A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אחר

דלת פתוחה הקרובה אליך

אחר

בן 17 שואל: #115951
היי. הייתה היום בבריכה העירונית וראיתי שם מישהי פצצת עולם שבדיוק לטעמי עכשיו איכשהו הזין שלי עמד(אני לא שולט בו הלוואי והייתה דרך שאני אגרום לו לא לעמוד במצבים מסויימים)הקיצר גמרתי בשירותים של הבריכה (על הקיר בטעות) ואחרי זה נכנסתי לבריכה(ניקיתי כזה שאריות זרע) ואני יודע שאחרי גמירה צריך להשתין כדי לנקות שאריות אז נכנסתי לבריכה ואז אחרי עשר דקות עשיתי פיפי. השאלה שלי היא האם זה מסוכן? כלומר מישהי יכולה להיכנס להיריון מהשאריות האלה? זה נשמע ממש מפגר ובטח חלק יצחקו אבל אני רושם את זה נטו מדאגה תודה רבה כל העזרה.

תשובה:
שלום לך ואני שמחה שאתה שואל. אין שאלות "מפגרות" . מי שלא שואל נשאר מאחור.... אין אפשרות להיכנס להריון מזרע בבריכת שחייה. זרע שורד מחוץ לגוף בתנאים מסוימים רק מספר דקות ובבריכת שחייה אינו מסוגל לשרוד. בכל אופן, בפעם הבאה אני ממליצה שתשתין בשירותים ולא בתוך הבריכה... לגבי העובדה שאתה רואה מישהי ומקבל זיקפה, ניתן לשלוט בזה ע"י העברת המחשבה לנושאים אחרים. כל טוב!


בן 81 שואל: #115668
אין לי קונדומים אבל אני משתמש בשקית של סופר זה בסדר?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115667
איציק המנעולן

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115666
מה יותר טעים כוס בפיצה או בבגט???

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115665
1 2 או 3?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 81 שואל: #115664
אמא שלך זונה מה לעשות?

תשובה:
חבל שאתה ממלא את האתר שלנו בשאלות ואמירות מיותרות. אם יש לך שאלה אמיתית נשמח לענות.


בן 81 שואל: #115663
אני בן 81 ואני חושב שאני הומו מה אני צריך לעשות כדי שבנים יסכימו לשכב איתי?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 19 שואלת: #115595
היי שלום זאת נועה סאסי בת 18 וחצי בית ספר חינוך מיוחד במישרים בשוהם כבר 5 שנים בית ספר ו4 שנים סופגת אלימות היתה פה ושמועות ואני פונה ופנה להורים וזה לא עוזר והם אומרים לי תסדרי איתם אני. רוצה להרים ידיים. כבר ואני פונה הליכהם כי אני לא יכולה יש ילדה שאומרת שטיות שמועות לכמה מורות וגם למחנכת שלי ומחכנת שלי ולסיעת. אמרו שטיות שמועות סתם עליי והיא לא בכיתה שלי בכיתה שלי מחכת אמרה שתי בנות מכיתה שלי אמרו שאת מדברת שטיות ואני מודעת ויודעת שזה שטיות כבר אני מבקשת שאתם טיטפלו בזה כי כבר אני לא יכולה. אני רע לי בבית ספר וכל כיתה מודעת ויודעת שלא דיברתי שטיות והיא אומרת למחכנכת הקודמת שהיתה וגם למחנכת של עכשיו. אני מבקשת עם לכם לפתור את זה?

תשובה:
היי נועה! קראתי את כל השאלות ששאלת פה בעבר וממש עצוב לי שקשה לך כל כך. האם פנית ליועצת בבית הספר שלך? אני בטוחה שהיא תוכל לעזור לך . לנו אין קשר עם בית הספר שלך אז אנחנו לא יכולות לדבר עם המחנכת והסייעת שלך. אנחנו ארגון גדול שעוזר לבני נוער בכל הארץ בטלפון, בשיחות אישיות בסניפים שלנו או כאן, בהתכתבות. אני יכולה רק לומר לך שאני בטוחה שיש דרכים ליועצת ולמנהלת של בית הספר שלך לפתור את הבעיות שאת מתמודדת איתן. תבקשי מהיועצת שתערוך ברור בינך לבין התלמידים והתלמידות שאת חושבת שמפיצים עלייך את השמועות האלה ומתייחסים אלייך באלימות. אני בטוחה שאחרי שהיא תערוך את הבירור את תרגישי הרבה יותר טוב. בהצלחה!


בן 17 שואל: #115575
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים?

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 17 שואל: #115574
שלום לחברה שלי יש חברה והיא אומרת שיש לה איידס ואני וחברה שלי לא כל כך מאמינים לה כי היא שוכבת עם חבר שלה וחברה שלי ראתה את הכדורים שלה והיא אמרה שהם בצבע לבן עם נקודות כתומות אז רציתי לשאול אם יש כאלה כדורים

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 15 שואל: #114870
חשוב לי לציין שזו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא דחף לי אצבעות , אבל הפעם זה היה ממש שונה ומוזר כי גם יצאו לי מין הפרשות לבנות כאלו עם האצבעות.. תודה

תשובה:
שלום לך. ההפרשות שיצאו לך הן הפרשות נורמליות וטבעיות שיש בנרתיק והרבה פעמים בשעת גירוי יש גם יותר הפרשות. אין לך מה לדאוג. כל טוב.


בת 14 שואלת: #114860
ניסיתי שעווה בבית שחי עם רצועות שעווה של ויט וזה פשוט לא מצליח יכול להיות שאני צריכה משהו אחר או שיכול להיות שעשיתי משהו לא טוב?

תשובה:
שלום לך. רצועות ויט לא תמיד מוצלחות. לפעמים השעווה על הרצועות לא מספיק חזקה וזה באמת לא עובד. את יכולה לנסות שעווה אחרת או ללכת לקוסמטיקאית שתוריד לך את השערות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #114836
היי רשמתי פעם שעברה על הזה שקיימתי יחסיי מין לא מוגנים ושהיה לי הפרשות ורודות/אדמדמות וכיווצים בבטן וכו.. פתאום נהיה לי דימום כאלו נהיה לי מחזור והמחזור נגמר לי לפני שבועיים מזה אומר?

תשובה:
שלום לך שוב. ייתכן שבעקבות שינויים הורמונליים קיבלת מחזור יותר מוקדם, זה קורה הרבה פעמים. בכל מקרה אני ממליצה לך ללכת לרופאה גם כדי לוודא שהכל תקין וגם כדי לקבל אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקיים יחסי מין מוגנים ולא תיכנסי כל פעם ללחצים וחרדות. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #114835
היי אני בת 14 ואני די גדלתי כאילו לא נשארתי קטנה תפסתי גובהה וקיבלתי מחזור לפני חודש לא היו לי פצעי בגרות עד עכשיו בכלל אפילו לא אחד השאלה שלי היא יכול להיות שבכלל לא יהיה לי כל גיל ההתבגרות?או שאין דבר כזה ילד בלי חצ׳קונים בגיל ההתבגרות יש ילדים שפשוט אין להם?לאורך כל התקופה הזאת השמח לדעת כי מידע על זה באינטרנט לא מצאתי אמא שלי אמרה שלה היה ממש קצת ורק במצח זה קשור?

תשובה:
שלום לך. כל אחת ואחד מאיתנו עוברים את גיל ההתבגרות אחרת. יש ילדים שיוצאים להם הרבה פצעים ויש כאלה שלא. זה תלוי בהרבה גורמים, חלקם גנטיים, כך שאם לאמא שלך לא היו כמעט פצעונים אז מאד הגיוני שלך גם לא יהיו. גורמים נוספים שמשפיעים על התפרצות פצעונים הם תזונה והגיינה. אם תקפידי על תזונה נכונה ועל ניקוי הפנים אז רוב הסיכויים שתעברי את גיל ההתבגרות באמת בלי פצעונים. כל טוב!


בן 12 שואל: #114788
הי, יש לי כמה חששות לגבי גיל ההתבגרות. אני יודע שאני בן 12 ואני די קרוב לגיל ההתבגרות והעניין הזה מאוד מלחיץ אותי. אני חושש שאני לא אהיה מי שאני ושאהפוך להיות כמו רוב הילדים שאני מכיר בגיל הזה(שנגררתי בלי רצוני בטעות לכמה קטטות עם ילדים כאלה, שהיה קשה לדבר איתם כי הם היו אנטי ומזלזלים) אני מכיר המון ילדים מתחת לגיל הזה שהם חברים טובים שלי ושהם נחמדים אליי. אני לא רוצה להיות כמו הילדים האלה. בנוסף, אני מפחד שהגוף שלי ישתנה יותר מידי, ואני כבר לא אהיה אני, כי אפילו שעד עכשיו אני יודע כמעט הכל על גיל ההתבגרות, למה, איך, מתי ועוד הרבה, אני עדיין מרגיש שהכל מעורפל לי, ושאני אחווה את זה לא טוב. בנוסף, אני מפחד בגלל המעבר לתיכון, המישהו היחיד שאני מכיר בכיתה שלי(כיתה מיוחדת של מדעים למנהיגות)זה אח שלי התאום והוא לא החבר האולטימטיבי שציפיתי לו בכיתה, עם כי הוא יכול להיות שותף טוב לכיתה. אני מפחד בנוסף שאני לא אצליח למצוא חברה של אנשים כמוני, שלא ידברו בזלזול ובחוסר כבוד(מה שדיברתי עליו מקודם כשחששתי שאני אהיה כזה)ושאני באמת אוכל לעשות הכל איתם ולמענם. תודה מראש, ומעדיף שלא להגיד את השם שלי

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הדאגות שלך, זה מאד טבעי לחשוש מהעתיד הלא ידוע והרבה צעירים מודאגים ממה שיקרה להם בגיל ההתבגרות ובתיכון. האמת היא שגיל ההתבגרות הוא באמת שלב מאד מבלבל עם שינויים פיזיולוגיים, רגשיים ואישיותיים רבים אך כדאי לזכור שאנחנו נשארים אותם אנשים בבסיס וזה לא גורם לנו לאבד את האישיות שלנו. אין סיבה שתהפוך להיות טיפוס אחר ממי שאתה ואין כל סיבה שתתחיל להתנהג בצורה שאינה מכבדת ואינה רצויה לך. אני ממליצה לך להירגע, ליהנות מהחוויות שאתה חווה, להמשיך ללמוד ולהעמיק בתחומי העניין שלך והכל יהיה בסדר. הדאגה והחששות אינם בהכרח מוצדקים גם לגבי החברים שתפגוש בתיכון. אני בטוחה שגם אם לא כל הילדים בכיתה ובשיכבה יהיו כאלה שתרצה להתחבר איתם, יהיו מספיק שכן תרצה להיות בחברתם. אז אני ממליצה לך לנסות לדאוג פחות עכשיו כשאין בסיס לחששות. נסה לחזק את הבטחון העצמי שלך בכך שתגיד לעצמך שאתה יודע מי אתה ומה הרמה שלך ושאתה ודאי תכיר חברים נחמדים בתיכון. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #114744
עשיתי בדיקה אצל רופאת נשים ואני בהריון אבל הגיל של ההריון הוא לא תואם לתאריך האחרון של הווסת מה זה אומר ?

