A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים

בן 15 שואל: #106972
שלום, אני וחברה שלי עשינו לפני יומיים בלי קונדום וניגבתי טוב טוב את טיפות האהבה ועשינו בערך 2 דקות ויצאתי מהר.. האם הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא גבוה? וזאת לא פעם ראשונה שלנו אנחנו עושים כל הזמן עם קונדום.. והאם פוסטינור יכול להועיל?

תשובה:
שלום לך! אני שמחה שאתם מקיימים יחסי מין עם קונדום בד"כ וחבל שלא הקפדתם הפעם. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים עם כניסת הפין לנרתיק יכול להיווצר הריון. גם אם ניגבת היטב יתכן וטיפה אחת חדרה. מכיוון שזה קרה לפני יומיים כדאי לקחת כבר עכשיו פוסטינור או נורלבו. הפוסטינור או הנורלבו דוחים את הביוץ ומגדילים משמעותית את האפשרות שהחברה לא תיכנס להריון. בעוד שבועיים רצוי שהיא תבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון בכל מקרה. את הפוסטינור או הנורלבו אפשר לקנות בבית המרקחת או ברשתות הפארם וגם את בדיקת ההריון. אתם גם יכולים להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לסניפי הדלת לכתובות ולמספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שים לב לימי הקבלה והשעות) . היא יכולה לקבל את הפוסטינור אצלנו (במידה ולא עברו 72 שעות מקיום היחסים) וכן לבצע את בדיקת ההריון בהמשך חינם ובאופן דיסקרטי. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ בנושא אמצעי המניעה הקיימים ולקבוע לה תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השרותים ניתנים חינם ובסודיות. כל טוב!


בת 22 שואלת: #106937
שלום אני בת 22 ובתולה עשיתי על יבש עם חבר שלי. שתינו היינו ערומים לגמרי והוא שפשף את איבר המען שלו בשלי. הוא חא גמר עלי אבל אני בטוחה שיצא לו קצת נוזל. השאלה שלי אם אפשר להכנס להריון מהנוזל הזה למרות שלא הייתה חדירה ושאני בתולה?!

תשובה:
הי, אם היה מגע ישיר בין הפין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק יש חשש להריון. במידה וכן היה, את יכולה לקחת פוסטינור/אלה בהקדם. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106917
היום אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ואני לא ידעתי איך זה מרגיש כשהוא גומר אבל לא נראלי שהוא גמר אבל היה מאוד רטוב והוא שפשף עם כל הרטוב עלי וזה לא היה חם זה פשוט היה מרגיש סמיך כזה ואני עכשיו מםחדת שאולי נכנס לי זרע אל תוך איבר המין אני פוחדת מחשש להריון למרות שאין לי כאבי בטן ולא הקאתי ואני מרגישה מצויין חוץ מזה שטיפה כואב לי בנרתיק

תשובה:
שלום לך. כשנער "גומר" נפלט מאיבר המין שלו נוזל הזרע , בדיוק כפי שתיארת. אם השפיכה נעשית תוך כדי חדירה או ליד הפות, ולא השתמשתם באמצעי מניעה- יש אפשרות שתיכנסי להריון. כאבי בטן או הקאות אינם סימנים להריון ובמצב זה מומלץ להשתמש באמצעי מניעה לשעת חירום - ליטול כדור בשם פוסטינור או נורלבו תוך 72 שעות מקיום יחסי המין . ניתן לקנות אותם בכל בית מרקחת. או כדור בשם "אלה" שניתן לקחת בתוך 120 שעות לאחר קיום יחסי המין. ככל שתקדימי לקחת, כך היעילות של הכדור תגדל. ליתר ביטחון כדאי לעשות בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. אני ממליצה לך ליצור קשר עם אחד מסניפינו שם ניתן לעשות בדיקת הריון ולקבל מידע נוסף .


בת 41 שואלת: #106899
שלום אני ובן זוגי קיימנו מין אנאלי. הוא גמר בפנים ואני חששתי שהזרע ינזל ויגיע לפות אז תפסתי עם היד את פי הטבעת והרגשתי שהאזור נוזלי ואני חוששת שהזרע נשפך ונכנס לפות. האם יכול להיות מצב כזה והאם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, אני מניחה שהאזור היה רטוב כי את היית רטובה. אם את חושבת שהזרע הגיע בצורה מסוימת לפתח הנרתיק - אז יש סיכוי להריון, אבל אם לא היה מגע אז לא. בכל מקרה אם את לא יודעת או חוששת - עדיף לקחת גלולת היום שאחרי ולא לדאוג. ובלי קשר להריון, מומלץ מאוד לעשות אנאלי עם קונדום מסיבות הגייניות - כדי לא להעביר חידקיים. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106896
אני וחבר שלי שכבנו היום פעם ראשונה,בלי קונדום,הוא לא גמר חייבת לציין אחרי זה שתיתי פוסטינור אין מצב להריון נכון?

תשובה:
הי, לפוסטינור יש 95% הצלחה במניעת הריון כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני הלא מוגן - כך שרוב הסיכויים שלא יהיה הריון. בכל מקרה, כדאי לעשות עוד 14 יום בדיקת הריון כדי לוודא זאת. אם תרצו להתייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות,קונדום) נשמח לייעץ - גם בפגישה באחד המרכזים של דלת פתוחה. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106893
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה,ללא קונדום,הוא לא גמר וזה היה גם לזמן קצר,לאחר 3 שעות הלכתי לשתות פוסטינור,יש מצב להריון?

תשובה:
שלום לך. קשה לי להבין ממה שכתבת מה בדיוק קרה. בכל מקרה, כשמקיימים יחסי מין לא מוגנים יש חשש להריון ולכן כדאי לקחת פוסטינור. לפוסטינור יש אחוזי הצלחה גבוהים במניעת הריון כאשר לוקחים אותו ב 24 שעות הראשונות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן רוב הסיכויים שאינך בהריון. אני מזמינה אותך להתקשר אלינו או להגיע לאחד מהסניפים כדי לקבל יעוץ בנושא אמצעי מניעה.


בן 18 שואל: #106885
כמה זמן זרע נשאר באוויר לפני שהוא מתקלקל

תשובה:
הי, עקרונית זרע נשאר פעיל עד שהוא מתייבש באוויר. לכן אם יש חשש שזרע/שאריות של זרע הגיעו לפתח הנרתיק או לפות עצמו - יש צורך לקחת פוסטינור/אלה בהקדם האפשרי, כי יש חשש להריון. כל טוב :)


בן 18 שואל: #106873
דימום השתרשות יכול להימשך ארבעה ימים?

תשובה:
הי, דימום השתרשות לרוב מופיע ונעלם מקסימום תוך יומיים, כך שזה נשמע כמו מחזור. בכל מקרה, אם את חוששת להריון וכבר עברו שבועיים מהמגע המיני הלא מוגן - את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון ולבדוק באופן סופי שאין הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106835
היי אני בת 15, אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי כולל חדירה, לא השתמשנו באמצעי מניעה אבל הוא לא גמר בפנים ואני מפחדת שיצאו טיפות אהבה ואכנס להריון, מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום, זה נשמע שיש חשש להריון. אני מציעה לגשת בהקדם לבית מרקחת ולקנות גלולת היום שאחרי פוסטינור/אלה - ככל שתקדימי לקחת את הגלולה כך הסיכוי שתצליחי למנוע הריון יגדל. בעוד 14 לעשות בדיקת הריון ביתית כדי לשלול בוודאות הריון. ממליצה לקרוא את העלון המצורף לגלולה שתקני. מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה בשימוש קבוע (גלולות/קונדום). כל טוב והצלחה!


בת 13 שואלת: #106828
עשיתי את הבדיקה ויצא שלילי :) היום עברו שבועיים בדיוק זה בסדר נכון ? כאילו שמעתי שצריך לעשות אחרי שבועיים. אז זה בסדר מה שעשיתי ?

תשובה:
שלום יקירה, שמחה מאוד בשבילך. כן, הבדיקה תקפה כי עברו כבר שבועיים מאז. אם תרצי להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - נשמח מאוד. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106816
אני וחבר שלי שכבנו לפני חמישה ימים וזה היה בלי קונדום. רוב החדירה הייתה בתחת אז חשבנו והחלטנו שלא צריך קונדום. הייתה גם קצת חדירה בפות אבל הוא לא זוכר אם הוא גמר בחוץ או בפנים. איך אני יודעת אם אני בהיריון או לא? המחזור שלי גם לא סדיר.. וגם- אם נפלט נוזל הזרע קצת בפות, זה יכול לגרום להיריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק שאינו מוגן ע"י גלולות או קונדום יש חשש להריון. מאחר וכבר עברו חמישה ימים וכבר לא ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - צריך לחכות עד ל01.07.17 ולעשות בדיקת הריון ביתית כדי לבדוק אם יש או אין הריון. אם תרצי, ניתן להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב אלייך בשעות הפעילות ולבצע אצלנו בדיקת הריון בחינם. מעבר לכך, מומלץ מאוד להשתמש בקונדום במין אנאלי כדי לשמור על היגיינה, ומאוד לא מומלץ לבצע חדירה אנאלית ווגינלית ביחד - זה מעביר חידקיים ועשוי לגרום לזיהום/פטריה. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106814
היי, כבר אוטוטו חודש שלא קיבלתי מחזור לאחר שהייתי אמורה, יומים לפני שהייתי אמורה לקבל הרגשתי את כל מה שמרגישים לפני מחזור אך לא קיבלתי. עשיתי בדיקה הריון והתוצאה יצאה שלילית! מציינת כי איני נוטלת גלולות ואיני בלחץ מדבר כשלהו כך שאינם יכולים להיות הסיבה.. ממה האיחור יכול לנבוע? יש לי סיבה להילחץ?

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין ממך האם את משתמשת באמצעי מניעה שאינם גלולות. בכל מקרה, איחור במחזור יכול לנבוע מהרבה גורמים כמו לחץ, שינויים בתזונה, שינויים בפעילות גופנית וכמובן מהריון. בדיקת הריון יש לעשות כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן האחרון. זאת אומרת שאם עשית את הבדיקה פחות משבועיים לפני קיום היחסים האחרונים, הבדיקה לא תקפה ורוב הסיכויים שלא תוכל להראות הריון. יכול להיות גם שעשית שינויים באכילה, דיאטות מסוימות חדשות או שהתחלת בפעילות גופנית מאומצת וחריגה. אני ממליצה לך קודם כל להירגע, כי גם הלחץ מזה שאת לא מקבלת מחזור יכול לגרום לזה שלא תקבלי מחזור. כדאי לגשת לרופא או רופאת נשים לבדיקה של הסיבה לאיחור במחזור, וגם לדבר איתה על אמצעי מניעה. חבל שתיהיי בלחץ לפני כל ווסת מחשש להריון, כאשר יש אמצעי מניעה רבים שיכולים גם להגן עליך מהריון לא רצוי וממחלות וגם לתת לך ליהנות מיחסי המין בלי לחץ. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לייעוץ, ולקבוע תור לרופאת נשים שנמצאת בחלק מהסניפים שלנו.


בת 16 שואלת: #106785
אם אני וחבר שלי קיימנו אתמול יחסי מין כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא כאב לי בכלל והוא לא השפיך בפנים אבל אני מפחדת שטיפות האהבה נכנסו למרות שלא הרגשתי לגמרי חדירה ולא כואבת לי הבטן או משהו אבל אני חוששת עדין שאני אכנס להריון איך אני יודעת?

תשובה:
שלום לך, אפשר להיכנס להיריון מיחסי מין לא מוגנים שכוללים חדירה, גם אם לא הייתה גמירה ושפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק. המשמעות היא שגם אם הייתה חדירה חלקית, וגם אם לא הייתה שפיכה, את עדיין בסיכון מסויים להיריון. צריך להדגיש שהסיכון הזה נמוך יחסית, אבל עדיין קיים. במקרים כמו שלך אנחנו כן ממליצים לגשת לבית מרקחת ולקנות פוסטינור. זאת גלולת היום שאחרי, וניתן לקחת אותה עד 3 ימים ממועד קיום יחסי המין. כדאי לדעת שתסמינים שקשורים בהיריון, כמו כאבי בטן / בחילות / הקאות / רעב מוגבר וכו' מופיעים בדרך כלל רק שבועות לאחר תחילת ההיריון. אף פעם לא כדאי להסתמך על תסמינים אלו כדי לקבוע האם יש היריון או לא כי הם מופיעים מאוחר כשהטיפול בהיריון הופך מסובך יותר. אם יש לך שאלות בנוגע לאמצעי מניעה ואיך לקיים יחסי מין בטוחים יותר את מוזמנת לקרוא על כך באתר.


