A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בתולין

דלת פתוחה הקרובה אליך

בתולין

בת 16 שואלת: #115814
שלום אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין כבר כמה פעמים. בפעמיים הראשונות זה מאוד כאב אבל בפעמים שלאחר מכן זה כבר לא כאב והיה נעים. כל האיבר שלו נכנס (בערך 15 סמ אולי קצת יותר) וגם ניסינו תנוחות שונות, אבל עדין לא ירד לי דם בכלל. לפי מה שהבנתי יכול להיות שהקרום שלי נקרע בלי דם ויכול להיות שיש לי קרום גמיש. כיצד ניתן לדעת חוץ מאצל רופא? ויש לי שאלה נוספת, יכול להיות שקיום יחסי מין גורם לנפיחות של הבטן או קצת עלייה במשקל ביום שלמחרת? השתמשנו באמצעי מניעה, לא היה מגע של זרע עם הנרתיק.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שמה שאת מתארת מבחינת זה שכאב לך הוא נפוץ ביותר בקרב נערות וצעירות המתחילות לקיים יחסי מין הכוללים חדירה. אמשיך בזה שממש לא חייב לרדת דם בפעמים הראשונות. זה מיתוס שאינו קשור למציאות. הכאב בדרך כלל קשור לכיווץ של שרירי הנרתיק ולא העור שנמצא בפתח הנרתיק ונקרא "קרום הבתולין". אין דרך לדעת זאת וגם רופא/ה לא יכול/ה לדעת זאת. זה משתנה מאישה לאישה ואין ראיות חותכות שיש בכלל דבר כזה קרום בתולין. קיום יחסי מין אינו גורם לעלייה במשקל יום למחרת. אני שמחה לשמוע שהשתמשתם באמצעי מניעה. אנחנו כאן לכל שאלה שתרצי. מצרפת לך גם קישור למידע על הפעמים הראשונות שיוכלו לעזור לך במקרה הצורך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב ושבת שלום


בת 16 שואלת: #115403
אני וחבר שלי שכבנו ואני יודעת שאני לא בתולה ואני לא רוצה שההורים שלי ידעו מזה האם יש דרך לגלות אם אני בתולה או לא ?

תשובה:
שלום לך, קרום הבתולין אינו אחיד בין אישה לאישה. יש נשים שנולדות ללא קרום בכלל, יש נשים שנולדות עם קרום חלקי או שלם. יש נשים שקרום הבתולין שלהן נקרע כאשר הן רכבו על אופניים או עשו שפגאט. אין באמת דרך לדעת האם הקרום נקרע בגלל קיום יחסי מין או בגלל סיבות אחרות . אולי רק בבדיקה של רופא שיכול לבדוק את זה באופן ספציפי ולראות אם יש שאריות של קרום. בכל מקרה אם את וחבר שלך התחלתם לקיים יחסי מין, מזכירה לכם להנות אחד עם השניה תוך שמירה על עצמכם - השתמשו בקונדומים או בכל אמצעי מניעה אחר. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114779
איך אני יכולה לבדוק אם אני בתולה או לא מבלי ללכת לרופא ובלי שההורים שלי ידעו זאת

תשובה:
שלום לך יקרה, שמתי לב שאת חוזרת ושואלת בנוגע לנושא הבתולין, ולכן אני מסיקה שהדבר חשוב ומשמעותי לך מאד. אחזור על ההסבר שקבלת בעבר, כדי להבהיר את הדברים. ההגדרה של מי שהם בתול או בתולה, היא מי שקיימו יחסי מין או מגע מיני שיש בהם חדירה של הפין לתוך הפות. את סיפרת שיש ביניכם חדירות "קטנות", ולכן חשוב שתביני שאם היתה בניכים חדירה מכל סוג (עמוקה, קצרה, ארוכה, קצת או הרבה...) זו עדיין חדירה וזה בעצם אומר שאינך בתולה. אני חוזרת ומציינת את זה, בעקר בגלל שחשוב שתביני שאפילו חדירה קנטנה ורגעית של הפין לתוכך, עלולה להסתיים בהריון לא רצוי. גם אם אינך מחשיבה את זה כ"דבר האמיתי". דעי שזה ממש אמיתי, וממש מעמיד אותך בסיכון להריון לא רצוי ולא מתוכנן, וכמובן שגם למחלות מין, במידה ואתם לא מוגנים. כעת, אני מקווה שאת מבינה היטב כי אין לך מה ללכת לרופא בשביל לבדוק את העניין. את אינך בתולה מהסיבה שכבר הסברתי קודם. אני מזכירה גם כי קרום הבתולין לא נקרע, לא כואב ולא מדמם בפעמים רבות בהם מקיימים יחסי מין לראשונה. בדרך כלל הוא מתרחב לצדדים כתוצאה מהחדירה (ופעמים רבות אחרות הוא בכלל לא קיים אצל חלק גדול של הנשים, בניגוד למה שמקובל להאמין). אני מקווה שההסבר ברור לך כעת. בכל מקרה חשוב לי להדגיש כי בכל מה שקשור למיניות שלך, את אינך חייבת ליידע או לשתף את הורייך. במידה ואת פעילה מינית כבר מעל חצי שנה, מומלץ לך לגשת לבידקה אצל רופאת נשים, שיכולה גם להתאים לך אמצעי מניעה בהתייעצות משותפת עם בן זוגך. בסניפים שונים של הדלת הפתוחה ישנו שירות של רופאת נשים מומחית לנערות, וניתן לתאם עמה בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- הורייך לא צריכים לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #114765
שכבתי עם חבר שלי בפעם הראשונה ולא ירד לי דם והוא חושב שהייתי עם מישהוא אחר לפניו ולא הייתי עם אף אחד ! מה זה אומר ?

תשובה:
היי לך שוב! לא תמיד חייב לרדת דם לאחר קיום יחסי מין בפעם הראשונה. קרום הבתולין הוא קרום דק שמקיף או מכסה את פתח הנרתיק. בקרום יש נקבים קטנטנים שמאפשרים את מעבר נוזלי הווסת. יש נשים שנולדות ללא קרום בתולין, יש נשים שקרום הבתולין שלהם נקרע עוד לפני קיום יחסי המין בפעם הראשונה (בשיעור ספורט, למשל, בגלל תנועה מסוימת) ויש נשים שקרום הבתולין שלהן דק מאוד ולכן לא יהיה דימום כלל או שהדימום יהיה כמעט בלתי נראה. הכי חשוב בקשר ביניכם שתהיה תקשורת טובה ואמון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #114608
אם אני הולכת לגניקלוג/ית כדי לבדוק למה מאחר לי המחזור עם ההורים , באמצעות הבדיקה רואים אם אני לא בתולה?

תשובה:
שלום לך יקרה. כפי שכבר ציינו בעבר, את יכולה להבדק אצל רופאת נשים גם ללא אישור או ידיעת ההורים. במידה והחלטת לשתף את הורייך ושיתלוו אלייך לבדיקה, זה בסדר גמור. כל בחירה בתחום המיניות והגוף שלך, צריכה להיות מקובלת אך ורק עלייך ועל פי הסכמתך. במקרה זה, אין כל צורך שאחד ההורים יכנס אתך לבדיקה הגניקולוגית עצמה. היא קצרה, ונעשית מאחורי וילון או פרגוד בדרך כלל. שאלתך נותנת לי הזדמנות להסביר לך משהו חשוב בנושא קרום הבתולין: בנות רבות נולדות ללא קרום בתולין כלל. ידעת זאת? גם אלו שנולדו עם קרום בתולין, במשך השנים "מאבדות" אותו לעתים, בגלל שהוא נמתח לצדדים, והאלסטיות של הקרום גורמת לו לשנות את צורתו. בהדרגה הוא עשוי לכסות רק חלק קטן מפתח הנרתיק (אם בכלל היה שם מלכתחילה). כך שלא ניתן להסיק דבר מכך שיש לאשה או אין לאשה קרום בתולין. בנוסך לכך, מטרת הבדיקה אינה לבחון את קרום הבתולין שלך, אלא לבחון את נושא האיחור שיש לך במחזור החודשי. הרופא לא יצא החוצה וידווח להורייך על הבדיקה אם אינך מעוניינת בכך כי חל עליו/עילה חסיון רפואי (סודיות רפואית). יופי שאת דואגת לבריאותך. בהצלחה, וחג שמח.


בת 17 שואלת: #114405
חבר שלי בתל אותי לפני שבועיים ואז עשינו את זה לפני 3 ימים שוב וירד לי שוב פעם דם כניראה בתל חד וחלק ועכשיו אחרי 3 ימים חזר לי הדם ירד לי דם בהתחלה והפסיק והדם בצבע ורדרד ואני לא יודעת מזה אומר אני ממש מפחדת שאני בהריון מה אני עושה ?

תשובה:
שלום לך, את מתכוונת לכך שאלו היו יחסי המין הראשונים שלך שכללו חדירה? את מודאגת גם מהדימום וגם מהסיכוי להריון. האם יחסי המין בשני המקרים היו מוגנים? האם השתמשתם באמצעי מניעה? במידה והשתמשתם באמצעי מניעה לפי ההוראות אין לך סיבה לחשוש מהריון. לגבי הדימום, חשוב לי לספר לך שאנשים רבים לא מודעים לכך שקרום הבתולין הוא בעצם רקמה דקה, שמכסה את פתח הנרתיק רק לעתים, ולא תמיד קיימת. לפעמים היא קיימת רק באופן חלקי. בכל מקרה, את צודקת לגמרי בכך שלפעמים הדימום (אפילו קל מאד, בצבע וורדרד) מופיע שוב ושוב, כי לא מדובר בדלת שצריך לפתוח אותה, יותר כמו שכבת עור מאד דקה וגמישה, שמתרחבת ועלולה "להפצע" כל פעם רק קצת, אפילו בצורה כזו שלא מלווה כלל בכאב. זה טבעי ונורמלי ומופיע כך בדיוק אצל נערות רבות. אם את מפחדת שאת בהריון (במקרה ולא השתמשתם באמצעי מניעה) עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית על מנת לבדוק את החשש הזה. את הבידקה ניתן לעשות כ 14 ימים לאחר קיום יחסי המין. בכל אופן אני מזמינה אותך להתקשר לקו הייעוץ שלנו אם יש לך עוד שאלות, ואפילו להגיע אלינו עם בן זוגך, על מנת לדבר יחד על כל האפשרויות הרבות שיש בשימו בטוח וקל באמצעי מניעה. כל טוב וחופשה נעימה ובטוחה.


בת 18 שואלת: #113625
לפני שבועיים חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה, ירד לי קצת דם. מאז הייתי במחזור שנגמר לפני שבוע. היום היינו באקט שהתחיל בזה שהוא החדיר לי אצבעות, כשהוא הוציא את האצבעות ראינו שהן מלאות דם. האם יש לך אפשרות לדעת מה מקור הדם ? קרום הביתולין או אולי שאריות מחזור ? יש אפשרות אולי שהוא פצע אותי ?

תשובה:
היי, קשה לדעת מה מקור הדם, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות כמו הסיבות שציינת, שאריות מחזור, קרע בקרום הבתולין או פציעה. חשוב לי שתהיי רגועה כי בכל אחת מהאפשרויות אין סיכון. אם את חוששת שהוא פצע אותך יש לשים לב לפני החדרת אצבעות לנרתיק לגזור ציפורניים ובנוסף לשמור על היגיינה. אני מקווה שהפעם הראשונה הייתה חיובית ונעימה עבורך ומקווה שאתם לא שוכחים את החשיבות של שימוש באמצעי מניעה. כל טוב,


בת 17 שואלת: #113561
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי וכאב לי ממש ולא ירד דם... ניסינו באותו רגע כמה פעצים ועדיין כאב.... קרום הבתולין נקרע?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת כותבת אני מניחה שזאת הפעם הראשונה שלך. בפעמים הראשונות של קיום יחסי מין בחדירה את עלולה להרגיש מעט כאב שיכול לנבוע, בין השאר, מכך שאת נמצאת במתח או במחשבות העלולות לגרום לייבוש הנרתיק ולכיווץ. זה בד"כ הסיבה לכאב בפעמים הראשונות.ממליצה לכם להגיע לחדירה לאט, קודם חדירת אצבעות, הרבה מילות אהבה וביטחון, חדירה ראשונה רק עם הקצה של הפין ולאט לאט, אפילו מספר פעמים אחרי, לנסות חדירה מלאה. שניכם יכולים להנות גם מחדירה חלקית. בחדירה ראשונה יכול להיות שנקרע קרום הבתולין אך זה לא גורם לכאב ורק לעיתים זה עלול לגרום למעט דם. קרום הבתולין שונה מאחת לשניה, יש נערות שנולדות ללא קרום בכלל, יש כאלו שהקרום שלהם עם חורים, יש כאלו שהוא שלם לגמרי וכו'. אין לנו יכולת שליטה על זה, ככה נולדים. הקרום יכול להקרע עוד הרבה לפני החדירה הראשונה - רכיבה על אופניים, שפגט ואפילו טמפון יכולים לגרום לקריעת הקרום. אם כואב לך עצרי מיד ואל תמשיכו, אם תרצו להמשיך ולהנות מהמגע המיני תוכלו לעשות זאת גם ללא חדירה. לוקח זמן להנות מהמגע הזה וככל שתהיי יותר נינוחה, בטוחה ובעוררות מינית כך תוכלי להנות מהמגע ושניכם ביחד להנות מהמגע המשותף. כל טוב.


בת 20 שואלת: #113515
היי, התחלתי קשר עם מישהו מקסים ועדין, אנחנו ביחד בערך כחודש. הוא בתול, אני לא.. אנחנו מנסים לקיים יחסי מין וזה פשוט לא הולך לא עומד לו כמו שצריך הוא לא מצליח להכניס לי וכאילו מרגיש שהוא לא נמשך אליי למרות שהוא אומר שוב ושוב שאני נראית מדהים ושהוא לגמרי נמשך אליי.. ניסינו כבר 3 פעמים וכלום הוא אומר שהוא פשוט נלחץ מתרגש מפחד מכישלון בכל זאת פעם ראשונה שלו והוא בן 22, אמר שהוא פשוט חיכה לבחורה המתאימה. מה לעשות? איך אני יכולה לעזור לו? אנחנו ממש רוצים שזה יצליח אנחנו רואים את הקשר כקשר לטווח ארוך וזה קצת מקשה עלינו עניין הסקס.

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא טבעי, בחור שנמצא בלחץ יתקשה להגיע לזקפה וממה שאת מתארת הסיטואציה מעט מלחיצה אותו. טוב שאתם מדברים על הדברים משום שזה יכול לגרום לתחושת רוגע וקבלה שתפחית את הלחץ. זה הגיוני שבפעמים הראשונות חבר שלך ירגיש לחץ מוגבר בעיקר משום שאת מנוסה והוא לא ולכן חשוב לתת לו את הזמן והרגשת ביטחון. בנוסף, אתם יכולים להקדיש זמן רב יותר למשחק המקדים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #113291
אני וחבר שלי שכבנו, ומאוד כאב לי כשהוא החדיר בפעם הראשונה. כמה ימים לאחר מכן עשינו זאת שוב וגם כאב לי, ואז הוא הכניס לי 2 אצבעות והרגיש מן עור ואז כשראינו מה זה, ראינו שזה עור עבה ושקוף כזה בתוך החור של האיבר מין שלי. מה זה? האם ללכת לרופא? מה לעשות עם זה?

תשובה:
שלום לך, ראשית, העור השקוף והעבה שהחבר שלך ראה זה כנראה קרום המכונה "קרום הבתולין". השכבה הזאת היא שכבת עור שמכסה את הכניסה לנרתיק של האישה. זה דבר מאוד טבעי שיש אותו להרבה בנות, אין צורך ללכת לרופא, הקרום, ככל שתתמידו יותר בקיום יחסי מין ייקרע עד הסוף ואז כבר ייכאב לך גם פחות. הכאבים שאת חשה במהלך היחסים הם כאבים שמאפיינים את הפעמים הראשונות של היחסים, לעיתים הם יהיו רבות יותר מפעם אחת וזה ממש נורמלי וטבעי. יתכן שאת גם קצת לחוצה או לא משוחררת ולכן זה מפריע לגוף שלך להרפות במהלך היחסים. השתדלי להיות בטוחה שאת נהנית מהיחסים, רוצה אותם והם נעימים לך. חשוב שבן הזוג ייענג וייפנק אותך טרם החדירה כדי שאזור הנרתיק יהיה רטוב והחדירה תהיה קלה וחלקה, זה קורה כשאת מגורה מבחינה מינית, בדרך כלל כתוצאה מ"משחק מקדים"- נשיקות, ליטופים, החדרת אצבעות בעדינות, מגע. הקפידו לבצע זאת טרם האקט, לנסות למנוע כאב בפעמים הבאות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #113219
היי, אני בת 17. חבר שלי לפני כמה ימים דחף לי 2 אצבעות.. וממש דיממתי, גם יום לאחר מכן. אני ממש מפחדת שניקרע לי קרום הבתולין.. ולפי מה שקראתי באינטרנט , הוא נקרע. אני מפחדת שעכשיו אני נקראת כ ״לא בתולה״ אפילו שלא שכבתי.. הבטחתי לעצמי להישאר בתולה לפחות עד הצבא!! :( אם אגיד שאני בתולה לחבר עתידי בעוד כמה שנים, ייתכן שהוא יכול לראות שאני לא? כתוצאה מהדחיפת אצבעות ? אני בלחץ ברמות :( לא מפסיקה לחשוב על זה..

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת מוטרדת מעניין הדימום, שאת חושבת על זה וקראת על זה באינטרנט. אני שמחה שפנית אלינו. אפשר לכתוב ספר שלם על נושא "קרום הבתולין". יש הרבה סיפורים ואגדות עליו, ויש הרבה עובדות שאנשים לא יודעים. בואי ננסה להרגע יחד ולעשות קצת סדר. הגדרה של "בתולה" היא מי שלא קיימה יחסי מין עם חדירה ואגינאלית (נרתיקית). ההגדרה הזו אולי מתאימה לחלק מהאנשים אבל לא לכולם. לפי ההגדרה הזו את עדיין בתולה. מצד שני, ישנן נשים רבות מאד שנולדות בכלל בלי קרום הבתולין ! או עם קרום בתולין מאוד חלקי שמכסה רק חלק קטנטן מהכניסה לנרתיק. נשים רבות גם שיש להן קרום בתולין כלל אינן מדממות בזמן של קיום יחסי מין בפעם הראשונה. זה אומר שהן קיימו יחסי מין קודם? בוודאי שלא! הדימום שהיה לך לאחר החדרת האצבעות יכול היה להיות ממקורות שונים. ייתכן שהקרום אכן נקרע מעט, וייתכן שאולי שתי האצבעות פגעו מעט בדופן הנרתיק העדין שלך. אין כל דרך לדעת את זה או לראות את זה, ואין לך מה לדאוג. מה שאני מנסה להראות לך ש"בתולה" זה בעקר בגדרה שאפשר להסתכל עליה מכיוונים שונים. מבחינה "מינית"- נשמע שאת חווה עצמך בתולה. מבחינה "רפואית" יכול להיות שהקרום שלך נמתח מעט כתוצאה מהחדרת האצבעות וזה לא משנה כלום. בסופו של דבר, מה שצריך להיות חשוב זה איך שאת בעצמך מגיעה ליחסי המין עם כל בן זוג שיהיה לך, ומה את חושבת על עצמך. בהצלחה בהמשך, מקווה שתהי יותר רגועה כעת.


