A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון בגלל יחסים לא מוגנים

בת 17 שואלת: #104349
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה למשך שתי דק וישר הבנו שאנו עושים טעות והפסקנו מייד אנחנו תמיד מקיימים עם קונדום הייתי אמורה לקבל אתמול מחזור והוא לא הגיע ואני מפחדת רצח קראנו סגל מקום אפשרי ואנחנו לא יודעים מה לעשות הבנתי שמחזור יכול לאחר בעקבות לחץ ואני לחוצה מאוד אני חוששת ליטול גלולת יום שאחרי כי הבנתי שזה עושה תופעות לוואי קשות ואני לא רוצה שאמא שלי תתחיל לשאול שאלות בבקשה אם יש משהו שיכול לעזור לנו או להרגיע אותנו אני מתחננת לעזרה דחופה אני חסרת אונים

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת לחוצה אבל לחץ באמת עלול לאחר את מחזור הוסת. הגלולה של היום שאחרי נורלבו/פוסטינור או אלה גלולה למשך 5 ימים במרשם רופא אין להן תופעות לוואי קשות וכמובן עדיפות על פני לחץ ואי וודאות. את יכולה גם להתייעץ עם הרוקח/ת. אפשר לקנות בסופר פארם ואמך לא תדע או בבית מרקחת, ואולי בכלל לא קרה כלום. אני מציעה לך גם להתקשר אלינו מחר בין 15-18 אפשר לדבר. אני בטוחה שכבר קיבלת את מחזור הוסת והכל הסתדר, בכל מקרה מוזמנת להתקשר אלינו. מאחלת לכם מין בטוח ומוגן.


בן 16 שואל: #104284
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ובאותו יום בערב היא קיבלה מחזור האם יש צורך לקחת גלולת היום שאחרי

תשובה:
שלום, יחסי מין לא מוגנים הם יחסי מין שכוללים חדירה ובוצעו ללא אמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. גם כשיחסי המין הם בסמוך לוסת יש בהם סיכון לכניסה להיריון. לכן, על-מנת להיות בטוחים שחברתך לא תיכנס להיריון אכן כדאי לקחת את גלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, ללא צורך במרשם רופא. מעתה, הקפידו להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה.


בת 17 שואלת: #104274
היום קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה שלי עם חבר שלי אחרי תקופה ארוכה שאנחנו ביחד ושהוא נחבר הראשון שלי למשך כל חיי עכשיו קיימנו יחסי מין בלי אמצעי מניעה ושמעתי על הטיפות אהבה שנפלטות הלי להרגיש אז רציתי לדעת אם בשביל לקנות פוסטינור אני צריכה ללכת לאיזשהו רופא או שאני צריכה מרשם לזה ואם כן אני מתביישת ללכת לרופא מה אני יכולה לעשות אשמח שתענו לי בהקדם האםשרי

תשובה:
שלום, על-מנת לרכוש את גלולת היום שאחרי (פוסטינור) את יכולה לפנות לבית מרקחת ללא צורך במרשם. יש לקחת את התרופה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אני מקווה שהפעם הראשונה שלך ושל חבר שלך הייתה מרגשת ונעימה. יחסי מין דורשים אחריות רבה, מאחר וביחסי מין לא מוגנים הסיכון להיריון לא רצוי בגיל צעיר הוא גדול מאד. כל יחסי מין שכוללים חדירה צריכים להתבצע עם אמצעי מניעה מתאים, בדרך כלל קונדום או גלולות. חשוב מאד שמעתה והלאה תקפידו להשתמש באמצעי מניעה, ואם את רוצה ללמוד עוד על הנושא את יכולה לקרוא באתר שלנו או לפנות אלינו טלפונית.


בת 19 שואלת: #104247
היי אני שכבתי עם חבר שלי ולא ושנינו לא זוכרים עם הזרע ניכנס או לא .עשיתי שתי בדיקות הריון אחרי כמאת שבועיים הרא לי שליילי והמחזור שלי עוד לא התחיל. ואני מפחדת שאני בהריון. אני חיילת ועם אפשר כן יש אפשרות שאני בהריון איפו אפשר לעשות הפלה בלי שהצבא ידע על זה ?

תשובה:
שלום לך, יחסי מין שכוללים חדירה ונעשו ללא שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום/גלולות הם יחסי מין לא מוגנים אשר מסכנים אותך בכניסה להיריון לא רצוי. חשוב להדגיש שגם אם שפיכת נוזל הזרע מתבצעת מחוץ לנרתיק, הסיכוי להיריון עדיין קיים. מהשאלה שלך לא ברור אם המחזור שלך מאחר או לא. אם כן את יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית בתוך כחודש ממועד קיום יחסי המין, ואם היא תהיה שלילית תוכלי להיות בטוחה שאינך בהיריון. לגבי סיוע להפסקת היריון לחיילות - אינך צריכה לספר על כך למפקדייך ואת יכולה לפנות ישירות לעובדת הסוציאלית הפיקודית (לפי האזור בארץ בו את משרתת) שמטפלת בנשים. אם בכל זאת את זקוקה לייעוץ או סיוע נוסף את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 16 שואלת: #104236
היי, אני בת 16 וקיימתי יחסי מין לא מוגנים אתמול, רציתי לדעת מה לעשות אני לא מבינה בזה. ועוד דבר, במידה וכן, תוך כמה זמן נכנסים להריון?

תשובה:
שלום לך, עליך לפנות לבית המרקחת במהרה ולקנות אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור, נורלבו או אלה. פוסטינור ונורלבו יעילים עד 72 שעות במניעת הריון לאחר יחסי מין לא מוגנים ואלה יעילה עד 120 שעות. עשי זאת כי את בסיכון להריון. ניתן להיכנס להריון מכל כניסה של הפין לנרתיק שלך, אבל לא בהכרח שיר ולכן יש לך עוד קצת הזדמנות לנסות ולמנוע את ההריון על ידי הכדור. אם את כבר בהריון, הכדור לא ישפיע ואת תישארי בהריון. מה דעתך להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה ושיקולים לקיום יחסי מין? תוכלי גם לעשות אצלנו בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין שקיימת כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב


בת 20 שואלת: #104218
שלום,רצית לשאול אם יש אפשרות שגבר יגמור מבלי להרגיש זאת? והאם אישה יכולה להיכנס להריון במקרה וטיפות אהבה חדרו לתוך הנרתיק?

תשובה:
שלום לך במהלך יחסי המין טרם הגעת הגבר לאורגזמה ושפיכה תתכן פליטת נוזל בכמות קטנה אשר מכילים גם זרעונים והם נקראים "טיפות אהבה", הגבר לא מרגיש את הפליטה וזהו מצב של אפשרות של הריון מהזרעונים שנפלטו בטיפות אלה, אז התשובה היא אכן ניתן להיכנס להריון מטיפות אהבה. כל טוב


בן 18 שואל: #104209
היי. אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים.. בדרך כלל אנחנו מקיימים יחסי מין מוגנים.. לא גמרתי בפנים אבל שמעתי שקיים דבר כזה טיפות אהבה. האם חברה שלי יכולה להיכנס להריון מזה? ורציתי לדעת האם בימים הבטוחים אפשר להיכנס להריון מיחסי מין לא מוגנים? אשמח לקבל תשובה בקרוב כי אנחנו ממש בלחץ תודה!!

תשובה:
שלום לך אם הייתה חדירה של הפין לפות גם אם גמרת בחוץ טיפות האהבה נפלטות לפני שהגבר גומר והם מכילות זרעונים אז אכן אפשר להיכנס להריון מהם, לגבי ימים בטוחים זהו אמצעי הגנה לא בטוח בכלל כי קשה לדעת מה הם הימים הבטוחים ויכול להיות פספוס, אם עדיין לא חלפו 72 שעות מיחסי המין (רק אם הייתה חדירה) ניתן לקחת את הגלולה של היום שאחרי כל טוב


בת 19 שואלת: #104194
היי אני סיגל בת 19+ אני ובן זוגי שכבנו יומים אחרי שסיימתי את המחזור והוא גמר בפנים למחורת לקחתי פוסטינור ואחרי יום שכבנו שוב והוא גמר בחוץ ועברו שלושה ימים והתחיל לי דימום כמו מחזור ובחילות נוראיות ממש יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, אכן יש סיכוי להריון כי כל כניסה של הפין לנרתיק שלך מסכנת אותך בהריון. הדימום נובע מהכדור. בכל מקרה עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים האחרונים שקיימת. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 17 שואלת: #104155
היי , רציתי לדעת האם מרגישים בשבועיים ראשונים של הריון תופעות? אם כן , אלו?

