A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בן 17 שואל: #105315
אני בתסביך ניראלי קטן אבל עדיין צריך לשאול זיינתי את חברה שלי בלי קונדום ואני לא יודע אם גמרתי או לא כי הייתי מסטול קצת (גם היא)לא הייתה את ההרגשה הזאת של הגמירה אבל שקמתי ראיתי סימנים על החולצה מאחורה שניראלי שזה זרע מה עושים

תשובה:
שלום לך. במידה וקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה, או שיש חשד שעשיתם כך - מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום. ניתן ליטול "פוסטינור" בתוך 72 שעות ממעוד קיום יחסי המין או "אלה" - תוך חמישה ימים. ניתן לרכוש זאת בבתי המרקחת. מדבריך אני מבינה שבדרך כלל אתם משתמשים בקונדום- וטוב שכך.


בת 18 שואלת: #105191
ת תופעות האלה של הדימום זה אומר שהפוסטינור כן משפיע? שאני לא צריכה לדאוג?

תשובה:
היי לך. כפי שענו לך קודם, דימום בעקבות נטילת פוסטינור זו תופעה שכיחה של הכדור, כך שאין ממה לחשוש. זה אומר שהכדור השפיע על גופך, אך עדיין לא ניתן לדעת אם הוא מנע את ההריון או לא. בכדי לדעת בוודאות האם אינך בהריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית 14 יום אחרי המגע המיני. מה שכן, מדברייך אני מבינה שקיימת יחסי מין בזמן שהיית בווסת ויום לאחר מכן נטלת את הפוסטינור, כך שהסיכויים שאכן נכנסת להריון הם קטנים מאוד, אך עדיין מומלץ לוודא זאת ע"י בדיקת ההריון הביתית. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105166
אז זה אומר שאין סיכוי להריון? ולמה הכדור עושה לי כאבי ראש חום ולחצים למטה?

תשובה:
היי לך. יש סיכוי להריון, כיוון ש"טיפות האהבה" שנפלטות לפני הגמירה מכילות גם מעט זרע. אבל כפי שענו לך קודם, מכיוון שנטלת את הפוסטינור בסמוך לקיום יחסי המין, יעילותו גבוהה מאוד! כדי לדעת בוודאות שלא נכנסת להריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 יום לאחר המגע המיני. לגבי כאבי הראש והלחצים למטה, זה יכול להיות תופעות לוואי של הכדור או כתוצאה מכך שאת לחוצה - זה טבעי לחלוטין! אני ממליצה לך לנסות להירגע, סביר שהתופעות האלו יחלפו בהקדם. אם החום עולה מאוד ולא עובר, עלייך לגשת לרופא המשפחה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105130
סליחה , לא הסברתיי את עצמי טוב, הוא היה בלי קונדום, וגמר לי שלוש פעמים בפנים.. עברו כבר 72 שעות . השאלה שלי היא אם יש גלולה יותר מ3 ימים .. ורק אחריי שבועיים אני יוכל לדעת אם יש הריון או אין? או שאני יכולה לבדוק כבר עכשיו??

תשובה:
שלום, קיימת גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדי לרכוש את הגלולה הזאת צריך מרשם רופא/ה. אי אפשר לבדוק האם את בהיריון בשבועיים הראשונים אלא רק לאחר מכן.


בת 17 שואלת: #105083
הי עשיתי סקס עם מישהו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור יום אחרי זה ומאז המחזור שלי והגוף שלי לא מגיב טוב קיבלתי בחודש 3 פעמיים דם זה יכול להיות שאני בהריון או שיש לי מחלת מין או משהו כזה?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. בדיוק בשביל זה הוא נועד, כדי למנוע הריון במקרה שקונדום נקרע. הדימום נובע מהכדור. בכל מקרה עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאת לא בהריון. המחזוריות החודשית שלך אמורה לחזור לעצמה לאחר החודש הזה. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #104788
שאלה עם באותו לילה היה כל מיני שטויות והזרע נגע בי ושכבנו בנוסף פעמיים ללא אמצעי מניעה (חוסר אחריות) כדור אחד אמור להשפיע על מניעת הריון אני מממש בלחץ!!! ?

תשובה:
שלום לך, במידה וקיימתם יחסי מין עם חדירה ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. אני מניחה שב"כדור" התכוונת לפוסטינור/נורלבו/אלה, אכן מספיק כדור 1 כדי למנוע הריון. קחי בחשבון שיש ליטול את הכדור תוך 72 שעות מהמגע המיני, או אם זה "אלה" תוך 5 ימים מהמגע המיני. ככל שאת נוטלת את הכדור בסמוך יותר למועד בו שכבתם, כך אחוזי היעילות שלו גבוהים יותר. בנוסף לנטילת הכדור, יש לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם או להגיע לאחד מהסניפים של דלת פתוחה) לאחר שבועיים מהמגע המיני, כדי לוודא שאין הריון. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104777
אין אפשרות לבצע בדיקת הריון בפחות משבועיים לאחר נטילת פוסטינור? אני כנראה יהיה ממש בלחץ כל השבועיים האלה... אין דרך מהירה יותר לוודא שאין הריון?

תשובה:
שלום לך שוב. בדיקת הריון ביתית ניתן לבצע הכי מוקדם רק אחרי שבועיים מקיום היחסים, זאת אומרת שתצטרכי להמשיך להמתין עד שיעברו שבועיים מלאים. אני מבינה שנטלת את הפוסטינור תוך פחות מ-24 שעות מהמגע המיני, כך שאחוז היעילות שלו מאוד גבוה! אני מבינה שאת לחוצה וזה טבעי ונורמלי לגמרי. במידה וזה יקל עליך וירגיע אותך, מזמינה אותך להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך כדי לבצע את בדיקת ההריון יחד עם אחת היועצות שלנו. מכיוון ואין לך כרגע מה לעשות מלבד להמתין, נסי בינתיים להינות מהחופש ולעשות דברים שאת אוהבת ומרגיעים אותך :)


בת 18 שואלת: #104424
היי רציתי לשאול אם אחרי שלקחתי פוסטינור זה גורם לאיחור במחזור הוא מאחר לי ב5 ימים כבר..והוא די קבוע ברוב הזמן אבל גם לא שכבנו ולפני שאלתי על מה שקרה ואמרתם שאין סיכוי להיריון ועשיתי בדיקה ויצא שלילי ואחרי לקיחת הכדור אחרי שבועי היה לי דימום של 3-4 ימים ואני לא מבינה מה קורה עם המחזור שלי,.ואני נורא מפחדת שנכנסתי להיריון בבקשה תענו לי מהר אני מאוד מבולבלת

תשובה:
שלום לך, אחד מתופעות הלוואי שלאחר שימוש בפוסטינור הוא שעלולים לחול שינויים במחזור לפרק זמן שלאחר נטילתו ולכן יש סבירות גבוהה מאוד שזו הסיבה לאיחור במחזור שלך. על אף הביטחון בייעוץ שקיבלת ובבדיקת ההריון שעשית, אני ממליצה לך, על מנת שתהיי רגועה ושקטה מהחששות האלו, לעשות בדיקת הריון נוספת שתוכל להבהיר לך באופן ודאי יותר את המצב.. מה שתיארת לא נשמע חרגד אך בדיקת הריון נוספת תוכל להרגיע אותך באופן מלא יותר. בהצלחה:)


בת 17 שואלת: #104349
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה למשך שתי דק וישר הבנו שאנו עושים טעות והפסקנו מייד אנחנו תמיד מקיימים עם קונדום הייתי אמורה לקבל אתמול מחזור והוא לא הגיע ואני מפחדת רצח קראנו סגל מקום אפשרי ואנחנו לא יודעים מה לעשות הבנתי שמחזור יכול לאחר בעקבות לחץ ואני לחוצה מאוד אני חוששת ליטול גלולת יום שאחרי כי הבנתי שזה עושה תופעות לוואי קשות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשאול שאלות בבקשה אם יש משהו שיכול לעזור לנו או להרגיע אותנו אני מתחננת לעזרה דחופה אני חסרת אונים

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת לחוצה אבל לחץ באמת עלול לאחר את מחזור הוסת. הגלולה של היום שאחרי נורלבו/פוסטינור או אלה גלולה למשך 5 ימים במרשם רופא אין להן תופעות לוואי קשות וכמובן עדיפות על פני לחץ ואי וודאות. את יכולה גם להתייעץ עם הרוקח/ת. אפשר לקנות בסופר פארם ואמך לא תדע או בבית מרקחת, ואולי בכלל לא קרה כלום. אני מציעה לך גם להתקשר אלינו מחר בין 15-18 אפשר לדבר. אני בטוחה שכבר קיבלת את מחזור הוסת והכל הסתדר, בכל מקרה מוזמנת להתקשר אלינו. מאחלת לכם מין בטוח ומוגן.


בת 16 שואלת: #104348
שלום אני בת 16, קיימתי יחסי מין עם חבר שלי מספר פעמים, הפעם שוב , הוא גמר בפנים ונקרע הקונדום, יום למחרת (פחות מ24 שעות) לקחתי כדור פוסטינור בשביל לשלול הריון,עבר שבוע והיום יש לי הפרשה כהה ומוזרה, אפשר להיות רגועה ולשלול הריון בוודאות?? דחוף מאודדדדד בלחץ

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. ההפרשות קשורות לכדור ולא לזה שאת לא בהריון. הריון ניתן לשלול בוודאות רק עם בדיקת הריון. עליך לעשות בדיקת הריון כישעברו שבועיים מיום נטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון כדי שנהיה איתך בזמן התוצאה. בנוסף, נשמח לדבר איתך על שימוש נכון בקונדום ועל אפשרויות נוספות למניעת הריון. כל טוב


בן 16 שואל: #104284
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ובאותו יום בערב היא קיבלה מחזור האם יש צורך לקחת גלולת היום שאחרי

תשובה:
שלום, יחסי מין לא מוגנים הם יחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. גם כשיחסי המין הם בסמוך לוסת יש בהם סיכון לכניסה להיריון. לכן, על-מנת להיות בטוחים שחברתך לא תיכנס להיריון אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא. מעתה, הקפידו להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה.


בת 17 שואלת: #104274
היום קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה שלי עם חבר שלי אחרי תקופה ארוכה שאנחנו ביחד ושהוא נחבר הראשון שלי למשך כל חיי עכשיו קיימנו יחסי מין בלי אמצעי מניעה ושמעתי על הטיפות אהבה שנפלטות הלי להרגיש אז רציתי לדעת אם בשביל לקנות פוסטינור אני צריכה ללכת לאיזשהו רופא או שאני צריכה מרשם לזה ואם כן אני מתביישת ללכת לרופא מה אני יכולה לעשות אשמח שתענו לי בהקדם האםשרי

תשובה:
שלום, על-מנת לרכוש את גלולת היום שאחרי (פוסטינור) את יכולה לפנות לבית מרקחת ללא צורך במרשם. יש לקחת את התרופה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אני מקווה שהפעם הראשונה שלך ושל חבר שלך הייתה מרגשת ונעימה. יחסי מין דורשים אחריות רבה, מאחר וביחסי מין לא מוגנים הסיכון להיריון לא רצוי בגיל צעיר הוא גדול מאד. כל יחסי מין שכוללים חדירה צריכים להתבצע עם אמצעי מניעה מתאים, בדרך כלל קונדום או גלולות. חשוב מאד שמעתה והלאה תקפידו להשתמש באמצעי מניעה, ואם את רוצה ללמוד עוד על הנושא את יכולה לקרוא באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית.


בת 18 שואלת: #103951
אני נוטלת כבר כמה חודשים גלולות ובגלל שלא הספקתי לקבל מרשם חדש פיספסתי את הגלולה ביום הראשון בסיום המחזור והתחלתי ביום השני, ביום ה10 שכחתי גלולה ופעלתי לפי ההוראות של הגלולות (יאז) היה כתוב לזרוק את הגלולה שנשכחה ולהמשיך בחפיסה, לאחר כמה ימים התחילו לי הפרשות סמיכות חומות ודימום בניגוב רק , אני ממש חוששת ולא מסינה אם זה מחזור .. המחזור שלי צריך להגיע רק עוד שבוע וחצי והוא סדיר בדרכ אני משתמשת בגלולות כבר חצי שנה בערך..

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי גלולות ונטילתן לאחר שכחה באופן כללי- אם שכחת גלולה, אפילו אם זו הראשונה בחבילה החדשה, תמיד חשוב לקחת את הגלולה שנשכחה- כלומר, אם שכחת לקחת גלולה ביום ראשון לדוגמה, בשני תיקחי 2 גלולות (את של ראשון ושני)- ולא תזרקי לפח, אם שכחת יומיים ברצף תיקחי ביום השלישי 2 וביום הרביעי 2. המטרה בכך היא שעדיין האיזון ההורמונלי בגופך יהיה תקין ולא יהיה חסר עקב אי נטילת גלולה. (כמובן אם שכחת עכשיו שבוע שלם גלולות אמליץ להפסיק את החבילה ולהתחיל חדשה עם תחילת המחזור הבא). בכל אופן- בכל סיטואציה, אם שכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בעת קיום יחסי המין למהלך השבוע שלאחר מכן כדי להימנע מכניסה להריון. בנוגע למקרה שכבר קרה לך- את לא צריכה לחשוש ממה שקרה, פעמים רבות לאחר שכחה של גלולות\ חיבור חפיסות וכדומה, יש דימומי ביניים גם אם עוד לא הגיע הזמן הסדיר של המחזור. אין מה לחשוש מזה, עלייך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל עד סוף החבילה, כאשר לאחר מכן את אמורה לקבל מחזור כרגיל. כמובן שאם גם אז לא תקבלי מחזור והדבר יימשך, אמליץ לפנות לרופאת נשים. במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום לאחר אי נטילת הגלולות, חשוב שתבדקי שלא נכנסת להריון- אם עוד לא עברו 5 ימים מאז, תוכלי להשיג מרשם מרופאה ולקנות את "אלה"- הכדור של יום אחרי. המידה ועברו ימים אלו, הייתי ממליצה לקיים בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין כדי לוודא שהכל תקין, ובפעם הבאה להשתמש בקונדום אם דבר כזה קורה. את מוזמנת להתקשר אל דלת פתוחה לקבל ייעוץ נוסף. בהצלחה


בן 19 שואל: #103792
שלום רב, לפני כמה שבועות אני וחברה שלי קיימנו יחסים לא מוגנים. יום לאחר מכן היא לקחה פוסטינור, חשוב לציין שזו הפעם השנייה בזמן קצר. (אנחנו יודעים שזה לא בריא וכו'. עובדים על זה.) לאחר כמה ימים היא קיבלה מחזור כשבועיים בלבד אחרי המחזור הקודם. עשינו בדיקה לאחרונה והיא יצאה שלישית כך שזה לא יכל להיות דימום השתרשות או משהו כזה. אנחנו עדיין בלחץ אבל כי מופיעים אצלה סימנים שעלולים להיות של הריון/של מחזור אבל אין לנו מושג מתי המחזור הבא יהיה אמור להגיע. האם מחשבים חודש מהמחזור הבלתי צפוי? והאם הוא אמור לאחר או משהו כזה?

