A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

בת 24 שואלת: #106974
ערב טוב אשמח למענה.. אני נוטלת גלולות באופן קבוע, הייתי אמורה להתחיל ב14 חפיסה נוספת ולא התחלתי האם אני יכולה להתחיל מהיום? או שאני חייבת לחכות למחזור הבא?

תשובה:
הי, את יכולה להתחיל כרגע אבל ההגנה היא מהגלולה ה15 - עד אז יש לקיים יחסי מין עם קונדום. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106968
היי, החודש כשהתחלתי את חפיסת הגלולות, שילשלתי בסמוך לנטילת הגלולה. קראתי בדף ההוראות של הגלולה, שבמידה ואכן קרה הדבר, יש ליטול גלולה נוספת, וכך ההגנה לא נפגעת במידה והגלולה לא נספגה. פעלתי לפי ההוראות ונטלץי גלולה נוספת ביום הראשון (הגלולה האחרונה של החבילה, כפי שמצוין בהוראות, כי אין לי חבילה ספייר). עברו 3 ימים משבוע ההפסקה ועדיין לא קיבלתי מחזור. ועכשיו אני חוששת, האם פעלתי נכון? האם יתכן שההגנה נפגעה? חשוב לציין שבשאר החודש נטלתי את הגלולות כרגיל כפי שצריך. יכול להיות שאני בהריון? זאת רק החפיסה השנייה שאני לוקחת ולכן אני עוד לא יודעת מה היום בו בדרך כלל אני מקבלת. בחודש שעבר קיבלתי את המחזור ביום השני בבוקר

תשובה:
הי, אם התחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - לא נשמע שיש חשש להריון. הגלולות עשויות לעכב את המחזור ולפעמים גם להעלים אותו לחודש - אלו תופעות מוכרות. בכל מקרה, את יכולה לבדוק אם את בהריון עוד שבוע וחצי באמצעות בדיקת הריון ביתית (כרגע זה עשוי להיות מוקדם מדי). מוזמנת להתייעץ ולעדכן אותנו. כל טוב :)


בן 23 שואל: #106946
אני בת 23. לפני 13 יום התחלתי ליטול גלולות פעם ראשונה של חברת "יאז פלוס",שהגלוחה הראשונה היתה ביום הראשון של המחזור כמובן. בדכ מחזור לוקח לי גג 7 ימים שבהם הימים האחרונים הם חלשים,והפעם המחזור לוקח לי עד עכשיו כבר 13 ימים,שבימים האחרונים זה טיפות בודדות ובעיקר הפרשות חומות,זה תקין?ומה אפשר לעשות שזה יפסיק??

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של שלושה חודשים לגלולות. במשך התקופה הזו יכולים להיות כל מיני תופעות לוואי - כמו דימומים בין מחזורים, או דימום ארוך מהרגיל. זה אמור להסתדר, ואם לא כדאי לפנות לרופא/ה להחלפת סוג גלולות. בכל מקרה, כל עוד את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת מפני הריון - ללא קשר לדימום/הפרשות. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות שלך כדי לדעת יותר על התופעות שיכולות להיות. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106942
לפי התיאור שלי התחלתי לקחת גלולות ביום הראשון למחזור כיוון שהדם הממשי היה ביום שבת. ובערב כבר לקחתי גלולה. ביום שישי ירדה לי טיפה לא מורגשת ואחריה לא היה שום דבר לכן לא הרגשתי שזה היום הראשון למחזור. ישר אחרי שלקחתי את הגלולה התחילו לי זרמים חזקים. היום אני כבר שבועיים בדיוק מהגלולה הראשונה אך כבר אחרי 9 ימים מהגלולה הראשונה הייתי בלי שום אמצעי נוסף.

תשובה:
הי, זה נשמע שהתחלת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - את מוגנת ואין חשש להריון. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106941
היי, אבדה לי גלולה אחת והמשכתי לבאה אחריה. אני יכולה להמשיך את החבילה פשוט עם גלולה אחת פחות?

תשובה:
שלום, את יכולה אבל עדיף להמשיך לחפיסה הבאה ברצף בלי הפסקה (או בלי הגלולות הלא פעילות - בהתאם לסוג הגלולות). כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106928
האם רואים בבדיקות גם שאני משתמשת בגלולות?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לראות בבדיקות דם שאת נוטלת גלולות למניעת הריון. כל טוב


בת 19 שואלת: #106904
היי, אני נוטלת גלולות יאז מעל שנתיים, בדרך כלל אני נוטלת בשעה 8 בערב. אם שכחתי שתי גלולות ברצף (בימים 9-10) וגיליתי רק כשהייתי אמורה ליטול את גלולה 11, מה אני צריכה לעשות? האם אפשר להמשיך ליטול? האם אם כן אני בטוחה מבחינת הריון או שצריך להשתמש בקונדום? האם אני צריכה להפסיק את הכלולות החודש? לקחתי את שלושת הגלולות יחד ביום של הכחולה השלישית- זה יכול לעשות נזק?

תשובה:
הי, תמשיכי ליטול גלולות כרגיל, אבל יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף בשבועיים הקרובים. אין צורך לקחת את הגלולות ששכחת - מצד שני, לא הוכח שיש מנת יתר בלקיחת גלולות ועד כמה שידוע אין בכך נזק. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106900
היי. לפני כשבועיים הייתי צריכה לקבל מחזור והוא איחר לי מהלחץ. לבסוף הוא הגיע ביום שבת בדיוק לפני שבועיים. העיניין הוא שההגעה שלו הייתה מלווה בכתמות והפרשות חומות כהות לפני הגעתו. ביום שישי לפני שבועיים הייתה לי הכתמה חומה ובבוקר בניגוב הפיפי טיפה ממש קטנה של דם בהיר ואחריה לא היה עוד כלום במשך היום. ביום שבת אחר הצהריים כבר הרגשתי שיורד לי דם על התחבושת ששמתי ובערב התחלתי לקחת גלולות(זואלי) בפעם הראשונה. אחרי שלקחתי את הגלולה באותו הערב כבר היה לי זרמים של ממש עם דם למשך כמעט 6 ימים. התחלתי לקיים יחסים שבוע וחצי אחרי נטילת הגלולה אך הפחד שלי שהייתי צריכה לקחת את הגלולה הראשונה ביום שישי ולא בשבת בגלל הטיפה הלא מורגשת של הדם.

תשובה:
שלום, עקרונית ניתן להתחיל גלולות בכל שלב וכעבור 14 ימים יש הגנה מפני הריון. את אומרת שאחרי שבוע וחצי קיימת יחסי מין ללא קונדום - זה דיי קרוב ל14. בנוסף, התחלת לקחת את הגלולות ביום השני של המחזור - שזה גם לא איחור משמעותי מההמלצה. אז הסיכוי להריון מאוד נמוך במקרה שלך. אבל אם לא תקבלי מחזור את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להיות בטוחה. אבל שוב, לא נראה שיש סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106897
שלום, אני נוטלת גלולות יאז פלוס, רציתי לדעת אם יש זמן במהלך נטילת הגלולות שצריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף, אני לא מתכוונת למקרים בהם שכחתי ליטול גלולה, אני מתכוונת לכך שאם הגעתי לגלולות הכתומות למשל בהם אני אמורה לקבל מחזור האם אני צריכה להשתמש גם בקונדומים כי כתומות אין את מה שיש בורודות... זה די דחוף אשמח למענה מהיר, תודה ויום טוב!

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות באופן מסודר את מוגנת גם בימים של הגלולות הלא פעילות - ואין צורך באמצעי מניעה נוסף כדי למנוע הריון. כמובן שגלולות לא מגנות מפני מחלות מין. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106895
אני לוקחת גלולות מגיל 17 (עם הפסקות , לא באופן קבוע) . התחלתי לקחת גלולות לפני חודשיים ( לאחר הפסקה בת 4 חודשים) , לאחר שסיימתי את החפיסה הראשונה , דילגתי על המחזור והמשכתי ישר לחפיסה השניה במטרה לדחות את הוסת. במהלך נטילת הגלולות קיימתי יחסי מין עם בן זוגי והוא גמר בפנים מספר פעמים. ביום העשירי של החפיסה השניה , התחיל לי דימום שנמשך עד עכשיו (6 ימים). אני ממשיכה ליטול את הגלולות ולא מבינה מדוע הופיע הדימום ? חשוב להזכיר שבעבר כבר דחיתי את המחזור באמצעות הגלולות ולא קרה מקרה דומה. מה הסיבה לדימום הזה ? האם להמשיך ליטול את הגלולות ? הם יופיע לי מחזור לאחר סיום החפיסה ?

תשובה:
הי, זה נשמע מאוד הגיוני בשימוש בגלולות. אחת מתופעות הלוואי של הגלולות הן הפרשות ודימומים בין מחזורים. כך שאי סיבה לדאגה. אכן, חיבור בין גלולות אמור ליצור רצף ללא דימומים -אבל אין הבטחה שזה יקרה. כמובן תמשיכי ליטול את הגלולות כרגיל, לפי ההנחיות, ללא קשר לדימום. לגבי ההפסקות בנטילת גלולות - לא בריא לעשות הפסקות בגלולות. השנה הראשונה קריטית בנוגע לקרישי דם, והגוף בכל פעם מסתגל מחדש לגלולות. כך שאם את בוחרת בגלולות באמצעי מניעה - עדיף להמשיך ברצף גם בתקופות בהן את לא מקיימת יחסי מין. ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106891
אני לוקחת גלולות יאז כבר שנתיים ואני כרגע סיימתי את ה24 הגלולות הורודות ומחר אמורה לקחת את הלבנה אבל כאשר אני לוקחת את הלבנה אני מקבלת ווסת רציתי לדעת אם אני לא יקח את הכדורים הלבנים החודש ויקח ישר את הוורודות בחפיסה החדשה אם זה ימנע לי את הווסת או שזה יצור בעיה כלשהי בהמשך

תשובה:
הי, את יכולה לדלג על הגלולות הלא פעילות ולהמשיך לחפיסה חדשה ברצף - אין עם זה בעיה מבחינה רפואית. אבל לפעמים זה עדיין לא מונע מחזור/דימום - כך שזה לא ב100%. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106889
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כימעט שלושה חודשים, כל פעם אחרי יחסי מין אני מתחילה להיכנס ללחץ מטורף.. אני מפחדת להיכנס להריון... אנחנו מקימים יחסי מין רק עם קונדום. זה קרה לי כבר שלוש פעמים, אנחנו מקיימים יחסי מין ואז כל החודש אני בלחץ ובחרדות שאולי אני בהריון עד שאני מקבלת מחזור. היו פעמים שהייתי שיכורה ואחרי שהוא גמר נגעתי באיבר מין שלו ליפני שחבר שלי הוריד את הקונדום וניגב את האיבר מין שלו.. אני מפחדת שאולי הקונדום עלה קצת כשהיד שלי הייתה בסוף של הקונדום ונגעתי בטעות בזרע ואז נגעתי בעצמי.. אני יודעת שכל מה שכתבתי כאן זה לא ברור אני פשוט לא יודעת איך להסביר כי אני ממש לחוצה. יש לי כמה שאלות.. איך אפשר להיכנס להריון, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון, איך אני יכולה להירגע במצבים כאלה. ובקשר לגלולות.. אני לא יכולה לקחת גלולות כי אני לא יודעת איך לעשות את זה בלי שאמא תגלה ואני לא יודעת איפה להסתיר אותם ואני לא רוצה שזה יהיה לי כתוב בתיק הרפואי.אנבקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני ממש לחוצה תעזרו לי בבקשה

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת בלחץ אחרי הסקס. אם זה מאוד מלחיץ אותך כרגע - את יכולה לעשות דברים אחרים שלא ילחיצו אותך. כל עוד אין מגע ישיר ללא קונדום בין הפין לפות, ואתם עושים שימוש נכון בקונדום (תאריך תפוגה, קונדום מולבש טוב ומורד מיד לאחר הגמירה) - אין חשש להריון. לגבי גלולות - את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולקבל מרשם אנונימי - ללא ידיעת ההורים. תוכלי לראות כאן את המרכזים ואת שעות הפעילות, וכדאי להתקשר לפני שאת מגיעה כדי לוודא שיש רופא ולקבוע תור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והצלחה :)


בת 17 שואלת: #106881
היי, אני נוטלת גלולות והבנתי שאם משלשלים לאחר הגלולה היא לא נקלטה לי בגוף. היום לקחתי גלולה ואחרי שלוש שעות שילשלתי אבל חוויתי כאב בטן כל היום. אני לא יודעת אם זה כי הגלולה לא נקלטה או כי כואבת לי הבטן. אשמח לתשובה

תשובה:
שלום, שלוש שעות זה זמן מספיק כדי שהגלולה תיספג בגוף - אין לך מה לדאוג. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106863
ומתי אקבל את המחזור? רק אחרי חודש? שאסיים את החפיסה השניה?