בת 16 שואלת: #106784
היי, חבר שלי ואני שכבנו אתמול כלומר הוא הכניס את האיבר מין שלו לשלי אבל לא עד הסוף כך שלא הרגשתי ממש כאב ולא השתמשנו באמצעי מניעה ואני מפחדת שנכנסתי להריון, לא עבר עדין יום שלם ואין לי כאבים או משהו אבל איך אני יכולה לדעת שאני לא בהריון?

תשובה:
שלום, בכל מגע מיני שבו יש מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק יש חשש להריון. במקרה כזה ההמלצה שלנו היא לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום- פוסטינור או אלה בהקדם האפשרי כדי להגביר את היעילות של הכדור. כמו-כן, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה - קונדום או גלולות כדי למנוע דאגות כאלה בעתיד. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106773
פוסטינור אני לא יכולה לקחת כבר כי עבר יותר מ72 שעות קיימתי יחסי מין בחמישי שישי שבת

תשובה:
שלום, ניתן לקחתגלולה בשם אלה עד חמישה ימים מהמועד. שאר שאלותייך נענו בתשובות קודמות. כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106763
אני ממש לחוצה וכבר רשמתי לכן בעבר על המקרה וכבר עבר חודש ויותר משבועיים מהמקרה : היי אני בת 13. לפני 8 (5/6)ימים נפגשתי עם מישהו בכיתה ח. בהתחלה הוא עשה לי נעים בכוס כזה שפשף קצת. ולאחר מכן הלכנו למיטה שכבתי והייתי עם חוטיני הוא בא מעליי וגמר לי על התחת וקצת על התחתון. וגם עשיתי לו ביד .יש סיכוי להיכנס להיריון ? קיבלתי מחזור ב25/4 והיום ה12/6 אבל המחזור שלי לא סדיר עדיין וקיבלתי בפעם הראשונה ב6/3. קראתי קצת על המענה שלכן וראיתי שרשמתן שצריך לחכות שבועיים עד לבדיקה. יש דרך מוקדמת יותר לגלות ? אם אמא שלי ואבא שלי ידעו אני מתאבדת . אשמח למענה מהיר אני לא ישנה בלילות בגלל זה . ועוד שאלה אם אני בהיריון איזה תסמינים צריכים להיות לי ?

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת לחוצה. כל השאלות שלך כבר נענו בעבר ולן אקצר ואסכם: כפי שנאמר לך בעבר, מאחר ועברו שבועיים מאז המקרה: ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית. ניתן לקנות בסופר-פארם/בית מרקחת - זה עולה בין 30-40 ש"ח (ואף פחות מכך - תלוי בסוג). כמו-כן, את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106761
שלום, קיימתי יחסי מין עם חברים שלי ללא קונדום .. וזה היה אתמול, והיום אני מרגישה כאבי בטן כאבים של המחזור שלי , אבל אין דם ואני אמורה לקבל מחזור בסוף חודש . ואני מפחדת ממש ממש .. כי אמא שלי לא יודעת שאני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי, ויש לי כאבי רגליים גם , מה זה אומר ?😨

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על החששות שלך. אם קיימת יחסי מין ללא הגנה יש סיכוי להריון - כך שההמלצה שלנו היא לקחת במהירות האפשרית גלולה לשעת חירום: פוסטינור או אלה. ניתן לקנות אותן בכל בית מרקחת/סופר פארם ללא מרשם. כאבי בטן והתופעות שאת מתארת יכולות לנבוע מסיבות שונות, וגם מלחץ - כך שאין לנו אפשרות לומר מה זה אומר, רק רופא/ה יוכלו לומר זאת בוודאות. בנוסף, אם את מתחילה לקיים יחסי מין באופן קבוע יש לחשוב על אמצעי מניעה - גלולות או קונדום. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך או להגיע (גם ביחד עם חבר שלך) לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולקבל הדרכה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106759
היי ותודה קודם כל. לפני שבועיים פלוס שכבתי עם איזה בחור סקס יבש. זאת אומרת היינו עם בגדים והוא היה עליי ואפילו לא ממש מרצוני. באמצע הוא הוציא טיפות של זרע להראות לי ושם לי על היד. ואני רועדת שלא נגעתי בלי לשטוף ידיים בפות אחר כך. אני כבר כמה ימים מקיאה ועם כאבים נוראיים בבטן. התעלפתי אתמול וקבלתי נוזלים. האם זה קשור? מעולם לא התעלפתי. בבקשה תעזרו לי אני בת 17 וחרדית.

תשובה:
שלום יקירה, אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. ייתכן ובגלל הלחץ הנפשי הרגשת לא טוב. מאחר ועברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון בכל סופר פארם/בית מרקחת ולבדוק אם יש הריון. כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בדיקת הריון. כמו-כן, אני מצטערת לשמוע שהיית בסיטואציה מינית שלא רצית להיות בה, אם תרצי לשוחח על כך את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות, או כמובן לכתוב לנו. כל טוב.


בת 19 שואלת: #106753
שלום אני בת 19 , המחזור החודשי מאחר לי ב15 ימים , ישלי כאבי חזה והוא גדל מעט כאבי בטן הדומים לכאבי מחזור בחילות כאבי ראש עייפות ביצעתי בדיקה ביתית אך זה הראה לי תשובה שלילית , מה עוד יכול לגרום לכל הדברים האלה ?

תשובה:
שלום, מאחר וכבר ביצעת בדיקת הריון והיא יצאה שלילית - ייתכן והמחזור מתעכב בגלל סיבות אחרות. האם את יכולה לקבוע תור לרופא המשפחה ולבקש בדיקות דם כלליות? אפשר לבקש גם בדיקת הריון. ולאור התוצאות של בדיקות הדם להמשיך לגבי בירור רפואי לעיכוב המחזור. אפשרות אחרת היא להגיע לרופא במרכזים של דלת פתוחה לבדיקות ולבירור - כדאי להתקשר לפני כדי לקבוע תור ולברר שאכן רופא נמצא בשעות הפעילות של המרכז אליו תרצי להגיע. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106735
קיימתי פעמיים יחסי מין לא מוגנים פעם אחת לפני כשבועיים וחצי ופעם אחת לפני 9 ימים (לקחתי את הגלולה בהפרש זמן גדול מידי) וכן אני כל היום עם בחילות ומרגישה ממש רע ...אני גם לא בטוחה אם כדאי לשתף ולערב את הבן זוג שלי אני חוששת שזה עלול לפגוע בו

תשובה:
שלום, קודם כל את יכולה לערוך בדיקת הריון לגבי קיום יחסי המין שהיו לפני שבועיים - וכמובן מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בחינם בדיקת הריון. אם לא תקבלי מחזור עוד שבוע וחצי - כדאי לעשות בדיקה נוספת ולבדוק אם יש הריון. בכל מקרה, בן הזוג שלך הוא שותף מלא לכל מה שקורה במסגרת הקשר שלכם, וכל המהות של קשר הוא שיתוף וחיזוק הדדי. כך שאני מציעה שתשתפי אותו בתחושותייך. כל טוב ובהצלחה :)


בת 17 שואלת: #106719
היי אני אשמח לדעת מה הם הסימנים שבדרך כלל רואים בהתחלה של הריון? איך אפשר לזהות?

תשובה:
שלום לך! הסימן הראשון להריון הוא עיכוב בווסת. יכול להיות גם דימום וויסתי שונה מהרגיל, דימומים בין ווסת אחת לשנייה, או תחושות גופניות שונות (עייפות, בחילות, הקאות, גודש בחזה, כאבים בבטן התחתונה וכדומה) שמגיעים מאוחר יותר. כדי לשלול הריון כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שבעקבותיהם התעורר החשש. כל טוב!


בת 14 שואלת: #106708
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי לפני חודש , זו הייתה הפעם הראשונה שלי ואני ממש מפחדת שנכנסתי להיריון.. כאב לי מאוד וקיימנו את היחסים עם קונדום.. אני חוששת שטיפות אהבה או טיפת שפיך נגעה לי בנרתיק .. הקונדום לא נכנס לאיבר מינו בצורה טובה , הוא כל פעם יצא .. אחרי כמעט כל 3 דחיפות הוא הוציא כדי לסדר את הקונדום ואני חושבת שנכנסתי להיריון.. אני לא יודעת מה לעשות רציתי לעשות בדיקת היריון והוא אמר לי שזה שטויות , שלא נכנסתי..

תשובה:
הי יקירה, אני מצטערת לשמוע שאת חוששת ולגמרי מבינה את החשש שלך. מאחר וכבר עברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון מהסופר פארם/בית מרקחת ולבדוק הא יש הריון, כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה הקרוב אלייך (בשעות הפעילות) ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם. מוזמנת לעדכן אותנו בכל מקרה, כל טוב :


בת 25 שואלת: #106690
המשך לשאלה אם עבר שבוע מהמקרא מה אפשר לעשות

תשובה:
הי, כרגע כבר אין כדור שניתן לקחת. אפשר לספור 14 ימים מהמקרה ולעשות בדיקת הריון. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות אצלנו בדיקת הריון אם תרצי. חשוב לשים לב לשעות הפעילות. וכמובן מוזמנת להיות איתנו בקשר גם כאן.


בת 21 שואלת: #106685
היי, בהמשך למה שקרה לי ביום רביעי, אני עדיין לא בטוחה שלא חדר לי זרע לגוף.. שלושה ימים לאחר המקרה עם החבר שלי החלו לי כאבים עמומים בצד שמאל של הבטן התחתונה שהחמירו עם הימים לכל הבטן עד שביום שלישי הגעתי למיון עם כאבי בטן ממש חזקים... בבדיקה גיניקולוגית לא מצאו כלום אבל הכאבים לא עברו.. שכחתי לשאול את הגיניקולוגית אך האם יכול להיות שעברתי תהליך של השרשה ואלו כאבי השרשה?

תשובה:
שלום, כרגע בכל מקרה עבר זמן כדי לקחת גלולת יום שאחרי. כך שאם את ממשיכה לחשוש מהריון - את יכולה לספור 14 ימים מאז המגע המיני ולעשות בדיקת הריון ביתית. מקווה שאת מרגישה טוב יותר כעת, בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #106679
היי מאז שעשיתי את הבדיקה אני עדיין מרגישה תסמינים ועדיין לא קיבלתי מחזור , יצא לי כתם דם חום אדום בתחתונים וזה לא מחזור כי שניגבתי לא יצא כלום ( סליחה על התיאור ) ממש פוחדת שזה דימום השרשה כי היה לי עם זה כאבי גב ... האם זה מלחץ?

תשובה:
הי, כרגע יש איחור של יומיים - ואפילו לא בטוח שזה איחור כי היה דימום. אני מציעה לחכות עוד שבוע וחצי לפחות לפני בדיקת הריון נוספת - כי ייתכן שכרגע זה מוקדם מדי. ואת כמובן מוזמנת להגיע עוד שבוע וחצי לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב יקירה :)


בת 21 שואלת: #106664
היי,סליחה שאני משגעת ..עשיתי בדיקה ביתית ויצא שלילי אבל אני לא יודעת עם עבר 14 יום ואין לי איך לדעת השאלה.היא עם לא עבר 14 יום יש מצב שהתשובה יכולה להשתנות והתשובה הזאת לא סופית

תשובה:
הי יקירה, אני מבינה שאת לחוצה - זה טבעי ולגיטימי ואת לא משגעת, בשביל זה אנחנו כאן. כפי שנאמר בתשובה הקודמת, לפני שחולפים 14 יום הבדיקה לא אמינה, ולכן כרגע עדיין לא ניתן לדעת.זה כמובן מעודד שיצא שלילי - אבל עדיין אי אפשר לשלול בוודאות הריון. האם אתם שוקלים להתחיל שימוש בגלולות או קונדום? נשמח לייעץ בכך. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #106637
היי תודה לך ויש לי עוד שאלה נניח ואני כן בהריון הגיוני שיש לי כל מיני תופעות מוזרות כבר כל כך מהר? ואם אני עושה בדיקת הריון ביתית זה יביא לי תשובה אמיתית? לא צריך לחכות זמן מסוים בשביל לעשות בדיקה ביתית?

