A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

הפעם הראשונה

דלת פתוחה הקרובה אליך

הפעם הראשונה

בן 17 שואל: #111881
אני ילדה בת16 ואזור שההורים שלי יגלו עשתי הבוקר בדיקת היריון אחרי החדירה הראשונה הייתה לי לפני שבוע אפילו פחות אשמח לדעת איך תעזרו לי והאם זה מחייב וועדה ואם אין תרופה שתגרום לי להפיל וזהו ?

תשובה:
שלום לך שוב יקירה! במידה וביצעת הבוקר בדיקת הריון, שבוע אחרי קיום יחסי מין, הבדיקה לא נתנה תוצאות נכונות. את צריכה לחכות 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים ועד לביצוע הבדיקה. אני ממש חושבת שכדאי שתתקשרי אלינו בהקדם לקבלת ייעוץ (את יכולה להתקשר בשעות הקבלה לכל אחד ממספרי הטלפון שברשימה הזו : http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ועדיף להגיע אלינו בעוד כשבוע ולבצע אצלנו את הבדיקה. תקבלי מאיתנו גם ייעוץ על אמצעי מניעה ותוכלי לקבוע תור לרופא/ה להתאמת אמצעי. כל השירותים הם חינמיים ואנונימיים (סודיים. אין רישום בשום מקום) ואת אינך חייבת לשתף את ההורים. מחכות לך!


בת 16 שואלת: #111798
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין (בפעם הראשונה שלי) לפני חמישה ימים. יום לאחר מכן החל אצלי דימום, לא כמו של מחזור, יותר דליל וצבע יותר חום. הדימום ערך כיומיים ונגמר לגמריי. היום קמתי בבוקר ואני רואה שהדימום חזר. ממה זה נובע? יש ממה לחשוש? או שזה לגיטימי.... והאם זה יהיה בסדר שנקיים היום שוב?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה לשמוע שהגעת לרגע כזה משמעותי בחייך ומקווה שהחוויה הייתה לך נעימה. חשוב לבחור אמצעי מניעה שיהיה לשניכם נוח. קיימים אמצעי מניעה רבים שלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. במצב שאתם נמצאים בו הייתי ממליצה להשתמש בקונדום על מנת למנוע מחלות מין, כשתרגישו שאתם מוכנים ניתן לגשת לבצע בדיקה דם לגילוי מחלות מין ולהוריד את הקונדום במידה ושניכם תמצאו נקים. לגבי הדימום-הדימום שחווית הוא דימום הנובע מהפעם הראשונה ולכן כמו שתיארת זהו דימום שונה ממחזור. אין לך ממש לחשוש כרגע. במידה והדימום יימשך אפשר לגשת לבדוק אצל רופא\ת נשים כי יכול להיות שנפצעת קצת. אין סיבה שלא תקיימו יחסי מין גם היום כל עוד אתם מקפידים להשתמש באמצעי מניעה ונעים לכם. שימי לב שיש חשיבות לרטיבות שלך באיזור איבר המין לפני החדירה על מנת להקל על החדירה.


בת 16 שואלת: #111276
אתמול קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה (אני לוקחת גלולות וגם השתמשנו בקונדום). בניסיון השני הפין הצליח להכנס ובהתחלה זה ממש כאב לי ואחרי כמה דקות זה פחות כאב והיה ממש נסבל. לאחר קיום היחסים, היה לי דימום קל מהפות אך ממש כאב לי הפות והוא כןאב עד עכשיו. בנוסף, כשאני הולכת לשירותים יש לי לחץ בפי הטבעת. אני לא יודעת אם המצב הזה לגיטימי אחרי פעם ראשונה או שצריך ללכת לרופא? אשמח לייעוץ מהיר, תודה.

תשובה:
שלום לך. ראשית, נפלא לשמוע שאת אחראית ודאגת לאמצעי מניעה. שנית, זה מאוד טבעי ונורמלי שאחרי קיום יחסים בפעמים הראשונות יהיה דימום קל והפות ימשיך לכאוב במשך כמה ימים. גם לחץ בפי הטבעת זה הגיוני, הרי כל השרירים השתתפו בחוויה החדשה הזאת. גם אם לא היית לחוצה מדי, בכל זאת זו הפעם הראשונה שאת מקיימת יחסים וברור שכל האיזור רגיש מאוד. סביר להניח שזה יעבור בתוך זמן קצר ועם הזמן השרירים יתרגלו והכל יסתדר. אם בכל זאת הכאב יימשך ויתחזק, תפני לרופא. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111209
אני וחבר שלי שנה ביחד ואני בתולה . ניסינו לקיים יחסי מין כבר תקופה ופשוט כל פעם שהוא מכניס טיפה ממש שורף וכואב לי ואני ישר אומרת לו להוציא , הוא שם קונדום ואנחנו משתמשים בהמון חומר סיכה והוא כן מגרה אותי לפני מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, חשוב שהתקשורת תהיה פתיחה, כנה וסבלנית אחד כלפי השני. לעתים נדמה לנו כי אנו מוכנים ובשלים לקיום יחסים עם חדירה אך הגוף מאותת כי עדיין לא מוכן, הדבר הינו טבעי לחלוטין. כדאי להרפות מעט ולהנות לקיים יחסים ללא חדירה בינתיים, עד לשלב בו תהיו מוכנים והדבר יקרה בצורה ספונטנית ונעימה. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה לייעוץ והדרכה באזור מגורייך. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111186
אני וחבר שלי שנה ביחד . אוהבים מאוד וסומכים אחד על השני . כבר כמה פעמים ניסינו לקיים יחסי מין. לקחנו את זה באיטיות שיחקנו משחק מקדים או איך שלא אומרים את זה... השתמשנו בחומר סיכה והכל . ומתי שהוא מנסה להכניס זה ממש כואב לי . כמובן שהוא מבין אבל אותי זה קצת מבאס , כמה פעמים אנחנו מנסים במשך המון זמן וזה ממש מתסכל אותי . אנחנו ממש מוכנים לזה אבל הכאב עוצר אותי . ניסיתי להרגע לפני וגם הוא עוזר מאוד אבל מעצבן שאני חשה בככה כאב בלתי נסבל. מה לעשות?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתם בתקשורת טובה ושאתם סומכים אחד על השני. זה אחד הדברים שיקדמו את היחסים שלכם. חשוב שתשמרו על תקשורת פתוחה וכנה ותמיד לתשאל אחד את השני איך הוא מרגיש, מה נעים לו ולך וכו. יכול להיות שבראש אתם מרגישים שאתם מוכנים לקיום יחסי מין עם חדירה, אך הרבה פעמים הגוף אומר אחרת. יכול להיות שזה מלחץ נפשי של הפעם הראשונה או שאתם נמצאים פיזית במקום שאתם פחות מרגישים בנוח. חשוב שהתנאים הסביבתיים יהיו מאפשרים ונוחים לכם. חשוב שתלמדי להכיר את גופך ולבדוק עם עצמך מה נעים לך. ואחרכך להתקדם עם בן הזוג ותוך כדי תמיד לתשאל אחד את השני אם זה מתאים ונעים לכם ולתת לזמן לעשות את שלו. יחסי מין יכולים להיות מהנים גם בלי חדירה בשלב זה. ושתיהיו בטוחים ומוכנים זה כבר יקרה בצורה ספונטנית, בטוחה ונעימה. חשוב להשתמש באמצעי מניעה (קונדום וגלולות וכו). במידה ואת ממשיכה לחוות קושי בחדירה, כדאי ללכת לרופאת נשים לבדיקה ויעוץ. אתם יכולים להגיע לדלת הפתוחה באזור מגוריכם לקבל יעוץ והדרכה באמצעי מניעה ומחלות מין ואף לקבוע תור לרופאת נשים בדלת הפתוחה, בצורה אנונימית לחלוטין, להתאמת אמצעי מניעה ובדיקה פיזית במידת הצורך. בהצלחה.


בת 13 שואלת: #111046
אני מרגישה ממש חרמנית ואני צופה בפורנו, אפילו החדרתי אצבעות והכנסתי דילדו לכוס, אני מרגישה שאני מוכנה לקיים יחסי מין בפעם הראשונה וכשאני מדברת עם חברות קרובות שלי על זה ואני שואלת אותן מתי נראה להן שהן יקיימו יחסיי מין בפעם הראשונה הן אומרות 17 או אפילו 16 ואני מרגישה שאני מוכנה כבר עכשיו אבל זה טיפה זנותי לדעתי אני שואלת אנשים אם אני מוכנה לזה והם לא יודעים מה לענות לי !! יש לכם עצה בשבילי ??

תשובה:
שלום לך עניין המוכנות לקיום יחסים משתנה בין הבנות- אין גיל נכון או לא נכון. אם את מרגישה מוכנה ובשלה ושמצאת את הפרטנר הנכון לעניין, את יכולה לנסות- כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה כדי למנוע היריון לא רצוי או מחלות מין. זנותי זה מונח שאין לו מקום. זה עניין של פתיחות מינית. בגדול, יתכן והחשיפה לפורנו מסקרנת אותך או יוצרת אצלך אשליה של מוכנות. חשוב לזכור שהרבה פעמים מה שאת רואה בפורנו זה משחק ולא מציאותי ושלא תצפי להיראות או לתפקד כמו הנשים שבפורנו או שהפרטנרים שלך יהיו כמו הגברים שמופיעים בפורנו. זו תעשייה לצורכי כסף והכל שם מבוים והרבה פעמים רחוק מהמציאות. אם את חווה מזה חוייה נעימה, המשיכי. אבל את תשליכי ממה שאת רואה לחיי המין שאת מצפה להם, זה בדרך כלל לא ממש דומה. בהצלחה


בן 19 שואל: #111022
שלום שאני עם חברה שלי אפילו רק מנשק אותה ועומד לי בפעם הראשונה שכבנו והכל היה בסדר מאז פתאום הוא עומד עד החדירה ושמגיע הרגע הוא נופל ומאז אני לא מצליח להוציא את זה מראש וזה קורה שוב ושוב מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, העובדה שיש לך זיקפה באופן ספונטני מעידה על כך שהכל תקין מבחינה פיזית וזה כמובן מעולה. הקושי בזקפה סביב החדירה נובע כמובן מלחץ נפשי - ומה שצריך לעשות זה לחשוב איך שמים פחות דגש על החדירה כדי שזה לא יהיה העיקר. אני מציעה שתקבעו שבמשך שעה לא מנסים חדירה - אלא רק נהנים אחד עם השניה, או שדוחים בינתיים את עניין החדירה ומתרכזים בללמוד את הגוף ולנסות דברים אחרים שלא קשורים בחדירה. אני מניחה שזה יפיג את הלחץ - וכשזה יתאים תוכלו לנסות שוב. שיהיה בכיף :)


בת 16 שואלת: #110983
ערב טוב, האם אוננות עם מלפפון או דילדו או ויברטור או כל דבר, יכול להכין אותך לפעם הראשונה? אם יש כבר נסיון חדירה אולי זה מקל על כאבים בפעם השניה האמיתית...?

תשובה:
שלום לך, ראשית - יש הבדל גדול בין אוננות עם מלפפון לעומת ויברטור - לא מומלץ להשתמש במלפפון מכיוון שאת יכולה לגרום לעצמך זיהום בנרתיק וגם לכאבים / פצעים. לא מומלץ. שנית, היתרון המרכזי של שימוש בויברטור הוא שהמכשיר יודע להגיע לאזורים המענגים ביותר בדגדגן ובנרתיק האישה, אזורים מלאים בקצוות עצבים. עם זאת, ויברטור לא נועד לדמות יחסי מין בפעם הראשונה, אלא פשוט לגרום להנאה לאישה / לבני הזוג ולדמות חדירה וגינלית. אל הפעם הראשונה מתלוות תחושות רבות של התרגשות של שני הצדדים, אינטימיות ותחושות שמושגות מהאינטימיות שנוצרת בין הפרטנרים. עם זאת, ייתכן שהלחץ מחדירה של פין בפעם הראשונה יהיה מופחת יותר בקרב בנות שמשתמשות בויברטור, אך זה לא מחייב ומשתנה בין נשים. כל טוב


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בת 13 שואלת: #110057
בת 13 אם אני וחבר שלי נזדיין ולא נספר לאף אחד יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך ההחלטה על קיום יחסי מין נובעת מצורך שתלוי גם בבשלות הורמונלית ופיסית וגם בבשלות נפשית , אם החלטתם לקיים יחסי מין כדאי שתבחנו את היכולת שלכם להתמודד עם כך האם אתם מוכנים מספיק? האם אתם באמת רוצים? ממה נובע הצורך? האם לעצמי או לרצות? והאם תוכלי להתמודד עם תוצאות המעשה, כדאי לדעת שיחסי מין הם לא רק חדירה , ההנאה ביחסי מין היא גם ברמת הקרבה הגופנית, הליטוף ,הגיפוף ,הנשיקות ,המילה הטובה ,החברות ,הקשר , כאשר הקשר נבנה על בסיס כזה אז יחסי המין הם שיא החיבור וזה יכול לחכות , עלייך לדעת שמבחינת החוק יחסי מין מרצון הם מגיל 14 , אינני יודעת בן כמה חברך יחסי מין מתחת לגיל 14 בעיני החוק נחשבים כעברה על החוק, כל עוד יחסי המין מבוצעים בהסכמה ובין בני הזוג זה בסדר אבל אם משהו ישתבש תהיה בעיה, אז יקירה תהנו מהמגע מהביחד מבנית מערכת יחסים ורק אחר כך לכו להתאמת אמצעי מניעה כך גם תתנהגו באופן בוגר ואחראי. כל טוב כל טוב


בת 15 שואלת: #110041
היי,אני חבר שלי פעם ראשונה אתמול הוא החדיר לי את איבר המין שלנו כמה פעמים לאחר מכל היה לי טיפה של דם במכנס ויום למחרת אחרי שאני מתלקחת אני עושה פיפי וירד לי גם לפני שעשיתי פיפי ראיתי דם מזה ?

תשובה:
שלום לך כאשר מקיימים יחסי מין מלאים בפעם הראשונה שמתקיימת חדירה של הפין לנרתיק קרום הבתולין ניתק , הקרום מכסה את פתח הנרתיק מלידה ועד שמתקיימת חדירה, ביתוק הקרום בגלל היותו רקמה עם כלי דם מלווה בהפרשה דמית ולכן לרוב לאחר יחסי מין מלאים בפעם הראשונה מופרש דם מהנרתיק, את מספרת גם שלמחרת המשיך לרדת דם זה בסדר אם זה לא זורם בכמות , עד שכלי הדם נסגרים אז יש סימני דם כמו בפצע לאחר מספר שעות או יום יומיים זה נפסק , מקווה שאתם נהנים מיחסי המין ושכל מה שאתם עושים נעשה בכיף הנאה והסכמה , בנוסף חשוב מאוד לדעת עכשיו כאשר אתם מקיימים יחסים להגן על עצמכם מפני הריון ולהשתמש באמצעי מניעה ואם אתם לא מכירים אתם מוזמנים אלינו לדלת באזור מגוריכם לייעוץ והכוונה. כל טוב וחג שמח


בן 16 שואל: #109511
הי הגעתי למצב שאני וחברה שלי ערומים כבר מספר פעמיים לנסות לקיים יחסי מין ובכל פעם או שאני לא מצליח להכניס את הפין או שאני מכניס ממש ממש בחוזקה שכבר כואב לי מכניס איפה וכבר אי אפשר יותר השתמשנו גם בקונדום שיהיה יותר חלק וזה לא עובד אני לא יודע מה הבעיה אני גם מנסה להכניס אצבעות מלא פעמיים כדי שיתרחב קצת הפות וזה לא עובד וזה ממש מבאס אותנו, מה לעשות? האם לנסות תנוחה מסוימת שככה יכנס יותר חלק? תודה (שתינו בגיל 16)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה. יחסי מין הם דבר שאמור להיות נעים ובטוחים. הכאב שאתה מתאר, יכול להיות סימן שאתם צריכים לעשות זאת יותר לאט, בהדרגה ובעדינות. להשקיע יותר במשחק המקדים שתהיי מגורה ולהשתמש בחומר סיכה על בסיס מים במידה ויש צורך. האם היא מרגישה רגועה ונינוחה בזמן החדירה? האם אתם בטוחים שהיא רוצה בכך? הנרתיק הוא שריר ולכן הוא יכול להתכווץ ויכול להיות רפוי. כאשר שהיא במתח, לחץ, פחד, וכו'... יכול לגרום לנרתיק להיות מכווץ והדבר הזה יוצר את המצב שיש כאב בזמן יחסי המין ו\או אחרי. לכן חשוב שכאשר אתם שוכבים זה יהיה במקום שאתם (במיוחד היא) מרגישים בו בנוח, עם תנאים מתאימים ושלא יפריעו לכם באמצע. יחסי מין הם דבר שמצריך הרבה מאוד תקשורת - כולם חושבים שההנאה באה מיד כשמתחילים לשכב אבל זה בכלל לא נכון. כדאי לדבר לפני - לשתף בחששות, וברצונות. לדבר תוך כדי - להדריך אחד את השני מה נעים ומתי לעצור כשמשהו לא נעים או נוח לכם. ולדבר אחרי - לשתף מה אהבת ומה תרצי שיקרה שוב, מה לא היה לך נעים ולהתעניין איך היה לבן הזוג. ככה לאט לאט - לומדים להכיר מה כל אחד אוהב ומה כל אחד רוצה וטוב לו. יש אפשרות שהיא עדיין בתחילת תהליך גיל ההתבגרות בגוף שלה עוד לא מוכנה לקיים יחסי מין מלאים. עם הזמן הגוף משתנה, בהמשך האגן מתרחב והגוף בשל יותר מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית - אולי כדאי לכם לשקול לעצור רגע ולחכות לשלב מעט יותר מאוחר כדי להמשיך. רוב הנערות מגיעות לסיפוק מיני בכלל לא בחדירה אלא ע"י גירוי של הדגדגן. ישנן דרכים רבות לקיים מגע מיני מספק ומהנה בלי חדירה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לשיחה עם היועצות המקסימות ונוכל לדבר עוד. אתם מוזמנים גם להמשיך לכתוב באתר בכל שאלה. המון בהלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בת 15 שואלת: #109481
היי , אז ככה אני וחבר שלי בזוגיות מאוד טובה ומאוד ארוכה יש לי שתי בעיות שמפריעות לי ואני אשמח לקבל תשובה הבעיה הראשונה היא שכשאנחנו ביחד וומחרמנים במגע שנינו נהנים הכל טוב ואז תוך כדי הוא מאונן לעצמו ואני הוא גומר ומפסיק הכל בשנייה והיא כבר לא חרמן יותר זה מעצבן אני בשיא שלי ואז הוא מפסיק את זה מה אני יכולה לעשות לגבי זה ? שאלה שנייה עדין לא קיימנו יחסי מין אבל אנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ושנינו רוצים את זה ובמיוחד אני אני הכי שלמה יהיה לעשות איתו את זה והכי בטוחה והכל בסדר ואני יודעת מה ההשלכות אבל מה שהכי מטריד אותי זה שאני לא יכנס להריון בטעות כמובן שנשתמש באמצעי מניעה ובלי זה אין סיכוי אבל השאלה שלי זה אם נשתמש בקונדום יש סיכוי שיקרה משהו או שזה בטוח לחלוטין?

תשובה:
הי, אני שמחה לקרוא על הזוגיות הטובה שלכם. את אומרת שיש לכם תקשורת כנה ופתוחה - האם העלת בפני החבר שלך את התסכול מכך שהוא גומר ומאבד עניין לפני שאת גמרת? זו נקודת פתיחה מעולה לתקשורת זוגית מינית, ואני מניחה שתוכלו למצוא פתרון לבד אם רק תדברו על זה והוא ידע כמה שזה מפריע לך. לגבי הריון - אתם מוזמנים להגיע ביחד לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרוב אליכם ולקבל הדרכה וייעוץ לגבי אמצעי מניעה. קונדום הוא אמצעי מניעה טוב מאוד - כל עוד יודעים כיצד להשתמש בו בצורה נכונה, ולכן כדאי להתאמן לפני ולקבל הדרכה. מצרפת לינק לכל המרכזים ושעות הפעילות, נשמח לראותכןם :) http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 17 שואלת: #109358
היי, אני מרגישה שאני צריכה להיות מוכנה לפעם הראשונה שלי ובגלל זה רציתי כמה פעמים לנסות להכניס אצבע לאחר נסיונות שונים של גירוי אבל בכל פעם נתקלתי בקושי ובכאבים עזים לעשות את זה. האם זה אומר שלא אצליח לעמוד בחדירה בזמן קיום יחסי מין? אני חוששת מזה שזה יפגע במערכת היחסים שאני מקווה שתהיה כי לפי מה שהבנתי יחסי מין לא אמורים לכאוב

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב מאוד להוריד את רמת החששות מהפעם הראשונה. הכנסת כל דבר לפתח הנרתיק, מקום שעד עכשיו לא היה רגיל לכניסות אחרות, יכולה להיות קצת כואבת בהתחלה, זה טבעי. אל תשכחי שהנרתיק הוא למעשה שריר.. ויש לו אפשרות להיות גמיש ולגדול מאוד... הרי בסוף יוצא משם תינוק.... להצליח לעמוד בחדירה זה מושג חזק מידי. ייתכן והפעמים הראשונות יהיו לך כואבות, או קצת לא נעימות ויהיו מלוות בירידת דם, שהרי זו קריעה של קרום דק שחוסם את הפתח שנקרא: "קרום הבתולין". הכאב הוא טבעי וחוות אותו הרבה נשים בהתחלה, אך לאחר מספר פעמים זה הופך להיות נעים ומענג כמו שיחסי מין אמורים להיות. אל חשש! בהצלחה במערכת היחסים.


בת 16 שואלת: #109164
שלום, אני וחבר שלי עושים הכל אחד לשני (הכנסת האצבעות וכו) אבל עדין לא קיימנו יחסי מין.. בזמן האחרון אני פחות חרמנית ופחות עושה את הדברים האלה איתו ולפעמים אני מבאסת אותו . לפני חצי שני שנה היינו עושים ונוגעים אחד משנייה כל יום ועכשיו זה כבר כמעט ולא קורה בגללי .. יש לי איזושהי בעיה?

תשובה:
שלום לך! ראשית, חשוב שתדעי שהכל בסדר ואין לך שום בעיה. הסכמה ורצון למגע אינטימי מאוד קשור למשיכה, למצבי רוח, לתחושת ביטחון, למתחים וגם לתקופות שונות בחודש. יכול להיות מאוד שאת נמצאת בתקופה שפחות מתאים לך - ייתכן וזה קשור אליך ולדברים שאת עוברת בחיים ויכול להיות שזה קשור לקשר שלכם או לחבר שלך באופן ספציפי. אני מבינה את ההרגשה הלא נעימה שלך, במיוחד כשאת אוהבת אותו ולא רוצה שיהיה מבואס. עם זאת, בכל הנוגע למגע, חשוב מאוד שתהיה לך הסכמה מלאה ורצון גדול להיות במגע הזה. אם זה לא יהיה כך - המגע לא יהיה נעים בכלל. מציעה לך לשאול את עצמך האם בטוח ונוח לך בקשר הזה? האם מתאים לך המגע? עד כמה הלחץ והרצון שלו משפיע עליך? האם את מסכימה לקיים איתו יחסי מין בחדירה? תזכרי שאת לא צריכה לעשות שום דבר שאת לא באמת רוצה לעשות אותו. יחסי מין בחדירה יהיו נעימים ונפלאים כשזה יבוא מתוך הסכמה גדולה של שניכם. תמשיכו להנות אחד מהשניה במגע שנעים ומתאים לך (ולו). מקווה שעזרתי לך. אנחנו פה תמיד, אם תרצי להמשיך ולהתלבט, להתייעץ. בהצלחה.