תשובה:
הי, כן - את אמורה לקבל מחזור אחרי שתסיימי את החפיסה השנייה. אבל לפעמים יש הפרשות חומות בכל זאת - תהיי מוכנה לכך. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106817
שלום אני משתמשת בגלולות יאז כבר מגיל 16 כלומר 5 שנים... שמעתי לאחרונה הרבה סיפורים על קרישי דם בעקבות גלולות וכו' זה דיי מדאיג אותי האם לא מומלץ להשתמש בגלולות ועדיף לעבור לאמצעי הגנה אחר ?!?

תשובה:
שלום יקירה, הסכנה הגדולה בנוגע לקרישי דם היא בקרב נשים שיש להן נטיה גנטית לכך או בנשים מעל גיל 35, נשים מעשנות, עודף משקל. בכל מקרה, השנה הראשונה נחשבת למסוכנת ביותר - כי הגוף מתרגל לגלולות. לכן לא מומלץ להפסיק גלולות להפסקה - אלא להמשיך ברצף. כמובן שאם את חושבת שתוכלי להתמיד באמצעי מניעה אחר - כמו קונדום או התקן תוך רחמי לא הורמונלי את יכולה לחפש על כך מידע. אבל עקרונית אם אין נטייה גנטית לכך, וכבר עברה השנה הראשונה את לא בקבוצת סיכון. לגלולות יכולות להיות תופעות לוואי אחרות, כגון: שינויים במצב הרוח, שינוי בחשק במיני, כאבי ראש ועוד - אז כדאי לשים לב לכל אלו. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכנית המצורף לגלולות שלך. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106776
לא הבנתי למה התכוונת שרשמת שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

תשובה:
הי, התכוונתי שקונדומים לא רלוונטים למקרה שלכם במידה ואתם לא מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים - אלא רק אחד עם השנייה, ולכן אין צורך להתגונן מפני מחלות מין. אם המצב שונה ואתם כן נפגשים עם אנשים אחרים - אז לא ניתן להסתפק בגלולות בלבד, כ יש סכנה להידבקות במחלות מין. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106738
הי רציתי לשאול אני נשואה עם 3 ילדים שיהיו בריאים .. ואני אחרי 5 חודשים לאחר לידה .אני משתמשת למניעת הריון עם מדבקת אוורה בהקפדה ,ורוצה להמשיך את המניעה לעוד כמה שנים .. יש לי חשש להריון כי יש לי בחילות וכאבי רחם בזמן יחסים איך אפשרי לדעת על הריון אם אני בשבוע הרביעי (מחר ,בראשון ) וכבר צריכה להוריד מדבקת אוורה אבל רציתי להשאיר עוד שבוע של מדבקה .. הבעיה שאם אני בהריון ולא רוצה הריון נכון לעכשיו מה כדאי לעשות ?? לקחת אלה ( ימים שאחרי) או להוריד מדבקה בכל זאת ולבדוק ? ואגב עם המדבקות זה מלאכותי המחזור,אז איך אפשרי לדעת על הריון כמה שיותר מהר רק מהורדת המדבקה? או שאפשר גם בלי להוריד ?... תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם את משתמשת באוורה לפי ההוראות שקיבלת מהרופא/ה שלך הסיכוי שנכנסת להיריון הוא נמוך מאד. לא כלכך הבנתי משאלתך באיזה שבוע את מבחינת השימוש במדבקות, אבל כדאי שתמשיכי את השימוש הרגיל בהן. בדיקת היריון מומלץ לעשות לאחר שמופיע איחור בוסת. במקרה שלך (לאחר היריון) אם עדיין אינך מקבלת וסתות אז הסיכוי לכניסה להיריון נמוך עוד יותר. בכל מקרה, בחילות וכאבים מופיעים בדרך כלל לאחר מספר שבועות להיריון ובדיקת היריון תוכל לשלול זאת אם תבצעי אותה כעת. אין סיבה לקחת את גלולת היום שאחרי (ELLA) מאחר והיא רלוונטית ל-5 ימים לאחר קיום יחסי מין. כזכור את אמורה להיות מוגנת עם שימוש באוורה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 17 שואלת: #106735
קיימתי פעמיים יחסי מין לא מוגנים פעם אחת לפני כשבועיים וחצי ופעם אחת לפני 9 ימים (לקחתי את הגלולה בהפרש זמן גדול מידי) וכן אני כל היום עם בחילות ומרגישה ממש רע ...אני גם לא בטוחה אם כדאי לשתף ולערב את הבן זוג שלי אני חוששת שזה עלול לפגוע בו

תשובה:
שלום, קודם כל את יכולה לערוך בדיקת הריון לגבי קיום יחסי המין שהיו לפני שבועיים - וכמובן מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בחינם בדיקת הריון. אם לא תקבלי מחזור עוד שבוע וחצי - כדאי לעשות בדיקה נוספת ולבדוק אם יש הריון. בכל מקרה, בן הזוג שלך הוא שותף מלא לכל מה שקורה במסגרת הקשר שלכם, וכל המהות של קשר הוא שיתוף וחיזוק הדדי. כך שאני מציעה שתשתפי אותו בתחושותייך. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106682
שלום. אני בת 17 ואני בסוף החבילה הרביעית של הגלולות. אני לוקחת יאז. בבגלולה ה-22 לחבילה הרביעית שלי התחילו לי הפרשות (עוד לא בגלולות הלבנות). עכשיו אני בגלולה הלבנה השנייה ועדיין רק הפרשות מועטוות ואין מחזור. בפעם האחרונה שאני וחבר שלי קיימנו יחסי מין הייתה ב10.6 וקיימנו גם לפני כן. אני מודאגת..

תשובה:
הי, אין מה לדאוג אם לקחת את הגלולות באופן קבוע וסדיר - אין חשש להריון. גלולות גורמות להפרשות חומות, ולפעמים גם מעלימות לגמרי את המחזור. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #106680
היי! אני נוטלת גלולות כבר חמישה חודשים (מינס) והתחלתי חבילה חדשה לפני 5 ימים. בדכ אני לוקחת את הגלולה בשעה 5 ואת החבילה הזאת לקחתי (כל אחת מהגלולות בחבילה) בשעה 8. קיימתי יחסי מין בשני וברביעי שכחתי גלולה. לקחתי אותה אחרי 15 שעות (מהשעה 5). יש לי 2 שאלות: 1. האם השעה של נטילת הגלולות השתנתה ואני צריכה לקחת כל יום ב8 או להמשיך ב5? 2. מה לעשות עכשיו כדי למנוע הריון?

תשובה:
הי, להמשיך לקחת בשעה 8, כדאי להשתמש בקונדום בחמישה ימים הקרובים. כל טוב :)


בן 18 שואל: #106677
היי, יש לי מרשם לגלולות בכללי, זאת אומרת אני כבר לוקחת גלולות מעל שנה. נאבד לי המרשם ואני עכשיו בחפיסה האחרונה. האם אני יכולה לגשת לרופא משפחה ושיוציא לי מרשם לגלולות או שמחייב רופא נשים? תודהנ

תשובה:
הי, בוודאי. את אפילו לא חייבת ללכת לדעתי, את יכולה להתקשר למשרד המרפאה ולבקש חידוש מרשם לשלושה חודשים מרופא המשפחה שלך. תתקשרי יום אחרי לוודא שזה נעשה. ואת לא צריכה מרשם פיזי - זה נמצא במחשב ובאמצעות הזהות עם הכרטיס המגנטי שלך בכל בית מרקחת/סופר פארם שמכבד מרשמים של הקופה שלך - תוכלי לקבל את הגלולות. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106669
דחוף בבקשה! אני וחבר שלי מקיימים יחסים כבר זמן די רב אני נוטלת גלולות קלייר ושכחתי להתחיל חפיסה חדשה וכן קיימנו יחסי מין בשבוע הקודם למועד נטילת הגלולה. כל הבתי מרקחת באזור סגורים ועד שיבוא בוקר יעברו בדיוק 12 שעות מאז השעה הקבועה אז מה לעשות? לקחת את הגלולה של היום מחר בבוקר ושל מחר לקחת בערב ולהמשיך כרגיל? האם יש סיכוי להריון? תודה מראש

תשובה:
שלום יקירה, תתחילי לקחת את הגלולות ברגע שתוכלי, קצת יותר מ12 שעות זה עדיין בטווח הרצוי. חוץ מזה, שבכל תחילת גלולה את יכולה להחליט על שעה אחרת. לא נשמע שיש סיבה לדאגה. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106668
אני לוקחת גלולות יאז פלוס ובחודש הקודם נפלה לי גלולה אחת ונאבדה, המשכתי פשוט לקחת את שאר הגלולות כרגיל, זה אומר שלקחתי רק 23 גלולות פעילות באותו חודש. את שאר הגלולות המשכתי לקחת, קיימתי מאז יחסי מין, אני צריכה לחשוש מהריון.....?

תשובה:
הי, אני לא יודעת באיזה שבוע פספסת גלולה או איזה מספר גלולה זו הייתה ולכן קשה לי לענות. בכל מקרה, אם עברו שבועיים מאז את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי לשלול זאת בוודאות. כל טוב :)


בן 22 שואל: #106656
בנוסף לשאלה הקודמת חברה שלי קיבלה מחזור מה זה אומר וזה אחרי שבועיים רק שהיא לוקחת

תשובה:
שלום, אשמח לקבל שאלה ברורה עם כל הנתונים וכל הרקע. אין לי אפשרות לתת מענה כך - זה יהיה לא אחראי.