תשובה:
שלום לך, תופעות לוואי של הריון מופיעים רק לאחר 4 שבועות. אם את חוששת שאת בהירון אני מציעה שתבואי אלינו לבצע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נהיה איתך בכל תשובה שלא תהיה. כל טוב


בת 19 שואלת: #104150
היי , אני בת 18 אני מקיימת יחסי מין לא מוגנים. המחזור שלי התחיל ביום שלישי ב28/2 ואמור להסתיים מחר יום שלישי ב7/3. אני וחבר שלי שכבנו והוא גמר בי ביום שבת שזה היה בתאריך ה5/3. יום אחרי ששכבנו התחלתי להרגיש כאבי בטן לא חזקים. השאלה שלי היא האם אני יכולה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך. ביחסי מין שכוללים חדירה ומתבצעים ללא שימוש באמצעי מניעה כמו גלולות או קונדום יש סיכון להיכנס להיריון. באופן עקרוני אפילו אם יחסי המין מתבצעים קרוב למועד המחזור החודשי קיים סיכוי מסויים להיכנס להיריון. בדרך כלל תסמינים הקשורים להיריון כמו כאבי בטן, בחילות/הקאות וכו' מופיעים רק מספר שבועות לאחר הכניסה להיריון ולא בימים שאחרי. יחד עם זאת, מאחר ואת כבר תקופה ממושכת מקיימת יחסי מין לא מוגנים כדאי מאד שתפני לבדיקת רופא/ה כדי לבצע בדיקת היריון ולהתאים לך אמצעי מניעה קבוע. אם אין לך דרך להגיע לבדיקת רופא/ה את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית ולתאם ביקור ותור באחד מהסניפים שלנו.


בת 13 שואלת: #104137
כן, אני אספר את המצב שלי בערך.. אני בת 13 ובחודש פברואר לא קיבלתי מחזור. ביום שבת קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה. היום בדקתי ויש לי הפרשה חומה על התחתונית. אני יןדעת שזה גיל מוקדם אבל אני מאוד בוגרת והרגשתי מוכנה. לא השתמשנו בקונדום וזו טעות.. הוא לא גמר בפנים אבל כן עשינו אנאלי והוא גמר שם. לא קיבלתי מחזור ובגלל זה אני לא יודעת אם יש מצב להיריון. כן כבר קיבלתי מחזור אבל רק חודש אחד פספסתי לא יןדעת למה.. אני רוציתי לשאול אם יש משהו שאני יכולה לעשות או שאין סיכוי להיריון כי לא הייתי במחזור..

תשובה:
יקרה במידה וההפרשה החומה על התחתונית מתפתחת לדימום של ווסת את לא בהריון. במידה ולא, קיימתם מגע מיני לא בטוח, היתה חדירה ללא קונדום ויש חשש להריון. (בזמן חדירה יש נוזל שמכיל זרע ויוצאות ממנו כמה טיפות כך שהבן לא יכול לשים לב שהוא יוצא ומהנוזל הזה אפשר להכנס להריון. לכן חשוב בכל פעם להשתמש בקונדום לפני החדירה). אם הווסת לא מגיעה, תוך 14 יום מהיום שקיימתם יחסי מין כדאי לעשות בדיקת הריון כדי לדעת בוודאות האם יש הריון. את הבדיקה את יכולה לקבל אצלנו בחינם או לקנות בבית מרקחת או סופרפארם. אני שמחה לשמוע שהפעם הראשונה שלך היתה עם חבר שאת רוצה ומרגישה מוכנה לקיים איתו יחסי מין. עדיין חשוב לי לומר שזה אסור וחבר שלך יכול להיות מואשם באונס. חלק מהסיבות שבגללן אסור לקיים יחסים בגיל כ"כ צעיר הן בגלל שקיום יחסי מין מצריך בגרות ואחריות. ידע על שימוש באמצעי מניעה, הכרות עם המחזוריות של הגוף, הבנה של הסיכונים ממגע מיני לא מוגן - הריון לא רצוי וגם מחלות מין. אני ממליצה לכם ללמוד על הנושא יחד, לדבר על החשיבות של שימוש בקונדום מכיוון שכשאתם לא משתמשים זה מסכן אותך וחבל שבגיל כל כך צעיר תצטרכי לעבור הפלה. בגלל שיחסי מין הם אסורים בגיל שלך אני מציעה לך לנסות דברים אחרים - יש הרבה מגעים מיניים מספקים ומהנים שאתם יכולים להנות מהם בינתיים. בגוף שלנו יש הרבה איזורים שאפשר להפיק מהם עונג מיני מעבר לאברי המין. למידה של הגוף יחד תאפשר לכם לגלות דברים חדשים אחד על השני וכך גם תגיעו יותר מוכנים ובשלים למגע מיני מלא. נשמח שתגיעי אלינו ונוכל ללוות אותך בבדיקה ובקבלת החלטות במידה והיא חיובית.


בן 18 שואל: #104107
היי שלום,אני בן 18 קודם כל... אני וחברה שלי שכבנו בלי קונדום(היא לא לוקחת גלולות)לא גמרתי בפנים אבל המחזור שלה כן מאחר לפחות בשבועיים אני והיא ממש בלחץ ואנחנו רוצים לבצע בדיקת הריון ממש עוד כמה ימים. אם אכן הבדיקה תצא חיובית אפשר להגיע לסניף בת"א ולבצע הפלה?ממש דחוף צריך תשובה בבקשה.

תשובה:
שלום לך, אכן יש סיכוי להריון, גם אם היית גומר בחוץ. אתם מוזמנים להגיע אלינו לסניף תל אביב לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, בליווי יועצת וללא ידיעת ההורים. אצלנו לא מבצעים הפסקת הריון אבל כן תקבלו תמיכה, סיוע וליווי בכל החלטה שהיא תבחר, כולל הפסקת הריון. הפסקת הריון מבצעים בבית חולים, בחינם, וללא ידיעת ההורים אם היא לא רוצה בכך. תבואו אלינו. אנחנו פתוחים בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00. לא צריך לקבוע תור. כל טוב


בת 14 שואלת: #104039
מה מרגישים בחודש הראשון להריון? סליחה אם אני חופרת פשוט אין לי את מי לשאול בקשר לזה.. תודה מראש(:

תשובה:
שלום רב. בדרך כלל בשבועות הראשונים להיריון לא מרגישים כלום. הסימן הראשון להיריון הוא בדרך כלל איחור של המחזור החודשי. עם הזמן מופיעים גם תסמינים שונים כמו כאבי בטן, בחילות והקאות, עייפות, רעב חריג, רגישות לריחות ועוד. בגילך, חשוב מאד מאד לוודא האם ילדה בהיריון או לא. אם קיימת יחסי מין שכוללים חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום/גלולות גשי בהקדם לאדם מבוגר (בת/ן משפחה, רופא/ה, יועצת בבית הספר וכו') על-מנת שיסייעו לך לוודא שאינך בהיריון. כל טוב!


בן 16 שואל: #103928
אני וחברה שלי עשינו סקס אבל אני הייתי עם בוקסר והייתה קצת חדירה, ושהיא נכנסה להיתקלח היא אמרה שעל השפתיים שלה היה קצת זרע (שפיך).השאלה שלי.היא יכולה להיכנס להיריון???

תשובה:
שלום לך, אם הייתה כניסה של הפין שלך לנרתיק שלה, למרות הבוקסר, יש סיכוי להריון אבל סיכוי מאוד קטן להריון. מה שהיא ראתה יכול היה להיות זרע אבל גם יכול היה להיות חומר סיכה של הרטיבות שלה. מכיוון שזה כבר קרה, אין מה לעשות כרגע חוץ מלחכות ולעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים. נשמח שתבואו אלינו לשיחה על מין בטוח ואמצעי מניעה ותמנע מהבא להיכנס עם הבוקסר כל עוד לא שוחחתם על הרצון שלכם לקיים חדירה. כל טוב


בת 18 שואלת: #103909
היי היום אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ויצא שהוא הכניס את איבר המין שלו אלי קצת והוא גמר בוודאות בחוץ השאלה אם אפשר להכנס להריון מטיפות אהבה ולא היינו עם אמצעי מניעה..

