A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אוננות

דלת פתוחה הקרובה אליך

אוננות

בן 15 שואל: #111969
אני רואה פורנו מלא זמן באופן יומיומי ולאחרונה אני מרגיש מין תחושה רעה לפני שאני מחפש לא כאב או משהו רק מין תחושה רעה "בלב"

תשובה:
שלום לך התחושה שיש לך בלב היא מאוד טיבעית ונפוצה כאשר צופים הרבה בפורנו. התחושה הזאת נובעת מכיוון שהסרטים מאוד מגרים ואין יכולת לא להתגרות מהם אבל בפועל החוויה היא של סיפוק פיזי בלי החיבור של הרגש. המיניות שלנו משלבת את הגוף, הרגש והנפש. בפורנו זה רק גופני, אין שם יחסים , אין אהבה, אין קירבה. הרבה פעמים היחס שם לנשים או לבני אדם הוא מזלזל, מנצל, משתמש בהם. הגוף שלך מסמן לך בתחושה הרעה שמשהו בזה לא בסדר. שאתה מחפש משהו אחר. אני חושבת שכדאי לך להקשיב לתחושה הזאת. לנסות לשנות את ההרגלים שלך ולמצוא מה עושה לך תחושה טובה וממלאת כשאתה מאונן. זאת חוויה אחרת לגמרי לאונן ולצאת מסופק - אין סיבה שתוותר על זה ותתפשר. אולי לנסות לדמיין. לאונן כשאתה ממציא את הסיפור. לחפש דברים אחרים להתגרות מהם, מתמונות אירוטיות שמראות גם אהבה ויחסים של חברות בין בני הזוג. זה אולי בהתחלה יהיה קשה ומשונה אבל אני חושבת שזה יהיה בריא בשבילך וישפר את ההרגשה שלך. נשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בן 15 שואל: #111726
שאני מאונן לפעמים בדרך כלל אני מאונן בתנחת ישיבה כזאת אז הביצים שליי עולות לי לתוך המפשעה וזה ממש מציק לי ופעם אחת זה לא נתן לי לגמור עד הסוף נשאר לי עוד זרע בחור של איבר המין האם זה עלול לפגוע?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר לא עלול לפגוע, אך במידה וזה מפריע לך אתה יכול לשנות זאת. באופן כללי, כדאי לאונן בהרבה דרכים וצורות- בישיבה, העמידה, עם יד ימין או יד שמאל, עם חומר סיכה ובלי ובמידה ואתה משתמש בפורנו ללמוד לאונן גם בלעדיו ולהתשמש בדימיון שלך. בדרך זו גם תלמד להכיר את עצמך, מה נעים לך וגם לא תתרגל לדרך אחת ספיציפית. שיהיה הרבה בהצלחה


בן 14 שואל: #111517
שלום רציתי לשאול משהו שכבר מלא זמן אני מרגיש והוא מבלבל אותי בטירוף השאלה קצת מביכה אבל בסדר כמו שאמרתי גברים יותר מרגשים אותי מינית ונשים פחות אבל יש משהו מוזר כי ברגע שאני מאונן על פורנו גברים זה לא מרגיש לי כיף במיוחד כשזה נגמר ושאני מאוהן על פורנו נשים אני מרגיש יותר כיף לאחר מכו מאשר גברים וזה מאוד מוזר ומבלבל אותי!!

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב לך בתשובות הקודמות, הבלבול שלך הוא נורמלי לגמרי לגיל שלך ואינו אומר כלום לגבי העדפה או זהות מינית. אני מציעה לך להמשיך ולאונן על מה שעושה לך נעים וטוב, זה לגמרי טבעי! המשך להתאמן על אוננות באמצעות הדמיון ושם, בדמיון, אתה יכול לדמיין מה שבא לך ואיך שבא לך. כפי שנכתב לך, נסה להפחית כמה שניתן את הצפייה בפורנו שיכול להיות שבנוסף לכל ההשפעות של הפורנו, היא גם מוסיפה לתחושות שלך. כל טוב.


בן 15 שואל: #111509
שלום, אני מאונן כבר זמן רב עם קרם גוף של חברת crema רציתי לדעת האם קרם גוף זה אינו בריא לאיבר מיני? וכשאני מנסה לאונן על יבש אף פעם אני לא מצליח לגמור למרות שהרוב שאני מכיר כן מצליחים האם הבעיה היא אצלי?

תשובה:
שלום לך, אני לא חושבת שיש בעיה ספציפית עם סוג הקרם בו אתה משתמש, חשוב לשים שהקרם לא גורם לך לתגובות אלרגיות (בקרם גוף פעמים רבות יש חומרי ריח שונים). ככל הנראה בגלל שהתרגלת לאונן עם קרם, אז קשה לך יותר לגמור מאוננות ללא הקרם. אני ממליצה לך לנסות לאונן במקלחת, כך שרטיבות המים והסבון יכולים לעזור ולהחליף את התחושה שהתרגלת אליה מהקרם. אוננות "על יבש" אינה ממולצת מכייון שהעור סביב איבר המין הוא עור רגיש יחסית לשאר הגוף. חיכוך ממושך על העור היבש יכול להיות לא נעימה ואף לפצוע. אני שמחה לשמוע שאתה מדבר על נושאים כאלה עם חבריך, רק חשוב שתדע שגם אם אחרים עושים משהו שאתה לא עושה זה לא אומר שקיימת אצלך בעיה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111463
שלום, אני בחור דתי ולפעמים יש לי עוררות מינית בעיקר בלילה אבל אני לא מצליח להגיע לשיא הכוונה לפליטה וגם אני לא יודע על מה לחשוב כי אין לי מחשבות שמעוררות אותי כדי שזה ימשיך רק יש לי התקשות של האיבר ואז זה יורד . איך אני יכול להתעורר יותר וגם להגיע לפליטה . בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, בכדי להגיע לפורקן עלייך באמת כפי שחשבת לחשוב על דברים שמגרים אותך / דמויות שמעוררות אותך או פשוט להנות מהרגע. האם אתה מאונן בתנוחה שנעימה לך? לפעמים כדאי לשנות תנוחה או לבצע חיכוך באופן שונה - למשל יש כאלו שיותר נעים להם בזרם המים או יש כאלו שיותר נעים להם להתחכך במזרון של המיטה או יש כאלו שנעים להם לאונן עם חומר סיכה. אני ממליצה לך לנסות את הדברים השונים הללו. בנוסף, חשוב לי לציין שאין לך מה להילחץ אתה בחור בן 16, ומה שתיארת לחלוטין נורמטיבי בגיל ההתבגרות בו יש הרבה שינויים בתזונה / שינויים הורמונליים ולחצים חברתיים שונים שאכן משפיעים על העוררות המינית. מוזמן לפנות אלינו תמיד, כל טוב ובהצלחה


בן 15 שואל: #111442
יש לי בעיה שכשעומד לי או שאני מאונן האשך הימני שלי סוג של יוצא מהשק ונכנס לאזור האגן

תשובה:
שלום, יש מצבים שונים שזה אכן קורה באשכים. זה טבעי ונורמלי. אם בכל זאת אתה מוטרד מזה, תפנה לרופא לוודא שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #111425
היי, רציתי לשאול מיניות. אני בת19 ומבית מאוד דתי וסגור ושמרני ולבושה מאוד צנוע אבל אני מאוד מינית ונחשפתי במחשב לפורנו על ידי חברה והתרגלתי לפעמים בלילה לצפות בפורנו ולאט לאט התחלתי לגעת ולאונן ורציתי לדעת איך אפשר לרגש יותר את המקום של הערווה וגם אני רגישה מאחורה מה אפשר להחדיר שם כי מה שאני מכניסה מחליק החוצה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שנחשפת לעולם המיניות מרצונך החופשי ושאת מתעניינת ושזה עושה לך טוב! אם אני מבינה נכון האזור של הערווה אליו את מתכוונת זהו אזור הנרתיק (את יכולה להסתכל באינטרנט ולראות שאכן מדובר בנרתיק) - האיבר שנחשב להכי מענג עבור האישה הוא הדגדגן. את יכולה לנסות לאונן באמצעות אצבעות באיבר זה ולמצוא את האזור שעושה לך הכי נעים. בנוסף, אני לא ממליצה להחדיר שום דבר חיצוני לאזור פי הטבעת מכיוון שזה עלול לגרום לזיהום. כמו כן, חשוב לי לציין שהתוכן שאותו את רואה בפורנו לא מייצג את המציאות המינית עצמה - ישנם עיוותים רבים בסרטים אותם את רואה, כך שקחי בחשבון שמה שמוצג לך בסרט לא בהכרח קורה בחיים האמיתיים. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בת 14 שואלת: #111399
היי אני מגיל קטן כבר מאוננת ( לא מחדירה אצבעות רק מגרה חיצונית)אבל רק כשהתחלתי את גיל ההתבגרות הבנתי שזאת אוננות. אני עושה את המון (ולדעתי כבר יותר מדי) אבל אני לא מצליחה להפסיק זה כאילו הפך לסוג של שגרה כאילו משהו שאני חייבת לעשות כל יום, התחלתי לפחד שזה כבר הפך למשהו שהוא לא בריא. כדאי לי להפסיק או שזה לא מסכן אותי בשום צורה?

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי תופעה טבעית לחלוטין. אוננות, לא רק שהיא חלק נורמאלי מהמיניות שלנו, היא דרך נפלאה להכיר את גופנו, לאהוב את עצמנו וללמוד מה נעים וטוב לנו, עוד טרם נהיה במיניות עם אדם. כל אחר. כל עוד את לא פוגעת בעצמך בזמן האוננות, ולא עסוקה בה במידה שפוגעת בעיסוקייך ותפקידייך, אין בכך כל רע. להפך. תהני.


בן 14 שואל: #111365
אני מאונן כמה פעמים ביום ואני מגיע לאורגזמה לא מנה מה ההפרש של הזמן בין פעם לפעם אך אני לא גומר יש לזה סיבה מסויימת כי אני אוכל בריא, אני עושה ספורט ואני שומר על הגוף שלי מעולה אז אני לא יודע למה אני לא גומר למרות שיש לי אורזמה, פשוט יוצא לי רק פיפי

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי ברור משאלתך למה אתה מתכוון. האם התכוונת שלא יוצא לך נוזל זרע בזמן האורגזמה? במידה וכן אז הדבר הגיוני כאשר מאוננים בתדירות גבוהה והגוף לא מצליח לייצר זרע באותה התדירות של האוננות. זה בסדר ונורמלי לחלוטין. אם לא לכך התכוונת אתה מוזמן להסביר פעם נוספת כל טוב !


בן 15 שואל: #111341
שאלתי שאלה אתמול, אני יכול לקבל מענה...

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בן 15 שואל: #111328
אז אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים, ולפני יומיים אוננתי ויצא לי שפיך עם נקודות חומות. אני לא יודע אם זה היה אולי לכלוך או שזה באמת השפיך, אבל ממש נלחצתי ואני לא מאונן מאז המקרה. מאז אני מרגיש כאב מעל הפין ואני לוקח תרופות להקלה בכאב בשק השתן.. אני לא יודע אם זה קשור ואם זה בגלל הלחץ התחיל לכאוב לי או שזה יכול להיות קשור. אבל אני רוצה לדעת אם אתם יודעים מה זה, ומה אני יכול לעשות עם זה בלי שההורים שלי יגלו.

תשובה:
שלום לך! צר לי שאתה סובל מכאבים. יתכן והנקודות החומות שאתה מתאר הן תוצאה של התרופות שאתה נוטל. אני מבינה שביקרת כבר אצל רופא שנתן לך את התרופות להקלה בכאב בשק השתן. אני ממליצה שתחזור לרופא ותסביר לו מה אתה מרגיש ותתאר את מה שתיארת כאן. אני מבינה שזה מביך אך חשוב שתדע שרופאים רגילים לשאלות מסוג זה ואינך צריך להתבייש ממנו. אתה יכול לגשת לרופא לבד וללא נוכחות הורה מכיוון שכבר היית אצלו. אין באפשרותנו לתת ייעוץ רפואי ואנו לא מוסמכות לכך כך שתשובה תוכל לקבל רק אצל הרופא. רק בריאות!


בת 17 שואלת: #111280
ושאלה נוספת, סורי על רצף השאלות: אם יש לכם שיטות להפסיק לצפות בפורנו ? כי הסתכלתי בשאלות אצלכם, ולמרות שתמיד ידעתי בפנים שזה לא בסדר ולא עושה לי טוב, רק עכשיו הצלחתי להגדיר לעצמי בצורה מסודרת למה. באמת הצפייה בפורנו מגיל 12 עיוותה לי את תפיסת המציאות בנושאים מסוימים ואת הפנטזיות המיניות ובאופן כללי, גרמה לי הרבה בושה וסבל במשך השנים עד היום. כמו למשל מה שלא כתבתי בהתחלה אבל אשתף בכנות כי זה גם ככה באנונימי- לא רק עושה לי את זה השפלה, אלא ממש סרטונים של אונס/הטרדה/יחסי כוחות לא שווים שהאישה מושפלת. בחיים אני פמיניסטית והכי נגד הדברים האלו אבל זה חלק מהדברים שמחרמנים אותי (בנוסף לדברים רגילים) ואני חושבת שחלק מהסיבה הוא סרטונים שנחשפתי אליהם. אז האם יש לכם טיפים להגבלה של זה? (כשאחזור לאונן) כי הרבה פעמים אני נמצאת באינטרנט ורואה סרטונים אקראיים שמזכירים לי פורנו ולא עומדת בפיתוי...קשה לי לדחות סיפוקים האמת.. מה לעשות? נ.ב. עכשיו אני מבינה שההורים שלי צדקו כשאמרו לי לא לראות דברים מיניים לא לגילי ואני חשבתי שאני יודעת הכל, שהם לא מבינים ולא צודקים

תשובה:
שלום לך, תרגישי בנוח לשאול כמה שאלות שאת רוצה. את כותבת בצורה רהוטה, רגישה ואמיתית. אני מבינה מאוד את מה שאת מתארת, מאוד קשה להיפרד או להפסיק הרגל. אני חושבת ששלב אחד בתהליך עברת, את מבינה את המשמעות של הצפייה, יודעת ומרגישה שצפייה בפורנו לא טובה לך. השלב הבא יהיה להפסיק לצפות, בהדרגתיות, לא בבאת אחת. כפי שכתבת, את צריכה להרגיל את הגוף שלך להתעורר מינית ללא צפייה בפורנו. ממליצה לך לחזור לאונן, להניח את הפלאפון הרחק ממך או לסגור את המחשב כדי לא להתפתות, לגעת בעצמך תוך שימוש בדימיון או אולי מול מראה. כשאת נתקלת בסרטונים שעלולים לפתות אותך תרגילי את עצמך להרגל חדש מה לעשות כשזה קורה לדוגמא לעזוב את המחשב מיידתית, לסגור את המסך, לעשות פעולה אחרת שלא קשורה למחשב. אל תצפי שמההתחלה זה יהיה פשוט וקל, זה תהליך שיקח זמן ולכן תהיי גאה בעצמך כשאת מצליחה ואל תכעסי על עצמך אם פה ושם לא הצלחת לעצור. ואת מוזמנת להמשיך ולכתוב לנו כדי שנעודד ונחזק אותך בתהליך שלך. בהצלחה.


