.20 mIU/mL Ref. values: neg<5; pos>25

תשובה:
שלום לך, מהתיאור שלך, קצת קשה להבין מה היתה הסיבה לכך שפנית לרופאת הנשים ולמה היא התכוונה כשאמרה שיש לך "שקית" קטנה. אולי הבנת אותה לא נכון, אולי היא השתמשה במונח אחר, כמו"זקיק", שהוא משהו שנמצא בתוך השחלה וקשור לתהליך הביוץ שלנו. בכל מקרה, את שואלת באופן ספציפי על תוצאות בדיקות הדם שלך. בדיקה זו בוחנת את נוכחות הורמון ההריון בתוך זרם הדם. התשובה של הבדיקה, כפי ששלחת אותה מצביעה על העובדה שאת אינך בהריון. מקווה שקיבלת את המידע שרצית. כל טוב ולבריאות


בן 17 שואל: #113840
בשביל חברה שלי: האם צריך לעבור בדיקה מסויימת לקבלת גלולות? אם כן מה הבדיקה כוללת?

תשובה:
שלום לך, כדאי לפנות לרופא נשים. הבדיקה כוללת בעיקר התאמה לאורח החיים של חברה שלך, וכן ישאלו אותה האם היא מעשנת בהצלחה


בת 17 שואלת: #113826
היי , יש לי שאלה ואני לא יודעת אם אני צריכה לגשת לרופא ..אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע , אני נוטלת גלולות יאז פלוס אבל בזמן באחרון יש לי דימום , בזמן קיום היחסי מין יכול לרדת לי דם וגם אני סובלת מכאבים ... מה זה אומר ? והייתי גם חולה והטלתי אנטיביוטיקה אז אולי זה גם השפיע ...

תשובה:
שלום לך, אני ממליצה שתגשי לבדיקה והמשך בירור אצל הרופא. בנוסף, חשוב לציין כי יש אנטיביוטיקות מסוימות שמשפיעות על יעילות הגלולה ולכן במקביל לנטילת האנטיביוטיקה מומלץ להשתמש גם בקונדם או אמצעי מניעה אחר. בהצלחה


בן 17 שואל: #113731
המשך לשאלה 113486. היא קיבלה מחזוג והיה לה אחרי שבועיים כמעט שוב ירידת דם מוגזמת. מאז היא חווה כאבי בטן. היום בפיפי הראשון שוב אחרי שבועיים ירד לה דם בפיפי ובתחתונית. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך ביחסי מין אנאליים יש מעורבות של חיידקי צואה כי הצואה נפלטת מפי הטבעת , החיידקים הנמצאים באופן נורמלי בצואה ויש להם תפקיד חשוב בפירוק הצואה הם מזיקים למערכת השתן ויכולים לגרום לזיהומים מכיוון שמערכת השתן היא סטרילית, כאשר הפין חודר לרקטום , גם עם קונדום, ונוגע במוצא השתן החיידקים עוברים למערכת השתן וגורמים לדלקת לעיתים כאשר הדלקת קשה מופיע דימום בזמן הטלת שתן כאבים בבטן תחתונה וגב תחתון תכיפות במתן שתן וצריבה, מצב זה מצריך טיפול מיידי ידש לגשת למרפאה לבצע בדיקת שתן לתרבית ורגישות ולקבל אנטיביוטיקה בעזרת מרשם רופא, ואני חוזרת זה צריך להיות כמה שיותר מהר. בברכת בריאות שלמה


בת 41 שואלת: #113661
היי, ביום חמישי בערב, קיימתי יחסי מין עם בן זוגי. איך ומתי אפשר לדעת אם נכנסנו להריון? האם מומלץ לפנות כבר לבדיקה אצל רופא נשים, רק כדי לדעת שהכל בסדר אצלי האשה? מעולם לא נבדקתי אצל רופא נשים, האם כדיאי לעשות זאת כבר עכשיו?

תשובה:
הי לך, אם קיימתם יחסי מין מלאים (בחדירה ושפיכה בתוך הנרתיק) קיים סיכוי להריון. אתם תוכלו לבדוק זאת כ14 יום לאחר קיום יחסי המין באמצעות בדיקת שתן. עד אז אין צורך ללכת לבדיקת רופא/ה משום שהוא/היא לא יראו כלום. רק בדיקת דם (שאותה מומלץ לעשות כמה ימים לאחר האיחור בוסת) ובדיקת שתן ביתית (אותה ניתן לעשות 14 יום לאחר קיום יחסי המין) יתנו לך את התוצאה לפני שיראו משהו באולטרסאונד. מקווה שעזרתי לך ושתקבלו את התשובה לה אתם מייחלים. בהצלחה.


בת 21 שואלת: #113636
אני בת 21 לפני יומיים אני וחבר שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה ובערב לקחתי את הנורלבו יומיים לאחר מכן שכבנו שוב ללא אמצעי מניעה ולא לקחתי שום גלולה ומאז אני לא מפסיקה להקיא ויש לי בחילות יש לי ממה לדאוג?

תשובה:
היי, מקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להיריון ולמחלות מין, ולא כדאי להסתמך על אמצעי מניעה לשעת חירום באופן קבוע. נשמע שההקאות והבחילות יכולות לנבוע מתופעת לוואי של הנורלבו. יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים ואני ממליצה לך לקחת אותה בהקדם. שימי לב ששבועיים לאחר הלקיחה יש לבצע בדיקת היריון על מנת לוודא שאין היריון לא רצוי. אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע לאחד מן הסניפים של דלת פתוחה על מנת לקבל ייעוץ יותר מעמיק בנושא אמצעי מניעה. חשוב שלצד ההנאה שטמונה ביחסי מין תשמרו על עצמכם ועל גופכם. בהצלחה


בת 17 שואלת: #113578
היי 14 יום לאחר קיום יחסי מין יוצא ביום ראשון ואני מעוניינת להגיע אליכם אז אני אצטרך להגיע ביום שני כייון שאתם עובדים רק ביום שני ורביעי ?

תשובה:
הי לך, כן. וזה בסדר גמור גם אם תגיעי בשני. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113483
שלום, חבר שלי אמר לי שהוא מתחרמן מהחזה של אמא שלו. יש לציין שהיא לבושה תמיד מכובד ולא חשוף. אבל כל פעם שהיא מתכופפת הוא אוטומטית מסתכל על החזה שלה. הוא סיפר לי את זה כי הוא מרגיש חופשי לדבר איתי על זה וזה לא פוגע בי. אני רק צריכה לדעת מה הוא יכול לעשות במצב הזה כי הוא לחוץ שהיא תקלוט אותו וזה גם מביך אותו..בכל זאת, אמא שלו, בנאדם מבוגר... בתודה מראש ושבת שלום

תשובה:
שלום. לעיתים קרובות יש לנו פנטזיות ודברים שמגרים אותנו שאנחנו לא מבינים למה זה קורה ולפעמים זה אפילו מביך ולא נעים. אני שמחה שהחבר שלך מרגיש חופשי לספר לך את זה ואין כל סיבה שזה יפגע בך. זה נורמלי שילדים סקרנים לגבי הגוף של הוריהם. סביר להניח שעם הזמן זה יעבור. כל טוב!


