A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

בת 18 שואלת: #111806
שלום,שכבתי עם החבר שלי ללא אמצעי הגנה,אך הוא לא גמר בתוכי למרות שיש חשש שאולי יצא קצת, אני מאחרת כמעט בשבוע במחזור שלי.בנוסף יש לי בכללי בעיות של כאב במחזור ולכן עברתי כמה בדיקות אחת מהם היא אולטרסאונד.ההורים שלי לא יודעים מזה ובבדיקת אולטרסאונד הייתה יומיים אחרי האיחור ככה שברולט אסטוני לא ראו כלום(מאוד פחדתי שיראו ולא אדע איך להסביר).באולטרסאונד אמרו שיש לי ציסטה או ביצית גדולה מידי וזה במעכב,יכול להיות שזה בעצם הריון ופירשו את זה ככה? אם כן,אני מגיעה אליכם ובודקת אם כן?ולאחר מכן הולכים לבית חולים?לא הבנתי איך זה אנונימי...תודה!

תשובה:
שלום לך, הדרך הכי טובה לדעת אם את בהריון היא לעשות בדיקה ביתית, בפרט שכבר מאחר לך המחזור. התוצאה שתתקבל מהבדיקה תהיה נכונה ברמת וודאות גדולה מאד. בדיקת אולטרסאונד רק יומיים לאחר האחור לא תראה כלום בחלל הרחם, ומה שראו באולטרסאונד קשור ככל הנראה לשחלות ולא לרחם. את מוזמנת להגיע אלינו לאחד הסניפים לערוך בדיקת הריון בליווי יועצת וללא כל עלות. את יכולה גם לבצע אותה באופן עצמאי אם תקני אותה בעצמך. בכל מקרה את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים בכדי לשמוע על מגוון אמצעי המניעה הקבועים שניתן יהיה להתאים לך יחד. פני אלינו בכל שאלה בהמשך. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #111718
אני בת 14 ויש לי כמה שאלות? (1) בהתחלה הייתי משתמש בטמפונים בלי מוליך ואז עברתי למוליך ויום אחד קיבלתי ככה סתם ולקחתי מחברה שזה היה בחי מוליך,ופתאום שמתי לב שזה ניהיה לי מאוד לא נוח .לאיזה חור מכניסים את הטמפון? ובנוסף מה קורה אם הוא במידה גדולה מידי? (2)יש ילד בכיתה שלי שממש חייבבתי במשך תקופה ארוכה ומאז כל פעם שאני אפילו לידו אני מזה מתפדחת מלחשוב על זה, אגב בכל משך התקופה שחייבבתי אותו זה היה כי חשבתי שהוא מחבב אותי. איך לדעת אם הוא מחבב אותי?

תשובה:
שלום לך, שאלותיך מבורכות ואני שמחה לראות שאת מודעת לגוף שלך ושאת מתייעצת. 1. אין סיכוי שהכנסת לחור הלא נכון מכיוון שחור השתן הוא קטן מאוד ולא ניתן להכניס אליו כלום. הסיבה שאני משערת שכאב לך היא שטמפון ללא מוליך "מחוספס" יותר מטמפון עם מוליך אשר יש לו מעטפת של פלסטיק חלק. זה טוב שניסית כמה סוגים וככה את יודעת מה יותר נוח לך. כמו כן, לטמפונים יש כמה מידות ואותן בוחרים בהתאם לכמות זרימת הדם בזמן הווסת, לא יכול להיגרם נזק בשימוש במידה גדולה יותר, זה פשוט יכול ללמד אותך איזה מידה נכונה לך ומה כדאי לך להמשיך להשתמש. 2. אני שמחה לשמוע שיש מישהו שאת מחבבת, אלו תחושות נעימות לחוש. זה טבעי מה שאת מתארת שאת "מתפדחת" לידו, הרבה פעמים דווקא ליד אנשים שמוצאי חן בעינינו אנחנו מרגישים חוסר נעימות וזה בגלל התרגשות מהנוכחות שלהם. הזכירי לעצמך שהוא פשוט עוד ילד בכיתה שלך, שפשוט יש בו תכונות שמוצאות חן בעיניך שזה נחמד. לגבי האם הוא חושב עליך את אותן מחשבות. אני מאמינה יותר מהכל בתקשורת! הדרך הקלה ביותר היא פשוט לשאול אותו באופן כנה אם הוא רוצה להיפגש או לבלות ביחד, לפי התשובה שלו תוכלי לראות אם הוא מעוניין לבלות זמן איתך כמו שאת איתו. שיהיה הרבה בהצלחה


בת 13 שואלת: #111614
שלום , אני בת 13 לא קיבלתי מחזור כבר חודשיים וחצי, אני מאוד מודאגת כול החברות שלי מקבלות באופן סדיר ורק אני לא משהו לא בסדר איתי ?

תשובה:
שלום לך אין לך ממה לחשוש. זה מאוד טיבעי בגילך שהווסת עדיין לא סדירה. נשמח להמשיך לענות לך על שאלות כשיש לך.


בת 16 שואלת: #111610
היי ליפני 12 ימים סיימתי מחזור עכשיו קיבלתי שוב מחזור. אני חא יודעת אם זה באמת מחזור.. אבל לא קיימתי יחסיי מין 4 חודשים אז לא ניראה לי שזה קשור להריון אז מה זה יכול להיות? זה נורמטיבי?

תשובה:
שלום לך אם לא קיימת יחסי מין או מגע מיני שבו נוזל הזרע היה בפתח הנרתיק אין אפשרות להכנס להריון. ואז מה שאת מתארת הוא המחזור. זה אפשרי שהווסת הקדימה הפעם וטיבעי בגילך. אין לך ממה לחשוש. כל טוב


בן 21 שואל: #111540
חברה שלי 4 ימים לפני מחזור והמחזור שלה סדיר בדרך כלל ולפני כמה ימים שכבנו והרגשתי שאולי יצאו כמה טיפות בפנים , היום שכבנו שוב והספקנו באמצע כי הרגשנו שמשהו לא בסדר הוצאתי וראיתי שכולו היה בדם , מה זה יכול להיות ?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאתה מתאר נראה כי מקור הדם הוא הוסת. האם הדימום המשיך? האם זה היה דימום שלך וסת? האם כאב לחברה שלך בזמן החדירה? אם זה וסת זה מצב שקורה לעיתים. חשוב שתדעו שאין בכך משהו פוגע או מזיק לאף אחד מכם. בנוסף, אני לא ממליצה לכם להסתמך על הימים שבהם בת הזוג שלך בדרך כלל מקבלת מחזור, זה יכול להשתנות מחודש לחודש וקשה מאוד לדעת מהו חלון הזמן שבו בטוח לקיים יחסי מין ללא חשש מהריון. זהו חלון זמנים שמשתנה מאישה לאישה ומחודש לחודש. ממליצה לכם תמיד להקפיד על שימוש באמצעי מניעה. כל טוב.


בת 28 שואלת: #111484
בעלון של הפוסטינור כתוב שאם המחזור מאחר ביותר מ-5 ימים לגשת לרופא וכאן נאמר שהמחזור יכול לאחר בשבוע או אפילו שבועיים בגלל הפוסטינור. מתי כדאי להתחיל לדאוג?

תשובה:
שלום לך, להתחיל לדאוג אין בכלל סיבה, מאחר שאם נטלת את הפוסטינור בחלון של 72 שעות לאחר קיום המגע המיני, הוא ב-100% מנע היריון. גלי סבלנות לאיחור, אני בטוחה שהמחזור עוד יגיע.


בת 15 שואלת: #111312
היי אני בת 15 ורציתי לדעת משהו ישלי כאבים ממש ממש חזקים בזמן המחזור ואני חושבת שזה לא תקיין ויש בעיה כי זה לא הגיוני שכל יום אני ישתה שלושה כדורים ויותר וגם זה לא עוזר אבל אני לא מסוגלת לחשוב על זה שרופאה או רופאה יגעו לי ב...זה הדבר שגורם לי לא ללכת לבדוק רציתי לדעת מה עושים בבדיקה אצל הגניקולוג

תשובה:
שלום לך, ראשית, כאבים בעת מחזור הם טבעיים ונורמליים, בעיקר בגיל ההתבגרות ואפילו בעוצמות שאת מתארת. אז אני לא חושבת שזה מצריך רופא/ת נשים. שנית, בבדיקת גניקולוג את יושבת על כסא מיוחד עם רגליים פשוקות והוא מחדיר לתוכך סוג של מוט עטוף בגומי שקוף (קונדום כזה) ובודק שבכל תקין ובמקום. הסיטואציה יכולה להיות קצת מביכה אך עם זאת, זכרי שהוא עושה את זה להמון נשים במהלך היום שלו, זה המקצוע שלו וזה מקובל שיהיה מישהו מקצועי שייגע לך.. בפות, כן זה השם. בכל מקרה, אין מה לדאוג יותר מידי מהכאבים, בגיל ההתבגרות (כמו זה שלך) זה נפוץ וטבעי וייתכן מאוד שבהמשך זה יתאזן. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111283
אני וחברה שלי שכבנו כמה פעמים עם קונדום אבל מדי פעם עשינו את זה בלי קונדום רק לכמה שניות ואז הפסקנו. לפני 4 ימים היא ראתה דם קרוש בתחתונים שלה. היא אמורה לקבל מחזור עוד שבוע. באותו היום התחילו לה הכעסים לפני מחזור. בכל אתר בערך כתוב שדם קרוש שבוע לפני מחזור אומר היריון. שנינו משתגעים, האם זה באמת נכון?

תשובה:
שלום לך. יחסי מין לא מוגנים, אפילו לכמה שניות, עלולים להוביל לכניסה להריון, זה קורה בגלל שמתחילת הזיקפה ועד השפיכה בסוף יש יציאה של זרע, הרבה קוראים לזה "טיפות אהבה". לכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה לאורך כל קיום החדירה, אני ממליצה לכם קודם כל להשתמש בקונדום באופן קבוע וגם לבחון אפשרויות נוספות של אמצעי מניעה, אתם יכולים לקרוא עליהם באתר: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 הופעה של דם בתחתונים לא בטוח יצביע על הריון, זה יכול להיות גם דימום ווסת לא סדיר, אל תסתמכו על מה שכתוב באינטרנט זה גורם לכם ללחץ מיותר. אם עברו 14 יום מהפעם האחרונה שקיימתם יחסי מין לא מוגנים כדאי לעשות בדיקת הריון, הרבה פעמים דימום הווסת לא מגיע בגלל הלחץ והחשש בתקופה הזו. בנוסף, כעסים זה לא התנהגות של לפני מחזור, חברה שלך יכולה להרגיש כעס או רגשות אחרים לאורך כל החודש בלי קשר למחזור שלה, הרבה אנשים חושבים שלפני ובזמן מחזור ההתנהגות של נשים משתנה אך זהו מיתוס שקרי. כל טוב.


בן 18 שואל: #111189
היי , אי בן 18 אני וחברה שלי שכבנו , בעיקרון היא לפני מחזור , באמצע היא הרגישה כאב ושמנו לב שיורד דם אז הפסקנו... הדימום הפסיק למשך יום אחד ובבוקר לאחר מכן הרגישה כאבה לה בטן והיה דימום יותר חזק .. בעיקרון המחזור שלה לא סדיר רציתי לדעת אם זה מחזור או דימום ואיך ניתן להבדיל ומה אפשר לעשות..?

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר, לא נראית כאן סיבה ממשית לדאגה. המחזור- ווסת, לא מופיע תמיד באותו אופן, ובוודאי שבשנים של גיל ההתבגרות (אתה בעצמך מציין כי המחזור שלה לא סדיר). לעתים, חדירה עלולה לגרום לדימום קטן וחולף, בגלל שפשוף או פגיעה קטנה בדופן הנרתיק. כיוון שחברתך היתה ממילא קרובה לזמן של המחזור החודשי שלה, ובתקופה זו, האיזור גדוש יותר בכלי דם (גם צוואר הרחם והרחם עצמה) יכול להיות שזה מסביר את הדימום. במידה והדימום נמשך יותר מהזמן לו היא מורגלת והוא נראה להחזק בהרבה מווסת רגילה, או מלווה בכאבים בלתי רגילים, מומלץ לפנות לרופאת הנשים שלה. כל טוב לשניכם.


