A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולת היום שאחרי

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולת היום שאחרי

בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 16 שואל: #106931
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני חודש , ובטעות גמרתי בפנים, זה היה יום אחריי סיום המחזור והיא הייתה בחפיסה הראשונה של הגלולות, אחריי 30 שעות היא לקחה פוסטינור כדי להיות בטוחים. היום אחריי חודש המחזור שלה מאחר , לא היו תסמינים של בחילות הקאות וכו... האם יש חשש להריון?

תשובה:
הי, איחור במחזור זו תופעה ידועה ומוכרת של פוסטינור. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר לקיחת הפוסטינור כדי לשלול הריון באופן סופי. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106882
ב11.6 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי (אנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה זה היה חד פעמי) ולמרות שהוא לא הרגיש שגמר בפנים לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון. שבוע אחרי התחיל לי דימום שנראה כמו מחזור למרות שהיה לי מחזור ב4.6 כבר, בנןסף לזה גם כאבי בטן ובחילות נוראיות. הדימום נמשך עד שלשום, הפסיק, ועכשיו הוא עוד פעם חזר. וגם כל הזמן יש לי כאבי בטן תחתונה. זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, זה נשמע כמו תופעות מוכרות של פוסטינור, אז נכון לעכשיו זה בסדר. אבל אם זה נמשך יותר משבועיים כדאי לראות רופא/ה נשים. כמו-כן, מומלץ בכל מקרה לעשות בדיקת הריון 14 יום מאז לקיחת הפוסטינור כדי לשלול בוודאות שאין הריון. ומוזמנים כמובן להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 17 שואלת: #106769
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות בנוסף סובלת מבחילות מעט, קנית בדיקת הריון ביתית ואבצע אותה מחר, מה עוד אוכל לעשות? הדימום מוזר לא מרגיש כמו מחזור

תשובה:
שלום לך לגלולת היום שאחרי יש תופעות לוואי שונות, ביניהן דימום בין ווסתי, עייפות ובחילות. ככל הנראה התופעות שאת מתארת הן כתוצאה מלקיחת הגלולה של היום שאחרי. אם ברצונך להיות רגועה יותר את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית, אך מה שאת מתארת בהחלט נשמע כמו תסמינים של לקיחת פוסטינור.


בת 17 שואלת: #106768
לקחתי פוסטינור אחרי יחסים לא מוגניפ, קיבלתי מחזור והייתי במחזור שבועיים, לאחר שבוע מסיום המחזור קיימתי יחסים מוגנים וירד לי דם, מאותו יום (שלשום) כל פעם שאני מנגבת אני רואה דם בניגוב, מחזור לא סדיר ולא לוקחת גלולות

תשובה:
שלום לך המחזור שקיבלת למשך שבועיים הוא תופעת לוואי הגיונית של פוסטינור. המשך הדימום סביר להניח הוא גם תוצר של הגלולה וחוסר איזון הורמונלי. הייתי מציעה להמתין קצת כדי לראות מתי יפסק הדימום ובהנחה ובשבוע הקרוב הוא לא מפסיק לפנות לייעוץ רפואי של גניקולוג ולספר לו את הסיפור. מעבר לזה להמשיך לקיים יחסי מין בהגנה מלאה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106762
לקחתי אתמול פוסטינור ותוך שעתיים מנטילת הכדור לא הפסקתי לשלשל עד למליום מחרת.. האם צריך כדור נוסף?

תשובה:
שלום, מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. לפי העלון של פוסטינור שלשול היא תופעת לוואי מוכרת של התרופה, ולא מצויין כי יש לקחת גלולה נוספת. בכל מקרה, יש לערוך בדיקת הריון ביתית בעוד 14 יום כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. כמו-כן, אם בכוונתך להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת אותן בלי לחכות ליום הראשון של המחזור (המחזור מתעכב לעיתים לאחר פוסטינור ) ואת מוגנת אחרי שבועיים (כלומר, בגלולה מספר 15). מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106649
עשיתי תבדיקת הריון פעמים אתמול והיום בבוקר והבדיקה שלישית מה הסיבה שאין מחזור עדיין ??

תשובה:
הי, כפי שאמרתי זו תופעת לוואי ידועה של פוסטינור. אם את רוצה להתחיל לקחת גלולות - את יכולה להתחיל ולאחר 14 יום מוגנת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו - כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106609
היי.. כבר כמה זמן יש לי בחילות,.. לפני שבועיים ככה לקחתי פוסטינור והלכתי לקנות בדיקה, על כל הבדיקות רשום לבצע יום יומיים לאחר שמאחר המחזור לא שבועיים אחרי הפוסט נור.. יש לי ממש תסמינים של הריון לא יכולה לאכול לשתות לעשן מגעיל אותי הריח

תשובה:
שלום, לא כתבת אם ומתי לאחרונה קיימת יחסי מין לא מוגנים (הכוונה ליחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה). אם יחסי המין היו לפני שבועיים, כשלקחת פוסטינור, את יכולה לבצע את הבדיקה כבר עכשיו. אופציה נוספת היא לחכות ולראות אם המחזור שלך מאחר ורק אז לבצע את הבדיקה. בכל מקרה חשוב לדעת שתסמינים כמו בחילות ורגישות לריח סיגריות הם כלליים ולא בהכרח קשורים בהיריון.


בת 19 שואלת: #106582
הי שכבתי עם חבר שלי ביום חמישי היה לי קונדום ולקחתי אחר כך פוסטינר היום גיליתי שיורד לי דם האם זה דבר שקורה?(יורד לי מעט דם) תודה רבה!!

תשובה:
שלום יקירה, זו תופעת לוואי מוכרת של פוסטינור - אין מה לדאוג. אני קצת לא מבינה למה לקחת פוסטינור אם השתמשתם בקונדום - אם הקונדום לא נקרע והשתמשם בו לאורך כל המגע המיני - כמובן שאין צורך לקחת פוסטינור. בכל מקרה, בעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בסופר פארם או בית מרקחת) כדי לאשר בוודאות שאין הריון. מוזמנת כמובן להמשיך להתייעץ איתנו במה שתרצי, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106523
המחזור שלי ממש לא סדיר .. אני וחבר שלי עשינו סקס בלי אמצעי מניעה שתיתי פוסטינור והמחזור שלי הגיע אבל לפני פחות מ 10 ימים נגמר לי המחזור זה נורמלי? עדיין יש מצב שאני יכנס להריון?

תשובה:
הי, הקדמה או איחור של המחזור הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור - כך שהקדמת המחזור לא אמורה להדאיג. בכל מקרה, אני ממליצה לכל מי שלוקחת פוסטינור לעשות בדיקת הריון ביתית אחרי 14 ימים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. אפשרות אחרת היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הקבלה ולעשות בדיקת הריון אצלנו. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106503
שכבתי אתמול עם חבר שלי היה לנו קונדום... אבל אני מפחדת שאולי נשפך לו זרע מבחוץ... האם מותר לקחת כדורים של 72 במקרה של ספק?? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת לא נוטלת גלולות או אמצעי מניעה אחר. טוב שקיימתם יחסי מין עם קונדום אך אם את חוששת וחושבת שאולי הייתה חדירת זרע לנרתיק כדאי שתקחי פוסטינור או נורלבו. אין חשש לקחת את הכדור גם אם לא היתה שפיכה לנרתיק. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר (24 שעות מקיום יחסי המין- היעילות היא 95%. לאחר מכן היא פוחתת) כדאי לקחת את הכדור בהקדם. שבועיים לאחר השימוש בפוסטינור/ נורלבו יש לבצע בדיקת היריון, על מנת לשלול היריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106398
אני וחבר שלי קיימנו יחס מין והקונדום נקרע,לאחר פחות מ24 שעות שתיתי פוסטינור ,המחזור שלי מאחר בשבוע ,קראתי באיזה אתר שהמחזור יכול להתעקב גם בחודש אבל בפוסטינור עצמו היה כתוב שאחרי נטילת פוסטינור המחזור מתעקב ואם הוא מתעקב ביותר מחמישה ימים אז לעשות בדיקת הריון או לפנות לרופא לייעוץ . היה לי תסמינים של מחזור כמו כאבי בטן וכאבי גב כשמחזור איחר כבר ביום אבל המחזור לא מגיע ואני ממש מפחדת. האם אני בהריון או שזה טבעי ?

תשובה:
הי, מה שלומך? לא ציינת מתי לקחת פוסטינור - האם עברו מאז שבועיים? אם עברו שבועיים את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת וכך לדעת בדיוק מה קורה. או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולעשות איתנו את הבדיקה. להרבה מאוד בנות מאחר המחזור לאחר פוסטינור - כך שזו תופעה נפוצה ולא מעידה בהכרח על הריון. היעילות של פוסטינור ב24 השעות לאחר קיום המגע המיני היא 95% - כך שבינתיים הנתונים לטובתנו. המשיכי לעדכן אותנו ולהתייעץ בכל שתרצי. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106370
המחזור מאחר לי ב 10 ימים תמיד היה לי בעיה בסדר מחזור אבל לא ב 10 ימים ובמיוחד שלכחתי פוסטינור אני לא יודעת מה לעשות אם יש סכוי שאני בהריון מה לעשות ?? יש טיפול לזה סודי ואם כן כמה זה יעלה לי זה הפלה או כדורים שגורמים להפלה ??

תשובה:
שלום יקירה, איחור במחזור זו תופעה ידועה לאחר פוסטינור, ולא בהרכח מעידה על הריון. אם עברו 14 יום מאז שלקחת פוסטינור את יכולה לקנות בדיקת הריון ביתית בסופא פארם. לגבי הפלה - אם נגיע לגשר נחצה אותו. אין לך מה לדאוג לגבי סודיות ועלות - הסירי דאגה מלבך :) אנא עדכני אותנו מה קורה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106354
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום והוא לא גמר בכלל וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולא ירד לי בכלל דם,אז לקחתי גלולה של היום אחרי רק מהחשש היא מסוכנת? ויום אחרי עשינו את זה שוב וירד לי דם אני אמורה לחשוש במשהו?

תשובה:
הי, מה קורה? לא הצלחתי להבין האם לקחת או לא לקחת גלולת היום שאחרי, וגם מתי זה קרה. אשמח אם תחזרי אלינו עם יותר פרטים כדי שנוכל לתת תשובה מדויקת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106352
מה הסיכוים שאני יכנס להריון עם שתיתי פוסטינור אחרי 26 שעות והוא לא גמר בפנים פשוט עשינו את זה בלי קונדום..?

תשובה:
שלום, פוסטינור יעיל ב95% כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות, והיעילות שלו יורדת ככל שעוברות שעות נוספות. כך שהסיכוי למניעת הריון הוא עדיין גבוה. בכל מקרה, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. לגבי גמירה בפנים או לא - זה פחות משנה, כי לפני הגמירה יוצא זרע בכמויות קטנות כל עוד יש זיקפה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106344
היי אז ככה אני ממש בלחץ , אני וחבר שלי שכבנו ב31.5 (לא פעם ראשונה) , ללא אמצעי מניעה ומיד לאחר מכן לקחתי נורלבו , המחזור שלי סדיר ואני מקבלת אותו תמיד בתחילת חודש היו לי כאבי מחזור אך לא קיבלתי ואני בלחץ האם יכול להיות שאני בהריון?

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות והשימוש בנורבלו. נורבלו אינו אמצעי מניעה ומשמש לשעת חירום, אבל אחוזי ההצלחה שלו גבוהים ככל שלוקחים אותו בסמוך למועד היחסים הלא מוגנים. אחת מתופעות הלוואי שלו הוא איחור במחזור - כך שזה נשמע תקין. בכל מקרה, ב15.06 תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לוודא את מניעת ההריון. וכמובן, את מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש קבוע באמצעי מניעה שאחוזי ההצלחה שלהם בטוחים יותר. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106249
שלום (: קיימתי לאחרונה יחסי מין בפעם הראשונה, ללא קונדום וללא שום אמצעי מניעה. לקחתי יומיים אחרי את הגלולה של ״אלה״ של כצט. לא היה לי שום תופעות לוואי מהגלולה. מאחר לי המחזור כבר כבר בשבועיים. עשיתי כבר שתי בדיקות הריון ביתיות בהפרש של כמה ימים, ושניהן יצאו שליליות. ראיתי משיטוט באינטרנט על סטסטיקה נכבדת של נשים שבדיקות הריון ביתיות יוצאות שליליות, אך בדיקת דם מראה על הריון. כל האיחור במחזור יכול להיות תופעת לוואי של הגלולה של אלה? יש לי מה לדאוג עדיין מהריון? למרות שני הבדיקות השליליות... לא מרגישה תסמינים מובהקים שמעלים לי את החשד. אבל כן מרגישה כל הזמן תסמינים של לפני מחזור, אך המחזור אפילו לא דופק בדלת ;-) לא יודעת אם לחכות עוד, או ללכת לעשות בדיקת דם גם. הגיוני שלא מרגישה כלום ואולי כן בהריון? כבר לא יודעת מה לחשוב. ב16/5 קיימתי יחסי מין 18/5 לקחתי אלה ב22/5 אמור היה המחזור להגיע

תשובה:
שלום יקירה, בדיקת הריון תקפה החל משבועיים מיום המגע המיני -כך שכעת זה רלוונטי יותר לעשות בדיקת הריון. בכל מקרה, הסיכוי להריון הוא מאוד קטן מאחר ולקחת גלולה בזמן. איחור במחזור או הקדמה של המחזור הן תופעות מוכרות לגלולות היום שאחרי. את מוזמנת גם לאחד המרכזים של דלת פתוחה לעשות ביחד בדיקת הריון. וכמובן מוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר ולעדכן. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106248
אם קיימתי יחסי מין והוא גמר בתוך ואחריי 10 דקות לקחתי פוסטינור זה תופס?