בן 19 שואל: #109100
חברה שלי (18) ואני (19) ביחד כבר שנה כשלפני חצי שנה בערך התחלנו לנסות לשכב, מאז ועד היום לא הצלחנו אף פעם לשכב עם חדירה, לפעמים לי לא עמד ולפעמים כן אבל לא הצלחתי להיכנס. פעמיים הצלחנו שתהיה חדירה עם חומר סיכה אבל בפעמים שזה קרה ירד לי לאחר כמה חדירות ולא הצלחתי להיכנס שוב אחר כך , המצב די מתסכל מבחינת שנינו כי אנחנו אוהבים אחד את השני והיינו רוצים להתקדם גם בזווית הזאת, אחרי חצי שנה של נסיונות אני חושב שחברה שלי כבר קצת וויתרה על זה וזה עצוב כי אני מאמין ורוצה שנצליח אבל גם קשה להתעלם מזה שזה לא עובד .חשוב לציין שבמהלך השנה היינו נפגשים פעם בשבועיים כשהייתי חוזר לסופ"ש משנת שירות,ושאני די גבוה 1.91 והיא 1.58. ממש אשמח אם תוכלו לתת לי עצה לשלב הזה שאנחנו מתוסלים מהעניין .

תשובה:
שלום לך! תודה רבה שפנית אלינו ושיתפת בתחושות שלך. ראשית חשוב שתדע שהסיטואציה שאתה מתאר שבה יש ירידה של הזיקפה היא סיטואציה נורמלית וגם הקושי בחדירה הוא קושי שקורה להרבה אנשים. הרבה פעמים הקושי בחדירה והירידה של הזיקפה קשורים לתחושות וללחצים שאחד מבני הזוג אולי מרגיש. יחסי מין מתבססים על הקשר והיחסים בין בני הזוג, על היכולת לדבר, להקשיב ולהרגיש את הצד השני. אם זאת ההתנסות הראשונה של שניכם, אי אפשר לצפות שתדעו מה עושים. אתם צריכים סבלנות וגמישות וללמוד ביחד, צעד אחר צעד, מה נעים ומה מתאים. זה נפלא ונהדר שאתם אוהבים אחד את השניה, שיש לכם רצון להתנסות ביחד. יכול להיות שהתקופה שעברתם כבר הכניסה כל אחד מכם בנפרד ואת שניכם ביחד למקום של מתח וחשש. מציעה לכם להתחיל מהתחלה. במגע הכי ראשוני, רגוע ובטוח, ולהתקדם צעד צעד. אפשר להתחיל מהחדרת אצבעות לנרתיק (הפות) וממגע שלה בפין שלך. להרגיש איך זה מרגיש לה, והאם זה נעים לה ולך. לא חייבים לקיים יחסי מין בחדירה - אפשר להנות ממגע אינטימי קסום ונפלא גם ללא חדירה. מזכירה לך שאנחנו פה בשבילכם ואתם מוזמנים להתקשר אלינו ( 03-510-1511) ו/או להגיע אלינו לשיחה ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115) ונשמח להמשיך ולייעץ לכם. מקווה שעזרתי. בהצלחה!


בן 16 שואל: #109092
שלום אני בן 16 יש לי חברה ואנחנו רוצים לעשות סקס אבל אני רצחתי לשאול אם הציצים שלה חלק מהסקס

תשובה:
שלום לך! במהלך קיום יחסי מין (סקס) אפשר להנות ממגע אינטימי באיברים שונים בגוף של הפרטנר/ית שלך. אחד מהם יכול להיות החזה. עבור נשים רבות המגע בחזה יכול להיות נעים מאוד. המגע בחזה אינו חייב להיות חלק מהאקט עצמו אלא תוספת לאינטמיות ולהנאה בהנחה ששניכם מסכימים ונהנים מהמגע הזה (זאת אומרת שאפשר לקיים יחסי מין בחדירה או לא בחדירה גם מבלי לגעת בחזה בכלל). חשוב שתדברו לפני על מה נעים ומה לא נעים לכל אחד מכם באופן אישי. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #109000
יש לי חבר שאני ממש ממש אוהבת אנחנו כמעט שנה ביחד ואנחנו מתכננים לשכב כשה אני אהיה בת 16 עכשיו חזרתי מחברה ודיברתי איתה על זה והיא אמרה לי שזה ממש לא בסדר לשכב בגיל הזה בגלל שאנחנו לא באמת מחוייבים אחד לשני ויש סיכוי שבעתיד נפרד ואז אני כבר לא אהיה בתולה וזה כאלו לא טוב כשה חושבים על זה ככה ואני לא יודעת אם זה בסדר או לא בגלל שמחלק אני שומעת ככה ומחלק אחרת אני ממש רוצה שנשכב כי אני ממש ממש אוהבת אותו ואני בטוחה שניהיה ביחד לנצח אבל החברה צודקת שהכל יכול לקרות אני באמת לא יודעת מה נכון ומה לא ואני חייבת שתעזרו לי כי אני ממש מבולבלת אני בת 15 והוא 16 וחצי

תשובה:
שלום לך! הבלבול שלך מובן ונורמלי לגמרי. יש המון דעות הקשורות לשאלה של "מתי לקיים יחסי מין בחדירה ועם מי". ולכל אחד ולכל אחת יש את התשובה הספציפית המתאימה לו/לה באופן אישי. ולכן, אין פה תשובה אחת של כן או לא. מערכת זוגית בגיל שלך יכולה להיות נפלאה ומיוחדת ולפעמים קשר זוגי נמשך לאורך זמן ולפעמים, בגלל תהפוכות החיים המשתנות מאוד בגיל שלך, היא נפסקת. השאלה היא אם זה מה שיכריע האם לקיים איתו יחסי מין או לא. אני חושבת שלפני הכל חשוב שתשאלי את עצמך מה מתאים לך, מה את רוצה לעשות. לעולם אין לדעת מה צופן העתיד. האם את זקוקה לתחושת ביטחון חזקה יותר בקשר ביניכם על מנת להיות איתו במגע אינטימי מסויים? אני חושבת שכל עוד את ממשיכה לברר עם עצמך מה נכון לך, מוטב שתחכי. לכן, בעיקר כדי לא להפעיל עליך לחץ, אני מציעה לך לשחרר את תאריך היעד שקבעתם ולשנות אותו למועד לא ידוע שבו שניכם תרגישו שזה נכון ומתאים ועם רצון והסכמה מלאה. יכול להיות שזה יגיע כשתחגגי 16, ויכול להיות שלא. לכי עם הלב שלך. כל הכבוד לך על השאלות והמחשבות והרצון לברר עם עצמך לעומק. את תמיד מוזמנת להמשיך ולהתלבט איתנו, גם בטלפון - 03-510-1511. בהצלחה!


בן 14 שואל: #108906
האם זה כואב לבנות שמקיימות יחסי מין בפעם הראשונה ?

תשובה:
שלום לך! יחסי מין בחדירה בפעם הראשונה יכולים להיות דבר נפלא ומרגש ונעים ולעיתים יכול להיות מצב שבו חווים כאב. הכאב מגיע בדרך כלל בגלל של"פעם הראשונה" מתלווים המון רגשות, מתחים, לחצים, מחשבות. זה יכול לגרום לנרתיק שלך יכול להיות מכווץ ולא רטוב ואז החדירה עלולה להכאיב. לכן ההמלצה היא לקיים יחסי מין בחדירה עם בן זוג שמרגישים איתו בנוח, שאפשר לדבר ולהגיד מה מרגישים, אחרי שהתנסתם במגע מיני אינטימי נעים ובגיל שמרגישים שמוכנים לכך. את מוזמנת לקרוא על זה עוד באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919. רק טוב!


בת 19 שואלת: #108692
היי .. יש לי שאלה .. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לחלוטין , זאת אומרת עם בגדים , נהנננו בסך הכל , ואז קרה שרצינו לנסות להרגיש את המגע אחד של השני , ( של אברי המין ) .. אז יצא שהתחכחנו אחד בשנייה בלי חדירה בכלל , אני מדגישה וחוזרת - בלי חדירה ובלי גמירה .. מאוד מאוד היה לנו כיף אך אני קצת חוששת וברגע שאמרתי לו תעצור הוא פשוט עצר ויצא באותו רגע , אני חוששת שקרה משהו , היינו בלי אמצעי מניעה ואני לא נוטלת לקחת גלולות , אני עדיין בתולה .. הוא הראשון שלי בכל הדברים האלה , אנחנו מנסים לאט לאט והכי חשוב ביחד , אחד עם השנייה .. בבקשה תרגיעו אותי ותגידו לי שלא קרה שום דבר ואני סתם מפחדת וסתם בלחץ .. מכלום .. עניתם לי בשאלותיו הקודמות שאין סיכוי להריון אם לא הייתה חדירה של הפין אל הפות , אבל כן היה חיכוך , הקטע שאני הייתה רטובה , וממש נלחצתי כי חשבתי שאולי יצאו לו טיפות אהבה אבל מסתבר שהוא בכלל לא היה באזור של לגמור , פשוט עצרנו הכל כי נבהלתי , זה פעם ראשונה .. בבקשה תרגיעו אותי 😓 אודה לכם מאוד אם תענו בהקדם ..

תשובה:
שלום לך. כמו שאמרת ואת צודקת, כניסה להריון יכולה להתרחש כשיש חדירה של פין לפות. אך חשוב לומר שאם יש מגע של נוזל זרע או טיפות אהבה ממש בפתח הנרתיק קיים חשש להריון, אם הוא גמר או יצאו לו טיפות אהבה שבאו במגע עם האוויר האיכות שלהם נפגעה ואין סיבה לדאגה, שימי לב שטיפות אהבה עלולות לצאת בכל שלב של הגירוי ולא רק לקראת גמירה. אם את עדיין חוששת אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שתתן לך תשובה וודאית, צריך לעשות אותה שבועיים מהמקרה שאת דואגת לגביו, ואם תקבלי מחזור בזמן הזה זה גם סימן שאת לא בהריון. נשמע שאתם במערכת יחסית מכבדת ושאתם דואגים אחד לשנייה, ואני שמחה שזו החוויה שלך. ממליצה לכם שתגיעו יחד לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם כדי לשמוע על אמצעי מניעה, יש הרבה אפשרויות שיכולות להתאים לכם, וגם כדי לשוחח איתנו על קיום יחסי מין בפעמים הראשונות, בנוסף את תוכלי גם לבצע אצלנו את הבדיקת הריון אם תהיי מעוניינת. כל טוב


בת 16 שואלת: #108542
שלום, אני וחבר שלי כבר ביחד הרבה זמן ואנחנו מנסים לקיים יחסי מין. הכל נעשה בהסכמה הדדית, ובתקשורת הכי פתוחה שאפשר וכמובן שעם אמצעי מניעה. הבעיה שהוא לא מצליח לחדור, אני מאוד רטובה וכבר הוא דחף לי אצבעות. האם את יודעת מה הסיבה לכך? תודה.

תשובה:
שלום לך! לפעמים, ובייחוד בפעמים הראשונות, הנרתיק יכול להיות מאוד מכווץ מה שמשפיע על היכולת של הפין לחדור לפות. הכיווץ יכול להגרם בגלל מתח או לחץ, התרגשות גדולה, צפייה, חרדות - המון דברים שמתחוללים בראש שלך שיכולים להשפיע . בנוסף, יכול להיות שהחבר שלך ללא ניסיון מיני וגם הוא צריך להתנסות וללמוד וזאת יכולה להיות חוויה נעימה מאוד עבור שניכם. קחו את זה לאט , יש עוד הרבה סוגים של מגע מיני ללא חדירה שאתם יכולים להנות ממנו (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89) נשמע שהקשר שלך ושל חבר שלך מקסים, איזה יופי שיש תקשורת טובה. העובדה שכבר התנסיתם במגע אינטימי לפני שקיבלתם החלטה לקיים יחסי מין בחדירה זה נהדר. תמשיכי להקשיב לגוף שלך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108524
היי, אתמול אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה והרגשנו רטוב אז בדקנו והיה מלא דם על הסדין ואז הבנתי שהוא קרע לי את קרום הבתולים, היה לי המון דם בזרם מאוד חזק להרבה זמן... חזרתי הביתה והמשיך לרדת לי דם בזרם חזק, אז הלכתי לישון עם תחבושת והמשיך לרדת לי דם עד עכשיו. אני לא בטוחה אם אני במחזור או שעדיין יורד דם עוד מאתמול... אני לא מבינה למה יש כל כך הרבה דם, משהו פה לא בסדר?

תשובה:
היי! כאשר קרום הבתולין "נקרע", יכול לרדת דם אך לא בכמויות כפי שאת מתארת. ויתכן וקיבלת את הווסת. אם לא מדובר בווסת (אם המחזור שלך סדיר את יכולה לדעת זאת) יתכן ונשרטת או נפצעת במהלך החדירה. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה להתייעצות. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108397
קימתי יחסי מין עם החבר שלי בפעם הראשונה היתי בתולה זה היה עם קונדום אחרי החדירה כאבה לי הבטן התחתונה כמה שעות בפעם השניה אחרי החדירה שוב כאבה לי הבטן התחתונה הפעם פחות זמן .האם זה בסדר שהבטן כואבת אחרי החדירה ?וגם החשש להיות בהיריון זה גם בסדר??

תשובה:
הי, משתי השאלות שלך אני מבינה שאת חווה כאבים בבטן התחתונה והנרתיק לאחר קיום יחסי מין. כאבים בבטן התחתונה נגרמים מהכיווץ של הרחם והנרתיק בזמן הגירוי המיני והחדירה ואם זה חולף זמן קצר אחרי קיום היחסים - אין מה לדאוג. כאבים בנרתיק בעקבות החדירה יכולים להיגרם מכך שאלו הפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסים והשרירים של הנרתיק צריכים להתרגל לתנועה החדשה של החדירה. אפשרות נוספת היא שאת לא מספיק רטובה בזמן החדירה, או שהחדירה נעשית מהר מדי או עמוק מדי - אז כמובן שמומלץ לוודא שאת רטובה לפני, וגם רגועה ומשוחררת. אפשר להתשמש בחומר סיכה (על בסיס מים אם אתם משתמשים בקונדום) שיכול להקל את החדירה. ואני ממליצה לשתף את החבר שלך בתחושות ולכוון אותו בזמן יחסי המין - לחדור לאט ובהתאם לקצב שלך. מקווה שהפעמים הבאות יהיו מהנות וכיפיות יותר, כל טוב


בת 15 שואלת: #108212
תעניי בבקשה זה חשוב

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 15 שואלת: #108199
היי יש לי חבר כבר זמן מה ואנחנו רוצים לעשות סקס ויש לי שיערות בפות בדרך כלל מורידים שיערות?? זה עושה משהו אם לא מורידים??

תשובה:
היי! בשנים האחרונות יותר ויותר נערים ונערות מסירים את שיער הערווה שלהם. הסיבה לכך היא בעיקר בגלל השפעת הפורנוגרפיה על מה שאנחנו חושבות שצריך לעשות. בסרטים פורנוגרפיים איברי המין חלקים לגמרי וכמעט ולא ניתן לראות שיער ערווה. ממש לא חובה להוריד את שיער הערווה (השיער שעל הפות). זו בחירתך החופשית. מדובר בעניין של אופנה. מבחינה בריאותית, לא צריך להסיר את השיער ולעיתים צצות בעיות עור כשמתחילים להסיר אותו. לגבי שאלתך השנייה: בישראל, הגיל הממוצע ל"פעם הראשונה" הוא 16.6 שנים, בערך. יש מי שמתחילים מוקדם יותר ויש שממתינים עם הפעם הראשונה לגיל מבוגר יותר. לא הרושם הוא החשוב. תנסי לענות לעצמך על השאלות שבקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=68 ובעזרת התשובות כבר תביני בעצמך האם זה מוקדם לך מדי לקיים יחסי מין או שזה אולי כן מתאים לך עכשיו. כל טוב!


בן 14 שואל: #107974
היי אני מעוניין לשאול יש לי חברה בגיל 13 אז השאלה הראשונה האם בסדר שנקיים יחסי מין? ואם אני אכניס לה בתחת זה יגרום לה להריון? אשמח לתשובה מהירה תודה

תשובה:
שלום, על פי החוק יחסי מין מותרים מגיל 14 כל עוד אין פער של יותר משלוש שנים בינכם. גיל 13 הוא מאוד צעיר, אני מציעה שתחכו עוד קצת. לשאלתך השנייה: כדי שיהיה סיכוי להריון צריך לפחות מגע ישיר בין פתח הנרתיק לבין הפין או נוזל הזרע (כולל טיפות אהבה). בכל מקרה, מומלץ מאוד לעשות מין אנאלי עם קונדום כדי שלא תידבק בחיידקי מעיים שעלולים ליצור דלקת שתן. כל טוב


בת 19 שואלת: #107648
שלום,רציתי עוד לשאול שאלה כשקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם הראשונה אז לא יצא לי דם בכלל.למה זה ככה?כי חברה שלי סיפרה לי שלה כן יצא דם.זאת אומרת שיא אפשר לדעת שאני הייתי בתולה גם לפני שקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בגלל שאין לי קרום בתולים.

תשובה:
שלום לך, התיאור שלך נורמלי לחלוטין. לא כל הנשים חובות כאב או דימום בקיום יחסי מין בפעם הראשונה. קרום הביתולין הינה רקמה דקה שלא תמיד נקרעת במהלך קיום יחסי מין, לעיתים הקרום נקרע רק בלידה לחלק מהנשים. יש נשים שאף נולדו ללא קרום בתולין או שלעתים הקרום נקרע במהלך פעילות מאומצת ללא קשר ליחסי מין. אין חשיבות ומשמעות לקרום הביתולין,כך שאין צורך להשוות בין אחת לשנייה.


בת 16 שואלת: #107561
שלום שוב, איזה דרכים להתחלת קיום יחסים ? בערך כזאת סיטואציה: יושבים מחובקים ורואים איזה סרט.הוא מרוכז בסרט ואת מרגישה שזהו הרגע . איך אפשר להתחיל לרמוז? האם אפשר ישר להתחיל לגעת בו? להתחיל להתנשק? איפה נעים לבנים? האם להתחיל לגעת במכנס? האם נשיקות בצוואר זה נעים להם? האם יש דרך רומנטית בשביל לא לצאת בוטה, כמו לבקש ממנו לעצום עיניים וכו' . מקווה שתתנו לי טיפים או /ו רעיונות להתחלה טובה ! תודה

תשובה:
הי, את כמובן יכולה ליזום מגע אבל להמשיך רק אם יש מגע דומה מהצד השני. למשל, אם את מלטפת אותו - לראות איך הוא מגיב - האם הוא נהנה מהמגע ומשתף פעולה, כלומר - נוגע בך גם - ורק אז להמשיך. אני מציעה גם לא להתחיל עם מגע באברי המין - כי זה עלול להיות לא נוח לצד השני. ובכל מקרה, אני תמיד ממליצה על לנסות לדבר על זה או לשאול במהלך המגע אם זה נעים ולאן הוא רוצה להתקדם. מקווה שעזרתי, בהצלחה!


בת 18 שואלת: #107523
שלום, אתמול אני וחבר שלי שכבנו לראשונה בהתחלה כאב אבל לאחר כמה חדירות הכאב הפסיק, חשוב לציין שזמן הסקס היה קצר כי הוא התחשב בכאב שלי . השאלה שלי אם שכבנו אתמול ויש לי דימום קל עדיין מתי יהיה לנכון לשכב פעם שנייה האם האזור צריך מנוחה לאחר הפעם הראשונה או כדומה ? ובפעם השניה והשלישית צריך לרדת דם?

תשובה:
שלום לך, נשמע שהיחסים בינך לבין החבר שלך מבוססים על תקשורת שהרי שיתפת אותו בכאב שלך וזה כיף לשמוע. עם זאת חשוב מאד להיות קשובים לגוף - אם כואב עוצרים. אולם לעיתים קיים כאב בפעמים הראשונות וזה נורמלי, לרוב כי לא מחכים עד לגירוי מלא של האישה. עלייך להיות מאוד מגורה על מנת שהחדירה לא תכאב. מבחינת הפעמים הבאות לקיים יחסי מין - אין טיימינג נכון או לא נכון, מה שתבחרו זה טוב. באשר לדימום, מאוד משתנה בין אישה לאישה - בין אם יש דימום קליל זה נורמלי וגם אם אין בכלל זה בסדר. כל טוב ובהצלחה


בת 16 שואלת: #107482
זה בסדר אם שכבתי בפעם הראשונה עם מישהו שאני לא במערכת יחסים איתו וזה היה סטוץ ? והדם לא מפסיק לרדת וזה קרה אתמול זה אמור להיות ככה ?

תשובה:
שלום לך, לשכב עם מישהו אמור להיות דבר מאוד כיף לשני הצדדים ואם שניכם נהניתם ושניכם רציתם, אז הכל בסדר כל עוד זה מקובל על שניכם. אין פה עניין חותך חד וחלק של בסדר / לא בסדר, כל עוד את מרגישה בנוח עם המעשים שלך זה בסדר, לכל אחד דברים אחרים עושים טוב, גם אם מדובר בפעמים הראשונות. בנוגע לדימום, ייתכן שנפצעת קלות במהלך יחסי המין מהחדירה או משפשוף יתר ולכן יורד דם. הדבר נפוץ מאוד בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין ויכול לנבוע כתוצאה מקריעה של קרום הבתולין. אם את רואה שהדימום לא נפסק וזה חורג מהנורמה אני ממליצה לך להיוועץ ברופא משפחה. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד. כל טוב


בת 16 שואלת: #107448
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני קצת יותר משבוע בפעם הראשונה ולא ירד לי דם בכלל. אני יודעת שלא אמור תמיד לרדת על הפעם הראשונה אבל עשינו את זה בערך כבר ארבע או חמש פעמים מאז ולא ירד לי כלום. מה זה אומר? לא לכולן יורד או שזה אומר שלא נקרע לי?(למרות שאני לא יודעת איך זה הגיוני כי מפעם לפעם הרגשתי שזה פחות כואב אבל עדיין..) אשמח שתענו:)

תשובה:
הי, אין לנו אפשרו לדעת מה זה אומר - רק רופא/ה נשים יוכל לקבוע זאת לאחר בדיקה ואגינאלית. אבל למה זה כזה חשוב? נראה לי שכדאי להתמקד בחוויה ולעשות סקס מוגן עם תקשורת טובה. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107414
היי אני בת 15 ואני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה עם קונדום אבל עצרנו כי זה כאב אבל אחרי שעצרנו עשינו גם יבש ..כשהוא היה עם התחתונים שלו ואני בלי כלום והוא גמר.יום אחרי ירד לי דם וכל עשר דקות אני רוצה פיפי.מה לעשות? אני בהיריון???