בת 13 שואלת: #111120
השבוע התחיל לי המחזור בפעם החמישית אבל בין הפעם האחרונה שהייה לי ובין הפעם הזאת עבר חודשיים ובפעמים האחרות זה לא היה ככה וכמות הדם שיש עכשיו ממש גדולה ויוצא שאני צריכה להחליף תחבושת כל שעתיים בגלל שהיא כבר נהיית ספוגה בדם. זה נורמלי? כאילו אני מתכוונת אם זה נורמלי בגלל שאני רק בת 13 או שזה בגלל שלא היה לי מחזור חודשיים ברצף

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא נורמלי וטבעי מאוד. לוקח זמן עד שהוסת מסתדרת מבחינת הזמן שבו היא מופיעה, כמות הדם שיוצאת, התופעות לפני, תוך כדי ואחרי. הגוף שלך מבשיל ומתבגר וזה מאוד תואם את הגיל שלך. עדין לא עברה שנה מהוסת הראשונה, בדרך כלל לגוף לוקח שנה לפחות עד שהוסת נהייתה סדירה. היי רגועה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #111113
היי רציתי להתייעץ ולשאול לפני שאני מקבלת מחזור אני מרגישה נורא קשה לי להתרכז בלימודים אני מרגישה עצבות וחוסר חשק לפטפט עם חברות שלי ומידי פעם יש לי התקפים של בכי ועל כלום ואני כל הזמן אוכלת ומרגישה לא נעים עם עצמי יש דברים שאפשר לעשות שיקלו עליי? מה הסימינים המדויקים לפני קבלת המחזור

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות טרום ויסתיות (תופעות שונות המופיעות לפני הוסת). תופעות אלו קשורות להורמונים שנמצאים בגופך ומשפיעים על מצב רוחך, על האנרגיה שלך, אל השינויים במצבי הרוח. האם זה נמשך הרבה זמן? האם התופעות האלו הופיעו מהוסת הראשונה? האם לאחרונה יש שינוי? התעצמות של התופעות? אם זה פוגע בשגרת היום שלך, משפיע עליך מאוד אני ממליצה לך להתייעץ עם גניקולוג/ית או עם רופאת המשפחה שלך. מניחה שהם יוכלו להמליץ לך הכי טוב על דברים שיקלו עליך. בכל מקרה את מוזמנת לחזור אלינו ולהתייעץ (לאחר הייעוץ). כל טוב.


בן 16 שואל: #111028
נוסף לשאלה 111017 התחיל לה המחזור יום חמישי וכבר היום יום ראשון אין דם אין כלום לא בפד ולא בפיפי. זה טיפה מוזר לא?

תשובה:
המשך- דימום וסתי נמשך בין 2-8 ימים וזה נורמלי. לפעמים הוא גם נעלם ומתחדש אחרי כמה שעות ואפילו יום. גם אם הוא אורך 2-3 זה בסדר גמור ומשתנה בין אישה לאישה.


בת 17 שואלת: #110882
אני ביום השני של המחזור שלי ויש לי ממש טיפה דם זה משהו רע?

תשובה:
שלום לך, ביום השני של הוסת יכול להופיע דימום חלש. לפעמים הדימום החזק מופיע רק ביום השלישי. זה מאוד תלוי ושונה מאישה לאישה ולעיתים גם מחודש לחודש. כל טוב.


בת 14 שואלת: #110861
שלום , שנה שלמה לא קיבלתי מחזור ולפני חודש וחצי היו לי הפרשות חומות במשך שבוע והיום הן חזרו שוב . זה אומר המחזור קרב ?

תשובה:
שלום, ההפרשות החומות מצביעות על כך שהמערכת ההורמונלית עובדת ושהכל תקין וסביר מאד שגם הדימום יגיע בקרוב. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110859
המחזור שלי מאחר כבר 15 ימים אני חייבת להדגיש שהמחזור שלי מאוד מסודר ובגלל זה זה מדאיג אןתי יש לי כאבי בטן כל כך חזקים שאני אפילו לא יכולה ללכת וזה כל כך כואב ואני נורא פוחדת מזה שאני עדיין לא מקבלת

תשובה:
הי, המחזור יכול לאחר לפעמים גם אם הוא תמיד היה מאוד מסודר. זה יכול לקרות מסיבות שונות. ייתכן שהכאבים שאת מתארת נובעים מזה שהמחזור מגיע. מקווה שתרגישי טוב!


בת 15 שואלת: #110846
היי אשמח אם תעזרו לי, קיבלתי מחזור היום וממש כואבת לי הבטן וגם הרגל... אולי זה מוזר אבל יש לי מחזור כבר שנתיים וחצי וזה אף פעם לא קרה... יכול להיות שמשהו לא בסדר? או שיש צורך ללכת לבדוק ? אני ממש לחוצה מהרגל וכואב לי הכל....

תשובה:
שלום לך. אין סיבה שתהיי לחוצה. הרבה פעמים כשיש מחזור אז גם מקומות אחרים כואבים. הגוף נחלש ואז כל המקומות הפגיעים יותר רגישים. אם בכל זאת את מרגישה שהכאבים בלתי נסבלים, או שמשהו לא בסדר, אני ממליצה שתלכי לרופא/ה. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110745
היי תודה רבה על התשובה אבל יש משהו שמפריע לי והוא שאני לא מקבלת ואני ממש מפחדת שאני לא יקבל יותר ואני לא ממש רוצה ללכת לרופאה... אין דרך לזרז את המחזור שאני יקבל כי אני ממש מפחדת שאני לא יקבל אף פעם ועד איזה גיל אפשר לקבל?... תודה על ההבנה..

תשובה:
שלום לך, אצל נערות רבות הוסת אינה סדירה והתופעה שאת מתארת מאוד נפוצה. לשאלתך, אין גיל אחיד לקבל בו מחזור ואת עדיין בשיא גיל ההתבגרות. אם את עוד לא מרגישה מוכנה ללכת לרופא/ת נשים זה בסדר גמור וטבעי לחלוטין אבל אם תחליטי שאת רוצה להיבדק באיזשהו שלב, את מוזמנת להיבדק בדלת פתוחה הקרובה לביתך (אחת לכמה זמן מגיע/ה רופא/ת נשים ואפשר לקבוע תור). אולי אצלנו תרגישי יותר בנוח. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110696
היי,אני וחבר שלי שוכבים כמה חודשים,אנחנו אחראים וכמובן שיש שימוש בקונדום והגמירה מתרחשת מחוץ לאיבר המין שלי למרות השימוש בקונדום,המחזור שלי היה סדיר לתקופה של כמה חודשים אך הפעם הוא מאחר כמעט שבועיים,פחדתי שאולי זה הריון אבל מהפעם האחרונה ששכבנו עברו כבר שבועיים ולא היו תסמינים,אני רואה את הגמירה ולא מרגישה נוזל שנכנס לתוכי ובטוחה שלא היה קרע בקונדום,קראתי באינטרנט שאי שיגרה בעיקר בשלב ביוץ(תחילת הביוץ שלי היה בחופש ראש השנה)יכולה להביא לאיחור המחזור ואפילו לדלג על חודש,מעבר לכך השעות שינה שלי לא מסודרות,בגלל החופש הייתי הולכת לישון מאוחר וקמה מוקדם בבוקר בחזרה ללימודים,נרדמת צהריים והכל היה חוזר על עצמו כך ששעות שינה שלי משובשות,בנוסף הייתי בלחץ בגלל איחור המחזור ואכלתי המון בחופש ולפעמים היו לי קלקולי קיבה והבנתי שכל מה שרשמתי כאן גורם לאיחור המחזור,השאלה שלי היא אם אי שיגרה באמת גורמת לדילוג של חודש?אם כן,זב יכול להימשך לתקופה יותר ארוכה(מעל חודש)לפני כמעט שנתיים המחזור שלי איחר בחודש וחצי(כמובן שלא שכבתי)שאלה 2:האם למרות איחור המחזור אפשר לקיים יחסי מין? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, כל הפניות שלך מדגישות עד כמה את בוגרת ואחראית. אני מבחינה שהחששות שלך עקביים ובאותו נושא של דאגה מכניסה להריון למרות שימוש עקבי ונכון בקונדומים. מכל מה שתיארת, אין כל סיבה שתהי בהריון, כמו בכל הפעמים הקודמות. הווסת עלולה לאחר גם בשבועות ספורים ואף יותר מכך. לעתים לוקח גם שנים עד שהוסת נהיית ממש סדירה ויש נשים שלעולם לא תהיה להן מחזוריות קבועה ומדוייקת "על השעון". אני חוזרת ומזמינה אותך להתייעץ אתנו טלפונית או להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה כדי לשוחח עם יועצת. האם שקלת להשתמש באמצעי מניעה נוסף שיעלה אף יותר את אחוזי ההגנה נגד הריון, כמו גלולות או התקן תוך רחמי המיועד לנערות בגילך? בסניפים שונים של הדלת הפתוחה קיים שירות של בדיקת רופאת נשים, שיכולה לעזור לך להחליט על האמצעי המתאים לך ביותר. גם שירות זה ניתן תחת סודיות וללא עלות. בנוגע לשאלתך השנייה, אין כל מניעה לקיים יחסי מין כשהווסת מתעכבת. אם את רוצה ונהנית ומוגנת, אז הכל בסדר. כל טוב לך.


בת 17 שואלת: #110622
אם קיבלתי מחזור ב3.10 ואחרי שבוע שכבתי עם חבר שלי ועכשיו אחרי שבוע מאז שעשינו את זה קיבלתי שוב פעם מחזור מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. על מנת שאוכל לענות על שאלתך, אשמח אם תוכלי לכתוב פרטים נוספים. האם בדרך כלל המחזור שלך סדיר? האם השתמשתם באמצעי מניעה? ישנן כל מיני סיבות שבגללן יכול להופיע דימום, כמו לשכוח לקחת גלולה או כניסה עמוקה מידי של הפין אל הנרתיק שגורמת לדימום קל שמקורו במגע עם צוואר הרחם. אני מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני ושם נוכל לענות על שאלך במלואה. כל טוב.


בת 19 שואלת: #110344
כמעט שבועיים שיש לי הפרשות חומות בתחתונים, לפעמים בצבע של דם אדום ולפעמים כהה. לא החלפתי גלולות ולא חיברתי חבילות לאחרונה. הדימום התחיל ביום שהתגייסתי ואני מפחדת שזה משהו שקיבלתי כאן בצבא. אני לא יודעת מה זה אומר... לפני פחות מחודש הייתי בבדיקה גניקולוגית אצל רופאת נשים והתוצאות תקינות. להתחיל לדאוג? ללכת לרופא שוב?

תשובה:
שלום לך. לא נראה שיש לך מה לדאוג. הפרשות ודימומים יכולים להיות כתוצאה משינוי שאנחנו עוברות, במקרה שלך, הגיוס. במידה וזה יימשך, כדאי שבאמת תפני שוב לרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110328
לפני כשנה קיבלתי מחזור והכל היה תקין וסדיר , ויום אחד זה הפסיק.ועכשיו כמעט כמשך שנה עוד לא קיבלתי שוב מחזור ,ולפני כיומיים קיימתי עם בן זוגי חדירה אנאלית ( זיון בתחת) פעמיים עשינו זאת , ואחרי יומיים של אותו מעשה קיבלתי מחזור, רציתי לדעת אם זה קשור ''הצירוף מקרים הקרוב הזה ", בין הזיון לבין קבלת המחזור , ואם כן מה צריך לעשות ?

תשובה:
שלום לך. אין קשר בין החדירה האנאלית לבין הדימום החודשי. ייתכן שבכל מקרה כבר עמדת לקבל ואז החדירה מעט זירזה את זה. האם בדקת למה פתאום לפני שנה זה הפסיק? לפעמים זו תופעה רגילה, המחזור לא תמיד סדיר, אבל לפעמים זה קורה עקב שינוי רציני בתזונה, משקל נמוך, לחץ נפשי מתמשך, או בעיות פיזיולוגיות. אני ממליצה לך להיבדק אצל רופא/ה כדי לוודא שהכול תקין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #110319
היי יש לי עוד שאלה והפעם בנוגע לווסת. אני כבר בת 18 ולראשונה קיבלתי מחזור בגיל 13. במשך שנה המחזור שלי לא היה כזה סדיר,(סתם דוגמא היה לי מחזור אחד שנמשך שבועיים) אבל מה שכן כל חודש קיבלתי. ומגיל 14 עד עכשיו אני מקבלת בתדירות של פעם בשנה וכשהמחזור מגיע הוא מגיע בצורה קיצונית מאוד מבחינת כאבים ומבחינת כמות הדם שיוצאת. כרגע אני נמצאת בתקופה שהפעם האחרונה שקיבלתי הייתה לפני 9 חודשים. וכמו שהבנתם עכשיו אני כבר בת 18 וכולם אומרים לי ״זה נורמלי זה נורמלי״ אבל זה נורא מלחיץ אותי שכבר ארבע שנים פלוס אני קיבלתי רק שלוש פעמים, האם זה נורמלי, האם זה אומר שלא אוכל להיכנס להריון? (הנושא נורא מטריד אותי תודה לעונה😞)

תשובה:
שלום לך. זה נכון שהמחזור לא תמיד סדיר וייתכן שהכל אצלך תקין למרות התופעות שאת מתארת, אבל אני בהחלט מבינה שזה מטריד אותך. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה כדי לשלול בעיות ולוודא שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #110292
אני בת 13 וכל הזמן שאני הולכת לשירותים יש לי בתחתונים חומר לבן בערך כמו שתי טיפות של מים זו הכמות ועוד לא קיבלתי מחזור וסיפרתי לחברה טובה והיא אמרה לי שזה קרה לה ושהיא קיבלה מחזור זה הפסיק רציתי לישאול עם זה אומר שהמחור קרוב תודה...

