A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בתולין

דלת פתוחה הקרובה אליך

בתולין

בת 17 שואלת: #105247
מתיחה או כאב בזמן שפגט או מתיחה באיבר המין לשנייה משפיע על הבתולין?

תשובה:
שלום, "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בזמן קיום יחסי מין ראשונים יכולים להיווצר בפיסת העור הזאת קרעים קטנים ולהבין לדימום קל. מתיחות של שרירים חיצוניים או פעילות גופנית לא יכולות להביא לקרעים אלו.


בת 17 שואלת: #105090
היי, אני בת 17. לפניי כיומיים חבר שלי ישן אצלי ובלילה החלטנו שכן נתקדם ונשכב. כשהתחלנו הייתי ממש יבשה בלי הפרשות והוא הציע שנשים קצת מיים. (חשוב לי להגיד שזאת הייתה יוזמה שלי שנתקדם ושהוא אמר שנעצור בכל רגע שאבקש וזה לא דחוף לו אם אני לא מוכנה). הוא ניסה להכניס את האצבע שלו גם כדי אולי לעזור ואמר לי שהחור שלי ממש ממש צר. במשך שלוש שעות ניסינו להכניס וכל פעם היה קצת יותר אבל לא הצלחנו עד הסוף כי המיים התיישו מאוד מהר וכאב לי. ובנוסף הוא אמר שגם לו כואב כי החור שלי צר ואני בתולה, אז יקח לנו קצת יותר זמן(לא בשעות אלא בימים או יותר) עד שנצליח לקיים יחסים מלאים. ניסינו עם קונדום אבל עדיים זה לא כל כך עובד. הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות כדי שנצליח לקיים את היחסים ושלא יכאב לשנינו ..

תשובה:
שלום לך יחסי מין צריכים להיות מהנים ונכון שבפעם הראשונה זה מלווה בכאב בזמן ביתוק הקרום, אני מניחה שחשבתם יחד והגעת להחלטה לקיים יחסי מין מלאים ואכן את מתארת את הנסיוניות שלא צלחו, ובכן יש מה שאנחנו מרגישים ורוצים ויש מה שהגוף משדר לנו וזה חשוב ביחסי מין צריך להיות בשל ובוגר גופנית \פיסית וריגשית זה שלדברייך היית יבשה ז"א שהיית לא מספיק מגורה כי אם היית מגורה הגוף היה מפריש חומר סיכה שיקל על החדירה ומים לא נחשב לחומר סיכה יש חומרים שנמכרים בבתי מרקחת ג'יל על בסיס מים. אבל הכי חשוב זו העובדה שכנראה הגוף משדר לך שאולי צריך לחכות קצת ושצריך שזה יקרה זה יהיה לא טכני אלא עם רגש מוכנות ובשלות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #104647
אני באה ממשפחה קווקזית מה שאומר שאם אני מקיימת יחסי מין לפני החתונה אני נחשבת זונה, אבל אני לא רוצה שזה ימנע ממני לקיים יחסי מין לפני החתונה. האם אפשרי לשכב ולאחר מכן בלי שההורים ידעו לעשות ניתוח לשחזור קרום הבתולין? האם מישהו יכול לדעת מזה גם אם אני מבקשת שלא?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה את הקושי שלך . ניתן לבצע שחזור של "קרום הבתולין" אך מכיוון שהניתוח כרוך בהרדמה יש צורך בחתימת הורים מכיוון שאת מתחת לגיל האחריות - רק בת 15. כתבתי "קרום בתולין" במרכאות מכיוון שלא מדובר באמת בקרום. הוא משתנה מאישה לאישה ויש נשים שנולדות עם קרום בתולים מאוד פתוח שממש עוטף את פתח הנרתיק, כך שגם בבדיקה של רופא\ת נשים לא תמיד יכולים לדעת אם מישהי בתולה. יש מצבים בהם ה"קרום" יכול "להיקרע" במהלך פעילות ספורטיבית או בפעילות מאומצת אחרת. אני יכולה לספר לך שחוץ ממך אף אחד צריך ולא יכול לדעת אם את בתולה או לא. מקווה שעזרתי. במידה ותחליטי לקיים יחסי מין חשוב שתעשי זאת כשאת שלמה עם ההחלטה ותכירי את אמצעי המניעה הקיימים לצרכי מין בטוח. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לצורך קבלת יעוץ . בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104577
היי, אני וחבר שלי כמה פעמים סוג של שכבנו הכנסנו חצי ואני לא מחשיבה את זה כ״לא בתולה״ היום הכנסנו חצי וממש כאב לי זה אחרי חודשיים שלא עשינו כלום . כשהגעתי הבייתה ראיתי שיש לי קצת דם בתחתונים, השאלה שלי אם אני כבר לא בתולה? נקרע לי הקרום בתולין?

תשובה:
היי, "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת דמויית עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בפעמים הראשונות שמקיימים חדירה, בין אם של איבר מין ובין אם של אצבעות, יכולים להיווצר קרעים קטנים בקרום הבתולין שיגרמו גם להופעת דימום. יתכן שהדימום שראית אכן נגרם מקרעים קטנים בקרום הבתולין, בדרך כלל המונח "בתולה" מתייחס למי שעדיין לא קיימה יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. מקווה שעזרתי, כל טוב! בנימה אישית - אני לא רואה משמעות להגדרה "בתולה" ובכל מקרה כדאי שתחקרו את המיניות שלכם ביחד בקצב שמתאים לשניכם ונראה לכם נכון.


בת 16 שואלת: #104346
אתמול אני וחבר שלי עשינו שטויות והיה החדרה גם הרגשתי כאבים ונראה לי שהקרום נקרע האם יכאב לי או ישרוף לי אם אני יתקלח ?

תשובה:
שלום לך קודם כל לא עשיתם שטויות ולא צריך להתייחס לזה כך, כאשר אוהבים ורוצים קרבה עם מי שאוהבים יש את הצורך להתחבר וזה בסדר, נכון שצריך להיות מוכנים עם אמצעי מניעה אבל זה קרה, ממה שאת צריכה לדאוג זה מהעובדה שהייתה חדירה ואת לא מציינת אם השתמשתם באמצעי מניעה אם לא ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, יחד עם זאת ללכת לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה קבוע או להגיע לסניף דלת פתוחה באיזור מגורייך לקבלת ייעוץ והדרכה. לגבי קריעת הקרום זה לא אמור לשרוף בזמן המקלחת, חשוב לשטוף טוב את המקום., יכול גם להיות דימום קל. כל טוב


בת 17 שואלת: #104334
היי, אני בת 18 ואני עדיין בתולה וכל החברים שלי כבר עשו את זה, אין לי בעיה לקיים יחסי מין אבל אני מפחדת שאולי זה לא יצליח או שיכאב לי ושמעתי שבפעם הראשונה יורד דם ואם זה נכון איך אפשר לעצור את הדימום או אפילו למנוע אותו מההתחלה?

תשובה:
שלום לך בתולין זה לא רק דם וכאב ורצון להיות כמו כולם, כאשר מגיעים למצב בו את מעוניינת ומרגישה מוכנה לקיים יחסים זהו מצב שעולים רגשות ותחושות שלא היכרת משהו שעושה לך טוב ברמה האישית, קשר של אהבה חברות ורצון לחיבור קשר אינטמי שלא חווית כי זו הפעם הראשונה, כאשר אנו נמצאים בחברה אנחנו לא חייבים לעשות כל מה שהחברה עושה צעדים כאלה מבצעים רק כאשר יש מוכנות ובשלות ואז זה יצליח, ולכל אחד הקצב שלו, זה יקרה כאשר את תרגישי שאת רוצה ויכולה להתמודד עם התוצאות, לגבי הדימום זה לא דימום מסיבי שימי תחתונים וזה יפסק פרט לכך שתדעי שיש בנות שלא מדממות הרוב כן. בהצלחה וכל טוב


בת 21 שואלת: #104158
היי אני הייתי צריכה להישאר בתולה , עד שאני אתחתן , אבל התאהבתי במישהו , שהוא לא מהדת שלי , ופשוט הוא ביקש ממני לעשות איתו אהבה , ולא רציתי להגיד לא , כי הוא אוהב ואני גם ! השאלה שלי היא כזאת ; אם אני לא עושה יחסי מין , למשך שנה , הקרום הבתולין , משחזר את עצמו ? כאילו יש מצב כזה , שהקרום חוזר אחרי זמן שלא נעשה סקס ? או שרק בניתוח? זה דחוף לי , תודה !

תשובה:
שלום לך קרום הבתולים לא משחזר את עצמו. אני מבינה ממך שזה עיניין לא פשוט עבורך ושיש חשיבות לנושא של קרום הבתולים. אני יכולה לספר לך שחוץ ממך אף אחד צריך ולא יכול לדעת אם את בתולה או לא. קרום הבתולים משתנה מאישה לאישה ויש נשים שנולדות עם קרום בתולים מאוד פתוח שממש עוטף את פתח הנרתיק. כך שגם בבדיקה של רופא\ת נשים לא תמיד יכולים לדעת אם מישהי בתולה. מקווה שזה עוזר לך. בכל אופן אני שמחה בשבילך שיש לך בן זוג שאת אוהבת ושהאהבה שלכם חוצה דתות ומגזרים! זה אתגר גדול ואני מאחלת לכם כל טוב. מקווה מאוד שאתם משתמשים באמצעי מניעה, נשמח לייעץ לכם בנושא אם אתם צריכים.


בת 18 שואלת: #104032
שלום זה דחוף בבקשה חבר שלי הכניס לי אצבעות בחוזקה ולאחר שהוציא יצא דם יחסית לא מעט, האם זה אומר שאני לא בתולה??

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת דמויית עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בפעמים הראשונות שמקיימים חדירה, בין אם של איבר מין ובין אם של אצבעות, יכולים להיווצר קרעים קטנים בקרום הבתולין שיגרמו גם להופעת דימום. יתכן שהדימום שראית אכן נגרם מקרעים קטנים בקרום הבתולין, אך ההגדרה האם את בתולה או לא תלוייה בעצם בך ולא בקרעים האלו. בדרך כלל המונח "בתולה" מתייחס למי שעדיין לא קיימה יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. לפי הגדרה זו גם את עדיין "בתולה". מקווה שעזרתי, כל טוב!


בת 17 שואלת: #103362
שלום, לא ממזמן פניתי אליכם בנושא של קרון הבתולין ואני בטוחה שיש לי קרום בתולין סגור, מה אפשר לעשות במצב כזה? הבנתי שעושים ניתוח פשוט, כמה זמן המתנה לניתוח? ולמי אפשר לפנות? פניתי לגניקולוגית בקופת חולים והיא רק צחקה ואמרה שאני לא מבינה כלום, מבלי להסתכל אפילו...

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת רקמה דמויית עור שמקיפה את פנים הנרתיק. צורתה וגודלה של פיסת הרקמה הזאת שונות בין בחורות שונות. קיימים מקרים נדירים שבהן ילדה נולדת עם "קרום בתולין" סגור. הדבר מתגלה בתחילת גיל התגברות, כשהמחזור החודשי של הנערה הצעירה לא יכול להיות מופרש מאיבר המין, והוא בעצם מצטבר בתור הנרתיק והרחם ומביא לכאבים משמעותיים. אם קיבלת בחייך מחזור חודשי אין שום אפשרות ש"קרום הבתולין" שלך סגור. את מוזמנת לפרט מדוע את מודאגת מכך.


בת 15 שואלת: #103262
חברה שלי שואלת אם אתם יכולים לעזור לה. חבר שלה חושב שלכל בת צריך לרדת דם בפעם הראשונה.היא רוצה ללכת איתו לבדיקה גניקולוגית.אבל היא הכניסה הצבעות לאיבר המין שלה ואולי לפעמים הדרום נקרע עם הוא דקיק מאוד.אז מה הגיניקולוג יראה?למרות שהיא לא קיימה יחסים אבל עדיין זה נקרע בגלל הכנסת האצבעות..הוא יראה שהיא בתולה או לא ?

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לרקמה שדומה לפיסת עור ומקיפה במפנים את נרתיק האישה. ביחסי מין שכוללים חדירה או באוננות שכוללת החדרת אצבעות לנרתיק פיסת העור הזאת נמתחת ויכולים להיווצר בה קרעים קטנים שגורמים לדימום קל. גודל וצורת פיסת העור הזו, וכך גם הגמישות שלה, שונים בין אישה לאישה, ולכן לא תמיד יופיע דימום ולא בהכרח יהיה אפשר לראות שה"קרום" נקרע. יש לציין שגניקולוגים/ות לא בודקים בדיקה פנימית (שמכונה גם בדיקה וגינאלית) נשים שלא קיימו יחסי מין.


בת 17 שואלת: #103241
האם קרום יכול להקרע מחדירת אצבעות של הכנסה והוצאה (בצורה גסה יחסית)?

תשובה:
שלום לך קריעה של קרום הבתולים יכולה להיות הדרגתית. לרוב קרום הבתולים לא יקרע מהחדרת אצבעות, אבל לכל אחת יש קרום שונה ופתח אחר. לחלק מהבנות יש קרום פתוח מאוד ואז החדרת אצבעות לא תגרום לרקמת עור להיקרע. למישהי אחרת יכול להיות קרום יותר סגור ואז החדרת אצבע או טמפון יכול לפתוח מעט את הפתח של הקרום. עדיין בזמן קיום יחסי מין בפעם הראשונה תהיה פתיחה הממשיכה את הפתח שנוצר לפתח גדול יותר כי איבר המין גדול יותר מאצבע. את יכולה לקחת מראה, לשכב על הגב ולהסתכל על פתח הנרתיק ולאות את הקרום שלך. את מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ איתנו. כל טוב


בת 15 שואלת: #103232
בקופת חולים כללית יש גניקולוג? אני רוצ. וזה עולה כסף? ואיך אני אומרת לרופאת משפחה שלי שאני רוצה ללכת לרופא נשים או שקובעים אתזה במזכירות שלהם ?ה ללכת לעשות בדיקה לבדוק אם אני בתולה בלי שום סיבה כלשהי..סתם לבדוק כי אני חוששת ממשהו מסויים שאני מעדיפה לא לשתף..אבל אם אני יעשה את הבדיקה כפי שאמרתם שאצלו עושים זאת.הוא ישאל שאלות או שהוא פשוט יבדוק? .

תשובה:
שלום לך יקירה. כפי שענו לך בתשובה הקודמת מי שלא קיימה מעולם יחסי מין. לכן, במידה ולא קיימת, את עדיין בתולה והרופא/ת נשים לא יבדוק אותך. לגבי הרופא, יש רופאים גניקולוגים בכללית וזה לא עולה כסף, וקובעים ישירות במוקד של כללית. הייתי ממליצה לך לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך לקבל הכוונה ותשובות לשאלתך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #103229
אם אני סתם רוצה לעשות בדיקה של לבדוק אם אני בתולה או לא בלי שום סיבה זה אפשרי? וזה עולה כסף?

תשובה:
שלום לך במידה ולא קיימת יחסי מין את בתולה ואין לך צורך לבדוק את זה. את מוזמנת לקחת ראי קטן לשכב על הגב ולהסתכל בפתח הנרתיק, מעט יותר פנימה נמצא קרום הבתולים. את אמורה להיות מסוגלת לראות אותו בעצמך. הקרום הוא ריקמת עור שנמצאת בפתח הנרתיק. ישנם מספר סוגים של קרומים - חלקם פתוחים יותר וחלקם פחות. ישנן בנות שנולדות עם קרום מאוד פתוח שקשה להבחין בו מכיוון שהוא עוטף ממש את הפתח ונראה חלק ממנו. יש קרומים מחוררים, עם שני חורים או יותר. כאשר יש חדירה לנרתיק של איבר מין או חפץ הקרום נפתח\ נקרע כדי לאפשר את המעבר. אין צורך ללכת לרופא נשים בשביל בדיקה כזאת. האם יש עוד סיבה שבגללה את רוצה לדעת או לראות רופא? אולי תרצי לספר או לשאול בדיוק מה חשוב לך לדעת או אם יש לך חשש מסוים. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת רופאה בסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות הסניף. אפשר גם דרך קופת חולים לתאם תור אצל רופ\את נשים עם הפנייה של רופא משפחה, אך שוב חשוב לי לומר לך שאין צורך להיבדק ע"י רופא נשים לפני קיום יחסי מין אלא אם יש איזושהי בעיה. מקווה שעניתי לך. נשמח לראותך אצלנו.


