A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גדילה והתפתחות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גדילה והתפתחות

בן 15 שואל: #104627
שלום, אני בן 15 וגודל הפין שלי די קטן. אין לי הרבה שערות, רק קצת ואפשר להגיד שאני לא ממש מפותח. הגובה שלי הוא 153 ס"מ. כשאני מאונן אני מרגיש את הגמירה עצמה אבל לא יוצא לי שפיך. האם זה תקין?

תשובה:
היי, מה שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי, כל אחד מאיתנו מתפתח בקצב אחר והגוף שלנו נראה אחרת אחד מהשני. ישנם בחורים שעירים וישנם כאלו שבכלל לא, גודל איברי המין שונה זה מזה בדיוק כמו שמבנה הפנים או הגובה שלנו שונה. אתה עוד בתחילת תהליך ההתבגרות המינית והגופנית שלך ולכן אין לך סיבה לדאגה, כנראה שתחוש בעוד שינויים במהלך השנים הקרובות.. אם אתה בכל זאת מודאג מהעניין אתה יכול לפנות לרופא\ת משפחה כדי לוודא שהכל תקין. כל טוב.


בת 19 שואלת: #104560
היי, המחזור שלי לא סדיר בכלל ואני לא יודעת מתי אני צריכה לקבל. בדרך כלל שבוע לפני שאני צריכה לקבל מתחילים להופיע סימנים ומתחילים כאבי בטן והפרשות ואני יודעת שאני צריכה לקבל. המחזור האחרון היה לפני חודש וחצי. אתמול התעוררתי בבוקר וזה היה נראה כאילו קיבלתי מחזור, אבל זה היה ממש מפתיע כי אין לי שום כאבי בטן ולא הופיעו שום סימנים כמו בדרך כלל. בנוסף, ההרגשה שלי היא שזה לא המחזור עצמו, הדם יותר דליל ולא בצבע אדום חזק וגם בכללי יש ממש מעט דם, ובינתיים זה היום השני לדימום. בנוסף, לפני שבוע בדיוק קיימתי יחסי מין עם חבר שלי עם קונדום ולא היה סימנים שהוא נקרע או משהו. רציתי בכל זאת לשאול מה כדאי לעשות, אם זה יכול להיות הריון, או מה זה יכול להיות, תודה.

תשובה:
שלום לך, אם אתם תמיד עם קונדום כמו שצריך, והוא לא נקרע, אז אין סיכוי להריון. נשמע שיש לך פשוט ווסת לא סדיר. אם זה מאוד מדאיג אותך, את יכולה לעשות בדיקת הריון או ללכת לרופא/ת נשים לברירו והתייעצות. כל טוב


בן 12 שואל: #104434
אני בן 12 בכיתה ו. זה הגיוני שאיבר המין שלי הזקפה יהיה 14-15 סמ?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ הכל אצלך בסדר. כל טוב


בת 17 שואלת: #104426
היי רציתי לשאול משהו שאני במחזור בשלושה ימים הראשונים יש לי יחסית הרבה דם ושאני שמה תחבושות אז הן ארוכות ושאני עם מכנסיים רואים סימן שלהם ושל התחתון מאחורה ואז נוצרת לי בעיה שאני לא יכולה לשים מכנסיים וללכת איתל רגיל כשאני במחזור וכל החברות שלי שגם שמות תחבושות ככה הולכות עם מכנסיים והכל רגיל ולא רואים להן סימן מה אני צריכה לעשות כדי שלא יראו אותן מהמכנסיים ושאני אוכל ללכת עם ג'ינסים והכל רגיל ושזה לא יפריע?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה לליבך. יש בנות שיש להן יותר ידמום ויש בנות עם פחות דימום. כנראה שאת צריכה בימים הראשונים את התחבושות הגדולות. חשבת ללכת אולי עם מכנסיים יותר רחבים? וככה לא יראו? או אולי רק את מרגישה את זה ולא באמת רואים את זה? עוד משהו שאני יכולה להציע לך זה לשתמש במשהו שנקרא גבעונית או בשם מוכר יותר מונקאפ. מדובר בכוסית קטנה מסיליקון רפואי שמכניסות לנרתיק בזמן הווסת וזה אוגר את דם הווסת ואת מרוקנת אותה לתוך האסלה כל כמה שעות. זה ממש נוח לשימוש, לא רואים את זה ואפילו לפעמים את שוכחת שאת בווסת. אני מציעה שתעשי על זה גוגל. זה ממש ממש מומלץ ויכול לפתור לך את הבעיה. זה גם הרבה יותר בריא וקל להכנסה מטמפון. כל טוב


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 16 שואל: #104206
שלום אני בן 16 הגודל ההתחלתי של האיבר שלי לפני זקפה קטן. למה הוא מתפתח?

תשובה:
שלום לך, אתה נמצא כרגע בגיל ההתבגרות וייתכנו עדיין שינויים בגוף כמו גם גדילה של איבר המין אך לא ניתן לדעת האם איבר יגדל בוודאות בעתיד ולאיזה גודל. מעבר לכך, הגודל של איבר המין משתנה בין אדם לאדם, זה דבר מאוד אינדיבידואלי ואין גודל מסוים אליו הוא צריך להגיע. אין לך סיבה לחשוש מזה.


בן 15 שואל: #104119
שלום, אני בן 15 והייתי רוצה לדעת בקשר לגודל הזין שלי.. מדדתי עם סרגל והוא בערך בגודל 14-14.5 סנטימטר והייתי רוצה לדעת אם הגודל סביר לגילי.. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגילך ובכלל, ואין לך מה לדאוג. חשוב שתדע שגודל הפין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה. לנשים ממש לא איכפת מגודל הפין וזה לא מה שהופך את המין למענג. כל טוב


בן 19 שואל: #103975
הי, מקווה שזאת שאלה רלוונתית אם לא פשוט תמחקו אותה ואם כן אני ממש אשמח לקבל תשובה, אני לא שעיר בכלל בגוף אמנם יש טיפונת שיערות חזה אבל יחסית מאןד חלק, אך העניין הוא שאני הומו פסיבי ולצערי אין לי ישבן חלק וגם לא פי טבעת חלק, השאלה היא איך כדאי לי להוריד שיער זה, האם עדיף בסכין גילוח או במכונה או בכלל בשעווה. ואם אני אוריד את השיער נגיד, האם כשהוא יצמח בחזרה הוא יצמח כמו שהיה או שייצמח שונה וייראה כאילו שגולח פעם. תודה מראש

תשובה:
היי. קודם כל כל השאלות פה רלוונטיות ואתה מוזמן להמשיך לשאול בעתיד בכל נושא שמעסיק אותך. הסרת שיער מסיבות אסתטיות היא תופעה נפוצה בקרב צעירים וצעירות, ולמרות שהיא אינה מסוכנת מאד היא כן יכולה לגרום גם לנזק כמו למשל לחתכים ודימום בעקבות שימוש בסכין גילוח, לצמיחה הפוכה ודלקת בזקיקי השערה, לכוויות בעקבות שימוש בשעווה או בלייזר וכו'. באזור פי הטבעת, שמורכב מרירית עדינה וגם יחסית נסתר מהעין, הסיכוי לנזקים כאלו גבוה יותר. הרבה פעמים הרצון להסיר את השיער נובע מהשוואה לסרטי פורנו שמציגים דמויות שאינן דומות לבחור/גבר הנורמאלי. לפני שאתה בוחר להסיר שיער באזורים אלו כדאי שתחשוב עם עצמך מדוע ועבור מי אתה מתכוון לעשות את זה. אם בכל זאת אתה מעוניין להסיר שיער באזור הזה כדאי שתבחר קודם כל את השיטה הכי פחות מסוכנת. עם מכונת תספורת למשל, הסיכון לפציעה משמעותית נמוך יותר. שימוש בשעווה יכול לגרום לכוויות, בעיקר אם זה במקום נסתר מהעין ואם אינך מנוסה בכך, אם אתה רוצה לבדוק את האפשרות הזאת כדאי שתפנה לגורם מקצועי שעוסק בתחום ולא תנסה לעשות זאת לבדך בפעמים הראשונות. כל טוב!


בן 15 שואל: #103933
שלום. רציתי לשאול היכן מתחילים את המדידה של איבר המין באיבר המין כאשר מודדים אותו? מן הסתם אורכו טחר ממקומות שונים באיבר המין- למשל מהאשכים, או ממקום היציאה של איבר המין.

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני אין סיבה למדוד את איבר המין ולכן גם אין הוראות מיוחדות לגבי אופן המדידה שלו. בנים רבים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם, בעיקר בשנים הראשונות של גיל ההתבגרות כשהגוף עדיין לא סיים את התפתחותו וגדילתו. כדאי לנסות להתאזר בסבלנות, ולהמתין כמה שנים עד שההתבגרות והופעת סימני המין יושלמו. כל טוב!


בת 14 שואלת: #103924
שלום, אני בת 13 ועשרה חודשים עוד לא קיבלתי מחזור, אני מאוננת אבל לא מחדירה(מעולם לא החדרתי) אלא רק מגרה את הדגדגן. היום לאחר שאוננתי הלכתי לשירותים וניקיתי את ההפרשות, והיום לראשונה יצאו לי הפרשות בצבע חום כהה אבל לא יותר מידי עם קצת דם. אני מודאגת. מה זה יכול להיות? תודה.

תשובה:
שלום לך נשמע שהווסת מתקרבת ובאה מגיע לך מזל טוב? בשלב הזה את יכולה לשים תחתוניות אבל כדאי שיהיה לך בתיק תחבושות לספיגה יותר גדולה למקרה שיתחיל לך דימום קצת יותר רציני. את יכולה לשתף את אמא שלך שמתחילה הפרשה חומה ולהתייעץ איתה או עם חברה טובה שיסבירו לך על התהליך. כל טוב!


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 15 שואל: #103750
אם הזין פונה קצת ימינה אז זה יכול להפריע למהלך הסקס או לגרום לבנות פחות לרצות והאם זה נעים להם יותר וגם עוד שאלה האם זה נפוץ אצל גברים

תשובה:
שלום לך. כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת, היא לא מפריעה לקיום יחסי מין, ואין כל סיבה שהיא תשפיע לרעה על הרצון של שותפות עתידיות שלך לקיים עמך יחסי מין. כל טוב.


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #103702
חבר שלי דחף לי אצבעות וכשהוא הוציא את היד גילנו שיצא דם,זה לא מחזור כי הדם לא המשיך בכלל יצא ממש איפה השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה הקרום כי זה היה ממש עמוק ואם זה סתם פצע אז האם זה יכול לפגוע לי המחזור?

תשובה:
היי, יכול להיות שאם הוא החדיר את האצבעות מאוד עמוק קרום הבתולין נקרע ובגלל זה ירד לך דם, ואכן יכול גם להיות שזה פצע. בכל אופן, באף אחד מהמקרים המחזור לא יכול להיפגע ואין לזה שום קשר. רק חשוב לי להגיד שאת לא אמורה להיפצע או שירד לך דם כשאתם מקיימים יחסי מין (גם אם הם לא כוללים חדירה). אם את מרגישה כאב או חוסר נעימות את לא צריכה להמשיך, וכדאי שתעצרו ותבדקו למה כואב לך. בהצלחה


בת 14 שואלת: #103628
בבקשה תענו לי על השאלה זה ממש מדאיג אותי למה יש לי כתמים כאלה על החזה חומים אולי בגלל זה אני לא מתפתחת??זה מחלה?! אני לא יודעת זה ממש מדאיג אותי וגם רציתי לישון עם התנוחה שאני יושנת פוגעת בהתפתחות ואם אני לא אוכלת בשר גם זה פגוע בהתפתחות?

תשובה:
יקרה! אני רואה שאת פונה אלינו שוב ושאת מאוד לחוצה מהכתמים שיש לך בחזה. אנחנו אתר שעונה על שאלות אבל איננו תחליף לייעוץ רפואי ואין כמו רופא \ה שיסתכלו על הכתמים, ישאלו אותך באופן אישי את כל השאלות ומה שחשוב להם לדעת כדי לתת לך מענה וטיפול מדוייק אם צריך. האם את מרגישה בנוח לדבר עם אמא שלך ולבקש ממנה ללכת יחד לבדיקת רופא? תנוחות שינה לא משפיעות כלל על התפתחות החזה ועל התפתחות בכלל. תזונה כן ולכן אולי כדאי לך לעשות בדיקת דם ולראות אם יש לך חוסר בברזל בגלל שאת לא אוכלת בשר. בהצלחה


בת 13 שואלת: #103532
היי, בזמן האחרון אני שמה לב שאני מתחילה להשמין- הפנים מתחילות לקבל צורה מעוגלת,הבטן מתנפחת לאט לאט,הירכיים גודלות ויוצאים לי בנוסף סימני מתיחה האם תוכלו לעזור לי לעצור את זה? ויש לכם טיפים איך להרזות טיפה?? בבקשה זה ממש חשוב לי!!

תשובה:
שלום לך ההשמנה שאת רואה יכול להיות קשורה לגילך. את בתחילת גיל ההתבגרות וזה אומר שמתחילים עכשיו בגוף שלך שינויים. את מתחילה את תקופת המעבר מילדה לנערה שתגדל לאישה. זה אומר שהגוף משתנה, האגן מתרחב, חזה יתחיל לגדול לך, הווסת תגיע, שיער בבית השחי ובמפסעה. חצקונים ועוד. יש גם שינויים ריגשיים וחברתיים שמאפיינים את גיל ההתבגרות. ממה שאת מתארת השינויים בגוף הם טיבעיים ובריאים וזה משמח מאוד. אם את מרגישה שמתאים לך את יכולה להתחיל לעשות פעילות גופנית או משהו אחר בתנועה, ריקוד או יוגה. זה מאוד מומלץ להזיז את הגוף ולהיות פעילה. זה גם עושה להרגיש נפלא. שימי לב גם לתזונה בריאה ומגוונת, זה גם טוב לגוף וחשוב להתפתחות וגם עושה תחושה נעימה וטובה בגוף. בהצלחה


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בן 24 שואל: #103484
אתמול בערב אחרי ארוחת ערב אני וחבר שלי שכבנו אבל בתקופה האחרונה אני לא מצליח לתת לו את הסיפוק שמגיע לו כי אני חושב שיש לי קטן ואני זה שנותן מאחורה והא זה שמקבל אנחנו ממש מאוהבים אבל זה קצת פוגע בקשר שלנו בבקשה תעזרו לי מה אפשר לעשות ? תענו לי כמה שיותר מהר בבקשה זה דחוף.

