A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אוננות

דלת פתוחה הקרובה אליך

אוננות

בת 13 שואלת: #106938
מה זה לאונן?

תשובה:
שלום לך, אוננות היא אמצעי להגיע לסיפוק או פורקן מיני וללמוד להכיר את גופנו ומה נעים לנו בדרך הטובה ביותר. האוננות היא נורמלית ואינטימית. חשוב להקפיד לבצע אותה באופן פרטי, במקום נוח. באמצעות אוננות אפשר לדעת מה נעים או לא נעים לנו באופן אישי, להכיר את האיברים שלנו טוב יותר ולהגיע לסיפוק מיני. אני מזמינה אותך לקרוא מידע נוסף באתר שלנו "דלת פתוחה" במאגר מידע תחת נושא "גדילה והתפתחות" או לפנות אלינו גם באופן טלפוני ואף לעהגיע לייעוץ ב"דלת" הקרובה לביתך.


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בן 13 שואל: #106913
כבר פעם שנייה שאני מאונן ואני לא גומר ולא יוצא שפיך, יש תחושה נעימה ואני מתאר לעצמי שזאת התחושה שצריך להיות, איך אני יודע אם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך. נשמע שהכל בסדר. אם ייצור הזרע באשכים לא החל, אז לא בהכרח ייצא נוזל זרע כשמאוננים.


בת 16 שואלת: #106864
רציתי לדעת האם ניתן להכנס להריון מאוננות ומה הסיכויים שכן ומה קורה אם אני מאוננת במחזור.

תשובה:
שלום לך, אין אפשרות להיכנס להריון אם אין מגע בין הפין או נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק או הפות. אוננות היא פעולה לגירוי מיני עצמי - ומותר לעשות אותה כל עוד את מעוניינת בכך, ועושה זאת במקום פרטי או במרחב שזה נחשב לגיטימי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לקבל הסבר והדרכה על האפשרות להיכנס להריון באופן כללי. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106851
היי אני כבר מאוננת מגיל 12 ותמיד אני מאוננת חיצוני כיאלו אני משפשפת את את איבר המין על כרית או משהו אחר כיאלו אני מאוננת בצורה יבשה אני ניסתי לגרות את עצמי דרך הדגדגן ואני לא מצליחה זה מדגדג אותי ואני גם לא מצליחה כיאלו לדחוף אצבעות לבפנים ונתנו לי כמה עצות לגבי וזה לא עובד כול פעם שאני מנסה זה כואב ואני לא יודעת מה לעשות ואני תמיד חושבת שאני לא יוכל לשכב עם אף אחד כי זה כואב לי ואני ממש ישמח עם תוכלו לעזור לי כי זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, אין קשר בין הנאה ממגע עצמי לבין הנאה ממגע של בן זוג - בין אם באצבעות או עם איבר מין. המגע שלנו לא מרגיש לנו כמו מגע של אנשים אחרים - ולכן אין לך מה לחשוש. אני בטוחה כשתהיי מוכנה לקיום מגע מיני - מכל סוג - את תגלי שזה שונה ומענג בצורה אחרת. וגם כמובן, תוכלי לבדוק ביחד מה נעים יותר ומה פחות. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בת 25 שואלת: #106736
כשאני חרמנית אני מכניסה את שתי האצבעות שלי לכוס ומנענעת אותן במהירות האם זה נקרא לאונן?

תשובה:
שלום, התשובה היא כן. אוננות היא פעולה מינית עצמית שמתבצעת על ידי גירוי איברי המין, שהם אזורים ארוגניים שנמצאים בהם עצבים רבים ורגישים. אצל האישה מתבצעת אוננות באמצעות גירוי הדגדגן (לרוב באמצעות לחץ משתנה של אצבע/ות), אזור הפות, השד ו/או אברים ארוגניים אחרים. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106596
קראתי שמי שמאונן אז בעתיד לא יצליח לגמור ביחסי מין כי הוא התרגל למגע חזק של יד ואיבר האישה אליו הפין נכנס לא חזק כמו היד ולכן הוא לא יצליח לגמור... האם זה נכון? אני צריך להפסיק לאונן? עוד שאלה קטנה זה מאיזה גיל אפשר לקיים יחסי מין ? (מעבר לאדם עצמו שהוא מוכן ורוצה והוא ובת זוגתו רוצים ומסכימים עם זה אחרי כל זה מתי לדעתך זה לגיטימי להתחיל? ) תודה מראש

תשובה:
שלום, עניתי לך גם בשאלה הקודמת ששאלת. אם אתה מאונן הרבה תוך צפייה בפורנו אתה עלול להתרגל להנות ממגע מסויים באיבר המין. אם למשל תאונן תוך צפייה בסרטי פורנו אגרסיביים מאד, אולי בעתיד יחסי מין רומנטיים ועדינים יהיו משעממים עבורך. זה לא אומר שבוודאות הדברים האלו יקרו לך, אבל כמו שקראת יש סיפורים של בנים שכן הושפעו גם לטווח ארוך מצפייה מרובה בפורנו. כמו שכתבתי, אוננות בפני עצמה לא נחשבת דבר בעייתי או מזיק כלל. אין גיל מסויים שבו "אפשר" לקיים יחסי מין, וגם להגיד מתי "לגיטימי" זה קצת בעייתי כי לכל אחד ואחת יש את הזמן המתאים עבורו. יש לנו באתר מידע מפורט על "הפעם הראשונה" ותוכל לקרוא שם עוד - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919.


בן 16 שואל: #106594
היי אני בן 16 וחצי, לאחרונה קראתי בכל מיני אתרי חדשות שצפייה בפורנו ואוננות משנה את המציאות... אני לא מכור ויודע לאונן כשאני רוצה אך בכל זאת אם אין לי זמן אולי אדחה את זה . יכול להיות כמה ימים שלא אאונן ולעומת זאת יום שאאונן פעמיים שלוש (לרוב אני מאונן אחת ליום לפעמים גם יומיים) לגבי פורנו אני מבין אני הפסקתי לראות ואם גם כל כך דחוף לי אז אני קורא סיפוקים מיניים אך לא ממש צופה בפורנו. קראתי למשל שכשמאוננים הרבה מה שקורה הוא שהאיבר מתרגל להינות מחוזק של יד ואיבר האישה הוא לא כמו היד ואז זה ידפוק את העתיד כשארצב לקיים יחסי מין... אני ממש מודאג מזה,,, אשמח לתשובה ותודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שאתה חושב על הנושא ומתעניין לגביו - הרגלי האוננות וגם צפייה בפורנו יכולים להשפיע גם על הצורה שבה תקיים יחסי מין בעתיד ולכן כדאי לדבר עליהם. פורנו עלול לעוות את התפיסה שבה אנחנו תופסים יחסי מין, ולהרגיל אותנו לראות ביחסי מין משהו טכני, חסר רגש, מהיר ולעיתים גם אגרסיבי ואפילו אלים. מי שצופה הרבה בפורנו, עלול להתרגש פחות מיחסי מין "רגילים", עם בן/ת זוג נורמאליים/ות, שנמשכים בדרך כלל זמן קצר יותר, ולא כוללים "אפקטים" כמו קולות חזקים או הרבה משתתפים וכו'. לא מדובר בסכנה מיידית, וכמובן שאם הגעת למצב שאתה חושב על הדברים ונהנה גם מאוננות שאינה קשורה בפורנו, הסיכוי שייגרם לך נזק הוא נמוך יחסית. בדיוק כמו שכתבת בשאלה, כדאי לכל אחד לוודא שהוא לא "חייב" לצפות בפורנו כדי להנות מאוננות, שגם מחשבות ופנטזיות מעוררות ומרגשות אותו, ושהוא מסוגל גם לקחת הפסקות מדי פעם. אוננות באופן כללי היא דבר בריא ובטוח לחלוטין, גם אם היא נעשית מספר פעמים ביום. הדבר החשוב הוא להיות מסוגל להנות ממנה ומיחסי מין בכלל גם אם הם לא נעשים תוך צפייה במין מבויים ולא אמיתי. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. כל טוב!


בן 17 שואל: #106557
שלום. רציתי לשאול משהו לפעמים שאני לא גומר כמה ימים אז יוצא לי שפיך סמיך וגם יוצא לי הרבה זרע. אבל שאני משפיך כמה פעמים ביום הוא יוצא דליל וגם מעט נוזל. למה זה ככה? אני מצטער שקצת חפרתי בנושא

תשובה:
שלום, תהליך ייצור הזרע נמשך זמן, ותלוי בגורמים נוספים כמו תזונה למשל. יכולים להיות הבדלים בנפח נוזל הזרע ובכמות תאי הזרע אם אתה גומר מספר פעמים ביום. אין להבדלים האלו משמעות בריאותית או רפואית, וכל עוד אתה נהנה מזה וממשיך לתפקד כרגיל אין בעיה לגמור מספר פעמים ביום. כל טוב!


בן 11 שואל: #106532
שלום רב יש לי שאלה האם לאוננן עם רוק יכול להזיק לי?

תשובה:
הי, עקרונית לא - אבל עדיף להימנע כי רוק מכיל חיידקים שיש בפה כתוצאה מאכילה ועיכול. אתה יכול להיעזר בשמן טבעי (למשל, קוקוס לא מזוכך) - סבונים, מרכך וקרמים עלולים להזיק - כי יש בהם חומרים שלא מתאימים לאזור זה - מאחר והוא עדין. כל טוב :)


בן 11 שואל: #106486
אני לא בטוח אבל יש סיכוי שיתקלך לי העור כי אוננתי בלי חומרים אז אפשר איך אפשר לאונן אם רוק ואם אפשר בכלל לאונן אם רוק? ואם כן כמה רוק צריך?

תשובה:
שלום לך. ניתן לאונן עם רוק או עם מים - זה לא מזיק. אתה צריך לנסות ולהרגיש עם הזמן מה נוח לך. ניתן גם להשתמש בחומרי סיכה שניתן לרכוש בחנויות הפארם.


בן 11 שואל: #106480
שלום רב אני בן 10 ו9 חודשים, ורציתי לדעת אם אני יכול לאוננן בגיל כזה, וגם עם אני יכול לאוננן עם עשו לי ברית מילה? מצפה לתשובה מהירה. ואנה תשימו את השאלה בשאלות הנפוצות כי האימייל שכתבתי נאבד לי תודה רבה.

תשובה:
שלום לך. ניתן לאונן גם בגילך ואין לכך קשר לברית מילה.


בן 16 שואל: #106474
שלום.. זה נורמאלי שאחרי שעושים ביד אז האיבר מין שלי (בן) מתכווץ?? ואיך נגמלים מאוננות כי אמרו לי שמי שעושה הרבה ביד יכול להיות עקר שהיא יגדל

תשובה:
שלום לך. אני רואה שהנושא מאוד מטריד אותך. אוננות היא טבעית ונורמלית ובהחלט אינה גורמת לעקרות. היא מהווה דרך טבעית ומהנה לפורקן מיני. לאחר השפיכה הפין חוזר למצבו הרגיל ואני מניחה שלכך אתה מתכוון.


בן 15 שואל: #106447
שלום אני בן 15 ולא ביצעתי סקס אף פעם כאשר אני מנסה להביא לעצמי ביד אני מקבל סוג של תחושה אבל אני לא מוציא את החומר האם זה רגיל?

תשובה:
שלום לך, המצב שתיארת הגיוני לחלוטין. בשביל להגיע לשפיכה דרוש ריכוז ותחושת אינטימיות ופרטיות כך שתרגיש נינוח ותוכל לשפוך את נוזל הזרע. אני ממליצה לך לבצע את האוננות בחדר פרטי ולהשתחרר מהלחץ להגיע לגמירה מכיוון שלחץ מעכב את התהליך. המון בהצלחה.


בת 16 שואלת: #106368
יש לי עוד שאלה. לפני הכל אני רוצה לנסות אני עם עצמי כדי לא להיות בלחץ מהפעם הראשונה! כלומר...איך לאונן? מה הם הטיפים? אילו דרכים יש? זו שאלה ממש מביכה...אבל אני בטוחה שתעזרו:)

תשובה:
שאלתך נענתה .