תשובה:
שלום, לפוסטינור 95% אחוזי הצלחה ב24 השעות הראשונות, כך שעשית את הדבר הנכון לעשות במקרה כזה. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון עוד כשבועיים כדי להיות בטוחה לגמרי. אני ממליצה לך לקרוא את העלון של הפוסטינור כדי להיות מוכנה לתופעות שפוסטינור יכול לגרום (איחור במחזור, הפרשות וכו'). אנחנו כאן אם תרצי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה בטוחים ויעילים יותר מפוסטינור (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106220
היי אני בת 18 והיום חבר שלי הכניס לי אצבעות לפני החדירה וזה כאב לי ולאחר מכן הוא נכנס בפנים אבל בגלל שזה כאב לי ביקשתי ממנו להפסיק והוא הפסיק ואני חוששת מכניסה להריון. יש לציין שעד לא מזמן הייתי בתולה והיום הייתה הפעם השנייה בחדירה אבל שוב חדירה חלקית עקב כאב. אני לא יודעת אם אני צריכה ליטול פוסטינור או לא אני מאוד מבולבלת

תשובה:
היי לך, אני שמחה לשמוע שיש בינך לבין החבר שלך תקשורת פתוחה במהלך יחסי המין, ושאת רוצה להנות מיחסי המין כי הם אכן נועדו להנאה ולא לכאב! לעיתים יחסי מין כואבים בפעמים הראשונות. הנרתיק הוא שריר, וכשאנו לחוצות או חוששות הוא מתכווץ ולכן יש כאבים בחדירה. כדי להקל על החדירה ולגרות את האזור אני ממליצה לכם להשתמש בחומר סיכוך שניתן לקנות בכל רשת פארם, מעבר ללהשקיע ב"משחק המקדים" שמקדים את החדירה. חשוב שתדעי אבל שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה, ולכן בכל פעם שאת מרגישה לא מוכנה / לא רוצה מכל סיבה שהיא עלייך לעצור. בנוגע לשאלתך לגבי הכניסה להיריון - לא ברור לי ממה שכתבת האם השתמשתם באמצעי מניעה. אם השתמשתם נכון - אין חשש להיריון. אם לא השתמשתם , הרי שמחדירה לנרתיק ניתן להיכנס להיריון. גם במהלך המשחק המקדים מופרש נוזל זרע מהפין שיכול להכניס להיריון. במידה שלא השתמשתם באמצעי מניעה ולא עברו יותר מ-72 שעות לאחר קיום יחסי המין עלייך ליטול פוסטינור, ואם עברו יותר מ-72 שעות אבל לא חלפו 120 שעות אני ממליצה לך ליטול גלולה דומה לפוסטינור שנקראת "אלה" אך נדרש אליה מרשם מרופא נשים. אני מצרפת לך קישור המסביר על גלולות לאמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מאוד ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה באופן תמידי על מנת למנוע הדבקה ממחלות מין ולהימנע מכניסה להיריון לא רצוי מבלי שתחששי. כל טוב


בת 14 שואלת: #106193
לפני שעתיים, קיימתי יחסי מין עם החבר שלי (בזוגיות שנה, מרגישה בטוחה במה שעשיתי). היחסי מין בינינו היו מאוד סוערים עם תשוקה ולבסוף כשהוא יצא גילינו שהקונדום נקרע. אני תמיד הייתי זהירה ואני בזמן ״הימים הבטוחים״ שלי הביוץ שלי היה ב18.5 והמחזור התחיל ב4.5. הקונדום נקרע ממש לקראת הסוף ביקשתי ממנו שיצא כשהרגשתי שההרגשה שונה וצדקתי הקונדום היה קרוע במשך דקה, והוא לא הספיק לגמור. אני לא בטוחה מה לעשות. החלטנו לעבור לקונדומים עבים יותר בתור התחלה. אני לא מתכננת לספר לאמא שלי. אני יודעת שתמיד יש סיכוי להריון כאשר המין היה לא מוגן, אבל מה הסיכוי אם הוא לא גמר ואני בימים הבטוחים שלי? אני לא יודעת איך לקבל את הגלולה של היום שאחרי ללא מרשם בגילאי 16 ומעלה ואני רק 14. אני לא יודעת לאן ללכת ומה לבקש ואם אני אמורה לקבוע תור הכי חשוב לי שאמא שלי לא תגלה. אשמח שתעזרו לי בהקדם האפשרי לפני שיעברו 72 שעות וכבר לא יהיה לי סיכוי לעשות משהו

תשובה:
היי יקירה! על פי הדברים שכתבת אתם מקיימים יחסי מין מוגנים בד"כ ואני שמחה על כך. חשוב שתדעי שאין דבר כזה "ימים בטוחים". בכל פעם שמקיימים יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, בלי אמצעי מניעה יש סיכוי להריון, בלי קשר לכמה זמן זה אחרי מחזור. שיטת ספירת הימים ו"הימים הבטוחים" היא שיטה מאוד לא בטוחה ולא ניתן להסתמך עליה. גם אם הוא לא גמר, יתכן ויצאו "טיפות אהבה" שחדרו לנרתיק. טיפות האהבה הן נוזל שעשוי להכיל זרע. את צודקת לגבי הגיל והגלולה של היום שאחרי. לא מוכרים אותה מתחת לגיל 16. מכיוון שאינך רוצה שאמך תדע את מוזמנת להגיע כבר היום לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך (מצרפת את הרשימה הכוללת כתובות ומספרי טלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ולקבל אצלנו את הפוסטינור (חשוב שתגיעי לפני שיחלפו 72 שעות ורצוי לפני). תוכלי גם להתייעץ עם אחת היועצות לגבי אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי מניעה עבורך. כל השירותים ניתנים ללא תשלום ובסודיות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106074
לגבי השאלה הקודמת אם בערב לקחתי פוסטינור אפשר לקחת שוב?

תשובה:
שלום לך שוב! שמחה שלקחת את הפוסטינור לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אינך צריכה לקחת שוב. חשוב לצורך הביטחון שלך לבצע בדיקת הריון בעוד שבועיים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106073
אבל אם לקחתי כבר החודש גלולה ? זה בסדר שאקח גם עכשיו לקחתי לפני שלוש שבועות אני פשוט אלרגית לקונדומיםאתם יכולים להמליץ לי על נשו

תשובה:
שלום לך ! את יכולה לקחת שוב פוסטינור. רצוי לא להגזים בלקיחה שלו...כפי שעניתי לך בשאלה הקודמת, אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו בהקדם לקבלת מידע על אמצעי המניעה השונים ותמיכה של יועצת. חשוב מאוד שתהיי מוגנת ולא תסתמכי על הפוסטינור כמענה קבוע. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106070
שלום סיימתי מחזור אתמול וקיימתי אם חבר שלי יחסי מין והוא גמר קצת בפנים אין מצב שאפשר להיכנס מי זה להריון נכון?

תשובה:
שלום לך! בכל קיום של יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. זה לא משנה אם הוא גמר קצת או הרבה בפנים. גם אם היה גומר בחוץ, עדיין יש מה שנקרא "טיפות אהבה" שיוצאות לפני הגמירה ומכילות זרע. גם בקיום יחסים בזמן הוסת יכול להיווצר הריון. בהודעה השנייה כתבת שקיימתם היום את יחסי המין. אני ממליצה לגשת כבר עכשיו לבית המרקחת או לסופרפרם ולרכוש את הגלולה של היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר. כמו כן, יש לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו, לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריכם. תוכלו לעשות את בדיקת ההריון אצלנו ולקבל הסבר והדרכה על אמצעי מניעה מהיועצת. כמו כן תוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי המניעה. השירות אצלנו הוא חינמי והסודיות נשמרת. אני מצרפת את רשימת הסניפים שלנו ברחבי הארץ כולל כתובות ומספרי טלפון. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 21 שואלת: #106062
בבקשה תענו בהקדם אני צריכה את התשובה עוד הערב. אם לא אקבל מענה אקח את הפוסטינור.. שלום. אני נוטלת גלולות יאז באופן קבוע. פספסתי גלולה ביום ה25, וביום ה26 קיימתי יחסי מין לא מוגנים ללא גמירה בפנים. לפי הוראות יצרן הגלולות עליי לעבור מיד לנטילת הגלולות הלא פעילות . אני רוצה לקחת פוסטינור בנוסף כדי להיות בטוחה ב100 אחוז. נכון להרגע, עברו כבר יותר מ24 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם כדאי לי לקחת פוסטינור? האם הדבר יכול להעלות את הסיכון להריון אם הוא נלקח בנוסף לנטילת גלולות רגילות? מה עליי לעשות

תשובה:
היי! כדאי לקחת את הפוסטינור בהקדם. בגלל פספוס הגלולה לא היית מוגנת. את אינך חייבת לקחת את הגלולות הלא פעילות . הן גלולות פלאסבו המיועדות לשמירה על רצף לקיחת הגלולות ואינן מכילות חומר פעיל ולכן כמובן שהשילוב בינן לבין הפוסטינור לא יעלה את הסיכון להריון. בנוסף, כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, כמו תמיד לאחר נטילת פוסטינור או נורלבו. כל טוב.


בן 17 שואל: #106042
קיימנו יחסי מין ללא קונדום וללא גמירה בפנים ביום ראשון בלילה בשעה בערך 2 לאותו לילה שזה כבר תחילת יום שני ,יום רביעי נטלתי גלולת נורלבו ובדקתי וחא עברו 72 שעות. יום לפני כבר הייתי בסיום המחזור. עכשיו עברו כבר 28 יום מאז ועדיין לא קיבלתי ובדרך כלל אין לי איחור. השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה אומר שאני בהריון והגלולה לא השפיעה,או שהאיחור נובע בגלל הגלולה? אשמח לתשובה בהקדם.

תשובה:
הי, סביר להניח שזה כתוצאה מהנורלבו, זה מוכר וידוע. ובכל מקרה, ממליצה לך לערוך בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105997
היי שאלה דחופה. אני משתמשת בטבעת נוורינג, הטבעת נפלה ביום שישי (שבוע וחצי לפני שאני אמורה להוציא אותה) ושמנו לב רק ביום ראשון. התייעצתי עם רופא ואמר לי לקחת פוסטינור ולהכניס טבעת חדשה ביום שישי הבא ושאני אמורה לקבל בזמן הזה מחזור, לקחתי ביום ראשון ועדיין לא קיבלתי מחזור.. מה שאני גם אמורה לשם טבעת חדשה ביום שישי ואני לא יודעת אם לשם כי עדיין לא קיבלתי ואני רוצה לקבל כדי לדעת שהכל בסדר ולא לדחות אותו עוד יותר ברגע שאני שמה אותה. אשמח לתשובה מה עליי לעשות.

תשובה:
שלום לך! כאשר נוטלים פוסטינור הוסת יכולה לאחר או להקדים. אני ממליצה לך להכניס את הטבעת החדשה עפ"י הוראות הרופא. במידה ואת מוטרדת תוכלי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום היחסים כדי להיות רגועה. לא כדאי לשבש יותר את סדירות השימוש בטבעת. כל טוב!


בן 17 שואל: #105904
אני וחברה שלי שכבנו בפעם השלישית סה"כ, היא לא נוטלת גלולות ושכבנו עם קונדום. הקונדום נקרע (לפני שגמרתי) וישר יצאתי. היא סיימה מחזור לפני שלושה ימים (ביום רביעי), בערך 12 שעות אחרי קנינו פוסטינור והיא שתתה... אנחנו חוששים מהריון...מה הסיכויים? מה לעשות?

תשובה:
סיכוי ההצלחה של פוסטינור ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הוא 95%. כך שאין סיבה לדאוג - ובכל מקרה כבר עשיתם מה שצריך לעשות. תוכלו לעשות עוד שבועיים כדי לשלול הריון באופן סופי. אני מקווה שקראתם ביחד את תופעות הלוואי של הפוסטינור - מומלץ. מצרפת סרטון הדרכה לשימוש בקונדום: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105857
היי.. שכבתי אתמול והוא גמר לי בפנים.. הוא לא הרגיש שהוא גמר והשאיר את הפין שלו כמה שניות בפנים.. לקחתי פוסטינור בבוקר עברו בערך 12 שעות עד שלקחתי את הגלולה עכשיו לשאלה, יש סיכוי שאני אכנס להריון? או שאין לי מה לדאוג אמרו לי בכל זאת לעשות בדיקה אחרי שבועיים כי גם המחזור נגמר לי בדיוק אתמול

תשובה:
הי, יש לפוסטינור 95% הצלחה אם לוקחים אותו ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני. וכמובן שכדאי לעשות בדיקת הריון כדי לשלול הריון באופן סופי - שבועיים מהיום בו זה קרה. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #105747
עשיתי בדיקת דם ויצא לי קטן מ-3 אז אם אין הריון אני לא יודעת למה לא קיבלתי מחזור עדיין..

