A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

בת 17 שואלת: #105297
היי . קיימתי יחסי מין לא מוגנים אך לא ידוע אם הייתה גמירה בנרתיק או לא. בכל מקרה לאחר 5 שעות לקחתי פוסטינור. 3 שבועות לאחר מכן בתאריך המחזור הקבוע שלי קיבלתי ובסוף המחזור היו לי כתמים חומים ( אולי שאריות דם) . עכשיו , חודש אחרי המחזור הקודם וכבר מאחר לי ב4 ימים . (בין לבין לא קויימו יחסי מין). האם יש אופציה שאהיה בהריון. ?

תשובה:
שלום לך. במידה וקיבלת ווסת, לא קיימת יחסי מין ויש איחור במחזור- אין סיכוי שאת בהריון. בגילך המחזור יכול להיות לא סדיר ואיחור הוא נורמלי.


בת 16 שואלת: #105271
האם כאשר יש מחזור עדין ניתן להיות בהריון שמעתי שיש דבר כזה האם זה נכון

תשובה:
שלום לך. גם בזמן הווסת יש סיכוי להיכנס להריון מאחר והזרע נשאר בגוף האשה מספר ימים ולכן לא ניתן לשלול כניסה להריון.


בת 14 שואלת: #105256
יש קשר בין בתולין למחזור לא סדיר? שמתי לב שמאז ששכבתי ונקרע לי הקרום אז המחזור שלי נהיה לא סדיר. יש קשר? תודה לעונים

תשובה:
שלום לך. אין קשר בין שני הדברים. בגילך ייתכן שהמחזור לא סדיר - זה טבעי ועם הזמן המחזור מתייצב.


בת 12 שואלת: #105179
יש לי שתי שאלות 1. יש לי הפרשות כבר שנתיים שלוש בערך ולא קיבלתי מחזור וזה מלחיץ אןתי ממש!!! 2. אני מאוננת מגיל 11 ואני לא יודעת עם להפסיק או שזה טבעי שאני יעשה את זה ?

תשובה:
היי לך :) 1. זה טבעי לחלוטין שיש לך הפרשות כבר כמה שנים ועדיין לא הופיעה הווסת הראשונה שלך, אין ממה להילחץ. את בתחילת גיל ההתבגרות והגיוני שעדיין לא קיבלת מחזור! טווח הגילאים להופעת הווסת הראשונה הוא רחב, וגם אם תקבלי רק בעוד שנתיים זה נורמלי ותקין לגמרי! 2. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח עם גופך ומאוננת, זה טבעי ונורמלי בגילך (ובכל גיל). כל עוד את נהנית אין שום סיבה להפסיק, אין אף סכנה בריאותית באוננות. שיהיה בהצלחה :)


בת 12 שואלת: #105161
שלום, לאחרונה התחלתי לקבל מחזור אבל אני רואה שהוא יוצא ביחד עם הפרשות (הוא יוצא סוג של אדום מעורבב עם צהוב) זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל מזל טוב על קבלת המחזור. זה מאוד מרגש. לשאלתך, זה אכן נורמלי מה שאת מתארת. במהלך הוסת הדם יוצא יחד עם הפרשות, לפעמים ההפרשות בולטות יותר ולפעמים פחות. כמו כן בחודשים הראשונים של קבלת הוסת היא משתנה ולא בטוח שזה מה שיהיה לך בכל פעם. בכל מקרה, כל הכבוד שאת שמה לב לגופך. תמשיכי לעקוב, ואם ההפרשות הן בכמות מאוד גבוהה או לחלופין יש להן ריח לא טוב או שזה מלווה בכאב, כדאי להתייעץ עם רופא נשים. לסיכום, לא נראה שיש לך סיבה לדאגה. בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #104978
שלום, אני וחבר שלי כבר 3 שנים ביחד והכל טוב ונפלא אנחנו בני 21 השאלה שלי היא כזאת אני על גלולות יאז כבר כמה חודשים והייתי במחזור לפני5-6 ימים ולקחתי גלולות בזמן הזה ביום החמישי של המחזור זאת אומרת שאני על גלולות כבר 5 ימים וחבר שלי החדיר לי אצבעות ויצא דם רציתי לשאול אם זה נורמלי, הגיוני שנשאר דם ברחם למרות שאני על גלולות שזה לא משהו מסוכן? תודה.

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי הבנתי מתי נגמר לך הווסת. לעיתים הווסת מקוטעת, כלומר יש דימום ואז הפסקה של יום ואז עוד קצת דימום. זה נורמאלי. אם הבנתי נכון והווסת כבר נגמרה ועברו עוד יומיים שלושה מסיומה, הדם שיצא בעקבות החדרת אצבע אינו מהרחם סביר להניח, שכן אצבע לא יכולה להגיע לרחם, אך ורק עד פתח צוואר הרחם. יותר סביר להניח שהחדרת האצבע יצרה שפשוף או פצע בנרתיק ושזו הסיבה שירד דם. הנרתיק הוא עדין מאוד וצריך להיות עדינים איתו. הוא כמובן גם נרפא לבד תוך כמה ימים. כל טוב


בת 19 שואלת: #105023
שלום, אני בת 18.5, קיבלתי מחזור לקראת גיל 12, מחזור סדיר כמעט מאז ומתמיד, אך בשל כאבים מרובים ודימום כבד וארוך יחסית התחלתי לקחת גלולות מסוג זואלי בגיל 16.5. מאז לוקחת אותן באופן סדיר בלי בעיות. התחלתי לקיים יחסי מין לפני כשנה, כמובן נטלתי את הגלולות כרגיל וגם בהתחלה עוד השתמשנו בקונדום. במהלך הזמן הזה היה פעם אחת שהצמדתי חבילות, ולאחר מכן קיבלתי מחזור כרגיל. לאחר שאני ובן זוגי נפרדנו המשכתי לקחת גלולות, והייתה עוד פעם שהצמדתי את החפיסות כדי למנוע את המחזור, לאחר שסיימתי את ארבעת הגלולות הלבנות של החפיסה השניה לא קיבלתי מחזור (כשאר אני בדרך כלל מקבלת ביום השלישי) המשכתי לקחת את הגלולות כרגיל וחודש אחרי זה קיבלתי מחזור אבל ליום אחד בלבד, בזמן הזה כן קיימתי יחסי מין אבל מוגנים. הפסקתי לקיים יחסי מין לפני כחודש וקצת ומאז שוב לא קיבלתי מחזור.. למרות שהייתי אמורה. אני באמת לא חושבת שאני בהריון מכיוון שאני משתמשת גם בגלולות וגם בקונדום ואין שום תופעות לוואי הקשורות בהריון. אבל מה בעצם הסיבה שאינני מקבלת את המחזור כמו שצריך? הוא היה סדיר מאז שקיבלתי אותו לראשונה עד לכמה החודשים האחרונים..

תשובה:
היי, נשמע שאת משתמשת באופן קבוע באמצעי מניעה ואין חשש להריון. מדברייך הבנתי שקיבלת את הגלולות האלה בגלל כאבים ודימום כבד, כנראה הרופא/ה התאימו לך את הגלולות האלה על מנת להקל על הכאבים והדימום המסיבי ויכול להיות שיש להן השפעות על הדימום המועט. אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא/ת נשים על המשך/החלפת הגלולות במידת הצורך. בהצלחה!


בן 16 שואל: #104929
היי, אני (16) וחברה שלי (14) שכבנו לא בפעם הראשונה לפני יותר מחודש. הסקס היה עם קונדום כמו תמיד הכל היה רגיל שום דבר יוצא דופן אבל המחזור שלה מאחר. איך נוכל לוודא שהיא לא בהיריון? מה אני צריך לעשות כדי להרגיע אותה?

תשובה:
שלום לך. כמה זמן המחזור שלה מאחר? בלי קשר לקיום יחסי מין זה טבעי שבגיל שלה המחזור יאחר. אם עברו מעל 10 ימים מאז שקיימתם יחסי מין בפעם האחרונה היא יכולה לבצע בדיקת הריון (ניתן לקבל בדיקת הריון בסניף הדלת הפתוחה). מה שכן, בגלל שאתם מקיימים יחסי מין הייתי ממליצה לה ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולהתייעץ איתו לגבי אמצעי מניעה נוספים. זה חשוב מאוד שאתה רוצה להרגיע אותה ואתה יכול להציע לה להגיע ביחד לסניף של הדלת הפתוחה שקרוב לאזור מגוריכם כדי לקבל מידע על קיום יחסי מין בטוחים ולהציף שאלות ביחד.


בת 20 שואלת: #104908
היי, אני בת 20 ולוקחת בערך שנה וחצי גלולות יאז.בחצי שנה האחרונה הגלולות גרמו לי למיגרונות וחא הקלו כלל בכאבי המחזור. לפני חודש הלכתי לרופאת נשים והיא אמרה שאתחיל גלולות חדשות בשם פמינט שלהם פחות הורמונים. היא אמרה שכאשר אקבל מחזור לקחת באותו יום את הגלולה הראשונה של אותו היום בו קיבלתי מחזור מיכייון שאני מתחילה גלולות חדשות(פמינט)ביום רביעי ה 5/4 לקחתי את הגלולה האחרונה עם ההורמון של היאז ואז התחלתי עם הגלולות הלבנות ללא ההרומון באחת מהן אני אמורה לקבל מחזור.בדכ בגלולה הלבנה השלישית או הרביעית. אתמול ה 9/4 הייתי אמורה לקחת את הגלולה הלבנה האחרונה וראיתי שקיבלתי ממש מעט מחזור שזה נראה כמו היום האחרון של המחזור.היו לי גם כאבי בטן שמסמנים שהמחזור מגיע אך כשראיתי שכמעט ואין דימום נורא נבהלתי והתלבטתי אם להתחיל בגלולות החדשות.בסוף התחלתי ויום למחרת נפסק לי המחזור.יש לציין שהייתי חולה שבועיים וחצי עם הקאות שלשולים וסטרפטוקוק ונטלתי אנטיביוטיקה ולא אכלתי כמעט כלום.אני מפחדת שיש חשש להריון?למרות שהוא גומר בחוץ בנוסף לזה שאני נוטלת את הגלולות בזמן.יש סיכוי שאני בהריון?ומה הסיבה שהמחזור היה ככה?

תשובה:
שלום לך. במצב חולי של שלשולים\הקאות\נטילת אנטיביוטיקה יש להמשיך ליטול גלולות כרגיל אבל חשוב לציין שיעילותם נפגעת ולכן במהלך החודש הזה יש להשתמש באמצעי מניעה נוספים כמו קונדום. גמירה בחוץ לא מונעת הריון מהסיבה שנוזל זרע (טיפות אהבה) יוצא גם לפני הגמירה הסופית וזה אף פעם לא מורגש. במידה ויחסי המין התקיימו ב72 שעות האחרונות את יכולה לקחת פוסטינור, במידה ועברו יותר מ72 שעות או קיימתם יחסי מין לא מוגנים בחודש האחרון ניתן לחכות 10 ימים מאז קיום יחסי מין בפעם האחרונה ולבצע בדיקת הריון. ניתן לקבל פוסטינור או בדיקת הריון בסניפי הדלת הפתוחה. לגבי השאלה על המחזור- מחזור מושפע מהרבה דברים כמו אכילה, שתייה, מחלות ומצב נפשי. במקרה שלך יכול להיות שהמחלה והחולשה של הגוף גרמה למחזור שלך להיות חלש, גם אם זה המצב, חשוב לשלול כניסה להריון באמצעות בדיקה.


בת 17 שואלת: #104824
היי, יש ימים שיש לי בפוט ריח הזוי, לא מגרד לי ולא כואב. ממה זה ואיך אפשר לטפל ?

תשובה:
שלום לך, במהלך החודש יש שינויים הורמונליים בגוף שלנו כמו הביוץ והכנת הגוף לקבל הווסת. השינויים הללו משפיעים על ההפרשות שלנו וגם על הריח מהפות. זה טבעי ונורמלי לחלוטין. מה שאני יכול הלציע לך זה בעיקר לישון ללא תחתונים בלילה, לשטוף את הפות רק עם מים וללא סבון, להחליף לתחתוני 100% כותנה בלבד ולהימנע מחוטיני. כל טוב


בת 18 שואלת: #104773
היי. קיבלתי מחזור אחרי החפיסה הראשונה של הגלולות והשעמום ממש נמוך כאילו אפילו זה לא מחזור רגיל. האם זאת תופעת לוואי? זה בסדר ? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם אני מבינה נכון, חווית דימום אחרי החפיסה הראשונה ולא שעמום :) דימומים יכולים להשתנות ממחזור למחזור על בסיס דיאטה שונה, או לחץ, או דברים אחרים.. בגדול, גלולות עושות מחזור חלש יותר אז זו תופעת לוואי רגילה לחלוטין. כמובן, שאם את שמה לב לעוד דברים שנראה לך חריגים, את מוזמנת לפנות אלינו שוב. שיהיה לך בהצלחה!


בת 13 שואלת: #104758
היי, אני בת 13 ויש לי כבר שנתיים בערך הפרשות אבל אין לי חוץ מזה שום סימן קטן לזה שמתקרב המחזור... (עוד לא קיבלתי מחזור מה שדיי מובן ממה שכתבתי) מה זה אומר? האם המחזור שלי מתקרב? תודה מראש☺

תשובה:
שלום לך, נראה שאת קשובה לגופך ומודעת למה שקורה לו וזה מצויין. שנתיים של הפרשות זה לגיטימי לחלוטין וסביר שזה מבשר על פעילות הורמונלית תקינה ובבוא היום גם לוסת. אין אפשרות לדעת בוודאות מתי תגיע הווסת אך את יכולה להיות רגועה, שכן גיל 13 נמצא בטווח הנורמלי לחלוטין לקבל הוסת הראשונה. אין מה למהר, היי רגועה וכשהוא יגיע- הוא יגיע :)


בת 14 שואלת: #104706
בנוסף להודעה הקודמת שלי, אני ממש מפחדת שיש בי משהו לא בסדר, מחלה או משהו כזה. אשמח אם תוכלו לענוץ במהרה. באמת תודה רבה. אני מאוד מעריכה את מה שאתם עושים.

