A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בן 17 שואל: #110702
קראתי שצריך מרשם ל"אלה" האם זה נכון?

תשובה:
היי! מעל גיל 16 אין צורך במרשם רופא אך "אלה" עולה בסביבות 120 ש"ח ועם מרשם רופא ניתן לקבלה בחינם כך שהשיקול הוא כלכלי בעיקרו.


בת 24 שואלת: #110665
כרגע מאחר לי ב15 יום ועוד לא קיבלתי מחזור

תשובה:
שלום לך, בהמשך לשאלות קודמות שלך מהן אני מבינה שנטלת פוסטינור. אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור הוא איחור במחזור - כך שזה לא אומר כלום. אני מבינה שעשית בדיקת הריון והיא יצאה שלישית - אם את מודאגת את יכולה לעשות בדיקה נוספת, כמו כן מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובילווי יועצת. נשמח לסייע


בת 17 שואלת: #110641
היי, קיימתייחסי מין לא מוגנים ואני כל כך מפחדת מהיריון! ב19 בספטמבר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי , זאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולכן לא השתמשנו בקונדום או גלולות זה היה בפתאומיות. אציין שהוא לא גמר בכלל בפנים ובחוץ!!!! לקחתי לכל מקרה פוסטינור יומיים לאחר מכן וב28 בספטמבר (7 ימים לאחר פוסטינור) עד 6 באוקטובר היה לי דימום. המחזור שלי לא סדיר אך האחרון היה מה-1 בספטמבר עד ה6. בנתיים אמרו לי שזה דמומים של הפוסטינור ואני לא יודעת... לא קיבלתי מחזור . ועכשיו אני שניים עשר ימים לאחר הדימום הזה ואני ממש מפחדת. יש לי כאבים בבטן התחתונה פתאום ו (20 באוקטובר) והתחילו לי כאבים בחזה זה מרגיש סימנים של מחזור אך כתוב באינטרנט כי זה יכול להיות תסמינים להיריון. אני ממש ממש מפחדת. הוא לא גמר בכלל ולקחתי םוסטינור יש סיכוי להיריון?????????

תשובה:
היי יקירה! ראשית, אם נטלת פוסטינור יומיים לאחר קיום יחסי המין הסיכוי להריון הוא קטן. חשוב לי לציין כי בכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון גם אם לא היתה גמירה מכיוון שלפני גמירה יכול להיפלט נוזל המכיל זרע ("טיפות אהבה"). את מציינת גם את העובדה שהמחזור שלך לא סדיר והדימום שנמשך עד ה-6.10 יכול היה באמת להיות תופעת לוואי של הפוסטינור. הפוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית ולכן יכול לגרום להקדמה או לאיחור של הווסת. כדי להיות רגועה בצעי בדיקת הריון . את יכולה לרכוש אותה בכל רשתות הפארם מהמדף או להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תל אביב - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) ולבצע אצלנו את הבדיקה חינם ובאופן אנונימי. תוכלו לקבל אצלנו גם הסבר על אמצעי המניעה השונים ותוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת האמצעי עבורך. בכל אופן, כדי למנוע לחץ וחששות בעקבות קיום יחסי מין חשוב להקפיד על אמצעי מניעה. נשמח אם תגיעו!


בן 18 שואל: #110561
היי אם שכבתי עם חברה שלי בלי אמצעי מניעה ואחרי הסקס היא לקחה גלולת היום שאחרי יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, אמצעי המניעה לשעת חירום יעילים מאוד אבל עדיין יש סיכוי קטן להריון ולכן חשוב מאוד לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הגלולה ובינתיים לשמור על קור רוח ועל אופטימיות :) כל טוב!


בן 16 שואל: #110548
וגם עבר שבוע וחצי מאז שימוש הפוסטינור, וכתוב לה באפליקציה שהיום היא אמורה לקבל מחזור והיא קיבלה, והוא כמו כל מחזור קודם שלה, זה יכול להיות בכל זאת דימומים מהתוםעות לוואי או שדימום השתרשות או שזה בכל זאת מחזור וזה בסדר....כי לא הבנתי אחרי כמה זמן ולכמה זמן מקבלים את התופעות לוואי, ועד איזה שלב מקבלים אותם. והיא חושבת שזה מיותר לעשות בדיקת הריון כי זה כמו כל מחזור רגיל שלה, ואין לה שום שינוי מכל המחזורים האחרים שלה, שום כאבים יוצאי דופן, כמות גדולה של דם שהיא מקבלת כל חודש והוא בצבע הרגיל שלו...

תשובה:
שלום, כל אחת מגיבה אחרת לפוסטינור כך שלא נוכל לומר בוודאות לגבי משך ההשפעה ותופעות הלוואי, בד"כ חודשיים שלושה לאחר לקיחת הפוסטינור הגוף מתאזן מחדש. אם תרצו להתייעץ לגבי שימוש באמצעי מניעה נשמח לייעץ, כל טוב


בן 16 שואל: #110544
רגע אבל עם יש מחזןר אז אין הריון לא??

תשובה:
שלום, בהמשך למענה בשאלה הקודמת - מאחר ויש ברקע פוסטינור - מומלץ לערוך בדיקת הריון אחרי 14 יום בכל מקרה. כל טוב


בן 16 שואל: #110492
אני וחברה שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה ואחרי חצי שעה היא לקחה אלה. האם זה משפיע גם אחרי חצי שעה או שיש זמן?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שגיליתם אחריות והחלטתם על נטילת גלולת היום שאחרי. פוסטינור או נורלבו יש לקחת בטווח של עד 72 שעות מקיום היחסים הלא מוגנים, וגלולת "אלה" ניתן לקחת עד 120 שעות. ההמלצה היא ליטול את הגלולה מוקדם ככל האפשר. בכל מקרה, חברה שלך צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הכדור. אתם מאוד מזומנים ליצור איתנו קשר להמשך התייעצות ולהתאמת אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110404
ממש ממש תודה יש לי עוד שאלה יש אפשרות שזה יפגע לי בובת בעתיד? שבת שלום

תשובה:
לא יקרה, נטילת הגלולה לשעת חירום אינה פוגעת בוסת בעתיד. כלל וכלל. יש לגלולה השפעה זמנית בלבד, שכוללות בין היתר בחילות, כאבי בטן, דימומים ועוד. ישנן נשים שלא סובלות מאף אחת מן התופעות ויש שכן. זה אישי ומשתנה מאחת לאחרת. כל טוב לך.


בת 18 שואלת: #110251
היי, נטלתי גלולת פוסטינור אתמול, ואו הדבר הזה לא זול בכלל, הכל יהיה בסדר?

תשובה:
שלום לך, פוסטינור זאת אכן גלולה יקרה (והיא גלולת חירום). כל הכבוד שלקחת אחריות ולקחת פוסטינור. אני חושבת שהסיכויים להריון מאוד נמוכים אבל ההחלטה שלך נבונה . חשוב שתתכונני לתופעות הלוואי שעלולות להגיע כגון: איחור או עיכוב במחזור, הפרשה דמית או דימום קל כמה ימים אחרי שנטלת את התרופה וגם בחילות/הקאות/כאבי בטן. הפוסטינור משבש את תהליך הביוץ מה שאומר שהיא לא מונעת הריון במאה אחוז. מה שכן, נטילת הגלולה כמה שיותר קרוב למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים מורידה את הסיכוי להריון. חשוב לי להדגיש שהגלולה לא מגנה עליך מפני הריון במהלך החודש (אלא להפך היא מעלה את הסיכויים אם תקיימו יחסי מין לא מוגנים) - ולכן חשוב מאוד שתקפידו מאוד והשתמשו בקונדום. אנחנו פה אם תצטרכי. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110224
לקחתי את גלולת אלה אני יעשה בדיקה עוד 14 יום חשוב לי לציין שיש לי ריח רע מהפות בחיים לא היה לי ריח כזה גם לא הפעמים הראשונות שקיימתי יחסים וזה לא היו מוגנים וקיימתי בפעם הרביעית וזהו בלי קונדום ואז יידעתי אותכם ואמרתם לי לקחת גלולת אלה אז לקחתי ויש לי הפרשות צהובות כואב לי בציצי זה סימן להריון?

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת יכולות להיות קשורות לכך שלקחת גלולת אלה. הרבה פעמים המתח ולהחץ יכול לגרום להרגיש כל מיני דברים שלא בהכרח קשורים למה שקורה בגוף. תצטרכי להמתין בסבלנות עד לבדיקת ההריון ע"מ לדעת בביטחון שאת לא בהריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110211
חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה והוא גמר בחוץ. אני לוקחת גלולות כבר כמה חודשים אבל בימים האחרונים יוצא לי לשלשל. אני משלשלת אחרי הרבה שעות שלקחתי את הגלולה לא בטווח הקרוב לזמן שלקחתי אותה אבל עדיין אני מפחדת שיכול להיות שהיא לא השפיעה ושנכנסו טיפות אהבה לגוף שלי.. יש לי ממה לדאוג? אני צריכה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אענה כאן על שתי שאלותייך שמאוד דומות זו לזו. הגלולות מגינות עלייך מפני הריון, כל עוד לא שכחת ליטול אותן באופן עקבי (כדאי מאד להקפיד על שעה קבועה, אבל איחור של עד 12 שעות עדיין משאיר אותך מוגנת) או כל עוד לא הקאת או שלשלת בטווח של 3-4 שעות מרגע נטילת הגלולה. לפי מה שאת מתארת, השלשולים הללו אינם קבועים, נכון? שלשול שקרה כל כך הרבה שעות אחרי נטילת הגלולה לא מהווה שום בעייה ולא אמור לעורר דאגה.. את מוגנת מפני הריון ואין שום סיבה לקחת פוסטינור. כל הכבוד על האחריות והעירנות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110157
היי. אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה (חודש בערך) לקיים יחסי מין, מוגנים כמובן. הריון הטריד אותי מאוד וחקרתי את הנושא לעומק לפני שהתחלנו לקיים יחסי מין. כשכבר עשינו זאת הרבה, בהנאה והצלחה רבה, הזנחתי את העניין: זה התבטא בכך שהוא התחיל לגמור בפנים עם הקונדום- משהו ששמעתי שלא כל כך מומלץ, אני כבר לא מחזיקה בבסיס איבר המין שלו בשביל להוציא את הקונדום בבטחה. עקב כך אתמול בערב הקונדום נשאר בתוכי, אני מנחשת זרע נגע בי, הוצאנו אותו ומיד קנינו פוסטינור ביום שלמחרת. האם יש צורך לבצע בדיקת הריון? שאלה שניה שלי, כשהוא יוצא מתוכי לאחר שהוא גומר אני לפעמים מבחינה בחומר לבן בבסיס איבר המין, והחשש התחזק כשהבנתי שלא תמיד הגמירה מרוכזת בסוף הקונדום.. הנחתי את המחשבות על זה בצד, למרות שעכשיו הכל מכה בי. האם אנחנו מתנהגים באופן פזיז? אשמח לעצות.. תודה

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שאת מגלה התנהגות בוגרת ואחראית בכל הקשור ליחסי מין ונהדר שאתם עושים זאת הרבה, בהצלחה ובהנאה רבה! השימוש בקונדום למניעת הריון הוא תמיד בעייתי מעט, כפי שציינת. טוב עשית שלקחת פוסטינור. ההמלצה היא לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור. כדי שתהיי לגמרי רגועה להבא, אני ממליצה לך לקחת גלולות. את יכולה לגשת לרופא או להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה לקבלת ייעוץ והתאמת הגלולות המתאימות לך. כך תוכלי להמשיך להנות מיחסי המין בלי החשש מהריון לא רצוי. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110067
קיימתי יחסי מין לא מוגנים פעמים רבות אך חבר שלי לא גמר בפנים ולא הייתי בביוץ .. המחזור שלי מאחר בחודש וקצת וזה מלחיץ אותי. אבל אני מרגישה שיש לי כאבי מחזור יכול להיות שהמחזור שלי השתבש כי לקחתי פעמיים פוסטינור ?(לפני חודשיים)

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הלחץ שאת נתונה בו. ידוע לך שתמיד קיים סיכוי לכניסה להריון כאשר מתקיימת חדירה ללא אמצעי מניעה גם, כשאר השפיכה מתרחשת מחוץ לנרתיק, או שלא מתרחשת כלל. הווסת עלולה להתאחר או "להשתבש" מכל מיני סיבות, אפילו מדאגה, עומס בלימודים, שינויים בהרגלי האכילה, השינה, הפעילות הגופנית, ועוד. לא סביר שהגלולה לשעת חירום (פוסטינור) תגרום לשיבושים בהגעת הווסת לטווח מאוד ארוך. בכל מקרה, ואם את חוששת, יש מה לעשות. אם עדיין מתעכבת הווסת, את יכולה לרכוש בדיקה ביתית להריון ולערוך אותה על פי ההוראות. את מוזמנת להגיע אלינו לאחד הסניפים הקרובים אלייך בשביל לעשות את הבדיקה אצלנו, תחת סודיות וללא עלות, בליוויה של יועצת. ראיתי שקבלת כבר הזמנה להגיע לדלת הפתוחה, לשיחת ייעוץ בנושא של הריון לא רצוי, מחלות מין ואמצעי מניעה. האם שקלת זאת? נשמח מאד לקבל את פנייך, ולשוחח אתך על כל אלה. בשביל זה אנחנו כאן. אם בכל זאת מתעכבת לך הווסת עוד, או שאת צריכה הנחיות עם עריכת הבדיקה הביתית, את מוזמנת לכתוב באתר או להתקשר אלינו. כל טוב לך ובהצלחה.


