A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בת 15 שואלת: #111890
תודה רבה, ומה אם במהלך בליעת הפוסטינור חצי הכדור התמוסס בפה?.. אני לא ממש יודעת לבלועה כדורים לכן לא הלך לי טוב, אבל בכל זאת בלעתי את כל הרוק והכדור שהתמוסס

תשובה:
שלום, לא ידוע לי שזה אמור להוות בעיה כל עוד הכדור נבלע בסופו של דבר. כל טוב


בת 15 שואלת: #111887
היי, אני קיימתי עם חבר שלי יחסי מין אתמול ועשינו את זה בטוח (עם קונדום) במהלך האקט נקרע הקונדום וישר שנקרע הקונדום חבר שלי הרגיש והוציא מהר.. ישר נכנסו ללחצים למרות שהוא לא גמר אפילו (אך היה קרוב לזה) והוא ישר הוציא את איברו, ואז התייעצנו והלכנו מהר לקנות פוסטינור. לקחתי את הפוסטינור כעבור שעה וחצי בערך ואני עדיין בלחצים של ממש. בבקשה תייעצו לי מה לעשות ההורים שלי לא יודעים על קיום יחסי המין אבל ההורים שלו כן. יש לי כמה שאלות גם: רשום בהוראות שימוש של הפוסטינור שאם המחזור מאחר מעל 5 ימים צריך ללכת לעשות בדיקת הריון אבל המחזור שלי רוב הפעמים מאחר לי באיזה שבוע, רשום גם שאמור להיות לי דימום מהפוסטינור , מתי זה אמור לקרות והאם זה בסדר אם זה קורה? מה הסיכויים שנכנסתי להריון באמת ולא לקחתי סתם את הפוסטינור ובכמה יאחר לי המחזור..?בבקשה תייעצו אני בלחצים ממש. תודה

תשובה:
שלום, אני מצטערת לשמוע שאת בלחץ וחוששת. דבר ראשון, נהגתם באחריות רבה ופעלתם בצורה הנכונה והאחראית - כל הכבוד על זה. פוסטינור יעיל ב95% ב24 השעות הראשונות לאחר מגע מיני לא מוגן כך שרוב הסיכויים הם שהצלחתם למנוע הריון. בהמשך לכך, הכי נכון הוא לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור. כך תוכלו לדעת בוודאות מבלי לחכות למחזור. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #111880
אם חברה שלי לקחה גלולה פוסטינור לפני איזה 3 חודשים , והיא עושה השבוע בדיקות דם יראו שהיא לקחה?

תשובה:
שלום לך! לא ניתן לדעת בבדיקות דם אם היא לקחה או לקחה פוסטינור. כל טוב!


בת 18 שואלת: #111833
אבל איך אני יוכל לקחת עבר כמעט כבר שבוע???

תשובה:
את צודקת. כעת אני רואה שהתתכוונת למקרה שקרה שלושה ימים לפני שפנית אלינו. הגלולה היחידה שניתן לקחת עד 120 שעות ממועד קיום יחסי מין לא מוגנים היא 'אלה'. חמישה ימים אלו כבר עברו, לפיכך במקרה זה, לא ניתן לקבל גיבוי מגלולה לשעת חירום. על אף שהסיכוי להריון מהיחסים שתארת הם קטנים, כדאי להמתין שבועיים ואז לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לשלול מצב של הריון. (ייתכן שהווסת תגיע קודם לצורך בבדיקה ואז היא מיותרת, כמובן). פני אלינו בכל שאלה בהמשך. כל טוב.


בת 26 שואלת: #111809
ביום שבת קיימתי יחסי מין לא מוגנים ולקחתי פחות מ24 שעות אחרי זה פוסטינור (בפעם האאשונה). לא היו לי תופעות לוואי בכלל, מאז עברו 5 ימים ופתאום התחיל דימום שהוא בוודאות לא מחזור, וגם לחצים בבטן וסירחורת, זה נורמלי פתאום אחרי 5 ימים?? וגם רציתי לשאול אם בטוח התאריך שאני אמורה לקבל בו מחזור נדחה או שאפשר לצפות לו שיגיע בזמן? אני לא על גלולות

תשובה:
שלום לך! טוב עשית שלקחת את הפוסטינור בזמן. הדימום הנוכחי, הלחץ בבטן והסחרחורות הן כנראה תופעות לוואי של הפוסטינור. המחזור הרגיל אמור להגיע פחות או יותר במועד הצפוי. לפעמים ייתכנו שיבושים בדימום הן מבחינת התזמון והן מבחינת הכמות. אם המחזור לא יגיע, ויש איחור של יותר מחמישה ימים בצעי בדיקת הריון. בכל מקרה יש לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים גם אם לקחת פוסטינור כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 16 שואלת: #111803
היי, לפני כשבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין מוגנים אבל הקונדום יצא באמצע, אז יום שלאחר מכן לקחתי פוסטינור ואתמול קיימנו יחסים לא מוגנים, היום ירד לי דם כמו של מחזור והשאלה שלי היא אם זה תופעת לוואי של הכדור ואם יש סיכוי להריון אחרי שירד לי ככה דם?

תשובה:
שלום לך יקירה! טוב עשית שנטלת את הפוסטינור בשבוע שעבר. חבל שלא הקפדתם על אמצעי מניעה גם אתמול. הדם שאת מדברת עליו בהחלט יכול להיות תופעת לוואי של הפוסטינור. בכל כניסה של פין לפות ללא אמצעי מניעה יכול להיווצר הריון. אמנם בזמן דימום הסיכון קטן אך עדיין קיימת האפשרות. זרע יכול להתקיים בגוף האישה גם 3 ימים לאחר קיום יחסי מין. מכיוון שכבר עברו 72 שעות מקיום יחסי המין אין טעם לקחת שוב פוסטינור (ניתן היה לקחת אותו אך לא מומלץ מכיוון שהוא משבש את המערכת ההורמונלית של הגוף ובהפרש של שבוע יכול לגרום לשיבוש רב יותר). את יכולה לקחת "אלה" אם לא עברו עדיין 120 שעות. בכל מקרה אני ממליצה שתבצעי בדיקת הריון בעוד 14 יום. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו , בדלת הפתוחה בבאר שבע http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 תוכלו גם לקבל מאיתנו ייעוץ על אמצעי מניעה ולקבוע תור לרופאה שלנו להתאמת האמצעי. השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובאופן אנונימי. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111777
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום אבל באמצע הוא נקרע אחרי 6 שעות לקחתי פוסטינור אך קראתי באינטרנט שצריך לקחת שני כדורים או שמספיק רק אחד בשביל שזה יתפוס ואני לא לוקחת גלולות ומאוד לחוצה מהעניין

תשובה:
שלום לך, מספיק לקחת גלולה אחת. אם לקחת פוסטינור 6 שעות אחרי הסיכויים שהגלולה תעבוד עולים. חשוב שתקפידו לקיים יחסי מין מוגנים אחרי נטילת הגלולה משום שהסיכויים להכנס להריון אחרי נטילת הפוסטינור עולים. תמתיני 14 ימים מיום נטילת הגלולה ואז תעשי בדיקת הריון ביתית. אני מאמינה שיהיה בסדר. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111740
מלא אומרים שלקחת פוסטינור מסכן את הפוריות ואני פוחדת שאני לא אצליח להיכנס להריון בעתיד במיוחד אם מדובר על לקחת 2 פוסטינור באותו החודש אחרי מחזור אז אני חייבת תשובה וחייבת להבין עם באמת קיים סיכון כזה? ויש לי עוד שאלה די חשובה אם נכנסתי להריון לא רצוי לדוגמא ואני באה אליכם וכבר בתהליך הפלה ולקחתי את הכדור הזה והכל יש סיכון שלא אצליח להיכנס להריון בעתיד? כי גם הפלה וגם פוסטינור זה מסכן פוריות לא ?

תשובה:
שלום לך, יש לך הרבה שאלות מאד חשובות ואני שמחה שפנית אלינו. יש הרבה אנשים שאומרים מלא דברים בנושאים שונים, לכן כדאי תמיד לדעת לאן לפנות כדי לקבל את התשובות האמינות והמדוייקות ביותר בכל נושא. פוסטינור, אחת מהגלולות לשימוש בשעת חירום, היא תרופה טובה ויעילה, ונחשבת לבטוחה לשימוש ובמיוחד כפתרון מצויין למקרי חירום בלתי צפויים בהם קיים חשש לכניסה להריון מיחסי מין בלתי מוגנים. חשוב להדגיש, שפוסטינור לא שונה מכל תרופה אחרת. גם לה עלולות להיות תופעות לוואי. גם במידה ולקחת אותה פעמיים בחודש, אין חשש לפגיעה בפוריות שלך או לבריאותך לטווח הארוך. השימוש בה נועד להחליף את הברירה השנייה, הרצוייה הרבה פחות- של כניסה להריון לא רצוי והתמודדות עם הפסקת הריון, שעלולה להיות בעלת סיכונים גדולים יותר. בכל מקרה, אני חוזרת ומזמינה אותך להגיע אלינו לפגישת ייעוץ, באחד הסניפים הקרובים למגורייך. בשיחה ללא כל עלות ותחת סודיות , תוכלי לשוחח עם אחת היועצות שלנו על סוגי אמצעי המניעה השונים, בהם תוכלי להשתמש באופן עקבי ובטוח, וכך להמנע מסיכונים אלה בעתיד. כל טוב ושבת שלום.


בן 18 שואל: #111675
שכבתי עם חברה שלי ואנחנו תמיד מקפידים על קונדום אתמול ששכבנו וגמרתי ויצאתי ממנה שמתי לב שהקונדום נקרע ובוודאות הזרע בפנים...10 שעות אחריי זה היא לקחה פוסטינור כמה אני צריך לדאוג ומה עושים במצב כזה?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על האחריות שהפגנתם. עשיתם בדיוק מה שצריך לעשות - גלולת פוסטינור ניתן לבלוע עד 72 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים. עתה, נותר לכם לחכות למחזור הבא ובהמשך להמשיך להשתמש באמצעי מניעה. עם זאת, שתדעו שאין הגנה של 100% (אלא קרוב לכך) באף גלולה למניעת היריון בשעת חירום ואם תמשיכו להיות בלחץ תוכלו לבצע בדיקת היריון ביתית 14 יום מנטילת הפוסטינור בכדי לדעת בוודאות שאין היריון. בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #111645
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום יום חמישי יום אחרי שניגמר לי המחזור , הוא גמר בחוץ הוא לא הרגיש שניכנס כלום בפנים לא שתיתי כדור כי לא חשבנו שצריך ועבר כבר יותר מ48 שעות. אתמול בערב היה לי כאבי בטן יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין הכוללים חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה תמיד עלולים לגרום להיריון לא רצוי. לא הייתי ממליצה לכם להסתמך על "לגמור בחוץ" מכיוון שתמיד ישנן "טיפות אהבה", נוזל זרע שיוצא בזמן יחסי המין שלא תמיד ניתן להבחין בו. כדי להימנע מהיריון לא רצוי עלייך לקחת גלולה לשעת חירום - פוסטינור / נורלבו - ניתן לקחת עד 72 שעות מקיום יחסי המין - אם עבר אל תקנו גלולה זו. ישנה גלולה נוספת בשם "אלה" אשר ניתן לקחת אותה עד 120 שעות מקיום יחסי המין והיא מצריכה מרשם רופא. מצרפת לך מידע בנושא - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מזמינה אותך ואת החבר שלך להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרוב לביתכם ולשמוע הסברים על מגוון אמצעי המניעה הקיימים - מאוד חשוב להשתמש בהם על מנת למנוע לחצים מיותרים של היריון לא רצוי / מחלות מין. כל טוב ובהצלחה


בת 22 שואלת: #111616
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים מזה שלוש שנים. למשך תקופה ארוכה לא השתמשנו בקונדומים כלל, אני נטלתי גלולות יאז ואכן הכל עבר בשלום. לאור המלצת רופאה הפסקתי ליטול ובקרוב אתחיל ליטול גלולות מסוג דיאנהס לאור ההפסקה אנחנו מקיימית יחסים רק עם קונדום ואני חייבת לציין שאני הרבה פחות רגועה. אתמול שכבנו פעמיים עם קונדום, שהולבש כראוי, עד הסוף, דחוס בקצה עם מקום לשפיכה. בפעמים הקודמות וכן בפעמים הראשונות שקיימנו יחסים הכל היה בסדר אבל הפעם הרגשתי חששות עזים זאת לאור העובדה כי כאשר הוא גמר בפעפ הראשונה הוא יצא מיד,הקונדום לא מקרע והורדתו נעשתהרחוק ממני, אבל בפעם השנייה היציאה הייתה כחצי דקה- דקה לאחר סיום היחסים. כשהסתכלתי על הקונדום ראיתי שיש טיפות זה ממש בקצה התחתון של האיבר, כלומר בשולי הקונדום. אמנם באותו רגע לא הרגשתי על עצמי זרע אבל כמה דקות לאחר מכן הרגשתי תחושה של משהו נוזל מטה ( יכול להיות שזאת סתם פרנויה שלי בנושא) אני חוזרת שוב שלא הייתה קריעת קונדום, אלא שפשוט שמתי לב שמעט מהנוזל נמצא בשול. לא הצלחתי לגמרי להבין אם הוא יצא ממנו או לא, האם כדאי לקחת גלולת חירום? אשמח לתשובה מהירה!

