A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

קונדום

דלת פתוחה הקרובה אליך

קונדום

בת 19 שואלת: #111866
האם קונדום הוא אמצעי מניעה מספיק טוב?

תשובה:
שלום לך, מהשאלה שלך אני לא מבינה מה זה אומר מספיק טוב. למניעת הריון, כן בהחלט. אם שמים אותו כמו שצריך ודואגים לאפסן אותו במקום קריר ויבש ולא במקום חם. הקונדום גם מספיק טוב בהגנה מפני מחלות מין שונות. מקווה שעניתי לך על שאלתך, אם לא - מוזמנת להבהיר את כוונתך. כל טוב.


בן 17 שואל: #111856
זה יתן משהוא עם אני ישים 2 קונדומים באותו זמן?

תשובה:
שימוש בשני קונדומים לא נותן הגנה טובה יותר, להיפך - בעת החדירה עלול להיווצר חיכוך בין שני הקונדומים שיגרום לקריעתם. קונדום אחד מספק הגנה טובה מספיק.


בן 17 שואל: #111855
עם אני עם קונדום אני יכול לגמור בפנים מספר פעמים או מומלץ להחליף קונדום מתי שאני גומר

תשובה:
שלום לך! הקונדום מיועד לשימוש חד פעמי. ממש לא מומלץ להשתמש באותו קונדום מספר פעמים מכיוון שהוא יכול להיקרע ותמנע את ההגנה מפני הריון ומפני מחלות. לאחר הגמירה יש להסיר את הקונדום ולהלביש קונדום חדש בכל פעם. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111811
אהה ובנוסף קיימתי יחסי מין יום יומיים ליפני ששחכתי את הגלולה ניראה לי יומיים אבל זה היה עם קונדום אבל באופן כללי זה היה משפיע על האפשרות לכניסה להריון ?

תשובה:
שימוש יעיל בקונדום מונע הריון באחוזים מאד גבוהים. באופן תיאורטי בלבד, תאי זרע עשויים להמשיך לחיות בתוך גוף האשה עד כ 120 שעות (חמישה ימים). אבל... ביות והיית סופר אחראית והשתמשת בקונדום, והיות והזמן שעבר עד שזכרת ליטול את הגלולה לא עלה על 123 שעות, אין כל בעיה. הסיכוי שתכנסי מכך להריון שואף ממש לאפס. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111731
שלום רציתי לשואל אם יש איזשהו סיכוי להיכנס להריון בקיום יחסי מין (חדירה) כשיש מחזור ואנחנו משתמשים בקונדום ( ללא גלולות כמובן )

תשובה:
שלום לך, ביחסי מין בחדירה, עם קונדום הסיכוי להריון אפסי. כל עוד הקונדום תקין, ואין בו חורים ושמתם אותו כמו שצריך על הפין. בקיום יחסי מין בחדירה כשאת בוסת הסיכויים להריון נמוכים מאוד. עם זאת, אני לא ממליצה לך לקחת את הסיכון ולקיים יחסי מין ללא קונדום מאחר וזרע יכול להחזיק מעמד בתוך הגוף גם 5 ימים וזה יכול להכנס כבר לתוך התקופה הפוריה שלך ולכן ההמלצה שלי היא תמיד להקפיד על קיום יחסי מין עם קונדום, גם כשאת בטוחה שאת לא בתקופה פוריה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111674
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום חמישי , יום אחרי שסיימתי מחזור , הוא גמר בחוץ ולא הרגיש שניכנס כלום לא שתיתי כדור אחר כך כי לא חשבנו שצריך וכבר עברו יותר מ48 שעות , כבר יום ראשון ויש לי כאבי בטן יש סיכוי להריון ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת כן יש סיכוי להיריון מכיוון שלא השתמשתם בקונדום. לא הייתי ממליצה לכם להסתמך על "לגמור בחוץ" מכיוון שזהו לא מדע רפואי ותמיד בחדירה זרע יכול לחדור לנרתיק אם לא משתמשים באמצעי הגנה. אם עברו יותר מ-72 שעות גלולת הפוסטינור / הנורלבו לא תועיל, אך אם עוד לא עברו יותר מ-120 שעות ניתן לקנות עם מרשם רופא גלולת "אלה" ברשתות הפארם. כאבי הבטן לא קשורים להיריון אלא נובעים מהלחץ שלך. אני ממליצה לך להזדרז לקנות את גלולת "אלה" באמצעות מרשם רופא ולהשיג את ההגנה מפני ההיריון הלא רצוי. להבא, כדאי שתשתמשו באמצעי מניעה כדי למנוע מצבי לחץ מיותרים כאלו וכדי למנוע הידבקות במחלות מין. את מוזמנת להסתכל גם באתר של דלת פתוחה וגם להתקשר / להגיע לסניף הקרוב לביתך בכדי לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים בשוק. בהצלחה


בן 16 שואל: #111646
שלום, אהי וחברב שלי קיימנו יחסי מין וכשרציתי ללבוש אותו בטעות שמצי הפוך ושמתי לב שזה לא מתגלגל אז הפכתי אוצו ואז הוט יתלבש כמו שצריך, חשוב לציין שלא קוים שום יחסי מין קודם לכך, אז אם הקונדום היב הפוך אז הוא לא היה מתגלגל בכלל נכון?, והאם יש חומר סיכה גם בתןך הקונדופ עצמן, גם אחרי שהחלפתי צד של הקונדופ והורדצי אוצו אז הוא היה עולה באיזה סמ למעלה ואזז הייצי מוריד אוצו שום

תשובה:
שלום, באשר לשאלתך הנכונה - אני מניחה ששמת את הקונדום נכון כי אחרת היה לו קשה להתגלגל כראוי. בכל מקרה אני מצרפת לך הסבר כיצד להשתמש נכון בקונדום כדי שתוודא בעצמך ששמת כמו שצריך - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 באשר לשאלתך השנייה, אני לא בטוחה שהבנתי כלל וכלל את השאלה כך שאם אני לא עונה על שאלתך אתה מוזמן לכתוב שנית. בכל אופן, בקונדום קיים חומר סיכה אך כמות חומר הסיכה משתנה בין סוגי הקונדומים. בנוסף - כששמים קונדום צריך לזרוק אותו מיד אחרי השימוש - מדובר באמצעי מניעה חד פעמי! חשוב להחליף קונדום בכל פעם שמתחילים קיום של יחסי מין.


בת 22 שואלת: #111616
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים מזה שלוש שנים. למשך תקופה ארוכה לא השתמשנו בקונדומים כלל, אני נטלתי גלולות יאז ואכן הכל עבר בשלום. לאור המלצת רופאה הפסקתי ליטול ובקרוב אתחיל ליטול גלולות מסוג דיאנהס לאור ההפסקה אנחנו מקיימית יחסים רק עם קונדום ואני חייבת לציין שאני הרבה פחות רגועה. אתמול שכבנו פעמיים עם קונדום, שהולבש כראוי, עד הסוף, דחוס בקצה עם מקום לשפיכה. בפעמים הקודמות וכן בפעמים הראשונות שקיימנו יחסים הכל היה בסדר אבל הפעם הרגשתי חששות עזים זאת לאור העובדה כי כאשר הוא גמר בפעפ הראשונה הוא יצא מיד,הקונדום לא מקרע והורדתו נעשתהרחוק ממני, אבל בפעם השנייה היציאה הייתה כחצי דקה- דקה לאחר סיום היחסים. כשהסתכלתי על הקונדום ראיתי שיש טיפות זה ממש בקצה התחתון של האיבר, כלומר בשולי הקונדום. אמנם באותו רגע לא הרגשתי על עצמי זרע אבל כמה דקות לאחר מכן הרגשתי תחושה של משהו נוזל מטה ( יכול להיות שזאת סתם פרנויה שלי בנושא) אני חוזרת שוב שלא הייתה קריעת קונדום, אלא שפשוט שמתי לב שמעט מהנוזל נמצא בשול. לא הצלחתי לגמרי להבין אם הוא יצא ממנו או לא, האם כדאי לקחת גלולת חירום? אשמח לתשובה מהירה!

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על הערנות והאחריות! דבר שני, נשמע שאת מלחיצה את עצמך סתם - נשמע שהקונדום הושם כראוי, הוא לא נקרע והתחלתם לשים אותו מתחילת קיום יחסי המין ועד סופם. זכרי שהקונדום הוא אמצעי מניעה ביעילות של 99%. יכול להיות שתחושת הנוזל שהרגשת היא של הרטיבות שלך, מה שזר לך מכיון שעם גלולות וללא קונדום כאשר הגמירה נעשית בתוך האיבר את רגילה לרטיבות הזו, אך קודם לא חשבת שהיא מגיעה גם ממך. אני מזמינה אותך לקרוא מידע על הקונדום מאתר הדלת ואולי כך לחוש רגועה יותר לגביו - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בהצלחה וכל טוב :)


בת 16 שואלת: #111491
יש לי מספר שאלות, 1- אנחנו שוכבים כבר יותר מחודש ואנחנו משתמשים רק בקונדום מה הסיכוי להריון? 2- אם אני ארצה לקחת גלולות אני חייבת מרשם של רופא? והשאלה האחרונה אני מרגישה בתנוחות מסויימות כאב בצידי הבטן ובבטן למטה ממה זה נובע והאם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, 1. אם השתמשתם בקונדום בצורה הנכונה- בדקתם תוקף, בדקתם שהוא לא נקרע, שמתם אותו לפני החדירה- אז אין סיכוי. 2. כן, עבור גלולות חייב במרשם רופא- תוכלי להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך בתיאום מראש ולקבל מרשם מרופאת הדלת. 3. יתכן שהכאב קשור לגירוי מיני או לחשק - לפחות זה שבבטן התחתונה. אם הכאב ממשיך בסיטואציות אחרות, מומלץ להיוועץ ברופא.


בן 18 שואל: #111478
אני וחבר שלי שכבנו, לא פעם ראשונה , פעם 3, זה היה טיפה הרבה זמן ואז כשהוא היה מעלי פתאום הייתה תחושה שונה שזה יותר חלק ואז אחרי 2 שניות הוא הפסיק כי הוא ראה שהקונדום נקרע, הוא לא גמר, אבל איך אני יכולה להסתמך על זה ולהיות בטוחה שאני לא בהריון? אמרו לי לא לקחת פוסטינור כי זה כדור ממש חזק, מה לעשות? אני מתחרפנת

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שכתבת אלינו, ונשתדל לתת לך את כל המידע שתזדקקי לו. אני שומעת שאת מודאגת, ואכן, קרע בקונדום, בזמן של חדירה מחייב התייחסות רצינית. אינני יודעת למי פנית להתייעץ לגבי נטילת פוסטינור או כל גלולה אחרת לשעת חירום, אולם בדיוק לצורך זה נועדה הגלולה. אני ממליצה לך לגשת לבית מרקחת ללא כל דיחוי וליטול גלולה בשם "אלה". גלולה זו עשוייה לסייע למנוע הריון כתוצאה מיחסי מין לא מוגנים. היא יעילה ככל שנוטלים אותה סמוך ככל הניתן למועד קיום יחסי המין הלא מוגנים וניתנת לשימוש בטווח של 120 שעות מזמן זה. היא אינה מסוכנת כלל, על אף שיש לצדה תופעות לוואי כמו בכל תרופה אחרת. השימוש בה לא נועד להיות על בסיס קבוע, אלא רק במקרי חירום, כמו קרע בקונדום, למשל. בכל מקרה, יהיה עלייך לעשות בדיקת הריון ביתית כעבור שבועיים מהארוע שתארת, אם לא תגיע הווסת. בדרך כלל קרע בקונדום מתרחש כתוצאה מביצוע לא נכון של אחד משלבי בשימוש בקונדום (משלב הרכישה, האחסון, ועד להלבשה וההסרה שלו). הנה קישור להדרכה בנושא. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני מזמינה אותך ואת בן הזוג שלך לבקר אצלנו באחד מסניפי הדלת הפתוחה כדי לשוחח עם יועצת על שימוש באמצעי מניעה, ואולי על התאמת אמצעי מניעה הורמונאלי (כמו גלולות או התקן תוך רחמי, למשל) שמיועדים לשימוש לטווח ארוך ובטוח. בכל שאלה במהשך, אל תהססי לפנות אלינו בשנית. בהצלחה.


בת 20 שואלת: #111476
היי, האם לקיים יחסי מין מלאים רק עם גלולות זה בטוח? או שעדיף להיות גם עם קונדום וגם עם גלולות(ידוע לי שקונדום הוא לא רק לצורך הגנה מהריון לא רצוי אלא גם להגנה מפני מחלות) תודה:)

תשובה:
שלום לך, כפי שכתבת אכן מומלץ להשתמש גם בקונדום וגם בגלולות (אפילו רק בקונדום זה מספיק) מכיוון שקונדום מגן עלינו גם מפני היריון לא רצוי וגם מפני מחלות מין. גלולות נועדו אך ורק למנוע היריון לא רצוי ולהסדיר את המחזור. בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #111401
היי, לפני כשלושה ימים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם השלישית בערך. אנחנו משתמשים בקונדומים ונורא זהירים כדי שהוא לא יקרע , אבל במהלך הסקס הוא הקרע ולא שמנו לב. הוא היה בערך דקה וחצי בפנים מהרגע שהוא נקרע עד ששמנו לב. אני משערת שכל השפיכה המוקדמת יצאה בתוכי ואולי גם עוד במהלך שהוא היה קרוע. הוא לא גמר. יש לציין שאני כנראה בייצתי אז. אני ממש בלחץ שאני בהריון ואני בוכה כל היום מהמחשבה על זה, עשיתי הכל כמו שצריך ואם אני אכנס להריון אני אתמוטט. בבקשה תעזרו לי ותגידו לי מה הסיכויים כי כרגע זה נשמע משכנע. תודה רבה

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מבינה את הלחץ שאת נתונה בו, ומצטערת לשמוע על 'התאונה' של הקרע בקונדום. זה עלול להיות מאד מבהיל ומתסכל ועוד דווקא כשהייתם אחראים כל כך והקפדתם על שימוש בקונדום. את צודקת לגבי טיפות האהבה. אין כל דרך לדעת אם והיכן הן יצאו מן הפין, ולכן יש להתייחס ליחסים אלה כלא מוגנים, ועל כן, אם עדיין לא חלפו חמישה ימים (120 שעות), מזמן קיום היחסים, כדאי ליטול גלולה לשעת חירום ("אלה"), אשר עשויה להוריד את הסיכוי להריון מיחסי מין לא מוגנים, בתנאי שנוטלים אותה בטווח הזמן הזה. במידה וכבר חלפו 120 שעות, אין כעת מה לעשות מלבד להמתין שיעברו שבועיים מזמן קיום היחסים ולבצע בדיקת הריון ( או שהווסת כבר תופיע). חשוב שתדעי שקונדומים הם אמצעי מניעה מצויין, אשר הסיבות לכך שהוא נקרע קשורות לעתים קרובות לשימוש לא מיטבי בו- משלב הרכישה ועד שלב ההלבשה וההסרה. צפו יחד בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בכל מקרה של שאלה או התלבטות בהמשך, אל תהססי לפנות אלינו שוב. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111299
זה בסדר לשכב רק עם קונדום? בלי גלולות.. זה לא חובה גלולות נכון?

