A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

בת 17 שואלת: #108938
לקחתי שתי גלולות מתי שנזכרתי ויום למחרת לקחתי בדיוק באותה שעה ב12 בצהריים, אני יכולה לקחת בשעה הקבועה שהייתי לוקחת לפני בכל מקרה?

תשובה:
היי! המשיכי לקחת בשעה הרגילה בה נהגת לקחת וכפי שכתבתי לך, הקפידי על הגנה נוספת במהלך שבוע. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108937
להמשיך לקחת את הגלולות בזמן שהייתי לוקחת בדר"כ או להתחיל לקחת מהשעה שלקחתי מתי שנזכרתי?

תשובה:
פנייתך נענתה.


בת 16 שואלת: #108884
אני לוקחת גלולות במשך חצי שנה והייתי אמורה להתחיל חפיסה חדשה אתמול (שבת) בעשר אך שחכתי והעה עכשיו היא שלוש ביום ראשון מה אני עושה ? אני מוגנת ? אני יכולה לקחת את הגלוגה היום ?

תשובה:
היי! אנחנו כבר בסופו של יום שני ואני מקווה שלקחת את הגלולה ששכחת ואת הגלולה של אתמול. המשיכי לקחת את הגלולות כרגיל אך השתמשי באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום עד סוף המחזור הנוכחי. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108878
היי, אני נוטלת גלולות מליאן כבר במשך 4 חודשים בערך בתאריך 19.8 יום שבת שכחתי לקחת גלולה שהייתי צריכה לקחת בסביבות 21:00-23:00 מהלחץ שתיתי שתי כדורים יום למחרת ב12 וחצי בצהריים.. אני לא יודעת אם אני מוגנת, ונשארו לי 11 גלולות מהחפיסה אני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
היי! אני מבינה את הלחץ שלך. חשוב שתדעי שאנו עונות באתר תוך 72 שעות בד"כ ולכן אם יש משהו דחוף כדאי להתקשר אלינו לכל אחד ממספרי הטלפון שמופיעים בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 לפנייתך; כאשר את מפספסת גלולה את יכולה לקחת אותה עד 12 שעות לאחר הזמן הקבוע ואת מוגנת. אם חלפו יותר מ-12 שעות יש לקחת את הגלולה כשאת נזכרת ולהמשיך לקחת את שאר הגלולות שבחפיסה בזמן הקבוע. מכיוון שלקחת את הגלולה ששכחת כ-13-15 שעות לאחר הזמן הרגיל והקדמת את לקיחת הגלולה הבאה- הקפידי להשתמש בקונדום במשך שבוע במהלך קיום יחסי מין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108876
היי, אני נוטלת גלולות מליאן כבר במשך 4 חודשים בערך בתאריך 19.8 יום שבת שכחתי לקחת גלולה שהייתי צריכה לקחת בסביבות 21:00-23:00 מהלחץ שתיתי שתי כדורים יום למחרת ב12 וחצי בצהריים.. אני לא יודעת אם אני מוגנת, ונשארו לי לפחות 5-6 גלולות מהחפיסה אני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
פנייתך נענתה


בת 20 שואלת: #108871
אני משתמשת פעם ראשונה בגלולות מליאן, שכחתי את הגלולה הלפני האחרונה של החפיסה. גליתי את זה לאחר 12 שעות, שעתיים לפני לקיחת הגלולה האחרונה, בנוסף קיימתי יחסים לא מוגנים ב12 שעות לאחר שפיספסתי את הגלולה. האם אני צריכה לקחת גלולת היום שאחרי או להמשיך לקחת גלולות מליאן בלי הפסקה של שבוע? והאם הסיכוי להריון גדול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני לפספס גלולה בימים האחרונים של החודש זה פחות חמור מלפספס אותה בימים הראשונים. החומר עוד נמצא ורץ בגוף שלך ולכן את כנראה מוגנת, אם כי ההגנה היא לא ב100% ולכן קשה לי להתחייב על כך שאת לא בהיריון. אולי בשביל השקט הנפשי והביטחון הייתי מציעה לך לקחת את גלולת היום שאחרי- אני מזכירה לך שגלולת פוסטינור/נורלבו רלוונטיות 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וגלולת "אלה" טובה לטווח של 5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים. את הגלולות את ממשיכה לצרוך כמו שהיית אמורה, כולל את ההפסקה לווסת. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108864
אני רוצה לשכב עם חבר שלי בלי קונדום ואני על גלולות יאז כבר כמעט שבועיים.. אני מוגנת מפני הריון? ועוד דבר, מהשאלה הקודמת ששאלתי, לא עשיתי משהו לא בסדר נכון? כאילו אני עדיין מוגנת כרגיל גם אם לקחתי עוד גלולה מהפחד, נכון? והשאלה היא אם בטוח לגמור בפנים או לקחת סיכון..?

תשובה:
שלום לך, 1. כן, לאחר שבועיים של נטילת גלולות את מוגנת מפני היריון 2. בשאלה הקודמת עשית משהו מתוך לחץ, אבל עצם לקיחת הגלולה משאירה אותך מוגנת 3. מבחינת חשש להיריון- בטוח לגמור בפנים בהנחה ואת לוקחת גלולות באופן סדיר. אך חשוב לציין שאין הגנה מפני מחלות מין.


בת 16 שואלת: #108847
יש לי חבר והתחלנו לשכב, הלחתי לגניקולוגית כדי שתתאים לי גלולות נגד הריון והיא הביאה לי את גלולות- יאז. המחזור שלי לא סדיר אז היא הביאה לי גם כדורים לזירוז מחזור שלקחתי שבוע ויומיים אחרי (היום) הייתי אמורה לקבל מחזור, רק שהיום בבוקר הייתה לי ממש טיפת דם וכרגע יש לי הפרשות שבדרך כלל מופיעות לי בסוף המחזור. הגינקולוגית הדגישה כי צריך להתחיל את הגלולות נגד ההריון ביום הראשון של המחזור. שלחתי לה הודעה והיא אמרה לי להתחיל עוד יומיים (יום שני). ואני לא יודעת אם זה נחשב כרגע שקיבלתי מחזור ואני יכולה להתחיל לקחת את הגלולות או שאני אחכה עד יום שני להתחיל. ואם אני מתחילה ביום שני, אני עדיין מוגנת מפני הריון השבוע?

תשובה:
שלום, בכל מקרה כשאת מתחילה את הגלולות את צריכה בשבועיים הראשונים להשתמש גם בקונדום כדי להיות מוגנת . בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108840
הרופאה אמרה לי לעשות הפסקה של שבוע מהזואלי ולהתחיל הרמונט ולמרות לכל מה שקראתי באינטרנט כבר ביצעתי את מה שהיא אמרה, למרות שקראתי שכדי להיות מוגנת למין חייב לקחת ביום הראשון של הווסת, האם אני מוגנת? אני מפחדת.. בעיקרון יוצא לי לקחת את הגלולה הראשונה של הרמונט ביום האחרון למחזור

תשובה:
שלום, כדי שתהיי מוגנת לגמרי מומלץ שתקפידי בשבועיים הראשונים לנטילת הגלולות גם על שימוש בקונדום. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #108798
האם אפשר לקבל אצלכם מרשם לגלולות?

תשובה:
שוב שלום לך! אין בעיה. את יכולה להתקשר לסניף הקרוב למקום מגורייך ולהזמין תור לרופא/ה שתתן לך את המרשם. מכיוון שרשמת שאת גרה באזור ירושלים, אולי יהיה לך נוח יותר להגיע ל"לדעת" שהם המקבילה שלנו בירושלים (אין לנו סניף בעיר). זה הקישור לאתר שלהם: http://www.ladaat.org.il/ תקבלי ייעוץ על אמצעי מניעה והתאמת האמצעי על-ידי הרופא/ה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108775
מה קורה אם בולעים חבילת גלולות למניעת הריון בבת אחת? (גלולות של yaz plus)

תשובה:
היי! למה?! אין סיבה לבלוע את כל החפיסה. את מציפה את הגוף בהורמונים וזה יכול לגרום לנזק. אם כבר עשית זאת, פני לרופא בהקדם.


בת 17 שואלת: #108747
שלום אני בת 17.5 נוטלת גלולות מסוג זואלי כבר קרוב לשנה . מאז שהתחלתי עם הגלולות אני לא מקבלת מחזור. הרופא אמר שזה תקין ולהמשיך לקחת גלולות כרגיל, חבר שלי לחוץ ומפחד שזה יפגע בי בעתיד. רציתי לדעת מה עליי לעשות והאם אני צריכה לחשוש תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, לפגוע זה לא יפגע בך בעתיד ואין לך מה לדאוג מזה. אם מפריע לך שאת לא מקבלת דימום, תחזרי לרופא ותבקשי להחליף גלולה. אבל באמת שזה לא יפגע בך. כל טוב


בת 22 שואלת: #108730
היי אני בת 22 אני משתמשת מעל שנה בגלולות יאז קיבלתי אותן בהמלצת הרופא מכיוון שהייתי מקבלת פעמיים בחודש מחזור לא סדיר וקשה מאוד. כיום יש לי בן זוג. לפני חודשיים טסתי לחול ודלגתי על המחזור ( הכדורים הלבנים ) 3 פעמים . מחר אני טסה ליוון השאלה היא כזאת האם מותר לי לדלג כל כך הרבה פעמיים על המחזור ואם לא מה הסיכונים ? ושתיתי כבר כדור אחד לבן אתמול האם אני עדיין יכולה לדלג על המחזור הזה ? וישר לשתות כדור וורוד מחפיסה חדשה .. ?

תשובה:
היי! קודם כל לא תוכלי לדלג על המחזור בפעם הזו מכיוון שכבר נטלת גלולת פלצבו (הגלולה הלבנה) ולכן הווסת תגיע בכל מקרה. לגבי הדילוג על מספר חפיסות- אין בעיה עם זה (יש גלולות בשם סיזוניק שאם נוטלים אותן מקבלים ווסת רק פעם ב-3 חודשים, כלומר, 4 פעמים בשנה), אבל שוב, הפעם לא תוכלי לדלג. נסיעה טובה!


בת 19 שואלת: #108692
היי .. יש לי שאלה .. אני וחבר שלי עשינו סקס יבש לחלוטין , זאת אומרת עם בגדים , נהנננו בסך הכל , ואז קרה שרצינו לנסות להרגיש את המגע אחד של השני , ( של אברי המין ) .. אז יצא שהתחכחנו אחד בשנייה בלי חדירה בכלל , אני מדגישה וחוזרת - בלי חדירה ובלי גמירה .. מאוד מאוד היה לנו כיף אך אני קצת חוששת וברגע שאמרתי לו תעצור הוא פשוט עצר ויצא באותו רגע , אני חוששת שקרה משהו , היינו בלי אמצעי מניעה ואני לא נוטלת לקחת גלולות , אני עדיין בתולה .. הוא הראשון שלי בכל הדברים האלה , אנחנו מנסים לאט לאט והכי חשוב ביחד , אחד עם השנייה .. בבקשה תרגיעו אותי ותגידו לי שלא קרה שום דבר ואני סתם מפחדת וסתם בלחץ .. מכלום .. עניתם לי בשאלותיו הקודמות שאין סיכוי להריון אם לא הייתה חדירה של הפין אל הפות , אבל כן היה חיכוך , הקטע שאני הייתה רטובה , וממש נלחצתי כי חשבתי שאולי יצאו לו טיפות אהבה אבל מסתבר שהוא בכלל לא היה באזור של לגמור , פשוט עצרנו הכל כי נבהלתי , זה פעם ראשונה .. בבקשה תרגיעו אותי 😓 אודה לכם מאוד אם תענו בהקדם ..

תשובה:
שלום לך. כמו שאמרת ואת צודקת, כניסה להריון יכולה להתרחש כשיש חדירה של פין לפות. אך חשוב לומר שאם יש מגע של נוזל זרע או טיפות אהבה ממש בפתח הנרתיק קיים חשש להריון, אם הוא גמר או יצאו לו טיפות אהבה שבאו במגע עם האוויר האיכות שלהם נפגעה ואין סיבה לדאגה, שימי לב שטיפות אהבה עלולות לצאת בכל שלב של הגירוי ולא רק לקראת גמירה. אם את עדיין חוששת אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון שתתן לך תשובה וודאית, צריך לעשות אותה שבועיים מהמקרה שאת דואגת לגביו, ואם תקבלי מחזור בזמן הזה זה גם סימן שאת לא בהריון. נשמע שאתם במערכת יחסית מכבדת ושאתם דואגים אחד לשנייה, ואני שמחה שזו החוויה שלך. ממליצה לכם שתגיעו יחד לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אליכם כדי לשמוע על אמצעי מניעה, יש הרבה אפשרויות שיכולות להתאים לכם, וגם כדי לשוחח איתנו על קיום יחסי מין בפעמים הראשונות, בנוסף את תוכלי גם לבצע אצלנו את הבדיקת הריון אם תהיי מעוניינת. כל טוב


בת 15 שואלת: #108682
מפני שזה לא אתר שעונים בו על השניה אני רק אשאל אם עשיתי בשכל.. עליתי על גלולות בפעם הראשונה במחזור האחרון (10.8) ואני לוקחת את הגלולה כל יום בין השעות 18:00-19:00. היום לקחתי את הגלולה במשהו כמו רבע ל7 ונכנסתי לשירותים ושילשלתי בשעה 11ועשרים בערב.. מהלחץ הלכתי ולקחתי ישר עוד גלולה שזאת אמורה להיות הגלולה של מחר בעצם.. שאלתי היא אם עשיתי מעשה נכון? או שהגלולה כבר נספגה וסתם הוספתי הורמונים.. עברו 4 שעות וטיפה מאז ואני עדיין חוששת. עשיתי נכון?