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 14 שואלת: #104705
היי, אני בת 14.5 קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני בערך שנה וחצי או שנתיים. המחזור שלי לא סדיר וזה ממש מדאיג אותי. חשוב לציין כי אני לוקחת קונצרטה כל יום וכי זה מדכא לי אץ התאבון. בנוסף, אני נתונה תחת עומס מבית הספר ואני ישנה משהו כמו 7 שעות בלילה (לפעמים פחות), האם יכול להיות שמסיבות אלה המחזור שלי לא סדיר, או שזה לא קשור? דבר שני, יש לי לפעמים כאבים באיבר במין בחלק העליון (אני מאוננת בלי להחדיר אצבעות ואף פעם לא קיימתי יחסי מין). מה יכולה להיות הסיבה לכך? עכשיו המחזור שלי מאחר ויש לי כאבים חזקים בצד שמאל בבטן התחתונה, האם זה קשור אחד לשני? אשמח אם לא תענו לי במייל (הכנסתי כתובת בדויה כי אין לי כתובת מייל וזה לא נתן לי ליצור משתמש). תודה רבה מראש

תשובה:
היי לך בנוגע למחזור החודשי, איחור במחזור או מחזור לא סדיר הם מצבים נורמליים שיקרו, במיוחד בשנים הראשונות, כמו כן הכאבים בבטן התחתונה יכולים להיות קשורים לכך. את מתארת גם שאת נמצאת בלחץ ואוכלת באופן לא סדיר וגם אלה יכולים להשפיע על סדירות המחזור. לגבי הכאבים באיבר המין שאת מתארת, יכול להיות שזה נובע מהתעסקות ומגע במקום, אך יכולות להיות גם סיבות נוספות כגון היגיינה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע משהו מדאיג, יכול להיות שכדאי כמה ימים להימנע ממגע באזור כדי לבדוק אם הכאב עדיין ממשיך. במידה והכאב ממושך או אם את רוצה חוות דעת רפואית אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה והתייעצות. בכל מקרה אם יש לך שאלות וחששות נוספים, את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לכל אחד מסניפי דלת פתוחה בהתאם לנוחיותך כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #104560
היי, המחזור שלי לא סדיר בכלל ואני לא יודעת מתי אני צריכה לקבל. בדרך כלל שבוע לפני שאני צריכה לקבל מתחילים להופיע סימנים ומתחילים כאבי בטן והפרשות ואני יודעת שאני צריכה לקבל. המחזור האחרון היה לפני חודש וחצי. אתמול התעוררתי בבוקר וזה היה נראה כאילו קיבלתי מחזור, אבל זה היה ממש מפתיע כי אין לי שום כאבי בטן ולא הופיעו שום סימנים כמו בדרך כלל. בנוסף, ההרגשה שלי היא שזה לא המחזור עצמו, הדם יותר דליל ולא בצבע אדום חזק וגם בכללי יש ממש מעט דם, ובינתיים זה היום השני לדימום. בנוסף, לפני שבוע בדיוק קיימתי יחסי מין עם חבר שלי עם קונדום ולא היה סימנים שהוא נקרע או משהו. רציתי בכל זאת לשאול מה כדאי לעשות, אם זה יכול להיות הריון, או מה זה יכול להיות, תודה.

תשובה:
שלום לך, אם אתם תמיד עם קונדום כמו שצריך, והוא לא נקרע, אז אין סיכוי להריון. נשמע שיש לך פשוט ווסת לא סדיר. אם זה מאוד מדאיג אותך, את יכולה לעשות בדיקת הריון או ללכת לרופא/ת נשים לברירו והתייעצות. כל טוב


בת 17 שואלת: #104426
היי רציתי לשאול משהו שאני במחזור בשלושה ימים הראשונים יש לי יחסית הרבה דם ושאני שמה תחבושות אז הן ארוכות ושאני עם מכנסיים רואים סימן שלהם ושל התחתון מאחורה ואז נוצרת לי בעיה שאני לא יכולה לשים מכנסיים וללכת איתל רגיל כשאני במחזור וכל החברות שלי שגם שמות תחבושות ככה הולכות עם מכנסיים והכל רגיל ולא רואים להן סימן מה אני צריכה לעשות כדי שלא יראו אותן מהמכנסיים ושאני אוכל ללכת עם ג'ינסים והכל רגיל ושזה לא יפריע?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה לליבך. יש בנות שיש להן יותר ידמום ויש בנות עם פחות דימום. כנראה שאת צריכה בימים הראשונים את התחבושות הגדולות. חשבת ללכת אולי עם מכנסיים יותר רחבים? וככה לא יראו? או אולי רק את מרגישה את זה ולא באמת רואים את זה? עוד משהו שאני יכולה להציע לך זה לשתמש במשהו שנקרא גבעונית או בשם מוכר יותר מונקאפ. מדובר בכוסית קטנה מסיליקון רפואי שמכניסות לנרתיק בזמן הווסת וזה אוגר את דם הווסת ואת מרוקנת אותה לתוך האסלה כל כמה שעות. זה ממש נוח לשימוש, לא רואים את זה ואפילו לפעמים את שוכחת שאת בווסת. אני מציעה שתעשי על זה גוגל. זה ממש ממש מומלץ ויכול לפתור לך את הבעיה. זה גם הרבה יותר בריא וקל להכנסה מטמפון. כל טוב


בת 14 שואלת: #103924
שלום, אני בת 13 ועשרה חודשים עוד לא קיבלתי מחזור, אני מאוננת אבל לא מחדירה(מעולם לא החדרתי) אלא רק מגרה את הדגדגן. היום לאחר שאוננתי הלכתי לשירותים וניקיתי את ההפרשות, והיום לראשונה יצאו לי הפרשות בצבע חום כהה אבל לא יותר מידי עם קצת דם. אני מודאגת. מה זה יכול להיות? תודה.

תשובה:
שלום לך נשמע שהווסת מתקרבת ובאה מגיע לך מזל טוב? בשלב הזה את יכולה לשים תחתוניות אבל כדאי שיהיה לך בתיק תחבושות לספיגה יותר גדולה למקרה שיתחיל לך דימום קצת יותר רציני. את יכולה לשתף את אמא שלך שמתחילה הפרשה חומה ולהתייעץ איתה או עם חברה טובה שיסבירו לך על התהליך. כל טוב!


בת 17 שואלת: #103702
חבר שלי דחף לי אצבעות וכשהוא הוציא את היד גילנו שיצא דם,זה לא מחזור כי הדם לא המשיך בכלל יצא ממש איפה השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה הקרום כי זה היה ממש עמוק ואם זה סתם פצע אז האם זה יכול לפגוע לי המחזור?

תשובה:
היי, יכול להיות שאם הוא החדיר את האצבעות מאוד עמוק קרום הבתולין נקרע ובגלל זה ירד לך דם, ואכן יכול גם להיות שזה פצע. בכל אופן, באף אחד מהמקרים המחזור לא יכול להיפגע ואין לזה שום קשר. רק חשוב לי להגיד שאת לא אמורה להיפצע או שירד לך דם כשאתם מקיימים יחסי מין (גם אם הם לא כוללים חדירה). אם את מרגישה כאב או חוסר נעימות את לא צריכה להמשיך, וכדאי שתעצרו ותבדקו למה כואב לך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #103468
היי היה גם פעם אחת ששכבנו והוא גמר בפנים ויומים לפני שכחתי לקחת גלולה יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך, מההודעה הקודמת אני רואה כי לקחת פוסטינור אחרי יחסי המין, התכוונת בהודעה הזאת לאותה פעם? טוב עשית שלקחת פוסטינור, דילוג על גלולה מפחיתה את ההגנה מפני כניסה להריון ולכן במצב בו שכחת יש להשתמש בקונדום באותו שבוע בכל מקרה! גם במידה ובן הזוג 'יגמור בחוץ', עדיין קיימת אפשרות לכניסה להריון- במהלך כל האקט המיני מופרש נוזל מהפין (הנוזל נקרא "טיפות אהבה") המכיל זרע ולכן לגמור בחוץ לא משמש כאמצעי מניעה. בכל מקרה, נשמע כי כרגע אין לך סיבה להיות מודאגת אך כן חשוב שתעקבי אחרי קבלת המחזור ולוודא שהוא מגיע.. חשוב לי גם להגיד שאחת מתופעות הלוואי של פוסטינור זה שיבושים במחזור ולכן יכול להיות שזאת הסיבה שבגללה המחזור לא מגיע. אם את רוצה להיות רגועה את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית שניתן לרכוש בכל סופר פארם ללא מרשם רופא. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #103230
המחזור שלי התחיל ב10.1 ובמחשבון הביוץ הופיע לי שיום מבחוץ בין 24-25.1 התחלתי לקיים יחסי מין. בלי שום אמצעי מניעה מ20.1 וככה על ערב יש סיכוי להריון וכן כמו שרשמתי בשאלה הקודמת יש לי כאבי מחזור בבטן התחתונה וכאבי גב

תשובה:
שלום לך, תחילה שאלתך נענתה. והכאבים שאת מתארת ככל הנראה שזה תסמינים קדם וסתיים. בשל הפסקת המדבקה, רצוי להשתמש באופן קבוע באמצעי הגנה אחר. את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך ולהתאים אמצעי הגנה שיטיב איתך. יש אפשרות לקבוע תור לרופא/ת נשים בקופת חולים שאת שייכת אליה או בדלת הפתוחה. כל טוב.


בת 24 שואלת: #103227
היי קיימתי יחסי מין לפי המחשבון של הביוץ יש לי כמו כאבי מחזור וכאבי גב תחתון וכל פעם כשאני אוכלת מרגישה שהאוכל עולה לי הפסקתי החודש הזה עם הכלולות ואני לא יודעת מתי אקבל מחזור אם קיבלתי ב10.1 כשהייתי עם המדבקה אוורה שהפסקתי אותה והחודש קיימתי בלי מתי אני אמורה לעשות בדיקה ומתי אני יקבל מחזור

תשובה:
היי לך יקירה, חסר לנו מספר פרטים על מנת להבין ולענות לך כמו שצריך כמו מתי הורדת את המדבקה, מתי קיימת יחסי מין מלאים והאם זה היה ללא אמצעי מניעה אחרים (קונדום). באופן כללי, ברגע שמורידים את המדבקה אמורים לקבל בימים שלאחר מכן את הווסת. לגבי הבדיקה, בדיקת הריון אמינה לאחר בין 10-14 ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב


בת 20 שואלת: #103140
היי כמה פעמים בחודש יש ביוץ? ומה בערך הזמנים שלהם?

תשובה:
שלום לך. הביוץ הוא תהליך בו "משתחררת" ביצית אחת מהשחלה אל חלל הבטן, נאספת על-ידי החצוצרה ומשונעת לכיוון הרחם מטרה לפגוש שם זירעון ולהביא להיווצאות עובר והיריון. הביוץ מתרחש פעם אחת בחודש, שבועיים לפני קבלת הוסת. הביוץ בדרך כלל מלווה בעלייה קלה של חום הגוף ועלייה בחשק המיני. חשוב להדגיש שלא פשוט לדעת מתי בדיוק יגיע הביוץ, ובטח כלל ניתן לדעת שהוא התרחש רק בדיעבד.


בת 17 שואלת: #102914
עברתי הפלה טבעית והרופא אמר שאני יקבל מחזור עוד חודש ועוד לא קיבלתי..אפילו עבר חודש וחצי מה זה אומר?

תשובה:
היי, קודם כל אני מקווה שאת בסדר ומרגישה טוב! מחזור יכול להיות לא סדיר או להשתנות קצת עקב שינויים משמעותיים בגוף שלנו, אבל אני ממליצה לך ללכת לרופא\ת משפחה או נשים שמטפל בך לצורך מעקב רפואי. כל טוב


בת 18 שואלת: #102817
היי,רציתי לדעת אם אני הייתי אמורה לקבל מחזור והוא מאחר לי בשבועיים. מה אמורה להיות הסיבה? לא שכבתי או משהו ואני ממש מפחדת..

תשובה:
שלום לך, אם לא קיימת יחסי מין אז אין חשש להריון. יכול להיות שאת בלחץ או חרדה ואלו תחושות שדוחות את הגעת הווסת. אם הווסת לא מגיעה, אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בת 18 שואלת: #102719
היי אתמול ב7.1 שכבתי עם חבר שלי ובעוד 3 ימים אני צריכה לקבל מחזור .. שכבנו עם קונדום יכול להיות שזה יגרום לעיכוב המחזור?

תשובה:
שלום יקרה. ראשית שמחה לקרוא שקיימתם יחסי מין מוגנים עם קונדום. אין קשר בין שימוש בקונדום או יחסי מין לעיכוב במחזור הוסת.


בת 14 שואלת: #102683
אני בת 14 ולא קיבלתי מחזור כבר בערך 9 או 10 חודשים ולא עשיתי יחסי מין וזה הפסיק מיד אחרי שנדבקתי בשפעת ממשהי במטוס

תשובה:
שלום יקרה. חסר לי מידע מתי קיבלת מחזור בפעם הראשונה. אבל בשנתיים הראשונות לא תמיד המחזור הוא סדיר. כמו כן יש נערות ונשים שהמחזור שלהן לא סדיר וזה בסדר, זה לא מעיד על פוריות וזה יכול להסתדר עם הזמן או עם גלולות. הדבקה בשפעת לא קשורה להפסקת מחזור הוסת. את יכולה לפנות לרופאה גניקולוגית לברר איתה לגבי המחזור או לחכות ולראות מה קורה. בהצלחה


בן 13 שואל: #102399
היי שלום זאת שוב אני, לאחר הרבה זמן שעבר, והשאלה שלי אליכם היא:כמו שאתם זוכרים כבר פעם כתבתי לכם בקשר למחזור שלי והפעם -לאחר חודשיים+ קבלתי מחזור סדיר של משך 4 ימים ואיך שהוא גיליתי שמהפעם השנייה שאני אמורה לקבל כל חודשיים+ האם זה נורמלי?,כי אני פוחדת שאולי יש לי בעיות עם מחזור ושהוא לא סדיר,בגלל שזה רק הפעם השנייה שלי, זה בסדר או שאני צריכה להבדק? ושאלה שנייה שלי זה:חברה טובה שלי, זה לא הפעם הראשונה שלה ולא השנייה שהיא מקבלת מחזור,והוא התחיל לאחר בהרבה זמן-ואפשר להגיד שהוא מאחר ב9 חודשיים לפעמים וזה קרה תחילת השנה הזאת -מי שנה שעברה,ועכשיו שוב פעם מאחר לה והיא דואגת (ולצורך העניין היא בתולה).אשמח שתעננה על שאלותי במהירות תודה.

תשובה:
שלום, הווסת בשנים הראשונות הרבה פעמים לא סדירה. ישנם הרבה גורמים שיכולים להשפיע על הופעת הווסת. זה טיבעי ואין צורך להיבדק או לדאוג. עם הזמן זה אמור להתייצב. טוב שאת במעקב ורושמת לך את התאריכים, כך לאט לאט תוכלי להכיר וללמוד את הגוף שלך. בנוגע לחברה שלך - יכול להיות שעוברת עליה תקופה לא טובה? אולי לחץ או מתח נפשי? האם היא מקפידה על תזונה ? כל אלה ועוד משפיעים על הווסת. אם היא לא חושבת על שום דבר חריג שיכול היה להשפיע כדאי לה ללכת לרופאת נשים להבדק. אין צורך להלחץ אבל טוב להיות במעקב. בהצלחה וכל טוב!


בת 12 שואלת: #102358
היים פשרי שליפני המחזור היצא משהו שחור מי עבר נשי ?

