A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אהבה וחברות

דלת פתוחה הקרובה אליך

אהבה וחברות

בן 18 שואל: #114418
היי כמו שאמרתי אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה ואני כן בעד וכן רוצה רק שאני לא יודעת איך להגיד לו שאני כן רוצה שהוא ישים

תשובה:
היי לך, אני מבינה שבתוך מערכת היחסים שלכם החבר שלך מתנגד לשימוש בקונדום. כל הכבוד לך שאת מבינה את החשיבות שיש באמצעי מניעה ושחשוב לך לשמור עליך ועליו מפני הריון לא רצוי ומפני מחלות מין. בתוך מערכת יחסים יכולים להיות אי הסכמות לגבי נושאים שונים אך בכל הנוגע לקיום יחסי מין צריכה להיות הסכמה משותפת בהקשר לאמצעי המניעה. ההשלכות שיהיו אם לא תשימו אמצעי מניעה יהיו כבדות ושניכם עלולים להפגע מכך. את יכולה לנסות לשוחח איתו על כך, להסביר לו את החשיבות. את מוזמנת להגדיר את זה כגבול שאת לא מוכנה לחצות ועל כן את לא מוכנה לקיים יחסי מין ללא קונדום. אתם יכולים להגיע אלינו לסניף ואנו נוכל לסייע לך להסביר לו, להראות לשניכם כל מיני סוגים של אמצעי מניעה, אולי להוריד חששות שונות שיש לו. בתוך מערכת יחסים ובייחוד מערכת יחסים שיש בה מעורבות של מגע אינטימי חשוב שיהיה שיח ואמון, ועל כן אני מחזקת אותך לדבר איתו, לשתף אותו במה שאת מרגישה וחושבת, להרגיש בנוח עם המחשבות שלך. ואנחנו פה אם תרצי סיוע נוסף. המשיכי לשמור על עצמך. כל טוב.


בן 16 שואל: #114385
שלום ותודה על העזרה אני וחברה שלי כבר שנה וחודש ביחד ואני רוצה לנסות להתחיל איתה משהוא מיני יותר, האומנם היא מאוד חוששת מזה ואם היא רוצה להתחיל משהוא היא רוצה שזה היה הכי בטוח שאפשר, איך אני יכול להתחיל איתה את זה או להתחיל איתה שיחה על הנושא הזה בלי שזה יצא "סוטה" מהצד שלי? ואם זאת יש משהוא שאני יכול לעשות איתה לפני שאנחנו שוכבים? כאילו צעד לפני שיחסי מין?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע על התקשורת והכבוד ביניכם, זה דבר בסיסי ומרכזי בכל מערכת יחסים וחשוב שתמשיכו כך גם בנושא של מגע מיני אתה יכול להשתמש בתקשורת בינכם ולדבר איתה על הנושא בצורה נעימה ומכבדת. יכול להיות שהיא חוששת מזה אבל כן רוצה ויכול להיות שהיא באמת לא רוצה זאת כרגע. הכל תוכל לגלות באמצעות שיחה פתוחה איתה. אם תבצע את השיחה גם בצורה כזו, אין שום סיבה שזה ייצא סוטה. מין הוא דבר שאמור להיות מהנה ונעים אם הוא מתבצע בצורה הנכונה, ככשני בני הזוג מוכנים ורוצים את זה. אם היא לא מעוניינת בכך ברגע, עלייך לכבד זאת. ואם כן היא כן מעוניינת בכך, תוכלו להתחיל לאט ובהדרגה ועם הרבה תקשורת בינכם להתקדם. אתה מוזמן גם להיכנס אלינו לאתר ולקרוא על הנושא של פעמים ראשונות כל טוב!


בן 16 שואל: #114164
שלום רציתי לדעת אם זקפה או משיכה מינית משפיעה על השליטה בגוף או על לקיחת החלטות? יש לי איזה ילדה בשכבה שהיינו שלוש שנים באותה כיתה ז ח ט (אני כיתה י') וכל השלוש שנים האלה היא משחקת איתי משחקים כאילו אנחנו יזיזים (בתחילת כיתה ז היא התחילה איתי אבל הייתי תמים וביישן ופספסתי אותה אז יש מצב שהיא עושה את בשביל להתגרות בי) ובתכלס היא לא תמימה והכל אבל גם עכשיו היא עושה את זה והיא בטוחה שזה בצחוק וכשאני מתחרמן ממנה לידה היא אומרת לי ש"אני שחקן טוב" כאילו אני מזייף את זה. שאלתי את השאלה שלי בגלל שהיא אוהבת להתגרות בי ככה כמעט כל הזמן באמצע שיעורים משותפים שלנו במגמות ולפעמים כשאני עייף או "מרחף" אז אני פחות מתייחס וטיפה מתעלם, אבל לפעמים כשאני חרמן או שאני מחפש משהו לעשות אני רק זורם איתה ומרוב שהיא מחרמנת אותי אני כמעט אונס אותה במקום. בשיעורים המשותפים שלנו היא מבקשת ממני ללחוץ טיפה על האצבעות כי זה נעים לה (לא נראה שזה בקטע סקסיסטי) והמגע הפיזי בינינו מחרמן אותי ואני תמיד יוצא עם זקפה. יש מצב שהיא משפיעה על השליטה הפיזית והנפשית שלי?

תשובה:
שלום לך, משיכה מינית אכן משפיעה על זקפה ועל השליטה שלך בגוף ומשפיע על לקיחת החלטות כמו שציינת את זה בצורה הכי מדויקת. במידה וזה מפריע לך ומשפיע עליך בצורה שלא מתאימה לך אתה יכול לקבל החלטה בזמן שפוי ושאתה לא מושפע מהגירוי המיני ואז בזמן אמת לדבוק במטרה שלך ולהתמיד על מנת לראות תוצאות. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #114144
היי אני בת 13 לפני חודש היייתי בפארק שאני יוצאת ומישהו התחיל לדבר איתי .. הייתי עם חברה והיא אמרה לי לבוא ולא להמשיך לדבר איתו .. ובכל זאת המשכתי אחרי זה מתברר שהוא ממשפחות הפשע הכי גדולות ושאני מכירה את אחיות שלו וראיתי אותן מכסחות בנות במכות.. קיצר יום אחרי זה נפגשתי איתו וזה התנשקנו למרות שאמרתי לו שלא וזה אבל אחרי זה זרמתי איתו .. אחרי זה חברה שלי מהבית ספר אמרה לי לא לדבר איתו כי היא הייתה חברה שלו וזה ולא הקשבתי לה אז היא אמרה לאחיות שלו להרביץ לי וזה ודיברתי איתו.. עכשיו הילדים שאני מסתובבת איתם אמרו שאם אפילו הוא רק נגע בי וזה יהיה לי שם של זונה וזה ואני לא יודעת מה לעשות כי אמרתי לו לא להגיד ועכשיו התקשרו אלי ושאלו אותי אם התנשקנו

תשובה:
היי יקירה, העלית כמה דברים שסובבים את המפגש שלך עם מישהו שפגשת בפארק, שאליהם אתייחס. קודם כל, נשמע שהחברה הראשונה מהפארק ניסתה לגונן עליך ושאכפת לה ממך, בין אם הוא באמת אדם מסוכן כמו שהיא חשבה, או לא. העובדה שהיא הראתה דאגה אליך היא מאד חיובית. במפגש הראשון שלך עם הבחור, ציינת שלא רצית להתנשק איתו, אמרת לו לא ובכל זאת "זרמת" איתו. חשוב מאד מאד שתזכרי שאת לא מוכרחה לעשות שום דבר שאת לא רוצה לעשות, ולא להתנשק או לגעת או לקיים איזו שהיא פעולה אינטימית שאת לא רוצה! גופך הוא שלך, ומה שאת רוצה נמצא במקום הראשון! אם בחור מפעיל עליך לחץ להתנשק כנראה שהוא לא מישהו שאת צריכה להמשיך להיות איתו ולהפגש איתו. חשוב שתמצאי בחור שידע לכבד גם את הרצונות שלך ולא רק את שלו. חשוב שתעשי רק מה שנעים לך ומה שאת רוצה. את לא חייבת לספר לאנשים פרטים מחייך האישיים שאינך רוצה לפרסם. זכותך לשמור על פרטיות ולבחור למי את מספרת עם מי את מתנשקת. נראה שכל אותו הקשר עם אותו בחור קצת פוגע בך ולכן הייתי שוקלת האם להמשיך להיות איתו בקשר. תקיפי עצמך באנשים וחברים שעושים לך טוב ולא עלולים להכניס אותך לצרות בהצלחה! מוזמנת להמשיך ולהתייעץ פה, וגם בשעות הפעילות של סניפי דלת פתוחה בשיחות טלפון אנונימיות.


בת 15 שואלת: #114140
יש לי חבר כבר הרבה זמן והוא רצה לאחרונה שנקיים יחסי מין, אבל אני לא כל כך מוכנה לזה כי אני פחות אוהבת אותו, אבל שרמזתי לו שאני לא רוצה אז הוא לקח אותי ונישק אותי בכוח ואני זרמתי איתו אחרי זה כי לא רציתי שהוא ירגיש לא נעים. מה אני עושה? איך אני אומרת לו שאני לא רוצה? כי הוא ממש ייפגע אם אני יפרד ממנו כי הוא לא בתקופה כל כך טובה בחיים שלו והוא צריך לחשוב שאני כן אוהבת אותו.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. קודם כל חשוב לי להגיד לך שאין כל סיבה שתקיימי יחסי מין אם את לא מעוניינת בכך. קיום יחסי מין צריך להגיע מתוך רצון שלך, אהבה שלך ומתוך ביטחון מלא שלך בבן הזוג. כל עוד אינך חשה שאת מעוניינת אני ממליצה לך שלא לקיים איתו יחסי מין. חשוב לי להגיד שאין כל סיבה שתשתפי אותו ברגשות שלך והוא יעשה דברים בניגוד לרצונך, ואין כל סיבה שתעשי דברים בניגוד לרצונך בגלל שאת חוששת שהוא ירגיש לא נעים. את חשובה! ומה שאת מרגישה זה מה שהכי חשוב! אני חושבת שכדאי שתשתפי אותו במה שאת מרגישה ותגידי לו שאינך מעוניינת לקיים איתו יחסי מין ואם את שוקלת להיפרד ממנו את יכולה להגיד לו גם את זה. אני מבינה שהוא חשוב לך ושאינך רוצה לפגוע בו אך בסיטואציה שנוצרה את עלולה להרגיש פגועה וחשוב שתדאגי קודם כל לעצמך. חשוב שתביני עם עצמך מה את רוצה או לא רוצה ותלכי לדבר איתו על הדברים כדי שיהיה בינכם תיאום ציפיות ובכדי שכל מה שיקרה ביניכם יקרה מתוך רצון, הסכמה ואהבה הדדיים. פרידה היא דבר לא קל ואני בטוחה שאת חוששת מצעד שכזה, אך חשוב שתדעי שלמרות כל הקושי אם אינך מרגישה שמערכת היחסים הזו טובה עבורך פרידה היא צעד הכרחי. זה נכון שזה יהיה קשה בהתחלה, לשני הצדדים, ואני רואה שאת מרגישה שיכול להיות ובן הזוג שלך יתקשה להתמודד עם פרידה אך תדעי שזהו צעד טוב גם עבורו משום שגם לו לא מגיע להיות במערכת יחסים הזו אם אינך רוצה בכך. אם את מרגישה שיהיה לך או לבן הזוג שלך קשה להתמודד עם הפרידה אני ממליצה לך לשתף בכך מבוגר קרוב אליך- למשל מורה, יועצת, מדריכה וכו'. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #114134
שלום עוד פעם, תודה על העזרה בפעם הקודמת. רציתי עוד התייעצות בקשר לאקס שלי, נפרדנו לפני כארבעה חודשים (לדעתי זה מעט) לפני חודש בערך קרה לי מקרה מאוד מטלטל בחיי, בגלל מקרה הזה אני והאקס שלי התקרבנו מאוד ואפילו כמה פעמים יצא לנו להתנשק ולהתמזמז אבל לא שכבנו (אני חושבת שזה קרה מתוך כעס, בילבול והמון עצב). מאז שנפרדנו לא הפסקתי לאהוב אותו (אני נפרדתי ממנו) אבל עם הזמן הגעגוע ורצון להיות איתו קטנו, לפני בערך שבועיים גיליתי שיש לו חברה חדשה (מישהי שאני מכירה) והוא הסתיר את זה ממני בערך שבוע והוא התכוון גם יותר אבל חברה שלי סיפרה לי עליהם, אני מאוד כועסת עליו בגלל שהוא לא סיפר לי, ידעתי שיבוא יום ותהייה לו חברה חדשה אבל קיוויתי שהוא יספר לי כי נשארנו ידידים טובים ואם כל התקפה האחרונה אז בכלל. בימים האחרונים הרצון להיות איתו והגעגוע לדברים שהיינו עושים ביחד רק גדל ואני יודעת שזה קורה כמעט תמיד שיש לאקס חברה חדשה אז הרגשות חוזרים ומתגעגעים יותר אבל באמת שאני בתקופה קשה ואני רוצה להקל עלי וכל הסיפור הזה רק מכביד, אני רוצה לדבר איתו ולהגיד לו כמה אני כועסת אבל אני לא חזקה מספיק בשביל לעשות את זה

תשובה:
היי יקירה, אני מבינה את הכאב שלך והתסכול. יכול להיות שהקירבה ביניכם עודדה אותך להתאהב בו שוב ומקשה עלייך להתנתק מהרגשות כלפיו. אני ממליצה לך קודם כל להתרחק ממנו, ולקחת זמן בשבילך וגם בשבילו. קשה מאוד להתגבר על זוגיות כשנשארים בקשר קרוב. יש אפשרות שהוא מעוניין לבדוק זוגיות אחרת, חשוב לאפשר לו את המקום שלו ובמיוחד לאפשר לך להיפתח לאופציה של הזדמנויות זוגיות אחרות. אני מאוד מבינה לליבך, פרידות זה כואב וחשוב לי לומר לך שהזמן עושה את שלו והתחושות משתפרות. שיהיה לך המון בהצלחה, ואת יכולה להיעזר בחברות קרובות, לצאת וקצת להשתחרר מהתחושה הנוכחית שלך. כדאי פחות להיות לבד כשעוברים תקופה כזו.


בן 16 שואל: #114130
שלום אני מאוהב בבת דודה שליי ואני לא יודע מה לעשות עם להגיד לא או לא להגיד לה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה מרגיש מאוהב כי בדרך כלל זאת תחושה טובה וכייפית. לדעתי תבדוק עם עצמך לגבי סוג האהבה שאתה חש, מכיוון שלפעמים אהבה של משפחה יכולה להיות דומה להתאהבות רומנטית בגילאים שלך. יכול להיות שאתה מרגיש בנוח איתה, שאתה מרגיש קרוב אליה ושאתם חברים טובים אבל חשוב להבין שמבחינה תרבותית זה לא תמיד מקובל, יש לכך השלכות עתידיות שחשוב לקחת בחשבון. לגבי התלבטות האם לספר או לא, הייתי ממליצה שלא לפתוח את זה אלא אם אתה מרגיש שהיא מרגישה אותו דבר ובשלב כזה כדי לדבר על זה ולהבין מה הסיבה להתאהבות. תחשוב על זה שאולי היא מרגישה לך כמו אחותך הקטנה, ואז אתה מקנא ודואג לה. בת כמה אותה בת דודה? מה טיב הקשר ביניכם? בכל מקרה חשוב לא לעשות צעדים פזיזים שכאלו שעלולים לפגוע בטיב הקשר המשפחתי.


בת 21 שואלת: #113646
היי התחלנו לעשות סקס לפני ארבעה חודשים, בהתחלה היה לי מאוד קשה ומפחיד והכל שעובר הזמן יותר קל לי ואני יותר נהנת מהסקס בחודש האחרון חבר שלי התחיל להעלות רעיונות לתנוחות במיטה. לא משהו מטורף, נורמאלי, אבל לא התנוחה המסיונרית שהתרגלתי אליה אני מרגישה שאני עדיין לא בשלה להתנסויות כאלה אלא צריכה יותר זמן להתרגל לכל דבר. זה מצד אחד. מצד שני חבר שלי פשוט מקסים, מושלם ומפנק, כל היום הוא חושב איך לעשות לי טוב, ואולי במיטה אני צריכה להחזיר לו? חשוב לי גם מאוד לציין גם שהוא יותר נהנה מהסקס ממני, עד היום לא הייתי איתו לשום שיא וזה גם לא נראה באופק, אבל כל מה שהוא חושב ועושה, זה כדי שלשנינו יהיה טוב...

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנית מהסקס עם הפרטנר שלך, למרות הקושי והפחד בהתחלה. יחסי מין, במיוחד עם אדם שמתחשב ומפנק כמו שאת מתארת, אמור לגרום לנו הנאה וסיפוק. אני מבינה ממך שחבר שלך התחיל להעלות רעיונות לתנוחות, ממה שמשתמע נשמע שהוא מדבר איתך על זה וייתכן שרוצה לשמוע מה דעתך על כך. ייתכן שלא אמרת לו והוא לא יודע שזה מהיר לך מדי? כי כן, לגמרי לגיטימי שכל אחד שונה וצריך לקחת את הדברים בקצב משלו, ולדבר על כך. יותר מהכל חשובה התקשורת! חשוב שהוא ידע שאולי הדברים רצים מהר מדי או שאת מתחברת יותר לתנוחה המיסיונרית, או שאת רוצה לגוון אבל לאט, בקצב שלך. כל אלו לגיטימיים לחלוטין, ואני בטוחה, לפי התיאור שלך, שהוא ישמח לשמוע ממך איך את מרגישה לגבי זה ולהחליט יחד באיזה קצב אתם לוקחים את הדברים. כמו שמערכת יחסים היא הדדית, כך גם יחסי מין וחשוב ששני הצדדים יהנו ויגרמו סיפוק אחד לשני. באמצעות התקשורת תוכלי לגלות מה עושה לו טוב ונעים... ואם כבר דיברנו בהתחלה על סיפוק, את מציינת שעד היום לא הגעת לשום שיא וזה גם לא נראה באופק. אם אכן תרגישי בנוח ותתקדמו בקצב המתאים לכם ותהיה תקשורת נכונה ביניכם, אני בטוחה שעם הזמן והניסיון תגיעי לשיא! מקווה שעזרתי, שיהיה כל טוב!


בת 22 שואלת: #113644
שלום רב, אני בת 22 ונמצאת במערכת יחסים זוגית עם בן 28. בכל פעם שאנחנו נמצאים במצב אינטימי, גם לפני קיום יחסי מין ממשי יוצא לבן זוגי מאיבר המין נוזל. הבעיה היא שיש הרבה נוזל והוא יוצא גם במהלך יחסי המין עצמם. במהלך יחסי המין זה פחות מפריע לי, הבעיה היא לפני החדירה עצמה, זה מלכלך ולא נעים ואף מפריע במצב של ירידה לדוגמא. האם זה מעיד על בעיה כלשהי? יש דבר שניתן לעשות בנושא כדי להפחית את הנוזל? והאם הנוזל הזה יכול להכניס להריון? תודה רבה.

תשובה:
היי לך, לפי מה שאת מתארת זה נורמלי לחלוטין ולא מעיד על בעיה, נוזל הזרע יכול להופיע בכל מיני כמויות. גם לפני קיום יחסי מין ולפני אורגזמה ישנו נוזל זרע בשם "טיפות אהבה", שיוצא מפתח הפין כתוצאה מגירוי וגם הוא יכול לצאת בכמויות דיי גדולות. אין מה לעשות על מנת להפחית את כמות הנוזל. הנוזל אכן יכול להכניס להריון מכיוון שמדובר בנוזל אשר מכיל זרע. ולכן, בעת קיום יחסי מין ישנה חשיבות רבה לשימוש באמצעי מניעה. במידה והדבר לא נעים לך, כמו בסיטואציה של מין אוראלי כפי שאת מתארת, את לא מחויבת לעשות דברים שגורמים לך לאי נוחות. עם זאת, חשוב שתביני שזה טבעי לחלוטין. חשוב שאם יש דברים שיוצרים אצלך אי נוחות או לא נעימים לך תדברי עם בן זוגך על כך וביחד תמצאו פתרונות על מנת שלשניכם יהיה נעים וטוב. אתם יכולים למשל להשתמש במגבת על מנת להימנע מלכלוך או להשתמש בקונדום. כל טוב


בן 16 שואל: #113607
לפני איזה חודש וחצי התאהבתי בילדה מהכיתה (נפרדתי מחברה שלי בגלל זה) היא גדולה ממני בשנה ויש לה מחזר בכיתה יב ואנחנו בכיתה י אני ממש אוהב אותה ודיברתי הרבה עם החברה הכי טובה שלה והיא גם חברה מאוד טובה שלי שאני מרגיש שהיא כמו אחות בשבילי אז דיברתי איתה ביקשתי עצות וכל זה אבל עדיין אין לי בטחון עצמי בכלל אבל שמתי לב בזמן האחרון שהיא שואלת אותי כל הזמן מתוך כיתה מלאה ומבקשת דווקא ממני עזרה בקיצור שמה לב אלי יותר ואני כל הזמן מסתכל עליה ואני לא יודע איך להתחיל איתה המחזר שלה מיב פשוט הציע לה והיא דחתה אותו אני מפחד להציע לה חברות וכל זה בגלל שאני מאוד מפחד מהתגובה שלה והאם אתם יכולים לתת לי עצה תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר סיטואציה שעיקר המורכבות שלה, כפי שאני מבינה אותה, היא שאתה מרגיש רגשות מאוד חזקים כלפי אותה נערה ואתה לא יודע אם היא מרגישה אותו הדבר כמוך. החשש מפני הדחייה שלה נוכח מאוד במה שאתה מספר, חושש שהיא תגיד לך שהיא לא מעוניינת, שהיא לא מרגישה אליך כלום. זה חשש נורמלי וטבעי שבמידה מסויימת יכול להיות מעצור ולגרום לך לא לעשות כלום עם מה שאתה מרגיש ובמידה אחרת אתה יכול לבחור לשים את החשש בצד, להיות מודע אליו אבל לא לתת לו להפריע לך. אם תבחר באופציה הזו הדבר הנכון ביותר לעשות, לדעתי, הוא לא לתת לסימנים או לרמזים לספר לך את הסיפור אלא לגשת אליה, בצורה הכי ישירה ורגישה שאתה יכול, ולשתף אותה במה שאתה מרגיש. יכול להיות שתקבל תשובה שתפגע בך ויכול להיות שתקבל תשובה שתחזק אותך. כשחווים דחייה, בהתחלה, זה קשה מאוד, לפעמים אפילו תחושה ששום דבר לא יכול להשתפר או להיות טוב יותר. ואולי בגלל זה כדאי שתזכור שגם התחושה הזו חולפת. ותתחזק. יכול להיות שזוהי תחילתה של זוגיות מופלאה ויכול להיות שאתה תקבל פה שיעור לחיים וגם ממנו יצמחו דברים מופלאים. אם לא תנסה לא תדע. בהצלחה רבה לך.