תשובה:
שלום לך על מנת שיהיה הריון יש צורך בכניסה של הפין לנרתיק או שפיכה בפתח הנרתיק. ממה שאת מתארת אני מציעה לך לעשות בדיקת הריון 14 יום מהיום שבו קיימתם את המגע המיני. את הבדיקה אתם יכולים לקבל אצלנו בחינם או לקנות אותה בכל בית מרקחת או סופרפארם. בנוסף את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות ונשמח לתת לך ייעוץ על אמצעי מניעה. כל טוב


בת 16 שואלת: #103843
בת 16 אני חושבת שאני בהריון ואין לי איך לבדוק את זה אני לא יכולה ללכת לקנות אני מפחדת לעשות את שיהיה מישהו שאני מכירה אני כל הזמן בדיכאון בגלל זה , אני גם מצטערת על זה ששכבתי בכלל מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום מקסימה, אני שמחה שכתבת לנו. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. את יכולה לבוא אלינו אנחנו נעשה איתך את בדיקת ההריון. הבדיקה היא בחינם ותהיה איתך יועצת לאורך כל הדרך. נוכל גם לדבר על החרטה שאת מרגישה ונהיה איתך במה שתצטרכי. מה את אומרת? תבואי אלינו? אני רואה שכתבת שאת מהצפון. יש לנו דלת בחיפה ונשמח להיות שם בשבילך. בואי. כל טוב


בת 15 שואלת: #103837
אני וחבר שלי שכבנו כמה פעמים בלי קונדום והוא לא גמר בפנים אבל שמתי לב שהמחזור שלי מאחר כבש בשבוע מה אני אמורה לעשות? ואם אגלה שאני בהריון איך אוכל להפיל את העובר ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אכן יש חשש להריון ועלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין האחרונים שקיימתם. לגמור בחוץ אינו מונע הריון. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. במידה והתוצאה תהיה חיובית נוכל לסייע לך בכל מה שתבחרי. אם תבחרי להפסיק את ההריון אז נעזור לך בזה. הפסקת הריון אינה עולה כסף והורייך לא צריכים לדעת מזה. אני מבינה שאת בלחץ אבל בואי קודם נעשה בדיקת הריון לפני שאת נכנסת ללחץ. כל טוב


בת 18 שואלת: #103834
היי , שכבתי עם מישהו לפני שלושה ימים ואני לא לוקחת גלולות והוא לא השתמש בקונדום ואני חושבת שכשהוא גמר היה גם קצת שנכנס לתוכי . אמרו לי שבדיקת הריון זה רק משבועיים אחרי שמקיימים יחסים זה נכון ?

תשובה:
שלום כן. בדיקת הריון כדי שתהיה תקינה צריך לעשות 14 יום אחרי קיום המגע המיני. תקני בדיקה בסופרפארם \בבית מרקחת. את יכולה גם להגיע אלינו ולקבל בחינם. במידה ואת בהריון נשמח ללוות אותך ולספר על האפשרויות, לעזור לך בבחירה ולתמוך בך במהלך הימים האלה. אפשר גם לדבר על אמצעי מניעה ולבדוק יחד מה יכול להתאים לך כדי שמצב כזה לא יקרה שוב. נשמח לראותך בקרוב. את מוזמנת לחפש מה הסניף הקרוב לביתך ומה שעות הפעילות. ביי


בת 16 שואלת: #103799
אני וחבר שלי אתמול ״התחרמנו״ זאת אומרת אני שכבתי במיטה והוא היה מעליי אני הייתי עם תחתון והוא בלי... הוא בהתחלה רק שיפשף כזה את האיבר שלו בשלי (שאני עם תחתון) ואז הוא פשוט הכניס את איבר מינו אליי שאני עדיין עם תחתון ואני ממש מפחדת כי היתה סוג של חדירה אני הרגשתי אותו ממש... מה הסיכוי שאני בהריון?? זה ממש דחוף. אני לא יודעת מה אעשה אם כן :(

תשובה:
שלום לך, בעקרון בסקס יבש לא ניתן להיכנס להריון אבל מכיוון שכן הייתה חדירה, יש סיכוי להירון אבל סיכוי ממש ממש קלוש. אני לא רוצה שתילחצי אבל אני כן רוצה שתעשי בדיקת הריון עוד שבועיים. מכיוון שכבר עברו 72 שעות אז אין מה לעשות כרגע מבחינת אמצעי מניעה לשעת חירום. מה דעתך לבוא אלינו? נשוחח על אמצעי מניעה ושיקולים לקיום יחסי מין. תוכלי גם לעשות בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בן 19 שואל: #103792
שלום רב, לפני כמה שבועות אני וחברה שלי קיימנו יחסים לא מוגנים. יום לאחר מכן היא לקחה פוסטינור, חשוב לציין שזו הפעם השנייה בזמן קצר. (אנחנו יודעים שזה לא בריא וכו'. עובדים על זה.) לאחר כמה ימים היא קיבלה מחזור כשבועיים בלבד אחרי המחזור הקודם. עשינו בדיקה לאחרונה והיא יצאה שלישית כך שזה לא יכל להיות דימום השתרשות או משהו כזה. אנחנו עדיין בלחץ אבל כי מופיעים אצלה סימנים שעלולים להיות של הריון/של מחזור אבל אין לנו מושג מתי המחזור הבא יהיה אמור להגיע. האם מחשבים חודש מהמחזור הבלתי צפוי? והאם הוא אמור לאחר או משהו כזה?

תשובה:
היי, ענו לך על השאלה


בת 16 שואלת: #103698
היי לפני בערך חודש הפסקתי לקחת גלולות,וגם לא סיימתי את הקופסא נשאר לי כדור אחרון כך שלא קיבלתי את המחזור של חודש שעבר וגם החודש לא קיבלתי עדיין, יצא לי לקרוא על זה באינטרנט שלוקח לגוף זמן להסתדר ולקבל מחזור שוב , יצא לי לשכב עם חבר שלי איזה פעמיים ללא אמצעי מניעה החודש הזה, הוא גמר בחוץ והכל. יש סיכוי להריון? למרות שאין ביוץ ובלבול של הגוף והכל

תשובה:
שלום לך, אכן יש סיכוי להריון ממה שאת מתארת. זה שאין דימום לא אומר שאין ביוץ. הסיכוי להריון גדול ולכן עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחי המין האחרונים שקיימתם. מאוד חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה כדי ששוב לא תהיי במצב הזה. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #103656
הפעם האחרונה שקיבלתי מחזור הייתה ב20/12 והיום התאריך הוא 14/2, המחזור שלי מאחר ממש ואני מפחדת שאני בהריון (אני וחבר שלי שוכבים).. אמרתי לחברה שלי לקנות בדיקת הריון, מה עליי לעשות אם הבדיקת הריון תצא חיובית? האם יש מקום שעושה את זה בחינם ובדיסקרטיות? אין לי כל כך הרבה כסף משלי, 400 שח.. בבקשה?

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שכתבת לנו ואכן ממה שאת מאתרת יש סיכוי להריון. אני רוצה להרגיע אותך. אם הבדיקה תצא חיובית, נוכל לעזור לך במה שתרצי. הפסקת הריון אינה עולה כסף מתחת לגיל 33, והורייך לא יצטרכו לדעת מזה. אני גם לא רוצה שתעשי את הבדיקה לבד. מה דעתך להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הרי8ן בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת? נהיה איתך בכל תוצאה שלא תהיה. כל טוב


בן 27 שואל: #103607
עשיתי עם חברה שלי סקס ולפני שגמרתי הוצאתי ממש לפני השפיכה האם זה בסדר יש מצב שהיא בהריון מיזה

תשובה:
שלום לך. יחסי מין שכוללים חדירה ולא היה בהם שימוש באמצעי מניעה הם יחסים לא מוגנים ויש בהם סיכון להיריון. גם אם השפיכה הייתה מחוץ לנרתיק, בזמן יחסי המין מופרש מאיבר המין שלך נוזל שנקרא pre-cum ומכיל לפעמים גם זרעונים. אם יחסי המין התקיימו ב-3 הימים האחרונים מומלץ שחברתך תיקח את גלולת היום שאחרי. אפשר לרכוש אותה בכל בית מרקחת או אחת מחנויות הפארם ללא מרשם רופא. אם יחסי המין התקיימו ב-5 הימים האחרונים היא יכולה לבקש מהרופא/ה שלה מרשם לתרופה שנקראת ella וגם היא מתאימה למניעת היריון לאחר יחסי מין לא מוגנים. בעתיד הקפידו להשתמש באמצעי מניעה בכל יחסי מין, החל מרגע החדירה.