תשובה:
שלום, לאור השאלות הקודמות - לקחת פוסטינור בחודשים האחרונים וזו כנראה הסיבה. בכל מקרה, נדמה לי שאת צריכה לקבוע תור לרופא/ת נשים. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - את מוזמנת. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105693
אני וחבר שלי שכבנו יום לפני המחזור ( המחזור שלי לא סדיר ואני משערת שזה התאריך ) , הוא גמר ולאחר מכן שמנו לב שהקונדום נקרע , קנינו פוסטינור במיידי ונטלתי אותו ( חצי שעה אחרי הגמירה) , בלי קשר , לפני ששכבנו היו לי הפרשות בנרתיק , רגישות בשדיים וכאבי בטן האם יכול להיות שאני בהריון ?

תשובה:
הי, סיכוי ההצלחה של פוסטינור שנלקח ב24 השעות לאחר קיום יחסי מין הוא 95%. כל הכבוד שאתם מקפידים על אמצעי מניעה, ודאגתם לפוסטינור בהקדם - ככל שלוקחות פוסטינור מהר יותר כך סיכוי ההצלחה גבוהים יותר. יש לכם מושג למה הקונדום נקרע? האם השימוש לא היה נכון? הקונדום לא היה בתוקף? כדאי לבדוק זאת כדי למנוע מקרה דומה בעתיד. כל טוב ובהצלחה!


בן 17 שואל: #105647
יצא שאני וחברה שלי עשינו יחסים לא מוגנים בזמן הביוץ אבל לא גמרתי ולא כלום והיא לקחה אלה של חמישה ימים שלושה ימים אחרי היחסים ולקחה את הגלולה בזמן הביוץ הגלולה תשפיע בכלל או תעזור?

תשובה:
הי, היעילות של אלה היא 95% בעת לקיחה תוך 120 שעות (5 ימים) מקיום המגע המיני, כך שסביר להניח שלא יהיה הריון. האם התחלתם לשקול שימוש באמצעי מניעה אחרים כדי למנוע מקרה כזה שוב? מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע לכך, נשמח לעזור. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #105614
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי ונקרע הקונדום באמצע. איני יכולה לקחת פוסטינור מהסיבה שכבר שתיתי כדור בשבוע האחרון. מה אני יכולה לעשות במקום גלולת הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! אין מניעה לקחת פוסטינור פעמיים באותו שבוע, אך חשוב שתדעי שהפוסטינור (או הנורלבו) אינם מהווים תחליף לאמצעי מניעה, וכאשר נוטלים אותם יותר מפעם אחת במחזור, ייתכנו שיבושים במחזור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105388
*** הוספה לשאלה הקודמת שלקחתי פוסטינור ואחרי יומיים שתיתי ועישנתי ירק ושכבתי עם חברשלי. יכול להיות שהאלכוהול ביטל את השפעת הכדור?

תשובה:
שלום לך, אלכוהול לא מבטל את השפעת הכדור, את יכולה להיות רגועה. בכל מקרה (ללא קשר לאלכוהול), חשוב לעשות בדיקת הריון שבועייםלאחר נטילת הכדור. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105387
היי, אני וחברשלי שכבנו ונקרע לנו הקונדום, אני לא על גלולות אז לקחתי פוסטינור, ויומיים אחרי זה, בערב יום העצמאות יצאנו לחגוג שתינו אלכוהול, עישנו ירק ושכבנו, שכבנו פעם ראשונה לפני האלכוהול והירק והכל היה טוב , ואז שכבנו אחרי ששתינו ועישנו ואז ירד לי דם. אני לא יודעת מה לחשוב, אם זה מהכדור, שכן הזרע פגש את הביצית, ובגלל הכדור זה יצא עם דם, או שזה בגלל הלחץ כי לקחתי פעם ראשונה ירק.

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 17 שואל: #105378
היי שלום תודה על התשובה היחסית מהירה , היא הייתה אמורה לקבל מחזור היום ולא קיבלה אני מעניין לקנות את הגלולות של האלה , איפה ניתן למצוא אותם והאם צריך מרשם לזה ? בנוסף האם יש לכם סניף באשקלון ??

תשובה:
היי, הגלולה "אלה" היא גלולה שמצריכה מרשם כדי לקנות אותה בבית מרקחת. אין לנו סניף באשקלון יש לנו בבאר שבע או רחובות שיכול להיות קרוב אליך. יש מידע על הפרטים של הסניפים באתר שלנו. בנוסף אני ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע, תוכלו להגיע אלינו לקבל מידע על אמצעי מניעה קבועים שבהם תוכלו להשתמש. בהצלחה


בת 23 שואלת: #105362
היי יש לי שאלה דחופה. אני לוקחת גלולות למניעת הריון אבל החודש לא לקחתי בשעה הקבועה ולקחתי בהפרשים. בזמן קיום יחסי מין הקונדום נקרע. יש צורך בגלולה של אחרי? מותר לקחת יחד עם גלולות?

תשובה:
שלום, ראשית כל תלוי מה ההפרש. אם נזכרת לקחת את הגלולה בתוך פחות מ-12 שעות מהשעה הקבועה קחי את הגלולה והמשיכי כרגיל את החפיסה. אם עברו יותר מ-12 שעות, ובמיוחד אם את באזור אמצע החפיסה, אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. אין בעיה עם השילוב בין גלולות רגילות וגלולת היום שאחרי. כל טוב!


בן 17 שואל: #105315
אני בתסביך ניראלי קטן אבל עדיין צריך לשאול זיינתי את חברה שלי בלי קונדום ואני לא יודע אם גמרתי או לא כי הייתי מסטול קצת (גם היא)לא הייתה את ההרגשה הזאת של הגמירה אבל שקמתי ראיתי סימנים על החולצה מאחורה שניראלי שזה זרע מה עושים

תשובה:
שלום לך. במידה וקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה, או שיש חשד שעשיתם כך - מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום. ניתן ליטול "פוסטינור" בתוך 72 שעות ממעוד קיום יחסי המין או "אלה" - תוך חמישה ימים. ניתן לרכוש זאת בבתי המרקחת. מדבריך אני מבינה שבדרך כלל אתם משתמשים בקונדום- וטוב שכך.


בת 18 שואלת: #105191
ת תופעות האלה של הדימום זה אומר שהפוסטינור כן משפיע? שאני לא צריכה לדאוג?

תשובה:
היי לך. כפי שענו לך קודם, דימום בעקבות נטילת פוסטינור זו תופעה שכיחה של הכדור, כך שאין ממה לחשוש. זה אומר שהכדור השפיע על גופך, אך עדיין לא ניתן לדעת אם הוא מנע את ההריון או לא. בכדי לדעת בוודאות האם אינך בהריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית 14 יום אחרי המגע המיני. מה שכן, מדברייך אני מבינה שקיימת יחסי מין בזמן שהיית בווסת ויום לאחר מכן נטלת את הפוסטינור, כך שהסיכויים שאכן נכנסת להריון הם קטנים מאוד, אך עדיין מומלץ לוודא זאת ע"י בדיקת ההריון הביתית. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105166
אז זה אומר שאין סיכוי להריון? ולמה הכדור עושה לי כאבי ראש חום ולחצים למטה?

תשובה:
היי לך. יש סיכוי להריון, כיוון ש"טיפות האהבה" שנפלטות לפני הגמירה מכילות גם מעט זרע. אבל כפי שענו לך קודם, מכיוון שנטלת את הפוסטינור בסמוך לקיום יחסי המין, יעילותו גבוהה מאוד! כדי לדעת בוודאות שלא נכנסת להריון עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 יום לאחר המגע המיני. לגבי כאבי הראש והלחצים למטה, זה יכול להיות תופעות לוואי של הכדור או כתוצאה מכך שאת לחוצה - זה טבעי לחלוטין! אני ממליצה לך לנסות להירגע, סביר שהתופעות האלו יחלפו בהקדם. אם החום עולה מאוד ולא עובר, עלייך לגשת לרופא המשפחה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105130
סליחה , לא הסברתיי את עצמי טוב, הוא היה בלי קונדום, וגמר לי שלוש פעמים בפנים.. עברו כבר 72 שעות . השאלה שלי היא אם יש גלולה יותר מ3 ימים .. ורק אחריי שבועיים אני יוכל לדעת אם יש הריון או אין? או שאני יכולה לבדוק כבר עכשיו??

תשובה:
שלום, קיימת גלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדי לרכוש את הגלולה הזאת צריך מרשם רופא/ה. אי אפשר לבדוק האם את בהיריון בשבועיים הראשונים אלא רק לאחר מכן.


בת 17 שואלת: #105083
הי עשיתי סקס עם מישהו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור יום אחרי זה ומאז המחזור שלי והגוף שלי לא מגיב טוב קיבלתי בחודש 3 פעמיים דם זה יכול להיות שאני בהריון או שיש לי מחלת מין או משהו כזה?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. בדיוק בשביל זה הוא נועד, כדי למנוע הריון במקרה שקונדום נקרע. הדימום נובע מהכדור. בכל מקרה עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאת לא בהריון. המחזוריות החודשית שלך אמורה לחזור לעצמה לאחר החודש הזה. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #104788
שאלה עם באותו לילה היה כל מיני שטויות והזרע נגע בי ושכבנו בנוסף פעמיים ללא אמצעי מניעה (חוסר אחריות) כדור אחד אמור להשפיע על מניעת הריון אני מממש בלחץ!!! ?

תשובה:
שלום לך, במידה וקיימתם יחסי מין עם חדירה ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. אני מניחה שב"כדור" התכוונת לפוסטינור/נורלבו/אלה, אכן מספיק כדור 1 כדי למנוע הריון. קחי בחשבון שיש ליטול את הכדור תוך 72 שעות מהמגע המיני, או אם זה "אלה" תוך 5 ימים מהמגע המיני. ככל שאת נוטלת את הכדור בסמוך יותר למועד בו שכבתם, כך אחוזי היעילות שלו גבוהים יותר. בנוסף לנטילת הכדור, יש לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם או להגיע לאחד מהסניפים של דלת פתוחה) לאחר שבועיים מהמגע המיני, כדי לוודא שאין הריון. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104777
אין אפשרות לבצע בדיקת הריון בפחות משבועיים לאחר נטילת פוסטינור? אני כנראה יהיה ממש בלחץ כל השבועיים האלה... אין דרך מהירה יותר לוודא שאין הריון?

תשובה:
שלום לך שוב. בדיקת הריון ביתית ניתן לבצע הכי מוקדם רק אחרי שבועיים מקיום היחסים, זאת אומרת שתצטרכי להמשיך להמתין עד שיעברו שבועיים מלאים. אני מבינה שנטלת את הפוסטינור תוך פחות מ-24 שעות מהמגע המיני, כך שאחוז היעילות שלו מאוד גבוה! אני מבינה שאת לחוצה וזה טבעי ונורמלי לגמרי. במידה וזה יקל עליך וירגיע אותך, מזמינה אותך להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך כדי לבצע את בדיקת ההריון יחד עם אחת היועצות שלנו. מכיוון ואין לך כרגע מה לעשות מלבד להמתין, נסי בינתיים להינות מהחופש ולעשות דברים שאת אוהבת ומרגיעים אותך :)


בת 18 שואלת: #104424
היי רציתי לשאול אם אחרי שלקחתי פוסטינור זה גורם לאיחור במחזור הוא מאחר לי ב5 ימים כבר..והוא די קבוע ברוב הזמן אבל גם לא שכבנו ולפני שאלתי על מה שקרה ואמרתם שאין סיכוי להיריון ועשיתי בדיקה ויצא שלילי ואחרי לקיחת הכדור אחרי שבועי היה לי דימום של 3-4 ימים ואני לא מבינה מה קורה עם המחזור שלי,.ואני נורא מפחדת שנכנסתי להיריון בבקשה תענו לי מהר אני מאוד מבולבלת

תשובה:
שלום לך, אחד מתופעות הלוואי שלאחר שימוש בפוסטינור הוא שעלולים לחול שינויים במחזור לפרק זמן שלאחר נטילתו ולכן יש סבירות גבוהה מאוד שזו הסיבה לאיחור במחזור שלך. על אף הביטחון בייעוץ שקיבלת ובבדיקת ההריון שעשית, אני ממליצה לך, על מנת שתהיי רגועה ושקטה מהחששות האלו, לעשות בדיקת הריון נוספת שתוכל להבהיר לך באופן ודאי יותר את המצב.. מה שתיארת לא נשמע חרגד אך בדיקת הריון נוספת תוכל להרגיע אותך באופן מלא יותר. בהצלחה:)


בת 17 שואלת: #104349
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה למשך שתי דק וישר הבנו שאנו עושים טעות והפסקנו מייד אנחנו תמיד מקיימים עם קונדום הייתי אמורה לקבל אתמול מחזור והוא לא הגיע ואני מפחדת רצח קראנו סגל מקום אפשרי ואנחנו לא יודעים מה לעשות הבנתי שמחזור יכול לאחר בעקבות לחץ ואני לחוצה מאוד אני חוששת ליטול גלולת יום שאחרי כי הבנתי שזה עושה תופעות לוואי קשות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשאול שאלות בבקשה אם יש משהו שיכול לעזור לנו או להרגיע אותנו אני מתחננת לעזרה דחופה אני חסרת אונים

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת לחוצה אבל לחץ באמת עלול לאחר את מחזור הוסת. הגלולה של היום שאחרי נורלבו/פוסטינור או אלה גלולה למשך 5 ימים במרשם רופא אין להן תופעות לוואי קשות וכמובן עדיפות על פני לחץ ואי וודאות. את יכולה גם להתייעץ עם הרוקח/ת. אפשר לקנות בסופר פארם ואמך לא תדע או בבית מרקחת, ואולי בכלל לא קרה כלום. אני מציעה לך גם להתקשר אלינו מחר בין 15-18 אפשר לדבר. אני בטוחה שכבר קיבלת את מחזור הוסת והכל הסתדר, בכל מקרה מוזמנת להתקשר אלינו. מאחלת לכם מין בטוח ומוגן.