בת 16 שואלת: #106367
היי, חברה שלי הציעה לי את האתר הזה כי אתם ממש עוזרים לה בשאלות על יחסי מין עם חבר שלה ואני אשמח שתעזרו לי גם כי זה ממש ממש חשוב! :) אז ככה. אני וחבר שלי בני 15 ויש לנו משיכה אחד לשני נורא חזקה בקטע מיני. ושלא יצוצו לכם שאלות כמו- האם אתם מרגישים בנוח בגיל הזה ושזה הזמן המתאים? האם אתם באמת אוהבים אחד את השני?...אז כן, אני והוא כבר שוחחנו על הכל והכל בסדר והחלטנו לעשות את זה בפעם הראשונה:) *השאלה היא כזאת: אנחנו לא מדברים על זה עם ההורים ואפילו בקושי משתפים בקשר שלנו וגם לא רוצים מהרבה סיבות...אבל איפה נוכל לעשות?בבית אי אפשר. בבית ספר לא נעים. בחוץ גם לא.. אנחנו ממש רוצים למצוא מקום טוב ללא אנשים כמו שירותים...אבל בשירותים אין מיטה! האם תוכלו להגיד לנו איפה נוכל? ואם זה בשירותים אז באיזה תנוחות? **ושאלה שנייה: תוכלו להסביר לנו בבקשה איך עושים משחק מקדים ביותר ספציפיות?

תשובה:
היי! נהדר שפנית אלינו וסליחה על העיכוב בתשובות. אני שמחה שיש ביניכם תקשורת טובה והסכמה הדדית לגבי הפעם הראשונה. בפעם הראשונה יש צד נפלא ומרגש אך גם חשוב לקחת אחריות כדי להיות מוגנים ממחלות מין והריון לא רצוי. מומלץ לדבר על זה לפני - לשתף בחששות, לשמוע על הציפיות אחד של השני, לדבר על אמצעי מניעה ומה עושים במצב שיש הריון לא רצוי, איך מתמודדים? כדאי גם לדבר על איך אתם חושבים שזה יכול לתרום לקשר שלכם. כל אחד מכם יכול לשתף מה חשוב לו שיקרה ולמה הוא \היא מבקשים שתהיה רגישות. אני לא יכולה להחליט עבורך על המקום בו זה יתבצע . חשוב לעשות זאת במקום בו אתם מרגישים נוח ויודעים שאף אחד לא יפריע לכם. שירותים ציבוריים אינם מקום אידאלי כי אינם עונים על הקריטריונים האלה. מומלץ שתגיעו מוכנים עם אמצעי מניעה חשוב להשקיע במשחק המקדים -מזמוזים , ליטופים, נשיקות, החדרת אצבעות שלו בעדינות- תוכלי לדעת את זה לפי הרטיבות בנרתיק שלך. כשתרגישי שזה זמן מתאים את יכולה להזמין אותו לשים קונדום ולהתחיל לנסות להיכנס. אתם גם יכולים להשתמש בנוסף גם בחומר סיכה על בסיס מים שניתן לרכוש בסופרפרם או בבתי מרקחת אחרים. הנרתיק הוא שריר ולכן ככל שיהיה לך נוח ותרגישי רפויה השריר יהיה פחות מכווץ ופחות יכאב לך. עוד דבר שיכול לעזור לך להיות רגועה הוא שתגידי לו מראש שבכל רגע שאת רוצה להפסיק את תאמרי לו והוא יהיה חייב לעצור. את לא אמורה לסבול מכאב. זה אמור להיות בעדינות ומאוד מתחשב אלייך. את כן עלולה להרגיש צריבה או כאב. ייתכן גם דימום אחרי. אם את חשה בנוח הוא יכול להמשיך וטוב יהיה שגם הוא ישאל אותך תוך כדי אם הכל בסדר, אם את רוצה להמשיך. לוקח זמן להכיר אחד את השני וללמוד איך ומה נעים ביחסי מין ולכן חשובה מאוד התקשורת , האמון וההדדיות. זה תהליך שחשוב שתהיה בו המון רגישות - כל אחד לעצמו (לשים לב מה מתאים לך ומה נעים לך ואיך את אומרת את זה) ורגישות לבן הזוג (ללמוד מה נעים לו ומה הוא אוהב). נשמח שתבואו לפגישה ונדבר על ההשלכות הפיזיות והרגשיות של יחסי מין בגיל צעיר, נוכל גם לתת לכם את כל הידע שקשור למין בטוח. הייעוץ אצלנו הוא דיסקרטי וחינמי. לגבי שאלתך השנייה; זה מעולה שאת רוצה להכיר את גופך לפני קיום יחסי המין בפעם הראשונה. נערות שונות מאוננות בדרכים שונות. יש בנות שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בסוף האוננות את יכולה להגיע לאורגזמה. אני בטוחה שתגלי בעצמך מה נעים לך ועושה לך טוב. כל טוב ובהצלחה!


בן 14 שואל: #106353
איך לענג את עצמי יותר בזמן אוננות?

תשובה:
שלום לך, אין שיטה קבועה לאונן. כדי לחוש עונג חשוב שתכיר את הגוף שלך, תנסה לשנות מידי פעם את הדרך שבה אתה מאונן על ידי שינוי מהירות, שימוש בחומר סיכה, ותאפשר לעצמך לדמיין, ככה תלמד מה נעים לך ומה לא.


בן 16 שואל: #106335
שלום, שאלה קצת מביכה, אוננתי לפני יום עם סבון (axe) ועכשיו כל העור בפין מתקלף לי ושורף. זה יכול להיות הסבון, והאם זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, כנראה שהייתה לך תגובה לא טובה לסבון. ממליצה לך לגשת לרופא משפחה להיבדק. מעבר לכך, בזמן אוננות לא כדאי להשתמש בחומרים שלא נועדו לכך, עדיף להשתמש בחומר סיכה.


בן 15 שואל: #106325
אני ממש מודאג בקשר לפטמות שלי אני כבר חצי שנה ככה זה מביך אותי ליד חברים שהם רואים אותי עם חולצה הפטמה יוצאת ממש החוצה אני כבר בן 15 וחבר שלי אמר שאם אפסיק להביא ביד זה ירד לי..... אני ממש מודאג לגבי זה אני לא יודע עד מתי זה יהיה לי

תשובה:
היי! זה בסדר גמור לאונן ובוודאי לא משפיע על הפטמות שלך. אתה יכול להמשיך לאונן בכיף! אתה נמצא בשלב שעדיין לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך והפטמות משנות את צורתן כמו אברים אחרים בגופך- הפין, שיעור, הקול שלך משתנה, הגובה מבנה הגוף ועוד, הפטמות הן רק חלק מכלל ההתפתחות שלך ולא קשור לאוננות, הכל בסדר . אתה יכול לפנות אלינו בכל עת ונשתדל לענות על מה שמטריד אותך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #106315
יום אחד לא הלכתי לבית הספר כי רציתי לאונן ואוננתי כל היום ופעם אחת למדתי למבחן והייתי חרמנית אז אוננתי ונכשלתי במבחן הייתי אצל חברה הייתי חרמנית מעמוד אינסטגרם יש ילד אחד לא יכולתי להתאפק הלכתי לשירותים ודחפתי אצבעות דמיינתי שזה הוא אני חושבת שאני מכורה למין ולאוננות

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה בריא ומעולה לאונן! עם זאת, זה לא אמור לפגוע לך בתפקוד היום-יומי. הייתי רוצה שיהיה לך את החופש באמת לעשות מה שטוב לך אבל אם קשה לך לשלוט בעוררות המינית בסיטואציות בהן זה פחות מתאים, היתי ממליצה לך לדבר יועצ/ת בבית הספר או איש/ת מקצוע אחר שאת מרגישה איתו/ה בנוח. לראות מה יכול להתאים לך ואיך או אם לטפל בזה. אנחנו פה לכל שאלה,


בן 15 שואל: #106300
אני לא מצליח לגמור

תשובה:
שלום לך גם זה בסדר בגילך , כפי שהסברתי לך קודם ,אתה נמצא בשלב שעדיין לא השלמת את ההתפתחות המינית שלך יכול להיות מצב שלא תגמור , מה שחשוב זה לא להיות לחוץ אם אתה מנסה וזה לא קורה כנראה לא היית מגורה מספיק או היית מתוח מדיי תרגע נער יקר והכל יהיה בסדר. בהצלחה


בן 15 שואל: #106299
אני רוצה להיגמל מאוננות

תשובה:
שלום לך אוננות היא טיבעית וזה בסדר כפי שעניתי בשאלתך הקודמת, מדוע אתה רוצה להיגמל? זה בסדר( כתבת שאתה מאונן פעמיים ביום )וזה אחלה , הגבול שלך צריך להיות כאשר האוננות הופכת להיות החלק העיקרי של סדר יומך ושמפריעה למהלך חייך , כל עוד זה במינון שאתה יכול להמשיך ללמוד להיות עם חברים וכל מה שהיית רגיל לעשות אז המשך זה בסדר אתה לא עושה משהו רע אלא טיבעי. בהצלחה


בן 15 שואל: #106297
אני מביא ביד פעמיים בערך כל יום וגדלו לי הפטמות חבר שלי אמר לי שזה בגלל שאני מביא מלא ביד סליחה על הביטוי אבל אמשח לעזרה!!!

תשובה:
שלום לך אוננות בגילך זה בסדר ומקובל אם אתה נהנה זה אחלה ואין לך מה לדאוג הכל בסדר אתה לא עושה משהו שלא צריך לעשות המשך להינות, לגבי הפטמות שלך הן מתקשות וגדלות בזמן שאתה נמצא בגירוי מיני וזה חולף לאחר שגמרת, כמו כן אתה נמצא בשלב שעדיין לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך והפטמות משנות את צורתן כמו אברים אחרים בגופך הפין, שיעור, הקול שלך משתנה, הגובה מבנה הגוף ועוד, הפטמות הן רק חלק מכלל ההתפתחות שלך לא קשור רק באוננות, הכל בסדר לא להיות לחוץ ,אתה יכול לפנות אלינו בכל עת בכדי לענות על לך על מה שמטריד. בהצלחה


בן 15 שואל: #106233
למה מתכלף לי העור בפין

תשובה:
שוב שלום! יתכן והקילוף של העור נובע מאוננות "על יבש". חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק או מים. פחות מומלץ לאונן עם סבון ולא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. אם הקילוף של עור הפין גורם לך לכאבים חזקים או דימום, כדאי שתפנה לרופא. כל טוב.


בן 15 שואל: #106232
אם אני משפיך וזה נישאר לי הפין זה עושה מחלות מין אם כן אז אמור לו היות לי כבר? והם

תשובה:
שלום לך! אני מקווה שאצליח לענות לשאלתך למרות שהיא לא היתה ברורה לגמרי. נוזל הזרע שלך לא יכול לגרום לך לחלות במחלת מין. אפשר להידבק במחלת מין כאשר מקיימים יחסי מין לא מוגנים, כלומר, ללא קונדום. אתה לא יכול להידבק מנוזל הזרע שלך. כל טוב!


בת 20 שואלת: #106156
היי אני רוצה לספר על כצמי וקצת מתביישת ! לאחרונה אני ממש חרמנית , גם כשאני במקלחת עושה אמבטיה מתחילה לאונן וגם בעזרת זרם המים. ! בגלל שאני כבר לא בתולה אני מתה על משהו כמו האיבן מין של גבר !! בטוח שאני לא אביא דילדו בבית! כי אין לי איפה להחביא ממהורים!! האם יש משהו במקום שנמצא בגכל בית? אשמח למענה וסליחה אם זה היה חוצפני מדי !!

תשובה:
שלום לך ראשית אין מה להתבייש במה שאת מרגישה ויפה שאת משתפת ושואלת , חרמנות זו תחושה נורמלית וזה שאת מאוננת זה מצוין אני מבינה שכרגע אין לך בן זוג וקיים בך הצורך להרגיש פין בתוכך , כתבת שאת בת 20 בוגרת דייך להחליט מה שטוב לך ובכדי שתהיה לך פרטיות ופינה של חפצים אישיים בחדרך למרות שאת גרה עדיין בבית הורייך , אם הצורך שלך לאונן באמצעות משהו שיוחדר לנרתיק כדאי שזה יהיה משהו ייעודי כמו ויברטור מותר לך לשמור אותו בארונית נעולה בבית ופשוט לבקש לא לגעת , חשוב שתדעי שאת יכולה להגיע להנאה באוננות בדרך שתבחרי ולא לשכוח להגן על פרטיותך בחדרך ובכלל את בוגרת מספיק בכדי לעמוד על כך .


