A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

בת 18 שואלת: #104448
היי אני משתמשת בגלולות כבר חודש וסיימתי היום מחזור, מתי אני יכולה לבצע יחסי מין ללא גלולות?

תשובה:
היי לך, בהנחה ששאלתך מתכוונת למתי תוכלי להתחיל ולבצע יחסי מין ללא קונדום תשובתי היא- כבר עכשיו. ברגע שסיימת חפיסה שלמה וקיבלת מחזור את כבר מוגנת לחלוטין מכניסה להריון. בהנחה שאת מקיימת יחסים עם בן זוג קבוע את יכולה להפסיק להשתמש בקונדום אך במידה ולא- חשוב לזכור כי גלולות אינן מגנות מפני מחלות כמו קונדום ויש להבין זאת. שיהיה בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #104404
אפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בגלולות בלי קונדום? ואפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בקונדום בלי גלולות?

תשובה:
שלום יקרה. כן וכן. אפשר לקיים יחסי מין כל החודש כשנוטלים גלולות כמובן במרשם וביום הראשון של מחזור הוסת בשעה קבועה. אפשר לקיים יחסי מין עם קונדום בלבד בלי גלולות. כמובן שגלולות אינן מגנות בפני מחלות מין אלא רק בפני הריון ואילו קונדום מגן בפני שניהם. ביחסי מין מזדמנים עדיפות לקונדום כשהכרנו את בן הזוג ויש אמון וכבוד ואתם בזוגיות אפשר רק גלולות. יש זוגות שכמובן מעדיפים קונדום. העיקר שיהיה מין מוגן


בת 20 שואלת: #104344
פספסתי שתי גלולות, איך אני ממשחכה מכאן?

תשובה:
שלום לך במקרה כזה עליכם להיעזר באמצעי מניעה נוסף עד לסיום המחזור הזה ותחילת נטילת הגלולות של המחזור הבא , תקיימו יחסים עם קונדום. כל טוב


בת 19 שואלת: #104331
היי אני כבר חצי שנה לוקחת גלולות"יאז", היום באתי לקחת את הגלולה של היום השלישי (התחלתי חפיסה חדשה לפני 3 ימים), והגלולה נפלה ואני לא מוצאת אותה. לקחתי את הגלולה של מחר (היום הרביעי), רציתי לדעת אם אני יכולה להמשיך רגיל עם הגלולות ולא יקרה כלום. בשבוע שלפני אני וחבר שלי לא שכבנו כי הייתי במחזור. אני יכולה לקחת 27 גלולות ורודות ואז את ה 4גלולות הלבנות ולהמשיך רגיל עם החפיסות הבאות? פשוט ממש בעייתי לי לקחת מחפיסה אחרת שתהפוך ל'חפיסה עודפת' כי אני חיילת ואין לי חפיסות עודפות תודה רבה!!

תשובה:
שלום לך, המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל אבל ותרי על הגלולות הלא פעילות והתחילי ישר חפיסה חדשה. כל טוב


בת 17 שואלת: #104321
ערב טוב , אני נוטלת גלולות פמינט (גלולות למניעת הריון) החודש איחרתי במועד של הנטילה, פעם אחת למשך 9 שעות ,פעם שניה לאחר שעתיים ופעם שלישית לאחר 7 שעות , השאלה שלי היא אם ניתן לקיים יחסים ללא אמצעי הגנה נוסף , והאם ניתן לשנות את מועד נטילת הגלולה . תודה מראש☺

תשובה:
שלום לך, את מוגנת לחלוטין ואין צורך באמצעי מניעה נוסף. את יכולה לשנות את מועד הנטילה של הגלולה מהשעה הקבועה שלך באופן חד פעמי, אבל אחר כך רצוי להקפיד על שעה קבועה. המשיכו להנות! כל טוב


בן 18 שואל: #104280
זה בסדר שאמשיך ליטול רגיל מאותה חבילה ואדלג בסוף החבילה לחפיסה הבאה(אדלג על המחזור) ?

תשובה:
שלום לך אכן את יכולה ליטול 2 חבילות ברצף ולדלג עם מחזור אחד זה בסדר ובטוח. כל טוב


בת 28 שואלת: #104255
שלום רב, אני משתמשת בגלולת יסמין כבר כמעט שנתיים ובהמלצת רופאת הנשים עברתי לגלולת מליאן. שידור הכתבה האחרונה בנוגע לגלולות הלחיץ אותי קלות... לא ידוע לי על קרשיות במשפחה האם אני יכולה להיות רגועה? תודה.

תשובה:
שלום, אין המלצה רפואית לבצע בירור לקרישיות יתר לפני מתן גלולות למניעת היריון אם לא ידוע על רקע משפחתי/תורשתי ואם אין היסטוריה אישית של אירועי קרישיות יתר. יש צורך להתאים גלולות מיוחדות לנשים מעל גיל 35 שמעשנות לאור סיכון מוגבר לאירועי קרישיות יתר. מומלץ כמובן להימנע מעישון על-מנת להפחית את הסיכון גם לפני גיל 35, אך אין צורך שתחליפי את הגלולות שאת נוטלת. כל טוב.


בת 24 שואלת: #104233
שכחתי ליטול גלולת יאז בזמן הרגיל. (עיכוב של יותר מ 12) שעות, בין ימים 15- 24 בחפיסה. פעלתי לפי התרשים שמצורף לגלולת ואומר כי יש להתחיל ליטול את הגלולת הלבנות. וזה גם כדי להזיז את יום המחזור. לכן אם לדוגמא הפעם האחרונה שלקחתי את הגלולה הייתה ביום רביעי. אם ביום חמישי שכחתי לקחת את הגלולה הפעילה, האם זה נחשב שיום חמישי הוא היום הראשון של ארבעת הימים שבהם לוקחים את הגלולות הלא פעילות? או שעלי להתחיל לספור זאת מיום שישי? תודה.

תשובה:
שלום , במידה ושכחת ליטול גלולה מעל 12 שעות ,עליך לקחת 2 גלולות יחד ולהמשיך את החפיסה כרגיל בנוסף ממליצה לך להשתמש בקונדום להגנה נוספת עד לתחילת החפיסה השנייה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #104154
הלכתי לגיניקולוג למרשם גלולות, הוא רשם לי מינס אבל אמר לי להתחיל לשתות מהיום הרביעי/ חמישי של המחזור ובכל מקום כולל העלון של הגלולות, רשום להתחיל מהיום הראשון אז באיזה יום הכי כדאי להתחיל?

תשובה:
שלום לך, איני יודעת מדוע הוא אמר לך את זה. מדובר בשיטה ישנה לנטילת גלולות ולצערי לא מעודכנת. התחילי ליטול את הגלולה ביום הראשון של הווסת שלך. כל טוב


בת 18 שואלת: #104129
אני נוטלת גלולות יאז כבר 3 חודשים , ובשישי האחרון התבלבלתי בין הכדור ה8 ולקחתי בטעות את ה15. שמתי לה לזה רק ביום שבת אחכ , התייעצתי עם חברות ולקחתי את ה8 ושנשכח ה9 של אותו היום , והמשכתי לקחת את הכדורים כרגיל . עכשיו השאלה אם פעלתי נכון ? האם יש בעיה עם הנטילה או עם הכמות ? להמשיך כרגיל ?

תשובה:
שלום לך, פעלת נכון לגמרי אוין לך מה לדאוג כל הכדורים מ1-24 מכילים את אותה כמות של הורמונים למניעת הריון. הכל בסדר. כל טוב


בת 22 שואלת: #104116
שלום לפני שבוע הייתי בחול ונטלתי את הגלולות שלי באיחור של שעה הרצויה לקחת כמעט על השבוע שהייתי שם שחזרתי לארץ יום חמישי אני וחבר שלי שכבנו והוא גמר בתוכי , אני אמורה לקבל מחזור ביום שישי ולא קיבלתי יש סיכון להריון ?? והיום יום ראשון !!

תשובה:
שלום לך, לא הבנתי איך נטלת את הגלולה. האם לא בשעה קבועה אבל כן בתוך טווח של 12 שעות מהשעה הקבועה? אם כן, אז את מוגנת ואין לך מה לדאוג. הדימום לא הגיע בגלל הזזת השעה אבל אני מציעה שכדי שתוכלי להירגע תעשי בדיקת הריון. כל טוב


בת 25 שואלת: #104091
שלום אני נוטלת גלולות פמינט מזה כשנתיים באופן סדור. ביום שלישי הייתי אמורנ להתחיל חפיסה חדשה אחרי מחזור ולא לקחתי גלולה עד היום. משמע איחור של 4 ימים בנטילת גלולות. האם אוכל להתחיל חפיסה היום ואהיה מוגנת? מה מומלץ לעשות במקרה כזה?

תשובה:
שלום לך, התחילי ליטול כשתהיה לך החפיסה ואת תהיי מוגנת רק לאחר 14 ימים. השתמשו בקונדום עד אז או הימנעו מחדירה. כל טוב


בת 21 שואלת: #104045
היי אני בת 21, לוקחת גלולות באופן קבוע במשך יותר משנה. מקיימת עם בן זוגי יחסי מין אך מעולם הוא לא גמר בפנים. אני לוקחת גלולות קלייר ובדרך כלל ב4 גלולות האחרונות אני מקבלת. סיימתי את כל החפיסה ולא קיבלתי מחזור. האם זה נורמאלי? אני צריכה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, זה קורה לפעמים בנטילת גלולות אבל בכל זאת מציעה שתעשי בדיקת הריון כדי לוודא שהכל תקין. כל טוב


בת 18 שואלת: #104043
לקחתי במשך כמה חודשים גלולה בשם זואלי ועכשיו החלפתי אותה למילאן , הזואלי היא בעלת 28 טבליות ב4מהן הן ללא חומר פעיל . והמליאן בעלת 21 טבליות אני צריכה לחכות 7ימים מהיום האחרון שלקחתי את הגלולה עם החומר הפעיל האחרונה בזואלי או להתחיל ישר אחרי ה4ללא החומר הפעיל את המליאן ? ואם אני אחכה את ה7ימים המגלולה האחרונה עם החומר הפעיל בזואלי ואז יתחיל את המליאן מה יקרה ?

תשובה:
שלום לך, סיימי את כל החפיסה של הזואלי, כולל הלא פעילות, ואז התחילי ישר את המליאן. סיימי את המליאן, חכי שיעברו שבעה ימים ואז תעברי לחפיסה הבאה של מליאן, וכך הלאה. כל טוב


בת 19 שואלת: #104038
היי:) אני נוטלת גלולות כבר כחצי שנה ומקיימת יחסים ללא קונדום ואף פעם לא פספסתי גלולה לפני כמה זמן נמסה לי גלולה בגרון ומאז המשכתי ליטול הכל רגיל אני כל הזמן בלחץ שאני יהיה בהריון או שאני לא מוגנת ואני מרגישה שהגוף שלי נכנס לחרדה מהמחשבה, האם אני מוגנת, והאם הגלולה כן נקלטה והכל בסדר? תודה!

תשובה:
שלום לך, את לגמרי מוגנת ואין לך מה לדאוג. המשיכי להיות כזאת אחראית! כל טוב


בת 14 שואלת: #103980
קיימתי עם חבר שלי יחסי מין פעם ראשונה הוא בן 15 וחצי ואני בת 14 וחצי. בהתחלה ניסינו לשכב רגיל (וגינאלי) בהתחלה ממש כאב לי אז הפסקנו וניסינו אנאלי הצלחנו אחרי כמה פעמים ואז הוא גמר ואני מפחדת שהזרע הגיע לנרתיק (בפתח\מסביב). אחרי שניסינו לשכב רגיל. לא הצלחנו. והוא הוריד את הקונדום זאת אומרת כשקיימנו יחסי מין אנאליים הוא היה בלי קונדום וגמר בלי קונדום. האם אפשר להיכנס מזה להריון ? (עם הזרע היה בפתח או מסביב כי לא הייתה חדירה מלאה). שאלה שניה רציתי לברר בקשר לנטילת גלולות באיזה גיל אפשר להתחיל והאם צריך לעשות בדיקות לפני נטילת הגלולות? והאם מומלץ לקחת?. והאם אפשרי לקבל מרשם לגלולות בדיסקרטיות ואיפה?. זה ממש דחוף!

תשובה:
שלום, הפעמים הראשונות שמקיימים יחסי מין יכולים להיות מאוד מלחיצים, לשני הצדדים. כנראה שנסיונות המין הואגינלי כאב, בגלל שהיית לחוצה, או לא מוכנה מבחינה מינית. הדבר הכי חשוב הוא תקושרת מינית טובה בין שני בני הזוג, שתדברו על הרצונות שלכם בצורה פתוחה, מה שיכול לעזור לכם מהבחינה הזאת זה אוננות הדדית או מין אוראלי לפני החדירה. לגבי מין אנאלי- לא ניתן להיכנס להיריון ממין אנאלי, אבל חשוב שתדעי שג במין אנאלי חשוב להשתמש בקונדום, בעיקר בגלל מחלות מין. לגבי נטילת הגלולות, אני מאוד ממליצה לך ללכת להיבדק. את יכולה, בכל גיל, לפנות לרופא/ת נשים בקופת החולים שלך ולבקש מרשם לגלולות. במידה ואת מעוניינת את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים בסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך, דבר הנעשה באנונימיות לחלוטין. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #103951
אני נוטלת כבר כמה חודשים גלולות ובגלל שלא הספקתי לקבל מרשם חדש פיספסתי את הגלולה ביום הראשון בסיום המחזור והתחלתי ביום השני, ביום ה10 שכחתי גלולה ופעלתי לפי ההוראות של הגלולות (יאז) היה כתוב לזרוק את הגלולה שנשכחה ולהמשיך בחפיסה, לאחר כמה ימים התחילו לי הפרשות סמיכות חומות ודימום בניגוב רק , אני ממש חוששת ולא מסינה אם זה מחזור .. המחזור שלי צריך להגיע רק עוד שבוע וחצי והוא סדיר בדרכ אני משתמשת בגלולות כבר חצי שנה בערך..