בן 22 שואל: #106655
תשובה מהירה תעזור מאוד!! חברה שלי לוקחת גלולות והיא לקחה שבועיים ברצף וחשבה שסיימה את החפיסה בגלל שהיה לה רק שבועיים בגלל שהשתמשה באותה חפיסה כדי לשנות שבוע והיא לקחה רק שבועיים ברצף מה אפשר לעשות?? מה עושים במצב כזה?? תשובה מהירה תעזור מאוד תודה רבה

תשובה:
שלום לך התכוונת לשבועיים או חודשיים ?(2 מחזורים) אני מבינה מדברייך שחברתך רצתה לדלג על וסת אחת ולקחה ברצף 2 מחזורי גלולות אם זה כך אז אין בעיה כשתסיים את נטילת הגלולות ברצף היא תקבל וסת, בכל מקרה כאשר קיימת אי בהירות בנוגע לנטילת הגלולות אני ממליצה במקרים הללו לא לסמוך רק על הגלולות ולהיעזר באמצעי מניעה נוסף ,נראה לי קונדום במקרה הזה ,עד קבלת הוסת ואז להמשיך עם הגלולות מה שחשוב זה להיות בטוחים, מקווה שעניתי לך בהצלחה


בת 24 שואלת: #106633
הי אני לוקחת גלולות יאז במשך שנתיים פלוס והתחלתי לקחת את הגלולות הלבנות של הווסת אך את הגלולה הלבנה האחרונה שחכתי והתחלתי חפיסה חדשה ולאחר יומים קיימתי יחסי מין האם במצב הזה יכולה להיכנס להריון?

תשובה:
הי, הגלולות הלבנות אינן פעילות - מטרתן ליצור רצף בנטילה קבועה של גלולות - כדי לא להפסיק את ההרגל הקבוע של לקיחת גלולה כל יום. כך שאת מוגנת לגמרי. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106632
אני רוצה לדעת בבקשה בדחיפות אם אחרי שהפסקתי לקחת אנטיביוטיקה ההשפעה של גלולות חוזרת לעבוד או שאני צריכה לחכות למחזור ועד אז להשתמש בקונדום בקיום יחסי מין כאילו ורק בחבילה הבאה ...?

תשובה:
הי, צריך להשתמש באמצעי מניעה נוסף כל עוד את לוקחת את האנטיביוטיקה וזהו. כך שאם הפסקת ליטול אנטיביוטיקה - את לא צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106621
התחלתי לקחת גלולות למניעת הריון לפני שלושה שבועות וקצת. עכשיו אני כבר באמצע השבוע הפסקה לאחר החפיסה הראשונה שסיימתי. בשלושה שבועות האלו סבלתי בעיקר ממצבי רוח משתנים שהשפיעו לי רעה על הכל... זה עובר? להחליף גלולות? חבר שלי ביקש שאני אפסיק כי זה עשה רע לשנינו אבל מרגיש לי הרבה יותר בטוח עם גלולות וזה יותר כיף לשנינו.. אני מתלבטת... באמצע השבוע השלישי של החפיסה אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ללא קונדום. ועכשיו אני בשבוע הפסקה ומפחדת שאולי זה היה מוקדם מידי ועדיין לא קיבלתי מחזור בשבוע הפסקה. את הגלולה הראשונה לקחתי ביום הרביעי למחזור א ני לא זוכרת מה הרופאה אמרה לגבי הזמן ובאינטרנט מצאתי תשובות שונות מאוד אחת מהשנייה...

תשובה:
הי, מה שלומך? אם עברו 14 יום מאז שהתחלת לקחת את הגלולות לפני קיום יחסי המין את מוגנת ואין חשש. אם היית מתחילה לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - היית מוגנת כבר מאותו היום. לגבי מצב רוח - זו בהחלט תופעת לוואי מוכרת של גלולות, יש נשים שגם סובלות מירידה בחשק המיני, כאבי ראש ועוד. יש הטוענים שצריך לחכות תקופת הסתגלות של 3 חודשים, אבל זה מאוד משפיע עלייך אני מציעה שתלכי לרופא/ה ותבקשי סוג אחר של גלולות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 19 שואל: #106615
שלום שאלה דחופה! אני משתמשת בגלולות מינס. 1) חודש שעבר חיברתי בין חפיסות בפעם הראשונה כדיי לדלג על המחזור. כיום אני נמצאת בחודש שלאחר מכן בגלולה הלבנה(הדמה) האחרונה ועדיין לא קיבלתי מחזור וגם אני לא מרגישה שום סימני מחזור. אני וחבר שלי קיימנו יחסים בחודש הזה על שתי הגלולות הלבנות הראשונות. אז במידה ולא אקבל בימים הקרובים מחזור יש חשש להיריון? 2) מה לעשות אם לא אקבל החודש מחזור? זה לגיטימי ולחכות לחודש הבא שאקבל? או מומלץ לעשות בדיקת היריון?

תשובה:
שלום יקירה, אם את לוקחת גלולות קבוע ולפי ההוראות - את מוגנת ואין סיבה לדאגה. לפעמים הגלולות מעלימות את המחזור - זו תופעה מוכרת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106604
היי התחלתי לקחת גלולות (זואילה אם זה משנה) ביום ה2 של המחזור וקראתי שיחסים מוגנים רק אחרי 14 יום, אני וחבר שלי שכבנו ביום ה12 לגלולות והוא גמר בחוץ האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, כאשר מתחילות לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור יש הגנה מיידית, אם לא מתחילות לקחת עם המחזור ההגנה היא אחרי 14 יום. במקרה שלך סביר שאין חשש להריון ושאת כבר מוגנת - כי התחלת יום אחרי המחזור, וכבר היית ביום ה12. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106597
היי עברתי הפלה בכדורים , רציתי לשאול כמה זמן אחכ אקבל מחזור ? הדימום שאחריי ההפלה זה המחזור ?

תשובה:
הי, מקווה שאת מרגישה טוב. הדימום לא נחשב מחזור. האם את שואלת כדי להתחיל לקחת גלולות? את יכולה להתחיל לקחת כבר עכשיו בלי קשר למחזור ואת מוגנת אחרי 14 יום. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106569
היי אני בת 15 וחצי ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין ההורים שלנו לא יודעים על כך ואנו לא רוצים לשתף אותם אנחנו משתמשים בקונדום אבל אני רוצה להתחיל לקחת גלולות איך עושים את זה מאיפה ממי לאן לפנות איך לקנות מה הן מועילות לי ואיך הן ישפיעו עליי

תשובה:
שלום, את יכולה לקבוע תור לרופאת נשים בכל מקום שיהיה לך נוח להגיע אליו - כל עוד זה בקופת החולים אליה את שייכת. אפשרות שנייה היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל מרשם (מומלץ להתקשר לפני כדי לבדוק שיש רופא באותו יום ואולי גם לקבוע תור). לגבי השפעת הגלולות - כמו לכל תרופה גלולות עשויות להשפיע בצורה לא טובה על כ15% מהנשים. כמובן שכדאי לקרוא לפני את עלון לשימוש או לשאול את הרופא לגבי תופעות לוואי אפשרויות ולראות איך את מרגישה איתן. המשיכו להשתמש בקונדום בינתיים - כמו שאתם עושים עד עכשיו. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106562
הגלולות יאז אני לוקחת אותם כבר חודש וחצי ואני כבר כל שבוע מקיאה או משלשלת מה עושים במצב כזה?

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שהגלולות לא מתאימות לך אבל גם יכול להיות שיש לך קלקול קיבה. אני מציעה שתחזרי לרופא/ת הנשים שלך וחשבו אולי להחליף סוג של אמצעי מניעה שהוא לא דרך מערכת העיכול כמו המדבקה, הטבעת הנרתיקית או ההתקן התוך רחמי, כדי שתהיי מוגנת. כל טוב


בת 19 שואלת: #106550
אם אני מקיאה מהגלולות של היאז אז זה אומר שהגלולה הזאת לא מתאימה לי?

תשובה:
הי, איזה סוג של גלולות את לוקחת? כמה זמן? באיזה שעה ביום? והאם כל הזמן את מקיאה אותה? אשמח למידע נוסף כדי שאוכל לענות לך תשובה מדויקת :)


בת 17 שואלת: #106517
היי:) אני משתמשת באופן קבוע בגלולות יאז פלוס. אני וחבר שלי לא משתמשים באמצעי הגנה נוספים. השעה הקבועה של נטילת הגלולה אצלי היא 8 בערב. לפעמים אני לוקחת באיחור של שעתיים שלוש. הגעתי לפני יומיים- שלושה לסוף החבילה (נגמרו הגלולות ה״פעילות״), ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני מאוד מודאגת, האם זה מסמל על היריון או שזה טבעי? תודה מראש

תשובה:
שלום יקירה, לא נשמע שיש סיבה לדאגה - איחור של שעתיים-שלוש הוא סביר ולא אמור לפגום ביעילות הגלולה (זה עדיין באותו חלון זמן). כמו-כן, זה גם לא נדיר ששימוש בגלולות מעלים את המחזור או גורם למחזור עם דימום מאוד קל. וגם לא תמיד המחזור מופיע עם סיום הגלולה. בכל מקרה, בשביל השקט הנפשי שלך אני מציעה שתעשי בדיקת הריון בעוד שבוע וחצי- ניתן לקנות בסופר פארם או בבית מרקחת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106507
היי אני נוטלת גלולת הרמונט כל יום בשעה 14:00 ביומיים האחרונים לקחתי ב16:00 ועכשיו חזרתי לקחת בשעה הקבועה 14:00.. האם אני עדין מוגנת??

תשובה:
שלום לך! זה טוב שאת מקפידה על לוח זמנים עקבי. רצוי לקחת את הגלולה בכל יום באותה השעה אך כל עוד אין איחור של יותר מ-12 שעות בנטילתה- את מוגנת. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106498
אני גרה בראשון והמיקום של הסניף הוא ברופין 5 אבל כתוב שזה קשור לכללית המיקום, האם אני צריכה לקבוע שם מראש? להתקשר? אני מעוניינת לראות רופא נשים בשביל גלולות

תשובה:
היי! זה נמצא במבנה של התחנה לבריאות המשפחה. את יכולה להגיע בימי שני בין 15:00 ל-18:00 . כדאי שתתקשרי לפני כן לטלפון 03-9676922 כדי לקבוע תור (ביום ב'). כל טוב!


בת 17 שואלת: #106476
אם לקחתי פעמיים בשלושה ימים פוסטינור ואז קניתי גלולות וחיכיתי למחזור ובערך שבוע אחרי לקיחת הפוסטינור השני דיממתי מהווסת והחשבתי את זה כמחזור אז התחלתי עם לקיחת הגלולות כבר מאותו יום, פעלתי נכון? זה באמת מחזור? אחרי כמה זמן אני מוגנת מפני יחסי מין ללא קונדום?

תשובה:
הי, כרגע זה לא משנה אם זה היה מחזור או לא. אנחנו נצא מנקודת הנחה שלא - כי את לא בטוחה. מה שאומר שאת מוגנת אחרי 14 יום מתחילת הגלולות. חשוב להקפיד לקחת כל יום ובאותה השעה. ובכל מקרה, 14 ימים מלקיחת הפוסטינור השני חשוב שתעשי בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה שאין הריון. כל הכבוד על התחלת הגלולות - מקווה שעכשיו תוכלי להנות בלי דאגות :) כל טוב


בת 20 שואלת: #106433
שלום, התחלתי גלולות בפעם הראשונה (גלולות מליאן), כשבועיים לאחר המחזור מכיוון שלא ידעתי שצריך להתחיל אותן כאשר אני במחזור. אני כיום בגלולה ה21 בחפיסה הראשונה שלי, 1. אני עדיין צריכה להשתמש באמצעי מניעה בעת קיום יחסי מין ? 2. אם אני רוצה לדחות את המחזור בשלושה ימים, להתחיל חפיסה שלמה ופשוט לדלג על המחזור החודש או שאני יכולה להמשיך לקחת שלוש גלולות נוספות ואז לעשות הפסקה ?

