A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בת 18 שואלת: #114474
היי, רציתי לדעת האם הכדור אלה משפיע על כל שלבי הביוץ? כלומר, אם כבר התרחש הביוץ אך הגלולה נלקחה בטווח של החמישה ימים, זה עדיין יכול למנוע הריון?

תשובה:
שלום לך, אמצעי מניעה לשעת חירום אכן מפחיתים באופן משמעותי את הסיכוי להיכנס להיריון ע"י עיכוב הביוץ ולכן יעילות הגלולה תלויה בכל מיני גורמים ובניהם מועד הביוץ. אם קיימת יחסי מין ובייצת באותו יום המשמעות היא שעלולה להיות הפרייה, אם הייתה הפריה אז הגלולה לא תעזור כי הביצית המופרית תמשיך להתקיים. אולם, אם עדיין לא בייצת, הגלולה תדחה את הביוץ ותמנע את ההפריה. בגלל שהגלולה לא מבטיחה מניעת הריון במאה אחוז צריך לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר נטילתה. למרות מה שכתבתי למעלה, אני לא רוצה שתלחצי ולכן חשוב לי להזכיר שגם הגלולות שאת נוטלת באופן קבוע משפיעות על מועד הביוץ (מונעות אותו), משפיעות על עובי רירית הרחם ועל תנאים נוספים שצריך לשם הפרייה, חשוב שתעשי בדיקה בשביל הסיכוי המאוד נמוך שקיים אבל אין צורך להיכנס ללחץ. אנחנו כאן אם יש עוד שאלות. כל טוב


בת 17 שואלת: #114438
היי אני בת 16 , נטלתי גלולות ברצף במשך שנה והפסקתי לפני שבוע וחצי אתמול שכבתי ושכחנו מזה שאני לא נוטלת יותר גלולות, הוא גמר בפנים . אני יודעת שיש סיכוי גבוהה להריון אבל האם אפשרי שאני לא אהיה בגלל שנטלתי גלולות כן תקופה , אני לא רוצה לקחת גלולות יום אחרי כי התופעות הלוואי משפיעות עליי בחומרה. יש סיכוי בגלל שלקחתי גלולות ההריון לא יתפס?

תשובה:
הי לך, ברגע שהפסקת לקחת גלולות ההשפעה של הגלולות פגה ולכן קיים סיכוי שאת בהריון. אני מבינה שאת חוששת מתופעות הלוואי של גלולת החירום אך עדיף ליטול אותה ולסבול את תופעות הלוואי מאשר להיות בהריון לא רצוי או בחשש להריון לא רצוי. את יכולה ליטול פוסטינור/נורלבו (עד 48 שעות) או אלה (עד 120 שעות). אם תחליטי ליטול את הגלולה חשוב שתקראי שוב את ההוראות בעלון של הגלולה ו14 יום לאחר מכן תעשי בדיקת הריון ביתית. אם הפסקת ליטול גלולות חשוב שתשמשו באמצעי מניעה אחר. מוזמנים לבוא אלינו ליעוץ אם תרצו לשמוע על האופציות הקיימות לרשותכם. כל טוב.


בת 21 שואלת: #114429
היי , אני והחבר שכבנו והפסקתי עם הגלולות, יום למחרת לקחתי פוסטינור , אחרי 9 ימים היה לי דימום.. ועכשיו יש לי איחור במחזור וחות מהפרשות לבנות אין כלום ! ועשיתי בדיקת היריון ביתית מה עושים???

תשובה:
שלום לך, הדימום שהופיע אחרי 9 ימים היה דימום קל שאינו קשור לוסת? אם כך הדבר זה כנראה חלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור. גם איחור בהופעת הוסת הוא חלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור. עשית בדיקת הריון לאחר 14 יום והיא הייתה שלילית? כנראה שאת לא בהריון. כל שניתן לעשות הוא להמתין עד שיגיע הוסת. ההפרשות הלבנות יכולות להיות גם הפרשות טרום ויסתיות (הפרשות שמופיעות לפני הוסת). בכל מקרה ממליצה לך לעקוב אחר הופעת הוסת באמצעות אפליקציה מתאימה או באמצעות ספירת הימים שעוברים בין וסת לוסת (לא ממליצה לך להסתמך על תאריכים שכן מספר הימים בכל חודש משתנה). כדאי שתדעי כמה ימים נמשך כל המחזור החודשי שלך (וסת ולסת) ואז תוכלי פשוט לספור כל חודש ימים ולדעת האם הוסת מאחרת או לא. כל טוב.


בת 16 שואלת: #114397
אחרי שהוא גמר לי בפנים ולקחתי את גלולת אלה, קיבלתי מחזור תקין לפני ה14 יום של הבדיקת הריון, נגמר המחזור ועכשיו יש לי דם ממש ממש חום שחור והוא לא כמו של מחזור ממה שה?? כבר במשך שבוע וחצי ככה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על לקיחת האחריות ונטילת גלולת החירום. יתכן והדימום שהופיע לך לפני כן לא היה קשור לוסת אלא לדימומים שמופיעים בעקבות נטילת הגלולה. יתכן והדימום שיש עכשיו הוא הדימום הויסתי. יחד עם זאת, בעלון של אלה כתוב שאם מופיע דימום כבד או ממושך מהרגיל חשוב לפנות לרופא שיבדוק זאת ולכן אני ממליצה לך לעשות זאת בהקדם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114337
אני וחבר שלי עשינו אנאלי בלי קונדום והוא גמר שם וגם שכבנו פעם אחת החודש רגיל ובהתחלה בלי קונדום ואז הוא שם. המחזור שלי ממש ממש סדיר בדרך כלל ובחודשיים האחרונים הוא איחר אבל גג ביומיים. עכשיו החלה חזור שלי מאחר כבר בשישה ימים ואני די לחוצה...מה הסיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום יקירה, בעת קיום יחסי מין ובזמן חדירה, יוצא מפתח הפין נוזל בשם "טיפות אהבה", נוזל שיוצא לפני הגמירה, וגם בו יש ריכוז גבוה של תאי זרע, לכן יש חשש לכניסה להריון מהתיאור שנתת, שהחבר שלך השתמש בקונדום רק לאחר שכבר הייתה חדירה. להבא, כדאי שתדעי שבמקרה של חשש להריון ניתן לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום בטווח של 3-5 ימים מזמן קיום היחסים הלא- מוגנים (תלוי בסוג הכדור, פוסטינור/ אלה). אני מזמינה אותך אל סניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך על מנת לבצע בדיקת הריון ולהסיר את החשש באופן חינמי ואנונימי. בדיקת הריון ניתן לבצע שבועיים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים. אני מזמינה אותך גם לקבוע תור לרופאת נשים בדלת פתוחה, גם כן באופן חינמי ודיסקרטי, על מנת להתאים לך אמצעי מניעה. אני שומעת ממך שאת מודאגת כעת ולא הייתי רוצה בשבילך שתהיי מודאגת שוב. חשוב לי שתהיי רגועה, שלא תגיעו למצבים מלחיצים כאלה בעתיד שוב, ולכן חשוב לי שתשמשי באמצעי מניעה שיגנו עליך מפני הריון ומפני מחלות מין. שימי לב שרק קונדום מגן עלייך גם מפני הריון וגם מפני מחלות. בהצלחה


בת 17 שואלת: #114269
כמה זמן נמשך דימום של תופעת לוואי של פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, הדימומים יכולים להופיע באופן לא סדיר עד להופעת הוסת. אם הדימומים מחמירים חשוב שתפני לרופא ותבדקי זאת. כל טוב.


בן 27 שואל: #114167
שלום רב, קיימנו יחסי מין לא מוגנים איך יודעים מה לקחת? האם פוסטינור או אלה? הרוקח המליץ על אלה האם זה נכון? אם לקחנו אלה האם צריך בכל אופן פוסטינור?

תשובה:
שלום, אם נטלתם גלולת אלה זה מספיק טוב. אלה ופוסטינור פועלות בצורה דומה אך כל אחת מהן יעילה למספר שעות שונה. חשוב שתהיו מוכנים לתפועות הלוואי של אלה וכ-14 יום לאחר שנטלתם את הגלולה יש לעשות בדיקת הריון ביתית לוודא שאין הריון. כל טוב.


בת 19 שואלת: #114142
היי פיספסתי 2 גלולות בחפיסה (שבוע בידיוק לפני ההפסקה שהייתי אמורה לעשות) אז התחלתי את ההפסקה כבר בזמן שפיספסתי , ובאותו יום שעבר שבוע ונגמר ההפסקה שהייתי אמורה לעשות (בעצם בזמן שהייתי אמורה להתחיל את ההפסקה) בעצם התחלתי חפיסה חדשה ולקחתי את הגלולה הראשונה בחפיסה החדשה. (מקווה שתביני אותי כי זה קצת מסובך) כמה שעות אחרי נטילת הגלולה הראשונה בחפיסה (יש לציין שהייתי ביום האחרון של המחזור) קיימתי יחסי מין ללא קונדום עם חבר שלי אבל הוא גמר בחוץ ואני מפחדת שיש את הטיפות האלה וזה מסוכן למרות שכמה שעות לפני זה לקחתי את הגלולה הראשונה האם זה ממש מסוכן למרות שלקחתי כמה שעות לפני זה את הגלולה הראשונה וגם שהייתי ביום האחרון של המחזור?

תשובה:
היי לך, חשוב שתדעי שזה לא בריא לגוף להפסיק חבילת גלולות באמצע החבילה. הגוף שלנו רגיל לאיזון מסויים, ובלבול שכזה גורם לגוף שלנו להתבלבל. לפעם הבאה, המשיכי כרגיל את החבילה עד לסופה והשתמשי באמצעי מניעה נוסף על מנת לוודא הגנה מלאה. ל'גמור בחוץ' זהו לא אמצעי מניעה מבחינתנו בגלל טיפות האהבה שציינת בעצמך, אכן ניתן להיכנס מהן להיריון. בגלל ששינית את המחזור החודשי שלי, וקבלת ווסת מוקדם מן הרגיל קשה לי לייעץ לך לגבי הסיכוי שלך להיכנס להיריון או לא. על מנת שלא לקחת סיכון אמליץ לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי (אם עוד לא מאוחר מדי-במידה ועברו 72 שעות זה מאוחר מדי. יש גלולה נוספת שנקראת אלה שמתאימה לעד חמישה ימים), ולבצע בדיקת היריון בעוד 10 ימים. המשיכי את הגלולות בצורה סדירה, ובבקשה אל תעשי זאת שוב!


בת 15 שואלת: #114137
רשום באינטרנט שגלולות אלה אפשר לקחת רק במרשם רופא , ואני לא כל כך מבינה מה זה אומר מה אני אמורה לעשות. אני חייבת עזרה ..

תשובה:
שלום לך, גלולת אלה ניתן לקבל ללא מרשם רופא בכל רשתות הפארם. עם מרשם רופא היא תהיה יותר זולה. כפי שנכתב בתשובה הקודמת, 14 יום אחרי קיום יחסי המין חשוב שתעשי בדיקת הריון. כרגע, מאחר ועברו יותר מחמישה ימים לא ניתן לעשות הרבה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114129
שלום תעזרו לי אני ממש לחוצה😔😓אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום כי הוא הבטיח לי שהוא לכ יגמור והוא כן גמר הייתי ממש לחוצה בכיתי וזה זה קרה בשעה 12 וחצי בלילה ולקחתי גלולהלמניעת היריון למחרת גם ב12 ושבוע אחרי זה שזה היום כל יום כואב לי הבטן יש לי סחרחורת קשות ואני מקיאה דם אני לא יודעת מה לעשותת?? אין מצב שאני ילך להגיד להורים שלי הם יזרקו אותי מהבית אנחנו משפחה ממש שומרת ורק אני הזונה המפגרת בבית בבקשה תעזרו לי😭😭😭😭

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב לי לחזק אותך שקיבלת החלטה נכונה וחכמה ונטלת את הגלולת חירום. חלק מתופעות הלוואי של הגלולה הם כאבי בטן, בחילה או הקאה, הפרשות דמיות שאינן קשורות לוסת וגם עיכוב בהופעת הוסת. אני לא מכירה תופעות לוואי של סחרחורות והקאות של דם ולכן אם תופעות אלו מתגברות או ממשיכות חשוב שתלכי לבדוק את הנושא. יתכן והן קשורות למצב הנפשי שבו את נמצאת. אני מבינה שבבית שבו גדלת לא יקבלו בהבנה את הבחירה שלך ושל בן הזוג שלך לקיים יחסי מין, יחד עם זאת, את ובן זוגך מתנהלים בצורה טבעית ונורמלית לגילכם. הרבה נערים ונערות מתנסים במגע מיני אינטימי ראשוני בגיל שלכם. חשוב מאוד להקפיד על שימוש באמצעי מניעה, בכל פעם שמקיימים מגע אינטימי כלשהו (בכל פעם שיש מגע בין פין לפות) וזה בכדי לקיים יחסי מין בטוחים ממחלות מין ומהריון אך כל עוד המעשה נעשה בהסכמה וברצון של שניכם אין בו כל פסול. 14 יום אחרי שנטלת את הגלולה תעשי בדיקת הריון (את מוזמנת גם לבוא לעשות אותה בחינם ובאנונימיות אצלינו, בסניף הקרוב אליך). יכול להיות שהוסת תופיע עוד לפני. מציעה לך להיות רגועה ככל שניתן, להעסיק את עצמך בדברים אחרים. בכל מקרה שלא יבוא אנחנו פה ואת מוזמנת תמיד להעזר בנו גם באתר וגם טלפונית וכמובן גם להגיע אלינו לסניף. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114095
היי, קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי וכשעה לאחר מכן נטלתי פוסטינור. אחרי חמישה ימים הופיע לי דימום של שלושה ימים בערך. אבל לאחר כשבועיים קיימנו שוב יחסי מין והקונדום נקרע ושוב לקחתי פוסטינור כשעה-שעתיים לאחר מכן. שוב הופיעה לי דימום לאחר חמישה ימים אבל הוא נמשך יותר זמן מהפעם הקודמת והוא היה כשבוע לפני המחזור . ב25.2 הייתי אמורה לקבל מחזור ,כמה ימים אחרי הדימום שהיה והוא לא הגיע עד היום ועברו כמעט שבועיים. האם ייתכן שהדימום שהיה אז זה היה המחזור שהקדים ? ומה יהיו ההשפעות בלקיחה של הפוסטינור פעם נוספת לאחר שבועיים ? מציינת שאני ממש בלחץ ולא יודעת מה לעשות . מפחדת לבצע בדיקת היריון.

