A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

התאהבות וחיזור

דלת פתוחה הקרובה אליך

התאהבות וחיזור

בת 21 שואלת: #115446
היי שלום אני בת 21 והיה לי חבר שלושה חודשים נפרדנו בגלל המשפחה לא בגללנו נפרדנו כי גילנו שאנחנו משפחה אגב אני אתיופית חשבתי שמצאתי אהבת חיי אבל מה אסור לנו להיות ביחד בגלל שאנחנו דור 4 אנחנו אוהבים אחד את השנייה זה מאוד כואב כי סך הכול אנחנו רק3 חודשים הבעיה שגם שכבנו לפני שאמרו לנו שאנחנו משפחה נפרדנו אבל אנחנו עדיין מדברים אנחנו מאוד מפנטזים אחד על השנייה הוא אומר לי שהוא רוצה לנשק אותי אבל זה אסור הוא רצה שניפגש בלי שאף אחד ידע אנחנו רוצים לראות אחת את השנייה השאלה אם כדי שניפגש כי אני יודעת שלא נתאפק בלגגעת אחת בשנייה ודם שמתי לב שהוא פחות מדבר איתי לא עונה לי להודעה לא יודעת מה לעשות מאוד קשה לי 😭😭😢😪

תשובה:
שלום לך|! אני שמחה שפנית אלינו. נשמע שהמצב שאת נמצאת בו באמת מבלבל וקשה מאוד. פרידה היא תמיד קשה ואפשר לומר שבגילך בנות רבות מתמודדות אם קושי שכזה. את מתארת כמה מורכבויות. הראשונה, היא העובדה שמבחינה חברתית ותרבותית קשר עם בן משפחה אינו מקובל, בנוסף, חשוב לזכור שקשר מסוג זה עלול להוות סיכון במידה ותחליטו להקים משפחה. ילד שנולד להורים שהם קרובי משפחה נמצא סיכון גבוה יותר למחלות ופגיעות מכל מיני סוגים. אני בטוחה שתוכלי להרגיש את אותם הדברים גם עם בן זוג אחר, למרות שאני מבינה את הכאב והקושי שלך. בסופו של יום זו בחירה שלך אם תרצי להמשיך עם המערכת יחסים הזו. את מוזמנת להתקשר אלינו לדלת פתוחה לדבר איתנו אם תרגישי שאת צריכה- 086652436


בן 12 שואל: #115376
היום אוננתי ושפכתי בלי שום קרם או סרט מיוחד רק הסתכלתי על תמונה של ילדה שאני מת עליה (מאוהב בה בטירוף וכל פעם שאני מסתכל עליה בין אם זה באמיתי (היא לומדת איתי בכיתה) ובין אם זה בתמונה "החבר שלי"עומד). אורך הפין שלי הוא 9-10 סנטימטר שהוא עומד ו5 ס''מ ברפוי (אני בן 13) רציתי לדעת מה עליי לעשות בנוגע לילדה שאני אוהב אותה היא יפה בטירוף! וגם האם אני בממוצע ולמה כשאני גומר זה שורף?

תשובה:
שלום לך, הפין שלך נמצא בגודל נורמלי לחלוטין, הוא ימשיך להתפתח עד גיל 15 בערך כך שזה לא גודלו הסופי. חשוב לי להגיד כי לגודל אין שום משמעות בהנאה המינית או ביכולות המיניות העכשוויות או העתידיות שלך ולכן אני מציעה לך לא להטריד את עצמך בכך. אחרי שאתה שופך זה לא אמור לשרוף או לכאוב, יכול להיות שיש לך שם פצע? אולי שפשפת חזק מדי? האם זה שורף לך גם כאשר אתה עושה פיפי? אם הכאב ממשיך אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא ולבדוק את מקור הכאב. עוררות מינית יכולה להתחיל מכל מיני סיבות כמו לדוגמא ממחשבה על ילדה שאתה נמשך אליה, זה טבעי ונורמלי. אם יש לך זיקפה גם כאשר אתה בכיתה נסה לצאת ולעשות פיפי או לחשוב על דברים אחרים ולא להסתכל עליה (אם זה מפריע לך). ממה שאתה מתאר אתה לא רק נמשך אליה אתה גם אוהב אותה שזאת הרגשה נפלאה, אתה יכול לגשת אליה ולנסות להתקרב אליה, לשוחח איתה על נושאים שמעניינים את שניכם, להזמין אותה להיפגש איתך מחוץ לבית הספר. רק חשוב שתבחין בין העובדה שבחדר שלך אתה יכול לחשוב ולדמיין מה שאתה רוצה ולגעת בעצמך תוך כדי אבל כאשר אתה נמצא איתה הגבולות משתנים וחשוב שתשמור עליהם כדי שאף אחת או אחד לא יפגע. כל טוב.


בן 17 שואל: #115099
היי... אז ככה אני אוהב מישהי... מאוד..אני מדבר איתה כמעט כול יום והתחלתי להרגיש רגשות כלפיהא אבל כששאלתי אותה את אוהבת מישהו היא אמרה שהיא דלוקה על חבר טוב שלי..... אז אמרתי לחבר שלי שהיא אוהבת אותו אבל הוא לא שם עליה אבל היא אוהבת אותו אז הצעתי לה הצעה שאשדך בינהם(לא יודע למה עשיתי את זה) והם ממש התקרבו בזמן האחרון ותבינו אני אוהב אותה מאוד וממש קשה לי בלעדיה מה לעשות בבקשה

תשובה:
היי לך, המצב שאתה נתון בו כפי שאתה מתאר, נשמע לא פשוט בכלל. קשה לשלוט בעיניינים של הלב ואהבה ובכלל ברגשות שלנו. הרגשות המעורבים של יחסי אהבה, וסירוב ואכזבה הם עניינים בלתי נפרדים מהחיים וכל אדם חווה אותם. רגשות חיבה ואהבה הם דבר דינמי ומשתנים כלפי האנשים שסביבנו, ייתכן שהרגשות שלך כלפי אותה נערה ישתנו במרוץ הזמן וייתכן ותכיר מישהי אחרת שמעניינת אותך יותר ואולי, אתה יכול לחשוב על לדבר איתה על הרגשות שלך כלפיה. אנ מאחל לך המון בהצלחה וכל טוב.


בת 15 שואלת: #115098
טוב ראיתי שאפשר להתייעץ פה אז ככה יש לי חבר כבר הרבה זמן בערך שנה ואנחנו לא מספרים, לי זה לא מפריע לספר שאנחנו ביחד זה הוא ,נגיד שאנחנו בבית ספר או במקום עם הרבה ילדים הוא בככל לא איתי ולא מתייחס אלי ומתי שאנחנו לבד הוא מתנהג אחרת כבר דיברתי איתו ממש רבתי איתו על זה ואמרתי לו שזה מפריע לי שאנחנו לא מספרים והוא אמר שלא אכפת לו שאני יספר אז סיפרתי ואני מרגישה עכשיו שהוא עוד יותר התרחק כאילו הוא כועס עלי שסיפרתי ונגיד שאנחנו נפגשים אז אני רוצה סתם להצטלם איתו והוא לא מוכן בגלל שאז יראו שאנחנו ביחד אני מרגישה שהוא מתבייש בי וגם כמה ילדים אומרים לי את זה ואני לא יודעת מה לעשות דיברתי איתו כבר פשוט לקחת הפסקה ??

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת חווה חוויה ממש לא נעימה ואני שמחה שפנית אלינו. ממה שאת מתארת נראה שאת מוטרדת מכך שהחבר שלך מתבייש להגיד שאתם חברים ולהיראות איתך בציבור ואני באמת יכולה להבין מדוע זה מטריד אותך ואף מעליב אותך. עם זאת, ממה שאת מתארת לא ברור לי למה את רוצה להמשיך להישאר איתו. האם את אוהבת אותו? מתגעגעת אליו כשאתם לא ביחד? את חושבת שהקשר עושה לך טוב? אם כן, אני ממליצה שתנסי לדבר איתו על זה שוב. להסביר לו שאת נעלבת מכך שזה מצטייר כאילו הוא מתבייש בך. הייתי מנסה לברר איתו מדוע הוא לא רוצה לספר על הקשר ביניכם. יכול להיות שיש דמות מבוגרת שלא תאהב את הקשר ולכן הוא מכחיש? יש סיבות רבות שיכולות להסביר את התשובה שלו. אולם, אני עדיין מקווה שתוכלי להבחין מהי הסיבה האמיתית שהוא לא רוצה לשתף אחרים בקשר ביניכם. בכל מקרה, אם התשובה לשאלות ששאלתי היא לא, אני חושבת שאין סיבה שתישארי בתוך המקום שאת נמצאת בו. נראה שאת פגועה ומגיע לך הרבה יותר מזה - חבר שיאהב להיות איתך, לבלות איתך ולדבר עלייך עם אחרים. אם את לא מוכנה להסתרות ולסודות האלו, אין סיבה שתישארי במקום שאת מרגישה בו פגועה. שולחת לך חיבוק חזק. מוזמנת לפנות אלינו תמיד. כל טוב


בן 17 שואל: #115000
שלום רציתי לשאול שתי שאלות שלא קשורות אחת לשנייה. ה1)אני לא כל כך יודע איך להתחיל עם בחורות ואני מעדיף עזרה בזה ממכם אם אפשר. 2)יש הגבלה לאוננות או שאפשר לאונן כמה שרוצים כל יום?

תשובה:
שלום לך, אני אענה לך בשמחה על שתי השאלות. מתחילה מהשאלה השניה. אין הגבלה על אוננות כל עוד היא נעימה לך, טובה לך ומאפשרת לך להמשיך לחיות את חייך מבלי לצאת מאיזון. זאת אומרת אם בגלל האוננות אתה לא נפגש עם חברים או עושה דברים שאתה אוהב זה סימן שזה יותר מדי. לגבי השאלה הראשונה - מה שאני מבינה מהשאלה היא שאתה מעוניינת לגשת לבנות ולהתחבר אליהם וזקוק לעזרה בנושא. לצערי אין פתרון קסם או דרך אחת שאם תלך בה הכל יהיה בסדר. בדרך כלל הפחד הכי גדול שלנו הוא לחוות דחיה. וזה אכן מלחיץ אך זה חלק מהענין. יכול להיות שתגש אל הנערה ההיא והיא תשמח מאוד שניגשת אליה ויכול להיות שהיא תדחה אותך. ואז מאמינה שיציף אותך קושי גדול שבסופו של דבר יחלוף ואתה תלמד להתמודד איתו. אם יש נערה ספציפית שמוצאת חן בעיניך באופן מיוחד ואתה מעוניין לגשת אליה ולהתחיל להיות איתה בקשר אתה יכול לעשות זאת באמצעי ישיר או עקיף. עקיף הכוונה לכתוב לה SMS או להעזר בחבר/ה שיעשה קצת בירורים ויבדוק האם אולי היא מעוניינת בך. אתה יכול לפנות אליה באופן ישיר ולמצוא הזדמנות לשוחח איתה. אפשר בהתחלה לשוחח על נושאים אחרים שמעניינים את שניכם (תחומי עניין משותפים) ולאט, לאט ליצור קשר קרוב יותר. מאחלת לך בהצלחה, אנחנו תמיד פה אם תרצה להמשיך ולהתייעץ. כל טוב.


בן 15 שואל: #114598
שלום יש מישהי שאני מאוהב בה כבר יותר משנה ואני לא ממש יודע מה לעשות עם זה לפני קצת יותר מחצי שנה הצעתי לה חברות והיא לא הסכימה היא אמרה שהיא לא רוצה עכשיו חבר ואני די מאמין לי כי שאלתי חברה שלה שהיא ידידה שלי והיא אמרה שהיא אמרה לה שהיא לא רוצה חבר בזמן זה אבל בכל זאת זה היה כמעט מלפניי שנה אז אני לא יודע מה לעשות בהתחלה החברים שלי אמרו לי שעדיף פשוט לדבר איתה לא על אהבה וכל זה פשוט לדבר להיות "ידידים" וזה מה שעשיתי ועכשיו אני פשוט חושב איך זה אמור להתקדם ואני לא מבין יש עוד דבר שאני גם לא מבין איך זה אמור לקרות אני לא מבין איך להתחיל לדבר איתה על העניין הזה כי אני לא מבין את ההיגיון בלהציא חברות אם כבר בדרל הזאת הייתי מציע לה לצאת ולדבר שזה כמו דייט אבל גם לגבי זה אני לא בטוח ואני גם מפחד לדבר איתה לגבי זה כי אני מפחד שאם אני אציע לה חברות או לצאת והיא לא תסכים זה "ידפוק" את הידידות שלנו.בבקשה עצות אני לא יודע מה לעשות.

תשובה:
שלום לך, המצב שאתה מתאר הוא מצב מורכב. מדובר במישהי שמוצאת חן בעייניך והיית רוצה איתה קשר שהוא מעבר ליחסים הידידותיים אבל היא כנראה לא בשלב זוגי עדיין, יתכן שמדובר בך ברמה האישית- שאתה אולי לא מוצא חן בעיניה או שבאמת היא לא במקום זוגי. הייתי מציעה לך להמשיך להיות איתה בקשר ידידותי שתוכלו להכיר לעומק אחד את השניה, תיקשרו ברמה החברית, שזה לא פחות חשוב ואז אולי כשהיא קצת יותר תתבגר ותהיה מוכנה לזוגיות יכול להיות שזה יתאים לה. מה גם, שאתה תמיד יכול לגשש אצל הידידה המשותפת ולראות אם השתנה משהו. בגדול- סבלנות היא המפתח לפתרון העניינים האלה. יש סיכוי שמשהו ביניכם ייקרה בשלב יותר מאוחר וייתכן שבזמן הזה אתה תגלה עניין במישהי אחרת, או שהיא תגלה עניין במישהו אחר ואז זו תהיה האות בשבילך להפסיק לחזר. סבלנות. בהצלחה!


בן 16 שואל: #114164
שלום רציתי לדעת אם זקפה או משיכה מינית משפיעה על השליטה בגוף או על לקיחת החלטות? יש לי איזה ילדה בשכבה שהיינו שלוש שנים באותה כיתה ז ח ט (אני כיתה י') וכל השלוש שנים האלה היא משחקת איתי משחקים כאילו אנחנו יזיזים (בתחילת כיתה ז היא התחילה איתי אבל הייתי תמים וביישן ופספסתי אותה אז יש מצב שהיא עושה את בשביל להתגרות בי) ובתכלס היא לא תמימה והכל אבל גם עכשיו היא עושה את זה והיא בטוחה שזה בצחוק וכשאני מתחרמן ממנה לידה היא אומרת לי ש"אני שחקן טוב" כאילו אני מזייף את זה. שאלתי את השאלה שלי בגלל שהיא אוהבת להתגרות בי ככה כמעט כל הזמן באמצע שיעורים משותפים שלנו במגמות ולפעמים כשאני עייף או "מרחף" אז אני פחות מתייחס וטיפה מתעלם, אבל לפעמים כשאני חרמן או שאני מחפש משהו לעשות אני רק זורם איתה ומרוב שהיא מחרמנת אותי אני כמעט אונס אותה במקום. בשיעורים המשותפים שלנו היא מבקשת ממני ללחוץ טיפה על האצבעות כי זה נעים לה (לא נראה שזה בקטע סקסיסטי) והמגע הפיזי בינינו מחרמן אותי ואני תמיד יוצא עם זקפה. יש מצב שהיא משפיעה על השליטה הפיזית והנפשית שלי?

תשובה:
שלום לך, משיכה מינית אכן משפיעה על זקפה ועל השליטה שלך בגוף ומשפיע על לקיחת החלטות כמו שציינת את זה בצורה הכי מדויקת. במידה וזה מפריע לך ומשפיע עליך בצורה שלא מתאימה לך אתה יכול לקבל החלטה בזמן שפוי ושאתה לא מושפע מהגירוי המיני ואז בזמן אמת לדבוק במטרה שלך ולהתמיד על מנת לראות תוצאות. בהצלחה.


בת 14 שואלת: #114144
היי אני בת 13 לפני חודש היייתי בפארק שאני יוצאת ומישהו התחיל לדבר איתי .. הייתי עם חברה והיא אמרה לי לבוא ולא להמשיך לדבר איתו .. ובכל זאת המשכתי אחרי זה מתברר שהוא ממשפחות הפשע הכי גדולות ושאני מכירה את אחיות שלו וראיתי אותן מכסחות בנות במכות.. קיצר יום אחרי זה נפגשתי איתו וזה התנשקנו למרות שאמרתי לו שלא וזה אבל אחרי זה זרמתי איתו .. אחרי זה חברה שלי מהבית ספר אמרה לי לא לדבר איתו כי היא הייתה חברה שלו וזה ולא הקשבתי לה אז היא אמרה לאחיות שלו להרביץ לי וזה ודיברתי איתו.. עכשיו הילדים שאני מסתובבת איתם אמרו שאם אפילו הוא רק נגע בי וזה יהיה לי שם של זונה וזה ואני לא יודעת מה לעשות כי אמרתי לו לא להגיד ועכשיו התקשרו אלי ושאלו אותי אם התנשקנו

תשובה:
היי יקירה, העלית כמה דברים שסובבים את המפגש שלך עם מישהו שפגשת בפארק, שאליהם אתייחס. קודם כל, נשמע שהחברה הראשונה מהפארק ניסתה לגונן עליך ושאכפת לה ממך, בין אם הוא באמת אדם מסוכן כמו שהיא חשבה, או לא. העובדה שהיא הראתה דאגה אליך היא מאד חיובית. במפגש הראשון שלך עם הבחור, ציינת שלא רצית להתנשק איתו, אמרת לו לא ובכל זאת "זרמת" איתו. חשוב מאד מאד שתזכרי שאת לא מוכרחה לעשות שום דבר שאת לא רוצה לעשות, ולא להתנשק או לגעת או לקיים איזו שהיא פעולה אינטימית שאת לא רוצה! גופך הוא שלך, ומה שאת רוצה נמצא במקום הראשון! אם בחור מפעיל עליך לחץ להתנשק כנראה שהוא לא מישהו שאת צריכה להמשיך להיות איתו ולהפגש איתו. חשוב שתמצאי בחור שידע לכבד גם את הרצונות שלך ולא רק את שלו. חשוב שתעשי רק מה שנעים לך ומה שאת רוצה. את לא חייבת לספר לאנשים פרטים מחייך האישיים שאינך רוצה לפרסם. זכותך לשמור על פרטיות ולבחור למי את מספרת עם מי את מתנשקת. נראה שכל אותו הקשר עם אותו בחור קצת פוגע בך ולכן הייתי שוקלת האם להמשיך להיות איתו בקשר. תקיפי עצמך באנשים וחברים שעושים לך טוב ולא עלולים להכניס אותך לצרות בהצלחה! מוזמנת להמשיך ולהתייעץ פה, וגם בשעות הפעילות של סניפי דלת פתוחה בשיחות טלפון אנונימיות.


בן 16 שואל: #114130
שלום אני מאוהב בבת דודה שליי ואני לא יודע מה לעשות עם להגיד לא או לא להגיד לה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה מרגיש מאוהב כי בדרך כלל זאת תחושה טובה וכייפית. לדעתי תבדוק עם עצמך לגבי סוג האהבה שאתה חש, מכיוון שלפעמים אהבה של משפחה יכולה להיות דומה להתאהבות רומנטית בגילאים שלך. יכול להיות שאתה מרגיש בנוח איתה, שאתה מרגיש קרוב אליה ושאתם חברים טובים אבל חשוב להבין שמבחינה תרבותית זה לא תמיד מקובל, יש לכך השלכות עתידיות שחשוב לקחת בחשבון. לגבי התלבטות האם לספר או לא, הייתי ממליצה שלא לפתוח את זה אלא אם אתה מרגיש שהיא מרגישה אותו דבר ובשלב כזה כדי לדבר על זה ולהבין מה הסיבה להתאהבות. תחשוב על זה שאולי היא מרגישה לך כמו אחותך הקטנה, ואז אתה מקנא ודואג לה. בת כמה אותה בת דודה? מה טיב הקשר ביניכם? בכל מקרה חשוב לא לעשות צעדים פזיזים שכאלו שעלולים לפגוע בטיב הקשר המשפחתי.


בן 16 שואל: #113607
לפני איזה חודש וחצי התאהבתי בילדה מהכיתה (נפרדתי מחברה שלי בגלל זה) היא גדולה ממני בשנה ויש לה מחזר בכיתה יב ואנחנו בכיתה י אני ממש אוהב אותה ודיברתי הרבה עם החברה הכי טובה שלה והיא גם חברה מאוד טובה שלי שאני מרגיש שהיא כמו אחות בשבילי אז דיברתי איתה ביקשתי עצות וכל זה אבל עדיין אין לי בטחון עצמי בכלל אבל שמתי לב בזמן האחרון שהיא שואלת אותי כל הזמן מתוך כיתה מלאה ומבקשת דווקא ממני עזרה בקיצור שמה לב אלי יותר ואני כל הזמן מסתכל עליה ואני לא יודע איך להתחיל איתה המחזר שלה מיב פשוט הציע לה והיא דחתה אותו אני מפחד להציע לה חברות וכל זה בגלל שאני מאוד מפחד מהתגובה שלה והאם אתם יכולים לתת לי עצה תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר סיטואציה שעיקר המורכבות שלה, כפי שאני מבינה אותה, היא שאתה מרגיש רגשות מאוד חזקים כלפי אותה נערה ואתה לא יודע אם היא מרגישה אותו הדבר כמוך. החשש מפני הדחייה שלה נוכח מאוד במה שאתה מספר, חושש שהיא תגיד לך שהיא לא מעוניינת, שהיא לא מרגישה אליך כלום. זה חשש נורמלי וטבעי שבמידה מסויימת יכול להיות מעצור ולגרום לך לא לעשות כלום עם מה שאתה מרגיש ובמידה אחרת אתה יכול לבחור לשים את החשש בצד, להיות מודע אליו אבל לא לתת לו להפריע לך. אם תבחר באופציה הזו הדבר הנכון ביותר לעשות, לדעתי, הוא לא לתת לסימנים או לרמזים לספר לך את הסיפור אלא לגשת אליה, בצורה הכי ישירה ורגישה שאתה יכול, ולשתף אותה במה שאתה מרגיש. יכול להיות שתקבל תשובה שתפגע בך ויכול להיות שתקבל תשובה שתחזק אותך. כשחווים דחייה, בהתחלה, זה קשה מאוד, לפעמים אפילו תחושה ששום דבר לא יכול להשתפר או להיות טוב יותר. ואולי בגלל זה כדאי שתזכור שגם התחושה הזו חולפת. ותתחזק. יכול להיות שזוהי תחילתה של זוגיות מופלאה ויכול להיות שאתה תקבל פה שיעור לחיים וגם ממנו יצמחו דברים מופלאים. אם לא תנסה לא תדע. בהצלחה רבה לך.


בת 16 שואלת: #113546
אני וחברה מאוד טובה התנשקנו והתחרמנו ביחד. כל זה היה הפעם הראשונה שלי שהתנשקתי ומעבר. אני לא יודעת מה לחשוב. אני ממש מבולבלת שזה קרה עם בת... אני לא מצליחה להבדיל אם אני מתאהבת בה או מתאהבת בהרגשה ובסקרנות שלי לעוד כי זה כל כך לא מוכר ונעים... אני מפחדת שאני מתחילה לפתח רגשות כלפיה כי היא אמרה לי מפורשות שהיא לא מוכנה עדיין להתאהב כי היא הרגע יצאה ממערכת יחסים. נפגשו הרבה מאז הפעם ההיא ובכל פעם מחדש אמרנו שנעצור את זה ולא נמשיך להתמזמז ובכל פעם מחדש מצאנו את עצמו באותה הסיטוציה. אני נורא מבולבלת. כי אני לא רוצה לעצור כי באמת טוב לי ממש מה שאני עושה איתה אבל מצד שני אני מפחדת לפתח אליה רגשות וזה לא יהיה הדדי ואז אפגע ואולי גם ה"חברות" שלנו... תודה מראש על העזרה

תשובה:
היי לך, מדברייך נשמע כי את בתקופה מבלבלת שבה את מגלה את המיניות שלך, את הגוף שלך, מה נעים לך ומה את אוהבת, וכך גם את הדברים שלא. הבירורים האלו עם עצמך מאוד חשובים וטוב שאת פתוחה לאופציות והתנסויות שונות. העיסוקים סביב דברים אלו מאפיינים מאוד את בני גילך וממשיכים להעסיק אותנו במשך הרבה שנים נוספות. הפחד להתאהב ולחוות דחייה או שברון לב הוא פחד שמלווה כל אחד מאיתנו בתחילת מערכת יחסים חדשה וגם תוך כדי מערכות היחסים, הייתי מציעה לך ללכת עם מה שמרגיש לך נכון. להיפגע זה דבר שמפחיד את כולנו, אבל למרות הפחד, אם לא תנסי אולי תפספסי גם הרבה דברים טובים בדרך. לקחת סיכונים זה מלחיץ ומפחיד, אבל אם לא תנסי, גם לא תוכלי להרוויח את התחושות הטובות שיש בלפתח רגשות כלפי מישהי/ו. את מתארת ששתיכן אומרות שתרצו לעצור אבל בסופו של דבר מוצאות את עצמכן באותם המצבים האינטימיים משום שאתן פוחדות להתאהב אחת בשניה ולהכנס למערכת יחסים. את מתארת מן מלחמה פנימית עם עצמך האם להמשיך או לא. את שוקלת האם להמשיך כי את מפחדת לאבד את החברה הטובה וזה בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון, אני מציעה לך לערוך רשימה של בעד ונגד\ רווח והפסד. בנוגע לכך שהחברה שלך היא בת והדבר מבלבל אותך, הייתי מציעה לך כרגע לא להחליט החלטות על שום דבר ולתת לעצמך לבדוק את התשוקות והנטיות שלך. יכול להיות שזאת סקרנות וחלק מההתפתחות הרומנטית והמינית שלך ומשהו שישתנה או שלא. כרגע את בשלב מוקדם בתהליך החקירה האישי שלך ולכן את לא מוכרחה להגדיר את עצמך או להחליט באופן חד משמעי. תמשיכי להנות, לגלות את עצמך ולבלות עם החברה כל עוד שתיכן בוחרות בכך ומרגישות בנוח. מוזמנת לפנות בכל שאלה :)


בת 13 שואלת: #113117
היי! אז יש מישהו בשכבה שלי, שאני ממש רוצה להתחיל לדבר איתו ולתקשר איתו, אפילו שפשוט יגיד לי היי בבוקר. הבעיה היא שאני מהילדים החכמים בשכבה, אני בכיתת מופת (למרות שאני מקובלת בכיתה שלי, והוא מהמופרעים יותר, "מהערסים", והוא כל היום מסתובב עם החבורה שלו וזה... אני לא יכולה פשוט להתחיל לדבר איתו, כי כאילו הוא ראה אותי הרבה פעמים בשכבה אבל אנחנו לא מדברים, ואם אני פשוט אבוא ואגיד לו היי או משהו, הוא יחשוב כאילו, מאיפה היא באה זאתי וכאלה... כי בכל זאת הוא אחד מהערסים וה"מקובלים" ואני לא ממש יודעת איך הם חושבים... יש לכם הצעות לתת לי איך להתחיל לדבר איתו, שאני אהיה באינטרקציה איתו???? תודה!

