A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

משגל נסוג

דלת פתוחה הקרובה אליך

משגל נסוג

בת 18 שואלת: #115461
היי קוראים לי רונה ואני בת 16 אני וחבר שלי לאחרונה קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה אבל הוא גמר בחוץ... הוא יודע לשלוט לפני שבועיים בערך היו לי כל מני סימנים מוזרים כמו רעב יתר מטורף התכווצויות בבטן מלא הפרשות לבנות כאלו מהנרתיק היו עוד איזה שתי תסמינים שאני לא זוכרת מה הם אבל כל השאר לא היו שאני אומרת כל השאר אני מתכוונת בחילות, סחרחורות, צרבות וכ"ו קראתי קצת המחזור איחר לי באיזה 4 ,3 המחזור שלי לא סדיר בתאריך מסויים אבל כל 30 יום אני מקבלת אחרי השבוע בערך שעברתי את זה היה לי דימום מוזר כזה בהתחלה זה היה נראה כמו דימום של סוף מחזור ואחר כך זה נהיה דימום כמו שיש לי בדרך כלל במחזור ... אני לא יודעת עם זה היה מחזור או דימום לאחר המחזור או הדימום התסמינים כולם עברו... אני מפחדת שאני בהריון אני לא יודעת מה הסיכויים . במקרה ואני בהריון איך עושים אצלכם את הוועדה

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני שמחה שפנית אלינו, אני יודעת שזה לא פשוט אבל זה מעשה אחראי. לגבי השאלה שלך, כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי גדול להיכנס להיריון, גם אם הגבר גומר בחוץ. כדי לבדוק אם את בהיריון עלייך לבצע בדיקת היריון ביתית שאפשר להשיג בסופר פארם או להגיע אלינו לדלת לבצע אותה (בחינם ובאופן חסוי). חשוב לבצע את הבדיקה שבועיים אחרי קיום יחסי המין האחרונים (אם קיימתם יחסי מין מאז צריך לספור שבועיים מאותו היום) כדי שהיא תהיה אמינה. לגבי הדימום, יכול להיות שמדובר במחזור אבל לעיתים גם כאשר נכנסים להיריון יש דימום קל ולכן חשוב לבדוק את זה. שתדעי שיש הרבה סוגים של אמצעי מניעה שיכולים להיות נוחים עבורך ועבור בן זוגך. משגל נסוג (גמירה בחוץ) הוא לא אמצעי מניעה, ואם תמשיכו לקיים יחסי מין לא מוגנים הסיכויים שתכנסי להיריון גבוהים. בנוסף, אמצעי מניעה מונעים את הסיכוי להדבק במחלות מין. אנחנו נשמח לספר לך עוד על אמצעי מניעה בטלפון או להראות לך אם תרצי להגיע לסניף הקרוב לביתך. את מוזמנת להתקשר אם יש לך שאלות נוספות.


בת 14 שואלת: #115081
אני וחבר שלי קיימנו יחסים באותו חודש לקחתי פעמיים פוסטינור אחרי זה קיימנו יחסים ללא קונדום אבל כל פעם גמר בחוץ הבנתי שיש טיפות אהבה שזה מסוכן אבל קיבלתי מחזור רגיל לפני התאריך שאני אמורה לקבל אבל אני ביום החמישי שלו הצבע שלו היה חום בבוקר וכימעט בלי דם כמו לקראת סיום מחזור אבל בלילה חזר לי שוב דימום פחות דם ממחזור רגיל אבל חום יותר חזק האם יש קשר להריון?

תשובה:
היי לך אם קיבלת מחזור, זה אומר שאת לא בהריון. הגיוני שהיו שיבושים במחזור שלך והוא לא היה כמו שאת רגילה כיוון שלקחת באותו החודש 2 גלולות פוסטינור ואלו יכולות להיות חלק מתופעות הלוואי. אם עדיין את חוששת, את יכולה לבצע בדיקת הריון רק כדי להרגיע אותך, כי הסיכויים שאת בהריון אם קיבלת מחזור הם נמוכים ביותר. בדיקת הריון תקפה 10 ימים מקיום יחסי מין לא מוגנים ורצוי לבצע אותה עם השתן הראשון של הבוקר. מעבר לכך, חשוב לי להסביר לך שאמצעי מניעה זה דבר חשוב נורא כשמקיימים יחסי מין, כי הם גם מונעים הריון וגם מחלות מין. פוסטינור הוא לא אמצעי מניעה שצריך להסתמך עליו, הוא רק אמצעי לשעת חירום. גם לגמור בחוץ זה לא פתרון, כי כמו שבאמת אמרת יש טיפות אהבה שמשתחררות לפני שהגבר גומר ובתוכן תאי זרע, שאפילו מסוכנים יותר לכניסה להריון. לכן חשוב מאוד קודם כל, שתמצאו את אמצעי המניעה שנוח לכם לשימוש. אתם יכולים להשתמש בקונדום, שגם מונע הריון וגם מחלות מין והשימוש שלו הוא בכל פעם ששוכבים ויש חדירה. במידה ובוודאות אין לשניכם מחלות מין (אפשר לבדוק זאת באמצעות בדיקות דם ושתן), אפשר להשתמש באמצעים כמו גלולות, שנוטלים באופן קבוע ובכך אפשר לשכב ללא סיכון להריון. נשמח מאוד שתתקשרי אלינו לדלת ונוכל לייעץ לך על המשך יחסים מוגנים ובריאים. תוכלי למצוא את המספר באתר שלנו. בהצלחה!


בן 20 שואל: #114461
שלום שאלה קטנה אני וחברה שלי כבר הרבה זמן שוכבים עם קונדון ואני נאלץ לגמור בחוץ היא התחילה לקחת לפניי חודש וחצי בערך גלולות מינס ועברה לפניי שבוע וחצי ניתוח בשיניים ונתנתו לה אנטיביוטיקה מוקסיפן רציתי לדעת אם זה משפיע על הגלולות ואם כן כמה זמן אחרי הפסקת נטילת האנטיביוטיקה אפשר לשכב בלי ולגמור בפנים

תשובה:
שאלה חשובה ואחראית. ישנם סוגי אנטיביוטיקה שונים ולחלקם יש תגובות בין תרופתיות עם הפעילות ההורמונאלית של הגלולות. זו הסיבה שאנו ממליצים להמשיך עם שימוש בקונדומים לפחות שבועיים מסוף נטילת האנטיביוטיקה, או עד בוא הווסת, מה שבא קודם. כעבור תקופה זו, ניתן להמשיך עם גמירה בתוך הנרתיק ללא חשש. כל טוב ולבריאות.