בת 16 שואלת: #113546
אני וחברה מאוד טובה התנשקנו והתחרמנו ביחד. כל זה היה הפעם הראשונה שלי שהתנשקתי ומעבר. אני לא יודעת מה לחשוב. אני ממש מבולבלת שזה קרה עם בת... אני לא מצליחה להבדיל אם אני מתאהבת בה או מתאהבת בהרגשה ובסקרנות שלי לעוד כי זה כל כך לא מוכר ונעים... אני מפחדת שאני מתחילה לפתח רגשות כלפיה כי היא אמרה לי מפורשות שהיא לא מוכנה עדיין להתאהב כי היא הרגע יצאה ממערכת יחסים. נפגשו הרבה מאז הפעם ההיא ובכל פעם מחדש אמרנו שנעצור את זה ולא נמשיך להתמזמז ובכל פעם מחדש מצאנו את עצמו באותה הסיטוציה. אני נורא מבולבלת. כי אני לא רוצה לעצור כי באמת טוב לי ממש מה שאני עושה איתה אבל מצד שני אני מפחדת לפתח אליה רגשות וזה לא יהיה הדדי ואז אפגע ואולי גם ה"חברות" שלנו... תודה מראש על העזרה

תשובה:
היי לך, מדברייך נשמע כי את בתקופה מבלבלת שבה את מגלה את המיניות שלך, את הגוף שלך, מה נעים לך ומה את אוהבת, וכך גם את הדברים שלא. הבירורים האלו עם עצמך מאוד חשובים וטוב שאת פתוחה לאופציות והתנסויות שונות. העיסוקים סביב דברים אלו מאפיינים מאוד את בני גילך וממשיכים להעסיק אותנו במשך הרבה שנים נוספות. הפחד להתאהב ולחוות דחייה או שברון לב הוא פחד שמלווה כל אחד מאיתנו בתחילת מערכת יחסים חדשה וגם תוך כדי מערכות היחסים, הייתי מציעה לך ללכת עם מה שמרגיש לך נכון. להיפגע זה דבר שמפחיד את כולנו, אבל למרות הפחד, אם לא תנסי אולי תפספסי גם הרבה דברים טובים בדרך. לקחת סיכונים זה מלחיץ ומפחיד, אבל אם לא תנסי, גם לא תוכלי להרוויח את התחושות הטובות שיש בלפתח רגשות כלפי מישהי/ו. את מתארת ששתיכן אומרות שתרצו לעצור אבל בסופו של דבר מוצאות את עצמכן באותם המצבים האינטימיים משום שאתן פוחדות להתאהב אחת בשניה ולהכנס למערכת יחסים. את מתארת מן מלחמה פנימית עם עצמך האם להמשיך או לא. את שוקלת האם להמשיך כי את מפחדת לאבד את החברה הטובה וזה בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון, אני מציעה לך לערוך רשימה של בעד ונגד\ רווח והפסד. בנוגע לכך שהחברה שלך היא בת והדבר מבלבל אותך, הייתי מציעה לך כרגע לא להחליט החלטות על שום דבר ולתת לעצמך לבדוק את התשוקות והנטיות שלך. יכול להיות שזאת סקרנות וחלק מההתפתחות הרומנטית והמינית שלך ומשהו שישתנה או שלא. כרגע את בשלב מוקדם בתהליך החקירה האישי שלך ולכן את לא מוכרחה להגדיר את עצמך או להחליט באופן חד משמעי. תמשיכי להנות, לגלות את עצמך ולבלות עם החברה כל עוד שתיכן בוחרות בכך ומרגישות בנוח. מוזמנת לפנות בכל שאלה :)


בת 18 שואלת: #113151
היי , עזרת מאוד בתשובתך, אך מה שאת אומרת בעצם זה שאני צריכה אולי קצת להוריד מכל היחס, הדאגה והרצון להיפגש? האמת שזה בדיוק מה שרציתי לעשות אבל מה שמפחיד אותי זה שאם אעשה את זה פתאום נתרחק ונאבד אחד את השני כי כרגע אני כן מרגישה ויודעת כמה הוא אוהב אותי אבל מבחינת הלהיפגש הרבה ולדאוג וזה הוא פחות עושה . את חושבת שלמרות הפחד שנתרחק זה מה שאני צריכה לעשות? כי בכל זאת זה נראה כמו הפתרון היחיד לכל המצב הזה

תשובה:
הי, אני שמחה שעזרתי לך ואני חושבת שמה שצריך להניע אותך זה לא הפחד שתתרחקו אלא הידיעה שמה שקורה עכשיו זה לא מערכת היחסים שאת רוצה ושהוא לא מתנהג כמו שמגיע לך שהחבר שלך יתנהג כלפייך. וגם אם זה יגרום לכך שתתרחקו, את כרגע פוחדת מזה, אבל אם זה יקרה, את בטוח תפגשי בחור אחר ותבני קשר יותר מתגמל ומפנק. לפעמים צריך רק קצת להתרחק כדי להבין שאנחנו נתלים על קשר שבכלל לא מספק אותנו ואז אנחנו מבינים כמה טוב זה היה שהתרחקנו. מצד שני, אם אתם באמת אוהבים ונועדתם להיות ביחד, חשוב שלא תוותרי ולא תתפשרי על פחות ממה שמגיע לך. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #113117
היי! אז יש מישהו בשכבה שלי, שאני ממש רוצה להתחיל לדבר איתו ולתקשר איתו, אפילו שפשוט יגיד לי היי בבוקר. הבעיה היא שאני מהילדים החכמים בשכבה, אני בכיתת מופת (למרות שאני מקובלת בכיתה שלי, והוא מהמופרעים יותר, "מהערסים", והוא כל היום מסתובב עם החבורה שלו וזה... אני לא יכולה פשוט להתחיל לדבר איתו, כי כאילו הוא ראה אותי הרבה פעמים בשכבה אבל אנחנו לא מדברים, ואם אני פשוט אבוא ואגיד לו היי או משהו, הוא יחשוב כאילו, מאיפה היא באה זאתי וכאלה... כי בכל זאת הוא אחד מהערסים וה"מקובלים" ואני לא ממש יודעת איך הם חושבים... יש לכם הצעות לתת לי איך להתחיל לדבר איתו, שאני אהיה באינטרקציה איתו???? תודה!

תשובה:
הי לך! אני מבינה שחשוב לך לייצר איזושהי אינטרקציה איתו וממה שאת מספרת אין לכם הרבה תקשורת במהלך היום-יום בבית הספר. האם יש איזושהי דרך שאת יכולה לקחת חלק בפעילות שגם הוא לוקח בה חלק? האם יש לכם שיעורים משותפים שאולי את יכולה ליצור אינטרקציה על בסיס השיעורים האלו, אולי להציע לו להיות שותף איתך בהכנת עבודה או בסיוע בשיעורי בית. אני מאמינה שהרצון שלך ליצור אינטרקציה והעובדה שאת מודעת לזה כבר תסייע לך לשים לב להזדמיונות שונות שיכולות להיקרות בדרכך. ואם אכן תהיה הזדמנות כזו, והיא תתאים לך, אני ממליצה לך לנצל אותה. כל טוב


בת 16 שואלת: #113089
היי, שאלה החבר שלי ואני לא עשינו סקס עדיין כי זה לא מרגיש לי כמו זמן הנכון אבל אנחנו זוג חרמנים ואנחנו מתמזמזים באופן מאוד אינטסיבי, כל פעם קורה שיש לי סימן איפה שהוא בגוף איפה שהוא מנשק ומוצץ ממש חזק. זה לא כואב, זה אף פעם לא, וזה אפילו ממש נעים ואני מפיקה המון עונג מזה אבל אמא שלי ראתה שיש לי היקי פעם אחת והיא ממש כעסה עלי ואמרה שזה לא לעניין שהוא משאיר עלי סימנים ושזה לא אמור להיות ככה ושאם אני לא אגרום לו להפסיק היא תגיד לו להפסיק והיא תמיד בודקת אותי כל פעם אחרי שבילינו בייחד. אני בדקתי עם זה נורמלי ובכול מקום אומרים שלעשות היקי זה ממש לא לעניין וזה ממש מביך ומשפיל אותי שאני נהנית מזה...

תשובה:
שלום יקירה, שמחה שיצרת קשר עם דלת פתוחה. ראשית כל, איזה יופי שאת נמצאת בקשר שמסב לך הנאה ושניכם מתנסים בהכרות מינית אחד עם השניה ובונים ביניכם את הקשר הפיזי.. כמו כן, אני שמחה לשמוע שאת מודעת לכך שכרגע את לא מרגישה שזה הזמן הנכון עבורך לקיים יחסי מין. עשי זאת כשאת מרגישה בשלה ומוכנה ומצאת את הפרטנר המתאים ושנוח לך אתו. נשמע שההיקי מבחינתך הוא חלק נכבד מההנאה הפיזית ביניכם ואין בזה שום דבר רע כשלעצמו. בנוסף, מעבר להתמזמזויות אתם יכולים ביחד ולחוד (כל אחד לבד עם עצמו) להתנסות בהדרגה בעוד פעולות מיניות כמו מין אוראלי, אוננות אחד לשניה ועוד סוגים שונים של מגע. יש מגוון רחב של פעולות שתוכלו לעשות בשביל להעמיק את הקשר הפיזי ביניכם ולהכיר מה עושה לכם טוב ונעים ומה אתם פחות אוהבים או מעדיפים. חשוב לומר, הנאה ביחסי מין היא גם ברמת הקרבה הגופנית, הליטוף ,הגיפוף ,הנשיקות ,המילה הטובה ,החברות ,הקשר, והאופן בו אתם מתנסים כיום יעזור לכם בהמשך הזוגיות ולקראת קיום יחסי המין, אם תבחרי בזה. היקי הוא סימן פיזי שנשאר מספר ימים עד שבועיים על הגוף משום שמדובר בשטף דם קטן שנוצר במקום. אמא שלך רוצה בטובתך ונשמע שהיא חוששת מהסימנים הפיזיים שחבר שלך משאיר עליך, אולי מפני שהיא מפחדת שהדבר אומר שאת פעילה מינית והיא לא כל כך יודעת כיצד לגשת לעניין ולדבר אתך בצורה ישירה. אין צורך להפסיק או להגביל את המגע ביניכם, כל עוד שניכם נהנים ועושים זאת בהתלהבות! אולם, אם אמא שלך חשה לא בנוח, אולי כדאי שתדברי אתה על זה ותנהלו שיחה כנה על ההתנהגות המינית שלך. שיחה פתוחה עם אמא שלך יכולה לעזור לך לעתיד כשתרצי לקיים יחסי מין, זה יבנה קרקע יציבה להמשך ויעמיק את הקשר ביניכן! אם תרצי, את השפעת סימן ההיקי ניתן לצמצם על ידי הצמדת קרח/כפית שהייתה במקפיא אל העור, מיד אחרי שהוא נוצר או סמוך לזמן שהוא מתחיל להופיע.


בן 18 שואל: #113085
אני מאונן כמעט כל יום מאז גיל 14(בן 17.6 כרגע),ולאחרונה התחלתי לעשות יחסי מין,רוב הפעמים שבהם ניסיתי לקיים יחסי מין לא הצלחתי להשאיר אותו עומד(ב״משחקים המקדימים״ לא הפסיק לעמוד לי)וזה מאוד מביך ואני שרוי בדיכאון אחרי כמה ימים לאחר שלא הצלחתי אפילו להכניס. השאלה שלי היא האם פורנוגרפיה הרסה לי את הסיכוי לקיים יחסי מין?אם כן,איך?והאם יש פיתרון לכך? נ.ב-ישנם עוד כמה היבטים שיכולים להיות ההורסים הפוטנציאליים ליחסי מין: 1)טראומה מהקשר הקודם 2)אני שרוי במצב הרוצה קשר זוגי-וכאשר הייתי ביזיזות זה הזכיר לי את המצב שהייתי בזוגיות ואני נעשה עצוב-לא רוצה בכלל את הסקס הזה. 3)היא אמנם מושכת,אבל זנותית-אולי אני לא מרגיש בנוח לגבי זה(למרות שמאוד התחרמנתי איתה לפני הקיום עצמו)

תשובה:
היי, שמחה שפנית אלינו עם השאלות שמציקות לך. אתה תמיד מוזמן לפנות לדלת פתוחה. קודם כל, אין סיבה להיות בדכאון. לפעמים, פשוט אין חשק ורצון, ולא צריך להרגיש שאתה "חייב" למלא איזה שהוא רצון חיצוני לקיים יחסים/לאונן. זה בסדר גמור שלא תהיה לך זיקפה. הגוף שלך מגיב לגירויים מוחיים, למצב רוח, ולתחושה כללית. מין צריך להתקיים בתנאי שיש התלהבות והנאה של שני הצדדים! בנוגע לצפייה בפורנוגרפיה. ייתכן מאד שצפייה כבדה כמו שאתה מתאר,ואוננות יומיומית מול פורנו, מקשה עליך כיום להתגרות באופן שונה. חשוב שתזכור שפורנו אינו דבר אמתי-זה כמו הצגה, יש שחקנים ויש במאי והרבה פעמים איברי המין שאתה רואה אינם פרופורציונליים. אם אתה רגיל להתגרות מפורנו ככל הנראה תחווה אכזבה כשתבין את הפער בין המציאות לבין הפורנו. ההצעה שלנו היא לא להפסיק לגמרי, אלא בהתחלה לנסות לאונן פעם עם פורנו ופעם בלי - כך שהמוח שלך יוכל להתרגל לאט לאט לסוג של גירוי אחר. תן לעצמך זמן להיות בתהליך - זה יקרה עם סבלנות, רצון והתמדה. נשמע שאתה בדרך הנכונה- אתה מודע למצבך, ואתה מעוניין ללמוד עוד על עצמך ועל הגוף שלך. בקיצור, הפתרון הוא להמשיך וללמוד מה עושה לך טוב ולא רק מול מסך שמקרין סרטי פורנוגרפיה. חשוב לציין- בכל פעם שאתה מקיים יחסי מין השתמש באמצעי מניעה לטובתך ובריאותך. אשיב להיבטים שהתייחסת אליהם כפוטנציאליים לסיבה שאין לך זקפה: 1. כפי שאמרתי, הגוף מגיב לשינויים, לחשקים, מצבי רוח, ויכול להיות שלא הרגשת עוררות מינית משום שאתה עדיין קשור רגשית לפרטנרית הקודמת שלך. או שכפי שנשמע מדבריך חווית איתה חוויה פחות נעימה בהקשר המיני. זאת ההזדמנות שלך לנסות ולתקן את החוויה הזו, עם מישהי אחרת שתעשה לך טוב. 2. אם אתה לא מרגיש שמתאים לך סוג קשר של יזיזות, שלא מעורבים בו רגשות רומנטיים, אל תעשה זאת. יש לך בחירה חופשית להשתמש בגוף למענך בלבד ולא בשביל לרצות או בשביל תוויות חברתיות כלשהן. 3. אני מבינה שאתה מתאר חוסר נוחות לגבי התיוג של הפרטנרית שלך כ"זנותית אך מושכת". המונח זנותית הוא בעייתי מכמה וכמה סיבות. בחברה בה אנחנו חיים, נהוג לבזות ולהשפיל נשים כשהן בוחרות לקיים יחסי מין ולא מקיימות את הצו החברתי שקבעה החברה- שהוא לשכב עם מעט גברים ולהיות בתוך מע' יחסים רומנטית ורצינית. מהכיוון ההפוך, האם היית טוען שבחור שמקיים יחסי מין בתדירות גבוהה עם מספר גבוה של פרטנריות הוא זנותי ושזה מהווה סיבה אפשרית לא להמשך אליו? ניתן לנחש שלא. היית רוצה שהמצב יהיה הפוך ובנות המין השני ישפטו אותך לרעה על פי מספר הפרטנריות שהייתן אתן בעתיד? כיום, אנחנו מודעים למצב החברתי הזה שהוא ממש לא הוגן, ורוצים לשנות אותו בכדי ששני המינים ירגישו חופשיים לקיים יחסי מין ללא לחצים חברתיים, על פי בחירתם האישית ובלי שיחששו מביוש (מהמלה בושה) ומסטיגמות!


בן 17 שואל: #113057
אני מרגיש שאני חי בעוד סתירה פנימית מצד אחד אני מרגיש שאני צריך להשיג לי חברה, (אולי בגלל לחץ חברתי שלחברים שלי יש ולי אין) מצד שני אני מרגיש שעדיף לי לא להיכנס לזה עכשיו ולדאוג לזה בעתיד... הייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם על מה אתם ממליצים ואיך לעשות את זה?

תשובה:
שלום לך. אני ממליצה לך לא לדאוג כל כך ולא לחשוב על זה בצורה כזאת שאתה כאילו צריך להשיג חברה. כשתהיי מישהי שתמצא חן בעיניך, אתה כבר תדע מה לעשות. מאד הגיוני שאין לך כרגע צורך או חשק להיות בקשר עם חברה וזה בסדר גמור. כל אחד מאיתנו מתפתח בקצב אחר ואתה לא צריך להרגיש שאתה חייב שתהיה לך חברה רק בגלל שלחברים שלך אולי יש. תהיה נאמן לעצמך. תעשה את מה שאתה מרגיש ותשחרר את זה. זה כבר יקרה לבד. כל טוב!


בת 20 שואלת: #113049
הי לכולם

תשובה:
הי. שאלתך נענתה.


בת 13 שואלת: #113041
היי רציתי לשאול שאלה. יש מישהו שאני דיי מחבבת ולפני כמה ימים דיברנו שיחה ארוכה שברובה הוא דיבר על סקס וזה ואני זרמתי עם השיחה.... הוא כל פעם אמר שהוא מוכן לזה וזה ואז שאלנו שאלות אחד את השנייה שהיו בעיקר בסגנון האם היה בינינו משהו אז... בצורה היפותטית. באיזשהו חלק הוא החליט לעשות מעגל אמת וכתב שהוא מת לשכב איתי וזה... הוא איתי בכיתה והוא בן 14 ואני 13 וקצת והוא כל פעם אמר שהוא מוכן וזה והןא שאל אוצי אם היה לי חבר וזה אם הייתי מוכנה לעשות סקס יבש אז אמרתי שאולי ושאני לא כל כך יודעת. בסופו של דבר בסוף השיחה אנחנו נהיינו חברים ואז נלחצתי מהקטע שהוא יציע לי סקס יבש וילחץ עליי וזה למרות שהוא היה ממש איכפתי ורגיש ואמר שלא אכפת לו אם אני שטוחה וזה והיה בינינו באמת איזשהי שיחה עמוקה. בסוף השיחה הוא אמר שהוא חושב שזה לא יתאים וגם אני הייתי קצת מעורערת אבל אני מרגישה שעכשיו התרחקנו ושאנחנו לא הידידים שהיינו פעם, אני מרגישה אליו משהו די מוזר כי אני לא בטוחה שזה אהבה אבל אני גם לא יודעת מה זה ואני רוצה להיות איתו אבל חושבת שהוא בסופו של דבר "נפרד" ממני ( היינו פחות משעה ביחד) כי נלחצתי קצת...

תשובה:
שלום לך. מה שאת מספרת זה מאד טבעי ונורמלי וקורה להרבה בנות. מצד אחד מושך אותך לדבר איתו ולהימצא בחברתו ומצד שני את חוששת שהוא ירצה לעשות דברים שאת עוד לא מוכנה להם וזה באמת גורם לבילבול. נראה לי שהיחסים ביניכם צריכים להיבנות יותר לאט ולהתבסס על דברים נוספים ולא רק על שיחות על סקס ועל מה שהיית מוכנה לעשות. נסי לבדוק אם את יכולה לדבר איתו גם על דברים אחרים ולבנות קשר של חברות או שהוא לא בשל לזה והוא רק מחפש מישהי שתהיה מוכנה לעשות את כל מה שהוא רוצה. אל תמהרי לעשות שום דבר שאת לא מוכנה לו, אם הוא לא יחכה ויתקדם בקצב שלך, הוא לא חבר באמת. כל טוב!


בת 14 שואלת: #112687
היי אני בכיתה ח בת 14 עוד מעט ויש ילד שאני אוהבת בכיתה ז. אנחנו לא באיתו עיר אבל אנחנו נפגשים פעם בשבוע בשיעור שחייה. אנחנו לא ממש ביחד אבל כשהמורה לא רואה הוא מלטף לי את השיער וצוחק איתי. שנה שעברה אמרו לי שהוא " בקטע שלי " אבל לא הכי הייתי בקטע שלו. לאחרונה אני מרגישי שהתאהבתי. אני מחפשת את החיוך שלו בכל פעם שאנחנו נפגשים והצחוק שלו ממיס אותי . אני אוהבת את איך שהוא מדבר אליי הוא נחמד ורגיש. אבל הוא בן 12 וגם אני מפחדת להגיד לו מה אני מרגישה. אם הוא ידחה אותי אני מפחדת מהתגובה של החברים בחוג שחייה ואני ארגיש מבוישת ומטומטמת חברים אמרו לי פשוט תגידי לו מה כבר ייקרה אבל אם הוא יגיד לא הלב שלי יישבר. וגם אם נהיה ביחד אני מפחדת מאמא שלי שתכעס עליי או משהו כזה שאלה שנייה : אני חולמת עלינו מתנשקים לפעמים וזה הדבר הכי כיף בעולם. אני מרגישה שאני נהיית חרמנית מלהתסכל עליו ומהמגע שלו. אם נהיה ביחד אני מפחדת שנתנשק ואמא שלי תכעס עליי. כמובן שלא נשכב לפחות לא בגיל הזה אבל אני רק מחכה לנשיקה ממנו ולהרגיש את השפתיים שלו ו..בקיצור הבנת אשמח לעזרה ליליה

תשובה:
היי ליליה, זה מקסים איך שאת מתארת ומספרת על הניצוצות שביניכם ומרגש לשמוע שאתם נוהגים בנימוס ובאדיבות אחד עם השניה. אני חושבת שאין לך מה להתבייש בזה והייתי מציעה לך באמת לשתף אותו ולדבר איתו ביניכם בלי שאף אחד אחר יהיה מעורב וגם אם יסרב- שתדעי שניסית והיית כנה ואמיתית עם עצמך. אם תחשבי גם על האופציה שזה לא יתאים לו, אז תוכלי להיות מוכנה לזה ולקבל את זה יותר בקלות, אבל אם לא תנסי לא תדעי! אם הוא מסכים ומתחילה להתפתח ביניכם חברות אז כדאי שתספרי לאמא והיא תסביר לך מה לעשות ותתייעצו, עדיף שלא תבואי לספר לה באיחור, אלא כשמשהו מתחיל להיבנות וככה היא תוכל לכוון אותך מה לעשות ואיך להתנהל. אהבה זה דבר יפה שגורם לרגשות ופרפרים בבטן ואין מה להתבייש בו! בהצלחה!


בן 15 שואל: #112459
שלום שוב, אני באמת מרגיש מבולבל בנוגע לקטע עם הידידה שלי, אני לא יודע מה זה לאהוב ככה שאין לי מה להגיד בנושא הזה, אני פשוט מרגיש משהו אני לא יודע מה זה.. לא התאהבות אלא הרגשה אחרת כזאת מאוד מוזרה. בימים האחרונים אמרתי לעצמי שאני מדבר שטויות ואני בעצם לא מרגיש אליה כלום וכנראה שהכל בראש שלי אבל היום אני פשוט הרגשתי אליה עוד פעם את אותם רגשות בלי להתכוון לזה בכלל, היה לי חשק להחזיק לה את היד כל הזאת. אני יודע שזה נשמע מוזר אבל אני לא יודע מה זה ההרגשה הזאת, מה אתם יכולים לעזור לי? כי באמת אני לא יודע מה אני מרגיש..

