A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

בת 13 שואלת: #106939
מה הם התסמינים שיש לפני שמקבלים מחזטר פעם ראשונה?

תשובה:
שלום לך, הווסת הראשונה מגיעה כשנתיים לאחר תחילת גדילת השדיים. על מנת לקבל מחזור, חשוב גם שיהיה אחוז שומן מינימלי בגוף (כ 17%). הממוצע לגיל קבלת הווסת בפעם הראשונה הוא 12-13 ובפעמים הראשונות הוא ככל הנראה לא יופיע באופן סדיר. אני שמחה שפנית אלינו ובמידה ויש לך שאלות נוספות, תמיד תוכלי להעזיר במאגדי המידע הנמצאים באתר שלנו "דלת פתוחה" ואף לפנות אלינו באופן טלפוני או להגיע לסניף הקרוב לביתך. תוכלי למצוא מידע על הסניפים, שעות הפעילות וטלפון גם כן באתר. יום טוב


בת 14 שואלת: #106903
אני בת 14 וקיבלתי את הווסת הראשונה כמעט לפני שנה (בחודש הבא זה יהיה לפני שנה בדיוק). היה איזה חודש אחד, ממש ממזמן, שלא קיבלתי מחזור, ואז הוא חזר כרגיל, והחודש שוב לא קיבלתי מחזור. אני עלולה לדאוג?

תשובה:
שלום לך יקירה! זה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות הווסת לא יהיה סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שנתיים ואפילו יותר להפוך את הווסת לקבוע. אין לך מה לדאוג. הכל תקין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106892
ויש דרך אחרת שאמנע השבוע את קבלת הווסת

תשובה:
הי, יש דרכים למנוע קבלה של וסת, אבל זה נעשה רק מול רופא נשים שמתאים גלולות מסויימות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בת 14 שואלת: #106706
היי אני מאוננת מגיל 11 או 10 בערך ועכשיו קצת ירדתי מזה בגלל שקיבלתי מחזור בגיל 12 ומאז ותמיד יש לי כזה נוזל לבן שתמיד מחתים לי את התחתונים. אני מודאגת קצת כי זה קצת מפחיד אותי כי דיברנו על איבר המין של הנקבה וזה קצת הדאיג אותי וגם המחזור שלי ממש לא סדיר לפעמים אני מקבל ואז תוך שבוע נגמר ואז זה חוזר על עצמו ולפעמים לוקח כמע שלושה חודשים מה כדי לי לעשות?!?!

תשובה:
היי לך! אני שמחה מאוד שפנית אלינו :) קודם כל חשוב שתדעי שאין קשר בין אוננות לבין הופעת המחזור- את יכולה להמשיך לאונן בכייף, זה בסדר גמור וטבעי לחלוטין. הנוזל שאת מדברת עליו הוא הפרשה טבעית שיוצאת מהנרתיק. ההפרשות מתחילות בגיל ההתבגרות, כשמקבלים מחזור, וממשיכות לאורך כל החיים, זה טבעי ונורמלי - בימים שלקראת הופעת הווסת ההפרשות מרובות יותר, לכן את יכולה להשתמש בימים האלו במגיני תחתון יומיומיים כדי שהתחתונים לא יתלכלכו. לגבי הסדירות של המחזור שלך - בגיל ההתבגרות המחזור לא סדיר אצל רוב הבנות, מה שאת מתארת טבעי והגיוני לגמרי ואין ממה להיבהל. בדרך כלל אחרי גיל 18 המחזור מתחיל להיות סדיר. קחי בחשבון שתזונה ומצבי רוח משפיעים על הופעת הווסת, במידה ואת בסטרס (לחץ), הגיוני שהווסת מאחרת, או- במידה ואת נמצאת בדיאטה מסוימת ולא אוכלת בצורה מאוזנת- הווסת עלולה להיעלם. במידה ושני הדברים האחרונים שרשמתי לא רלוונטיים אליך- הסיבה שהמחזור אינו סדיר הוא העובדה שאת בגיל ההתבגרות עדיין, אין סיבה להיות מודאגת :)


בת 16 שואלת: #106662
היי, יש לי בן זוג כבר כמעט שנתיים, ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר הרבה זמן(באופן מוגן) , הפעם האחרונה שהיה לי מחזור היא לפני חודשיים, כלומר מאחר לי המחזור בחודש.. והמחזור שלי לא סדיר אבל חודש זה מוגזם למרות שיש לי את כול הכאבים הרגילים שיש לי תמיד לפני מחזור(כאבי בטן, עצבים, כאבים בחזה...) יכול להיות שקרה משהו במהלך היחסים ואני בהריון? או שזה הגיוני שמחזור מאחר לי ככה? קראתי שדברים כאלו יכולים לקרות עקב לחצים, שינוי במשקל, ועוד כמה דברים שכן חוויתי בזמן האחרון, אשמח למענה מהיר.

תשובה:
הי, אם קיימתם יחסי מין מוגנים הסיכוי להריון קטן. אבל אם מודאגת מכך, את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולדעת באופן וודאי. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות בדיקת הריון חינם. לגבי עיכוב המחזור - כמו שאת אומרת הוא יכול להיגרם מכל מיני סיבות, הדרך היחידה לדעת בוודאות היא דרך רופא/ת נשים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106660
הייתה לי היום הפרשה עם נקודות אדומות של דם.. מה זה אומר? זה אומר שהמחזור קרוב? כי עוד לא קיבלתי מחזור ויש חי הפרשות כבר מלא זמן ויש לי גם את כל התסמינים

תשובה:
שלום יקירה, זה בהחלט נשמע שקיבלת מחזור. בפעם הראשונה במרבית הפעמים יוצא ממש מעט דם. אני מציעה שתמשיכי לעקוב, ותקחי איתך בתיק פדים לכל מקרה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106653
שלום אני בת 13 המחזור שלי לא סדיר אבל היום חשבתי שקיבלתי מחזור ונכנסתי למקלחת אחרי שהתקלחתי כבר לא יורד לי דם אז אני לא מקיימת יחסי מין ואני מאוננת רק בלי חדירה יש לי חבר ואנחנו רק מתנשקים מה יכול להיות שקרה לי שהמחזור שלי הפסיק והיה גושי?

תשובה:
שלום, זה נשמע תקין ונורמלי לגמרי. המחזור לא תמיד נמשך ברצף לאורך כל הזמן והוא משתנה מפעם לפעם. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106651
היי אני אסביר לכם את המצב . אני לא בתולה שכבתי עם חבר שלי קודם כול . עכשיו לפני בערך 3 חודשים או 4 עשיתי ספורט ולא קיבלתי מחזור איחר לי כתוצאה מירידה במשקל התאריך הרגיל שלי היה 13 ושאיחר לי זה איחר עד ה23 ואז חודש הבא קיבלתי 21 ואז חודש הבא קיבלתי 19 והיום קיבלתי ב14 יש מצב שזה חוזר לי לתאריך הרגיל או שזה משהו חריג ?

תשובה:
הי, מה שלומך? אין "תאריך רגיל" תאריך המחזור הבא נקבע לפי התאריך הקודם, כך שבכל פעם נוצר תאריך חדש אם מאחר לך. את מציינת ששכבת עם חבר שלך, האם השתמשתם באמצעי מניעה? האם את לוקחת גלולות? זו אינפורמציה חשובה לעניין זה. אשמח אם תכתבי לנו שוב, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106500
בת 16. דברתי עם אמא שלי כמה פעמים על טמפונים ולא הסכימה לי כי כשהיא נסתה כשהיא עוד הייתה בתולה זה כאב לה והיא לא הצליחה. היא לא רוצה שאני אקרע את הקרום לפני החתונה כדי שבעלי ידע שהוא הראשון שלי. הייתי אמורה ללכת לים וקבלתי מחזור אז שמתי טמפון. בהחדרה הכל היה בסדר ולא ממש כאב. הייתי בים כמה שעות והטמפון נורא התנפח וכשניסיתי להוציא אותו כאב לי ממש ברמה שחשבתי שהוא נתקע ואני אצטרך ללכת לבית חולים. כמעט בלתי אפשרי להוציא. אחרי שהוצאתי עדיין כאב לי. איך אני יכולה לדעת אם נקרע לי או לא? אני גם לא יכולה לדעת לפי הדם כי הייתי במחזור.

תשובה:
שלום לך, טמפון לא יכול לקרוע את קרום הבתולין. חשוב לי לומר שקרום הבתולין לא נקרע אלא מתרחב, זהו סוג של רקמת עור שיכולה להתרחב גם מנפילה או שפאגט, ויש גם נשים שנולדות ללא קרום בתולין. לכן, ההגדרה של "להיות בתולה" היא תרבותית ולא קשורה להאם יש לך או אין לך קרום בתולין. בנוסף, יש נערות ונשים שגם בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין בחדירה לא יורד להן דם. לגבי מה שקרה לך בים- יש גדלים שונים של טמפונים שמתאימים לזרימות שונות של הווסת, בימים הראשונים כשיש זרימה חזקה מומלץ להחליף את הטמפון בתדירות גבוהה יותר, עם הזמן תוכלי ללמוד את עצמך ומתי להוציא את הטמפון, שימי לב שגם כשמוציאים אותו כשהוא יבש זה עלול לגרום לכאב. אני ממליצה לך להגיע לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך שתוכלי לשמוע עוד ולשאול שאלות, את יכולה להציע לאמא שלך גם לבוא כדי שתקבלו הסבר ביחד.


בן 16 שואל: #106496
שלום :) אני רציתי לשאול משהו מהמקרה שקרה אתמול עם ידידה שלי ... ידידה שלי לוקחת גלולות אז קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אני ו היא לא עברנו בין זוגות אני קיימתי יחסי מין פעם חת ו גם היא פעם אחת ללא קונדום (אני תמיד השתמשתי בקונדום ) אתמול כשקיימנו יחסי מין אני ראיתי דם ו הבני ממנה שזה היה המחזור שלה כי היא היית ביום האחרון למחזור ו זה מדאיג אותי שאולי אוכל לקבל מי זה משהו לא טוב מהדם שיצא אני ממש מודאג מי זה ... יש לי ממה לחשוש שירד לה דם מהמחזור לאיבר המין שלי ? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין בזמן ווסת (הדימום של המחזור) לא יכול לפגוע בך או בה, אין סיבה לחשוש ולדאוג לגבי זה. אני אתייחס אבל לקיום יחסי מין ללא קונדום- לקונדום יש שני תפקידים: הראשון זה למנוע הריון, שבמקרה שלכם אין חשש כי היא לוקחת גלולות. התפקיד השני הוא למנוע הדבקה של מחלות מין. בכל החלפה של פרטנרים חשוב לעשות ביחד בדיקות דם ושתן כדי לשלול מחלות, הרבה אנשים מובכים מלהעלות את הנושא של בדיקות אבל אם תחשוב על זה אם תבקש ממנה זה יראה לה שאכפת לך ממנה ומעצמך. בהצלחה


בת 19 שואלת: #106428
היי:), היה אמור להיגמר לי המחזור אתמול (יום שלישי) והיום יום רביעי יש לי עדין טיפה דם בהיר בניגוב רציתי לשאול ממה זה נובע? לא פספסתי גלולה ואני נוטלת גלולות כבר שנה

תשובה:
הי, זה לא נשמע כמו משהו שאמור להדאיג, קורה שהמחזור/דימום ממשיך ליום נוסף. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר, ללא קשר לדימום. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106425
היי בת 19 , לפני כשנה המחזור שלי היה לא סדיר בכלל ברמה כזאת שההיתי מקבלת מחזור פעם בחצי שנה פעם בשנה ... בשנה האחרונה זה איך שהוא הסתדר והגיע חי מחזור כל חודש אבל לא סדיר באותו תאריך ... לאחרונה התחלתי לקיים יחסי מין חלקם מוגנים חלקם לא אבל לא נכנסתי להריון או משהו ... פעם אחרונה שקיבלתי היתה לפני שלוש חודשים ופחדתי שאני בהריון והתשובות היו שליליות הלכתי לרופאה והיא הביאה לי כדורים לזירוז מחזור פעמיים ביום חמישה ימים ואז אני אמורה לקבל מחזור . לא קיבלתי מחזור מאז נטילת הכדורים ... מזה אומר ? האם זה קשור לזה שאני מקיימת יחסי מין ? מעשנת ? שותה ? האם להפסיק לקיים יחסי מים בגלל עיקוב המחזור ?

תשובה:
שלום יקירה, אני חושבת שהפתרון הכי טוב הוא לחזור לרופאה ולדרוש בדיקות מעמיקות כמו - בדיקות דם כלליות, הורמונים, בדיקת אולטראסאונד בטן - כל בדיקה רלוונטית שתוכל להסביר את המצב. אין שום סיבה כרגע להפסיק לקיים יחסי מין - אני מאוד אשמח אם יהיו אלה יחסי מין עם קונדום/גלולות כדי שלא יקרו מצבים שעלולים להדאיג. כמובן מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. מאחלת לך כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106424
ויש לי כאבים ברחם ועכשיו כואב לי גם החזה ובגב חלק התחתון

תשובה:
הי, שלום לך. מצטערת לשמוע שאת חווה כאבים. אני חושבת שהמעשה הכי אחראי יהיה לגשת לרופא/ת נשים להתייעצות. כל טוב


בת 13 שואלת: #106376
היי אני בת 13 וקיבלתי מחזור לפני שנתיים המחזור שלי לא סדיר ובזמן האחרון גם לא יורד דם יורד ממש בקטנהולא קיימתי יחסי מין או משהו זה בסדר? מה לעשות?