בת 15 שואלת: #113055
היי קיימתי עם חבר שלי יחסי מין הכוללים חדירה 4 פעמים. בפעם הראשונה ירד דם והסקנו שזה נורמאלי בגלל שקרום הבתולים נקרע. אך גם ב3 בפעמים הבאות ירד לי כמויות יחסית גדולות של דם. החדירה כואבת אבל כאב נסבל. הם מצב כזה הוא נורמאלי? מי מה הוא יכול להיגרם?

תשובה:
שלום לך. מה שאת מתארת זה נורמלי לגמרי. קרום הבתולים לא תמיד נקרע כולו בפעם הראשונה וזה מאד טבעי שגם בפעמים הבאות יהיה דימום. רוב הסיכויים שבפעמים הבאות זה כבר לא יקרה אבל אם הדימום ממשיך בכל זאת, כדאי לפנות לבדיקה אצל רופא/ה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #112835
שלום, אני בת 18. אני מקיימת יחסי מין כבר חצי שנה.. זה התחיל בזה שחבר שלי אמר לי שאני לא אאבד בתולין כי הוא לא יחדיר אותו יותר מדי פנימה וככה זה המשיך ואנחנו כבר חצי שנה שוכבים אני לא יודעת להגדיר אם הוא מחדיר אותו מעט רק בשביל ההרגשה או שזה נחשב לקיומי יחסי מין רגילים. חשוב לי לא לאבד בתולין לכן אני שואלת יש סיכוי שאני עדיין בתולה כי לפעמים הוא היה מחדיר לי עמוק כאילו הגוף שלי היה מתנגש בגוף שלו וזה היה מהיר. יש סיכוי שאני עדיין בתולה? ועוד שאלה.. יש כזה דבר לאבד בתולין בלי שידמם? כי אני לא זוכרת בחצי שנה האחרונה שדיממתי חוץ מהפעמים שקיבלתי מחזור.

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שאת מוטרדת מאוד מנושא איבוד הבתולין. חשוב שתדעי שהבתולין זה מושג אמורפי, מופשט. יש כאלו שיגדירו בחורה בתולה לפי "מעולם לא התנסתה בחווית מין מכל סוג שהיא" (אוראלית, אנאלית, וגניאלית), ויש כאלו שיגידו שב"רגע שנעשתה חדירה הבתולין הופר" (כלומר מתייחסים רק ליחסי המין הוגינליים). השאלה היא מדוע כ"כ מטריד אותך לדעת שאיבדת או לא איבדת את הבתולין? אני ממליצה לא להיכנס להגדרות החברתיות הללו ולשאול את עצמך, האם את שמחה מההחלטות המיניות שבחרת לעשות או לא? כל עוד את מאושרת ושלמה זה הכי חשוב. כל עוד את באינטראקציה חיובית ומשתפת עם בן הזוג שלך עלייך להיות מאושרת ושלווה עם עצמך. המיניות שלך היא שלך, ואת האחראית הבלעדית להחלטה האם לקיים יחסי מין או לא. בגדול, אין שום קשר בין מהירות / עוצמת / עומק החדירה לבין הבתולין. כמו כן, חדירה לא מלאה עלולה מאוד לכאוב לך ולעשות פצע בנרתיק ולכן אנחנו לא נמליץ על יחסים עם חדירה כאשר החדירה היא לא עד הסוף. זאת משום שיחסי המין נועדו לכיף, הנאה, סיפוק ולא לגרום כאב לאף צד. באשר לשאלתך השנייה, אכן יש מקרים רבים בהם האישה לא מדממת כתוצאה מקריעת הקרום של הבתולין. למעשה, מבחינה רפואית הקרום כולו נקרע רק בעת הלידה. כל שאר הדימומים הם דימומים מינוריים של הקרום, ולא מהווים את הקריעה כתוצאה מיחסי המין. ישנן נשים רבות שלא מדממות בכלל. זה משתנה בין נשים שונות. את מומלץ להמשיך להתייעץ איתנו בכל נושא, כל טוב


בת 16 שואלת: #112588
חוץ מבדיקה חודרנית אצל רופא נשים או גינקולוג איזה עוד בדיקה אפשר לדעת אם אני בתולה או לא ? לדוגמא צילום וכאלה ..

תשובה:
שלום לך, כמו הרבה דברים בגוף שלנו, נראה שונה מאחת לשניה. יש נערות שנולדות ללא קרום בכלל. הקרום יכול להקרע גם בגלל החדרת טמפון, רכיבה על אופניים או התעמלות ולכן יכול להיות שהקרום כבר איננו ממזמן. אין באמת דרך ״לבדוק״ אם מישהי בתולה או לא. את יכולה להחליט את מי את משתפת במידע הזה ואת מי לא ולכן אין לך כל סיבה לבצע ניתוח לשחזור קרום בתולין. אם הנושא ממש מעסיק אותך, אני מזמינה אותך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לייעוץ בדלת הפתוחה הקרובה לביתך. שיהיה לך המון בהצלחה! :)


בת 14 שואלת: #112581
היי💕 רציתי לשאול אם קרום הבתולין לא נקרע אז ויש חדירה אבל חדירה שלא קורעת את הקרום אז יש אפשרות להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך, אין שום קשר בין קרום בטולין וכניסה להריון. כמו הרבה דברים בגוף שלנו, נראה שונה מאחת לשניה. יש נערות שנולדות ללא קרום בכלל. הקרום יכול להקרע גם בגלל החדרת טמפון, רכיבה על אופניים או התעמלות ולכן יכול להיות שהקרום כבר איננו ממזמן. לקרום עצמו אין חשיבות בכל מה שנוגע להנאה המינית ולרוב אי אפשר בכלל לדעת אם הוא קיים או נקרע. עם זאת, גם אם קיים קרום בתולין, הוא לא מונע הריון וניתן להיכנס להריון מהפעם הראשונה שבה הפין נכנס לנרתיק. לכן חשוב להקפיד על אמצעי מניעה מההתחלה. שיהיה לך המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה :)


בת 15 שואלת: #112176
אני וחבר שלי ניסנו לשכב ביחד אבל לא כזה הצלחנו האיבר מין שלו לא נכנס לי והוא דחף לי אצבע אחת ואז עם שני אצבעות כדי לנסות להרחיב וזה לא כזה עזר וחיפשנו באירטנט למה ומסתבר שהמבנה גוף שלי קטן וצריך להרחיב. הקטע אבל שהאיבר שלו כן נכנס לי בקטנה אני כן הרגשתי והוא היה עם קונדום כמובן. עכשיו הקטע שאחרי יום הרגשתי קצת מוזר פחדתי שאולי הקונדום נקרע ובזמן שניסנו גם לעשות את זה בדקתי כמה פעמים ולא ניה שם משהו שנראה קרוע בקונדום אבל אני מרגישה קצת בלחץ כי אני גם בסוף חודש ואני אמורה לקבל מחזור ועוד לא קיבלתי.. ישלי עוד שאלה, כשהוא הכניס את האצבעות לכוס שלי הרגשתי כזה קצת שורף כמו שמכניסים טמפון פעם ראושננ אבל גם קצת מענג אפשר לומר.. הרגשתי שמשהו נכנס לי שם וזה הרגיש מוזר אני אצטרך להתרגל לזה? ולגבי הטמפון הכנסתי רק פעם אחת לפני ששכבנו זה אומר גם שנקרע לי הקרום ביתולין?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהאיחור במחזור נובע מהלחץ שלי שבאמת קרה משהו, אם כי לא נשמע שקרה, גם כי בדקת את הקונדום וגם כי לא הייתה חדירה מלאה. תחושת המוזרות היא מעצם העובדה שחדר אלייך משהו שהגוף שלך לא מורגל אליו, אך כמו שציינת, היא גם נעימה ובהמשך הופכת ליותר נעימה ופחות שורפת. לגבי טמפון וקריעת קרום בתולין.. זה לא אמור לקרות כי אין קשר בין כניסת הטמפון לקרום הבתולין וגם, לקרום אין באמת משמעות אם הוא נקרע בנסיבות מסוימות, את נשארת "בתולה" אם טרם קיימת יחסי מין מלאים. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111798
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין (בפעם הראשונה שלי) לפני חמישה ימים. יום לאחר מכן החל אצלי דימום, לא כמו של מחזור, יותר דליל וצבע יותר חום. הדימום ערך כיומיים ונגמר לגמריי. היום קמתי בבוקר ואני רואה שהדימום חזר. ממה זה נובע? יש ממה לחשוש? או שזה לגיטימי.... והאם זה יהיה בסדר שנקיים היום שוב?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה לשמוע שהגעת לרגע כזה משמעותי בחייך ומקווה שהחוויה הייתה לך נעימה. חשוב לבחור אמצעי מניעה שיהיה לשניכם נוח. קיימים אמצעי מניעה רבים שלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. במצב שאתם נמצאים בו הייתי ממליצה להשתמש בקונדום על מנת למנוע מחלות מין, כשתרגישו שאתם מוכנים ניתן לגשת לבצע בדיקה דם לגילוי מחלות מין ולהוריד את הקונדום במידה ושניכם תמצאו נקים. לגבי הדימום-הדימום שחווית הוא דימום הנובע מהפעם הראשונה ולכן כמו שתיארת זהו דימום שונה ממחזור. אין לך ממש לחשוש כרגע. במידה והדימום יימשך אפשר לגשת לבדוק אצל רופא\ת נשים כי יכול להיות שנפצעת קצת. אין סיבה שלא תקיימו יחסי מין גם היום כל עוד אתם מקפידים להשתמש באמצעי מניעה ונעים לכם. שימי לב שיש חשיבות לרטיבות שלך באיזור איבר המין לפני החדירה על מנת להקל על החדירה.


בת 17 שואלת: #110860
אני בת 17 ואני בתולה, אתמול היה לי קטע עם מישהו שבסוף הוא הכניס לי אצבעות, פחדתי שהקרום ייקרע לי כי אני רוצה לשמור את עצמי לחבר. אמרתי לו שאני מפחדת שזה ייקרע והוא אמר לי שאין מצב שמכניסה כזאת קטנה זה ייקרע לי אז אין לי מה לדאוג איך אני אמורה לדעת אם נקרע לי הקרום או לא בלי בדיקה אצל הרופא כי אני לא רוצה לשתף את זה עם אף אחד, והאם מכל חדירה הקרום יכול להיקרע?

תשובה:
שלום לך,ייתכן והקרום נקרע בגלל החדרת אצבעות אבל אני לא ממליצה לך לייחס לזה הרבה משמעות. הקרום, כמו הרבה דברים בגוף שלנו, נראה שונה מאחת לשניה. יש נערות שנולדות ללא קרום בכלל. הקרום יכול להקרע גם בגלל החדרת טמפון, רכיבה על אופניים או התעמלות ולכן יכול להיות שהקרום כבר איננו ממזמן. לקרום עצמו אין חשיבות בכל מה שנוגע להנאה המינית ולרוב אי אפשר בכלל לדעת עם הוא קיים או נקרע. ובכל מקרה, אני מציעה לך, בכל מצב אינטימי, להיות עם אדם שאת סומכת עליו ומרגישה בטוחה ובנוח להגיד לו מה מתאים לך ומה לא מתאים לך, איך נעים לך שנוגעים בך ואיפה את לא מעוניינת שיגעו. המשך יום נפלא.


בת 15 שואלת: #110858
ביומיים האחרונים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי (הוא בן 18). הייתי טיפה לחוצה ממש לפני החדירה אבל הוא הרגיע אותי אמר שהכל בסדר. למען האמת החדירה הייתה מאד כואבת ואפילו בכיתי מעט. השתמשנו באמצעי מניעה. גמרתי וגם הוא גמר. הכל היה מצויין ועבר בדיוק כמו שדמיינתי שזה יעבור אבל יום אחרי הרגשתי כאבים באיזור הנרתיק, היה לי מעט לא נעים ללכת אפילו לשירותים. האם זה בסדר? ומתי זה יעבור?

תשובה:
שלום לך. את כותבת שכאב לך בחדירה אז סביר מאוד שזה ימשיך לכאוב גם כמה ימים אחרי. אני שמחה לשמוע שגמרת ואני מקווה שבפעמים הבאות לא יכאב. אפשר לשמן את איזור הפות בחומר סיכה ואז החדירה היא יותר חלקה. וגם, כמובן, ככל שתהיי יותר רגועה פחות סביר שיכאב. בכל מקרה, אם הכאב ממשיך, לא מומלץ להמשיך בחדירה כי זה רק יחמיר את הכאב. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #110854
היי, שעשיתי את זה פעם ראשונה עם חבר שלי אז ירד לי מלא דם במשך כמעט שבוע.. ולחברהשלי לא ירד דם ולאחותי ירד דם רק ביום הראשון למה לי זה ככה?

תשובה:
שלום לך. כל אישה היא שונה ולכל אחת יש חווייה שונה. הדימום תלוי כמובן במבנה הפיזיולוגי אך תלוי מאד גם במוכנות הנפשית והרגשית והבשלות לקראת הפעם הראשונה. כאשר מגיעים לזה יותר רגועים, רב הסיכוי שהדימום יהיה יותר קל. כל טוב!


בת 17 שואלת: #110687
אני בתולה וקיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום אך לא יחסים מלאים בכל פעם שהרגשתי שהחדירה כואבת או תקרע את הקרום בתולין הוא חזר אחורה וכשהיה צריך לגמור עשה את השפשופים האחרונים בחוץ וגמר לאחר מכן ראיתי לכלוך חום על התחתון יש סיכוי שזה דם ואיבדתי תבתולין? ועשינו כמה פעמים ככה האם יש חשש להריון? ואם כן כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלת הרבה שאלות חשובות. אם ביחסי מין 'מלאים' את מתכוונת ליחסים עם חדירה נרתיקית, אז אפשר לומר למעשה שאתם מקיימים יחסי מין מלאים. אין בפועל חשיבות לעומק החדירה. במידה והיא מתרחשת ללא שימוש באמצעי מניעה ( גם עם היא לא עמוקה וגם אם בן הזוג גמר 'בחוץ', קיים סיכון להריון. נשים רבות אינן מודעות למיקום ולהימצאותו של קרום הבתולין. קרום זה הוא מעין רקמה דקה, שבמידה והוא קיים ( שכיח מאוד ונורמאלי שלנערה בגילך אין קרום בתולין שלם או שהוא לא קיים כלל) הוא מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. מכאן, שבחדירה של ראש הפין לתוך הנרתיק, הוא עובר דרך קרום הבתולין ומרחיב את הפתח שלו (שוב, אם הוא קיים). הלכלוך החום שהבחנת בו עשוי להיות קשור לתהליך זה, או לפציעה מאד שטחית של רקמת הנרתיק כתוצאה משפשוף הפין בשילוב עם נרתיק שעדיין לא מורגל לכניסה של הפין אליו, שרירי רצפת אגן מכווצים ועוד. מה שאת מתארת הוא טבעי לחלוטין. במידה והפעילות המינית הזו טובה ומתאימה לשניכם, רצוי מאד להשתמש באמצעי מניעה, על מנת להמנע מהריון לא מתוכנן. מתי קיימתם את יחסי המין הלא מוגנים? פוסטינור, וגלולות אחרות לשעת חירום מיועדות לשימוש הקרוב ככל הניתן למועד קיום היחסים הלא מוגנים, תלוי בסוג הגלולה ( בין 72-120 שעות). במידה ועבר זמן רב יותר, אין טעם ליטול הגלולה. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר היחסים הלא מוגנים. כל טוב ובהצלחה.


בת 15 שואלת: #110657
שאלה קצת מביכה.. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין כמה פעמים ולא ירד לי דם בכלל וגם אם ירד זה היה ממש ממש ממש טיפה שבקושי רואים וגם היה לזה צבע מוזר ואחרי זה לא קיימנו בכלל ואני הייתי עושה לעצמי ולא ירד לי דם בכלל לפני יומיים בערך אני אוננתי ויצא הרבה הרבה דם אדום מאוד ודליל וזה דיי מטעה כי שהפסיק לרדת לי דם אז חשבתי שקרום הבתולים כבר נקרע ואז ירד לי המון המון דם ואני רוצה לדעת אם זה קרום הבתולים או שנפצעתי ואני נורא מפחדת שזה קרום הבתולים כי זה היה הרבה דם

תשובה:
שלום לך, סביר מאד שהדם בעקבות הכנסת אצבעות נגרם מפציעה בנרתיק - זה מאד נפוץ עם החדרת אצבעות. זה עובר לבד - אבל כדאי להימנע מחדירה של אמצעות ופין בשבוע הקרוב. לגבי קרום הבתולין - אם קיימת יחסי מין סביר שקרום נעלם. יש מקרים בהם הקרום גבוה יותר ונשאר שלם. בכל אופן, רק בדיקה של גניקולוגית תוכל לתת על כך מענה מדוייק. כל טוב


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בת 15 שואלת: #110376
דחוף חבר שלי ואני שכבנו ואני כבר לא בתולה ואני באה מבית שמרני ואני חייבת לעשות ניתוח לשכזור קרום הביתולין כי אבא שלי ידע ואסור לי זה ככה במשפחה שלנו ואני לא יודעת מה לעשותתתתתתת אני חייבת ניתוח שמעתי שיש כזה גם חברות שלי ככה עשו פשוט עשיתי טעות

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מאוד את הלחץ שלך ואני קודם כל רוצה להרגיע אותך ולהסביר שיש הרבה בנות שנולדות בכלל ללא קרום בתולין ויש כאלו שהפתח בקרום הוא רחב וכשהן תקיימנה יחסי מין לא ירד להן דם, כך שאין באמת דרך ״לבדוק״ אם מישהי בתולה או לא. את יכולה להחליט את מי את משתפת במידע הזה ואת מי לא ולכן אין לך כל סיבה לבצע ניתוח לשחזור קרום בתולין. אני רואה שהנושא מאוד מעסיק אותך ומזמינה אותך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לייעוץ בדלת הפתוחה הקרובה לביתך. כל טוב


בת 17 שואלת: #110209
היי חבר שלי הכניס לי אצבעות כאילו אחת והוסיף את השניה לאחר מכן אבל קצת כאב לי עם שתיים אז אמרתי לו להפסיק אני בתולה ויום אחרי במקלחת יצאה לי הפרשה לבנה וורודה כזאת מה זה אומר? והאם הוא קרע לי את הקרום? והאם בכלל אפשר לקרוע קרום עם האצבעות?

