A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אוננות

דלת פתוחה הקרובה אליך

אוננות

בן 13 שואל: #115956
האם זה בסדר לאונן פעמים ביום (כל יום ) ?

תשובה:
הי לך, כל עוד זה עושה לך טוב, לא משתלט על החיים שלך או מגביל אותך באיזושהי צורה - אין בעיה. אין כמות מסויימת שמותרת או לא, שים לב לאיזונים, תרגיש מה נכון לך ואם אתה מרגיש שזה עובר את גבול הטעם הטוב, שזה פיצוי על דברים אחרים, שאתה מוותר על דברים בחיים שלך בשביל לאונן - זה הזמן להוריד את המינון. מבחינה בריאותית, זה לא פוגע בך, אין חשש. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115945
למה הבנים כאלה חרמנים? כאילו אם אני אהיה עם מישהו בגיל הזה (15) אז מה שהוא ירצה מימני זה לספק אותו? ועוד שאלה למה יש שמועה שכל הבנות דוחפות אצבעות? מאיפה זה נובע? זה פשוט מעצבן היחס הזה לבנות

תשובה:
שלום לך, חרמנות היא תחושה שיכולה להיות גם אצל בנים וגם אצל בנות. כמו שלא כל הבנות חרמניות גם לא כל הבנים חרמנים. כל אחד ואחת שונה. יכול להיות שיהיה לך בן זוג שירצה במגע אינטימי איתך בדיוק כמו שאת תרצי ובתוך המגע המיני חשוב ששניכם תהיו מסופקים. מגע מיני הוא מגע שנעים גם לבנות וגם לבנים באותה מידה. אם יש נער שיצפה ממך לספק אותו בלי הדדיות זה לא תקין, הסיפוק המיני הוא הדדי ולא חד צדדי (אלא אם כן זה מוסכם מראש ושניכם בוחרים ורוצים בכך). בנות מאוננות על ידי חדירה של אצבעות לנרתיק ו/או על ידי גירוי הדגדן, כך אישה יכולה לגרום להנאה המינית שלה. גם בנים מאוננים אבל בצורה שונה. כמו שלא כל הבנים מאוננים כך גם לא כל הבנות מאוננות. אוננות היא צורך נורמלי, בריא וטבעי שכל אחד וכל אחת עושה עם עצמה במקום הפרטי שלה. זאת הזדמנות להכיר את הגוף שלך ואת מה שנעים או לא נעים לך. מוזמנת לנסות (את יכולה לקרוא על זה עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74). מסכימה איתך שיש יחס לא שיוויוני ומכפיר לנשים, ויחד איתך אני מאמינה שזה ישתנה כל עוד לא נקבל את זה ונהיה מודעות יותר. כל טוב.


בן 14 שואל: #115906
אני מאונן כבר מגיל 11 והכול היה טוב והיום אחרי שאני גומר אני לא מרגיש מסופק וזה לא כזה נעים כמו פעם וזה רוב הפעמים ככה. יש משהו לעשות שיעזור?

תשובה:
שלום לך, למה אתה מתכוון כשאתה כותב לא מסופק? אחרי שאתה גומר אתה מרגיש כאילו אתה יכול לאונן עוד? אתה מרגיש חרטה או באסה? קודם כל חשוב שתעשה את מה שנעים לך ואם משהו לא נעים לך זה חשוב מאוד לזהות את זה ולעצור. זה הגיוני שמה שהתאים לך בגיל 11 פחות מתאים עכשיו. הגוף שלך מתפתח ומשתנה וצריך ללמוד מחדש כל פעם. אם אתה צופה בפורנו יכול להיות מאוד שזה משפיע כי הפורנו גורם לך כל הזמן להגביר את מה שמעורר אותך מינית ובסופו של דבר אתה יכול לא להרגיש מסופק (זה גם יכול להשפיע עליך בעתיד כאשר תהיה במגע מיני עם אדם נוסף) . ולכן ההמלצה היא לנסות ולהוריד את שעות הצפייה בפורנו, לאונן במקלחת או במקומות בהם אין נגידות לפורנו ולהתחיל לאמן את שריר הדימיון שלך. כל טוב.


בן 17 שואל: #115895
היי, אם אני מאונן עם שמן סיכה, וזה לא נעים לי כמו אוננות רגילה. זה אומר שלא אהנה בסקס?

תשובה:
היי, חשוב לי לומר לך שיחסי מין עם פרטנר\ית מכילים הרבה דברים- רגשות, תחושת קירבה, משיכה, אהבה, ולכן, לא ניתן להסיק מצורת האוננות שלך על ההנאה שלך מיחסי מין עם בן אדם נוסף. בנוסף, בעת קיום יחסי מין ישנן הפרשות שמופרשות מגוף האישה, שבין היתר אמורות לסייע לחדירה וכן להקל על התהליך וליצור הנאה. יכול להיות שבאופן ספציפי שמן הסיכה שאתה משתמש בו לא נעים לך, אולי תנסה להחליף אותו, למשל לחומר סיכה על בסיס מים (ניתן לקנות בכל בית מרקחת), או לגוון בכמויות שאתה משתמש בהן. המון בהצלחה!


בן 17 שואל: #115585
אני צריך עזרה שאלתי על זה כבר שני שאלות אני מתנזר לחלוטין מפורנו כבר כמה חודשים ואני מחכה כבר מלא זמן שהוא יחזור לתפקד.. ותאמת אני צריך אותו כבר מתפקד והוא פשוט לא עומד לי ואין לי מושג מה לעשות.. אין דרך לזרז את זה או דרך לגרום לו לעמוד ? כל דרך רק שיהיה באנונימי ושהמשפחה לא תדע מזה? לא היה לי מושג שפורנו גורם לכזה דבר.. בבקשה תעזרו לי !

תשובה:
היי לך, קודם כל תהיה רגוע. אחת הסיבות העיקריות שיכולות להשפיע על התפקוד המיני היא לחץ. נשמע שהנושא הזה מלחיץ אותך, דבר שיכול להקשות על מציאת פתרון. תנסה לשחרר ולזרום ולפעמים אלו דברים שיכולים להפתר מעצמם. אני שומעת שהפסקת לצפות בפורנו, ובאמת ההמלצה היא לנסות לפנטז בעצמך. פורנו אכן יכול להעלות את סף הגירוי, ולגרום לקושי להתגרות מגירויים הקיימים בעולם האמיתי. האם אתה מצליח לפנטז בעצמך ולאונן מבלי לצפות בפורנו? תנסה לפנטז בדמיונך על כל מיני דברים שמפתים אותך ומגרים אותך. במידה והקשיים בתפקוד המיני ממשיכים להפריע לך אתה יכול לפנות לרופא משפחה שיוכל לייעץ לך בנושא. בהצלחה


בת 16 שואלת: #115481
אני לא יכולה לשכב עם חבר שלי מרוב כאבים, הוא הראשון שלי ובחודש הראשון היינו שוכבים ולא היה כואב לי אבל היום הוא רק מנסה להכניס טיפה ואני מתפוצצת מכאבים ברמה של בכי. גם כשאני משתינה שורף לי בשתן רציתי לדעת ממה זה קרה ומה אפשר לעשות אם זה אני ממש לחוצה

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שפנית אלינו. כאב בזמן קיום יחסים הוא תופעה שהרבה נשים סובלות ממנה. ראשית, חשוב להבין שכאב זה הדרך של הגוף שלנו לומר לנו שהאקט שאנחנו מקיימים עלול להזיק לנו מסיבה מסויימת. יחסי מין לא אמורים לכאוב, אם כואב לך אל תמשיכי את האקט. הדרך לבצע חדירה בצורה נכונה היא קודם כל לדבר על זה לפני ותוך כדי, תקשורת במערכת יחסים היא הדבר החשוב ביותר כדי לגרום להם להצליח. בנוסף, רוב הנשים גומרות ממגע בדגדגן,שנמצא קצת מעל פתח הנרתיק, לכן חשוב להשקיע ולתת יחס גם לאזור הזה בגופך לפני ובזמן החדירה. בזמן גירוי מיני הנרתיק מייצר נוזלים, אם החדירה נעשית כשאת לא לגמרי רטובה הסיכוי שהחדירה תכאב גבוה מאוד. כדי להיות רטובה יותר תשקיעו במשחק מקדים יותר זמן לפני שאתם מגיעים לחדירה. עוד דבר, אני מציעה לך לגעת בגופך ולנסות אוננות, בכל פעם תנסי קצב שונה וסוגי מגע אחרים, כך תלמדי את הגוף שלך ותדעי מה עושה לך נעים ומה לא. רק אם תכירי את עצמך ואת הגוף שלך תוכלי לכוון את חבר שלך ולהדריך אותו במגע המיני ביניכם. מעבר לזה, אחת הסיבות הנפוצות לכאבים בחדירה היא לחץ ומחשבות על דברים שמעסיקים אותך. הכאב נגרם מכיווץ בלתי רצוני בשרירי הנרתיק שנובע מלחץ (אפילו לחץ ממבחן או שיעורי בית). כדי לבצע חדירה עלייך להיות משוחררת ורפויה, נסי לחשוב עם חבר שלך איך לעשות אווירה רגועה ואינטימית שתוכלי להרגע ולהנות. כמובן שיחסי מין מבחירה הם דבר טוב וחשוב במערכת יחסים אך לפי התיאור שלך נשמע שנגרמה לך דלקת בשתן שגורמת כאב בזמן יחסים ובצריבה בשתן. נסי לשתות מיץ חמוציות ולהרבות בשתיית מים. דלקת בשתן נגרמת כאשר שאריות של זרע נותרות בפתח מתן השתן וגורמות לזיהום. להבא, דעי שהפתרון לכך הוא לעשות פיפי מייד לאחר מגע מיני ולשטוף את הפות במים. הקפידי על כך, כדי למנוע מצב של צריבה בעתיד. במידה ולאחר שתיית מים מרובה, ואכילת/שתיית מיץ חמוציות התחושה לא משתפרת חשוב שתבקרי אצל רופא\ת נשים או רופא\ת משפחה ותארי לה את שאת חשה. את תקבלי אנטיביוטיקה שתעזור לדעת אם אכן זו הבעיה או שאולי ישנה בעיה אחרת (איני רופאה ואין לי דרך לדעת האם אכן מדובר בדלקת בשתן בוודאות). שיהיה בהצלחה, =)


בן 15 שואל: #115479
שלום! יש לי שאלה שמאוד אשמח לדעת את התשובה עליה... אני לא עונד לשכב בקרוב עם בחורה כך שאוננות זה מה שמספק לי כיף כעת... ורציתי לדעת אם אפשר לאונן לא רק עם היד... אני מתכוון שאאונן לתוך משהו שמזכיר במרכם איבר מין נשי... מה יכול להיות הכי קרוב בתחושה לאיבר מין נשי?

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב לי לומר שלאונן זה טוב, בריא ונורמלי ואני שמחה לשמוע שזה מספק לך תחושה נעימה. לגבי הגיוון באוננות: במידה ואתה מאונן מול פורנו, חשוב לאונן גם לא מול פורנו בגלל שמה שמוצג לנו בפורנו לא מהווה את המציאות ואת איך שיחסי מין נראים באמת. לכן, אני ממליצה לך לאונן גם עם הדמיון ובלי פורנו. בנוסף, כדאי שתתנסה בצורות שונות של אוננות מבחינת לחץ\עוצמה שונה, מהירויות שונות. אתה יכול גם להשתמש בחומר סיכה (ניתן לקנות בכל בית מרקחת) אשר יכול לתת תחושה יותר חלקה\חמימה. בהצלחה


בן 13 שואל: #115402
האם צפייה בתמונות של בחורות עירומות ואוננות תוך כדי יכול לגרום לטין אונות?

תשובה:
שלום לך, אוננות זזה דבר נפלא ובריא כל עוד הוא לא פוגם בשגרת החיים שלך וכל עוד זה נשאר משהו מהנה ונעים . אם צפייה בתמונות של בנות ערומות מעוררת אותך לאונן זה בסדר יחד עם זאת מציעה לך לנסות ולאונן כמה שיותר תוך שימוש בדימיון שלך. תמונות של בנות ערומות או צפייה קבועה בסרטים פורנוגרפיים עלולים ליצור במוחך קבעונות כלשהם שבסופו של דבר יעוררו אותך יותר מהמציאות ואז יכול להיות שכשתהיה במצב כלשהו במציאות שלא יהיה דומה למה שצפית בתמונות או בסרטים לא תחוש בעוררות מינית ולא תהיה לך זיקפה. מקווה שעניתי על שאלתך. כל טוב.


בן 12 שואל: #115376
היום אוננתי ושפכתי בלי שום קרם או סרט מיוחד רק הסתכלתי על תמונה של ילדה שאני מת עליה (מאוהב בה בטירוף וכל פעם שאני מסתכל עליה בין אם זה באמיתי (היא לומדת איתי בכיתה) ובין אם זה בתמונה "החבר שלי"עומד). אורך הפין שלי הוא 9-10 סנטימטר שהוא עומד ו5 ס''מ ברפוי (אני בן 13) רציתי לדעת מה עליי לעשות בנוגע לילדה שאני אוהב אותה היא יפה בטירוף! וגם האם אני בממוצע ולמה כשאני גומר זה שורף?

תשובה:
שלום לך, הפין שלך נמצא בגודל נורמלי לחלוטין, הוא ימשיך להתפתח עד גיל 15 בערך כך שזה לא גודלו הסופי. חשוב לי להגיד כי לגודל אין שום משמעות בהנאה המינית או ביכולות המיניות העכשוויות או העתידיות שלך ולכן אני מציעה לך לא להטריד את עצמך בכך. אחרי שאתה שופך זה לא אמור לשרוף או לכאוב, יכול להיות שיש לך שם פצע? אולי שפשפת חזק מדי? האם זה שורף לך גם כאשר אתה עושה פיפי? אם הכאב ממשיך אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא ולבדוק את מקור הכאב. עוררות מינית יכולה להתחיל מכל מיני סיבות כמו לדוגמא ממחשבה על ילדה שאתה נמשך אליה, זה טבעי ונורמלי. אם יש לך זיקפה גם כאשר אתה בכיתה נסה לצאת ולעשות פיפי או לחשוב על דברים אחרים ולא להסתכל עליה (אם זה מפריע לך). ממה שאתה מתאר אתה לא רק נמשך אליה אתה גם אוהב אותה שזאת הרגשה נפלאה, אתה יכול לגשת אליה ולנסות להתקרב אליה, לשוחח איתה על נושאים שמעניינים את שניכם, להזמין אותה להיפגש איתך מחוץ לבית הספר. רק חשוב שתבחין בין העובדה שבחדר שלך אתה יכול לחשוב ולדמיין מה שאתה רוצה ולגעת בעצמך תוך כדי אבל כאשר אתה נמצא איתה הגבולות משתנים וחשוב שתשמור עליהם כדי שאף אחת או אחד לא יפגע. כל טוב.


בן 17 שואל: #115345
היי אני מאונן פעם אחת בשבוע ובפעם האחרונה שאוננתי אני חשתי בכאבים בפין ובשק האשכים ולא יכולתי גם להשתין במשך יומיים והכאבים נמשכים כבר שבוע.. זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, כאבים מהסוג אותו אתה מתאר עלולים להופיע אך היות והם נמשכים כבר שבוע הייתי ממליצה לפנות לרופא שיבדוק אותך. אוננות באופן כללי לא אמורה לכאוב, חשוב שתשים לב כי אינך מאונן בחוזקה וכי אתה משתמש בחומר סיכה טוב לעורך. בנוסף, כאבים במתן שתן עלולים לבשר על דלקת בשתן. רופא משפחה או אורולוג הינם כתובת מקצועית יותר במקרה זה. בהצלחה תרגיש טוב


בת 14 שואלת: #115296
האם יכולה להיות אורגזמה רק מלעשות ביד ? ללא בן זוג

תשובה:
היי! שאלה מעולה! כמובן שניתן להגיע לאורגזמה מאוננות ביד, אפילו מומלץ בגילך. "לעשות ביד" נקרא גם אוננות עצמית- וזה רלוונטי ומומלץ לבנות ולבנים. רוב הבנות מגיעות לאורגזמה מגירוי הדגדגן ולאו דווקא מחדירה לפתח הנרתיק. על מנת לגרות את הדגדגן אנו נעזרים באצבעות, בעזרת הלשון ויש כאלו שנעזרים בחפצים שונים שמותאמים לכך. הדרך הכי טובה לנסות מה טוב לך, מה גורם לך לגירוי על מנת שגם בעתיד תוכלי להעזר בבן או בבת זוג. בהצלחה!!


בן 18 שואל: #115147
שלום אני מגיל 8 ככה הייתי מתפס על עמודים ונידבק לקצה של השולחן ומצליח להרגיש את ההרגשה של הגמירה מאז עד היום אני מאונןן ככה או רגיל היום אני בן 17 וחצי הזין שלי עקום (כלפי מטה אולי הוא נישבר )הוא עומד חלקית ושאני גומר יוצא ליפעמים קצת שפיך וליפעמים הרבה האם נהרס לי הטסטוסטרון עקב כך ואם אני יפסיק לאונן הזין יעמוד לי טוב ובנוגע לטסטוסטרון יש לי זקן קטן לא כמו של בן25 קצת דוקרני בסנטר בשפם ובלחיים עם רווחים האם זה פותר את זה שיש לי בעיה טסטוסטרון ואוננות הורסת טסטוסטרון למה לא עומד לי

תשובה:
שלום לך, כל אחד ואחת מאיתנו מסגלים לעצמם דרך שונה לאונן ולגמור - וכפי שאתה מתאר הגוף שלנו מתרגל לגמור בדרך זו ואנחנו ממשיכים איתה לעתיד. יחד עם זאת, קיימות דרכים להרגיל את הגוף לאונן בדרך שונה - באמצעות תרגול. טסטסטרון הוא הורמון שמופרש ע"י המוח - ואוננות בדרך כזו או אחרת לא יכולה לפגוע במוח ובהורמון. העלאת בשאלתך נושאים שדורשים ייעוץ רפואי - ולא ניתן לענות עליהם כאן ללא בדיקה של איש מקצוע. אני ממליצה לך לקבוע תור לרופא משפחה, לשתף אותו בלבטים שלך וללתת לו להחליט לאיזה מומחים יש להפנות, ואיזה בדיקות כדי לקבוע אם אכן קיימת בעיה שדורשת טיפול. אם תרצה להגיע לבדיקה באחד המרכזים של דלת פתוחה ולא דרך קופת החולים - אתה כמובן מוזמן. יש לברר איזה סניף קרוב אליך, לבדוק את ימי הפעילות ולברר באיזה ימים מגיע רופא/ה לסניף זה. מצרפת כאן לינק לרשימת הסניפים שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 17 שואל: #114797
זה נורמלי שאחרי שאני מאונן ועוברת חצי שעה או שעה ואני חש עוד פעם גירוי מיני אז כואב לי באיבר המין? אם כן אז למה כואב לי?

