A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אוננות

דלת פתוחה הקרובה אליך

אוננות

בת 15 שואלת: #105901
אני וחבר שלי עשינו יבש עם בגדים בזמן שהייתי במחזור לאחר יום המחזור הפסיק האם זה מסוכן ?? הוא יחזור בהמשך השבוע ?? מותר לאונן במחזור ?

תשובה:
הי, מותר לאונן במחזור כל עוד זה נעים לך ואת נהנית מזה. מחזור לא תמיד רציף - זה בסדר גמור. כל טוב :)


בן 16 שואל: #105839
שלום אני בן 16 ומאונן די הרבה ולפני כמה ימים התחילה לי פריחה ליד איבר המין השאלה שלי היא ממה זה נובע? ואיך אפשר להפסיק לאונן ?

תשובה:
היי יקירי... פריחה באיבר המין יכולה להיגרם מכמה סיבות... צריך לשים לב להבדל בין שני דברים דבר ראשון מתי תדע אם אתה באמת מאונן הרבה? אין באמת מספר פעמים קבוע לאוננות, אבל אם אתה מרגיש שאוננות מפריעה לך בשגרת היום ומונעת ממך לעשות דברים אחרים אז אולי שווה לבדוק איך אפשר להתמודד עם זה (אתה מוזמן להתקשר ולהתייעץ איתנו) דבר שני לגבי הפריחה היא יכולה להיגרם גם מחוסר היגיינה או זיהום או פטרייה שיצאו באזור.. אני ממליצה ללכת לרופא משפחה לבדוק מה זה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #105826
איך להחדיר אצבע באלי לפגוע באיבר המין שלי? (בת)

תשובה:
היי יקירה... חדירה של אצבעות לאיבר המין לא אמורה לפגוע בו.. זאת אמורה להיות תחושה נעימה. יכול להיות שציפורניים ארוכות יכולות לפצוע את איבר המין או אם עושים את זה בצורה לא עדינה אז זה יכול לכאוב. אני ממליצה לך לקחת מראה ולהסתכל על איבר המין שלך לפני שאת מחדירה אצבעות על מנת להכיר אותו ואת עצמך טוב יותר! ככה תדעי מה יותר נעים לך ומה פחות. בהצלחה מוזמנת להתקשר תמיד


בן 13 שואל: #105783
התחלתי לאונן לא מזמן ומאז כואב לי איבר המין כל פעם שאני נוגע בו מה קרה לי?

תשובה:
היי, קודם כל אני רוצה להרגיע אותך שממה שאתה מתאר המצב נשמע לי תקין ואין לך מה לחשוש. ייתכן שהכאבים שאתה מתאר נובעים מהפעלת לחץ על איבר המין ואלו כאבים שיחלפו עם הזמן. עם זאת, אני ממליצה לך להפסיק לאונן באופן שבו אתה מאונן עד עכשיו (כי כנראה זה מכאיב לך). אני ממליצה לך לאונן בכל מיני דרכים (כמו עמידה, ישיבה, שכיבה) בכדי שלא תתקבע על דרך אחת בלבד לאונן, בדרך שלא נעימה לך וגורמת לך לכאב. אוננות אמורה להנות ולא להכאיב. מוזמן לכתוב לנו תמיד בכל נושא. בהצלחה.


בן 12 שואל: #105762
אני רק התחלתי לאונן ואני רוצה לדעת אם כמה פעמים מותר לאונן ביום בגיל שלי (אני בן 12) ואם איזה חומר צריך לאונן תודה מראש

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד למודעות שלך לגופך ועל כך שאתה מתעניין בפרטים. כמות הפעמים ביום שאפשר לאונן היא עניין אישי. כל אחד מאונן כמה שבא לו ולפי הצורך שלו. כל עוד אתה לא נפצע באוננות, או מוותר על חיי היומיום שלך בשביל להישאר בבית ולאונן, אין בעיה לאונן כמה שאתה רוצה. מה שכן, לאחר מספר פעמים ביום של אוננות, ייתכן ולא יצא לך זרע או שיצא לך קצת זרע, כי האשכים לא מספיקים לייצר זרע במהירות גדולה כל כך. חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק, מים, סבון, שמפו, מרכך, במידה ואלו לא שורפים לך. לא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. בהצלחה ובהנאה!


בן 14 שואל: #105712
היי, אני לא גומר הרבה ושלושה ימים האחרונים גמרתי שש פעמים. בפעם האחרונה יצא לי פיפי תוך כדי האוננות ואז בגמירה יצא לי דם עם השפיך וזה לא כאב לי הרגשתי רגיל. מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר, למרות שלא היה לך כאב אתה מתאר סיטואציה לא רגילה,לכן הייתי ממליצה לך לגשת לרופא משפחה או אורולוג כדי לשלול בעיה רפואית. בכל שאלה נוספת או התייעצות, מוזמן לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך, כל טוב!


בת 24 שואלת: #105572
היי מדי פעם יוצא לי לאונן במקלחת עם זרם המים.. לאחרונה עשיתי את זה וכניראה פגעתי לעצמי בשפתיים.. ממש התנפח ויש אדמומיות ,נראה כמו עקיצה בויש לציין שהפצע הוא פנימי! זה ממש שורף ומגרד ניתן לעשות משהו או פשוט לחכות שזה יעבור? יש סיבה לדאגה?🤧

תשובה:
שלום לא נראה לי שיש סיבה לדאגה. את יכולה למרוח משחה טיבעית של קלנדולה ולחכות כמה ימים. אני מניחה שהפצע יחלים והכאב ירגע. במידה ואת לא מרגישה שיפור כדאי ללכת לבדיקה לוודא שהכל תקין. תנסי להבא להשתמש בזרם מים יותר עדין כדי לא להגיע שוב למצב של פציעה. החלמה מהירה


בת 15 שואלת: #105547
שלום לכם אני רציתי לשאול משהו חשוב עם אני ירדתי לחבר שלי בלי קנדום אני יוכל להכנס להיריון מזה ? עוד משהו החשק שלי לאוננות עולה ואני רוצה להכניס אצבעות יש איזה דרך יותר טובה או משה שאפשר להכניס שזה יתן לי את ההרגשה של זיון?

תשובה:
שלום לך הריון מתרחש רק כשיש מפגש בין תא זרע לביצית. הזרעים נמצאים בתוך נוזל הזרע והביציות נמצאות בתוך הגוף של האישה. הדרך היחידה להגיע לביציות היא דרך הנרתיק. יש פתח באיבר המין של הבת שדרכו הזרע עובר ומגיע לביצית. מהפתח הזה יוצא גם דם הווסת. לכן כדי להכנס להריון צריך שיהיה נוזל זרע בפתח הנרתיק או בתוכו. העוררות המינית שלך עולה ולכן יש לך חשק לאונן יותר - זה טיבעי ונורמלי כל עוד זה לא פוגע בתפקוד היומיומי שלך ומונע ממך לעשות את הדברים שבשגרה. את בהחלט יכולה לנסות ולהכניס אצבעות לנרתיק ולראות איך זה מרגיש לך. כשאת מחדירה אצבע שימי לב שיש לך רטיבות בנרתיק ושאת עושה את זה ברגישות כדי לא לפצוע את עצמך. תנסי ותרגישי איך את אוהבת, איזה מגע נעים לך ומה מרגש אותך. את יכולה לנסות לגעת כמו עיסוי עדין בדגדגן. זה האיזור הרגיש אצל בנות באיבר מין וליטוף שלו יוצר אצל רוב הבנות תחושה מאוד נעימה. רוב הבנות נהנות יותר ממגע בדגדגן מאשר מהחדרה בנרתיק. תרגישי איך זה אצלך. אני ממליצה לך להתחיל בזה ולהשתמש בדימיון. ידעת שהאיבר מין הכי גדול שלנו שהוא - המוח! תתחילי להכיר את הגוף שלך ולהשתמש במה שיש לנו כדי ללמוד על ההנאה שאת יכולה להגיע אליה עם עצמך לפני שאת מתחילה להשתמש בחפצים ובאביזרים אחרים. כאשר תכירי ותדעי איך את יכולה לענג את עצמך תוכלי לדעת מה את רוצה. בהצלחה


בן 14 שואל: #105495
שלום. אני ילד בן 14. בדרך כלל אני מאונן עם מים אבל פעם אחרונה אוננתי עם סבון ידיים. עכשיו הסתכלי ואני חושב שיש לי פריחה בכיפה. אני לא יודע לעשות גם ממש מגרד לי שם וזה כואב. מה לעשות?

תשובה:
הי, כנראה שהסבון גרם ליובש ופריחה. ניתן להשתמש בקרם על בסיס מים או בשמנים טבעים (כלומר - שמן לא מזוכך) - כמו למשל, שמן קוקוס. אני מניחה שזה יקל על הגירוד והכאב. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105404
שלום, אני אסקסאולית, כלומר יש לי חוסר משיכה מינית כלפי אחרים. אבל למרות הכל ניסיתי פעמיים לאונן, אבל אחרי מספר שניות החשק והדחף שלי נעלמים ואני מתייבשת. בפעם השנייה המצב היה יותר ארוך הרגשתי תחושה נעימה (נעים כמו ליטוף ביד) אבל שוב זה נעלם. אני מתחרמנת דווקא אבל ברגע שאני מנסה לעשות משהו, ההרגשה כבר נעלמה... אולי אני עושה משהו לא נכון? אני משחקת בדגדגן וזה אבל זה פשוט מוזר ולא נעים ולפעמים כואב כי אף פעם לא גמרתי גם. זה קשור למשיכה המינית שלי או לטקטיקות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מברכת אותך על כך שאת מנסה לחקור את מיניותך בפתיחות ובכנות. יש לי מספר דברים לומר לך. אתחיל מזה שהגיל שבו את נמצאת הוא גיל מאוד מבלבל מבחינה מינית. בגיל זה הרבה נערים ונערות עדיין לא יודעים בוודאות מה מגרה אותם ולמי הם נמשכים. כך שהלבטים שאת מבטאת הם מאוד נורמלים וטבעים. אם את מרגישה שאת אסקסואלית זה בסדר ומקובל לחלוטין, יחד עם זאת היתי ממליצה לך עוד לא למהר ולהכניס את עצמך להגדרות כי באמת הכל יכול להשתנות. אני אישית בכלל לא מאמינה בהגדרות מיניות. אני חושבת שכל אחד יכול לפעול על פי מה שהוא מרגיש באותו רגע, והכל בסדר ולגיטימי כל עוד אנחנו לא פוגעים באף אחד אחר ובעצמנו. כעת אתייחס לשאלותיך. באשר לאוננות, צריך להבין שלבנות לפעמים זה טיפה יותר מורכב להגיע לאורגזמה וצריך להכיר טוב מאוד את גופנו על מנת להבין מה עושה לנו טוב, ולפעמים זה תהליך שלוקח הרבה זמן. יחד עם זאת, אל תתיאשי! המשיכי לחקור את מיניותך, לגעת בעצמך ולבחון מה נעים לך ומה פחות. ממה שאת מספרת דווקא כן נשמע שיש לך משיכה מינית ושאת מסוגלת להיות מגורה. אז באמת יתכן שלאט לאט תתוודאי יותר לעצמך ולהעדפות שלך וכך גם תרגישי יותר בטוחה במיניות שלך ותמצאי את עצמך מגורה יותר בקלות. הקושי שלך בהגעה לאורגזמה יכול לנבוע משתי הסיבות שציינת. מבחינת הטקטיקה זה כן נשמע שאת מכוונת למקום הנכון. הדגדגן הוא באמת מוקד מאוד עצבי שהרבה נשים מתענגות ממנו. אז תמשיכי לחקור את האזור הזה ויחד עם זאת תנסי גם להפליג למקומות נוספים ותראי אולי גם שם יהיה לך נעים. ולגבי המיניות שלך, שוב אומר, שמיניות זה משהו שקשה להיות בטוחים בו בעיקר בגיל הזה. וגם לא חייבים להגיע להחלטה. אז לסיכום, אני מעודדת אותך להמשיך לחקור את מיניותך ומה שעושה לך נעים וטוב. וזיכרי שאת נמצאת בגיל מאוד מבלבל ואין לחץ להגיע להחלטה או הגדרה בנוגע למיניותך. תהני ממה שאת חווה עכשיו ולאט לאט תראי שהדברים יתבהרו לך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #105399
שלום אני בן 15 ויש לי איבר מין בגודל 13 ס"מ בזיקפה האם הוא עוד יגדל ? השיערות בבית שחי שלי רק מתחילות לצמוח והשאלה שלי היא :אם אני מאונן פעם ביום (כמעט כל יום )יכולה להיגרם לי איזושהי בעיה ?

תשובה:
שלום לך. אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות והגוף גדל ומתפתח. אין לדעת מה יהיה בדיוק גודל איבר המין שלך , אבל כרגע הוא בהחלט בטווח הנורמלי. לגבי האוננות - האוננות אינה מזיקה ואין בה שום דבר רע.


בן 17 שואל: #105376
שלום, שמעתי על באתם המון. לכן אני רוצה לפנות אלייכם. השאלה שלי היא כזו: אני שמעתי המון את המילה "לאונן / לתת ביד", אך לא הייתי מבין אותה אמרו לי שדה משהו שקשור לאיבר המין. תמיד ניסיתי לדעת מה זה אל התביישתי לשאול. אמרו לי שזאת פעולה שמתבצעת עם איבר המין. מה זו הפעולה הזאת, ואיך היא מתבצעת? אשמח מאוד אם תענו, תודה מראש.

תשובה:
היי, דבר ראשון זה מעולה שאתה שואל ולא צריך להתבייש, אוננות היא פעולה טבעית וחשוב לדבר על זה. אני מזמינה אותך להיכנס לאתר שלנו ולגשת למאגרי מידע -> גדילה והתפתחות -> אוננות, תוכל למצוא שם דף הסבר שלם על אוננות. גם מה עושים ואיך עושים בדרך הנכונה והמתאימה לך. בהצלחה!


בן 19 שואל: #105335
שלום, אני בן 19. מגיל צעיר מאוד אני מאונן הרבה ללא שום הפרעות, עד לפני כחודשיים הייתי מסוגל להעמיד את הפין לאחר מספר שניות/דקות, הייתה לי זיקפה חזקה והייתי מסוגל לאונן כמה פעמים ברצף כל יום. לפני חודשיים חל שינוי נורא באיבר המין והמצב עדיין לא השתפר. ערב אחד שמתי לב שאיבר המין שלי נהיה חלש, כבר חודשיים שאני כמעט לא מסוגל להגיע לזקפה מלאה. כשאיבר המין רפוי הוא מצומק וקטן מהרגיל, וכשאני גומר יוצא לי מעט מאוד זרע במרקם מוזר לחלוטין, צמיגי לפעמים. זו לא בעיה של חוסר חשק, ואני לא יודע מה הגורם לבעיה הזו. אילו בדיקות אני צריך לבצע על מנת לפתור את המצב הזה? אולי זה משהו שקשור לתזונה? טסטוסטרון? אני לא יודע למי אני צריך לפנות. (אני חייל, אם זה משנה) תודה על המענה, אני מרגיש די אבוד...

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. מבינה את החשש שלך למרות שלרוב בגילך לא נמצא בעיה גופנית. עם זאת, בכל קושי מיני, נרצה קודם לשלול בעיה גופנית ולשם כך אמליץ לך לפנות לרופא אורולוג. האפשרות האחרות למה שאתה מתאר הן שיתכן ואחרי הפעם הראשונה שזה קרה התפתחה חרדה. החרדה מפריעה לזקפה מאחר וההורמונים הפועלים בגוף שלנו במצב של חרדה נוגדים את מנגנון הזקפה. הרבה פעמים קושי כמו שאתה מתאר יכול להתחיל מפעם אחת שלא היה לך יותר מידי חשק לאחריה התפתחה חרדה פן יש לך בעיה. החרדה פגעה בפעמים האחרות של האוננות. כמובן שגם שינויים שקורים לנו במהלך החיים, עלולים לגרום לשינויים במיניות שלנו. האם משהו השתנה בחייך מאז התחיל הקושי עם הזקפה? אך אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות מה הסיבה עד שתעשה בדיקה אורולוגית אשר כוללת לרוב בדיקות דם ותשאול של הרופא. אני מציעה שתתחיל מכאן ותחזור אלי עם תשובות האורולוג. במידה ותרצה לשוחח, אנא השאר את מספר הטלפון שלך , כמובן שאדאג שהמספר לא יפורסם. כך נוכל להיות גם בקשר טלפוני. בהצלחה!