תשובה:
שלום לך יקרה, את בהחלט נמצאת בתקופה מרגשת, בה מתרחשים הרבה שינויים, ויש למה לצפות... כיף שאת יכולה לדבר על השינויים שעוברים בגוף שלך עם חברה קרובה. היא צודקת! הפרשה לבנבנה כמו שאת מתארת היא אחד הסימנים שמבשרים על כך שהגעת הווסת (המחזור החודשי) קרבה. הפרשות אלו יכולות להמשך כמה חודשים עד שנה לפני הגעת הווסת. ההפרשות לא צפויות להפסק לאחר מכן. הן חלק תקין וטבעי של הגוף, ושל מערכת המין שלנו. עכשיו שאת יודעת שהיום הזה מתקרב, את יכולה להיות מוכנה מראש, ולשים בתיק תחבושת/ פד/ טמפון למטרה זו. כל טוב לך.


בת 15 שואלת: #110263
היי קודם כל תודה על התשובה בחזרה ולא אף פעם לא קיבלתי מחזור לפני זאת הייתה הפעם הראשונה שלי ואז זה הפסיק שקיבלתי ממש היתרגשתי ואז כל החודשים האלה לא קיבלתי ויכול להיות שכחתי קצת במשקל 2 או 3 קילוגרמים עכשיו אני בערך 54 עם גובה של 1.68 בערך יש לי הפרשות לבנות וכל הבנות אצלי בכיתה כבר קיבלו ואני עוד מעט בת 15 ועוד לא קיבלתי ... (תודה על התמיכה.. :)

תשובה:
שלום לך. אצל הרבה בנות המחזור בשנים הראשונות ממש לא סדיר. כולנו מתפתחות בקצב ובמהירות שונה, ובהחלט ייתכן שאצלך המחזור פשוט מתנהג ככה. בכל זאת הייתי ממליצה לבקר אצל הרופאה כדי לוודא שהכל תקין ולשלול קיום בעיות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110222
שלום, אני בת 16 וקיבלתי מחזור לפני שנה. המחזור אינו סדיר ולפעמים אני מקבלת בהפרש של חודשיים או יותר. אין לי חבר ואיני מקיימת יחסי מין. המחזור האחרון שלי נמשך למשך 16 ימים ואני לא בטוחה אם זה תקין. מה אתם מייעצים לי לעשות? חשוב לי להגיד גם שהתחלתי לפני כחודשיים לעשות טיפולי הורדת שיער לצמיתות ואולי זה גם משהו שמשפיע על המחזור?

תשובה:
היי, היתי ממליצה לך לפנות להתייעצות עם רופא/ת נשים. כל טוב,


בת 19 שואלת: #110220
שלום אני רוצה עזרה אני וחבר שלי מנסים להיכנס להריון מעל שמונה חודש אבל אני לא יכנסת אני לא יודעת מתי יום הביוץ שלי בשביל שאני יכנס יש לי רגישות בשדיים אבל יש לי את זה לפני מחזור ותמיד מתי שהוא גומר זה יוצא החוצה זה לא נישאר אני רוצה לדעת מה אני עושה לא בסדר

תשובה:
שלום לך, קודם כל אציין שאין דבר שאת עושה לא בסדר. עקרונית הביוץ מתרחש כ14 יום לאחר קבלת המחזור - אבל יש נשים שהביוץ שלהן מתרחש מוקדם או מאוחר יותר. את יכולה לקנות ערכה לבדיקת ביוץ בסופר פארם שמאפשרת מעקב אחרי הביוץ - ובהתאם לכך לקיים יחסי מין סביב הביוץ. כמו-כן, אתם יכולים להיעזר ברופא למעקב אחר הביוץ והסברים נוספים המותאמים אליכם. כל טוב


בת 15 שואלת: #110214
היי אני בת 15 וקיבלתי מחזור ב 16.7.16 ועכשיו כבר ה 7.10.17 ייתכן שמשהו לא כשורה אצלי?? אני מצטערת אם השאלה קצת לא רלוונטית.....

תשובה:
השאלה מאד רלוונטית, ומאד טבעית. אני שמחה שפנית אלינו כי אנו כאן בשביל כל סוגי השאלות. האם את רגילה לקבל את הווסת באופן קבוע? האם קרה שאיחרה לך הווסת בעבר? בשנים הראשונות, הווסת יכולה להיות מאוד לא עקבית ולא סדירה. גם בתדירות של המחזוריות (כל כמה זמן הווסת תופיע), גם במראה הדימום, משכו ועוד. החיבור בין הנפש שלנו לגוף הוא חזק מאוד, ולכן גם הווסת מושפעת מכל מה שעובר עלינו: שינויים, התרגשויות, חששות, ארועים מעוררי דאגה, לחץ, שינוי במשקל הגוף, הרגלים של תזונה, שינה ופעילות גופנית... כל אלה ועוד יכולים לגרום לווסת להתעכב או להקדים, להתארך או להתקצר. אל תדאגי. סביר להניח שאת לגמרי כשורה. כל טוב לך.


בת 19 שואלת: #110172
היי. אני בת 19 וקיבלתי מחזור בגיל 13. בהתחלה היה כ4 ימים ובשנתיים האחרונות הוא רק יום אחד. האם זה תקין? הוא סדיר לגמריי. לא לוקחת גלולות..

תשובה:
שלום לך, אם את בריאה בסך הכל ובמשקל תקין, רוב הסיכויים שהכל בסדר. הדימום נמשך לרוב בין 3-7 ימים, אבל יש נערות שאצלן הדימום קל ובאמת נמשך רק יום אחד. בכל מקרה הייתי מציעה שתפני לרופא/ת נשים לבדיקה כדי לוודא שהכל תקין. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110128
אני קיימתי יחסי מין עם חבר שלי פעם ראשונה לפני שאני צריכה לקבל ואמרו לי שיכול להיות שיהיה לי סימון מהיום יחסי מין אפילו כמה ימים ולא מחייב דימום קל .. ואני לא יודעת אם הדימום שהיה לי זה מחזור או דימום של הקיום יחסי מין?

תשובה:
שלום לך, לאחר קיום יחסי מין בפעמים הראשונות אכן ייתכן דימום קל אך בדרך כלל הדימום של המחזור הוא יותר רציני. אם השאלה שלך היא בגלל חשש מהריון, את יכולה לעשות בדיקת הריון. בכל מקרה כדאי לך לדאוג לאמצעי מניעה כדי שתהיי רגועה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110079
שלום, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע עם קונדום, לקחתי למספר חודשים גם גלולות אך הפסקתי כי זה השפיע עליי לרעה (נפשית), קיבלתי מחזור בפעם האחרונה לפני שלושה/ארבעה חודשים ועשיתי מספר בדיקות הריון וכולן יצאו שליליות, תהיתי אם כדאי לי ללכת לבדיקה אצל גניקולוגית או לא לדאוג ולחכות עד שהמחזור יופיע שוב, תודה 😊

תשובה:
שלום לך, כמה נפלא לשמוע שאתם נוהגים באחריות ורצינות לגבי המיניות שלכם. במידה ואתם משתמשים בקונדומים על פי ההוראות, אין כל סיבה לחשוש מהריון. מהימנות הבדיקה היא מאוד גבוהה, ואין טעם לחזור עליה לעתים קרובות. בגילך זה מאוד טבעי שהוסת מתעכבת, או שאינה סדירה, ובוודאי לאחר שינויים הורמונאליים, כמו אחרי הפסקת גלולות. מתי לאחרונה ביקרת אצל רופא/ת נשים? במידה וחלפו ששה חודשים מאז הביקור האחרון, כדאי לקבוע פגישת מעקב בכל מקרה. במידה ותקופת הזמן קצרה יותר או שיש לך סבלנות לחכות שהווסת תגיע, לא הייתי מודאגת מהאיחור. תמיד קיימת האופציה לגרום לווסת להגיע באופן מלאכותי על ידי שימוש בכדורים המכילים הורמונים הגורמים לפעולה זו. אם את מעוניינת, את יכולה לקבוע בדיקה גניקולוגית אצלנו באחד מן הסניפים של דלת פתוחה, ללא עלות ותחת סודיות. מה שתבחרי ומתאים לך. כל טוב לך וחופשה נעימה!


בת 16 שואלת: #109967
היי אז אני וחבר שלי היינו ערומים אבל לא הייתה חדירה והוא לא גמר עליי, אבל אני לא יודעת אם במקרה הזרע שלו הגיע אלי כי ביינתים מאחר לי המחזור בשבוע בדיוק ואני מפחדת שאני בהריון

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה להיות מודאגת. אם אין חדירה, ואם אין שפיכה ממש בפתח של הנרתיק, הסיכוי להריון שואף לאפס. בגילך, הווסת אינה חייבת להיות סדירה. איחורים בווסת שכיחים מאוד, וטבעיים ללא כל קשר לקיום יחסי מין. דאגה, לחץ, מחלה, התרגשות, פעילות, מעברים ושינויים, כל אלה ועוד עלולים לגרום לשינויים במחזוריות החודשית שלנו וזה טבעי. הגוף והנפש שלנו שזורים זה בזו. את וחברך מוזמנים להתקשר או לבקר אצלנו בדלת הפתוחה בהמשך, במידה ותחליטו יחד לקיים יחסי מין עם חדירה, כדי לשוחח על אמצעי מניעה. כל טוב לשניכם ומועדים לשמחה.


בת 17 שואלת: #109940
היי כבר חודשיים אני מקבלת מחזור בערך כל שבוע וחצי שבועיים, והדימום שלי כבד ממש. ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
שלום לך, הסיבות לכך יכולות להיות רבות ולצערי לא נוכל לענות על שאלתך בפורמט זה. אני ממליצה לך לקבוע תור לרופא/ת נשים לבדיקת העניין. כל טוב


בת 15 שואלת: #109454
בנוגע לשאלה הקודמת ששאלתי... קיבלתי את מחזור הווסת שלי הראשון לפני שנתיים הוא כבר בחודשים האחרונים מתחיל להיות סדיר אבל זה הפסיק והיה רק ליומיים ולא הייתי בתחילת מחזור ולא בסיום מחזור

תשובה:
שלום לך, הפרשות חומות יכולות להיות חלק מהמחזור ומשינויים שחלים במחזור בגיל ההתבגרות. בנוסף, הפרשות חומות יכולות להעיד על השתרשות של עובר ברחם והריון - לא ציינת אם מקיימת יחסי מין מוגנים או לא - אז זו אופציה שרק את יכולה לאשר או לשלול כרגע. את כמובן מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו אם יש מידע שלא כתבת כאן. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #109428
היי,אני וחבר שלי כבר שוכבים תקופה של כמה חודשים,כמובן שמשתמשים בקונדום (אני לא לוקחת גלולות) והגמירה לא מתרחשת בתוך איבר המין שלי,אלא כשהוא מרגיש שהוא עומד לגמור הוא מוציא,המחזור האחרון שלי היה סדיר (הפרש של 28 ימים),הוא היה 3 ימים הפסיק ליום אחד והמשיך החודש הזה שכבנו פעמיים כשכביכול הייתי בביוץ לפי אפליקציה,פעם אחת בחלון פוריות ופעם אחת ביום ביוץ שנחשב ליום הכי טוב לקליטה,בפעמים האלה התחלת הגמירה הייתה באיבר מיני ואז הוא הוציא וגמר בחוץ(שוב,הכל מתרחש בתוך הקודנום).אז יש לי כמה שאלות:1.אם הקונדום היה נקרע היינו שומעים?,כי כשהוא הוריד את הקונדום היינו רואים אם הוא היה נקרע 2.אם היה נכנס לתוכי זרע הייתי מרגישה?כי (סליחה על התיאור)אבל הייתי דיי רטובה באיזור למטה בגלל היחסי מין.3.האם יש סיכוי להריון?כי אני תמיד מרגישה כאבים שאני בביוץ ולא הרגשתי כנל גם לפני מחזור והיום היה לי רק כאב דיי חד ל45 דקות בבטן התחתונה.תודה מראש

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי יעילות הקןנדום וחוששת מפני הריון, למרות שאתם משתמשים בו כהלכה. בחיים שלנו קשה להיות בטוחים לגבי דברים רבים, אבל דווקא לגבי קונדום, כל המחקרים בעולם מראים על כך שהיעילות שלו מצויינת, במידה ומקפידים על כמה כללים בסיסיים, כמו קניית קונדומים באיכות טובה ובתוקף, איחסון הקונדומים במקום מוצל וקריר, פתיחת העטיפת באצבעות ולא בשיניים, הלבשה והורדה נכונים וכד'. כנסו וקראו יחד את ההסבר המפורט על קונדומים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אחזור ואדגיש בפניך.... אין כל סיבה שתעצרו את יחסי המין, ושבן הזוג שלך יצא ממך בזמן השפיכה. ממה שאת מתארת, את עסוקה, מוטרדת וחוששת לא מעט בזמן יחסי המין ואחריהם. לא חבל? יחסים אלה אמורים להיות משולבים בכיף, שחרור ונחת. אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע אלינו לפגישה פרטית, ללא כל עלות, כדי לדבר עם אחת היועצות שלנו על יחסי מין, השימוש בקונדום ובעקר לתת לך תחושת בטחון שאת מוגנת וחופשיה להנות מיחסי המין ללא הדאגה המתמדת. בררי כאן היכן הדלת הפתוחה הקרובה אלייך http://www.opendoor.org.il/FAQ.aspx?id=522 בנוגע לשאלותייך האחרות- אם קונדום נקרע, זה נראה בעין. במידה והקונדום היה שלם, רב הסיכויים שהרטיבות היתה שלך, כתוצאה מהגירוי וההנאה המינית זה טבעי וצפוי. טבעי בגילך שהמחזור החודשי והתחושות שמתלוות אליו ישתנו מדי פעם. הביוץ אכן גורם לעתים לאי נוחות או כאבים בצד אחד, אך לא חייב שיהיה כך תמיד, וכדאי לדעת שהביוץ מתרחש על פי רוב לחילופין: פעם מהשחלה הימנית ופעם מהשחלה השמאלית. לא הייתי מייחסת קיום או חוסר קיום של תחושות מוכרות להריון. במיוחד לאור ההסבר המפורט מדוע את מוגנת מפניו. נשמח לראותכם אצלנו! כל טוב.