בן 16 שואל: #106143
שלום אני בן 16 ויש לי כמה שאלות אישיות ומביכות קצת אז ראשון: אני חי בפנימייה אם כמה חברים בחדר ואנחנו רואים את הפין של אחד והשני וזה כבר הרגל ואני יודע שיש לי את הפין הכי קטן ואז מדדתי ויש לי 10 ס"מ אורך של פין והתחלתי לאונן ליפני חצי שנה פחות או יותר וזה מרגיש לי מוזר ואני יודע שיש לי קטן והאם זה בסדר יחסית לגיל שלי שאלה שניה : יש לי כבר כמה שנים. פטמות גדולות ונפוחות שומניות וזה רק לי מכל הבנים ואני. לא מאוד שמן ואני מרגיש גם גולה בפטמה שנוגעים בה וזה כואב קצת וזה מביך אותי. שאלה שלישית: אני כל הזמן הייתיהילד הכי נמוך בין החברים אני בערך גובה 1.57 ושוקל 52 וזה די מטריד אותי כל השאלות האלו כר זמן רב.

תשובה:
שלום לך! השאלות שאתה שואל הן שאלות שהרבה מאוד נערים בגילך שואלים, כך שאינך צריך להיות מובך. בגילך קיימת הנטייה לבצע השוואות ומכיוון שאתה חי בפנימייה עם בני גילך הצורך הזה מוגבר עוד יותר מכיוון שאתם מבלים שעות רבות יחד וישנים באותו החדר. אני אשתדל לענות על שאלותיך לפי סדר: * לגבי אורך הפין- אורך הפין בזקפה בגבר מבוגר הוא בממוצע 13 – 15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10 עד 20 ס"מ. אתה נמצא עדיין בגיל ההתבגרות ועדיין נמצא בטווח התקין. חשוב שתדע שגודל שגודל איבר המין אינו משפיע על חיי המין העתידיים שלך או על איכותם. * לגבי האוננות - אין כל בעיה באוננות. זו פעולה טבעית ורוב הבנים והבנות מאוננים. * לגבי הפטמות הנפוחות והכאב והגולה שאתה מרגיש- גם זו תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות. יש מעין צמיחה מינימלית של "שדיים" (אלו לא באמת שדיים...) וכמו שאצל הבנות יש כאבים בעת צמיחת השדיים, כך גם אצל הבנים. אם זה מטריד אותך מאוד אתה יכול לפנות לרופא לבירור. * לגבי הגובה- גם נושא זה אינו צריך להטריד אותך. שוב, אתה עדיין בגיל ההתבגרות ואם ההבשלה המינית שלך התחילה באיחור, אתה יכול להמשיך ולגבוה גם עד גיל 20. בנות ובנים רבים מוטרדים מהמראה שלהם, בעיקר בגיל ההתבגרות, כך שזה בהחלט נורמאלי שאת עסוק בכך. אם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול אותן כאן או להתקשר לאחד ממספרי הטלפון המופיעים כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב!


בן 14 שואל: #106099
שלום זה בסדר שאני מאונן בלי שום חומר? (רק עם היד)

תשובה:
שלום לך. זה בסדר גמור לאונן ללא חומר, כל עוד זה נעים לך. ניתן להשתמש בקרם על בסיס מים או בשמנים טבעיים, אך זה לא הכרחי.


בת 17 שואלת: #106079
קצת לא נעים לי לרשום, התחלתי לאונן לאחרונה, חיצוני, עם אצבע, 2 אצבעות. והכל סבבה, זה נכנס בכיף ולא כואב ויכולתי להכניס אפילו עוד אצבע. הקטע הוא שלאחרונה הכנסתי אצבע אחת הכי עמוק שיכולתי מתוך סקרנות והרגשתי כמו גולה גדולה כזאת בסוף של הנרתיק, כמו כדור כזה שחוסם לי מעבר. יכול להיות שזה תמיד היה קיים ולא הבחנתי בזה? מה זה הגולה זאת? אני אמורה להלחץ?

תשובה:
הי, אני מניחה שאת מרגישה את דופן הנרתיק - אין לך מה לדאוג. ואוננות זה נעים מאוד, ואת מגלה את גופך ומבנה הנרתיק שלך - זה נשמע לי כמו יופי של תהליך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #106055
שלום , אני בן 17 ומאננן מכיתה ז' כל יום כמעט 3 פעמים , האם זה בסדר? וגם אני מאננן מול פורנו גייז האם זה אומר שאני גיי ? וגם אני גומר בתחתונים שלי בלי לתפוס את הזין שלי כאילו מגרד את המכנס כאדר הזין בזקיפה עד שאני גומר ואני גומר בכמות קטנה , בבקשה תעזרו לי ?!

תשובה:
הי, רק אתה יכול לקבוע אם זה בסדר - האם זה מפריע לך בהתנהלות היומיומית? האם אתה נפגש עם חברים? יוצא לבלות? האם האוננות מפריעה לך לעשות דברים? האם זה משתלט לך על סדר היום? אין תמיד קשר בין הפנטזיות באוננות לבין המשיכה בפועל - ולפעמים כן. גם כאן, רק אתה תוכל לקבוע מה הזהות המינית שלך ואיך להציג את עצמך בפני אנשים. לגבי השאלה השלישית - השאלה היא לגבי הכמות של הזרע? כן, זה נורמלי והגיוני לגמרי. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106003
שלום האם זה בריא לשפוך כול יום?

תשובה:
שלום לך אוננות היא פעולה הגורמת לסיפוק והנאה זה בסדר להגיע לשפיכה כל יום בתנאי שפעולה זו לא הופכת לחלק מרכזי בחייך ומפריעה למהלך התקין של שאר מגוון פעולתך, אם יש לך צורך ספק אותו זה בסדר. כל טוב


בן 14 שואל: #105970
שלום. אני רוצה לדעת למה לאחר גמירה, כואב לי לאונן לזמן מסוים? אשמח לתשובה. תודה מראש.

תשובה:
שלום לך אוננות ע"י שפשוף הפין יכולה לגרום לכאב בגלל הלחץ שהופעל על הפין , הפין מזדקר כאשר באמצעות הגירוי כלי הדם הנמצאים בתוך הפין מתמלאים בדם וזה מה שיוצר את הזקפה המעבר מפין מתוח זקור המגיע למכסימום גודלו ומצב לאחר השפיכה בו הפין חוזר לגודלו הנורמלי מביא לשחרור וגם להרגשה של משהו שלא היית מגדירה כאב אלא שינוי, הזמן המסויים שאתה מדבר עליו הוא לא יותר מרבע עד חצי שעה וזה הזמן שהגוף "מתארגן" לפעילות הבאה. כל טוב


בן 15 שואל: #105930
שלום, אני בן 15 ויש לי 3 שאלות: 1) רציתי לדעת אם יש הרגשה של הנאה בקיום יחסי מין עם קונדום.הנאה! רואים בפורנו שהגבר כביכול נהנה וממשיך לקיים יחסי מין עם האישה, אך האם מרגישים תחושה של הנאה מזה? 2) רציתי לדעת אם החומר שיוצא מאיבר המין צריך להגיב איכשהו במצבים שונים. הכוונה היא כשאני מאונן בשכיבה החומר נהיה דביק ולרוב אפילו נדבק למשטח שהוא עף עליו ברגע האורגזמה, אבל כשאני מאונן בעמידה החומר לרוב מימי כזה ושונה לגמרי מהפעמים כשאני גומר בשכיבה. 3) האם יש השפעה על הגוף כשאני מאונן או חש אורגזמה? אם כן זה משפיע על התפתחות הגוף והאם זה בריא לאונן? סליחה על החפירה אני חייב לדעת את כל אלה. תודה.

תשובה:
שלום לך! אני ממש שמחה שאתה שואל ומתעניין בגופך ובתהליכים המתרחשים בו. אתה ממש לא חופר! אשתדל לענות על שאלותיך עפ"י סדר: 1. אתה שואל האם נהנים בעת קיום יחסי מין עם קונדום ומסתמך על סרטי פורנו בהם צפית. חשוב שתדע שסרטי הפורנו אינם שיקוף של המציאות. מה שאתה רואה בהם הוא תמיד מבויים ולא אמיתי. במציאות ישנם מי שמתלוננים (לא רובם) שהקונדום גורע מההנאה אך חשוב לזכור שבעת קיום יחסי מין, מעבר לכך שהקונדום מונע הריון הוא גם האמצעי היחיד למניעת העברת מחלות המועברות במגע מיני. חשוב להתיידד אתו ולהתרגל אליו. 2. לשאלתך על נוזל הזרע; לא ידוע לי על שינויים במרקם הנוזל בגלל עמידה או שכיבה בעת האוננות. המרקם יכול להיות מושפע מתדירות האוננות ומשינויים בתזונה ואין לך מה לחשוש 3. ההשפעה היחידה שיש לאוננות על הגוף היא הנאה! עוד מידע על אוננות תוכל למצוא בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב!


בת 15 שואלת: #105901
אני וחבר שלי עשינו יבש עם בגדים בזמן שהייתי במחזור לאחר יום המחזור הפסיק האם זה מסוכן ?? הוא יחזור בהמשך השבוע ?? מותר לאונן במחזור ?

תשובה:
הי, מותר לאונן במחזור כל עוד זה נעים לך ואת נהנית מזה. מחזור לא תמיד רציף - זה בסדר גמור. כל טוב :)


בן 16 שואל: #105840
שלום אני בן 16 מאונן הרבה רציתי לדעת מה הסיכונים שהאוננות גורמת להם? ודבר שני איבר המין שלי עומד ברגעים לא רצויים כלומר שאם אני יושב בבית הספר יש לי זיקפה וזה די מעצבןיש לזה סיבה מיוחדת ?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתה פונה אלינו. חשוב שתדע שאין סיכונים באוננות. האוננות היא פעולה טבעית גם בגיל ההתבגרות ובכלל. חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק, מים, סבון, שמפו, מרכך, במידה ואלו לא שורפים לך. לא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. אתה יכול לאונן כמה פעמים ביום ללא בעיה כל עוד האוננות אינה פוגעת בסדר היום הרגיל שלך. לגבי שאלתך השנייה: זקפה לא רצונית מאפיינת מאוד את גיל ההתבגרות אצל בנים. למרות שזקפות רבות נגרמות על ידי גירוי מיני, כגון צפייה בתכנית טלוויזיה סקסית או מפנטזיה מינית, זקפות רבות מתרחשות ללא סיבה מיוחדת. למעשה זקפות מתרחשות כבר בגיל צעיר מאוד מגיל ינקות, זקפות במהלך היום וכן במשך הלילה. אם מתרחשת אצלך זקפה בזמן לא צפוי כמו באמצע שיעור מתמטיקה - אין שום סיבה לדאוג שמשהו לא בסדר איתך. הגוף שלך פשוט פועל באופן טבעי עבור מישהו בגילך. נסה להסיט את המחשבה מהזקפה ולחשוב על משהו שלא קשור כלל למין. זה יכול לעזור להורדת הזקפה. כל טוב.


בן 16 שואל: #105839
שלום אני בן 16 ומאונן די הרבה ולפני כמה ימים התחילה לי פריחה ליד איבר המין השאלה שלי היא ממה זה נובע? ואיך אפשר להפסיק לאונן ?

תשובה:
היי יקירי... פריחה באיבר המין יכולה להיגרם מכמה סיבות... צריך לשים לב להבדל בין שני דברים דבר ראשון מתי תדע אם אתה באמת מאונן הרבה? אין באמת מספר פעמים קבוע לאוננות, אבל אם אתה מרגיש שאוננות מפריעה לך בשגרת היום ומונעת ממך לעשות דברים אחרים אז אולי שווה לבדוק איך אפשר להתמודד עם זה (אתה מוזמן להתקשר ולהתייעץ איתנו) דבר שני לגבי הפריחה היא יכולה להיגרם גם מחוסר היגיינה או זיהום או פטרייה שיצאו באזור.. אני ממליצה ללכת לרופא משפחה לבדוק מה זה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #105826
איך להחדיר אצבע באלי לפגוע באיבר המין שלי? (בת)

תשובה:
היי יקירה... חדירה של אצבעות לאיבר המין לא אמורה לפגוע בו.. זאת אמורה להיות תחושה נעימה. יכול להיות שציפורניים ארוכות יכולות לפצוע את איבר המין או אם עושים את זה בצורה לא עדינה אז זה יכול לכאוב. אני ממליצה לך לקחת מראה ולהסתכל על איבר המין שלך לפני שאת מחדירה אצבעות על מנת להכיר אותו ואת עצמך טוב יותר! ככה תדעי מה יותר נעים לך ומה פחות. בהצלחה מוזמנת להתקשר תמיד


בן 13 שואל: #105783
התחלתי לאונן לא מזמן ומאז כואב לי איבר המין כל פעם שאני נוגע בו מה קרה לי?