תשובה:
היי! אנו משתדלים לענות באתר תוך 72 שעות. למקרים דחופים ניתן להתקשר אלינו בימים ראשון - חמישי, בין השעות 20:00 - 24:00 בטלפון שמספרו 03-7714327 . כמו כן ניתן להתקשר לכל אחד מהמספרים שמופיעים בקישור הזה על פי הימים ושעות הפעילות http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 לשאלתך: לא היית צריכה לקחת את הגלולה הנוספת מכיוון שעברו יותר מ-4 שעות בין נטילת הגלולה לשלשול ואכן הגלולה נספגה כבר בגופך. חשוב שתקפידי להמשיך ולקחת את שאר הגלולות בשעה הרגילה. יהיה עלייך להשלים את הגלולה החסרה מחפיסה אחרת (תמיד טוב שתהיה חפיסה רזרבית למקרים בהם את מאבדת גלולה למשל) . לגבי תוספת ההורמונים- אין לך מה לחשוש. לא נגרם נזק. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108668
היי, בן זוגי בן 18 וחצי ומגוייס.הוא סובל מהרבה כאבים.. אני והוא כבר שכבנו מספר פעמים עם אמצעי מניעה.. ועכשיו הוא החליט שהוא רוצה להפסיק עם האמצעי מניעה ושאני אקח גלולות ואני מפחדת מהריון ומחלות אחרות, יש סכנות למחלות כאשר אני עם גלולות אבל בלי אמצעי מניעה?

תשובה:
שלום, גלולות הן האמצעי מניעה היעיל ביותר נגד הריון אך הן אינן מונעות הידבקות במחלות מין. אם החבר שלך נבדק והוא בריא והוא לא שוכב עם בחורות אחרות, את יכולה להסתפק בגלולות. אם את לא בטוחה לגביו וחוששת שהוא יכול להדביק אותך במחלות, תתעקשי גם על הקונדום. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #108663
אני נוטלת גלולות באופן קבוע,פיספסתי גלולה אחת וסיימתי מחזור לפני שבוע.שלשום פיספסתי גלולה וקמתי היום עם מחזור.מזה אומר?להמשיך לשתות רגיל את הגלולות? להפסיק?

תשובה:
הי, תמשיכי לקחת את הגלולות רגיל. כל טוב!


בת 22 שואלת: #108661
רציתי גם לשאול אם זה תקין שיש כאבי בטן

תשובה:
היי! לכל גלולה יש תופעות לוואי, אך כאבי בטן יכולים להיגרם גם מלחץ או מגורם פיזיולוגי אחר. אם כאבי הבטן נמשכים יותר ממספר ימים כדאי לפנות לרופא/ה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108651
היי. אני משתמשת בגלולות מסוג פמינט. שנוטלים 21 גלולות רגילות ולאחר מכן שבוע הפסקה. כמה שעות בודדות בערך שלוש - ארבע שעות אחרי נטילת הגלולה האחרונה מהחפיסה, (יום לפני השבוע הפסקה) קיימתי יחסי מין ללא קונדום. האם זה היה מסוכן ויש חשש להריון? (בגלל שיום אחריי כבר לא לקחתי עוד גלולה כי סיימתי את החפיסה.) בבקשה תעזרי לי מקווה שהבנת את השאלה שלי כי זה מלחיץ אותי שקיימתי יחסי מין ביום שלקחתי את הגלולה האחרונה מהחפיסה . ועוד שאלה, בשבוע הפסקה אני לא מוגנת?

תשובה:
היי! אין לך מה לחשוש. אם נטלת את כל הגלולות כסדרן ובאותה שעה בכל יום- את מוגנת. גם בשבוע ההפסקה (שבו אמורה להגיע הווסת). כל טוב!


בן 20 שואל: #108604
אני משתמשת בגלולות יאז כבר כמה חודשים, ובמקביל לקחתי אנטיביוטיקה פן רפא 500 למשך 10 ימים. שכבתי עם הבן זוג שלי בזמן הזה ללא אמצעי מניעה נוסף, רוצה לציין שזה קרה יומיים אחרי שנגמר המחזור. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום, ישנן אנטיביוטיקות אשר יכולות לפגוע לפעילות התקינה של הגלולות ועל כן לא להיות מחוכנים ברמת האחוזים אשר מציינת חברת הגלולות. על מנת לדעת האם האנטיביוטיקה הספציפית הזו משפיע על הלולות שאת לוקחת, אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת הנשים שלך. במידה והרופא/ה שלך מציינת כי האנטיביוטיקה לא סותרת את הגלולות, והמשכת לקחת אותן באופן רצוף וקבוע, הינך מוגנת לאורך כל התקופה ואין חשש להריון. במידה והאנטיביוטיקה שלך כן משפיעה על הגלולה, הסיכוי להריון עולה. את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון על מנת להסיר ספקות. בהצלחה


בת 19 שואלת: #108601
היי, אני נוטלת גלולות יאז מזה שנתיים. ביום ראשון בבוקר קיבלתי מחזור אך התחלתי את חפיסת הגלולות רק ביום השני של המחזור. השעה הקבועה בה אני לוקחת גלולה היא 22:00 וכשהתחלתי את חפיסת הגלולות ביום שני (שעה 15:30) נטלתי באותו רגע כשקניתי את הגלולה של היום הראשון ובאותו יום ב22:00 בערב את הגלולה של היום השני. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ביום שישי ללא אמצעי מניעה ,חשוב לציין שהמחזור שלי הסתיים כבר ביום רביעי. רציתי לדעת האם יש סיכון שאוכל להכנס להריון? כי לפי העלון של יאז קראתי שצריך להתשמש בקונדום למשך שבוע בקיום יחסי מין אם לוקחים גלולה ביום ה2 של המחזור ולא כמו ביום הראשון שבמקרה זה מוגנים מיידית מהריון,אך אני לקחתי את הגלולה הראשונה בחפיסה בעיכוב של פחות מ24 שעות מהשעה שאני בדרך כלל לוקחת גלולות. אני ממש מקווה שאין סיכון כי אני "לא בתקופת ביוץ" ועד יום שישי שאני וחבר שלי קיימנו יחסי מין נטלתי כבר 5 גלולות.

תשובה:
שלום לך, את מציינת שאת נוטלת יאז כבר שנתיים - השאלה החשובה היא כמה ימים עברו מאז שסיימת את הכדורים בחפיסה הקודמת (כולל הכדורים הלא פעילים) עד לתחילת החפיסה החדשה. אם הייתה הפסקה של יום (או פחות מיום) בין החפיסות - בהתחשב בעובדה שאת נוטלת גלולות פרק זמן משמעותי - הסיכוי להריון קטן מאד. כל טוב


בת 15 שואלת: #108592
ואם הנוזל זרע הוא טיפות אהבה והם היו בפתח הנרתיק והתחכחו שם ממש אז יש סיכוי להריון מטיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, ניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה משום שכפי שתיארת טיפות אהבה הן נוזל זרע. אם היה נוזל זרע בסמוך לנרתיק יכול להיות חשש להריון ואני ממליצה לך לקחת פוסטינור. באופן כללי, חשוב להשתמש באמצעי מניעה כמו גלולות או קונדום. את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה או להגיע לאחד הסניפים על מנת לקבל מידע נוסף בנוגע לאמצעי מניעה. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108587
היי שוב, בבקשה תענו כמה שיותר מהר !! אני אמורה לקבל מחזור השבוע ורוצה לעלות על גלולות עקב יחסי מין עם החבר. אני ממש ממש ממש פוחדת לעלות עליהן בגלל תופעות הלוואי ואני לחוצה ובסטרסים לגביי זה.. אנני יודעת מה לעשות ! אימי אומרת לי לעלות כי האחוזים ל-קרישיות יתר לדוגמא או התקף לב ועוד או כמו סרטן בשד שזה הכי מלחיץ ! הם אחוזים נמוכים וקורים במיוחד לנשים מבוגרות/ מעשנות/ אינן בריאות. ברוך השם אני בריאה אך אני ילדה יחסית מלאה, אני שוקלת 81 והגובה שלי הוא 165 ואני מתחילה דיאטה לפחות לנסות להוריד חלק.. רשום שבנות שהBMI שלהן הוא מעל 30 עדיף שלא יקחו ואני 29. אמורה לעלות על גלולות בשם יאז.. אבל בגלל שהרופא חשב שלאמא שלי יש קרישיות יתר אבל לאחר בדיקות, אין לה, הוא הציע לי סרזט.. מה לדעתכם עדיף ??? בבקשה תענו על זה זה חשוב. שלוש שאלות - 1. האם מותר לעשות ספורט בזמן נטילת גלולות? 2. התופעות לוואי צריכות ממש להפחיד אותי בקטע הזה למרות שאני בריאה ? 3. מה האחוזים לכניסת הריון בלי קונדום עם גלולות וגמירה פנימית ? 4. מה עושים בקשר לפחד ? תודה ואם אפשר תשובה כמה שיותר מהר !

תשובה:
היי! אני רואה שנושא הגלולות מלחיץ אותך מאוד. הסיבה לכך היא כנראה הכתבות הרבות שהיו בנושא הגלולות לאחרונה וששמו דגש בעיקר על המקרים החריגים ולא על כלל הנשים. הגלולות למניעת הריון נחשבות יעילות ביותר למניעת הריון (יותר מ-99%). כדאי שתסבירי לרופא שלאמא אין קרישיות יתר ותני לו להחליט מה הגלולה המתאימה לך ביותר. באופן כללי, גלולות סרזט מכילות פרוגסטרון בלבד ולא מכילות אסטרוגן והבטיחות שלהן עומדת על 98% לעומת יאז וגלולות משולבות אחרות (שבהן אחוז הביטחון הוא 99%). למרות זאת, גלולת הסרזט מונעת חלק מתופעות הלוואי המלוות מתן גלולות משולבות (כמו יאז או מינס) כגון אגירת נוזלים, גודש ורגישות בשדיים ועלייה זמנית במשקל. פרוגסטרון הוא למעשה חומר משתן ובנוסף מסייע בשיפור מראה העור ובטיפול באקנה. זה ממש בקצרה ועלייך להיוועץ ברופא שלך. את יכולה לשקול גם סוגים אחרים של אמצעי מניעה (התקן תוך רחמי לנערות ועוד). אם תגיעי אלינו נוכל לייעץ לך לגבי אמצעי המניעה השונים הקיימים בארץ. לגבי השאלות האחרות שלך: 1. אין מניעה לעשות ספורט בזמן נטילת גלולות. 2. תופעות הלוואי , אם מגיעות (לא תמיד) הן בד"כ בשלושת החודשים הראשונים לנטילת הגלולות עד שהגוף מסתגל אליהן. 3. כאשר משתמשים בגלולות ויש בן זוג קבוע - ניתן לוותר על הקונדום. חשוב להיות בטוחים לפני כן שאין לאף אחד מבני הזוג מחלת מין. לצורך כך אפשר לבקש מהרופא לבצע בדיקת דם שמיועדת לבדוק שאין את המחלות הללו. הקונדום לא רק מגן מפני כניסה להריון לא רצוי אלא גם מפני מחלות. מקווה שעזרתי ואם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת להעלות אותן כאן או להתקשר אלינו. נשמח כמובן אם תגיעי אלינו כדי שנייעץ לך לגבי אמצעי המניעה. כל טוב!