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על הערנות והאחריות! דבר שני, נשמע שאת מלחיצה את עצמך סתם - נשמע שהקונדום הושם כראוי, הוא לא נקרע והתחלתם לשים אותו מתחילת קיום יחסי המין ועד סופם. זכרי שהקונדום הוא אמצעי מניעה ביעילות של 99%. יכול להיות שתחושת הנוזל שהרגשת היא של הרטיבות שלך, מה שזר לך מכיון שעם גלולות וללא קונדום כאשר הגמירה נעשית בתוך האיבר את רגילה לרטיבות הזו, אך קודם לא חשבת שהיא מגיעה גם ממך. אני מזמינה אותך לקרוא מידע על הקונדום מאתר הדלת ואולי כך לחוש רגועה יותר לגביו - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בהצלחה וכל טוב :)


בת 21 שואלת: #111536
היי, אשמע קצת לחוצה ומפגרת אבל חייבת לוודא.. קיימתי יחסי מין שהייתי עם גלולות וכעקרון הייתי בימים של ההפסקה,לפני המחזור, לא השתמשנו באמצעי הגנה נוסף והוא לא גמר בפנים, אני יודעת שזה לא מחליף אמצעי מניעה ויודעת על הסיכון מזה.. לאחר היחסים נלחצתי ונטלתי באותו הלילה גלולה למרות שכבר הייתי בהפסקה של יומיים מהגלולות.יום למחרת לקחתי פוסטינור כי הייתי ממש לחוצה ורציתי להוריד ממני קצת את הלחץ, ואחרי כמה ימים באמת קיבלתי מחזור.. אבל בגלל שקראתי שחלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור הם דימום פחדתי שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מעיד בהכרח על מחזור אז אחרי שבועיים בערך עשיתי בדיקת הריון ביתית בשתן הראשון ויצאה שלילית, חודש לאחר המחזור הקודם( שבו נטלתי גלולות) קיבלתי שוב מחזור( בתאריך ממש הגיוני, בזמן ההפסקה של הגלולות) אבל עדיין משום מה החרדות לא לגמרי פסקו למרות שמאז לא קיימתי שום יחסים וכל מיני פורומים של הריון מכניסים אותי שם ללחץ הרבה יותר . אין שום סיכוי להריון ואני סתם לחוצה בטירוף נכון?

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לחזק אותך באחריות ובתשומת הלב שלך. אני מבינה מאוד את תחושת הלחץ שהיא נשארת הרבה פעמים גם אחרי שבוודאות ידוע שאין הריון. זה נורמלי לחלוטין. אני שמחה שפנית אלינו. לפי מה שתארת את פעלת בדיוק לפי הנהלים ואפילו מעבר. בפורומים השונים יש תשובות שונות שחלקן אינן מגיעות ממקורות מידע מוסמכים והן אכן יכולות לבלבל ולהחליץ מאוד. לפי מה שכתבת, קיבלת וסת אחת לאחר נטילת הגלולה ווסת שניה כחודש לאחר מכן. המשמעות של קבלת הוסת היא שאין הריון. את צודקת בהחלט לגבי תופעות הלווי של הגלולה, הוסת עלולה להתעכב, להגיע במועד שונה וכו'. אם קיבלת וסת חודש לאחר מכן ועשית בדיקת הריון שהייתה שלילית, את יכולה להיות רגועה. אם את רוצה לשלול הריון באופן ודאי את יכולה לעשות בדיקת דם. יחד עם זאת, חשוב לי להגיד, שהחשש מפני הריון לא רצוי יכול להציף מאוד, בייחוד אחרי שעברת חוויה כמו זו שתארת כאן. אם את מקפידה ליטול את הגלולות בזמן, בימים שצריך גם מוסיפה קונדום, את יכולה להיות רגועה וליהנות מיחסי המין ללא חשש מהריון. כל טוב.


בת 15 שואלת: #111533
לפני שבוע (יום שלישי) חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מתוכננים ללא אמצעי מניעה. הייתי רחוק מתקופת הביוץ שלי והוא גמר בחוץ אך בכל זאת החלטתי לא לקחת סיכון וביום למחרת קניתי את גלולת היום שאחרי. הייתי אמורה לקבל את המחזור שלי ביום שישי והיום כבר נגמר יום שני והוא עדיין לא הגיע… אני מאוד עייפה כל הזמן וסובלת מכאבי ראש ועוד׳… אני חוששת מהריון׳ האם זה הגיוני? ביום רביעי אעשה בדיקת הריון במקרה ולא הקבל מחזור… אם התוצאה תצא חיובית, מה נוכל לעשות כדי להפסיק את ההריון ללא יידע ההורים ? האם יש סניף בירושלים?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך שלא לקחת סיכונים ושנטלת את הגלולה. אם נטלת אותה למחרת קיום יחסי המין הסיכויים שהגלולה פעלה גדלים. איחור בהופעת הוסת ושינוי בסדירות של הופעת הוסת הן תופעות לווי מוכרות. גם כאבי בטן או בחילות הן תופעות ידועות. אני מציעה לך לחכות כשבועיים מיום נטילת הגלולות ואז, גם אם הווסת מגיעה, לעשות בדיקת הריון ביתית. בכל מקרה, במידה ויש הריון, את מתחת לגיל 16 ולכן יכולה לעשות הפסקת הריון ללא ידיעת ההורים וללא עלות כספית. אני מציעה שנחכה ונראה מה מצבך. במידה ויש הריון תצרי איתנו קשר באתר או טלפונית 03-7714327 (הסניף הכי קרוב לירושלים הוא בבית שמש) ואנחנו נסייע לך להמשך התהליך, בהתאם להחלטה שלך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111485
בקשר להודעה הקודמת , הדימום כן המשיך היום בבוקר אבל אך ורק כתמים חומים אדומים ועם כאבים נורא חזקים , מה זה יכול להיות?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 28 שואלת: #111484
בעלון של הפוסטינור כתוב שאם המחזור מאחר ביותר מ-5 ימים לגשת לרופא וכאן נאמר שהמחזור יכול לאחר בשבוע או אפילו שבועיים בגלל הפוסטינור. מתי כדאי להתחיל לדאוג?

תשובה:
שלום לך, להתחיל לדאוג אין בכלל סיבה, מאחר שאם נטלת את הפוסטינור בחלון של 72 שעות לאחר קיום המגע המיני, הוא ב-100% מנע היריון. גלי סבלנות לאיחור, אני בטוחה שהמחזור עוד יגיע.


בן 15 שואל: #111480
היי בפעם האחרונה חחחח שיגעתי אתכם כבר, עבר כבר שבוע ואני עדיין במחזור. זה מחזור או דימום ????? ממתי דימום לוקח כל כך הרבה זמן? והאמת שקיבלתי בדיוק ביום שהייתי צריכה לקבל,ולקחתי פעמיים פוסטינור ובעם הראשונה לא היה דימום.. אז זה מחזור לא? אוף!

תשובה:
שלום לך, יתכן מאוד כפי שכבר נענית שמדבר בשילוב בין השניים- דימום כתוצאה מנטילת הגלולה יחד עם וסת שהגיעה, ועל כן הדימום שלך נמשך זמן רב. תהיי עוד טיפונת סבלנית ואני בטוחה שהוא ייגמר. שימי לב שאת לא הופכת את הפוסטינור לגלולה שמטבעה היא אמצעי המניעה שלך, כי זה כבר פחות בריא. בהצלחה!


בן 18 שואל: #111478
אני וחבר שלי שכבנו, לא פעם ראשונה , פעם 3, זה היה טיפה הרבה זמן ואז כשהוא היה מעלי פתאום הייתה תחושה שונה שזה יותר חלק ואז אחרי 2 שניות הוא הפסיק כי הוא ראה שהקונדום נקרע, הוא לא גמר, אבל איך אני יכולה להסתמך על זה ולהיות בטוחה שאני לא בהריון? אמרו לי לא לקחת פוסטינור כי זה כדור ממש חזק, מה לעשות? אני מתחרפנת

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שכתבת אלינו, ונשתדל לתת לך את כל המידע שתזדקקי לו. אני שומעת שאת מודאגת, ואכן, קרע בקונדום, בזמן של חדירה מחייב התייחסות רצינית. אינני יודעת למי פנית להתייעץ לגבי נטילת פוסטינור או כל גלולה אחרת לשעת חירום, אולם בדיוק לצורך זה נועדה הגלולה. אני ממליצה לך לגשת לבית מרקחת ללא כל דיחוי וליטול גלולה בשם "אלה". גלולה זו עשוייה לסייע למנוע הריון כתוצאה מיחסי מין לא מוגנים. היא יעילה ככל שנוטלים אותה סמוך ככל הניתן למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים וניתנת לשימוש בטווח של 120 שעות מזמן זה. היא אינה מסוכנת כלל, על אף שיש לצדה תופעות לוואי כמו בכל תרופה אחרת. השימוש בה לא נועד להיות על בסיס קבוע, אלא רק במקרי חירום, כמו קרע בקונדום, למשל. בכל מקרה, יהיה עלייך לעשות בדיקת הריון ביתית כעבור שבועיים מהארוע שתארת, אם לא תגיע הווסת. בדרך כלל קרע בקונדום מתרחש כתוצאה מביצוע לא נכון של אחד משלבי בשימוש בקונדום (משלב הרכישה, האחסון, ועד להלבשה וההסרה שלו). הנה קישור להדרכה בנושא. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני מזמינה אותך ואת בן הזוג שלך לבקר אצלנו באחד מסניפי הדלת הפתוחה כדי לשוחח עם יועצת על שימוש באמצעי מניעה, ואולי על התאמת אמצעי מניעה הורמונאלי (כמו גלולות או התקן תוך רחמי, למשל) שמיועדים לשימוש לטווח ארוך ובטוח. בכל שאלה במהשך, אל תהססי לפנות אלינו בשנית. בהצלחה.


בת 20 שואלת: #111474
היי , היום שכבתי עם הבן זוג שלי פעמיים. כששני הפעמים האלה התרחשו בלי קונדום. שכבנו יחסי מין מלאים אבל כאשר הוא היה צריך לגמור הוא גמר בחוץ.. שמעתי על טיפות אהבה , השאלה מה הסיכויים שלי להיכנס להיריון ומתי אני אוכל לדעת אם נכנסתי להיריון או לא .. (חשוב לציין שהפעמיים האלה היו הפעמיים היחידות ששכבנו בלי קונדום) ... אני בת 20 הוא בן 26 אני פחות חוששת אבל אני רוצה לדעת מה הסיכויים באחוזים שאכנס להיריון אם הוא גמר בחוץ..

תשובה:
שלום לך, אני ממליצה לא להסתמך בשום אופן על "לגמור בחוץ" , יש כמות של זרע שנשפכת לנרתיק גם בטרם הגמירה וגם ישנן "טיפות אהבה" שיוצאות בתחילת הגירוי. לא מדובר במדע מדויק ולכן אין לי אחוזים לתת לך. אם את רוצה להיות בטוחה ב-100% שלא נכנסת להיריון אני ממליצה לך לקחת גלולת פוסטינור או נורלבו שלא מצריכה מרשם ואף תוכלי לקבל בחינם בסניפי דלת פתוחה או לרכוש בחנויות הפארם (במקרה שלא עברו 72 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים) או לקנות באמצעות מרשם רפואי גלולת אלה (למקרה שלא עברו יותר מ-120 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים). מצרפת לך כאן לינק מורחב בנושא של אמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 כפי שכתבת, אלו היו הפעמים היחידות ששכבתם בלי קונדום ואני מקווה שבהמשך תקפידו על שימוש באמצעי מניעה כדי למנוע את המצבים הלא ודאיים הללו. בהצלחה וכל טוב


בת 20 שואלת: #111422
מספר שאלות.. 1.חבר שלי ואני שלשום קיימנו יחסים לא מוגנים והוא גמר בפנים. יום למחרת (אתמול) השתמשתי בפוסטינור, ויום אחרי (היום) קיבלתי מחזור כאשר המחזור הקודם היה בדיוק לפני חודש. האם ישנו סיכוי ולו הכי קטן להריון? 2. כמה זמן עובר מיום נטילת הגלולות בפעם הראשונה ועד לרגע בו ניתן לקיים יחסים לא מוגנים? הוא יוכל לגמור בפנים? 3.האם חלה הגנה גם בזמן שבין חפיסה לחפיסה? אודה מאוד לתשובות 😊

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שלמרות שלא השתמשתם באמצעי מניעה השתמשתם בגלולת היום שאחרי. אך להבא - חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה כדי למנוע העברה של מחלות מין ולמנוע חשש מהיריון לא רצוי. 1. אין חשש להיריון מכיוון שלקחת פוסטינור - לגלולה יש יעילות של 99%, ובנוסף כבר קיבלת את המחזור החודשי. 2. בכל עלון של חבילת גלולות רשום אחרת, אך לרוב מדובר בחודש ימים שבהם מומלץ להשתמש גם בקונדום וגם בגלולות. כדאי שתסתכלי בעלון של הגלולה שלך פרטנית אם את נוטלת גלולות. 3. אכן חלה הגנה בזמן שבין החפיסות. כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #111416
היי קיבלתי מחזור ב11.11 ביום שבת יום חמישי לאחר מכן קיימתי יחסים לא מוגנים אחרי חצי שעה לקחתי פוסטינור ומאתמול יש לי הפרשות חומות ובקטנה דימום ..זה פעם שנייה שאני לוקחת פוסטינור בפעם הראשונה היה לי דימום כמו מחזור שבוע אחרי שלקחתי ומה זה אומר מה שיש לי עכשיו אני בלחץ

תשובה:
שלום לך, נשמע שמדובר בתופעות הלוואי של הפוסטינור. אין חשש לדאגה. תרגישי טוב


בת 24 שואלת: #111410
אם לוקחים נורלבו בדיוק ביום של ה72 שעות? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, זה בסדר אולם היעילות של הגלולה יורדת ככל שמתרחקות מיחסי המין הלא מוגנים. בכל קמרה, עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים. כל טוב


בן 15 שואל: #111385
היי בהמשך לשאלתי הקודמת,רציתי לפרט יותר בכדי שתבינו יותר את המצב, לקחתי פוסטינור פעמיים,פעם אחת בתחילת החודש ופעם אחת באמצע החודש, אחרי הפעם הראשונה שלקחתי,לא היו לי דימומים או תופעות לוואי או משהו שמרגיש כמו מחזור,ועכשיו זה כן התאריך שלי לקבל מחזור, והתחיל לי דימום בהתחלה הוא היה חום ועכשיו קצת יותר אדום,אבל בכמות גדולה כמו של מחזור,כאבי בטן והתכווצויות ,בגלל שאמרתם שנטילת הגלולה עלולה לשבש את תאריך המחזור,ואם זה באמת מחזור אז אצלי זה לא שיבש,איך אני יכולה לדעת שזה בוודאות מחזור ולא דימום? יכול להיות שנטילת הגלולה שינתה קצת את הצבע?

