A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בת 21 שואלת: #108944
מוסיפה לשאלה שלי שלפני חודש לקחתי פוסטינור לאחריו קיבלתי מחזור רגיל יכול להיות שהאיחור בעצם בגלל זה ואין סיבה לדאוג?

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 21 שואלת: #108745
עד שעניתם כבר עבר הזמן (לא מתלוננת חלילה חח). אתמול התחלתי לדמם, שוב, המחזור שלי לפני הגלולות לא היה סדיר *בכלל*, הייתי מקבלת פעם בחודשיים ולפעמים פעם בשבועיים אפילו... פעם אחרונה שקיבלתי היה בסוף יולי, עכשיו אני מדממת ויש לי כאבים בגב התחתון שאופייניים לכאבים שיש לי בדרך כלל במחזור. זה קשור לדעתכם למחזור או להריון אולי?..

תשובה:
שלום לך! האם לקחת שוב גלולת "היום שאחרי"? הכאבים שאת מתארת יכולים להצביע על מחזור אבל יכולים להצביע גם על דברים נוספים. מאחר ועבר כבר כמעט שבוע לא תוכלי לקחת אלה (גלולה אותה ניתן לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). מציעה לך לחכות ולראות האם זה מחזור. במידה והמחזור מתעכב תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. אם אנחנו לא עונות לך ואת זקוקה לתשובה, את תמיד מוזמנת להתקשר אלינו - בימים ראשון -חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בן 18 שואל: #108698
שלום, אני וחברה שלי שכבנו ב 9.8 בלי הגנה וגמרתי בתוכה , ה 9.8 זה בדיוק 14 יום לאחר שנפסק לה המחזור (תקופת הביוץ) . ישר רצנו לקנות פוסטינור והיא נטלה את זה שעה לאחר קיום היחסים , היום 14.8 , 5 ימים לאחר המעשה , ישנו דימום קל בהיר מאוד בצבע ורוד , האם היא בהריון ? אשמח לעזרה תודה

תשובה:
שלום לך. היא נטלה את הפוסטינור ממש בסמוך לקיום יחסי המין, ככל הנראה הדימום שיש לה עכשיו הוא בהשפעת הכדור, הגיוני ונורמלי שיהיה לה שינויים בזמן של הדימום ואין דאגה להריון. ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה בכל זמן החדירה, זה יכול להפחית מכם הרבה לחץ שחוויתם לאחר המקרה שסיפרת עליו. אתם מוזמנים להגיע לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם לשמוע ולשוחח איתנו על כל האפשרויות שיש למניעת הריון. כל טוב


בן 19 שואל: #108674
כמה זמן אחרי שלוקחים נורלבו מרגישים תופעות לוואי, חוץ מכאבי בטן למחרת לא היה לי כלום אבל אני מרגישה כמו לפני מחזור בקטע של רגישות יתר ואכילה מוגברת, בגלל הכדור?

תשובה:
שלום לך, נורבלו מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים ולכן כל התופעות שאופייניות למחזור - בהחלט יכולות להופיע בעקבות נטילת הכדור. כל אחת מגיבה בצורה שונה לכדור - אצל חלק הוא מקדים מאד את המחזור, ואצל חלק מעכב את המחזור. בכל מקרה, מומלץ מאד לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. אם תרגישי משהו חריג מעבר לרגיל - מומלץ להתייעץ עם רופא או מוקד אחיות בקופה שלך. כמובן מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב


בת 20 שואלת: #108667
היי , לפני שבוע בערך לקחתי פוסטינור והיום התחילו לי דימומים .. איך אפשר לדעת אם זה ווסת או דימומים שיכולים להיות כתופעה מהפוסטינור ? ועוד שאלה : היום לקחתי את הגלולה ellaa אחרי שבוע שלקחתי את הפוסטינור הבנתי שזה יכול לאחר או להקדים את המחזור .. אבל עצם זה שנטלתי שתי גלולות ״חירום״ בשבוע וחצי יכול להזיק לי ?? והדגש על להזיק -- ועוד שאלה. חח :(אחרונה): **אני וחבר שלי שכבנו והשתמשנו בקונדום רק באמצע היחסים ,עד שלב הגמירה , זאת אומרת שבהתחלה הייתי חשופה לחלוטין .. יש עדיין סיכוי להיריון ? תודה .

תשובה:
הי, זה שנטלת שתי גלולות חירום בשבוע וחצי זה לא יכול להזיק לך אבל גלולות החרום לא צריכות לשמש כתחליף לאמצעי הגנה. לגבי השאלה האחרונה, טיפות זרע יכולות לצאת גם לפני שלב הגמירה ולכן בחדירה לא מוגנת יש סיכוי להריון. כדאי שתשקלי שימוש בגלולות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108586
היי, אני עדיין מדממת. לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי של הכדור, עבר זמן מאז שלקחתי נורלבו. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה (הוא לא גמר בתוך) כי חשבתי שאני במחזור אבל אני לא בטוחה.. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי לדאוג לבריאות שלך עליך לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה - גם כדי למנוע הריון וגם כדי למנוע מחלות מין. הדימום יכול להיות עדיין מתופעות הלוואי של הכדור אך גם יכול להיות שמדובר בווסת. בכל מקרה, אם ברצונך להימנע מהריון אין לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בכל ימי החודש. הכדור נורלבו יכול לשנות את המחזור החודשי ואת הביוץ ולכן יכול להיות שאפילו שדיממת היית בביוץ. גם ללא נטילת הכדור, ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין בזמן דימום הווסת מכיוון שהזרע יכול לשרוד בין 3 ל5 ימים ברחם. גם כשהגבר לא גומר בפנים, ניתן להיכנס להריון מ"טיפות אהבה". מדובר בזרע שיוצא מאיבר המין הזכרי גם לפני שהוא מגיע לסיפוק ואין שליטה על היציאה שלו. לכן - עליך לקחת שוב כדור חירום נורלבו או פוסטינור בהקדם! שימי לב שכדורים מסוג זה הם למקרי חירום בלבד, ולא מומלץ להשתמש בהם כאמצעי מניעה קבוע. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע אלינו ולהתייעץ בנוגע לאמצעי המניעה השונים על מנת למנוע הריון ומחלות בעתיד, וכדי שתוכלי לקיים יחסי מין בלי דאגות ולחץ. את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים ולהתייעץ איתם בנוגע לאמצעי מניעה.


בת 17 שואלת: #108550
היי, כמו שראיתם מהשאלה הקודמת לפני כשבוע נטלתי נורלבו. האם זה הגיוני שרק עכשיו אחרי שבוע יתחילו לי כאבים בשדיים וכאבי בטן כמן בתופעות לוואי? או שזה הריון?

תשובה:
שלום לך, זה הגיוני ותקין. בכל מקרה, כדאי לעשות בדיקת הריון עוד שבוע כדי לשלול באופן סופי הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #108514
אתמול שכבתי עם חברה שלי ללא אמצעי הגנה (אני יודע שזה חוסר אחריות) התחלנו במשחק מקדים ירדתי לה וכו' והכל טוב ויפה מפה לשם שהחדרתי לה אחרי שרציתי לעבור לתנוחה אחרת שמתי לב שיש דם על המיטה והיא אמרה לי שהיא סיימה בדיוק מחזור, גמרתי לה בפנים ואני ממש מפחד ולא יודע מה לעשות... 1) יכול להיות לזה סיכון במחלות או משהו (אני יודע שהיא שכבה עם מישהו אחד לפני רק) ? 2) היא צריכה לקחת פוסטינור או נורבלו והאם זה ישפיע (עברו מעל 24 שעות) ?

תשובה:
שלום, אם יש לחברתך מחלות מין הן יכולות לעבור בלי קשר לדם המחזור. אם אתה מודאג לגבי מחלות מין אתה וחברתך יכולים להיבדק ביחד במרפאת לווינסקי בת"א, או לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין. בנוגע לגלולה לשעת חירום - ניתן לקחת נורבלו/פוסטינור עד 72 שעות לאחר קיום היחסים, בנוסף יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. כל הגלולות יעילות יותר ב24 השעות הראשונות. חשוב מאוד שאתה וחברתך תקראו את העלון המצורף לגלולה שתקנו - יש כל מיני תופעות לוואי בגלל הכמות הגדולה של ההורמנים שהגלולה מכילה. כמו-כן, מומלץ לעשות בדיקת הריון בעוד שבועיים לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108351
שלום , נקרע הקונדום ולקחתי נורלבו כ-9 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם יש סיכוי להריון? ועברו כבר שלושה ימים מאז נטילת הגלולה הזאת, ולא היו לי שום תסמינים כמו דימום. האם אחרי נטילת הגלולה חייב להיות דימום? זה סימן שהיא לא עובדת?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שהיית אחראית ונטלת את הנורלבו. מכיוון שלקחת את הגלולה בטווח זמן קצר לאחר שנקרע הקונדום, הסיכוי להריון הוא אפסי ובכל זאת אנו ממליצים לבצע בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין שלא היו מוגנים כדי לשלול הריון לחלוטין. הדימום שייך לאחת מתופעות הלוואי של הגלולה וזה אומר שממש לא חייב להיות דימום או כל תסמין אחר כמו כאבי ראש, רגישות בשדיים, עייפות או בחילות והקאות. תופעות הלוואי מופיעות רק אצל חלק מהנערות/נשים ולא אצל כולן. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108349
היי.. אני בת 16 ושכבתי היום עם החבר שליי ללא קונדום והוא גמר לי רק את הטיפה הראשונה בתוך וכל השאר בחוץ.. אני יודעת שאני צריכה לקחת את גלולת היום שאחרי הפוסטינור אבל אני פוחדת לקחת אותה כי לקחתי אותה כבר ארבע פעמים במשך חצי שנה ואמרו לי שזה מסוכן וזה יכול ליפגוע לי בפוריות אז השאלה היא אם לקחת אותה ולהסתכן או לא לקחת ולקוות לטוב??

תשובה:
היי! מכיוון שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה , תמיד יש חשש להריון. גם "טיפה אחת" יכולה להכיל הרבה מאוד זרעונים... את צודקת שאת צריכה לקחת פוסטינור או נורלבו. שימוש בגלולת היום שאחרי אינו מומלץ לעתים תכופות כי הוא משבש את המאזן ההורמונלי של הגוף, אך כדאי שתפעילי שיקול דעת מה עדיף עבורך כרגע- הריון או שיבוש המאזן ההורמונלי למספר חודשים? אני מאוד ממליצה שתגיעי אלינו כדי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה קבוע שיתאים לך ושייתן לך ראש שקט כדי שלא תהיי בלחץ בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין. תוכלי לקבוע גם תור לרופא/ת הנשים שלנו לבדיקה והתאמה של האמצעי . בינתיים חשוב שתשתמשו בקונדום לפחות. חשוב שתבצעי גם בדיקת הריון בעוד 14 יום כדי לשלול הריון לחלוטין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תחת שמירת סודיות. על-פי מה שרשמת את מאזור הדרום ולכן את יכולה להגיע לדלת הפתוחה בבאר שבע ולקבל אצלנו את כל השירותים. מצרפת את הקישור לדף עם מספר הטלפון ,הכתובת וימי הקבלה של הסניף שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 את מוזמנת גם להתקשר בכל שאלה שיש לך. כל טוב ונשמח לראותך!


בת 18 שואלת: #108249
אני נוטלת גלולות באופן סדיר קיימתי יחסי מין ללא קונדום לפני מספר ימים ובגלל שהקאתי לקחתי פוסטינור. אתמול קיימתי שוב יחסי מין ורוב הזמן השתמשנו בקונדום היום בבוקר שמתי לב שלא לקחתי אתמול גלולה ולקחתי אותה עכשיו עברו מעל 12 שעות מה לעשות לקוות שאני לא בהריון או לקנות שוב פוסטינור?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת אחראית ומקפידה לקחת גלולות באופן קבוע וכשיש "תקלות" משתמשת באמצעי מניעה חלופיים. אם עברו מעל 12 שעות לאחר הזמן בו אמורים לקחת גלולה וקיימת יחסי מין ללא קונדום (לא הבנתי מפניי שכתבת שרוב הזמן השתמשת בקונדום) כדאי שתקחי פוסטינור בכדי למנוע אפשרות לכניסה להריון גם אם היא קטנה:)


בת 18 שואלת: #108131
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ביום השלישי של המחזור והוא גמר בפנים והמחזור נעצר. בדרך כלל המחזור שלי כחמישה ימים. לקחתי פוסטינור של נובלור ואחרי יומיים נהיה לי דימום של מחזור ? יש סיכוי שזה הריון?