בת 22 שואלת: #108554
הי בוקר טוב מה שלומך? רציתי להתייעץ על משהו, כמו שאמרתי לך החפיסה הראשונה של מינס עשתה לי באלגנים כל החפיסה דימומים התחלתי את החפיסה השני (ולא קבלתי אני כבר באמצע שלה- כניראה בגלל כל הדימונמים לא? ) הקטע הוא שבחפיסה השני הדימום עצר לחלוטין אבל פה ושם יש פיתאום הפרשות חומות, אני שומרת טהרה אז ההפרשות האלה יכולות להיות טובות ויכול להיות שהם לא טובות לי אני רציתי להתיעץ איתך מה לעשות אם אני אלך לרופאה היא תביא לי גלולות אחרות ואז זה שוב הסתגלות ושוב דימומים יש לי היסטוריה של גלולות וגם מדבקות עשו לי דימומים אז רציתי לשאול יכול להיות שכשאני אתחיל את החפיסה השלישית זה יסתדר ? כי בין החפיסה הראשונה לשניה הדימום באמת פסק אולי ההפסקה הזאת של הכדורים הלבנים עזר מה את אומרת ? תודה רבה יום טוב :-)

תשובה:
היי! תודה שאת מתעניינת בשלומנו. אנחנו כאן ושמחות לענות לכל שאלה. אני אחזור שוב על מה שאמרו לך היועצות בשאלותייך הקודמות. זמן ההסתגלות לרוב הגלולות הוא 3 חודשים. הגוף זקוק לזמן שלו. אני מבינה שזה מפריע לך מאוד בגלל שאת שומרת טהרה, אך נסי לעבור את החודש הבא ואני מאמינה שזה יסתדר. אם גם לאחר 3 החודשים עדיין קיימת בעיה כדאי לחזור לרופאה ולבדוק אתה אפשרויות אחרות חוץ מגלולות ומדבקות (אולי התקן תוך רחמי? את יכולה לקרוא כאן על התקנים שונים שמתאימים גם לנשים דתיות http://www.yoatzot.org/hebrew/articles/?id=3232 ) כל טוב!


בת 19 שואלת: #108537
היי שלום. בת 19 משתמשת קבוע בגלולות. התחלתי לקחת עכשיו סוג חדש של גלולות (zoely), במהלך החפיסה שכחתי גלולה אחת, היה כתוב בחפיסה שניתן פשוט לקחת את הגלולה ששכחתי ולא להשתמש באמצעי מניעה נוסף. אני עכשיו בגלולת הדמה האחרונה בסוף החבילה ועוד לא קיבלתי מחזור. אני מרגישה נפיחות בבטן וקצת חוששת. האם יכול להיות שאני בהיריון?

תשובה:
היי! מעבר בין גלולות עשוי לגרום לשיבושים בקבלת הווסת בתקופה הראשונה. אם נטלת את הגלולה ששכחת בטווח של פחות מ-12 שעות מזמן הנטילה הרגיל, אין חשש להריון. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108502
שלום סליחה על החפירה.. התחלתי לקחת גלולות פעם ראשונה כשהתחיל לי כזה דימום קל זה נחשב ביום הראשון של המחזור לא ? כי בדרכ המחזור ישר מתחיל לי עם דימום אין לי לפני זה סימנים וזה של דימום.. בקיצור לקחתי מהדימום הזה כל יום באותה שעה .. אני וחבר שלי קיימנו היום יחסי מין ופתאום הופיע לי כתם דם יחסית בהיר על התחתונים.. זה תקין? אין לי ממה לדאוג?

תשובה:
שלום, זה לא נשמע מדאיג. יש תקופת הסתגלות של שלושה חודשים לגלולות, ויכולים להיות דימומים/הפרשות חומות בין מחזור למחזור. תמשיכי לקחת את הגלולות בצורה מסודרת לפי ההוראות - בלי קשר לדימום. כל טוב


בת 18 שואלת: #108497
אני לוקחת גלולות ומשתדלת כל יום לקחת גלולה בדיוק ב12 בצהריים. אני טסה היום לארצות הברית וכשבארץ יהיה 12 בצהריים שם יהיה 5 בבוקר ככה שלא ריאלי שאקח שם גלולות באותה השעה כמו בארץ.. מה לעשות? מתי לקחת כדי שהיעילות שלהם לא תפגע?

תשובה:
שלום לך, גלולות למניעת היריון ניתן לקחת גם 12 שעות לאחר שעת הנטילה הקבועה. לכן, את יכולה ישר כשאת קמה בארה"ב לקחת את הגלולה (כי יהיה איחור רק של 3-5 שעות משעת הנטילה הקבועה) ועדיין תהיי מוגנת. בנוסף, קחי בחשבון שלעיתים בטיסות משתנה המאזן ההורמונלי וייתכנו שינויים בהופעת הפרשות ובתופעות הלוואי של הגלולות, אל תילחצי אם זה יקרה כי זה נורמלי ולא פוגע ביעילות הגלולה. תהני בחופשה! :) כל טוב


בת 17 שואלת: #108473
שלום :) אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אז אני אשמח אם תעזרו לי בכמה שאלות. 1. אם קיבלתי מרשם ראשון לחודש הזה, נניח לחודש שמיני, אני יכולה לקנות את החפיסה אבל להתחיל לשתות אותה מהחודש הבא? כלומר בחודש תשיעי? 2. האם יש הבדל בין החפיסות שמקבלים כול חודש בקופת חולים או שהן אותו הדבר כול פעם? תודה !

תשובה:
שלום לך. שמחה ששאלת את השאלות האלה: אין בעיה אם תקני את הגלולות כעת, אך תתחילי ליטול אותן רק בחודש הבא. כמובן, שחשוב לשמור את החפיסה בתנאים מתאימים - במקום שאינו חשוף לשמש ולא חם מדי (כמו כל תרופה אחרת). אין כל הבדל בין החפיסות והן זהות זו לזו. איני יודעת איזה גלולות רשם לך הרופא, אך יש גלולות מסוימות שיש חשיבות לסדר הלקיחה של הגלולות בכל חפיסה (יותר מצבע אחד של גלולות בחפיסה, למשל), אך עדין כל חפיסה זהה לשנייה מאותו סוג. את מוזמנת להתקשר אלינו להמשך התייעצות לגבי נטילה נכונה של הגלולות. כל טוב.


בת 19 שואלת: #108466
היי בהמשך לשאלה הקודמת אם אני לוקחת כבר את הגלולה הרביעית מתוך הארבע הריקות ואין עדיין מחזור האם להמשיך ולקחת את החפירה של הגלולות החדשה ? תודה רבה !!!!

תשובה:
היי! כפי שענתה לך היועצת הקודמת, את לא צריכה להיות מוטרדת מכיוון שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים. גם אם הגיע היום ה-4 ועדיין לא קיבלת את הווסת אין מקום לדאגה. לוקח זמן לגוף להסתגל לגלולה החדשה. אני מעריכה שתקבלי את הווסת ביום-יומיים הקרובים. התחילי ליטול את החפיסה החדשה גם אם לא קיבלת את הווסת. בחודשים הקרובים זה יתאזן. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108454
שלום, אני משתמשת בגלולות יאז פלוס כבר בסביבות השנה. לא מזמן אני ובן זוגי נפרדנו. נשארו לי 2 גלולות לבנות של מחזור ואני לא יודעת אם להפסיק את השימוש בגלולות או לא. אני לא מתכננת לקיים יחסי מין עם מישהו בזמן הקרוב (בחודשים הקרובים) ולכן רציתי לשאול האם להמשיך לקחת את הגלולות או לא. אשמח לתשובה מהירה כי מחר כבר צריכה להתחיל חבילה חדשה.. תודה (:

תשובה:
שלום, שאלה מאוד חשובה. באופן כללי, לוקח לגוף שנה להתרגל לגלולות ולהפחית את הסיכונים שיש בלקיחת גלולות. בכל פעם שעושות הפסקה בגלולות ומתחילות מחדש הגוף מתחיל את כל התהליך מחדש. כך שאם את חושבת שתשתמשי בגלולות בעתיד הנראה לעין אין טעם להפסיק - כי זה לא בריא לגוף ועדיף לקחת גלולות באופן רצוף ללא הפסקות. מקווה שהאינפורמציה הזו תעזור לך לקבל החלטה נכונה לגבייך, כל טוב


בת 17 שואלת: #108453
אוקיי אז ככה, אני אמורה לקחת גלולה ביום שני לאחר שנגמר לי המחזור ולקחתי בשישי (לפני יום שני) במקום בשני אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ואני ממש לחוצה לגביי אם אני מוגנת או לא אני גם שמתי לב בלוח שנה שכל חודש קיבלתי מחזו בערך בתחילת החודש וכרגע אני אמורה לקבל ב26 לחודש אם סופרים 21 יום +2 מלקיחת הגלולה אני נורא לחוצה ואני מפחדת שאני לא מוגנת

תשובה:
שלום לך, אם קיצרת את שבוע ההפסקה שלך ופשוט לקחת חפיסה חדשה פחות משבעה ימי הפסקה, את מוגנת ואין לך מה לדאוג. ההגנה יורדת רק כאשר את מתעכבת ליטול את הגלולה ולא כאשר את מקדימה את הנטילה. תרגעי. הכל בסדר. כל טוב


בת 16 שואלת: #108449
היי, אני וחבר שלי התחלנו לקיים לראשונה יחסי מין כבר משהו כמו חודשיים עם קןנדום והחלטתי לעבור לגלולות. לפני ארבעה ימים קיבלתי מחזור והתחלתי ליטול את החפיסה הראשונה ביום הראשון של הווסת. הדימום לא מפסיק ולא מראה סימנים כאילו עומד להפסיק אולם מתחילת המחזור זה בקושי היה דימום אלא יותר דם קרוש גושי וכהה. האם תוכלי לשער תוך כמה זמן יפסיקו ההפרשות/ המחזור הזה? הייתי רוצה לקיים יחסי מין בימים הקרובים ואני מקווה שזה יתאפשר מבחינת המחזור

תשובה:
שלום, דימום של וסת נמשך עד 7 ימים - כך שכרגע זה נשמע תקין לחלוטין. קחי בחשבון שיש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות - וייתכנו דימומים בין מחזור למחזור, או דימום של מחזור ארוך מהרגיל. בנוסף, מציעה שתשימי לב אם יש שינוי במצב הרוח, חשק מיני, יובש בנרתיק, כאבי ראש - לחלק מהנשים יש תופעות לוואי כתוצאה מהגלולות. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 18 שואל: #108427
אם אני רוצה לדלג על המחזור אבל לקחתי אתמול בלילה פלצבו במקום הגלולה הפעילה של החפיסה הבאה, אין אפשרות כבר לדלג?

תשובה:
שלום, החודש לצערי לא תוכלי לדלג מאחר והגוף כבר נכנס לתהליך של מחזור וסביר להניח שבכל מקרה תקבלי מחזור. תוכלי לעשות זאת בחודש הבא. כל טוב


בת 19 שואלת: #108405
הייי איבדתי גלולה אחת שהיא הגלולה האחרונה בחפיסה , אני נוטלת גלולות יאז פלוס יש גלולות ורודות ו4 לבנות הייתה חסרה לי גלולה אחת ורודה לפני שאני מתחילה את הלבנות אז וויתרתי על הגלולה הלבנה האחרונה בשביל להתחיל חפיסה חדשה, אבל הצבא עשה פאק ולא הביא לי את הגלולה בזמן בדרכ אני לןקחת את הגלולה ב 11 בלילה ולא היה לי הביאו לי רק ב 10 בבוקר וישר לקחתי ואז שוב ב 11בערב באותו יום לקחתי... אני מרגישה קצת נפחוה כזה עם הגוף ואני קצת בלחץ שאולי זה לא הגן או משו לםמרות שלא קיימתי יחסי מין מאז בערך אמצע החפיסה שנאבדה לי הגלולה הורודה... פשוט רציתי לדעת אם אני מוגנת ?שזה בראש שלי רק הנפיחות כביכול או השומן רק שאני כן מוגנת

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע שקשה להשיג גלולות במסגרת הצבא - זה מאד מבאס. אבל את יכולה להיות רגועה - אין חשש להריון במקרה שאת מתארת ואת מוגנת. לגבי הנפיחות - האם כבר קיבלת מחזור? ייתכן שהנפיחות היא בגלל שאת אמורה לקבל - זה מאד הגיוני. מקווה שהרגעתי, כל טוב


בת 17 שואלת: #108380
ולהגחע אליכם זה מאוד בעיתי לבדיקה כיאלו ואני ממש מפחדת כם לדבר איתו על הנושא הזה הוא יודע שאני לא לוקחת גלולות .. ועדין שוכבים רגיל כיאלו ' אני מפחדת כבר אם זה בסוף יקרה שאני יהיה בהריון ולקנות את הקופסא של הבדיקה בבית מרקחת אני גם ממש מתביישת כי אני גם לא יודעת איך אמוקים להשתמש עם כל אחת מה אנני עושהה