תשובה:
היי, ייתכן והקרום נקרע בעקבות החדרת האצבעות, אבל לא היתי ממליצה לך לייחס לזה הרבה משמעות (יש בנות שנולדות בלי קרום למשל...והוא יכול להיקרע גם מרכיבה על אופניים) כל טוב,


בת 15 שואלת: #110041
היי,אני חבר שלי פעם ראשונה אתמול הוא החדיר לי את איבר המין שלנו כמה פעמים לאחר מכל היה לי טיפה של דם במכנס ויום למחרת אחרי שאני מתלקחת אני עושה פיפי וירד לי גם לפני שעשיתי פיפי ראיתי דם מזה ?

תשובה:
שלום לך כאשר מקיימים יחסי מין מלאים בפעם הראשונה שמתקיימת חדירה של הפין לנרתיק קרום הבתולין ניתק , הקרום מכסה את פתח הנרתיק מלידה ועד שמתקיימת חדירה, ביתוק הקרום בגלל היותו רקמה עם כלי דם מלווה בהפרשה דמית ולכן לרוב לאחר יחסי מין מלאים בפעם הראשונה מופרש דם מהנרתיק, את מספרת גם שלמחרת המשיך לרדת דם זה בסדר אם זה לא זורם בכמות , עד שכלי הדם נסגרים אז יש סימני דם כמו בפצע לאחר מספר שעות או יום יומיים זה נפסק , מקווה שאתם נהנים מיחסי המין ושכל מה שאתם עושים נעשה בכיף הנאה והסכמה , בנוסף חשוב מאוד לדעת עכשיו כאשר אתם מקיימים יחסים להגן על עצמכם מפני הריון ולהשתמש באמצעי מניעה ואם אתם לא מכירים אתם מוזמנים אלינו לדלת באזור מגוריכם לייעוץ והכוונה. כל טוב וחג שמח


בן 17 שואל: #109859
שלום אני שואל בשם חברה שלי ,רציתי לדעת האם רופא נשים יכול לדעת אם אני בתולה או שלא אם אמרתי לו שאני כן בתולה,קיימתי יחסי מין פעם אבל אני לא רוצה שההורים ידעו.אמא שלי קבעה לי תור כי היו לי פעם כאבים חזקים שם אבל עכשיו זה כבר פחות אשמח אם תענו תודה על העזרה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית עבור חברתך, שבוודאי חשובה לך. נושא הבדיקה הראשונה אצל רופא/ת נשים עלול להיות אכן מלחיץ ולגרום להרבה שאלות וחוסר בטחון, במידה ואין קודם מידע מספיק מדויק, אמין ומרגיע על מה שצפוי בבדיקה עצמה. לא הצלחתי להבין מהשאלה אם חברתך כבר עברה את הבדיקה או שאמורה לעבור אותה בקרוב. רופא הנשים לא יכול לדעת אם חברתך קיימה יחסי מין עם חדירה או לא, מהסיבה שלא מעט בנות נולדות עם קרום בתולין מזערי, בהיקף פתח הנרתיק, או אף ללא קרום בתולין כלל ( בניגוד למה שמקובל להאמין, ובניגוד למיתוסים הרבים בנושא). מצד שני... תפקידו של רופא הנשים הוא לדאוג לבריאות הנערה/ אשה, לשלומה ואף לאיכות חייה. להסתיר ממנו מידע יהיה בעצם לסכן את הבריאות שלה. גם אם הכאבים בפות חלפו וגם אם נותרו חלשים, בדיקה אצל רופא/ת נשים היא דבר מתבקש וטוב שיכול להסביר למה הם הופיעו. כדאי לגשת לבדיקה גניקולוגית בכל מקרה שיש שינוי בריח/ בתחושת כאב/ בכמות ההפרשות והמראה שלהן, וגם מומלץ מאד לפנות לבדיקה זו כשמתחילים לקיים יחסי מין עם חדירה. אם חברתך פעילה מינית, כדאי שתצליח למצוא רופא/ת נשים שתוכל לסמוך, להפתח, ולשתף וכל זה לטובתה בלבד. יש גם אפשרות להגיע לבדיקה גניקולוגית בסניפים של הדלת הפתוחה ובתיאום מראש- ללא עלות ותחת סודיות, שבמסגרתה ניתן גם להתאים והמליץ לה על אמצעי מניעה במידה והיא מעוניינת. נשמח לראותה אצלנו, למרות הקושי שלה לפנות בעצמה. זה מובן וטבעי ותודה שפנית עבורה.


בת 15 שואלת: #109627
אה ויש דבר כזה בנות שאין להן קרום בתולים? חיפשתי באינטרנט והיה רשום שיש כאלה שנולדו בלי..

תשובה:
היי! הבנת נכון. ישנן נשים שנולדות ללא קרום וישנן כאלה שהקרום מכסה כמעט את כל פתח הנרתיק. יש נשים שקרום הבתולין נקרע אצלן לגמרי רק בזמן לידה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #109358
היי, אני מרגישה שאני צריכה להיות מוכנה לפעם הראשונה שלי ובגלל זה רציתי כמה פעמים לנסות להכניס אצבע לאחר נסיונות שונים של גירוי אבל בכל פעם נתקלתי בקושי ובכאבים עזים לעשות את זה. האם זה אומר שלא אצליח לעמוד בחדירה בזמן קיום יחסי מין? אני חוששת מזה שזה יפגע במערכת היחסים שאני מקווה שתהיה כי לפי מה שהבנתי יחסי מין לא אמורים לכאוב

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב מאוד להוריד את רמת החששות מהפעם הראשונה. הכנסת כל דבר לפתח הנרתיק, מקום שעד עכשיו לא היה רגיל לכניסות אחרות, יכולה להיות קצת כואבת בהתחלה, זה טבעי. אל תשכחי שהנרתיק הוא למעשה שריר.. ויש לו אפשרות להיות גמיש ולגדול מאוד... הרי בסוף יוצא משם תינוק.... להצליח לעמוד בחדירה זה מושג חזק מידי. ייתכן והפעמים הראשונות יהיו לך כואבות, או קצת לא נעימות ויהיו מלוות בירידת דם, שהרי זו קריעה של קרום דק שחוסם את הפתח שנקרא: "קרום הבתולין". הכאב הוא טבעי וחוות אותו הרבה נשים בהתחלה, אך לאחר מספר פעמים זה הופך להיות נעים ומענג כמו שיחסי מין אמורים להיות. אל חשש! בהצלחה במערכת היחסים.


בת 15 שואלת: #109338
חבר שלי מכניס אצבעות והוא מגיע לאנשהו עם היד שאי אפשר להכניס יותר יירד גם מזה .. יכול להיות שהקרום שלי סגור? אבל הוא אומר שהוא מכניס את האצבעות

תשובה:
שלום, אני לא בטוחה שזה קשור לקרום - האצבעות של החברות שלך מוגבלות וגם הנרתיק בנוי באופן כזה שיש לו גבולות ודפנות ואי אפשר להגיע עמוק עם אצבעות. לא נשמע שיש לך מה לדאוג - כל עוד את נהנית מכך. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב


בת 24 שואלת: #109309
היי אני בת 24 כשהייתי קטנה חוויתי הטרדה מינית ולא זוכרת בדיוק אם היתה חדירה עמוקה וקרום הביתולין נקרע או לא. איך אני אדע אם אני בתולה בוודאות או לא תודה לעונים

תשובה:
שלום לך, צר לי מאד לשמוע על חווית העבר שלך, ואני שמחה שפנית אלינו. קרום הבתולין הוא למעשה רקמת עור דקה מאד וגמישה, אשר מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק , ולעתים קרובות (הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב) אינה קיימת כלל אצל נשים. אני מבינה שגורם הוודאות לגבי המצאותו של קרום הבתולין חשוב לך מאד. לפיכך, בדיקה פשוטה אצל רופא/ת נשים יכולה לתת לך את תשובה מוסמכת לכך. כל טוב לך.


בת 12 שואלת: #109260
לפני כן, אני חייבת להגיד שאני מתביישת כל כך על מה שעשיתי, לא סיפרתי על כך להוריי, לא לאחותי ולא לאף אחד - רק לחברה ממש קרובה שלי, שמבינה אותי. הכל התחיל לפני שנה וחצי. ישנה אצלי חברה, היא חשפה אותי לסרטי פורנו, ומאז צפיתי בסרטונים כאלה, אפילו באופן קבוע. החלטתי שכשיהיה לי מחזור, אתחיל לאונן, ובאמת, שבוע לאחר קבלת המחזור הראשון, התחלתי לאונן. חודש, אולי, לאחר מכן, החלטתי שאני רוצה לבצע החדרה יבשה, על התחתון. די נהניתי, אבל אז התחיל לשרוף לי באיזור המפשעה, והתברר לי שאני מדממת! התחלתי להלחץ כל כך, קרעתי את קרום הבתולין שלי. יופי. מה לעזאזל אעשה?! כשהוריי יגלו את זה, הם יקברו אותי חיה. מאז ביצעתי מספר החדרות של פריטים, אבל הייתי נואשת, לעזאזל. אני מוכרחה לעשות משהו בנדון. אם אגלה זאת לאחותי, היא תצחק עליי ותספר להורים שלי. אם אגלה להוריי, השמועה תתפשט בכל המשפחה, ותוך ימים ספורים אהפוך לזונה מבחינתם. סיפרתי את זה לחברתי, היא מעין פסיכולוגית שלי, והיא הודתה בפניי שגם היא מאוננת. אבל אני מרגישה שההסתרה מכבידה עליי. מה אעשה?

תשובה:
שלום לך. זה מאוד טבעי ונורמלי (ונעים ונפלא) לאונן בגיל שלך (ובכל גיל) . התחושה שהרגשת באזור המפשעה יכולה להיות בגלל סיבות רבות ולא קשורה לקרום הבתולין. הדם יכול להיות מפציעה שנגרמה בעור של הנרתיק בגלל החדרה של חפץ או אצבע. קרום הבתולין הוא בעצם שארית של רקמת תאים ויש בו חורים קטנים דרכם מתנקז דם הווסת. אצל כל אחת הקרום נראה אחרת. יש כאלה שאצלן הוא סגור יותר ויש שפתוח יותר. יש נשים שנולדות ללא קרום בתולין בכלל. חשוב גם שתדעי שקרום בתולין יכול "להיקרע" מנפילה חזקה, בזמן שיעור ספורט, מהחדרת טמפון ומסיבות נוספות. הוא לא חייב להיקרע דווקא מקיום יחסי מין. אני מציעה לך לא להחדיר חפצים שאינם מיועדים להחדרה לאיבר המין. הכי טוב שתעזרי באצבעות שלך ובכריות או חפצים רכים אחרים. השתמשי בדמיון שלך והשאירי את הפורנו מחוץ למחשבות שלך. הוא רק יפריע לך להנות. אני מבינה שלא פשוט לשמור דברים בלב - יכול להיות שההורים שלך או אחותך יגיבו שונה ממה שאת חושבת. בכל מקרה, אנחנו פה ואת תמיד מוזמנת להמשיך ולפנות אלינו. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #109047
היי אני רוצה לדעת איך עושים בדיקת בתולין כאילו אני חייבת הוכחה אני הסתבכתי פצצות ואני צריכה אישור רופא וג׳יסז זה לא כואב נכון? אני בתולה פשוט..

תשובה:
היי! חשוב שתדעי שאם את בתולה הרופא/ה יכול/ה לראות זאת ללא בדיקה פולשנית (הוא לא יחדיר מכשיר לנרתיק. רק יבדוק חיצונית ולכן זה גם לא יכאב). לא כל הרופאים מוכנים לתת אישור בכתב לבתולין לכן כדאי שתבררי עם הרופא/ה שלך לפני כן . קרום הבתולין הוא בעצם שארית של רקמת תאים ויש בו חורים קטנים דרכם מתנקז דם הווסת. אצל כל אחת הקרום נראה אחרת. יש כאלה שאצלן הוא סגור יותר ויש שפתוח יותר. יש נשים שנולדות ללא קרום בתולין בכלל. חשוב גם שתדעי שקרום בתולין יכול "להיקרע" מנפילה חזקה, בזמן שיעור ספורט, מהחדרת טמפון ומסיבות נוספות. הוא לא חייב להיקרע דווקא מקיום יחסי מין. יש נשים שהקרום נקרע לגמרי רק בזמן הלידה. אם יש לך שאלות נוספות או שאת רוצה להתייעץ איתנו בנושא את יכולה גם להתקשר אלינו לאחד ממספרי הטלפון שבקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 נשמח להקשיב לך ולנסות לסייע לך. כל טוב!


בת 19 שואלת: #108692
היי .. יש לי שאלה .. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לחלוטין , זאת אומרת עם בגדים , נהנננו בסך הכל , ואז קרה שרצינו לנסות להרגיש את המגע אחד של השני , ( של אברי המין ) .. אז יצא שהתחכחנו אחד בשנייה בלי חדירה בכלל , אני מדגישה וחוזרת - בלי חדירה ובלי גמירה .. מאוד מאוד היה לנו כיף אך אני קצת חוששת וברגע שאמרתי לו תעצור הוא פשוט עצר ויצא באותו רגע , אני חוששת שקרה משהו , היינו בלי אמצעי מניעה ואני לא נוטלת לקחת גלולות , אני עדיין בתולה .. הוא הראשון שלי בכל הדברים האלה , אנחנו מנסים לאט לאט והכי חשוב ביחד , אחד עם השנייה .. בבקשה תרגיעו אותי ותגידו לי שלא קרה שום דבר ואני סתם מפחדת וסתם בלחץ .. מכלום .. עניתם לי בשאלותיו הקודמות שאין סיכוי להריון אם לא הייתה חדירה של הפין אל הפות , אבל כן היה חיכוך , הקטע שאני הייתה רטובה , וממש נלחצתי כי חשבתי שאולי יצאו לו טיפות אהבה אבל מסתבר שהוא בכלל לא היה באזור של לגמור , פשוט עצרנו הכל כי נבהלתי , זה פעם ראשונה .. בבקשה תרגיעו אותי 😓 אודה לכם מאוד אם תענו בהקדם ..

תשובה:
שלום לך. כמו שאמרת ואת צודקת, כניסה להריון יכולה להתרחש כשיש חדירה של פין לפות. אך חשוב לומר שאם יש מגע של נוזל זרע או טיפות אהבה ממש בפתח הנרתיק קיים חשש להריון, אם הוא גמר או יצאו לו טיפות אהבה שבאו במגע עם האוויר האיכות שלהם נפגעה ואין סיבה לדאגה, שימי לב שטיפות אהבה עלולות לצאת בכל שלב של הגירוי ולא רק לקראת גמירה. אם את עדיין חוששת אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שתתן לך תשובה וודאית, צריך לעשות אותה שבועיים מהמקרה שאת דואגת לגביו, ואם תקבלי מחזור בזמן הזה זה גם סימן שאת לא בהריון. נשמע שאתם במערכת יחסית מכבדת ושאתם דואגים אחד לשנייה, ואני שמחה שזו החוויה שלך. ממליצה לכם שתגיעו יחד לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם כדי לשמוע על אמצעי מניעה, יש הרבה אפשרויות שיכולות להתאים לכם, וגם כדי לשוחח איתנו על קיום יחסי מין בפעמים הראשונות, בנוסף את תוכלי גם לבצע אצלנו את הבדיקת הריון אם תהיי מעוניינת. כל טוב


בן 16 שואל: #108650
היי רציתי לשאול סתם שאלה נגיד אם אני בתול ואני שוכב עם מישהי שגם היא בתולה ואני גומר בפנים היא יכולה להיכנס להריון?

תשובה:
היי! אתה שואל שאלה חשובה במידה ואתה מתכנן לקיים יחסי מין בפעם הראשונה. חשוב שתדע שבכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון אם לא משתמשים באמצעי מניעה. זה לא קשור לבתולין. אני מציעה שתקרא בקישור הזה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 את כל הפרטים שקשורים לקיום יחסי מין בפעם הראשונה. אנחנו נשמח אם תגיע (או תגיעו) אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים כדי שאם תחליטו לקיים יחסי מין שהם יהיו בטוחים ותהיו בראש שקט. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ותחת סודיות. כל טוב! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בן 17 שואל: #108616
יש לי שאלה אם לאחר קיום יחסי מין בגיל צעיר כמה פעמים בודדות והפסקה של כמה שנים לאחר מכן אז למה בעצם היה כאב בפעם לאחר מכן כאילו זוהי פעם ראשונה האם הקרום נקטן ? ומצטמצם ואם לא היה דם לא אז ולא עכשיו מה זה אומר

תשובה:
היי! הנרתיק הוא שריר שמסוגל להתכווץ ולהתרחב. כמו כל שריר הוא זקוק לאימון. מכיוון שבמשך מספר שנים לא קיימת יחסי מין, השריר התכווץ ולכן חשת בכאב דומה לכאב שחשת בפעם הראשונה. אין קשר בין הכאב לקרום הבתולין. כמו כן, יתכן והקרום לא נקרע בפעמים הראשונות ויתכן וגם לא עכשיו (יש נשים שהקרום נקרע לחלוטין רק בזמן הלידה). לא כל הנשים מדממות מביתוק קרום הבתולין. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108524
היי, אתמול אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה והרגשנו רטוב אז בדקנו והיה מלא דם על הסדין ואז הבנתי שהוא קרע לי את קרום הבתולים, היה לי המון דם בזרם מאוד חזק להרבה זמן... חזרתי הביתה והמשיך לרדת לי דם בזרם חזק, אז הלכתי לישון עם תחבושת והמשיך לרדת לי דם עד עכשיו. אני לא בטוחה אם אני במחזור או שעדיין יורד דם עוד מאתמול... אני לא מבינה למה יש כל כך הרבה דם, משהו פה לא בסדר?