תשובה:
שלום לך. זה בהחלט נורמלי. אחרי הגמירה יש זמן התאוששות ולפעמים כשחשים גירוי מיני בתוך הזמן הזה זה עשוי לגרום גם לכאב. זה טבעי ואין מה לדאוג. כל טוב!


בן 14 שואל: #114756
אני מאוננן (בדרך כלל שאני מתקלח) מנקה תמיד את התוצר ואת איבר הפין ותמיד שעה אחר כך אני מרגיש שכל הפין דביק ויש לי טיפיו זרע למה זה קורה אני מנקה וזה כבר אחרי שגמרתי אבל כאילו שהפין מרפה ומאבד גודל אז הוא מוציא זרע זה כאילו סחיטה של הפין

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר הוא נורמלי לגמרי. אחרי שנוזל הזרע יוצא מהפין כלי הדם שהזרימו המון דם לפין כדי שהוא יזדקף מפסיקים להזרים המון דם ואז יש רפיון. יתכן שלאחר הרפיון יצאו עוד כמה טיפות קטנות שנסחטו מהפין. כל טוב.


בן 15 שואל: #114718
היי, אני בן 14 ואני מאונן כבר כמה זמן ולאחרונה יש לי מן פצעים כאלה בחלק התחתון של הפין(דומים קצת לחצוקנים) איך לטפל בזה?

תשובה:
שלום לך, נשמע שמדובר בתופעה שכיחה כתוצאה מהשפשוף של האוננות. זה יעבור מעצמו, ובינתיים, תקפיד לייבש היטב את האיזור אחרי המקלחת וללבוש תחתונים רפויים. כדאי להקפיד לאונן עם חומר סיכה כלשהו, כמו שמן זית, שמן קוקוס ואפילו רוק. באופן הזה ימנע החיכוך שבדרך כלל מוביל לפצעונים שאתה מתאר. כל טוב וחג שמח.


בן 14 שואל: #114560
היי, אני בן 14 ולאחרונה התחלתי לראות פורנו. לא על בסיס קבוע רק מדי פעם מפני שגוף האישה סקרן אותי. ראיתי סרטונים של בנות מתפשטות ועושות משהו מוזר עם איבר המין שלהם (שגם לא הבנתי בדיוק מה האיבר איך הוא נראה ועוד פרטים שהסתקרנתי אך הפורנו לא עזר לגלות...)אחרי כמה הפעמים הראשונות במהלך הצפייה יצא לי נוזל שקוף/לבן ודביק מאוד, ומאז אני מודאג. לא עשיתי שום דבר, לא נגעתי בפין שלי, לא שיפשפתי כלום! ביום אחר כשהייתה לי זקפה (כרגיל) הפעלתי לחץ על הפין שלי לא בכוונה רק ל3 שניות (לחץ די גדול) והתחיל לצאת לי נוזל אחר מהנוזל שהזכרתי קודם. נוזל צהוב וקצת דביק כמו ג'ל כזה ויצא הרבה ממנו. מה ההבדלים בין הנוזלים? מה גרם לנוזל הראשון לצאת בזמן שחוויתי גירוי מיני? ואשמח אם תוכלו לשלוח לי אתר/הסבר על איבר מינה של האישה מפני שאני עוד לא מוכן לראות פורנו לדעתי ואני לא רוצה לחוות חוויה מינית שלילית/שגויה אך גוף האישה עדיין מסקרן אותי מאוד תודה רבה מראש, אנונימי

תשובה:
שלום לך! אני רוצה לומר שאני ממש מתרשמת לטובה ממך ומהעובדה שהחלטת שאתה מסרב לצפות בפורנו עתה (ואני מקווה שגם בעתיד מכיוון שאתה ודאי יודע שתעשיית הפורנו מוציאה את יחסי המין מתוך ההקשר האינטימי שלהם ומעבירה מסר ש"לא חשוב מיהו הפרטנר – העיקר זה האקט המיני". יחסי מין קשורים ליחסי אמון, לרגש ולהתמסרות. בנוסף הפורנוגרפיה מתקשרת עם כוח ושליטה ונותנת מודל לא נכון ולא ישים של יחסי מין. אין הדדיות, אין תקשורת והיא מעבירה מסר של התייחסות לזולת כאל אובייקט- החפצה. לא לחינם היא נקראת "תעשיית פורנו" משום שהמטרה מאחוריה היא להרוויח כמה שיותר כסף מפנטזיות של אנשים). לגבי מה שקרה לך- זה טבעי לגמרי. הצפייה גרמה לגירוי והתוצאה היתה שפיכת זרע גם בלי שנגעת באיבר המין. גם מרקם הזרע וצבעו עשויים להשתנות מסיבות שונות ואין לך סיבה לדאוג. לגבי הסקרנות שלך וקבלת הסבר על איבר המין הנשי- הנה קישור מהאתר שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 אם יש לך שאלות נוספות נשמח לענות. חג שמח!


בן 13 שואל: #114540
האם צפייה בתמונות של בחורות בביקיני ואוננות תוך כדי יכול לגרום לאין אונות?

תשובה:
שלום לך, צפייה בתמונות של בחורות בבקיני ואוננות תוך כדי לא יכולים לגרום לאין אונות.


בן 15 שואל: #114507
אם אני אפסיק לעשות ביד ככה זה גם יפסיק ?

תשובה:
היי, כנראה שאם תפסיק לאונן ולשפוך זרע התופעה לא תפסיק אלא תגבר וכנראה שיהיה גם קרי לילה (ברגע שלא מוציאים זרע באופן יזום הגוף דואג להוציא את הזרע משק האשכים באופן בלתי נשלט במהלך השינה, בגלל שהזרע ממשיך להיווצר כל הזמן בשק האשכים ברגע שנגמר המקום הוא חייב לצאת מחוץ לגוף). כל טוב


בן 16 שואל: #114489
שלום נוזל הזרע שלי לרוב צהוב וכשאני לא גומר הרבה זמן אז יוצא יותר מהרגיל ואחרי כמה זמן הוא מתקשה מאוד ונהיה דביק במיוחד, זה רגיל?

תשובה:
שלום לך, נוזל הזרע יכול להיות בגוון צהבהב ולפעמים זה תלוי בכמה אנחנו שותים או במזון שאנחנו אוכלים, אם הצבע מאד צהוב והמרקם חריג במיוחד אני מציעה לך לגשת לרופא. בנוגע לכמות הזרע, הזרע נוצר כל הזמן בשק האשכים ולכן ככל שתדירות השפיכה יורדת כך עולה הכמות הזרע שיוצאת. כל טוב


בן 12 שואל: #114436
שלום אני בכתה ז בן 12 רציתי להגיד ולשאול כשאני מאונן אז פשוט לא יוצא לי כלום ואני לא בטוח אם זה ביגלל שלא התפתחתי עדיין או שיש לי בעיה אז רציתי לשאול מתי בערך מתחיל לצאת זרע/שפיך

תשובה:
שלום לך, לוקח זמן עד שהגוף שלך מתחיל לייצר נוזל זרע. יכול להיות ורק בגיל 13 יתחיל לצאת נוזל. לעיתים זה יוצא בהדרגה, בהתחלה ממש קצת ולאט לאט יוצא יותר. אתה יכול להמשיך ולאונן כל עוד אתה נהנה מכך. הגוף שלך עוד ממשיך להתפתח ונמצא, כנראה, רק בהתחלה של ההתפתחות שלו. אל דאגה. כל טוב.


בן 13 שואל: #114435
היי אני בן 13 ולא מזמן התחלתי לאונן אני מאוד נהנה אבל כמה שבועות אחרי שהתחלתי לאונן נהיו לי פצעים כאלה ממש בלמטה של הפין כאילו נישרטתי שם ואני לא יכול לאונן כי זה שורף מה עושים? האם להפסיק לאונן?

תשובה:
שלום, אני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות שלך, ומגלה כמה כיף הגוף שלנו יכול להפיק ובדרכים מגוונות. מה שאתה מתאר נשמע כמו שפשפת. העור של הפין רגיש ועדין ושפשוף ממושך עלול לגרום לתגובה של חיכוך. זה בהחלט עלול לשרוף ולכאוב וזה לא נעים. אתה יכול לתת לעצמך כמה ימים עד שהאיזור יחלים, אך אין סיבה שתפסיק לאונן. כדאי להקפיד להשתמש בחומר סיכה, כפי שציינו בעבר. נסה להשתמש בכמות נדיבה של רוק, או שמן טבעי כמו שמן קוקוס למשל. כל טוב.


בן 14 שואל: #114425
כשאני מוציא זרע איבר המין לא מזדקף יותר ואני לא יכול מצליח להמשיך לאונן זה תקין

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר הוא טבעי ונורמלי. לאחר שאתה מוציא זרע איבר המין שלך חוזר להיות רפוי. תוכל להמתין כמה דקות עד שיהיה ניתן לאונן שוב. לפעמים צריך לחכות יותר זמן, להטיל שתן ואז להמשיך. מוזמן להמשיך ולהכיר את הגוף שלך. כל טוב.


בן 16 שואל: #114380
שלום לפני יומיים אחי תפס אותי מאונן והיום הוא עוד פעם תפס אותי. הראשונה סגרתי הכל ברגע שראיתי אותו אבל בשנייה הוא ראה שפתחתי סרטים על המחשב שלי. זה ממש ממש מביך ועכשיו הוא כל הזמן מבקש ממני את הפלאפון וזה. הוא גם רואה פורנו ומאונן אבל בתכלס כל הפעמים לא הפרעתי לא ואני רק משחק את עצמי תמים וכאילו כלום לא קרה. אני מאוד מובך ואני לא יודע מה לעשות....

תשובה:
שלום לך, אוננות היא דבר בריא וטבעי לחלוטין. כדאי להקפיד לעשות זאת בפרטיות חדרך ולשם כך אמליץ לוודא שהדלת נעולה. לא ציינת אם אחיך קטן ממך אך גם לעניין זה בריא וטבעי שהוא יאונן. לעומת זאת הייתי ממליץ לך לנסות להשתמש בדמיון כאשר אתה מאונן. בסרטי פורנו קיימים תסריטים לא מציאותיים, עם צורות גוף לרוב מלאכותיות, ושימוש בתרופות כאלו ואחרות על מנת לענות לדרישות לא אמיתיות, כלומר הפורנו לא משקף את המציאות, מסמן לנו דימויי גוף לא אמיתיים כלפי עצמנו וכלפי הפרטנרים שלנו-דבר שיכול להשפיע על התפקוד המיני שלנו. למידע נוסף בנושא אוננות אני אפנה אותך לדף בנושא באתר שלנו. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 אני מזמין אותך לדבר בפתיחות על נושא האוננות והפורנו עם אחיך ועל נושא הפרטיות וכיבוד הפרטיות אחד של השני בפרט. שיהיה בהצלחה וכל טוב.


בן 13 שואל: #114233
מה עושים אם אני רוצה להפסיק עם פורנו ואני לא מצליח מה לעשות? בכלל צריך להיגמל?

תשובה:
שלום לך, פורנו יכול להזיק מכמה סיבות: יחסי המין שמוצגים שם הם מבוימים, לא מייצגים את המציאות... יש במאי, תפאורה, מאפר, תסריט ומצלמות מכל עבר. דבר שני, עצם הצפייה בפורנו יכולה להוביל לחוסר חשק כשמגיעים ל"עולם האמיתי", לא כולם נראים כמו שחקני פורנו וזה לגמרי לגיטימי. אני לא חושבת שיש צורך בגמילה, כל דבר במידה ובצורה בריאה הוא בסדר. הייתי מציעה להתחיל להוריד את המינון, לאט לאט, לראות מה הדברים האחרים שיכולים לגרות אותך בזמן אוננות. אולי תופתע ותגלה על עצמך דברים חדשים. כל טוב ובהצלחה!


בן 16 שואל: #114159
שלום יש מצב שאוננות זה לא בריא?? כאילו זה נעים וכיף אבל חשבתי אולי זה פוגע בבריאות..

תשובה:
שלום לך, אוננות היא בריאה כל עוד היא לא משתלטת על החיים שלנו, משנה את האיזונים ומגיעה בכפיצוי על משהו שחסר לנו בחיים. כל עוד זה נעים וכיף ונמצא בתוך הגבולות הנכונים לך, אין בכך כל בעיה. אוננות בעזרת הדמיון היא הטובה ביותר עבורך ואני ממליצה לך להמנע ככל שניתן מלאונן תוך צפייה בסרטים פורנוגרפיים - אוננות כזו עלולה להפוך להתמכרות. כל טוב.


בן 13 שואל: #114096
היי, רציתי לדעת כמה דברים במצב רפוי הגודל שלי זה 6 ס"מ ובמצב עמידה 12 ס"מ (פי 2) זה בסדר? ובדרך כלל אני מאונן על פורנו/תמונות של בנים זה אומר שאני הומו???? אבל היו לי חברות כל הזמן אני מראה לחבר שלי את הבוקסר ושעומד לי (לא מוריד את הבוקסר!!!!!!) ורגיל לאונן לידו ובבית

תשובה:
שלום לך, לשאלתך הראשונה, זה בסדר ונורמלי לחלוטין. אכן בזקפה דם מוזרם לאיזור איבר המין מה שגורם לו "לגדול" ולהזדקף, וזה מצב תקין לגמרי. אתה בשלב ההתבגרות ובוחן מה אתה אוהב, וזה שאתה מאונן על פורנו של בנים לא אומר משהו על הנטיות המיניות שלך. בגילך עוד מתעצבת הזהות המינית שלך, ואין לך מה להיות בלחץ מהגדרות מיניות בשלב הזה. בגיל ההתבגרות יש הרבה הורמונים שמתעוררים בגוף, וזה הגיוני שאתה מסתכל על דברים שונים. זה בסדר גמור לבחון ולגלות דברים על עצמך ועל הדברים שמעוררים אותך ושאתה נהנה מהם, כל עוד זה לא פוגע במישהו אחר או בעצמך. גם הדברים שאתה עושה עם חבר שלך הם בסדר, כל עוד שניכם מרגישים עם זה בנוח, ואין לחץ על אחד ממכם לעשות את זה. אם יש לך שאלות נוספות מוזמן לפנות לדלת הפתוחה הקרובה אלייך או להתקשר. בהצלחה


בן 13 שואל: #114054
יש לי פחד די גדול שאני לא אמצא לעולם בת זוג. אני חושב את זה בגלל כמה סיבות: 1: אני לומד בכיתת תקשורת. אמנם אני אפילו לא נמצא בספקטרום, אבל אני עדיין צריך כיתת תקשורת. אני יודע שאנשים בכיתת תקשורת הם לאו דווקא אוטיסטים, אבל כל מי שיגידו לו כיתת תקשורת יענה מיד "אוטיסטים". לכן אני מפחד שזה ימנע ממני למצוא חברה. 2: אני לא ממש טיפוס חברותי. 3: אין לי מושג כיצד להתנהג בחברת נשים מכיוון שאני לומד בישיבה תיכונית דתית בלי בנות, וכפי שציינתי למעלה, אני לא טיפוס חברתי אז אני לא הולך לתנועת נוער או משהו ולכל אין מושג איך להתנהג בחברת נשים. 3:אין לי סמארטפון. מכיוון שכך אני לא יכול לשמור על שום קשר עם בנות שהכרתי פעם בבית הספר היסודי. 4: אני מאונן ואני חושש שזה יגרום לכך שאף אחת לא תרצה אותי. אז שורה תחתונה: איך בת אמורה להתנהג שהיא תשמע שאני אוטיסט(כי היא לא מבינה מה זה אומר "תקשורתי"), אין לי מושג איך להתנהג וגם אין שום דרך לשמור איתי על קשר, שאני מאונן, ושאני נמצא בכיתה שבה יש תלמידים שכשהם רואים אישה בלי כיסוי ראש הם בורחים בצרחות. אני אשמח אם תעזרו לי לפתור את הדברים האלה. תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר בצורה מאוד יפה ומרגשת את תחושותיך. אני שמחה שפנית אלינו, אנסה לעזור לך. החששות שאתה מרגיש הם טבעיים ונורמליים לגיל שלך, ללא קשר לכיתה שבה אתה לומד. הסקרנות המינית האישית וגם כלפי המין השני מתחילה. אני מבינה שאתה חושש שלעולם לא תמצא בת זוג ואתה מתאר יפה את הסיבות לחששות שלך, חשוב לי להגיד לך שמנקודת מבטך היום הדברים נראים כפי שהם נראים אבל אתה תגדל ותתבגר והעולם שלך ישתנה. יכול להיות שבנקודת הזמן שבה אתה נמצא כרגע מרגיש לך שלא תמצא בת זוג בגלל כל המכשולים שעומדים בפניך. ראשית, אתה לא חייב לראות את כל מה שכתבת כמכשולים, נסה להתבונן על זה מנקודת מבט אחרת, חפש את היתרונות והאיכויות שבך, וכשאתה תראה את זה כל אחד וכל אחת אחרת גם יראה אותם. שנית, האתגרים שעומדים בפניך כעת לא יהיו אותם אתגרים בעוד חצי שנה, שנה ואולי אפילו חודש. לגבי האוננות - גם היא טבעית, נורמלית ואפילו בריאה (כל עוד אתה לא מאונן במקום לעשות דברים אחרים). אני בטוחה שכשתפגוש נערה שתמצא חן בעינך אתה תדע להציג את עצמך כמי שאתה ולא כהגדרות שמישהו אחר הגדיר אותך. אתה עולם ומלואו - אל תשכח את זה. ואם נערה ברת מזל כלשהי תתאהב בך זה יהיה בזכות ובגלל מי שאתה ולא בגלל שום דבר אחר. אני מבינה שאתה לומד בבית ספר דתי ולכן רמת החשיפה לבנות היא מאוד נמוכה, אני בטוחה שעם הזמן אתה תלמד ואולי אף ילמדו אותך, בהתאם לערכים התרבותיים שאליהם אתה מתחנך, כיצד להתנהג ואיך להתנהל. ואם זה מטריד אותך כבר עכשיו אני מציע לך לגשת למבוגר כלשהו שמלווה אותך (מדריך, מורה, הורה) ולשתף אותו בתחושות שלך, לשאול את השאלות שמדאיגות אותך. כל טוב לך.


בן 14 שואל: #114037
אני בן 14 ובטיול השנתי נתפסתי על ידי ילדי כיתתי מאונן אני חש מבוכה . האם אני נורמלי ?

תשובה:
שלום לך, אתה אכן מתאר מצב מאוד לא נעים. אוננות היא דבר פרטי מאוד ואני מניחה שכאשר אדם אחר נחשף לאקט המאוד אישי הזה זה עלול להיות מביך. בהחלט שזה נורמלי שתרגיש מה שאתה מרגיש. יחד עם זאת חשוב לי לומר לך שבגלל שאוננות היא דבר מאוד פרטי כדאי לאונן בבית או במרחב פרטי (בחדר שלך בבית, במקלחת) ולוודא שיש לך את מרב הפרטיות. אני מקווה שזה יחלוף עוד מעט וישכחו את זה. ובכל מקרה תדע שרוב הבנים והבנות בגיל שלך מאוננים, גם אם הם אינם מודים בכך. כל טוב.