תשובה:
שלום לך, אחרי נטילת פוסטינור, אחת מתופעות הלוואי שיכולה לקרות היא דימום. לפעמים הוא קצר ולפעמים ארוך יותר. בכל מקרה מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת פוסטינור כדי לוודא שאת אכן לא בהריון. את יכולה לקנות את הבדיקה ברשתות הפארם או להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ ולבדיקת הריון במקום. הכדור יכול לגרום לתופעות לוואי נוספות כמו כאבי בטן ובחילות, אך מעבר לכך אין סכנה בלקיחת הכדור. ניתן לקחת פוסטינור מספר פעמים אבל חשוב להבין שפוסטינור זה לא אמצעי מניעה. אני ממליצה לך לבדוק לגבי אמצעי מניעה נוספים וגם לגבי שימוש בקונדום כדי להימנע ממחלות מין. לקיחת אמצעי מניעה חשובה גם לבריאות שלך וגם לנפש, שתוכלי לקיים יחסי מין בלי לפחד מהריון ולהיכנס ללחץ.


בת 14 שואלת: #114071
שלום , הרגע קיימתי יחסי מין לא מוגנים ואני בסוף המחזור (זאת אומרת שעדיין ישלי אבל קצת) . ואני לא יודעת מה לעשות אשמח למענה מהיר בבקשה !! לקחת פוסטינור ? גם אם אני במחזור ? לעשות בדיקת הריון עוד שבוע שבועיים? מה לעשות ? תודה.

תשובה:
שלום לך. רוב הסיכויים שאם את בסוף המחזור אז לא תיכנסי להריון, אבל עדיין יש סיכוי, אמנם קלוש, אבל הוא קיים שכן תיכנסי להריון ולכן אני ממליצה לקחת פוסטינור אם עוד לא עברו שלושה ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים או אלה אם כבר עברו שלושה ימים אבל עוד לא עברו חמישה ימים. בכל מקרה, צריך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הגלולה. בהצלחה!


בת 32 שואלת: #114068
שלום רב, קיימתי יחסים עם בן זוגי, הקונדום נפל תוך כדי וזיהינו זאת רק לאחר השפיכה. על פי מעקב מדוקדק שאני עורכת, התקרית אירעה בדיוק על טווח ימי הביוץ. כשעה לאחר מכן נטלתי את גלולת החירום אלה. 1. קראתי ש"אלה" מעכבת את הביוץ, אך מה קורה אם המתינה ביצית בשלה לזרע במועד נטילת הגלולה? האם במצב כזה לגלולה יש סיכויי הצלחה? 2. כשלושה ימים מנטילת הגלולה, הופיעו לי כאבים עזים וגודש משמעותי בחזה, ומהכרות עם גופי זהו סימן מובהק להריון. קראתי שאחת מתופעות הלוואי הנפוצות של "אלה" הוא גודש בחזה, אך אני לא מצליחה להסיח את דעתי מהמחשבה שהגודש מוגזם ושמדובר בסימנים ראשונים של הריון ולא בתופעת לוואי של הגלולה- ניסיתי לחפש בפורומים מידע של משתמשות אחרות על תופעת לוואי זו אך לא מצאתי אך מידע בנושא פרט למידע שמפרסמת חברת התרופות- האם מנסיונכם הפורה זוהי תופעת לוואי שכיחה ובעוצמות כאלה? האם הגודש הוא תופעה המופיעה רק בסמיכות לנטילת הגלולה או שהתופעות עשויות להמשך עד מועד הוסת? כמובן שבתום שבועיים, אם טרם תופיע הוסת אדאג לעשות בדיקת הריון, אך אני מנסה ללקט מידע נוסף כדי לנסות ולהפחית את רמת הסטרס עד אז. תודה

תשובה:
שלום לך. הגודש בחזה זו בהחלט תופעת לוואי מוכרת של הגלולה אלה. זה יכול להימשך בין כמה ימים לכמה שבועות. כל אחת חווה את זה קצת שונה. בכל מקרה, גם לו היה הריון, הגודש לא מופיע מיד בתוך כמה ימים מקיום יחסי המין. הגלולה אכן דוחה את הביוץ ובכך יעילה במניעת כניסה להריון, אך אם כבר יש הריון, היא אינה גורמת להפלה. רוב הסיכויים שהכל בסדר ואין לך סיבה לדאגה. הקפידי לבצע בדיקת הריון אחרי שבועיים גם אם מופיע מחזור כי לפעמים הגלולה גורמת לשיבוש במחזור ומה שנראה לנו כמחזור זה בעצם דימום כתופעת לוואי מהגלולה. בהצלחה!


בת 22 שואלת: #113945
היי קיימת יחסי מין והקונדום נקרע באמצע . אני מעוניינת לקחת גלולה של היום אחרי אבל אני חוששת שזה יפגע בי בעתיד מכיוון שבעבר )2015) עברתי גרידה בבית חולים . האם זה בטוח לקחת ? מה הסיכונים?

תשובה:
שלום לך יקרה, כל הכבוד על האחריות ועל כך שידעת לפנות לעזרה. אין כאן מה להסס. קחי גלולת היום שאחרי מייד וללא כל דיחוי. אולי תהיינה תופעות לוואי למשך כמה ימים, ואולי איחור או הקדמה במחזור הבא, אבל בשום אופן אין השפעות לטווח הארוך ואין לך בכלל מה לדאוג. הדבר החשוב ביותר כעת, הוא שתצאי לבית מרקחת ותרכשי את הגלולה במהרה. בהצלחה ולבריאות.


בת 16 שואלת: #113928
היי אני וחבר של קיימנו יחסי מין עם קונדום הכי מוגן אקסטרה סייף, לפני שהוא גמר הוא יצא ולאחר מכן יצא לו השפיך מהלמטה של הקונדום באותו יום הייתי בביוץ ומהחשש שזה נגה לקחתי את הגלולה שאחרי מה הסיכוי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, אם נטלת גלולת חירום מיד לאחר קיום יחסי המין סיכויי יעילות הגלולה עולים. קשה מאוד לזהות את ימי הביוץ וישנם מספר ימים בחודש בהם ניתן להכנס להריון (ללא קשר ליום הביוץ. לדוגמא- זרע יכול לשרוד בגוף עד 5 ימים ולכן גם אם קיימת יחסים לא מוגנים 5 ימים לפני הביוץ עדין תוכלי להכנס להריון). ולכן חשוב תמיד, ללא קשר לימים בחודש, להשתמש באמצעי מניעה. טוב מאוד שלקחת גלולת חירום. 14 יום אחרי שנטלת את הגלולה תוכלי לעשות בדיקת הריון ולבדוק האם את בהריון או לא. היי מוכנה לתופעות הלווי השונות שעלולות להופיע כגון דימומים לא סדירים שלא קשורים לוסת, שינויים במצבי הרוח, כאבי בטן וכו. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113896
היי , קבלתי מחזור ב18/2 והוא הפסיק אחרי ארבעה עד חמישה ימים בערך. נטלתי נורלבו לפני כמה ימים ועכשיו שוב קיבלתי מחזור . האם זה בסדר??

תשובה:
שלום לך, נורבלו גורם לאיחור או הקדמת המחזור - ולכן זה תקין. ממליצה לך לקרוא על הגלולה ברשת כדי שתדעי לגבי תופעות נוספות. כל טוב


בת 28 שואלת: #113850
חברה שלי שכבה עם החבר שלה הוא גמר לא מאחור אבל היא חוששת שנזלו קצת טיפות היא פחדה זה היה ביום חמישי בשעה 14:30 בערך ביום ראשון בשעה 8:30 לקחה את הגלולה לאחר כמה ימים היה לה קצת דימום עם הפרשות בצבע חום האם זה תופעות לוואי היא מפחדת שיש לה היריון חוץ לרחם מה היא יכולה לעשות היא בחרדה ובלחץ ומחכה למחזור ?

תשובה:
שלום לך, קודם כל תודה שפנית אלינו. טיפות אהבה אכן נוטפות בזמן קיום יחסי המין ויש בהן חשש לכניסה להיריון. אם התכוונת שהיא לקחה את הגלולה של היום שאחרי (פוסטינור, נורלבו או אלה) היא עשתה מצויין. לגבי תופעות הלוואי (הדימום וההפרשות) הן נפוצות ובדרך כלל עוברות עד לשבועיים לאחר לקיחת הגלולה, זה בסדר וזה תקין. לגבי החשש מהיריון- מומלץ לבצע בדיקה לאחר כ-14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה וכל טוב :)


בת 19 שואלת: #113830
שלום שבוע טוב יום שישי ה23.2 בסביבות 11 בלילה אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע כך הרגשנו ולמזלי הוא עדין לא גמר. מוצאי שבת ה24.2 יום למחרת לקחתי פוסטינור בסביבות 9 בערב. אני חוששת שהכדור לא יתפוס האם אפשרי לקחת ״אלה״ ביום שלישי? אני ממש לחוצה אני משלשלת המון ולפי שעתי זה תופעות לוואי של הכדור יש לי ממה להילחץ? אני אמורה לקבל ווסת בין ה10-12.3

תשובה:
שלום לך, כיף שפנית אלינו! קודם כל, זה מצוין שהייתם אחראים והשתמשתם בקונדום. חשוב לי לומר שגם אם בן זוגך לא גמר, יש דבר שנקרא "טיפות אהבה", זאת אומרת זרע שיוצא במהלך הגירוי המיני ולכן אם הקונדום נקרע זה עדיין יכול להיות סיכון להריון. בנוגע לסוג הקונדום, אנו ממליצים להשתמש בקונדומים של Durex, הם נחשבים הכי יעילים ואמינים. לקחת פוסטינור בטווח זמן (של עד 72 שעות) המתאים, ולכן הדבר הבא שרצוי שתעשי זה לעשות בדיקת היריון שבועיים ממועד לקיחת הפוסטינור. אין צורך לקחת גלולת "אלה", שכן לקחת פוסטינור ואין צורך לקחת גלולת חירום נוספת שיכולה לגרום לתופעות לוואי נוספות. השלשולים יכולים לנבוע מלחץ או באמת מתופעת לוואי של הכדור, לכן אין ממה להילחץ כרגע. במידה וזה ממשיך/מחמיר כדאי לפנות לרופא. בהצלחה ומקווה שיכולתי לעזור!


בת 37 שואלת: #113745
הי קיימתי יחסים לא מוגנים יומיים לאחר סיום הווסת. בן זוגי גמר בפנים בטעות. לאחר 6 או 7 שעות נטלתי נורלבו בבוקר. לאחר 5 ימים התחיל דימום כבד והוא המשיך להיות כבד בלילה ויום למחרת ובעודי כותבת הדימום ממשיך. הוא גם כולל קרישי דם. אני מבינה שדימום זה חלק מתופעות הלוואי של הכדור. שאלתי היא האם דימום כבד זה הגיוני? ואם כן אז כמה זמן דימום כבד זה הגיוני? האם עלי לראות רופא? גם הדימום בווסת שלי הוא כבד אבל זאת לא ווסת..

תשובה:
הי לך, מרבית הנשים חוות דימומים. לעתים לא ברור אם הדימום הוא תופעת לוואי או קבלת הוסת. אם הדימום או כתמי הדם מופיעים כמה ימים לאחר לקיחת הגלולה וזה אינו המועד הצפוי לקבלת הוסת, יתכן מדובר בתופעת לוואי ולא התחלת הוסת. אולם לא תמיד יש אפשרות לקבוע באופן חד משמעי. אם הדימום הוא כבד מאוד וכולל קרישי דם הייתי ממליצה לך ללכת לבדוק את זה מייד אצל רופא/ה. דימום כבד הוא לא חלק מתופעות הלוואי הסדירות של הנורלבו ובמצב של דימום כבד, כתוב בעלון המידע של נורלבו, שיש לפנות בדחיפות לרופא. כל טוב.


בת 27 שואלת: #113740
קיבלתי מחזור ב9.2.18 עד 13.2.18 ביום חמישי(16.2.18) קיימתי יחסי מין עם קונדום וביום למחרת לקחתי פוסטינור. עברו 6 ימים והיום יש לי דימום זה הגיוני.?

תשובה:
שלום לך. זה הגיוני מאד כי אחרי נטילת פוסטינור יש דימומים לא סדירים כי הגלולה משבשת את המחזור. לא לדאוג, זה מתאזן בתוך כמה שבועות. אך לא ברור לי למה בכלל לקחת פוסטינור? אם השתמשתם בקונדום והוא לא נקרע, אז את מוגנת ואין צורך בגלולת היום שאחרי. אם הקונדום נקרע אז באמת מומלץ לקחת אותה. כל טוב!


בן 18 שואל: #113729
שכבתי עם חברה שלי והחדרתי את האיבר מין שלי אלייה ואני מפחד שאולי היא נכנסה להריון מטיפות אהבה , אפשר להביא לה איזה כדור יום למחרת כדי שלא תכנס בטעות להריון ?

תשובה:
שלום לך. יחסי מין הכוללים חדירה מעלים סיכוי להריון לא רצוי, אבל לפעמים גם זה לא קורה. אכן טיפות אהבה לפני הגמירה יכולות לגרום להריון לא רצוי. ניתן לקנות את הגלולה של היום שאחרי פוסטינור/נורלבו בכל בית מרקחת, יש גם גלולה בשם אלה לחמישה ימים אחרי קיום יחסי המין לעומת שתי הגלולות שציינתי שטובות עד שלושה ימים. לגלולה אלה נדרש מרשם מרופא/ה, לאלה שציינתי אין צורך במרשם. אנחנו כאן בשבילכם!


בת 25 שואלת: #113724
היי..אני וחבר שלי שכבנו עם קונדום והוא נקרע ויצא קצת זרע לתוכי.. מיד באותו יום קניתי את כדור היום שאחרי :אלה. עבר חודש מאז ואני צריכה לקבל מחזור..מאחר לי קצת (תמיד מאחר לי בכמה ימים עד שבוע) השאלה שלי זה האם הכדור מגן עלי מהריון לא רצוי אם שיש מקום לחשש?

תשובה:
שלום לך. גלולת היום שאחרי פועלת כך שהיא דוחה את שחרור הביצית כדי שהזרע לא יפגוש ביצית ולא יהיה הריון. אחוזי ההצלחה במניעת הריון הם גבוהים מאד אבל אם כבר היה הריון, הגלולה לא גורמת להפלה. אחד מתופעות הלוואי של הגלולה זה שיבוש המחזור ולכן מאד הגיוני שהדימום מתעכב. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת הגלולה כדי לוודא שבאמת אין הריון. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #113701
ביצעתי בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין והיא יצאה שלילית פעמיים יש לי ממה לדאוג ? זה אמין?

תשובה:
שלום לך, הבדיקות הביתיות בד"כ מאוד אמינות. אם עשית פעמיים את הבדיקה וגם נטלת פוסטינור אני מאמינה שהכל בסדר. יקח לוסת זמן להגיע בגלל הפוסטינור. כל טוב.


בת 21 שואלת: #113636
אני בת 21 לפני יומיים אני וחבר שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה ובערב לקחתי את הנורלבו יומיים לאחר מכן שכבנו שוב ללא אמצעי מניעה ולא לקחתי שום גלולה ומאז אני לא מפסיקה להקיא ויש לי בחילות יש לי ממה לדאוג?