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שכתבת לנו שוב. אני רואה מהדברים שלך שאתה מבולבל ולא בטוח איך להגדיר את מה שאתה מרגיש כלפי הידידה שלך ואני רוצה שתדע שזה ממש טבעי ונורמלי. לכולנו- בנים ובנות, בכל הגילאים, יכולים לקרות מצבים שבו נרגיש משהו כלפי מישהו.י אחרים ולא נדע בדיוק מה זה- האם זאת אהבה, האם זאת הידלקות, האם זה סתם בראש או האם זה באמת עמוק בלב. אני חושבת שהעצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך זה לאפשר לעצמך להיות מבולבל, לאפשר לעצמך לא לדעת, לאפשר לעצמך לא להגדיר ופשוט לתת לעצמך את החופש לגלות ולהבין לבד. אני יודעת שזאת עצה קשה לביצוע- יותר קל לכולנו לדעת, יותר קל לכולנו להבין ואנחנו לרוב שואפים לתת לדברים שם והגדרה. יחד עם זאת, אם תלך עם העצה שלי ותאפשר לך חופש לחקור ולגלות בלי לקרוא לזה עדיין בשם אתה תהייה יותר פתוח ולא מקובע ואני חושבת שזה גם ייתן לך הקלה ורוגע. עם הזמן, בלי ההגדרה, אני חושבת שאתה כבר תבין טיפה יותר על מה שאתה מרגיש ואולי עוד מעט גם תוכל לתת לזה שם. ביינתים, שיהיה הרבה בהצלחה- אני בטוחה שעם הבגרות שלך, הרגישות שלך והיכולת המדהימה שלך להתבונן פנימה אתה תמצא את התשובה הנכונה ביותר עבורך. כל טוב


בן 14 שואל: #112425
היי, שמי נדב אני בן 14 ויש לי בכיתה ילדה ממש חמודה ויפה שאני מאוד אוהב ולפעמים מצליח לדבר איתה לדקה או שתיים. המשקל שלי קצת חריג ואני ממש מתבייש להציע לה חברות, בעיקר מהתגובה שלה. מה אפשר לעשות, בבקשה תעזרו לי. תודה מראש נדב

תשובה:
שלום נדב. זה מקסים שאתה אוהב ילדה בכיתתך ורוצה להציע לה חברות. בגיל הזה רוב הילדים מתביישים לחשוף ולשתף את הרגשות שלהם ובמיוחד בכל הקשור לענייני בנות/בנים. זה טבעי שאתה מתבייש וחושש מתגובתה אבל אני ממליצה לך לנסות להתגבר על זה ולפנות אליה. הרבה פעמים בחיים אנחנו מתביישים לעשות משהו וחוששים מהתגובה ואם אנחנו נכנעים לבושה ולחשש אז אנחנו מפסידים את הדברים שאנחנו רוצים. צריך לקחת נשימה עמוקה, לספור עד שלוש ואז ללכת על זה. גם אם לא נשיג את מה שאנחנו רוצים, לפחות נדע שניסינו. אולי הילדה הזאת מחבבת אותך וגם היא מתביישת לפנות אליך? לא תדע עד שתנסה. תשכנע את עצמך שבמקרה הכי גרוע, היא לא תרצה. גם אם תיפגע, אתה תתגבר על זה. אבל אם לא תנסה, תמשיך להרגיש שאתה מחמיץ משהו חשוב. ולגבי המשקל החריג שהזכרת, אולי זה הזמן לקחת את עצמך בידיים, לעשות פעילות גופנית ולשמור על תזונה מאוזנת? בהצלחה!


בת 13 שואלת: #111848
בקשר לתשובה לשאלה הקודמת שלי, אז אני תאמת גם עשיתי דבר אחד ממה שרשמתם אבל אני ממש רוצה לעשות משהטו בנוגע לזה וללכת איתו לאנשהו אבל אבל אני לא יודעת איך לפנות אליו כי הוא לא תלמיד מצטיין והוא גם שכבה מעליי. ואני מפחדת שברגע שאני ידבר איתו אני יגיד משהו מביך והכל ייהרס!

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שעשית צעד ראשון בכיוונו. אני מבינה שאת רוצה כבר להגיע לקשר משמעותי יותר אתו אך אני מציעה שתמשיכי בשלב זה לנסות וליצור אתו קשר בדרכים שייעצה לך קודמתי. תנסי לבסס את הקשר ביניכם דרך שיח לא מחייב כמו תגובות בפוסטים באינטרנט. את יכולה לנסות ולפנות אליו גם דרך התכתבות אישית על נושא שנראה שמעניין את שניכם ותראי כיצד הוא מגיב. עפ"י התגובות שלו תוכלי להבין בעצמך "לאן נושבת הרוח" ולפעול הלאה כדי לקדם את הקשר לשלב הבא (או שלא. תלוי בתגובה/ות). בהצלחה!


בן 14 שואל: #111843
היי זה שוב פעם אני ואני רוצה לתת עידכון מצב על מה שעובר אליי... היו לי כמה ימים שזה נרגע לי פשוט ולא חשבתי על זה יותר מדיי נכנסתי לאתר איגי וראיתי מישהו עם אותו מקרה כמו שלי ואז ירדתי לתגובות וראיתי שמישהו בן 21 בשם עוז רשם לו שגם שהוא היה בגיל 14.3 היו לו את המחשבות האלו והוא כול הזמן היה מפחד שהוא גיי והוא רשם שהיום הוא הכי הכי סטרייט שיש ושהוא צוחק על הרגעים שחשב ככה הוא אמר שזה פשוט יעבור עם הזמן בנוסף הוא המליץ גם פשוט לצאת ולהפגש עם בנות ולתקוף הייתי ממש ממש שמח שקראתי את התגובה הזאת ויצאתי לפגוש כמה ידידות ואז שיחקנו אמת או חובה והתנשקתי עם שתיים מהן אבל סתם פיקה אבל לא כזה התרגשתי ולא הרגשתי כלום האם זה אומר משהו ? כאילו היה קצת התרגשות כי זאת הייתה הפעם השלישית שלי רק בחיים לא הרגשתי מה זה אהבה אמיתית.. אה ואני צריך שתעזרי לי במשהו יש ילדה שאני ממש מאוהב בה ובקטע שלה ואני יודע איך לדבר איתה ויודע להצחיק אותה אבל רוצה לדעת הם היא אוהבת אותי גם תמיד שהייתי יותר צעיר קיבלתי המון אכזבות מבנות שהצעתי להן והן אמרו לי לא וזה ממש מבאס אותי אבל עכשיו אני מנסה יותר להתחיל עם בנות

תשובה:
שלום לך, מרגשת אותי הדרך שבה אתה מתאר את מה שעובר עליך, מדהים כמה אתה לומד על עצמך, בודק, קורא, חוקר, שואל. אני שמחה שאתה פונה אלינו ומשתף אותנו. כפי שנכתב לך בהודעות הקודמות התחושות והמחשבות שעולות לך הן מאוד טבעיות ונורמליות לגילך. ולפעמים הן חולפות ולפעמים משתנות. מאוד עוזר למצוא אנשים שמבינים את התחושה שלך כמו אותו בחור מאיגי ואני שמחה שהתשובה שלו עזרה לך. יתכן ותמצא תשובות שיעזרו לך גם באתר שלנו. לגבי השאלה שלך, אני מבינה שאתה מאוהב בה ומרגיש רגשות מאוד חזקים אליה. אתה יכול לפנות אליה, באופן אישי ולשתף אותה בתחושות שלך ואתה יכול גם לחכות קצת, להרגיש את הרגשות עוד קצת בלב, לא לפעול מיד. יתכן וזה יהיה יותר נכון לך. כך או כך, ייתכן ותספוג אכזבה אם תפנה אליה, ויתכן ולא. זה לא פשוט לפעמים אבל ככה הדברים עובדים. אכזבות זה חלק חשוב מאוד בחיים. אם האכזבות קורות הרבה ומציפות אותך מאוד, אולי תשהה קצת, אל תמהר לפנות להרבה הרבה בנות. תנסה להשתהות קצת עם הרגשות שלך שכן, כפי שהבנת, הן מאוד גמישות ומשתנות בגיל שלך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #111818
אני וחבר שלי נפרדנו לא מזמן, שהיינו ביחד היינו שוכבים די הרבה ושנינו היינו מאוד נהנים מזה. לא היינו נבוכים והיינו עושים את זה עם הרבה תשוקה. אבל עכשו אנחנו כבר לא ביחד ואני כל הזמן חולמת ששנינו שוכבים ואני מאוד מתגעגעת להרגשה שיש בסקס ואחריו. מה אני יכולה לעשות בשביל להפסיק לרצות כל כך לשכב איתו?

תשובה:
היי יקירה, נשמע שהחלומות שלך והתחושות שלך הן חלק מתהליך האבל של הפרידה. זה חלק מהכאב והקושי בפרידה ממישהו שהיה כל כך חשוב לך. הייתי ממליצה לך לנסות ולחשוב על תחביבים שכייף לך לעשות בזמנך הפנוי על מנת להימנע מרגעים "מתים" בהם את חושבת עליו ועל הסקס איתו. לדגומא ספורט הרבה פעמים עוזר ברגעים כאלה. את עוד צעירה וככל הנראה תכירי עוד בחורים נחמדים בגילך וחשוב שתהיי פתוחה להיכרויות חדשות שיגרמו לך לחוויות כייפיות נוספות . אני בטוחה שתצליחי להנות ביחסי מין גם עם בחור אחר כאשר תרגישי איתו בנוח כמו שהרגשת עם החבר הקודם.


בת 14 שואלת: #111718
אני בת 14 ויש לי כמה שאלות? (1) בהתחלה הייתי משתמש בטמפונים בלי מוליך ואז עברתי למוליך ויום אחד קיבלתי ככה סתם ולקחתי מחברה שזה היה בחי מוליך,ופתאום שמתי לב שזה ניהיה לי מאוד לא נוח .לאיזה חור מכניסים את הטמפון? ובנוסף מה קורה אם הוא במידה גדולה מידי? (2)יש ילד בכיתה שלי שממש חייבבתי במשך תקופה ארוכה ומאז כל פעם שאני אפילו לידו אני מזה מתפדחת מלחשוב על זה, אגב בכל משך התקופה שחייבבתי אותו זה היה כי חשבתי שהוא מחבב אותי. איך לדעת אם הוא מחבב אותי?

תשובה:
שלום לך, שאלותיך מבורכות ואני שמחה לראות שאת מודעת לגוף שלך ושאת מתייעצת. 1. אין סיכוי שהכנסת לחור הלא נכון מכיוון שחור השתן הוא קטן מאוד ולא ניתן להכניס אליו כלום. הסיבה שאני משערת שכאב לך היא שטמפון ללא מוליך "מחוספס" יותר מטמפון עם מוליך אשר יש לו מעטפת של פלסטיק חלק. זה טוב שניסית כמה סוגים וככה את יודעת מה יותר נוח לך. כמו כן, לטמפונים יש כמה מידות ואותן בוחרים בהתאם לכמות זרימת הדם בזמן הווסת, לא יכול להיגרם נזק בשימוש במידה גדולה יותר, זה פשוט יכול ללמד אותך איזה מידה נכונה לך ומה כדאי לך להמשיך להשתמש. 2. אני שמחה לשמוע שיש מישהו שאת מחבבת, אלו תחושות נעימות לחוש. זה טבעי מה שאת מתארת שאת "מתפדחת" לידו, הרבה פעמים דווקא ליד אנשים שמוצאי חן בעינינו אנחנו מרגישים חוסר נעימות וזה בגלל התרגשות מהנוכחות שלהם. הזכירי לעצמך שהוא פשוט עוד ילד בכיתה שלך, שפשוט יש בו תכונות שמוצאות חן בעיניך שזה נחמד. לגבי האם הוא חושב עליך את אותן מחשבות. אני מאמינה יותר מהכל בתקשורת! הדרך הקלה ביותר היא פשוט לשאול אותו באופן כנה אם הוא רוצה להיפגש או לבלות ביחד, לפי התשובה שלו תוכלי לראות אם הוא מעוניין לבלות זמן איתך כמו שאת איתו. שיהיה הרבה בהצלחה


בן 13 שואל: #111527
יש ילדה בכיתה שלי שאני מאוהב בה כבר יותר משנה ואני רוצה להגיד את זה להורים שלי שיעזרו לי אבל אני לא מצליח לדבר איתם לגבי זה ואני רוצה להציע לאותה הילדה חברות אבל אני מגמגם כל פעם שאני מדבר איתה

תשובה:
שלום לך,לשתף את ההורים זה רעיון נפלא, אולי תנסה לקבוע איתם פגישה, זמן מוגדר מראש, תבקש מהם שיפנו לך את הזמן כי אתה זקוק להתייעצות איתם. באשר לתחושות שתארת, זה מאוד נורמלי וטבעי שתחשוש לגשת לילדה שאתה מרגיש אליה רגשות אהבה כאלו. האם יש לך חבר/ה שיכול/ה לסייע לך ביצירת הקשר עם אותה ילדה? אולי תכתוב לה מכתב פרטי ותשתף בתחושות שלך? מוזמן להמשיך ולשתף אותנו, ואנחנו פה תמיד אם תרצה להתייעץ. בהצלחה רבה לך!


בת 15 שואלת: #111518
הי, אני בסוג של קטע עם מישהו ואני רואה את זה ממש מתקדם לכיוון של זוגיות, לא רציתי למהר וכבר יצאנו פעם אחת ולא התנשקנו. אני רואה אותו כל יום וגם מדברת איתו בטלפון כל הזמן. ביום שישי אנחנו יוצאים שוב ויכול להיות שיקרה משהו שיזרז את הקשר , אני כן מרגישה אליו משהו ולפעמים אני כן רוצה אותו ולפעמים פשוט לא. הוא לא ממש כמוני , הוא רק בן 16 אבל הוא כבר שכב עם מישהי והוא גם אמר לי את זה בעצמו, ברור לי שדבר כזה לא יקרה אולי רק נתנשק אבל יש עליו מלא סיפורים שהוא סטוצינר ומזרים בנות וכזה אבל הוא אמר לי שכשיש מישהי רצינית זה לא ככה וכאילו זרק לי רמז, הוא גם הבהיר אתמול לאקסית שלו שזה נגמר סופית בניהם בשבילי, פשוט אני לא יודעת אם אני מוכנה להיות בזוגיות איתו וקשה לי לפרש את הרגשות שלי

תשובה:
שלום לך, מרגש מאוד להיות לקראת זוגיות או התחלה של קשר. כל אחד מכם נכנס לקשר הזה עם העבר שלו, וביחד אתם תיצרו את הסיפור המשותף שלכם. אני מבינה את העיסוק או החשש מהסיפורים שמספרים עליו אבל לא בטוח עד כמה הם נכונים. אחד הדברים החשובים בתוך זוגיות זה תקשורת. היכולת לדבר על תחושת, רצונות, חששות, צפיות וגם גבולות. מהנקודה שבה את נמצאת עכשיו אני ממליצה לך ללכת צעד צעד. בחרת לצאת איתו ביום שישי - תדעי מראש מה הגבולות שלך, מה מתאים לך ומה לא. אם יתאים לך שתתנשקו, מצוין. ואם ברגע הספציפי שתהיו ביחד ביום שישי זה לא יתאים לך, חשוב שתרגישי בנוח להגיד שזה עדין לא מתאים לך. זה בכלל לא משנה מה היו התנסויות העבר שלו, איתך הוא מתחיל התנסות חדשה. מציעה לך לא למהר לתת פרשנות לרגשות שלך, כי הכל נורא התחלתי. מאמינה שהדברים יתבהרו לאט, לאט, עם הזמן. ואנחנו פה אם תרצי להתייעץ. בהצלחה.


בן 17 שואל: #111429
שלום אשמח להתייעץ אני בחור חרדי בן 17 ואני עדין וביישן והכרתי אשה חרדיה בת38 ובעלה הרבה בחו"ל והתחלנו לשכב בלילה. ויש לי כמה שאלות 1. לפעמים במהלך הזיווג יש לה התכווצויות באזור האגן מה זה 2. היא שעירה בערווה גם מאחורה האם זה טבעי לאשה? 3. היא אוהבת שבמהלך החיבור אני מכניס אצבע לפי הטבעת שלה וגם לשכב איתה שם וזה מאוד נעים לי כי המקום שלה צר ודחוק אבל זה מרגיש לי קצת מוזר ודבר אחרון היא מאוד מקפידה על כיסוי בהזדווגות ובחושך בגלל צניעות וזה קצת קשה לי לחדור ככה בחושך ועם כיסוי בתודה מראש

תשובה:
שלום לך אני אענה לך השאלות - 1. ההתכווצויות יכולות לנבוע מכמה סיבות - כדאי לבדוק האם אלה התכווצויות שנובעות מכאב או מעונג. מגע מיני הוא שילוב בין החלקים הפיזיים של הגוף אבל גם אנחנו לא מפרידים את הרגשות והמצב הנפשי שלנו בזמן המפגש מהגוף. אם ההתכווצויות מכאיבות ייתכן והתנוחה לא נוחה לה או מכאיבה. יכול להיות שהיא מתוחה או חוששת והביטוי של זה בגוף הוא ביטוי של כאב והתכווצות. במצב כזה כדאי לשאול ולדבר על הדברים. לנסות להיות יותר עדינים. יותר לאט. אם ההתכווצויות הן התכווצויות נעימות המקור שלהן הוא מקור של הנאה ועונג. כאשר אישה מגיעה לשיא ההנאה המינית זה מאוד נפוץ שהיא תחווה התכווצויות והתרגשות באיזור האגן. האם זה משהו שאתם יכולים לדבר עליו ולברר אותו בינכם? 2. כמו אצל גברים גם לנשים בוגרות יש שערות בערווה ובאיזור פי הטבעת. זה מאוד טיבעי. 3. כל עוד החדירה לפי הטבעת, של אצבע או של איבר המין שלך, מתבצעת בהסכמתה וברצונה, אתם דואגים לבריאות הגופנית של שניכם ומשתמשים בחומר סיכה אין בעיה עם מגע מיני באיזור. אני מרחיבה קצת - איזור פי הטבעת אינו מורגל באופן טיבעי לחדירה ולכן חשוב מאוד לעשות את זה לאט ובהדרגה. חובה להשתמש בהרבה חומר סיכה כדי שהחדירה לא תהיה כואבת. כמו שאמרתי זה אמור להיות מהנה לשניכם. חשוב לשמור על ניקיון ולא לעבור אחרי מגע בפי הטבעת לאיבר מין שלה מכיוון שזה יכול לגרום לזיהום\ מחלות. צריך להשתמש במגבונים\לשטוף ידיים לפני ואחרי. אפשר גם להדבק במחלות מין ולכן בדר"כ אני ממליצה להשתמש בקונדום. והדבר הכי חשוב הוא תקשורת. חדירה בפי הטבעת היא מורכבת ומצריכה הרבה אמון,ניסיון ותקשורת כדי שתהיה טובה וחיובית, כדי שכל אחד ירגיש בנוח להדריך ולעצור כשמשהו לא נעים וחשוב להבין את המורכבות הזאת ולבחון האם זה מתאים בכל פעם מחדש. עוד דבר חשוב שאני ממליצה לך לחשוב עליו הוא למה בעצם אתם מקיימים יחסי מין בפי הטבעת? האם זה משהו שקרה באופן הדרגתי בקשר שלכם אחרי שניסיתם הרבה דברים אחרים או שחלק מהבחירה קשורה לחשש מכניסה להריון. האם זה משהו שאתה רוצה ומרגיש בנוח לעשות איתה והחלטתם אותו יחד או שהיא מבקשת\ לוחצת עלייך לעשות איתה? 4. האם הכוונה שלך לבד עם חור באיזור איבר המין שלכם? זה אכן נשמע מורכב ומסורבל אבל אולי אפשר לעשות מזה משהו שהוא חלק מהכיף, משהו מצחיק? או לבקש את העזרה שלה? אולי עם הזמן תרגיש יותר בנוח וזה גם עיניין של ניסיון? זה נשמע כמו משהו שצריך ללמוד להתנהל איתו אבל יחד עם זאת אפשר לחשוב מה יכול לעזור לי או להקל עליי שיהיה לי יותר נוח. עכשיו חשוב לי לכתוב לך כמה נקודות למחשבה מכיוון שכתבת שאתה בחור צעיר וחרדי. אתה מקיים יחסי מין עם אישה נשואה מבוגרת ממך בהרבה. זה יכול להיות נעים וכיף אבל יש לכך השלכות, במיוחד בעולם שממנו אתה מגיע. האם אתם עושים זאת בצורה אחראית, דואגים ושומרים על עצמכם ויודעים באיזה אמצעי מניעה להשתמש ואיך להמנע מהריון לא מתוכנן ומחלות מין? אתה צעיר וחסר ניסיון והיא מנוסה ממך, אני מנחשת שיש בקשר שלכם הסתרה ופחד שהוא יתגלה, שזהו קשר שבעצם לא יוביל לזוגיות וחתונה. עד כמה זה חשוב לך? איך התגלגלת למצב הזה ועד כמה אתה חופשי לבחור לעזוב? עד כמה זה עלול להקשות עלייך למצוא בת זוג בעתיד? מה יקרה כאשר תמצא זוגיות? אני ממליצה לך לעשות עם עצמך בירור לראות מה טוב במצב הזה ומה עלול להקשות עלייך בעתיד אנחנו נשמח להמשיך ולייעץ לך בהמשך כל טוב


בן 14 שואל: #111101
שלום, רציתי לשאול משהו שקרה היום ואני לא יודע אם הוא מוזר או לא (בקשר לזה שאמרתי שאני מרגיש שנדלקתי על ידידה שלי) היום אני והידידה שלי סתם החזקנו ידיים ולדקה ופתאום הרגשתי כל מיני רגשות כאלה מעורבבים מיניות רגשיות וכל מיני מה זה אומר? ובקשר לתשובה שלכם אני לא חושב שאני אוכל להיפגש איתה ברמה של אני והיא לבד מפני שאני והיא ידידים ממש טובים אך לא יצא לנו כל כך הרבה פעמים להיות לבד ולהיפגש לבד מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר נשמע כמו חוויה רגשית נורמלית ומרגשת. לפעמים מגע, אפילו הקטן ביותר, יכול לעורר בתוכנו התרגשות. זוהי תחושה טבעית שא/נשים מרגישים כלפי א/נשים אחרים. לא תמיד אנחנו יודעים להסביר למה. יכול להיות שאתה מתאהב בחברה שלך, ואני מבינה שזה יכול להיות קצת מסובך משום שאתם מוגדרים כידידים אבל יכול להיות שגם היא מרגישה אליך משהו. אני יודעת שזה נשמע לא פשוט אבל אם חשוב לך לבדוק מה היא מרגישה תצטרך למצוא זמן שבו אתם שניכם לבד ולברר איתה מה היא מרגישה. כל טוב.


בת 28 שואלת: #111007
כשמידי פעם היה נבוך והסית מבט. כששאלתי אותו אם הוא רוצה לעלות לי אליי הוא ענה לי עדיף שלא כי אני יודע לאן זה יפתח והוא לא יוכל לעמוד בזה כשאנחנו לבד (שנשכב) והוא לא רוצה שזה יגיע למקום כזה . את האמת אני שמחה שהוא ענה לי כך, זה אומר שאולי באמת אכפת לו והוא לא רוצה אותי בתור יזיזה .. הוא עצר את עצמו מלעלות אליי או לנשק אותי. וזה היה לי מוזר מאחר ובשנה האחרונה במהלך הפגישות שלנו הוא לא יכל שלא לנשק אותי ופה הוא פשוט לא עשה את זה. מה הוא רוצה לשמר ומה הוא רוצה בדיוק ממני ?