בן 16 שואל: #114026
אוקי אז יש לי כמה שאלות. הראשונה היא מה הדרך הכי "יעילה" לאונן ואני לא מדבר על טכניקה וכזה חחחח כאילו עם מה כדאי לאונן ומתי כדאי. השנייה היא שיש לי פטיש מוזר קצת, שבתכלס בא לידי ביטוי בפורנו שזה גרון עמוק. פשוט לראות את כל הנשים האלה מכניסות את הזין של הגבר הכי עמוק שהם יכולות עושה לי את זה מאוד. אני יודע שזה לא מציאותי והכל אבל מה זה אומר לגבי? חלק ממי שיודע את זה עליי אמר לי שאני סדיסט כי אני אוהב לראות נשים סובלות ורק מדמיין מתי אני יוכל לעשות את זה בעצמי. אז בתכלס מה זה אומר עלי?

תשובה:
שלום לך, הדרך המומלצת ביותר לאונן היא באמצעות הדמיון שלך, במקלחת או בחדר הפרטי שלך, לבד, עם חומר רטוב (מים הכי מומלץ, אפשר גם רוק או חומר סיכה), בזמן שבו אתה יכול לקבל את מרב הפרטיות. אני מבינה שהאקט שתארת מעורר אותך מאוד מינית. יש המון דברים שעלולים לעורר אותך מינית השאלה היא האם אתה חושב שהם מוסריים, האם הם מתחברים לסולם הערכים שלך. פורנו זה דבר מאוד ממכר ואחד הסימנים לכך הוא שהגוף שלך מתרגל לאונן רק באמצעות פורנו ושהתכנים שבהם אתה בוחר לצפות נהיים קשים או כבדים יותר ויותר (תכנים שפעם, לדוגמא, לא היית מעז לראות והיום אתה רואה). בכל הנושא של מיניות חשוב ללמוד גם לשים לעצמך גבולות ובפורנו זה מאוד קשה. האם זהו אקט שהיית רוצה לקיים עם האישה שאתה אוהב? במידה ואתה מרגיש שהאישה איננה נהנת ואפילו סובלת, האם זה היה מקובל עליך ביחסים עם בת זוג? כשאתה צופה באקט מסויים אתה משפיע על הצפיות המיניות שלך וזה יכול להיות בעייתי מאוד במפגש עם המציאות. מקווה שעניתי על שאלתך. מוזמן להמשיך ולהיות בקשר איתנו. כל טוב.


בת 19 שואלת: #113952
שוב שלום. אני וחבר שלי עוד לא שוכבים, אבל אנחנו עושים ביד ויורדים אחד לשנייה. הבעיה היא שאני כמעט אף פעם לא מרגישה הנאה או עונג באיבר מין וזה מתסכל אותי נורא (שלא נדבר כמובן על לגמור).. אני תמיד נרתעת ממגע למטה (גם עם עצמי, אפילו לדוגמה להכניס טמפון) וגם מגע בפטמות לפעמים מרתיע אותי. אני אוהבת את חבר שלי ונמשכת אליו ואני מרגישה לידו בנוח עם הגוף שלי, אבל קשה לי להשתחרר ולהגיע להנאה מינית. תמיד איזה משהו מציק לי שם פיזית, ואני מפחדת שהוא ייגע שם בחופשיות (מעגלים מסביב לדגדן וכו'). גם לאחרונה בפעמים שהכנסתי אצבע לנרתיק (וגם טמפון) שרף וכאב לי, לעומת פעמים קודמות שבהן זה לא קרה ואני לא יודעת מה הסיבה. אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת אני מבינה שאת מרגישה נוח ליד בן הזוג שלך אבל נרתעת ממגע בפות בין אם חיצוני או פנימי. כמו כן, את מתארת לפעמים תחושה לא נעימה במגע בנרתיק. אני שמחה שאת יודעת לפרט את תחושתיך הגופניות, זה עוזר מאוד להבין את המקום שלך. הנאה מינית אצל נשים לרוב הינה משהו נרכש, כלומר משהו שלומדות אותו. לרובנו לא היה חינוך מיני ואם כן, המסרים היו ועדיין מאוד מבלבלים לגבי נשים - כמה לגיטימי ליהנות ממגע מיני, איך אישה צריכה להתנהג במיטה ועוד. לכן למיניות נשית יש מרכיבים תרבותיים שמאוד משפיעים על ההסתכלות שלנו על מין. לצד זאת, יכול להיות שאת מאוד רגישה למגע ואפילו מגע רך נחווה אצלך אינטנסיבי. אני מציעה לך לנסות עם החבר מגע עדין על תחתון. נסי ללמוד יחד איתו איזה סוג מגע נעים לך ואיזה פחות. כמו כן, תרגול עם עצמך יכול לסייע מאוד להבנה שלך לפני שאת מלמדת ומכוונת אותו. בימי הווסת אנו רגישות אף יותר לכאב ולכן יתכן וההחדרה של הטמפון היתה לא נעימה. כמו כן, כשהנרתיק אינו רטוב, מגע ההחדרה אינו נעים. אני מציעה לך כרגע להמשיך ולהתפנק יחד ממגע חיצוני ולא למהר לכניסה של פין לפות. נסי ללמוד להפיק הנאה וללמוד את גופך לבד וגם יחד עם בן הזוג. עדכני אותנו בהמשך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #113924
אני מנסה לאונן פחות אבל לאחרונה אני מרגיש שאני עושה את זה יותר מהרגיל, כאילו חסר לי אושר ואני מנסה לשווא להשיג אותו בעזרת אוננות (למרות שאני יודע שזה לא באמת יעשה אותי מאושר יותר). חשוב לי לציין שכשאני רוצה לאונן זה קורה לי בעיקר בלילה לפני השינה (פעמים מועטות כשאני בחופש אז גם בבוקר)

תשובה:
שלום לך אז מה אם האוננות גורמת לך להרגיש מאושר? זה אחלה תמשיך ותהנה אם זה עושה לך טוב, אבל מדברייך אני מבינה שכנראה משהו מציק לך בלי קשר וכדאי שתברר ותנסה לטפל במה שמציק וגורם לך לא להיות מאושר, יכול להיות שיש פתרון אם "תציף "אותו ותנסה להיעזר במי שאתה סומך עליו , אני לא יודעת מה הבעיה ומה גורם לך לא להיות מאושר אבל אנחנו כאן בשבילך ואם אין לך את מי לשתף יש לך אותנו. חג שמח


בן 17 שואל: #113921
שלום אני אוננתי עד שלוש פעמים וכי יש לי הרגשה לא נעימה ומפחידה לפני שאני גומר מה אני צריך לעשות ? האם זה רגיל? האם זה ישתנה מתי שהו?

תשובה:
שלום לך כאשר מאוננים עוברים תהליך דומה למה שעוברים ביחסי מין אבל כאן אתה עם עצמך ללא פרטנר/ית, הכל בידיים שלך, גם הגירוי האקט והשחרור, התחושה לפני השחרור היא סוג של השיא ומהשיא חלה הצניחה של השחרור והגמירה , מה שאתה מרגיש זה את הרגע שלפני השחרור יש ריפיון של כל הגוף ולמי שהוא חולה שליטה זה מפחיד אותו , הכי פשוט תזרום ותן לגוף להגיע לפורקן ואז זה לא יפחיד אותך פשוט תלמד להינות גם מחוסר השליטה. בהנאה ובכיף


בן 17 שואל: #113894
אם אני מרגיש שאני עומד לאונן, מה הדרך הכי טובה לעשות זאת בלי להיגרר לפורנוגרפיה (אני מזכיר שיש לי פטיש רגליים)

תשובה:
שלום לך, אתה יכול לנסות לפנטז על דברים שמעוררים אותך מינית ולאונן תוך כדי שאתה מפנטז. אולי תנסה להפחית את כמות האוננות ואז תרגיש פחות צורך ברגע שתתרגל לכמות שהיא פחותה. מקווה שעזרתי לך, בהצלחה


בת 42 שואלת: #113877
היי, אני דתיה והבן הצעיר שלי אני שומעת אותו בלילה מהחדר שהוא מאונן וגם פעם נכנסתי וראיתי אותך בכך ורציתי לשאול איך אני אמורה להתייחס לזה גם ראיתי אצלו ספרות ארוטית עם ציורים אודה לעצה

תשובה:
אמא יקרה, אני כל כך שמחה שפנית אלינו. שמחים לתת מענה גם להורים בכל זמן. את שואלת כיצד להגיב ומה לעשות בנוגע לבנך ולעובדה שהוא מאונן. ובכן- כלום. כל עוד הוא מאונן בפרטיות, בחדר שלו, הרחק מעיניהם של שאר בני המשפחה, אין בכך כל פסול. האם הספרות הארוטית היתה גלויה לעין כל, או מוסתרת במקום פרטי? במידה והחומר היה מוצנע כראוי, אין לדעתי מקום להעיר או להתערב בשלב זה, אלא אם כן יבוא מיוזמתו ויפנה אלייך בנושא זה (סיכוי קלוש...). מתבגרים ומתבגרות רבים מאוננים, ללא קשר לדתם או למידת הדתיות שלהם. זה טבעי, וגם דרך טובה להכיר את הגוף ולחקור אותו באופן אינטימי. כל עוד האוננות נעשית בפרטיות ואינה גוזלת זמן מעיסוקים אחרים תואמי גיל (לימודים, חברים, חוגים וכד') אז הכל תקין. האם לאחר שנכנסת לחדר, אמרת משהו? האם דברתם על כך לאחר מכן? הייתי מציעה מעתה ואילך לכבד את הפרטיות של בנך ולדפוק על הדלת לפני שאת נכנסת לחדרו. זה מכבד את העצמאות והגבולות שלו ונותן תחושה של אמון וכבוד הדדי. אם את ממש אמיצה, תחשבי אם מתאים לך לומר לו- " עכשיו שגיל ההתבגרות כבר כאן, שמתי לב שאתה צריך יותר פרטיות. אקפיד מעכשיו לדפוק על הדלת של החדר שלך לפני שאני נכנסת. אז אם אתה מרגיש שאתה צריך פרטיות, פשוט תסגור את הדלת ואדע לא להפריע לך. חשוב לי לכבד את הפרטיות שלך..." לא פשוט להיות הורה למתבגרים, אפילו שזהו בנך הצעיר ויש לך בוודאי נסיון. את מוזמנת תמיד להמשיך להתלבט ואנחנו ננסה לייעץ כמיטב ידיעתנו ויכולתנו. כל טוב לכם.


בן 13 שואל: #113845
שאלתי היום היא איך בעצם מרגיש ההרגשה של האוננות אני מאונן ואנג כמעט לא מרגיש כלום (אני בן 13) אני רוצה לדעת איך מרגישה ההרגשה איך שהרוב קורא לה ההרגשה הנעימה, בבקשה תחזירו לי תשובה מהר זה ממש דחוף לי, תודה איך מרגיש ההרגשה שכולם קוראים לה הרגשה נעימה

תשובה:
שלום לך, אולי כדאי שתחשוב על משהו שמעורר אותך מינית בזמן שאתה מאונן, חשוב שהסביבה תהיה נעימה ואינטימית, מקום רגוע שאתה בטוח שלא יפריעו לך ואולי כדאי שזה יהיה בזמן שאתה לא עייף בו מדי. בנוסף ניתן לנסות עם חומר סיכה ולבדוק מה יותר נעים לך תוך כדי האקט. תנסה בהתחלה יותר בעדינות ולאט לאט תגלה את העוצמה שהכי מתאימה לך. בנוסף, אם באופן כללי אתה לא מרגיש אף תחושה באיבר המין תמיד ניתן לפנות לרופא כדי לוודא שהכל תקין. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לפנות אלינו שוב גם כאן, גם טלפונית וגם להגיע לסניף. כל טוב :)


בן 13 שואל: #113842
שלום, אני התחלתי לאונן לא ממזמן ורציתי לשאול אם זה בסדר שאני מאונן בלי לשים על הפין משחה/קרם כלשהו? בגלל שהמשפחה שלי דתייה (אני לא רוצה להיות דתי) ואם אמא שלי לא תסכים שיהיו לי קרמים וזה...

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאד שאתה פונה אלינו עם השאלות החשובות שלך. יש לך רגישות לגבי הסביבה הקרובה שלך ואתה מבין שאוננות זה מצד אחד נעים ונהדר, ומצד שני גם פרטי מאד. רצוי להשתמש בחומר מסכך כלשהו, כדי למנוע מצב של שפשוף או פצע בפין. מצד שני לא חייבים לקנות קרמים או חומרים מיוחדים. נסה להשתמש ברוק של עצמך. הוא רטוב וחלק ומתאים לעור העדין של הפין. בהצלחה.


בן 13 שואל: #113838
היי אני בן 13 ורציתי לשאול כמה פעמים מותר לי לאונן ביום בלי שייקרה לי משהו מסוכן? תודה👋

תשובה:
שלום לך, אתה מודאג מתדירות האוננות שלך. נתחיל מכך שאוננות היא טבעית ונורמלית. יש כאלה שמתנסים בה ויש כאלה שלא. רבים מתעניינים לגבי כמות האוננות ושואלים אם הם מאוננים הרבה מדי. מדובר בדבר נעים וטבעי, וכל עוד אתה קשוב לגוף שלך, משתמש בחומר סיכה (כדי שהיד שלך תוכל להחליק על גבי הפין מבלי לגרום לשפשוף או לפצע) אז הכל טוב ובוודאי שלא מסוכן. להפך, יש לאוננות יתרונות רבים. תוכל לקרוא יותר בעיון בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 כל טוב לך.


בן 12 שואל: #113807
היי יש לי שאלה, אם כשאני מאונן אני סוג של משכיב את איבר המין לליד הביצים זה בסדר? אני עושה את זה לא נכון?

תשובה:
שלום לך, שאלתך חשובה מאד, כי זו הזדמנות לספר לך שאוננות, לא רק שהיא טבעית ודרך נהדרת להכיר את גופך, היא בעקר דבר מאוד פרטי ואידי. הכוונה היא שלא רק שמאוננים בסביבה פרטית, אלא שכל אחד נוגע בעצמו בדרך אחרת- יד אחת, שתי ידיים, כף היד, רק אצבעות, חלש, חזק, לאט, מהר, למעלה, למטה ולצדדים. כל צורה טובה כל עוד היא נעימה לך. מה שעושה לך נעים, כנראה שמתאים לך. תמשיך להנות ולחקור את גופך. כל טוב.


בן 13 שואל: #113799
היי, כל החברים שלי נפגשנו בבית של חבר בסופש כי ההורים שלו לא היו בבית, ולחבר שלי יש ג׳קוזי בבית ואחד הילדים אמר שכולם נכנס עירומים לגמריי לג׳קוזי, כולם זרמו וזה ואני קצת התביישתי כי אין לי כל כך גדול ולא רציתי מסיבה כל שהיא, אין לי בעיה אם זה שאין לי גדול ואני יודע שהוא עדיין ייגדל עד סוף גיל ההתבגרות, ובסוף כולם נכנסו לג׳קוזי והבאנו ביד, זה אומר שכולנו גייז? כי לכולם יש חברות והכל.. ובכל זאת רצינו להיכנס ערומים..

תשובה:
שלום לך, לפעמים בגיל ההתבגרות נראה לנו שמה שעובר עלינו קורה רק לנו, ושאולי אנחנו לא בסדר... זה רחוק מלהיות נכון. נערים רבים בגילך, כחלק מההתפתחות וההתנהגויות המיניות המקובלות בגיל זה, משווים את איברי המין שלהם, מודדים את אורכם ואף מאוננים יחד. כל הדברים האלה לא מרמזים בכלל על כך שאתה או אחד מחבריך הם הומוסקסואליים. זו התנהגות טבעית ומקובלת, וכל עוד מי שהיה בג'קוזי הסכים ורצה לקחת חלק ברחצה ובאוננות, הכל בסדר. נשמע ממה שכתבת שדווקא התלבטת לגבי ההתפשטות והרחצה יחד. בכל זאת השתתפת בסוף. האם אתה יודע מה שכנע אותך? האם הרגשת שאתה שלם עם ההחלטה שלך? במידה ואתה חש שהיית תחת לחץ חברתי, האם היית חוזר על כך שוב? האם אתה יודע כיצד לעמוד מול לחץ כזה בעתיד? שאלות למחשבה... הכל בסדר אתך. כל טוב.


בן 16 שואל: #113761
היי זה שוב אני האם יש קשר בין מצב נפשי לזקפה? האם בגלל שהמצב האישי והמשפחתי שלי לא הכי טוב אז יהיה מצב שהזקפה לא תעמוד האם דבר זה יכול להיות הסיבה שאני לא גומר ושלא יוצא לי טיפות אהבה כמעט בכלל פעם ראשונה בחיים שיצא לי זה היה אתמול כשאוננתי

תשובה:
שלום לך, כפי שענו לך בשאלות הקודמות, יכול להיות קשר בין מצב רגשי ונפשי לזקפה. על מנת להיות בזיקפה ולהנות ממגע מיני צריך תחושת נינוחות, ביטחון, רוגע. חשוב שתדע שטיפות אהבה לרוב אינן נראות ולכן יכול להיות שהן יוצאות ואתה לא רואה אותן. אתה יכול להגיע לאורגזמה גם בלי שיוצא נוזל זרע. אורגזמה היא תחושת שיא בעוררות המינית שלאחריה אמור לצאת נוזל הזרע (שפיך). אם אתה מרגיש שיש כאן משהו שאינו כשורה אתה מוזמן ללכת לרופא ולבדוק זאת. כל טוב.