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי גלולות ונטילתן לאחר שכחה באופן כללי- אם שכחת גלולה, אפילו אם זו הראשונה בחבילה החדשה, תמיד חשוב לקחת את הגלולה שנשכחה- כלומר, אם שכחת לקחת גלולה ביום ראשון לדוגמה, בשני תיקחי 2 גלולות (את של ראשון ושני)- ולא תזרקי לפח, אם שכחת יומיים ברצף תיקחי ביום השלישי 2 וביום הרביעי 2. המטרה בכך היא שעדיין האיזון ההורמונלי בגופך יהיה תקין ולא יהיה חסר עקב אי נטילת גלולה. (כמובן אם שכחת עכשיו שבוע שלם גלולות אמליץ להפסיק את החבילה ולהתחיל חדשה עם תחילת המחזור הבא). בכל אופן- בכל סיטואציה, אם שכחת גלולה עלייך להשתמש בקונדום בעת קיום יחסי המין למהלך השבוע שלאחר מכן כדי להימנע מכניסה להריון. בנוגע למקרה שכבר קרה לך- את לא צריכה לחשוש ממה שקרה, פעמים רבות לאחר שכחה של גלולות\ חיבור חפיסות וכדומה, יש דימומי ביניים גם אם עוד לא הגיע הזמן הסדיר של המחזור. אין מה לחשוש מזה, עלייך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל עד סוף החבילה, כאשר לאחר מכן את אמורה לקבל מחזור כרגיל. כמובן שאם גם אז לא תקבלי מחזור והדבר יימשך, אמליץ לפנות לרופאת נשים. במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום לאחר אי נטילת הגלולות, חשוב שתבדקי שלא נכנסת להריון- אם עוד לא עברו 5 ימים מאז, תוכלי להשיג מרשם מרופאה ולקנות את "אלה"- הכדור של יום אחרי. המידה ועברו ימים אלו, הייתי ממליצה לקיים בדיקת הריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין כדי לוודא שהכל תקין, ובפעם הבאה להשתמש בקונדום אם דבר כזה קורה. את מוזמנת להתקשר אל דלת פתוחה לקבל ייעוץ נוסף. בהצלחה


בת 17 שואלת: #103939
שלום, נטלתי גלולות מינס שלושה חודשים ולאחר מכן ללא הפסקה עברתי לגלולות יאז. יש לי שתי שאלות- 1. המשכתי לשכב עם החבר שלי באופן רגיל, לא התייחסתי לכך שאולי צריך לחכות שוב חודש עד שאפשר להיות מוגנים. הוא החדיר ממש מעט זמן את הפין ולאחר מכן עצרתי אותו והשתמשנו בקונדום. האם יש חשש להיריון? 2. אני לוקחת את הגלולה בין 23:00-00:00, ויום אחד שכחתי בלילה ולקחתי אותה ב7:30 בבוקר. האם ישנו חשש להיריון? תודה :)

תשובה:
שלום לך, אם התחלת יאז ישר לאחר שסיימת מינס, את מוגנת לחלוטין ואין לך מה לדאוג. גם בשעה שלקחת את מוגנת. כל עוד לא עברו 12 שעות מהשעה הקבועה שלך, את מוגנת. כל טוב


בן 22 שואל: #103917
שלום לקחתי גלולה בשעה 23:00 וקיימתי יחסי מין לא מוגנים בשעה 2:30 שילשלתי האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, את מוגנת לגמרי. הגלולה נספגת תוך שעתיים. כל טוב


בת 18 שואלת: #103911
היי, התחלתי לקחת זואלי לפני כמה ימים. אני מרגישה שהפנים שלי ממש נפוחות ואני מפחדת שזה בגלל הגלולות. מה עליי לעשות? זה מפריע לי נורא... אם זה קשור לגלולות תוך כמה זמן הנפיחות אמורה לעבור?

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שזה קשור לתחילת נטילת הגלולות ויכול להיות שלא. אם כן, זה אמור לעבור עד שלוש חפיסות. אם זה לא עובר, גשי לרופא/ת נשים והחליפי סוג. אם זה ממש מפריע לך, את יכולה כבר עכשיו להחליף, אבל לא בטוח שזה יפתור כי רוב תופעות הלוואי של הגלולות הן זהות בשלושה חודשים הראשונים. כל טוב


בת 20 שואלת: #103906
שלום , ראיתי שעומדת להתפרסם כתבה בהקשר הגלולות בערוץ 10 ביום שני הקרוב 27.2 בפרומו שהעלו בפייסבוק מתוץ התוכנית היה כל מיני נשים שאמרו שיש רופאים שלא אומרים לנו את כל האמת, שזה פוגע בחשק המיני, עושה יובש בגוף דכאונות מצבי רוח ויש מישהי שאפילו נפטרה מזה , אני לוקחת גלולות יאז ואני באמת מפחדת שזה גורם לי נסק עכשיוי כמו שהן אומרות , עליתי גם קצת במשקל איסה5 קילו ואני לוקחת אותם עוד מעט שנה , האם זה באמת מסוכן ככנה?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני כותבת לך אחרי צפייה בתכנית וחשוב לי להגיד שלא כל המידע שם היה מדויק, למרות שחלקים כן היו מדויקים. לכל תרופה יש תופעות לוואי, כולל גלולות, ויכול להיות שזה קשור לעליה במשקל שלך ויכול להיות שלא. אני מציעה שתנסי להחליף גלולות ולראות אם זה משתנה ואם לא, תשקלי להפסיק ולראות אם זה קשור. אבל מאו חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה אחר כדי שלא תהיי בסיכון להריון. בנוגע לסיכונים אחרים, אם הרופא/ה שאל/ה אותך שאלות על ההיסטוריה הרפואית שלך ושל משפחתך ובמידת הצורך הפנה אותך לבדיקות, אין לך מיגרנות, את לא מעשנת, אין היסטוריה של סרטן השד או הרחם, אין בעיות של קרישיות יתר במשפחה המיידית שלך, אז אין חשש לקחת גלולות. את מוזמנת לדבר איתנו. כל טוב


בת 20 שואלת: #103905
אהלןן, אני משתמשת בגלולות מסוג מינס, ולא לקחתי את 3 הגלולות הלבנות האחרונות (מתוך ה4). ואני ממשיכה לקחת רגיל בחפיסה החדשה, אני עדיין יכולה לשכב ולהיות מוגנת?

תשובה:
שלום לך, את אכן מוגנת ואין בעיה לקיים יחסי מין. הגלולות הלבנות הן גלולות ריקות ולכן זה לא משנה אם לקחת אותן או לא. כל טוב


בת 19 שואלת: #103888
מהו דימום בין וסתי?האם זה תקין בחודש הראשון של לקיחת הגלולות?אני כבר בגלולה ה12 בחפיסה הראשונה(לוקחת גלולות מליאן אם זה משנה) והבנתי שאם אני מקפידה כל יום לקחת באותה שעה אז הסיכוי הוא מאוד קלוש להכנס להריון אך בכל זאת קיים בי הפחד הזה..בנוסף חודש הבא אני מחברת חפיסות בגלל נופש בחודש מרץ כך שאני לא אקבל את המחזור וזה די מערער אותי.

תשובה:
שלום לך, זה אכן תקין בחודש הראשון לנטילת גלולות. הכוונה היא שיש דימום או הכתמה דמית ללא קשר למחזור החודשי וזה קורה בשלושה חודשים הראשונים לנטילת גלולות. אם את נוטלת גלולה כל יום, אין לך קלקול קיבה ואת לא על אנטיביוטיקה - אז אין סיכוי להריון ואת מוגנת ב100%. אין לך מה לדאוג. את יכולה לחבר חפיסות אבל תדעי שעלול להיות דימום לא סדיר. כל טוב


בת 19 שואלת: #103841
היי , סיפור ארוך אבל אני לוקחת גלולות כבר שנה וחצי , התגייסתי לצבא והחודש נתקעתי בלי גלולות , מחר אני צריכה להתחיל חבילה חדשה ואין לי איך להשיג , ניסיתי בכול המקומות , יש דרך אחרת לקבל גלולות בלי מרשם ?

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שנתקעת בלי מרשם. האם הסתדרת? אמצעי מנעיה ניתן לקבל רק עם מרשם. בגדול כל רופא יחידה צריך להנפיק לך מרשם לאמצעי מניעה. אין שום סיבה שתתקעי ככה. אם לא התחלת חפיסה חדשה בזמן, את תהיי מוגנת רק לאחר 14 ימים מתחילת החפיסה הבאה. כל טוב


בת 24 שואלת: #103813
אני נוטלת גלולות מינס והיום באתי לקחת את הגלולה והיא נפלה לא מצאתי, לקחתי את הגלולה של יום הבא, האם זה בסדר? יש סימון צהוב בגלולות כל שבוע, זה יוצא על יום שני וככה מתחילה גם חפיסה חדשה, להמשיך לקחת כרגיל?

תשובה:
שלום לך, זה בסדר גמור כי זו אותה גלולה בדיוק. אבל, ה אומר שחסרה לך גלולה ולכן עלייך לדלג על הגלולות הריקות ולהתחיל ישר חפיסה חדשה. כל טוב


בת 19 שואלת: #103781
התחלתי לקחת גלולות לראשונה בחודש פברואר ביום הראשון של הווסת,בדרך כלל הווסת שלי נמשכת 6 ימים וכעת הדימוםממשיך והווסת נמשכת כ9 ימים,למה זה ככה?אי אפשר לקיים יחסי מין בגלל זה?

תשובה:
שלום לך, זה קורה בשלוש חפיסות הראשונות לנטילת גלולות. זה אמור לעבור עד שלוש חפיסות. וכן, אפשר לקיים כך יחסי מין. אם זה ממש בלתי נסבל או שזה לא עובר אחרי שלוש חפיסות, גשי לרופא/ה שלך והחליפי גלולות. כל טוב


בת 26 שואלת: #103726
שלום עשיתי אתמול(חמישי) בדיקת קולונוסקופיה.. נוטלת גלולות ב18:30 בערב. התחלתי עם החומרים המשלשלים ביום רביעי והיה לי שלשול ב14:00 ביום רביעי.. בערב נטלתי את הגלולה ב18:30, ולקראת 21:30 שלשלתי שוב.. נטלתי שוב גלולה אך ב00:15 שלשלתי 5 פעמים... לאחר שווידאתי כי נגמר השלשולים לקחתי גלולה בשעה 00:40 בערך.. בחמישי בבוקר עשיתי את הבדיקה ובסביבות 17:00 בערב כשחזרתי הבית היה לי שוב שלשול.. נטלתי ב18:30 את הגלולה כרגיל ללא אירועי שלשול וביום שישי בשעה 9:00 היה לי מעט שלשול מימי ואחרי צואה רגילה.. מה עליי לעשות כרגע, האם אני מוגנת? האם עליי להשתמש באמצעי מניעה, ואם כן, כמה זמן עד להתחדשות ?

תשובה:
היי, מהניסוח שלך היה לי קצת קשה להבין- האם נטלת 3 גלולות באותו היום? גם בשעה 18:30, גם ב00:15 וגם ב-00:40? בכל אופן, לגלולה לוקח בין שעתיים לשלוש שעות להיספג בגוף, אבל זה שונה אצל כל אחת ואחת, אז אני לא יכולה להגיד לך בוודאות מלאה שאת מוגנת. בגלל הכמות המרובה של השלשולים שהיו לך בימים האחרונים, הייתי ממליצה לך להמשיך עם הגלולות אבל להשתמש גם בקונדום עד סוף החפיסה. בהצלחה


בת 21 שואלת: #103708
שלום אני פיספסתי גלולה. אני לוקחת גלולות "מינס" כבר חצי שנה ביום שלישי הייתי אמורה ליטול את גלולה מספר 6 סמוך לשעה 22:00 ושכחתי.. הבעיה שביום שאחרי אני גם שכחתי ליטול את הגלולה שנשכחה ופשוט המשכחתי לשתות את גלולה מס 7 היום הופיעו לי דימומים קלים כמו של סוף המחזור ואני לא יודעת איך אני אמורה להמשיך ליטול את הגלולות

תשובה:
שלום לך, ההכתמה הדמית היא בגלל הפספוס. המשיכי ליטול את הגלולות כריגל אבל את מוגנת רק לאחר שבועיים מיום הפספוס ולכן עלייך להשתמש גם בקונדום. כל טוב


בת 17 שואלת: #103679
היי, מתנצלת על כל השאלות אבל הבעיה מהשאלה הקודמת לא נפתרה לי... לקחתי היום את הגלולה ה14 כשאת הראשונה לקחתי ביום הראשון של המחזור, אני לא במחזור כרגע. יש לי מעט דימומים מאז שנגמר המחזור, ממש מעט דם. היום שוב נפגשתי עם חבר שלי ובערך חצי שעה אחרי שגמרתי(לא קיימנו יחסי מין) התחיל לי דימום, היו לי כאבים ברחם (פחות מכאבי מחזור אךהרגשתי התכווצויות) וראיתי שכמות הדם שהיתה לי לפני שגמרתי גדלה בצורה ניכרת. בגלל שזה קרה לי לפני 5 ימים כבר, אני מבינה שזה חוזר. זה תקין שאני מתחילה לדמם יותר אחרי שאני גומרת? אלו לא דימומים קשים כמו במחזור אך בהחלט ניכרים יותר מלפני שאני גומרת. זה אמור לחלוף אחרי 3 חודשים או שעלי להחליף גלולות כרגע? בנוסף אני ממש מתוסכלת, אני וחבר שלי הצלחנו לקיים יחסים רק פעם אחת, ומאז למרות ההדרגתיות אצבעות והכל ולמרות שאני רטובה ולא לחוצה זה לא מצליח שוב, אין לי מושג למה וזה ממש מתסכל. חבר שלי מנסה להרגיע אותי ואומר שזה תהליך ואני מבינה שזה תהליך אבל זה פשוט כל כך מתסכל כי זה כבר הצליח פעם אחת (אחרי שעות) ועכשיו כבר לא.. אני מכירה את כל השיטות ואני רגועה ומוכנה וזה פשוט לא עובד..