תשובה:
היי, מקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להיריון ולמחלות מין, ולא כדאי להסתמך על אמצעי מניעה לשעת חירום באופן קבוע. נשמע שההקאות והבחילות יכולות לנבוע מתופעת לוואי של הנורלבו. יש גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים ואני ממליצה לך לקחת אותה בהקדם. שימי לב ששבועיים לאחר הלקיחה יש לבצע בדיקת היריון על מנת לוודא שאין היריון לא רצוי. אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע לאחד מן הסניפים של דלת פתוחה על מנת לקבל ייעוץ יותר מעמיק בנושא אמצעי מניעה. חשוב שלצד ההנאה שטמונה ביחסי מין תשמרו על עצמכם ועל גופכם. בהצלחה


בת 17 שואלת: #113553
שלום יש לי שאלה ממתי סופרים 14 יום לבדיקת הריון מהיום שעשינו את זה או מהיום שלקחתי את הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלה טובה. את בדיקת ההריון מבצעים שבועיים (14 יום) מיום קיום יחסי המין (אלא אם כן הווסת/ מחזור הופיע קודם לכן). כל טוב ובהצלחה.


בת 17 שואלת: #113526
שלום, שכבתי היום עם חבר שלי וגילינו שהקונדום נקרע בזמן שהוא החל לגמור בפנים, ככה שהייתה גמירה בפנים לצערי וגם בחוץ מה שהספקנו להוציא.. ישר חמש דקות אחרי שתיתי נורבלו כי היא הייתה לי למקרה חירום בבית. השאלה שלי זה האם היעלות של הנורבלו יכולה להפגע אם היום זהו יום/יומיים לפני הביוץ שלי? כי קראתי הרגע ובאיזו כתבה רשמו שהגלולה של היום שאחרי לא עוזרת אם הבחורה נמצאת בזמן ביוץ.. בבקשה אני אשמח לעזרה כי אני ממש מפחדת.. ועוד שאלה, אני מפחדת לבלוע כדורים אז ריסקתי(לא לחלוטין) את הכדור ושתיתי ביחד עם מים את כל החומר שהיה שם ומילאתי עוד פעמיים מים למקרה ביטחון כדי לשתות הכול, זה עלול לפגוע ביעילות? אני אשמח לעזרה, תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת נורלבו. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. יעילות הגלולה תלויה במהירות בה נטלת אותה וגם במיקום שלך במהלך החודש. הגלולה אינה מונעת הריון ב100% ולכן עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור. אני מבינה שאת מודאגת, אבל עשית כל מה שיכולת וכרגע מה שנותר לעשות הוא לחכות שיעברו שבועיים. האופן בו נטלת את הכדור אינו פוגע ביעילות. את מוזמנת לבוא אלינו לבצע את בדיקת ההריון, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. חיבוק


בת 16 שואלת: #113503
היי, אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה אתמול, אני לא כזה יודעת אם היה חור בקונדום, אבל כשנגעתי בקונדום יצא ממנו חומר נוזלי כלשהו. הוא אומר שזה חומר מהקונדום שמאפשר שזה יהיה יתלבש יותר חלק על האיבר שלו. אבל הקונדום שלו די היה קטן עליו וקיבלנו אותו מבית ספר והוא די הסתבך עם לשים אותו. הפעם האחרונה שקיבלתי מחזור הייתה לפני שלוש שבועות אז יכול להיות שבייצתי, יש סיכוי שנכנסתי להיריון? אני גם די בטוחה שבגלל שאני בלחץ בגלל זה אני לא אקבל מחזור החודש, ויכול להיות שבגלל זה ויכול להיות שלא, מתי אם בכלל כדאי לי לעשות בדיקה?

תשובה:
היי לך כל הכבוד על הבחירה בשימוש באמצעי מניעה, וקיום יחסי מין מוגנים המשיכו כך. שאלת כאן כמה שאלות ואנסה להתייחס לכולן. אכן ישנם קונדומים שמכילים בתוכם נוזל קוטל זרע. אבל לא נשמע שזה המקרה, נשמע שהקונדום נקרע או שהיה שימוש לא נכון בקונדום. אכן יש חשש לכניסה להריון. אני מצרף כאן קישור לדף מידע על אמצעי מניעה לשעת חירום שבאתר שלנו, שם תוכלי למצוא את "אלה" וייתכן שעל פי מה שאת מתארת עדיין רלוונטי למקרה שלך. "אלה" היא גלולה המהווה אמצעי הגנה מכניסה להריון לשעת חירום, אותו ניתן ליטול עד 120 שעות (או חמישה ימים) מקיום יחסי המין, ויש צורך במרשם רופא על מנת לרכוש אותו בבית המרקחת. הקישור למידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 בכל אופן אני ממליץ לך בכל תוקף לבצע בדיקת הריון עשרה ימים אחרי קיום יחסי המין, כאשר בהם לא תוכלי לקיים יחסי מין לא מוגנים. את בדיקת ההיריון ניתן לרכוש ללא מרשם בכל בית מרקחת או להגיע אלינו לבדיקה חינמית ואנונימית. אני אשמח לראות אותך ואת בן זוגך אצלנו בדלת פתוחה כדי לקבל הסבר מפורט על כל אמצעי המניעה הקיימים בשוק ועל אופן השימוש בהם. אאחל לכם בהצלחה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #113469
בדיוק שבוע אחרי יחסי המין הלא מוגנים ושישה ימים לאחר הפוסטינור היה לי דימום , זה אומר משהו ? יש לי ממה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, דימום הוא חלק מתופעות הלוואי המוכרות של הפוסטינור. מזכירה לך שלאחר נטילת הפוסטינור אתם פחות מוגנים ולכן חשוב להקפיד על קונדומים. 14 יום לאחר נטילת הגלולה ממליצה לך לעשות בדיקת הריון ביתית על מנת לוודא שאין הריון. אם הדימום ממשיך ו/או קיימים שינויים שמעלים חשד או אי נוחות אני ממליצה לך לפנות לרופ/א הנשים שלך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113326
הייי אני בת 17 ואני וחבר שלי שנה וחצי יחד התחלנו לקיים יחסי מין רק לפני שלושה חודשים ועושים זאת פעם בשבועיים בערך ותמיד מוגנים היום קיימנו יחסי מין גם מוגנים עם קונדום שאחרי שהוא גמר והוא הוציא את הקונדום התברר כי הקונדום נקרע באותו הרגע קמנו קנינו פוסטינור ולקחתי מה עכשיו? מה עוד לעשות?אני ממש לחוצה

תשובה:
היי יקירה! אני ממש שמחה שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים ושהייתם אחראים ולקחת את הפוסטינור בסמוך לקיום יחסי המין בהם הקונדום נקרע. ככל שנטילת הגלולה של היום שאחרי סמוכה יותר לקיום יחסי המין כך עולה אחוז ההגנה שאת מקבלת. מה שנותר כעת הוא להמתין 14 יום מקיום יחסי המין (שהיו לא מוגנים בעצם) ולבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון לחלוטין. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה בבאר שבע (או לכל דלת אחרת שנוח לך להגיע אליה. זו רשימת סניפי הדלת הפתוחה, כתובות ומספרי הטלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ותוכלי לבצע גם אצלנו את הבדיקה בליווי יועצת וכן לקבל מאיתנו ייעוץ על אמצעי מניעה נוספים וגם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת האמצעי. כל טוב!


בת 20 שואלת: #113235
להיפך אני רוצה להיקלט.. עשיתי טעות שלקחתי את הנורלבו יש סיכוי שנקלטתי או שאנחנו צריכים להמשיך לנסות?

תשובה:
הי לך, אם אתם רוצים להכנס להריון אז אין סיבה לקחת גלולת חירום כמו הנורלבו. הנורלבו מעכבת את הביוץ מה שאומר שאם תקיימו יחסי מין לא מוגנים לאחר נטילת גלולת החירום הסיכויים להריון יגדלו. כל טוב.


בת 33 שואלת: #112997
שלום ב 18.12 קיבלתי מחזור. ב 27.12 קיימתי יחסים לא מוגנים וכעבור שעה וחצי לקחתי פוסטינור. לאחר 5 ימים הופיע לי דימום. אני לא יודעת אם הדימום זה תופעת לוואי של הפוסטינור או מחזור שהקדים בהרבה.... הייתי צריכה לקבל מחזור ב 14.1 אבל עדיין לא קיבלתי. יש איחור של שבוע. עשיתי 2 בדיקות הריון ביתיות שיצאו שליליות. האם הבדיקות אמינות? מה הסיבה שיכול להיות שאני באיחור של שבוע.האם הדימום שהיה אחרי הפוסטינור יכול להיות מחזור?? יש לציין שאני בלחץ מטורף כי מדובר בהריון בלתי רצוי בכלל. האם יש סיכוי שאולי מדובר בהריון חוץ רחמי? תודה!!!!

תשובה:
שלום לך. אחת התופעות הנפוצות לאחר נטילת פוסטינור זה דימום. הדימום יכול להימשך מספר ימים, להיפסק ולהתחיל שוב. זה לא המחזור. הפוסטינור משבש את זמני המחזור. בדיקות ההריון הן אמינות מאד ואם אכן יצאו שלילי אז אין לך מה לדאוג, את לא בהריון. כדי שלא תעברי בכל פעם מחדש את החרדות האלה, כדאי שתהיי מוגנת בעזרת קונדום או גלולות. את מוזמנת להגיע אלינו לייעוץ לגבי אמצעי המניעה המתאימים לך. להתראות!


בן 14 שואל: #112983
תודה על העזרה שלכם אחרי כבערך 12 שעות חברה שלי לקחה פוסטינור אז לאן ממשיכים מכאן?

תשובה:
שלום לך, 14 ימים אחרי שהחברה שלך לקחה פוסטינור עליה לעשות בדיקת הרין ביתית, במקביל, חשוב לזכור שהפוסטינור משבש את המחזור ויכולים להיות דמומים לא צפויים או עיכובים במחזור, מדובר בתופעת לוואי של הפוסטינור ואין ממה לחשוש. כמו שכבר כתבנו לכם, אתם מאוד מוזמנים לסניף של דלת פתוחה כדי שנוכל לעזור לכם, כל טוב


בת 18 שואלת: #112779
אני לוקחת גלולות כבר 3 שנים ואף פעם לא פיספסתי אף גלולה עד מלפני כמה ימים. גלולה מספר 8 בחפיסה, בשעה 18:00 קיימתי יחסי מין ובשעה 19:00 הייתי אמורה לקחת את הגלולה של היום הזה אך שכחתי ולקחתי אותה רק כששמתי לב בבוקר לאחר יותר מ12 שעות , בשעה 9:00 בבוקר כבר הלכתי לקנות נורלבו ושתיתי. השאלה אי האם יש חשש גדול שאני יכולה להיכנס להריון, ומה הן ההמלצות להמשך הקופסא.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני רוצה להגיד לך כל הכבוד על ההתמדה בנטילת הגלולות ועל האחריות שלך. אם נטלת נורלבו הסיכוי להיכנס להריון הוא מאוד נמוך. בקשר להמשך נטילת הגלולות - אני ממליצה לך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל ולהשתמש בנוסף בקונדום עד לסיום החפיסה. בהצלחה


בת 18 שואלת: #112775
בהמשך לשאלה הקודמת שלי, האם יתכן שהמחזור הקדים לי בחודש? כי רשום בעלון שהוא יכול להקדים אבל השאלה אם זה בכמה ימים או אפילו חודש...?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שתיארת בשאלתך הקודמת קשה לדעת אם מדובר במחזור או בדימום שהוא תופעות לוואי של הפוסטינור, בכל מקרה אין לך מה לדאוג כי שני המקרים אפשריים אחרי נטילת פוסטינור. בהצלחה


בת 18 שואלת: #112774
היי ,זאת שאלה ממש חשובה לקחתי פוסטינור לפני חמישה ימים והופיעו לי דימומים אתמול, וזה לא קצת זה כמו מחזור רגיל ואני לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי....זאת פעם ראשונה שלקחתי. אמא שלי אמרה שהיא חושבת שזו תופעת לוואי ולחכות למחזור הבא...אבל אם עכשיו זה מחזור אז זה לחכות חודש אבל אם זה לא מחזור איך אני אדע? אשמח לתשובה במהרה

תשובה:
שלום לך, אכן כחלק מתופעות הלוואי של נטילת פוסטינור יכולים להיות דימומים ושיבושים במחזור החודשי. אם את מוטרדת מכך שאולי נכנסת להריון את יכולה לעשות בדיקת הריון אותה ניתן לרכוש ברשתות הפארם לאחר 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים. אם לקחת פוסטינור עד 72 שעות מקיום יחסי המין הסיכוי שנכנסת להריון נמוך אבל אם את ממשיכה לחשוש את יכולה לקנות את בדיקת ההריון הביתית. לא ציינת האם אתם משתמשים באמצעי מניעה. חשוב להשתמש באמצעי מניעה קבוע כמו גלולות או קונדום. חשוב לציין שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין ולכן אם את בוחרת להתשמש בגלולות חשוב ששני בני הזוג יעשו בדיקה למחלות מין. בהצלחה


בן 21 שואל: #112770
שלום, אני וחברה שלי בני 21, היא נוטלת גלולות למניעת היריון באופן קבוע. לפני כמה דקות קיימנו יחסי מין מוגנים עם קונדום תקין וגמרתי בקונדום. לאחר שגמרתי לא הסרתי ממני את הקונדום, המשכנו להתמזמז ללא חדירה. לאחר מכן שמנו לב שהקונדום נפל באיזור איבר המין שלה וזרע נזל בכל האיזור. האם יש סכנה בכניסה להיריון או שהגלולות ימנעו את ההיריון בכל מקרה? בנוסף, זכור לי שברגע שזרע "יצא לאוויר העולם" כלומר בא במגע עם האוויר ולא נשאב בתוך גוף האישה הוא מאבד את היכולת שלו לעבר אישה. האם זה נכון?

תשובה:
שלום לך, אם בת זוגך נוטלת גלולות באופן קבוע, סיכוי הכניסה להיריון נמוך מאד ללא קשר לסיטואציה הנ"ל. אם הפסיקה, ונעשה שימוש בקונדום בלבד, חשוב לדעת כי כאשר הזרע שרוי במגע עם איבר המין הנשי, אין ארובה לכך שנשאר כולו בחוץ וקיים סיכוי כי אכן נכנס מעט פנימה. ניתן לנטול את גלולת היום שאחרי. בנוסף, אמליץ להיות במעקב אחר הווסת הקרובה ואף לבצע בדיקת היריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין בפעם האחרונה. אתם מוזמנים להגיע להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתכם לבצע את הבדיקה ולקבל מידע על אמצעי מניעה נוספים. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #112763
יצא שהשתמשתי החודש 3 פעמים בנורלבו(אני יודעת שזה לא חכם ואני מתחרטת עלזה פשוט פעמיים נקרע הקונדום ובפעם השלישית שנינו היינו שתויים מעט) בהפרש של שבוע וקצת בין כל פעם. המחזור האחרון שלי היה ב13/12 ובדכ יש לי כל 20-24 יום בערך מחזור. הפעם הוא מאחר. יכול להיות שאני בהריון? בכל מקרה אעשה בדיקת הריון אפשר לקנות בסופר פארם אבל האם אני צריכה לדאוג שאני בהריון או ...?