בת 16 שואלת: #104348
שלום אני בת 16, קיימתי יחסי מין עם חבר שלי מספר פעמים, הפעם שוב , הוא גמר בפנים ונקרע הקונדום, יום למחרת (פחות מ24 שעות) לקחתי כדור פוסטינור בשביל לשלול הריון,עבר שבוע והיום יש לי הפרשה כהה ומוזרה, אפשר להיות רגועה ולשלול הריון בוודאות?? דחוף מאודדדדד בלחץ

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הכדור. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. ההפרשות קשורות לכדור ולא לזה שאת לא בהריון. הריון ניתן לשלול בוודאות רק עם בדיקת הריון. עליך לעשות בדיקת הריון כישעברו שבועיים מיום נטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון כדי שנהיה איתך בזמן התוצאה. בנוסף, נשמח לדבר איתך על שימוש נכון בקונדום ועל אפשרויות נוספות למניעת הריון. כל טוב


בן 16 שואל: #104284
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ובאותו יום בערב היא קיבלה מחזור האם יש צורך לקחת גלולת היום שאחרי

תשובה:
שלום, יחסי מין לא מוגנים הם יחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. גם כשיחסי המין הם בסמוך לוסת יש בהם סיכון לכניסה להיריון. לכן, על-מנת להיות בטוחים שחברתך לא תיכנס להיריון אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא. מעתה, הקפידו להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה.


בת 17 שואלת: #104274
היום קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה שלי עם חבר שלי אחרי תקופה ארוכה שאנחנו ביחד ושהוא נחבר הראשון שלי למשך כל חיי עכשיו קיימנו יחסי מין בלי אמצעי מניעה ושמעתי על הטיפות אהבה שנפלטות הלי להרגיש אז רציתי לדעת אם בשביל לקנות פוסטינור אני צריכה ללכת לאיזשהו רופא או שאני צריכה מרשם לזה ואם כן אני מתביישת ללכת לרופא מה אני יכולה לעשות אשמח שתענו לי בהקדם האםשרי

תשובה:
שלום, על-מנת לרכוש את גלולת היום שאחרי (פוסטינור) את יכולה לפנות לבית מרקחת ללא צורך במרשם. יש לקחת את התרופה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אני מקווה שהפעם הראשונה שלך ושל חבר שלך הייתה מרגשת ונעימה. יחסי מין דורשים אחריות רבה, מאחר וביחסי מין לא מוגנים הסיכון להיריון לא רצוי בגיל צעיר הוא גדול מאד. כל יחסי מין שכוללים חדירה צריכים להתבצע עם אמצעי מניעה מתאים, בדרך כלל קונדום או גלולות. חשוב מאד שמעתה והלאה תקפידו להשתמש באמצעי מניעה, ואם את רוצה ללמוד עוד על הנושא את יכולה לקרוא באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית.


בת 18 שואלת: #103951
אני נוטלת כבר כמה חודשים גלולות ובגלל שלא הספקתי לקבל מרשם חדש פיספסתי את הגלולה ביום הראשון בסיום המחזור והתחלתי ביום השני, ביום ה10 שכחתי גלולה ופעלתי לפי ההוראות של הגלולות (יאז) היה כתוב לזרוק את הגלולה שנשכחה ולהמשיך בחפיסה, לאחר כמה ימים התחילו לי הפרשות סמיכות חומות ודימום בניגוב רק , אני ממש חוששת ולא מסינה אם זה מחזור .. המחזור שלי צריך להגיע רק עוד שבוע וחצי והוא סדיר בדרכ אני משתמשת בגלולות כבר חצי שנה בערך..

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי גלולות ונטילתן לאחר שכחה באופן כללי- אם שכחת גלולה, אפילו אם זו הראשונה בחבילה החדשה, תמיד חשוב לקחת את הגלולה שנשכחה- כלומר, אם שכחת לקחת גלולה ביום ראשון לדוגמה, בשני תיקחי 2 גלולות (את של ראשון ושני)- ולא תזרקי לפח, אם שכחת יומיים ברצף תיקחי ביום השלישי 2 וביום הרביעי 2. המטרה בכך היא שעדיין האיזון ההורמונלי בגופך יהיה תקין ולא יהיה חסר עקב אי נטילת גלולה. (כמובן אם שכחת עכשיו שבוע שלם גלולות אמליץ להפסיק את החבילה ולהתחיל חדשה עם תחילת המחזור הבא). בכל אופן- בכל סיטואציה, אם שכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בעת קיום יחסי המין למהלך השבוע שלאחר מכן כדי להימנע מכניסה להריון. בנוגע למקרה שכבר קרה לך- את לא צריכה לחשוש ממה שקרה, פעמים רבות לאחר שכחה של גלולות\ חיבור חפיסות וכדומה, יש דימומי ביניים גם אם עוד לא הגיע הזמן הסדיר של המחזור. אין מה לחשוש מזה, עלייך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל עד סוף החבילה, כאשר לאחר מכן את אמורה לקבל מחזור כרגיל. כמובן שאם גם אז לא תקבלי מחזור והדבר יימשך, אמליץ לפנות לרופאת נשים. במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום לאחר אי נטילת הגלולות, חשוב שתבדקי שלא נכנסת להריון- אם עוד לא עברו 5 ימים מאז, תוכלי להשיג מרשם מרופאה ולקנות את "אלה"- הכדור של יום אחרי. המידה ועברו ימים אלו, הייתי ממליצה לקיים בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין כדי לוודא שהכל תקין, ובפעם הבאה להשתמש בקונדום אם דבר כזה קורה. את מוזמנת להתקשר אל דלת פתוחה לקבל ייעוץ נוסף. בהצלחה


בן 19 שואל: #103792
שלום רב, לפני כמה שבועות אני וחברה שלי קיימנו יחסים לא מוגנים. יום לאחר מכן היא לקחה פוסטינור, חשוב לציין שזו הפעם השנייה בזמן קצר. (אנחנו יודעים שזה לא בריא וכו'. עובדים על זה.) לאחר כמה ימים היא קיבלה מחזור כשבועיים בלבד אחרי המחזור הקודם. עשינו בדיקה לאחרונה והיא יצאה שלישית כך שזה לא יכל להיות דימום השתרשות או משהו כזה. אנחנו עדיין בלחץ אבל כי מופיעים אצלה סימנים שעלולים להיות של הריון/של מחזור אבל אין לנו מושג מתי המחזור הבא יהיה אמור להגיע. האם מחשבים חודש מהמחזור הבלתי צפוי? והאם הוא אמור לאחר או משהו כזה?

תשובה:
היי, ענו לך על השאלה


בת 17 שואלת: #103611
שכבנו ותוך כדי קיבלתי מחזור והוא גמר בפנים ואני בגלולות האם לקחת גלולה של אחריי ?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת ווסת תוך כדי, ואת בטוחה שזאת הווסת שלך ולא פציעה בעור של הנרתיק, ובמידה והווסת שלך סדירה, אז את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.להבא, הקפידו על שימוש קבוע באמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב סיכון להירון. כל טוב


בת 17 שואלת: #103466
שלום, אני וחבר שלי שכבנו אבל כול פעם שהוא עמד לגמור הוא הוציא את האיבר המין שלו כך שזה יצא למצב שהוא לא גמר בתוכי.חשוב לציין שזה היה בלי קונדום וזה פעם ראשונה שלי.האם יש סיכוי שאני יהיה בהיריון?אחרי כמה ימים צריך להיות מוחזר אחרי קיום יחסי מין?אם אין לי מחזור עד סוף החודש יתכן שאני יהיה בהיריון?

תשובה:
שלום לך קיום יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכול להביא להריון גם אם חברך יצא טרם פליטת הזרע, זאת מכיוון שישנה אפשרות שנפלטו לתוכך "טיפות אהבה" אלו הם טיפות הנפלטות טרם השפיכה, לכן במצב כזה אם טרם עברו 72 שעות מיחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי ולפעם הבאה להתחיל להשתמש באופן סדיר באמצעי מניעה. בהצלחה


בת 23 שואלת: #103457
האם פוסטינור פוגע בפוריות האישה? אני בת 23 ושתיתי כדור כזה היום ואני מפחדת שמשהו בעתיד ישתבש

תשובה:
שלום לך! גלולת היום שאחרי, שנמכרת לרוב תחת השם "פוסטינור", אינה פוגעת בפוריות ואינה גורמת לכל נזק לטווח ארוך. כדאי מאד שתקפידי על שימוש באמצעי מניעה קבוע כמו קונדום/גלולות רגילות, מאחר ואמצעים אלו הם יעילים יותר למניעת היריון (וקונדום גם מונע הדבקה במחלות מין). בכל מקרה, גם בעתיד במידה ותקיימי יחסי מין לא מוגנים נמליץ לך על שימוש בפוסטינור למניעת היריון אפשרי.


בת 16 שואלת: #103415
השאלה שלי היא:אם לקחתי היום פוסטינור ואחרי כמה שעות קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא ניקרע ממש טיפה,חור קטן חשוב לציין,הכדור משפיע עדיין??

תשובה:
שלום לך, הפוסטינור אינו משפיע מראש על מניעת הריון אלא רק בדיעבד ולכן יש חשש להירון והיה עליך לקחת עוד כדור. אני מציעה שתבואי אלינו לבדיקת הריון עוד שבועיים וגם לשיחה על אמצעי מניעה ומין בטוח. כל טוב


בן 16 שואל: #103409
אני וחברה שלי לפני יומיים שכבנו 10 יום אחרי סיום המחזור .. גמרתי בפנים בטעות והשאלה שלי היא האם אני צריך מרשם לגלולה או שאני יכול לקנות לבד וכמה זה עולה?..

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שעברו כבר 72 שעות. האם אני מבינה נכון? אם כן, עליה לפנות מיד לרופא/ת נשים או רופא/ת משפחה ולבקש מרשם לגלולה בשם אלה וללכת לבית מרקחת ולקנות אותה. אם יהיה לך מרשם, זה יהיה בחינם. אם זה יהיה ללא מרשם, זה יעלה 109 שקלים. היא צריכה לקחת את הכדור בדחיפות כי יש חשש ממשי להריון. בעוד שבועיים היא צריכה לעשות בדיקת הריון, בין אם היא לקחה את הכדור ובין אם לא. אתם מוזמנים להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים, ובליווי יועצת. נוכל גם להסביר על שימוש נכון באמצעי מנעיה כי גם לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן חשוב שתמיד תהיו עם אמצעי מניעה. כל טוב


בת 20 שואלת: #103116
שלום רב רב אני ממש לחוצה! עשיתי עם החבר שלי סקס יבש לפני שבוע בדיוק שהוא סוג של החדיר לי עם בוקסר ! מהפחד לקחתי פוסטינור יום למחרת . היום היו לי כאבי גב ובטן כאבי מחזור הלכתי שירותים ופיתאום יש לי דימום אבל אני מפחדת שזה דימום של הריון !!!! אבל האם דימום הריון מגיע עם כאבי מחזור או שזה מחזור?!! בבקשה תענו לי אני מתה מפחד וחשוב להגיד שקיבלתי מחזור ב 5.1 או 6.1 לא זוכרת מתי בדיוק אבל זה הגיוני שאקבל מחזור פעמיים בחודש? יודעת שהפוסטינור מקדים מחזור אבל בבקשה אני מנסה להיות רגועה ולא יכולה!!! אני מתה מפחד שזה יהיה דימום הריון :(((( תעזרו ליייי

תשובה:
שלום לך, כפי שענו לך בעבר, אין חשש להריון. כאשר לוקחים פוסטינור יכולות להופיע תופעות לוואי, כמו כאבים ודימום ואין מה לחשוש מהתופעות האלו. בלקיחת פוסטינור חשוב לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר מכן. אני ממליצה לך להגיע לאחד מהמרכזים של דלת פתוחה או להתקשר במידה ואינך יכולה להגיע, כדי לקבל יעוץ ולשמוע על אמצעי מניעה ובמידת הצורך ניתן גם לקבוע תור לרופאת נשים דרכנו או דרך קופת חולים. כמובן שכל הפניות אלינו הן אנונימיות. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #102425
כן וחייבת לציין שבפעם השנייה של הסקס היבש היה לי קצת רטוב מלמטה אבל הוא היה עם בוקס ואז לקחתי גלולות היום שאחרי ומאז לא ירד לי טיפת דם כמו שבפעם הראשונה האם אני בהריון??:(((((((

תשובה:
שלום לך! הסיכוי להיכנס להיריון מ"סקס יבש" שאינו כולל חדירה הוא אפסי עד לא קיים. אם גם לקחת את גלולת היום שאחרי את מוגנת ולא צריכה לחשוש מפני היריון. לא תמיד נטילת גלולת היום שאחרי מלווה בתופעות לוואי או דימום. כדאי שתמתיני בסבלנות עד להופעת הוסת במועד הרגיל שלך, ובינתיים נסי להירגע כי לא נראה שיש לך סיבה לדאוג. כל טוב!