תשובה:
היי יקירה, פוסטינור אכן משבש גם את משך וזמן הופעת המחזור וגם גורם להפרשות שונות ודימומים לא רק בזמן הוסת. קשה לפעמים להבדיל בין דימום שהוא תוצאת לוואי של הפוסטינור לבין הוסת עצמה. אני רוצה לחזק אותך על ההחלטה לקחת פוסטינור ועל ההחלטה להשתמש בקונדום כאמצעי מניעה בשגרה. מקווה שתופעות הלוואי יעברו במהרה ושיהיה המון בהצלחה!


בן 28 שואל: #111334
שלום רב.... ב22/10 קיבלתי מחזור. ב-30/10 לקחתי פוסטינור. לאחר שבוע בערך היה לי דימום במשך שלושה ימים. השבוע אני אמורה לקבל מחזור. אם אקבל זה אומר שהסיכוי להיריון נשלל או שבגלל הפוסטינור המחזור יידחה? אני קצת לחימה ולא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום לך, מאחר ופוסטינור מכיל כמות גדולה מאד של הורמונים - הוא משבש את האיזון ההורמונלי, והתאריך של קבלת המחזור הקודם לא רלוונטי כעת. סביר להניח שהמחזור לא יגיע בתאריך המיועד - וזה בסדר. אני ממליצה לעשות בדיקת הריון כדי לשלול באופן סופי הריון. זו הדרך הבטוחה ביותר. כל טוב


בת 16 שואלת: #111267
היי, רציתי לדעת מה זה בעצם דלת פתוחה? האם זה באמת בסודיות ולא מערבים הורים או גורמים אחרים כמו שירותי רווחה שיכולים פתאום לדבר עם המשפחה או להתערב במשהו במשפחה?. ויש לי שאלה די חשובה אני מקיימת יחסי מין מוגנים עם קונדום והכל וקרה שלוש פעמים שהקונדום נקרע ולקחתי פוסטינור בסך הכל לקחתי 3 פעמים אבל בתקופה של חצי שנה והיום קיימתי יחסי מין ותוך כדי הקונדום נקרע הוא גמר בחוץ אבל עדיין יכול להיות הריון כי זה לא לגמרי בטוח.. אני לא יודעת מה לעשות ואם לקחת פוסטינור? אם זה מותר בכלל לקחת עוד אחד? אני באמת חסרת אונים ולא רגועה בכלל ואני חייבת לדעת מה לעשות???

תשובה:
שלום לך. במקרה שאת מתארת מותר ורצוי לקחת פוסטינור. מעבר לתופעות הלוואי, אין שום בעיה לקחת את הגלולה הזו במקרה שחייבים. אז המלצתי היא שתקחי שוב פוסטינור ותתחילי לקחת גלולות כדי שזה לא יקרה שוב. מוטב להתרגל לגלולות ולא להזדקק כל פעם לגלולת היום שאחרי. לגבי שאלתך על דלת פתוחה, אז הכל כאן בסודיות מלאה, בתמיכה ובעזרה ואת מוזמנת להגיע לייעוץ בכל נושא. אם את צריכה עזרה עם מרשם לגלולות תוכלי לקבוע תור לרופאה בסניף של דלת פתוחה שקרוב לביתך. נשמח לראותך!


בן 15 שואל: #111243
טוב זה ממש לא יוצא לי מהראש..למרות שאמרתי לכם שהקונדום חסם את הנרתיק אבל עדיין אני בלחץ, בדקתי עכשיו קצת חישוב תאריכים, המחזור שלי לא סדיר בדרך אני מקבלת בין ה15-25 אבל חודש אחרון קיבלתי ב22.10 ,חודש לפניו ב20 אז רציתי לשאול שאלה קצת מסובכת,הביוץ מתחיל שבועיים לאחר היום הראשון של המחזור או שבועיים אחריי היום האחרון? אם לקחתי את גלולת הפוסטינר ב8 לחודש וקיבלתי מחזור ב22 זה בדיוק הפרש של 14 ימים..כלומר אם הבנתי נכון אז יש מצב שזה היום הראשון של הביוץ . מה הסיכוי שבאמת בייצתי?(ואז הגלולה לא משפיעה) למרות שהמחזור לא סדיר. אני ממש מפחדת ובלחץ לעשות בדיקת הריון.כל היום אני חושבת על זה וזה לא יוצא לי מהראש.

תשובה:
שלום לך, ראשית חשוב לי להגיד לך כי ההנחה שהביוץ מתקיים 14 יום לאחר קבלת הוסת (היום הראשון שבו מופיעה הדם של המחזור) איננה מדוייקת. יום הביוץ שונה מאחת לשניה ומספר הימים בחודש בהם ניתן להכנס להריון הוא גדול מסיבות שונות. ולכן, לא ניתן להעריך בדיוק, על סמך ספירת הימים וחישובם, האם זה קרה בדיוק ביום הביוץ או לא. ייתכן וזה קרה באזור הביוץ, כמה ימים לפני או אחרי. הגלולה לא משפיעה אם את כבר בהריון (לדוגמא אם לקחת את הגלולה במועד מאוחר מדי). כפי שכתבו לך לפני כן, אחת מתופעות הלוואי של הגלולה הינה עיכוב ושיבוש במחזור. אם קיבלת מחזור ב22 זה נפלא ונהדר. בכל זאת, מומלץ שתעשי בדיקת הריון כשבועיים אחרי שנטלת את הגלולה על מנת לשלול הריון. אני ממליצה לך, בגדול, פחות להסתמך על תאריכים (בהקשר של קבלת וסת ומחזור) מאחר והתאריכים משתנים מדי חודש (לכל חודש יש מספר ימים שונה). ההמלצה שלי היא לספור כמה ימים עוברים מהיום הראשון של קבלת הוסת ועד יום קבלת הוסת הבאה, בחודש הבא (בסיום המחזור הנוכחי). ואז תדעי כמה ימים, בערך, נמשך כל המחזור החודשי שלך. מומלץ לעקוב כל חודש מחדש. כל טוב.


בת 18 שואלת: #111202
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע והייתה טעות של גמירה בפנים, הקונדום החליק והיה ריק מתוכן הגמירה. נטלתי פוסטינור כחצי שעה אחרי הקטע הזה, בהתחלה לא הרגשתי השפעה מהגלולה עד היום, עבר 4-5 ימים מאז ויש לי דימום קל, כאב ראש פסיכי ונפיחות. זה אומר שהגלולה עובדת? זה אומר שאין מצב להריון? זה בסדר שככה הגוף מגיב? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי מוכרות. זה אכן השפעת הגלולה. 95% שאת לא בהריון. אולם תמיד ממולץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי קיום יחסי המין כדי לוודא, כי תמיד יש סיכוי קטן שהתזמון בו קיימתם יחסי מין היה ממש ביום הביוץ, ואז הגלולה לא יעילה. אני קוראת את ההודעה הקודמת שלך ורואה שגם אז היה לך חשש מהריון כתוצאה משימוש לא מדויק בקונדום. אני ממליצה לכם לוודא שאתם משתמשים בקונדום לפי ההוראות. יש עלון מצורף לכל חפיסה וגם פה באתר יש הסברים על שימוש נכון. כמו כן אתם יכולים לשקול מעבר לשימוש באמצעי מניעה אחרים, כמו גלולות או אמצעי אחר (יש פירוט פה באתר על כל אמצעי המניעה), ואז לא תצטרכו להיות תלויים בקונדומים, ותהיו מוגנים יותר כל טוב


בת 18 שואלת: #111092
שלום, שכבתי עם חבר שלי והוא גמר כנראה בפנים וגם בחוץ והקונדום היה ריק, כנראה שהחליק לו או משהו כזה, ישר עפנו לסופרפארם לקנות פוסטינור, ונטלתי את הגלולה בפעם הראשונה בחיי. קמתי הבוקר ואינני מרגישה כלום.לא הקאתינ או כאב בטן או ראש או דימום ברוך השם. אולי הגלולה לא עובדת? יש מצב שאני אכנס בכל מקרה להריון? לא חייב להיות תופעות לוואי? תודה מראש!

תשובה:
שלום, כל הכבוד על האחריות בשימוש בקונדום ועל ההחלטה הנבונה לקנות פוסטינור - כרגע יש 95% סיכוי הצלחה למנוע הריון מאחר ונטלת ב24 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין. ראשית אני ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לפוסטינור - כדי שתדעי יותר על הגלולה. התגובה לגלולה לוקחת בין יום לשבועיים - כך שיש עוד זמן. בכל מקרה, מומלץ לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לשלול באופן סופי הריון. קחי בחשבון שתאריך המחזור ישתנה בגלל הפוסטינור. כל טוב


בת 28 שואלת: #110890
היי. לקחתי פוסטינור ביום רביעי שעבר והיום לאחר כ5 ימים התחיל לי דימום חום כזה. למה זה ככה ?ולמה אחרי חמישה ימים?ואני לא אמורה לקבל עכשיו.

תשובה:
שלום לך, אחת מתופעות הלוואי שעלולות להופיע אחרי לקיחת פוסטינור זה דימומים קלים והפרשות חומות. זה יכול להופיע כמה פעמים וזה לא קשור למחזור. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר לקיחת פוסטינור לוודא שבאמת אין הריון. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110867
אין לי אפשרות לקנות גלולת אלה כי אני לא מוצאת אותה בסופר פארם יש רק פוסטינור וזה היום השלישי מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! האם בדקת רק בסניף אחד? "אלה" אמורה להיות בסופרפרם. יתכן והיה חסר בסניף אליו פנית. נסי בסניף אחר. כל טוב ובהצלחה!


בת 24 שואלת: #110852
היי.. יש לי כבר כמה ימים כאבים חזקים בחזה וגם התכווצויות יכול להיות שזה תופעות לוואי של הפוסטינור או שזה מראה שהמחזור יגיע??

תשובה:
שלום לך. אלה בהחלט יכולות להיות תופעות לוואי או תופעות טרום וסתיות, כלומר שהמחזור מגיע. אם הכאבים נמשכים, או מתחזקים, כדאי ללכת לרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110847
היי , ביום שני (23.10) הייתי עם חבר שלי , לא שכבנו , אני בתולה, אבל הוא הכניס לי ממש קצת לבפנים .. הוא בדק כל כמה דקות שהאיבר שלו יבש, למחרת קצת נלחצנו פחדנו שאולי נכנסה טיפת אהבה או משהו למרות שהוא בדק .. החלטנו שאקח פוסטינור , לקחתי יום אחרי ביום שלישי (24.10) הייתי אמורה לקבל מחזור גם לפני אבל הוא איחר בכמה ימים בודדים , אם לא הייתי לוקחת פוסטינור כנראה שכבר הייתי מקבלת מחזור . היום ה28.10 ועוד לא קיבלתי , כרגע בלי עין הרע אין לי תופעות לוואי מהפוסטינור. רציתי לדעת בכמה הכי הרבה זמן יכול לאחר לי המחזור ?

תשובה:
שלום לך, תופעות הלוואי של הפוסטינור יכולות להופיע, אך לא בהכרח, ולהימשך אף כמה חודשים. מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי לקיחת הגלולה כדי לוודא שאכן אין הריון. אם הכל בסדר, המחזור יסתדר. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110845
אז ככה לקחתי גלוללת היום שאחרי ליפני כמה זמן יותר מישבועיים אולי פחות מחודש אז לא אמור ליהיות תופעות לוואי יותר הגלולה הייתה ליתר ביטחון כי בעת הסקס ללא חדירה הקונדום נפל בעת הסקס היבש ונגעתי בו יצאו לי הפרשות דמיות אתמול ולא הבנתי ממה הן יכול ליהיות מעיד על סימן כל שהו ולא מרגישה סרפה בשתן דלקתית וזה לא הפרשות מחזור יש סיכוי למשהו זה מעיד על משהו ?

תשובה:
הי, התופעות של גלולת היום שאחרי בהחלט יכולות להימשך גם מעל לחודש, ואחת התופעות היא הפרשות דמיות והכתמות לא סדירות. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי לקיחת הגלולה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #110840
היי , לאחר העצה שלכם לקחתי פוסטינור ביום חמישי בסביבות הצהריים , היום הוא יום שבת ועדיין לא קיבלתי את השפעת הגלולה שהיא כיבכול מחזור , האם יש משהו לא בסדר?

תשובה:
שלום לך, עבר זמן מאד קצר ואין לך מה לדאוג. לפעמים התופעות מתחילות כשבועיים לאחר נטילת הכדור. בכל אופן, מומלץ לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. כל טוב


בת 16 שואלת: #110807
שלום שכבתי היום עם החבר שלי וזה היה בהסחפות של הרגע אז לא השתמשנו בקונדום הפסקנו די הרבה זמן לפניי הגמירה אבל אני מפחדת עדיין שאני אכנס להריון ואין לי איפה לקנות בשישי שבת גלולת היום שאחריי וכרגע גם אין לי תקציב לזה עד שיכנס לי משכורת אני לא יודעת מה לעשות אני לא יכולה לספר להורים שלי ואני ממש מפחדת מלהיכנס להריון

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע שאת מודאגת. ניתן לקבל מרשם מרופא משפחה לגלולה בשם אלה -אותה ניתן לקחת עד 120 שעות לאחר קיום יחסי המין - ברגע שיש מרשם מהרופא, הגלולה ניתנת בחינם בבית מרקחת/סופר פארם. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #110775
היי, שלום, אני בת 18 ולקחתי גלולת "אלה" ביום רביעי(25/10) ואמרו לי שאני צריכה לעשות בדיקה אחרי שבועיים כדאי לראות אם זה יוצא שלילי, האם עישון משפיע על הגלולה ועל כל התהליך? והאם זה בסדר שאני מרגישה שהבטן שלי מיתהפכת וכואבת מאוד וגם בחילות?