תשובה:
הי לך! אני מבינה שחשוב לך לייצר איזושהי אינטרקציה איתו וממה שאת מספרת אין לכם הרבה תקשורת במהלך היום-יום בבית הספר. האם יש איזושהי דרך שאת יכולה לקחת חלק בפעילות שגם הוא לוקח בה חלק? האם יש לכם שיעורים משותפים שאולי את יכולה ליצור אינטרקציה על בסיס השיעורים האלו, אולי להציע לו להיות שותף איתך בהכנת עבודה או בסיוע בשיעורי בית. אני מאמינה שהרצון שלך ליצור אינטרקציה והעובדה שאת מודעת לזה כבר תסייע לך לשים לב להזדמיונות שונות שיכולות להיקרות בדרכך. ואם אכן תהיה הזדמנות כזו, והיא תתאים לך, אני ממליצה לך לנצל אותה. כל טוב


בן 18 שואל: #113085
אני מאונן כמעט כל יום מאז גיל 14(בן 17.6 כרגע),ולאחרונה התחלתי לעשות יחסי מין,רוב הפעמים שבהם ניסיתי לקיים יחסי מין לא הצלחתי להשאיר אותו עומד(ב״משחקים המקדימים״ לא הפסיק לעמוד לי)וזה מאוד מביך ואני שרוי בדיכאון אחרי כמה ימים לאחר שלא הצלחתי אפילו להכניס. השאלה שלי היא האם פורנוגרפיה הרסה לי את הסיכוי לקיים יחסי מין?אם כן,איך?והאם יש פיתרון לכך? נ.ב-ישנם עוד כמה היבטים שיכולים להיות ההורסים הפוטנציאליים ליחסי מין: 1)טראומה מהקשר הקודם 2)אני שרוי במצב הרוצה קשר זוגי-וכאשר הייתי ביזיזות זה הזכיר לי את המצב שהייתי בזוגיות ואני נעשה עצוב-לא רוצה בכלל את הסקס הזה. 3)היא אמנם מושכת,אבל זנותית-אולי אני לא מרגיש בנוח לגבי זה(למרות שמאוד התחרמנתי איתה לפני הקיום עצמו)

תשובה:
היי, שמחה שפנית אלינו עם השאלות שמציקות לך. אתה תמיד מוזמן לפנות לדלת פתוחה. קודם כל, אין סיבה להיות בדכאון. לפעמים, פשוט אין חשק ורצון, ולא צריך להרגיש שאתה "חייב" למלא איזה שהוא רצון חיצוני לקיים יחסים/לאונן. זה בסדר גמור שלא תהיה לך זיקפה. הגוף שלך מגיב לגירויים מוחיים, למצב רוח, ולתחושה כללית. מין צריך להתקיים בתנאי שיש התלהבות והנאה של שני הצדדים! בנוגע לצפייה בפורנוגרפיה. ייתכן מאד שצפייה כבדה כמו שאתה מתאר,ואוננות יומיומית מול פורנו, מקשה עליך כיום להתגרות באופן שונה. חשוב שתזכור שפורנו אינו דבר אמתי-זה כמו הצגה, יש שחקנים ויש במאי והרבה פעמים איברי המין שאתה רואה אינם פרופורציונליים. אם אתה רגיל להתגרות מפורנו ככל הנראה תחווה אכזבה כשתבין את הפער בין המציאות לבין הפורנו. ההצעה שלנו היא לא להפסיק לגמרי, אלא בהתחלה לנסות לאונן פעם עם פורנו ופעם בלי - כך שהמוח שלך יוכל להתרגל לאט לאט לסוג של גירוי אחר. תן לעצמך זמן להיות בתהליך - זה יקרה עם סבלנות, רצון והתמדה. נשמע שאתה בדרך הנכונה- אתה מודע למצבך, ואתה מעוניין ללמוד עוד על עצמך ועל הגוף שלך. בקיצור, הפתרון הוא להמשיך וללמוד מה עושה לך טוב ולא רק מול מסך שמקרין סרטי פורנוגרפיה. חשוב לציין- בכל פעם שאתה מקיים יחסי מין השתמש באמצעי מניעה לטובתך ובריאותך. אשיב להיבטים שהתייחסת אליהם כפוטנציאליים לסיבה שאין לך זקפה: 1. כפי שאמרתי, הגוף מגיב לשינויים, לחשקים, מצבי רוח, ויכול להיות שלא הרגשת עוררות מינית משום שאתה עדיין קשור רגשית לפרטנרית הקודמת שלך. או שכפי שנשמע מדבריך חווית איתה חוויה פחות נעימה בהקשר המיני. זאת ההזדמנות שלך לנסות ולתקן את החוויה הזו, עם מישהי אחרת שתעשה לך טוב. 2. אם אתה לא מרגיש שמתאים לך סוג קשר של יזיזות, שלא מעורבים בו רגשות רומנטיים, אל תעשה זאת. יש לך בחירה חופשית להשתמש בגוף למענך בלבד ולא בשביל לרצות או בשביל תוויות חברתיות כלשהן. 3. אני מבינה שאתה מתאר חוסר נוחות לגבי התיוג של הפרטנרית שלך כ"זנותית אך מושכת". המונח זנותית הוא בעייתי מכמה וכמה סיבות. בחברה בה אנחנו חיים, נהוג לבזות ולהשפיל נשים כשהן בוחרות לקיים יחסי מין ולא מקיימות את הצו החברתי שקבעה החברה- שהוא לשכב עם מעט גברים ולהיות בתוך מע' יחסים רומנטית ורצינית. מהכיוון ההפוך, האם היית טוען שבחור שמקיים יחסי מין בתדירות גבוהה עם מספר גבוה של פרטנריות הוא זנותי ושזה מהווה סיבה אפשרית לא להמשך אליו? ניתן לנחש שלא. היית רוצה שהמצב יהיה הפוך ובנות המין השני ישפטו אותך לרעה על פי מספר הפרטנריות שהייתן אתן בעתיד? כיום, אנחנו מודעים למצב החברתי הזה שהוא ממש לא הוגן, ורוצים לשנות אותו בכדי ששני המינים ירגישו חופשיים לקיים יחסי מין ללא לחצים חברתיים, על פי בחירתם האישית ובלי שיחששו מביוש (מהמלה בושה) ומסטיגמות!


בת 14 שואלת: #112687
היי אני בכיתה ח בת 14 עוד מעט ויש ילד שאני אוהבת בכיתה ז. אנחנו לא באיתו עיר אבל אנחנו נפגשים פעם בשבוע בשיעור שחייה. אנחנו לא ממש ביחד אבל כשהמורה לא רואה הוא מלטף לי את השיער וצוחק איתי. שנה שעברה אמרו לי שהוא " בקטע שלי " אבל לא הכי הייתי בקטע שלו. לאחרונה אני מרגישי שהתאהבתי. אני מחפשת את החיוך שלו בכל פעם שאנחנו נפגשים והצחוק שלו ממיס אותי . אני אוהבת את איך שהוא מדבר אליי הוא נחמד ורגיש. אבל הוא בן 12 וגם אני מפחדת להגיד לו מה אני מרגישה. אם הוא ידחה אותי אני מפחדת מהתגובה של החברים בחוג שחייה ואני ארגיש מבוישת ומטומטמת חברים אמרו לי פשוט תגידי לו מה כבר ייקרה אבל אם הוא יגיד לא הלב שלי יישבר. וגם אם נהיה ביחד אני מפחדת מאמא שלי שתכעס עליי או משהו כזה שאלה שנייה : אני חולמת עלינו מתנשקים לפעמים וזה הדבר הכי כיף בעולם. אני מרגישה שאני נהיית חרמנית מלהתסכל עליו ומהמגע שלו. אם נהיה ביחד אני מפחדת שנתנשק ואמא שלי תכעס עליי. כמובן שלא נשכב לפחות לא בגיל הזה אבל אני רק מחכה לנשיקה ממנו ולהרגיש את השפתיים שלו ו..בקיצור הבנת אשמח לעזרה ליליה

תשובה:
היי ליליה, זה מקסים איך שאת מתארת ומספרת על הניצוצות שביניכם ומרגש לשמוע שאתם נוהגים בנימוס ובאדיבות אחד עם השניה. אני חושבת שאין לך מה להתבייש בזה והייתי מציעה לך באמת לשתף אותו ולדבר איתו ביניכם בלי שאף אחד אחר יהיה מעורב וגם אם יסרב- שתדעי שניסית והיית כנה ואמיתית עם עצמך. אם תחשבי גם על האופציה שזה לא יתאים לו, אז תוכלי להיות מוכנה לזה ולקבל את זה יותר בקלות, אבל אם לא תנסי לא תדעי! אם הוא מסכים ומתחילה להתפתח ביניכם חברות אז כדאי שתספרי לאמא והיא תסביר לך מה לעשות ותתייעצו, עדיף שלא תבואי לספר לה באיחור, אלא כשמשהו מתחיל להיבנות וככה היא תוכל לכוון אותך מה לעשות ואיך להתנהל. אהבה זה דבר יפה שגורם לרגשות ופרפרים בבטן ואין מה להתבייש בו! בהצלחה!


בן 15 שואל: #112459
שלום שוב, אני באמת מרגיש מבולבל בנוגע לקטע עם הידידה שלי, אני לא יודע מה זה לאהוב ככה שאין לי מה להגיד בנושא הזה, אני פשוט מרגיש משהו אני לא יודע מה זה.. לא התאהבות אלא הרגשה אחרת כזאת מאוד מוזרה. בימים האחרונים אמרתי לעצמי שאני מדבר שטויות ואני בעצם לא מרגיש אליה כלום וכנראה שהכל בראש שלי אבל היום אני פשוט הרגשתי אליה עוד פעם את אותם רגשות בלי להתכוון לזה בכלל, היה לי חשק להחזיק לה את היד כל הזאת. אני יודע שזה נשמע מוזר אבל אני לא יודע מה זה ההרגשה הזאת, מה אתם יכולים לעזור לי? כי באמת אני לא יודע מה אני מרגיש..

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שכתבת לנו שוב. אני רואה מהדברים שלך שאתה מבולבל ולא בטוח איך להגדיר את מה שאתה מרגיש כלפי הידידה שלך ואני רוצה שתדע שזה ממש טבעי ונורמלי. לכולנו- בנים ובנות, בכל הגילאים, יכולים לקרות מצבים שבו נרגיש משהו כלפי מישהו.י אחרים ולא נדע בדיוק מה זה- האם זאת אהבה, האם זאת הידלקות, האם זה סתם בראש או האם זה באמת עמוק בלב. אני חושבת שהעצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך זה לאפשר לעצמך להיות מבולבל, לאפשר לעצמך לא לדעת, לאפשר לעצמך לא להגדיר ופשוט לתת לעצמך את החופש לגלות ולהבין לבד. אני יודעת שזאת עצה קשה לביצוע- יותר קל לכולנו לדעת, יותר קל לכולנו להבין ואנחנו לרוב שואפים לתת לדברים שם והגדרה. יחד עם זאת, אם תלך עם העצה שלי ותאפשר לך חופש לחקור ולגלות בלי לקרוא לזה עדיין בשם אתה תהייה יותר פתוח ולא מקובע ואני חושבת שזה גם ייתן לך הקלה ורוגע. עם הזמן, בלי ההגדרה, אני חושבת שאתה כבר תבין טיפה יותר על מה שאתה מרגיש ואולי עוד מעט גם תוכל לתת לזה שם. ביינתים, שיהיה הרבה בהצלחה- אני בטוחה שעם הבגרות שלך, הרגישות שלך והיכולת המדהימה שלך להתבונן פנימה אתה תמצא את התשובה הנכונה ביותר עבורך. כל טוב


בת 13 שואלת: #111848
בקשר לתשובה לשאלה הקודמת שלי, אז אני תאמת גם עשיתי דבר אחד ממה שרשמתם אבל אני ממש רוצה לעשות משהטו בנוגע לזה וללכת איתו לאנשהו אבל אבל אני לא יודעת איך לפנות אליו כי הוא לא תלמיד מצטיין והוא גם שכבה מעליי. ואני מפחדת שברגע שאני ידבר איתו אני יגיד משהו מביך והכל ייהרס!

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שעשית צעד ראשון בכיוונו. אני מבינה שאת רוצה כבר להגיע לקשר משמעותי יותר אתו אך אני מציעה שתמשיכי בשלב זה לנסות וליצור אתו קשר בדרכים שייעצה לך קודמתי. תנסי לבסס את הקשר ביניכם דרך שיח לא מחייב כמו תגובות בפוסטים באינטרנט. את יכולה לנסות ולפנות אליו גם דרך התכתבות אישית על נושא שנראה שמעניין את שניכם ותראי כיצד הוא מגיב. עפ"י התגובות שלו תוכלי להבין בעצמך "לאן נושבת הרוח" ולפעול הלאה כדי לקדם את הקשר לשלב הבא (או שלא. תלוי בתגובה/ות). בהצלחה!


בן 14 שואל: #111843
היי זה שוב פעם אני ואני רוצה לתת עידכון מצב על מה שעובר אליי... היו לי כמה ימים שזה נרגע לי פשוט ולא חשבתי על זה יותר מדיי נכנסתי לאתר איגי וראיתי מישהו עם אותו מקרה כמו שלי ואז ירדתי לתגובות וראיתי שמישהו בן 21 בשם עוז רשם לו שגם שהוא היה בגיל 14.3 היו לו את המחשבות האלו והוא כול הזמן היה מפחד שהוא גיי והוא רשם שהיום הוא הכי הכי סטרייט שיש ושהוא צוחק על הרגעים שחשב ככה הוא אמר שזה פשוט יעבור עם הזמן בנוסף הוא המליץ גם פשוט לצאת ולהפגש עם בנות ולתקוף הייתי ממש ממש שמח שקראתי את התגובה הזאת ויצאתי לפגוש כמה ידידות ואז שיחקנו אמת או חובה והתנשקתי עם שתיים מהן אבל סתם פיקה אבל לא כזה התרגשתי ולא הרגשתי כלום האם זה אומר משהו ? כאילו היה קצת התרגשות כי זאת הייתה הפעם השלישית שלי רק בחיים לא הרגשתי מה זה אהבה אמיתית.. אה ואני צריך שתעזרי לי במשהו יש ילדה שאני ממש מאוהב בה ובקטע שלה ואני יודע איך לדבר איתה ויודע להצחיק אותה אבל רוצה לדעת הם היא אוהבת אותי גם תמיד שהייתי יותר צעיר קיבלתי המון אכזבות מבנות שהצעתי להן והן אמרו לי לא וזה ממש מבאס אותי אבל עכשיו אני מנסה יותר להתחיל עם בנות

תשובה:
שלום לך, מרגשת אותי הדרך שבה אתה מתאר את מה שעובר עליך, מדהים כמה אתה לומד על עצמך, בודק, קורא, חוקר, שואל. אני שמחה שאתה פונה אלינו ומשתף אותנו. כפי שנכתב לך בהודעות הקודמות התחושות והמחשבות שעולות לך הן מאוד טבעיות ונורמליות לגילך. ולפעמים הן חולפות ולפעמים משתנות. מאוד עוזר למצוא אנשים שמבינים את התחושה שלך כמו אותו בחור מאיגי ואני שמחה שהתשובה שלו עזרה לך. יתכן ותמצא תשובות שיעזרו לך גם באתר שלנו. לגבי השאלה שלך, אני מבינה שאתה מאוהב בה ומרגיש רגשות מאוד חזקים אליה. אתה יכול לפנות אליה, באופן אישי ולשתף אותה בתחושות שלך ואתה יכול גם לחכות קצת, להרגיש את הרגשות עוד קצת בלב, לא לפעול מיד. יתכן וזה יהיה יותר נכון לך. כך או כך, ייתכן ותספוג אכזבה אם תפנה אליה, ויתכן ולא. זה לא פשוט לפעמים אבל ככה הדברים עובדים. אכזבות זה חלק חשוב מאוד בחיים. אם האכזבות קורות הרבה ומציפות אותך מאוד, אולי תשהה קצת, אל תמהר לפנות להרבה הרבה בנות. תנסה להשתהות קצת עם הרגשות שלך שכן, כפי שהבנת, הן מאוד גמישות ומשתנות בגיל שלך. כל טוב.


בת 14 שואלת: #111718
אני בת 14 ויש לי כמה שאלות? (1) בהתחלה הייתי משתמש בטמפונים בלי מוליך ואז עברתי למוליך ויום אחד קיבלתי ככה סתם ולקחתי מחברה שזה היה בחי מוליך,ופתאום שמתי לב שזה ניהיה לי מאוד לא נוח .לאיזה חור מכניסים את הטמפון? ובנוסף מה קורה אם הוא במידה גדולה מידי? (2)יש ילד בכיתה שלי שממש חייבבתי במשך תקופה ארוכה ומאז כל פעם שאני אפילו לידו אני מזה מתפדחת מלחשוב על זה, אגב בכל משך התקופה שחייבבתי אותו זה היה כי חשבתי שהוא מחבב אותי. איך לדעת אם הוא מחבב אותי?

תשובה:
שלום לך, שאלותיך מבורכות ואני שמחה לראות שאת מודעת לגוף שלך ושאת מתייעצת. 1. אין סיכוי שהכנסת לחור הלא נכון מכיוון שחור השתן הוא קטן מאוד ולא ניתן להכניס אליו כלום. הסיבה שאני משערת שכאב לך היא שטמפון ללא מוליך "מחוספס" יותר מטמפון עם מוליך אשר יש לו מעטפת של פלסטיק חלק. זה טוב שניסית כמה סוגים וככה את יודעת מה יותר נוח לך. כמו כן, לטמפונים יש כמה מידות ואותן בוחרים בהתאם לכמות זרימת הדם בזמן הווסת, לא יכול להיגרם נזק בשימוש במידה גדולה יותר, זה פשוט יכול ללמד אותך איזה מידה נכונה לך ומה כדאי לך להמשיך להשתמש. 2. אני שמחה לשמוע שיש מישהו שאת מחבבת, אלו תחושות נעימות לחוש. זה טבעי מה שאת מתארת שאת "מתפדחת" לידו, הרבה פעמים דווקא ליד אנשים שמוצאי חן בעינינו אנחנו מרגישים חוסר נעימות וזה בגלל התרגשות מהנוכחות שלהם. הזכירי לעצמך שהוא פשוט עוד ילד בכיתה שלך, שפשוט יש בו תכונות שמוצאות חן בעיניך שזה נחמד. לגבי האם הוא חושב עליך את אותן מחשבות. אני מאמינה יותר מהכל בתקשורת! הדרך הקלה ביותר היא פשוט לשאול אותו באופן כנה אם הוא רוצה להיפגש או לבלות ביחד, לפי התשובה שלו תוכלי לראות אם הוא מעוניין לבלות זמן איתך כמו שאת איתו. שיהיה הרבה בהצלחה


בן 13 שואל: #111527
יש ילדה בכיתה שלי שאני מאוהב בה כבר יותר משנה ואני רוצה להגיד את זה להורים שלי שיעזרו לי אבל אני לא מצליח לדבר איתם לגבי זה ואני רוצה להציע לאותה הילדה חברות אבל אני מגמגם כל פעם שאני מדבר איתה

תשובה:
שלום לך,לשתף את ההורים זה רעיון נפלא, אולי תנסה לקבוע איתם פגישה, זמן מוגדר מראש, תבקש מהם שיפנו לך את הזמן כי אתה זקוק להתייעצות איתם. באשר לתחושות שתארת, זה מאוד נורמלי וטבעי שתחשוש לגשת לילדה שאתה מרגיש אליה רגשות אהבה כאלו. האם יש לך חבר/ה שיכול/ה לסייע לך ביצירת הקשר עם אותה ילדה? אולי תכתוב לה מכתב פרטי ותשתף בתחושות שלך? מוזמן להמשיך ולשתף אותנו, ואנחנו פה תמיד אם תרצה להתייעץ. בהצלחה רבה לך!


בת 15 שואלת: #111518
הי, אני בסוג של קטע עם מישהו ואני רואה את זה ממש מתקדם לכיוון של זוגיות, לא רציתי למהר וכבר יצאנו פעם אחת ולא התנשקנו. אני רואה אותו כל יום וגם מדברת איתו בטלפון כל הזמן. ביום שישי אנחנו יוצאים שוב ויכול להיות שיקרה משהו שיזרז את הקשר , אני כן מרגישה אליו משהו ולפעמים אני כן רוצה אותו ולפעמים פשוט לא. הוא לא ממש כמוני , הוא רק בן 16 אבל הוא כבר שכב עם מישהי והוא גם אמר לי את זה בעצמו, ברור לי שדבר כזה לא יקרה אולי רק נתנשק אבל יש עליו מלא סיפורים שהוא סטוצינר ומזרים בנות וכזה אבל הוא אמר לי שכשיש מישהי רצינית זה לא ככה וכאילו זרק לי רמז, הוא גם הבהיר אתמול לאקסית שלו שזה נגמר סופית בניהם בשבילי, פשוט אני לא יודעת אם אני מוכנה להיות בזוגיות איתו וקשה לי לפרש את הרגשות שלי

תשובה:
שלום לך, מרגש מאוד להיות לקראת זוגיות או התחלה של קשר. כל אחד מכם נכנס לקשר הזה עם העבר שלו, וביחד אתם תיצרו את הסיפור המשותף שלכם. אני מבינה את העיסוק או החשש מהסיפורים שמספרים עליו אבל לא בטוח עד כמה הם נכונים. אחד הדברים החשובים בתוך זוגיות זה תקשורת. היכולת לדבר על תחושת, רצונות, חששות, צפיות וגם גבולות. מהנקודה שבה את נמצאת עכשיו אני ממליצה לך ללכת צעד צעד. בחרת לצאת איתו ביום שישי - תדעי מראש מה הגבולות שלך, מה מתאים לך ומה לא. אם יתאים לך שתתנשקו, מצוין. ואם ברגע הספציפי שתהיו ביחד ביום שישי זה לא יתאים לך, חשוב שתרגישי בנוח להגיד שזה עדין לא מתאים לך. זה בכלל לא משנה מה היו התנסויות העבר שלו, איתך הוא מתחיל התנסות חדשה. מציעה לך לא למהר לתת פרשנות לרגשות שלך, כי הכל נורא התחלתי. מאמינה שהדברים יתבהרו לאט, לאט, עם הזמן. ואנחנו פה אם תרצי להתייעץ. בהצלחה.


בן 14 שואל: #111101
שלום, רציתי לשאול משהו שקרה היום ואני לא יודע אם הוא מוזר או לא (בקשר לזה שאמרתי שאני מרגיש שנדלקתי על ידידה שלי) היום אני והידידה שלי סתם החזקנו ידיים ולדקה ופתאום הרגשתי כל מיני רגשות כאלה מעורבבים מיניות רגשיות וכל מיני מה זה אומר? ובקשר לתשובה שלכם אני לא חושב שאני אוכל להיפגש איתה ברמה של אני והיא לבד מפני שאני והיא ידידים ממש טובים אך לא יצא לנו כל כך הרבה פעמים להיות לבד ולהיפגש לבד מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר נשמע כמו חוויה רגשית נורמלית ומרגשת. לפעמים מגע, אפילו הקטן ביותר, יכול לעורר בתוכנו התרגשות. זוהי תחושה טבעית שא/נשים מרגישים כלפי א/נשים אחרים. לא תמיד אנחנו יודעים להסביר למה. יכול להיות שאתה מתאהב בחברה שלך, ואני מבינה שזה יכול להיות קצת מסובך משום שאתם מוגדרים כידידים אבל יכול להיות שגם היא מרגישה אליך משהו. אני יודעת שזה נשמע לא פשוט אבל אם חשוב לך לבדוק מה היא מרגישה תצטרך למצוא זמן שבו אתם שניכם לבד ולברר איתה מה היא מרגישה. כל טוב.


בת 28 שואלת: #111007
כשמידי פעם היה נבוך והסית מבט. כששאלתי אותו אם הוא רוצה לעלות לי אליי הוא ענה לי עדיף שלא כי אני יודע לאן זה יפתח והוא לא יוכל לעמוד בזה כשאנחנו לבד (שנשכב) והוא לא רוצה שזה יגיע למקום כזה . את האמת אני שמחה שהוא ענה לי כך, זה אומר שאולי באמת אכפת לו והוא לא רוצה אותי בתור יזיזה .. הוא עצר את עצמו מלעלות אליי או לנשק אותי. וזה היה לי מוזר מאחר ובשנה האחרונה במהלך הפגישות שלנו הוא לא יכל שלא לנשק אותי ופה הוא פשוט לא עשה את זה. מה הוא רוצה לשמר ומה הוא רוצה בדיוק ממני ?