בן 18 שואל: #105321
לא רק נמצא במצב הזה, הוא גם פולט זרע ואז נרגע לרבע שעה בערך ואז שוב חוזר לאותו מצב

תשובה:
היי, אני חוזר ומדגיש שבמידה והזיקפה מלווה בכאבים עליך לפנות לחדר מיון. מעבר לכך, אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית ביום חמישי וננסה להשיב על יתר השאלות שלך.


בן 18 שואל: #105317
תודה שעניתם, לא הבנתי אותכם. מה אני אמור לעשות, אם זה פליטות לא רצויות בכלל, ואי בר המין במצב כזה רוב היום. ומה זה אוננות?

תשובה:
היי, אם איבר המין במצב של זיקפה לאורך שעות מרובות ללא הפסקה אכן כדאי לפנות לבדיקת רופא/ה (אורולוג/ית). אם זה מלווה בכאבים משמעותיים יש לפנות לחדר מיון. אוננות היא גירוי עצמי של איבר המין למטרות הנאה ועונג. מדובר בפעילות טבעית, נורמאלית ואף בריאה, והיא בדרך כלל רצויה ונעשית במודע ומתוך כוונה להסב לעצמך הנאה. יש על כך מידע נוסף באתר שלנו.


בן 18 שואל: #105254
שלום לכם, שמעתי על האתר הזה המון. והחלטתי לפנות אליכם, אז ככה. בחודש האחרון איבר מיני רועד מעצמו והוא קשה, וממש גדול משמעותית מהרגיל. הוא רועד (אני לא יודע למה), ומוציא מעצמו נוזל לבן ולפעמים שקוף שמאוד דביק, ובעת הפליטה זה מרגיש לי מוזר ונעים. למה זה קורה? זו בעיה? אם כן אני ממש מבקש שתעזרו לי, אני מאוד לחוץ. מקווה שתענו מהר ותתנו תמיכה.

תשובה:
שלום, יתכן שמה שאתה מתאר הוא זיקפה ושפיכה נורמאלית. זיקפה היא המצב שבו איבר המין גדל ומתקשה, והיא מתרחשת בעיקר בזמן עוררות מינית. שפיכה היא בעצם פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין, והיא מלווה בדרך כלל בתחושה נעימה. זיקפה ושפיכה הן חלק טבעי בשנת הלילה של נערים מתבגרים (במסגרת תופעה שמכונה "קרי לילה"), בזמן אוננות ובזמן קיום יחסי מין. לא נשמע שיש לך סיבה להיות מוטרד או מודאג מהנושא. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית.


בן 14 שואל: #105221
עם אני מאונן ויש לי שפיך זה אומר שהיה לי כבר קרי לילה או שלא היה לי ולא יהיה לי

תשובה:
שלום, המושג "קרי לילה" מתייחס לתופעה שבה במהלך הלילה יש שפיכה של נוזל הזרע מבלי שמקדימה לכך אוננות. התופעה נפוצה מאד במהלך גיל ההתבגרות, אך קיימים גם בנים שלא חווים אותה וגם זה נורמאלי לחלוטין. בדרך כלל כשיש קרי לילה רואים זאת בבירור בבוקר. יתכן שבהמשך תחווה את התופעה הזאת ויתכן שלא, ובכל מקרה כפי שאמרתי מדובר במצב נורמאלי.


בת 12 שואלת: #105179
יש לי שתי שאלות 1. יש לי הפרשות כבר שנתיים שלוש בערך ולא קיבלתי מחזור וזה מלחיץ אןתי ממש!!! 2. אני מאוננת מגיל 11 ואני לא יודעת עם להפסיק או שזה טבעי שאני יעשה את זה ?

תשובה:
היי לך :) 1. זה טבעי לחלוטין שיש לך הפרשות כבר כמה שנים ועדיין לא הופיעה הווסת הראשונה שלך, אין ממה להילחץ. את בתחילת גיל ההתבגרות והגיוני שעדיין לא קיבלת מחזור! טווח הגילאים להופעת הווסת הראשונה הוא רחב, וגם אם תקבלי רק בעוד שנתיים זה נורמלי ותקין לגמרי! 2. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח עם גופך ומאוננת, זה טבעי ונורמלי בגילך (ובכל גיל). כל עוד את נהנית אין שום סיבה להפסיק, אין אף סכנה בריאותית באוננות. שיהיה בהצלחה :)


בן 16 שואל: #105144
אז זה אומר שחס וחלילה אין חלש שאני יהיה חס וחליל עקר בגלל הבאת ביד?

תשובה:
אין חשש לעקרות מאוננות. אוננות היא דבר בריא וטיבעי. כל טוב


בן 16 שואל: #105091
זה אומר שאם אני עושה ביד פעמיים בשבוע זה לא מזיק ? או שזה יעשה אותי בהמשך עקר?

תשובה:
שלום לך, אין שום בעיה לאונן פעמיים בשבוע ולא יקרה לך דבר. זה טבעי ובריא לחלוטין. אל דאגה. כל טוב


בן 15 שואל: #105082
כמה פעמים של אוננות ביום למשך זמן יגרום לי גירוי בזין ?

תשובה:
היי, אין מספר מסויים של פעמים שאם תאונן תגרום לגירוי/שפשוף באזור איבר המין. ככלל, אוננות אינה מזיקה כל עוד היא נעימה לך. כמובן שאם מתישהו מופיע גירוי, שפשוף, אודם או פצע באזור איבר המין מומלץ להמתין עד לריפוי האזור לפני שממשיכים לאונן. בנוסף, שימוש בחומר סיכה יכול לסייע בהפחתת החיכוך והגירוי באזור.


בן 13 שואל: #105068
שלום, אני בן 13 ואני לא מאונן, אבל אני כן רואה פורנו מדי פעם ונוגע בביצים או בצינור הזה מתחת לפין ויוצא לי שפיך, אבל אני לא רוצה שיצא לי שפיך. חוץ מזה לפעמים אני מוציא שפיך כשאני סתם חושב מחשבות מרחמנות כשאני שוכב במיטה ואני נוגע קצת במכנסיים או בתחתונים איפה שהפין ולפעמים גם (ברכּות) בפין שלי ויוצא לי שפיך ואני לא בטוח אם זה בעיה או לא. לפעמים אני גם רואה פורנו סתם במיטה ויוצא לי בלי שאני נוגע בעצמי אבל אני לא בטוח אם זה בגלל שהירכיים שלי לוחצות על הביצים שלי או משהו. עוד דבר: בזמן האחרון כשאני רואה פורנו אני נהיה פחות ופחות קשה ואני לא מבין את זה. תודה.

תשובה:
שלום, אני לא לגמרי בטוח שאני מבין מה מטריד אותך. אתה צעיר מאד ונמצא בשלבים הראשונים של ההתבגרות, וזה הזמן שבו אתה מתחיל להכיר את גופך ולהבין מה מגרה אותך ומה נעים עבורך. אוננות היא בגדול כל סוג של מגע באזור איבר המין שגורם להנאה. שפיך הוא כינוי גם לנוזל הזרע וגם לנוזל שמקדים אותו (ומכונה pre-cum, לפעמים מכונה גם "טיפות אהבה"), והוא אכן יכול להיות מופרש מהפין מהרגע שבו אנחנו חושבים מחשבות הקשורות במין ועד לשפיכה/גמירה שהיא בדרך כלל שיא ההנאה המינית של הגבר. נסה לא להיות מוטרד ופשוט ללמוד להכיר את גופך, עם הזמן אתה תדע מה מעורר ומגרה אותך ומה נעים עבורך.


בן 16 שואל: #105037
אני נוטה לאונן מספר פעמים בשבוע וחלק מהפעמים אוננות שמשולבת בחדירה אנאלית. בדקתי באינטרנט איך לבצע זאת בצורה בטוחה ולא כואבת כדי לא לפגוע בעצמי, אבל אני עדיין מפחד שחדירה אנאלית פעם בשבוע יכולה לפגוע בפי הטבעת שלי. האם פי הטבעת שלי יכול להיפגע ממספר פעמים רב של קיום חדירה אנאלית?

תשובה:
שלום לך. אני מניח שכשאתה כותב "חדירה אנאלית" אתה מתכוון להחדרת אצבע / חפץ לפי הטבעת. בזמן שאתה מאונן. כל הכבוד שבדקת ולמדת על הנושא באינטרנט כדי לעשות זאת בצורה בטוחה! הדבר החשוב ביותר בנושא אוננות מסוג זה היא להיזהר מפציעה, ולכן מומלץ להשתמש באצבעות בלבד ולא בחפצים אחרים, ובוודאי לא בחפצים קשים/חדים/מחוספסים (אדגיש שוב - גם חפצים אחרים שאינם מותאמים לאוננות עלולים בסופו של דבר לגרום לנזק). בנוסף, עשה זאת באיטיות ובהדרגתיות, ותוך שימוש בחומר סיכה. אין מידע חד משמעי לגבי ההשפעה חדירה אנאלית על פי הטבעת, אך נראה שאין סיבה ממשית לדאוג מפגיעה וכל עוד אתה לא מכאיב לעצמך או חס וחלילה פוצע את עצמך.


בן 17 שואל: #105012
יש לי חברים שמספרים שלוקח להם בערך כ20 דקות חצי שעה עד שהם גומרים אבל לי לוקח בערך דקה וחצי האם זה משהו שישתנה? יכול להיות שיש לזה קשר לזה שהתחלתי לאונן השנה והם כבר מכיתה ח?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שהכל איתך תקין ונורמלי לגמרי ושאצלם יש משהו יותר בעייתי. הזמן הממוצע לשפיכה בגילך הצעיר הוא דקה, ובגיל מבוגר יותר, שתי דקות. אוננות וגמירה לא צריכה לקחת עשרים דקות ויחסי מין של חדירה גם לא צריכים לקחת עשרים דקות. לצערי הרבה, בשנים האחרונות יותר ויותער נערים וגברים צעירים גומרים אחרי הרבה מאוד זמן, וזה לא אמור להיות ככה מבחינה פיסיולוגית. זה קשור לפורנו, לסף גירוי גבוה ולהיעדר יכולת לדמיין. אני מציעה שתמשיך לעשות מה שעושה לך טוב, ללא קשר למה שחברים שלך עושים או אומרים שהם עושים. אתה נורמלי לגמרי. כל טוב


בן 12 שואל: #104975
כשאני מעונן יוצא לי שפיך תוך דקה האם זה בסדר וזה יכול להשתנות

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר מאוד נורמאלי לגילך. בתחילת גיל ההתבגרות פעמים רבות הריגוש המיני חזק מאוד, ולכן מגיעים לאורגזמה ולשפיכת זרע מאוד מהר. בדרך כלל זה משתנה ככל שהגיל עולה. כל טוב.


בן 19 שואל: #104906
שלום, ישלי שאלה שמאוד מטרידה אותי. אני מאונן מאז ומתמיד בשכיבה על הבטן ואיני מצליח לאונן ביד לא משנה. קראתי באינטרנט שתהיה לי בהמשך בעיה לגמור בעת קיום יחסי מין (עדיין לא התנסיתי). רציתי לשאול קודם כל אם זה באמת נכון? ולמה התנוחה הזאת מלווה בהרבה בעיות כמו שמציגים אותה? מאוד נוח לי בתנוחה הזאת וקשה לי מאוד לנסות דרך אחרת אשמח אם תענו לי במהרה

תשובה:
שלום לך. אני לא יכולה לדעת אם מה שקראת נכון או לא כי אני לא יודעת מה קראת. חשוב לומר שאוננות בשכיבה על הבטן לא אמורה לגרום לך לנזק, כל עוד היא נעשית בעדינות, אוננות יכולה לגרם לבעיה בקיום יחסי מין בעתיד במידה והיא נעשית בצורה אגרסיבית ויבשה. סביר להניח שמציגים את התנוחה הזו כבעייתית רק במצב שבו אתה עלול להתרגל אליה. המטרה של אוננות היא להגיע לסיפוק נעים, ואתה יכול לנסות דרכים נוספות כדי להכיר את גופך ואת הגבולות האישיים שלך.


בת 14 שואלת: #104705
היי, אני בת 14.5 קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני בערך שנה וחצי או שנתיים. המחזור שלי לא סדיר וזה ממש מדאיג אותי. חשוב לציין כי אני לוקחת קונצרטה כל יום וכי זה מדכא לי אץ התאבון. בנוסף, אני נתונה תחת עומס מבית הספר ואני ישנה משהו כמו 7 שעות בלילה (לפעמים פחות), האם יכול להיות שמסיבות אלה המחזור שלי לא סדיר, או שזה לא קשור? דבר שני, יש לי לפעמים כאבים באיבר במין בחלק העליון (אני מאוננת בלי להחדיר אצבעות ואף פעם לא קיימתי יחסי מין). מה יכולה להיות הסיבה לכך? עכשיו המחזור שלי מאחר ויש לי כאבים חזקים בצד שמאל בבטן התחתונה, האם זה קשור אחד לשני? אשמח אם לא תענו לי במייל (הכנסתי כתובת בדויה כי אין לי כתובת מייל וזה לא נתן לי ליצור משתמש). תודה רבה מראש

תשובה:
היי לך בנוגע למחזור החודשי, איחור במחזור או מחזור לא סדיר הם מצבים נורמליים שיקרו, במיוחד בשנים הראשונות, כמו כן הכאבים בבטן התחתונה יכולים להיות קשורים לכך. את מתארת גם שאת נמצאת בלחץ ואוכלת באופן לא סדיר וגם אלה יכולים להשפיע על סדירות המחזור. לגבי הכאבים באיבר המין שאת מתארת, יכול להיות שזה נובע מהתעסקות ומגע במקום, אך יכולות להיות גם סיבות נוספות כגון היגיינה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע משהו מדאיג, יכול להיות שכדאי כמה ימים להימנע ממגע באזור כדי לבדוק אם הכאב עדיין ממשיך. במידה והכאב ממושך או אם את רוצה חוות דעת רפואית אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה והתייעצות. בכל מקרה אם יש לך שאלות וחששות נוספים, את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לכל אחד מסניפי דלת פתוחה בהתאם לנוחיותך כל טוב ובהצלחה


בת 15 שואלת: #104679
היי, קיבלתי מחזור לפני כשלוש שנים, אני יודעת שהוא לא אמור להיות סדיר עד גיל 16, אבל האיחורים הם עד כעשרה ימים (בין אם זה לפני המחזור ובין אם זה אחריו). אני מאוננת די הרבה... לפעמים גם כמה פעמים ביום (אם זה משנה אז התחלתי לפני קצת יותר מחצי שנה) ולא קיבלתי מחזור כבר קצת יותר מחודשיים, מאמצע ינואר. רציתי לדעת אם יש קשר בין האוננות לאיחור המחזור והאם זה טבעי? האם אוננות פוגעות בפוריות/בנפש? (אני יודעת שפורנו כן פוגע בנפש, אני לא רואה פורנו) והאם יש מחלות שנובעות מאוננות? כי זה האיחור הכי גדול שהיה לי עד היום. חברות שלי אמרי לי שכדאי לי ללכת לרופא נשים אבל אני לא יודעת אם זה רציני. יש סיבה לדאוג?