תשובה:
שלום יקירה, מכיוון שנטלת נורלבו, הגיוני שיהיו שיבושים במחזור החודשי. אם השתמשת בנורלבו הסיכוי להריון הוא נמוך. בכל מקרה ממליצה לך ללכת לעשות בדיקת הריון 14 לאחר הפעם האחרונה שקיים יחסי מין לא מוגנים. חשוב מאוד להשתמש בקונדום כדי לשמור על עצמך ובן זוגך ממחלות מין וכמובן מהריון לא רצוי. ממליצה לך להגיע לסניף דלת פתוחה קרוב לביתך בכדי לשמוע על אמצעי מניעה קבועים. בהצלחה


בת 16 שואלת: #112644
בנוגע לשאלה הקודמת ואם אני לא בטוחה שקרה לי משהו/ יש סיכוי להריון האם זה עדיין בסדר לקחת את הגלולה של היום שאחרי?

תשובה:
שלום לך, אם היה מגע ישיר בין פתח הנרתיק לבין איבר המין של חבר שלך - יש סיכוי להריון וטוב עשית שלקחת גלולה למניעת הריון. לפעמים הבאות אני ממליצה שאחד/ת מכם ישאר עם תחתונים - כל עוד יש בד שמפריד אין סיכוי להריון. בנוסף, מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. כל טוב


בת 16 שואלת: #112611
לפני שבוע רציתי להתחיל לקחת גלולות אך המחזור לא הגיע, מאחר כבר כמעט חודש ועשיתי שתי בדיקות הריון שיצאו שליליות (הבנתי שהאיחור כנראה מהשימוש בפוסטינור לפני חודש וחצי) אתמול אני וחבר שלי שכבנו ונקרע הקונדום , לקחתי פוסטינור שוב, אם יגיע דימום מהפוסטינור (מחזור ) אוכל להתחיל לקחת את הגלולה הראשונה ביום הדימום וזה יהיה תקין למרות שיש סיכוי שהדימום הוא לא מחזור והוא פשוט מהפוסטינור? (שם הגלולות- דיאנה ,ולא כתוב שום דבר בנוגע לשאלה שלי בהוראות שבאות עם הגלולות ) תודה

תשובה:
שלום לך, אפשר להתחיל ליטול את הגלולות גם לא ביום הראשון שךל המחזור. את יכולה להתחיל ליטול גלולות - אבל ההגנה מתחילה החל מהכדור ה15. לפני כן יש צורך להשתמש באמצעי הגנה נוסף. כמו-כן, מומלץ לערוך בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת פוסטינור. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 20 שואלת: #112455
מותר לשתות פוסטינור עם אלכוהול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני אין סיבה כימית שלא תוכלי לשתות אלכוהול אחרי שלקחת פוסטינור. מה שכן, כדאי לך כן לשים לב לא להדיר את הכימיקלים מהגוף- כלומר, אם תגזימי עם כמות השתייה, את עלולה להקיא ובעצם גם להקיא את הפוסטינור לפני שהוא נספג ב100% לתוך הגוף. חוץ מזה, אין באמת סיבה להימנע מלשתות אלכוהול במקביל להספגת פוסטינור. שיהיה לך המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה,


בת 16 שואלת: #112441
היי קיימתי יחסי מין עם הבן זוג שלי היום והם לא היו מוגנים , למרות שהוא הוציא את האיבר מין כמה שניות לפני שהוא גמר אני יודעת שבכל זאת יש סיכון להריון . השאלה שלי היא האם אפשר לקחת פוסטינור בבוקר (12:00) ולשתות בחצות אלכוהול ? זה לא יפגע בי או ביעילות של הגלולה?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות ועל לקיחת הפוסטינור שאכן היית צריכה לקחת לפי המצב שתיארת. באשר לשאלה שלך, מעבר לזה ששתיית אלכוהול בגיל 16 היא לא חוקית בישראל, לא כדאי לך לשלב אלכוהול עם פוסטינור מכיוון שאלכוהול יכול לגרום להפרשת הכימיקלים והחומרים מהגוף ולכן יכול לפגוע ביעילות הפוסטינור (אם הוא טרם נספג בגוף). אם הגלולה לא תיספג בגוף כמו שצריך היא לא תהייה יעילה. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בת 19 שואלת: #112356
היי, לפני כמעט שבועיים שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה, הוא לא גמר אבל הוא לא בטוח לגבי טיפות אהבה. שעה לאחר מכן קנינו פוסטינור ליתר ביטחון. הצחזור לי הוא בדרך כלל כל 35 ימים, אני כרגע ביום 45 בלי מחזור. האם העיכוב במחזור יכול להיות קשור לשימוש בפוסטינור? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, אכן יכול להיות שהדבר נובע כתוצאה מפוסטינור. בכל אופן, מאחר וכבר עברו 14 יום מאז נטילת הפוסטינור - כדאי לקנות בדיקת הריון ביתית כדי לשלול באופן סופי סיכוי להריון. כל טוב


בת 15 שואלת: #112279
ובמקרה שלי אם ולא נתפס היריון הרי הפין היה בנרתיק לשתי דקות בערך ולא הייתה גמירה נטילת הכדור לא תגרום למשהו נכון? אם לקחתי ואין בה צורך כי אין לי לדעת בוודאות אם נתפס היריון

תשובה:
שלום לך, נטילת הגלולה משבשת את המערכת ההורמונלית. כלומר, סביר שתאריך המחזור שלך ישתנה (יאחר או יקדים). בנוסף, אנחנו ממליצות לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הגלולה כדי לדעת בוודאות שמניעת הריון הצליחה. כל טוב


בת 17 שואלת: #112092
היי המחזור שלי מאחר בשבוע כבר שבועיים וחצי לפני שהייתי צריכה לקבל מחזור שכבתי עם מישהו בלי קונדום והוא גמר בחוץ אבל עדיין אני יודעת שיש סיכוי להיכנס להריון עשיתי היום בדיקת הריון והיא יצאה שלילית אבל על החבילה היה כתוב משהו כמו לעשות את הבדיקה כמה ימים לפני תאריך המחזור ואני עשיתי בדיקה חמישה ימים אחרי שכבר איחר לי אז לא יודעת עד כמה זה מדיוק. בנוסף לזה בתחילת החודש שכבתי עם עוד איזה מישהו והקונדים נקרע ולקחתי פוסטינור אז יש מצב בגלל זה האיחור? השדיים שלי כואבים ובייצתי במשך שבוע לפני שהייתי אמורה לקבל מחזור עד עכשיו.(עכשיו זה הפסיק) ומה הסיכויים שאני בהריון? ואם לא הריון אז למה אני לא מקבלת מחזור?

תשובה:
שלום לך, אם לקחת פוסטינור ייתכן וזו הסיבה לאיחור במחזור - זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. לגבי בדיקת הריון - הבדיקה תקפה 14 ימים לאחר קיום מגע מיני לא מוגן. מומלץ להשתמש בבדיקות הריון של חברות מוכרות (מקלון הזהב, קליר בלו). כמו-כן ,את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות - ניתן לעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 17 שואלת: #112091
היי לקחתי פוסטינור לפני טיפה יותר מחודש ולאחר שבוע טיפה יותר משבוע בהגיע לי המחזור בתאריך המשוער. לפני חמישה ימים קיבלתי את המחזור השני מאז הפוסטינור ואתמול היה נראה כאילו הוא נגמר ואין עוד והיום גיליתי שאני מדממת שוב.. האם זה תקין? המחזור שלי לפני לקיחת הפוסטינור היה מאוד לא סדיר.

תשובה:
שלום לך, פוסטינור מכיל כמות מאד גדולה של הורמונים ולכן הוא משבש את האיזון ההורמונלי המוכר לך. כפי שאת אומרת, עוד לפני הפוסטינור המחזור שלך היה לא תקין - ולכן זה לא נשמע שיש מקום לחשש. בכל אופן, אני מציעה שתעשי בדיקת הריון על מנת להיות בטוחה ב100%. כדאי להתייעץ עם רופא/ת נשים בנוגע למחזור באופן כללי. מבחינת השפעת הפוסטינור - התופעות שאת מתארת ידועות ומוכרות ואין לך סיבה לחשוש. כל טוב


בת 21 שואלת: #112065
בחמש שנים האחרונות בהן אני פעילה מינית לקחתי ארבע פעמים פוסטינור, ובמרחקים גדולים. הפעם האחרונה היתה לפני כמעט שנה לדעתי. תמיד אמרו לי שמותר רק שלוש פעמים כל החיים, אבל חשבתי שזו הגזמה כי זה לא כתוב בעלון מידע שמגיע עם הגלולה. בפעם האחרונה, שבה חרגתי מהגבול שכולן מדברות עליו, היו לי תופעות לוואי של דימום נמשך עד מחזור, כאבים ותחושות בחילה. הרגע קרתה הפשלה החמישית בחיי (לא מאמינה ששוב הקונדום נקרע והבן זוג גמר). אם אקח גלולה אסכן את עצמי בעקרות ומחלות? בכל מקרה, חשוב להבהיר שאני מודעת לזה שזה כדור חירום ולא תחליף לאמצעי מניעה. החלטתי להפסיק עם הקונדומים ולהתקין התקן תוך רחמי, אני פשוט בפאניקה.

תשובה:
שלום לך אין סיבה לפאניקה בכלל. אכן זוהי גלולה לשעת חירום בלבד ולא מומלץ להשתמש בה לעיתים תכופות, אולם אין שום סכנה בשימוש במינונים שאת תיארת פה בשאלה. אין בזה שום פגיעה בגוף לאורך זמן. תופעת הדימום כאבים ובחילה שתיארת היא תופעת לוואי מוכרת. את יכולה בעתיד להשתמש בגלולה לשעת חירום בלי דאגה. שוב מתוך הבנה שזה דבר שלוקחים רק בשעת חירום ורק לעיתים רחוקות. את בסדר גמור, נשמע שאת בסה"כ לוקחת אחריות על גופך וזה נהדר. כל טוב


בת 15 שואלת: #112055
חבר שלי ואני שכבנו היום עם אמצעי הגנה (קונדום), ובאמצע החדירה חבר שלי שמע רעש של קרע בקונדום וישר הפסיק את החדירה ובדק אך לא מצא כלום, והחדיר שוב ,לאחר שגמר סחט את הקונדום ולא נזל כלום, ליתר ביטחון לקחתי פוסטינור לאחר שעה . האם יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון נמוכים מאוד. אם לקחת את הפוסטינור כשעה לאחר מכן זה מוריד את הסיכויים עוד יותר. תהיי מוכנה לתופעות הלווי שיכולות להופיע בעקבות נטילת הגלולה כגון דימומים שלא קשורים למחזור, עיכוב בקבלת המחזור, כאבי בטן וכו'. כ14 יום לאחר נטילת הגלולה חשוב שתעשי בדיקת הריון ביתית. כל הכבוד על האחראיות. חשוב לי להדגיש שבדרך כלל לא שומעים אם הקונדום נקרע ולכן הבדיקה שהחבר שלך עשה בסוף חשובה ביותר. הסבירות להריון, במידה והוא בדק את הקונדום ואין חורים, קלושה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #112018
האם פוסטינור מגדיל חזה? שמתי לב שגדל החזה שלי לאחר שלקחתי פוסטינור. עוד שאלה, האם המחזור יתעכב לי גם אם לא בטוח שנכנסתי להריון? בכמה זה יתעכב? אני לחוצה מכיוון שאני מודיעה לאמא שלי כל פעם שמגיע לי המחזור והאם יש דרך לזרזר? תודה.

תשובה:
שלום לך, פוסטינור היא גלולה למניעת היריון בשעת חירום שמורכבת למעשה מכמות הורמונים גדולה מאוד (בערך כמו חפיסת גלולות שלמה) ולכן היא גורמת לשינויים הורמונליים רבים. ביניהם - גדילת חזה ואיחורים בווסת החודשית. אלו תופעות לוואי שעלולות להופיע אך אין חובה שהן יופיעו. אם המחזור מתעכב יותר משבוע לאחר נטילת הפוסטינור, עליך לעשות בדיקת היריון. אפשר לקנות בכל בית מרקחת בדיקה ביתית או ניתן לגשת לאחד הסניפים של "דלת פתוחה" ולעשות בדיקה במקום. אבל חכי עם כך, קודם חכי להגעת הוסת, אין סיבה ללחצים מיותרים. גם הלחץ שאת חשה עלול לגרום למחזור להתעכב. באשר לשאלתך, אין דרך לזרז, עלייך להמתין בסבלנות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #111890
תודה רבה, ומה אם במהלך בליעת הפוסטינור חצי הכדור התמוסס בפה?.. אני לא ממש יודעת לבלועה כדורים לכן לא הלך לי טוב, אבל בכל זאת בלעתי את כל הרוק והכדור שהתמוסס

תשובה:
שלום, לא ידוע לי שזה אמור להוות בעיה כל עוד הכדור נבלע בסופו של דבר. כל טוב


בת 15 שואלת: #111887
היי, אני קיימתי עם חבר שלי יחסי מין אתמול ועשינו את זה בטוח (עם קונדום) במהלך האקט נקרע הקונדום וישר שנקרע הקונדום חבר שלי הרגיש והוציא מהר.. ישר נכנסו ללחצים למרות שהוא לא גמר אפילו (אך היה קרוב לזה) והוא ישר הוציא את איברו, ואז התייעצנו והלכנו מהר לקנות פוסטינור. לקחתי את הפוסטינור כעבור שעה וחצי בערך ואני עדיין בלחצים של ממש. בבקשה תייעצו לי מה לעשות ההורים שלי לא יודעים על קיום יחסי המין אבל ההורים שלו כן. יש לי כמה שאלות גם: רשום בהוראות שימוש של הפוסטינור שאם המחזור מאחר מעל 5 ימים צריך ללכת לעשות בדיקת הריון אבל המחזור שלי רוב הפעמים מאחר לי באיזה שבוע, רשום גם שאמור להיות לי דימום מהפוסטינור , מתי זה אמור לקרות והאם זה בסדר אם זה קורה? מה הסיכויים שנכנסתי להריון באמת ולא לקחתי סתם את הפוסטינור ובכמה יאחר לי המחזור..?בבקשה תייעצו אני בלחצים ממש. תודה

תשובה:
שלום, אני מצטערת לשמוע שאת בלחץ וחוששת. דבר ראשון, נהגתם באחריות רבה ופעלתם בצורה הנכונה והאחראית - כל הכבוד על זה. פוסטינור יעיל ב95% ב24 השעות הראשונות לאחר מגע מיני לא מוגן כך שרוב הסיכויים הם שהצלחתם למנוע הריון. בהמשך לכך, הכי נכון הוא לעשות בדיקת הריון 14 ימים לאחר נטילת הפוסטינור. כך תוכלו לדעת בוודאות מבלי לחכות למחזור. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #111880
אם חברה שלי לקחה גלולה פוסטינור לפני איזה 3 חודשים , והיא עושה השבוע בדיקות דם יראו שהיא לקחה?