בת 17 שואלת: #109983
לפני יומיים שכבתי עם חבר שלי והיום לקחתי פוסטינור עברו 38 שעות מאז ורציתי לשאול האם הסיכוי שהוא יעבוד הוא גדול או לא?? הבנתי שזה קשור ליום של הביוץ... עשיתי חישוב באינטרנט והיום של הביוץ שלי היה החודש ב16.9 כלומר הוא כבר עבר כאילו אני כבר אחרי ביוץ. מה זה אומר לגבי ההשפעה של הפוסטינור? אני לא כל כך מבינה איך זה עובד עם הביוץ לפני ואחרי.. אשמח אם תוכלו להסביר לי

תשובה:
שלום לך, הפוסטינור עובר עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ולכן מהבחינה הזו הסיכוי שהוא יעבוד גדול. הפוסטינור מעכב את הביוץ. אם את כבר אחרי הביוץ אז זה לא ישפיע על הביוץ ויכול להיות שאת רק תרגישי את תופעות הלוואי כמו איחור במחזור, כאבי בטן וכו'. לכאורה, אם את אחרי הביוץ אז את לא בתקופה הפורה שלך ואז אין צורך לקחת פוסטינור. אבל בפועל, קשה לדעת האם את נמצאת בתקופה הזו או לא ולכן טוב מאוד שלקחת את הפוסטינור. מקווה שעזרתי. כל טוב.


בת 16 שואלת: #109964
שלום. אתמול בלילה אני וחבר שלי קיימנו סקס יבש. הוא היה מעליי וחיככנו את איברי המין שלנו אחד בשניה ללא אמצעי מניעה. אני "כיוונתי" את הפין שלו לתוך איבר המין שלי והוא נשכב מעליי אך לא הרגשתי כאב ואני לא בטוחה אם התבצעה חדירה מלאה ואם הפין שלו באמת נכנס לאיבר המין שלי או שהיה בפנים חלקית או בכלל כי שוב לא הרגשתי חדירה או כאב. הוא גמר על פתח הנרתיק שלי אבל ישר הוצאתי את איבר המין שלו לבטן התחתונה שלי. חשוב לציין שהייתי במחזור באותם הימים ובאותו הרגע ולאחר שקיימנו סקס יבש ראיתי שעדיין יש לי דם על התחתון והמחזור עדיין פעיל. רציתי לדעת אם ייתכן שאני נכנסתי להריון למרות שהייתי במחזור? ולא בטוחה אם הייתה חדירה מלאה או חדירה בכללי לתוך איבר המין שלי. אני לחוצה מאוד ומקווה שאקבל תשובה בהקדם כי אני לא יודעת מה לעשות ואם יש סיכויי להריון אז לקחת פוסטינור? תודה רבה על העזרה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון קלושים. עם זאת, מאחר וזרע יכול לשהות בגוף עד 5 ימים וקשה לדעת באיזה שלב של המחזור את וכו', אני ממליצה לך לקחת גלולת "היום שאחרי". בעיקר משום שלא הייתי רוצה שתהיי בחששות ובלחצים עכשיו בגלל הסיכוי הקלוש. לקיחת הגלולה לא תסב לך נזק. שימי לב שיש שני סוגים של גלולות - פוסטינור/נורלבו עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ו"אלה" - עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים. תהיי מוכנה לתופעות הלוואי של הגלולה (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876) בהצלחה.


בת 22 שואלת: #109913
לקחתי את הפוסטינור כ3 שעות, קיבלתי מחזור (מקווה שלא דימומים) וביצעתי 2 בדיקות שתן של לייף. מה הסיכוי שבוודאות זה לא הריון ? ובסוף אגלה בחודש רביעי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, הדימומים המופיעים לאחר נטילת הפוסטינור לא בהכרח מצביעים על דימומים של וסת ולכן ההמלצה היא לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הגלולה. מהפרטים שנתת קצת קשה לי להבין את הזמנים. אם נטלת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין תחכי שבועיים ותעשי בדיקת הריון ביתית. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #109845
אתמול לפני שקיימנו יחסי מין (עם קונדום), כחלק ממשחק מקדים, חבר שלי שפשף את איבר המין שלו על שלי (בלי קונדום) בחלק התחתון של הפין. בשלב מסוים בטעות החלק העליון כמעט ונכנס פנימה. לא יודעת אם בשלב הזה היו ״טיפות אהבה״ או לא, אהל אני דואגת שיש סיכוי שנכנסו פנימה. בעקרון. אני אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים.. מה זה אומר על הסיכויים ומה לעשות ?.. לא ממהרת לקחת פוסטינור, וזה גם לא כל כך נגיד לי בלי לערב הורים ואני ממש לא רוצה להדאיג סתם או לשתף יותר מדי בעניין הזה אלא אם כן ממש אין ברירה...

תשובה:
שלום לך, את מתארת מצב קצת מעורפל, וחסר לי מידע על מנת לתת לך תשובה חד משמעית. אין בעיה אם גוף הפין משתפשף בחלק העליון של הפות, היכן שצומחות שיערות הערווה. את לא בטוחה שבן זוגך חדר לתוכך, אבל כאן למעשה טמונה התשובה. אם ראש הפין נכנס לתוך הנרתיק שלך, אפילו במעט, קשה לשלול בוודאות סיכוי להריון. ההתלבטות שלך מובנת, אבל במקרה זה את צריכה להגיע להחלטה בנוגע למה שקרה ביחסי המין ביניכם. אם אינך משוכנעת שלא היתה חדירה, ואת רוצה להגביר את הסיכויים למניעת הריון כתוצאה מיחסים אלה, מומלץ שכן תטלי גלולה לשעת חירום (נורלבו או פוסטינור אם טרם עברו 72 שעות, ו'אלה', אם טרם עברו 120 שעות). אנחנו כאן לכל התלבטות נוספת. בהצלחה.


בן 16 שואל: #109840
שלום שכבתי אם חברה שלי וגמרתי בתוך ולאחר שש שעות היא לקחה פוסטינור ולאחר כמה ימים ייצא לה הפרשה חומה ויהיה לה כאבי ראש סחרחרות וכאבי בטן ממש ועכשיו כואב לי רק הבטן אבלל ממש כואב לה מה זה אומר,?????? בבקשה תענו מהרררר

תשובה:
שלום לך, התופעות שאתה מתאר הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור. פוסטינור מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים - ולכן התופעות שתיארת מתרחשות. מומלץ לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול באופן סופי הריון. נשמח לייעץ בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה (קונדום/גלולות). כל טוב


בת 25 שואלת: #109836
שלום רב, שמי ענבל, בת 25. ראשית כל תודה מראש על המענה, מעריכה זאת מאוד וייעוץ זה עוזר לבנות רבות! התחלתי לקיים יחסי מין עם בן זוגי אך הקונדום נקרע לכן נטלתי בפעם הראשונה פוסטינור. לאחר שבוע החלו דימומים, כמה זמן דימומים אלו עלולים להימשך? והאם אני אקבל מחזור במועד למרות נטלתי פוסטינור? מכיוון שאני רוצה להימנע מגלולה זו (פוסטינור) בעתיד, האם אתם ממליצים על גלוגלות יומיות? או על אמצעי מניעה אחר? יש לציין שאף פעם לא השתמשתי בגלולות בעבר. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך ענבל, תודה רבה על הפרגון והערכה. לגבי שאלתך - דימומים לאחר פוסטינור יכולים להימשך כמה ימים. מדובר על תופעת לוואי נפוצה בקרב נשים שנטלו פוסטינור. תופעת לוואי נוספת היא עיכוב בקבלת המחזור. בכל מקרה ההמלצה שלנו היא לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הפוסטינור ע"מ לשלול הריון (בלי קשר לאם יש דימומים או אין. לא תמיד ניתן לקבוע אם דימומים אלו הם תופעת לוואי של הפוסטינור או מחזור). יש המון סוגים של אמצעי מניעה (ולא רק גלולות). את מוזמנת לקרוא על אמצעי המניעה השונים הקיימים בשוק ולבחון מה מתוכם מתאים לך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כמובן שאת תמיד מוזמנת להתקשר אלינו ולהתייעץ לגבי אמצעי המניעה השונים - 03-510-1511. בהצלחה.


בת 20 שואלת: #109770
שאלתי מקודם שאלה פה ועניתם לי לקחת גלולה למניעת הריון אבל אני ממש מפחדת לגבי זה, אומרים שזה מאוד לא בריא ואני באמת לא יודעת אם לקחת למרות שהריון זה לא בא בחשבון כרגע, אשמח לעזרה. תודה ושבת שלום.

תשובה:
שלום לך! כפי שהומלץ לך קודם, כדאי שתטלי את הגלולה של היום שאחרי אם טרם קיבלת את הווסת ועדיין לא עברו יותר מ72 שעות (נורלבו או פוסטינור) או 120 שעות (אלה). השימוש בגלולות במצב חירום אינו גורם להשפעות לטווח הארוך ולא פוגע בפוריות האישה. ישנו שיבוש לזמן קצר של המערכת ההורמונלית ויתכנו תופעות לוואי אך מכיוון שאינך מעוניינת בהריון בשלב זה, כדאי לך לשקול שוב מה עדיף- שיבוש הורמונלי ואפשרות לתופעות לוואי (כמו דימומים, הקדמה או איחור של המחזור וכדומה) או הריון לא רצוי. שנה טובה!


בת 26 שואלת: #109710
קיימתי יחסים לא מוגנים ולקחתי פוסטינור. אפשר לעשות בדיקת הריון 3 ימים אחרי שלקחתי?

תשובה:
שלום לך, פעולת הפוסטינור היא למעשה דחיית הביוץ, במידה ועדיין לא התרחש וזאת בכדי למנוע מצב של מפגש בין זרע לביצית. מסיבה זו, לא תוכלי לקבל תשובה לגבי היותך בהירון (או לא) לפני שחלפו לפחות 14 ימים מנטילת הגלולה לשעת חירום. בינתיים, הקפידי מאד לקיים יחסי מין מוגנים, היות שלאחר נטילת הגלולה קיים סיכוי גדול אף יותר למצב של הריון (ביחסים לא מוגנים) דווקא בגלל הפעולה של דחיית הביוץ ו"הזזת" התקופה הפוריה שלך קדימה. כל טוב ובהצלחה.


בת 18 שואלת: #109701
לפני שבוע אני והבן זוג שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים והוא גמר בפנים, לקחתי פוסטינור אחרי 48 שעות ולאחר יום מלקיחת הפוסטינור התחיל לי דימום של יומיים שבדרך כלל המחזור שלי הוא שבוע ולא היה אמור להגיע בכלל .. שנגמר הדימום לאחר יומיים שלא יצא כלום התחילו לי הפרשות חומות. ניסיתי לקבוע תור לרופאת נשים אבל כנראה שהרופאה תהיה אחרי החגים ובינתיים אין לי תשובה הגיונית לזה. אשמח אם תעזרי לי :)

תשובה:
שלום לך, פוסטינור מכיל כמות מאוד גדולה של הורמונים שמהווים מעין הלם גדול למערכת ההורמונלית שלך ומוציאים אותה מאיזון. מה שאת מתארת הן תופעות ידועות ולא מדאיגות. ממליצה לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול אפשרות של הריון באופן סופי. ואם תרצו להתייעץ לגבי אמציע מניעה - נשמח לייעץ. כל טוב


בת 18 שואלת: #109674
היי שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בחוץ אבל לא הייתי בטוחה אז לקחתי פוסטינור למחרת .. הבעיה היא שבערב אחרי שכבנו שוב ונקרע הקונדום והוא שם לב לזה שנייה לפני שהוא גמר .. וגמר בחוץ אך לא ידוע אם ברח לו קצת בפנים .. הייתי אמורה לקבל היום מחזור ואני מפחדת שאני בהריון .. מה לעשות ? כמה זמן המחזור יכול להתעכב לאחר לקיחת פוסטינור ?