בן 20 שואל: #101911
היי, אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה לקיים יחסי מין. היינו מנסים כל פעם קצת ועוצרים כי היה כואב לי.ובכמה פעמים האחרונות אני חושבת שזה היה כבר ממש עד הסוף. אבל כבר 3 פעמים ישר אחרי היה קצת דימום(לא היסטרי, אני רואה את זה רק כשאני עושה פיפי, זה לא מצריך פד כמו במחזור ואני לא מרגישה את זה) לפעמים תוך כדי החדירה זה עוד קצת כואב פתאום כמו בפעמים הראשונות.. שזה אולי קצת עמוק יותר? בפעם האחרונה לפני יומיים הוא גם החדיר אצבע והרגשתי כמן שריטה אז הוא עצר והמשכנו והחדירה קצת כאבה לי וישר אחרי היה לי שוב קצת דימום. למחרת בבוקר זה כבר נעלם רק היה כמו מן הפרשות ורדרדות כאלה (רק בניגוב)ואז שוב חזר קצת בערב, והיום בבוקר גם קצת. אני מרגישה גם תחושה קצת מציקה, זהלא כאב בלתי נסבל אבל לא נעים..(אני גם לוקחת אנטיביוטיקה והבנתי שזה יכול לקרות במיוחד כשלא אוכלים מסודר) האם זה נורמאלי שאחרי *כמה* פעמים ראשונות יש דימום, האם זה בגלל שאני עודמרגישה קצת כאב בחדירה וכלפעם זה מתרחב קצתיותר?או המרחקים בין פעם אחת לשניה ואז זה כמו פצע שנפתח מחדש? או שזה יכול להיות מהשריטה שנגרמה עם החדרה של האצבע?או סיבות אחרות? תודה!

תשובה:
שלום לך, טבעי שיקרה בפעם הראשונה. למרבית הבנות שיש להן קרום בתולין, הדימום ממשיך גם לפעמים הראשונות הבאות. עם זאת בכדי לוודא שלא מדובר בקרום בתולין סרבן שלא רוצה להתרחב או לרדת, ממליצה לך לפנות לבדיקה את רופא.ת נשים. כהמלצה אישית, חשוב מאוד שתדריכי את בן זוגך איך לגעת בך ומתי לנסות להיכנס. יכול להיות שבערב מסוים בכלל לא תרצי כניסה וזה בסדר גמור. חשוב שתהי מגורה ושהמגע הראשוני יהיה איטי ועדין מאוד. ואם אצבעות מצטרפות לכניסה אז רצוי לוודא שאין ציפורניים... באופן כללי, המגע צריך להפוך לנעים יותר ויותר עם הזמן ולשם כך דרושה תקשורת ביניכם, פתוחה, רגישה ומאפשרת. אנחנו כאן להמשך שאלות ועדכונים. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101709
אבל אם נשכב הוא ישים לב שאני לא בתולה.. וחוץ מזה אם אנחנו בתוך מערכת יחסים זה משהו שהוא אמור לדעת אני לא יכולה להשלות אותו שהוא הראשון שלי והכל ופתאום הוא יבין שלא.. או שאולי יבין מתישהו מהאקס שלי אולי ששכבתי איתו.. זה מוזר לי ואני דיי בדילמה.. כי הגיל שקיימתי יחסי מין הוא דיי מוקדם למרות שאני שלמה עם זה.. אבל יש סיבה שלא סיפרתי לאף אחד כי כלפי חוץ אנשים יחשבו שזה מאוד מוקדם.

תשובה:
היי, שאלתך נענתה, הייתי מוסיפה במידה ותשאלי האם קיימת ייחסי מין עם חדירה בעבר, ממליצה לך לענות בכנות וביושר כי הם הבסיס לחברות מכבדת. בהצלחה


בן 16 שואל: #101605
יכול להיות שמשהי תיכנס להריון עוד שהיא בטולה?

תשובה:
אם הייתה שפיכה של זרע בפתח של הנרתיק אז התשובה היא כן, ניתן להיכנס להריון גם ללא קיום יחסי מין מלאים.


בת 22 שואלת: #101442
שלום, אני וחבר שלי אני 18 והוא 19, עדיין לא שכבנו כי אף פעם לא שכבתי עם מישהו והוא כבר מנוסה והתחלנו קצת להתנסות בכל זה ביחד, הוא נורא מתחשב ואנחנו נורא נורא אחראים לפי האופי שלנו וזהירים והכל אבל בגלל שהוא לא נכנס עם האיבר שלו עד הסוף לא הרגשנו צורך להשתמש בקונדום מה שאני מזכירה שאני בתולה , אני אפשט את זה , פעמיים או שלוש היינו במצב שבו הוא מכניס לי רק את הכיפה ונע קדימה ואחורה (בפעם הראשונה שניסינו זה לא הצליח ולא נכנס כי לא הייתי רטובה) והיום גם הוא היה אצלי והוא הכניס חצי ובשתי הפעמיים הוא גמר בחוץ . אפשר להיכנס מזה להריון? מטיפות אהבה? או בכלל שהוא הכניס חצי וגמר בחוץ ? אני מפחדת פחד מוות מהריון או בכלל לעשות בדיקה לפעם הבאה נשתמש בקונדום מן הסתם אבל עדיין אם הפעם יש סיכוי? ודבר שני בפעם הראשונה כאב לי ממש והוא היה הכי מקסים ומתחשב ןהכל ויום למחרת בהפרשות ראיתי טיפה דם וגם היום ראיתי טיפה דם ממה זה? יכול להיות שאני לא בתולה אפילו שהוא לא נכנס עד הסוף????

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מבן זוג קבוע ומתחשב שמתנסה יחד איתך ולפי הקצב שלך! דבר שני, חשוב לי להבהיר- כל מגע ישיר של איברי המין עלול לגרום לכניסה להריון! גם רק מגע של הפין בפתח הנרתיק עלול להוביל לכניסה להריון..טיפות אהבה הן זרע של הגבר המופרשות במהלך קיום יחסי המין לפני הגמירה ולכן ניתן להכנס מהן להריון. ממה שתיארת לנו אני ממליצה לך לקחת את גלולת היום שאחרי פוסטינור\ נורלבאו- אלו גלולות שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וניתנים לרכישה בכל בית מרקחת\ סופר פארם. ישנה גלולה נוספת בשם אלה האפשרית עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים אותה ניתן להשיג רק באמצעות מרשם רופא. אם יש לך אפשרות לקחת אחת מהן אני ממליצה לך לעשות זאת, גם אם את לוקחת וגם אם לא רצוי לערוך בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוגע להפרשות שתיארת עם הדימום, זאת תגובה טבעית של הגוף שלנו למגע המיני במיוחד בפעמים הראשונות. יכול להיות שגם חדירה חלקית קרעה את קרום הבתולין, עוד דבר שיכול להסביר את הדימום שתיארת. במידה והדימום ימשך או יחמיר, אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים. בנוסף, יש אפשרות לקבל פוסטינור ובדיקות הריון בסניפים שלנו בשעות הפתיחה במידה ותתקשי להשיג או תרצי מישהו שיהיה איתך. אני מזמינה אותה להתקשר או להגיע אלינו עם בן הזוג שלך לשמוע על אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקבל ידע ומענה לשאלות שלך ! המון בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #101096
היי, לפעמים אני נוגעת בעצמי ומכניסה אצבע אחת אבל בפעם האחרונה הכנסתי חפץ לא גדול בכלל אבל פתאום ירד לי דם במשך 4 דק בערך ואני לא מאמינה שהחפץ נכנס עמוק כל כך בשביל לקרוע את קרום הבתולים, באותו רגע כאב לי קצת אבל אחרי זה לא.. האם נקרע לי הקרום?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא טבעית ובריאה אך כדאי לאונן בצורה שנעימה לך ולא מכאיבה. שימוש בחפצים בזמן אוננות עלול להיות מסוכן ולפגוע בך אם מדובר בחפץ גדול/עבה, חד או מחוספס, ואם חפץ מסויים גרם לכך לכאב או דימום ממושך מומלץ להימנע משימוש נוסף בו. קרום הבתולין הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את פנים הנרתיק. הוא לא נמצא עמוק מאד בנרתיק, ואוננות על-ידי אצבעות או כל חפץ אחר באמת עלולה לגרום לקרעים קטנים בו ולדימום (לרוב הדימום הוא קל מאד). אם הדימום פסק ואין לך עוד כאבים את יכולה להיות רגועה ואין צורך בבדיקות נוספות. כמובן, אם את עדיין סובלת מדימום וכאבים גשי לבדיקה של גניקולוג/ית. כל טוב!


בת 16 שואלת: #101015
שפגט או מתיחות הן משפיעות על הקרום או השפעה על איבר המין? כי אני כשעשיתי מתיחה הרגשתי תאיבר קצת זז ומציק ממה זה כנראה?

תשובה:
היי, אכן שפגט או מתיחות יכולות להשפיע על הקרום, ובמקרים אף לקרוע אותו, ויכול להיות שבגלל זה האיבר הציק לך מעט. חשוב לי להוסיף שלקריעת קרום הבתולין שלא ביחסי מין אין משמעות- הכל עדיין תקין ורגיל, ויש הרבה בנות שאף נולדות ללא קרום בתולין.


בן 16 שואל: #100464
הי,אני בת 16 וחצי חבר שלי בן 18 , אנחנו חברים כבר 5 חודשים , השאלה שלי היא כזאת: חבר שלי החדיר לי אצבעות 3 או 4 פעמים בערך , בפעם האחרונה שהוא החדיר לי אצבעות ירד לי כמות נורמאלית של דם לא הרבה מידי ולא קצת מידי , ולא כאב לי לאחר מכן ולא באותו זמן האם ניקרע לי הקרום ? אגב אני בתולה ומעולם לא הייתי בסיטואציה כזאת עם גבר לפניו

תשובה:
שלום יקרה. בדרך כלל החדרת אצבעות לא גורמת לקריעה של קרום הבתולין, משום שנדרשת דחיפה חזקה של חפץ או איבר מין כדי שהוא יקרע. אינני יודעת מה בדיוק היה שם ואולי הדם שירד זה כי נפצעת במקום או התחלה של מחזור הוסת. דבר נוסף זה שיש נשים שאצלן אין קרום בתולין כך הן נולדות ולכן לא כואב להן כשנקרע הקרום בכל מקרה הוא אמור לכאוב אלא לעיתים מרגישים לחץ כי הפין צריך לחדור דרכו. אם אתם יחד ואוהבים הקרום לא משנה, מה שמשנה זו האהבה ביניכם. חג סוכות שמח ואנחנו כאן לשאלותייך.


בת 14 שואלת: #99181
אוקי אז אני וחבר שלי שכבנו לא פעם ראשונה אחרי ששכבנו היה לי דם זה אומר שקיבלתי מחזור או משהו אחר?כמו לפצוע איזור באיבר המין או דברים כאלה

תשובה:
שלום לך מרבית הנשים כאשר מקיימות יחסי מין מלאים בפעם ראשונה עם חדירת הפין לנרתיק עוברות את התהליך שאת עברת הדמם שנפלט מהנרתיק קרוב לודאי לא וסת ,אלא אם קיבלת וסת באותו מעמד, הדימום נובע מביתוק (קרע) קרום הבתולין שלך, עם הקרום הזה הנמצא בקצה הנרתיק ילדות נולדות ובזמן יחסי המין בפעם הראשונה הוא פשוט נקרע (כמו שער שנפתח) אני מציעה לכם לפנות לייעוץ בסניף דלת פתוחה הנמצא קרוב אליכם כי מעבר לכך ואם כבר קיימת יחסי מין מלאים חשוב שתקפידו להשתמש באמצעי מניעה כי את יכולה להיכנס להריון מיחסי מין לא מוגנים.


בת 18 שואלת: #99099
אני בתולה, ונכנסתי עם גבר לסיצואטיה מינית, הגובלות שלי היו מאוד ברורים, איך למרות זאת הגענו למצב שהאיבר מין שלנו נכנס להתחלה של האיבר מין שלי, ללא חדירה, ובצורה עקבית שלא תהיה חדרה. כרגע אני בלחץ כי הבתולים שלי מאוד חשובים לי תודה מראש

תשובה:
היי, לפני שאני אענה לך על השאלה.. חשוב לי להגיד לך כמה דברים לגבי קרום הבתולין והמונח הזה "בתולה" בתולה היא הגדרה של החברה שלנו... אנחנו מגדירים בתולה או לא בתולה לפי מי שקיימה יחסי מין באמצעות חדירה... אנשי מקצוע כמו רופאים לא משתמשים במונח הזה כי הוא לא קיים באמת... לצורך העניין 30% מהנשים בכלל לא נולדות עם קרום בתולין ועוד חלק מהן אבדות אותו במהלך החיים בלי קשר לקיום יחסי מין (כמו למשל ברכיבה על אופניים)... לכן יש סיכוי שנולדת ללא קרום בתולין ואז השימוש בהגדרה בתולה הוא לא מדוייק... חשוב לי לנסות להראות לך שאין הרבה משמעות לקרום הבתולין והוא לא כל כך קשור לאם את בתולה או לא... וההחלטה אם את בתולה או לא היא שלך ורק שלך... והיא תלוייה בהרגשה האישית שלך... בכל מקרה אם איבר המין שלו נכנס רק לפתח הנרתיק שלך הסיכוי שקרום הבתולין נקרע הוא ממש ממש קטן... שיהיה בהצלחה - ותזכרי שאם את מחליטה לקיים יחסי מין אז שיהיו מוגנים:)


בת 18 שואלת: #98575
כשאני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה לא כאב לי כל כך ואם כן זה היה רק לכמה שניות כי האיברים היו יבשים , וגם לא ירד דם או משהו. זה הגיוני? האם זה שאני רוכבת על סוסים מגיל קטן קשור לזה? כי אמרו לי שבנות שרוכבות הקרום שלהן נקרע.

תשובה:
שלום לך! יחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים, וטוב מאד שאת לא חשה בכאבים בזמן קיום היחסים. כמו שאת מציינת, יובש של איבר המין יכול לגרום לכאבים ובזמן קיום יחסי מין עדיף לחכות עם החדירה עד למצב שבו איבר המין שלך לח ורך. "קרום בתולין" הוא פיסה של עור שמקיפה את פנים הנרתיק אצל רוב הבחורות. לא לכל הבחורות יש קרום בתולין, ואצל חלקן פיסת העור הזאת גמישה מספיק כדי שלא יהיה כל כאב או דימום גם בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין. אין קשר לרכיבה על סוסים ובכל מקרה אין לך כל סיבה להיות מודאגת מנושא זה.