תשובה:
שלום לך, אין שום חובה להשתמש באמצעי מניעה נוסף פרט לקונדום, במידה ואת מרגישה בטוחה עם השימוש בקונדום. מה שכן, חשוב שתקפידו על שימוש נכון ובמידה והוא נקרע, אל תהססי לקנות אמצעי מניעה לשעת חירום. כל טוב


בת 14 שואלת: #111293
היי יש לי שאלה שכבתי עם חבר שלי שאנחנו ביחד שנתיים ולפני חודשיים שכבנו ובאמצע כנראה נקרע לו הקונדום ורק בסוף הסקס אחרי שהוא גמר ראינו את זה נכנסתי ממש ממש ללחץ ומיד אחרי השבועים קניתי בדיקה היא יצא חיובית והתחלתי לחפש טיפולים (לא מצאתי) ועכשיו קיבלתי מחזור מחזור אני כבר ביום השלישי אני רוצה לשאול איך זה הגיוני?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת, אם את במחזור, את לא בהריון. קורה לפעמים שבדיקת הריון לא מראה תוצאות נכונות. לפעמים זה קשור לכך שלא עושים את הבדיקה בזמן המתאים ו/או לפי ההוראות הכתובות על גבי האריזה. בפעם הבאה שאתם מקיימים יחסי מין והקונדום נקרע, אתם יכולים לקנות גלולת חירום, בכל בית מרקחת. ככל שתקחו את גלולת החירום יותר קרוב למועד קיום יחסי המין כך יעלו הסיכויים שהגלולה תפעל. מקווה שעניתי על שאלתך. כל טוב.


בן 20 שואל: #111129
היי, רציתי לשאול האם בסקס הקונדום צריך לכסות את כל האיבר. כי שמתי לב שבחדירה החלק התחתון של האיבר לא מכוסה ?

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי נכון את כוונתך ב"חלק התחתון של הפין" אז, קונדום אמור להיות מולבש על כל אורך הפין. הקונדום לא מכסה את בסיס הפין ולא את האשכים. לעומת זאת אם זה לא מגיע עד לבסיס הפין ייתכן וגודל הקונדום אינו מותאם לגודל איבר המין. בחידרה לפעמים הקונדום מעט עולה למעלה, יכול להיות בגלל גדול הקונדום, עוצמת החדירה, לבישה לא נכונה של הקונדום ועוד. כל טוב.


בן 16 שואל: #110982
היי רציתי להתייעץ, יש לי קשר עם אשה נשואה(דתיה) וכשבעלה לא נמצא אני לפעמים נמצא איתה בלילה כמה שעות. ורציתי לשאול כשאני איתה היא רוצה שאכנס לכוס ואשאר שם בלי לזוז הרבה בכדי להשהות האם כך זה אמור להיות ? האם בכל מקרה צריך להשתמש בקונדום אפילו שהיא נשואה ודתיה?

תשובה:
שלום לך. לשאלתך הראשונה, אין דרך אחת שכך זה אמור להיות. כל אחת ואחד מאיתנו נהנה מהדברים בצורה שונה. מה שחשוב זו התקשורת בין בני הזוג, היכולת להגיד ולשתף מה רוצים. לשאלתך השניה, הקונדום נותן הגנה מפני הריון לא רצוי וכן מפני מחלות המועברות במגע מיני ומומלץ להשתמש בו. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110875
היי אני וחבר שלי שכבנו ואנחנו משתמשים בקונדום כאמצעי מניעה בסיום האקט הקונדום נשאר בתוכי והזרע נשפך על המיטה. האם יש סיכוי שאכנס להריון?

תשובה:
היי! אם הקונדום נשאר בתוכך יש אפשרות שגם חלק מהזרע נותר בנרתיק ולכן אני ממליצה שתקחי פוסטינור או נורלבו בהקדם (מכיוון שאת מתחת לגיל 16 כדאי לבקש ממישהו מבוגר יותר לרכוש את הכדור). 14 יום לאחר קיום היחסים בצעי בדיקת הריון כדי להיות בטוחה שהכל בסדר. את יכולה להגיע גם אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולבצע אצלנו את הבדיקה. כמו כן תוכלי לקבל מאיתנו ייעוץ לגבי אמצעי מניעה ואף לקבוע תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים ודיסקרטיים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #110752
היי , אני בת 18 אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין מוגנים (קונדום) והוא נקרע באמצע קיום יחסי המין , המון לפני תהליך הגמירה , יש חחש להיריון? או סיכוי קלוש ? אני ממש מפחדת ורועדת , אשמח לתשובה ועזרה

תשובה:
שלום יקירה, למרות שלא הייתה גמירה יש חשש להריון בגלל טיפות זרע שעלולות להיפלט בזמן קיום יחסי המין. אם עוד לא עברו 120 שעות מאז שנקרע הקונדום, אני ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום בשם ׳אלה׳ (אפשר לקנות בכל בית מרקחת תמורה 120 שקלים או לקבל אותו חינם אם יש לך אפשרות להשיג בזריזות מרשם רופא). כל הכבוד על האחריות ועל השימוש בקונדום, להבא - אני ממליצה להשתמש בדורקס או ב R3 ולדאוג לאחוז בקצה הקונדום כדי למנוע מאוויר להתאסף בקצה שלו, כמו בסרטון: https://www.youtube.com/watch?v=Eh5HK3F42IU אנחנו כאן בשבילך, כל טוב!


בת 16 שואלת: #110490
היי,אם אני וחבר שלי שכבנו בתקופה שנחשבת כתקופת ביוץ ושבועיים אחכ קיבלתי מחזור ואז שכבנו שבוע וחצי לפני המחזור הנוסף וגם אתמול אבל המחזור מאחר ב-4 ימים,יש שימוש בקונדום ואחריות מעל הכל הכל,אני בטוחה ב100 אחוז שהקונדום לא נקרע ב2 הפעמים האחרונות ששכבנו אך אני בכל זאת דואגת שהוא מאחר כי הוא היה סדיר בפעמים האחרונות,רציתי לשאול אם יש קשר לתקופה ששכבנו בזמן ביוץ(כמובן שגם היה שימוש בקונדום)לאיחור המחזור,או שבגלל שקיבלתי כבר אחרי ששכבנו אז זה 'מוחק" את זה,ואם זה באמת "מוחק",למה המחזור מאחר אם הוא היה סדיר והשתמשנו בקונדום והוא לא נקרע?

תשובה:
שלום לך. שמחתי לקרוא שאתם מגלים אחריות ומגנים על עצמכם הן ממחלות והן מהריון לא רצוי ומשתמשים בקונדום. זוהי התנהגות אחראית ובוגרת. סדירות המחזור שלנו מושפעת מהרבה גורמים, בין היתר ממצבי לחץ. מאוד יכול להיות שבגלל שאת חוששת מהריון, הווסת שלך מאחרת. כל עוד אתם משתמשים בקונדום ודואגים שלא תהיה כניסה של פין אל הנרתיק ללא קונדום, איני חושבת שיש לך סיבה לדאגה. את בהחלט יכולה לבצע בדיקת הריון על מנת להיות בטוחה ורגועה. מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני ונשמח להמשיך לייעץ לך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110157
היי. אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה (חודש בערך) לקיים יחסי מין, מוגנים כמובן. הריון הטריד אותי מאוד וחקרתי את הנושא לעומק לפני שהתחלנו לקיים יחסי מין. כשכבר עשינו זאת הרבה, בהנאה והצלחה רבה, הזנחתי את העניין: זה התבטא בכך שהוא התחיל לגמור בפנים עם הקונדום- משהו ששמעתי שלא כל כך מומלץ, אני כבר לא מחזיקה בבסיס איבר המין שלו בשביל להוציא את הקונדום בבטחה. עקב כך אתמול בערב הקונדום נשאר בתוכי, אני מנחשת זרע נגע בי, הוצאנו אותו ומיד קנינו פוסטינור ביום שלמחרת. האם יש צורך לבצע בדיקת הריון? שאלה שניה שלי, כשהוא יוצא מתוכי לאחר שהוא גומר אני לפעמים מבחינה בחומר לבן בבסיס איבר המין, והחשש התחזק כשהבנתי שלא תמיד הגמירה מרוכזת בסוף הקונדום.. הנחתי את המחשבות על זה בצד, למרות שעכשיו הכל מכה בי. האם אנחנו מתנהגים באופן פזיז? אשמח לעצות.. תודה

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שאת מגלה התנהגות בוגרת ואחראית בכל הקשור ליחסי מין ונהדר שאתם עושים זאת הרבה, בהצלחה ובהנאה רבה! השימוש בקונדום למניעת הריון הוא תמיד בעייתי מעט, כפי שציינת. טוב עשית שלקחת פוסטינור. ההמלצה היא לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור. כדי שתהיי לגמרי רגועה להבא, אני ממליצה לך לקחת גלולות. את יכולה לגשת לרופא או להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה לקבלת ייעוץ והתאמת הגלולות המתאימות לך. כך תוכלי להמשיך להנות מיחסי המין בלי החשש מהריון לא רצוי. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #110096
היי, כבר שאלתי המון שאלות בנושא אבל זה רק בגלל שאני מאוד מוטרדת.. אני נמצאת כבר תקופה ארוכה בחו"ל, נדבקתי בהרפס גניטלי, אני לא כלכך יודעת איך להתנהל עם זה פה ואיך זה ישפיע עליי בעתיד, אין פה רופא להתייעץ איתו אז אולי אתם תוכלו לייעץ לי מתי אדע שזה בטוח לקיים יחסי מין והאם מעכשיו אצטרך להגיד לכל אחד שאהיה איתו שיש אופציה שהוא ידבק? או שיש מצבים בהם אהיה נקיה מזה ויהיה בסדר? קאיך אוכל לשמור על זה מלחזור כי זה חזר כבר פעמיים מאז הפעם הראשונה שזה התפרץ (לפני חודשיים בערך), אם תוכלו לענות אפילו על חלק מהשאלות זה יקל עליי מאוד, תודה רבה

תשובה:
שלום לך, אני מאוד יכולה להבין את המצוקה שלך, במיוחד שאת בחו"ל לבד. בגלל שאינני יודעת איפה את נמצאת ועוד כמה זמן תהיה במקום שאת נמצאת בה, קשה לענות על בסיס המידע שכבר נתת לי אבל אשתדל. תחילה, אספר לך שהרפס בימינו זוהי אינה תופעה נדירה, וישנן נשים וגברים רבים שחיים עם התסמינים. על פי המידע שמסרת, הרפס מסוג 2 (הרפס גניטלי), כן חשוב לי מאוד להגיד לך שאת לא צריכה להגיד או לשתף אף אחד בעניינים הבריאותים שלך. כמובן, זה מאוד יפה מצידך לרצו להגן על הבן אדם השני (זה לא מובן מאליו בכלל), אבל זה עניין אישי ופרטי שלך. הרפס זו מחלה רגילה לחלוטין שאין לה השלכות מרחיקות לכת ואת לא צריכה להסתובב להזהיר את העולם ממך. וקצת מידע, הרפס גניטלי מדבק אך ורק בתקופת התפרצות, מחלה זו לא תפריע לסדר היומיומי שלך,בתקופת ההתפרצות היא מאופיינת בהופעת התסמינים: אדמומיות, שלפוחיות. אם זה מנחם, לאורך השנים תקופות ההתפרצות קטנות באורכן ועוצמתן ובתחילה תקופת ההחלמה בממוצע, נעה בין שמונה לחמישה ימים, ומשתנה מבן אדם לבן אדם, כנ"ל לגבי תדירות ההתפרצות, שמושפעת מסיבות מגוונות. אני ממליצה לך בחום! על אף הקושי וחוסר המידע הנתון בידי לנסות ולהגיע לייעוץ ובדיקה אצל רופא, במיוחד כדי לקבל מידע על טיפול בעתיד. לעיתים, כדאי לקפוץ לבית המרקחת המקומי, לקבלת ייעוץ מהרוקח לגביי תרופות ללא מרשם שעליהן יש לו את כל המידע הנחוץ. למרות מגוון האמצעי מניעה שיש, נראה לי שהכי כדאי לך להקפיד על שימוש בקונדומים כעת מפני שהם מגנים גם מפיזור רוב המחלות מין, וגם כי זהו אמצעי מניעה שיותר קל להשיג איפה שאת נמצאת. ההרפס זה עניין שלך וזו בחירתך הבלעדית עם מי את משתפת את המידע הזה, ואת לא צריכה להרגיש מחוייבת לשתף אותו. בכל מקרה שמבקשים לקיים יחסי מין לא מוגנים, ואת לא רוצה לחשוף את עינייניך הפרטיים (ושוב אין לך את החובה והצורך לעשות כך), זיכרי! אינך יודעת מי האדם שמולך ומה הוא גם מביא למיטה. תשמרי על עצמך תמיד. אנחנו פה לכל שאלה! בהצלחה בהמשך :)


בן 15 שואל: #109974
שתי שאלות.... 1. אם אוננתי עם רוק כשיכל להיות שהיה לי הרפד בשפתיים ( ממש לא בטוח) זה יכל לעבור לפין? 2. יש לי מן נקודות לבנות קטנות מאוד על הכיפה.. לא כואבות ולא יוצאות החוצה.. סתם נקודות מה זה אומר? הבנתי שזה שצריך להיות יותר הגייני ועוד שאלה.. חברה שלי עשתה לי ביד וגמרתי על המנוע .. אחכ אמא שלי נכנסה וראתה את הסדין וראתה שיש לי קונדום במיטה... מה אני עושה?? איך אני מסביר לה, בבקשה תענו.. תודה

תשובה:
שלום לך לשאלתך הראשונה הרפס עובר במגע, אבל יש סוגים שונים של הרפס זה שעל השפתיים בפה הוא לא ההרפס שפוגע באברי המין ולהיפך , כמובן שכאשר יש הרפס על השפתיים צריכים להישמר ולנהוג בהגיינה מירבית כדי לא להעבירו ממקום אחד לשני , לגבי הנקודות בפין השאלה אם אלו נקודות שהיו או שנוצרו עכשיו לאחר שאוננת, אם כן עלייך להגיע לרופא עור כדי שיאבחן ויטפל בהתאם, מדבריך אני מבינה שאתה נער אחראי וזה טיבעי לגמרי לשאול ולהתעניין , חלק מנושא האחריות זה גם לשמור על עצמך ובריאותך עצם העובדה שאתה שואל זה יפה , לגבי שאלתך השניה -זה שחברתך עשתה לך ביד זה בסדר אם זה נוח לשניכם וזה שאתה משתמש בקונדום זה יפה ונכון, ומה לעשות? אמא ראתה את הקונדום על המיטה אם היה חשוב לך שהיא לא תדע אז חלק מהאחריות והבגרות זה לדעת להתמודד עם "תקלות" כאלה, זכור שאמך גם הייתה בגילך וחוותה גם היא את מה שקורה בגיל כמו שלך אם אתה פתוח עם אימך אתה יכול לשבת ולשוחח איתה על מה שאתה מרגיש ,תסביר לה את מה שאתה מרגיש ושיש לך חברה , אם באמת היחסים ביניכם פתוחים היא תבין ,אבל אם אתה לא נוהג לשוחח איתה והיא לא איתך על מה שקורה איתך בגיל ההתבגרות אז אתה יכול לפנות לאבא, דוד, אח הם יכולים לעזור לך, אמך מבינה מה היא ראתה ויכול להיות שהשיחה תבוא גם מצידה, ולפעם הבאה אני בטוחה שלאחר ה"חוויה" וההרגשה הזו אתה לא תשכח קונדום במיטה. כל טוב


בת 15 שואלת: #109952
שלום , אשמח אם תוכלו לעזור לי אני וחבר שלי שכבנו לפני שבועיים בערך הקונדום לא נקרע ולא כלום אפילו עשינו עם שני קונדומים בשביל שלא תהיה בעיה. עכשיו המחזור שלי מאחר כבר בשבוע והיום היה לי נוזל ורוד שהיה כמה דקות והפסיק.. שמעתי שזה סימן להריון אבל עשיתי כבר פעמיים בדיקת הריון לפני שלושה ימים ויצא שלילי אבל עדיין אני ממש לחוצה , אשמח אם תעזרו לי...

