A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

קונדום

דלת פתוחה הקרובה אליך

קונדום

בת 18 שואלת: #106960
שלום , ביצעתי יחסי מין מוגנים עם בן זוגי באמצעות קונדום ביום שישי בלילה הקונדום נקרע אבל עדיין בן זוגי לא הגיע לגמירה הוא נקרע עוד בתחילת האקט אבל היו כמה שניות שאיבר מינו היה בתוכי לקחתי יום למחרת בשבת כדור נורלבו פחות מ24 שעות מרגע קיום היחסים יש לי ממה לחשוש? למרןת שלא הייתה גמירה אני ממש בלחץ ויש לי סחרחורת אני לא יודעת אם זה מתופעות לוואי או שזה מלחץ או שיש חשש להריון היום יום ראשון כך שעדין לא עברו יותר מיומיים אשמח להרגעה

תשובה:
הי, אחוזי ההצלחה של נורבלו הם 95% ב24 השעות הראשונות. כך שרוב הסיכויים הם שהצלחת למנוע הריון. בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת הריון בעוד 14 ימים כדי לשלול סופית אפשרות של הריון. התופעות שאת מתארת יכולות להיות תופעות לוואי של נורלבו, או של לחץ - בכל מקרה, אלו לא סימנים של הריון, כי זה מוקדם מדי. יש לכם מושג למה נקרע הקונדום? האם הייתה בעיה של תוקף או של שימוש לא נכון? מצרפת לכם סרטון הדרכה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4. כל טוב והצלחה :)


בן 16 שואל: #106894
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום ולאחר יחסי המין היא מתלוננת על גירודים בלתי פוסקים בפות ועל צריבות בפות אני מפחד שהיא רגישה למשהו מהקונדום ואנחנו שנינו דתיים ואם היא תלך עם ההורים שלה לשם אני בטוח שהרופא יגיד לה שזה בגלל הקונדום וזה יהרוס את כל מה שבנינו וההורים שלה יכעסו עליה ברמות ולא בא לי ישמח לתשובה מהירה והאם יש סיכון אם היא לא תפנה לרופא

תשובה:
הי, ייתכן מאוד שכפי שאתה אומר היא אלרגית לחומר בקונדום. אני ממליצה לקנות קונדומים שעשויים מחומרים טבעיים - הם מאוד עוזרים במצבים כאלה (וכמובן מגינים מפני הריון כמו הקונדומים האחרים). תוכל לראות כאן: https://glyde.co.il/. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106776
לא הבנתי למה התכוונת שרשמת שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

תשובה:
הי, התכוונתי שקונדומים לא רלוונטים למקרה שלכם במידה ואתם לא מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים - אלא רק אחד עם השנייה, ולכן אין צורך להתגונן מפני מחלות מין. אם המצב שונה ואתם כן נפגשים עם אנשים אחרים - אז לא ניתן להסתפק בגלולות בלבד, כ יש סכנה להידבקות במחלות מין. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106737
היי, יש לי חבר חודשיים ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. ניסינו כבר הכל מבחינה מינית חוץ מיחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין. רציתי לשאול אם זה לא מוקדם מידי ואם אנחנו לא ממהרים עם זה, חשוב לי לציין שאנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ואומרים מה נעים לנו ומה לא ופועלים לפי הרגשות אחד של השני. יש לי עוד שאלה, ניסינו לשים לו קונדום כדי להתאמן ולדעת איך שמים אותו כדי שנדע ונהיה מוכנים ופחות לחוצים לפני הסקס הראשון, ניסינו כמה פעמים ולא הצלחנו להלביש אותו, ניסינו משתי הכיוונים ועשינו הכל לפי ההוראות והייתה לו זיקפה מלאה והוא כאילו פשוט לא נכנס וזה מייאש אותנו. איך נצליח לשים קונדום כשבאמת נצטרך?

תשובה:
שלום, אני שמחה מאוד לשמוע שיש לכם קשר אוהב ופתוח. זה נפלא ממש. קצת קשה לי לקבוע עבורכם מה מוקדם מדי בשבילכם, עקרונית אתם עדיין צעירים ואם אתם חושבים שאתם מוקדם מדי - אז אפשר לחכות עוד קצת, ובינתיים להמשיך עם סוגי מגע אחרים כפי שעשיתם עד כה. כל הכבוד על החשיבה מראש לגבי שימוש באמצעי מניעה ושאתם מנסים ביחד כבר כעת, אני מצרפת לכם סרטון הדרכה ומקווה שתמצאו אותו שימושי ועוזר: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 . ואם אתם עדיין מתקשים בכך - מוזמנים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב והצלחה :)


בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בן 23 שואל: #106678
אני וחברה שלי כשלוש שנים יחד ובכל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום הנרתיק שלה מתייבש כתוצאה מכך וכשאנחנו בלי זה לא קורה. ניסינו סוגים שונים של קונדומים אך לאחר שימוש שני או שלישי בקונדום מסוג חדש אנו נתקלים בבעיה זו שוב ושוב וכרגע שום לא מצאנו קונדום מתאים. אנחנו מעדיפים שלא להשתמש באמצעי מניעה כגון כדורים מדבקות וכו...

תשובה:
הי, ניסיתם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים? הוא לא הורס את ההגנה של הקונדום ויכול מאוד לעזור. דבר שני, האם ניסיתם את הקונדומים הטבעיים של גלייד? הם קצת יותר יקרים וצריך להזמין אותם במיוחד בדואר - אבל יש להם הרבה ביקורות טובות: https://glyde.co.il/. מקווה שתהנו :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106638
היי אם אני וחבר שלי שוכבים בזמן שכביכול אני בביוץ אך משתמשים בקונדום והוא לא גומר בפנים למרות שהוא עם קונדום ובנוסף הקונדום לא נקרע יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, לא סביר שיהיה הריון בקיום יחסים עם קונדום (שמולבש לפני ההוראות), גם אם הגמירה בפנים. אין מה לדאוג - תמשיכו להשתמש בקונדום :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106544
סקס ראשון בלי קונדום, מסוכן?

תשובה:
שלום לך, אכן מסוכן. כל כניסה של הפין לנרתיק שלך מסכנת אותך בהריון ולכן חובה להשתמש בקונדום ברגע שהפין נכנס. בהמשך הקונדום גם יגן עליך מפני מחלות מין ובמידה והוא כבר קיים יחסי מין, אז כבר עכשיו זה מגן עליך מפני מחלות מין. כל טוב


בן 16 שואל: #106496
שלום :) אני רציתי לשאול משהו מהמקרה שקרה אתמול עם ידידה שלי ... ידידה שלי לוקחת גלולות אז קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אני ו היא לא עברנו בין זוגות אני קיימתי יחסי מין פעם חת ו גם היא פעם אחת ללא קונדום (אני תמיד השתמשתי בקונדום ) אתמול כשקיימנו יחסי מין אני ראיתי דם ו הבני ממנה שזה היה המחזור שלה כי היא היית ביום האחרון למחזור ו זה מדאיג אותי שאולי אוכל לקבל מי זה משהו לא טוב מהדם שיצא אני ממש מודאג מי זה ... יש לי ממה לחשוש שירד לה דם מהמחזור לאיבר המין שלי ? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, קיום יחסי מין בזמן ווסת (הדימום של המחזור) לא יכול לפגוע בך או בה, אין סיבה לחשוש ולדאוג לגבי זה. אני אתייחס אבל לקיום יחסי מין ללא קונדום- לקונדום יש שני תפקידים: הראשון זה למנוע הריון, שבמקרה שלכם אין חשש כי היא לוקחת גלולות. התפקיד השני הוא למנוע הדבקה של מחלות מין. בכל החלפה של פרטנרים חשוב לעשות ביחד בדיקות דם ושתן כדי לשלול מחלות, הרבה אנשים מובכים מלהעלות את הנושא של בדיקות אבל אם תחשוב על זה אם תבקש ממנה זה יראה לה שאכפת לך ממנה ומעצמך. בהצלחה


בן 16 שואל: #106357
אם קיימתי יחסי מין עם חברה שלי השתמשתי בקונדום גמרתי ולאחר מכן איבר המין שלי עדין היה בפנים ונזל למטה אני לא יודע אם זה נגע לה כי הוא היה קצת בחוץ היא בהריון?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון השתמשתם בקונדום אך לא יצאת מיד לאחר שגמרת? במקרה כזה, מאחר והזיקפה ירדה יש חשש שנוזל הזרע יצא מחוץ לקונדום. אני מציעה שחברתך תיקח בהקדם גלולת היום שאחרי - פוסטינור (עד 3 ימים מהמגע המיני) או אלה (עד חמישה ימים). ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. כל הכבוד על השימוש בקונדום, אבל כמובן חשוב להקפיד לצאת מיד כשאתה גומר לפני שהזיקפה יורדת ולהסיר את הקונדום בזהירות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106334
כן אבל זה אפשרי שהוא יגמור בפנים גם ללא קונדום? זה לא מעלה את הסיכון להריון?

תשובה:
כן. אין בעיה. את מוגנת.


בן 15 שואל: #105930
שלום, אני בן 15 ויש לי 3 שאלות: 1) רציתי לדעת אם יש הרגשה של הנאה בקיום יחסי מין עם קונדום.הנאה! רואים בפורנו שהגבר כביכול נהנה וממשיך לקיים יחסי מין עם האישה, אך האם מרגישים תחושה של הנאה מזה? 2) רציתי לדעת אם החומר שיוצא מאיבר המין צריך להגיב איכשהו במצבים שונים. הכוונה היא כשאני מאונן בשכיבה החומר נהיה דביק ולרוב אפילו נדבק למשטח שהוא עף עליו ברגע האורגזמה, אבל כשאני מאונן בעמידה החומר לרוב מימי כזה ושונה לגמרי מהפעמים כשאני גומר בשכיבה. 3) האם יש השפעה על הגוף כשאני מאונן או חש אורגזמה? אם כן זה משפיע על התפתחות הגוף והאם זה בריא לאונן? סליחה על החפירה אני חייב לדעת את כל אלה. תודה.

תשובה:
שלום לך! אני ממש שמחה שאתה שואל ומתעניין בגופך ובתהליכים המתרחשים בו. אתה ממש לא חופר! אשתדל לענות על שאלותיך עפ"י סדר: 1. אתה שואל האם נהנים בעת קיום יחסי מין עם קונדום ומסתמך על סרטי פורנו בהם צפית. חשוב שתדע שסרטי הפורנו אינם שיקוף של המציאות. מה שאתה רואה בהם הוא תמיד מבויים ולא אמיתי. במציאות ישנם מי שמתלוננים (לא רובם) שהקונדום גורע מההנאה אך חשוב לזכור שבעת קיום יחסי מין, מעבר לכך שהקונדום מונע הריון הוא גם האמצעי היחיד למניעת העברת מחלות המועברות במגע מיני. חשוב להתיידד אתו ולהתרגל אליו. 2. לשאלתך על נוזל הזרע; לא ידוע לי על שינויים במרקם הנוזל בגלל עמידה או שכיבה בעת האוננות. המרקם יכול להיות מושפע מתדירות האוננות ומשינויים בתזונה ואין לך מה לחשוש 3. ההשפעה היחידה שיש לאוננות על הגוף היא הנאה! עוד מידע על אוננות תוכל למצוא בקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 . כל טוב!


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בן 16 שואל: #105694
היי אני וחברה שלי עשינו יחסי מין והחדרתי לה אצבעות ןהכול היה רגיל לא ירד דם ולא כלום עד שיום אחד ניסינו להחדיר כמובן עם קונדום עכשיו שהכנסתי לה ישר התחיל לרדת הרבה דם אז השאלה שלי למה ירד הרבה דם והאים זה אמור לעקב תמחזור שלה? אשמח אם תענו על זה בדחיפות כי אנחנו ממש ממש בלחץ😖

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה מונעים הריון כך שאם הייתה חדירה של אבר מינך לאבר מינה של חברתך עם קונדום הסיכוי להריון הוא קטן וזה לא אמור לעכב את הוסת. לגבי הדמם של חברתך - קרום הבתולין מופיע אצל כל בת בצורה אחרת יש כאלה שיש להן קרום מחורר , או חור אחד או לרוחב הפתח או לאורך הפתח יתכן שלחברתך היה קרום גמיש שכאשר החדרת את אצבעותיך הקרום זז ולא בותק אבל כשחדרת עם אבר מינך זה ביתק את הקרום ולכן ירד לה דם שאמור להיפסק ואם לא יש צורך לגשת לרופא נשים לבדיקה וטיפול. בכל מקרה לא נראה לי שאתם צריכים לדאוג אלא אם היו יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה מדבריך אני מבינה שהשתמשת בקונדום.


בת 16 שואלת: #105255
היי לעיתים שורף לי באיבר המין כשאני עושה פיפי וזה בא וחוזר ואני לא כל כך יודעת למה הפעם הראשונה שנהיה לי הדלקת הלכתי לרופא והוא הביא לי כדורים ועבר לי וזה כל פעם הולך וחוזר זה קשור למחלת מין אא משהו כזה? ועוד משהו..אני וחבר שלי שוכבים ופעם הוא היה גומר בפנים בערך 3 חודשים ולא נקלט ומאז הוא גומר בחוץ אבל אני חושבת שעדיף שאני אשיג גלולות הבעיה היא דאני לא רוצה שההורים ידעו ושמעתי שזה עולה הרבה כסף..מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך, למצב שאת מתארת יכולות להיות הרבה סיבות וכדי לקבל מענה רפואי מקצועי אני ממליצה לך ללכת לרופא והוא יוכל לשלוח אותך לבדיקות הנדרשות על מנת לקבל אבחנה מתאימה. בקשר לשאלתך השנייה ישנה חשיבות רבה לשימוש באמצעי מניעה במהלך קיום יחסי מין. במהלך קיום יחסי מין ישנן "טיפות אהבה" שיוצאות לפני שהגבר גומר וגם מהן ניתן להיכנס להריון. ישנם אמצעי מניעה נוספים מלבד גלולות כמו למשל קונדום שגם מגן ממחלות מין.בניגוד לגלולות, דרך קופת החולים חבילת גלולות ממוצעת עולה 40 ש"ח לעומת כדור אחד של פוסטינור שעולה בסביבות 100 ש"ח. אני מזמינה אותך להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך על מנת שתוכלי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה נוספים ובנוסף תוכלי לקבל ייעוץ מהרופאה שלנו שנמצאת ברוב הסניפים, ואם תרצי אף לקבל מרשם לגלולות. קבלת המרשם דרך דלת פתוחה נעשית באופן אנונימי ולא נרשם בתיק רפואי. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105150
היי אני בת 18 יש לי חבר בן 21 אני והוא התחלנו לקיים יחסי מין לפני חודש . המחזור האחרון שלי היה ב18לשלישי אם אני זוכרת נכון הוא מאוד תומך בי והכל מרצון עשינו שבוע שעבר יחסי מין בלי קונדום מכיוון שעם קונדום ממש שורף לי ולא נעים לי והיה לי דלקות שתן בגלל זה . והוא לא גמר בפנים וכל הזמן ניגב את הפין אני מאוד מפחדת שאני בהריון .אני בנאדם חרדתי ופראנואידי ומפחדת אפילו לחשוב על לקנות בדיקת הריון או אפילו לבדוק מה אפשר לעשות ? ומה הסיכוי שאני בהריון

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכולים להביא להריון ולכן אם לא חלפו 72 שעות מזמן יחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי, ולחשוב על התאמת אמצעי מניעה אחר שיהיה נוח ונעים לשניכם ,קרוב לודאי שהחומר ממנו עשוי הקונדום גורם לך לרגישות ולכן לא מומלץ בשבילך אבל יש אמצעי מניעה נוספים שאפשר להשתמש בהם בהצלחה


בת 18 שואלת: #104999
היי אני לוקחת גלולות כבר חמישה חודשים. בחפיסה האחרונה של גלולות יאז פספתי שתי גלולות ברצף ולאחר מכן המשכתי ליטול כרגיל עד סיום החפיסה. במהלך השבוע הזה במהלך קיום יחסי מין עם החבר שלי השתמשנו בקונדום. האם אני עדיין אמורה להשתמש בקונדום או שאני מוגנת כבר?