בת 12 שואלת: #98032
האם שתייה מרובה של מים או בכללי השתייה משפיעה על כמות המחזור/ הדלילות שלו / צבעו ? למשל אם אני שותה הרבה מים אז המחזור יהיה נוזלי בצבע פחות כהה ...... ( אז יש השפעה ) ? ואם זה אפשרי לאחר את המחזור בדרכים קלות וטבעיות לחלוטין כמו כמות וסוג האוכל או כמות השתייה , מסאג באזור מסוים , מקלחת ....? או כל דרך שהכמות של המחזור תהיה קטנה יותר . אני מקווה שאני מפנה את השאלות שלי למקום הנכון ושתדעו לענות על זה....... ;) ושאלה נוספת אם יש דרך לדעת אם הקרום בתולין שלי נקרע בלי ללכת לרופא ? כי כשגיליתי על החור שיש בפות אז חקרתי עליו בעזרת חפצים ולא ידעתי שזה יכול להזיק ( לא הרגשתי שקרעתי את קרום הבתולין וגם לא ירד דם או כאב לפי הזכור לי ) ועכשו אני במצב שאני לא יודעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי במחשבה שנייה אין מצב שהוא לא נקרע .....אז נגיד שהוא נקרע וכשאני יגדל אני ישכב אם משהו אז הוא ישים לב שהקרום בתולין שלי כבר נקרע ואז יחשוב ששכבתי אם משהו אחר שלמעשה הוא הראשון שלי ( האם הגברים שמים לב שהקרום בתולין נקרע ?) אז מה עלי לעשות . בתודה מראש .

תשובה:
שלום לך מקסימה, את אכן פונה למקום הנכון וטוב שפנית כי אני רואה שיש לך הרבה שאלות. שתיה מרובה של מים אינה משפיעה על צבע הווסת או הכמות של הווסת. אין איך לשנות את הזמן בו את מקבלת ווסת בדרכים טבעיות. אם לא קיימת יחסי מין אז את בתולה ואין לך מה לדאוג. בתולים היא לא בהכרח משהו רפואי שניתן לראות. זו יותר תפיסה חברתית. מדובר בפיסת עור הנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק. אצל כל אחת זה שונה ויש כאלה שזה לא נמצא אצלן כלל. אנחנו חיות בחברה שיש בה מיתוסים רבים, כמו זה שחייב לרדת דם או שכואב בפעם ראשונה, וזה לא ככה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. את רק בת 12 ואין לך מה לדאוג לגבי זה כרגע. מעולה שחקרת את עצמך וטוב שעשית את זה אבל אם זה מדאיג אותך, הימנעי מהכנסה של חפצים או אצבע לנרתיק. הסתכלי עליו חיצונית. את נשמעת נערה מאוד נבונה וסקרנית וזה משמח מאוד לקרוא! כל טוב


בת 16 שואלת: #97992
היי אתמול ביצעתי עם חבר שלי יחסי מין ששתינו ערומים ממש והזין שלו חדר אל הפות ונכנס , לפי מה שידוע לי הקרום בתולין עדיין לא נקרע או שכן ולא שמתי לב או שלא ירד לי דם . האם אפשר להכנס להריון כשהקרום לא נקרע , איך אני יודעת אם הקרום נקרע ? האם אפשר להכנס להריון עם חדירה ללא שפיך ? והוא הוציא את הזין שלו מיידת והתחיל להשפיך מתחת לכוס לא עליי אלא מתחת יכול להיות שנכנסתי להריון ? אני לא רוצה לעשות בדיקת הריון או לעשות הפלה

תשובה:
שלום לך, בנוגע לשאלתך על קרום הבתולין, לא לכולן קרום הבתולין נקרע בפעם הראשונה של חדירה. ישנן מספר מגוון של סוגי קרומים, ואף כאלו שנקרע להן רק בלידה עצמה. לכן, אין אפשרות לדעת בצורה בטוחה אם הקרום נקרע. בגלל שיש מגוון של קרומי בתולין, יש אפשרות להיכנס להריון מקיום יחסי מין. כמו כן, יש אפשרות להיכנס להריון עם חדירה ללא שפיכה בגלל "טיפות האהבה" - זהו נוזל אשר מכיל בתוכו זרע ויוצא לרוב בתחילת האקט המיני. יש מצב שאם השפיכה באזור הנרתיק, יש חשש להריון. אני ממליצה שתגיעי לדלת הפתוחה שבאזורך על מנת לעשות בדיקת הריון, (או עצמאית על ידי קנייה בסופר פארם), ולקבל מידע על מין בטוח ואמצעי מניעה.


בן 18 שואל: #97721
היי, אני וחברה שלי התחלנו קצת לשכב לשנינו זה פעם ראשונה ויצא שהייתה קצת החדרה ובסוף שבאתי לגמור, הוצאתי מהר ככה שגמרתי בחוץ. השאלה היא שאם הייתה קצת החדרה אם נקרע או לא נקרע קרום הבתולים ואם לא נקרע עדיין קרום הבתולים יש חשש עדיין להריון? ואם נקרע איך יודעים אם נקרע או לא?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שמשמח לשמוע שהייתה לכם את חווית הפעם הראשונה ואני מקווה שזה היה נחמד. בנוגע לחשש להריון, אכן יש חשש להריון וזה לא משנה היכן גמרת. כל פעם שיש כניסה של הפין לנרתיק שלה, יש סיכוי להריון ללא קשר לאיפה שאתה גומר. מדוע לא השתמשתם באמצעי מניעה? אני מבינה שעברו כבר כמה ימים ולכן אין מה לעשות כרגע חוץ מאשר לחכות שבועיים ולעשות בדיקת הריון כדי לוודא שהיא לא בהריון. בנוגע למה שאתה קורא לו "קרום הבתולין" ברגע שהפין נכנס לפות שלה היא כבר לא בתולה, ללא קשר להימצאותו של העור בפתח הנרתיק או לא. הוא לא תמיד נקרע והוא גם לא תמיד קיים. ברגע שהפין בפנים, היא כבר לא בתולה. כל טוב


בת 18 שואלת: #97703
היי, היום בפעם הראשונה בחור החדיר לי אצבעות וירד לי דם. מאחר שזו הפעם הראשונה שלי רציתי לשאול אם נקרע לי קרום הבתולין? כי ירד לי דם.. איך אני יכולה לדעת אם יש אפשרית שהוא נקרע או לא? ואם כן איך אני יודעת? אשמח לתשובה בהקדם.

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו ומבינה שעניין הבתולין מעסיק אותך. קרום הבתולין אינו ממש "קרום", אלא רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. לא כולן נולדות עם קרום בתולין, וישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת קיום יחסי מין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, אך ישנן גם הרבה מאוד נשים ונערות שלא יורד להן דם כלל. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. יכול להיות שהדם שירד לך מעיד על כך, אבל יכול להיות שלא... כך שבעצם, אין ממש דרך לדעת בדיוק האם קרום הבתולין שלך נקרע בעת החדרת האצבעות. לכן, לדעתי, קרום הבתולין פחות חשוב - ומה שחשוב זה איך שאת תופסת את עצמך. אני מקווה שהמגע המיני מתקיים בהנאה, בהדדיות ועם אמצעי מניעה. מוזמנת לפנות אלינו בשאלות נוספות, פה או בטלפון. אנחנו כאן בשבילך!


בת 18 שואלת: #97698
היי, לפי מה שהבנתי כאשר מישהו מחדיר לי אצבעות אז הקרום לא יכול להיקרע, פעם ראשונה החדירו לי אצבעות וירד לי דם. על מה הדבר מעיד? האם אני עדיין בתולה?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה מאוד שפנית אלינו. נערות רבות פונות אלינו עם שאלות דומות. קרום הבתולין אינו ממש "קרום", אלא רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. חשוב לומר כי לא כולן נולדות עם קרום בתולין. בנוסף, ישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת קיום יחסי מין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, אך ישנן גם הרבה מאוד נשים ונערות שלא יורד להן דם כלל. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. כך שבעצם, אין ממש דרך לדעת בדיוק האם קרום הבתולין שלך נקרע בעת החדרת האצבעות, והכי חשוב - אין זה מעיד עליך דבר. בדרך כלל כשאומרים "בתולה" מתכוונים למישהי שטרם קיימה יחסי מין מלאים עם כניסה של הפין אל הפות – אבל אני רוצה להדגיש שההגדרה שלך את עצמך היא זו שחשובה. מוזמנת לפנות אלינו בשאלות נוספות, פה או בטלפון. אנחנו כאן בשבילך!


בת 16 שואלת: #97338
היי שוב.. הייתי אצלו שוב היום ושוב עשינו את זה. אבל כמובן שזה גמירה בחוץ והכל . כשחזרתי הביתה היו לי כמו הפרשות חומות של מחזור אבל אני לא יודעת אם זה מחזור כי יצא ממש קצת בנתיים(עברו שעתיים).. וכן כואבת לי הבטן והכל . יכול להיות זה הקרום שנקרע ? כי פעם ראשונה לא ירד לי דם אני הייתי בתולה אבל אני פעם הייתי גמישה ואומרים שלגמישות אין קרום .. אז לא יודעת .. אשמח לתשובה ....

תשובה:
הי , פעם שנייה שאתם מקיימים יחסי מין ואת נשמעת בהתרגשות ובלבול. על מנת לעשות סדר -קרום בתולין אצל כל אחת הוא אחר ללא קשר לגמישות. יתכן ואין לך או שעדיין לא ניתק יתכן שניתוקו מלווה בדימום ולעתים לא. הפרשת הדימום אכן נשמעת של תחילת מחזור בכל מקרה כדאי לפנות לרופא נשים לבדיקת גופך והמלצה על אמצעי הגנה. גמירה בחוץ אינה אמצעי הגנה כאמור, ממש חשובה לקיחת האחריות שלך על גופך. זה ירגיע אותך ואת בן זוגך ויאפשר לכם לגלות בהנאה וסקרנות את מיניותכם. בהצלחה אנחנו פה לכל שאלה


בת 16 שואלת: #97232
היי שמעתי שאצלכם ניתן לעשות בדיקת קרום בתולין האם זה נכון?

תשובה:
שלום לך, ניתן לעבור אצלנו בדיקה גינקולוגית. במהלך בדיקה גינקולוגית ניתן להסתכל על הפות ולראות אם יש פיסת עור בפתח הנרתיק או לא, מה שנחשב מבחינה חברתית לקרום הבתולין. חשוב שתדעי שגם בנות שמקיימות יחסי מין - ניתן לרעות את העור הזה וגם בנות שמעולם לא קיימו יחסי מין, ייתכן ולא יהיה להן את העור הזה. מה שאומר, שהבדיקה אינה מעידה על דבר. מדוע זה מטריד אותך? איך אפשר לעזור לך? כל טוב


בת 16 שואלת: #97227
הייתה לי מערכת יחסים לא מזמן שנמשכה 8 חודשים הבחור היה בן 18 ואני בת 16 בתחילת המערכת היחסים הרגשתי ביטחון,היה לי מאוד טוב איתו אהבתי אותו המון וללא ספק שגם הוא אותי הוא נתן לי להרגיש שיש אמון חזק בנינו שהקשר שלנו מאוד טוב לאחר 3 חודשים הרגשתי מוכנה לשכב איתו ולבסוף החלטתי ושכבנו חשוב לי לציין שלנושא הזה הוא הקדיש תשומת לב בצורה טובה כלומר תמיד נתן לי להוביל להחליט לא לחץ אף פעם זה לא ה-דבר שעיניין אותו.לאחר כמה זמן הבנתי שהוא לא בשבילי הרגשות שלי איתו כבר נדדו לזה שאני ממש רוצה להיפרד ממנו והרגשתי ממנו יחס שונה מלא באי כבוד אלי,דיבור לא יפה ואי שיוויון בנינו ולכן חתכתי..כיום יש בי תחושות של חרטה על זה ששכבתי איתו ותחושות שאיך נתתי לו להתנהג אליי בצורה כזאת או איך לא עניתי בצורה שצריך לענות איך בעצם נתתי לכל הדבר הזה לקרות? אני לא יודעת איך להתמודד עם הרגשות האלה..אני בת 16 וחצי אין לי הרבה עיסוקים וגם כשיש העיניין עדיין מעסיק אותי וקשה לי מאוד עם זה שנתתי את הבתולין שלי לגבר שממש במלוא המילה לא שווה את זה..

תשובה:
הי לך, אני מרגישה את החרטה שלך בין המילים. הרבה נערות מתחרטות על ה"פעם הראשונה" שלהן מכל מיני סיבות. נשמע שבאותה סיטואציה כשהיית עם החבר התנהלת בהתאם לרגשות שלך, ונראה שבאותו הזמן ההחלטה היתה מתאימה לך. איך יכולת לדעת שהיחס שלו ישתנה? איך יכולת לדעת שתרגישי חרטה? את לא יכולת לדעת!!! הלוואי וכולנו היינו יודעים מה יקרה בהמשך ולפי זה לקבל החלטות מבלי חרטה - אבל אנחנו לא. נורא קשה לחיות את החיים ולשפוט את עצמך כל הזמן בראייה לאחור. את שופטת את עצמך לחומרה ולא בצדק. נערה בגילך, שליוויתי לפני כשנתיים אמרה לי שהפעם הראשונה שלה היתה גרועה כי החבר שלה התנהג אליה לא יפה ועזב אותה באותו ערב. היא קבלה החלטה, שהחבר הבא שלה, יהיה אחרת ואותו למעשה היא תחשיב כראשון שלה. וכך עשתה אפילו שידעה שהוא למעשה השני. זאת דרך אחת להתמודד ושעזרה לאותה נערה. את צריכה לחשוב מה יעזור לך לסלוח לעצמך כדי להמשיך הלאה ולחפש זוגיות שתהיה לך מתאימה יותר. ותזכרי, שיהיו לך עוד הרבה מערכות יחסים ואת לא יכולה להיות קשה עם עצמך. מקווה שעזרתי ומקווה שתתחזקי ותסלחי לעצמך. את נשמעת אדם מקסים שמגיע את הכי טוב שבעולם. בהצלחה


בת 17 שואלת: #96918
שלום , אני בת 17 וניסיתי לשכב עם חבר שלי ניסינו במשך יום ולא הצלחנו כי כאב לי ואז אחרי יום הוא ניסה שוב ולא נראה לי שהיתה חדירה אבל ירד דם והלכתי לרופא נשים והרופא אמר לי שזה די פתוח ואני כבר לא בתולה .... אז אני בתולה?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אם הפין שלו נכנס לנרתיק שלך, אז את כבר לא בתולה. זה לא משנה אם הוא נכנס עד הסוף או לא. אבל ברגע שהפין נכנס, את כבר לא בתולה. בנוגע לזאת שזה היה הפעם הראשונה שלכם, ומעבר לזה שכאב לך, איך היה? זה היה מגע שרציתם יחד? היה מרגש? היה מאכזב? בנוגע לכאב, אני מציעה שתיכנסו ללינק הזה באתר שלנו. יש מידע על הפעמים הראשונות לקיום יחסי מין, וכמה טיפים על הכאב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בת 16 שואלת: #96347
היי אני בת 16 ואתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי באופן מלא בפעם הראשונה. ניסינו כמה פעמים לפני את החלק של החדירה ובאף אחד מהפעמים לא ירד לי דם. עכשיו, בערך יום אחרי יחסי המין המלאים בפעם הראשונה ירד לי מעט דם. זה הגיוני? כבר קיבלתי מחזור החודש והפעם הבאה היא עוד שבועיים בערך, מה יכול לגרום לדם?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאת פונה אלינו. הפעם הראשונה לקיום יחסי מין הינה מסעירה ומרגשת ומעלה לא מעט שאלות בקרב הרבה נערות ונערים. מעט הדם שאת מתארת שירד לך יכול לנבוע מקריעה של קרום הבתולין. קרום הבתולין הינו רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. ישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת כניסה של הפין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. ישנן אפילו נערות ונשים שנולדות ללא קרום בתולין. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, כפי שאת מתארת. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. בכל מקרה, זהו תהליך טבעי ונורמלי של הגוף. אני מקווה שיחסי המין התקיימו בהנאה, ברצון הדדי וכמובן תוך שימוש באמצעי מניעה. על כל שאלה נוספת, את מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או בסניף הקרוב אליך. אנחנו כאן בשבילך!