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 28 שואלת: #111006
היי אני בקונפליקט דיי מייגע עד לא לפני הרבה זמן החלטתי שאני חוסמת בחור שהשנה האחרונה שלנו התנהלה במתח ריגושים וסערת רגשות. בפעם האחרונה שנפגשנו מאוד נפגעתי ממנו לכן החלטתי שאני מתנתקת עמו קשר אחת ולתמיד , לא מתאים לי משחקי הפאסיב אגרסיב האלו. במשך שלושה חודשים הוא ניסה ליצור עמי קשר דרך מספר חסוי כאשר זה גלה בגלים , אתמול החלטתי שאני עונה לו והוא הזמין אותי לסרט. רציתי לדבר איתו על כל מה שקרה אבל לצערי אין כל כך עם מי לפתח שיחה. בסוף הערב שאלתי אותו מה הייתה מטרת היציאה והתוודיתי ששיש לי רגשות כלפיו ושאלתי אותו מה הוא מרגיש, ויכול להיות שהוא לא מרגיש בכלל אז הוא שאל למה את חושבת כך וחיכיתי לתשובה , הטיעון שלו היה שגם אם יש לו וגם אם לא הוא לא יגיד לי את זה (כשלפני כן הוא פלט יש לי רגשות והסתכל לי ישירות לעיניים) הוא הוסיף שהוא נפגע בעבר והוא לא רוצה להיפגע שוב, אבל הוא רוצה לשמור אותי קרוב אלי, מה פשר המשפט אומר? למה שירצה אותי קרוב אליו לאיזו מטרה ? למה שבן אדם ירדוף אחרי מישהו שבפירוש רצה לנתק איתו קשר? ולא לדבר על הרגשות .. חשוב לי לציין שהוא הסתכל לי בעיניים כשדיבר איתי

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהבחור לא החלטי לגביי התחושות שלו כלפייך והרצונות שלו ממך ומהקשר שלכם. ייתכן מאוד שהוא באמת מרגיש כלפייך אבל מסרב להודות או להתחייב למשהו מוגדר. ייתכן שמערכות יחסים אחרות שעבר לפנייך גרמו לו לאבד אמון בנשים או להיות מאוד חשדן ובודק כל ניואנס לפני שהוא נכנס למשהו מחייב והדוק עם רגשות ומחויבות. עצה ממני אלייך, שחררי את הבחור. תאמרי לו בצורה מנומסת אך נחרצת שאת שואפת מהקשר ביניכם ליותר ושאת מבינה שהוא לא סגור על מה הוא רוצה ולכן זה מבלבל אותך. אל תנסי לפענח מההתנהגות שלו דברים שלא נאמרים, כי מה שחשוב זה מה שבפועל הוא רוצה. אולי הרצון שלו להיות קרוב אלייך נובע ממשיכה מינית שקשה לו להשתלט עליה או ממשיכה אישית וחיבור חברי, על זה רק את כנראה יכולה להשיב.. ואולי מדובר גם בשילוב בין השניים. תצטרכי לקחת החלטות קשות ולעמוד במילה שלך מולו כדי שלא תבזבזי זמן או תמשיכי להיפגע מסוג של מערכת שלא מספקת אותך. בהצלחה


בן 26 שואל: #111003
שלום לכם יש לי חבר בלימודים שאנחנו חברים מאוד טובים אני לא יודע איך הוא מרגיש כלפי אבל בזמן האחרון אני חושב שאני אוהב אותו יותר מדי ושאנחנו לא אמורים לאהוב אחד את השני עד כדי כך או בכזו צורה, אני תלוי בו והוא ממש משפיע על מצב הרוח שלי בקיצור יש מצב שאני קצת מאוהב בו וזה משגע אותי בלימודים ומוציא אותי מריכוז. אנחנו נפגשים כמעט כל יום ואני לא יודע איך להתייחס אליו, אני חייב אותו קרוב אליו כי הוא באמת חבר טוב שלי ואין לי הרבה אבל אני לא רוצה להיות מדי קרוב ואז הוא מרגיש שאני מתרחק ממנו ואני לא רוצה לספר לו בדיוק על המצב... אני דו מיני ויש מצב שהוא יודע על זה איכשהו שהוא פעם שמע איזה שיחת טלפון שלי אבל אף פעם לא דיברנו על זה, וגם לו כנראה היה פעם קטע עם גברים (היה בפייס שלו ) והוא יודע שאני יודע על זה אבל גם על זה לא דיברנו והיום יש לו חברה. גם אם שנינו היינו בעניין ופנויים אני לא חושב שזה היה חכם לצאת עם חבר מהכיתה. אני באמת לא יודע מה לעשות במצב הזה, אני מבולבל מאוד, זה מפריע לי לתפקד בלימודים ואני חייב להחליט מה לעשות ולמצוא פתרון למצב. סורי אם חפרתי אבל חייב את עזרתכם ! תודה מראש !

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מספר מדובר כאן בתהליך של "הידלקות" או התאהבות אפילו מצידך וזה דבר נורמלי שקורה לכולנו, זה טבעי וזה קורה ואף רצוי שייקרה, אהבה זה דבר מבורך ונעים. אני מבינה גם שיש בעיה של נטייה מינית שלו, שאתה לא סגור עליה ולכן לא משוכנע אם אפשר לקחת את זה קדימה. גם אם כן, זה מבחינתך סיכון לעבור לשלב רומנטי עם חבר כל כך טוב והטרדה הזאת הגיונית. נראה כי הוא חבר טוב שלך ויקר ללבך קודם כל כחבר. תצטרך לעשות הפרדה בין השניים אם החברות איתו חשובה לך יותר מהסיכון לאבד אותה לטובת קשר רומנטי שהוא כמובן ברוח אחרת. לצערי אני לא יכולה להחליט במקומך, אלא רק אציע לעשות כמו מאזניים של יתרונות מול חסרונות בכל צעד שתחליט לקחת. מה גם שיש לו חברה וחשוב לך לשמור על החברות ביניכם. אם יש לך אפשרות קצת לתפוס מרחק ואתה מרגיש שזה ייעשה לך טוב, לדעתי כדאי לנסות.. וגם כדי להרחיב את מעגל החברים שלך. בכל מקרה ההתמודדות לא פשוטה, ותדרוש ממך בגרות וקבלת החלטת נחרצות. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #110996
אהלן,אני נמצאת בשירות לאומי וגרה בקומונה עם 10 אנשים. אחד מהאנשים קוראים לו יובל והוא בן ואני נמשכת אליו בטירוף. מעבר לזה שאני נמשכת אליו יש לו אופי מדהים וכיף ליהיות איתו ואני אוהבת אותו והוא אוהב אותי(בקטע הבסיסי,תמיד זורקים שמות חיבה אחד לשנני ובדיחות קטנות), אבל הוא קטן ממני בשנה-אני כאלו נחשבת ה"גדולה שלו" מבחינת התפקיד ומבחינת הקומונה. אני נהנת מהנוכחות שלו,אני אוהבת שהוא יושב לידי,אני אוהבת שהוא נותן לי צומי,כל פעם שיש מפגש לא מלא של חברי הקומונה אני רוצה שהוא יהיה שם ובעיקר מחפשת סיבות לעשות איתו דברים... אני דיי דלוקה עליו,אבל זה לא מתאים כל הסיפור הזה: א-כי אני בקושי מכירה אותו חודשיים ב-כמו שאמרתי אני נחשבת הגדולה שלו ולא מתאים שסיפור כזה יקרה,לפחות לא עכשיו ג-הוא עכשיו יצא מקשר של 4 חודשים,הוא לא נראה עצוב אבל הם היו מאד מחוברים ד-אני לא יודעת אם הוא מרגיש את אותו הדבר ואני לא יודעת בכללל אם הוא נמשך אליי.... אני מנסה להכחיש אבל ככל שאני מנסה יותר להכחיש הרצון אליו גדל יותר. מה אני עושה?!

תשובה:
שלום לך, נשמע שיש לך רגשות מאוד חזקים אל יובל. לפעמים יש כל מיני "מחסומים" חיצוניים שלכאורה חוסמים אותנו. לדוגמא, מחסום הגיל או מחסום "הגדולה" (כפי שכתבת). אני חושבת שאת יכולה להסתכל על זה כעל מחסום מדומיין, כזה שהחברה יצרה, אבל את לא חייבת לתת לו לחסום אותך. אם הרגשות אליו כל כך חזקים כמו שאת מרגישה, תמצאי את הרגע שמתאים לך ותדברי איתו. יכול להיות שלא יתאים לו להתחיל קשר חדש, יכול להיות שזה יהיה "מוזר" או "בלתי צפוי". אבל גם יכול להיות שלא. ולא תוכלי לדעת כל עוד לא תנסי לפתוח את זה איתו. בנוסף, לפעמים כשאנחנו מרגישים רגשות כאלו חזקים, הם יוצאים החוצה גם בלי שאנחנו מתכוונים, ולכן, יכול להיות שגם הוא מרגיש אנרגיה מסויימת בינכם. אני לא חושבת שיש זמן מסוים שהופך את הרגשות למשמעותיים יותר או פחות ואני מזמינה אותך לא להכנע להבניות החברתיות שמנסות להגיד לך שזה לא מתאים. את צודקת, את לא יודעת עם זה מתאים לו, את לא יודעת מה הוא מרגיש אליך ואם בכלל. אם זה כל כך חזק, תמצאי את האומץ שקיים בתוכך ותפתחי את זה איתו. אני יודעת שזה לא פשוט, ובטח גם ממש מפחיד. שולחת לך חיזוקים. בהצלחה.


בן 13 שואל: #110881
שלום אני בן 13. יש ילדה בכיתה שלי שאני אוהב, ואין לי מושג מה לעשות לגבי זה. אנחנו מדברים לעיתים ממש רחוקות, אבל לפני כמה ימים הייתי במסיבה של הכיתה ויצא לי לדבר איתה דיי המון. השאלה שלי זה איך לקדם את זה ומה לעשות בכליות, תודה מראש 👌🏻

תשובה:
שלום לך. זה מאד טבעי מה שאתה מרגיש. נסה להתקרב אליה, לברר מה התחביבים שלה ולדבר איתה על נושאי עניין משותפים שלכם. אתה יכול לנסות להזמין אותה אולי לסרט, ואולי אפילו להציע לה חברות. תקפיד להיות מנומס ולכבד אותה ואולי יתברר לך שזה הדדי ושגם היא אוהבת אותך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110868
היי, היה לי חבר מכיתה ז עד ט מהכיתה שלי וכשנפרדנו ניסינו להיות עם אחרים ואחריי חצי שנה חזרנו עד מאי 2017, כלומר אנחנו כבר חמישה חודשים פרודים אבל אנחנו עדיין נפגשים כל שבוע בממוצע לסקס כי מרגיש כיאלו אנחנו לא יכולים להתנתק אחד מהשני, אני עדיין אוהבת אותו כלכך ואני רוצה אותו חזרה שלי, עשיתי איתו מלא טעויות ובגלל זה הוא לא רוצה לחזור אליי אבל לעשות סקס הוא עדיין רוצה... כשדיברתי איתו על זה הוא אמר שהוא לא במקום אחר, הוא עדיין מרגיש אליי משהו אבל הוא לא רוצה חברה אחריי שפגעתי בו. אני ממש מצטערת על הטעויות שלי, אני אוהבת אותו כל כך ולא יכולה לסרב לו שהוא מציע לי לבוא אליו לסקס... אני ממש מתוסכלת כי אנחנו באותה כיתה, אני רואה אותו כל יום וכואב לי שהוא כבר לא שלי בגלל הטעויות שלי ואני לא יודעת מה לעשות.. אנחנו כלכך מתאימים.. הוא יודע שאני אוהבת אותו והוא מתייחס אליי לא יפה לפעמיים ואני לא עושה עם זה כלום

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מצטערת לשמוע על המצב המורכב בו את נמצאת. פרידה שעדיין יש בה רגשות ומשיכה היא לא דבר פשוט ואני מבינה שאת מבואסת ומתוסכלת. אני רוצה שתשאלי את עצמך אם יחסי המין ביניכם נכונה לך ומיטיבה עמך. לפי מה שאני רואה שאת כותבת, זה מבלבל אותך ומקשה עליך לעבור הלאה ולהתגבר עליו. את כותבת כאן שאת יודעת שהוא מרגיש אליך משהו אבל שהוא לא מעוניין לחזור להיות איתך בזוגיות. לשניכם קשה להתנתק באמת זה מזו אבל זה נשמע שזה לא עושה לך או לו טוב. אני מנחשת שאת גם מסתובבת בתחושה שהוא עוד עלול לשנות את דעתו ולחזור אלייך אבל זה לא נשמע שזה הולך לקרות. את יכולה לקבל שתי החלטות: האחת, להחליט שאת ממשיכה לנסות ולא מוותרת על האפשרות שהוא יחזור אלייך. השניה היא להחליט עם עצמך שאת מתנתקת באמת ועוברת הלאה. זה אומר לנסות לעבור כיתה ולנתק איתו את הקשר כי רק ככה תוכלי באמת להתגבר עליו. ההחלטה היא שלך. תחשבי על זה. חיבוק


בת 13 שואלת: #110826
היי יש לי שאלה בכיתה החדשה שלי בהתחלה היו לי המון חברות והייתי סוגשל מקובלת בכיתה הייתי כל פעם עם ילדה אחרת בהפסקה וכולם דיברו איתי אבל פתאום לאט לאט עבר חודשיים כולם התחילו להתחבר ואני נשארתי רק עם חברה אחת וכל החברות כבר מצאו זוגות/שלישיות ואני כל הזמן עם אותה הילדה ואני אוהבת את הילדה והיא חברה בסטי שלי אבל לא כיף להיות אותו ההפסקה עם אותה הילדה וכולם כבר כזה בזוגות ועם אני באה להיות עם לדוגמא זוג בנות הם כזה הולכות מהר עד שהן "מאבדות" אותי ובקיצור יש לך עצות בישבילי..? אני לא יודעת מה לעשות..

תשובה:
שלום לך. זה באמת לא נעים מה שאת מתארת וזה קורה להרבה בנות וגם לבנים ובמיוחד בתחילת שנה חדשה. אני ממליצה לך לפנות או אל המחנכת שלך או אל היועצת או אל שתיהן. הן קיבלו את ההכשרה המתאימה כדי לעזור במצבים כאלה. הן מכירות את הילדים בכיתה ויוכלו לכוון ולתמוך ולתת לך רעיונות איך להשתלב בכיתה. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #110580
היי אז קודם כל אני חושבת שמה שאתם עושים הוא נפלא, אז רציתי יעוץ לגבי משהו. לפני שנתיים בערך חיבבתי ממש יחס מהכיתה שלי, בסוף השנה חבר שלו אמר לי שהוא רוצה להציע לי חברות ובסוף הוא לא הציע. שנה שעברה הוא ממש השתנה, נפגש עם הרבה ילדות שאני ממש לא אוהבת וממש השתנה. בכיתה ז הוא כבר עבר בית ספר אבל אני כבר לא מחבבת אותו אבל משום מה אני מוצאת את עצמי לפחות פעם ביום חושבת עליו מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, תודה על הפרגון והמילים החמות שלך. לפעמים, יש תחושות שאנחנו מרגישים שלא נעלמים, שנשארים איתנו. לפעמים אין לזה קשר למה אנחנו חושבים על אותו אדם או מה הוא עושה, אנחנו פשוט מרגישים את זה. נשמע לי שלמרות שאותו ילד כבר לא בבית הספר, ולמרות השינוי שהוא עבר, משהו בתוכך עדין מרגיש אליו רגשות. וזה בסדר גמור. לא תמיד חייבים לעשות משהו עם מה שמרגישים. לפעמים אפשר פשוט להרגיש. יכול להיות שבעוד כמה זמן הרגשות יחלפו. האם זה מפריע לך שאת חושבת עליו? זה פוגע בך? זה גורם לך אי נוחות כלשהי? אם המחשבות מציקות לך, נסי להעסיק את עצמך ולחשוב על דברים אחרים. אולי בכל פעם שהמחשבות יכנסו לראשך תקראי ספר או תראי סרט או כל פעולה אחרת שתסיט את מחשבותיך. בהצלחה לך.


בן 15 שואל: #110554
אהלן , אז ככה.. יש מישהי שאני מאוהב בה ופשוט לא מצליח לשחרר ממנה , אני מרגיש אליה משהו כבר הרבה זמן..הבעיה שאנחנו ידידים טובים ויש לה חבר , היא מספרת לי הכל ואני לה ואנחנו פתוחים אחד עם השני ממש, אנחנו מדברים ממש שעות על גבי שעות אני פשוט כל יום מתאהב יותר ויותר ואני מרגיש שאני חייב לשחרר אבל אני פשוט לא מצליח . עד שאני מצליח לשחרר קצת פתאום היא שולחת הודעה והכל חוזר אליי בבום. אשמח שתתנו לי עצות פשוט לשחרר ממנה, גם אם אני יצטרך לא לדבר איתה.. אני פשוט לא יכול עם זה כבר. תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב בהחלט מורכב ונשמע שהוא מאוד מטריד אותך. אני שמחה שפנית אלינו ואני אנסה לסייע. בכל הנוגע לקשר, לאהבה, למערכות יחסים, אין פתרונות קסם. ממה שאתה כותב הרגשות שלך אליה חזקות מאוד. אתה יכול לשתף אותה במה שאתה מרגיש, בכך שככל שאתם מתקרבים יותר ואתה מכיר אותה יותר אתה מתאהב בה יותר, מוזמן לשתף בקושי שאתה חווה מול זה, במורכבות מאחר ואתם חברים טובים והיא נמצאת בזוגיות אחרת. כך או כך, אני חושבת שאם פשוט תתרחק ממנה, בלי להסביר כלום, היא לא תבין מדוע פתאום התרחקת ממנה אחרי שיש בינכם קשר כל כך קרוב והיא עלולה להיפגע מכך. אני מציעה לך למצוא את המילים הנכונות ולשתף אותה במה שאתה מרגיש . יכול להיות שלאחר השיחה היא תאמר לך שמוטב שתפרקו את הידידות שלכם ויכול להיות שהיא תאמר דברים אחרים. בהצלחה לך.


בת 15 שואלת: #110350
היי, יש ילד אחד שאנחנו מכירים כבר כמה חודשים והוא ממש חמוד, אנחנו מתראים הרבה כי החברים שלנו יוצאים ביחד הרבה , אני ממש רוצה לדבר איתו ואני לא מתביישת , פשוט ברגע שאני מדברת איתו קצת אין לי כל כך נושאי שיחה איתו ויש סתם שתיקה מביכה, אולי יש לכם רעיון על מה לדבר איתו ואיך לעזור לי , תודה❤️❤️

תשובה:
שלום לך. זה מקסים שאת לא מתביישת לפנות אליו ולדבר איתו, ואני בהחלט מבינה את השתיקה המביכה שמתעוררת. זה קורה לכולנו... את יכולה לשאול אותו אם הוא אוהב ספורט, קולנוע, מוסיקה,טלוויזיה, ולחפש נושאים משותפים שמעניינים את שניכם ואז אולי השיחה תתנהל יותר בקלילות. בהצלחה!


בן 24 שואל: #110309
בהתייחס לשאלה הקודמת החברה יודעת מיזה וזה בסדר המערכת זוגית שלנו מאד פתוחה , מצד שני זה יהיה מעניין אם אמא שלה גם בעניין כי היא מאד מפתה

תשובה:
שלום לך, זה נפלא שיש לך ולבת זוג שלך זוגיות פתוחה ואתה מוזמן לפתוח את הנושא עם בת הזוג שלך. יחד עם זאת, לדעתי יש בעיה ערכית סביב הנושא שחשוב שתקח בחשבון. יכולות להיות הרבה נשים מפתות בעולם, זה לא אומר שתחושות צריכות להפוך למעשים. בהצלחה לך.


בן 24 שואל: #110246
שלום, אני רוצה לשתף על מה שעובר עלי . אני בן 24 החברה שלי (20)אנחנו ביחד כבר ארבע שנים בשנה האחרונה אחרי הסכמה משני הצדדים עברתי לגור ביחד איתה , הכל בסדר אין שום בעיה אנחנו אוהבים והכל בסדר אך מיצד שני אנחנו גרים ביחד עם אמא שלה ויש לי קטע שאני נורא נמשך אל אמא שלה בקטע מיני , אני לא בטוח אם זה בסדר כל כך , זה לא שאני לא אוהב את חברה שלי פשוט נמשך מאד אל אמא שלה בקטע מיני (יש לי פטיש למבוגרות)אם זה בסדר לומר ,אודה לעצה מה לעשות

תשובה:
שלום לך, משיכה מינית היא לכאורה משהו שנמצא בראש שלנו ולא תמיד חייבת להיות מתורגמת למעשים. למחשבות שבראש שלנו לא צריך לשים גבולות אבל למעשים כן. נשמע שאתה מאוד מוטרד מזה ואני מניחה שזה לא יהיה פשוט לפתוח את מה שאתה מרגיש עם חברה שלך. אני חושבת שאם זה כל כך מטריד אותך, ברמה שמקשה על מערכת היחסים עם החברה שלך, כדאי שתלך לגור במקום אחר. חשוב שתדע שמשיכה מינית יכולה להיות גמישה, דינאמית ומשתנה עם החיים. כל טוב.


בן 14 שואל: #110241
שלום יש לי בעיה אני מאוהב בילדה מהכיתה שלי והעניין הוא שחבר שלי אוהב אותה כבר כמעט חצי שנה והוא הציע לה חברות לפני שלושה חודשים והיא סירבה אבל הוא עדיין אוהב אותה והוא אמר לנו שאם אחד מאיתנו יאוהב אותה אז הוא וריב איתנו ולא ידבר איתנו ובתור חבר שלו אני יודע שהוא לא צוחק ובלי קשר אני והיא בקשר דיי טוב ולפעמים היא מתנהגת כאילו אני זבל ואני לא יודע מה לעשות (היחסים בינו לבינה כמו שלי איתה)

תשובה:
שלום לך, אכן נשמע כמו מצב מאוד מורכב. אני מבינה שאתה מרגיש רגשות מאוד חזקים כלפיה. האם אתה יודע מה היא מרגישה כלפיך? לפי מה שתארת, נשמע שאין מצב לשיח בינך לבין החבר שלך משום שהוא לא יסבול מצב שבו מישהו אחר יהיה חבר שלה. נשמע לי שבנקודה הזו, אם הרגשות אליה מאוד חזקים ואם גם היא מרגישה אליך משהו תצטרך לקבל החלטה שבסופה יהיה מחיר, איבוד החברות איתו או איתה. אני הייתי נותנת לזמן קצת לעבור, לפעמים הרגשות מתחלפות ודברים שונים בחיים משפיעים עלינו. לפעמים זה נשאר ואז צריך לעשות בחירות לא פשוטות. תנסה לתת לזה עוד קצת זמן ותראה מה קורה, תברר קצת עם עצמך את הרגשות שלך אליה ואת הקשר שלך עם החבר שלך. אני יודעת שזה מרגיש כרגע מסובך ושלא יפתר לעולם, אבל אני מבטיחה לך שדברים יסתדרו בסוף והמצב הזה יראה לך אחרת בעוד זמן מה. מוזמן לחזור ולהתייעץ איתנו. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #110171
חבר שלי נפרד ממני וכבר אחרי חודש עבר למישהי אחרת , מישהי הרבה יותר רזה ויפה וחכמה בעקבות כל זה נכנסתי למעין דכאון וצמצמתי את הארוחות שלי לארוחה אחת ביום וחתכתי את עצמי ברגל ואנע מרגישה ממש רע עם עצמי ושבורת לב (היינו ביחד 3 שנים) מה אפשר לעשות כדי לצאת מזה

תשובה:
שלום לך. פרידה זו תמיד חווייה מאוד קשה ואפשר להבין שאת מרגישה רע ושבורת לב כשהחבר שלך נפרד ממך אחרי 3 שנים. את שואלת מה אפשר לעשות כדי לצאת מזה והתשובה היא שצריך לגייס כוחות כדי להמשיך את החיים שלך. הזמן מרפא הכל, ועם הזמן יהיה לך יותר קל. את צריכה להיעזר בחברות שלך ובכל מי שקרוב אלייך. זה הזמן להישען על החברות שלך ולבקש את עזרתן.. את צריכה לדאוג לבריאות שלך, לאכול, לעשות ספורט, אולי לגלות תחביבים שמעניינים אותך, העיקר להיות עסוקה בדברים חיוביים כדי לא לשקוע בדיכאון. אם את מרגישה שאת לא מצליחה לעשות את זה, כדאי שתפני לקבל עזרה מאיש מקצוע מתאים. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך לייעוץ וליווי בהמשך דרכך. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110152
שאלה נוספת שיש לי היא כזאת: יש לי ידידה שלדעתי היא ממש חמודה (חלק מהחבורה שדיברתי עליה בשאלה הקודמת) אני לא יודע אם זה נקרא להידלק כי אני לא ממש יודע איך מרגישים שסוג של נדלקים.. זה רגש מיני או שפשוט מרגישים משהו? ואם אני קצת דלוק עליה מה אני יכול לעשות? אני לא רוצה להרוס את הידידות הזאת..