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 28 שואלת: #111006
היי אני בקונפליקט דיי מייגע עד לא לפני הרבה זמן החלטתי שאני חוסמת בחור שהשנה האחרונה שלנו התנהלה במתח ריגושים וסערת רגשות. בפעם האחרונה שנפגשנו מאוד נפגעתי ממנו לכן החלטתי שאני מתנתקת עמו קשר אחת ולתמיד , לא מתאים לי משחקי הפאסיב אגרסיב האלו. במשך שלושה חודשים הוא ניסה ליצור עמי קשר דרך מספר חסוי כאשר זה גלה בגלים , אתמול החלטתי שאני עונה לו והוא הזמין אותי לסרט. רציתי לדבר איתו על כל מה שקרה אבל לצערי אין כל כך עם מי לפתח שיחה. בסוף הערב שאלתי אותו מה הייתה מטרת היציאה והתוודיתי ששיש לי רגשות כלפיו ושאלתי אותו מה הוא מרגיש, ויכול להיות שהוא לא מרגיש בכלל אז הוא שאל למה את חושבת כך וחיכיתי לתשובה , הטיעון שלו היה שגם אם יש לו וגם אם לא הוא לא יגיד לי את זה (כשלפני כן הוא פלט יש לי רגשות והסתכל לי ישירות לעיניים) הוא הוסיף שהוא נפגע בעבר והוא לא רוצה להיפגע שוב, אבל הוא רוצה לשמור אותי קרוב אלי, מה פשר המשפט אומר? למה שירצה אותי קרוב אליו לאיזו מטרה ? למה שבן אדם ירדוף אחרי מישהו שבפירוש רצה לנתק איתו קשר? ולא לדבר על הרגשות .. חשוב לי לציין שהוא הסתכל לי בעיניים כשדיבר איתי

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהבחור לא החלטי לגביי התחושות שלו כלפייך והרצונות שלו ממך ומהקשר שלכם. ייתכן מאוד שהוא באמת מרגיש כלפייך אבל מסרב להודות או להתחייב למשהו מוגדר. ייתכן שמערכות יחסים אחרות שעבר לפנייך גרמו לו לאבד אמון בנשים או להיות מאוד חשדן ובודק כל ניואנס לפני שהוא נכנס למשהו מחייב והדוק עם רגשות ומחויבות. עצה ממני אלייך, שחררי את הבחור. תאמרי לו בצורה מנומסת אך נחרצת שאת שואפת מהקשר ביניכם ליותר ושאת מבינה שהוא לא סגור על מה הוא רוצה ולכן זה מבלבל אותך. אל תנסי לפענח מההתנהגות שלו דברים שלא נאמרים, כי מה שחשוב זה מה שבפועל הוא רוצה. אולי הרצון שלו להיות קרוב אלייך נובע ממשיכה מינית שקשה לו להשתלט עליה או ממשיכה אישית וחיבור חברי, על זה רק את כנראה יכולה להשיב.. ואולי מדובר גם בשילוב בין השניים. תצטרכי לקחת החלטות קשות ולעמוד במילה שלך מולו כדי שלא תבזבזי זמן או תמשיכי להיפגע מסוג של מערכת שלא מספקת אותך. בהצלחה


בן 26 שואל: #111003
שלום לכם יש לי חבר בלימודים שאנחנו חברים מאוד טובים אני לא יודע איך הוא מרגיש כלפי אבל בזמן האחרון אני חושב שאני אוהב אותו יותר מדי ושאנחנו לא אמורים לאהוב אחד את השני עד כדי כך או בכזו צורה, אני תלוי בו והוא ממש משפיע על מצב הרוח שלי בקיצור יש מצב שאני קצת מאוהב בו וזה משגע אותי בלימודים ומוציא אותי מריכוז. אנחנו נפגשים כמעט כל יום ואני לא יודע איך להתייחס אליו, אני חייב אותו קרוב אליו כי הוא באמת חבר טוב שלי ואין לי הרבה אבל אני לא רוצה להיות מדי קרוב ואז הוא מרגיש שאני מתרחק ממנו ואני לא רוצה לספר לו בדיוק על המצב... אני דו מיני ויש מצב שהוא יודע על זה איכשהו שהוא פעם שמע איזה שיחת טלפון שלי אבל אף פעם לא דיברנו על זה, וגם לו כנראה היה פעם קטע עם גברים (היה בפייס שלו ) והוא יודע שאני יודע על זה אבל גם על זה לא דיברנו והיום יש לו חברה. גם אם שנינו היינו בעניין ופנויים אני לא חושב שזה היה חכם לצאת עם חבר מהכיתה. אני באמת לא יודע מה לעשות במצב הזה, אני מבולבל מאוד, זה מפריע לי לתפקד בלימודים ואני חייב להחליט מה לעשות ולמצוא פתרון למצב. סורי אם חפרתי אבל חייב את עזרתכם ! תודה מראש !

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מספר מדובר כאן בתהליך של "הידלקות" או התאהבות אפילו מצידך וזה דבר נורמלי שקורה לכולנו, זה טבעי וזה קורה ואף רצוי שייקרה, אהבה זה דבר מבורך ונעים. אני מבינה גם שיש בעיה של נטייה מינית שלו, שאתה לא סגור עליה ולכן לא משוכנע אם אפשר לקחת את זה קדימה. גם אם כן, זה מבחינתך סיכון לעבור לשלב רומנטי עם חבר כל כך טוב והטרדה הזאת הגיונית. נראה כי הוא חבר טוב שלך ויקר ללבך קודם כל כחבר. תצטרך לעשות הפרדה בין השניים אם החברות איתו חשובה לך יותר מהסיכון לאבד אותה לטובת קשר רומנטי שהוא כמובן ברוח אחרת. לצערי אני לא יכולה להחליט במקומך, אלא רק אציע לעשות כמו מאזניים של יתרונות מול חסרונות בכל צעד שתחליט לקחת. מה גם שיש לו חברה וחשוב לך לשמור על החברות ביניכם. אם יש לך אפשרות קצת לתפוס מרחק ואתה מרגיש שזה ייעשה לך טוב, לדעתי כדאי לנסות.. וגם כדי להרחיב את מעגל החברים שלך. בכל מקרה ההתמודדות לא פשוטה, ותדרוש ממך בגרות וקבלת החלטת נחרצות. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #110996
אהלן,אני נמצאת בשירות לאומי וגרה בקומונה עם 10 אנשים. אחד מהאנשים קוראים לו יובל והוא בן ואני נמשכת אליו בטירוף. מעבר לזה שאני נמשכת אליו יש לו אופי מדהים וכיף ליהיות איתו ואני אוהבת אותו והוא אוהב אותי(בקטע הבסיסי,תמיד זורקים שמות חיבה אחד לשנני ובדיחות קטנות), אבל הוא קטן ממני בשנה-אני כאלו נחשבת ה"גדולה שלו" מבחינת התפקיד ומבחינת הקומונה. אני נהנת מהנוכחות שלו,אני אוהבת שהוא יושב לידי,אני אוהבת שהוא נותן לי צומי,כל פעם שיש מפגש לא מלא של חברי הקומונה אני רוצה שהוא יהיה שם ובעיקר מחפשת סיבות לעשות איתו דברים... אני דיי דלוקה עליו,אבל זה לא מתאים כל הסיפור הזה: א-כי אני בקושי מכירה אותו חודשיים ב-כמו שאמרתי אני נחשבת הגדולה שלו ולא מתאים שסיפור כזה יקרה,לפחות לא עכשיו ג-הוא עכשיו יצא מקשר של 4 חודשים,הוא לא נראה עצוב אבל הם היו מאד מחוברים ד-אני לא יודעת אם הוא מרגיש את אותו הדבר ואני לא יודעת בכללל אם הוא נמשך אליי.... אני מנסה להכחיש אבל ככל שאני מנסה יותר להכחיש הרצון אליו גדל יותר. מה אני עושה?!

תשובה:
שלום לך, נשמע שיש לך רגשות מאוד חזקים אל יובל. לפעמים יש כל מיני "מחסומים" חיצוניים שלכאורה חוסמים אותנו. לדוגמא, מחסום הגיל או מחסום "הגדולה" (כפי שכתבת). אני חושבת שאת יכולה להסתכל על זה כעל מחסום מדומיין, כזה שהחברה יצרה, אבל את לא חייבת לתת לו לחסום אותך. אם הרגשות אליו כל כך חזקים כמו שאת מרגישה, תמצאי את הרגע שמתאים לך ותדברי איתו. יכול להיות שלא יתאים לו להתחיל קשר חדש, יכול להיות שזה יהיה "מוזר" או "בלתי צפוי". אבל גם יכול להיות שלא. ולא תוכלי לדעת כל עוד לא תנסי לפתוח את זה איתו. בנוסף, לפעמים כשאנחנו מרגישים רגשות כאלו חזקים, הם יוצאים החוצה גם בלי שאנחנו מתכוונים, ולכן, יכול להיות שגם הוא מרגיש אנרגיה מסויימת בינכם. אני לא חושבת שיש זמן מסוים שהופך את הרגשות למשמעותיים יותר או פחות ואני מזמינה אותך לא להכנע להבניות החברתיות שמנסות להגיד לך שזה לא מתאים. את צודקת, את לא יודעת עם זה מתאים לו, את לא יודעת מה הוא מרגיש אליך ואם בכלל. אם זה כל כך חזק, תמצאי את האומץ שקיים בתוכך ותפתחי את זה איתו. אני יודעת שזה לא פשוט, ובטח גם ממש מפחיד. שולחת לך חיזוקים. בהצלחה.


בן 13 שואל: #110881
שלום אני בן 13. יש ילדה בכיתה שלי שאני אוהב, ואין לי מושג מה לעשות לגבי זה. אנחנו מדברים לעיתים ממש רחוקות, אבל לפני כמה ימים הייתי במסיבה של הכיתה ויצא לי לדבר איתה דיי המון. השאלה שלי זה איך לקדם את זה ומה לעשות בכליות, תודה מראש 👌🏻

תשובה:
שלום לך. זה מאד טבעי מה שאתה מרגיש. נסה להתקרב אליה, לברר מה התחביבים שלה ולדבר איתה על נושאי עניין משותפים שלכם. אתה יכול לנסות להזמין אותה אולי לסרט, ואולי אפילו להציע לה חברות. תקפיד להיות מנומס ולכבד אותה ואולי יתברר לך שזה הדדי ושגם היא אוהבת אותך. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #110580
היי אז קודם כל אני חושבת שמה שאתם עושים הוא נפלא, אז רציתי יעוץ לגבי משהו. לפני שנתיים בערך חיבבתי ממש יחס מהכיתה שלי, בסוף השנה חבר שלו אמר לי שהוא רוצה להציע לי חברות ובסוף הוא לא הציע. שנה שעברה הוא ממש השתנה, נפגש עם הרבה ילדות שאני ממש לא אוהבת וממש השתנה. בכיתה ז הוא כבר עבר בית ספר אבל אני כבר לא מחבבת אותו אבל משום מה אני מוצאת את עצמי לפחות פעם ביום חושבת עליו מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, תודה על הפרגון והמילים החמות שלך. לפעמים, יש תחושות שאנחנו מרגישים שלא נעלמים, שנשארים איתנו. לפעמים אין לזה קשר למה אנחנו חושבים על אותו אדם או מה הוא עושה, אנחנו פשוט מרגישים את זה. נשמע לי שלמרות שאותו ילד כבר לא בבית הספר, ולמרות השינוי שהוא עבר, משהו בתוכך עדין מרגיש אליו רגשות. וזה בסדר גמור. לא תמיד חייבים לעשות משהו עם מה שמרגישים. לפעמים אפשר פשוט להרגיש. יכול להיות שבעוד כמה זמן הרגשות יחלפו. האם זה מפריע לך שאת חושבת עליו? זה פוגע בך? זה גורם לך אי נוחות כלשהי? אם המחשבות מציקות לך, נסי להעסיק את עצמך ולחשוב על דברים אחרים. אולי בכל פעם שהמחשבות יכנסו לראשך תקראי ספר או תראי סרט או כל פעולה אחרת שתסיט את מחשבותיך. בהצלחה לך.


בן 14 שואל: #109541
שלום חבר שלי מאוהב בילדה מהכיתה העניין ההוא שאני והיא בקשר טוב (חברים טובים) כבר הרבה זמן ושהוא אמר שהוא מאוהב בה היה לי סבבה ולפני כמה זמן הבנתי שאני מאוהב בה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות ... בבקשה עזרה

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר מצב באמת מורכב. מדוע אתה חושש לשתף אותו? האם הוא יכעס? ירצה להתרחק ממך? מה הדבר שאתה הכי חושש ממנו? אני חושבת שבמצבים כאלה הכי נכון זה למצוא את הזמן שרק אתה וחבר שלך לבד, בזמן נינוח ושקט, לשבת ולפתוח את מה שאתה מרגיש. תקחו בחשבון שבזמן שאתם מרגישים רגשות חזקים כלפי אותה נערה, היא אולי מרגישה רגשות אחרים. ולכן לא הייתי מתמקדת במי יהיה חבר שלה בסופו של דבר, אלא רק לדבר על כך ששניכם מרגישים את אותו הרגש כלפי אותה נערה, ומה זה עושה לחברות שלכם. אני בטוחה שזה לא יהיה פשוט, אבל חלק מהעניין בחברות היא להתמודד ולהתגבר על כל מיני דברים וזה יכול מאוד לחזק את החברות. אתה תמיד יכול גם לחכות קצת, ולראות איך הדברים יראו בעוד שבוע, לפעמים הזמן עושה את שלו. בהצלחה.


בן 14 שואל: #109490
לפני 2 חודשים הצאתי למי למישהי חברות ילדה שאני מחבב מהכתה שלי היא לא הסכימה(היא אמרה שהיא לא רוצה עכשיו קשר) מאז עברו בערך חודשיים של חופש ולא ממש שמרנו על קשר וכשהתחיל בית ספר שוב התחלתי לראות אותה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות כי כל פעם שאני מדבר איתה יש לי הרגשה מוזרה ומוזר לי לדבר איתה אני חשבתי אולי להציע לה לצאת לאיפה שהו אבל חברים שלי אומרים לי שזה מהיר מידיי ואני פשוט צריך לדבר איתה יותר ועם הזמן להציע לה לצאת. מה לעשות

תשובה:
שלום לך, זה משמח אותי לשמוע שאתה מנסה ובודק אפשרויות להתקרב למי שמעניין אותך! :) לגבי הבחורה הזאת באופן ספציפי, קשה לדעת מה עובר לה בראש ומה היא חושבת או מרגישה בלי לדבר איתה. דווקא מה שהחברים שלך אמרו, נשמע לי נכון. תמשיך לדבר איתה ולהיות נחמד אליה, אבל ככה שיהיה לה את המרחב שלה. אם הזמן, תוכל לדעת יותר טוב איפה הראש שלה נמצא ואיך עלייך להמשיך. תמשיך בשלך ותראה מה מצבכם בהמשך. המון בהצלחה!


בן 14 שואל: #109373
לפני 2 חודשים הצאתי למי למישהי חברות ילדה שאני מחבב מהכתה שלי היא לא הסכימה(היא אמרה שהיא לא רוצה עכשיו קשר) מאז עברו בערך חודשיים של חופש ולא ממש שמרנו על קשר וכשהתחיל בית ספר שוב התחלתי לראות אותה ועכשיו אני לא יודע מה לעשות כי כל פעם שאני מדבר איתה יש לי הרגשה מוזרה ומוזר לי לדבר איתה אני חשבתי אולי להציע לה לצאת לאיפה שהו אבל חברים שלי אומרים לי שזה מהיר מידיי ואני פשוט צריך לדבר איתה יותר ועם הזמן להציע לה לצאת. מה לעשות

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שבניסיון הראשון שלך היא לא הייתה מעוניינת בקשר זוגי. זה כמובן לא אומר כלום על המצב עכשיו. הדבר הכי נכון, לדעתי, לעשות זה לנסות ולפנות אליה שוב. רק כך תוכל לדעת האם יש מצב להיות איתה בקשר או לא. אני חושבת שהמחשבות והחששות שיש לך עכשיו בטח מטרידות אותך נורא. אני לא יודעת אם יש דבר כזה מהיר מדי או איטי מדי, אני חושבת שכל דבר הוא ספציפי למקרה ולבן אדם. אם לך נראה נכון לגשת ולדבר אליה, תאזור אומץ ותדבר איתה. יכול להיות שהיא תסכים ואפילו תשמח על השאלה שלך ויכול להיות שהיא תגיד שזה לא מתאים לה. כך או כך תקבל תשובה. מאמינה שיהיה לא פשוט להתמודד עם תשובה שלילית וזה בטח נורא מפחיד לחשוב על זה. אבל אם זה יקרה אתה תתמודד, הזמן יעשה את שלו ודברים יראו אחרת מנקודת זמן אחרת. בהצלחה לך!


בת 14 שואלת: #109177
יש מישהו שאני ממש מאוהבת בו.. אני מאוהבת בו כבר כמעט שנה.. הרבה אומרים לי שגם הוא בעניין שלי אבל אני לא בטוחה בזה.. אני כל הלילה חולמת עליו וכל היום חושבת עליו, הוא ממש לא יוצא לי מהראש.. ואני? אני פחדנית.. אני לא מעזה לעשות את הצעד הראשון, אני בעצם לא מעזה לעשות שום צעד.. כבר חודש לא דברנו ואני מפחדת שהוא שכח אותי.. אני כל כך אוהבת אותו ועכשיו גם ידידה שלי שלא יודעת על זה רוצה שאני אעזור לה לשדח אותו לחברה אחרת.. מה לעשות? בבקזה תעזרי לי

תשובה:
שלום לך! הסיפור שכתבת משקף המון חששות ופחדים שאת מרגישה לצד רגש גדול מאוד של אהבה כלפי הנער הזה. אני חושבת שהמון פעמים דברים לא ידועים מפחידים אותנו. אנחנו מפחדים להידחות, מפחדים להיות ללעג, מפחדים לטעות. ומרוב פחד, אנחנו נמנעים. אני מציעה לך להתבונן לפחד בעיניים, להגיד לעצמך שיכול להיות שהרבה דברים יקרו, ושמה שלא יקרה את תתמודדי איתו. יכול להיות שהנער הזה בסתר ליבו גם מרגיש אליך רגשות ומתבייש בעצמו לפנות אליך. יכולים להיות הרבה תרחישים ואף אחד מהם לא בהכרח רע. מציעה לך לעשות צעד אמיץ כלשהו -לשתף את חברתך שתסייע לך ו/או לפנות אל הנער שבו את מאוהבת. מקווה שהצלחתי לעזור לך. בהצלחה רבה!


בן 13 שואל: #108625
אוקיי, אז יש ילדה.... טנלנו תמיד מדברים וצחוקים וכאלה, משתפים אחד את השנייה בדברים, קשר מוצלח של ידידות...הבעיה היא שאני אוהב אותה, ורוצה קשר מסוג אחר, קשר מתקדם יותר, של חברות, לא יודע אם גם היא רוצה את זה, לא יודע איך לעשות את הצעד הבא. אשמח לקבל עזרה בנושא (:

תשובה:
שלום לך, מאד משמח לקרוא על הקשר הטוב שלכם. אם כרגע הקשר הוא ברמה הידידותית - של צחוקים ושיתוף - אפשר לנסות לעשות צעדים שמאפיינים קשר רומנטי ולראות איך היא מגיבה - למשל להזמין אותה לסרט, או סתם לצאת אחר הצהריים לבלות ביחד. בהנחה שהיא תסכים ותצאו לבלות ביחד - אפשר ליצור סיטואציה של שיחה בנושא, ואם תרגיש לא בנוח אז בהתכתבות לנסות לברר האם היא חושבת כמוך. מקווה שעזרתי, בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #108591
ואני איתו חודש וחצי חודשיים כמעט ואני אוהבת אותו אבל הוא אוהב יותר וזה מקשה עליי שאני לא ב100% ואני לא יודעת מה לעשות כדי שזה יהיה ברמה שלו חשבתי על להיפגש יותר לבד כי רוב הפגישות שלנו היו עם חברים שלנו זה היה בתוך חבורה וחשבתי שאולי זה מה שחסר לי הפגישות לבד ואנחנו מנסים את זה עכשיו ואני לא יודעת מה עוד נעשה כדי שיגביר את אהבה בנוסף שמעתי וקראתי שתחושת חרדה גורמת לבלבול ואני חושבת שיש לי פשוט עומס נפשי ולא יודעת איך להפסיק אותו

תשובה:
שלום לך, אני חושבת שבתחילת מערכת יחסים זה מאוד הגיוני שצד אחד מרגיש שהשני נמצא יותר בתוך מערכת היחסים ואוהב יותר. רגשות מתפתחים בקצב אחר אצל כל אחד. בילוי משותף הוא רעיון טוב על מנת לפתח את מערכת היחסים וליצור רגשות של קרבה. יכול להיות שהחרדה והעומס הנפשי משפיעים על תחושת הלחץ שאת מתארת וכפי שכתבתי זה בסדר, ואפילו הכרחי, לתת לעצמך מספיק זמן וסבלנות. בהצלחה


בן 13 שואל: #108563
שלום, יש לי ילדה בכיתה. אני מניח שאני אוהב אותה, אבל זאת הרגשה מוזרה ביותר. אני באמת לא מבין אם אני רוצה מערכת יחסים איתה. או רק חושב כך בגלל שהיא נאה, נחמדה ואכפתית, יש איזו דרך או הרגשה מסויימת שאני אמור להרגיש?

תשובה:
היי! השאלה שלך מוכיחה על בגרות רבה. גם אנשים מבוגרים בהרבה ממך תוהים פעמים רבות מה זאת אהבה, ואין לשאלה הזו תשובה אחת. אני מבינה שהיא מושכת אותך. האם אתה מרגיש עניין מצידה? האם יש לכם תחומי עניין משותפים? האם ניסית לדבר איתה? לבדוק מה היא מרגישה כלפיך? תקשורת טובה היא הבסיס בכל מערכת יחסים ודרכה תוכל להגיע למסקנה האם הקשר איתה יתאים לך או לא. בהצלחה!


בן 13 שואל: #108088
יש לי התעניינות בבנות אבל אף אחת לא מתעניינת בי אני ממש רוצה חברה יש לי כבר 2 חברים שיש להם חברות. אז 1 זה בסדר שאני מתעניין בבנות כי יש ילדים שאומרים לי שזה לא טוב, ו2 איך לגרום לבנות להתעניין בי?. תודה. מראש

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתה מתעניין בבנות אין סיבה שתרגיש לא בסדר עם הנושא! אתה בגיל שבו יש התעניינות בנושאי אהבה וזוגיות ואצל כל אחד זה מתחיל בשלב שונה אז יכול להיות שישנם ילדים שמרגישים שזה מוקדם אחד אך זה מאוד אישי ושונה יכנראה שגם חבריך ירצו חברה בעתיד. בנוסף, אין דרך ברורה לגרום לבנות לרצות אותך, אתה בחור צעיר ואני בטוחה שלאט לאט תתחיל להכיר המון בנות בגילך , ועם קצת נחמדות ויחס יפה ותמצא לך חברה:)


בן 15 שואל: #107083
שאלתי ילדה מהשכבה שלי עם היא רוצה לשכב איתי אז היא אמרה לי לא מה אתה מטומטם ואני רוצה לשכב איתה יש לי דרך אולי לשכנע אותה לשכב איתי או לעשות משהו שהיא כן תרצה אין לי איתה כל כך קשר חברותי אני רוצה רק לשכב איתה. ואני ממש חרמן. אז מה אני אוכל לעשות כדאי לשכנע אותה או לעשות משהו ?

תשובה:
הי, יחסי מין נעשים בהקשר של חברות וקשר זוגי, ולא נהגו לפנות למישהי שאין ביניכם קשר ולהציע לה סקס. אני מבינה שאתה מעוניין בסקס, אבל כדי שמישהי תרצה גם לעשות איתך סקס אתה צריך להשקיע בבניית קשר עם מישהי, וסקס אולי יהפוך לחלק מהקשר שלכם אם תחליטו שכן. אם תפנה שוב לאותה ילדה בבקשה למין - זה כבר יחשב להטרדה. כך שאני מציעה שלא תעשה זאת, ולא צריך לשכנע אף אחד לשכב איתה. מישהי תשכב איתך כשהיא תרצה אותך כמו שאתה רוצה אותה. מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 13 שואל: #107000
סליחה שאני חופר פשוט סופסוף יש לי את מי לשאול יש ילדה בשבט שלי שהיא ממש ידידה טובה שלי ואני חושב שאני מתחיל להתאהב בה אבל יש לי מין סוג כזה של חבר והיא אמרה לי שהיא רוצה להיפרד ממנו אבל לא נעים לה אני לא יודע אפ באלי חברה אתמול ראינו סרט בסניף שלנו וישבנו על ספה וכל הסרט היא נשענה עלי ושמה עלי ראש ולא ידעתי אם לשים לה יד על הכתף או משהו מזה יכולה להיות ההתנהגות שלה ומה אני יכול לעשות?

תשובה:
היי לך קודם כל אין על מה להתנצל, בשביל זה אנחנו פה! וטוב שאתה שואל את השאלות שמעסיקות אותך לגבי מה שסיפרת- התחושות שלך לגבי הידידה מאוד הגיוניות, במיוחד אם אתם חברים טובים ויש ביניכם קרבה וקשר טוב השאלה היא האם אתה רוצה להיכנס איתה למשהו שהוא מעבר לידידות כשהיא עם חבר? אולי שווה לחכות להזדמנות טובה בה שניכם פנויים אתה צריך לעשות מה שמרגיש לך בנוח, לחשוב עם עצמך איך אתה תרגיש אם יקרה עכשיו משהו? אם הנושא מאוד מטריד אותך אתה גם יכול לפתוח שיחה אמיתית איתה, בה תשתף אותה במה שאתה מרגיש וחושב. ככה גם תוכל לשמוע את הצד שלה בכל מקרה לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות לדלת פתוחה בטלפון או להגיע לאחד הסניפים הקרובים אלייך בהצלחה!