תשובה:
שלום לך, עישון לא משפיע על יעילות הגלולה ועל תוצאת הבדיקה. עישון רק יכול להזיק לבריאות, כפי שאת בטח כבר יודעת. בנוסף, הכאבים שאת מרגישה בבטן והנפיחות שאת חשה הם נורמליים כחלק מתופעות הלוואי של הגלולה. תרגישי טוב ובהצלחה!


בן 17 שואל: #110709
הבנתי שהיא רק דוחה את הביוץ ואם היא כבר נקלטה היא כבר לא אפקטיבית האם זה המצב? כי במידה והיא תקח אותה זה יהיה שעות בודדות לפני 120 שעות

תשובה:
שלום לך, אמצעי מנניעה לשעת חירום לרוב יעילים מאוד אבל כמו שכתבת הם לא מאה אחוז ולכן ביומיום מומלץ להשתמש באמצעי מניעה קבוע כמו גלולות/קונדום/התקן ולהשאיר את אמצעי המניעה לשעת חירום לשעת החירום. כשיש חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים אני כן ממליצה לקחת את הגלולה בתווך של ה 120 שעות (עדיף כמה שיותר קרוב למועד קיום היחסים) ולא לוותר עליה. כל טוב


בן 17 שואל: #110702
קראתי שצריך מרשם ל"אלה" האם זה נכון?

תשובה:
היי! מעל גיל 16 אין צורך במרשם רופא אך "אלה" עולה בסביבות 120 ש"ח ועם מרשם רופא ניתן לקבלה בחינם כך שהשיקול הוא כלכלי בעיקרו.


בת 21 שואלת: #110692
שכבתי עם חבר שלי ונקרע הקונדום ב7.10 ולקחתי פוסטינור, המחזור שלי בדרך כלל מתחיל ב21 לחודש ככה . אני רוצה להתחיל לקחת גלולות וחיכיתי למחזור . אבל ב16.10 התחיל לי קצת ממש דימום חום וכאבי מחזור ולא ידעתי אם להתחיל לקחת את הגלולה הראשונה רק כי זה לא ממש מחזור וחיכיתי ככה 6 ימים . עכשיו 22.10 התחיל לי דימום רגיל ואני שואלת אם אני יכולה להתחיל לקחת את הגלולה ומתי בערך אני איהיה מוגנת ? כי זה סוג של תחילת מחזור אבל גם לא בדיוק בגלל הדימומים ושיבוש במחזור בגלל הפוסטינור .

תשובה:
שלום לך, אני מאמינה שהשיבוש בזמן הופעת הוסת אכן קשור ללקיחת הפוסטינור. אם הופיעה הוסת (המחזור), תקחי את הגלולה ביום הראשון של הוסת, כרגיל. את מוגנת מהרגע שהתחלת לקחת גלולות (כל עוד את לא מפספסת אף גלולה ולוקחת במועד). מציעה לך לא לספור את זמן הופעת הוסת לפי התאריכים מכיוון שמספר הימים בכל חודש משתנה. מציעה לך לספור כמה ימים עוברים בין היום הראשון של הוסת ליום הראשון של החודש הבא. כך תדעי כמה זמן נמשך המחזור שלך ותוכלי לצפות את הופעת הוסת הבאה (לפי מספר ימים שחולפים ולא לפי תאריך). כל טוב.


בת 17 שואלת: #110687
אני בתולה וקיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום אך לא יחסים מלאים בכל פעם שהרגשתי שהחדירה כואבת או תקרע את הקרום בתולין הוא חזר אחורה וכשהיה צריך לגמור עשה את השפשופים האחרונים בחוץ וגמר לאחר מכן ראיתי לכלוך חום על התחתון יש סיכוי שזה דם ואיבדתי תבתולין? ועשינו כמה פעמים ככה האם יש חשש להריון? ואם כן כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלת הרבה שאלות חשובות. אם ביחסי מין 'מלאים' את מתכוונת ליחסים עם חדירה נרתיקית, אז אפשר לומר למעשה שאתם מקיימים יחסי מין מלאים. אין בפועל חשיבות לעומק החדירה. במידה והיא מתרחשת ללא שימוש באמצעי מניעה ( גם עם היא לא עמוקה וגם אם בן הזוג גמר 'בחוץ', קיים סיכון להריון. נשים רבות אינן מודעות למיקום ולהימצאותו של קרום הבתולין. קרום זה הוא מעין רקמה דקה, שבמידה והוא קיים ( שכיח מאוד ונורמאלי שלנערה בגילך אין קרום בתולין שלם או שהוא לא קיים כלל) הוא מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. מכאן, שבחדירה של ראש הפין לתוך הנרתיק, הוא עובר דרך קרום הבתולין ומרחיב את הפתח שלו (שוב, אם הוא קיים). הלכלוך החום שהבחנת בו עשוי להיות קשור לתהליך זה, או לפציעה מאד שטחית של רקמת הנרתיק כתוצאה משפשוף הפין בשילוב עם נרתיק שעדיין לא מורגל לכניסה של הפין אליו, שרירי רצפת אגן מכווצים ועוד. מה שאת מתארת הוא טבעי לחלוטין. במידה והפעילות המינית הזו טובה ומתאימה לשניכם, רצוי מאד להשתמש באמצעי מניעה, על מנת להמנע מהריון לא מתוכנן. מתי קיימתם את יחסי המין הלא מוגנים? פוסטינור, וגלולות אחרות לשעת חירום מיועדות לשימוש הקרוב ככל הניתן למועד קיום היחסים הלא מוגנים, תלוי בסוג הגלולה ( בין 72-120 שעות). במידה ועבר זמן רב יותר, אין טעם ליטול הגלולה. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר היחסים הלא מוגנים. כל טוב ובהצלחה.


בת 21 שואלת: #110676
שלום, ירדתי לאילת עם חבר שלי ביום ראשון ה15.10, באותו היום שכחתי לקחת גלולה אחת של מינס וקיימנו יחסי מין במשך כל השבוע ללא אמצעי מניעה.גיליתי שפספסתי גלולה רק ביום שבת ה21.10. חוץ מיום ראשון המשכתי לקחת את הגלולות כל יום. מה הסיכוי שאכנס להריון?? האם יש טעם לקחת פוסטינור?

תשובה:
שאלתך נענתה כעת


בת 21 שואלת: #110675
ירדתי לאילת עם חבר שלי ביום ראשון(15.10) ופספתי באותו היום גלולה אחת של מינס וגם קיימנו יחיסים באותו היום. גיליתי שפספתי את הגלולה רק ביום שבת(21.10) וגם בשישי ובשבת קיימנו יחסים ללא אמצעי מניעה. במהלך כל השבוע לקחתי את הגלולות כרגיל כי לא ידעתי שפספסתי אחת. מה הסיכוי שאכנס להריון??? והאם יש דרך למנוע? יש טעם לקחת פוסטינור??

תשובה:
שלום לך, על אף שקיים סיכוי שהיית עלולה להכנס להריון, כעת אין טעם לקחת גלולה לשעת חירום כמו פוסטינור ואחרות (טווח הפעולה שלהן הוא עד 72- 120 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, וכלל שמתרחקים ממועד זה, היעילות של הגלולה יורדת באופן משמעותי). במקרה של שכחת גלולה, ניתן להשלים אותה אם טרם חלפו להן 12 שעות מזמן הנטילה הקבוע. במידה וחלפו יותר מ-12 שעות, יש לקחת את הגלולה ברגע שזוכרים, ובשבועיים הקרובים יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף (כמו קונדום, למשל). כעת, יש רק להמתין לקבלת הווסת, או לבצע בדיקת הריון כעבור 14 יום ממועד היחסים הלא מוגנים. בכל מקרה או שאלה אנחנו כאן בשבילך, אל תהססי.


בת 24 שואלת: #110665
כרגע מאחר לי ב15 יום ועוד לא קיבלתי מחזור

תשובה:
שלום לך, בהמשך לשאלות קודמות שלך מהן אני מבינה שנטלת פוסטינור. אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור הוא איחור במחזור - כך שזה לא אומר כלום. אני מבינה שעשית בדיקת הריון והיא יצאה שלישית - אם את מודאגת את יכולה לעשות בדיקה נוספת, כמו כן מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובילווי יועצת. נשמח לסייע


בת 17 שואלת: #110641
היי, קיימתייחסי מין לא מוגנים ואני כל כך מפחדת מהיריון! ב19 בספטמבר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי , זאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולכן לא השתמשנו בקונדום או גלולות זה היה בפתאומיות. אציין שהוא לא גמר בכלל בפנים ובחוץ!!!! לקחתי לכל מקרה פוסטינור יומיים לאחר מכן וב28 בספטמבר (7 ימים לאחר פוסטינור) עד 6 באוקטובר היה לי דימום. המחזור שלי לא סדיר אך האחרון היה מה-1 בספטמבר עד ה6. בנתיים אמרו לי שזה דמומים של הפוסטינור ואני לא יודעת... לא קיבלתי מחזור . ועכשיו אני שניים עשר ימים לאחר הדימום הזה ואני ממש מפחדת. יש לי כאבים בבטן התחתונה פתאום ו (20 באוקטובר) והתחילו לי כאבים בחזה זה מרגיש סימנים של מחזור אך כתוב באינטרנט כי זה יכול להיות תסמינים להיריון. אני ממש ממש מפחדת. הוא לא גמר בכלל ולקחתי םוסטינור יש סיכוי להיריון?????????

תשובה:
היי יקירה! ראשית, אם נטלת פוסטינור יומיים לאחר קיום יחסי המין הסיכוי להריון הוא קטן. חשוב לי לציין כי בכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון גם אם לא היתה גמירה מכיוון שלפני גמירה יכול להיפלט נוזל המכיל זרע ("טיפות אהבה"). את מציינת גם את העובדה שהמחזור שלך לא סדיר והדימום שנמשך עד ה-6.10 יכול היה באמת להיות תופעת לוואי של הפוסטינור. הפוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית ולכן יכול לגרום להקדמה או לאיחור של הווסת. כדי להיות רגועה בצעי בדיקת הריון . את יכולה לרכוש אותה בכל רשתות הפארם מהמדף או להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תל אביב - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) ולבצע אצלנו את הבדיקה חינם ובאופן אנונימי. תוכלו לקבל אצלנו גם הסבר על אמצעי המניעה השונים ותוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת האמצעי עבורך. בכל אופן, כדי למנוע לחץ וחששות בעקבות קיום יחסי מין חשוב להקפיד על אמצעי מניעה. נשמח אם תגיעו!


בן 18 שואל: #110561
היי אם שכבתי עם חברה שלי בלי אמצעי מניעה ואחרי הסקס היא לקחה גלולת היום שאחרי יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, אמצעי המניעה לשעת חירום יעילים מאוד אבל עדיין יש סיכוי קטן להריון ולכן חשוב מאוד לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הגלולה ובינתיים לשמור על קור רוח ועל אופטימיות :) כל טוב!


בן 16 שואל: #110548
וגם עבר שבוע וחצי מאז שימוש הפוסטינור, וכתוב לה באפליקציה שהיום היא אמורה לקבל מחזור והיא קיבלה, והוא כמו כל מחזור קודם שלה, זה יכול להיות בכל זאת דימומים מהתוםעות לוואי או שדימום השתרשות או שזה בכל זאת מחזור וזה בסדר....כי לא הבנתי אחרי כמה זמן ולכמה זמן מקבלים את התופעות לוואי, ועד איזה שלב מקבלים אותם. והיא חושבת שזה מיותר לעשות בדיקת הריון כי זה כמו כל מחזור רגיל שלה, ואין לה שום שינוי מכל המחזורים האחרים שלה, שום כאבים יוצאי דופן, כמות גדולה של דם שהיא מקבלת כל חודש והוא בצבע הרגיל שלו...

תשובה:
שלום, כל אחת מגיבה אחרת לפוסטינור כך שלא נוכל לומר בוודאות לגבי משך ההשפעה ותופעות הלוואי, בד"כ חודשיים שלושה לאחר לקיחת הפוסטינור הגוף מתאזן מחדש. אם תרצו להתייעץ לגבי שימוש באמצעי מניעה נשמח לייעץ, כל טוב


בן 16 שואל: #110544
רגע אבל עם יש מחזןר אז אין הריון לא??

תשובה:
שלום, בהמשך למענה בשאלה הקודמת - מאחר ויש ברקע פוסטינור - מומלץ לערוך בדיקת הריון אחרי 14 יום בכל מקרה. כל טוב


בן 16 שואל: #110492
אני וחברה שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה ואחרי חצי שעה היא לקחה אלה. האם זה משפיע גם אחרי חצי שעה או שיש זמן?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שגיליתם אחריות והחלטתם על נטילת גלולת היום שאחרי. פוסטינור או נורלבו יש לקחת בטווח של עד 72 שעות מקיום היחסים הלא מוגנים, וגלולת "אלה" ניתן לקחת עד 120 שעות. ההמלצה היא ליטול את הגלולה מוקדם ככל האפשר. בכל מקרה, חברה שלך צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הכדור. אתם מאוד מזומנים ליצור איתנו קשר להמשך התייעצות ולהתאמת אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110404
ממש ממש תודה יש לי עוד שאלה יש אפשרות שזה יפגע לי בובת בעתיד? שבת שלום

תשובה:
לא יקרה, נטילת הגלולה לשעת חירום אינה פוגעת בוסת בעתיד. כלל וכלל. יש לגלולה השפעה זמנית בלבד, שכוללות בין היתר בחילות, כאבי בטן, דימומים ועוד. ישנן נשים שלא סובלות מאף אחת מן התופעות ויש שכן. זה אישי ומשתנה מאחת לאחרת. כל טוב לך.


בת 18 שואלת: #110251
היי, נטלתי גלולת פוסטינור אתמול, ואו הדבר הזה לא זול בכלל, הכל יהיה בסדר?