תשובה:
שוב שלום. זה נהדר שיש לך ידידה כזאת שאתה חושב שהיא ממש חמודה וזה ממש טבעי שאתה עוד לא יודע מה אתה מרגיש. זה באמת די מבלבל, כי זה מכלול של דברים ולא רק רגש מיני או רגש אחר. אבל אם אתה מרגיש שנעים לך בחברתה ואתה רוצה לבלות איתה יותר, אתה יכול בעדינות להציע לה שתיפגשו יותר, שתצאו לבלות ביחד, או שסתם תשבו לדבר רק שניכם. אם גם היא תהיה מעוניינת בזה ותגיב בהסכמה, אז תוכל לבנות איתה יחסים יותר קרובים מבלי להרוס את הידידות ביניכם. אני מקווה שיסתדר. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110151
שלום, אני בן 14... אני לא יודע מה לעשות אני כבר חצי שנה מרגיש שאני רוצה לשנות הכל בחברה שלי, להחליף חברים. אני לא יודע מה לעשות יש לי חברים חנונים כאלה שכבר קצת נמאס לי מהם... זה לא שנמאס לי מהם הבעיה שזה לא חבורה של רק בנים זה חבורה עם בנות ועוד בן שגם הוא סוג של נשי(שלוש בנות ושני בנים) מה אני יכול לעשות?(אני לא בטוח אם זה קשור לגיל ההתבגרות אבל הייתי חייב להגיד את זה כבר למישהו)

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר באמת יכול להיות קשור לגיל ההתבגרות וזה קורה להרבה נערים ונערות בגיל הזה. זו תקופה של סקרנות, רצון לחידוש וגילוי דברים חדשים ולפעמים נדמה לנו שהחברים שלנו משעממים ונמאס לנו מהם. לפעמים בגיל הזה באמת מחליפים את החברים וכל אחד פונה לכיוון אחר ומוצא תחומי עניין חדשים אך לפעמים זו פשוט הרגשה שעוברת ואז מגלים שהכי כיף לנו עם אותם החברים ונחמד להתפתח ולהתנסות בחוויות חדשות ביחד. בכל מקרה, תמיד טוב להיפתח לחברים חדשים ואז אפשר לתמרן בין החברים המוכרים לחברים חדשים. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #110136
דיברת ילד בבית ספר שעזב לבנתיים דיברתי איתו באינסטגרם הוא בן 16 ואני בת 17 וחצי הוא שאל אותי מה מיספר טלפון של שימחה שלמדה איתי בייסודי במיקרה היא חברה של אחותו אז נתתי לו אז הוא ביקש טלפון שלי ותמונה שלי וזה הוא היתקשר עליי מיחסויי אז אמרתי לו בהודה באינסטגרם אני לא יכולה לדבר בטלפון אני במיטה שוכבת לנוח וזה דיברתי עם אחותו ורציתי להציעה לדבר איתה שהיא תעזור לי אז צועקת עליי אל תשלחי לי הודעות לא לי ולא לאח שליי לא היתייחכסתי לזה ולא היתווכחתי איתה שתגיד משהיא רוצה מה הכפת לי וגם עם אחותו זה לא משנה גם היא אותו בנדם כמוני לא כל דבר לתייכחס מה שהיא אומרת ?

תשובה:
שלום לך, את צודקת שכולנו בני אדם שווים ולא צריך להתייחס לכל דבר שמישהי אומרת ובטח שלא כדאי להתווכח איתה. אבל בכל זאת, אולי כדאי ללמוד מהשיחה איתה שגם היא וגם אח שלה הם לא אנשים שאת תרצי בכלל להתחבר איתם ושאולי דווקא כדאי שתתרחקי מהם לגמרי. בהצלחה!


בן 17 שואל: #110094
שלום ! האם זה בסדר לרצות להיות בסטוץ עם מישהי ולא קשר אישי וארוך עכשיו ?<... זה אחד ...ושתיים - הייתה תקופה שבה אוננתי הרבה ועכשיו הפסקתי בגלל סיבה אישית , אבל מצד שני נותרתי עם מלא מתח מיני בתוכי שאני לא יודע איך להוציא אותו ממני ...מה עושים ?<

תשובה:
שלום לך, יופי של שאלה. ישנם הרבה סוגים של קשרים והרבה סוגים של מגע מיני. אתה יכול לתאר לעצמך שישנם הבדלים בסוג ואופי המגע המיני בין יחסי מין שקורים בין בני זוג שמכירים אחד את השני היטב, שיש ביניהם תקשורת, פתיחות, אמון וחברות, לבין שני אנשים שהכירו זה עתה, או שהקשר ביניהם קצר או מזדמן. בכל מקרה, אין כאן שאלה של "בסדר" או לא. זו שאלה אישית, שקשורה באיך שאתה מרגיש כלפי העניין. כל עוד אתה לא מקיים יחסי מין עם נערה שטרם מלאו לה 14 שנים (גם אם הסכימה), וכל עוד אתה ובת הזוג ל"סטוץ" מסכימים ליחסי המין ומעוניינים בהם בצורה נלהבת, הכל בסדר. בנוגע לאוננות, זה הגיוני שתהיה אצורה בך אנרגיה מינית. היית רגיל להגיע לפורקן מיני, וכעת אתה נמנע ממנו, יהיו סיבותייך אשר יהיו. מה עושים? יש הרבה דרכים לפרוק אנרגיה מכל סוג, כמו פעילות גופנית מואצת וסדירה, בילוי בחוץ עם חברים, הרפייה, מדיטציה ועוד. מאחלת לך כל טוב וחופשה נעימה ופעילה.


בת 13 שואלת: #110057
בת 13 אם אני וחבר שלי נזדיין ולא נספר לאף אחד יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך ההחלטה על קיום יחסי מין נובעת מצורך שתלוי גם בבשלות הורמונלית ופיסית וגם בבשלות נפשית , אם החלטתם לקיים יחסי מין כדאי שתבחנו את היכולת שלכם להתמודד עם כך האם אתם מוכנים מספיק? האם אתם באמת רוצים? ממה נובע הצורך? האם לעצמי או לרצות? והאם תוכלי להתמודד עם תוצאות המעשה, כדאי לדעת שיחסי מין הם לא רק חדירה , ההנאה ביחסי מין היא גם ברמת הקרבה הגופנית, הליטוף ,הגיפוף ,הנשיקות ,המילה הטובה ,החברות ,הקשר , כאשר הקשר נבנה על בסיס כזה אז יחסי המין הם שיא החיבור וזה יכול לחכות , עלייך לדעת שמבחינת החוק יחסי מין מרצון הם מגיל 14 , אינני יודעת בן כמה חברך יחסי מין מתחת לגיל 14 בעיני החוק נחשבים כעברה על החוק, כל עוד יחסי המין מבוצעים בהסכמה ובין בני הזוג זה בסדר אבל אם משהו ישתבש תהיה בעיה, אז יקירה תהנו מהמגע מהביחד מבנית מערכת יחסים ורק אחר כך לכו להתאמת אמצעי מניעה כך גם תתנהגו באופן בוגר ואחראי. כל טוב כל טוב


בת 13 שואלת: #109649
היי, אני בת 13 ויש לי בעיה... החבר הכי טוב שלי אוהב אותי ואני לא יודעת מה אני מרגישה לגביו, אני די מבולבלת אבל אני לא רוצה שהקשר הזה יהרס כי אכפת לו ממני וגם לי ממנו והוא באמת תומך בי בכל דבר בקיצור יד ימיני. בפעם הראשונה שהוא שאל אותי על זה אני אמרתי לו שאני לא סגורה על מה שאני מרגישה עכשיו ושאני לא רוצה לפגוע בו. הוא אמר לי לא להיות לחוצה, ולקחת את הזמן. אחרי שכתבתי שזה לא ילך ביננו הוא הבין ושחרר... לפני כמה ימים הוא חזר אליי עם אותה שאלה אבל ביקש שנדבר על זה פנים מול פנים ואני לא יודעת מה לעשות, אני לא רוצה שנפסיק לדבר או יותר מזה לפגוע בו. אשמח לתשובה בהקדם, תודה מראש!

תשובה:
תשובתך נענתה


בת 15 שואלת: #109567
אני חייבת עזרה אני מבולבלת נורא כמו שהבנתם יש לי מישהו שאני אוהבת מכיתה ח' עד עכשיו כרגע אני כיתה י' מתחיל לי טיפה לרדת ממנו אבך בכל זאת אכפת לי ממנובחיים לא האמנתי שאני יכולה לאהוב ככה בן אדם ויש לי עוד מישהו שאנחנו מכירים כמה זמן והוא רוצה אותי הוא אוהב אותי אבל אני פוחדת על הילד הזה שהיתי בכיתה אני פוחדת שעם עכשיו היה לי חבר נתרחק כי הוא אדם מכבד והוא יתרחק ממני ואני לא יודעת עם לקחת את הסיכון או לא

תשובה:
שלום לך, אם אני מבינה נכון, יש נער שאת מאוהבת בו מכיתה ח' וכעת יש נער נוסף שמאוהב בך. אני חושבת שלפני הכל- לפני שחושבים על הנער שבו את מאוהבת מכיתה ח' ולפני שחושבים על הנער שמאוהב בך כעת חשוב לשאול ולברר מה את מרגישה? האם הבלבול נובע משום שאת מעוניינת בשניהם באותה מידה? האם את רוצה להיות עם הנער החדש אבל חוששת לפגוע בחבר הותיק שלך? מדוע את חושבת שמערכת זוגית עם נער שאת אוהבת תפגע בו? אני חושבת שלפני שאת מחליטה אם זה יפגע בו או לא, תבררי עם עצמך מה את רוצה, מה הכי נכון וטוב לך. מאמינה שאם את עושה משהו שטוב לך זה לא אמור לפגוע באף אחד אחר. ובכל מקרה, אם רגשותיך אל אותו נער חזקים כל כך, אולי שווה לדבר על זה ולפתוח איתו את תחושותיך. בהצלחה לך.


בן 14 שואל: #109541
שלום חבר שלי מאוהב בילדה מהכיתה העניין ההוא שאני והיא בקשר טוב (חברים טובים) כבר הרבה זמן ושהוא אמר שהוא מאוהב בה היה לי סבבה ולפני כמה זמן הבנתי שאני מאוהב בה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות ... בבקשה עזרה

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב באמת מורכב. מדוע אתה חושש לשתף אותו? האם הוא יכעס? ירצה להתרחק ממך? מה הדבר שאתה הכי חושש ממנו? אני חושבת שבמצבים כאלה הכי נכון זה למצוא את הזמן שרק אתה וחבר שלך לבד, בזמן נינוח ושקט, לשבת ולפתוח את מה שאתה מרגיש. תקחו בחשבון שבזמן שאתם מרגישים רגשות חזקים כלפי אותה נערה, היא אולי מרגישה רגשות אחרים. ולכן לא הייתי מתמקדת במי יהיה חבר שלה בסופו של דבר, אלא רק לדבר על כך ששניכם מרגישים את אותו הרגש כלפי אותה נערה, ומה זה עושה לחברות שלכם. אני בטוחה שזה לא יהיה פשוט, אבל חלק מהעניין בחברות היא להתמודד ולהתגבר על כל מיני דברים וזה יכול מאוד לחזק את החברות. אתה תמיד יכול גם לחכות קצת, ולראות איך הדברים יראו בעוד שבוע, לפעמים הזמן עושה את שלו. בהצלחה.


בן 14 שואל: #109490
לפני 2 חודשים הצאתי למי למישהי חברות ילדה שאני מחבב מהכתה שלי היא לא הסכימה(היא אמרה שהיא לא רוצה עכשיו קשר) מאז עברו בערך חודשיים של חופש ולא ממש שמרנו על קשר וכשהתחיל בית ספר שוב התחלתי לראות אותה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות כי כל פעם שאני מדבר איתה יש לי הרגשה מוזרה ומוזר לי לדבר איתה אני חשבתי אולי להציע לה לצאת לאיפה שהו אבל חברים שלי אומרים לי שזה מהיר מידיי ואני פשוט צריך לדבר איתה יותר ועם הזמן להציע לה לצאת. מה לעשות

תשובה:
שלום לך, זה משמח אותי לשמוע שאתה מנסה ובודק אפשרויות להתקרב למי שמעניין אותך! :) לגבי הבחורה הזאת באופן ספציפי, קשה לדעת מה עובר לה בראש ומה היא חושבת או מרגישה בלי לדבר איתה. דווקא מה שהחברים שלך אמרו, נשמע לי נכון. תמשיך לדבר איתה ולהיות נחמד אליה, אבל ככה שיהיה לה את המרחב שלה. אם הזמן, תוכל לדעת יותר טוב איפה הראש שלה נמצא ואיך עלייך להמשיך. תמשיך בשלך ותראה מה מצבכם בהמשך. המון בהצלחה!


בת 15 שואלת: #109411
שלום! אני לפני כמה זמן דיברתי איתו על פורנו והוא הפסיק לראות כיוון שזה מאוד מאוד הפריע לי.. והוא אומר שבגלל שהוא לא רואה פורנו הוא יותר חרמן ובעצם שגם בגלל זה קרה מה שרשמתי.. אמרתי חו שיראה ושעדיך אך הוא אמר שהוא לא יעשה את זה ושאני יותר חשובה לו והוא יתאפק. לכן הוא לא רואה פורנו

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד על השיח הפתוח שיצרת עם החבר שלך. הפסקת הצפייה בפורנו לא אומרת להפסיק לאונן. הוא יכול לאונן גם ללא צפייה בפורנו תוך שימוש בדמיון. זה יקח לו זמן להתרגל מאחר והיה מורגל עד כה לאוננות תוך כדי צפייה. כך או כך, החרמנות או העוררות המינית שלו לא מחייבת אותך לעשות שום דבר שאינך מסכימה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #109386
שכחתי לכתוב.. ומה שהכי ביאס אותי זה שהוא אמר לי לפני שהוא עושה ממש טיפה ושהוא חא עומד לדפוק לי תתחת והוא כן הכניס זה פגע בי ממש אבל הוא נורא מתנצל ואני מרגישה שזה מוקדם מדי ומתחרטת שזה קרה

תשובה:
שלום לך! ממשיכה את התשובה מלפני כן... שיח ובהירות בנוגע למגע המיני זה דבר חשוב ביותר. יכול להיות שהחבר שלך מחכה התנהגויות שראה במהלך צפייה בפורנו. חשוב להזכיר שמה שרואים בפורנו אינו אמיתי והרבה חלקים חסרים בו (כמו ההכנה לפני מין אנאלי, שימוש באמצעי מניעה ועוד). תדברו על זה אחד עם השניה. על כך שהמגע איתך הוא המציאות והוא אינו פורנו. יכול להיות שכדאי לו להפחית או לבטל לגמרי את הצפייה בפורנו שאולי משפיעה עליו מאוד. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #109384
שלום רציתי להתייעץ לגבי משהו שקרה לי לפני כמה שבועות, אני בת 14 ואני סוג של בקטע עם מישהו ואני מרגישה פתוחה וממש כיף לי איתו וכבר התנשקנו וזה אבל הבעיה היחידה שהוא בן 17.5 ויש לו שתי חברות די טובות משכבה מעליי והן מנסות לשכנע אותו שלא יהיה איתי ועכשיו הוא אמר לי שלא מתאים לו למרות שבפעם האחרונה שהיינו ביחד באותו מקום הוא כל הזמן הסתכל עליי במבט מאוהב וכשחברה שלי אמרה משהו על זה שילד ניסה לנשק אותי באיזה מסיבה הוא ישר הפנה את המבט שלו עליי והיה נראה עצוב בקיצור אני צריכה לדבר איתו? ואם כן מה להגיד לו? ואם זה בכלל הגיוני שילדה בגיל בכיתה ח' שלי תהיה עם מישהו בן 17.5 ב-יב'? בבקשה תעזרו לי..

תשובה:
שלום לך! בתוך מערכת יחסים אחד הדברים החשובים ביותר זה שיח ותקשורת. אני מציעה לך לקבוע איתו זמן פרטי שבו תפתחי בפניו את השאלות והמחשבות שלך. אני מאמינה שמה שהתחיל בינכם הוא נפלא ומיוחד אבל חשוב שתקחי בחשבון שנער בי"ב / 17.5 הוא בשלב ובמקום מאוד אחר מנערה בת 14. הצפיות שלו מהקשר יכולות להיות שונות מהצפיות שלך, החיים שלו מורכבים מדברים ששונים לגמרי מהחיים שלך וזה יכול ליצור פער מאוד בעייתי. פער שעלול לגרום לאי הבנות בקשר, להתנסות בדברים שונים שאולי את עדין לא מוכנה אליהם. נשמע שאת מאוד אוהבת אותו שזה טבעי ונורמלי. אני חושבת שאת מדהימה שאת מצליחה בתוך כל הרגשות שמציפים אותך גם לשאול את עצמך אם זה נכון ומתאים לך - גם בגיל וגם בלב. המשיכי כך. אני ממליצה לך, בגיל שלך, להיות בקשרים רומנטיים עם נערים הנמצאים פחות או יותר בגיל שלך. אנחנו פה אם תרצי להמשיך להתייעץ. בהצלחה.


בן 14 שואל: #109373
לפני 2 חודשים הצאתי למי למישהי חברות ילדה שאני מחבב מהכתה שלי היא לא הסכימה(היא אמרה שהיא לא רוצה עכשיו קשר) מאז עברו בערך חודשיים של חופש ולא ממש שמרנו על קשר וכשהתחיל בית ספר שוב התחלתי לראות אותה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות כי כל פעם שאני מדבר איתה יש לי הרגשה מוזרה ומוזר לי לדבר איתה אני חשבתי אולי להציע לה לצאת לאיפה שהו אבל חברים שלי אומרים לי שזה מהיר מידיי ואני פשוט צריך לדבר איתה יותר ועם הזמן להציע לה לצאת. מה לעשות

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שבניסיון הראשון שלך היא לא הייתה מעוניינת בקשר זוגי. זה כמובן לא אומר כלום על המצב עכשיו. הדבר הכי נכון, לדעתי, לעשות זה לנסות ולפנות אליה שוב. רק כך תוכל לדעת האם יש מצב להיות איתה בקשר או לא. אני חושבת שהמחשבות והחששות שיש לך עכשיו בטח מטרידות אותך נורא. אני לא יודעת אם יש דבר כזה מהיר מדי או איטי מדי, אני חושבת שכל דבר הוא ספציפי למקרה ולבן אדם. אם לך נראה נכון לגשת ולדבר אליה, תאזור אומץ ותדבר איתה. יכול להיות שהיא תסכים ואפילו תשמח על השאלה שלך ויכול להיות שהיא תגיד שזה לא מתאים לה. כך או כך תקבל תשובה. מאמינה שיהיה לא פשוט להתמודד עם תשובה שלילית וזה בטח נורא מפחיד לחשוב על זה. אבל אם זה יקרה אתה תתמודד, הזמן יעשה את שלו ודברים יראו אחרת מנקודת זמן אחרת. בהצלחה לך!


בת 14 שואלת: #109177
יש מישהו שאני ממש מאוהבת בו.. אני מאוהבת בו כבר כמעט שנה.. הרבה אומרים לי שגם הוא בעניין שלי אבל אני לא בטוחה בזה.. אני כל הלילה חולמת עליו וכל היום חושבת עליו, הוא ממש לא יוצא לי מהראש.. ואני? אני פחדנית.. אני לא מעזה לעשות את הצעד הראשון, אני בעצם לא מעזה לעשות שום צעד.. כבר חודש לא דברנו ואני מפחדת שהוא שכח אותי.. אני כל כך אוהבת אותו ועכשיו גם ידידה שלי שלא יודעת על זה רוצה שאני אעזור לה לשדח אותו לחברה אחרת.. מה לעשות? בבקזה תעזרי לי

תשובה:
שלום לך! הסיפור שכתבת משקף המון חששות ופחדים שאת מרגישה לצד רגש גדול מאוד של אהבה כלפי הנער הזה. אני חושבת שהמון פעמים דברים לא ידועים מפחידים אותנו. אנחנו מפחדים להידחות, מפחדים להיות ללעג, מפחדים לטעות. ומרוב פחד, אנחנו נמנעים. אני מציעה לך להתבונן לפחד בעיניים, להגיד לעצמך שיכול להיות שהרבה דברים יקרו, ושמה שלא יקרה את תתמודדי איתו. יכול להיות שהנער הזה בסתר ליבו גם מרגיש אליך רגשות ומתבייש בעצמו לפנות אליך. יכולים להיות הרבה תרחישים ואף אחד מהם לא בהכרח רע. מציעה לך לעשות צעד אמיץ כלשהו -לשתף את חברתך שתסייע לך ו/או לפנות אל הנער שבו את מאוהבת. מקווה שהצלחתי לעזור לך. בהצלחה רבה!


בת 16 שואלת: #109164
שלום, אני וחבר שלי עושים הכל אחד לשני (הכנסת האצבעות וכו) אבל עדין לא קיימנו יחסי מין.. בזמן האחרון אני פחות חרמנית ופחות עושה את הדברים האלה איתו ולפעמים אני מבאסת אותו . לפני חצי שני שנה היינו עושים ונוגעים אחד משנייה כל יום ועכשיו זה כבר כמעט ולא קורה בגללי .. יש לי איזושהי בעיה?

תשובה:
שלום לך! ראשית, חשוב שתדעי שהכל בסדר ואין לך שום בעיה. הסכמה ורצון למגע אינטימי מאוד קשור למשיכה, למצבי רוח, לתחושת ביטחון, למתחים וגם לתקופות שונות בחודש. יכול להיות מאוד שאת נמצאת בתקופה שפחות מתאים לך - ייתכן וזה קשור אליך ולדברים שאת עוברת בחיים ויכול להיות שזה קשור לקשר שלכם או לחבר שלך באופן ספציפי. אני מבינה את ההרגשה הלא נעימה שלך, במיוחד כשאת אוהבת אותו ולא רוצה שיהיה מבואס. עם זאת, בכל הנוגע למגע, חשוב מאוד שתהיה לך הסכמה מלאה ורצון גדול להיות במגע הזה. אם זה לא יהיה כך - המגע לא יהיה נעים בכלל. מציעה לך לשאול את עצמך האם בטוח ונוח לך בקשר הזה? האם מתאים לך המגע? עד כמה הלחץ והרצון שלו משפיע עליך? האם את מסכימה לקיים איתו יחסי מין בחדירה? תזכרי שאת לא צריכה לעשות שום דבר שאת לא באמת רוצה לעשות אותו. יחסי מין בחדירה יהיו נעימים ונפלאים כשזה יבוא מתוך הסכמה גדולה של שניכם. תמשיכו להנות אחד מהשניה במגע שנעים ומתאים לך (ולו). מקווה שעזרתי לך. אנחנו פה תמיד, אם תרצי להמשיך ולהתלבט, להתייעץ. בהצלחה.