בן 13 שואל: #113566
שלום. אני בן 13. אני מאונן וההורים שלי לא יודעים. איך אני אסביר להם?(הם דתיים) בנוסף לכך גודל הפין שלי הוא 8 סנטימטר. האם זה נורמלי? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, אוננות היא פעולה אינטימית ואישית שמתבצעת בפרטיות. לכן אתה לא חייב לספר או להסביר לאיש. מדובר בעולם האישי שלך ובפעולה טבעית שכל אחד עושה, נשים וגברים. בגלל שזו פעילות פרטית, רב האנשים לא יספרו על האוננות שלהם ולא ידברו על העולם האישי הזה- לא שמדובר פה על משהו חריג או לא בסדר! :) פשוט כל אחד עם המחשבות האינטימיות האלו עד שאנחנו בקשר אינטימי לשתף אפילו חלק מהמחשבות האלה. לכל אחד מאיתנו יש את הפינה הזאת שבו הוא חי עולם שלם וכיפי ומלא בפנטזיות או מחשבות אישיות. כל עוד כיף לך ואתה מרגיש בנוח, אין סיבה לעצור. אתה בתחילת גיל ההתבגרות, זהו גיל בו מתחילה חקירת הגוף והעונג הפיזי. אתה מתחיל להבין מה בגוף שלך גורם לך הנאה ולהפיק עונג מהגוף שלך. אני ממליצה לך לתרגל כל מיני סוגי מגע על מנת שלא תתקבע אצלך צורה אחת ויחידה שאתה רגיל אליה. למשל אוננות מתוך הדימיון הפרטי שלך ואוננות עם חומר מסוכך. הפין שלך נמצא גם כן בתהליך גדילה כמו שאר איברי הגוף שלך. הגוף מפסיק להתפתח באופן סופי בגילאי ה-20 המוקדמים. הגוף שלך ימשיך להשתנות ולהתפתח בשנים הקרובות, לכן מה שאתה מכיר ויודע על הגוף שלך לא ישאר אותו הדבר. חשוב שתדע שסרטים או תמונות באנטרנט נוהגים להציג תמונת מציאות לא נכונה ובהם גם איברי המין יראו גדולים יותר מבמציאות. אתה לא צריך להשוות את עצמך אליהם. יש מגוון צבעים, צורות וגדלים של איברי מין, כשם ששאר האיברים בגופנו לא דומים לאיברים אצל אנשים אחרים. אני מאחלת לך המשך הנאה בגילוי עצמי. אנחנו פה לכל שאלה!


בן 17 שואל: #113434
לאחרונה אני מרגיש שאני מאונן או רוצה לאונן יותר מהרגיל ("עומד לי" באמצע היום בלי שום סיבה) למה זה קורה לי?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שפנית אלינו ושאתה חוקר את המיניות שלך. בהקשר לשאלותיך, בגיל הנעורים- בגיל שלך, יש פעילות הורמונאלית ביולוגית טבעית, שגורמת לעוררות מינית מוגברת. לשאלתך, זקפה בלתי רצונית היא תופעה טבעית שקורית בגלל ההתפתחות המינית, והיא נפוצה מאוד אצל הרבה בנים בגילך. כש"עומד לך" באמצע היום אתה יכול לנסות להסיח את דעתך מזה, לעשות נשימות, לשתות מים, לנסות לחשוב מחשבות לא מיניות, או ללכת למקום בו אתה יכול להימצא בפרטיות ולחכות שזה יעבור. אוננות או רצון לאונן יותר מהרגיל בצורה שעלולה להזיק היא אוננות שמפריעה לך לקיים את הפעולות היום יומיות. במידה ואתה מתפקד כרגיל (הולך לבית הספר, נפגש עם חברים וכו') הרצון שלך לאונן אינו מזיק. כמובן שזוהי בחירתך אם לאונן או לא בהתאם למה שאתה מאמין. חשוב לציין שאוננות היא דבר טבעי ואינה פוגעת בבריאות. בהצלחה!


בן 22 שואל: #113279
אני מאונן כל יום ולפעמים 3 פעים ביום , בתקופה באחרונה בזמן שאני מאונן לא עומד לי טוב .. ואם אני מפסיק לאונן בדיוק 5 שניות הוא יורד לי ולא נשאר בעמידה ... ואני מפחד מזה שיהיה לי איזושהי בעיה! ובזמן שאני עם חברה שלי ושוכבים בזמן שאני מכניס אותו הוא עומד טוב אבל בזמן שאני מוציא אותו הוא יורד לגמרי .. אני מאוד מפחד בסקשה עזרה שלכם

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אני לא חושבת שיש לך סיבה לדאגה. דברים כאלה יכולים לקרות בתקופות מסויימות ואז זה חולף. מציעה לך לנסות אולי להוריד קצת את כמות האוננות כי יכול להיות שהעלת לעצמך את סף הגירוי המיני. אולי אם תנסה קצת להימנע מאוננות אז זה יותר יחסר לך ויקל על הבעיה. מוזמן להתקשר להתייעצות נוספת. בהצלחה


בת 16 שואלת: #113175
היי אני בת 16 ויש לי חבר שאנחנו מקיימים יחסי מין ובזמן זה הוא עושה לי ביד גם עם האצבעות והדגדגן כשהוא מגיע לדגדגן ועושה מהר אני מרגישה בכל הגוף הרגשה מאוד מוזרה היא הרגשה טובה וזה כאילו כל הדם זורם מהר בגוף ואני יודעת או חושבת שאם הוא ימשיך אני אגמור ואני רוצה לגמור אבל אני אף פעם לא מצליחה ותמיד שיש לי את ההרגשה הזאת מאוד קשה לי לעמוד בה ואז אני מפסיקה אותו. כשהרגתי ככה התחלתי לעשות לעצמי בדגדגן וזאת אותה הרגשה אבל מאוד קשה לי לעמוד בה.מה זאת ההרגשה הזאת?אם אני אמשיך אני אגמור?לכל הבנות זהככה? למה אני לא מצליחה לעמוד בה?

תשובה:
הי לך, ראשית חשוב לי להגיד לך שמה שאת מתארת הוא טבעי ונורמלי לגמרי. בדגדגן מרוכזים המון עצבים וזהו מקום מאוד רגיש. מגע נכון ונעים בדגדגן גורם להנאה מינית ויכול גם לגרום לאורגזמה ("גמירה"). לכל אישה נעים שנוגעים בה בצורה אחרת ולכן זה נפלא שאת לומדת בעצמך איך לגעת ומה נעים או לא נעים לך. המגע העצמי שאת מתארת נקראת אוננות ומעבר לכך שהיא נפלאה ונעימה זאת גם הזדמנות שלך ללמוד ולהכיר את הגוף שלך. אני ממליצה לך להמשיך ולגעת בעצמך, ללמוד מה נעים לך, לא לפחד לחקור ולפגוש את ההרגשה שאת מתארת. מזמינה אותך לברר למה את מפסיקה, מה קורה לך במחשבות, ברגשות, בגוף. ייתכן והתחושה שאת מתארת היא תחושת הגמירה . אורגזמה יכולה להתבטא במעין תחושת עייפות, אי רצון לגעת בדגדגן/רגישות יתר בדגדגן, תחושת פורקן, תחושת כיווץ בדגדגן, רטיבות בואגינה. אל תבהלי מהתחושות שלך, את לומדת את עצמך וזה נפלא ונורמלי מאוד. אם יש לך שאלות נוספות, אנחנו פה. מוזמנת. כל טוב.


בת 22 שואלת: #113170
אני אוד מתביישת ונראה לי שאני היחידה עם הבעיה הזאת כי לא מצאתי אף שאלה בעניין. בערך בגיל 5-6 כשישבתי על הסורגים בחלון, הרגשתי תחושה נעימה מאוד בגוף שהיום אני יודעת שזו אורגזמה, המשכתי לעשות את זה במשך שנים. כשגדלתי עברתי לעשות את זה על קצה של כיסא או שלחן. לא קיבלתי חינוך מיני ורק בגיל 19 הבנתי שזו אוננות. הבעיה שאני לא מצליחה לאונן בשום דרך אחרת למרות שנראה לי שניסית הכל. גם עם חבר שלי אני לא מליחה לגמור, ובכלל יש לי מועקה מאוד גדולה כשאני מתקרבת לגמירה בדרך שהיא לא על ידי לחץ פיזי של הגוף על כיסא או שלחן. אם זה לא בדרך הזו מין לחץ נפשי כזה לא מוסבר. אשמח להסבר. תודה

תשובה:
שלום לך, ראשית חשוב לי לחזק אותך על הפניה אלינו. ייתכן ולא פורסמה שאלה הדומה לשאלה שלך אך קיימות לא מעט נשים המתמודדות עם סוגיות שונות הקשורות לאוננות, למודעות שיש או שאין להן לגבי אוננות, עוררות מינית ואורגזמה. אוננות מתחילה בדיוק בגילאים שתארת והרבה ילדות בגיל הזה מרגישות תחושת נעימות ממגע של הפות בקצה השולחן או הכסא. הבעיה העיקרית בהקשר הזה היא שאם המגע הוא חזק מדי הוא עלול לפצוע אותך בפות. מעבר לזה חשוב לי להגיד לך שאוננות היא פעולה בריאה מאוד וכל עוד היא נעימה וטובה לך זה נפלא. האם ניסית לאונן בדרכים אחרות? לדוגמא, כאשר את שוכבת על הגב במיטה, בסביבה בטוחה ורגועה, את יכולה להתחיל לגעת בעצמך עם האצבעות, אולי להרטיב אותן קצת עם הרוק, להתחיל בתנועות סיבוביות ועדינות, גם בדגדגן וגם מסביב, להרגיש מה נעים לך, איפה נעים לך, איך נעים לך. אולי שפשוף בכרית או במשהו רך אחר. אם התרגלת למגע מסוג מסויים קחי בחשבון שכדי להנות ממגע אחר לוקח זמן להתרגל וללמוד את עצמך אז אל תבהלי אם זה לא "יצליח" מיד. המצב שאת מתארת, שבו את לא מצליחה להגיע לאורגזמה ביחד עם בן הזוג שלך הוא אכן מצב שיכול להעיק אבל הוא לא בהכרח קשור לסיפור שסיפרת בהתחלה. ייתכן וזה קשור למתח או ללחץ שאת נמצאת בו בעקבות ההשלכות של הסיפור או התחושות שלך שאת יכולה לגמור רק בצורה מסויימת, ייתכן והתנוחות שאתם מתנסים בהם אינן מענגות אותך. האם ניסיתם מין אוראלי? או שאולי הוא יאונן לך? אני מנסה להבין את הלחץ שאת מתארת שמגיע לקראת הגמירה, אני חושבת שנכון לפתוח את זה בצורה מעמיקה יותר - מציעה לך להתקשר אלינו וננסה לכוון אותך לפתרון ו/או לאיש/אשת מקצוע שתוכל לסייע לך. בגדול חשוב לי להגיד לך, שוב, שאת נפלאה שלא מניחה לזה בצד, שחשוב לך להגיע לתשובות ולשינויים בהקשר הזה. זה לא מובן מאליו. כל טוב.


בן 18 שואל: #113085
אני מאונן כמעט כל יום מאז גיל 14(בן 17.6 כרגע),ולאחרונה התחלתי לעשות יחסי מין,רוב הפעמים שבהם ניסיתי לקיים יחסי מין לא הצלחתי להשאיר אותו עומד(ב״משחקים המקדימים״ לא הפסיק לעמוד לי)וזה מאוד מביך ואני שרוי בדיכאון אחרי כמה ימים לאחר שלא הצלחתי אפילו להכניס. השאלה שלי היא האם פורנוגרפיה הרסה לי את הסיכוי לקיים יחסי מין?אם כן,איך?והאם יש פיתרון לכך? נ.ב-ישנם עוד כמה היבטים שיכולים להיות ההורסים הפוטנציאליים ליחסי מין: 1)טראומה מהקשר הקודם 2)אני שרוי במצב הרוצה קשר זוגי-וכאשר הייתי ביזיזות זה הזכיר לי את המצב שהייתי בזוגיות ואני נעשה עצוב-לא רוצה בכלל את הסקס הזה. 3)היא אמנם מושכת,אבל זנותית-אולי אני לא מרגיש בנוח לגבי זה(למרות שמאוד התחרמנתי איתה לפני הקיום עצמו)

תשובה:
היי, שמחה שפנית אלינו עם השאלות שמציקות לך. אתה תמיד מוזמן לפנות לדלת פתוחה. קודם כל, אין סיבה להיות בדכאון. לפעמים, פשוט אין חשק ורצון, ולא צריך להרגיש שאתה "חייב" למלא איזה שהוא רצון חיצוני לקיים יחסים/לאונן. זה בסדר גמור שלא תהיה לך זיקפה. הגוף שלך מגיב לגירויים מוחיים, למצב רוח, ולתחושה כללית. מין צריך להתקיים בתנאי שיש התלהבות והנאה של שני הצדדים! בנוגע לצפייה בפורנוגרפיה. ייתכן מאד שצפייה כבדה כמו שאתה מתאר,ואוננות יומיומית מול פורנו, מקשה עליך כיום להתגרות באופן שונה. חשוב שתזכור שפורנו אינו דבר אמתי-זה כמו הצגה, יש שחקנים ויש במאי והרבה פעמים איברי המין שאתה רואה אינם פרופורציונליים. אם אתה רגיל להתגרות מפורנו ככל הנראה תחווה אכזבה כשתבין את הפער בין המציאות לבין הפורנו. ההצעה שלנו היא לא להפסיק לגמרי, אלא בהתחלה לנסות לאונן פעם עם פורנו ופעם בלי - כך שהמוח שלך יוכל להתרגל לאט לאט לסוג של גירוי אחר. תן לעצמך זמן להיות בתהליך - זה יקרה עם סבלנות, רצון והתמדה. נשמע שאתה בדרך הנכונה- אתה מודע למצבך, ואתה מעוניין ללמוד עוד על עצמך ועל הגוף שלך. בקיצור, הפתרון הוא להמשיך וללמוד מה עושה לך טוב ולא רק מול מסך שמקרין סרטי פורנוגרפיה. חשוב לציין- בכל פעם שאתה מקיים יחסי מין השתמש באמצעי מניעה לטובתך ובריאותך. אשיב להיבטים שהתייחסת אליהם כפוטנציאליים לסיבה שאין לך זקפה: 1. כפי שאמרתי, הגוף מגיב לשינויים, לחשקים, מצבי רוח, ויכול להיות שלא הרגשת עוררות מינית משום שאתה עדיין קשור רגשית לפרטנרית הקודמת שלך. או שכפי שנשמע מדבריך חווית איתה חוויה פחות נעימה בהקשר המיני. זאת ההזדמנות שלך לנסות ולתקן את החוויה הזו, עם מישהי אחרת שתעשה לך טוב. 2. אם אתה לא מרגיש שמתאים לך סוג קשר של יזיזות, שלא מעורבים בו רגשות רומנטיים, אל תעשה זאת. יש לך בחירה חופשית להשתמש בגוף למענך בלבד ולא בשביל לרצות או בשביל תוויות חברתיות כלשהן. 3. אני מבינה שאתה מתאר חוסר נוחות לגבי התיוג של הפרטנרית שלך כ"זנותית אך מושכת". המונח זנותית הוא בעייתי מכמה וכמה סיבות. בחברה בה אנחנו חיים, נהוג לבזות ולהשפיל נשים כשהן בוחרות לקיים יחסי מין ולא מקיימות את הצו החברתי שקבעה החברה- שהוא לשכב עם מעט גברים ולהיות בתוך מע' יחסים רומנטית ורצינית. מהכיוון ההפוך, האם היית טוען שבחור שמקיים יחסי מין בתדירות גבוהה עם מספר גבוה של פרטנריות הוא זנותי ושזה מהווה סיבה אפשרית לא להמשך אליו? ניתן לנחש שלא. היית רוצה שהמצב יהיה הפוך ובנות המין השני ישפטו אותך לרעה על פי מספר הפרטנריות שהייתן אתן בעתיד? כיום, אנחנו מודעים למצב החברתי הזה שהוא ממש לא הוגן, ורוצים לשנות אותו בכדי ששני המינים ירגישו חופשיים לקיים יחסי מין ללא לחצים חברתיים, על פי בחירתם האישית ובלי שיחששו מביוש (מהמלה בושה) ומסטיגמות!


בן 22 שואל: #112909
תודה על העזרה. אצלי בנגיעה לוקח כ15-20 דקות כאשר מדי פעם יש הרגשת עוררות וטפטוף קל מהפין ורק לאחר כ20 דקות אני מצליח להגיע לשפיכה ושאלי האם הטפטוף תוך כדי גם נחשב פליטה והאם איכות השפיכה תלויה ברמת העוררות כמו חשיבה שגורמת לחימום והתעוררות כי לי אין מחשבות המעוררות ולפעמים הקישוי יורד תוך כדי המגע וכן האם עוצמת וצורת המגע משנה אודה לעצה על מה לחשוב להגברת העוררות ואיך מומלץ לגעת

תשובה:
שלום לך, כמו שכתבנו לך בשאלה הקודמת, אוננות אינה הכרח אלא מקור להנאה ולכן חשוב שתעשה מה שנעים לך. אני בטוחה שעם הזמן תלמד טוב יותר אילו מחשבות ואיזה סוג של מגע הכי מגרה ומעורר אותך. בנוגע לטפטוף שאתה מתאר תוך כדי האוננות הוא נורמלי לחלוטין והוא גם חלק מהפליטה ולסיום, לרמת העוררות אין השפעה על איכות הזרע. כל טוב


בן 22 שואל: #112811
שלום, האמת שאני בחור חרדי אבל בשלב הזה אני לא מצליח למצוא קשר רציני וחשוב לי להוציא זרע פעם או פעמיים בשבוע ורציתי להתייעץ האם עדיף לאונן ארוכות ולשפוך או לאונן מהר ולשפוך פעמיים. ועוד שאלה האם זקפה לבד נחשב אוננות או רק אם ישנה שפיכה ובמה תלויה כמות הנוזל בשפיכה

תשובה:
שלום לך, בכל הנוגע לאוננות חשוב שתעשה את מה שנעים ונכון לך, אין חוקיות מסויימת. יש אנשים שאוננות ארוכה מכאיבה להם, ויש אנשים שנהנים מזה. זה מאוד ספציפי מאחד לשני. זיקפה היא התוצאה של העוררות המינית שמתחילה במוח וגורמת לכלי דם להגיע לפין ולכן הוא מזדקף. כאשר נוגעים בפין (מומלץ עם רוק, מים או עם חומר סיכה) עם היד זה נקרא לאונן. במהלך האוננות העוררות המינית מתגברת ומיד לאחר שהיא תגיע לשיאה תהיה שפיכה. כמות הנוזל משתנה ותלויה בכל מיני גורמים משתנים כמו כמות הפעמים שאתה מאונן ומוציא נוזל זרע. אתה מוזמן לקרוא עוד על אוננות כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 ואם יש לך שאלות נוספות -אנחנו פה. כל טוב.


בת 34 שואלת: #112782
אני בת 11 וחצי לפני כמה ימים אוננתי ואחר כל יצא לי מהפות מין נוזל שקוף כזה כמו מים.מה זה? חשבתי בהתחלה שזה פיפי אבל לא היה לי וכשהלכתי לשירותים היה לי קצת.אני צריכה ללכת לרופא? לפני זה לא יודעת למה אז התחרמנתי קצת וכלללל הפות שלי היה רטוב בטירוף.אני אשמח שתענו לי מהר כי אני פוחדת שיש איזה בעיה

תשובה:
שלום לך, כל מה שתארת הוא טבעי ונורמלי. כשהעוררות המינית שלך עולה הגוף שלך מגיב. אחת התגובות שאת רואה כלפי חוץ אלו הפרשות שיוצאות מהנרתיק שלך. ההפרשות שאת מתארת הן הפרשות שיוצאות כשמתחילות המחשבות בראש, כשמאוננות וגם כשמסיימות. כשהפות שלך יבשה המגע בה יהיה פחות נעים, הרטיבות מההפרשות (ו/או מהמים) הופכת את המגע לנעים יותר עבורך. חשוב שתדעי שבגיל שלך זה מאוד טבעי שיהיו כל מיני מחשבות שיגרמו לך לרצות לאונן. כל עוד זה נעים לך, טוב לך ולא משתלט לך על החיים - זה נפלא, נהדר ואפילו בריא! כל טוב.