תשובה:
שלום רב יפה עשיתם שהוספתם שימוש בקונדום בפספוס 2 גלולות ,עליכם להמשיך להשמש בקונדום עד סיום הוסת והתחלת מחזור חדש של גלולות, אז תוכלו להמשיך כרגיל ולהיות בטוחים חג שמח כל טוב


בת 17 שואלת: #104896
כן הוא קנה קונדום של דורקס של אקסטרה סייף וגם חומר סיכה , מה זה חומר סיכה ואיך משתמשים בו?

תשובה:
שלום לך, אני מציעה שתחליפו לקונדום סגול של דורקס ולא הכחול שהוא אקסטרה סייף כי הוא עבה במיוחד ועלול להכאיב. בנוגע לחומר סיכה, זה נמצא ליד הקונדומים בבית מרקחת. תקנו על בסיס מים או סיליקון בלבד. מורחים אותו על הקונדום או בפתח הנרתיק. אבל מאוד חשוב שתביני שהפעמים הראשונות לוקחות זמן מבחינת הנאה. פסגת העונג של נשים הוא הדגדגן ורוב הנשים אינן חוות אורגזמה מחדירה כך שהציפייה שישר תהני היא לא מציאותית. תהנו מהתהליך. מהקרבה. מהאינטימיות. מההיכרות זה את הגוף של זו. חשוב שהוא ימשיך לענג אותך בדגדגן תוך כדי חדירה, לפני או אחרי, כדי שגם את תהני. כל טוב


בן 15 שואל: #104884
שלום כבר כתבתי לכם... קודם כל אני רוצה להגיד לכם תודה רבה אתם לא יודעים כמה עזרתם לי(שלחתי לכם שאין לישפיך ואני דואג ממש.. אתם הרגעתם אותי וכרגע יש לי שפיך) אז קודם כל תודה רבה ויש לי עוד שאלה אני וחברה שלי בקשרים ממש טובים גם מיניים ואנחנו מתכננים לשכב, האם יש משהו שאני צריך לדעת או לעשות לפני האירוע הזה? כמו קונדום וכאלה אשמח שתגיבו במהירות תודה רבה...

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני רוצה לציין שזה מאוד אחראי מצדך להתעניין באמצעי מניעה עוד לפני קיום יחסי מין בפעם הראשונה. ישנם סוגים שונים ורבים של אמצעי מניעה. קונדום הוא אמצעי המניעה היחיד שמגן מפני מחלות מין ולכן הכרחי להשתמש בו כאשר מקיימים יחסי מין מלאים, ובעצם בכל מצב בו יש מגע ישיר של אברי מין. מומלץ מאוד גם ללכת לעשות בדיקת דם אשר בודקת המצאות של מחלות מין. אפשר לקבל הפניה מרופא המשפחה, וניתן גם להגיע לדלת פתוחה סניף רחובות ולעשות שם את הבדיקה. כך אתה וזוגתך תוכלו להיות בטוחים שלאף אחד מכם אין מחלה כלשהי. בנוסף קונדום גם מגן מפני הריון. ישנם אמצעי מניעה נוספים אשר מונעים הריון, למשל גלולות או התקן תוך רחמי. אלו אמצעי מניעה שהבת לוקחת. לכל אחד ואחת יש העדפה שונה. אני מצרפת קישור לאתר של דלת פתוחה עם מידע נוסף על אמצעי מניעה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 מוזמנים להגיע אלינו לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה המתאים לכם. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #104868
אתמול אני וידיד שלי קיימנו יחסי מין וגינאלי ואנאלי, ההנאה היתה טובה ועשינו זאת 6 פעמים בלילה... יום ליפני זה גרם לי לנפיחות וכאבים בשתי אזורי המין.. וצורך כל שניה ללכת לשירותים וכאבים קטנים בבטן תחתונה. זה עובר? ואיך אני יכולה לפעם הבאה לעבור את האי נוחות הזאת? או שזה תמיד ככה? זה יכול להשפיע על משהו או לאראות על משהו? ושאלה שניה מטיפות אהבה אפשר להכנס להריון? ואם הוא גומר ומנגב טוב אפשר מיזה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, ישנן הרבה סיבות לכאבים ולחוסר נוחות שאת מרגישה. חשוב מאוד להקדיש זמן למשחק המקדים כי הוא יכול להקל על הכאב שאת מרגישה. במידה ומדובר בפעמים ראשונות בהן את מקיימת יחסים מין, הכאבים יכולים לנבוע מכך ועם הזמן הכאבים עשויים לפחות. אם תמשיכי להרגיש את הכאבים אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. לגבי שאלתך לגבי טיפות אהבה, ניתן להיכנס להריון מטיפות האהבה ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה (גם אם הוא מנגב טוב). כמו כן, ציינת כי קיימתם גם יחסי מין וגינאליים וגם אנאליים, לכן יש צורך בשימוש בשני קונדומים שונים - אחד עבור הוגינאלי ואחד עבור האנאלי על מנת למנוע זיהום. לכל שאלה נוספת את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה. המשך יום נעים


בת 22 שואלת: #104778
היי, אני וחבר שלי כבר 9 חודשים יחד, אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ונזהרים והמחזור שלי אף פעם לא מגיע בזמן ואני תמיד נכנסת ללחץ וחרדות שמאחר לי, אני אמורה להתחיל עם הטבעת לאמצעי המניעה שיגמר לי המחזור ועכשיו הוא מאחר לי ביומיים, יש לי סיבה לחשוש? אני תמיד עושה את זה בימים ללא ביוץ (אני מחשבת ובודקת לפני שאנחנו שוכבים) וגם שאנחנו שוכבים אנחנו תמיד בודקים שהכל בסדר וקונדום לא נקרע ואין מסביב משהו.. חשוב לי לציין כי כבר הגוף שלי מראה את הסימנים של המחזור ואני סובלת מכאבים אבל הוא עדיין לא מגיע ואני נלחצת..

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת זה נשמע שאתם משתמשים בקונדום ואין סיבה שתיכנסי להיריון. בעיקר גם שאתם באמת בודקים כל פעם שהקונדום לא נקרע ואתם שמים אותו בצורה הנכונה לפני שאתם מקיימים יחסי מין. אני חושבת שגם זה שהגוף שלך מראה סימנים של מחזור יכול להיות שהוא בקרוב יגיע שוב לפי מה שאת מתארת וחשוב שתדעי שלפעמים המחזור מאחר בגלל תחושת לחץ ויכול להיות שזוהי הסיבה שבגללה הוא מאחר. בכל זאת אם את לא בטוחה את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה לעיר מגורייך ואת יכולה לבצע אצלנו בדיקת הריון. בנוסף את גם יכולה לקבל אצלנו מידע לגבי אמצעי מניעה שאת יכולה לקחת. מזמינה אותך להגיע אלינו!


בת 20 שואלת: #104708
מה קורה שכבתי עם ידיד שלייי טוב זה זרם ןהוא היה עם קונדום אבל גמר פתוח הקונדום אבל היה לי בכוס כמו גמירה אולי זה מימני אני ממש בפחד כי לא באלי ילד אבל הוא שהיה עם קונדום וגמר כיאלו בתוך הכוס אבל בקונדום גל הגמירה ראיתי בקונדום אבל היה לי בכוס כמו רטיבות

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. במידה והוא גמר בתוך הקונדום, והקונדום לא היה קרוע או שהוא לא זז אז אין חשש להריון. במידה והקונדום היה קרוע, או שהוא זז כי לא שמתם אותו נכון, אז יש חשש להריון ומומלץ לבצע בדיקת הריון. את הבדיקה ניתן לקנות בבית מרקחת או להגיע לדלת פתוחה ולעשות אצלנו. אני ממליצה לך גם להגיע אלינו ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים בהם תוכלי להשתמש כדי למנוע הריון ולשמור על בריאותך. כדי להשתמש נכון בקונדום צריך לפתוח אותו בזהירות, להדק אותו היטב על איבר המין, אבל לבדוק שיש שארית בקצה הקונדום כדי שיהיה מקום לזרע. לגבי ההפרשות שלך - במהלך קיום יחסי מין יש הפרשות מאיבר המין של האישה, ולכן ייתכן וההפרשות שראית הן שלך ולא שלו. לסיכום, במידה ויש חשש שהקונדום לא היה במצב תקין יש לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים.


בן 15 שואל: #104668
שלום מאיזה גיל אפשר למכור קונדומים ולהתחיל יחסי מין

תשובה:
שלום, מבחינה חוקית מותר לקיים יחסי מין מגיל 14, כל עוד השותפ/ה ליחסי המין לא גדול/ה ממך ביותר מ-3 שנים. לדוגמא בגיל שלך אין מניעה חוקית מקיום יחסי מין, אבל אסור לך לקיים יחסי מין עם מישהו/י בן/ת יותר מ-18. לגבי קונדומים אין חוק שמגדיר מאיזה גיל מותר לרכוש קונדומים, וכמובן שאין מניעה שאתה תקנה קונדומים. חשוב להדגיש שאין גיל מסויים שבו בהכרח כדאי או לא כדאי להתחיל לקיים יחסי מין. לפני קיום יחסי מין מומלץ לשאול את עצמנו מה מניע אותנו לקיים יחסי מין? האם זה הרצון שלנו או סיבות אחרות? האם אנחנו מרגישים בנוח עם השותף/ה שלנו ליחסי המין והאם אנחנו סומכים עליו/ה? מה הגבולות שלנו? האם אנחנו יודעים מה יכולות להיות ההשלכות של יחסי המין? והאם אנחנו יודעים איך להשתמש באמצעי מניעה על-מנת לשמור על עצמנו? אתה מוזמן לקרוא עוד על הנושא הזה באתר שלנו.


בת 16 שואלת: #104404
אפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בגלולות בלי קונדום? ואפשר לקיים יחסי מין כשמשתמשים רק בקונדום בלי גלולות?

תשובה:
שלום יקרה. כן וכן. אפשר לקיים יחסי מין כל החודש כשנוטלים גלולות כמובן במרשם וביום הראשון של מחזור הוסת בשעה קבועה. אפשר לקיים יחסי מין עם קונדום בלבד בלי גלולות. כמובן שגלולות אינן מגנות בפני מחלות מין אלא רק בפני הריון ואילו קונדום מגן בפני שניהם. ביחסי מין מזדמנים עדיפות לקונדום כשהכרנו את בן הזוג ויש אמון וכבוד ואתם בזוגיות אפשר רק גלולות. יש זוגות שכמובן מעדיפים קונדום. העיקר שיהיה מין מוגן


בת 20 שואלת: #104344
פספסתי שתי גלולות, איך אני ממשחכה מכאן?

תשובה:
שלום לך במקרה כזה עליכם להיעזר באמצעי מניעה נוסף עד לסיום המחזור הזה ותחילת נטילת הגלולות של המחזור הבא , תקיימו יחסים עם קונדום. כל טוב


בת 16 שואלת: #103836
שלום. לחבר שלי יש יום הולדת בשבוע הבא ולפי האפלקציה שיש לי למחזור אני אמורה לבייץ בתאריך היום הולדת שלו ... האם אפשר לקיים יחסים עם אמצעי מניעה כמו קונדום למשל ולא להכנס להריון? או יום למחרת?

תשובה:
שלום לך, אם תקיימו יחסי מין עם קונדום, מתחילת החדירה והוא יצא ישר אחרי שהוא יגמור, הקונדום הוא בתוקף והוא לא יקרע, ומסוג טוב כמו דורקס, אז אין סיכוי להריון ואת יכולה להיות רגועה. עם זאת, לפעמים קונדומים נקרעים אז אולי שווה לחכות כמה ימים ולא לעשות את זה בביוץ. כל טוב


בן 15 שואל: #103794
שלום אני שמאתי שאפשר לחלות במחלת מין אם קיימתי יחסי מין בלי קונדום ואם לדוגמה אני רוצה להכניס את אשתי להריון אני יכול לגרום לה לחלות במחלת מין וגם היא תהיה בהריון? זה קצת גורם לי לחששות אם כדי בכלל לקיים יחסי מין בלי קונדום אפילו אם אני רוצה להכניס את אשתי להריון אתם יכולים לעודד אותי או להסביר למה המצב לא כזה בעייתי אם הוא לא בעייתי? אני מתכוון אם אין לי סיבה לפחד מקיום יחסי מין בלי קונדום חוץ מהסכנה שאשתי תכנס להריון

תשובה:
שלום, משאלתך עולה כי הנך נשוי, או שזו שאלה היפוטטית(בכאילו) לגבי מי שנשוי ורוצה להיכנס להיריון איך מתמודדים עם מחלת מין שקיימת? בכל מקרה...אכן ניתן להידבק במחלת מין במידה וקיימת יחסי מין ללא קונדום עם פרטנר שהוא נשא של מחלת מין. המידה ואתה נשא של מחלת מין ואתה ובת זוגתך מעוניינים בהיריון ניתן להתייעץ עם רופא מהי הדרך הבטוחה לעשות זאת-אולי צריך טיפול תרופתי מיוחד. אמליץ לך ללכת לרופא עם בת זוגתך ולבצע לשניכם בדיקות דם ושתן לאיתור מחלות מין, במידה ושניכם נמצאתם ללא מחלת מין אין ממה לחשוש. במידה ואחד מכם נמצא כנשא של מחלת מין תוכלו לקבל מידע וייעוץ רלוונטי אצל הרופא לגבי הבאת ילדים לעולם. בהצלחה


בן 15 שואל: #103530
הי אני בן 15 ואני רוצה ליקנות קונדומים איפה אפשר ליקנות לגיל שלי קונדומים

תשובה:
שלום לך קונדומים ניתן לרכוש בכל סופר פארם, ניופארם או בכל בית מרקחת אחרת, אם זו פעם ראשונה שאתה משתמש בקונדום אתה יכול להגיע לסניף "דלת פתוחה" באזור מגורך ולקבל הדרכה על אופן השימוש בקונדום, חשוב שתדע שלקונדומים יש זמן תפוגה רשום על גבי האריזה עלייך להשתמש בקונדומים עם זמן תפוגה נכון ושאוחסנו כנדרש . בהצלחה


בן 15 שואל: #103524
הי אני בן 15 ואני רוצה ליקנות קונדומים איפה אני יכול ליקנות לגיל שלי

תשובה:
שלום לך, ניתן לקנות קונדומים בכל בית מרקחת בכל גיל. ההמלצה שלנו היא על קונדומים מסוג דורקס או R3 בלבד. אתה מוזן להגיע אלינו לדלת פתוחה ולקבל כמה קונדומים בחינם. כל טוב


בת 27 שואלת: #103280
שלום. אני חסרת נסיון ונמצאת בקשר עם בחור די מנוסה.. לא הייתה בינינו חדירה אבל כן חיכוך של אברי המין. ממתי צריך להקפיד על קונדום כדי לא להידבק במחלות מין ועל מה להקפיד עם בנזוג לא קבוע?

תשובה:
שלום לך, יש להשתמש בקונדום בכל פעם שהפין נכנס לפות שלך על מנת למנוע הריון ומחלות מין. גם בחיכוך חיצוני יש סיכוי להידבק במחלת מין שהיא מחלת עור, אבל הסיכוי נמוך יותר. את יכולה לבקש ממנו לשים קונדום גם לחיכוך החיצוני. זה בעיקר הדברים שאת צריכה להקפיד עם בן זוג קבוע וגם לזכור לתקשר את מה שאת רוצה ולא רוצה, מה נעים לך ומה לא, ולהיות קשובה לעצמך לגבי מה מתאים לך לעשות ומה לא. כל טוב


בן 18 שואל: #103279
שלום הייתי אצל זונה מטיפשותי, והמשכתי להחדיר קצת אחרי גמירה, והאיבר מין שלי יצא והקונדום נשאר בפנים והאיבר מין יצא בלי, הוא נשאר אצלה בנרתיק. חשוב לציין שבמשך כל הסקס הייתי עם קונדום מהתחלה ועד הסוף! אני נורא מפחד ולא יודע איפה אוכל להיבדק, עיזרו לי מתחנן!