תשובה:
שלום לך! לא ניתן לדעת בבדיקות דם אם היא לקחה או לקחה פוסטינור. כל טוב!


בת 18 שואלת: #111833
אבל איך אני יוכל לקחת עבר כמעט כבר שבוע???

תשובה:
את צודקת. כעת אני רואה שהתתכוונת למקרה שקרה שלושה ימים לפני שפנית אלינו. הגלולה היחידה שניתן לקחת עד 120 שעות ממועד קיום יחסי מין לא מוגנים היא 'אלה'. חמישה ימים אלו כבר עברו, לפיכך במקרה זה, לא ניתן לקבל גיבוי מגלולה לשעת חירום. על אף שהסיכוי להריון מהיחסים שתארת הם קטנים, כדאי להמתין שבועיים ואז לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לשלול מצב של הריון. (ייתכן שהווסת תגיע קודם לצורך בבדיקה ואז היא מיותרת, כמובן). פני אלינו בכל שאלה בהמשך. כל טוב.


בת 26 שואלת: #111809
ביום שבת קיימתי יחסי מין לא מוגנים ולקחתי פחות מ24 שעות אחרי זה פוסטינור (בפעם האאשונה). לא היו לי תופעות לוואי בכלל, מאז עברו 5 ימים ופתאום התחיל דימום שהוא בוודאות לא מחזור, וגם לחצים בבטן וסירחורת, זה נורמלי פתאום אחרי 5 ימים?? וגם רציתי לשאול אם בטוח התאריך שאני אמורה לקבל בו מחזור נדחה או שאפשר לצפות לו שיגיע בזמן? אני לא על גלולות

תשובה:
שלום לך! טוב עשית שלקחת את הפוסטינור בזמן. הדימום הנוכחי, הלחץ בבטן והסחרחורות הן כנראה תופעות לוואי של הפוסטינור. המחזור הרגיל אמור להגיע פחות או יותר במועד הצפוי. לפעמים ייתכנו שיבושים בדימום הן מבחינת התזמון והן מבחינת הכמות. אם המחזור לא יגיע, ויש איחור של יותר מחמישה ימים בצעי בדיקת הריון. בכל מקרה יש לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים גם אם לקחת פוסטינור כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 16 שואלת: #111803
היי, לפני כשבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין מוגנים אבל הקונדום יצא באמצע, אז יום שלאחר מכן לקחתי פוסטינור ואתמול קיימנו יחסים לא מוגנים, היום ירד לי דם כמו של מחזור והשאלה שלי היא אם זה תופעת לוואי של הכדור ואם יש סיכוי להריון אחרי שירד לי ככה דם?

תשובה:
שלום לך יקירה! טוב עשית שנטלת את הפוסטינור בשבוע שעבר. חבל שלא הקפדתם על אמצעי מניעה גם אתמול. הדם שאת מדברת עליו בהחלט יכול להיות תופעת לוואי של הפוסטינור. בכל כניסה של פין לפות ללא אמצעי מניעה יכול להיווצר הריון. אמנם בזמן דימום הסיכון קטן אך עדיין קיימת האפשרות. זרע יכול להתקיים בגוף האישה גם 3 ימים לאחר קיום יחסי מין. מכיוון שכבר עברו 72 שעות מקיום יחסי המין אין טעם לקחת שוב פוסטינור (ניתן היה לקחת אותו אך לא מומלץ מכיוון שהוא משבש את המערכת ההורמונלית של הגוף ובהפרש של שבוע יכול לגרום לשיבוש רב יותר). את יכולה לקחת "אלה" אם לא עברו עדיין 120 שעות. בכל מקרה אני ממליצה שתבצעי בדיקת הריון בעוד 14 יום. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו , בדלת הפתוחה בבאר שבע http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 תוכלו גם לקבל מאיתנו ייעוץ על אמצעי מניעה ולקבוע תור לרופאה שלנו להתאמת האמצעי. השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובאופן אנונימי. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111777
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום אבל באמצע הוא נקרע אחרי 6 שעות לקחתי פוסטינור אך קראתי באינטרנט שצריך לקחת שני כדורים או שמספיק רק אחד בשביל שזה יתפוס ואני לא לוקחת גלולות ומאוד לחוצה מהעניין

תשובה:
שלום לך, מספיק לקחת גלולה אחת. אם לקחת פוסטינור 6 שעות אחרי הסיכויים שהגלולה תעבוד עולים. חשוב שתקפידו לקיים יחסי מין מוגנים אחרי נטילת הגלולה משום שהסיכויים להכנס להריון אחרי נטילת הפוסטינור עולים. תמתיני 14 ימים מיום נטילת הגלולה ואז תעשי בדיקת הריון ביתית. אני מאמינה שיהיה בסדר. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111740
מלא אומרים שלקחת פוסטינור מסכן את הפוריות ואני פוחדת שאני לא אצליח להיכנס להריון בעתיד במיוחד אם מדובר על לקחת 2 פוסטינור באותו החודש אחרי מחזור אז אני חייבת תשובה וחייבת להבין עם באמת קיים סיכון כזה? ויש לי עוד שאלה די חשובה אם נכנסתי להריון לא רצוי לדוגמא ואני באה אליכם וכבר בתהליך הפלה ולקחתי את הכדור הזה והכל יש סיכון שלא אצליח להיכנס להריון בעתיד? כי גם הפלה וגם פוסטינור זה מסכן פוריות לא ?

תשובה:
שלום לך, יש לך הרבה שאלות מאד חשובות ואני שמחה שפנית אלינו. יש הרבה אנשים שאומרים מלא דברים בנושאים שונים, לכן כדאי תמיד לדעת לאן לפנות כדי לקבל את התשובות האמינות והמדוייקות ביותר בכל נושא. פוסטינור, אחת מהגלולות לשימוש בשעת חירום, היא תרופה טובה ויעילה, ונחשבת לבטוחה לשימוש ובמיוחד כפתרון מצויין למקרי חירום בלתי צפויים בהם קיים חשש לכניסה להריון מיחסי מין בלתי מוגנים. חשוב להדגיש, שפוסטינור לא שונה מכל תרופה אחרת. גם לה עלולות להיות תופעות לוואי. גם במידה ולקחת אותה פעמיים בחודש, אין חשש לפגיעה בפוריות שלך או לבריאותך לטווח הארוך. השימוש בה נועד להחליף את הברירה השנייה, הרצוייה הרבה פחות- של כניסה להריון לא רצוי והתמודדות עם הפסקת הריון, שעלולה להיות בעלת סיכונים גדולים יותר. בכל מקרה, אני חוזרת ומזמינה אותך להגיע אלינו לפגישת ייעוץ, באחד הסניפים הקרובים למגורייך. בשיחה ללא כל עלות ותחת סודיות , תוכלי לשוחח עם אחת היועצות שלנו על סוגי אמצעי המניעה השונים, בהם תוכלי להשתמש באופן עקבי ובטוח, וכך להמנע מסיכונים אלה בעתיד. כל טוב ושבת שלום.


בן 18 שואל: #111675
שכבתי עם חברה שלי ואנחנו תמיד מקפידים על קונדום אתמול ששכבנו וגמרתי ויצאתי ממנה שמתי לב שהקונדום נקרע ובוודאות הזרע בפנים...10 שעות אחריי זה היא לקחה פוסטינור כמה אני צריך לדאוג ומה עושים במצב כזה?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על האחריות שהפגנתם. עשיתם בדיוק מה שצריך לעשות - גלולת פוסטינור ניתן לבלוע עד 72 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים. עתה, נותר לכם לחכות למחזור הבא ובהמשך להמשיך להשתמש באמצעי מניעה. עם זאת, שתדעו שאין הגנה של 100% (אלא קרוב לכך) באף גלולה למניעת היריון בשעת חירום ואם תמשיכו להיות בלחץ תוכלו לבצע בדיקת היריון ביתית 14 יום מנטילת הפוסטינור בכדי לדעת בוודאות שאין היריון. בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #111645
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום יום חמישי יום אחרי שניגמר לי המחזור , הוא גמר בחוץ הוא לא הרגיש שניכנס כלום בפנים לא שתיתי כדור כי לא חשבנו שצריך ועבר כבר יותר מ48 שעות. אתמול בערב היה לי כאבי בטן יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין הכוללים חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה תמיד עלולים לגרום להיריון לא רצוי. לא הייתי ממליצה לכם להסתמך על "לגמור בחוץ" מכיוון שתמיד ישנן "טיפות אהבה", נוזל זרע שיוצא בזמן יחסי המין שלא תמיד ניתן להבחין בו. כדי להימנע מהיריון לא רצוי עלייך לקחת גלולה לשעת חירום - פוסטינור / נורלבו - ניתן לקחת עד 72 שעות מקיום יחסי המין - אם עבר אל תקנו גלולה זו. ישנה גלולה נוספת בשם "אלה" אשר ניתן לקחת אותה עד 120 שעות מקיום יחסי המין והיא מצריכה מרשם רופא. מצרפת לך מידע בנושא - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מזמינה אותך ואת החבר שלך להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרוב לביתכם ולשמוע הסברים על מגוון אמצעי המניעה הקיימים - מאוד חשוב להשתמש בהם על מנת למנוע לחצים מיותרים של היריון לא רצוי / מחלות מין. כל טוב ובהצלחה


בת 22 שואלת: #111616
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים מזה שלוש שנים. למשך תקופה ארוכה לא השתמשנו בקונדומים כלל, אני נטלתי גלולות יאז ואכן הכל עבר בשלום. לאור המלצת רופאה הפסקתי ליטול ובקרוב אתחיל ליטול גלולות מסוג דיאנהס לאור ההפסקה אנחנו מקיימית יחסים רק עם קונדום ואני חייבת לציין שאני הרבה פחות רגועה. אתמול שכבנו פעמיים עם קונדום, שהולבש כראוי, עד הסוף, דחוס בקצה עם מקום לשפיכה. בפעמים הקודמות וכן בפעמים הראשונות שקיימנו יחסים הכל היה בסדר אבל הפעם הרגשתי חששות עזים זאת לאור העובדה כי כאשר הוא גמר בפעפ הראשונה הוא יצא מיד,הקונדום לא מקרע והורדתו נעשתהרחוק ממני, אבל בפעם השנייה היציאה הייתה כחצי דקה- דקה לאחר סיום היחסים. כשהסתכלתי על הקונדום ראיתי שיש טיפות זה ממש בקצה התחתון של האיבר, כלומר בשולי הקונדום. אמנם באותו רגע לא הרגשתי על עצמי זרע אבל כמה דקות לאחר מכן הרגשתי תחושה של משהו נוזל מטה ( יכול להיות שזאת סתם פרנויה שלי בנושא) אני חוזרת שוב שלא הייתה קריעת קונדום, אלא שפשוט שמתי לב שמעט מהנוזל נמצא בשול. לא הצלחתי לגמרי להבין אם הוא יצא ממנו או לא, האם כדאי לקחת גלולת חירום? אשמח לתשובה מהירה!

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על הערנות והאחריות! דבר שני, נשמע שאת מלחיצה את עצמך סתם - נשמע שהקונדום הושם כראוי, הוא לא נקרע והתחלתם לשים אותו מתחילת קיום יחסי המין ועד סופם. זכרי שהקונדום הוא אמצעי מניעה ביעילות של 99%. יכול להיות שתחושת הנוזל שהרגשת היא של הרטיבות שלך, מה שזר לך מכיון שעם גלולות וללא קונדום כאשר הגמירה נעשית בתוך האיבר את רגילה לרטיבות הזו, אך קודם לא חשבת שהיא מגיעה גם ממך. אני מזמינה אותך לקרוא מידע על הקונדום מאתר הדלת ואולי כך לחוש רגועה יותר לגביו - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בהצלחה וכל טוב :)


בת 21 שואלת: #111536
היי, אשמע קצת לחוצה ומפגרת אבל חייבת לוודא.. קיימתי יחסי מין שהייתי עם גלולות וכעקרון הייתי בימים של ההפסקה,לפני המחזור, לא השתמשנו באמצעי הגנה נוסף והוא לא גמר בפנים, אני יודעת שזה לא מחליף אמצעי מניעה ויודעת על הסיכון מזה.. לאחר היחסים נלחצתי ונטלתי באותו הלילה גלולה למרות שכבר הייתי בהפסקה של יומיים מהגלולות.יום למחרת לקחתי פוסטינור כי הייתי ממש לחוצה ורציתי להוריד ממני קצת את הלחץ, ואחרי כמה ימים באמת קיבלתי מחזור.. אבל בגלל שקראתי שחלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור הם דימום פחדתי שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מעיד בהכרח על מחזור אז אחרי שבועיים בערך עשיתי בדיקת הריון ביתית בשתן הראשון ויצאה שלילית, חודש לאחר המחזור הקודם( שבו נטלתי גלולות) קיבלתי שוב מחזור( בתאריך ממש הגיוני, בזמן ההפסקה של הגלולות) אבל עדיין משום מה החרדות לא לגמרי פסקו למרות שמאז לא קיימתי שום יחסים וכל מיני פורומים של הריון מכניסים אותי שם ללחץ הרבה יותר . אין שום סיכוי להריון ואני סתם לחוצה בטירוף נכון?

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לחזק אותך באחריות ובתשומת הלב שלך. אני מבינה מאוד את תחושת הלחץ שהיא נשארת הרבה פעמים גם אחרי שבוודאות ידוע שאין הריון. זה נורמלי לחלוטין. אני שמחה שפנית אלינו. לפי מה שתארת את פעלת בדיוק לפי הנהלים ואפילו מעבר. בפורומים השונים יש תשובות שונות שחלקן אינן מגיעות ממקורות מידע מוסמכים והן אכן יכולות לבלבל ולהחליץ מאוד. לפי מה שכתבת, קיבלת וסת אחת לאחר נטילת הגלולה ווסת שניה כחודש לאחר מכן. המשמעות של קבלת הוסת היא שאין הריון. את צודקת בהחלט לגבי תופעות הלווי של הגלולה, הוסת עלולה להתעכב, להגיע במועד שונה וכו'. אם קיבלת וסת חודש לאחר מכן ועשית בדיקת הריון שהייתה שלילית, את יכולה להיות רגועה. אם את רוצה לשלול הריון באופן ודאי את יכולה לעשות בדיקת דם. יחד עם זאת, חשוב לי להגיד, שהחשש מפני הריון לא רצוי יכול להציף מאוד, בייחוד אחרי שעברת חוויה כמו זו שתארת כאן. אם את מקפידה ליטול את הגלולות בזמן, בימים שצריך גם מוסיפה קונדום, את יכולה להיות רגועה וליהנות מיחסי המין ללא חשש מהריון. כל טוב.