תשובה:
היי, ענו לך על השאלה


בת 17 שואלת: #103611
שכבנו ותוך כדי קיבלתי מחזור והוא גמר בפנים ואני בגלולות האם לקחת גלולה של אחריי ?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת ווסת תוך כדי, ואת בטוחה שזאת הווסת שלך ולא פציעה בעור של הנרתיק, ובמידה והווסת שלך סדירה, אז את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.להבא, הקפידו על שימוש קבוע באמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב סיכון להירון. כל טוב


בת 17 שואלת: #103466
שלום, אני וחבר שלי שכבנו אבל כול פעם שהוא עמד לגמור הוא הוציא את האיבר המין שלו כך שזה יצא למצב שהוא לא גמר בתוכי.חשוב לציין שזה היה בלי קונדום וזה פעם ראשונה שלי.האם יש סיכוי שאני יהיה בהיריון?אחרי כמה ימים צריך להיות מוחזר אחרי קיום יחסי מין?אם אין לי מחזור עד סוף החודש יתכן שאני יהיה בהיריון?

תשובה:
שלום לך קיום יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכול להביא להריון גם אם חברך יצא טרם פליטת הזרע, זאת מכיוון שישנה אפשרות שנפלטו לתוכך "טיפות אהבה" אלו הם טיפות הנפלטות טרם השפיכה, לכן במצב כזה אם טרם עברו 72 שעות מיחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי ולפעם הבאה להתחיל להשתמש באופן סדיר באמצעי מניעה. בהצלחה


בת 23 שואלת: #103457
האם פוסטינור פוגע בפוריות האישה? אני בת 23 ושתיתי כדור כזה היום ואני מפחדת שמשהו בעתיד ישתבש

תשובה:
שלום לך! גלולת היום שאחרי, שנמכרת לרוב תחת השם "פוסטינור", אינה פוגעת בפוריות ואינה גורמת לכל נזק לטווח ארוך. כדאי מאד שתקפידי על שימוש באמצעי מניעה קבוע כמו קונדום/גלולות רגילות, מאחר ואמצעים אלו הם יעילים יותר למניעת היריון (וקונדום גם מונע הדבקה במחלות מין). בכל מקרה, גם בעתיד במידה ותקיימי יחסי מין לא מוגנים נמליץ לך על שימוש בפוסטינור למניעת היריון אפשרי.


בת 16 שואלת: #103415
השאלה שלי היא:אם לקחתי היום פוסטינור ואחרי כמה שעות קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא ניקרע ממש טיפה,חור קטן חשוב לציין,הכדור משפיע עדיין??

תשובה:
שלום לך, הפוסטינור אינו משפיע מראש על מניעת הריון אלא רק בדיעבד ולכן יש חשש להירון והיה עליך לקחת עוד כדור. אני מציעה שתבואי אלינו לבדיקת הריון עוד שבועיים וגם לשיחה על אמצעי מניעה ומין בטוח. כל טוב


בן 16 שואל: #103409
אני וחברה שלי לפני יומיים שכבנו 10 יום אחרי סיום המחזור .. גמרתי בפנים בטעות והשאלה שלי היא האם אני צריך מרשם לגלולה או שאני יכול לקנות לבד וכמה זה עולה?..

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שעברו כבר 72 שעות. האם אני מבינה נכון? אם כן, עליה לפנות מיד לרופא/ת נשים או רופא/ת משפחה ולבקש מרשם לגלולה בשם אלה וללכת לבית מרקחת ולקנות אותה. אם יהיה לך מרשם, זה יהיה בחינם. אם זה יהיה ללא מרשם, זה יעלה 109 שקלים. היא צריכה לקחת את הכדור בדחיפות כי יש חשש ממשי להריון. בעוד שבועיים היא צריכה לעשות בדיקת הריון, בין אם היא לקחה את הכדור ובין אם לא. אתם מוזמנים להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים, ובליווי יועצת. נוכל גם להסביר על שימוש נכון באמצעי מנעיה כי גם לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן חשוב שתמיד תהיו עם אמצעי מניעה. כל טוב


בת 20 שואלת: #103116
שלום רב רב אני ממש לחוצה! עשיתי עם החבר שלי סקס יבש לפני שבוע בדיוק שהוא סוג של החדיר לי עם בוקסר ! מהפחד לקחתי פוסטינור יום למחרת . היום היו לי כאבי גב ובטן כאבי מחזור הלכתי שירותים ופיתאום יש לי דימום אבל אני מפחדת שזה דימום של הריון !!!! אבל האם דימום הריון מגיע עם כאבי מחזור או שזה מחזור?!! בבקשה תענו לי אני מתה מפחד וחשוב להגיד שקיבלתי מחזור ב 5.1 או 6.1 לא זוכרת מתי בדיוק אבל זה הגיוני שאקבל מחזור פעמיים בחודש? יודעת שהפוסטינור מקדים מחזור אבל בבקשה אני מנסה להיות רגועה ולא יכולה!!! אני מתה מפחד שזה יהיה דימום הריון :(((( תעזרו ליייי

תשובה:
שלום לך, כפי שענו לך בעבר, אין חשש להריון. כאשר לוקחים פוסטינור יכולות להופיע תופעות לוואי, כמו כאבים ודימום ואין מה לחשוש מהתופעות האלו. בלקיחת פוסטינור חשוב לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר מכן. אני ממליצה לך להגיע לאחד מהמרכזים של דלת פתוחה או להתקשר במידה ואינך יכולה להגיע, כדי לקבל יעוץ ולשמוע על אמצעי מניעה ובמידת הצורך ניתן גם לקבוע תור לרופאת נשים דרכנו או דרך קופת חולים. כמובן שכל הפניות אלינו הן אנונימיות. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #102425
כן וחייבת לציין שבפעם השנייה של הסקס היבש היה לי קצת רטוב מלמטה אבל הוא היה עם בוקס ואז לקחתי גלולות היום שאחרי ומאז לא ירד לי טיפת דם כמו שבפעם הראשונה האם אני בהריון??:(((((((

תשובה:
שלום לך! הסיכוי להיכנס להיריון מ"סקס יבש" שאינו כולל חדירה הוא אפסי עד לא קיים. אם גם לקחת את גלולת היום שאחרי את מוגנת ולא צריכה לחשוש מפני היריון. לא תמיד נטילת גלולת היום שאחרי מלווה בתופעות לוואי או דימום. כדאי שתמתיני בסבלנות עד להופעת הוסת במועד הרגיל שלך, ובינתיים נסי להירגע כי לא נראה שיש לך סיבה לדאוג. כל טוב!


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 16 שואלת: #101932
שלום לכולם. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש ובזמן הסקס נקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור. לאחר כמה ימים הגיע לי המחזור ואז לאחר שהוא נגמר, ממש יום יומיים אחרי הופיע לי מחזור נוסף. עכשיו עבר חודש מאז וקיימנו יחסי מין ושוב הקונדום נקרע ולקחתי שוב פוסטינור. המחזור שלי כבר מאחר בשבוע שלם ובבדיקת הריון מופיע שלילי. ואני ממש מפחדת ולא יודעת מה לעשות...

תשובה:
שלום לך, ה"מחזור" שחשבת שקיבלת לאחר לקיחת הפוסטינר אינו המחזור הרגיל, אלא דימום כתופעת לוואי של נטילת הפוסטינור, ולכן הופיע לך אחרי יומיים המחזור האמיתי. בדיקת הריון תראה תוצאות רק אחרי 10 -14 יום מקיום יחסי המין, לכן נמליץ לך שבטווח ימים אלו תערכי בדיקה חוזרת בשתן של הבוקר. עם זאת, איחור המחזור יכול להיות בעקבות נטילה נוספת של הפוסטינור במרווח זמן קצר. חשוב שתדעי שפוסיטנור אינו אמצעי הגנה ואינו מומלץ להשתמש בו בתדירות גבוהה ובאופן קבוע ורציף. לפעמים הבאות, חשוב לבדוק לפני השימוש בקונדום שהוא בתוקף ושללא נזק (נזקי חום וכדומה). בהצלחה וכל טוב. לכל שאלה והתייעצות את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לאחד המרכזים שקרובים לאזור מגורייך.


בת 22 שואלת: #101641
לפני פחות משבוע קיימתי יחסי מין פעם ראשונה בהצחלה הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו והכמיס טיפה ועצרתי אותו ביקשתי שישים קונדום גם אם זאת הפעם ראשונה שלי הוא שם ואחר כך הכניס שוב לא ירד דם ולא כלום הוא גמר בתוך הקומדום ויום למחרת קניתי נורלבו בכל מקרה לקחתי ואחרי יומיים הופיעו לי בחילות וכאבי ראש וסחרחורות עם שחור בעיניים יש מצב שזה בגלל שאני שוב אנמית אני לא יודעת אבל אני מפחדת

תשובה:
שלום לך! קודם כל מזל טוב על הפעם הראשונה, אני מקווה שהיא הייתה עבורך חוויה חיובית ונעימה. חשוב מאד להדגיש שעלייך להשתמש באמצעי מניעה (בדרך כלל קונדום או גלולות) בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין, בדיוק כמו שעשית בפעם הראשונה כך כדאי שתקפידי לעשות גם בפעמים הבאות. לפי התיאור שלך לא נראה שקיים סיכוי שנכנסת להיריון. יש להימנע מכל סוג של חדירה ללא קונדום, גם אם היא לזמן קצר בלבד. אין שום בעיה עם גמירה בתוך הקונדום - לכך הוא מיועד. בחילות, כאבי ראש וסחרחורת עם שחור בעיניים יכולים להיות תופעות לוואי של נורלבו אך גם יכולים להיות קשורים לאנמיה אם את סובלת ממנה באופן כרוני. אם את עדיין סובלת מתסמינים אלו כדאי שתפני לרופא/ה המשפחה שלך.


בת 20 שואלת: #101630
התחלתי לקחת גלולות יאז על מנת למנוע הריון אולם לא חיכיתי לקבלת הווסת אלא פשוט התחלתי לקחת אותם ככה סתם. כמובן בשבועות הראשונים אנחנו עדיין משתמשים בקונדום על מנת למנוע הריון אבל השאלה שלי האם הגלולות אפקטיביות ואכן מונעות הריון למרות שלא לקחתי אותם עם קבלת הווסת? שאלה נוספת, בעקבות החששות הקשורות לגלולות חבר שלי גמר בפנים ובאותו היום לקחתי פוסטינור, אני עדיין ממשיכה לקחת גלולות מאז... האם זה אמור לשנות משהו מבחינת קבלת המחזור? אני אקבל אותו כשתיגמר החפיסה כצפוי או שהוא יבווא מוקדם יותר בגלל הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! בדרך כלל ממליצים להתחיל את החפיסת הגלולות ביום הראשון של הוסת, אך גם אם התחלת אותה בשלב אחר במחזור החודשי את מוגנת לאחר שבועיים של נטילת הגלולות. אם את לוקחת את הגלולות באופן קבוע את צפוייה לקבל את הוסת כשתסיימי את החבילה, ללא קשר לנטילת הפוסטינור. המשיכי להקפיד על שימוש קבוע באמצעי מניעה בזמן שאת פעילה מינית. כל טוב!


בן 26 שואל: #101145
דחוף!! אני וחברה שלי שכבנו, גמרתי בפנים ושמתי לב שאין הרבה זרע בתוכו כמו תמיד ,בדקתי עם הוא נקרע או משהו אין כלום אפילו לא חור,״. השאלה שלי עם יש מצב שזה יצא מלמטה מכיוון הטבעת וזה יכול להכניס אותה להריון? תודה

תשובה:
שלום, קודם כל נוזל הזרע לא יוצא כל פעם באותה כמות, העוצמה והכמות משתנים ולכן לגיטימי שלא הייתה כמות אליה אתה רגיל והסיכוי להכנס להריון הוא נמוך. למרות זאת, במידה ולא שמת את הקונדום כמו שצריך על איבר המין והשארת בחלק העליון של הקונדום רווח, אכן עלול להיות מצב שנוזל הזרע יצא מהחלק התחתון של הקונדום. בכל מקרה, אני ממליצה לקחת ליתר ביטחון את גלולת היום שאחרי- אם עברו פחות מ72 שעות, היא יכולה לקחת פוסטינור ואם עברו יותר אך פחות מ5 ימים היא תוכל לקחת אלה (במרשם של רופא). 14 יום אחרי קיום היחסים תוכלו לבצע בדיקת הריון כדי לוודא שאכן לא נכנסה להריון. אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם לקבלת מידע נוסף או לביצוע יחד איתנו של בדיקת ההיריון. שיהיה בהצלחה.


בת 20 שואלת: #101127
אם אני על גלולות, לקחתי פוסטינור על השבוע הפסקה והייתי אמורה לקבל ווסת יומיים אחרי.. עבר יום מהיומיים שהייתי אמורה לקבל. זה מסוכן?

תשובה:
היי, אני מבינה שמה שאת שואלת זה האם זה בסדר שהמחזור איחר לך לאחר שלקחת פוסטינור. פוסטינור אכן יכול לגרום לשיבושים ואיחורים במחזור, וזה יכול להימשך תקופה גם לאחר נטילת הגלולה. רק חשוב שתזכרי שפוסטינור זה לא אמצעי מניעה לשימוש קבוע אלא גלולה שלוקחים למצב חירום.


בן 16 שואל: #100985
אני וחברה שלי עשינו סקס אנלי והיא לשניה אמרה לי שזה קרוב מידי לכוס אז הפסכנו אני מםחד שזה היה בכוס ואז יכול להיות שהיא נכנסה להריון ואני מפחד לא גמרתי ולא הרגשתי שיצא טיפות אהבה אבל עדיין זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, קודם כל זה טוב שפנית אלינו. במידה ואיבר המין שלך היה בפתח הנרתיק של חברה שלך, אכן קיים סיכוי להריון. גם אם לא הרגשת שיצאו טיפות אהבה, זה לא דבר מאוד מורגש ויוצא כל מהלך קיום יחסי המין. לכן, חשוב שבמידה ולא עברו 72 שעות היא תיקח פוסטינור( כמובן במידה ולא רוצה להיכנס להריון) או "אלה" עד 5 ימים מקיום יחסי המין. בנוסף רצוי לבצע בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי להסיר ספקות. ממליצה לכם להגיע לדלת הפתוחה ולקבל הסבר על אמצעי מניעה ויחסי מין מוגנים. שיהיה בהצלחה.


בת 19 שואלת: #100982
היי קיימתי יחסי מין לפני 4 ימים. אני נוטלת גלולות אך מכיוון שהקאתי פעמיים במהלך החודש העדפתי שיהיה שימוש בקונדום. הקונדום נקרע. אני נמצאת בדיוק בכדורים הלבנים ובדרך כלל אני מקבלת מחזור בכדור הרביעי. החלטתי ליטול פוסטינור כעבור 40 שעות לאחר המקרה כי חששתי. כעת אני צריכה לקבל מחזור אך הוא לא הופיע עדיין והיום אני צריכה להתחיל חפיסה חדשה. מה לעשות? האם יש חשש להריון? לחוצה!