תשובה:
הי, זה לגמרי נורמלי. המחזור משתנה כל הזמן ומאוד תלוי במה את אוכלת, פעילות גופנית ועוד כל מיני משתנים אחרים. אין לך שום סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106308
יש לי עוד שאלה לגביי הגלולות אם התחלתי חפיסה שניה של הגלולות בלי לקבל מחזור אז זאת אומרת שהמחזור התעכב לי?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לוקחים את הגלולות אז לא אמורים לקבל ווסת סדירה. קבלת הווסת מתקיימת בין ההפסקות של החבילות, או במידה ויש גלולות דמה (אלו גלולות ללא חומר פעיל בהן). לכן, במידה והמשכת את החבילה, ללא הפסקה אחריה, את לא תקבלי את הווסת החודשית, אלא רק בהפסקה של החבילה הבאה. במידה ויש עוד שאלות מוזמנת להתקשר או להגיע למרכז של דלת פתוחה הקרוב לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 25 שואלת: #106257
מה עדיף, פד או טמפון?

תשובה:
שלום לך, ההעדפה אם להכניס טמפון או להשתמש בתחבושת בזמן הווסת היא העדפה פרטית ואישית. לכל נערה יש העדפה אחרת. אני מציעה שתנסי את שניהם ותראי מה יותר נוח לך. מציעה לך גם להתייעץ עם אמך לגבי זה. מצרפת לך קישור למידע באתר שלנו על שתי השיטות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=73 כל טוב


בת 13 שואלת: #106108
חברה שלי סיפרה לי שאמא שלה שהייתה קטנה בטעות קרוב את קרום הבתולים בגלל בטמפון זה משום לקרות?? ואם כן איך אפשר להימנע מזה

תשובה:
היי יקירה! קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הוסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. החדרה של הטמפון לא אמורה לפגוע בו. העזרי בסרטון שנשלח אליך בהודעה הקודמת כדי ללמוד כיצד להכניס אותו בצורה הנכונה. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #106106
איך שמים טמפון?

תשובה:
הי, נראה לי שהסרטון הזה מסביר מעולה: https://www.youtube.com/watch?v=Kfu6vLTk40Y ובכל מקרה תוכלי למצוא עוד סרטונים ביוטיוב עם החיפוש "טמפון". בהצלחה!


בת 13 שואלת: #106094
יש לי עוד מעט טיל לפארק מים עם חברות וזה יוצא ביום של המחזור שלי וחברות שלי לא יודעות שאני במחזור. אני לא יכולה להיכנס לבריכה כשאני במחזור ואסור לי להשתמש בטמפון ההורים שלי אמרו לי לא להיכנס אם יש לי מחזור אבל עדיין אני מאוד רוצה להיכנס מה לעשות??

תשובה:
שלום לך יקירה! אני ממש מבינה אותך. זה יום כיף ונראה לך שלא תוכלי ליטול בו חלק. האם יש סיבה לכך שאינך יכולה להשתמש בטמפון? עם הטמפון אין בעיה להיכנס לבריכה, לים ולכל מקור מים אחר והוא מקל מאוד על סדר יום שיגרתי. לא ניתן להיכנס למים עם תחבושת היגיינית... אם אין סיבה רפואית לכך שאסור לך להשתמש בטמפון, נסי לשוחח עם אמא שלך ולהסביר לה עד כמה היום הזה חשוב עבורך. שוחחי איתה בזמן שהיא רגועה ולא באמצע עיסוקים. שבי איתה בנחת והסבירי לה. את יכולה לכתוב לנו שוב אם יש לך שאלות נוספות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106066
כל חודש שאני נכנסת למחזור אני מקיאה ולא יכולה לתפקד בכלל, האם זה נורמלי ומה אפשר לעשות ?

תשובה:
שלום לך, ייתכן שהתגובה של הגוף שלך לוסת היא קשה, יש נערות ונשים שסובלות מכאבים חזקים מאוד או תופעות לוואי אחרות כמו כאבי ראש או הקאות בזמן הוסת. יכול להיות שאם תקחי גלולות זה יפחית את תופעות הלוואי שאת חווה (המינון ההורמונלי בגלולות מסדר את הוסת ומפחית את הכמות שלה וכך גם את תופעות הלוואי), לשם כך אני ממליצה לכך לפנות לרופא/ת נשים כדי לקבל חוות דעת מקצועית בנושא הזה ולקבל מרשם לגלולות באם זה אכן הפתרון. ניתן לקבוע תור לרופאת נשים מאחד מסניפי הדלת הפתוחה בתיאום טלפוני מראש. בהצלחה :)


בת 14 שואלת: #106060
זה נורמאלי שלפני מחזור יש לי כאבים בנרתיק חזקים יחסית?

תשובה:
הי, זה קורה ללא מעט נשים. נורמלי לחלוטין. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #105941
שלום, אני בת 22, נוטלת גלולות 'מינס' קבוע במשך 5 שנים ויותר, לאחרונה כל פעם שאני מקבלת ווסת הוא בצבע אדום כהה/שחור, בנוסף משך זמן הווסת נפסק בין 2-3 ימים, יש לציין שעוד לפני נטילת הגלולות שזה היה לפני הרבה שנים היה לי ווסת ממושך של 5 ימים וצבע אדום בהיר, גם היו לי סימנים יותר מובהקים לפני קבלת הווסת. האם אני צריכה לגשת לרופא ולספר על הבעיה ? ולמה הצבע השתנה ? בגלל הגלולות ? תודה !

תשובה:
שלום לך, זה יכול לקרות במהלך ההתבגרות שלנו. אנחנו משתנות, ובמיוחד שאת נוטלת גלולות מינס. אם זה ממש מדאיג אותך, את יכולה לפנות לרופא/ה שלך לבירור. כל טוב


בת 14 שואלת: #105842
שמתי בהצלחה את הטמפון כל כמה שעות צריך להחליף????

תשובה:
היי! יופי שהצלחת! מקווה שתחושי בנוח איתו ותיהני במסיבה. יש להחליף טמפון כל 4-6 שעות אך אם הדימום כבד (במיוחד בימים הראשונים) אפשר גם פחות מזה. חשוב לא לשכוח להחליף אותו כל מספר שעות. תעשי חיים!


בת 14 שואלת: #105786
היי מחר יש מסיבת בריכה אצלי בבית וקיבלתי מחזור.. אני קצת מפחדת לשים טמפון.. כל כמה שעות צריך להחליף ??????

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב.


בת 24 שואלת: #105788
הייתי היום אצל רופאת נשים שלי והיא בדקה אותי והשחלות שלי בסדר גמור היא רואה שהביוץ שלי איחר לי ושהוא יגיע בעוד 5 ימים אבל אני לא כל כך מבינה צה זה אומר למה המחזור שלי מאחר.. וכל היום יש לי כאבים ברחם ממש כמו מחזור וחולשה וסחרחורות

תשובה:
היי לך. אם היית אצל רופאה והיא אמרה שהכל תקין אז את יכולה להיות רגועה :) יכולות להיות המון סיבות לעיכוב של הופעת הווסת, החל מנטילת פוסטינור שמשפיע באותו החודש על המחזור ועד לתזונה, ספורט מרובה, לחץ נפשי וסטרס. זה טבעי לחלוטין וקורה להמון בנות במהלך חייהן בגלל נסיבות החיים השונות. בשלב זה לא הייתי מודאגת מהכאבים שאת מתארת, משום שהיית אצל רופאת נשים והיא בדקה אותך וקבעה שהכל תקין. הכאבים גם הם יכולים לנבוע מלחץ וסטרס. אני מאמינה שברגע שתירגעי, תנסי פחות לחשוב על זה ותתעסקי בדברים שעושים לך טוב ומרגיעים אותך - הווסת תופיע מהר משחשבת והכאבים יחלפו :) כמובן שבמידה והכאבים לא חולפים ומחריפים, עלייך לגשת שוב לרופא/ה.


בת 14 שואלת: #105726
אני בת 14, ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בטוחים עם קונדום תמיד ואנחנו מאוד זהירים, אבל המחזור מאחר לי כבר בחודשיים וחצי כמעט וכל יום ממש כואבת לי הבטן, עשיתי שתי בדיקות הריון בבית ויצאו שתיהן שליליות. המחזור שלי בלי קשר לא סדיר פעם קודמת איחר לי בחודש וחצי אבל עכשיו אני ממש דואגת בגלל הכאבי בטן. מה אפשר לעשות להיות יותר בטוחים שזה לא הריון ? ובלי ליידע את ההורים. דחוף

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שאתם דואגים לעצמכם ומשתמשים בקונדום תמיד. איני יודעת מתי קיבלת את הווסת הראשונה אך את עדיין צעירה ובגילך המחזור עדיין לא סדיר. לעתים הוא יכול להגיע גם אחרי תקופה ממושכת שלא קיבלת ולעתים הוא יכול להקדים. מה שיכול להסדיר לך את המחזור הן הגלולות. עשית 2 בדיקות הריון ושתיהן יצאו שליליות (בדיקת הריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין שיש חשש להריון בגללם. אם מבצעים לפני כן התוצאות יכולות להיות שגויות). נראה כי כאבי הבטן יכולים לנבוע גם מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו (את יכולה ואפילו מומלץ להגיע עם החבר), לסניף הדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך. בדלת הפתוחה תוכלו לקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה, לקבוע תור לרופא/ה שלנו שיכולה גם להתאים לך גלולות והכל באופן חסוי וללא ידיעת ההורים במידה ואינך מעוניינת בכך. כל טוב ובהצלחה!


בן 17 שואל: #105722
היי בקשר לשאלה הקודמת שלי היא קיבלה מחזור כאילו זה מה שהיא חושבת כואב לה מהרגיל היא הקדימה ביום את המחזור זה אומר שהכל טוב נכון?? שזה לא דם לפני הריון או משהו כזה נכון?

תשובה:
שלום לך, במידה והדימום שהיא ראתה ממשיך ומתקיימים אצלה הסימפוטמים של הווסת - זו אכן הווסת החודשית, ומה שאומר שהיא לא בהריון. הווסת יכולה להקדים או לאחר במספר ימים מאחר והדימום מושפע מההורמונים ובכללי ממצבי רוח. מקווה שנרגעת. בכל שאלה, מוזמנים לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב :)


בת 13 שואלת: #105613
אם לא קיבלתי מחזור 3 חודשים ולאחר מכן כן קיבלתי זה מראה על בעיה?

תשובה:
שלום לך יקירה! עפ"י הגיל שציינת, 13, את בראשית גיל ההתבגרות. זה ממש יפה ובוגר שאת עוקבת אחר המחזור שלך. אני לא יודעת מתי קיבלת ווסת לראשונה, אך חשוב שתדעי שזה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות הווסת לא יהיה סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שנתיים ואפילו יותר להפוך את הווסת לקבוע. המתיני בסבלנות. המחזור שלך יהיה סדיר יותר בהמשך. כל טוב!


בת 14 שואלת: #105427
זה נוראמלי שיש לי מחזור ואחרי איזה שבוע יורד לי עוד קצת דם חום כזה? וישלי גם קצת כאבי בטן.. זה הגיוני?

תשובה:
היי לך. זה נורמלי והגיוני לחלוטין שלאחר הדימום של הווסת יש עוד מספר ימים עם הפרשות חומות. גם כאבי הבטן הגיוניים, כל עוד הם לא מאוד חריפים ואינם מקשים עלייך לתפקד זה בסדר גמור - אם זה משהו קיצוני כמובן שכדאי להתייעץ עם רופא.


בת 21 שואלת: #105426
אני כבר באיחור של שלושה ימים.. וזה בדרך כלל מקדים לי באיזה יום יומיים.. יש סיכוי שבגלל שדיממתי בביוץ אז זה יגרום לאיחור של מחזור?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל בכבוד על כך שאת עירנית לגופך. לגבי שאלתך, ממה שאת מספרת, לא נשמע שיש קשר בין הדברים. לגבי הדימום בזמן הביוץ, זה אכן יכול להיות נורמלי. לגבי נאיחור בקבלת המחזור, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות, בין היתר לחץ נפשי. היתי ממליצה לך כן לבצע בדיקת הריון לאור האיחור במחזור ומכיון שבהודעות הקודמות סיפרת שאת ובן זוגך לא מקיימים יחסי מין מוגנים באופן מלא. את בדיקת ההריון ניתן לרכוש ברשתות הפארם והיא מאוד אמינה. יש לבצע אותה כ10 ימים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים עם השתן של הבוקר, או לאחר 14 ימין עם שתן מכל שעות היום. כמו כן, היתי ממליצה לך בחום להתאים לעצמך אמצעי הגנה קבועים על מנת שתוכלי להיות רגועה לאחר קיום היחסים. הרבה בהצלחה


בן 21 שואל: #105364
היי, בת זוגתי נוטלת גלולות, ואנחנו נוהגים לקיים יחסי מין ללא קונדום. האם קיום יחסי מין בזמן הוסט החודשי שלה ללא קונדום הינו מסוכן לאחד מאיתנו? האם קיימת האפשרות של כניסת הדם לאיבר המין שלי ? תודה מראש .

תשובה:
שלום, יחסי מין בזמן הוסת (הדימום במהלך המחזור החודשי) אינם מסוכנים לאף אחד מבני הזוג. חשוב לדעת שלמרות שהסיכויים לכך נמוכים יחסית, כניסה להיריון אפשרית אפילו בתקופה זו, ולכן יש להקפיד על שימוש באמצעי מניעה. כל טוב!