תשובה:
היי! כאשר קרום הבתולין "נקרע", יכול לרדת דם אך לא בכמויות כפי שאת מתארת. ויתכן וקיבלת את הווסת. אם לא מדובר בווסת (אם המחזור שלך סדיר את יכולה לדעת זאת) יתכן ונשרטת או נפצעת במהלך החדירה. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה להתייעצות. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108271
חבר שלי החדיר לי אצבעות כבר כמה פעמים ואחרי כמעט כל פעם יורד לי דם. מה זה אומר? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך זה נשמע שאין לך ממה לחשוש. האם יכול להיות שהוא פוצע אותך? האם יש לו ציפורניים ארוכות? האם הוא מחדיר את האצבע בעדינות וברכות? ייתכן ואת נשרטת קלות בזמן שהוא עושה את זה. זה מחלים במהירות אבל חשוב שתשימו לב שנעים לך ולא כואב. יש עוד אפשרות והיא שבזמן ההחדרה של האצבע הוא נוגע בקרום הבתולין בצורה שמרחיבה את הפתח כל טוב


בת 16 שואלת: #108203
האם קרום הבתולים הוא השכבה המחוספסת הזו בתוך הנרתיק? שמרגישה קצת כמו "עור ברווז"? עכשיו קראתי קצת על הקרום... אני זוכרת שהחדרתי פעם חפץ לתוך הנרתיק, לא זכור לי כאב כלשהו או הרגשה יוצאת דופן אבל אני כן זוכרת שהיה קצת דם.... זה היה ממש מזמן ואחרי שקראתי קצת על הנושא הזה זה גרם לי לחשוב אם הקרום נקרע או שבכלל קיבלתי מחזור באותו רגע, איך אפשר לדעת?

תשובה:
היי, קרום הבתולין זו רקמה שנראית שונה אצל כל אחת- יש בנות שלא נולדות עם רקמה זו כלל, ישנן שנולדות עם רקמה שיש בה חורים וישנן עם רקמה ללא חורים. קרום הבתולין יכול להתרחב מהרבה סיבות- יכול להיות מנפילה, רכיבה על סוס או החדרת חפץ לנרתיק כמו שאת מתארת שעשית. לכן, את לא צריכה להיות מוטרדת מהעניין. למרות שמבחינה חברתית לעיתים נוטים להגדיר בתולה לפי "שלמות" קרום הבתולין שלה אנחנו מבינות שזה לא באמת מדד כי הוא יכול להיות מושפע מהמון דברים שלא קשורים לחוויות מיניות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108173
שלום אני דחפתי אצבעות לתוך הנרתיק ובאמצע שאוננתי ירד לי דם האם נקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום, סביר להניח שלא כי בקרום עצמו יש פתח ליציאת דם המחזור וכו' - והסבירות היא שאצבע קטנה מדי כדי לפגוע בקרום. יותר הגיוני זה ששרטת את עצמך בתוך הנרתיק ולכן ירד דם. בכל מקרה, תשובה וודאית אפשר לקבל רק אחרי בדיקה אצל רופא/ת נשים. כל טוב


בת 19 שואלת: #107648
שלום,רציתי עוד לשאול שאלה כשקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם הראשונה אז לא יצא לי דם בכלל.למה זה ככה?כי חברה שלי סיפרה לי שלה כן יצא דם.זאת אומרת שיא אפשר לדעת שאני הייתי בתולה גם לפני שקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בגלל שאין לי קרום בתולים.

תשובה:
שלום לך, התיאור שלך נורמלי לחלוטין. לא כל הנשים חובות כאב או דימום בקיום יחסי מין בפעם הראשונה. קרום הביתולין הינה רקמה דקה שלא תמיד נקרעת במהלך קיום יחסי מין, לעיתים הקרום נקרע רק בלידה לחלק מהנשים. יש נשים שאף נולדו ללא קרום בתולין או שלעתים הקרום נקרע במהלך פעילות מאומצת ללא קשר ליחסי מין. אין חשיבות ומשמעות לקרום הביתולין,כך שאין צורך להשוות בין אחת לשנייה.


בת 16 שואלת: #107259
הייי,אני בת 17 וחבר שלי היה מחדיר לי אצבעות פעם הרבה,ועכשיו התקדמנו,וקיימנו יחסי מין(אם קונדום ברור) ושעשינו את זה לא ירד לי דם לא אחרכך ולא לפני,האם זה הגיוני?וגם שהוא היה מחדיר אצבעות אני לא זוכרת שהיה לי דם זה הגיוני?תודה!

תשובה:
הי, זה מאוד הגיוני. לא לכולן יורד דם בפעם הראשונה - יש נשים שיש להן קרום יחסית גבוה בתוך הרחם ולכן הוא לא נקרע, יש נשים שנולדות בלי קרום, וייתכן והדימום היה ממש מעט ולכן כמעט לא הורגש. מזמינה אותך לראות את הסרטון: https://www.youtube.com/watch?v=pTJkX8zU5rE כל טוב :)


בת 13 שואלת: #107186
היי רציתי לדעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי אני דחפתי אצבעות לאיבר שלי... ודחפתי עמוק אחרי מלא פעמים שעשיתי את זה אז התחילו חי גירודים באזור וגם כאבים חשוב לציין שעדיין לא קיבלתי מחזור... והפסקתי לדחוף לעצמי אצבעות... אחרי שדחפתי אצבעות התחילו לי כאבים ויום למחרת זה עבר... וגירודים ממשיכים לי... אבל אולי זה בגלל העקיצות רציתי לדעת אם קראתי או לא

תשובה:
הי, סביר להניח שקרום הבתולין לא נפגע כתוצאה מהחדרת אצבעות. הקרום הוא גמיש ולא אטום - יש בו חור שמאפשר את יציאת המחזור, ולכן סביר להניח שאצבעות לא יפגעו בו. לגבי הגירודים - יכול להיות שלא שטפת ידיים לפני? שאולי היו לך ציפורניים שגרמו לשריטה פנימית? ואולי צריך לעשות זאת קצת יותר בעדינות כי מדובר באזור רגיש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 16 שואל: #106967
היי. אני בן 16 ויש לי חברה. אנחנו שכבנו (עם קונדום) וירד לה דם. אבל היא סיפרה לי שהיה לה פעם חבר וגם הם שכבו מספר פעמיים אבל איתו משום מה לא ירד לה דם מה זה אומר? יכול להיות שפצעתי אותה?

תשובה:
שלום לך, לשאלתך, יתכן שעם הפרטנר הקודם הם קיימו יחסי מין לא מלאים ולא הייתה חדירה מלאה שגרמה לקריעת "קרום הבתולין", מה שקרה איתך. יתכן גם שהדימום הוא באמת פציעה שפצעת אותה עם ציפורן או פעולה קצת יותר חדה שעשית שלא במתכוון.


בת 19 שואלת: #106853
אהלן, אני בת 19 ובתולה. בזמן שדחפתי לעצמי אצבעות צרב לי קצת בכניסה לנרתיק. ממה זה יכול להיווצר ? האם יש סיכוי לדלקת ? שאלה נוספת בכניסה לנרתיק יש לי כמו שריר/שכבת עור האם זה קרום הבתולין או שזה משהו אחר ?

תשובה:
שלום יקרה, טוב לקרוא שאת בוחנת וחוקרת את גופך, זו דרך נהדרת להכיר את הנרתיק ולכשתקיימי יחסי מין בעתיד תכירי ותדעי מה את אוהבת. יכול להיות שהיית יבשה ולכן צרב לך בכניסה לנרתיק, צריך לנסות שוב ואפילו להרטיב את האצבע ולבדוק. את מוזמנת לעשות זאת ולפנות אלינו שוב. שכבת עור בכניסה לנרתיק אבל קצת פנימה היא אכן קרום הבתולין. בהצלחה והנאה מגופך


בת 14 שואלת: #106528
יש דרך לדעת אם אני בתולה או לא?דרך בדיקה או משהו..

תשובה:
שלום לך, המונח "בתולה" מתייחס למישהי שלא קיימה יחסי מין. אם לא קיימת יחסי מין אז את נחשבת "בתולה". יש נשים ואנשים שמתכוונים באופן ספציפי למי שלא קיימה יחסי מין נרתיקיים. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. ביחסי מין ראשונים יכולים להיווצר קרעים קטנים בפיסת העור הזאת, ולגרום לדימום קל. גם החדרת אצבעות או אביזרי מין יכולה להביא לקרעים דומים. באופן עקרוני אפשר לבדוק את הימצאות "קרום הבתולין" ושלמותו, וכך לדעת לכאורה האם מישהי קיימה או לא קיימה יחסי מין.


בת 16 שואלת: #106500
בת 16. דברתי עם אמא שלי כמה פעמים על טמפונים ולא הסכימה לי כי כשהיא נסתה כשהיא עוד הייתה בתולה זה כאב לה והיא לא הצליחה. היא לא רוצה שאני אקרע את הקרום לפני החתונה כדי שבעלי ידע שהוא הראשון שלי. הייתי אמורה ללכת לים וקבלתי מחזור אז שמתי טמפון. בהחדרה הכל היה בסדר ולא ממש כאב. הייתי בים כמה שעות והטמפון נורא התנפח וכשניסיתי להוציא אותו כאב לי ממש ברמה שחשבתי שהוא נתקע ואני אצטרך ללכת לבית חולים. כמעט בלתי אפשרי להוציא. אחרי שהוצאתי עדיין כאב לי. איך אני יכולה לדעת אם נקרע לי או לא? אני גם לא יכולה לדעת לפי הדם כי הייתי במחזור.

תשובה:
שלום לך, טמפון לא יכול לקרוע את קרום הבתולין. חשוב לי לומר שקרום הבתולין לא נקרע אלא מתרחב, זהו סוג של רקמת עור שיכולה להתרחב גם מנפילה או שפאגט, ויש גם נשים שנולדות ללא קרום בתולין. לכן, ההגדרה של "להיות בתולה" היא תרבותית ולא קשורה להאם יש לך או אין לך קרום בתולין. בנוסף, יש נערות ונשים שגם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין בחדירה לא יורד להן דם. לגבי מה שקרה לך בים- יש גדלים שונים של טמפונים שמתאימים לזרימות שונות של הווסת, בימים הראשונים כשיש זרימה חזקה מומלץ להחליף את הטמפון בתדירות גבוהה יותר, עם הזמן תוכלי ללמוד את עצמך ומתי להוציא את הטמפון, שימי לב שגם כשמוציאים אותו כשהוא יבש זה עלול לגרום לכאב. אני ממליצה לך להגיע לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך שתוכלי לשמוע עוד ולשאול שאלות, את יכולה להציע לאמא שלך גם לבוא כדי שתקבלו הסבר ביחד.


בת 15 שואלת: #106244
היי אני בת 15 קיימתי יחסי מין עם החבר שלי וגם מצצתי לו... עכשיו בלעתי את הגמירה שלו ואני לא יודעת אם אפשר להיכנס מזה להריון או לא אשמח אם תענו לי ותעזרו. ויש לי עוד שאלה קיימנו יחסי מין והכל טוב ויפה עכשיו אני קיבלתי מחזור כבר פעם אחת אבל אומרים שיש איזה משהו כזה לפני שנכנסים להריון שיוצא דם וגם השתמשנו בקונדום ולא קרה איזה מקרה חריג ואני צריכה לקבל מחזור בימים הקרובים תמיד מקבלת בתחילת חודש אשמח אם תעזור לי בנושא. ואשמח לדעת איך קונים ואיפה קונים וכמה עולה גלולות למניעת הריון תודה

תשובה:
שלום לך יקירה! לא ניתן להיכנס להריון מבליעת זרע. מה שכן, מחלות המועברות במגע מיני יכולות לעבור במין אוראלי (מציצה), אבל בסיכוי נמוך. חשוב שתדעי גם שאת לא חייבת לבלוע את הזרע אם את לא מעוניינת. את יכולה פשוט לירוק אותו. משאלתך השנייה אני מבינה שאת מתכוונת לקרום הבתולין. קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הווסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. יש בנות שמדממות לאחר קיום יחסי המין בפעם הראשונה ויש כאלה שלא. אני ממש שמחה שהשתמשתם בקונדום בזמן קיום יחסי המין. הוא גם מגן מהריון (לא באותה רמת בטיחות כמו גלולות) וגם מגן מהעברת מחלות. לגבי הגלולות; יופי שאת דואגת לעצמך! אני אשמח אם תגיעי לאחד מסניפי הדלת הפתוחה,לקבל הסבר מיועצת על אמצעי המניעה השונים וגם תוכלי לקבוע תור לרופאה שיכולה להתאים לך את גלולות. כל השרותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות . אני מצרפת לך קישור לרשימת הסניפים שלנו ובה כתובות ומספרי טלפון של הדלת הפתוחה ברחבי הארץ. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 על פי מה שציינת כשנרשמת באתר ראיתי שאת מאזור ירושלים. אם יהיה לך קל יותר את יכולה להגיע אל "לדעת לבחור נכון" שהם המקבילה של "דלת פתוחה" בירושלים. זו כתובת האתר שלהם http://www.ladaat.org.il/ ויש שם גם מספר טלפון ליצירת קשר. כל טוב והמשיכי לשמור על עצמך!


בת 13 שואלת: #106108
חברה שלי סיפרה לי שאמא שלה שהייתה קטנה בטעות קרוב את קרום הבתולים בגלל בטמפון זה משום לקרות?? ואם כן איך אפשר להימנע מזה

תשובה:
היי יקירה! קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הוסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. החדרה של הטמפון לא אמורה לפגוע בו. העזרי בסרטון שנשלח אליך בהודעה הקודמת כדי ללמוד כיצד להכניס אותו בצורה הנכונה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #105694
היי אני וחברה שלי עשינו יחסי מין והחדרתי לה אצבעות ןהכול היה רגיל לא ירד דם ולא כלום עד שיום אחד ניסינו להחדיר כמובן עם קונדום עכשיו שהכנסתי לה ישר התחיל לרדת הרבה דם אז השאלה שלי למה ירד הרבה דם והאים זה אמור לעקב תמחזור שלה? אשמח אם תענו על זה בדחיפות כי אנחנו ממש ממש בלחץ😖

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה מונעים הריון כך שאם הייתה חדירה של אבר מינך לאבר מינה של חברתך עם קונדום הסיכוי להריון הוא קטן וזה לא אמור לעכב את הוסת. לגבי הדמם של חברתך - קרום הבתולין מופיע אצל כל בת בצורה אחרת יש כאלה שיש להן קרום מחורר , או חור אחד או לרוחב הפתח או לאורך הפתח יתכן שלחברתך היה קרום גמיש שכאשר החדרת את אצבעותיך הקרום זז ולא בותק אבל כשחדרת עם אבר מינך זה ביתק את הקרום ולכן ירד לה דם שאמור להיפסק ואם לא יש צורך לגשת לרופא נשים לבדיקה וטיפול. בכל מקרה לא נראה לי שאתם צריכים לדאוג אלא אם היו יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה מדבריך אני מבינה שהשתמשת בקונדום.


בת 17 שואלת: #105247
מתיחה או כאב בזמן שפגט או מתיחה באיבר המין לשנייה משפיע על הבתולין?

תשובה:
שלום, "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בזמן קיום יחסי מין ראשונים יכולים להיווצר בפיסת העור הזאת קרעים קטנים ולהבין לדימום קל. מתיחות של שרירים חיצוניים או פעילות גופנית לא יכולות להביא לקרעים אלו.


בת 17 שואלת: #105090
היי, אני בת 17. לפניי כיומיים חבר שלי ישן אצלי ובלילה החלטנו שכן נתקדם ונשכב. כשהתחלנו הייתי ממש יבשה בלי הפרשות והוא הציע שנשים קצת מיים. (חשוב לי להגיד שזאת הייתה יוזמה שלי שנתקדם ושהוא אמר שנעצור בכל רגע שאבקש וזה לא דחוף לו אם אני לא מוכנה). הוא ניסה להכניס את האצבע שלו גם כדי אולי לעזור ואמר לי שהחור שלי ממש ממש צר. במשך שלוש שעות ניסינו להכניס וכל פעם היה קצת יותר אבל לא הצלחנו עד הסוף כי המיים התיישו מאוד מהר וכאב לי. ובנוסף הוא אמר שגם לו כואב כי החור שלי צר ואני בתולה, אז יקח לנו קצת יותר זמן(לא בשעות אלא בימים או יותר) עד שנצליח לקיים יחסים מלאים. ניסינו עם קונדום אבל עדיים זה לא כל כך עובד. הייתי רוצה לדעת מה אפשר לעשות כדי שנצליח לקיים את היחסים ושלא יכאב לשנינו ..

תשובה:
שלום לך יחסי מין צריכים להיות מהנים ונכון שבפעם הראשונה זה מלווה בכאב בזמן ביתוק הקרום, אני מניחה שחשבתם יחד והגעת להחלטה לקיים יחסי מין מלאים ואכן את מתארת את הנסיוניות שלא צלחו, ובכן יש מה שאנחנו מרגישים ורוצים ויש מה שהגוף משדר לנו וזה חשוב ביחסי מין צריך להיות בשל ובוגר גופנית \פיסית וריגשית זה שלדברייך היית יבשה ז"א שהיית לא מספיק מגורה כי אם היית מגורה הגוף היה מפריש חומר סיכה שיקל על החדירה ומים לא נחשב לחומר סיכה יש חומרים שנמכרים בבתי מרקחת ג'יל על בסיס מים. אבל הכי חשוב זו העובדה שכנראה הגוף משדר לך שאולי צריך לחכות קצת ושצריך שזה יקרה זה יהיה לא טכני אלא עם רגש מוכנות ובשלות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #104647
אני באה ממשפחה קווקזית מה שאומר שאם אני מקיימת יחסי מין לפני החתונה אני נחשבת זונה, אבל אני לא רוצה שזה ימנע ממני לקיים יחסי מין לפני החתונה. האם אפשרי לשכב ולאחר מכן בלי שההורים ידעו לעשות ניתוח לשחזור קרום הבתולין? האם מישהו יכול לדעת מזה גם אם אני מבקשת שלא?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה את הקושי שלך . ניתן לבצע שחזור של "קרום הבתולין" אך מכיוון שהניתוח כרוך בהרדמה יש צורך בחתימת הורים מכיוון שאת מתחת לגיל האחריות - רק בת 15. כתבתי "קרום בתולין" במרכאות מכיוון שלא מדובר באמת בקרום. הוא משתנה מאישה לאישה ויש נשים שנולדות עם קרום בתולים מאוד פתוח שממש עוטף את פתח הנרתיק, כך שגם בבדיקה של רופא\ת נשים לא תמיד יכולים לדעת אם מישהי בתולה. יש מצבים בהם ה"קרום" יכול "להיקרע" במהלך פעילות ספורטיבית או בפעילות מאומצת אחרת. אני יכולה לספר לך שחוץ ממך אף אחד צריך ולא יכול לדעת אם את בתולה או לא. מקווה שעזרתי. במידה ותחליטי לקיים יחסי מין חשוב שתעשי זאת כשאת שלמה עם ההחלטה ותכירי את אמצעי המניעה הקיימים לצרכי מין בטוח. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לצורך קבלת יעוץ . בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104577
היי, אני וחבר שלי כמה פעמים סוג של שכבנו הכנסנו חצי ואני לא מחשיבה את זה כ״לא בתולה״ היום הכנסנו חצי וממש כאב לי זה אחרי חודשיים שלא עשינו כלום . כשהגעתי הבייתה ראיתי שיש לי קצת דם בתחתונים, השאלה שלי אם אני כבר לא בתולה? נקרע לי הקרום בתולין?