בת 26 שואלת: #112594
היי, אני סטודנטית בת 26, בחורה מאוד מינית עם ראש מאוד פתוח ויצירתי. אני מאוננת לעתים תכופות, בעוד שבתקופות לחוצות/ חופש אני מוצאת את עצמי מעלה את המינון. לדוגמה: אני יכולה להגיע לאוננות במשך שעות רבות (יכול להגיע ל10 שעות, הזוי אני יודעת) וכמעט כל יום, כמו מן איזה סכר שנפרץ ואני מגיעה לקצה גבול היכולת, כשכל הגוף תפוס ואני גמורה מעייפות בסוף כל סשן שכזה. אני מפחדת שאני עושה לעצמי נזק בריאותי ונפשי למרות שאני יכולה להנות ממגע זוגי ואני לא מזהה שמדובר בפטיש. כמו כן, הצורה שבה אני מאוננת והדברים עליהם אני חושבת קשורים בבזות ולא משפיעים כהוא זה על הדימוי העצמי שלי למרות שיש מן טענה רווחת "שבחורות עושות את זה מתוך הלקאה עצמית", במקרה שלי זה הפוך- זה מגיע מביטחון עצמי מאוד גבוה בגופי ואני מאוד מחוזרת בחיי המציאותיים. לעולם לא נפגשתי עם בחורים שגורמים לי להתייחס כמו שאני מבקשת שיתייחסו אלי כשאני מאוננת בצורה טיפה מבזה. אמנם, יש משהו הרבה יותר מגרה ומרגש בעולם בו אני ההפך הגמור, ואני מפחדת שזה ילך, יתעצם ויגיע לנקודת אל חזור. האם אני צריכה ללכת לטיפול? אשמח למענה.

תשובה:
שלום לך, ראשית זה משמח לשמוע על היכולת שלך לענג את עצמך - זה כמובן מבורך מאד. לגבי צורך בטיפול זו שאלה שרק את יכולה לענות עליה - האם האוננות מפריעה למהלך חייך הרגילים? כלומר, האם עבודתך או לימודייך נפגעים כתוצאה מכך? האם את נמנעת ממפגשים חברתיים או כל דבר אחר שאת עושה על מנת לאונן? אם את חושבת שהדבר מפריע - כדאי לפגוש מטפל/ת כדי לבחון ביחד את הדברים ולחשוב על דרכי טיפול. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 26 שואלת: #112590
היי, אני סטודנטית בת 26, בחורה מאוד מינית עם ראש מאוד פתוח ויצירתי. אני מאוננת לעתים תכופות, בעוד שבתקופות לחוצות/ חופש אני מוצאת את עצמי מעלה את המינון. לדוגמה: אני יכולה להגיע לאוננות במשך שעות רבות (יכול להגיע ל10 שעות, הזוי אני יודעת) וכמעט כל יום, כמו מן איזה סכר שנפרץ ואני מגיעה לקצה גבול היכולת, כשכל הגוף תפוס ואני גמורה מעייפות בסוף כל סשן שכזה. אני מפחדת שאני עושה לעצמי נזק בריאותי ונפשי למרות שאני יכולה להנות ממגע זוגי ואני לא מזהה שמדובר בפטיש. כמו כן, הצורה שבה אני מאוננת והדברים עליהם אני חושבת קשורים בבזות ולא משפיעים כהוא זה על הדימוי העצמי שלי למרות שיש מן טענה רווחת "שבחורות עושות את זה מתוך הלקאה עצמית", במקרה שלי זה הפוך- זה מגיע מביטחון עצמי מאוד גבוה בגופי ואני מאוד מחוזרת בחיי המציאותיים. לעולם לא נפגשתי עם בחורים שגורמים לי להתייחס כמו שאני מבקשת שיתייחסו אלי כשאני מאוננת בצורה טיפה מבזה. אמנם, יש משהו הרבה יותר מגרה ומרגש בעולם בו אני ההפך הגמור, ואני מפחדת שזה ילך, יתעצם ויגיע לנקודת אל חזור. האם אני צריכה ללכת לטיפול? אשמח למענה.

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת בחורה מאוד מודעת לעצמה ותודה לך על הפנייה הכנה. אוננות היא דבר טבעי ובריא, כל זמן שהיא לא באה על חשבון דברים אחרים או פוגעת באיזשהו אופן, גם פיזית. אם את מרגישה שבימים בהם את מאוננת 10 שעות, שהדבר קורה בצורה בלתי נשלטת/ על חשבון דברים אחרים שאת חייבת או צריכה לעשות/ כוללת פציעה פיזית או מלווה ברגשות לא טובים, אמליץ לך לפנות לטיפול אצל מטפלת מינית שיכולה לסייע לך ספציפית בחשיבה משותפת על הצורך הרב באוננות וכו'. לגבי הפנטזיה, אני לא רואה כל בעיה, פנטזיה לא תמיד נועדה למימוש וזה היופי בה שאת יכולה לדמיין מה שאת רוצה ולא לרצות לעשות את זה במציאות. כפי שכתבתי נשמע שאת מודעת לעצמך וליחס שלך אל גופך. עצם התהייה שלך לגבי מה שעובר עליך, יכול לזמן אותך לשיחה מעניינת ומבררת עם אשת מקצוע מתאימה. בהצלחה!


בן 17 שואל: #112449
שלום, אני בחור דתי בן 17 ואני לא מאונן, איך אני יכול לדעת שיש לי זרע ואני בריא בנוגע לזה? כלומר שאין לי איזו בעיה עם הזרע ח"ו, יש איזו דרך לבדוק בלי לאונן ישירות? תודה רבה.

תשובה:
שלום לך, אין שום סיבה בעולם שהזרע שלך יהיה לא בריא. בנוסף אני אחדד שמבחינה פיזיולוגית (למובן ההלכתי אני לא אתייחס מכיוון שזוהי אמונתך), אוננות לא פוגעת ביעילות הזרע ובאדם. עם זאת, אני מנסה להבין מה מטריד את מנוחתך? ממליצה לך לקבל אולי ייעוץ טלפוני אם בייעוץ האינטרנטי קשה לך לתאר מה מפריע לך או מטריד אותך. בהצלחה וכל טוב :)


בת 14 שואלת: #112282
ויש לי עוד שאלה, התחילה לי נפיחות באיזור כיפת הדגדגן זה יכול להיות קשור לזה אוננתי? זה מסוכן? אני עושה את זה לא נכון? ויש לי כדור כזה בתוך השדיים, מה זה? זה חלק מההתבגרות המינית? ולאבא שלי הייתה את מחלת הנשיקה, ולא מזמן התנשקתי בפעם הראשונה שלי ואז לא הרגשתי טוב והבלוטות לימפה התנפחו לי זה יכול להיות שהייתה לי את מחלת הנשיקה או שתהיה לי? אפשר למנוע את זה? זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, הנפיחות שאת מתארת בדגדגן היא טבעית ונורמלית. באוננות הרבה כלי דם מגיעים לאזור ולכן זה קצת יותר אדום ונפוח. זה בדרך כלל יורד אחרי שמסיימת. תקפידי על מגע עדין, עם כריות האצבעות או עם כרית רכה , לא להשתמש בחפצים חדים. זה נפלא שאת מכירה את הגוף שלך ונהנת מהמגע, זה בכלל לא מסוכן -להפך, כל עוד זה נעים לך וטוב לך ולא משבש לך את השגרה זה אפילו בריא מאוד. הכדור שאת מתארת בתוך השדיים הוא המשך ההתפתחות והגדילה של השדיים שלך, זה אכן חלק מההתבגרות המינית שלך וזה יעלם כשהחזה יגדל קצת יותר. לגבי מחלת הנשיקה, אני יודעת שקוראים לה הנשיקה אבל אין לי זה קשר ישיר לנשיקות. את יכולה להידבק או להדביק רק כאשר את בעצמך חולה. זה בעצם וירוס שעובר מאדם חולה אחד לאחר. אם אבא שלך לא הדביק אותך אז אין סיבה שתהיה לך מחלה. העובדה שהתנשקת פעם ראשונה לא קשורה למחלת הנשיקה - את יכולה להדבק גם אם אדם שיש לו את הוירוס יתעטש לידך. אם את חוששת שאולי נדבקת, לכי לרופא/ת המשפחה שלך ותבדקי את זה. זה לא וירוס מסוכן, התסמינים שלו בדרך כלל מאוד קלים אך לא תמיד נעימים. כל טוב.


בן 15 שואל: #112173
אני נער בן 14 וחצי ואני מאונן כמעט כל יום. לפעמים אחרי שאני מאונן צורב לי כשאני רוצה להשתין ואני מודאג שיש לי מחלת מין (אף פעם לא שכבתי עם מישהי) מה אני יכול לעשות? האם יש לי מחלת מין?

תשובה:
שלום לך, אני מניחה שהצריבה נובעת מגירוי של המקום בעקבות השפשוף בזמן האוננות. מציעה לאונן עם שמן קוקוס שהעור במקום לא יפגע. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 17 שואל: #112149
תודה על העזרה. ויש לי עוד שאלה אני מאונן בדרך כלל לפני השינה כשאני שוכב על הגב ובשיא העוררות כשהזין זקוף אז העטרה בראש האיבר יותר רגישה ורציתי לשאול האם אפשר לגעת גם בעטרה או רק בגוף האיבר פשוט כי זה אזור ממש רגיש אז אני חושש לגעת שם. גם האיבר שלי ארוך וצר האם זה נורמלי ועוד שאלה לפעמים אני מצליח לפלוט הרבה זרע ולפעמים רק מעט, במה זה תלוי. בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, אזורי הרגישות והעונג משתנים מאדם לאדם, וגם בזמנים שונים ייתכן שנגיעות באזור מסוים יהיו נעימות ולאחר מכן לא. אתה יכול לעשות מה שנעים לך - ואם זה רגיש מדי ולא נעים - אז עדיף שלא. לגבי הזרע - זה נורמלי לגמרי שהכמות משתנה מפעם לפעם. כל טוב


בן 17 שואל: #112075
שלום, האמת שהרבה זמן חששתי להתייעץ אבל בכל זאת הפעם העזתי. אני ביישן ומופנם גם בקטע חברתי אבל משהו שלא דיברתי עליו כל כך זה הקטע של המיניות. בדרך כלל אני מאונן לפני השינה וזה באמת מרגיע אותי אבל תמיד אני תוהה אם זה בסדר לאונן וגם כשאני מאונן אני אוהב להשהות את הזקפה להרבה זמן לפני הפליטה האם זה תקין ועוד שאלה לפעמים אני נעזר בסרטונים ארוטיים כדי להתעורר במיוחד מעורר אותו קיום יחסים של נשים מבוגרות וסליחה אבל גם לראות את התחת שלהם בסקס ממש מטריף אותי וגורם לי לפלוט והאמת שבלי זה קשה לי לגמור ולפעמים לאחר הצפיה אני מרגיש מלוכלך אודה לעזרתכם

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני ממש שמחה שפנית אלינו ואני מזמינה אותך לפנות אלינו תמיד בכל שאלה שמציקה לך בנושא זה התפקיד שלנו ואין ממה להתבייש:) אוננות היא דבר טבעי ונורמטיבי לחלוטין, הוא גורם לכייף והנאה- אז כמובן שזה בסדר ואפילו מומלץ לענג את עצמך! ברור שחשוב שכל דבר יהיה במידה ושזה לא ישתלט לך על היום- אבל נשמע שהכל בסדר:) הגיוני מאוד שאתה רוצה להשהות את הזקפה שכן גברים רבים מנסים לעשות זאת כי זה מאריך את זמן הגירוי, וטוב שאתה לומד להכיר את גופך ולדעת מה גורם לך להנאה! לגביי הסרטונים והפורנו- חשוב לי להסביר לך שכפי שבטח נידמה לך, הסירטונים מבוימים ולא באמת מתארים את המציאות. הכל בסדר ומותר לך להנות מהצפייה כל עוד אתה מודע לכך שהם לא מתארים יחסי מין במציאות. ניתן לצפות בפורנו מידיי פעם אבל כדאי שגם תלמד להנות בלעדיו, בשביל שכשתקיים יחסי מין בהמשך לא תצפה לדברים מוגזמים ולא תצליח להנות.. אני מציעה לך להשתמש מעט בדימיון גם לפעמיים ולדעת לאונן גם ללא הפורנו:) מקווה שעזרתי:)


בן 13 שואל: #112056
מה ההבדל בין שאני אאונן על פורנו לבין תמונות מיניות? היום התחלתי לאונן על תמונות וזה לא כזה משנה לי על תמונות או פורנו אז אם יותר "בריא" נגיד על תמונות אז אני אעבור לתמונות כי זה לא כזה משנה לי ושני הדברים מגרים אותי. עוד שאלה קטנה שקצת מטרידה אותי אם נגיד יש תמונות של הומואים אם בנים ערומים אני אגעל אסגור את הטלפון ואזרוק אותו (קרה לי פעם שילדה בכיתה שלי לקחה לי את הטלפון ועקבה לי אחרי דברים כאלה)😂 אבל פורנו הומואים לא מגעיל אותי. זאת אומרת שעד החדירה זה נראה לי טוב וזה קצת מטריד. מה שכן אחרי החדירה זה נראה מגעיל ואני ישר סוגר את הטלפון וקולט איזה טעות אני עושה. מה זה אומר על ההעדפה המינית שלי? האם זה אמור להשפיע עליי?

תשובה:
שלום לך. האוננות היא לא רק פורקן טבעי אלא גם דרך נהדרת להכיר את עצמך, לחקור את גופך ולגלות מה עושה לך טוב. מה שאנחנו רואים בסרטי פורנו זו הצגה עם שחקנים, במאי ועריכה וזה לא דומה בכלל למה שקורה בסקס בחיים האמיתיים. אם תתרגל לאונן עם פורנו, סף הגירוי שלך יעלה עם הזמן ותחפש גירויים יותר ויותר חזקים וברגע האמת עם בת או בן הזוג, תתאכזב ממה שקורה ביניכם במיטה ותחפש את מה שראית בסרטים. אם אתה מאונן תוך כדי צפיה בתמונות, זה לא פוגע כי אתה אמנם מסתכל על התמונות אך יחד עם זה אתה מפעיל את הדמיון שלך ולא נכנס לתוך סרט שמישהו אחר יצר. לגבי ההעדפות המיניות שלך, אתה מתאר דבר שמשותף לכל הנערים בגילך. זה טבעי שיש בלבול ולא ברור עדיין מה מושך ומה דוחה והדברים מתערבבים. אתה עוד צעיר, בתחילת ההתפתחות המינית שלך ואין סיבה לדאוג ולנסות להגדיר את הדברים האלה כאשר הכל עוד מתפתח ומשתנה. נסה לשחרר את הלחץ סביב השאלות האלה והרשה לעצמך להנות ממה שעושה לך טוב מבלי לחפש הגדרות מוחלטות. עם הזמן הכל מסתדר. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #112052
אז ככה. אני התחלתי לאונן יותר מידי עם סרטוני פורנו ואני מרגישה שאני מתחילה להתמכר...(כל יום בהרגשה שכלית שאני צריכה מבחינה גופנית לא, אני פשוט דורשת מעצמי לראות אתזה) זה טוב? כדאי לי לסנן את האינטרנט שלי? אני לא מצליחה לאונן בלי הפורנו... ועוד שאלה. פתאום גילתי שאני יכולה לגמור לגבר מאדדד קשה להביא אותי למצב הזה לכן אני מאוננת הבעיה היא (או שזו לא בעיה) שאני גומרת ממש ממש מהר כאילו תמיד אומרים אישה צריכה איזה 20 דקות לי זה לוקח 5 דקות לא יותר ובאורגזמה שניה אפילו פחות... זה הגיוני?? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, את שואלת הרבה שאלות וזה נפלא שאת מתעניינת וסקרנית. האוננות זה דבר טבעי ורצוי. אין משהו שצריך או לא צריך לקרות. כל אחת מאיתנו היא שונה, יש לה הקצב שלה והזמן שלה. זה בכלל לא משנה בתוך כמה זמן את גומרת, העיקר שאת אכן גומרת ונהנית. אם את מכירה את עצמך ויודעת מה גורם לך הנאה, תוכלי להסביר לבן זוגך ולכוון אותו לכך שיסב לך את אותה ההנאה. לגבי הפורנו, רצוי להשתדל לצפות בזה כמה שפחות. כאשר את מאוננת מהדמיון, את מפתחת את הטעם המיני שלך ומגלה את עצמך ואת מה שאת באמת אוהבת. כאשר את מאוננת מול פורנו, סף הריגוש עולה, ועם הזמן את תחפשי דברים יותר ויותר מעוררים, ולא תסתפקי במה שבעבר היה מגרה אותך מאוד. בנוסף, הפורנו גורם לציפיות לא הגיוניות מאחר ומה שקורה במיטה במציאות אינו בהכרח דומה למה שקורה בסרטים. שם מדובר בשחקנים המבצעים תפקיד. יש במאי ויש עריכה והסרט בסופו של דבר אינו משקף את החיים האמיתיים. כאשר אנו מצפים שהמין שלנו יהיה זהה למה שראינו בסרטים, אנו עשויים להתאכזב ולאבד עניין. את בעצמך כותבת שאת מרגישה שאת מתחילה להתמכר ולא מצליחה לאונן בלי הפורנו. נסי להגביל את עצמך לפעם בשבוע עם פורנו ובמשך הימים האחרים התעקשי לאונן רק מהדמיון. בהצלחה!