תשובה:
הי, הסיכוי להריון במקרה הזה הוא קטן עד אפסי. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. אם את חושבת להתחיל שימוש בגלולות - את מוזמנת להתייעץ איתנו. כל טוב


בת 25 שואלת: #108003
קיימתי יחסי מין ב 21.7.2017 , החבר שלי לא השתמשת בקונדום והוא גמר בתוכי, אני לוקחת גלולות דיאנה 35 ובגלל החשש שאכנס להיריון לקחתי פוסטינור ב23.7.2017 וב 24.7 התחילה אצלי דלקת בדרכי השתן אז לקחתי אנטיביאוטיקה..השאלה שלי האם יש סיכוי שאכנס להיריון? והאם האטיביאוטיקה משפיעה על הגלולות שלקחתי לפני?

תשובה:
שלום לך! אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא פספסת אף גלולה, אין סיכון להריון לא רצוי ולא היה צורך לקחת את הפוסטינור. את מספרת גם שהתחלת לקחת את האנטיביוטיקה יממה לאחר נטילת הפוסטינור, כלומר לאחר שהוא כבר "עשה את העבודה" כך שממש אין חשש להריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #107977
האם אני יכולה לקחת פוסטינור מחשש להריון?

תשובה:
שלום, ניתן לקחת פוסטינור/נורבלו עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני, ויש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד חמישה ימים לאחר המגע המיני. יש לציין שהיעילות של כל הגלולות עולה ככל שנוטלות אותה בסמיכות לזמן המגע המיני. את כל הגלולות ניתן לקנות ללא מרשם רופא. שבועיים לאחר נטילת הגלולה מומלץ לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #107966
תודה רבה ועוד שאלה הדימום יכול להיפסק באותו יום? ובנוסף אני אקבל את המחזור באותו תאריך פחות או יותר?

תשובה:
שלום, אי אפשר לדעת עד מתי הדימום ימשך ומתי יהיה המחזור הבא. פוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית וכל אחת מגיבה באופן שונה. בכל מקרה, אם תרצי להתחיל לקחת גלולות את לא צריכה לחכות למחזור - את יכולה להתחיל לקחת והחל מהגלולה ה14 את מוגנת מפני הריון. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית של הפוסטינור כדי לקבל מושג טוב יותר על השפעות הפוסטינור. כמובן מוזמנת תמיד להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #107961
?? תשובה דחוף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #107955
היי קיבלתי מחזור ב13.7 לקחתי פוסטינור ב19.7 עקב יחסים לא מוגנים היום יש לי דימום זה יכול להיות מהפוסטינור? ואם כן כמה זמן נמשך הדימום יש לציין שאף פעם לא ירד לי דם כתוצאה מזה

תשובה:
שלום לך! שימי לב שאנו עונות עד 72 שעות לאחר קבלת הפנייה. אחת מתופעות הלוואי של הפוסטינור היא דימום שיכול להימשך עד לקבלת הווסת הבאה (לא חייב. יכול להפסיק גם לפני כן). אני מבינה שזו לא הפעם הראשונה שאת נוטלת פוסטינור וחשוב שתדעי שהפוסטינור אינו תחליף לגלולות. הוא משבש את המערכת ההורמונאלית לתקופה של מספר חודשים. חשוב שתשתמשי באמצעי מניעה (גלולות או אחר) כדי למנוע את הצורך בנטילת פוסטינור לעתים קרובות. את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך , ולקבל ייעוץ בנושא אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופא/ה להתאמה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #107927
היי. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בליל אמש(אתמול) ללא כל אמצעי מניעה(אני לא נוטלת גלולות) והוא גמר לי בפנים. בוקר לאחר מכן(היום בבוקר) נטלתי פוסטינור. ולאחר מכן שכבנו שנית, ללא אמצעי מניעה, והוא גמר לי שוב בפנים. מה הפעולה שיש לנקוט על מנת לא להיקלט? לנטול שוב פוסטינור? לפי מה שידוע לי מותר כדור אחד למחזור.

תשובה:
היי! כפי שאת יודעת הפוסטינור אינו מהווה תחליף לאמצעי מניעה ועדיף שלא לקחת אותו בכל פעם שמקיימים יחסי מין לא מוגנים אלא להקפיד על אמצעי מניעה. אם את לא נוטלת גלולות עליכם להגן על עצמכם בדרכים אחרות (קונדום , למשל). אין כל מניעה ליטול פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך שוב מכיוון שגלולה זו אינה מהווה תחליף לאמצעי מניעה, כאשר נוטלים אותה יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור ותופעות לוואי נוספות. בכל מקרה, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אתם מוזמנים אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם כדי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים והתאמתם לכם. כמו כן, תוכלי לבצע אצלנו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107926
היי עשיתי משתמש חדש כי שכחתי את הסיסמה. התייעצתי פה לפני שבוע. עשיתי עם חבר שלי סקס יבש כשהוא היה עם בוקסר ואני בלי כלום (בלי תחתונים) התחכחנו והוא קצת החדיר לי. בדרך כלל המחזור שלי לא סדיר ולעיתים אפילו מאחר לי בחודש. את המחזור האחרון שלי קיבלתי בתאריך 7.6 ואני וחבר שלי עשינו סקס יבש בתאריך 16.7. הייתי מאוד לחוצה ולקחתי גלולת אלה לאחר שלושה ימים. היום ה24.7 ובמהלך השבוע הרגשתי כאבי גב וכאבים בבטן התחתונה והיום אכלתי ארוחת בוקר ואני מרגישה שיש לי בחילה ושאני רוצה להקיא ואני לא הייתי בכלל לחוצה וזה לא נבע מלחץ ועד היום אני לא קיבלתי מחזור. קבעתי תור ב28.7 לרופאת נשים בשביל לברר לגבי המחזור שלי. יש לי שתי שאלות: - מכל מה שתיארתי יש סיכוי להריון? והאם אלה סימני הריון? -והאם רופאת נשים יכולה לדעת אם אני בהריון? (עבר שבוע מאז שאני וחבר שלי עשינו סקס יבש) כרגע אני מאוד לחוצה ואני מאוד מפחדת אם אני אכנס להריון

תשובה:
שלום לך יקירה! לא נראה שהיתה סיבה ללקיחת הגלולה "אלה" על פי מה שאת מתארת אך אם לקחת אותה ובטווח הימים הנכון (הגלולה טובה עד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים) הסיכוי להריון הוא אפסי. בין תופעות הלוואי של אלה יכולות להופיע בחילות, הקאות, כאבי בטן, כאבי ראש, רגישות בשדיים, סחרחורת ועייפות. לפעמים לאחר נטילת התרופה, המחזור הבא יאחר או יקדים במספר ימים, וכן ייתכנו הפרעות במחזור (דימום כבד מהרגיל, דימום ממושך, דימום קל לא מצופה בין שני מחזורים). שוב, אין לך סיבה להיות לחוצה אך טוב שקבעת תור לרופאה לבדיקה וזה יוכל להסיר ממך כליל את החששות. כל טוב!


בת 14 שואלת: #107922
תודה על העזרה, עוד שאלה. לקחתי אתמול לבערב כפי שהסברתן את גלולת הנורלבו ב9 בערב, אין לי שום כאבי ראש בטן דימומים לא הקאתי לא כלום, האם זה בסדר? קראתי את ההוראות שבאו ביחד עם האריזה ורשומות שם הרבה תופעות לוואי. אין לי תופעות לוואי האם לקחת עוד כדור? או שזו תגובה לגיטימית של הגוף לכדור?...

תשובה:
שלום לך, את לא בהכרח תרגישי את השפעת הכדור או תחווי אף אחת מתופעות הלוואי שרשומות בהוראות וזה בסדר גמור, איו צורך בנטילה של כדור נוסף. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון ביתית שבועיים לאחר נטילת הכדור (זאת ההמלצה לכולן ולא רק במקרה שלך). כל טוב!


בן 21 שואל: #107886
כן ברור את הבדיקה נעשה אבל אם היא לקחה אחרי 12 שעות פוסטינור זה סיכוי טוב שהיא לא תכנס להיריון?

תשובה:
היי! מכיוון שהפוסטינור נלקח בטווח זמן קרוב לקיום יחסי המין הוא מפחית מאוד את הסיכוי להריון. בכל מקרה, בצעו את בדיקת ההריון בעוד שבועיים כדי לשלול הריון בביטחון. כל טוב!


בת 14 שואלת: #107879
אני צריכה לקחת פוסטינור? ואם כן איפה אני משיגה ביומיים פוסטינור לא יימכרו לי

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 19 שואלת: #107859
אתמול שכבתי עם מישהו והוא גמר בפנים, אני לוקחת גלולות אבל אני לפעמים שוכחת ולא תמיד לוקחת בשעות קבועות, אני מפחדת להיכנס להיריון ואני לא יודעת אם לקחת פוסטינור או לא

תשובה:
שלום לך. כפי שציינת בשאלתך, אם נטילת הגלולות אינה בשעות קבועות ויש לך ימים שאת שוכחת לקחת, ישנו סיכוי שלא היית מוגנת בעת קיום היחסים. בעיקרון איחור של נטילת הגלולה בטווח של 12 שעות (לדוגמה - את לוקחת בדרך כלל בעשר בבוקר ונזכרת רק בשמונה בערב באותו יום, עדיו לא עברו שתיים עשרה שעות, את יכולה לקחת את הגלולה ששכחת ואת עדין מוגנת). על מנת להיות בטוחה במאה אחוז ואם את חושבת שגם בתקופה האחרונה לא הקפדת על נטילת הגלולות: אם עדין לא עברו 72 שעות מאז המגע המיני הלא מוגן, אני ממליצה שתחשבי על לקיחה של פוסטינור או נורלבו. שבועיים לאחר נטילת פוסטינור או נורלבו עליך לבצע בדיקת הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להתקשר אלינו כדי להמשיך ולקבל ייעוץ טלפוני ואת גם מוזמנת בחום להגיע לאחד מסניפי "דלת פתוחה" הקרובים למקום מגורייך ולקבל מאיתנו הדרכה וייעוץ לגבי שימוש באמצעי מניעה. אנחנו כאן בשבילך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #107843
היי, קיימתי יחסי מין מוגנים וחבר שלי גמר בפנים. כשהוא הוציא ראינו שהקונדום נקרע (הכל היה עדין בתוך הקונדום אז אולי אחרי הכל זה נקרע אחרי שהוא הוציא). המחזור שלי בדיוק נגמר ואני לא נוטלת גלולות, ואני דואגת שאכנס להריון מזה. עוד לא עברו 12 שעות מאז ואני מתכוונת לטול גלולה של היום שאחרי, אפשרי להשתמש בבדיקת הריון למרות נטילת הגלולה? והאם הכרחי לבצע את הבדיקת הריון אם כן? (לצערי כמה שזה נשמע לא טוב לא נשאר לנו כסף לזה, לשנינו כרגע עוד לא נכנסו משכורות מהעבודה וממש לא נעים לבקש מההורים). תודה מראש לעונים ומקווה שתוכלו לענות בהקדם.

תשובה:
הי, אני חושבת שקיבלת החלטה נכונה בנוגע ללקיחת גלולת היום שאחרי - את יכולה לקנות גלולה בשם נורבלו - היא הזולה ביותר וניתן לקחת אותה עד 72 מזמן קיום היחסים - והיא כמובן יעילה כמו פוסטינור. בנוגע לבדיקת הריון - מומלץ לעשות בעוד כשבועיים - אין טעם לעשות לפני שעוברים 14 יום. בכל מקרה, בדיקת הריון ניתןל לעשות גם בסניפים של דלת פתוחה בחינם - אתם כמובן מוזמנים, תוכלי לראות כאן את רשימת הסניפים ושעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. בהצלחה


בן 16 שואל: #107815
שלום.אני וחברה שלי הגענו למצב שאני עליה והייתה חדירה קטנה רק עם הכיפה חשוב לציין שהיא בתקופת ביוץ והיא לא יכולה לקחת פוסטינור כי זה נורא נורא כואב לה ומשפיע מאוד על המצב שלה מבחינת כאבים וגם מצבי רוח מה אפשר לעשות כי היא לא מוכנה לקחת את הגולה ומה הסיכוי שהיא בהריון??