תשובה:
היי, "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת דמויית עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בפעמים הראשונות שמקיימים חדירה, בין אם של איבר מין ובין אם של אצבעות, יכולים להיווצר קרעים קטנים בקרום הבתולין שיגרמו גם להופעת דימום. יתכן שהדימום שראית אכן נגרם מקרעים קטנים בקרום הבתולין, בדרך כלל המונח "בתולה" מתייחס למי שעדיין לא קיימה יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. מקווה שעזרתי, כל טוב! בנימה אישית - אני לא רואה משמעות להגדרה "בתולה" ובכל מקרה כדאי שתחקרו את המיניות שלכם ביחד בקצב שמתאים לשניכם ונראה לכם נכון.


בת 16 שואלת: #104346
אתמול אני וחבר שלי עשינו שטויות והיה החדרה גם הרגשתי כאבים ונראה לי שהקרום נקרע האם יכאב לי או ישרוף לי אם אני יתקלח ?

תשובה:
שלום לך קודם כל לא עשיתם שטויות ולא צריך להתייחס לזה כך, כאשר אוהבים ורוצים קרבה עם מי שאוהבים יש את הצורך להתחבר וזה בסדר, נכון שצריך להיות מוכנים עם אמצעי מניעה אבל זה קרה, ממה שאת צריכה לדאוג זה מהעובדה שהייתה חדירה ואת לא מציינת אם השתמשתם באמצעי מניעה אם לא ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, יחד עם זאת ללכת לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה קבוע או להגיע לסניף דלת פתוחה באיזור מגורייך לקבלת ייעוץ והדרכה. לגבי קריעת הקרום זה לא אמור לשרוף בזמן המקלחת, חשוב לשטוף טוב את המקום., יכול גם להיות דימום קל. כל טוב


בת 17 שואלת: #104334
היי, אני בת 18 ואני עדיין בתולה וכל החברים שלי כבר עשו את זה, אין לי בעיה לקיים יחסי מין אבל אני מפחדת שאולי זה לא יצליח או שיכאב לי ושמעתי שבפעם הראשונה יורד דם ואם זה נכון איך אפשר לעצור את הדימום או אפילו למנוע אותו מההתחלה?

תשובה:
שלום לך בתולין זה לא רק דם וכאב ורצון להיות כמו כולם, כאשר מגיעים למצב בו את מעוניינת ומרגישה מוכנה לקיים יחסים זהו מצב שעולים רגשות ותחושות שלא היכרת משהו שעושה לך טוב ברמה האישית, קשר של אהבה חברות ורצון לחיבור קשר אינטמי שלא חווית כי זו הפעם הראשונה, כאשר אנו נמצאים בחברה אנחנו לא חייבים לעשות כל מה שהחברה עושה צעדים כאלה מבצעים רק כאשר יש מוכנות ובשלות ואז זה יצליח, ולכל אחד הקצב שלו, זה יקרה כאשר את תרגישי שאת רוצה ויכולה להתמודד עם התוצאות, לגבי הדימום זה לא דימום מסיבי שימי תחתונים וזה יפסק פרט לכך שתדעי שיש בנות שלא מדממות הרוב כן. בהצלחה וכל טוב


בת 21 שואלת: #104158
היי אני הייתי צריכה להישאר בתולה , עד שאני אתחתן , אבל התאהבתי במישהו , שהוא לא מהדת שלי , ופשוט הוא ביקש ממני לעשות איתו אהבה , ולא רציתי להגיד לא , כי הוא אוהב ואני גם ! השאלה שלי היא כזאת ; אם אני לא עושה יחסי מין , למשך שנה , הקרום הבתולין , משחזר את עצמו ? כאילו יש מצב כזה , שהקרום חוזר אחרי זמן שלא נעשה סקס ? או שרק בניתוח? זה דחוף לי , תודה !

תשובה:
שלום לך קרום הבתולים לא משחזר את עצמו. אני מבינה ממך שזה עיניין לא פשוט עבורך ושיש חשיבות לנושא של קרום הבתולים. אני יכולה לספר לך שחוץ ממך אף אחד צריך ולא יכול לדעת אם את בתולה או לא. קרום הבתולים משתנה מאישה לאישה ויש נשים שנולדות עם קרום בתולים מאוד פתוח שממש עוטף את פתח הנרתיק. כך שגם בבדיקה של רופא\ת נשים לא תמיד יכולים לדעת אם מישהי בתולה. מקווה שזה עוזר לך. בכל אופן אני שמחה בשבילך שיש לך בן זוג שאת אוהבת ושהאהבה שלכם חוצה דתות ומגזרים! זה אתגר גדול ואני מאחלת לכם כל טוב. מקווה מאוד שאתם משתמשים באמצעי מניעה, נשמח לייעץ לכם בנושא אם אתם צריכים.


בת 18 שואלת: #104032
שלום זה דחוף בבקשה חבר שלי הכניס לי אצבעות בחוזקה ולאחר שהוציא יצא דם יחסית לא מעט, האם זה אומר שאני לא בתולה??

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת דמויית עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים. בפעמים הראשונות שמקיימים חדירה, בין אם של איבר מין ובין אם של אצבעות, יכולים להיווצר קרעים קטנים בקרום הבתולין שיגרמו גם להופעת דימום. יתכן שהדימום שראית אכן נגרם מקרעים קטנים בקרום הבתולין, אך ההגדרה האם את בתולה או לא תלוייה בעצם בך ולא בקרעים האלו. בדרך כלל המונח "בתולה" מתייחס למי שעדיין לא קיימה יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. לפי הגדרה זו גם את עדיין "בתולה". מקווה שעזרתי, כל טוב!


בת 17 שואלת: #103362
שלום, לא ממזמן פניתי אליכם בנושא של קרון הבתולין ואני בטוחה שיש לי קרום בתולין סגור, מה אפשר לעשות במצב כזה? הבנתי שעושים ניתוח פשוט, כמה זמן המתנה לניתוח? ולמי אפשר לפנות? פניתי לגניקולוגית בקופת חולים והיא רק צחקה ואמרה שאני לא מבינה כלום, מבלי להסתכל אפילו...

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לפיסת רקמה דמויית עור שמקיפה את פנים הנרתיק. צורתה וגודלה של פיסת הרקמה הזאת שונות בין בחורות שונות. קיימים מקרים נדירים שבהן ילדה נולדת עם "קרום בתולין" סגור. הדבר מתגלה בתחילת גיל התגברות, כשהמחזור החודשי של הנערה הצעירה לא יכול להיות מופרש מאיבר המין, והוא בעצם מצטבר בתור הנרתיק והרחם ומביא לכאבים משמעותיים. אם קיבלת בחייך מחזור חודשי אין שום אפשרות ש"קרום הבתולין" שלך סגור. את מוזמנת לפרט מדוע את מודאגת מכך.


בת 15 שואלת: #103262
חברה שלי שואלת אם אתם יכולים לעזור לה. חבר שלה חושב שלכל בת צריך לרדת דם בפעם הראשונה.היא רוצה ללכת איתו לבדיקה גניקולוגית.אבל היא הכניסה הצבעות לאיבר המין שלה ואולי לפעמים הדרום נקרע עם הוא דקיק מאוד.אז מה הגיניקולוג יראה?למרות שהיא לא קיימה יחסים אבל עדיין זה נקרע בגלל הכנסת האצבעות..הוא יראה שהיא בתולה או לא ?

תשובה:
שלום לך. "קרום הבתולין" הוא כינוי לרקמה שדומה לפיסת עור ומקיפה במפנים את נרתיק האישה. ביחסי מין שכוללים חדירה או באוננות שכוללת החדרת אצבעות לנרתיק פיסת העור הזאת נמתחת ויכולים להיווצר בה קרעים קטנים שגורמים לדימום קל. גודל וצורת פיסת העור הזו, וכך גם הגמישות שלה, שונים בין אישה לאישה, ולכן לא תמיד יופיע דימום ולא בהכרח יהיה אפשר לראות שה"קרום" נקרע. יש לציין שגניקולוגים/ות לא בודקים בדיקה פנימית (שמכונה גם בדיקה וגינאלית) נשים שלא קיימו יחסי מין.


בת 17 שואלת: #103241
האם קרום יכול להקרע מחדירת אצבעות של הכנסה והוצאה (בצורה גסה יחסית)?

תשובה:
שלום לך קריעה של קרום הבתולים יכולה להיות הדרגתית. לרוב קרום הבתולים לא יקרע מהחדרת אצבעות, אבל לכל אחת יש קרום שונה ופתח אחר. לחלק מהבנות יש קרום פתוח מאוד ואז החדרת אצבעות לא תגרום לרקמת עור להיקרע. למישהי אחרת יכול להיות קרום יותר סגור ואז החדרת אצבע או טמפון יכול לפתוח מעט את הפתח של הקרום. עדיין בזמן קיום יחסי מין בפעם הראשונה תהיה פתיחה הממשיכה את הפתח שנוצר לפתח גדול יותר כי איבר המין גדול יותר מאצבע. את יכולה לקחת מראה, לשכב על הגב ולהסתכל על פתח הנרתיק ולאות את הקרום שלך. את מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ איתנו. כל טוב


בת 15 שואלת: #103232
בקופת חולים כללית יש גניקולוג? אני רוצ. וזה עולה כסף? ואיך אני אומרת לרופאת משפחה שלי שאני רוצה ללכת לרופא נשים או שקובעים אתזה במזכירות שלהם ?ה ללכת לעשות בדיקה לבדוק אם אני בתולה בלי שום סיבה כלשהי..סתם לבדוק כי אני חוששת ממשהו מסויים שאני מעדיפה לא לשתף..אבל אם אני יעשה את הבדיקה כפי שאמרתם שאצלו עושים זאת.הוא ישאל שאלות או שהוא פשוט יבדוק? .

תשובה:
שלום לך יקירה. כפי שענו לך בתשובה הקודמת מי שלא קיימה מעולם יחסי מין. לכן, במידה ולא קיימת, את עדיין בתולה והרופא/ת נשים לא יבדוק אותך. לגבי הרופא, יש רופאים גניקולוגים בכללית וזה לא עולה כסף, וקובעים ישירות במוקד של כללית. הייתי ממליצה לך לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך לקבל הכוונה ותשובות לשאלתך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #103229
אם אני סתם רוצה לעשות בדיקה של לבדוק אם אני בתולה או לא בלי שום סיבה זה אפשרי? וזה עולה כסף?

תשובה:
שלום לך במידה ולא קיימת יחסי מין את בתולה ואין לך צורך לבדוק את זה. את מוזמנת לקחת ראי קטן לשכב על הגב ולהסתכל בפתח הנרתיק, מעט יותר פנימה נמצא קרום הבתולים. את אמורה להיות מסוגלת לראות אותו בעצמך. הקרום הוא ריקמת עור שנמצאת בפתח הנרתיק. ישנם מספר סוגים של קרומים - חלקם פתוחים יותר וחלקם פחות. ישנן בנות שנולדות עם קרום מאוד פתוח שקשה להבחין בו מכיוון שהוא עוטף ממש את הפתח ונראה חלק ממנו. יש קרומים מחוררים, עם שני חורים או יותר. כאשר יש חדירה לנרתיק של איבר מין או חפץ הקרום נפתח\ נקרע כדי לאפשר את המעבר. אין צורך ללכת לרופא נשים בשביל בדיקה כזאת. האם יש עוד סיבה שבגללה את רוצה לדעת או לראות רופא? אולי תרצי לספר או לשאול בדיוק מה חשוב לך לדעת או אם יש לך חשש מסוים. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת רופאה בסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות הסניף. אפשר גם דרך קופת חולים לתאם תור אצל רופ\את נשים עם הפנייה של רופא משפחה, אך שוב חשוב לי לומר לך שאין צורך להיבדק ע"י רופא נשים לפני קיום יחסי מין אלא אם יש איזושהי בעיה. מקווה שעניתי לך. נשמח לראותך אצלנו.


בן 20 שואל: #101911
היי, אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה לקיים יחסי מין. היינו מנסים כל פעם קצת ועוצרים כי היה כואב לי.ובכמה פעמים האחרונות אני חושבת שזה היה כבר ממש עד הסוף. אבל כבר 3 פעמים ישר אחרי היה קצת דימום(לא היסטרי, אני רואה את זה רק כשאני עושה פיפי, זה לא מצריך פד כמו במחזור ואני לא מרגישה את זה) לפעמים תוך כדי החדירה זה עוד קצת כואב פתאום כמו בפעמים הראשונות.. שזה אולי קצת עמוק יותר? בפעם האחרונה לפני יומיים הוא גם החדיר אצבע והרגשתי כמן שריטה אז הוא עצר והמשכנו והחדירה קצת כאבה לי וישר אחרי היה לי שוב קצת דימום. למחרת בבוקר זה כבר נעלם רק היה כמו מן הפרשות ורדרדות כאלה (רק בניגוב)ואז שוב חזר קצת בערב, והיום בבוקר גם קצת. אני מרגישה גם תחושה קצת מציקה, זהלא כאב בלתי נסבל אבל לא נעים..(אני גם לוקחת אנטיביוטיקה והבנתי שזה יכול לקרות במיוחד כשלא אוכלים מסודר) האם זה נורמאלי שאחרי *כמה* פעמים ראשונות יש דימום, האם זה בגלל שאני עודמרגישה קצת כאב בחדירה וכלפעם זה מתרחב קצתיותר?או המרחקים בין פעם אחת לשניה ואז זה כמו פצע שנפתח מחדש? או שזה יכול להיות מהשריטה שנגרמה עם החדרה של האצבע?או סיבות אחרות? תודה!

תשובה:
שלום לך, טבעי שיקרה בפעם הראשונה. למרבית הבנות שיש להן קרום בתולין, הדימום ממשיך גם לפעמים הראשונות הבאות. עם זאת בכדי לוודא שלא מדובר בקרום בתולין סרבן שלא רוצה להתרחב או לרדת, ממליצה לך לפנות לבדיקה את רופא.ת נשים. כהמלצה אישית, חשוב מאוד שתדריכי את בן זוגך איך לגעת בך ומתי לנסות להיכנס. יכול להיות שבערב מסוים בכלל לא תרצי כניסה וזה בסדר גמור. חשוב שתהי מגורה ושהמגע הראשוני יהיה איטי ועדין מאוד. ואם אצבעות מצטרפות לכניסה אז רצוי לוודא שאין ציפורניים... באופן כללי, המגע צריך להפוך לנעים יותר ויותר עם הזמן ולשם כך דרושה תקשורת ביניכם, פתוחה, רגישה ומאפשרת. אנחנו כאן להמשך שאלות ועדכונים. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101709
אבל אם נשכב הוא ישים לב שאני לא בתולה.. וחוץ מזה אם אנחנו בתוך מערכת יחסים זה משהו שהוא אמור לדעת אני לא יכולה להשלות אותו שהוא הראשון שלי והכל ופתאום הוא יבין שלא.. או שאולי יבין מתישהו מהאקס שלי אולי ששכבתי איתו.. זה מוזר לי ואני דיי בדילמה.. כי הגיל שקיימתי יחסי מין הוא דיי מוקדם למרות שאני שלמה עם זה.. אבל יש סיבה שלא סיפרתי לאף אחד כי כלפי חוץ אנשים יחשבו שזה מאוד מוקדם.

תשובה:
היי, שאלתך נענתה, הייתי מוסיפה במידה ותשאלי האם קיימת ייחסי מין עם חדירה בעבר, ממליצה לך לענות בכנות וביושר כי הם הבסיס לחברות מכבדת. בהצלחה


בן 16 שואל: #101605
יכול להיות שמשהי תיכנס להריון עוד שהיא בטולה?

תשובה:
אם הייתה שפיכה של זרע בפתח של הנרתיק אז התשובה היא כן, ניתן להיכנס להריון גם ללא קיום יחסי מין מלאים.


בת 22 שואלת: #101442
שלום, אני וחבר שלי אני 18 והוא 19, עדיין לא שכבנו כי אף פעם לא שכבתי עם מישהו והוא כבר מנוסה והתחלנו קצת להתנסות בכל זה ביחד, הוא נורא מתחשב ואנחנו נורא נורא אחראים לפי האופי שלנו וזהירים והכל אבל בגלל שהוא לא נכנס עם האיבר שלו עד הסוף לא הרגשנו צורך להשתמש בקונדום מה שאני מזכירה שאני בתולה , אני אפשט את זה , פעמיים או שלוש היינו במצב שבו הוא מכניס לי רק את הכיפה ונע קדימה ואחורה (בפעם הראשונה שניסינו זה לא הצליח ולא נכנס כי לא הייתי רטובה) והיום גם הוא היה אצלי והוא הכניס חצי ובשתי הפעמיים הוא גמר בחוץ . אפשר להיכנס מזה להריון? מטיפות אהבה? או בכלל שהוא הכניס חצי וגמר בחוץ ? אני מפחדת פחד מוות מהריון או בכלל לעשות בדיקה לפעם הבאה נשתמש בקונדום מן הסתם אבל עדיין אם הפעם יש סיכוי? ודבר שני בפעם הראשונה כאב לי ממש והוא היה הכי מקסים ומתחשב ןהכל ויום למחרת בהפרשות ראיתי טיפה דם וגם היום ראיתי טיפה דם ממה זה? יכול להיות שאני לא בתולה אפילו שהוא לא נכנס עד הסוף????