בן 14 שואל: #111275
שלום, רציתי לשאול משהו שאני לא מבין איך הוא ככה ואם זה משהו שמוזר בי או משהו אבל אני לא מרגיש שאני נמשך מינית למשהו מסויים כמו שכולם נמשכים, אני לא יודע כל כך איך להסביר אבל זה מוזר נגיד אומרים שגברים אמורים להתחרמן מטוסיק של בנות ואני ממש לא כזה נמשך לזה ואני לא מרגיש חרמן ממש מזה אז אני לא מסתכל או למשל אם בחורה עם בגד ים אני אמור להתחרמן מזה ואני כל כך מתחרמן מזה ואני לא יודע למה??? האם זה משהו שמוזר בי? כי אני מרגיש שאני לא כל כך פעיל מבחינה מינית וכן יש לי הפסקות של כמה ימים מאוננות ואני כן הפסקתי להסתכל על פורנו ולעשות את זה על דמיונות אז למה אני לא נשמך לבחורה כמו שצריך? יכול להיות שאני א-מיני?(אני לא כל כך מבין בזה)

תשובה:
שלום לך, השאלות שמעסיקות אותך הן מאוד טבעיות ונורמליות. הרבה מאיתנו מרגישים בדיוק כמוך. המיניות זה דבר שמתפתח ומבשיל עם השנים ואין סיבה שאתה בגילך תהיה מוטרד מהגדרות ותחשוש שאתה א-מיני. זה בסדר גמור שאתה לא נמשך ומתחרמן מדברים שלכאורה מחרמנים אחרים. למרות שיש דפוסי התנהגות שנראים כמקובלים על כולם, בעצם כולנו שונים מאוד זה מזה והמגוון הוא אדיר. המשיכה המינית מושפעת מהרבה גורמים כמו התפתחות פיזיולוגית, בשלות רגשית, מודעות, התנסויות, וכל אחד מתפתח בקצב שלו ובזמן שלו. תרשה לעצמך להיות מי שאתה וולבחור מה נכון לך. משמח במיוחד לשמוע שהפסקת לאונן עם פורנו כי לאונן מהדמיון זה דבר שמאפשר לך באמת לחקור ולגלות את עצמך ואת מה שעושה לך טוב בזמן שהפורנו רק גורם לניתוק מעצמך . שוכחים שמה שרואים בפורנו זו רק הצגה וזה לא ככה במציאות. צפיה מרובה בפורנו פוגמת בריגוש עד כדי כך שלפעמים זה גורם להפרעות בזקפה ובתפקוד המיני. בהצלחה!


בן 13 שואל: #111205
שלום, במידה ואני רואה פורנו, כמה פעמים בכמות זמן מסוימת לדעתכם מומלץ לראות?

תשובה:
שלום לך, אני ממש שמחה על השאלה שלך! כיום הגישה לפורנו היא קלה ואפשרית לכל מי שמעוניין. פורנו בהחלט יכול לסקרן ולרגש, אבל הוא רחוק מאוד מלשקף את המציאות והסכנה המרכזית הטמונה בו היא שהוא גורם להתמכרות, לפעמים אף התמכרות קשה שעלולה לפגוע בך בתפקוד המיני שלך לטווח הקרוב והרחוק. לכן, התשובה שלי היא לא לגבי המינונים, אלא המלצה להמנע לחלוטין בשלב זה מצפייה בפורנו. ההצעה שלך לגבי דמיון בזמן אוננות במקלחת היא פשוט נפלאה! המשך לדמיין, לחלום, ולתאר לך מצבים מיניים שמגרים אותך, ונסה להמציא לך "סרטים" חדשים משלך, במקום אלה שאתה מכיר מסרטי הפורנו. היכולת לדמיין דברים מעולמך הפנימי תעזור לך לפתח את החשק המיני שלך, להכיר את גופך טוב יותר ולמנוע מצב של תלות בפורנו. כל טוב לך ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #111198
היי אני עדיין בתולה אבל כשאני מאוננת אני לא ממש מרגישה משהו, אולי רק קצת ואני גם לא גומרת, רציתי לדעת מה אפשר לעשות וגם אם זה ישפיע אם אני יעשה סקס.

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אוננות, עונג מיני ואורגזמה הם דברים מאוד אישיים, כלומר כל אחד ואחת חווים אותם אחרת. את אומרת שאת מרגישה רק קצת כשאת מאוננת. אני לא יודעת איך את עושה את זה, כמה זמן את מקדישה לזה, האם יש דברים שמעלים בך גירוי מיני כמו לדמיין, ספרים, תמונות או סרטים... אני גם לא יודעת כמה בחייך היית פתוחה לנושא, הרגשת בנוח לחוש מינית, כמה זמן את כבר מאוננת... זה הכל דברים שמשפיעים. הנקודה היא שכל אישה לומדת את הגוף שלה ואת הדברים שמעוררים אותה מינית. לחלקנו זה לוקח יותר זמן ולחלקנו זה נורא ברור מגיל צעיר. מה שבטוח, אין לזה שום קשר לזה שאת עדיין בתולה. ההמלצה שלי אליך זה להמשיך לחקור את גופך! ככל שתתמידי , תלמדי בעונג והנאה כל פעם עוד קצת. מה שחשוב זה לא האורגזמה. מה שחשוב זה לענג את הגוף שלך. יש נשים שאפילו למרוח את עצמן בקרם לחות יכול לעורר בהן עונג רב. אורגזמה היא רגע אחד של תחושה חזקה, אך עונג גופני יכול להמשך הרבה. ובסופו של דבר אני בטוחה שגם תלמדי כיצד להביא את עצמך לאורגזמה. בהקשר לסקס, זה לא ישפיע פיזית על יכולתך לעשות סקס. אך כן טוב שאשה מכירה את גופה ומה נעים לה, כך שהיא יכולה להדריך את הפרטנר שלה. בהצלחה ובהנאה!


בת 15 שואלת: #111185
היי, אוננתי לחבר שלי בחושך בגן משחקים והוא השפיך על גב כף היד שלי ובנוסף נכנס לי בין באצבעות, ניגבתי עליו וכשחזרתי לבית שטפתי את הידיים בזלזול(חשוב לציין שיש לי ציפורניים ארוכות) הגעתי לבית(בערך שעה אחרי המקרה) ועם אותה היד שאוננתי לו אוננתי לעצמי, אני מאוד לחוצה אני לא נרדמת בלילות והמחזור מאחר לי, יש סיכוי שנכנסתי להריון?? האם שפיך זה משהו שמתנקה מהר עם מים או שהוא קשה להסרה, תודה מראש

תשובה:
שלום לך, ראשית- הכל בסדר. אין לך חשש להריון. נוזל הזרע ("שפיך") אינו שורד מחוץ לגוף במשך זמן רב כל כך, וללא סביבה חמה ולחה (כמו התנאים בנרתיק) אין לו סיכוי לגרום להריון. הניגוב של היד, השטיפה (לא צריך לקרצף את הידיים עם חומר חיטוי...) והזמן שעבר מספיקים בהחלט. דעי שעל מנת להכנס להריון נוזל הזרע צריך להכנס ישירות לנרתיק, או שהשפיכה תתרחש ממש בפתח של הנרתיק. כל עוד שניכם רוצים ומסכימים, המשיכו להתנסות, להתגרות, לפנק זה את זו ולהכיר כל אחד מה נעים לעצמו ולשני/ה. כל טוב!


בן 18 שואל: #111034
שלום. אני בן 18 וחצי והיה לי אתמול אקט מיני עם בחורה אחרי הרבה זמן שלא. אני נראה טוב ויש לי בטחון חברותי והכל. אני מאונן 4-5 פעמים בשבוע ללא קשר ולפעמים אני גומר אפילו תוך פחות מדקה ,מה שהכניס לי פחדים שעוקבים אחרי הרבה זמן כמו: אם אני גומר מהר באוננות אז עם בחורה ברגע אמת זה יגמר לפני שאפילו יתחיל. אתמול התחממנו והיה משחק מקדים ועמד לי, הזמן הקצר שלקח לי לשים קונדום גרם לאיבר המין שלי לרדת כמעט עד הסוף והניסיונות לחדור למרות שהוא רופף אפילו יותר.. אחרי זה לא הפסקתי לחשוב על המצב ושפשוט שככה זה יהיה לי תמיד לא עמד לי יותר גם כשניסינו לגרום לו לעמוד בערך שעה. אני גמרתי בסוף בלי שיעמוד לי רק מהחרמנות וה"משחקים הכושלים" בשביל להעמיד אותו ,אני יודע שהכל בראש, איך להתגבר ? זה לא יעזוב אותי ומרגיש שהתופעות האלה ירדפו אותי עכשיו תמיד ולא אצליח לקיים יחסי מין עם בחורה. חשוב לציין שלא הייתי בתול לפני כן, ופעם פשוט לא חשבתי על כל מיני מחשבות והכל היה בסדר. עד שהתחלתי לפחד ממחשבות שיש לי שפיכה מוקדמת רק כי אני גומר מהר מאוננות ,איך לשנות הכל ולא לחשוב על דברים אלה יותר, הם רודפים אותי.

תשובה:
שלום לך קודם כל, אני מבינה את הפחדים והחששות שלך והעובדה שאתה מרגיש שהמצב לא נורמלי. אז קודם על, זה קורה בעקבות לחץ או טרדה שמלווה אותך. זקפה וגמירה תלויות כל מיני מצבים נפשיים- עייפות, עוררות מינית מוגברת, הזמן שחולף בין האקטים. חשוב שתיגש ליחסי מין בצורה רגועה, שלמה ושלווה, אם מדד הלחץ יירד, אז תוכל גם לתפקד מינית בצורה תקינה והזקפה תסתדר. תנסה להגיע ליחסי מין בלי משהו שמטריד אותך מידי, באופן כללי אם תקיים יחסים עם בחורה שנעים לך איתה ונוח ואתה מרגיש אליה דברים ופתיחות, יתכן כי זה יקל על העניין, גם בלי קשר, יחסי מין מתוך אהבה הם תמיד נעימים הרבה יותר. בהצלחה


בת 12 שואלת: #110979
אני בת עוד מעט 13 ואני מאוננת בחלק העליון לאחר מכן יש לי פיפי אבל ממש קצת לכמה ימים האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. כל אחד ואחת מאיתנו מאונן בדרך שנעימה לו. אין בסדר ולא בסדר, אלא מה שאת מרגישה שנעים לך. המשיכי לחקור ולגלות את עצמך. כל טוב!


בן 14 שואל: #110857
שלום אני לא יודע מה קורה לי... בימים האחרונים אני מרגיש שאני לא מרגיש שום ריגוש מיני על משהו ואני יודע שזה לא קשור לפורנו כי אני הפחתי מלהסתכל על זה בכלל. למה זה קשור זה שאיני מרגיש ריגוש מיני כבר ארבעה ימים(זה לא שאני לא מרגעש כלל פשוט כמעט ולא)?.

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב מאוד נורמלי וטבעי לגיל שלך. עוררות מינית היא לא דבר קבוע או תחושה קבועה שמרגישים אותה תמיד באותה עוצמה ובאותו זמן. השינויים שאתה מרגיש יכולים להיות קשורים לסיבות שונות כמו לדוגמא אם אתה מאוד מוטרד מדברים שונים, לחץ או מתח בחיים שלך, שינוי הרגלים (כמו לדוגמא הפסקת צפייה בפורנו). אני מבינה שהחלטת להוריד או להפחית את הצפייה בפורנו , ואני רוצה לחזק אותך על ההחלטה הזו. לוקח זמן להרגל חזרה להפעיל את הדמיון והמחשבות. אני מבינה שזה מטריד אותך וטוב מאוד שאתה שואל ועושה משהו בנידון. כל טוב.


בן 19 שואל: #110825
שלום.בזמן האחרון שאני חרמן ובא להביא ביד עומד לי אבל הוא לא קשה כמו שהוא היה,האיבר רופף ואני מגיע לגמירה יחסית מהירה וזה קצת מטריד אותי שהוא לא עומד כמו אז..

תשובה:
שלום לך, אתה צעיר והסבירות לבעיה גופנית מאוד נמוכה. אך עדיין יכול ומוזמן לפנות ולהתייעץ עם רופא.ת המשפחה. האם זקפת הבוקר שלך חזקה כמו פעם? אם כן, הסבירות שהגורם הוא רגשי אפילו גבוהה יותר. אשמח לתשובה. הרבה פעמים החרדה שלנו שמשהו לא תקין, גורמת לאיבוד זקפה. חרדה אגב, גם גורמת לשפיכה מהירה. אז קודם חשוב להירגע... להגיד לעצמך שיש פעמים בהם הזקפה לא חזקה במאת האחוזים וזה טבעי. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110546
שלום אני בן 14 עוד שלושה חודשים ואני מאונן בתדירותי של פעם- פעמיים ביום שכשרוב הפעמים מול פורנו אך לפעמים אני מפנטז על הקראש שלי ועל מה שיקרה אם היא תהיה חברה שלי וכשאני מאונן אני לא מצליח לגמור רוב הפעמים למרות שאני מאונן למשך 30-45 דקות ואם אני לא גומר אז אני מוותר הם זה נורמלי? זה דבר אחד דבר שני לפני כמה ימים אוננתי והיה לי אורגזמה ולא גמרתי אך זה לא הבעיה הבעיה זה שכמה דקות לאחר שהזקפה נעלמה העור של הפין שלי היה נפוח מאוד במיוחד באזור העליון שצמוד לכיפה ונפיחות זו נעלמה רק לאחר יומיים. השאלה שלי האם זה נורמלי כי בזמן האוננות הפין שלי היה מאוד אדום (גוון שדומה לצבע שבין נחושת לעגבנייה ) ורחב משאר הפעמים שהגעתי לאורגזמה האם אוננתי יותר מידי והאם הנפיחות נורמלית

תשובה:
שלוםלך, חשוב שאתה לומד למכיר את גופך ולגלות מה גורם לך להנות ואיך. כדאי לאונן כשאתה מרגיש צורך ובמקום שיש לך פרטיות, לעיתים כשטרודים במחשבות, חששות או בפחדים, זה יכול לעכב או לפגוע לך בהנאה או באורגזמה. שים לב שהתנאים מאפשרים לך. לגבי נפיחות ואודם, יכול להיות שאתה משתמש בידך בכוח או ללא חומרי סיכה או מים המקלים על שיפשוף איבר המין בצורה קלה ובטוחה. כשאיבר המין מגורה אז הוא בדרך כלל אדום ורחב כי הדם זורם וגורם להזדקפותו וזה נורמלי. לעיתים כשלא מגיעים לפורקן/ אורגזמה הפין נשאר נפוח מעט ואדום עקב השפשוף. זה עובר ולא מזיק. שים לב שאתה נהנה ולעשות זאת, כשהגוף מוכן, זה בסדר לעצור כשזה לא תמיד הולך במיוחד אם אתה חוזר על הפעולה יותר מפעם אחת בזמן קצר. לגבי אוננות מול פורנו, חשוב שתדע ותבין שמה שרואים שם לא ממש מציאותי ואמיתי , זה אפקט של מצלמות כמו בסרטי פעולה שהמצלמות ואפקטים שיוצרים אשליה ולכן אין לסמוך על זה וללמוד מזה. החוויה האישית של כל אחד שונה מאחד לשני. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110485
היי שלום לך ,תודה רבה על התשובה שלך עזרה לי מאוד ןאני רוצה לציין שהוא לא יורד לי הרבה רק קצת כדי להרטיב את האזור ואני לא מאוננת ואני לא יודעת איך עושים את זה ואני פחות מרגישה משהו כשהוא נוגע הדגדגן רק כאשר הוא מחזיק קצת אצבעות, דיברתי עם ידיד שלי והוא אמר לי שקןדם אני צרכה להצליח לגמור לבד ואז עם הפרטנר אני לא יודעת איך לגמור לבד או איך להכיר את הגוף שלי ואיך אני אגרום לעצמי להגיע לאורגזמה לבד? תודה☺️

תשובה:
שלום לך, אוננות או מגע עצמי חשובה מאוד להכרות שלך עם הגוף שלך. את יכולה לגמור גם אם לא תאונני אך הכרות עם הגוף שלך תסייע לך לדעת איזה מגע יותר נעים לך, איך נעים לך, איפה נעים לך. להכרות עם הגוף חשיבות גבוהה. אף פעם לא מאוחר להתחיל. יש דרכים שונות לאונן. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. את יכולה גם להשתמש במראה ולהתבונן על הפות שלך, להכיר את האיברים שלך ולראות איך הם נראים. כל טוב.