תשובה:
הי יקירה, אם מתחילות לראשונה גלולות לא ביום הראשון של המחזור - יש להמתין שבועיים ורק אז יש הגנה מהגלולות. כלומר, כרגע את מוגנת. לגבי דחיית המחזור - את יכולה להמשיך ישירות לחפיסה הבאה ולהמשיך לקחת עד הסוף. אני רק חייבת לציין שאין הבטחה שלא יהיו הפרשות/דימומים - כי יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לכל סוג גלולה, ובמהלך שלושת החודשים הראשונים יש לפעמים תופעות של הפרשות חומות. אבל בכל מקרה, אם את מתחילה חפיסה - להמשיך לקחת כרגיל ובאופן מסודר ללא קשר למחזור/הפרשות. רק כך אפשר להבטיח שאת מוגנת. כל טוב ובהצלחה!


בת 19 שואלת: #106428
היי:), היה אמור להיגמר לי המחזור אתמול (יום שלישי) והיום יום רביעי יש לי עדין טיפה דם בהיר בניגוב רציתי לשאול ממה זה נובע? לא פספסתי גלולה ואני נוטלת גלולות כבר שנה

תשובה:
הי, זה לא נשמע כמו משהו שאמור להדאיג, קורה שהמחזור/דימום ממשיך ליום נוסף. המשיכי לקחת גלולות באופן קבוע ומסודר, ללא קשר לדימום. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106405
היי! אני לוקחת גלולות יאז כבר במשך כמה שנים... ב25.5 טסתי לחול ובדיוק סיימתי חפיסת גלולות (ב24.5) ומיד המשכחתי חפיסת גלולות נוספת בלי הגלולות הלבנות.. מאותו היום ב25 ועדיין עד עכשיו (היום ה6.6) אני נמצאת במחזור.. כרגע זה גם לא נראה שזה עומד להסתיים... מה אפשר לעשות בעניין? איך אני מפסיקה את המחזור התמידי הזה שיש לי כבר יותר משבוע.. חשבו לציין שאני מקבלת מחזור ברגיל באופן סדיר לשלושה ימים בדיוק.. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך! אמנם חיבור החפיסות ללא נטילת הגלולות הלבנות אמור למנוע את קבלת הוסת באותו חודש אך לפעמים יתכנו הכתמות או דימומים דמויי וסת במהלך החפיסה השנייה. הערה זו מופיעה בעלון היצרן. המשיכי ליטול את החפיסה השנייה וסיימי ב-4 הגלולות הלבנות. אם את מוטרדת מהדימום כדאי שתפני לרופא לברור. כל טוב!


בת 23 שואלת: #106402
התחלתי לקחת גלולות יאז ביום הראשוון של המחזור לאחר שבועיים של לקיחת הגלולות הורודות קיבלתי שוב פעם מחזור .. ואין לי מושג מה הסיבה כי לא פיספסתי שום כדור השאלה שלי היא האם להמשיך את החפיסה או שעדיף להתחיל חפיסה חדשה אם תחילץ המחזור הזה ?

תשובה:
הי יקירה, להמשיך לקחת את החפיסה הנוכחית כרגיל לפי ההוראות ללא קשר לדימום/הפרשות. יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות - אם זה ממשיך לאחר תקופת ההסתגלות אני מציעה שתגשי לרופא/ה ותחליפי סוג גלולות. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106350
לא השתמשנו בקונדום. חיכנו שבוע לאחר נטילת הגלולה הראשונה ואז.

תשובה:
הי לכם :) איזה סוג של גלולות את לוקחת ומתי התחלת אותן (ביום הראשון של המחזור?)? תחזרו אלי עם המידע ואוכל לומר האם יש חשש להריון או שלא.


בת 22 שואלת: #106347
היי, אני לוקחת גלולות מינס משהו כמו שלוש שנים, יש לי חפיסת ביטחון בבית שבמקרה שאני נתקעת/נפלה גלולה כל דבר אני לוקחת ממנה, קיבלתי מחזור ב 29.5 עד 1.6 הכדור המסומן בצהוב שלי הוא ביום ד׳ נתקעתי בלי חפיסה חדשה ולקחתי מהחפיסת ביטחון שלי מיום רביעי עד שבת וזה לא היה בסדר של החפיסה זה היה כל יום ממספר אחר בחפיסה רק ביום רביעי שיצא לי לקחתי מעיגול מסומן בצהוב, אני לא יודעת עם זה בסדר קמתי עם קצת בחילות וזה די מפחיד אותי שזה בגלל זה, כרגע אני עם חפיסה חדשה לוקחת כמו שצריך. מקווה שזה בסדר ולא יצור בעיה

תשובה:
הי, גלולות מינס חשוב מאוד לקחת לפי הסדר כי מינון ההורמונים שונה מגלולה לגלולה בהתאם למעגל המחזור. כך שגם אם יש לך חפיסה אחרת שאת לוקחת ממנה - חשוב שזה יהיה לפי סדר הימים הנכון. האם קיימת יחסי מין בתקופה זו? את אמורה להשתמש באמצעי מניעה נוסף, כי כרגע לא ניתן להסתמך רק על הגלולות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106334
כן אבל זה אפשרי שהוא יגמור בפנים גם ללא קונדום? זה לא מעלה את הסיכון להריון?

תשובה:
כן. אין בעיה. את מוגנת.


בת 16 שואלת: #106333
האם אפשר עם גלולות למניעת הריון ליגמור בפנים?

תשובה:
היי! שאלתך נענתה.


בת 16 שואלת: #106330
האם כשאני מפספסת בשעה את לקיחת הגלולה ניפגעת היעילות שלה?

תשובה:
היי! כל עוד לא חלפו 12 שעות מהזמן בו היית צריכה לקחת את הגלולה- את מוגנת. היעילות לא נפגעת. כל טוב!


בת 16 שואלת: #106329
סליחה על השאלה. אני וחבר שלי רוצים לדעת האם זה בסדר שהוא יגמור בפנים כשאני על גלולות? והאם זה מגן גם כשאני במחזור או שבימים האלה יש סיכון

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד לכם על המודעות ועל כך שאתם שואלים מראש. כל עוד את נוטלת את הגלולות כסדרן ובשעה פחות או יותר זהה, את מוגנת גם בימי המחזור. תמיד רצוי להשתמש גם בקונדום כי הוא מונע העברת מחלות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #106312
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בלי קונדום ואני על גלולות כבר 3 שבועות והתחלנו אחרי שבוע שלקחתי את הגלולות(התחלתי מהיום השני למחזור) ואתמול לקחתי את הגלולה הלבנה(גלולות יאז) ועוד לא קיבלתי מחזור. יש סיכוי להריון? אני ממש דואגת

תשובה:
שלום לך, את יכולה להיות רגועה, לא תמיד מקבלים מחזור בדיוק בגלולה הלבנה הראשונה ולפעמים זה לוקח כמה ימים במיוחד כשמדובר בחבילה הראשונה. גם אם לא תקבלי מחזור בכלל המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ויכול להיות שתקבלי מחזור כבר בתחילת החפיסה הבאה או שלא תקבלי בכלל (וזה בסדר ותקין). אם בכל מקרה תהיי מאוד מודאגת את יכולה לעשות עוד שבוע בדיקת הריון ביתית אבל אני מאמינה שאין ממה לחשוש, מדובר בהסתגלות של הגוף לגלולות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106309
שלום:) אני בת 18, התחלתי לקחת גלולות זואלי והגעתי ל4 ימים האחרונים בהם צריך לקבל מחזור. אני ביום השלישי ועוד לא קיבלתי. זה תקין? אני צריכה ללכת לבדוק את זה? עוד שאלה. בחפיסה הבאה אני אמורה לקבל כשאני אהיה בחול לכן תכננתי לדלג על הגלולות שבהם מקבלים מחזור. בגלל שעוד לא קיבלתי החודש (בחפיסת גלולות הראשונה) כדאי שלא אדלג על המחזור בחודש הבא? או שזה בסדר ולא מסוכן (לגבי חשש להריון- לא אמור להיות בגלל שאני וחבר שלי השתמשנו בקונדומים למרות הגלולות)

תשובה:
שלום לך, בגלל שאת מתארת שרק התחלת להשתמש בגלולות אז בהחלט יכול לקרות שלא תקבלי מחזור או שיהיה מחזור חלש או דימום קל בתחילת החפיסה הבאה. בנוגע לחפיסה הבאה, את יכולה להצמיד אותה בלי שום בעיה ולדלג על הגלולות הלבנות. כל הכבוד לכם על האחריות ונסיעה טובה!


בת 19 שואלת: #106308
יש לי עוד שאלה לגביי הגלולות אם התחלתי חפיסה שניה של הגלולות בלי לקבל מחזור אז זאת אומרת שהמחזור התעכב לי?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לוקחים את הגלולות אז לא אמורים לקבל ווסת סדירה. קבלת הווסת מתקיימת בין ההפסקות של החבילות, או במידה ויש גלולות דמה (אלו גלולות ללא חומר פעיל בהן). לכן, במידה והמשכת את החבילה, ללא הפסקה אחריה, את לא תקבלי את הווסת החודשית, אלא רק בהפסקה של החבילה הבאה. במידה ויש עוד שאלות מוזמנת להתקשר או להגיע למרכז של דלת פתוחה הקרוב לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 15 שואלת: #106260
מה יותר בטוח קונדום או גלולות? ואם גלולות אז איזה ואיפה אפשר לקנות בלי אישור רופא או שצריך את ההורים

תשובה:
הי, אחוזי הבטיחות די דומים - בהנחה שעושים בהם שימוש נכון. בפועל, מאחר ומדובר בבני אדם עושים טעיות שגורמות להורדת היעילות. כמו למשל - לא לשים קונדום נכון, או לשכוח לקחת גלולה. כמו-כן, קונדום משמש גם להגנה מפני מחלות, וגלולות מגינות רק מפני הריון. בסופו של דבר, זה תלוי למי מתאימים ולפי הצרכים של הא.נשים/זוג. כדי לקנות גלולות צריך מרשם מרופא/ה, אין צורך באישור הורים. כמו-כן, ניתן לקבל גם במרכזים של דלת פתוחה מרשם לא דרך קופת החולים - אפשר להגיע לדלת הקרובה אלייך בשעות הקבלה וגם לקבל ייעוץ והתאמה לצרכים שלך. מוזמנת להיות איתנו בקשר ואף להגיע, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106256
היי, אני לוקחת גלולות מינס כבר שנה הכל ממש טוב איתם אחלה גלולות, החודש התחלתי גלולות ובשבוע השני של הגלולות שכחתי לקחת אחרי יותר 12 שעות ואז לקחתי. אני לא יודעת אם זה בגלל זה או משהו אחר אבל סוג של ניגבתי כל פעם וירד קצת דם וקצת חום וזה נמשך כבר יומיים. מה זה יכול להיות? זה בסדר?