תשובה:
שלום לך אני מבינה ממה שאתה כותב שאתה אוהב את בן הזוג שלך מאוד וחשוב לך שהוא יהיה מסופק מינית בקשר שלכם. אשמח לדעת האם הוא שיתף אותך שהוא אינו מסופק או שאתה חושש שהוא אינו מסופק. בשני המקרים אני מרגישה שטוב יהיה לדבר על הדברים. אם הוא הביע בפנייך קושי כזה תוכלו לדבר ולשאול מה חסר בקשר המיני, מה יכול להיות יותר מספק, איזה דבר אחר יכול לקרות שיגדיל ויעצים את ההנאה והחיבור בינכם. הנאה מינית לא מורכבת רק מגודל האיבר או מביצועים כאלה ואחרים אלה מקשר, מחיבור ריגשי, מבט עיניים, ביטויים של אהבה ונתינה אחד לשני ולכן גם אם אכן איבר המין שלך קטן עדיין אתם יכולים להנות ולהיות מסופקים. אם החשש הוא אצלך גם יהיה טוב שתשתף אותו בחוסר ביטחון שלך וברצון שלך להרגיש שהוא מסופק מיחסי המין. הנאה מינית היא דבר מתפתח ומעמיק בקשר. שיח פתוח וכנה עוזר להכיר את הרגשות והמחשבות אחד של השני, ללמוד את הפחדים ולהכיר את הרצונות. בנוסף סיפוק מיני יכול להתקיים לא רק מחדירה. ישנם המון דרכים בהם אתה יכול לספק את בן הזוג שלך והוא אותך. הגוף הוא מגרש משחקים ולפעמים ממקומות של חוסר או אתגר זאת הזדמנות נפלאה להתחיל לחקור ולגלות דרכים חדשות להנאה מינית ולעונג בצורות שונות. ישנם גם אביזרים שאתם יכולים לבחור להכניס לקשר המיני כדי לתמוך בקושי וגם פשוט בשביל לגוון. במידה ואתה מרגיש שאיבר המין שלך קטן באופן שמצריך עזרה אתה מוזמן גם לגשת לרופא משפחה להתייעצות. כל טוב!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בת 17 שואלת: #103468
היי היה גם פעם אחת ששכבנו והוא גמר בפנים ויומים לפני שכחתי לקחת גלולה יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך, מההודעה הקודמת אני רואה כי לקחת פוסטינור אחרי יחסי המין, התכוונת בהודעה הזאת לאותה פעם? טוב עשית שלקחת פוסטינור, דילוג על גלולה מפחיתה את ההגנה מפני כניסה להריון ולכן במצב בו שכחת יש להשתמש בקונדום באותו שבוע בכל מקרה! גם במידה ובן הזוג 'יגמור בחוץ', עדיין קיימת אפשרות לכניסה להריון- במהלך כל האקט המיני מופרש נוזל מהפין (הנוזל נקרא "טיפות אהבה") המכיל זרע ולכן לגמור בחוץ לא משמש כאמצעי מניעה. בכל מקרה, נשמע כי כרגע אין לך סיבה להיות מודאגת אך כן חשוב שתעקבי אחרי קבלת המחזור ולוודא שהוא מגיע.. חשוב לי גם להגיד שאחת מתופעות הלוואי של פוסטינור זה שיבושים במחזור ולכן יכול להיות שזאת הסיבה שבגללה המחזור לא מגיע. אם את רוצה להיות רגועה את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית שניתן לרכוש בכל סופר פארם ללא מרשם רופא. בהצלחה!


בן 13 שואל: #103391
שלום אני בן 13 אורך הפין שלי גדול (16 ס"מ) יחסית לבנים אחרים ואני ממש מרוצה מזאת. יש לי דחף מיני חזק מאוד לבנות וכל הזמן הפין שלי בזיקפה מקסימלית... מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא במהלך גיל ההתבגרות, וטבעי שאתה חש מגורה מינית לעיתים קרובות ולכן גם הגיוני שתהיה לך זיקפה. מה שאתה מתאר הוא חיובי בסך הכל וטוב שאתה מרוצה. כמובן, הימנע מלפגוע במי שמסביבך ואל תכפה את הדחף המיני שלך ללא הסכמה ורצון של הצד השני. כל טוב!


בת 18 שואלת: #103361
אני ובן הזוג שלי מתכננים לקיים בקרוב יחסי מין מלאים. כשהוא דוחף לי אצבעות זה כיף וקצת כואב אבל מרגיש שהעובי של הפין שלו יהיה עבה מדי בשביל להכנס. מה לעשות? יש אפשרות להרחיב את החור לאט לאט באיזשהי דרך? תודה

תשובה:
שלום יקרה. שמחה לקרוא שאתם בתקשורת מינית ומדברים ביניכם על קיום יחסי המין. חשוב לדחוף אצבע או שתיים בעדינות משום שהנרתיק עדין ושלא יפצע. הנרתיק מתרחב כך שפין עבה וגדול יכול להיכנס, תחשבי שבבוא היום גם תינוק.ת יצא משם, כך שזה שריר שמתרחב. לפעמים יש נרתיק צר מדי אבל ברוב המקרים יש התאמה. כדאי קודם להכניס רק את קצה הפין כדי להתרגל וטוב שאת מתרגלת על ידי הכנסת אצבעות, גם הכניסי את שלך כדי להתיידד עם הנרתיק שלך. אחר כך בן זוגך יכול להיכנס עם קצה הפין ולצאת ולהיכנס עד שתתרגלי לאט לאט ואז כל הפין יכנס. זה טבעי לחשוש מעובי הפין או האורך שלו, אבל שוב בדרך כלל הכל מסתדר, חשוב שכמובן תהיי רטובה שלא יכאב לך, שהוא ירד לך או יעשה לך ביד. בהצלחה ומין מוגן ומהנה


בן 15 שואל: #103268
אני בן 15 ובמשך השנה האחרונה אני הגעתי למסקנה שאיבר המין שלי קטן מהממוצע, במצב רפוי בין6.3 -7ס״מ ובזקפה אםלמדוד מהביצים 14 ואם למדוד מהבסיס אז בין 11 - 12 ס״מ. ראיתי חברים שלי בתחתונים ואנשים במלתחות ונראה שלכולם יש יותר גדול ממני. זה משפיע עלי כי למשל אני לא מרגיש בנוח להיות בתחתונים ושלא נדבר על ערום,וזה מאודפוגע לי בביטחון גם עם בנות. שלא נדבר על זה שאני לא כזה מפותח, ושאני רק 1.71 וכמעט ואין לי שיער פנים או שיער גוף חוץמקצת שיער בבתי השחי ומסביב לזין. עוד דבר שמדאיג אותי בקשר לצורה של הפין שלי זה העובדה שכשהוא עומד הוא צמוד לגמרי לבטן כך שצריך להפעיל כוח כדי להחזיק אותו מאונך, מה שיקשה עלי בעת קיום יחסי מין, ובמצב רפוי במקום לנטות למטה כמו כל זין נורמאלי זה נוטה ישר, אולי כי הוא קטן מדי חח עם כל זה הדבר האחרון שמדאיג אותי זה שק האשכים שלפעמים נראה קצת גדול מדי או נפול וזה נראה מוזר שהאיבר מין עצמו במצב רפוי יחסית קטן ונוטה קדימה ושקהאשכים נראה יותר ארוך ממנו. בתכלסאני אוהב את הגוף שלי חוץ מהגובה והזין אבל שני הדברים האלהממש פוגעיםלי בביטחון.סליחה על החפירה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאתה ממש לא חופר לנו ובדיוק בשביל השאלות הללו אנחנו כאן. גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגיל 15, ובכלל ואין לך במה להתבייש ליד אחרים. מה שאתה מתאר לגבי האופן בו הפין שלך עומד הוא גם תקין. זה לא יוצא דופן או חריג וכל עוד הוא לא מתעקל כלפי מעלה, אז לא תהיה לך בעיה לקיים יחסי מין. זה גם בסדר שהוא נוטה ישר. שק האשכים שלך גם הוא נורמלי ואמור להיות ככה. החברה שלנו שמה המון משמעות על גודל הפין אבל בפועל, זה לא משנה לאף אישה או גבר. גודל הפין אינו מעיד עם מידת הגבריות שלך, כמה טוב תהיה במיטה או אם תענג את בן/בת הזוג שלך. הגודל הוא ממש לא מה שמשמעותי אלא התקשורת וההקשבה במהלך המגע המיני ומה תעשה עם הפין שלך. אני לא יודעת אם התשובה הזאת תספק אותך, אבל אם לא, אתה יכול לפנות לרופא/ה שלך לבדיקות גדילה כלליות כדי לוודא שהכל תקין, למרות שמכל מה שאתה מספר, הכל אצלך תקין לחלוטין. כל טוב


בת 24 שואלת: #103230
המחזור שלי התחיל ב10.1 ובמחשבון הביוץ הופיע לי שיום מבחוץ בין 24-25.1 התחלתי לקיים יחסי מין. בלי שום אמצעי מניעה מ20.1 וככה על ערב יש סיכוי להריון וכן כמו שרשמתי בשאלה הקודמת יש לי כאבי מחזור בבטן התחתונה וכאבי גב

תשובה:
שלום לך, תחילה שאלתך נענתה. והכאבים שאת מתארת ככל הנראה שזה תסמינים קדם וסתיים. בשל הפסקת המדבקה, רצוי להשתמש באופן קבוע באמצעי הגנה אחר. את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך ולהתאים אמצעי הגנה שיטיב איתך. יש אפשרות לקבוע תור לרופא/ת נשים בקופת חולים שאת שייכת אליה או בדלת הפתוחה. כל טוב.


בת 24 שואלת: #103227
היי קיימתי יחסי מין לפי המחשבון של הביוץ יש לי כמו כאבי מחזור וכאבי גב תחתון וכל פעם כשאני אוכלת מרגישה שהאוכל עולה לי הפסקתי החודש הזה עם הכלולות ואני לא יודעת מתי אקבל מחזור אם קיבלתי ב10.1 כשהייתי עם המדבקה אוורה שהפסקתי אותה והחודש קיימתי בלי מתי אני אמורה לעשות בדיקה ומתי אני יקבל מחזור

תשובה:
היי לך יקירה, חסר לנו מספר פרטים על מנת להבין ולענות לך כמו שצריך כמו מתי הורדת את המדבקה, מתי קיימת יחסי מין מלאים והאם זה היה ללא אמצעי מניעה אחרים (קונדום). באופן כללי, ברגע שמורידים את המדבקה אמורים לקבל בימים שלאחר מכן את הווסת. לגבי הבדיקה, בדיקת הריון אמינה לאחר בין 10-14 ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב


בן 15 שואל: #103171
היי אני בן 15 וגודל הפין שלי היא 18 בזקיפה לגבוה ו16 לרוחב אני חושב שזה גדול מדי לגילי וכבר שכבתי עם כמה בנות וכולן אמרו שהן מתמכרות לפין שלי אני מרגיש דחף לזיין כל הזמן האם יש פתרון לזה ?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שגודל הפין שלך אכן טיפה מעל הממוצע אבל אתה רק בן 15 והגוף שלך עוד יגדל ותהיה יותר פרופורציה בין הגוף שלך, הגיל שלך וגודל הפין שלך. יש בנות שגודל הפין ילהיב אותן ויש שירתיע אותן. הכל שונה מאחת לאחת ומקשר לקשר. בנוגע לרצון שלך לקיים יחסי מין, אתה בגיל ההתבגרות בו יש חשק מיני גבוה וגם זה טבעי ונורמלי. אתה יכול לאונן וככה לספק את עצמך ולהכיר את מה שעושה לך נעים. אתה יכול גם להיכנס לקשר זוגי עם מישהי שאתה מחבב ולפתח אינטימיות וזוגיות שבהמשך יהיה בה גם מגע מיני וגם זה יוכל לענות לך על הצורך. אבל תזכור, אל תיכנס לקשר זוגי רק כי אתה רוצה לקיים יחסי מין. זוגיות וחברות היא יותר מיחסי מין והמטרה היא לא לספק יצרים אלא להיות ביחד, לאהוב ולחוות דברים משותפים. כל טוב


בת 20 שואלת: #103140
היי כמה פעמים בחודש יש ביוץ? ומה בערך הזמנים שלהם?

תשובה:
שלום לך. הביוץ הוא תהליך בו "משתחררת" ביצית אחת מהשחלה אל חלל הבטן, נאספת על-ידי החצוצרה ומשונעת לכיוון הרחם מטרה לפגוש שם זירעון ולהביא להיווצאות עובר והיריון. הביוץ מתרחש פעם אחת בחודש, שבועיים לפני קבלת הוסת. הביוץ בדרך כלל מלווה בעלייה קלה של חום הגוף ועלייה בחשק המיני. חשוב להדגיש שלא פשוט לדעת מתי בדיוק יגיע הביוץ, ובטח כלל ניתן לדעת שהוא התרחש רק בדיעבד.