תשובה:
היי! אצל מרבית הנשים הביוץ מתרחש כ-14 יום לאחר תחילת הווסת (הדימום). מכיוון שכל גוף פועל אחרת , מועד הביוץ יכול להתרחש (במקרים חריגים) אפילו ביום ה-8 לווסת ועד היום ה-30 ואף יותר מכך. רוב הנשים לא יודעות מהו מועד הביוץ המדויק שלהן כך שבמקרים רבים שבהם נקלט הריון, לא תמיד גיל ההריון מותאם למועד הווסת האחרון. אני מקווה שעזרתי ונשמח לענות על שאלות נוספות שלך. כל טוב וחג שמח!


בת 20 שואלת: #114723
אני יכולה לקבוע אצלכם תור לרופאת נשים ואם כן זה בתשלום?

תשובה:
היי! השירותים אצלנו הם חינמיים אך השאלה לאיזו מטרה את מעוניינת להגיע לרופא/ת הנשים בסניף. הרופאות.ים שלנו מבצעים בדיקה גניקולוגית ומתאימות.ים אמצעי מניעה בלבד. אם מדובר בבעיה אחרת יהיה עליך לפנות לרופא/ת הנשים במרפאה שלך. כל טוב וחג שמח!


בת 16 שואלת: #114683
עוד שאלה, אם אני מגיעה אליכם לדלת פתוחה, יש לכם רופאת נשים במקום או שאתם שולחים אותי לרופאת נשים?

תשובה:
שלום לך! בירושלים אין סניף של דלת פתוחה אבל יש את המקבילה שלנו, "לדעת לבחור נכון". אני מציעה לך להתקשר אליהם ולברר אתם (זה תלוי לאיזה צורך את מעוניינת לראות את הרופא/ה). http://www.ladaat.org.il/index.php?dir=site&page=content&cs=3013 טלפון: 02-6258841


בת 17 שואלת: #114645
היי יש לי 2 שאלות רציתי לדעת האם גלולות משפיעות על בדיקות דם להריון? אני על גלולות זואלי וקראתי עכשיו בעלון שלהם שיש לידע את את מי שעושה לי בדיקות מעבדה\שתן כי זה עלול להשפיע על הבדיקה ואני לא קיבלתי מחזור עם הגלולות האלה ועשיתי ליתר ביטחון בדיקת דם שיצאה שלילית רציתי לדעת האם הגלולות השפיעו או שאין מצב?

תשובה:
היי! בדיקת הריון מזהה את הורמון HCG (הורמון ההריון) בשתן. הורמון זה מופרש אך ורק בהריון. משום כך אם יש הריון - תוצאות הבדיקה יהיו חיוביות ואם אין הריון - הן יהיו שליליות. אם הבדיקה יצאה שלילית- אין הריון. כל טוב וחג שמח!


בת 16 שואלת: #114605
היי, רציתי לעשות בדיקת היריון ושכחתי לקנות, אם ארצה לעשןת בבוקר וכרגע אין איפה לקנות, אפשרי לעשות פיפי בכוס ולהשאיר אותו בכוס וללכת לקנות? אמרו לי שזה הפיפי הראשון של הבוקר

תשובה:
היי! לא. אל תשאירי את השתן בכוס ותצאי לקנות את הבדיקה. נכון שעדיף שתן ראשון של הבוקר כי הוא בעל ריכוז ה-hCG (הורמון הריון) הגבוה ביותר אך עדיף שתן מאוחר יותר מאשר שתן לא טרי ואפשר לעשות את הבדיקה לאורך כל שעות היום. כל טוב!


בן 17 שואל: #114070
איך אפשר למחוק זיכרון מסוים לחלוטין מהמוח?

תשובה:
שלום לך. אין שיטה למחוק זיכרון מסוים באופן מוחלט . אם מדובר בזכרון רע שאתה רוצה לשכוח, יש דרכים בהן ניתן לעבד את הזיכרון, לפרוט אותו לחלקים ולהרכיב אותו מחדש כך שלא ימשיך לפגוע. אני ממליצה לך לפנות לאיש מקצוע (יועצת, פסיכולוג) כדי להיעזר בהתמודדות עם זה. שיחות עם איש מקצוע יכולות מאד לעזור ויוכלו להעניק לך כלים להתמודד. בהצלחה!


בן 16 שואל: #114055
שלום אני בן 16 ורציתי לדעת מה זה אומר עליי אם אני פשוט מסתכל על בנות בשכבה שלי ובכללי בבית ספר. כאילו אני יודע שכולם עושים את זה אבל אני מכיר כמעט את כל מי שאני מסתכל ומתחרמן ממנה ואני רואה ומדבר איתן כמעט כל יום. יש כאלו שאני לא מסתכל רק כי זה מרגיש לי מוזר כי אלה בנות מהיסודי אבל בתכלס כל מי שראיתי השנה שהיא כוסית אני מדבר איתה אבל כשהיא לא רואה אני רק מפנטז על איך אני מזיין אותה. זה בסדר???

תשובה:
שלום, כולנו מסתכלים ומדמיינים דברים שונים וכל עוד זה לא פוגע באף אחת אז הכל בסדר. זה לגמרי טבעי לדמיין דברים שהיינו רוצים אבל שוב, זה בסדר כל עוד זה באמת לא פוגע באף אחד. אנחנו לא תמיד שולטים על הפנטזיות שלנו ועל מה שמעורר אותנו מינית. כל אחד ואחת מפנטז ומתגרה מדברים שונים. אתה בגיל שההורמונים משתוללים וזה נורמלי לגמרי שאתה מפנטז על הבנות שאתה רואה. כל עוד זה נשאר בפנטזיה אז אין עם זה כל בעיה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #113909
הלכתי לרופאת נשים והיא עשתה לי בדיקת אולטרסאונד והיא אמרה שהיא רואה שקית ממש ממש קטנה ושאני יעשה בדיקת דם בבדיקת דם יצאה התשובה הזו מזה אומר Beta Subunit, hCG< 1.20 mIU/mL Ref. values: neg<5; pos>25

תשובה:
שלום לך, מהתיאור שלך, קצת קשה להבין מה היתה הסיבה לכך שפנית לרופאת הנשים ולמה היא התכוונה כשאמרה שיש לך "שקית" קטנה. אולי הבנת אותה לא נכון, אולי היא השתמשה במונח אחר, כמו"זקיק", שהוא משהו שנמצא בתוך השחלה וקשור לתהליך הביוץ שלנו. בכל מקרה, את שואלת באופן ספציפי על תוצאות בדיקות הדם שלך. בדיקה זו בוחנת את נוכחות הורמון ההריון בתוך זרם הדם. התשובה של הבדיקה, כפי ששלחת אותה מצביעה על העובדה שאת אינך בהריון. מקווה שקיבלת את המידע שרצית. כל טוב ולבריאות


בת 17 שואלת: #113578
היי 14 יום לאחר קיום יחסי מין יוצא ביום ראשון ואני מעוניינת להגיע אליכם אז אני אצטרך להגיע ביום שני כייון שאתם עובדים רק ביום שני ורביעי ?

תשובה:
הי לך, כן. וזה בסדר גמור גם אם תגיעי בשני. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113483
שלום, חבר שלי אמר לי שהוא מתחרמן מהחזה של אמא שלו. יש לציין שהיא לבושה תמיד מכובד ולא חשוף. אבל כל פעם שהיא מתכופפת הוא אוטומטית מסתכל על החזה שלה. הוא סיפר לי את זה כי הוא מרגיש חופשי לדבר איתי על זה וזה לא פוגע בי. אני רק צריכה לדעת מה הוא יכול לעשות במצב הזה כי הוא לחוץ שהיא תקלוט אותו וזה גם מביך אותו..בכל זאת, אמא שלו, בנאדם מבוגר... בתודה מראש ושבת שלום

תשובה:
שלום. לעיתים קרובות יש לנו פנטזיות ודברים שמגרים אותנו שאנחנו לא מבינים למה זה קורה ולפעמים זה אפילו מביך ולא נעים. אני שמחה שהחבר שלך מרגיש חופשי לספר לך את זה ואין כל סיבה שזה יפגע בך. זה נורמלי שילדים סקרנים לגבי הגוף של הוריהם. סביר להניח שעם הזמן זה יעבור. כל טוב!


בת 17 שואלת: #113453
שלום, אני בת 17 והייתי רוצה לשתף במשהו שמפריע לי ואולי לקבל עצות. אני מאוד אוהבת את אבא שלי, אני לא מעריצה אותו ואת המעשים שלו כי בכל זאת חונכתי על דרך השלילה (הוא מעשן וזו הסיבה שאני לא וכדומה) אבל אני מאוד אוהבת אותו. לאחרונה (בשנה שנתיים האחרונות) התחלתי להיות מוטרדת מפעולה שגרתית שהוא עושה בבית מאז שאני זוכרת את עצמי. הוא מגרבץ בסלון עכשיו לא בקטע של להוריד את המכנסיים אבל מכניס את היד לשם בלי בושה כאילו לא אכפת לו שהילדה שלו יושבת לידו והוא עם היד במכנסיים. גם ההגיינה מגעילה אותי, הוא מסוגל לעשות את מה שהוא עושה ומיד אחרי זה ללכת לאכול איזה פרי בלי לשטוף ידיים. לדבר איתו על זה לא בא בחשבון ואני לא יודעת מה לעשות, זה מוציא אותי מדעתי. אני די בטוחה שזה לא נורמאלי ואשמח לתגובות.