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 17 שואלת: #108379
היתי אמורה לקנות גלולות ואמרו לי שאני צריכה לעשות בדיקת דם לפני ואני מחכה לעשוץ בדקית גם בנתים אני והוא שוכבים בלי קונדום ושאני בלי גלולוץ ואני לחוצה קצת בזמן האחרון אם אני נקלטתי רוב הפעמים היו שאמי ממש רטובה מבפנים ואני מפחדת מטיפות אהבה אן לי תסמינים להריון ולא בחילות ולא כאבים ולא שום דבר אני גם לא נלחצץ מהתחושה שאני איתו ולא בלחץ מכלום פשוט חוששת מהכניסה להריון אני לא יכולה לשכב איתו עם קונדום ניסנו עם 2 סוגים ואף אחד לא היה נוח לשתינו ואני ממש רוצה לקחת תגלולות כבר ואין רטפאים ביטלו לי תפגישה שהיתה אמורה להיות ליי ואני נהית בלחץ מהפחד להריון םתאום

תשובה:
היי יקירה! כפי שכבר ענינו לך בעבר, את יותר ממוזמנת להגיע אלינו לקבלת ייעוץ ותמיכה וגם כדי לבצע בדיקת הריון . מה דעתך להגיע עם בן הזוג? חשוב לי שתדעי שמגיעים אלינו הרבה זוגות יחד והייעוץ עוזר להם מאוד, גם לקשר ולפתיחות שחשובה כל כך בין בני הזוג. הוא יוכל לקבל גם הסבר בנושא הקונדום. תוכלי לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת הגלולות ולקבל מרשם. אם את עדיין חוששת מהמפגש איתנו פנים אל פנים את יכולה להתקשר קודם ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. שלחתי לך בעבר את רשימת הסניפים שלנו. הנה היא שוב http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 תתקשרי לכל אחד מהסניפים לפי ימי הקבלה והשעות וישמחו לענות לך ולשוחח איתך על כל מה שמטריד ומפריע לך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108344
היי, חברה שלי נמצאת עכשיו בגרמניה והיא שכבה בפעם הראשונה שלה עכשיו בלי קונדום והוא גמר בפנים. היא לוקחת גלולות והיום היה היום האחרון שלה במחזור והיא הייתה קצת חולה לפני שבוע והקיאה ממש קצת פעם אחת שעה אחרי שלקחה את הגלולה. האם היא תיכנס להריון? מה היא יכולה לעשות? היא נמצאת שם עד לעוד שבוע....

תשובה:
היי! קודם כל, כל הכבוד שאת דואגת לחברה שלך. ללא קשר לגלולות, חשוב להשתמש בקונדום כדי למנוע מחלות המועברות במגע מיני. לגבי הגלולות; בכל מצב של הקאות פחות משעתיים לאחר נטילת גלולה יש לעשות שימוש באמצעי מניעה נוסף (כמו קונדום) למשך שבוע. אם עבר שבוע מאז ההקאה ועד לקיום יחסי המין והחברה נטלה את כל הגלולות ובזמן (לאחר ההקאה), אין חשש להריון. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108295
שלום , אני עילאי ואני בת 18. אני נוטלת כשנה וחצי גלולות יסמין פלוס ואני תמיד מקבלת מחזור בין 3 הגלולות הראשונות בשבוע של המחזור. כיום אני אנטול את הגלולה ה4 בשבוע של גלולות המחזור ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני נמצאת במערכת יחסים שקיימנו כבר יחסי מין מלפני המון זמן וגם גמירה בפנים. היו לי לאחרונה פעמים ששכחתי לקחת באותו יום גלולה ונטלתי אותה יום אחרי. אני לחוצה מכך שאיני מקבלת מחזור. תוכלו למצוא לי תשובה ?

תשובה:
שלום לך! את כותבת ששכחת לקחת פעמיים את הגלולה במהלך החודש האחרון. אם יש איחור של יותר מ-12 שעות בנטילת הגלולה, את לא מוגנת. במידה ושוכחים גלולה אחת ולוקחים אותה באיחור של יותר מ-12 שעות יש ליטול את הגלולה ששכחת ולהמשיך וליטול את הגלולות האחרות כרגיל אך להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום במשך שבוע. אני מבינה ממה שכתבת שכנראה לא עשיתם שימוש בקונדום ולכן יכול להיות חשש להריון. עלייך לבצע בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים (הפעם הראשונה ששכבתם לאחר ששכחת ליטול את הגלולה). את מוזמנת להגיע אלינו , לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולבצע אצלנו את הבדיקה בליווי יועצת. אם יש לך שאלות נוספות את יכולה להתקשר לכל אחד מסניפי הדלת הפתוחה ונשמח לעזור לך. הנה רשימת הסניפים , הכתובות ומספרי הטלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 17 שואלת: #108282
אני נוטלת גלולות יאז ובגלל תופעות לוואי אני עוברת לגלולות מינס, השאלה שלי אם אני יכולה לא ליטול את הגלולות הלבנות של יאז ולהתחיל ישר את החפיסה של המינס?

תשובה:
שלום, כן את בהחלט יכולה לעשות זאת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #108275
(בת 16) אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי עם קונדום ואני רוצה להתחיל לקחת גלולות. אמא שלי לא יודעת שאני מקיימת יחסי מין ואני לא מתכוונת לספר לה בזמן הקרוב. השאלה שלי היא כזו, האם אפשר לצרוך ולהשתמש בגלולות מבלי אישור הורים ומבלי שאמא שלי תשים לב או תדע? אם עושים בדיקות דם יראו שאני לוקחת גלולות?

תשובה:
שלום לך. מרגש לקרוא שאת מגלה כל כך הרבה אחריות. גלולות למניעת הריון ניתן לקבל רק עם מרשם רופא. אם תיגשי לרופא/ת בקופת חולים, כדאי שתדעי שאמך תוכל לראות בדו"חות התקופתיים שמתקבלים מהקופה כי ביקרת אצל רופא/ת נשים. יש לי עבורך פתרון נפלא! צרי קשר עם סניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך ותוכלי לפגוש אצלנו רופא.ת נשים שיתאימו עבורך גלולות ויתנו לך מרשם. נשמח לעזור. כל טוב.


בת 20 שואלת: #108258
היי, אני לוקחת גלולות כבר סביבות 4 שנים, תמיד מסודר ואף פעם לא היו בעיות. לפני שלושה חודשים החלטתי שאני מפסיקה לקחת ואחרי חודש התחלתי לקחת שוב במסודר, לקחתי עוד שלושה חודשים באופן מסודר ועכשיו הפסקתי שוב כי אמרי לי שזה ממש לא בריא לקחת כלכך הרבה שנים, אני ממש רוצה להתחיל שוב אבל אני מפחדת שזה יפגע בי אני לא מסתדרת בלי גלולות ואני ממש רוצה לחזור לקחת במחזור הקרוב השאלה היא כמה זה גרוע?

תשובה:
שלום לך, גלולות הן תרופה לכל דבר ועניין וצריך להתייחס לכך ברצינות. קודם כל אציין שזה מאוד לא בריא לעשות הפסקה בגלולות, אם כבר שימוש ממושך מפחית את הסיכונים לקרישי דם - כי לגוף לוקח שנה להתרגל לגלולות. ובכל פעם שמפסיקים, הגוף צריך להסתגל מחדש. לשאלתך: כמו כל עניין - הדעות חלוקות ואין תשובה חד משמעית. כל אישה מגיבה באופן שונה לגלולות - יש כאלו שלא מרגישות שום שינוי, אבל לעומתן יש נשים שמדווחות על מיגרנות, ירידה בחשק המיני, שינוי במצב הרוח, יובש בנרתיק ועוד - אז קודם כל צריך לשים לב לאלו. לרוב, אם נעשית התאמה של הגלולה ובודקים רקע של קרישי דם במשפחה לא אמורה להיות בעיה ולא ידוע שגלולות גורמות לבעיות בעתיד. היתרון של גלולות הוא שהן מספקות הגנה בטוחה בשימוש קבוע, והשימוש בהן קל יחסית. את צריכה לחשוב אם תוכלי להקפיד על אמצעי מניעה אחרים כדי למנוע הריון ולהמשיך לקיים יחסי מין ללא דאגות של הריון. את מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה לשיחת ייעוץ לבחינת אמצעי מניעה אחרים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב :)


בת 18 שואלת: #108256
בהמשך לשאלה שלי, את מתכוונת שאני צריכה לוותר על ה4 גלולות הלא פעילות נכון, ולהתחיל ישר חבילה חדשה. ומה זה אומר? שאני עדיין אקבל מחזור או רק בחודש הבא

תשובה:
שלום - כן, הבנת נכון. לגבי מחזור - אי אפשר להבטיח בוודאות מה יהיה לגבי דימום - זה משתנה מאישה לאישה. בד"כ כשמחברות 2 חפיסות לא אמור להיות דימום - אבל לפעמים רירית הרחם מתעבה ונושרת - ואז יש דימום. כך או כך - אין לך מה לדאוג, הכל תקין. כל טוב


בת 17 שואלת: #108244
היי יש לי חבר שנתיים וחצי ואנחנו שוכבים כבר חצי שנה.התחלתי גלולות לפני בערך שנה הייתי בהתחלה יאז וכרגע אני מינס,כשאני והחבר שוכבים הוא גומר בפנים ואני ישר שוטפת והכל ובכל זאת כרגע אני בגלולה הלבנה השלישית הלא פעילה(היום אקח את הרביעעת)ועדיין לא קיבלתי מחזור ואין גם הפרשות.יש לציין שחיברתי בחודש שעבר את החפיסות...אני לוקחת כל יום תמיד בפער של שעה עד שלוש שעות..יש לי מה לדאוג?

תשובה:
שלום, לא נשמע שיש לך מה לדאוג - מאחר והקפדת על נטילה מסודרת של גלולות. לפעמים הגלולות מעלימות את המחזור - זה חלק מהתופעות של הגלולות. אם את ממשיכה לדאוג - תמיד אפשר לעשות בדיקת הריון כדי להסיר חשש. כל טוב :)


בן 16 שואל: #108243
גם כרגע היא אמרה לי שיש לה כאבי גב וכאבי בטן אך לא יורד לה דם ממה זה יכול להיות נובע?

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 16 שואל: #108242
שלום, ביום ראשון הזה חברה שלי סיימה את החפיסה הראשונה התאוריה היא אמורה לקבל מחזור ביום יומיים הקרובים וזה לא קרה, מחר אם לא לקבל מחזור אנחנו רוצים לפנות לאמא שלה, אבל בכל זאת רציתי לשאול אותכם אם כדי לעשות בדיקת הריון או סתם לפנות לאמא שלה, רוצה להדגיש שקיימנו יחסי מין רק פעם אחת בחודש וגם הוא כמו שכתבתי למטה היה בטוח(בשאלות הקודמות שלי)....תודה

תשובה:
היי! אני מבינה את הלחץ בו אתה נמצא אך גם בתשובות הקודמות ענו לך שבחודשים הראשונים יתכנו שיבושים בקבלת הווסת, עד שהגוף מתרגל. לא נראה שיש מקום לחשש עפ"י התיאור הקודם שלך. כאבי הבטן והגב וללא דימום מרמזים כנראה שהווסת בדרך אך יכולים לנבוע גם מהלחץ שלה. אין צורך לבצע בדיקת הריון. במהלך החודשים הבאים המחזור יסתדר. בכל מקרה אתם יכולים לשתף את אמא שלה בחששות שלכם ואני שמחה שיש ביניכם קשרים טובים. זה חשוב!


בת 18 שואלת: #108240
שלום, קודם כל חבר שלי ואני משתמשים גם בקונדום תמיד. אני נוטלת כבר כמה חודשים את גלולות "יאז" והיו לי בעיות עם השעות ולא לקחתי בזמן כך שיצא שקיבלתי מחזור באמצע החפיסה פתאום. המשכתי את החבילה כרגיל והפסקתי אותה וכרגע אני לא משתמשת בגלולות. התאריך של המחזור האחרון הוא 21.6 ועכשיו כבר ה1.8 ועוד לא קיבלתי מחזור. הלכתי לרופא כדי לעשות בדיקה וגינלית והכל תקין. אני פשוט נמצאת בלחץ ואני לא יודעת, מתי אני אמורה לקבל שוב מחזור? האם יש גם אפשרות להתחיל את הגלולות ללא היום הראשון של המחזור? תודה רבה.

תשובה:
היי! ראשית, זה מצוין שאתם משתמשים בקונדום בקביעות. על-פי מה שאת מתארת בגלל שלא נטלת את הגלולות בזמן ולאחר מכן הפסקת איתן, המערכת ההורמונלית שלך "השתגעה" קצת וזו הסיבה לאיחור בקבלת הוסת. אל תדאגי. היא תגיע בהמשך. אני שמחה שפנית לרופא שבדק ואמר שהכל תקין. אני מציעה שתמתיני עד לראשית הוסת הבאה (כדי לא לשגע שוב את המערכת ההורמונלית) ואז תתחילי לקחת את הגלולות. בינתיים, המשיכו להשתמש בקונדום. השתדלי מאוד להקפיד על נטילת הגלולה בשעה קבועה כדי להימנע מלחץ מיותר. אם קשה לך עם הגלולות (ההקפדה על נטילתן בזמן) את מוזמנת אלינו לייעוץ בדלת הפתוחה לגבי אמצעי מניעה אחרים שיכולים להוות תחליף לגלולות. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108228
היי, נטלתי גלולות דיאנה כמעט שנה בשביל החצ׳קונים ועשיתי הפסקה אחרי שיפור בפנים. עכשיו אני אחרי חצי שנה של הפסקה התחלתי לקחת אותן שוב אבל התחלתי ביום השני למחזור בטעות במקום ביום הראשון. מתי אני מתחילה להיות מוגנת מהריון?