בן 23 שואל: #109091
היי שלום יש לי יעוץ קטן שאני צריך את העזרה בו ואין לי למי לפנות בקשר לזה, אני וחברה שלי עוד מעט 10 חודשיים אני בן 24 והיא 18 ב5 חודשיים הראשונים היינו שוכבים פעמיים בחודש בערך ומאז זה התחיל לדאוך ככה שב3 חודשיים האחרונים אין כלל מגע מיני ובחודשיים האחרונים היא בטלפון ובהודעות היא הכי אוהבת בעולם כיף לי עם ומכבד אותה מאוד! לפני יומיים הכניסתי תיד לתחתונים שלה ואיבר מין שלה נהיה רטוב היא עצרה אותי ועזילה דמעה כי אין לה חשק מיני ומצטערת על שהיא לא יכולה לתת לי את זה (אנחנו היינו מתפקדים טוב ואפילו מאוד בסקס) השאלה האם זו תקופה שאין לה חשק ומה אפשר לעשות עם זה אני שוקל להפסיק כלל לגעת לה בחזה שזה לא יפעניך למשהו שאני לא מסוגל לחשוב עליו אפילו חשוב לי לציין שבזמן האחרון היא קצת יותר מבדך כלל מראה אהבה ואני רואה לה את זה בעיניים לא רק במילים וכיף לי חייב לציין גם את זה חסר לי המיניות :/ תודה על ההקשבה ושבוע טוב (:

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר נשמע שיש לך קשר רציני עם חברה שלך ושמאוד חשוב לך ששניכם תיהנו, וזה מאוד משמח לקרוא :) לפעמים שינויים ואירועים משמעותיים בחיינו יכולים להשפיע גם על עוררות וחשק מיני, אפילו אם אין לנו מודעות ישירה לכך. אם מדובר במשהו שממשיך לאורך זמן, כן כדאי מאוד לדבר אתה להבין מה היא מרגישה. אולי עובר עליה ממש לא פשוט והיא לא יודעת איך לפתוח את הנושא. תנסה לדבר איתה. לפעמים, התחושה שמישהו שם לב ואכפת לו, זה מספיק לעזור לנו להיפתח. מוזמן לפנות אלינו תמיד!


בן 13 שואל: #108625
אוקיי, אז יש ילדה.... טנלנו תמיד מדברים וצחוקים וכאלה, משתפים אחד את השנייה בדברים, קשר מוצלח של ידידות...הבעיה היא שאני אוהב אותה, ורוצה קשר מסוג אחר, קשר מתקדם יותר, של חברות, לא יודע אם גם היא רוצה את זה, לא יודע איך לעשות את הצעד הבא. אשמח לקבל עזרה בנושא (:

תשובה:
שלום לך, מאד משמח לקרוא על הקשר הטוב שלכם. אם כרגע הקשר הוא ברמה הידידותית - של צחוקים ושיתוף - אפשר לנסות לעשות צעדים שמאפיינים קשר רומנטי ולראות איך היא מגיבה - למשל להזמין אותה לסרט, או סתם לצאת אחר הצהריים לבלות ביחד. בהנחה שהיא תסכים ותצאו לבלות ביחד - אפשר ליצור סיטואציה של שיחה בנושא, ואם תרגיש לא בנוח אז בהתכתבות לנסות לברר האם היא חושבת כמוך. מקווה שעזרתי, בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #108591
ואני איתו חודש וחצי חודשיים כמעט ואני אוהבת אותו אבל הוא אוהב יותר וזה מקשה עליי שאני לא ב100% ואני לא יודעת מה לעשות כדי שזה יהיה ברמה שלו חשבתי על להיפגש יותר לבד כי רוב הפגישות שלנו היו עם חברים שלנו זה היה בתוך חבורה וחשבתי שאולי זה מה שחסר לי הפגישות לבד ואנחנו מנסים את זה עכשיו ואני לא יודעת מה עוד נעשה כדי שיגביר את אהבה בנוסף שמעתי וקראתי שתחושת חרדה גורמת לבלבול ואני חושבת שיש לי פשוט עומס נפשי ולא יודעת איך להפסיק אותו

תשובה:
שלום לך, אני חושבת שבתחילת מערכת יחסים זה מאוד הגיוני שצד אחד מרגיש שהשני נמצא יותר בתוך מערכת היחסים ואוהב יותר. רגשות מתפתחים בקצב אחר אצל כל אחד. בילוי משותף הוא רעיון טוב על מנת לפתח את מערכת היחסים וליצור רגשות של קרבה. יכול להיות שהחרדה והעומס הנפשי משפיעים על תחושת הלחץ שאת מתארת וכפי שכתבתי זה בסדר, ואפילו הכרחי, לתת לעצמך מספיק זמן וסבלנות. בהצלחה


בת 17 שואלת: #108570
מה שאמרתם לי מאוד עזר לי,כן הרגשות האלה באות וחולפות אבל עדיין יש משהו בי שמאוד מפחד בשבוע הזה במיוחד רבתי עם חברים שלי וההורים שלי חוץ מחבר שלי ואני חושבת שזה משפיע על המערכת יחסים עם חבר שלי כי כל הזמן הזה שהיינו ביחד לא הרגשתי תחושת מועקה וחרטה ורק שהתחילו כל הבעיות עם המשפחה והחברים פתאום התחלתי להרגיש אני חושבת שאני מפחדת לאבד אותו כי הוא כמו מקום בריחה אצלי ואני חושבת על התחושות האלה המון ומנסה לקבל ולהכיל אבל לפעמיים לא ככ מצליחה

תשובה:
שלום לך, החשש שאת מרגישה הוא מאוד מובן ואני חושבת שהרבה פעמים יש פחד לאבד מישהו משמעותי בחיים, בעיקר חבר. אני ממליצה לך לדבר עם חבר שלך על הקשיים שאת עוברת, לנסות להתמודד איתם ביחד ולשמור על מערכת היחסים. אם תחושות המועקה לא עוברות ואת מרגישה שאת צריכה עזרה, אני ממליצה לך לפנות לגורם טיפולי שיש לו את הכלים לעזור לך כמו יועצת בית הספר. בהצלחה


בן 13 שואל: #108563
שלום, יש לי ילדה בכיתה. אני מניח שאני אוהב אותה, אבל זאת הרגשה מוזרה ביותר. אני באמת לא מבין אם אני רוצה מערכת יחסים איתה. או רק חושב כך בגלל שהיא נאה, נחמדה ואכפתית, יש איזו דרך או הרגשה מסויימת שאני אמור להרגיש?

תשובה:
היי! השאלה שלך מוכיחה על בגרות רבה. גם אנשים מבוגרים בהרבה ממך תוהים פעמים רבות מה זאת אהבה, ואין לשאלה הזו תשובה אחת. אני מבינה שהיא מושכת אותך. האם אתה מרגיש עניין מצידה? האם יש לכם תחומי עניין משותפים? האם ניסית לדבר איתה? לבדוק מה היא מרגישה כלפיך? תקשורת טובה היא הבסיס בכל מערכת יחסים ודרכה תוכל להגיע למסקנה האם הקשר איתה יתאים לך או לא. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108542
שלום, אני וחבר שלי כבר ביחד הרבה זמן ואנחנו מנסים לקיים יחסי מין. הכל נעשה בהסכמה הדדית, ובתקשורת הכי פתוחה שאפשר וכמובן שעם אמצעי מניעה. הבעיה שהוא לא מצליח לחדור, אני מאוד רטובה וכבר הוא דחף לי אצבעות. האם את יודעת מה הסיבה לכך? תודה.

תשובה:
שלום לך! לפעמים, ובייחוד בפעמים הראשונות, הנרתיק יכול להיות מאוד מכווץ מה שמשפיע על היכולת של הפין לחדור לפות. הכיווץ יכול להגרם בגלל מתח או לחץ, התרגשות גדולה, צפייה, חרדות - המון דברים שמתחוללים בראש שלך שיכולים להשפיע . בנוסף, יכול להיות שהחבר שלך ללא ניסיון מיני וגם הוא צריך להתנסות וללמוד וזאת יכולה להיות חוויה נעימה מאוד עבור שניכם. קחו את זה לאט , יש עוד הרבה סוגים של מגע מיני ללא חדירה שאתם יכולים להנות ממנו (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89) נשמע שהקשר שלך ושל חבר שלך מקסים, איזה יופי שיש תקשורת טובה. העובדה שכבר התנסיתם במגע אינטימי לפני שקיבלתם החלטה לקיים יחסי מין בחדירה זה נהדר. תמשיכי להקשיב לגוף שלך. בהצלחה!


בן 16 שואל: #108531
שלום, לפני שנתיים בערך התחלתי להרגיש משיכה מינית לחלק מהמורות שלי. (כולן היו צעירות ונראו טוב) ולמרות שאני די בטוח שאני היחידי מהכיתה שלי שמרגיש ככה הרגשתי בסדר עם זה כי הקלישאה של "נדלקתי על המורה שלי" הרגישה לי כמשהו נפוץ ביותר. אך לפני כמה חודשים התחלתי לחשוב על אחת המורות היותר מבוגרות בבית הספר, מכיוון שלאט לאט גיליתי שהיא אישה מדהימה בעלת הרבה תכונות מרשימות, ולפני חודש התחילו להתגנב לי מחשבות מיניות על אותה מורה, ושוב לא נבהלתי והרגשתי שזה טבעי לחלוטין. אך במהלך החודש האחרון אני מרגיש שאני חושב עליה לפחות פעם ביום, ואני מתחיל להבין שאני לא רוצה את הגוף שלה, אלא אותה! אני לא מפנטז על סטוץ, אני חולם על מערכת יחסים בינה לביני. והנה השאלה: האם מה שאני מרגיש אמיתי? האם זה טבעי? האם זה אפשרי? אם זה אפשרי, איך אני מגיע למצב שכזה? ואם זה לא אפשרי, איך אני ממש הלאה בלי לחלום שיהיה משהו בנינו?

תשובה:
הי לך! התחושות שאתה מרגיש הן תחושות שלך ומתוקף זה מה שאתה מרגיש הוא אמיתי. פנטזיות וחלומות בעלות אופי מיני בגיל הזה, זה נורמלי לחלוטין. מה שמתחולל בראש שלנו הוא פרטי ואינטימי וכל עוד זה נשאר שם זה נשאר שלך. יחד עם זאת חשוב להזכיר כי יחסים בין נער בן 16 לבין אישה מעל גיל 18 הינם אסורים על פי חוק ולכן יחסים כפי שתיארת בשאלה שלך לא יוכלו להתקיים במציאות. אני מבינה שקשה לדמיין איך ממשיכים הלאה כי זה בטח מאוד מציף אותך וזה מצב לא פשוט. בתור התחלה אני מציעה לך להעסיק את עצמך בדברים אחרים ובמחשבות אחרות. אתה תמיד מוזמן להתקשר אלינו ל"דלת פתוחה" אם המחשבות ממשיכות להציף אותך - 03-510-1511. בהצלחה לך!


בת 17 שואלת: #108469
בנוסף אני יודעת שאם אני אאבד אותו אני מאוד אפגע ואהיה מאוד עצובה גם הוא הוא אוהב אותי מאוד ובאמת אבל עדיין יש לי תחושת בלבול לאחרונה שלא עוזבת

תשובה:
שאלתך נענתה כל טוב


בת 17 שואלת: #108468
יש לי רגשות בלבול שעדיין לא עוזבות וזה קורה בתקופה האחרונה של הזוגיות שלי ושל חבר שלי (אנחנו חודש ושבועים ביחד) אני מאוד אוהבת אותו מראה לו המון אהבה ומקנא לו ( בקטע טוב וגבולי) אכפת לי ממנו מאוד וכשהוא מבואס כך גם אני אני לא יודעת מה לעשות כדי שהתחושה של הבלבול תיפסק לי אני יודעת שאני רוצה אותו ולהיות איתו כי טוב לי איתו מאוד אבל אני לא מצליחה להבין מה אני רוצה וכל מה שניסיתי זה לא עזר גם לפני היה לי המון בעיות עם האקס הוא בגד בי ופגע בי וכתוצאה מכך נהיינו לי פחדים שכך כל קשר יהיה ככה

תשובה:
שלום לך תחושת הבלבול שאת חשה היא טבעית ואל לך לחשוש ,ישנו פתגם שאומר "מי שנכווה ברותחין פוחד מצוננים" החוויה הקודמת שלך של בגידה מביאה אותך למצב של חשדנות כי היית כבר "בסרט" הזה, ממה שאת כותבת ואני מתייחסת גם לשאלתך הנוספת נראה שאת אוהבת את חברך והוא אותך וכאשר יש אהבה שהיא הדדית אז הסיכוי לבגידה הוא קטן, אני מציעה לך להתמקד ברגשות החיוביים שלך לגבי הקשר ליהנות ממנו לחזק אותו באווירה טובה, טוב לכם ביחד וזה יכול להשתבח עם הזמן אל תתני למחשבות שווא להעכיר את התחושה הנפלאה של אהבה הדדית. כל טוב והצלחה


בת 17 שואלת: #108372
היי יש לי חבר ואני והוא כבר כמעט חודשיים ביחד ואני יודעת שאני אוהבת אותו וכן רוצה אותו וכן מקנא לו אבל לפעמייפ יש לי הרגשה של בילבול ושאני לא יודעת מה אני רוצה האם זה טבעי בחודשים הראשונים של הזוגיות?

תשובה:
הי, זה מאד טבעי לא לדעת בדיוק מה מרגישים בתחילת קשר, או להרגיש כמה דברים במקביל. לפעמים זה קורה גם בתוך קשר ארוך. זוגיות מעוררת ומציפה המון תחושות, ולפעמים זה עשוי להיות מבלבל. אני מציעה שאולי תכתבי לעצמך מה את מרגישה בכל פעם שאת מבולבלת ותנסי לתת שמות ולהסביר בכמה מילים כל תחושה - ואז תוכלי לראות מה התחושה הכי חזקה, מה נראה לך שמשקף באמת את הקשר שלכם או פחדים מניסיון קודם או מסיפורים של אחרות/ים. מאחלת לך המון הצלחה בזוגיות החדשה, כל טוב


בת 17 שואלת: #108364
האמת שלפעמים קצת מציק לי שיש לו זמן בשבילה ולי בכלל לא..גם כשהיא כותבת הודעות או כשאני שומעת אותם ביחד , יש לי מין צביט כזאת..אם אפשר להבין למה אני מתכוונת..ובאמת שלא איכפת לי ושגם לא כואב לי!!!רק כשאני קוראת או שומעת הודעה יש לי הרגשה מוזרה..שהייתי שמחה להיפתר ממנה אבל הבעיה היא שאנחנו בקבוצות ואם אני אצא מהן,זה יצור דברים שהבטחתי שלא יעשהם.הם לא סיפרו כל כך לאף אחד,יש כמה שהצליחו לגלות מלפני ולא בא לי למשוך אש.האם יש דרך אחרת להפתר מהן?תודה ושבת שלום😀

תשובה:
שלום לך מה שאת מרגישה הוא לגמרי טבעי את רגישה ועדיין פגועה ולכן תחושותייך הם כאלה . בכל אופן הבחור היה בקשר אתך היה לך רגש אליו את בתהליך החלמה מהקשר תני לעצמך את האפשרות להחלים , בקבוצות הווטסאפ יש דברים חיוביים של יצירת קשרים חברתיים ולהיות חלק מקבוצה אבל זה כרוך בזה שאת קוראת ויודעת על מה שקורה בין חברך לשעבר וחברתך וזה כואב, את צריכה להחליט בעצמך לעשות מה שטוב לך אם זה מרגיש לך לא טוב להיות בקבוצה אז צאי ממנה ואם הקבוצה חשובה לך אז המשיכי להיות חברה בה ונסי להתעלם מההתכתבויות הקשורות בחברך לשעבר, זו באמת החלטה שלך בלבד. בהצלחה


בן 19 שואל: #108354
היי, אני והבן זוג שלי שמונה חודשיים ביחד הוא בן 21 ואני 19. חשוב לי לציין שאנחנו גרים ביחד ( המעבר התבצע לפני כשבועיים ) ורציתי לשאול איך לדעת אם בן הזוג עדיין נמשך אלי ? פעם הוא לא היה שם לב לשעה שבשעון ומתי שהיה לו חשק הוא רק היה מקיים איתי יחסי מין.. כרגע הוא כן שם לב לשעון ואומר שלא מתאים לו עכשיו.. חשוב לי לציין שבעבר הוא אמר לי שהוא ראה מאז שהוא איתי רק פעמיים פורנו כי הוא מסופק ממני.. עכשיו חשוב לי להגיד שאינלי בעייה עם פורנו וזה לגיטמי אבל פתאום הוא אמר לי לפני כחודש שהוא ראה פורנו ופתאום עלו לי שאלות בראש שאם הוא אומר שהוא מסופק ממני אז איך הוא רואה פורנו? זה משהו שהוא הכניס לי לראש.. האם בגלל שהוא גר איתי ירד לו ממני מינית? אגב חשוב לי לציין שכרגע הוא לא עובד ככה שהוא לא חוזר עייף מהעבודה.. אשמח לתשובה תודה רבה !

תשובה:
שלום לך, חשוב שתנהל שיחה פתוחה עם בן הזוג שלך ותבדקו יחד את מערכת היחסים בינכם בצורה הכי גלויה. תקשורת ביחסים הינה הדבר החשוב ביותר! תנסה לא לנחש מה הן התחושות והרגשות של בן זוגך, חשוב שתעלה את הנושאים שמפריעים לך בצורה הכי אמיתית וכנה מבלי לפגוע בבן הזוג . מאלת לך הצלחה גדולה!


בת 14 שואלת: #108231
היי, בערך לפני חודשיים אני וחבר שלי נפרדנו. ומאז אני ממש חרמנית.. מנסה למצוא חבר ברמה של מבקשת מחברות שלי לשדך לי אותו ואותו, וזה ממש מבאס אותי ואני לא יודעצ למה, אני יזמתי את הפרידה ולכן אני לא רוצה לחזור לחבר, אני מתגעגעת לתחושה של החבר ולמה שעושים ביחד אבל אני לא אוהבת אותו יותר... אוףףף מה לעשות???

תשובה:
הי, קודם כל - ממש כל הכבוד שקיבלת החלטה לגבי היחסים שלכם ואת עומדת מאחוריה. זה מאוד הגיוני להתגעגע לתחושה של הביחד, לסקס - בלי קשר לזה שאת לא רוצה להיות עם החבר הקודם שלך. הוא האחרון שהיה לך איתו את התחושות הללו - וזה מאוד מובן. אין לי ספק שאם תרצי חבר - זה רק עניין של זמן עד שזה יקרה. אבל נראה לי שחשוב לבוא למערכת יחסים חדשה בתחושה שאת עומדת בפני עצמך ומי שיכנס אל חייך יהיה רק תוספת נחמדה. לכן, אני מציעה שבינתיים תצאי, תבלי, תעסקי בתחביבים שלך. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 13 שואל: #108088
יש לי התעניינות בבנות אבל אף אחת לא מתעניינת בי אני ממש רוצה חברה יש לי כבר 2 חברים שיש להם חברות. אז 1 זה בסדר שאני מתעניין בבנות כי יש ילדים שאומרים לי שזה לא טוב, ו2 איך לגרום לבנות להתעניין בי?. תודה. מראש

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתה מתעניין בבנות אין סיבה שתרגיש לא בסדר עם הנושא! אתה בגיל שבו יש התעניינות בנושאי אהבה וזוגיות ואצל כל אחד זה מתחיל בשלב שונה אז יכול להיות שישנם ילדים שמרגישים שזה מוקדם אחד אך זה מאוד אישי ושונה יכנראה שגם חבריך ירצו חברה בעתיד. בנוסף, אין דרך ברורה לגרום לבנות לרצות אותך, אתה בחור צעיר ואני בטוחה שלאט לאט תתחיל להכיר המון בנות בגילך , ועם קצת נחמדות ויחס יפה ותמצא לך חברה:)


בת 16 שואלת: #108070
שלום, אם אני וחבר שלי מגיעים למצב שאנחנו מתנשקים וכמו שהוא יכול להשכיב כך גם אני, אז אני מושכת אותו אלי... הוא זורם. אבל אולי הוא לוקח את זה כחלק מהנשיקה, פשוט בתנוחה יותר נוחה. כי גם זה קיים הרי. והוא חושב שאם כבר יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא...אני לא רוצה שזה יבוא לו בהפתעה כי לא תמיד גברים רוצים, גם אם הם נמשכים לא תמיד חרמנים...וגם אם הוא רוצה אולי הוא לא יכול! אולי מבחינה בריאותית או פיזית או מנטלית...! ואז יוצא שלא רק שלא נעים לו להגיד לי, הוא גם לא ידע מתי. מה עושים? איך מגיעים להבנה בלי שיש אפשרות לדבר?

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את "והוא חושב שאם יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא". אני מציעה שתדברו על כל מה שאת חושבת כי ממה שכתבת בפניות הקודמות, יש לכם מערכת יחסים טובה ופתוחה ואני בטוחה שתופתעי כשתגלי שלפעמים גם גברים אוהבים שנשים "משכיבות אותן" כאשר זה בהסכמה, כמובן. לכן חשוב לדבר על הדברים הללו לפני כן. תבדקי אתו מה הוא חושב על מצבים כאלה והאם זה נעים לו. אחד הבסיסים למערכת יחסים טובה היא כנות, פתיחות ותקשורת טובה. לדבר על כל מה שרוצים , על מה שמפריע ועוד ולעשות זאת בלי חשש משיפוטיות או ביקורת. אז כן, לדבר על מה שאת מרגישה באופן הכי פתוח! כל טוב!


בת 16 שואלת: #107800
היי יש לי חבר 4 חודשים בקיצור זה בא לי בהפתעה שלא באלי סקס יותר או כל מיני נגיעות בגוף אני אמורה לדאוג ? או שזה טבעי ?

תשובה:
הי לך, דבר ראשון, מעולה שאת מבינה מה את רוצה ומתחברת לרצנות שלך. לפעמים אנחנו נוטים להתעלם מהתחושות שלנו ופשוט "זורמים". את לא חייבת לעשות דברים שאת לא רוצה, במיוחד אם זה בא לך בהפתעה. האם הוא מתחיל בנגיעות? מראה רמזים שהוא רוצה? את תמיד יכולה להגיד בצורה ברורה שאת עדיין לא מוכנה ושזה כרגע לא מתאים לך. בנוגע לשאלה אם זה טבעי - כל תחושה אישית שלך היא טבעית. אין "נכון" או "לא נכון". כמו כן, כל אחד בקצב שלו. אם תרגישי שזה נעים לך, אז זה יקרה בצורה טבעית. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #107196
היי שוב. לפני חודש ככה עזרתם לי לקיים את יחסי המין בפעם הראשונה(תמיחה ומענה על שאלות). אני קצת בלחץ מהשלבים הבאים שיבואו ביחסי המיניים. אולי הוא ירצה שנעשה בעמידה או במוקמות לא אינטימיים במיוחד כמו בבית...עד עכשיו זה פשוט התחיל בצורה עדינה וקביצות יחסית איטיות ונעימות. אולי הוא ירצה קצת אגרסיבי/לוהט...הפלקות בתחת.. תוכלו בבקשה להגיד מה עושים במצבים כאלה אם זה בא בפתאומיות...האם הוא אמור לדבר איתי גם על זה או שזה אמור לזרום?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת מרגישה בנוח לפנות אלינו. נשמע שאת חוששת מ"הפתעות" שאולי צפויות. אחד הדברים החשובים הם תקשורת פתוחה בינך לבין חברך, אני ממליצה שתשתפי אותו בתחושות שלך, בציפיות שלך. אולי תופתעי לשמוע שגם הוא חושש...את יכולה להגיד בצורה ברורה שאת מצפה שישאל אותך מראש אם רעיון מסוים שלו מתאים לך, וגם להיפך. חשוב שתזכרי שבמידה ובמהלך קיום יחסי המין קורה משהו שלא נעים לך - זכותך המלאה לעצור ולהגיד זאת.


בן 15 שואל: #107083
שאלתי ילדה מהשכבה שלי עם היא רוצה לשכב איתי אז היא אמרה לי לא מה אתה מטומטם ואני רוצה לשכב איתה יש לי דרך אולי לשכנע אותה לשכב איתי או לעשות משהו שהיא כן תרצה אין לי איתה כל כך קשר חברותי אני רוצה רק לשכב איתה. ואני ממש חרמן. אז מה אני אוכל לעשות כדאי לשכנע אותה או לעשות משהו ?