בן 15 שואל: #102929
אני מנסה לדבר עם אמא שלי בקשר להכל אבל כל רמז שאני איתן לה היא מיד תגיד איך אתה מדבר ואבא שלי עזב את בית ואתו אני במיוחד לא רוצה לדבר על זה ויש הרבה דברים שאני רוצה לפתוח למישהו אבל אני ממש סגור ואני הייתי רוצה לדעת איפה אפשר לשאול בקשר לתזונה ושינה (באתר) כי אני חייב עם זה עזרה

תשובה:
שלום לך אני חושבת שזה נפלא שאתה מחפש עם מי להתייעץ כי ממה שאתה כותב בבית אתה לא מרגיש בנוח לדבר על זה. האם יש סביבך מבוגר שאתה מרגיש איתו\ה בנוח, סומך עליו\ה כמו מורה או יועצת, חברה של אמא, דוד\ה? אתה יכול לנסות לפנות גם לרופא משפחה - הוא יוכל לייעץ לך בנושאים של תזונה ושינה בגיל ההתבגרות. אתה מוזמן גם להגיע לסניף שלנו שקרוב לאזור מגורייך בשעות הפעילות. אתה מעיד עלייך שאתה סגור אבל גם אני שומעת ממך שאתה מאוד רוצה לשתף ולקבל עזרה לכן כדאי לך לנסות ואני בטוחה שגם אם בהתחלה זה אולי יהיה קשה או מביך העזרה שתקבל וההקלה שיש בלחלוק קושי עם מישהו יקל עלייך מאוד - אני מחזקת אותך לפנות לעזרה. בהצלחה! :-)


בת 17 שואלת: #102914
עברתי הפלה טבעית והרופא אמר שאני יקבל מחזור עוד חודש ועוד לא קיבלתי..אפילו עבר חודש וחצי מה זה אומר?

תשובה:
היי, קודם כל אני מקווה שאת בסדר ומרגישה טוב! מחזור יכול להיות לא סדיר או להשתנות קצת עקב שינויים משמעותיים בגוף שלנו, אבל אני ממליצה לך ללכת לרופא\ת משפחה או נשים שמטפל בך לצורך מעקב רפואי. כל טוב


בן 15 שואל: #102863
גילחתי לפני שבוע בערך ויצאו לי בזמן האחרון פצעים אדומים וזה די כואב

תשובה:
שלום, ייתכן שהפצעים האדומים הם תגובה של העור שלך לגילוח. לכן, אני מציעה לבדוק אם בעבר כשגילחת הופיעו פצעים אדומים גם? ואם כן לאחר כמה זמן הם עברו? במידה והפצעים האדומים הופיעו בפעם הראשונה לאחר הגילוח, מציעה לבדוק האם החלפת סכין גילוח? האם גילחת את אותו אזור שוב ושוב ולכן פצעת את עצמך? יש אפשרות למרוח על האזור הכואב אלוורה להרגעת העור אך בכל אופן אני מציעה שאם את רואה שהפצעים האדומים לא חולפים וזה עדיין מציק ללכת לבדוק את זה אצל רופא נשים. :)


בת 18 שואלת: #102817
היי,רציתי לדעת אם אני הייתי אמורה לקבל מחזור והוא מאחר לי בשבועיים. מה אמורה להיות הסיבה? לא שכבתי או משהו ואני ממש מפחדת..

תשובה:
שלום לך, אם לא קיימת יחסי מין אז אין חשש להריון. יכול להיות שאת בלחץ או חרדה ואלו תחושות שדוחות את הגעת הווסת. אם הווסת לא מגיעה, אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בת 18 שואלת: #102719
היי אתמול ב7.1 שכבתי עם חבר שלי ובעוד 3 ימים אני צריכה לקבל מחזור .. שכבנו עם קונדום יכול להיות שזה יגרום לעיכוב המחזור?

תשובה:
שלום יקרה. ראשית שמחה לקרוא שקיימתם יחסי מין מוגנים עם קונדום. אין קשר בין שימוש בקונדום או יחסי מין לעיכוב במחזור הוסת.


בת 14 שואלת: #102683
אני בת 14 ולא קיבלתי מחזור כבר בערך 9 או 10 חודשים ולא עשיתי יחסי מין וזה הפסיק מיד אחרי שנדבקתי בשפעת ממשהי במטוס

תשובה:
שלום יקרה. חסר לי מידע מתי קיבלת מחזור בפעם הראשונה. אבל בשנתיים הראשונות לא תמיד המחזור הוא סדיר. כמו כן יש נערות ונשים שהמחזור שלהן לא סדיר וזה בסדר, זה לא מעיד על פוריות וזה יכול להסתדר עם הזמן או עם גלולות. הדבקה בשפעת לא קשורה להפסקת מחזור הוסת. את יכולה לפנות לרופאה גניקולוגית לברר איתה לגבי המחזור או לחכות ולראות מה קורה. בהצלחה


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 13 שואל: #102399
היי שלום זאת שוב אני, לאחר הרבה זמן שעבר, והשאלה שלי אליכם היא:כמו שאתם זוכרים כבר פעם כתבתי לכם בקשר למחזור שלי והפעם -לאחר חודשיים+ קבלתי מחזור סדיר של משך 4 ימים ואיך שהוא גיליתי שמהפעם השנייה שאני אמורה לקבל כל חודשיים+ האם זה נורמלי?,כי אני פוחדת שאולי יש לי בעיות עם מחזור ושהוא לא סדיר,בגלל שזה רק הפעם השנייה שלי, זה בסדר או שאני צריכה להבדק? ושאלה שנייה שלי זה:חברה טובה שלי, זה לא הפעם הראשונה שלה ולא השנייה שהיא מקבלת מחזור,והוא התחיל לאחר בהרבה זמן-ואפשר להגיד שהוא מאחר ב9 חודשיים לפעמים וזה קרה תחילת השנה הזאת -מי שנה שעברה,ועכשיו שוב פעם מאחר לה והיא דואגת (ולצורך העניין היא בתולה).אשמח שתעננה על שאלותי במהירות תודה.

תשובה:
שלום, הווסת בשנים הראשונות הרבה פעמים לא סדירה. ישנם הרבה גורמים שיכולים להשפיע על הופעת הווסת. זה טיבעי ואין צורך להיבדק או לדאוג. עם הזמן זה אמור להתייצב. טוב שאת במעקב ורושמת לך את התאריכים, כך לאט לאט תוכלי להכיר וללמוד את הגוף שלך. בנוגע לחברה שלך - יכול להיות שעוברת עליה תקופה לא טובה? אולי לחץ או מתח נפשי? האם היא מקפידה על תזונה ? כל אלה ועוד משפיעים על הווסת. אם היא לא חושבת על שום דבר חריג שיכול היה להשפיע כדאי לה ללכת לרופאת נשים להבדק. אין צורך להלחץ אבל טוב להיות במעקב. בהצלחה וכל טוב!


בת 12 שואלת: #102358
היים פשרי שליפני המחזור היצא משהו שחור מי עבר נשי ?

תשובה:
שלום לך, ישנם סוגי הפרשות שונות שיכולים להעיד על שינויים בגוף. בדרך כלל זה נורמלי ואין סיבה להילחץ מכך, אך אם ההפרשות יימשכו אני מציעה בכל זאת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102289
לפני חודש ב24.11 (יום חמישי) התחלתי לקחת גלולות פמינט בפעם הראשונה בחיים שלי. סיימתי חפיסה ואני בהפסקה של השבוע, אם את הגלולה האחרונה של החפיסה לקחתי ברביעי, מתי אני אמורה לחזור לקחת? ביום חמישי? עוד לא קיבלתי מחזור יש לי הפרשות חומות כאלה ולפני יומיים בערך שניגבתי היה טיפת דם כאילו אני אמורה לקבל מחזור ואני וחבר שלי שוכבים בלי קונדום.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי הזמנים בהם יש לקחת את הגלולות- את צריכה לחזור לקחת את הגלולות שבוע ויום לאחר ההפסקה שלך- כלומר, אם לקחת גלולה אחרונה ביום רביעי, תיקחי את הגלולה הבאה ביום חמישי שבוע לאחר מכן. לגבי המחזור, מכיוון שרק התחלת לקחת את הגלולות, עלולים להיות שינויים במחזור שלך, בזמנים ובתצורה ובמשך ההופעה שלו. את לא צריכה לחשוש מכך שעוד לא קיבלת מחזור כמו מה שהיית רגילה עד כה, יכול להיות שהמחזור יתקצר\יתארך\ יהיה חזק יותר\חלש.. זה קורה עם לקיחת הגלולות. בכל אופן, כנראה שההפרשות החומות וטיפות הדם זה כבר תחילתו של המחזור. אין לך צורך לחשוש מהריון במקרה זה. רק חשוב שתתמידי לקחת את הגלולות בזמנים ולא לפספס- וכמובן שאם פספסת, תיקחי יום אחרי את 2 הגלולות(זו שפספסת וזו שאת אמורה לקחת) ותחזרי לשימוש בקונדום למשך שבוע. שיהיה בהצלחה! מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת


בת 14 שואלת: #102196
אני בדרך כלל מקבלת מחזור לחמישה ימים בערך וכל איזה 35+- אבל אני רק בת 14 אז אני לא דואגת. הבעיה היא שהמחזור הקודם שלי היה במשך יומיים והיה דביק וכהה ויצא ממש קצת (בדרך כלל הוא בינוני ואדום) וחודש לפני היה לי איחור של עשרה ימים והמחזור היה 7 ימים . אפשר לדעת מה זה אומר? (בעיקר המחזור הכהה) קראתי איפהשהו שזה עלול להיגרם ממחלה או משהו

תשובה:
שלום לך, בעיקר זה אומר שאת בת 14 והכל תקין לגבי הדימום החודשי שלך. בגילך הצעיר ככה נראה הווסת וזה הגיוני לגמרי שהוא ישתנה מפעם לפעם. אין לך מחלה והכל בסדר. כל טוב


בן 13 שואל: #102044
מהו הגודל ה״נו של הזין? ועוד שאלה, לי יש 13 ס״מ במצב זיקפה והאם זה בסדר לגילי?

תשובה:
שלום לך גיל 13 הוא גיל התבגרות כשמו כן הוא ,אתה נמצא בעיצומם של השינויים אשר מתחוללים בגופך שכוללים גם את אורך הפין שלך 13 ס"מ זה בסדר, הפין שלך ימשיך לגדול, אז סבלנות זה יקרה בסופו של דבר. כל טוב


בת 14 שואלת: #101871
אני לא רוצה יותר מחזור אפשר להיפטר ממנו??

תשובה:
שלום לא. אין אפשרות להפסיק את המחזוריות של גופך. הווסת מלמדת אותך שהתבגרת והיא חלק ממהלך טוב תקין ובריא. אשמח שתכתבי יותר בפירוט למה את לא רוצה יותר ומה מפריע לך במחזור מכיוון שכך נוכל להבין מה הקושי וננסה לייעץ ולעזור לך. כל טוב


בן 15 שואל: #101826
אני בן 15 ויש לי שאלה על האיבר מין שלי. 1) אם האיבר מין שלי הוא במצב רפוי 12 ס״מ ובזקפה הוא 19 וחצי ס״מ זה טוב לגילי? 2) האם הוא יגדל עוד יותר?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ. תוך שנה וחצי/ שנתיים מרגע הגדילה מגיע הפין לגודל של מבוגר.


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בן 16 שואל: #101635
היי היה לי מחזור ואחרי המחזור התנפח לי טיפה הפות וזה מגרד אפשר לדעת מה זה?

תשובה:
שלום בזמן מחזור יש הרבה תופעות שונות בגוף. אלא ימים מיוחדים ורגישים. ישנן תחושות דומות אבל כמובן שאצל כל אישה זה משתנה. מה שאת מתארת מוכר ונפוץ. בגלל הדימום הרבה פעמים כלי הדם מתרחבים ויש רגישות ונפיחות בבטן, ברגליים ובאזור הפות והשפתיים. זה מאפיין במיוחד את הימים הראשונים של הווסת ואח"כ זה יורד ומפסיק.


בת 16 שואלת: #101590
היי בבקשה תעזרו לי אני ממש לחוצה !! אני בת 16 ורזיתי במהלך החופש הגדול 11 קילו (שקלתי ליפני 62 גובה 168) והגעתי לתת משקל,עליתי קצת בחזרה ואני שוקלת עכשיו 53 שזה משקל תקין אבל המחזור שלי הפסיק לי והוא לא חוזר כבר 4 חודשים! אני ממש לחוצה שזה נזק בילתי הפיך והמחזור לא יחזור לי ,אני בחרדות עם עצמי ולא מצליחה לישון בלילה ואני בוכה הרבה בגלל זה . אני לא בקשר עם אמא שלי כבר הרבה זמן. אני גרה אצל אבא שלי אבל אני לא מדברת איתו על דברים כאלה ואני גם לא אדבר איתו ,. בבקשה תעזרו לי אני מרגישה לבד. האם זה נזק בילתי הפיך?

תשובה:
היי לך, המחזור כפי ששמת לב אכן קשור לשומן גוף, הגוף שלך "נבהל" מהירידה הדרמטית והפסיק את המחזור . ברגע שהגוף שלך ירגיש בטוח שוב ואחוז השומן יתייצב, המחזור יגיע. כל עוד תחזרי בהקדם לאיזון הנזק אינו בלתי הפיך, אבל חשוב מאד שתאכלי מאוזן ותשמרי על משקל תקין בכדי לא לגרום נזק בלתי הפיך בעתיד. אני ממליצה לך להיות במעקב רפואי ו/או דיאטני כדי לוודא שאת אכן מאוזנת ומקבלת את כל מה שאת צריכה על מנת שתמשיכי לגדול ולהתפתח בבריאות. כל טוב ובהצלחה


בן 17 שואל: #101527
בן 17 נהיה לי פתאום מהתחלת איבר המין עד איזה 3ס'מ מהכיפה הזין נהיה חום כזה קצת כהה מהרגיל ומשם עד לכיפה רגיל זה בסדר ?

תשובה:
היי, זה יכול הצבע של העור שלך, שזה נורמלי ולגיטימי. לפעמים יש הבדל בצבע של איבר המין. מומלץ להתייעץ עם רופא.