תשובה:
היי! את הגלולה הראשונה יש ליטול ביום הראשון של הווסת. אם היית נוטלת את הגלולה הראשונה ביום הראשון של הווסת ההגנה שלך היתה מיידית. מכיוון שנטלת ביום השני, הגנתך תתחיל רק לאחר שבועיים ועל כן בשבועיים אלה יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף, כגון קונדום. כל טוב!


בן 16 שואל: #108170
שלום זה עוד פעם אני שפונה אליכם לעזרה.........חברה שלי כבר הצחילה לקחת גלולות והנה היום היא מריכה לקחת את הגלולה האחרונה ןכביכול לקבל מחזור מחר או מחרותיית, היא לוקחת גלולות מסוג מינס, היא אמרה לי שיכולה גם לא לקבל מחזור החודש וזה קצת מדאיג אותי סגלל תופעות הלוואי של הגלולות, עכשיו קיימנו יחסי מין בגלולה ה 18 וגם בהתחלה זה היהבלי קונדום ואז אחרי כמה דקות שמתי אותו להגנה נוספת, עכשיו רציתי לשאול, יכול להיות כזה דבר שהיא תקבל את המחזור רק כמה ימים אחרי סוף נטילת החפיסה הראשונה או שיא בכלל לא תקבל החודש בגלל תופעות לוואי, ועוד משהו, האם אנחנו מוגנים כשקיימנו יחסי מין בגלולה ה 18 שלה, תודה מחכה לתשובה.

תשובה:
שלום, שמחה לשמוע על האחריות המשותפת במניעת הריון - כל הכבוד על האחריות. ראשית, אתם מוגנים מפני הריון. לשאלת המחזור - הכל אפשרי בשלושת החודשים הראשונים. כל עוד היא הקפידה על נטילת גלולות באופן מסודר - אין מה לדאוג. לגבי תופעות לוואי - כדאי לקרוא ולהיות מודעים וכמובן לשים לב אם יש שינוי בתחושות אצל חברה שלך, או שינוי פיזי. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #108163
היי שלום אני נוטלת גלולות זואלי כבר הרבה זמן ואני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום אני נוטלת את הגלולות כל יום וכל שעה לפעמים אני מאחרת בכמה שעות אבל זה לא עובר את ה12 שעות והמחזור מאחר לי בשלושה ימים ואני חוששת שנכנסתי להריון מה הסיכוי שאני יכנס להריון שאני מקפידה על יום לקחת גלולות באותה שעה ? אני ממש מפחדת

תשובה:
הי, סיכוי של 1% - מאוד קטן עד לא קיים. לפעמים לא מקבלות מחזור בכלל על גלולות - זו תופעת לוואי של הגלולות - וסביר שזה המקור לאיחור. אם את מודאגת תמיד אפשר לעשות בדיקת הריון - כדאי עוד חמישה-שישה ימים. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #108147
היי, הפסקתי לקחת גלולות במשך חודשיים כי לא היה לי צורך ועכשיו אני רוצה לחזור לקחת אותם, האם אני צריכה להתחיל מהיום הראשון של המחזור כמו בהתחלה או כרגיל אחרי השבוע הפסקה של המחזור להתחיל שוב לקחת?

תשובה:
הי, קודם כל אציין שזה מאוד לא בריא לעשות הפסקות בגלולות - לגוף לוקח שנה להסתגל לגלולות ולהפחית את גורמי הסיכון של הגלולה, ואם את מפסיקה הגוף מתחיל הסתגלות כל פעם מחדש. לכן, אם את יודעת שבחרת בגלולות כאמצעי מניעה להריון - תמשיכי להשתמש גם כשאת לא מקיימת יחסי מין. לשאלתך - אפשר להתחיל ביום הראשון של המחזור ואז גם יש הגנה מהיום הראשון. אפשרות אחרת היא להתחיל לקחת ללא קשר למחזור, אבל אז יש הגנה החל מהגלולה ה15, כלומר, שבועיים ראשונים לגלולות להמשיך עם קונדום. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 22 שואלת: #108143
ואם אני אחליף גלולות שוב יהיה לי את אותו הסתגלות לא??

תשובה:
הי, לכל גלולה יש תקופת הסתגלות משלה - כן. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #108142
שלום :) אני נוטלת גלולות מסוגים שונים כבר קרוב לשנה. לפני שלושה חודשים עברתי לזואלי ואני לוקחת באופן סדיר. חודש שעבר בסיום החבילה השלישית במהלך הגלולות הלבנות לא היה לי דימום כלל ורק הפרשות חומות וחוטים חומים וכאבי מחזור. עכשיו, בסיום החבילה הרביעית שלי יש לי אותו דבר ללא דימום, רק הפרשות חומות כהות. חשוב לציין שאני לוקחת באופן סדיר, לא פיספסתי אף גלולה ואת יחסי המין אני לרוב מקיימת גם עם קונדום. אבל זה קצת מחשיד חודשיים ברצף ללא דימום. האם יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום לך, זה תקין לחלוטין - אין לך מה לדאוג. יהיה דימום אחת לכמה חודשים ובשאר הפעמים הפרשות חומות. זו תופעת לוואי של הגלולות - אבל היא לא מדאיגה או דורשת החלפה של הגלולות. כל טוב


בת 18 שואלת: #108139
היי, יש לי עוד שאלה.. אם שתיתי את הגלולה הראשונה ביום הראשון של המחזור וסיימתי את הקופסא ושלושה ימים לאחר סיום הקופסא קיבלתי מחזור וזה בכלל לא התאריך שלי, הקדים לי בשבוע כמעט.. מה זה אומר?

תשובה:
הי, זה לא אומר כלום. הגלולות משנות את היום של המחזור - כי הן שולטות הורמונלית במערכת שלך כרגע. אין לך מה לדאוג :)


בן 17 שואל: #108138
שלום, יש לי כמה שאלות ואשמח אם תוכלו לענות לי עליהן. חברה שלי לקחה גלולות מסוג פליים (21 כדורים והפסקה של שבוע) במשך חצי שנה ובגלל שטסתי לחול היא הפסיקה לחודש, אחרי ההפסקה יצא לה שהיא לא יכלה לקחת את החבילה החדשה ביום הראשון של המחזור. האם אפשר להתחיל לא ביום הראשון של המחזור , ביום השני או השלישי? והאם זה בסדר לעשות חודשיים הפסקה?

תשובה:
הי, אפשר להתחיל גלולות בלי קשר להתחלת המחזור - אבל אז צריך לחכות שבועיים עד שיש הגנה מפני הריון. לגבי הפסקות בגלולות - זה מאוד לא בריא. הגוף בכל פעם מסתגל מחדש לגלולות ולגורמי הסיכון שלהם, ולכן אם ידוע שיש כוונה להמשיך בגלולות למניעת הריון מומלץ להמשיך - גם אם לא מקיימים יחסי מין תקופה קצרה. כל טוב


בת 19 שואלת: #108133
היי, אני נוטל גלולות יאז החודש לקחתי חומרים משלשלים 3 ימים. עכשיו סיימתי את החפיסה קיבלתי מחזור האם עכשיו החפיסה החדשה שאתחיל אהיה מוגנת?,תודה

תשובה:
הי, כן את מוגנת החל מהגלולה הראשונה לחפיסה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #108118
קבעתי לשבוע הבא ואני הולכת עם חברה כמה בערך עולים גלולות ? וחייב לקחת אותם באותה שעה . ?

תשובה:
היי! אני מבינה שקבעת תור לרופא/ה שלנו. תקבלי מרשם לקופת החולים והסבר על אופן נטילת הגלולות מהרופא/ה. מבחינת מחיר, דרך מרשם קופת חולים המחירים אינם גבוהים אך יש סוגים רבים של גלולות וכל גלולה והמחיר שלה. גם את זה תוכלי לברר עם הרופא/ה. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #108053
הייי יש לי שאלה אם איבדתי גלולה אחת שהיא הגלולה האחרונה בחפיסה , אני נוטלת גלולות יאז פלוס יש גלולות ורודות ו4 לבנות פשוט חסרה לי גלולה אחת ורודה לפני שאני מתחילה את הלבנות אם אני יפספס את הגלולה הזאת יש סיכון או משו כזה?

תשובה:
שלום לך, תוותרי על הגלולות הלבנות ותתחילי מיד חפיסה חדשה. ככה תהיי מוגנת. אם כבר התחלת את הגלולות הלבנות, תוותרי על האחרונה ותתחילי חפיסה חדשה. כל טוב


בת 17 שואלת: #108021
הוא יודע על אמצעי מניעה והכל בדיוק לפני שעה שוב שכבנט ואני לא בלחץ מזה שאנחנו שוכבים בלי אני בלחץ מהכניסה להריון וחושבת שיטתר נוח בלי קונדום אני פשוט רוצה לדעת איך אני יכולה להשיג גלולות בלי שאמא שלי תדע

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה כי את אכן מסכנת את עצמך בהריון. כתבת פה בעצמך שאת בלחץ מזה אז איני מבינה מדוע ויתרתם על הקונדום כל כך מהר. בכל קמרה, את יכולה ללכת לרופא/ת נשים בקופת חולים ולקבל מרשם לאמצעי מניעה ללא ידיעתך הורייך. אם את מפחדת ללכת לקופה, את מוזמנת לבוא אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך בה יש רופא/ת נשים ולקבל מרשם לאמצעי מניעה, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובשיחה עם יועצת שתסביר לך הכל כדי שתוכלי להרגיש בטוחה במהלך יחסי מין ולשמור על בריאותך המינית. כל טוב


בת 17 שואלת: #108011
היי אני שוקלת לקחת גלולות ויש לי כמה שאלות אם אין לזה תופעות לוואי ואם כן אז איזה כי שמעתי שיש , ואם אני לוקחת באופן קבוע אז הפרטנר שלי יכול לגמור בפנים בלי חשש להריון? , והבנתי שיש כמה סוגים של גלולות איך אני יודעת איזה סוג אני צריכה

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאת שוקלת נטילת גלולות. יש בארץ סוגים רבים של גלולות ומי שמתאים אותן עבורך הוא הגניקולוג/ית. יש לגלולות תופעות לוואי אך הן בטלות בשישים לעומת היתרונות שלהן. הן מעניקות לך תחושת ביטחון והנאה רבה יותר מכיוון שאינך צריכה להיות מוטרדת כל הזמן לגבי המוגנות שלך. כשאת נוטלת גלולות את יכולה לקיים יחסי מין ללא חשש מהריון מכיוון שאם דואגים לקחת גלולה בכל יום ובזמן רמת הבטיחות שלהן היא 99%. את יכולה לקרוא עוד על הגלולות כאן : http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=905 ישנם אמצעי מניעה נוספים ונשמח להראות לך אותם ולייעץ לך לגביהם אם תגיעי לאחד הסניפים הקרובים למקום מגורייך. אם תחליטי ליטול גלולות, תוכלי לקבוע תור לרופא/ת הנשים שלנו להתאמה שלהן. כל השירותים אצלנו ניתנים חינם ובדיסקרטיות. להתראות!


בת 25 שואלת: #108001
היי , אני לוקחת גלולות מסוג אסטל סיימתי חפיסה ראשונה ועשיתי הפסקה של 7 ימים כפי שאמר הרופא . היום זה היום השני שאני לוקחת גלולה של החפיסה השנייה והמחזור מאוד חזק ולא נראה שעומד להיגמר , מה לעשות האם זה תקין ?

תשובה:
היי! מה שאת מתארת הוא תקין לחלוטין. גם לגלולות אסטל, כמו לשאר הגלולות האחרות, ישנם חסרונות ותופעות לוואי לצד היתרונות. ניתן לסבול מבחילות, מכאבי ראש, מכאבי שדיים, מדימומים בין וסת לווסת ומשינוי במצב הרוח. תופעות הלוואי עלולות להופיע בתקופה הראשונה לאחר נטילת הגלולות אך לאחר שהגוף מתרגל הן מתאזנות (בדרך כלל עד 3 חודשים). כל טוב!