תשובה:
שלום לך, האם אתה בטוח שהיא הייתה בזמן ביוץ? בכל מקרה, חדירה-היא חדירה. גם אם הרגשת שזו "רק הכיפה", עדיין יש טיפות אהבה שיוצאות לפני הגמירה. מומלץ לקחת פוסטינור. מטרת הפוסטינור היא לדחות את הביוץ. ככל שהיא תקח מוקדם יותר כך יש פחות סיכויי להכנס להריון. כמו כן, ניתן לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסיי המין. מזמינה אתכם להתקשר למענה הטלפוני או להגיע לדלת פתוחה על מנת לקבל הסברים בנוגע לאמצעי מניעה כדיי לא להיות במצב הזה שוב פעם בעתיד. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #107704
היי, חשבתי על אופצית הגלולה שאחרי אבל שקראתי על זה כתוב שאפשר רק מגיל 16 ללא מרשם רופא, ואני מתחת לגיל 16. מה לעשות

תשובה:
היי יקירה! אני ממליצה מאוד שתגיעי לדלת הפתוחה בתל אביב ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) כדי לקבל אצלנו ייעוץ והכוונה לגבי אמצעי מניעה. תוכלי לקבל גם את הפוסטינור (במידה ולא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים). הסיבה לכך שמתן הפוסטינור מוגבל לפני גיל 16 היא בעיקרה סיבה מחנכת כדי שבני נוער יבינו את חשיבות קיום יחסי המין המוגנים ולא יסתמכו על הגלולה של היום שאחרי. אם את לא מרגישה בטוחה או מתביישת את יכולה לשלוח את החבר (או חברה) לרכוש עבורך את הכדור. במידה ויחלפו יותר מ-72 שעות את יכולה ליטול את הגלולה "אלה" שהיא עד 120 שעות (5 ימים). בעיקרון את לא צריכה מרשם ל"אלה" אבל גם כאן ממליצה שתשלחי מישהי מבוגרת ממך לרכוש עבורך את הכדור מכיוון שיש רוקחים שמסרבים למכור אותה מתחת לגיל 16. שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים יש לבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון לחלוטין. תוכלי לבצע גם אצלנו את בדיקת ההריון בחינם ובדיסקרטיות. אם יש לך שאלות נוספות נענה בשמחה!


בת 14 שואלת: #107675
היי, עוד פעם אני. רציתי לשאול עוד כמה שאלות נוספות אשמח אם תענו : האם ישנה אפשרות לקבל מכם מרשם לגלולות?, ישנה אפשרות לקבל אצלכם פוסטינור?, ישנה אפשרות לקבל בדיקת הריון? ואם כן. כמה הכל עולה?. ניתן לציין שאני גרה בצפון קרוב לנצרת ,ישנו סניף הקרוב אלי של דלת פתוחה ואם כן אז איפה? ,והאם ישנה לקבל מכם בצורה אנונימית מיפג'ין למקרה של הריון? .ושאלה אחרונה, האם לגלולות ישנן הגבלת גיל (שרק מגיל מסויים ניתן להתחיל להשתמש בגלולות? תודה רבה על התשובות

תשובה:
היי! את שואלת שאלות חשובות להרחבת הידע שלך וזה יופי! באופן כללי ניתן להתחיל ליטול גלולות לאחר קבלת המחזור (יש בנות רבות שנוטלות גלולות להסדרת המחזור). כדי לקבל גלולות בדלת הפתוחה עלייך לקבוע תור לרופאה. כדאי גם להגיע אלינו לפני כן ולהכיר באמצעות שיחה עם היועצת את אמצעי המניעה הקיימים חוץ מגלולות. במידה ויש חשש להריון את יכולה לעשות אצלנו בדיקת הריון (14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים) ובמידה ולא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין ניתן לקבל אצלנו את הפוסטינור. כל השירותים ניתנים ללא עלות ובאופן חסוי. לגבי המיפג'ין- הוא חלק מתהליך הפסקת הריון וניתן רק בבית החולים במידה ומבצעים הפלה תרופתית (לגבי הפלה תרופתית - את יכולה לקרוא עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=723 ). בנצרת יש "דלת פתוחה" בתחנה לבריאות המשפחה בשיכון הפועלים. מספר הטלפון שלהם 6560093 - 04 וקבלת קהל בימי ג' ו-ה' בין השעות 15:00-18:00 . את מוזמנת להמשיך ולשאול אותנו שאלות נוספות וכמובן להגיע אלינו. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107629
היי ביום שלישי שהיה אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ללא תחתונים והוא החדיר לי ממש בקטנה לכמה שניות בלי לקרוע לי את קרום הבתולים וזה לא היה ממש בפתח הנרתיק, עכשיו אני חוששת שיצאו לו טיפות אהבה למרות שלפני שהוא הכניס הוא ניגב את זה אז השאלה שלי עם אני נכנסתי להריון מזה? (אני בתולה)

תשובה:
שלום לך, יש סיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה, בגלל שהן מכילות זרע אם הן קרובות לפתח הנרתיק בין אם הייתה חדירה ובין אם לא. קרום הבתולים הוא רקמת עור קטנה ולא אטומה ואין קשר בינה לבין כניסה להריון. יש נשים שקרום הבתולין נשאר שלם גם כשהם מקיימות יחסי מין ויש נשים שאין להן בכלל קרום בתולין. בגלל שהייתה חדירה, אפילו שהיא הייתה קצרה, מומלץ לקחת כדור ELLA שניתן לקחת אותו עד 5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים. גם אם תקחי את הכדור וגם אם לא עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים כדי לוודא שאת לא בהריון. את מוזמנת לבצע את הבדיקה אצלנו בחינם או לקנות ערכה בבית המרקחת. כדי לשמור על בריאותך, וכדי שלא תיהיי שוב בלחץ בפעמים הבאות ממחלות מין או מהריון לא רצוי, אני ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה כגון קונדום (שמונע מחלות מין והריון) או גלולות. את מוזמנת לדלת פתוחה לשמוע על אמצעי מניעה נוספים ולקבוע תור לרופאת נשים אצלנו בצורה אנונימית. ניתן כמובן גם לקבוע תור לרופאת נשים בקהילה. מוזמנת להתקשר או להגיע לשאלות נוספות. בהצלחה,


בת 16 שואלת: #107600
היי, אני בת 16 ושכבתי עם חבר שלי ב-1/6 עם קונדום והוא נקרע לנו באמצע, ב2/6 כבר לקחתי פוסטינור , אני אמורה לקבל מחזור ב-22 ולא קיבלתי, עד עכשיו, יש לי כמויות אדירות של הפרשות ואני חוששת שאני בהריון, לא עשיתי בדיקה כי אני ממש מתביישת ללכת לקנות אותה ולא נעים לי לבקש מחבר שלי , רוב הסיכויים שאני כן בהריון, אחרת אין דרך אחרת להסביר את האיחור של המחזור והעייפות הבלתי מוסברת שלי כבר שלושה שבועות , מה שכן אני חייבת לעשות הפלה, אני לא יודעת באיזה שבוע אני אבל זאת חייבת להיות הפלה בכדורים והכי מהר שאפשר, אני לא יכולה שתציץ לי פתאום בטן וההורים שלי יגלו, בקיצור אני נורא מבולבלת ולא יודעת למי לפנות, אשמח לקבל את תשובתכם ועזרתכם, תודה.

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע על התקופה שאת עוברת. קודם כל, לא בטוח שאת בהריון - לפעמים הפוסטינור גורם למחזור לאחר. הדרך הכי טובה לדעת אם את בהריון היא לעשות בדיקת הריון. ציינת שאת גרה באזור ירושלים, תוכלי לפנות לארגון "לדעת לבחור נכון" שפועל בירושלים: מרכז הייעוץ פתוח בימי א', ג', ד' וה' בשעות 17:00-20:00. כתובת: רח' אבן ישראל 5, מרכז העיר ירושלים. טלפונים: 02-6258841, 02-6248412. אני מציעה שתצרי איתם קשר והם יוכלו ללוות אותך החל מבדיקת הריון. אם את לא מאזור ירושלים, את יכולה לבדוק איזה סניפים של דלת פתוחה קרובים אלייך ולהגיע לייעוץ ובדיקת הריון בשעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. מקווה שעזרתי, מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו כמובן, כל טוב


בת 17 שואלת: #107545
היי לקחתי את הפוסטינור ביום למחרת .. בכל מקרה הסיכויים להכנס להריון מהמקרה הזה גדולים באופן יחסי או לא? אני לא בטוחה איפה הגמירה הייתה כל כך , אני חושבת שרובה קרתה על היד שלו בכל מקרה כי הוא הרגיש כנראה שזה הולך לקרות ושם את היד .. מה הסיכויים שהפוסטינור לא יעבוד? מצטערת על החפירות שוט זה קצת מלחיץ אותי ..

תשובה:
הי, מאחר ואת לא בטוחה עדיף לא לקחת סיכון - ולדעתי עשית בחירה נכונה שלקחת פוסטינור. לפוסטינור יש אחוזי יעילות של 95% ב24 השעות הראשונות. מציעה שבנתיים תקראי את העלון המצורף לפוסטינור כדי שתדעי לאיזה תופעות לצפות. ובכל מקרה, מציעה לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים. מקווה שקצת הרגעתי, כל טוב


בן 16 שואל: #107486
אני וחברה שלי שכבנו אתמול ויש חשש להריון איך אני משיג מכם פוסטינור ? וכמה זה עולה

תשובה:
שלום, ניתן לקנות בכל בית מרקחת נורלבו (בדיוק כמו פוסטינור רק זול יותר) ב67 ש"ח - ניתן לקחת את הכדור עד 72 שעות ממועד קיום היחסים הלא מוגנים. בנוסף, יש כדור שנקרא אלה שניתן לקבל חינם עם מרשם רופא. שבועיים לאחר נטילת הגלולה יש לעשות בדיקת הריון כדי לוודא סופית שאין הריון - ניתן לעשות בדיקת הריון בסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות. כל טוב


בן 16 שואל: #107411
אני וחברה שלי היינו עירומים במיטה היא ירדה לאחר מכן גמרתי ונגעתי קצת בזרע ניגבתי את היד שלי על הסדין לאחר בערך 2-3 דקות דחפתי לה אצבעות האם היא בהריון והאם מומלץ לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ברגע שזרע נוגע באוויר הוא מת ואי אפשר להכנס להריון במגע עם הנוזל. מומלץ מאד בפעם הבאה לשטוף ידיים עם סבון כדיי להיות בטוחים שאין חשש להריון וגם כדיי להיות נקיים כאשר מענגים אחד את השניה (במיוחד אם מחדירים אצבעות). בכל מקרה, לא הייתי ממליצה לחברה שלך לקחת פוסטינור במקרה הזה. כך מומלץ להבין מה אמצעי המניעה שקיימים בשוק ואפילו לקפוץ לסניף של דלת פתוחה כדיי לקבל הסבר מפורט. כך תוכלו לבחור את מה שהכי מתאים לכם ולהמנע מחשש כזה בעתיד. יום טוב!