בן 14 שואל: #112025
שלום, אני בן 13 וחצי. אני מאונן הרבה, כל יום ולפעמים אפילו פעמיים ביום. אני מאונן לפעמים על פורנו ולפעמים בלי אבל אני לוחץ חזק ברגע הגמירה עם היד על איבר המין, האם זה בסדר שאני מאונן הרבה והאם עצם העובדה שאני לוחץ חזק תרגיל אותי ליד שלי ולאגרסיביות ואני לא אהנה כל כך מיחסי מין? תודה על התשובה

תשובה:
שלום, קודם כל אוננות זה דבר נורמטיבי לחלוטין וזה בסדר גמור שאתה עושה זאת. העניין של המגע באיבר המין בחוזק כזה או אחר זה תלוי בתחושות האישיות שלך, וכל עוד זה לא כואב לך או לא נעים, זה בסדר גמור. כן מומלץ להתנסות עם עצמך בדרכים שונות ולראות איך אתה יכול להינות ממגע עצמי גם בעוצמות חלשות יותר וגם חזקות, כדי ללמוד להכיר את הגוף שלך ולהצליח להגיע לפורקן לא רק מהעוצמה הכי חזקה ואינטנסיבית. דבר נוסף שחשוב לי להעלות בפניך זה נושא הפורנו. אם שאלת על האם הלחץ על איבר המין ירגיל אותך להינות רק מזה ופחות מיחסי מין, אז בוא תחשוב על זה בהקשר של פורנו. הפורנו שאתה רואה, זה לא משהו שגוי, אך אם מתרגלים לראות פורנו כל פעם שמאוננים, זה יכול לגרום לזה שתתרגל להנות ולהגיע לסיפוק רק מפורנו. חשוב לדעת להנו- אם זה לבד או עם זה עם עוד אדם- גם ללא גירויים חיצוניים. הפורנו מראה פעמים רבות דברים לא מציאותיים- תנוחות, מבנה גוף מסוים, גודל וכדומה, שגורמים לזה שאתה תתרגל להנות רק עם הצפייה באותם תכנים פורנוגרפיים. לכן חשוב לשים לב שלא מתרגלים להנות רק בעזרת הפורנו, אלא גם ממגע עצמי/ זוגי ללא הפורנו.


בת 14 שואלת: #111991
אני עכשיו "אוננתי" במקלחת (כאילו שמתי זרם של מים חזק על החור) ומאז הוואגינה שלי מאוד יבשה,זה אמור להיות ככה?אני גם במחזור אם זה קשור.

תשובה:
שלום. את שואלת אם זה אמור להיות ככה, אז אין משהו מסוים שאמור להיות. כל פעם זה אחרת וזה שונה מנערה לנערה. אבל בהחלט ייתכן שהזרם החזק ייבש את המקום וזה מאד טבעי ונורמלי. המחזור לפעמים "נהדף" פנימה וחוזר לזרום מעט אחרי המקלחת ואחרי אוננות. אל תדאגי. כל טוב!


בן 15 שואל: #111969
אני רואה פורנו מלא זמן באופן יומיומי ולאחרונה אני מרגיש מין תחושה רעה לפני שאני מחפש לא כאב או משהו רק מין תחושה רעה "בלב"

תשובה:
שלום לך התחושה שיש לך בלב היא מאוד טיבעית ונפוצה כאשר צופים הרבה בפורנו. התחושה הזאת נובעת מכיוון שהסרטים מאוד מגרים ואין יכולת לא להתגרות מהם אבל בפועל החוויה היא של סיפוק פיזי בלי החיבור של הרגש. המיניות שלנו משלבת את הגוף, הרגש והנפש. בפורנו זה רק גופני, אין שם יחסים , אין אהבה, אין קירבה. הרבה פעמים היחס שם לנשים או לבני אדם הוא מזלזל, מנצל, משתמש בהם. הגוף שלך מסמן לך בתחושה הרעה שמשהו בזה לא בסדר. שאתה מחפש משהו אחר. אני חושבת שכדאי לך להקשיב לתחושה הזאת. לנסות לשנות את ההרגלים שלך ולמצוא מה עושה לך תחושה טובה וממלאת כשאתה מאונן. זאת חוויה אחרת לגמרי לאונן ולצאת מסופק - אין סיבה שתוותר על זה ותתפשר. אולי לנסות לדמיין. לאונן כשאתה ממציא את הסיפור. לחפש דברים אחרים להתגרות מהם, מתמונות אירוטיות שמראות גם אהבה ויחסים של חברות בין בני הזוג. זה אולי בהתחלה יהיה קשה ומשונה אבל אני חושבת שזה יהיה בריא בשבילך וישפר את ההרגשה שלך. נשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בן 15 שואל: #111726
שאני מאונן לפעמים בדרך כלל אני מאונן בתנחת ישיבה כזאת אז הביצים שליי עולות לי לתוך המפשעה וזה ממש מציק לי ופעם אחת זה לא נתן לי לגמור עד הסוף נשאר לי עוד זרע בחור של איבר המין האם זה עלול לפגוע?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר לא עלול לפגוע, אך במידה וזה מפריע לך אתה יכול לשנות זאת. באופן כללי, כדאי לאונן בהרבה דרכים וצורות- בישיבה, העמידה, עם יד ימין או יד שמאל, עם חומר סיכה ובלי ובמידה ואתה משתמש בפורנו ללמוד לאונן גם בלעדיו ולהתשמש בדימיון שלך. בדרך זו גם תלמד להכיר את עצמך, מה נעים לך וגם לא תתרגל לדרך אחת ספיציפית. שיהיה הרבה בהצלחה


בן 14 שואל: #111517
שלום רציתי לשאול משהו שכבר מלא זמן אני מרגיש והוא מבלבל אותי בטירוף השאלה קצת מביכה אבל בסדר כמו שאמרתי גברים יותר מרגשים אותי מינית ונשים פחות אבל יש משהו מוזר כי ברגע שאני מאונן על פורנו גברים זה לא מרגיש לי כיף במיוחד כשזה נגמר ושאני מאוהן על פורנו נשים אני מרגיש יותר כיף לאחר מכו מאשר גברים וזה מאוד מוזר ומבלבל אותי!!

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב לך בתשובות הקודמות, הבלבול שלך הוא נורמלי לגמרי לגיל שלך ואינו אומר כלום לגבי העדפה או זהות מינית. אני מציעה לך להמשיך ולאונן על מה שעושה לך נעים וטוב, זה לגמרי טבעי! המשך להתאמן על אוננות באמצעות הדמיון ושם, בדמיון, אתה יכול לדמיין מה שבא לך ואיך שבא לך. כפי שנכתב לך, נסה להפחית כמה שניתן את הצפייה בפורנו שיכול להיות שבנוסף לכל ההשפעות של הפורנו, היא גם מוסיפה לתחושות שלך. כל טוב.


בן 15 שואל: #111509
שלום, אני מאונן כבר זמן רב עם קרם גוף של חברת crema רציתי לדעת האם קרם גוף זה אינו בריא לאיבר מיני? וכשאני מנסה לאונן על יבש אף פעם אני לא מצליח לגמור למרות שהרוב שאני מכיר כן מצליחים האם הבעיה היא אצלי?

תשובה:
שלום לך, אני לא חושבת שיש בעיה ספציפית עם סוג הקרם בו אתה משתמש, חשוב לשים שהקרם לא גורם לך לתגובות אלרגיות (בקרם גוף פעמים רבות יש חומרי ריח שונים). ככל הנראה בגלל שהתרגלת לאונן עם קרם, אז קשה לך יותר לגמור מאוננות ללא הקרם. אני ממליצה לך לנסות לאונן במקלחת, כך שרטיבות המים והסבון יכולים לעזור ולהחליף את התחושה שהתרגלת אליה מהקרם. אוננות "על יבש" אינה ממולצת מכייון שהעור סביב איבר המין הוא עור רגיש יחסית לשאר הגוף. חיכוך ממושך על העור היבש יכול להיות לא נעימה ואף לפצוע. אני שמחה לשמוע שאתה מדבר על נושאים כאלה עם חבריך, רק חשוב שתדע שגם אם אחרים עושים משהו שאתה לא עושה זה לא אומר שקיימת אצלך בעיה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111463
שלום, אני בחור דתי ולפעמים יש לי עוררות מינית בעיקר בלילה אבל אני לא מצליח להגיע לשיא הכוונה לפליטה וגם אני לא יודע על מה לחשוב כי אין לי מחשבות שמעוררות אותי כדי שזה ימשיך רק יש לי התקשות של האיבר ואז זה יורד . איך אני יכול להתעורר יותר וגם להגיע לפליטה . בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, בכדי להגיע לפורקן עלייך באמת כפי שחשבת לחשוב על דברים שמגרים אותך / דמויות שמעוררות אותך או פשוט להנות מהרגע. האם אתה מאונן בתנוחה שנעימה לך? לפעמים כדאי לשנות תנוחה או לבצע חיכוך באופן שונה - למשל יש כאלו שיותר נעים להם בזרם המים או יש כאלו שיותר נעים להם להתחכך במזרון של המיטה או יש כאלו שנעים להם לאונן עם חומר סיכה. אני ממליצה לך לנסות את הדברים השונים הללו. בנוסף, חשוב לי לציין שאין לך מה להילחץ אתה בחור בן 16, ומה שתיארת לחלוטין נורמטיבי בגיל ההתבגרות בו יש הרבה שינויים בתזונה / שינויים הורמונליים ולחצים חברתיים שונים שאכן משפיעים על העוררות המינית. מוזמן לפנות אלינו תמיד, כל טוב ובהצלחה


בן 15 שואל: #111442
יש לי בעיה שכשעומד לי או שאני מאונן האשך הימני שלי סוג של יוצא מהשק ונכנס לאזור האגן

תשובה:
שלום, יש מצבים שונים שזה אכן קורה באשכים. זה טבעי ונורמלי. אם בכל זאת אתה מוטרד מזה, תפנה לרופא לוודא שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #111425
היי, רציתי לשאול מיניות. אני בת19 ומבית מאוד דתי וסגור ושמרני ולבושה מאוד צנוע אבל אני מאוד מינית ונחשפתי במחשב לפורנו על ידי חברה והתרגלתי לפעמים בלילה לצפות בפורנו ולאט לאט התחלתי לגעת ולאונן ורציתי לדעת איך אפשר לרגש יותר את המקום של הערווה וגם אני רגישה מאחורה מה אפשר להחדיר שם כי מה שאני מכניסה מחליק החוצה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שנחשפת לעולם המיניות מרצונך החופשי ושאת מתעניינת ושזה עושה לך טוב! אם אני מבינה נכון האזור של הערווה אליו את מתכוונת זהו אזור הנרתיק (את יכולה להסתכל באינטרנט ולראות שאכן מדובר בנרתיק) - האיבר שנחשב להכי מענג עבור האישה הוא הדגדגן. את יכולה לנסות לאונן באמצעות אצבעות באיבר זה ולמצוא את האזור שעושה לך הכי נעים. בנוסף, אני לא ממליצה להחדיר שום דבר חיצוני לאזור פי הטבעת מכיוון שזה עלול לגרום לזיהום. כמו כן, חשוב לי לציין שהתוכן שאותו את רואה בפורנו לא מייצג את המציאות המינית עצמה - ישנם עיוותים רבים בסרטים אותם את רואה, כך שקחי בחשבון שמה שמוצג לך בסרט לא בהכרח קורה בחיים האמיתיים. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בת 14 שואלת: #111399
היי אני מגיל קטן כבר מאוננת ( לא מחדירה אצבעות רק מגרה חיצונית)אבל רק כשהתחלתי את גיל ההתבגרות הבנתי שזאת אוננות. אני עושה את המון (ולדעתי כבר יותר מדי) אבל אני לא מצליחה להפסיק זה כאילו הפך לסוג של שגרה כאילו משהו שאני חייבת לעשות כל יום, התחלתי לפחד שזה כבר הפך למשהו שהוא לא בריא. כדאי לי להפסיק או שזה לא מסכן אותי בשום צורה?

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי תופעה טבעית לחלוטין. אוננות, לא רק שהיא חלק נורמאלי מהמיניות שלנו, היא דרך נפלאה להכיר את גופנו, לאהוב את עצמנו וללמוד מה נעים וטוב לנו, עוד טרם נהיה במיניות עם אדם. כל אחר. כל עוד את לא פוגעת בעצמך בזמן האוננות, ולא עסוקה בה במידה שפוגעת בעיסוקייך ותפקידייך, אין בכך כל רע. להפך. תהני.


בן 14 שואל: #111365
אני מאונן כמה פעמים ביום ואני מגיע לאורגזמה לא מנה מה ההפרש של הזמן בין פעם לפעם אך אני לא גומר יש לזה סיבה מסויימת כי אני אוכל בריא, אני עושה ספורט ואני שומר על הגוף שלי מעולה אז אני לא יודע למה אני לא גומר למרות שיש לי אורזמה, פשוט יוצא לי רק פיפי

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי ברור משאלתך למה אתה מתכוון. האם התכוונת שלא יוצא לך נוזל זרע בזמן האורגזמה? במידה וכן אז הדבר הגיוני כאשר מאוננים בתדירות גבוהה והגוף לא מצליח לייצר זרע באותה התדירות של האוננות. זה בסדר ונורמלי לחלוטין. אם לא לכך התכוונת אתה מוזמן להסביר פעם נוספת כל טוב !


בן 15 שואל: #111341
שאלתי שאלה אתמול, אני יכול לקבל מענה...

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בן 15 שואל: #111328
אז אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים, ולפני יומיים אוננתי ויצא לי שפיך עם נקודות חומות. אני לא יודע אם זה היה אולי לכלוך או שזה באמת השפיך, אבל ממש נלחצתי ואני לא מאונן מאז המקרה. מאז אני מרגיש כאב מעל הפין ואני לוקח תרופות להקלה בכאב בשק השתן.. אני לא יודע אם זה קשור ואם זה בגלל הלחץ התחיל לכאוב לי או שזה יכול להיות קשור. אבל אני רוצה לדעת אם אתם יודעים מה זה, ומה אני יכול לעשות עם זה בלי שההורים שלי יגלו.

תשובה:
שלום לך! צר לי שאתה סובל מכאבים. יתכן והנקודות החומות שאתה מתאר הן תוצאה של התרופות שאתה נוטל. אני מבינה שביקרת כבר אצל רופא שנתן לך את התרופות להקלה בכאב בשק השתן. אני ממליצה שתחזור לרופא ותסביר לו מה אתה מרגיש ותתאר את מה שתיארת כאן. אני מבינה שזה מביך אך חשוב שתדע שרופאים רגילים לשאלות מסוג זה ואינך צריך להתבייש ממנו. אתה יכול לגשת לרופא לבד וללא נוכחות הורה מכיוון שכבר היית אצלו. אין באפשרותנו לתת ייעוץ רפואי ואנו לא מוסמכות לכך כך שתשובה תוכל לקבל רק אצל הרופא. רק בריאות!


בת 17 שואלת: #111280
ושאלה נוספת, סורי על רצף השאלות: אם יש לכם שיטות להפסיק לצפות בפורנו ? כי הסתכלתי בשאלות אצלכם, ולמרות שתמיד ידעתי בפנים שזה לא בסדר ולא עושה לי טוב, רק עכשיו הצלחתי להגדיר לעצמי בצורה מסודרת למה. באמת הצפייה בפורנו מגיל 12 עיוותה לי את תפיסת המציאות בנושאים מסוימים ואת הפנטזיות המיניות ובאופן כללי, גרמה לי הרבה בושה וסבל במשך השנים עד היום. כמו למשל מה שלא כתבתי בהתחלה אבל אשתף בכנות כי זה גם ככה באנונימי- לא רק עושה לי את זה השפלה, אלא ממש סרטונים של אונס/הטרדה/יחסי כוחות לא שווים שהאישה מושפלת. בחיים אני פמיניסטית והכי נגד הדברים האלו אבל זה חלק מהדברים שמחרמנים אותי (בנוסף לדברים רגילים) ואני חושבת שחלק מהסיבה הוא סרטונים שנחשפתי אליהם. אז האם יש לכם טיפים להגבלה של זה? (כשאחזור לאונן) כי הרבה פעמים אני נמצאת באינטרנט ורואה סרטונים אקראיים שמזכירים לי פורנו ולא עומדת בפיתוי...קשה לי לדחות סיפוקים האמת.. מה לעשות? נ.ב. עכשיו אני מבינה שההורים שלי צדקו כשאמרו לי לא לראות דברים מיניים לא לגילי ואני חשבתי שאני יודעת הכל, שהם לא מבינים ולא צודקים

תשובה:
שלום לך, תרגישי בנוח לשאול כמה שאלות שאת רוצה. את כותבת בצורה רהוטה, רגישה ואמיתית. אני מבינה מאוד את מה שאת מתארת, מאוד קשה להיפרד או להפסיק הרגל. אני חושבת ששלב אחד בתהליך עברת, את מבינה את המשמעות של הצפייה, יודעת ומרגישה שצפייה בפורנו לא טובה לך. השלב הבא יהיה להפסיק לצפות, בהדרגתיות, לא בבאת אחת. כפי שכתבת, את צריכה להרגיל את הגוף שלך להתעורר מינית ללא צפייה בפורנו. ממליצה לך לחזור לאונן, להניח את הפלאפון הרחק ממך או לסגור את המחשב כדי לא להתפתות, לגעת בעצמך תוך שימוש בדימיון או אולי מול מראה. כשאת נתקלת בסרטונים שעלולים לפתות אותך תרגילי את עצמך להרגל חדש מה לעשות כשזה קורה לדוגמא לעזוב את המחשב מיידתית, לסגור את המסך, לעשות פעולה אחרת שלא קשורה למחשב. אל תצפי שמההתחלה זה יהיה פשוט וקל, זה תהליך שיקח זמן ולכן תהיי גאה בעצמך כשאת מצליחה ואל תכעסי על עצמך אם פה ושם לא הצלחת לעצור. ואת מוזמנת להמשיך ולכתוב לנו כדי שנעודד ונחזק אותך בתהליך שלך. בהצלחה.


בן 14 שואל: #111275
שלום, רציתי לשאול משהו שאני לא מבין איך הוא ככה ואם זה משהו שמוזר בי או משהו אבל אני לא מרגיש שאני נמשך מינית למשהו מסויים כמו שכולם נמשכים, אני לא יודע כל כך איך להסביר אבל זה מוזר נגיד אומרים שגברים אמורים להתחרמן מטוסיק של בנות ואני ממש לא כזה נמשך לזה ואני לא מרגיש חרמן ממש מזה אז אני לא מסתכל או למשל אם בחורה עם בגד ים אני אמור להתחרמן מזה ואני כל כך מתחרמן מזה ואני לא יודע למה??? האם זה משהו שמוזר בי? כי אני מרגיש שאני לא כל כך פעיל מבחינה מינית וכן יש לי הפסקות של כמה ימים מאוננות ואני כן הפסקתי להסתכל על פורנו ולעשות את זה על דמיונות אז למה אני לא נשמך לבחורה כמו שצריך? יכול להיות שאני א-מיני?(אני לא כל כך מבין בזה)

תשובה:
שלום לך, השאלות שמעסיקות אותך הן מאוד טבעיות ונורמליות. הרבה מאיתנו מרגישים בדיוק כמוך. המיניות זה דבר שמתפתח ומבשיל עם השנים ואין סיבה שאתה בגילך תהיה מוטרד מהגדרות ותחשוש שאתה א-מיני. זה בסדר גמור שאתה לא נמשך ומתחרמן מדברים שלכאורה מחרמנים אחרים. למרות שיש דפוסי התנהגות שנראים כמקובלים על כולם, בעצם כולנו שונים מאוד זה מזה והמגוון הוא אדיר. המשיכה המינית מושפעת מהרבה גורמים כמו התפתחות פיזיולוגית, בשלות רגשית, מודעות, התנסויות, וכל אחד מתפתח בקצב שלו ובזמן שלו. תרשה לעצמך להיות מי שאתה וולבחור מה נכון לך. משמח במיוחד לשמוע שהפסקת לאונן עם פורנו כי לאונן מהדמיון זה דבר שמאפשר לך באמת לחקור ולגלות את עצמך ואת מה שעושה לך טוב בזמן שהפורנו רק גורם לניתוק מעצמך . שוכחים שמה שרואים בפורנו זו רק הצגה וזה לא ככה במציאות. צפיה מרובה בפורנו פוגמת בריגוש עד כדי כך שלפעמים זה גורם להפרעות בזקפה ובתפקוד המיני. בהצלחה!