בת 18 שואלת: #103604
אני וחבר שלי עושים שטויות פעם ב. ובחיים הוא לא ממש החדיר לפני שבוע וחצי ככה הוא החדיר ממש קצת וגמר בפנים הייתי מעליו נורא דחוף לי לדעת אם יש ספק להריון תודה .

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש חשש להריון. עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים, שזה עוד חצי שבוע. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך לביצוע בדיקת הריון ביתית בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נהיה איתך בכל תוצאה שלא תהיה ונוכל גם לדבר על אמצעי מניעה כדי ששוב לא תהיי במצב הזה. כל טוב


בת 18 שואלת: #103603
הי,אני וחבר שלי קיימנו יחסיי מין לא מוגנים והוא גמר בחוץ,יכול להיות שאני בהריון אם המחזור מתעכב בשבוע? במקרה וכן אני חייבת לעשות הפלה בלי שההורים שלי יגלו זאת אני בת 18 ,האם זה אפשרי לעשות הפלה והאם אני צריכה לשלם על זה או שיש מימון ..?

תשובה:
שלום לך, אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים אז אכן יש חשש להריון. עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים. במידה והתוצאה תהיה חיובית ותרצי לבצע הפסקת הריון, תוכלי לעשות זאת ללא ידיעת ההורים וזה לא עולה לך כסף כי קופת חולים מממנת את ההפלה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לביצוע בדיקת הריון. נהיה איתך בכל תוצאה שלא תהיה ונדבר על הכל. כל טוב


בת 17 שואלת: #103573
היי, אני וחבר שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה והיו לי הפרשות חומות, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות, הבעיה היא שהמחזור שלי סדיר ממש וכל 10 לחודש אני מקבלת, משום מה החודש הזה הוא הגיע כמה ימים לפני זה אומר משהו? אני צריכה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים, אז יש חשש להריון. עלייך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים שקיימתם. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נשמח גם לדבר איתך על אמצעי מניעה ולראות איך אפשר למנוע מכם להיות שוב במצב המלחיץ הזה. כל טוב


בת 14 שואלת: #103471
היי. לפני 6 ימים קיימתי יחסים לא מגונים עם חבר שלי והקטע הוא שאני כן אמורה לקבל היום מחזור, אבל אתמול בלילה היה לי טיפה דם אבל בצבע שונה ומאז כלום פשוט ורק כאבים בבטן התחתונה ורעשים משם.. יש דבר כזה שבתחילת הריון יש דימום? אני פשוט ממש בלחץ שאני בהריון.תודה ושבוע טוב!

תשובה:
שלום לך יש דבר כזה דימום של הריון אבל זה בדרך כלל קורה בשלב יותר מאוחר בהריון, משבוע 12. לפעמים יכול להופיע לפני, זה משתנה מאישה לאישה. לא נראה לי שזה היה דימום של הריון אבל בגלל שקיימת יחסים לא מוגנים שבוע לפני ווסת יש סיכוי שאת בהריון. לכן אני ממליצה לך להגיע אלינו לבדיקת הריון כ 14 ימים מהיום שבו קיימתם מגע לא מוגן. את גם יכולה לקנות את הערכה בבית מרקחת או בסופר פארם אבל אצלנו זה בחינם ונוכל לעזור לך ולהדריך אותך איך לעשות אותה כדי שהיא תראה תוצאה מהימנה. אני רואה שכתבת שאת בת 14. האם זה נכון? אם כן, את מאוד צעירה. אולי זה עוד מעט מוקדם בשבילך כדי לקיים יחסי מין. האם אתם יודעים כיצד להשתמש באמצעי מניעה? חשוב להיות מוגנים מהריון לא מתוכנן כאשר מקיימים יחסי מין. את מאוד מוזמנת להגיע אלינו לבדיקה וגם יש אפשרות שתבואו יחד ונראה לכם את האפשרויות של אמצעי המניעה כדי שמצב כזה לא יקרה לכם שוב. מה את אומרת. תבואו?


בת 18 שואלת: #103469
כמו שאמרתי קיבלתי מחזור לפני חודש וחצי, אחרי שבועיים מהמחזור עשינו, ועבר חודש מהקיום יחסים ועדיין לא קיבלתי חוץ מההפרשות החומות שבאו לי שבוע לפני שאני אמורה לקבל

תשובה:
יקרה, עשית בדיקה?


בת 17 שואלת: #103466
שלום, אני וחבר שלי שכבנו אבל כול פעם שהוא עמד לגמור הוא הוציא את האיבר המין שלו כך שזה יצא למצב שהוא לא גמר בתוכי.חשוב לציין שזה היה בלי קונדום וזה פעם ראשונה שלי.האם יש סיכוי שאני יהיה בהיריון?אחרי כמה ימים צריך להיות מוחזר אחרי קיום יחסי מין?אם אין לי מחזור עד סוף החודש יתכן שאני יהיה בהיריון?

תשובה:
שלום לך קיום יחסי מין מלאים ללא אמצעי מניעה יכול להביא להריון גם אם חברך יצא טרם פליטת הזרע, זאת מכיוון שישנה אפשרות שנפלטו לתוכך "טיפות אהבה" אלו הם טיפות הנפלטות טרם השפיכה, לכן במצב כזה אם טרם עברו 72 שעות מיחסי המין עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי ולפעם הבאה להתחיל להשתמש באופן סדיר באמצעי מניעה. בהצלחה


בת 24 שואלת: #103377
שכבתי עם בן זוגי ב10.1 יומיים אחרי מחזור , ללא אמצעי מניעה , אני צריכה לקבל היום מחזור ועדיין לא קבילתי למרות שכבר שבוע לפני אני מרגישה כאבי גב ובטן ולפעמים בחילות בבוקר ! אני מרגישה שאני כן הולכת לקבל מחזור אבל עדין לא . האם מרגישים את זה בהיריון???

תשובה:
שלום יקרה. אולי מהמתח מחזור הוסת מאחר לך. הריון מרגישים אחרי חודש או חודש וחצי בחילות לפעמים ועייפות. לא בשלב הזה שאת מתארת. אם את דואגת קני ערכת הריון ביתית בסופר-פארם או בית מרקחת ובידקי. שבועיים מקיום יחסי המין אפשר לבדוק ולקבל תוצאות. אבל שוב זה לא בטוח הכי טוב זה בדיקת הריון או בדיקת דם לגילוי הריון. כמובן חשוב לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה פשוט למנוע את הלחץ והמתח הזה ולקיים מין מוגן. אנחנו כאן בשבילך. צרי קשר אם את רוצה. שבוע טוב


בת 14 שואלת: #103375
היי. לפני יומיים קמתי עם חבר שלי יחסים ללא אמצעי מניעה, עשינו לפני זה אוראלי ואז הוא החדיר איזה 7 פעמים בערך ואז סיים ועשה ביד והוא גמר בפה שלי.. אבל הבעיה שהוא כן החדיר בלי אמצעי מניעה. אז השאלה שלי היא כזאת-יש סיכוי להריון בכל זאת?אני בת 14 ואני ממש פוחדת מזה. תודה

תשובה:
שלום לך. כל יחסי מין שכוללים חדירה הם יחסי מין לא מוגנים. הסיכוי להיריון כשאין גמירה בתוך הנרתיק הוא אומנם קטן יותר, אבל הוא בהחלט קיים. ההמלצה שלנו במקרה כזה היא לקחת את גלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש אותה בבית מרקחת (נמכרת לרוב תחת השם פוסטינור), ולקחת אותה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי מין, או לבקש מרופא/ה מרשם לגלולה שנקראית ella שאפשר לקחת בתוך 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. אם כבר עבר זמן ממושך מ-5 ימים מה שאפשר לעשות זה להמתין להגעת המחזור החודשי שלך במועד הקבוע. אם יש איחור במחוזר כדאי לפנות לרופא/ה או אלינו טלפונית על-מנת שנסייע לך לבצע בדיקת היריון. חשוב מאד שבעתיד תקפידו להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע, בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה, גם אם היא קצרה או חלקית.