בת 16 שואלת: #107408
אני ובן זוגי ב30.5 קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע והוא גמר בתוכי, לא עברה חצי שעה וכבר לקחתי פוסטינור. יש לציין שזה קרע בדיוק ביום שבו סיימתי את המחזור משמע אין ביוץ משמע הסיכויים קטנים עוד יותר. כעבור חודש עשיתי בדיקת הריון הראשון לא יצאה טוב וזו שאחריה הייתה בטעות בדיקת הריון של לפני המחזור ולא אחרי האיחור כמו שהייתי צריכה כי לא היה בסופרפארם והרוקח אמר שזה זהה מאחר ששניהם בודקים את הרמה של אותו הורמון , ויצא שאני לא בהריון - אני יכולה לסמוך על זה ? עברו שבעה ימים מאז ועוד לא קיבלתי מחזור ואני טסה עוד מעט לשבועיים ולא אוכל לדאוג לזה במידה ולא ניתן לסמוך על זה, אני בת 16, אני לא יודעת מה לעשות ולא מסוגלת ללכת לקופת חולים לעשות בדיקת דם מפחד, מה לעשות ? אפשר לסמוך על הבדיקה? הגיוני שהמחזור מאחר? (מגיע או ב15 או ב25 בערך- לא קבוע )

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מספרת היית אחראית מאוד ולקחת פוסטינור בזמן קצר שלאחר קיום יחסי מין. כל בדיקות ההריון הן דומות ולא משנה אם זה לפני מחזור או אחרי איחור שלו, ואפילו ככל שעובר יותר זמן מאז קיום יחסי המין עד הבדיקה היא יותר יעילה. יכול להיות שהמחזור שלך מאחר כי את בימים שאת לחוצה וחוששת, הגוף שלנו מושפע הרבה פעמים מלחץ נפשי, הרבה נשים מעידות על כך שהלחץ משפיע על הופעת ומשך המחזור. את מוזמנת להגיע, לבד או עם בן זוגך, לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך כדי לעשות שוב בדיקת הריון ולקבל תשובה סופית, ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים שיכולים למנוע מצבים כאלה בעתיד. בהצלחה


בת 16 שואלת: #107397
שלום,האם ניתן לכתוש את הגלולה של היום שאחרי?או בדרך שונה שהיא לא בליעה? תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך! חשוב לבדוק בעלון למשתמש לפני שמרסקים או חוצים כל כדור. יש טבליות מצופות, שמטרת הציפוי שלהן הוא להגן על התרופה ממיצי הקיבה. במקרה כזה אין לרסק ואין לחצות את התרופה משום שהיא לא תוכל להגיע אל היעד. הכי כדאי לקרוא את מה שמומלץ בעלון לצרכן ולהתייעץ עם רוקח בבית המרקחת. יום טוב!


בת 21 שואלת: #107314
ושאלה נוספת פוסטינור משפיע על סיכויים לכניסה להריון בעתיד?

תשובה:
הי, לשאלתך - זה לא משנה כי אין לנו אפשרות לדעת מתי את מבייצת בלי לבדוק זאת. יש נשים שמבייצות פעמים בחודש, יש כאלו שמבייצות לפני מחזור, ובמיוחד אצל נערות - הביוץ מאוד לא סדיר. פוסטינור מכיל כמות גדולה של הורמונים ומשבש את המערכת ההורמונלית לכמה חודשים (בגלל זה הוא לשעת חירום בלבד) ולאחר מכן ההשפעה נעלמת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107299
עם קיבלתי מחזור אחרון ב21.6 ועכשיו רוב הסיכויים אני בהריון. מתי אוכל לקנות בדיקת הריון כדי לדעת עם אני כן או לא? רק כשמאחר לי המחזור או אפשר גם עוד שבועיים? עשינו את זה בתאריך 2.7

תשובה:
שלום לך! את בדיקת ההריון יש לבצע 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. עפ"י החישוב (במידה והמחזור שלך סדיר , כל 28 יום) את אמורה לקבל את הווסת ב-18.7. את יכולה לבצע את הבדיקה ב-15.7, לפני קבלת הווסת הבאה. עפ"י החישוב את עדיין יכולה לרכוש את הגלולה אלה (עד 5 ימים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים) כפי שהסבירה לך היועצת בשאלה הקודמת שלך (חינם עם מרשם רופא). כל טוב!


בת 17 שואלת: #107285
היי, אני לא חשבתי להשתמש בזה שוב.. רק בגלל אתמול אני נלחצתי ולכן לקחתי.. ברוך ה לא היה לי בינתיים את התופעות לוואי עבר כבר 7 שעות. אבל מה ששאלתי אם זה בעתיד לא יהיה לי בעיות.. דבר שני איזה בדיקת הריון אני קונה ? אני לא יודעת

תשובה:
לא יהיו לך בעיות בעתיד כתוצאה מהפוסטינור, פוסטינור משבש את האיזון ההורמונלי לזמן קצר של עד כמה חודשים - אבל לא מעבר לכך. כל בדיקת הריון שיש בסופר פארם - עדיף לא של LIFE כי הן לא כ"כ אמינות. אבל לא לעשות בדיקת הריון לפני שיעברו 14 ימים - כי זה מוקדם מדי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107264
הי קיימתי בחודש שעבר יחסי מין עם חבר שלי חשוב לציין שהוא לא גמר בפנים אבל בכל זאת לקחתי פוסטינור יום למחרת לאחר שבועיים קיבלתי מחזור בדיוק בזמן אבל המחזור היה 8 ימים ובדרך כלל יש לי 4 החודש הייתי אמורה לקבל בראשון לחודש כמו תמיד אך לא קיבלתי עדיין יכול להיות שהפוסטינור שיבש לי את כל המערכת?

תשובה:
הי, את כבר יודעת את התשובה לבד :) פוסטינור מכיל כמות מאוד גדולה של הורמונים ומשבש לחלוטין את המערכת ההורמונלית. לכן זה כדור לשעות חירום, ולא משמש כאמצעי מניעה רגיל כמו גלולות או קונדום. את יכולה לעשות בדיקת הריון ליתר ביטחון - כדי לוודא ב100% שאין הריון. אבל בגדול זה נשמע שאין לך מה לדאוג, והמחזור שלך יסתדר תוך כמה חודשים. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #107263
היי, שכבתי בלילה עם מישהו, והוא לא יודע להגיד לי בוודאות אם יש מצב שהוא גמר גם קצת בפנים, או שבכלל לא. בשביל הביטחון הלכתי לסופר פארם כדי לקנות פוסטינור או נורלבו, אך הרוקח אמר שבגלל שיש לי בעיתיות של קרישת דם, אני לא יכולה לקחת את הגלולה. אני חיילת ולא יכולה ללכת לכל רופא, ובנוסף עברתי הפלה פעם אחת ככה שאין סיכוי לזה שוב... אני בלחץ להכנס להריון, המחזור שלי תמיד מאחר, הייתי אמורה לקבל ביום שבת ועדיין לא קיבלתי, ועכשיו זה גם קרה.. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! במידה ושכבתם ללא אמצעי הגנה טוב שהלכת לרכוש את הפוסטינור או הנורלבו. אני מבינה שהרוקח שאל וענית לו שיש לך קרישתיות יתר. התייעצתי עם יועצות אחרות לגבי הבעיה שלך וחשוב שתדעי שלא הוכח מחקרית שיש בעיה עם פוסטינור (או נורלבו) וקרישתיות יתר. יש מחלוקת לגבי השפעת הפרוגסטרון (שנמצא במינון גבוה בפוסטינור או בנורלבו) על קרישת הדם ובעקבות מספר מקרים הרופאים/הרוקחים נוקטים משנה זהירות וכנראה "נפלת" על רוקח קפדן. מכיוון שראיתי שאת מאזור תל-אביב, הומלץ לגשת לבית המרקחת שור טבנצ'יק שנמצא בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ודיזנגוף. הם מכירים את פעילות הדלת הפתוחה ויתכן ששם ימכרו לך. שוב, אני מבינה את החשש והקושי בו את נמצאת וקיים סיכון מסויים (קטן) עבורך בלקיחת הגלולה של היום שאחרי . אני מזמינה אותך גם להתקשר או להגיע אלינו עם שאלות נוספות. הסניף בתל אביב פתוח היום בין 14:00- 18:00 . מצרפת את הקישור לפרטי הסניף http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 כל טוב!


בת 16 שואלת: #107243
כמה עולה פוסטינור או אלה? יש תופעות לוואי לגלולות? ועד כמה זמן אפשר לקחת אותם?

תשובה:
הי, פוסטינור עולה 100 ש"ח, אבל ניתן לקנות נורבלו שעולה כמעט חצי מחיר - 44-55 ש"ח (כדור זהה רק של חברה אחרת - יעילים באותה מידה) - את שני הכדורים האלו ניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום המגע המיני. הגלולה אלה ניתן לקחת עד 120 שעות (חמישה ימים) עולה 165 ש"ח, אבל אם מביאים מרשם רופא - אפשר לקבל אותה חינם. מקווה שעזרתי, מוזמנת להמשיך להתייעץ :)


בת 16 שואלת: #107213
יש לי חבר ושכבנו ב1/7 בשעה 24:00 והקונדום נקרע.. אם אני יקח גלולת נורלבו כעבור 40 שעות מהרגע ששכבנו זה בסדר או שכבר לא יעזור?

תשובה:
הי, נורבלו/פוסטינור ניתן לקחת עד 72 שעות מקיום היחסים, ויש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 120 שעות אחרי. את כל הגלולות ניתן לקנות בבית מרקחת ללא מרשם. חשוב לקחת כמה שיותר מוקדם - כי הסיכוי למנוע הריון עולה ככל שנוטולות סמוך למועד קיום יחסי המין. בעוד שבועיים מומלץ לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ממליצה לקרוא את העלון המצורף לגלולה כדי שתדעי מה התופעות הצפויות, ובכל מקרה מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 25 שואלת: #107062
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבועיים בלי קונדום , לקחתי פוסטינור למרות שהוא גמר בחוץ ומאז שלקחתי פוסטינור אני לא מפסיקה לדמם דימום קל , כמובן שלאחר קיום יחסי מין חוזר לי הדימום, לציין שהמצב הזה כבר שבועיים , האם זה טבעי הדימום הזה?

תשובה:
שלום, זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. אם זה ימשך יותר מחודש זה יצריך בדיקת רופא - אבל בינתיים זה בסדר גמור. מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי שימוש בקונדום/גלולות, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107051
אני וחבר שלי התחלנו לשכב לאחרונה. בהתחלה הייתה חדירה בלי קונדום, אז כדי שלא נחשוש מהריון לקחתי פוסטינור אחרי 11 שעות. בערך שלושה ימים לאחר מכן שכבנו שוב עם קונדום וכרגע אני מדממת דימום קל מאיבר המין ואני לא יודעת מה הסיבה לזה. רציתי לציין שאני בביוץ כדי להבין אם יש קשר? הדימום מתרחש כבר יומיים כך שאני לא חושבת שיש קשר לקרום הבתולין. אני מתלבטת אם ללכת לרופא ולבדוק את זה או שזה לא כל כך חריג? כי אני מעדיפה שלא לספר לאמא שלי בשלב הזה. אשמח לדעת מה לדעתך עלול לגרום לדימום מתמשך. תודה רבה!

תשובה:
הי, הדימום שאת מתארת הוא תופעה ידועה של פוסטינור. כל הגלולות לשעת חירום מכילות הרבה מאוד הורמונים ומשבשות את האיזון ההורמונלי של הגוף. לכן יכולות להיות כל מיני תופעות כמו דימום או איחור במחזור. מעבר לכך, הוא לא נחשב לאמצעי הגנה יעיל - כי עדיין יש אחוז קטן של מקרים שבהם הוא לא עוזר למנוע הריון. אפשרות אחרת לדימום היא שנפצעת בזמן החדירה - אבל אם אין לך תחושה של צריבה אז כנראה שזה הפוסטינור. כך או כך הדימום בפני עצמו אינו מהווה סיבה ממשית לדאגה. כמו-כן, אין לך אפשרות לדעת מתי את מבייצת אם את לא בודקת זאת ע"י רופא או ערכה לבדיקת ביוץ. נשים שונות מבייצות בזמנים שונים, זה משתנה מחודש לחודש - ומאוד משתנה אצל נערות. לסיכום - ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לפוסטינור (אפשר למצוא אותו גם בגוגל) כדי שתדעי יותר על התופעות הצפויות בעקבות פוסטינור, ולא נשמע שיש לך מה לדאוג לגבי הדימום. אני כן מציעה שתחשבו ביחד איזה אמצעי מניעה יהיה לכם הכי נוח לשימוש באופן קבוע. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 16 שואל: #106931
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני חודש , ובטעות גמרתי בפנים, זה היה יום אחריי סיום המחזור והיא הייתה בחפיסה הראשונה של הגלולות, אחריי 30 שעות היא לקחה פוסטינור כדי להיות בטוחים. היום אחריי חודש המחזור שלה מאחר , לא היו תסמינים של בחילות הקאות וכו... האם יש חשש להריון?