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מבן זוג קבוע ומתחשב שמתנסה יחד איתך ולפי הקצב שלך! דבר שני, חשוב לי להבהיר- כל מגע ישיר של איברי המין עלול לגרום לכניסה להריון! גם רק מגע של הפין בפתח הנרתיק עלול להוביל לכניסה להריון..טיפות אהבה הן זרע של הגבר המופרשות במהלך קיום יחסי המין לפני הגמירה ולכן ניתן להכנס מהן להריון. ממה שתיארת לנו אני ממליצה לך לקחת את גלולת היום שאחרי פוסטינור\ נורלבאו- אלו גלולות שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וניתנים לרכישה בכל בית מרקחת\ סופר פארם. ישנה גלולה נוספת בשם אלה האפשרית עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים אותה ניתן להשיג רק באמצעות מרשם רופא. אם יש לך אפשרות לקחת אחת מהן אני ממליצה לך לעשות זאת, גם אם את לוקחת וגם אם לא רצוי לערוך בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוגע להפרשות שתיארת עם הדימום, זאת תגובה טבעית של הגוף שלנו למגע המיני במיוחד בפעמים הראשונות. יכול להיות שגם חדירה חלקית קרעה את קרום הבתולין, עוד דבר שיכול להסביר את הדימום שתיארת. במידה והדימום ימשך או יחמיר, אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים. בנוסף, יש אפשרות לקבל פוסטינור ובדיקות הריון בסניפים שלנו בשעות הפתיחה במידה ותתקשי להשיג או תרצי מישהו שיהיה איתך. אני מזמינה אותה להתקשר או להגיע אלינו עם בן הזוג שלך לשמוע על אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקבל ידע ומענה לשאלות שלך ! המון בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #101096
היי, לפעמים אני נוגעת בעצמי ומכניסה אצבע אחת אבל בפעם האחרונה הכנסתי חפץ לא גדול בכלל אבל פתאום ירד לי דם במשך 4 דק בערך ואני לא מאמינה שהחפץ נכנס עמוק כל כך בשביל לקרוע את קרום הבתולים, באותו רגע כאב לי קצת אבל אחרי זה לא.. האם נקרע לי הקרום?

תשובה:
שלום לך! אוננות היא טבעית ובריאה אך כדאי לאונן בצורה שנעימה לך ולא מכאיבה. שימוש בחפצים בזמן אוננות עלול להיות מסוכן ולפגוע בך אם מדובר בחפץ גדול/עבה, חד או מחוספס, ואם חפץ מסויים גרם לכך לכאב או דימום ממושך מומלץ להימנע משימוש נוסף בו. קרום הבתולין הוא כינוי לפיסת עור שמקיפה את פנים הנרתיק. הוא לא נמצא עמוק מאד בנרתיק, ואוננות על-ידי אצבעות או כל חפץ אחר באמת עלולה לגרום לקרעים קטנים בו ולדימום (לרוב הדימום הוא קל מאד). אם הדימום פסק ואין לך עוד כאבים את יכולה להיות רגועה ואין צורך בבדיקות נוספות. כמובן, אם את עדיין סובלת מדימום וכאבים גשי לבדיקה של גניקולוג/ית. כל טוב!


בת 16 שואלת: #101015
שפגט או מתיחות הן משפיעות על הקרום או השפעה על איבר המין? כי אני כשעשיתי מתיחה הרגשתי תאיבר קצת זז ומציק ממה זה כנראה?

תשובה:
היי, אכן שפגט או מתיחות יכולות להשפיע על הקרום, ובמקרים אף לקרוע אותו, ויכול להיות שבגלל זה האיבר הציק לך מעט. חשוב לי להוסיף שלקריעת קרום הבתולין שלא ביחסי מין אין משמעות- הכל עדיין תקין ורגיל, ויש הרבה בנות שאף נולדות ללא קרום בתולין.


בן 16 שואל: #100464
הי,אני בת 16 וחצי חבר שלי בן 18 , אנחנו חברים כבר 5 חודשים , השאלה שלי היא כזאת: חבר שלי החדיר לי אצבעות 3 או 4 פעמים בערך , בפעם האחרונה שהוא החדיר לי אצבעות ירד לי כמות נורמאלית של דם לא הרבה מידי ולא קצת מידי , ולא כאב לי לאחר מכן ולא באותו זמן האם ניקרע לי הקרום ? אגב אני בתולה ומעולם לא הייתי בסיטואציה כזאת עם גבר לפניו

תשובה:
שלום יקרה. בדרך כלל החדרת אצבעות לא גורמת לקריעה של קרום הבתולין, משום שנדרשת דחיפה חזקה של חפץ או איבר מין כדי שהוא יקרע. אינני יודעת מה בדיוק היה שם ואולי הדם שירד זה כי נפצעת במקום או התחלה של מחזור הוסת. דבר נוסף זה שיש נשים שאצלן אין קרום בתולין כך הן נולדות ולכן לא כואב להן כשנקרע הקרום בכל מקרה הוא אמור לכאוב אלא לעיתים מרגישים לחץ כי הפין צריך לחדור דרכו. אם אתם יחד ואוהבים הקרום לא משנה, מה שמשנה זו האהבה ביניכם. חג סוכות שמח ואנחנו כאן לשאלותייך.


בת 14 שואלת: #99181
אוקי אז אני וחבר שלי שכבנו לא פעם ראשונה אחרי ששכבנו היה לי דם זה אומר שקיבלתי מחזור או משהו אחר?כמו לפצוע איזור באיבר המין או דברים כאלה

תשובה:
שלום לך מרבית הנשים כאשר מקיימות יחסי מין מלאים בפעם ראשונה עם חדירת הפין לנרתיק עוברות את התהליך שאת עברת הדמם שנפלט מהנרתיק קרוב לודאי לא וסת ,אלא אם קיבלת וסת באותו מעמד, הדימום נובע מביתוק (קרע) קרום הבתולין שלך, עם הקרום הזה הנמצא בקצה הנרתיק ילדות נולדות ובזמן יחסי המין בפעם הראשונה הוא פשוט נקרע (כמו שער שנפתח) אני מציעה לכם לפנות לייעוץ בסניף דלת פתוחה הנמצא קרוב אליכם כי מעבר לכך ואם כבר קיימת יחסי מין מלאים חשוב שתקפידו להשתמש באמצעי מניעה כי את יכולה להיכנס להריון מיחסי מין לא מוגנים.


בת 18 שואלת: #99099
אני בתולה, ונכנסתי עם גבר לסיצואטיה מינית, הגובלות שלי היו מאוד ברורים, איך למרות זאת הגענו למצב שהאיבר מין שלנו נכנס להתחלה של האיבר מין שלי, ללא חדירה, ובצורה עקבית שלא תהיה חדרה. כרגע אני בלחץ כי הבתולים שלי מאוד חשובים לי תודה מראש

תשובה:
היי, לפני שאני אענה לך על השאלה.. חשוב לי להגיד לך כמה דברים לגבי קרום הבתולין והמונח הזה "בתולה" בתולה היא הגדרה של החברה שלנו... אנחנו מגדירים בתולה או לא בתולה לפי מי שקיימה יחסי מין באמצעות חדירה... אנשי מקצוע כמו רופאים לא משתמשים במונח הזה כי הוא לא קיים באמת... לצורך העניין 30% מהנשים בכלל לא נולדות עם קרום בתולין ועוד חלק מהן אבדות אותו במהלך החיים בלי קשר לקיום יחסי מין (כמו למשל ברכיבה על אופניים)... לכן יש סיכוי שנולדת ללא קרום בתולין ואז השימוש בהגדרה בתולה הוא לא מדוייק... חשוב לי לנסות להראות לך שאין הרבה משמעות לקרום הבתולין והוא לא כל כך קשור לאם את בתולה או לא... וההחלטה אם את בתולה או לא היא שלך ורק שלך... והיא תלוייה בהרגשה האישית שלך... בכל מקרה אם איבר המין שלו נכנס רק לפתח הנרתיק שלך הסיכוי שקרום הבתולין נקרע הוא ממש ממש קטן... שיהיה בהצלחה - ותזכרי שאם את מחליטה לקיים יחסי מין אז שיהיו מוגנים:)


בת 18 שואלת: #98575
כשאני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה לא כאב לי כל כך ואם כן זה היה רק לכמה שניות כי האיברים היו יבשים , וגם לא ירד דם או משהו. זה הגיוני? האם זה שאני רוכבת על סוסים מגיל קטן קשור לזה? כי אמרו לי שבנות שרוכבות הקרום שלהן נקרע.

תשובה:
שלום לך! יחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים, וטוב מאד שאת לא חשה בכאבים בזמן קיום היחסים. כמו שאת מציינת, יובש של איבר המין יכול לגרום לכאבים ובזמן קיום יחסי מין עדיף לחכות עם החדירה עד למצב שבו איבר המין שלך לח ורך. "קרום בתולין" הוא פיסה של עור שמקיפה את פנים הנרתיק אצל רוב הבחורות. לא לכל הבחורות יש קרום בתולין, ואצל חלקן פיסת העור הזאת גמישה מספיק כדי שלא יהיה כל כאב או דימום גם בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין. אין קשר לרכיבה על סוסים ובכל מקרה אין לך כל סיבה להיות מודאגת מנושא זה.


בת 12 שואלת: #98032
האם שתייה מרובה של מים או בכללי השתייה משפיעה על כמות המחזור/ הדלילות שלו / צבעו ? למשל אם אני שותה הרבה מים אז המחזור יהיה נוזלי בצבע פחות כהה ...... ( אז יש השפעה ) ? ואם זה אפשרי לאחר את המחזור בדרכים קלות וטבעיות לחלוטין כמו כמות וסוג האוכל או כמות השתייה , מסאג באזור מסוים , מקלחת ....? או כל דרך שהכמות של המחזור תהיה קטנה יותר . אני מקווה שאני מפנה את השאלות שלי למקום הנכון ושתדעו לענות על זה....... ;) ושאלה נוספת אם יש דרך לדעת אם הקרום בתולין שלי נקרע בלי ללכת לרופא ? כי כשגיליתי על החור שיש בפות אז חקרתי עליו בעזרת חפצים ולא ידעתי שזה יכול להזיק ( לא הרגשתי שקרעתי את קרום הבתולין וגם לא ירד דם או כאב לפי הזכור לי ) ועכשו אני במצב שאני לא יודעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי במחשבה שנייה אין מצב שהוא לא נקרע .....אז נגיד שהוא נקרע וכשאני יגדל אני ישכב אם משהו אז הוא ישים לב שהקרום בתולין שלי כבר נקרע ואז יחשוב ששכבתי אם משהו אחר שלמעשה הוא הראשון שלי ( האם הגברים שמים לב שהקרום בתולין נקרע ?) אז מה עלי לעשות . בתודה מראש .

תשובה:
שלום לך מקסימה, את אכן פונה למקום הנכון וטוב שפנית כי אני רואה שיש לך הרבה שאלות. שתיה מרובה של מים אינה משפיעה על צבע הווסת או הכמות של הווסת. אין איך לשנות את הזמן בו את מקבלת ווסת בדרכים טבעיות. אם לא קיימת יחסי מין אז את בתולה ואין לך מה לדאוג. בתולים היא לא בהכרח משהו רפואי שניתן לראות. זו יותר תפיסה חברתית. מדובר בפיסת עור הנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק. אצל כל אחת זה שונה ויש כאלה שזה לא נמצא אצלן כלל. אנחנו חיות בחברה שיש בה מיתוסים רבים, כמו זה שחייב לרדת דם או שכואב בפעם ראשונה, וזה לא ככה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. את רק בת 12 ואין לך מה לדאוג לגבי זה כרגע. מעולה שחקרת את עצמך וטוב שעשית את זה אבל אם זה מדאיג אותך, הימנעי מהכנסה של חפצים או אצבע לנרתיק. הסתכלי עליו חיצונית. את נשמעת נערה מאוד נבונה וסקרנית וזה משמח מאוד לקרוא! כל טוב


בת 16 שואלת: #97992
היי אתמול ביצעתי עם חבר שלי יחסי מין ששתינו ערומים ממש והזין שלו חדר אל הפות ונכנס , לפי מה שידוע לי הקרום בתולין עדיין לא נקרע או שכן ולא שמתי לב או שלא ירד לי דם . האם אפשר להכנס להריון כשהקרום לא נקרע , איך אני יודעת אם הקרום נקרע ? האם אפשר להכנס להריון עם חדירה ללא שפיך ? והוא הוציא את הזין שלו מיידת והתחיל להשפיך מתחת לכוס לא עליי אלא מתחת יכול להיות שנכנסתי להריון ? אני לא רוצה לעשות בדיקת הריון או לעשות הפלה

תשובה:
שלום לך, בנוגע לשאלתך על קרום הבתולין, לא לכולן קרום הבתולין נקרע בפעם הראשונה של חדירה. ישנן מספר מגוון של סוגי קרומים, ואף כאלו שנקרע להן רק בלידה עצמה. לכן, אין אפשרות לדעת בצורה בטוחה אם הקרום נקרע. בגלל שיש מגוון של קרומי בתולין, יש אפשרות להיכנס להריון מקיום יחסי מין. כמו כן, יש אפשרות להיכנס להריון עם חדירה ללא שפיכה בגלל "טיפות האהבה" - זהו נוזל אשר מכיל בתוכו זרע ויוצא לרוב בתחילת האקט המיני. יש מצב שאם השפיכה באזור הנרתיק, יש חשש להריון. אני ממליצה שתגיעי לדלת הפתוחה שבאזורך על מנת לעשות בדיקת הריון, (או עצמאית על ידי קנייה בסופר פארם), ולקבל מידע על מין בטוח ואמצעי מניעה.


בן 18 שואל: #97721
היי, אני וחברה שלי התחלנו קצת לשכב לשנינו זה פעם ראשונה ויצא שהייתה קצת החדרה ובסוף שבאתי לגמור, הוצאתי מהר ככה שגמרתי בחוץ. השאלה היא שאם הייתה קצת החדרה אם נקרע או לא נקרע קרום הבתולים ואם לא נקרע עדיין קרום הבתולים יש חשש עדיין להריון? ואם נקרע איך יודעים אם נקרע או לא?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שמשמח לשמוע שהייתה לכם את חווית הפעם הראשונה ואני מקווה שזה היה נחמד. בנוגע לחשש להריון, אכן יש חשש להריון וזה לא משנה היכן גמרת. כל פעם שיש כניסה של הפין לנרתיק שלה, יש סיכוי להריון ללא קשר לאיפה שאתה גומר. מדוע לא השתמשתם באמצעי מניעה? אני מבינה שעברו כבר כמה ימים ולכן אין מה לעשות כרגע חוץ מאשר לחכות שבועיים ולעשות בדיקת הריון כדי לוודא שהיא לא בהריון. בנוגע למה שאתה קורא לו "קרום הבתולין" ברגע שהפין נכנס לפות שלה היא כבר לא בתולה, ללא קשר להימצאותו של העור בפתח הנרתיק או לא. הוא לא תמיד נקרע והוא גם לא תמיד קיים. ברגע שהפין בפנים, היא כבר לא בתולה. כל טוב


בת 18 שואלת: #97703
היי, היום בפעם הראשונה בחור החדיר לי אצבעות וירד לי דם. מאחר שזו הפעם הראשונה שלי רציתי לשאול אם נקרע לי קרום הבתולין? כי ירד לי דם.. איך אני יכולה לדעת אם יש אפשרית שהוא נקרע או לא? ואם כן איך אני יודעת? אשמח לתשובה בהקדם.

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו ומבינה שעניין הבתולין מעסיק אותך. קרום הבתולין אינו ממש "קרום", אלא רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. לא כולן נולדות עם קרום בתולין, וישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת קיום יחסי מין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, אך ישנן גם הרבה מאוד נשים ונערות שלא יורד להן דם כלל. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. יכול להיות שהדם שירד לך מעיד על כך, אבל יכול להיות שלא... כך שבעצם, אין ממש דרך לדעת בדיוק האם קרום הבתולין שלך נקרע בעת החדרת האצבעות. לכן, לדעתי, קרום הבתולין פחות חשוב - ומה שחשוב זה איך שאת תופסת את עצמך. אני מקווה שהמגע המיני מתקיים בהנאה, בהדדיות ועם אמצעי מניעה. מוזמנת לפנות אלינו בשאלות נוספות, פה או בטלפון. אנחנו כאן בשבילך!


בת 18 שואלת: #97698
היי, לפי מה שהבנתי כאשר מישהו מחדיר לי אצבעות אז הקרום לא יכול להיקרע, פעם ראשונה החדירו לי אצבעות וירד לי דם. על מה הדבר מעיד? האם אני עדיין בתולה?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה מאוד שפנית אלינו. נערות רבות פונות אלינו עם שאלות דומות. קרום הבתולין אינו ממש "קרום", אלא רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. חשוב לומר כי לא כולן נולדות עם קרום בתולין. בנוסף, ישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת קיום יחסי מין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, אך ישנן גם הרבה מאוד נשים ונערות שלא יורד להן דם כלל. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. כך שבעצם, אין ממש דרך לדעת בדיוק האם קרום הבתולין שלך נקרע בעת החדרת האצבעות, והכי חשוב - אין זה מעיד עליך דבר. בדרך כלל כשאומרים "בתולה" מתכוונים למישהי שטרם קיימה יחסי מין מלאים עם כניסה של הפין אל הפות – אבל אני רוצה להדגיש שההגדרה שלך את עצמך היא זו שחשובה. מוזמנת לפנות אלינו בשאלות נוספות, פה או בטלפון. אנחנו כאן בשבילך!


בת 16 שואלת: #97338
היי שוב.. הייתי אצלו שוב היום ושוב עשינו את זה. אבל כמובן שזה גמירה בחוץ והכל . כשחזרתי הביתה היו לי כמו הפרשות חומות של מחזור אבל אני לא יודעת אם זה מחזור כי יצא ממש קצת בנתיים(עברו שעתיים).. וכן כואבת לי הבטן והכל . יכול להיות זה הקרום שנקרע ? כי פעם ראשונה לא ירד לי דם אני הייתי בתולה אבל אני פעם הייתי גמישה ואומרים שלגמישות אין קרום .. אז לא יודעת .. אשמח לתשובה ....

תשובה:
הי , פעם שנייה שאתם מקיימים יחסי מין ואת נשמעת בהתרגשות ובלבול. על מנת לעשות סדר -קרום בתולין אצל כל אחת הוא אחר ללא קשר לגמישות. יתכן ואין לך או שעדיין לא ניתק יתכן שניתוקו מלווה בדימום ולעתים לא. הפרשת הדימום אכן נשמעת של תחילת מחזור בכל מקרה כדאי לפנות לרופא נשים לבדיקת גופך והמלצה על אמצעי הגנה. גמירה בחוץ אינה אמצעי הגנה כאמור, ממש חשובה לקיחת האחריות שלך על גופך. זה ירגיע אותך ואת בן זוגך ויאפשר לכם לגלות בהנאה וסקרנות את מיניותכם. בהצלחה אנחנו פה לכל שאלה


בת 16 שואלת: #97232
היי שמעתי שאצלכם ניתן לעשות בדיקת קרום בתולין האם זה נכון?