תשובה:
הי יקירה, שמחה לשמוע שהגלולות מתאימות לך ואת מרגישה טוב איתן. לשאלתך, כן זה מאוד בסדר והגיוני. הגוף לא קיבל את מנת ההורמונים בזמן וזה גרם לשינוי ולדימום/הפרשות. אני מציעה שתעשי לך תזכורת כדי לא לשכוח, או להצמיד את נטילת הגלולות לפעולה אחרת (צחצוח שיניים נגיד) כדי שיהיה לך קל לזכור ולהתמיד. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106244
היי אני בת 15 קיימתי יחסי מין עם החבר שלי וגם מצצתי לו... עכשיו בלעתי את הגמירה שלו ואני לא יודעת אם אפשר להיכנס מזה להריון או לא אשמח אם תענו לי ותעזרו. ויש לי עוד שאלה קיימנו יחסי מין והכל טוב ויפה עכשיו אני קיבלתי מחזור כבר פעם אחת אבל אומרים שיש איזה משהו כזה לפני שנכנסים להריון שיוצא דם וגם השתמשנו בקונדום ולא קרה איזה מקרה חריג ואני צריכה לקבל מחזור בימים הקרובים תמיד מקבלת בתחילת חודש אשמח אם תעזור לי בנושא. ואשמח לדעת איך קונים ואיפה קונים וכמה עולה גלולות למניעת הריון תודה

תשובה:
שלום לך יקירה! לא ניתן להיכנס להריון מבליעת זרע. מה שכן, מחלות המועברות במגע מיני יכולות לעבור במין אוראלי (מציצה), אבל בסיכוי נמוך. חשוב שתדעי גם שאת לא חייבת לבלוע את הזרע אם את לא מעוניינת. את יכולה פשוט לירוק אותו. משאלתך השנייה אני מבינה שאת מתכוונת לקרום הבתולין. קרום הבתולין נמצא בכניסה לנרתיק ומאפשר את זרימת דם הווסת דרכו. לקרום הבתולין שהוא בעצם פיסת עור דקיקה יש צורות שונות. לעתים הוא סגור יותר ולעתים הוא פתוח כמעט לגמרי. יש בנות שמדממות לאחר קיום יחסי המין בפעם הראשונה ויש כאלה שלא. אני ממש שמחה שהשתמשתם בקונדום בזמן קיום יחסי המין. הוא גם מגן מהריון (לא באותה רמת בטיחות כמו גלולות) וגם מגן מהעברת מחלות. לגבי הגלולות; יופי שאת דואגת לעצמך! אני אשמח אם תגיעי לאחד מסניפי הדלת הפתוחה,לקבל הסבר מיועצת על אמצעי המניעה השונים וגם תוכלי לקבוע תור לרופאה שיכולה להתאים לך את גלולות. כל השרותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובסודיות . אני מצרפת לך קישור לרשימת הסניפים שלנו ובה כתובות ומספרי טלפון של הדלת הפתוחה ברחבי הארץ. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 על פי מה שציינת כשנרשמת באתר ראיתי שאת מאזור ירושלים. אם יהיה לך קל יותר את יכולה להגיע אל "לדעת לבחור נכון" שהם המקבילה של "דלת פתוחה" בירושלים. זו כתובת האתר שלהם http://www.ladaat.org.il/ ויש שם גם מספר טלפון ליצירת קשר. כל טוב והמשיכי לשמור על עצמך!


בת 17 שואלת: #106229
היי רציתי לשאול אם אתמול לקחתי את הגלולה הלבנה הראשונה החפיסה ? מתי אני אמורה לקבל מחזור ? האם צריך לקבל מחזור בזמן הגלולות הלבנות אחרי לפני כי בנתיים לא קיבלתי מחזור ואני לוקחת

תשובה:
היי! הווסת אמורה להופיע בזמן נטילת הגלולות הלבנות. בדרך כלל הדימום מתחיל יומיים או שלושה לאחר נטילת הגלולה הוורודה האחרונה. יום לאחר נטילת הגלולה הלבנה האחרונה, עלייך להתחיל חפיסה חדשה, בין אם הדימום פסק או לא. כך, כל חפיסה חדשה תחל באותו יום בשבוע, והדימום יופיע באותם ימים בחודש. מכיוון שאני מבינה שזו החפיסה הראשונה שאת נוטלת , יש מקרים שיש עיכוב. בכל מקרה, אם לקחת את הגלולות במהלך כל החודש , בכל יום ובאותה השעה פחות או יותר, את מוגנת. כל טוב!


בת 20 שואלת: #106222
תודה על התשובה המהירה. הבנתי שצריך פעם בכמה זמן לעשות הפסקה בגלולות . כל אחד אומר משהו אחר , חלק מהרופאים אמרו לי שצריך לעשות פעם בשנה לחודש חודשיים , חלק אמרו לי שפעם בכמה שנים , וחלק אמרו שלא צריך בכלל. אני על הגלולות כבר תקופה ארוכה אז החלטתי לעשות הפסקה ולנסות להיות בלי ״רעלים״ בגוף.

תשובה:
היי, הפסקה בגלולות הייתה נהוגה לפני שנים רבות, כאשר המינון ההורמונלי בגלולות היה פי 3 ו-4 מהיום. מאחר שכיום המינון ההורמונלי בגלולות הינו נמוך מאד, למעשה אין כל צורך בהפסקה ומי שאומר שכן, זו אמונה שמסתמכת על מנהג ישן נושן וללא ידיעת העובדות. כל טוב.


בת 18 שואלת: #106188
אני הולכת שבוע הבא לגניקולוג על מנת לקחת גלולות בשביל טיפול בפצעונים בגוף שלי, אחרי שרופאת העור שלי הפנתה אותי לזה. האם הוא ישאל אותי אם שכבתי? שכבתי פעם אחת לפני חודשיים וזהו. אמא שלי תהיה איתי ואני לא רוצה לבקש ממנה שתצא כי היא תחשוד, אם הוא ישאל אותי זה ישפיע על סוג הגלולות במידה ואשקר ואגיד שאני בתולה?

תשובה:
הי יקירה, אני מניחה שהוא לא יעמיד אותך בסיטואציה כזו מול אמא שלך. בכל מקרה, זה לא אמור להשפיע על סוג הגלולות בגילך. אבל תעדכני אותנו בכל מקרה בסוג הגלולות שקיבלת. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106184
היוש, בדרך כלל אני לוקחת את הגלולות השעה שבע בערב. אתמול לא שמתי לב ולקחתי אותה שעה לפני הזמן. זה משנה אם אני לוקחת את הגלולה שעה לפני או שעה פחות ?

תשובה:
היי לך. בעקרון עדיף לקחת כל יום באותה שעה בדיוק כי כך יעילות הגלולות היא הגבוהה ביותר. איחור/הקדמה של שעה באופן חד פעמי זה ממש בסדר ולא קריטי- את מוגנת לגמרי ויכולה להיות רגועה :)


בת 19 שואלת: #106166
שלום אני לוקחת גלולות פמינט כבר שנה ומתחילה כל חפיסה ביום חמישי בלילה המחזור תמיד מופיע בשני בלילה ורציתי לדעת אם אני יכולה לקחת את החפיסה הבאה ביום רביעי בערב במקום חמישי כדי להקדים את המחזור שיופיע בראשון בערב. אם אני מתחילה לקחת את החבילה לפני זה יכול לפגוע ביעילות שלה?

תשובה:
היי לך :) כן, את יכולה להקדים את החפיסה הבאה ולקחת ברביעי במקום בחמישי כדי להקדים את המחזור- זה אמור לעבוד. הקדמה של החפיסה לעולם לא תפגע ביעילות שלה, רק עיכוב בחפיסה פוגע ביעילותה, כך שאת יכולה להקדים את החפיסה לכל יום שתרצי בשבוע הפסקה, עד ליום חמישי. שיהיה בהצלחה!


בת 20 שואלת: #106125
אני משתמשת במינס, זו היתה הגלולה ה 17 , זו חפיסה ראשונה שהתחלתי לקחת מהיום הראשון של המחזור

תשובה:
הי, טוב שחזרת אלינו עם הפרטים :) אז ככה: תמשיכי לקחת את הגלולות הפעילות עד תום החבילה, כשתגיעי לגלולות הלבנות (הלא פעילות) - אל תקחי אותן, ותמשיכי ישר לחבילה הבאה עד הסוף. כמובן מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106104
היי זה ממש דחוף אני ממש בלחץ.. אני לוקחת גלולות כבר שנה, התחלתי חפיסה חדשה ביום שישי לפני שבוע, השבוע שכחתי לקחת גלולה בחמישי אז לקחתי בשישי ישר בבוקר ונוספת בלילה והמשכתי רגיל.. עכשיו בבוקר שהסתכלתי על החפיסה אני רואה שנלקחו 10 גלולות כשעברו רק 9 ימים.. אני לא יודעת איך זה קרה ולא יודעת איך להמשיך מכאן, לקחת את שאר הגלולות רגיל ולסיים אחרי 20 ימים ולא 21? או להפסיק עכשיו.. והאם אני מוגנת בכלל אני וחבר שלי בצימר הסופש

תשובה:
הי, כרגע את מוגנת. תמשיכי את החפיסה עד הסוף כרגיל, אחרי שאת מסיימת את החבילה - עדיף להשתמש בקונדום אם מקיימים יחסי מין - עד שתקבלי מחזור. ואז לחפיסה הבאה - לפי ההוראות בגלולות שלך. כל טוב ובהצלחה!


בת 20 שואלת: #106101
היי יש לי שאלההה!!! אני נוטלת גלולת יאז. שכחתי גלולה אחת בשבוע הראשון(גלולה מס 6) בגלל ששכחתי מעל 24 שעות המשכתי את החפיסה רגיל...אני נמצאת כרגע באותה החפיסה אבל שכחתי שוב גלולה והפעם את גלולה מס 17...איך להמשיך מפה? האם להמשיך עוד פעם רגיל? לא אכפת לי שאני לא יהיה מוגנת כי אני אשתמש באמצעי מניעה אבל חשוב לי שלא יקרה לי נזק לגוף...איך להמשיך מכאן?

תשובה:
הי, לא יקרה נזק לגוף. תמשיכי לקחת רגיל עד תום החפיסה, ובכל פעם שאת שוכחת - תקפידי להשתמש באמצעי מניעה נוספים. את יכולה לעשות לך תזכורת קבועה בטלפון כלזכור לקחת את הגלולות. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #106088
היי אני לוקחת גלולות יאז כבר משהו כמו שנה, אני בצבא עכשיו כבר חודשיים ואני בחפיסה האחרונה שלי, נשאר לי עוד כמעט שלושה שבועות לסיום. רציתי להמשיך לקחת ועכשיו הבנתי שאני צריכה ללכת לרופאת נשים בצבא ושזה יכול לקחת זמן.. רציתי לדעת מה יקרה אם עד שאקבל חפיסה נוספת כבר אסיים את החפיסה הנוכחית. מה יקרה ? זה ישבש לי את המחזור? יעשה תופעות לוואי ? איך אוכל להמשיך לקחת אחרי ההפסקה בצורה מסודרת ?