תשובה:
שלום, זה מעולה שאת מאוננת במטרה להכיר את הגוף שלך. האוננות לא פוגעת בפוריות ואין קשר בין איחור במחזור לאוננות, אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. איחור במחזור יכול לנבוע מסיבות רבות כמו: לחץ ותזונה לא נכונה, לכן אין סיבה להילחץ אבל רצוי שתפני לרופא נשים. אין מחלות שנובעות מאוננות, ייתכן ואם תשתמשי בחפצים או לא תשמרי על היגינה, יש סיכוי שתזיקי לעצמך. כל עוד שאת עושה את זה באופן שלא פוגע בעצמך, לא צפוי שהאוננות תזיק לך. מקווה שעזרתי לך :)


בן 13 שואל: #104678
אני בן 13 וחצי והזין שלי נהיה שחור עד האמצע. יש כמו טבעת באמצע ואז הכל לבן נורמלי(צבע העור שלי לבן) האם זה קשור לאוננות וגם לאיבר מין יש סטייה לצד ימין שהוא רופף האם אני צריך לדאוג מהדברים האלה

תשובה:
שלום לך! כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת. אוננות היא דבר נורמאלי וטבעי ולא אמורה לגרום לשינוי בצבע העור. אם אתה מאונן פעם פעמיים ביום (בגילך אפשרי גם יותר) ואין לך כאבים או צריבות- אין בעיה.


בן 13 שואל: #104624
אתמול אוננתי במקלחת ואז תוך שתי דקות יצא לי שפיך (פעם ראשונה). מיד אחר כל נהייתה לי מן צמרמורת בישבן ובפין ובכל פעם שנגעתי בפין הצמרמורת המשיכה. תוך חמש דקות בערך הצלחתי לגעת בפין בלי שתהיה לי צמרמורת. האם זה בסדר? זה אומר משהו? מה לעשות?

תשובה:
היי, זה בסדר גמור, זאת הדרך הטבעית של התחושות בגוף לאחר הנאה מינית. כל טוב.


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 13 שואל: #104124
אני התחלתי לאומן לפני כמה שנים אבל רק בימים האחרונים גיליתי שאני יכול לגמור ומאז אוננתי פעמיים שלוש ביום עם אל סבון נוזלי אבל בכל פעם אחרי שהייתי מאונן היה שורף לי מאוד בזין ולא עשיתי עם זה כלום ומלפני יומיים הזין שלי מלא בעור יבש והוא כואב לי מאוד רק להזיז אותו מכאיב לי ואני מדי פעם מקלף את העור כי אני חושב שזה יעזור לי מה זה בדיוק ומה אמי יכול לעשות לגבי זה ?

תשובה:
היי לך. אוונות עם סבון אכן יכולה לגרום לצריבה בפתח השופכה שנמצא בקצה הפין, וליובש בעור עם הופעת אדמומיות, כאב וגרד. ראשית כל הימנע מקילף של העור היבש כי אתה עלול רק להחמיר את מצב באזור ולפציעה נוספת. אתה יכול למרוח מעט קרם לחות (קרם ידיים/פנים). נסה להימנע בימים הקרובים מאוננות עד לשיפור במצב העור. נראה שעורך רגיש ולכן בעתיד הימנע מאוננות עם סבון. אתה יכול להשתמש בחומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרקחת ורשתות הפארם, או לחלופין לנסות להשתמש בחומרים אחרים כמו וזלין או שמן תינוקות. כל טוב!


בן 16 שואל: #104065
האם גמירה של הזין גורמת לפין להתקטן? מדבר על 5-6 פעמים ביום

תשובה:
שלום לך. שפיכה/גמירה אינה משפיעה על גודל איבר המין. אוננות היא בדרך כלל דבר בריא וטבעי, והיא אינה גורמת לנזקים גופניים. אם אתה מאונן פעמים רבות כדאי להשתמש בחומר סיכה על-מנת שלא להביא ליובש או גירוי באזור איבר המין. כל טוב!


בן 14 שואל: #104017
האם יש סבונים שאסור להביא איתם ביד??

תשובה:
שלום לך, כל עוד לא שורף לך עם הסבון או מגרד, מותר עם הכל. כל טוב


בת 12 שואלת: #103920
לא קניתי את חומר הסיכה ,אני רק בת 12 ואף אחד לא יודע על זה שאני מאוננת,אחרי שסיימתי לאונן ראיתי שהוא צהוב

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אני לא ממש מצליחה להבין מה בדיוק קרה ומה נהיה צהוב. אשמח אם תוכלי לפרט קצת יותר כדי שאוכל לענות לך בצורה הטובה ביותר. יום טוב!


בן 19 שואל: #103904
אני מאונן המון ושמתי לב שעל קצה של הפין יש כתמים חומים כאלה מה זה אומר ? ואיך אפשר להסיר את זה

תשובה:
שלום לך הפין מכוסה בעור עדין ורגיש, הזדקרות הפין בזמן גירוי מיני מתקיימת בזכות צינורות בפין המתמלאים בדם כך נוצרת הזקפה, חיכוך ממושך ולעיתים קרובות יכול לגרום למה שנקרא בשפה המקצועית המטומה- שטף דם מתחת לעור ,כנראה שאלו הכתמים החומים שאתה רואה ,במהלך הספיגה של שטף הדם הצבע משתנה ומתבהר עד העלמות הכתמים , קיימים מצבים שיש פיגמנטציה על פני הפין וזה משהו שנולדים איתו, אז אם הכתמים הללו חדשים לך ולא ראית אותם בעבר קרוב להניח שאלה שטפי דם ,במקרה הזה כאשר אתה מאונן השתמש בחומר שומני בכדי להגן על עור הפין ולמנוע את שטפי הדם בהצלחה והנאה


בן 14 שואל: #103636
היי אני בן 14 והגמירה שלי מאוד מהירה אני מהונן כשנתיים והגמירה עדיין מהירה אפשר עצה תודה!!

תשובה:
שלום לך מה כוונתך שהגמירה שלך מהירה? תוך דקה, פחות מדקה, יותר ? אשמח לדעת כדי לענות בצורה מדוייקת. באופן כללי חשוב לי לכתוב לך שאתה עדיין בתחילת גיל ההתבגרות, הגוף מלא הורמונים והחרמנות מאוד גבוהה בדר"כ. תנסה לזרום עם הכיף וההנאה שבעיניין ופחות להיות בציפיות מעצמך. אוננות זה כיף, לגמור זה כיף. אין סיבה באמת טובה למדוד עם שעון תוך כמה זמן הכיף הזה קורה ולחשוב שיש תוצאה יותר טובה ותוצאה פחות טובה להנאה שבאוננות. כשתתחיל להיות פעיל מינית עם בן\בת זוג זה יכול להשפיע ולהיות גורם שאפשר לדבר עליו במידה ויש עם זה קושי. עכשיו ההמלצה שלי היא פשוט ל ה נ ו ת :-) אבל אם אתה מרגיש שהתשובה לא נותנת לך מענה עחשש שלך אתה בהחלט מוזמן לכתוב מה זה מהר. כל טוב


בת 18 שואלת: #103589
שלום רב, בכל פעם (!) שאני מאוננת אני מרגישה כאילו אני חייבת פיפי, והולכת לשירותים. מדובר בדרך כלל בנוזל שקוף, ולא צהבהב כמו השתן הרגיל שלי. מה זה? תודה.

תשובה:
שלום לך בזמן אוננות הרטיבות הנרתיקית עולה וכמות ההפרשות גדלה. העוררות המינית יוצרת הפרשות מהנרתיק. יכול להיות שהנוזל שאת מתארת הוא הפרשה נרתיקית . בנוסף חלק מהבנות חוות שפיכה נשית בזמן עוררות מינית גבוהה. זה דומה לתהליך של בנים שכשהם חווים אורגזמה הם גומרים ויוצא נוזל זרע. יש בנות שכשהן חוות אורגזמה בנוסף לתחושה של העונג בגוף יוצא נוזל מאיזור הנרתיק שהוא לא שתן. זאת עוד דרך שבה הגוף חווה הנאה מינית. זוהי תופעה טיבעית. כל טוב


בת 16 שואלת: #103559
מאז ומתמיד הרגשתי נוח עם הגוף שלי. כשהתחלתי לאונן לפני כמה שנים גיליתי שאני מאוד אוהבת איך שזה גורם לי להרגיש בהתחלה, אבל ככל שהתחושה מתגברת אני מרגישה כאבים חזקים אבל עמומים (זה הגיוני?) מאזור הישבן. לרוב אני ממשיכה עד שאני מרגישה שהכאב בלתי נסבל ואז מפסיקה ומחכה שזה יעבור. זה מאוד מפריע לי. חברה שלי אמרה לי שאוננות אף פעם לא אמורה לכאוב וכנראה אני עושה משהו לא נכון, אז בדקתי בגוגל וגיליתי שזאת תופעה שקיימת ומה שיכול לעזור לי זה טיפול פיסיותרפי ברצפת האגן. הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני רק בת 16 ואין סיכוי שאני אפנה להורים שלי בשביל זה. מציקה לי גם המחשבה שבעוד כמה שנים כשארצה גם לקיים יחסי מין אני אסבול, ועד שאני אהיה ברשות עצמי אני לא אוכל לקבל טיפול ולאונן כמו שאני רוצה. יש פיתרון לכך?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה מאוד לשמוע שאת מאוננת ומכירה את הגוף שלך. זה מאוד חשוב, כיפי ומענג. בנוגע לכאבים שאת מרגישה, האם את מאוננת עם הכנסת אצבע או רק על ידי עינוג הדגדגן? אם את מכניסה אצבע, אז נסי לא לאונן עם הכנסת אצבע ורק ע"י עינוג הדגדגן. אם את לא מכניסה אצבע ועדיין כואב בזמן אוננות, כן שווה ללכת להיבדק אבל זה לא בהכרח אומר שאת צריכה פיסיותרפיה לרצפת האגן. אני מציעה שתבואי אלינו ביום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה. כל טוב


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בת 19 שואלת: #103479
אומנתי והיה לי נעים היו רגעים קטנים שהאזור הזה רגיש מידי שעשיתי בעדינות או שהפסקתי לשניה כי היה רגיש חח שהפסקתי לגמרי היה לי נעים כיאלו רוגע כזה אני כן חושבת שגמרתי הייתי בכיוון?

תשובה:
היי נשמע שאת ממש בכיוון. תהני!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בת 17 שואלת: #103226
היי, יש לי שאלה . אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר יחסים הרבה זמן , משהו כמו ארבעה חודשים . ואני באמת חושבת שלא יצא לי כמעט ואף פעם לגמור ביחסים שלנו . התודעה שאנחנו עושים את זה והוא גומר כול הזמן ואני לא , ממש מוריד לי . למרות שאני לא אגיד שלא כיף לי . באמת שאני אוהבת את היחסים שלנו פשוט זה מבאס שאני לא מצליחה . אולי זה קשור למקום ? לתנוחה ? או שאני לא בסדר ?

תשובה:
שלום לך יקירה,קודם כל הכל בסדר איתך! ממה שאת מתארת נשמע שאת נהנית להיות בחברת בן זוגך ואת אוהבת את היחסים ביניכם. בנוגע להנאה, חשוב קודם כל שתכירי את את גופך וכך תוכלי לכוון את בן זוגך לגבי הדברים שעושים לך הנאה וגורמים לך לאורגזמה. חשוב שתדעי כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה, אלא מגירוי בדגדגן. הדגדגן הוא קפל עור הנמצא מעל הנרתיק. הדגדגן למעשה אחראי אך ורק על הנאה לאישה, הוא מעוצבב בהמון עצבים. אנו ממליצים לך, לנסות קודם כל לענג את עצמך ובכך להכיר את גופך ומה מתאים לך ואז לשתף את בן זוגך. בנוסף, ישנן תנוחות שגורמות להנאה מרובה יותר אך הן שונות מאחת לשנייה. תדעי מה מתאים לך מהניסיוןן. כל טוב.


בת 18 שואלת: #103125
הייי זה דחוףף ממש .. שמתי לב תמיד כשאני מאוננת.. אז ברגע של הגמירה תמיד נתפס לי שריר בכף הרגל ואז אני חייבת לעצור מלגעת בעצמי כי אם אני אמשיך השריר התפוס כואב לי... וזה ממש מחרפן אותי כי הרבה פעמים אני ממש באה לגמור ואז נאלצת להפסיק הכל בגלל כאב של שריר תפוס... ( אחרי 2 או 3 דק הכאב עובר והרגל חוזרת למצב רגיל) מה זה אומר ולמה זה קורה לי תנקס

תשובה:
שלום לך, התופעה היא טבעית, ייתכן שנובעת מכיווץ שרירים שקורה בדרך כלל לפני אורגזמה. אין לך מה לדאוג. העוצמה יכולה להשתנות מפעם לפעם, ולכן לא תמיד יתפס השריר הזה או כל שריר אחר. את יכולה לנסות לבדוק תנוחות אחרות שלא יפעילו לחץ על הרגל כדי לנסות למנוע את השריר התפוס. את יכולה להמשיך להנות בלי דאגה.


בן 15 שואל: #103123
תמיד כשאני גומר (באוננות) אז אם אני ממשיך קצת אז זה מדגדג טיפה מתחת לכיפה, זה בסדר? זה אומר שגמרתי?

תשובה:
שלום לך, כן זה בסדר גמור, אפילו מעולה. לאחר הגעה לאורגזמה (גמירה/שפיכה) אזור איבר המין רגיש למגע ומכאן מגיע הדגדוג ואין שום חשש להמשיך עם המגע. זה קורה לאחר הגעה לאורגזמה, אם זה באוננות או ביחסי מין. המשך שבוע טוב.


בת 20 שואלת: #102911
בכל פעם שאני מאוננת, כשאני מוציאה את האצבעות שהחדרתי אני רואה שיש עליהן דם. לא דימום חזק אלא כתמי דם, למשל סביב הציפורניים ועל האצבעות כתם דם יבש.. יש לציין שאני לא מגדלת ציפורניים ושאני כבר לא בתולה (קיימתי יחסי מין מספר פעמים). אשמח לדעת למה זה קורה ומה ניתן לעשות כדי למנוע את זה :) תודה מראש..

תשובה:
שלום לך, איני יכולה להגיד לך מדוע זה קורה אבל יכול להיות שאת פוצעת את עצמך או עושה קרע בעור של הנרתיק. אני מציעה שתמנעי מהכנסת אצבע או שתעשי זאת בעדינות יתרה, כדי שלא תגיעי למצב שיורד לך דם. את יכולה גם ללכת להיבדק אצל רופא/ת נשים לבירור שהכל תקין. כל טוב


בן 15 שואל: #102903
אני תמיד מאונן עם סבון, וזה קצת שורף בסוף, יש משהו אחר שאפשר לאונן איתו שלא ישרוף לי?

תשובה:
שלום לך עור הפין דק ועדין וחיכוך ממושך עם חומרים דטרגנטים יכול לגרום לצריבה , קיימת אפשרות להשתמש בחומר שומני כמו שמן תינוק או קרם לחות אם מופיעה רגישות או פריחה פשוט להחליף לחומר אחר. כל טוב לך בהצלחה!


בת 15 שואלת: #102498
היי אני די בלחץ מקווה שהכל יהיה טוב! יצא לי כמה פעמים שהייתי מאוננת עם משהו שקצת מוזר לעשות איתו והוא די קשיח ובקיצור ירד לי פעמיים קצת דם בצבע אדום חלש כזה מעורבב עם המיצים שיש לנו וזה די כאב אחרי זה.. מישהו יודע להגיד לי אולי מה זה? בבקשה תעזרו

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שאת מאוננת ויודעת לענג את עצמך. חשוב לשים לב שאם משתמשים בחפץ שלא מותאם לאוננות הוא יכול לפצוע קצת את האיזור. ככל הנראה ממה שאת מספרת נשמע שהדם שראית היה בעקבות פציעה קלה או שפשוף יתר. הכאב שהרגשת נובע מכך גם. על מנת למנוע מצבים כאלה פעם הבאה אמליץ לך להיכנס לחנות לאביזרי מין על מנת לרכוש אביזר שמותאם לאוננות ולא יפצע אותך. אם זה ממשיך להדאיג אותך אמליץ לך לפנות לרופא משפחה או רופא\ת נשים לבדיקה גניקולוגית על מנת לוודא שהכל בסדר.