בת 24 שואלת: #107984
היי, בהמשך לשאלתי: אני נוטלת גלולות פמינט כבר מספר שנים. אמורה להתחיל היום חבילה חדשה. קרה מצב ואני לא בבית ולא אוכל לקחת את הגלולה. האם אני מוגנת להמשך החודש? תודה! אם לקחת בבוקר למחרת, 12 שעות לאחר שאני אמורה להתחיל, ואז שוב בערבבשעה הרגילה - האם עדיין מומלץ להשתמש באמצעי מניעה נוסף? תודה!

תשובה:
הי, תקחי מחר הכי מוקדם שאת יכולה ותמשיכי באותו יום לגלולה השנייה בשעה הקבועה שלך. כל טוב


בת 18 שואלת: #107980
אם סיימתי חפיסה של הגלולות ובשבוע הפסקה מקיימים יחסי מין והחלטתי שלאחר החפיסה הראשונה לא אמשיך לשתות יותר את הכדורים מה קורה?

תשובה:
שלום, עקרונית אמורה להיות הגנה בשבוע שבין החפיסות - כך שהסיכוי להריון הוא רק אם הזרע ישאר בגוף לאחר השבוע הפסקה ויהיה ביוץ. זרע יכול להישאר בגוף עד חמישה ימים. כל טוב


בת 16 שואלת: #107973
היי , יש לי שאלה, אם הרופא הביא לי מרשם והכל לגלולות , ופתאום אני לא רוצה לקחת גלולות , יש לי ברירה? כאילו אני חייבת ?

תשובה:
הי, את לא חייבת כלום! זו החלטה שלך בלבד. אם את לא רוצה לקחת גלולות זה בסדר גמור. כמובן, כל עוד את בטוחה שיש אמצעי מניעה אחר שתשתמשי בו למניעת הריון. מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לכך, כל טוב


בת 18 שואלת: #107969
?

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 17 שואלת: #107963
שלום, אני לוקחת גלולות דיאנה בעקבות פצעים ושעירות היום נפלה לי גלולה מתוך החפיסה, אני לא לוקחת גלולות למניעת היריון רק לפצעים.. זה קריטי שבמקום 21 גלולות יהיו 20 , ואם אחרי ה20 טבליות לעשות הפסקה של 7 ימים עדיין? מה לעשות להפסיק לקחת בגלל גלולה שנפלה? ואם לקחתי היום ב3 ולא בשעה קבועה נגיד..

תשובה:
הי, במקרה כזה את יכולה לקחת את הגלולה הבאה ולסיים את החפיסה עם 20 כדורים - מאחר ואין חשש להריון זה בסדר גמור. כל טוב


בת 18 שואלת: #107949
היי. אני נוטלת גלולות מינס. רציתי לשאול אם אני לוקחת גלולות באופן קבוע בשעה 16:00 ושכחתי לקחת ב16:00 ולקחתי ב20:00 באותו היום ולאחר מכן שכבתי עם מישהו . האם אני עדיין מוגנת?

תשובה:
שלום לך! את יכולה להיות רגועה. את מוגנת. חשוב לקחת את הגלולות בהפרשי זמן קבועים אך את יכולה לקחת את הגלולה ששכחת עד 12 שעות מהשעה הקבועה. במידה וחולפות יותר מ-12 שעות ההגנה לא תקפה ויש להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום למשך שבוע. כל טוב!


בת 17 שואלת: #107938
לקחתי אתמול את הגלולה שלי בשעה הרגילה ובלילה הלכתי לחבר שלי וישנתי אצלו ושכחתי את הגלולות בבית. שכבנו אתמול ולקחתי את הגלולה רק כשהגעתי הביתה שזה היה בצהריים , זה בסדר נכון?

תשובה:
שלום, אם לא עברו 12 שעות מהשעה הקבועה עד לזמן שבו לקחת את הגלולה - אין בעיה. אם עברו יותר מ12 שעות - צריך להשתמש בקונדום בשבוע הקרוב. כל טוב


בת 17 שואלת: #107933
איך אני יודעת איזה גלולות מתאימות לי (אם אני לא יודעת לבלוע כדורים? ואיך אני משיגה אותם בלי שאמא שלי תדע !! או להגיע אליכם.. אני כבר התחלתי לשכב עם החבר ואנחנו שוכביןם בלי קונדום כי מרגיש שזה שורט אותי מבפנים ואני לחוצה מטיפות אהבה מה עושים ? 😞

תשובה:
שלום לך יקירה! טוב שפנית אלינו ואת צודקת שאת חוששת מקיום יחסי המין ללא אמצעי הגנה. אני ממליצה לך מאוד שתגיעו אלינו שניכם, את והחבר, ותקבלו ייעוץ לגבי אמצעי מניעה מאחת היועצות שלנו. הקונדום לא אמור לשרוט אותך ונראה שבן הזוג לא מלביש אותו כמו שצריך. הנה סרטון שיכול לעזור https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . בנוסף לייעוץ תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון ולקבוע תור לרופא/ה להתאמת אמצעי המניעה. כל השירותים שלנו ניתנים חינם ותחת סודיות. בואו, מחכות לכם! רשימת הסניפים שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 (ושימי לב לימים ולשעות הקבלה המשתנים מסניף לסניף)


בת 21 שואלת: #107917
מה המשמעות של קבלת מחזור בין גלולות? זה אומר שאין הריון בוודאות?

תשובה:
הי, עקרונית כן. אבל אם את חוששת מהריון עדיף שתעשי בדיקת הריון כדי להיות בטוחה ב100%. יש דימום שנובע מהשתרשות עובר ברחם - הוא קצר מאוד בד"כ. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107915
היי,אני נוטלת גלולות מסוג מיני פילס,ואני כבר בגלולה ה-14 וזו בפעם הראשונה שהתחלתי לקחת גלולות. היום שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים,רציתי לדעת האם אני מוגנת? אני נוטלת את הגלולות באחריות רבה כל יום בשעה קבועה דרך אגב,פשוט קיים חשש כי לעולם לא השתמשתי בגלולות קודם לכן..תודה!

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לקרוא את השאלה שלך ולראות שאתם זהירים ואחראיים, אין סיבה שתיכנסי להריון (שבועיים של נטילת גלולות הן בדיוק מספר הגלולות שצריך לקחת בשביל להיות מוגנים). כל טוב!


בת 15 שואלת: #107901
היי , אני בת 15 וחצי ואני רוצה ללכת לבקש גלולות אצל הרופא (הגב כדי ללכת לבקש גלולות אני צריכה רופא נשים ?) אבל אני מפחדת שהוא יספר להורים שלי ? האם יש לזה חיסיון רפואי ? ואם לא איך אני יכולה ללכת לבקש גלולות כי קונדום ממש מפחיד אותי הוא ניקרע כל הזמן וזה לא נוח לי ולא לפרטנר שלי (חבר שלי )מה עלי לעשות ?

תשובה:
שלום לך, בשביל לקבל מרשם לגלולות יש צורך לפנות לרופא\ת נשים (רופא משפחה לא רשאי לתת מרשם כזה- לאחר שמקבלים פעם אחת מרשם מרופא נשים גם רופא המשפחה יוכל לתת לך את המרשם עצמו). הרופאים בדרך כלל לא נוהגים לפנות להורים אלא אם יש להם חשש שאת עוברת איזשהי פגיעה, אבל להורים שלך יש גישה לתיק הרפואי שלך ולכן סיכוי סביר שיראו שהלכת לרופא נשים. אני לא יודעת מהם היחסים עם הורייך, אבל הייתי מציעה לך לפנות אליהם במידה ואת חושבת שיוכלו לעזור לך. הנושא עלול להיות קצת מביך בהתחלה אבל תמיכה של ההורים יכולה לעזור המון בתהליכים ובליווי. במידה ואין באפשרותך להעזר בהורים, את מוזמנת להתקשר לסניף של 'דלת פתוחה' הקרובה ביותר לביתך ולקבוע תור לרופאת נשים, הפנייה דרכינו היא אנונימית ולכן יכולה להיות פתרון טוב במצב כזה. כן אציין שהפנייה דרכינו היא לא נוחה לטווח ארוך כי לא תוכלי לקבל הנחה על רכישת הגלולות (מקבלים הנחה רק כשזה דרך קופות החולים). כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #107899
היי, אני בחודש הראשון שבו התחלתי לקחת גלולות זואלי. לקחתי היום את הגלולה הצהןבה הראשונה שלי בצהריים ועוד לא קיבלתי מחזור. האם לוקח לזה זמן להשפיע או שאני אמורה לקבל פחות או יותר בזמן נטילת הגלולה?

תשובה:
היי לך, קבלת המחזור לאחר סיום החפיסה\ הגלולות הצהובות משתנה בין כל אחת. הוא לא אמור להגיע ממש סמוך לנטילת הגלולה- כמו לצורך העניין אם שוכחים לקחת גלולה, ניתן לקחת אותה עד 12 שעות לאחר מכן. כך גם עם הגלולות הצהובות- הן ריקות ונועדו לעזור לך לשמור על סדר בימים ובנטילת הגלולות. זאת אומרת, הגוף לא מגיב מיידית לכל גלולה (כן חשוב לשמור על שעה קבועה כדי לשמור על הסדר והאיזון של הגוף). בקיצור, קבלת המחזור יכולה לקחת יום וגם ארבעה ימים (משתנה בין כל אחת ואחת, לאחר כמה חפיסות את תלמדי כמה זמן לוקח לגוף שלך עד קבלת הווסת). כל טוב


בת 19 שואלת: #107851
היי יש לי כמה דברים לומר וגם טיפלה שאלות .. אז ככה : נתחיל בזה שאני וחבר שלי כבר תקופה נהנים מסקס יבש , חשוב לציין שאני עדיין בתולה . מיום ליום אנחנו עולים שלב ועוד שלב ועוד שלב עד לרגע האמיתי . עכשיו אני טיפלה מודאגת וחוששת . אתמול קיימנו סקס יבש כמובן עם בגדים *אבל* הוא היה בלי כלום ואני הייתי עם תחתונים .. הוא התחכך בי ואני בו באיברי המין . השאלה אם יכל לקרות משהו ? אם יש ממה לדאוג .. הוא לא גמר שם . שנייה לפני שהוא גמר הוא התרחק מהאזור שלי . אני אף פעם לא נותנת לו לגמור באזור כי אני בלחץ . עכשיו השאלות שלי הן כאלה: 1.האם יש אפשרות להכנס להריון רק מחדירה ? ללא קשר לגמירה. 2.איך אני יודעת מתי אני לא מבייצת? בשביל שאוכל להנות עם החבר שלי מבלי הריון לא מתוכנן בדרך . 3.בשלב היותר מתקדם .. האם כשאני עם גלולות הוא יכול לגמור בפנים? אפילו בלי קונדום? 4.אשמח להסבר של הריון מחוץ לרחם השם ישמור . מאיפה הוא? מאיפה הוא צץ ולמה ואיך? כי כואב לי טיפלה הבטן התחתונה מצד ימין וראייתי באינטרנט שכתוב שזה יכול להיות הריון מחוץ לרחם . שוב - השם ישמור לא עלינו ..

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת בזוגיות טובה ואוהבת ושהמגע המיני מתקדם בקצב שנכון לך. זה נשמע כיפי מאוד. בנוגע לשאלתך, אם הפין שלו לא נכנס לפות שלך ו/או לא הייתה שפיכה בפתח הנרתיק שלך ללא בגדים, אין ל מה לדאוג מהריון. הריון יכול להתקיים רק אם יש כניסה של הפין לפות שלך ללא אמצעי מניעה או שפיכה בפתח הנרתיק ללא בגדים. בנוגע לביוץ שלך, בגילך קצת קשה לדעת מתי הביוץ אבל בגדול הביוץ מופיע 14 ימים לפני קבלת הווסת. את יכולה לדעת מתי הביוץ שלך רק בדיעבד אלא אם כן את לומדת את המחזוריות החודשית שלך לפי מדידת חום כל בוקר, בדיקת הפרשות ובדיקת מיקום צוואר הרחם שלך כל יום. זאת שיטה מורכבת ולא מתאימה לכל אחת. בשביל למנוע הריון משתמשות באמצעי מניעה. זה מה שמאפשר לקיים יחסי מין בראש שקט, להנות ולהישאר בריאה ובטוחה. עם גלולות, התקן, טבעת, מדבקה, זריקה, הוא יכול לגמור בפנים ואת לא תיכנסי להריון. קונדום הוא גם אמצעי מניעה מצוין שבשימוש נכון ימנע הריון. בנוגע להריון מחוץ לרחם, מדובר במקרה שביצית מופרית בחצוצרה ולא יורדת להשרשה ברחם אלא מתפתחת בחצוצרה. שוב, ממה שכתבת, אינך בהירון. נשמע שיש לך רבה שאלות. מה דעתך להגיע אלינו לשיחה? לקבל את כל המידע שתצטרכי, גם על יחסי מין ומיניות וגם על אמצעי מניעה. נשמח לשבת איתך. כל טוב


בת 24 שואלת: #107848
היי, אני נוטלת גלולות פמינט כבר מספר שנים. אמורה להתחיל היום חבילה חדשה. קרה מצב ואני לא בבית ולא אוכל לקחת את הגלולה. האם אני מוגנת להמשך החודש? תודה!