בת 14 שואלת: #95325
שלום, אם אוננתי עם טמפון והכנסתי אותו טיפה עמוק זה אומר שיכול להיות שקרעתי את קרום הבתולין? אני ממש אשמח שתענו לי אני מאוד בלחץ

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת מאוננת. זוהי דרך נפלאה לחקור את גופך ומיניותך ולגלות מה מענג אותך. קרום הבתולים הוא בעצם רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק ובה פתחים עדינים לאפשר לדם הווסת לצאת מן הגוף. כמו שלכל אחד גוף מיוחד ושונה, כך גם אין שתי נשים שאצלן קרום הבתולים הוא זהה. למעשה, יש נשים שנולדו ללא קרון בתולים כלל. אצל בנות שמשתמשות בטמפונים באופן קבוע בזמן הווסת, לעתים קרום הבתולים נקרע גם אם לא קיימו יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות. ייתכן שקרום הבתולים שלך נקרע כשהכנסת את הטמפון, גם אם לא הכנסת אותו עמוק, אך מדוע את בלחץ? לקרום הבתולים אין כל משמעות רפואית ואף אחד לא יכול לדעת אם קרום הבתולים שלך שלם או לא. רופא נשים יכול לבדוק אם קרום הבתולים שלם בבדיקה מיוחדת, אך אצל אישה שנולדה ללא קרום בתולים הוא לא יוכל לקבוע האם הקרום נקרע כתוצאה מיחסי מין, אוננות או מכל סיבה אחרת. אם את עדין מרגישה לא בנוח, את מאד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונמשיך לייעץ לך. דבר נוסף שחשוב לי לומר - הכנסה והוצאה של טמפון אל הנרתיק כשאינך בזמן ווסת עלולה להכאיב כי הנרתיק אינו מספיק רטוב. הקפידי לא להכאיב לעצמך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #94277
היי,אם אני מחדירה לעצמי שתי אצבעות ומכניסה אותם עד הסוף..הקרום שלי בטוח יקרע?אני רוצה לקרוע את הקרום לעצמי ..בגלל שאני וחבר שלי לא מצליחים לקרוע אותו ואולי זה מלחץ אני מעדיפה ליהיות רגועה עם עצמי ולקרוע אותו,איפה הוא נמצא וכמה עומק ורוחב צריך?בבקשה תעזרי לי

תשובה:
היי לא ניתן לקרוע את קרום הבתולין עם האצבעות הוא נמצא עמוק יותר ממה שהאצבע יכולה להגיע. שאלה חשובה יותר היא למה חשוב לך כל כך לקרוע את הקרום? אין לו חשיבות רפואית או אנטומית, מה גם שיש נשים שאין להם קרום בתולין- נולדו ככה, או שיש קרום עם הרבה חורים לאו דווקא כזה ששלם ונקרע. יש קרום שהוא גמיש וגם אם נקרע לא יורד דם. ייתכן שאצלך זה אחד מהמצבים האלה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #93385
חבר שלי בתול וגם אני . האם יש סיכוי למחלת מין ? בנוסף האם מחלת מין עוברת בגנים ? יש מצב שאצא מפגרת אבל אלו דברים שאינני יודעת ...

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו אך חסרים לי מספר נתונים. האם אתם מעוניינים להתחיל לקיים יחסי מין או שהתנסיתם עד עכשיו במגע מיני כלשהו? לגבי מחלות מין, הן עוברות במגע מיני אוראלי (מגע בין פה לאיבר מין), וגניאלי (כניסה של פין לפות) ואנאלי (כניסה של פין לפי הטבעת/ישבן) אז תצטרכו לברר האחד עם השנייה את ההיסטוריה המינית שלכם. מחלת מין היא לא דבר גנטי ולכן אין חשש שתעבור בגנים וגם אין קשר לפיגור אפשרי. בכל מקרה, אתם נשמעים לי זוג שמסוגל להפיק ממפגש אם תגיעו אלינו ל"דלת פתוחה" באר שבע" ושם תוכלו לשאול את כל השאלות המעסיקות אתכם. בהצלחה


בן 19 שואל: #92626
אהלן, קיימתי עם בחורה יחסי מין כשזה הפעם הראשונה שלה וכאב לה ולמרות כך המשכנו כמה פעמים. לאחר יום היא החלה לסבול מכאבי בטן עזים בלי יכולת לעמוד. כמו כן היא אמרה שיש שמרגישה כאילו צורך לשירותים לעיתים תכופות, אך לשווא. ירד לה גם מעט דם. היא לחוצה מאד כנל גם אני כמובן שקיימנו יחסים מוגנים עם קונדום וחומר סיכה והכל.. אשמח לתשובה. תודה

תשובה:
שלום לך, אתה כותב שקיימתם יחסי מין עם קונדום ולכן אין חשש להריון. נשמע מהתיאור שלך שהבחורה שהיית איתה ממש סבלה וחשה כאב רב מקיום יחסי המין איתך. זאת הייתה הפעם הראשונה שלה שיכולה להיות כואבת אם נוהגים באופן לא רגיש וכמו שתיארת כאב לה והמשכתם. יכול להיות שיורד לה דם מקרום הבתולין שנקרע אך יכול להיות גם שנפצעה בזמן יחסי המין. אם היא ממשיכה לחוש כאבי בטן עזים וצורך תכוף לשירותים כדאי אולי שתיפנה לרופא לבדיקה. אני מציעה לך לשים לב לתחושות הבחורה שאיתה אתה מקיים יחסי מין. קיום יחסי מין לא אמורים לכאוב גם לא בפעם הראשונה , אם בחורה אומרת לך שכואב לה כדאי שתגלה בגרות ותפסיק את יחסי המין. אתה מוזמן לפנות אלינו לכל שאלה ויעוץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92374
היי, שכבתי עם חבר שלי כמה פעמים ובקושי הייתה חדירה. כאב לי נורא בכל פעם ולא ירד לי דם, לדעתי לא נקרע לי הקרום ביתולין. בכל המקרים שניסינו זה לא צלח. למה? זה אומר שאני לא יוכל לשכב? יכול להיות שהקרום נקרע ולא ידעתי?

תשובה:
הי לך, נשמע שאתם רוצים מאוד מאוד שתהיה לכן חדירה מוצלחת. מה שאת מתארת מאפיין נערות רבות שמתחילות לקיים יחסי מין בגיל צעיר. הייתי מציעה לכם, להתחיל עם מגע מיני שגורם לכם לעונג והנאה, ללא חדירה ואם מצאתם מגע שנעים לכם אז אחכ תנסו שהחבר שלך יגע בך עם האצבע באיבר המין שלך אך המגע חייב להיות עדין ואיטי ולא בבת אחת וחזק. רק אחרי כמה ניסיונות מוצלחים אלו, תוכלו לנסות להתחיל חדירה עם הפין שלו לנרתיק שלך ואז החדירה חייבת להיות לאט לאט ורק כשאת מרגישה שאת מגורה ע"י כך שתרגישי רטיבות באזור איבר המין. אל תמהרו עם החדירה אם כואב. יחסי מין הם לא דבר כואב כשנעשה בצורה נכונה ועדינה. הייתי מאחלת לך שהפעם הראשונה תהיה כמו שחלמת עליה וכייפית ומבלי שתסבלי. אנחנו כאן עבורך בכל שאלה ואני גם מזמינה אותך ואת חבר שלך להגיע לסניף "דלת פתוחה" תל אביב לייעוץ ויכינו אתכם לקראת הפעם הראשונה שלכם. לגבי קריעת קרום הבתולין, חשוב לי שתדעי שיש נערות רבות שנולדות ללא קרום ובמידה וקיים, לרוב יהיה דימום קל לאחרי המגע המיני. הקרום ממוקם כ2 ס"מ מפתח הנרתיק ואין צורך בחדירה מלאה בכדי שייקרע. בהצלחה ושנה אזרחית טובה


בן 17 שואל: #92189
אני עוד בן 17 ואני עדיין בתול האם זה כל כך נורא והאם כדאי לי להתנסות עם זונה

תשובה:
שלום לך. זה ממש ממש לא נורא. אני יודעת שבחברת בני הנוער היום יש לחץ על איבוד בתולים, אבל פעם ראשונה יש רק פעם ראשונה! כשמקיימים יחסי מין מתוך קשר בריא של אהבה, תקשורת, אמון ופתיחות זאת חוויה הרבה יותר טובה ובריאה מאשר לאבד את הבתולים כשאתה שוכב עם מישהי שאינך מכיר והיא אינה מכירה אותך. לגבי שאלתך על קיום יחסים עם זונה. הנשים והגברים שעוסקים בזנות אינם נמצאים שם לגמרי מבחירה ועליך לחשוב על כך שכשאתה הולך אל זונה, מעבר לכך שמדובר על מקצוע מאוד מנצל וקשה, אתה בעצם תחווה חוויה שאינה אמיתית ואינה מלמדת כלל. אני ממליצה לך שתנסה לבסס קשר של אהבה וחברות עם בת זוג קבועה ורק כשאר שניכם תרצו בכך, תעניקו האחד לשניה חוויה נפלאה, מכבדת, מהנה ולא מנצלת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #91726
היי שלום, אני מצטערת על השאלה הטיפשית לומרות שכתבת פה הרבה פעמים, אני בת 17 בתולה ואני מפחדת שבפעם הראשנה שאני יעשה ירד דם וירד לו כל החשק ושכל החדר היה דם האם יש דרך למנוע תדם? שלא ירד? ועם ירד יורד הרבה ? או קצת?

תשובה:
שלום לך. חשוב שתדעי שיש הרבה נשים שבגלל לא יורד להן דם ויש כאלה שיורד להן קצת וכאלה שיורד להן הרבה אבל בודאי לא ימלא את החדר... אם את נמצאת בקשר אינטימי עם בחור, אין סיבה שהדם יגעיל אותו ואם כן, אז שניכם לא מוכנים לקיים יחסים, אולי לא אחד עם השני ואולי בכלל. תחשבי על זה ואולי גם תדברי איתו. הכי חשוב ביחסי מין זו התקשרות בין בני הזוג!!


בת 16 שואלת: #91713
הי . בהמשך לשאלה הקודמת שלי . אם יוצא טיפה של דם אך דם שהוא אינו בצבע אדום חזק יכול להיות שזה כי קיים פצע ולא כי נקרע קרום הביתולים? כי יש שם באיזור כמו מין פצע ויכול להיות שמימנו ירד הדם ולא מן קרום הביתולין. זה אומר שהוא לא נקרע ?

תשובה:
לפעמים קרום הבתולין לא נקרע בבת אחת, לפעמים נשארות שאריות עור אולי זה נראה לך כמו פצע. לא לכל הנשים יורד דם בפעם הראשונה ובכלל וגם כמות הדם שונה מאשה לאשה, זה תלוי בעובי הקרום ובמבנה שלו. אז אם יש משהו שמפריע לך, כדאי אולי לגשת לרופא. בסניפי הדלת הפתוחה יש רופא/ה מתנדב/ת שאפשר לקבוע תור ולהיבדק בסודיות ולהבהיר מה הדבר.


בן 105 שואל: #91659
יש לי שאלה טיפה מוזרה אני בת 18 ואני בתולה.. ישלי חבר ואני מפחדת הסקס הראשון. מפחדת מהכאב מהדם מהכל.. אני מגיל 3 הייתי 6 שנים בהתעמלות קרקע והפסקתי, בנוסף רכבתי על סוסים חצי שנה. לפי מה שידוע לי שני הדברים האלה יכולים לקרוע את הקרום.. השאלה שלי היא כזאת יש מצב שהקרום שלי נקרע עקב פעולות אלה? והאם יש דרך לבדוק או משהו כזה תודה רבה :)

תשובה:
שלום לך. שאלתך אינה מוזרה כלל! ישנן הרבה שאלות שקשורות לקרום הבתולים ולפעם הראשונה וזה הגיוני לגמרי וטבעי שתרצי לדעת עובדות נכונות על גופך. אענה לך ראשית לגבי קרום הבתולים. למען האמת לא מדובר על קרום, אלא על רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. ניתן למצוא הרבה צורות של קרום בתולים. אצל חלק מהבנות יש הרבה פתחים קטנים בקרום, אצל חלק יש פתח אחד מרכזי וחלק נולדות ללא קרום כלל (הפתחים נועדו לאפשר לדם הווסת לצאת מהרחם דרך הנרתיק). כפי שאת מתארת לעתים קרום הבתולים אכן נקרע כתוצאה מהתעמלות או רכיבה על סוסים וכמו כן אצל חלק מהבנות שמשתמשות באופן קבוע בטמפונים בעת הווסת. בעיקרון, ניתן לבדוק אם קרום הבתולים שלך עדין "בצורתו המקורית" (הוא אף פעם לא שלם), אך, תארי לך מצב שבו נולדת ללא קרום בתולים כלל...רופאת הנשים לא תוכל לדעת למעשה את הסיבה. לגבי הפחד מהסקס הראשון, גם הוא טבעי לחלוטין. למען האמת, יש כמה פעמים ראשונות בהן את ובן הזוג שלך מתרגלים למגע ולתחושות בעת קיום מגע מיני.אני ממליצה בחום שתדברי עם בן הזוג שלך ותשתפי אותו בחשש שלך. לפני שתקיימו יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות, ישנם עוד סוגי מגע מיני שתוכלו לחוות ביחד. כך תכירי את הגוף של בן הזוג שלך וגם את גופך שלך. תוכלי להנחות את בן הזוג שלך לגבי איזה סוג מגע והיכן נעים לך ובן הזוג שלך יוכל להנחות אותך. נסו לחוות עונג ממגע משותף (לדוגמה באוננות הדדית) עוד לפני שתקיימו יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הפות. גם אז, חשוב שתרגישי שאת מגורה מספיק ושהנרתיק שלך רטוב מספיק וזה יקל על הכניסה של הפין אל הפות. מה שחשוב הוא להיות קשובים האחד אל השני ולעשות דברים בהסכמה ובהנאה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #91176
שלום זה שאלה טיפה מוזרה, קיימתי עם חבר שלי עשרות פעמים יחסי מין עם קונדומים. השאלה זה באף פעם מקיום היחסים לא היה דם (גם לא בפעם הראשונה) זה לגיטימי?

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך אינה מוזרה כלל! כמו הרבה בנות נוספות שמעת שקיום יחסי מין צריך להיות מלווה בדימום. האמת היא? זה לא כך. אצל חלק מהבנות מופיע דימום בפעמים הראשונות שהן מקיימות יחסי מין שמשלבים כניסה של הפין אל הפות ואצל חלק לא. כמו שאף גוף לא זהה לגוף אחר, כך ניתן למצוא הרבה צורות של קרום בתולים. אצל חלק מהבנות יש הרבה פתחים קטנים בקרום, אצל חלק יש פתח אחד מרכזי ואצל חלק אין קרום כלל (הפתחים נועדו לאפשר לדם הווסת לצאת מהגוף). חלק מהבנות אכן מספרות על כאב או דימום קל בעת כניסה של הפין אל הפות וסביר להניח שזה נובע מהצורה של קרום הבתולים שלהן. ייתכן כמו כן, חשוב לזכור שעל מנת שנוכל ליהנות מיחסי מין עלינו להרגיש שבן הזוג מכבד אותנו וקשוב לנו. כשהקשר הוא כזה, נוכל להגיע לקיום יחסי מין שאנו רוצות ובטוחות בזה וגם הגוף שלנו יהיה נינוח ומוכן ואז הסיכויים לדימום או כאב הם די נמוכים. כל טוב.


בן 22 שואל: #91143
שלום , אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה. במשך כחודש הכנסתי רק אצבעות ועכשיו הכנסתי את איבר המין . במהלך היחסים לא ירד לה דם ולא הרגישה כלל וכלל כאב , להפך . טוענת שהרגישה סוג של הנאה למרות שאני הראשון שלה אני מאוד חושש . אם תוכלו להחזיר לי תשובה בהקדם זה ממש ירגיע אותנו . למה היא לא דיממה ? למה היא לא הרגישה כאב ? למרות שזאת הפעם הראשונה ועוד עם אמצעי מניעה. תודה רבה , מחכה לתשובה .