תשובה:
שלום לך, אם את בחפיסה האחרונה אני ממליצה לך לפנות למפקד/ת שלך ולהסביר שאת צריכה תור בזמן הקרוב לרופאת נשים כדי לקבל מרשם לגלולות. לאחר שתסיימי את חפיסת הגלולות ובמידה ולא תמשיכי לחפיסה חדשה ייתכנו תופעות לוואי כמו שיבוש המחזור החודשי או שינויים במצב הרוח. חשוב לציין שתופעות לוואי אלה אמורות להסתדר לאחר תקופה של כמה חודשים. בנוסף, במידה ואת מקיימת יחסי מין חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה אחר כמו קונדום. כמו כן, לאחר הפסקת הגלולות תוכלי להתחיל לקחת שוב גלולות עם קבלת וסת. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #106077
היי, יש לי כמה שאלות בנושא שלשולים וגלולות 1.אם יש לי שלשולים בודדים לא באותם ימים או פעמיים שלשול ביום ולא קרוב לזמן נטילת הגלולה האם אני מוגנת עדין? 2.אם אני משלשלת בזמן קרוב ללקיחת הגלולה ואני לוקחת גלולה חדשה אני מוגנת ויכולה להמשיל כרגיל? 3.מה קורה במצב של שלשולים ממושכים אחרי קיום יחסי מין? האם הדבר יכול לגרום להריון? תודהה

תשובה:
הי, 1. כן - כי הגלולה נספגה בגוף. 2. כן, כי לקחת גלולה חדשה. 3. אין קשר בין שלשולים לאחר קיום יחסי מין להרין. כדאי לבדוק מדוע את נוטה לשלשל - אולי הגוף שלך לא מגיב טוב לאוכל שאת אוכלת - וכדאי שתמנעי מהם. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106062
בבקשה תענו בהקדם אני צריכה את התשובה עוד הערב. אם לא אקבל מענה אקח את הפוסטינור.. שלום. אני נוטלת גלולות יאז באופן קבוע. פספסתי גלולה ביום ה25, וביום ה26 קיימתי יחסי מין לא מוגנים ללא גמירה בפנים. לפי הוראות יצרן הגלולות עליי לעבור מיד לנטילת הגלולות הלא פעילות . אני רוצה לקחת פוסטינור בנוסף כדי להיות בטוחה ב100 אחוז. נכון להרגע, עברו כבר יותר מ24 שעות לאחר קיום יחסי המין. האם כדאי לי לקחת פוסטינור? האם הדבר יכול להעלות את הסיכון להריון אם הוא נלקח בנוסף לנטילת גלולות רגילות? מה עליי לעשות

תשובה:
היי! כדאי לקחת את הפוסטינור בהקדם. בגלל פספוס הגלולה לא היית מוגנת. את אינך חייבת לקחת את הגלולות הלא פעילות . הן גלולות פלאסבו המיועדות לשמירה על רצף לקיחת הגלולות ואינן מכילות חומר פעיל ולכן כמובן שהשילוב בינן לבין הפוסטינור לא יעלה את הסיכון להריון. בנוסף, כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, כמו תמיד לאחר נטילת פוסטינור או נורלבו. כל טוב.


בת 20 שואלת: #106057
היי , אני לוקחת גלולות מסוג מינס כבר במשך 3 חודשים , בחודש קודם שהגעתי לגלולות הלבנות קיבלתי מחזור רק בגלולה השלישית והמחזור המשיך גם כשהתחלתי חבילה חדשה עד הגלולה מס' 3. החודש לא קיבלתי מחזור כלל.. אני ממשיכה ליטול את הגלולות כרגיל ובצורה תקינה (באותה השעה, לפי הסדר ובלי לפספס אף גלולה). 1. מדוע אני לא מקבלת מחזור? 2. האם זה בריא שהמחזור נישמר בגוף? 3. אם אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין בתקופת הגלולות הלבנות אני עדיין מוגנת מהריון? תודה רבה על העזרה!

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת נשמע שאת לוקחת את הגלולות באופן תקין ולכן האיחור במחזור כנראה לא נובע משימוש לא נכון בגלולות. כמו כן, המחזור החודשי מושפע מגורמים נוספים כמו לחץ או שינויים בתזונה למשל. בנוסף מינון ההורמונים במינס הוא קטן יחסית לגלולות אחרות ולכן הגיוני שגורמים אחרים ישפיעו על קבלת המחזור. כמו כן, בקיום יחסי מין בתקופות הגלולות הלבנות את עדיין מוגנת, כמובן כל עוד את ממשיכה לקחת את הגלולות לפני ואחרי באופן מסודר. אין סכנה בריאותית הנובעת מכך שלא קיבלת מחזור. עם זאת, במידה ואת רואה שאת לא מקבלת מחזור עד לעוד שבועיים אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון אותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם. בנוסף, אני מזמינה אותך להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך במידה ותרצי לקבל מידע נוסף או לעשות בדיקת הריון אצלנו. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106056
היי, דבר ראשון אני נוטלת גלולות מינס חצי שנה , עשיתי הפסקה של חודש וחזרתי לנטול שוב. בחבילה הזו החלו לי דימומים קלים אך הם נמשכים כבר כמעט חודש מה לעשות? שאלה שניה, בעוד שתי גלולות אני מסיימת את החבילה ושכחתי גלולה, לקחתי אותה אחרי 14 שעות, הבעיה היא שנותרה לי עוד גלולה אחת ורציתי לחבר בין קופסאות בכדי לא לקבל מחזור (המחזור שלי ממש קשה), קראתי באינטרנט שאני מוגנת מהחבילה הבאה במקרה שקיבלתי מחזור, מה לעשות? תודה רבה

תשובה:
הי, זה חלק מתופעות הלוואי של הגלולות בשלושת החודשים הראשונים של ההסתגלות. תמשיכי לקחת את החפיסה השנייה - את מוגנת גם אם את ממשיכה לקחת ברץף בלי לקבל מחזור. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106049
שלום, אני לוקחת פמינט באופן קבוע והיום (בשבוע השלישי לחפיסה) קיבלתי כאבי בטן מהמזגן הקר ונכנסתי לשירותים פעמיים בטווח שעתיים לאחר נטילת הגלולה בזמן. אלה לא היו שלשולים אך רציתי לדעת האם יציאות תקופות לאחר נטילת הגלולה יכולות להשפיע על האפקטיביות שלה.

תשובה:
שלום לך :) היית בשירותים כשעתיים לאחר נטילת הגלולה, זאת אומרת שהגלולה כבר נספגה ואין סכנה ליעילות שלה. אם פרק הזמן היה קצר יותר משעתיים והיו שלשולים או הקאות זה באמת עלול לפגוע באפקטיביות של הגלולה, לעומת זאת יציאות מרובות שלא במרקם של שלשול לא פוגעות ביעילות. בהצלחה


בת 19 שואלת: #106011
שלום, יש לי בקרוב בדיקת גסטרואנטרולוגיה ואני אצטרך לקחת חומר משלשל אני לוקחת גלולות מה אצטרך לעשות? האם לקחת עוד גלולה כאשר אשלשל והאם להשתמש בקונדום? כמה זמן אחרי אפשר להמשיך לקחת גלולות רגיל? תודה:)

תשובה:
שלום לך כל הכבוד על השאלה ויפה שחשבת על כך, את צודקת שכאשר משלשלים יכולה השפעת הגלולה להיפגם , בדרך כלל תהליך העיכול הראשוני אורך בין 20 דקות לחצי שעה את יכולה ליטול את הגלולה בהפרשים של 24 שעות בין אחת לשניה כך שאת יכולה ליטול בקצוות הזמן, ויחד עם זאת כדאי שהחודש תשתמשו ליתר ביטחון גם בקונדום החודש ,ומהנטילה הבאה את יכולה להמשיך כרגיל. מאחלת לך בריאות שלמה והצלחה בבדיקה.


בת 25 שואלת: #105964
היי, התחלתי לקחת גלולות לראשונה בתחילת החודש. אני משתמשת בגלולות מינס. אתמול התחלתי עם הגלולות הלבנות (אמורה לקבל מחזור ברגע שאני מתחילה על הגלולות הלבנות) וטרם קיבלתי מחזור. האם להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל על אף שלא קיבלתי מחזור? והאם זה רגיל לא לקבל מחזור מאחר ומדובר בשימוש לראשונה בגלולות? תודה מראש

תשובה:
הי, להמשיך לקחת כרגיל לפי ההוראות ולא להפסיק - זו תופעה מוכרת וידועה תחת השפעת גלולות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105953
לקחתי את הגלולה האחרונה היום (יום שני) ורציתי לדעת אם בהפסקה של השבעה ימים אני אמורה לקחת את הגלולה הראשונה מהחפיסה החדשה ביום שלישי (בעוד שבוע) או ביום רביעי... כאילו אם לחכות שבעה ימים ואז ביום השמיני לקחת?

תשובה:
הי, ביום שני :) כל טוב!


בת 19 שואלת: #105897
אני משתמש בגלולות פמינט ולפני שבוע סיימתי את הקופסה של הגלולות בפמינט 21 ימים לוקחים גלולות ואז 7 ימים שבהן אמור להתחיל המחזור לא לוקחים גלולות אני סיימתי את החפיסה ומחר עובר שבוע ואני אמורה להתחיל מחר את הקופסה החדשה אך עדיין לא קיבלתי מחזור אז רציתי לדעת אם להמשיך לקופסה השלישית או לחכות למחזור ?

תשובה:
הי, לגלולות יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים. בכל מקרה להמשיך לקחת כרגיל את הגלולות ולא להחליף/להפסיק ללא התייעצות עם רופא/ה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105891
אני נוטלת מונס כבר כמעט חודשיים (כרגע בסוף החפיסה השנייה) ויש לי דימומים חומים קטנים כאלה כמעט בכל יום, זה טבעי או שאולי הגלולות לא מתאימות לי? ועוד שאלה, אם ארצה לדלג על גלולה או שתיים לבנות זה אפשרי?

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות, ודימומים חומים זו תופעת לוואי מאוד מוכרת בשלבים הראשונים של לקיחת הגלולה. את מתכוונת ל4 גלולות בצבע ששונה מ24 האחרות? את יכולה לדלג עליהן, הן ללא חומרים פעילים. הסיבה היחידה שהן נמצאות היא כדי שנשים יקחו כל יום גלולה בלי הפסקות - כדי שיתרגלו לקחת ולא ישכחו. כל טוב


בן 19 שואל: #105874
היי אני חודש שעבר לא קיבלתי מחזור והחודש הגעתי ל3 גלולות הלבנות וגם לא מגיע לי מחזור עשיתי 3 בדיקות הריון הכל יצא שלילי אני לא מבינה מה יש לי???בבקשה תענו מהר

תשובה:
הי, יש תקופת התסגלות של 3 חודשים לגלולות. כמו-כן, לפעמים גלולות מעלימות את המחזור - זה חלק מתופעות הלוואי של הגלולות וזה מוכר וידוע. אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105853
שלום, אשמח לתשובה בהקדם.. אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ואני על גלולות. יש לי בעיה ואני משום מה לא זוכרת את עצמי לוקחת את הגלולה אתמול.. אני זוכרת אותי עולה איתה ובודקת מה השעה והולכת לתמי 4 אבל לא זוכרת את הפעולה של לקיחת הגלולה. אני נורא בלחץ מזה שלא לקחתי אבל גם מפחדת לקחת פוסטינור מכל מיני סיבות. האם לקחת פוסטינור או שיש אפשרות אחרת?