בן 14 שואל: #106356
אני מאוהב במישהי והיא לא יודעת את זה,ואני מתבייש להציע לה חברות ולומאר לה שאני אוהב אותנ

תשובה:
שלום לך אנחנו עושות את מירב המאמצים לענות בהקדם, מקווה שתקבל זאת בהבנה. אני שמחה בשבילך שאתה מרגיש רגשות של אהבה כלפיי ילדה אחרת, זה מרגש ונפלא ובאמת גם יכול להיות מביך\ מפחיד לדבר איתה על זה. זה באמת לא דבר שאנחנו רגילים אליו ביומיום - לדבר על רגשות ולשתף במה אנחנו מרגישים מבפנים. זה יכול להיות מביך, חשוף, כי קיימת האפשרות שהיא לא מרגישה ככה ולא תהיה מעוניינת. לכן התחושה שלך מאוד טיבעית. למרות זאת אני חושבת שלספר לה ולבדוק אם היא מעוניינת (בין אם זה כי היא מאוהבת במישהו אחר או מסיבה אחרת) זה דבר נפלא כי זאת האמת וכי יש אפשרות שהיא גם מרגישה רגשות דומים כלפיך ואז תוכלו לחזק את הקשר בינכם. יש כמה דרכים להראות למישהי שיש לך רגשות כלפיה. זה תמיד צריך להיות בצורה נעימה, עדינה ורגישה שלא תאיים עליה או תעורר אצלה חוסר נעימות. לפעמים בנים מציקים לבנות ויש כאלה שיגידו - הוא כנראה מאוהב בך- אך זאת לא הדרך לבטא אהבה! אהבה היא מכבדת ורגישה לאחר. בתור התחלה אתה יכול לנסות לדבר איתה יותר ולנסות להיפגש איתה אחרי הצהריים, לעשות דברים שנחמד לכם במשותף לעשות. אתה יכול להציע לה לבוא לאכול איתך גלידה אחרי הצהריים, עזרה במשהו שנראה לך שישמח אותה או להזמין אותה לעשות איתך פעילות נחמדה כמו לראות סרט יחד או ללכת יחד לפעולה בצופים... אתה תוכל לראות אם היא נענית להזמנה שלך בשמחה ורצון או שהיא מסרבת. אתה יכול לנסות להתקשר אליה ולדבר בטלפון, להתעניין מה שלומה ומה היא עושה או אוהבת לעשות ולשתף אותה במה שעובר עליך בבית הספר או בבית. בהמשך תוכל לשתף אותה שיש לך רגשות כלפיה ושתשמח לדעת אם היא גם מרגישה כמוך. זה יכול להיות מפחיד לנסות את הדברים שהצעתי לך אבל אם לא מתעלים קצת מעל הפחד ומנסים אין דרך לדעת אם היא אוהבת אותך בחזרה. תבחר מתוך מה שכתבתי לך משהו שאתה מרגיש הכי בנוח איתו - או אם יש לך רעיון אחר ותנסה. גם אם היא לא תרצה להיות חברה שלך זאת התנסות טובה ואתה יכול להיות גאה בצעד שעשית ובניסיון שלך. אתה תלמד מזה ואולי בפעם הבאה יהיה לך קל יותר. שיהיה המון בהצלחה. נשמח להמשיך לעזור וללוות אותך בהמשך. כל טוב!


בת 15 שואלת: #105737
אני רוצה להגיד לילד שאני מרגישה כלפיו משהו אבל אני לא רוצה לעשות את זה בדרך ישירה כי אני פוחדת שהוא יגיד שהוא לא ויספר לאנשים כי זה לא מקובל ככ מבחינת החברה שבת תלך לבן ותגיד לו ולמרות שאני שונאת את מה שהחברה מכתיבה אבל אני מפחדת שיצחקו עליי. ומצד שני אני גם לא רוצה להגיד את זה בטלפון או משהו כזה כי זה בלי רגשות אמיתיים בטלפון הייתי רוצה להגיד לו את זה באיזשהי דרך אבל גם אני לא ממש אמצא רגע שאנחנו שנינו לבד , אני לא יודעת מה לעשות , יש לכם עצה?

תשובה:
שלום לך ההתלבטות שלך בהחלט מובנת, הרבה בנות מרגישות כמוך. זה נכון שבחברה שלנו יותר מקובל שבנים עושים את הצעד הראשון אבל יותר ויותר בנות (וגם בנים) מבינים שלא צריך את החלוקה הזאת ויש מקום לשני הצדדים להיות פעילים ולדבר בכנות את מה שעל ליבם. אני חושבת שזה מקסים לגשת לילד שמוצא חן בעינייך וליזום מפגש או לשתף ברגשות שלך. זה יכול להיות מביךויש סיכוי שהוא לא יהיה בעיניין כמוך אבל לפחות אז תוכלי לדעת ולהבין אם היחסים בינכם יכולים להתפתח לקשר או שכדאי לך להמשיך הלאה כי הוא לא מעוניין. את יכולה לשלוח לו הודעה ולשאול אותו אם הוא מעוניין להפגש איתך אחה"צ או להזמין אותו לעשות משהו נחמד יחד. את יכולה כשאתם באיזה רגע לבד לספר לו שכיף לך להפגש איתו ונעים לך לדבר איתו ולשאול אם הוא גם מרגיש כמוך. מה דעתך?


בן 10 שואל: #104574
שלום! רציתי לדעת אם גיל 10 הוא לא מוקדם עוד לאהבה תודה!

תשובה:
שלום אם אתה מתכוון לזה שיש לך רגשות כלפי מישהו\י אחר אז זה לא מוקדם. כל גיל הוא גיל נפלא לאהבה. אנחנו לא יכולים לשלוט ברגשות שלנו ולרגשות של אהבה יש תחושות מרגשות ונפלאות בגוף. זה מאוד טיבעי ונורמאלי. אהבה היא דבר שמביא שמחה כל עוד שני הצדדים מכבדים אחד את השני ויש תקשורת טובה ובריאה. אם אתה מתכוון לשתף ברגשות שלך כדאי לך לשים לב לדרך שבה אתה עושה את זה כדי לא לפגוע או לעשות משהו בניגוד לרצון של האדם השני. כל טוב


בת 13 שואלת: #104120
היי, אשמח אם תוכלי לתת לי עצות לנשיקה ראשונה. תודה!

תשובה:
שלום לך חלק ממה שמרגש וכייפי בנשיקה ראשונה זה הגילוי המשותף ביחד של לא לדעת מה זה נשיקה ולא לדעת איך זה מרגיש להתנשק בפעם הראשונה ואז לגלות את זה יחד. העצה הכי חשובה לדעתי היא לעשות את זה עם מישהו\י שנוצר לך איתם קשר ויש לך רגשות של חיבה ואמון כלפי אותו נער או אותה נערה. אני מתארת לעצמי שיהיו לך פרפרים בבטן של התרגשות ושמחה ואלי גם פחד או לחץ מלעשות משהו שאת רוצה אבל הוא עדיין לא מוכר וחדש. כאשר תרגישי שזה זמן מתאים ויש לכם פרטיות, את יכולה לבדוק לפני זה אם גם הצד השני מעוניין ואז לאט לאט להתקרב ולהתחיל לגעת. אפשר ללטף, להתחבק, להיות קרובים, להסתכל בעיניים. זה יכול להיות מביך וגם מצחיק. כשמתנשקים השפתיים נוגעות. את יכולה בשלב הזה לעצום עיינים ולתת ללב שלך להרגיש מה לעשות ואיך לזוז. נשיקה היא סוג של תקשורת. זאת שפה שהיא ללא מילים. יש בה הדדיות ואת יכולה לחכות רגע ולשים לב מה הצד השני עושה ולהגיב לזה. לעשות את אותו הדבר או להחליט שאת עושה משהו אחר, חדש\ שונה ושוב לשים לב מה קורה אצל הצד השני. האם היא\ הוא ממשיכים לשתף פעולה, האם את מרגישה שנעים ולהמשיך או שכדאי לעצור. לפעמים בסרטים נשיקות הן מוגזמות ולכן אני מציעה לך לנסות לגלות את הדרך שלך להתנשק כי אין אף זוג שמתנשק אותו דבר. בהצלחה! מרגש...


בן 13 שואל: #103723
היי אני בן 13 ואני אוהב מישהוא שהוא אותו מין שלי(זכר) אני מאוד אוהב אותו אבל אני מפחד להגיד לו מה אני חושב עליו.... יש לכם דרך להתחיל שיחה? זה דחוף!

תשובה:
שלום לך. לספר למישהו אחר שאנחנו אוהבים אותו יכול להיות דבר מלחיץ מאד, בעיקר כי אנחנו לא יודעים האם הוא מרגיש כך גם כלפינו ובכלל מה תהיה התגובה שלו. מהשאלה שלך לא הבנתי האם הבן שאתה אוהב הוא ידיד מהסביבה הקרובה שלך? האם הוא יודע שאתה נמשך או אוהב בנים? האם אתה יודע מה היחס של אותו בן לבנים אחרים? אם אף פעם לא דיברתם על הנושא והקשר ביניכם לא קרוב, אולי כדאי שלפני שאתה מספר לו משהו אינטימי ואישי כלכך תכירו אחד את השני קצת יותר ותבלו אחד עם השני יותר. יכול להיות שנכון יותר שקודם תדבר איתו על העניין שלך בבנים באופן כללי, תראה את התגובה שלו ואת דעתו בעניין, ורק אם תרגיש בנוח ובטוח תשתף אותו באיך שאתה מרגיש כלפיו. אני מבין שאתה מרגיש שהנושא הזה דחוף מאד, ובטוח שאתה חושב עליו המון ומתרגש מכך, אבל אם אתה עומד לחשוף את הרגשות שלך בפני מישהו אחר כדאי שלא להיות פזיז ולעשות זאת ברוגע ובצורה שתהיה בטוחה עבורך. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה כמובן מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #103645
יש מישהו שאני טיפה מאוהבת בו ואני מכירה אותו מרחוק יצא לי פעם לפגוש אותו ובטעות שלחתי לו משהו שהו לא אמור לדעת עליו "רציתי ללשלוח לחברה שלי שיש שני ילדים שאוהבים אותי ורוצים אותי " "ורציתי להגיד לה מה להגיד להם!" ובטעות שלחתי את זה אליו אז הוא קינה ואמר לי שיש ילדה שרוצה אותו אז אמרתי לו שיעשה מה שהו רוצה ואז הוא נפגע כי לא אמרתי לו שאני מחבבת אותו ...... והוא שם עליי חסימה ולא עונה לי איך אפשר לגרום לו לרצות לדבר איתי שוב??? איך אני יכולה לגרום לו ... לחזור לדבר איתי..

תשובה:
שלום לך בהחלט מצב מתסכל מה שאת מתארת. כל כך בקלות יכולות להיות אי הבנות עם טלפונים - הודעות וווטסאפים. לכן כדאי באמת לשם לב ולהיזהר למי שולחים איזה הודעה ומתי נכון להתקשר ולדבר כי הודעות הן לא תחליף לתקשורת. הרבה פעמים אנחנו מבינים דברים שמי ששלח את ההודעה לא התכוון אליהם. ככה נוצרים מתחים, כעסים, העלבויות... אני ממליצה לך ללמוד להשתמש בחוכמה בהודעות. לתיאומים ודברים טכניים זה נפלא ונוח , לשיחות, התיעצויות, שיתוף כדאי לדבר פנים מול פנים או להרים טלפון. לכן הדרך הטובה ביותר כעת היא לגשת אליו, להסביר לו שיש כאן שרשרת אירועים שבכלל לא התכוונת אליהם. לומר לו שההודעה הראשונה הגיע אליו בטעות והיא לו היתה מיועדת אליו ולכן אין לו ממה להפגע. לא רצית לעורר אצלו קינאה או אי נעימות אחרת. את יכולה לשתף אותו שבכלל הוא מוצא חן בעינייך והיית שמחה להיות איתו בקשר. את יכולה להתנצל על כך שדברים התגלגלו בצורה הזאת ושאת מבינה שהוא נפגע או הרגיש לא טוב. תשאירי לו מקום לשתף גם באיך הוא רואה את הדברים, מה הוא חושב ואיך הוא מרגיש. אם הוא יקבל את דברייך וישמח בשיחה שלכם תוכלו להחליט שאתם חוזרים להיות בקשר. אם הוא ימשיך להרגיש כועס ופגוע את יכולה להגיד לו שאת תשמחי כשהוא ירצה להרגיש בנוח לבוא ולדבר איתך. בהצלחה


בת 21 שואלת: #101697
גבר שאת אוהבת וגם הוא אוהב אותך אבל הוא לא מוכן להראות לך כמה הוא אוהב אותך! אחך מתמודדים עם גבר כזה ?

תשובה:
שלום לך התגובות שלנו בני האדם למצבים שונות מאחד לשני ,יש כאלה שקל להם להביע רגשות ויש כאלה שקשה להם הם מרגישים חשופים , כאשר את נמצאת במערכת יחסים את לגמרי יודעת איך תתנהגי ומה תרגישי אבל את לא תדעי איך בן הזוג שלך יגיב וירגיש , אם חברך לא מוכן להראות לך כמה הוא אוהב אותך תספרי לו בעצמך כיצד היית רוצה לקבל אהבה יכול להיות שהוא לא יודע ספרי לו כך הוא ידע כיצד, ואם הוא אוהב אותך ואת חשובה לו אז הוא יפעל כפי ביקשת. בהצלחה


בת 16 שואלת: #98429
היי.. אני כבר שנה מתאמנת באיגרוף, אני מאוד אוהבת את זה ואני משקיעה כדי להתקדם ולהגיע לתחרויות בעתיד אבל לאחרונה התאהבתי במישהו והוא אוהב אותי גם ואנחנו בקשר.. אני מפחדת שהקשר והאהבה שלי אליו יפריעו לי באימונים או שייקחו לי זמן מהאימונים ואז אני פחות אשקיע וארד ברמה. מה את מציעה לי לעשות? לסיים את הקשר בשביל להתרכז רק בספורט? אני אוהבת אותו אבל אני גם נורא אוהבת את הספורט ואני לא יכולה לוותר על זה, אני רוצה עתיד בתחום הזה וככל שאני פחות מתאמנת ומשקיעה את הזמן שלי בעוד דברים אני מרגישה שאני מתדרדרת

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה שאת נמצאת במצב מבלבל- מצד אחד, האיגרוף חשוב לך מאוד והוא חלק מרכזי מחייך. מצד שני, התחלת קשר עם מישהו ואת רוצה שגם הוא יהיה חלק מרכזי מחייך. וכעת עולה השאלה כיצד והאם זה בכלל אפשרי לשלב בין שני הדברים או שעלייך לבחור? לדעתי, את לא צריכה לבחור בינו לבין האגרוף ואת יכולה לשלב את שניהם יחד. את בטח חושבת כיצד? אז לדעתי, הדבר הראשון שאת צריכה זה לשתף אותו בכמה חשוב לך האיגרוף, בחששות שלך על העתיד ובציפיות שלך. זה חשוב שחבר שלך יידע את כל זה כדי שהוא יידע שאם את, למשל, הולכת לאימון ולא נפגשת איתו זה לא בגלל שאת לא רוצה להיות איתו אלא בגלל שיש לך עוד תשוקות ושאיפות בחיים. אם את חשובה לו והוא אוהב אותך באמת הוא יבין את זה והוא ייתן לך את החופש להגשים את החלומות שלך ואפילו הוא יעודד אותך לעשות את זה. אם את חוששת בנוגע לחלוקת הזמן, אני יכולה להציע לך לקבוע זמנים קבועים שבהם אתם נפגשים ומקדישים זמן לזוגיות מבלי שזה ייפגע בך ובאימונים. בסופו של דבר את פשוט צריכה להאמין שזה אפשרי ולהקפיד על תקשורת פתוחה וכנה עם חבר שלך ואני בטוחה שהכל יהיה בסדר! שיהיה בהצלחה.


בת 11 שואלת: #98189
אני הייתי בטיול בצופים והיה מישהו מד חמוד שבהתחלה רק הכרתי את השם שלו ולאט לאט הכרנו והתחברו יותר בטיול והתחבקנו והחזקנו ידיים וכל זה ומאז לא דיברנו ונפגשו(אין לנו מספרים אחד של השני )ועכשיו שמצאתי את המספר שלו אני ממש מפחדת שהוא יסננן אותי ויתחילו לעשות עליי שיימינג ומצד שני יש מישהו שאנחנו ידידים טובים כמעט 6 שנים אבל לפעמים הוא לא מתייחס אליי ואני ממש נפגעת ולפעמים אני מרגישה בודדה ושאין לי טעם לחיים ואני בוכה כל לילה שאין לי חברים ושכולם שונאים אותי ופעם היה לי ביטחון עצמי בכמויות והיום אין לי אני עוד מעט בת 12 ואני לא מסתובבת עם בגדי ים מהבושה ואני פשוט אומללה תעזרו לי בבקשה אני מרגישה חסרת אונים

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת לנו נשמע כי את נמצאת ברגשות מעורבים בנוגע לכל מיני תחומים שונים כרגע בחייך. דבר ראשון שחשוב שתדעי הוא שזה בלבול טבעי ונורמטיבי בגילך. בגיל ההתבגרות קורים שינויים הורמונליים בגוף, התעניינות ראשונית בבני המין השני ושינויים גופניים העלולים ליצור אצלינו מבוכה ותחושת חוסר נוחות. חשוב להבין שזוהי תקופה זמנית, ולכן אייעץ לך לקבל את השינויים ולחקור אותם עם עצמך, מה את אוהבת ומה פחות. אולי כדאי לך לנסות להתייעץ עם חברות שלך שאולי חוות תחושות דומות לשלך או להתייעץ עם אמא שלך שתוכל לעזור לך בתקופה המבלבלת הזו. חשוב שתקשיבי לעצמך ולרצונות שלך גם בנוגע ללבוש שלך- אם לא נוח לך עם בגד ים את לא חייבת להסתובב איתו או שתוכלי לחפש בגד ים שיגרום לך להרגיש טוב יותר. גם בנוגע ליחסים עם בנים, תנסי להקשיב לאינטואיציה שלך. למה שבחור שהיה לך חיבור טוב איתו ירצה לעשות לך שיימינג? ואם ידיד שלך מזה 6 שנים גורם לך להיפגע אולי שווה לנסות לדבר איתו? אל תעשי דברים שמרגיש לך לא בנוח איתם, אבל כן תזכרי שגם בנים יכולים להיות נבוכים מליזום קשר או להתקשר מתוך חשש לדחייה או 'שיימינג'. המון בהצלחה!


בן 18 שואל: #97573
שלום אני בן 18 ואף פעם לא הייתה לי חברה ולא התנשקתי בחיים אני מרגיש ממש רע עם זה אני אין לי ביום יום הרבה דיבור עם בנות נסתי סתם להתחיל עם בנות בפייסבוק היו כמה שנצנו לי את המספר שלהם ואני לא מבין מה אני עושה לא בסדר חוץ מזה אני רוצה כבר להרגיש מה זה חברה ומה זה יחסי מין אני לא יודע מה לעשות עם זה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאין לך מה להרגיש רע מזה. הרבה נערים בגילך עוד לא התנסו מינית ועוד לא התנשקו. אתה ממש לא חריג. לכל אחד יש את הקצב שלו. אני מבינה את הרצון שלך בזוגיות והתנסות מינית אבל אתה באמת מאוד צעיר ואני מבטיחה לך שזה יגיע. האם ניסית לחזר אחרי מישהי לא דרך הפייסבוק? מישהי שאתה מכיר שמוצאת חן בעיניך? מישהי מבית ספר/שכונה/עבודה? יכול להיות שישירות יכולה להתאים לך יותר מאשר בצ'ט. תמצא מישהי שמוצאת חן בעיניך ונסה לבלות איתה זמן ולראות לאן זה מתקדם. זה יגיע. אל תתייאש! כל טוב


בת 14 שואלת: #96796
אני בת 14, ובחיים שלי התאהבתי רק פעמיים ושנייהם היו ידידים שלי.אחד מהם עד היום אני מאוהבת בו! מהגן אני פשוט אהבתי אותו,ועד כיתה ה' שהתחלתי לאוהב את השני עד כיתה ו' ושוב חזרתי לאוהב את הראשון.בחופש הגדול היה בניו לבין חברה שלי משהו שפשוט קנאתי ורבתי איתה שנה וחצי בסוף חזרנו לדבר.הגיע כיתה ז' והוא עבר לבית ספר אחר וידיד שלי השני למד איתי.באיזה שהוא שלב ניתקנו כזה קשר,אבל שוב התאהבתי בידיד שלי השני!בשיעורים שהינו לומדים ביחד הינו יושבים ביחד והוא היה מצחיק אותי ורק הייתי מחכה לשיעורים האלה איזה יום אחד הוא סיפר לי שהוא חברה שלי מביתספר אחר ביחד,באותו יום הייתי ממש עצבנית שלא התיחסתי אליו,היה לי בעיות עם המורים שהייתי צריכה לעבור והתבאסתי כי רציתי להיות איתו.והשנה עברתי לבית ספר אחר,ולא ידעתי מה הרגשתי והגעתי למסכנה שלא משנה מה תמיד אני אחזור לאהוב את הראשון בלג בעומר הבנתי שבאמת חזרתי לאהוב ואותו ומאז הוא לא יוצא לי מהראש (ואף פעם לא היה לי חבר) מה אני צריכה לעשות???

תשובה:
הי לך, מה שאת מתארת מאפיין נערות רבות בגיל שלך ואני שמחה שפנית. אם את מרגישה שאת עדיין מאוהבת בידיד שלך מל"ג בעומר אז אולי כדאי לך לברר מה הרגשות של הידיד כלפייך ואם זה הדדי אז תממשו את הזוגיות שלכם ואם לא, אז אני בטוחה שבהמשך, תתאהבי בנער אחר שימצא חן בעיניך. חוץ מזה, שאת נשמעת כל הזמן בסערת רגשות רומנטית והלב שלך כל פעם מתאהב בילד אחר. יהיה נכון אם תאפשרי לעצמך להרגיש את הרגשות האלו וזה בסדר להתאהב כל הזמן שמישהו אחר. ככל שתתבגרי, את תראי שיהיה לך יותר קל להתמקד בדמות אחת בכל פעם והבלבול ייעלם לאט לאט. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו מתי שתרצי


בן 13 שואל: #96773
אני ממש אוהב בחורה אבל ממש ואמרתי לה את זה אבל הי לא רוצה אותי אני לא יודע מה לעשות אני חושב עליה כל הזמן מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שיש בחורה שאתה אוהב ושגורמת לך לכאלו רגשות עזים. זו תחושה נהדרת, למרות שאתה כותב שהיא לא רוצה אותך. בכל זאת, למצוא מישהי שמוצאת חן בעיניך זה נחמד מאוד. בנוגע לזה ששיתפת אותה - כל הכבוד! זה לא מובן מאליו בכלל. זה דורש אומץ ובטחון עצמי אז אתה צריך להיות גאה בעצמך. לגבי זה שהיא לא מרגישה כמוך, זה קורה לפעמים. לא תמיד מי שאנחנו רוצים רוצה אותנו בחזרה. זה חלק מהחיים שלנו וצריך ללמוד להתמודד עם זה. יכול להיות שייקח זמן עד שתתגבר עליה ועד שתפסיק לחשוב עליה כל הזמן, אבל זה יקרה. אתה תמצא מישהי אחרת שאתה תאהב והיא תאהב אותך בחזרה, כמו שמגיע לך. כרגע אין לך מה לעשות אם היא לא מעוניינת בך חוץ מלעבור הלאה. אתה אמיץ, רגיש וחכם ואלו תכונות שבחורות אחרות ישמחו לקבל מנער. כל טוב


בת 16 שואלת: #94979
היי,אני נמצאת בלהקה ויש לי מדריך הוא בן 22 הוא רקדן אלוף והוא מדריך אותי אני דלוקה עליו כבר מלא זמן מנסה למשוך את צומת הלב שלו והוא לא שם עליי הוא קצת חנוני כזה והוא לא מראה שום סימן התעניינות בי ואני רק מנסה למשוך את צומת הלב שלו מה אני יכולה לעשות אני ממש רוצה אותו

תשובה:
שלום חמודה. את מתארת מצב של הידלקות חד צדדית שלך כלפי רקדן מדריך. האם יכול להיות שהוא נרתע מהפרש הגילאים ביניכם ומעדיף מישהי בת גילו? הוא בכלל היה בזוגיות זה מעניין אותו? אלו דברים שאינך יודעת. אי אפשר בכוח למשוך תשומת לב ממישהו, הידלקות ואחריה אהבה מתרחשים כששני בני הזוג מוכנים לקשר והם די דומים בנתונים. פה את רקדנית והוא מורה, את צעירה והוא "מבוגר" ואולי הוא החליט בינו לבין עצמו שהוא לא יוצר קשרים בתוך קבוצה שהוא מדריך בה. כמובן את כל זה אינך יודעת. את דלוקה עליו כי הוא מסמל משהו, הוא מודל, הוא רקדן, הוא מלמד וטוב בכלל שהוא לא "מנצל" נערות שהוא מלמד. תהיי שם בשבילו, תראי אותו בגובה העיניים וזה כל מה שאפשר לעשות כרגע. בהצלחה


בת 12 שואלת: #94470
יש איזה מישהו שאני דלוקה עליו והוא לא שם עליי מה לעשות ?