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שהשתמשתם בקונדום בעת קיום יחסי מין. זה חשוב נורא שאמרת לו גם כשכואב לך ואת מעוניינת להפסיק. התקשורת נורא חשובה וצריך להקפיד לעשות רק מה שנעים לנו ונוח לנו. לגבי שאלתך - בגלל שחבר שלך היה עם תחתונים, ברגע שהזרע נגע בבד התחתונים (גם אם הזרע נוגע באוויר) הוא מת ולכן אין סיכוי שתכנסי מכך להריון. רק במידה והזרע נגע ישירות באיבר מינך, ישנה סכנה להיכנס להריון ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה. הגיוני מאוד שכשביצעתם סקס יבש, הייתה התחכחות שגרמה לפציעה קלה באיבר מינך ולכן ראית את הדם. זה משהו שהוא תקין ונורמלי לחלוטין. סיבה אפשרית נוספת להופעת הדם היא העובדה שזו הייתה הפעם הראשונה שלכם. פעמים רבות בפעם הראשונה יש דימום קל מאיבר מינך כתוצאה מקריעת קרום הבתולים. גם זה מצב תקין ונורמלי. במידה ואת רואה שהדימום ממשיך ולא עובר, אני ממליצה לך לגשת לרופא הנשים שלך ולהתייעץ גם איתו. לכל שאלה נוספת את תמיד מוזמנת לפנות אלינו. יום טוב!


בת 21 שואלת: #107369
בהמשך לשאלה הקודמת שלי, כמו שאמרתי אני בת 21 והמחזור שלי תמיד היה סדיר. עכשיו לאחר שקיימנו יחסי מין (פעם ראשונה שלי) הכאבים בתחילת המחזור היו חזקים יותר וגם הדימום, זה תקין?

תשובה:
שלום לך! זה אפשרי שהכאבים והדימום יתגברו לאחר הפעם הראשונה. גלולות יכולות לסייע להפחתת הכאבים ולדימום רגיל. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת הנשים שלך להתייעצות. את יכולה גם להגיע אלינו או להתקשר ולקבוע תור לרופא/ת הנשים בדלת הפתוחה. מצרפת את מספרי הטלפון והכתובות של כל הסניפים. שימי לב לימים ולשעות הקבלה. כל טוב! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 17 שואלת: #107300
שלום, יש לי כמה שאלות.. 1. אם משתמשים בקונדומים, יש לכם המלצות על חברה מסויימת וסוג מסוים? 2. תוכלו להסביר לי בכללי על גלולות? שמעתי בעיקר דברים מלחיצים על תופעות לוואי וכו'.. אבל גם שמעתי שאפשר להשתמש בהן בכדי להפסיק את המחזור.. אשמח אם תוכלו להסביר עליהן בכלליות.. 3. האם אפשר לקבל אמצעי מניעה או מרשם לגלולות דרך דלת פתוחה בצורה אנונימית? 4. מהן התנוחות הכי טובות לפעם הראשונה? כשבן הזוג שלי ואני ניסינו היה לנו מאוד קשה למצוא תנוחה שעבדה לנו..

תשובה:
שלום לך, קודם כל ממש כיף לשמוע איך את וחבר שלך מבררים על אמצעי מניעה ומבררים כיצד להפיק מיחסי מין את כל הטוב שבהם! בהקשר לשאלות ששאלת, 1. אני מאוד ממליצה לכם להשתמש בקונדומים, הם מגנים לא רק מכניסה להיריון אלא גם ממחלות מין (זהו האמצעי היחיד המגן מפני מחלות מין). הייתי ממליצה לכם להשתמש בחברת durex שנחשבים להכי אמינים בשוק, ניתן להשיג בכל רשתות הפארם. 2+3. גלולות הן אמצעי למניעת היריון (ולא מגנות כאמור ממחלות מין). לעומת קונדומים, אי אפשר לקנות בבית מרקחת את הגלולות ללא מרשם, אך ניתן לקבוע תור לרופאה בסניפי דלת פתוחה על מנת לקבל מרשם לגלולות באופן אנונימי, ולקבל פירוט מלא מהרופאה לגבי הגלולות עצמן, שכן ישנם כמה סוגים והרופאה מתאימה לך אותם אישית. באופן כללי גלולות הן כדורים למניעת היריון שנוטלים אותם כל יום בשעה קבועה, כאשר ברוב החבילות ישנם 21 כדורים ולאחר מכן שבוע הפסקה בו מתרחשת הוסת החודשית. לדלת פתוחה ניתן להגיע ולקבל הסבר מפורט על כלל אמצעי המניעה, אני מאוד ממליצה לך להגיע לאחד הסניפים ושאת ובן זוגך תגיעו ותקבלו פירוט מלא. מעבר לכך את גם יכולה למצוא מידע באתר של דלת פתוחה. 4. אין תנוחה אחת מומלצת, הנאה מיחסי המין משתנה בין אחד לאחד. אני מאוד ממליצה לכם להתחיל במשחק מקדים מושקע ושתשתפו זה את זה איפה הכי נעים לכם. איבר המין שהכי מגרה את האישה זה הדגדגן, אז מאוד ממליצה לכם לגעת שם ולא להזניח אותו. בהצלחה :)


בת 22 שואלת: #107283
היי , יש לי בן זוג כמעט שנה וחצי ועדיין לא קיימנו יחסי מין עם חדירה. אני בתולה, והוא קיים סקס עם בחורה אחת בחיים. אנחנו יורדים אחד לשניה, עושים ביד אחד לשניה ושנינו מצליחים להגיע לאורגזמה ויש בנינו משיכה ענקית. בפעמים המעטות שבאמצע עינוג מיני עלה בנינו האופציה לנסות חדירה בן זוגי טוען שרק מלחשוב הזיקפה שלו יורדת ולא עומד לו יותר. הוא אומר שמאוד מלחיצה אותו המחשבה שיגמור מהר ( הוא גומר בד"כ ממש מהר) ומלחיץ אותו הסיטואציה. אנחנו לא יודעים מה לעשות.. אוהבים אחד תשני מאוד יש משיכה ענקית מצליחים להגיע לאורגזמות אך אף פעם לא ניסינו חדירה בגלל שיורדת לו הזיקפה. אשמח למענה .. תודה

תשובה:
הי, איזה כיף לקרוא על היחסים הטובים שלכם. זה מאוד טבעי לחשוש מקיום יחסי מין בפעם הראשונה - לפעמים לא עומד מלחץ, החדירה יכולה לקחת זמן, גומרים מהר או לא גומרים בכלל - כל אלו הם חלק בלתי נפרד מסקס. הכל בסדר והכל טוב! יש לכם בסיס מצויין - תגיעו עם רצון לעשות טוב אחד לשני ולאט לאט הדברים יסתדרו. כמובן - לא לשכוח אמצעי מניעה כדי לא להיכנס לסרטים על הריון :) כל טוב!


בת 18 שואלת: #107003
היי,זאת הפעם הראשונה עבור שנינו,אני מאוד משוחררת ורפויה כאשר אנחנו מנסים לקיים יחסי מין. במהלך המשחק המקדים שלנו בן זוגי מחדיר לי אצבעות וזה לא כואב לי להפך זה מענג מאוד ולפעמיים בן זוגי מכניס לי יותר מאצבע אחת לפעמיים 4 אצבעות והם נכנסות חלק בלי שום כאב. אבל כאשר הוא מנסה להכניס את איבר מינו הוא פשוט לא נכנס. זה הגיע למצב שאני אומרת לעצמי אולי משהו בי לא בסדר?ממש התייאשתי כבר. מציינת שוב כי אנחנו תמיד עם קונדום של חברת דורקס(משהו כזה) ושנינו מאוד רוצים את זה. יש לי שאלה אם הוא יגמור לי בפה ובטעות אבלע את זה?כי סיכוי להיכנס להריון מזה? אשמח שתעזרו לי ותענו לי.

תשובה:
שלום לך, יתכן וכשהוא מנסה להכניס את איבר מינו לתוך הנרתיק שלך, הגוף שלך מתכווץ מתוך לחץ או התרגשות ולכן זה קורה... אולי את לא באמת בשלה ליחסים בשלב זה, אבל אני בטוחה שזה יסתדר עם הזמן ועם המוכנות. בנוגע לשאלתך על גמירה בפה- אם תבלעי את זה לא ייקרה כלום ואין סיכוי להיכנס להיריון מזה מאחר והזרע עובר במערכת העיכול ולא במערכת המין.


בת 16 שואלת: #106825
בפעם הראשונה שעשיתי סקס כמה דקות לאחר מכן כאבה לי הבטן התחתונה. לא קיימתי שוב יחסי מין לאחר מכן אבל החבר שלי הכניס לי אצבעות ושוב אחרי כמה דקות הרגשתי כאבים בבטן התחתונה, למה זה קורה?

תשובה:
שלום, בזמן גירוי מיני השרירים באזור הנרתיק והרחם מתכווצים ולכן לפעמים יש תחושה של כאב קל בבטן התחתונה. כמובן שאם אלו כאבים חזקים מומלץ להיבדק אצל רופא. אם תרוצו להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106740
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה (כמובן שעם קונדום ) כאב לי נורא ולא ירד לי דם במהלך הסקס. לפי מה שידוע לי כזו פעם ראשונה אמור לרדת דם.. שעתיים אחרי זה נכנסתי להתקלח וראיתי על התחתון טיפה אחת של דם, זה הגיוני? ומה אני אמורה לעשות כדי שפחות יכאב לי ואוכל להנות יותר מלכאוב?

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים והחלטתם ביחד לקיים יחסי מין ולהשתמש באמצעי מניעה. כל הכבוד. כמובן מצטערת מאוד לשמוע שכאב לך ומקווה שהפעמים הבאות יהיו לך נעימות ולא כואבות כלל. הנרתיק הוא שריר ולפעמים בזמן קיום יחסי מין הוא מתכווץ (בגלל לחץ וחששות) ואת צריכה לוודא שאת נינוחה ורגועה בזמן החדירה - אפשר לתרגל נשימות ביחד; גם משחק מקדים ארוך שתוכלי להרגיש בטוחה ומגורה מינית מספיק; לוודא שאת רטובה מספיק - ואפשר גם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים (שלא פוגם ביעילות הקונדום). כמו-כן, לבקש מהחבר שלך שיחדור לאט, ואם את מרגישה שכואב או יותר מדי - אפשר לעצור ולהמשיך אחר כך. ככל שתרגישי יותר בשליטה ותגידי מה מרגיש לך נעים ומה פחות - הסיכוי שתהני יגדל. לגבי הדם - אין מה לדאוג, לא כל הנשים מדממות לאחר הפעם הראשונה, וייתכן שטיפת הדם שראית היא כתוצאה מקרום הבתולין. כל עוד לא שורף לך לאחר מכן - אין חשש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 16 שואלת: #106733
שלום, קרה דבר לא יאומן וחבר שלי בסוף טס איתי ועם משפחתי לחול! זה עדיין קשה לעכל כי זה לא היה צפוי.... עכשיו העניין הוא כזה, אנחנו כרגע נמצאים בבית מלון בחדר נפרד מההורים שלי ומה שמפריד זו הדלת... "דחינו" את הקיום יחסי מין בפעם הראשונה להשבוע:) היום הזה יגיע מחר! כי ככה תוכנן... שנינו מאוד לחוצים מהעשייה הפיזית וההחדרה לגוף וזה כאילו שני גופים מתאחדים... מצד שני שנינו בוטחים בהכל אחד בשני ומרגישים חופשי מספיק ותשוקה וכו'. יש לי הרבה שאלות קצרות כאלה, אם תוכלו בבקשה לענות על כל אחת ואחת...: באילו תנוחות כדאי להתחיל? איך לבצע אותן נכון? איך לדעת שהגיע הזמן לגמור? אולי יהיו לנו אורגזמות בזמנים שונים ואז איך מוצאים את הזמן המשותף בלי לבאס? האם הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה? האם יש אפשרות להתמזמז במקביל? האם כשגונחים זה בהכרח מהנאה או שגם כאבים? האם אני אמורה להגיד לו שהזמן לעבור לתנוחה אחרת ולגוון או שעדיף לרמוז בלי לדבר? האם צריך לנקות את הסדין אחרי הכל או איזשהם סימנים שיכולים בכלל להשאיר חשדות שקיימנו ?לאן לזרוק את הקונדום אם אין פח בחדר (רק בשירותים של ההורים)?סליחה על הכמות ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, קודם כל נפלא לשמוע על החוויות הכנות והאמיתיות ביניכם ועל הרעיון שתכננתם את הערב של יחסי המין שלכם ודנתם בו. אני מקווה שהמענה שלי לא מגיע מאוחר מידי אבל אשיב לך בצורה הכי נקודתית שאפשר: 1. לגבי התנוחות- הייתי מציעה להתחיל במיסיונרית (רגיל, שהוא עלייך) כי משהו בתנוחה הזאת יותר קל וטבעי ופחות דורש מיומנות או גמישות יתר.. אם תרגישו שבא לכם לנסות מעבר לכך ואתם מרגישים מספיק בטוח ונעים אין מניעה לנסות עוד דברים כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה! 2. לבצע אותן נכון- לא חושבת שיש לזה נוסחה אחידה, אבל חשוב שתנסו משחק מקדים כדי שתהיי רטובה ומוכנה לחדירה וכדי שהוא יהיה בזקפה מלאה וככה כמה שפחות תחוו כאב. (בעיקר את), אם כי לעיתים קרובות הפעמים הראשונות מלוות בכאב מאחר שקרום הבתולין נקרע ויש חדירה ראשונית וזה מאוד הגיוני שיכאב, הכוונה שלי שתנסו לצמצם את זה. 3. הגיע הזמן לגמור- אין לזה חוקים. מדובר בתופעות גופניות שקשורות בגירוי והנאה וזה משתנה מאדם לאדם ובין המינים. הגמירה בדרך כלל לא קורית יחד, השאיפה שזה יהיה ככה מהממת בעיניי, אבל זה לרוב לא מתממש ואין מה להתבאס מזה. אלא להתחשב בקצב אחד של השנייה ולהיות נעימים, סובלניים וקשובים, חשוב לא לשכוח לדבר ולשאול במהלך היחסים על תחושות ומידת נעימות. 4. הוא יכול להחדיר אצבעות מאחורה בהנחה וזה נעים לך ונוח לך, והתשובה הזאת נכונה לכל פעולה אחרת. 5. חשוב וצריך להתמזמז במקביל מה שיגביר ויעצים לשניכם את ההנאה. 6.גניחות הן פעולה רצונית. והיא יכולה לנבוע מכאב או מהנאה, השיחה והדיבור ביניכם במהלך היחסים יגרמו לשניכם להבין אם הגניחה היא מהנאה או מכאב. 7. את אמורה וצריכה לדבר עם בן הזוג שלך על כל דבר שמרגיש לך טוב ונכון ומעניין וחשוב ואין לזה חוקים מוגדרים. 8. הסדין לא אמור להתלכלך אם אתם מקיימים יחסים עם אמצעי מניעה, אם כי לעיתים זה קורה מדם של קריעת קרום הבתולין או גמירה ורטיבות של שניכם. זה עניין של נעימות עניין הסדינים וזה לא הכרחי להחליף אותם כל פעם שמקיימים יחסים בהנחה והם לא התלכלכו. 9.את הקונדום לא זורקים לשירותים מאחר והגומי שלו יוצר סתימות וזה פחות מומלץ... הייתי מציעה שתעטפו את הקונדום בנייר ושמרו אותו במקום מוסתר עד שתמצאו מקום עם פח שתוכלו להשליך אותו בו. מקווה שסייעתי. בהצלחה!


בן 16 שואל: #106596
קראתי שמי שמאונן אז בעתיד לא יצליח לגמור ביחסי מין כי הוא התרגל למגע חזק של יד ואיבר האישה אליו הפין נכנס לא חזק כמו היד ולכן הוא לא יצליח לגמור... האם זה נכון? אני צריך להפסיק לאונן? עוד שאלה קטנה זה מאיזה גיל אפשר לקיים יחסי מין ? (מעבר לאדם עצמו שהוא מוכן ורוצה והוא ובת זוגתו רוצים ומסכימים עם זה אחרי כל זה מתי לדעתך זה לגיטימי להתחיל? ) תודה מראש

תשובה:
שלום, עניתי לך גם בשאלה הקודמת ששאלת. אם אתה מאונן הרבה תוך צפייה בפורנו אתה עלול להתרגל להנות ממגע מסויים באיבר המין. אם למשל תאונן תוך צפייה בסרטי פורנו אגרסיביים מאד, אולי בעתיד יחסי מין רומנטיים ועדינים יהיו משעממים עבורך. זה לא אומר שבוודאות הדברים האלו יקרו לך, אבל כמו שקראת יש סיפורים של בנים שכן הושפעו גם לטווח ארוך מצפייה מרובה בפורנו. כמו שכתבתי, אוננות בפני עצמה לא נחשבת דבר בעייתי או מזיק כלל. אין גיל מסויים שבו "אפשר" לקיים יחסי מין, וגם להגיד מתי "לגיטימי" זה קצת בעייתי כי לכל אחד ואחת יש את הזמן המתאים עבורו. יש לנו באתר מידע מפורט על "הפעם הראשונה" ותוכל לקרוא שם עוד - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919.


בן 17 שואל: #106527
אהלן, ישלי כמה שאלות מאוד חשובות צריך עזרה. 1. אני מטר שבעים וחצי וזה ממש לא נעים לי כי אני מרגיש נמוך לידי כול החברים שלי, שאני מתחיל עם בנות זה הורס לי מאוד וזה פוגע לי בבטחון העצמי אני גם מרגיש שאני מבורך כי הורי הם מאוד נמוכים. אבא 1.64 ואמא 1.48, יש סיכוי שאגבהה עוד כמה סנטימרים? 2. אני הייתי בזוגיות כמה פעמים בחיי, אך שאני מתחיל עם מישהי אני פשוט מגיע הביתה ורוצה סקס עם אותה אחת ומאונן עליה. הרצון הזה לסקס מונע ממני להגיע לזוגיות לטווח ארוך. אני עדיין בתול, השאלה כאן היא מה לעשות האם לנסות ולעשות סקס כי אני ממש רוצה את זה או פשוט לא כי אם אני יעשה סקס זה ירגיע אותי מבחינה מינית שאני יתחיל עם בחורות או רק יעורר? 3. אם כול זה שאני חושב שאני בחור מיוחד מכיוון שבגיל שלי הרוב יוצאים נהנים משתוללים ואני חושב על העתיד שלי - לומד על נשים,כסף,לימודים,פיתוח גוף ואני אדם לרוב דיכאוני עם חרדות, ישלי בשנה האחרונה המון מחשבות על מוות ופשוט אני מפחד שאני יעשה משהו מפגר, יש קול בראש שלי שמחרפן אותי בלי סיבה באמת. אני מתחיל תהליך ריפוי, אני מאוד סובל זה הגיוני בשלב הזה של החיים?זהגנטייכול להיות?

תשובה:
שלום לך, 1. כמו כל איבר בגוף גם הגובה של כל אחד ואחת מאיתנו שונה, והגובה שלך בהחלט נמצא בטווח הנורמאלי. יתכן שתגבה עוד בשנים הקרובות עד שתשלים את תהליך ההתפתחות הגופנית שלך, אבל המרכיב הגנטי הוא משמעותי מאד ואם שני ההורים שלך נמוכים יחסית ככל הנראה זה יהיה גם הגובה שלך. אני מבין שהיית רוצה להיות גבוה יותר, אבל מקווה שעם הזמן שאחרי תקופת השינויים הגופניים תרגיש בנוח עם הגובה שלך. 2. סקס וזוגיות הם בהחלט שני דברים שונים. בגיל שלך טבעי מאד שאתה חושב על סקס ורוצה להתנסות. הרבה אנשים רוצים שהפעם הראשונה תהיה משמעותית ומיוחדת, ולכן מחכים עד שימצאו את בת הזוג המתאימה לכך. ברור שבשביל זוגיות צריך להשקיע יותר, וכדי למצוא מישהי שתוכל להתרגש איתה באמת מהפעם הראשונה תצטרך כנראה להתאמץ. מצד שני, זה בטוח יהפוך את החוויה המינית שלך לעוצמתית ולמשמעותית יותר. 3. טוב לשמוע שאתה משקיע בעצמך ומפתח תחומים חשובים כמו לימודים ופרנסה. זה מראה שאתה אדם בוגר ואחראי. כמובן, שבזמן הזה של גיל ההתבגרות כדאי שגם תהנה, תפתח קשרים חברתיים (וגם רומנטיים) ותהיה רגוע ובטוח בעצמך. אם אתה חש דכאון וחרדה כדאי שתדבר על זה עם אדם מבוגר שאתה סומך עליו או גורם מקצועי כלשהו. כתבת שאתה בתהליך ריפוי, עם מי? אם לא נוח לך לדבר על הרגעים הקשים עם אחד ההורים אתה יכול להתייעץ בנושא הזה גם היועצת/המורה שלך בבית הספר וגם עם רופא/ת המשפחה שלך. בכל מקרה אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית. מקווה שעזרתי ושעניתי על מה שהטריד אותך, כל טוב!


בת 16 שואלת: #106367
היי, חברה שלי הציעה לי את האתר הזה כי אתם ממש עוזרים לה בשאלות על יחסי מין עם חבר שלה ואני אשמח שתעזרו לי גם כי זה ממש ממש חשוב! :) אז ככה. אני וחבר שלי בני 15 ויש לנו משיכה אחד לשני נורא חזקה בקטע מיני. ושלא יצוצו לכם שאלות כמו- האם אתם מרגישים בנוח בגיל הזה ושזה הזמן המתאים? האם אתם באמת אוהבים אחד את השני?...אז כן, אני והוא כבר שוחחנו על הכל והכל בסדר והחלטנו לעשות את זה בפעם הראשונה:) *השאלה היא כזאת: אנחנו לא מדברים על זה עם ההורים ואפילו בקושי משתפים בקשר שלנו וגם לא רוצים מהרבה סיבות...אבל איפה נוכל לעשות?בבית אי אפשר. בבית ספר לא נעים. בחוץ גם לא.. אנחנו ממש רוצים למצוא מקום טוב ללא אנשים כמו שירותים...אבל בשירותים אין מיטה! האם תוכלו להגיד לנו איפה נוכל? ואם זה בשירותים אז באיזה תנוחות? **ושאלה שנייה: תוכלו להסביר לנו בבקשה איך עושים משחק מקדים ביותר ספציפיות?