תשובה:
שלום , קודם כל פעלת נכון שהשתמשת בקונדום ושנטלת פוסטינור כאשר הוא נקרע. כאשר המחזור מתעכב, זה נובע פעמים רבות מלחץ של הגוף ולחץ נפשי. סיכוי גבוהה שהמחזור התעכב לך בגלל שאת לחוצה מהסיטואציה ולא בגלל שנכנסת להריון. למרות זאת, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין הלא מוגנים(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתוכלי להסיר את הספקות. את מוזמנת לבוא לעשות אותה בדלת הפתוחה באיזור מגורייך. בנוגע לחפיסה החדשה- את יכולה להתחיל לקחת אותה כרגיל. שיהיה בהצלחה


בת 15 שואלת: #100776
שלום אני וחבר שלי שוכבים בדרך כלל עם קונדום אבל יש לו מידה גדולה שבדרך כלל אין בארץ ולכן לוקח לו יותר זמן לגמור ושנינו זה פחות מהנה אתמול שבנו ללא קונדום ושנינו נהנינו ולפני שהוא גמר הוא הוציא את איבר מינו וגמר בחוץ ולא קרוב לאיבר מין שלי קנינו פוסטינור והתלבטנו אם כדאי לי לקחת בגלל משהו שנקרא "טיפות אהבה" (יש לי יומן שמראה לי מתי המחזור מגיע ואני תמיד מסמנת מתי קיימתי יחסי מין ובכול יום כתוב אם יש סיכוי שאכנס להריון באותו יום כתוב שהסיכוי מאוד נמוך) מה לעשות ? לקחת פוסטינור זה נורא יקר וזה די חבל

תשובה:
שלום רב! מאחר והייתה חדירה ללא קונדום - קיימת יחסי מין לא מוגנים. גם אם הגמירה הייתה בחוץ אכן יש סיכוי להיכנס להיריון מ"טיפות אהבה" (שהן בעצם נוזל שנקרא pre-cum ויוצא מאיבר המין גם במהלך יחסי המין ולא רק בגמירה). כדאי שתקחי פוסטינור למרות המחיר היקר על-מנת לוודא שלא תיכנסי להיריון. בעתיד אל תקיימי יחסי מין לא מוגנים בשום מצב. ניתן היום לרכוש קונדומים במידות גדולות כך שיהיו נוחים עבורכם. אם אתם לא מסתדרים עם השימוש בקונדום את יכולה לפנות לרופא/ה ולהתחיל לקחת גלולות למניעת היריון באופן קבוע. שמרי על הבריאות שלך!


בן 22 שואל: #100737
היי שלום רב! רק לצורך הורדת לחץ! לחברה שלי ולי יש חשש לכך שאולי היא בהריון מהשבוע האחרון לאחר שעם תזמון גרוע היא גם נהיית חולה... המחזור שלה היה אמור להגיע היום אך עוד לא קיבלה... מבחינת אמצעי בטיחות.. היא לוקקחת גלולות באופן קבוע אך לפעמים לא באותו השעה בהבדל של שעתים שלוש אם זאת אפילו בעט גמירה, הגמירה התבצעה בחוץ.... האם יש בכל זאת סיכוי מעבר לאפסי שהיא נכנסה להריון? או שזה סתם הלחץ והחולי שמעקב ומשבש את המערכות בגוף אם זאת הייתי שמח לדעת כמה זמן אחרי מותר לקחת את הגלולה של יום אחרי אשמח לת/שוב מהירה, וחג שממח!

תשובה:
שלום לך! אפשר להיכנס להיריון רק אם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה ולא משתמשים באמצעי מניעה. אם היא נוטלת גלולות באופן קבוע אין סיבה לדאגה. אכן מומלץ מאד להקפיד על נטילה קבועה באותה שעה, אך הבדל של שעה שעתיים בין יום ליום לא אמור לפגוע ביעילות. אי סדירות של המחזור היא לא דבר נדיר בקרב בחורות צעירות, ואני ממליץ שתמתינו בסבלנות מספר ימים להגעת המחזור. את גלולת היום שאחרי ניתן לקחת עד 72 שעות (3 ימים) ממועד קיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב!


בת 19 שואלת: #100403
טוב לפני יום יומיים בערך זה היה אני בתולה .. והחבר שלי ניסינו לשכב והוא החדיר ממש טיפה חצי מהכיפה אפילו לא.. בקיצור אמרתי לו שיפסיק כי כאב לי אז עשינו סוג של סקס אחר הכוונה לחיכוך הוא השכיב את הפין שלו עליו ואני ישבתי על זה והתחלנו לחכך זה בזו כמה פעמים תוך כדי הוא ניסה להעמיד את זה שאני ישב על זה ושוב זה כאב לי אז המשכנו עם החיכוך .. שנייה לפני שהוא גמר הוא אמר לי לקום אז ממש קמתי כזה והוא גמר על עצמו בבטן כזה וכל זה רק מחיכוך ולא מסקס עכשיו כואב לי קצת ממש טיפה כי הוא החדיר בהתחלה ושנינו לא היינו מוגנים לא גלולות ולא קונדום יש אפשרות שאני בהריון? כי לא רציתי לשתות פוסטינור סתם עד כמה שהבנתי זה מזיק מה לעשות תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, כן, לפי הסיפור שלך יש סיכוי להיכנס להריון לכן אני כן ממליץ לקחת פוסטינור. פוסטינור אינו מזיק לגוף, אך הוא כן יכול לגרום לתופעות לוואי זמניות ואחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאמצעי מניעה אחרים כגון קונדומים וגלולות , לכן הוא אמצעי מניעה למקרה חירום בלבד. גם אם אתם רק מתחככים יש סיכוי להיכנס להריון לכן כדאי להשתמש בקונדום גם במקרה הזה. בנוגע לפעם הראשונה, זה נשמע שאתם פתוחים אחד עם השני וקשובים שזה מעולה!. על מנת להפחית את הכאב בפעם הראשונה אפשר לעשות כמה דברים: 1. כמו שהתחלתי חשוב להיות קשובים ואתם כבר שם אז מעולה!. :) 2. אווירה מאוד משפיעה, עדיף להיות בטוחים שיש לכם פרטיות ללא חשש להפרעות או דאגות. 3. חשוב להתחיל במשחק מקדים ארוך ומושקע על מנת להכין את הגוף לקראת החדירה, שהאיבר המין יהיה רטוב ומגורה. (ניתן ע"י מין אורלי או מגע וחדירה של אצבעות). 4.אמרת שניסיתם חדירה שאת למעלה וזה פחות מומלץ, אני ממליץ לכם להתחיל בתנוחה המסיונרית (שאת שוכבת על הגב) כדי להקל על החדירה, אך הבן זוג צריך להיות קשוב אליך ולחדור לאט ובקצב שלך. 5. החדירה היא לא המטרה ביחסי מין היא רק חלק קטן מהם לכן הכי חשוב להתמקד בהנאה שלכם ולא בחדירה עצמה!! בהצלחה.


בן 22 שואל: #100285
ישלי שאלה אני וחברה שלי קיימנו יחסים בלי אנצעי מניעה עכשיו טיפה גרמתי בפנים והשאר בחוץ ואז ישר קניתי פוסטינור ועכשיו היא אמרה לי שהיא אמורה לקבל מחזור באותו שבוע ששכבנו היא לקחה את הגלולה שעה אחרי הקיום יחסים ואחרי כמה ימים היא הרגישה כאבים של מחזור כאלה וגם פעם אחת הקיאה ועכשיו היא אמרה לי שהיא קיבלה מחזור האם זה באמת מחזור או שזה הדימום מהתופעות לוואי של הכדור ??? תודה רבה

תשובה:
שלום לך! בנוגע לדימום של חברה שלך - קשה לדעת בוודאות ממה הוא נוצר. פוסטינור אכן יכול לגרום לדימום, הקאות ובחילות ותופעות לוואי שונות. מצד שני, ייתכן וחברתך קיבלה מחזור. אפשרות נוספת (במידה וקיימתם יחסי מין בפעמים הראשונות שלה) הוא קריעת קרום הבתולין או פצע כלשהו בנרתיק. מעבר לכך, חשוב שתדעו שגם מהטיפות המעטות שבגמירה, ואפילו לפני הגמירה עצמה ניתן להכנס להריון. לא מומלץ לקחת סיכונים נוספים וכדאי לכם לחפש את אמצעי המניעה שיתאים לכם. אתם מוזמנים לבוא לדלת ולשמוע על כל האפשרויות!


בת 15 שואלת: #99799
אם אני לא טוחה שאני בהריון עדיין אפשר לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום, גוללת היום שאחרי, פוסטינור, אפשר לקחת עד 72 שעות שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים ובנוסף, יש גלולת היום שאחרי בשם 'אלה' שהיא יעילה ל 120 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. אם את בטוחה שקיים חשש לכניסה להיריון את יכולה לרכוש אותם באחד מבתי המרקחת. אפשרות נוספת היא לבצע בדיקת הריון ביתית 14 ימים לאחר איחור המחזור. את מוזמנת להתקשר לדלת הפתוחה על מנת להתייעץ איתנו :)


בן 16 שואל: #99720
האם כדי לקחת פוסטינור במצד ל אי ודאות ?

תשובה:
שלום לך! השאלה שלך לא כלכך ברורה לי כי חסרים בה פרטים ובעיקר תיאור של המקרה שבנוגע אליו אתה חושב שיש צורך לקחת פוסטינור. פוסטינור, גלולת היום שאחרי, היא תרופה שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין על-מנת למנוע היריון לא רצוי. יש צורך לקחת פוסטינור רק לאחר יחסי מין שכללו חדירה של איבר מין של בחור לאיבר מין של בחורה, או מגע של זרע באזור איבר המין של בחורה, והיו לא מוגנים - ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. הבחורה צריכה לקחת את הפוסטינור כדי למנוע היריון, וניתן להשיג את התרופה בכל בית מרקחת וללא מרשם רופא. אם אתה מעוניין לקבל מידע נוסף תוכל לכתוב כאן שאלה מפורטת יותר או ליצור עמנו קשר טלפוני. בהצלחה


בת 17 שואלת: #99714
אני בת 17 ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין. התחלתי לקחת גלולות מינס לפני כ-13 ימים, ובגלולה ה-7 הגלולה נפלה לי ולא מצאתי אותה אז לקחתי את הגלולה של היום למחר לאחר כמה שעות. אתמול אני וחבר שלי שכבנו והוא גמר לי בפנים... אני ממש ממש ממש חוששת מהדבר, מה אני צריכה לעשות?:

תשובה:
היי, אשמח שתסבירי לי שוב כדי שאוודא שהבנתי נכון- לא לקחת גלולה ביום השביעי ואת השמינית לקחת קצת לפני הזמן, בין יום 7 ל-8? כלומר לקחת רק גלולה אחת בשביל יומיים או שהבנתי לא נכון? אם הבנתי נכון ולא לקחת גלולה מעל 12 שעות מהזמן שאת אמורה לקחת אז את לא לגמרי מוגנת, במיוחד כשמדובר בחפיסה ראשונה. אם זה המצב, אתם יכולים לקנות גלולה של היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו בבית מרקחת) כדי למנוע הריון לא רצוי. אם תרצו עוד ייעוץ לגבי אמצעי מניעה אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה אליכם. אם לעומת זאת פשוט לקחת כמו שאמורים, גלולה אחת כל יום, אז את מוגנת ופשוט תצטרכי לקחת ביום האחרון מחפיסה אחרת ולהפוך אותה לחפיסה של אקסטרות למקרה ששוב תיעלם גלולה.


בת 18 שואלת: #99286
היי, לפני 3 ימים שכבתי עם חבר שלי , ללא אמצעי מניעה . הוא הכניס לי מאחורה (אנאלי) ולא היינו עם קונדום . הוא גמר לי בפנים מאחורה .אבל כשסיימנו שמתי לב שכל אזור איבר המין שלי מלא בזרע .. נלחצתי וקנינו מיד פוסטינור , לקחתי אותו פחות משעה אחרי הסקס . קמתי בבוקר וכל הידיים שלי היו נפוחות , היה לי גירווי בידיים וגרד . מהידיים זה התפשט לישבן , לרגליים ולכתפיים . זה לא גרד בצורה חמורה אבל זה נראה כמו פריחה , רציתי לדעת אם זה נורמלי ומתי זה יעבור לי ? אצטרך ללכת לרופא שיבדוק אותי ? ואם כן איך עושים זאת בדיסקרטיות ? תודה מראש

תשובה:
הי לך, טוב מאוד שהייתם אחראים. התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי נדירות של ה"פוסטינור" רשום גם בעלון לצרכן. גשי לרופא המשפחה בהקדם לייעוץ. מאחר ואת מעל גיל 18 אין בכך בעיה, אבל אל תחכי וגשי לרופא בהקדם.


בת 19 שואלת: #98897
שלום, לפני שבועיים ביום שישי, התחלתי חפיסת גלולות חדשה אחרי הפסקה של 7 יום כמו שיש בגלולות שאני לוקחת מליאן. יום שבת שחכתי לקחת גלולה וחבר שלי גמר בפנים. יום אחרי לקחתי נורלבו(פוסטינור), זאת אומרת ביום ראשון .. ועברו כבר שבועיים ועד עכשיו לא התחיל לי דימום של אחרי פוסטינור כי תמיד יש. יש סיבה לחשוש ,??? וגם , כשקיימנו יחסי מין בשבת השעה הייתה בערך 5 , ויום למחרת לקחתי גלולה בשעה 7 וחצי בערב. זה פוגע ביעילות ? אני ממש מפחדת ואני בבסיס ואין לי איך לקנות בדיקת הריון ...

תשובה:
שלום לך, קודם כל אין לך מה לחשוש בנוגע לכך שלא היה דימום אחרי הפוסטינור, זוהי תופעת לוואי אשר לא חייבת לקרות. בנוסף, בנוגע לגלולה- את אמורה להמשיך לקחת כרגיל את הגלולות אחרי לקיחת הפוסטינור, זה לא פוגע, כך צריך לנהוג כדי שהגלולות ימשיכו להיות יעילות. אינני יודעת מתי את אמורה לקבל מחזור אך כרגע כל עוד אין בעיה או איחור במחזור אין לך מה לחשוש. מעבר לכך, כל הכבוד על כך שאת אחראית לגופך ולוקחת גלולות. עם זאת, כאשר את שוכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בנוסף לגלולות למשך שבוע (ואם שכחת 2 גלולות- שבועיים), על מנת למנוע היריון בצורה הבטוחה ביותר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98843
בקשר לשאלה הקודמת שלי #98841 החברה שלי קיבלה היום מחזור, לאחר 21 יום, הבנתי שזה תקין אבל הבעיה היא שזה פעם ראשונה שזה ככה. יורד לה כמות יותר גדוחה של דם ובדיוק לפני שבוע היא לקחה פוסטינור, יש קשר בין הדברים?? איך אני שולל כניסה להיריון?? (ביום רביעי היה מגע מיני אבל רק עם אצבעות, לא עם חדירה של איבר המין {אולי היה על האצבע שלי זרע אבל כמעט בטוח שלא}) אני ממש בלחץ מזה, אשמח לתשובה דחופה בנושא ומה אני צריך לעשות בשביל לשלול היריון!!