תשובה:
שלום שוב, אני שמחה שאת נעזרת בנו! תחילה, חשוב לי להבהיר שהשאלה שלך עולה אצל אנשים רבים, משני המינים ובמגוון גילאים. לא פעם קורה שחווים התאהבות חד צדדית. איך את יודעת שהוא לא מעוניין בך? האם סיפרת לו איך את מרגישה? האם שאלת אותו איך הוא מרגיש? יתכן שתגלי דברים חדשים. חשוב לדעת שאם מישהו לא מעוניין בך, זה לא אומר עליך כלום, את נהדרת כפי שאת ויהיה מי שיאהב אותך בדיוק כך. לגבי אותו מישהו שאת דלוקה עליו, אם תביני שהוא באמת לא מעוניין, המלצתי היא לנסות ולהסיח את דעתך ממנו ועם הזמן סביר להניח שזה יעבור מעצמו. את יכולה לבקש תמיכה מהסביבה הקרובה, לבלות עם חברות ולעשות דברים שאת אוהבת ויעזרו לך להרגיש טוב. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרכי.


בן 13 שואל: #94151
יש ילדה שאני ממש אוהב אבל ממש אוהב ואני לא יודע מה להגיד לה... י שלכם כמה עצות??

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה. אני רוצה לפתוח בלכתוב לך שאני ממש מבינה לליבך ושזה באמת מאוד קשה למצוא את "המילים הנכונות" כדי להגיד למישהי איך אתה מרגיש ושזה מצב שעלול להיות מביך ומפחיד. יחד עם זאת, זה יכול גם להיות משהו מאוד מרגש ומשמח ואני חושבת שהעצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך זה להגיד את האמת כמו שהיא ולא לנסות לשחק משחקים ואני אסביר- אין באמת דבר כזה "מילים נכונות" או מילים שבאמצעותם אפשר להגיד למישהי שאתה אוהב אותה בלי להשתמש במילים המדוייקות האלו וגם אם תמצא כל מיני מילים או דרכים לרמוז לה על הרגשתך, היא לא יכולה לקרוא לך את המחשבות והרגשות ולדעת איך אתה מרגיש באמת אם לא תגיד לה. אז מה שאני מציעה לך זה אם זאת ילדה שאתה מכיר ואתם מדברים ויש ביניכם כבר איזושהי מערכת יחסים ( אפילו של ידידות או חברות רחוקה ) שתגיד לה את מה שאתה מרגיש בלי ללכת מסביב. ואם זאת ילדה שאתם לא כל כך מדברים ביום יום אז כדאי שתנסה ליזום איתה שיחות רגילות ולהכיר אותה קצת יותר ושהיא תכיר גם אותך ואז אחרי שתהייה ביניכם כבר מערכת יחסים והיכרות אז תגיד לה איך אתה מרגיש ותראה האם היא מרגישה כמוך. אני מאחלת לך הרבה בהצלחה!


בת 13 שואלת: #93438
היי תודה שעניתם לי אבל הוא התחיל לעקוב אחרי אינסטגרם ובכללי ובדרך כלל נהגתי ללכת להכיתה ליד ששם הוא לומד וגם חברות הכי טובות שלי ובשבוע האחרון אני מרגישה שהוא לא מפסיק להסתכל עלי ולהיות לידי מתי שהוא יכול אז הפסקתי להגיע לכיתה הזאת ואז חברות שלי אמרו לי שבגלל שסירבתי לו הוא התחיל לעשן ושבגללי הוא מתדרדר והוא בעצמו כתב לי את זה ועכשיו שאני רואה אותו אני מרגישה באי נחות מה לעשות אשמח לתשובה מהירה מאוד תודה ושבוע טוב

תשובה:
שלום לך, נראה שאותו נער שדלוק עליך מעביר אליך את כל האחריות לחיים שלו. זאת לא דרך להתנהג כי איך את יכולה להיות אחראית על קבלת ההחלטות שלו?! קורה הרבה פעמים, שההתעניינות אינה הדדית כמו במקרה שלכם, וגם ראיתי שבעבר רשמת שלנער הזה היו הרבה מערכות יחסים בעברו, כך שלא נראה לי שכל ההידרדרות שלו סובבת סביב זה שאמרת לו "לא". נשמע שזה נער שרגיל להשיג את מה שרוצה, ואת כרגע הנערה שאותה לא מצליח להשיג. לגבי העישון, חבל שהתחיל לעשן אך זה בחירות שהוא עושה בחיים וייאלץ להתמודד איתן, אין לזה שום קשר אלייך!! את תהיי נאמנה לתחושות שלך, את לא צריכה להיענות לחיזורים שלו אם הוא לא מעניין אותך ואת לא נמשכת אליו. מציעה לך להיות גאה ולאהוב את מי שאת ולהגיד לו שאת לא מעוניינת שיתקרב אליך. אם לא מפנים, תפני לצוות ביה"ס כדי שיעבירו לו מסר ברור וחד משמעי. אנחנו כאן בשבילך , תהיי חזקה ואין לך כל סיבה לחוש אשמה.


בת 14 שואלת: #93058
היי... יש לי ידיד שגדול ממני בשנה .. אנחנו מדברים בווצאפ, בטלפון, ונפגשנו.. וכייף לנו ביחד. אני מרגישה כאילו לא באלי שהרגע שאני מדברת איתו או שאני לידו יפסיק. שיעצור הזמן... אני מרגישה אליו משהו שמזמן לא הרגשתי .. ואני רוצה לדעת שהוא מרגיש כלפיי את אותו הדבר.. הבעיה, שכל פעם שחשפתי את הלב שלי בפניי בנים שהייתי בקטע שלהם, ותמיד קיבלתי חרא. תמיד נפגעתי. ואם אני יגיד למישהו עוד פעם משהו כזה ואני יפגע זה ישבור אותי לגמרי .. מה לעשות ? והאם יש דרך אחרת לשאול אם הוא בקטע שלי? אני מפחדת מהתגובה שלו... שחברות שואלות אותו הוא לא פתוח.. רק בפניי.. מה עושים? תודה רבה על עזרתכם.

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מדברייך שאת חוששת ומתלבטת מה לעשות ואני שמחה ששיתפת אותנו. אני רוצה שתדעי שאני מבינה לליבך, זה לא פשוט לחשוף את הרגשות שלך ולהיפגע וזה באמת משפיע על היכולת לעשות את זה שוב. יחד עם זאת, זה לא אומר שהפעם את שוב תפגעי! האם בגלל הפחד להיפגע את באמת מוכנה לפספס הזדמנות לגלות כיצד הידיד שלך מרגיש כלפייך? אני מציעה לך לנסות ולא להיכנע לפחד, לגשת אליו ולשאול אותו. את יכולה לעשות זאת פנים מול פנים או אולי דרך הוואטאספ או הטלפון, כדי שיהיה קצת יותר נוח ופחות מביך. אני בטוחה שגם אם הוא יענה לך תשובה שלא תשמחי לשמוע, יש לך מספיק כוחות וחוזקות להתמודד עם זה, בדיוק כפי שהתמודדת בעבר! שיהיה בהצלחה.


בן 14 שואל: #92795
מתי מתנשקים?

תשובה:
שלום לך, אני מניחה שאתה שואל על נשיקה צרפתית. האם אני צודקת? אין זמן או גיל נכון בו מתנשקים. כל אחד ואחת מתפתחים בקצב שונה ורוצים להתנשק בזמן שונה. זה מאוד תלוי בקשר שאתה נמצא בו, בתחושת הנוחות שלך עם בן/בת הזוג שלך, ובמוכנות הרגשית והפיסית שלך. בגדול זה צריך להיות כששניכם רוצים ומסכימים לכך, ומוודאים שהצד השני רוצה בכך. כל טוב


בת 13 שואלת: #91408
אני וההורים שלי בכאסח כל הזמןןן ואני משתגעת מהם. אני מרגישה שהם כאילו מאוכזבים ממני באופן קבוע לא משנה מה אני יעשה... לא משנה כמה אני משתדלת זה לא עוזר לי .😕 וחוץ מזה יש מישהו שאני די דלוקה עליו והוא החבר הכי טוב ,לי והיחסים.בינינו ממש ממש מבלבלים כי לא נראלי הוא סגור על עצמו רגע אחד הוא אומר לי שהוא לא אוהב אותי ורגע אחרי הוא מתנהג אחרת לגמרי . אני משתגעתתתתתת מהכללללללל גם אני לא יודעת איפה למקם את עצמי כי מצד אחד אני מעורבת בהרבה דברים עם כולם ומצד שני אני מרגישה צבועה ממש ממש ממש וכאילו אני לפעמים סותרת את העקרונות שלי רק כדי להשאר במרכז מה שאני שונאתתת שעושים בקיצורררר אני מתעצבנת כל רגע מההורים שלי אני משתגעת מהחבר הטוב שלי ואני שונאת את עצמי. טיפ מה לעשות כדי לא להשתגע/ להתאבד?

תשובה:
שלום לך. מדברייך אני רואה שאת מוצפת בבלבול ובתסכול ואני משערת שלא קל לך ולכן אני שמחה שפנית אלינו. כתבת בנוגע לשלושה נושאים ולכן אתייחס אליהם בנפרד. ראשית, בנוגע להורים שלך. כתבת שאת מרגישה שהורייך מאוכזבים ממך באופן קבוע למרות שאת מאוד משתדלת. זה בוודאי מאוד מתסכל ומעצבן שאת מרגישה שאת נותנת את הכול ולא זוכה בהכרה ובהערכה. לכן, אני רוצה להמליץ לך לשבת ולשוחח עם הורייך בכנות ובגילוי לב. אם קשה לך לשוחח עם שניהם יחד, תבקשי לשוחח רק עם אחד מהם- עם מי שאת מרגישה יותר בנוח. בשיחה תספרי להם איך הם גורמים לך להרגיש ושזה מאוד מתסכל אותך כי את באמת משתדלת. למרות שאני לא מכירה את הורייך, אני חושבת שזאת יכולה להיות הזדמנות מצויינת לכל אחד מכם לדבר ולספר את שעל ליבו ואני מאמינה שאחרי השיחה, כשכל הדברים יהיו גלויים, יהיה לכם יותר קל להחליט איך לפעול בהמשך כדי שאת תרגישי יותר טוב! שנית, בנוגע לחבר הכי טוב שלך. כתבת שאת מאוד מבולבלת מההתנהגות שלו ואני מרגישה שגם הוא בעצמו קצת מבולבל בנוגע לקשר ביניכם. יכול להיות שהוא לא מעוניין בך מבחינה רומנטית, אבל את מאוד יקרה לו כחברה ולכן הוא מתנהג אחרת, או יכול להיות שהוא כן מעוניין בך מבחינה רומנטית, אבל הוא חושש ופוחד לשנות את הקשר ביניכם ויכולות להיות עוד סיבות רבות להתנהגותו. בגלל שאני ואת לא יכולות לקרוא מחשבות של אנשים אחרים, הדרך היחידה לדעת מה הוא חושב ומה הוא מרגיש היא לשאול אותו. אני גם חושבת שזאת הדרך היחידה להפסיק את כל הבלבול והפרשנויות הסותרות. אם את רוצה לדעת מה הוא מרגיש, את תצטרכי לגשת אליו ולהגיד לו איך את מרגישה ולשמוע את הצד שלו. אני יודעת שזה יכול להיות מביך ומבייש, אבל אין לך ממה להרגיש לא נעים! להיפך, את תהיי מאוד אמיצה וישירה וזה מעורר השראה והערצה בעייני! הנושא האחרון שכתבת עליו הוא ההתנהגות שלך בחברה. אני רוצה להגיד לך שהדברים שכתבת מאוד ריגשו אותי ונגעו לליבי ואני מרגישה שהדרך שבה כתבת את הדברים היא דרך מאוד בוגרת ואמיתית וכל הכבוד לך על הכנות! תדעי שהרבה בנים ובנות בגיל שלך מתמודדים עם הצורך לבסס ולמצוא את מקומם בחברה מול בני גילם וזה דבר טבעי ונורמלי. למרות זאת, זה תהליך לא פשוט, מאתגר ומבלבל ותזכרי שאת לא לבד. אנחנו כאן בשבילך. העצה הטובה ביותר שאני יכולה לתת לך היא להיות נאמנה לעצמך ולהקשיב לתחושות הבטן שלך. נראה לי כי את בחורה מאוד בוגרת, חכמה ואינטלגנטית ולכן אני סומכת מאוד על שיקול הדעת שלך! כתבת שיש דברים שאת עושה שגורמים לך להרגיש צבועה או שגורמים לך לסתור את העקרונות שלך ונראה שזה גורם לך להרגיש לא בנוח. הקפידי לא לעשות משהו שגורם לך להרגיש לא בנוח! אם תהיי אמיתית עם עצמך ומול אנשים אחרים, את תראי שאת תרגישי הרבה יותר טוב, אנשים ילמדו להעריך את העקרונות והגבולות שלך וזה מה שישאיר אותך במרכז. אל תפחדי להיות מי שאת, גם אם זה אומר שאת לא תהיי כמו כולם. לסיכום, תדעי שכל הדברים שכתבת עליהם, הם דברים שמאפיינים את תהליך ההתבגרות שאת עוברת. בימים אלו את הופכת מילדה לנערה בוגרת וחלק מהתהליך הזה דורש ממך להתמודד עם דברים שפעם, בתור ילדה, לא התמודדת איתם. אני יודעת שהתהליך הזה יכול להיות מאוד מפחיד, מבלבל ומתסכל, אך מצד שני הוא גם דבר מאוד חיובי, טבעי ונורמלי. אני רוצה שתזכרי שלא משנה מה, את לא לבד ואת מוזמנת לפנות אלינו שוב גם בעתיד. שיהיה בהצלחה.


בן 18 שואל: #91086
אני לא ממש יודע איך להתחיל את זה אבל אני אנסה. לפני שנה בערך שהייתי בסמינר אומנות עם הכיתה שלי היה לי חלום על מישהי מהכיתה שלי ומאז התאהבתי בה, ואחרי כמה זמן הצעתי לה חברות והיא אמרה לא כי היא מעדיפה להתמקד בלימודים ושמגיעה לי מישהי יותר טובה ומאז אני רק רוצה אותה יותר, כמעט כל הזמן אני מתייעץ עם חבר טוב שלי ועם שתי ידידות על מה לעשות מה להגיד למה אני לא מפסיק לחשוב עלייה. אני רוצה לדבר איתה פנים אל פנים וסתם לנהל שיחה אבל הדבר היחיד שאני מצליח לעשות זה רק לשאול אותה בווטסאפ מה קורה או לשאול אותה איך היה לה במבחן והיא לא תמיד עונה לי כבר כמה פעמים שהיא אמרה לי שהיא לא מתעלמת אלא רק עסוקה. אני כבר לא יודע מה לעשות ואני לא יודע אם אני רוצה אותה בשביל קטע מיני או מערכת יחסים או סתם בגלל שאני רואה זוגות בבית ספר לא הייתה לי חברה לפני.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה מדברייך שאתה נמצא בתקופה חדשה, מבלבלת ואפילו מתסכלת ואני מבינה ללבך. ראשית, תדע שהתעסקות בנושא של מציאת זוגיות ויצירת קשר אינטימי, זה נושא שטבעי ונורמלי להתעסק בו וזה מצוין שאתה משקיע זמן ומחשבה לנושא. אני גם רוצה שתדע שזה באמת לא פשוט להיות במצב שאתה נמצא בו ואני משערת שזה קשה להיות מעוניין במישהי שלא מעוניינת בך בחזרה. יחד עם זאת, נראה שאתה משקיע את מירב המאמצים ליצור עימה קשר והיא מתמידה בסירובה ולכן אני חוששת שאולי תצטרך לוותר ולנסות להמשיך הלאה. אני יודעת שזה לא משהו שקל לעשות, אבל מצד שני גם לא נראה שדעתה תשתנה בזמן הקרוב ואתה רק עלול להיפגע יותר. אני רוצה שתדע, שאני בטוחה שיהיו בנות רבות שירצו בחברתך, יסכימו להצעותייך ויענו לחיזורייך ולכן אל תתייאש. נראה לי שאתה בחור מאוד אינטיליגנט, רגיש, וחכם ואני מאחלת לך להמשיך להיות בעל אומץ ותושייה. תדע שנשמח לעמוד לרשותך, בכל נושא בעתיד. שיהיה בהצלחה.


בן 9 שואל: #89917
יש לי ילד שאני אוהבת אותו מאוד אבל הוא לא רוצה אותי מה אני עושה ?

תשובה:
שלום לך, הייתי ממליצה לנסות להתקרב אליו כחברה טובה, ולא לדבר איתו על זה שאת אוהבת אותו. אולי אם תהיו חברים טובים הוא יפתח אליך רגשות, או אולי תגלי שאת כבר לא אוהבת אותו. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #89770
זו כבר פעם שנייה שאני מתייעצת פה על הנושא הזה אבל אני ממש חייבת עזרה. יש לי חבר ממש ממש טוב כבר בעקך 4 שנים.. יש לו הרבה חברים אבל הוא מתעקש שרק אני ועוד מישהו הם אנשים שחשובים לו. בדרך כלל הוא מספר לי הכל, מתייעץ, צוחק, פורק. גם בעינייני בנות. פעם זה לא הפריע לי, אבל כבר שנה ומשהו שאני מרגישה משהו שונה כלפיו, בהתחלה זו סתם הייתה הרגשה מוזרה, קנאה וכעס כל פעם שאני רואה אותו מדבר עם מישהי, רצון להיות איתו יותר.. היום אני יכולה להגיד בודאות שאני אוהבת אותו. איכשהו הצלחתי לשרוד כשהוא לא ידע, דיברתי על זה עם חברה קרובה, פרקתי והמשכתי להיות שם בשבילו, כי הוא ממש חשוב לי. אבל אז אחד החברים המשותפים שלנו פלט לי שהוא יודע, ולא מעכשיו אלא כבר די הרבה זמן. בהתחלה נלחצתי, התחילו לעלות לי שאלות כמו ממתי? ואולי הוצאתי את עצמי סתומה בזמן הזה? ואולי עכשיו המצב ממש יתקק בינינו? בסוף הבנתי שזה באמת לא מעכשיו ומאז שהוא יודע כבר היו לנו המון שיחות. אז מה? הוא לא מתייחס לזה ברצינות? גם אם הוא לא בעניין? הוא לא חושב שזה עלול לפגוע בי לדבר על בנות? עם כל השמחה תמיד לעזור לו

תשובה:
הי לך, הייתי נזהרת מלהסיק מסקנות סתם, מבלי לבדוק איתו. שווה לך לדבר על זה איתו באופן ישיר ולא באמצעות "שליחים" . אם יודע ולא התרחק ממך, אולי זה אומר משהו חיובי? אנחנו כאן, בשבילך, בהצלחה


בת 14 שואלת: #89351
היי אני בת 14 והספקתי להתאהב הרבה אבל הבנתי עכשיו שאני לא באמת התאהבתי והבנתי את זה כי אני עכשיו מאוהבת בילד שבהתחלה לא הייתה לו חברה ועכשיו יש לו ואני ממש מקנאה ובדרך כלל אני לא מקנאה ואני חושבת עליו כל הזמן הוא לא יוצא לי מהראש ואני מנסה להמשיך הלאה אבל אני לא מצליחה .. מה לעשות?

תשובה:
הי לך, נשמע שאת מוצפת ברגשות וחווית אהבות והתאהבויות, שמחה שאת זוכה להרגיש רגשות אלו. אין לנו שליטה על הלב, לטוב ולרע וקורה שאנחנו יכולים להתאהב/לאהוב אנשים שנמצאים בזוגיות ואינם פנויים עבורנו. ייתכן ויקח זמן עד ש"ייצא לך מהראש" ואולי אם הוא וחברתו ייפרדו, תוכל להיות לך ההזדמנויות להיות איתו בקשר זוגי. בינתיים, תני לעצמך להרגיש את הרגשות ותקבלי אותם כדבר טיבעי ושאת זוכה להתאהב. בכל מקרה, אנחנו זמינים עבורך באופן טלפוני ובמרכזי הייעות הפזורים בכל הארץ. מקווה שעזרתי


בת 11 שואלת: #88294
טוב אז כך:היה לי חבר לכמה ימים מהכיתה שלי ואחר כך הסתובבני עם חברת שלי וחברים שלו והוא אמר לי:"אני לא רוצה ליהיות חבר שלך כי אני רואה שהדרדרת למעשים רעים בגלל ילדה אחת לדעתי זה היה תירוץ לא ליהיות חבר שלי ונראה לי שבגלל שחברים שלו אמרו לו מה אתה חבר שלה וכל מיני דברים כאלה יום למחרת צחקתי על שגיאות הכתיב שלו והוא כעש עליי אז הוא חסם אותי וקילל אותי בקבוצות אז יצאתי מכולם מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, כדי שאוכל לענות על השאלה שלך עלייך להיות יותר מדוייקת כדי שאבין בדיוק מה את רוצה לדעת. לא אוכל להגיד לך מה לעשות, חשוב שתפעלי איך שאת מרגישה. יכול להיות שהוא אמר את הדברים שאמר כתירוץ לפרידה, ואם זה בגלל זה, אז טוב שנפרדתם. בנתיים, טוב שיצאת מהקבוצות והראית לו שאת לא מתייחסת אליו או צריכה אותו. אני רוצה להאמין שהחברים והחברות שלך יודעים מי את באמת ולא יושפעו לרעה ממנו. לגבי זה שצחקת על שגיאות הכתיב שלו, את יכולה לנסות להמנע מכך בפעמים הבאות כדי שבאמת יפסיק להציק לך. אני ממליצה לנסות לדבר עם אמא/אחות/ חבר/ה קרובה שאת מרגישה איתן מספיק בנוח ויוכלו לייעץ לך כי הן מכירות אותך טוב. אם את מעדיפה שלא, את יכולה לפנות למורה שלך או ליועצת של בית הספר ולהתייעץ איתה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #88316
לפני יומיים באילת, הכרתי מישהו שגדול ממני בשנה, הוא משך אותי מאוד, גרם לי להרגיש משהו שונה, נפגשנו בפעם הראשונה למשך 5 שעות וזהו לא התראנו מאז וגם לא נתראה כי אנחנו רחוקים אחד מהשני וידענו את זה מההתחלה, לקחנו את זה בתור סטוץ, גם שכבנו בנוסף, וזה היה מהרצון של שנינו, אבל בזמן הזה הוא גרם לי להיקשר אליו, לרצות אותו, אני בדרך כלל לא נקשרת לגברים מהר אבל איתו זה קרה, תוך כמה שעות ואני התחלתי להתאהב, המשכנו לדבר כמה שעות אחרי זה אבל זהו, מה אני כבר יכולה לעשות? בחיים זה לא קרה לי שנמשכתי עד כדי כך לסטוץ חד פעמי... אני כל הזמן חושבת עליו ובוכה כי אני יודעת שזה לא ימשיך יותר..

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו ואני מבינה מהדברים שלך שאת מאוד עצובה. אני מבינה שהחלטתם מראש, את והנער שפגשת, שהפגישה שלכם תהייה משהו חד פעמי בגלל המרחק שביניכם. למרות זאת, את מתארת שהופתעת לגלות שמאוד נהנית להיות בחברתו, נהנית לשוחח אתו, נמשכת אליו ואת חושבת עליו הרבה גם היום וזה בסדר גמור, את לא צריכה להרגיש רע בגלל זה. קורה, לא פעם בחיים, שאנחנו מחליטים על משהו מראש ואחר כך אנחנו מתחרטים ורוצים לשנות את דעתנו וזה טבעי, נורמלי וזאת זכותנו. לכן, הייתי רוצה להציע לך לחשוב עם עצמך האם היית רוצה לנסות ולהיות אתו בקשר למרות המרחק?. במידה ותחליטי שאת רוצה לנסות, אני מציעה לך ליצור קשר, לשוחח עם הנער ולבדוק כיצד הוא מרגיש כלפייך וכלפי הזמן שביליתם יחד. ייתכן ותגלי שגם הוא מרגיש כמוך וייתכן שלא. במידה וגם הוא מרגיש כמוך, תוכלו להחליט ביחד האם אתם מעוניינים לנסות ולפתח את הקשר ביניכם, למרות המרחק. במידה והבחור לא מרגיש כמוך, או מרגיש כמוך, אבל מעדיף לא לנסות לנהל קשר ממרחק רב, זה גם בסדר וזה לא אומר שום דבר עלייך. תדעי, שככל שהזמן יעבור את תרגישי יותר טוב, את כבר לא תחשבי עליו באותה כמות כמו עכשיו ותוכלי למצוא לך נער אחר, שקרוב לאזור מגורייך, שיהיה לך כיף אתו באותה המידה (ואפילו יותר) ושתרצו להיות ביחד לאורך זמן. שיהיה לך המון בהצלחה.


בן 16 שואל: #88255
היי רציתי לשאול שאלה יש לי אח והוא התחתן עם מישהי לפני שנה יש להם ילד וכול אחותי התאבה באח של החתן וגם הם בכיון חתונה עוד מעט זה ישמע קצת מצחיק אני בן 16 ויש להם עוד אחות בת14 אני דיי מחובר אליה מדברים הרבה כיף לנו לדבר לי אישית מאוד כיף אחרי חצי שנה שהכרתי אותה לעומק אני אוהב אותה אני יושב הרבה עם עצמי וחושב עליה אם להגיד לה את זה או לא מה אתם אומרים ?

תשובה:
שלום לך.אני לא רואה בעיה עם זה שלשני האחים שלך יש קשר עם האחים שלה. זה יכול לפעמים קצת לסבך את העניינים אבל אם היחסים טובים אצל כולם זו לא צריכה להיות בעיה. הבעיה יכולה לצוץ אם אחד מהזוגות לא מסתדר ומפרק את הקשר. אם אתה באמת אוהב את האחות הצעירה, אתה לא חייב ללכת להצהיר על זה אבל אתה יכול לעשות מחוות שיבהירו לה שנחמד ונעים לך איתה ותראה לאן זה מתפתח. אתה אומר "כיף לנו". אם גם היא מרגישה ככה, תן לזה להתפתח ותראה מה קורה. אם חשוב לך לדבר איתה על זה, זה גם בסדר, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שאולי כיף לה לדבר אבל היא לא רוצה יותר מזה. ובגלל הקשר המשפחתי אתה תמשיך לראות אותה כנראה וחשוב להשאיר אוירה טובה. אז לאט לאט... בהצלחה!!