תשובה:
שלום לך, זה אמור לחלוף לאחר שלושה חודשים כך שאין לך מה לדאוג. את מוגנת לגמרי. אם זה מאוד מפריע לך, את יכולה ללכת לרופא/ת הנשים שלך לבירור והחלפת גלולות. חבר שלך צודק. זה תהליך וזה לוקח זמן. אם תכעסי על עצמך הנרתיק שלך רק יישאר יותר מכווץ. להרבה מאוד בנות חדירה זה לא דבר טבעי וזה לוקח זמן. את צריכה ללמוד לשחרר את שרירי הנרתיק שלך באופן יזום כדי שהוא ייפתח ויהיה רפוי. תקשיבי לגוף שלך. הוא מדבר איתך ואל תלחיצי אותו כי זה רק יכאב. כל טוב


בת 21 שואלת: #103549
שלושה חודשים לפני החתונה שלי לקחתי את הגלולות minulet, ובגלל שהן עשו לי קצת תופעות לוואי של דיכאון, עצבנות ובחילה, אחרי החתונה החלפתי והתחלתי לקחת מינס. קודם כל, קראתי בחוברת שיש המון סיכונים בזה וקצת נבהלתי.. זה בטוח לקחת אותן (או גלולות בכלל)? דבר שני אני רוצה לחבר חבילה כדי לא לקבל מחזור, יש הרבה סיכוי לדימום? חשוב לי להימנע מדימום בין ווסתי.... ואיך בדיוק אני עושה את זה, פשוט מדלגת על הכדורים הלבנים ומיד בכדור 24 פותחת חבילה חדשה? תודה!

תשובה:
שלום לך, גלולות הן בטוחות לחלוטין במידה ורופא/ה עשתה לך אנמנזיה כמו שצריך. בשביל לדלג על הדימום פשוט תוותרי על הכדורים הלבנים והתחילי חפיסה חדשה. מה שכן, מכיוון שמינס הן גלולות עם מינון נמוך מאוד של הורמונים, ייתכן דימום בין ווסתי גם אם תדלגי על הכדורים הלבנים. כל טוב


בת 18 שואלת: #103461
אני לוקחת גלולות יאז ואני כבר בחודש השלישי הבנתי שבשלושת החודשים הראשונים יש דימומים לא סדירים זה כולל קבלת מחזור מחזור לא דימום יומיים לפני תחילת הכדורים הלבנים? יש סיבה למה זה קורה ? ומתי המחזור יהפוך להיות סדיר?

תשובה:
שלום לך, זה נשמע תקין לחלוטין וקורה בגלולות. אם זה מפריע לך, את יכולה לחזור לרופא/ת הנשים שלך לבירור ואולי להחליף את סוג הגלולות. כל טוב


בת 17 שואלת: #103452
היי אני וחבר שלי שוכבים ואני רוצה לקחת גלולות אבל אני מפחדת שבגלל הגלולות אני לא אצליח בעתיד להיכנס להיריון.האם זה נכון שבגלל גלולות אפשר לי להכנס להיריון ??

תשובה:
שלום לך! שימוש בגלולות למניעת היריון לא פוגע בפוריות ולא יפריע לך להיכנס להיריון בעתיד. קיימים מיתוסים שליליים שונים הנוגעים לשימוש בגלולות, אך בשורה התחתונה מדובר באמצעי מניעה יעיל מאד ובטוח יחסית, שיגן עלייך מפני היריון כל עוד תשתמשי בו. מספר חודשים לאחר הפסקת שימוש בגלולות תוכלי להיכנס להיריון ללא בעיה. כמובן, עד שתחליטו לעבור להשתמש בגלולות הקפידו להמשיך ולהשתמש בקונדום. כל טוב.


בת 17 שואלת: #103444
היי, אני נוטלת גלולות מרסילון וכנראה שיש לי דלקת בדרכי השתן ואני אצטרך לעשות בדיקת דם ובדיקת שתן. לבדיקות אני הולכת עם אמא שלי והשאלה שלי היא, האם יוכלו לדעת שאני נוטלת גלולות בתוצאות הבדיקות?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לגלות שאת על גלולות בבדיקת שתן. הכל בסדר ואין לך מה לדאוג. מה שכן, אם תקבלי מרשם לאנטיביוטיקה כי תתגלה דלקת בשתן, תדעי שיעילות הגלולות תרד ועליך להשתמש באמצעי מניעה נוסף. כל טוב


בת 20 שואלת: #103364
היי אני נמצאת כרגע בשבוע הפסקה בין החפיסה הראשונה לשנייה אני ביום השני של ההפסקה ועדיין לא קיבלתי מחזור, אחרי כמה זמן אני אמורה לקבל? והאם אני מוגנת בשבוע הפסקה גם אם זו החפיסה הראשונה?

תשובה:
שלום חמודה. את מוגנת מרגע שאת נוטלת את הגלולות, מחזור הוסת תקבלי אחרי 2-4 ימים מסיום החפיסה. בשבוע הזה אפשר לקיים יחסי מין בלי קונדום משום שאת מוגנת. בהצלחה ומין מהנה


בת 20 שואלת: #103352
היי:) חבר שלי טס לחו"ל לתקופה של 3 וחצי-4 חודשים ואני לוקחת גלולות רק במטרה למנוע כניסה להריון. רציתי להתייעץ האם כדאי לי להפסיק לקחת גלולות בתקופה הזו ולחזור לקחת קצת לפני שיחזור. שמעתי שגלולות יכולות לגרום לקרישיות דם וזה משהו שמלחיץ אותי ולכן חשבתי שאם יש לי אפשרות לעשות הפסקה קצרה זה לא רע בכלל.. (לא יודעת אם זה פרט חשוב אבל אני לוקחת גלולת מינס). מה דעתך? תודה

תשובה:
שלום לך, ההמלצה שלנו היא לא להפסיק עם הגלולות גם אם חבר שלך נוסע לארבעה חודשים. הסיבה היא שלוקח לגוף זמן להתרגל לגלולות לאחר נטילה ואחרי הפסקת נטילה, וזה ישגע קצת את הגוף. מעבר לכך אין סיבה לא להפסיק. זה תלוי בך. תדעי שיכול להיות דימום לא סדיר בזמן ההפסקה וזה גם משהו שאת צריכה לקחת בחשבון. כשתרצי לחזור לקחת, שוב תצטרכי להתרגל לגלולות מחדש ואני לא יודעת אם היו לך תופעות לוואי בעבר, אבל את צריכה לחשוב אם זה משהו שאת רוצה לעבור שוב. כל טוב


בת 17 שואלת: #103343
שאלה עקרונית לגבי גלולות- האם יכול להיות שאקבל את ״המחזור״ של הגלולות ואהיה בהריון? או שהמחזור הזה כמו מחזור רגיל מפסיק עם הכניסה להריון?

תשובה:
שלום לך, ייתכן ויהיה לך דימום חודשי ואת תהיי בהריון. הדימום במהלך נטילת גלולות הוא דימום מלאכותי ואינו הווסת האמיתית שלך. הגלולות דוחות את הביוץ ומכיוון שאין ביוץ ואין ריפוד לרחם, אין ווסת אמיתית. כל טוב


בת 26 שואלת: #103332
שלום, חזרתי לקחת גלולות מינס לאחר הפסקה של כשנה וחצי, לקחתי את הגלולות ביום הראשון של המחזור אבל עוד בשלב שהיה דימום מועט ומאותו יום הפסיק לי המחזור, האם זה נורמאלי? האם זה אומר שאולי לא לקחתי את הגלולה ביום הראשון וההגנה היא לא מיידית? תודה מראש,

תשובה:
שלום לך, זה נורמלי לחלוטין, במיוחד עם גלולות מינס. את מוגנת לחלוטין כל עוד את נוטלת את הגלולה כל יום. כל טוב


בת 16 שואלת: #103316
היי בת 16 שכבתי עם חבר שלי (פעם ראשונה שלי ) בפעמיים הראשונות כאב לי נורא וירד דם לאחר מכן הפסיק הדם והתחלנו לשכב כמעט כל יום ונהנתי כל כך אנחנו מאוד קשורים ואוהבים אחד את השני כל הפעמיים היו עם קונדום ! וכל פעם שהוא גמר זה היה בתוך הקונדום אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אבל אני מפחדת שאמא שלי תדע ותראה שהייתי אצל רופא נשים מאיפה אני יכולה להשיג מרשם לגלולות ? מפחדת להכנס להריון אפילו שכל פעם היה מוגן.

תשובה:
שלום יקרה. שמחה לקרוא שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום. חשוב לקיים יחסים עם אמצעי מניעה. את יכולה לקבל גלולות בדלת פתוחה צרי עימנו קשר ונסביר לך לגבי זה 03-5101511. כעיקרון יש אפשרות לדבר עם גניקולוג.ית ולבדוק אפשרות לגלולות כשמה שהיא כותבת זה שבאת לבדיקה אצלה. יסבירו לך בדלת פתוחה הכל. תתקשרי מחר משעה 15:00-18:00 או שלישי או חמישי אותן שעות


בת 19 שואלת: #103181
התחלתי לקחת גלולות בנוב׳ 16 ,לקחתי רצוף 3 חודשים ואז לקחתי חפיסה 4 והחלטתי לסיים עם הגלולות , אבל בשבוע האחרון של סיום הגלולות אני עדיין קיימתי יחסי מין בערך 3ימים לפני סיום הגלולות רגיל בלי קונדום ואז הפסקתי לקחת את הגלולות פשוט. עכשיו השאלה שלי היא האם יש סיכוי להיכנס להריון מזה? לא ממש הבנתי אם היעילות של הגלולה עדיין משפיעה גם אם מקיימים יחסים בשבוע האחרון בלי אמצעי מניעה וכשסיימתי עם הגלולות עדיין הייתי מוגנת למרות הכל שלא המשכתי לחפיסה אחרת ?? יש לי קצת חששות אבל יכול להייות שאני טועה ונמאס כל הזמן להילחץ סתם ולעשות בדיקות הריון רק בגלל לחץ ובסוף לגלות שזה כלום. תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום לך, אין סיכוי להיכנס מזה להריון כי סיימת את החפיסה וכל החפיסה את מוגנת. אם היית מקיימת יחסי מין כמה ימים לאחר סיום החפיסה, אז היה חשש להריון. מדוע הפסקת עם הגלולות? מה קרה? לא הסתדרת? לא עשו לך טוב? מאוד חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה אחר כדי שתהיי מוגנת. כל טוב


בת 18 שואלת: #103169
היי, לאחרונה התחלתי ליטול גלולות (אני בגלולה ה11) גלולות יאז ובימים האחרונים מופיעים לי הפרשות חומות. האם זה תקין? הבנתי שאחת מתופעות הלוואי הן דימומים קלים אך אין זה דימומים אלא הפרשות בצבע חום...אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך, ההפרשות הן תופעת לוואי של הגלולות. זה קורה בשלוש חפיסות הראשונות. המתיני בסבלנות עד שזה יעבור אלא אם כן זה בלתי נסבל ואז תשקלי להחליף גלולה. כל טוב


בת 17 שואלת: #103154
היי, אני משתמשת בגלוגות יאז בערך שלושה חודשים, כרגע התחלתי את החפיסה הרביעית. אני אמורה להיות בגלולה הרביעית אך בטעות לקחתי את הגלולה ה 11 ( גלולה אחת מתחת גם בצבע ורוד), יום אחריי המשכתי בגלולה שפספסתי כלומר במקום החמישת את הרביעית וקיימתי בימים לפניי הבלבול יחסי מין, האם אני מוגנת?

תשובה:
שלום לך, את מוגנת לחלוטין. אין הבדל בין הגלולה הרביעית ל11. המשיכי להיות כזו אחראית! כל טוב


בת 17 שואלת: #103144
שלום! אני וחבר שלי התחלנו לשכב לפני כשבועיים ואתמול הייתי אצל רופאת נשים וקיבלתי מרשם לגלולות יסמין. רשום בהוראות שעליי להתחיל לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור הבא שלי, אבל קראתי באינטרנט שזה לא חובה. האם זה נכון? מה זה משנה וכמה זה חשוב? תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום לך, זה אכן לא חובה אבל זה כן מומלץ. אם את לא רוצה להתחיל ביום הראשון של הדימום, אז את תהיי מוגנת רק לאחר 14 כדורים. אם תתחילי ביום הראשון של הדימום, את תהיי מוגנת מהכדור הראשון. כל טוב


בת 18 שואלת: #103110
אני ממש לחוצה ואשמח אם תענו בזמן הקרוב.. חודש שעבר הכנסתי טבעת בפעם הראשונה בתחילת המחזור ב10.12. הוצאתי אותה ב19.12 כי היא פשוט לא הייתה טובה, היא לא הייתה מספיק בפנים והרגשתי איתה ממש לא בנוח.. עכשיו כבר ה23 לחודש ועוד לא הגיע המחזור.. אני אמורה לדאוג? אני וחבר שלי שכבנו כמה פעמים עם קונדום(דורקס) וכל פעם בדקתי שאין קרע או משהו, ולא היה.. הבעיה היא שהקונדום מדי פעם יצא ממש קצת.. כאילו אתם יודעים, לא עד הכיפה אבל התקפל מלמטה.. והוא אף פעם לא גמר "בפנים" תמיד ביקשתי שיוציא אותו לפני שהוא גומר. אני רוצה לדעת האם מדובר בהריון או שזה רק סיבוך של המחזור בגלל הטבעת.. אין לי תסמינים ממש של הריון.. כאילו שמנתי קצת 2 קילו אבל זה נראה לי בגלל שאכלתי יותר מדי בזמן האחרון..