תשובה:
שלום לך, פוסטינור זאת אכן גלולה יקרה (והיא גלולת חירום). כל הכבוד שלקחת אחריות ולקחת פוסטינור. אני חושבת שהסיכויים להריון מאוד נמוכים אבל ההחלטה שלך נבונה . חשוב שתתכונני לתופעות הלוואי שעלולות להגיע כגון: איחור או עיכוב במחזור, הפרשה דמית או דימום קל כמה ימים אחרי שנטלת את התרופה וגם בחילות/הקאות/כאבי בטן. הפוסטינור משבש את תהליך הביוץ מה שאומר שהיא לא מונעת הריון במאה אחוז. מה שכן, נטילת הגלולה כמה שיותר קרוב למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים מורידה את הסיכוי להריון. חשוב לי להדגיש שהגלולה לא מגנה עליך מפני הריון במהלך החודש (אלא להפך היא מעלה את הסיכויים אם תקיימו יחסי מין לא מוגנים) - ולכן חשוב מאוד שתקפידו מאוד והשתמשו בקונדום. אנחנו פה אם תצטרכי. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110224
לקחתי את גלולת אלה אני יעשה בדיקה עוד 14 יום חשוב לי לציין שיש לי ריח רע מהפות בחיים לא היה לי ריח כזה גם לא הפעמים הראשונות שקיימתי יחסים וזה לא היו מוגנים וקיימתי בפעם הרביעית וזהו בלי קונדום ואז יידעתי אותכם ואמרתם לי לקחת גלולת אלה אז לקחתי ויש לי הפרשות צהובות כואב לי בציצי זה סימן להריון?

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת יכולות להיות קשורות לכך שלקחת גלולת אלה. הרבה פעמים המתח ולהחץ יכול לגרום להרגיש כל מיני דברים שלא בהכרח קשורים למה שקורה בגוף. תצטרכי להמתין בסבלנות עד לבדיקת ההריון ע"מ לדעת בביטחון שאת לא בהריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110211
חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה והוא גמר בחוץ. אני לוקחת גלולות כבר כמה חודשים אבל בימים האחרונים יוצא לי לשלשל. אני משלשלת אחרי הרבה שעות שלקחתי את הגלולה לא בטווח הקרוב לזמן שלקחתי אותה אבל עדיין אני מפחדת שיכול להיות שהיא לא השפיעה ושנכנסו טיפות אהבה לגוף שלי.. יש לי ממה לדאוג? אני צריכה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אענה כאן על שתי שאלותייך שמאוד דומות זו לזו. הגלולות מגינות עלייך מפני הריון, כל עוד לא שכחת ליטול אותן באופן עקבי (כדאי מאד להקפיד על שעה קבועה, אבל איחור של עד 12 שעות עדיין משאיר אותך מוגנת) או כל עוד לא הקאת או שלשלת בטווח של 3-4 שעות מרגע נטילת הגלולה. לפי מה שאת מתארת, השלשולים הללו אינם קבועים, נכון? שלשול שקרה כל כך הרבה שעות אחרי נטילת הגלולה לא מהווה שום בעייה ולא אמור לעורר דאגה.. את מוגנת מפני הריון ואין שום סיבה לקחת פוסטינור. כל הכבוד על האחריות והעירנות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110157
היי. אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה (חודש בערך) לקיים יחסי מין, מוגנים כמובן. הריון הטריד אותי מאוד וחקרתי את הנושא לעומק לפני שהתחלנו לקיים יחסי מין. כשכבר עשינו זאת הרבה, בהנאה והצלחה רבה, הזנחתי את העניין: זה התבטא בכך שהוא התחיל לגמור בפנים עם הקונדום- משהו ששמעתי שלא כל כך מומלץ, אני כבר לא מחזיקה בבסיס איבר המין שלו בשביל להוציא את הקונדום בבטחה. עקב כך אתמול בערב הקונדום נשאר בתוכי, אני מנחשת זרע נגע בי, הוצאנו אותו ומיד קנינו פוסטינור ביום שלמחרת. האם יש צורך לבצע בדיקת הריון? שאלה שניה שלי, כשהוא יוצא מתוכי לאחר שהוא גומר אני לפעמים מבחינה בחומר לבן בבסיס איבר המין, והחשש התחזק כשהבנתי שלא תמיד הגמירה מרוכזת בסוף הקונדום.. הנחתי את המחשבות על זה בצד, למרות שעכשיו הכל מכה בי. האם אנחנו מתנהגים באופן פזיז? אשמח לעצות.. תודה

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שאת מגלה התנהגות בוגרת ואחראית בכל הקשור ליחסי מין ונהדר שאתם עושים זאת הרבה, בהצלחה ובהנאה רבה! השימוש בקונדום למניעת הריון הוא תמיד בעייתי מעט, כפי שציינת. טוב עשית שלקחת פוסטינור. ההמלצה היא לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור. כדי שתהיי לגמרי רגועה להבא, אני ממליצה לך לקחת גלולות. את יכולה לגשת לרופא או להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה לקבלת ייעוץ והתאמת הגלולות המתאימות לך. כך תוכלי להמשיך להנות מיחסי המין בלי החשש מהריון לא רצוי. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110067
קיימתי יחסי מין לא מוגנים פעמים רבות אך חבר שלי לא גמר בפנים ולא הייתי בביוץ .. המחזור שלי מאחר בחודש וקצת וזה מלחיץ אותי. אבל אני מרגישה שיש לי כאבי מחזור יכול להיות שהמחזור שלי השתבש כי לקחתי פעמיים פוסטינור ?(לפני חודשיים)

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הלחץ שאת נתונה בו. ידוע לך שתמיד קיים סיכוי לכניסה להריון כאשר מתקיימת חדירה ללא אמצעי מניעה גם, כשאר השפיכה מתרחשת מחוץ לנרתיק, או שלא מתרחשת כלל. הווסת עלולה להתאחר או "להשתבש" מכל מיני סיבות, אפילו מדאגה, עומס בלימודים, שינויים בהרגלי האכילה, השינה, הפעילות הגופנית, ועוד. לא סביר שהגלולה לשעת חירום (פוסטינור) תגרום לשיבושים בהגעת הווסת לטווח מאוד ארוך. בכל מקרה, ואם את חוששת, יש מה לעשות. אם עדיין מתעכבת הווסת, את יכולה לרכוש בדיקה ביתית להריון ולערוך אותה על פי ההוראות. את מוזמנת להגיע אלינו לאחד הסניפים הקרובים אלייך בשביל לעשות את הבדיקה אצלנו, תחת סודיות וללא עלות, בליוויה של יועצת. ראיתי שקבלת כבר הזמנה להגיע לדלת הפתוחה, לשיחת ייעוץ בנושא של הריון לא רצוי, מחלות מין ואמצעי מניעה. האם שקלת זאת? נשמח מאד לקבל את פנייך, ולשוחח אתך על כל אלה. בשביל זה אנחנו כאן. אם בכל זאת מתעכבת לך הווסת עוד, או שאת צריכה הנחיות עם עריכת הבדיקה הביתית, את מוזמנת לכתוב באתר או להתקשר אלינו. כל טוב לך ובהצלחה.


בת 17 שואלת: #109983
לפני יומיים שכבתי עם חבר שלי והיום לקחתי פוסטינור עברו 38 שעות מאז ורציתי לשאול האם הסיכוי שהוא יעבוד הוא גדול או לא?? הבנתי שזה קשור ליום של הביוץ... עשיתי חישוב באינטרנט והיום של הביוץ שלי היה החודש ב16.9 כלומר הוא כבר עבר כאילו אני כבר אחרי ביוץ. מה זה אומר לגבי ההשפעה של הפוסטינור? אני לא כל כך מבינה איך זה עובד עם הביוץ לפני ואחרי.. אשמח אם תוכלו להסביר לי

תשובה:
שלום לך, הפוסטינור עובר עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ולכן מהבחינה הזו הסיכוי שהוא יעבוד גדול. הפוסטינור מעכב את הביוץ. אם את כבר אחרי הביוץ אז זה לא ישפיע על הביוץ ויכול להיות שאת רק תרגישי את תופעות הלוואי כמו איחור במחזור, כאבי בטן וכו'. לכאורה, אם את אחרי הביוץ אז את לא בתקופה הפורה שלך ואז אין צורך לקחת פוסטינור. אבל בפועל, קשה לדעת האם את נמצאת בתקופה הזו או לא ולכן טוב מאוד שלקחת את הפוסטינור. מקווה שעזרתי. כל טוב.


בת 16 שואלת: #109964
שלום. אתמול בלילה אני וחבר שלי קיימנו סקס יבש. הוא היה מעליי וחיככנו את איברי המין שלנו אחד בשניה ללא אמצעי מניעה. אני "כיוונתי" את הפין שלו לתוך איבר המין שלי והוא נשכב מעליי אך לא הרגשתי כאב ואני לא בטוחה אם התבצעה חדירה מלאה ואם הפין שלו באמת נכנס לאיבר המין שלי או שהיה בפנים חלקית או בכלל כי שוב לא הרגשתי חדירה או כאב. הוא גמר על פתח הנרתיק שלי אבל ישר הוצאתי את איבר המין שלו לבטן התחתונה שלי. חשוב לציין שהייתי במחזור באותם הימים ובאותו הרגע ולאחר שקיימנו סקס יבש ראיתי שעדיין יש לי דם על התחתון והמחזור עדיין פעיל. רציתי לדעת אם ייתכן שאני נכנסתי להריון למרות שהייתי במחזור? ולא בטוחה אם הייתה חדירה מלאה או חדירה בכללי לתוך איבר המין שלי. אני לחוצה מאוד ומקווה שאקבל תשובה בהקדם כי אני לא יודעת מה לעשות ואם יש סיכויי להריון אז לקחת פוסטינור? תודה רבה על העזרה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון קלושים. עם זאת, מאחר וזרע יכול לשהות בגוף עד 5 ימים וקשה לדעת באיזה שלב של המחזור את וכו', אני ממליצה לך לקחת גלולת "היום שאחרי". בעיקר משום שלא הייתי רוצה שתהיי בחששות ובלחצים עכשיו בגלל הסיכוי הקלוש. לקיחת הגלולה לא תסב לך נזק. שימי לב שיש שני סוגים של גלולות - פוסטינור/נורלבו עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ו"אלה" - עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים. תהיי מוכנה לתופעות הלוואי של הגלולה (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876) בהצלחה.


בת 22 שואלת: #109913
לקחתי את הפוסטינור כ3 שעות, קיבלתי מחזור (מקווה שלא דימומים) וביצעתי 2 בדיקות שתן של לייף. מה הסיכוי שבוודאות זה לא הריון ? ובסוף אגלה בחודש רביעי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, הדימומים המופיעים לאחר נטילת הפוסטינור לא בהכרח מצביעים על דימומים של וסת ולכן ההמלצה היא לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הגלולה. מהפרטים שנתת קצת קשה לי להבין את הזמנים. אם נטלת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין תחכי שבועיים ותעשי בדיקת הריון ביתית. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #109845
אתמול לפני שקיימנו יחסי מין (עם קונדום), כחלק ממשחק מקדים, חבר שלי שפשף את איבר המין שלו על שלי (בלי קונדום) בחלק התחתון של הפין. בשלב מסוים בטעות החלק העליון כמעט ונכנס פנימה. לא יודעת אם בשלב הזה היו ״טיפות אהבה״ או לא, אהל אני דואגת שיש סיכוי שנכנסו פנימה. בעקרון. אני אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים.. מה זה אומר על הסיכויים ומה לעשות ?.. לא ממהרת לקחת פוסטינור, וזה גם לא כל כך נגיד לי בלי לערב הורים ואני ממש לא רוצה להדאיג סתם או לשתף יותר מדי בעניין הזה אלא אם כן ממש אין ברירה...

תשובה:
שלום לך, את מתארת מצב קצת מעורפל, וחסר לי מידע על מנת לתת לך תשובה חד משמעית. אין בעיה אם גוף הפין משתפשף בחלק העליון של הפות, היכן שצומחות שיערות הערווה. את לא בטוחה שבן זוגך חדר לתוכך, אבל כאן למעשה טמונה התשובה. אם ראש הפין נכנס לתוך הנרתיק שלך, אפילו במעט, קשה לשלול בוודאות סיכוי להריון. ההתלבטות שלך מובנת, אבל במקרה זה את צריכה להגיע להחלטה בנוגע למה שקרה ביחסי המין ביניכם. אם אינך משוכנעת שלא היתה חדירה, ואת רוצה להגביר את הסיכויים למניעת הריון כתוצאה מיחסים אלה, מומלץ שכן תטלי גלולה לשעת חירום (נורלבו או פוסטינור אם טרם עברו 72 שעות, ו'אלה', אם טרם עברו 120 שעות). אנחנו כאן לכל התלבטות נוספת. בהצלחה.


בן 16 שואל: #109840
שלום שכבתי אם חברה שלי וגמרתי בתוך ולאחר שש שעות היא לקחה פוסטינור ולאחר כמה ימים ייצא לה הפרשה חומה ויהיה לה כאבי ראש סחרחרות וכאבי בטן ממש ועכשיו כואב לי רק הבטן אבלל ממש כואב לה מה זה אומר,?????? בבקשה תענו מהרררר

תשובה:
שלום לך, התופעות שאתה מתאר הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור. פוסטינור מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים - ולכן התופעות שתיארת מתרחשות. מומלץ לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול באופן סופי הריון. נשמח לייעץ בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה (קונדום/גלולות). כל טוב


בת 25 שואלת: #109836
שלום רב, שמי ענבל, בת 25. ראשית כל תודה מראש על המענה, מעריכה זאת מאוד וייעוץ זה עוזר לבנות רבות! התחלתי לקיים יחסי מין עם בן זוגי אך הקונדום נקרע לכן נטלתי בפעם הראשונה פוסטינור. לאחר שבוע החלו דימומים, כמה זמן דימומים אלו עלולים להימשך? והאם אני אקבל מחזור במועד למרות נטלתי פוסטינור? מכיוון שאני רוצה להימנע מגלולה זו (פוסטינור) בעתיד, האם אתם ממליצים על גלוגלות יומיות? או על אמצעי מניעה אחר? יש לציין שאף פעם לא השתמשתי בגלולות בעבר. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך ענבל, תודה רבה על הפרגון והערכה. לגבי שאלתך - דימומים לאחר פוסטינור יכולים להימשך כמה ימים. מדובר על תופעת לוואי נפוצה בקרב נשים שנטלו פוסטינור. תופעת לוואי נוספת היא עיכוב בקבלת המחזור. בכל מקרה ההמלצה שלנו היא לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הפוסטינור ע"מ לשלול הריון (בלי קשר לאם יש דימומים או אין. לא תמיד ניתן לקבוע אם דימומים אלו הם תופעת לוואי של הפוסטינור או מחזור). יש המון סוגים של אמצעי מניעה (ולא רק גלולות). את מוזמנת לקרוא על אמצעי המניעה השונים הקיימים בשוק ולבחון מה מתוכם מתאים לך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כמובן שאת תמיד מוזמנת להתקשר אלינו ולהתייעץ לגבי אמצעי המניעה השונים - 03-510-1511. בהצלחה.