בת 12 שואלת: #87771
אני ממש רוצה להתנסות בלהתנשק צרפתית , אני רוצה להציע לילד אחד . בפעם הראשונה זה נורמאלי להתנשק?

תשובה:
שלום לך, להתנשק זה מאוד נורמלי, השאלה היא אם את מוכנה להתנשק צרפתית. אני רואה שאת בת 12, תחילת גיל ההתבגרות. האם התנשקת על הלחי? על השפתיים? אלו שלבים חשובים לפני נשיקה צרפתית. האם זה חבר שלך? את יכולה לנסות להציע חברות לנער שמוצא חן בעינייך ולראות איך הדברים מתקדמים משם לאט לאט. לא צריך לרוץ לנשיקה צרפתית. קחי את הזמן. כל טוב


בן 15 שואל: #87754
איך להתחיל לדבר עיים בנות

תשובה:
שלום לך, אתה מעלה שאלה שרבים וטובים שאלו לפניך. אין חוקים או כללים איך להתחיל לדבר עם בנות. אני יכולה לכתוב לך כמה הצעות אבל יכול להיות שהם יעבדו ויכול להיות שלא. אתה יכול פשוט לגשת לנערה ולהתחיל לדבר איתה. לשאול אותה איך עובר עליה הקיץ ומה היא עושה. מה היא מתכננת לשנה הבאה ומה היא עושה בזמנה הפנוי. אתה יכול לפנות לנערה דרך הוואטס אפ או הצ'ט בפייסבוק. אותן שאלות. אתה יכול להיות בסביבה חברתית בה יש כמה חבר'ה ולשוחח שיחה קבוצתית. זה יכול לזרום משם לשיחה אישית. מה שהכי חשוב הוא שתכבד את מי שאתה משוחח איתה ותקשיב לה. תתעניין בה באמת ולא כי אתה רוצה להשיג משהו מהשיחה. תתעניין בה. אני מאחלת לך המון בהצלחה!


בת 14 שואלת: #87694
היי, תודה שענית לי על השאלה! בהמשך לשאלה על המתח המיני וכיצד מזהים אותו. כתבת לי שאחד הסימנים הם שהגבר נותן לך יחס מועדף, עוזר לך, מתייחס אליך שונה. זה עובד גם לגבי יחס יותר שלילי. היחס שלו כלפי שונה, הוא לא נחמד ועוזר. הוא כן יחסית אכפתי אבל היחס שלו איתי שונה יותר מכיון שהוא עוקצני כלפי. האם גם יחס כזה נחשב, או רק יחס נחמד מעיד על מתח מיני? וקראתי איפשהו שמתח מיני זה כששני אנשים מאוד רוצים ליצור מגע אחד עם השני ( מפשיטים אחד את השני במבטים) אבל הם לא ממשים את הרצון שלהם, זה נכון? תודה רבה!!

תשובה:
היי, מתח מיני מתבטא שונה אצל כל אחד ואחת. יכול להיות שהוא מבטא את המשיכה שלו כלפיך בצורה שלילית כי הוא לא בדיוק יודע איך להתנהג לידך וגם הוא מבולבל. לא תמיד מתח מיני הוא הדדי ומורגש על ידי שני הצדדים, לפעמים צד אחד יכול להרגיש שיש מתח מיני בלי שהצד השני בהכרח מרגיש את זה, כי יכול להיות שמפרשים לא נכון את מה שהצד השני משדר. אני יודעת שזה מתסכל, אבל הדרך היחידה לדעת הוא אם תשאלי אותו פשוט. בהצלחה ושבוע טוב!!


בת 18 שואלת: #87530
קשה לי עם עצמי ואני מתחילה לשקוע בדיכאון. אני רוצה חבר. לא יודעת למה כיאלו אני מרגישה פחות בעלת ערך כשאין לי חבר.ולא היה לי מישהו רציני (אני מאוד!!! רוצה מישהו רציני שיקלע בול לטעם שלי אבל אני לא מוצאת כזה אז אני כביכול מתפשרת) יצאתי אתמול עם מישהו לסרט, ואפילו שהוא בכלל לא הטעם שלי אני עדיין רוצה איכשהו להיות איתו, בגלל שבא לי חבר. זה כבר קרה לי בעבר... אני כן מרגישה אליו משהו אבל יצאנו לסרט והיה נחמד (לא נישק אותי בסוף הערב) והוא היום לא שלח לי הודעה בכלל, ידידה שלו שהיא חברה שלי ניסיתה כזה לרמוז לי שלא לשלוח לו הודעות כניראה שהוא לא בקטע שלי..וזה פוגע בי וכאילו יש בי תמיד צורך יותר חזק לרצות מישהו שלא רוצה אותי. אני באמת לא משוויצה או משהו אבל אני נראת טוב ובדרכ בנים מתחילים איתי ואני לא איתם. ואני יודעת מה אני שווה אבל התכונה הזו שבי מעצבנת אותי ואני לא מסוגלת להיפטר ממנה.

תשובה:
שלום לך. זה מאד טבעי שאת רוצה חבר. חבר נותן הרגשה טובה של ערך עצמי ומישהו שאפשר להשתתף איתו בחוויות ובאינטימיות. אבל חשוב שהחבר יתאים לך. את אומרת בעצמך שזה שיצאת איתו אתמול לא ממש מצא חן בעיניך, אז למה את רוצה שהוא יתקשר.? רק בשביל להרגיש שאת רצויה? הרי את בעצמך לא ממש רוצה אותו. אם הוא יתקשר את תצאי איתו שוב. בחח על הזמן. הרי את יודעת שהוא לא בשבילך. זה תהליך קשה ולפעמים מייגע אבל אם תתמידי ותאמיני בעצמך ולא תהיי כל כך לחוצה בקשר למציאת חבר, זה יבוא. את נראית טוב, בנים מתחילים איתך.. ובסוף ימצא גם האחד שמוצא חן בעיניך. אל תתפשרי כי זה לא ישפר לך את ההרגשה.


בת 22 שואלת: #87111
בסוף כתבתי אחרי יומיים מה קורה? והוא ענה היי , אחלה מה שלומך וניסיתי להיות יבשה אז כתבתי הכל טוב יש חדש ? ואז הוא רשם לא ממש.. לומד עם סמיילי עצוב ואז כתבתי לו כדי לא להיות קרצייה שלא נורא בסוף זה ישתלם לך עם סמיילי חייכן כזה ואמרתי בכל מקרה אני לא רוצה להפריע לך ואז הוא ענה מתוקה תודה עם סמיילי חייכן, עכשיו לפחות זה לא סינון וזה לא היה יבש אבל זה גם לא היה בהתלהבות שציפיתי ככה שזה מבלבל אותי ואני לא מתכוונת לכתוב לו אני מחכה שהוא יכתוב אבל אני באמת לא מבינה איך אחרי דייט כל כך מוצלח זה מתנהל ככה, אני לא מבינה מה זה אומר , אם יש פה סיכוי בכלל או שאני צריכה לשכוח מזה או להגיד לו משהו .. אין לי מושג , אני ממש צריכה עזרה.

תשובה:
היי לך, בדרך כלל בנים חושבים קצת אחרת מבנות אז אין צורך לקחת את זה קשה. הוא כן ענה לך משמע שהוא כן בעניין. חשוב לתת קצת זמן ולקחת 2 צעדים אחורה בכדי שכל אחד מהצדדים יחשוב ויעקל את הקטע. את יכולה לאחר כמה ימים לשלוח אליו הודעה וליזום ואם הוא יזרום אז מגניב ואם לא אז תביני שהוא לא בעניין וזה בסדר. האחד שלך יגיע וחבר יהיה לך. אם זה לא הוא זה יהיה מישהו אחר. ציינת שהוא מוצא חן בעיניך ולכן שווה לחכות כמה ימים וליזום הודעה מתוקה כמו שעשית קודם. עדיף לנסות ולא להשאר בתחושה שיכול היה להיות פה משהו ופספסתי זה לא בושה. מאחלת לך המון בהצלחה


בת 22 שואלת: #86918
היי אז לשמחתי הבעיה הקודמת שלי נפתרה ועברתי הלאה בזכות מישהו שפעם אני רציתי כשהוא היה ברמן והוא לא רצה ופתאום אחרי שהעלתי סרטון בו אני שרה הוא כתב לי שהוא רוצה להחמיא לי על השירה שלי ובקיצור התחיל איתי והוא כתב כמה פעמים, לפעמים גם אני והוא הציע לי להיפגש אבל זה היה שבוע לפני שטסתי לברצלונה ל10 ימים אז ניצלתי את זה כדי לשחק אותה קשה להשגה בניגוד לפעמים הקודמות עם גברים וזה עבד סבבה והוא כתב לי גם כשהייתי בחו״ל וסיכמנו שניפגש כשאני אחזור. חזרתי לפני יומיים בערך והוא לא כתב כלום , אני לא רוצה לכתוב לו ולהרוס ושהוא יחשוב שוב שאני יותר בעניין אבל מצד שני אם אני לא אכתוב אולי הוא יישוב שאני לא בעניין כי בכל זאת זאת אני שטסתי וחזרתי אבל גם אם הכוונות שלו הן רק לסטוץ למשל מה זה קשור לזה שהוא לא כותב , לא היה עדיין כלום בינינו. מה לעשות עכשיו? אני נורא מפחדת לקלקל גם הפעם

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת מפחדת לקלקל, אבל מה שתיארת נשמע כמו חיזור לגיטימי ופלרטוט הדדי. אני חושבת שאם תכתבי לו עוד יומיים שלושה שחזרת ומה שלומו, תראי איך הוא מגיב, אז תדעי מה לעשות הלאה. אם הוא לא יענה לך או לא ייצור קשר כמו שהוא עשה לפני כן, אז תדעי שזה לא בשבלך. יכול להיות שהוא מחכה שאת תכתבי לו וחבל שזה יתפספס בגלל פחדים שלך או שלו. כתבי לו עוד יומיים ותראי. כל טוב


בת 16 שואלת: #86850
היי הייתי בקשר עם מישהו הוא התחיל לדבר איתי וניפגשנו לקח אותי לבית שלו דיברנו הכול היה בסדר התשקנו הוא החזיר אותי לבית ולא שלח הודעה מאז אז שלחתי אני מה קרה נעלמת אז הוא רשם לי חזרתי לבסיס מאמי וכתבתי לו אני יודעת וזה אומר שלא שולחים הודעה הוא לא ענה לאחר כמה ימים הוא הוציאי שיר הוא זמר צעיר מהדרום אז שלחתי לו הודעה שיר מהממם בהצלחה הוא ענה ורשם תודה רבה רבה מאמי ולא עניתי בחזרה טוב אחרי כמה ימים לא הפסקתי לחשוב אליו עד שחלמתי אליו קמתי ואמרתי לעצמי שאני חייבת לישלוח לו עם אנחנו יכולים להיפגש ולדבר ליסגור הכול יפה הוא ענה לי שיש לא הופעה והוא שאל מה ליסגור אז הסברתי לו שאני מרגישה אליו משהו והכול הוא אמר לי שאני גם קטינה ואז הוא אומר לי שלא תטעי אני לא ימחק בחורה ביגלל הגיל אז רשמתי לו בסדר רק אל תיהיה בקשר עם מישהי ואל תתצפה מימנה שלא תפתח משהו אחרי גם חודשים ראיתי אותו באיזה אירוע הוא רק הסתכל אליי האירוע היה ביום רביעי ושלחתי לו יום שבת עם הוא יכול לבוא אלי לדבר איתו הוא לא ענה ואז אחרי חודש בערך ראיתי אותו בקניון הסתכלתי אליו וישאר סובבתי תראש וחברה שלי אמרה שהוא הסתכל וחשבתי אליו

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את המצוקה שלך. זאת סיטואציה מאוד מבלבלת וגם אולי קצת מאכזבת אותך. אני מבינה שאת מרגישה אליו משהו והוא לא כל כך ברור כלפי מה הוא מרגיש, אם הוא מרגיש. אני מבינה שאת מתוסכלת ורוצה לדעת מה הוא מרגיש ולהבין אם הקשר יתפתח או לסיים אותו. אני חייבת להתחבר למה שהוא אמר לך וזה שאת צעירה מדי בשבילו. זה לא אומר שאת לא מוצאת חן בעיניו או שהוא לא מתעניין בך. הפער ביניכם גדול מדי ואני חייבת להסכים איתו. הרצונות והצרכים שלו ושלך הם שונים לגמרי. את לא צריכה כרגע חבר בצבא שבקושי תתראו וגם הגיל מאוד משמעותי פה. יכול להיות שתכעסי על הדברים שאני כותבת לך ותתעצבני על המחשב, אבל זו לא כוונתי. אני רוצה שיהיה לך טוב. אני מציעה שתנסי להתגבר עליו. נתקי איתו את הקשר. בהתחלה זה יהיה קשה וייקח לך זמן רב להפסיק לחשוב עליו. אבל עם הזמן זה יסתפר ואת כבר לא תחשבי עליו באותה כמות כמו עכשיו. תוכלי למצוא נער אחר, יותר קרוב לגילך, שיהיה לכם במשותף והגיל לא יהיה מה שיכריע. כל טוב


בת 14 שואלת: #86834
אני גיליתי שהידיד הכי טוב שלי היה מאוהב בי ורצה להציע לי אבל שהוא גילה שהחבר הכי טוב שלו אמר שהוא אוהב אותי והציע לי הוא נפגע ואני אפילו לא ידעתי ואמרתי לו את זה שדיברנו בסקייפ ואז הוא אמר שאין לו מצב רוח לדבר ואני חשדתי שהוא נפגע ואז אחרי שעה הוא כתב בקבוצה של החבורה שלנו "אני מצטער תביני מה עשית" ויצא והוא סוג של רב איתי אבל הוא חיפש תרוצים כמו שאני שהוא תמיד מתחיל שיחות בוואצאפ וכאלה ושטויות ואז החזרנו אותו לקבוצה ומפה לשם היה ריב גדול והוא אמר לחברה הכי טובה שלי שירד לו ממני בגלל הריב הגדול והשלמנו ממזמן על הכל ועוד על הרבה ריבים אבל בגלל זה התחיל לחזור אלי רגש אחד של חרטה וחבל כי הוא כמעט הציע לי והכל למרות שחברה הכי טובה שלי אומרת שאם כמה שאנחנו רבים על שטויות ופוגע אם היינו חברים הוא היה שובר לי את הלב והייתי מפחדת להכיר מישהו חדש ויש משהו במה שהיא אומרת אבל אני מרגישה עדיין שאני רוצה אותו בגלל מה שגיליתי אבל אני לא יודעת אם באמת ירד לו כל הרגשות כמו שלי עדיין לא ירד והחברה שלי אומרת שאם אני אהיה חברה שלו יהיה לי רק רע ואני אפגע יש דרך להפסיק את החרטה וזה שאני רוצה אותו שוב?

תשובה:
שלום לך, אני שמה לב שהיחסים שלך עם הידיד עברו הרבה עליות ומורדות. חלקן נבעו בגלל בעייה מרכזית שחוזרת אצלכם והיא חוסר תקשורת. הידיד שלך נפגע מהיחס שלך כשאת לא ידעת מה הוא מרגיש ואת נפגעת ממנו כי הוא אמר שירד לו ממך וכו וכו. אני חושבת שהפתרון לכל זה הוא להתקשר אליו ישירות וליזום שיחה פנים אל פנים ולשבת לדבר באופן ישיר. את וגם הוא צריכים להבין שאף אחד מאתנו לא קורא מחשבות, גברים ונשים לא משדרים מחשבות בבלוטות, ואם לא אומרים מה מרגישים באופן ישיר מתחילות כל הבעיות. כדאי שתדברו ישירות, תסבירו אחד לשני מה קרה ותחליטו אם מספיק חשוב לכם להשאר בקשר בתור ידידים ואולי בהמשך יתאים לכם לפתח את היחסים גם לחברות. את ההחלטה איזה קשר יהיה לך איתו עלייך לקבל בעצמך בגלל מה שמתאים לך ולא בגלל לחץ של חברות. חשוב שתהיי מחוברת למה שאת מרגישה ואם תרגישי שהיחסים איתו עושים לך רע כמובן שאין טעם שהם ימשכו. אגב אני רואה שיש לך הרבה מאד שאלות, את מוזמנת אלינו אם תרצי לאחד מסניפי דלת פתוחה ונשמח לשבת עמך לשוחח פנים מול פנים. כל טוב ושבת שלום


בן 17 שואל: #86733
כל החברים הטובים שלי יש חברה וזה מגיע למצב שצוחקים עלי אבל אין פה שום לחץ חברתי אני גם צוחק ביחד). בחצי שנה האחרונה התאהבתי בנערה בגילי וזה התחיל מזה שנסענו באוטובוס הלוך וחזור ביחד להתנדב והיינו מדברים המון. עד שהפסקנו ללכת לשם ומאז אני פשוט פשוט לא מפסיק להסתקל עליה . עברנו למקום אחר להתנדב ואנחנו הולכים לתכנת אוטובוס ביחד ואני מלווה אותה ומחכה עד שהאוטובוס שלה יגיע, בסוף שנינו מתחבקים. (אנחנו באותה כיתה). לפעמים כשאני כותב לה והיא רואה תהודעה לוקח לה מלא זמן לענות למרות שהיא מחוברת (יש לי תחושה שהיא מדברת עם אנשים אחרים היא לא כזאת מקובלת אגב). ידוע לי דרך חברות שלה שאין לה חבר. אז הבעיה שלי היא שאני מפחד להגיד לה שאני אוהב אותה למאות שאני יודע בדיוק איך להגיד. אגב, אף פעם לא הייתה לי חברה ואני בתול שפתיים למרות שראיתי מלא מדריכים ביוטיוב ואני מרגיש שאני יודע איך אבל ממש מפחד. גם לה אף פעם לא היה חבר ולדעתי יש לה את אותו הפחד. התחושה שלי היא שהיא לא "שמה" עלי וזה למה אני מפחד . (אגב אני יחסית מקובל וגם היא אבל היא רק בקרב הבנות ואני בקרב

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, קודם כל אני שמחה לשמוע שהתאהבת בנערה ושיש מישהי שגורמת לך להרגיש ככה. זה מאוד מרגש. עם זאת, אני מבינה את המצוקה שלך. האם להגיד לה משהו? האם ליזום? האם לשתף אותה ברגשות שלך? אלו שאלות נכונות לשאול את עצמך. נשמע שיש לכם קשר ידידותי טוב. אתם מכירים זה את זו ויש לכם במשותף: גם התנדבתם בשני מקומות יחד וגם אתם באותה הכיתה. יש כמה אפשרויות: אתה יכול לנסות לברר דרך חברות שלה מה היא מרגישה כליפך. אתה יכול להציע לה לבלות מעבר לנסיעות יחד להתנדבות ולבית ספר. אתה יכול לכתוב לה בוואטס אפ או בצ'אט אחר שהיא מוצאת חן בעיניך. הכי גרוע שיכול לקרות זה שהיא תנתק איתך את הקשר, אבל הסיכוי של זה קלוש. אולי היא לא תהיה מעוניינת באותו סוג קשר כמוך אבל אתם לבטח תשארו ידידים. והכי טוב שיכול לקרות זה שהיא תגיד לך שהיא גם רוצה לנסות קשר מעבר לידידות. בנוגע לנשיקה צרפתית ומה שאתה קראת לו בתול שפתיים, אין לי מושג איזה מדריכים ראית אבל נשיקה צרפתיתי היא מגע נלמד וזה בהתחלה יהיה קצת מוזר אבל זה ישתפר עם הזמן והניסיון. ההצעה שלי היא שתבטח בעצמך ותלך על זה. אתה לא צריך להגיד לה שאתה אוהב אותה. חכה עם זה קצת. תגיד לה שהיא מוצאת חן בעיניך ושאתה רוצה קשר איתה שהוא יותר מידידות ותשאל אותה מה היא חושבת על זה והאם היא גם מרגישה ככה והייתה רוצה לנסות להיות זוג. המון בהצלחה!


בת 14 שואלת: #86575
אני הכרתי בשנה שעברה ילד שהתנהג אלי ממש חמוד ורומנטי והתאהבתי בו ובתחילת הדנה אמרתי לו וזה לא היה הדדי הבעיה שגם רבנו המון וציינתי שאני לא אוהבת אותו יותר בריב אחד שהיה כי הכעס הוריד לי את כל הרגשות שלי ממנו אבל בכל פעם לא משנה מה שאנחנו משלימים הרגשות חוזרים לי ואני ניסיתי הכל זה פשוט לא משנה כמה הוא פגע בי הריבים חסרי משמעות אצלי זה מרגיש שאני יודעת שהוא מושלם בשבילי והוא היחיד ואני רוצה להפסיק אם ההרגשה הזאתי אני חייבת להפסיק לאהוב אותו זה כבר שנה שלמה ואפילו לא היינו חברים ורק ידידים טובים בבקשה שמישו יעזןר לי ויגיד לי איך להפסיק לאהוב אותו למרות שאני כל כך רוצה אותו ואני אפילו לא בטוחה אם אין לו רגשות אלי אני ממש מבולבלת בבקשה שמישו יעזןר לי לדעת איך להפסיק לאהוב אותו אבל שנישאר ידידים טובים אם אפשר באיזה שהיא דרך..

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת עוברת שנה מאוד קשה באהבה שלך אליו. אני מבינה שזה מאוד מטריד אותך, ובצדק. לפעמים אנחנו מתאהבות באדם הלא נכון עבורנו, וחשוב שתביני שאהבה אינה מספיקה. צריך גם להיות משהו משותף ביניכם, כבוד הדדי, ובלי הרבה ריבים. זה לא אומר שצריך להסכים על הכל אבל זה כן אומר שחשוב שתכבדו אחד את השניה ולא תיזמו ריבים רק לשם הריבים. אני יודעת שאת רוצה להתגבר עליו ושזה מאוד קשה לך אבל נשמע שהקשר הזה אינו טוב עבורך. את צריכה לקבל החלטה שאת מנתקת איתו קשר לחלוטין, כולל ברשתות החברתיות. בהתחלה זה יהיה מאוד קשה אבל עם הזמן, את תתגברי עליו. אני מבטיחה לך! אולי זה ייקח שנה שנתיים, אבל בעתיד את תתגברי עליו. לצערי בסיטואציה כזאת ידידות היא אינה אפשרית. את צריכה קודם כל להתנתק ממנו ולהתגבר עליו ורק אז תוכלי לשקם את הידידות שלכם. אני יודעת שזה נשמע קשה ומורכב, אבל אני מבטיחה לך שתתני לזמן לעשות את שלו וזה יעבוד. כל טוב


בן 14 שואל: #86314
יש לי ידידה, שאני חושב שהתאהבתי בה, אבל לא נראה לי שהיא אותי, בגלל שכשהייתי עמוק בפרינד זון התאהבתי אבל מידי פעם היא בא ונוגעת לי בפנים ואומרת לי שאני חמוד ועושה את זה רק לי (לא ראיתי עוד כמה שהיא עושה את זה ) ופעם אחת בכיתה עמדתי לידה והיא ישבה ופתאום סתם החליטה לדחוף אותי מהבטן כזה בצחוק לא יודע.. בקיצור איך אני יודע אם היא בעניין ? אני דיי בטוח שלא אז איך אני פשוט מפסיק לאהוב אותה ? נכון שזה לא כזה פשוט אבל בכל זאת... אני בינתיים מנסה לנתק קשר, כאילו אני מנסה להיות קריר ואדיש אליה שתבין שאני לא רוצה קשר איתה, אבל לא נראה שהיא מבינה את זה, כל הזמן כשהיא רואה אותי אז היא קוראת אליי שאני אבוא לדבר איתה או שאני אשב לידה או משהו...

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה מאוד מבולבל. זה אכן מאוד מבלבל. יכול להיות שהיא מרגישה כמוך ויכול להיות שלא. הדרך שלך לדעת את זה הוא לשאול אותה. אתה לא חייב לשאול אותה באופן ישיר. אתה יכול גם לשאול חברה שלה, או שתשלח חבר לברר. אני יודעת שזה מפחיד להיות ישיר, אבל כרגע אין לך מה להפסיד. אתה גם ככה רוצה לנתק איתה את הקשר אז אם תציע לה לבלות זמן ביחד, או תזמין אותה לצאת איתך או שפשוט תגיד לה מה אתה מרגיש כךפיה, יכול להיות שהיא תגיד שהיא מרגישה אותו הדבר ואז תדע ותוכלו להמשיך הלאה. ויכול להיות שהיא תגיד לך שהיא לא מרגישה כמוך ואז הקשר יינתק. בכל מקרה ככה תדע בודאות מה אתה בעינייה. כל טוב ובהצלחה!