תשובה:
שלום לך, לפי הסיפור שלך זה נשמע שהאיחור במחזור קרה בגלל הטבעת, ולא בגלל הריון. כל הכבוד על הזהירות שהשתמשתם לאחר הוצאת הטבעת, בזכות הזהירות הזאת זה לא נראה שיש חשש להריון. בעקבות ההורמונים שמופרשים בטבעת יש סיכוי גדול מאוד שזה גרם לשיבוש המחזור ואיחור הוסת. תמיד את יכולה לבצע בדיקת הריון כדי להיות בטוחה, את הבדיקה ניתן לבצע לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין (עדיפות שתן של בוקר). את יכולה להגיע לאחד מהסניפים של הדלת לבצע את הבדיקה או לקנות ברשתות הפארם בארץ. שיהיה שבוע טוב.


בת 20 שואלת: #103041
לפני כמה שנים הייתה לי הפסקה של מחזור במשך חצי שנה,לאחר מכן רופאת הנשים נתנה לי גלולות יאז(אינני זוכרת אם היא נתנה לי גלולות לזימון מחזור לפני). השתמשתי ביאז,המחזור הגיע בזמן והפנים שלי היו נקיות מפצעים. לאחר מכן התגייסתי ובערך לאחר חצי שנה הפסקתי לקחת גלולות מכיוון ששכחתי פעם אחת,וחשבתי שאני כבר לא צריכה כי אולי המחזור שלי כבר סדיר. במשך חודשיים הגיע לי המחזור כמו שצריך ואז נפסק. ובערך חצי שנה לא קיבלתי מחזור, כרגע כל הפנים שלי מלאות פצעים,דבר שלא קרה בעבר. הלכתי לרופא נשים בצבא,הוא לא ממש הראה התעניינות ונתן לי מרשם ליאז רק כדי שאצא לו מהמשרד. הוא אמר לי להתחיל לקחת אותן מתי שאני רוצה. התייעצתי עם בת דודה שלי, היא אמרה שצריך להתחיל גלולות רק כשיש מחזור ואם אין אז צריך לקחת גלולות לזימון מחזור קודם,דבר שהרופא נשים הצבאי לא אמר לי. אני לא יודעת מה לעשות או למי לפנות, מרגישה מתוסכלת, מקווה לקבל תשובה במהירות, תודה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע שאכן הפגישה עם הרופא מהצבא הייתה סיטואציה לא נעימה. בת דודה שלך צודקת וצריך להתחיל לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור. לכן, עלייך לחכות עם התחלת הגלולות. אם זה יכול לעזור לך את מוזמנת לפנות לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופא/ת נשים שנמצאת בדלת הפתוחה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #103038
היי, רק רוצה לשאול ליתר ביטחון. אם אני נמצאת באמצע החפיסה הראשונה של הגלולות, זה בטוח גם לגמור בפנים?

תשובה:
היי אם התחלת את החבילה ולקחת את הגלולה הראשונה ביום הראשון של הדימום את מוגנת מהריון ויכולה לקיים יחסי מין ללא קונדום והוא יכול לגמור בפנים. אם לא התחלת ביום הראשון של הדימום כדאי להמשיך ולהשתמש בקונדום במשך שבועיים מתחילת החבילה ואחר כך הוא יכול לגמור בפנים ואין צורך בקונדום. כל זה בתנאי כמובן שאת מקפידה לקחת את הגלולות באופן קבוע כל יום בשעה קבועה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #102955
התחלתי לקחת גלולות של מינס ביום הראשון למחזור עברו כבר שבועיים מאז ועדיין יש דימום והמחזור לא הפסיק האם אני צריכה ללכת לבדוק את זה?

תשובה:
שלום לך, זו תופעת לוואי ידועה של התחלת גלולות. זה אמור לעבור לאחר שלוש חפיסות. אם זה לא עובר, עליך לחזור לרופא/ה שלך להחליף גלולות. כל טוב


בת 26 שואלת: #102931
היי אני לוקחת כבר לא מעט זמן גלולות מסוג מינס. עקב אנדומטריוזיוס, אני מחברת חפיסות ומקבלת מחזור כל 3 חודשים. לאחרונה התחלתי לסבול מדימומים שלא כחלק מהמחזור, בעיקר יומיים-שלושה אחרי קיום יחסי מין. רופא הנשים שלי אמר לי להחליף גלולות לגלולות מסוג סיזוניק. אני נוסעת למקסיקו למשך 3 שבועות ולא הייתי רוצה לסבול שם מדימומים. שאלתי היא כזו: 1. אם אמשיך עם המינס, האם אני צפויה לדמם גם אם התחלתי סבב חדש של גלולות? כלומר, במהלך נטילת החפיסה הראשונה. 2. האם מעבר הגלולות צפוי ליצור לי דימום? אם כן, במשך כמה זמן?. אם מטרתי הינה לא לחוות דימום במקסיקו (או לחוות כמה שפחות) - האם מומלץ לי לעבור גלולות לפני או אחרי הטיול? תודה רבה!

תשובה:
שלום לך, גלולות מינס הן גלולות בהן יש מינון הורמונלי נמוך מאוד ולכן יכולים להיות דימומים בין ווסתיים. כמו כן, חדירה ממושכת מדי (מעל חמש דקות) יכולה לגרום לפציעה בעור של הנרתיק ולדימום. גלולות סיזוניק יכולות להיות לך מאוד מתאימות ואני חושבת שזו המלצה טובה. עם זאת, בהחלפת גלולות יכול להיות דימום בעקבות שינויה גלולה והעלאת המינון של המינס לזה שבסיזוניק. הבחירה להחליף גלולות היא שלך בלבד. אני חושבת שעדיף שתחליפי אחרי כדי שלא יהיו לך תופעות הלוואי של החלפת סוג הגלולה. כל טוב


בת 17 שואלת: #102909
היי התחלתי גלולות מינס לפני חודשיים שלשום(רביעי)שכחתי לקחת גלולה שמתי לב יום למחרת(חמישי) שתיתי את הכדור של חמישי ושל רביעי לא בערב של חמישי הופיע לי סימנים של לפני מחזור ואני רק לפני שבוע וחצי סיימתי את המחזור האחרון והתחלתי חפיסה חדשה ככה שזה לא הגיוני.. בשישי התחיל כבר לרדת לי דם אבל לא כמו של מחזור דם סמיך מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי, הגוף של כל בחורה מגיב באופן קצת שונה לגלולות. ישנן בנות שגם פספוס של גלולה אחת עלול לגרום לדימום.. זה לא נשמע כמו סיבה לדאוג אבל אני כן מציעה לך לפנות לרופא\ת נשים שלך להתייעצות, אולי יוכלו להתאים לך סוג גלולות אחר או אמצעי מניעה אחר שיתאימו יותר בגופך. חשוב! ברגע שפספסת גלולה את לא מוגנת מפני הריון באותו שבוע ולכן יש להשתמש בקונדום! בהצלחה!


בת 18 שואלת: #102854
ערב טוב, אני מחכה כעת למחזור על מנת להתחיל ליטול גלולות יאז לאחר שהייתי אצל רופאת נשים (בפעם הראשונה שלי). לא נטלתי גלולות לפני. השאלה שלי היא לאחר כמה זמן לאחר לקיחת הגלולות אפשר להתחיל לקיים יחסי מין ללא קונדום?

תשובה:
שלום לך איזה יופי שאת מתחילה לקחת גלולות. אם את מתחילה את הגלולה הראשונה ביום הראשון של הדימום את מוגנת מהריון ויכולה לקיים יחסי מין ללא קונדום. אם לא התחלת ביום הראשון של הדימום כדאי להשתמש בקונדום במשך שבועיים מתחילת החבילה. אני ממליצה לך לקרוא וללמוד איך כדאי לקחת את הגלולה ( מומלץ שעה קבועה בבוקר או בערב) ובאיזה מצבים כדאי להוסיף קונדום בהמשך - כמו שילשולים, פיספוס של גלולה, הקאות, אנטיביוטיקה וכו', בנוסף יועיל לך ללמוד על תופעות לוואי נפוצות \ חריגות כדאי שתוכלי לשם לב ולהכיר את השינויים בגוף שלך במידה ויהיו כאלה. כל טוב ובהצלחה.


בת 18 שואלת: #102822
תקשיבו אני מאוד לחוצה. קניתי גלולות של יאז והמחקרים שכתובים עליהם באינטרנט נורא מלחיצים אותי, מה שגם הרבה בנות שאני מכירה סיפרו שגם אחרי כמה חודשים הן הרגישו נורא.. אני סוג של היפוכונדרית כשזה נוגע לגלולות או לתרופות בכללי. הקטע הוא שאני רוצה לעבור למינס אבל אין לי איך ללכת לרופא נשים - לאמא שלי אין ממש זמן אליי לא משנה כמה אמרתי לה שאני חייבת דחוף, כי עוד מעט מתחיל המחזור ואם לא אתחיל לקחת אני אצטרך לחכות עוד חודש.. רציתי לדעת אם יש אפשרות ללכת לרופא נשים ללא מבוגר (כי אם יש מקום שכן אני פשוט אלך בלעדיה, אני מתחת לגיל 18) ויותר טוב אם אפשר לקבל גלולות מינס ללא מרשם.. בבקשה אני חייבת תשובה מהירה. ועוד משהו קטן נוסף! אם אתם הולכים לענות לי להגיע למרכז שלכם, בבקשה תכתבו את הכתובת המדוייקת של הסניף בחולון, אני וחבר שלי נבוא אם צריך.

תשובה:
שלום לך אם את רוצה לקבל מרשם לגלולות מינס את יכולה להגיע אלינו לסניף- "דלת פתוחה" חולון רחוב נחלת שלום 4, חולון, במבנה תחנת טיפת חלב (ליד ''הפוך על הפוך'' חולון) יום שני 18:30-15:30 טלפון: 03-5015287 אפשר להגיע ללא תיאום מראש בנוסף חשוב לי להרגיע אותך שבנות רבות נותלות את הגלולות יאז והיא הוכחה כבטוחה לשימוש לנשים שאינן בקבוצת סיכון לקרישיות יתר. טוב שאת קוראת ומתעניינת על תופעות הלוואי מכיוון שכך תוכלי להיות ערה לשינויים בגוף שלך ובתחושות שלך, יחד עם זאת אין צורך להיות בלחץ. אם את עדיין חוששת כדאי שתחליפי מרשם מכיוון שתחושת הרוגע שלך והרצון הן גורם מאוד חשוב ומשמעותי ביכולת שלך להתמיד ולהקפיד לקחת את הגלולה באופן קבוע. משמח לשמוע שהחבר שלך גם הוא חלק מושותף לבחירה לקחת גלולות ולדאוג להיות מוגנים מהריון. נשמח לראותכם, כל טוב.


בת 16 שואלת: #102691
שלום, אני בת 16 ואני התחלתי לקחת חפיסת גלולות ראשונה ביום שבת. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום אך המשכנו כמה דקות אחרי שהוא גמר כך שחלק מהזרע נשפך. יש לציין שאת הגלולה הראשונה לקחתי ביום השני למחזור כי לא הייתי בטוחה שמדובר במחזור. השאלה שלי היא: במידה וכמות קטנה של זרע כן פגעה לי באיבר המין, מה הסיכוי שלי להיכנס להיריון וכמה אני מוגנת עכשיו?

תשובה:
שלום יקרה. במידה ואת לוקחת את הגלולות באופן סדיר, יום יום באותה שעה (פחות או יותר) את מוגנת החל מהיום הראשון של מחזור הוסת כך שאין מה לחשוש. שמחה לקרוא שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים. שיהיה בהצלחה והנאה רבה ממין.


בת 22 שואלת: #102678
שלום, אני משתמשת בגלולות שואלי כבר שנתיים.. לקחתי אנטיביוטיקה לדלקת בגרון עד אתמול, רציתי לדעת אחרי כמה זמן מסיום נטילת האנטיביוטיקה אפשר לקיים יחסים ללא הגנה ? מתי האנטיביוטיקה נעלמת לגמרי מהגוף ? אציין שהמשכתי עם נטילת הגלולות גם בזמן לקיחת האנטיביוטיקה ואמורה לקבל מחזור כבר ביום ראשון. תודה.

תשובה:
שלום כדאי להוסיף שימוש בקונדום וגלולות במשך כשבועיים מסיום לקיחת האנטיביוטיקה להגנה מקסימלית. אני שמחה לראות שאת אחראית ודואגת לעצמך. כל טוב


בת 16 שואלת: #102522
ערב טוב . יש לי חבר ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר די הרבה זמן . אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אבל אני מתביישת לספר לאמא שלי איך אני עושה את זה בלי שהיא תדע?

תשובה:
שלום לך, את מוזמנת לקבוע פגישה לרופאת נשים בדלת הפתוחה הקרובה אלייך והיא תרשום לך מרשם לגלולות ותסביר על השימוש, וזה יהיה באופן אנונימי לחלוטין. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #102578
היי , אני לוקחת גלולול יאז כבר קרוב לשנה, החודש בטעות שחכתי גלולה אחת בלבד , ומאז יש לי דימומים .. והמחזור אמור להיות לי רק שבוע הבא .. האם אני צרכה להחליף גלולות ?

תשובה:
שלום לך, זה טבעי שישי דימומים ברגע שמפספסים גלולה, בדרך כלל ברגע שאת נזכרת ששכחת לקחת גלולה, עד 12 שעות את יכולה לקחת אותה ועדיין להיות מוגנת להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל. מעל 12 שעות חשוב ולהשתמש באמצעי מניעה נוסף-קונדום. אין סיבה להחליף גלולות.