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שלקחת פוסטינור. גם אם החבר שלך גמר בחוץ, עדיין קיים חשש להריון, ומדובר ביחסי מין לא מוגנים. בכל מקרה של חדירה, אין דרך לדעת אם היתה שפיכה של נוזל זרע, אפילו המזערית ביותר, ולכן אינך מוגנת מפני הריון במצב זה. אחת מתופעות הלוואי הידועות של גלולות לשעת חירום, כמו פוסטינור, היא איחור בהגעת הוסת, וזה יכול להמשך מספר ימים ואף יותר מכך. בכל מקרה מומלץ לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, בכדי לשלול מצב של הריון. חשוב שתדעי שלמרות שנטילה של הגלולה לשעת חירום אינה מהווה תחליף לשימוש באמצעי הגנה קובעים, עדיף לקחת אותה שוב (אפילו יום אחרי שכבר נטלת) מאשר להסתכן בהריון שאינו רצוי או מתוכנן מצדך. דווקא הנטילה של הגלולה עשוייה להגביר את הסיכוי שלך להכנס להריון מיחסי מין שאינם מוגנים בהמשך של אותו חודש, בגלל שהפעולה הרפואית שלה היא דחיית הביוץ. האם אתם יודעים מדוע הקונדום נקרע? במידה ומשתמשים בקונדום מאיכות טובה, ומלבישים אותו באופן הנכון, הסיכוי לקרע הוא מאד קטן. האם שקלתם להשתמש באמצעי מניעה נוספים, כמו גלולות או אמצעי הורמונאלי אחר? ממליצה לך לעיין בקישור הבא לגבי שימוש יעיל בקונדום: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני מזמינה אתכם להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך כדי לשוחח עם יועצת על התאמת אמצעי מניעה שיתאים לשניכם. את מוזמנת לפנות אלינו בעתיד על כל שאלה. כל טוב ושנה טובה.


בת 15 שואלת: #109626
דבר ראשון תודה רבה, ודבר שני.. אני יכולה לבוא לדלת הפתוחה של רחובות ולא של באר שבע? כאילו זה אותו הדבר? פשוט אני ממש רחוקה מבאר שבע ולא יהיה לי איך להגיע לשם.. ו.. בטוח שהדימום הזה שהיה לי (שהיה נראה כמו דימום של הריון ) היה בגלל הגלולה? ולמה אני מרגישה את כל התסמינים האלה? יכול להיות שזה בגלל הלחץ?

תשובה:
היי! ראשית , בוודאי שאת יכולה להגיע לדלת הפתוחה של רחובות. ציינתי את באר שבע כאופציה מכיוון שכתבת שאת מאזור הדרום. הנה הקישור לסניף של רחובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=106 שימי לב שברחובות פתוח רק ביום א'. עפ"י התיאור שלך נראה שהדימום השונה נבע מנטילת הגלולה של היום שאחרי , אך כמובן שאנחנו לא יכולות לתת לך תשובה מדויקת כאן. לשם כך יש לשוחח עם הרופאה. כל טוב!


בת 20 שואלת: #109594
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי כיומיים אחרי סיום המחזור האחרון שלי. לצערי הקונדום נקרע לאחר שהוא גמר בפנים בטעות מטופשת של הרגע. כ 12 שעות לאחר מכן לקחתי פוסטינור. סבלתי מכל תופעות הלוואי האפשריות, ועכשיו עברו 13 ימים מאז קיום היחסים. האם בדיקת הריון תהיה רלוונטית בשלב הזה? אני לחוצה בטירוף, למדתי את הלקח, וחסרת אונים מה לעשות כמה ניתן להסתמך על הבדיקה, ומתי אפשר לעשותה הכי מוקדם שניתן? האם יש עוד משהו שאפשר לעשות??

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע על תופעות הלוואי הלא נעימות שעברת. לגבי בדיקת הריון - מומלץ מאוד לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול באופן סופי סיכוי להריון - כך שבהחלט זה רלוונטי כעת. מאחלת לך כל טוב והצלחה


בת 23 שואלת: #109579
אפשר לעשות בדיקת הריון במחזור ? פשוט עברו שבועיים מכדור אלה וקבילתי מחזור ואני לא יודעת אם אני יכולה לעשות

תשובה:
שלום לך אין צורך לבצע בדיקת הריון כאשר את במחזור ,כי אם את במחזור זה אומר שאת לא בהריון, כפי שהסברתי לך בתשובות קודמות הגלולה של היום שאחרי במקרה שלך זה -אלה מכילה כמות עצומה של הורמונים וחלק מהתופעות לוואי זה וסת לא רגילה כפי שאת מרגישה, הכל בסדר אם יש וסת אין הריון כל טוב


בת 17 שואלת: #109489
הי לקחתי את פוסטינור והמחזור שלי הוקדם בשבוע רציתי לדעת אם זה תקין דבר שני איך אני יכולה לדעת שזה באמת היה מחזור ולא דימומים כתופעת לוואי, זה נמשך חמישה ימים אבל לא כמו המחזור הרגיל

תשובה:
שלום, כל אחת מגיבה בצורה שונה לפוסטינור - בחלק מהמקרים המחזור מקדים ולפעמים הוא מתאחר (וכמובן שיש מקרים שבהם פוסטינור לא עובד בכלל). זה נשמע שהגלולה פעלה והריון נמנע - אין לך מה לדאוג. בכל מקרה, רצוי לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב


בת 19 שואלת: #109488
היי קיימתי יחסים עם חבר שלי לפני בערך 3 שבועות ללא אמצעי מניעה ולקחתי פוסטינור ואחרי יומיים קיבלתי מחזור. המחזור היה בתאריך הרגיל שלו. עשיתי בדיקת הריון ביתית אחרי שבועיים וזה יצא שלילי...אבל כן יש לי בחילות...האם יש סיכוי להריון? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, לא נשמע שיש סיכוי להריון. בחילות יכולות לנבוע מחום, אכילה לא נכונה, בעיות בעיכול - שווה להתייעץ עם רופא בנוגע לכך. אבל לגבי הריון - אין לך מה לדאוג. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש באמצעי מניעה נשמח לסיייע. כל טוב


בת 16 שואלת: #109377
היי אני בת 16 ולפני חודש בערך שכבתי עם חבר שלי ונקרע לנו הקונדום באמצע חשוב לי להגיד שיומיים לפני ששכבנו סיימתי מחזור ואז יום אחריי המקרה רצתי לדלת פתולה בתא לקחתי פוסטינור והיה לי דימום כמה ימים אחריי שלקחתי את הפוסטינור הבנתי מנציגת השירות של דלת פתוחה שזה אחת מתופעות הלוואי של הכדור ואני הייתי אמורה לקבל לפני 6 ימים מחזור ועדיין לא קיבלתי יש סיבה? אני לחוצה וטרודה מאוד

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאד לשמוע שצלצלת והגעת אלינו לסניף של דלת פתוחה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. כל הכבוד על האחריות שגילית. כפי שהיועצת שלנו הסבירה לך, יש מגוון תופעות לוואי שעלולות להופיע לאחר נטילת גלולה לשעת חירום (כמו פוסטינור). ביניהן הפרשה דמית או דימום קל בימים שלאחר הנטילה. גם שיבוש במועד הקבוע של המחזור ואיחור קל הם אופיינים. אם כן, מה שאת מתארת הוא טבעי וצפוי. יחד עם זה, חשוב לזכור, שאם לא תקבלי מחזור עד שבועיים מהיום שנטלת את הגלולה לשעת חירום, יש לבצע בדיקת הריון, באופן עצמאי, או באחד מסניפנו. כל טוב, ואל תהססי לפנות אלינו בכל שאלה נוספת.


בת 20 שואלת: #109308
היי, אני על הגלולה כבר השבועיים, אתמול אני וחבר שלי שכבנו (לפני שלקחתי את גלולה מספר 14) והקונדום נקרע.. רציתי לשאול אם ההגנה של הגלולות כבר פועלת או אם כדאי לי לקחת פוסטינור

תשובה:
שלום לך, במידה והתחלת את חפיסת הגלולות ביום הראשון של המחזור, אין כל סיבה לדאגה. את מוגנת כבר מהגלולה הראשונה. אינך צריכה לקחת גלולה לשעת חירום (פוסטינור או אחרות). כל טוב, אנחנו כאן לכל שאלה בהמשך.


בת 16 שואלת: #109215
היום אני לוקחת גלולות למניעת הריון פעם ראשונה בחיים,אם אני אקיים היום יחסים בלי קונדום, אני מוגנת?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון, הפוסטינור עובדת כ95% מהזמן. את כן מוגנת. אבל כן עלייך לקחת בחשבון את ה5% שנשאר. עם מעניין אותך לברר אופציה אחרת מעבר לקונדומים, את מוזמנת להתקשר אלינו או לפנות למשרדים שלנו לבירור אופציות מתאימות עבורך לנמנעת הריון. יש רופאה שמגיעה אלינו למשרדים והיא יכולה לעזור לך עם מרשם לגלולות ללא עקיבות טכנולוגית (ככה שההורים לא ידעו). אם את שוקלת לקיים יחסי מין עם מישהו כששתכם לא עשיתם בדיקת מחלות מין, גם אם אתם הראשונים של האחד השני, כדאי לכם לעשות כל אחד את הבדיקה. יש דברים עוברים גם בלי לקיים יחסי מין. (הרפס למשל יכול לעבור בין פה ופה דרך נשיקה או כוס מים משותף) סקס הוא משהו כיף אבל הוא גם משהו רציני :) אנחנו פה לכל שאלה!


בת 26 שואלת: #109074
היי, לקחתי פוסטינור ואני אמורה להתחיל גלולות ביום הראשון של המחזור. הבנתי שאחת מתופעות הלוואי של נטילת הפוסטינור היא דימום. מועד המחזור הבא הוא בעוד כשבוע. אם מופיע הדימום עליי להתייחס אליו כמחזור וליטול את הגלולה הראשונה? מה הדין של לקיחת גלולה ראשונה לא ביום הראשון של המחזור? האם זה גורע מההגנה ?

תשובה:
שלום יקרה. אכן פוסטינור עלול לגרום דימום קל, אבל זה דימום של פוסטינור ולא קשור למחזור הוסת. לכשתגיע הוסת יכול להיות קצת באיחור, בגלל הפוסטינור, קחי גלולות ביום הראשון של מחזור הוסת. אכן אי לקיחת הגלולה ביום הראשון מורידה את אחוזי ההגנה של הגלולות. בהצלחה והנאה מירבית


בת 17 שואלת: #109067
דחוף דחוף דחוףףףף שכבתי והוא סיים בפנים יומיים אחרי זה לקחתי פוסטינור ובאותו היום שלקחתי שכבנו והוא שוב סיים בפנים אחרי שלקחתי יש סיכוי שאכנס להיריון?

תשובה:
שלום לך! פוסטינור לא מגן מפני הריון. להפך, הפוסטינור דוחה את הביוץ ולכן הרבה פעמים נטילה של פוסטינור מעלה את הסיכויים להכנס להריון באותו החודש. ולכן, אם הוא גמר בפנים יש סיכוי להריון גם אחרי שנטלת פוסטינור. הפוסטינור לא מומלץ כשימוש קבועה למניעת הריון אבל יחד עם זאת, עדיף שתקחי את הגלולה שוב מאשר להסתכן בהריון לא רצוי. תצפי מראש שיתכן ויהיו לך תופעות לוואי הקשורות לנטילת הגלולה וחשוב מאוד שתקפידו תמיד, ובעיקר בחודש הזה, על שימוש באמצעי מניעה. הם מגנים מפני הריון לא רצוי והקונדום מגן גם מפני מחלות. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #109034
חבר שלי ואני אתמול התחרמנו הוא דחף לי אצבעות ואני עשיתי לו ביד ואז יצא שהוא הכניס את האיבר מין שלו לחצי דקה בערך וזה היה בלי אמצעים, אני לא יודעת אם לקחת גלולה ליום שאחרי כי אמרו לי שאם אני לוקחת יותר משתיי גלולות בחצי שנה זה יכול לפגוע לי ברחם.. לקחנו לפני חמישה חודשים, ארבעה וחצי. לקחת? בבקשה תענו לי בהקדם האפשרי!!