תשובה:
היי, קבלת מחזור היא אישור לכך שאין הריון! יכול להיות קשר בין דימום מוגבר ללקיחת פוסטינור מכיוון שזוהי גלולה עם כמות הורמונים גדולה שיוצרת קצת שינויים כתופעת לוואי בגוף (אין מה לחשוש, זה לא מסוכן וזה יעבור כשהגוף יחזור לשגרה שלו). לא נשמע שיש לכם סיבה לחשוש מהריון בכלל ולכן אתה יכול להיות רגוע!.. אם אתם עדיין לחוצים ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאין הריון, את הבדיקה אפשר לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם בלי מרשם רופא. בהצלחה :)


בן 16 שואל: #98644
היי, אני וחברה שלי שכבנו, היינו עם קונדום, לא גמרתי בכלל, למחרת היא הביאה לי ביחד וגמרתי על הסדין, יכול מאוד להיות שנגעתי בזרע ועד נגעתי לה בפות, יום למחרת הבאתי לה פוסטינור, צריך לדאוג? יש ממה לדאוג? היא בהריון? יש לה כאבים בבטן ודימום קל, בחילות, והמחזור שלה הוא עוד שבועיים.. מה אני צריך לעשות בשביל לדעת בוודאות שהיא לא נכנסה להריון? (שוב אני אומר: היינו עם קונדום, הוא לא נקרע, לא גמרתי בפנים, רק גמרתי על הסדין ואולי יש סיכוי קטן שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות) אשמח לתשובה דחופה!!! (היא לקחה את הפוסטינור לאחר 32 שעות)

תשובה:
הי לך, כל הכבוד על הפנייה ועל ההתעניינות והרגישות כלפי חברה שלך. שמחה לשמוע שאתם הייתם מוגנים ולגבי השפיכה על הסדין אני יכולה להרגיע שזרע לא שורד "בחוץ" ולכן אין חשש להריון. אם היה לך זרע טרי על היד ומיד נגעת לה בפות, אז עלול להיות חשש להריון ולכן טוב שנזהרתם והיא לקחה פוסטינור. הדימום, כאבים הבטן והבחילות הן תופעות של לקיחת הפוסטינור (תמיד תקראו את העלון לצרכן לפני שאתם נוטלים תרופה כלשהי כי זה רשום שם). ייתכן והווסת הבאה לא תגיע במועד שאמורה להגיע כי הפוסטינור גם משבשת את המחזוריות החודשית ולכן ייתכנו שיבושים וגם הווסת יכולה להגיע כשבוע לאחר המועד. סה"כ נשמע שעשיתם כל שביכולתכם בכדי למנוע הריון ושהסיכוי להריון אינו גבוה אבל תהיו עם יד על הדופק. שבוע טוב, אנחנו כאן בשבילכם


בן 18 שואל: #98272
אני וחברה שלי שכבנו ללא קונדום לצערי, אך לא גמרתי בפנים ולא בכלל בגלל שהאקט נקתע. השאלה היא האם ללכת לקנות פוסטינור, מה ההשלכות של הגלולה על התפקוד המיני עם בת הזוג שלי. ובכללי מה דחיפות המצב לאור הנסיבות. תודה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, כל כניסה של הפין שלה לפות שלה מסכן אותה בהריון, ללא קשר לגמירה שלך. היא הייתה צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום, אבל אני משערת שכבר עברו 72 שעות. הגלולה אינה משפיע על התפקוד המיני של חברה שלך בכלל וגם לא על הבריאות או הפוריות שלה. הגלולה משבשת את המחזוריות החודשית בלבד. בכל מקרה, שהיא תעשה בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא שאינה בהריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #98230
ביום שלישי שכבתי עם מישהו בפעם הראשונה, ירד לי ממש הרבה דם והקונדום נקרע באמצע אבל הוא המשיך. בכל מקרה יום אחרי לקחתי פוסטינור ויש לי דימום ממש כבד עד עכשיו, חייבת לציין שגם לפני שלקחתי את הגלולה עדיין ירד לי דם אבל זה החמיר בקטע שזה כמו מחזור ואני ממש מודאגת. זה אמור להיות ככה ? מה אני אמורה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת פוסטינור. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. הדימום יכול להיות מהכדור אבל גם מיחסי המין בפעם הראשונה. אין לך מה לדאוג. דימום עד 14 ימים לאחר פוסטינור הוא תקין. המתיני בסבלנות. עשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הפוסטינור. ת מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נוכל גם לייעץ על אמצעי מניעה ועל שימוש נכון בקונדום כך שהוא לא יקרע. כל טוב


בת 21 שואלת: #98074
את הבדיקה עשיתי ב 17.7

תשובה:
היי, אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור היא דימום כפי שתיארת שקרה ובנוסף שיבוש במחזור החודשי. חשוב לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר השימוש הגלולה, כפי שתיארת שעשית. לכן, איחור במחזור כפי שתיארת הוא טבעי ולא נראה שיש חשש ממשי להריון. מעבר לכך, נמליץ לך להגיע לסניף "דלת פתוחה" הקרוב לאיזור מגוריך על מנת לקבל מידע בנושא אפשרויות אמצעי מניעה ולקביעת תור לרופאת נשים להתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #98023
שלום, שכבתי עם חבר שלי בערך לפני שבוע בלי אמצעי מניעה ולקחתי פוסטינור מייד אחרי זה. לפני שלושה ימים שכבנו שוב והקונדום נקרע אז המשכנו בלי והוא גמר בחוץ. יום אחרי זה קיבלתי מחזור אך אני חוששת שזה בגלל התופעות לוואי של הגלולה שלקחתי. שמעתי שהזרע יכול לחיות כמה ימים בתוך הרחם לכן יכול להיות שאני אסיים מחזור ואז אכנס להריון. אני מתלבטת אם לקחת גלולה עכשיו.. מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אבל חבל שלא השתמשתם באמצעי מניעה מראש. את אכן צריכה לקחת עוד כדור ולצערי לא ענינו לך בזמן אז איני יודעת אם לקחת או לא. בכל קמרה, הדימום הוא תופעת לוואי של הכדור. עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מסיחי המין הלא מוגנים השניים. במהלך השבועיים הללו, אל תקיימו יחסי מין בכלל. מדוע אינכם משתמשים באמצעי מניעה? נשמח מאוד שתבואו אלינו לשיחת ייעוץ על בחירת אמצעי מניעה שמתאים לכם וגם לעשות איתנו בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 23 שואלת: #97995
שלום לכולם אני בת 23 קיימתי יחסי מין עם הבן זוג שלי והוא גמר לי טיפה בפנים.. הוא אמר לי לקחת פוסטינור מה הסיכוי שאני בהריון? ואם פוסטינור זה כמו הפלה?

תשובה:
שלום לך, כל יחסי מין לא מוגנים, בהם הפין נכנס לפות שלך, מסכנים אותך בהריון ולכן עליך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום. איני יודעת אם עברו כבר 72 שעות, אבל יש גם כדור שנקרא "אלה" שהוא עם מרשם מרופא/ה, והוא יעיל עד 120 שעות מיחסי מין לא מוגנים. חשוב מאוד שתקחי את הכדור הזה ובעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. ולא, זה אינו כדור הפלה. זה כדור שמכיל פרוגסטרון בלבד והוא דוחה את השחרור של הביצית מהשחלה לחצוצרה. כל טוב


בת 16 שואלת: #97968
שלום,אני וחבר שלי שכבנו שבוע שעבר ללא קונדום נלחצנו ויישר הלכנו לקנות את גלולת היום שאחרי (נורלבו) אגב הוא לא גמר בפנים אבל בכל זאת כדי להסיר כל ספק.. שכבנו שום אחרי אך עם קונדום והוא הפעם גמר בפנים רציתי לשאול שלוש שאלות 1- האם זה ששכבנו אחרי לקיחת הכדור יישר מפחית את ההשפעה שלו ?2- האם יש סיכון מסויים בזה שהוא גמר בפנים עם קונדום? ו-3האם אני צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר לקיחת הגלולה ואם כן איפה אפשר לעשות בלי ידיעת ההורים ?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת נורלבו. ואכן, לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן היית צריכה לקחת את הכדור. כל כניסה של הפין שלו לנרתיק שלך מסכן אותך בהיון ולכן זה לא אמצעי מניעה יעיל. אם הוא היה עם קונדום ביחסי המין בפעם השניה, והיה בו שימוש נכון, כלומר, הוא שם אותו מתחילת החדירה ויצא ישר לאחר שהוא גמר, הוא לא נקרע והקונדום היה בתוקף, אז אין סיכוי להריון. ולא, הכדור לא משפיע על יחסי המין השניים. את צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 15 שואלת: #97920
שלום , אני וחבר שלי שכבנו מספר פעמים ופעמיים מתוכם בהפרשים קצרים לקחתי את הגלולה נורלבו כי הרגשנו שיש סיכון מכיוון שעשינו את זה ללא קונדום לאחר תקופה של בערך חודשיים עשינו את זה שוב ולקחתי את הגלולה בפעם השלישית למרות שידעתי שזה גלולה שלא לוקחים בתדירות כזאת גדולה ושיש סיכון, מאז התחילו לי כאבים כל פעם שאני עושה פיפי ובנוסף הריח של הפיפי חזק יותר וגם כל פעם שאנחנו עושים סקס אני מדממת מאיבר המין רציתי לשאול אם כל זה קורה בגלל הגלולות או שיש סיבה אחרת ?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אפשר לקחת את הכדור הזה כמה פעמים שאת רוצה, אבל זה לא בהכרח יגן עליך מפני הריון וזה גם יקר. גלולות קבועות למניעת הריון מונעות הריון ביעילות גבוהה בהרבה וגם לא משבשות את המחזוריות החודשית כמו אמצעי מניעה לשעת חירום (נורלבו). אבל מה שכן, אין סיכון בשימוש חוזר בנורלבו ואין לך מה לדאוג לבריאות שלך. יכול להיות שהדימום הוא בגלל הכדור ויכול להיות שיש לך דלקת בשתן או דלקת בנרתיק. בנוסף, אם החדירה נמשכת למעלה מחמש דקות אז הנרתיק שלך מתייבש והעור נפצע ומשם יכול להיות הדימום. בנוסף, אם הוא נכנס אליך כשאת לא מספיק רטובה, גם יכול להיות שהעור נפצע. הקשיבי לגופך ותימנעו מחדירה ממושכת שגורמת לך לדמם. סקס אמור להיות נעים ולא פוצע או מכאיב. כל טוב


בת 17 שואלת: #97783
שבוע שעבר ביום ראשון לקחתי פוסטינור ועכשיו יש לי דימום בצבע חום לגמרי ולפעמים קצת אדמדם.. קיבלתי מחזור ב19.6 לכן לא הגיוני שזה מחזור.. זה נורמאלי? זה בגלל הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך, זו אכן תופעת לוואי מהפוסטינור ואין לך מה לדאוג. עד 14 ימים של הכתמה דמית לא סדירה, זה תקין לחלוטין. עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב


בת 21 שואלת: #97887
היי. קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפניי יומיים ורק היום אני לקחתי פוסטינור (פוסטינור בפעם השנייה). רציתי לדעת אם הכדור עדיין ישפיע אחריי יומיים ?

תשובה:
שלום לך. החלטתך לקחת פוסטינור לאחר יחסים לא מוגנים, היא מאוד נכונה! פוסטינור ניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסים לא מוגנים, אז לקחת בטווח הזמן הנכון. בכל מקרה, עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. כל טוב.


בת 21 שואלת: #97613
שלום, בד"כ אני משתמשת במדבקות EVERA, הייתי אמורה להחליף מדבקה אבל שכחתי לשים אחת וקיימנו יחסי מין לא מוגנים בערך 20 שעות אחרי שהורדתי את המדבקה הקודמת. אני מתכננת לקנות והשתמש בפוסטינור בהקדם האפשרי. בינתיים בשניה שנזכרתי (בערך 4 שעות לאחר קיום היחסים) שמתי מדבקה. האם פוסטינור זה הצעד הנכון? האם זה בסדר שבזמן הזה יש עליי מדבקה? כמה זמן צריך לחכות עד שיהיה שוב בטוח לקיים יחסי מין עם בן זוגי. תודה רבה.

תשובה:
שלום לך, את אכן צריכה ליטול אמצעי מניעה לשעת חירום (פוסטינור/נורלבו). טוב עשית ששמת מדברה. עשי את שניהם: קחי את הגלולה ושימי את המדבקה. תוכלי לקיים יחסי מין ללא קונדום לאחר שבועיים מנטילת הפוסטינור. כל טוב


בת 16 שואלת: #97387
זה הגיוני שלאחר לקיחת פוסטינור איני מרגישה הבדל? מה הסיכוי שהפוסטינור לא ישפיע?

תשובה:
שלום לך, לא כולן מרגישות תופעות לוואי מפוסטינור. אין חובה שיהיו לך תופעות לוואי. היעילות של פוסטינור מתחילה מ90% והאחוזים יורדים ככל שמתרחקות משעת קיום יחסי המין בשעת הנטילה. בכל קמרה עליך לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 18 שואלת: #97235
אני י וחבר שכבנו בפעם הראשונה ואנחנו בהתחלה בלי קונדום לנסות להעמיד אותו ואז שהוא עומד הוא שם מהר קונדום ולאחר 10 דקות גומר,השאלה שלי היא אם אני יכולה להיכנס להריון מזה שהוא מנסה להעמיד אותו?הוא לא גמר בכלל בכל הזמן שהוא ניסה,הוא אמר שיצאה לו טיפת של פיפי אבל אפילו לא טיפת אהבה והוא לא גמר. לפני ארבעה ימים שכבנו ופחדתי שהוא גמר אז לקחתי מהר פוסטינור ואתמול שזה קרה שוב פחדתי שוב שהוא גמר למרות שהוא לא ורציתי לקחת אבל לא לקחתי כי אמרו שזה מסוכן. כואבת לי הבטן והציצים שלי מאוד רכים,המחזור שלי צריך להגיע ב29 אין סיכוי שאני בהריון?אין לי הפרשות כבר יומיים

תשובה:
שלום לך, אני קוראת מהשאלה שלך שאת מאוד מודאגת ויש לי מספר תשובות לתת לך לשאלתך. כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להריון. טוב שלקחת את הפוסטינור כי זה בהחלט מצמצם את הסיכון מאותה הפעם ששכבתם בלי קונדום. הפוסטינור לא מסוכן לקחת במידה ויש חשש להריון אבל יחד עם זאת לא משתמשים בו כאמצעי מניעה. חשוב שתדעי שייתכן שהמחזור שלך יאחר או יקדים בגלל התופעות לוואי של הפוסטינור וכמו כן גם כאבי הבטן והשינוי בחזה יכולים להיות ממנו. לכן אני ממליצה לך בכל מקרה אם עברו שבועיים מקיום יחסי המין לעשות בדיקת הריון ולשלול הריון. אני רוצה להתייחס לקושי של החבר שלך להעמיד את האיבר מין שלו עם הקונדום. את מתארת שאלו הפעמים הראשונות שלכם וזה טבעי שתחוו מצבים שאולי לא נוח בהם. אני יודעת ממה שכתבת שאת מבינה את החשיבות של קונדום למניעת הריון (ואני מוסיפה גם מחלות מין). יש דרכים רבות שאפשר לנסות להעמיד את האיבר מין בלי ליצור כל הרבה מתח בשבילך. אפשר אוננות משותפת או מין אורלי או כל דבר שיגרום לכם הנאה ללא מתח. תזכרי שהגוף שלך חשוב לך, ואני ממליצה לך גם לשוחח על כך עם החבר שלך. את מוזמנת לפנות לדלת פתוחה בכל שאלה ויעוץ נוסף, אפשר להתייעץ איתנו על אמצעי מניעה ,תוכלי אם תרצי גם להגיע לסניף הקרוב לביתך לבצע בדיקת הריון. כל טוב.


בת 17 שואלת: #96913
היי, לקחתי גלולת היום שאחרי לפני 6 ימים 2.6 ויומיים אחרי התחיל לרדת לי דם ב4.6 ועד עכשיו יורד לי 8.6 אבל יש לי כאבי מחזור ואני לא יודעת אם זה מחזור או לא.. מה אני עושה? אני צריכה לקבל מחזור בסוך החודש אולי זה הקדים לי בגלל הגלולה?