בת 20 שואלת: #102576
היי אני ממש ממש מודאגת כבר חודש אני לוקחת גלולות מליאן וכל פעם שאני וחבר שלי שוכבים והוא גומר בפנים ואז מנקים תמיד יש משהו על הנייר פעם נוזל צהוב כזה (סליחה על התיאור) פעם קצת דם מה זה? זה בסדר? אני ממש מתוסכלת

תשובה:
שלום, תשובתך נענתה, את רק בחודש הראשון ויכול להיות דימומים בחודשים הראשונים, הפרשות הן טבעיות, בזמן קיום יחסי מין ובזמן הגירוי . שימי לב לשינויים בהפרשות ובמידה וזה מפריע לך את יכולה לפנות לרופאת נשים שוב ולהתייעץ איתה . בהצלחה.


בת 18 שואלת: #102564
אני אוטוטו מתחילה לקחת גלולות יאז ויש לי כמה שאלות לפני השימוש.. מצטערת מראש שזה המון שאלות אני פשוט רוצה סיכום של כל התשובות לשאלות הללו שלא אתקע בלי מענה מאוחר יותר אם יקרה אחד מהדברים. 1. לגבי שיכחון גלולה: נניח ושכחתי גלולה אחת (או כמה), מה עושים? כמה זמן אני צריכה להמשיך להשתמש בקונדום כדי למנוע הריון? ואם שכבתי נגיד יום לפני ששכחתי, אני מוגנת? איך ממשיכים עם הגלולות אחר כך? 2. לגבי דילוג על המחזור - פשוט מתחילים לקחת חפיסה חדשה ישר לאחר מכן? ואם אני עם גלולות של 28 ימים? מה עושים? הרי יש בהן גלולות ריקות לפי מה שהבנתי.. 3.האם זה בוודאות יתרה מונע ממני להכנס להריון כששוכבים בלי קונדום? אני מאוד לחוצה שזה לא בטוח במאת האחוזים ושאני אהיה מקרה חריג אז אני חייבת קצת שתרגיעו אותי. 4.נניח וארצה לעשות הפסקה עם הגלולות, איך עושים את זה בצורה שלא תשבש לי את המחזור? 5.לפי מה שהבנתי, אנטיביוטיקה פוגעת ביעילות של הגלולות, אז מה עושים עם זה? ממשיכים לקחת כרגיל ופשוט להשתמש בקונדום?

תשובה:
שלום לך, אנחנו כאן כדי לענות על כל השאלות אז אין לך מה להתנצל.... 1. אם שכחת גלולה וקיימת יחסי מין 72 שעות לפני הפספוס או 72 שעות אחרי הפספוס, אז יש חשש להריון ועלייך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור, נורלבו או אלה. אם לא קיימת יחסי מין שלושה ימים לפני או אחרי, אז את ממשיכה ליטול את הגלולות כרגיל ומשתמשת בקונדום במקביל למשך שבועיים. 2. אם את מתחילה ליטול את הגלולות ביום הראשון של הווסת, את מוגנת ואין צורך בקונדום. אם את מתחילה את הגלולות לא ביום הראשון של הווסת, אז את מוגנת לאחר שבועיים. 3. כדי שלא יהיה דימום פשוט תדלגי על הכדורים הלבנים והתחילי ישר חפיסה חדשה. 4. אם תקפידי ליטול גלולה כל יום, לא יהיה לך קלקול קיבה ולא תהיי על אנטיביוטיקה, אז זה בטוח ימנע הריון. אם יהיה לך קלקול קיבה או אנטיביוטיקה, עליך להשתמש בקונדום למשך שבועיים. אם את מרגישה שזה גדול עליך, אולי שווה לעבור לאמצעי מניעה אחר שאינו תלוי בך כמו התקן תוך רחמי או טבעת ואגינלית שנקראת נובה רינג. 5. אם את רוצה להפסיק ליטול גלולות, את עושה זאת לאחר סיום חפיסה ולא באמצע חפיסה. בנוסף, חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מנעיה אחר אם את מפסיקה כדי שלא תהיי בסיכון להריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #102523
בת 17 אני לוקחת גלולות מינס כבר 4 חודשים, אבל עדיין מקיימת יחסים עם קונדום. לפני שבועיים נקרע הקונדום, וכדי לא להיות לחוצה, לקחתי את גלולת היום שאחרי כעבור 4 שעות ליתר ביטחון. קיבלתי מחזור באיחור של כמה ימים, והוא היה קצר מבדרכ, פחות מיוציים אפילו, שזה ממש מוזר... יש לי סיכוי כלשהו שהוא לא אפסי להכנס להיריון? עוד שאלה-לפני כמה ימים פספסתי גלולה, לקחתי אותה ביחד עם הגלולה ביום שאחרי. מה הסיכוי להכנס להיריון אם אשכב עם חבר שלי בדיוק שבוע אחרי, לאחר נטילת הגלולה השביעית, עם קונדום? עדיף לחכות? תודה רבה.

תשובה:
היי, קודם כל נשמע שאת מאוד שומרת על עצמך וכל הכבוד. אם לקחת את הגלולה של היום שאחרי סביר מאוד להניח שאת לא בהריון. לפעמים הגלולה של היום שאחרי גורמת לדימומים ושיבושים במחזור אז זה יכול להסביר את הדימום הקצר שהיה לך. בנוגע לשאלה השנייה- אם את מקיימת יחסי מין שבוע לאחר היום בו פספסת את הגלולה את מוגנת. בד"כ אם מפספסים גלולה צריך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי המין במהלך של שבוע אחד. אם את רוצה להיות בטוחה באופן מיוחד את יכולה להשתמש בקונדום גם כל החודש, אבל לדעתי אין צורך בכך. בהצלחה


בן 18 שואל: #102488
בהמשך למה שכתבתי.. לאחרונה יש לי המון הפרשות אבל המחזור עדיין לא מגיע.. ועוד שאלה. אם אתחיל מחר ( בשישי) לקחת גלולות באיזה יום אוכל לקיים יחסים לא מוגנים?

תשובה:
על מנת להבטיח הגנה מרבית, אמליץ לך להתחיל את החפיסה ביום הראשון של המחזור. במידה ואת אכן עושה זאת ונוטלת את הגלולה הראשונה ביום הראשון של המחזור את מוגנת לכל החודש


בת 36 שואלת: #102421
הי לך אחרי שהתחלתי חפיסה חדשה שלקחתי ממנה 4 גלולות התנתק הקשר בינינו וזרקתי את החפיסה ולא קיימתי יחסי מין ולא יחזור הקשר בגלל זה מה את ממליצה יותר אני לא מקיימת יחסי מין מה שמדאיג אותי עכשיו זה שאני מחכה למחזור

תשובה:
שלום לך! אם את לא מקיימת יחסי מין אין סיבה שתהיי מודאגת לגבי המחזור. אם לקחת רק 4 גלולות מהחפיסה החדשה הוסת ככל הנראה לא תושפע מהגלולות ותופיע בסוף החודש. כל טוב!


בת 20 שואלת: #102369
היי רציתי לדעת אם אני רוצה להפסיק לקחת גלולות פשוט ממשיכים לקחת עד המחזור הקרוה ואז מפסיקים רגיל?

תשובה:
שלום לך אם החלטת להפסיק לקחת גלולות, את לא כותבת את הסיבה, אם הפסקת לקיים יחסי מין מאיזו סיבה או החלטת להשתמש באמצעי מניעה אחר אז פשוט את צריכה לסיים את הפיסה להמתין לווסת ולא להתחיל חפיסה חדשה, בהצלחה


בת 19 שואלת: #102359
במידה ואני לא רוצה לקבל מחזור בשבוע ההפסקה בין חפיסות, עדיף לקחת עוד כמה גלולות מהחפיסה השניה ואז לעשות הפסקה של שבוע או לחבר את החפיסות ולא לקבל בכלל מחזור באותו החודש ?

תשובה:
שלום לך אם את לא רוצה לקבל ווסת בשבוע ההפסקה עלייך ליטול ברציפות חפיסה לאחר חפיסה ללא הפסקה כך תדלגי על ווסת אחת זה בסדר. בהצלחה


בת 22 שואלת: #102356
היי אני לוקחת מינס כבר 3 שנים, אתמול גיליתי שביום חמישי לא לקחתי גלולה(אני בתחילת החבילה כדור 6 או 7) ביום שישי לא שמתי לב שלא לקחתי ולקחתי את של חמישי ורק בשבת הבנתי ששכחתי בחמישי לקחת כדור. ביום שישי קיימתי יחסים, מה קורה עכשיו? מוגנת? לא מוגנת?

תשובה:
שלום לך, מכיוון שהינך נוטלת גלולות זמן רב ובאופן קבוע, סביר להניח שפספוס גלולה אחת לא תגרום לך להיכנס להריון.. אבל הסיכוי כן קיים, לכן את יכולה לקחת גלולה בשם 'אלה' אשר ניתן לקחת עד 5 ימים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. ניתן להשיג אותה רק באמצעות מרשם רופא (רופא\ה משפחה גם יכול לתת). ממליצה לך לערוך בדיקת הריון ביתית בכל מקרה לאחר שיעברו שבועיים מקיום יחסי המין כדי להיות בטוחה. בנוסף, בשבועיים הקרובים עליכם להשתמש בקונדום יחד עם נטילת הגלולות כרגיל. כל טוב.


בת 17 שואלת: #102303
שלום, אני בת 17, ואני לוקחת גלולות יאז מזה שלושה חודשים. סיימתי את הכדורים הלבנים של החבילה האחרונה, אך יום למחרת שכחתי לקחת גלולה. לקחתי אותה לאחר יומיים. באותו היום שלקחתי את הגלולה אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים. האם יש חשש להריון? (בהתחשב בזה שלפני ששכחתי גלולה ליותר מ24 שעות נטלתי את הגלולות הריקות של המחזור. בנוסף, בעת קיום יחסי המין כבר הייתי בסוף המחזור שלי). תודה

תשובה:
שלום, במידה ושוכחים לקחת גלולה, חשוב לקחת אותה יום אחרי יחד עם הגלולה של אותו יום. בנוסף, בשבוע שלאחר מכן יש להשתמש בקונדום, עד שהאיזון ההורמונלי יחזור לעצמו. לכן, קיים חשש להריון. קודם כל, במידה ועוד לא עברו 72 שעות, תיקחי פוסטינור- גלולת היום שאחרי, אם עברו יותר מ3 ימים אך עוד לא עברו חמישה ימים, את יכולה ללכת לרופאה לקבל מרשם ל"אלה"- גלולה לימים שאחרי שפועלת עד 5 ימים. מעבר לכך, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין בפיפי הראשון של הבוקר. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לקיים את הבדיקה. בכל אופן- חשוב פעם הבאה לשים לב לזה שאם את שוכחת גלולות, תשתמשו בקונדום למשך שבוע(כמובן תשתדלי לא לשכוח). שיהיה בהצלחה, מוזמנת ליצור איתנו קשר להמשך ייעוץ!


בת 17 שואלת: #102289
לפני חודש ב24.11 (יום חמישי) התחלתי לקחת גלולות פמינט בפעם הראשונה בחיים שלי. סיימתי חפיסה ואני בהפסקה של השבוע, אם את הגלולה האחרונה של החפיסה לקחתי ברביעי, מתי אני אמורה לחזור לקחת? ביום חמישי? עוד לא קיבלתי מחזור יש לי הפרשות חומות כאלה ולפני יומיים בערך שניגבתי היה טיפת דם כאילו אני אמורה לקבל מחזור ואני וחבר שלי שוכבים בלי קונדום.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי הזמנים בהם יש לקחת את הגלולות- את צריכה לחזור לקחת את הגלולות שבוע ויום לאחר ההפסקה שלך- כלומר, אם לקחת גלולה אחרונה ביום רביעי, תיקחי את הגלולה הבאה ביום חמישי שבוע לאחר מכן. לגבי המחזור, מכיוון שרק התחלת לקחת את הגלולות, עלולים להיות שינויים במחזור שלך, בזמנים ובתצורה ובמשך ההופעה שלו. את לא צריכה לחשוש מכך שעוד לא קיבלת מחזור כמו מה שהיית רגילה עד כה, יכול להיות שהמחזור יתקצר\יתארך\ יהיה חזק יותר\חלש.. זה קורה עם לקיחת הגלולות. בכל אופן, כנראה שההפרשות החומות וטיפות הדם זה כבר תחילתו של המחזור. אין לך צורך לחשוש מהריון במקרה זה. רק חשוב שתתמידי לקחת את הגלולות בזמנים ולא לפספס- וכמובן שאם פספסת, תיקחי יום אחרי את 2 הגלולות(זו שפספסת וזו שאת אמורה לקחת) ותחזרי לשימוש בקונדום למשך שבוע. שיהיה בהצלחה! מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת


בת 24 שואלת: #102183
דבר ראשון תודה על הפעם הקודמת! התיעצתי עם רופא הנשים שלי והכל בסדר! אני בחבילה השניה של יסמין (לקחתי רצוף בלי להפסיק) ופיספסתי את הגלולה הרביעית נזכרתי בערך לאחר 20 שעות ומייד לקחתי אותה ואז לאחר 4 שעות לקחתי את הגלולה הבאה בעצם בזמנה. קיימתי יחסי מין בלילה בו פיספתי את הגלולה. האם יש סיכון שניכנסתי להריון? האם יש דרך לבדוק את זה? חשוב לציין שאני תמיד מקפידה על נטילת הגלולה כל יום באותה שעה חוץ הפעם הזאת שפיספתי

תשובה:
היי, אני שמחה שאת מתייעצת איתנו. חשוב לי להגיד שקשה לי לתת תשובה חד משמעית מכיוון שאצל כל אחת הגוף מתנהג קצת שונה ואין פה תשובה אחת מדעית. בעיקרון קיים סיכוי שנכנסת להיריון עקב לקיחת הגלולה באיחור משמעותי. נטילת גלולה לאחר 12 שעות מהמועד הקבוע לא רלוונטית-מבחינת הגוף באותו יום לא לקחת גלולה ולכן ההמלצה היא לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה אחרים-באותו יום ולאורך כל אותו שבוע. במידה ולא עברו 72 שעות ממועד קיום יחסי המין את יכולה ליטול את הגלולה של היום שאחרי (קיימת גלולה נוספת המיועדת עד חמישה ימים אך היא במרשם רופא). ביצוע בדיקת היריון תהיה רלוונטית רק לאחר 10-14 יום ממועד קיום יחסי המין. מקווה שעזרתי, בהצלחה