תשובה:
שלום לך! אין שום בעיה שתקחי שוב את הגלולה של "היום שאחרי". שימי לב לזמן שעבר מזמן קיום יחסי המין - עד 72 שעות "פוסטינור" או "נורלבו". עד 120 שעות - "אלה". שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108984
לקחתי פוסטינור ושבוע לאחר מכן התחלתי לדמם ( זה לא דימום כמו של המחזור שלי בכל חודש הוא דימום הרבה יותר קל אז הבנתי שזאת אחת מהתופעות לוואי של הפוסטינור) הבעיה היא שהדימום נמשך כבר עשרה ימים..האם זה בסדר? האם דימום בעקבות פוסטינור נמשך כל כך הרבה ימים ?

תשובה:
הי, הדימום בעקבות לקיחת פוסטינור בהחלט יכול להמשך גם מעל לשבוע. כל טוב.


בת 17 שואלת: #108980
שלום שוב, תיקון לפעם הקודמת... ביום שבת אני וחבר שלי שכבנו ואתמול ביום שני, לקחתי את הגלולה של היום שאחרי. היום (שלישי) עשינו על יבש , ללא חדירה אז הוא הכניס רק פעם אחת , לכמה שניות וזהו, בלי לזוז לאחר החדירה ואז מיד הוציא . אנחנו לא בטוחים אם יצאו טיפות אהבה , מה הסיכוי שבזמן הזה יצאו טיפות?? מה הסיכוי להריון??? אני יודעת שאסור לקחת שוב פוסטינור , לא עבר אפילו 72 שעות צריכה תשובה כמה שיותר מהר. מה אני עושה??

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את שאלתך... סקס יבש הוא סקס עם בגדים. אם היתה חדירה אז לא מדובר בסקס יבש... כפי שכבר ציינו בכל כניסה של פין לנרתיק , אפילו לזמן קצר מאוד, יכולות להיפלט טיפות אהבה שמכילות זרע. אין כל מניעה ליטול פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך מדובר בגלולה לשעת חירום והיא לא מהווה תחליף לאמצעי מניעה, וכאשר נוטלים אותה יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור. אני ממליצה לכם להגיע אלינו , לדלת הפתוחה בתל אביב ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) ולקבל הסבר מיועצת על אמצעי המניעה הקיימים. כמו כן תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון (14 יום מנטילת הפוסטינור) כדי שתדעי בוודאות שאין הריון. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה במידה ותרצי בכך. כל השירותים אצלנו ניתנים חינם ותחת סודיות. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108975
שלום שוב, ביום שבת אני וחבר שלי שכבנו ואתמול ביום שני, לקחתי את הגלולה של היום שאחרי. היום (שלישי) שכבנו שוב , אך לא גמר בפנים, אנחנו לא בטוחים אם יצאו טיפות אהבה , מה הסיכוי להריון??? אני יודעת שאסור לקחת שוב פוסטינור , לא עבר אפילו 72 שעות צריכה תשובה כמה שיותר מהר. מה אני עושה??

תשובה:
היי! שאלתך נענתה.


בן 16 שואל: #108967
אם קיימתי יחסי מין ללא קונדום פעמיים ולא גמרתי בפנים , צריך לקחת גלולה למניעת היריון? והאם היעילות שלה פוחתת במקרה שלוקחים אנטיביוטיקה שמכילה בתוכה פניצלין?

תשובה:
שלום לך! ביחסי מין בחדירה ללא אמצעי הגנה קיים תמיד חשש להריון ולכן ההמלצה היא כן -לקחת גלולת "היום שאחרי". סוג הגלולה תלוי בזמן שעבר מזמן קיום היחסים הלא מוגנים. פוסטינור/נורלבו - עד 72 שעות. אלה -עד 120 שעות. אתם יכולים להשיג גלולות אלו בכל בית מרקחץ. בכל הנוגע לאנטיביוטיקה ולנטילת גלולות הכי נכון יהיה להתייעץ עם הרופאה שנתנה לך את האנטיביוטיקה. חשוב להדגיש כי קונדום לא מגן רק מפני הריון אלא גם מפני מחלות מין -ולכן מומלץ לא לוותר עליו אף פעם. כל טוב!


בת 21 שואלת: #108944
מוסיפה לשאלה שלי שלפני חודש לקחתי פוסטינור לאחריו קיבלתי מחזור רגיל יכול להיות שהאיחור בעצם בגלל זה ואין סיבה לדאוג?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 21 שואלת: #108745
עד שעניתם כבר עבר הזמן (לא מתלוננת חלילה חח). אתמול התחלתי לדמם, שוב, המחזור שלי לפני הגלולות לא היה סדיר *בכלל*, הייתי מקבלת פעם בחודשיים ולפעמים פעם בשבועיים אפילו... פעם אחרונה שקיבלתי היה בסוף יולי, עכשיו אני מדממת ויש לי כאבים בגב התחתון שאופייניים לכאבים שיש לי בדרך כלל במחזור. זה קשור לדעתכם למחזור או להריון אולי?..

תשובה:
שלום לך! האם לקחת שוב גלולת "היום שאחרי"? הכאבים שאת מתארת יכולים להצביע על מחזור אבל יכולים להצביע גם על דברים נוספים. מאחר ועבר כבר כמעט שבוע לא תוכלי לקחת אלה (גלולה אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). מציעה לך לחכות ולראות האם זה מחזור. במידה והמחזור מתעכב תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. אם אנחנו לא עונות לך ואת זקוקה לתשובה, את תמיד מוזמנת להתקשר אלינו - בימים ראשון -חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בן 18 שואל: #108698
שלום, אני וחברה שלי שכבנו ב 9.8 בלי הגנה וגמרתי בתוכה , ה 9.8 זה בדיוק 14 יום לאחר שנפסק לה המחזור (תקופת הביוץ) . ישר רצנו לקנות פוסטינור והיא נטלה את זה שעה לאחר קיום היחסים , היום 14.8 , 5 ימים לאחר המעשה , ישנו דימום קל בהיר מאוד בצבע ורוד , האם היא בהריון ? אשמח לעזרה תודה

תשובה:
שלום לך. היא נטלה את הפוסטינור ממש בסמוך לקיום יחסי המין, ככל הנראה הדימום שיש לה עכשיו הוא בהשפעת הכדור, הגיוני ונורמלי שיהיה לה שינויים בזמן של הדימום ואין דאגה להריון. ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה בכל זמן החדירה, זה יכול להפחית מכם הרבה לחץ שחוויתם לאחר המקרה שסיפרת עליו. אתם מוזמנים להגיע לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם לשמוע ולשוחח איתנו על כל האפשרויות שיש למניעת הריון. כל טוב


בן 19 שואל: #108674
כמה זמן אחרי שלוקחים נורלבו מרגישים תופעות לוואי, חוץ מכאבי בטן למחרת לא היה לי כלום אבל אני מרגישה כמו לפני מחזור בקטע של רגישות יתר ואכילה מוגברת, בגלל הכדור?

תשובה:
שלום לך, נורבלו מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים ולכן כל התופעות שאופייניות למחזור - בהחלט יכולות להופיע בעקבות נטילת הכדור. כל אחת מגיבה בצורה שונה לכדור - אצל חלק הוא מקדים מאד את המחזור, ואצל חלק מעכב את המחזור. בכל מקרה, מומלץ מאד לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. אם תרגישי משהו חריג מעבר לרגיל - מומלץ להתייעץ עם רופא או מוקד אחיות בקופה שלך. כמובן מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב


בת 20 שואלת: #108667
היי , לפני שבוע בערך לקחתי פוסטינור והיום התחילו לי דימומים .. איך אפשר לדעת אם זה ווסת או דימומים שיכולים להיות כתופעה מהפוסטינור ? ועוד שאלה : היום לקחתי את הגלולה ellaa אחרי שבוע שלקחתי את הפוסטינור הבנתי שזה יכול לאחר או להקדים את המחזור .. אבל עצם זה שנטלתי שתי גלולות ״חירום״ בשבוע וחצי יכול להזיק לי ?? והדגש על להזיק -- ועוד שאלה. חח :(אחרונה): **אני וחבר שלי שכבנו והשתמשנו בקונדום רק באמצע היחסים ,עד שלב הגמירה , זאת אומרת שבהתחלה הייתי חשופה לחלוטין .. יש עדיין סיכוי להיריון ? תודה .

תשובה:
הי, זה שנטלת שתי גלולות חירום בשבוע וחצי זה לא יכול להזיק לך אבל גלולות החרום לא צריכות לשמש כתחליף לאמצעי הגנה. לגבי השאלה האחרונה, טיפות זרע יכולות לצאת גם לפני שלב הגמירה ולכן בחדירה לא מוגנת יש סיכוי להריון. כדאי שתשקלי שימוש בגלולות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108586
היי, אני עדיין מדממת. לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי של הכדור, עבר זמן מאז שלקחתי נורלבו. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה (הוא לא גמר בתוך) כי חשבתי שאני במחזור אבל אני לא בטוחה.. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי לדאוג לבריאות שלך עליך לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה - גם כדי למנוע הריון וגם כדי למנוע מחלות מין. הדימום יכול להיות עדיין מתופעות הלוואי של הכדור אך גם יכול להיות שמדובר בווסת. בכל מקרה, אם ברצונך להימנע מהריון אין לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בכל ימי החודש. הכדור נורלבו יכול לשנות את המחזור החודשי ואת הביוץ ולכן יכול להיות שאפילו שדיממת היית בביוץ. גם ללא נטילת הכדור, ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין בזמן דימום הווסת מכיוון שהזרע יכול לשרוד בין 3 ל5 ימים ברחם. גם כשהגבר לא גומר בפנים, ניתן להיכנס להריון מ"טיפות אהבה". מדובר בזרע שיוצא מאיבר המין הזכרי גם לפני שהוא מגיע לסיפוק ואין שליטה על היציאה שלו. לכן - עליך לקחת שוב כדור חירום נורלבו או פוסטינור בהקדם! שימי לב שכדורים מסוג זה הם למקרי חירום בלבד, ולא מומלץ להשתמש בהם כאמצעי מניעה קבוע. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע אלינו ולהתייעץ בנוגע לאמצעי המניעה השונים על מנת למנוע הריון ומחלות בעתיד, וכדי שתוכלי לקיים יחסי מין בלי דאגות ולחץ. את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים ולהתייעץ איתם בנוגע לאמצעי מניעה.


בת 17 שואלת: #108550
היי, כמו שראיתם מהשאלה הקודמת לפני כשבוע נטלתי נורלבו. האם זה הגיוני שרק עכשיו אחרי שבוע יתחילו לי כאבים בשדיים וכאבי בטן כמן בתופעות לוואי? או שזה הריון?

תשובה:
שלום לך, זה הגיוני ותקין. בכל מקרה, כדאי לעשות בדיקת הריון עוד שבוע כדי לשלול באופן סופי הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #108514
אתמול שכבתי עם חברה שלי ללא אמצעי הגנה (אני יודע שזה חוסר אחריות) התחלנו במשחק מקדים ירדתי לה וכו' והכל טוב ויפה מפה לשם שהחדרתי לה אחרי שרציתי לעבור לתנוחה אחרת שמתי לב שיש דם על המיטה והיא אמרה לי שהיא סיימה בדיוק מחזור, גמרתי לה בפנים ואני ממש מפחד ולא יודע מה לעשות... 1) יכול להיות לזה סיכון במחלות או משהו (אני יודע שהיא שכבה עם מישהו אחד לפני רק) ? 2) היא צריכה לקחת פוסטינור או נורבלו והאם זה ישפיע (עברו מעל 24 שעות) ?