בת 19 שואלת: #109402
שלום רב, אני במחזור אבל דבר מוזר הוא (סליחה מראש על התיאורים המגעילים) שכל התחבושת שלי חומה ובמרקם מוזר כזה כמו של צואה לא בדיוק אבל טיפה מזכיר בקיצור דם חום כהה. מה זה אומר ??? אני לוקחת גלולות באופן קבוע כבר שנתיים ומקיימת יחסי מין. אשמח לעזרתכם אני מודאגת זה בחיים לא קרה לי, אין לי כאבים מיוחדים מבחינה בריאותית אני בריאה ויש לי אנמיה שאני מטופלת בה על ידי רופא, עושה בדיקות דם ושתן על בסיס שבוע לפחות פעם בשנה עכשיו בגלל האנמיה אני נבדקת יותר. תודה רבה מראש !

תשובה:
שלום לך! ראשית, תרגישי חופשי לתאר באילו מילים שתבחרי... זה בסדר גמור :-) לגבי ההפרשות שתארת - בסוף של מחזור הוסת יכולות להיות הפרשות שהן יחסית צמיגיות/כהות/חומות. אם את מודאגת ורוצה לוודא שהכל בסדר - הכי טוב שתלכי לגניקולוגית ותבדקי את זה. זה הכי ודאי. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #109391
שלום, לפני השאלה ארצה לציין שהמחזור שלי מאז ומתמיד היה סדיר. אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין לפני שלושה חודשים ומאז כבר 3 פעמים שהמחזור הקדים ב 4-6 ימים.. האם זה בסדר ותקין? לפני שקיימתי יחסי מין הוא אף פעם לא היה מקדיםתמיד היה מגיע בתאריך שצריך. יש קשר בין הדברים?

תשובה:
שלום לך! לא ידוע על קשר בין הדברים. יכולים להיות שינויים בין הימים של המחזור. ההמלצה שלי היא שתעקבי אחרי מספר הימים של כל מחזור (מהיום הראשון שקיבלת וסת ועד היום הראשון של הוסת הבאה) וכך תוכלי לדעת כמה ימים בחודש בערך נמשך כל המחזור החודשי (למשל 28 יום בין וסת לוסת). זה יוכל לתת לך מעקב יותר אמין לגבי המחזור שלך (כי הימים בחודש מבחינת התאריכים משתנה מאחר ולכל חודש יש מספר ימים שונה). בהצלחה!


בת 15 שואלת: #109383
יש לי הפרשות חומות בזמן האחרון אפשר לדעת למה ?

תשובה:
שלום לך! האם כבר קיבלת את הוסת הראשונה שלך? הפרשות חומות יכולות להיות סוף או תחילה של מחזור הוסת. בד"כ יש הפרשות כאלו לפני מחזור הוסת הראשון. כל טוב.


בת 23 שואלת: #109357
היי אני בת 23, פעם אחרונה שקיימתי יחסי מין הייתה ביולי ומאז פעמיים היה לי מחזור. כרגע המחזור שלי מאחר כבר בשמונה ימים. אני לא מבינה מה הסיבה לכך וזה מלחיץ אותי. מה יכולה להיות הבעיה? אני לא חושבת שאני נתונה ללחץ כלשהו (אולי בגלל האיחור, אבל לא היה מקודם) ולא מדובר במצב של שינוי משקל. תודה!

תשובה:
שלום, יכולות להיות הרבה מאוד סיבות לאיחור במחזור - ויהיה קשה לנחש מה הסיבה כאן. אם את מודאגת מפני הריון - את תמיד יכולה לקנות ערכה ביתית ולבדוק זאת כדי להירגע. אחרי שתששלי זאת, את יכולה לקבוע תור לרופא/ת נשים כדי לבדוק מה הסיבה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 12 שואלת: #109225
היי, אני בת 12 וקיבלתי את המחזור הראשון שלי לפני שהגעתי לגיל 12, ויש לי כמה שאלות. האם זה נורמלי לקבל מחזור לפני גיל 12? ובנוסף, המחזור האחרון שקיבלתי היה במאי. לא קיבלתי מחזור עד חודש אוגוסט, וברצוני לציין שהיום כבר ה-31 לאוגוסט !! אך, לשמחתי, לפני יומיים - שלושה, המחזור חזר. האם זה נורמלי? במידה ולא, מה יכולים להיות הגורמים לכך? ומה יכולים להיות הטיפולים בזה? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך! המצב שאת מתארת הוא טבעי ונורמלי לחלוטין. רוב הבנות מקבלות בין גיל 12-13 וגם אם קיבלת קצת לפני גיל 12 זה עדין טבעי ונורמלי. לגבי אי הסדירות של המחזור: למחזור הוסת לוקח שנה + (מהפעם הראשונה שקיבלת) עד שהוא מסתדר ומגיע מדי חודש .זה קורה בעיקר בגלל שהגוף שלך ממשיך להתפתח . מזכירה לך שמחזור הוסת נספר מהיום הראשון שקיבלת ועד היום הראשון של הוסת הבאה. היי רגועה, הכל בסדר. כל טוב לך.


בת 16 שואלת: #109211
שלום, לפני שבוע ויום התחיל לי המחזור והוא היה ממש חלש ובימים האחרונים הוא התגבר ואני בלחץ שיש לי מחזור מעל לשבוע. זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון מחזור סדיר קיים במהלך 5 ימים. אם לא לוקחת גלולות קבועות לנמנעת הריון (או למטרת מחזור סדיר) המחזור יכול להימשך מעבר לחמישה ימים. רוב הסיכויים הוא שאין שום סיבה להילחץ. הייתי במקומך מחכה עוד יום-יומיים. אם את רואה שהמחזור ממשיך ללא הקלה, תקבעי לך טור לרופא משפחה כדי לוודא שהכל תקין. שיהיה לך המון בהצלחה!


בת 15 שואלת: #109160
יש לי מחסור שבזמן האחרון התחיל להיות קבוע 6 ימים אבל אחרי המחזור יש לי שחור בתחתון מזה ?

תשובה:
שלום לך את מתארת תופעה נורמלית של הפרשות חומות בסיום הוסת , בזמן הוסת נושרת רירית מהרחם שהוא הדם שאת רואה ,כאשר כל הרירית נושרת נשארים שאריות ישנות שמשנות את צבען לשחור, אל תדאגי זה נורמלי לחלוטין כל טוב


בת 17 שואלת: #109148
כואבת לי הבטן מצד שמאל ואני לפני מחזור כלומר אני אמורה לקבל בערך אחרי ה30 כי בחודש שעבר קיבלתי ב3.8 בנוסף אני וחבר שלי עשינו פעילות מינית כלומר החדרת אצבעות וירידה ואני מפחדת שזה השפיע אולי על המחזור?

תשובה:
שלום לך! מגע מיני הכולל החדרת אצבעות לא משפיע על המחזור. היי רגועה והמתיני בסבלנות למחזור. ממליצה לך לספור את הימים של כל מחזור (מהיום הראשון של הוסת ועד שתקבלי וסת הבאה) ולא לזכור תאריכים משום שהימים בחודש שונים זה מזה. בהצלחה לך.


בן 15 שואל: #109068
היי. אני ובת זוגתי קיימנו לאחרונה יחסי מין ללא קונדום בגלל הפיתוי לממש כמה שניות והוצאנו. לא מזמן המחזור הקדים ביומיים ונגמר תוך יומיים.. האם זה הגיוני? אשמח לתשובה מפורטת והאם יש לחשוש ואם חס וחלילה היא נכנסה להריון מה עושים?! אני מאוד מפחד מהדברים האלו.

תשובה:
היי! אם בת הזוג קיבלה את הווסת לאחר קיום יחסי המין אז אין חשש מהריון. אני לא יודעת בת כמה היא אך אם היא פחות או יותר בגילך, בגיל זה הווסת עדיין לא סדירה , לפעמים היא יכולה להתעכב , לפעמים להיות קצרה או ארוכה יותר וכדומה. במידה ותחליטו להמשיך לקיים יחסי מין חשוב שתהיו מוגנים מכיוון שבכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון. נשמח אם תגיעו לדלת הפתוחה בבאר שבע כדי שנוכל לייעץ לכם בכל הקשור לאמצעי מניעה וגם בנושא מערכת יחסים בכלל, אם תרצו. החברה שלך יכולה גם לקבוע תור לרופאה שלנו להתאמת גלולות או אמצעי מניעה אחר. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובאופן דיסקרטי כך שאינכם צריכים לחשוש שמישהו ידע מכך. זה הקישור לדף של הדלת הפתוחה בבאר שבע ונשמח אם תגיעו! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486


בת 36 שואלת: #109064
הבת שלי בת 13.5 קיבלה מחזור בפעם הראשונה לפני חמישה חודשים. מאז לא קיבלה פעם נוספת. האם זה אמור להדאיג אותי? האם זה מצריך בדיקה?

תשובה:
שלום לך! זה טבעי ונורמלי שהמחזור לא סדיר בשנים הראשונות שלו, עם הפסקות ארוכות בין מחזור למחזור. לגוף יכול לקחת שנתיים עד שהוא מתאזן ומסתדר מבחינת מחזור הוסת. לפעמים גם למשקל גוף נמוך יש השפעה על הסדירות. ממליצה לך להמשיך לעקוב ולהיות בתשומת לב, אבל לא בלחץ. בהצלחה :-)


בת 17 שואלת: #109012
בנוסף הופיעו לי עכשיו כאבים שדומים לכאבי מחזור, אבל לא רואה סימנים של וסת (אין דם), האם זאת תופעת לוואי של הגלולות שאני נוטלת (זואלי)?

תשובה:
שלום לך חלק מהסימנים לקבלת הוסת ללא קשר לנטילת גלולות הם כאבים בבטן תחתונה ,הרגשת מלאות בשדיים, תאבון מוגבר, יתכן שהכאבים שאת חשה הם אכן "כאבי מחזור" ובקרוב יופיע הדמם הויסתי כל טוב


בת 13 שואלת: #108862
יש לי עוד שאלה עכשב אני נזכרתי אני קיבלתי מחזור לפני כ שנה בערך אני לא יודעת אים זה באמת מחזור אמרו לנו בבית הספר שפעם הראשונה שמקבלים מחזור זה מאחר בכמה חודשים אבל זה איחר בהרבה זמן ו לפני חודש ירד לי קצת דם ו אנו לא הכנסתי את האצבע או שום דבר אחר אני לא נוגעת באזור של הפתח אבל שקיבלתי את המחזור בפעם הראשונה ו השנייה זה נמשך רק 3 ימים ו לא ירד הרבה קמעט ו לא מרגישים את זה . האים זה בסדר ? ו זה בכלל מחזור ? כי אימא שלי אמרה לי כן אבל לא סיפרתי לה שום דבר ממה שאמרתי לפני ו עכשב . אבל היא יודעת שקיבלתי .