תשובה:
היי, קודם כל אני רוצה להרגיע אותך שממה שאתה מתאר המצב נשמע לי תקין ואין לך מה לחשוש. ייתכן שהכאבים שאתה מתאר נובעים מהפעלת לחץ על איבר המין ואלו כאבים שיחלפו עם הזמן. עם זאת, אני ממליצה לך להפסיק לאונן באופן שבו אתה מאונן עד עכשיו (כי כנראה זה מכאיב לך). אני ממליצה לך לאונן בכל מיני דרכים (כמו עמידה, ישיבה, שכיבה) בכדי שלא תתקבע על דרך אחת בלבד לאונן, בדרך שלא נעימה לך וגורמת לך לכאב. אוננות אמורה להנות ולא להכאיב. מוזמן לכתוב לנו תמיד בכל נושא. בהצלחה.


בן 12 שואל: #105762
אני רק התחלתי לאונן ואני רוצה לדעת אם כמה פעמים מותר לאונן ביום בגיל שלי (אני בן 12) ואם איזה חומר צריך לאונן תודה מראש

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד למודעות שלך לגופך ועל כך שאתה מתעניין בפרטים. כמות הפעמים ביום שאפשר לאונן היא עניין אישי. כל אחד מאונן כמה שבא לו ולפי הצורך שלו. כל עוד אתה לא נפצע באוננות, או מוותר על חיי היומיום שלך בשביל להישאר בבית ולאונן, אין בעיה לאונן כמה שאתה רוצה. מה שכן, לאחר מספר פעמים ביום של אוננות, ייתכן ולא יצא לך זרע או שיצא לך קצת זרע, כי האשכים לא מספיקים לייצר זרע במהירות גדולה כל כך. חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה מיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק, מים, סבון, שמפו, מרכך, במידה ואלו לא שורפים לך. לא מומלץ לאונן עם שמן תינוקות, קרם גוף או וזלין. בהצלחה ובהנאה!


בן 14 שואל: #105712
היי, אני לא גומר הרבה ושלושה ימים האחרונים גמרתי שש פעמים. בפעם האחרונה יצא לי פיפי תוך כדי האוננות ואז בגמירה יצא לי דם עם השפיך וזה לא כאב לי הרגשתי רגיל. מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר, למרות שלא היה לך כאב אתה מתאר סיטואציה לא רגילה,לכן הייתי ממליצה לך לגשת לרופא משפחה או אורולוג כדי לשלול בעיה רפואית. בכל שאלה נוספת או התייעצות, מוזמן לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך, כל טוב!


בת 24 שואלת: #105572
היי מדי פעם יוצא לי לאונן במקלחת עם זרם המים.. לאחרונה עשיתי את זה וכניראה פגעתי לעצמי בשפתיים.. ממש התנפח ויש אדמומיות ,נראה כמו עקיצה בויש לציין שהפצע הוא פנימי! זה ממש שורף ומגרד ניתן לעשות משהו או פשוט לחכות שזה יעבור? יש סיבה לדאגה?🤧

תשובה:
שלום לא נראה לי שיש סיבה לדאגה. את יכולה למרוח משחה טיבעית של קלנדולה ולחכות כמה ימים. אני מניחה שהפצע יחלים והכאב ירגע. במידה ואת לא מרגישה שיפור כדאי ללכת לבדיקה לוודא שהכל תקין. תנסי להבא להשתמש בזרם מים יותר עדין כדי לא להגיע שוב למצב של פציעה. החלמה מהירה


בת 15 שואלת: #105547
שלום לכם אני רציתי לשאול משהו חשוב עם אני ירדתי לחבר שלי בלי קנדום אני יוכל להכנס להיריון מזה ? עוד משהו החשק שלי לאוננות עולה ואני רוצה להכניס אצבעות יש איזה דרך יותר טובה או משה שאפשר להכניס שזה יתן לי את ההרגשה של זיון?

תשובה:
שלום לך הריון מתרחש רק כשיש מפגש בין תא זרע לביצית. הזרעים נמצאים בתוך נוזל הזרע והביציות נמצאות בתוך הגוף של האישה. הדרך היחידה להגיע לביציות היא דרך הנרתיק. יש פתח באיבר המין של הבת שדרכו הזרע עובר ומגיע לביצית. מהפתח הזה יוצא גם דם הווסת. לכן כדי להכנס להריון צריך שיהיה נוזל זרע בפתח הנרתיק או בתוכו. העוררות המינית שלך עולה ולכן יש לך חשק לאונן יותר - זה טיבעי ונורמלי כל עוד זה לא פוגע בתפקוד היומיומי שלך ומונע ממך לעשות את הדברים שבשגרה. את בהחלט יכולה לנסות ולהכניס אצבעות לנרתיק ולראות איך זה מרגיש לך. כשאת מחדירה אצבע שימי לב שיש לך רטיבות בנרתיק ושאת עושה את זה ברגישות כדי לא לפצוע את עצמך. תנסי ותרגישי איך את אוהבת, איזה מגע נעים לך ומה מרגש אותך. את יכולה לנסות לגעת כמו עיסוי עדין בדגדגן. זה האיזור הרגיש אצל בנות באיבר מין וליטוף שלו יוצר אצל רוב הבנות תחושה מאוד נעימה. רוב הבנות נהנות יותר ממגע בדגדגן מאשר מהחדרה בנרתיק. תרגישי איך זה אצלך. אני ממליצה לך להתחיל בזה ולהשתמש בדימיון. ידעת שהאיבר מין הכי גדול שלנו שהוא - המוח! תתחילי להכיר את הגוף שלך ולהשתמש במה שיש לנו כדי ללמוד על ההנאה שאת יכולה להגיע אליה עם עצמך לפני שאת מתחילה להשתמש בחפצים ובאביזרים אחרים. כאשר תכירי ותדעי איך את יכולה לענג את עצמך תוכלי לדעת מה את רוצה. בהצלחה


בן 14 שואל: #105495
שלום. אני ילד בן 14. בדרך כלל אני מאונן עם מים אבל פעם אחרונה אוננתי עם סבון ידיים. עכשיו הסתכלי ואני חושב שיש לי פריחה בכיפה. אני לא יודע לעשות גם ממש מגרד לי שם וזה כואב. מה לעשות?

תשובה:
הי, כנראה שהסבון גרם ליובש ופריחה. ניתן להשתמש בקרם על בסיס מים או בשמנים טבעים (כלומר - שמן לא מזוכך) - כמו למשל, שמן קוקוס. אני מניחה שזה יקל על הגירוד והכאב. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105404
שלום, אני אסקסאולית, כלומר יש לי חוסר משיכה מינית כלפי אחרים. אבל למרות הכל ניסיתי פעמיים לאונן, אבל אחרי מספר שניות החשק והדחף שלי נעלמים ואני מתייבשת. בפעם השנייה המצב היה יותר ארוך הרגשתי תחושה נעימה (נעים כמו ליטוף ביד) אבל שוב זה נעלם. אני מתחרמנת דווקא אבל ברגע שאני מנסה לעשות משהו, ההרגשה כבר נעלמה... אולי אני עושה משהו לא נכון? אני משחקת בדגדגן וזה אבל זה פשוט מוזר ולא נעים ולפעמים כואב כי אף פעם לא גמרתי גם. זה קשור למשיכה המינית שלי או לטקטיקות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מברכת אותך על כך שאת מנסה לחקור את מיניותך בפתיחות ובכנות. יש לי מספר דברים לומר לך. אתחיל מזה שהגיל שבו את נמצאת הוא גיל מאוד מבלבל מבחינה מינית. בגיל זה הרבה נערים ונערות עדיין לא יודעים בוודאות מה מגרה אותם ולמי הם נמשכים. כך שהלבטים שאת מבטאת הם מאוד נורמלים וטבעים. אם את מרגישה שאת אסקסואלית זה בסדר ומקובל לחלוטין, יחד עם זאת היתי ממליצה לך עוד לא למהר ולהכניס את עצמך להגדרות כי באמת הכל יכול להשתנות. אני אישית בכלל לא מאמינה בהגדרות מיניות. אני חושבת שכל אחד יכול לפעול על פי מה שהוא מרגיש באותו רגע, והכל בסדר ולגיטימי כל עוד אנחנו לא פוגעים באף אחד אחר ובעצמנו. כעת אתייחס לשאלותיך. באשר לאוננות, צריך להבין שלבנות לפעמים זה טיפה יותר מורכב להגיע לאורגזמה וצריך להכיר טוב מאוד את גופנו על מנת להבין מה עושה לנו טוב, ולפעמים זה תהליך שלוקח הרבה זמן. יחד עם זאת, אל תתיאשי! המשיכי לחקור את מיניותך, לגעת בעצמך ולבחון מה נעים לך ומה פחות. ממה שאת מספרת דווקא כן נשמע שיש לך משיכה מינית ושאת מסוגלת להיות מגורה. אז באמת יתכן שלאט לאט תתוודאי יותר לעצמך ולהעדפות שלך וכך גם תרגישי יותר בטוחה במיניות שלך ותמצאי את עצמך מגורה יותר בקלות. הקושי שלך בהגעה לאורגזמה יכול לנבוע משתי הסיבות שציינת. מבחינת הטקטיקה זה כן נשמע שאת מכוונת למקום הנכון. הדגדגן הוא באמת מוקד מאוד עצבי שהרבה נשים מתענגות ממנו. אז תמשיכי לחקור את האזור הזה ויחד עם זאת תנסי גם להפליג למקומות נוספים ותראי אולי גם שם יהיה לך נעים. ולגבי המיניות שלך, שוב אומר, שמיניות זה משהו שקשה להיות בטוחים בו בעיקר בגיל הזה. וגם לא חייבים להגיע להחלטה. אז לסיכום, אני מעודדת אותך להמשיך לחקור את מיניותך ומה שעושה לך נעים וטוב. וזיכרי שאת נמצאת בגיל מאוד מבלבל ואין לחץ להגיע להחלטה או הגדרה בנוגע למיניותך. תהני ממה שאת חווה עכשיו ולאט לאט תראי שהדברים יתבהרו לך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #105399
שלום אני בן 15 ויש לי איבר מין בגודל 13 ס"מ בזיקפה האם הוא עוד יגדל ? השיערות בבית שחי שלי רק מתחילות לצמוח והשאלה שלי היא :אם אני מאונן פעם ביום (כמעט כל יום )יכולה להיגרם לי איזושהי בעיה ?

תשובה:
שלום לך. אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות והגוף גדל ומתפתח. אין לדעת מה יהיה בדיוק גודל איבר המין שלך , אבל כרגע הוא בהחלט בטווח הנורמלי. לגבי האוננות - האוננות אינה מזיקה ואין בה שום דבר רע.


בן 17 שואל: #105376
שלום, שמעתי על באתם המון. לכן אני רוצה לפנות אלייכם. השאלה שלי היא כזו: אני שמעתי המון את המילה "לאונן / לתת ביד", אך לא הייתי מבין אותה אמרו לי שדה משהו שקשור לאיבר המין. תמיד ניסיתי לדעת מה זה אל התביישתי לשאול. אמרו לי שזאת פעולה שמתבצעת עם איבר המין. מה זו הפעולה הזאת, ואיך היא מתבצעת? אשמח מאוד אם תענו, תודה מראש.

תשובה:
היי, דבר ראשון זה מעולה שאתה שואל ולא צריך להתבייש, אוננות היא פעולה טבעית וחשוב לדבר על זה. אני מזמינה אותך להיכנס לאתר שלנו ולגשת למאגרי מידע -> גדילה והתפתחות -> אוננות, תוכל למצוא שם דף הסבר שלם על אוננות. גם מה עושים ואיך עושים בדרך הנכונה והמתאימה לך. בהצלחה!


בן 19 שואל: #105335
שלום, אני בן 19. מגיל צעיר מאוד אני מאונן הרבה ללא שום הפרעות, עד לפני כחודשיים הייתי מסוגל להעמיד את הפין לאחר מספר שניות/דקות, הייתה לי זיקפה חזקה והייתי מסוגל לאונן כמה פעמים ברצף כל יום. לפני חודשיים חל שינוי נורא באיבר המין והמצב עדיין לא השתפר. ערב אחד שמתי לב שאיבר המין שלי נהיה חלש, כבר חודשיים שאני כמעט לא מסוגל להגיע לזקפה מלאה. כשאיבר המין רפוי הוא מצומק וקטן מהרגיל, וכשאני גומר יוצא לי מעט מאוד זרע במרקם מוזר לחלוטין, צמיגי לפעמים. זו לא בעיה של חוסר חשק, ואני לא יודע מה הגורם לבעיה הזו. אילו בדיקות אני צריך לבצע על מנת לפתור את המצב הזה? אולי זה משהו שקשור לתזונה? טסטוסטרון? אני לא יודע למי אני צריך לפנות. (אני חייל, אם זה משנה) תודה על המענה, אני מרגיש די אבוד...