תשובה:
שלום לך. יחסי מין שנעשים בין בני זוג בהסכמה, אינם צריכים לכאוב כלל. הם אמורים להיות מהנים, מענגים ומקרבים. אתה צריך דווקא לשמוח שחברה שלך לא הרגישה כאב. זה רק מדגיש את העובדה שהיא הרגישה בשלה לקיים יחסי מין, שהיא סומכת עליך ומרגישה איתך בנוח. הנושא של דימום בעת קיום יחסי מין בפעם הראשונה נובע מתפיסה מוטעת לפיה בעת כניסת הפין לפות נגרמת קריעה של קרום הבתולים שמלווה בדימום. בחלק גדול מהמקרים אין זה כך. קרום הבתולים בעצם אינו "קרום", אלא רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. חלק מהבנות נולדות בלי קרום בתולים בכלל ואצל אחרות הוא קרום כל כך גמיש שהוא פשוט נמתח בעת קיום יחסי מין. בקיצור, לחלק גדול מהבנות לא כואב ולא יורד דם בפעם הראשונה. אל תהיה מוטרד מכך! נסה להתרכז בקשר ביניכם ובכיף שבמגע הזוגי. כל טוב.


בת 18 שואלת: #91050
שלום, כבר מגיל צעיר נהגתי לאונן. בעיקר על ידי גירוי חיצוני, אבל גם על ידי החדרת חפצים שונים לפות. לפני זמן מה החדרתי חפץ גדול מבד"כ (אך לא פעם ראשונה שהחדרתי חפץ בגודל הזה). על כל פנים בלי ששמתי לב בכלל (בלי שום כאב יוצא דופן) בסוף ראתי דם, והרבה ממנו. מהבנתי זה היה קרום הבתולין שלי שנקרע. הרגשתי מאוד לא טוב עם עצמי ומבוישת. שאלתי היא כזאת, הבנתי שיש מצבים שדימום יכול להופיע גם אחרי הפעם הראשונה. מה הסיכויים שאדמם שוב? אני במערכת יחסים, וזה ידוע לי שיש בנות שלא מדממות בכלל ואין להן בכלל קרום בתולין. אבל זה יותר בשביל ההרגשה שלי פחות בשביל להראות לו שאני באמת בתולה.. באותו הרגע הרגשתי מאוד רע עם עצמי, האם יש סיכוי שאוכל לשחזר את החוויה עם בן זוגי ברגע המתאים? תודה.

תשובה:
היי לך, ראשית, ייתכן שקרום הבתולין שלך נקרע, אבל יתכן שפצעת את עצמך ולכן הדימום. הייתי ממליצה לך לקבוע תור לרופא/ת נשים, רק בשביל להיות בטוחה. דבר שני, יש כמה סוגים של "בתולין". בתולין יכול להיות האם יש לך קרום בתולין או שלא. כמו שכתבת, וזה ממש נכון, יש בנות שבכלל לא נולדות עם קרום בתולין, או שקרום הבתולין כל כך גמיש שגם כשיש חדירה הוא לא נקרע. האם הדבר אומר בהכרח שהן לא בתולות? ממש לא! ויש את הסוג השני של בתולין, של האם קיימת יחסי מין או לא. לכן גם גברים הם בתולים. כלומר השאלה של בתולין היא איך *את* מרגישה ומחליטה. בתכלס, את היחידה בעולם שיכולה להחליט אם היא בתולה או לא. אם את מרגישה שאת עדיין בתולה (מה שנכון) - זה שקרום הבתולין שלך נקרע חסר משמעות. לצערי אין באמת דרך שתוכלי לגרום לזה שתדממי ושקרום הבתולין שלך ייקרע שוב. אבל מה שבאמת חשוב זו התחושה שלך. את תקיימי יחסי מין בפעם הראשונה, וזה אמיתי. את כבר לא תהיי בתולה אחר כך, וזה הכי אמיתי בעולם. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #90867
היי עם אני אמורה לקבל מחזור יחסית בקרוב וקיימתי יחסי מין בפעם הראשונה וירד דם איך אני ידע לדעת עם קיבלתי מחזור (סורי על השאלה הדבילית)

תשובה:
כאשר מקיימים יחסים בפעם הראשונה, נקרע קרום הבתולין ואז, אצל חלק מהנשים, יורד דם. לפעמים יותר ולפעמים בכלל לא, אבל זה בהחלט טבעי. אין קשר למחזור שאת צריכה לקבל בקרוב. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה. אם את רוצה לקבל ייעוץ בקשר לכך או בכל נושא אחר, נשמח אם תפני לדלת פתוחה בטלפון או בביקור בסניף הדלת באזור מגוריך. את הזמנים בהם ניתן לפנות ליועצת תוכלי למצוא באתר דלת פתוחה.


בת 21 שואלת: #90818
שלום.. יש לי 2 שאלות. אחת.. אני והחבר הנוכחי שחמ התחלנו לשכב בערך לפני חצי שנה.. הוא היה הראשון שלי.. ולא ירד לי דם. עכשיו רציתי לדעת איך זה הגיוני שקרום הבתולים נקרע אבל לא יורד דם? אחרי חודששהתחלנו לשכב באחת הפעמים היה לי דימום קטן אבל הבנזוג שלי אמר שזה דימום שכנראה נגרם כי הוא פצע אותי..הוא יותר מנוסה ממני והוא יודע איך דם של קריעת הקרום בתולים אמור להראות.. ויש לי עוד שאלה אנחנו שוכבים כבר די הרבה זמן ולא מעט אבל אני אפעם לא מצליחה להגיע לאורזמה אני הכי נהנת איתו בעולם ויש משיכה מטורפת בינינו כיף לי ויש לי צמרמורות בכל הגוף והתכווצויות שאני לא מסוגלת להמשיך יותר התכווצויות כאלה שאני מרגישה שזהו זה השיא.והוא תמיד מבקש ממני תמשיכי עוד כדי שתגיעי לאורגזמה אבל באיזשהו שלב אני מפסיקה כי אני באמת מרגישה שאני לא מסוגלת יותר אני נהיית תשושה והוא לוקח את הפיקוד נורא מפריע לו שאני לא מצליחה להגיע לאורגזמה ולהנות כמוהו גם לי זה מפריע כי אני באמת נורא נהנת ואני חר מבינה למה אני לא מצליחה להגיע לשיא תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ראשית כל אני שמחה לשמוע שאת בזוגיות טובה, שאת נהנת ושלבן זוגך חשוב שתגיעי לאורגזמה, כל אלה כבר התחלה מצויינת. לגבי שאלתך הראשונה, חשוב לי להסביר לך שקרום הביתולין איננו "קרום". מדובר ברקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק, כך שאי אפשר באמת לקרוע אותו, ולכן זה נורמלי לחלוטין שלא ירד לך דם, לא לכל הבנות יורד דם בפעם הראשונה. לגבי הדימום, שהגיע בהמשך יכול להיות שזה כתוצאה מכך שחור הנרתיק שלך עדיין צר ולכן באמת, כפי שבן זוגך אמר, זו יכולה להיות הסיבה שהוא פצע אותך. אך פציעה כזו יכולה להיגרם גם כתוצאה מכך שלא היית מספיק רטובה לפני החדירה, מה שמוביל אותי לשאלתך השנייה. כדי להימנע מפציעות, כאבים ושיהיה לך יותר נעים חשוב לעשות הרבה "משחק מקדים" לפני החדירה. זה יכול לכלול מין אוראלי או גירוי נעים עם האצבעות את הדגדגן, על מנת שתהיי מגורה מינית. חשוב לי לציין שהדגדגן (החלק הנעים אצל האישה) נמצא בחלקו העיליון של הפות ולא בתוך הנרתיק. זה לחלוטין נורמלי שעדיין לא הגעת לאורגזמה, גוף האישה הוא מורכב ולכן לוקח לרוב הנשים זמן לגלות מה נעים להן. יתרה מזאת, נשים רבות מגיעות לאורגזמה רק/בעיקר דרך יחסי מין ללא חדירה, לכן חשוב שתתנסו יותר גם בזה. להרבה נשים קשה להגיע לאורגזמה מחדירה, ולפעמיים זה דבר שמתפתח עם הזמן והניסיון ולפעמים גם לא וזה בסדר. עם זאת מהצד השני, את מתארת הנאה גדולה, צמרמורות, והתכווציות שמונעות ממך להמשיך, כל אלה הם דברים שקורים כשמגיעים לאורגזמה. לכן, על מנת שתוכלי לדעת מתי הגעת לאורגזמה חשוב שתתנסי קודם עם עצמך. אני ממליצה לך לאונן לבד ולגלות מה עושה לך נעים ואיך זה מרגיש כשאת מגיעה לאורגזמה ועם הידע הזה תבואי ליחסי המין המשותפים שלכם. אחרי שתגלי לבד מה עושה לך טוב, חשוב שתהיה תקשורת פתוחה בינכם, ותגלו ביחד מה נעים לך ומה נעים לו. תמשיכי להנות ולגלות את מיניותך, בהצלחה :)


בת 19 שואלת: #90617
היי, רציתי לשאול שאלה עקב קרום הבתולין. ראשית אני רוצה לספר שמגיל 15 נהגתי לאונן ולהחדיר דברים דקים עד שפעם אחת בכיתה יב החדרתי משהו שגרם לי לטיפות דם בהירות.. אני יודעת שיכול להיות שזה הבתולין בהתחלה זה מאוד הרגיש לי רע כי בכוונתי לשמור על היותי בתולה עד שאפגוש במישהו המתאים שהכי אוהב אותו ואתן לו בפעם הראשונה..אז השאלה שלי היא האם אני נחשבת בתולה בגלל שלא קיימתי יחסי מין? או שלא בגלל שאולי הקרום נקרע? תודה על העזרה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, אני שמחה לשמוע שאת נוהגת לאונן ושאת חוקרת ולומדת את הגוף שלך. זה מאוד חשוב לכל אישה לדעת מה עושה לה טוב ולהכיר את עצמה. שנית, בנוגע לשאלתך על הבתולין. אני רוצה שתדעי שההגדרה להאם אישה נחשבת לבתולה או לא, היא הגדרה חברתית בלבד. אצלנו בחברה נהוג להגדיר שאישה כבר לא בתולה אחרי שהיא קיימה יחסי מין עם כניסה של פין לפות. לפי הגדרה זאת את עדיין בתולה ואת יכולה להיות רגועה. בנוגע לקרום הבתולין. אני מבינה שאת מודאגת שמא הדימום שהיה לך נגרם כתוצאה מקריעת קרום הבתולין, דבר שלכאורה יעיד על כך שאת כבר לא בתולה. אז תדעי שבגלל שבתולין הם הגדרה חברתית בלבד, הם לא נקבעים לפי שלמות קרום הבתולין. במיוחד לאור העובדה שיש הרבה נשים שנולדות עם פתח בקרום הבתולין מלכתחילה או אפילו בלעדיו. לפיכך, ייתכן והחפץ אותו הכנסת לפות גרם לפתח בקרום הבתולין שלך ולכן דיממת. אך זה לא משפיע על האם את בתולה או לא. לסיכום, אני רוצה לחזק אותך ולאחל לך להמשיך ולהינות מהגוף שלך, כל טוב.


בת 18 שואלת: #90294
היי יש לי חבר חצי שעה ולפני כחודשים ניסינו לקיים יחסי מין, זה הפעם הראשונה שלי וכאשר ניסינו לחדור הוא לא הצליח , ניסינו לפתוח בעזרת אצבעות על מנת להקל על הכאב אבל זה לא עזר, הצלחנו לקיים חדירה רק לאחר שלושה שבועות של נסיונות וכאשר הצלחנו ירד לי כמות מוגזמת של דם במשך שבוע.... עבר מאז כבר כמעט חודש וכל פעם החדירה הראשונית כאבה ולסיום ירד קצת דם, אני מאוד רגוע במהלך היחסים איתו והכל נעשה בעדינות אבל הכאב לא נפסק...יכול ליהיות שנפצעתי ?

תשובה:
הי לך, הפעם הראשונה מצריכה רגישות וסבלנות כי לפעמים החדירה היא קשה בגלל הכאבים אז כל פעם צריך לנסות קצת, כאשר כל תהליך החדירה צריך להיות כייפי ומענג ולא בצורה שיעורי בית שחייבים לסיים. ייתכן והדימום עדיין ממשיך כי יש לך קרום בתולין עם פתחים קטנים ולא פתח אחד (שנקרע לרוב מהר יותר). ייתכן וגם במהלך יחסי המין, בן הזוג שלך פוצע אותך במידה והחדירה עמוקה מאוד וארוכה או אם את יבשה ולא מגורה. הייתי ממליצה לך לקבוע תור אצל רופא נשים בכדי שיעשה לך בדיקה וגינאלית ויבדוק בוודאות את סיבת הדימום החוזר. אנחנו כאן עבורך כשתצטרכי


בן 20 שואל: #90292
אף פעם לא נגעתי בבן בחיים שלי ואז היה לי חבר שאני והוא התחלנו לעשות את הדברים האלו קודם הוא היה משחק לי באיבר ומחדיר רק את הראש ואחרי 4-5 חודשים הכנסנו את הכל ולא ירד לי טיפת דם. אני רוצה לדעת למה זה ואם זו תופעה שכיחה ואיך אני יכולה לדעת אם אני בתולה או לא? ואם אני רוצה להיבדק יש מה לבדוק? ואם כן אני רוצה עזרה מגניקולוגית שהיא לא באזור יפו ואין במרפאה זכר למישהו ערבי כי אני מהמגזר בבקשה את עזרתך 😢

תשובה:
שלום לך, אני מבינה ללבך. ראשית דעי שהפניות אלינו הן חסויות ואנונימיות והרבה בנות פונות בנושאים אלו. את שואלת מספר שאלות ואנסה לענות לך על כולן: ראשית, תופעת הדם במהלך קיום יחסי מין לא קורית תמיד. הפות שלך שונה מכל פות של בחורה אחרת ועל כן טבעי ונורמלי שלא ירד לך דם, לא לכולן יורד ולכן זה בסדר גמור ומהבחינה הזו את יכולה להיות רגועה שאין מה לבדוק. לגבי שאלתך להאם את בתולה: בתולין הוא דבר אישי וסובייקטיבי- רק את תוכלי לבחור, להחליט ולדעת אם את בתולה. כלומר, אף גבר איתו תהיי לא ידע על היחסים שקיימת אלא אם כן תספרי לו. קרום הבתולין של כל אחת ואחת מאיתנו הוא שונה ולא לכולן יורד דם. לא אצל כולן הוא קיים, בחלקנו הוא מחורר, דק מאוד וכן הלאה.. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקה בדלת פתוחה בתל אביב ביום בו תגיע רופאה. הרימי טלפון בימים ראשון, שלישי או חמישי וקבעי תור ללא עלות.