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בן 14 שואל: #101764
אם אני גומר כל יום לפחות פעם אחת,האם זה מזיק לזרע?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא דבר טבעי, בריא ומהנה. אוננות יום יומית אינה פוגעת בכמות הזרע או באיכותו, כיוון שהזרע ממשיך להיות מיוצר באשכים ללא הפסקה. כל טוב!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בן 14 שואל: #101490
היי אני בן 14 ואני מאונן לעיתים תכופות כל יום או פעמיים ביום בזמן הגמירה הנוזל שלי יוצא רגיל ולא משפריץ, האם יש דרך שהוא ישפריץ או שצריך לעשות בדיקות

תשובה:
היי, נוזל הזרע יכול לצאת במגוון דרכים ועוצמות. אין לך מה לדאוג.


בת 15 שואלת: #101380
היי, אני מאוננת כבר 5/6 שנים וזה מאוד כיף לי.. זה לא פוגע באורח החיים שלי חס וחלילה וכו'.. שמתי לב לפני שבוע בערך שמתחיל. לצאת לי נוזל לבן.. אולי זה שפיך אני לא בטוחה.. אבל הוא יוצא כאילו לא אחרי אוננות . אלא סתם ככה. כמובן שאחרי אוננות יוצא לי.. אבל בשעות הערב או. בבוקר סתם כך יוצא לי הנוזל הלבן/שפיך -והוא דביק יותר. ןסמיך יותר.. אשמח לדעת למה ותודה. ואני לא רוצה לפנות לרופא אם צריך.. זה מבייש וגם ההורים לא. יודעים .. עדיף שלא רופא

תשובה:
היי אני שמחה לשמוע שטוב לך ונעים לך עם הגוף שלך. הפרשות מהנרתיק בגילך הן דבר מאוד טבעי ונורמלי. זה ממש דבר חיובי מכיוון שכאשר אין הפרשות כאלה זה נקרא יובש בנרתיק ועלול להיות בעייתי. ההפרשות משתנות לאורך החודש בהתאם לביוץ וממשיכות לאורך כל חיי האישה. ישנה מחזוריות בסוג ההפרשה לפני הווסת ואחרי ובימי הביוץ. את מוזמנת לנסות לעקוב ולראות אם את מצליחה לראות את המחזוריות של הגוף שלך. כל עוד אין גירוד וההפרשה בעלת ריח טיבעי ולא חריף הכל בסדר גמור. זהו לא שפיך. שפיך הוא שם נוסף לנוזל הזרע שנפלט מאיבר המין של הבן. עם הזמן אני מקווה שתלמדי ותוכלי לפנות לאמא שלך גם על נושאים אינטימיים - זה יכול להיות מביך בהתחלה אבל זה גם יכול לקרב בינכן ותהיה לך כתובת לשאלות ולשיתוף. כשיגיע הזמן גם רופאת נשים רגישה וקשובה תוכל להיות כתובת עבורך. אצלנו יש רופאות נשים כאלה ואת מוזמנת להגיע בעתיד. כל טוב.


בן 16 שואל: #101337
אני בן 16 ואני מאונן באופן די קבוע ולפעמיים לוקח לי שעות עד שאני גומר יש לזה הסבר?

תשובה:
שלום לך! משך הזמן עד ה"גמירה" הוא שונה בין בחורים שונים, וגם אצל כל אחד יכולים להיות הבדלים משמעותיים במשך הזמן עד ה"גמירה" בפעמים שונות של אוננות. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך שיידרש לך זמן רב (עד שעות) להגיע ל"גמירה". לחץ או חשש מפריעים להנאה ולריגוש מהאוננות, ולכן כדאי לאונן בסביבה ותנאים נוחים שיש בהם פרטיות ורוגע. גם לחץ ממשך האוננות ומהרצון להגיע לשפיכה עלול להפריע - אז מומלץ שבמקרים בהם ה"גמירה" מתעכבת לנסות להירגע ואולי גם לנוח ולהמשיך בזמן אחר. חוסר ריגוש או אפילו שעמום גם הם עלולים לפגוע בהנאה ולדחות את ההגעה ל"גמירה" ולכן כדאי לאונן כשיש חשק ורצון ולא מתוך שעמום או כי יש זמן. בנוסף, ניתן תמיד להקדיש זמן רב יותר ודמיון למחשבות מיניות שמלוות את האוננות ומוסיפות להנאה במהלכה. חשוב לציין שאוננות היא כמעט תמיד בטוחה ולא מזיקה, גם אם היא ממושכת, אך במקרה של כאבים ביד או הופעת גירוי באזור איבר המין יש לתת לגוף לנוח. בנוסף, במיוחד אם משך האוננות ארוך כדאי מאד להשתמש בחומר סיכה. כל טוב!


בן 17 שואל: #101204
יש שיטות לעצור את הגמירה לגמור יותר לאט אני חייב שיטות או טיפות לט יודע מה שיש לגמור יותר לאט

תשובה:
שלום לך! אשמח לדעת כמה דברים - לגמור באוננות או ביחסי מין או גם וגם? מה זה לגמור לאט - תוך כמה זמן אתה גומר? בגיל ההתבגרות טבעי שגומרים מהר, אפשר לגמור ולחכות לזקפה שנייה כי פעם שנייה בדר"כ גומרים פחות מהר. כשמדובר ביחסי מין, ההמתנה לזקפה שנייה היא הזדמנות בשבילך לענג את מי שנמצא.ת איתך. להיות מאהב טוב זה אומר לפנק את הצד השני וחדירה היא חלק קטן מההנאה הזו. אל תחשוב בכלל על טיפות וכל מיני דברים שמוכרים ורק יכולים להזיק. אם תרצה לשוחח בטלפון, אנא רשום לי את מספר הטל שלך שלא יפורסם באתר ואצור עמך קשר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101096
היי, לפעמים אני נוגעת בעצמי ומכניסה אצבע אחת אבל בפעם האחרונה הכנסתי חפץ לא גדול בכלל אבל פתאום ירד לי דם במשך 4 דק בערך ואני לא מאמינה שהחפץ נכנס עמוק כל כך בשביל לקרוע את קרום הבתולים, באותו רגע כאב לי קצת אבל אחרי זה לא.. האם נקרע לי הקרום?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא טבעית ובריאה אך כדאי לאונן בצורה שנעימה לך ולא מכאיבה. שימוש בחפצים בזמן אוננות עלול להיות מסוכן ולפגוע בך אם מדובר בחפץ גדול/עבה, חד או מחוספס, ואם חפץ מסויים גרם לכך לכאב או דימום ממושך מומלץ להימנע משימוש נוסף בו. קרום הבתולין הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את פנים הנרתיק. הוא לא נמצא עמוק מאד בנרתיק, ואוננות על-ידי אצבעות או כל חפץ אחר באמת עלולה לגרום לקרעים קטנים בו ולדימום (לרוב הדימום הוא קל מאד). אם הדימום פסק ואין לך עוד כאבים את יכולה להיות רגועה ואין צורך בבדיקות נוספות. כמובן, אם את עדיין סובלת מדימום וכאבים גשי לבדיקה של גניקולוג/ית. כל טוב!


בן 17 שואל: #100716
יש לי בעיה כשאני מאונן הכל בסדר גמור אין כאבים או כלום אבל אם אני מנסה לאונן פעמיים ביום מתחיל לכאוב לי קלות בפין למרות שיש לי חשק לאונן שוב ולמחרת אם אני מנסה לאונן הכל בסדר גמור ואין כאבים או כלום האם זה נורמלי? ואם יש צורך ברופא האם אפשר לעשות זאת מבלי לערב את ההורים?

תשובה:
שלום לך! לא הצלחתי להבין מהתיאור מה בדיוק כואב לך. באופן עקרוני אוננות היא טבעית ובריאה, וכל עוד היא נעימה לך אין "הגבלה" על מספר הפעמים או סיכון כלשהו. לעיתים אוננות מרובה יכולה לגרום ליובש וגירוי עור הפין. אם זה המצב אתה יכול לנסות להשתמש בקרם לחות, וזלין או חומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרחקת (ללא מרשם). אם מדובר בכאבים מסוג אחר אתה מוזמן לפנות אלינו פעם נוספת. כל טוב!


בן 13 שואל: #100355
שלום, אני בן 13 ובתקופה האחרונה אני מאוד חרמן ועושה את זה הרבה פעמים ובתקופה הזאת אני עושה זאת יותר מדי, אני יכול לדעת למה זה קורה והאם אני יכול להפסיק עם זה או לפחות לגרום לי לעשות את זה פחות?

תשובה:
שלום לך! חרמנות וסקרנות בנוגע למין הן טבעיות מאד בגילך ובמהלך גיל ההתבגרות. כתבת שאתה "עושה את זה" ואני מניח שאתה מתכוון לאוננות - שגם היא טבעית ובריאה. כל עוד המחשבות על מין והעיסוק בו לא מפריעות לך לנהל את שגרת היום הרגילה שלך - לאכול, לישון, ללכת לבית הספר, לפגוש חברים ומשפחה וכו' - אין לך סיבה להיות מודאג ואין חשש שייגרם לך נזק כלשהו. אם אתה רוצה להפחית את העיסוק במין אתה יכול קבוע לעצמך זמנים ספציפיים שבהם תעשה זאת, למשל רק בשעות הערב המאוחרות, וכך הדבר לא יפריע לך לשגרת היום יום.


בן 20 שואל: #99521
שלום רב, לאחרונה אני וחברה שלי התחלנו לקיים יחסי מין, ויש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן מענה: 1. אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום (היא לא לוקחת גלולות) והרבה פעמים אני מרגיש לא בנוח איתו. גם בעת הלבישה שלו, מרגיש לי שהוא לא מתלבש "טוב" , צריך להתאמץ ממש כדי לגלגל אותו למטה, וגם כשהוא כבר עליי הוא מפריע בחדירה, מרגיש טיפה יותר מידי חיכוך... אני בטוח שבלי קונדום נהנה הרבה יותר, אבל בינתיים זו לא אופציה לוותר עליו. מה אפשר לעשות כדי לשפר את ההרגשה והלבישה? קונדום מסוג מסוים אולי? 2. אני לא מצליח להבין מתי חברה שלי גומרת. אני יודע שאצלי כשאני גומר, אחרי הגמירה אין לי חשק למגע והמשך יחסי מין/אוננות כבר לא מהנה, ואפילו יכול להכאיב. יכול להיות שאצלה זה גם ככה? ואם אני ממשיך בחדירה לאחר שהיא כבר גומרת זה לא כיף לה? (פעם אחת היא התלוננה על כאב). אם כן, איך אדע מתי היא גומרת ואני צריך להפסיק? (מתבייש לשאול אותה, יש דרך שאוכל לדעת?) 3. אני לא מצליח לגמור מעצם החדירה עצמה, אני כן נהנה אך לא מספיק מגורה כאשר אני חודר. אני גומר רק כשאני מאונן לעצמי אח"כ. (לדעתי זה אולי קשור לקונדום). מה לעשות?

תשובה:
הי שמחה על השאלות שברורות ומאורגנות והפתיחות שלך. 1. לגבי סוג הקונדום כדאי לבדוק נוספים ולבדוק את הכוון של ההנחה שלו מומלצים R3 ודורקס הייתי ממליצה לך לנסות אותם לבד לא תוך כדי קיום יחסי מין ואף לראות איך זה לאונן עם קונדום על מנת לתרגל הנאה ומגע עם קונדום. 2. לגבי החברה שלך אכן המערכת הנשית עובדת אחרת . יש לך הזדמנות להכיר אותה ואת הצרכים שלה מקרוב. התקשורת בחיים ובסקס במיוחד חשובה ואין דרך אחרת חוץ מלשאול אותה מה נעים לה, איך זה אצלה, לספר לה מה אתה אוהב.. הרי שניכם רוצים שיהיה אחד לשני הכי טוב . התקשורת סביב הסקס יכולה להיות אחרי או לפני לא תמיד תוך כדי אם זה מביך, אבל אל תוותר עליה זו אינטימיות אמיתית. 3. אתה רגיל לאונן ובלי קונדום בעוצמה שאתה מכיר וזו הדרך שהתרגלת אליה . שוב מציעה לך לנסות לתרגל אוננות עם עוצמות פחות גבוהות בקונדום ובחדירה מאמינה שיהיה בהמשך יותר טבעי. כמובן שאם בת הזוג שלך תשתמש בגלולות תוכלו לוותר על קונדום. מוזמן להציע לה לתאם רופא נשים דרך הדלת להתאים גלולות בהצלחה


בן 16 שואל: #99382
יש מצב שאם אני עושה ביד הרבה לא יהיה לי ילדים שאני יגדל?

תשובה:
היי, אין סיכוי כזה מכיוון שהזרע כל הזמן מתחדש בגוף. תדע שאם זה נעים לך, זה אפילו טוב ובריא לאונן וככה לגרום לזרע להתחדש.


בן 15 שואל: #99261
שלום רציתי לשאול למה מכיתה ד אני יכול לאונן רק על מזרן ולא לעשות ביד כמו בן אדם נורמלי הבנתי לפי האינטרנט שזה מכיוון שהתרגלתי לגירויי הזה אז אלו השאלות שלי : 1) האם יש אפשרות לתקן את זה בלי שום צורך בג'לים או משחות וכמה זמן זה בערך לוקח ואם לא אז מה אני יכול לעשות בשביל לגמור כמו בן אדם נורמלי

תשובה:
הי לך, אין הגדרה למי אוננות נורמלית ומה שקובע זה מה נעים לאדם עצמו. אם היית מעוניין להתנסות בסוגי אוננות נוספים אז מציעה לך להתחיל לאונן עם היד בצורה כזו שתרגיש שנעים לך. לגבי החומר שבו כדאי להשתמש אז תוכל לבדוק מה הכי נעים לך קרם ידיים/גוף/ג'ל וכדומה. ייתכן ולא תצליח להכיר את גופך מהניסיון הראשון אבל בגלל זה תנסה שוב ושוב עד שתמצא את סוג המגע שמגרה אותך. ושוב אני רוצה לציין שאוננות ע"י חיכוך עם המזרן אינה נחשבת ללא נורמלית. אנחנו כאן בשבילך אם יש לך שאלות נוספות.


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #98720
היי, אני בת 21 ומאוננת מגיל קטם באופן קבוע. בהתחלה במקלחת ואז בגיל 17 הייתה הפסקה של שנה מכל אוננות. בגיל 18 חזרתי לאונן אבל מעיקר במגע בעצמי. רק בפות, בלי שום חדירה. העניין הוא שאני מאוננת בערך כל יומיים ולפעמים במשך כמה שעות. אני בתולה, עומדת להתחתן ויש לי כמה חששות: 1. בלי קשר לנישואין- האם יכולה להיות פגיעה בריאותית מכמות כזאת של אוננות? 2. האם יהיה לי קשה יותר להגיע לסיפוק עם בן הזוג? האם העוררות המינית נחלשת? האם סף הגירוי עולה? אני בעצמי שמה לב להבדל בזמן שלוקח לי להגיע לאורגזמה ובכלל, הבדל ברגישות של המקום מלפני כמה שנים לעכשיו. פעם כל מגע היה מורגש יותר בעוצמה. פוחדת שהרסתי לעצמי מראש את היכולת ליהנות ביחסי מין רגילים. וגם... השפתיים הפנימיות שלי גדולות מאוד ובולטות ורציתי לדעת אם יכול להיות שגם זה תוצאה של האוננות? תודה תודה תודה!