תשובה:
הי, איחור במחזור זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106882
ב11.6 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי (אנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה זה היה חד פעמי) ולמרות שהוא לא הרגיש שגמר בפנים לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון. שבוע אחרי התחיל לי דימום שנראה כמו מחזור למרות שהיה לי מחזור ב4.6 כבר, בנןסף לזה גם כאבי בטן ובחילות נוראיות. הדימום נמשך עד שלשום, הפסיק, ועכשיו הוא עוד פעם חזר. וגם כל הזמן יש לי כאבי בטן תחתונה. זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, זה נשמע כמו תופעות מוכרות של פוסטינור, אז נכון לעכשיו זה בסדר. אבל אם זה נמשך יותר משבועיים כדאי לראות רופא/ה נשים. כמו-כן, מומלץ בכל מקרה לעשות בדיקת הריון 14 יום מאז לקיחת הפוסטינור כדי לשלול בוודאות שאין הריון. ומוזמנים כמובן להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 17 שואלת: #106769
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות בנוסף סובלת מבחילות מעט, קנית בדיקת הריון ביתית ואבצע אותה מחר, מה עוד אוכל לעשות? הדימום מוזר לא מרגיש כמו מחזור

תשובה:
שלום לך לגלולת היום שאחרי יש תופעות לוואי שונות, ביניהן דימום בין ווסתי, עייפות ובחילות. ככל הנראה התופעות שאת מתארת הן כתוצאה מלקיחת הגלולה של היום שאחרי. אם ברצונך להיות רגועה יותר את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית, אך מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תסמינים של לקיחת פוסטינור.


בת 17 שואלת: #106768
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות

תשובה:
שלום לך המחזור שקיבלת למשך שבועיים הוא תופעת לוואי הגיונית של פוסטינור. המשך הדימום סביר להניח הוא גם תוצר של הגלולה וחוסר איזון הורמונלי. הייתי מציעה להמתין קצת כדי לראות מתי יפסק הדימום ובהנחה ובשבוע הקרוב הוא לא מפסיק לפנות לייעוץ רפואי של גניקולוג ולספר לו את הסיפור. מעבר לזה להמשיך לקיים יחסי מין בהגנה מלאה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106762
לקחתי אתמול פוסטינור ותוך שעתיים מנטילת הכדור לא הפסקתי לשלשל עד למליום מחרת.. האם צריך כדור נוסף?

תשובה:
שלום, מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. לפי העלון של פוסטינור שלשול היא תופעת לוואי מוכרת של התרופה, ולא מצויין כי יש לקחת גלולה נוספת. בכל מקרה, יש לערוך בדיקת הריון ביתית בעוד 14 יום כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. כמו-כן, אם בכוונתך להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת אותן בלי לחכות ליום הראשון של המחזור (המחזור מתעכב לעיתים לאחר פוסטינור ) ואת מוגנת אחרי שבועיים (כלומר, בגלולה מספר 15). מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106649
עשיתי תבדיקת הריון פעמים אתמול והיום בבוקר והבדיקה שלישית מה הסיבה שאין מחזור עדיין ??

תשובה:
הי, כפי שאמרתי זו תופעת לוואי ידועה של פוסטינור. אם את רוצה להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל ולאחר 14 יום מוגנת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו - כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106609
היי.. כבר כמה זמן יש לי בחילות,.. לפני שבועיים ככה לקחתי פוסטינור והלכתי לקנות בדיקה, על כל הבדיקות רשום לבצע יום יומיים לאחר שמאחר המחזור לא שבועיים אחרי הפוסט נור.. יש לי ממש תסמינים של הריון לא יכולה לאכול לשתות לעשן מגעיל אותי הריח

תשובה:
שלום, לא כתבת אם ומתי לאחרונה קיימת יחסי מין לא מוגנים (הכוונה ליחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה). אם יחסי המין היו לפני שבועיים, כשלקחת פוסטינור, את יכולה לבצע את הבדיקה כבר עכשיו. אופציה נוספת היא לחכות ולראות אם המחזור שלך מאחר ורק אז לבצע את הבדיקה. בכל מקרה חשוב לדעת שתסמינים כמו בחילות ורגישות לריח סיגריות הם כלליים ולא בהכרח קשורים בהיריון.


בת 19 שואלת: #106582
הי שכבתי עם חבר שלי ביום חמישי היה לי קונדום ולקחתי אחר כך פוסטינר היום גיליתי שיורד לי דם האם זה דבר שקורה?(יורד לי מעט דם) תודה רבה!!

תשובה:
שלום יקירה, זו תופעת לוואי מוכרת של פוסטינור - אין מה לדאוג. אני קצת לא מבינה למה לקחת פוסטינור אם השתמשתם בקונדום - אם הקונדום לא נקרע והשתמשם בו לאורך כל המגע המיני - כמובן שאין צורך לקחת פוסטינור. בכל מקרה, בעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בסופר פארם או בית מרקחת) כדי לאשר בוודאות שאין הריון. מוזמנת כמובן להמשיך להתייעץ איתנו במה שתרצי, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106523
המחזור שלי ממש לא סדיר .. אני וחבר שלי עשינו סקס בלי אמצעי מניעה שתיתי פוסטינור והמחזור שלי הגיע אבל לפני פחות מ 10 ימים נגמר לי המחזור זה נורמלי? עדיין יש מצב שאני יכנס להריון?

תשובה:
הי, הקדמה או איחור של המחזור הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור - כך שהקדמת המחזור לא אמורה להדאיג. בכל מקרה, אני ממליצה לכל מי שלוקחת פוסטינור לעשות בדיקת הריון ביתית אחרי 14 ימים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. אפשרות אחרת היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הקבלה ולעשות בדיקת הריון אצלנו. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106503
שכבתי אתמול עם חבר שלי היה לנו קונדום... אבל אני מפחדת שאולי נשפך לו זרע מבחוץ... האם מותר לקחת כדורים של 72 במקרה של ספק?? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת לא נוטלת גלולות או אמצעי מניעה אחר. טוב שקיימתם יחסי מין עם קונדום אך אם את חוששת וחושבת שאולי הייתה חדירת זרע לנרתיק כדאי שתקחי פוסטינור או נורלבו. אין חשש לקחת את הכדור גם אם לא היתה שפיכה לנרתיק. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר (24 שעות מקיום יחסי המין- היעילות היא 95%. לאחר מכן היא פוחתת) כדאי לקחת את הכדור בהקדם. שבועיים לאחר השימוש בפוסטינור/ נורלבו יש לבצע בדיקת היריון, על מנת לשלול היריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106398
אני וחבר שלי קיימנו יחס מין והקונדום נקרע,לאחר פחות מ24 שעות שתיתי פוסטינור ,המחזור שלי מאחר בשבוע ,קראתי באיזה אתר שהמחזור יכול להתעקב גם בחודש אבל בפוסטינור עצמו היה כתוב שאחרי נטילת פוסטינור המחזור מתעקב ואם הוא מתעקב ביותר מחמישה ימים אז לעשות בדיקת הריון או לפנות לרופא לייעוץ . היה לי תסמינים של מחזור כמו כאבי בטן וכאבי גב כשמחזור איחר כבר ביום אבל המחזור לא מגיע ואני ממש מפחדת. האם אני בהריון או שזה טבעי ?

תשובה:
הי, מה שלומך? לא ציינת מתי לקחת פוסטינור - האם עברו מאז שבועיים? אם עברו שבועיים את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת וכך לדעת בדיוק מה קורה. או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולעשות איתנו את הבדיקה. להרבה מאוד בנות מאחר המחזור לאחר פוסטינור - כך שזו תופעה נפוצה ולא מעידה בהכרח על הריון. היעילות של פוסטינור ב24 השעות לאחר קיום המגע המיני היא 95% - כך שבינתיים הנתונים לטובתנו. המשיכי לעדכן אותנו ולהתייעץ בכל שתרצי. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106370
המחזור מאחר לי ב 10 ימים תמיד היה לי בעיה בסדר מחזור אבל לא ב 10 ימים ובמיוחד שלכחתי פוסטינור אני לא יודעת מה לעשות אם יש סכוי שאני בהריון מה לעשות ?? יש טיפול לזה סודי ואם כן כמה זה יעלה לי זה הפלה או כדורים שגורמים להפלה ??

תשובה:
שלום יקירה, איחור במחזור זו תופעה ידועה לאחר פוסטינור, ולא בהרכח מעידה על הריון. אם עברו 14 יום מאז שלקחת פוסטינור את יכולה לקנות בדיקת הריון ביתית בסופא פארם. לגבי הפלה - אם נגיע לגשר נחצה אותו. אין לך מה לדאוג לגבי סודיות ועלות - הסירי דאגה מלבך :) אנא עדכני אותנו מה קורה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106354
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום והוא לא גמר בכלל וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולא ירד לי בכלל דם,אז לקחתי גלולה של היום אחרי רק מהחשש היא מסוכנת? ויום אחרי עשינו את זה שוב וירד לי דם אני אמורה לחשוש במשהו?

תשובה:
הי, מה קורה? לא הצלחתי להבין האם לקחת או לא לקחת גלולת היום שאחרי, וגם מתי זה קרה. אשמח אם תחזרי אלינו עם יותר פרטים כדי שנוכל לתת תשובה מדויקת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106352
מה הסיכוים שאני יכנס להריון עם שתיתי פוסטינור אחרי 26 שעות והוא לא גמר בפנים פשוט עשינו את זה בלי קונדום..?

תשובה:
שלום, פוסטינור יעיל ב95% כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות, והיעילות שלו יורדת ככל שעוברות שעות נוספות. כך שהסיכוי למניעת הריון הוא עדיין גבוה. בכל מקרה, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. לגבי גמירה בפנים או לא - זה פחות משנה, כי לפני הגמירה יוצא זרע בכמויות קטנות כל עוד יש זיקפה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106344
היי אז ככה אני ממש בלחץ , אני וחבר שלי שכבנו ב31.5 (לא פעם ראשונה) , ללא אמצעי מניעה ומיד לאחר מכן לקחתי נורלבו , המחזור שלי סדיר ואני מקבלת אותו תמיד בתחילת חודש היו לי כאבי מחזור אך לא קיבלתי ואני בלחץ האם יכול להיות שאני בהריון?

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות והשימוש בנורבלו. נורבלו אינו אמצעי מניעה ומשמש לשעת חירום, אבל אחוזי ההצלחה שלו גבוהים ככל שלוקחים אותו בסמוך למועד היחסים הלא מוגנים. אחת מתופעות הלוואי שלו הוא איחור במחזור - כך שזה נשמע תקין. בכל מקרה, ב15.06 תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לוודא את מניעת ההריון. וכמובן, את מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה שאחוזי ההצלחה שלהם בטוחים יותר. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106249
שלום (: קיימתי לאחרונה יחסי מין בפעם הראשונה, ללא קונדום וללא שום אמצעי מניעה. לקחתי יומיים אחרי את הגלולה של ״אלה״ של כצט. לא היה לי שום תופעות לוואי מהגלולה. מאחר לי המחזור כבר כבר בשבועיים. עשיתי כבר שתי בדיקות הריון ביתיות בהפרש של כמה ימים, ושניהן יצאו שליליות. ראיתי משיטוט באינטרנט על סטסטיקה נכבדת של נשים שבדיקות הריון ביתיות יוצאות שליליות, אך בדיקת דם מראה על הריון. כל האיחור במחזור יכול להיות תופעת לוואי של הגלולה של אלה? יש לי מה לדאוג עדיין מהריון? למרות שני הבדיקות השליליות... לא מרגישה תסמינים מובהקים שמעלים לי את החשד. אבל כן מרגישה כל הזמן תסמינים של לפני מחזור, אך המחזור אפילו לא דופק בדלת ;-) לא יודעת אם לחכות עוד, או ללכת לעשות בדיקת דם גם. הגיוני שלא מרגישה כלום ואולי כן בהריון? כבר לא יודעת מה לחשוב. ב16/5 קיימתי יחסי מין 18/5 לקחתי אלה ב22/5 אמור היה המחזור להגיע

תשובה:
שלום יקירה, בדיקת הריון תקפה החל משבועיים מיום המגע המיני -כך שכעת זה רלוונטי יותר לעשות בדיקת הריון. בכל מקרה, הסיכוי להריון הוא מאוד קטן מאחר ולקחת גלולה בזמן. איחור במחזור או הקדמה של המחזור הן תופעות מוכרות לגלולות היום שאחרי. את מוזמנת גם לאחד המרכזים של דלת פתוחה לעשות ביחד בדיקת הריון. וכמובן מוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר ולעדכן. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106248
אם קיימתי יחסי מין והוא גמר בתוך ואחריי 10 דקות לקחתי פוסטינור זה תופס?