תשובה:
שלום לך, את מתארת הרבה חששות ודאגות סביב קיום יחסי המין, גם בשאלה זו וגם בשאלותייך הקודמות. אני שמחה שאת פונה אלינו ואני מקווה שהתשובות שאת מקבלת כאן מסייעות לך להבין טוב יותר את הנושאים שמדאיגים אותך. למרות חששך מהריון, במידה ובצעת את בדיקת ההריון לפי ההוראות, הסיכוי שאת הרה הם קלושים ביותר, היות ואחוזי הדיוק של הבדיקה קרובים ל 100%. חשוב לי להדגיש כמה דברים מאוד חשובים: האם את כבר בת 14? האם קראת בעיון את התשובה שקבלת בנוגע לקיום יחסי מין מתחת לגיל 14? אני מקווה שקראת את התשובה ומבינה את ההסבר החוקי עליה. גם אם את כבר בת 14, יחסי מין (מכל סוג) הנם חוקיים רק בתנאי שפער הגילאים בינך לבין בן זוגך לא עולה על 3 שנים. הדבר השני שחשוב לי להסביר לך, גם אם החלטת לקיים יחסי מין למרות היותך מתחת לגיל 14, הוא לגבי השימוש בקונדומים. אין להשתמש בשני קונדומים בעת קיום יחסי מין! בכל חדירה יש להשתמש בקונדום אחד בלבד. שימוש בשני קונדומים אינו מגביר את יעילות ההגנה נגד הריון, אלא להפך. החיכוך של קונדום בקונדום עלול להחליש את החומר ממנו הם עשויים, לגרום לקרעים וסדקים בגומי, ובכך לגרום למצב שיחסי המין בעצם אינם מוגנים. הקפידו בהמשך להשתמש באחד בלבד. אני מצרפת הסבר הכולל גם סרטון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אשמח מאוד אם תשקלו להגיע לפגישה עם יועצת אצלנו, באחד מסניפי בדלת הפתוחה הקרוב לאיזור מגוריכם. בשפיגה זו תוכלו לשוחח ולשאול את כל השאלות לגבי יחסי מין, אמצעי המניעה השונים ובמיוחד כיצד לסייע לך להינות מיחסי מין בריאים, בטוחים ומהנים.


בת 16 שואלת: #109946
היי, אני וחבר שלי שכבנו לפני כשבועיים. השתמשנו בקונדום והוא שם אותו לפני ההוראות והכל היה בסדר.. פעם שניה שלי. היה בתוך הקונדום נוזל שקוף. הנוזל הוא חומר סיכה? כי חבר שלי גמר לאחר שהוציא את איבר המין שלו החוצה.. בכל מקרה.. הבטן שלי החלה להשמין בשבועיים האחרונים, מקווה שזה רק צירוף מקרים.. יש מה לעשות ואיך לבדוק אם נכנסתי להריון?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שלמוע שאתם נהנים יחד, ואחראים לגבי השימוש באמצעי מניעה. כשמתשתמשים בקונדום על פי ההוראות, הסיכוי להכנס להריון הוא מאוד מאוד קטן. השימוש בקונדום מגן בצורה מיטבית נגד הריון ומחלות מין, וזה כולל גם כאשר השפיכה מתרחשת בתוך הנרתיק (והפין מולבש בקונדום). לא ברור לי אם בן זוגך גמר בתוך הקונדום. במידה וכן, זה מסביר את הנוזל השקוף שהיה בתוכו. חומר הסיכה של הקונדום מצוי בכמות קטנה מאוד, שאינה נראית לעין כפי שאת מתארת, ולכן אפשרות זו נראית לי פחות סבירה. האם הבחנתם בקרע או חור בקונדום? לפי תיאורך, אין כל סיבה לחשש. בכל מקרה, גם במצב של הריון, הסימנים השונים שמלווים אותו, מופיעים בשלב יותר מאוחר. אולי תחושת הנפיחות בבטן קשורה דווקא לכך שהווסת שלך מתקרבת? אני מציעה לכם לעיין בקישור הזה על הסבר השימוש הנכון בקונדום, הכולל גם סרטון, ואולי זה יוכל לענות על שאלות נוספות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 המשיכו להינות מהמיניות המשותפת שלכם. אתם בתחילת הדרך, ויש עוד הרבה להכיר, ללמוד ולחוות יחד. אנו כאן לכל שאלה בהמשך.


בת 20 שואלת: #109653
הוא חדר ממש עמוד, יכול להיות שהייתה דליפה או משהו. יהיה מיותר לקחת? אין לי שקט בנושא הזה אף פעם

תשובה:
היי לך כפי שענו לך, אם הקונדום לא נקרע או החליק אין סיבה לדאוג הדבר היחיד שיכול להוות בעיה זה אם הוא גמר ונשאר בפנים, במקרה כזה הפין יכול להתכווץ ואז יכולה להיות דליפה לכן ממה שאת מתארת לא נשמע שיש סיבה לקחת פוסטינור בהצלחה


בת 16 שואלת: #109428
היי,אני וחבר שלי כבר שוכבים תקופה של כמה חודשים,כמובן שמשתמשים בקונדום (אני לא לוקחת גלולות) והגמירה לא מתרחשת בתוך איבר המין שלי,אלא כשהוא מרגיש שהוא עומד לגמור הוא מוציא,המחזור האחרון שלי היה סדיר (הפרש של 28 ימים),הוא היה 3 ימים הפסיק ליום אחד והמשיך החודש הזה שכבנו פעמיים כשכביכול הייתי בביוץ לפי אפליקציה,פעם אחת בחלון פוריות ופעם אחת ביום ביוץ שנחשב ליום הכי טוב לקליטה,בפעמים האלה התחלת הגמירה הייתה באיבר מיני ואז הוא הוציא וגמר בחוץ(שוב,הכל מתרחש בתוך הקודנום).אז יש לי כמה שאלות:1.אם הקונדום היה נקרע היינו שומעים?,כי כשהוא הוריד את הקונדום היינו רואים אם הוא היה נקרע 2.אם היה נכנס לתוכי זרע הייתי מרגישה?כי (סליחה על התיאור)אבל הייתי דיי רטובה באיזור למטה בגלל היחסי מין.3.האם יש סיכוי להריון?כי אני תמיד מרגישה כאבים שאני בביוץ ולא הרגשתי כנל גם לפני מחזור והיום היה לי רק כאב דיי חד ל45 דקות בבטן התחתונה.תודה מראש

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי יעילות הקןנדום וחוששת מפני הריון, למרות שאתם משתמשים בו כהלכה. בחיים שלנו קשה להיות בטוחים לגבי דברים רבים, אבל דווקא לגבי קונדום, כל המחקרים בעולם מראים על כך שהיעילות שלו מצויינת, במידה ומקפידים על כמה כללים בסיסיים, כמו קניית קונדומים באיכות טובה ובתוקף, איחסון הקונדומים במקום מוצל וקריר, פתיחת העטיפת באצבעות ולא בשיניים, הלבשה והורדה נכונים וכד'. כנסו וקראו יחד את ההסבר המפורט על קונדומים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אחזור ואדגיש בפניך.... אין כל סיבה שתעצרו את יחסי המין, ושבן הזוג שלך יצא ממך בזמן השפיכה. ממה שאת מתארת, את עסוקה, מוטרדת וחוששת לא מעט בזמן יחסי המין ואחריהם. לא חבל? יחסים אלה אמורים להיות משולבים בכיף, שחרור ונחת. אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע אלינו לפגישה פרטית, ללא כל עלות, כדי לדבר עם אחת היועצות שלנו על יחסי מין, השימוש בקונדום ובעקר לתת לך תחושת בטחון שאת מוגנת וחופשיה להנות מיחסי המין ללא הדאגה המתמדת. בררי כאן היכן הדלת הפתוחה הקרובה אלייך http://www.opendoor.org.il/FAQ.aspx?id=522 בנוגע לשאלותייך האחרות- אם קונדום נקרע, זה נראה בעין. במידה והקונדום היה שלם, רב הסיכויים שהרטיבות היתה שלך, כתוצאה מהגירוי וההנאה המינית זה טבעי וצפוי. טבעי בגילך שהמחזור החודשי והתחושות שמתלוות אליו ישתנו מדי פעם. הביוץ אכן גורם לעתים לאי נוחות או כאבים בצד אחד, אך לא חייב שיהיה כך תמיד, וכדאי לדעת שהביוץ מתרחש על פי רוב לחילופין: פעם מהשחלה הימנית ופעם מהשחלה השמאלית. לא הייתי מייחסת קיום או חוסר קיום של תחושות מוכרות להריון. במיוחד לאור ההסבר המפורט מדוע את מוגנת מפניו. נשמח לראותכם אצלנו! כל טוב.


בת 16 שואלת: #109215
היום אני לוקחת גלולות למניעת הריון פעם ראשונה בחיים,אם אני אקיים היום יחסים בלי קונדום, אני מוגנת?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון, הפוסטינור עובדת כ95% מהזמן. את כן מוגנת. אבל כן עלייך לקחת בחשבון את ה5% שנשאר. עם מעניין אותך לברר אופציה אחרת מעבר לקונדומים, את מוזמנת להתקשר אלינו או לפנות למשרדים שלנו לבירור אופציות מתאימות עבורך לנמנעת הריון. יש רופאה שמגיעה אלינו למשרדים והיא יכולה לעזור לך עם מרשם לגלולות ללא עקיבות טכנולוגית (ככה שההורים לא ידעו). אם את שוקלת לקיים יחסי מין עם מישהו כששתכם לא עשיתם בדיקת מחלות מין, גם אם אתם הראשונים של האחד השני, כדאי לכם לעשות כל אחד את הבדיקה. יש דברים עוברים גם בלי לקיים יחסי מין. (הרפס למשל יכול לעבור בין פה ופה דרך נשיקה או כוס מים משותף) סקס הוא משהו כיף אבל הוא גם משהו רציני :) אנחנו פה לכל שאלה!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בת 17 שואלת: #108668
היי, בן זוגי בן 18 וחצי ומגוייס.הוא סובל מהרבה כאבים.. אני והוא כבר שכבנו מספר פעמים עם אמצעי מניעה.. ועכשיו הוא החליט שהוא רוצה להפסיק עם האמצעי מניעה ושאני אקח גלולות ואני מפחדת מהריון ומחלות אחרות, יש סכנות למחלות כאשר אני עם גלולות אבל בלי אמצעי מניעה?

תשובה:
שלום, גלולות הן האמצעי מניעה היעיל ביותר נגד הריון אך הן אינן מונעות הידבקות במחלות מין. אם החבר שלך נבדק והוא בריא והוא לא שוכב עם בחורות אחרות, את יכולה להסתפק בגלולות. אם את לא בטוחה לגביו וחוששת שהוא יכול להדביק אותך במחלות, תתעקשי גם על הקונדום. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108646
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין, וקנינו קונדום extra safe ובנוסף הוא גומר בחוץ. האם יוכלו לקרות ״דליפות״ למרות שהוא גומר בחוץ?

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום במהלך קיום יחסי המין והוא לא נקרע לא אמורות להיות דליפות של נוזל הזרע. בהצלחה


בן 18 שואל: #108603
שכבנו ללא קונדום גם לפני חודשיים ולא הרגשתי תופעת לוואי או משהו אז לא נראלי שיש לה מחלות מין השאלה האם כדאי להיבדק כי אני יודע שהיא שכבה רק עם מישהו אחד לפני מה הסיכוים?

תשובה:
שלום לך, לא לכל מחלות המין יש השפעה מידית, ולכן תופעות לוואי הן לא סימן להידבקות במחלות מין. בכל מקרה ששכבת ללא קונדום ואתה לא יודע האם הבחורה שאתה מקיים איתה יחסי מין נבדקה יש סיכוי להידבקות במחלות מין. כפי שענו לך מקודם אם אתה מוטרד לגבי מחלות מין, אני ממליצה לך לעשות בדיקות או דרך מרפאת לווינסקי בת"א או לבקש הפניה מרופא המשפחה. בהצלחה


בן 18 שואל: #108593
שלום, אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה עם קונדום לא הכנסתי את מלוא איבר המין ולא גמרתי בגלל שכאב לה בנוסף לא ירד לה דם(עברתי את קרום הביתולין???) לאחר זמן מה הקונדום נקרע שמעתי שהוא נקרע והכנסתי עוד פעמיים שלוש ושהסתכלתי ראיתי שהאיבר מין שלי בכלל לא בפנים אלא בצד לאחר הקריעה. שעה לאחר ששכבנו היה לי כתם על המכנס אבל מאמין שגם תוך כדי ששכבנו היה לי טיפות אהבה למרות שלא גמרתי . יש מצב שלאחר שנקרע הקונדום חדרו טיפות אהבה ? והאם יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום לך, בקשר לקרום הבתולין, לא בהכרח ירד דם בפעמים הראשונות שיהווה סימן לקריעת קרום הבתולין. עם זאת, יתכן שבפעמים הבאות כשהחדירה תהיה עמוקה יותר כן ירד דם. ממה שאתה מתאר נשמע כי לא ידוע באופן וודאי האם לאחר שהקונדום נקרע הייתה חדירה נוספת ולכן יתכן שהיו טיפות אהבה באזור הנרתיק. אני ממליצה לקחת פוסטינור. מאוד חשוב להחליף קונדום אם הוא נקרע בפעמים הבאות. בהצלחה


בת 15 שואלת: #108592
ואם הנוזל זרע הוא טיפות אהבה והם היו בפתח הנרתיק והתחכחו שם ממש אז יש סיכוי להריון מטיפות אהבה?

תשובה:
שלום לך, ניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה משום שכפי שתיארת טיפות אהבה הן נוזל זרע. אם היה נוזל זרע בסמוך לנרתיק יכול להיות חשש להריון ואני ממליצה לך לקחת פוסטינור. באופן כללי, חשוב להשתמש באמצעי מניעה כמו גלולות או קונדום. את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה או להגיע לאחד הסניפים על מנת לקבל מידע נוסף בנוגע לאמצעי מניעה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #108380
ולהגחע אליכם זה מאוד בעיתי לבדיקה כיאלו ואני ממש מפחדת כם לדבר איתו על הנושא הזה הוא יודע שאני לא לוקחת גלולות .. ועדין שוכבים רגיל כיאלו ' אני מפחדת כבר אם זה בסוף יקרה שאני יהיה בהריון ולקנות את הקופסא של הבדיקה בבית מרקחת אני גם ממש מתביישת כי אני גם לא יודעת איך אמוקים להשתמש עם כל אחת מה אנני עושהה

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 17 שואלת: #108379
היתי אמורה לקנות גלולות ואמרו לי שאני צריכה לעשות בדיקת דם לפני ואני מחכה לעשוץ בדקית גם בנתים אני והוא שוכבים בלי קונדום ושאני בלי גלולוץ ואני לחוצה קצת בזמן האחרון אם אני נקלטתי רוב הפעמים היו שאמי ממש רטובה מבפנים ואני מפחדת מטיפות אהבה אן לי תסמינים להריון ולא בחילות ולא כאבים ולא שום דבר אני גם לא נלחצץ מהתחושה שאני איתו ולא בלחץ מכלום פשוט חוששת מהכניסה להריון אני לא יכולה לשכב איתו עם קונדום ניסנו עם 2 סוגים ואף אחד לא היה נוח לשתינו ואני ממש רוצה לקחת תגלולות כבר ואין רטפאים ביטלו לי תפגישה שהיתה אמורה להיות ליי ואני נהית בלחץ מהפחד להריון םתאום

תשובה:
היי יקירה! כפי שכבר ענינו לך בעבר, את יותר ממוזמנת להגיע אלינו לקבלת ייעוץ ותמיכה וגם כדי לבצע בדיקת הריון . מה דעתך להגיע עם בן הזוג? חשוב לי שתדעי שמגיעים אלינו הרבה זוגות יחד והייעוץ עוזר להם מאוד, גם לקשר ולפתיחות שחשובה כל כך בין בני הזוג. הוא יוכל לקבל גם הסבר בנושא הקונדום. תוכלי לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת הגלולות ולקבל מרשם. אם את עדיין חוששת מהמפגש איתנו פנים אל פנים את יכולה להתקשר קודם ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. שלחתי לך בעבר את רשימת הסניפים שלנו. הנה היא שוב http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 תתקשרי לכל אחד מהסניפים לפי ימי הקבלה והשעות וישמחו לענות לך ולשוחח איתך על כל מה שמטריד ומפריע לך. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #108378
זה בנוגע לשימוש חוזר באותו קונדום...הוא הכניס חזרה את אותו הקונדום אבל לפי דבריו הוא ניקה את האזור שנכנס לנרתיק.זה עדיין יכול להוות חשש?