בן 14 שואל: #110450
יש לי שאלה שממש מטרידה אותי אני בן עוד חודשיים 15 והשפיך שלי שקוף לגמרי ולא סמיך בכלל אבל זה לא רק זה מה הבעיה שמידי פעם יוצא לי שפיך לבן וסמיך ורוב הפעמים שקוף ולא סמיך והיום למשל יצא לי אחרי גמירה שקוף שקוף ופתאום בסוף טיפה לבן וסמיך מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מודאג, אבל אין כל סיבה לדאגה. אם אתה מאונן מספר פעמים ביום, תגלה שבכל שפיכה נוזל הזרע הופך להיות יותר שקוף. אם תעשה הפסקה של כמה ימים, נוזל הזרע יחזור להיות לבן. ההבדל נובע מתוך ריכוז הזרע בנוזל הזרע (שמורכב מהרבה דברים בנוסף לתאי זרע) אין לזה כל משמעות מבחינת הנאה בעת אוננות או בעת קיום יחסי מין. כל טוב.


בן 14 שואל: #110451
יש לי בעיה אני מאונן אבל לפני שאני גומר אני מרגיש שהזעקפה שלי יורדת וככה אני לא מצליח לגמור אבל אני כן מגיע לאורגזמה ומדי פעם יוצא לי ממש קצת שפיך

תשובה:
שלום לך. אוננות היא דרך נפלאה לחקור את הגוף ולגלות מה גורם לך להנאה. איני חושבת שמדובר בבעיה. ממה שאתה מתאר, אני חושבת שאתה בשלב יחסית מוקדם של ההתפתחות המינית שלך ולכן גם יוצא לך מעט נוזל זרע (שפיך). איני יודעת גם אחת לכמה זמן אתה מאונן, אך אם אתה מאונן מספר רב של פעמים ביום, לעתים זה משפיע על כמות נוזל הזרע. אם תעשה הפסקה של מספר ימים, המצב יחזור לקדמותו. על מנת ליהנות מאוננות עלינו להיות רגועים. אם תתרכז כל הזמן בכך שהזקפה שלך יורדת, אתה עלול להיות לחוץ וזה יקשה עליך לשמור על זקפה ולהגיע לאורגזמה. אתה מאוד מוזמן להתייעץ איתנו בטלפון בכל שאלה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110410
עוד משהו, אחרי שאני מאונן וגומר, אם אני שם בגדים הפין שלי מגרד, לעומת זאת אם אני לא שם בגדים ישר אלא מחכה קצת הוא לא מגרד. כל עוד אני לא שם בגדים הוא לא מגרד (זה לא קורה אם לא הייתה לי אורגזמה)

תשובה:
שלום שוב. ייתכן שהתחושה שאתה מתאר היא פשוט בגלל שהפין מאד רגיש לאחר האורגזמה אבל אולי אתה משתמש באיזה סבון או קרם כשאתה מאונן? אם כן, יכול להיות שזה מה שגורם לגירוד, אז תנסה להשתמש בחומר סיכה אחר (כמו שמן שקדים, למשל) שלא גורם לגירוי ואולי הבעיה תיפטר. כל טוב!


בת 12 שואלת: #110409
שלום בזמן האחרון התחלתי לאונן וכשאני עושה את זה על הדגדגן (ככה הבנתי שקוראים לזה) אם אני עושה מהר אז יוצא לי כל כמה שניות מין טיפה לבנה שקופה כזאת האם זה בסדר? 2 האם זה נכון ומתאים שהתחלתי לאונן בגיל כזה אפילו שעדיין אין לי מחזור? 3 אמא שלי לא יודעת מזה האם זה בסדר או שאני צריכה לענות לה? 4 התחלתי עם זה ממש לפני יום בערך ולמחרת קצת שרף לי והדגדגן קצת התנפח לי אבל עכשיו או בסדר האם זה בסדר שהוא התנפח? בבקשה תענו לי אני סקרנית ומרגישה שאני צריכה תשובות!!

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה בשבילך שאת לומדת להכיר את גופך, נהנת ומתנסה. למגע עצמי באיבר המין אכן קוראים אוננות והגיל שלך הוא הגיל להתחיל. אין קשר לקבלת הוסת הראשונה (המחזור). את בתחילת גיל ההתבגרות וזה קשור לכל מיני הורמונים שמתחילים להיווצר אצל בגוף ועל כן זה טבעי ונורמלי. את יכולה תמיד לבחור האם לשתף את אמא שלך או לא. בזמן האוננות מגיעים הרבה כלי דם לאזור הדגדגן ולכן לפעמים הוא מתנפח או קצת נהיה אדום. עם זאת אם כואב לך או שורף לך חשוב שתעצרי, תעדני את המגע שלך, תנקי את המקום קצת במים ותוכלי להמשיך אחרי שהכאב יחלוף. אם הכאב חוזר על עצמו הרבה פעמים חשוב מאוד שתלכי לרופאה לבדוק את זה כי זה יכול להצביע על סיבות שונות. במקרה הזה, חשוב לשתף את אמא שלך בכך שאת מרגישה כאב/שריפה באיזור איבר המין שלך. אם את רוצה לקרוא עוד על אוננות את מוזמנת להכנס לפה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74. מקווה שעזרתי לך. כל טוב.


בת 12 שואלת: #110408
ושכחתי להגיד אני מאוננת בעיקר על הדגדגן ואחרי כמה זמן הוא מתחיל לכאוב לי כי אני עושה כיאילו מהר ויחסית חזק ואז שיוצא לי הנוזל השקוף לבן אחרי כמה שניות אני מפסיקה .. האם זה נורמאלי? ועל השאלות הקודמת אני מעוניינת שתפרסמו אותה

תשובה:
שלום לך, עונה לך שוב, תנסי לעדן את המגע שלך, השתמשי בכריות האצבע שלך ותגעי בדגדגן בזהירות. זהו אזור מאוד מאוד רגיש . הנוזל השקוף הוא נוזל שיוצא מהנרתיק וזה טבעי ונורמלי. כל טוב.


בן 12 שואל: #110392
יש לי שתי שאלות אחת אני רוצה לדעת מה גודל הפין הממוצע לגילי כשהפין שלי עומד הוא 8 וחצי סנטימטרים זה בסדר? שאלה שניה אני ממש ממש חרמון ואני לא רוצה לאונן מסיבות אישיות איך להוריד את החרמנות ואל תגידו לאונן כי אני לא רוצה תודה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין הממוצע לגילך הוא בין 5-10 סמ' לערך. חשוב לזכור שיש שונות רבה בין אנשים וזה טבעי. בנים רבים מאד בגילך מעוניינים לדעת איך אורך הפין שלהם לעומת הכלל. הרוב המוחלט של המצבים הוא נורמלי וטבעי. בנוגע לאוננות, אכבד את בקשתך ולא אפציר בך לאונן אם זה חשוב לך. חשוב לי ליידע אותך שדווקא האוננות מפחיתה את תחושת החרמנות כי היא מאפשרת לגוף להפטר מהמתח המיני שמאפיין את תחילת גיל ההתבגרות. אם אתה בכל זאת מתעקש להמנע מאוננות, תצטרך למצוא לך דרכים חלופיות, אחרות, להוציא מרץ ואנרגיה (כן, יש גם אנרגיה מינית) שעצורים בך. אתה יכול לנסות להיות פעיל יותר מבחינה גופנית, לעסוק בספורט באופן קבוע, לנסות סוג של הרפיה או מדיטציה ועוד. אתה מוזמן לפנות אלינו שוב בכל שאלה. כל טוב.


בת 14 שואלת: #110380
אני בת 14 ואני מאוננת ממש הרבה כאילו אני ממש חרמנית בערך כל זמן שאני בפלפון וכפי הזמנים של היום זה דיי הרבה זמן. תמיד כשאני מאוננת בזמן האחרון אז ההפרשות לא באות בכמויות כמו בדרך כלל וזה ממש מפחיד אותי אפשר להפוך לעקרה בגלל אוננות??

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין עקרות לאוננות. אוננות היא דבר נורמלי וטבעי ומהנה. את יכולה לאונן כמה שמתחשק לך כל עוד זה לא משתלט לך על החיים ועל השגרה. יכולות להיות הפרשות בזמן אוננות, הן מגיעות מהנרתיק והכמויות וגם המראה יכול להשתנות. כל טוב


בן 15 שואל: #110324
הוצאתי זרע ועכשיו הכול היה תקין אבל כניגבתי ראיתי משהו אדום נראלי דם אז יכול להיות שהוצאתי זרע מדם אפילו שאני בריא מכול הבחינות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חוויה שעלולה להיות ממש מבהילה! זו לא תופעה נדירה או מסוכנת. לרב זה חולף מעצמו במהרה או מופיע רק פעם אחת. יחד עם זאת, לדם בתוך נוזל הזרע עשויים להיות מספר הסברים- מכה חזקה באיזור האשכים או הפין, אוננות או יחסי מים ממושכים או אינטנסיביים, חסימה קטנטנה באחד מצינוריות נוזל הזרע, ועוד. המלצתי היא שבמידה והתופעה שתארת חוזרת על עצמה, פנה לרופא הילדים שלך, והוא ידע כיצד להמשיך לברר. כל טוב ורק בריאות.


בת 18 שואלת: #110317
היי זה טיפה מביך אבל אני מאוננת די הרבה, לעיתים גם בעזרת פורנו ותמיד שאני גומרת ומגיעה לאורגזמה איבר המין נהיה רגיש מאוד, כלומר אני בקושי אוכל לגעת בו אחרי שגמרתי מרוב הרגישות במקום באותו רגע. האם זה נורמלי שלאחר הגמירה איבר המין יהיה רגיש כל כך למגע?

תשובה:
היי, אוננות הינה דבר מאד טבעי ומהנה, כך שאין סיבה להיות נבוכה. גם הרגישות אחרי אורגזמה הינה טבעית והיא חולפת. את בסדר גמור ואין שום סיבה לדאגה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110253
שלום לכם רציתי לדעת אם אוננות גורמת לעייפות אחרי שמאוננים. תודה

תשובה:
שלום לך, בהחלט אוננות גורמת לעייפות, זה נורמלי וטבעי. הגוף משקיע אנרגיה ואח"כ מתעייף. מידת העייפות והאורך שלה משתנה בין אחד לשני. כל טוב


בן 15 שואל: #110173
שלום. אני מאונן כבר כמה שנים בתדירות של פעם עד שלוש פעמים ביום. אבל כשאני מאונן אני שוכב על הבטן ומשפשף את איבר המין במיטה וכך עשיתי מההתחלה. ניסיתי כבר לאונן בדרך הרגילה אבל למרות שאני מרגיש טוב ועומד לי לוקח לי הרבה מאוד זמן ואני כל פעם נכנע ועובר לדרך שלי(מעולם לא עשיתי את זה עש הסוף כי זה לוקח יותר מדי זמן). השאלה שלי היא האם זה בסדר לאונן בדרך שלי ולא מזיק(קראתי בכמה מקומות שזה בסדר ובכמה שזה ממש מזיק) והאם יש בעיה בזה שאם אני מנסה לאונן בדרך הסטנדרתית קשה לי(למרות שזה עושה לי טוב)? תודה!

תשובה:
שלום לך, כשאנחנו הולכים למסעדה, לא תמיד נבחר את אותה המנה, כך אנחנו נהנים מיותר מגוון שיש לעולם להציע לנו. ביחסי מין, כל זמן שאתה לבד עם עצמך, לא צריכה להיות בעיה, אך כשתהיה בזוגיות, הנאה בדרך אחת בלבד יכולה להגביל את חיי המין הזוגיים. מה גם לפתח קשיים ולכן יש שיגידו שזו בעיה. אתה יכול לנסות להתחיל את האוננות על הבטן וכמה רגעים לפני הגמירה, לשנות לתנוחה אחרת ובכך לאט לאט להסתגל גם לדרכים אחרות. אין צורך למהר באוננות שכן ביחסי מין גם תרצה להתאים עצמך לקצב של מי שאיתך. לכן, קח את האוננות בקלות ובהנאה ולא כמשהו שצריך להספיק מהר בכדי להגיע. בהצלחה!


בן 17 שואל: #110094
שלום ! האם זה בסדר לרצות להיות בסטוץ עם מישהי ולא קשר אישי וארוך עכשיו ?<... זה אחד ...ושתיים - הייתה תקופה שבה אוננתי הרבה ועכשיו הפסקתי בגלל סיבה אישית , אבל מצד שני נותרתי עם מלא מתח מיני בתוכי שאני לא יודע איך להוציא אותו ממני ...מה עושים ?<

תשובה:
שלום לך, יופי של שאלה. ישנם הרבה סוגים של קשרים והרבה סוגים של מגע מיני. אתה יכול לתאר לעצמך שישנם הבדלים בסוג ואופי המגע המיני בין יחסי מין שקורים בין בני זוג שמכירים אחד את השני היטב, שיש ביניהם תקשורת, פתיחות, אמון וחברות, לבין שני אנשים שהכירו זה עתה, או שהקשר ביניהם קצר או מזדמן. בכל מקרה, אין כאן שאלה של "בסדר" או לא. זו שאלה אישית, שקשורה באיך שאתה מרגיש כלפי העניין. כל עוד אתה לא מקיים יחסי מין עם נערה שטרם מלאו לה 14 שנים (גם אם הסכימה), וכל עוד אתה ובת הזוג ל"סטוץ" מסכימים ליחסי המין ומעוניינים בהם בצורה נלהבת, הכל בסדר. בנוגע לאוננות, זה הגיוני שתהיה אצורה בך אנרגיה מינית. היית רגיל להגיע לפורקן מיני, וכעת אתה נמנע ממנו, יהיו סיבותייך אשר יהיו. מה עושים? יש הרבה דרכים לפרוק אנרגיה מכל סוג, כמו פעילות גופנית מואצת וסדירה, בילוי בחוץ עם חברים, הרפייה, מדיטציה ועוד. מאחלת לך כל טוב וחופשה נעימה ופעילה.


בן 15 שואל: #110051
היי,אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים ,לפני חצי שנה בערך כשאוננתי הרגשתי אורגזמה אך לא קרה שום דבר מעבר(לא יצא זרע) ובזמן האחרון התחילו לצמוח לי שיערות ערווה ובאוננות בשבוע האחרון בזמן האורגזמה יוצאת טיפה אחת או 2 של נוזל שקוף ודביק,אני לא יודע אם זה זרע וגם אם כן למה בכמות כל כך קטנה? יש כאלה שאמרו לי שאלו טיפות אהבה ,איך לעשות שיהיה נוזל זרע אמיתי או שזאת מחלה ? תודה רבה מראש.

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה מאוד מתאים לגיל שלך לעבור כל מני שינוים גופניים, מבחינת מראה נוזל הזרע, וגם מבחינת הופעת שיעור. גם ימשיכו להיות לך כל מיני שינוים. בגלל שאתה מאונן כבר מס שנים, זה הגיוני שאתה יודע איך וכמה הפרשת זרע אתה מוציא כשאתה גומר. עם זאת, שינוי כזה שבבת אחת אתה לא מפריש בגמירה, יכול לקרות מכמה סיבות. ניראות וכמות ההפרשה מושפעת מגורמים כמו, תזונה ותדירות הגמירה, ובנוסף סיבות נוספות. על כן, אני מאמינה שאם זו תופעה מתמשכת, כדאי לך ללכת ולהתייעץ עם רופא משפחה, הוא יוכל לבדוק את העניין ולשתף אותך במידע רפואי, שלי אין לתת. המון בהצלחה בהמשך:)


בן 13 שואל: #110012
שלום, לפני שבועיים בערך אני התחלתי לקלוט כתמים לבנים בכרית שלי ובמצעים ותמיד כשראיתי אתזה בבוקר זה כבר היה יבש אבל כשאני מאונן וגומר יוצא רק טיפה כל פעם של חומר לבן והשאר שקוף מה זה? לא אמרתי להורים שלי ולא לאף אחד ואני לא מבין מה זה כי אני לא בטוח שזה קרי לילה וזה מפדח כי למה שזה יהיה על הכרית מה אני מאונן משינה וגומר בכרית? בבקשה זה דחוף.