תשובה:
שלום חמודה. כיף לקרוא שאת מאוננת, זו דרך נהדרת להכיר את הגוף שלך וליהנות ממגע מיני ולהכין את עצמך למגע מיני לכשתנשאי. אוננות היא בריאה ומוממלצת. לשאלותייך: אין פגיעה בריאות מאוננות, אפשר לאונן פעם או פעמיים כל יום, אפילו היא מעבירה כאבי ראש ויש מחקרים שמוכיחים שהיא תורמת לבריאות, אין קושי להגיע לסיפוק עם בן הזוג, כעת את יודעת מה את אוהבת ובאיזו צורה לגעת בדגדגן ותוכלי להנחות את בן זוגך, עוררות מינית משתנה במעגלי החיים או כשאנו לחוצות או טרודות, או סביב הולדה של ילדים, סף הגירוי לא עולה, את אותו דבר תוכלי לעשות מול בן זוגך, את יכולה לאונן לעצמך לאחר קיום יחסי המין ולהגיע לאורגזמה או לבקש מבן הזוג שלך לאונן לך או לעשות בך מין אוראלי לגעת בפיו בנרתיק שלך, ככל שאת מאוננת יותר אז באמת לפעמים כשזה כל יום או יומיים נדרש יותר זמן לאונן או בחוזק אחר וזה בסדר, לא הרסת את היכולת ליהנות מיחסי מין רגילים, נהפוך הוא תבואי מוכנה ומכירה את גופך. לגבי השפתיים הפנימיות, אצל כל אחת הן אחרת, בולטות יותר, קטנות יותר זה לא קשור לאוננות. מצרפת לך לינק לתערוכה מפורסמת באנגליה, תראי איך לכל אחת יש נרתיק אחר http://www.greatwallofvagina.co.uk/design-vagina-first-completed-2008 שיהיה לך בהצלחה!


בת 18 שואלת: #98435
אני לא כל כך יודעת אם זה תקין שהמחזור שלי מגיע בזמן האחרון כל 44 ימים, הפעם הוא הגיע אחרי 50 ימים.. השנה הוא התחיל להיות קצת יותר סדיר והגיע כל חודש עד חודש ושבוע.. וכבר 4 פעמים בערך שהזמן בין מחזור למחזור מתארך יותר ויותר.. זה בסדר? מזה אומר? אני לא מקיימת יחסים (אני מיד בת 18) (הבנתי שיכול להיות גם השפעה של לחץ אבל אני נמצאת בלחץ גם בשאר הזמן.. וגם הבנתי שזה יכול להיות מושפע ממשקל הbmi שלי 17.4) יש לי עוד שאלה יכול להיות הדגדגן גדל בגלל אוננות? זה יכול להיות גם שהוא נהיה פחות רגיש? (בבקשה תענו כבר שלחתי שאלה כמה פעמים אבל אף פעם לא עניתם)

תשובה:
הי לך, שמחה שאת פונה אלינו. בנוגע לווסת (המחזור) הלא סדירה מציעה לך להתייעץ עם רופא כדי להבין לעומק את הסיבות שלך ואז תוכלי לקבל מענה מתאים. יש בהחלט השפעה של ה- BMI ואם את בחורה רזה זה משפיע על ווסת לא סדירה. לחץ גם יכול להשפיע על עיכוב בווסת אך יהיה לרוב בהקשר לנקודת זמן מסוימת ולא בהכרח לתקופה ארוכה. נראה שלמשקל הגוף שלך יש השפעה משמעותית בנושא ולכן, ייעוץ עם רופא הוא הדבר הכי נכון עבורך. בנוגע לאוננות אני שמחה לשמוע שאת יודעת לענג את עצמך. שבזמן גירוי, הדגדגן מתמלא בזרימת דם שגורמת לו להראות גדול מעט מהרגיל אך זה לא משפיע במהלך היום אלא רק לאחר תחושת הסיפוק המיני. ייתכן והדגדגן שלך מוגדל וזוהי צורתו הטבעית, לכל אחת מאיתנו איבר מין השונה מהשנייה וכך גם הדגדגן. תוכלי להסביר יותר מה הכוונה לכך שנהיה פחות רגיש? מקווה שעניתי על שאר שאלותייך ואת מוזמנת לפנות אלינו מתי שתרצי .


בן 16 שואל: #98414
היי רציתי לשאול האם זה שאני גומר ממש מהר שאני מואנן(2 דק) זה אומר שאני יגמור מהר שאני יקיים יחסי מין תןדנ

תשובה:
היי, קודם כל לא בהכרח יש קשר בין שני הדברים. חשוב לזכור כי הזמן שלוקח לך להגיע לאורגזמה זה לא בהכרח ישפיע על ההנאה של בת זוגתך. יש דברים רבים אחרים שניתן לעשות לפני החדירה כמו אוננות הדדית או מין אוראלי שיענגו את בת זוגתך. בנוסף, במידה ואתה חושש בכל זאת מזמן קצר עד שתגיע לאורגזמה אתה יכול לנסות לאונן לפני המפגש המיני ואולי זה יעכב קצת את הזמן שיעבור עד שתגיע לאורגזמה. בהצלחה!


בן 13 שואל: #98376
יש לי עוד שאלה והיא בקשר לאוננות. אני רציתי לשאול אם העובדה שהתאהבתי יכולה להשפיע על מצב השפיכה? כי לפעמים בזמן האחרון לא יוצא לי זרע ואני מרגיש מוזר ולפעמים אני גומר ויש לי הרבה זרע ולבן והכל נראה תקין. אז הכימיקלים של הרגשות עלולים להשפיע על מצב האוננות? כי אני מפחד מזה אז רציתי להתייעץ עם מומחה/ית

תשובה:
הי נהדר שאתה מאוהב, אוננות היא דבר טבעי והכל בה תקין. התאהבות לא אמורה להפריע לשפיכה, זה טבעי לפנטז גם על מישהי שאינה זו שאתה מאוהב בה וגם עליה בפנטזיות הכל מותר!! מאחלת לך בהצלחה ונשמח לענות על כל שאלה בהמשך


בן 16 שואל: #98306
כמה שאלות 1) כל פעם שאני עושה ביד וגומר הזין שלי מתנפח בחלק העליון מה זה אומר 2)הזין שלי הוא 9 שלא עומד ו14.5 וחצי שעומד זה בסדר? 3)העובי של הזין שלי הוא 4סמ זה בסדר 4)יש איזה ילדה שאני ממש אוהב וכשאני עושה ביד אני חושב עליה יש פעמים שאני כאילו מזין את המיטה וחושב שזאת היא כאילו אני מפעיל הרבה דמין עם זה ביחד עם פורנו הרבה זה בסדר

תשובה:
היי, כל המידע שהעלת בשאלות הוא מידע נורמלי הנמצא בטווח הממוצע- גם הגודל, העובי והנפיחות שאחרי הגמירה. מאוד לגיטימי שאיבר המין מתנפח כי מגיע הרבה דם לאיזור וכלי הדם מתנפחים, צריך לשים לב שהנפיחות יורדת בהמשך. מעבר לכך, מבחינת הגודל חשוב להבין שהגודל משתנה בין גבר לגבר ואין לגודל משמעות בקיום יחסי מין עם אישה מכיוון שמרבית הנשים לא גומרות מחדירה אלא ממגע בדגדגן. בנוגע לאוננות ניתן לעשות את זה בכל דרך שתבחר שתהיה לך נעימה בתנאי שהיא לא פוגעת באף אחד אחר ונעשית בפרטיות. יש לעשות הפרדה בין סרטי פורנו לבין המציאות, חשוב לזכור כי סרט פורנו הוא סרט לכל דבר ולכן כמו שמשתמע מכך הוא ערוך, מבויים וכולל אפקטים שאינם קשורים למציאות. המון בהצלחה!


בת 15 שואלת: #98225
שלום, אני בתולה אבל נוהגת לאונן גם עם אביזרים ובזמן האחרון אחרי שאני מאוננת נהייה לי כאב רציני בכל חדירה ועוד דבר השפתיים הפנימיות של הפות שלי אחת ממש גדולה עד כדי שהיא בולטת ומשתפשפת בתחתון וגורמת לגירוד והשניה בגודל סביר הגירוד בלתי נסבל אשמח לקבל תשובה במהרה , תודה

תשובה:
שלום, יכול להיות שהגירוד והכאבים נובעים מפציעה שנגרמה תוך כדי החדרת אחד האביזרים או האוננות, או מכל דבר אחר. אני ממליצה לך לפנות לרופאה שתראה ותבדוק את הגירוי ותוכל להציע הסבר, טיפול והקלה על הכאב. אולי כדאי שבינתיים תשמרי על האזור נקי ותימנעי מהחדרה של אביזרים ומשפשוף האזור עד שהוא יירגע ויטופל. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #98178
היי, אני בת 13 וחודשיים ובזמן האחרון נהייתי די חרמנית, אני רואה סרטי סקס, אוהבת לגעת בגוף שלי כי אני מפותחת ומאוננת בעיקר באמבטיה.. זה בסדר או שזה פוגע בי? וגם אני ממש רוצה חבר כי הבנים בכיתה שלי ממש חתיכים אבל הם לא שמים עליי... מה לעשות? תודה

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקשיבה לגוף שלך ולרצונות שלך. את בגיל בו את מתחילה להתפתח ולהכיר את הגוף שלך, את מה שנוח לך ומה שאת אוהבת זה דבר מבורך. חשוב שתכירי את הגוף שלך לפני התנסות עם מישהו אחר. דבר שני, אוננות ומגע אינם פוגעים בך בשום צורה.. כן יש לשים לב שאת עושה זאת כשאת לבד במקום עם פרטיות בלי להפריע לסובבים אותך או שיפריעו לך. צפייה בסרטים פורנוגרפים עלולים להטעות את הצופה, יש להבין כי זהו סרט לכל דבר ולכן כמו סרטי אקשן או קומדיה, גם הוא מבויים וערוך ולכן יש לעשות את ההפרדה בין מה שנראה בסרט לבין המציאות למשל גודל אבירי המין, משך האקט המיני וכו'. בנוגע למציאת חבר, זה רצון מובן ולגיטימי בגילך, לצערי אין עצה שאוכל לתת לך כדי להכיר את הבחור המתאים. כן נוכל לייעץ לך שאם את מעוניינת במישהו גם לך מותר לעשות את הצעד הראשון.. חשוב שתשימי לב לתחושות שלך ושתלכי עם מי שירגיש לך שעושה לך טוב ומכבד אותך. שיהיה הרבה בהצלחה, מוזמנת לפנות שוב בכל שאלה :)


בן 22 שואל: #98167
אני נוהג לאונן לעיתים קרובות ומשתמש בקרם ידיים. יש המון סוגים של קרמים לסוגי עור שונים עם תוספות מסוגים שונים (שמן זית, שמן קוקוס, תמצית שיאה, מינרלים) . האם יש סוגים שעדיפים מבחינה בריאותית לעור הפין? או לחלופין משהו שרצוי להימנע ממנו?

תשובה:
שלום לך, זאת שאלה מעולה השאלה שאתה שואל. עדיף להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים או סיליקון. זה נמצא ליד הקונדומים ובדיקות ההריון בבית מרקחת. אם אתה מתבייש לקנות, אז תקנה קרם שהוא עם הכי פחות חומרי צבע וריח. עדיף קרם היפואלרגני כי העור של הפין הוא עור רגיש. עם זאת, אם העור שלך אינו מגיב לרעה לקרם שאתה משתמש בו, אז אין סיבה שלא תמשיך במה שאתה משתמש. כל טוב


בן 16 שואל: #97729
שאלתי אותך על הפעם הראשונה בה מקיימים יחסי מין, ועל אותו ילד שאני רוצה שהוא יהיה הראשון. אנחנן בקשר לא קשר, זאת אומרת אנחנו נפגשים לפחות פעמיים בשבוע באוטו שלו או אצלי בבית, ואנחנו מתנשקים, והוא ממש מחרמן אותי (סליחה על המילה) הוא יודע בדיוק איפה לגעת ואיפה לנשק גם אם אנחנו עם בגדים.. את חושבת שהפעם הראשונה יכולה להיות איתו? זה יעשה לי טוב? היינו הרבה פעמים כלכך קרובים לזה ולא נתתי לו כי אני רק לא רוצה להתקע באמצע ולא לדעת איך להמשיך למרות שאני באמת ללא קשר לחדירה עושה לו טוב, הוא מענג אותי וככה הוא מקבל בחזרה.. ועוד משהו קטן, זה נורא לאונן? כאילו אני מגיעה הביתה ואני פשוט לא מפסיקה זה כיף לי ולפעמים אני מנסה להפסיק ואני אומרת לעצמי לא היום (כאילו אני עושה משהו רע) אבל אני לא באמת מצליחה להפסיק..

תשובה:
שלום לך שוב וסליחה על העיכוב במענה, תאחיל מזה שנאי שמחה שהבחור הזה עושה לך הרגשה נעימה ומחרמן אותך (אין שום בעיה עם המילה הזאת). ככה זה אמור להרגיש שהמגע ביניכם הוא טוב. בנוסף, מעולה שאת הולכת הביתה ומאוננת. אוננות היא פעולה טבעית ונורמלית לגמרי, במיוחד בגיל ההתבגרות ובמיוחד אחרי מגע מיני כל כך מגרה. המשיכי להנות ולהכיר את גופך. ועכשיו לשאלות שלך, את זו שצריכה לבחור אם לקיים איתו יחסי מין או לא. ההחלטה היא שלך בלבד. את צריכה לשאול את עצמך האם את מרגישה מספיק פתוחה לדבר איתו כשלא נעים לך המגע? האם תרגישי שתאכזבי אותו ואז תתבאסו? האם תרגישי חרטה יום אחרי? האם תרגישי גאה בעצמך ושמחה יום אחרי? האם תשתפי חברה? האם את רוצה להיפגש איתו לא רק באוטו שלך אלא בבית אחד של השני, בחדר שינה, עם חברים וחברות, ולהצהיר שאתם זוג? כשיהיו לך תשובות על השאלות הללו, תוכלי להבין קצת יותר טוב מה נכון עבורך. בנוסף, אם עוד לא עשיתם מגעים אחרים פרט לנישוקים, ליטופים וחיבוקים, אולי תנסו לענג אחד את השניה בדרכים אחרות, שהן לא חדירה, כדי שתהנו ותחוו עונג, וזה לא יהיה חדירה. כל טוב


בת 17 שואלת: #97702
שלום יש לי שוב כמה שאלות ותודה רבה על התשובות הקודמות. אחרי שאני מאוננת הרבה זמן דרך הדגדגן יש עליו מן כתמים אדומים. .יכול להיות שזה דם? ממה הדם יכול לנבוע? שאלה השניה שלי היא שהייתי אמורה לקבל את המחזור החודשים לפני כעשרה ימים ולא קיבלתי..לא שכבתי עם אף אחד,יכול להיות שהאיחור קורה בגלל שאני מאוננת המון?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני חושבת שהכתמים האדומים אינם דם אלא פשוט שפשוף בעור מעודף מגע. אין קשר בין האיחור בווסת לאוננות שלך. זה לא משפיע אחד על הני. אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבדוק תא מקור האדמומיות. הווסת תגיע. כל טוב


בת 15 שואלת: #97323
למה אני לא מצליחה להחדיר לאיבר מין שלי .אני כבר שלוש שנים מאוננת בלי להחדיר כלום . לפני כמה ימים ניסתי להחדיר וזה ממש כאב ואני לא יודעת למה אולי זה בגלל שאני מלאה ? או בגלל שאני לא עושה את זה נכון ?

תשובה:
שלום לך, הנאה מינית אצל האישה מתרכזת בחלק החיצוני של הפות, בדגדגן ובשפתיים, ולכן אם את המאוננת ללא חדירה ונעים לך המשיכי לעשות מה שטוב לך. הסיבה שאני אומרת לך את זה היא כי זה נשמע מהתיאור שלך שאת מרגישה חייבת להחדיר משהו לאיבר המין שלך ואין צורך. יכול להיות שהניסיון להחדיר כואב לך בגלל שאת אולי מכריחה את עצמך ומלחיצה את עצמך באוננות. האוננות היא שלך ואת יכולה לעשות מה שנעים לך. אני מציעה לך להקשיב לגוף שלך ואם בבוא הזמן תרגישי צורך פיזי בחדירה אז לאט לאט ובנחת תנסי להחדיר אצבע אחת כאשר את רטובה. תבדקי איך זה מרגיש לך, ואולי אם זה יהיה נעים ותרצי עוד אצבע אז תחדירי עוד אחת. ואם זה לא יהיה לך נעים אז אין צורך. הכי חשוב שזה יהיה בקצב שלך ובדרך שעושה לך הכי נעים. כל טוב.