בן 12 שואל: #101469
שלום רציתי לדעת מתי אני יתחיל להשפיך ואיך זה אמור לקרות (מה אני אמור לעשות כדי שזה יקרה מהר יותר) תודה

תשובה:
שלום לך זה קורה באופן טיבעי ואין לנו כל יכולת להשפיע ולדעת מתי הגוף שלך יתחיל לייצר נוזל זרע. אני יכולה להרגיע אותך שזה מאוד נורמלי שאתה עדיין לא שופך. אתה מתחיל את גיל ההתבגרות וזה תהליך שלם ומלא בשינויים - שיער גוף, ריח זיעה, שינוי הקול, גביהה ועוד...התפתחות מינית היא רק אחת משלל התמורות בגופך. קח את הזמן ותהנה. אין צורך להילחץ, זה יגיע.... מבטיחה :-)


בת 17 שואלת: #101462
גיל: 17 היי, כרגע אני בקשר עם מישהו. בעבר עברתי חוויות מיניות שונות (חוץ מלקיים יחסי מין). יש לי שיערות באיבר המין ובנוסף השפתיים של איבר המין שלי די גדולות.... השאלה שלי זה האם זה נורמלי שיש לי שפתיים גדולות באיבר המין?, האם הוא יגעל מהדבר הזה? האם הוא יגעל שיש לי שם עוד שיערות?

תשובה:
שלום, צורה ומראה של איבר מין משתנים בין אדם לאדם ולכן זה לגיטימי שיש פחות\ יותר שעירות ושגודל השפתיים ואיבר המין עצמו משתנה בין בחורה לבחורה. זה אכן נורמטיבי ואין לך שום סיבה לחוש בושה עקב הגודל או רמת השעירות. הכי חשוב זה שאת תרגישי בנוח עם עצמך, אם את מרגישה שיותר תיהני ותרגישי בנוח ללא שערות את יכולה להחליט להוריד בחלק מהאזורים ואם זה לא מפריע לך, את יכולה להשאיר זאת כך. הכי חשוב שלא תעשי משהו שאת לא רוצה. בנוגע לגבר איתו את נמצאת- אם אתם בזוגיות חשוב שהוא יקבל אותך כמו שאת ואם אתם ממשיכים לצאת ומתפתח שיח על הנושא את צריכה לעשות את השיקולים שלך. בכל אופן- הכי חשוב זה מה שאת רוצה ומה שטוב לך, חשוב שלא תשני דברים בגלל שמישהו "נגעל מזה". מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת לדלת הפתוחה בהצלחה:)


בן 12 שואל: #101448
שלום אני בן 12 וחצי ואני מרגיש ממש רע אני גר בפנימיה והבנים מתקלחים ביחד כיאלו חברים וצחוקים ולכולם יש שיערות בבית שחי באיבר המין ואיבר המין שלהם הוא הוה וארוך ולי יש רק 4 סנטימטר אני מאוד מוטרד מזה האם זה בסדר לגיל שלי ומה אני צריך לעשות ?

תשובה:
שלום, אין צורך לחשוש מגודלו ועוביו של איבר המין, במיוחד לא בגיל הזה. אתה בגיל ההתבגרות והגוף שלך נמצא באופן מתמיד בתהליך של התפתחות וגדילה. תהליך ההתפתחות של כל אדם (גבר או אישה) הוא שונה ואינדיוידואלי, אין צורך להשוות את גודל איבר המין או רמת השעירות שלך לזו של חבריך. שי לך עוד כמה שנים טובות להתפתח ולגדול והגודל\רמת השעירות יכולים להשתנות. מוזמן להתקשר אלינו לדלת הפתוחה לכל שאלה נוספת:)


בן 13 שואל: #101419
אני בן 13 איבר המין שלי בגוד 3 סנטימטר כשהוא לא זקיף וכשהוא זקיף הוא 8 האם זה הגיוני לגילי ואשך אחד שלי יותר קטן מהשני האם להילחץ?

תשובה:
שלום לך אתה נמצא בגיל בו הגוף שלך עובר שינויים פיסיים והורמונליים ההתפתחות הגופנים שלך עוד לא הושלמה ,גודל הפין הוא פונקציה של השלב בהתפתחות שלך עלייך גם לדעת ששלבי ההתפתחות שונים אצל כל אחד כך שאין טעם להשוות עם חבריך. לגבי האשכים זה אפשרי שאחד יהיה מעט גדול מהשני מה שחשוב זה לבדוק אם האשכים נמצאים בשק האשכים , אפשר לחוש אותם כשנוגעים בעדינות בשק חשים כמו "גולה" קשה בפנים. בסך הכל אין מקום לדאגה . כל טוב


בן 16 שואל: #101342
בזמן האחרון יש לי ריח מסריח מהפין ואני לא יודע מה הסיבה לזה וגם אחרי שאני מתקלח ושם סבון זה לא ממש עובר מה אני יכול לעשות? ומה הסיבה לריח?

תשובה:
שלום לך ריח רע יכול להיות תוצאה של הזעת יתר, הפרשות, או נטיית של הגוף, אתה נמצא בגיל ההתבגרות גופך משתנה גם חיצונית וגם הורמונלית הריח נובע מהשינויים הללו, בכדי למנוע זאת עלייך להתקלח לעיתים קרובות ממה שהורגלת, כמו כן קיימים תכשירים המונעים ריח וניתן להשתמש בהם. כל טוב


בן 15 שואל: #101297
שלום אני עוד מעט בן 16 ואני חושב שיש לי זין מאוד קטן יש לי רק 14 ס"מ האם יש דרך להגדיל את הזין שלי?

תשובה:
שלום לך יפה שאתה סקרן ומודע לגופך וחשוב שתדע שאתה נמצא בשלב לא מוגמר של ההתפתחות המינית הפין שלך עדיין לא הגיע לאורך של פין לגבר בוגר , לא ברור לי מדוע אתה רוצה להגדיל את הפין שלך ,כדאי לחכות לסיום תהליך הבשלות המינית שלך אז התשובות לשאלותיך יפתרו מעצמם. כל טוב


בת 18 שואלת: #101279
ערב טוב אני בת 18 במידה c והחזה שלי נופל אני יודעת שזה לא עניין גנטי רציתי לשאול למה זה ככה? ואיך אפשר לשנות את זה? תןדה

תשובה:
שלום לך הרבה פעמים כשיש חזה גדול הנטייה הטבעית שלו היא כלפי מטה. לכל אחת יש חזה שונה ולאורך החיים הוא ממשיך להשתנות בהתאם לשינויים בגוף כמו שינוי במשקל\ הריון\ גיל. החברה שלנו היום מאוד מכוונת למראה יופי מסוים. זה גורם לכך שהרבה נערות ונשים לא אוהבות את איך שהן נראות. (גם גברים) אני מרגישה שיכול להיות וזאת אחת הסיבות למה לא נוח לך לראות שהחזה שלך נופל למרות שזה מאוד נפוץ ויש בכך הרבה יופי בתרבויות ובמקומות אחרים בעולם. אני מעודדת אותך לנסות ולראות את היופי בחזה שלך, בגוף שלך ובייחודיות שלך, להתחבר למיוחדות שלך לפני שאת פונה לנתיבים של איך אפשר לשנות את גופך. כל טוב


בת 19 שואלת: #101151
רציתי להוסיף שההפרשות מופיעות גם עכשיו וזה נמשך כבר במשך יומיים....הפרשות ממש חומות לא מלווה בכאבים או משהו... אבל ממש מוזר בשבילי..

תשובה:
היי, כמו שכבר ענו לך, אין לך ממה לחשוש. ההפרשות האלו נורמליות לחלוטין, במיוחד אם את לפני מחזור. בהצלחה


בת 14 שואלת: #101132
שלום,אני בת 13(כיתה ח׳)והמחזור שלי מאחר כבר מ-20 לחודש אני מפחדת מאוד ואני מתביישת להגיד לאמא שלי אז אני צריכה עזרה מפה התחיל פעם ראשונה מחזור בכיתה ה׳ (לא מקיימת יחסי מין!) למה זה מאחר בכלכך הרבה ימים

תשובה:
היי, בגיל הזה מאוד יכול להיות שהמחזור לא יהיה קבוע כי הגוף עדיין מתפתח הורמונלית ומשתנה, ולכן אין לך מה לחשוש. חוץ מזה, דעי לך שמחזור זה דבר מאוד טבעי ואין לך כל סיבה להתבייש לדבר על כך עם אימך. אם את רואה שבמשך תקופה ארוכה המחזור מאוד לא סדיר וזה מפריע לך את יכולה ללכת להתייעץ עם רופא/ת נשים. בהצלחה


בן 18 שואל: #101124
חברה שלי בחודש הבא בת 16 ובחודשיים האחרונים יש שינוי מובהק בזמן קבלת המחזור חודש שעבר איחר בשבוע ובחודש כבר הזה מאחר כבר בשבוע וחצי. האם זה הגיוני ומה זה אומר ? תודה מראש, מאוד מעריך את תמיכתם

תשובה:
שלום, זה אכן הגיוני. במהלך שנות הגדילה המחזור עלול להשתנות- גם מבחינת זמני הופעה, תדירות ואופן הופעתו. אין מה לחשוש מכך. במידה ואתם רואים שינוי דרסטי משמעותי, אפשר ללכת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה


בן 14 שואל: #101114
שלום,אני בן 14 בערך חודש ואני מוטרד מגודל הפין אני יחסית שמן גודל הפין שלי במצב רפוי הוא 8 סמ ובמצב זקיפה 12 סמ זה בסדר לגיל שלי?

תשובה:
שלום, גודל איבר המין הגברי הממוצע הוא בערך בין 10-13, ומשתנה מאדם לאדם בהתאם לגובה, משקל ומבנה גוף. הגודל הזה הוא סטנדרטי ואין לך סיבה לחוש מוטרד מהנושא.


בת 17 שואלת: #101047
בזמן קיום יחסי מין , עם החבר חדירה עמוקה באצבעות , ירד לי קצת קקי ללא הרגשה , למה זה קרה ?! התבישתי הרבה

תשובה:
שלום לך, זה באמת יכול להיות מצב לא כל כך נעים, אך זה דבר טבעי שיכול לקרות, לכן אין לך שום סיבה להתבייש. זה קורה בגלל התקבצות של השרירים באיזור. מכיוון שהנרתיק קרוב לפי הטבעת לפעמים השרירים של פי הטבעת מתקבצים גם כן במהלך יחסי המין ויכולים לגרום ליציאה של צואה. כדי להימנע ממצב זה את יכולה להתרוקן לפני קיום היחסי מין וכך לוודא שזה לא יקרה במהלך היחסים. חשוב לי להדגיש שאין לך סיבה להתבייש או להרגיש לא בנוח, זה קורה לפעמים ופשוט אפשר להפסיק לרגע להתנקות ולהמשיך כרגיל. שיהיה המשך שבוע מקסים.


בת 11 שואלת: #101004
מה זה ביוץ?

תשובה:
שלום לך ביוץ הוא חלק מתהליך של יציאת ביצית בשלה מהשחלה. בסביבות זמן הביוץ (כמה ימים לפניו וכמה ימים לאחריו) במידה ונכנס זרע לגוף האישה - יכול להתחיל היריון. במידה ולא התחיל הריון - הרחם מנשיר את ריריות הדם ויחד איתו את הביצית, וזה בעצם הוסת (או כמו שהוא מכונה: המחזור) לכל שאלה - אנחנו תמיד כאן בשבילך :)


בן 16 שואל: #100979
היי...אז ככה...כאשר הפין שלי במצב שהוא עומד אז הוא עומד יותר מידי...הוא מגיע למצב שעוד רגע הור נוגע בבטן שלי... עכשיו השאלה שלי היא...האם זה נורמלי? ומה אני אמור לעשות במצב כזה כי ברור שאין מצב שאצליח לקיים יחסי מין ככה...

תשובה:
שלום לך, נשמע שהמצב שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. כשתרצה להתחיל לקיים יחסי מין חשוב ללמוד ולחקור את הנושא לפני כן, תוכל לעיין באתר של "דלת פתוחה" במאגר המידע ולקרוא קצת על "כל מה שרצית לדעת הפעם הראשונה ולא העזת לשאול"... ובנוסף, הדבר החשוב ביותר בקיום יחסי מין הוא התקשורת עם הפרטנרית שלך. לשאול אותה מה נעים ומה היא רוצה שיקרה- ככה בטוח תצליחו לקיים יחסי מין. שיהיה בהצלחה


בת 17 שואלת: #100961
היי, המחזור שלי מאחר בחודשיים. הייתי מקיימת יחסי מין במשך 3 שנים עם בת הזוג האחרונה שלי. (באמצעות חדירה של אצבעות וצעצועי מין מגוונים). נפרדנו לפני כחודשיים, עד היום לא קיבלתי מחזור ולפני יומיים קיימתי יחסי מין עם גבר ללא אמצעי מניעה כאשר הגמירה הייתה בחוץ, הדבר חזר על עצמו פעמיים. מה אפשר לעשות כדי למנוע מהמחזור לאחר בהפרשים כאלו גדולים (בד״כ המחזור שלי סדיר). והאם יש לי ממה לחשוש למרות שהוא גמר בחוץ, תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי החשש להריון- אז אכן יש לך מה לחשוש. כאשר את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי הגנה יש מה שנקרא "טיפות אהבה"- טיפות זרע של הגבר שמופרשות במהלך קיום יחסי המין ויכולות להכניס להריון (גם אם הגמירה הייתה בחוץ). קודם כל אם עוד לא עברו 72 שעות ואת לא רוצה להיכנס להריון את יכולה לקחת "פוסטינור" שעוזר למנוע כניסה להריון. אם עברו פחות מ5 ימים את יכולה לקחת "אלה" גם למניעת הריון. בכל מקרה תבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין (בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתסירי ספקות. במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו למספר של הדלת הפתוחה ונענה לך על שאלות בכל מקרה במידה ואת לא רוצה להיכנס להריון חשוב להשתמש באמצעי הגנה. בנוסף אם לא משתמשים באמצעי הגנה, יש חשש להידבקות במחלות מין כל עוד את לא יודעת בוודאות שהבחור איתו שכבת נקי ממחלות. בנוגע להפרשים במחזור- הרבה פעמים המחזור נדחה ומשתנה בהתאם למצבי רוח. במידה ואת בלחץ - אם זה מהפרידה , בגלל חשש מהריון או כל סיבה אחרת, המחזור עלול להתעכב\ להקדים. במידה והדבר חוזר כמה פעמים ומטריד אותך את יכולה לפנות לרופאת נשיפ שתבדוק כדי לוודא שהכל בסדר (בנוסף גלולות עוזרות להסדרת המחזור, אז אם זה ממשיך יש נשים שזה פתרון טוב עבורן. נשמח שתתקשרי להתייעצות והסבר נוספים. בהצלחה