תשובה:
שלום לך. תודה שפנית אלינו. לפי מה שאתה מתאר הסיכוי להדבקה במחלות מין הוא נמוך אך קיים. אכן כדאי להיבדק. במידה ואתה מעוניין לבצע בדיקות אנונימיות ניתן ללכת למרפאת לווינסקי בתל אביב. כמו כן ניתן לעשות בדיקות למחלות מין בכל קופת חולים שהיא. התייחסת גם לעובדה שקיימת יחסי מין עם אישה העוסקת בזנות. חשוב לדעת וללמוד יותר על התעשייה הזאת, אשר מנצלת ופוגעת בנשים- אשר גם הן חשופות לסכנות רבות. ככל שהצרכנים ממשיכים לצרוך, כך הם למעשה מועדדים את התעשייה והפגיעה בנשים ממשיכה. פרט לזה, הייתי רוצה בשבילך שתוכל לקיים יחסי מין עם מישהי שגם מעוניינת בך. בהצלחה


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 16 שואלת: #101932
שלום לכולם. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש ובזמן הסקס נקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור. לאחר כמה ימים הגיע לי המחזור ואז לאחר שהוא נגמר, ממש יום יומיים אחרי הופיע לי מחזור נוסף. עכשיו עבר חודש מאז וקיימנו יחסי מין ושוב הקונדום נקרע ולקחתי שוב פוסטינור. המחזור שלי כבר מאחר בשבוע שלם ובבדיקת הריון מופיע שלילי. ואני ממש מפחדת ולא יודעת מה לעשות...

תשובה:
שלום לך, ה"מחזור" שחשבת שקיבלת לאחר לקיחת הפוסטינר אינו המחזור הרגיל, אלא דימום כתופעת לוואי של נטילת הפוסטינור, ולכן הופיע לך אחרי יומיים המחזור האמיתי. בדיקת הריון תראה תוצאות רק אחרי 10 -14 יום מקיום יחסי המין, לכן נמליץ לך שבטווח ימים אלו תערכי בדיקה חוזרת בשתן של הבוקר. עם זאת, איחור המחזור יכול להיות בעקבות נטילה נוספת של הפוסטינור במרווח זמן קצר. חשוב שתדעי שפוסיטנור אינו אמצעי הגנה ואינו מומלץ להשתמש בו בתדירות גבוהה ובאופן קבוע ורציף. לפעמים הבאות, חשוב לבדוק לפני השימוש בקונדום שהוא בתוקף ושללא נזק (נזקי חום וכדומה). בהצלחה וכל טוב. לכל שאלה והתייעצות את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לאחד המרכזים שקרובים לאזור מגורייך.


בן 15 שואל: #101761
היי יש לי שאלה לפעמים שאני חרמן ממש ואני במיטה אז אני מאונן מתחת לשמיכה ואז הולך לשירותים לגמור כי זה לא כיך בתחתון ובא לי לקנות קונדות וככה אני אשים אותו אגמור בתוכו ואזרוק מבלי לקום לגמור בשירותים רציצי לדעת אם ואיפה אפשר לקנות קונדומים ביחידים

תשובה:
שלום לך! אפשר לקנות חפיסות של 12 קונדומים בכל בית מרקחת או רשת פארם (סופר-פארם, ניו-פארם וכו'). חבילות קטנות יותר של 3 קונדומים יש בדרך כלל בקיוסקים ופיצוציות. מומלץ "להתאמן" על שימוש בקונדום גם לפני הפעם הראשונה שבה מקיימים יחסי מין מלאים - ואפשר לעשות זאת בעזרת סרטונים שיש ביו-טיוב שמדגימים כיצד נכון "להלביש" קונדום. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #101477
היי, כל פעם שאני וחבר שלי מנסים לעשות את זה זה ממש כואב לי ואני מרגישה שהוא כן מחדיר עמוק, ואף פעם לא קרה שיצא לי דם , רק שרף לי כשעשיתי פיפי. למה זה ככה? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יכאב ואני יהנה מזה? ובנוסף, אתמול ניסינו לעשות את זה ובטעות הוא החדיר את האיבר מין שלו לשלי בלי קונדום, וישר כמה שניות אחרי הערתי לו ואמרתי לו שישים קונדום ואחרי שהוא שם המשכנו, יש סיכוי שאני בהיריון? אני חוששת נורא!!! כי גם כואב לי בבטן התחתונה..

תשובה:
שלום לך כאב בזמן קיום יחסי מין יכול להיות ממספר סיבות , יחסי מין צריכים להיות מהנים ואם הם לא אז צריך לפתור את הבעיה המציקה, בראש וראשונה בכדי למנוע את הכאב כדאי להצטייד בחומר סיכה הנמצא בבית מרקחת ונמכר ללא מרשם רופא, כדאי להשתמש בגיל על בסיס מים דבר שיקל מאוד על החדירה, גורם נוסף לכאב יכול להיות שאת לא מספיק מגורה שמביא לכך שגופך לא יפריש את חומר הסיכה הטבעי גירוי יביא להפרשת חומר הסיכה ולחדירה קלה ולא כואבת. את גם מתלוננת על צריבה במתן שתן לאחר קיום יחסים במקרה כזה עלייך לשתות הרבה ולפנות למרפאה לביצוע בדיקת שתן לתרבית בכדי לבדוק אם יש זיהום ואם יש לקבל טיפול בהתאם. את גם מציינת שקיימת יחסים ללא קונדום , כל חדירה של הפין לנרתיק ללא אמצעי הגנה גם לזמן קצר יכולה להוביל להריון במצב הזה עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי לא יאוחר מ 72 שעות . כל טוב


בן 18 שואל: #101373
איך אני יודע אם הקונדום יהיה רופף עליי? מדדתי את ההיקף והוא בערך 13 סמ +- האם קונדומים סטדנרטיים של דורקס יתאימו? הבנתי שהם 56 ממ מה זה אומר 55 ממ? תודה!

תשובה:
שלום לך! הדרך הכי טובה לדעת אם קונדום יתאים ויהיה נוח היא לרכוש חבילה ולנסות אותו. המדידה שלך ככה"נ היא של אורך איבר המין, ו-56 מ"מ זה היקף הטבעת של הקונדום. קונדומים בדרך כלל נמכרים בגודל סטנדרטי שמתאים לרוב הבחורים. במקרים חריגים ניתן היום גם למצוא קונדומים קטנים/גדולים יותר. בכל מקרה מומלץ להתאמן על לבישת הקונדום לפני הפעם הראשונה שבה מקיימים יחסי מין. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101350
היי... לפני שלושה שבועות קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בלי קונדום,טעות... זה פשוט קרה. לא עבר 24 שעות ולקחתי פוסטינור וקיבלתי מחזור. אתמול קיימנו יחסי מין,עם קונדום בשם play boy, עכשיו אני לא מכירה את הקונדום הזה ואני חוששת . מה שכן... הוא היה נורא עבה,חבר שלי בקושי הרגיש את הגירוי,בפעם הראשונה הוא גמר ובפעם השניה והשלישית לא,כל פעם בדקתי אם הקונדום נקרע והוא לא. עכשיו יש לי ממה לחשוש מהקונדום הזה?

תשובה:
שלום לך, כל עוד שכבתם עם קונדום, ובדקת והוא לא נקרע- את לגמרי יכולה להיות רגועה. גם אם את לא מכירה את הקונדום, כל עוד הוא לא נקרע זה אומר שהוא בסדר גמור :) אבל אם הקונדום הזה לא מתאים לכם ומוריד את ההנאה מיחסי המין- יש מספיק סוגי קונדומים אחרים, יותר דקים שאתם יכולים לנסות ולראות אם אתם יותר נהנים איתם- לדוגמא, דורקס real feel. בנוגע לזה שחבר שלך לא גמר אחרי הפעם הראשונה, זה לגמרי לגיטימי, יכול להיות שהזמן שחיכיתם בין פעם אחת לאחריה היה קצר מדי והוא עוד לא היה מוכן. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #101264
קיימתי יחסי מין אנאליים עם חבר שלי היום, כאב לי קצת אחרי אבל עברו שעתיים וכבר לא כואב לי. הלכתי הרגע לשירותים ויצא לי קצת דם מפי הטבעת האם זה נורמלי? אני ממש דואגת (זה היה עם קונדום) קיבלתי מחזור יום אחרי וזה בסדר כי זה התאריך שלי וגם שנינו בתולים אז אין חשש למחלות מין נכון?

תשובה:
שלום לך חדירת פין לפי הטבעת יכולה לגרום לדימום מפי הטבעת, את כותבת שזה היה "קצת דם" יכול להיות סדק או שריטה זה כנראה יחלוף . לגבי הוסת ביחסי מין אנאליים אין חשש להריון מכיוון שהזרע מופרש לפי הטבעת ולא לנרתיק אלו 2 מערכות שונות בעלי תפקידים שונים. לגבי מחלות מין הדרך הכי נכונה להימנע ממחלות מין הוא קיום יחסי מין עם קונדום. בהצלחה


בת 18 שואלת: #100429
הי אני והחבר שלי שכבנו אחרי חודש וזה היה די מוקדם , וזה די אכזבה בשבילי כי התקדמנו מהר מידי , טוב כרגע אנחנו חמישה חודשים ביחד וכל פעם שאנחנו שוכבים אז שורף לי רק שהוא עם קונדום וזה לא נוח לי אבל בלי הקונדום לא שורף לי.. אז למה שורף לי ? וגם אני לא נהנת בכלל ...והוא נהנה בשלו ואני מקנאה בו , ותראי אנחנו כן עושים משחק מקדים , הוא יורד לי ומלקק למטה אבל עדיין לא כיף לי , אני רוצה להשמיע לו גניחות אבל אין אני מתפאדחת , מפחדת להראות לו שאני מושפעת מהסרטים שככה זה בסרטים , בקיצור תגידי לי מה לעשות בבקשה , אני מבולבלת ..

תשובה:
שלום לך! נשמע שאת מבולבלת ולא בטוחה מה "נדרש" ממך לעשות ואיך את "אמורה" להתנהג במסגרת היחסים האינטימיים שלך ושל חבר שלך. כדי להתחיל לענות על שאלותייך אני קודם כל רוצה להדגיש שיחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני בני הזוג. גם אם כבר שכבתם, כדאי מאד שתחשבי בינך ובין עצמך מה את אוהבת לעשות איתו, מה גורם לך הנאה, מתי ואיפה נוח לך לקיים איתו יחסי מין וכו'. אם את מרגישה שאתם מתקדמים מהר מדי את יכולה להאט את הקצב בכל שלב, וזה שפעם הסכמת לא אומר שאת תמיד מסכימה או רוצה. נערות רבות מרגישות לפעמים כאבים או אי נוחות בזמן יחסי מין שכוללים חדירה. יש נערות שרגישות ספציפית לחומר שממנו עשויים מרבית הקונדומים ויכול להיות שזו הסיבה לבעיה שלך (בעיקר אם תחושת ה"שריפה" מופיעה רק בזמן שימוש בקונדום). את יכולה לחפש לרכוש קונדומים ללא לטקס ולבדוק אם יש שיפור. עוד אופציה היא לעבור להשתמש בגלולות. חשוב מאד להזכיר שיחסי מין שכוללים חדירה יש לקיים עם אמצעי מניעה בלבד - קונדום או גלולות - גם אם החדירה נמשכת זמן קצר. לגבי הנאה מיחסי המין כאן התשובה שלי היא קצת יותר מורכבת כי אין עצות פשוטות וברורות איך לשפר את ההנאה. כמו שכבר כתבתי למעלה - חשוב מאד שתקיימי יחסי מין רק כשאת רוצה, ושבמסגרת יחסי המין תעשו דברים שנעימים לך וגורמים לך להרגיש טוב. יכול להיות שמה שמפריע לך הוא בעיקר ההרגשה שאת עושה משהו שאינך רוצה, ושהתקדמתם מהר מדי. גם לגבי השמעת גניחות כדאי שתחשבי האם את רוצה את זה, או שאת חושבת איך לרצות את חבר שלך. נערים (ונערות) רבים אכן מושפעים מסרטי פורנו, ולעיתים מצפים מבנות/בני הזוג שלהם לחקות את הסרטים. אם את נהנית ובעקבות כך משמיעה קולות כלשהם זה נהדר ולא צריכה להיות בזה בושה. אם את רק רוצה לגרום לחבר שלך להאמין שאת נהנית אז רוב הסיכויים שיהיה לו קשה ללמוד מה באמת עושה לך טוב ונעים. מהדברים שכתבת נשמע גם שיכול להיות שאת וחבר שלך לא מדברים מספיק על היחסים האינטימיים שלכם. אני צודק? תקשורת טובה ופתיחות בין בני זוג חשובה מאד כדי שיחסי המין יהיו טובים ומהנים עבור שני הצדדים. אולי בהתחלה יהיה קצת מביך לדבר על הדברים אלו, אבל אם תשתפי את חבר שלך בסוגיות שמטרידות אותך יכול להיות שיהיה לכם קל יותר להבין אחד את השנייה ולהפוך את יחסי המין שלכם לטובים ומספקים יותר. בהצלחה!


בת 13 שואלת: #99948
איך מכניסים לפות קונדום נשי??? ואיך מכניסים לבוךבול של הבן קונדום??? האם אני יכולה לעזור? תודה.

תשובה:
שלום לך, הקונדום הנשי אינו כמו הקונדום לגבר. אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו בו יש הסבר על הקונדום הנשי: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=83 בנוגע לקונדום לגבר, הקונדום מתלבש על הפין של הגבר ועוטף אותו. גם לזה אני מצרפת לך קישור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אני רואה שאת רק בת 13, האם את כבר פעילה מינית? מעוניינת לקיים יחסי מין? נשמח לגבר איתך על זה כי את צעירה, ומתחת לגיל ההסכמה החוקי לקיום יחסי מין. תתקשרי אלינו. כל טוב


בת 21 שואלת: #99550
שלום, חבר שלי ואני מקיימים יחסי מין עם קונדום כבר 4 חודשים (המחזור סדיר והכל מצויין). רציתי לשאול אם בנוסף כדאי גם לקחת גלולות? האם אפשר להיות רגועים ב100% עם קונדום בלבד? המחזור שלי סדיר מאוד, ואנחנו נזהרים בשימוש בקונדום, קונים רק של דורקס ומשאירים מקום בקצה, אף פעם לא נקרע לנו. לקיחת גלולות זה כמו לקחת תרופה ולא הייתי רוצה לקחת סתם ולעשות בלאגן הורמונלי בגוף שלי.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע כי את וחבר שלך זהירים מאוד ויודעים להשתמש בקונדום בצורה בטוחה ושאינה מסכנת אותכם. וזה טוב מאוד שאתם בודקים לגבי קרע בסיום קיום יחסי המין. לכן, במידה ואת אינך מעוניינת לקחת גלולות, נשמע שאין צורך בכך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #98767
חבר שלי מדד את הקונדומים של דורקס והם קטנים עליו(לוחצים וממש לא נוחים) ולא מוכרים קונדומים של דורקס במידות של xl יותר בישראל... ועל שאר החברות הוא לא בדיוק סומך... מה אפשר לעשות?

תשובה:
שלום יקרה. אכן לא מוכרים קונדום אקסטרה לארג' בארץ של חברת דורקס, מנהל השיווק אמר לי פשוט שלא קונים ולכן לא היה שווה לייבא לארץ. קונדום רגיל אמור להתאים גם לאיבר מין גדול אלא אם כן לבן הזוג שלך יש איבר גדול במיוחד. תנסו של חברת R3 אבל לא של חברות אחרות לא מוכרות. במקביל אפשר להזמין באינטרנט קונדומים שלהם מאנגליה שם הם מיוצרים. שמחה גם לקרוא שאתם מקיימים מין מוגן עם קונדום. כל הכבוד!