בן 17 שואל: #90137
הייי,מה נשמע? לפניכמה ימים קיימתי יחסי מין הפעם הראשונה עם חבר שלי,הרגשתי שאני מוכנה אבל בכל זאת הפעם הראשונה והייתי בלחץ,הוא היה עם קונדום וניסה להכניס זה נכנס כמה פעמים אבל זה לא קרע לי תקרום,זה לא הצליח.. זה כאב כאבי תופת באמת.. ממש כאב לי,ואז הוא ניסה עוד כמה פעמים ופעמים בודדות זה נכנס אבל נורא כאב ועדיין לא קרע את הקרום,ואז כבר לא עמד לו,והפסקנו את החדירות והוא הוריד את הקונדום, והייתי מעליו אבל רצוי לציין שהפין לא היה בפות כל פעם שהוא זז קמתי מעליו ,ועכשיו הוא גם לא גמר ואז שמנו קונדום חדש וניסינו להחדיר שוב והצליח גם להחדיר אבל עדיין נורא כאב לי ולא קרע את הקרום.. עכשיו גם הוא החדיר לי אצבעות לפני וגם זה ממש כאב... עכשיו כמה שאלות. למה הקרום לא נקרע? למה ממש כאב לי? והאם יש סקנה להריון? קודם כל אני צריכה לקבל מחזור גם לפני היה לי תופעות לוואי,של חצקונים ונפיחות כרגיל וגם יש לי כאבי גב אתמול והיום. תודה על ההקשבה,סופש מעולה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. זה טבעי ונורמלי שהרגשת לחוצה מהפעם הראשונה, למרות שהרגשת מוכנה. זה באמת מגע מאוד מרגש ומלהיב שמלווה גם בלא מעט חששות וסימני שאלה וזה בסדר גמור! שאלת מספר שאלות ואשמח להתייחס לכל אחת מהן בנפרד. ראשית שאלת מדוע הקרום לא נקרע. רציתי לדעת מדוע את חושבת שקרום הבתולין שלך לא נקרע? האם זה בגלל שלא ירד דם? תדעי שקרום הבתולין שונה אצל כל אחת- יש כאלו שנולדות עם קרום לא שלם מלכתחילה, יש כאלו שנולדות ללא קרום בתולין כלל ויש כאלו שקרום הבתולין שלהן נקרע לפני שהן קיימו יחסי מין בגלל ספורט מאומץ, הכנסת אצבעות, טמפון וכדומה. לפיכך, אם את חושבת שבגלל שלא דיממת הקרום לא נקרע אז תדעי שזאת לא דרך לדעת זאת. כמו כן, מדוע זה משנה האם הקרום נקרע או לא? אם קיימת יחסי מין זה אומר שאת כבר לא בתולה ולכן אם הקרום נקרע או לא נקרע זה כבר לא כל כך משנה. שאלתך השנייה הייתה מדוע ממש כאב לך. ראשית אני רוצה שתדעי שהרבה בנות בפעמים הראשונות שהן מקיימות יחסי מין עם כניסה של הפין לפות חוות כאבים. הכאב נגרם בגלל שהפות שלך היא רגישה ועדינה וכניסה של איבר אליה היא לא משהו שהיא רגילה אליו. לוקח זמן לפות להתרגל לכניסת איבר אליה וזה דורש הכנה מראש, זמן וסבלנות. אני יכולה להציע לך כדי להתחיל ולהרגיל את הפות לכניסה של איבר, להתחיל מגע מקדים שלא כולל כניסה של איבר לפות ללפחות חצי שעה כדי שתהיי מגורה והפות תהייה רטובה מספיק. לאחר מכן התחילו בהכנסת אצבע אחת בעדינות. אם כואב לך הפסיקו. לאחר שהכנסת אצבע אחת לא תכאיב לך תוכלו לעבור לשתי אצבעות. כל תהליך ההתרגלות הזאת לא קורה בפעם אחת והוא צריך להתבצע בהדרגה- כל פעם קצת עד שכבר לא כואב לך כלל. לאחר שהפות שלך תתרגל לכניסת שתי אצבעות אז תוכלו לנסות להכניס את הפין לתוכה. גם אז תצטרכו להקדיש זמן למגע מקדים של חצי שעה לפחות, לוודא שהפות רטובה ובמידה והיא לא מספיק אז להשתמש בחומרי סיכה ( ניתן לקנות בכל בית מרקחת) ורק אז להכניס כל פעם קצת את הפין. גם כאן במידה ואת חשה כאבים הפסיקו. הכאבים יגרמו לפות שלך להתכווץ ולכאבים להתחזק. כמו כן יחסי מין אמורים לגרום לעונג והנאה ואם כואב לך זה מפספס את המטרה. תדעי שהסבלנות וההמתנה תשתלם ובסוף לא ייכאב לך כלל ואת ובן הזוג שלך תוכלו להתרכז רק בכיף שבקיום יחסי מין. שאלתך השלישית הייתה האם יש לך סכנה להריון. ממה שתיארת נראה כי הקפדתם על אמצעי מניעה ולכן אין לך ממה לחשוש. יחד עם זאת, להבא, אם אתם מקיימים מגע בלי בגדים, גם אם הוא לא כולל כניסה של הפין הקפידו על שימוש בקונדום. זה יעזור לך להיות בראש שקט ולהימנע מלקיחת סיכונים מיותרים. לסיכום, אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך, נשמח להיפגש איתך פנים מול פנים, ללא ידיעת הורים ובחינם ולתת לך ייעוץ מקצועי על ידי יועצת מוסמכת בנוגע לקיום יחסי מין בפעמים הראשונות, דרכים נוספות להקלה על כאבים ושימוש נכון באמצעי מניעה. תדעי שאנחנו כאן בשבילך לכל דבר שתצטרכי. כל טוב


בת 15 שואלת: #88272
בפעם הראשונה שקיימתי יחסי מיןם לא ירד לי דם,מספר פעמים אחרי זה עם בן זוג אחר קימתי יחסי מין ואחרי כמה שעות היה יורד לי דם למשך יום יומיים זה קרה פעמיים עם אותו בן אדם וכל פעם היה יורד לי דם,מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. לא לכל הנשים ירד דם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסים, ויש כאלה שלא יורד להן דם בכלל. זה תלוי בעובי של הקרום שהוא שונה מאשה לאשה. יתכן מאד שבפעם הראשונה לא היתה חדירה מלאה ואחר כך, עם הבן זוג השני החדירה היתה יותר מלאה ויתכן גם שנפצעת ולכן ירד דם. אם זה לא מפסיק, כדאי להתייעץ עם רופא אבל באמת שלא צריך להלחץ.


בת 15 שואלת: #88254
אני וחבר שלי שכבנו כבר 3 פעמיים, הוא הראשון שלי אז בפעם הראשונה שירד לי דם לא נלחצתי אבל זה ממשיך לרדת ואני קצת מרגישה לא בנוח שכל פעם יורד לי דם כי זה מבאס אותנו טיפה ומוריד לנו מהאקט המיני.. מה לעשות? האם זה נורמלי וטבעי? יש סחבה לדאגה?

תשובה:
הי, על פניו לא נראה שיש סיבה לדאגה. לפעמים קרום הבתולין לא נקרע לחלוטין ויכול להיות דימום נוסף גם בשאר הפעמים הראשונות. לא כתבת אם יש גם כאבים בנוסף לדימום. בכל מקרה אם הדימום ממשיך אני ממליצה להיבדק על ידי רופא נשים. יש אפשרות להגיע לבדיקה באחד מהסניפים של דלת פתוחה. כל טוב


בת 16 שואלת: #88137
שלום,היה לי חבר לפניי חצי שנה ונפרדנו אבל שמרנו על קשר ממש טוב ולי ולו יש משחכה ממש אחד עם השני,ואנחנו נפגשים מידיי פעם לצורך סיפוק מיני,לפני חודש הוא בא אליי וניסינו לשכב ,זו הפעם הראשונה שלי אבל שלו לא כי הוא מאוד מנוסה ,לא הצלחנו להחדיר את האיבר מין שלו לשלי ממש ולכן לא הייתה הנאה או משו וגם לא ירד דם של קריעת הקרום,ואתמול שכבתי עם גבר אחר שהוא בן זוג שלי כבר חודשיים והרגשתי כבר ממש מוכנה וגם הוא כבר מנוסה מאוד כי הוא מבוגר ממני,והפעם כששכבנו הרגשתי ממש לראשונה את האיבר מין שלו חודר לתוכי ואת הכאב והייתה חדירה ממושכת ממש כמו סקס אמיתי להבדיל מהפעם הקודמת עם החבר האחר,ולמרות זאת לא ירד לי דם,ייתכן ופשוט אין לי קרום בתולין? ואם היה קונדום טוב אין סיכוי שאכנס להריון? והאם הסקס אמור להיות נעים בפעמים הבאות? כי כרגע זה מאוד כואב..

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אני שמחה לשמוע שאת בזוגיות שעושה לך טוב ושאת שלמה עם החלטתך לקיים יחסי מין עם חדירה. מה שאת מתארת נשמע נורמלי לחלוטין. להרבה בנות לא יורד דם בפעמים הראשונות. זה מיתוס שממש לא חייב לקרות. כשנערה מוכנה לקיים יחסי מין, היא מוגנת מפני הריון, יש כבוד ותקשורת במיטה ושרירי הפות רפויים ורגועים, אין שום סיבה שיירד דם. קרום הבתולין הוא פיסת עור שנמצאת בפתח הפות שזזה לדפנות הפות בעת כניסה של פין לפות. כזה נעשה בצורה נכונה, לא יורד דם. בנוגע לכאב, יש בנות שכואב להן יותר ויש כאלה שפחות. הפות הוא איבר שאינו רגיל שיש בתוכו מגע והכאב הוא תוצאה של התרגלות של הפות למגע הזה. הפות מורכב משרירים מכווצים מאוד ומרקמת עור עדינה שיש להרגיל את שניהם למגע של פין. מה שאני מציעה הוא שתעשו הרבה מגע ללא חדירה כדי שתהיי רטובה מספיק וגם כדי ששרירי הפות יהיו רפויים. לפחות חצי שעה של מגע לפני חדירה. אחר כך תכניסי אצבע או שהוא יכניס אצבע ואז שתי אצבעות. רק לאחר ששתי האצבעות אינן כואבות, תעברו לנסות עם הפין. כשהוא מתחיל להכניס את הפין, שיעצור אחרי ס"מ ואת תנשמי נשימות עמוקות סביב הס"מ של הפין. תעשי כיווצים ושחרורים של שרירי הפות סביב הס"מ ורק אחרי שכבר לא כואב, שיכניס עוד ס"מ וככה עד שכל הפין ייכנס. באופן כללי, האיבר המענג אצל נשים הוא הדגדגן שנמצא מחוץ לפות ולא בחדירה ולכן חשוב מאוד שתמשיכו לענג את הדגדגן תוך כדי החדירה עם האצבע שלך או שלו כדי שיהיה לך נעים וגם כי זה מקל על הכאבים. עם הזמן זה יהיה נעים יותר אבל לא בהכרח תחווי אורגזמה מחדירה כי רוב הנשים אינן חוות את זה. והכי חשוב, השתמשו תמיד באמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה!


בת 16 שואלת: #88123
שלום, בשישי בלילה אני וחבר שלי עשינו את זה בפעם הראשונה אך לא היה דימום כלשהו.. בשני (אתמול) החל לי דימום קל (ממש כמה טיפות מידי פעם)..יכול להיות שזה דימום מאוחר עקב הקריעה של הקרום? מצד שני אני באמצע החבילה השלישית של הגלולות.. זה יכול להיות אחד מהשניים? אם כן מה יותר הגיוני,שזה בעקבות הקריעה או דימום בין וסתי?

תשובה:
הדימום שאת מתארת יכול להיות באמת משתי הסיבות ואין לך מה לדאוג. קרוב לוודאי שזה יעבור בקרוב.


בת 17 שואלת: #88089
אני בת 16.11 . לפני חצי שנה שכבתי עם חבר שלי ואמא שלי גילתה את זה היא רוצה ללכת איתי לעשות אצל הרופא נשים בדיקה שיגיד לה אם אני בתולה . אני ממש מפחדת אצלי במשפחה זה ממש אסור הדברים האלה האם יש איזה חיסיון רפואי או משהו שבזכות זה הוא יכול לשקר לה ולהגיד לה שאני כן או משהוא שיכול להציל אותי .. ? זה דחוףף

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת בטח בלחץ ואת בטח חוששת. אני מצטערת לשמוע שככה אמא שלך הגיבה. אני רוצה להרגיע אותך. אף רופא לא יבדוק אותך ללא הסכמתך. אסור לו לגעת בך אם את לא מרשה לו, בטח לא לבדוק את איבר המין שלך. בנוסף, אין איך לראות אם את בתולה או לא. יש בנות שיש להן קרום בתולין גם לאחר קיום יחסי מין ויש בנות שאין להן קרום בתולין והן בתולות. בעיקר מה שקובע אם קיימת יחסי מין או לא זה מה שאת אומרת. בנוסף, אם תלכי ללא אמך, אז יש חיסיון רפואי מצד הרופא ואסור לו לשתף את אמך. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה ונוכל לדבר על מה שעובר עלייך ולעזור לך מול אמא. נוכל גם לעזור לך בכל מה שקשור לבדיקה מול הרופא/ה, אם זה במרפאה של דלת פתוחה ואם זה ברופא/ת נשים שאנחנו נפנה אותך אליה בקופת חולים. כל טוב


בת 16 שואלת: #87498
היי יש לי שלוש שאלות. לא קיבלתי מחזור כבר שלושה חודשים, הפעם האחרונה שקיבלתי הייתה בתאריך ה25/4 והוא הסתיים ב2/5 ועד היום ה17/7 לא קיבלתי מחזור, בבדיקת היריון שעשיתי יצא שלילי ( עברו 17 ימים מאותו היום ) איזה סיבה יש למחזור לאחר בכל כך הרבה זמן? ואם ממש מגרד לי בכוס ויש לו צבע מוזר כזה אדום-בורדו כהה טיפה מזה יכול להיות? בת דודה שלי אמרה שגם לה היה והרופא אמר לה שזה פטריה והביא לה משחה היא אמרה שכדאי לבדוק אצל הרופא וגם ממה פטריה בכוס מפתחת בכלל? ממה היא קורית? והאם בבדיקת אולטסאונד אפשר לדעת אם יש קרום בתולין או לא?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שעשית בדיקת הריון עכשיו, שזה 17 ימים ממתי? בעקרון, בשביל בדיקת הריון אמינה צריך שיעברו 14 ימים מיחסי המין האחרונים שקיימת. אם עשית את הבדיקה בלי שהיו יחסי מין ב14 ימים האחרונים, אז הבדיקה אמינה. חשוב שתלכי להיבדק אצל רופא/ת נשים כדי לבדוק מדוע אינך מקבלת ווסת. איחור בווסת יכול להיות מכל מיני סיבות: לחץ וחרדה, שינוי קיצוני בתזונה, שינוי קיצוני בפעילות הגופנית, ואפילו הגיל בו את נמצאת, גיל 16, שבו הווסת לא תמיד סדירה. הגירוד יכול להיות כתוצאה מדלקת, זיהום, פטריה, אלרגיה של העור או חיידק כלשהוא. גם בגלל זה חשוב שתלכי להיבדק אצל רופא/ת נשים או אצל רופא/ת עור וגם שתעשי בדיקה למחלות מין כדי לוודא שזה לא מחלת מין. גרד בפות הוא לא רק מפטריה אלא גם בעיות עור שונות. זה נובע משימוש בסבונים אינטימיים, לבישת חוטיני, שימוש בנייר טואלט צבעוני, אי שימוש בקונדום ואז הזרע גורם לגרד, ועוד סיבות. מה דעתך להגיע אלינו כדי שנוכל להסביר לך איך לשמור על הבריאות של הפות שלך? נשמח מאוד לעזור לך בזה וגם להסביר לך על אמצעי מניעה כדי שלא תהיי בחשש להריון שוב. אם את כבר פעילה מינית, אז עושים אולטראסאונד ואגינלי, כלומר מכניסים לפות את האבזר שרואה את הרחם שלך ולמה את לא מקבלת ווסת. אם את בתולה, אז לא מכניסים אותו. כלומר, ברגע שיש אולטראסאונד וגינלי אז את בהכרח לא בתולה. כל טוב