בן 15 שואל: #100953
שלום אני בן 15 ורציתי לשאול עם החברה שאתה מסתובב איתה משפיע על הגובה שלך ואם משקולות באמת מורידות מהגובה וזה ואם הם כן אז למה שחייה לא זה גם מפעיל תשרירים ורציתי לשאול גם עם יש אוכל מיוחד שגורם לך לגבוהה יותר ובעניין הזין שלי זה בריא לזיין בכורה בגיל הזה

תשובה:
שלום לך, הגובה שלך נקבע מבחינה גנטית, אם במשפחה שלך יש גבוהים אז אולי יש לך סיכוי להיות גם גבוה אבל לא בהכרח . אין קשר בין מי שאתה מסתובב איתה לגובה שלך. לגבי הרמת משקולות, במידה ולא עובדים בצורה מבוקרת עם הדרכה אישית התואמת לגילך ולהתפתחותך הגופנית זה יכול להשפיע בהתפתחות. בשחייה אתה משתמש במשקל הגוף בדרך כלל ולא מוסיף משקלים כבדים. חשוב לשמור על תזונה נכונה ומותאמת למאמץ הגופני שבא אתה עוסק על מנת לבנות את השריר לאחר המאמץ ולפני המאמץ. אין אוכל שיכול לגרום לך לגבוה, כמו שציינתי זה יותר מרכיב גנטי. לגבי יחסי מין לגילך, חשוב שתיצור קשרים אמתיים עם בנות המין השני ותתפתחו יחד עם אהבה, כבוד ויושר וברגע שתרגישו שהגעתם לשלב שבו תרצו לקיים יחסי מין עם חדירה חשוב שתלמדו יחד את הנושא לעומק על מנת שתחוו חוויה חיובית. ממליצה לך לגשת לדלת הפתוחה באזור מגוריך לקבל מידע על אמצעי מניעה.


בת 15 שואלת: #100698
היי אז אמ יש לי באיבר המין כל מיני חצ׳קונים לבנים כאלה, יש לי את זה כבר מלא זמן וזה על כל האיבר וכשאני מגלחת יוצא מזה דם לפעמים...מה זה ומה לעשות כדי להיפטר מזה? ממש ממש תודה מראש

תשובה:
שלום לך! יש סיבות שונות שיכולות לגרום לפצעים באזור איבר המין. על-מנת לאבחן מה הבעיה ולתת לך טיפול מתאים (במקרה הצורך) עלייך לפנות לרופא/ת עור או לגניקולוג/ית. גילוח שגורם לפצעים בעור ולדימומים יכול לעיתים גם לגרום לזיהומים יותר מסובכים ולכן מומלץ שלא תגלחי כל עוד יש לך פצעונים באזור והדבר גורם לדימומים. תרגישי טוב!


בת 13 שואלת: #100348
האם זה שאני ספורטאית ממש (כ11 אימונים בשבוע) משפיע על גודל החזה/ על הגובה?

תשובה:
שלום לך! ספורט אינטנסיבי ותחרותי אכן יכול להשפיע על קצב ההתבגרות המינית ועל מועד הופעת סימני המין הראשונים כמו וסת, גדילת החזה וכו'. אם את מוטרדת מהנושא אני ממליץ שתפני לרופא/ה לקבל הסברים מפורטים יותר.


בת 13 שואלת: #100345
אני בת 13, קיבלתי מחזור בגיל 11, החזה שלי נורא קטן ואני נמוכה 1. האם זה נכון ששנתיים אחרי שמקבלים את המחזור מפסיקים לגבוהה והחזה מפסיק לגדול? 2. האם יש משהו שיגרום לי לגבוהה מהר יותר? ( מאכל או לעשות משהו) 3. האם יש משהו שיגרום לחזה שלי לגדול יותר ויותר מהר?

תשובה:
שלום לך! בגיל ההתבגרות הגוף שלנו עובר תהליכים מאד משמעותיים וגודלו, צורתו והמראה הכללי שלו משתנים מאד. גיל ההתבגרות והשינויים הגופניים שהוא כולל מתחילים בגיל שונה אצל כל אחת ואחד וגם מסתיימים בגיל שונה - אך לכל הפחות התהליך נמשך מספר שנים ולא מסתיים עד לסביבות גיל 18-20. הרבה מאד בנות (ובנים) מרגישות לא בנוח לגבי הגודל, הצורה והמראה הכללי של גופן במהלך השנים האלו - זו תקופה שבה תראי את גופך משתנה, תלמדי אותו ואני מקווה שבסופו של דבר תרגישי שלמה ובנוח איתו ותדעי איך להנות ממנו. אשיב גם לשאלותייך באופן נקודתי: 1. לא. כמו שאמרתי גדילת החזה והגובה יכולים להימשך גם שנים לאחר קבלת המחזור הראשון. 2. לא. בדרך כלל הגורם המרכזי שמשפיע על הגובה שלנו הוא הגובה של ההורים שלנו. כמובן, כדי להישאר בריאה חשוב להקפיד על עקרונות בסיסיים שקשורים לבריאותך כמו תזונה מאוזנת, שעות שינה מספקות וכו'. 3. לא. גם גודל החזה תלוי בעיקר בגנטיקה, ולא מוכרות שיטות לגרום לו לגדול מהר יותר. תני לזמן לעשות את שלו, אני מקווה שבהמשך תרגישי טוב יותר ובנוח עם גופך.


בן 18 שואל: #100237
שלום,אני הייתי מורידה את השיער באיבר המין שלי ולפני כמה זמן החלטתי שאני יותר אוהבת שיש לי שיער למרות שזה לא אופנתי אז התחלתי לגדל(וגודל לי הרבה) ועכשיו אני מרגישה שזה קצת מציק כי הוא מלא ומסובך,ניסיתי לקצץ במספריים וזה לא היה נוח כי הוא גדל קשה וקוצני,יש לכם אולי דרך לייעץ לי מה לעשות?

תשובה:
היי, ראשית אומר לך כל הכבוד על האומץ והתעוזה לעשות מה שאת אוהבת ומה שאת רוצה ביחס לגוף שלך ולשיער שלך, זה כלל לא מובן מאליו! מעבר לכך לשערות הערווה גם תפקיד בריאותי כך שהחלטתך חשובה גם מהבחינה הזו. לגבי שאלך- לא תיארת באיזה אופן היית מורידה שערות בתקופה בה הורדת, אך במידה וגילחת, הגיוני מאוד שאם פתאום הפסקת- השערות שיגדלו יהיו קשות וחזקות יותר. כעת את יכולה לבחור, ככל שתמעיטי בקיצוץ שערות הערווה עם מספריים כך השיער יחזור לעוביו וחוזקו המקורי. שערות קצרות תמיד נוקשות יותר משיער שמעט ארך. במידה ותרצי ליצור שינוי משמעותי יותר תוכלי להשתמש בשעווה שמסירה את השערות מהשורש וכך השיער שיגדל לאחר מכן יהיה רך יותר. קיימת גם האופציה של הלייזר שבמידה ותרצי תוכלי לבחור לדלל את השערות ולא להסיר אותן לחלוטין. מקווה שהצלחנו לעזור! כל טוב :)


בן 14 שואל: #100078
היי אני חייבת עזרה קצת מפדחת😕 אני לא אוהבת לדבר עם אמא שלי או עם אחותי על המחזור שלי ואחותי לעומת זאת ממש פתוחה עם אמא שלי אז יום אחד הן הלכו לקנות פדים וביום שהיה לי מחזור הפדים לא היו במקומם ולא מצאתי אותם אבל איכשהו הסתדרתי יום לאחר שהסתיים לי המחזור הלכתי רגע לחדר של אחותי וחיפשתי פדים כי ידעתי שכנראה היא מחביאה אותם אז הלכתי ובאמת מצאתי שתי חבילות אז שמתי אחת בשרותים כמובן שהיא גילתה את זה וכעסה עלי והיא לא הבינה שאני זאתי שסובלת ולא היא זה כלכך מעציב אותי לדעת שכנראה במחזור הבא אני אצטרך להשתמש עם נייר טואלט או בלי כלום ויהיו לי כתמים על המכנס בבקשה תעזרו לי😓

תשובה:
היי יקירה, מחזור הוא דבר טבעי שקורה לכל בחורה בגיל ההתבגרות, וכמו שאמרת בעצמך גם אחותך וגם אמא שלך מקבלות מחזור ולכן אין סיבה להתבייש לדבר על הנושא הזה. אם את בכל זאת מרגישה לא בנוח לדבר על זה איתן אולי תוכלי למצוא חברה שגם קיבלה מחזור ולהתייעץ איתה בנושא. בנוגע לפדים, אם את לא מרגישה נעים לבקש מאמא שלך שתקנה בשבילך, את יכולה לגשת לכל סופר פארם ולקנות בעצמך או אולי לבקש מחברה שכבר קיבלה מחזור שתקנה איתך/ בשבילך. אין סיבה שבמחזור הבא תשתמשי בנייר טואלט ולא בפדים, כי זה מאוד לא נוח ועלול לגרום לך לאי נעימות. תזכרי שזה מאוד טבעי ואין לך בכלל במה להתבייש. והכי חשוב תזכרי שאת חשובה ולדאוג לעצמך ולגוף שלך זה הדבר הנכון והטוב- ככה את דואגת לעצמך, שאת הבן אדם הכי חשוב בחייך! בהצלחה


בת 17 שואלת: #99518
המחזור שלי עדיין לא סדיר וקיבלתי בפעם הראשונה לפני שנתיים וחצי? זה הגיוני? עדיין אין לי 18

תשובה:
שלום לך, ישנן נערות ונשים שלוקח זמן עד שהווסת מגיעה בצורה סדירה. לכן, כרגע זה מאוד הגיוני שהווסת אינה תהיה סדירה, כל טוב.


בן 12 שואל: #99490
שלום שמתי לב שיש לי בפין, מעין שכבה שמכסה לי חצי מהחור שממנה יוצא קו אדום ארוך שמסתיים בסוף האשכים. מה זה אומר? זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! חסרים לי קצת פרטים כדי להבין את שאלתך. קודם כל חשוב לדעת אם ה"שכבה" שאתה מתאר הופיעה לאחרונה או שזהו המרבה של הפין שלך מאז ומתמיד. דבר נוסף הוא האם ה"שכבה" מפריעה לך באיזושהי צורה, למשל בהשתנה, או שאתה רק תוהה לגבי המראה של איבר המין שלך. איברי המין של בנים שונים זה ומזה בגודל, עובי, צורה, צבע וכו' וברוב המקרים להבדלים במראה אין כל משמעות מבחינת תפקוד ובריאות. אם בכל זאת לא מדובר רק במראה שמטריד אותך, ואם ה"שכבה" הופיעה בזמן האחרון אתה מוזמן לבקש מאחד ההורים לקחת אותך לרופא/ה ילדים לברר את הנושא. מקווה שעזרתי!


בת 18 שואלת: #99463
היי, לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין מוגנים עם חבר שלי , ויום לאחר מכן התחילו להופיע הפרשות בצבע חום כהה כזה, וזה עדיין מופיע והכמות יותר גדולה ובתאריך הזה אני אמורה לקבל מחזור, זה כאילו במקום המחזור הרגיל מופיע הדבר הזה מה זה יכול להיות? האם זה מחזור או שלא אני באמת לא יודעת אשמח אם תענו לי :)

תשובה:
היי! קודם כל טוב לשמוע שקיימתם יחסי מין מוגנים, כל הכבוד! אם ההפרשה הופיע בזמן שמתאים למחזור החודשי שלך כנראה שמדובר במחזור. אם בכל זאת ההפרשה נראית לך חריגה - אם היא מלווה בכאב, בעלת ריח יוצא דופן או לא חולפת כעבור מספר ימים - את מוזמנת לפנות לרופא/ת נשים שלך על-מנת לבדוק את הנושא. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #99452
היי , אני בת 19 ובמאי הייתה הפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין והם היו מוגנים (קונדום) עם האקס שלי. בדקנו שהקונדום לא נקרע והוא גמר בחוץ. מיוני המחזור שלי קצת התחיל להשתגע . הוא מאחר לי כל פעם בשבוע- שבועיים . בהתחלה הייתי בטוחה שזה מלחץ בצבא אבל התקופה הלחוצה נגמרה ועדיין המחזור שלי לא חוזר להיות סדיר . אני די בטוחה שזה לא הריון האם זה יכול להיות משהו אחר? (חשוב לציין שהמחזור מאחר לי יש לי את כל הסימנים של הלפני מחזור אבל הם נמשכים שבוע וחצי-שבועיים)

תשובה:
היי! אם קיימת יחסי מין מוגנים בפעם האחרונה לפני ארבעה חודשים ומאז את מקבלת מחזורים אין סיבה שתחששי מהיריון. אצל צעירות רבות המחזור הוא אינו סדיר בשנים הראשונות לאחר קבלת המחזור, ובפרט אצל חיילות בצבא יכולים להיות שינויים במועד קבלת המחזור. באופן עקרוני, אם אי הסדירות של המחזור מפריעה לך מאד ניתן להגיע למחזור סדיר על-ידי שימוש בגלולות למניעת היריון. כדי לקבל גלולות את מוזמנת לפנות לרופא/ה בצבא. מקווה שעזרתי!