תשובה:
הי, בדיקת הריון תקפה החל מהיום ה14 מקיום המגע המיני הלא מוגן. כלומר, אם עברו שבועיים מאז - את כבר יכולה לבצע בדיקת הריון. בדיקת הריון נחשבת לאמינה - רק חשוב לקרוא את ההוראות לפני הביצוע. לגבי תופעות של הריון - זה מאוד משתנה מאישה לאישה, כך שכמובן אי אפשר לקבוע לפי זה. מוזמנת לעדכן אותנו ולהמשיך להתייעץ. כל טוב :)


בת 13 שואלת: #106606
במוגע לשאלה שלי עכשיו התאריך 12/6

תשובה:
אז אני מבינה שזה קרה היום? אם כן אני ממליצה לקחת פוסטינור במהירות האפשרית. ובעוד שבועיים לעשות בדיקת הריון. וכמובן שאת מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש באמצעי מניעה לעתיד. כל טוב<3


בת 13 שואלת: #106605
היי אני בת 13 כיתה ז , הייתי בקטע עם מישהו ועשינו יבש. התחלה ישבנות על המיטה והוא שיפשף לי את הדגדגן על התחתון לאחר מכן כשכתבתי על המיטה והוא רק שפשף קצת על הישבן שלי וגמר ליעל התחת וממש קצת על התחתון שלי. חשוב לציין שהוא היה בלי תחתון וגם עשיתי לו ביד ויצא קצת שפיך ואני לא זוכרת אם נגעתי לעצמי בכוס או לא אחרי זה . קיבלתי מחזור ב25/4 פעם אחרונה ומאז לא קיבלתי. ויש מצב שהמחזור שלי לא סדיר כי קיבלתי בפעם הראשונה מחזור ב 6/3. אז רציתי לשאול אם יש מצב להיריון ? חשוב לי שהתשובה תהיה מהירה

תשובה:
שלום, האם כבר עברו שבועיים מאז? אם כן את יכולה לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון מהסופר פארם/בית מרקחת ולבדוק זאת. נשמע שיש חשש להריון מהתיאור שלך. אם לא עברו חמישה ימים מאז אני ממליצה לקנות גלולה בשם אלה - ניתן לקנות בסופר פארם/בית מרקחת ללא מרשם. מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לשימוש באמצעי מניעה - בכל מגע ישיר בין הפות לפין/נוזל זרע יש חשש להריון וניתן למנוע דאגות מיותרות באמצעות שימוש באמצעי מניעה. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106586
היי, לפני כשבועיים בערך (שבוע אחרי המחזור) קיימתי יחסים עם החבר שלי , בהתחלה ולמשך דקה או פחות היינו ללא אמצעים ואחכ ישר השתמשנו. לפני שבוע בערך גם קיימנו יחסים , מוגנים בהחלט! ויומיים אחקי הופיעה לי דלקת בשתן. הלכתי לבדיקת שתן אצל הרופא עמ לאבחן שזה באמת דלקת ולקבל אנטיביוטיקה. אני אמורה לקבל עוד 3 ימים ואני מרגישה תחושות מוזרות כמו רגישות לריחות יותר מהרגישות שיש לי בדרכ, עצבים או סתם מוזר .. רציתי לדעת אם היה איזשהו סיכוי להריון איכשהו זה היה מופיע בבדיקת שתן שעשיתי לדלקת? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, יחסי מין לא מוגנים עם כל יחסים שכללו חדירה ונעשו ללא אמצעי מניעה. למרות שהסיכוי לכך נמוך יחסית, גם במקרה שתיארת יש סיכון להיריון. בדיקת שתן לדלקת בדרכי השתן לא בודקת היריון. אני מציע שתחכי שבוע נוסף ולאחר מכן תעשי בדיקת היריון שניתן לרכוש בבתי מרקחת. כמובן, אם יופיע לך המחזור החודשי בזמן תוכלי גם כן לדעת שאינך בהיריון. אם את רוצה סיוע בביצוע הבדיקה את יכולה לפנות אלינו טלפונית. חשוב מאד בעתיד שתקפידו על שימוש באמצעי מניעה בכל יחסי מין שכוללים חדירה, החל מרגע החדירה.


בת 16 שואלת: #106523
המחזור שלי ממש לא סדיר .. אני וחבר שלי עשינו סקס בלי אמצעי מניעה שתיתי פוסטינור והמחזור שלי הגיע אבל לפני פחות מ 10 ימים נגמר לי המחזור זה נורמלי? עדיין יש מצב שאני יכנס להריון?

תשובה:
הי, הקדמה או איחור של המחזור הן תופעות לוואי ידועות ומוכרות של פוסטינור - כך שהקדמת המחזור לא אמורה להדאיג. בכל מקרה, אני ממליצה לכל מי שלוקחת פוסטינור לעשות בדיקת הריון ביתית אחרי 14 ימים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. אפשרות אחרת היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הקבלה ולעשות בדיקת הריון אצלנו. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106518
האם בנוזלים שנפלטים מהפין לפני השפיכה יש זרע? האם אפדר להכנס להריון עם היה מגע שלהם עם הוגינה אבל לא של הזרע שנפשך בגמירה?

תשובה:
שלום לך. גם בנוזל שנפלט לפני השפיכה יש זרע . כל עוד יש מגע בין הפין לפתח איבר המין, יש סיכוי להיכנס להריון. במידה ויש חשש להריון, ניתן לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין.


בת 15 שואלת: #106501
אני בת 15 עוד חודשים ונכנסתי להריון. אני רוצה לעשות הפלה כי אסור שההורים שלי ידעו!!! לא חסרה לי הבושה שתהייה לי מאחיות וטאבא ואמא שלי! אני יכולה לעשות הפלה? בלי להערב את ההורים?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה שבצעת בדיקת הריון ולכן את משוכנעת בכך שאת בהריון?לא כתבת מספיק פרטים. הפסקת הריון מתבצעת בבתי חולים ברחבי הארץ לאחר שעוברים וועדה מיוחדת. את יכולה לעשות הפלה ללא ידיעת ההורים. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה בתל אביב, לבצע בדיקת הריון נוספת (כדי שנהיה בטוחים שאכן יש הריון). במידה ואכן את בהריון, תקבלי הסבר והדרכה מאחת היועצות שלנו. יש אפשרות שנציגות מהדלת ילוו אותה לאורך התהליך החסוי והסודי ללא ידיעת ההורים. בכל אופן, מציעה לשקול שוב את יידוע ההורים כי לפעמים ההורים יכולים לסייע בתהליך והתמודדות הנפשית שכרוכה בהפלה. כל השירותים ניתנים בחינם. אני מצרפת קישור לדלת הפתוחה בתל אביב. שימי לב שימי הקבלה הם א' ג' ו-ה' בין השעות 14:00- 18:00. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 כל טוב!


בת 17 שואלת: #106398
אני וחבר שלי קיימנו יחס מין והקונדום נקרע,לאחר פחות מ24 שעות שתיתי פוסטינור ,המחזור שלי מאחר בשבוע ,קראתי באיזה אתר שהמחזור יכול להתעקב גם בחודש אבל בפוסטינור עצמו היה כתוב שאחרי נטילת פוסטינור המחזור מתעקב ואם הוא מתעקב ביותר מחמישה ימים אז לעשות בדיקת הריון או לפנות לרופא לייעוץ . היה לי תסמינים של מחזור כמו כאבי בטן וכאבי גב כשמחזור איחר כבר ביום אבל המחזור לא מגיע ואני ממש מפחדת. האם אני בהריון או שזה טבעי ?

תשובה:
הי, מה שלומך? לא ציינת מתי לקחת פוסטינור - האם עברו מאז שבועיים? אם עברו שבועיים את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת וכך לדעת בדיוק מה קורה. או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולעשות איתנו את הבדיקה. להרבה מאוד בנות מאחר המחזור לאחר פוסטינור - כך שזו תופעה נפוצה ולא מעידה בהכרח על הריון. היעילות של פוסטינור ב24 השעות לאחר קיום המגע המיני היא 95% - כך שבינתיים הנתונים לטובתנו. המשיכי לעדכן אותנו ולהתייעץ בכל שתרצי. כל טוב :)


בת 31 שואלת: #106360
קיבלתי מחזור אחרון 28/4 הייתי אמורה לקבל מזמן עדיין לא קיבלתי והיום אנחנו 5/6 עשיתי בדיקת הריון לפני שבועיים יצא שלישי האם אני בהריון ?

תשובה:
הי, מהדברים שלך אני מבינה שהיית אמורה לקבל מחזור ב28.05, עדיין אין איחור של 10 ימים - כך שצריך לחכות עוד קצת לפני בדיקת הריון. בדיקת הריון תקפה רק אחרי שבועיים מיום קיום יחסי המין. אז בואי נחכה עוד שבוע ותעשי בדיקה שוב. כמובן מוזמנת לעדכן אותנו ולהמשיך להתייעץ במה שתרצי. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106355
קיימתי יחסי מין עם בן זוגי בלי אמצעי מניעה , היתי צריכה לקבל מחזור לפני4 ימים ועדיין לא קיבלתי ,עשיתי בדיקה היו שני קווים אחד מהם בהיר מאוד . האם אני בהריון? לעשות בדיקת דם כדי לבדוק האם יש הריון ?

תשובה:
הי, אם את יכולה לקבוע תור לרופא משפחה ולבקש הפנייה לבדיקת דם לגילוי הריון - זה יהיה הכי בטוח ואמין. כמו-כן, את כמובן מוזמנת למרכז של דלת פתוחה הקרוב אלייך כדי לעשות ביחד בדיקת הריון. מוזמנת כמובן להמשיך להתייעץ איתנו בכתב. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106354
אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום והוא לא גמר בכלל וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי ולא ירד לי בכלל דם,אז לקחתי גלולה של היום אחרי רק מהחשש היא מסוכנת? ויום אחרי עשינו את זה שוב וירד לי דם אני אמורה לחשוש במשהו?

תשובה:
הי, מה קורה? לא הצלחתי להבין האם לקחת או לא לקחת גלולת היום שאחרי, וגם מתי זה קרה. אשמח אם תחזרי אלינו עם יותר פרטים כדי שנוכל לתת תשובה מדויקת. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106352
מה הסיכוים שאני יכנס להריון עם שתיתי פוסטינור אחרי 26 שעות והוא לא גמר בפנים פשוט עשינו את זה בלי קונדום..?

תשובה:
שלום, פוסטינור יעיל ב95% כאשר הוא נלקח ב24 השעות הראשונות, והיעילות שלו יורדת ככל שעוברות שעות נוספות. כך שהסיכוי למניעת הריון הוא עדיין גבוה. בכל מקרה, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. לגבי גמירה בפנים או לא - זה פחות משנה, כי לפני הגמירה יוצא זרע בכמויות קטנות כל עוד יש זיקפה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה באופן קבוע (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 23 שואלת: #106346
שלום אני בת 23 , בתאריך 25/5 קיימתי עם בן זוגי יחסי מין..תוך כדי המשגל הבחנתי כי הוא השתמש בקונדום ולכן היחסים היו לא ממוגנים. תאריך הביוץ שלי היה 5 ימים לפני מועד המשגל. לא לקחתי כלום כיוון שהוא לא גמר בכלל בעת קיום היחסים..לא בתוכי ולא בחוץ. היום אנחנו שבוע וחצי אחרי קיום היחסים, אני באיחור של יומיים במחזור (קורה לי לפעמים אז קצת פחות התרגשתי מזה) אך התחלתי לסבול מתופעות שמהן לא סבלתי בטרם קבלת מחזור...ראשית כאבי הבטן התחזקו מאוד..בד"כ אני סובלת לפני מחזור מכאבי בטן אבל לא ברמה שאני מוצאת עצמי משותקת חצי יום. בנוסף התחלתי לסבול מהקאות ושלשולים..מידי פעם יש לי קצת חולשה וסחרחורת. דיברתי עם בן זוגי על היתכנות של כניסה להיריון..הוא טען שזה כמעט ולא ייתכן כיוון שהוא לוקח סטרואידים של ספורט. חשוב לציין שעדיין לא עשיתי שום בדיקה לאימות או אישוש ההשערה שלי כיוון ואני קצת חוששת מהתוצאות. האם יש אמת בדבריו של בן זוגי או שבכל זאת יש בסימנים אלה סיכוי להיריון?? אודה לתשובה בהקדם האפשרי כי אני פשוט ממש חוששת..