בת 17 שואלת: #113453
שלום, אני בת 17 והייתי רוצה לשתף במשהו שמפריע לי ואולי לקבל עצות. אני מאוד אוהבת את אבא שלי, אני לא מעריצה אותו ואת המעשים שלו כי בכל זאת חונכתי על דרך השלילה (הוא מעשן וזו הסיבה שאני לא וכדומה) אבל אני מאוד אוהבת אותו. לאחרונה (בשנה שנתיים האחרונות) התחלתי להיות מוטרדת מפעולה שגרתית שהוא עושה בבית מאז שאני זוכרת את עצמי. הוא מגרבץ בסלון עכשיו לא בקטע של להוריד את המכנסיים אבל מכניס את היד לשם בלי בושה כאילו לא אכפת לו שהילדה שלו יושבת לידו והוא עם היד במכנסיים. גם ההגיינה מגעילה אותי, הוא מסוגל לעשות את מה שהוא עושה ומיד אחרי זה ללכת לאכול איזה פרי בלי לשטוף ידיים. לדבר איתו על זה לא בא בחשבון ואני לא יודעת מה לעשות, זה מוציא אותי מדעתי. אני די בטוחה שזה לא נורמאלי ואשמח לתגובות.

תשובה:
שלום לך. את מתארת מצב שהוא באמת מאד לא נעים אבל קורה לעיתים קרובות בהרבה משפחות כאשר אחד מבני הבית עושה משהו שמפריע לבני הבית האחרים ואפילו מגעיל אותם, כמו לחטט באף, לכסוס ציפורניים וכדומה. אני מתארת לעצמי שאביך בכלל לא מודע לתנועה הזו שהוא עושה ולא מרגיש שזה מפריע לך. אני מבינה שאת לא יכולה לדבר על זה עם אביך אבל אוכלי תוכלי לדבר על זה עם אמך? ייתכן שתוכלי להגיד לה כמה זה מפריע לך ואז היא תוכל לדבר איתו. אם לא, תצטרכי פשוט לנסות להתעלם מזה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #113166
היי רציתי לשאול אני וחבר שלי אתמול ישבנו קצת עם חברים שתיתי שתיים שלוש כוסות וודקה והוא לא שתה בכלל אחרי זה שכבנו והוא גמר בפנים יש רצון לילד השאלה אם יש סיכוי לילד להקלט עם אלכוהול בגוף ? או שזה לא קשור דרך אגב אתמול גם עברו 14 15 ימים מהמחזור כך שקראתי על זה שיש ימים מסוימים שאפשר להקלט להרייון אם אני לא טועה זה נקרא ביוץ אם כן אז אתמול גם בייצתי אשמח לתשובה תודה רבה

תשובה:
שלום לך. שתיית כמה כוסות וודקה לא משפיעה על הסיכויים להפריה. הביוץ הוא התהליך שמתרחש פעם אחת בכל מחזור הורמונלי ובמהלכו שינויים הורמונליים גורמים לשחלה לשחרר ביצית. בזה דרך-כלל מתרחש 12 עד 16 ימים לפני שמתחיל המחזור הבא ולכן קשה לחשב מתי בדיוק הביוץ כי את לא יודעת מתי בדיוק יגיע המחזור הבא. אם אתם מתכננים הריון, רצוי שתקראי עוד חומר בנושא כדי שתביני יותר את כל התהליך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #113054
‏אני עדיף שאני אבוא ככה בעוד שבוע ככה בדיקת תיוצא כאילו נכונה ‏זה לא משהו שיש סתאם ‏והקישור לא נכנס ‏ומחזירה חיבוק בחזרה ‏תגידי אפשר לשאול מה השם שלך ‏ ‏ואיך מרגישים בריון מה הרגישים יום טוב .

תשובה:
שלום לך. אלה הפרטים של דלת פתוחה סניף באר שבע: "דלת פתוחה" באר שבע. סמטת שלום שבזי 19, באר שבע. ימים ראשון, שני ורביעי 19:00-16:00. טלפון: 08-6652436. נתבואי, שמח לראותך!


בת 14 שואלת: #113042
היוש אז יש לי משהו מאוד חשוב שאני רוצה לבדוק אצלכם אצל גניולוג. ידיד מאוד מאוד טוב שלי דיבר איתי על כלצהקטע של אוננות דרך הכוס עצמו ואני חוויתי מלא אורגזמות כי אני מאונמת אפילו לפני שהוא התחיל פשוט לא סיפרתי לו שאני מאוננת והוא כל הזמן רוצה שאני אתחיל כשי שאני גם אחווה פעם אחת את זה ושאני אבין כמה זה כיף. הקיצקצ תמיד עשיתי את זה עם הדגדגן ואז אבל אני רוצה לנסות לדחוף אצבעות ואני פשוט לא מוצאת חור. אני לא מבינה איך זה הולך, פשוט יש לי שם עור, וכל החלק הזה סתום לגמרי. ניסיתי להסתכל דרך תמונות של איבר אמיתי וזה לא דומה למה שיש לי וגם לא לפי מישהי מאצלכם שהסבירה לי טלפונית ואני ממש רוצה לקבוע תור לגניקולוג/ית בדחיפות שיסביר או שתסביר לי. זה ממש חשוב לי וטלפונית הפקידה פשוט גלגלה את השיחה לכך שהיא מסבירה לי ולא לכך שאני קובעת תור כמו שרציתי. לא קיימתי יחסי מין ובאתר שלכם כתוב שלא חובה לקיים יחסי מין אלא אפילו לקבוע פגישה לבדיקה לצורך ידע על עצמי וזה בדיוק מה שאני קוצה לעשות אבל אני לא יודעת איך לקבוע תור כי לא נותנים לי ואני ממש אבל ממש רוצה כבר שנה וחצי. מה לעשות????

תשובה:
שלום לך. אין שום בעיה להגיע אלינו לבדיקה וייעוץ. תבדקי את שעות הפעילות בסניף הקרוב לביתך ותבואי. להתראות!


בן 17 שואל: #113039
אני וחברה שלי שוכבים על בסיס קבוע. היא על גלולות אז אנחנו לא משתמשים בקונדום. האם יש איזשהו דרך שאחרי הגמירה לא נתלכלך מהשפיך או שלא נצטרך למהר ישר להוציא אותו ולהרוס את הרגע כי הוא יורד לאט לאט ויוצא לבד?

תשובה:
שלום, אם היא משתמשת בגלולות אז באמת אין צורך שתהרסו את הרגע ותמהרו לקום. הזרע באופן טבעי נוזל לאיטו החוצה ואפשר כשקמים לנגב ולהתקלח. כל טוב!


בת 17 שואלת: #112915
היי, קיימתי יחסי מין עם חבר שלי (לא בפעם הראשונה) ומאותו יום כבר שלושה ימים שכואב לי באזור הרחם בעיקר בצד שמאל והאזור ממש רגיש. אשמח שתעזרו לי מה זה יכול להיות? ומה לעשות? יש לציין שיחסי המין היו עם קונדום.

תשובה:
שלום לך, אני לא חושבת שלכאבים שאת חשה יש קשר לקיום יחסי המין (אלא אם היחסים היו מאוד מאוד אגרסיביים). לפעמים כואב היכן שאת מתארת (כנראה בשחלה) בגלל הביוץ. אם ממשיך לכאוב לך אני ממליצה שתפני לרופא/ת נשים שיסתכלו עם אולטרסאונד על השחלה. תרגישי טוב!


בן 28 שואל: #112840
האם אפשר להגיע לבדיקה אצל רופאת נשים בדלת פתוחה ? אני פוחדת שיש לי פטריה בנרתיק או משהו כזה .

תשובה:
הי לך, כן, בהחלט ניתן להיבדק אצל רופאת נשים בדלת פתוחה. צרי קשר הם המרכז הקרוב לביתך ותוודאי האם יש שם רופאה ומתי היא מגיעה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב.