בן 15 שואל: #103284
היי אני וחברה שלי היום קיימנו "בערך" יחסי מין היא הייתה עם תחתון ואני בלי היא בתולה וגם אני הייתה חדירה של רבע מהאיבר אולי כמה פעמים ולציין שהאייבר לא היה בזיקפה מלאה כל הזמן ובכלל לא הגענו לקטע של להתחיל היה חדירות קצרות לכמה שניות אבל לא הייתי אפילו קרוב לגמירה ממש ממש לא יש סיכוי להיריון ?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, ממה שאתה מתאר, במידה והייתה חדירה דרך התחתונים שלה ולא רק חיכוך חיצוני, אז יש סיכוי נמוך מאוד להריון, אבל אני לא יכולה להגיד לך במאה אחוז שאין הריון. היא צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים שקיימתם. נשמח שתבואו אלינו לביצוע בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נוכל לדבר על הפעם הראשונה ועל אמצעי מניעה. כל טוב


בת 16 שואלת: #103263
את המחזור הראשון שלי קיבלתי ביולי 2012. לפני שנתיים וחצי בערך רזיתי הרבה ואפילו הייתי בתת משקל לאיזו תקופה.. מאז - אוגוסט 2015, ועדיין (ינואר 2017) אין לי מחזור, בכלל, שום זכר. הלכתי לבדיקה לפני שנתיים ואמרו שהוא יחזור כשהגוף יתרגל, ובימים האחרונים אני בודקת את זה שוב (ודרך אגב אני מתאמנת די הרבה, אימונים אינטנסיביים ואני אוכלת בריא מאוד, וישנה מעט מאוד - אם זה משפיע...) בקיצור, זאת לא הבעיה, אבל זה פרט חשוב לגבי מה שאני רוצה לשאול - אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין (הייתי בתולה לפני), ובדר״כ השתמשנו בקונדום אבל בפעמים האחרונות לא, והיו כמה פעמים שהוא גמר בפנים... התלבטתי אם לקחת את פוסטינור אבל העדפתי שלא כי ממה שהבנתי מחברות יותר בוגרות שלי זאת גלולה לא נעימה שגם בכלל אפשר לקחת רק פעמיים בחיים.. (ולא סיפרתי לאמא שלי עדיין שאנחנו שוכבים כי זה קרה יחסית בתחילת הקשר שלנו, אבל אני עומדת לספר לה בקרוב) אז העדפתי שלא לקחת ולתת חזק יותר באימונים כדי לעשות מאין ׳הפלה טבעית׳ למקרה ש.. זה עדיין קצת מדאיג אותי, אני לא יודעת מה לעשות ואם יש לי מה לחשוש כי בכל מקרה בכלל אני לא מבייצת... ???

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש חשש להריון, על אף זה שאין לך ווסת כבר שנתיים. כל יחסי מין לא מוגנים מסכנים אותך בהירון ולצערי היית צריכה לקחת פוסטינור. הכדור הזה אינו מסוכן, אינו פוגע בבריאות וניתן לקחת אותו כמה פעמים שצריך. המידע שהיה לך שגוי וחבל שלא דיברת איתנו. עלייך לעשות בדיקת הריון לאחר שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים שקיימתם. במידה והיא שלילית, חשוב מאוד שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב הזה שוב. במידה וזה יהיה חיובי, דברי איתנו. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים, ובליווי יועצת. נוכל גם לשוחח על בחירת אמצעי מניעה. כל טוב


בת 19 שואלת: #103200
אני וחבר שלי שכבנו אתמול פעמיים בלי קונדום והוא גמר בחוץ ואני קמתי בבוקר עם בחילות וכאבי בטן ... זה אומר משהו ? אנחנו בדרך כלל לא שוכבים בלי קונדום וזה היה טעות לשכב בלי ואני ממש בלחצים !!!! אם אפשר בבקשה שתענו לי בהקדם האפשרי , תודה .

תשובה:
שלום לך הבחילות וכאב הבטן אינם מצביעים על הריון, הם כנראה תגובה לפחד\ללחץ שלך מקיום יחסי מין לא מוגנים. תופעות של הריון מתחילות בערך משבוע 8 עם השתרשות ההריון. בן זוגך גמר בחוץ אך עדיין קיים חשש להריון. הלחץ שלך הוא טיבעי והגיוני והגוף שלך מגיב אליו. אני ממליצה לך לערוך בדיקת הריון , שבועיים מהיום שקיימתם יחסים לא מוגנים. את מוזמנת להגיע אלינו , לסניף הקרוב לביתך בשעות הפעילות(חינם) או לקנות בבית מרקחת או סופרפארם. במידה ונכנסת להריון נשמח ללות אותך ולתת לך את האפשרויות ולסייע לך להחליט מה נכון עבורך. תשתדלי להעביר את הימים בלי לחץ, הוא לא תורם לך. הבדיקה היא כדי להיות בטוחים שאת לא בהריון. אולי נכון לכם לחשוב להמשך על אמצי מניעה אחר שיכול להתאים לכם יותר מקונדומים - נשמע שאתם בזוגיות... נשמח שתבואו לפגישה ונוכל להציע לכם את האפשרויות - גלולות, התקן, טבעת וכו. את גם יכולה לשוחח על כך עם רופא\ת הנשים שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #103189
אני וחבר שלי שכבנו לפני כמה ימים, והיום התחילו לי הפרשות ריריות חומות כאלה בהתחלה הן היו מלוות עם דם, ועכשיו הן חומות, מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך, מתוך תיאורך נשמע כי קיבלת את מחזור הווסת החודשי. במידה וקיימתם יחסי מין לא מוגנים (ללא קונדום או גלולות) ייתכן וזה לא ווסת אלא הפרשה אחרת. אני ממליצה לך לקנות בדיקת היריון (ניתן לקנות בכל סופר פארם) ולבדוק כשבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה


בת 18 שואלת: #103162
אני וחבר שלי שכבנו אתמול והוא גמר בפנים חצי חצי ובאותו לילה התחילו לי בחילות וגם הקאתי וכאבי ראש אני קראתי כמה דברים באינטרנט ורשום שאי אפשר להיכנס להריון תוך יום אבל אני מאוד מודאגת ואני רותה לדעת מה לעשות

תשובה:
שלום לך. תופעות שקשורות בהיריון כמו בחילות/הקאות/כאבי בטן לא מופיעות בתוך יותר. יחד עם זאת, אם קיימת יחסי מין לא מוגנים כפי שאת מתארת את נמצאת בסיכון להיריון לא רצוי. גם אם הגמירה הייתה חלקית, ואפילו אם הייתה חדירה ללא גמירה, עלייך לפנות לבית מרקחת / רשת פארם ולקנות את גלולת היום שאחרי (פוסטינור). יש לקחת את הגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. אם עברו יותר מ-72 שעות את יכולה לפנות לרופא/ה ולבקש גלולה בשם "ella" שאפשר לקחת עד 5 ימים ממועד קיום יחסי המין. בעתיד הקפידו להשתמש באמצעי מניעה (לרוב קונדום/גלולות) בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה. שמרי על עצמך!


בת 20 שואלת: #103112
היי איך עושים תבדיקת היריון שהיה תוצאה טובה ?

תשובה:
שלום, יש הוראות מפורשות על כל בדיקת הריון, ניתן לקרוא אותן ולבצע את הבדיקה כראוי. בקצרה: בדיקת הריון ניתן לעשות לאחר 10 ימים לאחר קיום יחסי המין אך יש עדיפות לשתן ראשון של הבוקר! הצורה הנוחה יותר היא לתת שתן לתוך כוס כ 2 ס"מ גובה. להכניס את הבדיקה עד הקו המסומן, (לכל חברה הבדיקה נראה שונה אך לכולן קיים קו) ולספור עד 10 לאט להוציא. לאחר מכן יש להניח את הבדיקה בצד לחכות כ 10 דקות לקבלת תוצאות. אם יש קו אחד או מינוס זה שלילי, ואם יש 2 קווים או פלוס זה חיובי, כך או כך תבדקי בהוראות של הבדיקה מה כל תוצאה אומרת. (שונה מחברה לחברה). המשך שבוע טוב.