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 16 שואלת: #101932
שלום לכולם. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש ובזמן הסקס נקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור. לאחר כמה ימים הגיע לי המחזור ואז לאחר שהוא נגמר, ממש יום יומיים אחרי הופיע לי מחזור נוסף. עכשיו עבר חודש מאז וקיימנו יחסי מין ושוב הקונדום נקרע ולקחתי שוב פוסטינור. המחזור שלי כבר מאחר בשבוע שלם ובבדיקת הריון מופיע שלילי. ואני ממש מפחדת ולא יודעת מה לעשות...

תשובה:
שלום לך, ה"מחזור" שחשבת שקיבלת לאחר לקיחת הפוסטינר אינו המחזור הרגיל, אלא דימום כתופעת לוואי של נטילת הפוסטינור, ולכן הופיע לך אחרי יומיים המחזור האמיתי. בדיקת הריון תראה תוצאות רק אחרי 10 -14 יום מקיום יחסי המין, לכן נמליץ לך שבטווח ימים אלו תערכי בדיקה חוזרת בשתן של הבוקר. עם זאת, איחור המחזור יכול להיות בעקבות נטילה נוספת של הפוסטינור במרווח זמן קצר. חשוב שתדעי שפוסיטנור אינו אמצעי הגנה ואינו מומלץ להשתמש בו בתדירות גבוהה ובאופן קבוע ורציף. לפעמים הבאות, חשוב לבדוק לפני השימוש בקונדום שהוא בתוקף ושללא נזק (נזקי חום וכדומה). בהצלחה וכל טוב. לכל שאלה והתייעצות את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לאחד המרכזים שקרובים לאזור מגורייך.


בת 22 שואלת: #101641
לפני פחות משבוע קיימתי יחסי מין פעם ראשונה בהצחלה הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו והכמיס טיפה ועצרתי אותו ביקשתי שישים קונדום גם אם זאת הפעם ראשונה שלי הוא שם ואחר כך הכניס שוב לא ירד דם ולא כלום הוא גמר בתוך הקומדום ויום למחרת קניתי נורלבו בכל מקרה לקחתי ואחרי יומיים הופיעו לי בחילות וכאבי ראש וסחרחורות עם שחור בעיניים יש מצב שזה בגלל שאני שוב אנמית אני לא יודעת אבל אני מפחדת

תשובה:
שלום לך! קודם כל מזל טוב על הפעם הראשונה, אני מקווה שהיא הייתה עבורך חוויה חיובית ונעימה. חשוב מאד להדגיש שעלייך להשתמש באמצעי מניעה (בדרך כלל קונדום או גלולות) בכל פעם שאת מקיימת יחסי מין, בדיוק כמו שעשית בפעם הראשונה כך כדאי שתקפידי לעשות גם בפעמים הבאות. לפי התיאור שלך לא נראה שקיים סיכוי שנכנסת להיריון. יש להימנע מכל סוג של חדירה ללא קונדום, גם אם היא לזמן קצר בלבד. אין שום בעיה עם גמירה בתוך הקונדום - לכך הוא מיועד. בחילות, כאבי ראש וסחרחורת עם שחור בעיניים יכולים להיות תופעות לוואי של נורלבו אך גם יכולים להיות קשורים לאנמיה אם את סובלת ממנה באופן כרוני. אם את עדיין סובלת מתסמינים אלו כדאי שתפני לרופא/ה המשפחה שלך.


בת 20 שואלת: #101630
התחלתי לקחת גלולות יאז על מנת למנוע הריון אולם לא חיכיתי לקבלת הווסת אלא פשוט התחלתי לקחת אותם ככה סתם. כמובן בשבועות הראשונים אנחנו עדיין משתמשים בקונדום על מנת למנוע הריון אבל השאלה שלי האם הגלולות אפקטיביות ואכן מונעות הריון למרות שלא לקחתי אותם עם קבלת הווסת? שאלה נוספת, בעקבות החששות הקשורות לגלולות חבר שלי גמר בפנים ובאותו היום לקחתי פוסטינור, אני עדיין ממשיכה לקחת גלולות מאז... האם זה אמור לשנות משהו מבחינת קבלת המחזור? אני אקבל אותו כשתיגמר החפיסה כצפוי או שהוא יבווא מוקדם יותר בגלל הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! בדרך כלל ממליצים להתחיל את החפיסת הגלולות ביום הראשון של הוסת, אך גם אם התחלת אותה בשלב אחר במחזור החודשי את מוגנת לאחר שבועיים של נטילת הגלולות. אם את לוקחת את הגלולות באופן קבוע את צפוייה לקבל את הוסת כשתסיימי את החבילה, ללא קשר לנטילת הפוסטינור. המשיכי להקפיד על שימוש קבוע באמצעי מניעה בזמן שאת פעילה מינית. כל טוב!


בן 26 שואל: #101145
דחוף!! אני וחברה שלי שכבנו, גמרתי בפנים ושמתי לב שאין הרבה זרע בתוכו כמו תמיד ,בדקתי עם הוא נקרע או משהו אין כלום אפילו לא חור,״. השאלה שלי עם יש מצב שזה יצא מלמטה מכיוון הטבעת וזה יכול להכניס אותה להריון? תודה

תשובה:
שלום, קודם כל נוזל הזרע לא יוצא כל פעם באותה כמות, העוצמה והכמות משתנים ולכן לגיטימי שלא הייתה כמות אליה אתה רגיל והסיכוי להכנס להריון הוא נמוך. למרות זאת, במידה ולא שמת את הקונדום כמו שצריך על איבר המין והשארת בחלק העליון של הקונדום רווח, אכן עלול להיות מצב שנוזל הזרע יצא מהחלק התחתון של הקונדום. בכל מקרה, אני ממליצה לקחת ליתר ביטחון את גלולת היום שאחרי- אם עברו פחות מ72 שעות, היא יכולה לקחת פוסטינור ואם עברו יותר אך פחות מ5 ימים היא תוכל לקחת אלה (במרשם של רופא). 14 יום אחרי קיום היחסים תוכלו לבצע בדיקת הריון כדי לוודא שאכן לא נכנסה להריון. אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם לקבלת מידע נוסף או לביצוע יחד איתנו של בדיקת ההיריון. שיהיה בהצלחה.


בת 20 שואלת: #101127
אם אני על גלולות, לקחתי פוסטינור על השבוע הפסקה והייתי אמורה לקבל ווסת יומיים אחרי.. עבר יום מהיומיים שהייתי אמורה לקבל. זה מסוכן?

תשובה:
היי, אני מבינה שמה שאת שואלת זה האם זה בסדר שהמחזור איחר לך לאחר שלקחת פוסטינור. פוסטינור אכן יכול לגרום לשיבושים ואיחורים במחזור, וזה יכול להימשך תקופה גם לאחר נטילת הגלולה. רק חשוב שתזכרי שפוסטינור זה לא אמצעי מניעה לשימוש קבוע אלא גלולה שלוקחים למצב חירום.


בן 16 שואל: #100985
אני וחברה שלי עשינו סקס אנלי והיא לשניה אמרה לי שזה קרוב מידי לכוס אז הפסכנו אני מםחד שזה היה בכוס ואז יכול להיות שהיא נכנסה להריון ואני מפחד לא גמרתי ולא הרגשתי שיצא טיפות אהבה אבל עדיין זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, קודם כל זה טוב שפנית אלינו. במידה ואיבר המין שלך היה בפתח הנרתיק של חברה שלך, אכן קיים סיכוי להריון. גם אם לא הרגשת שיצאו טיפות אהבה, זה לא דבר מאוד מורגש ויוצא כל מהלך קיום יחסי המין. לכן, חשוב שבמידה ולא עברו 72 שעות היא תיקח פוסטינור( כמובן במידה ולא רוצה להיכנס להריון) או "אלה" עד 5 ימים מקיום יחסי המין. בנוסף רצוי לבצע בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי להסיר ספקות. ממליצה לכם להגיע לדלת הפתוחה ולקבל הסבר על אמצעי מניעה ויחסי מין מוגנים. שיהיה בהצלחה.


בת 19 שואלת: #100982
היי קיימתי יחסי מין לפני 4 ימים. אני נוטלת גלולות אך מכיוון שהקאתי פעמיים במהלך החודש העדפתי שיהיה שימוש בקונדום. הקונדום נקרע. אני נמצאת בדיוק בכדורים הלבנים ובדרך כלל אני מקבלת מחזור בכדור הרביעי. החלטתי ליטול פוסטינור כעבור 40 שעות לאחר המקרה כי חששתי. כעת אני צריכה לקבל מחזור אך הוא לא הופיע עדיין והיום אני צריכה להתחיל חפיסה חדשה. מה לעשות? האם יש חשש להריון? לחוצה!

תשובה:
שלום , קודם כל פעלת נכון שהשתמשת בקונדום ושנטלת פוסטינור כאשר הוא נקרע. כאשר המחזור מתעכב, זה נובע פעמים רבות מלחץ של הגוף ולחץ נפשי. סיכוי גבוהה שהמחזור התעכב לך בגלל שאת לחוצה מהסיטואציה ולא בגלל שנכנסת להריון. למרות זאת, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין הלא מוגנים(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתוכלי להסיר את הספקות. את מוזמנת לבוא לעשות אותה בדלת הפתוחה באיזור מגורייך. בנוגע לחפיסה החדשה- את יכולה להתחיל לקחת אותה כרגיל. שיהיה בהצלחה


בת 15 שואלת: #100776
שלום אני וחבר שלי שוכבים בדרך כלל עם קונדום אבל יש לו מידה גדולה שבדרך כלל אין בארץ ולכן לוקח לו יותר זמן לגמור ושנינו זה פחות מהנה אתמול שבנו ללא קונדום ושנינו נהנינו ולפני שהוא גמר הוא הוציא את איבר מינו וגמר בחוץ ולא קרוב לאיבר מין שלי קנינו פוסטינור והתלבטנו אם כדאי לי לקחת בגלל משהו שנקרא "טיפות אהבה" (יש לי יומן שמראה לי מתי המחזור מגיע ואני תמיד מסמנת מתי קיימתי יחסי מין ובכול יום כתוב אם יש סיכוי שאכנס להריון באותו יום כתוב שהסיכוי מאוד נמוך) מה לעשות ? לקחת פוסטינור זה נורא יקר וזה די חבל

תשובה:
שלום רב! מאחר והייתה חדירה ללא קונדום - קיימת יחסי מין לא מוגנים. גם אם הגמירה הייתה בחוץ אכן יש סיכוי להיכנס להיריון מ"טיפות אהבה" (שהן בעצם נוזל שנקרא pre-cum ויוצא מאיבר המין גם במהלך יחסי המין ולא רק בגמירה). כדאי שתקחי פוסטינור למרות המחיר היקר על-מנת לוודא שלא תיכנסי להיריון. בעתיד אל תקיימי יחסי מין לא מוגנים בשום מצב. ניתן היום לרכוש קונדומים במידות גדולות כך שיהיו נוחים עבורכם. אם אתם לא מסתדרים עם השימוש בקונדום את יכולה לפנות לרופא/ה ולהתחיל לקחת גלולות למניעת היריון באופן קבוע. שמרי על הבריאות שלך!


בן 22 שואל: #100737
היי שלום רב! רק לצורך הורדת לחץ! לחברה שלי ולי יש חשש לכך שאולי היא בהריון מהשבוע האחרון לאחר שעם תזמון גרוע היא גם נהיית חולה... המחזור שלה היה אמור להגיע היום אך עוד לא קיבלה... מבחינת אמצעי בטיחות.. היא לוקקחת גלולות באופן קבוע אך לפעמים לא באותו השעה בהבדל של שעתים שלוש אם זאת אפילו בעט גמירה, הגמירה התבצעה בחוץ.... האם יש בכל זאת סיכוי מעבר לאפסי שהיא נכנסה להריון? או שזה סתם הלחץ והחולי שמעקב ומשבש את המערכות בגוף אם זאת הייתי שמח לדעת כמה זמן אחרי מותר לקחת את הגלולה של יום אחרי אשמח לת/שוב מהירה, וחג שממח!