תשובה:
שלום לך, ישנם סוגי הפרשות שונות שיכולים להעיד על שינויים בגוף. בדרך כלל זה נורמלי ואין סיבה להילחץ מכך, אך אם ההפרשות יימשכו אני מציעה בכל זאת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102289
לפני חודש ב24.11 (יום חמישי) התחלתי לקחת גלולות פמינט בפעם הראשונה בחיים שלי. סיימתי חפיסה ואני בהפסקה של השבוע, אם את הגלולה האחרונה של החפיסה לקחתי ברביעי, מתי אני אמורה לחזור לקחת? ביום חמישי? עוד לא קיבלתי מחזור יש לי הפרשות חומות כאלה ולפני יומיים בערך שניגבתי היה טיפת דם כאילו אני אמורה לקבל מחזור ואני וחבר שלי שוכבים בלי קונדום.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי הזמנים בהם יש לקחת את הגלולות- את צריכה לחזור לקחת את הגלולות שבוע ויום לאחר ההפסקה שלך- כלומר, אם לקחת גלולה אחרונה ביום רביעי, תיקחי את הגלולה הבאה ביום חמישי שבוע לאחר מכן. לגבי המחזור, מכיוון שרק התחלת לקחת את הגלולות, עלולים להיות שינויים במחזור שלך, בזמנים ובתצורה ובמשך ההופעה שלו. את לא צריכה לחשוש מכך שעוד לא קיבלת מחזור כמו מה שהיית רגילה עד כה, יכול להיות שהמחזור יתקצר\יתארך\ יהיה חזק יותר\חלש.. זה קורה עם לקיחת הגלולות. בכל אופן, כנראה שההפרשות החומות וטיפות הדם זה כבר תחילתו של המחזור. אין לך צורך לחשוש מהריון במקרה זה. רק חשוב שתתמידי לקחת את הגלולות בזמנים ולא לפספס- וכמובן שאם פספסת, תיקחי יום אחרי את 2 הגלולות(זו שפספסת וזו שאת אמורה לקחת) ותחזרי לשימוש בקונדום למשך שבוע. שיהיה בהצלחה! מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת


בת 14 שואלת: #102196
אני בדרך כלל מקבלת מחזור לחמישה ימים בערך וכל איזה 35+- אבל אני רק בת 14 אז אני לא דואגת. הבעיה היא שהמחזור הקודם שלי היה במשך יומיים והיה דביק וכהה ויצא ממש קצת (בדרך כלל הוא בינוני ואדום) וחודש לפני היה לי איחור של עשרה ימים והמחזור היה 7 ימים . אפשר לדעת מה זה אומר? (בעיקר המחזור הכהה) קראתי איפהשהו שזה עלול להיגרם ממחלה או משהו

תשובה:
שלום לך, בעיקר זה אומר שאת בת 14 והכל תקין לגבי הדימום החודשי שלך. בגילך הצעיר ככה נראה הווסת וזה הגיוני לגמרי שהוא ישתנה מפעם לפעם. אין לך מחלה והכל בסדר. כל טוב


בת 14 שואלת: #101871
אני לא רוצה יותר מחזור אפשר להיפטר ממנו??

תשובה:
שלום לא. אין אפשרות להפסיק את המחזוריות של גופך. הווסת מלמדת אותך שהתבגרת והיא חלק ממהלך טוב תקין ובריא. אשמח שתכתבי יותר בפירוט למה את לא רוצה יותר ומה מפריע לך במחזור מכיוון שכך נוכל להבין מה הקושי וננסה לייעץ ולעזור לך. כל טוב


בן 16 שואל: #101635
היי היה לי מחזור ואחרי המחזור התנפח לי טיפה הפות וזה מגרד אפשר לדעת מה זה?

תשובה:
שלום בזמן מחזור יש הרבה תופעות שונות בגוף. אלא ימים מיוחדים ורגישים. ישנן תחושות דומות אבל כמובן שאצל כל אישה זה משתנה. מה שאת מתארת מוכר ונפוץ. בגלל הדימום הרבה פעמים כלי הדם מתרחבים ויש רגישות ונפיחות בבטן, ברגליים ובאזור הפות והשפתיים. זה מאפיין במיוחד את הימים הראשונים של הווסת ואח"כ זה יורד ומפסיק.


בת 16 שואלת: #101590
היי בבקשה תעזרו לי אני ממש לחוצה !! אני בת 16 ורזיתי במהלך החופש הגדול 11 קילו (שקלתי ליפני 62 גובה 168) והגעתי לתת משקל,עליתי קצת בחזרה ואני שוקלת עכשיו 53 שזה משקל תקין אבל המחזור שלי הפסיק לי והוא לא חוזר כבר 4 חודשים! אני ממש לחוצה שזה נזק בילתי הפיך והמחזור לא יחזור לי ,אני בחרדות עם עצמי ולא מצליחה לישון בלילה ואני בוכה הרבה בגלל זה . אני לא בקשר עם אמא שלי כבר הרבה זמן. אני גרה אצל אבא שלי אבל אני לא מדברת איתו על דברים כאלה ואני גם לא אדבר איתו ,. בבקשה תעזרו לי אני מרגישה לבד. האם זה נזק בילתי הפיך?

תשובה:
היי לך, המחזור כפי ששמת לב אכן קשור לשומן גוף, הגוף שלך "נבהל" מהירידה הדרמטית והפסיק את המחזור . ברגע שהגוף שלך ירגיש בטוח שוב ואחוז השומן יתייצב, המחזור יגיע. כל עוד תחזרי בהקדם לאיזון הנזק אינו בלתי הפיך, אבל חשוב מאד שתאכלי מאוזן ותשמרי על משקל תקין בכדי לא לגרום נזק בלתי הפיך בעתיד. אני ממליצה לך להיות במעקב רפואי ו/או דיאטני כדי לוודא שאת אכן מאוזנת ומקבלת את כל מה שאת צריכה על מנת שתמשיכי לגדול ולהתפתח בבריאות. כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #101151
רציתי להוסיף שההפרשות מופיעות גם עכשיו וזה נמשך כבר במשך יומיים....הפרשות ממש חומות לא מלווה בכאבים או משהו... אבל ממש מוזר בשבילי..

תשובה:
היי, כמו שכבר ענו לך, אין לך ממה לחשוש. ההפרשות האלו נורמליות לחלוטין, במיוחד אם את לפני מחזור. בהצלחה


בת 14 שואלת: #101132
שלום,אני בת 13(כיתה ח׳)והמחזור שלי מאחר כבר מ-20 לחודש אני מפחדת מאוד ואני מתביישת להגיד לאמא שלי אז אני צריכה עזרה מפה התחיל פעם ראשונה מחזור בכיתה ה׳ (לא מקיימת יחסי מין!) למה זה מאחר בכלכך הרבה ימים

תשובה:
היי, בגיל הזה מאוד יכול להיות שהמחזור לא יהיה קבוע כי הגוף עדיין מתפתח הורמונלית ומשתנה, ולכן אין לך מה לחשוש. חוץ מזה, דעי לך שמחזור זה דבר מאוד טבעי ואין לך כל סיבה להתבייש לדבר על כך עם אימך. אם את רואה שבמשך תקופה ארוכה המחזור מאוד לא סדיר וזה מפריע לך את יכולה ללכת להתייעץ עם רופא/ת נשים. בהצלחה


בן 18 שואל: #101124
חברה שלי בחודש הבא בת 16 ובחודשיים האחרונים יש שינוי מובהק בזמן קבלת המחזור חודש שעבר איחר בשבוע ובחודש כבר הזה מאחר כבר בשבוע וחצי. האם זה הגיוני ומה זה אומר ? תודה מראש, מאוד מעריך את תמיכתם

תשובה:
שלום, זה אכן הגיוני. במהלך שנות הגדילה המחזור עלול להשתנות- גם מבחינת זמני הופעה, תדירות ואופן הופעתו. אין מה לחשוש מכך. במידה ואתם רואים שינוי דרסטי משמעותי, אפשר ללכת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה


בת 11 שואלת: #101004
מה זה ביוץ?

תשובה:
שלום לך ביוץ הוא חלק מתהליך של יציאת ביצית בשלה מהשחלה. בסביבות זמן הביוץ (כמה ימים לפניו וכמה ימים לאחריו) במידה ונכנס זרע לגוף האישה - יכול להתחיל היריון. במידה ולא התחיל הריון - הרחם מנשיר את ריריות הדם ויחד איתו את הביצית, וזה בעצם הוסת (או כמו שהוא מכונה: המחזור) לכל שאלה - אנחנו תמיד כאן בשבילך :)


בת 17 שואלת: #100961
היי, המחזור שלי מאחר בחודשיים. הייתי מקיימת יחסי מין במשך 3 שנים עם בת הזוג האחרונה שלי. (באמצעות חדירה של אצבעות וצעצועי מין מגוונים). נפרדנו לפני כחודשיים, עד היום לא קיבלתי מחזור ולפני יומיים קיימתי יחסי מין עם גבר ללא אמצעי מניעה כאשר הגמירה הייתה בחוץ, הדבר חזר על עצמו פעמיים. מה אפשר לעשות כדי למנוע מהמחזור לאחר בהפרשים כאלו גדולים (בד״כ המחזור שלי סדיר). והאם יש לי ממה לחשוש למרות שהוא גמר בחוץ, תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי החשש להריון- אז אכן יש לך מה לחשוש. כאשר את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי הגנה יש מה שנקרא "טיפות אהבה"- טיפות זרע של הגבר שמופרשות במהלך קיום יחסי המין ויכולות להכניס להריון (גם אם הגמירה הייתה בחוץ). קודם כל אם עוד לא עברו 72 שעות ואת לא רוצה להיכנס להריון את יכולה לקחת "פוסטינור" שעוזר למנוע כניסה להריון. אם עברו פחות מ5 ימים את יכולה לקחת "אלה" גם למניעת הריון. בכל מקרה תבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין (בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתסירי ספקות. במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו למספר של הדלת הפתוחה ונענה לך על שאלות בכל מקרה במידה ואת לא רוצה להיכנס להריון חשוב להשתמש באמצעי הגנה. בנוסף אם לא משתמשים באמצעי הגנה, יש חשש להידבקות במחלות מין כל עוד את לא יודעת בוודאות שהבחור איתו שכבת נקי ממחלות. בנוגע להפרשים במחזור- הרבה פעמים המחזור נדחה ומשתנה בהתאם למצבי רוח. במידה ואת בלחץ - אם זה מהפרידה , בגלל חשש מהריון או כל סיבה אחרת, המחזור עלול להתעכב\ להקדים. במידה והדבר חוזר כמה פעמים ומטריד אותך את יכולה לפנות לרופאת נשיפ שתבדוק כדי לוודא שהכל בסדר (בנוסף גלולות עוזרות להסדרת המחזור, אז אם זה ממשיך יש נשים שזה פתרון טוב עבורן. נשמח שתתקשרי להתייעצות והסבר נוספים. בהצלחה


בן 14 שואל: #100078
היי אני חייבת עזרה קצת מפדחת😕 אני לא אוהבת לדבר עם אמא שלי או עם אחותי על המחזור שלי ואחותי לעומת זאת ממש פתוחה עם אמא שלי אז יום אחד הן הלכו לקנות פדים וביום שהיה לי מחזור הפדים לא היו במקומם ולא מצאתי אותם אבל איכשהו הסתדרתי יום לאחר שהסתיים לי המחזור הלכתי רגע לחדר של אחותי וחיפשתי פדים כי ידעתי שכנראה היא מחביאה אותם אז הלכתי ובאמת מצאתי שתי חבילות אז שמתי אחת בשרותים כמובן שהיא גילתה את זה וכעסה עלי והיא לא הבינה שאני זאתי שסובלת ולא היא זה כלכך מעציב אותי לדעת שכנראה במחזור הבא אני אצטרך להשתמש עם נייר טואלט או בלי כלום ויהיו לי כתמים על המכנס בבקשה תעזרו לי😓

תשובה:
היי יקירה, מחזור הוא דבר טבעי שקורה לכל בחורה בגיל ההתבגרות, וכמו שאמרת בעצמך גם אחותך וגם אמא שלך מקבלות מחזור ולכן אין סיבה להתבייש לדבר על הנושא הזה. אם את בכל זאת מרגישה לא בנוח לדבר על זה איתן אולי תוכלי למצוא חברה שגם קיבלה מחזור ולהתייעץ איתה בנושא. בנוגע לפדים, אם את לא מרגישה נעים לבקש מאמא שלך שתקנה בשבילך, את יכולה לגשת לכל סופר פארם ולקנות בעצמך או אולי לבקש מחברה שכבר קיבלה מחזור שתקנה איתך/ בשבילך. אין סיבה שבמחזור הבא תשתמשי בנייר טואלט ולא בפדים, כי זה מאוד לא נוח ועלול לגרום לך לאי נעימות. תזכרי שזה מאוד טבעי ואין לך בכלל במה להתבייש. והכי חשוב תזכרי שאת חשובה ולדאוג לעצמך ולגוף שלך זה הדבר הנכון והטוב- ככה את דואגת לעצמך, שאת הבן אדם הכי חשוב בחייך! בהצלחה


בת 17 שואלת: #99518
המחזור שלי עדיין לא סדיר וקיבלתי בפעם הראשונה לפני שנתיים וחצי? זה הגיוני? עדיין אין לי 18

תשובה:
שלום לך, ישנן נערות ונשים שלוקח זמן עד שהווסת מגיעה בצורה סדירה. לכן, כרגע זה מאוד הגיוני שהווסת אינה תהיה סדירה, כל טוב.


בת 18 שואלת: #99463
היי, לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין מוגנים עם חבר שלי , ויום לאחר מכן התחילו להופיע הפרשות בצבע חום כהה כזה, וזה עדיין מופיע והכמות יותר גדולה ובתאריך הזה אני אמורה לקבל מחזור, זה כאילו במקום המחזור הרגיל מופיע הדבר הזה מה זה יכול להיות? האם זה מחזור או שלא אני באמת לא יודעת אשמח אם תענו לי :)

תשובה:
היי! קודם כל טוב לשמוע שקיימתם יחסי מין מוגנים, כל הכבוד! אם ההפרשה הופיע בזמן שמתאים למחזור החודשי שלך כנראה שמדובר במחזור. אם בכל זאת ההפרשה נראית לך חריגה - אם היא מלווה בכאב, בעלת ריח יוצא דופן או לא חולפת כעבור מספר ימים - את מוזמנת לפנות לרופא/ת נשים שלך על-מנת לבדוק את הנושא. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #99452
היי , אני בת 19 ובמאי הייתה הפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין והם היו מוגנים (קונדום) עם האקס שלי. בדקנו שהקונדום לא נקרע והוא גמר בחוץ. מיוני המחזור שלי קצת התחיל להשתגע . הוא מאחר לי כל פעם בשבוע- שבועיים . בהתחלה הייתי בטוחה שזה מלחץ בצבא אבל התקופה הלחוצה נגמרה ועדיין המחזור שלי לא חוזר להיות סדיר . אני די בטוחה שזה לא הריון האם זה יכול להיות משהו אחר? (חשוב לציין שהמחזור מאחר לי יש לי את כל הסימנים של הלפני מחזור אבל הם נמשכים שבוע וחצי-שבועיים)

תשובה:
היי! אם קיימת יחסי מין מוגנים בפעם האחרונה לפני ארבעה חודשים ומאז את מקבלת מחזורים אין סיבה שתחששי מהיריון. אצל צעירות רבות המחזור הוא אינו סדיר בשנים הראשונות לאחר קבלת המחזור, ובפרט אצל חיילות בצבא יכולים להיות שינויים במועד קבלת המחזור. באופן עקרוני, אם אי הסדירות של המחזור מפריעה לך מאד ניתן להגיע למחזור סדיר על-ידי שימוש בגלולות למניעת היריון. כדי לקבל גלולות את מוזמנת לפנות לרופא/ה בצבא. מקווה שעזרתי!


בת 14 שואלת: #98620
שלום אני קיבלתי תמחזור לפני שלושה שבועות הוא הפסיק לי לשלושה ימים והמשיך כבר בארך שבועים וחצי יוצא לי דם בכמות יחסית גדולה (יש ימים שפחות) אשמח אם תעני לי לתשובה תודה

תשובה:
שלום לך, בגיל ההתבגרות ובעיקר בזמן הווסתות הראשונות יש דימום לא סדיר כפי שאת מתארת. במידה והמצב ממשיך כך עוד זמן רב ואת סובלת ממנו יש לפנות לרופא/ת נשים. במידה ויש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי "דלת פתוחה" בטלפון. במרכזים לרוב נמצאת גם רופאת נשים וניתן לקבוע תור


בת 18 שואלת: #98545
קיבלתי את המחזור הראשון שלי בגיל 13. אני אישית ממש שונאת מחזור, אני לא יכולה לסבול את זה, כשאני במחזור אני מרגישה ממש מגעיל. אני נגעלת מעצמי. בזמן מחזור אני גם הופכת לפרנואידית. אני כל הזמן חוששת שמה התלכלכתי, אני לא שוכבת על הגב כי אני מפחדת להתלכלך, אני לא הולכת לחברות כי אני חוששת שאני אתלכלך כאשר אהיה אצלן. וגם הכאבים, כן גם הכאבים ממש גורמים לי ממש לשנוא מחזור. אז רציתי לדעת האם יש איזושהי דרך להפסיק לקבל מחזור לתמיד? לא מעניין אותי שאני לא אוכל להכנס להריון, אני גם לא ממש מעוניינת.. אני ממש רוצה להפסיק לקבל מחזור!! ובבקשה אל תגידו שזה רק הגיל וזה יעבור ואני ארצה להביא ילדים כי אני לא חושבת ככה וזה לא ממש מעניין אותי, אני פשוט רוצה להפסיק לקבל מחזור כי זה ממש גורם לי להרגיש רע עם עצמי ולשנוא את עצמי בזמן המחזור.

תשובה:
שלום, קודם כל נשמע שהמחזור מעסיק ומטריד אותך מאוד, ואף פוגע בפעילות היום-יומית שלך. יש דרכים שבהם אפשר לא לקבל מחזור זמנית ועדיין תוכלי להיכנס להריון בעתיד. הדרך הראשונה היא התקן תוך רחמי הורמונלי, שמותקן עד 3 שנים. יש גם גלולות שיש בהן רק פרוגסטרון (לעומת גלולות אחרות שיש בהם גם פרוגסטרון וגם אסטרוגן) שגם בהם לא מקבלים מחזור. יש לציין שיכול להיות בחודשים הראשונים דימום קצת לא סדיר, עד שזה מסתדר ונעלם, וזה משהו שצריך לקחת בחשבון. אני ממליצה לך ללכת לרופאת נשים כדי שתסביר לך ותתאים לך את האופציה שמתאימה לך יותר. את מוזמנת להתקשר לדלת ולקבוע פגישה עם רופאת נשים בחינם. מחזור הוא דבר טבעי ובריא, ויכול להיות שקיבלת במהלך חייך מסרים שאולי גרמו לך לחשוב שזה "מלוכלך". אבל בעצם אין בזה כל דבר רע, זה תהליך מדהים של הגוף כמערכת. זה מרגיש לי שאת צריכה לדבר על זה ולנסות להבין מה עומד מאחורי זה, אני ממליצה לך ללכת ואולי לדבר על זה עם מישהו קצת יותר מקצועי שידע לתת לך את המענה המתאים. בהצלחה וכמובן שאת מוזמנת להתקשר או לפנות אלינו עם עוד שאלות


בת 16 שואלת: #98518
ועוד שאלה בכל אתר כתוב אחרת מתי יש ביוץ אחרי הבייסת?

תשובה:
שלום לך, הביוץ מתרחש 14 יום לפני קבלת הווסת, כלומר 14 ימים לפני היום הראשון הדימום. לא ניתן לחזות מראש מתי יהיה הביוץ כי רוב הנשים אינן סדירות ואינן מקבלות כל 28 ימים, וגם יש כל מיני דברים שמשפיעים על הביוץ כמו לחץ וחרדה, תזונה, וכו'. כל טוב


בת 18 שואלת: #98435
אני לא כל כך יודעת אם זה תקין שהמחזור שלי מגיע בזמן האחרון כל 44 ימים, הפעם הוא הגיע אחרי 50 ימים.. השנה הוא התחיל להיות קצת יותר סדיר והגיע כל חודש עד חודש ושבוע.. וכבר 4 פעמים בערך שהזמן בין מחזור למחזור מתארך יותר ויותר.. זה בסדר? מזה אומר? אני לא מקיימת יחסים (אני מיד בת 18) (הבנתי שיכול להיות גם השפעה של לחץ אבל אני נמצאת בלחץ גם בשאר הזמן.. וגם הבנתי שזה יכול להיות מושפע ממשקל הbmi שלי 17.4) יש לי עוד שאלה יכול להיות הדגדגן גדל בגלל אוננות? זה יכול להיות גם שהוא נהיה פחות רגיש? (בבקשה תענו כבר שלחתי שאלה כמה פעמים אבל אף פעם לא עניתם)

תשובה:
הי לך, שמחה שאת פונה אלינו. בנוגע לווסת (המחזור) הלא סדירה מציעה לך להתייעץ עם רופא כדי להבין לעומק את הסיבות שלך ואז תוכלי לקבל מענה מתאים. יש בהחלט השפעה של ה- BMI ואם את בחורה רזה זה משפיע על ווסת לא סדירה. לחץ גם יכול להשפיע על עיכוב בווסת אך יהיה לרוב בהקשר לנקודת זמן מסוימת ולא בהכרח לתקופה ארוכה. נראה שלמשקל הגוף שלך יש השפעה משמעותית בנושא ולכן, ייעוץ עם רופא הוא הדבר הכי נכון עבורך. בנוגע לאוננות אני שמחה לשמוע שאת יודעת לענג את עצמך. שבזמן גירוי, הדגדגן מתמלא בזרימת דם שגורמת לו להראות גדול מעט מהרגיל אך זה לא משפיע במהלך היום אלא רק לאחר תחושת הסיפוק המיני. ייתכן והדגדגן שלך מוגדל וזוהי צורתו הטבעית, לכל אחת מאיתנו איבר מין השונה מהשנייה וכך גם הדגדגן. תוכלי להסביר יותר מה הכוונה לכך שנהיה פחות רגיש? מקווה שעניתי על שאר שאלותייך ואת מוזמנת לפנות אלינו מתי שתרצי .


בת 15 שואלת: #98387
היי, אני בת 15 ועדיין לא קיבלתי מחזור, אני לא דואגת לגבי זה. אבל, אחותי שקטנה ממני בשנה וחצי קיבלה היום בבוקר הפרשה חומה, לפי מה שהבנתי זה לא מחזור עדיין, אני לא מבינה כל כך בזה אך אם תוכלי לעזור לי בזה, בכל הקשור להפרשות חומות ומחזור אני אודה לך מאוד. תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני לא יודעת מדוע אינך מקבלת ווסת אבל יכול להיות שההפרשות קשורות לזה ויכול להיות שלא. במהלך החודש יש לנו הפרשות, במיוחד בחודשי הקיץ, וזה מעיד על השינויים של גיל ההתבגרות. אני מציעה שתשתפי את אמך על זה שעדיין לא קיבלת ווסת ותלכו לרופא/ת נשים לברר מדוע. כל טוב


בת 12 שואלת: #98186
שלום , לפני שנה קיבלתי מחזור. תוך כמה זמן המחזור יהיה רציף( בערך ) ? בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, כל אחת היא אחרת. יש כאלה שהוא נהיה סדיר מהר מאוד ויש כאלה שאחרי כמה שנים. כל טוב


בת 18 שואלת: #98127
אני בת 18 בשני החודשים האחרונים הקדים המחזור בעשרה ימים , החודש התמשך הדימום 15 יום ובדרך כלל הדימום מפסיק אחרי שבעה ימים , זו תופעה נתקלת בה בפעם הראשונה , האם זה מקרה רגיל ?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, האם את מקיימת יחסי מין? ואם כן, האם הם מוגנים? אם לא, יכול להיות שזה קשור ליחסי המין הלא מוגנים. אם את משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים כמו גלולות, יכול להיות שזה בגלל הגלולות. אני מציעה שתפני לרופא/ת הנשים שלך לבירור. כל טוב


בת 27 שואלת: #98075
האים ייתכנו תופעות של רגישות בחזה וכד עשרה ימים(קצת הרבה לפני) לפני מועד המחזור?

תשובה:
שלום לך. ישנן נשים שמדווחות על רגישות בחזה כשבועיים לפני קבלת המחזור (סביב זמן הביוץ) וישנן נשים שחשות בכך רק בסמוך למועד קבלת הווסת. אצל כל אישה קורים דברים שונים וקיימות תחושות שונות. האם מדובר על תופעה חדשה אצלך או משהו שאת זוכרת מאז שהתחלת לקבל ווסת באופן סדיר? אם הכאב מטריד אותך, תמיד תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים או כירורג שד. כל טוב.


בת 24 שואלת: #98059
הי אני בת 12 ויש לי כמה שאלות.. 1.מאז יום חינוך מיני אני לא מפסיקה לחשוב על דברים שהיו שם..(דברים קצת מיניים) אז זה טבעי בגיל הזה? 2. השנה אני יהיה בכיתה ז' ואני מצד אחד קצת חוששת בנוגע לבנים כי אמרו שבגיל הזה הם מתחילים "להסתכל" וכל זה אבל מצד שני אני גם קצת שמנה.. ואני לא יודעת מה יחשבו עלי בגלל המשקל אז מה אפשר לעשות? 3.והמחזור שלי לא סדיר כל כך *חשוב לי לציין שאני לא רואה פורנו ודברים כאלה.. יום טוב ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני מתנצלת על העיכוב במענה. אני אענה על שאלותייך לפי הסדר: 1. זה טבעי לחלוטין לחשוב מחשבות מיניות, זה נורמלי לגמרי, בעיקר בגיל שלך, בגיל ההתבגרות. אני מבינה שהמחשבות הללו צפו מאז יום ה"חינוך המיני" – אם יש לך עוד שאלות על הנושא, את מוזמנת לפנות אלינו. 2. כמוך, זה נורמלי שבנים ובנות בני ובנות גילך יתעניינו בגוף של עצמם וגם בגוף של אחרים ואחרות... אני ממליצה לך לחשוש פחות ממה שאחרים אולי יחשבו – ויותר להתמקד במה שאת חושבת על עצמך! בגיל ההתבגרות ישנם שינויים התפתחותיים רבים והגוף משתנה. ייתכן שאת תגבהי וגם משקל הגוף שלך ישתנה בהתאם. בכל מקרה, אני ממליצה לך ללמוד לאהוב את הגוף שלך, את מי שאת, בדיוק כמו שאת! 3. הווסת ("המחזור") יכולה להיות לא סדירה בגיל שלך וזה בסדר גמור. הרבה דברים משפיעים על הווסת, כמו תזונה, שינה, לחץ נפשי ועוד. לפי מה שאת מתארת, אין לך ממה לדאוג. כך או כך, נשמע שיש לך הרבה שאלות חשובות ואת מוזמנת להתקשר אלינו ולהגיע לסניף הקרוב אליך להמשך ייעוץ וליווי. אנחנו כאן בשבילך!


בת 12 שואלת: #98032
האם שתייה מרובה של מים או בכללי השתייה משפיעה על כמות המחזור/ הדלילות שלו / צבעו ? למשל אם אני שותה הרבה מים אז המחזור יהיה נוזלי בצבע פחות כהה ...... ( אז יש השפעה ) ? ואם זה אפשרי לאחר את המחזור בדרכים קלות וטבעיות לחלוטין כמו כמות וסוג האוכל או כמות השתייה , מסאג באזור מסוים , מקלחת ....? או כל דרך שהכמות של המחזור תהיה קטנה יותר . אני מקווה שאני מפנה את השאלות שלי למקום הנכון ושתדעו לענות על זה....... ;) ושאלה נוספת אם יש דרך לדעת אם הקרום בתולין שלי נקרע בלי ללכת לרופא ? כי כשגיליתי על החור שיש בפות אז חקרתי עליו בעזרת חפצים ולא ידעתי שזה יכול להזיק ( לא הרגשתי שקרעתי את קרום הבתולין וגם לא ירד דם או כאב לפי הזכור לי ) ועכשו אני במצב שאני לא יודעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי במחשבה שנייה אין מצב שהוא לא נקרע .....אז נגיד שהוא נקרע וכשאני יגדל אני ישכב אם משהו אז הוא ישים לב שהקרום בתולין שלי כבר נקרע ואז יחשוב ששכבתי אם משהו אחר שלמעשה הוא הראשון שלי ( האם הגברים שמים לב שהקרום בתולין נקרע ?) אז מה עלי לעשות . בתודה מראש .

תשובה:
שלום לך מקסימה, את אכן פונה למקום הנכון וטוב שפנית כי אני רואה שיש לך הרבה שאלות. שתיה מרובה של מים אינה משפיעה על צבע הווסת או הכמות של הווסת. אין איך לשנות את הזמן בו את מקבלת ווסת בדרכים טבעיות. אם לא קיימת יחסי מין אז את בתולה ואין לך מה לדאוג. בתולים היא לא בהכרח משהו רפואי שניתן לראות. זו יותר תפיסה חברתית. מדובר בפיסת עור הנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק. אצל כל אחת זה שונה ויש כאלה שזה לא נמצא אצלן כלל. אנחנו חיות בחברה שיש בה מיתוסים רבים, כמו זה שחייב לרדת דם או שכואב בפעם ראשונה, וזה לא ככה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. את רק בת 12 ואין לך מה לדאוג לגבי זה כרגע. מעולה שחקרת את עצמך וטוב שעשית את זה אבל אם זה מדאיג אותך, הימנעי מהכנסה של חפצים או אצבע לנרתיק. הסתכלי עליו חיצונית. את נשמעת נערה מאוד נבונה וסקרנית וזה משמח מאוד לקרוא! כל טוב


בת 12 שואלת: #97965
יש לי כמה שאלות קיבלתי מחזור לפני חצי שנה ולא כאב לי אבל החודש הרגשתי כאילו דוקרים אותי הגעתי למצב שלי בכי... זה תקין?? המחזור מגעיל אותי כי אני מרגישה כאילו יוצא לי פיפי במכנסיים ממש זרימה חזקה זה תקין??

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא תקין לגמרי. הווסת בשנים הראשונות יכולה מאוד לכאוב ויכול להיות זרמים מאוד חזקים של דם. עם השנים זה יתמתן ויירגע. אני מציעה שתשתפי את אמא שלך שתנסה לעזור לך בזה. כל טוב


בת 12 שואלת: #97870
שלום , אני בת 12 וקיבלתי כבר מחזור לפני שנה . במשך כל השנה הזאת היו לי הפרשות מהפות שמזכירים לי נזלת חוץ מהימים של המחזור . בנוסף תמיד יום לפני ואחרי המחזור אין לי הפרשות . אני פעם ראיתי סרטון ביוטיוב על כך שקוראים לזה מחזור וסט קדמי (משהו כזה ) אבל בסוג הפרשות האלו אז הם באות רק לפני מחזור ואחרי מחזור ( הפוך ממני ) וגם שנה לפני המחזור , שאת זה היה לי שנה שעברה אבל בכמות יותר קטנה ממה שעכשו . שנה שעברה היה לי ממש טיפה הפרשות שהשאירו לי טיפה רטוב . השנה ההפרשות ממש מרטיבות לי את התחתונים בכמות כמו של מחזור , ואני לא יכולה כל הזמן להשתמש במגני תחתון . אני לא יודעת אם זה בסדר שזה קורה , כי זה ממש מפריע לי . ואני תמיד לא מרגישה של בנוח .

תשובה:
שלום לך, ההפרשות שאת מתארת הן הפרשות נורמליות ותקינות לגמרי המתאימות למחזוריות החודשית של נשים ולגיל ההתבגרות. מדובר בהפרשות שיוצאות במקביל לשלב בו את נמצאת בחודש: אחרי ווסת, לפני ביוץ, בביוץ, אחריו ולקראת הווסת. אני מציעה כמה דברים: את יכולה לקחת איתך עוד תחתונים ולהחליף במהלך היום כשכבר לא נוח לך. מגיני תחתון הם גם אפשרות אבל באמת לא כדאי להיות איתם כל יום. נסי לישון בלילה בלי חלק תחתון בכלל כדי לאוורר את הפות. שתפי את הפות רק עם מים ללא סבון כי לפעמים סבון מגביר את ההפרשות. אני מקווה שאלו יעזרו לך. כל טוב


בת 12 שואלת: #97760
היי, קוראים לי נועם ואני בת 12.9ויש לי בעיה. קיבלתי את המחזור הראשון שלי לפני חודש בדיוק, והנה הוא הגיע עם אותו סימן מקדים בדיוק כמו פעם קודמת ולשלושה ימים עם דימום חלש והפרשתי וללא כאבים. חברותיי אומרות לי שיש לי מזל, אבל שמעתי שמחזורים ראשוניים אמורים להיות לא סדירים בהחלט... אני קצת מבולבלת. רציתי גם לשאול אם יש דברים מיוחדים בקטע הגייני שצריך לעשות במחזור. תודה מראש ;)

תשובה:
שלום נועם, קודם כל, מזל טוב על קבלת הווסת והצטרפותך לקבוצת הנשים הבוגרות! אין לך מה להיות מבולבלת. כל אחת היא שונה ולכל אחת מחזוריות חודשית אחרת. הווסת שלך תקינה לגמרי ואין לך מה לדאוג. בנוגע ל"קטע ההגייני" את צריכה פשוט להשתמש בתחבושות או טמפונים ולהמשיך כרגיל. את יכולה לקרוא קצת באתר שלנו על המחזוריות החודשית והווסת: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=73 כל טוב


בת 17 שואלת: #97702
שלום יש לי שוב כמה שאלות ותודה רבה על התשובות הקודמות. אחרי שאני מאוננת הרבה זמן דרך הדגדגן יש עליו מן כתמים אדומים. .יכול להיות שזה דם? ממה הדם יכול לנבוע? שאלה השניה שלי היא שהייתי אמורה לקבל את המחזור החודשים לפני כעשרה ימים ולא קיבלתי..לא שכבתי עם אף אחד,יכול להיות שהאיחור קורה בגלל שאני מאוננת המון?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני חושבת שהכתמים האדומים אינם דם אלא פשוט שפשוף בעור מעודף מגע. אין קשר בין האיחור בווסת לאוננות שלך. זה לא משפיע אחד על הני. אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבדוק תא מקור האדמומיות. הווסת תגיע. כל טוב


בן 18 שואל: #97570
לחברה שלי היה דלקת באיבר המין והיא לקחה אנטיביוטיקה ועבר לה זה יכול לעקב את המחזור?

תשובה:
שלום לך! באופן עקרוני דלקת באיבר המין או בדרכי השתן לא אמורה לעכב את המחזור החודשי. הסיבות המרכזיות לעיכוב במחזור הן אי סדירות של המחזור (תופעה נפוצה מאד בקרב בחורות צעירות), שינויים משמעותיים בשגרת החיים כמו למשל התחלת טירונות בצבא או דיאטה קיצונית, והיריון. אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים ומאז יש עיכוב במחזור כדאי שתפנו לעזרה של אדם מבוגר, רופא/ה או שתצרו איתנו קשר טלפוני.


בת 15 שואלת: #97141
שלום שמי שיר לפני כחודש הלכתי לרופאת נשים בגלל הכאבים הבלתי נסבלים והתופעות שאני חובה בתהליך המחזור אגב אני יציין קיבלתי בגיל 12 וחצי מחזור בחופש הגדול ורק כלפני שנה הסתדר לי ואני מקבלת סדיר את המחזור או ב17 או ב 18 על הבוקר ! רציתי לשאול שאלה חשובה רופאת הנשים הביא לי כדור שצריך לבלוע 24 שעות לפני קבלת המחזור זה אומר שמחר אני גם צריכה לקבל אז היום אחרי ארוחת הבוקר לשתות אותו הכדור נקרא בשם ADEX בטוח את מכירה , יש בעיה אחת שאני לא יודעת לבלוע :( הרופאת נשים אמרה שהיא תביא ואין שאני חייבת לבלוע כי אני גם צריכה להתחיל לדעת וגם כי עם אני רוצה שהכאבים יפסיקו אז זה הכדור הטוב ביותר כי השאר מי שום מה לא משפיעים עלי לטובה ! רציתי לשאול שתי שאלות הראשונה היא ככה : האם זה בסדר לבקש מאחד ההורים לזרוק לי אותו פשוט לתוך הפה ואני ישתה ישר מים כי שאני עושה את זה לבד זה ישירות עולה לי למעלה זה פסיכולוגי קשה להסביר את זה :( זה מפחד להחנק ואגב יש לי סיבה הכדור הזה הוא גדול יחסית לכדור וזה פעם ראשונה שאני בולעת והוא בגדול של הסוכריות דבש שקניתי לפני כ 5 שנים ונחנקתי בבקשה תעזרי לי תני לי עצה :)

תשובה:
שלום שיר יקרה, אני מצטערת לשמוע שאת חווה ווסתות קשות. הכדור שהיא נתנה לך הוא משכך כאבים. את יכולה לשים אותו בתוך פרוסת לחם ולאכול ואת יכולה גם למוסס אותו בתוך מים ולשתות. אני לא מציעה שתעשי את מה שכתבת. אני מבינה שאת מפחדת להיחנק אז אולי שווה שתקחי משככך כאבים בסירופ. מה שכן, אני רוצה לשתף אותך במחשה שיש לי בעקבות שאלתך: יש דבר כזה שנקרא אנדומיטריוזיס. מדובר על תופעה שיש ל10% מהנשים והיא מתייחסת לכאבי ווסת קשים שמוציאים נשים מתפקוד למשך היומיים הראשונים לווסת. אני מציעה שתקראי על זה באינטרנט ותראי אם זה דומה לתופעות שאת מרגישה לקראת הווסת. בנוסף, ייתכן וגלולות למניעת הריון יעזרו לך עם כאבי הווסת ויווסתו לך את ההורמונים. תתייעצי אולי עם עוד רופא/ה. כל טוב


בת 16 שואלת: #96912
היי, יש לי כבר תקופה דיי ארוכה הפרשות ריריות בכמות בינונית שבלי להשתמש במגני תחתון בעצם נראה כמו הרטבה קלה בתחתונים. אני משתמשת במגני תחתון. אני תוהה אם יש אפשרות להפתר מן ההפרשות האלו, אם הן קשורות לגמירות אחרי סקס יבש ואם הן סיבה לדאגה. ורציתי להודות נורא על התשובות לשאלות ששאלתי בעבר, אתם מקום נהדר לפנות אליו וחוסכים הרבה דאגות. :)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, במהלך החודש יש לנערות ונשים הפרשות שונות, בהתאם למיקום שלך בחודש: לקראת בביוץ ואחרי הביוץ יש הפרשות מרובות, לקראת הווסת וביום הראשון לאחר סיום הווסת, גם יש הפרשות. זה טבעי ונורמלי. כמו כן, כשנשים מגורות מינית, איבר המין שלהן מפרישות חומר סיכה טבעי, שאמור להקל על קיום יחסי מין בעתיד, וגם לאותת לך שאת מגורה מינית ושאת נהנית. גם זה טבעי ונורמלי. אני מבינה שזה מאוד מפריע לך אבל לפעמים התחתוניות הן אלה שמגבירות את ההפרשות. ההמלצה שלנו היא לא להשתמש בתחתוניות רגילות אלא אורגניות שניתן לקנות בכל חנות טבע, או לא להשתמש בכלל ולקחת איתך תחתונים להחלפה כדי שהתחתונים שלך לא יירטבו. כל טוב


בת 12 שואלת: #96889
קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני 5 חודשים ומאז לא קיבלתי החודש קיבלתי ובפד יש כמו ג׳לי כזה של דם מה זה אמור להיות זה קשור??

תשובה:
שלום לך. שמחה שקיבלת את הווסת הראשונה! אינך צריכה לדאוג. עד שהמחזור החודשי הופך להיות סדיר ואת תקבלי ווסת פעם בחודש, יכולות לקחת אפילו שנתיים. הדם של הווסת אינו נראה לרוב כמו דם רגיל שיורד לנו כתוצאה מפציעה, אלא יכול להיות סמיך יותר, בצבע משתנה ולעתים אפשר להבחין בגושים. יכול להיות שמה שאת מכנה "ג'לי" הוא דם שנקרש מעט, או שמעורבב עם נוזל הנרתיק הקבוע שיש לכל אישה. אם את מודאגת, את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר ונשמח לענות לך על כל שאלה. גיל ההתבגרות יכול להיות תקופה מאוד מבלבלת ואנחנו כאן בשבילך. כל טוב.


בת 22 שואלת: #96483
היי. אני מקבלת מחזור שהוא אינו סדיר. כלומר עם סיימתי חודש שעבר ב25.4 את המחזור אז החודש אני צריכה לקבל ב25.5 ובכל פעם זה מאחר לי בשבוע בערך... האם זה משהו לא תקין??

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלה מאוד טובה. עניין הסדירות של המחזור החודשי אכן יכול להיות מבלבל. בדיוק כמו שכל גוף הוא אחר ושונה, כך גם המחזור החודשי. לרוב המחזור החודשי מחושב לאורך 28 עד 31 ימים, אך מדובר על ממוצע בלבד. יש נשים שיש להן מחזור של 21 יום או של 40 יום. לפי שאלתך אני מבינה שאת מצפה לקבל את המחזור אחת ל-31 יום, אך ייתכן והחישוב אינו מדויק. אני ממליצה שתנהלי רישום מדויק במשך מספר חודשים של יום קבלת הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) וסיפרי כמה ימים עוברים בין ווסת אחת לבאה אחריה. כל עוד אינך משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים (כמו גלולות, למשל), הקדמה או איחור של כמה ימים ספורים אינם נחשבים כמחזור לא סדיר. חשוב גם לזכור שבלוח השנה ישנם חודשים של 28 ימים או של 31 ימים, אז רצוי לא להתייחס לתאריך קבלת הווסת מבחינה חודשית, אלא למספר הימים שעוברים בין ווסת אחת לאחרת. אם הנושא מטריד אותך, תוכלי לפנות אל רופא נשים שימליץ לך על אמצעי הורמונלי להסדרת המחזור. כל טוב.


בן 18 שואל: #96337
שלום השאלה שלי היא כזו, חברה שלי ב15 אני בן 18 אנחנו מקיימים יחסים פעם ב....אחרי הפעם הראשונה השתנה לה מחזור תמיד היה בעשירי אחרי זה ניהיה לה ב 1 ואחרי זה שוב השתנה לה למה המחזור שלה משתנה כל הזמן והיא לא יכולה לדעת מתי לשים את הפד שלה ? למה זה השתנה אני עדיין לא יכול להבין ולפני קיום היחסי מין הכל היה סדיר לגמרי ולא השתנה כל פעם , ושאלה נוספת זה ככה הריון אם בחורה מקבלת מחזור פעם ראשונה אז זהו היא לא בהריון ואם היא מקבל פעם שנייה מחזור בתקופה של המחזור כאילו כמו תמיד אז זה אומר שהיא לא בהריון וזהו הכל טוב נכון השאלה בעיקר עלי ועליה אם אתם יכולים לענות לי יותר מהר אני ישמח למה פעם שעברה חיכיתי כמעט שבוע ,לילה טוב

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו ונעזר בייעוץ שלנו. אנו משתדלות מאוד לתת מענה מהיר ככל הניתן ואני מתנצלת אם ישנם לעיתים עיכובים. לשאלתך על המחזור של חברה שלך – זה טבעי ונורמלי לחלוטין שמועד הגעת הווסת ("מחזור") משתנה לאורך השנים. חברה שלך בגיל ההתבגרות וזהו גיל עם הרבה שינויים הורמונליים ופיזיולוגיים, הווסת מושפעת מכל מיני דברים כמו תזונה, לחץ נפשי ועוד. זה לחלוטין נורמלי שהיא לא סדירה. כן, קבלת הווסת מעידה על כך שאין הריון. אך חשוב לי מאוד להדגיש – אם תשתמשו באמצעי מניעה לא תצטרכו לחשוש מהריון. אתם יכולים להשתמש בקונדום ולהיות בטוחים. אפשרות נוספת היא שחברה שלך תשתמש בגלולות וכך גם הווסת שלה תהיה סדירה יותר. יש עוד אמצעי מניעה נוספים ואני ממליצה לכם להתקשר אלינו או להגיע לסניף הקרוב אליכם על מנת להתייעץ על כך. גם חברה שלך מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה. אנחנו כאן בשבילכם!


בת 16 שואלת: #95669
שכבתי עם חבר שלי לפני המון המון זמן זאת אומרת שלפחות מחודש 12, והמחזור שלי החל להתחזק ולהכאיב לי יותר ויותר, מגיעה למצב של מיון הקאות התעלפויות, זה קשור לסקס?

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שאת סובלת מכאבים עזים במהלך הווסת (ה"מחזור") ואני מבינה מאוד לליבך. זו בהחלט תופעה נפוצה בקרב נשים ונערות. לפי מה שאת מתארת, כאבי המחזור אינם קשורים ליחסי מין שקיימת לפני מספר חודשים. אך מכיוון שאינני רופאה, אם הכאבים גורמים לך למצבים קיצוניים של עילפון והקאות – אני ממליצה לך לשתף את הורייך בנושא וללכת לרופאת נשים – על מנת לברר לעומק ולבדוק האם יש משהו שניתן לעשות כדיי להקל עליך. אנחנו כאן בשבילך ואת מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או להגיע לסניף הקרוב אליך. אני מאחלת לך הקלה בכאבים והצלחה רבה!


בת 18 שואלת: #95276
היי יש לי שאלה .. אישה שהיא במחזור ושוכבת עם גבר בזמן המחזור זה מסוכן ? זה יכול לפגוע במחזור ? או יכול להעריך את ימיי המחזור ? תוכלי להסביר לי בבקשה .. תודה

תשובה:
שלום לך. כל עוד שני בני הזוג מעוניינים לקיים יחסי מין כשהאישה בזמן ווסת (זמן הדימום במחזור החודשי) אין עם כך כל בעיה. הווסת לא תתארך ולא תיפגע בשל כך. בזמן הווסת צוואר הרחם של האישה נפתח מעט בכדי לאפשר לדם הווסת לצאת החוצה מהרחם, בזמן זה האישה חשופה מעט יותר לגורמי מחלות באזור הנרתיק והרחם. כל עוד משתמשים באמצעי מניעה ושניכם נבדקתם לגילוי מחלות המועברות במגע מיני, אין כל חשש. נשמח להמשיך להסביר בטלפון. מוזמן להתקשר ולהתייעץ. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95023
שלום , יש לי שאלה כללית.. אישה שיש לה מחזור סדיר והסתיים לה המחזור ושבועיים אחריי יש ביוץ .. והיא שוכבת עם בן זוגה שלוש שבועות אחרי המחזור ושבוע אחרי הביוץ היא יכולה להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך מעידה על הבנה של תהליך המחזור החודשי. גם אצל אישה עם מחזור סדיר, ייתכנו שינויים קלים בסדירות המחזור. שינוי בהרגלי התזונה או אפילו בהרגלי השינה משבשים לעתים את סדירות המחזור. הוסיפי לעובדה זאת את העובדה שתהליך הביוץ נמשך כשלושה ימים והופך להיות מעט מסובך לחשב מהם הימים הפוריים בכל חודש. איני מבינה אם את שואלת את שאלתך במטרה להימנע מהריון או במטרה להיכנס להריון, אך כדרך להימנע מהריון שיטת הימים הבטוחים, אינה מוכיחה את עצמה כשיטה בדוקה ובטוחה. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולשאול את כל השאלות המעניינות אותך. כל טוב.


בת 22 שואלת: #94949
שלום זה די דחוף, הייתי צריכה לקבל ב23 מחזור ,(ככה קיבלתי חודש קודם) ועד עכשיו המחזור לא הגיע לי , שמתי לך שחודש שעבר נגמר ב29 ככה שאולי בחישוב של הימים שונה ואני צריכה לקבל יותר מאוחר, המחזור לי בדרך כלל שישה ימים , והיום כבר ה31.3 , אני לא פעילה מינית , מה הסיבה לכך שהמחזור מאחר? אני גם לא כל כך בלחץ או משהו כזה, לא לקחתי כדורים חדשים

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך מצוינת. באמת בגלל שאומרים "מחזור חודשי" זה קצת מבלבל. אצל רוב הנשים הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי)מופיעה אחת ל-28 עד אחת ל-35 ימים. יש גם נשים שהווסת מגיעה אחת ל21 יום או אפילו אחת ל-40 יום. אם זהו הטווח הקבוע שלהן, זה נחשב מחזור סדיר. החישוב הנכון של קבלת הווסת הוא ספירת הימים בין ווסת אחת לשנייה ופחות התחשבות בתאריך. כפי שציינת, בלוח השנה יש חודשים של 28 יום ויש של 30. מאחר ואין כל חשש שאת בהריון, ייתכן והווסת מאחרת מאיזושהי סיבה אחת, כמו שינוי בתזונה או סדר יום. כשתקבלי ווסת, ספרי כמה ימים עברו מהווסת הקודמת וכך תוכלי לדעת אחת לכמה ימים את צפויה לקבל. מוזמנת לפנות אלינו למוקד הטלפוני בכל שאלה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #94921
שלום לך, אז ככה לפני שבוע קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה עם חבר שלי אבל לפני שזה קרה איחר לי המחזור כבר יותר משבועיים וגם אחרי המעשה הוא עדיין מאחר לי ועכשיו זה כבר איחור של חודש אז השאלה שלי היא האם זה משפיע על המחזור על האיחור שלו או כל דבר אחר אם אני ימשיך לעשות זאת כמובן עם קונדום, או שזה פשוט מלחץ או תזונה לא נכונה כי אני שוב מזכירה זה מאחר לי עוד הרבה לפני ששכבנו. ואם אוכל להמשיך לקיים איתו יחסי מין גם כשהמחזור מאחר או שלא עדיף?

תשובה:
שלום לך, איחור בווסת יכול להיות מכל מיני סיבות: לחץ וחרדה, תזונה, פעילות גופנית מוגברת ואפילו גילך הצעיר בו המחזוריות החודשית אינה תמיד סדירה. אני מבינה את הלחץ בו את נמצאת. אני מבינה מדברייך שהשתמשתם בקונדום. אני מציעה שתפני לרופא/ת נשים לבירור מדוע אינך מקבלת ווסת. חשוב שתעשי בדיקת אולטראסאונד כדי לשלול בעיה. את יכולה להמשיך לקיים איתו יחסי מין אבל חשוב שהם יהיו מוגנים, עם שימוש נכון בקונדום. אבל אל תזניחי את הבדיקה. כל טוב


בת 12 שואלת: #94789
הי,אני הכנסתי אצבעות לתוך הפות. האם ייתכן שנכנסתי להריון? המחזור שלי מאחר בכמעט שבוע. אם זה לא יכול לגרום הריון אז מה הנזקים שזה עוד יכול לגרום?

תשובה:
שלום לך. אל דאגה! מצב של הריון קורה כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. מפגש כזה יכול להתרחש בעת קיום יחסי מין בין גבר ואישה הכולל כניסה של הפין אל הפות. לפעמים יש איחור בקבלת ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) בגלל מגוון סיבות כמו לחץ נפשי או שינוי כלשהו בסדר היום. הכנסת אצבעות אל הפות זאת דרך נפלאה לחקור את גופך ואינך צריכה לחשוש מכך. אינך יכולה לגרום נזק לעצמך כל עוד תרחצי את ידייך לפני שתכניסי אותן אל הפות ותגזרי ציפורניים כדי לא לשרוט עצמך בטעות. נשמח מאוד להמשיך ולענות על שאלותייך בטלפון ואת מוזמנת להתקשר אלינו. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94461
שלום ! אני מקיימת יחסיי מין עם חבר שלי כבר שנה אנחנו יחד 3 שנים .לפני 7 חודשים התחלתי לקחת גלולות מינס והכול היה טוב כי זה היה ברשוט ועיוץ עם גינקולוג שלי . בעוד כמה חודשים אני מתגייסת ובגלל סיבה הזו החלתתי להפסיק לשתות גלולות כדי לסדר את המחזור שלי כי לוקח לגוף לחזור לעצמו במהלך 3 חודשים .... מתאקיך 7 עד ל 9 היה לי מחזור כרגיל הוא אצלי היה סדיר ונשאר סדיר שאלה : עכשיו כדי לסדר ווסט שלי לפני צבה החלתתי להפסיק עם גלולות ואני לא שותה אותם כבר 4 יום ויש לי דימום ממש קליל והעם זה בסדר או אני צריכה לגשת לראופה כי בכיה שלרופא שלי יש תור מטורף וצריך לחקות כמה שבועות כדי להגיעה אליו מה אליי לעשות והעם זה בסדר ? כמה זה יכול להמשיך ותוך כמה זמן הוסט שלי צריכה לחזור לנורה כמו שהיתה פעם (היה סדיר כל 26-28 ימים ) תודה רבה ויום טוב

תשובה:
שלום לך שמחה שפנית אלינו, כל הכבוד על כך שאת נוטלת גלולות. הייתי שמחה להבין יותר מה הסיבה שבגללה הפסקת את הגלולות? ישנן חיילות רבות שנוטלות גלולות גם במהלך השירות הצבאי שלהן, ואין כל צורך להפסיק כדי לסדר את הווסת, כפי שרשמת. לא הצלחתי להבין מהשאלה שלך, האם אחרי ה9.3 את לא נטלת בכלל גלולות, או נטלת והפסקת אחרי 4 ימים?? תרשמי לי את התשובה בבקשה. לגבי הדימום שאת מתארת, זה טבעי כאשר לא נוטלים גלולות באופן סדיר, כל יום לפי ההנחיות. אם לא לקחת את הגלולות באופן סדיר, את לא מוגנת ואתם צריכים להשתמש בקונדום. אנחנו כאן בשבילך, תוכלי לכתוב לנו מתי שתצטרכי או להתקשר או להגיע לסניף דלת פתוחה חיפה הקרוב למקום מגורייך או לכל סניף אחר שפתוח ונשמח לענות על שאלותייך. שמחה שפנית אלינו, בהצלחה


בת 13 שואלת: #94427
אז למה אני לא מקבלת מחזור חמש חודשים ?

תשובה:
היי, כי זה קורה הרבה בגיל ההתבגרות שהמחזור מאד לא סדיר, במיוחד בהתחלה. לרוב אלו דברים שמסתדרים עם הזמן. אל תדאגי. חשש ודאגה יכולים לדחות את הגעת המחזור. קבלי את התהליכים הללו בהבנה. המחזור יגיע. כל טוב.


בת 12 שואלת: #94040
שלום ,בת 12 מה עושים בקיץ עם יש שערות במפשעה ורואים עם בגד ים? אני יודעת שיש את האפשרות לשים מחנס שמתאים למים אבל כול הבנות יודעות שלמי שיש מחנס זה אומר שיש לה שערות וגם אומרים שמי שלא ניכנסת לברכה יש לה מחזור ואני לא רוצה שיחשבו את זה עלי למרות שזה נכון. וגם אמא שלי עדין לא יודעת שאני במחזור ויותר נוח לי שהיא לא יודעת ויש לי תחבושות כי היא קנתה לי למקרה שאני יקבל ויש מצב שהיא יודעת שאני במחזור כי היא שמה לב שהחבילה נגמרת , וגם יש לי בעיה נוספת כי מתי שיגרמו התחבושות אני יהיה בבעיה..ובקיץ אני תמיד כול יום הולכת לברכה ואמא שלי כועסת אם לא כי אז אני בטלויזיה וכשאני יהיה במחזור אני לא יוכל להיכנס ואני לא יודעת מה להגיד לה ואין לי טמפונים כי אמא לא קנתה לי .והקיץ מתקרב ועוד מעט יגמרו לי התחבושות ותהיה הבעיה של התרוצים למה לא לבוא לברכה עקב המחזור ועקב השערות במפשעה ואין לי אף משהו לשתף בבעיה הזאות . ואני לא רוצה לספר לאמא כי תמיד שפעם היא היתה מתחילה לדבר על מחזור(לפני שקיבלתי)ניסיתי לשנות נושא והפכתי לאדומה בפנים ואני מרגישה שגם היא מתפדחת וקשה לה אז אני לא רוצה לספר לה שקיבלתי.אני גםמס

תשובה:
שלום, העלית כאן 2 נושאים ואני רוצה קודם כל להתייחס לשניה- לגבי המחזור. כל נערה מקבלת מחזור וזה דבר טבעי לחלוטין, אמא שלך עברה בדיוק את אותו הדבר כשהי הייתה בגילך, ואני בטוחה שהיא תוכל לתמוך בך ולקנות לך את כל מוצרי ההיגיינה שתזדקקי להם במחזור. חשוב שתביני שזה תהליך טבעי לחלוטין של הגוף ואין בזה שום בושה. בהחלט אם את שמה טמפונים את יכולה להיכנס לבריכה בלי שום בעיה ואף אחד לא ידע שאת במחזור. לגבי השערות- השערות סביב היבר המין ממלאים תפקיד חשוב מאוד בשמירה על הנקיון של איבר המין שלך ושמירה מפני לכלוכים ודברים שיכולים להביא לדלקות. במידה ואת מחליטה להוריד את השערות באזור הזה יש דרכים רבות, עליך לבחור בין השיטות ולשים לב שחלקם (למשל גילוח) יכולים להביא לכך שחלק מהשערות יצמחו בתוך העור ויגרמו לכאבים ופצעים. אחת מהדרכים הבטוחות להוריד שערות במפשעות זה לייזר- הורדה לצמיתות. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #93930
שלום המחזור שלי מאחר אני חןשבת שהוא מאחר בגלל שאני לחוצה שהוא יאחר...החששת שלי מוצדקים?

תשובה:
שלום, יש סיבות רבות לכך שהמחזור מאחר. פעמים רבות לחץ בהחלט יכול לגרום לאיחור במחזור. גם שינויים בהרגלי התזונה או השינה עלולים לגרום לאיחור במחזור. בגילך, בגיל 12 זה עלול לאחר גם בגלל שהוא לא סדיר עדיין. כמובן שהמחזור יכול גם לאחר בעקבות היריון, האם יש סיכוי שאת בהיריון? שיהיה שבוע טוב


בת 14 שואלת: #93505
אם המחזור שלי מאחר ב50 יום!מה זה אומר

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שאת צריכה לדאוג. יש הרבה סיבות לאיחור בווסת (שלב הדימום במחזור החודשי). אינך מציינת בשאלתך מתי קבילת ווסת לראשונה, אך עד שהמחזור החודשי הופך להיות סדיר יכולות לחלוף אפילו שנתיים. כל טוב.


בת 14 שואלת: #93504
היי אני ליטל בת 14 וחצי ואני עכשיו במחזור קיבלתי יום שני ובשלושה הימים שאני במחזור הוא רגוע ולא חזק האם זה טוב או לא טוב? אשמח לתשובה (";

תשובה:
שלום לך. הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) שונה מאישה לאישה. יש נשים שלהם דימום למשך הרבה ימים ויש כאלה שיש להם דימום לימים ספורים, יש נשים שהדימום שלהן הוא מועט ויש כאלה עם הרבה דימום. אין בזה טוב ולא טוב. זהו דבר אישי שמשתנה מאישה לאישה. בדיוק כמו שכל גוף הוא שונה ומיוחד בדרכו שלו, כך גם המחזור החודשי של אחת אינו זהה למחזור החודשי של האחרת. אם בדרך כלל אין לך הרבה דימום, הרי שגם הווסת הנוכחית היא כמו הקודמות. בכל מקרה, איני רואה כל סיבה לחשש. את עוד צעירה יחסית וסביר להניח שתשימי לב לשינויים בווסת שלך במהלך השנים. כל טוב.


בת 14 שואלת: #93498
עם אין לי עוד חצי שנה מי שהתחיל לי המחוזור אני יכולה לא לקבל חודש וחדש וחציי???

תשובה:
שלום לך וברכות על קבלת הווסת הראשונה! למחזור החודשי לוקח זמן להפוך להיות סדיר ולעתים עוברות כשנתיים עד שתקבלי ווסת (זמן הדימום במחזור החודשי) באופן סדיר אחת לחודש. אין לך כל סיבה לחשוש. כל טוב.


בת 17 שואלת: #92869
האם יתכן שאני בהריון לאחר שקיבלתי מחזור?

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את הבלבול שלך. לרוב, מלמדים אותנו שאם אנחנו מקבלות ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי), אנחנו לא בהריון. למעשה, יש נשים שממשיכות לחוות דימום אחת לחודש בחודשי ההיריון הראשונים. האפשרות היחידה לוודא קיום/אי קיום הריון הוא בבדיקת הריון. נשמח לתאם לך פגישה אצלנו ב"דלת פתוחה" על מנת שתוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון, אם את חוששת מהריון כתוצאה מקיום יחסי מין לא מוגנים. את מוזמנת להתקשר אלינו ולשוחח עם אחת היועצות שלנו שתוכל להסביר לך טוב יותר מה הם הסיכויים וכיצד ניתן להימנע מהריון בקיום יחסי מין. כל טוב.


בת 17 שואלת: #92143
היי אני אומנם על גלולות כי אני נימנעת מהריון לא רצוי אבל אני רוצה לדעת את שיטת החישוב של הימים הבטוחים ובבקשה להסביר על ווסת ומה זה בדיוק הביוץ וכו.. נגיד המחזור שלי ב21 מתחיל

תשובה:
שלום לך, השיטה של הימים הבטוחים הינה שיטה שמצריכה מעקב, הדרכה וליווי בשלבים הראשונים, כולל מדידת חום גוף, מעקב אחרי הפרשות גוף ועוד. את צריכה לבדוק עם עצמך האם תוכלי להתמיד בה. אם את מעוניינת לשמוע פרטים נוספים, אני ממליצה לך להתקשר לסניף דלת פתוחה חיפה ולהתייעץ בעניין. בהצלחה


בת 21 שואלת: #92121
יש לי כרגע וסת ואחרי קיום היחסי מין נפלט לי 2 חתיכות של בשר מה זה אמור להיות ?

תשובה:
שלום לך. אנסה לענות לך על ידי הסבר קצר של תהליך המחזור החודשי. למעשה אחת לחודש הגוף "מכין" את הרחם למצב של התעברות. במקביל לתהליך הביוץ, רירית הרחם מתעבה. במידה ולא התרחשה הפריה, חלק מרירית הרחם מתנתקת ויוצאת מהגוף דרך הנרתיק. זהו למעשה הדימום הווסתי. מהתיאור שלך אני מבינה שמה שראית הוא דימום שמכיל גושים שהם בעצם חתיכות של רירית הרחם. אם לא סבלת מדימום מוגבר או מכאבים חזקים, המצב תקין. אם זה יחזור על עצמו ותרגישי שאת מודאגת, את תמיד יכולה לקבוע תור לבדיקה אצל רופאת נשים. כל טוב.


בת 18 שואלת: #92019
בנוסף לכך, ביומיים האחרונים אני חווה כאבים מאוד מאוד חזקים באזור הרחם והנרתיק. בהתחלה הם נורא עמומים ואז פתאום מתחזקים וגורמים לסבל רב. אני לא בטוחה אם זה ביוץ כי הכאב הוא בבטן התחתונה בשני הצדדים ולא בצד אחד כמו ברגיל..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה משאלותיך כי את די לחוצה. אני יכולה להבין אותך. כאבים שאין לנו הסבר לגביהם אכן יכולים להבהיל. כאבים בבטן אצל נשים יכולים לנבוע מתהליכים שקשורים למחזור החודשי, לווסת או לביוץ, אך יכולים לנבוע גם מסיבות אחרות למשל, מדלקת בדרכי השתן. מאחר ואני לא רופאה, איני יכולה לומר לך מה הסיבה לכאבים שאת חווה. אני ממליצה שתקבעי תור לרופאת נשים לצורך בירור.


בת 13 שואלת: #91703
שלום , אני כול חודש סובלת כאבי מחזור חזקים ביותר בבטן ובברכיים עכשיו אני יודעת שזה תופעה ידועה אצל נשים וזה טבעי ויש תרופות אבל אני לא יודעת לבלוע כדור אין לי גם יכולת לקנות תרופות עכשיו ניסיתי לשכב על הבטן וזה לא עוזר ואני ממש סובלת ומרגישה שאני לא עומדת בזה יותר יש דרכים טבעיות דרכים שלא צריך כסף להעלים תכאבים משהו שאפשר לעשות אותו מהר ושיעזור ...?

תשובה:
שלום לך. אני מצטערת לשמוע שאת סובלת מכאבים עזים במהלך המחזור. כפי שכתבת, זאת באמת תופעה נפוצה אצל הרבה נשים ואני יודעת שהיא כואבת ומאוד לא נעימה ואני מבינה לליבך. את צודקת שישנם כדורים שיכולים לעזור להקל על הכאבים ויש גם משככי כאבים שניתן לקנות אותם כטיפות שיכולים לעזור לך ולהוות תחליף לכדורים. יחד עם זאת, בגלל שכתבת שאין לך כרגע את היכולת לקנות תרופות ואת מחפשת משהו ללא כסף שיכול לעזור, אני יכולה להמליץ לך על שני דברים שלחלק מהנשים הם עוזרים להקלת הכאבים: דבר ראשון, לנוח ולאפשר לגוף להירגע. דבר שני, לחמם את החלקים הכואבים באמצעות הידיים או באמצעות כרית מים חמים מיוחדת. תדעי שלהרבה נשים שתי הפעולות האלו עוזרות מאוד להקל על הכאבים ואני מקווה שזה יעזור גם לך. כמו כן, אני גם רוצה להציע לך לשתף את הורייך בנושא וללכת לרופא/ת נשים לבדיקה ולראות האם יש משהו שניתן לעשות בנושא כדי להקל עלייך! אני מאחלת לך הקלה בכאבים, תזכרי שאנחנו כאן בשבילך לכל דבר שתצטרכי. חג שמח!


בת 16 שואלת: #91550
אם קיבלתי חודש קודם מחזור והוא גלש גם לחודש הזה עד ל2.11 זה הגיוני שהיום ה28.11 ועדיין לא קיבלתי מחזור? האם כדאי לבצע בדיקת הריון או לחכות כמה ימים ואני אקבל?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאת לחוצה ולכן אתחיל מלענות לך על שאלתך על ביצוע בדיקת הריון. האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? לעיתים, המחזור שלנו מושפע ממתח נפשי, אם יש חשש מהריון בגלל קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה, יתכן ואיחור במחזור נובע ממצב נפשי לחוץ. אם אכן קיימת יחסי מין לא מוגנים, אני ממליצה שתצרי איתנו קשר ב"דלת פתוחה" ותשוחחי עם אחת היועצות שלנו, נוכל לברר איתך האם אכן קיים חשש להריון ולהנחות אותך לגבי ההמשך. אינך מספרת בשאלתך מה אורך המחזור הממוצע שלך, כלומר מה משך הזמן שעובר בין ווסת אחת (שלב הדימום במחזור החודשי) לווסת שאחריה. כמו כן, אינך מציינת כמה זמן נמשך אצלך הדימום בדרך כלל. לפעמים כשאנו מנסות לחשב מתי הווסת הבאה שלנו, ספירה לפי חודשי השנה דווקא עשויה לבלבל אותנו יותר. המחזור החודשי הממוצע אצל רוב הנשים נע בין 28 ל-31 יום, לכן, אם קיבלת בחודש מסוים ב-1 לחודש והמחזור שלך הוא של 28 ימים, את צפויה לקבל שוב ב-29 באותו חודש. זה לא אומר, כמובן, שקיבלת פעמיים באותו חודש. לכן, אני ממליצה תמיד שתתייחסי לתאריך שקיבלת וממנו תספרי ימים. ישנן הרבה אפליקציות לישוב מחזור שאת יכולה להוריד לנייד שלך ואז לקבל תזכורות. קל ונוח. צרי איתנו קשר וכל טוב.


בת 21 שואלת: #91419
הי אני ובן זוגי החלטנו לקיים יחסים בזמן שאני במחזור והוא גמר בפנים אני פוחדת שאיכשהו אני אכנס להריון מזה ויותר מזה הדימום התמעט מאז שקיימתי איתו את היחסים יש לציין שאני ביום השני של המחזור עלי לבצע בדיקת הריון או משו? לא רציתי לקחת פוסטינור כי אני באמצע המחזור ולא רציתי לשבש אותו אשמח לתשובה.

תשובה:
שלום לך. אני רואה מדברייך שאת מודאגת ולכן טוב שפנית אלינו. תדעי שהסיכוי להריון מקיום יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, כאשר האישה במחזור הוא נמוך מאוד. יחד עם זאת, קרו מקרים בהם למרות המחזור, כן היה הריון. לפיכך, אני רוצה להמליץ לך, למרות שהסיכוי קלוש, לא לקחת אותו וכן לגשת ולקנות את הגלולה של היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו ולקחת בהקדם, לפני שיעברו 72 שעות מקיום יחסי המין. תדעי שלקיחת הגלולה של היום שאחרי לא תשבש את המחזור שלך ולא תפגע בך מבחינה בריאותית. כמו כן, תדעי ששבועיים לאחר לקיחת הגלולה של היום שאחרי, יש לבצע בדיקת הריון ביתית ולוודא שאין הריון. אני ממליצה לך להבא, להפקיד לקיים יחסי מין עם קונדום, גם כאשר את במחזור, כדי שתמיד תהיי בטוחה ומוגנת. כל טוב.


בת 15 שואלת: #91241
שלום אני בת 15 מעולם לא קיימתי יחסי מין קיבלתי את המחזור הראשון שלי בגיל 12 בדיוק עד עכשיו המחזור שלי היה מאחר בחודש וחצי גג חודשיים , הפעם הוא מאחר לי בשלושה חודשים ושבועיים זה ממש מלחיץ אותי וכבר עברו שנתיים מאז שקיבלתי אני ממש ישמח אם תענו לי אני ממש פוחדת שיש לי בעיה

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת נשמעת לי נערה מאוד בוגרת ומחוברת לגוף לה, וזה מרענן לראות ולשמוע. אמשיך מזה שלפעמים בגיל ההתבגרות, הווסת אינה סדירה, אפילו אם היא הייתה עד כה ופתאום היא משתנה. זה נובע מהשינויים ההורמונליים הגדולים בעשור הזה. אני לא חושבת שיש לך בעיה, אבל את יכולה לשת את אמך ויחד תלכו לרופא/ת נשים לבירור הורמונלי מדוע הווסת לא מגיעה. אל תדאגי. זה נורמלי לחלוטין בגילך הצעיר. כל טוב


בת 17 שואלת: #90933
שלום, לפני חודשיים וחצי (ב16.8) קיימתי יחסי מין לא מוגנים בטעות עם חבר שלי, יום לאחר מכן לקחתי פוסטינור שבוע אחרי קיבלתי דימום של יומיים שהנחתי כי היה חלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור. המחזור שלי אינו סדיר ובפעם האחרונה שקיבלתי היה בתחילת יולי, ב28.10 קיבלתי שוב דימום שהנחתי שזה היה מחזור אבל הוא הפסיק שוב לאחר יומיים. עשיתי בדיקת הריון ויצא שלילי אך מאז עדיין לא קיבלתי מחזור. אני מודאגת מאד, מה עלי לעשות?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, צדקת כשכתבת שהדימום שהיה לך, שבוע אחרי לקיחת הפוסטינור, היה כנראה תופעת לוואי של לקיחת הפוסטינור. אני גם רוצה להגיד שפעלת נכון שבחרת לקחת פוסטינור ושעשית לאחר מכן בדיקת הריון. אני מקווה שמאז את וחבר שלך מקפידים על קיום יחסי מין מוגנים ובמידה ואתם זקוקים לייעוץ אתם מוזמנים לפנות אלינו, בטלפון או פנים מול פנים ונשמח לעמוד לצידכם. בנוגע למחזור שלך, תדעי שלהרבה נשים לוקח זמן עד שהמחזור נהייה סדיר ומגיע בצורה עקבית בכל חודש. יחד עם זאת, אני מבינה שזה מתסכל ומדאיג אותך שזה עדיין לא קרה לך. למרות שזה טבעי, נורמלי ונפוץ מאוד שהמחזור עדיין לא סדיר בגילך, את יכולה לגשת ולהתייעץ עם רופא/ת נשים בנושא. הם יכולים לבצע מספר בדיקות הורמונליות ולבסוף לתת לך חוות דעת מדויקת בנושא. שיהיה בהצלחה.


בן 16 שואל: #90792
והאם מחזור תמיד מאחר לפני הריון?

תשובה:
שלום לך. כאשר אישה בהריון היא לא מקבלת מחזור ולכן אנו נוטים/ות לשייך עיכובים במחזור לסימן להריון. יחד עם זאת, צריך לדעת שיכולות להיות סיבות רבות לעיכוב במחזור. כמו :מחזור שאיננו סדיר מלכתחילה, שינוי בתזונה, שינוי בשעות שינה, שינויים קיצונים בחיים, מצב רוח וכדומה. בכל מקרה, במידה ורוצים לדעת האם העיכוב במחזור הוא כתוצאה מהריון, יש לעשות בדיקת הריון ביתית ולא להסתמך רק על תסמינים חיצוניים. כל טוב.


בת 14 שואלת: #90777
היי קוראים לי אופיר אני בת 14. לא קיימתי מעולם יחסי מין וקיבלתי כבר 9 מחזורים ולא קיבלתי כרגע ההייתי אמורה לקבל לפני יומיים בדרך כלל אני מקבלת שבוע לפני ואני אני נורא לחוצה למרות שלא קיימתי יחסי מין לעולם אז אני לא יכולה להיות בהריון . אשמח עם תענו לשאלה שלי במהירות כי אני נורא לחוצה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה שאת לחוצה ומודאגת, אבל תדעי שאין לך ממה לדאוג- בגלל שלא קיימת יחסי מין, את לא יכולה להיות בהריון. תדעי שהמחזור שלך עדיין לא סדיר ועקבי, למרות שכבר קיבלת 9 מחזורים עד היום. לוקח זמן למחזור להיות סדיר ולכן זה הגיוני שעדיין לא קיבלת את המחזור שלך. אני בטוחה שהוא יגיע בקרוב. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90762
היי אז ככה, חבר שלי היום הביא לי ביד והמחזור שהיה לי החודש זה היה בראשון לחודש ועוד לא נגמר החודש וכבר היום שחזרתי לבית יצא לי דם האם זה הגיוני לקבל מחזור אותו חודש ??

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. מחזור סדיר אצל נשים מופיע לרוב כל 28-35 יום. לפיכך, זה טבעי ונורמלי שתקבלי מחזור פעמיים באותו חודש! אני רוצה שתדעי שאין לך ממה לדאוג או לחשוש ואין שום קשר בין המגע המיני שהיה בינך לבין חבר שלך, לבין קבלת המחזור. כל טוב.


בת 13 שואלת: #90761
היי אני בת 13.2 ועוד לא קיבלתי מחזור , אני מקבלת הפרשות והחזה שלי יחסית סבבה לגילי האמת מה שמעצבן אותי הוא שחברות שלי לא מפותחות ואין להם כלכך תחת קיבלו מחזור אני ממש לחוצה מי זה שעוד לא קיבלתי

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה את התסכול והדאגה שלך. זה לא נעים לדעת שחברות שלך כבר קיבלו מחזור ורק את לא. לכן, חשוב לי להגיד לך שהכול בסדר איתך ואין לך ממה לדאוג! כל אחת מקבלת מחזור לראשונה בזמן אחר, בגיל אחר ועם נתונים פיזיולגיים אחרים. תדעי שנשים רבות מקבלות מחזור לראשונה בגילאים גדולים יותר משלך וגם זה תקין ונורמלי. אין קשר בין גודל החזה שלך וכמות ההפרשות שלך לבין הבשלות המינית בגוף שלך. אני ממליצה לך להמשיך ולהתאזר בסבלנות, המחזור שלך יגיע כשהגוף שלך יהיה בשל ואין לך ממה לדאוג! כל טוב.


בת 15 שואלת: #90630
שלום , אני מקבלת בחודשים האחרונים מחזור לא רגיל , מחזור בצבע חום כהה כהה (קרוב לשחור) אני יכולה אפילו לא להשתמש בפד כי זה ממש קצת אלה בתחתונית , אני בלחץ כבר במשך כל החודשים האלה אני לא יודעת מה לעשות אין למי לפנות .. אשמח לעזרה דחופה שזה בסדר (מחזור לא סדיר בכלל)!!! 😭❤️

תשובה:
שלום לך, לא כתבת אם את מקיימת יחסי מין או לא, אם את משתמשת באמצעי מניעה או לא ואם לקחת את גלולת היום שאחרי או לא. אם משהו מהם כן, אז זה קשור לזה. יחסי מין לפעמים עושים הכתמה דמית, וככה גם אמצעי מניעה. בנוסף, גלולת היום שאחרי יכולה גם לעשות הכתמה דמית כהה ולא סדירה. אם את לא מקיימת יחסי מין ולא משתמשת באמצעי מניעה או גלולת היום שאחרי, שווה שתלכי לבירור אצל רופא/ת נשים כדי לראות מה הבעיה. כל טוב


בת 15 שואלת: #90449
שלום מה זה ביוץ ? ואיך זה נעשה אם אפשר להסביר לי אשמח!

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאת מתעניינת בגופך וטוב שפנית אלינו. ביוץ הוא שלב במחזוריות של האישה. מחזוריות האישה מחולקת למספר שלבים, כאשר שלב הביוץ הוא השלה שבו הביצית יוצאת מהשחלה אל החצוצרה והיא מוכנה ובשלה להפריה. בשלב זה ישנם הסיכויים הגבוהים ביותר להיכנס להריון. אני מצרפת לך קישור להסבר ויזואלי על מחזוריות האישה- http://science.cet.ac.il/science/reproduction/repro2.asp . במידה ויש לך שאלות נוספות אנחנו תמיד כאן בשבילך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90363
שלום:) קיבלתי היום מחזור והיה לי דם שחור ממש על התחתונית ועכשיו יש זרם ממש קצת , זה ככה בגלל שזה ביום הראשון נכון ? קיבלתי בסביבות 10 וחצי בבוקר

תשובה:
מזל טוב על הגעת המחזור, את דאגת מאוד אז שמחה בשבילך (: זה שיש דם שחור זה ככל הנראה סימן לדם שנקרש, אין מה לדאוג, תעקבי אחר שאר הדימום ואנחנו כאן למקרה הצורך.


בת 15 שואלת: #90205
הייתי אמורה לקבל מחזור ב2.10 או באזור התאריך הזה מכיוון שקיבלתי ב2.9 אבל אחרי זה קיבלתי גם ב19.9 אז אני לא יודעת והיום ה9.10 והוא מאחר אני לא יודעת מה לעשות אני לא רוצה ללכת עצובה כל היום .. אבל זה קצת מעציב אותי שהוא מאחר לי .. למה הוא מאחר?:/

תשובה:
שלום לך. המחזור החודשי הופך להיות סדיר בערך שנתיים לאחר קבלת הווסת הראשונה. איני יודעת מתוך שאלתך מתי קיבלת ווסת לראשונה, אך אם עדין לא עברו שנתיים מהפעם הראשונה זה בהחלט תקין! אם קיבלת ב-19.9 הרי שעברו בסך הכל 20 ימים מאז, כך שבעצם אינך אמורה לקבל עדין. דעי לך גם שהמחזור החודשי יכול להיות מושפע ממצבי רוח. ישנן בנות שמספרות שאם הן נמצאות בלחץ- המחזור שלהן מאחר או משתבש. אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים במשך התקופה האחרונה אין לך כל סיבה להיות עצובה או לחשוש. כל טוב.


בת 16 שואלת: #90097
היי המחזור שלי מאחר כבר ב23 ימים, אני וחבר שלי עוד לא שכבנו אבל הגענו לכל מצב אינטימי אחר, עשיתי בדיקת הריון לפני 19 יום והיא יצאה שלילית אבל עדיין לא קיבלתי, איזו סיבה יכולה להיות לזה ומה כדאי לי לעשות ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה שאת מודאגת מאי קבלת המחזור. ראשית, אני שמחה שפעלת באחריות ושללת הריון על ידי בדיקת הריון ביתית. כמו כן, ממה שאני מבינה לא קיימת מגע מיני שהיה עלול לגרום לך להריון כך שאת באמת יכולה להיות רגועה! תדעי שישנן סיבות רבות בגללן המחזור מתעכב. ראשית, ייתכן והוא עדיין לא סדיר ולכן זה טבעי שהוא יתעכב ויגיע במועדים שונים. שנית, במידה והוא כבר סדיר, המחזור יכול להשתנות בגלל שינויים קיצוניים בתזונה, באוכל, בספורט וכדומה. כמו כן, מצב רוח, ובעיקר לחץ, משפיע על הגעת המחזור. אני ממליצה לך להיות רגועה ואני מאמינה שהמחזור יגיע בקרוב. כל טוב.


בת 17 שואלת: #90105
היי אני מירושלים ואני בחופש הגדול החלטתי להיכנס לכושר כי אני לא רזה אני מעל המשקל המותר לגיל שלנו וכן יש לי חבר וקיימנו יחסים לא מוגנים למרות שהוא גמר בחוץ כל פעם אני מודעת לטיפות ה״אהבה״ ומאוגוסט בערך לא קיבלתי מחזור עשיתי ארבעה בדיקות אחרונה ביום שישי האחרון אחרי שלוש שכמעט לא קיימנו יחסים ויצא שלילי עשיתי בדיקות דם וגם יצא שלילי ועדיין לא מקבלת מחזור לא עליתי במשקל בצורה מהירה או ירדתי בכלל לא שיניתי כלום בתזונה שלי הכל כרגיל מה לעשות ? אמא שלי לאחרונה גילתה שאני מקיימת יחסים והיא קבעה לי לנובמבר רופא נשים לגלולות והיא תהרוג אותי אם היא תדע חב וחלילה שאני בהריון היא כבר חושדת מה עושים ? מה זה יכול להיות בבקשה אשמח לתשובה בהקדם !

תשובה:
שלום לך.יש כל מיני סיבות להפסקת המחזור. אם עשית כמה בדיקות, כולל בדיקת דם אז אינך בהריון ורק רופא יכול לקבוע מה הסיבה. טוב לשמוע שאמך דואגת לך וקבעה ללכת אתך לרופא. כדאי שתנסי לשתף אותה בדאגה שלך. את לא בהריון, והמחזור מתעכב. קשה לשמור על סוד, במיוחד בפני אמך הדואגת לך. אל תשתמשי בביטוי כל כך חריף "היא תהרוג אותי". אמא דואגת לך, וגם אם קשה לפעמים לאמהות לקבל שהבת שלהן כבר גדולה ומקיימת יחסים. דבר נוסף שרציתי להגיד לך שלגמור בחוץ זה לא אמצעי מניעה, כפי שאת יודעת. צריך להשתמש תמיד באמצעי מניעה. עכשיו את לא בהריון, אבל אם לא תזהרי, זה יכול לקרות וצריך לנקוט באמצעי זהירות.


בת 27 שואלת: #90090
שלום אני בת 27 . יש לי מחזור סדיר כל 28 יום. עכשיו.אני סובלת מאוד מכאבים לפני מחזור כאבים ממש חזקים..ואני לא חושבת שזה הגיוני ככה לסבול מכאבי מחזור שבוע לפני או שבוע וחצי לפעמים

תשובה:
שלום לך, האתר שלנו נועד לבני נוער אבל אענה לך בקצרה ואפנה אותך למי שצריך. בעקרון אפשר להפחית את התסמונות טרום ווסת באמצעות גלולות למניעת הריון. יש גם תסמונת שנקראת אנדומיטריוזיס, שנשמע כמו מה שאת מתארת ולכן את צריכה לפנות לרופא/ה מומחה בתחום. לא מגיע לך לסבול ככה. אפשר לטפל בזה. אל תזניחי את זה. כל טוב


בת 15 שואלת: #90029
היי, שאני במחזור אני בערך היצור הכי חרמן בעולם ואני נגעלת לאונן במחזור או בכלל התחושה הרטובה שם. אני לרוב מאונן עם הזרם באמבטיה ויש פעמים שזה ממש שורף לי אחרי זה באיזור כאילו איפה שהשיערות. ממה זה יכול להיות ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת מכירה בזה שיש לך חשק מיני ושאת מאוננת, מגלה את הגוף שלך ומענגת אותו. אני מבינה את זה שזה מגעיל בגלל הדם והתחבושת או הטמפון. את יכולה לאונן עם תחתונים, רק על ידי מגע בדגדגן בלי להכניס דבר לתוך הפות. בנוסף, אוננות בזמן ווסת עוזרת למי שיש לה כאבים בזמן הדימום. אם אוננות באמבטיה עושה לך תחושת שריפה, אז תפסיקי. תעשי רק מה שעושה לך נעים. איני יכולה להגיד לך ממה זה. כל טוב


בת 12 שואלת: #89967
היי,רציתי לשאול משהו. קיבלתי מחזור בערך לפני חמישה חודשים,בכל חמשת החודשים היה מחזור והכל טוב,המחזור האחרון שלי שהיה די חזק היה כשהייתי לפני ניתוח בבית החולים אם המון נוזלים שנתנו לי.בחודש שעבר היה לי מחזור ממש קטן של יום וחצי והחודש הייתי אמורה לקבל ב21 ולא קיבלתי,אני אמורה להלחץ?

תשובה:
שלום לך. בשנתיים הראשונות לאחר קבלת מחזור הוסת הוא יכול להיות לא סדיר. נראה שהגוף שלך עבר טלטלות אז לעיתים הוא לא מגיע בזמן וזה בסדר גמור, אין מה להילחץ. חג שמח


בן 24 שואל: #89733
היי אני אמא ל3 ולפני 3 חודשים הוצאתי את ההתקן לפני שבוע וחצי קיבלתי מחזור שנימשך 7 ימים ולאחר 3 ימים נקיים נההיה לי דימומים מוזרים(שהולכים וחוזרים ) במשך יומיים ועדין לא ניגמר מזה יכול לההיות?

תשובה:
שלום לך. יש מצבים שהדימום לא ממש מגיע בזמן, ולא באופן סדיר. קשה לי לדעת מה הסיבה. אם זה ממשיך ומציק לך, כדאי שתתייעצי עם רופא. כל טוב לך.


בת 20 שואלת: #89437
שלום! אני וחבר שלי לא מזמן שכבנו ביום האחרון למחזור שלי (דיממתי ממש קצת, כמעט ולא אפילו). זה היה בלי קונדום אבל יש לציין שאני על גלולות קבוע. בנוסף, בזמן ששכבנו היינו דווקא מאוד עדינים ולא התפרענו ולא כלום. אחרי מספר דקות כשהלכתי לשירותים וניגבתי ראיתי שיש לי דם יותר חזק ואחכ דיממתי קצת כמה ימים למרות שהמחזור כבר היה אמור להיגמר.. האם זה היה פצע או בגלל ששכבנו כשאני עדיין לא סיימתי לגמרי את המחזור??

תשובה:
שלום לך, קשה לי להגיד בוודאות, אך נשמע לי שמדובר במחזור. תהיי קשובה לגופך. במידה ויש לך כאבים, את מוזמנת ללכת להוועץ עם רופא נשים ואת מוזמנת להגיע גם אלינו לבדיקה בחינם. במידה והדימום הפסיק אני לא מוצאת סיבה לדאגה. כמובן חשוב שתמשיכי לנטול את הגלולות בצורה הסדירה כדי להיות מוגנת. כל טוב.


בת 16 שואלת: #89022
עשיתי 2 בדיקות היריון. אחת 17 יום לחר שקיימתי יחסי מין בפעם האחרונה ואחרי שדיברתי עם אחת הנציגות בדלת פתוחה היא אמרה שכדאי לעשות עוד אחת ליצר ביטחון אז עשיתי שוב לאחר חודש מאז שקיימתי ילסי מין בפעם האחרונה.

תשובה:
שלום לך, האם שתי בדיקות ההריון יצאו שליליות? בכל מקרה, אני ממליצה לך לגשת לרופא נשים ולהסביר לו כי המחזור מאחר. יתכן ויפנה אותך לבדיקות דם ספציפיות כדי להבין אולי חסר לך ויטמינים בגוף או שישנה סיבה אחרת לאי הופעת המחזור. אם תרצי להגיע לרופאה אצלנו באחת הדלתות הקרובות לביתך את מוזמנת להתקשר לסניף ולקבוע לך תור באנונימיות וללא עלות. כל טוב.