בת 15 שואלת: #99341
כתבתי את השאלה הזאתי, אך לא עניתם/ענית לי על השאלה עצמה שהיא על החזה.. וכן יש לי תפריט מסודר לגילי ומאמן צמוד. אשמח לתשובה חדשה(: שלום(: לאחרונה התחלתי להכנס לכושר ואני שואפת להוריד במשקל 25 קילו ומקווה שאצליח בעזרת ה׳(: הבעיה היא שאני יודעת שכשיורדים במשקל באופן משמעותי כזה מידת החזייה יורדת לפחות בקאפ אחד. לי יש 85b וגם לאימי, אבל לאמה ואחותה (סבתא ודודה שלי) יש דאבל D ודאבל C. האם זה הגיוני שיהיה לי מידה a אחרי ירידה במשקל? אני בת 15 ולאימי הפסיק לגדול החזה בגיל 20 אבל מידת הקאפ לא ממש עלתה לה. אני יודעת שהחזה זה גנים ולפי הגנים שלי אמור להיות לי לפחות b או c אבל אני מפחדת שיהיה לי a אחרי הירידה.. אפילו לאמא של אבי יש חזה גדול (דאבל D) מקווה שהאתר יעזור לי כמו שעזר לאחרים(: תודה רבה(:

תשובה:
שלום לך. אני רואה שהשאלה הזאת מטרידה אותך ושאת חוששת לשינוי בגודל החזה שלך ואני שמחה שכתבת לנו שוב. אני גם שמחה לשמוע שאת יורדת במשקל בצורה מבוקרת ובליווי מקצועי וכך דואגת ושומרת על הבריאות שלך. בנוגע לשאלתך- ראשית, בגיל 15 הגוף עדיין עובר שינויים ולכן ייתכן והגוף שלך לא סיים לגדול ושהחזה שלך עוד צפוי לגדול עוד בעתיד אבל גם ייתכן והוא סיים לגדול. קצב צמיחת החזה הוא לא תמיד קשור למה שהיה לאימא שלך ולכן זה משהו שרק הזמן יגיד. שנית, ייתכן ובתהליך ההרזייה שלך מידת החזה שלך תיקטן וייתכן שלא. קשה מאוד לדעת זאת בוודאות בגלל שלכל אישה הגוף מגיב אחרת לשינויים במשקל ולכן לצערי אני לא יכולה להגיד לך בבוודאות האם הוא ייקטן או לא. מה שאני ממליצה לך לעשות, זה לנסות ולהירגע ולתת לגוף שלך לעבור את השינויים שהוא צריך תוך כדי קבלה ואהבה של מי שאת מבפנים ומבחוץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #99315
אני עם חבר שלי שמונה חודשים כבר ויש לנו קשר רציני ובריא ומאוד אוהב. הסקס שלנו מעולה ויש בינינו כימייה טובה אבל יש רק בעיה אחת וזה שהוא גומר מהר מדי, שזה מפריע לי טיפה אבל אפילו יותר מפריע לו. האם יש דרכים שאני יכולה לעזור\ לגרום לכך שיגמור לאט יותר? תודה!

תשובה:
היי, אין דבר כזה מהר מדי, אבל אם זה מפריע לכם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. בהרבה מקרים לנשים לוקח יותר זמן לגמור מאשר לגברים, אז אפשר שלפני החדירה הוא יגרה אותך בצורה שנעימה לך, וכשאת תרגישי שאת מספיק מגורה וקרובה לגמירה הוא יחדור אלייך. אפשר גם שלפני קיום החדירה בן זוגך יגמור, זה יגרום לו להיות פחות מגורה וככה אולי הוא ייגמור לאט יותר כאשר תקיימו את יחסי המין עם החדירה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות זה להחליף תנוחות או קצבים תוך כדי קיום יחסי המין כי עצם השינויים עצמם מעכבים את הגמירה, או לעשות הפסקה קצרה באמצע בשביל שהוא יירגע. אם אף אחד מהדברים הללו לא יעזרו, את מוזמנת לפנות אלינו בדלת הפתוחה דרך אתר האינטרט, הטלפון, או שאת (ואם תרצי ביחד עם בן זוגך) תגיעי לדלת הפתוחה שקרובה אלייך להתייעצות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99153
שלום, יש לי ריח רע מהאיבר הנשי שלי אבל לא תמיד לפעמים ואני מנקה אותו ממש טוב חבר שלי הריח את זה היום , קצת לא נעים .. ממה זה יכול להיות ולמה ?

תשובה:
שלום לך, הנרתיק של האישה עובר שינויים הורמונליים במהלך החודש: ווסת, ביוץ, הכנה לווסת, וחוזר חלילה. כל השינויים הללו נעשים על ידי הורמונים שמפרשיים רטיבות וריחות. זה טבעי ונורמלי לחלוטין. אני מבינה שזה מרגיש לך לא נעים אבל ככה זה כל הנשים. דווקא רחיצת יתר ושימוש מוגבר בסבון, מגביר את ההפרשות והריח. אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו עם מידע שיכול להקל על ההפרשות והריח: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=95 כל טוב


בן 14 שואל: #98854
שלום, אני מאוד מוטרד בעניין הגובה שלי. אני בן 14 ואני מוטרד מכך שאני כל הזמן גובהה. אני לא מהגבוהים בשכבה שלי ואני גם לא נחשב ממש גבוה, אבל אני כל הזמן גובה וגובה וגם כל הזמן אומרים לי שאני גובהה ואני שונא שאומרים לי את זה ואני רוצה להפסיק לגבוה. אני בגובה 166 ס"מ. כל הזמן שמישהו מבוגר פוגש אותי אז הוא אומר לי "וואו איך גבהת" ואני ממש לא אוהב שאומרים לי את זה ואני בכלל לא רוצה להיות גבוה. אמא שלי ממש רוצה שאני יהיה גבוה ואני ההפך, וזה לא שאני רוצה להיות נמוך אני פשוט לא רוצה להיות ממש גבוה בעתיד וגם עכשיו. מתי בערך אני יפסיק לגבוה? האם לדעתכם עדיף להיות גבוה? תודה רבה :)

תשובה:
היי, אתה נמצא בגיל מאוד הורמונלי והגוף שלך עכשיו עסוק בהתפתחות והשתנות.. גם נושא הגובה הוא חלק מהותי בשלב ההתפתחות הזה.. אין לך מה לדאוג מכך שאתה גובהה, להפך זה אפילו משמח כי יש לך התפתחות גופנית תקינה! עליך להבין שאין לך שליטה על תהליך הגביהה שלך וגם לא על הגובה שתגיע אליו בסופה של הצמיחה, לכן אני מציעה לך לקבל זאת באהבה. אני מבינה את חוסר הנוחות שאתה חש בעקבות השינוי החיצוני, אבל תזכור שכל בני גילך חווים תהליכים כאלה ואחרים בשלב שאתה נמצא בו (אולי אפילו יש לך חברים שלא גובהים כלל ופוחדים להישאר נמוכים).. וחשוב לזכור שזוהי תקופה זמנית עד שהגובה והשינויים יתייצבו ולאחר מכן גופך יהיה מאוזן באופן קבוע. בהצלחה :)


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #98732
האם התזונה קשורה לגודל הציצי?

תשובה:
שלום לך. תזונה לא קשורה לגודל הציצי אבל אם בגיל ההתבגרות לא אוכלים בריא או שיש הפרעת אכילה אז כל הגוף לא מתפתח טוב גם החזה. אם אוכלים רגיל אז לא קשור לחזה. לרוב גודל החזה קשור לגנטיקה ולפעמים פשוט נולדים ככה. בכל מקרה הגוף ממשיך להתפתח עוד בגילך.


בת 14 שואלת: #98620
שלום אני קיבלתי תמחזור לפני שלושה שבועות הוא הפסיק לי לשלושה ימים והמשיך כבר בארך שבועים וחצי יוצא לי דם בכמות יחסית גדולה (יש ימים שפחות) אשמח אם תעני לי לתשובה תודה

תשובה:
שלום לך, בגיל ההתבגרות ובעיקר בזמן הווסתות הראשונות יש דימום לא סדיר כפי שאת מתארת. במידה והמצב ממשיך כך עוד זמן רב ואת סובלת ממנו יש לפנות לרופא/ת נשים. במידה ויש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי "דלת פתוחה" בטלפון. במרכזים לרוב נמצאת גם רופאת נשים וניתן לקבוע תור


בת 18 שואלת: #98545
קיבלתי את המחזור הראשון שלי בגיל 13. אני אישית ממש שונאת מחזור, אני לא יכולה לסבול את זה, כשאני במחזור אני מרגישה ממש מגעיל. אני נגעלת מעצמי. בזמן מחזור אני גם הופכת לפרנואידית. אני כל הזמן חוששת שמה התלכלכתי, אני לא שוכבת על הגב כי אני מפחדת להתלכלך, אני לא הולכת לחברות כי אני חוששת שאני אתלכלך כאשר אהיה אצלן. וגם הכאבים, כן גם הכאבים ממש גורמים לי ממש לשנוא מחזור. אז רציתי לדעת האם יש איזושהי דרך להפסיק לקבל מחזור לתמיד? לא מעניין אותי שאני לא אוכל להכנס להריון, אני גם לא ממש מעוניינת.. אני ממש רוצה להפסיק לקבל מחזור!! ובבקשה אל תגידו שזה רק הגיל וזה יעבור ואני ארצה להביא ילדים כי אני לא חושבת ככה וזה לא ממש מעניין אותי, אני פשוט רוצה להפסיק לקבל מחזור כי זה ממש גורם לי להרגיש רע עם עצמי ולשנוא את עצמי בזמן המחזור.

תשובה:
שלום, קודם כל נשמע שהמחזור מעסיק ומטריד אותך מאוד, ואף פוגע בפעילות היום-יומית שלך. יש דרכים שבהם אפשר לא לקבל מחזור זמנית ועדיין תוכלי להיכנס להריון בעתיד. הדרך הראשונה היא התקן תוך רחמי הורמונלי, שמותקן עד 3 שנים. יש גם גלולות שיש בהן רק פרוגסטרון (לעומת גלולות אחרות שיש בהם גם פרוגסטרון וגם אסטרוגן) שגם בהם לא מקבלים מחזור. יש לציין שיכול להיות בחודשים הראשונים דימום קצת לא סדיר, עד שזה מסתדר ונעלם, וזה משהו שצריך לקחת בחשבון. אני ממליצה לך ללכת לרופאת נשים כדי שתסביר לך ותתאים לך את האופציה שמתאימה לך יותר. את מוזמנת להתקשר לדלת ולקבוע פגישה עם רופאת נשים בחינם. מחזור הוא דבר טבעי ובריא, ויכול להיות שקיבלת במהלך חייך מסרים שאולי גרמו לך לחשוב שזה "מלוכלך". אבל בעצם אין בזה כל דבר רע, זה תהליך מדהים של הגוף כמערכת. זה מרגיש לי שאת צריכה לדבר על זה ולנסות להבין מה עומד מאחורי זה, אני ממליצה לך ללכת ואולי לדבר על זה עם מישהו קצת יותר מקצועי שידע לתת לך את המענה המתאים. בהצלחה וכמובן שאת מוזמנת להתקשר או לפנות אלינו עם עוד שאלות


בת 16 שואלת: #98518
ועוד שאלה בכל אתר כתוב אחרת מתי יש ביוץ אחרי הבייסת?

תשובה:
שלום לך, הביוץ מתרחש 14 יום לפני קבלת הווסת, כלומר 14 ימים לפני היום הראשון הדימום. לא ניתן לחזות מראש מתי יהיה הביוץ כי רוב הנשים אינן סדירות ואינן מקבלות כל 28 ימים, וגם יש כל מיני דברים שמשפיעים על הביוץ כמו לחץ וחרדה, תזונה, וכו'. כל טוב


בת 18 שואלת: #98435
אני לא כל כך יודעת אם זה תקין שהמחזור שלי מגיע בזמן האחרון כל 44 ימים, הפעם הוא הגיע אחרי 50 ימים.. השנה הוא התחיל להיות קצת יותר סדיר והגיע כל חודש עד חודש ושבוע.. וכבר 4 פעמים בערך שהזמן בין מחזור למחזור מתארך יותר ויותר.. זה בסדר? מזה אומר? אני לא מקיימת יחסים (אני מיד בת 18) (הבנתי שיכול להיות גם השפעה של לחץ אבל אני נמצאת בלחץ גם בשאר הזמן.. וגם הבנתי שזה יכול להיות מושפע ממשקל הbmi שלי 17.4) יש לי עוד שאלה יכול להיות הדגדגן גדל בגלל אוננות? זה יכול להיות גם שהוא נהיה פחות רגיש? (בבקשה תענו כבר שלחתי שאלה כמה פעמים אבל אף פעם לא עניתם)

תשובה:
הי לך, שמחה שאת פונה אלינו. בנוגע לווסת (המחזור) הלא סדירה מציעה לך להתייעץ עם רופא כדי להבין לעומק את הסיבות שלך ואז תוכלי לקבל מענה מתאים. יש בהחלט השפעה של ה- BMI ואם את בחורה רזה זה משפיע על ווסת לא סדירה. לחץ גם יכול להשפיע על עיכוב בווסת אך יהיה לרוב בהקשר לנקודת זמן מסוימת ולא בהכרח לתקופה ארוכה. נראה שלמשקל הגוף שלך יש השפעה משמעותית בנושא ולכן, ייעוץ עם רופא הוא הדבר הכי נכון עבורך. בנוגע לאוננות אני שמחה לשמוע שאת יודעת לענג את עצמך. שבזמן גירוי, הדגדגן מתמלא בזרימת דם שגורמת לו להראות גדול מעט מהרגיל אך זה לא משפיע במהלך היום אלא רק לאחר תחושת הסיפוק המיני. ייתכן והדגדגן שלך מוגדל וזוהי צורתו הטבעית, לכל אחת מאיתנו איבר מין השונה מהשנייה וכך גם הדגדגן. תוכלי להסביר יותר מה הכוונה לכך שנהיה פחות רגיש? מקווה שעניתי על שאר שאלותייך ואת מוזמנת לפנות אלינו מתי שתרצי .