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 19 שואלת: #102147
שלום, התחלתי החודש לקחת גלולות יאז, אני כבר בשבוע השלישי של החפיסה ורציתי לשאול שתי שאלות: 1. אם בסוף השבוע השני איחרתי לקחת גלולה בשש שעות (לקחתי אוה באותו היום לא יום אחרי) 2. ממתי אני מוגנת ויכולה לקיים יחסי מין ללא קונדום? תודה מראש

תשובה:
היי, בנוגע לשאלה ראשונה- אין שום בעיה בנוגע לשעה שבה לקחת את הגלולה. כמובן שרצוי לקחת את הגלולה כל יום באותה השעה, אבל באופן עקרוני גם אם לוקחים את הגלולה עד 12 שעות עדיין מוגנים. בנוגע לשאלה השנייה- בעיקרון מוגנים כשבועיים לאחר התחלת נטילת החפיסה, כך שהיום את מוגנת לחלוטין ויכולה לקיים יחסי מין ללא קונדום, כמובן בהתחשב בזה שלא שכחת גלולה באף אחד מהימים. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #102144
התחלתי חפיסה ביום ראשון (היום שבת) אבל מיום שלישי שכחתי להמשיך את החפיסה. לא קיימתמ יחסי מין מאז תחילת החפיסה,אז מהריון לא דואגת רק מה לעשות עם החפיסה? להמשיך?לקחת את הגלולות שפספסתי? ( לוקחת מליאן כבר שנתיים)

תשובה:
שלום תמשיכי מעכשיו לקחת את הגלולות בחבילה ובמידה ואת מקיימת יחסי מין תשתמשו גם בקונדום בשבועות הקרובים, שבועיים לפחות. אולי כדאי לך לשים תזכורת בטלפון בשעה קבועה לקחת גלולה. כל טוב


בת 16 שואלת: #101963
היי, יום רביעי בערב היה היום הראשון למחזור שלי והתחלתי לקחת גלולת ״מינס״ (פעם ראשונה). בחמישי ושישי הייתי בטיול ושכחתי את הגלולות בבית אז פספסתי 2 גלולות. עכשיו מוצש ועברו בערך 70 שעות מאז שלקחתי את הגלולה הראשונה. מה אני עושה מפה? ותוך כמה זמן אהיה מוגנת?

תשובה:
את יכולה להמשיך לקחת את החבילה מהגלולה של היום (יום שני), אך בגלל שפספסת את שתי הגלולות הראשונות את לא מוגנת ב100% ולכן במידה ואת מעוניינת לקיים יחסי המין אני אמליץ לך שתשתמשו בקונדום על מנת להבטיח הגנה מלאה. שימי לב שהקונדום אינו פג תוקף, שהוא תקין ושאתם שמים אותו בצורה נכונה על מנת שלא יקרע. לפעמים הבאות-חשוב להקפיד על נטילת גלולות באופן קבוע אחרת יהיה קושי להבטיח הגנה מלאה.


בת 17 שואלת: #101952
להשתמש בקונדומים שבועיים מהיום שבו התחלתי לשתות אנטיביוטיקה או שבועיים מהיום שבו סיימתי לשתות אנטיביוטיקה?

תשובה:
שלום לך, רצוי מהיום שבו התחלת לנטול אנטיביוטיקה להשתמש בקיום יחסי מין בקונדום. כל טוב.


בת 18 שואלת: #101820
היי שלום יש לי שאלה לפני חודש התחלתי ליטול גלולות פמינט וזה עשה לי כאבי ראש מטורפים אז הרופא שלי החליפה לי לזואלי ואני נוטלת אותם כל יום ולא מפספסת יום אבל יש ימים שלפעמים אני שוכחת לקחת באותה שעה ולפעמים אני נוטלת אחרי 2 ל5 שעות אבל זה לא עובר את ה12 שעות רציתי לדעת אם האיחורים האלה פוגעים בהגנה מפני כניסה להריון

תשובה:
היי, בעיקרון איחור פחות מ-12 שעות לא פוגע בהגנה מפני כניסה להיריון. אם עברו יותר מ-12 שעות את לא מוגנת ואת צריכה להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין. מומלץ שתעשי תזכורת יומיומית בטלפון וכך לא תשכחי לקחת את הגלולה.


בת 17 שואלת: #101769
יש לי דלקת בשקדים והרופאה הביאה לי אנטיביוטיקה, שאני צריכה לקחת פעמיים ביום למשך 7 ימים, ואני לקראת סוף החבילה (7 גלולות אחרונות). מתי אהיה מוגנת שוב? להמשיך לקחת את הגלולות במקביל לאנטיביוטיקה?

תשובה:
שלום תמשיכי לקחת את הגלולות ואת האנטיביוטיקה. ההמלצה היא לקיים יחסי מין מוגנים גם עם קונדום במשך שבועיים מכיוון שהאנטיביוטיקה עלולה לפגוע ביעילות הגלולה. משמח לראות שאת אחראית ודואגת לשמור על עצמך. כל טוב


בת 18 שואלת: #101757
אני לוקחת גלולות זואלי של 28 כדורים קיבלתי מחזור בכדור ה25 לסיים את החפיסה ולהתחיל לקחת ביום ה5 את החפיסה החדשה או מאותו היום שקיבלתי להתחיל את החפיסה החדשה?

תשובה:
שלום, יש לקחת את הגלולות רגיל לפי החפיסה, וגם אם קיבלת מחזור יש לסיים את החפיסה ואז להתחיל לקחת ביום החמישי את החפיסה החדשה. המחזור יכול להופיע לפני סיום החפיסה, וזה נורמלי לחלוטין, פשוט הכי חשוב להמשיך את הרצף לפי החפיסה על מנת שתהיי מוגנת. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #101679
אני נוטלת גלולות מינס למניעת הריון כ8 חודשים. ביום רביעי חטפתי וירוס והקאתי כך שזה נחשב שפספסתי גלולה. יום חמישי לקחתי גלולה כרגיל, ויום שישי כבר התחלתי גלולות לבנות (הפסקה). בדרך כלל אני אמורה לקבל מחזור ביום שני, אך הקדים לי ביום וקיבלתי יום ראשון(מאמינה שבגלל הבלגן עם הגלולות). התחלתי חבילה חדשה של גלולות היום (שני) אחרי רק 3 ימים של גלולות לבנות (פחדתי שההפסקה גדולה מידיי כי ההקאות היו קרובות לגלולות הלבנות). השאלה שלי האם אני מוגנת לחודש הקרוב או שאני אצטרך להשתמש באמצעי מניעה נוסף? לכמה זמן ?

תשובה:
שלום מומלץ להשתמש בקונדום כשבוע אחרי לצורך הגנה מיירבית. אני מאוד מחזקת אותך על האחריות והבגרות שלך בנוגע ללקיחת הגלולות. כל טוב


בת 19 שואלת: #101663
שלום :) התחלתי לקחת גלולות לפני כחודשיים, ובמחזור הראשון שקיבלתי מנטילת הגלולות הכל היה תקין. אני נוטלת את הגלולות של ה28 וכשהתחלתי את הגלולות הצהובות קיבלתי. בנוסף התחלתי לקיים עם בן זוגי יחסי מין ללא קונדום. יום אחרי ששכבתי בפעם האחרונה עם בן זוגי, חטפתי וירוס שגרם לי לשילשולים והתייבשות מאוד קשים, וכמה ימים אחרי הוירוס הגיע היום שבו הייתי אמורה לקבל את המחזור הסדיר- אך לא קיבלתי. אני כבר שבוע מחכה למחזור שיגיע ואני חוששת שניקלטתי ונכנסתי להריון. אני אשמח ליעוץ בנושא כי איני מבינה הרבה בכל הקשור לתיפקוד הגלולות.

תשובה:
שלום לך, בהקשר של הגלולות הן אמורות להיספג בדם לאחר נטילתן, מלבד מקרים כגון לקיחת אנטיביוטקיה, שלשולים והקאות. במצבים אלו יש סיכוי כי הכדור לא הספיק להיספג בדם. לכן, אמליץ לך לעבור בדיקת הריון. את מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של הדלת הפתוחה כדי לערוך בדיקת הריון. כל טוב.


בת 18 שואלת: #101657
אני נוטלת גלולות מעל לחצי שנה ובדכ אני מקבלת מחזור בגלולה האחרונה הדמה ויוצא שאני לוקחת את הגלולה הראשונה ביום הראשון של המחזור,החודש המחזור הקדים לי ביום ויצא שלקחתי את הגלולה ביום השני רציתי לדעת האם אני עדיין מוגנת

תשובה:
שלום לך! אם את לוקחת את הגלולות באופן קבוע את מוגנת מפני כניסה להיריון (גם אם התחלת חפיסה ביום השני למחזור). המשיכי להקפיד ליטול את הגלולות בצורה אחראית. כל טוב!


בת 25 שואלת: #101647
היי, שואלת בשביל חברה יש לי בעיות בקיבה וכתוצאה מכך לפעמים בורח לי צואה מימית (בפלוץ) סליחה על הבושה... האם זה מסכן את יעילות הגלולה , זה קרה לי שעתיים אחרי הנטילה... לקחת שוב גלולה ???

תשובה:
שלום לך! יעילות גלולות למניעת היריון נפגעת רק במידה ואת סובלת משלשול חריף וממושך (מספר רב של פעמים במשך כ-24 שעות) או מהקאה בשעתיים שלאחר נטילת הגלולה. לפי התיאור שלך אין חשש לפגיעה ביעילות הגלולה. כל טוב!


בת 19 שואלת: #101644
שלום, הפסקתי ליטול את הגלולות לפני כשבוע. כלומר 7 גלולות. כעת אני רוצה להמשיך. באמצע היה לי דימום די מסיבי. האם אני יכולה כבר היום להמשיך לקחת מה שנשאר ולעשות את ההפסקה של ה4 ימים (יאז) לקבלת מחזור או לחכות שאקבל מחזור ורק אז להמשיך? (קצת לא ברור לי מה קורה עם המחזור לאחר דימום מסיבי שנראה כמו מחזור)

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אין סיבה שתמשיכי את החפיסה שהפסקת באמצע. דבר שני, בגלל ששינית את כמות הגלולות שלקחת וכבר עברו יותר ימים ממספר ימי ההפסקה הרגילים בין חפיסה לחפיסה, עלייך להמתין למחזור החודשי הבא ובו להתחיל חפיסה חדשה ביום הראשון של המחזור כמו שעשית בפעם הראשונה שהתחלת לקחת גלולות. בנתיים, חשוב להבין שאת לא מוגנת בכלל מפני כניסה להריון ולכן עד תחילת החפיסה הבאה תמנעי מקיום יחסי מין בלי שימוש בקונדום! להבא, גם אם את רוצה להפסיק חפיסה, עשי זאת בסוף החפיסה ולא באמצע- זה לא בריא לגוף שלך! ובאופן כללי רצוי להתייעץ עם רופא\ה נשים על מנת למצוא פתרון אחר במקום. כמובן שאת מוזמנת גם תמיד להתקשר אלינו או לכתוב באתר. בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #101630
התחלתי לקחת גלולות יאז על מנת למנוע הריון אולם לא חיכיתי לקבלת הווסת אלא פשוט התחלתי לקחת אותם ככה סתם. כמובן בשבועות הראשונים אנחנו עדיין משתמשים בקונדום על מנת למנוע הריון אבל השאלה שלי האם הגלולות אפקטיביות ואכן מונעות הריון למרות שלא לקחתי אותם עם קבלת הווסת? שאלה נוספת, בעקבות החששות הקשורות לגלולות חבר שלי גמר בפנים ובאותו היום לקחתי פוסטינור, אני עדיין ממשיכה לקחת גלולות מאז... האם זה אמור לשנות משהו מבחינת קבלת המחזור? אני אקבל אותו כשתיגמר החפיסה כצפוי או שהוא יבווא מוקדם יותר בגלל הפוסטינור?

תשובה:
שלום לך! בדרך כלל ממליצים להתחיל את החפיסת הגלולות ביום הראשון של הוסת, אך גם אם התחלת אותה בשלב אחר במחזור החודשי את מוגנת לאחר שבועיים של נטילת הגלולות. אם את לוקחת את הגלולות באופן קבוע את צפוייה לקבל את הוסת כשתסיימי את החבילה, ללא קשר לנטילת הפוסטינור. המשיכי להקפיד על שימוש קבוע באמצעי מניעה בזמן שאת פעילה מינית. כל טוב!


בת 17 שואלת: #101523
בשבוע הפסקה של הגלולות אני עדיין מוגנת? (נוטלת גלולות פליים של 21 ימים) גם אם קיימתי יחסי מין לא מוגנים באותו השבוע? לא הייתי בטוחנ וקיימנו יחסי מין ביום שהייתי אמורה להתחיל את שבוע ההפסקה, אז התחלתי חבילה חדשה, וחיברתי שתי חבילות ליתר ביטחון. וגם, עד כמה זה לא בריא/מומלץ לחבר בין החבילות?

תשובה:
היי, בשבוע הפסקה את עדיין מוגנת, גם אם קיימת יחסי מין לא מוגנים באותו השבוע. אין שום בעיה בחיבור חפיסות של גלולות, זה לא מזיק. מומלץ לעשות הפסקה ולא לחבר בין החפיסות כסוג של ביקורת, כלומר כדי לקבל וסת ולדעת שאת לא בהיריון.