תשובה:
שלום, אם יש לחברתך מחלות מין הן יכולות לעבור בלי קשר לדם המחזור. אם אתה מודאג לגבי מחלות מין אתה וחברתך יכולים להיבדק ביחד במרפאת לווינסקי בת"א, או לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין. בנוגע לגלולה לשעת חירום - ניתן לקחת נורבלו/פוסטינור עד 72 שעות לאחר קיום היחסים, בנוסף יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. כל הגלולות יעילות יותר ב24 השעות הראשונות. חשוב מאוד שאתה וחברתך תקראו את העלון המצורף לגלולה שתקנו - יש כל מיני תופעות לוואי בגלל הכמות הגדולה של ההורמנים שהגלולה מכילה. כמו-כן, מומלץ לעשות בדיקת הריון בעוד שבועיים לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108351
שלום , נקרע הקונדום ולקחתי נורלבו כ-9 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם יש סיכוי להריון? ועברו כבר שלושה ימים מאז נטילת הגלולה הזאת, ולא היו לי שום תסמינים כמו דימום. האם אחרי נטילת הגלולה חייב להיות דימום? זה סימן שהיא לא עובדת?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שהיית אחראית ונטלת את הנורלבו. מכיוון שלקחת את הגלולה בטווח זמן קצר לאחר שנקרע הקונדום, הסיכוי להריון הוא אפסי ובכל זאת אנו ממליצים לבצע בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין שלא היו מוגנים כדי לשלול הריון לחלוטין. הדימום שייך לאחת מתופעות הלוואי של הגלולה וזה אומר שממש לא חייב להיות דימום או כל תסמין אחר כמו כאבי ראש, רגישות בשדיים, עייפות או בחילות והקאות. תופעות הלוואי מופיעות רק אצל חלק מהנערות/נשים ולא אצל כולן. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108349
היי.. אני בת 16 ושכבתי היום עם החבר שליי ללא קונדום והוא גמר לי רק את הטיפה הראשונה בתוך וכל השאר בחוץ.. אני יודעת שאני צריכה לקחת את גלולת היום שאחרי הפוסטינור אבל אני פוחדת לקחת אותה כי לקחתי אותה כבר ארבע פעמים במשך חצי שנה ואמרו לי שזה מסוכן וזה יכול ליפגוע לי בפוריות אז השאלה היא אם לקחת אותה ולהסתכן או לא לקחת ולקוות לטוב??

תשובה:
היי! מכיוון שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה , תמיד יש חשש להריון. גם "טיפה אחת" יכולה להכיל הרבה מאוד זרעונים... את צודקת שאת צריכה לקחת פוסטינור או נורלבו. שימוש בגלולת היום שאחרי אינו מומלץ לעתים תכופות כי הוא משבש את המאזן ההורמונלי של הגוף, אך כדאי שתפעילי שיקול דעת מה עדיף עבורך כרגע- הריון או שיבוש המאזן ההורמונלי למספר חודשים? אני מאוד ממליצה שתגיעי אלינו כדי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה קבוע שיתאים לך ושייתן לך ראש שקט כדי שלא תהיי בלחץ בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין. תוכלי לקבוע גם תור לרופא/ת הנשים שלנו לבדיקה והתאמה של האמצעי . בינתיים חשוב שתשתמשו בקונדום לפחות. חשוב שתבצעי גם בדיקת הריון בעוד 14 יום כדי לשלול הריון לחלוטין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תחת שמירת סודיות. על-פי מה שרשמת את מאזור הדרום ולכן את יכולה להגיע לדלת הפתוחה בבאר שבע ולקבל אצלנו את כל השירותים. מצרפת את הקישור לדף עם מספר הטלפון ,הכתובת וימי הקבלה של הסניף שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 את מוזמנת גם להתקשר בכל שאלה שיש לך. כל טוב ונשמח לראותך!


בת 18 שואלת: #108249
אני נוטלת גלולות באופן סדיר קיימתי יחסי מין ללא קונדום לפני מספר ימים ובגלל שהקאתי לקחתי פוסטינור. אתמול קיימתי שוב יחסי מין ורוב הזמן השתמשנו בקונדום היום בבוקר שמתי לב שלא לקחתי אתמול גלולה ולקחתי אותה עכשיו עברו מעל 12 שעות מה לעשות לקוות שאני לא בהריון או לקנות שוב פוסטינור?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת אחראית ומקפידה לקחת גלולות באופן קבוע וכשיש "תקלות" משתמשת באמצעי מניעה חלופיים. אם עברו מעל 12 שעות לאחר הזמן בו אמורים לקחת גלולה וקיימת יחסי מין ללא קונדום (לא הבנתי מפניי שכתבת שרוב הזמן השתמשת בקונדום) כדאי שתקחי פוסטינור בכדי למנוע אפשרות לכניסה להריון גם אם היא קטנה:)


בת 18 שואלת: #108131
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ביום השלישי של המחזור והוא גמר בפנים והמחזור נעצר. בדרך כלל המחזור שלי כחמישה ימים. לקחתי פוסטינור של נובלור ואחרי יומיים נהיה לי דימום של מחזור ? יש סיכוי שזה הריון?

תשובה:
הי, הסיכוי להריון במקרה הזה הוא קטן עד אפסי. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. אם את חושבת להתחיל שימוש בגלולות - את מוזמנת להתייעץ איתנו. כל טוב


בת 25 שואלת: #108003
קיימתי יחסי מין ב 21.7.2017 , החבר שלי לא השתמשת בקונדום והוא גמר בתוכי, אני לוקחת גלולות דיאנה 35 ובגלל החשש שאכנס להיריון לקחתי פוסטינור ב23.7.2017 וב 24.7 התחילה אצלי דלקת בדרכי השתן אז לקחתי אנטיביאוטיקה..השאלה שלי האם יש סיכוי שאכנס להיריון? והאם האטיביאוטיקה משפיעה על הגלולות שלקחתי לפני?

תשובה:
שלום לך! אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא פספסת אף גלולה, אין סיכון להריון לא רצוי ולא היה צורך לקחת את הפוסטינור. את מספרת גם שהתחלת לקחת את האנטיביוטיקה יממה לאחר נטילת הפוסטינור, כלומר לאחר שהוא כבר "עשה את העבודה" כך שממש אין חשש להריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #107977
האם אני יכולה לקחת פוסטינור מחשש להריון?

תשובה:
שלום, ניתן לקחת פוסטינור/נורבלו עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני, ויש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד חמישה ימים לאחר המגע המיני. יש לציין שהיעילות של כל הגלולות עולה ככל שנוטלות אותה בסמיכות לזמן המגע המיני. את כל הגלולות ניתן לקנות ללא מרשם רופא. שבועיים לאחר נטילת הגלולה מומלץ לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #107966
תודה רבה ועוד שאלה הדימום יכול להיפסק באותו יום? ובנוסף אני אקבל את המחזור באותו תאריך פחות או יותר?

תשובה:
שלום, אי אפשר לדעת עד מתי הדימום ימשך ומתי יהיה המחזור הבא. פוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית וכל אחת מגיבה באופן שונה. בכל מקרה, אם תרצי להתחיל לקחת גלולות את לא צריכה לחכות למחזור - את יכולה להתחיל לקחת והחל מהגלולה ה14 את מוגנת מפני הריון. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית של הפוסטינור כדי לקבל מושג טוב יותר על השפעות הפוסטינור. כמובן מוזמנת תמיד להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #107961
?? תשובה דחוף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #107955
היי קיבלתי מחזור ב13.7 לקחתי פוסטינור ב19.7 עקב יחסים לא מוגנים היום יש לי דימום זה יכול להיות מהפוסטינור? ואם כן כמה זמן נמשך הדימום יש לציין שאף פעם לא ירד לי דם כתוצאה מזה

תשובה:
שלום לך! שימי לב שאנו עונות עד 72 שעות לאחר קבלת הפנייה. אחת מתופעות הלוואי של הפוסטינור היא דימום שיכול להימשך עד לקבלת הווסת הבאה (לא חייב. יכול להפסיק גם לפני כן). אני מבינה שזו לא הפעם הראשונה שאת נוטלת פוסטינור וחשוב שתדעי שהפוסטינור אינו תחליף לגלולות. הוא משבש את המערכת ההורמונאלית לתקופה של מספר חודשים. חשוב שתשתמשי באמצעי מניעה (גלולות או אחר) כדי למנוע את הצורך בנטילת פוסטינור לעתים קרובות. את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך , ולקבל ייעוץ בנושא אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופא/ה להתאמה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #107927
היי. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בליל אמש(אתמול) ללא כל אמצעי מניעה(אני לא נוטלת גלולות) והוא גמר לי בפנים. בוקר לאחר מכן(היום בבוקר) נטלתי פוסטינור. ולאחר מכן שכבנו שנית, ללא אמצעי מניעה, והוא גמר לי שוב בפנים. מה הפעולה שיש לנקוט על מנת לא להיקלט? לנטול שוב פוסטינור? לפי מה שידוע לי מותר כדור אחד למחזור.

תשובה:
היי! כפי שאת יודעת הפוסטינור אינו מהווה תחליף לאמצעי מניעה ועדיף שלא לקחת אותו בכל פעם שמקיימים יחסי מין לא מוגנים אלא להקפיד על אמצעי מניעה. אם את לא נוטלת גלולות עליכם להגן על עצמכם בדרכים אחרות (קונדום , למשל). אין כל מניעה ליטול פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך שוב מכיוון שגלולה זו אינה מהווה תחליף לאמצעי מניעה, כאשר נוטלים אותה יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור ותופעות לוואי נוספות. בכל מקרה, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אתם מוזמנים אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם כדי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים והתאמתם לכם. כמו כן, תוכלי לבצע אצלנו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107926
היי עשיתי משתמש חדש כי שכחתי את הסיסמה. התייעצתי פה לפני שבוע. עשיתי עם חבר שלי סקס יבש כשהוא היה עם בוקסר ואני בלי כלום (בלי תחתונים) התחכחנו והוא קצת החדיר לי. בדרך כלל המחזור שלי לא סדיר ולעיתים אפילו מאחר לי בחודש. את המחזור האחרון שלי קיבלתי בתאריך 7.6 ואני וחבר שלי עשינו סקס יבש בתאריך 16.7. הייתי מאוד לחוצה ולקחתי גלולת אלה לאחר שלושה ימים. היום ה24.7 ובמהלך השבוע הרגשתי כאבי גב וכאבים בבטן התחתונה והיום אכלתי ארוחת בוקר ואני מרגישה שיש לי בחילה ושאני רוצה להקיא ואני לא הייתי בכלל לחוצה וזה לא נבע מלחץ ועד היום אני לא קיבלתי מחזור. קבעתי תור ב28.7 לרופאת נשים בשביל לברר לגבי המחזור שלי. יש לי שתי שאלות: - מכל מה שתיארתי יש סיכוי להריון? והאם אלה סימני הריון? -והאם רופאת נשים יכולה לדעת אם אני בהריון? (עבר שבוע מאז שאני וחבר שלי עשינו סקס יבש) כרגע אני מאוד לחוצה ואני מאוד מפחדת אם אני אכנס להריון

תשובה:
שלום לך יקירה! לא נראה שהיתה סיבה ללקיחת הגלולה "אלה" על פי מה שאת מתארת אך אם לקחת אותה ובטווח הימים הנכון (הגלולה טובה עד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים) הסיכוי להריון הוא אפסי. בין תופעות הלוואי של אלה יכולות להופיע בחילות, הקאות, כאבי בטן, כאבי ראש, רגישות בשדיים, סחרחורת ועייפות. לפעמים לאחר נטילת התרופה, המחזור הבא יאחר או יקדים במספר ימים, וכן ייתכנו הפרעות במחזור (דימום כבד מהרגיל, דימום ממושך, דימום קל לא מצופה בין שני מחזורים). שוב, אין לך סיבה להיות לחוצה אך טוב שקבעת תור לרופאה לבדיקה וזה יוכל להסיר ממך כליל את החששות. כל טוב!


בת 14 שואלת: #107922
תודה על העזרה, עוד שאלה. לקחתי אתמול לבערב כפי שהסברתן את גלולת הנורלבו ב9 בערב, אין לי שום כאבי ראש בטן דימומים לא הקאתי לא כלום, האם זה בסדר? קראתי את ההוראות שבאו ביחד עם האריזה ורשומות שם הרבה תופעות לוואי. אין לי תופעות לוואי האם לקחת עוד כדור? או שזו תגובה לגיטימית של הגוף לכדור?...

תשובה:
שלום לך, את לא בהכרח תרגישי את השפעת הכדור או תחווי אף אחת מתופעות הלוואי שרשומות בהוראות וזה בסדר גמור, איו צורך בנטילה של כדור נוסף. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון ביתית שבועיים לאחר נטילת הכדור (זאת ההמלצה לכולן ולא רק במקרה שלך). כל טוב!


בן 21 שואל: #107886
כן ברור את הבדיקה נעשה אבל אם היא לקחה אחרי 12 שעות פוסטינור זה סיכוי טוב שהיא לא תכנס להיריון?

תשובה:
היי! מכיוון שהפוסטינור נלקח בטווח זמן קרוב לקיום יחסי המין הוא מפחית מאוד את הסיכוי להריון. בכל מקרה, בצעו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים כדי לשלול הריון בביטחון. כל טוב!