תשובה:
שלום לך, השאלה שאת שואלת לא ברורה. קיבלת מחזור לפני שנה ועד עכשיו לא קיבלת? מחזור של שלושה ימים בכל מקרה הוא תקין לחלוטין. לגבי האם זה מחזור.. מדובר בשנה הפסקה בין המחזור הראשון לנוכחי, זו תופעה שקורית לפעמים. שימי לב לגוף שלך ותראי אם בחודשים הבאים יש לך דימום של מחזור, ואם לא, הייתי מציעה לפנות לרופא המשפחה, או לאמא בתור התחלה. בהצלחה


בת 13 שואלת: #108860
שלום , אני בת 13 ו עדיין לא קיבלתי מחזור . ו אני נוגעת באיבר המין אבל לא מכניסה את האצבעות ו לא שום דבר רק בחלק העליון ש מעל הפתח הקטן, ו אני מזיזה את האצבע ו אני אוהבת לעשות את זה זה מרגיש כיף אבל כול פעם שאני מזיזה את האצבע מהר אז אני מרגישה שהתחיל לכאוב ו אני מפסיקה אני לא יודעת אים הסברתי נכון אבל זה טיבעי ו האים יש לזה קשר שעדיין אין לי מחזור ?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא טבעי לגמרי. לפעולה הזאת שאת עושה יש שם והיא נקראת אוננות. זו פעולה טבעית לגמרי ונעימה וגם מאוד טבעי שבנקודות מסוימות ייכאב לך או יהיה לך פחות נעים. אין קשר לקבלה/ אי קבלה של מחזור. הפעולה מאפשרת לך היכרות עם הגוף שלך וזה דבר חשוב ונעים. הכל אצלך תקין. בהצלחה


בת 13 שואלת: #108764
אני קיבלתי את מחזור הווסת שלי לפני כשנה וחצי. יש לי חודשים שהמחזור ממש מהיר עם קצת דם ואחרים מאוד קשים. למה זה קורה? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. בגילך הצעיר הווסתות אינם אחידים ואינם סדירים. יהיו חודשים שהדימום יהיה ארוך וכבד ויש חודשים שהדימום יהיה קל וקצר. זה יתאזן עוד כמה שנים. התאזרי בסבלנות. כל נורמלי אצלך. כל טוב


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בת 18 שואלת: #108709
היי שלום עד עכשיו היו לי מערכות יחסים שלא הגיעו ליחסים אינטימיים כל כך כעת יש לי חבר כבר שלו חודש אני עדיין לא מוכנה לעשות את זה איתו (חשוב להדגיש שעדיין אני בתולה) בינתיים אנחנו עושים רק מה שבין לבין הוא מחדיר לי אצבעות אני עושה לו ביד הכל חוץ מלהחדיר ממש ולמצוץ לו . עד עכשיו הוא מנע מעצמו לגמור עליי ויש בכאבים בזמן האחרון הוא לא שולט בעצמו ובפעמים האחרונות הוא גמר עליי כמה פעמים והיינו ללא אמצעי מניעה האם כתוצאה מכך אפשר להכנס להריון ? היינו שנינו ערומים לגמרי איבר מין שלועלהאיבר מין שלי בעודו מתחכך על האיבר מין שלי והוא גמר לי בבטן התחתונה ממש קרוב לפות אני מפחדת שזה אני יוכל להכנס להריון האם זה אפשרי ?ועוד סיטואציה שהוא גמר עליי מאחורה בגב התחתון ממש ליד התחת אני ממש מודאגת . תודה וסליחה על החפירה .. שאלה נוספת כבר יומיים שאני הולכת מלא לשירותים עושה פיפי ואחרי כמה זמן ממש כואב לי בפות ונעצר לי הפיפי אני מרגישה שיש לי עוד אבל לא יוצא מה זה יכול להיות ?? דבר נוסף האירוע היה ביום שני וביום חמישי שלאחריו זה היה התאריך שהייתי אמורה לקבל מחזור באותו יום קיבלתי ירד לי דם אך הדימום נמשך הימילשבדרךכללהמחזורשליחמישהימים

תשובה:
שלום לך. כניסה להריון יכולה להתרחש רק כשיש חדירה של פין לפות או שנוזל הזרע יוצא ישירות על פתח הנרתיק בלי מגע מוקדם יותר עם האוויר. ממה שאת מתארת אין חשש להריון. הכאב שאת מרגישה בזמן שתן כנראה נגרם מהחיכוך ביניכם בזמן האקט שביצעתם, זה מצב נורמלי וכדי להמנע מדלקות בשתן חשוב לא להתאפק לאחר המגע המיני. לגבי משך הווסת- הגוף שלך עדיין מתפתח, והמחזור מושפע מהמציאות ביום יום, אם דאגת והיית לחוצה אחרי האירוע שתיארת הגיוני שזה השפיע על משך הדימום. כל טוב


בת 16 שואלת: #108648
המחזור שלי סדיר בדרך כלל אני לא לוקחת גלולות ולפני חודשים פעם אחרונה שקיימתי יחסי מין וגם זה עם המציע מניה היה לי תקופה של לחץ רגישי ופיזי גם בגלל חדר כושר וכל הדימום קרה יום אחד שהייתי בדיכאון יש מתקן בחדר כושר שאני עושה שהוא סווג של פתיחת רגלים ואני שמה 18 קילו יכול להיות שזה קשור גם לזה ? וגם היה לי תקופה של סמים

תשובה:
שלום לך, משאלתך אני מבינה שקיבלת דימום וסתי בבת אחת ולא בתאריך הצפוי הרגיל. אם אכן הבנתי נכון, לחץ רגשי ופיזי בהחלט יכולים להיות קשורים לזה. פחות סביר שמכשיר ספציפי בחדר כושר גרם ישירות לדימום המחזור. אך ייתכן שאת מעמיסה על עצמך בחדר הכושר ושזה משפיע על הוסת. אני מציעה לך להתייעץ עם מדריך מוסמך בחדר הכושר כדי לוודא שאת לא עוברת את הגבולות של עצמך. כמו כן לא הבנתי האם לקחת גלולות למניעת הריון או גלולות לשעת חירום (פוסטינור או אלה), שגם כן יכולות להשפיע על הדימום. את מוזמנת לתת עוד פרטים כדי שנבין טוב יותר. במידה והתכוונת לדימום אחר, שאינו בעל אופי של וסת, אנה פרטי פה בשאלה נוספת כדי שאוכל להפנות אותך במידת הצורך לגורם המתאים. כל טוב


בת 16 שואלת: #108631
אני במחזור ושטפתי את המקום טוב עם סבון לא עשיתי כי אמרתם שזה יכול להוביל לרגישות האם יש דרך שהריח של המחזור לא ישאר ? אני יכולה להריח את זה אפילו ביד אחרי השטיפה . ועוד שאלה לגבייי החזה שלי שד אחד יותר למעלה מהשני האם זה מצב הגיוני? אחד יותר נוטה להיות למעלה והשני למטה וגם אחד מהם יותר גדול זה מצב נורמלי או שיש ממה לחשוש?

תשובה:
שלום לך, האפשרויות לגבי הריח: להחליף פדים בתדירות גבוהה, אפשר להשתמש בטמפון אם זה נוח לך. לגבי ריח על הידיים - אפשר לקנו סבון עם ריח יחסית חזק וכדאי לשטוף עם מים חמימים. לגבי החזה - אין שני איברים בגוף שלנו שהם סימטרים ודומים בדיוק - בגודל, צורה או במיקום. המצב שאת מתארת נשמע תקין - אבל כמובן שאם זה מטריד אותך את יכולה להתייעץ עם רופא/ה. כל טוב


בת 19 שואלת: #108533
היי :) רציתי לשאול האם אחרי קיום יחסי מין בפעם ראשונה יכול ליהיות שינוי בכאבי מחזור ?

תשובה:
הי לך! לא ידוע על קשר בין קיום יחסי מין לשינוי בכאבי מחזור. ראיתי ששאלת אותנו המון שאלות שמטרידות אותך בתקופה האחרונה. מזכירה לך שאת תמיד מוזמנת להתקשר אלינו ולהתייעץ טלפונית - 03-510-1511 כל טוב.


בת 14 שואלת: #108521
היי! קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני כמעט שנה ומאז לא קיבלתי בכלל, עכשיו, אני לא בטוחה שזה היה מחזור כי אמא שלי אומרת שמחזור בדרך כלל קורה כל היום ובמשך יומיים בערך ואצלי ראיתי שיש לי דם בתחתונים בצהריים בערך ומאז זה לא חזר, ככה שזה לא נמשך כמה ימים וגם לא כל היום. יש סיכוי כלשהו שהיה לי דם בתחתונים מסיבה אחרת? והאם הגודל של החזה משפיע על מתי נקבל מחזור? אשמח שתענו לי תודה!

תשובה:
שלום לך! בשנה הראשונה טבעי שהמחזור לא כל כך סדיר ועקבי. יכול להיות שהדם שראית היה הסימן הראשון של הוסת (המחזור) ויכול להיות שלא. בכל מצב שבו את מודאגת מבחינה בריאותית כדאי להתייעץ עם רופא. לגבי שאלתך השניה - החזה מתחיל להתפתח וכשנתיים לאחר מכן מגיע בדרך כלל המחזור. מה שמשפיע בעיקר על גודל החזה זה הגנטיקה שלך. אני מבינה שכל נושא ההתפתחות שלך מעלה בך שאלות רבות - את תמיד מוזמת להמשיך ולפנות אלינו. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #108479
לא קיבלתי מחזור חודשיים אני יודעת שזה לא תמיד סדיר אבל יש לי משום מה תחושה חזקה שהוא הפסיק לי קיבלתי פעם ראשונה בגיל עשר וחצי וזה אף פעם לא היה סדיר והיה פעמים שלא היה לי יותר זמן מחודשיים אבל זה היה בשנתיים וחצי הראשונות הוא כבר הסתדר לי מאז בערך אני שוקלת 43 והגובה שלי זה 64 בקושי אוכלת לא כי אני רוצה להיות רזה אני פשוט לא אוהבת אוכל כל כך ואני גם לא אוכלת בשר ודגים אני אוכלת רק פחמימות ביצים וגבינות וארוחה אחת ביום יכול להיות שלא יהיה לי יותר מחזור אף פעם?

תשובה:
שלום לך, אענה לגבי שתי השאלות שאת מתארת - 1. באשר למחזור הלא סדיר - בגיל 14 המחזור איננו סדיר וכפי שאת מתארת בהחלט הדבר יכול להיות קשור בתזונה לקויה. ארוחה אחת ביום איננה מספיקה בשביל ההתפתחות התקינה שלך. הייתי מייעצת לך לקבוע פגישה עם תזונאית על מנת לבנות תפריט שיהיה עשיר בכל אבות המזון. המזון הוא מאוד חשוב להתפתחות שלך, ואי סדירות של המחזור בעקבות תזונה לקויה זו תוצאה שעלייך להימנע ממנה. ספרי זאת לתזונאית או לרופא המשפחה שלך ומצאי תפריט שיהיה לך טעים ומגוון. 2. באשר להפרשות - ייתכן שישנו זיהום או דלקת (לא משהו מסוכן). אם את חשה שהאזור צורב או מעקצץ לך וההפרשות חוזרות על עצמן (לא רק לאחר ביצוע אוננות), פני לרופא משפחה. בעזרת בדיקה פשוטה ביותר ניתן לראות האם ישנו זיהום או דלקת בנרתיק. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #108475
שלום לכם . זה נכון שבזמן הריון אין מחזור? למה? האם יתכן שהתשובה היא בשביל לא לאפשר עוד הריון ? והאם זה אפשרי שכתוצאה מכך ( יש מחזור רק בימים הראשונים /שבועות ראשונים של ההריון וקיום יחסים) יווצר מצב של ילד בתוך ילד( עובר בתוך עובר?)?? תודה מראש, וסליחה אם זה קצת מטומטם .

תשובה:
שלום לך. אין כל סיבה להתנצל. אנחנו כאן על מנת לענות על כל שאלה. המחזור החודשי הכולל בתוכו גם את שלב הווסת (שלב הדימום הפעיל במחזור החודשי) מופיע בממוצע פעם בחודש אצל נשים בגיל הפוריות. לרוב, בזמן ההיריון לא מופיעה ווסת (ישנן נשים שממשיכות לחוות דימום ברמה כזאת או אחרת במשך ההיריון). הווסת מורכבת מרירית הרחם שמתקלפת מדפנות הרחם אם אין הפריה של ביצית ע"י זרע ואין השתרשות של ביצית מופרית ברחם. בתחילת הריון משתרשת הביצית המופרית ברירית הרחם ולכן (לרוב) לא יופיע דימום ווסתי במשך כל זמן ההיריון. בנוסף, בתקופת ההיריון לא מתרחש תהליך הביוץ, שבו משתחררת ביצית מאחת השחלות ועוברת מהחצוצרה לרחם, ולכן לא יכול להיות מצב של הפריה נוספת במקביל להריון קיים. את מוזמנת ליצור איתנו קשר ונשמח לענות לך על כך שאלה. כל טוב


בת 16 שואלת: #108412
היי אממ סיימתי מחזור לפני שבועים ולפני כמה ימים התחלתי לדמם שווב יכול להיות שזה מחזור שוב ?