בת 22 שואלת: #105353
אני חודש ושבועיים לאחר הלידה ועדיין לא קיבלתי מחזור מתי אני צריכה לקבל

תשובה:
שלום לך. ווסת לאחר לידה יכולה להופיע כשישה עד שמונה שבועות לאחר הלידה - ואף יותר. במידת הצורך כדאי שתפני לייעוץ לרופא הנשים שלך.


בת 17 שואלת: #105297
היי . קיימתי יחסי מין לא מוגנים אך לא ידוע אם הייתה גמירה בנרתיק או לא. בכל מקרה לאחר 5 שעות לקחתי פוסטינור. 3 שבועות לאחר מכן בתאריך המחזור הקבוע שלי קיבלתי ובסוף המחזור היו לי כתמים חומים ( אולי שאריות דם) . עכשיו , חודש אחרי המחזור הקודם וכבר מאחר לי ב4 ימים . (בין לבין לא קויימו יחסי מין). האם יש אופציה שאהיה בהריון. ?

תשובה:
שלום לך. במידה וקיבלת ווסת, לא קיימת יחסי מין ויש איחור במחזור- אין סיכוי שאת בהריון. בגילך המחזור יכול להיות לא סדיר ואיחור הוא נורמלי.


בת 13 שואלת: #105283
בדרך כלל יש לי מחזור שבוע אפילו יותר ילד אחת סיפר לי שאקסל הורס תמחזור במחזור שתיתי אקסל ואחרי ארבע ימים הפסיק לי המחזור זה ביגלל האקסל או שזה רגיל וזה ליפעמים מישתנה?

תשובה:
שלום, למרות שהנושא אינו ברור באופן חד משמעי, אכן קיימים דיווחים שונים על כך שקפאין (אשר נמצא בכמות רבה יחסית במשקאות אנרגיה) יכול להשפיע על תזמון הוסת ומשכה. ככל הנראה לא מדובר בהשפעה מסוכנת, אבל אם את רוצה להיות בטוחה נסי להימנע משתיית משקאות אנרגיה בתקופה הקרובה ובדקי אם הוסת שלך חזרה למאפיינים הנורמאליים. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105271
האם כאשר יש מחזור עדין ניתן להיות בהריון שמעתי שיש דבר כזה האם זה נכון

תשובה:
שלום לך. גם בזמן הווסת יש סיכוי להיכנס להריון מאחר והזרע נשאר בגוף האשה מספר ימים ולכן לא ניתן לשלול כניסה להריון.


בת 14 שואלת: #105256
יש קשר בין בתולין למחזור לא סדיר? שמתי לב שמאז ששכבתי ונקרע לי הקרום אז המחזור שלי נהיה לא סדיר. יש קשר? תודה לעונים

תשובה:
שלום לך. אין קשר בין שני הדברים. בגילך ייתכן שהמחזור לא סדיר - זה טבעי ועם הזמן המחזור מתייצב.


בת 12 שואלת: #105179
יש לי שתי שאלות 1. יש לי הפרשות כבר שנתיים שלוש בערך ולא קיבלתי מחזור וזה מלחיץ אןתי ממש!!! 2. אני מאוננת מגיל 11 ואני לא יודעת עם להפסיק או שזה טבעי שאני יעשה את זה ?

תשובה:
היי לך :) 1. זה טבעי לחלוטין שיש לך הפרשות כבר כמה שנים ועדיין לא הופיעה הווסת הראשונה שלך, אין ממה להילחץ. את בתחילת גיל ההתבגרות והגיוני שעדיין לא קיבלת מחזור! טווח הגילאים להופעת הווסת הראשונה הוא רחב, וגם אם תקבלי רק בעוד שנתיים זה נורמלי ותקין לגמרי! 2. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח עם גופך ומאוננת, זה טבעי ונורמלי בגילך (ובכל גיל). כל עוד את נהנית אין שום סיבה להפסיק, אין אף סכנה בריאותית באוננות. שיהיה בהצלחה :)


בת 12 שואלת: #105161
שלום, לאחרונה התחלתי לקבל מחזור אבל אני רואה שהוא יוצא ביחד עם הפרשות (הוא יוצא סוג של אדום מעורבב עם צהוב) זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל מזל טוב על קבלת המחזור. זה מאוד מרגש. לשאלתך, זה אכן נורמלי מה שאת מתארת. במהלך הוסת הדם יוצא יחד עם הפרשות, לפעמים ההפרשות בולטות יותר ולפעמים פחות. כמו כן בחודשים הראשונים של קבלת הוסת היא משתנה ולא בטוח שזה מה שיהיה לך בכל פעם. בכל מקרה, כל הכבוד שאת שמה לב לגופך. תמשיכי לעקוב, ואם ההפרשות הן בכמות מאוד גבוהה או לחלופין יש להן ריח לא טוב או שזה מלווה בכאב, כדאי להתייעץ עם רופא נשים. לסיכום, לא נראה שיש לך סיבה לדאגה. בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #104978
שלום, אני וחבר שלי כבר 3 שנים ביחד והכל טוב ונפלא אנחנו בני 21 השאלה שלי היא כזאת אני על גלולות יאז כבר כמה חודשים והייתי במחזור לפני5-6 ימים ולקחתי גלולות בזמן הזה ביום החמישי של המחזור זאת אומרת שאני על גלולות כבר 5 ימים וחבר שלי החדיר לי אצבעות ויצא דם רציתי לשאול אם זה נורמלי, הגיוני שנשאר דם ברחם למרות שאני על גלולות שזה לא משהו מסוכן? תודה.

תשובה:
שלום לך, לא לגמרי הבנתי מתי נגמר לך הווסת. לעיתים הווסת מקוטעת, כלומר יש דימום ואז הפסקה של יום ואז עוד קצת דימום. זה נורמאלי. אם הבנתי נכון והווסת כבר נגמרה ועברו עוד יומיים שלושה מסיומה, הדם שיצא בעקבות החדרת אצבע אינו מהרחם סביר להניח, שכן אצבע לא יכולה להגיע לרחם, אך ורק עד פתח צוואר הרחם. יותר סביר להניח שהחדרת האצבע יצרה שפשוף או פצע בנרתיק ושזו הסיבה שירד דם. הנרתיק הוא עדין מאוד וצריך להיות עדינים איתו. הוא כמובן גם נרפא לבד תוך כמה ימים. כל טוב


בת 19 שואלת: #105023
שלום, אני בת 18.5, קיבלתי מחזור לקראת גיל 12, מחזור סדיר כמעט מאז ומתמיד, אך בשל כאבים מרובים ודימום כבד וארוך יחסית התחלתי לקחת גלולות מסוג זואלי בגיל 16.5. מאז לוקחת אותן באופן סדיר בלי בעיות. התחלתי לקיים יחסי מין לפני כשנה, כמובן נטלתי את הגלולות כרגיל וגם בהתחלה עוד השתמשנו בקונדום. במהלך הזמן הזה היה פעם אחת שהצמדתי חבילות, ולאחר מכן קיבלתי מחזור כרגיל. לאחר שאני ובן זוגי נפרדנו המשכתי לקחת גלולות, והייתה עוד פעם שהצמדתי את החפיסות כדי למנוע את המחזור, לאחר שסיימתי את ארבעת הגלולות הלבנות של החפיסה השניה לא קיבלתי מחזור (כשאר אני בדרך כלל מקבלת ביום השלישי) המשכתי לקחת את הגלולות כרגיל וחודש אחרי זה קיבלתי מחזור אבל ליום אחד בלבד, בזמן הזה כן קיימתי יחסי מין אבל מוגנים. הפסקתי לקיים יחסי מין לפני כחודש וקצת ומאז שוב לא קיבלתי מחזור.. למרות שהייתי אמורה. אני באמת לא חושבת שאני בהריון מכיוון שאני משתמשת גם בגלולות וגם בקונדום ואין שום תופעות לוואי הקשורות בהריון. אבל מה בעצם הסיבה שאינני מקבלת את המחזור כמו שצריך? הוא היה סדיר מאז שקיבלתי אותו לראשונה עד לכמה החודשים האחרונים..

תשובה:
היי, נשמע שאת משתמשת באופן קבוע באמצעי מניעה ואין חשש להריון. מדברייך הבנתי שקיבלת את הגלולות האלה בגלל כאבים ודימום כבד, כנראה הרופא/ה התאימו לך את הגלולות האלה על מנת להקל על הכאבים והדימום המסיבי ויכול להיות שיש להן השפעות על הדימום המועט. אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא/ת נשים על המשך/החלפת הגלולות במידת הצורך. בהצלחה!


בן 16 שואל: #104929
היי, אני (16) וחברה שלי (14) שכבנו לא בפעם הראשונה לפני יותר מחודש. הסקס היה עם קונדום כמו תמיד הכל היה רגיל שום דבר יוצא דופן אבל המחזור שלה מאחר. איך נוכל לוודא שהיא לא בהיריון? מה אני צריך לעשות כדי להרגיע אותה?

תשובה:
שלום לך. כמה זמן המחזור שלה מאחר? בלי קשר לקיום יחסי מין זה טבעי שבגיל שלה המחזור יאחר. אם עברו מעל 10 ימים מאז שקיימתם יחסי מין בפעם האחרונה היא יכולה לבצע בדיקת הריון (ניתן לקבל בדיקת הריון בסניף הדלת הפתוחה). מה שכן, בגלל שאתם מקיימים יחסי מין הייתי ממליצה לה ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולהתייעץ איתו לגבי אמצעי מניעה נוספים. זה חשוב מאוד שאתה רוצה להרגיע אותה ואתה יכול להציע לה להגיע ביחד לסניף של הדלת הפתוחה שקרוב לאזור מגוריכם כדי לקבל מידע על קיום יחסי מין בטוחים ולהציף שאלות ביחד.


בת 20 שואלת: #104908
היי, אני בת 20 ולוקחת בערך שנה וחצי גלולות יאז.בחצי שנה האחרונה הגלולות גרמו לי למיגרונות וחא הקלו כלל בכאבי המחזור. לפני חודש הלכתי לרופאת נשים והיא אמרה שאתחיל גלולות חדשות בשם פמינט שלהם פחות הורמונים. היא אמרה שכאשר אקבל מחזור לקחת באותו יום את הגלולה הראשונה של אותו היום בו קיבלתי מחזור מיכייון שאני מתחילה גלולות חדשות(פמינט)ביום רביעי ה 5/4 לקחתי את הגלולה האחרונה עם ההורמון של היאז ואז התחלתי עם הגלולות הלבנות ללא ההרומון באחת מהן אני אמורה לקבל מחזור.בדכ בגלולה הלבנה השלישית או הרביעית. אתמול ה 9/4 הייתי אמורה לקחת את הגלולה הלבנה האחרונה וראיתי שקיבלתי ממש מעט מחזור שזה נראה כמו היום האחרון של המחזור.היו לי גם כאבי בטן שמסמנים שהמחזור מגיע אך כשראיתי שכמעט ואין דימום נורא נבהלתי והתלבטתי אם להתחיל בגלולות החדשות.בסוף התחלתי ויום למחרת נפסק לי המחזור.יש לציין שהייתי חולה שבועיים וחצי עם הקאות שלשולים וסטרפטוקוק ונטלתי אנטיביוטיקה ולא אכלתי כמעט כלום.אני מפחדת שיש חשש להריון?למרות שהוא גומר בחוץ בנוסף לזה שאני נוטלת את הגלולות בזמן.יש סיכוי שאני בהריון?ומה הסיבה שהמחזור היה ככה?

תשובה:
שלום לך. במצב חולי של שלשולים\הקאות\נטילת אנטיביוטיקה יש להמשיך ליטול גלולות כרגיל אבל חשוב לציין שיעילותם נפגעת ולכן במהלך החודש הזה יש להשתמש באמצעי מניעה נוספים כמו קונדום. גמירה בחוץ לא מונעת הריון מהסיבה שנוזל זרע (טיפות אהבה) יוצא גם לפני הגמירה הסופית וזה אף פעם לא מורגש. במידה ויחסי המין התקיימו ב72 שעות האחרונות את יכולה לקחת פוסטינור, במידה ועברו יותר מ72 שעות או קיימתם יחסי מין לא מוגנים בחודש האחרון ניתן לחכות 10 ימים מאז קיום יחסי מין בפעם האחרונה ולבצע בדיקת הריון. ניתן לקבל פוסטינור או בדיקת הריון בסניפי הדלת הפתוחה. לגבי השאלה על המחזור- מחזור מושפע מהרבה דברים כמו אכילה, שתייה, מחלות ומצב נפשי. במקרה שלך יכול להיות שהמחלה והחולשה של הגוף גרמה למחזור שלך להיות חלש, גם אם זה המצב, חשוב לשלול כניסה להריון באמצעות בדיקה.


בת 17 שואלת: #104824
היי, יש ימים שיש לי בפוט ריח הזוי, לא מגרד לי ולא כואב. ממה זה ואיך אפשר לטפל ?