בת 16 שואלת: #101130
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כמעט חודשיים . אנחנו משתמשים בקונדומים והכל בסדר . אני חושבת להתחיל לקחת גלולות . אני צריכה לעבור קודם דרך רופא המשפחה או שישר ללכת לגניקולוגית ? ומאיזה גיל אפשר ללכת לבד ? אני יכולה לקבל מרשם לגלולות בלי לערב את ההורים ?

תשובה:
שלום, קודם כל אין בעיה ללכת לרופא\ת נשים לבד לקבלת מרשם לגלולות ולעשות זאת ללא עירוב ההורים. בכל מקרה, את גם מוזמנת לקבוע בדיקה אצל הרופאה המתנדבת בדלת הפתוחה הקרובה לביתך והיא תוכל לבדוק אותך ולתת לך מרשם לגלולות ללא עירוב ההורים. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #101031
היי (: אני לוקחת גלולות של יאז כבר במשך שנה ובמשך כל זמן נטילת התרופה קיבלתי את המחזור בלילה שבין הגלולה לבנה האחרונה לגלולה הראשונה של תחילת החפיסה החדשה. (במשך השנה ל יצא לי לקיים יחסים ל מוגנים על מנת להימנע ממחלות..) לאחרונה נהיה לי חבר ואנחנו רוצים להעיף את הקונדום חח. קראתי בכל מני מקומות שהמחזור אמור להתחיל עם תחילת נטילת הגלולות הלבנות, אז רק רציתי להיות בטוחה שהיעילות ל פגוע ושזה נורמאלי. תודה רבה על העזרה (:

תשובה:
שלום לך! קודם כל מזל טוב על החבר. טוב שעד עכשיו הקפדת להשתמש באמצעי מניעה גם על-מנת להימנע ממחלות שמועברות ביחסי מין. אם את נוטלת את הגלולות באופן קבוע מדי יום את מוגנת מפני כניסה להיריון ויכולה להיות רגוע ולוותר על השימוש בקונדום (ללא קשר ליום בו מתחיל הוסת). כל טוב!


בת 18 שואלת: #100994
היי ..התחלתי ליטול גלולות חדשות בשם שלי .מכוון שיש לי חבר אני לא יכולה שלא ליטול , בגלל אי הבנה לקחתי את הגלולות בפעם הראשונה בסיום המחזור ולא בתחילת המחזור כמו שמבקשים .כי פחדתי שאני לא יהיה מוגנת .רציתי לדעת אם זה עדיין מגן עליי ? יש לציין שאני עדיין ממשיכה לקחת .וישלי שאלה אם שחכתי ליטול זה אומר שלאותו יום אני לא מוגנת נכון ?

תשובה:
שלום לך! אם עברו שבועיים מאז שהתחלת לקחת את הגלולות את מוגנת בכל מקרה (ללא קשר למתי התחלת), ומרגע זה אתם יכולים לקיים יחסי מין ללא קונדום. אם שכחת לקחת גלולה, וכבר עברו מעל 12 שעות משעת הנטילה הקבועה שלך, עלייך להמשיך לקחת את החפיסה כרגיל אך להשתמש בקונדום במהלך יחסי מין במשך שבוע. כל טוב!


בת 19 שואלת: #100982
היי קיימתי יחסי מין לפני 4 ימים. אני נוטלת גלולות אך מכיוון שהקאתי פעמיים במהלך החודש העדפתי שיהיה שימוש בקונדום. הקונדום נקרע. אני נמצאת בדיוק בכדורים הלבנים ובדרך כלל אני מקבלת מחזור בכדור הרביעי. החלטתי ליטול פוסטינור כעבור 40 שעות לאחר המקרה כי חששתי. כעת אני צריכה לקבל מחזור אך הוא לא הופיע עדיין והיום אני צריכה להתחיל חפיסה חדשה. מה לעשות? האם יש חשש להריון? לחוצה!

תשובה:
שלום , קודם כל פעלת נכון שהשתמשת בקונדום ושנטלת פוסטינור כאשר הוא נקרע. כאשר המחזור מתעכב, זה נובע פעמים רבות מלחץ של הגוף ולחץ נפשי. סיכוי גבוהה שהמחזור התעכב לך בגלל שאת לחוצה מהסיטואציה ולא בגלל שנכנסת להריון. למרות זאת, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין הלא מוגנים(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתוכלי להסיר את הספקות. את מוזמנת לבוא לעשות אותה בדלת הפתוחה באיזור מגורייך. בנוגע לחפיסה החדשה- את יכולה להתחיל לקחת אותה כרגיל. שיהיה בהצלחה


בת 17 שואלת: #100957
אין לי ספקות בנוגע לקשר, יש לי ספקות בנוגע לרגשות שלי כלפי בן זוגי שהחלו לאחר חודש של נטילת הגלולות. מבחינה הגיונית אין לי שום סיבה להיות מבולבלת ברגש כלפיו לכן אני מנסה להבין אם אני אפסיק את נטילת הגלולות האם זה יפסק? אם כן תוך כמה זמן? ואם מותר להפסיק ליטול גלולות באמצע החפיסה?

תשובה:
שלום, קודם כל, הגלולות אינן משפיעות על רגשות . אמנם הגלולות עלולות לגרום ללשינויים בחשק המיני, אך רגשות זה דבר נפרד ולא מושפע מהן. בנוסף, הגלולות עלולות לגרום לך למצבי רוח משתנים (למרות שזה לא קורה לרוב), אבל לגבי הרגשות- עלייך לבדוק את זה עם עצמך ולדבר עם בן זוגך כפי שכתבו לך בתשובות הקודמות. הפסקת החפיסה או נטילת הגלולות היא אינה הפתרון לבעיה הרגשית. אם בכל מקרה את רוצה להפסיק עם נטילת הגלולות- את אכן יכולה לעשות זאת, אך קחי בחשבון שאת לא תיהי מוגנת ועלייך להשתמש באמצעי הגנה נוסף. מוזמנת לצלצל אלינו להסבר נוסף. בהצלחה


בת 15 שואלת: #100637
היי.. התחלתי לקחת גלולות יאז לפני שבועיים .. המחזור שלי נגמר לפנים שבוע אבל בכל פעם שאני מקיימת יחסי מין הדם מתחיל שוב.. ולא רק שיורד הרבה זה גם לרוב בגושים .. יש סיכוי שזה קרישי דם ואם כן מה לעשות? אם לא מה יכולה להיות הסיבה לזה?

תשובה:
שלום לך! אם המחזור שלך הסתיים והדימום מופיע בעיקר לאחר יחסי מין ככל הנראה מקור הדימום לא קשור לגלולות או למחזור שלך. אני ממליץ שתפני לגניקולוג/ית על מנת לאבחן מה הבעיה ולקבל טיפול מתאים. תרגישי טוב!


בת 17 שואלת: #100520
אני וחבר שלי התחלנו לשכב עם קונדומים של דורקס (אקסטרה סייף) ובעוד שבוע אני אמורה להתחיל לקחת גלולות ויש לי כמה שאלות לגבי זה. אני מוגנת מהיום הראשון שבו אני מתחילה לקחת את הגלולות ויהיה אפשר לוותר על קונדומים? הוא יוכל לגמור גם בפנים אם אני אקח גלולות באופן קבוע? איך אני יכולה לזכור לקחת אותן בכל יום? מה מבטל את השפעת הגלולות? מהן תופעות הלוואי שלהן? זה נכון שאני עלולה לדמם בכל החודש הראשון שאני אקח אותן? מה היעילות של הגלולות?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו ואני שמחה לקרוא שאת וחבר שלך מודעים לחשיבות השימוש באמצעי מניעה ומקפידים עליהם. שאלת מספר שאלות ואענה על כל אחת מהן בנפרד. 1. אם תתחילי לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור אז את תהיי מוגנת כבר מהגלולה הראשונה ותוכלו לא להשתמש בקונדום. אם תתחילי לקחת את הגלולות מיום אחר, שהוא לא היום הראשון של המחזור, אז את תצטרכי להמתין שבועיים ( 14 גלולות) לפני שתהיי מוגנת מפני הריון ולכן במהלך השבועיים האלו תצטרכי גם לקחת גלולות ולהמשיך להשתמש בקונדום. 2. ברגע שאת לוקחת את הגלולות וכבר מוגנת מפני הריון ( כפי שכתבתי לך בתשובה הקודמת) אז הוא גם יכול לגמור בפנים ואין סיכוי להריון. 3. את יכולה לשים תזכורת בטלפון או להוריד אפליקציה שמתזכרת לקחת כדורים. יש המון אפליקציות ותבחרי את מה שאת אוהבת. אני ממליצה גם שתבחרי שעה שאת בדרך כלל בבית בה, הרבה בנות למשל בוחרות את השעה 21:00 או 20:00. 4. מה מבטל את השפעת הגלולות- אם את לא תקחי כל יום בשעה קבועה ותפספסי אפילו גלולה אחת זה פוגע ביעילות, אם שעתיים לאחר לקיחת הגלולה את תקיאי או תשלשלי אז זה אומר שהגלולה עדיין לא נספגה בגוף ואז אם לא תקחי עוד אחת זה ייחשב לפספוס גלולה, ישנם סוגי אנטיביוטיקה שמורידות את רמת ההשפעה של הגלולות ולכן אם תקחי בעתיד אנטיביוטיקה תוודאי עם הרופא/ה את ההשפעה ובמידת הצורך באותה תקופה תשתמשו גם בקונדום. 5. זה נכון. לרוב במהלך שלושת החודשים הראשונים עלולים להופיע דימומים לא סדירים גם במהלך החודש ולא רק בזמן מחזור. זה בגלל השינויים ההורמונליים ובגלל שהגוף מתרגל למשהו חדש.בכל מקרה לרוב לא מדובר בדימום כבד או מכאיב ולרוב תוך שלושה חודשים לכל המאוחר זה מסתדר. 6. גלולות בשימוש נכון ( לקחת כל יום באותה שעה). מונעת הריון ב99.7%. תדעי שאמצעי המניעה היחיד שמונע הריון ב100% הוא לא לקיים יחסי מין ועל זה אני לא ממליצה :) אם יהיו לך שאלות נוספות את תמיד מוזמנת לשאול אותנו. כל טוב.


בת 25 שואלת: #100338
שלום לך, ביום ראשון והיום היה לי שלשול. השלשול ביום ראשון היה בערך לאחר 8 שעות ממועד הנטילה. והשלשול של היום היה בערך 15 שעות ממועד הנטילה. אני בגלולה 17. מה עליי לעשות ?

תשובה:
שלום לך, שלשולים אכן יכולים לפגוע ביעילות גלולות למניעת היריון אך הדבר קורה רק אם מדובר בשלשולים חריפים מרובים שחוזרים במהלך יממה שלמה. לפי התיאור שלך נשמע שסבלת משלשול בודד מספר שעות לאחר נטילת הגלולה ואין לכך השפעה על יעילות הגלולות שאת לוקחת. תרגישי טוב!


בת 20 שואלת: #100317
שלום. אני נשואה כמה חודשים ולוקחת גלולות באופן קבוע, ובד"כ מחברת חבילות (2 חבילות ברצף). היו פעמים שבטעות שכחתי לקחת גלולה בזמן ולקחתי ישר כשנזכרתי (פחות מ24 שעות) הווסת האחרון שלי היה ב9.9 והיה כרגיל. בשלושת השבועות האחרונים יש לי כל מיני תסמינים מוזרים שרק הולכים ומחריפים. -בחילות, לחץ מתחת לחזה, קושי בהירדמות, יקיצה באמצע הלילה, מתן שתן מוגבר מהרגיל..ובשבוע האחרון גם הפרשה שקופה מוגברת מהנרתיק, כאבי ראש מטורפים (שעברו רק אחרי משככי כאבים חזקים) וסחרחורות חזקות מידי פעם. אין לי כאב בשדיים. סיימתי היום חבילה של הגלולות, אבל אין לי חשק לקבל מחזור אז אני ממשיכה לקחת עוד חבילה. לכן אני לא צפויה לקבל/לא לקבל בזמן הקרוב. האם יכול להיות שלפי התסמינים אני בהריון? האם בשלב הזה בדיקה ביתית תוכל לאשר/לשלול? תודה רבה

תשובה:
שלום רב! ראשית כל חשוב להדגיש שפורום זה אינו פורום רפואי. נשמע שמפריעים לך כמה וכמה תסמינים רפואיים ואני ממליץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לקבל סיוע רפואי מקצועי ומסודר. הסיכוי לכניסה להיריון קשור בראש ובראשונה בקיום יחסי מין לא מוגנים. לא ברור מהשאלה שלך מתי קיימת יחסי מין, והאם הם היו מוגנים (האם לקחת לפניהם את הגלולות באופן סדיר). אין בעיה לקחת גלולות באופן קבוע ו"לחבר חבילות", אך חשוב מאד שלא תפספסי גלולות. בדיקות היריון ביתית מסוגלת לאבחן היריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שהובילו אליו. את יכולה לבצע את הבדיקה יום לאחר מועד הוסת ההצפוי שלך - גם אם הוסת עצמה לא תופיע בשל הגלולות. אם הבדיקה שלילית את יכולה להיות רגועה יותר, אך כאמור מומלץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לברר את הסיבה לכלל הבעיות שתיארת. בהצלחה! ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לכתוב/לפנות אלינו טלפונית.


בת 19 שואלת: #100282
שלום, אני לוקחת גלולות אסטל ואתמול איחרתי את הגלולה בערך ב 8 שעות( אני לוקחת בשעה שבע ולקחתי בשתיים וחצי לפנות בוקר) אחרי שעה בערך קיימתי יחסי מין בלי קונדום אבל הוא גמר בחוץ. אני צריכה לקחת גלולת היום שאחרי או שאני עדין מוגנת?

תשובה:
היי :) אין חשש מפני היריון את עדיין מוגנת, איחור של עד 12 שעות בנטילת הגלולה נחשב לתקין. בהצלחה!