בת 14 שואלת: #107879
אני צריכה לקחת פוסטינור? ואם כן איפה אני משיגה ביומיים פוסטינור לא יימכרו לי

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 19 שואלת: #107859
אתמול שכבתי עם מישהו והוא גמר בפנים, אני לוקחת גלולות אבל אני לפעמים שוכחת ולא תמיד לוקחת בשעות קבועות, אני מפחדת להיכנס להיריון ואני לא יודעת אם לקחת פוסטינור או לא

תשובה:
שלום לך. כפי שציינת בשאלתך, אם נטילת הגלולות אינה בשעות קבועות ויש לך ימים שאת שוכחת לקחת, ישנו סיכוי שלא היית מוגנת בעת קיום היחסים. בעיקרון איחור של נטילת הגלולה בטווח של 12 שעות (לדוגמה - את לוקחת בדרך כלל בעשר בבוקר ונזכרת רק בשמונה בערב באותו יום, עדיו לא עברו שתיים עשרה שעות, את יכולה לקחת את הגלולה ששכחת ואת עדין מוגנת). על מנת להיות בטוחה במאה אחוז ואם את חושבת שגם בתקופה האחרונה לא הקפדת על נטילת הגלולות: אם עדין לא עברו 72 שעות מאז המגע המיני הלא מוגן, אני ממליצה שתחשבי על לקיחה של פוסטינור או נורלבו. שבועיים לאחר נטילת פוסטינור או נורלבו עליך לבצע בדיקת הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להתקשר אלינו כדי להמשיך ולקבל ייעוץ טלפוני ואת גם מוזמנת בחום להגיע לאחד מסניפי "דלת פתוחה" הקרובים למקום מגורייך ולקבל מאיתנו הדרכה וייעוץ לגבי שימוש באמצעי מניעה. אנחנו כאן בשבילך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #107843
היי, קיימתי יחסי מין מוגנים וחבר שלי גמר בפנים. כשהוא הוציא ראינו שהקונדום נקרע (הכל היה עדין בתוך הקונדום אז אולי אחרי הכל זה נקרע אחרי שהוא הוציא). המחזור שלי בדיוק נגמר ואני לא נוטלת גלולות, ואני דואגת שאכנס להריון מזה. עוד לא עברו 12 שעות מאז ואני מתכוונת לטול גלולה של היום שאחרי, אפשרי להשתמש בבדיקת הריון למרות נטילת הגלולה? והאם הכרחי לבצע את הבדיקת הריון אם כן? (לצערי כמה שזה נשמע לא טוב לא נשאר לנו כסף לזה, לשנינו כרגע עוד לא נכנסו משכורות מהעבודה וממש לא נעים לבקש מההורים). תודה מראש לעונים ומקווה שתוכלו לענות בהקדם.

תשובה:
הי, אני חושבת שקיבלת החלטה נכונה בנוגע ללקיחת גלולת היום שאחרי - את יכולה לקנות גלולה בשם נורבלו - היא הזולה ביותר וניתן לקחת אותה עד 72 מזמן קיום היחסים - והיא כמובן יעילה כמו פוסטינור. בנוגע לבדיקת הריון - מומלץ לעשות בעוד כשבועיים - אין טעם לעשות לפני שעוברים 14 יום. בכל מקרה, בדיקת הריון ניתןל לעשות גם בסניפים של דלת פתוחה בחינם - אתם כמובן מוזמנים, תוכלי לראות כאן את רשימת הסניפים ושעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. בהצלחה


בן 16 שואל: #107815
שלום.אני וחברה שלי הגענו למצב שאני עליה והייתה חדירה קטנה רק עם הכיפה חשוב לציין שהיא בתקופת ביוץ והיא לא יכולה לקחת פוסטינור כי זה נורא נורא כואב לה ומשפיע מאוד על המצב שלה מבחינת כאבים וגם מצבי רוח מה אפשר לעשות כי היא לא מוכנה לקחת את הגולה ומה הסיכוי שהיא בהריון??

תשובה:
שלום לך, האם אתה בטוח שהיא הייתה בזמן ביוץ? בכל מקרה, חדירה-היא חדירה. גם אם הרגשת שזו "רק הכיפה", עדיין יש טיפות אהבה שיוצאות לפני הגמירה. מומלץ לקחת פוסטינור. מטרת הפוסטינור היא לדחות את הביוץ. ככל שהיא תקח מוקדם יותר כך יש פחות סיכויי להכנס להריון. כמו כן, ניתן לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסיי המין. מזמינה אתכם להתקשר למענה הטלפוני או להגיע לדלת פתוחה על מנת לקבל הסברים בנוגע לאמצעי מניעה כדיי לא להיות במצב הזה שוב פעם בעתיד. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #107704
היי, חשבתי על אופצית הגלולה שאחרי אבל שקראתי על זה כתוב שאפשר רק מגיל 16 ללא מרשם רופא, ואני מתחת לגיל 16. מה לעשות

תשובה:
היי יקירה! אני ממליצה מאוד שתגיעי לדלת הפתוחה בתל אביב ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) כדי לקבל אצלנו ייעוץ והכוונה לגבי אמצעי מניעה. תוכלי לקבל גם את הפוסטינור (במידה ולא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים). הסיבה לכך שמתן הפוסטינור מוגבל לפני גיל 16 היא בעיקרה סיבה מחנכת כדי שבני נוער יבינו את חשיבות קיום יחסי המין המוגנים ולא יסתמכו על הגלולה של היום שאחרי. אם את לא מרגישה בטוחה או מתביישת את יכולה לשלוח את החבר (או חברה) לרכוש עבורך את הכדור. במידה ויחלפו יותר מ-72 שעות את יכולה ליטול את הגלולה "אלה" שהיא עד 120 שעות (5 ימים). בעיקרון את לא צריכה מרשם ל"אלה" אבל גם כאן ממליצה שתשלחי מישהי מבוגרת ממך לרכוש עבורך את הכדור מכיוון שיש רוקחים שמסרבים למכור אותה מתחת לגיל 16. שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים יש לבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון לחלוטין. תוכלי לבצע גם אצלנו את בדיקת ההריון בחינם ובדיסקרטיות. אם יש לך שאלות נוספות נענה בשמחה!


בת 14 שואלת: #107675
היי, עוד פעם אני. רציתי לשאול עוד כמה שאלות נוספות אשמח אם תענו : האם ישנה אפשרות לקבל מכם מרשם לגלולות?, ישנה אפשרות לקבל אצלכם פוסטינור?, ישנה אפשרות לקבל בדיקת הריון? ואם כן. כמה הכל עולה?. ניתן לציין שאני גרה בצפון קרוב לנצרת ,ישנו סניף הקרוב אלי של דלת פתוחה ואם כן אז איפה? ,והאם ישנה לקבל מכם בצורה אנונימית מיפג'ין למקרה של הריון? .ושאלה אחרונה, האם לגלולות ישנן הגבלת גיל (שרק מגיל מסויים ניתן להתחיל להשתמש בגלולות? תודה רבה על התשובות

תשובה:
היי! את שואלת שאלות חשובות להרחבת הידע שלך וזה יופי! באופן כללי ניתן להתחיל ליטול גלולות לאחר קבלת המחזור (יש בנות רבות שנוטלות גלולות להסדרת המחזור). כדי לקבל גלולות בדלת הפתוחה עלייך לקבוע תור לרופאה. כדאי גם להגיע אלינו לפני כן ולהכיר באמצעות שיחה עם היועצת את אמצעי המניעה הקיימים חוץ מגלולות. במידה ויש חשש להריון את יכולה לעשות אצלנו בדיקת הריון (14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים) ובמידה ולא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין ניתן לקבל אצלנו את הפוסטינור. כל השירותים ניתנים ללא עלות ובאופן חסוי. לגבי המיפג'ין- הוא חלק מתהליך הפסקת הריון וניתן רק בבית החולים במידה ומבצעים הפלה תרופתית (לגבי הפלה תרופתית - את יכולה לקרוא עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=723 ). בנצרת יש "דלת פתוחה" בתחנה לבריאות המשפחה בשיכון הפועלים. מספר הטלפון שלהם 6560093 - 04 וקבלת קהל בימי ג' ו-ה' בין השעות 15:00-18:00 . את מוזמנת להמשיך ולשאול אותנו שאלות נוספות וכמובן להגיע אלינו. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107629
היי ביום שלישי שהיה אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ללא תחתונים והוא החדיר לי ממש בקטנה לכמה שניות בלי לקרוע לי את קרום הבתולים וזה לא היה ממש בפתח הנרתיק, עכשיו אני חוששת שיצאו לו טיפות אהבה למרות שלפני שהוא הכניס הוא ניגב את זה אז השאלה שלי עם אני נכנסתי להריון מזה? (אני בתולה)

תשובה:
שלום לך, יש סיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה, בגלל שהן מכילות זרע אם הן קרובות לפתח הנרתיק בין אם הייתה חדירה ובין אם לא. קרום הבתולים הוא רקמת עור קטנה ולא אטומה ואין קשר בינה לבין כניסה להריון. יש נשים שקרום הבתולין נשאר שלם גם כשהם מקיימות יחסי מין ויש נשים שאין להן בכלל קרום בתולין. בגלל שהייתה חדירה, אפילו שהיא הייתה קצרה, מומלץ לקחת כדור ELLA שניתן לקחת אותו עד 5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים. גם אם תקחי את הכדור וגם אם לא עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים כדי לוודא שאת לא בהריון. את מוזמנת לבצע את הבדיקה אצלנו בחינם או לקנות ערכה בבית המרקחת. כדי לשמור על בריאותך, וכדי שלא תיהיי שוב בלחץ בפעמים הבאות ממחלות מין או מהריון לא רצוי, אני ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה כגון קונדום (שמונע מחלות מין והריון) או גלולות. את מוזמנת לדלת פתוחה לשמוע על אמצעי מניעה נוספים ולקבוע תור לרופאת נשים אצלנו בצורה אנונימית. ניתן כמובן גם לקבוע תור לרופאת נשים בקהילה. מוזמנת להתקשר או להגיע לשאלות נוספות. בהצלחה,


בת 16 שואלת: #107600
היי, אני בת 16 ושכבתי עם חבר שלי ב-1/6 עם קונדום והוא נקרע לנו באמצע, ב2/6 כבר לקחתי פוסטינור , אני אמורה לקבל מחזור ב-22 ולא קיבלתי, עד עכשיו, יש לי כמויות אדירות של הפרשות ואני חוששת שאני בהריון, לא עשיתי בדיקה כי אני ממש מתביישת ללכת לקנות אותה ולא נעים לי לבקש מחבר שלי , רוב הסיכויים שאני כן בהריון, אחרת אין דרך אחרת להסביר את האיחור של המחזור והעייפות הבלתי מוסברת שלי כבר שלושה שבועות , מה שכן אני חייבת לעשות הפלה, אני לא יודעת באיזה שבוע אני אבל זאת חייבת להיות הפלה בכדורים והכי מהר שאפשר, אני לא יכולה שתציץ לי פתאום בטן וההורים שלי יגלו, בקיצור אני נורא מבולבלת ולא יודעת למי לפנות, אשמח לקבל את תשובתכם ועזרתכם, תודה.

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע על התקופה שאת עוברת. קודם כל, לא בטוח שאת בהריון - לפעמים הפוסטינור גורם למחזור לאחר. הדרך הכי טובה לדעת אם את בהריון היא לעשות בדיקת הריון. ציינת שאת גרה באזור ירושלים, תוכלי לפנות לארגון "לדעת לבחור נכון" שפועל בירושלים: מרכז הייעוץ פתוח בימי א', ג', ד' וה' בשעות 17:00-20:00. כתובת: רח' אבן ישראל 5, מרכז העיר ירושלים. טלפונים: 02-6258841, 02-6248412. אני מציעה שתצרי איתם קשר והם יוכלו ללוות אותך החל מבדיקת הריון. אם את לא מאזור ירושלים, את יכולה לבדוק איזה סניפים של דלת פתוחה קרובים אלייך ולהגיע לייעוץ ובדיקת הריון בשעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. מקווה שעזרתי, מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו כמובן, כל טוב


בת 17 שואלת: #107545
היי לקחתי את הפוסטינור ביום למחרת .. בכל מקרה הסיכויים להכנס להריון מהמקרה הזה גדולים באופן יחסי או לא? אני לא בטוחה איפה הגמירה הייתה כל כך , אני חושבת שרובה קרתה על היד שלו בכל מקרה כי הוא הרגיש כנראה שזה הולך לקרות ושם את היד .. מה הסיכויים שהפוסטינור לא יעבוד? מצטערת על החפירות שוט זה קצת מלחיץ אותי ..