תשובה:
היי! אני מבינה שאת חוששת ויש סיבה. אין להשתמש באותו הקונדום בשימוש חוזר. קונדום מיועד לשימוש חד פעמי בלבד. גם אם בן הזוג ניקה אותו היטב, יש מה שלא גלוי לעין. מספיק זרעון אחד בודד שחמק מהניקוי.. הרי לא ניתן לראות אותם בעין בלתי מזויינת. קונדום בשימוש חוזר לא נצמד כמו קונדום חדש. הוא גם עשוי להיקרע. ממליצה שבן הזוג לא יחזור שוב על אותה טעות וכמו כן, ממליצה לבצע בדיקת הריון בעוד 14 יום כדי להסיר מעצמך את החשש. כל טוב!


בן 21 שואל: #108281
אני וחברתי מקיימים יחסים במשך שנתיים ותמיד משתמשים בקונדום, השאלה שלי היא. האם אני יכול לגמור בפנים (עם קונדום כמובן) ולא לקחת סיכון של הריון לא רצוי, האם זה בטוח לגמור בתוך הקונדום בעת חדירה ?

תשובה:
שלום, כל הכבוד על ההקפדה בשימוש באמצעי מניעה. אם הקונדום מולבש היטב - אתה בהחלט יכול לגמור בפנים - לשם כך, בין היתר, נועד הקונדום. מצרפת סרטון שמסביר כיצד יש להשתמש בקונדום: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4&t=2s. כל טוב


בת 16 שואלת: #108276
אני במחזור כרגע, ואני מתכננת לשכב עם חבר שלי כשהוא יסתיים, אני מפחדת מהימים הללו של לפני ואחריי הביוץ, אנחנו כן משתמשים בקונדום אבל האם עדיין יש סיכוי להיריון? אני ממש מפחדת מהריון לא רצוי..

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום באופן קבוע. הקונדום נותן הגנה של 97% בשימוש נכון ומגן מפני מחלות. אני ממליצה שתשקלי שימוש באמצעי מניעה עבורך. את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים בשוק וכן לקבוע תור לרופא/ה להתאמה. חבל שתהיי מוטרדת ומודאגת בזמן קיום יחסי המין והגנה נוספת תיתן לך ראש שקט. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תחת סודיות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108250
שכבנט אם קונדום והוא נעלם לא היה עליו ולא במקום שעשינו את זה אני מפחדת שזה נתקע בתוכי? ואיך אני מוציאה את זה?? אחרי שהקונדום נעלם הוא שם חדש ושכבנו שוב והוא גמר לקונדום החדש וזרק... אבל מה שמפחיד אותי איפה נמצא הקונדום האחר ??! בבקשה תעזרו לי

תשובה:
היי! מבינה את הלחץ שלך. אם לא מצאתם את הקונדום יכול להיות שהוא נשאר בפנים. מכיוון שקיימתם לאחר מכן יחסי מין פעם נוספת, יתכן והקונדום נכנס עמוק יותר וצריך להוציא אותו כדי שלא יגרום לזיהום. אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא/ה כדי שהוא או היא יפתרו את הבעיה . כל טוב!


בת 15 שואלת: #108233
שלום רב ...היום אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה..והוא ניסה בהתחלה להחדיר לי אבל זה לא ניכנס ואז הוא הוריד את הקונדום ולבש אותו שוב פעם...עכשיו בפעם הראשונה כשהקונדום היה עליו ראינו "טיפות אהבה" ואני פוחדת שכשהוא הוריד יכול להיות שהם יצאו או נזלו מהקונדום לצד השני או משהו כזה...למרות שכשהוא לבש בפעם השנייה גם היה נראה כאילו זה הטיפות אבל אני עדיין פוחדת שהוא טעה או שהטיפות יצאו משם ...יש חשש להירון?!?!מצב כזה אכן יכול לקרות ? תודה רבה על הקריאה !!!

תשובה:
שלום, אני מתקשה להבין אם הוא לבש בחזרה את אותו הקונדום או השתמש באחד חדש? אם הוא לבש בחזרה את אותו קונדום בהחלט יכול להיות שחלק מהנוזל יצא החוצה - אבל כדאי מאוד שתדברי איתו על זה ותשאלי אותו. כמובן שאם הוא השתמש בקונדום חדש - לא אמורה להיות בעיה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #108043
היי! אני וחבר שלי התחלנו לקיים לפני חודש וחצי סקס בפעם הראשונה ואנחנו תמיד משתמשים באמצעי מניעה של קונדום כי אני לא רוצה להשתמש בגלולות... לפני הסקס אני עושה לו ביד ויוצא לו נוזל שהבנתי שקוראים לו ״טיפות אהבה״ ורק אז אנחנו שמים את הקונדום. רציתי לדעת אם יש סיכוי להיכנס להריון מזה שיכול להיות שטיפות האהבה היו על אחד מהידיים שלנו ובעקבות זה ששמנו את הקונדום ונגענו בו מבחוץ.. האם יש סיכוי שיימצא זרע על הקונדום ובעת חדירה כך נהייה עלולים להיכנס להריון?

תשובה:
היי, ראשית אני שמחה לשמוע שאתם תמיד משתמשים בקונדום ומגלים אחריות. בכדי להיכנס להיריון טיפות אהבה צריכות להגיע לפתח הנרתיק. כך שבכדי שהקונדום יגן באופן מקסימלי כדאי להיות עם ידיים נקיות בכדי לא להעביר את הנוזל מהיד לקונדום וישירות לנרתיק. בהצלחה:)


בת 17 שואלת: #107933
איך אני יודעת איזה גלולות מתאימות לי (אם אני לא יודעת לבלוע כדורים? ואיך אני משיגה אותם בלי שאמא שלי תדע !! או להגיע אליכם.. אני כבר התחלתי לשכב עם החבר ואנחנו שוכביןם בלי קונדום כי מרגיש שזה שורט אותי מבפנים ואני לחוצה מטיפות אהבה מה עושים ? 😞

תשובה:
שלום לך יקירה! טוב שפנית אלינו ואת צודקת שאת חוששת מקיום יחסי המין ללא אמצעי הגנה. אני ממליצה לך מאוד שתגיעו אלינו שניכם, את והחבר, ותקבלו ייעוץ לגבי אמצעי מניעה מאחת היועצות שלנו. הקונדום לא אמור לשרוט אותך ונראה שבן הזוג לא מלביש אותו כמו שצריך. הנה סרטון שיכול לעזור https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . בנוסף לייעוץ תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון ולקבוע תור לרופא/ה להתאמת אמצעי המניעה. כל השירותים שלנו ניתנים חינם ותחת סודיות. בואו, מחכות לכם! רשימת הסניפים שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 (ושימי לב לימים ולשעות הקבלה המשתנים מסניף לסניף)


בת 14 שואלת: #107877
בבקשה תענו כמה שיותר מהר, לפני כשעתיים אני וחבר שלי קיעמנו יחסי מין (ניתן לציין שזאת לא פעם ראשונה) וכשהוא גמר והוציא את הפין מהפוט הקונדום נשאר בתוכי ולא על הפין, האם ישנה אפשרות שאני אכנס להריון?! בבקשה תענו כמה שיותר מהר. תודה מראש.

תשובה:
היי יקירה! במצב כפי שאת מתארת אותו יתכן וחלק מהזרע חדר לתוכך ואני ממליצה שתרכשי ותיקחי כבר עכשיו את גלולת היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו). אם יש לך קושי ברכישת הגלולה (את מתחת לגיל 16 ויש רוקחים שמסרבים למכור ) את יכולה לשלוח חברה בגיל המתאים או את החבר שלך כדי לרכוש אותה. את הגלולה אפשר גם לקבל אצלנו בדלת הפתוחה (אך הסניף בנצרת פתוח רק בימי ג' ו-ה' כך שעדיף שרכשי לבד). 14 יום מהיום עליך לבצע בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות להריון (גם אם נטלת את הגלולה). גם את הבדיקה ניתן לעשות אצלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תוך שמירה על סודיות. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו לאחד המספרים שברשימה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כבר היום. כל טוב!


בן 18 שואל: #107796
שלום חברה שלי בת 16וחצי ואני והיא מקיימים יחסי מין עם קונדום של דורקס הכחול עבה תמיד שיש חדירה אני גם לא גומר בפנים אפילו שאני עם קונדום אני מאוד ניזהר וגם בודק אחרי שאני מוריד תקונדום שאין חור או דברים כאלה חס וחלילה. לפעמיים אנחנו לא משתמשים בקונדום ועושים סקס יבש שרק אחד מאיתנו עם תחתונים בלי חדירה בכלל רק חיכוך אחד מעל השני... עכשו היא קיבלה מחזור בתחילת החודש ב5.7 ואתמול היה לה קצת דימום היא ראתה כתם של דם קטן בתחתון ונכנסה להיתקלח וזה הפסיק לה אחרי זה מה הסיבה לזה? היא לא אכלה כלום באותו יום והיתה בסערת רגשות ביגלל ריב במשפחה יכול להיות שזה השפיע עלי וגרם לזה? אני מפחד נורא מכל הדברים שקשורים בהריון היא לא הרגישה שום כאבים ושום דבר וסיפרה שזה היה כתם קטן ואדום בלי הפרשות. יש לי סיבה לדאגה? אני נורא מפחד מזה בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתם מאוד זהירים ואחראים. אם אכן אתם מקיימים יחסי מין כמו שאתה מתאר, לא נראה שיש סיכוי להריון. בהחלט יכול להיות שמתח נפשי ושינויים בתזונה ואפילו שינויים בהרגלי הספורט ישפיעו על הווסת. לכן יכול מאוד להיות שבגלל סערת הרגשות וחוסר התזונה היו לה שינויים בווסת. אם קיימתם יחסי מין בלי אמצעי מניעה או משגל נסוג (חדירה אבל עם "גמירה בחוץ") מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן, אך שוב - ממש שאתה מתאר זה לא המצב שלכם. חשוב שתדע שאם אתם משתמשים נכון בקונדום אין חשש לגמור בתוך הנרתיק (עם הקונדום כמובן). שימוש נכון בקונדום כולל לפתוח אותו עם הידיים ולא עם הפה או אמצעים אחרים, לשמור אותו לפני השימוש במקום קריר ומוצל ולא בארנק לדוגמא. כמו כן כאשר אתה שם אותו על איבר המין יש לוודא שבקצה הקונדום יש מרווח קטן והוא לא מתוח עד הסוף. אתה יכול לקרוא עוד על שימוש נכון בקונדום באתר שלנו. אם אתם עדיין לחוצים מהשימוש בקונדום אני ממליצה לברר אצל רופא או רופאת נשים לגבי אמצעי מניעה נוספים כמו גלולות או התקן כדי שתוכלו לקיים יחסי מין בלי חשש מהריון לא רצוי. תמשיכו להנות! ובהצלחה


בת 16 שואלת: #107640
היי, אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין ולאחר יומיים התחלתי להרגיש גירוד מטורף באיבר המין שלא מפסיק.. בנוסף אחרי כל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין יש לי כאב בטן וסחרחורת. חיפשתי באינטרנט וראיתי שכל התסמינים מובילים לאלרגיה ללטקס שנמצא בקונדום. השאלה שלי היא מה אפשר לעשות כרגע? אני לא רוצה לקחת גלולת וכן רוצה להשתמש בקונדום יש אופצייה אחרת?

תשובה:
שלום לך, אכן יש אפשרות שאת רגישה ללטקס, אך ללא איבחון של רופא\ה לא נוכל לדעת בוודאות. יש סוגים של קונדומים ללא לטקס, ממליצה על חברת דורקס על הסוג שנקרא REAL FEEL . ידעת שחוץ מגלולות יש אפשרויות נוספות כמו טבעת או מדבקה? את יכולה לבקש מרופא\ת הנשים שלך הסבר עליהם או להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך כדי לשמוע ולהתייעץ עוד בנושא. כל טוב.


בן 18 שואל: #107577
התחלתי להישתמש עם קונדום ולא הצלחתי ליגמור יש מצב שזה לא בישבילי קונדום?

תשובה:
הי, אני מבינה אותך. להרבה גברים קונדום משפיע את התחושה והיכולת לגמור, אבל יחד עם זאת מי שמספיק מתאמץ מוצא את הסוג שמתאים לו ולומד להנות עם קונדום. קונדומים מגיעים בעובי שונה - יש דקים יותר ודקים פחות. אתה צריך למצוא את הסוג שמרגיש לך טוב. ובכל מקרה, אתה יכול לעשות בסוף ביד לעצמך ולגמור. לא ניתן לוותר על ההגנה שקונדום מספק מפני מחלות והריון כל עוד אתה לא בזוגיות ואז אפשר לחשוב על אמצעי מניעה מסוג אחר. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107558
עוד שאלה איך אפשר ללכת לסופר פארם בשביל לקנות קונדומים מבלי לקבל מבטים או להיות מובך? ואיך יודעים איזה סוג מתאים ? הרי יש הרבה מאוד סוגים ,טעמים ואפילו נקודות. האם יש סוגים מומלצים ? תודה

תשובה:
הי, שאלה טובה! לא יודעת אם יש דרך להיות לא מובך - כל עוד אתה תחשוב שזה מביך זה יהיה מביך. כשתתרגל לסיטואציה אני מניחה שזה כבר לא יהיה מלחיץ ומביך. אפשר אולי ללכת לקנות בשעות שאין הרבה אנשים - נגיד בשעות מאוחרות יותר. אבל כמובן שאין שום סיבה להתבייש - להפך! זה מעיד על התנהגות אחראית ובוגרת. לגבי בחירת קונדום - רוב הקונדומים הם בגודל סטנדרטי. היכולת של הקונדום להתמתח היא עצומה. כך שאם אין לך פין גדול או עבה במיוחד, הגודל הסטדנרטי יתאים לך. כמו-כן, הקונדומים מגיעים בעובי שונה - יש דקים יותר ועבים יותר. כנראה שתטצרך לקנות כמה סוגים כדי לדעת מה הכי טוב ונעים לך - וכמובן גם לבת זוגתך. כמו-כן, ממליצה לצפות בסרטון הזה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107542
היי אני וחבר שלי התחלו לקיים יחסי מין,אם קונדם תמיד,ושהוא גומר הוא לא גמור בתוכי,אין סיכוי ביכלל להריון נכון?