בת 22 שואלת: #100224
היי.. לפני כמעט שנה התחלתי לקחת גלולות מינס והסתדרתי איתן ממש טוב. עד לא מזמן הבחנתי שאני מקבלת מחזורים בין וויסתים כשאני באמצע החפיסה, מה שאומר שהייתי מקבלת מחזור מדומה למשך כמה ימים ואז הייתי מקבלת שוב בעת סיום החפיסה. לפני חודש התייעצתי עם הרופאת נשים והיא המליצה לי להחליף גלולה. היא נתנה לי גלולות בשם זואלי. אני חייבת לציין שאני בלחץ היסטרי מפני שמאז שהתחלתי ליטול אותה (פחות מחודש) הופיעה לי נשירה נוראית! השיער הידלל לי משמעותית ואיבדתי כמעט חצי מהשיער שהיה לי בשלושה שבועות! בנוסף לכל זה החלו להופיע פצעים בפנים מה שלא היה לי מאז גיל 16. חזרתי אל הרופאה וסיפרתי לה את כל המקרה, היא לא כל כך ידעה מה להגיד מה שעוד יותר הלחיץ אותי. והחלטנו יחד לעשות חודש הפסקה לגמרי מגלולות. לפני 4 ימים סיימתי את החפיסה כולל הגלולות הלא פעילות ולא קיבלתי מחזור. (ואני לא ממשיכה חפיסה חדשה כי אני בהפסקה) בקיצור, אני פשוט אובדת עצות אני מוטרדת, בדיכאון, ולא יודעת האם הפסקת הגלולות תקל עליי או רק תחמיר את המצב בעיקר של נשירת השיער.. אשמח לעזרה ותשובה בהקדם.. :(

תשובה:
היי :) קודם כל זה מצויין שפנית לרופאה שלך בנוגע לתופעות לוואי שהופיעו זה כבר חלק מהפתרון!! יש סוגים שונים של גלולות ובכל גלולה מינונים משתנים של הורמונים, לכן נוצר מצב שלא כל גלולה מתאימה לכל נערה/אשה ולפעמים זה אפילו כולל תופעות לוואי כמו פצעים ונשירת שיער. זה באמת מבאס אבל אני חושבת שההפסקה של הגלולות לתקופה מסויימת תשפר את המצב, לא מאמינה שתהיה החמרה כי בעצם הגלולות הן אלה שגרמו לזה מלכתחילה. בינתיים את יכולה לנסות ולקנות מסכה לשיער כדי לנסות ולחזק אותו קצת ,לגבי הפצעים תקפידי לשטוף את הפנים עם מים וסבון (סבון מייבש מעט את הפצעים) ותשתדלי להסיר איפור לפני שאת הולכת לישון! תני לגוף שלך להתאושש קצת מההשפעה של הגלולות וכשתרגישי מוכנה (במידה ואת מעוניינת לחזור לקחת גלולות),תחזרי שוב לרופאה שלך שתתאים לך גלולה אחרת עם מינון הורמונלי שונה מהגלולות הקודמות כדי למנוע חזרה של תופעות הלוואי. בהצלחה!


בן 18 שואל: #100002
היי לכם.חודש שעבר היה לי את כל הסיפור שכתבתי לכם שלא קיבלתי מחזור הלכתי לרופאה שלי והיא אמרה שאני לא בהריון בוודאות וכנראה דילגתי על מחזור וזה בסדר.החודש זה נפל על היום הולדת שלי ואני וחבר שלי היינו בחול ודילגתח על המחזור פשוט לא לקחתי את ה4 כדורים לבנים.(גלולות יאז)וישר התחלתי חפישה חדשה.אחרי שבוע וחצי כאשר אני מנגבת את הפיפי אני רואה דם.השאלה שלי שכאשר דוחים את המחזור ומדלגים על גלולות האם המחזור מתבטל לגמרי החודש או פשוט נדחה?ואם הוא מתבטל מה זה הדם הזה?תודה לכם

תשובה:
היי שוב, במידה וחיברת חפיסות (דילגת על הלבנות- גלולות דמה והתחלת חפיסה חדשה) את מדלגת על המחזור החודשי- זאת אומרת מתבטל לגמרי לאותו חודש. לכל אחת מאיתנו יש גוף שונה ותגובות שונות, לכן יש בנות רבות שחיבור חפיסות לא משפיע עליהן ובמקביל יש בנות כמוך, עם גוף קצת יותר רגיש שעשוי להגיב בדימום לא מוסבר לשינוי בגלולות. אין מה להילחץ מכך, זה נורמאלי. כל עוד תקחי את הגלולות באופן רציף- כל יום באותה שעה, אין לך מה לחשוש. אם את עדיין מודאגת, אני ממליצה לך להתייעץ עם רופא נשים, אולי להחליף סוג גלולה או סוג אמצעי מניעה שיתאים יותר לגופך. בהצלחה :)


בת 17 שואלת: #99999
לקחתי את כל הגלולות הצהובות אבל אחרי שסיימתי קיימתי יחסים כי עדין לא קיבלתי מחזור השאלה שלי אם אני מוגנת בכל זאת כי בתכלס אין לי עוד גלולה לקחת רק ביום ראשון אני צריכה להתחיל חפיסה חדשה... את הגלולות הלבנות אני אפעם לא לקוחת כי הבנתי שהן יותר בשביל הסדר..שלא יהיה בילבול אני מוגנת בכל זאת ..?

תשובה:
שלום לך, במידה ואת לוקחת את כל הגלולות באופן מסודר ורציף את מוגנת לאורך כל החודש מפני כניסה להריון. גלולות הדמה באמת נועדו לעזור בסדר ובמעקב אחרי נטילת הגלולות, במידה ואת מדלגת עליהן חשוב שתשימי לב שאת לוקחת את הגלולות האמיתיות בזמן הנכון בצורה מסודרת. כל טוב


בת 20 שואלת: #99834
הייתי עכשיו שנה עם יאז וכרגע אני רוצה לחזור למינס מהרבה סיבות. שכחתי לשאול את הרופאת נשים איך הולך המעבר מיאז למינס. עוברים בין הגלולות כשאני מסיימת את הכדורים הלבנים של יאז או הכדורים הורודים הפעילים? וכמה זמן צריך להיות עם אמצעי מניעה נוסף? היום סיימתי את הכדור הורוד האחרון של יאז אז אמי בלחץ קצת..

תשובה:
שלום לך, את המעבר את עושה רצוף, כאילו היית ממשיכה עם חפיסה של יאז אך במקומה את פשוט לוקחת מינס. משמע שאת מסיימת את כל הכדורים ביאז (כולל הלבנים) ואז ממשיכה לחפיסה חדשה של מינס. במידה ותעשי את המעבר חלק ולא תשכחי אף גלולה את ממשיכה להיות מוגנת כל הזמן. בהצלחה


בת 15 שואלת: #99796
לפני מה ימים הלכתי לרופאת נשים ובקשתי ממה מרשם לגלולות.. היא הביאה לי מרשם לגלולות יאס ולאחר שחיפשתי אותם באינטרנט התגלה שהם ממש לא בריאות ולפני כמה שנים היה גם מקרי מוות בגלל אותן גלולות .. ועכשיו אני לא יודעת אם להתחיל לשתות אותן או לא

תשובה:
שלום,קודם כל אני שמחה שפנית אלינו. גלולות זה אמצעי מניעה מומלץ שהמון בנות לוקחות כדי להימנע מהריון. אמנם עלולות להיות להן תופעות לוואי שרשומות על האריזה אבל אלו תופעות לא מסוכנות לבריאות ושלא תמיד קורות, ואם קורות, פונים אל הרופאה להחלפת מרשם. את לא צריכה לחשוש מנטילת הגלולות, הן לא מסוכנות לבריאות, ובמיוחד אם רופאה נתנה לך מרשם בהתאם לבדיקה שעשתה לך. בנוגע לכך שראית באינטרנט על השפעות חמורות ומקרי מוות- קיימים באינטרנט המון מאמרים הכוללים מיתוסים ומשליכים נושאים בריאותיים אצל נשים על נטילת הגלולות. אם את בוחרת לקרוא ולחקור באינטרנט, עלייך לקחת בחשבון שלא כל דבר שתקראי יהיה נכון ולקחת בערבון מוגבל. את לא צריכה לחשוש ויכולה להתחיל ליטול את הגלולות! בהצלחה


בת 17 שואלת: #99728
כאילו בגלל שגלולה מספר 7 נפלה לקחתי ביום הזה את גלולה מספר 8 ולמחרת את גלולה מספר 9 וככה המשכתי כרגיל

תשובה:
אוקיי, אז אם המשכת כרגיל את הגלולות את מוגנת ואין בעיה. בעיקרון, את צריכה מכאן להמשיך לגמרי כרגיל, ברגע שאת מסיימת את הגלולות הרגילות את ממשיכה מיד את גלולות הפלסבו למרות שתהיה לך גלולה אחת פחות. בהצלחה


בת 17 שואלת: #99714
אני בת 17 ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין. התחלתי לקחת גלולות מינס לפני כ-13 ימים, ובגלולה ה-7 הגלולה נפלה לי ולא מצאתי אותה אז לקחתי את הגלולה של היום למחר לאחר כמה שעות. אתמול אני וחבר שלי שכבנו והוא גמר לי בפנים... אני ממש ממש ממש חוששת מהדבר, מה אני צריכה לעשות?:

תשובה:
היי, אשמח שתסבירי לי שוב כדי שאוודא שהבנתי נכון- לא לקחת גלולה ביום השביעי ואת השמינית לקחת קצת לפני הזמן, בין יום 7 ל-8? כלומר לקחת רק גלולה אחת בשביל יומיים או שהבנתי לא נכון? אם הבנתי נכון ולא לקחת גלולה מעל 12 שעות מהזמן שאת אמורה לקחת אז את לא לגמרי מוגנת, במיוחד כשמדובר בחפיסה ראשונה. אם זה המצב, אתם יכולים לקנות גלולה של היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו בבית מרקחת) כדי למנוע הריון לא רצוי. אם תרצו עוד ייעוץ לגבי אמצעי מניעה אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה אליכם. אם לעומת זאת פשוט לקחת כמו שאמורים, גלולה אחת כל יום, אז את מוגנת ופשוט תצטרכי לקחת ביום האחרון מחפיסה אחרת ולהפוך אותה לחפיסה של אקסטרות למקרה ששוב תיעלם גלולה.


בת 24 שואלת: #99632
שלום, אני נוטלת תרופת יאז ושכחתי לקחת כדור בשבוע האחרון של החפיסה (אני לא יודעת באיזה יום, שמתי לב לזה כאשר באתי להתחיל חפיסה חדשה וראיתי שזה לא היום בו אני מתחילה בדרך כלל) קיימתי יחסי מין בשבוע הזה לפני תחילת לקיחת הטבילות הלבנות. הייה לי מחזור סדיר ועד כה היתי לוקחת את הכדורים בשעה קבועה וסדירה. לא קיימתי יחסי מין לאחר המחזור. האם למרות המחזור קיים חשש לכניסה להריון? האם אני כרגע מוגנת? אם לא כמה זמן עלי להתגונן עם אמצעי נוסף? תודה רבה על העזרה

תשובה:
היי יקירה, בגלל ששכחת את הגלולה בשבוע האחרון של החפיסה הסיכוי להיכנס להיריון הוא קטן יותר, וגם לפי מה שאני מבינה, כבר סיימת את החפיסה וקיבלת מחזור, ולכן זה אומר שאת לא בהיריון. חוץ מזה, אם התחלת את החפיסה שלאחר מכן כרגיל (לאחר סיום גלולות הלבנות) את מוגנת באופן מלא. אם להבא את שוכחת גלולה אחת ושמה לב לזה לאחר יותר מ-12 שעות (כי אם את שמה לב ששכחת לאחר פחות מ-12 שעות את יכולה לקחת את הגלולה ואת מוגנת ללא חשש), את יכולה לקחת שתי גלולות ביחד ביום שלמחרת, אבל ליתר ביטחון להשתמש באמצעי מניעה נוסף במהלך אותו השבוע. בהצלחה


בת 21 שואלת: #99631
היי. יום שישי סיימתי את החפיסה הראשונה של דיאנה ובדרך כלל אני מקבלת מחזור ביום שלישי יכול להיות שבגלל שהחלפתי סוג של גלולות המחזור יאחר ?

תשובה:
היי יקירה, זה בהחלט יכול לקרות מהשינוי של הגלולות. כל גלולה משפיעה באופן אחר על הגוף ועל ההורמונים ובהתאם גם היום של קבלת המחזור יכול להשתנות. בהצלחה


בת 22 שואלת: #99627
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג פמינט ב8 חודשים האחרונים. את החפיסה הראשונה התחלתי ביום שבת ומאז יוצא שכל פעם הגלולה האחרונה בחפיסה נלקחת ביום שישי אבל את הוסת אני מקבלת רק ביום שישי שבוע אחרי (יום לפני תחילת החפיסה הבאה). האם זה תקין? האם יש אפשרות להתחיל את החפיסה ביום שני למשל במקום יום שבת מבלי לפגוע ביעילות הגלולות?

תשובה:
שלום יקירתי, מבחינת קבלת המחזור זה מאוד הגיוני, כל גלולה משפיעה באופן שונה על קבלת המחזור ואצל כל אחת המחזור מגיע ביום שונה בין החפיסות. כך שהבחינה הזו אין לך מה לדאוג. בנוגע להחלפת היום של לקיחת הגלולה, את יכולה להפסיק את הגלולות במהלך השבוע האחרון של החפיסה ביום ראשון (במקום ביום שישי) ואז להתחיל את החפיסה ביום שני שלאחר מכן (לאחר שבוע) וזאת מבלי לפגוע ביעילות הגלולות. העיקר שתיקחי את הגלולות בכל יום בשעה קבועה, ושההפסקה שאת עושה בין חפיסה לחפיסה תהיה שבוע. בהצלחה