תשובה:
היי! נהדר שפנית אלינו וסליחה על העיכוב בתשובות. אני שמחה שיש ביניכם תקשורת טובה והסכמה הדדית לגבי הפעם הראשונה. בפעם הראשונה יש צד נפלא ומרגש אך גם חשוב לקחת אחריות כדי להיות מוגנים ממחלות מין והריון לא רצוי. מומלץ לדבר על זה לפני - לשתף בחששות, לשמוע על הציפיות אחד של השני, לדבר על אמצעי מניעה ומה עושים במצב שיש הריון לא רצוי, איך מתמודדים? כדאי גם לדבר על איך אתם חושבים שזה יכול לתרום לקשר שלכם. כל אחד מכם יכול לשתף מה חשוב לו שיקרה ולמה הוא \היא מבקשים שתהיה רגישות. אני לא יכולה להחליט עבורך על המקום בו זה יתבצע . חשוב לעשות זאת במקום בו אתם מרגישים נוח ויודעים שאף אחד לא יפריע לכם. שירותים ציבוריים אינם מקום אידאלי כי אינם עונים על הקריטריונים האלה. מומלץ שתגיעו מוכנים עם אמצעי מניעה חשוב להשקיע במשחק המקדים -מזמוזים , ליטופים, נשיקות, החדרת אצבעות שלו בעדינות- תוכלי לדעת את זה לפי הרטיבות בנרתיק שלך. כשתרגישי שזה זמן מתאים את יכולה להזמין אותו לשים קונדום ולהתחיל לנסות להיכנס. אתם גם יכולים להשתמש בנוסף גם בחומר סיכה על בסיס מים שניתן לרכוש בסופרפרם או בבתי מרקחת אחרים. הנרתיק הוא שריר ולכן ככל שיהיה לך נוח ותרגישי רפויה השריר יהיה פחות מכווץ ופחות יכאב לך. עוד דבר שיכול לעזור לך להיות רגועה הוא שתגידי לו מראש שבכל רגע שאת רוצה להפסיק את תאמרי לו והוא יהיה חייב לעצור. את לא אמורה לסבול מכאב. זה אמור להיות בעדינות ומאוד מתחשב אלייך. את כן עלולה להרגיש צריבה או כאב. ייתכן גם דימום אחרי. אם את חשה בנוח הוא יכול להמשיך וטוב יהיה שגם הוא ישאל אותך תוך כדי אם הכל בסדר, אם את רוצה להמשיך. לוקח זמן להכיר אחד את השני וללמוד איך ומה נעים ביחסי מין ולכן חשובה מאוד התקשורת , האמון וההדדיות. זה תהליך שחשוב שתהיה בו המון רגישות - כל אחד לעצמו (לשים לב מה מתאים לך ומה נעים לך ואיך את אומרת את זה) ורגישות לבן הזוג (ללמוד מה נעים לו ומה הוא אוהב). נשמח שתבואו לפגישה ונדבר על ההשלכות הפיזיות והרגשיות של יחסי מין בגיל צעיר, נוכל גם לתת לכם את כל הידע שקשור למין בטוח. הייעוץ אצלנו הוא דיסקרטי וחינמי. לגבי שאלתך השנייה; זה מעולה שאת רוצה להכיר את גופך לפני קיום יחסי המין בפעם הראשונה. נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש בנות שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בסוף האוננות את יכולה להגיע לאורגזמה. אני בטוחה שתגלי בעצמך מה נעים לך ועושה לך טוב. כל טוב ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #106331
היי אני וחבר שלי כבר שנה וארבע חודשים ביחיד ולא קיימנו יחסי מין רק יבש עם בגדים, היו לנו גם כמה שיחות על זה ומתי בערך אני חושבת שאני היה מוכנה הוא ממש לא לוחץ עליי ואין לו בעיה לחכות עד שאני ירגיש מוכנה הבעיה היא 1. אני פוחדת שזה יכאב לי כי כמה חברות שלי אמרו שזה כאב להם והן לא נהנו בפעם הראשונה . 2. אמא שלי היא אמא מאוד דאגנית והיא לא מרשה לנו אפילו לישון ביחד והיא תמיד מנסה להוציא מימני בכח את זה ששכבנו (למרות שאנחנו לא) וגם אם אני אומרת לה שלא היא פשוט לא מאמינה לי ואני חושבת שמה שעוצר אותי בעיקר מללשכב עם חבר שלי, זה אמא שלי כי אני פוחדת שהיא תגלה וממש תכעס עליי ולא תרצה לדבר איתי. היא תמיד אומרת לאחותי הגדולה שהיא זונה כי היא שכבה בפעם הראשונה בגיל 16 והיא לא מפסיקה להזכיר את זה ולהשוות אותנו. השאלה שלי היא אולי יש לי איזה בעיה אני כבר באמת לא יודעת איך להתגבר על הפחד הזה כי כן באלי לשכב איתו אבל אני ממש ממש פוחדת שאמא שלי תגלה את זה וקשה לי לשקר לה היא תבין שאני משקרת לה.

תשובה:
שלום לך יקירה ואני מתנצלת על העיכוב במענה. כל הכבוד לכם על התקשורת הטובה ביניכם כי היא הבסיס לכל זוגיות. העובדה שהוא לא לוחץ עליך מוכיחה שהוא מכבד ומעריך אותך. לגבי אמא שלך; הדאגה שלה לגמרי מובנת. אני רואה שאמא שלך חשובה לך וחשוב לך מאוד שהיא תעריך אותך. חשוב שתביני שעולם הערכים של אמך שונה משלך. נסי לשוחח עם אמך בשקט, בזמן שנוח לה. נסי להסביר לה שהיא גידלה אותך בצורה שבה היא יכולה לסמוך עלייך, שאת יודעת לעשות בחירות שקולות ונכונות. ספרי לה שאת יודעת שהיא רוצה לגונן עלייך ולשמור עלייך ושאת מעריכה את הרצון, יחד עם זאת, שתפי אותה, שהדרך שבה היא עושה זאת גורמת לך להרגיש לא בנוח ועלולה להזיק ליחסים שלכם. הסבירי גם שהיא אינה צריכה לערוך השוואות בינך ובין אחותך כי כל אחת מכן היא עולם בפני עצמו. אני מקווה שאם תדברי איתה בגובה העיניים, בכנות ובפתיחות היא תוכל להקשיב לך ותוכלו לפתוח כל אחת את אשר על ליבה. לגבי שאלתך השניה; חשוב שתדעי שכל אחת חווה את הפעם הראשונה בצורה אחרת- זה יכול להיות לפעמים קצת כואב או לא נעים ותדעי שזה בסדר ונורמלי. עם הזמן ועם הניסיון את תלמדי מה נעים לך ומה פחות. בנוסף, אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות שבהן אתם מתנסים ביחד כזוג ולומדים להכיר אחד את השניה. תזכרי שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה אלא ממגע אינטימי בין שני בני הזוג שיכול להיות נעים לא פחות. כדאי לך "להתיידד" עם הנרתיק שלך. את יכולה לראות אותו במראה או לאונן אם אינך עושה זאת. כמו כן כדאי שבן זוגך יחדיר ראשית אצבעות לנרתיק שלך כדאי שיתיידד איתו ולאחר מכן להכניס מעט מהפין. כמובן להתמזמז ולהתנשק ולראות שאת רטובה. החדירה קלה יותר ונעימה יותר כשאת רטובה (אפשר להשתמש גם בנוזל סיכוך על בסיס מים כדי להרטיב את המקום). כמובן שמאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי המין. חשוב לומר שקונדום הוא האמצעי מניעה היחיד שמגן גם בפני הריון וגם בפני מחלות מין .אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליכם כדי להתייעץ, לשאול ולשמוע על אמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה!


בת 16 שואלת: #106282
י אני בת 16 ויש לי חבר בן 18 כבר 5 חודשים אנחנו מאוד מיניים ונמשכים אחד לשני והחיבור ביננו הוא טוב כי שמענו מרגישים מאוד בנוח אחד עם השני ומדברים על היחסים שלנו בחופשיות תמיד מחמיאים אחד לשני וכו' לאחרונה התחלנו להתקדם ביחסים ורצינו לקיים יחסי מין חדירה מלאה וכו' האיבר מין שלו עמד במשחק המקדים אבל שהתחלנו לבצע חדירה הזיקפה שלו ירדה והוא מאוד היה מובך מזה מכיוון שבקשר הקודם שלו (3 שנים) זה בחיים לא קרה לו , אתמול ישנתי אצלו ונסינו לקיים שוב יחסים בערך 3 פעמים וכל פעם ירד לו הזיקםה והוא ממש מובך מזה וגם אני כי שאת הפעם הראשונה שלי . וכמובן שדיברנו על זה וניסיתי להרגיע אותו לאמר שהכל בסדר ותמכנו אחד בשני אבל אנחנו פשוט לא מבינים מה הבעיה ?

תשובה:
הי, אין שום בעיה! זה נשמע לי שיש לכם קשר נהדר וכמו בכל פעם ראשונה בכל דבר בחיים - צריך זמן, להתקדם לאט, בלי לחץ...זה מאוד נפוץ שבגלל לחץ הזקפה יורדת. את צריכה להמשיך לתמוך בו ולא להפוך את החדירה לעיקר, אלא להנות מכל השלבים ומהביחד. אני מבטיחה לך שברגע שלא תהיו לחוצים על חדירה - זה יקרה. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה - ואם לא, מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לכך. תרגיעו ותהנו :)


בת 15 שואלת: #106215
אני בת 15 ואני בתולה יש לי ידיד שממש רוצה לשכב איתי ויצא לנו פעם להתמזמז והחזקתי את עצמי למשכב איתו ואני רוצה לשכב איצו אבל מפחדת ולא יודעת איך זה בפעם הראשונה

תשובה:
שלום לך, הפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין עם בחור זה באמת מאוד מרגש וצריך להגיע ממקום שאת מאוד שלמה עם זה, לראות שאת רוצה את זה מתוכך ולא מלחץ כלשהו חיצוני שיכול להיות מופעל. גיל 15 זה גיל צעיר יחסית וזה בסדר גמור עוד להתלבט ולקחת את הזמן לחשוב ולהחליט מה נכון לך. אם את מחליטה כן לקיים יחסי מין, חשוב שתדעי שכל אחת חווה את הפעם הראושנה בצורה אחרת- זה יכול להיות לפעמים קצת כואב או לא נעים ותדעי שזה בסדר ונורמלי. עם הזמן ועם הניסיון את תלמדי מה נעים לך ומה פחות. בנוסף, אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות שבהן אתם מתנסים ביחד כזוג ולומדים להכיר אחד את השניה. תזכרי שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה אלא ממגע אינטימי בין שני בני הזוג שיכול להיות נעים לא פחות. כמובן שמאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי המין. חשוב להגיד שקונדום הוא האמצעי מניעה היחיד שמגן גם בפני הריון וגם בפני מחלות מין ומומלץ להשתמש בו עד ששניכם תעברו בדיקה למחלות מין. את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליך בשביל להתייעץ, לשאול ולשמוע על אמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #106098
שלום ! קוראים לי שלומית ואני בת 17 , אני וחבר שלי ניסינו לקיים יחסי מין , והוא לא הצליח לחדור לי . לאחר מיכן הכנסתי את האצבע שלי לתוך הנרתיק והרגשתי גוש מוזר קטן כזה , (לפנכן הצלחתי להכניס טמפון והיו הרבה פעמים שגם לא הצלחתי וכאב לי) בנוסף לכך לחבר שלי יש פין שנוטה כלפי מטה וומממש קשה קשה לחדור ככה או למצוא תנועה טובה, ואני מרגישה שלא נצליח לעשות את זה ביחד....

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים וקיבלתם החלטה משותפת לקיים יחסי מין. זה מאוד נורמלי לא להצליח לחדור בפעמים הראשונות. אני גם שמחה לשמוע שאת לוקחת אחריות ומגלה את הגוף שלך - זה נשמע תהליך מאוד טוב ובריא. לגבי הפין של חבר שלך - אני מציעה שתנסו לבצע חדירה בדוגי - זו תנוחה שאמורה להתאים לזוית זו של הפין. כמו-כן, כדי להיעזר גם בחומר סיכוך על בסיס מין. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה - אם לא, מוזמנים ליצור איתנו קשר גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106090
שכבתי אתמול עם מישהו בפעם הראשונה שלי, ירד לי המון דם ונורא כאב לי. מאתמול ועד היום ממשעך לרדת לי דם, מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך. לפעמים אחרי הפעם הראשונה, יורד דם וזה טבעי. אין לך מה לעשות מלבד להמתין בסבלנות. כיצד הייתה החוויה עבורך? מה הרגשת? האם השתמשתם באמצעי מניעה? השימוש באמצעי מניעה חשוב מאוד עבורך ובמידה ואת מעוניינת, את יכולה לפנות אלינו טלפונית או להגיע לאחד הסניפים לקבלת יעוץ.


בת 17 שואלת: #106028
שלום אני וחבר שלי לפני יומיים החלטנו שאנחנו רוצים לשכב והייתי בתולה והכל היה בהסכמה ושכבנו והכל וממש כאב לי שהוא הכניס והוא ניסה גם בהדרגה ובאותו לילה שכבנו פעמיים כי בפעם הראשונה לא חדר עד הסוף ובפעם השניה הבאנו חומר סיכה והיה שלב שהוא הכניס ממש חזק והרגשתי ממש כאבי תופת ואז הלכתי לשירותים וירד לי דם ואז במשך היומיים הכמות של הדם רק מתגברת בזמן שאני בשירותים ויש לי כאבים בכל האיזור מה אפשר לעשות כדי להרגיע?

תשובה:
הי, נשמע שנפצעת בזמן החדירה. עדיף לחכות שבועיים עד הפעם הבאה כדי לאפשר למקום להחלים ולא לפתוח שוב את הפצע. ובעוד שבועיים -אין צורך להחדיר את כל הפין - אפשר בפעמים הראשונות להסתפק בחלק - רק עד איפה שלך מרגיש בנוח. אני מציעה שתגידי מתי לעצור ושהוא יעשה זאת מאוד לאט. אם חבר שלך יגיד שקשה לו לעצור את עצמו - שיאונן לפני שאתם מנסים שוב. ממש חשוב לעשות את הפעמים הראשונות לאט ובהדרגה - ולהמשיך להתשמש בחומר סיכוך. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #105945
אני בת 15 ואני רוצה לעשות את זה כבר.. אבל חבר שלי לא ממש רוצה וגם לא ממש דמברנו על זה אבל מצד שאני אני די מפחדת..

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 15 שואלת: #105943
כשאני וחבר שלי נפגשים הוא מביא את החבר הכי טוב שלו כי הוא גם ידיד ממש טוב שלי.. ואני פשוט התאהבתי בו ואין לי מושג מה אני עושה עכשיו.. אני אשמח אם תוכלו לעזור לי..

תשובה:
שלום לך יקירה! אני מתייחסת גם לשתי השאלות הקודמות ששאלת; אני מבינה מהשאלות שלך שיש לך חבר , שאת רוצה לקיים אתו יחסי מין והוא לא מעוניין, כך נראה לך, ומצד שני התאהבת בחבר שלו. זה מצב מאוד מבלבל שנראה שהוא נובע מתקשורת לקויה בינך ובין החבר שלך. תקשורת היא הבסיס לכל זוגיות. חשוב שתשבו, את והחבר יחד (בלי החבר שלו) ותשוחחו על כל מה שאתם מרגישים וחושבים על הזוגיות שלכם. יכול להיות שהשיחה שלכם תיקח אתכם למקום טוב יותר בזוגיות שלכם ויכול להיות ששניכם תבינו שהקשר ביניכם אינו בונה אתכם. בכל מקרה, בגלל שבשלב זה התקשורת ביניכם אינה טובה כל-כך, לא הייתי ממליצה לך לחשוב על קיום יחסי מין עם החבר (ומה גם שנראה שהוא אינו מעוניין בכך). מצרפת לך קישור מתוך האתר שלנו על "הפעם הראשונה". ממליצה לך מאוד לקרוא את מה שכתוב בסעיפים השונים. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב לך!


בת 17 שואלת: #105800
היי, אני כבר לא בתולה שנתיים וחצי בערך ושכבתי רק עם החבר הראשון שלי שפעם אחרונה ששכבתי איתו היה לפני חצי שמה בערך.. לאחרונה התחלתי לצאת עם מישהו ושכבנו וירד לי דם שממש נראה כמו הדם שירד לי כשאיבדתי את הבתולין בפעם הראשונה.. מה זה אומר? מה הן האופציות לסיבות שיורד לי דם ? כבר כמעט שבוע ברצף.. האם יש לי סיבה לדאוג ?

תשובה:
היי, ממה שאת מתארת נשמע שהדימום נובע מחיכוך באיבר המין. הנרתיק הוא שריר, ומכיוון שלא הפעלת את שרירי הנרתיק בערך חצי שנה השריר "מאבד את הכושר שלו". כתוצאה מכך, כשמתחילים לשוב לקיים יחסי מין לאחר הרבה זמן נוצר חיכוך באיבר המין שגורם לעיתים לדימום. בנוסף, ייתכן שלא היית מספיק מגורה והאזור לא היה מספיק רטוב כך שנוצר דימום בעת החדירה. בנוסף, לעיתים קרום הבותלין לא נקרע לחלוטין בפעמים הראשונות. יש בנות שממשיכות לדמם גם לאחר מין שכולל חדירה פשוט בשל התרחבות הקרום לאורך זמן. לא נשמע לי שיש לך למה לדאוג. התהליך הוא טבעי ואני שמחה שאת נהנית בכל מקרה מיחסי מין (עם אמצעי מניעה כמובן). אם הדימום מתמשך לאורך זמן או אינטסיבי בכמויות שלו, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. בהצלחה.


בן 16 שואל: #105779
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין כמובן עם קונדום והיא היתה בתולה וישר אך שהכנסתי לה ירד לה מלא דם כמובן אחרי דקה הפסיק לרדת אבל ירד מלאא דם האים זה יש משהו לא בסדר פה והאים זה אמור לעכב את המחזור שלה אנחנו ממש בלחץ תודה רבה

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לראות שאיכפת לך מחברה שלך ומהבריאות שלה וכמובן מזה שאתם משתמשים באמצעי מניעה. לגבי הדימום שאתה מתאר - דימום בפעמים הראשונות זה דבר שכיח. אם הכמויות ועוצמת הכאב נראות לכם כלא תקינות אני ממליצה לה לבקר אצל רופאת נשים לראות שהכל תקין ולא נוצר חיכוך כואב מדי או קרע באזור איבר המין שגורם לדימום מתמשך. בנוסף, לגבי העיכוב במחזור - אני ארגיע ואומר שעיכוב במחזור נובע ממספר גורמים משתנים: גורמים פסיכולוגיים של לחץ, גורמים פיזיולוגיים של שינויים בשינה או בתיאבון או מכניסה להיריון. מאחר שהשתמשתם בקונדום לאורך כל יחסי המין אין חשש להיריון. מזמינה אותך לפנות תמיד לדלת פתוחה בכל נושא, בהצלחה.


בן 16 שואל: #105694
היי אני וחברה שלי עשינו יחסי מין והחדרתי לה אצבעות ןהכול היה רגיל לא ירד דם ולא כלום עד שיום אחד ניסינו להחדיר כמובן עם קונדום עכשיו שהכנסתי לה ישר התחיל לרדת הרבה דם אז השאלה שלי למה ירד הרבה דם והאים זה אמור לעקב תמחזור שלה? אשמח אם תענו על זה בדחיפות כי אנחנו ממש ממש בלחץ😖

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה מונעים הריון כך שאם הייתה חדירה של אבר מינך לאבר מינה של חברתך עם קונדום הסיכוי להריון הוא קטן וזה לא אמור לעכב את הוסת. לגבי הדמם של חברתך - קרום הבתולין מופיע אצל כל בת בצורה אחרת יש כאלה שיש להן קרום מחורר , או חור אחד או לרוחב הפתח או לאורך הפתח יתכן שלחברתך היה קרום גמיש שכאשר החדרת את אצבעותיך הקרום זז ולא בותק אבל כשחדרת עם אבר מינך זה ביתק את הקרום ולכן ירד לה דם שאמור להיפסק ואם לא יש צורך לגשת לרופא נשים לבדיקה וטיפול. בכל מקרה לא נראה לי שאתם צריכים לדאוג אלא אם היו יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה מדבריך אני מבינה שהשתמשת בקונדום.


בת 17 שואלת: #105546
היי כשקיימתי יחסי מין בפעם הראשונה ירד לי דם ומאז לא עשיתי כלום ועברו כבר שנתיים שלוש האם יש סיכוי שירד לי עוד פעם דם כמו בפעם קודמת?

תשובה:
שלום הדימום מאפיין את הפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין אבל זה בהחלט נורמאלי ואפשרי שיהיה דימום גם בפעם השניה והשלישית, בד"כ יש פחות דימום. הדימום גם מושפע מהדרך שבה מקיימים יחסי מין. במידה ואת מקיימית יחסי מין מרצון, כשאת רפויה ומרגישה בטוחה, כשיש רטיבות בנרתיק בזמן שהוא נכנס אלייך וזה נעשה לאט וברגישות זה יכול מאוד להשפיע ולהפחית את הדימום. יחסי מין לא אמורים לכאוב ואם משהו לא נעים לך תרגישי בנוח להפסיק ולעצור ולהדריך את בן הזוג איך טוב לך. כל טוב


בת 18 שואלת: #105358
היי אני וחבר שלי ביחד שלוש שנים, שנינו בני יותר מ18. עד עכשיו לא הייתי מוכנה ועכשיו אני מרגישה מוכנה לקיום יחסי מין. אני סומכת עליו ובטוחה שהוא יהיה עדין וישמור עליי. רציתי לשאול איזה דברים אני צריכה לעשות לפני הפעם הראשונה? חשוב לי להגיד ששנינו בתולים, ושאני החלטתי שאני לא רוצה לקחת גלולות. האם רק קונדומים זה מספיק? אשמח לקצת טיפים לפני הפעם הראשונה, דברים שצריך להביא או לקנות וכו.. תודה מראש

תשובה:
שלום חמודה. מרגש לקרוא ששניכם מתכננים את הפעם הראשונה וקשובים לעצמכם. תקשורת מינית היא הדבר הכי חשוב לדבר על הדברים, על החששות, איך רוצים שיראה ותיאום ציפיות. כדאי להתיידד עם הנרתיק שלך את עצמך לראות אותו במראה או לאונן אם אינך עושה זאת. כמו כן כדאי שבן זוגך אם לא עשה זאת יחדיר ראשית אצבעות לנרתיק שלך כדאי שיתיידד איתו ולאחר מכן להכניס מעט מהפין. כמובן התמזמזות ונישוקים ולראות שאת רטובה. קונדום זה מספיק ראו את ההוראות כיצד לחבוש אותו. לקנות בבית מרקחת או סופר פארם של חברה מוכרת. כדאי להיות במקום שקט שלא יכנסו אנשים או שלא יהיה חשש כזה. המון בהצלחה והנאה רבה


בת 17 שואלת: #105093
היי, אני וחבר שלי התקדמנו משמעותית בכל הקשור למין. התנסינו במשחקים מקדימים, גילינו מה אנחנו אוהבים ומה לא ולאחרונה ניסינו לקיים יחסי מין (בשבילי זו הפעם הראשונה). הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו לאיבר המין שלי והוא לא הצליח למרות שניסינו להרטיב אותו שיכנס חלק ולמרות כל המשחקים המקדימים. כמובן לא ציפיתי שזה יהיה נעים ויעבוד חלק על הפעם הראשונה אבל זו כבר פעם שלישית שאנחנו מנסים וזה באמת לא נכנס ואז זה הופך לעוד יותר לא נעים עקב הנסיונות והמאבקים להכניס את איבר המין שלו לשלי... אשמח להבין אם עשינו משהו לא בסדר או אם יש פתרון כלשהו לבעיה?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת לא עשיתם שום דבר לא בסדר. זה מאוד טבעי שבפעמים הראשונות יהיה קשה לבצע חדירה. הנרתיק הינו שריר אשר מעולם לא נחדר בעבר וככזה, זה בכלל לא מפתיע אם הוא מתכווץ ומתקשה להרפות. חשוב מאוד לרכך את פתח הנרתיק ע"י משחק מקדים ממושך. כמו שריר תפוס, אפשר לעשות עיסוי עדין במשך דקות ארוכות בפתח של הנרתיק באמצעות האצבע, ולאט לאט להכניס אותה קצת יותר. ממש חשוב שלא תעשו משהו שכואב לך, לא להאבק ולנסות בכוח כיוון שלשריר יש זכרון, ואם כאב זה מה שהשריר מרגיש הוא עלול להתכווץ עוד יותר. עונג והדרגתיות זה המפתח. כמו כן אמרת שניסיתם להרטיב, האם השתמשתם בחומר סיכה מתאים? זה גם יכול לעזור. ודבר אחרון, לא ציינת שימוש בקונדום. אמצעי מניעה ובמיוחד קונדום ממולצים בכל מגע מיני. זה מוסיף לתחושת הבטחון וכמובן מגן מפני מחלות מין והריון לא רצוי. אני ממליצה שתשתמשו בקונדומים של דורקס מסוג FEATHER LITE שהם בצבע אדום. אלו קונדומים דקים במיוחד ולא מעלים את נפח הפין ולכן יכולים לעזור בהפחתת הכאב. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו שוב בעתיד להתייעצויות נוספות.