תשובה:
הי, אם אתם מקפידים על קונדום לאורך כל המגע המיני, ולא מתקיים מגע ישיר בין הפין לפות ללא קונדום - אין סיכוי להריון, גם אם הוא יגמור בפנים. כל טוב


בת 16 שואלת: #107408
אני ובן זוגי ב30.5 קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע והוא גמר בתוכי, לא עברה חצי שעה וכבר לקחתי פוסטינור. יש לציין שזה קרע בדיוק ביום שבו סיימתי את המחזור משמע אין ביוץ משמע הסיכויים קטנים עוד יותר. כעבור חודש עשיתי בדיקת הריון הראשון לא יצאה טוב וזו שאחריה הייתה בטעות בדיקת הריון של לפני המחזור ולא אחרי האיחור כמו שהייתי צריכה כי לא היה בסופרפארם והרוקח אמר שזה זהה מאחר ששניהם בודקים את הרמה של אותו הורמון , ויצא שאני לא בהריון - אני יכולה לסמוך על זה ? עברו שבעה ימים מאז ועוד לא קיבלתי מחזור ואני טסה עוד מעט לשבועיים ולא אוכל לדאוג לזה במידה ולא ניתן לסמוך על זה, אני בת 16, אני לא יודעת מה לעשות ולא מסוגלת ללכת לקופת חולים לעשות בדיקת דם מפחד, מה לעשות ? אפשר לסמוך על הבדיקה? הגיוני שהמחזור מאחר? (מגיע או ב15 או ב25 בערך- לא קבוע )

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מספרת היית אחראית מאוד ולקחת פוסטינור בזמן קצר שלאחר קיום יחסי מין. כל בדיקות ההריון הן דומות ולא משנה אם זה לפני מחזור או אחרי איחור שלו, ואפילו ככל שעובר יותר זמן מאז קיום יחסי המין עד הבדיקה היא יותר יעילה. יכול להיות שהמחזור שלך מאחר כי את בימים שאת לחוצה וחוששת, הגוף שלנו מושפע הרבה פעמים מלחץ נפשי, הרבה נשים מעידות על כך שהלחץ משפיע על הופעת ומשך המחזור. את מוזמנת להגיע, לבד או עם בן זוגך, לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך כדי לעשות שוב בדיקת הריון ולקבל תשובה סופית, ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים שיכולים למנוע מצבים כאלה בעתיד. בהצלחה


בן 15 שואל: #107319
שלום רציתי לברר על אמצעי מניעה כיוון שאמא שלי אמרה לי שלא מספיק רק קונדום ושצריך שהבחורה תשתמש בגלולות השאלה שלי היא האם זה נכון או שמספיק להשתמש רק בקונדום טוב. תודה. :-) :-)

תשובה:
הי, בשימוש קבוע ונכון בקונדום - אין צורך בגלולות. העניין הוא שלא תמיד שמים קונדום בזמן, או שבגלל חוסר ניסיון עם קונדום - הוא נופל או נקרע באמצע - ואז רק קונדום לא מספיק. לכן, בבחירת אמצעי מניעה צריך לקחת בחשבון גם את הגורם האנושי - כלומר, איך בני הזוג מתנהגים בסיטואציה מינית, ועד כמה הם אחראים ומחוייבים לשימוש בקונדום בכל פעם שהם עושים סקס. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #107296
היי, יש לי חבר כבר שנה וחצי ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני ולילני כמה ימים התחלנו לדבר על יחסי מין והוא ממש רוצה שנקיים יחסי מין ואני גם מאוד רוצה אבל אני מפחדת להכנס להריון רציתי לישאול עם קונדום מספיק למניעת הריון? או שחייב גלולה כי אני לא יודעת איך גלולה ממש משפיעה כאילו אחרי כמה זמן נגמרת ההשפעה שלה ואחרי כמה זמן מתחילה בכלל ההשפעה שלה... עוד משהו הוא בתול וגם אני בתולה לפי מה שהבנתי הוא עלול לגמור מהר אני מפחדת שבטעות הוא לא הגמור בפנים כי הוא לא בידוק ירגיש את זה ניראלי ועם הוא כן אמור להרגיש את זה השמח שתגידו לי מה הוא אמור להרגיש ליפני שהוא גומר תודה...

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שיש לכם קשר טוב ושיש רצון משותף לקיים יחסי מין מלאים. לגבי אמצעי מניעה: קונדום - בשימוש נכון בקונדום הוא מספיק למניעת הריון. השאל היא האם תהיו מחוייבים לשימוש בכל פעם שתעשו סקס והאם תקפידו שלא יהיה מגע ישיר בין הפין לפתח הנרתיק בלי קונדום. בשימוש לא נכון בקונדום הוא יכול ליפול או להיקרע באמצע - ולכן חשוב ללמוד לפני איך עושים זאת (יש סרטוני הדרכה ביוטיוב). לגבי גלולות - אם תתחילי לקחת גלולה ביום הראשון של המחזור - את מוגנת החל מאותו יום, וכל עוד תקפידי לקחת את הגלולות לפי ההוראות, בשעה קבועה ולא לפספס גלולה - את מוגנת מפני הריון. אבל גם פה - צריך להקפיד לקחת כל יום ולא לפספס. כל עוד את נוטלת גלולות לפי ההוראות - את מוגנת לחלוטין. אבל, חלק מהנשים סובלות מתופעות לוואי בעקבות שימוש בגלולות - מיגרנות, שינוי במצב הרוח והחשק המיני, אז חשוב לשים לב אם זה קורה. לגבי גמירה - זה לא טעות לגמור מהר. זה קורה וזה מאוד טבעי, במיוחד בפעמים הראשונות. חשוב שתהיו סבלניים אחד כלפי השנייה ולא להגיע עם ציפיות שהכל יזרום חלק - בסקס כמו בכל דבר בחיים לא הכל "הולך חלק" - וזה בסדר גמור. כל עוד תהיו שם כדי לאהוב ולתמוך אחד בשנייהף וללמוד לאט לאט מה עושה לכם טוב ביחד. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 16 שואל: #106894
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום ולאחר יחסי המין היא מתלוננת על גירודים בלתי פוסקים בפות ועל צריבות בפות אני מפחד שהיא רגישה למשהו מהקונדום ואנחנו שנינו דתיים ואם היא תלך עם ההורים שלה לשם אני בטוח שהרופא יגיד לה שזה בגלל הקונדום וזה יהרוס את כל מה שבנינו וההורים שלה יכעסו עליה ברמות ולא בא לי ישמח לתשובה מהירה והאם יש סיכון אם היא לא תפנה לרופא

תשובה:
הי, ייתכן מאוד שכפי שאתה אומר היא אלרגית לחומר בקונדום. אני ממליצה לקנות קונדומים שעשויים מחומרים טבעיים - הם מאוד עוזרים במצבים כאלה (וכמובן מגינים מפני הריון כמו הקונדומים האחרים). תוכל לראות כאן: https://glyde.co.il/. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106776
לא הבנתי למה התכוונת שרשמת שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

תשובה:
הי, התכוונתי שקונדומים לא רלוונטים למקרה שלכם במידה ואתם לא מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים - אלא רק אחד עם השנייה, ולכן אין צורך להתגונן מפני מחלות מין. אם המצב שונה ואתם כן נפגשים עם אנשים אחרים - אז לא ניתן להסתפק בגלולות בלבד, כ יש סכנה להידבקות במחלות מין. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בן 23 שואל: #106678
אני וחברה שלי כשלוש שנים יחד ובכל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום הנרתיק שלה מתייבש כתוצאה מכך וכשאנחנו בלי זה לא קורה. ניסינו סוגים שונים של קונדומים אך לאחר שימוש שני או שלישי בקונדום מסוג חדש אנו נתקלים בבעיה זו שוב ושוב וכרגע שום לא מצאנו קונדום מתאים. אנחנו מעדיפים שלא להשתמש באמצעי מניעה כגון כדורים מדבקות וכו...

תשובה:
הי, ניסיתם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים? הוא לא הורס את ההגנה של הקונדום ויכול מאוד לעזור. דבר שני, האם ניסיתם את הקונדומים הטבעיים של גלייד? הם קצת יותר יקרים וצריך להזמין אותם במיוחד בדואר - אבל יש להם הרבה ביקורות טובות: https://glyde.co.il/. מקווה שתהנו :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106638
היי אם אני וחבר שלי שוכבים בזמן שכביכול אני בביוץ אך משתמשים בקונדום והוא לא גומר בפנים למרות שהוא עם קונדום ובנוסף הקונדום לא נקרע יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, לא סביר שיהיה הריון בקיום יחסים עם קונדום (שמולבש לפני ההוראות), גם אם הגמירה בפנים. אין מה לדאוג - תמשיכו להשתמש בקונדום :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106544
סקס ראשון בלי קונדום, מסוכן?

תשובה:
שלום לך, אכן מסוכן. כל כניסה של הפין לנרתיק שלך מסכנת אותך בהריון ולכן חובה להשתמש בקונדום ברגע שהפין נכנס. בהמשך הקונדום גם יגן עליך מפני מחלות מין ובמידה והוא כבר קיים יחסי מין, אז כבר עכשיו זה מגן עליך מפני מחלות מין. כל טוב


בן 16 שואל: #106496
שלום :) אני רציתי לשאול משהו מהמקרה שקרה אתמול עם ידידה שלי ... ידידה שלי לוקחת גלולות אז קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אני ו היא לא עברנו בין זוגות אני קיימתי יחסי מין פעם חת ו גם היא פעם אחת ללא קונדום (אני תמיד השתמשתי בקונדום ) אתמול כשקיימנו יחסי מין אני ראיתי דם ו הבני ממנה שזה היה המחזור שלה כי היא היית ביום האחרון למחזור ו זה מדאיג אותי שאולי אוכל לקבל מי זה משהו לא טוב מהדם שיצא אני ממש מודאג מי זה ... יש לי ממה לחשוש שירד לה דם מהמחזור לאיבר המין שלי ? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין בזמן ווסת (הדימום של המחזור) לא יכול לפגוע בך או בה, אין סיבה לחשוש ולדאוג לגבי זה. אני אתייחס אבל לקיום יחסי מין ללא קונדום- לקונדום יש שני תפקידים: הראשון זה למנוע הריון, שבמקרה שלכם אין חשש כי היא לוקחת גלולות. התפקיד השני הוא למנוע הדבקה של מחלות מין. בכל החלפה של פרטנרים חשוב לעשות ביחד בדיקות דם ושתן כדי לשלול מחלות, הרבה אנשים מובכים מלהעלות את הנושא של בדיקות אבל אם תחשוב על זה אם תבקש ממנה זה יראה לה שאכפת לך ממנה ומעצמך. בהצלחה


בן 16 שואל: #106357
אם קיימתי יחסי מין עם חברה שלי השתמשתי בקונדום גמרתי ולאחר מכן איבר המין שלי עדין היה בפנים ונזל למטה אני לא יודע אם זה נגע לה כי הוא היה קצת בחוץ היא בהריון?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון השתמשתם בקונדום אך לא יצאת מיד לאחר שגמרת? במקרה כזה, מאחר והזיקפה ירדה יש חשש שנוזל הזרע יצא מחוץ לקונדום. אני מציעה שחברתך תיקח בהקדם גלולת היום שאחרי - פוסטינור (עד 3 ימים מהמגע המיני) או אלה (עד חמישה ימים). ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. כל הכבוד על השימוש בקונדום, אבל כמובן חשוב להקפיד לצאת מיד כשאתה גומר לפני שהזיקפה יורדת ולהסיר את הקונדום בזהירות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106334
כן אבל זה אפשרי שהוא יגמור בפנים גם ללא קונדום? זה לא מעלה את הסיכון להריון?

תשובה:
כן. אין בעיה. את מוגנת.


בן 15 שואל: #105930
שלום, אני בן 15 ויש לי 3 שאלות: 1) רציתי לדעת אם יש הרגשה של הנאה בקיום יחסי מין עם קונדום.הנאה! רואים בפורנו שהגבר כביכול נהנה וממשיך לקיים יחסי מין עם האישה, אך האם מרגישים תחושה של הנאה מזה? 2) רציתי לדעת אם החומר שיוצא מאיבר המין צריך להגיב איכשהו במצבים שונים. הכוונה היא כשאני מאונן בשכיבה החומר נהיה דביק ולרוב אפילו נדבק למשטח שהוא עף עליו ברגע האורגזמה, אבל כשאני מאונן בעמידה החומר לרוב מימי כזה ושונה לגמרי מהפעמים כשאני גומר בשכיבה. 3) האם יש השפעה על הגוף כשאני מאונן או חש אורגזמה? אם כן זה משפיע על התפתחות הגוף והאם זה בריא לאונן? סליחה על החפירה אני חייב לדעת את כל אלה. תודה.

תשובה:
שלום לך! אני ממש שמחה שאתה שואל ומתעניין בגופך ובתהליכים המתרחשים בו. אתה ממש לא חופר! אשתדל לענות על שאלותיך עפ"י סדר: 1. אתה שואל האם נהנים בעת קיום יחסי מין עם קונדום ומסתמך על סרטי פורנו בהם צפית. חשוב שתדע שסרטי הפורנו אינם שיקוף של המציאות. מה שאתה רואה בהם הוא תמיד מבויים ולא אמיתי. במציאות ישנם מי שמתלוננים (לא רובם) שהקונדום גורע מההנאה אך חשוב לזכור שבעת קיום יחסי מין, מעבר לכך שהקונדום מונע הריון הוא גם האמצעי היחיד למניעת העברת מחלות המועברות במגע מיני. חשוב להתיידד אתו ולהתרגל אליו. 2. לשאלתך על נוזל הזרע; לא ידוע לי על שינויים במרקם הנוזל בגלל עמידה או שכיבה בעת האוננות. המרקם יכול להיות מושפע מתדירות האוננות ומשינויים בתזונה ואין לך מה לחשוש 3. ההשפעה היחידה שיש לאוננות על הגוף היא הנאה! עוד מידע על אוננות תוכל למצוא בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב!


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בן 16 שואל: #105694
היי אני וחברה שלי עשינו יחסי מין והחדרתי לה אצבעות ןהכול היה רגיל לא ירד דם ולא כלום עד שיום אחד ניסינו להחדיר כמובן עם קונדום עכשיו שהכנסתי לה ישר התחיל לרדת הרבה דם אז השאלה שלי למה ירד הרבה דם והאים זה אמור לעקב תמחזור שלה? אשמח אם תענו על זה בדחיפות כי אנחנו ממש ממש בלחץ😖

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה מונעים הריון כך שאם הייתה חדירה של אבר מינך לאבר מינה של חברתך עם קונדום הסיכוי להריון הוא קטן וזה לא אמור לעכב את הוסת. לגבי הדמם של חברתך - קרום הבתולין מופיע אצל כל בת בצורה אחרת יש כאלה שיש להן קרום מחורר , או חור אחד או לרוחב הפתח או לאורך הפתח יתכן שלחברתך היה קרום גמיש שכאשר החדרת את אצבעותיך הקרום זז ולא בותק אבל כשחדרת עם אבר מינך זה ביתק את הקרום ולכן ירד לה דם שאמור להיפסק ואם לא יש צורך לגשת לרופא נשים לבדיקה וטיפול. בכל מקרה לא נראה לי שאתם צריכים לדאוג אלא אם היו יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה מדבריך אני מבינה שהשתמשת בקונדום.