תשובה:
שלום לך, במהלך החודש יש שינויים הורמונליים בגוף שלנו כמו הביוץ והכנת הגוף לקבל הווסת. השינויים הללו משפיעים על ההפרשות שלנו וגם על הריח מהפות. זה טבעי ונורמלי לחלוטין. מה שאני יכול הלציע לך זה בעיקר לישון ללא תחתונים בלילה, לשטוף את הפות רק עם מים וללא סבון, להחליף לתחתוני 100% כותנה בלבד ולהימנע מחוטיני. כל טוב


בת 18 שואלת: #104773
היי. קיבלתי מחזור אחרי החפיסה הראשונה של הגלולות והשעמום ממש נמוך כאילו אפילו זה לא מחזור רגיל. האם זאת תופעת לוואי? זה בסדר ? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם אני מבינה נכון, חווית דימום אחרי החפיסה הראשונה ולא שעמום :) דימומים יכולים להשתנות ממחזור למחזור על בסיס דיאטה שונה, או לחץ, או דברים אחרים.. בגדול, גלולות עושות מחזור חלש יותר אז זו תופעת לוואי רגילה לחלוטין. כמובן, שאם את שמה לב לעוד דברים שנראה לך חריגים, את מוזמנת לפנות אלינו שוב. שיהיה לך בהצלחה!


בת 13 שואלת: #104758
היי, אני בת 13 ויש לי כבר שנתיים בערך הפרשות אבל אין לי חוץ מזה שום סימן קטן לזה שמתקרב המחזור... (עוד לא קיבלתי מחזור מה שדיי מובן ממה שכתבתי) מה זה אומר? האם המחזור שלי מתקרב? תודה מראש☺

תשובה:
שלום לך, נראה שאת קשובה לגופך ומודעת למה שקורה לו וזה מצויין. שנתיים של הפרשות זה לגיטימי לחלוטין וסביר שזה מבשר על פעילות הורמונלית תקינה ובבוא היום גם לוסת. אין אפשרות לדעת בוודאות מתי תגיע הווסת אך את יכולה להיות רגועה, שכן גיל 13 נמצא בטווח הנורמלי לחלוטין לקבל הוסת הראשונה. אין מה למהר, היי רגועה וכשהוא יגיע- הוא יגיע :)


בת 14 שואלת: #104706
בנוסף להודעה הקודמת שלי, אני ממש מפחדת שיש בי משהו לא בסדר, מחלה או משהו כזה. אשמח אם תוכלו לענוץ במהרה. באמת תודה רבה. אני מאוד מעריכה את מה שאתם עושים.

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 14 שואלת: #104705
היי, אני בת 14.5 קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני בערך שנה וחצי או שנתיים. המחזור שלי לא סדיר וזה ממש מדאיג אותי. חשוב לציין כי אני לוקחת קונצרטה כל יום וכי זה מדכא לי אץ התאבון. בנוסף, אני נתונה תחת עומס מבית הספר ואני ישנה משהו כמו 7 שעות בלילה (לפעמים פחות), האם יכול להיות שמסיבות אלה המחזור שלי לא סדיר, או שזה לא קשור? דבר שני, יש לי לפעמים כאבים באיבר במין בחלק העליון (אני מאוננת בלי להחדיר אצבעות ואף פעם לא קיימתי יחסי מין). מה יכולה להיות הסיבה לכך? עכשיו המחזור שלי מאחר ויש לי כאבים חזקים בצד שמאל בבטן התחתונה, האם זה קשור אחד לשני? אשמח אם לא תענו לי במייל (הכנסתי כתובת בדויה כי אין לי כתובת מייל וזה לא נתן לי ליצור משתמש). תודה רבה מראש

תשובה:
היי לך בנוגע למחזור החודשי, איחור במחזור או מחזור לא סדיר הם מצבים נורמליים שיקרו, במיוחד בשנים הראשונות, כמו כן הכאבים בבטן התחתונה יכולים להיות קשורים לכך. את מתארת גם שאת נמצאת בלחץ ואוכלת באופן לא סדיר וגם אלה יכולים להשפיע על סדירות המחזור. לגבי הכאבים באיבר המין שאת מתארת, יכול להיות שזה נובע מהתעסקות ומגע במקום, אך יכולות להיות גם סיבות נוספות כגון היגיינה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע משהו מדאיג, יכול להיות שכדאי כמה ימים להימנע ממגע באזור כדי לבדוק אם הכאב עדיין ממשיך. במידה והכאב ממושך או אם את רוצה חוות דעת רפואית אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה והתייעצות. בכל מקרה אם יש לך שאלות וחששות נוספים, את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לכל אחד מסניפי דלת פתוחה בהתאם לנוחיותך כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #104560
היי, המחזור שלי לא סדיר בכלל ואני לא יודעת מתי אני צריכה לקבל. בדרך כלל שבוע לפני שאני צריכה לקבל מתחילים להופיע סימנים ומתחילים כאבי בטן והפרשות ואני יודעת שאני צריכה לקבל. המחזור האחרון היה לפני חודש וחצי. אתמול התעוררתי בבוקר וזה היה נראה כאילו קיבלתי מחזור, אבל זה היה ממש מפתיע כי אין לי שום כאבי בטן ולא הופיעו שום סימנים כמו בדרך כלל. בנוסף, ההרגשה שלי היא שזה לא המחזור עצמו, הדם יותר דליל ולא בצבע אדום חזק וגם בכללי יש ממש מעט דם, ובינתיים זה היום השני לדימום. בנוסף, לפני שבוע בדיוק קיימתי יחסי מין עם חבר שלי עם קונדום ולא היה סימנים שהוא נקרע או משהו. רציתי בכל זאת לשאול מה כדאי לעשות, אם זה יכול להיות הריון, או מה זה יכול להיות, תודה.

תשובה:
שלום לך, אם אתם תמיד עם קונדום כמו שצריך, והוא לא נקרע, אז אין סיכוי להריון. נשמע שיש לך פשוט ווסת לא סדיר. אם זה מאוד מדאיג אותך, את יכולה לעשות בדיקת הריון או ללכת לרופא/ת נשים לברירו והתייעצות. כל טוב


בת 17 שואלת: #104426
היי רציתי לשאול משהו שאני במחזור בשלושה ימים הראשונים יש לי יחסית הרבה דם ושאני שמה תחבושות אז הן ארוכות ושאני עם מכנסיים רואים סימן שלהם ושל התחתון מאחורה ואז נוצרת לי בעיה שאני לא יכולה לשים מכנסיים וללכת איתל רגיל כשאני במחזור וכל החברות שלי שגם שמות תחבושות ככה הולכות עם מכנסיים והכל רגיל ולא רואים להן סימן מה אני צריכה לעשות כדי שלא יראו אותן מהמכנסיים ושאני אוכל ללכת עם ג'ינסים והכל רגיל ושזה לא יפריע?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה לליבך. יש בנות שיש להן יותר ידמום ויש בנות עם פחות דימום. כנראה שאת צריכה בימים הראשונים את התחבושות הגדולות. חשבת ללכת אולי עם מכנסיים יותר רחבים? וככה לא יראו? או אולי רק את מרגישה את זה ולא באמת רואים את זה? עוד משהו שאני יכולה להציע לך זה לשתמש במשהו שנקרא גבעונית או בשם מוכר יותר מונקאפ. מדובר בכוסית קטנה מסיליקון רפואי שמכניסות לנרתיק בזמן הווסת וזה אוגר את דם הווסת ואת מרוקנת אותה לתוך האסלה כל כמה שעות. זה ממש נוח לשימוש, לא רואים את זה ואפילו לפעמים את שוכחת שאת בווסת. אני מציעה שתעשי על זה גוגל. זה ממש ממש מומלץ ויכול לפתור לך את הבעיה. זה גם הרבה יותר בריא וקל להכנסה מטמפון. כל טוב


בת 14 שואלת: #103924
שלום, אני בת 13 ועשרה חודשים עוד לא קיבלתי מחזור, אני מאוננת אבל לא מחדירה(מעולם לא החדרתי) אלא רק מגרה את הדגדגן. היום לאחר שאוננתי הלכתי לשירותים וניקיתי את ההפרשות, והיום לראשונה יצאו לי הפרשות בצבע חום כהה אבל לא יותר מידי עם קצת דם. אני מודאגת. מה זה יכול להיות? תודה.

תשובה:
שלום לך נשמע שהווסת מתקרבת ובאה מגיע לך מזל טוב? בשלב הזה את יכולה לשים תחתוניות אבל כדאי שיהיה לך בתיק תחבושות לספיגה יותר גדולה למקרה שיתחיל לך דימום קצת יותר רציני. את יכולה לשתף את אמא שלך שמתחילה הפרשה חומה ולהתייעץ איתה או עם חברה טובה שיסבירו לך על התהליך. כל טוב!


בת 17 שואלת: #103702
חבר שלי דחף לי אצבעות וכשהוא הוציא את היד גילנו שיצא דם,זה לא מחזור כי הדם לא המשיך בכלל יצא ממש איפה השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה הקרום כי זה היה ממש עמוק ואם זה סתם פצע אז האם זה יכול לפגוע לי המחזור?

תשובה:
היי, יכול להיות שאם הוא החדיר את האצבעות מאוד עמוק קרום הבתולין נקרע ובגלל זה ירד לך דם, ואכן יכול גם להיות שזה פצע. בכל אופן, באף אחד מהמקרים המחזור לא יכול להיפגע ואין לזה שום קשר. רק חשוב לי להגיד שאת לא אמורה להיפצע או שירד לך דם כשאתם מקיימים יחסי מין (גם אם הם לא כוללים חדירה). אם את מרגישה כאב או חוסר נעימות את לא צריכה להמשיך, וכדאי שתעצרו ותבדקו למה כואב לך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #103468
היי היה גם פעם אחת ששכבנו והוא גמר בפנים ויומים לפני שכחתי לקחת גלולה יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך, מההודעה הקודמת אני רואה כי לקחת פוסטינור אחרי יחסי המין, התכוונת בהודעה הזאת לאותה פעם? טוב עשית שלקחת פוסטינור, דילוג על גלולה מפחיתה את ההגנה מפני כניסה להריון ולכן במצב בו שכחת יש להשתמש בקונדום באותו שבוע בכל מקרה! גם במידה ובן הזוג 'יגמור בחוץ', עדיין קיימת אפשרות לכניסה להריון- במהלך כל האקט המיני מופרש נוזל מהפין (הנוזל נקרא "טיפות אהבה") המכיל זרע ולכן לגמור בחוץ לא משמש כאמצעי מניעה. בכל מקרה, נשמע כי כרגע אין לך סיבה להיות מודאגת אך כן חשוב שתעקבי אחרי קבלת המחזור ולוודא שהוא מגיע.. חשוב לי גם להגיד שאחת מתופעות הלוואי של פוסטינור זה שיבושים במחזור ולכן יכול להיות שזאת הסיבה שבגללה המחזור לא מגיע. אם את רוצה להיות רגועה את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית שניתן לרכוש בכל סופר פארם ללא מרשם רופא. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #103230
המחזור שלי התחיל ב10.1 ובמחשבון הביוץ הופיע לי שיום מבחוץ בין 24-25.1 התחלתי לקיים יחסי מין. בלי שום אמצעי מניעה מ20.1 וככה על ערב יש סיכוי להריון וכן כמו שרשמתי בשאלה הקודמת יש לי כאבי מחזור בבטן התחתונה וכאבי גב

תשובה:
שלום לך, תחילה שאלתך נענתה. והכאבים שאת מתארת ככל הנראה שזה תסמינים קדם וסתיים. בשל הפסקת המדבקה, רצוי להשתמש באופן קבוע באמצעי הגנה אחר. את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך ולהתאים אמצעי הגנה שיטיב איתך. יש אפשרות לקבוע תור לרופא/ת נשים בקופת חולים שאת שייכת אליה או בדלת הפתוחה. כל טוב.


בת 24 שואלת: #103227
היי קיימתי יחסי מין לפי המחשבון של הביוץ יש לי כמו כאבי מחזור וכאבי גב תחתון וכל פעם כשאני אוכלת מרגישה שהאוכל עולה לי הפסקתי החודש הזה עם הכלולות ואני לא יודעת מתי אקבל מחזור אם קיבלתי ב10.1 כשהייתי עם המדבקה אוורה שהפסקתי אותה והחודש קיימתי בלי מתי אני אמורה לעשות בדיקה ומתי אני יקבל מחזור

תשובה:
היי לך יקירה, חסר לנו מספר פרטים על מנת להבין ולענות לך כמו שצריך כמו מתי הורדת את המדבקה, מתי קיימת יחסי מין מלאים והאם זה היה ללא אמצעי מניעה אחרים (קונדום). באופן כללי, ברגע שמורידים את המדבקה אמורים לקבל בימים שלאחר מכן את הווסת. לגבי הבדיקה, בדיקת הריון אמינה לאחר בין 10-14 ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב


בת 20 שואלת: #103140
היי כמה פעמים בחודש יש ביוץ? ומה בערך הזמנים שלהם?

תשובה:
שלום לך. הביוץ הוא תהליך בו "משתחררת" ביצית אחת מהשחלה אל חלל הבטן, נאספת על-ידי החצוצרה ומשונעת לכיוון הרחם מטרה לפגוש שם זירעון ולהביא להיווצאות עובר והיריון. הביוץ מתרחש פעם אחת בחודש, שבועיים לפני קבלת הוסת. הביוץ בדרך כלל מלווה בעלייה קלה של חום הגוף ועלייה בחשק המיני. חשוב להדגיש שלא פשוט לדעת מתי בדיוק יגיע הביוץ, ובטח כלל ניתן לדעת שהוא התרחש רק בדיעבד.


בת 17 שואלת: #102914
עברתי הפלה טבעית והרופא אמר שאני יקבל מחזור עוד חודש ועוד לא קיבלתי..אפילו עבר חודש וחצי מה זה אומר?

תשובה:
היי, קודם כל אני מקווה שאת בסדר ומרגישה טוב! מחזור יכול להיות לא סדיר או להשתנות קצת עקב שינויים משמעותיים בגוף שלנו, אבל אני ממליצה לך ללכת לרופא\ת משפחה או נשים שמטפל בך לצורך מעקב רפואי. כל טוב


בת 18 שואלת: #102817
היי,רציתי לדעת אם אני הייתי אמורה לקבל מחזור והוא מאחר לי בשבועיים. מה אמורה להיות הסיבה? לא שכבתי או משהו ואני ממש מפחדת..

תשובה:
שלום לך, אם לא קיימת יחסי מין אז אין חשש להריון. יכול להיות שאת בלחץ או חרדה ואלו תחושות שדוחות את הגעת הווסת. אם הווסת לא מגיעה, אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בת 18 שואלת: #102719
היי אתמול ב7.1 שכבתי עם חבר שלי ובעוד 3 ימים אני צריכה לקבל מחזור .. שכבנו עם קונדום יכול להיות שזה יגרום לעיכוב המחזור?

תשובה:
שלום יקרה. ראשית שמחה לקרוא שקיימתם יחסי מין מוגנים עם קונדום. אין קשר בין שימוש בקונדום או יחסי מין לעיכוב במחזור הוסת.


בת 14 שואלת: #102683
אני בת 14 ולא קיבלתי מחזור כבר בערך 9 או 10 חודשים ולא עשיתי יחסי מין וזה הפסיק מיד אחרי שנדבקתי בשפעת ממשהי במטוס

תשובה:
שלום יקרה. חסר לי מידע מתי קיבלת מחזור בפעם הראשונה. אבל בשנתיים הראשונות לא תמיד המחזור הוא סדיר. כמו כן יש נערות ונשים שהמחזור שלהן לא סדיר וזה בסדר, זה לא מעיד על פוריות וזה יכול להסתדר עם הזמן או עם גלולות. הדבקה בשפעת לא קשורה להפסקת מחזור הוסת. את יכולה לפנות לרופאה גניקולוגית לברר איתה לגבי המחזור או לחכות ולראות מה קורה. בהצלחה


בן 13 שואל: #102399
היי שלום זאת שוב אני, לאחר הרבה זמן שעבר, והשאלה שלי אליכם היא:כמו שאתם זוכרים כבר פעם כתבתי לכם בקשר למחזור שלי והפעם -לאחר חודשיים+ קבלתי מחזור סדיר של משך 4 ימים ואיך שהוא גיליתי שמהפעם השנייה שאני אמורה לקבל כל חודשיים+ האם זה נורמלי?,כי אני פוחדת שאולי יש לי בעיות עם מחזור ושהוא לא סדיר,בגלל שזה רק הפעם השנייה שלי, זה בסדר או שאני צריכה להבדק? ושאלה שנייה שלי זה:חברה טובה שלי, זה לא הפעם הראשונה שלה ולא השנייה שהיא מקבלת מחזור,והוא התחיל לאחר בהרבה זמן-ואפשר להגיד שהוא מאחר ב9 חודשיים לפעמים וזה קרה תחילת השנה הזאת -מי שנה שעברה,ועכשיו שוב פעם מאחר לה והיא דואגת (ולצורך העניין היא בתולה).אשמח שתעננה על שאלותי במהירות תודה.

תשובה:
שלום, הווסת בשנים הראשונות הרבה פעמים לא סדירה. ישנם הרבה גורמים שיכולים להשפיע על הופעת הווסת. זה טיבעי ואין צורך להיבדק או לדאוג. עם הזמן זה אמור להתייצב. טוב שאת במעקב ורושמת לך את התאריכים, כך לאט לאט תוכלי להכיר וללמוד את הגוף שלך. בנוגע לחברה שלך - יכול להיות שעוברת עליה תקופה לא טובה? אולי לחץ או מתח נפשי? האם היא מקפידה על תזונה ? כל אלה ועוד משפיעים על הווסת. אם היא לא חושבת על שום דבר חריג שיכול היה להשפיע כדאי לה ללכת לרופאת נשים להבדק. אין צורך להלחץ אבל טוב להיות במעקב. בהצלחה וכל טוב!


בת 12 שואלת: #102358
היים פשרי שליפני המחזור היצא משהו שחור מי עבר נשי ?

תשובה:
שלום לך, ישנם סוגי הפרשות שונות שיכולים להעיד על שינויים בגוף. בדרך כלל זה נורמלי ואין סיבה להילחץ מכך, אך אם ההפרשות יימשכו אני מציעה בכל זאת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102289
לפני חודש ב24.11 (יום חמישי) התחלתי לקחת גלולות פמינט בפעם הראשונה בחיים שלי. סיימתי חפיסה ואני בהפסקה של השבוע, אם את הגלולה האחרונה של החפיסה לקחתי ברביעי, מתי אני אמורה לחזור לקחת? ביום חמישי? עוד לא קיבלתי מחזור יש לי הפרשות חומות כאלה ולפני יומיים בערך שניגבתי היה טיפת דם כאילו אני אמורה לקבל מחזור ואני וחבר שלי שוכבים בלי קונדום.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי הזמנים בהם יש לקחת את הגלולות- את צריכה לחזור לקחת את הגלולות שבוע ויום לאחר ההפסקה שלך- כלומר, אם לקחת גלולה אחרונה ביום רביעי, תיקחי את הגלולה הבאה ביום חמישי שבוע לאחר מכן. לגבי המחזור, מכיוון שרק התחלת לקחת את הגלולות, עלולים להיות שינויים במחזור שלך, בזמנים ובתצורה ובמשך ההופעה שלו. את לא צריכה לחשוש מכך שעוד לא קיבלת מחזור כמו מה שהיית רגילה עד כה, יכול להיות שהמחזור יתקצר\יתארך\ יהיה חזק יותר\חלש.. זה קורה עם לקיחת הגלולות. בכל אופן, כנראה שההפרשות החומות וטיפות הדם זה כבר תחילתו של המחזור. אין לך צורך לחשוש מהריון במקרה זה. רק חשוב שתתמידי לקחת את הגלולות בזמנים ולא לפספס- וכמובן שאם פספסת, תיקחי יום אחרי את 2 הגלולות(זו שפספסת וזו שאת אמורה לקחת) ותחזרי לשימוש בקונדום למשך שבוע. שיהיה בהצלחה! מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת


בת 14 שואלת: #102196
אני בדרך כלל מקבלת מחזור לחמישה ימים בערך וכל איזה 35+- אבל אני רק בת 14 אז אני לא דואגת. הבעיה היא שהמחזור הקודם שלי היה במשך יומיים והיה דביק וכהה ויצא ממש קצת (בדרך כלל הוא בינוני ואדום) וחודש לפני היה לי איחור של עשרה ימים והמחזור היה 7 ימים . אפשר לדעת מה זה אומר? (בעיקר המחזור הכהה) קראתי איפהשהו שזה עלול להיגרם ממחלה או משהו

תשובה:
שלום לך, בעיקר זה אומר שאת בת 14 והכל תקין לגבי הדימום החודשי שלך. בגילך הצעיר ככה נראה הווסת וזה הגיוני לגמרי שהוא ישתנה מפעם לפעם. אין לך מחלה והכל בסדר. כל טוב


בת 14 שואלת: #101871
אני לא רוצה יותר מחזור אפשר להיפטר ממנו??

תשובה:
שלום לא. אין אפשרות להפסיק את המחזוריות של גופך. הווסת מלמדת אותך שהתבגרת והיא חלק ממהלך טוב תקין ובריא. אשמח שתכתבי יותר בפירוט למה את לא רוצה יותר ומה מפריע לך במחזור מכיוון שכך נוכל להבין מה הקושי וננסה לייעץ ולעזור לך. כל טוב


בן 16 שואל: #101635
היי היה לי מחזור ואחרי המחזור התנפח לי טיפה הפות וזה מגרד אפשר לדעת מה זה?

תשובה:
שלום בזמן מחזור יש הרבה תופעות שונות בגוף. אלא ימים מיוחדים ורגישים. ישנן תחושות דומות אבל כמובן שאצל כל אישה זה משתנה. מה שאת מתארת מוכר ונפוץ. בגלל הדימום הרבה פעמים כלי הדם מתרחבים ויש רגישות ונפיחות בבטן, ברגליים ובאזור הפות והשפתיים. זה מאפיין במיוחד את הימים הראשונים של הווסת ואח"כ זה יורד ומפסיק.


בת 16 שואלת: #101590
היי בבקשה תעזרו לי אני ממש לחוצה !! אני בת 16 ורזיתי במהלך החופש הגדול 11 קילו (שקלתי ליפני 62 גובה 168) והגעתי לתת משקל,עליתי קצת בחזרה ואני שוקלת עכשיו 53 שזה משקל תקין אבל המחזור שלי הפסיק לי והוא לא חוזר כבר 4 חודשים! אני ממש לחוצה שזה נזק בילתי הפיך והמחזור לא יחזור לי ,אני בחרדות עם עצמי ולא מצליחה לישון בלילה ואני בוכה הרבה בגלל זה . אני לא בקשר עם אמא שלי כבר הרבה זמן. אני גרה אצל אבא שלי אבל אני לא מדברת איתו על דברים כאלה ואני גם לא אדבר איתו ,. בבקשה תעזרו לי אני מרגישה לבד. האם זה נזק בילתי הפיך?

תשובה:
היי לך, המחזור כפי ששמת לב אכן קשור לשומן גוף, הגוף שלך "נבהל" מהירידה הדרמטית והפסיק את המחזור . ברגע שהגוף שלך ירגיש בטוח שוב ואחוז השומן יתייצב, המחזור יגיע. כל עוד תחזרי בהקדם לאיזון הנזק אינו בלתי הפיך, אבל חשוב מאד שתאכלי מאוזן ותשמרי על משקל תקין בכדי לא לגרום נזק בלתי הפיך בעתיד. אני ממליצה לך להיות במעקב רפואי ו/או דיאטני כדי לוודא שאת אכן מאוזנת ומקבלת את כל מה שאת צריכה על מנת שתמשיכי לגדול ולהתפתח בבריאות. כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #101151
רציתי להוסיף שההפרשות מופיעות גם עכשיו וזה נמשך כבר במשך יומיים....הפרשות ממש חומות לא מלווה בכאבים או משהו... אבל ממש מוזר בשבילי..

תשובה:
היי, כמו שכבר ענו לך, אין לך ממה לחשוש. ההפרשות האלו נורמליות לחלוטין, במיוחד אם את לפני מחזור. בהצלחה


בת 14 שואלת: #101132
שלום,אני בת 13(כיתה ח׳)והמחזור שלי מאחר כבר מ-20 לחודש אני מפחדת מאוד ואני מתביישת להגיד לאמא שלי אז אני צריכה עזרה מפה התחיל פעם ראשונה מחזור בכיתה ה׳ (לא מקיימת יחסי מין!) למה זה מאחר בכלכך הרבה ימים

תשובה:
היי, בגיל הזה מאוד יכול להיות שהמחזור לא יהיה קבוע כי הגוף עדיין מתפתח הורמונלית ומשתנה, ולכן אין לך מה לחשוש. חוץ מזה, דעי לך שמחזור זה דבר מאוד טבעי ואין לך כל סיבה להתבייש לדבר על כך עם אימך. אם את רואה שבמשך תקופה ארוכה המחזור מאוד לא סדיר וזה מפריע לך את יכולה ללכת להתייעץ עם רופא/ת נשים. בהצלחה


בן 18 שואל: #101124
חברה שלי בחודש הבא בת 16 ובחודשיים האחרונים יש שינוי מובהק בזמן קבלת המחזור חודש שעבר איחר בשבוע ובחודש כבר הזה מאחר כבר בשבוע וחצי. האם זה הגיוני ומה זה אומר ? תודה מראש, מאוד מעריך את תמיכתם

תשובה:
שלום, זה אכן הגיוני. במהלך שנות הגדילה המחזור עלול להשתנות- גם מבחינת זמני הופעה, תדירות ואופן הופעתו. אין מה לחשוש מכך. במידה ואתם רואים שינוי דרסטי משמעותי, אפשר ללכת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה


בת 11 שואלת: #101004
מה זה ביוץ?

תשובה:
שלום לך ביוץ הוא חלק מתהליך של יציאת ביצית בשלה מהשחלה. בסביבות זמן הביוץ (כמה ימים לפניו וכמה ימים לאחריו) במידה ונכנס זרע לגוף האישה - יכול להתחיל היריון. במידה ולא התחיל הריון - הרחם מנשיר את ריריות הדם ויחד איתו את הביצית, וזה בעצם הוסת (או כמו שהוא מכונה: המחזור) לכל שאלה - אנחנו תמיד כאן בשבילך :)


בת 17 שואלת: #100961
היי, המחזור שלי מאחר בחודשיים. הייתי מקיימת יחסי מין במשך 3 שנים עם בת הזוג האחרונה שלי. (באמצעות חדירה של אצבעות וצעצועי מין מגוונים). נפרדנו לפני כחודשיים, עד היום לא קיבלתי מחזור ולפני יומיים קיימתי יחסי מין עם גבר ללא אמצעי מניעה כאשר הגמירה הייתה בחוץ, הדבר חזר על עצמו פעמיים. מה אפשר לעשות כדי למנוע מהמחזור לאחר בהפרשים כאלו גדולים (בד״כ המחזור שלי סדיר). והאם יש לי ממה לחשוש למרות שהוא גמר בחוץ, תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי החשש להריון- אז אכן יש לך מה לחשוש. כאשר את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי הגנה יש מה שנקרא "טיפות אהבה"- טיפות זרע של הגבר שמופרשות במהלך קיום יחסי המין ויכולות להכניס להריון (גם אם הגמירה הייתה בחוץ). קודם כל אם עוד לא עברו 72 שעות ואת לא רוצה להיכנס להריון את יכולה לקחת "פוסטינור" שעוזר למנוע כניסה להריון. אם עברו פחות מ5 ימים את יכולה לקחת "אלה" גם למניעת הריון. בכל מקרה תבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין (בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתסירי ספקות. במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו למספר של הדלת הפתוחה ונענה לך על שאלות בכל מקרה במידה ואת לא רוצה להיכנס להריון חשוב להשתמש באמצעי הגנה. בנוסף אם לא משתמשים באמצעי הגנה, יש חשש להידבקות במחלות מין כל עוד את לא יודעת בוודאות שהבחור איתו שכבת נקי ממחלות. בנוגע להפרשים במחזור- הרבה פעמים המחזור נדחה ומשתנה בהתאם למצבי רוח. במידה ואת בלחץ - אם זה מהפרידה , בגלל חשש מהריון או כל סיבה אחרת, המחזור עלול להתעכב\ להקדים. במידה והדבר חוזר כמה פעמים ומטריד אותך את יכולה לפנות לרופאת נשיפ שתבדוק כדי לוודא שהכל בסדר (בנוסף גלולות עוזרות להסדרת המחזור, אז אם זה ממשיך יש נשים שזה פתרון טוב עבורן. נשמח שתתקשרי להתייעצות והסבר נוספים. בהצלחה


בן 14 שואל: #100078
היי אני חייבת עזרה קצת מפדחת😕 אני לא אוהבת לדבר עם אמא שלי או עם אחותי על המחזור שלי ואחותי לעומת זאת ממש פתוחה עם אמא שלי אז יום אחד הן הלכו לקנות פדים וביום שהיה לי מחזור הפדים לא היו במקומם ולא מצאתי אותם אבל איכשהו הסתדרתי יום לאחר שהסתיים לי המחזור הלכתי רגע לחדר של אחותי וחיפשתי פדים כי ידעתי שכנראה היא מחביאה אותם אז הלכתי ובאמת מצאתי שתי חבילות אז שמתי אחת בשרותים כמובן שהיא גילתה את זה וכעסה עלי והיא לא הבינה שאני זאתי שסובלת ולא היא זה כלכך מעציב אותי לדעת שכנראה במחזור הבא אני אצטרך להשתמש עם נייר טואלט או בלי כלום ויהיו לי כתמים על המכנס בבקשה תעזרו לי😓

תשובה:
היי יקירה, מחזור הוא דבר טבעי שקורה לכל בחורה בגיל ההתבגרות, וכמו שאמרת בעצמך גם אחותך וגם אמא שלך מקבלות מחזור ולכן אין סיבה להתבייש לדבר על הנושא הזה. אם את בכל זאת מרגישה לא בנוח לדבר על זה איתן אולי תוכלי למצוא חברה שגם קיבלה מחזור ולהתייעץ איתה בנושא. בנוגע לפדים, אם את לא מרגישה נעים לבקש מאמא שלך שתקנה בשבילך, את יכולה לגשת לכל סופר פארם ולקנות בעצמך או אולי לבקש מחברה שכבר קיבלה מחזור שתקנה איתך/ בשבילך. אין סיבה שבמחזור הבא תשתמשי בנייר טואלט ולא בפדים, כי זה מאוד לא נוח ועלול לגרום לך לאי נעימות. תזכרי שזה מאוד טבעי ואין לך בכלל במה להתבייש. והכי חשוב תזכרי שאת חשובה ולדאוג לעצמך ולגוף שלך זה הדבר הנכון והטוב- ככה את דואגת לעצמך, שאת הבן אדם הכי חשוב בחייך! בהצלחה


בת 17 שואלת: #99518
המחזור שלי עדיין לא סדיר וקיבלתי בפעם הראשונה לפני שנתיים וחצי? זה הגיוני? עדיין אין לי 18

תשובה:
שלום לך, ישנן נערות ונשים שלוקח זמן עד שהווסת מגיעה בצורה סדירה. לכן, כרגע זה מאוד הגיוני שהווסת אינה תהיה סדירה, כל טוב.


בת 18 שואלת: #99463
היי, לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין מוגנים עם חבר שלי , ויום לאחר מכן התחילו להופיע הפרשות בצבע חום כהה כזה, וזה עדיין מופיע והכמות יותר גדולה ובתאריך הזה אני אמורה לקבל מחזור, זה כאילו במקום המחזור הרגיל מופיע הדבר הזה מה זה יכול להיות? האם זה מחזור או שלא אני באמת לא יודעת אשמח אם תענו לי :)

תשובה:
היי! קודם כל טוב לשמוע שקיימתם יחסי מין מוגנים, כל הכבוד! אם ההפרשה הופיע בזמן שמתאים למחזור החודשי שלך כנראה שמדובר במחזור. אם בכל זאת ההפרשה נראית לך חריגה - אם היא מלווה בכאב, בעלת ריח יוצא דופן או לא חולפת כעבור מספר ימים - את מוזמנת לפנות לרופא/ת נשים שלך על-מנת לבדוק את הנושא. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #99452
היי , אני בת 19 ובמאי הייתה הפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין והם היו מוגנים (קונדום) עם האקס שלי. בדקנו שהקונדום לא נקרע והוא גמר בחוץ. מיוני המחזור שלי קצת התחיל להשתגע . הוא מאחר לי כל פעם בשבוע- שבועיים . בהתחלה הייתי בטוחה שזה מלחץ בצבא אבל התקופה הלחוצה נגמרה ועדיין המחזור שלי לא חוזר להיות סדיר . אני די בטוחה שזה לא הריון האם זה יכול להיות משהו אחר? (חשוב לציין שהמחזור מאחר לי יש לי את כל הסימנים של הלפני מחזור אבל הם נמשכים שבוע וחצי-שבועיים)

תשובה:
היי! אם קיימת יחסי מין מוגנים בפעם האחרונה לפני ארבעה חודשים ומאז את מקבלת מחזורים אין סיבה שתחששי מהיריון. אצל צעירות רבות המחזור הוא אינו סדיר בשנים הראשונות לאחר קבלת המחזור, ובפרט אצל חיילות בצבא יכולים להיות שינויים במועד קבלת המחזור. באופן עקרוני, אם אי הסדירות של המחזור מפריעה לך מאד ניתן להגיע למחזור סדיר על-ידי שימוש בגלולות למניעת היריון. כדי לקבל גלולות את מוזמנת לפנות לרופא/ה בצבא. מקווה שעזרתי!


בת 14 שואלת: #98620
שלום אני קיבלתי תמחזור לפני שלושה שבועות הוא הפסיק לי לשלושה ימים והמשיך כבר בארך שבועים וחצי יוצא לי דם בכמות יחסית גדולה (יש ימים שפחות) אשמח אם תעני לי לתשובה תודה

תשובה:
שלום לך, בגיל ההתבגרות ובעיקר בזמן הווסתות הראשונות יש דימום לא סדיר כפי שאת מתארת. במידה והמצב ממשיך כך עוד זמן רב ואת סובלת ממנו יש לפנות לרופא/ת נשים. במידה ויש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי "דלת פתוחה" בטלפון. במרכזים לרוב נמצאת גם רופאת נשים וניתן לקבוע תור


בת 18 שואלת: #98545
קיבלתי את המחזור הראשון שלי בגיל 13. אני אישית ממש שונאת מחזור, אני לא יכולה לסבול את זה, כשאני במחזור אני מרגישה ממש מגעיל. אני נגעלת מעצמי. בזמן מחזור אני גם הופכת לפרנואידית. אני כל הזמן חוששת שמה התלכלכתי, אני לא שוכבת על הגב כי אני מפחדת להתלכלך, אני לא הולכת לחברות כי אני חוששת שאני אתלכלך כאשר אהיה אצלן. וגם הכאבים, כן גם הכאבים ממש גורמים לי ממש לשנוא מחזור. אז רציתי לדעת האם יש איזושהי דרך להפסיק לקבל מחזור לתמיד? לא מעניין אותי שאני לא אוכל להכנס להריון, אני גם לא ממש מעוניינת.. אני ממש רוצה להפסיק לקבל מחזור!! ובבקשה אל תגידו שזה רק הגיל וזה יעבור ואני ארצה להביא ילדים כי אני לא חושבת ככה וזה לא ממש מעניין אותי, אני פשוט רוצה להפסיק לקבל מחזור כי זה ממש גורם לי להרגיש רע עם עצמי ולשנוא את עצמי בזמן המחזור.

תשובה:
שלום, קודם כל נשמע שהמחזור מעסיק ומטריד אותך מאוד, ואף פוגע בפעילות היום-יומית שלך. יש דרכים שבהם אפשר לא לקבל מחזור זמנית ועדיין תוכלי להיכנס להריון בעתיד. הדרך הראשונה היא התקן תוך רחמי הורמונלי, שמותקן עד 3 שנים. יש גם גלולות שיש בהן רק פרוגסטרון (לעומת גלולות אחרות שיש בהם גם פרוגסטרון וגם אסטרוגן) שגם בהם לא מקבלים מחזור. יש לציין שיכול להיות בחודשים הראשונים דימום קצת לא סדיר, עד שזה מסתדר ונעלם, וזה משהו שצריך לקחת בחשבון. אני ממליצה לך ללכת לרופאת נשים כדי שתסביר לך ותתאים לך את האופציה שמתאימה לך יותר. את מוזמנת להתקשר לדלת ולקבוע פגישה עם רופאת נשים בחינם. מחזור הוא דבר טבעי ובריא, ויכול להיות שקיבלת במהלך חייך מסרים שאולי גרמו לך לחשוב שזה "מלוכלך". אבל בעצם אין בזה כל דבר רע, זה תהליך מדהים של הגוף כמערכת. זה מרגיש לי שאת צריכה לדבר על זה ולנסות להבין מה עומד מאחורי זה, אני ממליצה לך ללכת ואולי לדבר על זה עם מישהו קצת יותר מקצועי שידע לתת לך את המענה המתאים. בהצלחה וכמובן שאת מוזמנת להתקשר או לפנות אלינו עם עוד שאלות


בת 16 שואלת: #98518
ועוד שאלה בכל אתר כתוב אחרת מתי יש ביוץ אחרי הבייסת?

תשובה:
שלום לך, הביוץ מתרחש 14 יום לפני קבלת הווסת, כלומר 14 ימים לפני היום הראשון הדימום. לא ניתן לחזות מראש מתי יהיה הביוץ כי רוב הנשים אינן סדירות ואינן מקבלות כל 28 ימים, וגם יש כל מיני דברים שמשפיעים על הביוץ כמו לחץ וחרדה, תזונה, וכו'. כל טוב


בת 18 שואלת: #98435
אני לא כל כך יודעת אם זה תקין שהמחזור שלי מגיע בזמן האחרון כל 44 ימים, הפעם הוא הגיע אחרי 50 ימים.. השנה הוא התחיל להיות קצת יותר סדיר והגיע כל חודש עד חודש ושבוע.. וכבר 4 פעמים בערך שהזמן בין מחזור למחזור מתארך יותר ויותר.. זה בסדר? מזה אומר? אני לא מקיימת יחסים (אני מיד בת 18) (הבנתי שיכול להיות גם השפעה של לחץ אבל אני נמצאת בלחץ גם בשאר הזמן.. וגם הבנתי שזה יכול להיות מושפע ממשקל הbmi שלי 17.4) יש לי עוד שאלה יכול להיות הדגדגן גדל בגלל אוננות? זה יכול להיות גם שהוא נהיה פחות רגיש? (בבקשה תענו כבר שלחתי שאלה כמה פעמים אבל אף פעם לא עניתם)

תשובה:
הי לך, שמחה שאת פונה אלינו. בנוגע לווסת (המחזור) הלא סדירה מציעה לך להתייעץ עם רופא כדי להבין לעומק את הסיבות שלך ואז תוכלי לקבל מענה מתאים. יש בהחלט השפעה של ה- BMI ואם את בחורה רזה זה משפיע על ווסת לא סדירה. לחץ גם יכול להשפיע על עיכוב בווסת אך יהיה לרוב בהקשר לנקודת זמן מסוימת ולא בהכרח לתקופה ארוכה. נראה שלמשקל הגוף שלך יש השפעה משמעותית בנושא ולכן, ייעוץ עם רופא הוא הדבר הכי נכון עבורך. בנוגע לאוננות אני שמחה לשמוע שאת יודעת לענג את עצמך. שבזמן גירוי, הדגדגן מתמלא בזרימת דם שגורמת לו להראות גדול מעט מהרגיל אך זה לא משפיע במהלך היום אלא רק לאחר תחושת הסיפוק המיני. ייתכן והדגדגן שלך מוגדל וזוהי צורתו הטבעית, לכל אחת מאיתנו איבר מין השונה מהשנייה וכך גם הדגדגן. תוכלי להסביר יותר מה הכוונה לכך שנהיה פחות רגיש? מקווה שעניתי על שאר שאלותייך ואת מוזמנת לפנות אלינו מתי שתרצי .


בת 15 שואלת: #98387
היי, אני בת 15 ועדיין לא קיבלתי מחזור, אני לא דואגת לגבי זה. אבל, אחותי שקטנה ממני בשנה וחצי קיבלה היום בבוקר הפרשה חומה, לפי מה שהבנתי זה לא מחזור עדיין, אני לא מבינה כל כך בזה אך אם תוכלי לעזור לי בזה, בכל הקשור להפרשות חומות ומחזור אני אודה לך מאוד. תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני לא יודעת מדוע אינך מקבלת ווסת אבל יכול להיות שההפרשות קשורות לזה ויכול להיות שלא. במהלך החודש יש לנו הפרשות, במיוחד בחודשי הקיץ, וזה מעיד על השינויים של גיל ההתבגרות. אני מציעה שתשתפי את אמך על זה שעדיין לא קיבלת ווסת ותלכו לרופא/ת נשים לברר מדוע. כל טוב


בת 12 שואלת: #98186
שלום , לפני שנה קיבלתי מחזור. תוך כמה זמן המחזור יהיה רציף( בערך ) ? בתודה מראש

תשובה:
שלום לך, כל אחת היא אחרת. יש כאלה שהוא נהיה סדיר מהר מאוד ויש כאלה שאחרי כמה שנים. כל טוב


בת 18 שואלת: #98127
אני בת 18 בשני החודשים האחרונים הקדים המחזור בעשרה ימים , החודש התמשך הדימום 15 יום ובדרך כלל הדימום מפסיק אחרי שבעה ימים , זו תופעה נתקלת בה בפעם הראשונה , האם זה מקרה רגיל ?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, האם את מקיימת יחסי מין? ואם כן, האם הם מוגנים? אם לא, יכול להיות שזה קשור ליחסי המין הלא מוגנים. אם את משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים כמו גלולות, יכול להיות שזה בגלל הגלולות. אני מציעה שתפני לרופא/ת הנשים שלך לבירור. כל טוב


בת 27 שואלת: #98075
האים ייתכנו תופעות של רגישות בחזה וכד עשרה ימים(קצת הרבה לפני) לפני מועד המחזור?

תשובה:
שלום לך. ישנן נשים שמדווחות על רגישות בחזה כשבועיים לפני קבלת המחזור (סביב זמן הביוץ) וישנן נשים שחשות בכך רק בסמוך למועד קבלת הווסת. אצל כל אישה קורים דברים שונים וקיימות תחושות שונות. האם מדובר על תופעה חדשה אצלך או משהו שאת זוכרת מאז שהתחלת לקבל ווסת באופן סדיר? אם הכאב מטריד אותך, תמיד תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים או כירורג שד. כל טוב.


בת 24 שואלת: #98059
הי אני בת 12 ויש לי כמה שאלות.. 1.מאז יום חינוך מיני אני לא מפסיקה לחשוב על דברים שהיו שם..(דברים קצת מיניים) אז זה טבעי בגיל הזה? 2. השנה אני יהיה בכיתה ז' ואני מצד אחד קצת חוששת בנוגע לבנים כי אמרו שבגיל הזה הם מתחילים "להסתכל" וכל זה אבל מצד שני אני גם קצת שמנה.. ואני לא יודעת מה יחשבו עלי בגלל המשקל אז מה אפשר לעשות? 3.והמחזור שלי לא סדיר כל כך *חשוב לי לציין שאני לא רואה פורנו ודברים כאלה.. יום טוב ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני מתנצלת על העיכוב במענה. אני אענה על שאלותייך לפי הסדר: 1. זה טבעי לחלוטין לחשוב מחשבות מיניות, זה נורמלי לגמרי, בעיקר בגיל שלך, בגיל ההתבגרות. אני מבינה שהמחשבות הללו צפו מאז יום ה"חינוך המיני" – אם יש לך עוד שאלות על הנושא, את מוזמנת לפנות אלינו. 2. כמוך, זה נורמלי שבנים ובנות בני ובנות גילך יתעניינו בגוף של עצמם וגם בגוף של אחרים ואחרות... אני ממליצה לך לחשוש פחות ממה שאחרים אולי יחשבו – ויותר להתמקד במה שאת חושבת על עצמך! בגיל ההתבגרות ישנם שינויים התפתחותיים רבים והגוף משתנה. ייתכן שאת תגבהי וגם משקל הגוף שלך ישתנה בהתאם. בכל מקרה, אני ממליצה לך ללמוד לאהוב את הגוף שלך, את מי שאת, בדיוק כמו שאת! 3. הווסת ("המחזור") יכולה להיות לא סדירה בגיל שלך וזה בסדר גמור. הרבה דברים משפיעים על הווסת, כמו תזונה, שינה, לחץ נפשי ועוד. לפי מה שאת מתארת, אין לך ממה לדאוג. כך או כך, נשמע שיש לך הרבה שאלות חשובות ואת מוזמנת להתקשר אלינו ולהגיע לסניף הקרוב אליך להמשך ייעוץ וליווי. אנחנו כאן בשבילך!


בת 12 שואלת: #98032
האם שתייה מרובה של מים או בכללי השתייה משפיעה על כמות המחזור/ הדלילות שלו / צבעו ? למשל אם אני שותה הרבה מים אז המחזור יהיה נוזלי בצבע פחות כהה ...... ( אז יש השפעה ) ? ואם זה אפשרי לאחר את המחזור בדרכים קלות וטבעיות לחלוטין כמו כמות וסוג האוכל או כמות השתייה , מסאג באזור מסוים , מקלחת ....? או כל דרך שהכמות של המחזור תהיה קטנה יותר . אני מקווה שאני מפנה את השאלות שלי למקום הנכון ושתדעו לענות על זה....... ;) ושאלה נוספת אם יש דרך לדעת אם הקרום בתולין שלי נקרע בלי ללכת לרופא ? כי כשגיליתי על החור שיש בפות אז חקרתי עליו בעזרת חפצים ולא ידעתי שזה יכול להזיק ( לא הרגשתי שקרעתי את קרום הבתולין וגם לא ירד דם או כאב לפי הזכור לי ) ועכשו אני במצב שאני לא יודעת אם קרעתי את קרום הבתולין שלי במחשבה שנייה אין מצב שהוא לא נקרע .....אז נגיד שהוא נקרע וכשאני יגדל אני ישכב אם משהו אז הוא ישים לב שהקרום בתולין שלי כבר נקרע ואז יחשוב ששכבתי אם משהו אחר שלמעשה הוא הראשון שלי ( האם הגברים שמים לב שהקרום בתולין נקרע ?) אז מה עלי לעשות . בתודה מראש .

תשובה:
שלום לך מקסימה, את אכן פונה למקום הנכון וטוב שפנית כי אני רואה שיש לך הרבה שאלות. שתיה מרובה של מים אינה משפיעה על צבע הווסת או הכמות של הווסת. אין איך לשנות את הזמן בו את מקבלת ווסת בדרכים טבעיות. אם לא קיימת יחסי מין אז את בתולה ואין לך מה לדאוג. בתולים היא לא בהכרח משהו רפואי שניתן לראות. זו יותר תפיסה חברתית. מדובר בפיסת עור הנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק. אצל כל אחת זה שונה ויש כאלה שזה לא נמצא אצלן כלל. אנחנו חיות בחברה שיש בה מיתוסים רבים, כמו זה שחייב לרדת דם או שכואב בפעם ראשונה, וזה לא ככה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. את רק בת 12 ואין לך מה לדאוג לגבי זה כרגע. מעולה שחקרת את עצמך וטוב שעשית את זה אבל אם זה מדאיג אותך, הימנעי מהכנסה של חפצים או אצבע לנרתיק. הסתכלי עליו חיצונית. את נשמעת נערה מאוד נבונה וסקרנית וזה משמח מאוד לקרוא! כל טוב


בת 12 שואלת: #97965
יש לי כמה שאלות קיבלתי מחזור לפני חצי שנה ולא כאב לי אבל החודש הרגשתי כאילו דוקרים אותי הגעתי למצב שלי בכי... זה תקין?? המחזור מגעיל אותי כי אני מרגישה כאילו יוצא לי פיפי במכנסיים ממש זרימה חזקה זה תקין??

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא תקין לגמרי. הווסת בשנים הראשונות יכולה מאוד לכאוב ויכול להיות זרמים מאוד חזקים של דם. עם השנים זה יתמתן ויירגע. אני מציעה שתשתפי את אמא שלך שתנסה לעזור לך בזה. כל טוב


בת 12 שואלת: #97870
שלום , אני בת 12 וקיבלתי כבר מחזור לפני שנה . במשך כל השנה הזאת היו לי הפרשות מהפות שמזכירים לי נזלת חוץ מהימים של המחזור . בנוסף תמיד יום לפני ואחרי המחזור אין לי הפרשות . אני פעם ראיתי סרטון ביוטיוב על כך שקוראים לזה מחזור וסט קדמי (משהו כזה ) אבל בסוג הפרשות האלו אז הם באות רק לפני מחזור ואחרי מחזור ( הפוך ממני ) וגם שנה לפני המחזור , שאת זה היה לי שנה שעברה אבל בכמות יותר קטנה ממה שעכשו . שנה שעברה היה לי ממש טיפה הפרשות שהשאירו לי טיפה רטוב . השנה ההפרשות ממש מרטיבות לי את התחתונים בכמות כמו של מחזור , ואני לא יכולה כל הזמן להשתמש במגני תחתון . אני לא יודעת אם זה בסדר שזה קורה , כי זה ממש מפריע לי . ואני תמיד לא מרגישה של בנוח .

תשובה:
שלום לך, ההפרשות שאת מתארת הן הפרשות נורמליות ותקינות לגמרי המתאימות למחזוריות החודשית של נשים ולגיל ההתבגרות. מדובר בהפרשות שיוצאות במקביל לשלב בו את נמצאת בחודש: אחרי ווסת, לפני ביוץ, בביוץ, אחריו ולקראת הווסת. אני מציעה כמה דברים: את יכולה לקחת איתך עוד תחתונים ולהחליף במהלך היום כשכבר לא נוח לך. מגיני תחתון הם גם אפשרות אבל באמת לא כדאי להיות איתם כל יום. נסי לישון בלילה בלי חלק תחתון בכלל כדי לאוורר את הפות. שתפי את הפות רק עם מים ללא סבון כי לפעמים סבון מגביר את ההפרשות. אני מקווה שאלו יעזרו לך. כל טוב


בת 12 שואלת: #97760
היי, קוראים לי נועם ואני בת 12.9ויש לי בעיה. קיבלתי את המחזור הראשון שלי לפני חודש בדיוק, והנה הוא הגיע עם אותו סימן מקדים בדיוק כמו פעם קודמת ולשלושה ימים עם דימום חלש והפרשתי וללא כאבים. חברותיי אומרות לי שיש לי מזל, אבל שמעתי שמחזורים ראשוניים אמורים להיות לא סדירים בהחלט... אני קצת מבולבלת. רציתי גם לשאול אם יש דברים מיוחדים בקטע הגייני שצריך לעשות במחזור. תודה מראש ;)

תשובה:
שלום נועם, קודם כל, מזל טוב על קבלת הווסת והצטרפותך לקבוצת הנשים הבוגרות! אין לך מה להיות מבולבלת. כל אחת היא שונה ולכל אחת מחזוריות חודשית אחרת. הווסת שלך תקינה לגמרי ואין לך מה לדאוג. בנוגע ל"קטע ההגייני" את צריכה פשוט להשתמש בתחבושות או טמפונים ולהמשיך כרגיל. את יכולה לקרוא קצת באתר שלנו על המחזוריות החודשית והווסת: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=73 כל טוב


בת 17 שואלת: #97702
שלום יש לי שוב כמה שאלות ותודה רבה על התשובות הקודמות. אחרי שאני מאוננת הרבה זמן דרך הדגדגן יש עליו מן כתמים אדומים. .יכול להיות שזה דם? ממה הדם יכול לנבוע? שאלה השניה שלי היא שהייתי אמורה לקבל את המחזור החודשים לפני כעשרה ימים ולא קיבלתי..לא שכבתי עם אף אחד,יכול להיות שהאיחור קורה בגלל שאני מאוננת המון?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני חושבת שהכתמים האדומים אינם דם אלא פשוט שפשוף בעור מעודף מגע. אין קשר בין האיחור בווסת לאוננות שלך. זה לא משפיע אחד על הני. אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים לבדוק תא מקור האדמומיות. הווסת תגיע. כל טוב


בן 18 שואל: #97570
לחברה שלי היה דלקת באיבר המין והיא לקחה אנטיביוטיקה ועבר לה זה יכול לעקב את המחזור?

תשובה:
שלום לך! באופן עקרוני דלקת באיבר המין או בדרכי השתן לא אמורה לעכב את המחזור החודשי. הסיבות המרכזיות לעיכוב במחזור הן אי סדירות של המחזור (תופעה נפוצה מאד בקרב בחורות צעירות), שינויים משמעותיים בשגרת החיים כמו למשל התחלת טירונות בצבא או דיאטה קיצונית, והיריון. אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים ומאז יש עיכוב במחזור כדאי שתפנו לעזרה של אדם מבוגר, רופא/ה או שתצרו איתנו קשר טלפוני.


בת 15 שואלת: #97141
שלום שמי שיר לפני כחודש הלכתי לרופאת נשים בגלל הכאבים הבלתי נסבלים והתופעות שאני חובה בתהליך המחזור אגב אני יציין קיבלתי בגיל 12 וחצי מחזור בחופש הגדול ורק כלפני שנה הסתדר לי ואני מקבלת סדיר את המחזור או ב17 או ב 18 על הבוקר ! רציתי לשאול שאלה חשובה רופאת הנשים הביא לי כדור שצריך לבלוע 24 שעות לפני קבלת המחזור זה אומר שמחר אני גם צריכה לקבל אז היום אחרי ארוחת הבוקר לשתות אותו הכדור נקרא בשם ADEX בטוח את מכירה , יש בעיה אחת שאני לא יודעת לבלוע :( הרופאת נשים אמרה שהיא תביא ואין שאני חייבת לבלוע כי אני גם צריכה להתחיל לדעת וגם כי עם אני רוצה שהכאבים יפסיקו אז זה הכדור הטוב ביותר כי השאר מי שום מה לא משפיעים עלי לטובה ! רציתי לשאול שתי שאלות הראשונה היא ככה : האם זה בסדר לבקש מאחד ההורים לזרוק לי אותו פשוט לתוך הפה ואני ישתה ישר מים כי שאני עושה את זה לבד זה ישירות עולה לי למעלה זה פסיכולוגי קשה להסביר את זה :( זה מפחד להחנק ואגב יש לי סיבה הכדור הזה הוא גדול יחסית לכדור וזה פעם ראשונה שאני בולעת והוא בגדול של הסוכריות דבש שקניתי לפני כ 5 שנים ונחנקתי בבקשה תעזרי לי תני לי עצה :)

תשובה:
שלום שיר יקרה, אני מצטערת לשמוע שאת חווה ווסתות קשות. הכדור שהיא נתנה לך הוא משכך כאבים. את יכולה לשים אותו בתוך פרוסת לחם ולאכול ואת יכולה גם למוסס אותו בתוך מים ולשתות. אני לא מציעה שתעשי את מה שכתבת. אני מבינה שאת מפחדת להיחנק אז אולי שווה שתקחי משככך כאבים בסירופ. מה שכן, אני רוצה לשתף אותך במחשה שיש לי בעקבות שאלתך: יש דבר כזה שנקרא אנדומיטריוזיס. מדובר על תופעה שיש ל10% מהנשים והיא מתייחסת לכאבי ווסת קשים שמוציאים נשים מתפקוד למשך היומיים הראשונים לווסת. אני מציעה שתקראי על זה באינטרנט ותראי אם זה דומה לתופעות שאת מרגישה לקראת הווסת. בנוסף, ייתכן וגלולות למניעת הריון יעזרו לך עם כאבי הווסת ויווסתו לך את ההורמונים. תתייעצי אולי עם עוד רופא/ה. כל טוב


בת 16 שואלת: #96912
היי, יש לי כבר תקופה דיי ארוכה הפרשות ריריות בכמות בינונית שבלי להשתמש במגני תחתון בעצם נראה כמו הרטבה קלה בתחתונים. אני משתמשת במגני תחתון. אני תוהה אם יש אפשרות להפתר מן ההפרשות האלו, אם הן קשורות לגמירות אחרי סקס יבש ואם הן סיבה לדאגה. ורציתי להודות נורא על התשובות לשאלות ששאלתי בעבר, אתם מקום נהדר לפנות אליו וחוסכים הרבה דאגות. :)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, במהלך החודש יש לנערות ונשים הפרשות שונות, בהתאם למיקום שלך בחודש: לקראת בביוץ ואחרי הביוץ יש הפרשות מרובות, לקראת הווסת וביום הראשון לאחר סיום הווסת, גם יש הפרשות. זה טבעי ונורמלי. כמו כן, כשנשים מגורות מינית, איבר המין שלהן מפרישות חומר סיכה טבעי, שאמור להקל על קיום יחסי מין בעתיד, וגם לאותת לך שאת מגורה מינית ושאת נהנית. גם זה טבעי ונורמלי. אני מבינה שזה מאוד מפריע לך אבל לפעמים התחתוניות הן אלה שמגבירות את ההפרשות. ההמלצה שלנו היא לא להשתמש בתחתוניות רגילות אלא אורגניות שניתן לקנות בכל חנות טבע, או לא להשתמש בכלל ולקחת איתך תחתונים להחלפה כדי שהתחתונים שלך לא יירטבו. כל טוב


בת 12 שואלת: #96889
קיבלתי מחזור פעם ראשונה לפני 5 חודשים ומאז לא קיבלתי החודש קיבלתי ובפד יש כמו ג׳לי כזה של דם מה זה אמור להיות זה קשור??

תשובה:
שלום לך. שמחה שקיבלת את הווסת הראשונה! אינך צריכה לדאוג. עד שהמחזור החודשי הופך להיות סדיר ואת תקבלי ווסת פעם בחודש, יכולות לקחת אפילו שנתיים. הדם של הווסת אינו נראה לרוב כמו דם רגיל שיורד לנו כתוצאה מפציעה, אלא יכול להיות סמיך יותר, בצבע משתנה ולעתים אפשר להבחין בגושים. יכול להיות שמה שאת מכנה "ג'לי" הוא דם שנקרש מעט, או שמעורבב עם נוזל הנרתיק הקבוע שיש לכל אישה. אם את מודאגת, את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר ונשמח לענות לך על כל שאלה. גיל ההתבגרות יכול להיות תקופה מאוד מבלבלת ואנחנו כאן בשבילך. כל טוב.


בת 22 שואלת: #96483
היי. אני מקבלת מחזור שהוא אינו סדיר. כלומר עם סיימתי חודש שעבר ב25.4 את המחזור אז החודש אני צריכה לקבל ב25.5 ובכל פעם זה מאחר לי בשבוע בערך... האם זה משהו לא תקין??

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלה מאוד טובה. עניין הסדירות של המחזור החודשי אכן יכול להיות מבלבל. בדיוק כמו שכל גוף הוא אחר ושונה, כך גם המחזור החודשי. לרוב המחזור החודשי מחושב לאורך 28 עד 31 ימים, אך מדובר על ממוצע בלבד. יש נשים שיש להן מחזור של 21 יום או של 40 יום. לפי שאלתך אני מבינה שאת מצפה לקבל את המחזור אחת ל-31 יום, אך ייתכן והחישוב אינו מדויק. אני ממליצה שתנהלי רישום מדויק במשך מספר חודשים של יום קבלת הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) וסיפרי כמה ימים עוברים בין ווסת אחת לבאה אחריה. כל עוד אינך משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים (כמו גלולות, למשל), הקדמה או איחור של כמה ימים ספורים אינם נחשבים כמחזור לא סדיר. חשוב גם לזכור שבלוח השנה ישנם חודשים של 28 ימים או של 31 ימים, אז רצוי לא להתייחס לתאריך קבלת הווסת מבחינה חודשית, אלא למספר הימים שעוברים בין ווסת אחת לאחרת. אם הנושא מטריד אותך, תוכלי לפנות אל רופא נשים שימליץ לך על אמצעי הורמונלי להסדרת המחזור. כל טוב.


בן 18 שואל: #96337
שלום השאלה שלי היא כזו, חברה שלי ב15 אני בן 18 אנחנו מקיימים יחסים פעם ב....אחרי הפעם הראשונה השתנה לה מחזור תמיד היה בעשירי אחרי זה ניהיה לה ב 1 ואחרי זה שוב השתנה לה למה המחזור שלה משתנה כל הזמן והיא לא יכולה לדעת מתי לשים את הפד שלה ? למה זה השתנה אני עדיין לא יכול להבין ולפני קיום היחסי מין הכל היה סדיר לגמרי ולא השתנה כל פעם , ושאלה נוספת זה ככה הריון אם בחורה מקבלת מחזור פעם ראשונה אז זהו היא לא בהריון ואם היא מקבל פעם שנייה מחזור בתקופה של המחזור כאילו כמו תמיד אז זה אומר שהיא לא בהריון וזהו הכל טוב נכון השאלה בעיקר עלי ועליה אם אתם יכולים לענות לי יותר מהר אני ישמח למה פעם שעברה חיכיתי כמעט שבוע ,לילה טוב

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו ונעזר בייעוץ שלנו. אנו משתדלות מאוד לתת מענה מהיר ככל הניתן ואני מתנצלת אם ישנם לעיתים עיכובים. לשאלתך על המחזור של חברה שלך – זה טבעי ונורמלי לחלוטין שמועד הגעת הווסת ("מחזור") משתנה לאורך השנים. חברה שלך בגיל ההתבגרות וזהו גיל עם הרבה שינויים הורמונליים ופיזיולוגיים, הווסת מושפעת מכל מיני דברים כמו תזונה, לחץ נפשי ועוד. זה לחלוטין נורמלי שהיא לא סדירה. כן, קבלת הווסת מעידה על כך שאין הריון. אך חשוב לי מאוד להדגיש – אם תשתמשו באמצעי מניעה לא תצטרכו לחשוש מהריון. אתם יכולים להשתמש בקונדום ולהיות בטוחים. אפשרות נוספת היא שחברה שלך תשתמש בגלולות וכך גם הווסת שלה תהיה סדירה יותר. יש עוד אמצעי מניעה נוספים ואני ממליצה לכם להתקשר אלינו או להגיע לסניף הקרוב אליכם על מנת להתייעץ על כך. גם חברה שלך מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה. אנחנו כאן בשבילכם!


בת 16 שואלת: #95669
שכבתי עם חבר שלי לפני המון המון זמן זאת אומרת שלפחות מחודש 12, והמחזור שלי החל להתחזק ולהכאיב לי יותר ויותר, מגיעה למצב של מיון הקאות התעלפויות, זה קשור לסקס?

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שאת סובלת מכאבים עזים במהלך הווסת (ה"מחזור") ואני מבינה מאוד לליבך. זו בהחלט תופעה נפוצה בקרב נשים ונערות. לפי מה שאת מתארת, כאבי המחזור אינם קשורים ליחסי מין שקיימת לפני מספר חודשים. אך מכיוון שאינני רופאה, אם הכאבים גורמים לך למצבים קיצוניים של עילפון והקאות – אני ממליצה לך לשתף את הורייך בנושא וללכת לרופאת נשים – על מנת לברר לעומק ולבדוק האם יש משהו שניתן לעשות כדיי להקל עליך. אנחנו כאן בשבילך ואת מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או להגיע לסניף הקרוב אליך. אני מאחלת לך הקלה בכאבים והצלחה רבה!


בת 18 שואלת: #95276
היי יש לי שאלה .. אישה שהיא במחזור ושוכבת עם גבר בזמן המחזור זה מסוכן ? זה יכול לפגוע במחזור ? או יכול להעריך את ימיי המחזור ? תוכלי להסביר לי בבקשה .. תודה

תשובה:
שלום לך. כל עוד שני בני הזוג מעוניינים לקיים יחסי מין כשהאישה בזמן ווסת (זמן הדימום במחזור החודשי) אין עם כך כל בעיה. הווסת לא תתארך ולא תיפגע בשל כך. בזמן הווסת צוואר הרחם של האישה נפתח מעט בכדי לאפשר לדם הווסת לצאת החוצה מהרחם, בזמן זה האישה חשופה מעט יותר לגורמי מחלות באזור הנרתיק והרחם. כל עוד משתמשים באמצעי מניעה ושניכם נבדקתם לגילוי מחלות המועברות במגע מיני, אין כל חשש. נשמח להמשיך להסביר בטלפון. מוזמן להתקשר ולהתייעץ. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95023
שלום , יש לי שאלה כללית.. אישה שיש לה מחזור סדיר והסתיים לה המחזור ושבועיים אחריי יש ביוץ .. והיא שוכבת עם בן זוגה שלוש שבועות אחרי המחזור ושבוע אחרי הביוץ היא יכולה להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך מעידה על הבנה של תהליך המחזור החודשי. גם אצל אישה עם מחזור סדיר, ייתכנו שינויים קלים בסדירות המחזור. שינוי בהרגלי התזונה או אפילו בהרגלי השינה משבשים לעתים את סדירות המחזור. הוסיפי לעובדה זאת את העובדה שתהליך הביוץ נמשך כשלושה ימים והופך להיות מעט מסובך לחשב מהם הימים הפוריים בכל חודש. איני מבינה אם את שואלת את שאלתך במטרה להימנע מהריון או במטרה להיכנס להריון, אך כדרך להימנע מהריון שיטת הימים הבטוחים, אינה מוכיחה את עצמה כשיטה בדוקה ובטוחה. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולשאול את כל השאלות המעניינות אותך. כל טוב.


בת 22 שואלת: #94949
שלום זה די דחוף, הייתי צריכה לקבל ב23 מחזור ,(ככה קיבלתי חודש קודם) ועד עכשיו המחזור לא הגיע לי , שמתי לך שחודש שעבר נגמר ב29 ככה שאולי בחישוב של הימים שונה ואני צריכה לקבל יותר מאוחר, המחזור לי בדרך כלל שישה ימים , והיום כבר ה31.3 , אני לא פעילה מינית , מה הסיבה לכך שהמחזור מאחר? אני גם לא כל כך בלחץ או משהו כזה, לא לקחתי כדורים חדשים

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך מצוינת. באמת בגלל שאומרים "מחזור חודשי" זה קצת מבלבל. אצל רוב הנשים הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי)מופיעה אחת ל-28 עד אחת ל-35 ימים. יש גם נשים שהווסת מגיעה אחת ל21 יום או אפילו אחת ל-40 יום. אם זהו הטווח הקבוע שלהן, זה נחשב מחזור סדיר. החישוב הנכון של קבלת הווסת הוא ספירת הימים בין ווסת אחת לשנייה ופחות התחשבות בתאריך. כפי שציינת, בלוח השנה יש חודשים של 28 יום ויש של 30. מאחר ואין כל חשש שאת בהריון, ייתכן והווסת מאחרת מאיזושהי סיבה אחת, כמו שינוי בתזונה או סדר יום. כשתקבלי ווסת, ספרי כמה ימים עברו מהווסת הקודמת וכך תוכלי לדעת אחת לכמה ימים את צפויה לקבל. מוזמנת לפנות אלינו למוקד הטלפוני בכל שאלה. כל טוב.