תשובה:
שלום לך! אפשר להיכנס להיריון רק אם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה ולא משתמשים באמצעי מניעה. אם היא נוטלת גלולות באופן קבוע אין סיבה לדאגה. אכן מומלץ מאד להקפיד על נטילה קבועה באותה שעה, אך הבדל של שעה שעתיים בין יום ליום לא אמור לפגוע ביעילות. אי סדירות של המחזור היא לא דבר נדיר בקרב בחורות צעירות, ואני ממליץ שתמתינו בסבלנות מספר ימים להגעת המחזור. את גלולת היום שאחרי ניתן לקחת עד 72 שעות (3 ימים) ממועד קיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב!


בת 19 שואלת: #100403
טוב לפני יום יומיים בערך זה היה אני בתולה .. והחבר שלי ניסינו לשכב והוא החדיר ממש טיפה חצי מהכיפה אפילו לא.. בקיצור אמרתי לו שיפסיק כי כאב לי אז עשינו סוג של סקס אחר הכוונה לחיכוך הוא השכיב את הפין שלו עליו ואני ישבתי על זה והתחלנו לחכך זה בזו כמה פעמים תוך כדי הוא ניסה להעמיד את זה שאני ישב על זה ושוב זה כאב לי אז המשכנו עם החיכוך .. שנייה לפני שהוא גמר הוא אמר לי לקום אז ממש קמתי כזה והוא גמר על עצמו בבטן כזה וכל זה רק מחיכוך ולא מסקס עכשיו כואב לי קצת ממש טיפה כי הוא החדיר בהתחלה ושנינו לא היינו מוגנים לא גלולות ולא קונדום יש אפשרות שאני בהריון? כי לא רציתי לשתות פוסטינור סתם עד כמה שהבנתי זה מזיק מה לעשות תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, כן, לפי הסיפור שלך יש סיכוי להיכנס להריון לכן אני כן ממליץ לקחת פוסטינור. פוסטינור אינו מזיק לגוף, אך הוא כן יכול לגרום לתופעות לוואי זמניות ואחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאמצעי מניעה אחרים כגון קונדומים וגלולות , לכן הוא אמצעי מניעה למקרה חירום בלבד. גם אם אתם רק מתחככים יש סיכוי להיכנס להריון לכן כדאי להשתמש בקונדום גם במקרה הזה. בנוגע לפעם הראשונה, זה נשמע שאתם פתוחים אחד עם השני וקשובים שזה מעולה!. על מנת להפחית את הכאב בפעם הראשונה אפשר לעשות כמה דברים: 1. כמו שהתחלתי חשוב להיות קשובים ואתם כבר שם אז מעולה!. :) 2. אווירה מאוד משפיעה, עדיף להיות בטוחים שיש לכם פרטיות ללא חשש להפרעות או דאגות. 3. חשוב להתחיל במשחק מקדים ארוך ומושקע על מנת להכין את הגוף לקראת החדירה, שהאיבר המין יהיה רטוב ומגורה. (ניתן ע"י מין אורלי או מגע וחדירה של אצבעות). 4.אמרת שניסיתם חדירה שאת למעלה וזה פחות מומלץ, אני ממליץ לכם להתחיל בתנוחה המסיונרית (שאת שוכבת על הגב) כדי להקל על החדירה, אך הבן זוג צריך להיות קשוב אליך ולחדור לאט ובקצב שלך. 5. החדירה היא לא המטרה ביחסי מין היא רק חלק קטן מהם לכן הכי חשוב להתמקד בהנאה שלכם ולא בחדירה עצמה!! בהצלחה.


בן 22 שואל: #100285
ישלי שאלה אני וחברה שלי קיימנו יחסים בלי אנצעי מניעה עכשיו טיפה גרמתי בפנים והשאר בחוץ ואז ישר קניתי פוסטינור ועכשיו היא אמרה לי שהיא אמורה לקבל מחזור באותו שבוע ששכבנו היא לקחה את הגלולה שעה אחרי הקיום יחסים ואחרי כמה ימים היא הרגישה כאבים של מחזור כאלה וגם פעם אחת הקיאה ועכשיו היא אמרה לי שהיא קיבלה מחזור האם זה באמת מחזור או שזה הדימום מהתופעות לוואי של הכדור ??? תודה רבה

תשובה:
שלום לך! בנוגע לדימום של חברה שלך - קשה לדעת בוודאות ממה הוא נוצר. פוסטינור אכן יכול לגרום לדימום, הקאות ובחילות ותופעות לוואי שונות. מצד שני, ייתכן וחברתך קיבלה מחזור. אפשרות נוספת (במידה וקיימתם יחסי מין בפעמים הראשונות שלה) הוא קריעת קרום הבתולין או פצע כלשהו בנרתיק. מעבר לכך, חשוב שתדעו שגם מהטיפות המעטות שבגמירה, ואפילו לפני הגמירה עצמה ניתן להכנס להריון. לא מומלץ לקחת סיכונים נוספים וכדאי לכם לחפש את אמצעי המניעה שיתאים לכם. אתם מוזמנים לבוא לדלת ולשמוע על כל האפשרויות!


בת 15 שואלת: #99799
אם אני לא טוחה שאני בהריון עדיין אפשר לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום, גוללת היום שאחרי, פוסטינור, אפשר לקחת עד 72 שעות שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים ובנוסף, יש גלולת היום שאחרי בשם 'אלה' שהיא יעילה ל 120 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. אם את בטוחה שקיים חשש לכניסה להיריון את יכולה לרכוש אותם באחד מבתי המרקחת. אפשרות נוספת היא לבצע בדיקת הריון ביתית 14 ימים לאחר איחור המחזור. את מוזמנת להתקשר לדלת הפתוחה על מנת להתייעץ איתנו :)


בן 16 שואל: #99720
האם כדי לקחת פוסטינור במצד ל אי ודאות ?

תשובה:
שלום לך! השאלה שלך לא כלכך ברורה לי כי חסרים בה פרטים ובעיקר תיאור של המקרה שבנוגע אליו אתה חושב שיש צורך לקחת פוסטינור. פוסטינור, גלולת היום שאחרי, היא תרופה שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין על-מנת למנוע היריון לא רצוי. יש צורך לקחת פוסטינור רק לאחר יחסי מין שכללו חדירה של איבר מין של בחור לאיבר מין של בחורה, או מגע של זרע באזור איבר המין של בחורה, והיו לא מוגנים - ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. הבחורה צריכה לקחת את הפוסטינור כדי למנוע היריון, וניתן להשיג את התרופה בכל בית מרקחת וללא מרשם רופא. אם אתה מעוניין לקבל מידע נוסף תוכל לכתוב כאן שאלה מפורטת יותר או ליצור עמנו קשר טלפוני. בהצלחה


בת 17 שואלת: #99714
אני בת 17 ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין. התחלתי לקחת גלולות מינס לפני כ-13 ימים, ובגלולה ה-7 הגלולה נפלה לי ולא מצאתי אותה אז לקחתי את הגלולה של היום למחר לאחר כמה שעות. אתמול אני וחבר שלי שכבנו והוא גמר לי בפנים... אני ממש ממש ממש חוששת מהדבר, מה אני צריכה לעשות?:

תשובה:
היי, אשמח שתסבירי לי שוב כדי שאוודא שהבנתי נכון- לא לקחת גלולה ביום השביעי ואת השמינית לקחת קצת לפני הזמן, בין יום 7 ל-8? כלומר לקחת רק גלולה אחת בשביל יומיים או שהבנתי לא נכון? אם הבנתי נכון ולא לקחת גלולה מעל 12 שעות מהזמן שאת אמורה לקחת אז את לא לגמרי מוגנת, במיוחד כשמדובר בחפיסה ראשונה. אם זה המצב, אתם יכולים לקנות גלולה של היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו בבית מרקחת) כדי למנוע הריון לא רצוי. אם תרצו עוד ייעוץ לגבי אמצעי מניעה אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה אליכם. אם לעומת זאת פשוט לקחת כמו שאמורים, גלולה אחת כל יום, אז את מוגנת ופשוט תצטרכי לקחת ביום האחרון מחפיסה אחרת ולהפוך אותה לחפיסה של אקסטרות למקרה ששוב תיעלם גלולה.


בת 18 שואלת: #99286
היי, לפני 3 ימים שכבתי עם חבר שלי , ללא אמצעי מניעה . הוא הכניס לי מאחורה (אנאלי) ולא היינו עם קונדום . הוא גמר לי בפנים מאחורה .אבל כשסיימנו שמתי לב שכל אזור איבר המין שלי מלא בזרע .. נלחצתי וקנינו מיד פוסטינור , לקחתי אותו פחות משעה אחרי הסקס . קמתי בבוקר וכל הידיים שלי היו נפוחות , היה לי גירווי בידיים וגרד . מהידיים זה התפשט לישבן , לרגליים ולכתפיים . זה לא גרד בצורה חמורה אבל זה נראה כמו פריחה , רציתי לדעת אם זה נורמלי ומתי זה יעבור לי ? אצטרך ללכת לרופא שיבדוק אותי ? ואם כן איך עושים זאת בדיסקרטיות ? תודה מראש

תשובה:
הי לך, טוב מאוד שהייתם אחראים. התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי נדירות של ה"פוסטינור" רשום גם בעלון לצרכן. גשי לרופא המשפחה בהקדם לייעוץ. מאחר ואת מעל גיל 18 אין בכך בעיה, אבל אל תחכי וגשי לרופא בהקדם.


בת 19 שואלת: #98897
שלום, לפני שבועיים ביום שישי, התחלתי חפיסת גלולות חדשה אחרי הפסקה של 7 יום כמו שיש בגלולות שאני לוקחת מליאן. יום שבת שחכתי לקחת גלולה וחבר שלי גמר בפנים. יום אחרי לקחתי נורלבו(פוסטינור), זאת אומרת ביום ראשון .. ועברו כבר שבועיים ועד עכשיו לא התחיל לי דימום של אחרי פוסטינור כי תמיד יש. יש סיבה לחשוש ,??? וגם , כשקיימנו יחסי מין בשבת השעה הייתה בערך 5 , ויום למחרת לקחתי גלולה בשעה 7 וחצי בערב. זה פוגע ביעילות ? אני ממש מפחדת ואני בבסיס ואין לי איך לקנות בדיקת הריון ...

תשובה:
שלום לך, קודם כל אין לך מה לחשוש בנוגע לכך שלא היה דימום אחרי הפוסטינור, זוהי תופעת לוואי אשר לא חייבת לקרות. בנוסף, בנוגע לגלולה- את אמורה להמשיך לקחת כרגיל את הגלולות אחרי לקיחת הפוסטינור, זה לא פוגע, כך צריך לנהוג כדי שהגלולות ימשיכו להיות יעילות. אינני יודעת מתי את אמורה לקבל מחזור אך כרגע כל עוד אין בעיה או איחור במחזור אין לך מה לחשוש. מעבר לכך, כל הכבוד על כך שאת אחראית לגופך ולוקחת גלולות. עם זאת, כאשר את שוכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בנוסף לגלולות למשך שבוע (ואם שכחת 2 גלולות- שבועיים), על מנת למנוע היריון בצורה הבטוחה ביותר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98843
בקשר לשאלה הקודמת שלי #98841 החברה שלי קיבלה היום מחזור, לאחר 21 יום, הבנתי שזה תקין אבל הבעיה היא שזה פעם ראשונה שזה ככה. יורד לה כמות יותר גדוחה של דם ובדיוק לפני שבוע היא לקחה פוסטינור, יש קשר בין הדברים?? איך אני שולל כניסה להיריון?? (ביום רביעי היה מגע מיני אבל רק עם אצבעות, לא עם חדירה של איבר המין {אולי היה על האצבע שלי זרע אבל כמעט בטוח שלא}) אני ממש בלחץ מזה, אשמח לתשובה דחופה בנושא ומה אני צריך לעשות בשביל לשלול היריון!!