בן 13 שואל: #97191
יש לי 3 שאלות 1.יש לי פצעון על איבר מיני ופוצצתי אותו בטעות זה יכול לעשות משהו לאיבר? 2.אני כל הזמן מאוננן עם פורנו ולפעמים מפעיל דימיון זה טוב? 3.הפין שלי במצב רפוי 7 סמ׳ ו16 סמ׳ בזיקפה זה נורמלי לגילי?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לעשות משהו לאיבר אם פוצצת פצעון. מה שכן, האם הפצע כואב או מדמם? בנוגע לאוננות, אין שוםן בעיה לאונן הרבה. אתה בן 13 וזה הכי טבעי בעולם. מה שכן, ההמלצה שלנו היא להפחית את האוננות מול פורנו ולהשקיע יותר באוננות מהדמיון. זה מאפשר לך לפנטז על מה שמתאים לך, בלי שישתילו לך דימויים מבחוץ. כמו כן, זה מאפשר לך לפנטז על נערה אמיתי שאתה מחבב או נמשך אליה ולא מייצר אצלך תמונה מעוותת של אין נראה מין ומגע מיני במציאות. מה שרואים בפורנו אינו קיים בעולם האמיתי ואני לא רוצה שתפתח תלות בין הגירוי והפורקן שלך לדימויים הללו. אני לא רוצה שתתאכזב כשתגיע למגע מיני אמיתי בעולם הממשי. מגיע לך שזה יעמוד בציפיות שלך ולא יאכזב אותך. בנוגע לגודל הפין שלך, הוא נורמלי לחלוטין לגילך, ובכלל. אתה בתחילת גיל ההתבגרות ויש לך עוד כמה שנים לגדול. חשוב שתדע שגודל פין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה, וגם לא כמה בנות ירצו להיות איתך. זה לא אומר עליך דבר ואין לך מה להתייחס לכך. כל טוב


בת 19 שואלת: #96973
לפני שהכרתי את חבר שלי היתי מאוננת על בסיס כמעט קבוע והיתי גומרת בכול פעם היתי מגיע לשיא וזה הרגיש ממש טוב אומנם אחרי שהכרתי את חבר שלי וניהינו ביחד אני כבר לא מאוננת אנחנו מקימים יחסי מין בתדירות משתנה אבל אני כמעט אף פעם לא גומרת!!! היו פעמים שהאקט שלנו נמשך דקות ארוכות אני נהנת במהלך האקט אבל אני לא מגיע לסוף... היו מספר פעמים שגמרתי בהן הוא השתמש באצבעות שלו כדי לאנג אותי אבל את זה אני יכולה לספור על יד אחת... אנחנו מנסים בכול מיני תנוחות או תכשירים לפעמים אני מרגישה שאני עומדת לגמור ואז פתאום הוא גומר או שהתחושה נעלמת.... אני כבר על סף יאוש..... מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון חשוב לי לשאול אותך למה הפסקת לאונן? אוננות היא עינוג עצמי שמאפשר לך להתחבר לעצמך עם עצמך. גם כשנמצאים בקשר זוגי אפשר להמשיך לאונן בתדירות שמרגישה לך נוח. בנוגע לשאלתך, את מתארת שעם החבר שלך את לא גומרת, דעי לך שנשים רבות חוות את זה. את כותבת גם שמספר פעמים הוא עינג אותך עם האצבעות, האם זה היה לך נעים? האם אמרת לו שזה נעים לך? באופן כללי את אומרת לו מה היית רוצה כדי להינות יותר? הוא יודע שאת לא גומרת או חושב שאת מסופקת? אני מצטערת שאני שואלת אותך שאלות רבות, אבל אלו נקודות חשובות. קיום יחסי מין הוא אישי ואינטימי והדיבור עליו הוא חלק בלתי נפרד. נשמע שאת יודעת להגיע לשיא ואורגזמה כי את עושה את זה נפלא באוננות, ואני מציעה לך לנסות ללמד את החבר שלך איך לענג אותך ולהסביר לו שזה חשוב לא פחות מההנאה שלו. בנוסף את יכולה גם לעזור לו ולשלוח את היד שלך אם את עומדת לגמור וכך ליצור אולי משהו משותף באוננות משותפת. הכי חשוב שתעשי מה שנוח לך. כל טוב


בן 14 שואל: #96945
היי! אני בן 14 ואני מעונן כפעמיים ליום ויש לי עונג גבוה מאד מזה.יש לי שתי שאלות: 1)מאז שהתחלתי לעונן הפין שלי נהיה חצי חום וחצי לבן(צבע העור שלי לבן מאד) מה זה אומר? 2)כשאני מעונן אני שם לב שיש התקלפות על היד שלי?האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין האוננות שלך לצבע הפין שלך. יכול להיות שבזמן האוננות עצמה, הפין מתמלא בדם הזורם לוורידים של הפין, והוא נצבע באדום/ורוד, אבל אחר כך זה אמור לעבור. אם זה מאוד מטריד אותך, אתה יכול לפנות לרופא/ה שלך לבירור. בנוגע להתקלפות על היד, יכול להיות שזה נובע משפשוף על יבש או עם סבון שעושה לך אלרגיה בעור. בנוסף, יכול להיות שאת נוגע חזק מדי או ארוך מדי, ואז יש שפשוף והתקלפות על היד. תעשה רק מה שעושה לך טוב ולא כואב לך. אם ההתקלפות לא כואבת לך, אין בעיה. אבל אם כן, תשתמש בחומר סיכה מיועד ליחסי מין שנמצא בסופר פארם, או במים בלבד. כל טוב


בת 17 שואלת: #96937
שלום,יש לי כמה שאלות שממש מציקות לי. כשאני מאוננת הרבה זמן בדגדגן הוא ממש מתחיל לכאוב ולפעמים לא עובר אחרי כמה שעות או יום,האם זה נורמלי? האם יש מצב שירד דם מהדגדגן? כשאני מאוננת לרוב יוצא לי שתן,האם זה אומר שמשהו לא בסדר? איך לאונן ככה שלא ייצא? והשאלה האחרונה היא האם דרך הדגדגן ניתח לקבל אורגזמה כמו מהנרתיק אשר נראית לעין? כי אני כן מרגישה רעידות ושאני מגיעה לנקודת שיא אבל הדגדגן רק ניהיה רטוב ולא יוצא ממנו כלום.אני ממש מתוסכלת ומודאגת. אשמח לתשובה על כול השאלות...

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הדגדגן הוא איבר עדין ורגיש, עם רקמת עור עדינה, שיכול להיות שמגע ממושך וחזק יגרום לתחושת כאב או שפשוף יתר. אני מציעה שתאונני עד שאת מתחיל להרגיש שזה כואב, ואז תפסיקי. את לא רוצה להכאיב לעצמך. אוננות אמורה להיות כיפית ולא כואבת. מה הכוונה שיוצא לך שתן כשאת מאוננת? בדרך כלל בזמן גירוי מיני/אוננות/אורגזמה, הנרתיק מפריש חומר סיכה טבעי, מה שנקרא רטיבות בפות. יכול להיות שאת מתבלבלת בין שתן לרטיבות של הנרתיק? כי לא אמור לצאת שתן כשאת מאוננת. לפעמים יש תחושה עזה לעשות פיפי אחרי אורגזמה, אבל לא תוך כדי. רוב הנשים חוות את האורגזמה שלהן מהדגדגן ולא מחדירה לנרתיק. לא אמור לצאת ממנו משהו. כשבנות חוות אורגזמה, אין בהכרח משהו שנראה לעין. למיעוט הנשים יש יציאה של נוזל בזמן אורגזמה, וההכללה שזה אמור להיות לכולן היא המצאה של הפורנו. הכל איתך תקין. אל תכאיבי לעצמך. כל טוב


בן 12 שואל: #96915
אני בן 13, אני מאונן כמעט כל יום. אני צריך להפסיק לאונן כל יום או לעשות את זה אם בא לי?

תשובה:
שלום לך, אוננות זה פעילות נורמאלית. ממה שאתה מתאר נשמע שאתה מאונן כל יום בתדירות שלא מפריעה לתפקוד שלך. אם אתה מרגיש שנעים לך לאונן אין שום סיבה להפסיק. כל טוב.


בת 16 שואלת: #96784
אני חרמנית כל הזמן חושבת על סקס רוב היום ומאוננת 10-15 פעמים ביום משהו לא בסדר אתי? אני מאוננת אפילו 5 פעמים ברצף בלי הפסקה

תשובה:
שלום לך! חרמנות, עניין בגוף שלנו ושל אנשים אחרים/ות, מחשבות על סקס וכו' הם חלק טבעי בחיים שלנו באנשים בוגרים וחלק משמעותי מאד במהלך גיל ההתבגרות. זה טבעי ונורמאלי, וכל עוד העיסוק בנושא לא פוגע באנשים אחרים או באיכות החיים שלנו אין סיבה לנסות להימנע מכך. גם אוננות היא דבר טבעי שאינו מזיק לגוף (גם אם עושים אותו הרבה) כל עוד לא נגרמים לנו כאבים, פצעים, שפשופים וכו' במהלך האוננות. לצד כל זה, כן צריך לוודא שאוננות ומחשבות על סקס לא יפגעו ב"שגרת החיים" שלנו ובאיכות שלהם. אם למשל כתוצאה מהעיסוק בנושא נפגעים תחומי חיים אחרים שלך כמו בית ספר, משפחה או חברה כן כדאי לפנות לסיוע. כדאי שתיצרי קשר באופן שמאפשר שיחה ארוכה ומשמעותית יותר כדי להבין בדיוק האם יש לך סיבה להיות מודאגת והאם את זקוקה לעזרה כלשהי. ניתן לפנות אלינו טלפונית או לתאם פגישה אישית.


בת 15 שואלת: #95457
לאחרןנה ניסיתי להחדיר אצבע ואז שתיים, ולא הרגשתי עונג או משו בסגנון.. למה זה ככה? איך להרגיש עונג וסיפוק ..?

תשובה:
שלום לך. שמחה לשמוע שאת חוקרת את גופך ומנסה למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה לך להרגשת עונג. אוננות עצמית (מגע עצמי באיברי המין) היא דרך נפלאה ובראיה לגלות את גופך ומיניותך. רק 30% מהנשים מצליחות להגיע לשיא הריגוש המיני (אורגזמה/גמירה) כתוצאה מהכנסת אצבע לנרתיק (או במהלך יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הנרתיק). רוב הנשים חוות עונג וסיפוק מגירוי של הדגדגן. הדגדגן ממוקם בחיבור של השפתיים הפנימיות של הפות ולא בתוך הנרתיק. תוכלי לקחת מראה קטנה ולהתבונן בפות שלך ולזהות את המיקום שלו. לגבי סוג המגע בדגדגן, זהו משהו מאוד אישי ותוכלי לגלות מה נעים לך כשתנסי סוגים שונים של מגע - איטי או מהיר, חזק או חלש. חלק מהנשים למשל, אוהבות לגרות את הדגדגן שלהן בעזרת זרם המים במקלחת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #95341
אני בת 17 ואני נהנת מאוד לאונן עם הדוש מים באמבטיה אבל לארונה זה הפסיק לענג אותי כי הזרם היה חלש אז התחלתי לעשות את זה עם הברז עצמו במקלחת זה עושה לי נעים אבל זה גורם לי לבעיות גב ומשפיע לי על השרירים ברגליים בגלל צורת הישיבה אני לא יודעת מה לעשות עם הכאבי גב והשרירים האלו בגלל שזה מונע ממני לעשות דברים בחוג ריקוד שלי (כמו להתגמש יותר או לשמור על גב ישר) פיזיוטרפיה לא עזרה לי ואני לא מוצאת פתרון בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך. נהדר שאת מגלה את ההנאה שבאוננות. זוהי דרך נפלאה ובריאה לחקור את גופך ולגלות מה מענג אותך. הפות הוא איבר עדין ועשיר בכלי דם ולכן עלול להיפצע בקלות. ראשית, עליך לוודא שאוננות בעזרת הברז לא פוצעת אותך. אין כל סיבה שהאוננות תפגע בתחומים אחרים של חייך ובוודאי שלא תגרום לך אי נוחות או כאב. ההמלצה היחידה שלי היא שתחקרי ותנסי למצוא דרך נוספת לאונן וליהנות בלי לגרום לכאב או אי נוחות. זוהי דרך שתעזור לך גם בהמשך הדרך להנחות את בן או בת הזוג שלך כיצד הם יכולים לענג אותך. את מוזמנת להתקשר אלינו לצורך המשך הייעוץ. כל טוב.


בת 14 שואלת: #95325
שלום, אם אוננתי עם טמפון והכנסתי אותו טיפה עמוק זה אומר שיכול להיות שקרעתי את קרום הבתולין? אני ממש אשמח שתענו לי אני מאוד בלחץ

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת מאוננת. זוהי דרך נפלאה לחקור את גופך ומיניותך ולגלות מה מענג אותך. קרום הבתולים הוא בעצם רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק ובה פתחים עדינים לאפשר לדם הווסת לצאת מן הגוף. כמו שלכל אחד גוף מיוחד ושונה, כך גם אין שתי נשים שאצלן קרום הבתולים הוא זהה. למעשה, יש נשים שנולדו ללא קרון בתולים כלל. אצל בנות שמשתמשות בטמפונים באופן קבוע בזמן הווסת, לעתים קרום הבתולים נקרע גם אם לא קיימו יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות. ייתכן שקרום הבתולים שלך נקרע כשהכנסת את הטמפון, גם אם לא הכנסת אותו עמוק, אך מדוע את בלחץ? לקרום הבתולים אין כל משמעות רפואית ואף אחד לא יכול לדעת אם קרום הבתולים שלך שלם או לא. רופא נשים יכול לבדוק אם קרום הבתולים שלם בבדיקה מיוחדת, אך אצל אישה שנולדה ללא קרום בתולים הוא לא יוכל לקבוע האם הקרום נקרע כתוצאה מיחסי מין, אוננות או מכל סיבה אחרת. אם את עדין מרגישה לא בנוח, את מאד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונמשיך לייעץ לך. דבר נוסף שחשוב לי לומר - הכנסה והוצאה של טמפון אל הנרתיק כשאינך בזמן ווסת עלולה להכאיב כי הנרתיק אינו מספיק רטוב. הקפידי לא להכאיב לעצמך. כל טוב.


בן 15 שואל: #95269
שלום, אני מאוד מוטרד מכך שאני מאונן 5-6 פעמים ביום, זה כבר נהיה הרגל לפעמים בפנטזיות, פורנו, אני לפעמים מאחר לבצפר רק בשביל לאונן ושאני אסתפק כמו שצריך. עם זאת, מאז שהתחלתי לאונן וזה היה בגיל מאוד מאוד צעיר אני מדבר על גיל בסביבות 5 ורק שיותר התבגרתי יצא לי שפיך אבל הוא שקוף. האם יש לכך בעיה וגם עם זה שאני מאונן המון ביום?

תשובה:
שלום לך. אוננות היא פעולה טבעית ובריאה דרכה אתה מגלה את גופך ומה מענג אותך. בגילך, אוננות של 5-6פעמים ביום היא מאוד נפוצה. השינויים שהגוף שלך עובר כחלק מתהליך גיל ההתבגרות גורמים לך להרגיש צורך לאונן וזה תקין לגמרי. אוננות בעזרת פנטזיה היא נפלאה, אך אני מאוד ממליצה שתנסה להמעיט בצפייה בפורנו עד להפסקה מוחלטת. פורנו אינו משקף את המציאות ועלול לגרום לך להתמכר לצפייה וגם לשפיכה מאוד מהירה. הרבה ילדים נוגעים באיבר המין שלהם, אך כל עוד הגוף לא מייצר זרע ואתה לא מפנטז וחושב מחשבות בעלות תוכן מיני, זה לא נקרא אוננות. נוזל הזרע שיוצא בעת שפיכה ומופיע לראשונה בגיל ההתבגרות, הוא לעתים שקוף ולעתים לבן, זה תלוי במספר הפעמים שאת המגיע לשפכיה (ככל שתאונן יותר תבחין כי נזל הזרע שקוף יותר). על מנת שתצליח לא לאחר לבית הספר, נסה להתעורר מוקדם יותר או לאונן רק בשעות בהן האוננות אינה פוגעת לך בעיסוקים אחרים כמו לימודים או בילוי עם חברים. המשך ליהנות מגופך וכל טוב.