בת 16 שואלת: #105255
היי לעיתים שורף לי באיבר המין כשאני עושה פיפי וזה בא וחוזר ואני לא כל כך יודעת למה הפעם הראשונה שנהיה לי הדלקת הלכתי לרופא והוא הביא לי כדורים ועבר לי וזה כל פעם הולך וחוזר זה קשור למחלת מין אא משהו כזה? ועוד משהו..אני וחבר שלי שוכבים ופעם הוא היה גומר בפנים בערך 3 חודשים ולא נקלט ומאז הוא גומר בחוץ אבל אני חושבת שעדיף שאני אשיג גלולות הבעיה היא דאני לא רוצה שההורים ידעו ושמעתי שזה עולה הרבה כסף..מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך, למצב שאת מתארת יכולות להיות הרבה סיבות וכדי לקבל מענה רפואי מקצועי אני ממליצה לך ללכת לרופא והוא יוכל לשלוח אותך לבדיקות הנדרשות על מנת לקבל אבחנה מתאימה. בקשר לשאלתך השנייה ישנה חשיבות רבה לשימוש באמצעי מניעה במהלך קיום יחסי מין. במהלך קיום יחסי מין ישנן "טיפות אהבה" שיוצאות לפני שהגבר גומר וגם מהן ניתן להיכנס להריון. ישנם אמצעי מניעה נוספים מלבד גלולות כמו למשל קונדום שגם מגן ממחלות מין.בניגוד לגלולות, דרך קופת החולים חבילת גלולות ממוצעת עולה 40 ש"ח לעומת כדור אחד של פוסטינור שעולה בסביבות 100 ש"ח. אני מזמינה אותך להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך על מנת שתוכלי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה נוספים ובנוסף תוכלי לקבל ייעוץ מהרופאה שלנו שנמצאת ברוב הסניפים, ואם תרצי אף לקבל מרשם לגלולות. קבלת המרשם דרך דלת פתוחה נעשית באופן אנונימי ולא נרשם בתיק רפואי. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105150
היי אני בת 18 יש לי חבר בן 21 אני והוא התחלנו לקיים יחסי מין לפני חודש . המחזור האחרון שלי היה ב18לשלישי אם אני זוכרת נכון הוא מאוד תומך בי והכל מרצון עשינו שבוע שעבר יחסי מין בלי קונדום מכיוון שעם קונדום ממש שורף לי ולא נעים לי והיה לי דלקות שתן בגלל זה . והוא לא גמר בפנים וכל הזמן ניגב את הפין אני מאוד מפחדת שאני בהריון .אני בנאדם חרדתי ופראנואידי ומפחדת אפילו לחשוב על לקנות בדיקת הריון או אפילו לבדוק מה אפשר לעשות ? ומה הסיכוי שאני בהריון

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכולים להביא להריון ולכן אם לא חלפו 72 שעות מזמן יחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, ולחשוב על התאמת אמצעי מניעה אחר שיהיה נוח ונעים לשניכם ,קרוב לודאי שהחומר ממנו עשוי הקונדום גורם לך לרגישות ולכן לא מומלץ בשבילך אבל יש אמצעי מניעה נוספים שאפשר להשתמש בהם בהצלחה


בת 18 שואלת: #104999
היי אני לוקחת גלולות כבר חמישה חודשים. בחפיסה האחרונה של גלולות יאז פספתי שתי גלולות ברצף ולאחר מכן המשכתי ליטול כרגיל עד סיום החפיסה. במהלך השבוע הזה במהלך קיום יחסי מין עם החבר שלי השתמשנו בקונדום. האם אני עדיין אמורה להשתמש בקונדום או שאני מוגנת כבר?

תשובה:
שלום רב יפה עשיתם שהוספתם שימוש בקונדום בפספוס 2 גלולות ,עליכם להמשיך להשמש בקונדום עד סיום הוסת והתחלת מחזור חדש של גלולות, אז תוכלו להמשיך כרגיל ולהיות בטוחים חג שמח כל טוב


בת 17 שואלת: #104896
כן הוא קנה קונדום של דורקס של אקסטרה סייף וגם חומר סיכה , מה זה חומר סיכה ואיך משתמשים בו?

תשובה:
שלום לך, אני מציעה שתחליפו לקונדום סגול של דורקס ולא הכחול שהוא אקסטרה סייף כי הוא עבה במיוחד ועלול להכאיב. בנוגע לחומר סיכה, זה נמצא ליד הקונדומים בבית מרקחת. תקנו על בסיס מים או סיליקון בלבד. מורחים אותו על הקונדום או בפתח הנרתיק. אבל מאוד חשוב שתביני שהפעמים הראשונות לוקחות זמן מבחינת הנאה. פסגת העונג של נשים הוא הדגדגן ורוב הנשים אינן חוות אורגזמה מחדירה כך שהציפייה שישר תהני היא לא מציאותית. תהנו מהתהליך. מהקרבה. מהאינטימיות. מההיכרות זה את הגוף של זו. חשוב שהוא ימשיך לענג אותך בדגדגן תוך כדי חדירה, לפני או אחרי, כדי שגם את תהני. כל טוב


בן 15 שואל: #104884
שלום כבר כתבתי לכם... קודם כל אני רוצה להגיד לכם תודה רבה אתם לא יודעים כמה עזרתם לי(שלחתי לכם שאין לישפיך ואני דואג ממש.. אתם הרגעתם אותי וכרגע יש לי שפיך) אז קודם כל תודה רבה ויש לי עוד שאלה אני וחברה שלי בקשרים ממש טובים גם מיניים ואנחנו מתכננים לשכב, האם יש משהו שאני צריך לדעת או לעשות לפני האירוע הזה? כמו קונדום וכאלה אשמח שתגיבו במהירות תודה רבה...

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני רוצה לציין שזה מאוד אחראי מצדך להתעניין באמצעי מניעה עוד לפני קיום יחסי מין בפעם הראשונה. ישנם סוגים שונים ורבים של אמצעי מניעה. קונדום הוא אמצעי המניעה היחיד שמגן מפני מחלות מין ולכן הכרחי להשתמש בו כאשר מקיימים יחסי מין מלאים, ובעצם בכל מצב בו יש מגע ישיר של אברי מין. מומלץ מאוד גם ללכת לעשות בדיקת דם אשר בודקת המצאות של מחלות מין. אפשר לקבל הפניה מרופא המשפחה, וניתן גם להגיע לדלת פתוחה סניף רחובות ולעשות שם את הבדיקה. כך אתה וזוגתך תוכלו להיות בטוחים שלאף אחד מכם אין מחלה כלשהי. בנוסף קונדום גם מגן מפני הריון. ישנם אמצעי מניעה נוספים אשר מונעים הריון, למשל גלולות או התקן תוך רחמי. אלו אמצעי מניעה שהבת לוקחת. לכל אחד ואחת יש העדפה שונה. אני מצרפת קישור לאתר של דלת פתוחה עם מידע נוסף על אמצעי מניעה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 מוזמנים להגיע אלינו לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה המתאים לכם. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #104868
אתמול אני וידיד שלי קיימנו יחסי מין וגינאלי ואנאלי, ההנאה היתה טובה ועשינו זאת 6 פעמים בלילה... יום ליפני זה גרם לי לנפיחות וכאבים בשתי אזורי המין.. וצורך כל שניה ללכת לשירותים וכאבים קטנים בבטן תחתונה. זה עובר? ואיך אני יכולה לפעם הבאה לעבור את האי נוחות הזאת? או שזה תמיד ככה? זה יכול להשפיע על משהו או לאראות על משהו? ושאלה שניה מטיפות אהבה אפשר להכנס להריון? ואם הוא גומר ומנגב טוב אפשר מיזה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, ישנן הרבה סיבות לכאבים ולחוסר נוחות שאת מרגישה. חשוב מאוד להקדיש זמן למשחק המקדים כי הוא יכול להקל על הכאב שאת מרגישה. במידה ומדובר בפעמים ראשונות בהן את מקיימת יחסים מין, הכאבים יכולים לנבוע מכך ועם הזמן הכאבים עשויים לפחות. אם תמשיכי להרגיש את הכאבים אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. לגבי שאלתך לגבי טיפות אהבה, ניתן להיכנס להריון מטיפות האהבה ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה (גם אם הוא מנגב טוב). כמו כן, ציינת כי קיימתם גם יחסי מין וגינאליים וגם אנאליים, לכן יש צורך בשימוש בשני קונדומים שונים - אחד עבור הוגינאלי ואחד עבור האנאלי על מנת למנוע זיהום. לכל שאלה נוספת את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה. המשך יום נעים


בת 22 שואלת: #104778
היי, אני וחבר שלי כבר 9 חודשים יחד, אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ונזהרים והמחזור שלי אף פעם לא מגיע בזמן ואני תמיד נכנסת ללחץ וחרדות שמאחר לי, אני אמורה להתחיל עם הטבעת לאמצעי המניעה שיגמר לי המחזור ועכשיו הוא מאחר לי ביומיים, יש לי סיבה לחשוש? אני תמיד עושה את זה בימים ללא ביוץ (אני מחשבת ובודקת לפני שאנחנו שוכבים) וגם שאנחנו שוכבים אנחנו תמיד בודקים שהכל בסדר וקונדום לא נקרע ואין מסביב משהו.. חשוב לי לציין כי כבר הגוף שלי מראה את הסימנים של המחזור ואני סובלת מכאבים אבל הוא עדיין לא מגיע ואני נלחצת..

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת זה נשמע שאתם משתמשים בקונדום ואין סיבה שתיכנסי להיריון. בעיקר גם שאתם באמת בודקים כל פעם שהקונדום לא נקרע ואתם שמים אותו בצורה הנכונה לפני שאתם מקיימים יחסי מין. אני חושבת שגם זה שהגוף שלך מראה סימנים של מחזור יכול להיות שהוא בקרוב יגיע שוב לפי מה שאת מתארת וחשוב שתדעי שלפעמים המחזור מאחר בגלל תחושת לחץ ויכול להיות שזוהי הסיבה שבגללה הוא מאחר. בכל זאת אם את לא בטוחה את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה לעיר מגורייך ואת יכולה לבצע אצלנו בדיקת הריון. בנוסף את גם יכולה לקבל אצלנו מידע לגבי אמצעי מניעה שאת יכולה לקחת. מזמינה אותך להגיע אלינו!


בת 20 שואלת: #104708
מה קורה שכבתי עם ידיד שלייי טוב זה זרם ןהוא היה עם קונדום אבל גמר פתוח הקונדום אבל היה לי בכוס כמו גמירה אולי זה מימני אני ממש בפחד כי לא באלי ילד אבל הוא שהיה עם קונדום וגמר כיאלו בתוך הכוס אבל בקונדום גל הגמירה ראיתי בקונדום אבל היה לי בכוס כמו רטיבות

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. במידה והוא גמר בתוך הקונדום, והקונדום לא היה קרוע או שהוא לא זז אז אין חשש להריון. במידה והקונדום היה קרוע, או שהוא זז כי לא שמתם אותו נכון, אז יש חשש להריון ומומלץ לבצע בדיקת הריון. את הבדיקה ניתן לקנות בבית מרקחת או להגיע לדלת פתוחה ולעשות אצלנו. אני ממליצה לך גם להגיע אלינו ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים בהם תוכלי להשתמש כדי למנוע הריון ולשמור על בריאותך. כדי להשתמש נכון בקונדום צריך לפתוח אותו בזהירות, להדק אותו היטב על איבר המין, אבל לבדוק שיש שארית בקצה הקונדום כדי שיהיה מקום לזרע. לגבי ההפרשות שלך - במהלך קיום יחסי מין יש הפרשות מאיבר המין של האישה, ולכן ייתכן וההפרשות שראית הן שלך ולא שלו. לסיכום, במידה ויש חשש שהקונדום לא היה במצב תקין יש לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים.


בן 15 שואל: #104668
שלום מאיזה גיל אפשר למכור קונדומים ולהתחיל יחסי מין

תשובה:
שלום, מבחינה חוקית מותר לקיים יחסי מין מגיל 14, כל עוד השותפ/ה ליחסי המין לא גדול/ה ממך ביותר מ-3 שנים. לדוגמא בגיל שלך אין מניעה חוקית מקיום יחסי מין, אבל אסור לך לקיים יחסי מין עם מישהו/י בן/ת יותר מ-18. לגבי קונדומים אין חוק שמגדיר מאיזה גיל מותר לרכוש קונדומים, וכמובן שאין מניעה שאתה תקנה קונדומים. חשוב להדגיש שאין גיל מסויים שבו בהכרח כדאי או לא כדאי להתחיל לקיים יחסי מין. לפני קיום יחסי מין מומלץ לשאול את עצמנו מה מניע אותנו לקיים יחסי מין? האם זה הרצון שלנו או סיבות אחרות? האם אנחנו מרגישים בנוח עם השותף/ה שלנו ליחסי המין והאם אנחנו סומכים עליו/ה? מה הגבולות שלנו? האם אנחנו יודעים מה יכולות להיות ההשלכות של יחסי המין? והאם אנחנו יודעים איך להשתמש באמצעי מניעה על-מנת לשמור על עצמנו? אתה מוזמן לקרוא עוד על הנושא הזה באתר שלנו.


בת 16 שואלת: #104404
אפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בגלולות בלי קונדום? ואפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בקונדום בלי גלולות?

תשובה:
שלום יקרה. כן וכן. אפשר לקיים יחסי מין כל החודש כשנוטלים גלולות כמובן במרשם וביום הראשון של מחזור הוסת בשעה קבועה. אפשר לקיים יחסי מין עם קונדום בלבד בלי גלולות. כמובן שגלולות אינן מגנות בפני מחלות מין אלא רק בפני הריון ואילו קונדום מגן בפני שניהם. ביחסי מין מזדמנים עדיפות לקונדום כשהכרנו את בן הזוג ויש אמון וכבוד ואתם בזוגיות אפשר רק גלולות. יש זוגות שכמובן מעדיפים קונדום. העיקר שיהיה מין מוגן


בת 20 שואלת: #104344
פספסתי שתי גלולות, איך אני ממשחכה מכאן?

תשובה:
שלום לך במקרה כזה עליכם להיעזר באמצעי מניעה נוסף עד לסיום המחזור הזה ותחילת נטילת הגלולות של המחזור הבא , תקיימו יחסים עם קונדום. כל טוב


בת 16 שואלת: #103836
שלום. לחבר שלי יש יום הולדת בשבוע הבא ולפי האפלקציה שיש לי למחזור אני אמורה לבייץ בתאריך היום הולדת שלו ... האם אפשר לקיים יחסים עם אמצעי מניעה כמו קונדום למשל ולא להכנס להריון? או יום למחרת?