תשובה:
היי! מכיוון שלא כתבת הרבה פרטים קשה לדעת. האם את נוטלת גלולות? האם המחזור שלך סדיר בד"כ? האם קיימת יחסים לא מוגנים בתקופה האחרונה? האם היית בתקופה לחוצה מבחינה חברתית ו/או רגשית? האם נטלת את הגלולה של היום אחרי (פוסטינור, נורלבו)? תשובות לשאלות אלו יכולות לתת לנו כיוון לסיבה לדימום המוקדם. עפ"י שאלה ששאלת לפני כחודשיים ראיתי שהתכוונת ליטול גלולת "אלה". האם נטלת אותה לבסוף? אחת מתופעות הלוואי של הגלולה (וגם של הפוסטינור והנורלבו) שהיא משבשת את האיזון ההורמונלי למספר חודשים וזו יכולה להיות סיבה להקדמת הדימום. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לכתוב אותן פה או להתקשר אלינו, לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ונשתדל לעזור לך. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108386
היי, לפני חמישה ימים אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין שלא עשיתי שנתיים. בתחילה הוא חדר והיה לי כאב חד, החזקתי בו והוא נתן לי טיפים בשביל שלא יכאב ואמר לי לשחרר את הרגליים, לאחר כמה דקות האקט היה יותר אינטנסיבי ( ללא אמצעי מניעה ) והוא גמר בחוץ. שניות אחת כך שתפתי את איבר מיני וירד ממש מעט דם כפצע. באותו הלילה קמתי בבוקר שלאחר מכן לכתם דם על המכנס , ועד היום כבר חמישה ימים אני משתמשת בפדים כי הדימום יחסית בינוני , משתנה כל הזמן . (חשוב לציין שאני לא זוכרת מתי הפעם האחרונה שקיבלתי, והווסת לא סדירה עדיין אצלי,משתנה לפעמים סדיר לפעמים לא ) מה זה יכול להיות? אני בת 17, אף פעם לא היה לי ככה אני ממש בלחץ. רוצה ללכת לבדוק אבל לא רוצה שהוריי יהיו מעורבים בסיפור ( בת 17) אני לא יודעת מה לעשות.. הדימום יש בו לפעמים קרישי דם גם וריח חזק

תשובה:
שלום לך יפה שאת משתפת אותנו , ראשית יחסי מין מלאים עם חדירה ללא אמצעי מניעה גם אם חברך גמר מחוץ לגופך יכול לגרום להריון מ"טיפות אהבה" (פליטת זרע קלה טרם האורגזמה) לכן חשוב לי להדגיש בפנייך את זה בכדי שבפעם הבאה תדאגי לקיים יחסי מין רק עם אמצעי הגנה, הדימום שאת מתארת נראה כווסת, את טוענת שאת לא זוכרת מתי קיבלת וסת בפעם האחרונה וזה דימום שנמשך מספר ימים, אני מציעה שתיגשי לבדיקה אצל גניקולוג/ית בכדי להיבדק ולהתאים אמצעי מניעה. כל טוב


בת 16 שואלת: #108369
זה חודש ראשון שאני לוקחת גלולות ואלה גלולות יאז+(שיטת 24+4) והיום(שישי 2.8.17) אני אמורה לקבל מחזור ועדיין לא קיבלתי. אני לא יודעת מה לעשות כי אני לוקחת את הגלולה בדרך כלל בשעה 21:00 ואם אני לא אקבל עד אז אני צריכה לקחת את הגלולה המדומה? או להתחיל קופסא חדשה? או לחכות? בבקשה תעזרו לי, זה גם יום שישי אז לא יכולה להתקשר לגינקולוג שלי

תשובה:
היי לך מה שאת מתארת הוא טבעי, הגוף שלך עדיין מתרגל לגלולות ולוקח לזה זמן להתייצב. לכן יכול להיות שלא היה לך דימום למרות שהיה אמור. תמשיכי לקחת את הגלולות כרגיל אם זה ממשיך, כדאי שתלכי להתייעץ עם רופא/ת נשים בהצלחה


בן 17 שואל: #108226
כל מחזור מבטל הריון?

תשובה:
היי! עפ"י השאלה הקודמת, האם החברה קיבלה הבוקר את הווסת? אם כן, כנראה שאין הריון והכל בסדר. אם עדיין לא קיבלה, יש מצב שבו יש דימום בתחילת הריון (בין השבוע ה-4-6 בד"כ) שלעתים נחשב בטעות כווסת אך מדובר בדימום השתרשות. הוא שונה מהווסת מכיוון שמדובר בהפרשה אדמדמה-חומה ולא בדימום ממש. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן להתקשר אלינו. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108116
היי,אני התווכחתי עם חברה שלי על משו ואני אנשי לדעת אם אני צודקת ואם אתם יכולות להסביר לי יותר טוב בנושא .. התווכחתי עם חברה שלי על בחוץ אני יודעת שביום מתרחש 14 ימים לאחר המחזור החודשי אם החודש שלי היה 28 אז ביום ה14 אני מבייצת ואם זה ב30 אז ביום ה16 אני מבייצת כלומר לבדוק את הקצב הסדיר ביו מזחור למחזור וכל פעם להחסיר 14 יום .. אני צודקת ? ואמרו לי שזה משתנה מאישה לאישה וגם זה לא תמיד סדיר ה28 או ה29 בחודש אז איך יודעים בדיוק מתי הביוץ ?

תשובה:
הי, שתיכן צודקות. עקרונית, אצל רוב הנשים הביוץ מתרחש 14 יום מקבלת המחזור. אבל, בשנים האחרונות חוקרים גילו שיש נשים שזה לא נכון לגביהן, או שיש נשים שמבייצות פעמיים בחודש. לכן, לא ניתן להסתמך על החישוב הזה כדי למנוע הריון. כמו-כן, אציין שזרע נשאר בגוף האישה עד חמישה ימים ויכול לחכות לביוץ. האפשרות הבטוחה לדעת מתי יש ביוץ היא במעקב רופא, יש אפשריות נוספות כמו מדידת חום גוף ומקלוני ביוץ - אבל שיטות אלו לא נחשבות לבטוחות וגם מצריכות מעקב יומיומי. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 17 שואלת: #108055
שלום רציתי לשאול עד כמה ימים בערך יכול לאחר מחזור? כי אני שכבתי לפני שבועיים עם חבר שלי ולא בדיוק שכבנו הוא הכניס והוציא כאילו הוא בתל אותי וירד לי מלא דם שאני קצת נילחצת אני לא יודעת עם זה נורמלי, או שזה מסוכן. צריך רופא או משהו? כי האמת שהייתי אמורה לקבל ב25 מחזור והיום כבר ה27 והוא קצת מאחר. יש לי סיבה כל שהיא לדאוג? אני צריכה ללכת לבדוק את זה? כי אני קצת מפחדת.. אני גם האמת לא רוצה שההורים שלי ידעו מזה שעשיתי את זה. אני כ״כ מקווה שאני יקבל מחזור ושהכל יהיה בסדר.

תשובה:
היי, המחזור יכול לאחר ממספר סיבות ואין איזשהו תחום מוגדר של זמן- לעיתים כשיש חוסר איזון הורמונלי למשל המחזור יכול לאחר אפילו במספר חודשים. עם זאת, לא צריך להיות שאננים וניתן להכנס להריון כל עוד הייתה חדירה (גם אם לא הייתה גמירה בפנים עדיין יכולות להפלט "טיפות אהבה" שניתן להכנס מהן להריון). ירידת הדם היא טבעית, לעיתים קריעת קרום הבתולין מלווה בדם ולעיתים נפצעים במהלך החדירה. לכן עדיף לבצע זאת בעדינות, לגעת באיזור לפני עד שתרגישי מוכנה לחדירה. יכול לעזור גם אם תשתמשו בחומר סיכה וכך החיכוך יהיה עדין יותר ולא תפצעי. אם עדיין לא קיבלת מחזור אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון בייתית (שהיא מאוד אמינה וניתן לקנות אותה בסופר פארם) או להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה לבצע כאן בדיקת הריון ולשמוע על אמצעי מניעה כדי שנבטיח שאת לא בהריון וגם בעתיד נוכל למנוע את זה כל עוד תרצי:) בהצלחה!


בת 20 שואלת: #107940
לפני שלושה ימים התחיל לי מחזור אחרי יומים הוא נעצר זה קורה לי כמעט כל מחזור אחרי יום הוא ממשיך .. קיצר אחרי יומים הוא נעצר אז אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין והוא גמר לי בפנים .. מאז לא המשיך לי המחזור . מה זה אומר מה לעשות ??

תשובה:
שלום לך, מאז ששאלת את שאלתך באתר עברו עוד יומיים. אני מניחה שמאז קיבלת את המשך המחזור שלך. עצירה של יום תוך כדי ימי המחזור זה דבר נורמאלי. לעיתים קיום יחסי מין ביום הזה של העצירה משבש מעט את הזרימה הרגילה של המחזור. אבל זה לא דבר בעייתי. במידה ואת עדיין מוטרדת, אנא צרי קשר בשאלה נוספת בהצלחה


בת 17 שואלת: #107899
היי, אני בחודש הראשון שבו התחלתי לקחת גלולות זואלי. לקחתי היום את הגלולה הצהןבה הראשונה שלי בצהריים ועוד לא קיבלתי מחזור. האם לוקח לזה זמן להשפיע או שאני אמורה לקבל פחות או יותר בזמן נטילת הגלולה?

תשובה:
היי לך, קבלת המחזור לאחר סיום החפיסה\ הגלולות הצהובות משתנה בין כל אחת. הוא לא אמור להגיע ממש סמוך לנטילת הגלולה- כמו לצורך העניין אם שוכחים לקחת גלולה, ניתן לקחת אותה עד 12 שעות לאחר מכן. כך גם עם הגלולות הצהובות- הן ריקות ונועדו לעזור לך לשמור על סדר בימים ובנטילת הגלולות. זאת אומרת, הגוף לא מגיב מיידית לכל גלולה (כן חשוב לשמור על שעה קבועה כדי לשמור על הסדר והאיזון של הגוף). בקיצור, קבלת המחזור יכולה לקחת יום וגם ארבעה ימים (משתנה בין כל אחת ואחת, לאחר כמה חפיסות את תלמדי כמה זמן לוקח לגוף שלך עד קבלת הווסת). כל טוב


בת 19 שואלת: #107762
המשך של 107741 זה ממשיך.. בפעם אחת גם יצא טיפה דם.. אני לא אמורה לקבל עכשיו וסת.. תקין? למה זה קורה? מלחיץ ומציק

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 19 שואלת: #107741
שלום, יש לי כמה ימים(בערך 3,4אולי יותר אני כבר לא זוכרת המון הפרשות חומות. זה בערך שבועיים אחרי וסת מזה אומר? תודה יכול להיות שכשניגבתי באחת מהפעמים היתה הפרשה לבנה שקופה ודם?

תשובה:
שלום לך, האם את נוטלת גלולות? אם כן, זו תופעת לוואי שכיחה שיש דימומים בין ווסתיים (יכולות להיות הפרשות חומות וגם דימומים) וזה לא מסוכן. במידה ואינך נוטלת גלולות וזו פעם ראשונה שזה קורה לך, זה הגיוני ולא מעורר כרגע דאגה. במידה וההפרשות ממשיכות וחוזרות גם בחודש הבא, אני ממליצה שתיגשי לרופא/ת הנשים שלך כדי להתייעץ איתו.


בת 17 שואלת: #107687
היי אני בת 17 וקיימתי כבר יחסי מין. בימים האלו אני צריכה לקבל מחזור. חודש שעבר קיבלתי ב14 אבל המחזור שלי תמיד זז. ביומיים האחרונים הייתי מאוד חולה עם חום גבוה והיום פתאום ירד לי דם מאיבר המין. אבל היה לי דם רק אחרי שעשיתי פיפי. זה לא נראה לי מחזור אבל גם בשבועות האחרונים לא קיימתי יחסי מין. האם זה בסדר ?

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי נכון, לא השתמשת באמצעי מניעה שיכולה להשפיע על מתי את מקבלת מחזור (גלולות למשל). אשמח אם כן תבואי למשרדנו או תתקשרי אלינו כדי לשמוע קצת על מגוון האופציות למין בטוח עבורך והשותף שלך. אז בגלל שהמחזור שלך לא סדיר, קשה להגיד בוודעות מהי מחזור החודשי שלך או סתם ירידת דם. אבל לפי מה שאת מתארת, זה לא נשמע כמו ירידת דם רגיל של מחזור. יכול להיות בגלל שהיית חולה, הגוף שלך יתייבש קצת אז נפתח פצע קטן איפה שהעור הפנימי שלך הייתה יבשה. כל עוד שלא יורד לך הרבה דם למשך הרבה זמן (למשל שבוע), אני לא רואה סיבה לדאגה. אני מבינה את הלחץ אבל מה שאת מתארת נשמע סטנדרתי :) לכל שאלה אנחנו פה!


בת 24 שואלת: #107588
ואם הווסת לא מגיעה כל 28 יום אפילו קצת יותר זה גם בסדר?