תשובה:
שלום, לפוסטינור 95% אחוזי הצלחה ב24 השעות הראשונות, כך שעשית את הדבר הנכון לעשות במקרה כזה. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון עוד כשבועיים כדי להיות בטוחה לגמרי. אני ממליצה לך לקרוא את העלון של הפוסטינור כדי להיות מוכנה לתופעות שפוסטינור יכול לגרום (איחור במחזור, הפרשות וכו'). אנחנו כאן אם תרצי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה בטוחים ויעילים יותר מפוסטינור (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106220
היי אני בת 18 והיום חבר שלי הכניס לי אצבעות לפני החדירה וזה כאב לי ולאחר מכן הוא נכנס בפנים אבל בגלל שזה כאב לי ביקשתי ממנו להפסיק והוא הפסיק ואני חוששת מכניסה להריון. יש לציין שעד לא מזמן הייתי בתולה והיום הייתה הפעם השנייה בחדירה אבל שוב חדירה חלקית עקב כאב. אני לא יודעת אם אני צריכה ליטול פוסטינור או לא אני מאוד מבולבלת

תשובה:
היי לך, אני שמחה לשמוע שיש בינך לבין החבר שלך תקשורת פתוחה במהלך יחסי המין, ושאת רוצה להנות מיחסי המין כי הם אכן נועדו להנאה ולא לכאב! לעיתים יחסי מין כואבים בפעמים הראשונות. הנרתיק הוא שריר, וכשאנו לחוצות או חוששות הוא מתכווץ ולכן יש כאבים בחדירה. כדי להקל על החדירה ולגרות את האזור אני ממליצה לכם להשתמש בחומר סיכוך שניתן לקנות בכל רשת פארם, מעבר ללהשקיע ב"משחק המקדים" שמקדים את החדירה. חשוב שתדעי אבל שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה, ולכן בכל פעם שאת מרגישה לא מוכנה / לא רוצה מכל סיבה שהיא עלייך לעצור. בנוגע לשאלתך לגבי הכניסה להיריון - לא ברור לי ממה שכתבת האם השתמשתם באמצעי מניעה. אם השתמשתם נכון - אין חשש להיריון. אם לא השתמשתם , הרי שמחדירה לנרתיק ניתן להיכנס להיריון. גם במהלך המשחק המקדים מופרש נוזל זרע מהפין שיכול להכניס להיריון. במידה שלא השתמשתם באמצעי מניעה ולא עברו יותר מ-72 שעות לאחר קיום יחסי המין עלייך ליטול פוסטינור, ואם עברו יותר מ-72 שעות אבל לא חלפו 120 שעות אני ממליצה לך ליטול גלולה דומה לפוסטינור שנקראת "אלה" אך נדרש אליה מרשם מרופא נשים. אני מצרפת לך קישור המסביר על גלולות לאמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מאוד ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה באופן תמידי על מנת למנוע הדבקה ממחלות מין ולהימנע מכניסה להיריון לא רצוי מבלי שתחששי. כל טוב


בת 14 שואלת: #106193
לפני שעתיים, קיימתי יחסי מין עם החבר שלי (בזוגיות שנה, מרגישה בטוחה במה שעשיתי). היחסי מין בינינו היו מאוד סוערים עם תשוקה ולבסוף כשהוא יצא גילינו שהקונדום נקרע. אני תמיד הייתי זהירה ואני בזמן ״הימים הבטוחים״ שלי הביוץ שלי היה ב18.5 והמחזור התחיל ב4.5. הקונדום נקרע ממש לקראת הסוף ביקשתי ממנו שיצא כשהרגשתי שההרגשה שונה וצדקתי הקונדום היה קרוע במשך דקה, והוא לא הספיק לגמור. אני לא בטוחה מה לעשות. החלטנו לעבור לקונדומים עבים יותר בתור התחלה. אני לא מתכננת לספר לאמא שלי. אני יודעת שתמיד יש סיכוי להריון כאשר המין היה לא מוגן, אבל מה הסיכוי אם הוא לא גמר ואני בימים הבטוחים שלי? אני לא יודעת איך לקבל את הגלולה של היום שאחרי ללא מרשם בגילאי 16 ומעלה ואני רק 14. אני לא יודעת לאן ללכת ומה לבקש ואם אני אמורה לקבוע תור הכי חשוב לי שאמא שלי לא תגלה. אשמח שתעזרו לי בהקדם האפשרי לפני שיעברו 72 שעות וכבר לא יהיה לי סיכוי לעשות משהו

תשובה:
היי יקירה! על פי הדברים שכתבת אתם מקיימים יחסי מין מוגנים בד"כ ואני שמחה על כך. חשוב שתדעי שאין דבר כזה "ימים בטוחים". בכל פעם שמקיימים יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, בלי אמצעי מניעה יש סיכוי להריון, בלי קשר לכמה זמן זה אחרי מחזור. שיטת ספירת הימים ו"הימים הבטוחים" היא שיטה מאוד לא בטוחה ולא ניתן להסתמך עליה. גם אם הוא לא גמר, יתכן ויצאו "טיפות אהבה" שחדרו לנרתיק. טיפות האהבה הן נוזל שעשוי להכיל זרע. את צודקת לגבי הגיל והגלולה של היום שאחרי. לא מוכרים אותה מתחת לגיל 16. מכיוון שאינך רוצה שאמך תדע את מוזמנת להגיע כבר היום לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך (מצרפת את הרשימה הכוללת כתובות ומספרי טלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ולקבל אצלנו את הפוסטינור (חשוב שתגיעי לפני שיחלפו 72 שעות ורצוי לפני). תוכלי גם להתייעץ עם אחת היועצות לגבי אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי מניעה עבורך. כל השירותים ניתנים ללא תשלום ובסודיות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106074
לגבי השאלה הקודמת אם בערב לקחתי פוסטינור אפשר לקחת שוב?

תשובה:
שלום לך שוב! שמחה שלקחת את הפוסטינור לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אינך צריכה לקחת שוב. חשוב לצורך הביטחון שלך לבצע בדיקת הריון בעוד שבועיים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106073
אבל אם לקחתי כבר החודש גלולה ? זה בסדר שאקח גם עכשיו לקחתי לפני שלוש שבועות אני פשוט אלרגית לקונדומיםאתם יכולים להמליץ לי על נשו

תשובה:
שלום לך ! את יכולה לקחת שוב פוסטינור. רצוי לא להגזים בלקיחה שלו...כפי שעניתי לך בשאלה הקודמת, אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו בהקדם לקבלת מידע על אמצעי המניעה השונים ותמיכה של יועצת. חשוב מאוד שתהיי מוגנת ולא תסתמכי על הפוסטינור כמענה קבוע. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106070
שלום סיימתי מחזור אתמול וקיימתי אם חבר שלי יחסי מין והוא גמר קצת בפנים אין מצב שאפשר להיכנס מי זה להריון נכון?

תשובה:
שלום לך! בכל קיום של יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. זה לא משנה אם הוא גמר קצת או הרבה בפנים. גם אם היה גומר בחוץ, עדיין יש מה שנקרא "טיפות אהבה" שיוצאות לפני הגמירה ומכילות זרע. גם בקיום יחסים בזמן הוסת יכול להיווצר הריון. בהודעה השנייה כתבת שקיימתם היום את יחסי המין. אני ממליצה לגשת כבר עכשיו לבית המרקחת או לסופרפרם ולרכוש את הגלולה של היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר. כמו כן, יש לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו, לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריכם. תוכלו לעשות את בדיקת ההריון אצלנו ולקבל הסבר והדרכה על אמצעי מניעה מהיועצת. כמו כן תוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי המניעה. השירות אצלנו הוא חינמי והסודיות נשמרת. אני מצרפת את רשימת הסניפים שלנו ברחבי הארץ כולל כתובות ומספרי טלפון. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 21 שואלת: #106062
בבקשה תענו בהקדם אני צריכה את התשובה עוד הערב. אם לא אקבל מענה אקח את הפוסטינור.. שלום. אני נוטלת גלולות יאז באופן קבוע. פספסתי גלולה ביום ה25, וביום ה26 קיימתי יחסי מין לא מוגנים ללא גמירה בפנים. לפי הוראות יצרן הגלולות עליי לעבור מיד לנטילת הגלולות הלא פעילות . אני רוצה לקחת פוסטינור בנוסף כדי להיות בטוחה ב100 אחוז. נכון להרגע, עברו כבר יותר מ24 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם כדאי לי לקחת פוסטינור? האם הדבר יכול להעלות את הסיכון להריון אם הוא נלקח בנוסף לנטילת גלולות רגילות? מה עליי לעשות

תשובה:
היי! כדאי לקחת את הפוסטינור בהקדם. בגלל פספוס הגלולה לא היית מוגנת. את אינך חייבת לקחת את הגלולות הלא פעילות . הן גלולות פלאסבו המיועדות לשמירה על רצף לקיחת הגלולות ואינן מכילות חומר פעיל ולכן כמובן שהשילוב בינן לבין הפוסטינור לא יעלה את הסיכון להריון. בנוסף, כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, כמו תמיד לאחר נטילת פוסטינור או נורלבו. כל טוב.


בן 17 שואל: #106042
קיימנו יחסי מין ללא קונדום וללא גמירה בפנים ביום ראשון בלילה בשעה בערך 2 לאותו לילה שזה כבר תחילת יום שני ,יום רביעי נטלתי גלולת נורלבו ובדקתי וחא עברו 72 שעות. יום לפני כבר הייתי בסיום המחזור. עכשיו עברו כבר 28 יום מאז ועדיין לא קיבלתי ובדרך כלל אין לי איחור. השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה אומר שאני בהריון והגלולה לא השפיעה,או שהאיחור נובע בגלל הגלולה? אשמח לתשובה בהקדם.

תשובה:
הי, סביר להניח שזה כתוצאה מהנורלבו, זה מוכר וידוע. ובכל מקרה, ממליצה לך לערוך בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105997
היי שאלה דחופה. אני משתמשת בטבעת נוורינג, הטבעת נפלה ביום שישי (שבוע וחצי לפני שאני אמורה להוציא אותה) ושמנו לב רק ביום ראשון. התייעצתי עם רופא ואמר לי לקחת פוסטינור ולהכניס טבעת חדשה ביום שישי הבא ושאני אמורה לקבל בזמן הזה מחזור, לקחתי ביום ראשון ועדיין לא קיבלתי מחזור.. מה שאני גם אמורה לשם טבעת חדשה ביום שישי ואני לא יודעת אם לשם כי עדיין לא קיבלתי ואני רוצה לקבל כדי לדעת שהכל בסדר ולא לדחות אותו עוד יותר ברגע שאני שמה אותה. אשמח לתשובה מה עליי לעשות.

תשובה:
שלום לך! כאשר נוטלים פוסטינור הוסת יכולה לאחר או להקדים. אני ממליצה לך להכניס את הטבעת החדשה עפ"י הוראות הרופא. במידה ואת מוטרדת תוכלי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום היחסים כדי להיות רגועה. לא כדאי לשבש יותר את סדירות השימוש בטבעת. כל טוב!