תשובה:
שלום לך. את מתארת מצב שהוא באמת מאד לא נעים אבל קורה לעיתים קרובות בהרבה משפחות כאשר אחד מבני הבית עושה משהו שמפריע לבני הבית האחרים ואפילו מגעיל אותם, כמו לחטט באף, לכסוס ציפורניים וכדומה. אני מתארת לעצמי שאביך בכלל לא מודע לתנועה הזו שהוא עושה ולא מרגיש שזה מפריע לך. אני מבינה שאת לא יכולה לדבר על זה עם אביך אבל אוכלי תוכלי לדבר על זה עם אמך? ייתכן שתוכלי להגיד לה כמה זה מפריע לך ואז היא תוכל לדבר איתו. אם לא, תצטרכי פשוט לנסות להתעלם מזה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #113166
היי רציתי לשאול אני וחבר שלי אתמול ישבנו קצת עם חברים שתיתי שתיים שלוש כוסות וודקה והוא לא שתה בכלל אחרי זה שכבנו והוא גמר בפנים יש רצון לילד השאלה אם יש סיכוי לילד להקלט עם אלכוהול בגוף ? או שזה לא קשור דרך אגב אתמול גם עברו 14 15 ימים מהמחזור כך שקראתי על זה שיש ימים מסוימים שאפשר להקלט להרייון אם אני לא טועה זה נקרא ביוץ אם כן אז אתמול גם בייצתי אשמח לתשובה תודה רבה

תשובה:
שלום לך. שתיית כמה כוסות וודקה לא משפיעה על הסיכויים להפריה. הביוץ הוא התהליך שמתרחש פעם אחת בכל מחזור הורמונלי ובמהלכו שינויים הורמונליים גורמים לשחלה לשחרר ביצית. בזה דרך-כלל מתרחש 12 עד 16 ימים לפני שמתחיל המחזור הבא ולכן קשה לחשב מתי בדיוק הביוץ כי את לא יודעת מתי בדיוק יגיע המחזור הבא. אם אתם מתכננים הריון, רצוי שתקראי עוד חומר בנושא כדי שתביני יותר את כל התהליך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #113054
‏אני עדיף שאני אבוא ככה בעוד שבוע ככה בדיקת תיוצא כאילו נכונה ‏זה לא משהו שיש סתאם ‏והקישור לא נכנס ‏ומחזירה חיבוק בחזרה ‏תגידי אפשר לשאול מה השם שלך ‏ ‏ואיך מרגישים בריון מה הרגישים יום טוב .

תשובה:
שלום לך. אלה הפרטים של דלת פתוחה סניף באר שבע: "דלת פתוחה" באר שבע. סמטת שלום שבזי 19, באר שבע. ימים ראשון, שני ורביעי 19:00-16:00. טלפון: 08-6652436. נתבואי, שמח לראותך!


בת 14 שואלת: #113042
היוש אז יש לי משהו מאוד חשוב שאני רוצה לבדוק אצלכם אצל גניולוג. ידיד מאוד מאוד טוב שלי דיבר איתי על כלצהקטע של אוננות דרך הכוס עצמו ואני חוויתי מלא אורגזמות כי אני מאונמת אפילו לפני שהוא התחיל פשוט לא סיפרתי לו שאני מאוננת והוא כל הזמן רוצה שאני אתחיל כשי שאני גם אחווה פעם אחת את זה ושאני אבין כמה זה כיף. הקיצקצ תמיד עשיתי את זה עם הדגדגן ואז אבל אני רוצה לנסות לדחוף אצבעות ואני פשוט לא מוצאת חור. אני לא מבינה איך זה הולך, פשוט יש לי שם עור, וכל החלק הזה סתום לגמרי. ניסיתי להסתכל דרך תמונות של איבר אמיתי וזה לא דומה למה שיש לי וגם לא לפי מישהי מאצלכם שהסבירה לי טלפונית ואני ממש רוצה לקבוע תור לגניקולוג/ית בדחיפות שיסביר או שתסביר לי. זה ממש חשוב לי וטלפונית הפקידה פשוט גלגלה את השיחה לכך שהיא מסבירה לי ולא לכך שאני קובעת תור כמו שרציתי. לא קיימתי יחסי מין ובאתר שלכם כתוב שלא חובה לקיים יחסי מין אלא אפילו לקבוע פגישה לבדיקה לצורך ידע על עצמי וזה בדיוק מה שאני קוצה לעשות אבל אני לא יודעת איך לקבוע תור כי לא נותנים לי ואני ממש אבל ממש רוצה כבר שנה וחצי. מה לעשות????

תשובה:
שלום לך. אין שום בעיה להגיע אלינו לבדיקה וייעוץ. תבדקי את שעות הפעילות בסניף הקרוב לביתך ותבואי. להתראות!


בן 17 שואל: #113039
אני וחברה שלי שוכבים על בסיס קבוע. היא על גלולות אז אנחנו לא משתמשים בקונדום. האם יש איזשהו דרך שאחרי הגמירה לא נתלכלך מהשפיך או שלא נצטרך למהר ישר להוציא אותו ולהרוס את הרגע כי הוא יורד לאט לאט ויוצא לבד?

תשובה:
שלום, אם היא משתמשת בגלולות אז באמת אין צורך שתהרסו את הרגע ותמהרו לקום. הזרע באופן טבעי נוזל לאיטו החוצה ואפשר כשקמים לנגב ולהתקלח. כל טוב!


בת 17 שואלת: #112915
היי, קיימתי יחסי מין עם חבר שלי (לא בפעם הראשונה) ומאותו יום כבר שלושה ימים שכואב לי באזור הרחם בעיקר בצד שמאל והאזור ממש רגיש. אשמח שתעזרו לי מה זה יכול להיות? ומה לעשות? יש לציין שיחסי המין היו עם קונדום.

תשובה:
שלום לך, אני לא חושבת שלכאבים שאת חשה יש קשר לקיום יחסי המין (אלא אם היחסים היו מאוד מאוד אגרסיביים). לפעמים כואב היכן שאת מתארת (כנראה בשחלה) בגלל הביוץ. אם ממשיך לכאוב לך אני ממליצה שתפני לרופא/ת נשים שיסתכלו עם אולטרסאונד על השחלה. תרגישי טוב!


בן 17 שואל: #112817
יש לי עוד בעיה אני מרגיש שאני כבר לא משקיע כמו שצריך בלימודים שלי כתוצאה מהתמכרות למשחקי מחשב. יש שיאמרו שהפיתרון פשוט-תעזוב את המחשב, אבל זה לא פשוט. אני נהנה מהמשחקים האלו וזה בין הדברים היחידים שגורמים לי להנאה ביום יום אבל אני מרגיש שנסחפתי עם זה ואני פוגע לעצמי במערכת הלימודית. יש איזו שהיא דרך שבה אני אוכל לחזור למסלול הלימודי בלי לוותר על ההנאה שלי?

תשובה:
שלום לך, זה אכן לא פשוט להפסיק הרגל, בייחוד כזה שאתה נהנה ממנו. אני חושבת שההבדל בין לעשות משהו שאתה אוהב לבין התמכרות הוא שאתה יכול לאזן ולמנן (מלשון מינון) את כמות הפעמים שאתה משחק במחשב. אתה יכול, לדוגמא, להגביל את זמן המשחק שלך. בהתחלה זה יהיה קשה אז אולי תארגן לעצמך פעילות שלא תוכל לוותר עליה ותהיה חייב לעצור את הפעילות במחשב, אולי לכוון לעצמך שעון. תגדיר זמן מוגדר למשחק במחשב שממנו אתה מאוד מאוד נהנה, והשתדל לא לחרוג מהזמן הזה. מציעה לך לעשות את זה לאט לאט, לא בבאת אחת. כל פעם להתקדם צעד עד שתהיה מרוצה. נקודת החוזק וההנאה שלך נמצאת כרגע במחשב ולכן הלימודים לא יכולים בכלל להתחרות בזה - כדי להצליח לשים בצד את המחשב ולהתרכז בלימודים יתכן ותצטרך שלא יהיו לך גירויים לידך (לדוגמא -ללמוד במקום שבו אין מחשבים, ללמוד עם חבר/ה). אני חושבת שהרצון שלך לעשות שינוי הוא כבר התחלה מצויינת. תמשיך כך. כל טוב.


בן 25 שואל: #112768
היי רציתי לדעת אם מותר להשתמש בצעצועי מין של מישהו אחר.. לדוגמא להחדיר ג׳יספוט של מישהו אחר (לא להשתמש בו בו זמנית)

תשובה:
שלום לך, השימוש בצעצוע מין של מישהו אחר אינו אסור אך פחות מומלץ מטעמי היגיינה. איבר המין הינו מקום רגיש וחשוב לשמור עליו. ניתן להידבק במחלות מין בדרכים שונות ושימוש בצעצוע של אדם אחר, גם לאחר ניקיונו, אינו מבטיח הגנה מלאה מפני הדבקות. בהצלחה.


בן 20 שואל: #112756
היי אתמול השתמשתי בקונדום ואחרי שסיימתי ,ראיתי פירורים קטנים לבנים על הביצים האם זה תקין ?

תשובה:
שלום לך, במהלך הסקס שני המינים מפרישים הפרשות. יכול להיות שאלו הפרשות מאיבר המין הנשי. אם זה משהו שחוזר על עצמו, כדאי לברר מהיכן זה מגיע וללכת לרופא. בהצלחה


בת 25 שואלת: #112654
אני שבוע וחצי אחרי מחזור והחזה שלי כואב ונפוח קצת למה זה ככה? כשיש ביוץ הוא גם כואב?