בת 15 שואלת: #111533
לפני שבוע (יום שלישי) חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מתוכננים ללא אמצעי מניעה. הייתי רחוק מתקופת הביוץ שלי והוא גמר בחוץ אך בכל זאת החלטתי לא לקחת סיכון וביום למחרת קניתי את גלולת היום שאחרי. הייתי אמורה לקבל את המחזור שלי ביום שישי והיום כבר נגמר יום שני והוא עדיין לא הגיע… אני מאוד עייפה כל הזמן וסובלת מכאבי ראש ועוד׳… אני חוששת מהריון׳ האם זה הגיוני? ביום רביעי אעשה בדיקת הריון במקרה ולא הקבל מחזור… אם התוצאה תצא חיובית, מה נוכל לעשות כדי להפסיק את ההריון ללא יידע ההורים ? האם יש סניף בירושלים?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך שלא לקחת סיכונים ושנטלת את הגלולה. אם נטלת אותה למחרת קיום יחסי המין הסיכויים שהגלולה פעלה גדלים. איחור בהופעת הוסת ושינוי בסדירות של הופעת הוסת הן תופעות לווי מוכרות. גם כאבי בטן או בחילות הן תופעות ידועות. אני מציעה לך לחכות כשבועיים מיום נטילת הגלולות ואז, גם אם הווסת מגיעה, לעשות בדיקת הריון ביתית. בכל מקרה, במידה ויש הריון, את מתחת לגיל 16 ולכן יכולה לעשות הפסקת הריון ללא ידיעת ההורים וללא עלות כספית. אני מציעה שנחכה ונראה מה מצבך. במידה ויש הריון תצרי איתנו קשר באתר או טלפונית 03-7714327 (הסניף הכי קרוב לירושלים הוא בבית שמש) ואנחנו נסייע לך להמשך התהליך, בהתאם להחלטה שלך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111485
בקשר להודעה הקודמת , הדימום כן המשיך היום בבוקר אבל אך ורק כתמים חומים אדומים ועם כאבים נורא חזקים , מה זה יכול להיות?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 28 שואלת: #111484
בעלון של הפוסטינור כתוב שאם המחזור מאחר ביותר מ-5 ימים לגשת לרופא וכאן נאמר שהמחזור יכול לאחר בשבוע או אפילו שבועיים בגלל הפוסטינור. מתי כדאי להתחיל לדאוג?

תשובה:
שלום לך, להתחיל לדאוג אין בכלל סיבה, מאחר שאם נטלת את הפוסטינור בחלון של 72 שעות לאחר קיום המגע המיני, הוא ב-100% מנע היריון. גלי סבלנות לאיחור, אני בטוחה שהמחזור עוד יגיע.


בן 15 שואל: #111480
היי בפעם האחרונה חחחח שיגעתי אתכם כבר, עבר כבר שבוע ואני עדיין במחזור. זה מחזור או דימום ????? ממתי דימום לוקח כל כך הרבה זמן? והאמת שקיבלתי בדיוק ביום שהייתי צריכה לקבל,ולקחתי פעמיים פוסטינור ובעם הראשונה לא היה דימום.. אז זה מחזור לא? אוף!

תשובה:
שלום לך, יתכן מאוד כפי שכבר נענית שמדבר בשילוב בין השניים- דימום כתוצאה מנטילת הגלולה יחד עם וסת שהגיעה, ועל כן הדימום שלך נמשך זמן רב. תהיי עוד טיפונת סבלנית ואני בטוחה שהוא ייגמר. שימי לב שאת לא הופכת את הפוסטינור לגלולה שמטבעה היא אמצעי המניעה שלך, כי זה כבר פחות בריא. בהצלחה!


בן 18 שואל: #111478
אני וחבר שלי שכבנו, לא פעם ראשונה , פעם 3, זה היה טיפה הרבה זמן ואז כשהוא היה מעלי פתאום הייתה תחושה שונה שזה יותר חלק ואז אחרי 2 שניות הוא הפסיק כי הוא ראה שהקונדום נקרע, הוא לא גמר, אבל איך אני יכולה להסתמך על זה ולהיות בטוחה שאני לא בהריון? אמרו לי לא לקחת פוסטינור כי זה כדור ממש חזק, מה לעשות? אני מתחרפנת

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שכתבת אלינו, ונשתדל לתת לך את כל המידע שתזדקקי לו. אני שומעת שאת מודאגת, ואכן, קרע בקונדום, בזמן של חדירה מחייב התייחסות רצינית. אינני יודעת למי פנית להתייעץ לגבי נטילת פוסטינור או כל גלולה אחרת לשעת חירום, אולם בדיוק לצורך זה נועדה הגלולה. אני ממליצה לך לגשת לבית מרקחת ללא כל דיחוי וליטול גלולה בשם "אלה". גלולה זו עשוייה לסייע למנוע הריון כתוצאה מיחסי מין לא מוגנים. היא יעילה ככל שנוטלים אותה סמוך ככל הניתן למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים וניתנת לשימוש בטווח של 120 שעות מזמן זה. היא אינה מסוכנת כלל, על אף שיש לצדה תופעות לוואי כמו בכל תרופה אחרת. השימוש בה לא נועד להיות על בסיס קבוע, אלא רק במקרי חירום, כמו קרע בקונדום, למשל. בכל מקרה, יהיה עלייך לעשות בדיקת הריון ביתית כעבור שבועיים מהארוע שתארת, אם לא תגיע הווסת. בדרך כלל קרע בקונדום מתרחש כתוצאה מביצוע לא נכון של אחד משלבי בשימוש בקונדום (משלב הרכישה, האחסון, ועד להלבשה וההסרה שלו). הנה קישור להדרכה בנושא. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני מזמינה אותך ואת בן הזוג שלך לבקר אצלנו באחד מסניפי הדלת הפתוחה כדי לשוחח עם יועצת על שימוש באמצעי מניעה, ואולי על התאמת אמצעי מניעה הורמונאלי (כמו גלולות או התקן תוך רחמי, למשל) שמיועדים לשימוש לטווח ארוך ובטוח. בכל שאלה במהשך, אל תהססי לפנות אלינו בשנית. בהצלחה.


בת 20 שואלת: #111474
היי , היום שכבתי עם הבן זוג שלי פעמיים. כששני הפעמים האלה התרחשו בלי קונדום. שכבנו יחסי מין מלאים אבל כאשר הוא היה צריך לגמור הוא גמר בחוץ.. שמעתי על טיפות אהבה , השאלה מה הסיכויים שלי להיכנס להיריון ומתי אני אוכל לדעת אם נכנסתי להיריון או לא .. (חשוב לציין שהפעמיים האלה היו הפעמיים היחידות ששכבנו בלי קונדום) ... אני בת 20 הוא בן 26 אני פחות חוששת אבל אני רוצה לדעת מה הסיכויים באחוזים שאכנס להיריון אם הוא גמר בחוץ..

תשובה:
שלום לך, אני ממליצה לא להסתמך בשום אופן על "לגמור בחוץ" , יש כמות של זרע שנשפכת לנרתיק גם בטרם הגמירה וגם ישנן "טיפות אהבה" שיוצאות בתחילת הגירוי. לא מדובר במדע מדויק ולכן אין לי אחוזים לתת לך. אם את רוצה להיות בטוחה ב-100% שלא נכנסת להיריון אני ממליצה לך לקחת גלולת פוסטינור או נורלבו שלא מצריכה מרשם ואף תוכלי לקבל בחינם בסניפי דלת פתוחה או לרכוש בחנויות הפארם (במקרה שלא עברו 72 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים) או לקנות באמצעות מרשם רפואי גלולת אלה (למקרה שלא עברו יותר מ-120 שעות מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים). מצרפת לך כאן לינק מורחב בנושא של אמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 כפי שכתבת, אלו היו הפעמים היחידות ששכבתם בלי קונדום ואני מקווה שבהמשך תקפידו על שימוש באמצעי מניעה כדי למנוע את המצבים הלא ודאיים הללו. בהצלחה וכל טוב


בת 20 שואלת: #111422
מספר שאלות.. 1.חבר שלי ואני שלשום קיימנו יחסים לא מוגנים והוא גמר בפנים. יום למחרת (אתמול) השתמשתי בפוסטינור, ויום אחרי (היום) קיבלתי מחזור כאשר המחזור הקודם היה בדיוק לפני חודש. האם ישנו סיכוי ולו הכי קטן להריון? 2. כמה זמן עובר מיום נטילת הגלולות בפעם הראשונה ועד לרגע בו ניתן לקיים יחסים לא מוגנים? הוא יוכל לגמור בפנים? 3.האם חלה הגנה גם בזמן שבין חפיסה לחפיסה? אודה מאוד לתשובות 😊

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שלמרות שלא השתמשתם באמצעי מניעה השתמשתם בגלולת היום שאחרי. אך להבא - חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה כדי למנוע העברה של מחלות מין ולמנוע חשש מהיריון לא רצוי. 1. אין חשש להיריון מכיוון שלקחת פוסטינור - לגלולה יש יעילות של 99%, ובנוסף כבר קיבלת את המחזור החודשי. 2. בכל עלון של חבילת גלולות רשום אחרת, אך לרוב מדובר בחודש ימים שבהם מומלץ להשתמש גם בקונדום וגם בגלולות. כדאי שתסתכלי בעלון של הגלולה שלך פרטנית אם את נוטלת גלולות. 3. אכן חלה הגנה בזמן שבין החפיסות. כל טוב ובהצלחה


בת 19 שואלת: #111416
היי קיבלתי מחזור ב11.11 ביום שבת יום חמישי לאחר מכן קיימתי יחסים לא מוגנים אחרי חצי שעה לקחתי פוסטינור ומאתמול יש לי הפרשות חומות ובקטנה דימום ..זה פעם שנייה שאני לוקחת פוסטינור בפעם הראשונה היה לי דימום כמו מחזור שבוע אחרי שלקחתי ומה זה אומר מה שיש לי עכשיו אני בלחץ

תשובה:
שלום לך, נשמע שמדובר בתופעות הלוואי של הפוסטינור. אין חשש לדאגה. תרגישי טוב


בת 24 שואלת: #111410
אם לוקחים נורלבו בדיוק ביום של ה72 שעות? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, זה בסדר אולם היעילות של הגלולה יורדת ככל שמתרחקות מיחסי המין הלא מוגנים. בכל קמרה, עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים. כל טוב


בן 15 שואל: #111385
היי בהמשך לשאלתי הקודמת,רציתי לפרט יותר בכדי שתבינו יותר את המצב, לקחתי פוסטינור פעמיים,פעם אחת בתחילת החודש ופעם אחת באמצע החודש, אחרי הפעם הראשונה שלקחתי,לא היו לי דימומים או תופעות לוואי או משהו שמרגיש כמו מחזור,ועכשיו זה כן התאריך שלי לקבל מחזור, והתחיל לי דימום בהתחלה הוא היה חום ועכשיו קצת יותר אדום,אבל בכמות גדולה כמו של מחזור,כאבי בטן והתכווצויות ,בגלל שאמרתם שנטילת הגלולה עלולה לשבש את תאריך המחזור,ואם זה באמת מחזור אז אצלי זה לא שיבש,איך אני יכולה לדעת שזה בוודאות מחזור ולא דימום? יכול להיות שנטילת הגלולה שינתה קצת את הצבע?

תשובה:
היי יקירה, פוסטינור אכן משבש גם את משך וזמן הופעת המחזור וגם גורם להפרשות שונות ודימומים לא רק בזמן הוסת. קשה לפעמים להבדיל בין דימום שהוא תוצאת לוואי של הפוסטינור לבין הוסת עצמה. אני רוצה לחזק אותך על ההחלטה לקחת פוסטינור ועל ההחלטה להשתמש בקונדום כאמצעי מניעה בשגרה. מקווה שתופעות הלוואי יעברו במהרה ושיהיה המון בהצלחה!


בן 28 שואל: #111334
שלום רב.... ב22/10 קיבלתי מחזור. ב-30/10 לקחתי פוסטינור. לאחר שבוע בערך היה לי דימום במשך שלושה ימים. השבוע אני אמורה לקבל מחזור. אם אקבל זה אומר שהסיכוי להיריון נשלל או שבגלל הפוסטינור המחזור יידחה? אני קצת לחימה ולא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום לך, מאחר ופוסטינור מכיל כמות גדולה מאד של הורמונים - הוא משבש את האיזון ההורמונלי, והתאריך של קבלת המחזור הקודם לא רלוונטי כעת. סביר להניח שהמחזור לא יגיע בתאריך המיועד - וזה בסדר. אני ממליצה לעשות בדיקת הריון כדי לשלול באופן סופי הריון. זו הדרך הבטוחה ביותר. כל טוב


בת 16 שואלת: #111267
היי, רציתי לדעת מה זה בעצם דלת פתוחה? האם זה באמת בסודיות ולא מערבים הורים או גורמים אחרים כמו שירותי רווחה שיכולים פתאום לדבר עם המשפחה או להתערב במשהו במשפחה?. ויש לי שאלה די חשובה אני מקיימת יחסי מין מוגנים עם קונדום והכל וקרה שלוש פעמים שהקונדום נקרע ולקחתי פוסטינור בסך הכל לקחתי 3 פעמים אבל בתקופה של חצי שנה והיום קיימתי יחסי מין ותוך כדי הקונדום נקרע הוא גמר בחוץ אבל עדיין יכול להיות הריון כי זה לא לגמרי בטוח.. אני לא יודעת מה לעשות ואם לקחת פוסטינור? אם זה מותר בכלל לקחת עוד אחד? אני באמת חסרת אונים ולא רגועה בכלל ואני חייבת לדעת מה לעשות???

תשובה:
שלום לך. במקרה שאת מתארת מותר ורצוי לקחת פוסטינור. מעבר לתופעות הלוואי, אין שום בעיה לקחת את הגלולה הזו במקרה שחייבים. אז המלצתי היא שתקחי שוב פוסטינור ותתחילי לקחת גלולות כדי שזה לא יקרה שוב. מוטב להתרגל לגלולות ולא להזדקק כל פעם לגלולת היום שאחרי. לגבי שאלתך על דלת פתוחה, אז הכל כאן בסודיות מלאה, בתמיכה ובעזרה ואת מוזמנת להגיע לייעוץ בכל נושא. אם את צריכה עזרה עם מרשם לגלולות תוכלי לקבוע תור לרופאה בסניף של דלת פתוחה שקרוב לביתך. נשמח לראותך!