תשובה:
שלום לך, גלולת היום שאחרי פעמים רבות משנה את זמן הוסת (מחזור), יכול להיות שהוסת הקדימה לך בגלל הגלולה. בכל מקרה מאחר והגלולה של היום שאחרי לא מונעת ב 100% הריון אני מאוד ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שבועים מיום נטילת הגלולה כדי לשלול הריון. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה אליך ולבצע את הבדיקה אצלנו ביחד עם אחת היועצות. כל טוב


בת 17 שואלת: #96751
היי שוב , אני השבוע הייתי אצלכם בסניף בתל אביב בשביל לקחת פוסטינור . עברו 4 ימים מאז שלקחתי את הפוסטינור , יום אחרי שלקחתי פוסטינור היו לי הפרשות כאלה מוזרות ואחרי יומיים הן הסתיימו . עכשיו (אחרי 4 ימים מלקיחת הפוסטינור) התחילו לי הפרשות חומות כהות מאוד ואני אמורה לקחת מחזור רק בסוף החודש הזה (יוני) ואין לי בכלל תופעות של מחזור ואני ממש לא יודעת מה זה , יכול להיות שאני בהריון ? , כשבאתי לסניף שלכם אמרתם לי לא לקיים יחסי מין במשך שבועיים ולא התקרבתי לזה בכלל כל ה4 ימים האלה מאז הפוסטינור , מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, כותבת לך המנהלת של סניף תל אביב.... ההפרשות הללו נשמעות כמו תופעות הלוואי של הכדור ואין לך מה לדאוג. אני מבינה שאת בלחץ, אבל אין לך כרגע ממה להילחץ. מה שכן, חשוב שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור, כדי לוודא שאינך בהריון. כרגע כל שנותר לעשות הוא לחכות שיעברו שבועיים. אחרי זה תעשי בדיקת הריון. תרגעי. תנשמי עמוק. אנחנו כאן איתך לכל דבר. כל טוב


בת 17 שואלת: #96631
היי, לקחתי פוסטינור לפני כפחות משבוע על מנת להסיר את החששות ואחרי 4 ימים קיבלתי מחזור ואני רק לפני שבועיים סיימתי את המחזור הקודם (אני מקבלת כל חודשיים בערך) בקיצור ממש מוזר , האם יש סיבה לחשוש ? אשמח אם תפרטו לי יותר בעיניין למה זה קרה ומה זה אומר זאת הפעם הראשונה שלי ואין לי את מי לשאול תודה :)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הדימום שיקבלת הוא תופעת לוואי מהפוסטינור. זה תקין ואין לך מה לאדאוג. מה שכן, את עדיין צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי לוודא שאינך בהריון. בנוסף, הדימום החודשי הרגיל שלך עלול להשתשבש ולכן לא בטוח מתי תקבלי את הווסת האמיתית שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96563
אני וחבר שלי שכבנו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור וזה הפעם השלישית שלקחתי השנה ואחרי יומים שלושה היה לי מחזור ויום אחרי שהוא נגמר שכבנו שוב עם קונדום והכול אבל אני כבר חודש וחצי לא מקבלת מחזור ועשיתי שתי בדיקות ושתיהם יצאו שליליות האם קיים סיכוי שאני בהריון?

תשובה:
היי! קודם כל אני רוצה להרגיע אותך כי לפי הסיפור שאת מספרת לא נשמע סביר שאת בהיריון. אם לוקחות פוסטינור לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים הסיכוי להיריון נמוך מאד. גם שתי בדיקות ההיריון שעשית (אני מניח שאלו בדיקות שרכשת בעצמך) שיצאו שליליות מקטינות את הסיכוי שאת בהיריון. לא ציינת האם המחזור החודשי שלך סדיר בדרך כלל, אבל זו יכולה להיות סיבה לכך שאת מאחרת בשבועיים. בכל מקרה, אם את רוצה להיות בטוחה במאה אחוז, וכמובן אם המחזור החודשי שלך לא יגיע, את יכולה לפנות לרופא/ה ולבצע בדיקת היריון בבדיקת דם. מעבר לכך, נשמע שאת לא מקיימת יחסי מין לא מוגנים באופן שכיח. פוסטינור היא אמנם תרופה טובה אבל היא פחות יעילה מאמצעי מניעה אחרים כמו גלולות או קונדום. בנוסף, אם את מקיימת יחסי מין ללא קונדום עם בני זוג שונים את עלולה להידבק במחלת מין. כדאי מאד שתתחילי להשתמש באמצעי מניעה קבוע וטוב, לרוב זה קונדום או גלולות. אם את מעוניינת לקבל עוד פרטים לגבי האפשרויות האלו אני מציע לך לקרוא עוד באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית. שמרי על עצמך!


בן 16 שואל: #96485
שלום , מתחנןן תענו לי מהר אני מפחד , מאחר ונקרע קונדום , חברה שלי עשתה בדיקת ביוץ כדי שלא תיקח פוסטינור סתם ככה ,ויצא שלילי , ואז פתאום 3 ימים אחרי היום שבו נקרע הקונדום הופיעו לה טיפה או שתיים קטנטנות של דם , האם זה מעיד על השתרשות ? זה נורא מלחיץ אותי עד כדי כך שאני לא מסוגל לישון בלילה

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הלחץ שאתה נתון בו. מצב של חשש מפני הריון לא רצוי הוא אכן מבלבל ומפחיד. אני מבינה שכבר חלפו יותר משלושה ימים בהם ניתן לקחת פוסטינור, אך איני מבינה משאלתך כמה ימים עברו מהיום בו קיימתם יחסי מין והקונדום נקרע. המלצתי החמה היא שתתקשרו היום לסניף דלת פתוחה בתל אביב 03-5101511, בין השעות 14:00-18:00 ולספר בדיוק את השתלשלות האירועים. אל תחששו! אנחנו כאן בשבילכם לאורך כל הדרך. ממתינות לשיחתך! כל טוב.


בת 22 שואלת: #95880
היי לכן מקווה שהתשובה תהיה זריזה קיבלתי מחזור לפני כחודש... קיימתי יחסים לא מוגנים ולקחתי מיד אחרי פוסטינור אחרי שבוע וחצי שבועיים התחיל לי דימום לא מוסבר.. בינוני כזה ונפסק אחרי שלושה ימים בערך שזה בערך גם הזמן של המחזור שלי לאחר מכן קיימתי יחסים והוא לא גמר בפנים. האם יש סיבה לדאגה? כי אני מאוד מבולבלת מהמחזור האחרון והדימום האם זה בעקבות הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך יקרה. טוב שפנית אלינו. הדימום אותו חווית הוא כנראה כתוצאה מלקיחת הפוסטינור ואין לך ממה לחשוש. יחד עם זאת, פוסטינור לא מהווה תחליף לאמצעי מניעה ולכן יש לעשות שבועיים לאחר לקיחתו בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאכן אין הריון. האם עשית בדיקה? כמו כן, כתבת שאחרי שנגמר הדימום קיימת שוב יחסי מין, עם כניסה של פין לפות בלי אמצעי מניעה וזה גם לצערי, מעמיד אותך בפני סיכוי להריון. תדעי שבכל כניסה של פין לפות, בלי אמצעי מניעה יש סיכוי להריון! גם אם הגבר לא גומר בפנים, יש לו טיפות מקדימות שיוצאות עוד לפני הגמירה ( ולא בהכרח מרגישים או רואים אותן) וגם הן יכולות לגרום להריון. לפיכך, מה שאני ממליצה לך לעשות זה לגשת ולעשות בדיקת הריון ביתית ( בתנאי שעברו שבועיים מהמגע המיני הלא מוגן שקיימתם) ולוודא שאת לא בהריון. אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך, את יכולה לעשות אצלנו את הבדיקה בחינם, ללא ידיעת הורים ובליווי יועצת. כמו כן אנחנו נשמח לשוחח איתך על השימוש באמצעי מניעה ולנסות להתאים עבורך את אמצעי המניעה הטוב ביותר כדי שתוכלי לקיים יחסי מין מוגנים, בטוחים ומהנים ולא להיות במצבים דומים שוב בעתיד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95812
אני וחבר שלי שכבנו למרות שאני עם גלולות עלה לי חשד שאכנס להריון שהוא גמר בפנים , פחות מ12 שעות לקחתי פוסטינור שבוע לאחר מכן זה היה עם קונדום והוא ניקרע ואני ידעתי שאני לא מוגנת ביגלל שלקחתי פוסטינור אז לקחתי שוב , אני משתמשת בגלולות של מינס והגעתי לגלולות הלבנות ולא קיבלתע מחזור , אני נורא דואגת מיזה

תשובה:
שלום לך, מכיוון שאת לוקחת גלולות מינס באופן קבוע, אין סיכוי להריון ונטילת הפוסטינור לא הייתה נחוצה בכלל. עם זאת, זה לא מסכן אותך אז אל תפחדי מזה. את לא מקבלת דימום בגלל הפוסטינור. זה משבש את המצב ההורמונלי שלך ולכן אין דימום. תרגעי. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל. כל טוב


בת 24 שואלת: #95343
היי, אתמול בלילה שכבתי עם חבר שלי עם קונדום כשאני למעלה, בסוף האקט בדיוק הוא גמר יצא בטעות החוצה וישר חזר ואז כשיצא ממני ראינו איבר חשוף ולא ברור הקונדום אני חושבת היה מלופף סביבו ולא ברור האם אחרי שיצא ממני וחזר בנקודה זו אולי הקונדום החליק ואז נכנס אלי חשוף? האם כדאי לקחת פוסטינור? רוב הנוזל ראינו היה בקונדום אבל עדין לא כל כך ברור אם זה נכנס גם אלי, ישר רצתי למקלחת לשטוף אין לי מושג אם זה עוזר בכלל.. אני 10 ימים לפני מחזור

תשובה:
שלום לך. מאחר וקשה לקבוע האם התבצעה כניסה של הפין אל הפות ללא קונדום, אני חושבת שרצוי שתיקחי פוסטינור או נורלבו. גם אם רוב נוזל הזרע נאסף בקונדום, עדין ייתכן וחלק נכנס לנרתיק. רחצה אחרי יחסי מין אינה עוזרת במניעת הריון. ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי עד 72 שעות מהמגע המיני הלא מוגן. שבועיים לאחר נטילת הגלולה, עליך לבצע בדיקה לגילוי הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. נשמח להמשיך ולייעץ לך גם באופן טלפוני ואת מאוד מוזמנת להתקשר. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95243
בנוסף לא חויתי שום תופעות לוואי כמו דימום,שלשול, כאבים וכו

תשובה:
שלום לך. אינך צריכה לדאוג בשל כך, הופעה או אי הופעה של תופעות לוואי אינה קשורה ליעילות הנורלבו. יתר שאלותייך נענו. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95242
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסים ללא חדירה. הוא היה עם קונדום, ולפני שעוד הספיק לגמור שמנו לב כי הקונדום נקרע, למחרת בבוקר ישר שתיתי את גלולת הנורלבו. (בשל טיפות האהבה שיכול להיות שיצאו בזמן האקט) כרגע המחזור שלי מאחר ביומיים, ולא עשיתי בדיקת היריון לאחר שבועיים כמו שמומלץ .. מה את מציעה לי לעשות? בנוסף אני אמורה ליסוע בסוף השבוע לטיול ואיני רוצה להיות במחזור, שמעתי על הכדור שנוטלים והוא מעכב את המחזר, אבל האם את ממליצה לקחת אותו בזמן קצר לאחר הנורלבו..?

תשובה:
שלום לך. אני מתנצלת על האיחור בקבלת המענה ומקווה כי תגובתי עדין רלוונטית. טוב עשית שלקחת נורלבו ואת בהחלט צודקת כי גם מ"טיפות אהבה" ניתן להיכנס להריון. ההמלצה שלי כעת היא שתבצעי בדיקה לגילוי הריון על מנת לוודא שאת אכן אינך בהריון. אם את מעוניינת תוכלי להגיע אלינו, לסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך ולבצע בדיקת הריון חינמית ואנונימית אצלנו. איני מכירה כדור שמעכב את המחזור, לעתים נשים שמשתמשות בגלולות למניעת הריון "מחברות" חפיסות וכך דוחות את קבלת הווסת. את מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולהתייעץ לגבי התאמה של אמצעי מניעה יעילים ובטוחים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95199
היי בתאריך 5.4 קיימתי יחסים עם חבר שלי.. כשהוא בא חהכניס את האיבר מין שלו שמעני שנקרע הקונדום וישר הוצאנו ( הוא עדיין חדר זה לא היה בפנים) ואחרי שעתיים לקחתי פוסטינור, ואני אמורה לקבל מחזור בין התאריך 14.4 ל16.4, אם אקבל מחזור לא אצטרך לעשות את הבדיקת הריון? ויש עוד שאלה, אחרי שנטלתי את הכדור היו לי כאבי בטן וכאבי גב... אבל לא היה לי דימום כמו שאמרו שיכול להיות, מה עליי לעשות??

תשובה:
שלום לך. ההחלטה שלך לקחת פוסטינור היא נכונה, אחראית ובוגרת. אצל חלק מהנשים פוסטינור גורם לדימום. מאחר וקשה לקבוע אם מדובר בדימום של הווסת או כתוצאה מהפוסטינור, עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור, כדי לוודא שאינך בהריון. ייתכן וכאבי הגב והבטן שאת מתארת הם אכן תופעת לוואי של הפוסטינור וכפי שאת אומרת, לא חייב להופיע דימום. אם את מעוניינת את מאוד מוזמנת להגיע אלינו שבועיים אחרי נטילת הפוסטינור ולבצע בדיקת הריון חינמית. בהזדמנות זאת נשמח גם לשוחח אתך על שימוש נכון באמצעי מניעה ובחירת קונדום איכותי על מנת שלא תאלצי להתמודד עם חשש מהריון פעם נוספת. צרי איתנו קשר ונדריך אותך. ממתינות לשיחתך. כל טוב.


בן 16 שואל: #95131
שלום,אני וחברה שלי שכבנו ללא אמצעי מניעה, לא עברו 24 שעות והיא כבר לקחה פוסטינור בתאריך 31.3 היא לקחה פוסטינור ולאחר 5 ימים ב5.4 היה לה דימום לא של מחזור(כנראה מהתופעת לוואי)ואחרי הדימום הזה היא קיבלה מחזור זאת אומרת שב5.4 היא קיבלה מחזור,האם היא תקבל שוב פעם החודש? ומה זה אומר שהיא קיבלה מחזור מוקדם מהצפוי כי היא אמורה לקבל +-ב27 בבקשה תענו כי אנחנו רוצים לדעת מה זה אומר שהיא קיבלה מחזור מוקדם מהצפוי והאם יש סיכוי למחזור נוסף באותו החודש?תודה על העזרה

תשובה:
שלום לך, טוב עשיתם שהיא לקחת פוסטינור. הדימום שהיה לה הוא תופעת לוואי של הכדור. היא אכן תקבל ווסת עוד פעם אבל הוא יתעכב כי פוסטינור משבש את המחזוריות החודשית ועלול להיות דימום לא סדיר. היא צריכה לעשות בדיקת הריון לאחר שבועיים מנטילת הכדור. ככה היא תדע שהיא אכן לא בהריון. היא מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כמו כן, נוכל לשוחח על אמצעי מנעיה כדי ששוב לא תהיו במצב הזה של חשש להריון. כל טוב


בן 16 שואל: #95000
עברו כבר כמה ימים מאז שחברה שלי לקחה פוסטינור , והיום הופיע לה כתם של דם וזה לא מחזור, האם זה סימן להריון ? אודה על תשובה מהירה אני ממש מפחד

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך. מצב של הריון לא רצוי עלול להפחיד ולבלבל. מרבית הנשים חוות דימום אחרי נטילת פוסטינור ולא תמיד ניתן לקבוע האם מדובר בתופעת לוואי של הפוסטינור או בווסת (שלב הדימום במחזור החודשי). יש לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הפוסטינור על מנת לוודא כי אין הריון. אתם מאוד מוזמנים ליצור איתנו קשר ב"דלת פתוחה" ואם תרצו בכך, תוכלו גם להגיע ולבצע בדיקת הריון אצלנו. אנחנו כאן בשבילכם. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94992
שכבתי אתמול עם החבר שלי בפעם הראשונה ורק כשהוא גמר (בחוץ) גילינו שהקונדום נקרע לחלוטין למרות שהיה באיכות טובה. אני לוקחת גלולות מינס באופן יום יומי כבר בסביבות השנה,אבל כל פעם בשעה שונה (בטווח של בין 8 בערב ל11 בלילה). רציתי לשאול האם אני צריכה לקחת פוסטינור?או שאין לי מה לדאוג בגלל הגלולות?.כי שמעתי שהן הכי חלשות ובגלל שאני לוקחת אותן בשעות שונות ולא בדיוק באותה שעה כל לילה. אני ממש צריכה תשובה דחופה.תודה.