תשובה:
היי לך, בהננחה שתקחי את הגלולה באיחור של יום, את לא תהיי מוגנת במשך חמשת הימים הבאים ותצטרכי להשתמש באמצעי מניעה נוסף כגון קונדום. לאחר מכן תהיי מוגנת שוב, בהנחה שתטלי באופן קבוע כרגיל. כל טוב :)


בת 28 שואלת: #107836
שלום, כשנה נטלתי גלולות מינס והיו לי תופעות לוואי של כאבי בטן וראש,כעסים-לא בטוחה שזה מהגלולות כי הייתי בתקופה של הרבה לחץ. ביקשתי מרופא הנשים להפסיק את הגלולות ומאז כ20 ימים יש לי כאבי מחזור קשים. חזרתי לרופא והוא המליץ על גלולות חדשות הנקראות זואילי. זו פעם ראשונה שאני קוראת היטב את המידע המצורף לגלולות ומאוד הלחיצה אותי הידיעה שיש סיכון גבוה לפתח קרישיות דם. האם הגלולות האלה מומלצות? האם הן עדינות יותר מהמינס בתופעות לוואי שלהן? האם להמשיך עם המינס? אשמח לעזרה.

תשובה:
שלום לך, בכל הגלולות יש סיכון לקרישיות וזאת אחת מתופעות הלוואי המרכזיות של הגלולות אבל הן נדירות. מבחינת מינון הורמונלי, מדובר במינון גבוה יותר ממינס אבל לא בטוח שזה ישפיע אחרת. לכל גלולה יש תופעות לוואי שונות על נשים שונות. אולי שווה לחשוב על החלפת סוג אמצעי המניעה להתקן תוך רחמי, קונדום או דיאפרגמה, כאלה ללא הורמונים. כל טוב


בת 19 שואלת: #107821
היי. התחלתי לקחת גלולות, וביום שלישי סיימתי חפיסה שניה. המחזור אמור להופיע לי תוך שבוע מסיום החפיסה. הבעיה שהחבר שלי חוזר מהבסיס שבוע הבא אחרי שלא התראינו המון זמן, ומבאס אותי לחשוב שאהיה במחזור בזמן שהוא כאן. השאלה אם אתחיל את החפיסה השניה לפני שיגיע המחזור, זה יעכב אותו עד החודש הבא ?

תשובה:
שלום לך, את בהחלט יכולה לדלג על שבוע ההפסקה ולחבר את חפיסת הגלולות הבאה לחפיסה הזו, כך תקבלי את המחזור רק בחודש שאחרי. כל טוב


בת 22 שואלת: #107811
שלום , רציתי לשאול אם ״תקופת הסתגלות ״ זה אומר שיכול להיות שכל החפיסה אני מדממת?, אני עומדת לסיים חבילה (היום מתחילה כדורים לבנים )יש לי דימום כמו ביום הראשון של המחזור,לא פוסק!!

תשובה:
הי, אם זה נמשך את יכולה לקבוע תור לרופא/ת נשים להחלפת סוג גלולות. את לא חייבת לחכות 3 חודשים במצב הנוכחי. כל טוב


בת 20 שואלת: #107751
אני משתמשת בגלולות זואלי. אני בחפיסה השניה כבר ובהפסקה בין שתי החפיסות לא היה לי דימום אלא הכתמות חומות וכאבי מחזור. היום אני באמצע החפיסה השניה והתחיל לי דימום +כאבי מחזור. לא דימום חזק ורציני אבל דימום אדום, דם. מה זה אומר שזה קרה עכשיו? לא פספסתי שום גלולה. כולן באותה שעה בכל יום.

תשובה:
הי, זו תופעת לוואי מוכרת וידועה של גלולות - אין לך מה לדאוג. יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים לגלולות - אם זה ימשיך מעבר לכך את יכולה לפנות לרופא/ה נשים להתייעצות. כרגע להמשיך לקחת גלולות כרגיל לפי ההוראות - ללא קשר לדימום. כל טוב :)


בן 18 שואל: #107744
תודה רבה על התשובה! האם אתם יודעים אילו גלולות בסל בצבאי? הבנתי שהם לא מספקים את כל הגלולות, אני נוטלת גלולות זואלי שהן די יקרות ביחס לגלולות אחרות והאופן נטילה שלהן הוא 24 פעילות ו4 פלצבו, בדרכ שאר הגלולות הן אחרת. אני רוצה לעבור מגלולות זואלי לגלולות אחרות כבר עכשיו כדי שאתרגל לזה בבית ולא בצבא. זה בסדר להחליף סוג גלולה פתאום? האם אתם יודעים על שם של גלולות שניטלות באופן של 24 פעילות ו4 פלצבו?

תשובה:
היי! לדעתי, אם תפני לרופא/ת הנשים שלך הוא או היא יוכלו לעזור לך בכך. הסבירי את המצב ושאלי אותה האם את חייבת להחליף עכשיו גלולה או שאחת הגלולות הניתנות בצבא זהה בהרכבה לגלולות זואלי שאת נוטלת. בד"כ לגוף לוקח זמן להתרגל להחלפת גלולה ולכן את צודקת שכדאי שתעשי זאת לפני שתתגייסי אבל שוב, התייעצי עם הרופא/ה ובדקי את האפשרויות. כל טוב!


בת 29 שואלת: #107733
שלום לכולם. אני נוטלת גלולות מינס כבר 4 חודשים בחודש שעבר באמצע החודש הופיע דימום כמו מחזור שנמשך כל החודש. החודש אני בגלולה ה7 אחרי מחזור חזר הדימום. מה לעשות להפסיק את נטילת הגלולות או להמשיך? והאם הפסקת הגלולות עכשיו יכוחה לגרום להריון אם קיימתי יחסי מין בגלולה ה5 ועכשיו בגלולה ה7 יפסיק?

תשובה:
הי, דימום בין וסתי הוא תופעה מוכרת של גלולות - זה לא מצב שאת אמורה להשלים איתו, אבל זה גם לא מדאיג. אם את מפסיקה את הגלולות - זה אומר שאתם עוברים להשתמש בקונדום; אפשרות אחרת היא להמשיך לקחת גלולות ולקבוע תור לרופא/ת נשים להתייעצות. כל טוב


בת 18 שואלת: #107730
אם קיבלתי מחזור והמשכתי לשתות את הגלולות מה יכול לקרות או זה ממש גרוע ?

תשובה:
היי! הכל בסדר. טוב שלא הפסקת. לא פירטת, אך האם זו החפיסה הראשונה שהתחלת לקחת? עלייך לקחת את כל הגלולות ברצף ולהמשיך לחפיסה הבאה בלי קשר לכך שקיבלת את הווסת. המשיכי לקחת את הגלולות יום יום ובאותה שעה וכך תהיי בטוחה שאת מוגנת. אם יש לך שאלות נוספות- אנחנו כאן. כל טוב!


בת 19 שואלת: #107728
היי, אני לוקחת גלולות ושלקחתי גלולה אחרי איזה 6 שעות מהלקיחה שלשלתי איזה 4 פעמים האם הייתי צריכה לקחת עוד גלולה? יכל להתחיל ביוץ בזמן הזה? תודה, אשמח לדעת האם בדרכ מתחיל ביוץ כך כך מהר כאשר שוכחים גלולה

תשובה:
הי, אין צורך. אם עברו שעתיים הגלולה נספגה בגוף ואין מה לדאוג - את מוגנת. תרגישי טוב :)


בת 18 שואלת: #107726
אני לוקחת גלולות מינס, ורציתי לשאול כיוון ש4 הגלולות האחרונות בחפיסה לא פעילות, האם אני יכולה עדיין לקיים יחסי מין בבטחה בימים האלו, אם לא קיבלתי מחזור?

תשובה:
היי! כל עוד את לוקחת את כל הגלולות באופן סדיר - את מוגנת. הגלולות הלא פעילות מקלות עלייך לזכור לקחת את הגלולה ולהימנע מהטעויות של שכחה. כשאת מסיימת עם הגלולות הלבנות את מתחילה מיד חפיסה חדשה. גם אם לא קיבלת עדיין את הווסת ולקחת את כל הגלולות- את מוגנת. כל טוב!


בת 18 שואלת: #107703
אני נוטלת גלולות יסמין באופן קבוע ומסודר ומאוד מאוד מוקפד ואני וחבר שלי לא מקיימים יחסי מין עם עוד אמצעי מניעה חוץ מהגלולה ולאחרונה הופיעו לי כאבי בטן באזור הרחם אבל חוץ מכאבי בטן שום דבר אחר שמעיד על הריון אבל קראתי שפעילות באזור הרחם יכולה להעיד על הריון אני מאוד מאוד מודאגת ולא יודעת אם זה כאבים פסיכולוגיים או שאני באמת בהריון יש לי תור לרופאת נשים רק בעוד חודש וחצי ואני חוששת שיהיה מאוחר מידי מה לעשות ?

תשובה:
הי, עקרונית לא נשמע שיש לך סיבה לחשוש מהריון. טוב עשית שקבעת תור לרופאת נשים לבדוק את מקור הכאבים. את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להשקיט את החששות עד לביקור אצל רופאת נשים. כל טוב


בן 22 שואל: #107689
היי, בשאלה הקודמת לא הבנת אותי נכון, היא שכחה ליטול גלולה כלשהיא, לא בהכרח גלולה לבנה. היא לא יודעת מה היא פיספסה. השאלה הקודמת: שלום, חברה שלי משתמשת בגלולות יאז, היא תמיד לוקחת את הגלולה הראשונה ביום ראשון ומסיימת את החבילה במוצש, החודש היא שמה לב שבמוצש(אתמול) נשארה לה גלולה לבנה אחת, ז״א שהיא שכחה מתישהו במהלך החבילה גלולה אחת, בדר״כ היא מקבלת מחזור ביום של הגלולה הורודה הראשונה, היום באמת היה לה דימום אבל היא אמרה שהדימום לא זורם ואמרה שאולי זה בגלל שהוא רק התחיל, היא מפחדת גם שזה אולי דימום שלפני הריון. מה היא צריכה לעשות עכשיו? לקחת את הגלולה הלבנה האחרונה או להתחיל חפיסה חדשה? אנחנו מקיימים יחסים אחת לשבוע-שבועיים(צבא) וגם לא תמיד אני גומר בפנים, האם יש סיכון להריון?

תשובה:
הי, מאחר ואנחנו לא יודעים איזה גלולה היא פספסה קשה להעריך את הסיכוי להריון. אבל בכל מקרה נשמע שהיא קיבלה מחזור - כך שאין סיבה לדאגה. ומובן אפשר לעשות בדיקת הריון עוד שבוע כדי שתוכלו להיות בטוחים ב100% (אין טעם לעשות לפני בדיקת הריון - כי זה מוקדם מדי). מקווה שעזרתי, כל טוב.


בת 14 שואלת: #107675
היי, עוד פעם אני. רציתי לשאול עוד כמה שאלות נוספות אשמח אם תענו : האם ישנה אפשרות לקבל מכם מרשם לגלולות?, ישנה אפשרות לקבל אצלכם פוסטינור?, ישנה אפשרות לקבל בדיקת הריון? ואם כן. כמה הכל עולה?. ניתן לציין שאני גרה בצפון קרוב לנצרת ,ישנו סניף הקרוב אלי של דלת פתוחה ואם כן אז איפה? ,והאם ישנה לקבל מכם בצורה אנונימית מיפג'ין למקרה של הריון? .ושאלה אחרונה, האם לגלולות ישנן הגבלת גיל (שרק מגיל מסויים ניתן להתחיל להשתמש בגלולות? תודה רבה על התשובות

תשובה:
היי! את שואלת שאלות חשובות להרחבת הידע שלך וזה יופי! באופן כללי ניתן להתחיל ליטול גלולות לאחר קבלת המחזור (יש בנות רבות שנוטלות גלולות להסדרת המחזור). כדי לקבל גלולות בדלת הפתוחה עלייך לקבוע תור לרופאה. כדאי גם להגיע אלינו לפני כן ולהכיר באמצעות שיחה עם היועצת את אמצעי המניעה הקיימים חוץ מגלולות. במידה ויש חשש להריון את יכולה לעשות אצלנו בדיקת הריון (14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים) ובמידה ולא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין ניתן לקבל אצלנו את הפוסטינור. כל השירותים ניתנים ללא עלות ובאופן חסוי. לגבי המיפג'ין- הוא חלק מתהליך הפסקת הריון וניתן רק בבית החולים במידה ומבצעים הפלה תרופתית (לגבי הפלה תרופתית - את יכולה לקרוא עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=723 ). בנצרת יש "דלת פתוחה" בתחנה לבריאות המשפחה בשיכון הפועלים. מספר הטלפון שלהם 6560093 - 04 וקבלת קהל בימי ג' ו-ה' בין השעות 15:00-18:00 . את מוזמנת להמשיך ולשאול אותנו שאלות נוספות וכמובן להגיע אלינו. כל טוב!