בת 20 שואלת: #109770
שאלתי מקודם שאלה פה ועניתם לי לקחת גלולה למניעת הריון אבל אני ממש מפחדת לגבי זה, אומרים שזה מאוד לא בריא ואני באמת לא יודעת אם לקחת למרות שהריון זה לא בא בחשבון כרגע, אשמח לעזרה. תודה ושבת שלום.

תשובה:
שלום לך! כפי שהומלץ לך קודם, כדאי שתטלי את הגלולה של היום שאחרי אם טרם קיבלת את הווסת ועדיין לא עברו יותר מ72 שעות (נורלבו או פוסטינור) או 120 שעות (אלה). השימוש בגלולות במצב חירום אינו גורם להשפעות לטווח הארוך ולא פוגע בפוריות האישה. ישנו שיבוש לזמן קצר של המערכת ההורמונלית ויתכנו תופעות לוואי אך מכיוון שאינך מעוניינת בהריון בשלב זה, כדאי לך לשקול שוב מה עדיף- שיבוש הורמונלי ואפשרות לתופעות לוואי (כמו דימומים, הקדמה או איחור של המחזור וכדומה) או הריון לא רצוי. שנה טובה!


בת 26 שואלת: #109710
קיימתי יחסים לא מוגנים ולקחתי פוסטינור. אפשר לעשות בדיקת הריון 3 ימים אחרי שלקחתי?

תשובה:
שלום לך, פעולת הפוסטינור היא למעשה דחיית הביוץ, במידה ועדיין לא התרחש וזאת בכדי למנוע מצב של מפגש בין זרע לביצית. מסיבה זו, לא תוכלי לקבל תשובה לגבי היותך בהירון (או לא) לפני שחלפו לפחות 14 ימים מנטילת הגלולה לשעת חירום. בינתיים, הקפידי מאד לקיים יחסי מין מוגנים, היות שלאחר נטילת הגלולה קיים סיכוי גדול אף יותר למצב של הריון (ביחסים לא מוגנים) דווקא בגלל הפעולה של דחיית הביוץ ו"הזזת" התקופה הפוריה שלך קדימה. כל טוב ובהצלחה.


בת 18 שואלת: #109701
לפני שבוע אני והבן זוג שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים והוא גמר בפנים, לקחתי פוסטינור אחרי 48 שעות ולאחר יום מלקיחת הפוסטינור התחיל לי דימום של יומיים שבדרך כלל המחזור שלי הוא שבוע ולא היה אמור להגיע בכלל .. שנגמר הדימום לאחר יומיים שלא יצא כלום התחילו לי הפרשות חומות. ניסיתי לקבוע תור לרופאת נשים אבל כנראה שהרופאה תהיה אחרי החגים ובינתיים אין לי תשובה הגיונית לזה. אשמח אם תעזרי לי :)

תשובה:
שלום לך, פוסטינור מכיל כמות מאוד גדולה של הורמונים שמהווים מעין הלם גדול למערכת ההורמונלית שלך ומוציאים אותה מאיזון. מה שאת מתארת הן תופעות ידועות ולא מדאיגות. ממליצה לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול אפשרות של הריון באופן סופי. ואם תרצו להתייעץ לגבי אמציע מניעה - נשמח לייעץ. כל טוב


בת 18 שואלת: #109674
היי שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בחוץ אבל לא הייתי בטוחה אז לקחתי פוסטינור למחרת .. הבעיה היא שבערב אחרי שכבנו שוב ונקרע הקונדום והוא שם לב לזה שנייה לפני שהוא גמר .. וגמר בחוץ אך לא ידוע אם ברח לו קצת בפנים .. הייתי אמורה לקבל היום מחזור ואני מפחדת שאני בהריון .. מה לעשות ? כמה זמן המחזור יכול להתעכב לאחר לקיחת פוסטינור ?

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שלקחת פוסטינור. גם אם החבר שלך גמר בחוץ, עדיין קיים חשש להריון, ומדובר ביחסי מין לא מוגנים. בכל מקרה של חדירה, אין דרך לדעת אם היתה שפיכה של נוזל זרע, אפילו המזערית ביותר, ולכן אינך מוגנת מפני הריון במצב זה. אחת מתופעות הלוואי הידועות של גלולות לשעת חירום, כמו פוסטינור, היא איחור בהגעת הוסת, וזה יכול להמשך מספר ימים ואף יותר מכך. בכל מקרה מומלץ לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, בכדי לשלול מצב של הריון. חשוב שתדעי שלמרות שנטילה של הגלולה לשעת חירום אינה מהווה תחליף לשימוש באמצעי הגנה קובעים, עדיף לקחת אותה שוב (אפילו יום אחרי שכבר נטלת) מאשר להסתכן בהריון שאינו רצוי או מתוכנן מצדך. דווקא הנטילה של הגלולה עשוייה להגביר את הסיכוי שלך להכנס להריון מיחסי מין שאינם מוגנים בהמשך של אותו חודש, בגלל שהפעולה הרפואית שלה היא דחיית הביוץ. האם אתם יודעים מדוע הקונדום נקרע? במידה ומשתמשים בקונדום מאיכות טובה, ומלבישים אותו באופן הנכון, הסיכוי לקרע הוא מאד קטן. האם שקלתם להשתמש באמצעי מניעה נוספים, כמו גלולות או אמצעי הורמונאלי אחר? ממליצה לך לעיין בקישור הבא לגבי שימוש יעיל בקונדום: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני מזמינה אתכם להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך כדי לשוחח עם יועצת על התאמת אמצעי מניעה שיתאים לשניכם. את מוזמנת לפנות אלינו בעתיד על כל שאלה. כל טוב ושנה טובה.


בת 15 שואלת: #109626
דבר ראשון תודה רבה, ודבר שני.. אני יכולה לבוא לדלת הפתוחה של רחובות ולא של באר שבע? כאילו זה אותו הדבר? פשוט אני ממש רחוקה מבאר שבע ולא יהיה לי איך להגיע לשם.. ו.. בטוח שהדימום הזה שהיה לי (שהיה נראה כמו דימום של הריון ) היה בגלל הגלולה? ולמה אני מרגישה את כל התסמינים האלה? יכול להיות שזה בגלל הלחץ?

תשובה:
היי! ראשית , בוודאי שאת יכולה להגיע לדלת הפתוחה של רחובות. ציינתי את באר שבע כאופציה מכיוון שכתבת שאת מאזור הדרום. הנה הקישור לסניף של רחובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=106 שימי לב שברחובות פתוח רק ביום א'. עפ"י התיאור שלך נראה שהדימום השונה נבע מנטילת הגלולה של היום שאחרי , אך כמובן שאנחנו לא יכולות לתת לך תשובה מדויקת כאן. לשם כך יש לשוחח עם הרופאה. כל טוב!


בת 20 שואלת: #109594
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי כיומיים אחרי סיום המחזור האחרון שלי. לצערי הקונדום נקרע לאחר שהוא גמר בפנים בטעות מטופשת של הרגע. כ 12 שעות לאחר מכן לקחתי פוסטינור. סבלתי מכל תופעות הלוואי האפשריות, ועכשיו עברו 13 ימים מאז קיום היחסים. האם בדיקת הריון תהיה רלוונטית בשלב הזה? אני לחוצה בטירוף, למדתי את הלקח, וחסרת אונים מה לעשות כמה ניתן להסתמך על הבדיקה, ומתי אפשר לעשותה הכי מוקדם שניתן? האם יש עוד משהו שאפשר לעשות??

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע על תופעות הלוואי הלא נעימות שעברת. לגבי בדיקת הריון - מומלץ מאוד לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול באופן סופי סיכוי להריון - כך שבהחלט זה רלוונטי כעת. מאחלת לך כל טוב והצלחה


בת 23 שואלת: #109579
אפשר לעשות בדיקת הריון במחזור ? פשוט עברו שבועיים מכדור אלה וקבילתי מחזור ואני לא יודעת אם אני יכולה לעשות

תשובה:
שלום לך אין צורך לבצע בדיקת הריון כאשר את במחזור ,כי אם את במחזור זה אומר שאת לא בהריון, כפי שהסברתי לך בתשובות קודמות הגלולה של היום שאחרי במקרה שלך זה -אלה מכילה כמות עצומה של הורמונים וחלק מהתופעות לוואי זה וסת לא רגילה כפי שאת מרגישה, הכל בסדר אם יש וסת אין הריון כל טוב


בת 17 שואלת: #109489
הי לקחתי את פוסטינור והמחזור שלי הוקדם בשבוע רציתי לדעת אם זה תקין דבר שני איך אני יכולה לדעת שזה באמת היה מחזור ולא דימומים כתופעת לוואי, זה נמשך חמישה ימים אבל לא כמו המחזור הרגיל

תשובה:
שלום, כל אחת מגיבה בצורה שונה לפוסטינור - בחלק מהמקרים המחזור מקדים ולפעמים הוא מתאחר (וכמובן שיש מקרים שבהם פוסטינור לא עובד בכלל). זה נשמע שהגלולה פעלה והריון נמנע - אין לך מה לדאוג. בכל מקרה, רצוי לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב


בת 19 שואלת: #109488
היי קיימתי יחסים עם חבר שלי לפני בערך 3 שבועות ללא אמצעי מניעה ולקחתי פוסטינור ואחרי יומיים קיבלתי מחזור. המחזור היה בתאריך הרגיל שלו. עשיתי בדיקת הריון ביתית אחרי שבועיים וזה יצא שלילי...אבל כן יש לי בחילות...האם יש סיכוי להריון? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, לא נשמע שיש סיכוי להריון. בחילות יכולות לנבוע מחום, אכילה לא נכונה, בעיות בעיכול - שווה להתייעץ עם רופא בנוגע לכך. אבל לגבי הריון - אין לך מה לדאוג. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש באמצעי מניעה נשמח לסיייע. כל טוב


בת 16 שואלת: #109377
היי אני בת 16 ולפני חודש בערך שכבתי עם חבר שלי ונקרע לנו הקונדום באמצע חשוב לי להגיד שיומיים לפני ששכבנו סיימתי מחזור ואז יום אחריי המקרה רצתי לדלת פתולה בתא לקחתי פוסטינור והיה לי דימום כמה ימים אחריי שלקחתי את הפוסטינור הבנתי מנציגת השירות של דלת פתוחה שזה אחת מתופעות הלוואי של הכדור ואני הייתי אמורה לקבל לפני 6 ימים מחזור ועדיין לא קיבלתי יש סיבה? אני לחוצה וטרודה מאוד

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאד לשמוע שצלצלת והגעת אלינו לסניף של דלת פתוחה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. כל הכבוד על האחריות שגילית. כפי שהיועצת שלנו הסבירה לך, יש מגוון תופעות לוואי שעלולות להופיע לאחר נטילת גלולה לשעת חירום (כמו פוסטינור). ביניהן הפרשה דמית או דימום קל בימים שלאחר הנטילה. גם שיבוש במועד הקבוע של המחזור ואיחור קל הם אופיינים. אם כן, מה שאת מתארת הוא טבעי וצפוי. יחד עם זה, חשוב לזכור, שאם לא תקבלי מחזור עד שבועיים מהיום שנטלת את הגלולה לשעת חירום, יש לבצע בדיקת הריון, באופן עצמאי, או באחד מסניפנו. כל טוב, ואל תהססי לפנות אלינו בכל שאלה נוספת.


בת 20 שואלת: #109308
היי, אני על הגלולה כבר השבועיים, אתמול אני וחבר שלי שכבנו (לפני שלקחתי את גלולה מספר 14) והקונדום נקרע.. רציתי לשאול אם ההגנה של הגלולות כבר פועלת או אם כדאי לי לקחת פוסטינור

תשובה:
שלום לך, במידה והתחלת את חפיסת הגלולות ביום הראשון של המחזור, אין כל סיבה לדאגה. את מוגנת כבר מהגלולה הראשונה. אינך צריכה לקחת גלולה לשעת חירום (פוסטינור או אחרות). כל טוב, אנחנו כאן לכל שאלה בהמשך.


בת 16 שואלת: #109215
היום אני לוקחת גלולות למניעת הריון פעם ראשונה בחיים,אם אני אקיים היום יחסים בלי קונדום, אני מוגנת?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון, הפוסטינור עובדת כ95% מהזמן. את כן מוגנת. אבל כן עלייך לקחת בחשבון את ה5% שנשאר. עם מעניין אותך לברר אופציה אחרת מעבר לקונדומים, את מוזמנת להתקשר אלינו או לפנות למשרדים שלנו לבירור אופציות מתאימות עבורך לנמנעת הריון. יש רופאה שמגיעה אלינו למשרדים והיא יכולה לעזור לך עם מרשם לגלולות ללא עקיבות טכנולוגית (ככה שההורים לא ידעו). אם את שוקלת לקיים יחסי מין עם מישהו כששתכם לא עשיתם בדיקת מחלות מין, גם אם אתם הראשונים של האחד השני, כדאי לכם לעשות כל אחד את הבדיקה. יש דברים עוברים גם בלי לקיים יחסי מין. (הרפס למשל יכול לעבור בין פה ופה דרך נשיקה או כוס מים משותף) סקס הוא משהו כיף אבל הוא גם משהו רציני :) אנחנו פה לכל שאלה!