תשובה:
שלום, אני מצטערת לשמוע שאת סובלת מתופעות לא נעימות שאת מתארת. כמובן שזה יכול לנבוע מסיבות שונות . לצערי לא נוכל לשלול אפשרות של הריון. הסיבה הראשונה היא שאין לנו דרך וודאית לדעת מתי מתרחש הביוץ ללא בדיקה ומעקב. נשים שונות מבייצות בתאריכים ובמחזוריות שונה, יש נשים שמבייצות כמה פעמים בחודש, ולפעמים הגוף מבייץ בצורה ספונטית. דבר שני, סטרואידים אכן עשויים לפגוע בפוריות, אבל הם עשויים לגרום לאימפוטנציה ולחוסר חשק מיני - מה שלא קרה לבן זוגך, כך שאין לנו דרך וודאית לדעת את השפעת הסטרואידים על גופו. האפשרות היחידה לדעת מה קורה כרגע היא לעשות בדיקת הריון - ניתן לקנות בכל סופר פארם/בית מרקחת, וניתן גם להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הקבלה ולעשות אצלנו בדיקת הריון. בכל מקרה, את מוזמנת לעדכן אותנו בתוצאות, וגם לקבל ייעות לגבי אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב


בת 20 שואלת: #106342
היי, הבנתי שניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה. לפני קצת יותר משבוע אני וחבר שלי היינו במיטה בלי בגדים בדיוק לשניה ןהאיברי המין שלנו נגעו אחד בשני (ללא חדירה-אני בתולה) האם יש סיכוי להריון אם היה זרע גם אם אני בתולה או במצב כזה?? אשמח לתשובה דחוףף

תשובה:
הי, כל עוד יש מגע ישיר בין הפין לפתח איבר המין - יש סיכוי להריון. לזרע יש יכולת תנועה והוא יכול להתקדם בעצמו אל תוך הנרתיק. קרום בתולין לא מונע הריון מאחר ומדובר בקרום לא אחיד, שגם דם המחזור יוצא ממנו - ולכן גם זרע יכול להיכנס. אני מציעה שתמתיני עוד שבוע ותערכי בדיקת הריון ביתית (אין טעם להיבדק בטרם עברו שבועיים מיום קיום היחסים). בנוסף, אני מזמינה אותך להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה לשימוש קבוע שימנעו דאגות בעתיד. מוזמנת לעדכן אותנו מה קורה. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106338
לפני שבוע וקצת אני וחבר שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה. החדירה הייתה ל2 דקות ואז הוא אמר שהוא גומר, אז הפסקנו והוא גמר בחוץ ורחוק ממני. אני הייתי אמורה לקבל מחזור 4 ימים אחרי ששכבנו אבל לא קיבלתי. כן הופיעו לי סימנים של מחזור כמו חצקונים. המחזור מאחר לי ב4 ימים והוא לא סדיר אצלי למרות שבחודשים האחרונים הייתה איחור רק ביום אחד. חברה שלי מנסה להרגיע אותי והיא אומרת שלחץ דוחה מחזור. אני לא יודעת מה לעשות?

תשובה:
שלום לך ייתכן ובגלל שאת מתארת שהמחזור שלך לא סדיר ובנוסף את במתח שהוא מאחר ויופיע בימים הקרובים. אבל בגלל שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה ויש אפשרות להכנס להריון גם "מטיפות אהבה" - נוזל זרע שיוצא במהלך קיום המגע המיני( מבלי ששמים לב) יש אפשרות שאת בהריון. הכי טוב שאם לא קיבלת מחזור 14 יום מהיום שבו קיימתם את המגע המיני תעשי בדיקת הריון. את הבדיקה את יכולה להשיג אצלנו בחינם או לקנות בכל בית מרקחת \ סופרפארם. השתדלי לא להכנס ללחץ ולהשאר רגועה בימים הקרובים עד שתדעי בוודאות מה המצב. אנחנו כאן בשבילך ואת מוזמנת מאוד להגיע לבדיקה , נוכל ללוות אותך ולייעץ. נקווה שהמחזור יגיע בימים הקרובים :-) לפעמים הבאות הקפידו על שימוש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין. נשמח גם לייעץ על אפשרויות נוספות של אמצעי מניעה! ותוכלו לחשוב מה מתאים לכם. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #106328
איך אני אדע אם יצאו לו טיפות אהבה שחדרו לנרתיק או לא?

תשובה:
הי , לא ניתן לדעת, לכן ההמלצה שלנו היא לקחת גלולת יום שאחרי בהקדם האפשרי - כדי למנוע כל סיכוי להריון. כל טוב :)


בן 17 שואל: #106317
היי אני בת 16 ואני וחבר שלי (לא שכבנו לפני אף פעם) החלטנו לשכב כי היה לו יום הולדת נסענו לצימרים בצפון והוא שם את הקונדום שלו ושיחקתי לו טיפה בזין לפני ואז הוא ראה שהקונדום לא נכנס לו עד הסוף והבין שהוא שם הפוך אז הוא הוציא ושם בצד השני ואז שכבנו ולא היה חדירה מלאה אלא חלקית ואף אחד מאיתנו לא גמר, כי הפסקנו באמצע כי הבנתי שיש מצב שכששחקתי לו בזין יצא לו טיפות אהבה ויכול להיות שכשהוא הפך את הצד של הקונדום הטיפות אהבה שנדבקו לקומדום נכנסו לי ... יש סיכוי שאני בהריון ? האם לקחת את גלולת היום שאחרי? אני אפעם לא עשיתי דבר כזה ואנחנו לא יודעים אם יש סכנה כי מצד אחד לא היה חדירה מלאה וגם הוא לא גמר או משהו כזה אבל מצד שני יש מצב שיצא לו טיפות אהבה על הקונדום ואז כשהוא הפך צד הזרע שבטיפות אהבה חדר לי ... מה לעשות ? אשמח לייעוץ מהיר !

תשובה:
שלום לך, מהכתיבה שלך נראה שאת מאוד מודעת ויודעת מה עושים ואני רוצה לחזק אותך. אז באמת כמו שכתבת בגלל שיש חשש להריון מטיפות אהבה אני בהחלט ממליצה לגשת לבית מרקחת ולקנות אמצע מניעה לשעת חירום (פוסטינור/נורלבו) שאפשר ליטול עד 72 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים או גלולה בשם 'אלה' שיעילה עד 120 שעות מקיום יחסי המין ועליה אני ממליצה במיוחד. להבא, חשוב לזכור שקונדום לא הופכים, ברגע שמורידים קונדום פשוט זורקים לפח ומשתמשים באחד חדש. כל טוב יקירה


בת 17 שואלת: #106314
היי, קיימתי אתמול יחסי מין פעמיים ללא קונדום הוא אומנם גמר בחוץ אבל הגמירה הייתה על האיבר מין שלי והייתי ביום של ביוץ להיבדק?

תשובה:
הי, אין בדיקה שניתן לעשות כרגע. כדי למנוע אפשרות להריון עלייך לקחת פוסטינור (עד שלושה ימים מקיום היחסים) או אלה (עד חמישה ימים) בהקדם. בעוד כשבועיים אני ממליצה לעשות בדיקת הריון - כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנת להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה להמשך. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106307
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל האיבר שלי נגע בשלה אני מפחד שהיא בהיריון ואני מציין שהיא ביומיים שלושה האחרונים של המחזור

תשובה:
הי, מהתיאור שלך עולה שיש סיכוי קטן להריון, אני ממליצה שחברתך תיקח פוסטינור (ניתן לקחת עד שלושה ימים מקיום היחסים) או אלה (עד חמישה ימים). ובעוד כשבועיים לערוך בדיקת הריון כדי לוודא סופית .בגיל הבגרות נערות נוטות לבייץ מספר פעמים בחודש, ולפעמים גם בזמן המחזור - כך שאין לנו דרך לדעת בוודאות שאין אפשרות של להריון. מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה להמשך. גלולות היום שאחרי אינן אמצעי מניעה ואינן בטוחות לחלוטין. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106275
היי עשיתי סקס עם חבר שלי כבר ארבע פעמים ובכל אחת מהן ירד לי דם , עשינו סקס בפעם הראשונה מיד שנגמר לי המחזור ואני תכף אמורה לקבל שוב , עשינו סקס בלי אמצעי מניעה והוא גמר בחוץ . האם אני אמורה לחשוש מהדם ?

תשובה:
שלום יקירה, נשמע שנפצעת במהלך החדירה ולכן יש דם בכל פעם - כי המקום צריך זמן להתרפא. צריך לפחות שבועיים ללא חדירה (גם לא אצבעות). כדי למנוע מצב של פציעה דומה בעתיד - צריך לוודא שאת מספיק רטובה לפני החדירה, אתם יכולים גם להשתמש בחומר סיכוך (על בסיס מים). ואת גם יכולה להדריך את החבר שלך לגבי הקצב וההתקדמות של החדירה שמתאימים וכיפים לך. מהתיאור שלך זה נשמע שיש סיכוי להריון - כך שאם המחזור מאחר, יש לעשות בדיקת הריון אחרי שבוע. ניתן גם להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות איתנו את בדיקת ההריון. בכל מקרה, את מוזמנת ליצור איתנו קשר בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה בהקדם, את יכולה להגיע ביחד עם החבר שלך אלינו ולהתייעץ ביחד. מוזמנת לעדכן אותנו מה קורה, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106263
היי , אני בת 20 ומאחרמלי המחזור בשבוע , אני בתולה !!!! לפני כשלושה שבועות הייתי עם חבר טוב והתמזמזנו ובין היתר עשינו סקס יבש ללא בגדים .. מאחר לי המחזור כבר שבועע וזה לא קרה לי אף פעם !! האם יש סיכוי להריון ? מה אני יכולה לעשותת ? והאם יש דרך לזרז מחזור ?

תשובה:
הי, אני קצת מתקשה להבין את הסיטואציה שהייתם בה. סקס יבש עושים רק עם בגדים/תחתונים- אחרת זה לא סקס יבש. אם היה מגע ישיר בין הפין לפתח הנרתיק- יש סיכוי להריון. כרגע אני ממליצה קודם כל לעשות בדיקת הריון, ניתן לקנות בסופר פארם/בית מרקחת - ולעשות לפי ההוראות. אפשרות שנייה היא להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרוב אלייך ולעשות אצלנו בדיקת הריון. את יכולה לראות כאן את המרכזים ושעות קבלת קהל: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והמשיכי להיות איתנו בקשר בכל מקרה.


בת 19 שואלת: #106255
בכמה זמן הוא יכול לאחר לי המחזור?

תשובה:
הי, אני מתקשה להבין את ההקשר של השאלה. אשמח אם תפרטי למה את המתכוונת ומה בדיוק הסיטואציה כדי שנוכל לענות לך בהתאם. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106249
שלום (: קיימתי לאחרונה יחסי מין בפעם הראשונה, ללא קונדום וללא שום אמצעי מניעה. לקחתי יומיים אחרי את הגלולה של ״אלה״ של כצט. לא היה לי שום תופעות לוואי מהגלולה. מאחר לי המחזור כבר כבר בשבועיים. עשיתי כבר שתי בדיקות הריון ביתיות בהפרש של כמה ימים, ושניהן יצאו שליליות. ראיתי משיטוט באינטרנט על סטסטיקה נכבדת של נשים שבדיקות הריון ביתיות יוצאות שליליות, אך בדיקת דם מראה על הריון. כל האיחור במחזור יכול להיות תופעת לוואי של הגלולה של אלה? יש לי מה לדאוג עדיין מהריון? למרות שני הבדיקות השליליות... לא מרגישה תסמינים מובהקים שמעלים לי את החשד. אבל כן מרגישה כל הזמן תסמינים של לפני מחזור, אך המחזור אפילו לא דופק בדלת ;-) לא יודעת אם לחכות עוד, או ללכת לעשות בדיקת דם גם. הגיוני שלא מרגישה כלום ואולי כן בהריון? כבר לא יודעת מה לחשוב. ב16/5 קיימתי יחסי מין 18/5 לקחתי אלה ב22/5 אמור היה המחזור להגיע

תשובה:
שלום יקירה, בדיקת הריון תקפה החל משבועיים מיום המגע המיני -כך שכעת זה רלוונטי יותר לעשות בדיקת הריון. בכל מקרה, הסיכוי להריון הוא מאוד קטן מאחר ולקחת גלולה בזמן. איחור במחזור או הקדמה של המחזור הן תופעות מוכרות לגלולות היום שאחרי. את מוזמנת גם לאחד המרכזים של דלת פתוחה לעשות ביחד בדיקת הריון. וכמובן מוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר ולעדכן. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106248
אם קיימתי יחסי מין והוא גמר בתוך ואחריי 10 דקות לקחתי פוסטינור זה תופס?