תשובה:
שלום לך, אם תקיימו יחסי מין עם קונדום, מתחילת החדירה והוא יצא ישר אחרי שהוא יגמור, הקונדום הוא בתוקף והוא לא יקרע, ומסוג טוב כמו דורקס, אז אין סיכוי להריון ואת יכולה להיות רגועה. עם זאת, לפעמים קונדומים נקרעים אז אולי שווה לחכות כמה ימים ולא לעשות את זה בביוץ. כל טוב


בן 15 שואל: #103794
שלום אני שמאתי שאפשר לחלות במחלת מין אם קיימתי יחסי מין בלי קונדום ואם לדוגמה אני רוצה להכניס את אשתי להריון אני יכול לגרום לה לחלות במחלת מין וגם היא תהיה בהריון? זה קצת גורם לי לחששות אם כדי בכלל לקיים יחסי מין בלי קונדום אפילו אם אני רוצה להכניס את אשתי להריון אתם יכולים לעודד אותי או להסביר למה המצב לא כזה בעייתי אם הוא לא בעייתי? אני מתכוון אם אין לי סיבה לפחד מקיום יחסי מין בלי קונדום חוץ מהסכנה שאשתי תכנס להריון

תשובה:
שלום, משאלתך עולה כי הנך נשוי, או שזו שאלה היפוטטית(בכאילו) לגבי מי שנשוי ורוצה להיכנס להיריון איך מתמודדים עם מחלת מין שקיימת? בכל מקרה...אכן ניתן להידבק במחלת מין במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום עם פרטנר שהוא נשא של מחלת מין. המידה ואתה נשא של מחלת מין ואתה ובת זוגתך מעוניינים בהיריון ניתן להתייעץ עם רופא מהי הדרך הבטוחה לעשות זאת-אולי צריך טיפול תרופתי מיוחד. אמליץ לך ללכת לרופא עם בת זוגתך ולבצע לשניכם בדיקות דם ושתן לאיתור מחלות מין, במידה ושניכם נמצאתם ללא מחלת מין אין ממה לחשוש. במידה ואחד מכם נמצא כנשא של מחלת מין תוכלו לקבל מידע וייעוץ רלוונטי אצל הרופא לגבי הבאת ילדים לעולם. בהצלחה


בן 15 שואל: #103530
הי אני בן 15 ואני רוצה ליקנות קונדומים איפה אפשר ליקנות לגיל שלי קונדומים

תשובה:
שלום לך קונדומים ניתן לרכוש בכל סופר פארם, ניופארם או בכל בית מרקחת אחרת, אם זו פעם ראשונה שאתה משתמש בקונדום אתה יכול להגיע לסניף "דלת פתוחה" באזור מגורך ולקבל הדרכה על אופן השימוש בקונדום, חשוב שתדע שלקונדומים יש זמן תפוגה רשום על גבי האריזה עלייך להשתמש בקונדומים עם זמן תפוגה נכון ושאוחסנו כנדרש . בהצלחה


בן 15 שואל: #103524
הי אני בן 15 ואני רוצה ליקנות קונדומים איפה אני יכול ליקנות לגיל שלי

תשובה:
שלום לך, ניתן לקנות קונדומים בכל בית מרקחת בכל גיל. ההמלצה שלנו היא על קונדומים מסוג דורקס או R3 בלבד. אתה מוזן להגיע אלינו לדלת פתוחה ולקבל כמה קונדומים בחינם. כל טוב


בת 27 שואלת: #103280
שלום. אני חסרת נסיון ונמצאת בקשר עם בחור די מנוסה.. לא הייתה בינינו חדירה אבל כן חיכוך של אברי המין. ממתי צריך להקפיד על קונדום כדי לא להידבק במחלות מין ועל מה להקפיד עם בנזוג לא קבוע?

תשובה:
שלום לך, יש להשתמש בקונדום בכל פעם שהפין נכנס לפות שלך על מנת למנוע הריון ומחלות מין. גם בחיכוך חיצוני יש סיכוי להידבק במחלת מין שהיא מחלת עור, אבל הסיכוי נמוך יותר. את יכולה לבקש ממנו לשים קונדום גם לחיכוך החיצוני. זה בעיקר הדברים שאת צריכה להקפיד עם בן זוג קבוע וגם לזכור לתקשר את מה שאת רוצה ולא רוצה, מה נעים לך ומה לא, ולהיות קשובה לעצמך לגבי מה מתאים לך לעשות ומה לא. כל טוב


בן 18 שואל: #103279
שלום הייתי אצל זונה מטיפשותי, והמשכתי להחדיר קצת אחרי גמירה, והאיבר מין שלי יצא והקונדום נשאר בפנים והאיבר מין יצא בלי, הוא נשאר אצלה בנרתיק. חשוב לציין שבמשך כל הסקס הייתי עם קונדום מהתחלה ועד הסוף! אני נורא מפחד ולא יודע איפה אוכל להיבדק, עיזרו לי מתחנן!

תשובה:
שלום לך. תודה שפנית אלינו. לפי מה שאתה מתאר הסיכוי להדבקה במחלות מין הוא נמוך אך קיים. אכן כדאי להיבדק. במידה ואתה מעוניין לבצע בדיקות אנונימיות ניתן ללכת למרפאת לווינסקי בתל אביב. כמו כן ניתן לעשות בדיקות למחלות מין בכל קופת חולים שהיא. התייחסת גם לעובדה שקיימת יחסי מין עם אישה העוסקת בזנות. חשוב לדעת וללמוד יותר על התעשייה הזאת, אשר מנצלת ופוגעת בנשים- אשר גם הן חשופות לסכנות רבות. ככל שהצרכנים ממשיכים לצרוך, כך הם למעשה מועדדים את התעשייה והפגיעה בנשים ממשיכה. פרט לזה, הייתי רוצה בשבילך שתוכל לקיים יחסי מין עם מישהי שגם מעוניינת בך. בהצלחה


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 16 שואלת: #101932
שלום לכולם. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש ובזמן הסקס נקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור. לאחר כמה ימים הגיע לי המחזור ואז לאחר שהוא נגמר, ממש יום יומיים אחרי הופיע לי מחזור נוסף. עכשיו עבר חודש מאז וקיימנו יחסי מין ושוב הקונדום נקרע ולקחתי שוב פוסטינור. המחזור שלי כבר מאחר בשבוע שלם ובבדיקת הריון מופיע שלילי. ואני ממש מפחדת ולא יודעת מה לעשות...

תשובה:
שלום לך, ה"מחזור" שחשבת שקיבלת לאחר לקיחת הפוסטינר אינו המחזור הרגיל, אלא דימום כתופעת לוואי של נטילת הפוסטינור, ולכן הופיע לך אחרי יומיים המחזור האמיתי. בדיקת הריון תראה תוצאות רק אחרי 10 -14 יום מקיום יחסי המין, לכן נמליץ לך שבטווח ימים אלו תערכי בדיקה חוזרת בשתן של הבוקר. עם זאת, איחור המחזור יכול להיות בעקבות נטילה נוספת של הפוסטינור במרווח זמן קצר. חשוב שתדעי שפוסיטנור אינו אמצעי הגנה ואינו מומלץ להשתמש בו בתדירות גבוהה ובאופן קבוע ורציף. לפעמים הבאות, חשוב לבדוק לפני השימוש בקונדום שהוא בתוקף ושללא נזק (נזקי חום וכדומה). בהצלחה וכל טוב. לכל שאלה והתייעצות את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לאחד המרכזים שקרובים לאזור מגורייך.


בן 15 שואל: #101761
היי יש לי שאלה לפעמים שאני חרמן ממש ואני במיטה אז אני מאונן מתחת לשמיכה ואז הולך לשירותים לגמור כי זה לא כיך בתחתון ובא לי לקנות קונדות וככה אני אשים אותו אגמור בתוכו ואזרוק מבלי לקום לגמור בשירותים רציצי לדעת אם ואיפה אפשר לקנות קונדומים ביחידים

תשובה:
שלום לך! אפשר לקנות חפיסות של 12 קונדומים בכל בית מרקחת או רשת פארם (סופר-פארם, ניו-פארם וכו'). חבילות קטנות יותר של 3 קונדומים יש בדרך כלל בקיוסקים ופיצוציות. מומלץ "להתאמן" על שימוש בקונדום גם לפני הפעם הראשונה שבה מקיימים יחסי מין מלאים - ואפשר לעשות זאת בעזרת סרטונים שיש ביו-טיוב שמדגימים כיצד נכון "להלביש" קונדום. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101477
היי, כל פעם שאני וחבר שלי מנסים לעשות את זה זה ממש כואב לי ואני מרגישה שהוא כן מחדיר עמוק, ואף פעם לא קרה שיצא לי דם , רק שרף לי כשעשיתי פיפי. למה זה ככה? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יכאב ואני יהנה מזה? ובנוסף, אתמול ניסינו לעשות את זה ובטעות הוא החדיר את האיבר מין שלו לשלי בלי קונדום, וישר כמה שניות אחרי הערתי לו ואמרתי לו שישים קונדום ואחרי שהוא שם המשכנו, יש סיכוי שאני בהיריון? אני חוששת נורא!!! כי גם כואב לי בבטן התחתונה..

תשובה:
שלום לך כאב בזמן קיום יחסי מין יכול להיות ממספר סיבות , יחסי מין צריכים להיות מהנים ואם הם לא אז צריך לפתור את הבעיה המציקה, בראש וראשונה בכדי למנוע את הכאב כדאי להצטייד בחומר סיכה הנמצא בבית מרקחת ונמכר ללא מרשם רופא, כדאי להשתמש בגיל על בסיס מים דבר שיקל מאוד על החדירה, גורם נוסף לכאב יכול להיות שאת לא מספיק מגורה שמביא לכך שגופך לא יפריש את חומר הסיכה הטבעי גירוי יביא להפרשת חומר הסיכה ולחדירה קלה ולא כואבת. את גם מתלוננת על צריבה במתן שתן לאחר קיום יחסים במקרה כזה עלייך לשתות הרבה ולפנות למרפאה לביצוע בדיקת שתן לתרבית בכדי לבדוק אם יש זיהום ואם יש לקבל טיפול בהתאם. את גם מציינת שקיימת יחסים ללא קונדום , כל חדירה של הפין לנרתיק ללא אמצעי הגנה גם לזמן קצר יכולה להוביל להריון במצב הזה עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי לא יאוחר מ 72 שעות . כל טוב


בן 18 שואל: #101373
איך אני יודע אם הקונדום יהיה רופף עליי? מדדתי את ההיקף והוא בערך 13 סמ +- האם קונדומים סטדנרטיים של דורקס יתאימו? הבנתי שהם 56 ממ מה זה אומר 55 ממ? תודה!

תשובה:
שלום לך! הדרך הכי טובה לדעת אם קונדום יתאים ויהיה נוח היא לרכוש חבילה ולנסות אותו. המדידה שלך ככה"נ היא של אורך איבר המין, ו-56 מ"מ זה היקף הטבעת של הקונדום. קונדומים בדרך כלל נמכרים בגודל סטנדרטי שמתאים לרוב הבחורים. במקרים חריגים ניתן היום גם למצוא קונדומים קטנים/גדולים יותר. בכל מקרה מומלץ להתאמן על לבישת הקונדום לפני הפעם הראשונה שבה מקיימים יחסי מין. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101350
היי... לפני שלושה שבועות קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בלי קונדום,טעות... זה פשוט קרה. לא עבר 24 שעות ולקחתי פוסטינור וקיבלתי מחזור. אתמול קיימנו יחסי מין,עם קונדום בשם play boy, עכשיו אני לא מכירה את הקונדום הזה ואני חוששת . מה שכן... הוא היה נורא עבה,חבר שלי בקושי הרגיש את הגירוי,בפעם הראשונה הוא גמר ובפעם השניה והשלישית לא,כל פעם בדקתי אם הקונדום נקרע והוא לא. עכשיו יש לי ממה לחשוש מהקונדום הזה?

תשובה:
שלום לך, כל עוד שכבתם עם קונדום, ובדקת והוא לא נקרע- את לגמרי יכולה להיות רגועה. גם אם את לא מכירה את הקונדום, כל עוד הוא לא נקרע זה אומר שהוא בסדר גמור :) אבל אם הקונדום הזה לא מתאים לכם ומוריד את ההנאה מיחסי המין- יש מספיק סוגי קונדומים אחרים, יותר דקים שאתם יכולים לנסות ולראות אם אתם יותר נהנים איתם- לדוגמא, דורקס real feel. בנוגע לזה שחבר שלך לא גמר אחרי הפעם הראשונה, זה לגמרי לגיטימי, יכול להיות שהזמן שחיכיתם בין פעם אחת לאחריה היה קצר מדי והוא עוד לא היה מוכן. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #101264
קיימתי יחסי מין אנאליים עם חבר שלי היום, כאב לי קצת אחרי אבל עברו שעתיים וכבר לא כואב לי. הלכתי הרגע לשירותים ויצא לי קצת דם מפי הטבעת האם זה נורמלי? אני ממש דואגת (זה היה עם קונדום) קיבלתי מחזור יום אחרי וזה בסדר כי זה התאריך שלי וגם שנינו בתולים אז אין חשש למחלות מין נכון?

תשובה:
שלום לך חדירת פין לפי הטבעת יכולה לגרום לדימום מפי הטבעת, את כותבת שזה היה "קצת דם" יכול להיות סדק או שריטה זה כנראה יחלוף . לגבי הוסת ביחסי מין אנאליים אין חשש להריון מכיוון שהזרע מופרש לפי הטבעת ולא לנרתיק אלו 2 מערכות שונות בעלי תפקידים שונים. לגבי מחלות מין הדרך הכי נכונה להימנע ממחלות מין הוא קיום יחסי מין עם קונדום. בהצלחה


בת 18 שואלת: #100429
הי אני והחבר שלי שכבנו אחרי חודש וזה היה די מוקדם , וזה די אכזבה בשבילי כי התקדמנו מהר מידי , טוב כרגע אנחנו חמישה חודשים ביחד וכל פעם שאנחנו שוכבים אז שורף לי רק שהוא עם קונדום וזה לא נוח לי אבל בלי הקונדום לא שורף לי.. אז למה שורף לי ? וגם אני לא נהנת בכלל ...והוא נהנה בשלו ואני מקנאה בו , ותראי אנחנו כן עושים משחק מקדים , הוא יורד לי ומלקק למטה אבל עדיין לא כיף לי , אני רוצה להשמיע לו גניחות אבל אין אני מתפאדחת , מפחדת להראות לו שאני מושפעת מהסרטים שככה זה בסרטים , בקיצור תגידי לי מה לעשות בבקשה , אני מבולבלת ..

תשובה:
שלום לך! נשמע שאת מבולבלת ולא בטוחה מה "נדרש" ממך לעשות ואיך את "אמורה" להתנהג במסגרת היחסים האינטימיים שלך ושל חבר שלך. כדי להתחיל לענות על שאלותייך אני קודם כל רוצה להדגיש שיחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני בני הזוג. גם אם כבר שכבתם, כדאי מאד שתחשבי בינך ובין עצמך מה את אוהבת לעשות איתו, מה גורם לך הנאה, מתי ואיפה נוח לך לקיים איתו יחסי מין וכו'. אם את מרגישה שאתם מתקדמים מהר מדי את יכולה להאט את הקצב בכל שלב, וזה שפעם הסכמת לא אומר שאת תמיד מסכימה או רוצה. נערות רבות מרגישות לפעמים כאבים או אי נוחות בזמן יחסי מין שכוללים חדירה. יש נערות שרגישות ספציפית לחומר שממנו עשויים מרבית הקונדומים ויכול להיות שזו הסיבה לבעיה שלך (בעיקר אם תחושת ה"שריפה" מופיעה רק בזמן שימוש בקונדום). את יכולה לחפש לרכוש קונדומים ללא לטקס ולבדוק אם יש שיפור. עוד אופציה היא לעבור להשתמש בגלולות. חשוב מאד להזכיר שיחסי מין שכוללים חדירה יש לקיים עם אמצעי מניעה בלבד - קונדום או גלולות - גם אם החדירה נמשכת זמן קצר. לגבי הנאה מיחסי המין כאן התשובה שלי היא קצת יותר מורכבת כי אין עצות פשוטות וברורות איך לשפר את ההנאה. כמו שכבר כתבתי למעלה - חשוב מאד שתקיימי יחסי מין רק כשאת רוצה, ושבמסגרת יחסי המין תעשו דברים שנעימים לך וגורמים לך להרגיש טוב. יכול להיות שמה שמפריע לך הוא בעיקר ההרגשה שאת עושה משהו שאינך רוצה, ושהתקדמתם מהר מדי. גם לגבי השמעת גניחות כדאי שתחשבי האם את רוצה את זה, או שאת חושבת איך לרצות את חבר שלך. נערים (ונערות) רבים אכן מושפעים מסרטי פורנו, ולעיתים מצפים מבנות/בני הזוג שלהם לחקות את הסרטים. אם את נהנית ובעקבות כך משמיעה קולות כלשהם זה נהדר ולא צריכה להיות בזה בושה. אם את רק רוצה לגרום לחבר שלך להאמין שאת נהנית אז רוב הסיכויים שיהיה לו קשה ללמוד מה באמת עושה לך טוב ונעים. מהדברים שכתבת נשמע גם שיכול להיות שאת וחבר שלך לא מדברים מספיק על היחסים האינטימיים שלכם. אני צודק? תקשורת טובה ופתיחות בין בני זוג חשובה מאד כדי שיחסי המין יהיו טובים ומהנים עבור שני הצדדים. אולי בהתחלה יהיה קצת מביך לדבר על הדברים אלו, אבל אם תשתפי את חבר שלך בסוגיות שמטרידות אותך יכול להיות שיהיה לכם קל יותר להבין אחד את השנייה ולהפוך את יחסי המין שלכם לטובים ומספקים יותר. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #99948
איך מכניסים לפות קונדום נשי??? ואיך מכניסים לבוךבול של הבן קונדום??? האם אני יכולה לעזור? תודה.