בת 26 שואלת: #109074
היי, לקחתי פוסטינור ואני אמורה להתחיל גלולות ביום הראשון של המחזור. הבנתי שאחת מתופעות הלוואי של נטילת הפוסטינור היא דימום. מועד המחזור הבא הוא בעוד כשבוע. אם מופיע הדימום עליי להתייחס אליו כמחזור וליטול את הגלולה הראשונה? מה הדין של לקיחת גלולה ראשונה לא ביום הראשון של המחזור? האם זה גורע מההגנה ?

תשובה:
שלום יקרה. אכן פוסטינור עלול לגרום דימום קל, אבל זה דימום של פוסטינור ולא קשור למחזור הוסת. לכשתגיע הוסת יכול להיות קצת באיחור, בגלל הפוסטינור, קחי גלולות ביום הראשון של מחזור הוסת. אכן אי לקיחת הגלולה ביום הראשון מורידה את אחוזי ההגנה של הגלולות. בהצלחה והנאה מירבית


בת 17 שואלת: #109067
דחוף דחוף דחוףףףף שכבתי והוא סיים בפנים יומיים אחרי זה לקחתי פוסטינור ובאותו היום שלקחתי שכבנו והוא שוב סיים בפנים אחרי שלקחתי יש סיכוי שאכנס להיריון?

תשובה:
שלום לך! פוסטינור לא מגן מפני הריון. להפך, הפוסטינור דוחה את הביוץ ולכן הרבה פעמים נטילה של פוסטינור מעלה את הסיכויים להכנס להריון באותו החודש. ולכן, אם הוא גמר בפנים יש סיכוי להריון גם אחרי שנטלת פוסטינור. הפוסטינור לא מומלץ כשימוש קבועה למניעת הריון אבל יחד עם זאת, עדיף שתקחי את הגלולה שוב מאשר להסתכן בהריון לא רצוי. תצפי מראש שיתכן ויהיו לך תופעות לוואי הקשורות לנטילת הגלולה וחשוב מאוד שתקפידו תמיד, ובעיקר בחודש הזה, על שימוש באמצעי מניעה. הם מגנים מפני הריון לא רצוי והקונדום מגן גם מפני מחלות. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #109034
חבר שלי ואני אתמול התחרמנו הוא דחף לי אצבעות ואני עשיתי לו ביד ואז יצא שהוא הכניס את האיבר מין שלו לחצי דקה בערך וזה היה בלי אמצעים, אני לא יודעת אם לקחת גלולה ליום שאחרי כי אמרו לי שאם אני לוקחת יותר משתיי גלולות בחצי שנה זה יכול לפגוע לי ברחם.. לקחנו לפני חמישה חודשים, ארבעה וחצי. לקחת? בבקשה תענו לי בהקדם האפשרי!!

תשובה:
שלום לך! אין שום בעיה שתקחי שוב את הגלולה של "היום שאחרי". שימי לב לזמן שעבר מזמן קיום יחסי המין - עד 72 שעות "פוסטינור" או "נורלבו". עד 120 שעות - "אלה". שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108984
לקחתי פוסטינור ושבוע לאחר מכן התחלתי לדמם ( זה לא דימום כמו של המחזור שלי בכל חודש הוא דימום הרבה יותר קל אז הבנתי שזאת אחת מהתופעות לוואי של הפוסטינור) הבעיה היא שהדימום נמשך כבר עשרה ימים..האם זה בסדר? האם דימום בעקבות פוסטינור נמשך כל כך הרבה ימים ?

תשובה:
הי, הדימום בעקבות לקיחת פוסטינור בהחלט יכול להמשך גם מעל לשבוע. כל טוב.


בת 17 שואלת: #108980
שלום שוב, תיקון לפעם הקודמת... ביום שבת אני וחבר שלי שכבנו ואתמול ביום שני, לקחתי את הגלולה של היום שאחרי. היום (שלישי) עשינו על יבש , ללא חדירה אז הוא הכניס רק פעם אחת , לכמה שניות וזהו, בלי לזוז לאחר החדירה ואז מיד הוציא . אנחנו לא בטוחים אם יצאו טיפות אהבה , מה הסיכוי שבזמן הזה יצאו טיפות?? מה הסיכוי להריון??? אני יודעת שאסור לקחת שוב פוסטינור , לא עבר אפילו 72 שעות צריכה תשובה כמה שיותר מהר. מה אני עושה??

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את שאלתך... סקס יבש הוא סקס עם בגדים. אם היתה חדירה אז לא מדובר בסקס יבש... כפי שכבר ציינו בכל כניסה של פין לנרתיק , אפילו לזמן קצר מאוד, יכולות להיפלט טיפות אהבה שמכילות זרע. אין כל מניעה ליטול פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך מדובר בגלולה לשעת חירום והיא לא מהווה תחליף לאמצעי מניעה, וכאשר נוטלים אותה יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור. אני ממליצה לכם להגיע אלינו , לדלת הפתוחה בתל אביב ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) ולקבל הסבר מיועצת על אמצעי המניעה הקיימים. כמו כן תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון (14 יום מנטילת הפוסטינור) כדי שתדעי בוודאות שאין הריון. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה במידה ותרצי בכך. כל השירותים אצלנו ניתנים חינם ותחת סודיות. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108975
שלום שוב, ביום שבת אני וחבר שלי שכבנו ואתמול ביום שני, לקחתי את הגלולה של היום שאחרי. היום (שלישי) שכבנו שוב , אך לא גמר בפנים, אנחנו לא בטוחים אם יצאו טיפות אהבה , מה הסיכוי להריון??? אני יודעת שאסור לקחת שוב פוסטינור , לא עבר אפילו 72 שעות צריכה תשובה כמה שיותר מהר. מה אני עושה??

תשובה:
היי! שאלתך נענתה.


בן 16 שואל: #108967
אם קיימתי יחסי מין ללא קונדום פעמיים ולא גמרתי בפנים , צריך לקחת גלולה למניעת היריון? והאם היעילות שלה פוחתת במקרה שלוקחים אנטיביוטיקה שמכילה בתוכה פניצלין?

תשובה:
שלום לך! ביחסי מין בחדירה ללא אמצעי הגנה קיים תמיד חשש להריון ולכן ההמלצה היא כן -לקחת גלולת "היום שאחרי". סוג הגלולה תלוי בזמן שעבר מזמן קיום היחסים הלא מוגנים. פוסטינור/נורלבו - עד 72 שעות. אלה -עד 120 שעות. אתם יכולים להשיג גלולות אלו בכל בית מרקחץ. בכל הנוגע לאנטיביוטיקה ולנטילת גלולות הכי נכון יהיה להתייעץ עם הרופאה שנתנה לך את האנטיביוטיקה. חשוב להדגיש כי קונדום לא מגן רק מפני הריון אלא גם מפני מחלות מין -ולכן מומלץ לא לוותר עליו אף פעם. כל טוב!


בת 21 שואלת: #108944
מוסיפה לשאלה שלי שלפני חודש לקחתי פוסטינור לאחריו קיבלתי מחזור רגיל יכול להיות שהאיחור בעצם בגלל זה ואין סיבה לדאוג?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 21 שואלת: #108745
עד שעניתם כבר עבר הזמן (לא מתלוננת חלילה חח). אתמול התחלתי לדמם, שוב, המחזור שלי לפני הגלולות לא היה סדיר *בכלל*, הייתי מקבלת פעם בחודשיים ולפעמים פעם בשבועיים אפילו... פעם אחרונה שקיבלתי היה בסוף יולי, עכשיו אני מדממת ויש לי כאבים בגב התחתון שאופייניים לכאבים שיש לי בדרך כלל במחזור. זה קשור לדעתכם למחזור או להריון אולי?..

תשובה:
שלום לך! האם לקחת שוב גלולת "היום שאחרי"? הכאבים שאת מתארת יכולים להצביע על מחזור אבל יכולים להצביע גם על דברים נוספים. מאחר ועבר כבר כמעט שבוע לא תוכלי לקחת אלה (גלולה אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). מציעה לך לחכות ולראות האם זה מחזור. במידה והמחזור מתעכב תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. אם אנחנו לא עונות לך ואת זקוקה לתשובה, את תמיד מוזמנת להתקשר אלינו - בימים ראשון -חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בן 18 שואל: #108698
שלום, אני וחברה שלי שכבנו ב 9.8 בלי הגנה וגמרתי בתוכה , ה 9.8 זה בדיוק 14 יום לאחר שנפסק לה המחזור (תקופת הביוץ) . ישר רצנו לקנות פוסטינור והיא נטלה את זה שעה לאחר קיום היחסים , היום 14.8 , 5 ימים לאחר המעשה , ישנו דימום קל בהיר מאוד בצבע ורוד , האם היא בהריון ? אשמח לעזרה תודה

תשובה:
שלום לך. היא נטלה את הפוסטינור ממש בסמוך לקיום יחסי המין, ככל הנראה הדימום שיש לה עכשיו הוא בהשפעת הכדור, הגיוני ונורמלי שיהיה לה שינויים בזמן של הדימום ואין דאגה להריון. ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה בכל זמן החדירה, זה יכול להפחית מכם הרבה לחץ שחוויתם לאחר המקרה שסיפרת עליו. אתם מוזמנים להגיע לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם לשמוע ולשוחח איתנו על כל האפשרויות שיש למניעת הריון. כל טוב


בן 19 שואל: #108674
כמה זמן אחרי שלוקחים נורלבו מרגישים תופעות לוואי, חוץ מכאבי בטן למחרת לא היה לי כלום אבל אני מרגישה כמו לפני מחזור בקטע של רגישות יתר ואכילה מוגברת, בגלל הכדור?

תשובה:
שלום לך, נורבלו מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים ולכן כל התופעות שאופייניות למחזור - בהחלט יכולות להופיע בעקבות נטילת הכדור. כל אחת מגיבה בצורה שונה לכדור - אצל חלק הוא מקדים מאד את המחזור, ואצל חלק מעכב את המחזור. בכל מקרה, מומלץ מאד לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. אם תרגישי משהו חריג מעבר לרגיל - מומלץ להתייעץ עם רופא או מוקד אחיות בקופה שלך. כמובן מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב


בת 20 שואלת: #108667
היי , לפני שבוע בערך לקחתי פוסטינור והיום התחילו לי דימומים .. איך אפשר לדעת אם זה ווסת או דימומים שיכולים להיות כתופעה מהפוסטינור ? ועוד שאלה : היום לקחתי את הגלולה ellaa אחרי שבוע שלקחתי את הפוסטינור הבנתי שזה יכול לאחר או להקדים את המחזור .. אבל עצם זה שנטלתי שתי גלולות ״חירום״ בשבוע וחצי יכול להזיק לי ?? והדגש על להזיק -- ועוד שאלה. חח :(אחרונה): **אני וחבר שלי שכבנו והשתמשנו בקונדום רק באמצע היחסים ,עד שלב הגמירה , זאת אומרת שבהתחלה הייתי חשופה לחלוטין .. יש עדיין סיכוי להיריון ? תודה .

תשובה:
הי, זה שנטלת שתי גלולות חירום בשבוע וחצי זה לא יכול להזיק לך אבל גלולות החרום לא צריכות לשמש כתחליף לאמצעי הגנה. לגבי השאלה האחרונה, טיפות זרע יכולות לצאת גם לפני שלב הגמירה ולכן בחדירה לא מוגנת יש סיכוי להריון. כדאי שתשקלי שימוש בגלולות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108586
היי, אני עדיין מדממת. לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי של הכדור, עבר זמן מאז שלקחתי נורלבו. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה (הוא לא גמר בתוך) כי חשבתי שאני במחזור אבל אני לא בטוחה.. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי לדאוג לבריאות שלך עליך לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה - גם כדי למנוע הריון וגם כדי למנוע מחלות מין. הדימום יכול להיות עדיין מתופעות הלוואי של הכדור אך גם יכול להיות שמדובר בווסת. בכל מקרה, אם ברצונך להימנע מהריון אין לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בכל ימי החודש. הכדור נורלבו יכול לשנות את המחזור החודשי ואת הביוץ ולכן יכול להיות שאפילו שדיממת היית בביוץ. גם ללא נטילת הכדור, ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין בזמן דימום הווסת מכיוון שהזרע יכול לשרוד בין 3 ל5 ימים ברחם. גם כשהגבר לא גומר בפנים, ניתן להיכנס להריון מ"טיפות אהבה". מדובר בזרע שיוצא מאיבר המין הזכרי גם לפני שהוא מגיע לסיפוק ואין שליטה על היציאה שלו. לכן - עליך לקחת שוב כדור חירום נורלבו או פוסטינור בהקדם! שימי לב שכדורים מסוג זה הם למקרי חירום בלבד, ולא מומלץ להשתמש בהם כאמצעי מניעה קבוע. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע אלינו ולהתייעץ בנוגע לאמצעי המניעה השונים על מנת למנוע הריון ומחלות בעתיד, וכדי שתוכלי לקיים יחסי מין בלי דאגות ולחץ. את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים ולהתייעץ איתם בנוגע לאמצעי מניעה.


בת 17 שואלת: #108550
היי, כמו שראיתם מהשאלה הקודמת לפני כשבוע נטלתי נורלבו. האם זה הגיוני שרק עכשיו אחרי שבוע יתחילו לי כאבים בשדיים וכאבי בטן כמן בתופעות לוואי? או שזה הריון?