בן 16 שואל: #98644
היי, אני וחברה שלי שכבנו, היינו עם קונדום, לא גמרתי בכלל, למחרת היא הביאה לי ביחד וגמרתי על הסדין, יכול מאוד להיות שנגעתי בזרע ועד נגעתי לה בפות, יום למחרת הבאתי לה פוסטינור, צריך לדאוג? יש ממה לדאוג? היא בהריון? יש לה כאבים בבטן ודימום קל, בחילות, והמחזור שלה הוא עוד שבועיים.. מה אני צריך לעשות בשביל לדעת בוודאות שהיא לא נכנסה להריון? (שוב אני אומר: היינו עם קונדום, הוא לא נקרע, לא גמרתי בפנים, רק גמרתי על הסדין ואולי יש סיכוי קטן שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות) אשמח לתשובה דחופה!!! (היא לקחה את הפוסטינור לאחר 32 שעות)

תשובה:
הי לך, כל הכבוד על הפנייה ועל ההתעניינות והרגישות כלפי חברה שלך. שמחה לשמוע שאתם הייתם מוגנים ולגבי השפיכה על הסדין אני יכולה להרגיע שזרע לא שורד "בחוץ" ולכן אין חשש להריון. אם היה לך זרע טרי על היד ומיד נגעת לה בפות, אז עלול להיות חשש להריון ולכן טוב שנזהרתם והיא לקחה פוסטינור. הדימום, כאבים הבטן והבחילות הן תופעות של לקיחת הפוסטינור (תמיד תקראו את העלון לצרכן לפני שאתם נוטלים תרופה כלשהי כי זה רשום שם). ייתכן והווסת הבאה לא תגיע במועד שאמורה להגיע כי הפוסטינור גם משבשת את המחזוריות החודשית ולכן ייתכנו שיבושים וגם הווסת יכולה להגיע כשבוע לאחר המועד. סה"כ נשמע שעשיתם כל שביכולתכם בכדי למנוע הריון ושהסיכוי להריון אינו גבוה אבל תהיו עם יד על הדופק. שבוע טוב, אנחנו כאן בשבילכם


בת 19 שואלת: #98048
חשוב לי גם לציין כי כרגע אין לי תאבון לאכול כבר שבוע שלם 😑 וזה גם מדאיג אותי יש חשש להריון או משהו ? אני לא יודעת אני מפחדת

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 16 שואלת: #98029
אני וחבר שלי שוכבים כבר תקופה, ותמיד עם קונדומים (של דורקס כמובן). פעם אחרונה ששכחנו הייתה אתמול ומאז יש לי כאבי בטן מוזרים ולא רגילים ואני מרגישה שהבטן התנפחה.. יש סיכוי להיריון או שאני סתם דואגת? אולי זה קשור לעובדה שאתמול השתמשנו בקונדום הורוד של דורקס ולא בכחול? כל היום היו לי כאבי לחץ בבטן ואני מתחילה להילחץ.. מחזור אמור להגיע בקרוב למרות שהוא תמיד מאחר ולא סדיר, מה לעשות? לנסות בדיקת הריון?

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שיש לך ממה לדאוג. אתם מגלים בגרות ואחריות כשאתם בוחרים להגן על עצמכם באמצעי מניעה. אני חושבת שהיתה לך טעות הקלדה והתכוונת לכתוב "פעם אחרונה ששכבנו" ולא "פעם אחרונה ששכחנו", כי לפי התיאור שלך אתם תמיד משתמשים בקונדום. כל עוד השימוש בקונדום נכון - בדיקת תאריך תפוגה, הלבשת הקונדום על הפין רק כשהוא במצב זקוף וכניסה של הפין אל הפות אך ורק עם קונדום, את בהחלט מוגנת. איני חושבת שיש קשר להחלפת סוג הקונדום. ייתכן והכאבים שאת חווה הם כתוצאה מלחץ, תקופת ביוץ או משהו שקשור למערכת העיכול. נסי להירגע ואם הכאב אינו חולף, תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים. את מאוד מוזמנת להתקשר אלינו ולקבל מאיתנו ייעוץ והדרכה בטלפון. אנחנו כאן תמיד! כל טוב.


בת 16 שואלת: #97342
מה הסיכונים שקיימים מקיום יחסי מין כשאני על גלולות אבל ללא קונדום. הייתי רוצה לדעת על כל הסכנות הקיימות כדי להחליט אם אני רוצה להפסיק להשתמש בקונדום

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון אני רוצה לשבח אותך על האחריות שלך לגוף שלך. את בהחלט צודקת שצריך לבדוק ולדעת לפני שעושים צעדים, ואני בשמחה אענה לך על שאלתך. הגלולות מגינות עליך מהריון לא רצוי בלבד. לעומת זאת הקונדום מגן עליך גם מהריון לא רצוי וגם ממחלות המועברות במגע מיני. קיום יחסי מין ללא קונדום חושף אותך לאפשרות להידבקות במחלת מין. אני ממליצה לפני שמורידים את הקונדום במידה ואת עם חבר קבוע לבצע בדיקה למחלות מין לשניכם ולהיות בטוחים שאתם יכולים לקיים מגע מיני ללא חשש. את הבדיקות האלה אפשר לעשות דרך קופת חולים וצריך לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקות למחלות מין. בנוסף יש מספר ארגונים שאפשר לעשות אצלהם את הבדיקות באופן אנונימי (למשל בת"א מרפאת לוינסקי). את מוזמנת להתקשר למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה ולברר על האפשרויות הנוחות בשבילך וכמו כן להתייעץ איתנו בכל שאלה נוספת. כל טוב


בת 18 שואלת: #97235
אני י וחבר שכבנו בפעם הראשונה ואנחנו בהתחלה בלי קונדום לנסות להעמיד אותו ואז שהוא עומד הוא שם מהר קונדום ולאחר 10 דקות גומר,השאלה שלי היא אם אני יכולה להיכנס להריון מזה שהוא מנסה להעמיד אותו?הוא לא גמר בכלל בכל הזמן שהוא ניסה,הוא אמר שיצאה לו טיפת של פיפי אבל אפילו לא טיפת אהבה והוא לא גמר. לפני ארבעה ימים שכבנו ופחדתי שהוא גמר אז לקחתי מהר פוסטינור ואתמול שזה קרה שוב פחדתי שוב שהוא גמר למרות שהוא לא ורציתי לקחת אבל לא לקחתי כי אמרו שזה מסוכן. כואבת לי הבטן והציצים שלי מאוד רכים,המחזור שלי צריך להגיע ב29 אין סיכוי שאני בהריון?אין לי הפרשות כבר יומיים

תשובה:
שלום לך, אני קוראת מהשאלה שלך שאת מאוד מודאגת ויש לי מספר תשובות לתת לך לשאלתך. כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להריון. טוב שלקחת את הפוסטינור כי זה בהחלט מצמצם את הסיכון מאותה הפעם ששכבתם בלי קונדום. הפוסטינור לא מסוכן לקחת במידה ויש חשש להריון אבל יחד עם זאת לא משתמשים בו כאמצעי מניעה. חשוב שתדעי שייתכן שהמחזור שלך יאחר או יקדים בגלל התופעות לוואי של הפוסטינור וכמו כן גם כאבי הבטן והשינוי בחזה יכולים להיות ממנו. לכן אני ממליצה לך בכל מקרה אם עברו שבועיים מקיום יחסי המין לעשות בדיקת הריון ולשלול הריון. אני רוצה להתייחס לקושי של החבר שלך להעמיד את האיבר מין שלו עם הקונדום. את מתארת שאלו הפעמים הראשונות שלכם וזה טבעי שתחוו מצבים שאולי לא נוח בהם. אני יודעת ממה שכתבת שאת מבינה את החשיבות של קונדום למניעת הריון (ואני מוסיפה גם מחלות מין). יש דרכים רבות שאפשר לנסות להעמיד את האיבר מין בלי ליצור כל הרבה מתח בשבילך. אפשר אוננות משותפת או מין אורלי או כל דבר שיגרום לכם הנאה ללא מתח. תזכרי שהגוף שלך חשוב לך, ואני ממליצה לך גם לשוחח על כך עם החבר שלך. את מוזמנת לפנות לדלת פתוחה בכל שאלה ויעוץ נוסף, אפשר להתייעץ איתנו על אמצעי מניעה ,תוכלי אם תרצי גם להגיע לסניף הקרוב לביתך לבצע בדיקת הריון. כל טוב.


בת 27 שואלת: #97133
היי בתשובה שכתבת ציינת שהקונדום יעול להקרע או להחליק. איך זה יכול לקרות? יש לי 2 שאלות בבקשה 1. האים ניתן להסתמך על קונדום בלבד? (כי אינני יכולה לקחת גלולות אסור לי) ולהיות רגועה מבחינת הריון? גם אם הגבר יגמור בפנים? 2. אם אני קונה קונדומים ומאחסנת בארון או במגירה זה בסדר? גם בימים חמים אלו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, קונדום יכו להירגע אם הוא פג תוקף, שמים אותו לא טוב או פשוט הוא נקרע. קונדום בשימוש נכון הוא מאוד יעיל, כ97%. את יכולה להיות רגועה אם הוא גומר בפנים, אם הקונדום לא נקרע ומשתמשים בו כמו שצריך. אני מבינה שאת בלחץ מהירון ולכן אני מציעה לנסות גם התקן תוך רחמי לא הורמונלי. אני מבינה שאסור לך הורמונים ולכן זה יכול להיות לך פתרון יעיל יותר. האחסון במגירה או בארון הוא מצוין. כל טוב


בת 16 שואלת: #97054
קיימתי יחסים עם חבר שלי בפעם הראשונה לאחר שמונה חודשים,הייתי הרשונה שלו והוא שלי,עשינו את זה באהבה ושנינו חיכינו לזה. הייתה חדירה לא כאב לי במיוחד,אך גם לא ירד לי דם אחרי.. פעם ראשונה היינו עם קונדום והוא לא הצליח לגמור ,הוא נהנה אבל הוא לא מצליח לגמור,אחרי זה ניסינו בלי קונדום והוא ישר הצליח(בחוץ) לגמור,לאחר שבוע ניסינו שוב והיה אותן הדבר.. מה עושים במצב כזה שאם קונדום הוא לא מצליח לגמור ובלי קונדום מצליח?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהפעם הראשונה שלך הייתה חוויה טובה, שחיכית לזה וזה היה מתוך אהבה. לא תמיד יורד דם בפעם הראשונה וזה בסדר גמור. מה שאת מתארת על החבר שלך מאוד נפוץ. את מתארת שהוא נהנה אבל לא הצליח לגמור אז קודם כל מה שחשוב זה שתהנו. אנו ממליצות לגברים שלא מצליחים לגמור עם קונדום להתאמן באוננות עם קונדום כי הרבה פעמים קונדום זה עניין של מיומנות. אפשרות נוספת היא ,לקיים יחסים עם קונדום וכשהוא רוצה לגמור לצאת ולסיים באוננות (אפשר גם אוננות משותפת). הכי חשוב שתהיו נינוחים ותמצאו את מה שמתאים לכם. אני רוצה להתייחס לתיאור שלך שכתבת שלא כאב לך במיוחד. זה נכון שלפעמים יכול להיות כואב בפעמים הראשונות, אבל חשוב שתזכרי שהמטרה היא לא שלא יכאב לך אלא שתהני ויהיה לך נעים. זה לוקח זמן לפעמים וצריך להיות נינוחות ורגועות כדי להגיע למצב הזה. כתבת שניסתם פעם אחת ללא קונדום? האם קיימת יחסים עם חדירה ללא קונדום? במצב כזה חשוב שתדעי שיש חשש להריון גם אם הוא גמר בחוץ. אם כך הדבר אני ממליצה לך לבצעה בדיקת הריון שבועיים מקיום יחסי המין. את מוזמנת להגיע למרכז הייעוץ של דלת פתוחה הקרוב לביתך ולבצע את הבדיקה איתנו או להתקשר למרכזים להתייעץ בכל שאלה נוספת. כל טוב.


בת 16 שואלת: #97030
היי, אני וחבר שלי שוכבים כבר כמה שבועות עם קונדום והכול בטוח.. פעם אחת הוא העביר את הבולבול שלו בלי כלום מעליי כדי כביכול שאני אהיה רטובה לפני.. זה עושה משהו או שזה לא טוב? אני מתחילה להרגיש כאבים בבטן התחתונה מוזרים מאוד ואני חושבת שהבטן שלי קצת השמינה. מבחינת מחזור ישלי מחזור לא סדיר ולפעמים אני מדלגת על חודשים ועדיין לא קיבלתי החודש ואני אמורה כבר.. יש מצב שאני בהריון?

תשובה:
שלום לך, אם היה מגע של אברי המין ללא חדירה אז אין לך מה לדאוג מהריון. ניתן להיכנס להריון רק מיחסי מין עם חדירה ללא אמצעי מניעה. חשוב שתדעי שקונדום מגן עליך גם מהריון וגם ממחלות מין, ובחיכוך של אברי המין גם ללא חדירה יש אפשרות להדבקה במחלות מין. את מוזמנת לפנות למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה בכל שאלה, כל טוב.


בן 16 שואל: #96485
שלום , מתחנןן תענו לי מהר אני מפחד , מאחר ונקרע קונדום , חברה שלי עשתה בדיקת ביוץ כדי שלא תיקח פוסטינור סתם ככה ,ויצא שלילי , ואז פתאום 3 ימים אחרי היום שבו נקרע הקונדום הופיעו לה טיפה או שתיים קטנטנות של דם , האם זה מעיד על השתרשות ? זה נורא מלחיץ אותי עד כדי כך שאני לא מסוגל לישון בלילה

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הלחץ שאתה נתון בו. מצב של חשש מפני הריון לא רצוי הוא אכן מבלבל ומפחיד. אני מבינה שכבר חלפו יותר משלושה ימים בהם ניתן לקחת פוסטינור, אך איני מבינה משאלתך כמה ימים עברו מהיום בו קיימתם יחסי מין והקונדום נקרע. המלצתי החמה היא שתתקשרו היום לסניף דלת פתוחה בתל אביב 03-5101511, בין השעות 14:00-18:00 ולספר בדיוק את השתלשלות האירועים. אל תחששו! אנחנו כאן בשבילכם לאורך כל הדרך. ממתינות לשיחתך! כל טוב.


בת 18 שואלת: #96340
היי, שכבתי בפעם הראשונה עם מי שהיה חבר שלי, וזו הייתה הפעם הראשונה בשביל שנינו, הייתי על גלולות ולכן שכבנו ללא קונדום. כעת יש לי חבר אחר שגם הוא היה בתול עד לפני ששכבנו, אני שוב על גלולות, אך בינתיים אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום מחשש שלי למחלות. השאלה שלי אם יש בכלל סיכוי לחלות במחלות מין כאשר שני הגברים ששכבתי איתם היו בתולים לפני כן (ידוע לי על שניהם שלא ביצעו מין אוראלי עם אחרים). תודה!

תשובה:
שלום לך. אני מאוד שמחה לשמוע שאת מגנה על עצמך מפני הריון ומפני מחלות. חשוב שתזכרי כי אמנם מחלות מין אכן מועברות רק במגע מיני, אך יש אפשרות להעביר מחלות מין לא רק כשיש מגע של נוזלי גוף בקיום יחסים הכוללים כניסה של הפין אל הפות או במין אוראלי. ניתן להידבק ולהדביק במחלות מין גם כתוצאה מחיכוך של עור בעור (כמו בסקס "יבש", למשל). אז, מצד אחד את צודקת בכך שהסיכוי שמי מהם נושא מחלה המועברת במגע מיני הוא נמוך, אך בכדי להיות בטוחים במאת האחוזים, הדרך היחידה היא לבצע בדיקה לגילוי. בדיקות כאלה מבצעים במרפאת לוינסקי בת"א (03-5373738) או במרפאת הפרסים בחיפה (04-861971) ואת יכולה להתקשר אליהם ולהתייעץ. רק בריאות וכל טוב.