תשובה:
הי, נשמע לי שלקחת את הגלולה - אבל אם בכל זאת את חוששת אתם יכולים להשתמש בקונדום בימים הקרובים. כל טוב


בת 19 שואלת: #105813
היי יש לי כמה שאלות אשמח לקבל תשובה,במקרה והקאתי אחרי שעתיים שלקחתי את הגלולה אני לוקחת עוד גלולה האם אני ממשיכה להיות מוגנת? והאם זה משנה איך אני לוקחת את הגלולה? לפעמים היא נשארת אצלי כמה שניות בפה כי אני לא מצליחה לבלוע ואז אני בולעת ואני חושבת שחלק קטן ממנה נמס, ומשהו קטן האם השמש בחוץ והחום הכבד משפיעות על הגלולות שהם איתי בתיק? תודה! :)

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות והשאלות החשובות. א. אם הקאת ואחרי שעתיים לקחת גלולה חדשה - את מוגנת לחלוטין. ב. כל עוד היא נשארת בפה ואת בולעת את כולה - זה בסדר גמור. ג. עדיף לשמור את הגלולות במקום מוצל וקריר כמה שאפשר - אבל אני מניחה שברוב שעות היום את נמצאת במקום קריר ולא בשמש הקופחת - אז אין בעיה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105789
היי, התחלתי לקחת גלולות לפני שבועיים. המחזור שלי היה מאוד ארוך ביחס למה שהוא בדרך כלל (הוא היה 8 ימים עם הפסקות של כמה שעות כל הזמן, לעומת 3-5 ימים בדרך כלל). העניין הוא שמאז שנגמר לי המחזור כל הזמן יש לי הפרשות חומות, שמזכירות את הדם כפי שהוא נראה בסוף המחזור, עם גוון חום יותר. אני מבינה שהעניין קשור לעובדה שאני נוטלת גלולות אבל האם זה ככה רק בגלל שזאת ההתחלה? או שזה ישאר ככה עכשיו כל הזמן? זה ממש מפריע לי, במיוחד כשאני והבן זוג שלי רוצים להיות יחד. לו זה לא מפריע בכלל, ואני מרגישה מאוד בנוח לידן אבל כמובן שאני מעדיפה להיות נקייה והגיינית במידת האפשר... אני מרגישה ממש מתוסכלת

תשובה:
הי, יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות. ממליצה לשים לב גם לכאבי ראש, חשק מיני ועוד - כי לפעמים לגלולות יש תופעות לוואי. כל טוב :)


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בת 21 שואלת: #105782
היי יש לי דלקת בגרון ואני לוקחת טיפול שניקרא רפאפן האם אפשר לקחת יחד עם זה גלולות?

תשובה:
הי, ניתן לקחת ביחד אך האנטיביוטיקה מחלישה את היעילות של הגלולות. לכן, כל עוד את לוקחת אנטיביוטיקה יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום, למשל). תרגישי טוב :)


בת 16 שואלת: #105759
אני ביום ה18 של הגלולות למניעת הריון של זואלי והמחזור שלי התחיל עכשיו , שבוע לפני שהוא צריך להופיע, 1.לקחת את הגלולות הבאות כרגיל? יש לי 4 גלולות שבהן המחזור שלי אמור להתחיל רק בעוד שבוע.. 2. אם עכשיו יש לי מחזור , כשאקח את הגלולות של שבוע הבא שוב אני אקבל?

תשובה:
הי יקירה, להמשיך לקחת כרגיל ללא קשר לדימום/מחזור. לגוף לוקח כשלושה חודשים להתרגל לגלולות - וחלק מתופעות הלוואי בחודשים אלו הם הופעת מחזור לפני הזמן. זה בסדר גמור. לכן, אגב - אין טעם להפסיק גלולות לזמן קצר - כי לגוף לוקח הרבה זמן להתרגל אליהם, ועדיך להמשיך ברצף כל עוד לא עוברים לאמצעי מניעה אחר באופן קבוע. כל טוב ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #105756
שלום, חברתי החלה בנטילת גלולות ביום הראשון של המחזור לפי הוראות הרופא. אך שכחה לשאול, מתי תוכל לקיים יחסי מין בטוחים ללא אמצעי מניעה. יחסי מין בטוחים = ללא אפשרות להרות. אשמח לקבל פרטים נוספים אודות התהליך והזמן המתבקש. תודה רבה.

תשובה:
שלום, כל הכבוד על האחריות המשותפת! איזה סוג גלולות היא לוקחת?


בת 16 שואלת: #105753
אני פעילה מינית והתחלתי ליטול גלולות למניעת הריון של זואלי. אתמול גיליתי כתמים חומים על התחתונים (כמו שיש בסוף מחזור) וזה המשיך גם היום , הכתמים הם חומים ולפעמים הם גושי ג'לי כאלה , ע"פ ההוראות המחזור החודשי שלי אמור להופיע רק בעוד שבוע מהיום , אני אמורה לדאוג לגבי הכתמים החומים?

תשובה:
שלום אין לך ממה לדאוג, אלו הפרשות תקינות שכנראה מעט מקדימות אך מסמנות את הווסת שמתקרבת. כל טוב


בת 27 שואלת: #105741
שלום רב, בכוונתי להתחיל ליטול גלולות (מסוג זואלי שרשמה לי הרופאה) עם קבלת הוסת הקרובה. מס' שאלות בעניין: 1. החפיסה הראשונה שאקח צריכה להיות ביום הראשון לקבלת הוסת? בהנחה שכן - אני מתחילה עם הכדורים הלבנים הפעילים? 2. במידה וארצה להפסיק, מה הבקרה שצריכה להיות בתהליך? אני יכולה פשוט להפסיק או שזה אמור להיות מלווה בידיעת רופא נשים? 3. אני נוטלת ריטלין מדי יום (יש לי מרשם ל-60 מ"ג ביום), האם זה יכול להוות בעיה? תודה רבה!

תשובה:
הי, כל הכבוד על האחריות שאת לוקחת במניעת הריון! 1. בהנחה שזו הפעם הראשונה שאת נוטלת גלולות: את מתחילה לקחת גלולה ביום הראשון של המחזור, ואת מתחילה עם הכדורים הלבנים הפעילים. לכדורים הצהובים את אמורה להגיע בזמן המחזור הבא. חשוב להקפיד לקחת את הגלולות כל יום באותה השעה. 2. אין טעם להפסיק גלולות לתקופה קצרה, כי בכל פעם לוקח לגוף שלושה חודשים להתרגל לגלולות. אנא התייעצי עם רופא/ה או איתנו במידה ותרצי להפסיק. 3. לגבי הריטלין - אין בעיה עם ריטלין וגלולות באופן עקרוני. בכל מקרה, חשוב שתהיי מודעת לתופעות לוואי שעשויות להיות בעקבות הגלולות: ירידה בחשק המיני, כאבי ראש. ובכלל שימי לב אם יש שינויים בגוף או במצב הרוח. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105734
היי אני לוקחת גלולות פמינט. נפלה לי אחת הגלולות ונאבדה וכרגע יש לי רק 27 במקום 28. אני אמורה לסיים את החפיסה ביום חמישי ואז הפסקה של 7 ימים. אך לפי מספר הגלולות שנשאר לי יש מספיק רק עד יום רביעי. השאלה היא האם אני יכולה לקחת עד יום רביעי ואז לעשות את ההפסקה של ה7 ימים ועדיין רצף הגלולות יישאר בסדר ובחודש הבא אהיה מוגנת כרגיל?

תשובה:
שלום לך יקירה! מכיון שמדובר בגלולה האחרונה לפני ההפסקה את יכולה לעשות את ההפסקה של 7 הימים והרצף ישאר. תהיי מוגנת כרגיל בחודש הבא. כל טוב.


בת 19 שואלת: #105717
היי, אני נוטלת גלולות מינס כחצי שנה. חיברתי פעמיים חפיסות כדי לדלג על המחזור(אני בחבילה השלישית המחוברת). אני בגלולה ה-17 והתחיל לי דימום וסתי קל. 1. מה לעשות? להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל? 2. יכול להיות שאני בהריון? 3. ערכת בדיקה ביתית תיתן לי תוצאה אמינה כרגע?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת יכולה להיות כמה גורמים לדימום. ראשית, ישנה אפשרות שפספסת גלולה בחפיסה הנוכחית? במידה וכן, ובמידה ואת מקיימת יחסי מין, הייתי ממליצה שתשתמשי בחפיסה הנוכחית גם עם קונדום על מנת למנוע הריון. סיבה אחרת, היא מהחיבור של החפיסות, שלפעמים יכול להיות דימום קל בגלל השינויים ההורמנליים שאת עוברת. בכל מקרה, את צריכה להמשיך את החבילה כרגילה עד לסיומה. לגבי הבדיקת ביתית של ההריון. בדיקת הריון אמינה לאחר שבועיים מקיום יחסי מין הלא מוגנים. לכן, מתי קיימת יחסי מין? ממה שאת מתארת, לא נשמע שיש פוטנציאל גבוהה להריון. מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 18 שואלת: #105711
שלום, אני נוטלת גלולות דיאנה והיום כשרציתי ליטול גלולה ראיתי שיש לי גלולה אחת מיותרת. אני לא זוכרת מתי פספסתי גלולה אבל אני בטוחה שאתמול לקחתי. השאלה שלי היא האם לקחת עכשיו עוד גלולה? מחר? לוותר עליה או פשוט להאריך ביום את תקופת נטילת הגלולות בחודש הזה? (אני מודעת לזה שאני כבר לא מוגנת החודש) תודה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל את צודקת שאת כבר לא מוגנת החודש, בעיקר בגלל שאת לא יודעת איזו גלולה שכחת. לכן, חשוב שעד סיום החפיסה הנוכחית, במידה ואת מקיימת יחסי מין, יש להשתמש גם בקונדום, בנוסף לנטילת הגלולות. בקשר לגלולה המיותרת, אמליץ לך שתמשיכי רגיל. ויהיה לך גלולה ספייר. מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון או הגעה לדלת הקרובה לאזור מגורייך.. כל טוב


בת 23 שואלת: #105705
היי, שאלה עקרונית... קניתי עכשיו גלולות מינס וראיתי שבתכלס יש 28 כדורים... מה עושים בחודשים של 30-31 ימים? פשוט לא לקחת?

תשובה:
היי יקירה! בחפיסה נמצאות 28 גלולות לא על פי מספר הימים בחודש אלא עפ"י סך כל ימי המחזור החודשי. 24 גלולות פעילות צהבהבות ו-4 לבנות שאינן פעילות. במהלך נטילת ארבע הגלולות הלבנות יופיע דימום הוסת. הגלולות ממוספרות, ויש ליטול את הגלולות לפי הסדר, כאשר הגלולה הראשונה נלקחת ביום הראשון לדימום הוסת. עם סיום החפיסה הראשונה יש להתחיל ליטול מיד את הגלולות מהחפיסה הבאה. עוד על הגלולות תוכלי לקרוא בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 בהצלחה!


בת 22 שואלת: #105680
שלום. ב9/5 התחלתי גלולות של חברת יאז שאני ביום השישי של המחזור לאחר יעוץ עם הרופא. האם כבר שבוע לאחר מכן, כלומר ב16/5 ניתן לקיים יחסי מין ללא קונדום? תודה!

תשובה:
שלום לך! מכיוון שהתחלת לקחת את הגלולות ביום השישי של המחזור, את מוגנת לאחר שבוע מלא של שימוש נכון (נטילת הגלולות לפי החיצים). תוכלי לקיים יחסי מין ללא קונדום אך חשוב לזכור שהקונדום לא מגן רק מפני הריון לא רצוי אלא גם ממחלות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #105581
חבר שלי טס לחול לחודשיים... עכשיו אני נוטלת גלולות פליימ , חשבתי להפסיק לקחת בחודשיים האלה.. כי כרגע אני נוטלת קופסה חדשה כבר כדור שביעי ואין כל כך טעם שאני לוקחת אותם.. איך אפשר להפסיק לחודשיים? בליי שזה יהרוס את הסדר וההגנה כשהוא יחזור? ועוד שאלה, אני יודעת שפוסטינור לא טוב לקחת יותר מפעם אחת. האם לגלולות יש אותה השפעה? הכוונה ש אני נוטלת גלולות כבר במשך 5 חודשים,האם זה איכשהו פוגע בבריאות שלי או בפוריות שלי ? (שמעתי שגם גלולות פוגעות בגוף האישה, כשנוטלים אותם במשך תקופה ארוכה) ואם כן כמה זמן צריך לקחת הפסקה ואיך?