בת 17 שואלת: #103005
היי, היום אני וחבר שלי עשינו סקס יבש, אני עם תחתונים והוא עם בוקסר. הוא קצת חדר אליי, ממש בגדר של טיפונת, והתחתונים שלי לא 100% כיסו כל הזמן- יכול להיות שהיו טיפות אהבה (אנחנו לא בטוחים) ואיזה 20 דק אחרי זה כשהמשכנו הוא גמר. אני לוקחת גלולות קבוע, אבל היה החודש יום ששכחתי ויום שלקחתי באיחור של כמה שעות. יש סיכוי שנכנסתי להריון?

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת יש סיכוי שאת בהריון. כאשר מפספסים גלולה או לוקחים באיחור אין הגנה מקסימלית מפני הריון. אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון - 14 יום אחרי שקיימתם יחסי מין כדי להיות בטוחה. את יכולה לרכוש את הערכה בכל בית מרקחת או סופר פארם או להגיע אלינו לסניף הקרוב לביתך בזמן הפעילות ואנו נוכל להדריך אותך ולתת לך ייעוץ וליווי במידה ואת בהריון. להבא רצוי להשתמש גם בקונדום במשך שבועיים מהפעם שמפספסים גלולה\ לוקחים באיחור - בכל סוג של חדירה כדי להיות מוגנת. בנוסף, אם את מפספסת באופן קבוע גלולות אולי כדאי לך לשקול להחליף לאמצעי מניעה אחר כמו מדבקות\ טבעת\התקן. יש מגוון אפשרויות ואת יכולה להגיע אלינו לפגישה שבה יספרו לך על כל האפשרויות ותנסו להתאים לך את האמצעי שיהיה לך הכי מתאים. נשמח לראותך בקרוב


בת 23 שואלת: #102838
אם אני בהריון לאחר ששכחתי גלולה וקיימתי בלי אמצעי מניע ואני רוצה לעשות הפלה איך ולמי אני פונה?

תשובה:
שלום לך אם את בהריון ורוצה לעשות הפלה אני ממליצה לך לבוא אלינו לסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות ואנחנו נסביר לך על התהליך ונלווה אותך בהחלטה. אם יש לך חברה טובה או אמא שאת יכולה לבוא איתה יחד - זה מאוד מומלץ. את מוזמנת לבוא כשנוח לך, נשמח לעזור.


בן 16 שואל: #102684
היא עשתה בסופו של דבר בדיקת הריון,עשתה פיפי בכוס אבל ממש קצת שמנו בפנים תקצה של המקלון כמה שניות הוצאנו ואחרי כמה זמן הופיע קו אחד (שזה שלילי ברוך ה׳) עכשיו אני לא יודע אם זה נכון משעשינו או לא כי היא עדיין חא מקבלת מחזור. אני מדגיש עשינו תבדיקה בערב והיה לה קצת פיפי. תודה על

תשובה:
שלום לך, קודם כל- אם אתם לא בטוחים בעצמכם בנוגע לביצוע נכון של בדיקת ההיריון, אתם מוזמנים להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם (ב"ש, חולון, חיפה, תל אביב, ראשל"צ..) ולעשות בדיקת היריון אנונימית ובחינם. אם אתם לא מעוניינים, אני מציעה לכם לעשות שוב בדיקת היריון, רק ליתר ביטחון. כדאי לעשות את הבדיקה בפיפי הראשון של הבוקר, על חברה שלך לעשות פיפי בכוס, להכניס את בדיקת ההיריון לכוס (מסומן עד איזה חלק של הבדיקה) למשך כמה שניות ולאחר מכן לחכות 10 דקות להופעה של הקווים (לא יותר ולא פחות מ10 דקות). נשמע שעשיתם את הפרוצדורה בצורה נכונה, אך אתם יכולים לבצע שוב אם אינכם בטוחים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #102586
חוששת להריון מטיפות אהבה אני אמרה לקבל מחזור והיום עברו יומיים ויש לי דימום אני לא יודעת עם זה מחזור או דימום של הריון איך לדעת?

תשובה:
שלום מה אופי הדימום? האם מלווה לדימום תופעות נוספות? מדברייך נשמע שקיבלת את הווסת מעט באיחור. דימום מהריון הוא תופעה לא שכיחה, רק 20% מהנשים חוות דימום בתחילת הריון, זה מופיע בדרך כלל לא מיד אחרי קיום יחסי המין אלא אחרי השתרשות של ההריון. כלומר אחרי 4 או 6 שבועות מתחילת ההריון. אם את חוששת מהריון כדאי לך לעשות בדיקה - 14 יום אחרי קיום המגע המיני. ניתן לרכוש בכל בית מרקחת או סופרפארם. בהצלחה. במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות שוב.


בת 23 שואלת: #102583
אוקיי זה אומר שאם קיימתי בלי אמצעי מניע נוסף הסיכוי גבוה שאני יהיה בהריון?

תשובה:
שלום כאשר שוכחים לקחת גלולה קיים חשש להכנס להריון מקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף. מהיום ששכחת מומלץ להשתמש בקונדום במשך שבועיים ובמקביל להמשיך לקחת גלולות. כל זה כדי להיות בטוחים ולהמנע מהריון לא רצוי. מכיוון שקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף אחרי ששכחת גלולה אחת יש סבירות שאת בהריון ולכן כדאי לערוך בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום המגע מיני, כדי שתדעי בוודאות.


בת 15 שואלת: #102489
חברה שלי קיימה יחסי מין עם חבר שלה, היא לקחה גלולה ששמה אקסטל שעה לפני, היא לא לקחה את הגלולה בצורה קבועה לפני, חבר שלא לא גמר לה בפנים אבל בכל זאת היא חוששת שהיא נקלטה, מה עליה לעשות? חשוב להזכיר שהיא לא קיימה יחסי מין לפני... אפשר להגיע אליכם ולהשיג גלולה של יום אחרי? האם זה אפשרי? תודה מראש

תשובה:
היי, אם היא לא לקחה את הגלולה בצורה סדירה אז היא לא מוגנת, וגם אם חבר שלה לא גמר בפנים עדיין יש חשש להיריון. אם עוד לא עברו 72 שעות (3 ימים) היא יכולה לקחת פוסטינור או נורלבו (גלולה של היום שאחרי), וניתן להגיע לדלת ולקבל אותו. אם הזמן עבר אז יש אפשרות לקחת גלולת "אלה" שהיא עד 5 ימים, אך יש להגיע עם מרשם רופא (מרופא משפחה או נשים). חשוב שהיא תיקח את הגלולות בצורה סדירה ובאותה השעה בכל יום בשביל שהם יגנו בצורה מלאה. בהצלחה


בן 15 שואל: #102364
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין ביום שלישי הקודם היינו בלי קונדום כי זה היה ספונטני (מודה יצאנו דפוקים) הייתה חדירה מאוד קטנה בגלל שהיא אמרה שמאוד כאב לה עברו 4 ימים והיום היה לה סחרחורות וכאבי בטן והיא הייתה חייבת להקיא והיא אכלה קצת יותר מהרגיל היום ומאחר לה המחזור. המחזור שלה קצת לא סדיר כבר בערך חודשיים אז אנחנו מאמינים שהוא לא "מאחר" בגלל הריון אלא בגלל שהוא לא סדיר אנחנו מאוד רוצים לדעת מה זה אם זה הריון או המחזור מתקרב אבל יש לו סיפטומים אחרים. בבקשה עזרה

תשובה:
שלום לך! קודם כל כדי לנסות להרגיע אותכם מעט - תסמינים שקשורים בהיריון לא מופיעים בתוך 4 ימים מהמגע המיני הלא מוגן (אלא לאחר כ-4-8 שבועות). אם אכן הייתה חדירה קצרה בלבד, ובמיוחד אם יחסי המין שקיימתם היו כ-4 ימים לפני תאריך הוסת - הסיכוי שאכן חברה שלך נכנסה להיריון הוא קטן. בכל זאת הסיכון הזה קייים ולכן עליה להמתין בסבלנות להופעת הוסת. אם בתוך שבועיים לא מופיעה הוסת עליה לפנות לבדיקת רופא/ה. טוב לשמוע שאתה מבין שעשיתם טעות. ספונטניות ביחסי מין יכולה להיות דבר נחמד, אך לאחר מכן עלולים להגיע סיבוכים משמעותיים כמו היריון לא רצוי בגיל צעיר, צורך בביצוע הפלה וכו'. חשוב שמעתה והלאה תקפידו להשתמש באמצעי מניעה (לרוב קונדום/גלולות) באופן קבוע - שמרו על עצמכם!