בת 14 שואלת: #86297
היה לנו טיול לפני כמה ימים... טיול שנתי... היינו באוהלים... כשהתחלנו לדבר אמרתי לו שאני מרגישה אליו משהו כאילו בשיחות הראשונות שלנו... הוא גם אמר משהו בעניין. עכשיו הוא תמיד מדבר על הנשיקה הראשונה... ואני מפחדת גם כי אני לא סומכת עליו... הוא לא יודע לשמור דברים...כל הזמן בערב אמרתי לו שיצא מהאוהל כדי להיות איתי ועם כולם. והוא אמר שלא באלו כי לא יקרה כלום. ויום אחרי הטיול הוא כבר איבד איתי את הקשר ואמר שיש לו חברה ורבנו.. ובכיתה אני מסתכלת עליו כל שניה והוא מסתכל עליי במבט עצבני כזה . וממש באלי לדבר איתו אבל הוא לא רוצה. :(

תשובה:
שלום לך! ממה שאת כותבת נראה שאת מעוניינת בקשר אתו ורצית להיות בקרבתו והוא אמר לך שרוצה להיות איתך רק אם יהיה ביניכם משהו מיני - נשיקה או מעבר. נראה שהוא היה די ישיר לגבי הכוונות שלו ולא הסתיר אותן ממך. מה גם שאמר שיש לו חברה. האם התכוון להיות איתך בזמן שהוא עם מישהי אחרת? אני מבינה איך זה מרגיש כשאת רוצה להיות בקשר עם מישהו. כשזה לא הדדי זה יכול להיות קצת מאכזב. שאלי את עצמך מיהו הנער שתרצי להיות איתו בקשר חברי? איך תרצי שיתייחס אליך ומה תרצי שירגיש אליך. כווני למקום הכי טוב עבורך ואל תתפשרי. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #86289
היי ! אני בת 12.5 עוד מעט 13 ואני לא יודעת מה לעשות ! אני בכיתה ז ויש ילד שאני ממש דלוקה עליו . היינו בשיעור שאפשר לבחור איפה לשבת ומכל המקומות בכיתה הוא בחר לשבת ליידי.אחר כך הוא שאל איפה אני גרה , ובזמן האחרון אני מרגישה שהתקרבנו. כל השנה הוא התקרב אליי והציק לי קצת. יש שמועה שיש לו חברה ויש שמועה שאין לו ואני לא יודעת ואני מפחדת ללכת אליו ולשאול אותו .אני גם מפחדת ללכת ולשאול אותו עם הוא מרגיש אליי משהו כי הוא ילד ממש מקובל ואני יודעת שגם עם התשובה שלו תיהיה חיובית או גם עם היא תיהיה שלילית בכל מקרה זה יעשה לי בושות בשכבה . יש בכיתה שלי עוד ילד שדולק עליי ורוצה להציע לי חברות (חברה טובה שלי אמרה לי שהוא מאוהב בי , ושהוא הולך להציע לי חברות ממש בקרוב) והוא כל הזמן הולך אחרי אבל אני מרגישה שאני ממש אוהבת את הילד הראשון ורוצה להיות איתו . אשמח לתשובה מהירה , אני לא יודעת מה לעשות , תודה !

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת מאוד מבולבלת אבל גם נשמע שמעניין לך בשכבה... :) יכול להיות שהנער מעוניין בך ויכול להיות שלא. הדרך היחידה לדעת את זה היא לשאול אותו ולשתף אותו במה שאת מרגישה ולהיות מוכנה לכל תשובה שלא תהיה. במידה וזה מביך אותך, את יכולה לשלוח חברה לבדוק איתו או לשלוח וואטס אפ או הודעה בצ'אט. אפשרות נוספת היא לחכות ולראות לאן זה מתפתח. בנוגע לאם יש לו חברה או לא, את יכולה לשאול אותו את זה בלי קשר לרגשות שלך כלפיו. זו שאלה בין ידידים ולא מעידה על הרגשות שלך. אל תתביישי. פשוט שאלי אותו. אם יש לו חברה, אז את תדעי שהוא לא מרגיש כלייף מה שאת מרגישה כלפיו. אם אין לו חברה, זו תהיה ההזדמנות שלך להתחיל איתו. נסי את זה. אין לך מה להפסיד. כל טוב


בת 14 שואלת: #86175
אני מאוהבת במישהו שהוא שנה מעליי והוא לא ממש מכיר אותי הוא נראה ממש טוב והוא ממש מוצא חן בעיניי אני ממש רוצה לגשת אליו,לדבר איתו אבל אני פשוט לא מסוגלת יום אחד הוא נכנס לכיתה וביקש מספריים והשתדלתי לא להיות מובכת וצחקנו על הסיבה שהוא ביקש מספריים(סיפור ארוך) ואחר כך חברה שלי אמרה לי שהוא היתסכל עליי כל הזמן וחייך אבל שאני רואה אותו במסדרון הוא לא שם לב אליי בכלל לפעמים אנחנו מסתכלים אחד לשניי בעיניים אבל אני ישר מסיתה מבט (אני ממש ביישנית) היום חברה שלי אמרה שעברנו לידו הוא חיפש אותי בעיניים ואני כבר מותשת אולי בשבילו אני כלום אבל כל מקרה כזה של מפגשים בעיניים וחיוכים נותן לי סתם תקווה אני ממש רוצה לגשת אליו ואני לא יודעת איך כי אני ממש ביישנית!!! אשמח לקבל עזרה:)

תשובה:
היי לך התחושות שאת מתארת מאוד מוכרות וזה באמת שאלה טובה איך מתחילים עם מישהו שמאוד מוצא חן בעינינו. יש כול מני דרכים שאשר לעשות את זה, אני אציע לך כמה ואת תחליטי מה מתאים לך לעשות. את יכולה לכתוב לו משהו, בווטסאפ או ברשתות החברתיות - להגיב, להציע משהו שם שאת פחות מצליחה להגיד לו בעל פה. את יכולה לבדוק איפה הוא אחרי צהריים וללכת לשם, נגיד אם הוא משחק כדורסל - ללכת עם חברה לראות את המשחקים, זה גם ייתן לך זמן אולי לדבר איתו מחוץ לבית ספר וגם ירמוז לו שאת בעניין. את יכולה להיות אמיצה ופשוט להציע לו לעשות יחד משהו, ללכת לסרט, לרדת לגינה יחד משהו כזה. אני מציעה לך בפעם הבאה שהוא מסתכל עליך לעשות מאמץ כן להסתכל בחזרה ולחייך, כי זה הדבר שהכי רומז שאת בעניין ואת יכולה אולי לשאול חברה שתעזור לך, תשאל אותו או משהו כזה. שיהיה בהצלחה


בת 15 שואלת: #86066
כל השבת הוא רק הסתכל עליי!! הוא התעניין בי מאוד, שאל איפה אני גרה וכאלה.. אחותו אמרה לי שבדר הוא לא שואל שאלות כאלה..

תשובה:
שלום לך. ממה שאת כותבת, בהחלט אפשר להסיק שהאח של חברתך מתעניין בך וכנראה מצאת חן בעיניו. מה שאחותו אמרה לך, שבדרך כלל הוא לא שואל שאלות כאלה, גם זה מעיד שאחותו, החברה שלך, שמה לב שהוא מעוניין בך ואולי גם שמה לב שאת מעוניינת בו. דברים כאלה הרבה פעמים "מרגישים באויר" גם אם לא אומרים במפורש. וכמו שכתבה לך היועצת בתשובה הקודמת, כנראה שתצטרכי לחכות עם המימוש של הרגשות שלך ובינתיים להנות מזה שכן גרמת למישהו לשים לב אליך, וכל מה שקורה לך מאד נורמלי ושכיח. ועם הזמן, אם זו אהבת אמת, תמצאו דרך לממש אותה.


בת 15 שואלת: #86064
בסד שלום, אני דתיה בת 15, לא מזמן הייתי אצל חברה בשבת. יש לה אח גדול בכיתה יא, בעיקרוןחות מקובל שיש חבר, כך שמעולם לא היה לי.. לאח של חברה שלי קוראים אוריאל והוא נראה ממש טוב!! בשבת הוא היה ממש מצחיק והוא מדריך😻 וממש מקסים, בול הטעם שלי.. הרגשתי שהוא מסתכל עליי הרבה במהלך השבת.. הוא גם קצת ירד עליי, אבל בצורה לא פוגעת, אלא ידידותית.. וזה בגלל שהוא פשוט בן אדם מצחיק כזה.. ואני חושבת שאני מאוהבת בו, ונראה לי שהוא גם מרגיש משהו כלפיי! כי אצלנו (הדתיים) לא מרבים בדיבורים עם בנים/ בנות. לפחות לא באיזור מגוריי. שכחתי לציין שחברה שלי גרה ביישוב אחר, היא חברה שאני מכירה בסך הכל שנה מהאולפנה. קיצור, אני לא יודעת מה לעשות, כל יום אני יכולה לדמיין אותי ואותו נשואים או יוצאים, או חברים.. ואין לו חברה. אני לא יכולה לספר לאפפחד, ההורים שלי לא יבינו או שיצחקו, וזה גם די מביך לדבר איתם על דברים כאלה.. חברות שלי מכירות אותו ויצחקו עליי, ואני לא יודעת איך אחותו תגיב. ממש כואבת לי המחשבה שלא נהיה יחד! ואני מכירה אותו רק מלפני חודש! וראיתי אותו רק שבת אחת!! מה לעשות? איך אני יודעת שהוא מחבב אותי?

תשובה:
שלום יקרה. מרגש לקרוא מה שאת כותבת, אהבת נעורים היא משהו יפה ובריא וקורה לנערות ונערים רבים בגילך. את מספרת שאת מאוהבת באח של חברה ובאמת כאילו זה מצב רגיש כי אתן מכירות וזה מוזר פתאום. אבל זה קורה הרבה, להתאהב באח של חברה. כדי לדעת אם מישהו מחבב אותנו אז רואים לפי מבטים שהוא מגניב אלינו, לפי זה שרוצה להיות בחברתנו, ששואל אלינו. אבל יש גם ביישנים שלא עושים את כל זה ועדיין אוהבים מאוד. כרגע אין הרבה מה לעשות. את יכולה לשאול כאילו על מישהי אחרת על אחותו מה היה קורה אם חברה שלה היתה מתאהבת באוריאל ודרך זה לדעת עליו גם פרטים אם יש לו חברה, אם הוא מדבר על בנות, אם היתה לו חברה ועוד. גם יכולה לבקר אותה יותר כדי לראות אותו או למצוא דרך לדבר איתו על דברים שמעניינים אותו ואותך. אם לא נהוג להיות בקשר בגיל הזה אז אפשר להישאר בידידות או להמתין עוד שנה שנתיים ליצירת קשר למטרות זוגיות ואולי חתונה. שוב אפשר לאהוב ולדמיין וזה יפה מאוד ואולי זה קורה גם אצלו וגם הוא מוטרד בעניין כי את חברה של אחותו אבל לא ניתן לדעת...בהצלחה שיהיה וזה אומר גם שאת יודעת לאהוב, זה הרבה!


בת 16 שואלת: #86013
היי, יש לי ידיד ממש טוב והוא כמו אח שלי ולפני שנה התנשקנו במתוכנן אבל לא חשבתי שזה ימשיך עוד. ההסכם בניינו היה שאנחנו מתנשקים לפעם אחרונה לזה שאנחנו מתחילים לשמור נגיעה ואם אחד מאיתנו מתאהב אז מפסיקים את הקשר. ולצערי זה המשיך עוד פעמיים וזה לא קרה מתוך אהבה. הבעיה היא שהתחלתי להתאהב בו ואני לא יכולה להגיד לו כי אז ננתק קשר וחבל לי. אני אאומרת לך את זה כי אני לא יכולה לספר לבני המשפחה שלי כי זה לא רגיל אצלנו להתנשק עם כל אחד. פליז תגידי לי מה לעשות זה ממש מתסכל אותי😢

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה שאת מבולבלת ותוהה מה לעשות הלאה. את צריכה לחשוב עם עצמך מה את רוצה. האם את רוצה ללכת קדימה עם ההתאהבות שלך בו ואז יכול להיות שתעשי משהו שאינו תואם את עולם הערכים ממנו את באה, או שאת חותכת את הקשר כדי שלא "תפלי" שוב בטעויות הללו שלא מתאימים לך. חשוב לי להגיד שלא עשית שום דבר רע כשהתנשקת איתו. להתנשק בהסכמה ורצון הדדי זה בסדר גמור, כל עוד את שלמה עם זה. העניין הוא שאת לא הכי שלמה עם זה ועל זה את צריכה לחשוב. את גם לא חייבת כרגע לשתף את משפחתך. אני לא יכולה להגיד לך מה לעשות. את תצטרכי להחליט בעצמך. אשמח מאוד אם תתקשרי אלינו לדלת פתוחה כדי שנוכל לייעץ לך טוב יותר. כל טוב


בת 14 שואלת: #85770
לאחרונה אני מרגישה מאוד ״חרמנית״ למישהו. אני נמשכת אליו מאוד וכל פעם שאני במגע איתו אני מתרגשת ומאבדת ריכוז. אני חושבת עליו בקטע מיני(אירוטי) הרבה אך היחסים בינינו הם יחסי אהבה שנאה, רק לי הוא מציק (בקטע של למשוף תשומת לב). אך יש עוד בן שאני לא נמשכת אליו אבל אוהבת את האופי שלו. בנוסף זה בסדר שאני קוראת ספרים רומנטיים עם קטעים אירוטים? איך לדעת אם הילד שאני נמשכת אליו אוהב אותי? האם זה בסדר שאני מרגישה לפעמים חרמנית וחושבת ככה עליו בגילי (אני בת 14)? האם זה בסדר שאני אוהבת שני בנים אך באופנים שונים? (לאחד אני נמשכת ואת השני אני יותר אוהבת אותו בגלל האופי שלו)?

תשובה:
שלום לך מאוד טבעי בנערה בגילך תרגיש משיכה מינית וחשק מיני לנערים שונים. אני ממליצה לך לחשוב האם יחסים עם נער שמבוססים על הצקה ולא על תקשורת וכבוד הדדי, זה משהו שמתאים לך. אני חושבת שקשר עם נערים וגם עם נערות אחרות צריך להיות מבוסס על יחסים נעימים ולא על הצקות וניסיון למשוך תשומת לב. זה בסדר גמור שאת קוראת ספרים רומנטיים עם קטעים אירוטיים. הרבה נערות בגילך מרגישות רגשות שונים לנערים שונים, אני דווקא בעד שתנסי לבדוק אם את יכולה לפתח משיכה מינית לנער שאת נמשכת לאופי הטוב שלו, כי זה יכול להיות פתח יותר כיפיי ובריא למערכת יחסים. שיהיה בהצלחה


בת 17 שואלת: #85766
שלום, החבר הכי טוב שלי הוא הבן אדם הכי מדהים בעולם. כבר כמעט שנה שמשהו השתנה מבחינתי בקשר בינינו, אבל לא יצא לנו לדבר על זה. אני יודעת שזה לא הדדי. לפני כמה חודשים הייתה תקופה שהייתי בטוחה שמשהו הולך לקרות, כל הזמן הייתה בינינו הרגשה כזו. חשבתי הרבה אם אני רוצה לדבר איתו. לפני שהספקתי להחליט הוא סיפר לי שהוא הכיר מישהו, הם עדיין לא נפגשו אבל הוא אוהב אותה ולא מפסיק לחשוב עלייה. הם מדברים כל לילה, והוא מספר לי על השיחות לשהם ועל החששות שלו מהקשר והוא עושה את זה כי הוא באמת בוטח בי וסומך עליי והוא הרי לא יודע שיש סיבה לא לדבר איתי על זה.. ביום שהוא סיפר לי החלטתי שאני מפסיקה לחשוב על האפשרות שיקרה בינינו משהו, הרחקתי את המחשבות.. זה הצליח לחודש בערך ועכשיו אני שוב לא מפסיקה לחשוב שיום אחד יקרה משהו.. וזה באמת משהו שאני רוצה. אני באמת לא יודעת מה לעשות, הוא החבר הכי טוב שלי ואני לא רוצה לאבד את הקשר איתו והוא עדיין אוהב את מי שהכיר.. חשוב לציין שהוא לא פגש אותה עדיין אבל הוא מאוד בטוח בזה.. וגם אם יקרה מצב וזה לא ילך, לא נראה לי שאני עומדת על הפרק.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מחבקת אותך דרך המחשב ורוצה לחזק אותך במה שאת עוברת כרגע. אני מבינה לליבך! הדילמה שלך היא אכן דילמה משמעותית. השאלות שעולות כאן הן האם להמשיך לרצות אותו? האם לשתף אותו במחשבותיי? האם לנתק איתו את הקשר? מה יהיה המחיר אם נהיה ביחד וניפרד? מה יהיה המחיר אם אשתף אותו וננתק קשר? אני מבינה שזה מאוד קשה להדחיק את המחשבות לגביו וגם שקשה לך לחשוב הוא לא יהיה חלק מהחיים שלך כידיד. עם זאת, יכול להיות שהתרחקות ונתק ממנו יעזרו לך להתגבר על הרגשות כלפיו. את יכולה גם להחליט שאת מספרת לו ולראות מה הוא אומר ובמידה והוא לא מרגיש אותו הדבר כלפייך אז תתנתקי לתקופה. יכול להיות שהוא גם יפתיע אותך ויגיד לך שהוא מרגיש אותו הדבר למרות הבחורה הזאת ושהוא פשוט חשב שאת לא בעניין שלו. את לא יכולה לדעת כרגע דבר. אני מציעה שתשתפי אותו או תתרחקי כדי שתוכלי להבין לאן את רוצה שהקשר הזה ילך בהמשך. כל טוב


בן 15 שואל: #85736
שלום שמי עידו רוצה לשאול איך זה שאני כל הזמן מתאהב בכל מיני בנות זאת לא בת אחת זה פשוט רצון לזוגיות ואהבה אני בחור שומר דת אבל לא חרדי ואני בבני עקיבא ואין לי בעיה לגעת בבנות אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת מה לעשות ואיך אני יכול לשלב בין הדת לאהבה ואין לי בעיה להתנשק הכל חוץ מסקס אשמח לקבל תשובה מה עושים ואם כן אני צריך חברה אז איך לגשת אליה ולהציע להה תודה.

תשובה:
שלום לך מה שאתה מתאר קורה להמון נערים בגילך, אין בעיה שתהיה לך זוגיות שבה אתה ובת זוגך תקבעו את הגבולות שמתאימים לכם. גיל 15 הוא גיל מאוד צעיר ואין שום הכרח שתקיים יחסי מין גם אם היית חילוני, אינטמיות יכולה להתבטא בכל מיני דרכים גם בלי מגע מיני מלא. רצון לזוגיות ואהבה אינו סותר את זה שאתה אל רוצה לקיים יחסי מין כרגע. ובאמת יש לך עוד זמן. מה שנאי מציעה הוא שתנסה לחזר אחרי הבחורה שמוצאת חן בעינייך. אתה יכול לעשות זאת באופן ישיר פנים מול פנים אבל גם דרך הווטס אפ או צ'ט בפייסבוק או אינסטגרם. המגע שאתם יכולים לעשות הוא להחזיק דיים, להתחבק, להתנשק ולהתלטף מעל הבגדים, וגם זה בשבלים ולא מהר או בבת אחת. כל טוב


בן 18 שואל: #85362
טוב אז בינתיים כלום לא קורה.. הייתה איזה תקופה של שבועיים שלא דיברנו בכלל ואז לפני כמה ימים היא שלחה לי סתם פתאום הודעה והיא שאלה אותי אם איזה ילד מהשכבה שלה הצטרף לקבוצה שלנו בריצה, לא יותר מזה. אחרי כמה ימים במקרה היא ראתה אותי מרחוק וצעקה לי ברחוב(לא יודע מה זה אומר) אבל בכללי לא יודע כמה היא רוצה להיות איתי בקשר כי זה די ברור שאנחנו לא מדברים על בסיס קבוע . אני די מיואש מזה אבל מצד שני היא ממש ממש מוצאת חן בעיניי ובאמת שאני כבר אובד עצות:( מה גם שאני לא יודע אם יש לה חבר או לא וזה גם משהו שמקשה עליי להתחיל איתה.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה מאוד מוטרד מהנערה הזאת ושהיא מוצאת חן בעיניך. עם זאת, יכול להיותש זה כרגע לא הזמן המתאים לקשר הזה. כפי שכתבת בעבר, ניסת כבר לדבר איתה בארבע עיניים והיא לא שיתפה פעולה. אתםל א מדברים על בסיס קבוע ואולי זה מה שאתה צריך להבין. שהיא כרגע לא מעוניינת. אני מבינה שאתה עלול להתאכזב ממה שאני כותבת כאן, אבל אני מבטיחה לך שתתגבר עליה. אפשרות אחרת היא פשוט להגיד לה מה אתה מרגיש כלפיה. להיות נכה ולראות מה היא חושבת. יכול להיות שהיא תפתיע אותך ותהיה מעוניינת בקשר גם, או יכול להיות שהיא תגיד שהיא לא מעוניינת וככה תהיה בטוח ולא תרגיש שויתרת בלי לדעת. כל טוב


בת 17 שואלת: #85268
האם כאשר ואני חווה חוויה מינית לא סקס ובאלי שוב פעם אך התחרטתי שזה היה עם הבן אדם שקרה איתו יכול להיות בגלל הבן אדם או בגלל החוויה המינית שקרתה ? ואם תמיד גם באלי לדבר עם הבן אדם הזה וכשהוא עומד לידי אני מרגישה משיכה וכשהוא נוגע בי אני נזכרת בהכל וכשהוא מסתכל לי בעניים אני לא יכולה להסתכל לו בעניים בחזרה מה זה אומר עלי ?

תשובה:
שלום לך, את מתארת הרגשות ומחשבות טבעיים של משיכה מינית לאדם אחר. את מתרגשת ממנו וגם נמשכת אליו. אם את מתחרטת על המגע המיני, שאלי את עצמך מדוע? האם הוא האדם בשבילך? האם את רוצה מעבר למין ממנו - להיות איתו גם בקשר זוגי? האם את מאוהבת בו? בכל מקרה הכל טבעי. בררי עם עצמך ואח"כ גם איתו לאן הולך הקשר ביניכם. אם כל פעם אחרי מין את מתחרטת, אז כנראה שיש לזה סיבה ואולי כדאי להמנע מסיטואציות אינטימיות איתו. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #85171
לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין מלאים עם ידיד שלי הכל קרה כל כך מהר והיה מושלם מכל הבחינות אני מאוד נימשכת אליו ומחבבת אותו ושמחה שהוא הראשון שלי ואני שלו הוא דיבר איתי מאז ואמרתי לו שאני מחבבת אותו והוא אמר שהוא נהנה והכל אבל הוא לא מיתאהב מהר וקשר בונים לאט לאט אבל הוא לא מיתחרט וגם אני לא אני פשוט לא יודעת איך להיתנהל בגלל שבנתיים אנחנו שומרים בסוד ואנחנו לא חברים וקשה לי להמשיך כאילו כלום ובבצפר להיות רגילה איתו ואני שונאת לשמור דברים בבטן ואני הייתי רוצה שאני יידע שיש משהו גם מעבר לסקס מיצידו והוא לא אומר לי מה הוא מרגיש כלפיי וכבר אני מרגישה שלחצתי מספיק אבל אי אפשר להכריח אותו בכוח לאהוב אותי אני פשוט רוצה לדעת כמה שיותר מוקדם לאן הקשר הזה הולך כדי לא לפתח סתם ציפיות מה עושים במצב כזה מביך?

תשובה:
שלום לך, פעם ראשונה ביחסי מין הינה משמעותית עבור כולנו. אני מבינה שאחרי קיום יחסי המין פיתחת ציפיות שהקשר ביניכן ישתנה לקשר זוגי ולא ידידותי כפי שהיה וכפי שעכשיו. ממה שהוא אמר לך, אני לא בטוחה שהציפיה שלו תואמת את שלך עכשיו. מבחינתו זו היתה חוויה טובה אך לא היה רוצה קשר זוגי, לפחות לא עכשיו. חוסר הוודאות הזו קשה לך ואני מבינה למה. לא קל להסתדר עם תשובות לא חד משמעיות וזו התשובה שהוא נתן לך. אי אפשר לאלץ מישהו להתאהב בנו אך אני גם לא בטוחה שאת מאוהבת בו. עשייה של מעשה אהבה פעמים רבות יכולה לבלבל. חוויה כל כך אינטימית עם אדם אחר יכולה להשפיע על הרגשות שלנו, הרי מין הוא לא רק אקט פיזי. מעורבים גם רגשות במיוחד אם היו כאלה עוד לפני. עבורך, באופן טבעי ונורמלי, החוויה היתה יותר משמעותית ממה שהיתה עבורו. אני מציעה לך לנסות להבין האם הציפיות שלכם זהות ואם לא, הקשר במצבו הנוכחי יכול רק לפגוע בך. תחשבי טוב האם תרצי להכנס איתו שוב למיטה או שתעדיפי מישהו שיעשה איתך אהבה ולא רק ידידות. בהצלחה!


בן 15 שואל: #85004
ישלי שאלה ואין לי מי שיעזור לי בזה .. וזה הרבה זמן שלא הייתי פה ונזכרתי בכם .. אז ככה הייתה איזה מישי ידידה שלי ופה ושם ואחרי כמה זמן הייתי דלוק עליה ורציתי אותה וזה והיה לי סיפור עם איזה ילד שהוא עשה לא קטע מסריח ועודדתי אותי וזה עכשיו יש בעיה ישלי חבר טוב שהוא גם אוהב אותה קיצור אני והיא היינו לבד והתנשקנו וזה .. ואז שאלתי אותהנ אז מה עכשיו כיאלו אנחנו ביחד וזה אז כע היינו חברים .. ואז אמתי לה טוב אבל נשמור זה בנתיים בשקט בגלל זה ואז רק 2 ילדי ידעו מיזה חבר טוב שלי וחברה טובה שלה .. מפה לשם ילד אחד גילה איכשהו שאענחנו ביחד בסופו של דבר זה בגלל שככה היה נראה לו וחשבנו שמישו אמר לו אז היינו צריכים להיפרד וישמצב שנחזור זה כבר סיפור ממש ארוך .. עכשיו ישלי בעיה אחת לפני שהיינו ביחד התגעגתי אליה ממש היא הייתה חסרה לי והכל אבל איך שהתנשקתי איתה אחרי יום זהו לא הרגשתי כלום לא התגעגעתי לא כלום וזה כיאלו ממש ביאס אותי ועכשיו אולי יהיה לנו סיכוישנחזור אז אני לא יודע ועכשיו אני עוד פעם יחסית מתגעגע אליה וזה אבל אם אנחנו נהיה שוב ביחד זה יהרוס תידידות שלנו ואנלא רוצה .. מה אני עושה ?