בן 18 שואל: #112832
ניהיה לי יובש מוזר באשכים הרבה זמן שזה ככה וטיפלתי בזה עם כל מיני שמנים זה עבר. תקופה אחרי זה זה חזר וקיבלתי משכה נגד פטריות שמתי את זה והיובש ממש התגבר אפעם לא היה לי את זה לפני רק בתקופה האחרונה מזה יכול להיןת?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר יכול להיות הרבה דברים אבל אנחנו לא רופאות. הייעוץ הכי נכון והכי טוב יגיע מרופא. ממליצה לך ללכת לבדוק את הנושא אצל הרופא/ה שלך. כל טוב.


בן 17 שואל: #112817
יש לי עוד בעיה אני מרגיש שאני כבר לא משקיע כמו שצריך בלימודים שלי כתוצאה מהתמכרות למשחקי מחשב. יש שיאמרו שהפיתרון פשוט-תעזוב את המחשב, אבל זה לא פשוט. אני נהנה מהמשחקים האלו וזה בין הדברים היחידים שגורמים לי להנאה ביום יום אבל אני מרגיש שנסחפתי עם זה ואני פוגע לעצמי במערכת הלימודית. יש איזו שהיא דרך שבה אני אוכל לחזור למסלול הלימודי בלי לוותר על ההנאה שלי?

תשובה:
שלום לך, זה אכן לא פשוט להפסיק הרגל, בייחוד כזה שאתה נהנה ממנו. אני חושבת שההבדל בין לעשות משהו שאתה אוהב לבין התמכרות הוא שאתה יכול לאזן ולמנן (מלשון מינון) את כמות הפעמים שאתה משחק במחשב. אתה יכול, לדוגמא, להגביל את זמן המשחק שלך. בהתחלה זה יהיה קשה אז אולי תארגן לעצמך פעילות שלא תוכל לוותר עליה ותהיה חייב לעצור את הפעילות במחשב, אולי לכוון לעצמך שעון. תגדיר זמן מוגדר למשחק במחשב שממנו אתה מאוד מאוד נהנה, והשתדל לא לחרוג מהזמן הזה. מציעה לך לעשות את זה לאט לאט, לא בבאת אחת. כל פעם להתקדם צעד עד שתהיה מרוצה. נקודת החוזק וההנאה שלך נמצאת כרגע במחשב ולכן הלימודים לא יכולים בכלל להתחרות בזה - כדי להצליח לשים בצד את המחשב ולהתרכז בלימודים יתכן ותצטרך שלא יהיו לך גירויים לידך (לדוגמא -ללמוד במקום שבו אין מחשבים, ללמוד עם חבר/ה). אני חושבת שהרצון שלך לעשות שינוי הוא כבר התחלה מצויינת. תמשיך כך. כל טוב.


בן 25 שואל: #112768
היי רציתי לדעת אם מותר להשתמש בצעצועי מין של מישהו אחר.. לדוגמא להחדיר ג׳יספוט של מישהו אחר (לא להשתמש בו בו זמנית)

תשובה:
שלום לך, השימוש בצעצוע מין של מישהו אחר אינו אסור אך פחות מומלץ מטעמי היגיינה. איבר המין הינו מקום רגיש וחשוב לשמור עליו. ניתן להידבק במחלות מין בדרכים שונות ושימוש בצעצוע של אדם אחר, גם לאחר ניקיונו, אינו מבטיח הגנה מלאה מפני הדבקות. בהצלחה.


בן 20 שואל: #112756
היי אתמול השתמשתי בקונדום ואחרי שסיימתי ,ראיתי פירורים קטנים לבנים על הביצים האם זה תקין ?

תשובה:
שלום לך, במהלך הסקס שני המינים מפרישים הפרשות. יכול להיות שאלו הפרשות מאיבר המין הנשי. אם זה משהו שחוזר על עצמו, כדאי לברר מהיכן זה מגיע וללכת לרופא. בהצלחה


בת 25 שואלת: #112654
אני שבוע וחצי אחרי מחזור והחזה שלי כואב ונפוח קצת למה זה ככה? כשיש ביוץ הוא גם כואב?

תשובה:
שלום לך, החזה בהחלט יכול לכאוב ולהיות נפוח גם בביוץ ובכלל לאורך החודש ולא רק ממש לקראת הדימום. אם זה ממשיך לכאוב, תפני לרופאה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #112649
לפני שלושה ימים שכבתי עם חבר שלי בפעם הראשונה, ולא ירד לי דם בזמן ששכבנו או אחרי. אבל אתמול פתאום התחיל לרדת דם ומאז לא הפסיק (כבר יומיים). חשוב לציין שהייתי במחזור שבוע לפני ששכבנו. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך. הדימום הזה יכול לנבוע מסיבות שונות ובהחלט ייתכן שזה בגלל החדירה ולקח זמן עד שזה יצא. אם הדימום ממשיך, תפני לרופאה. ומה לגבי אמצעי מניעה? חשוב שתהיי מוגנת כשאת מקיימת יחסי מין. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #112455
מותר לשתות פוסטינור עם אלכוהול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני אין סיבה כימית שלא תוכלי לשתות אלכוהול אחרי שלקחת פוסטינור. מה שכן, כדאי לך כן לשים לב לא להדיר את הכימיקלים מהגוף- כלומר, אם תגזימי עם כמות השתייה, את עלולה להקיא ובעצם גם להקיא את הפוסטינור לפני שהוא נספג ב100% לתוך הגוף. חוץ מזה, אין באמת סיבה להימנע מלשתות אלכוהול במקביל להספגת פוסטינור. שיהיה לך המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה,


בת 20 שואלת: #112450
היי! דבר ראשון תודה על התשובה הקודמת (בעניין הפורנו) אני באמת עשיתי פשוט חסימה לפון שלי וככה אין לי גישה לתכנים האלו יותר. ואני מרגישה הרבה יותר טוב עם עצמי. יש לי שאלה שמציקה לי המון זמן, היה לי חבר המוןן זמן והיינו שוכבים על בסיס קבוע ופתאום היחסים נגמרו ולא עשיתי המוןןן זמן סקס (משו כמו חודשיים) ואני פתאום מתחילה להרגיש עצבנית ובדיכאון ובוכה משטויות וקשה לי להתרכז בלימודים יש לי קושי להתאפק לפיפי יש מצב שזה בגלל זה? והשאלה היא אם לא בא לי חבר אז מה אני יעשה, כדאי לי לעשות סטוצים (מוגנים כמובן!) או שזה לא כדאי אני פוחדת להתחיל לעשות אתזה כי אני פוחדת שאני לא ארגיש טוב עם עצמי שאני שוכבת עם הרבה לפניי החתונה. אבל מצד שני כן יש את הקטע שאני צריכה אתזה או שזה סתם משו פסיכולוגי ואם אני יחכה עוד קצת אז זה יעבור?! אני מצטערת אם השאלות שלי פסיכיות מידי אבל אני ממש מחפשת תשובות דחוף ואין לי את מי לשאול אם לא...

תשובה:
שלום לך. השאלות שלך בכלל לא פסיכיות ומה שאת מתארת זה מאד טבעי ונורמלי. כשאין לנו בן/בת זוג, אנחנו בהחלט עשויים להרגיש את החסך שמתבטא בעצבנות ודיכאון כמו שכתבת. אפשר לנסות להשקיע בפעילות גופנית שמרוממת את מצב הרוח ומסיטה את המחשבות על סקס. לפעמים כשאין חבר, הצורך בתשומת לב ואהבה מתחלפים בצורך בסקס. כמו שכתבת, לפעמים זה באמת פסיכולוגי ולא פיזי. לגבי סטוצים, את צריכה לבדוק עם עצמך אם זה באמת מתאים לך ובכל מקרה כדאי לבחור בקפדנות את בני הזוג והכי חשוב להיות מוגנת. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #112034
זו הפעם השלישית שאני מדממת לאחר קיום יחסי מין, מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך, אם הדימום חוזר על עצמו ואינו קשור לוסת חשוב מאוד שתלכי להיבדק אצל גניקולוג/ית בהקדם. ממליצה לך להמנע מקיום יחסי מין בחדירה עד שתדעי מה מקור הדימום. כל טוב.