תשובה:
שלום לך, לחומר הלבן והשקוף קוראים נוזל זרע (או שפיך) וזה מה שיוצא מהפין שלך אחרי מצב של עוררות מינית. המצב הזה יכול לקרות במודע (לדוגמא -כשאתה מאונן) או לא במודע , תוך כדי שינה (ואז נקרא לזה קרי לילה). קרי לילה זאת פליטה של זרע במהלך הלילה שיכולה להיות בגלל חלום שחלמת או בגלל הצטברות של זרע שגורם לפליטת זרע. זהו מצב נורמלי לחלוטין בגיל שלך. כל טוב.


בת 12 שואלת: #109989
היי אני לפעמיים רואה פורנו ואז מרגישה תחושה נעימה באיבר המין? מה זאת התחושה הזאת, האם זאת אורגזמה? אני עדיין לא קיבלתי מחזור ואני פוחדת שזה יהרוס לי משהו בגוף.. מקווה לתשובה מהירה.

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שפנית אלינו. התחושה שאת מרגישה קשורה לעוררות מינית שמובילה לכך שתרגישי תחושה נעימה ולחה באיבר המין שלך. זוהי תחושה טבעית ונורמלית ונפלאה. עם זאת, חשוב שתדעי שצפייה בפורנו בגיל שלך איננה מומלצת ויכולה לפגוע בהנאה המינית שלך בעתיד. מה שרואים בפורנו אינו משקף את המציאות ואף יכול לבלבל ולהפחיד לפעמים. את יכולה לדמיין כל מיני דברים ולהרגיש את אותה התחושה. האורגזמה היא השיא של ההנאה המינית שהיא יכולה להגיע אם, לדוגמא, תגעי בעצמך או תשפשפי את איבר המין שלך בכרית רכה. זה נקרא אוננות (או מגע עצמי) וזה לא פוגע בגוף וגם לא יעכב את המחזור שלך. מוזמנת להמשיך לפנות אלינו בשאלות. כל טוב.


בן 14 שואל: #109975
שלום,אני בן ארבע עשרה ובחודשים האחרונים התחלתי לאונן ואני ממש רוצה להפסיק עם זה וזה מאד קשה.אני יודע שזה מתאים לגילי אבל עדיין אני רוצה להספיק עם זה

תשובה:
שלום לך, אתה ממש צודק, אוננות היא טבעית ונפוצה, בגילך ובכלל. לכן, יקשה עליי לייעץ לך כיצד להפסיק לעשות משהו שהוא לא רק טבעי, אלא גם נעים ורצוי בהתפתחות ובמיניות בריאה. כדי לעזור לך, הייתי רוצה לשאול אותך מדוע אתה מעוניין כל כך להפסיק לאונן? האם אתה חש אשמה או מבוכה? האם קבלת מסר שאוננות היא דבר אסור? מלוכלך? שלילי? אולי נוגד את ערכי הדת או התרבות והחברה בה אתה חי? בוא ננסה להבין יחד מדוע חשוב לך להפסיק. בינתיים, אני מצרפת לך קישור מלמד על אוננות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 אנו כאן לכל שאלה או התלבטות בהמשך.


בן 15 שואל: #109974
שתי שאלות.... 1. אם אוננתי עם רוק כשיכל להיות שהיה לי הרפד בשפתיים ( ממש לא בטוח) זה יכל לעבור לפין? 2. יש לי מן נקודות לבנות קטנות מאוד על הכיפה.. לא כואבות ולא יוצאות החוצה.. סתם נקודות מה זה אומר? הבנתי שזה שצריך להיות יותר הגייני ועוד שאלה.. חברה שלי עשתה לי ביד וגמרתי על המנוע .. אחכ אמא שלי נכנסה וראתה את הסדין וראתה שיש לי קונדום במיטה... מה אני עושה?? איך אני מסביר לה, בבקשה תענו.. תודה

תשובה:
שלום לך לשאלתך הראשונה הרפס עובר במגע, אבל יש סוגים שונים של הרפס זה שעל השפתיים בפה הוא לא ההרפס שפוגע באברי המין ולהיפך , כמובן שכאשר יש הרפס על השפתיים צריכים להישמר ולנהוג בהגיינה מירבית כדי לא להעבירו ממקום אחד לשני , לגבי הנקודות בפין השאלה אם אלו נקודות שהיו או שנוצרו עכשיו לאחר שאוננת, אם כן עלייך להגיע לרופא עור כדי שיאבחן ויטפל בהתאם, מדבריך אני מבינה שאתה נער אחראי וזה טיבעי לגמרי לשאול ולהתעניין , חלק מנושא האחריות זה גם לשמור על עצמך ובריאותך עצם העובדה שאתה שואל זה יפה , לגבי שאלתך השניה -זה שחברתך עשתה לך ביד זה בסדר אם זה נוח לשניכם וזה שאתה משתמש בקונדום זה יפה ונכון, ומה לעשות? אמא ראתה את הקונדום על המיטה אם היה חשוב לך שהיא לא תדע אז חלק מהאחריות והבגרות זה לדעת להתמודד עם "תקלות" כאלה, זכור שאמך גם הייתה בגילך וחוותה גם היא את מה שקורה בגיל כמו שלך אם אתה פתוח עם אימך אתה יכול לשבת ולשוחח איתה על מה שאתה מרגיש ,תסביר לה את מה שאתה מרגיש ושיש לך חברה , אם באמת היחסים ביניכם פתוחים היא תבין ,אבל אם אתה לא נוהג לשוחח איתה והיא לא איתך על מה שקורה איתך בגיל ההתבגרות אז אתה יכול לפנות לאבא, דוד, אח הם יכולים לעזור לך, אמך מבינה מה היא ראתה ויכול להיות שהשיחה תבוא גם מצידה, ולפעם הבאה אני בטוחה שלאחר ה"חוויה" וההרגשה הזו אתה לא תשכח קונדום במיטה. כל טוב


בת 15 שואלת: #109922
מה זה אוננות בקבוצה?

תשובה:
שלום לך, אוננות בקבוצה, כשמה כן היא. בהשוואה לפעולה של אוננות עצמית, הנתפסת על פי רוב כפעולה מאד פרטית ואישית, אוננות בקבוצה יכולה להיות אוננות עצמית או משותפת, אבל בלי המימד של הפרטיות והאינטימיות (בנוכחות אנשים אחרים העוסקים באוננות גם הם). אנו נוהגים להמליץ כי בגילאים צעירים כדאי להתעמק ולחקור כל אחד את המיניות שלו. הגוף שלנו מסוגל להנות בהרבה דרכים ולוקח זמן ללמוד אותם: מה עושה לנו נעים, כמה, מתי, ועוד ועוד... חקירה של תחומים נוספים, עמו אוננות בקבוצה, כדאי שתגיע ממקום של בגרות, בשלות, ללא הבדלי גיל משמעותיים עם שאר חברי הקבוצה, ויכולת להגיע להחלטה שזה אכן מתאים, ללא שום לחץ של אדם אחר, ומתוך בחינה אחראית של כל השיקולים הקיימים. אנחנו כאן בהמשך לכל שאלה נוספת. כל טוב.


בן 18 שואל: #109682
שלום, אני בן 18 וחרדי, רק לאחרונה ממש התחלתי לאונן (מבחינה דתית אין לי בעיה עם כך), אבל יש לי כל כך הרבה שאלות, כי אף אחד לא מדבר איתנו על זה עד הנישואים(!) אני עושה את זה תוך כדי צפיה בפורנו - משפשף וגומר תוך דקה או אפילו פחות, האם זה נורמלי? וגם איבר המין שלי בערך 10 ס״מ כשהוא לא עומד, זה לא קטן מדי? והפטמות שלי קטנות וזה יכול לפדח מול חברים, אשמח מאוד אם תענו לי על השאלות האלה שמטרידות אותי מאוד, ואין לי למי לפנות מלבדכם. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. קשה להשאר לבד עם כל כך הרבה שאלות שמציקות ומטרידות. אנסה לענות על השאלות לפי הסדר. ובכן, על אף האיסור ההלכתי לאונן, אוננות נחשבת מעשה טבעי לגמרי ובעצם משקפת את היצר המיני הטבעי של האדם, באשר הוא (חילוני, דתי, גבר, אשה...). דווקא אוננות מול פורנו מומלצת פחות, מסיבות רבות- היחסים שאתה רואה על המסך, אינם משקפים את המציאות בשום אופן. גברים ונשים לא מקיימים יחסי מין בצורה כוחנית, מכאיבה, וחד צדדית כמעט אף פעם, אבל בפורנו- פעמים רבות, הגבר הוא השולט והאשה היא מעין בובה "שעושים" לה מה שמתחשק. אין בהם אהבה, אינטימיות, שיחה, מבט בעיניים או מילות חיבה. גם איברי המין של השחקנים אינם משקפים את המציאות, היות והם מצולמים בצורה שמבליטה ומגדילה אותם. תתפלא אולי לשמוע שלשחקנים רבים יש שתלים ותותבות בתוך הפין. כל מה שסיפרתי לך עד עכשיו, גורם לכך שהצופה בפורנו (אתה במקרה זה), נרגש מגירוי בעוצה מאד גבוהה, שרחוקה מאוד מאיך שמעשה האהבה מתרחש בחיים האמיתיים. הריגוש המיני החזק הזה הוא ממכר ועלול לגרום לכך שבעתיד תצליח לגמור (להגיע לשיא, לאורגזמה) רק בצפיה מול פורנו, ותתקשה לאונן רק בכח הדמיון והמחשבה. גברים רבים אשר הרגילו עצמם לאוננות מול סרטי פורנו מתקשים אחר כך להגיע לזקפה או לשפיכה, ולתפקד באופן בריא מבחינה מינית עם בנות זוגם. בשורה תחתונה- לאונן: בהחלט! (כיוון שאין לך בעיה דתיתי עם הדבר) אבל מייעצת לך, לא מול פורנו. שאלתך האחרונה לגבי הפטמות, לא צריכה להטריד אותך כלל. כולנו שונים, ואיברי גופנו מגוונים וייחודיים לנו. אצל גברים רבים הפטמות קטנות מאד, בעקר בגלל שמבחינה ביולוגית/ אבולוציונית אין לפטמות כל תפקיד בגופם של גברים. חבל שתתן לכך להפריע לך או "לפדח" אותך. מה שאתה מתאר זה תקין לחלוטין. גם גודל הפין משתנה מאדם לאדם ולפי מה שאתה מתאר, הכל בסדר ותקין אצלך. אל תהסס לפנות אלינו בכל שאלה ובכל נושא שתרצה להבהיר בעתיד. כל טוב ושנה טובה.


בת 36 שואלת: #109658
הבן שלי בן 13 מסתגר הרבה זמן בשירותים. ברור לי שהוא מתעסק עם איבר מינו אבל אני מרגישה שזה גורם לו להיות לא מרוכז בדברים אחרים או יותר נכון, מרוכז בהתעסקות בשירותים. האם לדבר איתו על זה? איך? אל מי אפשר לפנות?

תשובה:
שלום לך, אוננות בגיל הזה הנה דבר טבעי ונורמלי. זה אומר שהילד שלך מתפתח בהתאם לגילו. האם הוא נוהג לבלות בשירותים מספר פעמים ביום למשך זמן ארוך? האם הוא מבלה בשירותים על חשבון דברים אחרים? אוננות בגיל הזה בדרכ אינה נמשכת הרבה זמן אך הגילוי החדש מוביל אותם לרצות לאונן כמה פעמים ביום. האם יתכן שיש לו קשיים ביציאות ולכן מבלה זמן ממושך? אני מתנצלת על ריבוי השאלות, אך מאחר ואנחנו מפרשות סיטואציות ולפעמים דואגות יתר על המידה, אשמח אם תשיבי למה שכתבתי ואוכל להתייחס יותר לעומק. בכל מקרה, אוננות הנה דבר פרטי, אני מניחה שאם הוא אכן מאונן בשירותים, הסיבה לכך אולי שאין לו פרטיות במקום אחר כמו חדר השינה שלו. אני מציעה לא להביך אותו ולא לשוחח בצורה ישירה. אלא ליצור כמה שיחות הדרגתיות על מנת ליצור מרחב אינטימי בניכם בו ניתן לשוחח גם על אוננות. להתחיל משיחה על שינויים בגיל ההתבגרות, מערכות יחסים בגיל ההתבגרות, הצורך בפרטיות וגם על קרי לילה ואוננות בהמשך. כמובן שאם נוטה לבלות הרבה שעות בשירותים בכל יום, תוכלי לשאול האם יש לו קשיים ביציאות או משהו אחר שמעסיק אותו בגינו הוא מבלה הרבה שעות ביום בשירותים. אם מדובר בפעם ביום, נסי לבנות בהדרגתיות מערכת יחסים בה ניתן לנהל שיחות על מיניות ואז לשוחח גם על זה. אני יודעת שלהתחיל לדבר על מיניות יכול להיות מביך לשניכם, ככל שתדברו יותר, כך יהיה יותר קל ויאפשר מערכת יחסים פתוחה בה ניתן לשוחח על הכל. בהצלחה!


בן 16 שואל: #109614
שלום אני בן 16 ו4 חודשים ויש לי שאלה שקצת מטרידה אותי אני מאונן מאוד מוזר אני לא מאונן ביד אלא על ידי שפשוף איבר המין על משהו מסויים למשל עמוד אז אני תופס בעמוד ומטפס עליו ומשפשף את האיבר שלי ותוך כמה שניות אני משפיך וזה גומר ממש מהר אף פעם לא הצלחתי לאונן ביד כמו כולם האם זה יפגע לי בחיי המין בעתיד בלהביא ילדים? אני שונא לאונן ככה אני רוצה לאונן כמו כולם האם זה מסוכן? תמיד כשניסיתי לאונן ביד לא הצלחתי אני לא מבין למה.... אני מאונן על ידי שפשוף האיבר והפעלת המשקל שלי עליו ממש מוזר... אשמח לתשובה תודה..

תשובה:
שלום לך, אוננות היא גילוי מתמשך במהלך כל החיים. ישנם הרבה נערים שמעדיפים חיכוך על המיטה או על חפצים אחרים ולאו דווקא חיכוך עם היד. מין עם בן/ת זוג שונה בהווייתו מאוננות שהיא משהו שאתה עושה עם עצמך. לכן לא ניתן לנבא שיהיה לך קושי בעתיד, בוודאות לא יהיה קושי שקשור לכך בהבאת ילדים לעולם. עם זאת, זה אכן יכול להגביל אותך ולצמצם את היכולת שלך ליהנות מאוננות וממין. אני ממליצה לך להמשיך וללמוד להפיק הנאה בדרכים אחרות. רכות יותר, עדינות יותר. זהו משהו אפשרי אם תתמיד. לא תתייאש. תחליט שבמשך חודש אתה לא מאונן ברדך הישנה שלך אלא מנסה דרכים חדשות. תוך כדי מגע תחשוב מחשבות מיניות ופנטזיות מעוררות. מה שאתה מתאר, מוכר לנו מעולם הטיפול המיני ויש שיטה טיפולית לשנות הרגלי אוננות. במידה ולא תצליח לבד, אם זה ימשיך להפריע לך, אמליץ לך בהמשך לשקול סיוע מאיש.ת טיפול מהתחום המיני. בהצלחה!


בן 13 שואל: #109560
היי אני ילד בן 13 הבעיה שלי היא שתמיד אמרו לי שעם אני יאונן אני יוכל לגמור אבל אמי לא יכול יוצא לי רק פיפי יש לי שערות בביצים אבל קצת מתי אני יוכל לגמור?? מה יכול לזרז את התהליך?? איך אני גומר בכלל?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר נורמלי ותואם מאוד את הגיל שלך. לוקח זמן עד הגוף שלך מייצר נוזל זרע. הגוף שלך מתפתח ואתה מתבגר, אין דרך לזרז את התהליך. יש לגוף קצב משלו. אתה יכול להמשיך לאונן אם זה נעים וטוב לך (אפשר להנות גם בלי שיוצא נוזל זרע). כשאתה מאונן איבר המין שלך מזדקף. ככל שהמגע נעים יותר כך ההנאה גדלה. בסוף האוננות מגיעים לאורגזמה בה יוצא נוזל זרע. אתה יכול לקרוא על זה עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74. כל טוב.