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני מקווה שהחוויה של קיום יחסי מין לראשונה הייתה נעימה וחיובית. אינך צריכה לדאוג - אם את נוטלת גלולות למניעת הריון, את מוגנת מפני הריון. ואין צורך לקחת פוסטינור. נטילה של גלולה בטווח של שלוש שעות הוא עדין תקין. איחור בנטילה נחשב רק אם עוברות יותר מ-12 שעות מהשעה הקבועה. מינס אינן גלולות חלושות, הן גלולות מהדור החדש שמכילות רמה נמוכה של הורמון באופן כזה שיהיו מעט תופעות לוואי, אך תהיי מוגנת מפני הריון. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונשמח לענות לך על כל השאלות שיש לך לגבי יחסי מין מוגנים. כל טוב.


בת 16 שואלת: #94983
בנוגע לשאלה הקודמת, הדימום שדיברתי עליו נמשך כ4 ימים ממש כמו מחזור רגיל עם התופעות שאני חווה בדרך כלל כשאני מקבלת מחזור, יכול להיות שזה באמת מחזור ואז אין לי סיבה לדאוג בנוגע להריון?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאת מאוד חוששת, אך הדרך היחידה לדעת אם את בהריון או לא, היא לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. קשה לקבוע בוודאות האם הדימום שאת מתארת הוא אכן דימום שקשור לווסת או שקשור לנטילת הפוסטינור. אני מזמינה אותך ליצור איתנו קשר ואם תרצי, תוכלי להגיע אלינו לביצוע בדיקת היריון. כל טוב.


בן 16 שואל: #94970
שלום אני אתחיל מזה שעשינו טעות אבל בכל מקרה נהגנו כמו שצריך היו לנו קונדומים אך לא זמינים ולפעם הבאה כן נשתמש בקונדום בכל מקרה אני וחברה שלי היינו ביחד ולא ממש שכבנו אלה הכנסתי לה ממש קצת וזה היה ללא קונדום הכנסתי לה ממש קצת ואחרי כמה תנועות הרגשתי שאני עומד לגמור שניות ספורות לפני שגמרתי יצאתי ממנה ונתתי לזה לצאת בחוץ אך אני מפחד שיצאו כמה טיפות בפנים.בכל מקרה לא עברו 24 שעות מאז קיום יחסי המין והלכתי איתה וקנינו פוסטינור והיא שתתה אותו ישר כשקנינו מה שאומר שלא עברו 24 שעות , עכשיו אני מפחד קצת שהיא נכנסה להריון.רציתי לדעת מה הסיכוי שהיא תיהיה בהריון למרות שהוצאתי וגמרתי בחוץ ולמרות שלקחנו פוסטינור לא מאוחר מ24 שעות האם קיים סיכוי להריון או שהוא ממש נמוך כי אני ממש בלחץ.תודה ממש על העזרה :)

תשובה:
שלום לך. טוב עשיתם שהחלטתם שחברה שלך תיקח פוסטינור. פוסטינור יש לקחת בטווח של עד 72 שעות ממגע מיני לא מוגן וכך עשיתם. בניגוד לשימוש בקונדום או גלולות, פוסטינור אינה מונעת הריון ב-100% ולכן יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. חשוב לי גם לומר לך כי כפי שכתבת, שפיכה בחוץ אינה מבטיחה שלא יהיה הריון כי ישנה הפרשה של נוזל מהפין עוד לפני השפיכה הסופית. לפעמים קוראים להפרשה הזאת "טיפות אהבה" וזהו נוזל שיכול להכיל זרע וקשה לחוש מתי הוא יוצא מן הפין. אני בטוחה שאתם נמצאים במצב מפחיד ומבלבל ואתם מאוד מוזמנים להגיע אלינו ל"דלת פתוחה" ולבצע אצלנו את בדיקת ההיריון. אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה וייעוץ. כל טוב.


בת 21 שואלת: #94801
היי אני בת 21 נוטלת גלולות כבר חצי שנה . פספסתי גלולה יום שישי ב-11 לחודש וזרקתי לפח והמשכתי לשתות את השאר כרגיל. . ביום ראשון ב-20 לחודש שוב פספסתי גלולה מספר 15 וזרקתי גם אותה והמשכתי רגיל . בחמישי הייתי עם הבן זוג שלי וחששתי בגלל פספוס הגלולה אז בשבת שתיתי פוסטינור. בשבת שתיתי גלולה אחרונה ומחכה למחזור שאמור להגיע ביום חמישי .. יש עדיין חשש להריון ? אני לא רגועה. והמחזור אמור להגיע רגיל ביום חמישי הקרוב ??תודה

תשובה:
שלום לך. ראשית, זה מצויין שלקחת את הגלולה של היום שאחרי ביום שבת. כפי שכתבת, בגלל פספוס הגלולות את לא היית מוגנת כשאת וחבר שלך קיימתם יחסי מין ולכן פעלת בצורה מאוד אחראית. יחד עם זאת, הגלולה של היום שאחרי היא לא אמצעי מניעה וודאי ולכן כדי לוודא שבאמת אין הריון את תצטרכי לעשות בדיקת הריון ביתית כשיעברו שבועיים מהיום בו לקחת את הגלולה של היום שאחרי. ביינתים לקיחת הגלולה של היום שאחרי יכולה לגרום לשיבוש במחזור שלך בגלל השינוי בהורמונים שמתרחש בגוף שלך. לכן, אל תלחצי אם המחזור לא יגיע ביום חמישי או אם יופיעו לך דימומים לא סדירים במהלך החודש. זה לא אומר כלום ואל תדאגי. בנוגע להמשך לקיחת הגלולות המשיכי כרגיל גם אם לא תקבלי מחזור או אם עדיין יהיו לך דימומים ביום בו את אמורה להתחיל חפיסה חדשה. קחי בחשבון שרק לאחר שבועיים של לקיחת גלולות כרגיל את תחזרי להיות מוגנת ולכן ביינתים הקפידי לקיים יחסי מין עם קונדום בנוסף לגלולות. אנחנו כאן לשאלות נוספות. כל טוב.


בן 18 שואל: #94791
היי, היום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין.. חשוב לציין שזאת הייתה הפעם השלישית שקיימנו יחסי מין אחד עם השנייה ובכלל.. כשהרגשתי שאני מגיע לשיא עדכנתי את חברה שלי על מנת לצאת ממנה ולגמור בחוץ- קיימנו יחסי מין עם קונדום. לאחר שגמרתי הבחנתי שהקונדום לא עליי ואיני בטוח באיזה שלב הוא נפל.. לאחר שבדקתי אותו היו עליו שאריות של מעט מאוד זרע ועליי ועל המשטח היה כל השאר. לאחר שחברה שלי עשתה פיפי היא הבחינה שיורד לה דם. חשוב לציין שזה התרחש כשבועיים לאחר המחזור שלה... מה זה מסמן? מה הסיכוי שלה להכנס להריון והאם כדאי לקחת פוסטינור למרות תופעות הלוואי הקיצוניות שלו? לתשובתכם המהירה אודה

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך. מאחר וקשה לקבוע החל מאיזה שלב קיימתם יחסי מין ללא אמצעי הגנה אני בהחלט חושבת שכדאי שתשקלו בחיוב לקיחת פוסטינור. בעיקר בגלל שגם לפני השפיכה ישנה הפרשה של נוזל מהפין שמכיל זרע. לעתים קוראים לנוזל הזה "טיפות אהבה" ולכן, גם אם השפיכה התרחשה בחוץ, ייתכן ו"טיפות אהבה" הגיעו לנרתיק של חברה שלך בשלב שבו לא היה קונדום על הפין. מבחינת תופעות לוואי לפוסטינור, חלק גדול מהנשים מדווחות על כאבים ודימום כמו בווסת חזקה ונטילת משככי כאבים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני לצורך התייעצות נוספת אם אתם עדין מתלבטים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #94759
שכבתי אם חבר שלי לפני שבועיים ואני לא לוקחת גלולות אז הוא שם קונדום והקונדום נקרע באמצע והוא גמר בפנים למחרת בבוקר ישר קנינו פוסטינור ולא היה לי שום תופעות לוואי ו5 ימים לאחר שלקחתי תכדור קיבלתי מחזור האם עדיין יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך. טוב עשית שלקחת פוסטינור אחרי שהקונדום נקרע. ייתכן והדימום שאת מתארת היה כתוצאה מהנטילה של הפוסטינור ולא דימום של ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי). יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור על מנת לוודא שאת אינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך ולבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ואנונימית. אם תרצי, תוכלי גם לקבל מאיתנו הדרכה לגבי שימשו כנון באמצעי מניעה. מוזמנת להתקשר אלינו בכל שאלה נוספת. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94562
שלום, נטלתי גלולות מינס במשך 7 חודשים, בחפיסה השביעית והאחרונה אני ובן זוגי לא קיימנו יחסי מין כלל כך שהייתי מוגנת והפסקתי את הגלולות. לאחר מכן קיימנו יחסי מין לא מוגנים פעמיים ובשני הפעמים לקחתי פוסטינור, אני כרגע מחכה לקבל מחזור כדי לחזור לגלולות אבל המחזור מאחר לי כבר קרוב ל3 שבועות, מה עליי לעשות? האם עליי לחשוש או שזה לגיטימי?

תשובה:
שלום לך, האיחור בווסת שלך נובע מזה שהפסקת גלולות וגם מזה שנטלת פוסטינור פעמיים. אפשרות נוספת היא שהפוסטינור לא עבד ואת בהירון. את צריכה לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בן 19 שואל: #94448
שלום, יש לי שאלה נוספת בנושא של האנטיביוטיקה... ניתן להשתמש בפוסטינור או שעדיף להשתמש בקונדום?

תשובה:
שלום לך. תמיד רצוי להשתמש בקונדום. פוסטינור אינה גלולה למניעת הריון באופן קבוע, אלא משמשת רק למצבי חירום בו בוצעו יחסי מין ללא שימוש באמצעי מניעה. כפי שנכתב בתשובה הקודמת, הוסיפי שימוש בקונדום לאורך ימי נטילת האנטיביוטיקה ועוד שבוע אחר כך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94283
היי, אני וחבר שלי היינו בלי בגדים אני נגעתי באיבר מין שלו והוא החדיר לי אצבעות. אני מפחדת שבשלב כלשהו הוא בטעות נגע בטיפות אהבה ואז החדיר את האצבעות עוד פעם. גם אם זה קרה אפשר להיכנס להריון מזה? אני מפחדת לקחת את הגלולה של היום שאחרי בגלל התופעות לוואי שלה.

תשובה:
היי, את צודקת שחבל לקחת בלי סיבה את הגלולה של היום שאחרי, יש לה תופעות לוואי לפעמים ולא בריא לצרוך אותה אם אין בכך צורך. את גם צודקת שישנן טיפות אהבה שיוצאות מהפין במהלך מגע מיני והם אכן מכילות זרע שיכול להפרות ביצית, אבל המגע שאת מתארת, אם בכלל קרה, הוא לא ישיר והסיכוי שיכולת להיכנס מזה להריון הוא מזערי עד אפסי. במקרה הספציפי הזה אין סיבה מספקת שתקחי את הגלולה של היום אחרי אך אני ממליצה לבחון אמצעי מניעה (אפשר להתקשר לאחד מסניפי הדלת או להגיע ונסביר לשניכם כל מה שיש לדעת) ולהתאים לכם משהו לפני שאתם ממשיכים בכיף.


בת 27 שואלת: #93924
אני בת 32 וקיימתי יחסים 3-4 ימים לפני המחזור. אני בלי גלולות ובן זוג טען שהוא שם את הקונדום הפוך שהיה לו זרע על הפין ואז הפך אותו ואולי נשאר טיפה. לקחתי פוסטינור אחרי 13 שעות בערך. אניי לחוצה בטירוףףףףף. יש מצב כך להריון?הוא שם קונדום בפעם הראשונה וגמר בו. ואז יצא ממני שם קונדום חדש הפוך וטען שנשאר לו קצת זרע מהגמירה הראשונה. ואז הפך ונכנס אליי. גם אם זה לא היה מס ימים לפני קבלת המחזור. מה אז?

תשובה:
שלום לך. אני חושבת שהחלטת החלטה נכונה בכך שלקחת פוסטינור. במקרה כמו שתיארת קשה לדעת אם אכן הגיע נוזל זרע לנרתיק ולכן עדיף להיות בטוחים. אני יכולה להבין מדוע את לחוצה, אך עליך לחכות שבועיים מהיום בו נטלת "פוסטינור" ולבצע בדיקת הריון (זוהי ההוראה הקבועה אחרי נטילת פוסטינור). אם את מרגישה צורך לשוחח עם מישהו על החשש שלך, את מוזמנת להתקשר אלינו לדלת פתוחה ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב.


בת 27 שואלת: #93923
אני בת 32 וקיימתי יחסים 3-4 ימים לפני המחזור. אני בלי גלולות ובן זוג טען שהוא שם את הקונדום הפוך שהיה לו זרע על הפין ואז הפך אותו ואולי נשאר טיפה. לקחתי פוסטינור אחרי 13 שעות בערך. אניי לחוצה בטירוףףףףף. יש מצב כך להריון?הוא שם קונדום בפעם הראשונה וגמר בו. ואז יצא ממני שם קונדום חדש הפוך וטען שנשאר לו קצת זרע מהגמירה הראשונה. ואז הפך ונכנס אליי. גם אם זה לא היה מס ימים לפני קבלת המחזור. מה אז?

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 16 שואל: #93823
שלום. אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני שבוע. יום אחרי שקיימנו יחסי מין היא לקחה פוסטינור. כמה ימים אחרי שהיא לקחה את הפוסטינור ירד לה דם.היא חשבה שזה מחזור אבל זה הפסיק. זה אחד מהתסמינים של ההריון ?

תשובה:
שלום לך. כשלוקחים פוסטינור זה משבש את המחזור והוא לא מגיע מתי שמחכים. כלומר יתכן לפני ויתכן ואחרי . יתכן גם דימום שאיננו המחזור. לכן כשלוקחים פוסטינור, בהתאם להוראות, לאחר שבועיים צריך לבצע בדיקת הריון לוודא שאין הריון כי פוסטינור לא במאה אחוז מונע הריון. אפשר לקנות ערכה לבדיקת הריון בבית מרקחת. אם מתאים לחברתך היא יכולה להגיע לדלת פתוחה באזור מגוריה ולבצע בדיקת הריון בלווי יועצת ובחינם. בהזדמנות זו אפשר גם להתייעץ על אמצעי מניעה. חשוב מאד שתתארגנו עם אמצעי מניעה ולא תקיימו יחסים לא מוגנים!!