תשובה:
שלום לך, הקונדום הנשי אינו כמו הקונדום לגבר. אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו בו יש הסבר על הקונדום הנשי: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=83 בנוגע לקונדום לגבר, הקונדום מתלבש על הפין של הגבר ועוטף אותו. גם לזה אני מצרפת לך קישור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני רואה שאת רק בת 13, האם את כבר פעילה מינית? מעוניינת לקיים יחסי מין? נשמח לגבר איתך על זה כי את צעירה, ומתחת לגיל ההסכמה החוקי לקיום יחסי מין. תתקשרי אלינו. כל טוב


בת 21 שואלת: #99550
שלום, חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין עם קונדום כבר 4 חודשים (המחזור סדיר והכל מצויין). רציתי לשאול אם בנוסף כדאי גם לקחת גלולות? האם אפשר להיות רגועים ב100% עם קונדום בלבד? המחזור שלי סדיר מאוד, ואנחנו נזהרים בשימוש בקונדום, קונים רק של דורקס ומשאירים מקום בקצה, אף פעם לא נקרע לנו. לקיחת גלולות זה כמו לקחת תרופה ולא הייתי רוצה לקחת סתם ולעשות בלאגן הורמונלי בגוף שלי.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע כי את וחבר שלך זהירים מאוד ויודעים להשתמש בקונדום בצורה בטוחה ושאינה מסכנת אותכם. וזה טוב מאוד שאתם בודקים לגבי קרע בסיום קיום יחסי המין. לכן, במידה ואת אינך מעוניינת לקחת גלולות, נשמע שאין צורך בכך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #98767
חבר שלי מדד את הקונדומים של דורקס והם קטנים עליו(לוחצים וממש לא נוחים) ולא מוכרים קונדומים של דורקס במידות של xl יותר בישראל... ועל שאר החברות הוא לא בדיוק סומך... מה אפשר לעשות?

תשובה:
שלום יקרה. אכן לא מוכרים קונדום אקסטרה לארג' בארץ של חברת דורקס, מנהל השיווק אמר לי פשוט שלא קונים ולכן לא היה שווה לייבא לארץ. קונדום רגיל אמור להתאים גם לאיבר מין גדול אלא אם כן לבן הזוג שלך יש איבר גדול במיוחד. תנסו של חברת R3 אבל לא של חברות אחרות לא מוכרות. במקביל אפשר להזמין באינטרנט קונדומים שלהם מאנגליה שם הם מיוצרים. שמחה גם לקרוא שאתם מקיימים מין מוגן עם קונדום. כל הכבוד!


בן 16 שואל: #98644
היי, אני וחברה שלי שכבנו, היינו עם קונדום, לא גמרתי בכלל, למחרת היא הביאה לי ביחד וגמרתי על הסדין, יכול מאוד להיות שנגעתי בזרע ועד נגעתי לה בפות, יום למחרת הבאתי לה פוסטינור, צריך לדאוג? יש ממה לדאוג? היא בהריון? יש לה כאבים בבטן ודימום קל, בחילות, והמחזור שלה הוא עוד שבועיים.. מה אני צריך לעשות בשביל לדעת בוודאות שהיא לא נכנסה להריון? (שוב אני אומר: היינו עם קונדום, הוא לא נקרע, לא גמרתי בפנים, רק גמרתי על הסדין ואולי יש סיכוי קטן שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות) אשמח לתשובה דחופה!!! (היא לקחה את הפוסטינור לאחר 32 שעות)

תשובה:
הי לך, כל הכבוד על הפנייה ועל ההתעניינות והרגישות כלפי חברה שלך. שמחה לשמוע שאתם הייתם מוגנים ולגבי השפיכה על הסדין אני יכולה להרגיע שזרע לא שורד "בחוץ" ולכן אין חשש להריון. אם היה לך זרע טרי על היד ומיד נגעת לה בפות, אז עלול להיות חשש להריון ולכן טוב שנזהרתם והיא לקחה פוסטינור. הדימום, כאבים הבטן והבחילות הן תופעות של לקיחת הפוסטינור (תמיד תקראו את העלון לצרכן לפני שאתם נוטלים תרופה כלשהי כי זה רשום שם). ייתכן והווסת הבאה לא תגיע במועד שאמורה להגיע כי הפוסטינור גם משבשת את המחזוריות החודשית ולכן ייתכנו שיבושים וגם הווסת יכולה להגיע כשבוע לאחר המועד. סה"כ נשמע שעשיתם כל שביכולתכם בכדי למנוע הריון ושהסיכוי להריון אינו גבוה אבל תהיו עם יד על הדופק. שבוע טוב, אנחנו כאן בשבילכם


בת 19 שואלת: #98048
חשוב לי גם לציין כי כרגע אין לי תאבון לאכול כבר שבוע שלם 😑 וזה גם מדאיג אותי יש חשש להריון או משהו ? אני לא יודעת אני מפחדת

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 16 שואלת: #98029
אני וחבר שלי שוכבים כבר תקופה, ותמיד עם קונדומים (של דורקס כמובן). פעם אחרונה ששכחנו הייתה אתמול ומאז יש לי כאבי בטן מוזרים ולא רגילים ואני מרגישה שהבטן התנפחה.. יש סיכוי להיריון או שאני סתם דואגת? אולי זה קשור לעובדה שאתמול השתמשנו בקונדום הורוד של דורקס ולא בכחול? כל היום היו לי כאבי לחץ בבטן ואני מתחילה להילחץ.. מחזור אמור להגיע בקרוב למרות שהוא תמיד מאחר ולא סדיר, מה לעשות? לנסות בדיקת הריון?

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שיש לך ממה לדאוג. אתם מגלים בגרות ואחריות כשאתם בוחרים להגן על עצמכם באמצעי מניעה. אני חושבת שהיתה לך טעות הקלדה והתכוונת לכתוב "פעם אחרונה ששכבנו" ולא "פעם אחרונה ששכחנו", כי לפי התיאור שלך אתם תמיד משתמשים בקונדום. כל עוד השימוש בקונדום נכון - בדיקת תאריך תפוגה, הלבשת הקונדום על הפין רק כשהוא במצב זקוף וכניסה של הפין אל הפות אך ורק עם קונדום, את בהחלט מוגנת. איני חושבת שיש קשר להחלפת סוג הקונדום. ייתכן והכאבים שאת חווה הם כתוצאה מלחץ, תקופת ביוץ או משהו שקשור למערכת העיכול. נסי להירגע ואם הכאב אינו חולף, תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים. את מאוד מוזמנת להתקשר אלינו ולקבל מאיתנו ייעוץ והדרכה בטלפון. אנחנו כאן תמיד! כל טוב.


בת 16 שואלת: #97342
מה הסיכונים שקיימים מקיום יחסי מין כשאני על גלולות אבל ללא קונדום. הייתי רוצה לדעת על כל הסכנות הקיימות כדי להחליט אם אני רוצה להפסיק להשתמש בקונדום

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון אני רוצה לשבח אותך על האחריות שלך לגוף שלך. את בהחלט צודקת שצריך לבדוק ולדעת לפני שעושים צעדים, ואני בשמחה אענה לך על שאלתך. הגלולות מגינות עליך מהריון לא רצוי בלבד. לעומת זאת הקונדום מגן עליך גם מהריון לא רצוי וגם ממחלות המועברות במגע מיני. קיום יחסי מין ללא קונדום חושף אותך לאפשרות להידבקות במחלת מין. אני ממליצה לפני שמורידים את הקונדום במידה ואת עם חבר קבוע לבצע בדיקה למחלות מין לשניכם ולהיות בטוחים שאתם יכולים לקיים מגע מיני ללא חשש. את הבדיקות האלה אפשר לעשות דרך קופת חולים וצריך לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקות למחלות מין. בנוסף יש מספר ארגונים שאפשר לעשות אצלהם את הבדיקות באופן אנונימי (למשל בת"א מרפאת לוינסקי). את מוזמנת להתקשר למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה ולברר על האפשרויות הנוחות בשבילך וכמו כן להתייעץ איתנו בכל שאלה נוספת. כל טוב


בת 18 שואלת: #97235
אני י וחבר שכבנו בפעם הראשונה ואנחנו בהתחלה בלי קונדום לנסות להעמיד אותו ואז שהוא עומד הוא שם מהר קונדום ולאחר 10 דקות גומר,השאלה שלי היא אם אני יכולה להיכנס להריון מזה שהוא מנסה להעמיד אותו?הוא לא גמר בכלל בכל הזמן שהוא ניסה,הוא אמר שיצאה לו טיפת של פיפי אבל אפילו לא טיפת אהבה והוא לא גמר. לפני ארבעה ימים שכבנו ופחדתי שהוא גמר אז לקחתי מהר פוסטינור ואתמול שזה קרה שוב פחדתי שוב שהוא גמר למרות שהוא לא ורציתי לקחת אבל לא לקחתי כי אמרו שזה מסוכן. כואבת לי הבטן והציצים שלי מאוד רכים,המחזור שלי צריך להגיע ב29 אין סיכוי שאני בהריון?אין לי הפרשות כבר יומיים

תשובה:
שלום לך, אני קוראת מהשאלה שלך שאת מאוד מודאגת ויש לי מספר תשובות לתת לך לשאלתך. כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להריון. טוב שלקחת את הפוסטינור כי זה בהחלט מצמצם את הסיכון מאותה הפעם ששכבתם בלי קונדום. הפוסטינור לא מסוכן לקחת במידה ויש חשש להריון אבל יחד עם זאת לא משתמשים בו כאמצעי מניעה. חשוב שתדעי שייתכן שהמחזור שלך יאחר או יקדים בגלל התופעות לוואי של הפוסטינור וכמו כן גם כאבי הבטן והשינוי בחזה יכולים להיות ממנו. לכן אני ממליצה לך בכל מקרה אם עברו שבועיים מקיום יחסי המין לעשות בדיקת הריון ולשלול הריון. אני רוצה להתייחס לקושי של החבר שלך להעמיד את האיבר מין שלו עם הקונדום. את מתארת שאלו הפעמים הראשונות שלכם וזה טבעי שתחוו מצבים שאולי לא נוח בהם. אני יודעת ממה שכתבת שאת מבינה את החשיבות של קונדום למניעת הריון (ואני מוסיפה גם מחלות מין). יש דרכים רבות שאפשר לנסות להעמיד את האיבר מין בלי ליצור כל הרבה מתח בשבילך. אפשר אוננות משותפת או מין אורלי או כל דבר שיגרום לכם הנאה ללא מתח. תזכרי שהגוף שלך חשוב לך, ואני ממליצה לך גם לשוחח על כך עם החבר שלך. את מוזמנת לפנות לדלת פתוחה בכל שאלה ויעוץ נוסף, אפשר להתייעץ איתנו על אמצעי מניעה ,תוכלי אם תרצי גם להגיע לסניף הקרוב לביתך לבצע בדיקת הריון. כל טוב.


בת 27 שואלת: #97133
היי בתשובה שכתבת ציינת שהקונדום יעול להקרע או להחליק. איך זה יכול לקרות? יש לי 2 שאלות בבקשה 1. האים ניתן להסתמך על קונדום בלבד? (כי אינני יכולה לקחת גלולות אסור לי) ולהיות רגועה מבחינת הריון? גם אם הגבר יגמור בפנים? 2. אם אני קונה קונדומים ומאחסנת בארון או במגירה זה בסדר? גם בימים חמים אלו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, קונדום יכו להירגע אם הוא פג תוקף, שמים אותו לא טוב או פשוט הוא נקרע. קונדום בשימוש נכון הוא מאוד יעיל, כ97%. את יכולה להיות רגועה אם הוא גומר בפנים, אם הקונדום לא נקרע ומשתמשים בו כמו שצריך. אני מבינה שאת בלחץ מהירון ולכן אני מציעה לנסות גם התקן תוך רחמי לא הורמונלי. אני מבינה שאסור לך הורמונים ולכן זה יכול להיות לך פתרון יעיל יותר. האחסון במגירה או בארון הוא מצוין. כל טוב


בת 16 שואלת: #97054
קיימתי יחסים עם חבר שלי בפעם הראשונה לאחר שמונה חודשים,הייתי הרשונה שלו והוא שלי,עשינו את זה באהבה ושנינו חיכינו לזה. הייתה חדירה לא כאב לי במיוחד,אך גם לא ירד לי דם אחרי.. פעם ראשונה היינו עם קונדום והוא לא הצליח לגמור ,הוא נהנה אבל הוא לא מצליח לגמור,אחרי זה ניסינו בלי קונדום והוא ישר הצליח(בחוץ) לגמור,לאחר שבוע ניסינו שוב והיה אותן הדבר.. מה עושים במצב כזה שאם קונדום הוא לא מצליח לגמור ובלי קונדום מצליח?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהפעם הראשונה שלך הייתה חוויה טובה, שחיכית לזה וזה היה מתוך אהבה. לא תמיד יורד דם בפעם הראשונה וזה בסדר גמור. מה שאת מתארת על החבר שלך מאוד נפוץ. את מתארת שהוא נהנה אבל לא הצליח לגמור אז קודם כל מה שחשוב זה שתהנו. אנו ממליצות לגברים שלא מצליחים לגמור עם קונדום להתאמן באוננות עם קונדום כי הרבה פעמים קונדום זה עניין של מיומנות. אפשרות נוספת היא ,לקיים יחסים עם קונדום וכשהוא רוצה לגמור לצאת ולסיים באוננות (אפשר גם אוננות משותפת). הכי חשוב שתהיו נינוחים ותמצאו את מה שמתאים לכם. אני רוצה להתייחס לתיאור שלך שכתבת שלא כאב לך במיוחד. זה נכון שלפעמים יכול להיות כואב בפעמים הראשונות, אבל חשוב שתזכרי שהמטרה היא לא שלא יכאב לך אלא שתהני ויהיה לך נעים. זה לוקח זמן לפעמים וצריך להיות נינוחות ורגועות כדי להגיע למצב הזה. כתבת שניסתם פעם אחת ללא קונדום? האם קיימת יחסים עם חדירה ללא קונדום? במצב כזה חשוב שתדעי שיש חשש להריון גם אם הוא גמר בחוץ. אם כך הדבר אני ממליצה לך לבצעה בדיקת הריון שבועיים מקיום יחסי המין. את מוזמנת להגיע למרכז הייעוץ של דלת פתוחה הקרוב לביתך ולבצע את הבדיקה איתנו או להתקשר למרכזים להתייעץ בכל שאלה נוספת. כל טוב.