בת 17 שואלת: #105090
היי, אני בת 17. לפניי כיומיים חבר שלי ישן אצלי ובלילה החלטנו שכן נתקדם ונשכב. כשהתחלנו הייתי ממש יבשה בלי הפרשות והוא הציע שנשים קצת מיים. (חשוב לי להגיד שזאת הייתה יוזמה שלי שנתקדם ושהוא אמר שנעצור בכל רגע שאבקש וזה לא דחוף לו אם אני לא מוכנה). הוא ניסה להכניס את האצבע שלו גם כדי אולי לעזור ואמר לי שהחור שלי ממש ממש צר. במשך שלוש שעות ניסינו להכניס וכל פעם היה קצת יותר אבל לא הצלחנו עד הסוף כי המיים התיישו מאוד מהר וכאב לי. ובנוסף הוא אמר שגם לו כואב כי החור שלי צר ואני בתולה, אז יקח לנו קצת יותר זמן(לא בשעות אלא בימים או יותר) עד שנצליח לקיים יחסים מלאים. ניסינו עם קונדום אבל עדיים זה לא כל כך עובד. הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות כדי שנצליח לקיים את היחסים ושלא יכאב לשנינו ..

תשובה:
שלום לך יחסי מין צריכים להיות מהנים ונכון שבפעם הראשונה זה מלווה בכאב בזמן ביתוק הקרום, אני מניחה שחשבתם יחד והגעת להחלטה לקיים יחסי מין מלאים ואכן את מתארת את הנסיוניות שלא צלחו, ובכן יש מה שאנחנו מרגישים ורוצים ויש מה שהגוף משדר לנו וזה חשוב ביחסי מין צריך להיות בשל ובוגר גופנית \פיסית וריגשית זה שלדברייך היית יבשה ז"א שהיית לא מספיק מגורה כי אם היית מגורה הגוף היה מפריש חומר סיכה שיקל על החדירה ומים לא נחשב לחומר סיכה יש חומרים שנמכרים בבתי מרקחת ג'יל על בסיס מים. אבל הכי חשוב זו העובדה שכנראה הגוף משדר לך שאולי צריך לחכות קצת ושצריך שזה יקרה זה יהיה לא טכני אלא עם רגש מוכנות ובשלות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #105051
היי, אני בת 15 ולפני חודשיים שלושה ככה עשיתי פעם ראשונה למישהו ביד והתנשקנו וזה וכל זה היה בגדר יזיזים ועם הזמן היו עוד פעמים וירדתי לו והוא דחף לי אצבעות וכאלה... ואני מאוד נהנת מזה למרות שכל זה רק בתור יזיזים ולא יותר מזה. לפני כמה ימים הוא שלף קונדום והוא שאל אותי אם אני רוצה להתקדם ואני אמרתי לו שזה לא מתאים כי אני עדיין בתולה. אני ממש מתלבטת אם ללכת על זה או לא כי אני רוצה שהפעם הראשונה שלי תהיה אמיתית ולא בקטע של סטוץ... אבל מצד שני באמת שאני כבר רוצה לאבד את הבתולין שלי. מה לעשות?!

תשובה:
שלום, הפעם הראשונה לקיום יחסי מין (ובמיוחד יחסי מין "מלאים, שכוללים חדירה) היא אירוע מיוחד ומשמעותי בחיים. מבחינה רגשית, זה בדרך כלל אירוע שמלווה בהרבה לחץ וחששות, ומצד שני גם המון התרגשות וסקרנות. בנוסף, זה בדרך כלל אירוע שנזכור למשך כל החיים שלנו, ולא משהו חולף שנשכח. מבחינה גופנית, אנחנו בעצם מתנסים במשהו חדש לגמרי, וחוצמזה שאנחנו מגלים הנאה חדשה אנחנו גם כן חושפים את עצמנו לסיכונים שלא היו בעבר - למשל להיריון לא רצוי ואפילו למחלות שמועברות במגע מיני. ההחלטה לגבי קיום יחסי מין היא מורכבת, והיא צריכה לכלול גם מחשבות על עצמך וגם על השותף שאיתו את מתכוונת לקיים את יחסי המין. מדוע את רוצה לקיים יחסי מין ולאבד את הבתולין שלך? את צעירה מאד ובכל זאת כתבת שאת כבר רוצה להתקדם, מה גורם לך להרגיש לחץ לעשות זאת? כדאי שתוודאי עם עצמך שאת באמת רוצה לחוות את החוויה הזאת ומבינה את המשמעויות שלה, ולא מרגישה לחץ מהסביבה או מהשותף שלך. בנוסף, חשוב מאד שתכירי את הסיכונים השונים שקיימים ביחסי מין, ותדעי להשתמש באמצעי מניעה ולשמור על עצמך ועל גופך. לגבי השותף לקיום יחסי מין, כדאי מאד שתחשבי האם זה האדם שאיתו תרצי לחוות את החוויה המשמעותית הזאת? האם בעתיד תשמחי להיזכר שעשית את זה איתו? האם את מרגישה מספיק בטוחה איתו וסומכת עליו שהוא יהיה לצידך גם אם הדברים לא יילכו בדיוק כמו שתיכננת? האם אתם מרגישים בנוח אחד עם השני כדי לדבר תוך כדי ואחרי על איך שהרגשתם? כמו שאת רואה, יש המון שאלות שצריך לשאול את עצמנו לפני הפעם הראשונה. אם תנהלי את הדיון הזה עם עצמך ועם בן זוג קבוע במשך תקופה יותר ארוכה, ככל הנראה תגיעי למסקנות טובות יותר שיהפכו את החוויה הזאת של הפעם הראשונה לנעימה ולמשמעותית יותר.


בת 14 שואלת: #105003
יש לי גם בעיות בכליות מלידה ובדרכי השתן הידרוניפלוזיס ורפלוס מצד שמואל ואני ממש רוצה לקים יחסי מין אפילו שאני בת 14 האם זה ישפיע על הבעיות או שאין בניהם קשר

תשובה:
שלום לך מערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות ואין קשר בניהם מצד אחד ומצד שני אם יש בעיה במערכת אחת יתכן שזו תשפיע על השניה , ז"א כאשר מקיימים יחסי מין בפעמים הראשונות צריך שתהיה מוכנות של הגוף בגרות והבנת התהליכים הפזיולוגיים, קיימים מצבים שהרגישות והנטיה לפיתוח דלקות בשתן מתפתחת בתחילת קיום יחסי המין ובגלל הבעיה שיש לך בכליות את לא יכולה לקחת את הסיכון הזה , כדאי להתייעץ עם הנפרולוג שלך. זה לא אומר שלא תקיימי יחסי מין אפשר לקיים יחסי מין רק כאשר תרגישי מספיק בטוחה אחראית לתוצאות ולשים לב לכל סימן של בעיה בדרכי שתן. אם את מרגישה שאת מסוגלת להתמודד אז המשיכי בהנאה חג שמח כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #104764
היי,אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול, יותר נכון ניסינו,בהתחלה הוא הכניס את איבר מינו אל שלי והתחיל לעשות מה שצריך ואני לא כל כך הרגשתי כיף, הרגשתי ממש טיפה כאב אבל לא מעבר ( אנ בתולה והוא הכניס אצבעות גם ) אז רציתי לדעת למה לא כאב לי ולמה לא הרגשתי כיף? וניסינו כל מיני תנוחות ואף אחד לא הלך.. תודה מראש

תשובה:
היי, חשוב לי להגיד שלפעמים זה לא חייב להיות נעים וכיף בפעם הראשונה. אבל לצד זה הדרך הכי טובה להגיע להנאה וסיפוק היא התקשורת בינך ולבין החבר שלך וככל שתדברו על מה עושה לכל אחד נעים כך תוכלו שניכם להינות מיחסי המין. לגבי הכאב שציינת, לא תמיד כואב, הגוף של כל אחת מאיתנו בנוי, מגיב אחרת וזה בסדר גמור. את אומרת שבאמת ניסיתם כמה תנוחות אבל עדיין לפעמים בפעמים הראשונות כל אחד ממכם לומד להכיר טוב יותר את הגוף אחד של השני, אז ההמלצה שלי היא להמשיך לנסות ולתקשר ביניכם לפני קיום יחסי המין. בנוסף אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה, אם אתם לא יודעים איזה ומה האופציות שיש לכם אתם מוזמנים להגיע לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך ולהתייעץ לגבי אמצעי מניעה שמתאימים לכם. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104749
היי אני וחבר שלי המון זמן ביחד ודי הרבה זמן שאנחנו מקיימים יחסים אוראליים לגמרי ואנחנו לגמרי פתוחים אחד עם השנייה אם לא נעים או כואב מפסיקים וזה כיף החלטנו לנסות לעבןר לשלב הבא וליחסי מין מלאים עם חדירה וחשוב לציין שאני בתולה וניסינו עם קונדום כמובן וזה כאב ממש ניסינו איזה חמש פעמים כל פעם נכנס טיפה יותר אבל הרגשתי ממש כאבים ולא ידעתי מה לעשות כבר אפילו שעה אחרי עדיין כאב גם מבפנים וגם כאילו השמן של הקונדום כזה שרף , מה אפשר לעשות כדי להפחית את הכאב ובאמת להנות כמו שזה אמור להיות אולי תנוחה או משהו שאנחנו עושים לא בסדר , ולמה גם השמן הזה שרף לי ככה , תודה מצפה לתשובה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, מה שאת מתארת הוא מאוד נפוץ בקרב נערות ונשים צעירות לצערי. אני שמחה לשמוע שאתם יורדים זה לזו ושאתם פתוחים ומרגישים בנוח אחד עם השניה. זה ממש חשוב בשביל מגע מיני נעים לשני הצדדים, וללא כאבים. בנוגע לשמן ששורף, יכול להיות שאתם צריכים לנסות קונדום שאיננו מלטקס. לדורקס יש את הקונדום הזה אז תלכו לקנות אותו בבית מרקחת. בנוגע לכאבים, אני מצרפת לך קישור לטיפים שיכולים לעזור בפהחתת הכאבים. תקראי ותנסו ליישם. אבל לפני זה, חדירה היא תהליך. זה לא משהו שמצליח בפעם אחת. זה לוקח זמן. הנרתיק הוא איבר המורכב משרירים סגורים ומכווצים ולכן מאוד חשוב להיות קשובה לגוף שלך, להנות ממגע לפני חדירה, לפחות חצי שעה, כדי שהשרירים יהיו רפויים ושאת תהיי רטובה. אם את לא מספיק רטובה, אז הפין לא ייכנס ופשוט יכאב. יש בנות שצריך לאמן את הנרתיק שלהן לקראת חדירה וזה בדיוק הקישור שאני מצרפת לך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 ועוד אחד: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 את כמובן מוזמנת לפנות אלינו שוב ואפילו לבוא אלינו. נשמח מאוד לעזור לך. כל טוב


בת 14 שואלת: #104656
בחודשיים האחרונים אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין אוראליים ואנליים משום שממש כואב לי בנרתיק לא משנה מה אני עושה ניסינו חומר סיכה ניסינו להחדיר אצבעות גם ממה שאמרו לי הנרתיק יכול להתכווץ מלחץ או ממצב כזה שהפין שלו אולי לא עומד עד הסוף.. גם כשהוא מכניס אצבעות אפילו רק בפתח והכי לא אגרסיבי שיש עדיין זה כואב לי. הוא לא רוצה להכאיב לי גם הוא מקפיד יותר מתמיד לגזור ציפורניים ולשטוף ידיים לפני, שלא ייצא מצב שהוא הכניס לכלוך או שהוא בטעות שרט אותי וזה עדיין ממש ממש כואב לי. גם כשאני רטובה.. יכול להיות שזאת בעיה רפואית אצלי?..

תשובה:
היי! יש מספר סיבות שונות לכך שכואב לך בחדירה לנרתיק. באופן כללי ככל שאת יותר צעירה, כך הסיכוי לכאב עולה. הסיבה לכך היא ההתפתחות הגופנית של שרירי הפות ורקמות העור בפות. כמו כן, זו תופעה נפוצה מאוד בקרב נערות צעירות, במיוחד נפוצה בפעמים הראשונות לקיום חדירה. אם את משתמשת בגלולות לאורך התקופה שכואב לך, ייתכן וזה נובע מהגלולות ואת יכולה לשקול להחליף אותם מול רופא הנשים. האם אתם משקיעים מספיק זמן במשחק מקדים? אם לא, זה גם גורם לכאבים. לכן חשוב שתשקיעו הרבה יותר זמן במגע מקדים כדי שתיהיי יותר רטובה, חשוב שתשקיעו במגע מיני שאינו כולל חדירה כדי לייצר סיכוך טבעי, אפשר להיעזר גם בחומר סיכה אותו מומלץ למרוח לפני החדירה בתוך הפות, ועל הקונדום שלו וחומר הסיכה יעזור בחדירה ויפחית במקצת את הכאב, אבל חשוב לא להפחית בזמן המשחק המקדים. כמו כן, בזמן קיום יחסי מין חשוב שתנסי להרפות כמה שיותר את השרירים. חשוב לא לעשות משהו שכואב לך, הגוף זוכר וברגע שאת ממשיכה לעשות מגע שמכאיב לך, הגוף עוד יותר יתכווץ, לכן מעולה התקשורת שקיימת בינך לבין חברך ויש לשמר אותה ולהנחות אותו, מה נעים לך ומתי כואב לך. האם המקום בו את מקיימת יחסי מין הוא מקום שמאפשר לך להיות רגועה? ייתכן שגם החשש שפרטיותכם תיפגע עלול להשפיע מאוד על הכיווץ של השרירים ועל הכאבים. אני מציעה לך לנסות לבדוק היכן הכאב על ידי החדרת אצבע ובדיקה של דפנות הפות. האם זה בחלק העליון של הפות, התחתון, בצדדים, בפתח, בעומק. ברגע שתדעי היכן בדיוק הכאב, זה יסייע לעזור לכאב לעבור. איך זה יעזור? כמו שצוואר שנתפס ומעסים אותו כדי שהוא ישתחרר, ככה צריך לעשות למקום שכואב בפות. יחסי המין הראשונים הם בעצם הפעמים הראשונות שמשהו נוגע בשרירים הללו ולכן הגיוני לחלוטין שהם כאילו יתפסו ומזה הכאב. אם תעסי את האזור הכואב זה יכול לסייע לכך שהוא יכאב פחות. את יכולה להפעיל לחיצה ושחרור של האצבע על האזור הכואב מספר פעמים ולנסות לבדוק אם הכאב פוחת. גם חבר שלך יכול לעשות את זה איתך או במקומך. זה יכול להיות חלק מהמשחק המקדים. את יכולה לעשות גם תרגילי קיגל: תרגיל של כיווץ ושחרור מהיר של שרירי הפות ולעשות את התרגיל הזה עשרים פעמים רצוף, כל יום, מספר פעמים ביום. זה יעזור לך בהמשך להרפות את שרירי הפות בזמן החדירה. כשאתם לקראת חדירה, שחבר שלך ייכנס לאט ויעצור אותו כל ס"מ. בכל עצירה תעשי עשרים כיווצים ושחרורים ורק אז שייכנס עוד ס"מ. וכך תמשיכו עד שהוא ייכנס עד הסוף. שוב, אם כואב לך וזה בלתי נסבל, אל תעשי זאת. תעצרו, תרגעו ועד שתהיי מוכנה שוב, תנסו שוב. ממליצה לכן לקנות את הקונדומים של דורקס מסוג FEATHER LITE שהם בצבע אדום. אלו קונדומים דקים במיוחד ולא מעלים את נפח הפין ולכן יכולים לעזור בהפחתת הכאב. אם לאחר כלל העצות המצב לא משתנה, ממליצה לך לפנות לרופא נשים. מקווה שהצלחתי לעזור :)


בת 18 שואלת: #104555
אני וחבר שלי עשינו זאת בפעם הראשונה וכאב לי ולכן הוא חדר רק עם הכיפה ועוד קצת מעבר הפעם השנייה החלטנו להיעזר בקרם שגרם לי להרגשה קצת שורפת באיזור הנרתיק והחדירה הייתה יותר ארוכה אבל מאוד כואבת ובפעם השלישית השתמשנו בווזלין וגם קצת שרף לי וכאב אבל פחות בכל הפעמים לא ירד לי דם וככל שהחדירה הייתה יותר עמוקה יותר כאב לי מה אני צריכה לעשות אם לא ירד לי דם ? והאם שרף לי בגלל שזה לא היה קרם מיוחד בשביל זה?

תשובה:
היי לך, אני רוצה לברך אותך על הרצון ללמוד ולדעת! קיום יחסי מין בפעמים הראשונות יכול להיות מלווה בכאב ולכן זה מאוד לגיטימי שידרשו מספר ניסיונות עד להצלחת חדירה מלאה. כשאישה מגורה מינית איבר המין שלה נרטב, הרטיבות נועדה להקל על החדירה, לכן אני ממליצה לנסות להקדיש זמן למשחק מקדים, לליטופים, נשיקות וכאלה כדי שתהיי מגורה והחדירה תהיה בקלות. אם את מרגישה שבאופן טבעי את לא מספיק רטובה, יש חומר 'סיכה' שהוא חומר המיועד בדיוק בשביל זה וניתן לקנות אותו בסופר פארם או בבית מרקחת. לא מומלץ להשתמש בחומרים אחרים מכיוון שלא מיועדים לשימוש בתוך איבר המין, שימוש כזה יכול להיות גורם לתחושה השורפת שהרגשת והכאב. אין סיבה כרגע להלחץ מהכאב מכיוון שזה טבעי בפעמים הראשונות, כן חשוב שתדעי להיות קשובה לעצמך כדי לעשות את זה בקצב שנוח לך- סקס אמור להיות כיף ואת לא אמורה לסבול ממנו! המון בהצלחה


בת 16 שואלת: #104346
אתמול אני וחבר שלי עשינו שטויות והיה החדרה גם הרגשתי כאבים ונראה לי שהקרום נקרע האם יכאב לי או ישרוף לי אם אני יתקלח ?

תשובה:
שלום לך קודם כל לא עשיתם שטויות ולא צריך להתייחס לזה כך, כאשר אוהבים ורוצים קרבה עם מי שאוהבים יש את הצורך להתחבר וזה בסדר, נכון שצריך להיות מוכנים עם אמצעי מניעה אבל זה קרה, ממה שאת צריכה לדאוג זה מהעובדה שהייתה חדירה ואת לא מציינת אם השתמשתם באמצעי מניעה אם לא ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, יחד עם זאת ללכת לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה קבוע או להגיע לסניף דלת פתוחה באיזור מגורייך לקבלת ייעוץ והדרכה. לגבי קריעת הקרום זה לא אמור לשרוף בזמן המקלחת, חשוב לשטוף טוב את המקום., יכול גם להיות דימום קל. כל טוב


בת 14 שואלת: #104130
היי, חבר שלי ואני עומדים להיות שבוע הבא שנה ביחד, ואנחנו כבר הרבה זמן מדברים על לעשות את זה... כבר הוא הסתכל על קונדומים והחלטנו מה אנחנו רוצים. אני לא לוקחת גלולות... רצינו לדעת אם יש משהו שאנחנו צריכים לדעת לפני שזה קורה

תשובה:
שלום לך אני מאוד שמחה שאת שואלת לפני, זה ממש אחראי ובוגר מכיוון שזה צעד משמעותי שיש בו גם צד נפלא ומרגש וגם בחירות שצריך לקחת באחריות כדי להיות מוגנים ממחלות מין והריון לא רצוי. ממליצה לכם לראות את הסרטון על איך לשם קונדום נכון - https://youtu.be/bq-ErW9eMi4 חוץ מזה מומלץ לדבר על זה לפני - לשתף בחששות, לשמוע על הציפיות אחד של השני, לדבר על אמצעי מניעה ומה עושים במצב שיש הריון לא רצוי, איך מתמודדים? כדאי גם לדבר על איך אתם חושבים שזה יכול לתרום לקשר שלכם ובמה זה יכול לשנות - לטובה וגם האם יש אפשרות שזה יפגע בקשר? כל אחד מכם יכול לשתף מה חשוב לו שיקרה ולמה הוא \היא מבקשים שתהיה רגישות. במידה והחלטתם להמשיך, מומלץ לתכנן מתי ולבוא מוכנים עם אמצעי מניעה ולעשות את זה במקום שאת מרגישה בנוח ושאתם יודעים שלא יפריעו לכם באמצע. חשוב להשקיע במשחק המקדים - תוכלי לדעת את זה לפני הרטיבות בנרתיק שלך. כשתרגישי שזה זמן מתאים את יכולה להזמין אותו לשים קונדום ולהתחיל לנסות להכנס. אתם גם יכולים להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים בנוסף. הנרתיק הוא שריר ולכן ככל שיהיה לך נוח ותרגישי רפויה השריר יהיה פחות מכווץ ופחות יכאב לך. עוד דבר שיכול לעזור לך להיות רגועה הוא שתגידיי לו מראש שבכל רגע שאת רוצה להפסיק את תאמרי לו והוא יהיה חייב לעצור. את לא אמורה לסבול מכאב. זה אמור להיות בעדינות ומאוד מתחשב אלייך. את כן עלולה להרגיש צריבה או כאב. ייתכן גם דימום אחרי. אם את בטוב הוא יכול להמשיך וטוב יהיה שגם הוא ישאל אותך תוך כדי אם הכל בסדר, אם את רוצה להמשיך. לוקח זמן להכיר אחד את השני וללמוד איך ומה נעים ביחסי מין ולכן חשובה מאוד התקשורת , האמון וההדדיות. זה תהליך שחשוב שתהיה בו המון רגישות - כל אחד לעצמו (לשם לב מה מתאים לך ומה נעים לך ואיך את אומרת את זה) ורגישות לבן הזוג (ללמוד מה נעים לו ומה הוא אוהב). דבר אחרון - חשוב שתבדקו טוב האם זה באמת הצעד הבא בקשר - מכיוון שאת צעירה(אני לא יודעת בן כמה הוא). נשמח שתבואו לפגישה ונדבר על ההשלכות הפיזיות והריגשיות של יחסי מין בגיל צעיר, נוכל גם לתת לכם את כל הידע שקשור למין בטוח במידה ותחליטו שאתם הולכים על זה. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #104018
היי, ביצעתי שבוע שעבר יחסי מין בפעם הראשונה. לא כאב לי ולא יצא לי דם, בעצם לא הרגשתי כלום. וזאת בדיוק הבעיה. שכבנו מאז 6-7 פעמים ולא הרגשתי כלום. אפילו לא חיכוך. רק כשהוא נכנס בפעם הראשונה אלי כשאנחנו שוכבים הרגשתי ובמהלך היחסים לא. זה תיקני?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, את מתארת חוויה מאוד נפוצה של נערות ונשים בשנים הראשונות שלהן לקיום חדירה. האיבר המענג אצל הרבה נערות ונשים הוא הדגדגן, שנמצא מחוץ לנרתיק ולא בפנים ולכן רוב העונג מופק באמצעות מגע וגירוי של הדגדגן. אם את רטובה מדי, אולי את לא מרגישה בחיכוך אבל גם אם תרגישי חיכוך, זה לא אומר שתרגישי עונג מהחדירה עצמה. במהלך החדירה כדאי שתהיה אצבע על הדגדגן. תשקיעו הרבה במגע לפני ותוך כדי ולא רק להיכנס ולצאת מהנרתיק שלך, כי לא בהכרח זה מה שיגרום להנאה שלך. זה יילך וישתפר. אתם לומדים שפה חדשה וזה ייקח קצת זמן. כל טוב