בן 23 שואל: #93790
כ20 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים לקחתי פוסטינור וכ8 שעות אחרי נטילת הגלולה זה קרה שוב בטעות. יש לציין שאחרי נטילת הגלולה לא יצא לי דם בכלל .. האם לקחת עוד גלולה ?

תשובה:
שלום לך. את לא כותבת מתי זה קרה. אני מניחה שכרגע אין מה לעשות. חכי עד שיעברו שבועיים מיום שקיימתם יחסים ותעשי בדיקת הריון. זה שלא היה לך דימום אחרי נטילת פוסטינור זה בסדר. לא חייב להיות דימום. זה יכול להגיע יותר מאוחר.


בת 17 שואלת: #93586
שלום , יש לי שאלה .. אז ככה , לפניי כשבועיים קיבלתי מחזור.. ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין עם קונדום ופעם אחת בלי וזה נימשך בדיוק כמה דקות והוא לא גמר בפנים.. יום אחרי נטלתי את הגלולה "נורבלו" לא זוכרת איך קוראים לה.. בקיצור.. התחילו להיות לי כל מיני הפרשות חומות כאלה מוזרות, ואז התחיל דימום בקטנה ואני לא ממש מבינה מזה אומר ואני די בלחץ.. 😑😑😑

תשובה:
שלום לך. אתם נוהגים בבגרות כשאתם משתמשים בקונדום ונהגת באחריות שנטלת "נורלבו". הסיבה לכך היא, שגם אם הגבר מגיע לשפיכה מחוץ לנרתיק -"גומר בחוץ"-ישנו נוזל שיוצא מהפין עוד לפני הגמירה ("טיפות אהבה") ומכיל זרע, כך שיש אפשרות לכניסה להריון. רוב הנשים מדווחות על דימום אחרי השימוש בנורלבו ומדובר על תופעת לווי תקינה ומוכרת. בכל מקרה עליך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת נורלבו. אם תרצי בכך, תוכלי לתאם פגישה אצלנו ב"דלת פתוחה" ולבצע את הבדיקה ללא עלות אצלנו. באותה הזדמנות תוכלי גם להיפגש עם אחת היועצות שלנו ולשוחח על התאמה ושימוש באמצעי מניעה. כל טוב.


בת 20 שואלת: #93559
שלום רב לקחתי את הגלולה יום של אחרי הכל היה בסדר בלע תופעות שום. דבר אבל אתמול בערב התחיל לי דימום וכאבים חזקים בבטן התחתתונה והמחזור שלי לא סדיר והמחזור שלע ממש מוזר מכל הפעמים שקיבלתי מחזור

תשובה:
שלום רב. רוב הנשים אכן מדווחות על דימום לאחר נטילת גלולת היום שאחרי. קשה לקבוע האם הדימום הוא תופעת לוואי של הגלולה או שמדובר על דימום ווסתי (שלב הדימום במחזור החודשי). זוהי אחת הסיבות שבגללן יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הגלולה. מאחר ולא ציינת בשאלתך מתי לקחת את הגלולה, אני ממליצה שתמתיני עד שיעברו שבועיים מהיום בו לקחת ותבצעי בדיקת שתן לגילוי הריון (ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם ללא מרשם רופא). אם הבדיקה תצא שלילית, אני ממליצה שתשקלי שימוש באמצעי מניעה על מנת שלא תהיי שוב בסיטואציה של חשש מהריון לא רצוי, שהיא סיטואציה מפחידה ומבלבלת. את מוזמנת ליצור איתנו קשר ב"דלת פתוחה" ולקבל מאיתנו יעוץ לגבי התאמה ושימוש באמצעי מניעה. כל טוב.


בת 20 שואלת: #93503
אני שבוע שעבר שכבתי היה אמצעי מניעה והיה הכל טוב הוא אפילו לו גמר אחרי שהיה חדירה אבל העדפתי לקחת את הגלולה של היום של אחרי. אבל פה הבעיה חודש שעבר איחר לי המחזור ההייתי אמורה לקבל ב25.12 וקיבלתי מחזור ב1.1 אבל עכשיו אני לא יודעת מתי אקבל ואני בלחץ

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שאת צריכה לחשוש מהריון. נהגת באחריות שהשתמשתם באמצעי מניעה ואפילו החלטת לקחת את גלולת היום שאחרי. האם המחזור שלך סדיר בד"כ או שאיחור כמו שהיה לך בחודש שעבר הוא משהו שמוכר לך? אם המחזור שלך אינו סדיר, קשה לחזות מתי תקבלי את הווסת הבאה. אך עדיין, איני חושבת שאת צריכה לחשוש מהריון. אצל נשים רבות מופיע איחור בקבלת הווסת כשהן נמצאות בלחץ נפשי, כך שייתכן שהאיחור שאת מתארת כעת נובע מכך שאת נמצאת בלחץ. נסי להרגיע את עצמך בכך שעשית את כל הניתן כדי להימנע מהריון לא רצוי. אם תרצי בכך, את יכולה לגשת לרופא/ת נשים על מנת להתייעץ לגבי התאמת אמצעי מניעה שגם יגרום לכך שהמחזור שלך יגיע באופן סדיר. כל טוב.


בן 16 שואל: #93491
שלום רב עשינו בדיקת הריון ויצא שלילי אני מאושר מאוד תודה לכם רק שעדיין מאחר לה המחזור כבר ב שבוע והיה לי גם דימומים כהים לפני כיומיים יש לציין שאת הפוסטינור היא שתתה בחודש שעבר וזה המחזור השני שמאחר עכשיו מה לעשות ?

תשובה:
שלום רב. שמחה לשמוע שאתה מאושר על כך שבדיקת ההיריון יצאה שלילית. אני עדין נוטה לחשוב שייתכן והאיחור של חברה שלך בקבלת הווסת נובע מכך שהיא נמצאת בלחץ. חשוב שתזכור שהייעוץ שניתן באתר שלנו, אינו יעוץ רפואי וישנן סיבות נוספות לעיכוב במחזור. אני שוב ממליצה שאתה וחברה שלך תיצרו קשר עם הדלת הפתוחה ותתייעצו איתנו בטלפון. היועצת שתענה לכם, תוכל להבין יותר טוב מה אורך האיחור ותוכל להפנות אתכם לבדיקה רפואית או יעוץ רפואי, אם נדרש. מחכות לשיחתכם. כל טוב.


בת 20 שואלת: #93453
שלום שלשום שכבתי היה קונדום אבל לקחתי את הגלולה של יום אחרי ובכלל הוא לא גמר מההתחלה אפילו שהיה קונדום וחודש שעבר היה לי איחור במחזור והוא בעייתי מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך. אני לא בטוחה שהבנתי מה השאלה שלך. מה את יכולה לעשות כדי לא לדאוג להריון או כדי להסדיר את המחזור? כשלוקחים את הגלולה של היום שאחרי זה משבש את הסדירות של המחזור. אם המחזור שלך בעייתי כפי שאת כותבת, אולי כדאי שתתייעצי עם רופא/ה גניקולוג/ית? תוכלי גם לקבוע תור בדלת פתוחה באיזור מגורייך ולהגיע לבדיקה וייעוץ בדיסקרטיות. תבדקי באתר שלנו היכן ומתי הכי נוח לך. כדי לראות רופא בדלת פתוחה צריך להתקשר ולהזמין תור. כל טוב לך. אני מקווה שעניתי לשאלתך, אם לא תשאלי שוב בצורה ברורה ונשתדל לענות לך על כל מה שמציק לך.


בת 17 שואלת: #93434
אני ובן הזוג שלי קיימנו יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה , קצת חששתי אז לקחתי כדור פוסטינור יום למחרת ומאז קיום היחסים המחזור שלי ממשיך להגיע והוא סדיר אך לאחרונה כשאני במחזור אני מרגישה בחילות ומקיאה .. האם יש סיכוי שאני בהריון למרות שהמחזור ממשיך להופיע ולמרות שלקחתי פוסטינור ?

תשובה:
שלום רב, טוב מאוד שאת וחבר שלך הייתם מוגנים ולהבא, אין סיבה לקחת פוסטינור אם הקונדום לא נקרע או אם נטלת אמצעי המניעה הורמונליים לפי הנחיות הרופא (גלולות, מדבקה וכדומה). חלק התופעות הלוואי של הפוסטינור הן דימום, שיבוש בהגעה של הווסת הבאה (מחזור), בחילות והקאות אך לרוב תופעות אלו פוסקות עד שבוע מנטילת הכדור. נשמע שהסיכוי להריון הינו נמוך ביותר מכיוון שהייתם מוגנים. תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית או להגיע לסניף "דלת פתוחה" ולערוך אותה אצלנו. מלבד זאת, כדאי להתייעץ עם רופא גניקולוג כדי להבין מדוע בזמן האחרון יש לך תופעות כאלה בזמן הווסת. נערות ונשים רבות חוות תופעות אלו אך מתארת שינוי לאחרונה ואולי התייעצות עם רופא יכולה להרגיע אותך. תרגישי טוב, בהצלחה


בת 19 שואלת: #92998
שלום.. ביום שלישי האחרון עשיתי לחבר שלי ביד והוא גמר.. הוא ניגב את השפיכה עם נייר טואלט. אחרי כמה דקות הוא שם את האיבר שלו בחצי נגיעה חצי בפתח של האיבר שלי. השאלה שלי אם יש אפשרות להכנס ממקרה כזה להריון.. אני מאוד חוששת כי זה בדיוק היום בו התחיל לי ביוץ )אני די מרגישה אותו וגם המחזור שלי סדיר) לכן החשש שלי גדול מאוד. בנוסף לזה אני ב4 ימים אחרונים עם כאבים בבטן תחתונה ועם שלשולים וגזים באופן לא רגיל.. האם זה יכול להיות קשור? אני אמורה לקבל מחזור רק בסוף החודש זאת אומרת קצת פחות משבועיים ואין לי מנוחה . תודה!

תשובה:
שלום לך. תראי ממה שאת מתארת קשה לי לדעת אם נכנס זרע לאזור הנרתיק שלך. אני לא יודעת מה זה חצי נגיעה. אם היה זרע על איבר מינו והאיבר חדר אפילו קצת, יתכן מצב שיש הריון ולכן אני ממליצה לך, אם עדיין לא עברו 72 שעות מאז שקיימתם את היחסים, ללכת לבית מרקחת ולקנות את הגלולה של היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו) כמה שיותר מהר. המיחושים שאת מרגישה או שאינם קשורים למצב או שזה מלחץ. בשלב כזה, אין עדיין סימני הריון, אז כדאי להירגע. אם תחליטי לקחת את הגלולה של היום שאחרי יתכן ויהיה שיבוש במחזור ולא תקבלי בזמן שאת מצפה. בכל מקרה שבועיים לאחר לקיחת הגלולה יש לבצע בדיקת הריון כי הגלולה הזו לא מבטיחה במאה אחוז מניעת הריון. אני מקווה שהכל יסתדר ואת מוזמנת לפנות אלינו באתר או טלפונית, בכל שאלה.


בת 22 שואלת: #92995
שלום, לקחתי פוסטינור אחרי שהייתי עם גבר (למרות שהסיוי שנכנסתי להריון היה קלוש אבל רציתי להיות בטוחה..אני יודעת שלא טוב לקחת את הגלולה הזאת אבל זו פעם ראשונה) ויום למחרת בשירותים ראיתי שיש לי דימום כמו במחזור,זה היה דימום פעם אחת וזהו.מה זה היה?

תשובה:
שלום לך. טוב עשית שלקחת פוסטינור. מדוע את חושבת שלא טוב לקחת את הגלולה? הגנת על עצמך מפני הריון לא רצוי וזה חשוב וחכם. מרבית הנשים מדווחות על דימום לאחר שימוש בפוסטינור. קשה לקבוע בוודאות האם מדובר על תופעת לוואי של הפוסטינור או על דימום ווסתי. לכן, יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת פוסטינור על מנת להיות בטוחה שאינך בהריון. כל טוב.


בת 22 שואלת: #92889
היי שלום ערב טוב.. ב23.12 קיימתי יחסי מין לא מוגנים והוא גמר בפנים פעמיים.. באותו יום לפי חישוב היה אמור להיות היום ביוץ הגבוה.. אחרי 12 שעות בערך לקחתי פוסטינור הייתי צריכה לקבל מחזור לפני כ5 ימים והמחזור שלי הוא לא כזה סדיר אבל יש לי סיבה לדאוג ? אני ממש ממש ממש לחוצה האם זה הריון ? יש לי סימני קבלת מחזור אבל אני לא מקבלת יוצאות לי הפרשות

תשובה:
שלום לך. טוב עשית שלקחת פוסטינור. גם אם מקיימים יחסי מין לא מוגנים בתקופה שאינה התקופה הפורייה יש סיכוי להיכנס להריון. כפי שאת מציינת, המחזור החודשי שלך לא סדיר וזה מחזק את העובדה שקשה לחזות מתי התקופה הפורייה שלך. מרבית הנשים חוות דימום כלשהו לאחר לקיחת פוסטינור וקשה לקבוע אם זאת תופעה של הפוסטינור או דימום ווסתי. בכל מקרה, שבועיים לאחר נטילת פוסטינור יש צורך בביצוע בדיקת הריון. אם לא ביצעת עדין את בדיקת ההריון, אני ממליצה לך לקנות ערכה בבית מרקחת ולבצע בדיקה. לעיתים קרובות המחזור והווסת שלנו מושפעים ממתח נפשי וייתכן שאת חווה איחור בגלל שאת נמצאת בלחץ. כל טוב.


בת 17 שואלת: #92839
ושכחתי לציין בשאלתי בקודמת, שהמחזור שלי לפעמים מאחר ביום, אני בכל זאת רוצה לקחת פוסטינר ולא לחכות את כל ה72 שעות. אם אני פתאום אקבל מחזור מה ההשלכות של זה שלקחתי פוסטינור?

תשובה:
שלום לך. את מאוד צודקת בהחלטתך לא לחכות עם נטילת הפוסטינור. אין כל בעיה אם תקבלי מחזור. כפי שהוסבר בתשובה הקודמת, קשה לקבוע אם בדימום קשור לנטילת פוסטינור או לווסת ולכן יש לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. תוכלי לתאם פגישה באחד הסניפים שלנו ולבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ובהזדמנות זאת גם לשוחח עם אחת היועצות שלנו לגבי שימוש באמצעי מניעה. מוזמנת ליצור קשר! כל טוב.


בת 22 שואלת: #92833
היי שלום .הייתי אצל ידיד בסילבסטר יום חמישי 31.12 לא בדיוק קיימנו יחסי מין אבל כן היינו בלי בגדים ולא כל כך עמד לו האיבר מין . הייתה חדירה בקטנה וללא אמצעי מניעה חששתי מטיפות אהבה. ולאחר מכן שם קונדום לקחתי פוסטינור . אחרי יומים שאלתי את הרוחקת אמרה שלא חלף 72 שעות והמועד שלי של מחזור אם אני לא טועה 8 9 ועדיין לא קבלתי.האם המחזור מתעכב בגלל הפוסטינור? ואני חשה כאבי בטן בתחתונה

תשובה:
כן בהחלט. פוסטינור משבש את המחזור ויתכן ותקבלי מחזור בתאריך אחר ממה שאת מצפה. זה בסדר גמור. בכל מקרה שבועיים לאחר שלקחת פוסטינור צריך לעשות בדיקת הריון לוודא שאכן אין הריון. הכאבים בבטן התחתונה כנראה מעידים שתקבלי מחזור בקרוב. כל טוב לך.