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. מבינה את החשש שלך למרות שלרוב בגילך לא נמצא בעיה גופנית. עם זאת, בכל קושי מיני, נרצה קודם לשלול בעיה גופנית ולשם כך אמליץ לך לפנות לרופא אורולוג. האפשרות האחרות למה שאתה מתאר הן שיתכן ואחרי הפעם הראשונה שזה קרה התפתחה חרדה. החרדה מפריעה לזקפה מאחר וההורמונים הפועלים בגוף שלנו במצב של חרדה נוגדים את מנגנון הזקפה. הרבה פעמים קושי כמו שאתה מתאר יכול להתחיל מפעם אחת שלא היה לך יותר מידי חשק לאחריה התפתחה חרדה פן יש לך בעיה. החרדה פגעה בפעמים האחרות של האוננות. כמובן שגם שינויים שקורים לנו במהלך החיים, עלולים לגרום לשינויים במיניות שלנו. האם משהו השתנה בחייך מאז התחיל הקושי עם הזקפה? אך אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות מה הסיבה עד שתעשה בדיקה אורולוגית אשר כוללת לרוב בדיקות דם ותשאול של הרופא. אני מציעה שתתחיל מכאן ותחזור אלי עם תשובות האורולוג. במידה ותרצה לשוחח, אנא השאר את מספר הטלפון שלך , כמובן שאדאג שהמספר לא יפורסם. כך נוכל להיות גם בקשר טלפוני. בהצלחה!


בן 18 שואל: #105321
לא רק נמצא במצב הזה, הוא גם פולט זרע ואז נרגע לרבע שעה בערך ואז שוב חוזר לאותו מצב

תשובה:
היי, אני חוזר ומדגיש שבמידה והזיקפה מלווה בכאבים עליך לפנות לחדר מיון. מעבר לכך, אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית ביום חמישי וננסה להשיב על יתר השאלות שלך.


בן 18 שואל: #105317
תודה שעניתם, לא הבנתי אותכם. מה אני אמור לעשות, אם זה פליטות לא רצויות בכלל, ואי בר המין במצב כזה רוב היום. ומה זה אוננות?

תשובה:
היי, אם איבר המין במצב של זיקפה לאורך שעות מרובות ללא הפסקה אכן כדאי לפנות לבדיקת רופא/ה (אורולוג/ית). אם זה מלווה בכאבים משמעותיים יש לפנות לחדר מיון. אוננות היא גירוי עצמי של איבר המין למטרות הנאה ועונג. מדובר בפעילות טבעית, נורמאלית ואף בריאה, והיא בדרך כלל רצויה ונעשית במודע ומתוך כוונה להסב לעצמך הנאה. יש על כך מידע נוסף באתר שלנו.


בן 18 שואל: #105254
שלום לכם, שמעתי על האתר הזה המון. והחלטתי לפנות אליכם, אז ככה. בחודש האחרון איבר מיני רועד מעצמו והוא קשה, וממש גדול משמעותית מהרגיל. הוא רועד (אני לא יודע למה), ומוציא מעצמו נוזל לבן ולפעמים שקוף שמאוד דביק, ובעת הפליטה זה מרגיש לי מוזר ונעים. למה זה קורה? זו בעיה? אם כן אני ממש מבקש שתעזרו לי, אני מאוד לחוץ. מקווה שתענו מהר ותתנו תמיכה.

תשובה:
שלום, יתכן שמה שאתה מתאר הוא זיקפה ושפיכה נורמאלית. זיקפה היא המצב שבו איבר המין גדל ומתקשה, והיא מתרחשת בעיקר בזמן עוררות מינית. שפיכה היא בעצם פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין, והיא מלווה בדרך כלל בתחושה נעימה. זיקפה ושפיכה הן חלק טבעי בשנת הלילה של נערים מתבגרים (במסגרת תופעה שמכונה "קרי לילה"), בזמן אוננות ובזמן קיום יחסי מין. לא נשמע שיש לך סיבה להיות מוטרד או מודאג מהנושא. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית.


בן 14 שואל: #105221
עם אני מאונן ויש לי שפיך זה אומר שהיה לי כבר קרי לילה או שלא היה לי ולא יהיה לי

תשובה:
שלום, המושג "קרי לילה" מתייחס לתופעה שבה במהלך הלילה יש שפיכה של נוזל הזרע מבלי שמקדימה לכך אוננות. התופעה נפוצה מאד במהלך גיל ההתבגרות, אך קיימים גם בנים שלא חווים אותה וגם זה נורמאלי לחלוטין. בדרך כלל כשיש קרי לילה רואים זאת בבירור בבוקר. יתכן שבהמשך תחווה את התופעה הזאת ויתכן שלא, ובכל מקרה כפי שאמרתי מדובר במצב נורמאלי.


בת 12 שואלת: #105179
יש לי שתי שאלות 1. יש לי הפרשות כבר שנתיים שלוש בערך ולא קיבלתי מחזור וזה מלחיץ אןתי ממש!!! 2. אני מאוננת מגיל 11 ואני לא יודעת עם להפסיק או שזה טבעי שאני יעשה את זה ?

תשובה:
היי לך :) 1. זה טבעי לחלוטין שיש לך הפרשות כבר כמה שנים ועדיין לא הופיעה הווסת הראשונה שלך, אין ממה להילחץ. את בתחילת גיל ההתבגרות והגיוני שעדיין לא קיבלת מחזור! טווח הגילאים להופעת הווסת הראשונה הוא רחב, וגם אם תקבלי רק בעוד שנתיים זה נורמלי ותקין לגמרי! 2. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח עם גופך ומאוננת, זה טבעי ונורמלי בגילך (ובכל גיל). כל עוד את נהנית אין שום סיבה להפסיק, אין אף סכנה בריאותית באוננות. שיהיה בהצלחה :)


בן 16 שואל: #105144
אז זה אומר שחס וחלילה אין חלש שאני יהיה חס וחליל עקר בגלל הבאת ביד?

תשובה:
אין חשש לעקרות מאוננות. אוננות היא דבר בריא וטיבעי. כל טוב


בן 16 שואל: #105091
זה אומר שאם אני עושה ביד פעמיים בשבוע זה לא מזיק ? או שזה יעשה אותי בהמשך עקר?

תשובה:
שלום לך, אין שום בעיה לאונן פעמיים בשבוע ולא יקרה לך דבר. זה טבעי ובריא לחלוטין. אל דאגה. כל טוב


בן 15 שואל: #105082
כמה פעמים של אוננות ביום למשך זמן יגרום לי גירוי בזין ?

תשובה:
היי, אין מספר מסויים של פעמים שאם תאונן תגרום לגירוי/שפשוף באזור איבר המין. ככלל, אוננות אינה מזיקה כל עוד היא נעימה לך. כמובן שאם מתישהו מופיע גירוי, שפשוף, אודם או פצע באזור איבר המין מומלץ להמתין עד לריפוי האזור לפני שממשיכים לאונן. בנוסף, שימוש בחומר סיכה יכול לסייע בהפחתת החיכוך והגירוי באזור.


בן 13 שואל: #105068
שלום, אני בן 13 ואני לא מאונן, אבל אני כן רואה פורנו מדי פעם ונוגע בביצים או בצינור הזה מתחת לפין ויוצא לי שפיך, אבל אני לא רוצה שיצא לי שפיך. חוץ מזה לפעמים אני מוציא שפיך כשאני סתם חושב מחשבות מרחמנות כשאני שוכב במיטה ואני נוגע קצת במכנסיים או בתחתונים איפה שהפין ולפעמים גם (ברכּות) בפין שלי ויוצא לי שפיך ואני לא בטוח אם זה בעיה או לא. לפעמים אני גם רואה פורנו סתם במיטה ויוצא לי בלי שאני נוגע בעצמי אבל אני לא בטוח אם זה בגלל שהירכיים שלי לוחצות על הביצים שלי או משהו. עוד דבר: בזמן האחרון כשאני רואה פורנו אני נהיה פחות ופחות קשה ואני לא מבין את זה. תודה.

תשובה:
שלום, אני לא לגמרי בטוח שאני מבין מה מטריד אותך. אתה צעיר מאד ונמצא בשלבים הראשונים של ההתבגרות, וזה הזמן שבו אתה מתחיל להכיר את גופך ולהבין מה מגרה אותך ומה נעים עבורך. אוננות היא בגדול כל סוג של מגע באזור איבר המין שגורם להנאה. שפיך הוא כינוי גם לנוזל הזרע וגם לנוזל שמקדים אותו (ומכונה pre-cum, לפעמים מכונה גם "טיפות אהבה"), והוא אכן יכול להיות מופרש מהפין מהרגע שבו אנחנו חושבים מחשבות הקשורות במין ועד לשפיכה/גמירה שהיא בדרך כלל שיא ההנאה המינית של הגבר. נסה לא להיות מוטרד ופשוט ללמוד להכיר את גופך, עם הזמן אתה תדע מה מעורר ומגרה אותך ומה נעים עבורך.


בן 16 שואל: #105037
אני נוטה לאונן מספר פעמים בשבוע וחלק מהפעמים אוננות שמשולבת בחדירה אנאלית. בדקתי באינטרנט איך לבצע זאת בצורה בטוחה ולא כואבת כדי לא לפגוע בעצמי, אבל אני עדיין מפחד שחדירה אנאלית פעם בשבוע יכולה לפגוע בפי הטבעת שלי. האם פי הטבעת שלי יכול להיפגע ממספר פעמים רב של קיום חדירה אנאלית?

תשובה:
שלום לך. אני מניח שכשאתה כותב "חדירה אנאלית" אתה מתכוון להחדרת אצבע / חפץ לפי הטבעת. בזמן שאתה מאונן. כל הכבוד שבדקת ולמדת על הנושא באינטרנט כדי לעשות זאת בצורה בטוחה! הדבר החשוב ביותר בנושא אוננות מסוג זה היא להיזהר מפציעה, ולכן מומלץ להשתמש באצבעות בלבד ולא בחפצים אחרים, ובוודאי לא בחפצים קשים/חדים/מחוספסים (אדגיש שוב - גם חפצים אחרים שאינם מותאמים לאוננות עלולים בסופו של דבר לגרום לנזק). בנוסף, עשה זאת באיטיות ובהדרגתיות, ותוך שימוש בחומר סיכה. אין מידע חד משמעי לגבי ההשפעה חדירה אנאלית על פי הטבעת, אך נראה שאין סיבה ממשית לדאוג מפגיעה וכל עוד אתה לא מכאיב לעצמך או חס וחלילה פוצע את עצמך.


בן 17 שואל: #105012
יש לי חברים שמספרים שלוקח להם בערך כ20 דקות חצי שעה עד שהם גומרים אבל לי לוקח בערך דקה וחצי האם זה משהו שישתנה? יכול להיות שיש לזה קשר לזה שהתחלתי לאונן השנה והם כבר מכיתה ח?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שהכל איתך תקין ונורמלי לגמרי ושאצלם יש משהו יותר בעייתי. הזמן הממוצע לשפיכה בגילך הצעיר הוא דקה, ובגיל מבוגר יותר, שתי דקות. אוננות וגמירה לא צריכה לקחת עשרים דקות ויחסי מין של חדירה גם לא צריכים לקחת עשרים דקות. לצערי הרבה, בשנים האחרונות יותר ויותער נערים וגברים צעירים גומרים אחרי הרבה מאוד זמן, וזה לא אמור להיות ככה מבחינה פיסיולוגית. זה קשור לפורנו, לסף גירוי גבוה ולהיעדר יכולת לדמיין. אני מציעה שתמשיך לעשות מה שעושה לך טוב, ללא קשר למה שחברים שלך עושים או אומרים שהם עושים. אתה נורמלי לגמרי. כל טוב


בן 12 שואל: #104975
כשאני מעונן יוצא לי שפיך תוך דקה האם זה בסדר וזה יכול להשתנות

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר מאוד נורמאלי לגילך. בתחילת גיל ההתבגרות פעמים רבות הריגוש המיני חזק מאוד, ולכן מגיעים לאורגזמה ולשפיכת זרע מאוד מהר. בדרך כלל זה משתנה ככל שהגיל עולה. כל טוב.