תשובה:
היי, קבלת מחזור היא אישור לכך שאין הריון! יכול להיות קשר בין דימום מוגבר ללקיחת פוסטינור מכיוון שזוהי גלולה עם כמות הורמונים גדולה שיוצרת קצת שינויים כתופעת לוואי בגוף (אין מה לחשוש, זה לא מסוכן וזה יעבור כשהגוף יחזור לשגרה שלו). לא נשמע שיש לכם סיבה לחשוש מהריון בכלל ולכן אתה יכול להיות רגוע!.. אם אתם עדיין לחוצים ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאין הריון, את הבדיקה אפשר לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם בלי מרשם רופא. בהצלחה :)


בן 16 שואל: #98644
היי, אני וחברה שלי שכבנו, היינו עם קונדום, לא גמרתי בכלל, למחרת היא הביאה לי ביחד וגמרתי על הסדין, יכול מאוד להיות שנגעתי בזרע ועד נגעתי לה בפות, יום למחרת הבאתי לה פוסטינור, צריך לדאוג? יש ממה לדאוג? היא בהריון? יש לה כאבים בבטן ודימום קל, בחילות, והמחזור שלה הוא עוד שבועיים.. מה אני צריך לעשות בשביל לדעת בוודאות שהיא לא נכנסה להריון? (שוב אני אומר: היינו עם קונדום, הוא לא נקרע, לא גמרתי בפנים, רק גמרתי על הסדין ואולי יש סיכוי קטן שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות) אשמח לתשובה דחופה!!! (היא לקחה את הפוסטינור לאחר 32 שעות)

תשובה:
הי לך, כל הכבוד על הפנייה ועל ההתעניינות והרגישות כלפי חברה שלך. שמחה לשמוע שאתם הייתם מוגנים ולגבי השפיכה על הסדין אני יכולה להרגיע שזרע לא שורד "בחוץ" ולכן אין חשש להריון. אם היה לך זרע טרי על היד ומיד נגעת לה בפות, אז עלול להיות חשש להריון ולכן טוב שנזהרתם והיא לקחה פוסטינור. הדימום, כאבים הבטן והבחילות הן תופעות של לקיחת הפוסטינור (תמיד תקראו את העלון לצרכן לפני שאתם נוטלים תרופה כלשהי כי זה רשום שם). ייתכן והווסת הבאה לא תגיע במועד שאמורה להגיע כי הפוסטינור גם משבשת את המחזוריות החודשית ולכן ייתכנו שיבושים וגם הווסת יכולה להגיע כשבוע לאחר המועד. סה"כ נשמע שעשיתם כל שביכולתכם בכדי למנוע הריון ושהסיכוי להריון אינו גבוה אבל תהיו עם יד על הדופק. שבוע טוב, אנחנו כאן בשבילכם


בן 18 שואל: #98272
אני וחברה שלי שכבנו ללא קונדום לצערי, אך לא גמרתי בפנים ולא בכלל בגלל שהאקט נקתע. השאלה היא האם ללכת לקנות פוסטינור, מה ההשלכות של הגלולה על התפקוד המיני עם בת הזוג שלי. ובכללי מה דחיפות המצב לאור הנסיבות. תודה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, כל כניסה של הפין שלה לפות שלה מסכן אותה בהריון, ללא קשר לגמירה שלך. היא הייתה צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום, אבל אני משערת שכבר עברו 72 שעות. הגלולה אינה משפיע על התפקוד המיני של חברה שלך בכלל וגם לא על הבריאות או הפוריות שלה. הגלולה משבשת את המחזוריות החודשית בלבד. בכל מקרה, שהיא תעשה בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא שאינה בהריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #98230
ביום שלישי שכבתי עם מישהו בפעם הראשונה, ירד לי ממש הרבה דם והקונדום נקרע באמצע אבל הוא המשיך. בכל מקרה יום אחרי לקחתי פוסטינור ויש לי דימום ממש כבד עד עכשיו, חייבת לציין שגם לפני שלקחתי את הגלולה עדיין ירד לי דם אבל זה החמיר בקטע שזה כמו מחזור ואני ממש מודאגת. זה אמור להיות ככה ? מה אני אמורה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת פוסטינור. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. הדימום יכול להיות מהכדור אבל גם מיחסי המין בפעם הראשונה. אין לך מה לדאוג. דימום עד 14 ימים לאחר פוסטינור הוא תקין. המתיני בסבלנות. עשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הפוסטינור. ת מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נוכל גם לייעץ על אמצעי מניעה ועל שימוש נכון בקונדום כך שהוא לא יקרע. כל טוב


בת 21 שואלת: #98074
את הבדיקה עשיתי ב 17.7

תשובה:
היי, אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור היא דימום כפי שתיארת שקרה ובנוסף שיבוש במחזור החודשי. חשוב לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר השימוש הגלולה, כפי שתיארת שעשית. לכן, איחור במחזור כפי שתיארת הוא טבעי ולא נראה שיש חשש ממשי להריון. מעבר לכך, נמליץ לך להגיע לסניף "דלת פתוחה" הקרוב לאיזור מגוריך על מנת לקבל מידע בנושא אפשרויות אמצעי מניעה ולקביעת תור לרופאת נשים להתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #98023
שלום, שכבתי עם חבר שלי בערך לפני שבוע בלי אמצעי מניעה ולקחתי פוסטינור מייד אחרי זה. לפני שלושה ימים שכבנו שוב והקונדום נקרע אז המשכנו בלי והוא גמר בחוץ. יום אחרי זה קיבלתי מחזור אך אני חוששת שזה בגלל התופעות לוואי של הגלולה שלקחתי. שמעתי שהזרע יכול לחיות כמה ימים בתוך הרחם לכן יכול להיות שאני אסיים מחזור ואז אכנס להריון. אני מתלבטת אם לקחת גלולה עכשיו.. מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אבל חבל שלא השתמשתם באמצעי מניעה מראש. את אכן צריכה לקחת עוד כדור ולצערי לא ענינו לך בזמן אז איני יודעת אם לקחת או לא. בכל קמרה, הדימום הוא תופעת לוואי של הכדור. עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מסיחי המין הלא מוגנים השניים. במהלך השבועיים הללו, אל תקיימו יחסי מין בכלל. מדוע אינכם משתמשים באמצעי מניעה? נשמח מאוד שתבואו אלינו לשיחת ייעוץ על בחירת אמצעי מניעה שמתאים לכם וגם לעשות איתנו בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 23 שואלת: #97995
שלום לכולם אני בת 23 קיימתי יחסי מין עם הבן זוג שלי והוא גמר לי טיפה בפנים.. הוא אמר לי לקחת פוסטינור מה הסיכוי שאני בהריון? ואם פוסטינור זה כמו הפלה?

תשובה:
שלום לך, כל יחסי מין לא מוגנים, בהם הפין נכנס לפות שלך, מסכנים אותך בהריון ולכן עליך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום. איני יודעת אם עברו כבר 72 שעות, אבל יש גם כדור שנקרא "אלה" שהוא עם מרשם מרופא/ה, והוא יעיל עד 120 שעות מיחסי מין לא מוגנים. חשוב מאוד שתקחי את הכדור הזה ובעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. ולא, זה אינו כדור הפלה. זה כדור שמכיל פרוגסטרון בלבד והוא דוחה את השחרור של הביצית מהשחלה לחצוצרה. כל טוב


בת 16 שואלת: #97968
שלום,אני וחבר שלי שכבנו שבוע שעבר ללא קונדום נלחצנו ויישר הלכנו לקנות את גלולת היום שאחרי (נורלבו) אגב הוא לא גמר בפנים אבל בכל זאת כדי להסיר כל ספק.. שכבנו שום אחרי אך עם קונדום והוא הפעם גמר בפנים רציתי לשאול שלוש שאלות 1- האם זה ששכבנו אחרי לקיחת הכדור יישר מפחית את ההשפעה שלו ?2- האם יש סיכון מסויים בזה שהוא גמר בפנים עם קונדום? ו-3האם אני צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר לקיחת הגלולה ואם כן איפה אפשר לעשות בלי ידיעת ההורים ?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת נורלבו. ואכן, לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן היית צריכה לקחת את הכדור. כל כניסה של הפין שלו לנרתיק שלך מסכן אותך בהיון ולכן זה לא אמצעי מניעה יעיל. אם הוא היה עם קונדום ביחסי המין בפעם השניה, והיה בו שימוש נכון, כלומר, הוא שם אותו מתחילת החדירה ויצא ישר לאחר שהוא גמר, הוא לא נקרע והקונדום היה בתוקף, אז אין סיכוי להריון. ולא, הכדור לא משפיע על יחסי המין השניים. את צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 15 שואלת: #97920
שלום , אני וחבר שלי שכבנו מספר פעמים ופעמיים מתוכם בהפרשים קצרים לקחתי את הגלולה נורלבו כי הרגשנו שיש סיכון מכיוון שעשינו את זה ללא קונדום לאחר תקופה של בערך חודשיים עשינו את זה שוב ולקחתי את הגלולה בפעם השלישית למרות שידעתי שזה גלולה שלא לוקחים בתדירות כזאת גדולה ושיש סיכון, מאז התחילו לי כאבים כל פעם שאני עושה פיפי ובנוסף הריח של הפיפי חזק יותר וגם כל פעם שאנחנו עושים סקס אני מדממת מאיבר המין רציתי לשאול אם כל זה קורה בגלל הגלולות או שיש סיבה אחרת ?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אפשר לקחת את הכדור הזה כמה פעמים שאת רוצה, אבל זה לא בהכרח יגן עליך מפני הריון וזה גם יקר. גלולות קבועות למניעת הריון מונעות הריון ביעילות גבוהה בהרבה וגם לא משבשות את המחזוריות החודשית כמו אמצעי מניעה לשעת חירום (נורלבו). אבל מה שכן, אין סיכון בשימוש חוזר בנורלבו ואין לך מה לדאוג לבריאות שלך. יכול להיות שהדימום הוא בגלל הכדור ויכול להיות שיש לך דלקת בשתן או דלקת בנרתיק. בנוסף, אם החדירה נמשכת למעלה מחמש דקות אז הנרתיק שלך מתייבש והעור נפצע ומשם יכול להיות הדימום. בנוסף, אם הוא נכנס אליך כשאת לא מספיק רטובה, גם יכול להיות שהעור נפצע. הקשיבי לגופך ותימנעו מחדירה ממושכת שגורמת לך לדמם. סקס אמור להיות נעים ולא פוצע או מכאיב. כל טוב


בת 17 שואלת: #97783
שבוע שעבר ביום ראשון לקחתי פוסטינור ועכשיו יש לי דימום בצבע חום לגמרי ולפעמים קצת אדמדם.. קיבלתי מחזור ב19.6 לכן לא הגיוני שזה מחזור.. זה נורמאלי? זה בגלל הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך, זו אכן תופעת לוואי מהפוסטינור ואין לך מה לדאוג. עד 14 ימים של הכתמה דמית לא סדירה, זה תקין לחלוטין. עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב


בת 21 שואלת: #97887
היי. קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפניי יומיים ורק היום אני לקחתי פוסטינור (פוסטינור בפעם השנייה). רציתי לדעת אם הכדור עדיין ישפיע אחריי יומיים ?

תשובה:
שלום לך. החלטתך לקחת פוסטינור לאחר יחסים לא מוגנים, היא מאוד נכונה! פוסטינור ניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסים לא מוגנים, אז לקחת בטווח הזמן הנכון. בכל מקרה, עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. כל טוב.


בת 21 שואלת: #97613
שלום, בד"כ אני משתמשת במדבקות EVERA, הייתי אמורה להחליף מדבקה אבל שכחתי לשים אחת וקיימנו יחסי מין לא מוגנים בערך 20 שעות אחרי שהורדתי את המדבקה הקודמת. אני מתכננת לקנות והשתמש בפוסטינור בהקדם האפשרי. בינתיים בשניה שנזכרתי (בערך 4 שעות לאחר קיום היחסים) שמתי מדבקה. האם פוסטינור זה הצעד הנכון? האם זה בסדר שבזמן הזה יש עליי מדבקה? כמה זמן צריך לחכות עד שיהיה שוב בטוח לקיים יחסי מין עם בן זוגי. תודה רבה.

תשובה:
שלום לך, את אכן צריכה ליטול אמצעי מניעה לשעת חירום (פוסטינור/נורלבו). טוב עשית ששמת מדברה. עשי את שניהם: קחי את הגלולה ושימי את המדבקה. תוכלי לקיים יחסי מין ללא קונדום לאחר שבועיים מנטילת הפוסטינור. כל טוב


בת 16 שואלת: #97387
זה הגיוני שלאחר לקיחת פוסטינור איני מרגישה הבדל? מה הסיכוי שהפוסטינור לא ישפיע?