בת 20 שואלת: #102357
שלום, אני וחבר שלי בדרך כלל משתמשים בקונדומים, לאחרונה קצת זלזלנו בנושא. לאחר שקיבלתי מחזור סדיר לחלוטין קיימנו יחסים ומאחר והוא לא היה בטוח שהוא לא גמר בפנים לקחתי ליתר ביטחון פוסטינור. שבוע לאחר מכן הופיעו תופעות לוואי של בחילות סחרחורות וכאבי מחזור. ומיד לאחר מכן הופיע דימום שנמשך כמעט שבוע כמו מחזור רגיל. השאלה שלי היא האם המחזור הבא יופיע כחודש מאותו יום של "המחזור השני" או יופיע בתאריכים הרגילים שאני מקבלת, בטווח זמן של תחילת החודש?

תשובה:
שלום לך, אתייחס בכמה נקודות לסוגיות שהעלת- 1. התסמינים שאת מתארת מאוד אופייניים לאחר נטילת הפוסטינור.. אי אפשר לדעת בוודאות מתי תקבלי בפעם הבאה מכיוון שגלולה משבשת את האיזון ההורמונלי בגוף שלך וכל אחת תגיב שונה לאותה גלולה. 2. חשוב לדעת שפוסטינור אינו מהווה הגנה ב100% מפני כניסה להריון (ולכן אינו משמש באמצעי מניעה), אני מציעה לך לערוך בכל מקרה בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחים שלא נקלט ברחם זרע. 3. 'לגמור בחוץ' אינו מהווה אמצעי הגנה!! לאורך כל אקט מיני, מופרש מאיבר המין של הגבר נוזל הנקרא 'טיפות אהבה' אשר מכיל בתוכו את הזרע ולכן לאורך כל קיום יחסי המין יש אפשרות להיכנס להריון (לא רק מהגמירה עצמה!!) 4. אסור לזלזל בשימוש באמצעי מניעה, גם לא רק לפעמים- כל חדירה יכולה להכניס להריון ולכן גם אם מקיימים יחסים 5 פעמים ביום ונזהרים 4 פעמים מתוכם יש סיכוי להיכנס להריון! 5. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע לאחד מהסניפים שלנו על מנת לקבל ייעוץ והדרכה על אמצעי המניעה השונים! בהצלחה!


בת 17 שואלת: #102303
שלום, אני בת 17, ואני לוקחת גלולות יאז מזה שלושה חודשים. סיימתי את הכדורים הלבנים של החבילה האחרונה, אך יום למחרת שכחתי לקחת גלולה. לקחתי אותה לאחר יומיים. באותו היום שלקחתי את הגלולה אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים. האם יש חשש להריון? (בהתחשב בזה שלפני ששכחתי גלולה ליותר מ24 שעות נטלתי את הגלולות הריקות של המחזור. בנוסף, בעת קיום יחסי המין כבר הייתי בסוף המחזור שלי). תודה

תשובה:
שלום, במידה ושוכחים לקחת גלולה, חשוב לקחת אותה יום אחרי יחד עם הגלולה של אותו יום. בנוסף, בשבוע שלאחר מכן יש להשתמש בקונדום, עד שהאיזון ההורמונלי יחזור לעצמו. לכן, קיים חשש להריון. קודם כל, במידה ועוד לא עברו 72 שעות, תיקחי פוסטינור- גלולת היום שאחרי, אם עברו יותר מ3 ימים אך עוד לא עברו חמישה ימים, את יכולה ללכת לרופאה לקבל מרשם ל"אלה"- גלולה לימים שאחרי שפועלת עד 5 ימים. מעבר לכך, אני ממליצה לערוך בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין בפיפי הראשון של הבוקר. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לקיים את הבדיקה. בכל אופן- חשוב פעם הבאה לשים לב לזה שאם את שוכחת גלולות, תשתמשו בקונדום למשך שבוע(כמובן תשתדלי לא לשכוח). שיהיה בהצלחה, מוזמנת ליצור איתנו קשר להמשך ייעוץ!


בת 16 שואלת: #102237
לפני שבוע וחצי קיימתי יחסי מין לא מוגנים ואחרי שסיימנו ראיתי הפרשה חומה .. ביום למחרת הייתה הפרשה צהובה והיא נמשכה כל השבוע עד לרגע שבו עוד פעם קימנו יחסי מין וההפרשה החומה חזרה ועוד פעם נעלמה יום למחרת ונהיה צהוב עם ממש ממש טיפה מריכה של דם. היום פניתי לרופאת נשים וכשבדקה אותי עוד פעם הופיע דם ולאחר מכן הפרשה חומה.. היחסי מין הלא מוגנים לא קרו בשבוע של הפוריות אך אני עדיין מפחדת מסיכוי של הריון.יש לי כמה שאלות.1. יש סיכוי שהדם וההפרשות סימן להריון? 2. בבדיקת נשים היא הכניסה מקל עם מצלמה לנרתיק אם היה הריון היא הייתה רואה את זה? 3. הרופאה אמרה לי לעשות בדיקת שתן (שבוע וחצי לאחר המין הלא מוגן) אם אני בהריון הבדיקה תצהה את זה?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שהלכת לרופאת נשים! יכול להיות שההפרשות והדם הם סימן להריון אבל הדרך היחידה לדעת אם את בהריון או לא היא לבצע בדיקת הריון. היא לא הכניס מצלמה על מקל אלא אולטראסאונד, שהוא מכשיר רנטגן שרואה את הרחם והשחלות. אם היה הריון מעל לארבעה שבועות היא הייתה רואה אותו. מתחת ל4 שבועות לא ניתן לראות הריון בבדיקה הזאת. הרופאה צודקת. עליך לעשות בדיקת הריו כשיעברו שבוע וחצי מיחסי המין הלא מוגנים. האם היא גם נתנה לך אמצעי מניעה? כל טוב


בת 24 שואלת: #102183
דבר ראשון תודה על הפעם הקודמת! התיעצתי עם רופא הנשים שלי והכל בסדר! אני בחבילה השניה של יסמין (לקחתי רצוף בלי להפסיק) ופיספסתי את הגלולה הרביעית נזכרתי בערך לאחר 20 שעות ומייד לקחתי אותה ואז לאחר 4 שעות לקחתי את הגלולה הבאה בעצם בזמנה. קיימתי יחסי מין בלילה בו פיספתי את הגלולה. האם יש סיכון שניכנסתי להריון? האם יש דרך לבדוק את זה? חשוב לציין שאני תמיד מקפידה על נטילת הגלולה כל יום באותה שעה חוץ הפעם הזאת שפיספתי

תשובה:
היי, אני שמחה שאת מתייעצת איתנו. חשוב לי להגיד שקשה לי לתת תשובה חד משמעית מכיוון שאצל כל אחת הגוף מתנהג קצת שונה ואין פה תשובה אחת מדעית. בעיקרון קיים סיכוי שנכנסת להיריון עקב לקיחת הגלולה באיחור משמעותי. נטילת גלולה לאחר 12 שעות מהמועד הקבוע לא רלוונטית-מבחינת הגוף באותו יום לא לקחת גלולה ולכן ההמלצה היא לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה אחרים-באותו יום ולאורך כל אותו שבוע. במידה ולא עברו 72 שעות ממועד קיום יחסי המין את יכולה ליטול את הגלולה של היום שאחרי (קיימת גלולה נוספת המיועדת עד חמישה ימים אך היא במרשם רופא). ביצוע בדיקת היריון תהיה רלוונטית רק לאחר 10-14 יום ממועד קיום יחסי המין. מקווה שעזרתי, בהצלחה


בן 16 שואל: #102163
שלום אני רום בן 16 ושלושה חודשים אני וחברה שלי התחלנו לפני לא הרבה זמן ( לפני שבועיים) לקיים יחסי מין אבל לא יבש או אוראלי אלא לפני שובעיים הייתה הפעם הראשונה שהכנסתי בקטנה את איבר מיני .. היום קיימנו יחסי מין שוב והכנסתי אותו גם הפעם והרגשתי כאילו אני הולך לגמור אז הוצאתי את איבר מיני מנרתיקה וישר גמרתי.. אני והיא מאוד מודאגים מכיוון שלא השתמשנו בשום אמצעי מניעה מכיוון שאמרנו שהיא תקנה בעוד כמה זמן גלולות ואז נקיים יחסי מין בחופשיות אך למרבה הצער היום זה קרה מתוך הרגע וחרמנות של הרגע ואני חושש שהיא תיכנס להריון מ"טיפות האהבה" מכיוון שלא גמרתי בפנים אך אני חושש שיצא מבלי שהרגשתי לפני אני מאוד מודאג ואם יש פה מישהו שיכול לענות לי לגבי מה אפשר לעשות או דרכים לבדוק או לדעת האם יש סיכויי שהיא תכנס להריון. תודה.