בן 23 שואל: #114141
היי ערב טוב.. לפני יומיים אני וחברה שלי היינו במיטה והיא אוננה לי גמרתי נקיתי הכל בסדר.. אחרי 10 דק הכנסתי את הפין שלי לפות שלה בלי קונדום אחרי זה גמרתי בחוץ ולא בפנים.. ירד לה מלא דם למה ירד לה דם? זה הייתה הפעם הראשונה שאנחנו שוכבים.. והשאלה השניה היא.. היא הייתה אמורה לקבל אתמול מחזור ועוד לא קיבלה.. יש מצב שהיא נכנסה להריון? בבקשה לענות לי אני ממש מודאג

תשובה:
שלום, בנוגע לחלק הראשון של השאלה שלך, בקיום יחסי מין עם חדירה גם במידה והגבר מגיע לפורקן מחוץ לאיבר המין של האישה יש חשש של כניסה להריון משום שלפני שהגבר מגיע לפורקן ישנן "טיפות אהבה" זה נוזל זרע שיוצא מהפין בזמן גירוי מיני בין השלב שבו מופיעה זיקפה ועד הגמירה, וגם ממנו ניתן להיכנס להריון. לכן במידה ובת הזוג שלך אינה נוטלת גלולות החשש של כניסה להריון קיים. לכן בכל קיום יחסי מין יש צורך בשימוש באמצעי מניעה. בנוגע לדימום, זה דבר טבעי, לעיתים בעת קיום יחסי מין ישנו דימום אצל האישה שנובע מהחיכוך בין איברי המין. בכדי למנוע דימום יש לשים לב שבת הזוג שלך מגורה ורטובה מספיק- מה שימנע את הדימום. יש לבצע משחק מקדים, לשים לב שאתם במקום שבו אתם מרגישים בנוח והכי חשוב אתם צריכים לתקשר ביניכם ולשים לב שאתם מבצעים את החדירה באופן הדרגתי ולא כואב לבת הזוג שלך. בנוגע לשאלה השנייה, לא הייתי ממהרת להילחץ, המחזור עשוי להיות לעיתים לא סדיר ואיחור של יום הוא טבעי, הרבה פעמים האיחור נובע מלחץ נפשי ועומס ביום יום, עם זאת הייתי שמה לב בימים הקרובים ובמידה והמחזור לא יגיע יש לבצע בדיקת הריון כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין משום שיחסי המין שקיימתם אינם מוגנים. בהצלחה!


בן 17 שואל: #113773
היי ישלי כמה שאלות אני וחברה שלי עשינו סקס בלי אמצעי מניעה ביכלל אבל גם לא גמרתי לה ביפנים ואחרי שבוע וחצי היא הייתה אמורה לקבל מחזור והיא לא קיבלה ורק שבוע וחצי אחרי שהיא הייתה צריכה לקבל היא קיבלה זה יתאחר לה בשבוע וחצי האם יש חשש להריון ? כי אני יודע שאם מישהי בהריון אז היא לא מקבלת מחזור... ושאלה שניה מאז שהתחלנו לעשות סקס המחזור שלה נהיה רק שלש ימים בימקום חמש כמו שהיה לה תמיד האם יש איזה בעיה ? וגם פעם אחת עשינו סקס שהיא הייתה במחזור ביום השני וסיימנו לעשות ניגמר לה המחזור האם זה לא טוב?

תשובה:
היי, אני רואה שיש לך הרבה שאלות אז אנסה לעשות קצת סדר- 1. לבנות בגיל ההתבגרות לפעמים המחזור לא סדיר. אם חברה שלך קיבלה מחזור- היא לא בהריון. חשוב לשים לב אם המחזור באמת היה מחזור- ולא רק דימום קל או כתמים- כי אז יכול להיות חשש להריון. 2. אני מבינה שאתם לא מקפידים על שימוש באמצעי מניעה. במהלך הגירוי המיני- לפני השפיכה של הגבר יש יציאה של מעט נוזל- טיפות אהבה- שגם מכיל זרע. גם מטיפות אהבה (ולא רק משפיכה מלאה) אפשר להיכנס להריון! גם אם יצאת לפני שגמרת אתם לא מוגנים מכניסה להריון. חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה כאשר הריון הוא לא רצוי- יש כמה סוגים ואפשרויות ביניהם קונדומים (שגם מגנים מפני מחלות מין) וגלולות. אתם מוזמנים להגיע אלינו לדלת הפתוחה- ישנם סניפים בכל הארץ- ולקבל הסבר על אמצעי מניעה ושימוש בהם. 3. כמו שכתבתי, שינויים באורך המחזור ואופיו נורמליים בגיל ההתבגרות- ולכן יכול להיות שהמחזור של חברה שלך השתנה עם הזמן. 4. אם חברה שלך קיבלה מחזור באמת אין סיבה לדאגה. כדי להימנע מחששות ומהריון לא רצוי בעתיד- תשתמשו באמצעי מניעה. בהצלחה :)


בן 24 שואל: #111291
שלום לפני קיום יחסי מין כאשר יש לי זיקפה, יוצא לי מאיבר המין מעט נוזל שקוף (שאינו דומה לזרע או לריכוז נוזל בצבע לבן בזמן שאני גומר) האם הנוזל הזה עשוי להכיל זרע? האם בקיום יחסי מין עם חברה שלי ללא אמצעי מניעה היא עלולה להיכנס להריון גם אם אני גומר בחוץ?

תשובה:
שלום לך. בזמן שבין תחילת הזקפה ועד השפיכה בסוף יש יציאה של נוזל זרע, הרבה אנשים קוראים לזה "טיפות אהבה". לכן בקיום חדירה יש חשש להריון אפילו שהגמירה של הגבר היא בחוץ. אם בחרתם לקיים יחסי מין חשוב שתהיו אחראיים ותשתמשו באמצעי מניעה, כך תוכלו להנות ולא להרגיש חשש ולחץ מיותרים. כל טוב


בת 17 שואלת: #110687
אני בתולה וקיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום אך לא יחסים מלאים בכל פעם שהרגשתי שהחדירה כואבת או תקרע את הקרום בתולין הוא חזר אחורה וכשהיה צריך לגמור עשה את השפשופים האחרונים בחוץ וגמר לאחר מכן ראיתי לכלוך חום על התחתון יש סיכוי שזה דם ואיבדתי תבתולין? ועשינו כמה פעמים ככה האם יש חשש להריון? ואם כן כדי לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, שאלת הרבה שאלות חשובות. אם ביחסי מין 'מלאים' את מתכוונת ליחסים עם חדירה נרתיקית, אז אפשר לומר למעשה שאתם מקיימים יחסי מין מלאים. אין בפועל חשיבות לעומק החדירה. במידה והיא מתרחשת ללא שימוש באמצעי מניעה ( גם עם היא לא עמוקה וגם אם בן הזוג גמר 'בחוץ', קיים סיכון להריון. נשים רבות אינן מודעות למיקום ולהימצאותו של קרום הבתולין. קרום זה הוא מעין רקמה דקה, שבמידה והוא קיים ( שכיח מאוד ונורמאלי שלנערה בגילך אין קרום בתולין שלם או שהוא לא קיים כלל) הוא מכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. מכאן, שבחדירה של ראש הפין לתוך הנרתיק, הוא עובר דרך קרום הבתולין ומרחיב את הפתח שלו (שוב, אם הוא קיים). הלכלוך החום שהבחנת בו עשוי להיות קשור לתהליך זה, או לפציעה מאד שטחית של רקמת הנרתיק כתוצאה משפשוף הפין בשילוב עם נרתיק שעדיין לא מורגל לכניסה של הפין אליו, שרירי רצפת אגן מכווצים ועוד. מה שאת מתארת הוא טבעי לחלוטין. במידה והפעילות המינית הזו טובה ומתאימה לשניכם, רצוי מאד להשתמש באמצעי מניעה, על מנת להמנע מהריון לא מתוכנן. מתי קיימתם את יחסי המין הלא מוגנים? פוסטינור, וגלולות אחרות לשעת חירום מיועדות לשימוש הקרוב ככל הניתן למועד קיום היחסים הלא מוגנים, תלוי בסוג הגלולה ( בין 72-120 שעות). במידה ועבר זמן רב יותר, אין טעם ליטול הגלולה. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר היחסים הלא מוגנים. כל טוב ובהצלחה.