בן 23 שואל: #103954
היי, אני בן 23. יש לי איזו מישהי שאני מדי פעם נפגש איתה למטרות מין. בפעם האחרונה היא באה אליי והיה מושלם. היינו לבדנו היא ואני ממש רצינו כבר לשכב. ירדתי לה ויהא ירדה לי. הייתי ממש חרמן. אבל זמן קצר לאחר לבישת הקונדום הזין התחיל ליפול לי. ולא משנה כמה ניסיתי לשפשף אותו עם הקונדום הוא לא נעמד..הבעיה הפעם ובכלל בכל פעם שאנחנו נפגשים.. אנחנו נפגשים למטרה הזאת בלבד ולזמן קצר, ובמיוחד ספציפית הפעם הזאת. זו בתכלס לא אמורה להיות בעיה להפגש,לשכב וללכת. אבל לא יודע, אצלי זה מתבטא בלחץ לפני, אני ממש מתרגש לפני, זו גם תהיה הפעם הראשונה האמיתית שלי. הייתה פעם שהוא כן עמד וכן הכנסתי אותו, אבל בלי הקונדום, ואני מעדיף שלא לעשות זאת בלי קונדום- הריון איידס וכו'.. אני לא יודע איך לפתור את הבעיה הזאת- אם בגלל שכשאני מאונן אני משפשף חזק וגם אם אני לא חרמן אני מצליח לגמור ועם הקונדום אני לא מגיע לאותה רמת חיכוך שבלי הקונדום ובגלל הלחץ והציפייה שלי שזה יקרה הוא נופל. וכשאני מאונן לבד עם קונדום אז אין שום בעיה. אין לי שום לחץ והוא עומד והכל טוב ואני גם גומר בקונדום. לחץ?חיכוך?ציפייה?מה הסיבה? מה הפיתרון?

תשובה:
שלום לך. במה שכתבת בעצם ענית לעצמך על כל השאלות (ובצורה נבונה ובוגרת מאד), אז רק אעזור לך לעשות סדר בדברים. הפעם הראשונה של קיום יחסי מין היא בדרך כלל מלחיצה. הרבה מאד זמן אנחנו מתכוננים לרגע הזה ומדמיינים אותו, ויש לנו הרבה מאד ציפיות וחששות. בנוסף, אנחנו לא רוצים לאכזב את השותף/ה שלנו, ומפחדים מהתגובה שעלולה להיות לו/ה במקרה ומשהו ישתבש. הלחץ הזה גורם להרבה מאד בנים לאובדן זיקפה, בעיקר כשמנסים להלביש את הקונדום, תופעה שאנשי מקצוע מכנים לפעמים בשם "חרדת ביצוע". בעיה נוספת שהרבה מאד בנים חווים היא "שפיכה מוקדמת", גם היא בגלל לחץ. הפתרון הטוב ביותר למצב הזה הוא בדרך כלל לקיים את יחסי המין המלאים הראשונים עם בת זוג שאתה מרגיש קרוב אליה ובטוח איתה. הרגשת הביטחון הזאת תפיג חלק גדול מהלחץ ותאפשר לך להיות רגוע ולתפקד כאילו אתה עם עצמך. אם אתה לא מתכוון לחכות ליום שבו תהיה לך בת זוג משמעותית וקרובה, אתה יכול לנסות להפוך את המפגשים האינטימיים עם הידידה שעליה סיפרת בשאלה לקצת יותר קרובים. הקדישו קצת יותר זמן להיות ביחד לפני יחסי המין, קיימו אותם בהדרגתיות ובצורה איטית יותר, ואולי כך תרגיש יותר בנוח ורגוע. אפשרות נוספת היא כמובן לשתף אותה בכל הנושא הזה ואולי אפילו לספר לה על התשובה שקיבלת כאן בפורום. בכל מקרה תדע שברוב המוחלט של המקרים עם הזמן, עם הניסיון, ובעיקר עם בנות זוג קרובות ואוהבות הבעיו תהאלו נפתרות ויחסי המין הם טובים ומהנים.


בן 15 שואל: #103876
היי, יש לי חברה כבר שמונה חודשים ואני ניסיתי להתקדם בקשר שלנו כאילו להכניס ידיים מתחת לחולצה ודברים כאלה והיא אמרה שהיא לא רוצה אבל כל זה קרה בערך כשהיינו חצי שנה ביחד ואפילו קודם ואני רוצה להתקדם בקשר הזה מבחינה מינית היא גם מושכת אותי בקטע כזה אני לא יודע אם להגיד לה שאני רוצה כי אז היא יכולה לחשוב שאני סוטה או משהו כזה כי בקבוצה שלנו יצא לי שם כזה של חרמן אבל אני כבר לא כזה או שאני צריך לחכות שזה יבוא ממנה אבל גם אם אני יחכה אז היא ביישנית אז אני כבר לא יודע אם היא תגיד משהו היא גם פחות פתוחה איתי זה אולי גם חלק מהסיבות שהיא לא רוצה ואם גן אז מה עושים בשביל שהיא תרגיש פתוחה ושאלה אחרונה (מצטער על זה שזה ארוך) אנחנו מתמזמזים ולפעמים היא יושבת על איבר המין שלי בלי קטע מיני אני לא יודע אם היא מתכוונת לזה בקטע כזה ואז אנחנו קרובים כאלה וזה קורה לאחרונה מאז שהפסקתי לאונן אחרי שאנחנו מתמזמים אז כואב לי מאוד אזור הביצים והמשפיעה והאם הגיל שלי נחשב קטן בשביל לקיים יחסי מין ואני צריך להפסיק לחשוב על זה תודה וסליחה שזה ארוך

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, כיף לשמוע שאתה דואג לרגשות ולתחושות של חברה שלך. נשמע שיש לך הרבה שאלות לגבי התחושות שלה, הייתי ממליצה לך לדבר איתה: לשאול מה היא מרגישה, האם היא רוצה לפתח את הקשר, האם זה נעים לה... גם אם היא ביישנית היא כנראה יודעת מה היא רוצה וכדאי לדבר על זה. כמו כן, דחף מיני הוא תקין ובריא. בגילך ההורמונים מתחילים להשפיע על הגוף ואיתם מגיעות המחשבות על מיניות, בנות ומגע. כאב הביצים היא תחושה שמתרחשת לאחר גירוי מיני וכאשר גבר לא מגיע לפורקן. מהתיאור שלך, נראה שהחיכוך מגרה אותך ולכן אתה מרגיש את "כאב הביצים". לסיכום, אני בטוחה שהדיבור עם חברה שלך על מה שמציק לך יפתור את הכל. חשוב שתדע לקבל את מה שהיא מרגישה. גם אם היא לא תהיה מוכנה, כדאי להראות הבנה ולחכות לשלב שבו היא תרגיש מוכנה. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #103802
שלום חברתי עומדת לקיים יחסים פעם ראשונה..עכשיו היא יודעת שלא תמיד יורד דם.וגם יש סיכוי כי היא הכניסה טמפונים . והיא רוצה להסביר לבן הזוג שלה שלא תמיד יורד דם במיוחד שהיא הכניסה טמםונים שייש סיכוי יותר גדול.והיא לא יודעת מתי להסביר לו אתזה אחרי קיום יחסים או לפני?תוכלו לייעץ?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, כנות ופתיחות הם הדברים הכי חשובים בקשר זוגי, במיוחד בקשר בו מקיימים מגע מיני ומתחילים לקיים יחסי מין עם חדירה. מאוד חשוב ששני הצדדים יהיו כנים זה עם זאת. מומלץ לדבר על הכל לפני. נשמח מאוד שהיא תיצור איתנו קשר כדי שנעזור להם לדבר את זה וגם היא יכולה לקרוא יחד איתו את החומר באתר שלנו על הפעמים הראשונות. יש שם את כל המידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בת 18 שואלת: #103782
אני ובן זוגי ניסינו לשכב וממש כאב לי, נכנס רק החלק של הכיפה. לאחר מכן ניסינו שוב ונכנס קצת יותר אבל ממש ממש כאב לי ברמה שלא יכולתי להמשיך. אני מפחדת שזה לא יצליח לנו

תשובה:
שלום, האם זאת הייתה הפעם הראשונה שלכם? כאבים בחדירה נגרמים בדרך כלל מחוסר רטיבות של איזור הנרתיק. חוסר הרטיבות יכול להיגרם בעיקר בגלל איזהו שהוא לחץ שאת נמצאת בו- הלחץ יכול להיגרם מפחד מסויים (בעיקר אם זאת הפעם הראשונה), חוסר נוחות בסיטואציה, בושה. חשוב שתבדקי עם עצמך אם את מרגישה מוכנה לקיום היחסים ואם לא זה גם בסדר לחכות. על מנת שלא יכאב לך בזמן קיום היחסים את צריכה להיות רגועה ורפויה, אולי תשימו מוזיקה נעימה, תדליקו נרות ותיצרו אווירה שתגרום לך להרגיש יותר בנוח. תחושת הנוחות תגרום לך להתגרות יותר, וזה יגרום לרטיבות באיזור הנרתיק-הרטיבות מקלה על החדירה. הנרתיק הוא שריר שמתרחב לכן אין סיבה שלא תצליחו לקיים חדירה כל עוד תרגישי בנוח. לפעמים זוהי הדרך של הגוף שלנו לאותת לנו שהוא עוד לא מוכן. אופציה נוספת היא שימוש בחומרי סיכה שעוזרים לחדירה.


בן 17 שואל: #103531
ערב טוב אשמח אם תענו לי על כמה שאלות * השאלה הראשונה שלי היא: בסיטואציה של סקס ראשון, יש סיכוי שלבחורה ירד דם ויכול להיבצר מצב של אי-נעימות או כדומה. השאלה שלי היא מה אפשר לעשות? להתקלח ישר אחריי שזה קורה? מה לדעתכם הוא הפתרון לאי נעימות הזאת. * השאלה השניה שלי היא האם כדאי להשתמש ב''ויאגרה'' אם יש מצב של לחץ? וידוע כי לחץ יכול למנוע מהאיבר מין להיעמד. * השאלה השלישית היא, האם ''חומר סיכה'' יעזור בשביל חדירה חלקה (על בסיס מים כמובן) או צריך גם לעשות את ''השמחק שלפני'' ? מה אפשר לעשות כדי שניהיה מוכנים לחדירה? איך להרטיב? אשמח אם תענו על השאלות בצורה ספציפית תודה רבה, המשך ערב נעים

תשובה:
שלום לך יש אפשרות שלבת הזוג שלך יירד דם אחרי הפעם הראשונה(יש גם אפשרות שלא). זה יכול להיות בפעמים הראשונות - כלומר גם בפעם השנייה והשלישית. בדר"כ לא מדובר על דימום כמו דימום של ווסת אלא על דימום של כמה טיפות או קצת יותר. כדי להקל על אי הנעימות כדאי לדבר על זה לפני. אתה יכול להרגיע אותה, אם אתה מרגיש שזה אמיתי ולומר לה שאתה יודע שיש אפשרות כזאת, שזה טיבעי (שזה לא מגעיל אותך - אם אתה מתחבר למילים האלה, תמצא לך את המילים שלך ...)לגמרי וקורה להרבה נערות. אתה יכול לשאול אותה מה יכול לעזור לה כשזה יקרה. אולי מגבונים ליד המיטה, אולי מקלחת, אולי תתקלחו יחד אם זה אפשרי. זה בכל זאת משהו מרגש עבור שניכם והמקלחת יכולה להמשיך לכם את החוויה המשותפת וליצור הרבה קירבה. יכול להיות שהיא תעדיף להתקלח לבד וחשוב לכבד את זה. זה יכול מאוד לקרב בינכם אם תדברו על הדברים לפני. לשניכם יש חששות, שניכם מתרגשים ויש דברים שאם תדברו עליהם לפני מאוד יכולים להשפיע לטובה על החוויה שלכם ועל היכולת שלכם לתמוך ולהבין מה כל אחד רוצה\צריך בשביל שהוא\היא ירגישו בנוח. הרי הדם הוא לא הדבר היחיד שיכול להיות מביך בפעם הראשונה....יש אפשרות שלא יעמוד לך כי אתה מתרגש מאוד, יש אפשרות שיכאב לה והיא תרצה שתפסיק, יש אפשרות שתגמור מאוד מהר מהתרגשות, יש אפשרות שיקרו הרבה דברים ותקשורת טובה לפני יכולה בהחלט להרגיע ולרכך את הפעם הראשונה. גם תקשורת תוך כדי יכולה מאוד לעזור. להכנס אליה לאט ובעדינות כשהיא רטובה ורוצה, לשאול אותה אם נעים לה או אם היא רוצה שתמשיך, להגיד לה שאתה מוכן לעצור אם משהו כואב לה. כל אלה יכולים מאוד להשפיע על הדרך שבה תהיה הפעם הראשונה שלכם ואיך יגיב הקרום לחדירה שלך. אתה יכול לשתף אותה באיך אתה מרגיש, מה אתה רוצה ומה נעים לך. לשתף אותה בחששות שלך וברצון שלך שיהיה טוב. בהמשך למה שאמרתי אני חושבת שמצב לחץ הוא מצב טיבעי וטוב. הפעם הראשונה היא מרגשת ומלחיצה ביחד. אתה לא אמור "לספק סחורה", אתה איתה ביחד וחלק מהחוויה היא שאתם לומדים יחד להכיר, להרגיש בנוח אחד עם השניה. המטרה היא לא החדירה או האורגזמה אלא להיות באינטימיות אחד עם השניה ולכן אין צורך ואפילו ממש לא כדאי לך לקחת ויאגרה כי אתה לא אמור להרשים אותה. זה חלק מהכיף להתחיל יחד ולעבור את זה יחד. אולי תשתף אותה שאתה מפחד שלא יעמוד לך, זה לא אומר שאתה לא נמשך אליה, זה חלק מההתרגשות. אני בטוחה שהיא תבין ולא תעשה עניין וזה יכול להרגיע אותך. אם זה באמת קורה אז זה טיבעי ומחכים קצת, עושים בינתיים דברים אחרים וחוזרים לזה. כדי שהפעם הראשונה תהיה חוויה מקרבת תחשבו על כל החוויה ולא רק על החדירה - כלומר על המפגש, על הביחד שלכם, על ההתרגשות, מה צריך לקרות כדי שזה יהיה נעים וכיף. תחשבו לעשות את זה בזמן ומקום שלא יפריעו לכם, שיהיה לכם זמן ובלי לחץ לסיים, חשוב להשקיע במשחק המקדים כדי שתהיו מגורים ושבת הזוג תהיה רטובה מעוררות מינית ולא רק מחומר סיכה. זה אומר מגע בכל מיני מקומות בגוף ובנרתיק. רוב הבנות חוות עונג מגירוי הדגדגן ולא מחדירה לכן חשוב שתלמד לענג אותה וכך היא גם תהיה רטובה (גם אם לא עומד לך בת הזוג שלך יכולה לחוות הנאה ועונג). לפני הכניסה של איבר המין שלך לנרתיק תוודא שהיא רוצה ואפשר בהחלט לשים גם חומר סיכה. עדיין חשוב להכנס לאט ובעדינות ולוודא שמה שאתה עושה טוב לה ומתאים שתמשיך. דבר חשוב ואחרון - את תשכחו להשתמש בקונדום, חשוב לשים אותו לפני החדירה ולהחזיק אותו כשאתה יוצא אחרי שגמרת! :-) שיהיה המון בהצלחה ומזל טוב!


בת 18 שואלת: #103361
אני ובן הזוג שלי מתכננים לקיים בקרוב יחסי מין מלאים. כשהוא דוחף לי אצבעות זה כיף וקצת כואב אבל מרגיש שהעובי של הפין שלו יהיה עבה מדי בשביל להכנס. מה לעשות? יש אפשרות להרחיב את החור לאט לאט באיזשהי דרך? תודה

תשובה:
שלום יקרה. שמחה לקרוא שאתם בתקשורת מינית ומדברים ביניכם על קיום יחסי המין. חשוב לדחוף אצבע או שתיים בעדינות משום שהנרתיק עדין ושלא יפצע. הנרתיק מתרחב כך שפין עבה וגדול יכול להיכנס, תחשבי שבבוא היום גם תינוק.ת יצא משם, כך שזה שריר שמתרחב. לפעמים יש נרתיק צר מדי אבל ברוב המקרים יש התאמה. כדאי קודם להכניס רק את קצה הפין כדי להתרגל וטוב שאת מתרגלת על ידי הכנסת אצבעות, גם הכניסי את שלך כדי להתיידד עם הנרתיק שלך. אחר כך בן זוגך יכול להיכנס עם קצה הפין ולצאת ולהיכנס עד שתתרגלי לאט לאט ואז כל הפין יכנס. זה טבעי לחשוש מעובי הפין או האורך שלו, אבל שוב בדרך כלל הכל מסתדר, חשוב שכמובן תהיי רטובה שלא יכאב לך, שהוא ירד לך או יעשה לך ביד. בהצלחה ומין מוגן ומהנה


בן 17 שואל: #103261
היי! אני בן 17 וקצת ויש לי חברה גם בגילי בערך. אנחנו ביחד כבר 5 חודשים ומאוד אוהבים אחד את השני ואז החלטנו לנסות לשכב ,בהסכמה(פעם ראשונה של שנינו). היה קצת מביך ושמעתי מידידות שצריך להכניס אצבעות כדי להרחיב את החור של הפות. אז הכנסתי שתי אצבעות למשך כמה זמן ותוך כדי שאלתי אותה איך היא מרגישה ואם זה נעים והיא אמרה שכן אבל טיפה כואב(לא ירד לה דם והיא הרגישה טוב גם כשסיימנו) ואז שמתי קונדום כדי לבצע חדירה אבל לא עמד לי כל כך ובסוף כשעמד לא נכנס. יכול להיות שיש בעיה כלשהי? אולי צריך להכניס יותר אצבעות? טיפה כאב לה כשהכנסתי אצבעות אולי מציפורניים? אני יודע שזה הרבה שאלות אבל ממש בא לשנינו לשכב.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, נשמע שיש לכם קשר טוב, אתם פתוחים אחד עם השני ומדברים על הדבירם וזה מאוד מאוד חשוב. טוב עשית שהכנסת אצבע לפני שניסית להיכנס עם הפין כי זה ממש לא היה מצליח. אין לך בעיה בכלל. ירידה בזקפה לפני הפעם הראשונה נובעת מלחץ, התרגשות, פחד להכאיב לה ודאגה. הכאב נובע מזה שהשריר אינו רגיל שמשהו נכנס אליו. מדובר בשריר מכווץ ומאוד חשוב להיות עדין ולעשות הכל באיטיות. זה גם לא אמור להצליח בפעם אחת. תתייחסו לזה כאל תהליך ולא כמשימה חד פעמית. אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו על טיפים לפעמים הראשונות. תקראו את זה יחד ותלמדו מזה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102849
היי, חבר שלי ואני ביחד חצי שנה. לפני חודש שכבנו בפעם הראשונה (פעם ראשונה של שנינו). מאז יצא לנו לעשות את זה בערך עוד שלוש פעמים אבל אף אחד מאיתנו לא גמר. דיי הפסקנו באמצע. בכל פעם יוצא מצב שיורד לי דם ושבמשך יום-יומיים שממש כואבת לי הבטן. שלשום, שכבנו גם. היום קמתי בבוקר ודיממתי מאוד (כאמור עברו יומיים ואתמול לא היה כלום). גם מאוד כואבת לי הבטן, יותר מאשר מבמחזור. אנחנו מאוד זהירים ומשתמשים בקונדום, והמחזור שלי אמור להיות עוד בערך שבועיים. יש סיבה לדאגה? זה בסדר? נשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת לא נשמע שיש מה לדאוג מבחינת הריון וגם לא מהדימום. מה שאת מתארת נשמע כמו חוויות של נערות רבות בפעמים הראשונות לקיום יחסים עם חדירה. חשוב להבין שכניסה של הפין לנרתיק זו לא פעולה שהנרתיק רגיל אליה ולוקח זמן שהכאב יעבור, שהדימום ייפסק ושזה יהיה מהנה. טוב עשיתם שהפסקתם באמצע כי זה לא היה נעים עבורך או עבורו. ככה זה צריך להיות. כשאתם בהקשבה זה לזו. בנוגע לאורגזמה שלך, רוב הבנות אינן חוות אורגזמה מחדירה, ובטח לא בפעמים או בשנים הראשונות. אני מצרפת לך קישור למידע רב על הפעמים הראשונות שיוכל לעזור לך. יש שם הרבה טיפים וניפוץ מיתוסים. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כמו כן, את מוזמנת להתקשר אלינו לשיחה או אפילו לבוא. נשמח לדבר על זה עוד. כל טוב


בת 17 שואלת: #102110
אני וחבר שלי ניסינו לפני כמה ימים לשכב בפעם הראשונה(פעם ראשונה של שנינו), אבל מלבד חלק מהכיפה שלו זה לא ממש הצליח להיכנס. ניסינו טיפה יותר חזק כי חשבנו שזה אולי בגלל הקרום הבתולין אבל גם זה לא הצליח. יכול להיות שזה בגלל שיש לו די עבה (עבה יחסית אבל לא ארוך במידה מיוחדת)? או שיכולה להיות סיבה אחרת?