בת 13 שואלת: #109557
היי! יש לי כמה שאלות ואני מקווה שתוכלי לענות עליהם! 1. שאני מנסה לאונן אם הדגדגן אז זה לא מרגיש לי כלום.. רק שאני מתכחחת אם כרית זה נותן לי את התחושה שמאוננים.. למה? יש עוד דרכים לאונן? (ללא הכנסת דברים כי אני לא מעוניינת שהקרום יקרע) 2. לאחרונה יש לי ממש ראש כחול ואני לא יודעת למה.. למשל: אני מסתכלת לבנים על האיבר.. אני מסתכלת למורות על החזה.. ואני כל הזמן רוצה לאונן למה? זה תקין? אני מוזרה? 3. יש לי שאלה, שמאוננים אמור לצאת משהו לבן כזה? כי לי יוצא.. זה מוזר? 4. לחיצה על השדיים עד כאבים יכולה לגרום להם להפסיק לגדול? תודה! סליחה על המון שאלות

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שאת אוהבת את גופך ומתנסה בהיכרות אתו. את יכולה לאונן בכל דרך שגורמת לך הנאה. אם את נהנית יותר מחיכוך בכרית זה בסדר גמור. האוננות מלמדת אותך להכיר את גופך וללמוד מה יעשה לך טוב בהמשך כשתתבגרי ותגיעי למצב של קיום יחסי מין. את ממש לא חייבת להחדיר חפצים לנרתיק אם את לא מעוניינת בכך. את יכולה לשנות תנוחות, להשתמש באצבעות לצורך האוננות, לנסות להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים להגברת ההנאה ועוד. כל אחת מוצאת בסופו של דבר את הדרכים לאונן באופן בו תיגרם לה ההנאה הרבה ביותר. לגבי שאלתך השניה; גם כאן התשובה שלי היא שאת בסדר גמור. את נמצאת בגיל שבו מתחוללים בגופך המון שינויים וחלק מהם מתבטאים גם ב"ראש הכחול" וברצון גבוה לאוננות. אין בזה כל בעיה ואת לא יוצאת דופן כל עוד האוננות עצמה לא פוגעת בסדר היום הרגיל שלך. גם לגבי ההפרשות הלבנות שאת מתארת- זה תקין לחלוטין . שוב, הגוף שלך עובר שינויים הורמונליים וההפרשות הלבנות הן ביטוי לשינויים הללו. לגבי שאלתך האחרונה; גדילת השדיים אצל כל אחת היא בקצב שונה ובצורה אחרת. לחיצה על השדיים לא תעצור את התפתחותם משום שההתפתחות תלויה בגנטיקה ובגורמים נוספים. תאהבי אותם כמו שהם. זה מצוין שאת שואלת ומתעניינת במה שקורה בגופך. נשמח לענות לך על שאלות נוספות. כל טוב ושנה טובה!


בן 15 שואל: #109542
שלום רציתי לשאול לפעמים בלילה כשאני מאונן ומפנטז אני יכול לאונן אפילו שעה האם זה תקין והאם אני יכול לפנטז על כל אשה על המקומות האינטימיים שלה ואין בזה דבר מגונה? ועוד שאלה . לפעמים בבית נמצאת חברה של אחותי ובלילה אני מפנטז עליה ופעם בלילה התקרבתי וניסיתי להריח לה את התחתון ולפעמים הייתי ישן לצידה האם עדיף רק לפנטז

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו כי אתה שואל שאלות מאד חשובות ומאד עקרוניות. לאונן זה טבעי. זו דרך נהדרת להכיר את הגוף ולהתקרב לעצמך. אין דרך אחת לאונן ואין הוראות כיצד לעשות זאת. האם אתה מאונן שעה ברצף? העור בפין הוא עדין ודק יחסית, (בעקר בקצה העליון שלו) וכמו כל עור שבא במגע עם שפשוף או חיכוך ממשוכים, הוא עלול להפצע ולהיות אדמומי וכאוב. היות ולא דיווחת על אחת מהתופעות האלו, אני מניחה שאין זה כך אצלך. הייה קשוב לגופך, ואם אתה מרגיש שהפין כואב, אולי כדאי לעשות הפסקה ולנוח קצת. לגבי הפנטזיות- אתה צודק בהחלט במה שאמרת בסוף דבריך! השימוש בדמיון הוא מצויין. אתה יכול להפליג בדמיונותייך לאן שרק תרצה, בלי כל הגבלה. אין שום דבר שהוא אינטימי מדיי, או לא נורמאלי. ההפך- כשאנחנו משתמשים בדמיון, אנחנו בעצם למדים שיש גבול מאד ברור בין מה שמותר לעשות ובין מה שאסור או לא כדאי לעשות. הדוגמא שנתת לגבי החברה של אחותך היא דוגמא טובה לגבול שלא כדאי לעבור אותו, מכמה סיבות- הראשונה- היא לא הסכימה! כל פעילות אינטימית או כניסה לגבול האישי של אדם אחר חייבת להיות ברצון ובהסכמה של שני הצדדים. אני מציעה לך לחשוב כיצד היית מרגיש אם חברה זו הייתה מעוררת לפתע ומוצאת אותך מרחרח את תחתוניה. מביך? מבהיל? חשוב להבין ולשמור מאוד את הגבול בין דמיון ומציאות. זה גבול ששומר על אחרים ועל עצמנו. כל טוב לך.


בן 14 שואל: #109528
שלום! רציתי לדעת מה הזמן הממוצע שלוקח לגמור, כי לוקח לי בין 3-10 דקות, בדרך כלל 5 אבל אני לא בטוח אם זה מהיר או איטי מדי. גם רציתי לדעת האם אפשר לדעת אם אפשר לגמור לפי משהו וויזואלי (למשל, אם הביצים שלי חזרו לגודל המקורי זה אומר שאני יכול לגמור שוב?)

תשובה:
שלום לך, כמו נערים רבים בגילך, אתה מאונן, מגלה את גופך וסקרן לדעת עוד בנושא. טוב שאתה ממשיך לפנות אלינו ולהתייעץ. טווח הזמן שלוקח להגיע לאורגמה עבור גברים היא אכן דקות ספורות, כך שמה שאתה מתאר זה נורמאלי בהחלט. אני מבינה משאלותייך הקודמות שאתה נוהג לצפות בפורנו, ואני מקווה שאתה מצליח לאונן ולהגיע לאורגזמה גם ללא הצפייה, אלא בשימוש בדמיון הפורה ובפנטזיות שלך. מה שאתה יכול לדמיין הוא ללא כל גבול ואת זה לא תמצא בשום סרט בעולם... בסרטי הפורנו, השחקנים "מסוגלים" להמשיך עוד ועוד עד שהם מגיעים לאורגזמה. כמובן שהדבר מתאפשר רק באמצעות עריכה וחיתוך וחיבור מחדש של כמה קטעים. מדובר בעיוות גדול של המציאות, שגורמת לנו להאמין שמשהו לא בסדר אתנו, למרות שמה שקורה על המסך, הוא הדבר הלא נורמאלי... אחרי אורגזמה טבעי שהאשכים מתכווצים בגודלם ורפויים. לרב הגברים לוקח לא פחות משעה שלמה בכדי להגיע לאורגזמה נוספת. הסימן הכי טוב שכדאי שתעזר בו, הוא תחושותייך הפנימיות, והמודעות לעוררות המינית שלך. אם אתה חש מגורה, תאונן. כל טוב לך.


בן 15 שואל: #109524
שלו אני בן 15 ולומד בפנימיה והתחלתי ללמוד לאונן ורציתי לשאול איך מומלץ לגעת שלא יהיה יובש בפין ובתור מתחיל כמה זמן לגעת והאם זה נורמלי שהשפיכה פורצת בעוצמה והאם אפשר לשפוך על הרצפה כדי שלא ירטיב את המיטה האם זה בסדר שאני מאונן בחדר כשהחברים ישנים או שעדיף בסופש בבית שיש לי חדר לבד.

תשובה:
שלום לך, אתה שואל שאלות מצויינות. אני שמחה לשמוע שאתה מתנסה באוננות, שהיא טבעית, רצוייה ודרך נפלאה להכיר את גופך ואת מה שעושה לך נעים. אתה צודק ממש שאוננות היא מעשה פרטי, והעלית רעיונות מצויינים לגבי הפתרון לחוסר הפרטיות שמאפיין את החיים בפנימיה. אני בטוחה שתמצא את המקום והזמן המתאימים לך. לגבי המגע בפין. אתה יכול לנסות מגוון נוזלים שהבסיס שלהם טבעי, (סבון לפעמים שורף במידה והוא נכנס לפתח של הפין באיזור פתח השופכה). הרבה בנים מאוננים עם הרוק שלהם. הוא טבעי, לא נספג במהירות בעור, ונותן תחושה טבעית. השפיכה יוצאת במעין 'פעימות', כשהמספר שלהן יכול להשתנות מגבר אחד לגבר אחר. היא אמורה לצאת בפרץ מסוים, וכמובן שיש לזה סיבה, ביום מן הימים אולי... שתאי הזרע יצליחו להגיע הרחק במעלה הנרתיק של האשה וליצור הריון במפגש עם ביצית. זה התפקיד הביולוגי שלהם וכך זה אמור להיות. נערים רבים תוהים מה לעשות בשלב של השפיכה עם נוזל הזרע. למרות שנראה לנו לעתים שמדובר בכמות גדולה, הרי הכמות לא עולה על גודל של יותר מכפית ! יש לכך הרבה פתרונות יצירתיים כמו שימוש במגבון, טישו, מגבת קטנה וכדומה. בכל מקרה, דווקא הפתרון של לשפוך על הרצפה נראה לי פחות מוצלח, בעקר כי זה לא כלכך מתחשב בשאר השותפים לחדר, זה לא נספג מעצמו, וישאיר נקודה רטובה ודביקה על הרצפה. כל הכבוד על הרגישות לסביבתך, המשך להנות ולהתנסות. כל טוב.


בן 14 שואל: #109394
שאני גומר יוצא לי שפיך חצי לבן חצי שקוף ואחרי שכבר היה לי אורגזמה אני תמיד ממשיך ויוצא לי קצף לבן האם זה תקין

תשובה:
הי לך! נשמע לי תקין לגמרי.


בת 12 שואלת: #109260
לפני כן, אני חייבת להגיד שאני מתביישת כל כך על מה שעשיתי, לא סיפרתי על כך להוריי, לא לאחותי ולא לאף אחד - רק לחברה ממש קרובה שלי, שמבינה אותי. הכל התחיל לפני שנה וחצי. ישנה אצלי חברה, היא חשפה אותי לסרטי פורנו, ומאז צפיתי בסרטונים כאלה, אפילו באופן קבוע. החלטתי שכשיהיה לי מחזור, אתחיל לאונן, ובאמת, שבוע לאחר קבלת המחזור הראשון, התחלתי לאונן. חודש, אולי, לאחר מכן, החלטתי שאני רוצה לבצע החדרה יבשה, על התחתון. די נהניתי, אבל אז התחיל לשרוף לי באיזור המפשעה, והתברר לי שאני מדממת! התחלתי להלחץ כל כך, קרעתי את קרום הבתולין שלי. יופי. מה לעזאזל אעשה?! כשהוריי יגלו את זה, הם יקברו אותי חיה. מאז ביצעתי מספר החדרות של פריטים, אבל הייתי נואשת, לעזאזל. אני מוכרחה לעשות משהו בנדון. אם אגלה זאת לאחותי, היא תצחק עליי ותספר להורים שלי. אם אגלה להוריי, השמועה תתפשט בכל המשפחה, ותוך ימים ספורים אהפוך לזונה מבחינתם. סיפרתי את זה לחברתי, היא מעין פסיכולוגית שלי, והיא הודתה בפניי שגם היא מאוננת. אבל אני מרגישה שההסתרה מכבידה עליי. מה אעשה?

תשובה:
שלום לך. זה מאוד טבעי ונורמלי (ונעים ונפלא) לאונן בגיל שלך (ובכל גיל) . התחושה שהרגשת באזור המפשעה יכולה להיות בגלל סיבות רבות ולא קשורה לקרום הבתולין. הדם יכול להיות מפציעה שנגרמה בעור של הנרתיק בגלל החדרה של חפץ או אצבע. קרום הבתולין הוא בעצם שארית של רקמת תאים ויש בו חורים קטנים דרכם מתנקז דם הווסת. אצל כל אחת הקרום נראה אחרת. יש כאלה שאצלן הוא סגור יותר ויש שפתוח יותר. יש נשים שנולדות ללא קרום בתולין בכלל. חשוב גם שתדעי שקרום בתולין יכול "להיקרע" מנפילה חזקה, בזמן שיעור ספורט, מהחדרת טמפון ומסיבות נוספות. הוא לא חייב להיקרע דווקא מקיום יחסי מין. אני מציעה לך לא להחדיר חפצים שאינם מיועדים להחדרה לאיבר המין. הכי טוב שתעזרי באצבעות שלך ובכריות או חפצים רכים אחרים. השתמשי בדמיון שלך והשאירי את הפורנו מחוץ למחשבות שלך. הוא רק יפריע לך להנות. אני מבינה שלא פשוט לשמור דברים בלב - יכול להיות שההורים שלך או אחותך יגיבו שונה ממה שאת חושבת. בכל מקרה, אנחנו פה ואת תמיד מוזמנת להמשיך ולפנות אלינו. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #109226
היי רציתי לשאול אם אחרי שאני מאוננת (אני משפשפת עם תחתונים) אני הולכת לשירותים אחר כך והמגן תחתון התחתונית שלי היא נהיית רטובה אבל כאילו אין לזה צבע רק רטוב זה אומר שגמרתי? ממה זה רטוב? תודה וסליחה על השאלה המגעלה😅...

תשובה:
שלום חמודה. שום שאלה היא לא מגעילה, אנחנו כאן בשבילכן-ם. בעת אוננות הגוף במצב של ריגוש והנרתיק הופך לרטוב, הופך ללח כי כך בנוי הגוף שלנו וזה בסדר גמור. זה תהליך טבעי של הגוף שהנרתיק רטוב כדי שאם יכנס פין או אצבעות אז הוא יחליק בקלות. שמחה לקרוא שאת מאוננות זו דרך נפלאה ליהנות ולהכיר את הגוף שלך. המון טוב


בן 13 שואל: #109139
לפעמים אחרי שאני משפיך הזין שלי שורף והוא נדבק לתחתון למה זה?

תשובה:
היי! אני מבינה שזה מתרחש לאחר שאתה מאונן. האם אתה מאונן עם חומר סיכה כלשהו או "על יבש"? יתכן והרגשת השריפה נובעת מכך. אתה יכול להשתמש ברוק, בקרם לחות ועדיף בחומר סיכה על בסיס מים (שאפשר לרכוש בסופרפרם מהמדף ולא מהרוקח). כאשר מאוננים לעתים תכופות אין בכך סכנה אך יכול להיווצר גירוי בעור. בנוסף, חשוב שתקפיד על היגיינה ותשטוף את איבר המין לפני שאתה לובש את התחתונים חזרה. כל טוב!


בן 17 שואל: #109054
שלום. האם כדאי לאונן מהדמיון או תמונות ,מאשר מול צפייה בפורנו? האם פורנו יפגע בי באיזשהי צורה בסקס במערכת היחסים?

תשובה:
שלום לך! לפורנו השפעות שונות ורבות היכולות להשפיע ולפגוע בתפקוד המיני שלך בעתיד ולכן ההמלצה היא לאונן מהדמיון שלך ולהפחית או להמנע לגמרי מצפייה בפורנו. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #109044
היי. אני מאוננת בערך מגיל 11 וחצי לאחר שאחותי הראתה לי סרטי פורנו ומאז שאני מאוננת (עד היום) אז שפתי הפות הפנימיים שלי נהיו מאוד ארוכים וסגולים ובולטים החוצה וגם העצם של הפות שלי בולטת החוצה רואים את זה בטייץ וכשאני שמה בגד ים. זה נורמלי? זה יכול להשתנות במהלך השנים? אני חוששת שבנים לא ירצו לשכב איתי בגלל זה כי בעיניי זה מאוד מגעיל אבל אני גם לא יכולה להפסיק לאונן זה מספק אותי אבל רוצה להפסיק בגלל שמאז שאני מאוננת אני כל הזמן מפרישה חומר לבן כזה וזה מגעיל אותי. יש איזושהי דרך ל״תקן״ את זה?