בת 14 שואלת: #112016
היי, יש לי מספר שאלות. 1) אני לא צוםה בפורנו ואני שומרת על עצמי, אבל המון בנים כל הזמן מדברים על הגוף שלי ועל כל מיני דברים שהיו רוצים לעשות איתי. אני מפחדת מהם ואני לא בעניין של קיום יחסים בגיל הזה. מה אני יכולה לעשות? 2) אני צופה בהמון סדרות ואני אוהבת לראות נשיקות וקטעים מיניים, אני מחכה לנשיקה הראשונה אבל ממה ששמעתי מחברות שלי הן סיפרו שהן התנשקו עם איזה מישהו וזה היה גרוע ושלא כדאי לי להתנשק, אני מחכה לפרטנר ואני לא רוצה להתנשק בגיל 16 בפעם הראשונה כי זה יהיה מביך. 3) המחנך שלי הראה לנו סרטון קצר ובו היה פורנו ואני לא רציתי לראות את הפורנו הזה ולא ידעתי שזה מה שיהיה בסרט, מאז אני לא יכולה להסתכל אותו הדבר על בנים ואני מפחדת מהמחנך שלי למרות שאני יודעת מה הנטיות המיניות שלו. 4) עוברים שיעורים על מגדר ואני מרגישה שמנסים להפוך אותנו לדברים שאנחנו לא , אני מרגישה כמו בכת של לסביות שמנסים להחדיר לנו לראש שלא צריך לחשוק בבנים ולא נעים לי כי אני חושקת בהם. 5) אני רוצה למצוא חבר אבל בשכבה שלי אין בנים ״לוהטים״ ואני מרגישה שלא אצליח למצוא חבר לפחות עד כיתה י, מה אני יכולה לעשות??

תשובה:
שלום לך, נשמע שהרבה מאוד מחשבות מטרידות אותך ואני שמחה שפנית אלינו. 1) מה שאת מעלה נשמע מאוד מטריד ונשמע שעוברת עלייך חוויה מאוד לא נעימה. הגוף שלך הוא שלך בלבד ולאף אחד אין זכות לגעת בו או לדבר עליו בלי רצונך. האם שיתפת מישהו בחוויה הזו? אני ממליצה לך לפנות להורים שלך או ליועצת בבית ספר או לכל דמות מבוגרת שאת רואה לנכון ואם יש משהו שחווית או שמרגיש לך לא לעניין אז לשתף. את לא צריכה לקיים לא יחסי מין ולא אף אקט מיני מכל סוג שהוא אם את לא רוצה בכך - הגוף שלך הוא רק שלך (וזה בכלל לא קשור לפורנו, לא כל בחור או בחורה שצופים בפורנו "מותר" שיגעו בהם מבלי רצונם). 2) אני מציעה לחכות בסבלנות לפרטנר שתחושי איתו מספיק בנוח בשביל להתנשק. סביר להניח שיכול להיות שהחברות שלך לא נהנו מהנשיקה כי אולי הן התנשקו מתוך לחץ חברתי להתנשק או התנשקו עם מישהו שלא גרם להן לחוש בנוח. האינטימיות וההתרגשות לפני הם סימנים טובים מכיוון שנשיקה היא טובה יותר כאשר באמת יש רצון של שני הצדדים לכך. אגב, אין גיל שיהיה בו מביך להתנשק בפעם הראשונה - זו חוויה שכל בני האדם מגיעים אליה בסופו של דבר ואין למה למהר. וגם אם זה מביך אותך, שתדעי שאף אחד לא יכול לדעת בזמן הנשיקה האם היא הראשונה שלך או לא. 3) מה שאת מתארת נשמע מאוד סוטה מהנורמה. איזה סרט המחנך הראה לכם? מה הייתה המטרה של הסרט? אם לדעתך הסרט היה לא לעניין והיה בו משהו שלא תואם את הגיל או את מטרת השיעור זה משהו שמאוד כדאי לך להעביר הלאה. האם שיתפת בכך את הורייך או מבוגר אחראי שאת מרגישה קרובה אליו? האם דיברתן על כך החברות? האם דיברתן על זה עם המחנך? חשוב להעלות את הדברים הללו. לך כתלמידה יש זכות מלאה לא לראות סרטים שאת מרגישה לא בנוח איתם והייתי מאוד ממליצה לך לדבר עם גורם מבוגר על כך ולהעביר זאת הלאה לגורמים המנהלים בבית הספר. עם זאת, חשוב שתזכרי שפורנו הוא סרט - ומה שקורה בו לא משקף את המציאות. אם אין לכך השפעות פיזיות בשטח - אין סיבה שבעקבות הסרט תפחדי מהמחנך שלך או מבנים בכללי. 4) קודם כל חשוב לי להגיד שאני מאוד מתרשמת מכך שאתם לומדים שיעורי מגדר בבית הספר. נשמע שמנסים להכניס לכם תוכן שהוא קצת אחר בבית הספר וזה משמח. עם זאת, חשוב שתדעי שמטרת שיעורי מגדר, אם אני מבינה אותה נכון, היא להציע עוד סוגים של מחשבות בנוגע למיניות, זהות מינית, מגדר, תפקידים מגדריים ועוד. זה לא אומר שמנסים לגרום לך להיות לסבית אלא פשוט שתכירי מגוון נוסף של דעות או אוכלוסיות. כמובן שאם את מרגישה שיש משהו לא מתאים בהתנהלות המורה למגדר תחושי בנוח לדבר איתה על כך ולהעלות את זה, יש לי תחושה שהיא תשמח לשמוע את דעתך והתעניינותך בנושא. 5) לחכות בסבלנות. אין גיל מאוחר מדי ללמצוא זוגיות, חכי בסבלנות והזוגיות תגיע כשתהיי בשלה אליה, וכשיהיה מישהו שהרגשות ביניכם יהיו הדדיים. בהצלחה


בן 16 שואל: #111979
בתור מישהו עם פטיש רגליים אני מסוקרן לדעת מאיפה מגיעה המשיכה הזאת לרגליים?

תשובה:
שלום לך. המשיכה לכפות הרגליים זה כנראה הפטיש הנפוץ ביותר . יש חילוקי דעות למקור הפטיש הזה בפרט ופטישים בכלל. יש הטוענים שזה קשור למוח ואחרים הטוענים שזה נרכש בגיל מאד צעיר. תהנה ממה שעושה לך טוב. בהצלחה!


בת 27 שואלת: #111962
שלום אני במשך שנה לא מצליחה להיקלט להריון ואני רוצה לעבור בדיקות אם הכל תקין ואם אין לי בעיה להיקלט איזה בדיקות אני אמורה לעבור?