בן 17 שואל: #105904
אני וחברה שלי שכבנו בפעם השלישית סה"כ, היא לא נוטלת גלולות ושכבנו עם קונדום. הקונדום נקרע (לפני שגמרתי) וישר יצאתי. היא סיימה מחזור לפני שלושה ימים (ביום רביעי), בערך 12 שעות אחרי קנינו פוסטינור והיא שתתה... אנחנו חוששים מהריון...מה הסיכויים? מה לעשות?

תשובה:
סיכוי ההצלחה של פוסטינור ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הוא 95%. כך שאין סיבה לדאוג - ובכל מקרה כבר עשיתם מה שצריך לעשות. תוכלו לעשות עוד שבועיים כדי לשלול הריון באופן סופי. אני מקווה שקראתם ביחד את תופעות הלוואי של הפוסטינור - מומלץ. מצרפת סרטון הדרכה לשימוש בקונדום: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105857
היי.. שכבתי אתמול והוא גמר לי בפנים.. הוא לא הרגיש שהוא גמר והשאיר את הפין שלו כמה שניות בפנים.. לקחתי פוסטינור בבוקר עברו בערך 12 שעות עד שלקחתי את הגלולה עכשיו לשאלה, יש סיכוי שאני אכנס להריון? או שאין לי מה לדאוג אמרו לי בכל זאת לעשות בדיקה אחרי שבועיים כי גם המחזור נגמר לי בדיוק אתמול

תשובה:
הי, יש לפוסטינור 95% הצלחה אם לוקחים אותו ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני. וכמובן שכדאי לעשות בדיקת הריון כדי לשלול הריון באופן סופי - שבועיים מהיום בו זה קרה. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #105747
עשיתי בדיקת דם ויצא לי קטן מ-3 אז אם אין הריון אני לא יודעת למה לא קיבלתי מחזור עדיין..

תשובה:
שלום, לאור השאלות הקודמות - לקחת פוסטינור בחודשים האחרונים וזו כנראה הסיבה. בכל מקרה, נדמה לי שאת צריכה לקבוע תור לרופא/ת נשים. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - את מוזמנת. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105693
אני וחבר שלי שכבנו יום לפני המחזור ( המחזור שלי לא סדיר ואני משערת שזה התאריך ) , הוא גמר ולאחר מכן שמנו לב שהקונדום נקרע , קנינו פוסטינור במיידי ונטלתי אותו ( חצי שעה אחרי הגמירה) , בלי קשר , לפני ששכבנו היו לי הפרשות בנרתיק , רגישות בשדיים וכאבי בטן האם יכול להיות שאני בהריון ?

תשובה:
הי, סיכוי ההצלחה של פוסטינור שנלקח ב24 השעות לאחר קיום יחסי מין הוא 95%. כל הכבוד שאתם מקפידים על אמצעי מניעה, ודאגתם לפוסטינור בהקדם - ככל שלוקחות פוסטינור מהר יותר כך סיכוי ההצלחה גבוהים יותר. יש לכם מושג למה הקונדום נקרע? האם השימוש לא היה נכון? הקונדום לא היה בתוקף? כדאי לבדוק זאת כדי למנוע מקרה דומה בעתיד. כל טוב ובהצלחה!


בן 17 שואל: #105647
יצא שאני וחברה שלי עשינו יחסים לא מוגנים בזמן הביוץ אבל לא גמרתי ולא כלום והיא לקחה אלה של חמישה ימים שלושה ימים אחרי היחסים ולקחה את הגלולה בזמן הביוץ הגלולה תשפיע בכלל או תעזור?

תשובה:
הי, היעילות של אלה היא 95% בעת לקיחה תוך 120 שעות (5 ימים) מקיום המגע המיני, כך שסביר להניח שלא יהיה הריון. האם התחלתם לשקול שימוש באמצעי מניעה אחרים כדי למנוע מקרה כזה שוב? מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע לכך, נשמח לעזור. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #105614
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי ונקרע הקונדום באמצע. איני יכולה לקחת פוסטינור מהסיבה שכבר שתיתי כדור בשבוע האחרון. מה אני יכולה לעשות במקום גלולת הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! אין מניעה לקחת פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך חשוב שתדעי שהפוסטינור (או הנורלבו) אינם מהווים תחליף לאמצעי מניעה, וכאשר נוטלים אותם יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105388
*** הוספה לשאלה הקודמת שלקחתי פוסטינור ואחרי יומיים שתיתי ועישנתי ירק ושכבתי עם חברשלי. יכול להיות שהאלכוהול ביטל את השפעת הכדור?

תשובה:
שלום לך, אלכוהול לא מבטל את השפעת הכדור, את יכולה להיות רגועה. בכל מקרה (ללא קשר לאלכוהול), חשוב לעשות בדיקת הריון שבועייםלאחר נטילת הכדור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105387
היי, אני וחברשלי שכבנו ונקרע לנו הקונדום, אני לא על גלולות אז לקחתי פוסטינור, ויומיים אחרי זה, בערב יום העצמאות יצאנו לחגוג שתינו אלכוהול, עישנו ירק ושכבנו, שכבנו פעם ראשונה לפני האלכוהול והירק והכל היה טוב , ואז שכבנו אחרי ששתינו ועישנו ואז ירד לי דם. אני לא יודעת מה לחשוב, אם זה מהכדור, שכן הזרע פגש את הביצית, ובגלל הכדור זה יצא עם דם, או שזה בגלל הלחץ כי לקחתי פעם ראשונה ירק.

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 17 שואל: #105378
היי שלום תודה על התשובה היחסית מהירה , היא הייתה אמורה לקבל מחזור היום ולא קיבלה אני מעניין לקנות את הגלולות של האלה , איפה ניתן למצוא אותם והאם צריך מרשם לזה ? בנוסף האם יש לכם סניף באשקלון ??

תשובה:
היי, הגלולה "אלה" היא גלולה שמצריכה מרשם כדי לקנות אותה בבית מרקחת. אין לנו סניף באשקלון יש לנו בבאר שבע או רחובות שיכול להיות קרוב אליך. יש מידע על הפרטים של הסניפים באתר שלנו. בנוסף אני ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע, תוכלו להגיע אלינו לקבל מידע על אמצעי מניעה קבועים שבהם תוכלו להשתמש. בהצלחה


בת 23 שואלת: #105362
היי יש לי שאלה דחופה. אני לוקחת גלולות למניעת הריון אבל החודש לא לקחתי בשעה הקבועה ולקחתי בהפרשים. בזמן קיום יחסי מין הקונדום נקרע. יש צורך בגלולה של אחרי? מותר לקחת יחד עם גלולות?

תשובה:
שלום, ראשית כל תלוי מה ההפרש. אם נזכרת לקחת את הגלולה בתוך פחות מ-12 שעות מהשעה הקבועה קחי את הגלולה והמשיכי כרגיל את החפיסה. אם עברו יותר מ-12 שעות, ובמיוחד אם את באזור אמצע החפיסה, אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. אין בעיה עם השילוב בין גלולות רגילות וגלולת היום שאחרי. כל טוב!


בן 17 שואל: #105315
אני בתסביך ניראלי קטן אבל עדיין צריך לשאול זיינתי את חברה שלי בלי קונדום ואני לא יודע אם גמרתי או לא כי הייתי מסטול קצת (גם היא)לא הייתה את ההרגשה הזאת של הגמירה אבל שקמתי ראיתי סימנים על החולצה מאחורה שניראלי שזה זרע מה עושים

תשובה:
שלום לך. במידה וקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה, או שיש חשד שעשיתם כך - מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום. ניתן ליטול "פוסטינור" בתוך 72 שעות ממעוד קיום יחסי המין או "אלה" - תוך חמישה ימים. ניתן לרכוש זאת בבתי המרקחת. מדבריך אני מבינה שבדרך כלל אתם משתמשים בקונדום- וטוב שכך.


בת 18 שואלת: #105191
ת תופעות האלה של הדימום זה אומר שהפוסטינור כן משפיע? שאני לא צריכה לדאוג?

תשובה:
היי לך. כפי שענו לך קודם, דימום בעקבות נטילת פוסטינור זו תופעה שכיחה של הכדור, כך שאין ממה לחשוש. זה אומר שהכדור השפיע על גופך, אך עדיין לא ניתן לדעת אם הוא מנע את ההריון או לא. בכדי לדעת בוודאות האם אינך בהריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית 14 יום אחרי המגע המיני. מה שכן, מדברייך אני מבינה שקיימת יחסי מין בזמן שהיית בווסת ויום לאחר מכן נטלת את הפוסטינור, כך שהסיכויים שאכן נכנסת להריון הם קטנים מאוד, אך עדיין מומלץ לוודא זאת ע"י בדיקת ההריון הביתית. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105166
אז זה אומר שאין סיכוי להריון? ולמה הכדור עושה לי כאבי ראש חום ולחצים למטה?

תשובה:
היי לך. יש סיכוי להריון, כיוון ש"טיפות האהבה" שנפלטות לפני הגמירה מכילות גם מעט זרע. אבל כפי שענו לך קודם, מכיוון שנטלת את הפוסטינור בסמוך לקיום יחסי המין, יעילותו גבוהה מאוד! כדי לדעת בוודאות שלא נכנסת להריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 יום לאחר המגע המיני. לגבי כאבי הראש והלחצים למטה, זה יכול להיות תופעות לוואי של הכדור או כתוצאה מכך שאת לחוצה - זה טבעי לחלוטין! אני ממליצה לך לנסות להירגע, סביר שהתופעות האלו יחלפו בהקדם. אם החום עולה מאוד ולא עובר, עלייך לגשת לרופא המשפחה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105130
סליחה , לא הסברתיי את עצמי טוב, הוא היה בלי קונדום, וגמר לי שלוש פעמים בפנים.. עברו כבר 72 שעות . השאלה שלי היא אם יש גלולה יותר מ3 ימים .. ורק אחריי שבועיים אני יוכל לדעת אם יש הריון או אין? או שאני יכולה לבדוק כבר עכשיו??

תשובה:
שלום, קיימת גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדי לרכוש את הגלולה הזאת צריך מרשם רופא/ה. אי אפשר לבדוק האם את בהיריון בשבועיים הראשונים אלא רק לאחר מכן.


בת 17 שואלת: #105083
הי עשיתי סקס עם מישהו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור יום אחרי זה ומאז המחזור שלי והגוף שלי לא מגיב טוב קיבלתי בחודש 3 פעמיים דם זה יכול להיות שאני בהריון או שיש לי מחלת מין או משהו כזה?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. בדיוק בשביל זה הוא נועד, כדי למנוע הריון במקרה שקונדום נקרע. הדימום נובע מהכדור. בכל מקרה עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאת לא בהריון. המחזוריות החודשית שלך אמורה לחזור לעצמה לאחר החודש הזה. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #104788
שאלה עם באותו לילה היה כל מיני שטויות והזרע נגע בי ושכבנו בנוסף פעמיים ללא אמצעי מניעה (חוסר אחריות) כדור אחד אמור להשפיע על מניעת הריון אני מממש בלחץ!!! ?

תשובה:
שלום לך, במידה וקיימתם יחסי מין עם חדירה ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. אני מניחה שב"כדור" התכוונת לפוסטינור/נורלבו/אלה, אכן מספיק כדור 1 כדי למנוע הריון. קחי בחשבון שיש ליטול את הכדור תוך 72 שעות מהמגע המיני, או אם זה "אלה" תוך 5 ימים מהמגע המיני. ככל שאת נוטלת את הכדור בסמוך יותר למועד בו שכבתם, כך אחוזי היעילות שלו גבוהים יותר. בנוסף לנטילת הכדור, יש לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם או להגיע לאחד מהסניפים של דלת פתוחה) לאחר שבועיים מהמגע המיני, כדי לוודא שאין הריון. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104777
אין אפשרות לבצע בדיקת הריון בפחות משבועיים לאחר נטילת פוסטינור? אני כנראה יהיה ממש בלחץ כל השבועיים האלה... אין דרך מהירה יותר לוודא שאין הריון?