תשובה:
שלום לך, מבינה את הדילמה שלך. תשאל את עצמך האם אתה באמת רוצה להיות חבר שלה או שזה בגלל שאחר מעוניין בה? אם היא באמת מעניינת אותך ובא לך להיות איתה ובחברתה, אז תן לזה שוב סיכוי. אם לא, אז חבל על הפגיעה בהחבר ופגיעה אפשרית בה. בהצלחה!


בן 18 שואל: #84829
טוב, ,בסוף לא הייתי איתה ישיר כמו שתכננתי. יצא לנו להיפגש במסגרת המשותפת שאנחנו נמצאים בה והשיחה זרמה והצחקתי אותה. ואחרי זה דיברתי איתה קצת באסמסים( באותו היום שבו נפגשנו) ואיכשהו זה הגיע לזה שאמרתי לה שאנחנו צריכים לתקן את מה שקרה במסיבה( כאילו לעשות עוד פעם משהו ביחד) ואז היא אמרה לי שזה היה מזמן ואין מה לתקן. אני לא יודע אם היא ניסתה לנפנף אותי. אחרי זה אמרתי לה שבלי לחץ ושסתם יהיה נחמד אם יצא לנו להיפגש יותר מפעם בשבוע והיא פשוט כתבה לי"חחחחח סבבה" לאן אני מתקדם מכאן? וזה נראנ שהיא איבדה עניין בי?

תשובה:
הי לך, אני מרגישה שאתה חדור מוטיבציה לכבוש את ליבה של הנערה הזו כי אין ספק שמוצאת חן בעיניך. מהדברים שכתבת נשמע שגם "הרמת לה להנחתה" בכך שהצעת לה להיפגש איתך באופן אישי ואינטימי יותר, אך מדבריה נשמע שהיא התחמקה מעט או לא בהכרח מבינה את כוונתך. כדי שלא "תהיה באפלה" ובאי וודאות, הייתי מציעה לך להיות ישיר איתה בדרך שאתה תבחר או טלפונית, בשיחה פנים מול פנים או התכתבות ותגיד לה שהיא מוצאת חן בעיניך והיית רוצה להזמין אותה לדייט ותראה איך מגיבה. אנחנו לעתים קרובות משקיעים הרבה אנרגיה בניתוח ופרשנות תגובות של הצד השני וחבל.. אתה נשמע לי מספיק בוגר כדי להיות ישיר. בהתאם לתגובה שלה תחליט האם נכון לך להמשיך איתה לדייט או עם כל הצער שבדבר, להמשיך הלאה במידה ואינה מעוניינת. להמשך חייך הבוגרים, חשוב שבת הזוג שתבחר תהיה בת זוג שמביעה כלפיך עניין ותפרגן לך. מאחלת לך בהצלחה בחיזור הנוכחי ובהמשך


בת 14 שואלת: #84820
אוקיי אני בת 14 ואני בתנועה נוער מכבי אני בנתיים חניכה ובכיתה ט אני יהיה מדריכה . אני מאוהבת במדריך שלי שהוא בן שהוא בן 17 ואנחנו לומדים באותו בית ספר והוא ואני פשןט אי אפשר להסביר את זה 😔 אני מאוהבת ואני לא יודעת אם הוא מאוהב בי גם אבל היה לנו ליפני כמה ימים טיול כאילו (יום אחד) ורציתי לדבר איתו והא אמר לכולם להיתרחק כדי שנוכל לדבר והסמקתי ודיברנו אבל כל הזמן בנות ניצמדו אליו חברות שלי והוא ממש נראה טוב והוא מצחיק ויש בו הכל אנחנו לא מסוגלים להיסתקל בעניים של אחד השני ולא זה לא חיבה מה שאני מרגישה זה אהבה וכל הזמן הוא מיסתקל עליי כשהוא עם בנות אחרות הוא כשאנחנו משחקים משחקים במכבי אבל גם המדריכות שלי איתו ואני לא יודעת מה לעשותת אלוהים אני פשוט רוצה שהוא יבוא ויחבק אותי ופשוט אוח אני לא יכולה להסביר אבל אמרו לי שיש חוק" כזה שאסור לחניך ולמדריך יחסים אבל מה הקטעעע אני לא רוצה אוף פשןט תעזרו לי בבקשה

תשובה:
הי לך יקירה, שמחה לשמוע שאת זוכה להרגיש את התחושות שאת מתארת של אהבה, התאהבות וכדומה. נשמע שגם המדריך שלך נהנה לשוחח איתך ונעים לכם יחדיו. לצד זאת, הסובבים אותך צודקים, באמת יש חוק, יותר נכון, כמה חוקים שהופכים את הקשר שלכם לבעייתי. כמדריך, אסור לו ליצור קשר רומנטי עם חניכה כי זה יהיה ניצול מעמדו כמדריך (כהטרדה מינית) ויחד עם זאת, פער הגילאים ביניכם הוא מאוד גדול לעומת גילך הצעיר. עלולים להדיח אותו מתפקידו ואף להאשים אותו בהטרדה מינית. לכן, את יכולה לשוחח איתו כרגיל אך תצטרכי להסביר ללב שלך שאהבה ביניכם אינה יכולה להתממש בשלב זה של החיים ומי יודע מה יהיה בהמשך כשתהיי כבת 18. אנחנו פה בשבילך בכל שאלה והתלבטות.


בת 18 שואלת: #84584
אני לא יודעת איך להתקרב אליו אני כן רוצה לנסות להכיר אותו ולצאת איתו אבל אף פעם לא יוצא לנו להיות לבד בעבודה ואני תמיד מתלבטת אם לשלוח הודעה ואז כשיש לי אומץ לשלוח אז אני לא יודעת מה לכתוב לו .. תקשיבי אחרי שכתבתי לך עליו אז יום אחרי הלכתי לעזור לו שוב במחסן ואחרי שסיימתי מה שהייתי צריכה לעשות אז התיישבתי בכיסא נחתי קצת ואז הוא התעצבן שראה אותי יושבת וצעק עלי ליד כל העובדים שלו לחזור בחזרה לחנות בעיניי זאת השפלה ושלחתי לו הודעה שנפגעתי ממנו והוא כל כך קשה מה שהיה לו להגיד זה שזאת העבודה שלי ושהוא לא צעק , אפילו סליחה הוא לא אמר .. הוא ממש משגע אותי ועכשיו אנחנו לא מדברים בכלל אפילו לא שלום אחרי שדברנו בהודעות ואני רוצה לתקן את זה ולא יודעת איך תעזרי לי בבקשה , יש בנינו מתח מיני כל המבטים האלה שאנחנו עוברים אחד ליד השני אני חושבת שאני מתאהבת אני לא אוכלת כבר כמה ימיים וזה בחיים לא קרה לי ושתביני שבעבר היה לי קשר של 3 שנים ולא הרגשתי ככה פרפרים , בגלל שהוא קשה זה מה שמושך , תייעצי לי איך להתקרב אליו מה לשלוח לו מה לעשות .

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מה את מרגישה כלפיו, אך נראה לי שהמרחב בו אתם נמצאים יחד, לא ממש מתאים לקשר. מה גם שהוא משחק משחקים ולא יציב במה שהוא משדר לך. משיכה מינית הרבה פעמים מאוד מבלבלת אותנו ומתפרשת כהרבה דברים אחרים. אני ממליצה לך לנסות להיות כנה מולו ולראות מהי התגובה שלו. כלומר אם יגיד לך "התגעגעתי", תגיד לו בצורה ישירה "גם אני" ונראה אם ינסה ליזום משהו מעבר או שרק הפלרטטנות מתאימה לו. מה שאת מרגישה נורמלי וטבעי, תהני מזה, אך תביני שיש סיכוי די גדול שהוא סתם פלרטטן. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #84531
שחכתי להוסיף . היה לנו גם קצרים לפעמים , הוא היה יותר מידי מחלק לי הוראות ולפעמים מרים את הקול אז הברתי לו שהוא לא המנהל שלי ואם הוא רוצה משהו שיבקש יפה , הוא תמיד רצה שאני יבוא למחסן כדי לעזור לו והיה יום אחד שעבדתי בבוקר והוא עבר ליידי ואמר לי לא התגעגעת אלי ? אמרתי לו בטחח בציניות והמשכתי ללכת , ופעם אחת ההורים שלו באו לחנות ולקנות דברים אז הוא אמר לי חן אלה ההורים שלי .. חח כאילו רצה שאני יכיר אותם או משהו כזה, הראש שלי כל הזמן במחשבות עליו הוא לפעמיים יכול להיות ממש רציני ולפעמיים צוחק

תשובה:
הי יקירה, מחזקת את תשובתי הקודמת. שמחה שאת נרגשת אבל תבדקי מה היית רוצה עבור עצמך ובהתאם לזה תנהגי. בהצלחה


בת 18 שואלת: #84530
בהמשך לשאלתי , כאבה לי הבטן אז ביקשתי שישחררו אותי הביתה וכשבאתי לצאת הוא בדיוק סיים לעבוד ואמרתי לו שגם אני הולכת עכשיו כי אני לא מרגישה טוב אז הוא חייך ואז אמר לי ביי .. ,ועכשיו ממש בא לי לשלוח לו הודעה ולדבר איתו אני רוצה לדעת אם הוא בעיניין שלי ואם הוא רציני איתי או שהוא מדבר ככה אם כל אחת בעבודה ,כשהתייעצתי אם חברה שלי לעבודה היא אמרה לי שאין לי בחיים סיכוי איתו ושאני מדמיינת שהוא זורק לי מילים ושהוא ככה , ואז שהוא שלח לי פתאום הודעה אז היא שינתה את דעתה ואמרה שיכול להיות שאולי הוא כן רוצה משהו ואני מתה לדבר איתו לשלוח לו הודעה לפתח איתו שיחה הוא מושך ומסקרן אותיייי ,הוא היה אומר לי שאני מקבלת יחס של מלכה במחסן (היו עוד עובדים איתנו במחסן) הוא מדבר אלי יפה ואומר לי מאמי ונסיכה שלי מחייך אלי , תייעצי לי בבקשה מה לשלוח לו ומה לעשות כשי לדעת אם הוא רציני איתי או שהוא סתם ככה ומה אני עוד יכולה לעשות כדי לגרום לו לפתח איתי שיחות ולמשוך אותו ולהיות מניאקית חוץ ולהתעלם ממנו.

תשובה:
הי יקירה, את נשמעת מאוד נלהבת מהבחור שעובד איתך אבל גם מבולבלת מהמסרים שלו. מדברייך לא נראה שאת מעבירה לו מסר של מתעניינת והתקשורת ביניכם היא סביב עבודה או פלרטטנית ועוקצנית לפעמים. תנסי להבין אם עצמך אם הבחור הזה מעניין אותך? היית רוצה להכיר אותו יותר? האם הוא אדם שנראה לך מתאים לך? האם היית רוצה להיות איתו בקשר זוגי?. פשוט תנסי לעשות לעצמך סדר, ללא קשר למה הוא חושב, אומר, מסתכל וגם בלי קשר למה שהחברה אומרת. אם תביני שהיית רוצה להתקרב אליו יותר אז תנסי יותר ליזום שיחות התעניינות בו, להכיר אותו, שיבין שאת "בעניין שלו" . אולי כשתתקרבו תביני שהוא לא בשבילך או אפילו להיפך, ומי יודע.. אולי זה יהיה הדדי ביניכם ויכול להתפתח מהמבט משהו יותר אמיתי. אני מאמינה שהתשובה היא קודם כל בלב שלך, את צריכה להקשיב ללב. מאחלת לך שתמצאי את הדרך שנכונה עבורך. בהצלחה!!


בת 18 שואלת: #84528
אז ככה , אני עובדת בחנות בגדים בתאים ויש לי אחד בעבודה שנדלקתי עליו הוא עובד מחסנאי בצד השני של החנות אז אני רואה אותו פעם ב .. ובעיני הוא נראה ממש טוב ושמתי עליו עין ויצא שכמה פעמים בקשו ממני ללכת לעזור לו במחסן והיינו מדברים והוא צוחק איתי והיה מבקש ממני כל פעם לא לבוא לעזור לו במחסן ואני מרגישה שיש בנינו מתח מיני ממש חזק , הוא לפעמים יכול להתנהג כמו מניאק ולעבור ליידי בלי לדבר ולפעמים לפתח שיחה והוא מושך בטרוף הייתי מוצאת סיבות להחזיר דברים למחסן רק כדי לראות אותו ואתמול הוא פתאום שלח לי הודעה הייתי בשוק בחיים לא הייתי מאמינה שהוא יזום משהו כי הוא ממש עם האף למעלה הוא אוהב לחלק הוראות הוא מנהל את המחסן והוא תמיד רציני , בקיצור הוא שלח לי הודעה ב12 בלילה ״לכי לשון״ אמרתי לו אני אלך ומה איתך.. אז הוא אמר שהוא ראה משחק כדורגל וזה ועכשיו הוא עולה לישון וסיימנו ככה את השיחה בלילה טוב , והיום באתי לעבודה שיחקתי אותה לגמרי כאילו אני לא רואה אותו עברתי ליידו והתנהגתי כאילו לא ראיתי אותו וכל פעם שהוא בא לאיזור של התאים שבו אני עובדת אז התעסקתי בדברים ולקראת הערב הרגשתי לא טוב כאבה לי הבטן אז

תשובה:
הי יקירה אני שומעת שהבחור הזה מושך אותך מאוד ומעורר בך בלבול רב. עניתי לך בהרחבה בהמשך אבל אני גם מציעה לך לפנות אלינו באופן טלפוני או להגיע לאחד ממרכזי הייעוץ הקרובים לביתך. אולי זה יכול לסייע לך להבין לעומק את רגשותייך, בנוסף למענה האינטרנטי כמובן. בהצלחה


בת 18 שואלת: #84119
אני חייבת עזרה.אני מרגישה שאני נכנסת לסוג של דיכאון.הכרתי לפני כמה זמן מישהו דרך חברה שלי.הוא התחיל איתי..יצאנו ואז קרה שנהיינו חברים,לא ידעתי שקבענו שאנחנו חברים אחרי הפגישה הראשונה (הוא ראה את זה ככה כי התנשקנו)אבל זרמתי עם זה ולא אמרתי לאמא שלי שיש לי חבר.אתמול הוא בא אלי וישבנו בחדר,אמרתי לאמא שלי שהוא בא ואנחנו ידידים.אחרי שהוא הלך אמא שלי קצת התעצבנה עליי וביקשה שאני אדבר איתה.קצת קשה לי להיפתח בפנייה,אבל אמרתי לה שאני עדיין חושבת על הקשר בנינו וסיפרתי לה עליו בעיקרון.היא לא מפסיקה לשאול אותי עליו ולהושיב אותי לידה ושהיא תשאל שאלות ואני אספר יותר.קשה לי.גם ככה אני מרגישה מוזר עם עצמי,אני מנשקת איתו ולא מרגישה כלום.אבל כן יש לי רגשות כלפיו,והאם עשיתי את הדבר הנכון שאני בת זוג שלו?אני לא חושבת שאני עדיין מאוהבת בו,זה חייב לקרות לפני שנכנסים לקשר?הוא החבר הראשון שלי.אני לא יודעת איך זה צריך להיות אני כבר לא ילדה קטנה ולא יכולה לפסול כל אחד כי אני לא אגיע לשום מקום.בת 18 בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, את מאוד צעירה וכל החיים לפניך. את יכולה לפסול כל מי שאת לא מתחברת אליו ולא חייבת להיות חברה של אף אחד בגלל שהוא רוצה. זוגיות היא משהו שנבנה קודם כל מאהבה ורצון הדדי להיות ביחד. את יכולה להגיד לו שיקח את הדברים לאט ושאת לא רוצה הגדרות ביניכם עד שתכירו טוב יותר. הוא צריך להבין שאת נמצאת במקום אחר ממנו וחייב להתחשב בזה אם מעוניין בקשר איתך. אני ממליצה לך להיות פתוחה עם אמא שלך, נשמע לי שהיא מאוד רוצה להיות בקשר קרוב איתך ואני מאמינה שהיא יכולה לייעץ לך. גיל 18 הוא רק התחלת החיים הבוגרים, אני מאחלת לך שתחווי כמה מערכות יחסים עד שתדעי טוב מה מתאים לך. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #84089
היי :) אני בת 21 והכרתי בחור בן 16 . הייתי שישבת אצל חברה שלי ושתינו יחד עם אח שלה בן ה16 כשהלכנו לישון ישנו אני ואח שלה ביחד. לאח שלה יש חברה ..וכשישנו ביחד כן התנשקנו וישנו כפיות..הוא ליווה אותי למחרת לאחי ואמר לי שישלו רגשות אליי ושנדלק עליי..גמאני נדלקתי עליו ופיתחתי אליו רגשות אבל הוא לא יודע בין מי לבחור ..אני או חברה שלו .? מה אני עושה ? גם הפרשי הגילאים בנינו משפיעים איפשהו

תשובה:
שלום לך, התאהבויות מפתיעות אותנו ואין לנו יכולות לשלוט עליהן... טבעי שהתאהבת בנער בן 16. מצד שני, האם מתאים לך להיות במערכת יחסים עם מישהו שהוא עדיין תלמיד בית ספר כשאת כבר הרבה אחרי? אני ממליצה לך לשאול את עצמך. את מתארת שתי סוגיות שאת צריכה לחשוב עליהן- אחת, הפרשי הגיל שמשפעים גם על המקום בחיים שכל אחד מכם נמצא בו וגם על הציפיות מקשר. אני מניחה שאת מעוניינת בקשר זוגי ממושך והשאלה האם גם הוא רוצה בכך. השניה, הוא נמצא בקשר עם מישהי אחרת, האם באמת פנוי לקשר איתך. חשבי על הדברים וקבלי החלטה. בהצלחה!


בת 22 שואלת: #83937
יכול להיות שזה מה שאני צריכה לעשות.. אבל הבחור הזה האחרון אז הוא שוב חזר לערער אותי.. רק כי פיתחתי אליו רגשות , וזה לא שמשהו השתנה .. זאת עובדה שהוא טס והוא לא רוצה כרגע קשר אבל הוא עדיין מדבר איתי בצורה דיי מוזרה ולפעמים מבלבלת וקצת קשה לי כי אני רואה אותו די הרבה, והבחור הקודם שלפניו שסיפרתי כבר שפגע בי וסלחתי לו ועכשיו אנחנו סוג של ידידים מתחיל לכתוב לי ולדבר איתי, וגם אליו יש לי רגש די רדום אבל קיים ואני מבולבלת

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה שהמסרים שהוא מעביר לך מבלבלים אותך, אז יכול להיות שכדאי שתושיבי אותו לשיחה ותגידי לו שיפסיק כי זה מבלבל אותך. זה לא מתאים לך והוא חוצה את הגבול שלך. אני מבינה שזה גם מחמיא לך ומעורר את הרגשות אבל התנהגותו אינה הוגנת כלפייך. בנוגע לידיד שפגע בך ועכשיו אתם שוב ידידים, אני מציעה שתחכי קצת עם חידוש הקשר הידודתי שלך. נשמע שאת מאוד מבולבלת ואת לא צריכה את זה כרגע על ראשך. אני מבינה שזה קשה ותשומת הלב משמחת אותך, והיא גם חשובה ונעימה, אבל יכול להיות שאת צריכה קצת זמן לעצמך להבין מה ומי את מחפשת. כל טוב


בת 15 שואלת: #83842
אני לא מסוגלת יותר, אני לא יכולה לשמור את זה בבטן יותר, אוקיי, היה לי לפני 5 חודשים מישהו, הוא היה האהבה הראשונה שלי, הנשיקה הראשונה שלי, הנגיעה הראשונה שלי,הכל חוץ מלשכב, אני בת 15, לא היינו מאותו בית ספר , נפגשנו כמה פעמים ובפעם האחרונה שנפגשנו התנשקנו והיינו בסוג של סטוץ, אני רציתי יותר אבל הוא לא אמר לי מה הוא רוצה.. מתי שנפגשנו בפעם האחרונה הוא ניסה לגעת בי , הרגשתי לא נעים כי בכל זאת פעם ראשונה, ואמרתי לו שיפסיק, הוא ניסה שוב ושוב לשלוח ידיים ולבסוף וויתרתי כי אהבתי אותו כלכך ולא הרגשתי נעים עם זה, הוא שם לב שאני לא בסדר וכעס עלי שאני לא זורמת, אמר לי שאני דפוקה והתחיל להתעצבן, התחיל לגעת בי בכוח ולסופו של דבר נכנעתי ונתתי לו לגעת בי, הוא רק נגע הוא לא עשה שום דבר אחר , אני לא מפסיקה לחשוב על זה ואני כלכך פגועה מימנו זה הורג אותי וזה לא יוצא לי מהראש, אני אוהבת אותו כלכך אבל פגועה מימנו כל פעם מחדש. בבקשה תעזרי לי בבקשה אני מתחננת

תשובה:
שלום יקרה, אני מבינה איך את מרגישה. לצערי כמעט כולנו הינו בסיטואציה שמישהו רצה לגעת בנו ולא התחשב ברצונות שלנו. את לא אשמה בכך. ההתנהגות שלו כלפיך היתה בלתי מתחשבת. הוא לא ראה אותך, את רצונותיך ולמען האמת זה לא היה לו ממש חשוב. באותו רגע כל שרצה הוא לגעת בך בין אם זה בהסכמה שלך ובין אם לא. בנוסף לכך, בחר גם לפגוע בך ולהגיד דברים רעים שיגרמו לך להרגיש רע עם הבחירה שלך שלא לרצות מגע וניצל בכך את הרצון שלך בקרבה אליו. הפגיעה שלך היא היגיונית ונורמלית אך עליך להבין שהוא לא בסדר! כך לא מתנהג מישהו שרוצה ממך משהו מעבר למגע. אדם שאוהב אותך או אכפת לו ממך, יתחשב ברצונותיך. עם כל הקושי, אני ממליצה לך להמשיך הלאה. מצאי מישהו שתוכלי ליצור איתו קשר של אמון ואכפתיות. אני בטוחה שאת ראויה להרבה יותר. הכאב יחלוף עם הזמן. נצלי את החוויה הזו ללמידה והבנה של מה מתאים לך. האינסטינקטים שלך לא לרצות מגע, היו טובים מאחר ולא היית מוכנה לזה. הקשיבי לעצמך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #83834
יש מישהו שהיתאהבתי בו בזמן האחרון ולפני כמה זמן גיליתי שחברה ממש טובה שלי הייתה אצלו כמה פעמים והם ראו פורנו ביחד!! ואני ממש כועסת על זה וגיליתי את זה כשהאזנתי לשיחה שלהם ומרוב שהייתי עצבנית ומבולבלת מהסיטואציה ומהקנאה סיפרתי לילד שהיתאהבתי בו ששמעתי ת'שיחה שלו עם חברה שלי ואם זה נכון והוא ממש כעס על זה שהאזנתי להם ונוצר מצב שגם אני כועסת עליו גם מיצטערת שרצתי לשאול אותו גם היתרחקנו בגלל זה וגם הוא מאוכזב ממני ואני לא סומכת יותר על חברה שלי שבזמן שאני מתכננת עליו בתור חבר והיא יודעת מיזה היא רואה איתו פורנו בבית שלו ויש לה חבר איך אני מיתקרבת לבן הזה שוב ואיך אם בכלל אני יכולה למנוע מהם לראות פורנו ביחד?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה כי יש ביניהם יחסים שלא ידעת עליהם. מה חברה שלך אמרה על זה? נראה לי שכדאי לך לפתוח את הנושא איתה ולנסות להבין מה קורה ביניהם. לא ברור לי באיזה קטע הם רואים פורנו. לגביו, האם רואה אותך באותו אופן? מה אמר לך כשסיפרת שיש לך כוונות אחרות אליו? את לא יכולה למנוע מהם לראות פורנו אך יכולה לדבר עם שניהם על מה שאת מרגישה ולהבין האם יכול להיות סיכוי לקשר מעבר למה שיש היום בינך לבינו ולהבין מהחברה מדוע הסתירה זאת ומה חושבת על מה שהיה. בהצלחה!


בן 12 שואל: #83519
שלום, כבר כמה חודשים שאני מאוהב בילדה מהבית ספר שלי. לפני כמה שבועות היא והחבר הכי טוב שלי התחילו לצאת. אנחנו מסתובבים ביחד כל הזמן וקשה לי לראות אותם. אין לי מושג מה לעשות

תשובה:
שלום לך יקר, אני מבינה את הקושי שלך. זה אכן לא נעים וקשה לראות את החבר הטוב ביותר עם מישהי שאתה אוהב. אתה יכול בתור התחלה להפחית מעט את הבילוי שלך איתם ולבלות עם אנשים אחרים ואחרי שיעבור קצת זמן, אולי תרגיש קצת יותר טוב ותוכל לחזור לקשר כפי שהיה קודם. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #83226
לפני פחות משבוע הכרתי מישהו חדש מהשיכבה החלפנו טלפונים דיברנו ואז הוא הזמין אותי אליו אז זרמתי והלכתי אליו דיברנו וצחקנו ואז גם שכבנו במיטה שלו עם שמיכה והמשכנו לדבר הוא סוג של ליטף אותי ברגליים והיתלהב מהפולקע שלי ומאוד הופתעתי שהוא מיתלהב ממני היה לי כיף המגע איתו והחופשיות הזו הבנתי ממנו שאין לו ניסיון עם בנות כמו שלי יש עם בנים אבל זה לא מפריע לי אנחנו בנתיים ידידים אבל אני לא מיסתפקת בזה ורוצה אותו בתור חבר כבר למרות שאנחנו מכירים מעט אני לא יודעת אם זה הדדי איך אני יכולה לפתח את זה ליותר מסתם ידידות ואיך אני ידע אם הוא גם בעניין?

תשובה:
שלום לך, נשמע מקסים! נראה כמו התחלה של קשר. נסי לראות אותו יותר, להיפגש ולדבר ותראי אם יש דברים משותפים ביניכם והאם משהו הדדי מעבר לידידות. בהצלחה!