תשובה:
שלום לך, ניתן לעבור אצלנו בדיקה גינקולוגית. במהלך בדיקה גינקולוגית ניתן להסתכל על הפות ולראות אם יש פיסת עור בפתח הנרתיק או לא, מה שנחשב מבחינה חברתית לקרום הבתולין. חשוב שתדעי שגם בנות שמקיימות יחסי מין - ניתן לרעות את העור הזה וגם בנות שמעולם לא קיימו יחסי מין, ייתכן ולא יהיה להן את העור הזה. מה שאומר, שהבדיקה אינה מעידה על דבר. מדוע זה מטריד אותך? איך אפשר לעזור לך? כל טוב


בת 16 שואלת: #97227
הייתה לי מערכת יחסים לא מזמן שנמשכה 8 חודשים הבחור היה בן 18 ואני בת 16 בתחילת המערכת היחסים הרגשתי ביטחון,היה לי מאוד טוב איתו אהבתי אותו המון וללא ספק שגם הוא אותי הוא נתן לי להרגיש שיש אמון חזק בנינו שהקשר שלנו מאוד טוב לאחר 3 חודשים הרגשתי מוכנה לשכב איתו ולבסוף החלטתי ושכבנו חשוב לי לציין שלנושא הזה הוא הקדיש תשומת לב בצורה טובה כלומר תמיד נתן לי להוביל להחליט לא לחץ אף פעם זה לא ה-דבר שעיניין אותו.לאחר כמה זמן הבנתי שהוא לא בשבילי הרגשות שלי איתו כבר נדדו לזה שאני ממש רוצה להיפרד ממנו והרגשתי ממנו יחס שונה מלא באי כבוד אלי,דיבור לא יפה ואי שיוויון בנינו ולכן חתכתי..כיום יש בי תחושות של חרטה על זה ששכבתי איתו ותחושות שאיך נתתי לו להתנהג אליי בצורה כזאת או איך לא עניתי בצורה שצריך לענות איך בעצם נתתי לכל הדבר הזה לקרות? אני לא יודעת איך להתמודד עם הרגשות האלה..אני בת 16 וחצי אין לי הרבה עיסוקים וגם כשיש העיניין עדיין מעסיק אותי וקשה לי מאוד עם זה שנתתי את הבתולין שלי לגבר שממש במלוא המילה לא שווה את זה..

תשובה:
הי לך, אני מרגישה את החרטה שלך בין המילים. הרבה נערות מתחרטות על ה"פעם הראשונה" שלהן מכל מיני סיבות. נשמע שבאותה סיטואציה כשהיית עם החבר התנהלת בהתאם לרגשות שלך, ונראה שבאותו הזמן ההחלטה היתה מתאימה לך. איך יכולת לדעת שהיחס שלו ישתנה? איך יכולת לדעת שתרגישי חרטה? את לא יכולת לדעת!!! הלוואי וכולנו היינו יודעים מה יקרה בהמשך ולפי זה לקבל החלטות מבלי חרטה - אבל אנחנו לא. נורא קשה לחיות את החיים ולשפוט את עצמך כל הזמן בראייה לאחור. את שופטת את עצמך לחומרה ולא בצדק. נערה בגילך, שליוויתי לפני כשנתיים אמרה לי שהפעם הראשונה שלה היתה גרועה כי החבר שלה התנהג אליה לא יפה ועזב אותה באותו ערב. היא קבלה החלטה, שהחבר הבא שלה, יהיה אחרת ואותו למעשה היא תחשיב כראשון שלה. וכך עשתה אפילו שידעה שהוא למעשה השני. זאת דרך אחת להתמודד ושעזרה לאותה נערה. את צריכה לחשוב מה יעזור לך לסלוח לעצמך כדי להמשיך הלאה ולחפש זוגיות שתהיה לך מתאימה יותר. ותזכרי, שיהיו לך עוד הרבה מערכות יחסים ואת לא יכולה להיות קשה עם עצמך. מקווה שעזרתי ומקווה שתתחזקי ותסלחי לעצמך. את נשמעת אדם מקסים שמגיע את הכי טוב שבעולם. בהצלחה


בת 17 שואלת: #96918
שלום , אני בת 17 וניסיתי לשכב עם חבר שלי ניסינו במשך יום ולא הצלחנו כי כאב לי ואז אחרי יום הוא ניסה שוב ולא נראה לי שהיתה חדירה אבל ירד דם והלכתי לרופא נשים והרופא אמר לי שזה די פתוח ואני כבר לא בתולה .... אז אני בתולה?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אם הפין שלו נכנס לנרתיק שלך, אז את כבר לא בתולה. זה לא משנה אם הוא נכנס עד הסוף או לא. אבל ברגע שהפין נכנס, את כבר לא בתולה. בנוגע לזאת שזה היה הפעם הראשונה שלכם, ומעבר לזה שכאב לך, איך היה? זה היה מגע שרציתם יחד? היה מרגש? היה מאכזב? בנוגע לכאב, אני מציעה שתיכנסו ללינק הזה באתר שלנו. יש מידע על הפעמים הראשונות לקיום יחסי מין, וכמה טיפים על הכאב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בת 16 שואלת: #96347
היי אני בת 16 ואתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי באופן מלא בפעם הראשונה. ניסינו כמה פעמים לפני את החלק של החדירה ובאף אחד מהפעמים לא ירד לי דם. עכשיו, בערך יום אחרי יחסי המין המלאים בפעם הראשונה ירד לי מעט דם. זה הגיוני? כבר קיבלתי מחזור החודש והפעם הבאה היא עוד שבועיים בערך, מה יכול לגרום לדם?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאת פונה אלינו. הפעם הראשונה לקיום יחסי מין הינה מסעירה ומרגשת ומעלה לא מעט שאלות בקרב הרבה נערות ונערים. מעט הדם שאת מתארת שירד לך יכול לנבוע מקריעה של קרום הבתולין. קרום הבתולין הינו רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. ישנן הרבה צורות שונות של קרום בתולין - ישנן נשים ונערות שאצלן הוא גמיש מאוד ויכול להימתח בעת כניסה של הפין, ישנן כאלו שיש להן קרום דק מאוד אשר יכול להיקרע בעת פעילות גופנית או בעת החדרת טמפון. ישנן אפילו נערות ונשים שנולדות ללא קרום בתולין. לעיתים יכול לרדת דם כאשר קרום הבתולין נקרע, כפי שאת מתארת. יש כאלו שזה קצת כואב להן ויש כאלו שלא מרגישות דבר. בכל מקרה, זהו תהליך טבעי ונורמלי של הגוף. אני מקווה שיחסי המין התקיימו בהנאה, ברצון הדדי וכמובן תוך שימוש באמצעי מניעה. על כל שאלה נוספת, את מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או בסניף הקרוב אליך. אנחנו כאן בשבילך!


בת 14 שואלת: #95325
שלום, אם אוננתי עם טמפון והכנסתי אותו טיפה עמוק זה אומר שיכול להיות שקרעתי את קרום הבתולין? אני ממש אשמח שתענו לי אני מאוד בלחץ

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת מאוננת. זוהי דרך נפלאה לחקור את גופך ומיניותך ולגלות מה מענג אותך. קרום הבתולים הוא בעצם רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק ובה פתחים עדינים לאפשר לדם הווסת לצאת מן הגוף. כמו שלכל אחד גוף מיוחד ושונה, כך גם אין שתי נשים שאצלן קרום הבתולים הוא זהה. למעשה, יש נשים שנולדו ללא קרון בתולים כלל. אצל בנות שמשתמשות בטמפונים באופן קבוע בזמן הווסת, לעתים קרום הבתולים נקרע גם אם לא קיימו יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות. ייתכן שקרום הבתולים שלך נקרע כשהכנסת את הטמפון, גם אם לא הכנסת אותו עמוק, אך מדוע את בלחץ? לקרום הבתולים אין כל משמעות רפואית ואף אחד לא יכול לדעת אם קרום הבתולים שלך שלם או לא. רופא נשים יכול לבדוק אם קרום הבתולים שלם בבדיקה מיוחדת, אך אצל אישה שנולדה ללא קרום בתולים הוא לא יוכל לקבוע האם הקרום נקרע כתוצאה מיחסי מין, אוננות או מכל סיבה אחרת. אם את עדין מרגישה לא בנוח, את מאד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונמשיך לייעץ לך. דבר נוסף שחשוב לי לומר - הכנסה והוצאה של טמפון אל הנרתיק כשאינך בזמן ווסת עלולה להכאיב כי הנרתיק אינו מספיק רטוב. הקפידי לא להכאיב לעצמך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #94277
היי,אם אני מחדירה לעצמי שתי אצבעות ומכניסה אותם עד הסוף..הקרום שלי בטוח יקרע?אני רוצה לקרוע את הקרום לעצמי ..בגלל שאני וחבר שלי לא מצליחים לקרוע אותו ואולי זה מלחץ אני מעדיפה ליהיות רגועה עם עצמי ולקרוע אותו,איפה הוא נמצא וכמה עומק ורוחב צריך?בבקשה תעזרי לי

תשובה:
היי לא ניתן לקרוע את קרום הבתולין עם האצבעות הוא נמצא עמוק יותר ממה שהאצבע יכולה להגיע. שאלה חשובה יותר היא למה חשוב לך כל כך לקרוע את הקרום? אין לו חשיבות רפואית או אנטומית, מה גם שיש נשים שאין להם קרום בתולין- נולדו ככה, או שיש קרום עם הרבה חורים לאו דווקא כזה ששלם ונקרע. יש קרום שהוא גמיש וגם אם נקרע לא יורד דם. ייתכן שאצלך זה אחד מהמצבים האלה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #93385
חבר שלי בתול וגם אני . האם יש סיכוי למחלת מין ? בנוסף האם מחלת מין עוברת בגנים ? יש מצב שאצא מפגרת אבל אלו דברים שאינני יודעת ...

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו אך חסרים לי מספר נתונים. האם אתם מעוניינים להתחיל לקיים יחסי מין או שהתנסיתם עד עכשיו במגע מיני כלשהו? לגבי מחלות מין, הן עוברות במגע מיני אוראלי (מגע בין פה לאיבר מין), וגניאלי (כניסה של פין לפות) ואנאלי (כניסה של פין לפי הטבעת/ישבן) אז תצטרכו לברר האחד עם השנייה את ההיסטוריה המינית שלכם. מחלת מין היא לא דבר גנטי ולכן אין חשש שתעבור בגנים וגם אין קשר לפיגור אפשרי. בכל מקרה, אתם נשמעים לי זוג שמסוגל להפיק ממפגש אם תגיעו אלינו ל"דלת פתוחה" באר שבע" ושם תוכלו לשאול את כל השאלות המעסיקות אתכם. בהצלחה


בן 19 שואל: #92626
אהלן, קיימתי עם בחורה יחסי מין כשזה הפעם הראשונה שלה וכאב לה ולמרות כך המשכנו כמה פעמים. לאחר יום היא החלה לסבול מכאבי בטן עזים בלי יכולת לעמוד. כמו כן היא אמרה שיש שמרגישה כאילו צורך לשירותים לעיתים תכופות, אך לשווא. ירד לה גם מעט דם. היא לחוצה מאד כנל גם אני כמובן שקיימנו יחסים מוגנים עם קונדום וחומר סיכה והכל.. אשמח לתשובה. תודה

תשובה:
שלום לך, אתה כותב שקיימתם יחסי מין עם קונדום ולכן אין חשש להריון. נשמע מהתיאור שלך שהבחורה שהיית איתה ממש סבלה וחשה כאב רב מקיום יחסי המין איתך. זאת הייתה הפעם הראשונה שלה שיכולה להיות כואבת אם נוהגים באופן לא רגיש וכמו שתיארת כאב לה והמשכתם. יכול להיות שיורד לה דם מקרום הבתולין שנקרע אך יכול להיות גם שנפצעה בזמן יחסי המין. אם היא ממשיכה לחוש כאבי בטן עזים וצורך תכוף לשירותים כדאי אולי שתיפנה לרופא לבדיקה. אני מציעה לך לשים לב לתחושות הבחורה שאיתה אתה מקיים יחסי מין. קיום יחסי מין לא אמורים לכאוב גם לא בפעם הראשונה , אם בחורה אומרת לך שכואב לה כדאי שתגלה בגרות ותפסיק את יחסי המין. אתה מוזמן לפנות אלינו לכל שאלה ויעוץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92374
היי, שכבתי עם חבר שלי כמה פעמים ובקושי הייתה חדירה. כאב לי נורא בכל פעם ולא ירד לי דם, לדעתי לא נקרע לי הקרום ביתולין. בכל המקרים שניסינו זה לא צלח. למה? זה אומר שאני לא יוכל לשכב? יכול להיות שהקרום נקרע ולא ידעתי?

תשובה:
הי לך, נשמע שאתם רוצים מאוד מאוד שתהיה לכן חדירה מוצלחת. מה שאת מתארת מאפיין נערות רבות שמתחילות לקיים יחסי מין בגיל צעיר. הייתי מציעה לכם, להתחיל עם מגע מיני שגורם לכם לעונג והנאה, ללא חדירה ואם מצאתם מגע שנעים לכם אז אחכ תנסו שהחבר שלך יגע בך עם האצבע באיבר המין שלך אך המגע חייב להיות עדין ואיטי ולא בבת אחת וחזק. רק אחרי כמה ניסיונות מוצלחים אלו, תוכלו לנסות להתחיל חדירה עם הפין שלו לנרתיק שלך ואז החדירה חייבת להיות לאט לאט ורק כשאת מרגישה שאת מגורה ע"י כך שתרגישי רטיבות באזור איבר המין. אל תמהרו עם החדירה אם כואב. יחסי מין הם לא דבר כואב כשנעשה בצורה נכונה ועדינה. הייתי מאחלת לך שהפעם הראשונה תהיה כמו שחלמת עליה וכייפית ומבלי שתסבלי. אנחנו כאן עבורך בכל שאלה ואני גם מזמינה אותך ואת חבר שלך להגיע לסניף "דלת פתוחה" תל אביב לייעוץ ויכינו אתכם לקראת הפעם הראשונה שלכם. לגבי קריעת קרום הבתולין, חשוב לי שתדעי שיש נערות רבות שנולדות ללא קרום ובמידה וקיים, לרוב יהיה דימום קל לאחרי המגע המיני. הקרום ממוקם כ2 ס"מ מפתח הנרתיק ואין צורך בחדירה מלאה בכדי שייקרע. בהצלחה ושנה אזרחית טובה


בן 17 שואל: #92189
אני עוד בן 17 ואני עדיין בתול האם זה כל כך נורא והאם כדאי לי להתנסות עם זונה

תשובה:
שלום לך. זה ממש ממש לא נורא. אני יודעת שבחברת בני הנוער היום יש לחץ על איבוד בתולים, אבל פעם ראשונה יש רק פעם ראשונה! כשמקיימים יחסי מין מתוך קשר בריא של אהבה, תקשורת, אמון ופתיחות זאת חוויה הרבה יותר טובה ובריאה מאשר לאבד את הבתולים כשאתה שוכב עם מישהי שאינך מכיר והיא אינה מכירה אותך. לגבי שאלתך על קיום יחסים עם זונה. הנשים והגברים שעוסקים בזנות אינם נמצאים שם לגמרי מבחירה ועליך לחשוב על כך שכשאתה הולך אל זונה, מעבר לכך שמדובר על מקצוע מאוד מנצל וקשה, אתה בעצם תחווה חוויה שאינה אמיתית ואינה מלמדת כלל. אני ממליצה לך שתנסה לבסס קשר של אהבה וחברות עם בת זוג קבועה ורק כשאר שניכם תרצו בכך, תעניקו האחד לשניה חוויה נפלאה, מכבדת, מהנה ולא מנצלת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #91726
היי שלום, אני מצטערת על השאלה הטיפשית לומרות שכתבת פה הרבה פעמים, אני בת 17 בתולה ואני מפחדת שבפעם הראשנה שאני יעשה ירד דם וירד לו כל החשק ושכל החדר היה דם האם יש דרך למנוע תדם? שלא ירד? ועם ירד יורד הרבה ? או קצת?

תשובה:
שלום לך. חשוב שתדעי שיש הרבה נשים שבגלל לא יורד להן דם ויש כאלה שיורד להן קצת וכאלה שיורד להן הרבה אבל בודאי לא ימלא את החדר... אם את נמצאת בקשר אינטימי עם בחור, אין סיבה שהדם יגעיל אותו ואם כן, אז שניכם לא מוכנים לקיים יחסים, אולי לא אחד עם השני ואולי בכלל. תחשבי על זה ואולי גם תדברי איתו. הכי חשוב ביחסי מין זו התקשרות בין בני הזוג!!


בת 16 שואלת: #91713
הי . בהמשך לשאלה הקודמת שלי . אם יוצא טיפה של דם אך דם שהוא אינו בצבע אדום חזק יכול להיות שזה כי קיים פצע ולא כי נקרע קרום הביתולים? כי יש שם באיזור כמו מין פצע ויכול להיות שמימנו ירד הדם ולא מן קרום הביתולין. זה אומר שהוא לא נקרע ?

תשובה:
לפעמים קרום הבתולין לא נקרע בבת אחת, לפעמים נשארות שאריות עור אולי זה נראה לך כמו פצע. לא לכל הנשים יורד דם בפעם הראשונה ובכלל וגם כמות הדם שונה מאשה לאשה, זה תלוי בעובי הקרום ובמבנה שלו. אז אם יש משהו שמפריע לך, כדאי אולי לגשת לרופא. בסניפי הדלת הפתוחה יש רופא/ה מתנדב/ת שאפשר לקבוע תור ולהיבדק בסודיות ולהבהיר מה הדבר.