תשובה:
שלום לך, זה הגיוני ותקין. בכל מקרה, כדאי לעשות בדיקת הריון עוד שבוע כדי לשלול באופן סופי הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #108514
אתמול שכבתי עם חברה שלי ללא אמצעי הגנה (אני יודע שזה חוסר אחריות) התחלנו במשחק מקדים ירדתי לה וכו' והכל טוב ויפה מפה לשם שהחדרתי לה אחרי שרציתי לעבור לתנוחה אחרת שמתי לב שיש דם על המיטה והיא אמרה לי שהיא סיימה בדיוק מחזור, גמרתי לה בפנים ואני ממש מפחד ולא יודע מה לעשות... 1) יכול להיות לזה סיכון במחלות או משהו (אני יודע שהיא שכבה עם מישהו אחד לפני רק) ? 2) היא צריכה לקחת פוסטינור או נורבלו והאם זה ישפיע (עברו מעל 24 שעות) ?

תשובה:
שלום, אם יש לחברתך מחלות מין הן יכולות לעבור בלי קשר לדם המחזור. אם אתה מודאג לגבי מחלות מין אתה וחברתך יכולים להיבדק ביחד במרפאת לווינסקי בת"א, או לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין. בנוגע לגלולה לשעת חירום - ניתן לקחת נורבלו/פוסטינור עד 72 שעות לאחר קיום היחסים, בנוסף יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. כל הגלולות יעילות יותר ב24 השעות הראשונות. חשוב מאוד שאתה וחברתך תקראו את העלון המצורף לגלולה שתקנו - יש כל מיני תופעות לוואי בגלל הכמות הגדולה של ההורמנים שהגלולה מכילה. כמו-כן, מומלץ לעשות בדיקת הריון בעוד שבועיים לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108351
שלום , נקרע הקונדום ולקחתי נורלבו כ-9 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם יש סיכוי להריון? ועברו כבר שלושה ימים מאז נטילת הגלולה הזאת, ולא היו לי שום תסמינים כמו דימום. האם אחרי נטילת הגלולה חייב להיות דימום? זה סימן שהיא לא עובדת?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שהיית אחראית ונטלת את הנורלבו. מכיוון שלקחת את הגלולה בטווח זמן קצר לאחר שנקרע הקונדום, הסיכוי להריון הוא אפסי ובכל זאת אנו ממליצים לבצע בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין שלא היו מוגנים כדי לשלול הריון לחלוטין. הדימום שייך לאחת מתופעות הלוואי של הגלולה וזה אומר שממש לא חייב להיות דימום או כל תסמין אחר כמו כאבי ראש, רגישות בשדיים, עייפות או בחילות והקאות. תופעות הלוואי מופיעות רק אצל חלק מהנערות/נשים ולא אצל כולן. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108349
היי.. אני בת 16 ושכבתי היום עם החבר שליי ללא קונדום והוא גמר לי רק את הטיפה הראשונה בתוך וכל השאר בחוץ.. אני יודעת שאני צריכה לקחת את גלולת היום שאחרי הפוסטינור אבל אני פוחדת לקחת אותה כי לקחתי אותה כבר ארבע פעמים במשך חצי שנה ואמרו לי שזה מסוכן וזה יכול ליפגוע לי בפוריות אז השאלה היא אם לקחת אותה ולהסתכן או לא לקחת ולקוות לטוב??

תשובה:
היי! מכיוון שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה , תמיד יש חשש להריון. גם "טיפה אחת" יכולה להכיל הרבה מאוד זרעונים... את צודקת שאת צריכה לקחת פוסטינור או נורלבו. שימוש בגלולת היום שאחרי אינו מומלץ לעתים תכופות כי הוא משבש את המאזן ההורמונלי של הגוף, אך כדאי שתפעילי שיקול דעת מה עדיף עבורך כרגע- הריון או שיבוש המאזן ההורמונלי למספר חודשים? אני מאוד ממליצה שתגיעי אלינו כדי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה קבוע שיתאים לך ושייתן לך ראש שקט כדי שלא תהיי בלחץ בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין. תוכלי לקבוע גם תור לרופא/ת הנשים שלנו לבדיקה והתאמה של האמצעי . בינתיים חשוב שתשתמשו בקונדום לפחות. חשוב שתבצעי גם בדיקת הריון בעוד 14 יום כדי לשלול הריון לחלוטין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תחת שמירת סודיות. על-פי מה שרשמת את מאזור הדרום ולכן את יכולה להגיע לדלת הפתוחה בבאר שבע ולקבל אצלנו את כל השירותים. מצרפת את הקישור לדף עם מספר הטלפון ,הכתובת וימי הקבלה של הסניף שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 את מוזמנת גם להתקשר בכל שאלה שיש לך. כל טוב ונשמח לראותך!


בת 18 שואלת: #108249
אני נוטלת גלולות באופן סדיר קיימתי יחסי מין ללא קונדום לפני מספר ימים ובגלל שהקאתי לקחתי פוסטינור. אתמול קיימתי שוב יחסי מין ורוב הזמן השתמשנו בקונדום היום בבוקר שמתי לב שלא לקחתי אתמול גלולה ולקחתי אותה עכשיו עברו מעל 12 שעות מה לעשות לקוות שאני לא בהריון או לקנות שוב פוסטינור?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת אחראית ומקפידה לקחת גלולות באופן קבוע וכשיש "תקלות" משתמשת באמצעי מניעה חלופיים. אם עברו מעל 12 שעות לאחר הזמן בו אמורים לקחת גלולה וקיימת יחסי מין ללא קונדום (לא הבנתי מפניי שכתבת שרוב הזמן השתמשת בקונדום) כדאי שתקחי פוסטינור בכדי למנוע אפשרות לכניסה להריון גם אם היא קטנה:)


בת 18 שואלת: #108131
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ביום השלישי של המחזור והוא גמר בפנים והמחזור נעצר. בדרך כלל המחזור שלי כחמישה ימים. לקחתי פוסטינור של נובלור ואחרי יומיים נהיה לי דימום של מחזור ? יש סיכוי שזה הריון?

תשובה:
הי, הסיכוי להריון במקרה הזה הוא קטן עד אפסי. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. אם את חושבת להתחיל שימוש בגלולות - את מוזמנת להתייעץ איתנו. כל טוב


בת 25 שואלת: #108003
קיימתי יחסי מין ב 21.7.2017 , החבר שלי לא השתמשת בקונדום והוא גמר בתוכי, אני לוקחת גלולות דיאנה 35 ובגלל החשש שאכנס להיריון לקחתי פוסטינור ב23.7.2017 וב 24.7 התחילה אצלי דלקת בדרכי השתן אז לקחתי אנטיביאוטיקה..השאלה שלי האם יש סיכוי שאכנס להיריון? והאם האטיביאוטיקה משפיעה על הגלולות שלקחתי לפני?

תשובה:
שלום לך! אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא פספסת אף גלולה, אין סיכון להריון לא רצוי ולא היה צורך לקחת את הפוסטינור. את מספרת גם שהתחלת לקחת את האנטיביוטיקה יממה לאחר נטילת הפוסטינור, כלומר לאחר שהוא כבר "עשה את העבודה" כך שממש אין חשש להריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #107977
האם אני יכולה לקחת פוסטינור מחשש להריון?

תשובה:
שלום, ניתן לקחת פוסטינור/נורבלו עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני, ויש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד חמישה ימים לאחר המגע המיני. יש לציין שהיעילות של כל הגלולות עולה ככל שנוטלות אותה בסמיכות לזמן המגע המיני. את כל הגלולות ניתן לקנות ללא מרשם רופא. שבועיים לאחר נטילת הגלולה מומלץ לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #107966
תודה רבה ועוד שאלה הדימום יכול להיפסק באותו יום? ובנוסף אני אקבל את המחזור באותו תאריך פחות או יותר?

תשובה:
שלום, אי אפשר לדעת עד מתי הדימום ימשך ומתי יהיה המחזור הבא. פוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית וכל אחת מגיבה באופן שונה. בכל מקרה, אם תרצי להתחיל לקחת גלולות את לא צריכה לחכות למחזור - את יכולה להתחיל לקחת והחל מהגלולה ה14 את מוגנת מפני הריון. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית של הפוסטינור כדי לקבל מושג טוב יותר על השפעות הפוסטינור. כמובן מוזמנת תמיד להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #107961
?? תשובה דחוף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #107955
היי קיבלתי מחזור ב13.7 לקחתי פוסטינור ב19.7 עקב יחסים לא מוגנים היום יש לי דימום זה יכול להיות מהפוסטינור? ואם כן כמה זמן נמשך הדימום יש לציין שאף פעם לא ירד לי דם כתוצאה מזה

תשובה:
שלום לך! שימי לב שאנו עונות עד 72 שעות לאחר קבלת הפנייה. אחת מתופעות הלוואי של הפוסטינור היא דימום שיכול להימשך עד לקבלת הווסת הבאה (לא חייב. יכול להפסיק גם לפני כן). אני מבינה שזו לא הפעם הראשונה שאת נוטלת פוסטינור וחשוב שתדעי שהפוסטינור אינו תחליף לגלולות. הוא משבש את המערכת ההורמונאלית לתקופה של מספר חודשים. חשוב שתשתמשי באמצעי מניעה (גלולות או אחר) כדי למנוע את הצורך בנטילת פוסטינור לעתים קרובות. את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך , ולקבל ייעוץ בנושא אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופא/ה להתאמה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #107927
היי. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בליל אמש(אתמול) ללא כל אמצעי מניעה(אני לא נוטלת גלולות) והוא גמר לי בפנים. בוקר לאחר מכן(היום בבוקר) נטלתי פוסטינור. ולאחר מכן שכבנו שנית, ללא אמצעי מניעה, והוא גמר לי שוב בפנים. מה הפעולה שיש לנקוט על מנת לא להיקלט? לנטול שוב פוסטינור? לפי מה שידוע לי מותר כדור אחד למחזור.

תשובה:
היי! כפי שאת יודעת הפוסטינור אינו מהווה תחליף לאמצעי מניעה ועדיף שלא לקחת אותו בכל פעם שמקיימים יחסי מין לא מוגנים אלא להקפיד על אמצעי מניעה. אם את לא נוטלת גלולות עליכם להגן על עצמכם בדרכים אחרות (קונדום , למשל). אין כל מניעה ליטול פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך שוב מכיוון שגלולה זו אינה מהווה תחליף לאמצעי מניעה, כאשר נוטלים אותה יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור ותופעות לוואי נוספות. בכל מקרה, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אתם מוזמנים אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם כדי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים והתאמתם לכם. כמו כן, תוכלי לבצע אצלנו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107926
היי עשיתי משתמש חדש כי שכחתי את הסיסמה. התייעצתי פה לפני שבוע. עשיתי עם חבר שלי סקס יבש כשהוא היה עם בוקסר ואני בלי כלום (בלי תחתונים) התחכחנו והוא קצת החדיר לי. בדרך כלל המחזור שלי לא סדיר ולעיתים אפילו מאחר לי בחודש. את המחזור האחרון שלי קיבלתי בתאריך 7.6 ואני וחבר שלי עשינו סקס יבש בתאריך 16.7. הייתי מאוד לחוצה ולקחתי גלולת אלה לאחר שלושה ימים. היום ה24.7 ובמהלך השבוע הרגשתי כאבי גב וכאבים בבטן התחתונה והיום אכלתי ארוחת בוקר ואני מרגישה שיש לי בחילה ושאני רוצה להקיא ואני לא הייתי בכלל לחוצה וזה לא נבע מלחץ ועד היום אני לא קיבלתי מחזור. קבעתי תור ב28.7 לרופאת נשים בשביל לברר לגבי המחזור שלי. יש לי שתי שאלות: - מכל מה שתיארתי יש סיכוי להריון? והאם אלה סימני הריון? -והאם רופאת נשים יכולה לדעת אם אני בהריון? (עבר שבוע מאז שאני וחבר שלי עשינו סקס יבש) כרגע אני מאוד לחוצה ואני מאוד מפחדת אם אני אכנס להריון

תשובה:
שלום לך יקירה! לא נראה שהיתה סיבה ללקיחת הגלולה "אלה" על פי מה שאת מתארת אך אם לקחת אותה ובטווח הימים הנכון (הגלולה טובה עד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים) הסיכוי להריון הוא אפסי. בין תופעות הלוואי של אלה יכולות להופיע בחילות, הקאות, כאבי בטן, כאבי ראש, רגישות בשדיים, סחרחורת ועייפות. לפעמים לאחר נטילת התרופה, המחזור הבא יאחר או יקדים במספר ימים, וכן ייתכנו הפרעות במחזור (דימום כבד מהרגיל, דימום ממושך, דימום קל לא מצופה בין שני מחזורים). שוב, אין לך סיבה להיות לחוצה אך טוב שקבעת תור לרופאה לבדיקה וזה יוכל להסיר ממך כליל את החששות. כל טוב!


בת 14 שואלת: #107922
תודה על העזרה, עוד שאלה. לקחתי אתמול לבערב כפי שהסברתן את גלולת הנורלבו ב9 בערב, אין לי שום כאבי ראש בטן דימומים לא הקאתי לא כלום, האם זה בסדר? קראתי את ההוראות שבאו ביחד עם האריזה ורשומות שם הרבה תופעות לוואי. אין לי תופעות לוואי האם לקחת עוד כדור? או שזו תגובה לגיטימית של הגוף לכדור?...

תשובה:
שלום לך, את לא בהכרח תרגישי את השפעת הכדור או תחווי אף אחת מתופעות הלוואי שרשומות בהוראות וזה בסדר גמור, איו צורך בנטילה של כדור נוסף. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון ביתית שבועיים לאחר נטילת הכדור (זאת ההמלצה לכולן ולא רק במקרה שלך). כל טוב!


בן 21 שואל: #107886
כן ברור את הבדיקה נעשה אבל אם היא לקחה אחרי 12 שעות פוסטינור זה סיכוי טוב שהיא לא תכנס להיריון?

תשובה:
היי! מכיוון שהפוסטינור נלקח בטווח זמן קרוב לקיום יחסי המין הוא מפחית מאוד את הסיכוי להריון. בכל מקרה, בצעו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים כדי לשלול הריון בביטחון. כל טוב!