בן 19 שואל: #104906
שלום, ישלי שאלה שמאוד מטרידה אותי. אני מאונן מאז ומתמיד בשכיבה על הבטן ואיני מצליח לאונן ביד לא משנה. קראתי באינטרנט שתהיה לי בהמשך בעיה לגמור בעת קיום יחסי מין (עדיין לא התנסיתי). רציתי לשאול קודם כל אם זה באמת נכון? ולמה התנוחה הזאת מלווה בהרבה בעיות כמו שמציגים אותה? מאוד נוח לי בתנוחה הזאת וקשה לי מאוד לנסות דרך אחרת אשמח אם תענו לי במהרה

תשובה:
שלום לך. אני לא יכולה לדעת אם מה שקראת נכון או לא כי אני לא יודעת מה קראת. חשוב לומר שאוננות בשכיבה על הבטן לא אמורה לגרום לך לנזק, כל עוד היא נעשית בעדינות, אוננות יכולה לגרם לבעיה בקיום יחסי מין בעתיד במידה והיא נעשית בצורה אגרסיבית ויבשה. סביר להניח שמציגים את התנוחה הזו כבעייתית רק במצב שבו אתה עלול להתרגל אליה. המטרה של אוננות היא להגיע לסיפוק נעים, ואתה יכול לנסות דרכים נוספות כדי להכיר את גופך ואת הגבולות האישיים שלך.


בת 14 שואלת: #104705
היי, אני בת 14.5 קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני בערך שנה וחצי או שנתיים. המחזור שלי לא סדיר וזה ממש מדאיג אותי. חשוב לציין כי אני לוקחת קונצרטה כל יום וכי זה מדכא לי אץ התאבון. בנוסף, אני נתונה תחת עומס מבית הספר ואני ישנה משהו כמו 7 שעות בלילה (לפעמים פחות), האם יכול להיות שמסיבות אלה המחזור שלי לא סדיר, או שזה לא קשור? דבר שני, יש לי לפעמים כאבים באיבר במין בחלק העליון (אני מאוננת בלי להחדיר אצבעות ואף פעם לא קיימתי יחסי מין). מה יכולה להיות הסיבה לכך? עכשיו המחזור שלי מאחר ויש לי כאבים חזקים בצד שמאל בבטן התחתונה, האם זה קשור אחד לשני? אשמח אם לא תענו לי במייל (הכנסתי כתובת בדויה כי אין לי כתובת מייל וזה לא נתן לי ליצור משתמש). תודה רבה מראש

תשובה:
היי לך בנוגע למחזור החודשי, איחור במחזור או מחזור לא סדיר הם מצבים נורמליים שיקרו, במיוחד בשנים הראשונות, כמו כן הכאבים בבטן התחתונה יכולים להיות קשורים לכך. את מתארת גם שאת נמצאת בלחץ ואוכלת באופן לא סדיר וגם אלה יכולים להשפיע על סדירות המחזור. לגבי הכאבים באיבר המין שאת מתארת, יכול להיות שזה נובע מהתעסקות ומגע במקום, אך יכולות להיות גם סיבות נוספות כגון היגיינה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע משהו מדאיג, יכול להיות שכדאי כמה ימים להימנע ממגע באזור כדי לבדוק אם הכאב עדיין ממשיך. במידה והכאב ממושך או אם את רוצה חוות דעת רפואית אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה והתייעצות. בכל מקרה אם יש לך שאלות וחששות נוספים, את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לכל אחד מסניפי דלת פתוחה בהתאם לנוחיותך כל טוב ובהצלחה


בת 15 שואלת: #104679
היי, קיבלתי מחזור לפני כשלוש שנים, אני יודעת שהוא לא אמור להיות סדיר עד גיל 16, אבל האיחורים הם עד כעשרה ימים (בין אם זה לפני המחזור ובין אם זה אחריו). אני מאוננת די הרבה... לפעמים גם כמה פעמים ביום (אם זה משנה אז התחלתי לפני קצת יותר מחצי שנה) ולא קיבלתי מחזור כבר קצת יותר מחודשיים, מאמצע ינואר. רציתי לדעת אם יש קשר בין האוננות לאיחור המחזור והאם זה טבעי? האם אוננות פוגעות בפוריות/בנפש? (אני יודעת שפורנו כן פוגע בנפש, אני לא רואה פורנו) והאם יש מחלות שנובעות מאוננות? כי זה האיחור הכי גדול שהיה לי עד היום. חברות שלי אמרי לי שכדאי לי ללכת לרופא נשים אבל אני לא יודעת אם זה רציני. יש סיבה לדאוג?

תשובה:
שלום, זה מעולה שאת מאוננת במטרה להכיר את הגוף שלך. האוננות לא פוגעת בפוריות ואין קשר בין איחור במחזור לאוננות, אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. איחור במחזור יכול לנבוע מסיבות רבות כמו: לחץ ותזונה לא נכונה, לכן אין סיבה להילחץ אבל רצוי שתפני לרופא נשים. אין מחלות שנובעות מאוננות, ייתכן ואם תשתמשי בחפצים או לא תשמרי על היגינה, יש סיכוי שתזיקי לעצמך. כל עוד שאת עושה את זה באופן שלא פוגע בעצמך, לא צפוי שהאוננות תזיק לך. מקווה שעזרתי לך :)


בן 13 שואל: #104678
אני בן 13 וחצי והזין שלי נהיה שחור עד האמצע. יש כמו טבעת באמצע ואז הכל לבן נורמלי(צבע העור שלי לבן) האם זה קשור לאוננות וגם לאיבר מין יש סטייה לצד ימין שהוא רופף האם אני צריך לדאוג מהדברים האלה

תשובה:
שלום לך! כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת. אוננות היא דבר נורמאלי וטבעי ולא אמורה לגרום לשינוי בצבע העור. אם אתה מאונן פעם פעמיים ביום (בגילך אפשרי גם יותר) ואין לך כאבים או צריבות- אין בעיה.


בן 13 שואל: #104624
אתמול אוננתי במקלחת ואז תוך שתי דקות יצא לי שפיך (פעם ראשונה). מיד אחר כל נהייתה לי מן צמרמורת בישבן ובפין ובכל פעם שנגעתי בפין הצמרמורת המשיכה. תוך חמש דקות בערך הצלחתי לגעת בפין בלי שתהיה לי צמרמורת. האם זה בסדר? זה אומר משהו? מה לעשות?

תשובה:
היי, זה בסדר גמור, זאת הדרך הטבעית של התחושות בגוף לאחר הנאה מינית. כל טוב.


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 13 שואל: #104124
אני התחלתי לאומן לפני כמה שנים אבל רק בימים האחרונים גיליתי שאני יכול לגמור ומאז אוננתי פעמיים שלוש ביום עם אל סבון נוזלי אבל בכל פעם אחרי שהייתי מאונן היה שורף לי מאוד בזין ולא עשיתי עם זה כלום ומלפני יומיים הזין שלי מלא בעור יבש והוא כואב לי מאוד רק להזיז אותו מכאיב לי ואני מדי פעם מקלף את העור כי אני חושב שזה יעזור לי מה זה בדיוק ומה אמי יכול לעשות לגבי זה ?

תשובה:
היי לך. אוונות עם סבון אכן יכולה לגרום לצריבה בפתח השופכה שנמצא בקצה הפין, וליובש בעור עם הופעת אדמומיות, כאב וגרד. ראשית כל הימנע מקילף של העור היבש כי אתה עלול רק להחמיר את מצב באזור ולפציעה נוספת. אתה יכול למרוח מעט קרם לחות (קרם ידיים/פנים). נסה להימנע בימים הקרובים מאוננות עד לשיפור במצב העור. נראה שעורך רגיש ולכן בעתיד הימנע מאוננות עם סבון. אתה יכול להשתמש בחומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרקחת ורשתות הפארם, או לחלופין לנסות להשתמש בחומרים אחרים כמו וזלין או שמן תינוקות. כל טוב!


בן 16 שואל: #104065
האם גמירה של הזין גורמת לפין להתקטן? מדבר על 5-6 פעמים ביום

תשובה:
שלום לך. שפיכה/גמירה אינה משפיעה על גודל איבר המין. אוננות היא בדרך כלל דבר בריא וטבעי, והיא אינה גורמת לנזקים גופניים. אם אתה מאונן פעמים רבות כדאי להשתמש בחומר סיכה על-מנת שלא להביא ליובש או גירוי באזור איבר המין. כל טוב!


בן 14 שואל: #104017
האם יש סבונים שאסור להביא איתם ביד??

תשובה:
שלום לך, כל עוד לא שורף לך עם הסבון או מגרד, מותר עם הכל. כל טוב


בת 12 שואלת: #103920
לא קניתי את חומר הסיכה ,אני רק בת 12 ואף אחד לא יודע על זה שאני מאוננת,אחרי שסיימתי לאונן ראיתי שהוא צהוב

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אני לא ממש מצליחה להבין מה בדיוק קרה ומה נהיה צהוב. אשמח אם תוכלי לפרט קצת יותר כדי שאוכל לענות לך בצורה הטובה ביותר. יום טוב!


בן 19 שואל: #103904
אני מאונן המון ושמתי לב שעל קצה של הפין יש כתמים חומים כאלה מה זה אומר ? ואיך אפשר להסיר את זה

תשובה:
שלום לך הפין מכוסה בעור עדין ורגיש, הזדקרות הפין בזמן גירוי מיני מתקיימת בזכות צינורות בפין המתמלאים בדם כך נוצרת הזקפה, חיכוך ממושך ולעיתים קרובות יכול לגרום למה שנקרא בשפה המקצועית המטומה- שטף דם מתחת לעור ,כנראה שאלו הכתמים החומים שאתה רואה ,במהלך הספיגה של שטף הדם הצבע משתנה ומתבהר עד העלמות הכתמים , קיימים מצבים שיש פיגמנטציה על פני הפין וזה משהו שנולדים איתו, אז אם הכתמים הללו חדשים לך ולא ראית אותם בעבר קרוב להניח שאלה שטפי דם ,במקרה הזה כאשר אתה מאונן השתמש בחומר שומני בכדי להגן על עור הפין ולמנוע את שטפי הדם בהצלחה והנאה


בן 14 שואל: #103636
היי אני בן 14 והגמירה שלי מאוד מהירה אני מהונן כשנתיים והגמירה עדיין מהירה אפשר עצה תודה!!

תשובה:
שלום לך מה כוונתך שהגמירה שלך מהירה? תוך דקה, פחות מדקה, יותר ? אשמח לדעת כדי לענות בצורה מדוייקת. באופן כללי חשוב לי לכתוב לך שאתה עדיין בתחילת גיל ההתבגרות, הגוף מלא הורמונים והחרמנות מאוד גבוהה בדר"כ. תנסה לזרום עם הכיף וההנאה שבעיניין ופחות להיות בציפיות מעצמך. אוננות זה כיף, לגמור זה כיף. אין סיבה באמת טובה למדוד עם שעון תוך כמה זמן הכיף הזה קורה ולחשוב שיש תוצאה יותר טובה ותוצאה פחות טובה להנאה שבאוננות. כשתתחיל להיות פעיל מינית עם בן\בת זוג זה יכול להשפיע ולהיות גורם שאפשר לדבר עליו במידה ויש עם זה קושי. עכשיו ההמלצה שלי היא פשוט ל ה נ ו ת :-) אבל אם אתה מרגיש שהתשובה לא נותנת לך מענה עחשש שלך אתה בהחלט מוזמן לכתוב מה זה מהר. כל טוב


בת 18 שואלת: #103589
שלום רב, בכל פעם (!) שאני מאוננת אני מרגישה כאילו אני חייבת פיפי, והולכת לשירותים. מדובר בדרך כלל בנוזל שקוף, ולא צהבהב כמו השתן הרגיל שלי. מה זה? תודה.