בן 13 שואל: #111205
שלום, במידה ואני רואה פורנו, כמה פעמים בכמות זמן מסוימת לדעתכם מומלץ לראות?

תשובה:
שלום לך, אני ממש שמחה על השאלה שלך! כיום הגישה לפורנו היא קלה ואפשרית לכל מי שמעוניין. פורנו בהחלט יכול לסקרן ולרגש, אבל הוא רחוק מאוד מלשקף את המציאות והסכנה המרכזית הטמונה בו היא שהוא גורם להתמכרות, לפעמים אף התמכרות קשה שעלולה לפגוע בך בתפקוד המיני שלך לטווח הקרוב והרחוק. לכן, התשובה שלי היא לא לגבי המינונים, אלא המלצה להמנע לחלוטין בשלב זה מצפייה בפורנו. ההצעה שלך לגבי דמיון בזמן אוננות במקלחת היא פשוט נפלאה! המשך לדמיין, לחלום, ולתאר לך מצבים מיניים שמגרים אותך, ונסה להמציא לך "סרטים" חדשים משלך, במקום אלה שאתה מכיר מסרטי הפורנו. היכולת לדמיין דברים מעולמך הפנימי תעזור לך לפתח את החשק המיני שלך, להכיר את גופך טוב יותר ולמנוע מצב של תלות בפורנו. כל טוב לך ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #111198
היי אני עדיין בתולה אבל כשאני מאוננת אני לא ממש מרגישה משהו, אולי רק קצת ואני גם לא גומרת, רציתי לדעת מה אפשר לעשות וגם אם זה ישפיע אם אני יעשה סקס.

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אוננות, עונג מיני ואורגזמה הם דברים מאוד אישיים, כלומר כל אחד ואחת חווים אותם אחרת. את אומרת שאת מרגישה רק קצת כשאת מאוננת. אני לא יודעת איך את עושה את זה, כמה זמן את מקדישה לזה, האם יש דברים שמעלים בך גירוי מיני כמו לדמיין, ספרים, תמונות או סרטים... אני גם לא יודעת כמה בחייך היית פתוחה לנושא, הרגשת בנוח לחוש מינית, כמה זמן את כבר מאוננת... זה הכל דברים שמשפיעים. הנקודה היא שכל אישה לומדת את הגוף שלה ואת הדברים שמעוררים אותה מינית. לחלקנו זה לוקח יותר זמן ולחלקנו זה נורא ברור מגיל צעיר. מה שבטוח, אין לזה שום קשר לזה שאת עדיין בתולה. ההמלצה שלי אליך זה להמשיך לחקור את גופך! ככל שתתמידי , תלמדי בעונג והנאה כל פעם עוד קצת. מה שחשוב זה לא האורגזמה. מה שחשוב זה לענג את הגוף שלך. יש נשים שאפילו למרוח את עצמן בקרם לחות יכול לעורר בהן עונג רב. אורגזמה היא רגע אחד של תחושה חזקה, אך עונג גופני יכול להמשך הרבה. ובסופו של דבר אני בטוחה שגם תלמדי כיצד להביא את עצמך לאורגזמה. בהקשר לסקס, זה לא ישפיע פיזית על יכולתך לעשות סקס. אך כן טוב שאשה מכירה את גופה ומה נעים לה, כך שהיא יכולה להדריך את הפרטנר שלה. בהצלחה ובהנאה!


בת 15 שואלת: #111185
היי, אוננתי לחבר שלי בחושך בגן משחקים והוא השפיך על גב כף היד שלי ובנוסף נכנס לי בין באצבעות, ניגבתי עליו וכשחזרתי לבית שטפתי את הידיים בזלזול(חשוב לציין שיש לי ציפורניים ארוכות) הגעתי לבית(בערך שעה אחרי המקרה) ועם אותה היד שאוננתי לו אוננתי לעצמי, אני מאוד לחוצה אני לא נרדמת בלילות והמחזור מאחר לי, יש סיכוי שנכנסתי להריון?? האם שפיך זה משהו שמתנקה מהר עם מים או שהוא קשה להסרה, תודה מראש

תשובה:
שלום לך, ראשית- הכל בסדר. אין לך חשש להריון. נוזל הזרע ("שפיך") אינו שורד מחוץ לגוף במשך זמן רב כל כך, וללא סביבה חמה ולחה (כמו התנאים בנרתיק) אין לו סיכוי לגרום להריון. הניגוב של היד, השטיפה (לא צריך לקרצף את הידיים עם חומר חיטוי...) והזמן שעבר מספיקים בהחלט. דעי שעל מנת להכנס להריון נוזל הזרע צריך להכנס ישירות לנרתיק, או שהשפיכה תתרחש ממש בפתח של הנרתיק. כל עוד שניכם רוצים ומסכימים, המשיכו להתנסות, להתגרות, לפנק זה את זו ולהכיר כל אחד מה נעים לעצמו ולשני/ה. כל טוב!


בן 18 שואל: #111034
שלום. אני בן 18 וחצי והיה לי אתמול אקט מיני עם בחורה אחרי הרבה זמן שלא. אני נראה טוב ויש לי בטחון חברותי והכל. אני מאונן 4-5 פעמים בשבוע ללא קשר ולפעמים אני גומר אפילו תוך פחות מדקה ,מה שהכניס לי פחדים שעוקבים אחרי הרבה זמן כמו: אם אני גומר מהר באוננות אז עם בחורה ברגע אמת זה יגמר לפני שאפילו יתחיל. אתמול התחממנו והיה משחק מקדים ועמד לי, הזמן הקצר שלקח לי לשים קונדום גרם לאיבר המין שלי לרדת כמעט עד הסוף והניסיונות לחדור למרות שהוא רופף אפילו יותר.. אחרי זה לא הפסקתי לחשוב על המצב ושפשוט שככה זה יהיה לי תמיד לא עמד לי יותר גם כשניסינו לגרום לו לעמוד בערך שעה. אני גמרתי בסוף בלי שיעמוד לי רק מהחרמנות וה"משחקים הכושלים" בשביל להעמיד אותו ,אני יודע שהכל בראש, איך להתגבר ? זה לא יעזוב אותי ומרגיש שהתופעות האלה ירדפו אותי עכשיו תמיד ולא אצליח לקיים יחסי מין עם בחורה. חשוב לציין שלא הייתי בתול לפני כן, ופעם פשוט לא חשבתי על כל מיני מחשבות והכל היה בסדר. עד שהתחלתי לפחד ממחשבות שיש לי שפיכה מוקדמת רק כי אני גומר מהר מאוננות ,איך לשנות הכל ולא לחשוב על דברים אלה יותר, הם רודפים אותי.

תשובה:
שלום לך קודם כל, אני מבינה את הפחדים והחששות שלך והעובדה שאתה מרגיש שהמצב לא נורמלי. אז קודם על, זה קורה בעקבות לחץ או טרדה שמלווה אותך. זקפה וגמירה תלויות כל מיני מצבים נפשיים- עייפות, עוררות מינית מוגברת, הזמן שחולף בין האקטים. חשוב שתיגש ליחסי מין בצורה רגועה, שלמה ושלווה, אם מדד הלחץ יירד, אז תוכל גם לתפקד מינית בצורה תקינה והזקפה תסתדר. תנסה להגיע ליחסי מין בלי משהו שמטריד אותך מידי, באופן כללי אם תקיים יחסים עם בחורה שנעים לך איתה ונוח ואתה מרגיש אליה דברים ופתיחות, יתכן כי זה יקל על העניין, גם בלי קשר, יחסי מין מתוך אהבה הם תמיד נעימים הרבה יותר. בהצלחה


בת 12 שואלת: #110979
אני בת עוד מעט 13 ואני מאוננת בחלק העליון לאחר מכן יש לי פיפי אבל ממש קצת לכמה ימים האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. כל אחד ואחת מאיתנו מאונן בדרך שנעימה לו. אין בסדר ולא בסדר, אלא מה שאת מרגישה שנעים לך. המשיכי לחקור ולגלות את עצמך. כל טוב!


בן 14 שואל: #110857
שלום אני לא יודע מה קורה לי... בימים האחרונים אני מרגיש שאני לא מרגיש שום ריגוש מיני על משהו ואני יודע שזה לא קשור לפורנו כי אני הפחתי מלהסתכל על זה בכלל. למה זה קשור זה שאיני מרגיש ריגוש מיני כבר ארבעה ימים(זה לא שאני לא מרגעש כלל פשוט כמעט ולא)?.

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב מאוד נורמלי וטבעי לגיל שלך. עוררות מינית היא לא דבר קבוע או תחושה קבועה שמרגישים אותה תמיד באותה עוצמה ובאותו זמן. השינויים שאתה מרגיש יכולים להיות קשורים לסיבות שונות כמו לדוגמא אם אתה מאוד מוטרד מדברים שונים, לחץ או מתח בחיים שלך, שינוי הרגלים (כמו לדוגמא הפסקת צפייה בפורנו). אני מבינה שהחלטת להוריד או להפחית את הצפייה בפורנו , ואני רוצה לחזק אותך על ההחלטה הזו. לוקח זמן להרגל חזרה להפעיל את הדמיון והמחשבות. אני מבינה שזה מטריד אותך וטוב מאוד שאתה שואל ועושה משהו בנידון. כל טוב.


בן 19 שואל: #110825
שלום.בזמן האחרון שאני חרמן ובא להביא ביד עומד לי אבל הוא לא קשה כמו שהוא היה,האיבר רופף ואני מגיע לגמירה יחסית מהירה וזה קצת מטריד אותי שהוא לא עומד כמו אז..

תשובה:
שלום לך, אתה צעיר והסבירות לבעיה גופנית מאוד נמוכה. אך עדיין יכול ומוזמן לפנות ולהתייעץ עם רופא.ת המשפחה. האם זקפת הבוקר שלך חזקה כמו פעם? אם כן, הסבירות שהגורם הוא רגשי אפילו גבוהה יותר. אשמח לתשובה. הרבה פעמים החרדה שלנו שמשהו לא תקין, גורמת לאיבוד זקפה. חרדה אגב, גם גורמת לשפיכה מהירה. אז קודם חשוב להירגע... להגיד לעצמך שיש פעמים בהם הזקפה לא חזקה במאת האחוזים וזה טבעי. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110546
שלום אני בן 14 עוד שלושה חודשים ואני מאונן בתדירותי של פעם- פעמיים ביום שכשרוב הפעמים מול פורנו אך לפעמים אני מפנטז על הקראש שלי ועל מה שיקרה אם היא תהיה חברה שלי וכשאני מאונן אני לא מצליח לגמור רוב הפעמים למרות שאני מאונן למשך 30-45 דקות ואם אני לא גומר אז אני מוותר הם זה נורמלי? זה דבר אחד דבר שני לפני כמה ימים אוננתי והיה לי אורגזמה ולא גמרתי אך זה לא הבעיה הבעיה זה שכמה דקות לאחר שהזקפה נעלמה העור של הפין שלי היה נפוח מאוד במיוחד באזור העליון שצמוד לכיפה ונפיחות זו נעלמה רק לאחר יומיים. השאלה שלי האם זה נורמלי כי בזמן האוננות הפין שלי היה מאוד אדום (גוון שדומה לצבע שבין נחושת לעגבנייה ) ורחב משאר הפעמים שהגעתי לאורגזמה האם אוננתי יותר מידי והאם הנפיחות נורמלית

תשובה:
שלוםלך, חשוב שאתה לומד למכיר את גופך ולגלות מה גורם לך להנות ואיך. כדאי לאונן כשאתה מרגיש צורך ובמקום שיש לך פרטיות, לעיתים כשטרודים במחשבות, חששות או בפחדים, זה יכול לעכב או לפגוע לך בהנאה או באורגזמה. שים לב שהתנאים מאפשרים לך. לגבי נפיחות ואודם, יכול להיות שאתה משתמש בידך בכוח או ללא חומרי סיכה או מים המקלים על שיפשוף איבר המין בצורה קלה ובטוחה. כשאיבר המין מגורה אז הוא בדרך כלל אדום ורחב כי הדם זורם וגורם להזדקפותו וזה נורמלי. לעיתים כשלא מגיעים לפורקן/ אורגזמה הפין נשאר נפוח מעט ואדום עקב השפשוף. זה עובר ולא מזיק. שים לב שאתה נהנה ולעשות זאת, כשהגוף מוכן, זה בסדר לעצור כשזה לא תמיד הולך במיוחד אם אתה חוזר על הפעולה יותר מפעם אחת בזמן קצר. לגבי אוננות מול פורנו, חשוב שתדע ותבין שמה שרואים שם לא ממש מציאותי ואמיתי , זה אפקט של מצלמות כמו בסרטי פעולה שהמצלמות ואפקטים שיוצרים אשליה ולכן אין לסמוך על זה וללמוד מזה. החוויה האישית של כל אחד שונה מאחד לשני. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110485
היי שלום לך ,תודה רבה על התשובה שלך עזרה לי מאוד ןאני רוצה לציין שהוא לא יורד לי הרבה רק קצת כדי להרטיב את האזור ואני לא מאוננת ואני לא יודעת איך עושים את זה ואני פחות מרגישה משהו כשהוא נוגע הדגדגן רק כאשר הוא מחזיק קצת אצבעות, דיברתי עם ידיד שלי והוא אמר לי שקןדם אני צרכה להצליח לגמור לבד ואז עם הפרטנר אני לא יודעת איך לגמור לבד או איך להכיר את הגוף שלי ואיך אני אגרום לעצמי להגיע לאורגזמה לבד? תודה☺️

תשובה:
שלום לך, אוננות או מגע עצמי חשובה מאוד להכרות שלך עם הגוף שלך. את יכולה לגמור גם אם לא תאונני אך הכרות עם הגוף שלך תסייע לך לדעת איזה מגע יותר נעים לך, איך נעים לך, איפה נעים לך. להכרות עם הגוף חשיבות גבוהה. אף פעם לא מאוחר להתחיל. יש דרכים שונות לאונן. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. את יכולה גם להשתמש במראה ולהתבונן על הפות שלך, להכיר את האיברים שלך ולראות איך הם נראים. כל טוב.


בן 14 שואל: #110450
יש לי שאלה שממש מטרידה אותי אני בן עוד חודשיים 15 והשפיך שלי שקוף לגמרי ולא סמיך בכלל אבל זה לא רק זה מה הבעיה שמידי פעם יוצא לי שפיך לבן וסמיך ורוב הפעמים שקוף ולא סמיך והיום למשל יצא לי אחרי גמירה שקוף שקוף ופתאום בסוף טיפה לבן וסמיך מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מודאג, אבל אין כל סיבה לדאגה. אם אתה מאונן מספר פעמים ביום, תגלה שבכל שפיכה נוזל הזרע הופך להיות יותר שקוף. אם תעשה הפסקה של כמה ימים, נוזל הזרע יחזור להיות לבן. ההבדל נובע מתוך ריכוז הזרע בנוזל הזרע (שמורכב מהרבה דברים בנוסף לתאי זרע) אין לזה כל משמעות מבחינת הנאה בעת אוננות או בעת קיום יחסי מין. כל טוב.


בן 14 שואל: #110451
יש לי בעיה אני מאונן אבל לפני שאני גומר אני מרגיש שהזעקפה שלי יורדת וככה אני לא מצליח לגמור אבל אני כן מגיע לאורגזמה ומדי פעם יוצא לי ממש קצת שפיך

תשובה:
שלום לך. אוננות היא דרך נפלאה לחקור את הגוף ולגלות מה גורם לך להנאה. איני חושבת שמדובר בבעיה. ממה שאתה מתאר, אני חושבת שאתה בשלב יחסית מוקדם של ההתפתחות המינית שלך ולכן גם יוצא לך מעט נוזל זרע (שפיך). איני יודעת גם אחת לכמה זמן אתה מאונן, אך אם אתה מאונן מספר רב של פעמים ביום, לעתים זה משפיע על כמות נוזל הזרע. אם תעשה הפסקה של מספר ימים, המצב יחזור לקדמותו. על מנת ליהנות מאוננות עלינו להיות רגועים. אם תתרכז כל הזמן בכך שהזקפה שלך יורדת, אתה עלול להיות לחוץ וזה יקשה עליך לשמור על זקפה ולהגיע לאורגזמה. אתה מאוד מוזמן להתייעץ איתנו בטלפון בכל שאלה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110410
עוד משהו, אחרי שאני מאונן וגומר, אם אני שם בגדים הפין שלי מגרד, לעומת זאת אם אני לא שם בגדים ישר אלא מחכה קצת הוא לא מגרד. כל עוד אני לא שם בגדים הוא לא מגרד (זה לא קורה אם לא הייתה לי אורגזמה)

תשובה:
שלום שוב. ייתכן שהתחושה שאתה מתאר היא פשוט בגלל שהפין מאד רגיש לאחר האורגזמה אבל אולי אתה משתמש באיזה סבון או קרם כשאתה מאונן? אם כן, יכול להיות שזה מה שגורם לגירוד, אז תנסה להשתמש בחומר סיכה אחר (כמו שמן שקדים, למשל) שלא גורם לגירוי ואולי הבעיה תיפטר. כל טוב!


בת 12 שואלת: #110409
שלום בזמן האחרון התחלתי לאונן וכשאני עושה את זה על הדגדגן (ככה הבנתי שקוראים לזה) אם אני עושה מהר אז יוצא לי כל כמה שניות מין טיפה לבנה שקופה כזאת האם זה בסדר? 2 האם זה נכון ומתאים שהתחלתי לאונן בגיל כזה אפילו שעדיין אין לי מחזור? 3 אמא שלי לא יודעת מזה האם זה בסדר או שאני צריכה לענות לה? 4 התחלתי עם זה ממש לפני יום בערך ולמחרת קצת שרף לי והדגדגן קצת התנפח לי אבל עכשיו או בסדר האם זה בסדר שהוא התנפח? בבקשה תענו לי אני סקרנית ומרגישה שאני צריכה תשובות!!