תשובה:
הי, יחסי מין נעשים בהקשר של חברות וקשר זוגי, ולא נהגו לפנות למישהי שאין ביניכם קשר ולהציע לה סקס. אני מבינה שאתה מעוניין בסקס, אבל כדי שמישהי תרצה גם לעשות איתך סקס אתה צריך להשקיע בבניית קשר עם מישהי, וסקס אולי יהפוך לחלק מהקשר שלכם אם תחליטו שכן. אם תפנה שוב לאותה ילדה בבקשה למין - זה כבר יחשב להטרדה. כך שאני מציעה שלא תעשה זאת, ולא צריך לשכנע אף אחד לשכב איתה. מישהי תשכב איתך כשהיא תרצה אותך כמו שאתה רוצה אותה. מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 13 שואל: #107000
סליחה שאני חופר פשוט סופסוף יש לי את מי לשאול יש ילדה בשבט שלי שהיא ממש ידידה טובה שלי ואני חושב שאני מתחיל להתאהב בה אבל יש לי מין סוג כזה של חבר והיא אמרה לי שהיא רוצה להיפרד ממנו אבל לא נעים לה אני לא יודע אפ באלי חברה אתמול ראינו סרט בסניף שלנו וישבנו על ספה וכל הסרט היא נשענה עלי ושמה עלי ראש ולא ידעתי אם לשים לה יד על הכתף או משהו מזה יכולה להיות ההתנהגות שלה ומה אני יכול לעשות?

תשובה:
היי לך קודם כל אין על מה להתנצל, בשביל זה אנחנו פה! וטוב שאתה שואל את השאלות שמעסיקות אותך לגבי מה שסיפרת- התחושות שלך לגבי הידידה מאוד הגיוניות, במיוחד אם אתם חברים טובים ויש ביניכם קרבה וקשר טוב השאלה היא האם אתה רוצה להיכנס איתה למשהו שהוא מעבר לידידות כשהיא עם חבר? אולי שווה לחכות להזדמנות טובה בה שניכם פנויים אתה צריך לעשות מה שמרגיש לך בנוח, לחשוב עם עצמך איך אתה תרגיש אם יקרה עכשיו משהו? אם הנושא מאוד מטריד אותך אתה גם יכול לפתוח שיחה אמיתית איתה, בה תשתף אותה במה שאתה מרגיש וחושב. ככה גם תוכל לשמוע את הצד שלה בכל מקרה לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות לדלת פתוחה בטלפון או להגיע לאחד הסניפים הקרובים אלייך בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בת 16 שואלת: #106909
היי.. אתמול נפגשתי עם ידיד שלי והוא פתאום תפס אותי בצורה שהראש שלי היה מופנה כלפי מעלה ואז היה שקט כמה שניות ואז פתאום הוא הרים את החצאית שלי הושיט יד לכיוון המפשעה אך לא נגע ואז עזב אותי. יש לי בחילות עכשיו וזה קצת מלחיץ אותי בגלל שלא ראיתי אתמול מה קרה כי הראש שלי היה מופנה כלפי מעלה.

תשובה:
שלום לך. הידיד שלך התייחס אלייך בצורה אלימה ולא מכבדת . במצב כזה יש תחושה של איבוד שליטה, במיוחד שהראש שלך היה מופנה כלפי מעלה ולא ראית מה קרה. לאף אדם אין זכות לנהוג בך בצורה כזו ואני בהחלט מבינה את תחושת הלחץ שלך. הוא חצה גבולות ולא התחשב בך כלל. האם הוא ידיד קרוב? האם דיברת איתו על כך? במידה ואת מעוניינת, את יכולה להתקשר אלינו ולשוחח עם אחת היועצות.


בן 14 שואל: #106356
אני מאוהב במישהי והיא לא יודעת את זה,ואני מתבייש להציע לה חברות ולומאר לה שאני אוהב אותנ

תשובה:
שלום לך אנחנו עושות את מירב המאמצים לענות בהקדם, מקווה שתקבל זאת בהבנה. אני שמחה בשבילך שאתה מרגיש רגשות של אהבה כלפיי ילדה אחרת, זה מרגש ונפלא ובאמת גם יכול להיות מביך\ מפחיד לדבר איתה על זה. זה באמת לא דבר שאנחנו רגילים אליו ביומיום - לדבר על רגשות ולשתף במה אנחנו מרגישים מבפנים. זה יכול להיות מביך, חשוף, כי קיימת האפשרות שהיא לא מרגישה ככה ולא תהיה מעוניינת. לכן התחושה שלך מאוד טיבעית. למרות זאת אני חושבת שלספר לה ולבדוק אם היא מעוניינת (בין אם זה כי היא מאוהבת במישהו אחר או מסיבה אחרת) זה דבר נפלא כי זאת האמת וכי יש אפשרות שהיא גם מרגישה רגשות דומים כלפיך ואז תוכלו לחזק את הקשר בינכם. יש כמה דרכים להראות למישהי שיש לך רגשות כלפיה. זה תמיד צריך להיות בצורה נעימה, עדינה ורגישה שלא תאיים עליה או תעורר אצלה חוסר נעימות. לפעמים בנים מציקים לבנות ויש כאלה שיגידו - הוא כנראה מאוהב בך- אך זאת לא הדרך לבטא אהבה! אהבה היא מכבדת ורגישה לאחר. בתור התחלה אתה יכול לנסות לדבר איתה יותר ולנסות להיפגש איתה אחרי הצהריים, לעשות דברים שנחמד לכם במשותף לעשות. אתה יכול להציע לה לבוא לאכול איתך גלידה אחרי הצהריים, עזרה במשהו שנראה לך שישמח אותה או להזמין אותה לעשות איתך פעילות נחמדה כמו לראות סרט יחד או ללכת יחד לפעולה בצופים... אתה תוכל לראות אם היא נענית להזמנה שלך בשמחה ורצון או שהיא מסרבת. אתה יכול לנסות להתקשר אליה ולדבר בטלפון, להתעניין מה שלומה ומה היא עושה או אוהבת לעשות ולשתף אותה במה שעובר עליך בבית הספר או בבית. בהמשך תוכל לשתף אותה שיש לך רגשות כלפיה ושתשמח לדעת אם היא גם מרגישה כמוך. זה יכול להיות מפחיד לנסות את הדברים שהצעתי לך אבל אם לא מתעלים קצת מעל הפחד ומנסים אין דרך לדעת אם היא אוהבת אותך בחזרה. תבחר מתוך מה שכתבתי לך משהו שאתה מרגיש הכי בנוח איתו - או אם יש לך רעיון אחר ותנסה. גם אם היא לא תרצה להיות חברה שלך זאת התנסות טובה ואתה יכול להיות גאה בצעד שעשית ובניסיון שלך. אתה תלמד מזה ואולי בפעם הבאה יהיה לך קל יותר. שיהיה המון בהצלחה. נשמח להמשיך לעזור וללוות אותך בהמשך. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106160
אני מרגישה אליו משהו הרבה זמן הלכתי לדבר איתו התנשקנו והוא היה שתוי טיפה והוא אמר לי שהוא לא יודע מה הוא מרגיש כלפיי אבל הוא רוצה לנסות לאט ואז הוא ניתק איתי קשר ואמר שהוא לא מעוניין כרגע אבל הוא כל הזמן מסתכל עליי ומנסה להתקרב ומתנהג מוזר והוא לא בנוי לקשר מה לעשות?

תשובה:
שלום לך למערכת יחסים יש 2 צדדים וכל אחד מהצדדים מתנהל בתוך המערכת הזוגית אחרת יש מי שיאמר על ליבו ללא מחסומים ויש את הביישנים שמתקשים להביע את מה שהם מרגישים במילים כאשר בונים מערכת יחסים חשוב ששני הצדדים יהיו בטוחים בקשר ולכן חשובה התקשורת אפשר ליזום פגישה בה תוכלי לשוחח עם הבחור ולהציג לפניו את התחושה שלך לגבי העובדה שהוא לא ברור אתך ושאת רוצה להבין מדוע מצד אחד הוא אומר שלא מעוניין כרגע , ומצד שני כל הזמן מסתכל עלייך ,תאמרי לו שזה גורם לך לבלבול ולחוסר נוחות ואת מעוניינת לשמוע ממנו מה הוא מרגיש, אז אני בטוחה שהתמונה תתבהר ותדעי היכן את עומדת. בהצלחה


בת 15 שואלת: #105944
שכחתי לציין שגם החבר הכי טוב שלו אוהב אותי..

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 15 שואלת: #105943
כשאני וחבר שלי נפגשים הוא מביא את החבר הכי טוב שלו כי הוא גם ידיד ממש טוב שלי.. ואני פשוט התאהבתי בו ואין לי מושג מה אני עושה עכשיו.. אני אשמח אם תוכלו לעזור לי..

תשובה:
שלום לך יקירה! אני מתייחסת גם לשתי השאלות הקודמות ששאלת; אני מבינה מהשאלות שלך שיש לך חבר , שאת רוצה לקיים אתו יחסי מין והוא לא מעוניין, כך נראה לך, ומצד שני התאהבת בחבר שלו. זה מצב מאוד מבלבל שנראה שהוא נובע מתקשורת לקויה בינך ובין החבר שלך. תקשורת היא הבסיס לכל זוגיות. חשוב שתשבו, את והחבר יחד (בלי החבר שלו) ותשוחחו על כל מה שאתם מרגישים וחושבים על הזוגיות שלכם. יכול להיות שהשיחה שלכם תיקח אתכם למקום טוב יותר בזוגיות שלכם ויכול להיות ששניכם תבינו שהקשר ביניכם אינו בונה אתכם. בכל מקרה, בגלל שבשלב זה התקשורת ביניכם אינה טובה כל-כך, לא הייתי ממליצה לך לחשוב על קיום יחסי מין עם החבר (ומה גם שנראה שהוא אינו מעוניין בכך). מצרפת לך קישור מתוך האתר שלנו על "הפעם הראשונה". ממליצה לך מאוד לקרוא את מה שכתוב בסעיפים השונים. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב לך!


בת 15 שואלת: #105737
אני רוצה להגיד לילד שאני מרגישה כלפיו משהו אבל אני לא רוצה לעשות את זה בדרך ישירה כי אני פוחדת שהוא יגיד שהוא לא ויספר לאנשים כי זה לא מקובל ככ מבחינת החברה שבת תלך לבן ותגיד לו ולמרות שאני שונאת את מה שהחברה מכתיבה אבל אני מפחדת שיצחקו עליי. ומצד שני אני גם לא רוצה להגיד את זה בטלפון או משהו כזה כי זה בלי רגשות אמיתיים בטלפון הייתי רוצה להגיד לו את זה באיזשהי דרך אבל גם אני לא ממש אמצא רגע שאנחנו שנינו לבד , אני לא יודעת מה לעשות , יש לכם עצה?

תשובה:
שלום לך ההתלבטות שלך בהחלט מובנת, הרבה בנות מרגישות כמוך. זה נכון שבחברה שלנו יותר מקובל שבנים עושים את הצעד הראשון אבל יותר ויותר בנות (וגם בנים) מבינים שלא צריך את החלוקה הזאת ויש מקום לשני הצדדים להיות פעילים ולדבר בכנות את מה שעל ליבם. אני חושבת שזה מקסים לגשת לילד שמוצא חן בעינייך וליזום מפגש או לשתף ברגשות שלך. זה יכול להיות מביךויש סיכוי שהוא לא יהיה בעיניין כמוך אבל לפחות אז תוכלי לדעת ולהבין אם היחסים בינכם יכולים להתפתח לקשר או שכדאי לך להמשיך הלאה כי הוא לא מעוניין. את יכולה לשלוח לו הודעה ולשאול אותו אם הוא מעוניין להפגש איתך אחה"צ או להזמין אותו לעשות משהו נחמד יחד. את יכולה כשאתם באיזה רגע לבד לספר לו שכיף לך להפגש איתו ונעים לך לדבר איתו ולשאול אם הוא גם מרגיש כמוך. מה דעתך?


בת 18 שואלת: #105652
היי, לפני שנה אני וחבר שלי נפרדנו. הפרידה באה ממני כי הוא התנהג אליי לא יפה כלכך.. גם אחרי שנפרדנו הוא פגע בי מאוד ואמר לי שהרבה בנות יפות ושוות מתחילות איתו, ושניסיתי להסביר לו דברים שהוא נפגע מהם הוא ניתק לי בפרצוף את הטלפון.. הוא מאוד פגע בי גם אחרי הפרידה. הבנתי שהוא שכב עם הרבה מאוד בנות מאז שנפרדנו כדי להתגבר על הכאב, האמת זה די מחמיא אבל זה גם מכאיב. כי באיזשהוא מקום אני מרגישה שהוא התגבר עליי ואני כן התגברתי עליו אבל לא התקדמתי מבחינה רומנטית מאז הפרידה. אני נפגשת איתו כנראה שבוע הבא או עוד שבועיים ביומולדת ואני מפחדת להרגיש לבד ורע עם עצמי.. מה לעשות? איך להתגבר על הכאב?

תשובה:
שלום לך יקרה, משאלות קודמות שלך אלינו אני מבינה עד כמה היתה משמעותית בשבילך הזוגיות וגם הפרידה. זה מאוד טבעי שגם אחרי שעובר זמן מאז הפרידה אנחנו עדיין עסוקות ומושפעות מהאקס שלנו ומההתנהגות שלו. אני יכולה להבטיח לך, מכל הלב, שהזמן עושה את שלו. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה שכן התגברת עליו. אכן, זה שעוד לא היה לך קשר רומנטי אחר מאז הפרידה גורם לכך שעוד לא יצרת לעצמך זכרונות רומנטיים חדשים שאינם מהאקס, ולכן כל פעם שאת חושבת על זוגיות הזכרונות על האקס עולים שוב. עם זאת, תדעי לך שלקחת זמן אחרי פרידה לעצמך זה חשוב מאוד, וטוב בעיני שלא מיד מצאת קשרים חדשים או בחורים סתם לשכב איתם, כמו שסיפרת על האקס. בזמן הזה שאת לבד תשאלי את עצמך מה היית רוצה שיהיה בבן הזוג הבא שלך. מה יהיה יותר מדוייק לך, ואיך היית רוצה שתראה זוגיות טובה בשבילך. אם תוכלי לדייק את זה קצת, ולדמיין את זה, מאוד ייתכן שכשתפגשי את הבחור שמתאים לך, את תזהי אותו. זה יכול לקרות בכל רגע, אין לדעת אולי אפילו במסיבת יום ההולדת שאת הולכת אליה וחוששת. אני מאוד ממליצה לך ללכת למסיבה הזו עם חברה, ולזכור ולהגיד לעצמך כל הזמן שאת נהדרת, בדיוק כמו שאת. שאת ראויה לאהבה גדולה, ושהזוגיות הבאה שלך תהיה מדוייקת וטובה לך יותר. שהאקס שלך כבר לא רלוונטי לחייך ושאת משחררת את הזכרונות לטובת חוויות חדשות. ייתכן שיהיה כאב. כאב אינו דבר רע שצריך להמנע ממנו. הוא רגש עוצמתי, וכמו כל רגש, אם לא מתנגדים לו, הוא פשוט עובר. ראית פעם ילד קטן שעובר בלי לשים לב בכלל מעצב לשמחה? ככה זה רגשות, אם לא מתנגדים להם הם פשוט עוברים הלאה. כך שאם תחושי כאב, פשוט תנשמי, תהיי עם חברה טובה, תזכירי לעצמך שזה גל וזה יעבור ושאת מקסימה חכמה ונהדרת כל טוב לך


בת 14 שואלת: #105418
אם סתם דוגמא, מישהי/מישהו עובר/ת ניצול מיני והוא רוצה לבוא אליכם הוא יכול או שהאגודה שלכם לא קשורה לזה? ואם כן אתם יודעים מה כן יכול לעזור ולאן ניתן לפנות? תודה לעונים<3

תשובה:
שלום לך. כמובן שניתן להגיע אלינו, לכל אחד מהסניפים שלנו, בשעות הפעילות. בנוסף, יש את מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית שמתמחים בתחום זה. ניתן להתקשר אליהם 24/7 במספר 1202. למידע נוסף את מוזמנת להיכנס ללינק הבא: http://www.1202.org.il/. תרגישי בנוח להתקשר אלינו או אליהם ולשתף, בשביל זה אנחנו כאן!


בת 18 שואלת: #105106
היי, אני יודעת שזה קצת לא קשור לפה אבל בכל זאת אשמח אם תפנו אותי לגורמים הרלוונטיים.. אני והאקס נפרדנו לפני שבועיים וחצי, ואחרי כמה ימים שכבתי עם ידיד שלי.. האקס רצה לחזור לפני כמה ימים ואמרתי לו אם אנחנו חוזרים אני רוצה לספר לך את האמת, וסיפרתי שהתנשקנו. מזל שלא המשכתי את הסיפור.. הוא התחיל לאיים עליי שהוא יהרוג את הילד הזה והוציא עליי שמועות שבגדתי בו בכל מקום, שולח אליי בנים ואומר להם שאני זורמת.. אני באמת לא יודעת למי לפנות ואני מפחדת לפנות למשטרה כי אני לא רוצה לחשוב על התוצאות של זה. אני לא מבינה מה האינטרס שלו שאחרי 10 חודש שאנחנו נפרדנו הוא ממציא עליי שקרים. מה לעשות? אולי יש דרך לדבר איתו? כל פעם שאני מדברת איתו הוא רק אומר לי שאני זונה ושבגדתי בו..

תשובה:
שלום לך נשמע באמת לא נעים וטוב שאת מתייעצת ומחפשת דרכים לשנות את המצב. הדרך שבה הוא פועל היא לא בסדר ואין לו זכות לאיים עלייך ולגרום לך להרגיש פחד ממעשיו. האם יש מבוגר\ת שאת סומכת עליו שאת יכולה לשתף אותו\ה בסיפור שלך - אמא או אבא ? מורה? יועצת? הייתי מנסה לשלוח מישהו אחר לדבר איתו - אולי חבר קרוב שלו, מישהו שהוא באמת יוכל לדבר איתו שיחה בריאה, ולהבהיר לו בצורה חד משמעית שאם הוא לא מפסיק עם הסיפורים ועם זה שהוא שולח אלייך בנים אחרים את תאלצי לערב דמות סמכותית שתסיים את ההתנהלות הזאת. חשוב שתשמרי על עצמך כדי שלא תפגעי ויחד עם זאת לא לנהוג באיפוק וסובלנות כלפי התנהגות אלימה שמאיימת עלייך ומפריעה לך ביומיום. אני מקווה שהמצב ישתנה בקרוב ונשמח להמשיך לייעץ ולעזור לך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #104670
היי, לפני שנה בערך הכרתי מישהו והיה בנינו מן קטע קטן כזה רק של להתנשק וזהו. מאז אנחנו מדברים מלא מלא מלא ולאחרונה החלטנו לקדם טיפה את היחסים ליחסים הרבה יותר רציניים. זה שהחלטתי לקדם איתו את היחסים גדול ממני בשנתיים והוא כבר עבר הכל מבחינה מינית לעומתי שעברתי דברים בודדים. אני באמת נקשרתי לבן אדם הזה ואני מתחילה לפתח ממש רגשות, הפחד שלי זה שהוא לא ירצה לחכות לי והוא לא יהיה סובלני למרות שבאת עשיתי דברים בעבר שבאמת מענגים אותי ואת בן זוגי... אבל מה אם זה לא יספיק לו...?

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו. מהדברים שאת כותבת אני מבינה כי את נרתעת מהפערים הקיימים בניכם בכל הקשור לניסיון המיני שצברתם. יחסי מין זה משהו שלומדים, מתנסים בו ובעיקר מאוד אינדיבידואלי. יכול להיות שעם כל הניסיון ששותפך צבר, הדברים בהם הוא התנסה, לא בהכרח יתאימו לך, ולהפך. בכל מקרה, חשוב שתדעי שההתקדמות במערכת היחסים אינה תלויה בניסיונך האישי. את צריכה להתקדם בקצב שנוח לך ושלא יופעל עליך שום לחץ לעשות משהו שאיתו את לא מרגישה בנוח או לא בטוחה שאת בשלה אליו. חשוב מאוד במהלך היחסים לשמור על תקשורת פתוחה ורציפה בכל הנוגע לרצונות שלכם, הדברים שמענגים ומספקים אתכם ואף לגבולות שלכם. בשביל ששניכם תוכלו ליהנות מיחסי המין והמגע, כל אחד מכם צריך לשתף את השני בדברים שנעימים לו. אבל, חשוב שהמעשים יהיו בהסכמת וברצונם של שני הצדדים. נהדר לשמוע שהחלטתם לקדם את היחסים לשלב רציני יותר ושימי לב שזה אכן מתקדם למקומות נוחים עבורך. בהצלחה


בן 10 שואל: #104574
שלום! רציתי לדעת אם גיל 10 הוא לא מוקדם עוד לאהבה תודה!

תשובה:
שלום אם אתה מתכוון לזה שיש לך רגשות כלפי מישהו\י אחר אז זה לא מוקדם. כל גיל הוא גיל נפלא לאהבה. אנחנו לא יכולים לשלוט ברגשות שלנו ולרגשות של אהבה יש תחושות מרגשות ונפלאות בגוף. זה מאוד טיבעי ונורמאלי. אהבה היא דבר שמביא שמחה כל עוד שני הצדדים מכבדים אחד את השני ויש תקשורת טובה ובריאה. אם אתה מתכוון לשתף ברגשות שלך כדאי לך לשים לב לדרך שבה אתה עושה את זה כדי לא לפגוע או לעשות משהו בניגוד לרצון של האדם השני. כל טוב


בת 28 שואלת: #104435
היי, אני מרגישה די בעמדת תסכול , אני וחבר שלי החלטנו להיפרד בעקבות המרחק בנינו, הוא הציעה שאעבור לגור איתו ועם משפחתי בצפון , אני לא הרגשתי שלמה עם ההחלטה הזו במיוחד קשאני לא נמצאת כרגע במקום מאוזן בחיי ( איני יודעת ממה אני רוצה לעשות בחיים ולכן זה דורש זמן על מנת להבנות) הרגשתי שאם אעשה את הצעד הזה מה שינוע אותי זה הפחד לאבד אותו לגמרי ואולי שאם לא אנסה אפסיד משהו בגלל ההחלטה הנוקבת של לא לקחת סיכון. שבוע שאנחנו פרודים לא מדברים ולא דבר, הרגשתי שהוא האחד בשבילי מבחינת יחס, התנהגות כלפי, הכבוד שהוא רוכש אלי. מפחידה אותי המחשבה שלא אכיר מישהו ואם כן הוא לא ידע להתנהג אתי כפי שעידן היה, מלא מחשבות מעסיקות אותי אין לי מצב רוח לעשות דבר מידי פעם צצה לי המחשבה שאולי נכנסתי למקום דיכאוני , מרגיש לי ריק בנשמה. ואני לא יודעת למה, הרי יש לי משפחה וחברים אוהבים ותומכים ואני עדיין מרגישה רע עם עצמי , הביטחון והדימוי העצמי שלי מאוד נמוך , הרגשתי שעידן היה גב תומך ויציב בשבילי , הרגשתי בטוחה איתו.. ועכשיו אני מפחדת , אני חוקרת שזה נשמע כתלות באדם אחר אבל אני לא יכולה להתעצם מהרגשות שלי..

תשובה:
שלום לך אני מבינה שקשה לך ושאת מתוסכלת מאוד. מאוד טיבעי כשאת זמן קצר אחרי פרידה מבן זוג אהוב ומשמעותי להרגיש בילבול, עצבות, חרטה וכאב. לוקח זמן לעכל את הפרידה ולהפנים את ההשלכות בחיים של צעד כזה. קשר ארוך נותן לנו הרבה ביטחון ויציבות, הוא מוכר ויש לו ביטויים במהלך היום שכעת הם משתנים וחסרים לך. זה מין זמן " אבל" שכזה, ואת יכולה להבין את הכאב שלך ולתת לו מקום כדי שתוכלי להמשיך הלאה. תנסי לעטוף את עצמך עכשיו בחברים אוהבים שיכולים לתמוך בך, להקשיב ולהכיל אותך בקושי. הדברים לא נשארים כך ועם הזמן יבואו ימים אחרים ותוכלי להסתכל על הדברים מנקודת מבט אחרת. חיבוק


בת 13 שואלת: #104120
היי, אשמח אם תוכלי לתת לי עצות לנשיקה ראשונה. תודה!