בן 14 שואל: #95971
אני וחברה שלי ביחד כבר מעל לחצי שנה והתחלנו לקיים יחסי מין לפני כחודש(מוגנים כמובן),הבעיה היא שאנחנו מפחדים שקונדום לא מספיק ואנחנו החלטנו שכדאי להשתמש גם בגלולות. יש רק בעיה שאנחנו לא יודעים היכן אפשר להבדק אצל רופא נשים(חברה שלי לא רוצה ללכת לרופא משפחה או לקופת חולים בגלל שלדעתה זה פאדיחה והיא מפחדת שהרופא יספר להורים)אז השאלה שלי היא איפה היא תוכל להבדק ולקבל מרשם לגלולות ואם תיהיה בעיה עם הגיל שלה(14). תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים ושאתם אחראים ודואגים לבריאות שלכם. אתחיל מזה שקונדום הוא אמצעי מניעה מצוין, כל עוד משתמשים בו כמו שצריך ושהוא לא נקרע. שימוש נכון בקונדום כולל: קניית קונדום איכותי, וידוא שהקונדום בתוקף, שימוש בקונדום מתחילת חדירה ויציאה ישר אחרי שהגבר גומר. כל עוד זה קורה, והקונדום לא נקרע, אין חשש להריון. בשביל לקבל אמצעי מניעה נוספים כמו גלולות, חברה שלך צריכה ללכת לרופא/ת נשים. אני מבינה שהיא מתביישת ללכת לרופא/ת נשים בקופת חולים, ולכן היא יכולה להגיע אלינו לדלת פתוחה ביום בו יש רופא/ת נשים. שתתקשר ותקבע תור. התור הוא חסוי ובחינם. אני כן רוצה להתייחס רגע לגילכם הצעיר. אתם בני 14, ממש תחילת גיל ההתבגרות ואתם חצי שנה ביחד. למרות הבגרות שאתה מראה כאן, האם אתה לא מרגיש שזה טיפה צעיר? יש לכם עוד את כל החיים לגלות את הגוף שלכם ולקיים יחסי מיין. הגוף שלכם עוד גדל ויכול להיות ששווה להמתין עוד קצת. גם חשוב שתוודא שנעים לחברה שלך ושלא כואב לה, שוב בגלל גילה הצעיר. אנחנו כאן לכל דבר שתצטרכו וכמובן שנעזור לכם בהתאמת אמצעי מניעה נוספים פרט לקונדום, במידה ותחליטו שזה הדבר הנכון עוברכם. כל טוב


בת 24 שואלת: #95343
היי, אתמול בלילה שכבתי עם חבר שלי עם קונדום כשאני למעלה, בסוף האקט בדיוק הוא גמר יצא בטעות החוצה וישר חזר ואז כשיצא ממני ראינו איבר חשוף ולא ברור הקונדום אני חושבת היה מלופף סביבו ולא ברור האם אחרי שיצא ממני וחזר בנקודה זו אולי הקונדום החליק ואז נכנס אלי חשוף? האם כדאי לקחת פוסטינור? רוב הנוזל ראינו היה בקונדום אבל עדין לא כל כך ברור אם זה נכנס גם אלי, ישר רצתי למקלחת לשטוף אין לי מושג אם זה עוזר בכלל.. אני 10 ימים לפני מחזור

תשובה:
שלום לך. מאחר וקשה לקבוע האם התבצעה כניסה של הפין אל הפות ללא קונדום, אני חושבת שרצוי שתיקחי פוסטינור או נורלבו. גם אם רוב נוזל הזרע נאסף בקונדום, עדין ייתכן וחלק נכנס לנרתיק. רחצה אחרי יחסי מין אינה עוזרת במניעת הריון. ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי עד 72 שעות מהמגע המיני הלא מוגן. שבועיים לאחר נטילת הגלולה, עליך לבצע בדיקה לגילוי הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. נשמח להמשיך ולייעץ לך גם באופן טלפוני ואת מאוד מוזמנת להתקשר. כל טוב.


בת 17 שואלת: #95339
אני וחבר שלי שכבנו בדיוק לפני 14 יום. שכבנו עם קונדום אבל כשסיימנו גילינו שהוא היה קרוע כל הזמן.. הוא לא גמר בפנים. גם כשאנחנו עם קונדום הוא גומר בחוץ, אך יש את עיניין הטיפות אהבה האלה ואני ממש מפחדת.. אני צריכה לקבל מחזור מחר או בעוד יומיים ואין לי סימנים שיש לי בדרך כלל לפני מחזור. גם ביומיים האחרונים אין לי מעצורים בנוגע לשוקולד ואני כבר בסרטים שזה קשור להריון. אני מחר אקנה בדיקת הריון אבל אני מפחדת שזה ייצא חיובי. אני לבד בכל הקטע הזה, כאילו הוא גם איתי אבל אין מבוגר שאני יכולה לספר לו. איך אני אפיל. אני מפחדת שאני יהרוס את הגוף שלי בבקשה תעזרו לי אני גם בתקופת בגרויות והלך עליי. דווקא עכשיו זה קורה לי :(

תשובה:
שלום לך. אני מאוד מבינה את החשש לך. את לא לבד! אנחנו כאן בשבילך ונהיה לצידך לאורך כל הדרך. במידה ובדיקת ההיריון תצא חיובית, צרי איתנו קשר ונוכל להנחות אותך לגבי כל האפשרויות שעומדות בפניך. לא משנה מה תהיה תוצאת הבדיקה - אנחנו כאן. תזכרי גם שיכול להיות שהאיחור במחזור נובע מאחר ואת נמצאת במצב נפשי לחוץ שלעתים משפיע על סדירות המחזור. תוכלי גם להגיע לסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך ולבצע את בדיקת ההיריון אצלנו. ממתינות לשיחתך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #95285
היי,אני וחבר שלי שכבנו והוא היה עם קונדום ולקראת הסוף הוא הוריד אותו כי לא היה לו נוח הוא לא גמר בפנים אבל עבר כבר שבוע מאז ושכבנו אחרי זה עוד פעמיים וכואבת לי הבטן התחתונה אני חוששת מהריון

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין מדוע את חוששת. מצב של הריון בלתי רצוי הוא באמת מאוד מבלבל ומפחיד. בכל מגע מיני הכולל כניסה של הפין אל הפות ומתקיים ללא שימוש באמצעי מניעה יש סיכוי לכניסה להריון. הדרך היחידה לבדוק האם את בהריון היא לבצע בדיקת הריון אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת או סופר פארם ללא מרשם רופא. איני יודעת הכין את גרה, אך את מאוד מוזמנת להגיע לסניף הקרוב של "דלת פתוחה" ולבצע אצלנו בדיקת הריון ללא עלות ובסודיות. תוכלי גם להתייעץ איתנו לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה. כאב הבטן שאת מרגישה לא בהכרח נובע מהריון, לעתים הבטן כואבת בגלל כל מיני סיבות. את מוזמנת להתקשר או להגיע ואנחנו נדריך ונלווה אותך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95199
היי בתאריך 5.4 קיימתי יחסים עם חבר שלי.. כשהוא בא חהכניס את האיבר מין שלו שמעני שנקרע הקונדום וישר הוצאנו ( הוא עדיין חדר זה לא היה בפנים) ואחרי שעתיים לקחתי פוסטינור, ואני אמורה לקבל מחזור בין התאריך 14.4 ל16.4, אם אקבל מחזור לא אצטרך לעשות את הבדיקת הריון? ויש עוד שאלה, אחרי שנטלתי את הכדור היו לי כאבי בטן וכאבי גב... אבל לא היה לי דימום כמו שאמרו שיכול להיות, מה עליי לעשות??

תשובה:
שלום לך. ההחלטה שלך לקחת פוסטינור היא נכונה, אחראית ובוגרת. אצל חלק מהנשים פוסטינור גורם לדימום. מאחר וקשה לקבוע אם מדובר בדימום של הווסת או כתוצאה מהפוסטינור, עלייך לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור, כדי לוודא שאינך בהריון. ייתכן וכאבי הגב והבטן שאת מתארת הם אכן תופעת לוואי של הפוסטינור וכפי שאת אומרת, לא חייב להופיע דימום. אם את מעוניינת את מאוד מוזמנת להגיע אלינו שבועיים אחרי נטילת הפוסטינור ולבצע בדיקת הריון חינמית. בהזדמנות זאת נשמח גם לשוחח אתך על שימוש נכון באמצעי מניעה ובחירת קונדום איכותי על מנת שלא תאלצי להתמודד עם חשש מהריון פעם נוספת. צרי איתנו קשר ונדריך אותך. ממתינות לשיחתך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94992
שכבתי אתמול עם החבר שלי בפעם הראשונה ורק כשהוא גמר (בחוץ) גילינו שהקונדום נקרע לחלוטין למרות שהיה באיכות טובה. אני לוקחת גלולות מינס באופן יום יומי כבר בסביבות השנה,אבל כל פעם בשעה שונה (בטווח של בין 8 בערב ל11 בלילה). רציתי לשאול האם אני צריכה לקחת פוסטינור?או שאין לי מה לדאוג בגלל הגלולות?.כי שמעתי שהן הכי חלשות ובגלל שאני לוקחת אותן בשעות שונות ולא בדיוק באותה שעה כל לילה. אני ממש צריכה תשובה דחופה.תודה.

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני מקווה שהחוויה של קיום יחסי מין לראשונה הייתה נעימה וחיובית. אינך צריכה לדאוג - אם את נוטלת גלולות למניעת הריון, את מוגנת מפני הריון. ואין צורך לקחת פוסטינור. נטילה של גלולה בטווח של שלוש שעות הוא עדין תקין. איחור בנטילה נחשב רק אם עוברות יותר מ-12 שעות מהשעה הקבועה. מינס אינן גלולות חלושות, הן גלולות מהדור החדש שמכילות רמה נמוכה של הורמון באופן כזה שיהיו מעט תופעות לוואי, אך תהיי מוגנת מפני הריון. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונשמח לענות לך על כל השאלות שיש לך לגבי יחסי מין מוגנים. כל טוב.


בת 18 שואלת: #94934
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין, הוא היה עם קונדום גמר בפנים ויצא.. השאלה היא אם יכול להיות שזרע יצא מהקונדום מהסוף שלו ונכנס לנרתיק? אם יש סיכוי להריון?, הקונדום לא נקרע והוא איכותי - דורקס

תשובה:
שלום לך. כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה. דורקס הוא אכן קונדום איכותי והוא מגן מפני הריון גם אם השפיכה מתבצעת בתוך הנרתיק. חשוב להקפיד על מספר דברים בעת שימוש בקונדום: הלבשת הקונדום רק על פין במצב זקפה, ריקון אויר מקצה הקונדום (כדי שיהיה מקום לנוזל הזרע) והוצאת הפין תוך החזקת הקונדום בבסיס הפין מיד לאחר שפיכת הזרע. כמו כן, אין לקיים כניסה של הפין אל הפות לפני שמלבישים את הקונדום. אצל הגבר ישנה הפרשה של נוזל עד טרם השפיכה הסופית וגם נוזל זה יכול להכיל זרע. המשיכו הגן על עצמך וליהנות. כל טוב.


בת 15 שואלת: #94888
בת 15: אני וחבר שלי עשינו סקס עם קונדום וחשבנו על שאנחנו רוצים לעשות סקס יותר בטוח לכן חשבנו על גלולות. מה כדי לעשות? הקונדום שהשתמשנו היה קטן קצת, הוא נקרע בסוף אחרי שהוא הוריד אותו, מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. כל הכבוד שאתם משתמשים באמצעי מניעה - זוהי התנהגות בוגדת ואחראית. על מנת להתחיל גלולות עליך לקבל מרשם מרופא. אם את מעוניינת את יכולה להגיע אלינו ולהיפגש אצלנו עם רופא שיתאים לך גלולות ואת יכולה גם לגשת לרופא/ת נשים בקופת חולים. את הגלולה הראשונה נוטלים ביום הראשון של קבלת הווסת ולאחר מכן בשעה קבועה, כל יום גלולה (יש שני סוגים עיקריים של גלולות, כאלה שלוקחים במשך חודש ברצף וסוג נוסף בו עושים הפסקה של שבוע בנטילה, אך אני לא רומה לבלבל אותך כעת). לגבי הקונדום שנקרע - קונדומים מתוצרת טובה, כמו דורקס למשל, אינם נקרעים בקלות ומתאימים בגודלם לגודל הממוצע של הפין. ייתכן והקונדום נקרע מאחר ולא הולבש נכון על הפין או שהיה מתוצרת קצת פחות טובה. ניתן גם למצוא קונדומים בגדלים שונים ולגלות מהו הגודל המתאים. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולתאם הגעה לרופא נשים. כל טוב.


בן 18 שואל: #94791
היי, היום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין.. חשוב לציין שזאת הייתה הפעם השלישית שקיימנו יחסי מין אחד עם השנייה ובכלל.. כשהרגשתי שאני מגיע לשיא עדכנתי את חברה שלי על מנת לצאת ממנה ולגמור בחוץ- קיימנו יחסי מין עם קונדום. לאחר שגמרתי הבחנתי שהקונדום לא עליי ואיני בטוח באיזה שלב הוא נפל.. לאחר שבדקתי אותו היו עליו שאריות של מעט מאוד זרע ועליי ועל המשטח היה כל השאר. לאחר שחברה שלי עשתה פיפי היא הבחינה שיורד לה דם. חשוב לציין שזה התרחש כשבועיים לאחר המחזור שלה... מה זה מסמן? מה הסיכוי שלה להכנס להריון והאם כדאי לקחת פוסטינור למרות תופעות הלוואי הקיצוניות שלו? לתשובתכם המהירה אודה

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך. מאחר וקשה לקבוע החל מאיזה שלב קיימתם יחסי מין ללא אמצעי הגנה אני בהחלט חושבת שכדאי שתשקלו בחיוב לקיחת פוסטינור. בעיקר בגלל שגם לפני השפיכה ישנה הפרשה של נוזל מהפין שמכיל זרע. לעתים קוראים לנוזל הזה "טיפות אהבה" ולכן, גם אם השפיכה התרחשה בחוץ, ייתכן ו"טיפות אהבה" הגיעו לנרתיק של חברה שלך בשלב שבו לא היה קונדום על הפין. מבחינת תופעות לוואי לפוסטינור, חלק גדול מהנשים מדווחות על כאבים ודימום כמו בווסת חזקה ונטילת משככי כאבים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני לצורך התייעצות נוספת אם אתם עדין מתלבטים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #94759
שכבתי אם חבר שלי לפני שבועיים ואני לא לוקחת גלולות אז הוא שם קונדום והקונדום נקרע באמצע והוא גמר בפנים למחרת בבוקר ישר קנינו פוסטינור ולא היה לי שום תופעות לוואי ו5 ימים לאחר שלקחתי תכדור קיבלתי מחזור האם עדיין יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך. טוב עשית שלקחת פוסטינור אחרי שהקונדום נקרע. ייתכן והדימום שאת מתארת היה כתוצאה מהנטילה של הפוסטינור ולא דימום של ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי). יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים אחרי נטילת פוסטינור על מנת לוודא שאת אינך בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך ולבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ואנונימית. אם תרצי, תוכלי גם לקבל מאיתנו הדרכה לגבי שימשו כנון באמצעי מניעה. מוזמנת להתקשר אלינו בכל שאלה נוספת. כל טוב.


בת 16 שואלת: #94468
היי אם אני וחבר שלי משתמשים בקונדום אני לא יכולה להיכנס בכלל להיריון או שיש ממה לחשוש?

תשובה:
שלום לך, אם אתם משתמשים בקונדום כמו שצריך, כלומר, מסוג איכותי ולא מהסוג הזול, הוא בתוקף, איננו נקרע, שמתם אותו מתחילת החדירה, וחבר שלך יצא ישר אחרי שהוא גמר והקונדום עליו, אז אין סיכוי להריון. את יכולה להיות רגועה. במידה ומשהו ממה שכתבתי אינו מתקיים, אז חשוב שתתאימו לעצמכם אמצעי מניעה חלופי ובמידה ותמשיכו עם הקונדום והוא ייקרע, תקחי אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור, נורלבו או אלה. כל טוב


בת 16 שואלת: #94450
התחלתי לקחת גלולות בחודש שעבר, סיימתי כבר חפיסה ראשונה והתחלתי את השנייה. בחפיסה הראשונה, פספסתי את גלולות חמש,שש ושבע מפני שנסעתי ושכחתי לקחת אותן איתי, כשחזרתי הביתה זרקתי את הגלולות שפספסתי והמשכתי לקחת כרגיל, וכששכבתי עם חבר שלי השתמשנו בקונדום עד סוף החפיסה; 1.המחזור שלי הגיע לפני שהתחלתי את הגלולות הלא פעילות והפסיק ברגע שהתחלתי את החפיסה השניה, האם זה נורמאלי? 2. בסופש האחרון, שכבנו ללא שימוש בקונדום ארבע פעמים, [אני כבר בחפיסה השניה ועד עכשיו לקחתי 5 גלולות] האם יש לי סיבה לדאוג? הוא לא גמר בפנים, האם אני מוגנת ואפשר להמשיך לקיים יחסי מין בלי קונדום? 3. האם הוא יכול לגמור בפנים? או שכדאי לחכות עד החפיסה השלישית? *אני לוקחת גלולות זואלי תודה