תשובה:
שלום לך שוב. בדיקת הריון ביתית ניתן לבצע הכי מוקדם רק אחרי שבועיים מקיום היחסים, זאת אומרת שתצטרכי להמשיך להמתין עד שיעברו שבועיים מלאים. אני מבינה שנטלת את הפוסטינור תוך פחות מ-24 שעות מהמגע המיני, כך שאחוז היעילות שלו מאוד גבוה! אני מבינה שאת לחוצה וזה טבעי ונורמלי לגמרי. במידה וזה יקל עליך וירגיע אותך, מזמינה אותך להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך כדי לבצע את בדיקת ההריון יחד עם אחת היועצות שלנו. מכיוון ואין לך כרגע מה לעשות מלבד להמתין, נסי בינתיים להינות מהחופש ולעשות דברים שאת אוהבת ומרגיעים אותך :)


בת 18 שואלת: #104424
היי רציתי לשאול אם אחרי שלקחתי פוסטינור זה גורם לאיחור במחזור הוא מאחר לי ב5 ימים כבר..והוא די קבוע ברוב הזמן אבל גם לא שכבנו ולפני שאלתי על מה שקרה ואמרתם שאין סיכוי להיריון ועשיתי בדיקה ויצא שלילי ואחרי לקיחת הכדור אחרי שבועי היה לי דימום של 3-4 ימים ואני לא מבינה מה קורה עם המחזור שלי,.ואני נורא מפחדת שנכנסתי להיריון בבקשה תענו לי מהר אני מאוד מבולבלת

תשובה:
שלום לך, אחד מתופעות הלוואי שלאחר שימוש בפוסטינור הוא שעלולים לחול שינויים במחזור לפרק זמן שלאחר נטילתו ולכן יש סבירות גבוהה מאוד שזו הסיבה לאיחור במחזור שלך. על אף הביטחון בייעוץ שקיבלת ובבדיקת ההריון שעשית, אני ממליצה לך, על מנת שתהיי רגועה ושקטה מהחששות האלו, לעשות בדיקת הריון נוספת שתוכל להבהיר לך באופן ודאי יותר את המצב.. מה שתיארת לא נשמע חרגד אך בדיקת הריון נוספת תוכל להרגיע אותך באופן מלא יותר. בהצלחה:)


בת 17 שואלת: #104349
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה למשך שתי דק וישר הבנו שאנו עושים טעות והפסקנו מייד אנחנו תמיד מקיימים עם קונדום הייתי אמורה לקבל אתמול מחזור והוא לא הגיע ואני מפחדת רצח קראנו סגל מקום אפשרי ואנחנו לא יודעים מה לעשות הבנתי שמחזור יכול לאחר בעקבות לחץ ואני לחוצה מאוד אני חוששת ליטול גלולת יום שאחרי כי הבנתי שזה עושה תופעות לוואי קשות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשאול שאלות בבקשה אם יש משהו שיכול לעזור לנו או להרגיע אותנו אני מתחננת לעזרה דחופה אני חסרת אונים

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת לחוצה אבל לחץ באמת עלול לאחר את מחזור הוסת. הגלולה של היום שאחרי נורלבו/פוסטינור או אלה גלולה למשך 5 ימים במרשם רופא אין להן תופעות לוואי קשות וכמובן עדיפות על פני לחץ ואי וודאות. את יכולה גם להתייעץ עם הרוקח/ת. אפשר לקנות בסופר פארם ואמך לא תדע או בבית מרקחת, ואולי בכלל לא קרה כלום. אני מציעה לך גם להתקשר אלינו מחר בין 15-18 אפשר לדבר. אני בטוחה שכבר קיבלת את מחזור הוסת והכל הסתדר, בכל מקרה מוזמנת להתקשר אלינו. מאחלת לכם מין בטוח ומוגן.


בת 16 שואלת: #104348
שלום אני בת 16, קיימתי יחסי מין עם חבר שלי מספר פעמים, הפעם שוב , הוא גמר בפנים ונקרע הקונדום, יום למחרת (פחות מ24 שעות) לקחתי כדור פוסטינור בשביל לשלול הריון,עבר שבוע והיום יש לי הפרשה כהה ומוזרה, אפשר להיות רגועה ולשלול הריון בוודאות?? דחוף מאודדדדד בלחץ

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. ההפרשות קשורות לכדור ולא לזה שאת לא בהריון. הריון ניתן לשלול בוודאות רק עם בדיקת הריון. עליך לעשות בדיקת הריון כישעברו שבועיים מיום נטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון כדי שנהיה איתך בזמן התוצאה. בנוסף, נשמח לדבר איתך על שימוש נכון בקונדום ועל אפשרויות נוספות למניעת הריון. כל טוב


בן 16 שואל: #104284
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ובאותו יום בערב היא קיבלה מחזור האם יש צורך לקחת גלולת היום שאחרי

תשובה:
שלום, יחסי מין לא מוגנים הם יחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. גם כשיחסי המין הם בסמוך לוסת יש בהם סיכון לכניסה להיריון. לכן, על-מנת להיות בטוחים שחברתך לא תיכנס להיריון אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא. מעתה, הקפידו להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה.


בת 17 שואלת: #104274
היום קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה שלי עם חבר שלי אחרי תקופה ארוכה שאנחנו ביחד ושהוא נחבר הראשון שלי למשך כל חיי עכשיו קיימנו יחסי מין בלי אמצעי מניעה ושמעתי על הטיפות אהבה שנפלטות הלי להרגיש אז רציתי לדעת אם בשביל לקנות פוסטינור אני צריכה ללכת לאיזשהו רופא או שאני צריכה מרשם לזה ואם כן אני מתביישת ללכת לרופא מה אני יכולה לעשות אשמח שתענו לי בהקדם האםשרי

תשובה:
שלום, על-מנת לרכוש את גלולת היום שאחרי (פוסטינור) את יכולה לפנות לבית מרקחת ללא צורך במרשם. יש לקחת את התרופה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אני מקווה שהפעם הראשונה שלך ושל חבר שלך הייתה מרגשת ונעימה. יחסי מין דורשים אחריות רבה, מאחר וביחסי מין לא מוגנים הסיכון להיריון לא רצוי בגיל צעיר הוא גדול מאד. כל יחסי מין שכוללים חדירה צריכים להתבצע עם אמצעי מניעה מתאים, בדרך כלל קונדום או גלולות. חשוב מאד שמעתה והלאה תקפידו להשתמש באמצעי מניעה, ואם את רוצה ללמוד עוד על הנושא את יכולה לקרוא באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית.


בת 18 שואלת: #103951
אני נוטלת כבר כמה חודשים גלולות ובגלל שלא הספקתי לקבל מרשם חדש פיספסתי את הגלולה ביום הראשון בסיום המחזור והתחלתי ביום השני, ביום ה10 שכחתי גלולה ופעלתי לפי ההוראות של הגלולות (יאז) היה כתוב לזרוק את הגלולה שנשכחה ולהמשיך בחפיסה, לאחר כמה ימים התחילו לי הפרשות סמיכות חומות ודימום בניגוב רק , אני ממש חוששת ולא מסינה אם זה מחזור .. המחזור שלי צריך להגיע רק עוד שבוע וחצי והוא סדיר בדרכ אני משתמשת בגלולות כבר חצי שנה בערך..

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי גלולות ונטילתן לאחר שכחה באופן כללי- אם שכחת גלולה, אפילו אם זו הראשונה בחבילה החדשה, תמיד חשוב לקחת את הגלולה שנשכחה- כלומר, אם שכחת לקחת גלולה ביום ראשון לדוגמה, בשני תיקחי 2 גלולות (את של ראשון ושני)- ולא תזרקי לפח, אם שכחת יומיים ברצף תיקחי ביום השלישי 2 וביום הרביעי 2. המטרה בכך היא שעדיין האיזון ההורמונלי בגופך יהיה תקין ולא יהיה חסר עקב אי נטילת גלולה. (כמובן אם שכחת עכשיו שבוע שלם גלולות אמליץ להפסיק את החבילה ולהתחיל חדשה עם תחילת המחזור הבא). בכל אופן- בכל סיטואציה, אם שכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בעת קיום יחסי המין למהלך השבוע שלאחר מכן כדי להימנע מכניסה להריון. בנוגע למקרה שכבר קרה לך- את לא צריכה לחשוש ממה שקרה, פעמים רבות לאחר שכחה של גלולות\ חיבור חפיסות וכדומה, יש דימומי ביניים גם אם עוד לא הגיע הזמן הסדיר של המחזור. אין מה לחשוש מזה, עלייך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל עד סוף החבילה, כאשר לאחר מכן את אמורה לקבל מחזור כרגיל. כמובן שאם גם אז לא תקבלי מחזור והדבר יימשך, אמליץ לפנות לרופאת נשים. במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום לאחר אי נטילת הגלולות, חשוב שתבדקי שלא נכנסת להריון- אם עוד לא עברו 5 ימים מאז, תוכלי להשיג מרשם מרופאה ולקנות את "אלה"- הכדור של יום אחרי. המידה ועברו ימים אלו, הייתי ממליצה לקיים בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין כדי לוודא שהכל תקין, ובפעם הבאה להשתמש בקונדום אם דבר כזה קורה. את מוזמנת להתקשר אל דלת פתוחה לקבל ייעוץ נוסף. בהצלחה


בן 19 שואל: #103792
שלום רב, לפני כמה שבועות אני וחברה שלי קיימנו יחסים לא מוגנים. יום לאחר מכן היא לקחה פוסטינור, חשוב לציין שזו הפעם השנייה בזמן קצר. (אנחנו יודעים שזה לא בריא וכו'. עובדים על זה.) לאחר כמה ימים היא קיבלה מחזור כשבועיים בלבד אחרי המחזור הקודם. עשינו בדיקה לאחרונה והיא יצאה שלישית כך שזה לא יכל להיות דימום השתרשות או משהו כזה. אנחנו עדיין בלחץ אבל כי מופיעים אצלה סימנים שעלולים להיות של הריון/של מחזור אבל אין לנו מושג מתי המחזור הבא יהיה אמור להגיע. האם מחשבים חודש מהמחזור הבלתי צפוי? והאם הוא אמור לאחר או משהו כזה?

תשובה:
היי, ענו לך על השאלה


בת 17 שואלת: #103611
שכבנו ותוך כדי קיבלתי מחזור והוא גמר בפנים ואני בגלולות האם לקחת גלולה של אחריי ?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת ווסת תוך כדי, ואת בטוחה שזאת הווסת שלך ולא פציעה בעור של הנרתיק, ובמידה והווסת שלך סדירה, אז את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.להבא, הקפידו על שימוש קבוע באמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב סיכון להירון. כל טוב


בת 17 שואלת: #103466
שלום, אני וחבר שלי שכבנו אבל כול פעם שהוא עמד לגמור הוא הוציא את האיבר המין שלו כך שזה יצא למצב שהוא לא גמר בתוכי.חשוב לציין שזה היה בלי קונדום וזה פעם ראשונה שלי.האם יש סיכוי שאני יהיה בהיריון?אחרי כמה ימים צריך להיות מוחזר אחרי קיום יחסי מין?אם אין לי מחזור עד סוף החודש יתכן שאני יהיה בהיריון?

תשובה:
שלום לך קיום יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכול להביא להריון גם אם חברך יצא טרם פליטת הזרע, זאת מכיוון שישנה אפשרות שנפלטו לתוכך "טיפות אהבה" אלו הם טיפות הנפלטות טרם השפיכה, לכן במצב כזה אם טרם עברו 72 שעות מיחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי ולפעם הבאה להתחיל להשתמש באופן סדיר באמצעי מניעה. בהצלחה


בת 23 שואלת: #103457
האם פוסטינור פוגע בפוריות האישה? אני בת 23 ושתיתי כדור כזה היום ואני מפחדת שמשהו בעתיד ישתבש

תשובה:
שלום לך! גלולת היום שאחרי, שנמכרת לרוב תחת השם "פוסטינור", אינה פוגעת בפוריות ואינה גורמת לכל נזק לטווח ארוך. כדאי מאד שתקפידי על שימוש באמצעי מניעה קבוע כמו קונדום/גלולות רגילות, מאחר ואמצעים אלו הם יעילים יותר למניעת היריון (וקונדום גם מונע הדבקה במחלות מין). בכל מקרה, גם בעתיד במידה ותקיימי יחסי מין לא מוגנים נמליץ לך על שימוש בפוסטינור למניעת היריון אפשרי.