תשובה:
היי יקירה! צר לי שנחשפת לפורנו בגיל צעיר. זה בסדר גמור שאת מאוננת בתדירות רבה אך אינך חייבת את סרטי הפורנו כגירוי. סרטי פורנו אינם משקפים מציאות. את יכולה לפנטז בראש על מישהו שיגרום לך להיות מגורה ולאונן בכיף. לגבי הפות; חשוב שתדעי שיש מגוון רחב של צורות לפות, אצל כל אחת זה שונה וזה טבעי לחלוטין - גם אם השפתיים הפנימיות בולטות החוצה, זה נורמלי, אסתטי ויפה. אצל המון נשים זה כך. חשוב שתרגישי בנוח עם עצמך ותאהבי את הפות שלך כמו שהיא. השפתיים לא הפכו בולטות בגלל האוננות וזה כנראה מבנה הפות שלך וזה בסדר גמור! יש גם בנים שאוהבים שפתי פות ארוכות. בדיוק כמו שכל פין שונה במראה שלו כך גם אצל הנשים, הפות נראה שונה בין אחת לשנייה. לגבי ההפרשות; בגיל שלך הפרשות מרובות מהנרתיק הן דבר טבעי לגמרי וגם הן לא מתרחשות בגלל אוננות . השינויים ההורמונליים שעוברים על גוף הנערה מתבטאים גם בהפרשות רבות מהנרתיק. אם אין לך צריבה או כאבים בזמן שאת משתינה , אין מקום לדאגה. את יכולה להשתמש ב"תחתוניות" כדי למנוע מההפרשות הללו לעבור לתחתונים שלך ולבגד שאת לובשת. שוב, זה הגוף שלך והוא בסדר גמור! אם את רוצה את יכולה להתקשר ולשוחח איתנו וכמובן לשאול שאלות נוספות כאן. כל טוב!


בן 13 שואל: #108959
אם אני משפיך פעם ביום זה יכול לגרום נזק?

תשובה:
שלום לך! לא. כל עוד האוננות לא משתלטת על חייך ואתה מאונן מבלי לפצוע את איבר המין שלך לא ייגרם נזק. מזמינה אותך לקרוא עוד באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב לך!


בן 15 שואל: #108910
שלום אני בן 16 ורציתי לדעת יש הרבה שאומרים שיש דבר שנקרא "ספירת זרע" מה זה אומר? יש לי כמות מוגבלת של זרע? כי אני מעונן לא כל כך מעט ואני רוצה לעשות ילדים ואני לא רוצה שיגמר לי "נוזל הזרע" השאלה היא מה זה אומר ספירת זרע? והעם יש כמות מוגבלת של זרעים? תודה מראש

תשובה:
שלום לך ספירת זרע זוהי בדיקה אשר עושים חלק מהגברים כאשר רוצים להכניס להריון את בת זוגם. בבדיקה זו בודקים את הרכב נוזל הזרע, כמה מתוך הזרעים פעילים. אין לדבר זה שום קשר לאוננות או לכמות הזרע שיש לגבר. מרגע שנער נכנס לגיל ההתבגרות, האשכים שלו מתחילים לייצר זרע ללא הגבלת כמות. ברגע שהאשכים מתרוקנים בעקבות שפיכה, הם מיד מתחילים להתמלא מחדש. כלומר אין כזה דבר ש''יגמר נוזל הזרע''. כל טוב


בת 12 שואלת: #108909
שלום (: בזמן האחרון אני ממש חרמנית ומאוננת הרבה, הכל בסדר ואני ממש נהנית וכיף לי מאוד, אבל יש לי שאלה, למה זה מרגיש כל כך טוב? אני באמת רוצה לדעת

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית בגיל שלך וזה נפלא שאת מרגישה בנוח עם עצמך ונהנת מהמגע העצמי. זה מרגיש מאוד טוב משום שהמגע בפות, בדרך כלל באיבר שנקרא דגדגן, גורם להפרשה של הורמונים שונים שנקראים "הורמוני ההרגשה הטובה". אלו ההורמונים שגורמים לתחושות רוגע, מצב רוח טוב והפחתה של חרדות ומתחים. כל טוב לך!


בן 14 שואל: #108868
היתי מאונן קבוע פעמיים ביום והיתי גומר ופתאום לפני יומיים אני מאונן מגיע לאורגזמה ולא יוצא לי שפיך יש לי ממה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון אורגזמה גברית מזוהה עם שפיכה. יכול להיות שאתה קורא לתחושות אחרות אורגזמה שהן לא בהכרח הגעה לפורקן פיזית. בכל מקרה - סיבה לדאגה אני לא מוצאת, וכמו שהסברתי, יש סיכוי שקורה שם משהו אחר שהוא פשוט לא אורגזמה- אלא סוג של שיא של הנאה אישית שלך שאתה קורא לו אורגזמה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #108860
שלום , אני בת 13 ו עדיין לא קיבלתי מחזור . ו אני נוגעת באיבר המין אבל לא מכניסה את האצבעות ו לא שום דבר רק בחלק העליון ש מעל הפתח הקטן, ו אני מזיזה את האצבע ו אני אוהבת לעשות את זה זה מרגיש כיף אבל כול פעם שאני מזיזה את האצבע מהר אז אני מרגישה שהתחיל לכאוב ו אני מפסיקה אני לא יודעת אים הסברתי נכון אבל זה טיבעי ו האים יש לזה קשר שעדיין אין לי מחזור ?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא טבעי לגמרי. לפעולה הזאת שאת עושה יש שם והיא נקראת אוננות. זו פעולה טבעית לגמרי ונעימה וגם מאוד טבעי שבנקודות מסוימות ייכאב לך או יהיה לך פחות נעים. אין קשר לקבלה/ אי קבלה של מחזור. הפעולה מאפשרת לך היכרות עם הגוף שלך וזה דבר חשוב ונעים. הכל אצלך תקין. בהצלחה


בת 16 שואלת: #108665
מה זה אורגזמה? מה מרגישים?

תשובה:
אורגזמה הינה פורגן מיני המלווה בתחושת עונג ומתרחשת כתוצאה מקיום יחסי מין או אוננות. ניתן להגיע לאורגזמה נשית באמצעות חדירה ו/או גירוי חיצוני של הדגדגן. במהלך ההתעוררות המינית מואצים קצב פעימות הלב והנשימה, ומופרשים למחזור הדם הורמונים שונים. לאחר האורגזמה חוזרות מערכות הגוף לפעילותן הרגילה. האורגזמה נמשכת מספר שניות, ודועכת תוך כדקה. במהלכה מתרחשת סדרה של התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף, בעיקר באזור אגן הירכיים, בשרירי הנרתיק ורצפת האגן.


בן 13 שואל: #108642
היי שלום לכם, יש לי שאלה... אם אוננתי ואז אחרי שעה ו15 דקות אוננתי שוב... יכול להגרם נזק?

תשובה:
שלום, אין נזק בריאותי באוננות תכופה. חשוב שתקפיד לעשות זאת באופן פרטי ואינטימי ולדאוג שזה לא יפריע לשגרת היום יום שלך. אתה יכול להמשיך להנות מבלי לחשוש


בן 14 שואל: #108560
אחרי שאני גומר הפין שלי חוזר למצב הרגיל, גם אם אני ממשיך לעשות ביד. האם זה נורמלי? ואם כן, למה זה קורה?

תשובה:
היי! הפין הוא רקמה ספוגית המכילה כלי דם ועצבים. בזמן עוררות מינית כלי הדם בפין מתרחבים. הדם ממלא את הרקמה הספוגית ובעקבות כך מתרחשת זקפה שמשמעותה התנפחות, התארכות והתקשות האבר. כאשר הזקפה יורדת , כלומר, כאשר גמרת, כלי הדם חוזרים למצבם הטבעי וזקוקים לזמן בין חצי שעה ולפעמים גם עד מספר שעות כדי להתמלא שוב. משאלותיך הקודמות אני מבינה שאתה צופה בפורנו. בסרטי הפורנו, שהם כמובן סרטים מבוימים, השחקן עשוי "לגמור" 5 פעמים ברצף. כמובן שאין דבר כזה ואף גבר במציאות לא יכול להגיע לזה. הבעיה עם סרטי הפורנו שהם מעוותים את המציאות וכשאתה מסתמך עליהם בגיל צעיר אתה מקבל תמונה מעוותת על מערכות יחסים ויחסי מין בכלל. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108345
היי, יש לי שאלה. הפוט שלי מפריש כל הזמן חומרים והרובו אדום אני מפחדת שיש לי שם משהו , כי לפעמיים אני מאוננת ויש כיחוך במקום האם ככה הפוט אמור להיות?

תשובה:
היי יקירה! הפרשות רבות מהנרתיק בגילך הן דבר טבעי, וקורה אצל רוב הנערות, גם אם נראה לך שהן מופרשות כל הזמן. יתכן והאדמומית שאת מדברת עליה נובעת מחיכוך חזק מדי בזמן האוננות. האם את מרגישה צריבה או כאב בזמן מתן שתן? אם לא , אין בעיה. אם כן, יתכן ויש זיהום ואז אני ממליצה לפנות לרופא לטיפול. חוץ מזה, כדאי מאוד לשטוף את האזור הפנימי של הפות במים בלבד וללא סבון שעשוי לגרום לגירוי, לאדמומית ולהגברת ההפרשות. המשיכי להתייעץ איתנו בכל שאלה שיש לך. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108278
למה אני לא נהנת כשאני מחדירה לעצמי אצבעות?

תשובה:
שלום, לא כולן נהנות מאותו דבר וזה בסדר גמור. את יכולה לנסות לשנות את הזוית ולנסות עוצמות שונות של החדרה - ואולי זה יהיה לך מענג. בכל מקרה, את יכולה לחקור עם עצמך איזה אזורים אחרים בפות כן מענגים אותך, ואיזה סוג של מגע כיף לך. תהני :)


בן 13 שואל: #108264
היי קוראים לי אנונימי אני מאונן בערך חודש ואני לא כל כך נהנה מזה אם תוכלו לעזור לי זה יהיה נחמד אבל זה לא העניין... כפי שאמרתי אני די חדש לזה ויוצא לי אחרי קצת זמן נוזל שקוף שאני לא יודע מהו והוא לא גמירה נ.ב כאב בפעם הראשונה שגמרתי כאב לי והיה לי שוק קטן זה נורמלי זה לא נעים כמו שחשבתי שזה יהיה עוד נ.ב פעם קודמת שאלתי שאלה לפני חודש ועדיין לא עניתם לי תודה

תשובה:
שלום לך. מצטערת שלא ענינו לך בפעם הקודמת אוננות היא דרך נפלאה לחקור את גופך ולגלות מה גורם לך לעונג. אם אינך נהנה כרגע מהאוננות, אינך חייב להמשיך בכך. לרוב, מאוננים כשמרגישים עוררות מינית או חושבים מחשבות מיניות. אם ניסית לאונן בגלל סיבה אחרת, יכול להיות שלא הייתי מגורה מספיק ולכן לא נהנית. הנוזל השקוף שאתה מתאר הוא נוזל שיוצא מהפין לפני יציאת נוזל הזרע (לעיתים קוראים לו "טיפות אהבה") וזה לחלוטין תקין. אוננות אמורה להיות מהנה ולא מכאיבה. אם כאב לך עצם השפשוף בפין, נסה בפעם הבאה להשתמש בחומר סיכה כמו קרם גוף. המשך ליהנות מגופך.


בן 14 שואל: #108241
שלשום גמרתי בפעם הראשונה ואתמול אוננתי וגמרתי 5 פעמים, אבל גיליתי שהפין שלי נפוח. לא השתמשתי באף חומר כי אני בן 14 ולא יכול לקנות חומר סיכה האם זה בגלל שאוננתי יותר מדי או חזק מדי או האם כדאי לי לראות רופא? ואיזה חומרים אני יכול להשתמש כתחליף לחומר סיכה?

תשובה:
שלום, אני מניחה שהנפיחות תעבור מעצמה - אין לך מה לדאוג. כפי שאתה אומר - זה כתוצאה מהאוננות והלחץ שהופעל על הפין וכלי הדם באזור. לגבי חומרים - אתה יכול לנסות שמן קוקוס או קרם גוף עם חומרים טבעיים - ותמיד לשים לב לתגובה באזור לאחר השימוש. כל טוב


בן 15 שואל: #108235
היי אני בן 15 ואני מאונן מלא ואני לא יודע מה לעשות לפעמים קשאני חרמן אני מתחרמן מאמא שלי אני לא יודע מה לעשות מתי שאני גומר אז אני ניגעל ובא לי ליתבד מהמחשבה שאני מוננן על אמא שלי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי לפמים כשני גמור אני יורד על הצמי ומקלל את הצמי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי זה נורמלי מה שאני עושה ? אני שמן ואני משהו כמו 12 שנה לא יוצא מהבית רק לבית ספר אין לי חברים אני חשבתי לצמי אולי בגלל שאני בודד אז אני מתחרמן מאמא שלי כי רק אותה אני מכיר ניסיתי פורנו אני זה עדין לא עובר מה לעשות אני רוצה שזה יפסיק זה מכניס אותי לדיכאון עמוק מלא מחשבות מה לעשות ? זה נורמלי ???????? בבקשה על תרדו עלי זה פשוט לא אני כשזה קורה

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שאתה מאוד סובל ומוטרד מהאוננות. ההסבר שכתבת נשמע לי הגיוני. אם אתה לא יוצא מהבית ואין לך סביבה אחרת פרט לאמך, אז יתכן ונוצרת אצלך ציפייה או התניה בלתי נשלטת, שאמך אמורה לספק את כל צרכיך, גם המיניים. בין הורים לילדים יש גבולות ויתכן שביינך לבין אמך בגלל הקשר החזק, הגבולות קצת היטשטשו. אני מבינה את הקושי להחליף מחשבה באוננות אך חייבת להגיד לך שזה אפשרי. לנסות לבדוק האם בסביבתך הלימודית יש מישהי או מישהו שמושכים אותך, ליצור פנטזיה סביב דמות מסרט או ספר. וכמובן תמיד ישנה האפשרות ללכת לטיפול מתאים בו תוכל ללמוד לעשות את זה. אני מציעה שתשתף את אמך שיש לך קשיים וכי אתה זקוק לעזרה של איש מקצוע, אתה לא חייב לפרט בדיוק הסיבה אך להגיד ה כי מדובר במצוקה אמתית. בנוסף, אני מבינה משכתבת שאתה חש בודד. בדידות היא לא גורל וכל אחד מאיתנו יכול ליצור לעצמו סביבה תומכת. יש אנשים שקל להם יותר ויש שפחות. לכן קודם אמליץ לך לנסות לצאת לפעילויות מחוץ לבית בהן אתה יכול להכיר חברים או בכלל אנשים. למצוא חוג או תנועת נוער או כל דבר אשר יכול להרחיב את מעגל האנשים אתם אתה בקשר. יכול להיות שמרוב שאתה רגיל להיות לבד, יהיה לא קל בהתחלה אבל אם תתמיד אני בטוחה שתצליח. פרט לכך, אפשר לחפש קבוצה לרכישת מיומנויות חברתיות לבני נוער בדיוק כמותך, שלא רכשו לעצמם חברים. קבוצה כזו יכולה לעזור לך מאוד. אני ממליצה לך ליצור קשר טלפוני לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך והיועצת או הרכזת של הסניף תוכל לנסות לסייע לך להגיע לכל מה שהצעתי. כמובן, אתה יכול לפנות ליועצת החינוכית ולשתף אותה בתחושת הבדידות שלך. היא תוכל להציע פתרונות שונים. בהצלחה!