תשובה:
שלום לך, לא כולן מרגישות תופעות לוואי מפוסטינור. אין חובה שיהיו לך תופעות לוואי. היעילות של פוסטינור מתחילה מ90% והאחוזים יורדים ככל שמתרחקות משעת קיום יחסי המין בשעת הנטילה. בכל קמרה עליך לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא שאינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 18 שואלת: #97235
אני י וחבר שכבנו בפעם הראשונה ואנחנו בהתחלה בלי קונדום לנסות להעמיד אותו ואז שהוא עומד הוא שם מהר קונדום ולאחר 10 דקות גומר,השאלה שלי היא אם אני יכולה להיכנס להריון מזה שהוא מנסה להעמיד אותו?הוא לא גמר בכלל בכל הזמן שהוא ניסה,הוא אמר שיצאה לו טיפת של פיפי אבל אפילו לא טיפת אהבה והוא לא גמר. לפני ארבעה ימים שכבנו ופחדתי שהוא גמר אז לקחתי מהר פוסטינור ואתמול שזה קרה שוב פחדתי שוב שהוא גמר למרות שהוא לא ורציתי לקחת אבל לא לקחתי כי אמרו שזה מסוכן. כואבת לי הבטן והציצים שלי מאוד רכים,המחזור שלי צריך להגיע ב29 אין סיכוי שאני בהריון?אין לי הפרשות כבר יומיים

תשובה:
שלום לך, אני קוראת מהשאלה שלך שאת מאוד מודאגת ויש לי מספר תשובות לתת לך לשאלתך. כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להריון. טוב שלקחת את הפוסטינור כי זה בהחלט מצמצם את הסיכון מאותה הפעם ששכבתם בלי קונדום. הפוסטינור לא מסוכן לקחת במידה ויש חשש להריון אבל יחד עם זאת לא משתמשים בו כאמצעי מניעה. חשוב שתדעי שייתכן שהמחזור שלך יאחר או יקדים בגלל התופעות לוואי של הפוסטינור וכמו כן גם כאבי הבטן והשינוי בחזה יכולים להיות ממנו. לכן אני ממליצה לך בכל מקרה אם עברו שבועיים מקיום יחסי המין לעשות בדיקת הריון ולשלול הריון. אני רוצה להתייחס לקושי של החבר שלך להעמיד את האיבר מין שלו עם הקונדום. את מתארת שאלו הפעמים הראשונות שלכם וזה טבעי שתחוו מצבים שאולי לא נוח בהם. אני יודעת ממה שכתבת שאת מבינה את החשיבות של קונדום למניעת הריון (ואני מוסיפה גם מחלות מין). יש דרכים רבות שאפשר לנסות להעמיד את האיבר מין בלי ליצור כל הרבה מתח בשבילך. אפשר אוננות משותפת או מין אורלי או כל דבר שיגרום לכם הנאה ללא מתח. תזכרי שהגוף שלך חשוב לך, ואני ממליצה לך גם לשוחח על כך עם החבר שלך. את מוזמנת לפנות לדלת פתוחה בכל שאלה ויעוץ נוסף, אפשר להתייעץ איתנו על אמצעי מניעה ,תוכלי אם תרצי גם להגיע לסניף הקרוב לביתך לבצע בדיקת הריון. כל טוב.


בת 17 שואלת: #96913
היי, לקחתי גלולת היום שאחרי לפני 6 ימים 2.6 ויומיים אחרי התחיל לרדת לי דם ב4.6 ועד עכשיו יורד לי 8.6 אבל יש לי כאבי מחזור ואני לא יודעת אם זה מחזור או לא.. מה אני עושה? אני צריכה לקבל מחזור בסוך החודש אולי זה הקדים לי בגלל הגלולה?

תשובה:
שלום לך, גלולת היום שאחרי פעמים רבות משנה את זמן הוסת (מחזור), יכול להיות שהוסת הקדימה לך בגלל הגלולה. בכל מקרה מאחר והגלולה של היום שאחרי לא מונעת ב 100% הריון אני מאוד ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שבועים מיום נטילת הגלולה כדי לשלול הריון. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה אליך ולבצע את הבדיקה אצלנו ביחד עם אחת היועצות. כל טוב


בת 17 שואלת: #96751
היי שוב , אני השבוע הייתי אצלכם בסניף בתל אביב בשביל לקחת פוסטינור . עברו 4 ימים מאז שלקחתי את הפוסטינור , יום אחרי שלקחתי פוסטינור היו לי הפרשות כאלה מוזרות ואחרי יומיים הן הסתיימו . עכשיו (אחרי 4 ימים מלקיחת הפוסטינור) התחילו לי הפרשות חומות כהות מאוד ואני אמורה לקחת מחזור רק בסוף החודש הזה (יוני) ואין לי בכלל תופעות של מחזור ואני ממש לא יודעת מה זה , יכול להיות שאני בהריון ? , כשבאתי לסניף שלכם אמרתם לי לא לקיים יחסי מין במשך שבועיים ולא התקרבתי לזה בכלל כל ה4 ימים האלה מאז הפוסטינור , מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, כותבת לך המנהלת של סניף תל אביב.... ההפרשות הללו נשמעות כמו תופעות הלוואי של הכדור ואין לך מה לדאוג. אני מבינה שאת בלחץ, אבל אין לך כרגע ממה להילחץ. מה שכן, חשוב שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור, כדי לוודא שאינך בהריון. כרגע כל שנותר לעשות הוא לחכות שיעברו שבועיים. אחרי זה תעשי בדיקת הריון. תרגעי. תנשמי עמוק. אנחנו כאן איתך לכל דבר. כל טוב


בת 17 שואלת: #96631
היי, לקחתי פוסטינור לפני כפחות משבוע על מנת להסיר את החששות ואחרי 4 ימים קיבלתי מחזור ואני רק לפני שבועיים סיימתי את המחזור הקודם (אני מקבלת כל חודשיים בערך) בקיצור ממש מוזר , האם יש סיבה לחשוש ? אשמח אם תפרטו לי יותר בעיניין למה זה קרה ומה זה אומר זאת הפעם הראשונה שלי ואין לי את מי לשאול תודה :)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הדימום שיקבלת הוא תופעת לוואי מהפוסטינור. זה תקין ואין לך מה לאדאוג. מה שכן, את עדיין צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי לוודא שאינך בהריון. בנוסף, הדימום החודשי הרגיל שלך עלול להשתשבש ולכן לא בטוח מתי תקבלי את הווסת האמיתית שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96563
אני וחבר שלי שכבנו ונקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור וזה הפעם השלישית שלקחתי השנה ואחרי יומים שלושה היה לי מחזור ויום אחרי שהוא נגמר שכבנו שוב עם קונדום והכול אבל אני כבר חודש וחצי לא מקבלת מחזור ועשיתי שתי בדיקות ושתיהם יצאו שליליות האם קיים סיכוי שאני בהריון?

תשובה:
היי! קודם כל אני רוצה להרגיע אותך כי לפי הסיפור שאת מספרת לא נשמע סביר שאת בהיריון. אם לוקחות פוסטינור לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים הסיכוי להיריון נמוך מאד. גם שתי בדיקות ההיריון שעשית (אני מניח שאלו בדיקות שרכשת בעצמך) שיצאו שליליות מקטינות את הסיכוי שאת בהיריון. לא ציינת האם המחזור החודשי שלך סדיר בדרך כלל, אבל זו יכולה להיות סיבה לכך שאת מאחרת בשבועיים. בכל מקרה, אם את רוצה להיות בטוחה במאה אחוז, וכמובן אם המחזור החודשי שלך לא יגיע, את יכולה לפנות לרופא/ה ולבצע בדיקת היריון בבדיקת דם. מעבר לכך, נשמע שאת לא מקיימת יחסי מין לא מוגנים באופן שכיח. פוסטינור היא אמנם תרופה טובה אבל היא פחות יעילה מאמצעי מניעה אחרים כמו גלולות או קונדום. בנוסף, אם את מקיימת יחסי מין ללא קונדום עם בני זוג שונים את עלולה להידבק במחלת מין. כדאי מאד שתתחילי להשתמש באמצעי מניעה קבוע וטוב, לרוב זה קונדום או גלולות. אם את מעוניינת לקבל עוד פרטים לגבי האפשרויות האלו אני מציע לך לקרוא עוד באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית. שמרי על עצמך!


בן 16 שואל: #96485
שלום , מתחנןן תענו לי מהר אני מפחד , מאחר ונקרע קונדום , חברה שלי עשתה בדיקת ביוץ כדי שלא תיקח פוסטינור סתם ככה ,ויצא שלילי , ואז פתאום 3 ימים אחרי היום שבו נקרע הקונדום הופיעו לה טיפה או שתיים קטנטנות של דם , האם זה מעיד על השתרשות ? זה נורא מלחיץ אותי עד כדי כך שאני לא מסוגל לישון בלילה

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הלחץ שאתה נתון בו. מצב של חשש מפני הריון לא רצוי הוא אכן מבלבל ומפחיד. אני מבינה שכבר חלפו יותר משלושה ימים בהם ניתן לקחת פוסטינור, אך איני מבינה משאלתך כמה ימים עברו מהיום בו קיימתם יחסי מין והקונדום נקרע. המלצתי החמה היא שתתקשרו היום לסניף דלת פתוחה בתל אביב 03-5101511, בין השעות 14:00-18:00 ולספר בדיוק את השתלשלות האירועים. אל תחששו! אנחנו כאן בשבילכם לאורך כל הדרך. ממתינות לשיחתך! כל טוב.


בת 22 שואלת: #95880
היי לכן מקווה שהתשובה תהיה זריזה קיבלתי מחזור לפני כחודש... קיימתי יחסים לא מוגנים ולקחתי מיד אחרי פוסטינור אחרי שבוע וחצי שבועיים התחיל לי דימום לא מוסבר.. בינוני כזה ונפסק אחרי שלושה ימים בערך שזה בערך גם הזמן של המחזור שלי לאחר מכן קיימתי יחסים והוא לא גמר בפנים. האם יש סיבה לדאגה? כי אני מאוד מבולבלת מהמחזור האחרון והדימום האם זה בעקבות הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך יקרה. טוב שפנית אלינו. הדימום אותו חווית הוא כנראה כתוצאה מלקיחת הפוסטינור ואין לך ממה לחשוש. יחד עם זאת, פוסטינור לא מהווה תחליף לאמצעי מניעה ולכן יש לעשות שבועיים לאחר לקיחתו בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאכן אין הריון. האם עשית בדיקה? כמו כן, כתבת שאחרי שנגמר הדימום קיימת שוב יחסי מין, עם כניסה של פין לפות בלי אמצעי מניעה וזה גם לצערי, מעמיד אותך בפני סיכוי להריון. תדעי שבכל כניסה של פין לפות, בלי אמצעי מניעה יש סיכוי להריון! גם אם הגבר לא גומר בפנים, יש לו טיפות מקדימות שיוצאות עוד לפני הגמירה ( ולא בהכרח מרגישים או רואים אותן) וגם הן יכולות לגרום להריון. לפיכך, מה שאני ממליצה לך לעשות זה לגשת ולעשות בדיקת הריון ביתית ( בתנאי שעברו שבועיים מהמגע המיני הלא מוגן שקיימתם) ולוודא שאת לא בהריון. אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך, את יכולה לעשות אצלנו את הבדיקה בחינם, ללא ידיעת הורים ובליווי יועצת. כמו כן אנחנו נשמח לשוחח איתך על השימוש באמצעי מניעה ולנסות להתאים עבורך את אמצעי המניעה הטוב ביותר כדי שתוכלי לקיים יחסי מין מוגנים, בטוחים ומהנים ולא להיות במצבים דומים שוב בעתיד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95812
אני וחבר שלי שכבנו למרות שאני עם גלולות עלה לי חשד שאכנס להריון שהוא גמר בפנים , פחות מ12 שעות לקחתי פוסטינור שבוע לאחר מכן זה היה עם קונדום והוא ניקרע ואני ידעתי שאני לא מוגנת ביגלל שלקחתי פוסטינור אז לקחתי שוב , אני משתמשת בגלולות של מינס והגעתי לגלולות הלבנות ולא קיבלתע מחזור , אני נורא דואגת מיזה

תשובה:
שלום לך, מכיוון שאת לוקחת גלולות מינס באופן קבוע, אין סיכוי להריון ונטילת הפוסטינור לא הייתה נחוצה בכלל. עם זאת, זה לא מסכן אותך אז אל תפחדי מזה. את לא מקבלת דימום בגלל הפוסטינור. זה משבש את המצב ההורמונלי שלך ולכן אין דימום. תרגעי. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל. כל טוב


בת 24 שואלת: #95343
היי, אתמול בלילה שכבתי עם חבר שלי עם קונדום כשאני למעלה, בסוף האקט בדיוק הוא גמר יצא בטעות החוצה וישר חזר ואז כשיצא ממני ראינו איבר חשוף ולא ברור הקונדום אני חושבת היה מלופף סביבו ולא ברור האם אחרי שיצא ממני וחזר בנקודה זו אולי הקונדום החליק ואז נכנס אלי חשוף? האם כדאי לקחת פוסטינור? רוב הנוזל ראינו היה בקונדום אבל עדין לא כל כך ברור אם זה נכנס גם אלי, ישר רצתי למקלחת לשטוף אין לי מושג אם זה עוזר בכלל.. אני 10 ימים לפני מחזור

תשובה:
שלום לך. מאחר וקשה לקבוע האם התבצעה כניסה של הפין אל הפות ללא קונדום, אני חושבת שרצוי שתיקחי פוסטינור או נורלבו. גם אם רוב נוזל הזרע נאסף בקונדום, עדין ייתכן וחלק נכנס לנרתיק. רחצה אחרי יחסי מין אינה עוזרת במניעת הריון. ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי עד 72 שעות מהמגע המיני הלא מוגן. שבועיים לאחר נטילת הגלולה, עליך לבצע בדיקה לגילוי הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. נשמח להמשיך ולייעץ לך גם באופן טלפוני ואת מאוד מוזמנת להתקשר. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95243
בנוסף לא חויתי שום תופעות לוואי כמו דימום,שלשול, כאבים וכו

תשובה:
שלום לך. אינך צריכה לדאוג בשל כך, הופעה או אי הופעה של תופעות לוואי אינה קשורה ליעילות הנורלבו. יתר שאלותייך נענו. כל טוב.