תשובה:
שלום לך בזמן אוננות הרטיבות הנרתיקית עולה וכמות ההפרשות גדלה. העוררות המינית יוצרת הפרשות מהנרתיק. יכול להיות שהנוזל שאת מתארת הוא הפרשה נרתיקית . בנוסף חלק מהבנות חוות שפיכה נשית בזמן עוררות מינית גבוהה. זה דומה לתהליך של בנים שכשהם חווים אורגזמה הם גומרים ויוצא נוזל זרע. יש בנות שכשהן חוות אורגזמה בנוסף לתחושה של העונג בגוף יוצא נוזל מאיזור הנרתיק שהוא לא שתן. זאת עוד דרך שבה הגוף חווה הנאה מינית. זוהי תופעה טיבעית. כל טוב


בת 16 שואלת: #103559
מאז ומתמיד הרגשתי נוח עם הגוף שלי. כשהתחלתי לאונן לפני כמה שנים גיליתי שאני מאוד אוהבת איך שזה גורם לי להרגיש בהתחלה, אבל ככל שהתחושה מתגברת אני מרגישה כאבים חזקים אבל עמומים (זה הגיוני?) מאזור הישבן. לרוב אני ממשיכה עד שאני מרגישה שהכאב בלתי נסבל ואז מפסיקה ומחכה שזה יעבור. זה מאוד מפריע לי. חברה שלי אמרה לי שאוננות אף פעם לא אמורה לכאוב וכנראה אני עושה משהו לא נכון, אז בדקתי בגוגל וגיליתי שזאת תופעה שקיימת ומה שיכול לעזור לי זה טיפול פיסיותרפי ברצפת האגן. הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני רק בת 16 ואין סיכוי שאני אפנה להורים שלי בשביל זה. מציקה לי גם המחשבה שבעוד כמה שנים כשארצה גם לקיים יחסי מין אני אסבול, ועד שאני אהיה ברשות עצמי אני לא אוכל לקבל טיפול ולאונן כמו שאני רוצה. יש פיתרון לכך?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה מאוד לשמוע שאת מאוננת ומכירה את הגוף שלך. זה מאוד חשוב, כיפי ומענג. בנוגע לכאבים שאת מרגישה, האם את מאוננת עם הכנסת אצבע או רק על ידי עינוג הדגדגן? אם את מכניסה אצבע, אז נסי לא לאונן עם הכנסת אצבע ורק ע"י עינוג הדגדגן. אם את לא מכניסה אצבע ועדיין כואב בזמן אוננות, כן שווה ללכת להיבדק אבל זה לא בהכרח אומר שאת צריכה פיסיותרפיה לרצפת האגן. אני מציעה שתבואי אלינו ביום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה. כל טוב


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בת 19 שואלת: #103479
אומנתי והיה לי נעים היו רגעים קטנים שהאזור הזה רגיש מידי שעשיתי בעדינות או שהפסקתי לשניה כי היה רגיש חח שהפסקתי לגמרי היה לי נעים כיאלו רוגע כזה אני כן חושבת שגמרתי הייתי בכיוון?

תשובה:
היי נשמע שאת ממש בכיוון. תהני!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בת 17 שואלת: #103226
היי, יש לי שאלה . אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר יחסים הרבה זמן , משהו כמו ארבעה חודשים . ואני באמת חושבת שלא יצא לי כמעט ואף פעם לגמור ביחסים שלנו . התודעה שאנחנו עושים את זה והוא גומר כול הזמן ואני לא , ממש מוריד לי . למרות שאני לא אגיד שלא כיף לי . באמת שאני אוהבת את היחסים שלנו פשוט זה מבאס שאני לא מצליחה . אולי זה קשור למקום ? לתנוחה ? או שאני לא בסדר ?

תשובה:
שלום לך יקירה,קודם כל הכל בסדר איתך! ממה שאת מתארת נשמע שאת נהנית להיות בחברת בן זוגך ואת אוהבת את היחסים ביניכם. בנוגע להנאה, חשוב קודם כל שתכירי את את גופך וכך תוכלי לכוון את בן זוגך לגבי הדברים שעושים לך הנאה וגורמים לך לאורגזמה. חשוב שתדעי כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה, אלא מגירוי בדגדגן. הדגדגן הוא קפל עור הנמצא מעל הנרתיק. הדגדגן למעשה אחראי אך ורק על הנאה לאישה, הוא מעוצבב בהמון עצבים. אנו ממליצים לך, לנסות קודם כל לענג את עצמך ובכך להכיר את גופך ומה מתאים לך ואז לשתף את בן זוגך. בנוסף, ישנן תנוחות שגורמות להנאה מרובה יותר אך הן שונות מאחת לשנייה. תדעי מה מתאים לך מהניסיוןן. כל טוב.


בת 18 שואלת: #103125
הייי זה דחוףף ממש .. שמתי לב תמיד כשאני מאוננת.. אז ברגע של הגמירה תמיד נתפס לי שריר בכף הרגל ואז אני חייבת לעצור מלגעת בעצמי כי אם אני אמשיך השריר התפוס כואב לי... וזה ממש מחרפן אותי כי הרבה פעמים אני ממש באה לגמור ואז נאלצת להפסיק הכל בגלל כאב של שריר תפוס... ( אחרי 2 או 3 דק הכאב עובר והרגל חוזרת למצב רגיל) מה זה אומר ולמה זה קורה לי תנקס

תשובה:
שלום לך, התופעה היא טבעית, ייתכן שנובעת מכיווץ שרירים שקורה בדרך כלל לפני אורגזמה. אין לך מה לדאוג. העוצמה יכולה להשתנות מפעם לפעם, ולכן לא תמיד יתפס השריר הזה או כל שריר אחר. את יכולה לנסות לבדוק תנוחות אחרות שלא יפעילו לחץ על הרגל כדי לנסות למנוע את השריר התפוס. את יכולה להמשיך להנות בלי דאגה.


בן 15 שואל: #103123
תמיד כשאני גומר (באוננות) אז אם אני ממשיך קצת אז זה מדגדג טיפה מתחת לכיפה, זה בסדר? זה אומר שגמרתי?

תשובה:
שלום לך, כן זה בסדר גמור, אפילו מעולה. לאחר הגעה לאורגזמה (גמירה/שפיכה) אזור איבר המין רגיש למגע ומכאן מגיע הדגדוג ואין שום חשש להמשיך עם המגע. זה קורה לאחר הגעה לאורגזמה, אם זה באוננות או ביחסי מין. המשך שבוע טוב.


בת 20 שואלת: #102911
בכל פעם שאני מאוננת, כשאני מוציאה את האצבעות שהחדרתי אני רואה שיש עליהן דם. לא דימום חזק אלא כתמי דם, למשל סביב הציפורניים ועל האצבעות כתם דם יבש.. יש לציין שאני לא מגדלת ציפורניים ושאני כבר לא בתולה (קיימתי יחסי מין מספר פעמים). אשמח לדעת למה זה קורה ומה ניתן לעשות כדי למנוע את זה :) תודה מראש..

תשובה:
שלום לך, איני יכולה להגיד לך מדוע זה קורה אבל יכול להיות שאת פוצעת את עצמך או עושה קרע בעור של הנרתיק. אני מציעה שתמנעי מהכנסת אצבע או שתעשי זאת בעדינות יתרה, כדי שלא תגיעי למצב שיורד לך דם. את יכולה גם ללכת להיבדק אצל רופא/ת נשים לבירור שהכל תקין. כל טוב


בן 15 שואל: #102903
אני תמיד מאונן עם סבון, וזה קצת שורף בסוף, יש משהו אחר שאפשר לאונן איתו שלא ישרוף לי?

תשובה:
שלום לך עור הפין דק ועדין וחיכוך ממושך עם חומרים דטרגנטים יכול לגרום לצריבה , קיימת אפשרות להשתמש בחומר שומני כמו שמן תינוק או קרם לחות אם מופיעה רגישות או פריחה פשוט להחליף לחומר אחר. כל טוב לך בהצלחה!


בת 15 שואלת: #102498
היי אני די בלחץ מקווה שהכל יהיה טוב! יצא לי כמה פעמים שהייתי מאוננת עם משהו שקצת מוזר לעשות איתו והוא די קשיח ובקיצור ירד לי פעמיים קצת דם בצבע אדום חלש כזה מעורבב עם המיצים שיש לנו וזה די כאב אחרי זה.. מישהו יודע להגיד לי אולי מה זה? בבקשה תעזרו

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שאת מאוננת ויודעת לענג את עצמך. חשוב לשים לב שאם משתמשים בחפץ שלא מותאם לאוננות הוא יכול לפצוע קצת את האיזור. ככל הנראה ממה שאת מספרת נשמע שהדם שראית היה בעקבות פציעה קלה או שפשוף יתר. הכאב שהרגשת נובע מכך גם. על מנת למנוע מצבים כאלה פעם הבאה אמליץ לך להיכנס לחנות לאביזרי מין על מנת לרכוש אביזר שמותאם לאוננות ולא יפצע אותך. אם זה ממשיך להדאיג אותך אמליץ לך לפנות לרופא משפחה או רופא\ת נשים לבדיקה גניקולוגית על מנת לוודא שהכל בסדר.


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בן 14 שואל: #101764
אם אני גומר כל יום לפחות פעם אחת,האם זה מזיק לזרע?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא דבר טבעי, בריא ומהנה. אוננות יום יומית אינה פוגעת בכמות הזרע או באיכותו, כיוון שהזרע ממשיך להיות מיוצר באשכים ללא הפסקה. כל טוב!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בן 14 שואל: #101490
היי אני בן 14 ואני מאונן לעיתים תכופות כל יום או פעמיים ביום בזמן הגמירה הנוזל שלי יוצא רגיל ולא משפריץ, האם יש דרך שהוא ישפריץ או שצריך לעשות בדיקות

תשובה:
היי, נוזל הזרע יכול לצאת במגוון דרכים ועוצמות. אין לך מה לדאוג.


בת 15 שואלת: #101380
היי, אני מאוננת כבר 5/6 שנים וזה מאוד כיף לי.. זה לא פוגע באורח החיים שלי חס וחלילה וכו'.. שמתי לב לפני שבוע בערך שמתחיל. לצאת לי נוזל לבן.. אולי זה שפיך אני לא בטוחה.. אבל הוא יוצא כאילו לא אחרי אוננות . אלא סתם ככה. כמובן שאחרי אוננות יוצא לי.. אבל בשעות הערב או. בבוקר סתם כך יוצא לי הנוזל הלבן/שפיך -והוא דביק יותר. ןסמיך יותר.. אשמח לדעת למה ותודה. ואני לא רוצה לפנות לרופא אם צריך.. זה מבייש וגם ההורים לא. יודעים .. עדיף שלא רופא

תשובה:
היי אני שמחה לשמוע שטוב לך ונעים לך עם הגוף שלך. הפרשות מהנרתיק בגילך הן דבר מאוד טבעי ונורמלי. זה ממש דבר חיובי מכיוון שכאשר אין הפרשות כאלה זה נקרא יובש בנרתיק ועלול להיות בעייתי. ההפרשות משתנות לאורך החודש בהתאם לביוץ וממשיכות לאורך כל חיי האישה. ישנה מחזוריות בסוג ההפרשה לפני הווסת ואחרי ובימי הביוץ. את מוזמנת לנסות לעקוב ולראות אם את מצליחה לראות את המחזוריות של הגוף שלך. כל עוד אין גירוד וההפרשה בעלת ריח טיבעי ולא חריף הכל בסדר גמור. זהו לא שפיך. שפיך הוא שם נוסף לנוזל הזרע שנפלט מאיבר המין של הבן. עם הזמן אני מקווה שתלמדי ותוכלי לפנות לאמא שלך גם על נושאים אינטימיים - זה יכול להיות מביך בהתחלה אבל זה גם יכול לקרב בינכן ותהיה לך כתובת לשאלות ולשיתוף. כשיגיע הזמן גם רופאת נשים רגישה וקשובה תוכל להיות כתובת עבורך. אצלנו יש רופאות נשים כאלה ואת מוזמנת להגיע בעתיד. כל טוב.


בן 16 שואל: #101337
אני בן 16 ואני מאונן באופן די קבוע ולפעמיים לוקח לי שעות עד שאני גומר יש לזה הסבר?

תשובה:
שלום לך! משך הזמן עד ה"גמירה" הוא שונה בין בחורים שונים, וגם אצל כל אחד יכולים להיות הבדלים משמעותיים במשך הזמן עד ה"גמירה" בפעמים שונות של אוננות. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך שיידרש לך זמן רב (עד שעות) להגיע ל"גמירה". לחץ או חשש מפריעים להנאה ולריגוש מהאוננות, ולכן כדאי לאונן בסביבה ותנאים נוחים שיש בהם פרטיות ורוגע. גם לחץ ממשך האוננות ומהרצון להגיע לשפיכה עלול להפריע - אז מומלץ שבמקרים בהם ה"גמירה" מתעכבת לנסות להירגע ואולי גם לנוח ולהמשיך בזמן אחר. חוסר ריגוש או אפילו שעמום גם הם עלולים לפגוע בהנאה ולדחות את ההגעה ל"גמירה" ולכן כדאי לאונן כשיש חשק ורצון ולא מתוך שעמום או כי יש זמן. בנוסף, ניתן תמיד להקדיש זמן רב יותר ודמיון למחשבות מיניות שמלוות את האוננות ומוסיפות להנאה במהלכה. חשוב לציין שאוננות היא כמעט תמיד בטוחה ולא מזיקה, גם אם היא ממושכת, אך במקרה של כאבים ביד או הופעת גירוי באזור איבר המין יש לתת לגוף לנוח. בנוסף, במיוחד אם משך האוננות ארוך כדאי מאד להשתמש בחומר סיכה. כל טוב!