בן 15 שואל: #111243
טוב זה ממש לא יוצא לי מהראש..למרות שאמרתי לכם שהקונדום חסם את הנרתיק אבל עדיין אני בלחץ, בדקתי עכשיו קצת חישוב תאריכים, המחזור שלי לא סדיר בדרך אני מקבלת בין ה15-25 אבל חודש אחרון קיבלתי ב22.10 ,חודש לפניו ב20 אז רציתי לשאול שאלה קצת מסובכת,הביוץ מתחיל שבועיים לאחר היום הראשון של המחזור או שבועיים אחריי היום האחרון? אם לקחתי את גלולת הפוסטינר ב8 לחודש וקיבלתי מחזור ב22 זה בדיוק הפרש של 14 ימים..כלומר אם הבנתי נכון אז יש מצב שזה היום הראשון של הביוץ . מה הסיכוי שבאמת בייצתי?(ואז הגלולה לא משפיעה) למרות שהמחזור לא סדיר. אני ממש מפחדת ובלחץ לעשות בדיקת הריון.כל היום אני חושבת על זה וזה לא יוצא לי מהראש.

תשובה:
שלום לך, ראשית חשוב לי להגיד לך כי ההנחה שהביוץ מתקיים 14 יום לאחר קבלת הוסת (היום הראשון שבו מופיעה הדם של המחזור) איננה מדוייקת. יום הביוץ שונה מאחת לשניה ומספר הימים בחודש בהם ניתן להכנס להריון הוא גדול מסיבות שונות. ולכן, לא ניתן להעריך בדיוק, על סמך ספירת הימים וחישובם, האם זה קרה בדיוק ביום הביוץ או לא. ייתכן וזה קרה באזור הביוץ, כמה ימים לפני או אחרי. הגלולה לא משפיעה אם את כבר בהריון (לדוגמא אם לקחת את הגלולה במועד מאוחר מדי). כפי שכתבו לך לפני כן, אחת מתופעות הלוואי של הגלולה הינה עיכוב ושיבוש במחזור. אם קיבלת מחזור ב22 זה נפלא ונהדר. בכל זאת, מומלץ שתעשי בדיקת הריון כשבועיים אחרי שנטלת את הגלולה על מנת לשלול הריון. אני ממליצה לך, בגדול, פחות להסתמך על תאריכים (בהקשר של קבלת וסת ומחזור) מאחר והתאריכים משתנים מדי חודש (לכל חודש יש מספר ימים שונה). ההמלצה שלי היא לספור כמה ימים עוברים מהיום הראשון של קבלת הוסת ועד יום קבלת הוסת הבאה, בחודש הבא (בסיום המחזור הנוכחי). ואז תדעי כמה ימים, בערך, נמשך כל המחזור החודשי שלך. מומלץ לעקוב כל חודש מחדש. כל טוב.


בת 18 שואלת: #111202
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע והייתה טעות של גמירה בפנים, הקונדום החליק והיה ריק מתוכן הגמירה. נטלתי פוסטינור כחצי שעה אחרי הקטע הזה, בהתחלה לא הרגשתי השפעה מהגלולה עד היום, עבר 4-5 ימים מאז ויש לי דימום קל, כאב ראש פסיכי ונפיחות. זה אומר שהגלולה עובדת? זה אומר שאין מצב להריון? זה בסדר שככה הגוף מגיב? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי מוכרות. זה אכן השפעת הגלולה. 95% שאת לא בהריון. אולם תמיד ממולץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי קיום יחסי המין כדי לוודא, כי תמיד יש סיכוי קטן שהתזמון בו קיימתם יחסי מין היה ממש ביום הביוץ, ואז הגלולה לא יעילה. אני קוראת את ההודעה הקודמת שלך ורואה שגם אז היה לך חשש מהריון כתוצאה משימוש לא מדויק בקונדום. אני ממליצה לכם לוודא שאתם משתמשים בקונדום לפי ההוראות. יש עלון מצורף לכל חפיסה וגם פה באתר יש הסברים על שימוש נכון. כמו כן אתם יכולים לשקול מעבר לשימוש באמצעי מניעה אחרים, כמו גלולות או אמצעי אחר (יש פירוט פה באתר על כל אמצעי המניעה), ואז לא תצטרכו להיות תלויים בקונדומים, ותהיו מוגנים יותר כל טוב


בת 18 שואלת: #111092
שלום, שכבתי עם חבר שלי והוא גמר כנראה בפנים וגם בחוץ והקונדום היה ריק, כנראה שהחליק לו או משהו כזה, ישר עפנו לסופרפארם לקנות פוסטינור, ונטלתי את הגלולה בפעם הראשונה בחיי. קמתי הבוקר ואינני מרגישה כלום.לא הקאתינ או כאב בטן או ראש או דימום ברוך השם. אולי הגלולה לא עובדת? יש מצב שאני אכנס בכל מקרה להריון? לא חייב להיות תופעות לוואי? תודה מראש!

תשובה:
שלום, כל הכבוד על האחריות בשימוש בקונדום ועל ההחלטה הנבונה לקנות פוסטינור - כרגע יש 95% סיכוי הצלחה למנוע הריון מאחר ונטלת ב24 השעות הראשונות לאחר קיום יחסי המין. ראשית אני ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לפוסטינור - כדי שתדעי יותר על הגלולה. התגובה לגלולה לוקחת בין יום לשבועיים - כך שיש עוד זמן. בכל מקרה, מומלץ לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לשלול באופן סופי הריון. קחי בחשבון שתאריך המחזור ישתנה בגלל הפוסטינור. כל טוב


בת 28 שואלת: #110890
היי. לקחתי פוסטינור ביום רביעי שעבר והיום לאחר כ5 ימים התחיל לי דימום חום כזה. למה זה ככה ?ולמה אחרי חמישה ימים?ואני לא אמורה לקבל עכשיו.

תשובה:
שלום לך, אחת מתופעות הלוואי שעלולות להופיע אחרי לקיחת פוסטינור זה דימומים קלים והפרשות חומות. זה יכול להופיע כמה פעמים וזה לא קשור למחזור. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר לקיחת פוסטינור לוודא שבאמת אין הריון. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110867
אין לי אפשרות לקנות גלולת אלה כי אני לא מוצאת אותה בסופר פארם יש רק פוסטינור וזה היום השלישי מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! האם בדקת רק בסניף אחד? "אלה" אמורה להיות בסופרפרם. יתכן והיה חסר בסניף אליו פנית. נסי בסניף אחר. כל טוב ובהצלחה!


בת 24 שואלת: #110852
היי.. יש לי כבר כמה ימים כאבים חזקים בחזה וגם התכווצויות יכול להיות שזה תופעות לוואי של הפוסטינור או שזה מראה שהמחזור יגיע??

תשובה:
שלום לך. אלה בהחלט יכולות להיות תופעות לוואי או תופעות טרום וסתיות, כלומר שהמחזור מגיע. אם הכאבים נמשכים, או מתחזקים, כדאי ללכת לרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110847
היי , ביום שני (23.10) הייתי עם חבר שלי , לא שכבנו , אני בתולה, אבל הוא הכניס לי ממש קצת לבפנים .. הוא בדק כל כמה דקות שהאיבר שלו יבש, למחרת קצת נלחצנו פחדנו שאולי נכנסה טיפת אהבה או משהו למרות שהוא בדק .. החלטנו שאקח פוסטינור , לקחתי יום אחרי ביום שלישי (24.10) הייתי אמורה לקבל מחזור גם לפני אבל הוא איחר בכמה ימים בודדים , אם לא הייתי לוקחת פוסטינור כנראה שכבר הייתי מקבלת מחזור . היום ה28.10 ועוד לא קיבלתי , כרגע בלי עין הרע אין לי תופעות לוואי מהפוסטינור. רציתי לדעת בכמה הכי הרבה זמן יכול לאחר לי המחזור ?

תשובה:
שלום לך, תופעות הלוואי של הפוסטינור יכולות להופיע, אך לא בהכרח, ולהימשך אף כמה חודשים. מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי לקיחת הגלולה כדי לוודא שאכן אין הריון. אם הכל בסדר, המחזור יסתדר. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #110845
אז ככה לקחתי גלוללת היום שאחרי ליפני כמה זמן יותר מישבועיים אולי פחות מחודש אז לא אמור ליהיות תופעות לוואי יותר הגלולה הייתה ליתר ביטחון כי בעת הסקס ללא חדירה הקונדום נפל בעת הסקס היבש ונגעתי בו יצאו לי הפרשות דמיות אתמול ולא הבנתי ממה הן יכול ליהיות מעיד על סימן כל שהו ולא מרגישה סרפה בשתן דלקתית וזה לא הפרשות מחזור יש סיכוי למשהו זה מעיד על משהו ?

תשובה:
הי, התופעות של גלולת היום שאחרי בהחלט יכולות להימשך גם מעל לחודש, ואחת התופעות היא הפרשות דמיות והכתמות לא סדירות. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי לקיחת הגלולה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #110840
היי , לאחר העצה שלכם לקחתי פוסטינור ביום חמישי בסביבות הצהריים , היום הוא יום שבת ועדיין לא קיבלתי את השפעת הגלולה שהיא כיבכול מחזור , האם יש משהו לא בסדר?

תשובה:
שלום לך, עבר זמן מאד קצר ואין לך מה לדאוג. לפעמים התופעות מתחילות כשבועיים לאחר נטילת הכדור. בכל אופן, מומלץ לעשות בדיקת הריון 14 יום לאחר נטילת הכדור כדי לשלול באופן סופי הריון. כל טוב


בת 16 שואלת: #110807
שלום שכבתי היום עם החבר שלי וזה היה בהסחפות של הרגע אז לא השתמשנו בקונדום הפסקנו די הרבה זמן לפניי הגמירה אבל אני מפחדת עדיין שאני אכנס להריון ואין לי איפה לקנות בשישי שבת גלולת היום שאחריי וכרגע גם אין לי תקציב לזה עד שיכנס לי משכורת אני לא יודעת מה לעשות אני לא יכולה לספר להורים שלי ואני ממש מפחדת מלהיכנס להריון

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע שאת מודאגת. ניתן לקבל מרשם מרופא משפחה לגלולה בשם אלה -אותה ניתן לקחת עד 120 שעות לאחר קיום יחסי המין - ברגע שיש מרשם מהרופא, הגלולה ניתנת בחינם בבית מרקחת/סופר פארם. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בן 18 שואל: #110775
היי, שלום, אני בת 18 ולקחתי גלולת "אלה" ביום רביעי(25/10) ואמרו לי שאני צריכה לעשות בדיקה אחרי שבועיים כדאי לראות אם זה יוצא שלילי, האם עישון משפיע על הגלולה ועל כל התהליך? והאם זה בסדר שאני מרגישה שהבטן שלי מיתהפכת וכואבת מאוד וגם בחילות?

תשובה:
שלום לך, עישון לא משפיע על יעילות הגלולה ועל תוצאת הבדיקה. עישון רק יכול להזיק לבריאות, כפי שאת בטח כבר יודעת. בנוסף, הכאבים שאת מרגישה בבטן והנפיחות שאת חשה הם נורמליים כחלק מתופעות הלוואי של הגלולה. תרגישי טוב ובהצלחה!


בן 17 שואל: #110709
הבנתי שהיא רק דוחה את הביוץ ואם היא כבר נקלטה היא כבר לא אפקטיבית האם זה המצב? כי במידה והיא תקח אותה זה יהיה שעות בודדות לפני 120 שעות

תשובה:
שלום לך, אמצעי מנניעה לשעת חירום לרוב יעילים מאוד אבל כמו שכתבת הם לא מאה אחוז ולכן ביומיום מומלץ להשתמש באמצעי מניעה קבוע כמו גלולות/קונדום/התקן ולהשאיר את אמצעי המניעה לשעת חירום לשעת החירום. כשיש חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים אני כן ממליצה לקחת את הגלולה בתווך של ה 120 שעות (עדיף כמה שיותר קרוב למועד קיום היחסים) ולא לוותר עליה. כל טוב


בן 17 שואל: #110702
קראתי שצריך מרשם ל"אלה" האם זה נכון?

תשובה:
היי! מעל גיל 16 אין צורך במרשם רופא אך "אלה" עולה בסביבות 120 ש"ח ועם מרשם רופא ניתן לקבלה בחינם כך שהשיקול הוא כלכלי בעיקרו.


בת 21 שואלת: #110692
שכבתי עם חבר שלי ונקרע הקונדום ב7.10 ולקחתי פוסטינור, המחזור שלי בדרך כלל מתחיל ב21 לחודש ככה . אני רוצה להתחיל לקחת גלולות וחיכיתי למחזור . אבל ב16.10 התחיל לי קצת ממש דימום חום וכאבי מחזור ולא ידעתי אם להתחיל לקחת את הגלולה הראשונה רק כי זה לא ממש מחזור וחיכיתי ככה 6 ימים . עכשיו 22.10 התחיל לי דימום רגיל ואני שואלת אם אני יכולה להתחיל לקחת את הגלולה ומתי בערך אני איהיה מוגנת ? כי זה סוג של תחילת מחזור אבל גם לא בדיוק בגלל הדימומים ושיבוש במחזור בגלל הפוסטינור .

תשובה:
שלום לך, אני מאמינה שהשיבוש בזמן הופעת הוסת אכן קשור ללקיחת הפוסטינור. אם הופיעה הוסת (המחזור), תקחי את הגלולה ביום הראשון של הוסת, כרגיל. את מוגנת מהרגע שהתחלת לקחת גלולות (כל עוד את לא מפספסת אף גלולה ולוקחת במועד). מציעה לך לא לספור את זמן הופעת הוסת לפי התאריכים מכיוון שמספר הימים בכל חודש משתנה. מציעה לך לספור כמה ימים עוברים בין היום הראשון של הוסת ליום הראשון של החודש הבא. כך תדעי כמה זמן נמשך המחזור שלך ותוכלי לצפות את הופעת הוסת הבאה (לפי מספר ימים שחולפים ולא לפי תאריך). כל טוב.