תשובה:
שלום לך אני ממליצה לך להתייעץ עם רופאת הנשים שלך או להגיע אלינו לשיחה עם רופאת נשים אצלנו. היא תוכל לדבר איתך על כך לעומק ולהציע מה שנראה לה מתאים. תמיד כדאי במצבים כאלה גם לבדוק את בן הזוג, את כמות ואיכות הזרע שלו. בהצלחה נשמח לענות לך על שאלות בהמשך


בת 20 שואלת: #111958
היי יש לי שאלה כזאת יש לי פטריה בנרתיק ואני משתמשת באנטיביוטיקה (אגיסטן) לטיפול מקומי אני אמורה כל לילה להכניס טבלית אחת במשך שלושה ימים היום היה לי הפרשות מוזרות כמו אבקה לבנה שמעורבבת עם הפרשה נוזלית בכמות ממש אחרי ששמתי רק אתמול זה הופיע לי בדיוק 24 שעות לאחר שהכנסתי טבלית ראשונה יש קשר לאנטיביוטיקה או שזה יכול להיות משהו אחר

תשובה:
שלום ההפרשה שאת מתארת היא כתוצאה מהאנטיביוטיקה. הטבליה מתמוססת, חלקה נספגת בגוף וחלק מופרש החוצה עם ההפרשה הרגילה. זה טיבעי ואין לך ממה לדאוג. כל טוב


בן 14 שואל: #111952
למה כשקר אז הפטמות מזדקרות? ולמה כשהבנות מתחרמנות גם אז הפטמות שלהן מזדקרות?

תשובה:
היי! הפטמות מזדקרות כשקר מכיוון שהמוח שולח מידע לעצב שאחראי על כך וגורם לכך שהן יזדקרו . הזדקרות הפטמות בזמן התרגשות מינית נובעת מההתרגשות מהאצת הדופק ומזרימת האדרנלין. הכל קשור בסופו של דבר למוח ולמערכת העצבית בגופנו.


בת 15 שואלת: #111949
דחוף תענו לי על השאלה

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 15 שואלת: #111948
אם אני באה בימים שבהם יש חג שזה חנוכה נגיד בראשון או חמישי מחר דלת פתוחה בתל אביב היא עדיין תהיה פתוחה בשתיים עד שש ? אני עדיין יכולה לבוא?

תשובה:
שלום לך. דלת פתוחה בתל אביב פתוחה בימי א' ג' ה' בין השעות 14:00-18:00 גם בחופשת חנוכה. את יכולה להתקשר לפני ולבדוק. בהצלחה.


בן 15 שואל: #111913
תודה, אם ניקיתי עם נוזל ניקוי זה היה יכול לגרום לזרע לחיות יותר זמן?

תשובה:
שלום לך, לא. כפי שנכתב לך בתשובה הקודמת - תאי הזרע זקוקים לתנאים מאוד מאוד ספציפיים על מנת לחיות. ניתן לחקות את התנאים האלו (הקיימים בגופה של האישה) רק במעבדות מיוחדות. נוזל ניקוי יכול להכיל רעלים, אני לא ממליצה לך לקרב או ליצור מגע ישיר בינו לבינך.


בת 17 שואלת: #111901
היי לכם רציתי להתייעץ בנושא אחר אני לא מכירה אף אתר שייעץ לי בצורה מקצועית וטובה אז אכתוב פה השנה צריך לחשוב על שירות לאומי אני ממש רוצה ללכת ולתת מעצמי שנתיים שלמות בשביל המדינה אני רוצה שירות שבאמת יהיה לי משמעותי ויהיה לי סיפוק שאני אקום בבוקר ואחייך ואנסה לשנות משהו לעשות זה דבר שאני באמת חושבת עליו תקופה ארוכה מה שמאוד מעניין אותי זה כל הנושא של משטרה , משפטים ועבודה סוציאלית נוער בסיכון אז רציתי לדעת איך אני יכולה לדעת יותר מה עושים עם נוער בסיכון מה זה בכלל עבודה סוציאלית אם יש אפשרות שתכתבו לי כאן או שתשלחו אתרים לקריאה לפעמים יש לי מחשבה תילכי תעשי שירות במשהו שאת מתה עליון שאת תורמת וכיף לך בו וזה הייעוד שלי ואפילו על ממש ל להתמקצע בתחום ולעשות משהו שהוא שלי ולי הוא טוב ומצד שני עזבי תילכי למשהו נחשב מכובד שכשתגידי מה את עושה יחשבו וואו ייתן לי יותר הטבות וכדומה אז אני ממש אשמח שתייעצו לי גם לקראת השירות כשאהיה עם בנות בדירה איך להתחבר ולהרגיש פתוחה ובכללי איך לא לקחת חלק מלחץ חברתי לדוגמא כולם עכשיו רוצים משפטים אז וואלה זה נשמע טוב אני הלך תודה רבה רבה!!

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לחזק אותך ברצון שלך לעשות שירות משמעותי, שנכון ומתאים לך עם כמה שפחות לחצים חברתיים. יש כל מיני עמותות שעוסקות בנושא ואני חושבת שהכי טוב יהיה לפנות אל אחת מהן על מנת שהמדריכה שלך תסייע לך. אם את דתיה יש כמה עמותות (בדרך כלל מגיעות לבית הספר מדריכות של העמותות האלו) כמו לדוגמא "בת עמי" או "האגודה להתנדבות". מהעמותות האלו תוכלי לקבל את כל הפרטים על כל אחד מהתחומים שציינת. חיים עם שותפות לדירה הן אכן עניין לא פשוט שיכול לאתגר בנקודות מסוימות. את יכולה לחשוב על דברים שמאוד חשוב לך שיהיו בדירה כגון סדר, ניקיון, אוכל טעים, אפשרות להזמין בנים/אורחים לדירה וכו', לברר את הציפיות והרצונות של השותפות האחרות להבין על אילו צרכים שלך את מתעקשת ועל מה את מוותרת. בנוסף אני ממליצה לך כמה שיותר לדבר על דברים שמפריעים לך, לשים דברים על השולחן ולא מאחורי הגב, זה יכול לתרום לאווירה מאוד לא נעימה בתוך הדירה. תזכרי שבסופו של דבר זה תהליך ובתוכו יהיו המון דברים נפלאים וטובים וגם דברים מאתגרים ומורכבים, וזאת תהיה למידה משמעותית ותורמת גם לך. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111880
אם חברה שלי לקחה גלולה פוסטינור לפני איזה 3 חודשים , והיא עושה השבוע בדיקות דם יראו שהיא לקחה?

תשובה:
שלום לך! לא ניתן לדעת בבדיקות דם אם היא לקחה או לקחה פוסטינור. כל טוב!


בן 17 שואל: #111821
לפני בערך 5 שבועות אני וחברה שלי עשינו סקס לא מוגן ולא הייתה גמירה ובכל זאת לקחנו את הגלולה של היום אחרי עשינו בדיקת הריון אחרי שבועיים בדלת פתוחה ויצא שלילי אבל אני עדיין מודאג מזה מה אפשר לעשות? בנוסף התחיל לכאוב לה הצד ממש וזה יכול להיות מכל מיני סיבות אבל אני ממש מפחד שזה יכול להיות הריון חוץ רחמי

תשובה:
היי! כפי שכבר נענית, אם נעשתה בדיקת הריון בדלת הפתוחה והתשובה היתה שלילית- אין מקום לדאגה. אם הכאבים בצד ממשיכים כדאי לפנות לרופא להתייעצות. אין מה לדאוג מהריון מחוץ לרחם מכיוון שהיא לא בהריון. וכמובן, המשיכו לקיים מין מוגן כדי לא להיכנס שוב ללחץ ולחרדות (שגם הן יכולות להיות הסיבה לכאבים שהיא חשה). כל טוב!