תשובה:
הי יקרה, טוב שאת פונה אלינו שוב. נראה שאת מתייחסת ברצינות ואחריות לנושא יחסי המין והשימוש באמצעי המניעה. אני שמחה לשמוע שהכל הסתדר עם הוסת והתחלת את השימוש בגלולות! טוב מאוד שכאשר פספסת גלולות, דאגת להשתמש בקונדום, כי את באמת לא מוגנת במצב כזה. אם מקרה כזה יקרה לך שוב, שתשכחי גלולה או יותר, אני ממליצה לך לקרוא בעלון לצרכן שבחפיסת הגלולות, מה מומלץ לעשות. בנוגע לשאלותיך: 1. כיוון שלקיחת הגלולות החודש לא היתה סדירה, ראית שהדימום של הוסת הקדים. זו תופעה נפוצה ומוכרת במצב כזה. 2. מרגע שנטלת את הגלולות של החפיסה השניה באופן סדיר, את חזרת להיות מוגנת, ולכן אין לך ממה לחשוש. 3.מהחצי השני של החפיסה הראשונה שנטלת, את מוגנת מכניסה להריון, ולכן הוא יכול לגמור בפנים. אני רוצה להציע לכם, אם יש לכם נסיון מיני קודם, לבצע בדיקה למחלות מין בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוגנים. מוזמנים לבוא אלינו ליעוץ בכל נושא וגם לבדיקות חינם. כל טוב


בת 16 שואלת: #94449
שלום אני וחבר שלי שכבנו לפני שבועיים עם אמצעי מניעה (קונדום)והוא לא גמר בכלל וכמה ימים אחרי שכבנו שוב הוא גמר אבל בחוץ והמחזור שלי לא הכי סדיר אבל בדרך כלל אני מקבלת ב10 לחודש והיום כבר ה12 ואני עוד לא מקבלת יש לי כאבים בשדיים של לפני מחזור אבל אמרו לי שגם בהריון יש כאבים בשדיים ובדרך כלל לפני המחזור יש לי כאבים בבטן התחתונה ואין לי כאבים בכלל אני בלחץ שאני בהריון כי ההורים לא יודעים שאנחנו מקיימים יחסי מין ואני לא רוצה שידעו במיוחד לא שאני בהריון, בבקשה תענו לי אני בלחץ מטורף כי אני והחבר נפרדנו לפני שלושה ימים ואין לי עם מי לדבר על זה אז רציתי לדעת אם יש סיכוי לכך שאני בהריון כי הוא לא גמר בפנים והיינו עם קונדום

תשובה:
שלום לך. הלחץ שלך מובן בהחלט. מצב של חשש מפני הריון לא רצוי הוא מאוד מבלבל ומלחיץ. אם בכל הפעמים שקיימתם יחסי מין השתמשתם בקונדום - אין לך מה לחשוש! משאלתך פחות ברור אם בפעם שחבר שלך גמר בפנים גם השתמשתם בקונדום - אך בשימוש נכון בקונדום אין מניעה מלגמור בתוך הנרתיק (אם שניכם מעוניינים בכך) ואת עדיין מוגנת מפני הריון. לעתים סדירות המחזור החודשי שלנו מושפעת ממצבנו הנפשי ונשים רבות מדווחות על איחור בקבלת הווסת כשהן נמצאות במצב נפשי לחוץ. נסי להיות רגועה ואני מאמינה שהווסת תגיע בעוד כמה ימים. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני אם את עדין חוששת מהריון. אנחנו כאן עבורך לכל מצב! כל טוב.


בן 19 שואל: #94448
שלום, יש לי שאלה נוספת בנושא של האנטיביוטיקה... ניתן להשתמש בפוסטינור או שעדיף להשתמש בקונדום?

תשובה:
שלום לך. תמיד רצוי להשתמש בקונדום. פוסטינור אינה גלולה למניעת הריון באופן קבוע, אלא משמשת רק למצבי חירום בו בוצעו יחסי מין ללא שימוש באמצעי מניעה. כפי שנכתב בתשובה הקודמת, הוסיפי שימוש בקונדום לאורך ימי נטילת האנטיביוטיקה ועוד שבוע אחר כך. כל טוב.


בן 15 שואל: #94415
היי יש לי כמה שאלות:האם אפשר לקבל אצלכם חבילת קונדומים ?כי אין באפשרותי את הכסף לקנות.איזה חבילה מקבלים(אני ובת זוגתי מפחדים להשתמש בחברות שאינם דורקס).תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. לצערי, אנחנו לא מחלקים קונדומים. נסה אולי לבקש כסף מאחד החברים שלך או מהוריך. מצטערת שאין לי פתרון טוב יותר. בהצלחה וכל טוב.


בת 27 שואלת: #94322
שלום רציתי לשאול כמה שאלות שתענו לי האם לקונדום יש תאריך כאילו אפשר לדעת אם הזמן עבר או לא? והשאלה השניה שלי האם בחורה בתולה יכולה לעשות סקס בקונדום כי שמעתי בחורה בתולה צריכה לעשות בלי קונדום ואני לא רוצה סתם לעשות כי אני חוששת שאכנס להריון אם לא בקונדם אשמח לשמוע את ההסבר תודה

תשובה:
שלום לך, לקונדום אכן יש תאריך תפוגה והוא מופיע על העטיפה שלו. כל אישה שרוצה לקיים יחסי מין ולמנוע הריון והידבקות במחלות מין חייבת להשתמש באמצעי מניעה, שאחד מהם הוא קונדום. אם את בתולה וחבר שלך בתול, אז אין חשש למחלות מין ואז את לא צריכה להשתמש בקונדום אבל כן צריכה להשתמש באמצעי מניעה אחר כדי למנוע הריון כגון גלולות, דיאפרגמה, התקן, מדבקה, טבעת או זריקה. כל טוב


בת 16 שואלת: #94255
בת 16, יש לי יזיז שאנחנו כבר מלא זמן בקשר מיני אבל לא בדיוק שכבנו, יש לי כמה שאלות: 1.אם ירדתי לו בלי קונדום יש מצב להידבק ממחלת מין? (לא ידוע לי שיש לו איזה מחלת מין או משהו כזה) 2. אני והוא ניסינו לשכב הרבה פעמים אבל לא הצלחנו עם חדירה מלאה זה ממש כאב לי למרות שהייתי רטובה למה אנחנו לא מצליחים? 3. האיבר מין שלו כן היה בתוכי אבל לא היה חדירה מלאה זה היה רק חצי בפנים וגם הוא שם אותו שם בלי חדירה כמו סקס יבש כזה וזה כזה, יש מצב להיכנס להריון ממצב כזה? והאם אפשר להידבק במחלות מין? (לא שמנו קונדום)

תשובה:
היי אפשר להידבק במחלות מין גם במין אוראלי, שימוש בקונדום גם בזמן מין אוראלי יגן עלייך. למרות שהיית רטובה, ייתכן שהיית לחוצה מהמפגש המיני או שהתנוחה לא הייתה נוחה, כדאי להשתמש בקונדום בעת החדירה- יש עליו חומר סיכוך שיכול להקל על החדירה, חוץ מזה ניתן גם לרכוש חומר סיכה בנפרד על מנת להקל על החדירה. כאשר החדירה לא מלאה יש מגע בפתח הנרתיק ו"טיפות אהבה"(נוזל שקוף שמכיל תאי זרע, בד"כ לא מורגש שהוא נפלט וניתן להיכנס להיריון ממנו) או נוזל זרע שנפלט כשהגבר גומר יכולים להכניס להיריון. לגבי מחלות מין היה מגע בין איברי המין- שמכילים הפרשות וגם אם אין חדירה מלאה ניתן להידבק במחלות. את מוזמנת להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה לייעוץ בנוגע לאמצעי מניעה ושימוש בטוח בהם. בהצלחה


בת 15 שואלת: #94089
אני וחבר שלי ביחד שנה אנחנו שוכבים כבר שלושה חודשים בערך ומאז ומתמיד שכבנו עם אמצעי מניעה (קונדום) אבל כל חודש מחדש זה אותו לחץ אם אני ארבל את המחזור הפעם הקודמת שקיבלתי את המחזור דלי היה ב22.1 והמחזור שלי לא סדיר עכשיו התאריך ה26.2 ועדיין לא קיבלתי ואני בלחץ מטורף וחבר שלי מלחיץ אותי עוד ובצדק זה יכול לדפוק לשנינו את החיים ולהשאיר טראומה רצינית בקיצור זה נורמלי שעדיין לא קיבלתי את המחזור החודשי שלי ? ומה אני יכולה לעשות אם אני רוצה לקחת גולולות אבל אמא שלי לא ככ משותפת איתי פעולה בנושא ?

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את הלחץ שלך. קשה להיות רגועה כאשר המחזור לא סדיר. אם השימוש בקונדום היה תקין - כלומר, לא התבצעה כניסה של הפין אל הפות ללא קונדום, הקונדום הולבש כהלכה במצב של זקפה ולא נקרע, אין לכם סיבה לחשוש מפני הריון. יש בנות שמספרות כי המחזור שלהם משתבש ויש איחור בקבלת הווסת כשהן נמצאות בלחץ נפשי, כדוגמת הלחץ שאת מתארת. אני חושבת שההחלטה שלך לעבור לשימוש בגלולות הוא מאוד בוגר ואחראי. אינך צריכה את אישורה של אמך על מנת לפנות לרופא נשים ולבקש ממנו מרשם לגלולות. אם את חוששת שאמא שלך תגלה דרך הדו"ח של קופת חולים את מאוד מזומנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולתאם הגעה אלינו לפגישה עם רופא נשים וקבלת מרשם לגלולות. כל טוב.


בת 27 שואלת: #93924
אני בת 32 וקיימתי יחסים 3-4 ימים לפני המחזור. אני בלי גלולות ובן זוג טען שהוא שם את הקונדום הפוך שהיה לו זרע על הפין ואז הפך אותו ואולי נשאר טיפה. לקחתי פוסטינור אחרי 13 שעות בערך. אניי לחוצה בטירוףףףףף. יש מצב כך להריון?הוא שם קונדום בפעם הראשונה וגמר בו. ואז יצא ממני שם קונדום חדש הפוך וטען שנשאר לו קצת זרע מהגמירה הראשונה. ואז הפך ונכנס אליי. גם אם זה לא היה מס ימים לפני קבלת המחזור. מה אז?

תשובה:
שלום לך. אני חושבת שהחלטת החלטה נכונה בכך שלקחת פוסטינור. במקרה כמו שתיארת קשה לדעת אם אכן הגיע נוזל זרע לנרתיק ולכן עדיף להיות בטוחים. אני יכולה להבין מדוע את לחוצה, אך עליך לחכות שבועיים מהיום בו נטלת "פוסטינור" ולבצע בדיקת הריון (זוהי ההוראה הקבועה אחרי נטילת פוסטינור). אם את מרגישה צורך לשוחח עם מישהו על החשש שלך, את מוזמנת להתקשר אלינו לדלת פתוחה ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב.


בת 27 שואלת: #93923
אני בת 32 וקיימתי יחסים 3-4 ימים לפני המחזור. אני בלי גלולות ובן זוג טען שהוא שם את הקונדום הפוך שהיה לו זרע על הפין ואז הפך אותו ואולי נשאר טיפה. לקחתי פוסטינור אחרי 13 שעות בערך. אניי לחוצה בטירוףףףףף. יש מצב כך להריון?הוא שם קונדום בפעם הראשונה וגמר בו. ואז יצא ממני שם קונדום חדש הפוך וטען שנשאר לו קצת זרע מהגמירה הראשונה. ואז הפך ונכנס אליי. גם אם זה לא היה מס ימים לפני קבלת המחזור. מה אז?

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 16 שואלת: #93781
היי אני בת 15 וחצי ויש לי חבר כבר שנה וחודש. אנחנו זוג אוהב מאוד ואנחנו כבר מאוננים אחד לשני.אני מאוד רוצה לקיים איתו יחסי מין מלאים אבל מאוד מפחדת מהריון לא רצוי וכדומה. חבר שלי מאוד רוצה לעשות את זה איתי ואפילו לפעמים קצת מלחיץ אותי לגבי זה.השאלות שלי הן:1)מה לעשות במקרה כזה? ו2)האם לשימוש בקונדום יש הגנה מרבית מכניסה להריון לא רצוי , וכיצד להשתמש בו בשביל שבאמת הוא יהיה יעיל?

תשובה:
היי קודם כל כשאר תחליטו לקיים יחסי מין מלאים זאת צריכה להיות החלטה של שניכם, אל תעשי את זה מלחץ רק מרצון! חשוב שתדברו ביניכם על הנושא הזה כדי שהפעם הראשונה באמת תהיה בגלל ששניכם הייתם מוכנים ובשלים לזה. קונדום יעיל ב97% במניעת היריון לא רצוי ויעיל מאוד במניעה של מחלות מין (אף אמצעי מניעה לא יעיל ב100%), כדי להגדיל יעילות כדי להשתמש בקונדום מסוג דורקס או R3, לייף לא מאוד אמין לא מומלץ. צריך לשים לב לתוקף שלהם (קונדום פג תוקף פחות יעיל), כדאי לרכוש אותם במקומות אמינים כמו רשתות הפארם ולא בתחנות דלק. יש עוד דגשים רבים כיצד לשים אותו בצורה נכונה ואני ממליצה לך ולבן זוגך להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה לקבל הסבר מלא על שימוש נכון ובטוח בקונדום והדגמה. בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #93513
המחזור שלי מאחר בשלושה ימים, אין סימנים למחזור(כאבים נפיחות וכו) אבל התאריך כבר עבר, חשוב לציין שגם אני מקיימת יחסי מין מוגנים עם חבר שלי והוא גומר בחוץ והקונדום לא נקרע, אנחנו זהירים מאוד ואפילו מגע יבש זהיר מאוד אצלנו. אני אמורה להץחיל גלולות אבל המחזור לא מגיע. אני מנחשת שהוא מאחר מהלחץ, מה אפשר לעשות? איך להירגע? אני מודעת שאין סיכוי שאני בהריון אבל מה אפשר לעשות כדי שהוא יגיע כבר? אני פקעת עצבים!

תשובה:
שלום לך. ההנחה שלך לגבי הסיבה שהווסת שלך מאחרת מאוד נכונה. המחזור החודשי אצל נשים רבות מושפע ממצבן הנפשי ואיחור בקבלת ווסת בגלל לחץ הוא מאוד נפוץ. את מגלה הרבה אחריות הן בשימוש בקונדום והן בהחלטתך להתחיל שימוש בגלולות. מה את יכולה לעשות? לנסות להירגע. אני יודעת שקל לומר וקשה לבצע, אך חשבי על כך שנקטת בכל מה שצריך על מנת להמנע מהריון. אם את עדין מרגישה לחוצה את מוזמנת להתקשר אלינו ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב.


בן 14 שואל: #93508
אם בזקפה יש לי 16-18 ס"מ זה קטן? ואני מתפדח לקנות קונדומים בשכונה .. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך. הגודל שאתה מתאר הוא גודל תקין בהחלט ובהחלט לא נחשב כפין קטן. אם אתה מתבייש לקנות קונדומים באזור שלך תוכל לנסוע לבית מרקחת או סופר פארם שאינם בשכונה שלך, או לבקש מחבר או הורה לקנות עבורך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #93454
היי אני וחבר שלי ביחד כבר חצי שנים ושנינו מאוד פתוחים אחד עם השני ומדברים כבר תקופה על קיום יחסי מין בקרוב. בכדי למנוע הריון לא רצוי אני לוקחת גלולות פמינט אבל עדיין מעדיפה להשתמש בקונדום בנוסף בכדי למנוע מחלות מין, חבר שלי מסכים איתי לקחת קונדום אבל שהלכנו לקנות היה יותר מידי חברות ומבחר ולא ידעו איזה סוג ואיזה חברה תתאים עבורנו. האים אפשר לקנות קונדומים בסופר פארם או שקיים על קניית קונדומים הגבלת גיל? בנוסף חבר שלי שאל אותי אים הצלחתי לאונן לעצמי והרגשתי הנאה ואמרתי שניסיתי אבל לא הרגשתי משהו מיוחד האים זה אומר משהו? ובכללי שנינו מאוד רוצים לקיים יחסי מין בטוחים ומהנים אבל אני עדיין מפחדת מהכאב. אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על ההתנהלות האחראית שלך ושל חבר שלך כחלק מהכנה ליחסי המין. בנוגע לקונדומים, תוכלו לקנות מכל חברה שנראית לכם מתאימה, רשום על האריזות הערות כגון "מידת סיכוך; דק במיוחד"וכדומה. אין לכם שום בעיה לרכוש קונדומים בסופר פארם ואין על כך מגבלת גיל. לגבי האוננות, זה תהליך של חקירה והיכרות עם הגוף, עם הזמן, תלמדי את המקומות והמגע שגורם לך להנאה. הפעם הראשונה, עלולה להיות מלווה לעתים בכאב קל ביותר אבל זה תלוי במידה ההקשבה שלך לגוף שלך ועד כמה החבר שלך יהיה רגיש במגע שלו אליך. מציעה לכם להתנסות בפעמים הראשונות עם כניסה מועטה של חלק מהפין, בתחילה את כיפת הפין ואם לא כואב לך, תוכלו להתנסות בכניסה של חלק נוסף מהפין, הכניסה ההדרגתית של הפין שלו לנרתיק שלך תאפשר לך להתרגל לפין ולאט לאט לא תחושי כאב. ייתכן ובפעם הראשונה יהיה לך מעט דימום במידה וקרום הבתולין שלך טרם התבקע. מחזקת אתכם על התהליך שאתם עוברים יחדיו והייתי מציעה לכם להגיע אלינו, ל"דלת פתוחה" בסניף באר שבע ולדבר על כך עם אחת היועצות שלנו. כל הסגל אצלנו עבר הכשרה מיוחדת במיניות האדם ויוכלו לתת לכם הכוונה מתאימה. השירות הוא חסוי וללא עלות ומותאם למתבגרים וצעירים. אנחנו כאן בשבילך/כם מתי שתצטרכו ונלווה אתכם בשמחה בתהליך הזה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #93196
קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה עם קונדום של דורקס והוא לא נקרע ובדקנו, אחרי שסיימנו התחילו לי כאבים ולחצים בבטן התחתונה.. לקחתי משכחי כאבים וזה לא עזר. לא נראלי שזה מחזור שמתקרב. ואולי זה הריון? אני מפחדת וחוששת... מה לעשות??