בת 16 שואלת: #109428
היי,אני וחבר שלי כבר שוכבים תקופה של כמה חודשים,כמובן שמשתמשים בקונדום (אני לא לוקחת גלולות) והגמירה לא מתרחשת בתוך איבר המין שלי,אלא כשהוא מרגיש שהוא עומד לגמור הוא מוציא,המחזור האחרון שלי היה סדיר (הפרש של 28 ימים),הוא היה 3 ימים הפסיק ליום אחד והמשיך החודש הזה שכבנו פעמיים כשכביכול הייתי בביוץ לפי אפליקציה,פעם אחת בחלון פוריות ופעם אחת ביום ביוץ שנחשב ליום הכי טוב לקליטה,בפעמים האלה התחלת הגמירה הייתה באיבר מיני ואז הוא הוציא וגמר בחוץ(שוב,הכל מתרחש בתוך הקודנום).אז יש לי כמה שאלות:1.אם הקונדום היה נקרע היינו שומעים?,כי כשהוא הוריד את הקונדום היינו רואים אם הוא היה נקרע 2.אם היה נכנס לתוכי זרע הייתי מרגישה?כי (סליחה על התיאור)אבל הייתי דיי רטובה באיזור למטה בגלל היחסי מין.3.האם יש סיכוי להריון?כי אני תמיד מרגישה כאבים שאני בביוץ ולא הרגשתי כנל גם לפני מחזור והיום היה לי רק כאב דיי חד ל45 דקות בבטן התחתונה.תודה מראש

תשובה:
שלום לך, את מוטרדת לגבי יעילות הקןנדום וחוששת מפני הריון, למרות שאתם משתמשים בו כהלכה. בחיים שלנו קשה להיות בטוחים לגבי דברים רבים, אבל דווקא לגבי קונדום, כל המחקרים בעולם מראים על כך שהיעילות שלו מצויינת, במידה ומקפידים על כמה כללים בסיסיים, כמו קניית קונדומים באיכות טובה ובתוקף, איחסון הקונדומים במקום מוצל וקריר, פתיחת העטיפת באצבעות ולא בשיניים, הלבשה והורדה נכונים וכד'. כנסו וקראו יחד את ההסבר המפורט על קונדומים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 אחזור ואדגיש בפניך.... אין כל סיבה שתעצרו את יחסי המין, ושבן הזוג שלך יצא ממך בזמן השפיכה. ממה שאת מתארת, את עסוקה, מוטרדת וחוששת לא מעט בזמן יחסי המין ואחריהם. לא חבל? יחסים אלה אמורים להיות משולבים בכיף, שחרור ונחת. אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע אלינו לפגישה פרטית, ללא כל עלות, כדי לדבר עם אחת היועצות שלנו על יחסי מין, השימוש בקונדום ובעקר לתת לך תחושת בטחון שאת מוגנת וחופשיה להנות מיחסי המין ללא הדאגה המתמדת. בררי כאן היכן הדלת הפתוחה הקרובה אלייך http://www.opendoor.org.il/FAQ.aspx?id=522 בנוגע לשאלותייך האחרות- אם קונדום נקרע, זה נראה בעין. במידה והקונדום היה שלם, רב הסיכויים שהרטיבות היתה שלך, כתוצאה מהגירוי וההנאה המינית זה טבעי וצפוי. טבעי בגילך שהמחזור החודשי והתחושות שמתלוות אליו ישתנו מדי פעם. הביוץ אכן גורם לעתים לאי נוחות או כאבים בצד אחד, אך לא חייב שיהיה כך תמיד, וכדאי לדעת שהביוץ מתרחש על פי רוב לחילופין: פעם מהשחלה הימנית ופעם מהשחלה השמאלית. לא הייתי מייחסת קיום או חוסר קיום של תחושות מוכרות להריון. במיוחד לאור ההסבר המפורט מדוע את מוגנת מפניו. נשמח לראותכם אצלנו! כל טוב.


בת 17 שואלת: #108586
היי, אני עדיין מדממת. לא יודעת אם זה מחזור או תופעות לוואי של הכדור, עבר זמן מאז שלקחתי נורלבו. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה (הוא לא גמר בתוך) כי חשבתי שאני במחזור אבל אני לא בטוחה.. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כדי לדאוג לבריאות שלך עליך לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה - גם כדי למנוע הריון וגם כדי למנוע מחלות מין. הדימום יכול להיות עדיין מתופעות הלוואי של הכדור אך גם יכול להיות שמדובר בווסת. בכל מקרה, אם ברצונך להימנע מהריון אין לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה בכל ימי החודש. הכדור נורלבו יכול לשנות את המחזור החודשי ואת הביוץ ולכן יכול להיות שאפילו שדיממת היית בביוץ. גם ללא נטילת הכדור, ניתן להיכנס להריון מקיום יחסי מין בזמן דימום הווסת מכיוון שהזרע יכול לשרוד בין 3 ל5 ימים ברחם. גם כשהגבר לא גומר בפנים, ניתן להיכנס להריון מ"טיפות אהבה". מדובר בזרע שיוצא מאיבר המין הזכרי גם לפני שהוא מגיע לסיפוק ואין שליטה על היציאה שלו. לכן - עליך לקחת שוב כדור חירום נורלבו או פוסטינור בהקדם! שימי לב שכדורים מסוג זה הם למקרי חירום בלבד, ולא מומלץ להשתמש בהם כאמצעי מניעה קבוע. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע אלינו ולהתייעץ בנוגע לאמצעי המניעה השונים על מנת למנוע הריון ומחלות בעתיד, וכדי שתוכלי לקיים יחסי מין בלי דאגות ולחץ. את יכולה גם לפנות לרופא/ת נשים ולהתייעץ איתם בנוגע לאמצעי מניעה.


בת 16 שואלת: #107783
וסליחה שאני חופרת אבל מה הסיכוי שניכנסתי להריון?

תשובה:
היי לך, כפי שענינו לך- יש סיכוי להריון אם הייתה חדירה ובן הזוג גמר בחוץ. מבחינת הסטטיסטיקה היעילות של "משגל נסוג" (גמירה בחוץ) היא כ-70%, זאת אומרת שיש סיכוי של כ-30% להריון. כרגע, עליך להמתין שבוע נוסף (שיעברו סה"כ 14 ימים) ולבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם). כמובן שאת מוזמנת להגיע אלינו לבצע את בדיקת ההריון ללא עלות ובליווי של יועצת.


בת 16 שואלת: #107760
הי אני בת 16 עוד מעט, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין, הפעם החרונה הייתה ליפני כפחות משבוע, אני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע בידיוק אבל אני עדיין לחוצה שאני בהריון, אנחנו לא מישתמשים באמצעי מניעה ואני לא לוקחת גלולות, אבל הוא אמר לי שהוא הוציא בחוץ , ישלי מימה להילחץ? אני ישמח אם תענו בהקדם.

תשובה:
היי לך, אני שמחה שפנית אלינו. אכן יש ממה לחשוש, גם כאשר הוא גומר בחוץ יש חשש להריון משום שטיפות האהבה שיוצאות בהתחלה מכילות גם הן זרע וניתן להיכנס מהן להריון. כרגע עליך להמתין עוד שבוע (סה"כ 14 ימים מהיום בו קיימתם יחסי מין) ולבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) כדי לוודא שאין הריון. כמובן שאת יכולה גם להגיע לאחד מהסניפים שלנו בשעות הפעילות ולבצע את הבדיקה ביחד עם אחת היועצות שלנו, תוך שמירה על אנונימיות וללא עלות. כרגע, חשוב שתתחילו להשתמש בקונדום, כיוון שבכל פעם שאתם שוכבים בלי אתם מעלים את הסיכויים שלך להיכנס להריון, גם אם הוא גומר בחוץ. וכמובן שאת תמיד מוזמנת אלינו כדי שנעזור לך להתאים את אמצעי המניעה שיתאים לך ביותר.


בת 16 שואלת: #106185
זה היה בדיוק שסיימתי מחזור הסיכוי נמוך להכנס להריון?

תשובה:
היי לך. הסיכוי אכן נמוך אם זה היה ביום שסיימת מחזור, אך עדיין קיים! יש חשש להריון במצב כזה ואני ממליצה לך לגשת לסופר פארם הקרוב ולקנות פוסטינור/נורלבו (אם לא עברו 72 שעות) או אלה (אם לא עברו 5 ימים). את כולן את יכולה לקנות ללא מרשם ועדיף ליטול אותן כמה שיותר מהר כדי שיהיה סמוך למועד בו קיימת יחסים. בנוסף לכך, כדי לוודא שאכן אין הריון עליך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) שבועיים מהיום בו קיימת יחסי מין. להבא, אני ממליצה לכם להשתמש בקונדום, משגל נסוג (גמירה בחוץ) זו אינה שיטה יעילה וניתן להיכנס ממנה להריון. חבל שבכל פעם תהיי לחוצה, בשביל השקט הנפשי שלך עדיף לך להשתמש באמצעי מניעה :) שיהיה בהצלחה ותרגישי חופשי להמשיך לפנות אלינו ולהתייעץ! חג שמח!


בת 19 שואלת: #100306
שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע , הייתה חדירה חלקית , הוא לא גמר לי בגוף!והמחזור שלי לא סדיר , איך אני יודעת אם יש הריון או לא?

תשובה:
שלום לך! אם את יודעת מראש שהמחזור שלך לא סדיר, קצת קשה לדעת לבד שלא נכנסת להריון. בשביל השקט הפנימי, את יכולה לרכוש ערכת הריון ביתית. חשוב לעשות אותה 10 ימים מהיום ששכבתם, כי לפני כן הבדיקה לא תזהה הריון. עוד אפשרות לבדיקה היא באמצעות בדיקת דם בקופת החולים. פשוט בחרי במה שהכי מתאים לך. מעבר לכך, חשוב שתדעו שחדירה חלקית לא אומרת שהזרע לא נכנס ויכל לצאת עוד לפני הגמירה: בשלבי הגירוי בצורת נוזל זרע. לכן, תמיד תמיד תמיד חשוב להשתמש באמצעי מניעה. ואל תשכחי שצריך להישמר ממחלות מין, עוד יתרון שיש לאמצעי מניעה חוץ ממניעה מהריון. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #97338
היי שוב.. הייתי אצלו שוב היום ושוב עשינו את זה. אבל כמובן שזה גמירה בחוץ והכל . כשחזרתי הביתה היו לי כמו הפרשות חומות של מחזור אבל אני לא יודעת אם זה מחזור כי יצא ממש קצת בנתיים(עברו שעתיים).. וכן כואבת לי הבטן והכל . יכול להיות זה הקרום שנקרע ? כי פעם ראשונה לא ירד לי דם אני הייתי בתולה אבל אני פעם הייתי גמישה ואומרים שלגמישות אין קרום .. אז לא יודעת .. אשמח לתשובה ....

תשובה:
הי , פעם שנייה שאתם מקיימים יחסי מין ואת נשמעת בהתרגשות ובלבול. על מנת לעשות סדר -קרום בתולין אצל כל אחת הוא אחר ללא קשר לגמישות. יתכן ואין לך או שעדיין לא ניתק יתכן שניתוקו מלווה בדימום ולעתים לא. הפרשת הדימום אכן נשמעת של תחילת מחזור בכל מקרה כדאי לפנות לרופא נשים לבדיקת גופך והמלצה על אמצעי הגנה. גמירה בחוץ אינה אמצעי הגנה כאמור, ממש חשובה לקיחת האחריות שלך על גופך. זה ירגיע אותך ואת בן זוגך ויאפשר לכם לגלות בהנאה וסקרנות את מיניותכם. בהצלחה אנחנו פה לכל שאלה


בת 18 שואלת: #97235
אני י וחבר שכבנו בפעם הראשונה ואנחנו בהתחלה בלי קונדום לנסות להעמיד אותו ואז שהוא עומד הוא שם מהר קונדום ולאחר 10 דקות גומר,השאלה שלי היא אם אני יכולה להיכנס להריון מזה שהוא מנסה להעמיד אותו?הוא לא גמר בכלל בכל הזמן שהוא ניסה,הוא אמר שיצאה לו טיפת של פיפי אבל אפילו לא טיפת אהבה והוא לא גמר. לפני ארבעה ימים שכבנו ופחדתי שהוא גמר אז לקחתי מהר פוסטינור ואתמול שזה קרה שוב פחדתי שוב שהוא גמר למרות שהוא לא ורציתי לקחת אבל לא לקחתי כי אמרו שזה מסוכן. כואבת לי הבטן והציצים שלי מאוד רכים,המחזור שלי צריך להגיע ב29 אין סיכוי שאני בהריון?אין לי הפרשות כבר יומיים

תשובה:
שלום לך, אני קוראת מהשאלה שלך שאת מאוד מודאגת ויש לי מספר תשובות לתת לך לשאלתך. כאשר מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיכוי להריון. טוב שלקחת את הפוסטינור כי זה בהחלט מצמצם את הסיכון מאותה הפעם ששכבתם בלי קונדום. הפוסטינור לא מסוכן לקחת במידה ויש חשש להריון אבל יחד עם זאת לא משתמשים בו כאמצעי מניעה. חשוב שתדעי שייתכן שהמחזור שלך יאחר או יקדים בגלל התופעות לוואי של הפוסטינור וכמו כן גם כאבי הבטן והשינוי בחזה יכולים להיות ממנו. לכן אני ממליצה לך בכל מקרה אם עברו שבועיים מקיום יחסי המין לעשות בדיקת הריון ולשלול הריון. אני רוצה להתייחס לקושי של החבר שלך להעמיד את האיבר מין שלו עם הקונדום. את מתארת שאלו הפעמים הראשונות שלכם וזה טבעי שתחוו מצבים שאולי לא נוח בהם. אני יודעת ממה שכתבת שאת מבינה את החשיבות של קונדום למניעת הריון (ואני מוסיפה גם מחלות מין). יש דרכים רבות שאפשר לנסות להעמיד את האיבר מין בלי ליצור כל הרבה מתח בשבילך. אפשר אוננות משותפת או מין אורלי או כל דבר שיגרום לכם הנאה ללא מתח. תזכרי שהגוף שלך חשוב לך, ואני ממליצה לך גם לשוחח על כך עם החבר שלך. את מוזמנת לפנות לדלת פתוחה בכל שאלה ויעוץ נוסף, אפשר להתייעץ איתנו על אמצעי מניעה ,תוכלי אם תרצי גם להגיע לסניף הקרוב לביתך לבצע בדיקת הריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #96062
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום וכאב לי (לא פעם ראשונה שמקיימים יחסי מין) .. אני מרגישה ששורף לי כשאני הולכת להתפנות וגם אני מרגישה שקצת התנפח לי משהו באיבר המין.. בנוסף. אני חוששת שאולי נכנסתי להריון כי לא קיימנו יחסי מין מוגנים למרות שהוא לא גמר בפנים.. איזה שלוש ימים אחרי המקרה התחיל לצאת לי דם מהאיבר מין וזה לא התאריך שלי למחזור, האם יש מצב שהמחזור שלי הקדים? האם עדיין יש חשש להריון? מתי כדי לעשות בדיקת הריון בייתית? והאם יש לכם מושג מזה הכאבים האלה בשתן והנפיחות?

תשובה:
שלום לך, אני אענה לך על השאלות לפי הסדר ששאלת: את מתארת שיצא לך דם מהאיבר מין, ייתכן שזה מחזור שהקדים בגלל סיבות שונות (מחזור יכול להשתנות בגלל תזונה, לחץ, גם בגילך זה יכול לקרות וגם סיבות נוספות). יכול להיות שמדובר גם בדימום שנבע מיחסי המין שקיימת. את מתארת שכאב לך בזמן קיום יחסי המין, אולי השיפשוף היה חזק מידי בשבילך (?) אולי לא היית מספיק רטובה ולכן חשת בכאב. במצב כזה של כאב ושיפשוף חזק מידי האיבר מין מתנפח ולפעמים גם מדמם. חשוב לי להגיד לך שיחסי מין לא אמורים לכאוב. אם את חשה בכאב בזמן יחסי מין תרגישי בנוח לעצור את החבר שלך ולהסביר לו שכואב לך ואולי לבקש שיהיה עדין יותר או להפסיק את החדירה בכלל. אפשר להנות מיחסי מין בדרכים נוספות ורבות ללא חדירה. אם הכאבים ממשיכים זמן רב וממושך אולי כדאי לך גם להיבדק למחלות מין ולראות רופא/ה נשים בנוגע לשאלתך על חשש להריון - כאשר מקיימים יחסי מין לא מוגנים תמיד יש חשש להריון גם אם גמר בחוץ. אני מבינה מהתיאור שלך שעברו יותר מ 72 שעות לכן אין סיבה לקחת את הגלולה של היום שאחרי. אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון ביתית שבועיים אחרי קיום יחסי המין על מנת לשלול הריון ולהיות רגועה. במרכזי היעוץ של דלת פתוחה את יכולה לעשות את הבדיקה בחינם ולקבל יעוץ מהיועצות שלנו, בנוסף את יכולה גם לקבוע תור אצל הרופאים שלנו ולקבל יעוץ על אמצעי מניעה. את מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה נוספת. כל טוב


בן 16 שואל: #94970
שלום אני אתחיל מזה שעשינו טעות אבל בכל מקרה נהגנו כמו שצריך היו לנו קונדומים אך לא זמינים ולפעם הבאה כן נשתמש בקונדום בכל מקרה אני וחברה שלי היינו ביחד ולא ממש שכבנו אלה הכנסתי לה ממש קצת וזה היה ללא קונדום הכנסתי לה ממש קצת ואחרי כמה תנועות הרגשתי שאני עומד לגמור שניות ספורות לפני שגמרתי יצאתי ממנה ונתתי לזה לצאת בחוץ אך אני מפחד שיצאו כמה טיפות בפנים.בכל מקרה לא עברו 24 שעות מאז קיום יחסי המין והלכתי איתה וקנינו פוסטינור והיא שתתה אותו ישר כשקנינו מה שאומר שלא עברו 24 שעות , עכשיו אני מפחד קצת שהיא נכנסה להריון.רציתי לדעת מה הסיכוי שהיא תיהיה בהריון למרות שהוצאתי וגמרתי בחוץ ולמרות שלקחנו פוסטינור לא מאוחר מ24 שעות האם קיים סיכוי להריון או שהוא ממש נמוך כי אני ממש בלחץ.תודה ממש על העזרה :)

תשובה:
שלום לך. טוב עשיתם שהחלטתם שחברה שלך תיקח פוסטינור. פוסטינור יש לקחת בטווח של עד 72 שעות ממגע מיני לא מוגן וכך עשיתם. בניגוד לשימוש בקונדום או גלולות, פוסטינור אינה מונעת הריון ב-100% ולכן יש צורך בביצוע בדיקת הריון שבועיים לאחר נטילת הפוסטינור. חשוב לי גם לומר לך כי כפי שכתבת, שפיכה בחוץ אינה מבטיחה שלא יהיה הריון כי ישנה הפרשה של נוזל מהפין עוד לפני השפיכה הסופית. לפעמים קוראים להפרשה הזאת "טיפות אהבה" וזהו נוזל שיכול להכיל זרע וקשה לחוש מתי הוא יוצא מן הפין. אני בטוחה שאתם נמצאים במצב מפחיד ומבלבל ואתם מאוד מוזמנים להגיע אלינו ל"דלת פתוחה" ולבצע אצלנו את בדיקת ההיריון. אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה וייעוץ. כל טוב.


בת 16 שואלת: #94450
התחלתי לקחת גלולות בחודש שעבר, סיימתי כבר חפיסה ראשונה והתחלתי את השנייה. בחפיסה הראשונה, פספסתי את גלולות חמש,שש ושבע מפני שנסעתי ושכחתי לקחת אותן איתי, כשחזרתי הביתה זרקתי את הגלולות שפספסתי והמשכתי לקחת כרגיל, וכששכבתי עם חבר שלי השתמשנו בקונדום עד סוף החפיסה; 1.המחזור שלי הגיע לפני שהתחלתי את הגלולות הלא פעילות והפסיק ברגע שהתחלתי את החפיסה השניה, האם זה נורמאלי? 2. בסופש האחרון, שכבנו ללא שימוש בקונדום ארבע פעמים, [אני כבר בחפיסה השניה ועד עכשיו לקחתי 5 גלולות] האם יש לי סיבה לדאוג? הוא לא גמר בפנים, האם אני מוגנת ואפשר להמשיך לקיים יחסי מין בלי קונדום? 3. האם הוא יכול לגמור בפנים? או שכדאי לחכות עד החפיסה השלישית? *אני לוקחת גלולות זואלי תודה

תשובה:
הי יקרה, טוב שאת פונה אלינו שוב. נראה שאת מתייחסת ברצינות ואחריות לנושא יחסי המין והשימוש באמצעי המניעה. אני שמחה לשמוע שהכל הסתדר עם הוסת והתחלת את השימוש בגלולות! טוב מאוד שכאשר פספסת גלולות, דאגת להשתמש בקונדום, כי את באמת לא מוגנת במצב כזה. אם מקרה כזה יקרה לך שוב, שתשכחי גלולה או יותר, אני ממליצה לך לקרוא בעלון לצרכן שבחפיסת הגלולות, מה מומלץ לעשות. בנוגע לשאלותיך: 1. כיוון שלקיחת הגלולות החודש לא היתה סדירה, ראית שהדימום של הוסת הקדים. זו תופעה נפוצה ומוכרת במצב כזה. 2. מרגע שנטלת את הגלולות של החפיסה השניה באופן סדיר, את חזרת להיות מוגנת, ולכן אין לך ממה לחשוש. 3.מהחצי השני של החפיסה הראשונה שנטלת, את מוגנת מכניסה להריון, ולכן הוא יכול לגמור בפנים. אני רוצה להציע לכם, אם יש לכם נסיון מיני קודם, לבצע בדיקה למחלות מין בכדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוגנים. מוזמנים לבוא אלינו ליעוץ בכל נושא וגם לבדיקות חינם. כל טוב


בן 18 שואל: #93313
היי מה עושים אם הבן זוג כביכול גומר בפנים?

תשובה:
שלום לך. במידה ובן הזוג גומר בפנים והיחסי מין הם עם כניסה של פין לפות, ללא אמצעי מניעה, אז יש סיכוי להריון וכדאי לקחת את הגלולה של היום שאחרי!. ישנם 2 סוגים של גלולות של היום שאחרי, פסוטינור או נורלבו, ניתן לקנות אותן בכל בית מרקחת ללא מרשם אבל יש לקחת אותן בהקדם ועד 72 שעות אחרי קיום יחסי המין. במידה ועברו יותר מ72 שעות אבל לא יותר מחמישה ימים, ניתן לגשת לרופא/ת נשים ולבקש מרשם לגלולה בשם אלה. אלה היא גלולה של היום שאחרי שניתן לקחת אותה גם עד חמישה ימים אחרי קיום יחסי המין אבל היא מחייבת מרשם של רופא/ה. תדעי ששבועיים לאחר לקיחת הגלולה של היום שאחרי יש לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לוודא האם יש או אין הריון. במידה ועברו יותר מחמישה ימים אין טעם לקחת את הגלולה של היום שאחרי ויש לעשות בדיקת הריון ביתית כשיעברו שבועיים מקיום יחסי המין. כמו כן חשוב לי שתדעי שבקיום יחסי מין עם כניסה של פין לפות לא צריך שתהייה גמירה בפנים כדי שיהיה חשש להריון. לגבר יש טיפות מקדימות שיוצאות לפני הגמירה שיכולות לגרום להריון ולכן אם יחסי המין הם ללא אמצעי מניעה זה לא משנה איפה גומרים שכן הסיכוי להריון קיים בכל מקרה! אני רוצה להציע לך להגיע אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך ולעשות אצלנו את בדיקת ההריון או אם זה לא יהיה מאוחר מידי לבוא אלינו לקחת את הגלולה של היום שאחרי. השירות שלנו בחינם, ללא ידיעת הורים ובליווי יועצת. נשמח באותה הזדמנות לשוחח איתך על מין בטוח כדי לוודא שלא תהיי במצב דומה בעתיד. כל טוב.


בת 19 שואלת: #92861
היי , אני בת 19 אני קיימתי יחסי מין יבשים עם חבר שלי , איבר מינו היה חשוף וגם איבר מיני הוא טוען שהוא לא נתן לנוזלים שלו לצאת ( איבר מינו היה בתוך איבר מיני אך הוא לא הכניס אותו עמוק אל רק להתחלה ) והוא תפס את זה חזק כדי שלא יצא , אך אני מפחדת שטיפות שלו נכנסו לי לנתריק בבקשה עיזרו לי

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך. אצל הגבר יש הפרשה של נוזל שאנו מכנים "טיפות אהבה", שזהו נוזל שיוצא מהפין עוד לפני האורגזמה ("שפיכה"/"גמירה") ומכיל תאי זרע. לא תמיד הגבר יכול להרגיש ביציאה של טיפות האהבה ולכן השיטה של "לצאת בזמן" או לא לגמור בתוך הנרתיק אינה שיטה בטוחה. את מציינת כי לא היתה כניסה מלאה של הפין של חבר שלך אל הנרתיק שלך, אך עדין חלק מהפין היה בתוך הנרתיק. אמנם יש סיכוי די נמוך לכך שאת בהריון, אך איני יכולה לקבוע. אם לא עברו 72 שעות מאז המגע המיני שאותו את מתארת, אני מאוד ממליצה שתיקחי פוסטינור או נורלבו. את יכולה לרכוש את הכדור בבית מרקחת ללא מרשם רופא. בכל מקרה שבועיים לאחר הטילה של הגלולה, יש לבצע בדיקת הריון. אני יודעת שהתשובה שלי אולי מלחיצה אותך או מבלבלת ולכן אני מאוד ממליצה שתתקשרי אלינו לדלת פתוחה ותדברי עם אחת היועצות שלנו שתוכל לענות לך באופן מסודר על כל שאלותיך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92184
טוב קודם כל תודה על התשובה שלך , אבל רציתי להגיד שאנחנו לא מקיימים יחסי מין רק בסופו של המחזור אנחנו מקיימים את הייחסי מין גם בזמח רגיל כך שאני יודעת מתי אני מקבלת ואז אנחנו לא מקיימים אבל שאנחנו מקיימים ייחסי מין והוא גומר בחוץ ואני יודעת שיש את הכל הקטע של הטיפות אהבה אבל אנחנו זהירים ואני גם יודעת מתי אני בביוץ אז אשמח אם תמליצי לי מה לעשות.

תשובה:
שלום לך. אני שוב מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני ב"דלת פתוחה". אחרי שתדברי עם אחת היועצות, תוכלי גם לקבוע בעזרתה פגישה עם רופא נשים אצלנו, ללא עלות. אני מבינה שעד כה לא נכנסת להריון, אך בבקשה זכרי שאת עדין נערה צעירה והמחזור החודשי שלך עוד לא לגמרי סדיר (גם אם נדמה שהוא כזה...) והשיטות של "הימים הבטוחים" או משגל נסוג (לגמור בחוץ) אינן בטוחות כלל. יש אפשרויות נוספות למניעת הריון שהן הרבה יותר בטוחות. צרי איתנו קשר ונשמח לעזור לך. כל טוב.


בת 23 שואלת: #91181
הייי לפני כשבועיים קיימתי יחסי מין אחרי 3 שנים בלי, זה היה כשבוע אחרי הביוץ לצערי לא השתמשנו באמצעי מניעה אבל הוא לא גמר בפנים, המחזור שלי מאחר כבר ב5 ימים יש מצב שזה בגלל שאחרי הרבה זמן לא עשיתי את זה?! חשוב לציין כי זה חודש שהייתי בלחץ מאודד ולא ממש אכלתי כאילו התזונה הייתה שונה מבדרך כלל מה כדאי לי לעשות?! אני מתחילה לדאוג :(

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את דאגתך. החשש מהריון לא רצוי הוא בהחלט מובן. גם אם הגבר לא גומר בפנים, ישנו נוזל שמכונה "טיפות אהבה" והוא יוצא מהפין עוד לפני השפיכה. נוזל זה עשוי להכיל תאי זרע ולכן שיטת המשגל הנסוג ("לגמור בחוץ") אינה מומלצת אם רוצים להימנע מהריון. אני מבינה מבין השורות כי המחזור שלך בד"כ סדיר. אמנם המחזור והסדירות שלו מושפעים ממתח נפשי ותזונה לא תקינה, אך על מנת שתדעי בוודאות האם את בהריון, עליך לבצע בדיקת הריון (בדיקת שתן). אני ממליצה בחום שתצרי איתנו קשר ב"דלת פתוחה" (המספר מופיע בדף הבית שלנו) ולקבל מאיתנו יעוץ והדרכה לגבי כל האפשרויות העומדות בפניך. בסניפים שלנו שממוקמים בבאר שבע, ת"א וחיפה יש אפשרות לבצע בדיקת הריון חינמית עד גיל 25, כך שגם זאת אפשרות העומדת בפניך. בכל מקרה, אנחנו כאן עבורך ונשמח לעזור לך!


בת 15 שואלת: #91169
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין לא מוגנים (אני יודעת שזה מסוכן מאוד) אבל אני לא יכולה לקחת גלולות ואנחנו פשוט לא רוצים להשתמש בקונדומים , כל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין הוא גומר בחוץ והייתה פעם אחת שהוא הרגיש שיצא לו ממש טיפה , אז לא לקחנו סיכון ולקחתי את הפוסטינור , לא ראיתי דימום וכלום אז המשכנו כרגיל ועכשיו אני מרגישה שהשמנתי ממש ואין לי כל כך הרבה כאבים. ואני רוצה לעשות בדיקת הריון ואני מפחדת שחס וחלילה טפו טפו טפו יהיה משהו כי הדבר שהכי מפחיד אותי זה זה בבקשה תענו לי במהרה כי זה דחוף תודה.

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש שלך. הריון לא רצוי הוא מצב מבלבל ומפחיד. קודם כל, שבועיים אחרי שלוקחים פוסטינור יש צורך בביצוע בדיקת הריון על מנת לוודא שאינך בהריון. אני לא מצליחה להבין מהפרטים שמסרת האם כבר עברו שבועיים או לא והאם ביצעת בדיקת הריון. ההמלצה הכי טובה שלי היא שתצרי קשר איתנו בדלת פתוחה ותשוחחי עם אחת היועצות שלנו. ויותר מכך, אני ממליצה לך בחום לתאם פגישה ולהגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריך. תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית וגם לקבל הדרכה לגבי כל האפשרויות העומדות בפניך כולל הסבר מקיף על אמצעי מניעה נוספים שאתם יכולים להשתמש בהם מלבד גלולות וקונדום. חשוב שתדעי שגם אם חבר שלך גומר בחוץ, את עדיו יכולה להיכנס להריון מ"טיפות אהבה" שזה נוזל שיוצא מהפין לפני הגמירה ומכיל זרע. הגיעי אלינו! נשמח לעזור ולהרגיע אותך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #90020
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין ולאחר הפעם בראשונה שלי איתו לקחתי פוסטינור מיד לאחר עשר שעות ומאז קיימנו עוד כמה פעמים יחסי מין וקיבלתי מחזור (הקדים לי בעשרה ימים) ב-18.9 לאחר שנגמר לי המחזור קיימנו עוד מספר פעמים יחסי מין, היה לי גרד לא נעים באזור הנרתיק שנעלם לאחר שקיימנו שוב פעם יחסי מין וכרגע כבר שבוע ומשהו ישלי הפרשות כמו בריחת שתן ולפעמים מגרד לי בנרתיק לא ברמה בלתי נסבלת אבל לפעמים זה מציק .. אבל ההפרשות הן נוראיות כאילו בורח לי פיפי ולא רק התחתונים נרטבים גם הבגדים לפעמים קצת רציתי לדעת אם יכול להיות שאני בהריון כי עדיין לא איחר לי המחזור (קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה, אבל הוא גמר בחוץ) , שאלה נוספת האם גלולות יזיקו לי בפוריות בעתיד?והאם אני יכולה לבקש גלולות בלי שההורים שלי ידעו?

תשובה:
הי יקירה, לעתים לאחר יחסי המין, עלולים לחוש גרד קל כתוצאה משפשוף של הפין בפות, בייחוד כאשר הנערה אינה מגורה מספיק. מציעה לכם, בפעמים הבאות להשקיע במגע מיני שללא חדירה כדי שתרגישי גירוי מיני ורק לאחר מכן, שחבר שלך יחדיר את הפין לפות שלך. בריחת השתן שאת מתארת עלולה לנבוע גם מדלקת בדרכי השתן או זיהום ועלייך לפנות בהקדם לרופא משפחה בכדי לברר את הנושא ולקבל טיפול מתאים. לגבי גלולות, הן אינן פוגעות בפוריות, זה מיתוס. ממליצה לך לקבוע תור אצל רופא נשים ולברר את עניין החיסיון, כעיקרון, הקופ"ח לא אמורה ליידע את ההורים שלך ואת כעיקרון מוגנת אך כדאי לוודא את זה מול הגניקולוג שאתו תרצי להיפגש. לגבי החשש להריון, הוא קיים גם כאשר "גומרים בחוץ" לכן ממליצה לכם להשתמש באמצעי מניעה כלשהו. כדאי לערוך בדיקת הריון במקרה של עיכוב בווסת. תרגישי טוב , אנחנו כאן עבורך


בת 21 שואלת: #88204
אני עדיין בתולה.בד"כ אני וחבר שלי עושים "סקס יבש" בלי בגדים ואתמול החלטנו לנסות כשאני נמצאת מתחתיו והוא הכניס את האיבר שלו לשלי ממש טיפה.הוא הזיז את האיבר שלו טיפה לפני שהוא גמר יש סיכוי שאני יכולה להיכנס להיריון מזה?

תשובה:
שלום לך יקירה, במצבים אלו לא ניתן להגיד בוודאות שאין חשש להריון משום שלפני שהגבר מגיע לשפיכה, ישנם טיפות הנפלטות מהפין ומכילות נוזל זרע שעלול להכיל גם זרע שיכול לגרום להריון. צעירים רבים קוראים לטיפות אלו "טיפות אהבה". אין צורך בחדירה מלאה בכדי שיהיה הריון. להבא אני מציעה לכם להנות אחד עם השנייה כפי שעשיתם עד כה אבל שחבר שלך ישים קונדום ורק אח"כ יתנסה בחדירה לאיבר המין שלך. אם את חוששת מפני הריון אפשרי, אני מציעה לך לשקול את לקיחת הגלולה של היום שאחרי שניתן לרכוש בבתי המרקחת ללא מרשם רופא. שתי הגלולות המתאימות לך הינן "נורלבו" או "פוסטינור" אשר מומלץ לקחת אותן עד 3 ימים מיום המגע המיני הלא מוגן. ישנה גלולה נוספת של היום שאחרי בשם "אלה" המגנה מפני הריון עד 5 ימים מיום המגע המיני הלא מוגן וניתן לרכוש אותה עם מרשם רופא. אני מאחלת לך בהצלחה וזמינים עבורך לכל שאלה באתרנו וגם באופן טלפוני באחד מסניפי "דלת פתוחה" הפזורים בכל הארץ.


בת 16 שואלת: #87361
היי שוב אני... אני וחבר שלי ממשיכים לקיים יחסי מין על בסיס קבוע... הפסקנו להשתמש בקונדום אבל אני גם לא לוקחת גלולות אנחנו פשוט מוציאים את איבר המין שלו לפני שהוא גומר... אנחנו מקיימים יחסי מין כבר במשך כמה ימים ברצף וכרגע אני מרגישה כאב וקצת שורף באיזור החור שמחדירים והחור שממנו יוצא השתן. אפשר הסבר למה? ומה הסיכויים להיכנס להריון כשמקיימים יחסי מין ללא קונדום ומוציאים לפני שהוא גומר? יש לציין שבכל הפעמים הוא הוציא לתוך נייר ולא הייתה רטיבות על המיטה או באיבר המין שלי אלא רק על היד שלו ועל הנייר. אשמח לתשובה תודה רבה❤️

תשובה:
שלום רב לגמור בחוץ הוא לא תחליף לאמצעי מניעה. כשאתם מקיימים יחסי מין והבן זוג שלך מגורה יוצא נוזל שקוף המכיל זרע- "טיפות אהבה" שלא תמיד מרגישים אותן, לכן יש סיכוי להיכנס להיריון. כדאי להשתמש באמצעי מניעה המתאימים לכם כמו קונדום, גלולות.. אתם מוזמנים להגיע אלינו לדלת הפתוחה להתאמת אמצעי מניעה. לגבי הכאב בזמן החדירה, ייתכן ואת לא מגורה מספיק וכדאי לדבר עם בן הזוג על הדברים שנעימים לך על מנת שתהי מספיק רטובה ולהפחית את הכאב, כמו כן ניתן לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם כדי להקל על החדירה. לגבי הצריבה בחור השתן כדאי לפנות לרופא על מנת לשלול דלקת בדרכי השתן. בהצלחה


בת 15 שואלת: #87356
לפני כמה זמן שכבתי עם חבר שלי והוא היה הראשון שלי ושכבנו בלי קונדום אבל הוא גמר בחוץ. אחרי זה הכל היה בסדר וקיבלתי מחזור פעם אחת ועכשיו אני אמורה לקבל מחזור והוא מאחר לי וחוץ מזה אין לי שום סימנים של הריון כמו בחילות בוקר וכל מיני כאלה. אני יכולה להיות בהריון אפילו אם קיבלתי פעם אחת מחזור אחרי היחסי מין?

תשובה:
שלום לך , לשאלתך - מאחר שכבר קיבלת מחזור, אין חשש להריון. יתכן שהאיחור נובע מלחץ, שינויים בתזונה, ובכללי את עוד צעירה ולכן יתכן שהמחזור לא כל כך סדיר עדיין :) זה מעולה שאת וחבר שלך שוכבים, אבל חשוב להשתמש באמצעי מניעה. גם אם חבר שלך גומר בחוץ, זה לא מבטיח שלא תכנסי להריון. לגמור בחוץ לא שווה לאמצעי מניעה. לפני שהבחור גומר, יוצאות לו "טיפות אהבה", שזה נוזל שקוף שהוא לא מרגיש שיוצא, ויש בו זרע (כלומר, אפשר להיכנס ממנו להריון). כדאי מאוד להשתמש באמצעי מניעה שמתאימים לכם - גלולות, קונדומים, טבעת.... ממליצה לך להגיע לדלת הפתוחה ונחליט יחד איזה אמצעי מניעה הכי מתאים לכם. ככה יהיה לכם הרבה יותר כיף לשכב- כשאתם בטוחים ולא בלחץ להיכנס להריון. בהצלחה!


בן 19 שואל: #85758
שלום. מה הסיכוי שחברה שלי תיכנס להריון עם אני גומר פעם פעמיים ביום לפני שהיא באה ואנחנו מקיימים יחסי מין בלי קונדמום ודואג להוציא כמה דקות לפנו הסוף?!

תשובה:
שלום לך, לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן יש סיכוי שהיא תיכנס להריון. זה לא משנה אם גמרת לפני כן. לפני שהגבר גומר יוצאות טיפות המכילות נוזל זרע ויכולות להכניס להריון. אתה לא מרגיש אותן וגם היא לא ואין לך שליטה עליהן. לכן מאוד חשוב שתשתמשו בקונדום מתחילת החדירה ועד סופה ותצא עם הקונדום ישר אחרי שאתה גומר. חברה שלך צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים האחרונים שעשיתם, אלא אם כן היא מקבלת ווסת. בנוסף, נשמח שתגיעו אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתכם לשיחת ייעוץ על אמצעי מניעה כדי שלא תסכנו את בריאותכם, ובעיקר בריאותה המינית של חברה שלך. כל טוב


בן 17 שואל: #84706
שאלה לי אליכם אומרים שגלולות זה האמצעי הכי בטוח , אבל הוא לא 100% אני וחברה שלי עושים סקס המון בפעמים אפילו בשעה אחת פעמיים 3 עם גמירה בפנים , זה מעלה את הסיכויים להיריון ככל שגומרין יותר ועושים את זה יותר?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין האם כיום חברה שלך נוטלת גלולות. במידה וכן אז אתם מוגנים ויכולים יחסי מין כאוות נפשכם, כל זמן שהיא נוטלת אותם לפי ההוראות שרשומות באריזה אז אין חשש להריון גם אם אתה גומר בפנים וגם אם בחוץ. במידה וחברה שלך אינה נוטלת גלולות ואתה לא שם קונדום, קיים חשש להריון ולהדבקה במחלות מין במידה ושניכם ולא נבדקתם לפני תחילת המגע המיני (בהנחה שהיו לכל אחד מכם פרטנרים אחרים עמם קיימתם יחסי מין). במידה ואתם משתמשים בקונדום כמו שצריך ורק לאחר חבישת הקונדום אתה חודר לחברה שלך, אז אין חשש להריון, אלא אם הקונדום נקרע. מקווה שטוב לכם יחד מלבד יחסי המין המרובים (: זמינים עבורך.


בת 14 שואלת: #84626
יוצא לי הפרשות אפורות בערך ואני אורה לקבל מחזור עוד ארבע ימים קיימתי יחסי מין הרבה פעמים עם ובלי קונדום אבל הוא אף פעם לא גמר בפנים ולא היה הרבה זמן בלי קונדום אולי פעם או פעמיים ולחמש שניות אבל אני נורא דואגת כי אני יודעת שאחד התסמינים להריון זה הפרשות בצבע חום אבל שלי אפורות

תשובה:
שלום לך יקירה, אני מרגישה את הדאגה שלך וחשוב לי להגיד לך שהגוף שלך עובר שינויים הורמונליים רבים בגיל ההתבגרות וייתכן שזה משפיע על הפרשות הגוף. יחד עם זה אני מודאגת מכך שאת מקיימת מין לא מוגן ו"לגמור בחוץ" לא אמצעי שמגן מפני הריון וכמובן, לא מפני מחלות מין. אציע לך מספר עצות שיכולות לסייע לך: את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לשלול הריון (ניתן לרכוש אותה ברשתות הפארם או להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה ולערוך אותה אצלם). בדיקת ההריון אמינה כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן. דבר שני, כדאי שתיגשי לרופא המשפחה ותתארי את ההפרשות, ולפי שיקול דעתו יתן לך את הטיפול המתאים. דבר שלישי, ממליצה שאת והחבר שלך תעברו בדיקות למחלות מין בקופת החולים שלכם או במרפאות שמבצעות בדיקות למחלות מין שהן חסויות וללא עלות (יש את מרפאת הפרסים בחיפה ואת מרפאת לוינסקי בת"א). ודבר רביעי, כדאי שתקחי אמצעי מניעה הורמונליים קבועים למניעת הריון או שתשתמשו בקונדום באופן עקבי. בהצלחה ושיהיה לכם חג שמח


בת 16 שואלת: #84538
אחרי ששוכבים בפעם הראשונה המחזור יכול לאחר? שכבנו עם קונדום והוא נפל ברגע שחבר שלי הוציא את האיבר מין שלו. והוא גם גמר בחוץ, אין סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון נכון ? והאם באמת יש סיכוי שהמחזור יאחר אחרי הפעמים הראשונות ?

תשובה:
הי יקירה, ראשית אני רוצה לחזק אותך ואת חבר שלך על כך שהייתם מוגנים עם קונדום, כל הכבוד!!! להבא, לאחר שהוא מגיע לשפיכה (יציאה של נוזל הזרע ), שיקפיד לתפוס את הקונדום ואז לצאת מהגוף שלך וכך הקונדום לא ייפול, כפי שקרה לכם. מאחר והשתמשתם בקונדום אין חשש להריון כל זמן שלא היה מגע בין נוזל הזרע שלו לאיבר המין שלך. בנוגע למחזור, עלול להיות עיכוב במחזור שיכול לנבוע מסיבות נוספות כגון: שינויים הורמונליים, שינוי בתזונה, מצב רוח ועוד. האם הווסת שלך(המחזור) מגיעה באופן סדיר או שבדר"כ מאחרת? כאשר אני מתייחסת לאיחור של מעבר לכמה ימים. לכל נערה/אישה יש את המחזוריות של הגוף שלה ואת צריכה ללמוד להכיר את שלך. ממליצה לך לסמן ביומן בפלאפון או להוריד אפליקציה שבה תתעדי את מועד הגעת הווסת ומתי אתם מקיימים יחסי מין . אם את חוששת להריון אני ממליצה לערוך בדיקת הריון ביתית, שבועיים לאחר המגע המיני וכך תהיי בטוחה. סך הכל נשמע שהייתם מוגנים ואחראים והסיכוי להריון הוא נמוך או אפסי. כדאי שתשקלי אמצעי מניעה קבוע גם עבורך במידה והשימוש בקונדום אינו מספק לך תחושה רגועה או בטוחה. אנחנו פה בשבילך לכל פנייה. בהצלחה