בת 17 שואלת: #111820
שלום, אני רוצה לבוא להיבדק אצל גניקולוגית בדלת פתוחה ולהתייעץ על אמצעי מניעה. רציתי לשאול האם דלת פתוחה מתקינים התקנים תוך רחמיים? אם כן, באיזו עלות? תודה רבה (:

תשובה:
היי, לא בכל הדלתות בארץ יש רופאת נשים-כדאי להתקשר לפני לסניף שקרוב לביתך ולבדוק זאת. לדוגמא בבאר שבע יש פעם בשבועיים בימי רביעי. ךגבי התקן, הרופא אצלנו לא מתעסקת עם התקנים תוך רחמים, בשביל זה תצטרכי לפנות לרופאת נשים דרך הקופה ודרכה לברר מחירים (יש הבדל במחיר גם לפי הסוג ההתקן) אני מניחה כי קיימות הנחות שונות לפי סוג הביטוח הרפואי שיש לך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #111812
אהה ושאלה אחרונה אני נוטלת רטלין וגלולות יחד יש לזה אינטרקצייה ?

תשובה:
לא, לנטילת ריטלין אין השפעה על יעילותן של גלולות למניעת הריון. ההפך הוא הנכון. ייתכן כי נטילת הריטלין תסייע לך בלזכור ליטול גם את הגלולות באופן עקבי ורציף. בהצלחה!


בן 21 שואל: #111544
כן אני יודעת שאני ממש בלחץ אבל זה פחת , ועשיתי בדיקה היום זה כמעט שבועיים מאותו יום ויצא לי שלילי זה אמין

תשובה:
שלום לך, נשמע שזה בהחלט אמין. שמחה מאוד שהלחץ פחת.


בת 17 שואלת: #111504
היי, בערך חודשיים אחרי גרידה לפני שבועיים סיימתי מחזור של כמעט חודש שלם המחזור הבא כבר יהיה רגיל או גם ארוך וקשה?

תשובה:
שלום לך. הדימומים בחודשים הראשונים אחרי גרידה הם בדרך כלל קשים וארוכים. נקווה שהמחזור הבא כבר יהיה רגיל. במידה ולא, כדאי שתפני לרופא/ה לוודא שהכל בסדר. בנוסף, האם את דואגת להיות מוגנת בעזרת אמצעי מניעה? אם יש איזו בעיה, את מוזמנת להגיע אלינו לרופאה לבדיקה וייעוץ. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111502
אני וחבר שלי שוכבים על בסיס שהוא דיי קבוע והיום כשעשינו את זה (סליחה על התיאור) היה לי ריח מאוד לא נעים מאיבר המין , הריח היה ממש חריף מהבלינה שלא היה אפשר לא להבחין בו , ריח מאוד נורא , השערות למה זה יכול להיות ? פעם אחרונה כששכבנו הייתה לפני 3 ימים . דחוף, תודה.

תשובה:
שלום לך, בשאלה הראשונה שלך, אני מבינה שאת חווה השפעות שונות מאז שאת לוקחת גלולות על הגוף. את תמיד יכולה לפנות לרופה נשים שלך כדי להתייעץ עבור גלולות מסוג אחר (יש כאלה שחלשות יותר או שעם השפעות אחרות). גם יכול להיות שיש לך פטרייה בנרתיק ובגלל זה התחושה ה"חריפה". כדאי לך לפני הכל, לוודא שאין בעיה בריאותית שעושה את הריח (כמו דלקת או כל דבר אחר). הכדורים הלבנים בחפיסה, הם כביכול כדורים ריקים שפשוט עוזרים לך לעקוב אחרי הגלולות שאת לוקחת. ככה שלא תפסיקי לקחת גלולות ואז במצב שתשכחי להמשיך אחרי המחזור לקחת את החבילה החדשה. לגבי שיפור הריח, את תמיד יכולה לשתות יותר מים ביום-יום (ככה שהנוזלים מוצאים יותר חיידקים מהגוף), ואת יכולה לדאוג לאכול יותר פרות שיכולות לממתק את הריח גם באזור הזה בגוף. המון בהצלחה בהמשך!


בת 19 שואלת: #111487
אפשר מענה אני פשוט לחוצה

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב


בת 19 שואלת: #111413
היי, יש לי הפרשות כמו קוטג' סמיכות מוזרות כאלו בתדירות ממש גבוהה. אני שמתי לב שאם אני שוכבת כמעט כל יום אז הן נעלמות ואם אני לא שוכבת עם גבר נגיד כמה ימים אז הן מתחילות למשך זמן ארוך נגיד חודש ואפילו יותר וזה מונע מימני לקיים יחסי מין עם גבר משום שאני חוששת שזה יצא גם תוך כדי האקט. את יודעת אולי מה הסיבה לכך? ומה אפשר לעשות עם זה? אני יודעת שהפרשות אחרי סקס זה דבר נורמטיבי לחחוטין אבל לא בתדירות כזאת

תשובה:
שלום לך, ההפרשות שאת מתארת עלולות לרמז על פטריה באיבר המין בחלק החיצוני או הפנימי. האם הן בעלות ריח מסריח? מגרד לך באזור? בנוסף, לא ציינת אם את נוטלת גלולות - במידה שכן זו תופעת לוואי שכיחה של הרבה מסוגי הגלולות. אני ממליצה לך לקבוע תור לרופא משפחה או לרופאת נשים על מנת לעשות בירור. זוהי בדיקה פשוטה ולא פולשנית כך שאין לך ממה לחשוש. כל טוב


בת 16 שואלת: #111391
מה זה אומר הפרשות חומות במשך יום ולאחר מכן הפרשות לבנות בריח של שתן????? אבל המחזור לא מופיע.

תשובה:
היי, היתי ממליצה לך לפנות לייעוץ אצל רופאת נשים. הפרשות חומות בדרך כלל מגיעות לפני או אחרי הוסת. יכול להיות שההפרשות בריח שתן הן למעשה טיפות של שתן שברחו? אם כן היתי מתייעצת עם הרופא לגבי פיזיותרפיסטית של רצפת האגן כדי לחזק את השליטה בשרירי הסוגרים. בהצלחה!


בן 12 שואל: #111345
למה תמיד אומרים להיות עם גב זקוף ? זה קשור לגבוה להתפתחות ?

תשובה:
שלום לך, ההמלצה ללכת עם גב זקוף היא על מנת למנוע עקמת בגיל מבוגר. אין לזה קשר לגובה הסופי אליו תגיע, אך זה יכול להשפיע בעקיפין על הגובה שלך כי כשהולכים לא זקוף אז הגב מכופף והגובה נמוך יותר בהצלחה


בת 17 שואלת: #111227
היי. אני סובלת מהתקפי חרדה מאוד קשים כל לילה וגם שאני מאוד עייפה אני לא נרדמת זה דופק לי את כל הסדר יום אני גם לוקחת כודרים ואחת לשבוע יש לי שיחה עם פסיכולוג אך זה לא עוזר לי כמעט בכלל אני כבר אובדת הצעות מה אפשר לעשות?

תשובה:
שלום לך. באמת עצוב לי לשמוע שאת מרגישה ככה. לא ניתן לעזור מבלי להבין יותר לעומק את המצב שלך. הייעוץ פה באתר אינו יעוץ רפואי ואת צריכה לפנות לרופא את מוזמנת לבדוק את שעות הפעילות של הרופא/ה בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ולהגיע לבדיקה ולייעוץ. מקווה שתרגישי טוב!


בן 16 שואל: #111217
היי עדיין מחכה לתשובה

תשובה:
שלום לך, שאלתך קבלה מענה כעת


בת 15 שואלת: #111191
האם אפשר מענה?

תשובה:
כן, שאלתך נענתה!


בת 16 שואלת: #111153
בכל מקרה, יש לי שאלה נוספת, האקס שלי(רווק חרמן ואלכוהוליסט יחסית מבוגר אז לא כזה מפתיע) השאיר מסך פתוח במחשב וראיתי משהו ממש מחשיד. אני ישר אפנה לעניין בלי רקע מפורט..איפה אוכל למצוא זונות?ליצור איתן קשר?