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין מדוע את חוששת, אך לדעתי אין לך סיבה להיות לחוצה. הקפדתם להגן על עצמכם וכל עוד הקונדום הולבש נכון וגם לא נקרע את מוגנת. קצת קשה לי להבין מתוך שאלתך אם זאת הפעם הראשונה שקיימת יחסים, או הפעם הראשונה שהשתמשתם בקונדום של דורקס. אם זאת הפעם הראשונה שאת מקיימת יחסים הכוללים חדירה של הפין אל הפות, ייתכן וזה המקור לכאב. קיום יחסים הפעם הראשונה עלול להלחיץ ולהפחיד ויכול להיות שהכאבים שהרגשת, מקורם בלחץ. ייתכן גם והבן אתו שכבת הכניס את הפין שלו עמוק מדי ונגע בצוואר הרחם שלך, דבר שאף הוא יכול לגרום לכאבים בבטן תחתונה. מעבר לכל זה, ייתכן שהיית בביוץ או שפשוט כאבה לך הבטן ממגוון סיבות אחרות שלא בהכרח קשורות לקיום יחסי מין. אם את עדין לא מצליחה להירגע את מאוד מזומנת להתקשר אלינו לדלת פתוחה ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. נשמח לקבל את שיחתך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #93145
התחלתי לקחת גלולות מינס ביום הראשון של הווסת, הרופאה אמרה לי שאחרי שבועים אפשר לקיים יחסי מין מוגנים ללא קונדום, אבל קראתי המון באינטרנט שאם אני מתחילה מהיום הראשות של הווסת אני כבר מוגנת מהגלולה הראשונה. האם זה משתנה מגלולה לגלולה? יכול להיות שרק בגלולות מינס צריך לחקות שבועיים? אשמח לעזרה, תודה :)

תשובה:
שלום לך. שאלתך נפלאה ומעידה על בגרות ואחריות. בעיקרון, הבנת נכון. אם מתחילים ליטול את הגלולות ביום הראשון של הווסת, הרי שאת מוגנת מהגלולה הראשונה. בנות צעירות שרק מתחילות לקחת גלולות לא תמיד זוכרות לקחת ואני מאמינה שזאת הסיבה שהרופאה המליצה שתשתמשי בקונדום בנוסף למשך שבועיים. אם את מרגישה שנטילת הגלולות זאת פעולה שתהפוך להיות חלק מסדר יומך באופן קבוע וללא שיכחה, אינך חייבת להשתמש בקונדום. כמובן שצריך לזכור שקונדום הוא אמצעי המניעה היחיד שמגן מפני מחלות המועברות במגע מיני ולכן לעתים ממליצים להשתמש בקונדום ללא קשר לנטילת גלולות. כל טוב.


בת 16 שואלת: #93003
שלום! יש לי שאלה , אני וחבר שלי כשנה ביחד ,ורוצים להתנסות ביחסי מין במקלחת מתחת למים , האם המים יעשו נזק לקונדום? האם המים יכולים לגרום נזק לנרתיק?

תשובה:
שלום לך. יופי שאתם מגוונים את המגע המיני שלכם ורוצים להתנסות בכך ביחד. המים אינם גורמים נזק לא לקונדום ולא לנרתיק. עם זאת, לעתים מים עלולים לגרום לתחושה של יובש בנרתיק (הם שוטפים את חומר הסיכה שמופרש באופן טבעי מהנרתיק), אז חשוב שתשימי לב שאת רטובה מספיק לפני שאתם מבצעים כניסה של הפין אל הפות. כמו כן שימו לב כי הקונדום מולבש היטב על הפין. בהנאה וכל טוב.


בן 14 שואל: #92764
אני בן 14 ואני הייתי קצת מוטרד מהגודל של הפין שלי אבל עכשיו קצת פחות ,הוא 13 סמ יש לי כמה שאלות 1. אני וחברה שלי כבר חצי שנה ביחד והיא מוכנה להזדיין איתי אני יודע שהיא עדיין לא בת 14 מה לעשות בעיניין? 2. שמעתי שאתם מחלקים קונדומים חינם מאיפה אפשר לקחת 3. ההבדלים בין בפין שלי שהוא רפוי לבין זקפה הם ממש גדולים ברפוי4 סמ ובזקפה 13 יש איכשהו דרך להגדיל שמעתי שצריך למתוח את הזין כמה פעמים וזה מותח ומאריך אותו? תודה בכל.מקרה

תשובה:
שלום לך, טוב שאתה יודע שאם היא לא בת 14 אז אתה לא אמור לשכב איתה. אתה צריך לחכות שהיא תעבור את גיל 14 כדי שזה יהיה חוקי. כמו כן, האם אתה רוצה לשכב איתה? האם אתה מרגיש מוכן? בשל? מבין מה זה אומר ומה האחריות שקשורה בכך? האם אתם מצליחים לדבר את המגע שלכם במיטה? להגיד מה נעים ומה לא נעים ואיך למתוח את הגבולות? אלו שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם מתחילים לקיים יחסי מין. לצערנו אנחנו לא מחלקות יותר קונדומים חינם אבל נשמח שתגיעו אלינו כדי שנסביר לכם על שימוש נכון בקונדום כדי שבמידה וכן תחליטו לקיים יחסי מין, אתם תעשו זאת בבטחה ובמוגנות. בנוגע לשאלתך השלישית, הפין שלך הרבה מעל הממוצע לגילך הצעיר, ולא, אין דרך להגדיל אותו. קבל את הגוף שלך כמו שהוא ותאהב אותו. כמו כן, לבנות ממש לא משנה מה גודל הפין של הגבר, דווקא להפיך. בגילך הצעיר כמה שיותר קטן יותר טוב. נשמח גם שתבואו אלינו כדי שנוכל לעזור לכם להתלבט ולהחליט אם נכון לכם לקיים יחסי מין בגילכם הצעיר. יש הרבה מגעים מיניים שאתם יכולים לעשות שאינם כוללים חדירה, ואינם מסכנים אותה בהריון או בכאבים. נשמח לראותכם! כל טוב


בת 18 שואלת: #92725
אני לוקחת גלולות יאז כבר כשנתיים. אני יודעת שזה אולי יקבל תגובה רעה אבל אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בלי קונדום כבר כחצי שנה. אני חוששת ממצב של להכנס להריון. איך יודעים אם נכנסת להריון כשאת על גלולות? הרגע סיימתי מחזור אז אני יודעת שאני בוודאות לא בהריון פשוט מעוניינת לדעת להמשך... מחכה לתשובה :)

תשובה:
שלום לך. את בוחרת להגן על עצמך באמצעות גלולות מהריון לא רצוי - מאיתנו תשמעי אך ורק תגובות חיוביות! זאת החלטה בוגרת ואחראית. בלקיחה נכונה של גלולות למניעת הריון, את מוגנת ב-99% מפני הריון, כך שאין שום סיבה לחשוש. בני זוג שבוחרים לקיים יחסי מין ללא קונדום ולהשתמש בגלולות, לרוב עושים זאת לאחר שנבדקו ונמצא שהם אינם נשאים/חולים במחלה העלולה להיות מועברת במגע מיני. אם שניכם אכן בריאים, אין למעשה כל סיבה להוספת קונדום. בכל מקרה, אם את עדין חוששת אני משינה אותך להתקשר אלינו ולשוחח עם אחת היועצות שלנו שתעניק לך את כל המידע הנחוץ לגבי שימוש בגלולות למניעת הריון ומידת היעילות שלהן. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92345
האם שאני מקיימת יחסי מין עם קונדום אני אמורה לדאוג שאני יכנס להריון? אני כבר ממש רוצה אבל רק בגלל הקונדום אני חוששת ואני לא רוצה לקחת גלולות. האם קונדום יספיק?

תשובה:
שלום לך. קודם כל - יופי שאת דואגת להגן על עצמך. שנית, קונדום בשימוש נכון (למשל: הלבשת הקונדום במצב זקפה, ריקון קצה הקונדום מאוויר וכו') מגן מפני הריון. בכל מקרה, קיום יחסי מין בפעמים הראשונות יכול לגרום לחשש. לכן, אני מזמינה אותך להתקשר אלינו ל"דלת פתוחה" (המספרים מופיעים בדף הבית) ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. היא תוכל להדריך אותך בדיוק לגבי שימוש נכון בקונדום ולענות לך על כל שאלותייך בנושא יחסי מין מוגנים. כל טוב.


בת 18 שואלת: #92231
היי אני בת 18 ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין, אני נוטלת את גלולות יאז באופן סדיר, בכל יום באותה השעה. אך אני והוא מקיימים יחסי מין ללא קונדום והוא גומר בכל פעם בפנים, אני הבנתי שנטילת גלולות מגנים עליי מפני הריון אבל לאחרונה שמעתי הרבה שזה לא 100 אחוז הגנה ויש סיכוי להכנס להריון,מה עליי לעשות? אני רוצה ששנינו נהנה מהאקט ואני יודעת שאם קונדום זה פחות כיף ובשבילו לגמור בחוץ זה פחות כיף, האם יש לי סיבה לדאגה ולהתחיל לקיים בדרך שונה כלומר עוד הגנה? או שזה בסדר שאני אהיה רק על גלולות?

תשובה:
שלום לך. קודם כל, כל הכבוד שאתם משתמשים באמצעי מניעה. שנית, בשימוש נכון גלולות מגינות ב-99%. זוהי הגנה הכי קרוב למושלמת שיכולה להיות. את יכולה להיות רגועה ולהמשיך ליטול גלולות ללא הוספה של קונדום. אם את עדין מרגישה לא בטוחה את מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ב"דלת פתוחה". היועצת שתענה לך תוכל לענות לך על כל שאלותייך. כל טוב.


בן 16 שואל: #92202
קיימתי יחסי מין עם חברה שלי בפעם הראשונה. משום מה האיבר מין לא עמד ולכן הקונדום לא התיישב בצורה מלאה על האיבר. הוא לא נפל או משהו, אבל כשקיימנו יחסי מין גמרתי בחוץ ואני מפחד שישנם טיפות אהבה שכן חדרו. יום לאחר שקיימנו יחסי מין הבאתי לה פוסטינור במטרה לשלול כל דבר. אני צריך לדאוג? אני לחוץ מאוד..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש והלחץ שלך. קיום יחסים בפעם הראשונה יכול להיות חוויה מלחיצה, גם אם שניכם מאוד רוצים בכך. אתה יכול להיות מאוד גאה בעצמך: כי קיבלת החלטה מאוד אחראית כשהשתמשת בקונדום. כדי שתוכל ליהנות מקיום יחסי מין, עליך להרגיש רגוע ובטוח. מוזר קצת לחשוב על זה, אבל הגוף שלך "תירגם" את החשש מהפעם הראשונה לכך שהפין שלך לא הגיע לזקפה. זה נורמלי לחלוטין. אתה צודק שחשבת שניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה, אך מצד שני אתה מציין שהקונדום נשאר על הפין. אם חברה שלך לקחה פוסטינור, עליה לבצע בדיקת הריון לאחר שבועיים על מנת לוודא שאינה בהריון. לאחר שתדעו שאינכם בהריון, נסו לשוחח על ההרגשה שלכם. שתף אותך בחשש שלך מקיום היחסים בפעמים הראשונות (אני משוכנעת שגם לחברה שלך יש לא מעט חששות). כשתחליטו שוב לקיים יחסי מין, אל תמהרו. השקיעו הרבה זמן במגע מיני שאינו כולל כניסה של הפין אל הפות, כמו אוננות משותפת, חיבוקים, מזמוזים וכל מה שעושה לך ולה נעים. בצורה זאת, תוכל להרגיש רגוע וגם רמת העוררות המינית שלך תעלה, מה שיאפשר להגיע לזקפה ואז לשים את הקונדום ללא חשש. אם תרצה אני מאוד ממליצה שתיצור איתנו קשר ב"דלת פתוחה". נוכל להדריך אותך לגבי שימוש נכון בקונדום ולענות לך על שאלות נוספות הקשורות למין וזוגיות. נשמח לעזור! כל טוב.


בת 14 שואלת: #92136
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא נקרע קצת בצד (הוא גמר) אז בכל זאת לקחתי את הגלולה של היום שאחרי (אחרי 17 שעות). אחרי כמה ימים קיימנו שוב יחסי מין ונקרע הקונדום למעלה אבל הפעם הוא לא גמר ועדיין לקחתי שוב את הגלולה של היום שאחרי (אחרי 16 שעות). לאחר 10 ימים קיבלתי מחזור , זה אומר שאני לא בהיריון?

תשובה:
שלום לך. נהגת באחריות רבה שלקחת את גלולת היום שאחרי. עם זאת, הדרך היחידה לקבוע אם את בהריון היא לבצע בדיקת הריון. בדיקה כזאת את צריכה לבצע בכל מקרה שבועיים לאחר נטילת גלולת היום שאחרי. יש לי הצעה בשבילך: צרי איתנו קשר ב"דלת פתוחה". היועצת שתענה לך תוכל להסביר לך מה בדיוק את צריכה לעשות כדי לבדוק שאינך בהריון. כמו כן נוכל להדריך אותך לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה כדי שלא תהיי שוב במצב של חשש מהריון בגלל שהקונדום נקרע. בדיוק לצורך הסברים ועזרה כזאת אנחנו פה! צרי איתנו קשר ונשמח להדריך ולייעץ. כל טוב.


בת 25 שואלת: #92106
היי אני בת 25 פאדיחה אבל אני בתולה אני לא יכולה לקחת גלולות הן לא עושות לי טוב בכלל אני משתמשת בפלסטר AVRA האם הוא יעיל כמו הגלולות למניעת הריון?? עם AVRA יעיל למניעת הריון ואנחנו נשתמש גם בקונדום הסיכוי להריון הוא אפסי או שיש סיכוי?< זה החלק שהכי מפחיד אותי להיכנס להריון לא רצוי ומהו השימוש הנכון בפלסטר הזה? להדביק באותו היום פעם בשבוע בשעה קבועה? אשמח לתשובה מספיק זה מלחיץ אותי תדה

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לפתוח את התשובה שלי ולומר לך שזה ממש לא פדיחה שאת בתולה. לכל אחת יש את הקצב שלה ואין גיל שהוא הגיל הרצוי לקיום יחסי מין. כנראה שהזמן הנכון בשבילך הוא עכשיו וזה בסדר גמור. מדבקת אוורה יעילה למניעת הריון בדיוק כמו גלולות אם תשמשי בה לפי ההוראות, החליפי את המדבקה אחת לשבוע , וכן עדיף שזה יהיה באותו הזמן פחות או יותר (בוקר/צהרים/ערב) אחרי שלושה שבועות ערכי הפסקה של שבוע. לא הבנתי אם כבר התחלת להשתמש בה או לא, במידה ולא את המדבקה הראשונה הדביקי ביום הראשון שאת מקבלת את הווסת (מחזור). בנוגע לשאלתך על הקונדום חשוב לי להדגיש שקונדום יעיל גם למניעת הריון וגם למניעת מחלות מין, המדבקה מספיקה בהחלט למניעת הריון אבל הקונדום יגן עליך ממחלות מין. אני מבינה ממה שכתבת שה'פעם הראשונה' מלחיצה אותך, וזה טבעי ונורמאלי מיכוון שכל דבר שעושים בפעם הראשונה עלול להיות מלחיץ אבל גם לא בהכרח לא חייב. את מוזמנת להתקשר ליעוץ הטלפוני שלנו בדלת פתוחה להתייעץ בכל נושא. כל טוב.