תשובה:
הי, מאחר ואת לא בטוחה עדיף לא לקחת סיכון - ולדעתי עשית בחירה נכונה שלקחת פוסטינור. לפוסטינור יש אחוזי יעילות של 95% ב24 השעות הראשונות. מציעה שבנתיים תקראי את העלון המצורף לפוסטינור כדי שתדעי לאיזה תופעות לצפות. ובכל מקרה, מציעה לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים. מקווה שקצת הרגעתי, כל טוב


בן 16 שואל: #107486
אני וחברה שלי שכבנו אתמול ויש חשש להריון איך אני משיג מכם פוסטינור ? וכמה זה עולה

תשובה:
שלום, ניתן לקנות בכל בית מרקחת נורלבו (בדיוק כמו פוסטינור רק זול יותר) ב67 ש"ח - ניתן לקחת את הכדור עד 72 שעות ממועד קיום היחסים הלא מוגנים. בנוסף, יש כדור שנקרא אלה שניתן לקבל חינם עם מרשם רופא. שבועיים לאחר נטילת הגלולה יש לעשות בדיקת הריון כדי לוודא סופית שאין הריון - ניתן לעשות בדיקת הריון בסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות. כל טוב


בן 16 שואל: #107411
אני וחברה שלי היינו עירומים במיטה היא ירדה לאחר מכן גמרתי ונגעתי קצת בזרע ניגבתי את היד שלי על הסדין לאחר בערך 2-3 דקות דחפתי לה אצבעות האם היא בהריון והאם מומלץ לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ברגע שזרע נוגע באוויר הוא מת ואי אפשר להכנס להריון במגע עם הנוזל. מומלץ מאד בפעם הבאה לשטוף ידיים עם סבון כדיי להיות בטוחים שאין חשש להריון וגם כדיי להיות נקיים כאשר מענגים אחד את השניה (במיוחד אם מחדירים אצבעות). בכל מקרה, לא הייתי ממליצה לחברה שלך לקחת פוסטינור במקרה הזה. כך מומלץ להבין מה אמצעי המניעה שקיימים בשוק ואפילו לקפוץ לסניף של דלת פתוחה כדיי לקבל הסבר מפורט. כך תוכלו לבחור את מה שהכי מתאים לכם ולהמנע מחשש כזה בעתיד. יום טוב!


בת 16 שואלת: #107408
אני ובן זוגי ב30.5 קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע והוא גמר בתוכי, לא עברה חצי שעה וכבר לקחתי פוסטינור. יש לציין שזה קרע בדיוק ביום שבו סיימתי את המחזור משמע אין ביוץ משמע הסיכויים קטנים עוד יותר. כעבור חודש עשיתי בדיקת הריון הראשון לא יצאה טוב וזו שאחריה הייתה בטעות בדיקת הריון של לפני המחזור ולא אחרי האיחור כמו שהייתי צריכה כי לא היה בסופרפארם והרוקח אמר שזה זהה מאחר ששניהם בודקים את הרמה של אותו הורמון , ויצא שאני לא בהריון - אני יכולה לסמוך על זה ? עברו שבעה ימים מאז ועוד לא קיבלתי מחזור ואני טסה עוד מעט לשבועיים ולא אוכל לדאוג לזה במידה ולא ניתן לסמוך על זה, אני בת 16, אני לא יודעת מה לעשות ולא מסוגלת ללכת לקופת חולים לעשות בדיקת דם מפחד, מה לעשות ? אפשר לסמוך על הבדיקה? הגיוני שהמחזור מאחר? (מגיע או ב15 או ב25 בערך- לא קבוע )

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מספרת היית אחראית מאוד ולקחת פוסטינור בזמן קצר שלאחר קיום יחסי מין. כל בדיקות ההריון הן דומות ולא משנה אם זה לפני מחזור או אחרי איחור שלו, ואפילו ככל שעובר יותר זמן מאז קיום יחסי המין עד הבדיקה היא יותר יעילה. יכול להיות שהמחזור שלך מאחר כי את בימים שאת לחוצה וחוששת, הגוף שלנו מושפע הרבה פעמים מלחץ נפשי, הרבה נשים מעידות על כך שהלחץ משפיע על הופעת ומשך המחזור. את מוזמנת להגיע, לבד או עם בן זוגך, לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך כדי לעשות שוב בדיקת הריון ולקבל תשובה סופית, ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים שיכולים למנוע מצבים כאלה בעתיד. בהצלחה


בת 16 שואלת: #107397
שלום,האם ניתן לכתוש את הגלולה של היום שאחרי?או בדרך שונה שהיא לא בליעה? תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך! חשוב לבדוק בעלון למשתמש לפני שמרסקים או חוצים כל כדור. יש טבליות מצופות, שמטרת הציפוי שלהן הוא להגן על התרופה ממיצי הקיבה. במקרה כזה אין לרסק ואין לחצות את התרופה משום שהיא לא תוכל להגיע אל היעד. הכי כדאי לקרוא את מה שמומלץ בעלון לצרכן ולהתייעץ עם רוקח בבית המרקחת. יום טוב!


בת 21 שואלת: #107314
ושאלה נוספת פוסטינור משפיע על סיכויים לכניסה להריון בעתיד?

תשובה:
הי, לשאלתך - זה לא משנה כי אין לנו אפשרות לדעת מתי את מבייצת בלי לבדוק זאת. יש נשים שמבייצות פעמים בחודש, יש כאלו שמבייצות לפני מחזור, ובמיוחד אצל נערות - הביוץ מאוד לא סדיר. פוסטינור מכיל כמות גדולה של הורמונים ומשבש את המערכת ההורמונלית לכמה חודשים (בגלל זה הוא לשעת חירום בלבד) ולאחר מכן ההשפעה נעלמת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107299
עם קיבלתי מחזור אחרון ב21.6 ועכשיו רוב הסיכויים אני בהריון. מתי אוכל לקנות בדיקת הריון כדי לדעת עם אני כן או לא? רק כשמאחר לי המחזור או אפשר גם עוד שבועיים? עשינו את זה בתאריך 2.7

תשובה:
שלום לך! את בדיקת ההריון יש לבצע 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. עפ"י החישוב (במידה והמחזור שלך סדיר , כל 28 יום) את אמורה לקבל את הווסת ב-18.7. את יכולה לבצע את הבדיקה ב-15.7, לפני קבלת הווסת הבאה. עפ"י החישוב את עדיין יכולה לרכוש את הגלולה אלה (עד 5 ימים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים) כפי שהסבירה לך היועצת בשאלה הקודמת שלך (חינם עם מרשם רופא). כל טוב!


בת 17 שואלת: #107285
היי, אני לא חשבתי להשתמש בזה שוב.. רק בגלל אתמול אני נלחצתי ולכן לקחתי.. ברוך ה לא היה לי בינתיים את התופעות לוואי עבר כבר 7 שעות. אבל מה ששאלתי אם זה בעתיד לא יהיה לי בעיות.. דבר שני איזה בדיקת הריון אני קונה ? אני לא יודעת

תשובה:
לא יהיו לך בעיות בעתיד כתוצאה מהפוסטינור, פוסטינור משבש את האיזון ההורמונלי לזמן קצר של עד כמה חודשים - אבל לא מעבר לכך. כל בדיקת הריון שיש בסופר פארם - עדיף לא של LIFE כי הן לא כ"כ אמינות. אבל לא לעשות בדיקת הריון לפני שיעברו 14 ימים - כי זה מוקדם מדי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107264
הי קיימתי בחודש שעבר יחסי מין עם חבר שלי חשוב לציין שהוא לא גמר בפנים אבל בכל זאת לקחתי פוסטינור יום למחרת לאחר שבועיים קיבלתי מחזור בדיוק בזמן אבל המחזור היה 8 ימים ובדרך כלל יש לי 4 החודש הייתי אמורה לקבל בראשון לחודש כמו תמיד אך לא קיבלתי עדיין יכול להיות שהפוסטינור שיבש לי את כל המערכת?

תשובה:
הי, את כבר יודעת את התשובה לבד :) פוסטינור מכיל כמות מאוד גדולה של הורמונים ומשבש לחלוטין את המערכת ההורמונלית. לכן זה כדור לשעות חירום, ולא משמש כאמצעי מניעה רגיל כמו גלולות או קונדום. את יכולה לעשות בדיקת הריון ליתר ביטחון - כדי לוודא ב100% שאין הריון. אבל בגדול זה נשמע שאין לך מה לדאוג, והמחזור שלך יסתדר תוך כמה חודשים. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #107263
היי, שכבתי בלילה עם מישהו, והוא לא יודע להגיד לי בוודאות אם יש מצב שהוא גמר גם קצת בפנים, או שבכלל לא. בשביל הביטחון הלכתי לסופר פארם כדי לקנות פוסטינור או נורלבו, אך הרוקח אמר שבגלל שיש לי בעיתיות של קרישת דם, אני לא יכולה לקחת את הגלולה. אני חיילת ולא יכולה ללכת לכל רופא, ובנוסף עברתי הפלה פעם אחת ככה שאין סיכוי לזה שוב... אני בלחץ להכנס להריון, המחזור שלי תמיד מאחר, הייתי אמורה לקבל ביום שבת ועדיין לא קיבלתי, ועכשיו זה גם קרה.. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! במידה ושכבתם ללא אמצעי הגנה טוב שהלכת לרכוש את הפוסטינור או הנורלבו. אני מבינה שהרוקח שאל וענית לו שיש לך קרישתיות יתר. התייעצתי עם יועצות אחרות לגבי הבעיה שלך וחשוב שתדעי שלא הוכח מחקרית שיש בעיה עם פוסטינור (או נורלבו) וקרישתיות יתר. יש מחלוקת לגבי השפעת הפרוגסטרון (שנמצא במינון גבוה בפוסטינור או בנורלבו) על קרישת הדם ובעקבות מספר מקרים הרופאים/הרוקחים נוקטים משנה זהירות וכנראה "נפלת" על רוקח קפדן. מכיוון שראיתי שאת מאזור תל-אביב, הומלץ לגשת לבית המרקחת שור טבנצ'יק שנמצא בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ודיזנגוף. הם מכירים את פעילות הדלת הפתוחה ויתכן ששם ימכרו לך. שוב, אני מבינה את החשש והקושי בו את נמצאת וקיים סיכון מסויים (קטן) עבורך בלקיחת הגלולה של היום שאחרי . אני מזמינה אותך גם להתקשר או להגיע אלינו עם שאלות נוספות. הסניף בתל אביב פתוח היום בין 14:00- 18:00 . מצרפת את הקישור לפרטי הסניף http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 כל טוב!


בת 16 שואלת: #107243
כמה עולה פוסטינור או אלה? יש תופעות לוואי לגלולות? ועד כמה זמן אפשר לקחת אותם?

תשובה:
הי, פוסטינור עולה 100 ש"ח, אבל ניתן לקנות נורבלו שעולה כמעט חצי מחיר - 44-55 ש"ח (כדור זהה רק של חברה אחרת - יעילים באותה מידה) - את שני הכדורים האלו ניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום המגע המיני. הגלולה אלה ניתן לקחת עד 120 שעות (חמישה ימים) עולה 165 ש"ח, אבל אם מביאים מרשם רופא - אפשר לקבל אותה חינם. מקווה שעזרתי, מוזמנת להמשיך להתייעץ :)


בת 16 שואלת: #107213
יש לי חבר ושכבנו ב1/7 בשעה 24:00 והקונדום נקרע.. אם אני יקח גלולת נורלבו כעבור 40 שעות מהרגע ששכבנו זה בסדר או שכבר לא יעזור?

תשובה:
הי, נורבלו/פוסטינור ניתן לקחת עד 72 שעות מקיום היחסים, ויש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. את כל הגלולות ניתן לקנות בבית מרקחת ללא מרשם. חשוב לקחת כמה שיותר מוקדם - כי הסיכוי למנוע הריון עולה ככל שנוטולות סמוך למועד קיום יחסי המין. בעוד שבועיים מומלץ לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ממליצה לקרוא את העלון המצורף לגלולה כדי שתדעי מה התופעות הצפויות, ובכל מקרה מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 25 שואלת: #107062
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבועיים בלי קונדום , לקחתי פוסטינור למרות שהוא גמר בחוץ ומאז שלקחתי פוסטינור אני לא מפסיקה לדמם דימום קל , כמובן שלאחר קיום יחסי מין חוזר לי הדימום, לציין שהמצב הזה כבר שבועיים , האם זה טבעי הדימום הזה?