תשובה:
שלום, לפוסטינור 95% אחוזי הצלחה ב24 השעות הראשונות, כך שעשית את הדבר הנכון לעשות במקרה כזה. בכל מקרה, מומלץ לעשות בדיקת הריון עוד כשבועיים כדי להיות בטוחה לגמרי. אני ממליצה לך לקרוא את העלון של הפוסטינור כדי להיות מוכנה לתופעות שפוסטינור יכול לגרום (איחור במחזור, הפרשות וכו'). אנחנו כאן אם תרצי להתייעץ לגבי אמצעי מניעה בטוחים ויעילים יותר מפוסטינור (גלולות, קונדום). כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106220
היי אני בת 18 והיום חבר שלי הכניס לי אצבעות לפני החדירה וזה כאב לי ולאחר מכן הוא נכנס בפנים אבל בגלל שזה כאב לי ביקשתי ממנו להפסיק והוא הפסיק ואני חוששת מכניסה להריון. יש לציין שעד לא מזמן הייתי בתולה והיום הייתה הפעם השנייה בחדירה אבל שוב חדירה חלקית עקב כאב. אני לא יודעת אם אני צריכה ליטול פוסטינור או לא אני מאוד מבולבלת

תשובה:
היי לך, אני שמחה לשמוע שיש בינך לבין החבר שלך תקשורת פתוחה במהלך יחסי המין, ושאת רוצה להנות מיחסי המין כי הם אכן נועדו להנאה ולא לכאב! לעיתים יחסי מין כואבים בפעמים הראשונות. הנרתיק הוא שריר, וכשאנו לחוצות או חוששות הוא מתכווץ ולכן יש כאבים בחדירה. כדי להקל על החדירה ולגרות את האזור אני ממליצה לכם להשתמש בחומר סיכוך שניתן לקנות בכל רשת פארם, מעבר ללהשקיע ב"משחק המקדים" שמקדים את החדירה. חשוב שתדעי אבל שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה, ולכן בכל פעם שאת מרגישה לא מוכנה / לא רוצה מכל סיבה שהיא עלייך לעצור. בנוגע לשאלתך לגבי הכניסה להיריון - לא ברור לי ממה שכתבת האם השתמשתם באמצעי מניעה. אם השתמשתם נכון - אין חשש להיריון. אם לא השתמשתם , הרי שמחדירה לנרתיק ניתן להיכנס להיריון. גם במהלך המשחק המקדים מופרש נוזל זרע מהפין שיכול להכניס להיריון. במידה שלא השתמשתם באמצעי מניעה ולא עברו יותר מ-72 שעות לאחר קיום יחסי המין עלייך ליטול פוסטינור, ואם עברו יותר מ-72 שעות אבל לא חלפו 120 שעות אני ממליצה לך ליטול גלולה דומה לפוסטינור שנקראת "אלה" אך נדרש אליה מרשם מרופא נשים. אני מצרפת לך קישור המסביר על גלולות לאמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מאוד ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה באופן תמידי על מנת למנוע הדבקה ממחלות מין ולהימנע מכניסה להיריון לא רצוי מבלי שתחששי. כל טוב


בת 16 שואלת: #106213
היי, בדיוק עכשיו הייתי אצל חבר שלי והייתי לידו עם חזייה ותחתונים והוא דחף לי אצבעות והכל... אחר כך עשיתי לו ביד והוא גמר, המשכנו עוד קצת ובלי ששמתי לב הוא הכניס את הבולבול שלו כי חשבתי שהוא הכניס אצבעות... אני לא חושבת שזה היה עמוק מידי אבל כשהגעתי בחזרה הביתה היה לי דם על התחתונים ובנוסף גם נגמר לי המחזור רק אתמול. אז אני לא יודעת אם אולי הוא קרע לי את קרום הבתולים או אולי נכנסתי להריון ואני ממש מפחדת

תשובה:
הי יקירה, אני מציעה שתקני בהקדם פוסטינור/נורבלו בבית המרקחת הקרוב אלייך, כי זה נשמע שיש סיכוי להריון. בנוסף, אני מציעה שתדברי עם החבר שלך על המקרה, ועל זה שקיום יחסי מין מלאים אמורים להיות החלטה משותפת של שניכם, וגם להיערך לכך מראש עם אמצעי מניעה. את מוזמנת להתייעץ איתנו בכל מקרה, כל טוב.


בת 17 שואלת: #106208
שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים ..ואין לי כסף לקנות פוסטינור כדיי להיות בטוחה שאני לא בהריון מה אני עושה ?

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע על הסיטואציה. הדרך היחידה למנוע הריון היא לקחת פוסטינור/נורבלו. אני מציעה שתבקשי מהחבר שלך לקנות, או לגייס כסף מחברות, משפחה - כל מי שיכול לעזור כרגע. חשוב לקחת כמה שיותר מהר. בהצלחה וכמובן מוזמנת להישאר בקשר ולעדכן.


בת 18 שואלת: #106195
היי , המחזור שלי מאחר כבר ב3 ימים , משהו שאף פעם לא קרה, עשיתי אתמול בדיקת הריון, והיא יצאה שלילית, אבל הוא עדיין לא הגיע. אני חושבת שאני בהריון, אז 2 שאלות, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון ? ובמידה שכן , אין לי כסף להפלה , ואין סיכוי שאני מבקשת מההורים שלי, מה אוכל לעשות ?

תשובה:
הי , קודם כל אני רוצה להרגיע אותך שבמידה ותצטרכי הפלה - תוכלי לעשות זאת ונוכל לסייע לך בכל התהליך. אין לך מה לדאוג לגבי כסף. לגבי בדיקת הריון - היא טובה לשימוש רק כשבועיים לאחר המגע המיני האחרון שבו היית בביוץ. כך שייתכן וכרגע היא היא עדיין לא תקפה. אני מציעה לחכות עוד שבוע וחצי ולעשות שוב בדיקת הריון. את כמובן מוזמנת לאחד המרכזים של דלת פתוחה לעשות אצלנו את בדיקת ההריון אם תרצי. בכל מקרה, תישארי איתנו בקשר ותעדכני מה קורה איתך. כל טוב


בת 16 שואלת: #106194
היי, אני בת 16 והיום אני וחבר שלי עשינו סקס יבש אבל בלי בגדים... כשהוא עבר על החור שלי אני הרגשתי נוזל, אני לא בטוחה ממי , אני ממש מפחדת שאני יכולה להכנס להריון ..

תשובה:
הי יקירה, מה שלומך? קודם כל עלי לציין שסקס יבש עושים עם בגדים/תחתונים - ולכן הוא נחשב לבטוח מבחינת כניסה להריון וגם מחלות מין. מהתיאור שלך נשמע שיש אפשרות שנוזל זרע הגיע לפתח הנרתיק שלך - ובמצב כזה יש סיכוי להריון. אם עדיין לא עברו 72 שעות מזמן המגע המיני את יכולה לקנות פוסטינור/נורבלו מבית מרקחת/סופר פארם. אם עברו יותר מ72 ניתן להגיע לרופא ולקבל מרשם לגלולה בשם "אלה". בכל מקרה, את כמובן מוזמנת להתייעץ איתנו בנוגע לאמצעי מניעה שיתאימו לכם. כל טוב :)


בן 17 שואל: #106180
ושכחתי להוסיף כמובן שה28.5 לחודש הזה.. כבר שלושה ימים שאינה מקבלת האם זה יכול להיות אולי מלחץ כל שהוא

תשובה:
בהמשך לתשובה הקודמת: ניתן לחכות עוד שבוע ואז לערוך בדיקת הריון. לפעמים המחזור מאחר מכל מיני סיבות אחרות.


בן 17 שואל: #106179
היי לפני כבערך שבוע וחצי שבועיים אני וחברה שלי שהיא קטינה ממני בשנתיים בת 15.5 טוענת שאינה קיבלה מחזור החודש שזה אמור להיות לה כל ה28 לחודש קיצר.. אני לא יודע מאיפה להתחיל שכבנו ללא אמצעי מניעה ואני מאוד מפוחד ובלחץ בגלל זה בבקשה תעזרו לי!!

תשובה:
הי, אני מבינה את הלחץ והדבר היחיד שניתן לעשות כרגע כדי לצאת ממצב של החוסר וודאות הוא לערוך בדיקת הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת. בנוסף, אתם יכולים להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולערוך אצלנו בדיקת הריון ולקבל ייעוץ: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106177
היי, קיימתי יחסי מין לא מוגנים ושבוע לאחר מכן קבלתי מחזור ב27.05 בשבוע השלישי בצעתי בדיקת הריון ביתית אשר התקבלה כשלילית. ועכשיו עדיין לא קיבלתי מחזור ובנוסף החלו לכאוב לי השדיים (הם לא כואבים לי בדרך כלל לפני מחזור) ואין לי יותר שום תסמינים להריון האם יש סיכוי לכך?

תשובה:
הי, אני מציעה שתערכי שוב בדיקת הריון כדי לשלול באופן וודאי הריון. אם הבדיקה שלילית - כנראה שמדובר באיחור במחזור על רקע אחר. מוזמנת להתייעץ איתנו לאחר שתערכי את הבדיקה. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106171
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה הוא בטוח גמר בחוץ אבל אני עדיין לחוצה מה אני צריכה לעשות כדי להרגע

תשובה:
הי, אני מנחשת שאת לחוצה כי לא השתמשתם באמצעי מניעת הריון? לצערי יש סיכוי כזה. עוד לפני הגמירה יוצאות מהפין "טיפות אהבה" שמכילות זרע. לכן, אם טרם עברו 72 שעות את יכולה לקנות פוסטינור כדי למנוע הריון. אם עברו יותר מ72 אך פחות מ5 ימים ניתן לקבל מרופא המשפחה מרשם לגלולה בשם "אלה". אני מציעה לקחת אחת מגלולות היום שאחרי כמה יותר מהר - כי כרגע יש סיכוי להריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. בהצלחה.


בן 17 שואל: #106168
שאלה בגיל 17 : #106158 היי, בצעתי כבר 3 פעמים בדיקת הריון והיא שלילית, כרגע המחזור שלי מאחר בשבועיים, מה יכולה להיות הסיבה? והאם עדיין קיים חשש להריון? תשובה: היי, האם יש לך סיבה לחשוש מהריון? היו יחסים לא מוגנים? אם כן, מה דעתך להגיע אלינו ואנחנו נעשה לך את הבדיקה בחינם ותחת סודיות? ייתכן שאינך בהריון ושהוסת מאחרת בגלל לחץ כלשהו אבל ייתכן גם שאינך עושה נכון את הבדיקה. נשמח אם תבואי ונבדוק את זה אצלנו. כל טוב. **כן קיימתי יחסים לא מוגנים אך הגמירה הייתה בחוץ, בדרך כלל המחזור שלי מגיע אחרי חודש ו8 ימים והפעם כבר שבועיים

תשובה:
שלום לך כבר הוצע לך ע"י יועצות אחרות באתר להגיע אלינו לבדיקה והתייעצות , את כותבת שקיימת יחסי מין לא מוגנים וחברך גמר בחוץ ושיש לך איחור בווסת על פניו אי אפשר שלא להתייחס לכך שיכול להיות הריון מ"טיפות אהבה" שנפלטות מחברך בזמן קיום יחסי מין טרם הגמירה ושהוא עדיין בתוכך, יכול להיות גם בגלל המתח שהווסת מאחרת ובכדי להגיע למסקנה ברורה ממליצה לך בחום להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרוב אלייך לטיפול, נשמח לטפל בך בהצלחה


בן 21 שואל: #106153
לפני כמה ימים הייתי בסיטוציה מינית עם בחור ובמהלכה הוא אונן וגמר על הבטן שלו, לאחר מכן הוא ניקה את הידיים באלכוג`ל והכניס לתוכי אצבעות, כשהיד שלו עדיין לחה מהאלכוג`ל. האם ישנו סיכוי להריון? תודה

תשובה:
הי, נשמע שאין סיכוי להריון כי ג'ל החיטוי מתפקד כמו מים וסבון. אבל בניגוד למים וסבון הוא מכיל אלכוהול - וזה לא בריא לנרתיק. לפעם הבאה - עדיף מגבונים או מים וסבון. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106145
היי, לפני כחודש קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה ללא אמצעי מניעה ואני לא לוקחת גלולות בערך 40-45 שעות לאחר יחסי המין לקחתי פוסטינור ליתר ביטחון למרות שבן הזוג שלי לא גמר בפנים וחושב לציין כי הפסקנו באמצע עוד לפני שהגענו למכירה בכלל. בפעם הראשונה ירד לי דם כתוצאה מקריעת קרום הבתולין אך בכמות קטנה, לא דאגתי כי אצל כל עשה זה משתנה בנוסף לכך לפני כשבועיים קיימתי יחסי מין בפעם השנייה ללא קונדום והפעם ירד הרבה הרבה דם ממש בכמה שניות הראשונות של החדירה, בשלב זה כבר עצרנו. הגיע כבר סוך החודש ועדיין לא קיבלתי מחזור, אני מודעת לכך שאולי בגלל הפוסט יור המחזור שלי השתבש ובכל זאת גם לפני כן הוא לא היה סדיר. השאלה שלי היא קודם כל למה ירד לי כל כך הרבה דם גם בפעם השניה? וגם האם אני צריכה לדאוג בקשר להיריון למרות שהייתה חדירה של כמה שניות ועצרנו בפעם השנייה?

תשובה:
הי, אז כמו שאת אומרת המחזור לא הופיע כנראה בגלל הפוסטינור - זו תופעה ידועה ומוכרת. לגבי הדימום הרב - אני מניחה שהוא נובע מפציעה של הנרתיק עקב חיכוך. מאוד חשוב שתתני שבועיים למקום להתרפא - ושבפעם הבאה תקפידו שתהיי רטובה ואפשר לקנות חמר סיכוך על בסיס מים להקל את החדירה. בנוגע להריון - לא צריך שהגבר יגיע לגמירה כדי שיהיה סיכוי להריון - כל זמן שהפין עומד יש "טיפות אהבה" שמכילות זרע, ויכולות לגרום להריון. בכל מקרה, אני ממליצה כרגע שתקני ערכה לבדיקת הריון, כדי להיות בטוחה ב100%. ואת מוזמנת להיות איתנו בקשר כדי שנוכל לעזור לך להתאים אמצעי מניעה - כדי שלא תדאגי בפעם הבאה ותוכלי רק להנות. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106137
היי , חברה שלי וחבר שלה קיימו יחסי מין ( 16 ), בזמן הביוץ.. יום לאחר מכן היא לקחה פוסטינור ועכשיו אחרי שבועיים היא מרגישה כאבים בבטן (דקירות, דופק ) וגודש בחזה, והיא עלתה במשקל. היא מפחדת לעשות בדיקת הריון פחד מוות. ( חשוב לציין שהמחזור עדיין לא הגיע.. ) איך מרגיעים אותה ? איך אפשר לדעת אם היא בהריון בלי הבדיקה המלחיצה הזו?