תשובה:
שלום לך. לא הבנתי את שאלתך. מה היה מחשיד במחשב שלו? לשם מה ליצור קשר עם זונות? אני מקווה שתתחברי עם מישהו יותר נחמד מאשר האקס שלך לפי איך שתיארת אותו. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #111009
שלום אני בת 18 לומדת בבת ספר מישרים. מותר לי לעבוד? בלי קשר אני רוצה לעבוד ואני לא מוצאת את עבודה שיש ואני אפשר שרווחה תעזור לי למצוא עבודה אין מפנה להם את זה?

תשובה:
שלום לך. את יכולה לעבוד ואין עם זה בעיה מבחינה חוקית, חשוב כמובן לקחת אחריות שהעבודה לא תפגע בלימודים. נערות בגילך מפרסמות את עצמן בדרך כלל כבייביסיטר, בנוסף את יכולה להסתובב בחנויות ומסעדות שמעניין אותך לעבוד בהן ולשאול אם דרושים עובדים. הרווחה לא עוזרת במציאת עבודה, אך אם יש עובדת סוציאלית בקשר איתך את יכולה להתייעץ איתה ולבקש הכוונה גם ממנה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #110987
היום אחותי הקטנה ראתה חפיסת קונדומים בסופר פארם וחשבה, לפי האיור, שזה בלונים צבעוניים... לא יכלתי להסביר לה מה זה בעצם ולהגיד שזה לא לגילה כי היא עקשנית מאוד ומתעצבנת כשאומרים לה שיש משהו שרק היא לא יודעת... אני גם לא רוצה שתחפש באינטרנט או תשאל אנשים.. ויצא שקניתי לה את זה. מה לעשות במצב כזה?

תשובה:
שלום לך. אם היא השתכנעה שאלה בלונים והיא לא תמשיך לברר לגבי זה, אז אין בעיה ואפשר לחכות עם ההסברים. אם לעומת זאת היא ממשיכה לשאול ולבדוק מה זה, אז את צודקת שלא כדאי שאחותך תחפש לבד באינטרנט או תשאל אנשים שלא יידעו כיצד לענות לה. זה אמנם מביך אבל כדאי שאת בכל זאת תסבירי לה. זהו נושא חשוב ואם כבר זה קרה, אז אולי זו ההזדמנות לדבר איתה על זה. את לא צריכה לפרט יותר מדי, את יכולה להסביר בקצרה שזהו גומי שנועד לשמש ככובעון לאיסוף הזרע של הגבר כדי שלא יחדור לנרתיק האישה, דבר העלול להסתיים בהריון. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110757
האם אני יכולה לעשות הפסקה של חודש מהגלולות ואז לחזור לשתות אותן ביום הראשון של המחזור? זה לא יפגע בגוף? ומתי אני אחזור להיות מוגנת שוב?

תשובה:
שלום לך, מדוע את רוצה לעשות הפסקה בגלולת? האם התייעצת עם הגניקולוגית שנתנה לך את המרשם של הגלולות? בגדול, לא מומלץ לעשות הפסקה בגלולות. אבל אם יש סיבה מסויימת שבגלל את צריכה לעשות זאת מציעה לך להתייעץ עם הגניקולוגית שלך. הפסקה והתחלה מחודשת "מבלבלים" את הגוף ועלולים לגרום להפרעות במחזור. בכל מקרה לא ממליצה לך לעשות משהו ללא התייעצות רפואית. כל טוב.


בן 16 שואל: #110707
טעות בשאלתי הקודמת ,אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני שבועיים בערך בפעם הראשונה (שנינו היינו בתולים) , ולאחר שקיימנו לא היה לה כאבים וגם לא ממש דימום.זה היה משהו אחר מדם, היחסים היו מוגנים עם קונדום והכל היה קשורה בהקשר זה, האם זה נורמלי שיהיה לה כאבים ודימום במשך שבוע ולא רק לכמה ימים?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך על האחריות שאתה לוקח והדאגה שלך לחברה שלך. בקיום יחסי מין בחדירה יכול להופיע דימום ויכולים להיות כאבים. בדרך כלל זה חולף מהר. יכול להיות שהדימום שלה קשור לוסת? בכל מקרה, אם הדימום ו/או הכאבים ממשיכים חשוב מאוד שחברה שלך תלך להיבדק אצל גניקולוג/ית. יכולים להיות סיבות שונות לדימום ורק רופא/ה יכול/ה לקבוע מה זה וכיצד צריך לטפל. חשוב שתפנו בהקדם. המשיכו להתנהל באחריות בכל מה שקשור ליחסי מין, כל הכבוד. כל טוב.


בן 18 שואל: #110648
למה כבר אין לי זקפת בוקר זה כבר איזה שנה שאין לי את הדבר הזה

תשובה:
שלום, זקפת בוקר היא תופעה פיזית אך זה דבר שקשור גם לתקופות שונות בחיים ולמצבים נפשיים ורגשיים. אם זה מטריד אותך ואתה מרגיש שינויים נוספים אז אני ממליצה שתפנה לבדיקה אצל רופא. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110368
בזמן חדירה ואחריה אני מרגישה ששורף לי בנרתיק, אני תמיד רטובה כך שזה לא נובע מיובש. ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאת רגישה לתחושות שלך ופונה אלינו. אני מבינה שאת נוטלת גלולות. תחושת השריפה יכולה להגיע מסיבות שונות שחלקן אולי קשורות לתופעות לוואי הקשורות לגלולות ואולי לפצעים או זיהום כלשהו שנמצא בנרתיק. חשוב שתלכי להיבדק אצל הגניקולוג/ית שנתנ/ה לך את הגלולות ותתיעצי איתו/ה בנידון. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110307
עכשיו אני בכיתה ט,שנה שעברה הייתי בכיתה אחרת הרגשתי פתוחה ומשוחררת והיו לי די הרבה חברות,שאני בקשר טוב איתן,אבל השנה עירבבו בין הכיתות ואמנם יש איתי כמה מהחברות שלי ואני נפגשת עם אלה שלא בהפסקה,אבל מאז אני מרגישה שהכל השתנה,חברה טובה שלי גם עזבה לבית ספר אחר ואני מרגישה די בודדה ועצובה מאז שהיא הלכה. לא רציתי לקום מהמיטה כדי ללכת לבית הספר,לא נהנתי,נהייתי שקטה יותר ולא הערתי הערות מיותרות,יש יותר מידי שינויים בחיים שלי,אני יודעת שאומרים ששינויים זה טוב אבל אני מרגישה נורא. ואז התחלתי לשאול את עצמי שאלות כמו:למה אנחנו כאן,למה יש עולם בכלל ולשם מה אנחנו חיים בכלל,השאלות האלה מעסיקות אותי כל הזמן וגרמו לי להיות פחות אופטימית אבל עדיין אין לי תשובה לאף אחד מהשאלות,אני מרגישה שכשאני לא בכיתה לא שמים לב.אין לי מושג מה לעשות עם זה אני מנסה להסתגל לשינויים אבל אני מוצאת את עצמי כמעט כל ערב מאזינה למוסיקה עצובה ובוכה, אפילו לא יודעת למה. לא יודעת מה לעשות עם עצמי

תשובה:
שלום לך, אני מניחה שהתחושות שאת מתארת לא פשוטות עבורך ואני מאוד שמחה שראית לנכון לפנות אלינו ולא להשאר עם זה לבד. תחושות כאלו מגיעות הרבה פעמים בגיל שלך בגלל עניינים חברתיים, שינויים , דברים שקורים בבית הספר, מילים שאנשים אמרו לך ועוד. אני חושבת שאם פנית אלינו זה בעיקר בגלל שאת לא רוצה להשאר יותר במקום שבו את נמצאת. האם את יכולה לשתף את ההורים שלך או מבוגר אחר הקרוב אליך בתחושות שלך? האם יש באפשרותך לשוחח עם יועצת בית הספר או עם מחנכת הכיתה? לפעמים, יש תחושה שאף אחד לא רואה אותנו וכל מה שצריך זה שיחה אחת עם מבוגר שאת סומכת עליו שיראה אותך ויקשיב לך. חשוב מאוד שלא תשארי לבד עם התחושות שלך. את מוזמנת להתקשר אלינו - 03-510-1511. שולחת לך חיבוק וירטואלי. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #110248
קיימנו יחסי מין בפעמים הראשונות אני וחבר שלי הוא הראשון שלי ואני הראשונה שלו קיימנו בלי קונדום ואחרי הפעם הרביעית פשוט התחיל לשרוף לי שם עד עכשיו כבר יומיים מזה? אפשר לבוא אליכם לקבל טיפול?