תשובה:
כל אישה ווהמחזור שלה, וסת יכולה להגיע כל 35 יום וזה גם בסדר. יתכן והמחזור החודשי שלך לא סדיר. במידה ואת לוקחת גלולות הן אמורות להפוך את המחזור שלך לסדיר ולכן אין סיבה שזה ישתנה מחודש לחודש. לגבי החשש מכניסה שלך להריון אנא הסבירי למה את מתכוונת כשרשמת "יחסים לא מוגנים", האם שכחת ליטול את הגלולה בזמן? כל טוב :)


בן 19 שואל: #107582
הי רציתי לשאול עוד שאלה האם יחסי מין גורמים למחזור לגדול?

תשובה:
אני מניחה כי את שאלתך היא אם קיום יחסי מין מביא להתארכות הדימום במחזור. בהנחה שכך התשובה היא שלא. אין קשר בין קיום יחסי מין לאורך הדימום בזמן הוסת החודשית. כל טוב לך :)


בת 17 שואלת: #107579
היי אני מצטערת על החפירות זה קודם כל.. בכל מקרה רציתי לדעת אם המחזור שלי מתעכב בחודש(זה משהו טבעי אצלי , היו לי מקרים שהתעכב בכמעט חצי שנה וזה תקין על סמך דברי הרופאים..) אז זה אומר שאני לא יכולה לבייץ למרות שתאורתית אם המחזור שלי היה מגיע בזמן אז הייתי אמורה להיות בביוץ כרגע?

תשובה:
אין דרך לדעת מתי את מבייצת לפי חישוב - צריך לבדוק זאת יום יום באמצעות מקלוני בדיקה המיועדים לכך (נמכר בסופר פארם) או ע"י בדיקה רפואית. כל טוב


בת 17 שואלת: #107568
תודה על העצות :) בכל מקרה רק רציתי להוסיף שבאופן כללי יש לי קצת בעיות במחזור והוא לא סדיר לי כמעט אף פעם , מאחר בכמה חודשים לפעמים .. זה תופעה נורמלית לפי מה שהבנתי אבל רק רציתי לדעת אם העבודה הזאת אולי תעזור בסיכויים להכנס להריון מהמקרה שסיפרתי לפחות? מכיוון שזה אומר שאני לא כל כך פוריה בעקבות זה שבמחזור שלי תמיד מתעכב .. זה יפחית את הסיכון כרגע להכנס להריון?תודה מראש!

תשובה:
הי, לא ידוע לי על קשר בין הדברים. ובכל מקרה כשהריון יהיה רלוונטי - תוכלי לעשות בדיקות ולעקוב אחר הביוץ שלך בליווי רפואי. לא נשמע שיש לך מה לדאוג. כל טוב


בת 17 שואלת: #107552
אם אני לוקחת גלולות אז המחזור שלי לא יכול להקדים בגלל שבנות "ידביקו" אותי נכון? (אם אנחנו הרבה בנות שישנות ביחד)

תשובה:
הי, מניסיון אישי שלי - קרה שהקדים או איחר כי הסתנכרן עם חברות טובות שלי למרות הגלולות. אבל בכל מקרה, תמשיכי לקחת לפי ההוראות. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #107369
בהמשך לשאלה הקודמת שלי, כמו שאמרתי אני בת 21 והמחזור שלי תמיד היה סדיר. עכשיו לאחר שקיימנו יחסי מין (פעם ראשונה שלי) הכאבים בתחילת המחזור היו חזקים יותר וגם הדימום, זה תקין?

תשובה:
שלום לך! זה אפשרי שהכאבים והדימום יתגברו לאחר הפעם הראשונה. גלולות יכולות לסייע להפחתת הכאבים ולדימום רגיל. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת הנשים שלך להתייעצות. את יכולה גם להגיע אלינו או להתקשר ולקבוע תור לרופא/ת הנשים בדלת הפתוחה. מצרפת את מספרי הטלפון והכתובות של כל הסניפים. שימי לב לימים ולשעות הקבלה. כל טוב! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 24 שואלת: #107202
אחרי שהיה לי איחור של חודש וחצי במחזור קיבלתי מחזור פעמיים בחודש

תשובה:
הי, כנראה שאת לא מאוזנת מבחינה הורמונלית. כפי שהצענו לך בעבר - כדאי לגשת לרופא/ה נשים ולבדוק זאת. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107146
היי, הפסקתי החודש(יוני) נטול גלולות בשם מליאן ואני מתביישת אבל באמת שאין לי מושג איך לעקוב אחרי מחזור זה ממש מביך אותי לשאול את אמא שלי אבל אשמח לתשובה מכם

תשובה:
הי, למה את מתכוונת בלעקוב אחר המחזור? לדעת מתי את אמורה לקבל? את יכולה לספור כמה ימים עוברים מווסת לווסת וכך לדעת בכל פעם מתי את אמורה לקבל. בכל מקרה, אין להשתמש במעקב הזה כאמצעי מניעה - כי אין אפשרות לדעת בבטחון מתי את מבייצת. נשמח לענות על עוד שאלות, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107082
היי אני קיימתי יחסי מין בזמן מחזור ביום הראשון שלי לאחר מכן הפסיק לי הדימום כאילו שאין לי מחזור מימה זה נובע זה טבעי?

תשובה:
הי, לא ציינת אם קיימת יחסי מין בחודש שקדם למחזור - והאם הם היו יחסי מין מוגנים? דימום קצר עשוי להצביע על השתרשות של הריון ברחם. את משתמשת בגלולות? אם אין חשש להריון, ייתכן שזה שינוי טבעי ונורמליץ לפעמים המחזור מתחיל, מפסיק ואז שוב חוזר - זה נורמלי לגמרי ואין מה לחשוש. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #107060
שלום, אני והבן זוג שלי עשינו יחסים לא מוגנים כשלושה ימים לפני מועד המחזור(חשוב לציין כי המחזור סדיר ) אנחנו מאוסים וכן רוצים לנסות להביא ילד, השאלה אם זה אפשרי שלושה ימים לפני מחזור להיכנס להריון..? הביוץ שלי היה כבר לפני שבוע וחצי בערך בוודאות..

תשובה:
שלום לך, אם אכן הביוץ שלך היה לפני שבוע וחצי, נראה שהסיכוי להריון נמוך מאוד. בשלב בו הביוץ שלך היה לפני שבוע וחצי, הגוף שלך כבר מכין עצמו לפליטה של הביצית שלא הופרתה. זרע יכול "לשרוד" בערך 3 ימים בתוך גוף האישה. לכן אם תקיימו יחסי מין בטווח הימים בזמן הביוץ זה מעלה את הסיכוי להיכנס להריון. במידה ואתם לא משתמשים בערכה למעקב ביוץ, אני ממליצה להשתמש בכזו על מנת לדעת בוודאות מתי הביוץ. אפשר לקנות אותה ברשתות הפארם ובבית מרקחת. שיהיה בהצלחה! אתם מוזמנים להתקשר אלינו לשאלות נוספות


בת 13 שואלת: #106939
מה הם התסמינים שיש לפני שמקבלים מחזטר פעם ראשונה?

תשובה:
שלום לך, הווסת הראשונה מגיעה כשנתיים לאחר תחילת גדילת השדיים. על מנת לקבל מחזור, חשוב גם שיהיה אחוז שומן מינימלי בגוף (כ 17%). הממוצע לגיל קבלת הווסת בפעם הראשונה הוא 12-13 ובפעמים הראשונות הוא ככל הנראה לא יופיע באופן סדיר. אני שמחה שפנית אלינו ובמידה ויש לך שאלות נוספות, תמיד תוכלי להעזיר במאגדי המידע הנמצאים באתר שלנו "דלת פתוחה" ואף לפנות אלינו באופן טלפוני או להגיע לסניף הקרוב לביתך. תוכלי למצוא מידע על הסניפים, שעות הפעילות וטלפון גם כן באתר. יום טוב


בת 14 שואלת: #106903
אני בת 14 וקיבלתי את הווסת הראשונה כמעט לפני שנה (בחודש הבא זה יהיה לפני שנה בדיוק). היה איזה חודש אחד, ממש ממזמן, שלא קיבלתי מחזור, ואז הוא חזר כרגיל, והחודש שוב לא קיבלתי מחזור. אני עלולה לדאוג?

תשובה:
שלום לך יקירה! זה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות הווסת לא יהיה סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שנתיים ואפילו יותר להפוך את הווסת לקבוע. אין לך מה לדאוג. הכל תקין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106892
ויש דרך אחרת שאמנע השבוע את קבלת הווסת

תשובה:
הי, יש דרכים למנוע קבלה של וסת, אבל זה נעשה רק מול רופא נשים שמתאים גלולות מסויימות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בת 14 שואלת: #106706
היי אני מאוננת מגיל 11 או 10 בערך ועכשיו קצת ירדתי מזה בגלל שקיבלתי מחזור בגיל 12 ומאז ותמיד יש לי כזה נוזל לבן שתמיד מחתים לי את התחתונים. אני מודאגת קצת כי זה קצת מפחיד אותי כי דיברנו על איבר המין של הנקבה וזה קצת הדאיג אותי וגם המחזור שלי ממש לא סדיר לפעמים אני מקבל ואז תוך שבוע נגמר ואז זה חוזר על עצמו ולפעמים לוקח כמע שלושה חודשים מה כדי לי לעשות?!?!

תשובה:
היי לך! אני שמחה מאוד שפנית אלינו :) קודם כל חשוב שתדעי שאין קשר בין אוננות לבין הופעת המחזור- את יכולה להמשיך לאונן בכייף, זה בסדר גמור וטבעי לחלוטין. הנוזל שאת מדברת עליו הוא הפרשה טבעית שיוצאת מהנרתיק. ההפרשות מתחילות בגיל ההתבגרות, כשמקבלים מחזור, וממשיכות לאורך כל החיים, זה טבעי ונורמלי - בימים שלקראת הופעת הווסת ההפרשות מרובות יותר, לכן את יכולה להשתמש בימים האלו במגיני תחתון יומיומיים כדי שהתחתונים לא יתלכלכו. לגבי הסדירות של המחזור שלך - בגיל ההתבגרות המחזור לא סדיר אצל רוב הבנות, מה שאת מתארת טבעי והגיוני לגמרי ואין ממה להיבהל. בדרך כלל אחרי גיל 18 המחזור מתחיל להיות סדיר. קחי בחשבון שתזונה ומצבי רוח משפיעים על הופעת הווסת, במידה ואת בסטרס (לחץ), הגיוני שהווסת מאחרת, או- במידה ואת נמצאת בדיאטה מסוימת ולא אוכלת בצורה מאוזנת- הווסת עלולה להיעלם. במידה ושני הדברים האחרונים שרשמתי לא רלוונטיים אליך- הסיבה שהמחזור אינו סדיר הוא העובדה שאת בגיל ההתבגרות עדיין, אין סיבה להיות מודאגת :)


בת 16 שואלת: #106662
היי, יש לי בן זוג כבר כמעט שנתיים, ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר הרבה זמן(באופן מוגן) , הפעם האחרונה שהיה לי מחזור היא לפני חודשיים, כלומר מאחר לי המחזור בחודש.. והמחזור שלי לא סדיר אבל חודש זה מוגזם למרות שיש לי את כול הכאבים הרגילים שיש לי תמיד לפני מחזור(כאבי בטן, עצבים, כאבים בחזה...) יכול להיות שקרה משהו במהלך היחסים ואני בהריון? או שזה הגיוני שמחזור מאחר לי ככה? קראתי שדברים כאלו יכולים לקרות עקב לחצים, שינוי במשקל, ועוד כמה דברים שכן חוויתי בזמן האחרון, אשמח למענה מהיר.

תשובה:
הי, אם קיימתם יחסי מין מוגנים הסיכוי להריון קטן. אבל אם מודאגת מכך, את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולדעת באופן וודאי. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות בדיקת הריון חינם. לגבי עיכוב המחזור - כמו שאת אומרת הוא יכול להיגרם מכל מיני סיבות, הדרך היחידה לדעת בוודאות היא דרך רופא/ת נשים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106660
הייתה לי היום הפרשה עם נקודות אדומות של דם.. מה זה אומר? זה אומר שהמחזור קרוב? כי עוד לא קיבלתי מחזור ויש חי הפרשות כבר מלא זמן ויש לי גם את כל התסמינים

תשובה:
שלום יקירה, זה בהחלט נשמע שקיבלת מחזור. בפעם הראשונה במרבית הפעמים יוצא ממש מעט דם. אני מציעה שתמשיכי לעקוב, ותקחי איתך בתיק פדים לכל מקרה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106653
שלום אני בת 13 המחזור שלי לא סדיר אבל היום חשבתי שקיבלתי מחזור ונכנסתי למקלחת אחרי שהתקלחתי כבר לא יורד לי דם אז אני לא מקיימת יחסי מין ואני מאוננת רק בלי חדירה יש לי חבר ואנחנו רק מתנשקים מה יכול להיות שקרה לי שהמחזור שלי הפסיק והיה גושי?