תשובה:
הי, זה מאוד יפה שאת שואלת בשביל חברתך ודואגת לה :) אי אפשר לדעת אם היא בהריון בלי לעשות בדיקת הריון. ואם כבר יש לה חברה טובה כמוך, אני מציעה שתלכי איתה לקנות את הבדיקה, או שתקני עבורה (אם יש לך כסף) - תהיי איתה ותרגיעי אותה - ותעשו ביחד את הבדיקה. תגידי לה שבכל מקרה - יש מה לעשות וזה לא סוף העולם. וכמובן מוזמנות להיות איתנו בקשר, או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות איתנו את בדיקת ההריון. כל טוב :)


בת 23 שואלת: #106127
אתמול קיימנו יחסים ללא חדירה בכלל רק התחככות האם אפשר לכנס להריון בלי שיגמור סמוך לנרתיק ?

תשובה:
הי, האם היה מגע ישיר בין איבר המין שלו לשלך? יש "טיפות אהבה" שמופרשות מהפין בזיקפה (לפני הגמירה), והן מכילות זרע - כך שאם היה מגע ישיר בין פתח הנתריק שלך לפין שלו - בהחלט יש סיכוי להריון. את יכולה לקנות פוסטינור בבית המרקחת - עד 72 שעות מזמן המגע המיני, או לקבל מרשם מהרופא/ה לגלולה לשעת חירום בשם "אלה" עד חמישה ימים מזמן קיום יחסי המין. כל טוב :) מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו.


בת 16 שואלת: #106093
שלום! אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין . אנחנו לא משתמשים בשום אמצעי מניעה אבל הוא תמיד גו ר בחוץ. האם יש חשש להיכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, בקיום של יחסי מין ללא אמצעי מניעה ישנו חשש לכניסה להיריון. גם בזמן קיום יחסי המין, לפני הגמירה, יוצא נוזל שנקרא 'טיפות אהבה', בהן יש זרע. לכן חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה בכל מגע של איברי המין אחד בשני (וכנ"ל במין אוראלי ואנאלי, כדי להימנע ממחלות מין). ישנם סוגים שונים של אמצעי מניעה- קונדום, גלולות, מדבקה, התקן ועוד. במידה ואת חוששת אני ממליצה לעשות בדיקת היריון 10 ימים לאחר קיום יחסי המין. בנוסף, אני מאוד ממליצה להתחיל להשתמש באמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה!


בת 18 שואלת: #106071
היום קיימתי איתו אחרי שכבר נגמר

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #106070
שלום סיימתי מחזור אתמול וקיימתי אם חבר שלי יחסי מין והוא גמר קצת בפנים אין מצב שאפשר להיכנס מי זה להריון נכון?

תשובה:
שלום לך! בכל קיום של יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש חשש להריון. זה לא משנה אם הוא גמר קצת או הרבה בפנים. גם אם היה גומר בחוץ, עדיין יש מה שנקרא "טיפות אהבה" שיוצאות לפני הגמירה ומכילות זרע. גם בקיום יחסים בזמן הוסת יכול להיווצר הריון. בהודעה השנייה כתבת שקיימתם היום את יחסי המין. אני ממליצה לגשת כבר עכשיו לבית המרקחת או לסופרפרם ולרכוש את הגלולה של היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר. כמו כן, יש לעשות בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו, לסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריכם. תוכלו לעשות את בדיקת ההריון אצלנו ולקבל הסבר והדרכה על אמצעי מניעה מהיועצת. כמו כן תוכלי לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי המניעה. השירות אצלנו הוא חינמי והסודיות נשמרת. אני מצרפת את רשימת הסניפים שלנו ברחבי הארץ כולל כתובות ומספרי טלפון. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 17 שואלת: #106058
אם אני במחזור ביום השלישי וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי אבל הוא גמר בתוכי? אני נורא מפחדת שיש סיכוי להיריון, לפנות לרופא?

תשובה:
היי יקירה! אני מבינה משאלתך שאינכם משתמשים באמצעי מניעה. בד"כ הסיכוי להריון נמוך בזמן הווסת אך יש מקרים יוצאי דופן. למשל, כשמישהי שהמחזור החודשי שלה קצר מ-27 יום מקיימת יחסי מין בזמן הווסת, היא עלולה להיכנס להריון מכיוון שהביוץ מתרחש בסמוך לסיום הדימום הוסתי כך שתאי זרע חיים יכולים להישאר בגוף האישה ולהפרות את הביצית. אם לא חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין, אני ממליצה לך ליטול בהקדם האפשרי את גלולת היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו. שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים יש לבצע בדיקת הריון. אני ממליצה לך מאוד להגיע עם החבר לסניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגוריכם. את יכולה לקבל את הפוסטינור גם אצלנו (שוב, אם לא חלפו 72 שעות). תוכלי לבצע אצלנו גם את בדיקת ההריון ולקבל יעוץ על אמצעי המניעה. כמו כן, את יכולה לקבוע תור לרופאה שלנו להתאמת אמצעי המניעה. כל השירותים ניתנים חינם ובאופן חסוי. אני מצרפת קישור עם הכתובות ומספרי הטלפון של כל הסניפים שלנו. אני מקווה מאוד שתגיעו. כל טוב! סניפי דלת פתוחה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בן 17 שואל: #106041
היי, המחזור שלי מאחר כבר בשבועיים, עשיתי בדיקת הריון, פעם אחת יצאה שלילית ולאחר שבוע עשיתי שוב, עקבתי אחרי ההוראות בבדיקה השניה, כיוונתי עליה את השתן אך חיכיתי במשך 10 דקות והחלון בבדיקה לא ניצבע בורוד ולא היה שום סימן לפס או שני פסים, מה זה אומר?

תשובה:
הי, זה נשמע לי מוזר כי בכל מקרה אחד הפסים אמור להיצבע כתוצאה מהשתן - הוא מהווה בדיקת בקרה לכך שהבדיקה תקינה. נשמע שהערכה לא הייתה תקינה. אני מציעה שקני שוב ערכה לבדיקת הריון, או שתגיעי לאחד המרכזים שלנו בשעות הקבלה - ונשמח לערוך איתך את הבדיקה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106027
קיבלתי מחזור ב3.5 סיימת ב9.5 הייתי ב25.5 בבית חולים עקב כאבי בטן ,סחרחורת וחולשה. עשו לי בדיקת הריון ( בדיקת שתן וגם בדיקת דם) ויצא שלילי. האם עדיין יש סיכוי להריון?

תשובה:
היי יקירה! תוצאה שלילית של בדיקת הדם שמתבצעת שבועיים לאחר התאריך המחושב של הווסת האחרונה (אם לא התרחשה, אך את אומרת שקיבלת את הווסת ב-3.5), מצביעה על כך שאין הריון. אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים כ-10-14 יום לפני הבדיקה, אין סיכוי להריון. הרבה בריאות וכל טוב!


בת 16 שואלת: #106013
אני בת 16 וקיימתי יחסי מין פעם ראשונה ללא אמצעי מניעה והוא גמר בחוץ. האם יש אפשרות להריון מהפעם הזאת?

תשובה:
שלום לך. במידה ובן הזוג גמר סמוך לאיבר המין שלך (והיית ללא תחתונים) יש סיכוי להריון. במצב כזה, מומלץ לקחת אמצעים לשעת חירום (פוסטינור או אלה). חשוב שתגני על עצמך מפני הריון לא רצוי ואף מחלות. אני ממליצה לכם להגיע אלינו כדי לקבל מידע על אמצעי מניעה.


בת 15 שואלת: #106009
היי, לפני תשע ימים שכבתי עם חבר שלי, בלי לקחת גלולות או לשים קונדון, מכיוון שהוא לא גמר בפנים אז החשש שלי להיכנס להריון היה נמוך, אבל עכשיו, מופיעים כל מיני סימנים של הריון, עשיתי את הבדיקה היום בבוקר והיא יצא שלילית, אבל לפי מה שכתוב בגוגל מ8-10 ימים אחרי ששכבנו זה מוקדם מידי ויכול להיות שהבדיקה תצא שלילית. אז השאלה שלע היא כזאת, האם אני בהריון או לא, עברו 9 ימים, אני באמת לא יודעת מה לעשות, אני מודאגת מאוד, ואין לי למי לפנות, לקנות עוד בדיקה ולנסות בעוד שבוע או לחכות ולראות אם אני יקבל מחזור בחודש הבא?

תשובה:
שלום לך. את בדיקת ההריון מומלץ לעשות שבועיים לאחר קיום יחסי המין. כדאי לך להמתין שיעברו שבועיים ואז לעשות בדיקה נוספת. אני מבינה שאת מודאגת וחוששת, וזה בהחלט מובן. כדאי לך להגן על עצמך וכן להשתמש באמצעי מניעה - קונדום מונע הידבקות במחלות מסוימות וגם משמש אמצעי מניעה מלהיכנס להריון. ישנם אמצעי מניעה נוספים ואת מוזמנת ליצור איתנו קשר כדי לקבל מידע נוסף.


בת 26 שואלת: #105997
היי שאלה דחופה. אני משתמשת בטבעת נוורינג, הטבעת נפלה ביום שישי (שבוע וחצי לפני שאני אמורה להוציא אותה) ושמנו לב רק ביום ראשון. התייעצתי עם רופא ואמר לי לקחת פוסטינור ולהכניס טבעת חדשה ביום שישי הבא ושאני אמורה לקבל בזמן הזה מחזור, לקחתי ביום ראשון ועדיין לא קיבלתי מחזור.. מה שאני גם אמורה לשם טבעת חדשה ביום שישי ואני לא יודעת אם לשם כי עדיין לא קיבלתי ואני רוצה לקבל כדי לדעת שהכל בסדר ולא לדחות אותו עוד יותר ברגע שאני שמה אותה. אשמח לתשובה מה עליי לעשות.

תשובה:
שלום לך! כאשר נוטלים פוסטינור הוסת יכולה לאחר או להקדים. אני ממליצה לך להכניס את הטבעת החדשה עפ"י הוראות הרופא. במידה ואת מוטרדת תוכלי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום היחסים כדי להיות רגועה. לא כדאי לשבש יותר את סדירות השימוש בטבעת. כל טוב!


בת 18 שואלת: #105993
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין 9 ימים אחרי שהמחזור שלי התחיל (בערך יומיים אחרי שהוא נגמר) (קיבלתי ב 4.4 וקיימנו יחסי מין ב13.4 ככה שאני לא אמורה להיות בימי הביוץ שלי.) הפעם הבאה שקיימנו יחסי מין היא הייתה חודש אחרי ב1.5) *חשוב לציין שאנחנו מקיימים יחסים לא מוגנים, הוא מוציא לפני שהוא גומר ככה שאני לא חושבת שנכנס זרע אבל אני מפחדת שאולי כן.. לא קיבלתי החודש מחזור ואני ממש בלחץ. קראתי באינטרנט שלפעמים המחזור מדלג אפילו בחודש אם לא ישנים כמו שצריך ובאמת בתקופה האחרונה התחלתי לעבוד במלצרות ואני הפכתי את כל שעות השינה שלי. וגם אף פעם המחזור שלי לא היה סדיר. יש סיכוי גבוה שאני בהריון? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך יקירה! אני מבינה את הסיבה לדאגה. בכל קיום יחסי מין לא מוגנים במהלך החודש יש סיכוי להריון. עוד לפני הגמירה יש מה שנקרא "טיפות אהבה" , pre-cum , שיוצאות מהפין , שהן נוזל שעשוי להכי זרע. יתכן שהאיחור במחזור נובע גם מהשינויים שאת עוברת בתקופה האחרונה אך הייתי ממליצה לך מאוד לבצע בדיקת הריון. את יכולה גם לפנות אלינו לצורך הבדיקה ולקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה מאחת היועצות שלנו. תוכלי גם לקבוע תור לרופאה. כל השירותים הניתנים אצלנו הם ללא עלות ואנונימיים. כל טוב!


בן 16 שואל: #105906
שלום, אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום ואחרי שגמרתי המשכנו לשכב קצת (פחות מדקה). הקונדום לא נקרע אבל רציתי לשאול אם יש חשש שהזרע יצא בכל זאת? אני מאוד בלחץ ועוד לא דיברתי איתה על זה כי אני לא יודע אם זה באמת בעייתי... תודה מראש.

תשובה:
הי, כן יש בהחלט מצב שבגלל שהפין לא עמד - חלק מהזרע יצא מתוך הקונדום לתוך הנרתיק. אם חברתך לא נוטלת גלולות באופן סדיר - יש חשש להריון. אם לא עברו 72 שעות ניתן לקנות פוסטינור בבית מרקחת - כמה שיותר מהר. אם עבור 72 שעות אך טרם עברו 5 ימים - ניתן לגשת לרופא ולקבל מרשם לגלולה בשם "אלה". מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :)


בן 17 שואל: #105867
קיימתי יחסי מין ללא אמצעי הגנה ויש לי חשש שחלק מהזרע שלי נכנס אל הבחורה לא סיפרתי לה אבל כן אמרתי לה לעשות בדיקת הריון למרות שאני בעצמי לא יודע איך זה עובד ממש אשמח לייעוץ במה לעשות ומה לספר לה (המקרה קרה אתמול לכן אשמח לתשובה בדחיפות)

תשובה:
שלום לך! אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים (אם היא לא נוטלת גלולות ולא השתמשתם בקונדום) בהחלט יש חשש להריון. הקונדום גם יכול למנוע מחלות שמועברות באמצעות מגע מיני. אם טרם חלפו 72 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, ניתן לקנות בבית המרקחת את גלולת היום שאחרי- פוסטינור או נורלבו וליטול אותה מיידית. בכל מקרה, יש לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים (גם אם היא תיטול את הגלולה). ערכת הבדיקה מורכבת משני פסי צבע, האחד ביקורת והשני לבדיקה עצמה. פס הביקורת צריך לשנות את צבעו בכל מקרה, ובמידה שנמצא הורמון ההריון (שניתן לגילוי רק שבועיים לאחר קיום יחסי המין, כפי שכבר ציינתי) קיימת תגובת צבע גם בפס השני, ויופיעו שני פסי צבע - כלומר תשובה חיובית. כאשר רק הפס ביקורת משנה את צבעו מפוענחת התשובה כשלילית להריון. רצוי לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר. גם את הערכה לבדיקת הריון ניתן לרכוש בבית מרקחת. אתם מוזמנים גם להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם (מצורף קישור לכתובות הסניפים ומספרי טלפון - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ולבצע אצלנו את הבדיקה חינם ובאופן דיסקרטי בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל מידע ויעוץ בנושא אמצעי מניעה ובמידת הצורך גם לקבוע תור לרופאה בסניף. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ובאופן חסוי. כל טוב!


בן 17 שואל: #105856
אני וחברה שלי שכבנו בלי קונדום לפני שבוע אחרי שתי דקות הבנו שעשינו טעות והפסקנו. לפני חמישה ימים היא היתה אמורה לקבל מחזור ועדיין לא קיבלה. מה עושים במקרה של הריון בטוח? רק הפלה? או שיש משהו אחר?

תשובה:
הי, אני מציעה שקודם תעשו בדיקת הריון ביתית - ניתן לקנות בסופר פארם. במקרה של הריון יש 2 אופציות: להמשיך את ההריון או להפסיק את ההריון. הפסקת הריון היא תמיד הפלה - כיום יש 2 דרכים בהם ניתן לעשות הפלה: ע"י כדור או ע"י גרידה. מוזמנים להיות איתנו בקשר לאחר בדיקת ההריון. כל טוב


בת 15 שואלת: #105846
היי, אני וחבר שלי כבר חודש ביחד ... וניסינו לעשות זאת אך ללא הצלחה מרוב הכאבים. ועשינו סקס יבש , עירומים והפין שלו היה על האיבר שלי. והוא ניסה לחדור ואני חושבת שהיה טיפות אהבה כשהוא ניסה לחדור. ואחרי כמה ימים שניסינו התחילו לי כאבי בטן והעצמות בגב האם זה קשור לזה או שאני יכולה להיות רגועה? כי בדרך כלל אנחנו עושים את זה עם קונדום.. פשוט היה חיכוך ולא היה קונדום והוא רצה להכניס

תשובה:
הי, היה מגע ישיר בין הפין שלו לפתח הנרתיק שלך ולכן קיים חשש להריון. ניתן לקחת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני הלא מוגן - ניתן לקנות בבית מרקחת ללא מרשם. אם עברו יותר מ72 שעות - אך פחות מ - 5 ימים ניתן לקבל מרשם לגלולה בשם "אלה" מרופא/ת המשפחה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105832
היי שוב אני, עוד לא הגיע הזמן שאני אמרה לקבל את המחזור שלי זה רק בשבוע הבא בשישי ושוב אחרי ששכבתי עם החבר שלי יצא לי דם .. מה זה יכןול להיות (בהתחשב לזה ששחכתי את הגלולה שסיפרתי לכם )

תשובה:
הי, את כבר יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להסיר דאגה מליבך לגבי הריון. לגבי דימום - קשה לי לומר. אבל אם זה נפסק סביר להניח שזה נוצר כתוצאה מחיכוך בזמן החדירה - יכול להיות שלא היית רטובה מספיק. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105804
קיבלתי מחזור ב3.5 סיימתי ב8.5(היום האחרון היו רק טיפות חומות) ב9.5 קיימתי יחס עם בן זוגי ללא אמצעי מניעה וגמר בפנים . אני כבר כמה ימיים מרגישה כאבי בטן וגב כמו כאב הביוץ ואפילו יותר . מתי אני יכולה לבדוק בוודאות אם אני בהריון ? יש לציין שהמחזור שלי סדיר

תשובה:
הי, ב24.05 את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית. אין טעם לערוך לפני כי במידה ויש הריון - הבדיקה יכולה לזהות זאת רק שבועיים מיום יחסי המין. מוזמנת לעדכן ולהייעץ איתנו בנוגע לכך, וגם בנוגע להתאמה של אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105772
אז ככה שכבתי כמה וכמה פעמים עם חברה שלי וכל הפעמים היה לי קונדום וגמרתי בפנים ופעמיים בערך בפנים עם הקונדום ואז באותו רגע הוצאתי את האיבר מין והורדתי את הקונדום לבדוק שאין חור ולא היה חור והקטע שהיה פעם אחת ששכבנו בלי קונדום והרגשתי אורגזמה ולא הגעתי לזה כי גמרתי בחוץ *בצד לא עליה* עכשיו היא בת 18 וחצי ויש לה תמיד איחורים במחזור מאחר לה בדרך כלל בשבוע/שבועיים והפחד שלי שהיא נכנסה להריון אני פשוט בלחץ אטומי כנל היא גם לחוצה בגללי ואני מתקשה להיות רגוע כי זה הריון לא רצוי יש אפשרות לקחת כדור או משהו שיעשה את העבודה?

תשובה:
הי, בהחלט קיים סיכוי להריון מאחר ולאורך החדירה יוצאות מהפין "טיפות אהבה" המכילות זרע. אתה זוכר מתי קיימתם יחסים בלי קונדום? אם עברו שבועיים מאז אפשר לעשות כבר בדיקת הריון - ניתן לקנות מהסופר פארם או להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרוב אליכם בימי הקבלה. כרגע לא ניתן לקחת לקחת גלולת היום שאמרי - כי עברו יותר מחמישה ימים מאז המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להיות איתנו בקשר. כל טוב.


בת 16 שואלת: #105746
אני וידיד שלי שכבנו ובסוף נודע אחרי שהוא גמר שנקרע הקונדום . לאחר 11 שעות לקחתי פוסטינור , אני עדיין מפחדת מהסיכוי שאכנס להריון . האם הפוסטינור בוודאות מונע הריון ? אם אכנס להריון יש אפשרות לעבור הפלה ללא ידיעת ההורים ? עבר 3 ימים מאז ששכבנו

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע על הסיטואציה ועל כך שאת לחוצה. פוסטינור יעיל ב95% מהמקרים אם לוקחים אותו ב24 השעות הראשונות לאחר המגע המיני. כל הכבוד על השימוש המהיר! הסיכוי להריון כמעט ולא קיים - אין מה לדאוג. עוד שבועיים תעשי בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה ב100%. לגבי הפלה - אנא תהיי איתנו בקשר במידת הצורך - אני בטוחה שלא יהיה צורך במקרה הזה. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105745
היי רציתי לשאול שאלה. חברה שלי ואני לרוב משתמשים בקונדום ואם לא אז אני גומר רק בחוץ. העיניין זה ששמעתי על מה שנקרא טיפות אהבה ודי נלחצתי. ויש לנו בעייה מבחינת בדיקת הריון ההורים שלה דתיים שלוחצים אז אסור שההורים שלה ידעו עלינו בכלל ולכן בבדיקת דם היא תצתרך סיבה מספיק טובה ובדיקה ביתית לא אפשרית בבית שלה. אשמח לתשובה בתודה מראש...

תשובה:
הי, בדיקה ביתית ניתן לקנות בכל סופר פארם ולערוך בחשאיות גם בשירותים ציבוריים. בכל מקרה אתם יכולים גם להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה כדי לעשות בדיקת הריון חינם ובאנונימיות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #105725
היי שכבתי עם חבר שלי והיינו בלי קודנדום עכשיו זה לא היה הרבה זמן בשביל שהוא ייגמור. יצא לי כזה נוזל לבן מהנרתיק ואין מצב שהוא גמר כי זה היה שתי דקות אפילו פחות השאלה היא מה זה החומר הלבן הזה שיצא לי מהנרתמהנרתיק?

תשובה:
הי, נשמע שזה נוזל סיכוך שלך שמופרש בנרתיק בזמן קיום יחסי מין כתוצאה מהגירוי המיני והחדירה, אפשרות נוספת היא שאלו "טיפות אהבה" - נוזל זרע שיוצא מהפין כל זמן שהוא בזיקפה. אני מאוד מקווה שאת משתמשת בגלולות - כי נשמע שיש סיכוי להריון. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בן 16 שואל: #105720
אני וחברה שלי עשינו את זה בלי קונדום וגמרתי בחוץ אבל האם עדיין יש סיכוי להריון ? עשינו את זה לפני כמה שעות ואני רוצה לדעת אם יש סיכוי להריון איך אנחנו מונעים אותו ?

תשובה:
שלום לך יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה גם כאשר הגבר גומר בחוץ יכולים להביא להריון בגלל "טיפות האהבה" אלו הם טיפות המופרשות מהפין בזמן קיום יחסי מין טרם פליטת הזרע הסופית והגבר לא מרגיש את פליטתם לכן במקרה שלך מכיוון שעברו רק מספר שעות מזמן קיום יחסי המין ובטרם יחלפו 72 שעות שחברתך תיטול את הגלולה של היום שאחרי ליתר ביטחון וכדאי לחשוב על אמצעי מניעה קבוע , הגלולה של היום שאחרי לא מומלצת כאמצעי מניעה קבוע. בהצלחה


בת 24 שואלת: #105718
שלום לך אני עשיתי אתמול בדיקת הריון אחרי איחור של 9 ימים אבל התוצאה יצאה שלילית אז אני לא מבינה למה מאחר לי המחזור

תשובה:
היי! במידה ולא חלפו 14 יום מקיום יחסי המין הבדיקה יכולה להציג תוצאה שלילית. עפ"י שאלותיך הקודמות נראה כי את בלחץ רב. גם הלחץ יכול להשפיע על כך שהווסת מאחרת. כדאי שתבצעי שוב את הבדיקה עפ"י ההנחיות. במידה ולא תקבלי את הווסת בימים הקרובים אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה. את מוזמנת להגיע גם אל הדלת הפתוחה בחיפה ולבצע אצלנו את הבדיקה בליווי יועצת. כל טוב!


בן 17 שואל: #105659
אני וחברה שלי מבולבלים אנחנו חושבים שהיא בהריון ואנחנו בלחץ היסטרי , שכבנו בזמן האחרון יחסית הרבה זמן אנחנו כבר לא עושים עם קונדום והיא לא לוקחת גלולות , אין לי מושג היא אומרת שהיא מרגישה משהו מוזר שהיא אוכלת יותר מידי קראנו תסמיני הריון וישלה נגיד 7 מתוך 10 נכונים שזה עוד יותר מלחיץ , עוד 4 ימים היא צריכה לקבל מחזור ואנחנו מתים מפחד השאלה אם היא בהריון מה עושים ? מתי כדי לעשות בדיקת הריון ? לספר להורים או לא ? חייבים עזרה אנחנו נמצאים במצב גרוע (נ.ב מרוב שעשינו הרבה אנחנו לא יודעת באיזה שלה בידיוק היא יכלה להיכנס להריון אז פוסטינור כבר לא התשובה) תודה נשמח לתשובות ועזרה 💛

תשובה:
הי, מצטערת לשמוע שאתם בלחץ. בדיקת הריון יעילה שבועיים לאחר קיום המגע המיני. ניתן לעשות בדיקה עכשיו או בימים הקרובים, ואם התוצאה שלילית לחכות שבוע וחצי ולעשות שוב בדיקת הריון כדי לשלול באופן סופי. אתם מוזמנים כמובן להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות פה בדיקת הריון ולקבל ייעוץ. ניתן לבדוק כאן בקישור את הכתובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 תהיו איתנו בקשר ותעדכנו מה קורה, נשמח ללוות אתכם גם מול ההורים במקרה הצורך וגם בהתאמת אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב


בת 24 שואלת: #105650
מה הסיכוי להריון יומיים/שלושה אחרי המחזור? עם קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה , גמר בפנים

תשובה:
הי, כן, יש סיכוי. זרע יכול לשרוד בגוף האישה עד 5 ימים, וכל אישה מבייצת בזמן אחר - אי אפשר לדעת בוודאות מתי מישהי מבייצת מבלי לבדוק. לכן שיטת הימים הבטוחים היא בעייתית ולא בטוחה. כמה זמן עבר מאז קיום יחסי מין? ניתן לקחת גלולת היום שאחרי - יש כמה סוגים וניתן להתאים לפני הזמן שעבר עד עכשיו. מוזמנת להיות איתנו בקשר במקרה הצורך. בהצלחה


בת 18 שואלת: #105648
היי , המחזור האחרון שלי היה בתאריך 21.3 הייתי אמורה לקבל מחזור ב21.4 אם ככה , בתאריך 22.4 שכבתי עם חבר של והיום התאריך 11.5 עדיין לא קיבלתי מחזור , הוא גמר בחוץ והכל השאלה שלי היא אם אפשר להיכנס להריון יום אחרי איחור במחזור , הרי אלה לא ימי הביוץ שלי

תשובה:
הי, יש נשים שמבייצות גם יום לפני מחזור. זה משתנה מאישה לאישה ותלוי נסיבות. כך שיש סיכוי להריון במידה ולא השתמשתם באמצעי מניעה. לגמור בחוץ אינו מהווה אמצעי מניעה - לפני הגמירה יוצאות "טיפות אהבה" שמכילות זרע. אני מציעה לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון ולבדוק האם מדובר בהריון או שהמחזור מאחר מסיבות אחרות. מוזמנת לעדכן אותנו ולהתייעץ במידת הצורך. בהצלחה


בן 15 שואל: #105644
אני וחברה שלי שכבנו ללא קונדום, הוצאתי לפני שגמרתי.. אני יודע שטעיתי וזה לא יקרה שוב ואני יודע שבמקרה שלי חסר אחריות. מה עליי לעשות? שכבנו ב10.5 בשעה 19:30. אני יודע שיש דבר הנקרא פוסטינור אך אני מתבייש לקנות, מה לעשות?

תשובה:
הי, אני מבינה את המבוכה שלך. אבל כרגע כדי למנוע הריון צריך לקנות פוסטינור בבית מרקחת/סופר פארם כמה שיותר מהר. ניתן לקחת פוסטינור עד 72 שעות מזמן קיום המגע המיני, ועדיף לקחת כמה שיותר סמוך לזמן המגע המיני. ישנה גלולה נוספת בשם "אלה" אותה ניתן לקחת עד חמישה ימים - אבל היא מצריכה מרשם רופא. אתם מוזמנים להיות איתנו בקשר טלפוני או להגיע למרכז של דלת פתוחה הקרוב אליכם כדי לקבל ייעוץ גם בעניין זה וגם לגבי התאמה של אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 16 שואלת: #105591
חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה בלי קונדום והוא לא נכנס עמוק וזה לא כאב. עשינו את זה פעמיים ובפעם הראשונה הוא גמר לפני שהוא נכנס אבל ניקינו ואז הוא נכנס ולא גמר.. ובפעם השנייה גם לא כל כך עמוק ולא כל כך עמד לו והוא לא גמר בכלל. יש סיכוי שאני אכנס להריון?

תשובה:
הי, נשמע שיש סיכוי שאת בהריון. טיפות של זרע ("טיפות אהבה") יוצאות מהפין לאורך החדירה וגם לפני הגמירה. אם טרם עברו 72 שעות מזמן קיום יחסי המין - ניתן לגשת לבית מרקחת/סופר פארם בהקדם ולקנות פוסטינור או נורבלו ללא מרשם. אם עברו יותר מ3 ימים אך פחות מ5 ימים ניתן לגשת לרופא ולקבל מרשם לגלולה "אלה". מוזמנת להיות איתנו בקשר בכל מקרה, וגם כדי לקבל הדרכה לגבי אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105579
אני לא מקבלת מחזור כבר שתי חודשים והלכתי לרופא והוא אמר שזה בגלל הלחץ ושאני עדין יכולה להכנס להריון אבל אני לא יודעת עם הוא התכוון שאני יכולה להכנס להריון עכשיו או שיחזור לי המחזור ולפני כמה ימים שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים אני בהריון?

תשובה:
הי, בהחלט יש סיכוי שאת בהריון - אין דרך לדעת מתי מתרחש ביוץ. ממליצה לקנות ערכה לבדיקת הריון בבית מרקחת או סופר פארם ולבדוק בהקדם. את מוזמנת להתקשר אלינו ולעדכן לגבי התוצאות. ובכל מקרה כדאי שתהיי איתנו בקשר כדי שנוכל לסייע לך להתאים אמצעי מניעה. כל טוב.


בת 26 שואלת: #105534
כל 10 לחודש אני מקבלת מחזור באופן סדיר כבר ב5.5 הופיעו כתמים חומים שנעלמו ללא הופעת המחזור בפועל אתמול (6.5) קיימתי עם בעלי יחסים לא מוגנים (4 ימים לפני המחזור) רציתי לדעת האם יש סיכוי להיכנס להיריון? עליי לקחת פוסטינור? אני יודעת שהביוץ שלי כבר עבר אך לא זוכרת לפני כמה זמן..

תשובה:
הי, אני ממליצה קודם לבצע בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות שהכתמים החומים שהופיעו ב5.5 נבעו מהשתרשות העובר ברחם (מקיום מגע מיני בשבועיים הקודמים). במידה והבדיקה שלילית - ייתכן הריון מהמגע המיני של ה.6.5, ולכן יש צורך בגלולת היום שאחרי כדי למנוע הריון. בכל מקרה, את מוזמנת ליצור איתנו קשר כדי שנוכל לעזור לך להתאים אמצעי מניעה לעתיד. כל טוב :)


בן 19 שואל: #105529
שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע בדיוק , אחרי שלושה ימים שנגמר לי המחזור . שכבנו ללא אמצעי מניעה והוא גמר בחוץ אבל מאז כואבת לי הבטן אני לא יודעת מה לעשות ומפחדת מאוד כי. אין לי רצון לשתף אף אחד תודה על העזרה במידה וצריך לעשות הפלה אני לא רוצה ללכת לבית חולים

תשובה:
שלום לך יקירה! בכל קיום של יחסי מין לא מוגנים עם חדירה יכול להיווצר הריון. גמירה בחוץ או מה שנקרא בשפה המקצועית משגל נסוג הם יחסי מין לא מוגנים. עוד לפני שהגבר גומר יוצא מהפין נוזל שנקרא "טיפות אהבה". הטיפות הללו מכילות זרע ולכן יכול להיות חשש להריון. כאבי הבטן אינם קשורים להיווצרות ההריון ונובעים כנראה מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון בעוד כשבוע (מכיוון שאמרת שקיימתם יחסי מין לפני שבוע וכדי שהבדיקה תראה תוצאות נכונות יש לבצע אותה שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים). את יכולה להגיע אלינו, לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך ולבצע את הבדיקה אצלנו חינם וללא ידיעת ההורים. כמו כן תקבלי ליווי של יועצת ותוכלי לקבל גם הסבר על אמצעי המניעה הקיימים. תוכלי גם לקבוע תור לרופאת הנשים העובדת איתנו. בקישור תמצאי את כתובות הסניפים ומספרי הטלפון. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 16 שואלת: #105526
שלום, אני לוקחת גלולות מינס כבר בערך 9 חודשים, וזו גם כמות הזמן שאני מנהלת יחסי מין עם חבר שלי. עד עכשיו מאוד נזהרתי לא לפספס אף גלולה ואני לוקחת כל יום באיזור שעות הערב. ביום שבת באמצע הלילה הבנתי שלא לקחתי גלולה בשישי וגם לא בשבת, וקיימתי יחסי מין בשבת בצהריים. לקחתי את שתי הגלולות ברגע שהבנתי. האם אני מוגנת? יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך שאת מקפידה להגן על עצמך עם אמצעי מניעה! זה לא מובן מאליו בכלל. כשלא לוקחים גלולה כמו שצריך, היעילות של הגלולה יורדת.. מה שמומלץ, זה שתמשיכי לקחת גלולות כרגיל במשך החודש ומעכשיו להשתמש בקונדומים ליתר בטחון עד המחזור הבא. במקרא שאת רוצה לבדוק את זה, יש בדיקת הריון בכל בתי מרקחת (בסביבות ה30-40 ש"ח). בדיקת הריון ניתן לבצע 10 ימים לאחר הביצוע יחסי המין לא מוגנים. הרלוונטיים. אנחנו תמיד כאן, ואם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו למשרדים לעשות את בדיקת ההריון (בחינם!) ונהיה איתך בכל שלב לא משנה מה היא התשובה. מאוד מעורך הרצינות שלך בלהגן על עצמך :) תמשיכי כך!


בן 17 שואל: #105503
חברה שלי קיבלה היום מחזור , האם יש עדיין סיבה לחשוש מהריון , עברו חמישה ימים מאז המקרה

תשובה:
שלום לך. אם חברתך קיבלה מחזור , אין חשש להריון. הווסת משמעותה שהביצית לא הופרתה על ידי הזרע ורירית הרחם נושרת .


בת 16 שואלת: #105466
אני שכבתי ען חבר שלי פעם ראשונה ואני מפחדת שאני בהריון , ואמרו לי שכמעט לא ניכנסים להריון מהפעם הראשונה אבל המחזור שלי מאחר ואני לא יודעת מה לעשות

תשובה:
שאלתך נענתה. רק טוב.


בת 16 שואלת: #105465
שכבתי פעם ראשונה עם חבר שלי , ואמרו לי שהסיכויים להכנס מהפעם הראשונה הם קלושים אהל המחזור שלי מאחר ואני מפחדת מה אני צריכה לעשות ?

תשובה:
היי יקירה! אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה מדברייך כי קיימתם יחסי מין לא מוגנים, כלומר ללא קונדום וללא אמצעי מניעה אחר. אחד המיתוסים הגדולים גורס כי אישה לא יכולה להיכנס להיריון כאשר היא מקיימת יחסי מין בפעם הראשונה. מדובר, כמובן, בעובדה שאין לה כל אחיזה במציאות: כניסה להיריון תלויה במצבם הפיזי של בני הזוג. כאשר שניהם נמצאים בגיל הפוריות ולא סובלים מאי-פריון, אין שום סיבה שלא יתפתח היריון, גם כאשר מדובר בפעם הראשונה. אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום המגע המיני הלא מוגן. את יכולה לעשות את הבדיקה גם אצלנו, חינם, בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך, ללא ידיעת ההורים, אם אינך מעוניינת שהם ידעו על כך. כמו כן אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו כדי לקבל יעוץ והדרכה חינם בכל הקשור ליחסי מין מוגנים ואמצעי מניעה המגנים גם מפני הריון לא רצוי וגם ממחלות המועברות באמצעות מגע מיני. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105458
היי אני וחבר שלי שוכבים ומאחר לי בעשרה ימים.. אנחנו לא משתמשים באמצעים ושוכבים כבר כבר שנתיים ולעולם לא קרה משהו. הוא לא גמר לי בפנים אז למה מאחר לי? אני מודאגת

תשובה:
שלום יקרה, גם אם החבר גומר מחוץ לנרתיק במהלך קיום יחסי המין מופרשות טיפות זרע (מה שנקרא גם ״טיפות אהבה״) ולכן השיטה של ״לגמור בחוץ״ היא לא שיטה טובה ובטוחה למניעת הריון. קודם כל, חשוב שתבצעי בדיקת הריון ושנית חשוב שתתחילו להשתמש באמצעי מניעה (קונדום או גלולות). אני מזמינה אותך להגיע אלינו לדלת הפתוחה שהכי קרובה אליך, נוכל ללוות אותך במהלך הבדיקה (אצלנו אפשר לעשות חינם וללא ידיעת ההורים) ועזור לך לבחור אמצעי מניעה שיתאים לך. אנחנו כאן בשבילך, כל טוב.


בן 17 שואל: #105432
היי תודה שוב על התשובה חברה שלי קיבלה היום מחזור , האם יש עדיין סיבה לחשוש מהריון , עברו חמישה ימים מאז המקרה

תשובה:
שאלתך נענתה.