בן 18 שואל: #92780
בנוסף רציתי לשאול , אם שנינו נבדקנו ואין חשש להדבקות של מחלות מכניסה רגילה (נרתיק ופין) ושתינו רוצים להיות בלי הקונדום - יש גלולות ליום אחרי מבלי לפגוע ברחם או בכניסת הריון לעתיד ?

תשובה:
שלום לך, אם אתם רוצים לקיים יחסי מין ללא קונדום, את צריכה להשתמש באמצעי מניעה קבועים שהם לא גלולת היום שאחרי. גלולת היום שאחרי הוא אמצעי מניעה למקרי חירום, לאחר שנקרע הקונדום או פוספסה גלולה. זה אינו מונע הריון ב100% ולכן את צריכה להתאים לך אמצעי מניעה קבוע כמו גלולות למניעת הריון, טבעת, מדבקה, זריקה או התקן. או להחליט על קונדום כאמצעי מניעה שלכן, אבל להשתמש בו כל פעם. בגדול חשוב שתדעי שאף אמצעי מניעה אינו פוגע בבריאות שלך או בכניסה להריון בעתיד. הריון לא מתוכנן והפלה, כן עלול לפגוע בך ולכן חשוב מאוד שתשתמשו באמצעי מניעה קבוע ולא תסמכו על המזל או על גלולת היום שאחרי. כל טוב


בת 20 שואלת: #92752
היי, עד לפני כשלושה ימים הייתי על גלולות קטנות(ללא אסטרוגן) הפסקתי בהקשבה לרופא נשים בגלל בעיות במחזור. אתמול קיימתי יחסי מין עם הבן זוג שלי, כמובן שעם קונדום. גילינו שהקונדום נקרע.. שעה אחרי כבר כדור הפוסטינור היה אצלי בגוף.. אחרי שעתיים בערך, קיימנו שוב יחסי מין ושוב נקרע (חוסר מזל מטורף) השאלה שלי אם לקחת פוסטינור או שעדיין יש לכדור השפעה אחרי שעתיים(אפילו פחות).. אשמח לתשובה מהירה..

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת פוסטינור. איני יודעת מה עשית כי כבר עברו 4 ימים אבל היית צריכה לקחת שוב פוסטינור. הכדור משפיע על כל חדירה ושפיכה בנפרד. הכדור דוחה את הביוץ ולא מאפשר לביצית לצאת ויכול להיות שהוא בדיוק ידחה את הביצית ליחסי המין השניים. אתם מוזמנים להגיע אלינו לשיחת ייעוץ על האפשרויות העומדות בפנייך בנוגע לאמצעי מניעה וגם לקבל הסבר על שימוש נכון בקונדום כדי ששוב לא תהיו במצב הזה. כל טוב


בן 16 שואל: #92746
הגיוני שיהיה דימום מהכדור גם כמעט שבועים אחרי שהיא שתתה את הכדור? היא אמרה לי שירד לה דם 5-6 ימים כמו המחסור שלה מה הסיכוי שזה דימום ולא מחזור

תשובה:
שלום לך. קשה לקבוע אם הדימום הוא כתוצאה מנטילת הנורלבו או שהוא דימום של הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי). אני מבינה שאתה מאוד חושש ואני באמת חושבת ששיחה עם אחת היועצות שלנו יכולה להרגיע אותך. ישנו מענה טלפוני בחיפה בימי שני, שלישי ורביעי בין השעות 16:00-19:00. צור איתנו קשר ונשמח לעזור לך. כל טוב.


בן 16 שואל: #92674
לפני חודש בערך (לפני חנוכה) אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים גמרתי בחוץ אבל אני מפלד שיש טיפות אהבה באותו יום שעה אחרי היא שתתה נורלבו שבוע וחצי אחרי היא אמרה שכואב לה ממש הבטן ויום אחרי היא אומרת שהיא קיבלה מחזור שהקדים לה ב4 ימים. היא הייתה אמורה לקבל מחזור לפני שבוע והוא מאחר לה ואני ממש ממש לחוץ ולא יודע מה לעשות התקשרתי אתמול למוקד חיפה אמרו לחכות עוד ימים אבל אני צריך לדעת אם היא קיבלה מחזור זה אומר שהכל בסדר והאיחור נובע מהכדור אני רק יגיד שבדרך כלל בזמן מחזור הבטן שלה ממש ממש כואבת ובמחזור הקודם היא כמעט ולא כאבה. חייב תשובה כדי להירגע

תשובה:
שלום לך. אני בהחלט יכולה להבין את החשש שלך. טוב עשיתם שחברה שלך נטלה נורלבו אחרי יחסי המין הלא מוגנים. מרבית הנשים חוות דימום לאחר נטילת נורלבו ובכל מקרה יש צורך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הכדור. זה נורמלי לחלוטין אם במחזור מסויים הבטן כואבת מאוד ובמחזור אחר לא. כך הגוף שלנו מתנהג וזה תקין. אני חושבת שעליכם להמתין מספר ימים וליצור קשר שוב עם הדלת בחיפה. תוכלו לתאם פגישה עם אחת היועצות שלנו, לבצע בדיקת הריון וגם לקבל הדרכה לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה על מנת שלא תצטרכו לחוות חוויה מבלבלת כזאת שוב. כל טוב.


בת 16 שואלת: #92566
היי האם הסיכוי להריון גבוה , אם שכבתי עם חבר שלי באותו יום שהסתיים המחזור והוא לא גמר אלה היו רק טיפות אהבה, ולקחתי תפוסטינור יום אחרי?

תשובה:
שלום לך. טוב עשית שלקחת פוסטינור. אמנם הסיכוי להיכנס להריון ביום שמסתיימת הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) הוא מאוד נמוך, אך הימים הפוריים של כל אישה הם אחרים ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה בכל מגע מיני הכולל כניסה של הפין אל הפות. חשוב גם שתדעי שטיפות אהבה מכילות זרע ויש סיכוי להיכנס להריון גם אם הגבר לא שופך (גומר) בתוך הנרתיק. אני מאוד ממליצה לך ליצור איתנו קשר טלפוני בדלת פתוחה ולקבל מאיתנו יעוץ לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה.


בן 16 שואל: #92202
קיימתי יחסי מין עם חברה שלי בפעם הראשונה. משום מה האיבר מין לא עמד ולכן הקונדום לא התיישב בצורה מלאה על האיבר. הוא לא נפל או משהו, אבל כשקיימנו יחסי מין גמרתי בחוץ ואני מפחד שישנם טיפות אהבה שכן חדרו. יום לאחר שקיימנו יחסי מין הבאתי לה פוסטינור במטרה לשלול כל דבר. אני צריך לדאוג? אני לחוץ מאוד..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש והלחץ שלך. קיום יחסים בפעם הראשונה יכול להיות חוויה מלחיצה, גם אם שניכם מאוד רוצים בכך. אתה יכול להיות מאוד גאה בעצמך: כי קיבלת החלטה מאוד אחראית כשהשתמשת בקונדום. כדי שתוכל ליהנות מקיום יחסי מין, עליך להרגיש רגוע ובטוח. מוזר קצת לחשוב על זה, אבל הגוף שלך "תירגם" את החשש מהפעם הראשונה לכך שהפין שלך לא הגיע לזקפה. זה נורמלי לחלוטין. אתה צודק שחשבת שניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה, אך מצד שני אתה מציין שהקונדום נשאר על הפין. אם חברה שלך לקחה פוסטינור, עליה לבצע בדיקת הריון לאחר שבועיים על מנת לוודא שאינה בהריון. לאחר שתדעו שאינכם בהריון, נסו לשוחח על ההרגשה שלכם. שתף אותך בחשש שלך מקיום היחסים בפעמים הראשונות (אני משוכנעת שגם לחברה שלך יש לא מעט חששות). כשתחליטו שוב לקיים יחסי מין, אל תמהרו. השקיעו הרבה זמן במגע מיני שאינו כולל כניסה של הפין אל הפות, כמו אוננות משותפת, חיבוקים, מזמוזים וכל מה שעושה לך ולה נעים. בצורה זאת, תוכל להרגיש רגוע וגם רמת העוררות המינית שלך תעלה, מה שיאפשר להגיע לזקפה ואז לשים את הקונדום ללא חשש. אם תרצה אני מאוד ממליצה שתיצור איתנו קשר ב"דלת פתוחה". נוכל להדריך אותך לגבי שימוש נכון בקונדום ולענות לך על שאלות נוספות הקשורות למין וזוגיות. נשמח לעזור! כל טוב.


בת 19 שואלת: #92150
אני חושבת שהוא גמר לי בפנים הקונדום משום מה יצא , לקחתי יום אחרי פוסטינור אני יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ? או שעדיף לחכות שבועיים שהתוצאה תהיה מדויקת?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני רוצה להתחיל ולהגיד שפעלת בצורה נכונה וטובה שהחלטת לקחת את הגלולה של היום שאחרי כשראית שהקונדום יצא. לשאלתך, כדי שהתשובה בבדיקת ההריון תהייה מדויקת ונכונה את צריכה להמתין שיעברו שבועיים מהיום בו לקחת את הגלולה ורק אז לבצע את הבדיקה. אני רוצה להציע לך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך ולעשות אצלנו את הבדיקה בחינם ובליווי יועצת. נשמח באותה הזדמנות לייעץ לך על שימוש נכון באמצעי מניעה, כדי שלא תצטרכי להתמודד עם מקרה דומה בעתיד. כל טוב.


בת 14 שואלת: #92136
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא נקרע קצת בצד (הוא גמר) אז בכל זאת לקחתי את הגלולה של היום שאחרי (אחרי 17 שעות). אחרי כמה ימים קיימנו שוב יחסי מין ונקרע הקונדום למעלה אבל הפעם הוא לא גמר ועדיין לקחתי שוב את הגלולה של היום שאחרי (אחרי 16 שעות). לאחר 10 ימים קיבלתי מחזור , זה אומר שאני לא בהיריון?

תשובה:
שלום לך. נהגת באחריות רבה שלקחת את גלולת היום שאחרי. עם זאת, הדרך היחידה לקבוע אם את בהריון היא לבצע בדיקת הריון. בדיקה כזאת את צריכה לבצע בכל מקרה שבועיים לאחר נטילת גלולת היום שאחרי. יש לי הצעה בשבילך: צרי איתנו קשר ב"דלת פתוחה". היועצת שתענה לך תוכל להסביר לך מה בדיוק את צריכה לעשות כדי לבדוק שאינך בהריון. כמו כן נוכל להדריך אותך לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה כדי שלא תהיי שוב במצב של חשש מהריון בגלל שהקונדום נקרע. בדיוק לצורך הסברים ועזרה כזאת אנחנו פה! צרי איתנו קשר ונשמח להדריך ולייעץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92070
היי רציתי לדעת איך אני ידע אם המחזור מיתעקב ביגלל הכדור (נורלבו) או שהמחזור לא סדיר כי עוד שבוע ב25 או ב26 צריך להיות לי מחזור ומידי פעם זה מתעקב לי ולפעמים מקדים לי סתם כי המחזור לא סדיר.. נטלתי את הכדור יום שני, יום ראשון קיימתי את יחסי המין.. אז איך אני ידע אם המחזור מתעקב/ מקדים בגלל הכדור או שהוא לא סדיר ? דרך אגב בדיקת הריון זה בעוד שבועיים וזה יצא מתי שאני יצטרך לקבל מחזור אני ממש מתפללת לקבל מחזור כי אמרו שזה סיכוי קלוש להיות בהריון מטיפות אהבה האם צדקו ? ואשמח שתענו בזריזות ועל כל השאלות תודה מראש!

תשובה:
היי, אין דרך לדעת מאיזה סיבה המחזור שלך תעכב. יכול להיות שהוא מתעכב בגלל תופעות לוואי של הגלולה של היום שאחרי ויכול להיות שמסיבות אחרות. בכל מקרה מומלץ לעשות בדיקת היריון שבועיים לאחר הנטילה כדי לוודא כי הגלולה אכן השפיעה. הגלולה של היום שאחרי איננה בטוחה במאה אחוז. יש סיכוי להיכנס להיריון מטיפות אהבה, אלה טיפות זרע כמו כל זרע אחר והם בהחלט עלולות להוביל להיריון. נשמח אם תגיעו לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריך כדי שנוכל לעשות ביחד איתך את בדיקת ההירון וגם לנסות ולעזור להתאים עבורכם את אמצעי המניעה שהכי מתאימים לכם. נשמח לראות אותך! שבוע טוב!


בת 15 שואלת: #92006
היי רציתי לומר שהייתי בבית מרקחת היום ואתמול קיימתי יחסי מין ולקחתי משו כמו פוסטינור קוראים לזה נורלבו משהו כזה ושתתי כתוב שצריך להיות תופעות לוואי ולא היה לי שום תופעת לוואי האם זה הגיוני? והרוקחת אמרה שאני יכולה לדמם וגם זה לא קרה אז הכדור השפיע עלי?? ואם אין תופעת לוואי סתם לקחתי תכדור ? כי חבר שלי לא גמר לי בתוך אני נלחצתי מהטיפות אהבה אז לכן לקחתי את הגלולה הזו כמה שיותר מהר .. אז למה אין לי תופעות לוואי ?

תשובה:
שלום לך. נכון שלפעמים יש תופעות לוואי מהגלולה של היום שאחרי (נורלבו או פוסטינור) אבל זה לא בהכרח. אחת מהתופעות שיכולות להיות זה שיבוש במחזור. זה שאין תופעות לוואי, לא מעיד על היעילות של הגלולה. יחס עם זאת, מאחר והגלולה הזו לא מונעת במאה אחוז כניסה להריון, צריך שבועיים לאחר שלוקחים אותה לבצע בדיקת הריון (בדיקת שתן) כדי להיות בטוחים שאין הריון. אני שוב ממליצה שתהיי בקשר עם יועצת בדלת פתוחה באזור מגורייך ותתייעצי לגבי אמצעי מניעה. אם לא תשתמשי באופן סדיר וקבוע באמצעי מניעה, בסוף יקרה שתכנסי להריון וחבל. עדיף שתדאגו לזה מראש. נשמח לסייע לך. בדלת פתוחה יש גם רופאים שרושמים גלולות בסודיות גמורה. אז תבואי ותדברי איתנו. אגב, ניתן בדלת פתוחה גם לבצע בדיקת שתן להריון בחינם ובסודיות.


בת 19 שואלת: #91753
הי, אם אני והחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ולקחתי את הכדור פוסטינור בתאריך ה24.10 והיום בלילה שבין 5.12 ל6.12 שוב זה קרה, מותר לי לקחת שוב את הכדור ?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. התשובה לשאלתך היא כן! את יכולה לקחת שוב את הגלולה של היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. תדעי שבניגוד לכל מיני הנחות שגויות, אין בעיה לקחת את הגלולה של היום שאחרי מספר פעמים במהלך החיים. יחד עם זאת, הגלולה של היום שאחרי היא גלולה לשעת חירום והיא לא מהווה תחליף לשימוש באמצעי מניעה. כמו כן, היא אינה יעילה ב100% ולכן לא כדאי להסתמך עליה מראש. זאת הסיבה ששבועיים לאחר לקיחת הגלולה של היום שאחרי, יש לעשות בדיקת הריון ביתית ולבדוק האם יש או אין הריון. אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך, תוכלי לעשות את בדיקת ההריון אצלנו בחינם, ללא ידיעת הורים ובליווי יועצת. באותה הזדמנות, נשמח לייעץ לך על אמצעי המניעה הטוב ביותר עבורך כדי שלא תהיי במצב דומה בעתיד. כל טוב.