תשובה:
שלום מזל טוב! מאוד מרגש ואני מקווה שזאת היתה חוויה טובה עבור שינכם. זה מאוד שכיח ונורמלי המצב שאת מתארת. לא נראה לי בינתיים שיש בעיה. תמשיכו לנסות והכי חשוב להנות. בפעם הראשונה יש הרבה מתח והתרגשות ויכול להיות שעם הזמן תרגישו יותר בנוח. במידה ואתם מרגישים צורך אתם מוזמנים להגיע אלינו לפגישת ייעוץ. הנאה מקיום יחסי מין הוא דבר שלומדים אותו ועם הזמן מכירים יותר טוב אחד את השני ומרגישים יותר בנוח. בכל אופן מאוד חשוב לא להשתמש בכוח! במקרה הזה עדינות, רכות והקשבה היא המענה הטוב יותר! תמיד תדאגו שיהיה נעים לשניכם! כל טוב ובהצלחה


בן 18 שואל: #101978
אני 11 חודשים עם חברה שלי, מאוד נמשך אליה מינית, הגןף שלה והפנים שלה מגרים אותי ממש. התחלנו לקיים סקס יבש ללא בגדים (חיכוך של איברי המין) לא מזמן וקנינו קונדומים כדי שנהיה מוכנים. מאז קרה פעמיים-3 שניסינו לשכב. בפעם הראשונה לא הצלחתי לחדור ולא רציתי להכאיב לה אז החלטנו להמשיך ללא חדירה. וביומיים האחרונים שניסיתי לחדור אליה כל פעם שעליתי מעליה כבר לא עמד לי מספיק בשביל לבתל אותה. קמתי ממנה נגענו קצת אחד בשניה בשביל שיעמוד לי ועליתי מעליה שוב. שוב לא עמד ואז שוב כשירדתי כדי להעמיד אותו לא התאפקתי וגמרתי. קרה לי פעמיים יום אחרי יום. מתסכל ממש. אז הבעיה היא לא שאני לא מגורה, אולי לחוץ טיפה.. בפעם הראשונה לא זכור לי שקרה ככה ואני כמעט בטוח שעמד לי רגיל. עוד משהו, כשאני שם את הקונדום הוא צמוד וסבבה ולאחר כמה דקות הוא קצת מתחלק עליו מהטיפות אהבה. אני משתמש בקונדומים של דורקס עם תוספת חומר סיכה. מה לעשות?

תשובה:
ערב טוב, דבר ראשון אני שמח לשמוע על האכפתיות שלך ועל הקשר והפתיחות ביניכם, אז כל הכבוד רק לפי זה אני יכול לדעת שאתם בדרך הנכונה. מה שסיפרת קורה להרבה גברים, במיוחד בפעמים הראשונות וגם אחרי לאחר ניסיון רב. ענית לעצמך על התשובה, אחת מהסיבות שהזקיפה נופלת היא בגלל לחץ ועצם העובדה שאתה חושב על זה, ואני גם מאמין שזאת מהמחשבה שאתה לא רוצה להכאיב לבת זוגתך. בפעמים הראשונות באמת יכולים לכאוב קצת, אך אם תעשו את זה בעדינות ועם משחק מקדים ארוך וטוב, אפשר לצמצם את הכאב עד שאפילו יכול להעלם. אחת הסיבות שיכולות לגרום לכאב היא הפחד מזה וההתרגשות מהאקט, אותם סיבות שמורידות לך את הזיקפה. אז הטיפ הכי טוב שאני יכול להביא לכם, זה פשוט תשכחו מהחדירה, ופשוט תהנו מכל שאר הדברים שיש לעשות וברגע שזה ירגיש נכון פשוט תזרמו על זה. חדירה היא רק חלק קטן מאוד מיחסי המין. בנוסף עדיף שזה יהיה במקום ללא הפרעות ככה שתוכלו להיות רגועים ולא לחוצים שמשהו יכול להפריע. לסיום כל הכבוד על האכפתיות ועל הפתיחות בניכם, ועל השימוש באמצעי מניעה!. אתם גם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת פתוחה שקרובה עליכם לייעוץ נוסף. סופש נעים.


בן 20 שואל: #101911
היי, אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה לקיים יחסי מין. היינו מנסים כל פעם קצת ועוצרים כי היה כואב לי.ובכמה פעמים האחרונות אני חושבת שזה היה כבר ממש עד הסוף. אבל כבר 3 פעמים ישר אחרי היה קצת דימום(לא היסטרי, אני רואה את זה רק כשאני עושה פיפי, זה לא מצריך פד כמו במחזור ואני לא מרגישה את זה) לפעמים תוך כדי החדירה זה עוד קצת כואב פתאום כמו בפעמים הראשונות.. שזה אולי קצת עמוק יותר? בפעם האחרונה לפני יומיים הוא גם החדיר אצבע והרגשתי כמן שריטה אז הוא עצר והמשכנו והחדירה קצת כאבה לי וישר אחרי היה לי שוב קצת דימום. למחרת בבוקר זה כבר נעלם רק היה כמו מן הפרשות ורדרדות כאלה (רק בניגוב)ואז שוב חזר קצת בערב, והיום בבוקר גם קצת. אני מרגישה גם תחושה קצת מציקה, זהלא כאב בלתי נסבל אבל לא נעים..(אני גם לוקחת אנטיביוטיקה והבנתי שזה יכול לקרות במיוחד כשלא אוכלים מסודר) האם זה נורמאלי שאחרי *כמה* פעמים ראשונות יש דימום, האם זה בגלל שאני עודמרגישה קצת כאב בחדירה וכלפעם זה מתרחב קצתיותר?או המרחקים בין פעם אחת לשניה ואז זה כמו פצע שנפתח מחדש? או שזה יכול להיות מהשריטה שנגרמה עם החדרה של האצבע?או סיבות אחרות? תודה!

תשובה:
שלום לך, טבעי שיקרה בפעם הראשונה. למרבית הבנות שיש להן קרום בתולין, הדימום ממשיך גם לפעמים הראשונות הבאות. עם זאת בכדי לוודא שלא מדובר בקרום בתולין סרבן שלא רוצה להתרחב או לרדת, ממליצה לך לפנות לבדיקה את רופא.ת נשים. כהמלצה אישית, חשוב מאוד שתדריכי את בן זוגך איך לגעת בך ומתי לנסות להיכנס. יכול להיות שבערב מסוים בכלל לא תרצי כניסה וזה בסדר גמור. חשוב שתהי מגורה ושהמגע הראשוני יהיה איטי ועדין מאוד. ואם אצבעות מצטרפות לכניסה אז רצוי לוודא שאין ציפורניים... באופן כללי, המגע צריך להפוך לנעים יותר ויותר עם הזמן ולשם כך דרושה תקשורת ביניכם, פתוחה, רגישה ומאפשרת. אנחנו כאן להמשך שאלות ועדכונים. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101869
היי, אני בן 15 וחצי ואני ובת הזוג שלי כבר כמעט שנתיים ביחד. פעם קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל ב4 חודשים האחרונים אנחנו מנסים לקיים את זה עם חדירה אבל זה לא מצליח בטענה שלה שזה לא נכנס עד הסוף ויש לה משהו שחוסם את זה. חשוב להבהיר שהיא הייתה ממש מגורה מינית ובנוסף ממש רגועה ולא לחוצה. אבל זאת לא השאלה העיקרית ( אם יש תשובה אשמח לקבל). השאלה העיקרית היא, קודם כל הקדמה- בסהכ כל הקטע המיני הוא בערך שנה, עכשיו עד לפני שבועיים הזיקפה שלי הייתה נורמלית, עד הסוף ללא בעיות. אבל בשבועיים האחרונים כשאנחנו מנסים משהו, עומד לי אבל לא עד הסוף, זאת אומרת- הפין בגודל שלו כשהוא במצב זיקפה אבל אינו חזק מספיק ואז הוא מתרפה. היא כן מגרה אותי אבל לא ככ בגלל שאם אנחנו מנסים "משחק מקדים" אחרי זה כשאנחנו מנסים לחדור אני כבר גומר מהר. בנוסף, בכל מצב שהיינו מקיימים יחסי מין מלאים, כשחדרתי גמרתי יחסית מהר- ( אולי תוך דקה \ 2 ) השאלה שלי אם יש אפשרות לדחות או להרגיל את עצמי ללגמור יותר מאוחר, חשוב לציין כשיש מין אוראלי, אני גומר ממש לאט. ( יכול להגיע ל40 דק ומעלה). איך אני יכול " לתקן את המצב" או להתייעץ או לשנות.

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להתייעצות. אענה לשאלותיך בשמחה. לגבי השאלה הראשונה: אשמח לכמה פרטים בכדי להבין במה מדובר ובכל מקרה אשמח להזמין אתכם אלינו לבדיקה של גניקולוג/ית שנדרשת אחרי התחלה של קיום יחסי מין- האם היא מרגישה כאב ולכן מרגישה משהו חוסם? האם היא מכווצת והכניסה מלווה בקושי? מה אתה מרגיש כשאתה נכנס? היא יכולה להיות מגורה אך עדיין יהיה קושי. זה טבעי בהתחלה קיום יחסי מין. לגבי השאלה השנייה: זה נורמלי בגילך לגמור תוך דקה - שתיים. מה גם שהגיוני שאחרי גירוי ממושך תרגיש צורך לגמור. זמן ההחזקה שלך ישתנה עם הגיל. מה שכן אם אתה רוצה לתרגל את זה, אפשר קודם באוננות - שנייה לפני שאתה מרגיש צורך לגמור תעשה עצירה - כך תלמד מהי נקודת העצירה שלך שממנה אתה יכול להמשיך ולא גומר. מרבית הנשים נהנות מגירוי חיצוני של הדגדגן ולא מהכניסה לנרתיק. אז ממליצה קודם שתשאל את עצמך למה זה כל כך חשוב. תענג את החברה שלך בדרכים אחרות שמוכרות לכם ונהניתם מהם עד היום, את הכניסה לנרתיק אפשר לעשות כמשהו נלווה והיא לא צריכה לשנות את ההנאה שהייתה לכם עד כה. מדברייך אני מבינה שהזקפה שלך חזקה בכל סיטואציה ורק במצב של רצון להיכנס היא נחלשת, דבר אשר מעיד על כך שהנושא מטריד אותך. כשאנחנו בחשש או שהחוויה המינית סביב הכניסה הופכת להיות לא נעימה, נתקשה ליהנות. אני מציעה לשניכם להירגע סביב הציפייה להנאה מכניסה לנרתיק. יחסי מין הם הרבה מעבר לזה ובעיר משחק של גילוי. הכניסה היא לא המטרה ביחסי מין וזאת למרות כל מה שרואי בסרטי הפורנו. יחסי מין הם משהו שלומדים יחד בהדרגה וההנאה בשלב כל כך ראשוני, צריכה להיות מהגילוי והביחד. תנשמו אויר ותתייחסו לכניסה כמשהו נלווה שגם אותו תלמדו עם הזמן. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #101864
שלום.....יש לי חבר ועוד מעט נעשה אחזה בפעם הראשונה אני מאוד חוששת מזה שלא ירד דם.. כי זה אומר ומראה לו שאני לא בתולה האם גם אם לא יורד דם הוא מרגיש שאני בתולה שהוא פותח תקרום?? ואם לא ירד דם הוא יחשוב שאני לא בתולה מה לעשות ששיקרתי לו... תוכלו לעזור לי בבקשה

תשובה:
שלום לך אם הבנתי נכון את לא בתולה ואת עומדת לקיים יחסי מין בפעם הראשונה עם בן זוג שחושב שאת בתולה. אם כך המצב - ישנן בנות שלא יורד להן דם בפעם הראשונה ויש בנות שנולדות גם בלי קרום - כל אישה שונה ולכן לא לכולן יורד דם. אין דרך לבן זוגך לדעת ולהרגיש אם את בתולה או לא בזמן קיום יחסי המין. אני ממליצה לך לשתף את בן זוגך באמת לפני שאתם מחליטים לקיים יחסי מין. מדוע את מסתירה זאת ממנו? יכול להיות שבתחילת הקשר בינכם לא הרגשת נוח לומר לו שאת לא בתולה אבל עכשיו אתם כבר במקום אחר והקשר העמיק יותר ואם יש בינכם קשר טוב חשוב האמון בינכם והיכולת לשתף אחד את השני. את מאוד צעירה וזאת הזדמנות לבחון את הקשר בינכם - אם את נמצאת בקשר עם חבר שאת לא יכולה להיות כנה איתו ולספר לו את האמת אולי כדאי לך לשקול שוב האם זה נכון לשכב איתו. כל טוב


בן 15 שואל: #101677
הגענו להתקדמות במיניות שאני מכניס לה אצבעות ורצינו לנסות גם חדירה ניסיתי להכניס אבל זה ממש ממש כואב לה רק בהתחלה רק והפוט שלה די קטן מה לעשות ? להכניס שתי אצבעות אולי שיתרחב קצת?

תשובה:
שלום יופי שאתה שואל ומתייעץ. אני מרגישה שחשוב לך לדעת וללמוד וזה נהדר. שרירי הנרתיק הם שרירים רצוניים. כמו שזה נשמע - הם שרירים עם רצון. אין צורך שתרחיב לה אותם מכיוון שהגוף בנוי ככה שיש אפשרות לחדור והם מתרחבים מתוך רצון. בתחושה שלי ממה שאתה מתאר אולי בת הזוג שלך חוששת ועדיין לא מוכנה ריגשית לחדירה. האם אתם משוחחים על זה? האם היא מדריכה אותך איך נעים לה ומה הקצב שמתאים לה? האם אתם דואגים להיות מוגנים מפני הריון? אני מציעה שתמשיכו בינתיים לנסות להחדיר אצבע ולהתמקד בעינוג חיצוני ביד בדגדגן ובנרתיק. חשוב שתדע שבנות חוות אורגזמה ועונג יותר מגירוי של הדגדגן ולכן כדאי להשקיע בזה לפני ולא למהר לחדירה. כך תוכלו להתנסות עוד קצת בתקשורת ובעונג ממקום בטוח ואז כשתרגישו מוכנים תוכלו להתקדם. ייתכן ובחדירה בפעמים הראשונות היא תחווה כאב לכן חשוב מאוד שתדאג שנוח לה, שאתם במקום עם פרטיות, שהיא רטובה ומגורה וכשהיא תזמין אותך מרצון להיכנס תדאג לעשות זאת לאט ובהדרגה תוך כדי שאתה בודק איתה שהיא בסדר ורוצה להמשיך. בהצלחה. אתם מוזמנים גם להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה.


בת 20 שואלת: #101665
היי החבר שלי בצבא ואנחנו מתראים כל שבוע וחצי שבועיים.לאחרונה התחלנו לקיים יחסים(בפעם הראשונה שלי בכלל) ולרוב היינו מפסיקים אחרי כמה דקות כי כאב לי, ולא הרגשתי שזה באמת עד הסוף. הוא היה מנסה בשיטות אחרות כדי שפחות יכאב, אבל רק בפעמיים האחרונות התגברתי קצת על הכאב וניסינו בעדינות והתחלתי להרגיש את זה אחרת ושבאמת "הצלחנו"(שאולי זאת בעצם הפעם הראשונה?) ואחרי הפעמיים האלו ראיתי קצת דם ישר אחרי ולמחרת גם קצת ונעלם.. אני יודעת שזה הגיוני אחרי פעם ראשונה, השאלה אם גם אחרי זה הגיוני? ואם זה קשור לזה שאנחנו עושים את זה בהפרשים דיי רחוקים וזה כמו "פצע" שמתאחה ונפתח שוב אחרי כל הזמן הזה..כי קראתי קצת באינטרנט ובין הסיבות לזה שזה לגיטימי אחרי פעמים ראשונות היו גם סיבות קצת מלחיצות שזה יכול לנבוע מסרטן הרחם לא עלינו. ומצד שני קראתי שזה גם בממוצע נמצא אצל נשים מבוגרות יותר בסביבות גיל ה50 אבל עדיין מפחיד לקרוא את זה. אשמח אם תעזרו לי להבין אם זה הגיוני וממה זה יכול לקרות. מקוה שהייתי מובנת , תודה רבה!!

תשובה:
שלום לך, כמו שקראת באינטרנט זה אכן הגיוני שבפעמים הראשונות יירד דם בשל קריעת קרום הבתולין מקיום יחסי המין. דבר נוסף על האינטרנט שיש פעמים רבות מידע מטעה ובעיקר מלחיץ כפי שקרה לך. לכן, הייתי ממליצה לך לפנות לרופאת נשים אשר תערוך לך בדיקה ובנוסף תוכל להתאים לך אמצעי מניעה. במידה ואת מעוניינת במרכזים שלנו יש רופת נשים. מוזמנת להתקשר למרכז הקרוב אלייך לביתך לקביעת תור לרופאת נשים. כל טוב!


בת 22 שואלת: #101641
לפני פחות משבוע קיימתי יחסי מין פעם ראשונה בהצחלה הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו והכמיס טיפה ועצרתי אותו ביקשתי שישים קונדום גם אם זאת הפעם ראשונה שלי הוא שם ואחר כך הכניס שוב לא ירד דם ולא כלום הוא גמר בתוך הקומדום ויום למחרת קניתי נורלבו בכל מקרה לקחתי ואחרי יומיים הופיעו לי בחילות וכאבי ראש וסחרחורות עם שחור בעיניים יש מצב שזה בגלל שאני שוב אנמית אני לא יודעת אבל אני מפחדת

תשובה:
שלום לך! קודם כל מזל טוב על הפעם הראשונה, אני מקווה שהיא הייתה עבורך חוויה חיובית ונעימה. חשוב מאד להדגיש שעלייך להשתמש באמצעי מניעה (בדרך כלל קונדום או גלולות) בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין, בדיוק כמו שעשית בפעם הראשונה כך כדאי שתקפידי לעשות גם בפעמים הבאות. לפי התיאור שלך לא נראה שקיים סיכוי שנכנסת להיריון. יש להימנע מכל סוג של חדירה ללא קונדום, גם אם היא לזמן קצר בלבד. אין שום בעיה עם גמירה בתוך הקונדום - לכך הוא מיועד. בחילות, כאבי ראש וסחרחורת עם שחור בעיניים יכולים להיות תופעות לוואי של נורלבו אך גם יכולים להיות קשורים לאנמיה אם את סובלת ממנה באופן כרוני. אם את עדיין סובלת מתסמינים אלו כדאי שתפני לרופא/ה המשפחה שלך.


בת 22 שואלת: #101442
שלום, אני וחבר שלי אני 18 והוא 19, עדיין לא שכבנו כי אף פעם לא שכבתי עם מישהו והוא כבר מנוסה והתחלנו קצת להתנסות בכל זה ביחד, הוא נורא מתחשב ואנחנו נורא נורא אחראים לפי האופי שלנו וזהירים והכל אבל בגלל שהוא לא נכנס עם האיבר שלו עד הסוף לא הרגשנו צורך להשתמש בקונדום מה שאני מזכירה שאני בתולה , אני אפשט את זה , פעמיים או שלוש היינו במצב שבו הוא מכניס לי רק את הכיפה ונע קדימה ואחורה (בפעם הראשונה שניסינו זה לא הצליח ולא נכנס כי לא הייתי רטובה) והיום גם הוא היה אצלי והוא הכניס חצי ובשתי הפעמיים הוא גמר בחוץ . אפשר להיכנס מזה להריון? מטיפות אהבה? או בכלל שהוא הכניס חצי וגמר בחוץ ? אני מפחדת פחד מוות מהריון או בכלל לעשות בדיקה לפעם הבאה נשתמש בקונדום מן הסתם אבל עדיין אם הפעם יש סיכוי? ודבר שני בפעם הראשונה כאב לי ממש והוא היה הכי מקסים ומתחשב ןהכל ויום למחרת בהפרשות ראיתי טיפה דם וגם היום ראיתי טיפה דם ממה זה? יכול להיות שאני לא בתולה אפילו שהוא לא נכנס עד הסוף????

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מבן זוג קבוע ומתחשב שמתנסה יחד איתך ולפי הקצב שלך! דבר שני, חשוב לי להבהיר- כל מגע ישיר של איברי המין עלול לגרום לכניסה להריון! גם רק מגע של הפין בפתח הנרתיק עלול להוביל לכניסה להריון..טיפות אהבה הן זרע של הגבר המופרשות במהלך קיום יחסי המין לפני הגמירה ולכן ניתן להכנס מהן להריון. ממה שתיארת לנו אני ממליצה לך לקחת את גלולת היום שאחרי פוסטינור\ נורלבאו- אלו גלולות שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וניתנים לרכישה בכל בית מרקחת\ סופר פארם. ישנה גלולה נוספת בשם אלה האפשרית עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים אותה ניתן להשיג רק באמצעות מרשם רופא. אם יש לך אפשרות לקחת אחת מהן אני ממליצה לך לעשות זאת, גם אם את לוקחת וגם אם לא רצוי לערוך בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוגע להפרשות שתיארת עם הדימום, זאת תגובה טבעית של הגוף שלנו למגע המיני במיוחד בפעמים הראשונות. יכול להיות שגם חדירה חלקית קרעה את קרום הבתולין, עוד דבר שיכול להסביר את הדימום שתיארת. במידה והדימום ימשך או יחמיר, אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים. בנוסף, יש אפשרות לקבל פוסטינור ובדיקות הריון בסניפים שלנו בשעות הפתיחה במידה ותתקשי להשיג או תרצי מישהו שיהיה איתך. אני מזמינה אותה להתקשר או להגיע אלינו עם בן הזוג שלך לשמוע על אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקבל ידע ומענה לשאלות שלך ! המון בהצלחה :)


בן 16 שואל: #100979
היי...אז ככה...כאשר הפין שלי במצב שהוא עומד אז הוא עומד יותר מידי...הוא מגיע למצב שעוד רגע הור נוגע בבטן שלי... עכשיו השאלה שלי היא...האם זה נורמלי? ומה אני אמור לעשות במצב כזה כי ברור שאין מצב שאצליח לקיים יחסי מין ככה...

תשובה:
שלום לך, נשמע שהמצב שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. כשתרצה להתחיל לקיים יחסי מין חשוב ללמוד ולחקור את הנושא לפני כן, תוכל לעיין באתר של "דלת פתוחה" במאגר המידע ולקרוא קצת על "כל מה שרצית לדעת הפעם הראשונה ולא העזת לשאול"... ובנוסף, הדבר החשוב ביותר בקיום יחסי מין הוא התקשורת עם הפרטנרית שלך. לשאול אותה מה נעים ומה היא רוצה שיקרה- ככה בטוח תצליחו לקיים יחסי מין. שיהיה בהצלחה


בת 24 שואלת: #100978
שלום האם הירתעות מבחור זה בסדר לנסות יחסי מגע?

תשובה:
היי, יחסי מין צריכים להגיע מרצון ומשיכה מצד שני בני הזוג, לכן חשוב שתרגישי שלמה עם החלטתך לקיים יחסי מין. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #100460
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין חלקיים בפעם הראשונה היום.. אני צריכה לקבל מחזור מחר ובדרך כלל לפני המחזור יש לי כאבים בבטן התחתונה. הוא הכניס רק את קצה איבר המין שלו לתוכי והוא לא נראלי גמר כי לא הרגשתי את זה אבל אני ממש מפחדת..