בן 13 שואל: #108234
ממש תודה על העזרה שנתתם לי :) התשובות היו מפורטות ומוסברות. ויש לי עוד שאלה קטנטנה... יש לכם דרך שאני יוכל לאונן בה ושאני גומר אני לא "ילכלך" שום דבר? תודה מראש :)

תשובה:
היי! אנו שמחות שעזרנו לך! אני ממליצה שכאשר אתה מאונן תניח מתחת מגבת. תכין גם מגבוני טישו לידך. תיהנה ;-) !!


בן 14 שואל: #108227
היי, בזמן האחרון אני גומר בבוקסר גם בלי לאונן, כאילו אני רק חושב על איזו בחורה כוסית ואני משפיך בלי מודעות ויכולת עצירה. האם זה תקין? וגם אני ממש חרמן בזמן האחרון וזה מגיע למצבים שאני לפעמים מאונן 4-6 פעמים ביום ואני נהנה וגומר אבל האם זה כפייתי? או שזה בסדר?

תשובה:
שלום, זה נשמע תקין לחלוטין. אני מניחה שיש לך יותר פנאי בחופש ואתה פחות עייף ועסוק - ולכן הגיוני שאתה יותר חרמן. לגבי מספר הפעמים ביום - הכלל הוא שכל עוד זה לא מפריע לשאר הדברים שאתה עושה בחיים - זה תקין. אבל, אם למשל אתה מעדיף להישאר בבית לאונן במקום להיפגש עם חברים, או להתפנות לתחביבים אחרים שלך - כאן יש בעיה. מקווה שעזרתי, מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו - כל טוב


בן 13 שואל: #108201
היי, אני בן 13 ואני אוננתי בערך פעם ביום והיה לי ממש כיף! היה לי כיף כל כך גדול שכל כך התרגשתי ושמחתי שגיליתי שבלי יותר מידי מאמץ אני מגיע להנאה כזו גדולה :) אבל יש לי שאלה ובעיה קטנה. נתחיל בשאלה: זה נורמלי שאני לא אוהב לאונן על פורנו אלא רק על בחורות ערומות? וגם אני חייב שיראו להם את כל החזה ואני מרגיש שאני מתחרמן רק מהחזה ולא מהכ*ס... ועכשיו לבעיה: אני לא רוצה שהמשפחה שלי תדע שאני מאונן אפילו שיש לי אח בן 15 ואני מנחש שגם הוא מאונן אבל הבעיה היא שאני כל כך מפחד שמישהו יגלה שאני מאונן עד שאני נשאר עד ל4 וחצי בלילה כדי לאונן בלי חשש. הבעיה היא שאני ממש עייף במשך היום ואני אפילו לא בטוח אם זה שווה את זה... כי ניסיתי לאונן ב12 וחצי בלילה אבל זה הרס את כל ההנאה כי כל רבע שניה הפנתי את גבי מתמונות הבחורות הערומות על המסך כדי לבדוק שאף אחד לא בא. מקווה שתענו לפי הסדר :)

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לומר לך קודם כל שאני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות! זוהי חוויה בריאה לחלוטין ואני תומכת בה! אוננות היא דבר מאוד נפוץ בקרב בנים ובנות בכל העולם. זוהי חוויה פרטית עם עצמנו וההגדרה היא בעצם חקירה גופנית אישית. אתה מגלה מה המגע שלך יכול לעשות, ואיזה תגובות אתה יכול לחוות בגוף. זה בהחלט נפלא :) לגבי הפורנו, זה הגיוני שאתה לא מגורה מסרטי פורנו. סרטי הפורנו לרוב מציגים פנטזיות וסיטואציות שלא היו קורות בהכרח במציאות. לכן, לדעתי אפילו לא מומלץ לאונן תוך כדי צפייה בפורנו מכיוון שהתוכן בו צופים משפיע על המחשבות שלנו בהקשר לסקס ועל הפנטזיות שיהיו לנו בנוגע לסקס. עדיף להישאר עם המחשבות שלך וכך גם ללמוד מה עושה לך נעים, בלי קשר למה שאתה צופה בו. גם אם בעתיד ההעדפות שלך ישתנו וכן תרצה לצפות בפורנו, כך זאת בחשבון. בקשר לשאלה השנייה שלך, אתה צודק לגמרי שזוהי חוויה שאישית ולא אמורה להיות משותפת עם בני משפחתך. אתה יכול לסגור את הדלת כשאתה מאונן ולנעול אם זה אפשרי בבית שלך. אתה יכול לדאוג לאונן במקלחת כדי לוודא שיהיה לך פרטיות (אבל תדאג אז לא לשים סבון על פתח הפין- זה כמו פצע פתוח וזה יכול לשרוף). חוץ זה, חשוב שתזכור שאוננות זה טבעי ושכיח. אבל אם אתה רואה שזה מפריע לך בתפקוד היום-יומי (כמו שתיארת שאתה עייף כשאתה עושה את זה באמצע הלילה), אז כן עלייך להתאים את הזמנים שאתה מאונן. מאוננים בסופו של דבר בשביל לעשות לעצמנו טוב. זה כמו שאם אתה תגע באיבר המין שלך בצורה שגורמת לכאב, היית מפסיק. כי זה לא כיף, וזה נגד כל הפואנטה. אותו הדבר עם האיכות החיי יום-יום. אם זה פוגע בתחום אחר בחיים שלך, עלייך להתאים את האוננות שלך לחיים שלך. מקווה שעניתי לשאלות שלך בצורה ברורה. אנחנו פה לכל שאלה!


בת 16 שואלת: #108135
אני מאוננת בצורה לא רגילה לפי דעתי אני צריכה לכווץ את השרירים ברגלים ולעצור נשימה כמה דקות בשביל להגיע למצב של הנאה . אתם חושבים שזה בסדר? או שזה צריל להיות במצב של הרפית הגוף?

תשובה:
הי, זה נשמע תקין לחלוטין - אין מה לדאוג. הרפיה לרוב מתרחשת לאחר האורגזמה ולא לפני - כך שכיווץ לפני האורגמה הוא טבעי לגמרי. כל טוב


בת 16 שואלת: #108059
היי, בקשר לאוננות במקלחת/אמבטיה(עם הזרם של המים). מצד אחד זה בנוסף כמו מן ניקוי של הפות(מה שטוב) ומצד שני אם זה באופן קבוע למשך הרבה זמן, אולי יש השלכות..? ושאלה שנייה, לפי מה שאני יודעת, אוננות יכולה להמשך הרבה עד שמגיעים לאורגזמה/סיפוק.. אבל לי זה מרגיש ממש קצר כי אני לא מספיקה להינות מהרגע...כמה זמן אחרי "הצמרמורת" בגוף יש תחושה של מן כאב בדגדגן..לא בדיוק...זה יותר הגוף שרוצה להפסיק, כי הוא לא מסוגל, אין שליטה ואם נוגעים בו שוב אז פיזית כאילו מונע... אחרי כמה דקות שוב אפשר להגיע ל"הנאה" אבל האם זה באמת אמור להיות ככה? אולי פשוט צריך לגוון באיזורים? אבל זה כמעט ולא מרגיש אז. או שהחוסר חרמנות משפיע? נ.ב ככל שזה הופך להיות שגרתי ונורמלי, כי הרי זה בסה"כ להרגשה בגוף, אני לא מרגישה חרמנות מינית(תשוקה) ולפני זה הייתי. אולי זה לטובה ואולי..לא?

תשובה:
שוב שלום לך! זה בסדר גמור לאונן עם זרם המים במקלחת. קצה הדגדגן (עטרת הדגדגן, הבליטה הקטנה שאנו רואים, החלק הארי שלו מסתתר בתוך הגוף) מכיל ריכוז עצום של קצות עצבים ולכן כשאת משתמשת בטוש ומכוונת אותו למקום , ואם את עושה זאת בזרם חזק, זו יכולה להיות הסיבה שאת מגיעה לאורגזמה במהירות רבה מכפי שאת מעוניינת ואולי זו גם הסיבה לכאב. נסי לכוון את זרם המים לזרם פחות חזק ואז יתכן וזה יעכב את תחושת הסיפוק וגם "יכאב" פחות. מכיוון שהדגדגן הוא המוקד לגרימת ההנאה, האזורים האחרים לא ממש מושפעים מזרם המים. שוב, תאונני כשמתחשק לך ובכל צורה שבא לך, פחות או יותר על פי הצורך שלך וזכרי שהכל בסדר!


בת 16 שואלת: #108057
שלום לכם, אני לא בטוחה איך זה עובד אצל השאר אבל אצלי זה ככה: יש לי ימים ותקופות בהן אני ממש חרמנית, אבל ממש ולכן מאוננת כל יום. יש ימים שבהם הכל יחסית רגיל וזה לא דורש ויושב על הראש. ויש ימים שבהם אני בכלל לא חרמנית וזה מרגיש כאילו אני מגעילה את עצמי... כאילו מתביישת באותם רגעים קודמים . יש לציין , שזה בכלל לא קשור למחזור- סתם ימים רנדומליים . בקיצור רציתי לשאול איך זה עובד? איך זה הגיוני ? אני מבינה שהורמונים וכל זה... אבל איך ההורמונים מתפקדים בדיוק? והאם מחזור אמור להיות קשור?

תשובה:
היי! את שואלת שאלות מצוינות . האוננות היא אבן דרך משמעותית בהיכרות האינטימיות שלנו עם עצמנו בגיל ההתבגרות. דרך האוננות אנחנו לומדות מהי הנאה מינית אירוטית ומתנסות בה. מה שחשוב הוא ליהנות מהאוננות. זה בסדר גמור אם יש ימים שבהם לא מתחשק לך לאונן אך אין לך סיבה לחוש גועל מעצמך כי אוננת יום-יומיים לפני כן. זה בדיוק כפי שתגלי בהמשך, לפעמים יש חשק ליחסי מין ולפעמים לא. לפעמים האוננות היא צורך פיזי, כלומר, צורה לפורקן של לחץ מיני, אך לעתים היא עונה לצורך / צרכים אחרים שלנו, כמו להרגיע לחץ ומצבי מתח נפשיים, לפרוק בדידות, לעזור להירדם ועוד. אצל גברים האוננות יכולה להשפיע על המאזן ההורמונאלי אבל לא אצל נשים ולכן אין קשר למחזור ולווסת. המשיכי לאונן ולגלות מה עושה לך טוב, בכיף! (ואם לא מתחשק, אז לא).


בן 17 שואל: #107976
יש לי כמה שאלות שאלה ראשונה אני בן 17 ויש לי רק 14 וחצי סנטימטר זה בסדר לגילי והאם זה יגדל? שאלה שנייה האיבר מין שלי בגודל הזה כי אני עושה הרבה ביד?? שאלה שלישית האם הזרע מתחלש ככל שעושים הרבה ביד ? שאלה רביעית האם יהיה לי ילדים שאני יגדל אם אני עושה פעמיים בשבוע ביד ? ישמח שתענו לי אך ורק בכנות!

תשובה:
היי, דבר ראשון כדאי שתדע שהממוצע של גודל איבר המין הזכרי נע בין 10 ל 14 ס"מ. דבר שני, אין קשר בין אוננות לבין גודל איבר המין ונוזל הזרע לא נחלש כתוצאה מכך ובנוסף אין קשר בין פוריות ואוננות. לכן אין לך מה לדאוג. בהצלחה


בן 16 שואל: #107888
הייתה שבת אחת שנשארתי לבד בבית וכל השבת הסתובבתי ערום ואוננתי בכל מקום בבית אפילו במרפסת כי זה מאוד חירמן אותי.זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית ומהנה שאינה גורמת לבעיות בריאותיות או רפואיות. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף. חשוב שהאוננות תתבצע במקום פרטי ועשית זאת כשאף אחד לא היה בבית וזה בסדר גמור למעט היציאה למרפסת שזו כבר התנהגות אקסהיביציוניסטית (התערטלות). אתה לא יכול לדעת מי צופה בך ואם זה מה שגרם לך לריגוש אז שוב , כפי שהמלצתי לך קודם, כדאי שתפנה לטיפול.


בן 13 שואל: #107883
שלום אני בן 13 ואני עושה ביד כמעט שנה, עכשיו אני שוכב במיטה רואה טילוזיה בלי חולצה ושם לב שיוצא לי משהו חום נוזלי מהפטמה השמאלית מה זה אומר אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית, במיוחד בגיל ההתבגרות, ואינה אמורה לגרום לנזק גופני אלא רק להנאה. לא אמור להיות קשר בין הנוזל החום שהפטמה שלך הפרישה לאוננות. אם זה חוזר- עליך לפנות לרופא המטפל. כל טוב!


בן 13 שואל: #107742
שלום אני בן 14 וכשאני גומר יוצא לי זרע אבל לא הרבה, צריך לדאוג לגבי זה?

תשובה:
שלום לך :) אתה ממש לא צריך להיות מודאג בנוגע לזה, זה נורמלי לגמרי. כמות הזרע, כמו גם הצבע והמרקם, משתנה בכל פעם בהתאם לכמות הפעמים שאוננת באותו היום (ככל שאתה מאונן יותר, כך יצא פחות זרע בפעם הבאה), ובהתאם לתזונה ועוד. אין שום משמעות מיוחדת לכמות שיוצאת וכפי שהסברתי, זה לא צריך להדאיג אותך.


בן 15 שואל: #107686
היי תוכלו להסביר את הרצון שלי למין כל הזמן.תודה

תשובה:
שלום לך :) קודם כל, זה שאתה רוצה מין כל הזמן, זוהי תופעה נפוצה ובריאה במיוחד לגילך! בגלל שאתה בגיל שבו הגוף מתפתח בקצב מהר מהרגיל, והוא עובר כל מני שינוים, אתה חווה מלא תופעות חדשות שלא חווית קודם עם הגוף שלך. אתה לא רגיל, אבל אתה עובר משהו נורמלי לחלוטין. בגלל המעבר שהגוף שלך עובר מגוף של ילד לגוף של גבר, הגוף שלך שולח הרבה סימנים למוח שלך שאתה כביכול פעיל מיני. גם אם יוצא לפועל וגם אם לא, הגוף שלך מוכן ודוחף אותך לרצו ולחשוב על מין יותר ממה שאתה רגיל. דבר שני, כן קיים האפשרות לחשוב על מין יותר מדי- כשזה מפריע לתפקוד יומ-יומי. למשל, אם אתה לא מצליח לשבת לעשות מבחן כי אתה חייב או לגעת בעצמך, או אתה לא מצליח לחשוב על ום דבר אחר חוץ מסקס. ממה שאני הבנתי ממך אבל, זה לא מה שקורה לך. אם זה כן מפריע לך, אתה יכול לנסות לאונן יותר בבקרים או בערבים כדי שפחות יסיח לך. חשוב לי גם לציין, שאתה לא צריך לדאוג יותר מדי שזה משהו שאתה רוצה או חושב עליו כל הזמן. אם אני אומרת לך לא לחשוב על פילים ורודים, על זה אתה תחשוב. אין לך סיבה להיות מוטרד מזה! אם הזמן אתה תרגיש יותר שליטה על הגוף, ותראה שהגוף נרגע עם הזמן. לכל שאלה אנחנו כאן! בהצלחה,


בת 17 שואלת: #107654
האם יש ריח לאוננות? תמיד אחרי שאני מאוננת וגומרת אני מרססת דורדוראנט ובושם מכיוון שאני מרגישה שיש ריח של אורגזמה או אוננות באוויר,קרה פעם שאמא שלי נכנסה חצי שעה אחרי שגמרתי והסתכלה עליי במבט מוזר וריחרחה כזה את האיזור ואז ישר יצאה, האם יש ריח אחרי גמירה ואם כן איך אפשר למנוע את זה?