בן 105 שואל: #91659
יש לי שאלה טיפה מוזרה אני בת 18 ואני בתולה.. ישלי חבר ואני מפחדת הסקס הראשון. מפחדת מהכאב מהדם מהכל.. אני מגיל 3 הייתי 6 שנים בהתעמלות קרקע והפסקתי, בנוסף רכבתי על סוסים חצי שנה. לפי מה שידוע לי שני הדברים האלה יכולים לקרוע את הקרום.. השאלה שלי היא כזאת יש מצב שהקרום שלי נקרע עקב פעולות אלה? והאם יש דרך לבדוק או משהו כזה תודה רבה :)

תשובה:
שלום לך. שאלתך אינה מוזרה כלל! ישנן הרבה שאלות שקשורות לקרום הבתולים ולפעם הראשונה וזה הגיוני לגמרי וטבעי שתרצי לדעת עובדות נכונות על גופך. אענה לך ראשית לגבי קרום הבתולים. למען האמת לא מדובר על קרום, אלא על רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. ניתן למצוא הרבה צורות של קרום בתולים. אצל חלק מהבנות יש הרבה פתחים קטנים בקרום, אצל חלק יש פתח אחד מרכזי וחלק נולדות ללא קרום כלל (הפתחים נועדו לאפשר לדם הווסת לצאת מהרחם דרך הנרתיק). כפי שאת מתארת לעתים קרום הבתולים אכן נקרע כתוצאה מהתעמלות או רכיבה על סוסים וכמו כן אצל חלק מהבנות שמשתמשות באופן קבוע בטמפונים בעת הווסת. בעיקרון, ניתן לבדוק אם קרום הבתולים שלך עדין "בצורתו המקורית" (הוא אף פעם לא שלם), אך, תארי לך מצב שבו נולדת ללא קרום בתולים כלל...רופאת הנשים לא תוכל לדעת למעשה את הסיבה. לגבי הפחד מהסקס הראשון, גם הוא טבעי לחלוטין. למען האמת, יש כמה פעמים ראשונות בהן את ובן הזוג שלך מתרגלים למגע ולתחושות בעת קיום מגע מיני.אני ממליצה בחום שתדברי עם בן הזוג שלך ותשתפי אותו בחשש שלך. לפני שתקיימו יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות, ישנם עוד סוגי מגע מיני שתוכלו לחוות ביחד. כך תכירי את הגוף של בן הזוג שלך וגם את גופך שלך. תוכלי להנחות את בן הזוג שלך לגבי איזה סוג מגע והיכן נעים לך ובן הזוג שלך יוכל להנחות אותך. נסו לחוות עונג ממגע משותף (לדוגמה באוננות הדדית) עוד לפני שתקיימו יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הפות. גם אז, חשוב שתרגישי שאת מגורה מספיק ושהנרתיק שלך רטוב מספיק וזה יקל על הכניסה של הפין אל הפות. מה שחשוב הוא להיות קשובים האחד אל השני ולעשות דברים בהסכמה ובהנאה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #91176
שלום זה שאלה טיפה מוזרה, קיימתי עם חבר שלי עשרות פעמים יחסי מין עם קונדומים. השאלה זה באף פעם מקיום היחסים לא היה דם (גם לא בפעם הראשונה) זה לגיטימי?

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך אינה מוזרה כלל! כמו הרבה בנות נוספות שמעת שקיום יחסי מין צריך להיות מלווה בדימום. האמת היא? זה לא כך. אצל חלק מהבנות מופיע דימום בפעמים הראשונות שהן מקיימות יחסי מין שמשלבים כניסה של הפין אל הפות ואצל חלק לא. כמו שאף גוף לא זהה לגוף אחר, כך ניתן למצוא הרבה צורות של קרום בתולים. אצל חלק מהבנות יש הרבה פתחים קטנים בקרום, אצל חלק יש פתח אחד מרכזי ואצל חלק אין קרום כלל (הפתחים נועדו לאפשר לדם הווסת לצאת מהגוף). חלק מהבנות אכן מספרות על כאב או דימום קל בעת כניסה של הפין אל הפות וסביר להניח שזה נובע מהצורה של קרום הבתולים שלהן. ייתכן כמו כן, חשוב לזכור שעל מנת שנוכל ליהנות מיחסי מין עלינו להרגיש שבן הזוג מכבד אותנו וקשוב לנו. כשהקשר הוא כזה, נוכל להגיע לקיום יחסי מין שאנו רוצות ובטוחות בזה וגם הגוף שלנו יהיה נינוח ומוכן ואז הסיכויים לדימום או כאב הם די נמוכים. כל טוב.


בן 22 שואל: #91143
שלום , אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה. במשך כחודש הכנסתי רק אצבעות ועכשיו הכנסתי את איבר המין . במהלך היחסים לא ירד לה דם ולא הרגישה כלל וכלל כאב , להפך . טוענת שהרגישה סוג של הנאה למרות שאני הראשון שלה אני מאוד חושש . אם תוכלו להחזיר לי תשובה בהקדם זה ממש ירגיע אותנו . למה היא לא דיממה ? למה היא לא הרגישה כאב ? למרות שזאת הפעם הראשונה ועוד עם אמצעי מניעה. תודה רבה , מחכה לתשובה .

תשובה:
שלום לך. יחסי מין שנעשים בין בני זוג בהסכמה, אינם צריכים לכאוב כלל. הם אמורים להיות מהנים, מענגים ומקרבים. אתה צריך דווקא לשמוח שחברה שלך לא הרגישה כאב. זה רק מדגיש את העובדה שהיא הרגישה בשלה לקיים יחסי מין, שהיא סומכת עליך ומרגישה איתך בנוח. הנושא של דימום בעת קיום יחסי מין בפעם הראשונה נובע מתפיסה מוטעת לפיה בעת כניסת הפין לפות נגרמת קריעה של קרום הבתולים שמלווה בדימום. בחלק גדול מהמקרים אין זה כך. קרום הבתולים בעצם אינו "קרום", אלא רקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. חלק מהבנות נולדות בלי קרום בתולים בכלל ואצל אחרות הוא קרום כל כך גמיש שהוא פשוט נמתח בעת קיום יחסי מין. בקיצור, לחלק גדול מהבנות לא כואב ולא יורד דם בפעם הראשונה. אל תהיה מוטרד מכך! נסה להתרכז בקשר ביניכם ובכיף שבמגע הזוגי. כל טוב.


בת 18 שואלת: #91050
שלום, כבר מגיל צעיר נהגתי לאונן. בעיקר על ידי גירוי חיצוני, אבל גם על ידי החדרת חפצים שונים לפות. לפני זמן מה החדרתי חפץ גדול מבד"כ (אך לא פעם ראשונה שהחדרתי חפץ בגודל הזה). על כל פנים בלי ששמתי לב בכלל (בלי שום כאב יוצא דופן) בסוף ראתי דם, והרבה ממנו. מהבנתי זה היה קרום הבתולין שלי שנקרע. הרגשתי מאוד לא טוב עם עצמי ומבוישת. שאלתי היא כזאת, הבנתי שיש מצבים שדימום יכול להופיע גם אחרי הפעם הראשונה. מה הסיכויים שאדמם שוב? אני במערכת יחסים, וזה ידוע לי שיש בנות שלא מדממות בכלל ואין להן בכלל קרום בתולין. אבל זה יותר בשביל ההרגשה שלי פחות בשביל להראות לו שאני באמת בתולה.. באותו הרגע הרגשתי מאוד רע עם עצמי, האם יש סיכוי שאוכל לשחזר את החוויה עם בן זוגי ברגע המתאים? תודה.

תשובה:
היי לך, ראשית, ייתכן שקרום הבתולין שלך נקרע, אבל יתכן שפצעת את עצמך ולכן הדימום. הייתי ממליצה לך לקבוע תור לרופא/ת נשים, רק בשביל להיות בטוחה. דבר שני, יש כמה סוגים של "בתולין". בתולין יכול להיות האם יש לך קרום בתולין או שלא. כמו שכתבת, וזה ממש נכון, יש בנות שבכלל לא נולדות עם קרום בתולין, או שקרום הבתולין כל כך גמיש שגם כשיש חדירה הוא לא נקרע. האם הדבר אומר בהכרח שהן לא בתולות? ממש לא! ויש את הסוג השני של בתולין, של האם קיימת יחסי מין או לא. לכן גם גברים הם בתולים. כלומר השאלה של בתולין היא איך *את* מרגישה ומחליטה. בתכלס, את היחידה בעולם שיכולה להחליט אם היא בתולה או לא. אם את מרגישה שאת עדיין בתולה (מה שנכון) - זה שקרום הבתולין שלך נקרע חסר משמעות. לצערי אין באמת דרך שתוכלי לגרום לזה שתדממי ושקרום הבתולין שלך ייקרע שוב. אבל מה שבאמת חשוב זו התחושה שלך. את תקיימי יחסי מין בפעם הראשונה, וזה אמיתי. את כבר לא תהיי בתולה אחר כך, וזה הכי אמיתי בעולם. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #90867
היי עם אני אמורה לקבל מחזור יחסית בקרוב וקיימתי יחסי מין בפעם הראשונה וירד דם איך אני ידע לדעת עם קיבלתי מחזור (סורי על השאלה הדבילית)

תשובה:
כאשר מקיימים יחסים בפעם הראשונה, נקרע קרום הבתולין ואז, אצל חלק מהנשים, יורד דם. לפעמים יותר ולפעמים בכלל לא, אבל זה בהחלט טבעי. אין קשר למחזור שאת צריכה לקבל בקרוב. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה. אם את רוצה לקבל ייעוץ בקשר לכך או בכל נושא אחר, נשמח אם תפני לדלת פתוחה בטלפון או בביקור בסניף הדלת באזור מגוריך. את הזמנים בהם ניתן לפנות ליועצת תוכלי למצוא באתר דלת פתוחה.


בת 21 שואלת: #90818
שלום.. יש לי 2 שאלות. אחת.. אני והחבר הנוכחי שחמ התחלנו לשכב בערך לפני חצי שנה.. הוא היה הראשון שלי.. ולא ירד לי דם. עכשיו רציתי לדעת איך זה הגיוני שקרום הבתולים נקרע אבל לא יורד דם? אחרי חודששהתחלנו לשכב באחת הפעמים היה לי דימום קטן אבל הבנזוג שלי אמר שזה דימום שכנראה נגרם כי הוא פצע אותי..הוא יותר מנוסה ממני והוא יודע איך דם של קריעת הקרום בתולים אמור להראות.. ויש לי עוד שאלה אנחנו שוכבים כבר די הרבה זמן ולא מעט אבל אני אפעם לא מצליחה להגיע לאורזמה אני הכי נהנת איתו בעולם ויש משיכה מטורפת בינינו כיף לי ויש לי צמרמורות בכל הגוף והתכווצויות שאני לא מסוגלת להמשיך יותר התכווצויות כאלה שאני מרגישה שזהו זה השיא.והוא תמיד מבקש ממני תמשיכי עוד כדי שתגיעי לאורגזמה אבל באיזשהו שלב אני מפסיקה כי אני באמת מרגישה שאני לא מסוגלת יותר אני נהיית תשושה והוא לוקח את הפיקוד נורא מפריע לו שאני לא מצליחה להגיע לאורגזמה ולהנות כמוהו גם לי זה מפריע כי אני באמת נורא נהנת ואני חר מבינה למה אני לא מצליחה להגיע לשיא תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ראשית כל אני שמחה לשמוע שאת בזוגיות טובה, שאת נהנת ושלבן זוגך חשוב שתגיעי לאורגזמה, כל אלה כבר התחלה מצויינת. לגבי שאלתך הראשונה, חשוב לי להסביר לך שקרום הביתולין איננו "קרום". מדובר ברקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק, כך שאי אפשר באמת לקרוע אותו, ולכן זה נורמלי לחלוטין שלא ירד לך דם, לא לכל הבנות יורד דם בפעם הראשונה. לגבי הדימום, שהגיע בהמשך יכול להיות שזה כתוצאה מכך שחור הנרתיק שלך עדיין צר ולכן באמת, כפי שבן זוגך אמר, זו יכולה להיות הסיבה שהוא פצע אותך. אך פציעה כזו יכולה להיגרם גם כתוצאה מכך שלא היית מספיק רטובה לפני החדירה, מה שמוביל אותי לשאלתך השנייה. כדי להימנע מפציעות, כאבים ושיהיה לך יותר נעים חשוב לעשות הרבה "משחק מקדים" לפני החדירה. זה יכול לכלול מין אוראלי או גירוי נעים עם האצבעות את הדגדגן, על מנת שתהיי מגורה מינית. חשוב לי לציין שהדגדגן (החלק הנעים אצל האישה) נמצא בחלקו העיליון של הפות ולא בתוך הנרתיק. זה לחלוטין נורמלי שעדיין לא הגעת לאורגזמה, גוף האישה הוא מורכב ולכן לוקח לרוב הנשים זמן לגלות מה נעים להן. יתרה מזאת, נשים רבות מגיעות לאורגזמה רק/בעיקר דרך יחסי מין ללא חדירה, לכן חשוב שתתנסו יותר גם בזה. להרבה נשים קשה להגיע לאורגזמה מחדירה, ולפעמיים זה דבר שמתפתח עם הזמן והניסיון ולפעמים גם לא וזה בסדר. עם זאת מהצד השני, את מתארת הנאה גדולה, צמרמורות, והתכווציות שמונעות ממך להמשיך, כל אלה הם דברים שקורים כשמגיעים לאורגזמה. לכן, על מנת שתוכלי לדעת מתי הגעת לאורגזמה חשוב שתתנסי קודם עם עצמך. אני ממליצה לך לאונן לבד ולגלות מה עושה לך נעים ואיך זה מרגיש כשאת מגיעה לאורגזמה ועם הידע הזה תבואי ליחסי המין המשותפים שלכם. אחרי שתגלי לבד מה עושה לך טוב, חשוב שתהיה תקשורת פתוחה בינכם, ותגלו ביחד מה נעים לך ומה נעים לו. תמשיכי להנות ולגלות את מיניותך, בהצלחה :)


בת 19 שואלת: #90617
היי, רציתי לשאול שאלה עקב קרום הבתולין. ראשית אני רוצה לספר שמגיל 15 נהגתי לאונן ולהחדיר דברים דקים עד שפעם אחת בכיתה יב החדרתי משהו שגרם לי לטיפות דם בהירות.. אני יודעת שיכול להיות שזה הבתולין בהתחלה זה מאוד הרגיש לי רע כי בכוונתי לשמור על היותי בתולה עד שאפגוש במישהו המתאים שהכי אוהב אותו ואתן לו בפעם הראשונה..אז השאלה שלי היא האם אני נחשבת בתולה בגלל שלא קיימתי יחסי מין? או שלא בגלל שאולי הקרום נקרע? תודה על העזרה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, אני שמחה לשמוע שאת נוהגת לאונן ושאת חוקרת ולומדת את הגוף שלך. זה מאוד חשוב לכל אישה לדעת מה עושה לה טוב ולהכיר את עצמה. שנית, בנוגע לשאלתך על הבתולין. אני רוצה שתדעי שההגדרה להאם אישה נחשבת לבתולה או לא, היא הגדרה חברתית בלבד. אצלנו בחברה נהוג להגדיר שאישה כבר לא בתולה אחרי שהיא קיימה יחסי מין עם כניסה של פין לפות. לפי הגדרה זאת את עדיין בתולה ואת יכולה להיות רגועה. בנוגע לקרום הבתולין. אני מבינה שאת מודאגת שמא הדימום שהיה לך נגרם כתוצאה מקריעת קרום הבתולין, דבר שלכאורה יעיד על כך שאת כבר לא בתולה. אז תדעי שבגלל שבתולין הם הגדרה חברתית בלבד, הם לא נקבעים לפי שלמות קרום הבתולין. במיוחד לאור העובדה שיש הרבה נשים שנולדות עם פתח בקרום הבתולין מלכתחילה או אפילו בלעדיו. לפיכך, ייתכן והחפץ אותו הכנסת לפות גרם לפתח בקרום הבתולין שלך ולכן דיממת. אך זה לא משפיע על האם את בתולה או לא. לסיכום, אני רוצה לחזק אותך ולאחל לך להמשיך ולהינות מהגוף שלך, כל טוב.


בת 18 שואלת: #90294
היי יש לי חבר חצי שעה ולפני כחודשים ניסינו לקיים יחסי מין, זה הפעם הראשונה שלי וכאשר ניסינו לחדור הוא לא הצליח , ניסינו לפתוח בעזרת אצבעות על מנת להקל על הכאב אבל זה לא עזר, הצלחנו לקיים חדירה רק לאחר שלושה שבועות של נסיונות וכאשר הצלחנו ירד לי כמות מוגזמת של דם במשך שבוע.... עבר מאז כבר כמעט חודש וכל פעם החדירה הראשונית כאבה ולסיום ירד קצת דם, אני מאוד רגוע במהלך היחסים איתו והכל נעשה בעדינות אבל הכאב לא נפסק...יכול ליהיות שנפצעתי ?

תשובה:
הי לך, הפעם הראשונה מצריכה רגישות וסבלנות כי לפעמים החדירה היא קשה בגלל הכאבים אז כל פעם צריך לנסות קצת, כאשר כל תהליך החדירה צריך להיות כייפי ומענג ולא בצורה שיעורי בית שחייבים לסיים. ייתכן והדימום עדיין ממשיך כי יש לך קרום בתולין עם פתחים קטנים ולא פתח אחד (שנקרע לרוב מהר יותר). ייתכן וגם במהלך יחסי המין, בן הזוג שלך פוצע אותך במידה והחדירה עמוקה מאוד וארוכה או אם את יבשה ולא מגורה. הייתי ממליצה לך לקבוע תור אצל רופא נשים בכדי שיעשה לך בדיקה וגינאלית ויבדוק בוודאות את סיבת הדימום החוזר. אנחנו כאן עבורך כשתצטרכי


בן 20 שואל: #90292
אף פעם לא נגעתי בבן בחיים שלי ואז היה לי חבר שאני והוא התחלנו לעשות את הדברים האלו קודם הוא היה משחק לי באיבר ומחדיר רק את הראש ואחרי 4-5 חודשים הכנסנו את הכל ולא ירד לי טיפת דם. אני רוצה לדעת למה זה ואם זו תופעה שכיחה ואיך אני יכולה לדעת אם אני בתולה או לא? ואם אני רוצה להיבדק יש מה לבדוק? ואם כן אני רוצה עזרה מגניקולוגית שהיא לא באזור יפו ואין במרפאה זכר למישהו ערבי כי אני מהמגזר בבקשה את עזרתך 😢

תשובה:
שלום לך, אני מבינה ללבך. ראשית דעי שהפניות אלינו הן חסויות ואנונימיות והרבה בנות פונות בנושאים אלו. את שואלת מספר שאלות ואנסה לענות לך על כולן: ראשית, תופעת הדם במהלך קיום יחסי מין לא קורית תמיד. הפות שלך שונה מכל פות של בחורה אחרת ועל כן טבעי ונורמלי שלא ירד לך דם, לא לכולן יורד ולכן זה בסדר גמור ומהבחינה הזו את יכולה להיות רגועה שאין מה לבדוק. לגבי שאלתך להאם את בתולה: בתולין הוא דבר אישי וסובייקטיבי- רק את תוכלי לבחור, להחליט ולדעת אם את בתולה. כלומר, אף גבר איתו תהיי לא ידע על היחסים שקיימת אלא אם כן תספרי לו. קרום הבתולין של כל אחת ואחת מאיתנו הוא שונה ולא לכולן יורד דם. לא אצל כולן הוא קיים, בחלקנו הוא מחורר, דק מאוד וכן הלאה.. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקה בדלת פתוחה בתל אביב ביום בו תגיע רופאה. הרימי טלפון בימים ראשון, שלישי או חמישי וקבעי תור ללא עלות.