בת 12 שואלת: #94789
הי,אני הכנסתי אצבעות לתוך הפות. האם ייתכן שנכנסתי להריון? המחזור שלי מאחר בכמעט שבוע. אם זה לא יכול לגרום הריון אז מה הנזקים שזה עוד יכול לגרום?

תשובה:
שלום לך. אל דאגה! מצב של הריון קורה כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. מפגש כזה יכול להתרחש בעת קיום יחסי מין בין גבר ואישה הכולל כניסה של הפין אל הפות. לפעמים יש איחור בקבלת ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) בגלל מגוון סיבות כמו לחץ נפשי או שינוי כלשהו בסדר היום. הכנסת אצבעות אל הפות זאת דרך נפלאה לחקור את גופך ואינך צריכה לחשוש מכך. אינך יכולה לגרום נזק לעצמך כל עוד תרחצי את ידייך לפני שתכניסי אותן אל הפות ותגזרי ציפורניים כדי לא לשרוט עצמך בטעות. נשמח מאוד להמשיך ולענות על שאלותייך בטלפון ואת מוזמנת להתקשר אלינו. כל טוב.


בת 20 שואלת: #94754
אני רוצה למשהקרא להזדיין כבר סליחה על המילה ואני בתולה ואין לי חבר

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה מההודעה הנוכחית ומההודעה הקודמת שאת מאוד סקרנית ומלאת תשוקה לקיים יחסים מיניים ואינטימיים. חשוב שתדעי שאין שום דבר לא בסדר ברצון שלך והוא נורמלי וטבעי לחלוטין! אנחנו כולנו נולדות עם דחף מיני ואין שום סיבה שאת לא תממשי אותו. אני מבינה ממך שאת לא יודעת עם מי לממש את התשוקה שלך. כפי שכתבתי לך בהודעה הקודמת, יחסי מין בפעם הראשונה או בכלל לא חייבים להיות עם בן זוג, אלא הם צריכים להיות עם מישהו שאת סומכת עליו, שיש ביניכם אינטימיות, כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. אני רוצה להציע לך, עד שתפגשי את האדם המתאים עבורך, לנסות ולחקור את המיניות שלך עם עצמך. האם את מאוננת? אני חושבת שזה יכול ממש לעזור לך להגיע לסיפוק מיני, לחקור את הגוף שלך ולהרגיש יותר בנוח עם המיניות שלך. אני בטוחה שאת תקיימי יחסי מין בעתיד, אבל אל תנסי להאיץ בעצמך. הפעם הראשונה היא מיוחדת ואין סיבה שתתפשרי. כל טוב.


בן 21 שואל: #94661
שלום לכם! רציתי לשאול האם זה בסדר בריאותית לאונן עם תחתונים?זה לא עושה לחץ על הזרע?

תשובה:
שלום לך, אין שום בעיה לאונן עם תחתונים. זה לא פוגע בזרע או בגוף שלך בשום צורה. המשך להנות. כל טוב


בת 18 שואלת: #94656
אני וחבר שלי חברים כבר שנה ומקיימים יחסי מין כמה פעמים בשבוע. אני לוקחת כדורים נגד דיכאון כבר שלוש שניים ואמרו לי שזה יכול להוריד את החשק המיני. כשאנחנו עושים סקס אני לא גומרת אף פעם אבל אני משקרת שכן כי אני יודעת שהוא יפרד ממני אם הוא ידע.. כשאני עושה לעצמי ביד (מה שלא קורה הרבה) אני גומרת אחרי הרבה זמן ורק כשאני רואה פורנו. רציתי לשאול מה אני צריכה לעשות אני אוהבת אותו אבל החשק המיני שלי מאד נמוך. אני לא מכירה עוד אנשים שלא נהנים בסקס ואני לא יודעת אם הבעיה היא בי או בקשר שלנו

תשובה:
שלום לך יקרה. מהדברים שכתבת אני רואה שאת מתוסכלת וחוששת מהמצב המיני בינך לבין חבר שלך ואני מבינה לליבך. אני גם רוצה שתדעי שאין אצלך שום דבר לא בסדר! להיפך, כל הדברים שכתבת הם דברים מאוד נפוצים בקרב הרבה בנות בגילך ולכן את לא צריכה לחשוש שמשהו אצלך לא תקין. אני רוצה להתייחס ראשית לחשק המיני. תדעי שישנם הרבה סוגים של כדורים ( לא רק נגד דיכאון) שמדכאים את החשק המיני וזה משהו שהרבה זוגות חווים ומתמודדים איתו ביום יום. לרוב, הדרך הכי טובה להתמודד עם הנושא הזה היא על ידי תקשורת פתוחה בנושא! האם שיתפת את חבר שלך בתופעת הלוואי של הכדורים שאת לוקחת? חשוב, לדעתי, שאת וחבר שלכם תקיימו תקשורת פתוחה וכנה וחשוב מאוד שתשתפי אותו בהשפעות הכדורים עלייך. השיתוף אמנם לא מעלה את החשק המיני אבל הוא גורם לכך ששני בני הזוג יודעים שהסיבה שהחשק המיני נמוך אינה קשורה למשיכה או לאהבה בין בני הזוג ( מה שלרוב אנחנו נוטים לשייך לזה) והביטחון העצמי והביטחון בזוגיות נשמר. לאחר מכן ניתן לשוחח ולבדוק יחד מה הדברים שכן מעלים את החשק, מתי, מה צריך להיות כדי שזה כן יקרה ולראות ביחד כיצד מתמודדים עם הנושא! שנית, בנוגע לאוננות. זה בסדר גמור שאת מאוננת וזה גם בסדר גמור שלוקח לך זמן לגמור. לכל אחת לוקח זמן אחר. מה שכן, אני ממליצה לנסות ולאונן לא מול פורנו ולנסות להשתמש יותר בדימיון. זה לא אומר שאוננות מול פורנו זה לא בסדר, אבל כן חשוב לוודא שלא קיימת תלות בפורנו כי זה יכול להשפיע גם על ההנאה שלך ביחסי מין ( שנראים מאוד אחרת מאיך שפורנו נראה...). בנוסף אני רוצה להתייחס לכך שכתבת שאת לא גומרת ביחסי מין, עם כניסה של פין לפות, עם חבר שלך. תדעי שרוב הנשים לא גומרות מחדירה ורוב הנשים גומרות על ידי גירוי של הדגדגן ולכן כל מה שכתבת זה נורמלי לחלוטין! יחד עם זאת, אם את לא גומרת מיחסי מין עם כניסה של פין לפות את ממש לא צריכה לזייף אורגזמה כי את חוששת שחבר שלך ייפרד ממך, אלא את צריכה להסביר לחבר שלך איך את כן אוהבת את הגירוי שלך ואיך כן הוא יכול לגרום לך להנאה ולפורקן! אם חבר שלך ייפרד ממך בגלל שאת לא גומרת אז זה אומר משהו ממש לא טוב עליו, על היכולת שלו לספק אותך ולראות אותך וזה ממש לא יגיד משהו לא טוב עלייך. יכול להיות שבגלל שאת גם לא נהנת ביחסי המין איתו אז גם החשק המיני שלך יורד יותר וזה נהייה מאין מעגל שכזה. הפיתרון היחידי הוא שתדברי עם חבר שלך, תסבירי לו מה עושה לך נעים, איפה את אוהבת שהוא נוגע ותנחי אותו איך לגרום לכך שאת כן תהני ביחסי מין! לסיכום, תדעי שיחסי מין אמורים להיות דבר נעים וכיף ואם לא כיף לך ואת לא נהנית אז זה לא שווה את זה! אל תחששי לשוחח עם חבר שלך- אם הוא אוהב אותך ואת חשובה לו אז הוא יעשה את המקסימום כדי לגרום לכך שיהיה לך טוב! שיהיה בהצלחה.


בת 14 שואלת: #93920
אני בת 14 וניסיתי כימעט כל שיטה נגיעות בדגדן דחיפת אצבעות אפילו חדירה של טוש עם פקק גם בזמן מקלחת אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה החדרת אצבע אין לה הרגשה אבל ההחדרה של הטוש ממכרת ואני עןשה את זה בכל זמן פנוי אך עדיין לא מצליחה ליגמור ואני כלכך רוצה ובנוסף לזה אני מרגישה דיי זולה שאני כלכך נהנת מזה כי הבנות בגיל שלי לא עושות את זה אז איך להגיע לאורזמה מהירה יותר? ואיך להדחיק את המחשבות האלה?

תשובה:
שלום לך. אוננות היא דרך נפלאה לחקור את גופך ואת מיניותך. אינך צריכה להרגיש זולה, להפך - את יכולה להיות גאה בעצמך שאת מחוברת לגופך ותחושותייך. הדגדגן אינו נמצא בתוך הנרתיק ולכן בהכנסה של אצבע או טוש אינך מגרה את הדגדגן. הדגדגן ממוקם במפגש של השפתיים הפנימיות והוא נראה כמו בליטה קטנה. את יכולה לקחת מראה קטנה ולהתבונן על הפות שלך. בפישוק עדין תוכלי לראות שהשפתיים הגדולות נפתחות ותוכלי להבחין בשפתיים הפנימיות, בדגדגן, בפתח השופכה (דרכו יוצא השתן) ובפתח הנרתיק. רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מעצם הכניסה של חפץ או איבר אל הנרתיק, אלא מגירוי של הדגדגן. תוכלי לנסות ולגלות איזה מגע נעים לך בדגדגן. מגע חזק או חלש, מהיר או איטי. נשים מסוימות משתמשות בזרם המים במקלחת כדי לגרות את הדגדגן ואחרות מאוננות בעזרת היד שלהן או האצבע. התחושה הממכרת שאת מתארת נובעת מכך שאת מרגישה עוררות מינית או ריגוש מיני והן תחושות נורמליות לחלוטין. אינך צריכה לחשוש מכך שבנות אחרות בגילך אינן עושות את זה. ייתכן וחלק מהן אכן מאוננות ומעדיפות לא לספר כי מדובר על פעילות מאוד אישית ופרטית. כל עוד את אינך נמנעת מפעילויות אחרות אין כל סיבה שתפסיקי או תדחיקי את מחשבותייך. המשיכי ליהנות מגילוי גופך. כל טוב.


בן 17 שואל: #93913
אני מתכוון שהפין שלי כמו בננה עקום בצורה ישרה.אז אם זה ככה אז יש השפעות רעות? ועוד שאלה..יש לי על הפין מין סימנים כאלה מוזרים מאז שהתחלתי לאונן ..זה דבר רע?

תשובה:
שלום לך, כל איבר מין של גבר נראה שונה חלק נוטים ימינה,חלק שמאל, למטה או למעלה וחלק ישרים כמו סרגל. אין לכך שום השפעות רעות, זה סך הכל הצורה שלו, ואפילו יש לכך השפעות טובות, אם אתה לומד להכיר את האיבר מין שלך אתה יכול להשתמש בעקמומיות שלו כדי לענג את הבת זוג שלך. כשאתה אומר סימנים למה אתה מתכוון? וכמו שאמרו לך בשאלות הקודמות, אתה יכול להיות רגוע, אין שום דבר רע באוננות כל עוד היא לא פוגעת בחיי יום יום שלך או באנשים מסביבך.


בת 15 שואלת: #93678
לפעמים שחבר שלי מגרה לי את הדגדגן אני מתנגדת בגלל שיש לי תחושה ממש מוזרה , זה מרגיש לי הנאה אבל תוך כדי משהו מציק ,הנאה מציקה כזאת, רציתי לדעת למה זה קורה

תשובה:
שלום לך. אני שמחה ששאלת את השאלה הזאת. לעתים אנחנו בוחרים שלא להעיר לבני הזוג שלנו, בוודאי לא בזמן מגע מיני, על מנת לא להעליב אותם, למעשה, מאוד חשוב לשתף את חבר שלך בתחושותייך. אם משהו לא נעים לך - פשוט תאמרי לו. נסי להסביר לו איזה סוג מגע גורם לך לתחושה מענגת ומהנה ולא גורם לך לכאב. יכול להיות שחבר שלך נוגע לך בדגדגן באופן שנעים לך, אך המגע שלו חזק מדי או ממושך מדי. לפעמים יש מצב של עודף גירוי וזה בסדר לקחת קצת הפסקה לפני שממשיכים שוב. כל טוב.


בת 21 שואלת: #93464
הי, תודה רבה על המקום לשאול... כמה שאלות בקשר לאוננות נשית- 1.האם זה לא בריא לאונן לקראת סוף המחזור כשיש מעט דם?לפעמים לאחר אוננות הדם מפסיק לכמה שעות...למה? 2. בנוגע לנוזל שיוצא בזמן האוננות ובמהלך האורגזמה- הבנתי שאם יש לזה ריח לא טוב זה יכול להיות בגלל דלקת. בעיניי יש לזה ריח ממש לא טוב. נדבק לזמן ארוך ומרגישה צורך להתקלח אחרי כל פעם.ומפחדת גם שבסקס זה יפריע לפרטנר. זה נורמלי?איך אדע אם הריח הוא חריג? 3.אם יש לי פטריה בנרתיק (מטפלת ע"י משחה מהבית מרקחת) זה בעייתי לאונן בזמן הזה? כי יוצא המון נוזל שמתפזר ע"י המגע לכל מיני אזורים בפות אז אני מפחדת שזה ידביק אזורים אחרים כמו הדגדגן או השפתיים. באופן כללי צריך לעשות משהו כדי למנוע מהפטריות להתפשט? 4 . הגיוני שאם מאוננים פעם שניה ביום זה כבר ממש כואב בדגדגן? זה לא בריא? יש דרכים להפחית את הכאב? 5. הגיוני שככל שמאוננים יותר פעמים בשבוע זה גורם לפחות הנאה? 6. לפני שנה היו לי אורגזמות חזקות יותר ובשנה האחרונה נחלשו. מרגישה שאני עושה את אותה טכניקה.מאיזה סיבה זה יכול להיות? 7. אני חושבת שאני חווה אורגזמה,איך יודעים שזאת אורגזמה?