בת 18 שואלת: #107662
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כחצי שנה. עד עכשיו השתמשנו בקונדומים ואנחנו נורא רוצים לנסות גלולות. המשפחה שלי דתית ולכן אין לי עם מי להתייעץ בנושא, אני אפילו לא יודעת לאיזה רופא אני צריכה לפנות, יש יותר מידי קטגוריות באתר של מכבי וכמובן מאוד חשוב לי ללכת לרופא שלמשפחה שלי לא תהיה אפשרות לדעת. למי אני צריכה לפנות? האם יש דרך לקבל גלולות ללא בדיקה? האם חבר שלי יכול לבוא איתי לרופא בכדי שארגיש יותר בנוח?

תשובה:
שלום לך, את צריכה לפנות לרופא\ת נשים בכדי לקבל מרשם לגלולות והסבר על השימוש בהן. את יכולה לקבוע תור במכבי או להגיע לסניף של הדלת הפתוחה שאליו מגיעה רופאה. לא ציינת מהיכן את בארץ, מוזמנת להתקשר אלינו לבדוק אם בסניף שקרוב לאזור מגורייך יש שירות של רופאה. את יכולה ללכת עם מי שתרצי שילווה אותך, זה יכול להיות חבר שלך, חברה, אחות או כל אדם שתרגישי בנוח שיגיע איתך. בהצלחה


בת 17 שואלת: #107659
התחלתי לקחת גלולות מהיום הראשון של המחזור. זה הגיוני שאני אקבל את המחזור שלי לא ישר על הגלולה הלבנה?

תשובה:
הי, כן זה מאוד הגיוני. את יכולה לקבל מחזור גם עם תחילת החפיסה החדשה - זה בסדר. תמשיכי לקחת את הגלולות לפי ההוראות. ובכל מקרה, ממליצה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות כדי ללמוד יותר על הגלולה שלך. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107640
היי, אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין ולאחר יומיים התחלתי להרגיש גירוד מטורף באיבר המין שלא מפסיק.. בנוסף אחרי כל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין יש לי כאב בטן וסחרחורת. חיפשתי באינטרנט וראיתי שכל התסמינים מובילים לאלרגיה ללטקס שנמצא בקונדום. השאלה שלי היא מה אפשר לעשות כרגע? אני לא רוצה לקחת גלולת וכן רוצה להשתמש בקונדום יש אופצייה אחרת?

תשובה:
שלום לך, אכן יש אפשרות שאת רגישה ללטקס, אך ללא איבחון של רופא\ה לא נוכל לדעת בוודאות. יש סוגים של קונדומים ללא לטקס, ממליצה על חברת דורקס על הסוג שנקרא REAL FEEL . ידעת שחוץ מגלולות יש אפשרויות נוספות כמו טבעת או מדבקה? את יכולה לבקש מרופא\ת הנשים שלך הסבר עליהם או להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך כדי לשמוע ולהתייעץ עוד בנושא. כל טוב.


בת 21 שואלת: #107639
היי, אני לוקחת את הגלולות שלי( גלולות זואלי)באופן סדיר בכל יום בשעה שתיים בצהריים, ואף פעם לא פספסתי גלולה.. מדיי פעם יש לי יציאות רכות ושבוע שעבר היו לי שלשולים אך רק בבקרים ולא בשעתיים לאחר נטילת הגלולה. ביום חמישי האחרון( בדיוק שבועיים לפני שאני אמורה לקבל מחזור) היה לי כאב חד בבטן התחתונה בצד שמאל שנמשך בערך יום וחצי והורגש בעיקר כשלחצתי על הבטן.. האם יכול להיות שהיה לי ביוץ? הפעם האחרונה שהייתי עם החבר שלי הייתה ביום ראשון של אותו שבוע.(לא קיימנו יחסי מין ואיברי המין שלנו לא נגעו אחד בשני אך שנינו היינו בתחתונים, והיה לו כתם של טיפות אהבה על התחתונים ויכול להיות שנגעתי בהם ואז הלכתי לשירותים.. האם ישנם סיכויים שאני בהריון?

תשובה:
שלום לך חלק מהשאלה שלך כבר נענתה קודם. יכול להיות שכאבי הבטן היו כאבי ביוץ. אם הכאבים ממשיכים כדי לפנות לרופא לצורך בירור רפואי לוודא שלא מדובר במשהו אחר. אם לא קיימת יחסי מין עם חדירה או ללא בגדים, אין חשש להריון ואת לא צריכה לקחת פוסטינור. לפי שאלותייך הקודמות נשמע שאת חוששת הרבה פעמים מהריון, ולכן אני ממליצה לך להגיע לדבר איתנו על מנת להבין מתי יש לחשוש ומתי לא, וכיצד לקיים יחסים בטוחים. אני שמחה לשמוע שאת לוקחת גלולות באופן קבוע ודואגת לבריאותך. בהצלחה,


בת 18 שואלת: #107606
היי, רציתי לשאול שאלה בקשר לגלולות.. אני טסה ב24 לחודש לנאפה, בדיוק בתאריך הזה אני נכנסת לגלולות הלבנות שלי, כלומר צריכה לקבל מחזור.. אני לוקחת גלולות יאז פלוס חשבתי אולי לדלג על הגלולות ולהתחיל חפיסה חדשה אבל בפעם הקודמת שעשיתי את זה, המחזור שלי נעצר לשבוע בערך ואחרכ הגיע ממש מוקדם באמצע החפיסה ונמשך שבועיים.. אז אמרתי לעצמי שלא אדלג יותר אבל עכשיו אני לא יודעת אם לדלג או לא ואם זה יקרה שוב או לא, בכל מקרה אני לא רוצה להיות במחזור בחופשה שלי, אפשר ייעוץ?

תשובה:
הי, אני מציעה שתקבעי תור לרופא/ת נשים בהקדם, מניחה שהוא יוכל לעזור לך בעניין זה ולתת לך מרשם לכדורים הרלוונטים. כל טוב


בת 21 שואלת: #107603
הי (: כבר כמה שנים שאני משתמשת בגלולות יאז, וכמה חודשים אחרונים המחזור שלי לא נגמר.. בדרך כלל, הוא התחיל בגלולה הלבנה השניה, ונגמר בגלולה הורודה השניה. החודש וגם בשניים שלפניו, הוא מתחיל בגלולה הלבנה השלישית ודימום קל ממשיך עד הגלולה הורודה הרביעית חמישית. רציתי לברר גם אם זנ תקין? וגם אם ניתן לשנות משהו שזה יפסיק, כי ככה המחזור נופל על סופש וזה מבאס אותי.. ?

תשובה:
הי, תנסי לקחת שתי חבילות ברצף. כלומר, לדלג על הכדורים הלבנים ולהתחיל מיד עוד חפיסה. סביר להניח שזה ישנה את התאריך של המחזור. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107597
היי, רציתי לדעת האם כשנוטלים גלולות בפעם הראשונה (ביום הראשון למחזור) המחזור מפסיק מייד- תוך יום יומיים או שלהפך ויש סיכוי שאפילו יתארך?

תשובה:
הי, כל אישה מגיבה אחרת לגלולות כך שלא ניתן לומר. קחי בחשבון שלכל גלולה יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים - בהם יכולים להיות גם דימומים בין מחזור למחזור. כל טוב


בת 17 שואלת: #107596
היי התחלתי גלולות מינס אני כבר בגלולה ה 8 .. סיימתי מחזור וכל פעם או שיש לי כתמים חומים או דימומים .. ואני נוסעת עוד שבוע וחצי לאילת .. זה יעבור עד אז ?? יש לזה זמן?? זה בסדר בכלל ?

תשובה:
הי, לכל גלולה יש תקופת הסתגלות של 3 חודשים בהם יכולים להיות דימומים בין מחזור למחזור. לא ניתן לקבוע מתי זה יפסק - מקווה שיגמר לפני כדי שתוכלי להנות מהחופשה כפי שאת רוצה. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #107588
ואם הווסת לא מגיעה כל 28 יום אפילו קצת יותר זה גם בסדר?

תשובה:
כל אישה ווהמחזור שלה, וסת יכולה להגיע כל 35 יום וזה גם בסדר. יתכן והמחזור החודשי שלך לא סדיר. במידה ואת לוקחת גלולות הן אמורות להפוך את המחזור שלך לסדיר ולכן אין סיבה שזה ישתנה מחודש לחודש. לגבי החשש מכניסה שלך להריון אנא הסבירי למה את מתכוונת כשרשמת "יחסים לא מוגנים", האם שכחת ליטול את הגלולה בזמן? כל טוב :)


בת 22 שואלת: #107587
שלום , רציתי לשאול זה בסדר ליטול את הגלולות מינס עם כדורי זובירקס ( זה לטיפול בהרפס ) תודה וגם רציתי לשאול אני שבועיים וחצי עם דימומים (אני בחפיסה הראשונה) הדימומים אמורים להפסיק מתי שבוא? ומה יהיה בימים שאקח את הכדורים הלבנים ( אני אמורה כביכול לקבל מחזור)

תשובה:
הי, אין בעיה בשילוב של גלולות למניעת הריון וזובירקס. שלושת החודשים הראשונים לנטילת הגלולות נחשבות לתקופת הסתגלות, ולכן דימומים יכולים להופיע ללא קשר למחזור, ולפעמים הדימום של המחזור נעלם. אם זה ממשיך מעבר לתקופת הסתגלות - יש ללכת לרופא/ה להתייעצות. לשאלתך לגבי הפסק הדימום- אי אפשר לדעת. כל טוב


בת 16 שואלת: #107584
התחלתי ליטול גלולות מינס ביום הראשון של המחזור, נטלתי את הגלולה השביעית כבר ולא פספסתי אף אחת, מתי אני מוגנת לקיים יחסי מין ללא קונדום?

תשובה:
הי, כן את מוגנת החל מהגלולה הראשונה - כי התחלת ביום הראשון של המחזור. כל טוב


בת 34 שואלת: #107578
שלום. הייתי משתמשת בעבר בגלולות הרמונט. לפני כמה חודשים החליפו לי למינס. בפעם האחרונה לקחתי 2 חבילות ברצף אבל שכחתי לקחת את הגלולות הלבנות הלא פעילות. פשוט הפסקתי לקחת.. בינתיים שכחתי 2 לבנות- אני עוד יכולה לקחת את השתיים הנוספות. שאלתי היא האם לקחת את הלבנות שנשארו או פשוט לא לקחת כלום? מתי להתחיל את החבילה החדשה?

תשובה:
הי, הגלולות הלבנות לא חשובות - את יכולה לא לקחת אותן ולהתחי חבילה הבאה ביום שאחרי הגלולה הרביעית. כלומר, אם היית אמורה לקחת את הגלולה הרביעית הלא פעילה ביום שישי, את מתחילה את החפיסה החדשה בשבת. כל טוב


בת 17 שואלת: #107573
שלום. אני בת 17. בסוף החפיסה החמישית שלי ואני משתמשת ביאז. אני בגלולה הלבנה השנייה מתוך ארבעה ועדיין לא קיבלתי מחזור ואפילו אין הפרשות. זו כבר פעם שניה שאין לי מחזור (בפעם הקודמת היה ממש מעט) וכתוב בהוראות של היאז שאם בפעם השנייה לא מקבלים מחזור כמו שצריך יש חשש להריון. אני ממש ממש בלחץץ.

תשובה:
הי, אם לקחת את הגלולה לפי ההוראות - את לא בהריון. אחת מתופעות הלוואי של הגלולות הן העלמת המחזור - וזה קורה להרבה נשים. בכל מקרה, אם את חוששת - תמיד אפשר לעשות בדיקת הריון כדי להסיר חשש. כל טוב :)


בן 20 שואל: #107563
היי, התחלתי להשתמש בגלולות יאז ושסיימתי את החבילה קיבלתי מחזור בגלולה הלבנה השלילית. לפני השימוש בגלולות היה לי מחזור מסיבי בערך חמישה ימים ועכשיו הוא היה בקושי יומיים ( קיבלתי בשישי בערך ובראשון בצהרים כבר לא היה כלום מעט הפרשות חומות ) האם יש ממה לדאוג ?

תשובה:
הי, אין לך מה לדאוג. גלולות גורמות לפעמים גם להיעלמות המחזור. אני מציעה לך לקרוא את העלון המצורף לגלולות בחלק של תופעות לוואי. כל טוב