בת 12 שואלת: #87285
שלום אני בת 12, ולפעמים אני מאוננת ומכניסה אצבעות אבל לא יורד לי דם וגם לא ירד לי אף פעם , אבל יש לי לפעמים הפרשות , האם שאני מכניסה אצבעות אני קורעת את קרום הבתולין?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת מאוננת ומכירה את מה שעושה לך נעים בגוף. הכנסת אצבע לתוך הפות אינו קורע את קרום הבתולין שלך ואת יכולה להירגע. ההפרשות הן תוצר של ההנאה המינית ושל ההתבגרות המינית שלך. אם בכל זאת זה מדאיג אותך, אז פשוט הימנעי מהכנסת אצבע. כל טוב


בת 17 שואלת: #86860
לפניי יומיים עשיתי סוג של יחסי מין אבל כעיקרון הוא לא החדיר לא הרגשתי את זה נכנס ובכל זאת יצא דם האם זה אומר שאני כבר לא בתולה? (עכשיו שאני נוגעת שם עם עט או דברים אחרים לא כואב לי ולפני זה זה כאב מאוד רק לגעת שם)

תשובה:
שלום לך, אני לא מבינה מה זה אומר שסוג של יחסי מין ושהוא לא החדיר. מבחינת יחסי מין עם חדירה, כל התחלה של כניסה של הפין לפות, גם אם הוא לא נכנס עד הסוף וגם אם לא ירד דם, זה אומר שהיה יחסי מין. הדם יכול להיות קרע קטן בקרום הבתולין, במידה ויש לך כי לא לכולן יש. זה יכול להיות פציעה בפתח הפות וזה יכול להיות הפרשה קצת כהה ואת מפרשת אותה כדם. מבחינת בתולין, אם הייתה כניסה של הפין שלו אלייך, גם אם רק קצת, זה אומר שאת כנראה לא בתולה, אבל זה לא קשור לדם. אם זה היה רק סקס חיצוני ללא כניסה, את בתולה. כל טוב


בן 17 שואל: #86821
האם ששוכבים בפעם הראשונה , ושניקרע קרום הבתולים יורד דם ונופלת מין חתיכה כזאת אבל היא לא מצליחה להיתלש , ויש בחתיכה הזאת מין חור באמצע ? זה מסוכן ? טבעי ?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר נשמע טיפה יוצא דופן, לא הרבה יוצא דופן. יש מיתוסים רבים על קרום הבתולין ואחד מהם הוא מה שאתה כתבת פה. האם זה קרה לבת הזוג שלך? האם זה קרה למישהי שאתה מכיר? בכל מקרה, אם זה אכן קרה, ההצעה שלי היא שהיא תגיע לרופא/ת נשים לבדיקה בדלת פתוחה או לרופא/ת נשים בקופת החולים שלה כדי לבדוק מה בדיוק קורה שם. חשוב שתבין שקרום הבתולין הוא בסך הכל פיסת עור בפתח הפות, שנמצאת על דפנות הפות. לא אצל כולן הוא קיים ולא אצל כולן יורד דם. כמו כן זה יכול להיות חתיכת עור קטנה ודקיקה וגם יכולה להיות עבה. הפות בהכרח תמיד פתוח כדי שדם הווסת יצא ולכן לא מדובר על אטימה של הכניסה לפות. כל טוב


בת 12 שואלת: #86340
1היי ראיתי שיש לכם סניף של דלת פתוחה בנתניה העם זה נכון עם כן מתי אוכל להגיע לשם לרופא שיבדוק למה אחבר המין שלי מוציא ליהלומים לא רגילים מאז הגירוד 2 עם אני מאוננת ומכניסה את הידים לאיבר המין ויצא דם האם יכול להיות שקראתי את קרום הבתולין ועם כן זה אומר שאני לא בתולה יותר?

תשובה:
שלום לך יקרה, אין דלת פתוחה בנתניה. כפי שכתבנו לך, את יכולה להגיע לדלת פתוחה תל אביב או לשתף את אמך וללכת לרופא/ה שלך. יכול להיות שפצעת את עצמך או פגעת בקרום הבתולין, אך את עדיין בתולה ואין לך מה לדאוג. אם זה מטריד אותך, את יכולה לא להכניס אצבעות אלא רק לאונן מהדגדגן. כל טוב


בת 18 שואלת: #85708
שכחתי לציין שבפעם הזאת וגם בפעם הקודמת ירד מעט דם (אז אני מניחה שהקרום נקרע מעט) אבל לא הייתה חדירה.

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שסה קצת עשה קרע בקרום או שנםצעת. אם הדימום ימשיך, את יכולה לפנות לרופא/ה לבירור. כל טוב


בת 15 שואלת: #85698
היי לגבי התשובה שלך, אני חושבת שזה אכן מציפורניו אבל מזאת אומרת קריעת של קרום הביתולין? יענו שאם זה קרה אני כבר לא בתולה..? לא כל כך הבנתי ולגביי הגיל, שנינו מעל 14 נולדנו אותו חודש באותו שנה..

תשובה:
ושוב שלום, אם הפין שלו לא נכנס לפות שלך אז את בתולה. הכוונה בקריעה היא שמדובר בעור מאוד עדין ולא משמעותי ולפעמים הציפורן יכולה לפגוע בעור הזה ולייצר דימום. אבל את עדיין בתולה. בנוגע לגיל, אם שניכם בני 14 אז הכל בסדר. כל טוב


בת 16 שואלת: #85646
אם ירד קצת דם מאיבר מין זה אומר שלא נקרע קרום הבתולין ואני עדיין בתולה?

תשובה:
שלום לך. כשקרום הבתולין נקרע יש כאלה שיורד להן מעט דם ויש כאלה שלא יורד להן דם בכלל. זה תלוי במבנה של הקרום, אם הוא עבה או דק ואם הוא מחורר. לא כתבת אם הדימום בעקבות קיום יחסים עם חדירה, אם כן, סביר שאינך בתולה. כמות הדם לא מעידה על קריעת קרום הבתולין.


בן 16 שואל: #85483
אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש ברוב הזמן היא עם תחתונים ואני בלי והאיבר שלי הגע אולי לכמה שניות בשלה יוצאות לי הפרשות תוך כדי סקס יבש וניגב לי אותם עם היד הכנסתי לה אצבעות אחרי כמה זמן פעמיים וממש לא עמוק היא לא נתנה כי כאב לה הציצים שלה התנפחו ממש כבר לפני כי היא הייתה אמורה לקהל מחזור יום או יומיים אחרי שהיינו ביחד היא בתולה ועדיין יש לה קרום והמחזור שלה מאחר בכמה ימים כבר זה ניראה לי ממש מפגר לחשוב שזה הגיוני אבל יש סיכוי שניא נכנסה להריון?

תשובה:
שלום לך, כל זמן שחברתך היתה עם תחתון אז אין חשש להריון מאחר והזרע זקוק לסביבה לחה כמו בנרתיק אז גם אם ניגבת את הידיים שלך אז הזרע לא שרד כי אין לו את הסביבה המתאימה לכך. לגבי הדאגה להגעה של הווסת (מחזור), השאלה האם הווסת מגיעה לרוב באופן סדיר בשנה האחרונה? איחור של בין 5-7 ימים עדיין נחשב סביר כי לכל אישה יש את המחזוריות של הגוף שלה וזה טבעי. ייתכן והווסת של חברה שלך מאחרת בשל סיבות אחרות כגון שינויים הורמונליים, שינוי בתזונה, ולא בהכרח קשור להריון. לגבי בתולין, כדאי שתדעו שלא כל הנשים נולדות עם קרום והוא ממוקם כ2 ס"מ מפתח הנרתיק אז אם חברתך מעוניינת שלא ייקרע, המגע שלך צריך להיות עדין מאוד ולא עמוק. מקווה שהמגע המיני ביניכם נעים לכם, ותהנו בחקירת הגוף שלכם.


בת 16 שואלת: #84888
אני מרגישה מוכנה לקיים יחסי מין מלאים אין לי חבר יש לי יזיז שאני סומכת עליו ורוצה לשכב איתו דיברתי איתו כבר על זה והוא שיכנע אותי שכדי לי לשכב איתו אך כשניסינו למרות שהייתי רגועה ובטוחה בעצמי הוא לא הצליח להכניס את הזין שלו אז הוא הציע לי לדחוף אצבעות כדי להרחיב את החור רציתי לשאול איך עושים זאת בזהירות בלי להיפצע והאם ירד לי דם וכמה אצבעות לדחוף והאם זה באמת עובד אחרי זה

תשובה:
שלום לך, ממה שכתבת אני מבינה שאת מרגישה מוכנה לקיים יחסי מין עם הידיד שלך. אך יחסי מין הם לא משהו טכני שצריך לדעת לעשות כי יש חיבור ישיר לרגש ולנפש שלנו. לפעמים כשאנחנו לא בטוחות, אנחנו נתכווץ גם בלי לרצות את זה ואז שום דבר לא יוכל להכנס פנימה. מצד אחד, זה נורמלי לחשוש לפני הפעם הראשונה אך מצד שני, לדעתי זה גם מעורר שאלות כמו- האם את בטוחה שאיתו את רוצה לקיים יחסי מין פעם ראשונה? האם זו המערכת היחסים שאת מאחלת לעצמך? לא צריך להכניס אצבעות בכדי להרחיב את פתח הנרתיק כי פתח הנרתיק לא יתרחב כך. אם יש לך קרום בתולין, הוא משהו שלאט לאט בפעמים הראשונות יוסר. זה יכול לגרום לכאב או לא להיות מורגש. ככל שתרגישי יותר מוכנה רגשית ותהי יותר מגורה, כך החוויה תהיה יותר טובה ונעימה. פעם ראשונה זוכרים תמיד, קחי את זה בחשבון. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #84884
הי, יש לי 2 שאלות. 1)אני והחבר שלי עשינו סקס יבש אני הייתי עם תחתונים והוא בלי כלום. יש אפשרות להיכנס מזה להריון?? 2)החבר שלי הכניס לי אצבעות לאיבר המין,זה כאב אבל לא ירד דם...איך אני יכולה לדעת אם נקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום לך, אם לא היתה חדירה ולא היתה שפיכה של נוזל זרע על פתח הנרתיק, אז אין סיכוי להיריון. זה נכון גם לגבי שאלתך בנושא מקלחת משותפת. לא לכל אישה יש קרום בתולין ובמצבים שיש ושהוא נקרע, בדרכ יש דימום קל או הכתמה מסויימת. אם זה כואב לך, נסי לכוון או ללמד אותו מה נעים לך. בהצלחה!


בן 20 שואל: #84883
אני וחברה שלח שכבנו וירד לה קצת דם אחרי שכבר נקרע לה כרום הבתולין אתמול האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אחרי הפעם הראשונה יתכן דימום אחרי, זה ההגיוני ונורמלי. כמובן שאם הוא חזק ולא מפסיק, רצוי לפנות לבדיקה רפואית. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #84874
אתמול אני וחבר שלי עשינו סקס יבש אבל בלי בגדים.. ז״א שלא הייתה חדירה אבל היה חיכוך. באיזשהו שלב ממש כאב לי וישר הרחקתי אותו, זה הרגיש כאילו לשניה הפין שלו נכנס.. אבל הוא אומר שאין סיכוי כי הוא מרגיש.. כשחזרתי הביתה הייתי בשירותים ושניגבתי ירד לי דם. אני לא במחזור ולא אמורה לקבל, יכול להיות שנקרע חלק מהקרום? למרות שהוא אומר שהוא לא נכנס..

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת כנראה שהיתה כניסה שפצעה אותך. יכול מאוד להיות שבאמת הוא לא שם לב כי האזור מאוד לח בזמן גירוי. ממליצה לך לדבר איתו על הנושא. ממליצה לך גם לחשוב האם את מוכנה לקיים יחסי מין מלאים או שאת עוד לא מרגישה מוכנה לכך. תוכלי להגדיר זאת גם מולו ולדון יחד באמצעי מניעה במידת הצורך. בהצלחה!


בן 16 שואל: #84871
ויש לי עוד שאלה כבר אמרתי שידיד שלי ניסה להכניס אבל חא הלך לנו כי ממש כאב לי ויחסית יש חו ממש עבה וזה כואב מה אפשר לעשות בשביל לפתוח תכרום ואז לקיים יחסי מין יש משו כזה שהוא לא כאבים או פחות ????

תשובה:
שלום יקירה, מדברייך אני מרגישה שאת לוחצת על עצמך את כל עניין יחסי המין. אין צורך בתור שלב ראשון בפתיחת קרום הבתולין. ייתכן וחשת כאבים מאחר ואיבר מינו של הידיד שלך היה עבה או כי את לא היית מספיק רגועה וגם חשוב להגיד שהרבה נערות צעירות ונשים שמנסות לקיים יחסי מין בפעם הראשונה מדווחות על קושי. מה שעוזר במצבים אלו הוא לא לעמוד לפי לו"ז מסוים, ולהשקיע הרבה במשחק מקדים משותף, כלומר לעשות דברים שמגרים אתכם שאינם קשורים לחדירה של איבר מין, ולאט לאט להתרגל למגע האצבעות באיבר המין ורק לאחר ניסיונות מוצלחים אלו, לנסות חדירה עם איבר המין. אני מציעה לך להתקשר אלינו לייעוץ טלפוני או לתאם פגישה פנים מול פנים כדי שניתם לך הדרכה מתאימה בנושא. תוכלי גם לקרוא על ה"פעם הראשונה" באתרנו תחת "מאגר מידע". מקווה שהרגעתי מעט, אנחנו פה בשבילך


בן 16 שואל: #84870
היי יש לי שאלה ממש ממש חשובה לפני כמעט ושבועיים הייתי עם ידיד שלי ורצינו לקיים יחסי מין אבל בסוף לא קיימנו כי ממש כאב לי אז היה לו קצת נוזל זרע על האיבר שלו הוא אמר שזה קצת נגע באיבר מין שלי לא היה לו הרבה ובפעם האחרונה שהייתי במחזור זה היה לפני שבועיים וחצי בערך שלוש ועד עכשיו לא קיבלתי אז השאלה היא עם הנוזל נוגע באיבר מין של האישה הוא לא החדיר את איבר המין שלו הכרום עדיין סגור השאלה עם הנוזל נודע קצת אפילו פחות מקצת באיבר מין של האישה יש סוכוי להיריון????