בן 17 שואל: #101204
יש שיטות לעצור את הגמירה לגמור יותר לאט אני חייב שיטות או טיפות לט יודע מה שיש לגמור יותר לאט

תשובה:
שלום לך! אשמח לדעת כמה דברים - לגמור באוננות או ביחסי מין או גם וגם? מה זה לגמור לאט - תוך כמה זמן אתה גומר? בגיל ההתבגרות טבעי שגומרים מהר, אפשר לגמור ולחכות לזקפה שנייה כי פעם שנייה בדר"כ גומרים פחות מהר. כשמדובר ביחסי מין, ההמתנה לזקפה שנייה היא הזדמנות בשבילך לענג את מי שנמצא.ת איתך. להיות מאהב טוב זה אומר לפנק את הצד השני וחדירה היא חלק קטן מההנאה הזו. אל תחשוב בכלל על טיפות וכל מיני דברים שמוכרים ורק יכולים להזיק. אם תרצה לשוחח בטלפון, אנא רשום לי את מספר הטל שלך שלא יפורסם באתר ואצור עמך קשר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101096
היי, לפעמים אני נוגעת בעצמי ומכניסה אצבע אחת אבל בפעם האחרונה הכנסתי חפץ לא גדול בכלל אבל פתאום ירד לי דם במשך 4 דק בערך ואני לא מאמינה שהחפץ נכנס עמוק כל כך בשביל לקרוע את קרום הבתולים, באותו רגע כאב לי קצת אבל אחרי זה לא.. האם נקרע לי הקרום?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא טבעית ובריאה אך כדאי לאונן בצורה שנעימה לך ולא מכאיבה. שימוש בחפצים בזמן אוננות עלול להיות מסוכן ולפגוע בך אם מדובר בחפץ גדול/עבה, חד או מחוספס, ואם חפץ מסויים גרם לכך לכאב או דימום ממושך מומלץ להימנע משימוש נוסף בו. קרום הבתולין הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את פנים הנרתיק. הוא לא נמצא עמוק מאד בנרתיק, ואוננות על-ידי אצבעות או כל חפץ אחר באמת עלולה לגרום לקרעים קטנים בו ולדימום (לרוב הדימום הוא קל מאד). אם הדימום פסק ואין לך עוד כאבים את יכולה להיות רגועה ואין צורך בבדיקות נוספות. כמובן, אם את עדיין סובלת מדימום וכאבים גשי לבדיקה של גניקולוג/ית. כל טוב!


בן 17 שואל: #100716
יש לי בעיה כשאני מאונן הכל בסדר גמור אין כאבים או כלום אבל אם אני מנסה לאונן פעמיים ביום מתחיל לכאוב לי קלות בפין למרות שיש לי חשק לאונן שוב ולמחרת אם אני מנסה לאונן הכל בסדר גמור ואין כאבים או כלום האם זה נורמלי? ואם יש צורך ברופא האם אפשר לעשות זאת מבלי לערב את ההורים?

תשובה:
שלום לך! לא הצלחתי להבין מהתיאור מה בדיוק כואב לך. באופן עקרוני אוננות היא טבעית ובריאה, וכל עוד היא נעימה לך אין "הגבלה" על מספר הפעמים או סיכון כלשהו. לעיתים אוננות מרובה יכולה לגרום ליובש וגירוי עור הפין. אם זה המצב אתה יכול לנסות להשתמש בקרם לחות, וזלין או חומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרחקת (ללא מרשם). אם מדובר בכאבים מסוג אחר אתה מוזמן לפנות אלינו פעם נוספת. כל טוב!


בן 13 שואל: #100355
שלום, אני בן 13 ובתקופה האחרונה אני מאוד חרמן ועושה את זה הרבה פעמים ובתקופה הזאת אני עושה זאת יותר מדי, אני יכול לדעת למה זה קורה והאם אני יכול להפסיק עם זה או לפחות לגרום לי לעשות את זה פחות?

תשובה:
שלום לך! חרמנות וסקרנות בנוגע למין הן טבעיות מאד בגילך ובמהלך גיל ההתבגרות. כתבת שאתה "עושה את זה" ואני מניח שאתה מתכוון לאוננות - שגם היא טבעית ובריאה. כל עוד המחשבות על מין והעיסוק בו לא מפריעות לך לנהל את שגרת היום הרגילה שלך - לאכול, לישון, ללכת לבית הספר, לפגוש חברים ומשפחה וכו' - אין לך סיבה להיות מודאג ואין חשש שייגרם לך נזק כלשהו. אם אתה רוצה להפחית את העיסוק במין אתה יכול קבוע לעצמך זמנים ספציפיים שבהם תעשה זאת, למשל רק בשעות הערב המאוחרות, וכך הדבר לא יפריע לך לשגרת היום יום.


בן 20 שואל: #99521
שלום רב, לאחרונה אני וחברה שלי התחלנו לקיים יחסי מין, ויש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן מענה: 1. אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום (היא לא לוקחת גלולות) והרבה פעמים אני מרגיש לא בנוח איתו. גם בעת הלבישה שלו, מרגיש לי שהוא לא מתלבש "טוב" , צריך להתאמץ ממש כדי לגלגל אותו למטה, וגם כשהוא כבר עליי הוא מפריע בחדירה, מרגיש טיפה יותר מידי חיכוך... אני בטוח שבלי קונדום נהנה הרבה יותר, אבל בינתיים זו לא אופציה לוותר עליו. מה אפשר לעשות כדי לשפר את ההרגשה והלבישה? קונדום מסוג מסוים אולי? 2. אני לא מצליח להבין מתי חברה שלי גומרת. אני יודע שאצלי כשאני גומר, אחרי הגמירה אין לי חשק למגע והמשך יחסי מין/אוננות כבר לא מהנה, ואפילו יכול להכאיב. יכול להיות שאצלה זה גם ככה? ואם אני ממשיך בחדירה לאחר שהיא כבר גומרת זה לא כיף לה? (פעם אחת היא התלוננה על כאב). אם כן, איך אדע מתי היא גומרת ואני צריך להפסיק? (מתבייש לשאול אותה, יש דרך שאוכל לדעת?) 3. אני לא מצליח לגמור מעצם החדירה עצמה, אני כן נהנה אך לא מספיק מגורה כאשר אני חודר. אני גומר רק כשאני מאונן לעצמי אח"כ. (לדעתי זה אולי קשור לקונדום). מה לעשות?

תשובה:
הי שמחה על השאלות שברורות ומאורגנות והפתיחות שלך. 1. לגבי סוג הקונדום כדאי לבדוק נוספים ולבדוק את הכוון של ההנחה שלו מומלצים R3 ודורקס הייתי ממליצה לך לנסות אותם לבד לא תוך כדי קיום יחסי מין ואף לראות איך זה לאונן עם קונדום על מנת לתרגל הנאה ומגע עם קונדום. 2. לגבי החברה שלך אכן המערכת הנשית עובדת אחרת . יש לך הזדמנות להכיר אותה ואת הצרכים שלה מקרוב. התקשורת בחיים ובסקס במיוחד חשובה ואין דרך אחרת חוץ מלשאול אותה מה נעים לה, איך זה אצלה, לספר לה מה אתה אוהב.. הרי שניכם רוצים שיהיה אחד לשני הכי טוב . התקשורת סביב הסקס יכולה להיות אחרי או לפני לא תמיד תוך כדי אם זה מביך, אבל אל תוותר עליה זו אינטימיות אמיתית. 3. אתה רגיל לאונן ובלי קונדום בעוצמה שאתה מכיר וזו הדרך שהתרגלת אליה . שוב מציעה לך לנסות לתרגל אוננות עם עוצמות פחות גבוהות בקונדום ובחדירה מאמינה שיהיה בהמשך יותר טבעי. כמובן שאם בת הזוג שלך תשתמש בגלולות תוכלו לוותר על קונדום. מוזמן להציע לה לתאם רופא נשים דרך הדלת להתאים גלולות בהצלחה


בן 16 שואל: #99382
יש מצב שאם אני עושה ביד הרבה לא יהיה לי ילדים שאני יגדל?

תשובה:
היי, אין סיכוי כזה מכיוון שהזרע כל הזמן מתחדש בגוף. תדע שאם זה נעים לך, זה אפילו טוב ובריא לאונן וככה לגרום לזרע להתחדש.


בן 15 שואל: #99261
שלום רציתי לשאול למה מכיתה ד אני יכול לאונן רק על מזרן ולא לעשות ביד כמו בן אדם נורמלי הבנתי לפי האינטרנט שזה מכיוון שהתרגלתי לגירויי הזה אז אלו השאלות שלי : 1) האם יש אפשרות לתקן את זה בלי שום צורך בג'לים או משחות וכמה זמן זה בערך לוקח ואם לא אז מה אני יכול לעשות בשביל לגמור כמו בן אדם נורמלי

תשובה:
הי לך, אין הגדרה למי אוננות נורמלית ומה שקובע זה מה נעים לאדם עצמו. אם היית מעוניין להתנסות בסוגי אוננות נוספים אז מציעה לך להתחיל לאונן עם היד בצורה כזו שתרגיש שנעים לך. לגבי החומר שבו כדאי להשתמש אז תוכל לבדוק מה הכי נעים לך קרם ידיים/גוף/ג'ל וכדומה. ייתכן ולא תצליח להכיר את גופך מהניסיון הראשון אבל בגלל זה תנסה שוב ושוב עד שתמצא את סוג המגע שמגרה אותך. ושוב אני רוצה לציין שאוננות ע"י חיכוך עם המזרן אינה נחשבת ללא נורמלית. אנחנו כאן בשבילך אם יש לך שאלות נוספות.


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #98720
היי, אני בת 21 ומאוננת מגיל קטם באופן קבוע. בהתחלה במקלחת ואז בגיל 17 הייתה הפסקה של שנה מכל אוננות. בגיל 18 חזרתי לאונן אבל מעיקר במגע בעצמי. רק בפות, בלי שום חדירה. העניין הוא שאני מאוננת בערך כל יומיים ולפעמים במשך כמה שעות. אני בתולה, עומדת להתחתן ויש לי כמה חששות: 1. בלי קשר לנישואין- האם יכולה להיות פגיעה בריאותית מכמות כזאת של אוננות? 2. האם יהיה לי קשה יותר להגיע לסיפוק עם בן הזוג? האם העוררות המינית נחלשת? האם סף הגירוי עולה? אני בעצמי שמה לב להבדל בזמן שלוקח לי להגיע לאורגזמה ובכלל, הבדל ברגישות של המקום מלפני כמה שנים לעכשיו. פעם כל מגע היה מורגש יותר בעוצמה. פוחדת שהרסתי לעצמי מראש את היכולת ליהנות ביחסי מין רגילים. וגם... השפתיים הפנימיות שלי גדולות מאוד ובולטות ורציתי לדעת אם יכול להיות שגם זה תוצאה של האוננות? תודה תודה תודה!

תשובה:
שלום חמודה. כיף לקרוא שאת מאוננת, זו דרך נהדרת להכיר את הגוף שלך וליהנות ממגע מיני ולהכין את עצמך למגע מיני לכשתנשאי. אוננות היא בריאה ומוממלצת. לשאלותייך: אין פגיעה בריאות מאוננות, אפשר לאונן פעם או פעמיים כל יום, אפילו היא מעבירה כאבי ראש ויש מחקרים שמוכיחים שהיא תורמת לבריאות, אין קושי להגיע לסיפוק עם בן הזוג, כעת את יודעת מה את אוהבת ובאיזו צורה לגעת בדגדגן ותוכלי להנחות את בן זוגך, עוררות מינית משתנה במעגלי החיים או כשאנו לחוצות או טרודות, או סביב הולדה של ילדים, סף הגירוי לא עולה, את אותו דבר תוכלי לעשות מול בן זוגך, את יכולה לאונן לעצמך לאחר קיום יחסי המין ולהגיע לאורגזמה או לבקש מבן הזוג שלך לאונן לך או לעשות בך מין אוראלי לגעת בפיו בנרתיק שלך, ככל שאת מאוננת יותר אז באמת לפעמים כשזה כל יום או יומיים נדרש יותר זמן לאונן או בחוזק אחר וזה בסדר, לא הרסת את היכולת ליהנות מיחסי מין רגילים, נהפוך הוא תבואי מוכנה ומכירה את גופך. לגבי השפתיים הפנימיות, אצל כל אחת הן אחרת, בולטות יותר, קטנות יותר זה לא קשור לאוננות. מצרפת לך לינק לתערוכה מפורסמת באנגליה, תראי איך לכל אחת יש נרתיק אחר http://www.greatwallofvagina.co.uk/design-vagina-first-completed-2008 שיהיה לך בהצלחה!