תשובה:
שלום לך, החזה בהחלט יכול לכאוב ולהיות נפוח גם בביוץ ובכלל לאורך החודש ולא רק ממש לקראת הדימום. אם זה ממשיך לכאוב, תפני לרופאה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #112649
לפני שלושה ימים שכבתי עם חבר שלי בפעם הראשונה, ולא ירד לי דם בזמן ששכבנו או אחרי. אבל אתמול פתאום התחיל לרדת דם ומאז לא הפסיק (כבר יומיים). חשוב לציין שהייתי במחזור שבוע לפני ששכבנו. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך. הדימום הזה יכול לנבוע מסיבות שונות ובהחלט ייתכן שזה בגלל החדירה ולקח זמן עד שזה יצא. אם הדימום ממשיך, תפני לרופאה. ומה לגבי אמצעי מניעה? חשוב שתהיי מוגנת כשאת מקיימת יחסי מין. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #112455
מותר לשתות פוסטינור עם אלכוהול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני אין סיבה כימית שלא תוכלי לשתות אלכוהול אחרי שלקחת פוסטינור. מה שכן, כדאי לך כן לשים לב לא להדיר את הכימיקלים מהגוף- כלומר, אם תגזימי עם כמות השתייה, את עלולה להקיא ובעצם גם להקיא את הפוסטינור לפני שהוא נספג ב100% לתוך הגוף. חוץ מזה, אין באמת סיבה להימנע מלשתות אלכוהול במקביל להספגת פוסטינור. שיהיה לך המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה,


בת 20 שואלת: #112450
היי! דבר ראשון תודה על התשובה הקודמת (בעניין הפורנו) אני באמת עשיתי פשוט חסימה לפון שלי וככה אין לי גישה לתכנים האלו יותר. ואני מרגישה הרבה יותר טוב עם עצמי. יש לי שאלה שמציקה לי המון זמן, היה לי חבר המוןן זמן והיינו שוכבים על בסיס קבוע ופתאום היחסים נגמרו ולא עשיתי המוןןן זמן סקס (משו כמו חודשיים) ואני פתאום מתחילה להרגיש עצבנית ובדיכאון ובוכה משטויות וקשה לי להתרכז בלימודים יש לי קושי להתאפק לפיפי יש מצב שזה בגלל זה? והשאלה היא אם לא בא לי חבר אז מה אני יעשה, כדאי לי לעשות סטוצים (מוגנים כמובן!) או שזה לא כדאי אני פוחדת להתחיל לעשות אתזה כי אני פוחדת שאני לא ארגיש טוב עם עצמי שאני שוכבת עם הרבה לפניי החתונה. אבל מצד שני כן יש את הקטע שאני צריכה אתזה או שזה סתם משו פסיכולוגי ואם אני יחכה עוד קצת אז זה יעבור?! אני מצטערת אם השאלות שלי פסיכיות מידי אבל אני ממש מחפשת תשובות דחוף ואין לי את מי לשאול אם לא...

תשובה:
שלום לך. השאלות שלך בכלל לא פסיכיות ומה שאת מתארת זה מאד טבעי ונורמלי. כשאין לנו בן/בת זוג, אנחנו בהחלט עשויים להרגיש את החסך שמתבטא בעצבנות ודיכאון כמו שכתבת. אפשר לנסות להשקיע בפעילות גופנית שמרוממת את מצב הרוח ומסיטה את המחשבות על סקס. לפעמים כשאין חבר, הצורך בתשומת לב ואהבה מתחלפים בצורך בסקס. כמו שכתבת, לפעמים זה באמת פסיכולוגי ולא פיזי. לגבי סטוצים, את צריכה לבדוק עם עצמך אם זה באמת מתאים לך ובכל מקרה כדאי לבחור בקפדנות את בני הזוג והכי חשוב להיות מוגנת. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111979
בתור מישהו עם פטיש רגליים אני מסוקרן לדעת מאיפה מגיעה המשיכה הזאת לרגליים?

תשובה:
שלום לך. המשיכה לכפות הרגליים זה כנראה הפטיש הנפוץ ביותר . יש חילוקי דעות למקור הפטיש הזה בפרט ופטישים בכלל. יש הטוענים שזה קשור למוח ואחרים הטוענים שזה נרכש בגיל מאד צעיר. תהנה ממה שעושה לך טוב. בהצלחה!


בת 27 שואלת: #111962
שלום אני במשך שנה לא מצליחה להיקלט להריון ואני רוצה לעבור בדיקות אם הכל תקין ואם אין לי בעיה להיקלט איזה בדיקות אני אמורה לעבור?

תשובה:
שלום לך אני ממליצה לך להתייעץ עם רופאת הנשים שלך או להגיע אלינו לשיחה עם רופאת נשים אצלנו. היא תוכל לדבר איתך על כך לעומק ולהציע מה שנראה לה מתאים. תמיד כדאי במצבים כאלה גם לבדוק את בן הזוג, את כמות ואיכות הזרע שלו. בהצלחה נשמח לענות לך על שאלות בהמשך


בת 20 שואלת: #111958
היי יש לי שאלה כזאת יש לי פטריה בנרתיק ואני משתמשת באנטיביוטיקה (אגיסטן) לטיפול מקומי אני אמורה כל לילה להכניס טבלית אחת במשך שלושה ימים היום היה לי הפרשות מוזרות כמו אבקה לבנה שמעורבבת עם הפרשה נוזלית בכמות ממש אחרי ששמתי רק אתמול זה הופיע לי בדיוק 24 שעות לאחר שהכנסתי טבלית ראשונה יש קשר לאנטיביוטיקה או שזה יכול להיות משהו אחר

תשובה:
שלום ההפרשה שאת מתארת היא כתוצאה מהאנטיביוטיקה. הטבליה מתמוססת, חלקה נספגת בגוף וחלק מופרש החוצה עם ההפרשה הרגילה. זה טיבעי ואין לך ממה לדאוג. כל טוב


בן 14 שואל: #111952
למה כשקר אז הפטמות מזדקרות? ולמה כשהבנות מתחרמנות גם אז הפטמות שלהן מזדקרות?

תשובה:
היי! הפטמות מזדקרות כשקר מכיוון שהמוח שולח מידע לעצב שאחראי על כך וגורם לכך שהן יזדקרו . הזדקרות הפטמות בזמן התרגשות מינית נובעת מההתרגשות מהאצת הדופק ומזרימת האדרנלין. הכל קשור בסופו של דבר למוח ולמערכת העצבית בגופנו.


בת 15 שואלת: #111949
דחוף תענו לי על השאלה

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 15 שואלת: #111948
אם אני באה בימים שבהם יש חג שזה חנוכה נגיד בראשון או חמישי מחר דלת פתוחה בתל אביב היא עדיין תהיה פתוחה בשתיים עד שש ? אני עדיין יכולה לבוא?

תשובה:
שלום לך. דלת פתוחה בתל אביב פתוחה בימי א' ג' ה' בין השעות 14:00-18:00 גם בחופשת חנוכה. את יכולה להתקשר לפני ולבדוק. בהצלחה.


בן 15 שואל: #111913
תודה, אם ניקיתי עם נוזל ניקוי זה היה יכול לגרום לזרע לחיות יותר זמן?

תשובה:
שלום לך, לא. כפי שנכתב לך בתשובה הקודמת - תאי הזרע זקוקים לתנאים מאוד מאוד ספציפיים על מנת לחיות. ניתן לחקות את התנאים האלו (הקיימים בגופה של האישה) רק במעבדות מיוחדות. נוזל ניקוי יכול להכיל רעלים, אני לא ממליצה לך לקרב או ליצור מגע ישיר בינו לבינך.


בת 17 שואלת: #111901
היי לכם רציתי להתייעץ בנושא אחר אני לא מכירה אף אתר שייעץ לי בצורה מקצועית וטובה אז אכתוב פה השנה צריך לחשוב על שירות לאומי אני ממש רוצה ללכת ולתת מעצמי שנתיים שלמות בשביל המדינה אני רוצה שירות שבאמת יהיה לי משמעותי ויהיה לי סיפוק שאני אקום בבוקר ואחייך ואנסה לשנות משהו לעשות זה דבר שאני באמת חושבת עליו תקופה ארוכה מה שמאוד מעניין אותי זה כל הנושא של משטרה , משפטים ועבודה סוציאלית נוער בסיכון אז רציתי לדעת איך אני יכולה לדעת יותר מה עושים עם נוער בסיכון מה זה בכלל עבודה סוציאלית אם יש אפשרות שתכתבו לי כאן או שתשלחו אתרים לקריאה לפעמים יש לי מחשבה תילכי תעשי שירות במשהו שאת מתה עליון שאת תורמת וכיף לך בו וזה הייעוד שלי ואפילו על ממש ל להתמקצע בתחום ולעשות משהו שהוא שלי ולי הוא טוב ומצד שני עזבי תילכי למשהו נחשב מכובד שכשתגידי מה את עושה יחשבו וואו ייתן לי יותר הטבות וכדומה אז אני ממש אשמח שתייעצו לי גם לקראת השירות כשאהיה עם בנות בדירה איך להתחבר ולהרגיש פתוחה ובכללי איך לא לקחת חלק מלחץ חברתי לדוגמא כולם עכשיו רוצים משפטים אז וואלה זה נשמע טוב אני הלך תודה רבה רבה!!

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לחזק אותך ברצון שלך לעשות שירות משמעותי, שנכון ומתאים לך עם כמה שפחות לחצים חברתיים. יש כל מיני עמותות שעוסקות בנושא ואני חושבת שהכי טוב יהיה לפנות אל אחת מהן על מנת שהמדריכה שלך תסייע לך. אם את דתיה יש כמה עמותות (בדרך כלל מגיעות לבית הספר מדריכות של העמותות האלו) כמו לדוגמא "בת עמי" או "האגודה להתנדבות". מהעמותות האלו תוכלי לקבל את כל הפרטים על כל אחד מהתחומים שציינת. חיים עם שותפות לדירה הן אכן עניין לא פשוט שיכול לאתגר בנקודות מסוימות. את יכולה לחשוב על דברים שמאוד חשוב לך שיהיו בדירה כגון סדר, ניקיון, אוכל טעים, אפשרות להזמין בנים/אורחים לדירה וכו', לברר את הציפיות והרצונות של השותפות האחרות להבין על אילו צרכים שלך את מתעקשת ועל מה את מוותרת. בנוסף אני ממליצה לך כמה שיותר לדבר על דברים שמפריעים לך, לשים דברים על השולחן ולא מאחורי הגב, זה יכול לתרום לאווירה מאוד לא נעימה בתוך הדירה. תזכרי שבסופו של דבר זה תהליך ובתוכו יהיו המון דברים נפלאים וטובים וגם דברים מאתגרים ומורכבים, וזאת תהיה למידה משמעותית ותורמת גם לך. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111880
אם חברה שלי לקחה גלולה פוסטינור לפני איזה 3 חודשים , והיא עושה השבוע בדיקות דם יראו שהיא לקחה?

תשובה:
שלום לך! לא ניתן לדעת בבדיקות דם אם היא לקחה או לקחה פוסטינור. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111820
שלום, אני רוצה לבוא להיבדק אצל גניקולוגית בדלת פתוחה ולהתייעץ על אמצעי מניעה. רציתי לשאול האם דלת פתוחה מתקינים התקנים תוך רחמיים? אם כן, באיזו עלות? תודה רבה (:

תשובה:
היי, לא בכל הדלתות בארץ יש רופאת נשים-כדאי להתקשר לפני לסניף שקרוב לביתך ולבדוק זאת. לדוגמא בבאר שבע יש פעם בשבועיים בימי רביעי. ךגבי התקן, הרופא אצלנו לא מתעסקת עם התקנים תוך רחמים, בשביל זה תצטרכי לפנות לרופאת נשים דרך הקופה ודרכה לברר מחירים (יש הבדל במחיר גם לפי הסוג ההתקן) אני מניחה כי קיימות הנחות שונות לפי סוג הביטוח הרפואי שיש לך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #111812
אהה ושאלה אחרונה אני נוטלת רטלין וגלולות יחד יש לזה אינטרקצייה ?

תשובה:
לא, לנטילת ריטלין אין השפעה על יעילותן של גלולות למניעת הריון. ההפך הוא הנכון. ייתכן כי נטילת הריטלין תסייע לך בלזכור ליטול גם את הגלולות באופן עקבי ורציף. בהצלחה!


בן 21 שואל: #111544
כן אני יודעת שאני ממש בלחץ אבל זה פחת , ועשיתי בדיקה היום זה כמעט שבועיים מאותו יום ויצא לי שלילי זה אמין

תשובה:
שלום לך, נשמע שזה בהחלט אמין. שמחה מאוד שהלחץ פחת.


בת 17 שואלת: #111504
היי, בערך חודשיים אחרי גרידה לפני שבועיים סיימתי מחזור של כמעט חודש שלם המחזור הבא כבר יהיה רגיל או גם ארוך וקשה?

תשובה:
שלום לך. הדימומים בחודשים הראשונים אחרי גרידה הם בדרך כלל קשים וארוכים. נקווה שהמחזור הבא כבר יהיה רגיל. במידה ולא, כדאי שתפני לרופא/ה לוודא שהכל בסדר. בנוסף, האם את דואגת להיות מוגנת בעזרת אמצעי מניעה? אם יש איזו בעיה, את מוזמנת להגיע אלינו לרופאה לבדיקה וייעוץ. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111502
אני וחבר שלי שוכבים על בסיס שהוא דיי קבוע והיום כשעשינו את זה (סליחה על התיאור) היה לי ריח מאוד לא נעים מאיבר המין , הריח היה ממש חריף מהבלינה שלא היה אפשר לא להבחין בו , ריח מאוד נורא , השערות למה זה יכול להיות ? פעם אחרונה כששכבנו הייתה לפני 3 ימים . דחוף, תודה.

תשובה:
שלום לך, בשאלה הראשונה שלך, אני מבינה שאת חווה השפעות שונות מאז שאת לוקחת גלולות על הגוף. את תמיד יכולה לפנות לרופה נשים שלך כדי להתייעץ עבור גלולות מסוג אחר (יש כאלה שחלשות יותר או שעם השפעות אחרות). גם יכול להיות שיש לך פטרייה בנרתיק ובגלל זה התחושה ה"חריפה". כדאי לך לפני הכל, לוודא שאין בעיה בריאותית שעושה את הריח (כמו דלקת או כל דבר אחר). הכדורים הלבנים בחפיסה, הם כביכול כדורים ריקים שפשוט עוזרים לך לעקוב אחרי הגלולות שאת לוקחת. ככה שלא תפסיקי לקחת גלולות ואז במצב שתשכחי להמשיך אחרי המחזור לקחת את החבילה החדשה. לגבי שיפור הריח, את תמיד יכולה לשתות יותר מים ביום-יום (ככה שהנוזלים מוצאים יותר חיידקים מהגוף), ואת יכולה לדאוג לאכול יותר פרות שיכולות לממתק את הריח גם באזור הזה בגוף. המון בהצלחה בהמשך!


בן 12 שואל: #111345
למה תמיד אומרים להיות עם גב זקוף ? זה קשור לגבוה להתפתחות ?

תשובה:
שלום לך, ההמלצה ללכת עם גב זקוף היא על מנת למנוע עקמת בגיל מבוגר. אין לזה קשר לגובה הסופי אליו תגיע, אך זה יכול להשפיע בעקיפין על הגובה שלך כי כשהולכים לא זקוף אז הגב מכופף והגובה נמוך יותר בהצלחה


בת 17 שואלת: #111227
היי. אני סובלת מהתקפי חרדה מאוד קשים כל לילה וגם שאני מאוד עייפה אני לא נרדמת זה דופק לי את כל הסדר יום אני גם לוקחת כודרים ואחת לשבוע יש לי שיחה עם פסיכולוג אך זה לא עוזר לי כמעט בכלל אני כבר אובדת הצעות מה אפשר לעשות?

תשובה:
שלום לך. באמת עצוב לי לשמוע שאת מרגישה ככה. לא ניתן לעזור מבלי להבין יותר לעומק את המצב שלך. הייעוץ פה באתר אינו יעוץ רפואי ואת צריכה לפנות לרופא את מוזמנת לבדוק את שעות הפעילות של הרופא/ה בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ולהגיע לבדיקה ולייעוץ. מקווה שתרגישי טוב!


בן 16 שואל: #111217
היי עדיין מחכה לתשובה

תשובה:
שלום לך, שאלתך קבלה מענה כעת


בת 15 שואלת: #111191
האם אפשר מענה?

תשובה:
כן, שאלתך נענתה!


בת 16 שואלת: #111153
בכל מקרה, יש לי שאלה נוספת, האקס שלי(רווק חרמן ואלכוהוליסט יחסית מבוגר אז לא כזה מפתיע) השאיר מסך פתוח במחשב וראיתי משהו ממש מחשיד. אני ישר אפנה לעניין בלי רקע מפורט..איפה אוכל למצוא זונות?ליצור איתן קשר?

תשובה:
שלום לך. לא הבנתי את שאלתך. מה היה מחשיד במחשב שלו? לשם מה ליצור קשר עם זונות? אני מקווה שתתחברי עם מישהו יותר נחמד מאשר האקס שלך לפי איך שתיארת אותו. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #111009
שלום אני בת 18 לומדת בבת ספר מישרים. מותר לי לעבוד? בלי קשר אני רוצה לעבוד ואני לא מוצאת את עבודה שיש ואני אפשר שרווחה תעזור לי למצוא עבודה אין מפנה להם את זה?

תשובה:
שלום לך. את יכולה לעבוד ואין עם זה בעיה מבחינה חוקית, חשוב כמובן לקחת אחריות שהעבודה לא תפגע בלימודים. נערות בגילך מפרסמות את עצמן בדרך כלל כבייביסיטר, בנוסף את יכולה להסתובב בחנויות ומסעדות שמעניין אותך לעבוד בהן ולשאול אם דרושים עובדים. הרווחה לא עוזרת במציאת עבודה, אך אם יש עובדת סוציאלית בקשר איתך את יכולה להתייעץ איתה ולבקש הכוונה גם ממנה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #110987
היום אחותי הקטנה ראתה חפיסת קונדומים בסופר פארם וחשבה, לפי האיור, שזה בלונים צבעוניים... לא יכלתי להסביר לה מה זה בעצם ולהגיד שזה לא לגילה כי היא עקשנית מאוד ומתעצבנת כשאומרים לה שיש משהו שרק היא לא יודעת... אני גם לא רוצה שתחפש באינטרנט או תשאל אנשים.. ויצא שקניתי לה את זה. מה לעשות במצב כזה?

תשובה:
שלום לך. אם היא השתכנעה שאלה בלונים והיא לא תמשיך לברר לגבי זה, אז אין בעיה ואפשר לחכות עם ההסברים. אם לעומת זאת היא ממשיכה לשאול ולבדוק מה זה, אז את צודקת שלא כדאי שאחותך תחפש לבד באינטרנט או תשאל אנשים שלא יידעו כיצד לענות לה. זה אמנם מביך אבל כדאי שאת בכל זאת תסבירי לה. זהו נושא חשוב ואם כבר זה קרה, אז אולי זו ההזדמנות לדבר איתה על זה. את לא צריכה לפרט יותר מדי, את יכולה להסביר בקצרה שזהו גומי שנועד לשמש ככובעון לאיסוף הזרע של הגבר כדי שלא יחדור לנרתיק האישה, דבר העלול להסתיים בהריון. בהצלחה!


בן 18 שואל: #110648
למה כבר אין לי זקפת בוקר זה כבר איזה שנה שאין לי את הדבר הזה

תשובה:
שלום, זקפת בוקר היא תופעה פיזית אך זה דבר שקשור גם לתקופות שונות בחיים ולמצבים נפשיים ורגשיים. אם זה מטריד אותך ואתה מרגיש שינויים נוספים אז אני ממליצה שתפנה לבדיקה אצל רופא. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #110077
היי! רציתי שתעזרי לי ב-2 דברים ממש חשובים 1. יש לי עקמת בגב ולכן אני שמה מחוך (מקווה שאת יודעת מה זה) מהמחוך נהיה לי במקומות הלחץ (לחץ על מנת ליישר את עמוד השדרה) נהיה לי: שטפי דם, שפשופים וכאלה האם זה אמור לקרות? מה לעשות? זה יכול לגרום לי משהו? 2. אני צריכה גם לישון עם המחוך יש לזה מקום לחזה אבל לפעמים בלילה זה עולה לי על החזה ומוחץ אותו ובבוקר אני קמה עם כאבי תופת בחזה פשוט כאבים כאלה כמו שילחצו לך על החזה אותו הדבר רק שלי זה לוחץ זמן יותר רב שאני ישנה ולכן בבוקר מאוד מאוד כואב לי מה את מציעה לעשות? האם זה יכול לפגוע בגדילה ובהתפתחות החזה? זה מסכן את הפטמות או כאלה? זה ממש דחוף לי מקווה שתעני

תשובה:
שלום לך יקרה, עקמת וכפפת הן שתי תופעות לא נדירות, שקיימות אצל אנשים רבים, במידות חומרה שונות. דווקא בגיל ההתבגרות, בגלל הגדילה המואצת, העיקום בעמוד השדרה נראה יותר לעין וכמה נפלא שניתן לטפל בכך. מצד שני, אני בטוחה שזה לא עוזר לשנת לילה נינוחה ונעימה.... נדמה לי שהשאלה לך צריכה להיות מופנית בעקר לאורטופד, ולטכנאי/ מכון שהתאים לך את המחוך. זה אמור לעשות את עבודת היישור בלילה, בלי להשאיר סימנים כחולים ושפשופים. ניתן תמיד לשנות משהו, להזיז, לרווח, ועוד. אל תתביישי לפנות אליו בגלל שמדובר גם באיזור החזה. מדובר בבריאות שלך. למרות הכאבים בשדיים, יש לטפל בכך במיוחד בגלל אי הנוחות הכרוך בכך. לא תהיה לכך השפעה על גדילת השדיים, הפטמות ועוד. מצד שני, את לא צריכה לסבול. המשיכי לפנות אלינו בכל שאלה בעתיד ומקווה שתפני לרופא המטפל במהרה.


בת 23 שואלת: #109969
יש לי שאלה אנונימית מאד קיבלתי מחזור אחרון ב 13.08 שהוקדם לי בשבוע היתי אמורה לקבל ב 18.08 . שכבתי עם גבר ב 23.8 גמר בפנים ב 29.8 לא גמר בפנים בחור בן 45 לגילו , וב31.08 שכבתי עם האקס שלי בן 28 וגמר בפנים הכל ! היום ה27.9 ואני ביום ראשון נכנסת לשבוע 7 אני בטוחה שאבא הוא האקס מה הסיכוים שאני טועה הידוע שלי שהביוץ שלי גם מתקים לפי חישוב ב 31 אפשר תשובה שתספק אותי

תשובה:
שלום, אני מבינה שאת ודאי לחוצה ורוצה תשובה מדוייקת לשאלתך , אך ממה שאת מתארת לא ניתן לדעת בוודאות מי האבא. את מוזמנת להגיע ל"דלת פתוחה" ולקבל ייעוץ, עזרה וליווי במידה ואת צריכה. נשמח לראותך!


בת 20 שואלת: #109689
בוקר טוב האם יכול להיות מצב שכינים של הראש יהיו על תחבושת של בחורה? אתמול אחהצ חברה שלי מצאה כינה קטנה על הראש(נדבקה כמראה מהבת של השכנה) הרגה אותה כמובן אבל היא מפחדת שאולי היא לא ראתה טוב וכשהגיעה לבית והחליפה תחבושת אולי חלילה כן הכינה הייתה על התחבושת למרות שאמרה שהיא כמעט בטוחה שלא מה עושים במצב כזה?מה מרגישים?זה מסוכן?אם זה באיזור הפות זה כמו מנדבןשקס?יש בדיקה שיכולה לבדוק את זה?יש לה קצת גירוד והולכת לשירותים לעשות פיפי חברה שלי בלחץ מאוד גדול מזה כי גם ככה יש לה דלקת כרונית בדרכי השתן אף פעם זה לא קרה לה לפני זה

תשובה:
היי! יש הבדל בין כיני ערווה לכיני ראש. זה לא אותו סוג של כינים. אני מעריכה שהגירוד שהיא חשה נובע מהלחץ שבו היא נמצאת (יש לכולנו נטייה להתגרד כאשר אנו מגלים שאנו נמצאים בקרבת מישהו/י שיש לה/לו כינים). אם ימשיך לגרד גם בימים הבאים כדאי שתפנה לרופא לבדיקה. כל טוב!


בת 15 שואלת: #109626
דבר ראשון תודה רבה, ודבר שני.. אני יכולה לבוא לדלת הפתוחה של רחובות ולא של באר שבע? כאילו זה אותו הדבר? פשוט אני ממש רחוקה מבאר שבע ולא יהיה לי איך להגיע לשם.. ו.. בטוח שהדימום הזה שהיה לי (שהיה נראה כמו דימום של הריון ) היה בגלל הגלולה? ולמה אני מרגישה את כל התסמינים האלה? יכול להיות שזה בגלל הלחץ?

תשובה:
היי! ראשית , בוודאי שאת יכולה להגיע לדלת הפתוחה של רחובות. ציינתי את באר שבע כאופציה מכיוון שכתבת שאת מאזור הדרום. הנה הקישור לסניף של רחובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=106 שימי לב שברחובות פתוח רק ביום א'. עפ"י התיאור שלך נראה שהדימום השונה נבע מנטילת הגלולה של היום שאחרי , אך כמובן שאנחנו לא יכולות לתת לך תשובה מדויקת כאן. לשם כך יש לשוחח עם הרופאה. כל טוב!


בן 15 שואל: #109542
שלום רציתי לשאול לפעמים בלילה כשאני מאונן ומפנטז אני יכול לאונן אפילו שעה האם זה תקין והאם אני יכול לפנטז על כל אשה על המקומות האינטימיים שלה ואין בזה דבר מגונה? ועוד שאלה . לפעמים בבית נמצאת חברה של אחותי ובלילה אני מפנטז עליה ופעם בלילה התקרבתי וניסיתי להריח לה את התחתון ולפעמים הייתי ישן לצידה האם עדיף רק לפנטז

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו כי אתה שואל שאלות מאד חשובות ומאד עקרוניות. לאונן זה טבעי. זו דרך נהדרת להכיר את הגוף ולהתקרב לעצמך. אין דרך אחת לאונן ואין הוראות כיצד לעשות זאת. האם אתה מאונן שעה ברצף? העור בפין הוא עדין ודק יחסית, (בעקר בקצה העליון שלו) וכמו כל עור שבא במגע עם שפשוף או חיכוך ממשוכים, הוא עלול להפצע ולהיות אדמומי וכאוב. היות ולא דיווחת על אחת מהתופעות האלו, אני מניחה שאין זה כך אצלך. הייה קשוב לגופך, ואם אתה מרגיש שהפין כואב, אולי כדאי לעשות הפסקה ולנוח קצת. לגבי הפנטזיות- אתה צודק בהחלט במה שאמרת בסוף דבריך! השימוש בדמיון הוא מצויין. אתה יכול להפליג בדמיונותייך לאן שרק תרצה, בלי כל הגבלה. אין שום דבר שהוא אינטימי מדיי, או לא נורמאלי. ההפך- כשאנחנו משתמשים בדמיון, אנחנו בעצם למדים שיש גבול מאד ברור בין מה שמותר לעשות ובין מה שאסור או לא כדאי לעשות. הדוגמא שנתת לגבי החברה של אחותך היא דוגמא טובה לגבול שלא כדאי לעבור אותו, מכמה סיבות- הראשונה- היא לא הסכימה! כל פעילות אינטימית או כניסה לגבול האישי של אדם אחר חייבת להיות ברצון ובהסכמה של שני הצדדים. אני מציעה לך לחשוב כיצד היית מרגיש אם חברה זו הייתה מעוררת לפתע ומוצאת אותך מרחרח את תחתוניה. מביך? מבהיל? חשוב להבין ולשמור מאוד את הגבול בין דמיון ומציאות. זה גבול ששומר על אחרים ועל עצמנו. כל טוב לך.


בן 18 שואל: #109448
בקשר לשאלתי הקודמת, הלכתי לזה רק פעם ואחת וזה היה רגע של טיפשות ואני מרגיש ממש רע בגלל זה ואני גם לא מתכוון ללכת לזה יותר, אני רק מודאג שמפעם אחת שהייתי איתה 10 דקות ולא היה מגע ישיר בין האיבר מין שלי לאיבר מין שלה אז קיבלתי מחלות מין או איידס? תודה מראש

תשובה:
היי! אני ממש שמחה לשמוע את מה שכתבת! בכל מקרה, אם אתה מודאג פנה למרפאת לוינסקי ובצע שם את בדיקות הדם (או בקופ"ח) וכך תוכל להירגע. כל טוב!


בן 18 שואל: #109380
שלום הלכתי לעיסוי אירוטי והייתי ללא קונדום אבל עם בוקסר והיה קצת חיכוך בין האיבר מין שלי לאיבר מין שלה אבל שהייתי עם בוקסר, האם יש סיכוי להידבק במחלות מין ?

תשובה:
שלום לך! יש מחלות מין שניתן להידבק מהן על ידי חיכוך ומגע חיצוני באברי המין. ככלל כל מגע מיני חייב להיות עם קונדום כדי להיות מוגן. אתה יכול לקרוא כאן על מחלות מין: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=540. חשוב שתדע שההמלצה שלנו היא לא ללכת לנשים (ו/או לגברים) בזנות. זאת תעשייה בעייתית מאוד בה נשים הנמצאות בה אינן רוצות להיות שם. המגע שחווית איתה לא היה מגע בהסכמה כפי שהייתי מאחלת בשבילך עם בת זוג שיש בינכם מערכת יחסים. מגיע לך להיות עם מישהי שתרצה באמת להיות איתך ולא לשלם כסף תמורת המגע הזה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #109334
יש לכם בדיקות שתן? אם יש לי דלקת או משהו באיבר המין חברה שלי רוצה לעשות . תודה אם תענו

תשובה:
היי! ניתן לבצע אצלנו בדיקת שתן. אתם יכולים להגיע לסניף בתל אביב ולבצע שם את הבדיקה. כל טוב!


בת 15 שואלת: #109333
אם הגבר משאיר את האיבר מין שלו בתוך האיבר המין של האישה אחרי שהם שוכבים עד הבוקר מה קורה ?

תשובה:
שלום לך! אם הגבר עם קונדום, הפין לא יהיה בזיקפה ואז הקונדום יגלוש מהפין והזרע שבתוכו יחדור לנרתיק האישה וכמובן שיכול להיווצר הריון מכך. אם האישה נוטלת גלולות- אין חשש כמובן מהריון אך ברוב המקרים הפין יצא מהנרתיק בהמשך כי ללא הזיקפה הוא לא יוכל להישאר בו לאורך זמן. מעבר לכך, אין בכך סכנה. כל טוב!


בת 24 שואלת: #109309
היי אני בת 24 כשהייתי קטנה חוויתי הטרדה מינית ולא זוכרת בדיוק אם היתה חדירה עמוקה וקרום הביתולין נקרע או לא. איך אני אדע אם אני בתולה בוודאות או לא תודה לעונים

תשובה:
שלום לך, צר לי מאד לשמוע על חווית העבר שלך, ואני שמחה שפנית אלינו. קרום הבתולין הוא למעשה רקמת עור דקה מאד וגמישה, אשר מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק , ולעתים קרובות (הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב) אינה קיימת כלל אצל נשים. אני מבינה שגורם הוודאות לגבי המצאותו של קרום הבתולין חשוב לך מאד. לפיכך, בדיקה פשוטה אצל רופא/ת נשים יכולה לתת לך את תשובה מוסמכת לכך. כל טוב לך.


בן 44 שואל: #109161
שלום קוראים לי רוני אני בן 44 יש לי אישה שאני נשוי בערך 25 שנים אני ואשתי מקיים יחסי מין ללא קונדום וגלולות אשתי רוצה שהיא תיכנס להריון פעם 2 וזה לא מצליך לנו לא יוצא לי זרע אנחנו שוכבים שעה וחצי כל ערב

תשובה:
שלום לך אני מבינה שאתם מנסים להביא ילד לעולם בפעם השניה ז"א שיש לכם כבר ילד או ילדה זו כבר בשורה טובה, אם אתם מנסים להיכנס להריון ולא מצליחים עליכם לגשת בראש וראשונה לרופא נשים שיבדוק את אשתך במקרה הצורך גם לבצע לך בדיקות בכדי להבין אם יש בעיה , כאשר ימצאו את הבעיה אז ימצא הפתרון והרופאים במרפאת פוריות יוכלו לטפל ולעזור לכם להביא ילד לעולם. בהצלחה


בן 20 שואל: #109106
שלום חברה שלי כבר שבוע עם שילשולים וכאבי בטן חזקים. זה יכול להיות קשור להריון ?

תשובה:
היי! שלשולים וכאבי בטן אינם סימפטומים של הריון. לא סיפרת מה בדיוק קרה שבעקבותיו אתה חושש שהיא בהריון. ממליצה לגשת לרופא/ה להיבדק אם זה נמשך כבר שבוע כך. כל טוב!


בת 15 שואלת: #109056
תוך כמה חודשים מתחיל שמירת הריון בערך?

תשובה:
היי! שמירת הריון באה בעקבות בדיקות רפואיות שמתוכן הרופא/ה מסיק/ה שיש סיכון בהריון ומשום כך האישה צריכה להיות במנוחה ובמעקב בבית החולים או בביתה. יש נשים שמתחילת הריון נמצאות בשמירה ויש כאלה שרק לקראת סופו אבל בכל שלב בהריון הרופא/ה יכול/ה להמליץ על שמירת הריון. כל טוב.


בן 13 שואל: #109022
אני בן 13 ואני יושן ב5 בבוקר וקם ב2 בצהריים או יותר זה פוגע בגוף שלי למרות שאני יושן 9 שעות ואיזה שעה עדיף לישון

תשובה:
היי! עוד מעט החופש הגדול מסתיים וכבר לא תהיה לך ברירה אלא לקום ב-6:30 - 7:00 , נכון? :-) ההמלצה של המומחים אומרת שבגילך יש לישון בין 8-10 שעות. כדאי שתרגיל את הגוף כבר עכשיו לחזור לשגרה הבריאה וללכת לישון בסביבות 22:00 בלילה. כל טוב!


בן 14 שואל: #108929
אני בן 14, ורציתי לדעת האם הרמת משקולות תגרום לי להיות נמוך יותר. קראתי בהרבה מקומות שזה מיתוס אבל אני לא בטוח...

תשובה:
היי! מה שקראת נכון. בכל מקרה, אימוני כושר, כולל הרמת משקולות צריכים להיות תחת פיקוח של תכנית אימונים מסודרת ושהציוד שאתה משתמש בו יהיה מותאם לגילך, לגובה שלך ולכושר הגופני שלך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108895
אפשר להגיע לרופא גם בזמן מחזור?

תשובה:
היי! לא ניתן להיבדק בזמן הווסת. יש להגיע אחרי שהיא מסתיימת. כל טוב!


בן 21 שואל: #108842
אז כמה זמן זרע מחוץ לגוף יכול להכניס להריון?

תשובה:
היי! הזרע לא מת מיד במגע אם האוויר .זה תלוי בלחות, בטמפרטורה ועוד גורמים. יכול להגיע גם לכשעה בתנאים מסוימים (למשל בהפריה חוץ גופית מבקשים מהגבר להגיע תוך שעה עם הזרע למעבדה...) אך בד"כ הזרע חי זמן קצר מחוץ לגוף. אני לא יכולה לומר לך בדקות או שניות. לפי התיאור של מה שקרה, שמיד לאחר השפיכה החדרת אצבעות עם הזרע הרטוב , הזרע לא הספיק להתייבש ולכן קיים סיכון להריון אם היא לא משתמשת באמצעי מניעה. ממליצה שבת הזוג תבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר המקרה כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108814
השתמשתי בטמפון לפני מחזור מה יקרה לי תודה

תשובה:
היי יקירה! לא יקרה שום דבר. אין צורך להחדיר טמפון שלא בזמן הווסת אך הכנסת טמפון בזמן אחר לא גורמת כל נזק. חשוב שהטמפון לא ישהה בגוף שלך יותר מ-8 שעות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108801
איך מבדילים בין דימום של מחזור לבין דימום של השתרשרות הריונית? ואחרי כמה זמן אחרי יום יחסי מין נוצר הדימום הריוני? וכמה ימים זה נמשך ?

תשובה:
היי! דימום השתרשות הריון מתרחש בין השבוע ה-3- 6 לאחר השתרשות העובר ברחם (נהוג לספור את שבועות ההריון מלאחר הווסת האחרונה). הדימום אינו נוזלי-דמי כמו בווסת אלא מופרש בצורת הפרשות חומות אדמדמות ויעלם לאחר מספר שעות עד יום-יומיים. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול כאן או להתקשר אלינו. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108798
האם אפשר לקבל אצלכם מרשם לגלולות?

תשובה:
שוב שלום לך! אין בעיה. את יכולה להתקשר לסניף הקרוב למקום מגורייך ולהזמין תור לרופא/ה שתתן לך את המרשם. מכיוון שרשמת שאת גרה באזור ירושלים, אולי יהיה לך נוח יותר להגיע ל"לדעת" שהם המקבילה שלנו בירושלים (אין לנו סניף בעיר). זה הקישור לאתר שלהם: http://www.ladaat.org.il/ תקבלי ייעוץ על אמצעי מניעה והתאמת האמצעי על-ידי הרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108786
למה את תמיד כותבת הכל טוב?

תשובה:
פנייתך נענתה. שיהיה לך רק טוב ותתקשרי אלינו!


בת 17 שואלת: #108785
שלום, רציתי לדעת מה הם הסיכויים להיקלט להריון מטיפות אהבה?

תשובה:
היי! מכיוון שלא פירטת את סיבת השאלה אסביר באופן כללי. בכל חדירה של פין לפות יש סיכוי להריון גם אם לא היתה שפיכה. לפני השפיכה ישנן טיפות שיוצאות מהפין שנקראות טיפות אהבה ועשויות להכיל זרע. מסיבה זו , חשוב בכל פעם שמקיימים יחסי מין לקיים אותם עם אמצעי מניעה בכל פעם (גלולות, קונדום ועוד). אתה מוזמן להמשיך ולשאול שאלות נוספות. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108744
אני בת 14 וחצי וכבר כמה ימים שקצת כואב לי באיזור איבר המין כשנוגעים באיזור, בהתחלה לא ככ התייחסתי אבל כשזה המשיך התעניינתי מה זה וראיתי שהשפתיים (נראלי שככה אומרים) לא באותו גודל, צד אחד התנפח וזה טיפה כואב כשנוגעים באיזור אני קצת מפחדת, מה זה? זה משהו נורמלי?

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד לך על תשומת הלב שלך לגוף שלך. הכי נכון יהיה ללכת לרופאת המשפחה שלך ולבדוק את זה - הנפיחות יכולה להיות תופעה שיכולה להצביע על סיבות שונות אותם יכולה הרופאה שלך לאבחן. בהצלחה.


בת 22 שואלת: #108661
רציתי גם לשאול אם זה תקין שיש כאבי בטן

תשובה:
היי! לכל גלולה יש תופעות לוואי, אך כאבי בטן יכולים להיגרם גם מלחץ או מגורם פיזיולוגי אחר. אם כאבי הבטן נמשכים יותר ממספר ימים כדאי לפנות לרופא/ה. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108649
אם יש לי אלרגיה ליתושים ,אני צריכה לקחת כדורים של אלרגיה לכל החיים ?

תשובה:
היי! דלת פתוחה נותנת ייעוץ בנושאים של מיניות , קשרי חברות וזוגיות , גיל ההתבגרות ומצוקות רגשיות על רקע אחד מהנושאים הללו. אני ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה עם השאלה שלך כדי שתקבלי מענה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108615
רציתי לשאול, אם אני וחבר שלי נמצאים באמבטיה/ג׳קוזי ואני אעשה לו ביד או שנתנשק ויצאו לו טיפות אהבה, האם אני יכולה להיכנס מזה להיריון? (שנינו נהיה ערומים והוא יהיה ללא קונדום+לא נקיים יחסי מין רק מה שציינתי)

תשובה:
היי! הסבירות להריון במצב כפי שתיארת אותו וללא מגע מיני ישיר בין הפין לנרתיק היא אפסית. כל טוב!


בן 13 שואל: #108614
שלום. שמעתי על מין חומר כזה שנקרא 'לוב' לפי מה שהבנתי זה אמור להיות חומר שפועל כמו הנוזלים בזמן קיום יחסי מין אמיתיים. ( אם יש לזה משמעות אחרת אשמח לדעת D: ) החומר הזה אמור לשפר את ההנאה בדרך כלשהי? אם כן. זה משהו שאפשר לקנות בגילי? או בחנות מסויימת.. תודה רבה..

תשובה:
אתה מתכוון ל"לאב ג'ל" לפי מה שאתה מתאר. לאב ג'ל הוא אחד מחומרי הסיכה על בסיס מים שמיועדים למניעת יובש בנרתיק של האישה בעת קיום יחסי מין. הוא יכול לעזור גם לשיפור ההנאה בזמן אוננות. אין צורך במרשם רופא ולכן ניתן לרכוש אותו ללא מגבלה (למעט, אולי, המבוכה שלך...) כל טוב!


בת 20 שואלת: #108594
היי, אין לי איך להגיע לטיפול שכזה... הבעיה שלי היא שאני שומעת מכל מיני גורמים שונים תשובות שונות וסותרות וזה מה שגורם לי לתהות על מי אני יכולה לסמוך.. דברים כמו מה שתיארתי קורים לי לאחרונה יותר מברגיל, כנראה כי הלחץ משבש את פעולותיי. קרה לי יותר מפעמיים שישבתי על אסלה ציבורית בטעות או למשל היום שכשהטלתי שתן בעמידה בשירותים ציבוריים הלכתי קצת אחורה בטעות והתחתונים שלי מבפנים התנגשו באסלה( לא במושב, אלא באסלה עצמה שהיה רטובה) ונכנסתי ללחץ.. מצבים כאלו מכניסים אותי ללחץ וגורמים לי לתהות האם הריון אפשרי במצבים כאלו. אני מקבלת תשובות שונות מאנשים שונים ולכן אני לא מרגישה רגועה ומסופקת..

תשובה:
שלום לך, כפי שענו לך קודם לכן, אין חשש להריון מהסיטואציות שאת מתארת, ולכן את לא צריכה לדאוג. נוזל הזרע לא יכול להתקיים מחוץ לגוף, אין לך מה לחשוש כלל. בהצלחה


בת 14 שואלת: #108523
היי! בזמן האחרון התחילו חי גירודים נוראיים בפוט והוא הפך להיות קצת אדום. מה זה אומר? זה משהו מסוכן? (חשוב לציין שלא קיימתי יחסי מין) אשמח שתענו גם על שאלתי הקודמת תודה!

תשובה:
שלום לך! גירודים בפות יכולים להופיע מסיבות שונות. הפות מאוד רגישה וטוב מאוד שאת ערנית ומודעת. אני ממליצה לך לפנות לרופאת המשפחה שתבדוק ותראה מה מקור הגירוד. בהצלחה לך!


בת 17 שואלת: #108491
ירדתי לידיד שלי יש לו בכל הגוף חצי לבן חצי חום שאלתי אותו אם יש לו משהו למרות שלא הופיע לו מהו. באיבר המין זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, פנייתך לא כל כך ברורה. על מנת שאוכל לעזור לך מבקשת שתסבירי לי מה הכוונה חצי לבן - חצי חום? . מתכוונת לצבע העור שלו? תפרטי יותר וננסה לעזור.


בת 16 שואלת: #108412
היי אממ סיימתי מחזור לפני שבועים ולפני כמה ימים התחלתי לדמם שווב יכול להיות שזה מחזור שוב ?

תשובה:
היי! מכיוון שלא כתבת הרבה פרטים קשה לדעת. האם את נוטלת גלולות? האם המחזור שלך סדיר בד"כ? האם קיימת יחסים לא מוגנים בתקופה האחרונה? האם היית בתקופה לחוצה מבחינה חברתית ו/או רגשית? האם נטלת את הגלולה של היום אחרי (פוסטינור, נורלבו)? תשובות לשאלות אלו יכולות לתת לנו כיוון לסיבה לדימום המוקדם. עפ"י שאלה ששאלת לפני כחודשיים ראיתי שהתכוונת ליטול גלולת "אלה". האם נטלת אותה לבסוף? אחת מתופעות הלוואי של הגלולה (וגם של הפוסטינור והנורלבו) שהיא משבשת את האיזון ההורמונלי למספר חודשים וזו יכולה להיות סיבה להקדמת הדימום. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לכתוב אותן פה או להתקשר אלינו, לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ונשתדל לעזור לך. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108373
אני אלרגית בצורה חריפה לכמה דברים. אז לפני שאני אשתה אלכוהול בפעם הראדונה ארצה לדעת אם מותר לי אלכוהול.אז ככה, כבר יצא לי לטעום משקה עם אחוז נמוך של אלכוהול. האם זה אומר שאני לא אלרגית חאחכוהול? (חשוב לציין שאני מדברת על הרכחב הזה בפרט ולא על רכיבים אחרים ...)

תשובה:
שלום, אני מציעה שתתייעצי עם רופא אלרגיה בעניין זה - הוא יוכל לבדוק באמצעות חשיפה מבוקרת האם את אלרגית וגם ייתן לך הנחיות בהתאם לכך. כל טוב


בת 16 שואלת: #108276
אני במחזור כרגע, ואני מתכננת לשכב עם חבר שלי כשהוא יסתיים, אני מפחדת מהימים הללו של לפני ואחריי הביוץ, אנחנו כן משתמשים בקונדום אבל האם עדיין יש סיכוי להיריון? אני ממש מפחדת מהריון לא רצוי..

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום באופן קבוע. הקונדום נותן הגנה של 97% בשימוש נכון ומגן מפני מחלות. אני ממליצה שתשקלי שימוש באמצעי מניעה עבורך. את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים בשוק וכן לקבוע תור לרופא/ה להתאמה. חבל שתהיי מוטרדת ומודאגת בזמן קיום יחסי המין והגנה נוספת תיתן לך ראש שקט. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תחת סודיות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108265
לכל אישה בהריון יש בקע טבורי..? ואם לא ,מה הסיכוי?

תשובה:
שלום כלל וכלל לא. למעט נשים יש בקע תבורי בהריון ולרוב זה קורה בהריונות חוזרים. ממה את חוששת או מה מעסיק אותך ותרצי שנסביר לך בקשר לזה? כל טוב


בת 15 שואלת: #108193
שלום, ממה מופיע בקע תבורי שאישה בהריון? מדברים כבדים? ממה ? הייתי שמחה אם תוכלי ךהסביר לי למה זה מופיע..

תשובה:
שלום, בקע טבורי הוא תופעה שבו נדחקים רקמות ואיברים בבטן כלפי העור החיצוני, דרך האזור הסמוך לטבור. נהוג לעשות הבחנה בין בקע טבורי מולד (כתוצאה של סגירת רקמות לא טובה באזור), לבין בקע נרכש שנגרם כתוצאה מכובד אזורי, השמנה מאסיבית, הריון או תהליך הזדקנות של רקמות הגוף. בנוגע לשאלתך לגבי הריון - זה נגרם כתוצאה מהלחץ שגורם משקל הרחם הגדל על דופן הבטן - ללא קשר להרמת משקל. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 15 שואל: #108157
היי בדרך כלל יש מאיבר המין שלי ריח חזק למה?

תשובה:
היי! אין סיבה שיהיה ריח חריף מהאזור. חשוב להקפיד על מקלחת יומיומית ולשטוף היטב את האזור עם סבון עדין כולל את אזור של האשכים. עכשיו קיץ, מאוד חם , והאזור הזה נוטה להזעת יתר. יתכן ואתה צריך להתקלח יותר. אם אתה מאונן, כדאי לשטוף את הפין והאשכים לאחר האוננות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108156
זה שוב קורה אני לא רואה את התשובות שאתם נותנים לי אין לי אפשרות להתקשר או לשלוח הושעה רגילה כי אין לי שיחות . האם אין דרך לראות את זה ?

תשובה:
היי! התשובות ניתנות בד"כ תוך 72 שעות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108155
איפה רואים את התשובות שעניתם לי? כי אני רק רואה שרשום טרם נענתה

תשובה:
תשובות ניתנות בד"כ תוך 72 שעות.


בת 16 שואלת: #108124
שלום, אשמח שתענו על שלושת השאלות הקודמות כדי שיהיה פחות עומס ואוכל להמשיך לשאול... האם אתם עובדים בשישי שבת? תודה ושבת שלום

תשובה:
היי! כפי שאת רואה אנו עונות לשאלות באתר גם בשישי-שבת. המשיכי לשאול בכיף (ותודה שאת מתחשבת בעומס השאלות ;-) )!


בת 18 שואלת: #107937
היי,הגעתי היום לסניף שלכם בראשון לציון,המקום נראה נטוש ואין שום שלט שמזכיר שזה דלת פתוחה,בנוסף התקשרתי ולא הייתה תשובה מספר פעמים בפלאפון.אם הסניף ברופין 5 לא קיים או הועבר תעדכנו את המידע באתר כי זה ממש חא בסרגל!

תשובה:
שלום לך! הסניף בראשון פתוח רק בימי ב' בין השעות 15:00-18:00. זו השעה בה גם עונים לטלפונים בסניף. זה מופיע בפירוט הסניפים באתר http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=254 צר לי שהגעת לחינם. שימי לב שהם אפילו עדכנו שאתמול היה סגור באופן חד פעמי. אני שמחה שאת מעדכנת אותי לגבי השילוט ואעביר זאת הלאה לאחראים. את יכולה להתקשר לכל אחד מהסניפים האחרים המופיעים ברשימה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ולהגיע לאחד הסניפים הפתוחים היום ואם זה לא דחוף , להמתין ליום ב' הבא ולגשת לסניף בראשון. שימי לב שלכל אחד מהסניפים יש ימים ושעות משלו. כל הסניפים עובדים רק בשעות אחה"צ. נשמח אם תתקשרי ותגיעי!