תשובה:
שלום לך. אני מבין שאת מפחדת ולא בטוחה לגבי הסיכון לכניסה להיריון. באופן עקרוני כל יחסי מין שכוללים חדירה ולא היו עם קונדום/גלולות נחשבים ליחסי מין לא מוגנים, גם אם הם היו קצרים, גם אם החדירה הייתה חלקית וגם אם לא הייתה גמירה. לכן, למרות שמהסיפור שלך נשמע שהסיכוי לכניסה להיריון הוא קטן מאד, אנחנו ממליצים במקרה כמו שלך להשתמש בגלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, לרוב תחת השם פוסטינור, ללא מרשם את הזדהות. חשוב לקחת את הגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. את נמצאת בשלבים הראשונים של חייך המיניים, וחשוב מאד שתדעי שכל יחסי מין שכוללים חדירה חייבים להיות עם אמצעי מניעה. הקפידי תמיד שיהיה שימוש בקונדום (בהמשך אפשר לעבור לגלולות) על-מנת לשמור על בריאותך ולהימנע מהיריון לא רצוי. אם יש לך שאלות נוספות / את זקוקה לעזרה כלשהי ניתן לפנות אלינו גם טלפונית.


בת 19 שואלת: #100403
טוב לפני יום יומיים בערך זה היה אני בתולה .. והחבר שלי ניסינו לשכב והוא החדיר ממש טיפה חצי מהכיפה אפילו לא.. בקיצור אמרתי לו שיפסיק כי כאב לי אז עשינו סוג של סקס אחר הכוונה לחיכוך הוא השכיב את הפין שלו עליו ואני ישבתי על זה והתחלנו לחכך זה בזו כמה פעמים תוך כדי הוא ניסה להעמיד את זה שאני ישב על זה ושוב זה כאב לי אז המשכנו עם החיכוך .. שנייה לפני שהוא גמר הוא אמר לי לקום אז ממש קמתי כזה והוא גמר על עצמו בבטן כזה וכל זה רק מחיכוך ולא מסקס עכשיו כואב לי קצת ממש טיפה כי הוא החדיר בהתחלה ושנינו לא היינו מוגנים לא גלולות ולא קונדום יש אפשרות שאני בהריון? כי לא רציתי לשתות פוסטינור סתם עד כמה שהבנתי זה מזיק מה לעשות תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, כן, לפי הסיפור שלך יש סיכוי להיכנס להריון לכן אני כן ממליץ לקחת פוסטינור. פוסטינור אינו מזיק לגוף, אך הוא כן יכול לגרום לתופעות לוואי זמניות ואחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאמצעי מניעה אחרים כגון קונדומים וגלולות , לכן הוא אמצעי מניעה למקרה חירום בלבד. גם אם אתם רק מתחככים יש סיכוי להיכנס להריון לכן כדאי להשתמש בקונדום גם במקרה הזה. בנוגע לפעם הראשונה, זה נשמע שאתם פתוחים אחד עם השני וקשובים שזה מעולה!. על מנת להפחית את הכאב בפעם הראשונה אפשר לעשות כמה דברים: 1. כמו שהתחלתי חשוב להיות קשובים ואתם כבר שם אז מעולה!. :) 2. אווירה מאוד משפיעה, עדיף להיות בטוחים שיש לכם פרטיות ללא חשש להפרעות או דאגות. 3. חשוב להתחיל במשחק מקדים ארוך ומושקע על מנת להכין את הגוף לקראת החדירה, שהאיבר המין יהיה רטוב ומגורה. (ניתן ע"י מין אורלי או מגע וחדירה של אצבעות). 4.אמרת שניסיתם חדירה שאת למעלה וזה פחות מומלץ, אני ממליץ לכם להתחיל בתנוחה המסיונרית (שאת שוכבת על הגב) כדי להקל על החדירה, אך הבן זוג צריך להיות קשוב אליך ולחדור לאט ובקצב שלך. 5. החדירה היא לא המטרה ביחסי מין היא רק חלק קטן מהם לכן הכי חשוב להתמקד בהנאה שלכם ולא בחדירה עצמה!! בהצלחה.


בת 17 שואלת: #100310
ב28.9 שכבתי עם החבר בפעם הראשונה עם קונדום כמובן,לא כאב ולא יצא דם,הוא גמר. לאחר בערך כשעה וחצי חזרנו שוב למיטה והגענו שוב לאקט מיני הפעם הוא סתם נתן לי להרגיש בלי קונדום בערך דקה בלי גמירה כמובן והפסקנו מאז יש לי רצון עז לפיפי כל הזמן יש לי מעט דם כל פעם שאני מנגבת יש חשש להיריון? זה הימים שהווסת אמורה להגיע והיא לא מגיעה

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד שהשתמשתם בקונדום בפעם הראשונה שקיימת יחסי מין. לעומת זאת הפעם השנייה בהחלט מסכנת אותך בכניסה להיריון ובהדבקה במחלות מין (במידה ואלו לא היו יחסי המין הראשונים של חבר שלך). גם בחדירה שלא כוללת גמירה יש סיכוי קטן להיכנס להיריון, גם אם זה למשך דקה וגם אם למספר שניות. אמנם הסיכוי הוא נמוך, אך את עדיין בסיכון, ויש לשלול כניסה להיריון על-ידי בדיקת היריון. אני ממליץ לך לפנות לאדם מבוגר שעליו את סומכת, לרופא המשפחה או אלינו טלפונית או באמצעות קביעת פגישה באחד הסניפים על-מנת שילוו אותך בביצוע הבדיקה כדי לוודא שאינך בהיריון. תכיפות במתן שתן שמתוארת לפעמים כ"רצון עז לפיפי כל הזמן" וגם דם בניגוב יכולים להעיד דווקא על דלקת בדרכי השתן, שלא בהכרח קשורה ליחסי מין או מחלת מין. עלייך לפנות לרופא/ה שלך כדי לטפל בדלקת. גם אם את מתביישת לדבר עם אמא/אבא בנוגע ליחסי המין שקיימת - אין סיבה שתרגישי לא נעים לבקש לפנות לרופא/ה כדי לבדוק האם אכן יש לך דלקת בדרכי השתן. דלקות כאלו נפוצות בקרב נשים בכל הגילאים וכאמור הן לא בהכרח קשורות ליחסי מין. לאחר שתוודאי שאינך בהיריון, ותקבלי טיפול לדלקת בדרכי השתן - חשוב מאד שתקפידי ביחד עם חבר שלך על שימוש באמצעי מניעה בכל מגע מיני ביניכם שכולל חדירה, גם אם הוא קצר. זה יחסוך ממך את הדאגות וישמור על בריאותך. בהצלחה, ואנא פני אלינו טלפונית בכל שאלה נוספת.


בת 18 שואלת: #100005
קיימתי אתמול יחסי מין בפעם השנייה, בפעם הראשונה נקרע לי הקרום ירד לי דם, ובפעם השנייה כשקמתי בבוקר ועשיתי פיפי ירד לי טיפה דם האם זה תקין? ובשתי הפעמים האזור הרגיש לי מגורה יום לאחר מכן, די מגרד, השתמשנו בקונדום לאורך כל הזמן.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני רוצה לברך אותך על תחילת קיום יחסי מין ובאופן מוגן על ידי שימוש בקונדום! בנוגע לשאלתך, הפעמים הראשונות עשויות להיות קצת כואבות ולגרום לדימומים, גירויים וגירודים. כרגע מהתיאור שלך אני לא רואה סיבה לדאגה.. אבל חשוב לשים לב בהמשך שזה משתפר מפעם לפעם. אני רוצה להדגיש שבזמן קיום יחסי מין חשוב להיות עירנית לגוף שלך ולרצונות שלך ולשים לב שאת מספיק רוצה את היחסים ומספיק מגורה מינית לפני החדירה, ככל שתהיי יותר רטובה ובעוררות מינית כך החדירה תהיה לך נעימה יותר ועשויה להפחית חוסר נעימות לאחר מכן. כמו שציינתי לפני כן, הסימנים שסיפרת נורמאליים לחלוטין ולכן אין סיבה לחשוש.. במידה ובהמשך זה לא ישתפר, כדאי להיבדק אצל רופא נשים ויש להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע ולאורך כל האקט! המון בהצלחה !


בת 16 שואלת: #99884
אני בת 16 ואני וחבר שלי קיימנו יחסים מוגנים ביום רביעי וחמישי בפעם הראשונה. הקונדום לא ניקרע וקיימנו יחסים ללא גמירה התחילו לי הפרשות בקטנה וגם ירד לי דם אבל עכשיו בקושי יורד האם זה בסדר ? כי אני בלחץ מזה ..

תשובה:
שלום לך. קודם כל האם נהנת? יחסי מין אמורים לגרום להנאה וליצור תחושה טובה. אני מאוד שמחה לשמוע שהשתמשתם בקונדום ונזהרתם. הדימומים יכולים להיות מכמה סיבות. אולי זה קרום הבתולין שנקרע או שנפצעת מעט באזור הנרתיק בעקבות החדירה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע דבר בעייתי. אם את בלחץ, את מוזמנת לפנות לרופא נשים שיבדוק אותך. את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופאת נשים שמטפלת בדלת הפתוחה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #99516
היי שלום קוראים לי לירון ואני בת 16 יש לי חבר כמעט שמונה חודשים (שנינו בתולים) ואנחנו מתמזמזים ונוגעים אחד בשני ואני יורדת לו אבל אני לא רוצה שהוא ירד לי והוא רוצה לשכב אבל אני לא והוא לא לוחץ עליי. כשאני לא איתו ממש באלי לשכב איתו אבל שאחנחנו ניפגשים פתאום לא באלי וגם הוא רוצה לדחוף לי אצבע הוא אומר לי אם לא נעים לך אז אני יפסיק עם זה, וממש באלי שהוא ידחוף לי אצבעות אבל כשהוא בא להניס את היד שלו אני עוצרת אותו אין לי בעיה שיגע לי בטוסיק ובשדיים והשאלה שלי היא למה אני ממש רוצה שהוא ידחוף לי אצבעות אבל כשזה בא לקרות אני עוצרת?

תשובה:
היי לירון, אז קודם כל אני שמחה שפנית אלינו בנושא. הרגשות המעורבים שאת מרגישה הם מאוד הגיוניים ונורמטיביים לנערה בגילך. זה טוב מאוד שיש בינך ובין החבר שלך תקשורת ואת יודעת מתי להגיד לו לעצור והוא קשוב אלייך. זה בסדר גמור שאת לא מרגישה מוכנה עדיין לשכב או לדברים אחרים, הכי חשוב שתעשי מה שטוב לך ומה שנעים לך. גם אם את רוצה מצד אחד שיגע בך ויכניס אצבעות ומצד שני עוצרת זה נורמטיבי לחלוטין. קיים בך פחד מההתנסות החדשה שפחות מוכרת לך. כשתרגישי מוכנה ולא תרתעי אז תדעי מתי לא לעצור אותו, עד אז תעשי מה שאת מרגישה ומה שעושה לך טוב. שיהיה המון בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99464
היי! ירדתי לחבר שלי פעם ראשונה, ראיתי שהוא נהנה ומעט גונח ומתפתל, אבל הוא לא הצליח לגמור גם אחרי 20 דקות. חשוב לציין שזה לא היה בבום וביצענו משחק מקדים לפני. מה יכולות להיות הסיבות לכך ואיך אפשר לגרום לו לגמור מהר יותר?

תשובה:
היי! נשמע שאת וחבר שלך נמצאים בשלבים הראשונים של גילוי ההנאה המשותפת שלכם מיחסי מין. אחד הדברים החשובים ביחסי מין הוא תקשורת טובה בין בני הזוג, שמאפשרת לדעת ממה כל אחד מבני הזוג נהנה, מה גורם לו/לה להרגיש טוב ולהגיע לסיפוק מיני. זה נכון גם מהצד של חבר שלך וגם מהצד שלך. תקשורת טובה מורכבת גם מקולות (כמו גניחות) ומבטים בזמן יחסי המין אבל גם משיחה, ואני מקווה שעם הזמן תרגישו בנוח לדבר אחד עם השניה על מה שנעים עבורכם ומה שאתם אוהבים לעשות בזמן יחסי המין. משך הזמן ש"נדרש" כדי להגיע לסיפוק מיני ולגמירה משתנה בין בן לבן ובין בת לבת. אני לא חושב שאת צריכה להיות מוטרדת ממשך הזמן עד שהחבר שלך גומר. אם את מרגישה שעבורך משך הזמן הזה ארוך מדי את יכולה להציע לאונן בחלק מהזמן, בסופו של דבר ההנאה שלך והעניין שלך חשובים לא פחות משלו. אם את רוצה להיות בטוחה שהוא נהנה את יכולה פשוט לנסות לשאול, זה אולי קצת מביך בהתחלה אבל זאת דרך מצויינת לשפר את יחסי המין ולגרום לשני הצדדים להנות מהם כמה שיותר. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #99303
אתמול השתכרתי והלכתי לבריכה עם איזה בחור מהבר. כשהיינו בתוך המים התחלנו להתחרמן ואז אמרתי לו שאני בתולה ואני רוצה להישאר בתולה. והוא אמר בסדר. ואז בשלב מסוים הוא הוריד לי את התחתונים והחזיה וירד לי. ישר לאחר מכן הרגשתי אותו חודר לתוכי למרות שהיה פיקח. לא השתמשנו באמצעי מניעה. כל הזמן ניסיתי לוודא שהוא לא יגמור בתוכי, אבל אני חושבת שלא הייתי מספיק פיקחת כדי לדעת באמת. כדאי לי לקחת את הגלולה של היום שאחרי? הסתיים לי המחזור לפני שלושה ימים. האם יש אפשרות שנכנסתי להריון? יש השפעה למים במקרה כזה? זה מוזר לי ואני לא יודעת מה אני מרגישה לגבי זה. זה בחור שלא הכרתי לפני ואין לי פרטים שלו, עד כמה קריטי לי ללכת לעשות בדיקות אם יש מחלות?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, האם לקחת את הכדור? היית צריכה לקחת ואם עדיין לא עברו 120 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם אלה וקני אותה וקחי אותה. בנוסף, עוד שבועיים עליך לעשות בדיקת הריון (מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ולבצע את הבדיקה אצלנו). בנוגע למחלות מין, חשוב שתגשי לרופא/ה ולהבדק למחלות מין אבל תחכי שלושה שבועות כדי להיבדק. בנוגע למה שקרה, אני ממש מטצערת לשמוע שזה מה שקרה לך ושכך נחוותה הפעם הראשונה שלך. את הרי ביקשת ממנו שלא תקיימו יחסי מין עם חדירה, והוא עשה זאת למרות בקשתך ולא הייתה לו את הזכות לעשות זאת בלי אישורך. חשוב לי להגיד לך שלא משנה כמה שתית זו לא אשמתך והוא היה צריך להקשיב לך. האם שיתפת מישהו בזה? לא כדאי שתהיי עם זה לבד וגם אנחנו כאן אם תרצי לדבר גם על זה. את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ואנחנו כאן בשבילך ואנחנו גם נשמח להפנות אותך גם לעוד גורמים שיכולים לסייע ולתמוך (ביניהם בטלפון: *1202 תמצאי מתנדבות שישמחו לשמוע ולעזור).


בת 14 שואלת: #99181
אוקי אז אני וחבר שלי שכבנו לא פעם ראשונה אחרי ששכבנו היה לי דם זה אומר שקיבלתי מחזור או משהו אחר?כמו לפצוע איזור באיבר המין או דברים כאלה

תשובה:
שלום לך מרבית הנשים כאשר מקיימות יחסי מין מלאים בפעם ראשונה עם חדירת הפין לנרתיק עוברות את התהליך שאת עברת הדמם שנפלט מהנרתיק קרוב לודאי לא וסת ,אלא אם קיבלת וסת באותו מעמד, הדימום נובע מביתוק (קרע) קרום הבתולין שלך, עם הקרום הזה הנמצא בקצה הנרתיק ילדות נולדות ובזמן יחסי המין בפעם הראשונה הוא פשוט נקרע (כמו שער שנפתח) אני מציעה לכם לפנות לייעוץ בסניף דלת פתוחה הנמצא קרוב אליכם כי מעבר לכך ואם כבר קיימת יחסי מין מלאים חשוב שתקפידו להשתמש באמצעי מניעה כי את יכולה להיכנס להריון מיחסי מין לא מוגנים.


בת 21 שואלת: #99100
היי, אני יש לי חבר כבר מעל חצי שנה ועד לא מזמן היינו עושים אחד לשני ביד ויורדים. לא ממזמן ניסינו לשכב, ניסינו פעמיים ובפעמיים האלה לא הצלחנו. הוא טוען שהנרתיק שלי מאוד מאוד צר והוא לא מצליח להכניס את איבר המין. ניסה אצבע 1 (כן כאב לי) ואמר שנכנס בקושי ושמרגיש שממש צר וצפוף שם ושאני מאוד מכווצת. מבאס אותי שבשני הפעמים של הנסיון של הלשכב הוא לא הצליח להכניס את איבר המין וטוען שזה צר מדי. האם זה תקין?מה אפשר לעשות?

תשובה:
הי לך, האם זאת הפעם הראשונה שלך באופן כללי או רק עם החבר הזה זו פעם ראשונה? בכל מקרה, הנרתיק הנשי מתגמש בזמן הנאה ועונג ומתכווץ ומתייבש בזמן לחץ וכאב - דבר שמקשה על חדירה של אצבע וגם פין. מדבריך, אני מסיקה שייתכן ולא היית מספיק נינוחה ואולי היית מתוחה מעט, דבר שעלול להשפיע. ייתכן וגם קרום הבתולין שלך (במידה וקיים) טרם בוקע ואולי שווה להתייעץ עם רופא נשים לגבי הנושא ושיבדוק אותך. חשוב שלא תהיי מבואסת מכך, כי נשים רבות מתמודדות עם מה שאת מתמודדת ויש לכך טיפול שיכול לעזור ומורכב בעיקר ממגע מיני הדרגתי שקשוב לגוף שלך. את מוזמנת לשוחח עמנו או להגיע ל"דלת פתוחה" בכדי לשמוע על דרכים להקל ולסייע לך. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרכי, אל תתייאשי!!!


בת 16 שואלת: #99076
והוספה לשאלה למטה- למחרת שכבנו בפעם הראשונה בשבילי, כאב לי קצת אבל לא ירד לי דם וכל הפין נכנס- האם זה בסדר? ישר כשסיימנו התחילה לכאוב לי הבטן התחתון מה וגם הייתה לי בחילה- מה זה אומר?

תשובה:
הי לך, אני שמחה שפנית אלינו שוב, את נשמעת נערה מאוד אחראית, כל הכבוד. בפעמים הראשונות, לא תמיד ירד דם ואין זה דבר חריג, את יכולה להיות רגועה. לפעמים נערות חשות כאבים בבטן התחתונה לאחר יחסי מין, דבר שיכול לנבוע כתוצאה מהתכווצויות פנימיות, אולי מגירוי או מלחץ שייתכן והיית נתונה בו בזמן יחסי המין. ייתכן גם שכאב הבטן והבחילה אינם קשורים ליחסי המין. מציעה לך לעקוב אחרי זה ואם זה נמשך ואת חשה מוטרדת, תוכלי להתייעץ עמנו או עם הגניקולוג שמלווה אותך. מאחלת לכם שתהנו יחדיו ואנחנו כאן בשבילך.


בת 18 שואלת: #98575
כשאני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה לא כאב לי כל כך ואם כן זה היה רק לכמה שניות כי האיברים היו יבשים , וגם לא ירד דם או משהו. זה הגיוני? האם זה שאני רוכבת על סוסים מגיל קטן קשור לזה? כי אמרו לי שבנות שרוכבות הקרום שלהן נקרע.

תשובה:
שלום לך! יחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים, וטוב מאד שאת לא חשה בכאבים בזמן קיום היחסים. כמו שאת מציינת, יובש של איבר המין יכול לגרום לכאבים ובזמן קיום יחסי מין עדיף לחכות עם החדירה עד למצב שבו איבר המין שלך לח ורך. "קרום בתולין" הוא פיסה של עור שמקיפה את פנים הנרתיק אצל רוב הבחורות. לא לכל הבחורות יש קרום בתולין, ואצל חלקן פיסת העור הזאת גמישה מספיק כדי שלא יהיה כל כאב או דימום גם בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין. אין קשר לרכיבה על סוסים ובכל מקרה אין לך כל סיבה להיות מודאגת מנושא זה.


בת 17 שואלת: #98425
היי , התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי ואני נוטלת גלולות.. יש לי מספר שאלות השאלה הראשונה היא קיימנו יחסי מין פעמיים , ולא כל כך כואב לי ואני נהנית ולא יורד לי דם.. זה בסדר שלא יורד לי דם? זה נורמלי ? השאלה השנייה שלי היא האם חבר שלי יכול לגמור בפנים כשאני על גלולות? אני לא יכולה להכנס להריון מזה? והשאלה השלישית היא מתי אני אמוקה לקבל מחזור עם הגלולות , שיש בהן 4 כדורים לבנים..

תשובה:
היי, קודם כל זה מאוד נורמלי שלא יורד לך דם ושלא כואב לך. כל אישה מגיבה קצת אחרת ליחסי מי וכאשר יש חדירה איטית, כאשר את מגורה לפניה, זה לא אמור לכאוב. אני מאוד שמחה בשבילך שזה המצב. במידה ואת מקפידה לקחת גלולה כל יום באותה שעה, ואת לא לוקחת אנטיביוטיקה או מקיאה או משלשלת את מוגנת מהיריון. אני מציעה לך לקרוא בעיון את העלון שמצורף לגלולות והוא מסביר מאוד בפירוט את כל המצבים בהם את לא מוגנת. חשוב לזכור שגלולות מגנות עליך רק מפני היריון ולא מפני מחלות מין, ואני ממליצה שבנוסף לגלולות תשתמשו גם בקונדום עד שאתם עושים בדיקות למחלות מין. לגבי שאלתך האחרונה, אין יום קבוע שבו אמורים לקבל מחזור, אצל כל אישה זה קצת אחרת, תנסי בחודש-חודשיים הראשונים ואז תדעי איך הגוף שלך מגיב לגלולות הספציפיות האלה, ויש גם גלולות שלא אמורים לקבל איתן מחזור, זה תלוי איזה סוג גלולות את לוקחת. בהצלחה!


בן 15 שואל: #98131
אני רוצה להכניס לחברה שלי אצבעות לפני שאנחנו עושים אתזה כדי שיהיה יותר קל ואני קצת נגעל מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאכן כדאי להכניס אצבע לחברה שלך כחלק מהתהליך לקראת חדירה של הפין. עם זאת, אם זה מגעיל אותך, אולי אתה עוד לא בשל לקיום יחסי מין מלאים. חלק מהבשלות לקיום יחסי מין היא גם היעדר גועל מהפרשות הגוף ומגע באיברי המין. אני מציעה שתחכו קצת ותגעו אחד בשניה בהדרגה. תתחילו במגע חיצוני בפות מבחוץ ואז רק בפתח החור ואחר כך אולי להכניס קצת את האצבע. אתה גם לא חייב להכניס את האצבע עד הסוף. אתה יכול להיות רק בפתח ולהתרגל לזה בהדרגה. אני מצרפת לך מידע לקראת הפעמים הראשונות, בו כתוב גם על הכנסת האצבעות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב