A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

משחק מקדים

דלת פתוחה הקרובה אליך

משחק מקדים

בן 16 שואל: #114969
חברה שלי בת 14 ו7 חודשים ולפעמים היא זזה על איבר המין שלי (כשאנחנו עם בגדים) בצורה מאוד מינית. היא טוענת שלאחר שאנחנו עושים זאת נורא כואבת לה הבטן (באזור שמתחת לחזה שלה) מה יכול לגרום לכאבים? והאם יש קשר בין השניים? (למרות שזה לא צירוף מקרים, כי כל פעם שעשינו את זה היא אמרה שכואבת לה הבטן.) ואם כן יגיע שלב שתפסיק לכאוב לה הבטן כשנעשה את זה? . חשוב לציין שהיא אף פעם לא אוננה וזאתי התנסות מינית ראשונה שלה, תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אני מאד שמחה שפנית אלינו, נשמע שאכפת לך מהתחושות של חברה שלך ושיש ביניכם תקשורת פתוחה. ההתנסות המינית שאתה מתאר לא אמורה לגרום באופן ישיר לכאבי בטן. ייתכן שכאבי הבטן שהיא חשה קשורים ללחץ או להתרגשות בעקבות ההתנסות הראשונית. אני ממליצה לך לדבר איתה על כך בצורה פתוחה, ולנסות להבין יחד האם זאת אכן הסיבה לכאבים ובכך הם יפחתו עם הזמן. במידה וכאבי הבטן ממשיכים אולי כדאי שהיא תפגוש רופא משפחה, כי ייתכן ומדובר באיזושהי סיבה רפואית. בכל אופן, אין קשר בין הפעילות המינית לכאבי בטן. בהצלחה


בת 21 שואלת: #114798
היי, אני וחבר שלי עוד לא שכבנו אבל אנחנו כן מתחככים אחד בשניה ללא חציצה בנינו, כלומר בלי תחתונים. לא היתה שום חדירה, אבל אני יודעת שקיים סיכוי שמופרש נוזל שקוף כזה בזמן החיכוך בנינו. קיים סיכוי להריון מזה?

תשובה:
שלום לך, הסיכוי להכנס להריון ממה שאת מתארת הוא אפסי. שני מצבים שעשויים להוביל להריון הם חדירה של הפין לתוך הפות (גם חלקית או קצרה בגלל הפרשת נוזל טרום השפיכה שתיארת) או שפיכה מלאה בפתח הפות. אם חשוב לך להיות מוגנת, אולי כדאי לחשוב על שימוש באמצעי מניעה? גם אם שניכם לא מוכנים למגע מיני הכולל חדירה בעתיד הקרוב, ייתכן שהידיעה שאתם מוגנים מפני הריון לא רצוי תשחרר אותך מתהיות ועיסוק בסיכוי להריון כדי שתוכלי להינות בראש שקט וחופשי. כל טוב לכם.


בת 18 שואלת: #113492
יש לי חבר כבר שנה, אנחנו שוכבים במשך חצי שנה ורק לפני שבועיים התחלתי להשתמש בגלולות ולפני זה היינו שוכבים עם קונדומים. אתמול קיימנו יחסי מין עם קונדום, ולפני זה במשחק המקדים הרגשנו שהוא שרט אותי בטעות אך לא הרגשתי ממש איפה. זה כאב לי בהתחלה קצת אבל די התעלמנו והמשכנו כרגיל. כשאנחנו שוכבים אנחנו עושים את זה בחושך. כסיימנו והדלקתי את האור ראיתי שכל המיטה שלי מלאה בדם וגם אני עצמי והקונדום גם. הלכתי לשירותים לעשות פיפי ושרף לי בצורה בלתי רגילה ועכשיו עדיין כואב לי מאוד. מה לעשות עם זה? האם זה יכול להזדהם? אני ממש סובלת מכאב ובקושי מסוגלת לעשות פיפי האם יש משהו שיכול להפחית את הכאב? חשוב לציין שכשאני מסתכלת אני לא רואה שום חתך וכנראה זה מפנים.

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שעברת חוויה לא נעימה כלל, ואני רוצה לעודד אותך ולבשר לך שזה קורה לעוד נערות ואין חשש לדאגה. ממה שאת מתארת נפצעת בנרתיק במהלך המשחק המקדים, וכרגע את חווה כאבים כתוצאה מפצע ודימום. במידה והפצע פתוח אכן יש חשש לזיהומים ולכן אני ממליץ לך לפנות לרופאת נשים או רופא משפחה שתבדוק אותך ותמליץ לך על טיפול הולם. הכאב בזמן מתן השתן עלול להצביע על דלקת בדרכי השתן ומומלץ לציין כאבים אלו מול הרופא. אני רוצה לחזק אתכם שאתם נהנים מקיום יחסי מין ועושים זאת בצורה אחראית תוך שימוש באמצעי מניעה. יחסי המין שלכם יכולים וצריכים להיות מהנים ולכן רק אמליץ להתקדם בזהירות כשמדובר בנרתיק מכיוון שזהו אזור רגיש ועידן, אבל, על כל פנים אני מקווה שהחוויה הלא נעימה שעברתם לא תרתיע אתכם מלהמשיך לקיים יחסי מין מהנים ובטוחים. בהצלחה וכל טוב.


בת 18 שואלת: #113412
שלום רציתי לשאול שאלה אני בת 18 ויש לי חבר בן 21 והוא רוצה לקיים יחסי מין וגם אני לפעמים ממש מתחרמנת ורוצה לקיים איתו יחסי מין וניסינו כמה פעמים וזה ממש כואב והוא מכניס לי אבל עד החצי כי זה כואב בטירוף ואני לא יודעת גם עם הקרום שלי נקרע לפעמים הוא מכניס לי אצבעות ונהיה לו על האצבעות דם ואני לא יודעת מה לחשוב ומה לעשות

תשובה:
היי לך, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו, אני חושבת שהעניין הראשון שעליך לברר עם עצמך זה האם את מוכנה לקיים יחסי מין מלאים? גם אם את מרגישה שאת בעניין תוך כדי ומגורה מינית, זה לא אומר שבהכרח שאת מרגישה מוכנה. החלטה על קיום יחסי מין צריכה להגיע קודם כל מרצון שלך ומוכנות ריגשית לכך. קיום יחסי מין בפעמים הראשונות עלול להיות דבר כואב ומלווה בדם. הסיבות לכאב יכולות לנבוע מכמה סיבות, קריעה של קרום הבתולים הוא רק אחד מהם ולא בהכרח זאת הסיבה. בשביל לקיים יחסי מין יש צורך בגירוי מיני- רטיבות באיבר מין שלך על מנת שהחדירה תהיה קלה ולא תכאיב לך או תפצע (זה לא עושה נזק, החיכוך היבש יכול לגרום לדימום). בשביל שיחסי מין יהיו מהנים צריך להשקיע בכל הקודם לכך, "במשחק המקדים", כדאי להשקיע בכל הנגיעות, נשיקות, ליטופים וכו' שלפני בכלל שמנסים להכנס כדי שתהיי מגורה והחדירה תהיה קלה ונעימה. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #113219
היי, אני בת 17. חבר שלי לפני כמה ימים דחף לי 2 אצבעות.. וממש דיממתי, גם יום לאחר מכן. אני ממש מפחדת שניקרע לי קרום הבתולין.. ולפי מה שקראתי באינטרנט , הוא נקרע. אני מפחדת שעכשיו אני נקראת כ ״לא בתולה״ אפילו שלא שכבתי.. הבטחתי לעצמי להישאר בתולה לפחות עד הצבא!! :( אם אגיד שאני בתולה לחבר עתידי בעוד כמה שנים, ייתכן שהוא יכול לראות שאני לא? כתוצאה מהדחיפת אצבעות ? אני בלחץ ברמות :( לא מפסיקה לחשוב על זה..

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת מוטרדת מעניין הדימום, שאת חושבת על זה וקראת על זה באינטרנט. אני שמחה שפנית אלינו. אפשר לכתוב ספר שלם על נושא "קרום הבתולין". יש הרבה סיפורים ואגדות עליו, ויש הרבה עובדות שאנשים לא יודעים. בואי ננסה להרגע יחד ולעשות קצת סדר. הגדרה של "בתולה" היא מי שלא קיימה יחסי מין עם חדירה ואגינאלית (נרתיקית). ההגדרה הזו אולי מתאימה לחלק מהאנשים אבל לא לכולם. לפי ההגדרה הזו את עדיין בתולה. מצד שני, ישנן נשים רבות מאד שנולדות בכלל בלי קרום הבתולין ! או עם קרום בתולין מאוד חלקי שמכסה רק חלק קטנטן מהכניסה לנרתיק. נשים רבות גם שיש להן קרום בתולין כלל אינן מדממות בזמן של קיום יחסי מין בפעם הראשונה. זה אומר שהן קיימו יחסי מין קודם? בוודאי שלא! הדימום שהיה לך לאחר החדרת האצבעות יכול היה להיות ממקורות שונים. ייתכן שהקרום אכן נקרע מעט, וייתכן שאולי שתי האצבעות פגעו מעט בדופן הנרתיק העדין שלך. אין כל דרך לדעת את זה או לראות את זה, ואין לך מה לדאוג. מה שאני מנסה להראות לך ש"בתולה" זה בעקר בגדרה שאפשר להסתכל עליה מכיוונים שונים. מבחינה "מינית"- נשמע שאת חווה עצמך בתולה. מבחינה "רפואית" יכול להיות שהקרום שלך נמתח מעט כתוצאה מהחדרת האצבעות וזה לא משנה כלום. בסופו של דבר, מה שצריך להיות חשוב זה איך שאת בעצמך מגיעה ליחסי המין עם כל בן זוג שיהיה לך, ומה את חושבת על עצמך. בהצלחה בהמשך, מקווה שתהי יותר רגועה כעת.


בת 16 שואלת: #112432
אני וחבר שלי עשינו ״יחסי מין״ הבאתי לו ביד והוא דחף לי אצבעות,ואז אמר עכשיו חתמתי מה זה אומר? למה הכוונה?

תשובה:
שלום לך, ממה שתיארת קשה לי להבין מה הייתה כוונתו, אולי מדובר ב"סלנג" שאינני מכירה. אם זה מטריד אותך את יכולה לשאול אותו למה הוא התכוון. בכל אופן אני מקווה שהיה לכם נעים וכיף זה עם זה, וכשתתחילו לקיים יחסי מין עם חדירה תשתמשו באמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה


בת 22 שואלת: #111652
יש לי כמה שאלות... קודם כל, אני נשואה טרייה. קיימתי יחסי מין לראשונה לפני כחודש. מעניין אותי איזה אמצעי מניעה מומלצים קיימים חוץ מגלולות והתקן? אני רוצה לדעת האם כאשר גבר מבצע באישה מין אוראלי זה מסוכן בזמן הריון או בכלל? האם זה לגיטימי שלעיתים עדיין כואב כאשר מבצעים מין וגינלי? הגבר שלי אומר שלא באמת מדליק אותו בגדים חושפניים כמו בייבי דול והוא אפילו אוהב יותר שאני עם פיג׳מה.. זה יכול להעיד שאני לא נראית מושכת בעיניו מספיק? תודה!

תשובה:
שלום לך יש מגוון אמצעי מניעה לנשים - יש מדבקות, טבעת, דיאפרגמה, ספוגיות... כל אמצעי הוא שונה - יש ייתרונות וחסרונות לכל דבר. את מוזמנת לקרוא על זה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 והכי טוב אם יש לך אפשרות להגיע אלינו לסניף שקרוב אלייך ובפגישה עם אחת היועצות תוכלו לחשוב יחד מה מתאים לך. בנוגע לשאלה על מין אוראלי - אין בכך סכנה כלל. מין אוראלי לנשים הוא דבר מהנה ביותר. אם את מרגישה בנוח ובן הזוג שלך מעוניין בזה, זה נפלא. בזמן המגע או לפני את יכולה לשתף אותו מה את אוהבת, מה נעים לך ומה פחות וכך תאפשרו אחד לשני להכיר וללמוד יחד על ההנאה שלכם והנתינה תהיה משמעותית יותר. כאב בזמן חדירה ואגינאלית הוא נפוץ אך חשוב לדעת שהוא סימן של הגוף למשהו שאינו מתרחש כשורה. את לא אמורה לחוש כאב, יחסי מין אמורים להיות דבר נעים ובמידה ויש כאב צריך לעצור ולבחון את המצב - כלומר לנסות להבין ממה הוא נובע ולא להמשיך. את בתחילת הדרך של ההכרות עם הגוף שלך וההנאה המינית. אני אתן לך כמה אפשרויות ותבדקי מה מרגיש לך מתאים - הכאב יכול לנבוע מחדירה מוקדמת מידי - כלומר - חדירה צריכה להתרחש רק כאשר את מגורה מינית ורוצה שבן הזוג יכנס אלייך. כשאת בעוררות מינית יש לך הפרשות ורטיבות בנרתיק, זה הזמן שבו הגוף שלך משדר לך שהוא מוכן לחדירה אחרת את יבשה והחדירה יכולה להכאיב. הנרתיק בנוי מהרבה שרירים. שרירים מתכווצים בזמן חשש\ פחד וזה עלול ליצור כאב בזמן חדירה. ומתרחבים כשנוח לך ואת רוצה. האם יש לך חשש בזמן קיום המגע המיני? האם הכאב בפעמים הקודמות מלחיץ אותך ואת מכווצת? האם בזמן המגע המיני את רפויה ונינוחה? האם יש משהו שאת רוצה לומר לבן הזוג שלך ואת לא אומרת? כל הדברים הללו עלולים להשפיע על היכולת שלך להיות רגועה ורפויה בזמן יחסי המין. שימי לב ושתפי את בן הזוג שלך בחששות - אם יש כאלה, ותלמדי אותו איך נוח לך ומה נעים לך. הדריכי אותו לחכות להזמנה ממך כדי להכנס, זה יכול להרגיע אותך. במידה והתחלת לקחת גלולות, ייתכן וזה משפיע על הרטיבות הנרתיקית הטיבעית שלך ובמצב כזה מומלץ להשתמש בחומר סיכה. אפשר לקנות בכל סופר פארם. אם הכאב ממשיך כדאי ללכת לרופאת נשים לבדוק שהכל תקין ולוודא שאין בעיה פיזיולוגית. את מוזמנת לקרוא עוד על כאבים בחדירה באתר של אחינועם לב שגיא http://vclinic.co.il/ ובנוגע לשאלתך האחרונה - נשמע שבן זוגך כנה איתך ומשתף במה שהוא אוהב ובמה שפחות. לא נשמע שזה מעיד על כך שהוא לא נמשך אלייך. אנחנו שונים וההעדפות שלנו שונות וזה מתבטא גם במיניות שלנו. כנראה שבגדי בייבידול הם לא הטעם שלו והוא מעדיף דברים אחרים. זה נפלא ואותנטי שהוא מכיר מה הוא אוהב ושהוא משתף אותך בזה. מקווה שהתשובות שלי יעזרו לך וכמובן שנשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בת 22 שואלת: #110864
כל פעם שאני באיזשהו אקט מיני עם חבר שלי אני גומרת יחסית מהר (אם זה סקס יבש או שהוא מאונן לי) , וברגע שאני גומרת אין לי חשק להמשיך בכלום. והוא ממש מתבאס עלי ואני לא יודעת מה לעשות כי באמת קשה לי להמשיך ואני לא רוצה לזייף הנאה ...מה עושים במקרה כזה? אגב לא שכבנו, אבל הוא דיבר איתי על זה שהוא לא מרגיש מסופק ממני כי כל סיטואציה אני היחידה שגומרת והוא לא, והוא מבין את זה שאני לא רוצה לשכב עוד כי אנחנו בהתחלה אבל הוא כנראה מצפה שאענג אותו בדרכים אחרות כמו שהוא אותי. אבל זה קשה לי זה משהו שאני לא רגילה אליו וזה טיפה מלחיץ ומפחיד אותי. וכמעט נפרדנו בגלל זה. אני הכי רוצה שיהיה לו טוב ושיהנה איתי ואני מבינה גם את הצד שלו ושזה כואב לו..השאלה היאאיזה דרכים יש לענג אותו ואיך לשחרר את הפחד הזה בראש?

תשובה:
שלום לך אכן חשוב שמיניות ועונג מיני יהיו הדדיים. עם זאת, זה לגמרי בסדר שעדיין לא ברור לך איך לענג את חבר שלך, ושזה מעורר בך חששות. ישנן דרכים רבות לענג גבר ולהתענג בעצמך. כל אחד ואחת והעדפה שלה. יש נשים שנהנות לענג את הגבר שלהן בעזרת הידיים, הפה, חיכוך עם הגוף. אבל מה שחשוב זה שכשאשה מענגת את הגבר שלה היא עושה את זה מרצון ומבחירה שלה! אם את לא מרגישה בנוח לענג אותו, או מפחדת מזה, חשוב מאוד שתתקשרי את זה איתו, שתדברו על זה. זכותך המלאה בכל הקשור במיניות לעשות רק מה שמרגיש לך מדוייק ונכון, ןלא לעשות שום דבר שלא מרגיש לך נעים ומדויק. ייתכן שאם תצליחו לדבר על זה בפתיחות, על החששות שלכם, זה יעזור לך לשחרר את הפחד. מוזמנת לעדכן ולשאול עוד בהצלחה


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בת 19 שואלת: #110357
היי, קיימתי יחסי מין עם בן הזוג שלי, ובזמן המשחק המקדים, הוא בטעות נשך לי את הפטמה חזק מידי. כעת יומיים אחרי זה יש לי פצעים קלים בפטמה וכאב במגע ישיר. הייתי רוצה לדעת אם יש דרך להקל על הכאב ולהחלים את הפצע מהר יותר. תודה!

תשובה:
שלום לך, לפעמים קורות תאונות... את מתארת מצב לא נעים, בגלל מיקום הפצע, והאופי הרגיש של רקמת העור של הפטמה. שמרי על ניקיון באיזור- ניקוי עם מים פושרים וסבון גוף, ואם את יכולה לגשת לבית מרקחת, אפשר לרכוש משחה טבעית לפטמות (כמו בזמן הנקה). כל משחה טבעית אחרת יכולה גם להקל, כמו ארניקה, אלוורה, במידה ואת לא רגישה לחומרים שלהם. בכל מקרה שהפצע לא מחלים או את מרגישה חום באיזור השד, או אודם מקומי שמתפשט, כדאי לגשת לבדיקת רופא להמשך טיפול. החלמה מהירה ובהצלחה!


בן 16 שואל: #109511
הי הגעתי למצב שאני וחברה שלי ערומים כבר מספר פעמיים לנסות לקיים יחסי מין ובכל פעם או שאני לא מצליח להכניס את הפין או שאני מכניס ממש ממש בחוזקה שכבר כואב לי מכניס איפה וכבר אי אפשר יותר השתמשנו גם בקונדום שיהיה יותר חלק וזה לא עובד אני לא יודע מה הבעיה אני גם מנסה להכניס אצבעות מלא פעמיים כדי שיתרחב קצת הפות וזה לא עובד וזה ממש מבאס אותנו, מה לעשות? האם לנסות תנוחה מסוימת שככה יכנס יותר חלק? תודה (שתינו בגיל 16)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה. יחסי מין הם דבר שאמור להיות נעים ובטוחים. הכאב שאתה מתאר, יכול להיות סימן שאתם צריכים לעשות זאת יותר לאט, בהדרגה ובעדינות. להשקיע יותר במשחק המקדים שתהיי מגורה ולהשתמש בחומר סיכה על בסיס מים במידה ויש צורך. האם היא מרגישה רגועה ונינוחה בזמן החדירה? האם אתם בטוחים שהיא רוצה בכך? הנרתיק הוא שריר ולכן הוא יכול להתכווץ ויכול להיות רפוי. כאשר שהיא במתח, לחץ, פחד, וכו'... יכול לגרום לנרתיק להיות מכווץ והדבר הזה יוצר את המצב שיש כאב בזמן יחסי המין ו\או אחרי. לכן חשוב שכאשר אתם שוכבים זה יהיה במקום שאתם (במיוחד היא) מרגישים בו בנוח, עם תנאים מתאימים ושלא יפריעו לכם באמצע. יחסי מין הם דבר שמצריך הרבה מאוד תקשורת - כולם חושבים שההנאה באה מיד כשמתחילים לשכב אבל זה בכלל לא נכון. כדאי לדבר לפני - לשתף בחששות, וברצונות. לדבר תוך כדי - להדריך אחד את השני מה נעים ומתי לעצור כשמשהו לא נעים או נוח לכם. ולדבר אחרי - לשתף מה אהבת ומה תרצי שיקרה שוב, מה לא היה לך נעים ולהתעניין איך היה לבן הזוג. ככה לאט לאט - לומדים להכיר מה כל אחד אוהב ומה כל אחד רוצה וטוב לו. יש אפשרות שהיא עדיין בתחילת תהליך גיל ההתבגרות בגוף שלה עוד לא מוכנה לקיים יחסי מין מלאים. עם הזמן הגוף משתנה, בהמשך האגן מתרחב והגוף בשל יותר מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית - אולי כדאי לכם לשקול לעצור רגע ולחכות לשלב מעט יותר מאוחר כדי להמשיך. רוב הנערות מגיעות לסיפוק מיני בכלל לא בחדירה אלא ע"י גירוי של הדגדגן. ישנן דרכים רבות לקיים מגע מיני מספק ומהנה בלי חדירה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לשיחה עם היועצות המקסימות ונוכל לדבר עוד. אתם מוזמנים גם להמשיך לכתוב באתר בכל שאלה. המון בהלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בן 17 שואל: #108912
למה לא עומד לי ליד חברה שלי כבר שתי פגישות ואני מרגיש שעומד לי,ועד עכשיו כן עמד והכל היה רגיל?

תשובה:
שלום לך, הגוף של כל אחד מאיתנו לא תמיד מגיב כמו שהיינו רוצים. גם שלי, גם שלך. אז יכול להיות באמת מגוון סיבות שללא מודעות, לא מצליחים להעמיד את הפין. גם אם אתה רוצה לקיים יחסי מין, זה לא תמיד מתבטא פיזית. לפי מה שאתה מתאר, זה נשמע כאילו עומד לך אבל ברגע שאתם מתחילים לקיים את האקט עצמו של החדירה, יורד לך לפני הכניסה לפות שלה. על בסיס זה, זה נשמע כאילו אתה חווה חרדת ביצוע. חרדת ביצוע, זוהי תופעה נפוצה שלמרות רצון רב לעשות משהו בצורה טובה, חוששים שזה לא יצליח אז זה מכבה את האפשרות באמת לעשות אותה. כל עוד שחושבים על זה, החרדה מתגברת. הכי טוב לקחת את זה לאט. אפילו בצפייה של לא לקיים חדירה מלאה. ככה אתם יכולים לענג את האחד השני בדרכים אחרות לפני שאתם קיימים אותה. זוהי דרך טובה להבין איך הגוף שלה מגיב ואתה תרגיש יותר בטוח שהגוף שלך יכול לספק אותה. ואז הסיכוי להתגבר על החרדה תהיה גדולה יותר. רק רוצה להדגיש שחלק גדול מאוד מהנאה של סקס, זה מלא דברים סביב חדירה. ממליצה בחום שתיהנו מזה ואת תהליך החקירה הזאת :) בהצלחה בהמשך, אנחנו פה לכל שאלה!


בת 16 שואלת: #108070
שלום, אם אני וחבר שלי מגיעים למצב שאנחנו מתנשקים וכמו שהוא יכול להשכיב כך גם אני, אז אני מושכת אותו אלי... הוא זורם. אבל אולי הוא לוקח את זה כחלק מהנשיקה, פשוט בתנוחה יותר נוחה. כי גם זה קיים הרי. והוא חושב שאם כבר יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא...אני לא רוצה שזה יבוא לו בהפתעה כי לא תמיד גברים רוצים, גם אם הם נמשכים לא תמיד חרמנים...וגם אם הוא רוצה אולי הוא לא יכול! אולי מבחינה בריאותית או פיזית או מנטלית...! ואז יוצא שלא רק שלא נעים לו להגיד לי, הוא גם לא ידע מתי. מה עושים? איך מגיעים להבנה בלי שיש אפשרות לדבר?

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את "והוא חושב שאם יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא". אני מציעה שתדברו על כל מה שאת חושבת כי ממה שכתבת בפניות הקודמות, יש לכם מערכת יחסים טובה ופתוחה ואני בטוחה שתופתעי כשתגלי שלפעמים גם גברים אוהבים שנשים "משכיבות אותן" כאשר זה בהסכמה, כמובן. לכן חשוב לדבר על הדברים הללו לפני כן. תבדקי אתו מה הוא חושב על מצבים כאלה והאם זה נעים לו. אחד הבסיסים למערכת יחסים טובה היא כנות, פתיחות ותקשורת טובה. לדבר על כל מה שרוצים , על מה שמפריע ועוד ולעשות זאת בלי חשש משיפוטיות או ביקורת. אז כן, לדבר על מה שאת מרגישה באופן הכי פתוח! כל טוב!


בת 14 שואלת: #108063
מה זה טיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, מדובר בטיפות שיוצאות לגבר מהפין לפני שהוא גומר ושופך נוזל זרע. בטיפות הללו יש זרע והן יכולות להכניס להריון אם לא משתמשים באמצעי מניעה. כל טוב


בת 17 שואלת: #107220
היי, השבוע לאחר הרבה שאני לא נפגשתי עם החבר מסיבות כאלה ואחרות אנחנו נפגשים לסופש. בעבר היינו עושים את כל המשחקים המקדימים ואפילו ניסינו לחדרי אבל תמיד פחדתי לעשות לו ביד או לרדת לו כי מהפחד שהוא לא יהנה ושאני לא אדע איך לעשות זאת. חשוב לי לציין שזה לא שאני לא רוצה ונרתעת מלגעת לו באיבר דווקא להפך אני ממש ממש רוצה אך לא יודעת איך לעשות זאת ואני גם מתביישת לבקש ממנו לכוון ולהדריך אותי. רציתי לשאול האם תוכלי לתת לי כמה טיפים בסיסיים שיגרמו לו להינות? לדוגמא מקומות מסויימים באיבר שהם אוהבים שנוגעים או מלקקים ?

תשובה:
הי, אני מבינה את החשש שלך והרצון לדעת מה את עושה בדיוק. אבל, לא כולם מרגישים ואוהבים את אותם הדברים - ולכן קשה לתת עצות מהסוג הזה. כל איבר המין הוא אזור רגיש ומענג - אבל כל אחד מעדיף/אוהב סוג של מגע אחר. מעבר לכך, קשה לקיים מערכת יחסים וסקס ללא תקשורת פתוחה וכנה. אני מציעה שתשתפתי את החבר שלך בתחושות שלך, ותגידו לו שאת חוששת - אני בטוחה שביחד תוכלו לנסות ולגלות מה כל אחד מכם אוהב וללמד גם את הצד השני. כל טוב והנאה :)


בת 15 שואלת: #105751
בקשר לשאלה של מקודם שכחתי לעדכן שאני גם ילדה עם בעיות כשב וריכוז והיפראקטיביות ומאז המקרה אני ממש רגועה ואדישה למשצים האם זה קשור לזה?? יש מצב שהוא נגע לי באיזושהי בלוטת עצבים או משהו כזה?

תשובה:
שאלתך נענתה :-)


בת 15 שואלת: #105750
אני בת 15, ולפני יומיים דחפו לי אצבעות. מי שדחף לי לא חבר שלי או משהו הוא פשוט ידיד שלי שאנחנו כל הזמן שאנחנו נפגשים אנחנו עושים דברים כאלה ואחרים אבל בפעם הראשונה אתמול הוא דחף לי. בהתחלה הוא דחף לי ממש לאט ואמרתי לו שזה כואב אז הוא הכניס יותר באיטיות. באותו רגע ממששש כאב לי כי זה פעם ראשונה שלי ואתמול גם כאב לי מאוד בכוס כל פעם שישבתי או עשיתי משהו, גם היום מאוד כואב לי למטה ואני לא יודעת מה לעשות כי אין לי למי לפנות כי אני לא מתכוונת לספר לבורים שלי על מה שקרה. הכאב הזה נורמאלי?? והאם אפשר לעשות משהו שיימנע אותו? (שהוא החדיר לי את האצבעות שלו לא ירד לי דם או משהו כזה)

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת נשמע שיש אפשרות שאולי בזמן שהוא החדיר לך אצבעות זה היה בצורה שהכאיבה לך ואולי פצע אותך. אני מתארת שבעוד יום יומיים המצב ישתפר והכאב יעבור. ברגע שאת אומרת לחבר שאת איתו שכואב לך- צריך לעצור. אני מבינה שהוא האט את הקצב אך נשמע שעדיין לא היה לך נעים. מגע מיני הוא פעילות שאמורה להיות כייפית ונעימה לשני הצדדים. אני שמחה שאת מרגישה בנוח להגיד כשמשהו לא נעים לך אבל נראה לי שנכון לכם לדבר על כך ולהבהיר לו שבמצב כזה עוצרים, מדברים ובודקים אם נכון להמשיך או לא. אם ממשיכים - באיזה תנאים ממשיכים, מה צריך להשתנות כדי שיהיה לך נעים ולא כואב. אולי זה היה לך מוקדם מידי ואת לא רוצה עדיין שיכניסו לך אצבעות. אולי זה הפתיע אותך שהתקדמתם והיה נכון לדבר על זה לפני. אולי לא היית מגורה\ רטובה מספיק בנרתיק ולכן זה כאב? אולי אפילו שהוא האט זה עדיין היה חזק מידי עבורך? אולי הוא הכניס כמה אצבעות וכדאי בפעמים הראשונות להתחיל לאט לאט ובהדרגה - בהתחלה רק את קצה האצבע בפתח הנרתיק, אפשר להמשיך בתנועות איטיות סיבוביות כדי לרכך את המקום ואז להתקדם ולהכניס מעט יותר עמוק. הנרתיק הוא שריר גמיש, זה אומר שהוא יכול להפתח ולהרפות ואז כניסה של אצבע או טמפון לא אמור להכאיב, כדי שהשריר יהיה רפוי את צריכה להיות מגורה, רפויה, צריך להיות לך נוח, להיות עם מישהו שאת רוצה וסומכת עליו. כשאת לא מרגישה בטוחה, או אם משהו קורה בזמן לא נכון, עם בן זוג לא מתאים, במקום שלא נעים לך אז את מכווצת וכניסה לנרתיק כואבת. כדי שמצב כזה לא יקרה לך שוב אני ממליצה לך לדבר איתו ולשתף אותו במה שעבר עלייך ולהסביר לו לפעם הבאה מה את רוצה שיקרה. בהצלחה!


בן 20 שואל: #105530
אני בן 20 בעבר לא היה לי בעיה לקיים יחסי מין בשנה האחרונה שאני במשחק המקדים הכל בסדר ועומד לי יפה ושאני בט לבצע חדירה יש נפילה ואני לא מצליח להעמיד אותו חזרה קראתי על זה נקרא כנראה חרדת ביצוע השאלה איך מתגברים על זה

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאתה מספר לי, זה יכול להיות חרדת ביצוע ויכול להיות לא. חרדת ביצוע זה באמת משהו שכולם חווים לעיתים. זו מסוג הדברים שקשה מאוד לדעת מה מגיע קודם, החרדה או הביצוע. כל עוד שחושבים על זה, רק מחמיר את המצב ובאמת קשה לצאת ממנה. הדבר החשוב שצריך לדעת, שניתן לענג את האדם השני גם ללא זקפה/חדירה. לכן, גם אם אין לך זקפה, הביצוע (ההנאה המינית של שניכם) עדיין יכול להיות טוב ואפילו מצוין!! ברגע שתפסיק לשים לב להאם האיבר שלך עומד או לא, הוא פשוט יעמוד לבד עם הזמן תוך כדי האקט המיני ומשם תוכלו להמשיך לאן שבא לכם. תהנו!


בת 16 שואלת: #105403
אני בת 16 ואף פעם לא אוננתי או עשיתי משהו שקשור במין. ראיתי שאתם מייעצים לפני הפעם הראשונה לשחק משחק מקדים, חדירת אצבעות וכו. רציתי לשאול אם זה טבעי ונורמלי בין בני זוג. זאת אומרת, אם סקס רגיל, בלי אף משחקים למיניהם זה כבר משהו שלא קיים והיום כולם עושים את הדברים האלה? אם אני נגעלת מכל הדברים האלה, סימן שאני לא מוכנה? כי אני "תכננתי" לעשות סקס רגיל, בלי כל התוספות האלה

תשובה:
שלום לך. הכוונה במשחק מקדים היא להגביר את העוררות המינית, להקל על החדירה, ליצור קירבה ואינטימיות. משחק מקדים כולל הרבה דברים, לדוגמה: נשיקות, חיבוקים, ליטופים, אוננות, התחככות ועוד. זה בהחלט טבעי ונורמלי וזה חלק נעים ביותר מהסקס. אם את נגעלת, אולי זה סימן שאת עדיין לא מוכנה. אני ממליצה לך כן להתחיל ולהכיר את גופך, לראות מה עושה לך נעים. אם יש לך בן זוג, אז לדבר איתו על כך, להתחיל מליטופים, גם באברי המין ולאט לאט להתקדם. אם את מרגישה צורך, את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית ונוכל לשוחח על כך.


בת 15 שואלת: #104868
אתמול אני וידיד שלי קיימנו יחסי מין וגינאלי ואנאלי, ההנאה היתה טובה ועשינו זאת 6 פעמים בלילה... יום ליפני זה גרם לי לנפיחות וכאבים בשתי אזורי המין.. וצורך כל שניה ללכת לשירותים וכאבים קטנים בבטן תחתונה. זה עובר? ואיך אני יכולה לפעם הבאה לעבור את האי נוחות הזאת? או שזה תמיד ככה? זה יכול להשפיע על משהו או לאראות על משהו? ושאלה שניה מטיפות אהבה אפשר להכנס להריון? ואם הוא גומר ומנגב טוב אפשר מיזה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, ישנן הרבה סיבות לכאבים ולחוסר נוחות שאת מרגישה. חשוב מאוד להקדיש זמן למשחק המקדים כי הוא יכול להקל על הכאב שאת מרגישה. במידה ומדובר בפעמים ראשונות בהן את מקיימת יחסים מין, הכאבים יכולים לנבוע מכך ועם הזמן הכאבים עשויים לפחות. אם תמשיכי להרגיש את הכאבים אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. לגבי שאלתך לגבי טיפות אהבה, ניתן להיכנס להריון מטיפות האהבה ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה (גם אם הוא מנגב טוב). כמו כן, ציינת כי קיימתם גם יחסי מין וגינאליים וגם אנאליים, לכן יש צורך בשימוש בשני קונדומים שונים - אחד עבור הוגינאלי ואחד עבור האנאלי על מנת למנוע זיהום. לכל שאלה נוספת את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה. המשך יום נעים


בת 19 שואלת: #102287
שכבתי בפעם הראשונה בגיל 18 ואומנם החדירה הייתה קטנה .ירד לי דם והייתי בטוחה שאני לא בתולה יותר והיום שכבתי שוב אחרי המון זמן עם האקס שלי באופן כללי אני מאוד צרה ותמיד כואב לי והיום שהתכוונו לשכב בחדירה שהייתה כואבת לי ממש כמו בפעם הראשונה ירד לי שוב דם המון דם שעדיין לא מפסיק ואני נמצאת בחוסר אונים כי אני לא מסוגלת לשכב איתו ולהנות ..בחיים לא נהנתי מסקס למרות שלא שכבתי המון מהפחד מהכאב אני חייבת עצה אני אובדת עצות

תשובה:
שלום, לגבי איבוד הבתולים- לא תמיד יורד דם לכל אחת ולא תמיד נקרע קרום הבתולים. צורתו משתנה מאישה לאישה ויכול להיות שאז הוא לא נקרע או לא נקרע לגמרי ועכשיו זה קרה. את לא צריכה לחשוש מזה. במידה והדימום ממשיך זמן ממושך אחרי קיום היחסים, ובהנחה שזו לא התקופה בה את אמורה לקבל מחזור (המחזור הוא לא תמיד סדיר אם לא לוקחים גלולות ועלול להופיע גם בהפרשים של כמה ימים מהתאריך הקבוע שלו), אני כן אמליץ לך ללכת להיבדק אצל רופאה כדי לוודא שהדימום הוא נורמטיבי. לגבי עניין הכאב- הכאב לא תמיד נובע רק מאיבוד קרום הבתולים וקיום יחסי המין בפעם הראשונה. הכאב יכול לנבוע גם מגודל איבר המין- יכול להיות שהגבר איתו את נמצאת עכשיו הוא בעל איבר מין גדול יותר וזה יכול להיות יותר כואב מגברים אחרים שהיית איתם. לוקח זמן להתרגל לכך. מעבר לכך, חשוב ביותר לפני החדרת איבר המין שתגורי על ידי הגבר. הגירוי יעזור לך להיות יותר רטובה, וכך החדירה תהיה יותר קלה ופחות כואבת. כאשר נעשית חדירה ללא גירוי ומשחק מקדים, איבר המין שלך עלול להיות יבש והחדירה עלולה לכאוב. הבחור איתו את נמצאת יכול לעשות זאת על ידי החדרת אצבעות, או מגע של פיו באיבר מינך. בנוסף, במידה וגם זה לא עוזר, אתם יכולים להשתמש באמצעי סיכה כדי להקל את החדירה שתהיה יותר חלקה. אם יש לך שאלות נוספות, את מוזמנת ליצור איתנו קשר בטלפון של הדלת הפתוחה. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99516
היי שלום קוראים לי לירון ואני בת 16 יש לי חבר כמעט שמונה חודשים (שנינו בתולים) ואנחנו מתמזמזים ונוגעים אחד בשני ואני יורדת לו אבל אני לא רוצה שהוא ירד לי והוא רוצה לשכב אבל אני לא והוא לא לוחץ עליי. כשאני לא איתו ממש באלי לשכב איתו אבל שאחנחנו ניפגשים פתאום לא באלי וגם הוא רוצה לדחוף לי אצבע הוא אומר לי אם לא נעים לך אז אני יפסיק עם זה, וממש באלי שהוא ידחוף לי אצבעות אבל כשהוא בא להניס את היד שלו אני עוצרת אותו אין לי בעיה שיגע לי בטוסיק ובשדיים והשאלה שלי היא למה אני ממש רוצה שהוא ידחוף לי אצבעות אבל כשזה בא לקרות אני עוצרת?

תשובה:
היי לירון, אז קודם כל אני שמחה שפנית אלינו בנושא. הרגשות המעורבים שאת מרגישה הם מאוד הגיוניים ונורמטיביים לנערה בגילך. זה טוב מאוד שיש בינך ובין החבר שלך תקשורת ואת יודעת מתי להגיד לו לעצור והוא קשוב אלייך. זה בסדר גמור שאת לא מרגישה מוכנה עדיין לשכב או לדברים אחרים, הכי חשוב שתעשי מה שטוב לך ומה שנעים לך. גם אם את רוצה מצד אחד שיגע בך ויכניס אצבעות ומצד שני עוצרת זה נורמטיבי לחלוטין. קיים בך פחד מההתנסות החדשה שפחות מוכרת לך. כשתרגישי מוכנה ולא תרתעי אז תדעי מתי לא לעצור אותו, עד אז תעשי מה שאת מרגישה ומה שעושה לך טוב. שיהיה המון בהצלחה!


בת 15 שואלת: #99315
אני עם חבר שלי שמונה חודשים כבר ויש לנו קשר רציני ובריא ומאוד אוהב. הסקס שלנו מעולה ויש בינינו כימייה טובה אבל יש רק בעיה אחת וזה שהוא גומר מהר מדי, שזה מפריע לי טיפה אבל אפילו יותר מפריע לו. האם יש דרכים שאני יכולה לעזור\ לגרום לכך שיגמור לאט יותר? תודה!

תשובה:
היי, אין דבר כזה מהר מדי, אבל אם זה מפריע לכם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. בהרבה מקרים לנשים לוקח יותר זמן לגמור מאשר לגברים, אז אפשר שלפני החדירה הוא יגרה אותך בצורה שנעימה לך, וכשאת תרגישי שאת מספיק מגורה וקרובה לגמירה הוא יחדור אלייך. אפשר גם שלפני קיום החדירה בן זוגך יגמור, זה יגרום לו להיות פחות מגורה וככה אולי הוא ייגמור לאט יותר כאשר תקיימו את יחסי המין עם החדירה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות זה להחליף תנוחות או קצבים תוך כדי קיום יחסי המין כי עצם השינויים עצמם מעכבים את הגמירה, או לעשות הפסקה קצרה באמצע בשביל שהוא יירגע. אם אף אחד מהדברים הללו לא יעזרו, את מוזמנת לפנות אלינו בדלת הפתוחה דרך אתר האינטרט, הטלפון, או שאת (ואם תרצי ביחד עם בן זוגך) תגיעי לדלת הפתוחה שקרובה אלייך להתייעצות. בהצלחה!


בן 20 שואל: #98927
שלום אני בן 20 ויש לי חברה בת 18 וחצי ושנינו דתיים, אנחנו קצת חדשים בתחום של יחסי מין, ויש לי כמה שאלות. 1) אחרי שאנו מקיימים יחסי מין שורף לחברה שלי היכן שהייתה החדירה מבפנים לכמה שעות, תוכלו להסביר לנו למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את הכאב הזה? 2) אני כל פעם גומר מהר מידי כשאני חודר אליה, ואני מרגיש צער עמוק על זה שאני לא מצליח לענג ולספק אותה, תוכלו לתת לי עצות לפתרון? 3)השמן הזה שיש על הקונדומים הוא שמן שיחדור יותר חלק או קוטלי זרע? 4)יש פעמים שאני מצליח למנוע מעצמי לגמור (עם מאמץ מטורף) אבל חברה שלי מבקשת שנפסיק כי ממש כואב לה ושורף לה והיא לא יודעת אם היא גמרה והיא מרגישה סוג של סיפוק, יכול להיות שהיא גמרה? 5)איך אפשר לדעת אם בחורה גומרת? תודה

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלות מאוד חשובות ומעניינות ואני אשמח לענות עליהן, כל אחת בנפרד, לפי הסדר: 1. הכאב שחברה שלך מרגישה יכול להיות כתוצאה של כל מיני גורמים, אבל לרוב זה כתוצאה מהחיכוך ומעוצמתו. מה שניתן לעשות זה לוודא שהחדירה ויחסי המין בכללותם נעשים בעדינות וברגישות, תוך כדי שהיא זאת שמחליטה על הקצב ונותנת לך הנחיות אם יותר מהר או יותר לאט. דבר שני זה שימוש בנוזלי סיכה. נוזלי סיכה עוזרים להקל על החדירה ומונעים כאבים וזה יעזור מאוד לתחושות שחברה שלך מרגישה ויגביר את ההנאה של שניכם. ניתן לקנות חומרי סיכה בכל חנות פארם או בית מרקחת. 2. קצב הגמירה הממוצע של גבר מנוסה מינית הוא כמה דקות בודדות בלבד. לכן, כאשר אתה אומר שאתה גומר מהר מידי זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך זה אומר שזה משהו שהוא לחלוטין טבעי ונורמלי. זה אומר שאתה מאוד מגורה מינית וזה אומר שאתה נהנה וזה מה שחשוב. כמו כן, חשוב שתדע, שרוב הנשים כלל לא גומרות מחדירה והן בכלל גומרות מגירוי של הדגדגן. את הגירוי של הדגדגן ניתן לעשות עוד לפני החדירה, אחרי החדירה ואפילו תוך כדי. ניתן לעשות זאת באמצעות היד, הפה או כל אביזר מין שתבחרו. מה שאני מציעה לך לעשות זה להקדיש חצי שעה לפני החדירה רק למגע מקדים בו תגרום לחברה שלך להנאה ולעונג ורק אחר כך, אם היא ואתה עדיין תהיו מעוניינים תקיימו חדירה. אופציה נוספת היא שלאחר שאתה גומר, תעבור לענג אותה ותוודא שגם היא חווה את אותה הנאה כמו שאתה חווה. 3. השמן על הקונדומים זה גם נוזל סיכה וגם קוטל זרע ( תלוי בסוג שאתם משתמשים) וזה משמש גם כדי להקל על ההלבשה והחדירה. 4+5 אורגזמה זה משהו שכל אחת חווה בצורה שונה. בסרטים אוהבים מאוד להציג אורגזמה כזיקוקים ותחושת שיא בלתי נשלטת, שבמציאות זה לא תמיד נראה ככה. אם חברה שלך מרגישה סיפוק, נעים לה והיא נהנת אז זה אומר שזה טוב. אם כואב לה או שורף לה אז צריך להפסיק ולנסות שוב בפעם האחרת או בדרך אחרת. אתה צריך לזכור שיחסי מין אמורים להיות משהו נעים וכייפים לשניכם. אם אתה מתאמץ מאוד והיא סובלת אז זה ממש לא מה שצריך להיות. אני ממליצה לך לשוחח עם בת הזוג שלך על הנושא. חשוב מאוד שתהייה ביניכם תקשורת פתוחה וכנה במיוחד בכל הקשור למיניות. חשוב מאוד שתרגישו בנוח לשתף אחד את השני בחששות שלכם וזה כבר יעזור להקל על הלחץ ועל המתח ויאפשר לשניכם להתמקד בלגרום הנאה לכל אחד מכם. שיהיה בהצלחה, שבת שלום.


בן 15 שואל: #98131
אני רוצה להכניס לחברה שלי אצבעות לפני שאנחנו עושים אתזה כדי שיהיה יותר קל ואני קצת נגעל מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאכן כדאי להכניס אצבע לחברה שלך כחלק מהתהליך לקראת חדירה של הפין. עם זאת, אם זה מגעיל אותך, אולי אתה עוד לא בשל לקיום יחסי מין מלאים. חלק מהבשלות לקיום יחסי מין היא גם היעדר גועל מהפרשות הגוף ומגע באיברי המין. אני מציעה שתחכו קצת ותגעו אחד בשניה בהדרגה. תתחילו במגע חיצוני בפות מבחוץ ואז רק בפתח החור ואחר כך אולי להכניס קצת את האצבע. אתה גם לא חייב להכניס את האצבע עד הסוף. אתה יכול להיות רק בפתח ולהתרגל לזה בהדרגה. אני מצרפת לך מידע לקראת הפעמים הראשונות, בו כתוב גם על הכנסת האצבעות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בן 15 שואל: #96031
אני עשיתי סקס עם חברה לי לפני שנה וגמרתי תוך 20 דקות ועכשיו גדל לה החזה בצורה דרמתית ושעשינו סקס גמרתי תוך 2 דקות יש לגודל החזה קשר ויש לי עוד שעלה היא אמרה שנעשה פרפר מה זה ובבקשה תענו לי ותיקחו ברצינות זה אמיתי

תשובה:
שלום לך, לא הבנתי אם גמרת ב2 דקות או ב20 דקות. בכל מקרה, אין קשר בין קיום יחסי מין לבין גודל החזה שלה, אלא אם כן לא השתמשתם באמצעי מניעה והיא נכנסה להירון. במקרה כזה החזה גדל. האם היה שימוש באמצעי מניעה? אם כן, אין לך מה לדאוג. אם לא, שווה שהיא תעשה בדיקת הריון. ניתן לעשות בדיקת הריון בדלת פתוחה, בחינם, ללא ידיעת ההורים. פרפר הוא חיכוך של הפין שלך בין השדיים שלך. אתה לא חייב לעשות את זה אם אתה לא יודע מה זה או לא מעניין אותך לעשות את זה. תהיה קשוב לעצמך. כל טוב


בת 16 שואלת: #93447
היי אני מרגישה שאני וחבר שלי מתקדמים בכיוון טוב אני והוא כבר 5 חודשים ביחד והוא מאונן לי ואני לו והכל בהסכמה ובכבוד.. הבעיה שלי היא שמביך אותי לדבר איתו על הנושא הזה ואני מרגישה שאני בדרך ללהיות מוכנה ללשכב איתו וזה משהו שחשוב לי לדבר עליו בפתיחות לפני ואני מרגישה שהקשר שלנו מאפקר לדבר בפתיחות על הכל אבל זה מביך אותי ואני רוצה לדעת איך אני יכולה להתגבר על זה וכן להצליח לדבר על כל הנושא ולהעלות אותו לשיחה .. תודה :)

תשובה:
שלום לך, אתם נשמעים זוג מקסים ואני מבינה ששיח על מיניות ויחסי מין יכול לעורר מבוכה רבה. תוכלי לשאול אותו שאלות מקדימות כמו האם טוב לו אתך? האם נהנה מהמגע המיני ביניכם? אולי היה רוצה לנסות דברים נוספים?האם מרגיש מוכן לקיים יחסי מין? אולי גם הוא חשב על זה אבל לא רצה שתחשבי שהוא לוחץ עלייך ואולי גם הוא חושב על זה ומובך לדבר על זה. תוכלו גם לפנות אלינו באופן טלפוני וניתן לכם הכוונה מתאימה שאולי גם תעזור לכם בשיחה. מציעה לך אבל לשוחח עם אמך על הרצון שלך לפגוש רופא נשים ולהשתמש באמצעי מניעה במידה ותרצו להתחיל לקיים יחסי מין. גם קונדום ייתן לכן מענה מצוין וישמור עליכם מפני הריון ומחלות מין. בהצלחה


בת 16 שואלת: #93138
היי , אני בת 16 והתחלתי לקיים יחסי מין עם החבר שלי לפניי כחודשיים. בפעם הראשונה נורא כאב לי ומאז רק החדירה הראשונה כואבת ולאחר חצי דקה הכאב יורד מה עושים כדיי שהכאב לא יהיה בכלל? ועוד בעיה היא שאני רוצה להתחיל לקחת גלולות והייתי נורא מפחדת שאמא שלי תגלה ובכלל אני לא מעוניינת להתיעעץ על זה עם אנשים שקרובים אליי הייתי נורא רוצה להיבדק ללא מבוגר מלווה זה אפשרי? ואם כן אתם יכולום לייעץ לי איפה ומה לעשות?

תשובה:
שלום, לגבי שאלתך הראשונה, הרבה פעמים החדירה כואבת בהתחלה כי את לא מוכנה מספיק לפני החדירה. אני ממליצה אולי לפני החדירה על מין אוראלי או אוננות הדדית, דבר שיקל על החדירה ויגביר את המוכנות והעונג שלך. לגבי שאלתך השניה- את יכולה להגיע להיבדק בסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריך (את יכולה לבדוק את הסניפים ושעות הפעילות שלהם בלינק הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=255). עליך להתקשר לפני כן על מנת לקבוע תור לרופא/ת הנשים. אינך חייבת להגיע עם מבוגר אחר ובמידה ותרצי, את יכולה להכינס ביחד עם אחת מהיועצות לבדיקת הרופא/ה. את יכולה לקחת גלולות ללא ידיעת הורה. נערות רבות מעדיפות להשתמש בטבעת קטנה שמדירים לאיבר המין ולאחר שלושה שבועות מוציאים אותו. לא מרגישים בהימצאותו כלל וכך אף אחד לא יכול לראות את זה ואין לך חשש שתשכחי לקחת גלולה בזמן. בהצלחה ושבוע טוב!


בן 17 שואל: #90746
איזה משחקים מקדימים אפשר לעשות לפני הסקס כדי שהיא תיהיה רטובה ומה עושה החוטיני לבנות? זה עושה להן נעים בכוס שמוצאים או שזה סתם בשביל שיזוף

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. שאלת שתי שאלות ואענה על כל אחת בנפרד. ראשית, בנוגע למה ניתן לעשות במגע מקדים לפני קיום יחסי מין. ישנם דברים שונים שניתן לעשות שגורמים לגירוי, עוררות וכתוצאה מכך לרטיבות בפות. למשל, להתחכך זה בזו, לאונן אחד לשני/ה, לקיים יחסי מין אוראליים וכדומה. יחד עם זאת, תדע שכל אישה אוהבת, נהנית ומגורה ממשהו אחר ולכן כדי לדעת מה הפרטנרית שלך מעדיפה, תצטרך לשאול ולבדוק איתה. אני ממליצה לשמור על תקשורת פתוחה וכנה במהלך קיום מגעים- לא להתבייש לשאול, להגיד מה נעים ומה לא נעים ולהגיד איך כל אחד מהצדדים אוהב/ת ומעדיף/ה שנוגעים בו/ה. שאלתך השנייה היא אודות תחתוני חוטיני. אין סיבה נפוצה למדוע נשים בוחרות ללבוש תחתוני חוטיני וכל אחת שבוחרת ללבוש אותם עושה זאת מהסיבה האישית שלה ולפי מה שהכי נוח, נעים ויפה בעיניה. שבת שלום.


בת 19 שואלת: #89417
שלום, אני בת 19, לא בתולה, חבר שלי מדי פעם מחדיר אצבעות בתוכי. בפעם האחרונה כאב לי קצת, ודיממתי קצת, האם הוא פצע אותי תוך כדי? חדירת האצבעות הייתה עמוקה, וכאב לי באותו אזור לאחר מכן. אני לא בתולה לכן לא מבינה כיצד דיממתי. אשמח למענה :)

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מתארת, חדירת האצבעות היתה עמוקה ולכן יכול להיות שחבר שלך נגע בצוואר הרחם. זה אכן עלול לגרום לדימום קל וגם לכאב באזור. האם פסק לך הכאב? אני ממליצה שתנחי את חבר שלך לא להחדיר אצבעות עמוק מדי. הסבירי לו מה נעים לך ומה לא. רוב הבנות אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה אלא מגירוי של הדגדגן. תוכלי להציע לחבר שלך לענג אותך בצורה הזאת וכך תיהני יותר ולא ייגרם לך כאב. כל טוב.


בת 25 שואלת: #87975
ועוד שאלה בזמן יחסי מין רק בהתחלה שהוא חודר אליי יוצא ממני הרבה הפרשות לבנות עד כדי כך שכל האיבר מין של החבר שלי לבן ואז כשהוא שותף את זה ואנחנו ממשיכים לקיים יחסים זה נעלם .. מה זה ?

תשובה:
היי לך בזמן ריגוש וגירוי מיני הפות יוצר חומר סיכוך לבן או שקוף שמטרתו לאפשר חדירה יותר חלקה ונעימה של הפין לתוך הפות. הנרתיק נרטב, זה דבר טבעי ונורמלי ואף בריא כי זה מונע גירוי של הפות בזמן יחסי מין. שיהיה יום טוב


בת 15 שואלת: #86809
היי, אמש הייתי במסיבה ויצא שהתנשקתי עם ילד צרפתית, אני לא מכירה את הילד ולא החלפנו מספרים ולא כלום. אני מרגישה שעשיתי משהו לא בסדר ואני ממש מתחרטת ורק חושבת על זה, אומנם זה לא הנשיקה הראשונה שלי אבל זה הילד השלישי שהתנשקתי איתו בערך. מה לעשות במצב כזה ? אשמח עם תעני לי ..:\ וחושב לי להדגיש שאני ממש מתחרטת ומתביישת על זה

תשובה:
שלום לך, האם נהנת מהנשיקה? אם כן, תחשבי מה גורם לך להרגיש רע. האם זה בגלל שאת חושבת שלהתנשק עם גברים אומר עליך משהו רע, או שאת חוששת מהתגובות של הסביבה? אם טוב לך ואת עושה מה שאת רוצה ונהנת מכך אין סיבה שתרגישי רע בגלל זה, זו זכותך להנות ולהתנסות. אם החוויה לא הייתה טובה בשבילך, יכול להיות שלא מתאים לך להתנשק עם גברים כרגע. תחליטי עם עצמך מה עושה לך טוב ותפעלי בהתאם לכך. שיהיה לך כל טוב!


בן 15 שואל: #85736
שלום שמי עידו רוצה לשאול איך זה שאני כל הזמן מתאהב בכל מיני בנות זאת לא בת אחת זה פשוט רצון לזוגיות ואהבה אני בחור שומר דת אבל לא חרדי ואני בבני עקיבא ואין לי בעיה לגעת בבנות אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת מה לעשות ואיך אני יכול לשלב בין הדת לאהבה ואין לי בעיה להתנשק הכל חוץ מסקס אשמח לקבל תשובה מה עושים ואם כן אני צריך חברה אז איך לגשת אליה ולהציע להה תודה.

תשובה:
שלום לך מה שאתה מתאר קורה להמון נערים בגילך, אין בעיה שתהיה לך זוגיות שבה אתה ובת זוגך תקבעו את הגבולות שמתאימים לכם. גיל 15 הוא גיל מאוד צעיר ואין שום הכרח שתקיים יחסי מין גם אם היית חילוני, אינטמיות יכולה להתבטא בכל מיני דרכים גם בלי מגע מיני מלא. רצון לזוגיות ואהבה אינו סותר את זה שאתה אל רוצה לקיים יחסי מין כרגע. ובאמת יש לך עוד זמן. מה שנאי מציעה הוא שתנסה לחזר אחרי הבחורה שמוצאת חן בעינייך. אתה יכול לעשות זאת באופן ישיר פנים מול פנים אבל גם דרך הווטס אפ או צ'ט בפייסבוק או אינסטגרם. המגע שאתם יכולים לעשות הוא להחזיק דיים, להתחבק, להתנשק ולהתלטף מעל הבגדים, וגם זה בשבלים ולא מהר או בבת אחת. כל טוב


בת 15 שואלת: #85678
מזה טיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, טיפות אהבה הן טיפות שיוצאות לגבר מהפין לפני שהוא גומר. זה טיפות המכילות נוזל זרע ויכולות להכניס להריון. הגבר לא מרגיש שהן יוצאות וגם האישה לא, ואין לו שליטה עליהן. חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה מתחילת החדירה בדיוק בגלל הטיפות הללו. כל טוב


בת 16 שואלת: #85140
שלום , אני בת 16 , יש לי חבר שנתיים ואנחנו רוצים להתחיל בשלב מיני .. ואני לא יודעת איך ליזרום איתו כשהוא נוגע , ואיך. לעצור את. זה שזה יותר מידי ! אשמח שתייעצו ליי :-/

תשובה:
שלום לך יקירה, אני שמחה שבחרת להיערך ל"פעם הראשונה" שלך, זהו מהלך נבון מאשר לזרום. יחסי המין הראשונים יכולים להיות מרגשים לשני הצדדים ומחייבים רגישות, כך שאין לי "טיפים" ספציפיים עבורך אלא בעיקר להגיד לך שתהיי קשובה לגוף שלך, לקצב שלך ושהחבר שלך יהיה סבלני. לגבי נושא המגע, הייתי מציעה לכם לבדוק יחד מה מענג אותך וכמובן מה מענג אותו ע"י נגיעות/ליטופים/נשיקות הדדיות וכו'. תוכלי גם לחקור את המיניות שלך ע"י אוננות כדרך להבין מה הן הנקודות בגופך שגורמות לך לסיפוק. כאשר את מרגישה שהמגע שלו הוא "יותר מידי" כפי שכתבת, אז פשוט תגידי לו את זה. אתם תצטרכו לתרגל הקשבה הדדית במהלך יחסי המין וכמובן לפניהם ואחריהם. אם תרצו הכוונה יותר ספציפית על מיניות הגבר ומיניות האישה כדי שיהיה לכם יותר קל בזמן המגע המיני, כדאי שתגיעי לאחד מסניפי "דלת פתוחה" ונסביר על כך בהרחבה. בהצלחה לכם ותמיד פה בשבילך


בת 19 שואלת: #85119
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר חצי שנה. אבל כמעט תמיד זה בתנוחה הרגילה שאני שוכבת על הגב והוא מעליי. הוא ממש רוצה שנשנה קצת ואני יהיה עליו, וגם אני רוצה,אבל זה פשוט לא הולך! כשאני עליו אני לא זזה כמו שצריך, אני לא עולה עד הסוף ואחרי חצי דקה אני מרגישה את הרגליים כבר בוערות כי זה קשה. אנחנו מגיעים למצב שאחרי חצי דקה בערך ותוך כדי שכיבה שלו הוא זז ועושה את העבודה. מה בדיוק צריך לעשות בתנוחה הזו שאני מעליו? למה קשה לי כל כך לעשות אותה כמו שצריך? אני מאוד אשמח תשובה וטיפים לשאלה הזו.. תודה

תשובה:
היי לך אני ממש מבינה על מה את מדברת. להתחיל לשנות תנוחה זה דבר מורכב, אבל זה יכול להיות גם מהנה וזה אחלה שאת מנסה. הנה כמה טיפים - לדאוג לזה שאת ממש רטובה, אפשר גם להשתמש באמצעי סיכוך נוספים שאפשר לקנות בבית מרקחת. זה מן ג'ל כזה שאפשר למרוח על הפין או בכניסה לפות ומאפשר חדירה יותר בקלות. מציעה לנסות להתחיל בהתחככות ולא ישר ניסיונות חדירה. את מעליו ומתחככת עם הפות שלך בפין שלו ואחר כך עם היד שלך תחזיקי את הפין שלו כדי לכוון אותו לכניסה לפות שלך. תנסי להחדיר את הפין לתוך הפות שלך וסתם להישאר שם בלי לזוז, בלי לנסות לעלות ולרדת, אלא פשוט לחכות. אני מציעה שתנסו לעשות כול פעם קצת, לא הכול בבת אחת. חוץ מזה, יש עוד תנוחות שאולי פחות יהיו לך לא נוחות בגוף. למשל "כפיות", ואתם גם יכולים סתם לנסות להיות יצירתיים ולמצוא תנוחות חדשות. תהנו ובהצלחה


בת 14 שואלת: #84860
היי, אני נורא מבקשת שתענו ליי, כי אני כבר לא יודעת מה לעשות זה ממש דחוף , אוקיי אז אני וחבר שלי עושים סקס יבש ושנינו עם תחתונים ויש פעמים שאני לובשת חוטיני. אנחנו מקפידים מאד על זה הוא לא יגמור ליד הפוט שלי, בזמן האחרון יש לי השתנה דחופה, שדיים רכים, שינוי בתאבון ונראלי שגם התכהות סביב הפטמות. האם יש סיכוי כלשהו שנכנסתי להריון ?, אפשר להכנס להיריון מ"טיפות אהבה"? בבקשה תעזרוו ליי

תשובה:
שלום לך יקירה , כל זמן ששניכם עם תחתונים אז אין סיכוי להריון. התופעות שאת מתארת מאפיינות את השינויים ההורמונליים שגופך עובר כחלק מההתפתחות המינית והגופנית שלך, אין בכך סימן להריון. ללא קשר, אפשר להיכנס להריון מ"טיפות אהבה" כאשר יש מגע נוזל הזרע של הבן לבין הפות של הבת. במקרה שלכם, זה לא רלוונטי כי שניכם עם תחתונים וזרע לא שורד כשנמצא על תחתון אטום. אני ממליצה שבזמן המגע המיני ביניכם, תלבשי תחתונים אטומים ולא בסגנון של תחרה או רשת. תהנו.


בת 14 שואלת: #84846
מאז שאני והבן זוג שלי שכבנו אני כאילו "רעבה" למין כמו התמכרות לסיגריות מה לא בסדר איתי?

תשובה:
שלום לך יקירה , הכל בסדר איתך, כנראה שהמגע המיני היה לך נעים ואין סיבה שלא תרצי להמשיך בכך וה"רעב" שלך הגיוני. בגילך ישנם שינויים הורמונליים רבים שמשפיעים על העוררות המינית שמופעלת גם ממחשבה. כלומר מספיק שתיזכרי במגע ביניכם, את יכולה פתאום להרגיש רטיבות באיבר המין עד כדי כך שהתחתונים נהיים מעט רטובים. תהני (:


בן 17 שואל: #84827
ויש לי עוד משהו, הוא ירד לי ופתאום היה מין רעש מוזר כזה מאיבר המין שלי ממש כאילו אני גומרת, זה הגיעני שבנות גומרות? זאת פעם ראשונה שהרגשתי דבר כזה

תשובה:
שלום רב רעש מאיבר המין יכול להיות החיכוך (במקרה הזה של הלשון שלו) בנוזלי הנרתיק שמרטיבים את הנרתיק שלך באופן טבעי. לגבי השאלה אם הגיוני שבנות גומרות - התשובה היא בוודאי. בנות גומרות. בנות אמורות לגמור. בנות גומרות בדיוק כמו בנים, זה רק נראה אחרת. כשבנים גומרים יש שפיכה של נוזל הזרע. כשבנות גומרות יש התכווצויות של הנרתיק, האורגזמה (גמירה) של בנות לא עושה רעש והיא לא נראית כלפי חוץ, רק האישה שגמרה יכולה לדעת מזה ואם הבן נמצא בתוכה בזמן קיום יחסי מין או שהוא מחדיר אצבע לנרתיק שלה בזמן שהיא גומרת, הוא יכול להרגיש את ההתכווצויות. אורגזמה של בנות מתרחשת כתוצאה מחיכוך של הדגדגן. באתר של דלת פתוחה תוכלי למצוא איור של איברי המין של האישה, של הפות ובו תוכלי לראות איפה נמצא הדגדגן. תמשיכי ליהנות ושיהיה יום טוב


בת 17 שואלת: #84378
חבר שלי החדיר לי אצבעות וירד לי דם , זה קרה כמה פעמים .. יש לו אצבע גדולה ואין לו ציפורניים .. ואני לא מבינה למה כל פעם מחדש יורד דם .. זה הגיוני שיורד יותר מפעם אחת ?

תשובה:
שלום לך, זה היגיוני שירד דם כמה פעמים. יכול להיות שבכול פעם קרום הבתולין נקרע מעט. בכדי למנוע מצב בו את נפצעת כתוצאה מכך, בקשי ממנו להפסיק בכל מקרה של כאב. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83504
ישלי שאלה ממש דחופה! כמה ימים מרגע קיום היחסי מין יכולים להתחיל סחרחורות ובחילות במידה ויש הריון?? (אני שואל כי אני וחברה שלי קיימנו ייחסי מין בשבת לפני שלושה ימים אבל לא הייתה חדירה וגם לא גמרתי אבל כן הייתה טיפת אהבה על האיבר שלי.האם מדבר כזה גם אםשר להיכנס.?? התחילו לה היום בחילות והקאות והיא חושבת שאולי זה בגלל הריון.

תשובה:
שלום לך באופן עקרוני אם אין חדירה, לא יהיה היריון. אבל - אם מחככים אברי מין בעירום וללא קונדום, יכול להיות מצב שבו טיפות האהבה יכניסו להיריון. בנוגע לבחילות ולסחרחורות הן בדרך כלל לא מתחילות אחרי שלושה ימים. האם חיככתם אברי מין אחד בשני? האם הפין שלך היה בכניסה לפות שלה? גם אם יש היריון לא יהיו תופעות בשלב כל כך מוקדם. שיהיה יום טוב.


בן 18 שואל: #83252
שלום, ידוע לי שלנשים קשה מאד לגמור מסקס, עם זאת, זה גם אפשרי. רציתי לשאול איך באמת אפשר לעשות את זה? תודה

תשובה:
שלום לך, נחמד שאתה מתעניין ורוצה ללמוד על הנאה נשית, זה ללא ספק הדרך להיות מאהב נפלא! נשים בעיקר מתגרות ממשחקי אהבה ומגירוי הדגדגן. זה לא מאוד קשה להגיע לאורגזמה, רק מצריך היכרות טובה עם הגוף, קשר טוב ופתיחות לדבר על דברים ולהגיד מה נעים. מאחר וכל אישה אוהבת דברים אחרים, זה משהו שתצטרך ללמוד עם כל פרטנרית שתהיה לך. להכיר אותה, את גופה ורצונותיה. אתה בדרך הנכונה! בהצלחה.