תשובה:
שלום לך, קרום הבתולין אינו אמצעי מניעה ולכן ניתן להיכנס להריון ואין צורך בחדירה מלאה לשם כך. אני מציעה לכם להבא, להשתמש בקונדום כדי שתהיי רגועה ולא יהיה חשש להריון או להידבקות במחלות מין (במידה ולחבר שלך היו התנסויות מיניות עם נערות אחרות). במידה ואת חוששת מהריון הייתי מציעה לך לערוך בדיקת הריון ביתית שאמינה כשבועיים ומעלה לאחר המגע המיני. ציינת שהווסת (המחזור) הגיע לפני כ3 שבועות, אז ייתכן ותגיע בקרוב. האם הווסת שלך סדירה? כל כמה זמן את מקבלת ווסת? האם את מתעדת את זמני הגעת וסיום הווסת? ממליצה בחום לעקוב אחרי סדירות הווסת כדרך להכיר את הגוף שלך. מדברייך אינני מתרשמת שמדובר באיחור. בהצלחה


בת 30 שואלת: #84816
בגיל 11 קימתי יחסים עם גבר שניצל את התמימות שלי היום אני בת 30 ואין לי נסיון מיני מאז א אם אני נחשבת בתולה אחרי כל כך הרבה שנים והפעם שאני יקיים יחסים זה צריך לכאוב? ב מה זאת אומרת יובש בנרתיק ואיך גורמים לרטיבות שם

תשובה:
היי לך אני נורא מצטערת שגבר פגע בך בגיל כזה צעיר, זה לצערי דבר שקורה לילדות ונערות רבות. לגבי שאלתך, האם את בתולה. בתולין זה עניין תרבותי ולא רפואי. יש שאומרים שאישה היא כבר לא בתולה ברגע שיש חדירה של פין לפות, גם אם יש וגם אם אין קרע בקרום הבתולין. יש נערות שאין להן בכלל קרום בתולים, שנולדו ללא קרום בתולין - האם זה אומר שהן לא בתולות...? לגבי שאלתך על כאב - הנרתיק הוא שריר ולפעמים כשיש חדירה יכול להיות כאב, אבל זה לא חייב להיות ככה. לא חייב להיות כאב. כדי לצמצם את הסיכוי לכאב את צריכה לבדוק עם עצמך שאת בעניין, שאת באמת רוצה לקיים יחסי מין עם חדירה. חשוב לי להגיד שאפשר לעשות מגע מיני מהנה, נהדר ומספק גם בלי חדירה. לגבי שאלתך על יובש בנרתיק. בזמן שאישה מגורה מינית הנרתיק שלה מפריש נוזלים שהמטרה שלהם היא להקל על החדירה של הפין לפות. כדי שתהיה רטיבות בנרתיק אישה צריכה להיות מגורה, לרצות מין, להיות "בעניין". אפשר לגרום לרטיבות בנרתיק באמצעות אוננות, לבד או ביחד,באמצעות פנטזיות מיניות, באמצעות מזמוזים או באמצעות כול דבר אחר שגורם לאישה לגירוי מיני. אני כאן אם יש לך שאלות נוספות שיהיה יום טוב


בת 17 שואלת: #84378
חבר שלי החדיר לי אצבעות וירד לי דם , זה קרה כמה פעמים .. יש לו אצבע גדולה ואין לו ציפורניים .. ואני לא מבינה למה כל פעם מחדש יורד דם .. זה הגיוני שיורד יותר מפעם אחת ?

תשובה:
שלום לך, זה היגיוני שירד דם כמה פעמים. יכול להיות שבכול פעם קרום הבתולין נקרע מעט. בכדי למנוע מצב בו את נפצעת כתוצאה מכך, בקשי ממנו להפסיק בכל מקרה של כאב. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #83909
שלום זו שוב אני . לפעמים שאני דוחפת 2 אצבעות יורד דם ולפעמים לא למה? ואני אני יהנה בסקס ?

תשובה:
שלום לך כנראה שכשאת דוחפת אצבעות לפות את קורעת מעט את קרום הבתולין שלך ולכן יורד לך מעט דם. לפעמים כשאת עושה את זה את קורעת מעט את הקרום (ואז יש מעט דם) ולפעמים לא (ואז אין דימום). אין קשר בין קרום הבתולין והקריעה שלו או בין הדימום שהעושה קריעת קרום הבתולין להין הנאה ביחסי מין. אז אין שום סיבה שלא תהני בסקס. שיהיה בהצלחה


בת 15 שואלת: #83722
אני וחבר שלי קיימתי כבר 3 פעמים וכל הפעמים אלו ירד דם וכאב ולא נהנתי והוא כן ,אתמול דחפתי 2 אצבעות לאיבר מיני בזמן המקלחת וירד לי דם תעזרו ליי בבקשה

תשובה:
שלום לך אני מצטערת שקיימת יחסי מין וכאב לך ועוד יותר מצטערת שלא נהנית והוא כן. אם את לא נהנית מיחסי המין שאת מקיימת, את צריכה להפסיק לקיים יחסי מין ולחזור לעשות דברים אחרים. להתנשק, להתמזמז, לעשות סקס יבש וכו'. בהחלט יכול להיות שקרום הבתולין לא יקרע בפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין אלא ייקח כמה וכמה פעמים שבהם הקרום יקרע לאט לאט. לכן ירד לך דם יותר מפעם אחת ולכן אתמול כשהכנסת אצבעות לתוך הנרתיק, גם ירד שם. זה הכול תקין ובסדר גמור. מה שפחותבסדר, זה שנשמע לי ממה שאת כותבת שאת לא ממש נהנית מיחסי המין ולכן חשוב לי לבקש ממך לחזור ולשאול את עצמך האם את רוצה לקיים יחסי מין, האם את בעניין או שלא. אני רוצה להציע לך לבוא לדלת הפתוחה הקרובה למקום המגורים שלך כדי לדבר על יחסי מין ועל אמצעי מניעה ובכלל להתייעץ איתנו קצת. נשמח מאוד אם תגיעי. שיהיה בהצלחה.


בת 15 שואלת: #83539
קיימתי יחסי מין לא פעם אחת, ואף פעם לא יצא לי דם(קריעת קרום הבתולין) ביום שני קיימתי יחסי מין לא מוגנים ולא לקחתי פוסטינור יום אחרי זה כי הןא אמר שהוא לא גמר בפנים.. אני מרגישה חולשה באמצע לפעמים וישלי הפרשות צהובות והרבה.. אה ולאחר הקיום יחסי מין שעשיתי פיפי ממש שרף לי. האם יש סיכוי שנכנסתי להריון? ואם כן מה אני עושה?:(

תשובה:
שלום לך, לא לכל אישה יש קרום בתולין ולכן סביר והגיוני שלא ירד לך דם. לא לכולן יורד! חשוב לי לספר לך שגם אם השפיכה אינה בפנים, עדיין יש סיכוי להיריון ולכן ממליצה לך לא לסכן את עצמך בהיריון לא רצוי ולהבא להשתמש באמצעי מניעה. לגבי ההפרשות והכאבים בזמן פיפי, יכול להיות שמדובר בדלקת בשתן או אפילו משהו שנדבקת בו במהלך יחסי המין. ממליצה לך בחום ללכת לרופא לבדיקת שתן. את יכולה ללכת גם לרופא משפחה ולא חייבת רופא/ת נשים. אם תצרי עמנו קשר טלפוני נוכל לנסות לסייע לך ולהבין טוב יותר במה מדובר ולכוון אותך למקום מתאים לבדיקה וגם לשלילת אפשרות להיריון לא רצוי. מחכות לך!


בת 18 שואלת: #83393
שלום, האם זה נכון שכל עוד יש לי קרום בתולין אני לא יכולה להיכנס להריון ? נגיד במקרה והחבר הכניס לי אצבעות שאיתם נגע בטיפות אהבה אז הריון אפשרי או לא ?

תשובה:
שלום לך, טבעת קרום הבתולין אינה מגינה מפני היריון. היא בסה"כ טבעת של עור דקיק שנמצאת מסביב לפתח הנרתיק. מה גם שלא לכל הבנות יש קרום בתולין. סיכוי נמוך מאוד לביכנס להיריון ממה שתיארת מאחר ולא היתה שפיכה של זרע ולא היתה חדירה. שמחה שאת לומדת איך חשוב להגן ולשמור מפני היריון לא רצוי. כל הכבוד על האחריות. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #83243
אני בתולה והיום לראשונה הייתי עם החבר שלי, קיימנו כל הזמן סקס יבש ו(אנאלי) והיום הוא קצת קירב את איבר מינו לשלי וזה רק נגע קצת אבל לא הייתה חדירה, אחרי כמה דק׳ ירד לי דם ועכשיו זה מאוד כואב, מה הסיכוי שאני עדיין בתולה? ואיפה אפשר לעשות בדיקות אבל במרפאה פרטית

תשובה:
שלום לך, אם היה דימום כנראה שקרום הביתולין נקרע מעט. סביר להניח ממה שאת מתארת שלא כולו. קשה מאוד לדעת זאת בבדיקת רופא ולכן אין סיבה ממשית ללכת לבדוק זאת. חשוב שתדעי שלא לכל הנשים יש קרום בתולין. 30 אחוז מהנשים נולדת בכלל בלי. להיות בתולה משמעות- אישה שלא קיימה יחסי מין ללא קשר עם יש או אין קרום בתולין. חשוב שתשקול אמצעי מניעה בפעם הבאה בכדי שלא תסתכני בהיריון לא רצוי. אם בכל זאת חשוב לך להגיע לרופא, צרי עמנו קשר טלפוני ונסייע לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #83046
יש לי חבר בן 17 ולפני שבועיים שכבנו פעם ראשונה (שנינו היינו בתולים). הוא ירד לי אני מצצתי לו ואז הוא הכניס לי לכוס ואז הרגשתי משהו כואב משהו נקרע הבנצי שזה הקרום בתולין אמרתי לו שיוציא את הזין כי זה כואב לי ואז ביקשתי ממנו לרדת לראות אם יורד דם ואז הוא אמר לי כן יורד דם. ולפני כמה ימים אוננתי עם חפץ שיש לו מבנה כמו של זין פחות או יותר ואז שוב ירד לי דם וגם יום אחרי אוננתי את זה ושוב ירד לי דם. יכול להיות שכששכבתי עם חבר שלי לא כל הקרום נקרע? או שפצעתי את עצמי? (למרות שאני לא ממש מרגישה בכוס משהו) או שזה בכלל משהו אחר?

תשובה:
שלום לך. לפעמים קרום הבתולין לא נקרע בבת אחת ויתכן שהדם נגרם בגלל זה. יתכן גם שנגרמה פציעה. אם הדימום עובר ואין לך כאבים אז הכל בסדר. אם ממשיך דימום כדאי ללכת לרופא/ה גניקולוג/ית לבדוק מה הסיבה.


בת 17 שואלת: #82835
לפני ששכבתי עם חבר שלי הייתי עם מישהו שאונן לי ודחף אצבעות וככה נקרע לי הקרום, אני יודעת כי ירד לי דם. מאז התחלתי להשתמש בטמפונים, ויש לי בעיה שאני מכניסה טמפון במהלך וסת וכשאני מנסה להוציא את הטמפון הוא נתקע בחתיכה מהקרום וזה כואב נורא. אני וחבר שלי שכבנו לפני כמה זמן וחשבתי שעכשיו הקרום יקרע לחלוטין אבל המחזור שלי הגיע והשתמשתי בטמפון וכשנסיתי להוציא אותו הוא נתקע בקרום שוב והייתי צריכה להשתמש במראה בשביל להוציא את הטמפון בלי להכאיב לעצמי. יכול להיות שהקרום לא יקרע לעולם עד הסוף? זה באמת כואב ומפריע להשתמש בטמפונים ככה. ראוי לציין שכשאני וחבר שלי שוכבים לא כואב לי והוא נכנס בקלות.. הייתי אצל רופא נשים שאמר שהכל בסדר אצלי ושרופא נשים לא בודק עניינים של בתולה לא בתולה והוא לא הבין את הכוונה שלי- שהקרום עצמו מפריע לי

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו! לפי מה שאת כותבת נראה שאת מכירה היטב את גופך, יותר מכל רופא (מבלי לזלזל באף אחד). אכן הטמפון בשל נפח הדם, מתמלא ועלול להתפס על קרום הביתולין במידה ויש כזה. מה שאת מתארת מוכר ועלול לקרות. אני ממליצה לך ללכת לרופא נוסף ולשמוע חוות דעת נוספת. במקרים כאלה שקרום הביתולין לא נעלם לגמרי, אפשר להסירו בפעולה כירורגית פשוטה בהרדמה מקומית. באם עדיין לא תמצאי תשובה, אנא פני אלינו לסניך חיפה ונשמח לסייע במציאת פתרונות. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #82806
חבר שלי ואני שכבנו אבל הוא הכניס רק בכניסה טיפה ואני עדין בתולה בעיקרון ואז הוא הוציא וגמר יכול להיות שניכנסתי להריון מהגמירה שהייתה קרובה אליי ? או שזה מסוכן? ואיך אני יכולה לבדוק אם אני בתולה ?

תשובה:
היי.. אני אענה על השאלה שלך בשני חלקים, קודם כל לגבי הבתולין שלך, הרבה מאוד אנשים לא יודעים שיש בנות שנולדות ללא קרום בתולין או שהוא נקרע במהלך החיים ללא קשר לקיום יחסי מין. לכן קרום הבתולין הוא לא באמת מדד לאם את בתולה או לא. כמו שאני רואה את זה "בתולה" זאת הגדרה שלך, את מחליטה אם את בתולה או לא. בכל זאת אם את רוצה לדעת אם יש לך קרום בתולין את יכולה ללכת לרופאת נשים. לגבי שאלתך השנייה, אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים והוא נכנס אפילו טיפה יש סיכוי להיכנס להריון. הסיבה לזה נקראת "טיפות אהבה" (במהלך יחסי המין יש טיפות זרע שמופרשות מאיבר המין הגברי) הדרך הכי נכונה למנוע הריון לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים הם גלולת היום שאחרי (פוסטינור - שניתן לקחת אותה עד 3 ימים לאחר קיום יחסי המין) חשוב לזכור שגלולת היום שאחרי זה לא אמצעי מניעה קבוע!. בכל זאת כדאי להבין קודם מה זאת אומרת גמר קרוב אלייך, רק אם הוא גמר בפתח הנרתיק שלך יש סיכוי להריון, בכל מקום אחר אין סיכוי להריון, וכאמור רצוי לקחת פוסטינור. אם עברו כבר שלושה ימים מיום קיום יחסי המין גלולת היום שאחרי כבר לא רלוונטית וכדאי לבצע בדיקת הריון, אני ממליצה להגיע למרכז של הדלת הפתוחה בתל אביב ושם יעזרו לך עם בדיקת ההריון.


בת 17 שואלת: #82166
אני וחבר שלי מקיימים כבר הרבה מאוד זמן יחסי מין , אבל אף פעם לא ירד לי דם או משהו. אפשר לומר שבעבר עברתי סוג של אונס אבל הייתי ילדה ממש קטנה בערך בגיל8-10 ואני לא זוכרת שירד לי גם אז דם, יכול להיות שאין לי קרום?

תשובה:
שלום לך. זה בהחלט נורמלי שלא יורד דם. קרום הבתולין שונה מאשה לאשה. יש בקרום חור או מספר חורים, ויש נשים שהקרום שלהן גמיש ודק והקריעה לא גורמת לדימום. אין עם זה שום בעיה!!


בת 15 שואלת: #81967
שלום אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין וזה הפעם הראשונה שלי והוא כבר עשה , הוא אמר לי שבגלל שאני חרמנית אז הקרום ניהיה גמיש ולא נקרא ,לא ירד לי דם ולא היו לי כאבים ,השאלה אם כן איבדתי את הבתולים או לא ??

תשובה:
שלום לך. ראשית חשוב לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה. חרמנות לא קשור לקרום בתולין. יש בנות שנולדות בלי קרום בתולין או כאלה שלא יורד להן דם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין. יכול להיות שהקרום לא נקרע בכלל כי החדירה לא היתה חזקה והכל זה בסדר גמור. לא חייב להיות שיהיה כאב בפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין. לעתים הכאב הוא מהתרגשות או סגירה של אזור הפות. רק רופא/ה גניקולוגית יכולה לדעת אם איבדת את הבתולין. הרבה הצלחה


בת 19 שואלת: #81570
רוגע אמיתי ושלווה לשמוע ממך ...ולדעת שאני בתולה...אבל איך זה שאין קשר בן גמירה לבין המחזור..בכל פעם אחרי שאני מאוננצ יוצא לי יותר דם מהרגיל..

תשובה:
שלום לך. כשבנות מאוננות מזמן מחזור ההתכווצויות של האורגזמה מכווצות את הרחם ועשויות להוציא יותר דם. אבל כשבנות מאוננות לא בזמן מחזור הן גם יכולות לגמור ולכן כתבתי שאין קשר בין אורגזמה (לגמור) לבין דימום. אם את מאוננת עם חדירה יכול להיות שאת פוצעת את עצמך בעת החדירה. דפנות הנרתיק הן מאוד עדינות ויש בהן הרבה כלי דם. אם לזה התכוונת אני ממליצה שתשתמשי בחומר סיכוך על בסיס מים שאפשר לקנות בבית מרקחת כדי שלא תפצעי את עצמך. כל טוב ושבוע נפלא.