תשובה:
הי, לא כדאי להפסיק שימוש בגלולות לחודשיים. לוקח לגוף זמן להתרגל לגלולות, ואם ידוע מראש שההפסקה קטנה - אין טעם להפסיק. פוסטינור נועד לשעת חירום ולכן הוא מאוד שונה מגלולות בכמות ההורמונים שהוא מכיל. לגלולות יש השפעות שונות על נשים שונות- כך שלא ניתן לומר כיצד זה משפיע על הבריאות שלך. יש כל מיני סוגים של גלולות, וזה משתנה מאישה לאישה. עקרונית, גלולות נחשבות לאמצעי מניעה הנוח והבטוח ביותר מבין אמצעי המניעה השונים. אבל כמו בכל עניין, יש דעות שונות לגבי גלולות. אין שום הוכחה מדעית לכך שהן פוגעות בפוריות האישה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105526
שלום, אני לוקחת גלולות מינס כבר בערך 9 חודשים, וזו גם כמות הזמן שאני מנהלת יחסי מין עם חבר שלי. עד עכשיו מאוד נזהרתי לא לפספס אף גלולה ואני לוקחת כל יום באיזור שעות הערב. ביום שבת באמצע הלילה הבנתי שלא לקחתי גלולה בשישי וגם לא בשבת, וקיימתי יחסי מין בשבת בצהריים. לקחתי את שתי הגלולות ברגע שהבנתי. האם אני מוגנת? יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך שאת מקפידה להגן על עצמך עם אמצעי מניעה! זה לא מובן מאליו בכלל. כשלא לוקחים גלולה כמו שצריך, היעילות של הגלולה יורדת.. מה שמומלץ, זה שתמשיכי לקחת גלולות כרגיל במשך החודש ומעכשיו להשתמש בקונדומים ליתר בטחון עד המחזור הבא. במקרא שאת רוצה לבדוק את זה, יש בדיקת הריון בכל בתי מרקחת (בסביבות ה30-40 ש"ח). בדיקת הריון ניתן לבצע 10 ימים לאחר הביצוע יחסי המין לא מוגנים. הרלוונטיים. אנחנו תמיד כאן, ואם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו למשרדים לעשות את בדיקת ההריון (בחינם!) ונהיה איתך בכל שלב לא משנה מה היא התשובה. מאוד מעורך הרצינות שלך בלהגן על עצמך :) תמשיכי כך!


בת 18 שואלת: #105512
שבוע טוב, אני התחלתי לקחת גלולות מלפני שבוע (ביום הראשון של המחזור) והקפדתי לקחת את הגלולות כל יום בשעה 8:00, הבנתי לבסוף שהשעה הזאת בעייתית לי אני מעוניינת להחליף את השעה לשעה מאוחר יותר, (בין 3 בצהריים לאולי אפילו 9 בערב) מה עליי לעשות?

תשובה:
הי, תקחי את הגלולה כל יום שעתיים מאוחר יותר. למשל מחר ב10:00, מחרתיים ב12:00 וכך הלאה עד שתגיעי לשעה שנוחה לך. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105482
גלולת אסטל 35 היא גם למניעת הריון ? נכון?? דחוף מאוד !!

תשובה:
שלום לך! תכולתה של הגלולה אסטל 35 זהה לזאת של הגלולה דיאנה 35 גם בהרכב וגם במינונים. את יכולה ליטול אותה ללא חשש. כל טוב!


בת 18 שואלת: #105470
היי, היום אני אמורה להתחיל חפיסה חדשה, בגלל לחץ בלימודים לא הספקתי לקנות לפני ורק היום הלכתי לקנות ( יש עוד כמה שעות עד שאני אמורה לקחת ). מה שכן, במרשם שלי רשום שני סוגי גלולות- דיאנה ואבטחה.. בפעמים הראשונות שלקחתי נתנו לי דיאנה והיום לא היה בבית מרקחת, אז הרוקח הביא לי אסטל.. האם זה בסדר לקחת אותן? זה נחשב סוגי גלולות שונים? אני מתלבטת מה לעשות!! אשמח לתשובה מהירה ככל האפשר

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 20 שואלת: #105429
התחלתי להשתמש בגלולות מאז ,התחלתי ביום הראשון של המחזור ולאחר המחזור התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי כמו שכתוב בהוראות שכבר בחבילה הראשונה את מוגנת אם את מתחילה ביום של המחזור , רציתי לדעת אם כשלוקחים את הגלולה הלבנה הראשונה אני אמורה לקבל מחזור באותו יום ? ומה קורה אם לא מקבלים ..

תשובה:
שלום לך, ראשית, כל הכבוד על העירנות והאחריות שאת מגלה. לגבי שאלותיך, באמת כאשר מתחילים לקחת את הגלולות הלבנות אמורים לקבל את המחזור, אבל חלק מהבנות יקבלו אחרי יום וחלק אחרי יומיים או אפילו שלושה. זה משתנה מנערה לנערה כך שאם לקחת את הגלולות באופן רציף וקבוע אין סיבה להילחץ. במידה ואת לא מקבלת מחזור בכלל את יכולה לבצע בדיקת הריון (10 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של הבוקר, או 14 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של כל יום), למרות שלא נשמע לי שזה המצב ולפי התיאור שלך אני חושבת שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #105425
הי , אני נוטלת גלולות מינס מדי יום אך לא תמיד באותה שעה לפעמים 10 בלילה או 11 ולפעמים ב 1 בבוקר. אתמול שכבתי עם חבר שלי ונזכרתי לקחת גלולה רק ב 6 בבוקר. האם ישנה סגנה? בכל זאת זה 8 שעות אחרי הזמן שלי תודה

תשובה:
שלום לך! כל עוד לא חלפו 12 שעות מהשעה הקבועה, את מוגנת. השתדלי להקפיד על שעת נטילת הגלולה. זה מומלץ. את יכולה להכניס תזכורת קבועה לטלפון שלך, למשל. כל טוב!


בת 15 שואלת: #105422
שלום, אני לוקחת גלולות מיקרוגינון כבר חצי שנה בערך באופן רציף-כשנגמרת חפיסה מתחילה ישר חדשה בלי לחכות שבוע(על מנת לא לקבל מחזור), אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני יומיים ושכחתי לקחת גלולה באותו ערב אז לקחתי אותה בבוקר שלמחרת. האם קיים סיכון להיכנס להריון ומה לעשות אם כן? אני לוקחת את הגלולות באופן קבוע ואין לי שום תופעות לוואי ואני לא מקבלת מחזור.

תשובה:
שלום לך, במידה ושכחת ליטול גלולה אחת בזמן שבדרך כלל את נוטלת אותה אבל נטלת אותה לפני שעברו 12 שעות (למשל היית צריכה ליטול אותה בשמונה בערב ונטלת אותה לפני שמונה בבוקר שלמחרת), את מוגנת. אם עברו 12 שעות המוגנות יורדת והייתי ממליצה לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי על מנת להיות בטוחה. בנוסף, הייתי ממליצה לך להשתמש בקונדום במהלך השבוע הקרוב כדי שבטוח תהיי מוגנה באופן מלא. בנוגע לחיבור של החפיסות- רק חשוב לי לציין שאין עם זה בעיה רפואית, אבל הייתי ממליצה לך כן להייעץ עם רופא/ה אם את רוצה להמשיך ליטול את החפיסות ברצף לתקופה ממושכת.


בת 31 שואלת: #105416
שלום אני בת 31 ומגיל 19 אני משתמשת בגלולות. כרגע אין לי בן זוג אבל בעתיד אני חושבת על להביא ילדים לעולם. עכשיו, זו תקופה ארוכה שאני משתמשת בגלולות ולא לקחתי הפסקה האם זה בסדר להשתמש עוד מספר שנים ושלא יהיה קושי להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך. אין סכנה בריאותית בשימוש בגלולות לאורך תקופות ארוכות ללא הפסקה, ובנוסף אין הן אינן מקשות על כניסה להריון בעתיד. אם את מתכננת להיכנס להריון בקרוב מומלץ להשתמש בגלולות עם חומצה פולית - כמובן שכדאי שתיגשי לרופא הנשים שלך ותתיעצי איתו כדי שיוכל להתאים את הגלולה שהכי תתאים עבורך. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105409
שלום, לקחתי גלולות מינס כחצי שנה עשיתי הפסקה של חודש ולאחר מכן חזרתי לנטול אותן ביום הראשון של הווסת. השאלה שלי היא האם זה הגיוני שקיבלתי מחזור באמצע החבילה (בגלולה 18 בערך)? ואם אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בערך כשקיבלתי אך לאחר הגלולה ה14 בוודאות, האם אני מוגנת ?

תשובה:
שלום, כאשר עושים הפסקה מהגלולות וחוזרים ליטול אותן שוב, לפעמים יש את אותן תופעות הלוואי כמו שיש כשמתחילים ליטול את החפיסה הראשונה- ואחת התופעות זה באמת דימומים, ככה שלא נשמע לי שיש עם זה בעיה. אם זה ממשיך מעבר לחודש-חודשיים את יכולה לפנות לרופא/ה להתייעצות. בכל מקרה חשוב לי להגיד לך שלא מומלץ לעשות הפסקות קצרות בין הגלולות כי זה גורם לחוסר וויסות של ההורמונים בגוף. ובנוגע למוגנות- אם התחלת את החפיסה ביום הראשון של הווסת ולקחת אותה באופן קבוע כמו שצריך, את בהחלט מוגנת. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105390
שלום אני בת17, לוקחת גלולות (מינס) כבר שלושה חודשים. שלשום שכחתי לקחת גלולה ונזכרתי רק יום אחרי (24 שעות אחרי) כשנזכרתי לקחתי את שתי הגלולות ביחד, לאחר כשעתיים התחיל לי דימום המלווה בכאבי מחזור. מה לעשות? האם זה מחזור או דימום בגלל הגלולות? האם אני מוגנת מהריון או מתי אחזור להיות מוגנת מהריון?

תשובה:
שלום לך, הדימום שאת מתארת הוא טבעי והגיוני. בגלל שבמינס יש כמות נמוכה של הורמונים כל פספוס של גלולה יכול להביא לדימום והכתמות. המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל. בנוגע להגנה מפני הריון- פספוס גלולה מביא להפחתת היעילות של הגלולות ולכן בשבועיים הקרובים השתמשי גם בקונדום (בנוסף לגלולות). כל טוב!


בת 20 שואלת: #105375
לקחתי גלולות במשך חודשיים, בחודש השני בשבוע השני שכחתי גלולה ונטלתי אחרי 13 שעות בערך, ובעלון כתוב שבגלולות8 עד 15 אם שוכחים ולוקחים אפילו ביחד עם הגלולה של יום אחרי(לא היום של אחרי) ההגנה לא פוחתת..לא הייתי לחוצה עליה כי נפרדתי מהחבר ולא קיימתי יחסי מין עד אותו זמן. ובגלולה הלבנה הראשונה שכבנו והוא גמר בפנים, הייתי במחזור והפסקתי אחרי זה לקחת גלולות בכלל, אני ממש חוששת מהריון עברו שלושה שבועות ועשיתי בדיקה לפני שבוע ויצא שלילי

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת את מוגנת ופעלת לפי ההוראות של העלון של החפיסת גלולות. בנוסף את מספרת שביצעת בדיקת היריון בטווח הזמנים המקובל ויצא שלילי וגם אחרי ששכבתם קיבלת מחזור, לכן את לא בהריון. יחד עם זאת שאת לוקחת גלולות אני ממליצה לך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין, לקונדומים תפקיד חשוב גם במידה ובאמת שכחת ליטול גלולה וגם במניעת הידבקות במחלות מין. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבל עוד מידע על שימוש נכון באמצעי מניעה. בהצלחה!