בת 15 שואלת: #98387
היי, אני בת 15 ועדיין לא קיבלתי מחזור, אני לא דואגת לגבי זה. אבל, אחותי שקטנה ממני בשנה וחצי קיבלה היום בבוקר הפרשה חומה, לפי מה שהבנתי זה לא מחזור עדיין, אני לא מבינה כל כך בזה אך אם תוכלי לעזור לי בזה, בכל הקשור להפרשות חומות ומחזור אני אודה לך מאוד. תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני לא יודעת מדוע אינך מקבלת ווסת אבל יכול להיות שההפרשות קשורות לזה ויכול להיות שלא. במהלך החודש יש לנו הפרשות, במיוחד בחודשי הקיץ, וזה מעיד על השינויים של גיל ההתבגרות. אני מציעה שתשתפי את אמך על זה שעדיין לא קיבלת ווסת ותלכו לרופא/ת נשים לברר מדוע. כל טוב


בן 16 שואל: #98367
תודה על התשובה לשאלה הקודמת ורציתי לענות על השאלה שנשאלה למה אני מתבייש בגודל הפין שלי... זה משום שגם לחברים שלי יש גדול בהרבה משלי וגם משום שביום מן הימים כשאני יגיע למצב של קיום יחסי מין ברגע שהיא תראה את הפין שלי אני יודע שיהיו מספר שניות של שקט ומבוכה בגלל הגודל שלו זה שלפי הנתונים אני לא נחשב לאדם עם פין קטן מאוד זה לא אומר שנשים לא חושבות כך גם אם זה משהו שכן יגרה אותן ויגרום להן להנאה מינית.

תשובה:
הי. לפי שאלות קודמות וגם פנייה זו למרות שאתה יודע שגודל הפין שלך בנורמה אתה מוטרד מאיך יגיבו בנות שתהיה במחיצתן. קשה לך לדמיין את זה כי עדיין לא היית באינטימיות. חלק מהפחד, הבושה והמבוכה הוא תהליך שעוברים כל אחד עם עצמו וביחד לומדים להרגיש בטוחים ואף לקבל אחד את השני וכל אחד את עצמו. סמוך על התקשורת והדרך, והכל יראה יותר פשוט ואפשרי בבוא היום. בהצלחה


בן 16 שואל: #98306
כמה שאלות 1) כל פעם שאני עושה ביד וגומר הזין שלי מתנפח בחלק העליון מה זה אומר 2)הזין שלי הוא 9 שלא עומד ו14.5 וחצי שעומד זה בסדר? 3)העובי של הזין שלי הוא 4סמ זה בסדר 4)יש איזה ילדה שאני ממש אוהב וכשאני עושה ביד אני חושב עליה יש פעמים שאני כאילו מזין את המיטה וחושב שזאת היא כאילו אני מפעיל הרבה דמין עם זה ביחד עם פורנו הרבה זה בסדר

תשובה:
היי, כל המידע שהעלת בשאלות הוא מידע נורמלי הנמצא בטווח הממוצע- גם הגודל, העובי והנפיחות שאחרי הגמירה. מאוד לגיטימי שאיבר המין מתנפח כי מגיע הרבה דם לאיזור וכלי הדם מתנפחים, צריך לשים לב שהנפיחות יורדת בהמשך. מעבר לכך, מבחינת הגודל חשוב להבין שהגודל משתנה בין גבר לגבר ואין לגודל משמעות בקיום יחסי מין עם אישה מכיוון שמרבית הנשים לא גומרות מחדירה אלא ממגע בדגדגן. בנוגע לאוננות ניתן לעשות את זה בכל דרך שתבחר שתהיה לך נעימה בתנאי שהיא לא פוגעת באף אחד אחר ונעשית בפרטיות. יש לעשות הפרדה בין סרטי פורנו לבין המציאות, חשוב לזכור כי סרט פורנו הוא סרט לכל דבר ולכן כמו שמשתמע מכך הוא ערוך, מבויים וכולל אפקטים שאינם קשורים למציאות. המון בהצלחה!


בת 15 שואלת: #98225
שלום, אני בתולה אבל נוהגת לאונן גם עם אביזרים ובזמן האחרון אחרי שאני מאוננת נהייה לי כאב רציני בכל חדירה ועוד דבר השפתיים הפנימיות של הפות שלי אחת ממש גדולה עד כדי שהיא בולטת ומשתפשפת בתחתון וגורמת לגירוד והשניה בגודל סביר הגירוד בלתי נסבל אשמח לקבל תשובה במהרה , תודה

תשובה:
שלום, יכול להיות שהגירוד והכאבים נובעים מפציעה שנגרמה תוך כדי החדרת אחד האביזרים או האוננות, או מכל דבר אחר. אני ממליצה לך לפנות לרופאה שתראה ותבדוק את הגירוי ותוכל להציע הסבר, טיפול והקלה על הכאב. אולי כדאי שבינתיים תשמרי על האזור נקי ותימנעי מהחדרה של אביזרים ומשפשוף האזור עד שהוא יירגע ויטופל. בהצלחה!


בת 11 שואלת: #98189
אני הייתי בטיול בצופים והיה מישהו מד חמוד שבהתחלה רק הכרתי את השם שלו ולאט לאט הכרנו והתחברו יותר בטיול והתחבקנו והחזקנו ידיים וכל זה ומאז לא דיברנו ונפגשו(אין לנו מספרים אחד של השני )ועכשיו שמצאתי את המספר שלו אני ממש מפחדת שהוא יסננן אותי ויתחילו לעשות עליי שיימינג ומצד שני יש מישהו שאנחנו ידידים טובים כמעט 6 שנים אבל לפעמים הוא לא מתייחס אליי ואני ממש נפגעת ולפעמים אני מרגישה בודדה ושאין לי טעם לחיים ואני בוכה כל לילה שאין לי חברים ושכולם שונאים אותי ופעם היה לי ביטחון עצמי בכמויות והיום אין לי אני עוד מעט בת 12 ואני לא מסתובבת עם בגדי ים מהבושה ואני פשוט אומללה תעזרו לי בבקשה אני מרגישה חסרת אונים

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת לנו נשמע כי את נמצאת ברגשות מעורבים בנוגע לכל מיני תחומים שונים כרגע בחייך. דבר ראשון שחשוב שתדעי הוא שזה בלבול טבעי ונורמטיבי בגילך. בגיל ההתבגרות קורים שינויים הורמונליים בגוף, התעניינות ראשונית בבני המין השני ושינויים גופניים העלולים ליצור אצלינו מבוכה ותחושת חוסר נוחות. חשוב להבין שזוהי תקופה זמנית, ולכן אייעץ לך לקבל את השינויים ולחקור אותם עם עצמך, מה את אוהבת ומה פחות. אולי כדאי לך לנסות להתייעץ עם חברות שלך שאולי חוות תחושות דומות לשלך או להתייעץ עם אמא שלך שתוכל לעזור לך בתקופה המבלבלת הזו. חשוב שתקשיבי לעצמך ולרצונות שלך גם בנוגע ללבוש שלך- אם לא נוח לך עם בגד ים את לא חייבת להסתובב איתו או שתוכלי לחפש בגד ים שיגרום לך להרגיש טוב יותר. גם בנוגע ליחסים עם בנים, תנסי להקשיב לאינטואיציה שלך. למה שבחור שהיה לך חיבור טוב איתו ירצה לעשות לך שיימינג? ואם ידיד שלך מזה 6 שנים גורם לך להיפגע אולי שווה לנסות לדבר איתו? אל תעשי דברים שמרגיש לך לא בנוח איתם, אבל כן תזכרי שגם בנים יכולים להיות נבוכים מליזום קשר או להתקשר מתוך חשש לדחייה או 'שיימינג'. המון בהצלחה!


בת 12 שואלת: #98186
שלום , לפני שנה קיבלתי מחזור. תוך כמה זמן המחזור יהיה רציף( בערך ) ? בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, כל אחת היא אחרת. יש כאלה שהוא נהיה סדיר מהר מאוד ויש כאלה שאחרי כמה שנים. כל טוב


בת 18 שואלת: #98127
אני בת 18 בשני החודשים האחרונים הקדים המחזור בעשרה ימים , החודש התמשך הדימום 15 יום ובדרך כלל הדימום מפסיק אחרי שבעה ימים , זו תופעה נתקלת בה בפעם הראשונה , האם זה מקרה רגיל ?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, האם את מקיימת יחסי מין? ואם כן, האם הם מוגנים? אם לא, יכול להיות שזה קשור ליחסי המין הלא מוגנים. אם את משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים כמו גלולות, יכול להיות שזה בגלל הגלולות. אני מציעה שתפני לרופא/ת הנשים שלך לבירור. כל טוב


בת 27 שואלת: #98075
האים ייתכנו תופעות של רגישות בחזה וכד עשרה ימים(קצת הרבה לפני) לפני מועד המחזור?

תשובה:
שלום לך. ישנן נשים שמדווחות על רגישות בחזה כשבועיים לפני קבלת המחזור (סביב זמן הביוץ) וישנן נשים שחשות בכך רק בסמוך למועד קבלת הווסת. אצל כל אישה קורים דברים שונים וקיימות תחושות שונות. האם מדובר על תופעה חדשה אצלך או משהו שאת זוכרת מאז שהתחלת לקבל ווסת באופן סדיר? אם הכאב מטריד אותך, תמיד תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים או כירורג שד. כל טוב.


בת 24 שואלת: #98059
הי אני בת 12 ויש לי כמה שאלות.. 1.מאז יום חינוך מיני אני לא מפסיקה לחשוב על דברים שהיו שם..(דברים קצת מיניים) אז זה טבעי בגיל הזה? 2. השנה אני יהיה בכיתה ז' ואני מצד אחד קצת חוששת בנוגע לבנים כי אמרו שבגיל הזה הם מתחילים "להסתכל" וכל זה אבל מצד שני אני גם קצת שמנה.. ואני לא יודעת מה יחשבו עלי בגלל המשקל אז מה אפשר לעשות? 3.והמחזור שלי לא סדיר כל כך *חשוב לי לציין שאני לא רואה פורנו ודברים כאלה.. יום טוב ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני מתנצלת על העיכוב במענה. אני אענה על שאלותייך לפי הסדר: 1. זה טבעי לחלוטין לחשוב מחשבות מיניות, זה נורמלי לגמרי, בעיקר בגיל שלך, בגיל ההתבגרות. אני מבינה שהמחשבות הללו צפו מאז יום ה"חינוך המיני" – אם יש לך עוד שאלות על הנושא, את מוזמנת לפנות אלינו. 2. כמוך, זה נורמלי שבנים ובנות בני ובנות גילך יתעניינו בגוף של עצמם וגם בגוף של אחרים ואחרות... אני ממליצה לך לחשוש פחות ממה שאחרים אולי יחשבו – ויותר להתמקד במה שאת חושבת על עצמך! בגיל ההתבגרות ישנם שינויים התפתחותיים רבים והגוף משתנה. ייתכן שאת תגבהי וגם משקל הגוף שלך ישתנה בהתאם. בכל מקרה, אני ממליצה לך ללמוד לאהוב את הגוף שלך, את מי שאת, בדיוק כמו שאת! 3. הווסת ("המחזור") יכולה להיות לא סדירה בגיל שלך וזה בסדר גמור. הרבה דברים משפיעים על הווסת, כמו תזונה, שינה, לחץ נפשי ועוד. לפי מה שאת מתארת, אין לך ממה לדאוג. כך או כך, נשמע שיש לך הרבה שאלות חשובות ואת מוזמנת להתקשר אלינו ולהגיע לסניף הקרוב אליך להמשך ייעוץ וליווי. אנחנו כאן בשבילך!


בת 12 שואלת: #98032
האם שתייה מרובה של מים או בכללי השתייה משפיעה על כמות המחזור/ הדלילות שלו / צבעו ? למשל אם אני שותה הרבה מים אז המחזור יהיה נוזלי בצבע פחות כהה ...... ( אז יש השפעה ) ? ואם זה אפשרי לאחר את המחזור בדרכים קלות וטבעיות לחלוטין כמו כמות וסוג האוכל או כמות השתייה , מסאג באזור מסוים , מקלחת ....? או כל דרך שהכמות של המחזור תהיה קטנה יותר . אני מקווה שאני מפנה את השאלות שלי למקום הנכון ושתדעו לענות על זה....... ;) ושאלה נוספת אם יש דרך לדעת אם הקרום בתולין שלי נקרע בלי ללכת לרופא ? כי כשגיליתי על החור שיש בפות אז חקרתי עליו בעזרת חפצים ולא ידעתי שזה יכול להזיק ( לא הרגשתי שקרעתי את קרום הבתולין וגם לא ירד דם או כאב לפי הזכור לי ) ועכשו אני במצב שאני לא יודעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי במחשבה שנייה אין מצב שהוא לא נקרע .....אז נגיד שהוא נקרע וכשאני יגדל אני ישכב אם משהו אז הוא ישים לב שהקרום בתולין שלי כבר נקרע ואז יחשוב ששכבתי אם משהו אחר שלמעשה הוא הראשון שלי ( האם הגברים שמים לב שהקרום בתולין נקרע ?) אז מה עלי לעשות . בתודה מראש .