תשובה:
שלום לך יקרה וסליחה על העיכוב במענה. שאלת מספר שאלות שונות ולכן אענה עליהן לפי הסדר בצורה נפרדת. 1. אוננות היא דבר טבעי ובריא וזה בסדר גמור לאונן גם בזמן מחזור. לרוב בזמן האוננות צוואר הרחם מתכווץ ולכן ייתכן וזאת הסיבה להאטה בזרימת הדם החוצה. 2. את צודקת שריח חריף ורע מהנרתיק הוא יכול להיות סימן לפטרייה או לדלקת, אך גם לחוסר ניקיון באיבר המין. כדי לדעת האם הכול תקין ואין דלקת או פטרייה, את יכולה לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה. קחי בחשבון שלרוב מלבד ריח רע יהיו לדלקת ולפטרייה תסמינים נוספים כגון גרד, צריבה, הפרשות שונות וכדומה ולכן אם את לא מרגישה עוד תסמינים אז ייתכן והכול תקין והריח הוא פשוט שונה ממה שאת רגילה להריח. בכל מקרה, אם יש ספק אין ספק וחשוב להיות ערנית לגוף שלך ואם משהו מרגיש לך לא תקין לגשת לרופא/ת נשים ולהיבדק! 3. אין בעיה לאונן גם אם יש פטרייה בנרתיק. תדעי שפטרייה בנרתיק לא יכולה להדביק את הדגדגן והשפתיים ולכן אין לך ממה לדאוג. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשמור על הגיינה של איבר המין כדי לעזור לפטרייה להחלים ולמנוע את הגעתה בשנית. 4. כאבים באוננות יכולים להיגרם במידה ומשהו נעשה בצורה פחות מיטבית במהלך האוננות ולכן היא לא קשורה בהכרח לאיזה מספר אוננות זאת ביום. תדעי שלרוב סיבות שיכולות לגרום לכאבים בזמן אוננות הן: שפשוף חזק מידי, כשאין מספיק הפרשות בנרתיק, כשנוצרות שריטות בגלל ציפורניים וכדומה. במידה ואת חווה כאבים אני ממליצה ראשית, להפסיק את האוננות ולנסות לחזור לעשות אותה כשלא כואב. במהלך האוננות חשוב להשתמש בחומרי סיכה במידה ואין מספיק הפרשות נרתיק וזאת כדי למנוע שפשופים ופציעות. כמו כן חשוב להיזהר לא לשרוט את איבר המין ולנהוג בה בעדינות. 5+6. אוננות מרובה לא אמורה לגרום לפחות הנאה, ייתכן ועוצמת האורגזמה נחלשו בעייניך מכיוון שבהתחלה הכל היה חדש ומרגש וכעת ההנאה מוכרת וידועה לך ולכן זה גורם לך פחות להתרגש. תדעי שישנן צורות ודרכים שונות ומגוונות לאוננות ואת מוזמנת להמשיך לחקור ולראות מה גורם לך להנאה! 7. אורגזמה היא משהו שקצת קשה להגדיר אותו כי הוא משתנה מאישה לאישה ומפעם לפעם. באופן כללי אורגזמה היא כאשר ממש נעים, ממש כיף, ממש טוב לך ושאת מרגישה שאת מגיעה לשיא משמעותי. לסיכום, אני שמחה שהרגשת מספיק בנוח לכתוב לנו שאלות על אוננות ואני ממש מעריכה את ההתעניינות שלך. אני מאחלת לך להמשיך להיות מחוברת לגוף שלך ולחקור אותו ואת המיניות שלך! כל טוב.


בת 17 שואלת: #93208
היי, יש לי בעיה.. אם אני מכניסה לעצמי אצבעות לנרתיק או שחבר שלי עושה את זה אני בקושי מרגישה משהו שם. כאילו אני יודעת שהאצבעות בפנים אבל אני לא מרגישה אותן ובכלל לא מרגישה הנאה שזה די מבאס. לפני כמה זמן חבר שלי הכניס לי אצבעות קצת עמוק ואז כן הרגשתי משהו, אבל פשוט הרגשתי שהן שם לא איזה משהו מיוחד. אני רק רוצה להגיד שאני מאוננת כבר די הרבה זמן בשכיבה על הבטן ומחככת כרית או משהו אחר בפות וזה כן מגרה אותי וכיף לי. לפני כמה זמן קראתי שזה פחות טוב לאונן ככה ומאז אני כבר בקושי עושה את זה, אבל האם זה נורמלי שאני לא מרגישה כלום כשאני מכניסה אצבעות? והאם דרך האוננות שלי קשורה? ומה ניתן לעשות לגבי זה? תודה רבה(:

תשובה:
שלום לך. שאלה כל כך חשובה וכל כך בוגרת! שאלתך קשורה קשר ישיר לכל מה שבדרך כלל מלמדים אותנו על מיניות נשית ועל יחסי מין. למען האמת רוב הנשים (כ-75%) אינן מגיעות לאורגזמה ("גומרות") כתוצאה מהכנסה של אצבעות או פין אל הנרתיק אלא מגירוי ישיר של הדגדגן. דרך האוננות שאת תיארת גורמת לגירוי של הדגדגן וזאת התחושה הכיפית שהרגשת. אין כל סיבה שתפסיקי לאונן בדרך זאת - להיפך, אוננות היא דרך נהדרת להכיר את גופך, את מיניותך וללמוד מה גורם לך עונג. את יכולה להדריך את חבר שלך ולספר לו מה נעים לך. זאת תחושה נהדרת שאפשר לגרום הנאה למישהו אחר. אולי בעזרת חבר שלך תוכלי לגלות דרכים נוספות של גירוי הדגדגן שיגרמו לך לתחושת גירוי נעימה. המשיכי לגלות וליהנות. כל טוב.


בת 13 שואלת: #93142
שלום :) התחלתי לאונן השנה.. אני עושה את זה פעם בשבוע בדרכ ומרגישה קצת אשמה אחרי זה.. זה מרגיש לי טוב אך אני מרגישה שאני עושה את זה בגיל מוקדם מדי.. לאחר פעם אחת שאוננתי יצא גוש מאיבר המין שלי.. גוש קטן מאד בצבע לבן וגבישי,חיפשתי מידע על כך באינטרנט וראיתי שזה אולי יכולה להיות תופעה של זיהום. אני מפחדת לספר לאמא שלי על כך בגלל שזה יכול להיות קשור לעובדה שאני מאוננת?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה בשבילך שגילית את האוננות. זאת דרך נפלאה להכיר את גופך ואת מיניותך. אינך צריכה להרגיש אשמה כלל וכלל. נשים רבות מאוננות, אך זה אחד הדברים שלא מדברים עליו וגורמים לנו להרגיש בושה או אשמה. כל עוד זה מרגיש לך טוב - אין כל סיבה שתפסיקי. סביר להניח שהתחלת לאונן כי הרגשת צורך בכך - אם כך, אינך צעירה מדי. הגעת לשלב בגיל ההתבגרות בו מרגישים את הצורך הטבעי באוננות והחלטת לא להתעלם ממה מהתחושה הזאת. את יכולה להיות מאוד גאה בכך שאת קשוב לגופך. אני מאמינה שהגוש שהבחנת בו, מקורו בהפרשה טבעית של הנרתיק. ככל שתתבגרי תגלי כי בתקופות שונות של החודש יש לך הפרשות שונות. בעת גירוי מיני, כפי שאת חשה בזמן אוננות, הנרתיק שלנו מפריש יותר מבדרך כלל. אם אין לך תופעות נוספות כמו כאבים או ריח לא נעים בהפרשה, איני חושבת שאת צריכה לחשוש מזיהום. אם את עדין לא רגועה, את יכולה ליצור איתנו קשר טלפוני בדלת הפתוחה ולהתייעץ עם אחת היועצות שלנו. המשיכי ליהנות מגופך ומנשיותך. כל טוב.


בן 12 שואל: #93122
אני בגיל 13 ולא יוצא לי שפיך. באיזה גיל אמור לצאת לי? כמה אני אמור לאונן בשביל שיצא לי? והאם זה נפוץ שלא יוצא בגיל הזה?

תשובה:
שלום לך. קודם כל - את היכול להיות רגוע. זה תקין לחלוטין ומאוד נפוץ שבגילך עדין לא יוצא נוזל זרע ("שפיך") במהלך אוננות. סביר להניח כי האשכים שלך רק התחילו לגדול ולכן אין עדין ייצור של זרע ושל נוזל זרע. אתה לא אמור לאונן בשביל שיצא לך נוזל זרע. אתה צריך לאונן כדי ליהנות מגופך ומהמיניות שלך. אם אתה מצליח ליהנות גם ללא שפיכה - תמשיך לאונן. אם אתה מאונן רק בשביל לראות האם כבר יוצא לך זרע ואתה אינך נהנה מפעולה זאת - אתה יכול להפסיק לתקופה מסוימת ולנסות שוב כשתרגיש שאתה רוצה. כל טוב.


בן 18 שואל: #93056
אני אם חברה כבר 9 חודשים ועדיין שהיא שכבה אם מישהו ליפני יש לה הרבה ידע וניסיון מההתחלה שהתחלנו לעשות והיא אמרה שאם זה לא אני היא הייתה עושה את זה אחרי שנה ואנחנו עשינו את זה אחרי חודשים שהיינו ביחד וגם גילתי הרבה שקרים אצלה ושהיא הסתירה מימני והיא תמיד בקשה סליחה ואמרה שזה לא יקרה יותר והרבה פעמים זה חוזר היא אמרה שהיא לא עושה ביד וגיליתי שבתחלת הקשר היא עשתה ואני כמעט בטוח שהיא עדיין עושה כי יש לה הרבה פעמים על השמיכה בבית תריח של הרטוב של האיבר מין שלה והבעיה שהיא משקרת לי ומסתירה אין לי בעיה שהיא תעשה אבל תספר את האמת , וזה לגיטימי שהיא תעשה ביד אם אנחנו שוכבים 3 פעמים בשבוע וגם הייתה תקופה שרבנו המון בגלל שתמיד חשדתי שאני לא הראשון וזה מפריע לי כי אני רוצה להיות בטוח שהיא לא משקרת איך אני יכול לדעת בוודאות שאני הראשון שאלתי אותה מליון פעם היא נשבעה מליון פעם ורבנו על זה מליון פעם ועדין משהו בי לא מצליח להאמין ומלא פעמים שחשדתי בסוף זה התגלה כשקר מהצד שלה והסתרות מה אני עושה כדאי להיות בטוח שהיא לא משקרת לי בזה ושהיא לא עושה ביד והתקופה שרבנו מלא אני חושב שמישהו נגע בה

תשובה:
שלום לך. מהדברים שכתבת אני רואה שיש בעיה של אמון בקשר בינך לבין חברה שלך. כתבת שבגלל שקרו הרבה מקרים בהם "תפסת" את חברה שלך משקרת על כל מיני דברים שקשורים למיניות שלה, אתה כבר לא סומך עליה ואתה מתקשה להאמין לה גם כשאולי היא דוברת אמת. כעת, אתה רוצה לדעת כיצד אתה יכול להיות בטוח שהיא לא משקרת לך והתשובה לכך היא שאתה פשוט צריך לסמוך עליה. תדע שאין דרך אמיתית שבה אנחנו יכולים לדעת האם מישהו הוא דובר אמת או לא והדרך היחידה לדעת היא פשוט להחליט האם אתה מאמין לחברה שלך או לא. אם אתה בוחר להאמין לה, אז אתה צריך בלב שלם לקבל את הדברים שהיא אומרת ולא להטיל בהם ספק. במידה ואתה בוחר מראש לפקפק בה ולא להאמין לה ,אז לא משנה מה היא תגיד או תעשה כדי להוכיח את האמת שלה, אתה עדיין לא תאמין לזה. נושא נוסף שאני רואה שמפריע לך שחברה שלך עושה או לא עושה זה אוננות. מדוע מפריע לך שחברה שלך תאונן? אני שואלת את זה כי אוננות זה דבר טבעי וטוב ובמידה וחברה שלך באמת מאוננות זה משהו שאתה אמור לעודד ולא לנסות לעצור. אוננות היא דרך מצויינת שלנו להכיר את הגוף שלנו ולהיות מחוברים אליו. במידה וחברה שלך מאוננות זה אומר שהיא מתחברת למיניות שלה והיא לומדת להיות קשובה לצרכיה. אין שום דבר פסול באוננות ואין שום דבר באוננות של חברה שלך שאומר משהו עלייך. היא לא מאוננת כי אתה לא מספק אותה או כי היא מרגישה חסך, היא מאוננת כי זה משהו נעים שכיף לעשות! אם כך הדבר, מדוע תרצה למנוע מחברה שלך לעשות משהו שנעים לה? אני רוצה להציע לך, שאם חברה שלך חשובה לך ואתה אוהב ומכבד אותה, אתה גם תתחיל להאמין לה. אם אתה לא תאמין לה, אם אתה תמשיך לעשות לה חקירות ותשאולים חוזרים ונשנים, אם אתה תכעס עליה ותקנא לה הקשר שלכם לא יחזיק מעמד ואתם תצטרכו להיפרד. אני מציעה לך לשוחח עם חברה שלך, להגיד לה שאתה מתקשה לסמוך עליה ותנסו יחד לראות כיצד אתם פותרים את סוגיית האמון. שיהיה בהצלחה.


בת 15 שואלת: #93054
אינני מצליחה להגיעה לסיפוק מיני , ,מה לעשות במצב כזה ?

תשובה:
שלום לך. שמחה שפנית אלינו בשאלה חושבה ובוגרת כזאת. האם את מתכוונת ב"סיפוק מיני" להגעה לאורגזמה? אם כן, הדרך הטובה ביותר היא לחקור את גופך ולגלות מה מענג אותך. אוננות היא דרך נפלאה להכיר את גופך ואת יכולה לאונן ולהרגיש מה נעים לך יותר או פחות. דרך יעילה להגיע לסיפוק מיני היא באמצעות אוננות ו ירוי של הדגדגן. הדגדגן הוא איבר שנועד אך ורק להנאה מינית והוא ממוקם בקצה העליון של השפתיים הקטנות בפות שלך. את יכולה לקחת מראה ולהתבונן בפות ולגלות שהדגדגן נראה לעין. יש נשים שמאוננות ומגרות את הדגדגן בעזרת היד שלהן, אחרות אוהבות להשתמש בזרם המים של הטוש במקלחת. יותר חשוב מכל דבר שכתבתי עד כה הוא שתהיי רגועה ושלווה. על מנת שתוכלי להגיע לאורגזמה עליך להתרכז רק בתחושה הגופנית ובכיף ולא לחשוב כל הזמן "אני לא מצליחה, למה אני לא מצליחה? מתי זה יקרה?...". בהצלחה, בהנאה וכל טוב.


בן 15 שואל: #92580
אני בן 15 ואני מאונן מכיתה ה האם זה קשור זה שאני משפיך מהר לגיל שלי?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאתה מגלה את המיניות שלך ומענג את עצמך באמצעות אוננות. משך השנים שאתה מאונן אינו קשור למשך הזמן שלוקח לך להגיע לאורגזמה (לגמור או לשפוך). מי קבע שאתה גומר מהר מדי לגילך? אין נוסחה מדוייקת שקובעת כמה זמן צריכה להימשך אוננות. לפעמים תגמור מהר יותר ולפעמים פחות. חשוב לי לומר לך שאם אתה מאונן כשאתה צופה בפורנו זה יקצין את הגמירה המהירה שלך ויהיה לך קשה מאוד לגמור לאט כשתקיים יחסי מין. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92555
היי, אני מאוננת מגיל 13.5, בתקופה הזאת כמעט כל ערב. בזמן שאני מאוננת טוב לי אבל כשאני כשאני מסיימת וגם בבוקר למחרת אני מרגישה ממש אשמה ורע עם זה. מה לעשות? כבר ניסיתי להפסיק הרבה פעמים ולא הצלחתי. תודה רבה

תשובה:
שלום לך. אוננות היא פעולה נורמלית וטבעית. על ידי אוננות את חוקרת את המיניות שלך ומצליחה להכיר את גופך בצורה טובה יותר. אני מאמינה שתחושת האשמה שאת מרגישה נעוצה בעובדה שחלק גדול מהנשים מקבלות חינוך שגורם להן להחביא ואפילו להתבייש במיניות שלהן. אין כל סיבה שתפסיקי לחקור את גופך ולענג את עצמך! כל טוב.


בת 13 שואלת: #92420
היי היום התחרמנתי קצת ממש ממש ממש טיפה אני רק הצמדתי את עצמי לשולחן או מיטה או דברים כאלה לפתע פתחתי רגליים והתחיל לכרוב לי בכוס, לאחר מכן רציתי לבדוק מה זה, וראיתי מלא לבן על הדגדגן שלי. האם זה רגיל או לא טוב ואני צריכה להפסיק אם זה ? זה ממש נעים לי ואני אוהבת את זה. תודה על תשובתך מראש:)

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, חשוב לי שתדעי שזה בסדר גמור שאת עושה דברים שנעימים לך ואת לא צריכה להפסיק לחקור את המיניות שלך ולענג את עצמך! תדעי שהנוזל הלבן אותו את מתארת הן הפרשות הנרתיק שלך וזה טבעי ונורמלי שהן ייצאו בכמויות גדולות כשאת מגורה מינית. שמחה להיות כאן בשבילך לכל שאלה. כל טוב.