בן 18 שואל: #92088
אני וחברה שלי שכבנו עם אמצעי מניעה מסוג דורקס ולאחר שגמרתי שכבנו ללא אמצעי מניעה. לאחר ששכבנו היא החלה להרגיש תחושת צריבה ושורף. אחרי ששאלתי אותה כמה שאלות הבנתי שהיא רגישה ללטקס. ואחרי 3 ימים כשהיא עשתה פיפי כשהיא ניגבה היא ראתה קצת דם על הנייר. והמחזור שלה צריך להתחיל רק עוד שבועיים. תופעה זו קרתה לה כבר מספר פעמים ואני דואג . יכול להיות שדימום זה קשור להריון איך שהוא? או שנהיה לה שם פצעים ויובש בגלל הרגישות ושהיא מתאמצת לעשות שירותים הפצעים נפתחים? ואיך אפשר להקל על התחושת צריבה הזאת? תודה על ההתיחסות.

תשובה:
שלום לך, מהתיאור שלך נשמע שהחברה שלך נפצעת בזמן קיום יחסי מין. בהחלט יכול להיות שהיא רגישה ללטקס וחשוב שתדעו שקיימים קונדומים ללא לטקס ואפשר לקנות אותם בבתי המרקחת והפארמים. אבל יכול להיות גם שהפציעות אינן קשורות ללקטס, חשוב שתשימו לב שבזמן קיום היחסים הפות של החברה שלך רטוב ושהיא רגועה ונינוחה. חיכוח ממושך של איבר המין של האישה יכול לגרום לפצעים ושריטות ובמיוחד אם האזור לא רטוב. גירוי מיני לפני החדירה ובמהלכה יכול ליצור רטיבות זו אפשר להשתמש גם בחומרי סיכה על בסיס מים שמתאימים לשימוש עם קונדום. בזמן קיום יחסי המין חשוב שתיהיו רגישים לתחושות של החברה שלך ולא להגיע למצב שכואב לה או שורף. בעניין החשש להריון, אתה מתאר שקיימתם יחסי מין מוגנים ואחרי זה לא מוגנים, כל פעם שמקיימים יחסי מין לא מוגנים קיים חשש להריון, לכן אני ממליצה לכם לקיים בדיקת הריון שבועיים אחרי המגע הלא מוגן. אתם מוזמנים לפנות למרכזי היעוץ שלנו בדלת פתוחה או להגיע בשעות הפעילות לבצעה את הבדיקה אצלנו. אנחנו פה לכל שאלה, כל טוב


בת 15 שואלת: #92014
שלום , אני וחבר שלי שכבנו והיינו עם קונדום והוא גמר בתוכי וישר הוציא בדקנו והקונדום לא היה קרוע האם יש סיכוי שאני בהריון? והאם כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שיש לך מה לדאוג. כאשר משתמשים בקונדום בשימוש נכון הוא מגן מפני הריון. הכוונה בשימוש נכון היא לבישה והורדה נכונה של הקונדום (לדוגמה: הלבשה רק במצב זיקפה של הפין וריקון מאוויר של הבועה בקצה הקונדום והורדה תוך כדי הוצאת הפין מהנרתיק עם החזקה של הקונדום בבסיסו). את גם מציינת שבדקתם את הקונדום והוא לא היה קרוע. איני רואה סיבה ללקיחת פוסטינור. אם את עדין חוששת אני ממליצה לך בחום ליצור איתנו קשר טלפוני ב"דלת פתוחה",לדבר עם אחת היועצות שלנו ולשאול אותה את כל השאלות שיש לך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #91732
היום חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין. שהוא גמר הוא המשיך לדחוף אבל לא ידעתי. שגיליתי הוצאתי אותו מהר והרגשתי טיפות נופלות עליי מהקונדום. בדקנו ולא היה חור או קרע בקונדום אבל אני ממש בלחץ..

תשובה:
שלום לך. קשה לי להבין מהתיאור שלך מה בדיוק קרה. מה הכוונה טיפות נופלות עלי? לאחר שיצא? ואם יש סיכוי אפילו קלוש שטיפות זרע חדרו לאיבר המין שלך. אולי כדאי שליתר בטחון תיקחי את הגלולה של היום שאחרי. נורלבו או פוסטינור. אפשר לקנות בבית מרקחת ולקחת אותה תוך 72 מזמן קיום היחסים וכמה שיותר מהר. את אומרת שהוצאת אותו מהר, אז חשוב שתדעי שבזמן היציאה הגבר צריך להחזיק את הקצה העליון של הקודום כך שלא יזלו טיפות לפני שיצא לגמרי. כך שלפעמים המהירות היא דווקא לרעה....


בת 16 שואלת: #90920
שלום, אתמול קיימתי יחסיי מין פעמים עם קונדום ונגעתי בקונדום בכדי לראות אם נוצר במקרה חור ולא ראיתי משהו חריג אבל הרגשתי שהקונדום קצת רטוב מבחוץ והחבר שלי אמר לי שזה רטוב בגלל האיבר מין שלי ושהכל בסדר, יש לי סיבה לדאוג או שזה נורמלי?

תשובה:
שלום לך. הגיוני שהקונדום רטוב מבחוץ כי יש את הרטיבות שלך בזמן קיום יחסים, שזה מה שמאפשר חדירה חלקה.


בת 16 שואלת: #90752
היי? רציתי לדעת האם שיערות בכוס יכולות לגרום לקרע בקונדום(כחול של דורקס)

תשובה:
שלום לך, שיערות ערווה בפות לא יכולות לגרום לקריעת קונדום. שבת שלום.


בן 18 שואל: #90496
היי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בחודש וחצי האחרון.. השתמשנו בקונדום כל פעם .. וקיבלתי מחזור (ווסט) לפני שבוע וחצי בערך... אבל אתמול בלילה כנראה הוא לא שם את הקונדום טוב והוא לא היה על ה **^ שלו עד הסוף אחרי שגמר.. אני מפחדת להכנס להריון אז אחרי 10 שעות לקחתי פוסטינור מתי אני יוכל לדעת גם אני בהריון? ואיך לבדוק ואחרי כמה זמן? הורים לא יודעים יש למישהו עצות איך להירגע ואיך לעשות? בת 18

תשובה:
שלום לך, ראשית, אני שמחה שפנית אלינו להתייעצות ושאת רוצה לדאוג לעצמך. טוב שעשית שלקחת את גלולת היום שאחרי ״פוסטינור״. כרגע, כל מה שנשאר לעשות זה לחכות שבועיים מיום קיום יחסי המין הלא מוגנים ולעשות בדיקת הריון. אני מבינה את החשש שלך ואת רגשות הלחץ, אני בטוחה שזה לא נעים כשאת לא יכולה לספר להורים. מה שאני כן יכולה להמליץ לך זה כן לנסות לשתף חברה טובה, בן משפחה או אפילו למרות החשש לנסות לספר לאמא ואבא. לפעמים אנחנו כל כך פוחדים מהתגובה כשבעצם אנחנו צריכות לזכור שההורים בסהכ רק דואגים לנו ורוצים בטובתנו. האם ניסית לדבר פעם עם אחד מהם על החבר שלך? שיחה כנה של שיתוף יכולה לעזור לפרוק את המתח, גם אם רק לספר עליו, ומשם השיחה תתגלגל. חוץ מלשתף מישהו שאת סומכת עליו, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת להתייעצות או להרים טלפון. האם אתם יודעים להשתמש בקונדום כמו שצריך? נוכל להסביר לכם אם יש משהו שאתם עושים לא נכון. נסי לעשות פעילויות שאת אוהבת כדי באמת לא לחשוב על אתמול יותר מדיי, צאי להליכה או הפגשי עם חברים. בכל מקרה, עשי את בדיקת ההריון בעוד כשבועים (את יכולה גם להגיע לעשות אותה אצלנו בדלת פתוחה) ואם יש לך עוד שאלות נשמח לעמוד לרשותך! כל טוב


בן 18 שואל: #90477
שלום, יש לי שאלה מעט מביכה. אני וחברה של ירוצים להתחיל לקיים יחסי מין. רציתי לשאול איך אני יודע איזה גודל של קונדום אני צריך? יש דרך לדעת את זה ללא ניסוי וטעייה? אשמח לתשובה בהקדם, יום טוב

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה וחברה שלך החלטתם להתחיל לקיים יחסי מין ושאתה מגלה אחריות בנוגע לשימוש באמצעי מניעה- כל הכבוד לך. רוב הקונדומים מגיעים במידה אחת שמתאימה לכולם. ישנן חברות שמשווקות קונדומים בגדלים שונים, אך לרוב הגברים הקונדומים הבסיסיים טובים ומתאימים. אני מציעה לך לפני שאתה משתמש בהם בעת קיום יחסי מין, להתאמן על הלבשת קונדום- כך תוכל לבדוק שהגודל מתאים לך ושאתה יודע כיצד להלביש אותו נכון. אתה מוזמן להגיע אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך ונוכל לייעץ לך כיצד להשתמש נכון בקונדום כדי שאתה וחברה שלך תהיו מוגנים ובטוחים. כל טוב


בן 16 שואל: #90443
שלום אני מעוניין לקיים יחסי מים עם קומדום דורקס פלז'רמקס הורוד,אני רוצה לדעת האם הוא קונדום טוב ואמין? תודה.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שאתה אחראי ורוצה לשמור על בריאותך המינית ועל בריאותה של מי שאתה שוכב איתה/ו. הקונדום הזה אינו מומלץ על ידינו אלא הקונדום של דורקס בצבע סגול. הורוד הוא מחוספס ויכול להכאיב לבת הזוג שלך. שנים הראשונות לקיום יחסי מין עם חדירה עדיף להשתמש בקונדום חלק ודק כי אחרת זה יכול לכאוב ולשרוף בפות. בהצלחה


בן 16 שואל: #90328
האם אני יכול לגמור בפנים שלחברה שלי יש נוברינג ? והאם אפשר לגמור בפנים עם קונדום ?

תשובה:
שלום לך. גם נוברינג וגם קונדום הם אמצעי מניעה מפני הריון ולכן, גם אם תגמור בפנים - אתם מוגנים. עם זאת, חשוב מאוד שתשאל את חברה שלך האם היא מעוניינת שתגמור בפנים. דברו על הנושא והגיעו להסכמה. בהנאה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #90092
שלום רציתי לדעת האם יש לקונדומים זמן תפוגה? כאילו אם אחרי זמן מה הם כבר לא מגנים

תשובה:
שלום לך. שאלה אחראית מאוד! לקונדומים אכן יש תאריך תפוגה, אותו ניתן לראות כתוב על אריזת הקונדום. קונדום שעבר תאריך התפוגה שלו עלול לא להגן. חשוב לקנות תמיד קונדומים עם תאריך תפוגה רחוק. כמו כן חשוב לאחסן את הקונדום במקום מוגן משמש ולא חם. כל טוב.


בת 14 שואלת: #89609
שלום אני בת 14 ואני אם חבר שלי כבר חודשיים אני לא בתולה מאז החופש הגדול וקיימתי איתו יחסי מין כבר בחודש הראשון . אנחנו מקיימים יחסי מין אם קונדום והוא גומר בתוכי אבל אחרי דקה בערך הוא יוצא והמחזור שלי מאחר כבר בשלוש שבועות האם יש מצב להריון ? עשיתי בדיקה ויצא שלילי

תשובה:
שלום לך.איני יודעת מתוך המידע שמסרת מתי קיבלת מחזור בפעם הראשונה והאם הוא סדיר. לפעמים, בגילך, המחזור עדין לא סדיר. קשה לי לקבוע אם מדובר על איחור במחזור בגלל הריון. טוב שאתם דואגים להשתמש בקונדום, אבל כדי שתהיו מוגנים מפני הריון צריך שחבר שלך לא יישאר בתוכך אחרי שהוא גמר, אלא יצא ממך תוך כדי שהוא מחזיק את הקונדום בבסיס של הפין (איפה שהוא מתחבר לגוף שלו). הסיבה לכך היא, שאחרי שהוא גומר, הזקפה שלו יורדת (כבר לא "עומד לו") ואז הקונדום יכול ליפול. במקרה כזה נוזל הזרע שנאסף בקונדום יכול להישפך בתוך הנרתיק שלך ואת יכולה להיכנס מזה להריון. אני ממליצה שתצרי קשר טלפוני איתנו בדלת פתוחה, אחת היועצות שלנו תוכל להדריך אותך לגבי מה כדאי לעשות בהמשך - מתי ואיפה לבצע בדיקת הריון נוספת ושימוש נכון באמצעי מניעה . תוכלי גם לקבל מענה והדרכה נוספים. כל טוב.


בת 16 שואלת: #89607
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין מוגנים .. ואחרי זה הוא הוציא את הקונדום וגמר עלי .. אז הלכתי להתקלח כדי לשטוף את עצמי קצת , והוא בא להתקלח איתי וקיימנו יחסי מין באמבטיה והוא היה בלי קונדום .. זאת לא פעם ראשונה ולא שנייה שאני מושאגת ממצב היחסים הלא מוגן , אני ממש רוצה להתחיל לקחת גלולות אבל אני מתפדחת כלכך ולא רוצה שאמא תשע , יש דרך לפתור את זה ? כי אני כל החודש דואגת עד לקבלת המחזור ולא יכולה להתמודד עם זה כל פעם מחדש ..

תשובה:
שלום לך. למה את מתפדחת? אני חושבת שאת יכולה להיות מאוד גאה בעצמך על כך שאת דואגת לשכב עם אמצעי מניעה ושאת מודאגת מיחסי מין לא מוגנים. העניין הוא שגם אם אתם מקיימים יחסי מין באמבטיה, אבל לא משתמשים באמצעי מניעה כלשהו, את יכולה להיכנס להריון. את צודקת כשאת אומרת שאינך יכולה להתמודד עם תחושת החשש מהריון כל חודש, ולכן אני מציעה לך ליצור קשר עם סניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגוריך. נוכל לתת לך הדרכה לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה וגם לארגן פגישה עם רופאת נשים שתתן לך מרשם לגלולות. אם אינך רוצה לספר לאמך, אינך חייבת. איני יודעת כיצד היחסים בינך לבין אמך, אבל אולי תרצי לשקול מחדש האם לשתף אותה, אם תרגישי מוכנה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #88868
אין לנו ממש איך להגיע כי זה טיפה רחוק האם יש אפשרות שתכתבו כאן איך לובשים ואיך מורידים קונדום? ובכמה אחוז הוא מגן מהריון?תודה

תשובה:
שלום. יש דלת פתוחה במספר מקומות בארץ, גם בבאר שבע וגם בחיפה ועוד מקומות, כך שאפשר להגיע לסניף הקרוב. בקונדום משתמשים כך שמחזיקים בפיטמה למעלה ואז מגלגלים על הפין כשהוא זקוף. לשים לב שהטבעת כלפי מעלה. גם באינטרנט תמצאו סרטונים מקצועיים שמסבירים איך להשתמש בקונדום וגם בעלון לצרכן שמצורף לקונדום. כדי להוריד אותו , יש לגלגל אותו, לקשור ולשים בפח. קונדום אם שמים אותו נכון יכול להגיע ל - 98% בטחון. הוא מגן מפני מחלות מין ומפני הריון לא רצוי. בהצלחה ומין בטוח


בת 21 שואלת: #88713
אני ינסח את השאלה שוב.. אני במחזור ואני התחלתי חפסה חדשה של הגלולות יאז ואני בגלולה השנייה, ושכחתי ליטול את הגלולה ולקחתי לבסוף לאחר 14 שעטת.. זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, את אינך מוגנת מהריון בשבוע הקרוב זה בגלל שאיחרת את נטילת הגלולה ביותר מ 12 שעות. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ומיכוון שאת לא מוגנת בשבוע הקרוב אני ממליצה לך להשתמש בקונדום בימים אלה. את מוזמנת לפנות אלינו לכל שאלה נוספת, כל טוב.