תשובה:
שלום לך חלק ממה שמרגש וכייפי בנשיקה ראשונה זה הגילוי המשותף ביחד של לא לדעת מה זה נשיקה ולא לדעת איך זה מרגיש להתנשק בפעם הראשונה ואז לגלות את זה יחד. העצה הכי חשובה לדעתי היא לעשות את זה עם מישהו\י שנוצר לך איתם קשר ויש לך רגשות של חיבה ואמון כלפי אותו נער או אותה נערה. אני מתארת לעצמי שיהיו לך פרפרים בבטן של התרגשות ושמחה ואלי גם פחד או לחץ מלעשות משהו שאת רוצה אבל הוא עדיין לא מוכר וחדש. כאשר תרגישי שזה זמן מתאים ויש לכם פרטיות, את יכולה לבדוק לפני זה אם גם הצד השני מעוניין ואז לאט לאט להתקרב ולהתחיל לגעת. אפשר ללטף, להתחבק, להיות קרובים, להסתכל בעיניים. זה יכול להיות מביך וגם מצחיק. כשמתנשקים השפתיים נוגעות. את יכולה בשלב הזה לעצום עיינים ולתת ללב שלך להרגיש מה לעשות ואיך לזוז. נשיקה היא סוג של תקשורת. זאת שפה שהיא ללא מילים. יש בה הדדיות ואת יכולה לחכות רגע ולשים לב מה הצד השני עושה ולהגיב לזה. לעשות את אותו הדבר או להחליט שאת עושה משהו אחר, חדש\ שונה ושוב לשים לב מה קורה אצל הצד השני. האם היא\ הוא ממשיכים לשתף פעולה, האם את מרגישה שנעים ולהמשיך או שכדאי לעצור. לפעמים בסרטים נשיקות הן מוגזמות ולכן אני מציעה לך לנסות לגלות את הדרך שלך להתנשק כי אין אף זוג שמתנשק אותו דבר. בהצלחה! מרגש...


בן 15 שואל: #103876
היי, יש לי חברה כבר שמונה חודשים ואני ניסיתי להתקדם בקשר שלנו כאילו להכניס ידיים מתחת לחולצה ודברים כאלה והיא אמרה שהיא לא רוצה אבל כל זה קרה בערך כשהיינו חצי שנה ביחד ואפילו קודם ואני רוצה להתקדם בקשר הזה מבחינה מינית היא גם מושכת אותי בקטע כזה אני לא יודע אם להגיד לה שאני רוצה כי אז היא יכולה לחשוב שאני סוטה או משהו כזה כי בקבוצה שלנו יצא לי שם כזה של חרמן אבל אני כבר לא כזה או שאני צריך לחכות שזה יבוא ממנה אבל גם אם אני יחכה אז היא ביישנית אז אני כבר לא יודע אם היא תגיד משהו היא גם פחות פתוחה איתי זה אולי גם חלק מהסיבות שהיא לא רוצה ואם גן אז מה עושים בשביל שהיא תרגיש פתוחה ושאלה אחרונה (מצטער על זה שזה ארוך) אנחנו מתמזמזים ולפעמים היא יושבת על איבר המין שלי בלי קטע מיני אני לא יודע אם היא מתכוונת לזה בקטע כזה ואז אנחנו קרובים כאלה וזה קורה לאחרונה מאז שהפסקתי לאונן אחרי שאנחנו מתמזמים אז כואב לי מאוד אזור הביצים והמשפיעה והאם הגיל שלי נחשב קטן בשביל לקיים יחסי מין ואני צריך להפסיק לחשוב על זה תודה וסליחה שזה ארוך

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, כיף לשמוע שאתה דואג לרגשות ולתחושות של חברה שלך. נשמע שיש לך הרבה שאלות לגבי התחושות שלה, הייתי ממליצה לך לדבר איתה: לשאול מה היא מרגישה, האם היא רוצה לפתח את הקשר, האם זה נעים לה... גם אם היא ביישנית היא כנראה יודעת מה היא רוצה וכדאי לדבר על זה. כמו כן, דחף מיני הוא תקין ובריא. בגילך ההורמונים מתחילים להשפיע על הגוף ואיתם מגיעות המחשבות על מיניות, בנות ומגע. כאב הביצים היא תחושה שמתרחשת לאחר גירוי מיני וכאשר גבר לא מגיע לפורקן. מהתיאור שלך, נראה שהחיכוך מגרה אותך ולכן אתה מרגיש את "כאב הביצים". לסיכום, אני בטוחה שהדיבור עם חברה שלך על מה שמציק לך יפתור את הכל. חשוב שתדע לקבל את מה שהיא מרגישה. גם אם היא לא תהיה מוכנה, כדאי להראות הבנה ולחכות לשלב שבו היא תרגיש מוכנה. בהצלחה!


בן 13 שואל: #103723
היי אני בן 13 ואני אוהב מישהוא שהוא אותו מין שלי(זכר) אני מאוד אוהב אותו אבל אני מפחד להגיד לו מה אני חושב עליו.... יש לכם דרך להתחיל שיחה? זה דחוף!

תשובה:
שלום לך. לספר למישהו אחר שאנחנו אוהבים אותו יכול להיות דבר מלחיץ מאד, בעיקר כי אנחנו לא יודעים האם הוא מרגיש כך גם כלפינו ובכלל מה תהיה התגובה שלו. מהשאלה שלך לא הבנתי האם הבן שאתה אוהב הוא ידיד מהסביבה הקרובה שלך? האם הוא יודע שאתה נמשך או אוהב בנים? האם אתה יודע מה היחס של אותו בן לבנים אחרים? אם אף פעם לא דיברתם על הנושא והקשר ביניכם לא קרוב, אולי כדאי שלפני שאתה מספר לו משהו אינטימי ואישי כלכך תכירו אחד את השני קצת יותר ותבלו אחד עם השני יותר. יכול להיות שנכון יותר שקודם תדבר איתו על העניין שלך בבנים באופן כללי, תראה את התגובה שלו ואת דעתו בעניין, ורק אם תרגיש בנוח ובטוח תשתף אותו באיך שאתה מרגיש כלפיו. אני מבין שאתה מרגיש שהנושא הזה דחוף מאד, ובטוח שאתה חושב עליו המון ומתרגש מכך, אבל אם אתה עומד לחשוף את הרגשות שלך בפני מישהו אחר כדאי שלא להיות פזיז ולעשות זאת ברוגע ובצורה שתהיה בטוחה עבורך. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה כמובן מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #103645
יש מישהו שאני טיפה מאוהבת בו ואני מכירה אותו מרחוק יצא לי פעם לפגוש אותו ובטעות שלחתי לו משהו שהו לא אמור לדעת עליו "רציתי ללשלוח לחברה שלי שיש שני ילדים שאוהבים אותי ורוצים אותי " "ורציתי להגיד לה מה להגיד להם!" ובטעות שלחתי את זה אליו אז הוא קינה ואמר לי שיש ילדה שרוצה אותו אז אמרתי לו שיעשה מה שהו רוצה ואז הוא נפגע כי לא אמרתי לו שאני מחבבת אותו ...... והוא שם עליי חסימה ולא עונה לי איך אפשר לגרום לו לרצות לדבר איתי שוב??? איך אני יכולה לגרום לו ... לחזור לדבר איתי..

תשובה:
שלום לך בהחלט מצב מתסכל מה שאת מתארת. כל כך בקלות יכולות להיות אי הבנות עם טלפונים - הודעות וווטסאפים. לכן כדאי באמת לשם לב ולהיזהר למי שולחים איזה הודעה ומתי נכון להתקשר ולדבר כי הודעות הן לא תחליף לתקשורת. הרבה פעמים אנחנו מבינים דברים שמי ששלח את ההודעה לא התכוון אליהם. ככה נוצרים מתחים, כעסים, העלבויות... אני ממליצה לך ללמוד להשתמש בחוכמה בהודעות. לתיאומים ודברים טכניים זה נפלא ונוח , לשיחות, התיעצויות, שיתוף כדאי לדבר פנים מול פנים או להרים טלפון. לכן הדרך הטובה ביותר כעת היא לגשת אליו, להסביר לו שיש כאן שרשרת אירועים שבכלל לא התכוונת אליהם. לומר לו שההודעה הראשונה הגיע אליו בטעות והיא לו היתה מיועדת אליו ולכן אין לו ממה להפגע. לא רצית לעורר אצלו קינאה או אי נעימות אחרת. את יכולה לשתף אותו שבכלל הוא מוצא חן בעינייך והיית שמחה להיות איתו בקשר. את יכולה להתנצל על כך שדברים התגלגלו בצורה הזאת ושאת מבינה שהוא נפגע או הרגיש לא טוב. תשאירי לו מקום לשתף גם באיך הוא רואה את הדברים, מה הוא חושב ואיך הוא מרגיש. אם הוא יקבל את דברייך וישמח בשיחה שלכם תוכלו להחליט שאתם חוזרים להיות בקשר. אם הוא ימשיך להרגיש כועס ופגוע את יכולה להגיד לו שאת תשמחי כשהוא ירצה להרגיש בנוח לבוא ולדבר איתך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #102680
שלום. אני וחבר שלי נפרדנו ולאחר תקופת זמן מסויימת הכרתי מישהו אחר שכרגע אני איתו במערכת יחסים. מאז שנכנסתי למערכת היחסים איתו אקס שלי רדף אחריי. הוא רצה שנחזור ושלח צילומי מסך של שיחות פרטיות שלנו לחבר הכי טוב של בן הזוג שלי בתקווה שזה יסכסך ביני לבינו ונפרד. אני עדיין לא ברמת פתיחות גבוהה עם בן הזוג שלי והוא לא יודע ששכבתי עם החבר הקודם שלי והוא עושה בה שימוש לראה ומנסה לסחוט תמונות עירום שלי. לא שיתפתי את ההורים שלי בזה כיוון שהם אינם יועים ששכבנו ואני גם לא רוצה לשתף אותם כי אני פוחדת מהתגובה שלהם. אני פוחדת מאוד ולא יודעת לאן לפנות אשמח לייעוץ.

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת אפשר בהחלט להבין אותך שאת חוששת. אין לך שום סיבה להרגיש לא בסדר, חבר שלך לשעבר מתנהג בצורה אלימה כלפייך ואפשר להבין מדוע את מרגישה מאוימת. זוהי לא דרך לגיטימית לחיזור, ולא מומלץ לך להיות בקשר עם מישהו שפועל בצורה כזו. אני ממליצה לך להיות מאוד ברורה וחד משמעית איתו. כלומר - לכתוב לו שאת לא מעוניינת בקשר איתו, שאת נמצאת בחברות שאת מעוניינת בה. שהניסיונות שלו לפגוע בקשר שלכם לא עובדים לטובתו מכיוון שאת לא מתכוונת לחזור להיות איתו בקשר ולכן אין טעם להמשיך. בנוסף, אל תשלחי לו שום תמונות עירום שלך מכיוון שברור שאין לך שליטה על מה הוא יעשה איתן והוא עלול להפיץ אותן ולהשתמש בהן לרעה! דבר נוסף - תסיימי בלומר לו שבמידה והוא לא מפסיק עם האיומים והסחיטות את תאלצי לפנות למבוגר (הורה\ מורה\ דמות מקצועית) שיתערב ויטפל במקרה עד להפסקתו. את יכולה לשלוח לו את זה בהודעה - אין צורך להתעמת איתו בשיחה. בכל אופן אני ממליצה לך לערב מבוגר שאת סומכת עליו שיוכל לתמוך בך וללות אותך בדרך - חבל שתשארי לבד ! זאת הזדמנות טובה לערב את ההורים שלך ולקבל מהם תמיכה, יכול להיות שתצתרכו לגשר על דברים ושיהיה להם קשה לשמוע אבל אם תסבירי להם שאת זקוקה לעזרה שלהם ולעצה שלהם זה יכול לקרב בינכם . בהצלחה את מוזמנת להמשיך לעדכן איך מתקדם.


בת 20 שואלת: #102407
אני כבר כמה ימים חולמת שחבר שלי בוגד בי מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך שמתי לב שבשאלותייך את מציינת את העובדה שאת חוששת שחברך בוגד בך, אני גם מבינה שמערכת היחסים שלכם מורכבת, קיבלת תשובות מחברותיי היועצות ואני מקווה שאימצת את המלצותיהן, בדרך כלל חולמים בלילה מה שמעסיק אותנו במשך היום וכנראה שהנושא מעסיק אותך התת מודע גורם לך לחלום על כך, מה שחשוב יקרה זו את ,תמיד שימי את עצמך במקום ראשון ותאמצי את מה שעושה לך טוב ושימי בצד את מה שגורם לך תחושה לא טובה ,מערכת יחסים צריכה להתבסס על אמון , שקיפות, חברות, ונאמנות ואם אין את מה שציינתי צריך לשקול אם להמשיך את המערכת הזו שגורמת לך לחלום חלומות רעים ולהשאיר אותך במצב של חוסר אמון בבן זוגך ודעי שזה חשוב מאוד לעתידך. עשי את הבחירה שעושה לך טוב ובטוח. בהצלחה חג שמח


בת 23 שואלת: #102384
שלום כבוד הרב , אני מיתר בת 23 הייתי בזוגיות 9 שנים ולפני שנה התחתנו. נציין שהוא חזן בבית כנסת והוא חובש כיפה שומר מצוות ואני גם מתלבשת צנוע ומשתדלת. הוא בן 25. במהלך חיי הרווקות הרגלתי את בעלי למשהו אחר ואחרי החתונה השתנתי לדוגמא הוא תמיד היה מילה האחרונה אני לא הייתי בעלת דעה היינו עושים שם שבתות וחגים כל הזמן אצל המשפחה שלו רק . הייתי בת בית שם אהבו אותי ואני אהבתי אותם באותה מידה . הוא היה מקלל אותי ומכה אותי מתי שהיה מתעצבן ותמיד הייתי שותקת ומבליגה והיינו ממשיכים הלאה. אמא שחו היתה כמו אמא בישבילי הייתי מספרת לה הכל ומשתפת אותה היא זו שתמיד היתה מגשרת בנינו כשהיינו רבים . אחרי החתונה התחלתי להרגיש משהו אחר שאני רוצה להיות בעלת דעה שהוא יכבד יותר יקשיב לי יעריך יותר. הוא יתום מאבא אבא שלו נפטר לפני 3 שנים ויש לו עוד 7 אחים חוץ ממנו. הוא כל דבר מספר לאמא שלו וממש ממש קשור אליה. היה קצת מתח לפני האירוע בין המשפחות לגבי ניהול החינה וכו' . נציין שהסכמתי לגור שם שנה אחרי החתונה אצל חמותי אחרי חודשיים פניתח אליו ואמרתי לו שאני רוצה להשכיר דירה שאני רוצה פרטיות ולהרגיש יותר את החי

תשובה:
שלום מיתר, שמחה שפנית אלינו בנושא כל כך מסובך. קודם כל, חשוב לציין שבאתר שלנו אין סמכות דתית (אין רב) ואין קשר לדת. בכל זאת אנסה לעזור לך להתמודד עם ההתלבטויות שלך. הרצון לבית משלך, בו תרגישי חופשיה, עצמאית ו"המנהלת" של עצמך הגיוני בהחלט. הקשר עם בעלך ארוך ויש לכם היכרות ארוכה. סיפרת שלאחר החתונה האלימות התמתנה והוא מרים פחות את היד עליך ולא מרביץ. האם מפריע לך שהוא מרביץ לך? ניסית לדבר איתו על האלימות הפיזית והמילולית? בנוגע למעבר דירה, הייתי מציעה לך לדבר עם בעלך - להסביר לו מה הסיבה למעבר, ההגיון, ואולי להציג לו את הרצון "לבנות" בית משותף, שלכם ואישי כזוג צעיר וליצור הרגלים משלכם. ברגע שתגיעו להחלטה, תוכלו לדבר עם חמותך ולהסביר לה את השיקול מאחורי החלטתכם. אני בטוחה שהיא תבין ותקבל את הרצון שלכם בהבנה ותמיכה. בהצלחה בהמשך!


בת 15 שואלת: #101699
היי, היה לי חבר 11 חודשיים בהתחלה אהבתי אותו מאוד וכל יום במהלך הארבע חודשיים הראשונים אהבתי אותו יותר יותר. אחרי ארבע חודשיים התחילו בנינו ריבים בך בהתחלה חשבתי שזה בסדר וזה יעבור אבל זה נעשה גרוע יותר ויותר. בחודשיים האחרונים של הקשר הוא התחיל לזלזל בי מאוד להתייחס אלי מגעיל ונפגשנו אולי פעם בשבוע תמיד אצלי בבית ולא יצאנו לבלות יחד בכלל (לפני זה בתחילת הקשר הינו יוצאים המון) בעקבות הכל המצב החלטתי להיפרד ממנו. נורא קשה לי אני באמת אוהבת אותו מאוד ומרגישה אליו חיבור מטורף נורא קשה היה לי נורא קשה אז החלטתי לתת לו עוד הזדמנות הצעתי לו שנחזור להיות ביחד בתנאי שהוא מבטיח לשפר את היחס שלו כלפי הוא אמר לי שלדעתו הוא התייחס אלי לגמרי בסדר ( זה ממש לא נכון) ושלא מתאים לו קשר כרגע עם אף אחת. אמרתי לו שאני מכבדת ואז הוא הציע שנישאר ידידים. אני באמת לא יודעת מה לעשות אני מאוד אוהבת אותו ורוצה אותו ומצד אחר המצב בנינו נוראי. מה לעשות? להיות ידידים שלו? לנתק את הקשר? איך מתמודדים עם מצב כזה?

תשובה:
שלום זה בהחלט לא מצב קל מה שאת מספרת. להפסיק קשר זוגי ארוך תמיד מלווה בקשיים והתלבטויות. אחרי כמעט שנה של זוגיות גם כאשר הפרידה נכונה יש הרבה כאב וצער. צריך ללמוד מחדש להתרגל למצב שבו אין לך בן זוג כרגע. במהלך השנה נרקמה בינכם אהבה ויחסים וזה אכן לא פשוט להיפרד ולהתנתק מהרגשות והשיגרה. ממה שאת מתארת מצאת בך כוחות למרות האהבה לשנות את המצב הקיים והבנת כי את רוצה משהו אחר, טוב יותר למען עצמך. אני מחזקת אותך. נשמע שאכן האהבה גדולה אבל דברים בסיסיים כמו חיבה, יחס ראוי, הדדיות, תקשורת ובילויים משותפים נעלמו מהקשר שלכם כבר תקופה ארוכה מאוד. בקשר ארוך הרבה פעמים יש משברים אבל כאן אתם כלל לא רואים את הדברים באותה הצורה ולא שואפים לאותו המקום. מגיע לך בקשר למה שאת מבקשת לעצמך ולכן אני בהחלט חושבת שעשית את הדבר הנכון ובטוחה שלאט לאט, ימים יעברו ואת תצליחי למצוא מקום בך שרואה את כל הטוב הזה בבחירה שעשית. יכול להיות שתוכלו להיות ידידים, כרגע - בגלל שלא פשוט לך, תנסי להתרחק ולהתחזק. להישאר בקירבה יקשה עלייך לבנות משהו חדש, להיפרד מהמחשבות עליו ומרגשות האהבה שאת זוכרת מתחילת הקשר בינכם. כשתתחזקי ותראי את הטוב שבפרידה יהיה לך יותר קל לפגוש אותו ולדבר איתו מבלי לחשוב עליו כבן זוג. בהצלחה.


בת 21 שואלת: #101697
גבר שאת אוהבת וגם הוא אוהב אותך אבל הוא לא מוכן להראות לך כמה הוא אוהב אותך! אחך מתמודדים עם גבר כזה ?

תשובה:
שלום לך התגובות שלנו בני האדם למצבים שונות מאחד לשני ,יש כאלה שקל להם להביע רגשות ויש כאלה שקשה להם הם מרגישים חשופים , כאשר את נמצאת במערכת יחסים את לגמרי יודעת איך תתנהגי ומה תרגישי אבל את לא תדעי איך בן הזוג שלך יגיב וירגיש , אם חברך לא מוכן להראות לך כמה הוא אוהב אותך תספרי לו בעצמך כיצד היית רוצה לקבל אהבה יכול להיות שהוא לא יודע ספרי לו כך הוא ידע כיצד, ואם הוא אוהב אותך ואת חשובה לו אז הוא יפעל כפי ביקשת. בהצלחה


בן 16 שואל: #101431
אז כפי שחשבתי כמה זמן אחרי זה אני והוא נפרדנו לדרכינו בסוף לא יצא לעשות את היחסים אם כי מכל האנשים שהייתי איתם (בקושי שלושה) הוא היה היחיד שבאמת דיבר איתי אחרי כל האקטים. עכשיו הוא זה שהפסיק את המפגשים בגלל רטלין כי הוא חייב את זה אך זה גורם לו פחות ליהנות וגם לרוב זה מגביל ועכשיו אנחנו בסוג של ידידות אבל אני לא יודע איך להגיע אליו כאילו לידידות. אבל הייתי רוצה איתו קשר קצת יותר מעמיק, כאילו גם רומנטי אבל זה מבוכה עכשיו אבל אנחנו מדברים. אז שאלתי את עצמי וחברה טובה שלי אם זה אולי משהו בי שגרם לדרכים להתפצל? וגם אני לא יודע לתקוף את הנושא של המיניות אז כאילו איך אני יכול לשאול על זה או לברר? כי כן הייתי רוצה להתנסות לא רק מיני

תשובה:
שלום לך! נשמע שהקשר עם הבחור הזה, ובכלל כל נושא המשיכה לבני המין שלך, מאד מבלבל אותך. קודם כל חשוב לי להגיד שקשרים ראשונים הם תמיד מבלבלים, גם אם הם עם בני המין שלך וגם אם הם עם בני המין השני. עדיין לא ברור מה הם כל הרגשות שאנחנו מרגישים, האם הם קשורים למשיכה מינית או להתאהבות רומנטית? איך אפשר לדבר על הדברים עם הבנאדם שמעניין ומושך אותנו? מה לחשוף ומה לשמור לעצמנו? ובמה כדאי להתנסות כבר עכשיו ומה עדיף להשאיר לעתיד? תמשיך לתהות בינך ובין עצמך על השאלות האלו (ואם אתה מרגיש בנוח לשתף גם חברה טובה זה בוודאי יעזור), את התשובות תגלה עם הזמן, ולאט לאט תכיר את עצמך טוב יותר ותדע מה טוב ומעניין עבורך. מבחינה פרקטית - נשמע שהבחור הזה עדיין מעניין ומושך אותך ושאתה רוצה להעמיק את הקשר איתו. תנסה את זה ותראה איך הוא מגיב. תיפגשו, תדברו, תנסה להיפתח יותר, להתעניין בו ולהכיר אותו. אם תרגיש שהוא גם מתעניין בך תוכל לשאול אותו באופן מפורש מה הוא חושב ומרגיש לגבי הקשר ביניכם. אמנם כדאי לעשות את זה לאט מאד, כי נושא היחסים בין בני אותו מין הוא עדיין רגיש מאד עבור בחורים בגילכם, אבל שיחה גלויה ופתוחה על מה כל אחד מכם מרגיש בנוגע לכם בוודאי תענה לך לפחות על חלק מהשאלות. את נושא המיניות אתה לא צריך לתקוף, ובוודאי לא להרגיש לחוץ או למהר. תבדוק עם עצמך כמה נוח אתה מרגיש עם אותו בחור, מה מושך אותך ומה נראה לך יהיה נעים. אם אתה מרגיש שזה מתאים תשאל גם אותו מה הוא היה רוצה לנסות ולאט לאט תתנסו במה שמעניין אותכם. תנסה להנות מתהליך הגילוי של מה שמושך אותך ומרגש אותך, באמת שאין סיבה למהר לשום מקום. עדכן אותנו איך הולך, בהצלחה!