תשובה:
שלום, זה נשמע תקין ונורמלי לגמרי. המחזור לא תמיד נמשך ברצף לאורך כל הזמן והוא משתנה מפעם לפעם. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106651
היי אני אסביר לכם את המצב . אני לא בתולה שכבתי עם חבר שלי קודם כול . עכשיו לפני בערך 3 חודשים או 4 עשיתי ספורט ולא קיבלתי מחזור איחר לי כתוצאה מירידה במשקל התאריך הרגיל שלי היה 13 ושאיחר לי זה איחר עד ה23 ואז חודש הבא קיבלתי 21 ואז חודש הבא קיבלתי 19 והיום קיבלתי ב14 יש מצב שזה חוזר לי לתאריך הרגיל או שזה משהו חריג ?

תשובה:
הי, מה שלומך? אין "תאריך רגיל" תאריך המחזור הבא נקבע לפי התאריך הקודם, כך שבכל פעם נוצר תאריך חדש אם מאחר לך. את מציינת ששכבת עם חבר שלך, האם השתמשתם באמצעי מניעה? האם את לוקחת גלולות? זו אינפורמציה חשובה לעניין זה. אשמח אם תכתבי לנו שוב, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106500
בת 16. דברתי עם אמא שלי כמה פעמים על טמפונים ולא הסכימה לי כי כשהיא נסתה כשהיא עוד הייתה בתולה זה כאב לה והיא לא הצליחה. היא לא רוצה שאני אקרע את הקרום לפני החתונה כדי שבעלי ידע שהוא הראשון שלי. הייתי אמורה ללכת לים וקבלתי מחזור אז שמתי טמפון. בהחדרה הכל היה בסדר ולא ממש כאב. הייתי בים כמה שעות והטמפון נורא התנפח וכשניסיתי להוציא אותו כאב לי ממש ברמה שחשבתי שהוא נתקע ואני אצטרך ללכת לבית חולים. כמעט בלתי אפשרי להוציא. אחרי שהוצאתי עדיין כאב לי. איך אני יכולה לדעת אם נקרע לי או לא? אני גם לא יכולה לדעת לפי הדם כי הייתי במחזור.

תשובה:
שלום לך, טמפון לא יכול לקרוע את קרום הבתולין. חשוב לי לומר שקרום הבתולין לא נקרע אלא מתרחב, זהו סוג של רקמת עור שיכולה להתרחב גם מנפילה או שפאגט, ויש גם נשים שנולדות ללא קרום בתולין. לכן, ההגדרה של "להיות בתולה" היא תרבותית ולא קשורה להאם יש לך או אין לך קרום בתולין. בנוסף, יש נערות ונשים שגם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין בחדירה לא יורד להן דם. לגבי מה שקרה לך בים- יש גדלים שונים של טמפונים שמתאימים לזרימות שונות של הווסת, בימים הראשונים כשיש זרימה חזקה מומלץ להחליף את הטמפון בתדירות גבוהה יותר, עם הזמן תוכלי ללמוד את עצמך ומתי להוציא את הטמפון, שימי לב שגם כשמוציאים אותו כשהוא יבש זה עלול לגרום לכאב. אני ממליצה לך להגיע לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך שתוכלי לשמוע עוד ולשאול שאלות, את יכולה להציע לאמא שלך גם לבוא כדי שתקבלו הסבר ביחד.


בן 16 שואל: #106496
שלום :) אני רציתי לשאול משהו מהמקרה שקרה אתמול עם ידידה שלי ... ידידה שלי לוקחת גלולות אז קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אני ו היא לא עברנו בין זוגות אני קיימתי יחסי מין פעם חת ו גם היא פעם אחת ללא קונדום (אני תמיד השתמשתי בקונדום ) אתמול כשקיימנו יחסי מין אני ראיתי דם ו הבני ממנה שזה היה המחזור שלה כי היא היית ביום האחרון למחזור ו זה מדאיג אותי שאולי אוכל לקבל מי זה משהו לא טוב מהדם שיצא אני ממש מודאג מי זה ... יש לי ממה לחשוש שירד לה דם מהמחזור לאיבר המין שלי ? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין בזמן ווסת (הדימום של המחזור) לא יכול לפגוע בך או בה, אין סיבה לחשוש ולדאוג לגבי זה. אני אתייחס אבל לקיום יחסי מין ללא קונדום- לקונדום יש שני תפקידים: הראשון זה למנוע הריון, שבמקרה שלכם אין חשש כי היא לוקחת גלולות. התפקיד השני הוא למנוע הדבקה של מחלות מין. בכל החלפה של פרטנרים חשוב לעשות ביחד בדיקות דם ושתן כדי לשלול מחלות, הרבה אנשים מובכים מלהעלות את הנושא של בדיקות אבל אם תחשוב על זה אם תבקש ממנה זה יראה לה שאכפת לך ממנה ומעצמך. בהצלחה


בת 19 שואלת: #106428
היי:), היה אמור להיגמר לי המחזור אתמול (יום שלישי) והיום יום רביעי יש לי עדין טיפה דם בהיר בניגוב רציתי לשאול ממה זה נובע? לא פספסתי גלולה ואני נוטלת גלולות כבר שנה

תשובה:
הי, זה לא נשמע כמו משהו שאמור להדאיג, קורה שהמחזור/דימום ממשיך ליום נוסף. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר, ללא קשר לדימום. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106425
היי בת 19 , לפני כשנה המחזור שלי היה לא סדיר בכלל ברמה כזאת שההיתי מקבלת מחזור פעם בחצי שנה פעם בשנה ... בשנה האחרונה זה איך שהוא הסתדר והגיע חי מחזור כל חודש אבל לא סדיר באותו תאריך ... לאחרונה התחלתי לקיים יחסי מין חלקם מוגנים חלקם לא אבל לא נכנסתי להריון או משהו ... פעם אחרונה שקיבלתי היתה לפני שלוש חודשים ופחדתי שאני בהריון והתשובות היו שליליות הלכתי לרופאה והיא הביאה לי כדורים לזירוז מחזור פעמיים ביום חמישה ימים ואז אני אמורה לקבל מחזור . לא קיבלתי מחזור מאז נטילת הכדורים ... מזה אומר ? האם זה קשור לזה שאני מקיימת יחסי מין ? מעשנת ? שותה ? האם להפסיק לקיים יחסי מים בגלל עיקוב המחזור ?

תשובה:
שלום יקירה, אני חושבת שהפתרון הכי טוב הוא לחזור לרופאה ולדרוש בדיקות מעמיקות כמו - בדיקות דם כלליות, הורמונים, בדיקת אולטראסאונד בטן - כל בדיקה רלוונטית שתוכל להסביר את המצב. אין שום סיבה כרגע להפסיק לקיים יחסי מין - אני מאוד אשמח אם יהיו אלה יחסי מין עם קונדום/גלולות כדי שלא יקרו מצבים שעלולים להדאיג. כמובן מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. מאחלת לך כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106424
ויש לי כאבים ברחם ועכשיו כואב לי גם החזה ובגב חלק התחתון

תשובה:
הי, שלום לך. מצטערת לשמוע שאת חווה כאבים. אני חושבת שהמעשה הכי אחראי יהיה לגשת לרופא/ת נשים להתייעצות. כל טוב


בת 13 שואלת: #106376
היי אני בת 13 וקיבלתי מחזור לפני שנתיים המחזור שלי לא סדיר ובזמן האחרון גם לא יורד דם יורד ממש בקטנהולא קיימתי יחסי מין או משהו זה בסדר? מה לעשות?

תשובה:
הי, זה לגמרי נורמלי. המחזור משתנה כל הזמן ומאוד תלוי במה את אוכלת, פעילות גופנית ועוד כל מיני משתנים אחרים. אין לך שום סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106308
יש לי עוד שאלה לגביי הגלולות אם התחלתי חפיסה שניה של הגלולות בלי לקבל מחזור אז זאת אומרת שהמחזור התעכב לי?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לוקחים את הגלולות אז לא אמורים לקבל ווסת סדירה. קבלת הווסת מתקיימת בין ההפסקות של החבילות, או במידה ויש גלולות דמה (אלו גלולות ללא חומר פעיל בהן). לכן, במידה והמשכת את החבילה, ללא הפסקה אחריה, את לא תקבלי את הווסת החודשית, אלא רק בהפסקה של החבילה הבאה. במידה ויש עוד שאלות מוזמנת להתקשר או להגיע למרכז של דלת פתוחה הקרוב לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 25 שואלת: #106257
מה עדיף, פד או טמפון?

תשובה:
שלום לך, ההעדפה אם להכניס טמפון או להשתמש בתחבושת בזמן הווסת היא העדפה פרטית ואישית. לכל נערה יש העדפה אחרת. אני מציעה שתנסי את שניהם ותראי מה יותר נוח לך. מציעה לך גם להתייעץ עם אמך לגבי זה. מצרפת לך קישור למידע באתר שלנו על שתי השיטות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=73 כל טוב


בת 13 שואלת: #106108
חברה שלי סיפרה לי שאמא שלה שהייתה קטנה בטעות קרוב את קרום הבתולים בגלל בטמפון זה משום לקרות?? ואם כן איך אפשר להימנע מזה

תשובה:
היי יקירה! קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הוסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. החדרה של הטמפון לא אמורה לפגוע בו. העזרי בסרטון שנשלח אליך בהודעה הקודמת כדי ללמוד כיצד להכניס אותו בצורה הנכונה. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #106106
איך שמים טמפון?

תשובה:
הי, נראה לי שהסרטון הזה מסביר מעולה: https://www.youtube.com/watch?v=Kfu6vLTk40Y ובכל מקרה תוכלי למצוא עוד סרטונים ביוטיוב עם החיפוש "טמפון". בהצלחה!


בת 13 שואלת: #106094
יש לי עוד מעט טיל לפארק מים עם חברות וזה יוצא ביום של המחזור שלי וחברות שלי לא יודעות שאני במחזור. אני לא יכולה להיכנס לבריכה כשאני במחזור ואסור לי להשתמש בטמפון ההורים שלי אמרו לי לא להיכנס אם יש לי מחזור אבל עדיין אני מאוד רוצה להיכנס מה לעשות??

תשובה:
שלום לך יקירה! אני ממש מבינה אותך. זה יום כיף ונראה לך שלא תוכלי ליטול בו חלק. האם יש סיבה לכך שאינך יכולה להשתמש בטמפון? עם הטמפון אין בעיה להיכנס לבריכה, לים ולכל מקור מים אחר והוא מקל מאוד על סדר יום שיגרתי. לא ניתן להיכנס למים עם תחבושת היגיינית... אם אין סיבה רפואית לכך שאסור לך להשתמש בטמפון, נסי לשוחח עם אמא שלך ולהסביר לה עד כמה היום הזה חשוב עבורך. שוחחי איתה בזמן שהיא רגועה ולא באמצע עיסוקים. שבי איתה בנחת והסבירי לה. את יכולה לכתוב לנו שוב אם יש לך שאלות נוספות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106066
כל חודש שאני נכנסת למחזור אני מקיאה ולא יכולה לתפקד בכלל, האם זה נורמלי ומה אפשר לעשות ?

תשובה:
שלום לך, ייתכן שהתגובה של הגוף שלך לוסת היא קשה, יש נערות ונשים שסובלות מכאבים חזקים מאוד או תופעות לוואי אחרות כמו כאבי ראש או הקאות בזמן הוסת. יכול להיות שאם תקחי גלולות זה יפחית את תופעות הלוואי שאת חווה (המינון ההורמונלי בגלולות מסדר את הוסת ומפחית את הכמות שלה וכך גם את תופעות הלוואי), לשם כך אני ממליצה לכך לפנות לרופא/ת נשים כדי לקבל חוות דעת מקצועית בנושא הזה ולקבל מרשם לגלולות באם זה אכן הפתרון. ניתן לקבוע תור לרופאת נשים מאחד מסניפי הדלת הפתוחה בתיאום טלפוני מראש. בהצלחה :)


בת 14 שואלת: #106060
זה נורמאלי שלפני מחזור יש לי כאבים בנרתיק חזקים יחסית?

תשובה:
הי, זה קורה ללא מעט נשים. נורמלי לחלוטין. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #105941
שלום, אני בת 22, נוטלת גלולות 'מינס' קבוע במשך 5 שנים ויותר, לאחרונה כל פעם שאני מקבלת ווסת הוא בצבע אדום כהה/שחור, בנוסף משך זמן הווסת נפסק בין 2-3 ימים, יש לציין שעוד לפני נטילת הגלולות שזה היה לפני הרבה שנים היה לי ווסת ממושך של 5 ימים וצבע אדום בהיר, גם היו לי סימנים יותר מובהקים לפני קבלת הווסת. האם אני צריכה לגשת לרופא ולספר על הבעיה ? ולמה הצבע השתנה ? בגלל הגלולות ? תודה !

תשובה:
שלום לך, זה יכול לקרות במהלך ההתבגרות שלנו. אנחנו משתנות, ובמיוחד שאת נוטלת גלולות מינס. אם זה ממש מדאיג אותך, את יכולה לפנות לרופא/ה שלך לבירור. כל טוב