בת 17 שואלת: #110687
אני בתולה וקיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום אך לא יחסים מלאים בכל פעם שהרגשתי שהחדירה כואבת או תקרע את הקרום בתולין הוא חזר אחורה וכשהיה צריך לגמור עשה את השפשופים האחרונים בחוץ וגמר לאחר מכן ראיתי לכלוך חום על התחתון יש סיכוי שזה דם ואיבדתי תבתולין? ועשינו כמה פעמים ככה האם יש חשש להריון? ואם כן כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלת הרבה שאלות חשובות. אם ביחסי מין 'מלאים' את מתכוונת ליחסים עם חדירה נרתיקית, אז אפשר לומר למעשה שאתם מקיימים יחסי מין מלאים. אין בפועל חשיבות לעומק החדירה. במידה והיא מתרחשת ללא שימוש באמצעי מניעה ( גם עם היא לא עמוקה וגם אם בן הזוג גמר 'בחוץ', קיים סיכון להריון. נשים רבות אינן מודעות למיקום ולהימצאותו של קרום הבתולין. קרום זה הוא מעין רקמה דקה, שבמידה והוא קיים ( שכיח מאוד ונורמאלי שלנערה בגילך אין קרום בתולין שלם או שהוא לא קיים כלל) הוא מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. מכאן, שבחדירה של ראש הפין לתוך הנרתיק, הוא עובר דרך קרום הבתולין ומרחיב את הפתח שלו (שוב, אם הוא קיים). הלכלוך החום שהבחנת בו עשוי להיות קשור לתהליך זה, או לפציעה מאד שטחית של רקמת הנרתיק כתוצאה משפשוף הפין בשילוב עם נרתיק שעדיין לא מורגל לכניסה של הפין אליו, שרירי רצפת אגן מכווצים ועוד. מה שאת מתארת הוא טבעי לחלוטין. במידה והפעילות המינית הזו טובה ומתאימה לשניכם, רצוי מאד להשתמש באמצעי מניעה, על מנת להמנע מהריון לא מתוכנן. מתי קיימתם את יחסי המין הלא מוגנים? פוסטינור, וגלולות אחרות לשעת חירום מיועדות לשימוש הקרוב ככל הניתן למועד קיום היחסים הלא מוגנים, תלוי בסוג הגלולה ( בין 72-120 שעות). במידה ועבר זמן רב יותר, אין טעם ליטול הגלולה. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר היחסים הלא מוגנים. כל טוב ובהצלחה.


בת 21 שואלת: #110676
שלום, ירדתי לאילת עם חבר שלי ביום ראשון ה15.10, באותו היום שכחתי לקחת גלולה אחת של מינס וקיימנו יחסי מין במשך כל השבוע ללא אמצעי מניעה.גיליתי שפספסתי גלולה רק ביום שבת ה21.10. חוץ מיום ראשון המשכתי לקחת את הגלולות כל יום. מה הסיכוי שאכנס להריון?? האם יש טעם לקחת פוסטינור?

תשובה:
שאלתך נענתה כעת


בת 21 שואלת: #110675
ירדתי לאילת עם חבר שלי ביום ראשון(15.10) ופספתי באותו היום גלולה אחת של מינס וגם קיימנו יחיסים באותו היום. גיליתי שפספתי את הגלולה רק ביום שבת(21.10) וגם בשישי ובשבת קיימנו יחסים ללא אמצעי מניעה. במהלך כל השבוע לקחתי את הגלולות כרגיל כי לא ידעתי שפספסתי אחת. מה הסיכוי שאכנס להריון??? והאם יש דרך למנוע? יש טעם לקחת פוסטינור??

תשובה:
שלום לך, על אף שקיים סיכוי שהיית עלולה להכנס להריון, כעת אין טעם לקחת גלולה לשעת חירום כמו פוסטינור ואחרות (טווח הפעולה שלהן הוא עד 72- 120 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, וכלל שמתרחקים ממועד זה, היעילות של הגלולה יורדת באופן משמעותי). במקרה של שכחת גלולה, ניתן להשלים אותה אם טרם חלפו להן 12 שעות מזמן הנטילה הקבוע. במידה וחלפו יותר מ-12 שעות, יש לקחת את הגלולה ברגע שזוכרים, ובשבועיים הקרובים יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף (כמו קונדום, למשל). כעת, יש רק להמתין לקבלת הווסת, או לבצע בדיקת הריון כעבור 14 יום ממועד היחסים הלא מוגנים. בכל מקרה או שאלה אנחנו כאן בשבילך, אל תהססי.


בת 24 שואלת: #110665
כרגע מאחר לי ב15 יום ועוד לא קיבלתי מחזור

תשובה:
שלום לך, בהמשך לשאלות קודמות שלך מהן אני מבינה שנטלת פוסטינור. אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור הוא איחור במחזור - כך שזה לא אומר כלום. אני מבינה שעשית בדיקת הריון והיא יצאה שלישית - אם את מודאגת את יכולה לעשות בדיקה נוספת, כמו כן מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובילווי יועצת. נשמח לסייע


בת 17 שואלת: #110641
היי, קיימתייחסי מין לא מוגנים ואני כל כך מפחדת מהיריון! ב19 בספטמבר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי , זאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולכן לא השתמשנו בקונדום או גלולות זה היה בפתאומיות. אציין שהוא לא גמר בכלל בפנים ובחוץ!!!! לקחתי לכל מקרה פוסטינור יומיים לאחר מכן וב28 בספטמבר (7 ימים לאחר פוסטינור) עד 6 באוקטובר היה לי דימום. המחזור שלי לא סדיר אך האחרון היה מה-1 בספטמבר עד ה6. בנתיים אמרו לי שזה דמומים של הפוסטינור ואני לא יודעת... לא קיבלתי מחזור . ועכשיו אני שניים עשר ימים לאחר הדימום הזה ואני ממש מפחדת. יש לי כאבים בבטן התחתונה פתאום ו (20 באוקטובר) והתחילו לי כאבים בחזה זה מרגיש סימנים של מחזור אך כתוב באינטרנט כי זה יכול להיות תסמינים להיריון. אני ממש ממש מפחדת. הוא לא גמר בכלל ולקחתי םוסטינור יש סיכוי להיריון?????????

תשובה:
היי יקירה! ראשית, אם נטלת פוסטינור יומיים לאחר קיום יחסי המין הסיכוי להריון הוא קטן. חשוב לי לציין כי בכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון גם אם לא היתה גמירה מכיוון שלפני גמירה יכול להיפלט נוזל המכיל זרע ("טיפות אהבה"). את מציינת גם את העובדה שהמחזור שלך לא סדיר והדימום שנמשך עד ה-6.10 יכול היה באמת להיות תופעת לוואי של הפוסטינור. הפוסטינור משבש את המערכת ההורמונלית ולכן יכול לגרום להקדמה או לאיחור של הווסת. כדי להיות רגועה בצעי בדיקת הריון . את יכולה לרכוש אותה בכל רשתות הפארם מהמדף או להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תל אביב - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) ולבצע אצלנו את הבדיקה חינם ובאופן אנונימי. תוכלו לקבל אצלנו גם הסבר על אמצעי המניעה השונים ותוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת האמצעי עבורך. בכל אופן, כדי למנוע לחץ וחששות בעקבות קיום יחסי מין חשוב להקפיד על אמצעי מניעה. נשמח אם תגיעו!


בן 18 שואל: #110561
היי אם שכבתי עם חברה שלי בלי אמצעי מניעה ואחרי הסקס היא לקחה גלולת היום שאחרי יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, אמצעי המניעה לשעת חירום יעילים מאוד אבל עדיין יש סיכוי קטן להריון ולכן חשוב מאוד לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הגלולה ובינתיים לשמור על קור רוח ועל אופטימיות :) כל טוב!


בן 16 שואל: #110548
וגם עבר שבוע וחצי מאז שימוש הפוסטינור, וכתוב לה באפליקציה שהיום היא אמורה לקבל מחזור והיא קיבלה, והוא כמו כל מחזור קודם שלה, זה יכול להיות בכל זאת דימומים מהתוםעות לוואי או שדימום השתרשות או שזה בכל זאת מחזור וזה בסדר....כי לא הבנתי אחרי כמה זמן ולכמה זמן מקבלים את התופעות לוואי, ועד איזה שלב מקבלים אותם. והיא חושבת שזה מיותר לעשות בדיקת הריון כי זה כמו כל מחזור רגיל שלה, ואין לה שום שינוי מכל המחזורים האחרים שלה, שום כאבים יוצאי דופן, כמות גדולה של דם שהיא מקבלת כל חודש והוא בצבע הרגיל שלו...

תשובה:
שלום, כל אחת מגיבה אחרת לפוסטינור כך שלא נוכל לומר בוודאות לגבי משך ההשפעה ותופעות הלוואי, בד"כ חודשיים שלושה לאחר לקיחת הפוסטינור הגוף מתאזן מחדש. אם תרצו להתייעץ לגבי שימוש באמצעי מניעה נשמח לייעץ, כל טוב


בן 16 שואל: #110544
רגע אבל עם יש מחזןר אז אין הריון לא??

תשובה:
שלום, בהמשך למענה בשאלה הקודמת - מאחר ויש ברקע פוסטינור - מומלץ לערוך בדיקת הריון אחרי 14 יום בכל מקרה. כל טוב


בן 16 שואל: #110492
אני וחברה שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה ואחרי חצי שעה היא לקחה אלה. האם זה משפיע גם אחרי חצי שעה או שיש זמן?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שגיליתם אחריות והחלטתם על נטילת גלולת היום שאחרי. פוסטינור או נורלבו יש לקחת בטווח של עד 72 שעות מקיום היחסים הלא מוגנים, וגלולת "אלה" ניתן לקחת עד 120 שעות. ההמלצה היא ליטול את הגלולה מוקדם ככל האפשר. בכל מקרה, חברה שלך צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הכדור. אתם מאוד מזומנים ליצור איתנו קשר להמשך התייעצות ולהתאמת אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110404
ממש ממש תודה יש לי עוד שאלה יש אפשרות שזה יפגע לי בובת בעתיד? שבת שלום

תשובה:
לא יקרה, נטילת הגלולה לשעת חירום אינה פוגעת בוסת בעתיד. כלל וכלל. יש לגלולה השפעה זמנית בלבד, שכוללות בין היתר בחילות, כאבי בטן, דימומים ועוד. ישנן נשים שלא סובלות מאף אחת מן התופעות ויש שכן. זה אישי ומשתנה מאחת לאחרת. כל טוב לך.


בת 18 שואלת: #110251
היי, נטלתי גלולת פוסטינור אתמול, ואו הדבר הזה לא זול בכלל, הכל יהיה בסדר?

תשובה:
שלום לך, פוסטינור זאת אכן גלולה יקרה (והיא גלולת חירום). כל הכבוד שלקחת אחריות ולקחת פוסטינור. אני חושבת שהסיכויים להריון מאוד נמוכים אבל ההחלטה שלך נבונה . חשוב שתתכונני לתופעות הלוואי שעלולות להגיע כגון: איחור או עיכוב במחזור, הפרשה דמית או דימום קל כמה ימים אחרי שנטלת את התרופה וגם בחילות/הקאות/כאבי בטן. הפוסטינור משבש את תהליך הביוץ מה שאומר שהיא לא מונעת הריון במאה אחוז. מה שכן, נטילת הגלולה כמה שיותר קרוב למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים מורידה את הסיכוי להריון. חשוב לי להדגיש שהגלולה לא מגנה עליך מפני הריון במהלך החודש (אלא להפך היא מעלה את הסיכויים אם תקיימו יחסי מין לא מוגנים) - ולכן חשוב מאוד שתקפידו מאוד והשתמשו בקונדום. אנחנו פה אם תצטרכי. כל טוב.


בת 15 שואלת: #110224
לקחתי את גלולת אלה אני יעשה בדיקה עוד 14 יום חשוב לי לציין שיש לי ריח רע מהפות בחיים לא היה לי ריח כזה גם לא הפעמים הראשונות שקיימתי יחסים וזה לא היו מוגנים וקיימתי בפעם הרביעית וזהו בלי קונדום ואז יידעתי אותכם ואמרתם לי לקחת גלולת אלה אז לקחתי ויש לי הפרשות צהובות כואב לי בציצי זה סימן להריון?

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת יכולות להיות קשורות לכך שלקחת גלולת אלה. הרבה פעמים המתח ולהחץ יכול לגרום להרגיש כל מיני דברים שלא בהכרח קשורים למה שקורה בגוף. תצטרכי להמתין בסבלנות עד לבדיקת ההריון ע"מ לדעת בביטחון שאת לא בהריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110211
חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה והוא גמר בחוץ. אני לוקחת גלולות כבר כמה חודשים אבל בימים האחרונים יוצא לי לשלשל. אני משלשלת אחרי הרבה שעות שלקחתי את הגלולה לא בטווח הקרוב לזמן שלקחתי אותה אבל עדיין אני מפחדת שיכול להיות שהיא לא השפיעה ושנכנסו טיפות אהבה לגוף שלי.. יש לי ממה לדאוג? אני צריכה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אענה כאן על שתי שאלותייך שמאוד דומות זו לזו. הגלולות מגינות עלייך מפני הריון, כל עוד לא שכחת ליטול אותן באופן עקבי (כדאי מאד להקפיד על שעה קבועה, אבל איחור של עד 12 שעות עדיין משאיר אותך מוגנת) או כל עוד לא הקאת או שלשלת בטווח של 3-4 שעות מרגע נטילת הגלולה. לפי מה שאת מתארת, השלשולים הללו אינם קבועים, נכון? שלשול שקרה כל כך הרבה שעות אחרי נטילת הגלולה לא מהווה שום בעייה ולא אמור לעורר דאגה.. את מוגנת מפני הריון ואין שום סיבה לקחת פוסטינור. כל הכבוד על האחריות והעירנות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110157
היי. אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה (חודש בערך) לקיים יחסי מין, מוגנים כמובן. הריון הטריד אותי מאוד וחקרתי את הנושא לעומק לפני שהתחלנו לקיים יחסי מין. כשכבר עשינו זאת הרבה, בהנאה והצלחה רבה, הזנחתי את העניין: זה התבטא בכך שהוא התחיל לגמור בפנים עם הקונדום- משהו ששמעתי שלא כל כך מומלץ, אני כבר לא מחזיקה בבסיס איבר המין שלו בשביל להוציא את הקונדום בבטחה. עקב כך אתמול בערב הקונדום נשאר בתוכי, אני מנחשת זרע נגע בי, הוצאנו אותו ומיד קנינו פוסטינור ביום שלמחרת. האם יש צורך לבצע בדיקת הריון? שאלה שניה שלי, כשהוא יוצא מתוכי לאחר שהוא גומר אני לפעמים מבחינה בחומר לבן בבסיס איבר המין, והחשש התחזק כשהבנתי שלא תמיד הגמירה מרוכזת בסוף הקונדום.. הנחתי את המחשבות על זה בצד, למרות שעכשיו הכל מכה בי. האם אנחנו מתנהגים באופן פזיז? אשמח לעצות.. תודה

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שאת מגלה התנהגות בוגרת ואחראית בכל הקשור ליחסי מין ונהדר שאתם עושים זאת הרבה, בהצלחה ובהנאה רבה! השימוש בקונדום למניעת הריון הוא תמיד בעייתי מעט, כפי שציינת. טוב עשית שלקחת פוסטינור. ההמלצה היא לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור. כדי שתהיי לגמרי רגועה להבא, אני ממליצה לך לקחת גלולות. את יכולה לגשת לרופא או להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה לקבלת ייעוץ והתאמת הגלולות המתאימות לך. כך תוכלי להמשיך להנות מיחסי המין בלי החשש מהריון לא רצוי. בהצלחה!