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה בשבילך שאת לומדת להכיר את גופך, נהנת ומתנסה. למגע עצמי באיבר המין אכן קוראים אוננות והגיל שלך הוא הגיל להתחיל. אין קשר לקבלת הוסת הראשונה (המחזור). את בתחילת גיל ההתבגרות וזה קשור לכל מיני הורמונים שמתחילים להיווצר אצל בגוף ועל כן זה טבעי ונורמלי. את יכולה תמיד לבחור האם לשתף את אמא שלך או לא. בזמן האוננות מגיעים הרבה כלי דם לאזור הדגדגן ולכן לפעמים הוא מתנפח או קצת נהיה אדום. עם זאת אם כואב לך או שורף לך חשוב שתעצרי, תעדני את המגע שלך, תנקי את המקום קצת במים ותוכלי להמשיך אחרי שהכאב יחלוף. אם הכאב חוזר על עצמו הרבה פעמים חשוב מאוד שתלכי לרופאה לבדוק את זה כי זה יכול להצביע על סיבות שונות. במקרה הזה, חשוב לשתף את אמא שלך בכך שאת מרגישה כאב/שריפה באיזור איבר המין שלך. אם את רוצה לקרוא עוד על אוננות את מוזמנת להכנס לפה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74. מקווה שעזרתי לך. כל טוב.


בת 12 שואלת: #110408
ושכחתי להגיד אני מאוננת בעיקר על הדגדגן ואחרי כמה זמן הוא מתחיל לכאוב לי כי אני עושה כיאילו מהר ויחסית חזק ואז שיוצא לי הנוזל השקוף לבן אחרי כמה שניות אני מפסיקה .. האם זה נורמאלי? ועל השאלות הקודמת אני מעוניינת שתפרסמו אותה

תשובה:
שלום לך, עונה לך שוב, תנסי לעדן את המגע שלך, השתמשי בכריות האצבע שלך ותגעי בדגדגן בזהירות. זהו אזור מאוד מאוד רגיש . הנוזל השקוף הוא נוזל שיוצא מהנרתיק וזה טבעי ונורמלי. כל טוב.


בן 12 שואל: #110392
יש לי שתי שאלות אחת אני רוצה לדעת מה גודל הפין הממוצע לגילי כשהפין שלי עומד הוא 8 וחצי סנטימטרים זה בסדר? שאלה שניה אני ממש ממש חרמון ואני לא רוצה לאונן מסיבות אישיות איך להוריד את החרמנות ואל תגידו לאונן כי אני לא רוצה תודה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין הממוצע לגילך הוא בין 5-10 סמ' לערך. חשוב לזכור שיש שונות רבה בין אנשים וזה טבעי. בנים רבים מאד בגילך מעוניינים לדעת איך אורך הפין שלהם לעומת הכלל. הרוב המוחלט של המצבים הוא נורמלי וטבעי. בנוגע לאוננות, אכבד את בקשתך ולא אפציר בך לאונן אם זה חשוב לך. חשוב לי ליידע אותך שדווקא האוננות מפחיתה את תחושת החרמנות כי היא מאפשרת לגוף להפטר מהמתח המיני שמאפיין את תחילת גיל ההתבגרות. אם אתה בכל זאת מתעקש להמנע מאוננות, תצטרך למצוא לך דרכים חלופיות, אחרות, להוציא מרץ ואנרגיה (כן, יש גם אנרגיה מינית) שעצורים בך. אתה יכול לנסות להיות פעיל יותר מבחינה גופנית, לעסוק בספורט באופן קבוע, לנסות סוג של הרפיה או מדיטציה ועוד. אתה מוזמן לפנות אלינו שוב בכל שאלה. כל טוב.


בת 14 שואלת: #110380
אני בת 14 ואני מאוננת ממש הרבה כאילו אני ממש חרמנית בערך כל זמן שאני בפלפון וכפי הזמנים של היום זה דיי הרבה זמן. תמיד כשאני מאוננת בזמן האחרון אז ההפרשות לא באות בכמויות כמו בדרך כלל וזה ממש מפחיד אותי אפשר להפוך לעקרה בגלל אוננות??

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין עקרות לאוננות. אוננות היא דבר נורמלי וטבעי ומהנה. את יכולה לאונן כמה שמתחשק לך כל עוד זה לא משתלט לך על החיים ועל השגרה. יכולות להיות הפרשות בזמן אוננות, הן מגיעות מהנרתיק והכמויות וגם המראה יכול להשתנות. כל טוב


בן 15 שואל: #110324
הוצאתי זרע ועכשיו הכול היה תקין אבל כניגבתי ראיתי משהו אדום נראלי דם אז יכול להיות שהוצאתי זרע מדם אפילו שאני בריא מכול הבחינות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חוויה שעלולה להיות ממש מבהילה! זו לא תופעה נדירה או מסוכנת. לרב זה חולף מעצמו במהרה או מופיע רק פעם אחת. יחד עם זאת, לדם בתוך נוזל הזרע עשויים להיות מספר הסברים- מכה חזקה באיזור האשכים או הפין, אוננות או יחסי מים ממושכים או אינטנסיביים, חסימה קטנטנה באחד מצינוריות נוזל הזרע, ועוד. המלצתי היא שבמידה והתופעה שתארת חוזרת על עצמה, פנה לרופא הילדים שלך, והוא ידע כיצד להמשיך לברר. כל טוב ורק בריאות.


בת 18 שואלת: #110317
היי זה טיפה מביך אבל אני מאוננת די הרבה, לעיתים גם בעזרת פורנו ותמיד שאני גומרת ומגיעה לאורגזמה איבר המין נהיה רגיש מאוד, כלומר אני בקושי אוכל לגעת בו אחרי שגמרתי מרוב הרגישות במקום באותו רגע. האם זה נורמלי שלאחר הגמירה איבר המין יהיה רגיש כל כך למגע?

תשובה:
היי, אוננות הינה דבר מאד טבעי ומהנה, כך שאין סיבה להיות נבוכה. גם הרגישות אחרי אורגזמה הינה טבעית והיא חולפת. את בסדר גמור ואין שום סיבה לדאגה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110253
שלום לכם רציתי לדעת אם אוננות גורמת לעייפות אחרי שמאוננים. תודה

תשובה:
שלום לך, בהחלט אוננות גורמת לעייפות, זה נורמלי וטבעי. הגוף משקיע אנרגיה ואח"כ מתעייף. מידת העייפות והאורך שלה משתנה בין אחד לשני. כל טוב


בן 15 שואל: #110173
שלום. אני מאונן כבר כמה שנים בתדירות של פעם עד שלוש פעמים ביום. אבל כשאני מאונן אני שוכב על הבטן ומשפשף את איבר המין במיטה וכך עשיתי מההתחלה. ניסיתי כבר לאונן בדרך הרגילה אבל למרות שאני מרגיש טוב ועומד לי לוקח לי הרבה מאוד זמן ואני כל פעם נכנע ועובר לדרך שלי(מעולם לא עשיתי את זה עש הסוף כי זה לוקח יותר מדי זמן). השאלה שלי היא האם זה בסדר לאונן בדרך שלי ולא מזיק(קראתי בכמה מקומות שזה בסדר ובכמה שזה ממש מזיק) והאם יש בעיה בזה שאם אני מנסה לאונן בדרך הסטנדרתית קשה לי(למרות שזה עושה לי טוב)? תודה!

תשובה:
שלום לך, כשאנחנו הולכים למסעדה, לא תמיד נבחר את אותה המנה, כך אנחנו נהנים מיותר מגוון שיש לעולם להציע לנו. ביחסי מין, כל זמן שאתה לבד עם עצמך, לא צריכה להיות בעיה, אך כשתהיה בזוגיות, הנאה בדרך אחת בלבד יכולה להגביל את חיי המין הזוגיים. מה גם לפתח קשיים ולכן יש שיגידו שזו בעיה. אתה יכול לנסות להתחיל את האוננות על הבטן וכמה רגעים לפני הגמירה, לשנות לתנוחה אחרת ובכך לאט לאט להסתגל גם לדרכים אחרות. אין צורך למהר באוננות שכן ביחסי מין גם תרצה להתאים עצמך לקצב של מי שאיתך. לכן, קח את האוננות בקלות ובהנאה ולא כמשהו שצריך להספיק מהר בכדי להגיע. בהצלחה!


בן 17 שואל: #110094
שלום ! האם זה בסדר לרצות להיות בסטוץ עם מישהי ולא קשר אישי וארוך עכשיו ?<... זה אחד ...ושתיים - הייתה תקופה שבה אוננתי הרבה ועכשיו הפסקתי בגלל סיבה אישית , אבל מצד שני נותרתי עם מלא מתח מיני בתוכי שאני לא יודע איך להוציא אותו ממני ...מה עושים ?<

תשובה:
שלום לך, יופי של שאלה. ישנם הרבה סוגים של קשרים והרבה סוגים של מגע מיני. אתה יכול לתאר לעצמך שישנם הבדלים בסוג ואופי המגע המיני בין יחסי מין שקורים בין בני זוג שמכירים אחד את השני היטב, שיש ביניהם תקשורת, פתיחות, אמון וחברות, לבין שני אנשים שהכירו זה עתה, או שהקשר ביניהם קצר או מזדמן. בכל מקרה, אין כאן שאלה של "בסדר" או לא. זו שאלה אישית, שקשורה באיך שאתה מרגיש כלפי העניין. כל עוד אתה לא מקיים יחסי מין עם נערה שטרם מלאו לה 14 שנים (גם אם הסכימה), וכל עוד אתה ובת הזוג ל"סטוץ" מסכימים ליחסי המין ומעוניינים בהם בצורה נלהבת, הכל בסדר. בנוגע לאוננות, זה הגיוני שתהיה אצורה בך אנרגיה מינית. היית רגיל להגיע לפורקן מיני, וכעת אתה נמנע ממנו, יהיו סיבותייך אשר יהיו. מה עושים? יש הרבה דרכים לפרוק אנרגיה מכל סוג, כמו פעילות גופנית מואצת וסדירה, בילוי בחוץ עם חברים, הרפייה, מדיטציה ועוד. מאחלת לך כל טוב וחופשה נעימה ופעילה.


בן 15 שואל: #110051
היי,אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים ,לפני חצי שנה בערך כשאוננתי הרגשתי אורגזמה אך לא קרה שום דבר מעבר(לא יצא זרע) ובזמן האחרון התחילו לצמוח לי שיערות ערווה ובאוננות בשבוע האחרון בזמן האורגזמה יוצאת טיפה אחת או 2 של נוזל שקוף ודביק,אני לא יודע אם זה זרע וגם אם כן למה בכמות כל כך קטנה? יש כאלה שאמרו לי שאלו טיפות אהבה ,איך לעשות שיהיה נוזל זרע אמיתי או שזאת מחלה ? תודה רבה מראש.

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה מאוד מתאים לגיל שלך לעבור כל מני שינוים גופניים, מבחינת מראה נוזל הזרע, וגם מבחינת הופעת שיעור. גם ימשיכו להיות לך כל מיני שינוים. בגלל שאתה מאונן כבר מס שנים, זה הגיוני שאתה יודע איך וכמה הפרשת זרע אתה מוציא כשאתה גומר. עם זאת, שינוי כזה שבבת אחת אתה לא מפריש בגמירה, יכול לקרות מכמה סיבות. ניראות וכמות ההפרשה מושפעת מגורמים כמו, תזונה ותדירות הגמירה, ובנוסף סיבות נוספות. על כן, אני מאמינה שאם זו תופעה מתמשכת, כדאי לך ללכת ולהתייעץ עם רופא משפחה, הוא יוכל לבדוק את העניין ולשתף אותך במידע רפואי, שלי אין לתת. המון בהצלחה בהמשך:)


בן 13 שואל: #110012
שלום, לפני שבועיים בערך אני התחלתי לקלוט כתמים לבנים בכרית שלי ובמצעים ותמיד כשראיתי אתזה בבוקר זה כבר היה יבש אבל כשאני מאונן וגומר יוצא רק טיפה כל פעם של חומר לבן והשאר שקוף מה זה? לא אמרתי להורים שלי ולא לאף אחד ואני לא מבין מה זה כי אני לא בטוח שזה קרי לילה וזה מפדח כי למה שזה יהיה על הכרית מה אני מאונן משינה וגומר בכרית? בבקשה זה דחוף.

תשובה:
שלום לך, לחומר הלבן והשקוף קוראים נוזל זרע (או שפיך) וזה מה שיוצא מהפין שלך אחרי מצב של עוררות מינית. המצב הזה יכול לקרות במודע (לדוגמא -כשאתה מאונן) או לא במודע , תוך כדי שינה (ואז נקרא לזה קרי לילה). קרי לילה זאת פליטה של זרע במהלך הלילה שיכולה להיות בגלל חלום שחלמת או בגלל הצטברות של זרע שגורם לפליטת זרע. זהו מצב נורמלי לחלוטין בגיל שלך. כל טוב.


בת 12 שואלת: #109989
היי אני לפעמיים רואה פורנו ואז מרגישה תחושה נעימה באיבר המין? מה זאת התחושה הזאת, האם זאת אורגזמה? אני עדיין לא קיבלתי מחזור ואני פוחדת שזה יהרוס לי משהו בגוף.. מקווה לתשובה מהירה.

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שפנית אלינו. התחושה שאת מרגישה קשורה לעוררות מינית שמובילה לכך שתרגישי תחושה נעימה ולחה באיבר המין שלך. זוהי תחושה טבעית ונורמלית ונפלאה. עם זאת, חשוב שתדעי שצפייה בפורנו בגיל שלך איננה מומלצת ויכולה לפגוע בהנאה המינית שלך בעתיד. מה שרואים בפורנו אינו משקף את המציאות ואף יכול לבלבל ולהפחיד לפעמים. את יכולה לדמיין כל מיני דברים ולהרגיש את אותה התחושה. האורגזמה היא השיא של ההנאה המינית שהיא יכולה להגיע אם, לדוגמא, תגעי בעצמך או תשפשפי את איבר המין שלך בכרית רכה. זה נקרא אוננות (או מגע עצמי) וזה לא פוגע בגוף וגם לא יעכב את המחזור שלך. מוזמנת להמשיך לפנות אלינו בשאלות. כל טוב.


בן 14 שואל: #109975
שלום,אני בן ארבע עשרה ובחודשים האחרונים התחלתי לאונן ואני ממש רוצה להפסיק עם זה וזה מאד קשה.אני יודע שזה מתאים לגילי אבל עדיין אני רוצה להספיק עם זה

תשובה:
שלום לך, אתה ממש צודק, אוננות היא טבעית ונפוצה, בגילך ובכלל. לכן, יקשה עליי לייעץ לך כיצד להפסיק לעשות משהו שהוא לא רק טבעי, אלא גם נעים ורצוי בהתפתחות ובמיניות בריאה. כדי לעזור לך, הייתי רוצה לשאול אותך מדוע אתה מעוניין כל כך להפסיק לאונן? האם אתה חש אשמה או מבוכה? האם קבלת מסר שאוננות היא דבר אסור? מלוכלך? שלילי? אולי נוגד את ערכי הדת או התרבות והחברה בה אתה חי? בוא ננסה להבין יחד מדוע חשוב לך להפסיק. בינתיים, אני מצרפת לך קישור מלמד על אוננות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 אנו כאן לכל שאלה או התלבטות בהמשך.


בן 15 שואל: #109974
שתי שאלות.... 1. אם אוננתי עם רוק כשיכל להיות שהיה לי הרפד בשפתיים ( ממש לא בטוח) זה יכל לעבור לפין? 2. יש לי מן נקודות לבנות קטנות מאוד על הכיפה.. לא כואבות ולא יוצאות החוצה.. סתם נקודות מה זה אומר? הבנתי שזה שצריך להיות יותר הגייני ועוד שאלה.. חברה שלי עשתה לי ביד וגמרתי על המנוע .. אחכ אמא שלי נכנסה וראתה את הסדין וראתה שיש לי קונדום במיטה... מה אני עושה?? איך אני מסביר לה, בבקשה תענו.. תודה

תשובה:
שלום לך לשאלתך הראשונה הרפס עובר במגע, אבל יש סוגים שונים של הרפס זה שעל השפתיים בפה הוא לא ההרפס שפוגע באברי המין ולהיפך , כמובן שכאשר יש הרפס על השפתיים צריכים להישמר ולנהוג בהגיינה מירבית כדי לא להעבירו ממקום אחד לשני , לגבי הנקודות בפין השאלה אם אלו נקודות שהיו או שנוצרו עכשיו לאחר שאוננת, אם כן עלייך להגיע לרופא עור כדי שיאבחן ויטפל בהתאם, מדבריך אני מבינה שאתה נער אחראי וזה טיבעי לגמרי לשאול ולהתעניין , חלק מנושא האחריות זה גם לשמור על עצמך ובריאותך עצם העובדה שאתה שואל זה יפה , לגבי שאלתך השניה -זה שחברתך עשתה לך ביד זה בסדר אם זה נוח לשניכם וזה שאתה משתמש בקונדום זה יפה ונכון, ומה לעשות? אמא ראתה את הקונדום על המיטה אם היה חשוב לך שהיא לא תדע אז חלק מהאחריות והבגרות זה לדעת להתמודד עם "תקלות" כאלה, זכור שאמך גם הייתה בגילך וחוותה גם היא את מה שקורה בגיל כמו שלך אם אתה פתוח עם אימך אתה יכול לשבת ולשוחח איתה על מה שאתה מרגיש ,תסביר לה את מה שאתה מרגיש ושיש לך חברה , אם באמת היחסים ביניכם פתוחים היא תבין ,אבל אם אתה לא נוהג לשוחח איתה והיא לא איתך על מה שקורה איתך בגיל ההתבגרות אז אתה יכול לפנות לאבא, דוד, אח הם יכולים לעזור לך, אמך מבינה מה היא ראתה ויכול להיות שהשיחה תבוא גם מצידה, ולפעם הבאה אני בטוחה שלאחר ה"חוויה" וההרגשה הזו אתה לא תשכח קונדום במיטה. כל טוב


בת 15 שואלת: #109922
מה זה אוננות בקבוצה?

תשובה:
שלום לך, אוננות בקבוצה, כשמה כן היא. בהשוואה לפעולה של אוננות עצמית, הנתפסת על פי רוב כפעולה מאד פרטית ואישית, אוננות בקבוצה יכולה להיות אוננות עצמית או משותפת, אבל בלי המימד של הפרטיות והאינטימיות (בנוכחות אנשים אחרים העוסקים באוננות גם הם). אנו נוהגים להמליץ כי בגילאים צעירים כדאי להתעמק ולחקור כל אחד את המיניות שלו. הגוף שלנו מסוגל להנות בהרבה דרכים ולוקח זמן ללמוד אותם: מה עושה לנו נעים, כמה, מתי, ועוד ועוד... חקירה של תחומים נוספים, עמו אוננות בקבוצה, כדאי שתגיע ממקום של בגרות, בשלות, ללא הבדלי גיל משמעותיים עם שאר חברי הקבוצה, ויכולת להגיע להחלטה שזה אכן מתאים, ללא שום לחץ של אדם אחר, ומתוך בחינה אחראית של כל השיקולים הקיימים. אנחנו כאן בהמשך לכל שאלה נוספת. כל טוב.