תשובה:
שלום לך מקסימה, את אכן פונה למקום הנכון וטוב שפנית כי אני רואה שיש לך הרבה שאלות. שתיה מרובה של מים אינה משפיעה על צבע הווסת או הכמות של הווסת. אין איך לשנות את הזמן בו את מקבלת ווסת בדרכים טבעיות. אם לא קיימת יחסי מין אז את בתולה ואין לך מה לדאוג. בתולים היא לא בהכרח משהו רפואי שניתן לראות. זו יותר תפיסה חברתית. מדובר בפיסת עור הנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק. אצל כל אחת זה שונה ויש כאלה שזה לא נמצא אצלן כלל. אנחנו חיות בחברה שיש בה מיתוסים רבים, כמו זה שחייב לרדת דם או שכואב בפעם ראשונה, וזה לא ככה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. את רק בת 12 ואין לך מה לדאוג לגבי זה כרגע. מעולה שחקרת את עצמך וטוב שעשית את זה אבל אם זה מדאיג אותך, הימנעי מהכנסה של חפצים או אצבע לנרתיק. הסתכלי עליו חיצונית. את נשמעת נערה מאוד נבונה וסקרנית וזה משמח מאוד לקרוא! כל טוב


בת 12 שואלת: #97965
יש לי כמה שאלות קיבלתי מחזור לפני חצי שנה ולא כאב לי אבל החודש הרגשתי כאילו דוקרים אותי הגעתי למצב שלי בכי... זה תקין?? המחזור מגעיל אותי כי אני מרגישה כאילו יוצא לי פיפי במכנסיים ממש זרימה חזקה זה תקין??

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא תקין לגמרי. הווסת בשנים הראשונות יכולה מאוד לכאוב ויכול להיות זרמים מאוד חזקים של דם. עם השנים זה יתמתן ויירגע. אני מציעה שתשתפי את אמא שלך שתנסה לעזור לך בזה. כל טוב


בת 12 שואלת: #97870
שלום , אני בת 12 וקיבלתי כבר מחזור לפני שנה . במשך כל השנה הזאת היו לי הפרשות מהפות שמזכירים לי נזלת חוץ מהימים של המחזור . בנוסף תמיד יום לפני ואחרי המחזור אין לי הפרשות . אני פעם ראיתי סרטון ביוטיוב על כך שקוראים לזה מחזור וסט קדמי (משהו כזה ) אבל בסוג הפרשות האלו אז הם באות רק לפני מחזור ואחרי מחזור ( הפוך ממני ) וגם שנה לפני המחזור , שאת זה היה לי שנה שעברה אבל בכמות יותר קטנה ממה שעכשו . שנה שעברה היה לי ממש טיפה הפרשות שהשאירו לי טיפה רטוב . השנה ההפרשות ממש מרטיבות לי את התחתונים בכמות כמו של מחזור , ואני לא יכולה כל הזמן להשתמש במגני תחתון . אני לא יודעת אם זה בסדר שזה קורה , כי זה ממש מפריע לי . ואני תמיד לא מרגישה של בנוח .

תשובה:
שלום לך, ההפרשות שאת מתארת הן הפרשות נורמליות ותקינות לגמרי המתאימות למחזוריות החודשית של נשים ולגיל ההתבגרות. מדובר בהפרשות שיוצאות במקביל לשלב בו את נמצאת בחודש: אחרי ווסת, לפני ביוץ, בביוץ, אחריו ולקראת הווסת. אני מציעה כמה דברים: את יכולה לקחת איתך עוד תחתונים ולהחליף במהלך היום כשכבר לא נוח לך. מגיני תחתון הם גם אפשרות אבל באמת לא כדאי להיות איתם כל יום. נסי לישון בלילה בלי חלק תחתון בכלל כדי לאוורר את הפות. שתפי את הפות רק עם מים ללא סבון כי לפעמים סבון מגביר את ההפרשות. אני מקווה שאלו יעזרו לך. כל טוב


בת 12 שואלת: #97760
היי, קוראים לי נועם ואני בת 12.9ויש לי בעיה. קיבלתי את המחזור הראשון שלי לפני חודש בדיוק, והנה הוא הגיע עם אותו סימן מקדים בדיוק כמו פעם קודמת ולשלושה ימים עם דימום חלש והפרשתי וללא כאבים. חברותיי אומרות לי שיש לי מזל, אבל שמעתי שמחזורים ראשוניים אמורים להיות לא סדירים בהחלט... אני קצת מבולבלת. רציתי גם לשאול אם יש דברים מיוחדים בקטע הגייני שצריך לעשות במחזור. תודה מראש ;)

תשובה:
שלום נועם, קודם כל, מזל טוב על קבלת הווסת והצטרפותך לקבוצת הנשים הבוגרות! אין לך מה להיות מבולבלת. כל אחת היא שונה ולכל אחת מחזוריות חודשית אחרת. הווסת שלך תקינה לגמרי ואין לך מה לדאוג. בנוגע ל"קטע ההגייני" את צריכה פשוט להשתמש בתחבושות או טמפונים ולהמשיך כרגיל. את יכולה לקרוא קצת באתר שלנו על המחזוריות החודשית והווסת: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=73 כל טוב


בת 17 שואלת: #97702
שלום יש לי שוב כמה שאלות ותודה רבה על התשובות הקודמות. אחרי שאני מאוננת הרבה זמן דרך הדגדגן יש עליו מן כתמים אדומים. .יכול להיות שזה דם? ממה הדם יכול לנבוע? שאלה השניה שלי היא שהייתי אמורה לקבל את המחזור החודשים לפני כעשרה ימים ולא קיבלתי..לא שכבתי עם אף אחד,יכול להיות שהאיחור קורה בגלל שאני מאוננת המון?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני חושבת שהכתמים האדומים אינם דם אלא פשוט שפשוף בעור מעודף מגע. אין קשר בין האיחור בווסת לאוננות שלך. זה לא משפיע אחד על הני. אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבדוק תא מקור האדמומיות. הווסת תגיע. כל טוב


בת 16 שואלת: #97576
שלום, קראתי המון מההמלצות שלכם כי ניסיתי למצוא תשובה בלי לשאול אך לא מצאתי. אני רוצה כבר הרבה זמן להוריד שיער ערווה אבל פעם אחרונה שניסיתי רק לגזור ולא לגלח היה לי גירוד ממש רציני והרגשתי שאני מתחרפנת והוא לא פסק לפחות לשבוע ובגלל זה אני מפחדת להוריד, אבל זאת הסיבה שמשכתי את הזמן, כי רציתי להגיע לחופש הגדול כדי שאני לא אוכל להתגרד כמו חולת נפש ליד אחרים. קראתי שאתם ממש לא ממליצים להוריד את שיער הערווה אבל אני ממש נחושה להוריד כי יש לי בכמויות שזה כבר עבר את הקטע שזה מגעיל פשוט יש יותר מידיי וזה מתפלש לכל עבר וזה ממש לא מתאים, ואני לא רוצה לגזור אני רוצה לגלח. איך אוכל להוריד בצורה הטובה ביותר בצדדים? כי אני מפחדת לפגוע באיבר עצמו כי הוא בולט החוצה. וגם איך אוכל לגלח מבלי לפגוע בעור? צריך למתוח אותו או לעשות משהו מיוחד? אשמח מאוד אם תענו לי כי אני אובדת עצות.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, כפי שקראת, אנחנו אכן לא ממליצות להוריד את שיער הערווה, ובטח שלא בגילוח. אני מבינה שאת נחושה ואני מצטערת שגזירה לא עזרה ורק גירדה לך. אני מציעה שתפני לקסמטיקאית ותתייעצי איתה. אולי תעשי אינפרא או לייזר. הגילוח לצערי פוגע מאוד בעור ועושה עוד יותר גרד. כל טוב


בן 18 שואל: #97570
לחברה שלי היה דלקת באיבר המין והיא לקחה אנטיביוטיקה ועבר לה זה יכול לעקב את המחזור?

תשובה:
שלום לך! באופן עקרוני דלקת באיבר המין או בדרכי השתן לא אמורה לעכב את המחזור החודשי. הסיבות המרכזיות לעיכוב במחזור הן אי סדירות של המחזור (תופעה נפוצה מאד בקרב בחורות צעירות), שינויים משמעותיים בשגרת החיים כמו למשל התחלת טירונות בצבא או דיאטה קיצונית, והיריון. אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים ומאז יש עיכוב במחזור כדאי שתפנו לעזרה של אדם מבוגר, רופא/ה או שתצרו איתנו קשר טלפוני.


בת 22 שואלת: #97550
האם זה חיוני להוריד את השערות שבין הרגליים ובבית השחי? כח היברות הורידו ואני לא. אני בצבא לכן אנו רואות אחת את השני ערומות בחדר ובמקלחות ולםעמים שאלו אותי למה אני לא מורידה? (לפעמי אני כן מגלחת אךכמובן זנ צומח ביזרה ואין לי כוח לעשות כל פעם מחדש וגם לא כזה אכפט לי...) בקיצור השאלה האם יש סיבה בריאותית/היגנייה להוריד?

תשובה:
שלום לך! אין שום סיבה בריאותית או היגיינית להוריד שיער גוף באזורים אלו. השיער הוא חלק מהגוף שלנו לאחר ההתבגרות, והוא טבעי גם אצל בנות וגם אצל בנים. יותר מזה, דווקא הסרת שיער עלולה להיות פחות בריאה - גם עקב גרימת פצעים בזמן גילוח או כוויות בזמן שעווה, וגם כי בעצם מדובר בהסרה של אחד מ"מנגנוני ההגנה" של איברי המין. צעירות וצעירים מסירות שיער מאחר וזה נתפס נכון מבחינה "אופנתית". אני ממליץ לך לבחור בעצמך מה טוב, חשוב ונכון עבורך, ולאו דווקא לעשות את מה שחברות מסביבך עושות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #97286
היי, אני בת 17 . אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין לאחרונה אבל ללא אמצעי מניעה והוא תמיד גמר בחוץ ומאחר לי המחזור, הייתי צריכה לקבל ב2 לחודש ועכשיו כבר ה21, אני עשיתי בדיקה ויצא שלילי ופרט מאוד חשוב שיש לציין זה שכל החודש הזה היו לי כאבי בטן מאוד חזקים בצד שמאל גזים כאלה, וניסיתי לשנות תזונה וזה עבר לי כי אני אוכלת מלא שטויות . אמא שלי אמרה לי שמאחר לי בגלל לחץ נפשי(של בגרויות) והורמונים שמשתנים, וגם תזונה לא נכונה .. השאלה היא, אם זה נורמלי שמאחר לי ככ הרבה ימים המחזור, כי הוא לא סדיר קיבלתי רק שנה שעברה, ויש לי הפרשות כל יום וזה מרטיב גם את התחתון..(חודש שעבר הייתי צריכה לקבל ב24 וקיבלתי ב2 לחודש שאחרי) עזרי לי בבקשה, אני לא יודעת מה לעשות .

תשובה:
שלום יקרה. את מתארת מצב של מחזור וסת שמאחר. בשנתיים הראשונות לוסת הרבה פעמים הוסת לא סדיר עד שהוא מתייצב. נוסיף לזה את לחץ הבגרויות והמתח אז יתכן שאת לא מקבלת וסת והיא תגיע. דבר נוסף זה שבן הזוג שלך גומר בחוץ ותראי כמה לחץ זה גם מייצר ואת לא שקטה ובטח גם הוא. לגמור בחוץ זו לא דרך למנוע הריון. קודם לגמירה בחוץ יש גמירה פנימית שהגבר לא מרגיש שמתבגרים מכנים אותה טיפות חשק או טיפות אהבה וזה נקרא precum פרהקום והטיפות האלה יש בהן המון זרעים. חשוב שתמשמשו באמצעי מניעה קונדום או גלולות או אמצעי מניעה אחר. חבל כל הלחץ והזה וגם זה לא אמצעי מניעה יעיל (אני תמיד מספרת ששתי חברות שלי נכנסו להריון כשחבר שלהן גמר בחוץ, ואני מבוגרת ממך). כאבי בטן בצד שמאל וגזים לא קשורים לכניסה להריון כדאי ללכת לרופא/ה לבדוק זאת. חשוב גם בגיל ההתבגרות לאכול בריא מכל אבות המזון. את יכולה ללכת לדיאטנית דרך קופת החולים שתבנה לך תזונה מתאימה לנערה בגילך. הפרשות הן דבר טבעי, יש כאלה שיש להן יותר, זה גם בסדר, התחתונים נועדו כדי שיתלכלכו. מאחלת לכם בהצלחה ואנחנו פה בשבילך.


בן 13 שואל: #97191
יש לי 3 שאלות 1.יש לי פצעון על איבר מיני ופוצצתי אותו בטעות זה יכול לעשות משהו לאיבר? 2.אני כל הזמן מאוננן עם פורנו ולפעמים מפעיל דימיון זה טוב? 3.הפין שלי במצב רפוי 7 סמ׳ ו16 סמ׳ בזיקפה זה נורמלי לגילי?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לעשות משהו לאיבר אם פוצצת פצעון. מה שכן, האם הפצע כואב או מדמם? בנוגע לאוננות, אין שוםן בעיה לאונן הרבה. אתה בן 13 וזה הכי טבעי בעולם. מה שכן, ההמלצה שלנו היא להפחית את האוננות מול פורנו ולהשקיע יותר באוננות מהדמיון. זה מאפשר לך לפנטז על מה שמתאים לך, בלי שישתילו לך דימויים מבחוץ. כמו כן, זה מאפשר לך לפנטז על נערה אמיתי שאתה מחבב או נמשך אליה ולא מייצר אצלך תמונה מעוותת של אין נראה מין ומגע מיני במציאות. מה שרואים בפורנו אינו קיים בעולם האמיתי ואני לא רוצה שתפתח תלות בין הגירוי והפורקן שלך לדימויים הללו. אני לא רוצה שתתאכזב כשתגיע למגע מיני אמיתי בעולם הממשי. מגיע לך שזה יעמוד בציפיות שלך ולא יאכזב אותך. בנוגע לגודל הפין שלך, הוא נורמלי לחלוטין לגילך, ובכלל. אתה בתחילת גיל ההתבגרות ויש לך עוד כמה שנים לגדול. חשוב שתדע שגודל פין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה, וגם לא כמה בנות ירצו להיות איתך. זה לא אומר עליך דבר ואין לך מה להתייחס לכך. כל טוב