תשובה:
הי, להפרשות שהגוף מפריש בזמן הגירוי המיני ולאחר האורגזמה יש ריח - לכל אחד ואחת יש ריח שונה וייחודי בהתאם לגנטיקה, תזונה ועוד. אי אפשר למנוע את הריח אבל את יכולה לנקות עם נייר בעדינות את ההפרשות או לשטוף את עצמך במים (מומלץ ללא סבון באזור זה). מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 15 שואלת: #107481
אני מאוננת כבר קרוב לשנה קר על ידי שפשוף ורק עם בגדים , היה יום שאוננתי ממש הרבה ויצא לי מין הפרשה בצבע חום שחור ואחר כך גם יצא דם , קרעתי את קרום הבתולין למרות שלא החדרתי בחיים ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנית מאוננות ולומדת להכיר את הגוף שלך. סביר שהדימום שאת מתארת נובע משפשוף יתר באיזור איבר המין שגרם לפצע מדמם. אם תרגישי שהדימום חורג מהנורמה ניתן להיוועץ ברופא משפחה. בהצלחה וכל טוב :)


בת 16 שואלת: #107420
אם חבר שלי לא נגע בשפיך שלו אבל לא שטף ידיים ואז החדיר לי אתבעות, מה הסיכוי שאני איכנס להיריון?

תשובה:
שלום, כל עוד הזרע לא נגע ישירות באיבר מינך, אין סיכוי שתכנסי להריון. ברגע שהזרע נחשף לאוויר, לסדינים וכדומה הוא לא מצליח לשרוד. על כל פנים חשוב מאוד לשמור על הגיינה ולשטוף ידיים עם סבון לפני שהוא מחדיר לך אצבעות.\ במידה ויש לך שאלות נוספות את תמיד מוזמנת לפנות אלינו.


בן 16 שואל: #107411
אני וחברה שלי היינו עירומים במיטה היא ירדה לאחר מכן גמרתי ונגעתי קצת בזרע ניגבתי את היד שלי על הסדין לאחר בערך 2-3 דקות דחפתי לה אצבעות האם היא בהריון והאם מומלץ לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ברגע שזרע נוגע באוויר הוא מת ואי אפשר להכנס להריון במגע עם הנוזל. מומלץ מאד בפעם הבאה לשטוף ידיים עם סבון כדיי להיות בטוחים שאין חשש להריון וגם כדיי להיות נקיים כאשר מענגים אחד את השניה (במיוחד אם מחדירים אצבעות). בכל מקרה, לא הייתי ממליצה לחברה שלך לקחת פוסטינור במקרה הזה. כך מומלץ להבין מה אמצעי המניעה שקיימים בשוק ואפילו לקפוץ לסניף של דלת פתוחה כדיי לקבל הסבר מפורט. כך תוכלו לבחור את מה שהכי מתאים לכם ולהמנע מחשש כזה בעתיד. יום טוב!


בן 17 שואל: #107381
האם אוננות יתר כ 4-5 פעמים בשבוע יכולה לגרום לבעיות בריאותיות ורפואיות בעתיד?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית ומהנה שאינה גורמת לבעיות בריאותיות או רפואיות. אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף. כמות הפעמים ביום/בשבוע שאפשר לאונן היא עניין אישי. כל אחד מאונן כמה שבא לו ולפי הצורך שלו. כל עוד אתה לא נפצע באוננות, או מוותר על חיי היומיום שלך בשביל להישאר בבית ולאונן, אין בעיה לאונן כמה שאתה רוצה. כל טוב!


בן 17 שואל: #107351
אני וחברה שלי היינו נוגעים ומאוננים אחד לשנייה ותמיד זה הלך טוב. בזמן האחרון הפסיק לעמוד לי מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו. יכול להיות שהדברים שביצעתם עד עכשיו הפכו להרגל מסויים שמפסיק לגרות אותך במידה מספקת. אני ממליצה שתדברו בצורה פתוחה ותסביר לה מה נעים לך, אם יש דברים נוספים ששניכם מעוניינים לנסות. במידה ויש לך שאלות נוספות אתה תמיד מוזמן להעזר במאגרי הידע באתר הדלת הפתוחה, לפנות אלינו בצורה אינטרנטית או אף להתקשר ולהגיע לסניף הקרוב לביתך בשעות הפעילות. בהצלחה


בן 14 שואל: #107208
זה בשקר לשאלה הקודמת.. חשבתי על הנושא ואני חושב שהמניע שגורם לחרטה הוא שיש לי חברה ואני מרגיש שזהלא בסדר שאני מאונן כשאני במערכת יחסים.. בכל זאת, מאוד קשה לי להפסיק, למרות שאני מאוד רוצה, אני פשוט לא מסוגל. אשמח לעצות בנושא תודה מראש.

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאתה במערכת יחסים :) יחד עם זאת, אוננות היא פעולה שכל אחד עושה עם עצמו, וזה לא קשור למערכת יחסים או פוגע באמון בתוך הקשר. אם זה יגרום לך להרגיש יותר טוב - אתה יכול לנסות לחשוב על חברה שלך תוך כדי האוננות ואולי זה יגרום לך להרגיש טוב יותר - כי היא יכולה להיות גם חלק מזה. כפי שאמרתי בתשובה הקודמת, לאונן זו פעולה טבעית וכל עוד היא לא פוגעת בשגרת היום שלך או מונעת ממך לעשות דברים אחרים - זה נורמלי ותקין לחלוטין. כל טוב :)


בן 16 שואל: #107207
שלום :). לפני כמה ימים אוננתי לחברה שלי, והמחזור שלה מאחר. אני לא יודע אם זה קשור, אך אשמח לדעת האם יש קשר בין האוננות לבין עיכוב המחזור. תודה

תשובה:
הי, לא ידוע על קשר בין אונננות לעיכוב המחזור. אם כבר להפך, התנועות בזמן האוננות והאורגמה גורמות לכיווץ ברחם שיכול לזרז את הגעת המחזור - אבל גם לא תמיד. האם יש סיבות אחרות לעיכוב המחזור - קיימתם מגע מיני לא מוגן? אם לא אז אין מה לדאוג, והמחזור מאחר וסיבות אחרות ויגיע בקרוב. אם קיימתם יחסים לא מוגנים - אנא כתבו לנו שוב עם הפרטים המלאים כדי שנוכל לסייע. כל טוב :)


בת 13 שואלת: #107186
היי רציתי לדעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי אני דחפתי אצבעות לאיבר שלי... ודחפתי עמוק אחרי מלא פעמים שעשיתי את זה אז התחילו חי גירודים באזור וגם כאבים חשוב לציין שעדיין לא קיבלתי מחזור... והפסקתי לדחוף לעצמי אצבעות... אחרי שדחפתי אצבעות התחילו לי כאבים ויום למחרת זה עבר... וגירודים ממשיכים לי... אבל אולי זה בגלל העקיצות רציתי לדעת אם קראתי או לא

תשובה:
הי, סביר להניח שקרום הבתולין לא נפגע כתוצאה מהחדרת אצבעות. הקרום הוא גמיש ולא אטום - יש בו חור שמאפשר את יציאת המחזור, ולכן סביר להניח שאצבעות לא יפגעו בו. לגבי הגירודים - יכול להיות שלא שטפת ידיים לפני? שאולי היו לך ציפורניים שגרמו לשריטה פנימית? ואולי צריך לעשות זאת קצת יותר בעדינות כי מדובר באזור רגיש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107162
היי דמי בר, אם הצלחתי לדחוף לעצמי לישבן מלפפון יחסית גדול, מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך! תשובה לשאלתך ניתנה לך באופן מורחב ב-27/6. כל טוב!


בת 15 שואלת: #107120
היי רציתי לשאול האם יש כמות ביציות מסוימת לנשים כי אני מאוד מפחדת שעם אמשיך באוננות אני יהיה עקרה

תשובה:
שלום יקירה! בראשית שלב הבגרות המינית נמצאות בגופה של האישה כ-400 אלף ביציות. להבדיל מהגבר שמייצר זרע, האישה נולדת עם הביציות. בכל מחזור ווסת את "מאבדת" ביצית אחת. אין קשר בין אוננות לביציות. אוננות היא פעולה טבעית, נורמאלית ומהנה. כשאת מגיעה לאורגזמה ("גומרת") את לא מאבדת אף ביצית. הגבר לעומת זאת פולט זרע אך הוא מייצר זרע חדש כל הזמן. אז הסירי דאגה מלבך והמשיכי לאונן ולהנות :-) !


בן 14 שואל: #107077
שלום לפני שאני מתחיל לאונן יש בי ריגוש שגורם לי ממש לרצות לאונן. אבל אחרי שאני גומר אני מאוד מתחרט על זה שאוננתי. אני לא מבין מאיפה זה נובע וזה מאוד מבאס. אשמח שתעזרו לי, תודה מראש.

תשובה:
הי, אני מצטערת לקורא את רגשות החרטה לאחר האוננות. אני מאמינה שאם תחשוב עם עצמך תגלה מה גורם לך להרגיש כך - מה אתה חושב לגבי אוננות? אולי יש לך אמונות שזה דבר רע/מגעיל/לא מוסרי/לא נכון - ואז לאחר הסיפוק המיני כל הרגשות האלו עולים? חשוב לי להדגיש שאוננות היא דבר בריא וטבעי - וזה לגיטימי לגמרי לרצות להגיע לסיפוק מיני. מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107048
היי שמי בר,נחשפתי רבות לעולם המין וניסיתי לראות סרטונים וללמוד קצת על עולם המין.אני כבר בשלבי ההתבגרות שלי ורציתי להתנסות בעולם זה. התחלתי לדחוף. מקל אוזניים לישבן שלי ומשם זה התפתח להחדרת מסרק שיער והתקדם עד כדי כך שהצלחתי להחדיר מלפפון לישבן שלי... היה לי כיף מאוד אך בחלוף כמה זמן התחיל לי לרדת ממש ממש ממש קצת דם. רציתי לשאול מדוע זה קרה?

תשובה:
שלום, העניין שלך במין והרצון שלך להתנסות טבעיים מאד, ואני מקווה שתהני מהדרך ושעם הזמן תכירי טוב יותר את גופך ואת מה שנעים וטוב עבורך. פי הטבעת (הפתח של הישבן) מהווה עבור רבים מוקד לגירוי מיני. יחד עם זאת, מומלץ מאד להימנע מהחדרת חפצים שאינם מותאמים לכך דרך פי הטבעת. החדרת חפצים לא מותאמים כמו שציינת עלולה לגרום לפציעה, לעיתים עד כדי מצבים מסוכנים שדורשים התערבות ניתוחית. אם היה לך דימום קל יתכן שהוא נגרם משריטה או חתך קטן באזור. אם הדימום נפסק ואין כאבים לא צריך לחשוש, פשוט להקפיד לא לעשות זאת בעתיד. יש לציין שהחדרת אצבעות, בעדינות ובעיקר תוך שימוש בחומר סיכה, לא אמורה לגרום לנזקים או כאבים.


בת 13 שואלת: #106938
מה זה לאונן?

תשובה:
שלום לך, אוננות היא אמצעי להגיע לסיפוק או פורקן מיני וללמוד להכיר את גופנו ומה נעים לנו בדרך הטובה ביותר. האוננות היא נורמלית ואינטימית. חשוב להקפיד לבצע אותה באופן פרטי, במקום נוח. באמצעות אוננות אפשר לדעת מה נעים או לא נעים לנו באופן אישי, להכיר את האיברים שלנו טוב יותר ולהגיע לסיפוק מיני. אני מזמינה אותך לקרוא מידע נוסף באתר שלנו "דלת פתוחה" במאגר מידע תחת נושא "גדילה והתפתחות" או לפנות אלינו גם באופן טלפוני ואף לעהגיע לייעוץ ב"דלת" הקרובה לביתך.


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בן 13 שואל: #106913
כבר פעם שנייה שאני מאונן ואני לא גומר ולא יוצא שפיך, יש תחושה נעימה ואני מתאר לעצמי שזאת התחושה שצריך להיות, איך אני יודע אם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. נשמע שהכל בסדר. אם ייצור הזרע באשכים לא החל, אז לא בהכרח ייצא נוזל זרע כשמאוננים.


בת 16 שואלת: #106864
רציתי לדעת האם ניתן להכנס להריון מאוננות ומה הסיכויים שכן ומה קורה אם אני מאוננת במחזור.

תשובה:
שלום לך, אין אפשרות להיכנס להריון אם אין מגע בין הפין או נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק או הפות. אוננות היא פעולה לגירוי מיני עצמי - ומותר לעשות אותה כל עוד את מעוניינת בכך, ועושה זאת במקום פרטי או במרחב שזה נחשב לגיטימי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לקבל הסבר והדרכה על האפשרות להיכנס להריון באופן כללי. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106851
היי אני כבר מאוננת מגיל 12 ותמיד אני מאוננת חיצוני כיאלו אני משפשפת את את איבר המין על כרית או משהו אחר כיאלו אני מאוננת בצורה יבשה אני ניסתי לגרות את עצמי דרך הדגדגן ואני לא מצליחה זה מדגדג אותי ואני גם לא מצליחה כיאלו לדחוף אצבעות לבפנים ונתנו לי כמה עצות לגבי וזה לא עובד כול פעם שאני מנסה זה כואב ואני לא יודעת מה לעשות ואני תמיד חושבת שאני לא יוכל לשכב עם אף אחד כי זה כואב לי ואני ממש ישמח עם תוכלו לעזור לי כי זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, אין קשר בין הנאה ממגע עצמי לבין הנאה ממגע של בן זוג - בין אם באצבעות או עם איבר מין. המגע שלנו לא מרגיש לנו כמו מגע של אנשים אחרים - ולכן אין לך מה לחשוש. אני בטוחה כשתהיי מוכנה לקיום מגע מיני - מכל סוג - את תגלי שזה שונה ומענג בצורה אחרת. וגם כמובן, תוכלי לבדוק ביחד מה נעים יותר ומה פחות. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בת 25 שואלת: #106736
כשאני חרמנית אני מכניסה את שתי האצבעות שלי לכוס ומנענעת אותן במהירות האם זה נקרא לאונן?

תשובה:
שלום, התשובה היא כן. אוננות היא פעולה מינית עצמית שמתבצעת על ידי גירוי איברי המין, שהם אזורים ארוגניים שנמצאים בהם עצבים רבים ורגישים. אצל האישה מתבצעת אוננות באמצעות גירוי הדגדגן (לרוב באמצעות לחץ משתנה של אצבע/ות), אזור הפות, השד ו/או אברים ארוגניים אחרים. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106596
קראתי שמי שמאונן אז בעתיד לא יצליח לגמור ביחסי מין כי הוא התרגל למגע חזק של יד ואיבר האישה אליו הפין נכנס לא חזק כמו היד ולכן הוא לא יצליח לגמור... האם זה נכון? אני צריך להפסיק לאונן? עוד שאלה קטנה זה מאיזה גיל אפשר לקיים יחסי מין ? (מעבר לאדם עצמו שהוא מוכן ורוצה והוא ובת זוגתו רוצים ומסכימים עם זה אחרי כל זה מתי לדעתך זה לגיטימי להתחיל? ) תודה מראש

תשובה:
שלום, עניתי לך גם בשאלה הקודמת ששאלת. אם אתה מאונן הרבה תוך צפייה בפורנו אתה עלול להתרגל להנות ממגע מסויים באיבר המין. אם למשל תאונן תוך צפייה בסרטי פורנו אגרסיביים מאד, אולי בעתיד יחסי מין רומנטיים ועדינים יהיו משעממים עבורך. זה לא אומר שבוודאות הדברים האלו יקרו לך, אבל כמו שקראת יש סיפורים של בנים שכן הושפעו גם לטווח ארוך מצפייה מרובה בפורנו. כמו שכתבתי, אוננות בפני עצמה לא נחשבת דבר בעייתי או מזיק כלל. אין גיל מסויים שבו "אפשר" לקיים יחסי מין, וגם להגיד מתי "לגיטימי" זה קצת בעייתי כי לכל אחד ואחת יש את הזמן המתאים עבורו. יש לנו באתר מידע מפורט על "הפעם הראשונה" ותוכל לקרוא שם עוד - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919.