תשובה:
שלום, זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. אם זה ימשך יותר מחודש זה יצריך בדיקת רופא - אבל בינתיים זה בסדר גמור. מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי שימוש בקונדום/גלולות, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107051
אני וחבר שלי התחלנו לשכב לאחרונה. בהתחלה הייתה חדירה בלי קונדום, אז כדי שלא נחשוש מהריון לקחתי פוסטינור אחרי 11 שעות. בערך שלושה ימים לאחר מכן שכבנו שוב עם קונדום וכרגע אני מדממת דימום קל מאיבר המין ואני לא יודעת מה הסיבה לזה. רציתי לציין שאני בביוץ כדי להבין אם יש קשר? הדימום מתרחש כבר יומיים כך שאני לא חושבת שיש קשר לקרום הבתולין. אני מתלבטת אם ללכת לרופא ולבדוק את זה או שזה לא כל כך חריג? כי אני מעדיפה שלא לספר לאמא שלי בשלב הזה. אשמח לדעת מה לדעתך עלול לגרום לדימום מתמשך. תודה רבה!

תשובה:
הי, הדימום שאת מתארת הוא תופעה ידועה של פוסטינור. כל הגלולות לשעת חירום מכילות הרבה מאוד הורמונים ומשבשות את האיזון ההורמונלי של הגוף. לכן יכולות להיות כל מיני תופעות כמו דימום או איחור במחזור. מעבר לכך, הוא לא נחשב לאמצעי הגנה יעיל - כי עדיין יש אחוז קטן של מקרים שבהם הוא לא עוזר למנוע הריון. אפשרות אחרת לדימום היא שנפצעת בזמן החדירה - אבל אם אין לך תחושה של צריבה אז כנראה שזה הפוסטינור. כך או כך הדימום בפני עצמו אינו מהווה סיבה ממשית לדאגה. כמו-כן, אין לך אפשרות לדעת מתי את מבייצת אם את לא בודקת זאת ע"י רופא או ערכה לבדיקת ביוץ. נשים שונות מבייצות בזמנים שונים, זה משתנה מחודש לחודש - ומאוד משתנה אצל נערות. לסיכום - ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לפוסטינור (אפשר למצוא אותו גם בגוגל) כדי שתדעי יותר על התופעות הצפויות בעקבות פוסטינור, ולא נשמע שיש לך מה לדאוג לגבי הדימום. אני כן מציעה שתחשבו ביחד איזה אמצעי מניעה יהיה לכם הכי נוח לשימוש באופן קבוע. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 16 שואל: #106931
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני חודש , ובטעות גמרתי בפנים, זה היה יום אחריי סיום המחזור והיא הייתה בחפיסה הראשונה של הגלולות, אחריי 30 שעות היא לקחה פוסטינור כדי להיות בטוחים. היום אחריי חודש המחזור שלה מאחר , לא היו תסמינים של בחילות הקאות וכו... האם יש חשש להריון?

תשובה:
הי, איחור במחזור זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106882
ב11.6 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי (אנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה זה היה חד פעמי) ולמרות שהוא לא הרגיש שגמר בפנים לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון. שבוע אחרי התחיל לי דימום שנראה כמו מחזור למרות שהיה לי מחזור ב4.6 כבר, בנןסף לזה גם כאבי בטן ובחילות נוראיות. הדימום נמשך עד שלשום, הפסיק, ועכשיו הוא עוד פעם חזר. וגם כל הזמן יש לי כאבי בטן תחתונה. זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, זה נשמע כמו תופעות מוכרות של פוסטינור, אז נכון לעכשיו זה בסדר. אבל אם זה נמשך יותר משבועיים כדאי לראות רופא/ה נשים. כמו-כן, מומלץ בכל מקרה לעשות בדיקת הריון 14 יום מאז לקיחת הפוסטינור כדי לשלול בוודאות שאין הריון. ומוזמנים כמובן להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 17 שואלת: #106769
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות בנוסף סובלת מבחילות מעט, קנית בדיקת הריון ביתית ואבצע אותה מחר, מה עוד אוכל לעשות? הדימום מוזר לא מרגיש כמו מחזור

תשובה:
שלום לך לגלולת היום שאחרי יש תופעות לוואי שונות, ביניהן דימום בין ווסתי, עייפות ובחילות. ככל הנראה התופעות שאת מתארת הן כתוצאה מלקיחת הגלולה של היום שאחרי. אם ברצונך להיות רגועה יותר את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית, אך מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תסמינים של לקיחת פוסטינור.


בת 17 שואלת: #106768
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות

תשובה:
שלום לך המחזור שקיבלת למשך שבועיים הוא תופעת לוואי הגיונית של פוסטינור. המשך הדימום סביר להניח הוא גם תוצר של הגלולה וחוסר איזון הורמונלי. הייתי מציעה להמתין קצת כדי לראות מתי יפסק הדימום ובהנחה ובשבוע הקרוב הוא לא מפסיק לפנות לייעוץ רפואי של גניקולוג ולספר לו את הסיפור. מעבר לזה להמשיך לקיים יחסי מין בהגנה מלאה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106762
לקחתי אתמול פוסטינור ותוך שעתיים מנטילת הכדור לא הפסקתי לשלשל עד למליום מחרת.. האם צריך כדור נוסף?

תשובה:
שלום, מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. לפי העלון של פוסטינור שלשול היא תופעת לוואי מוכרת של התרופה, ולא מצויין כי יש לקחת גלולה נוספת. בכל מקרה, יש לערוך בדיקת הריון ביתית בעוד 14 יום כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. כמו-כן, אם בכוונתך להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת אותן בלי לחכות ליום הראשון של המחזור (המחזור מתעכב לעיתים לאחר פוסטינור ) ואת מוגנת אחרי שבועיים (כלומר, בגלולה מספר 15). מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106649
עשיתי תבדיקת הריון פעמים אתמול והיום בבוקר והבדיקה שלישית מה הסיבה שאין מחזור עדיין ??

תשובה:
הי, כפי שאמרתי זו תופעת לוואי ידועה של פוסטינור. אם את רוצה להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל ולאחר 14 יום מוגנת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו - כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106609
היי.. כבר כמה זמן יש לי בחילות,.. לפני שבועיים ככה לקחתי פוסטינור והלכתי לקנות בדיקה, על כל הבדיקות רשום לבצע יום יומיים לאחר שמאחר המחזור לא שבועיים אחרי הפוסט נור.. יש לי ממש תסמינים של הריון לא יכולה לאכול לשתות לעשן מגעיל אותי הריח

תשובה:
שלום, לא כתבת אם ומתי לאחרונה קיימת יחסי מין לא מוגנים (הכוונה ליחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה). אם יחסי המין היו לפני שבועיים, כשלקחת פוסטינור, את יכולה לבצע את הבדיקה כבר עכשיו. אופציה נוספת היא לחכות ולראות אם המחזור שלך מאחר ורק אז לבצע את הבדיקה. בכל מקרה חשוב לדעת שתסמינים כמו בחילות ורגישות לריח סיגריות הם כלליים ולא בהכרח קשורים בהיריון.


בת 19 שואלת: #106582
הי שכבתי עם חבר שלי ביום חמישי היה לי קונדום ולקחתי אחר כך פוסטינר היום גיליתי שיורד לי דם האם זה דבר שקורה?(יורד לי מעט דם) תודה רבה!!

תשובה:
שלום יקירה, זו תופעת לוואי מוכרת של פוסטינור - אין מה לדאוג. אני קצת לא מבינה למה לקחת פוסטינור אם השתמשתם בקונדום - אם הקונדום לא נקרע והשתמשם בו לאורך כל המגע המיני - כמובן שאין צורך לקחת פוסטינור. בכל מקרה, בעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בסופר פארם או בית מרקחת) כדי לאשר בוודאות שאין הריון. מוזמנת כמובן להמשיך להתייעץ איתנו במה שתרצי, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106523
המחזור שלי ממש לא סדיר .. אני וחבר שלי עשינו סקס בלי אמצעי מניעה שתיתי פוסטינור והמחזור שלי הגיע אבל לפני פחות מ 10 ימים נגמר לי המחזור זה נורמלי? עדיין יש מצב שאני יכנס להריון?

תשובה:
הי, הקדמה או איחור של המחזור הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור - כך שהקדמת המחזור לא אמורה להדאיג. בכל מקרה, אני ממליצה לכל מי שלוקחת פוסטינור לעשות בדיקת הריון ביתית אחרי 14 ימים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. אפשרות אחרת היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הקבלה ולעשות בדיקת הריון אצלנו. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106503
שכבתי אתמול עם חבר שלי היה לנו קונדום... אבל אני מפחדת שאולי נשפך לו זרע מבחוץ... האם מותר לקחת כדורים של 72 במקרה של ספק?? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת לא נוטלת גלולות או אמצעי מניעה אחר. טוב שקיימתם יחסי מין עם קונדום אך אם את חוששת וחושבת שאולי הייתה חדירת זרע לנרתיק כדאי שתקחי פוסטינור או נורלבו. אין חשש לקחת את הכדור גם אם לא היתה שפיכה לנרתיק. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר (24 שעות מקיום יחסי המין- היעילות היא 95%. לאחר מכן היא פוחתת) כדאי לקחת את הכדור בהקדם. שבועיים לאחר השימוש בפוסטינור/ נורלבו יש לבצע בדיקת היריון, על מנת לשלול היריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106398
אני וחבר שלי קיימנו יחס מין והקונדום נקרע,לאחר פחות מ24 שעות שתיתי פוסטינור ,המחזור שלי מאחר בשבוע ,קראתי באיזה אתר שהמחזור יכול להתעקב גם בחודש אבל בפוסטינור עצמו היה כתוב שאחרי נטילת פוסטינור המחזור מתעקב ואם הוא מתעקב ביותר מחמישה ימים אז לעשות בדיקת הריון או לפנות לרופא לייעוץ . היה לי תסמינים של מחזור כמו כאבי בטן וכאבי גב כשמחזור איחר כבר ביום אבל המחזור לא מגיע ואני ממש מפחדת. האם אני בהריון או שזה טבעי ?

תשובה:
הי, מה שלומך? לא ציינת מתי לקחת פוסטינור - האם עברו מאז שבועיים? אם עברו שבועיים את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת וכך לדעת בדיוק מה קורה. או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולעשות איתנו את הבדיקה. להרבה מאוד בנות מאחר המחזור לאחר פוסטינור - כך שזו תופעה נפוצה ולא מעידה בהכרח על הריון. היעילות של פוסטינור ב24 השעות לאחר קיום המגע המיני היא 95% - כך שבינתיים הנתונים לטובתנו. המשיכי לעדכן אותנו ולהתייעץ בכל שתרצי. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106370
המחזור מאחר לי ב 10 ימים תמיד היה לי בעיה בסדר מחזור אבל לא ב 10 ימים ובמיוחד שלכחתי פוסטינור אני לא יודעת מה לעשות אם יש סכוי שאני בהריון מה לעשות ?? יש טיפול לזה סודי ואם כן כמה זה יעלה לי זה הפלה או כדורים שגורמים להפלה ??

תשובה:
שלום יקירה, איחור במחזור זו תופעה ידועה לאחר פוסטינור, ולא בהרכח מעידה על הריון. אם עברו 14 יום מאז שלקחת פוסטינור את יכולה לקנות בדיקת הריון ביתית בסופא פארם. לגבי הפלה - אם נגיע לגשר נחצה אותו. אין לך מה לדאוג לגבי סודיות ועלות - הסירי דאגה מלבך :) אנא עדכני אותנו מה קורה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106354
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום והוא לא גמר בכלל וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולא ירד לי בכלל דם,אז לקחתי גלולה של היום אחרי רק מהחשש היא מסוכנת? ויום אחרי עשינו את זה שוב וירד לי דם אני אמורה לחשוש במשהו?

תשובה:
הי, מה קורה? לא הצלחתי להבין האם לקחת או לא לקחת גלולת היום שאחרי, וגם מתי זה קרה. אשמח אם תחזרי אלינו עם יותר פרטים כדי שנוכל לתת תשובה מדויקת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106352
מה הסיכוים שאני יכנס להריון עם שתיתי פוסטינור אחרי 26 שעות והוא לא גמר בפנים פשוט עשינו את זה בלי קונדום..?

תשובה:
שלום, פוסטינור יעיל ב95% כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות, והיעילות שלו יורדת ככל שעוברות שעות נוספות. כך שהסיכוי למניעת הריון הוא עדיין גבוה. בכל מקרה, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. לגבי גמירה בפנים או לא - זה פחות משנה, כי לפני הגמירה יוצא זרע בכמויות קטנות כל עוד יש זיקפה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות, קונדום). כל טוב :)