תשובה:
שלום לך, תחושת השריפה שאת מרגישה יכולה להצביע על סיבות שונות שרופאה תוכל לאבחן עבורך ולכן חשוב שתלכי להיבדק. את כמובן מוזמנת אלינו . תצרי קשר עם הסניף שהכי קרוב אליך ותבררי מתי והאם מגיעה לשם גניקולוגית: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 13 שואלת: #110077
היי! רציתי שתעזרי לי ב-2 דברים ממש חשובים 1. יש לי עקמת בגב ולכן אני שמה מחוך (מקווה שאת יודעת מה זה) מהמחוך נהיה לי במקומות הלחץ (לחץ על מנת ליישר את עמוד השדרה) נהיה לי: שטפי דם, שפשופים וכאלה האם זה אמור לקרות? מה לעשות? זה יכול לגרום לי משהו? 2. אני צריכה גם לישון עם המחוך יש לזה מקום לחזה אבל לפעמים בלילה זה עולה לי על החזה ומוחץ אותו ובבוקר אני קמה עם כאבי תופת בחזה פשוט כאבים כאלה כמו שילחצו לך על החזה אותו הדבר רק שלי זה לוחץ זמן יותר רב שאני ישנה ולכן בבוקר מאוד מאוד כואב לי מה את מציעה לעשות? האם זה יכול לפגוע בגדילה ובהתפתחות החזה? זה מסכן את הפטמות או כאלה? זה ממש דחוף לי מקווה שתעני

תשובה:
שלום לך יקרה, עקמת וכפפת הן שתי תופעות לא נדירות, שקיימות אצל אנשים רבים, במידות חומרה שונות. דווקא בגיל ההתבגרות, בגלל הגדילה המואצת, העיקום בעמוד השדרה נראה יותר לעין וכמה נפלא שניתן לטפל בכך. מצד שני, אני בטוחה שזה לא עוזר לשנת לילה נינוחה ונעימה.... נדמה לי שהשאלה לך צריכה להיות מופנית בעקר לאורטופד, ולטכנאי/ מכון שהתאים לך את המחוך. זה אמור לעשות את עבודת היישור בלילה, בלי להשאיר סימנים כחולים ושפשופים. ניתן תמיד לשנות משהו, להזיז, לרווח, ועוד. אל תתביישי לפנות אליו בגלל שמדובר גם באיזור החזה. מדובר בבריאות שלך. למרות הכאבים בשדיים, יש לטפל בכך במיוחד בגלל אי הנוחות הכרוך בכך. לא תהיה לכך השפעה על גדילת השדיים, הפטמות ועוד. מצד שני, את לא צריכה לסבול. המשיכי לפנות אלינו בכל שאלה בעתיד ומקווה שתפני לרופא המטפל במהרה.


בן 15 שואל: #109974
שתי שאלות.... 1. אם אוננתי עם רוק כשיכל להיות שהיה לי הרפד בשפתיים ( ממש לא בטוח) זה יכל לעבור לפין? 2. יש לי מן נקודות לבנות קטנות מאוד על הכיפה.. לא כואבות ולא יוצאות החוצה.. סתם נקודות מה זה אומר? הבנתי שזה שצריך להיות יותר הגייני ועוד שאלה.. חברה שלי עשתה לי ביד וגמרתי על המנוע .. אחכ אמא שלי נכנסה וראתה את הסדין וראתה שיש לי קונדום במיטה... מה אני עושה?? איך אני מסביר לה, בבקשה תענו.. תודה

תשובה:
שלום לך לשאלתך הראשונה הרפס עובר במגע, אבל יש סוגים שונים של הרפס זה שעל השפתיים בפה הוא לא ההרפס שפוגע באברי המין ולהיפך , כמובן שכאשר יש הרפס על השפתיים צריכים להישמר ולנהוג בהגיינה מירבית כדי לא להעבירו ממקום אחד לשני , לגבי הנקודות בפין השאלה אם אלו נקודות שהיו או שנוצרו עכשיו לאחר שאוננת, אם כן עלייך להגיע לרופא עור כדי שיאבחן ויטפל בהתאם, מדבריך אני מבינה שאתה נער אחראי וזה טיבעי לגמרי לשאול ולהתעניין , חלק מנושא האחריות זה גם לשמור על עצמך ובריאותך עצם העובדה שאתה שואל זה יפה , לגבי שאלתך השניה -זה שחברתך עשתה לך ביד זה בסדר אם זה נוח לשניכם וזה שאתה משתמש בקונדום זה יפה ונכון, ומה לעשות? אמא ראתה את הקונדום על המיטה אם היה חשוב לך שהיא לא תדע אז חלק מהאחריות והבגרות זה לדעת להתמודד עם "תקלות" כאלה, זכור שאמך גם הייתה בגילך וחוותה גם היא את מה שקורה בגיל כמו שלך אם אתה פתוח עם אימך אתה יכול לשבת ולשוחח איתה על מה שאתה מרגיש ,תסביר לה את מה שאתה מרגיש ושיש לך חברה , אם באמת היחסים ביניכם פתוחים היא תבין ,אבל אם אתה לא נוהג לשוחח איתה והיא לא איתך על מה שקורה איתך בגיל ההתבגרות אז אתה יכול לפנות לאבא, דוד, אח הם יכולים לעזור לך, אמך מבינה מה היא ראתה ויכול להיות שהשיחה תבוא גם מצידה, ולפעם הבאה אני בטוחה שלאחר ה"חוויה" וההרגשה הזו אתה לא תשכח קונדום במיטה. כל טוב


בת 23 שואלת: #109969
יש לי שאלה אנונימית מאד קיבלתי מחזור אחרון ב 13.08 שהוקדם לי בשבוע היתי אמורה לקבל ב 18.08 . שכבתי עם גבר ב 23.8 גמר בפנים ב 29.8 לא גמר בפנים בחור בן 45 לגילו , וב31.08 שכבתי עם האקס שלי בן 28 וגמר בפנים הכל ! היום ה27.9 ואני ביום ראשון נכנסת לשבוע 7 אני בטוחה שאבא הוא האקס מה הסיכוים שאני טועה הידוע שלי שהביוץ שלי גם מתקים לפי חישוב ב 31 אפשר תשובה שתספק אותי

תשובה:
שלום, אני מבינה שאת ודאי לחוצה ורוצה תשובה מדוייקת לשאלתך , אך ממה שאת מתארת לא ניתן לדעת בוודאות מי האבא. את מוזמנת להגיע ל"דלת פתוחה" ולקבל ייעוץ, עזרה וליווי במידה ואת צריכה. נשמח לראותך!