תשובה:
שלום רום, ממה שאתה מתאר יש סיכוי להריון, אבל סיכוי נמוך. מכיוון שלא ענינו לך בזמן, אז עברו 72 שעות וכרגע אין מה לעשות חוץ מלחכות שיעברו שבועיים ולעשות בדיקת הריון. אם היא תקבל את הווסת, אז היא לא בהריון ואין צורך בבדיקת הריון. נשמח מאוד שתבואו אלינו לדלת פתוחה כדי לעשות בדיקת הריון, לשמוע על אמצעי מניעה וגם לקבל קונדומים בחינם. השירות הוא בחינם וללא ידיעת ההורים. כל טוב


בת 23 שואלת: #101828
שלום, לפני כחודשיים קיימתי יחסי מין חלקיים ולא מוגנים עם חבר שלי דאז.. לא היה מתוכנן נסחפנו וגמר בחוץ..לא נכנס באופן מלא אבל לדעתי יותר מחצי אפילו..בכל אופן לא דאגתי בכלל אבל למחרת התגובה שלו הלחיצה אותי וגרמה לי להבין שאולי התחיל לגמור בפנים קצת..בכל אופן נכנסתי לפאניקה ותוך יומיים לקחתי פוסטינור.. הלילה שבו זה קרה הסתבר בדיעבד היה בדיוק תקופת הביוץ.. בערך 17 ימים אחרי הווסת. לאחר כשבועיים קיבלתי מחזור בתאריך שהייתי אמורה לקבל ( מחזור רציני לא דימומים ) מאז נרגעתי.. קיבלתי מחזור בפעם השניה מאז אותו מקרה לפני כשבוע אבל היה קצר מהרגיל..בקושי שלושה ימים ובד"כ אצלי זה חמישה. בחודשים האחרונים יצא לי פעמיים לסבול מבחילות קשות דבר שאינו אופייני לי ולכן החשש החל לחזור..במיוחד שקוראת בפורומים המון מקרים של בחורות שמתארות שגילו הריון אחרי ארבעה חודשים למרות שקיבלו מחזור כרגיל.. האם עליי לדאוג?או לבצע שוב בדיקת הריון ביתית?( יצאה שלילית יומיים אחרי קיום היחסים) האם עדיף לעשות בדיקת דם שהיא יותר אמינה או שמספיק שקיבלתי פעמיים מה שנראה והרגיש כמחזור ויכולה להסתפק בבדיקה ביתית שוב על כל מקרה? תודה.

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת אין לך סיבה לחשוש. את כנראה לא בהריון. עוצמת הווסת יכולה להשתנות עקב מתח ולחץ. הבחילות יכולות להיות תופעת לוואי של הפוסטינור שלקחת. עדיין, אני ממליצה לך לערוך בדיקה ביתית לפי ההוראות כדי להיות רגועה ובטוחה שאת לא בהריון - את הבדיקות הביתיות צריך לערוך כ 14 יום אחרי האקט המיני ולכן הבדיקה הקודמת יצאה שלילית. מוזמנת לפנות אלינו שוב לייעוץ אם את צריכה כל טוב


בת 16 שואלת: #101824
אם בדיקת ההריון יוצאת לי שלילית האם זה אומר שאני לא בהריון ? כי לפי מה שהבנתי בדיקות שעושים בשתן הן לא מדוייקות במיוחד.

תשובה:
שלום לך הבדיקה המדויקת ביותר היא בדיקת דם שמתבצעת לאחר האיחור בווסת, בדיקה ביתית יכולה לתת תוצאות ברוב המקרים אבל התוצאה המדויקת היא בבדיקת דם ל .BHCG בכל מקרה אם יש לך חשש להריון את צריכה ליווי ותמיכה ואצלנו בדלת עושים זאת גשי לסניף דלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך שם יעזרו לך. בהצלחה


בת 16 שואלת: #101685
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא קונדום ויצא לו נוזל שקוף שאני יודעת שיכול להכניס להריון . איך אני יכולה לדעת אם נכנסתי להריון כמה שיותר מהר ואיך אני יכולה למנוע את זה ?

תשובה:
הי מתי קיימתם יחסי מין? אם עוד לא עברו 120 שעות מזמן קיום היחסים בבקשה הגיעי אלינו לקבל גלולה למניעת הריון. ככל שתקדימי להגיע כך סיכויי ההצלחה יהיו גבוהים יותר. אם עברו 120 שעות, אחרי שבועיים מקיום היחסים תעשי בדיקת הריון - את מוזמנת להגיע אלינו לקבל בחינם או לקנות בכל סופר פארם. מתי שנוח לך בואי לאחד הסניפים ונשמח לעזור לך בקבלת ההחלטות ובייעוץ. כל טוב


בת 18 שואלת: #101659
אם אני ולבר שלי מקיימים יחסי מין כמעט על בסיס יומי לפעמים עם קונדום ולפעמים לא, אני עדיין לא לוקחת גלולות והוא לא גומר בתוכי, אני אמורה לקבל מחזור אני מחכה שהוא יגיע אבל אני מפחדת שאני בהריון, מה אפשר לעשות במצב כזה?

תשובה:
שלום לך, שימוש בקונדום מגן מפני מחלות מין וכניסה להריון לא רצוי רק בפעמים בהם משתמשים בו! לכן, כל קיום יחסי מין עם חדירה או חיכוך של איברי המין אחד בשני עשוי לגרום לכניסה להריון, גם אם הוא לא גומר בפנים. במהלך אקט מיני מופרש מאיבר המין הגברי נוזל הנקרא 'טיפות אהבה' אשר מכיל בתוכו זרע ולכן קיימת אפשרות לכניסה להריון. אם עברו פחות מ72 מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים אני ממליצה לך לקנות את גלולת היום שאחרי 'פוסטינור' או 'נורלבאו'- אותם ניתן להשיג בכל סופר פארם בלי מרשם רופא. אם עברו יותר מ72 שעות אבל פחות מ5 ימים, יש גלולה בשם 'אלה' אותה אפשר להשיג באמצעות מרשם רופא בלבד (אפשר דרך רופא משפחה). מהתיאור שלך אני מבינה שאתם לא נזהרים ברוב הפעמים ולכן אני ממליצה לך לערוך בדיקת הריון בכל מקרה- בדיקת הריון אפשר לעשות שבועיים אחרי קיום יחסי המין הלא מוגנים. אני מזמינה אותך לבוא לאחד מהסניפים שלנו במידה ותרגישי יותר בנוח לערוך את הבדיקה אצלנו עם אחת המתנדבות. חשוב לי להדגיש שגלולות היום שאחרי אינן מגינות עלינו ב100% והן מיועדות רק למקרי חירום! כל עוד תמשיכו לא להשתמש בקונדום את לא תהיי מוגנת מפני היריון.. אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים על אמצעי מניעה קבועים או להתקשר\ להגיע לאחד מהסניפים שלנו (בשעות הקבלה) כדי לקבל הסבר והדרכה על אמצעי מניעה.. עד אז להשתמש בקונדום!! בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101523
בשבוע הפסקה של הגלולות אני עדיין מוגנת? (נוטלת גלולות פליים של 21 ימים) גם אם קיימתי יחסי מין לא מוגנים באותו השבוע? לא הייתי בטוחנ וקיימנו יחסי מין ביום שהייתי אמורה להתחיל את שבוע ההפסקה, אז התחלתי חבילה חדשה, וחיברתי שתי חבילות ליתר ביטחון. וגם, עד כמה זה לא בריא/מומלץ לחבר בין החבילות?

תשובה:
היי, בשבוע הפסקה את עדיין מוגנת, גם אם קיימת יחסי מין לא מוגנים באותו השבוע. אין שום בעיה בחיבור חפיסות של גלולות, זה לא מזיק. מומלץ לעשות הפסקה ולא לחבר בין החפיסות כסוג של ביקורת, כלומר כדי לקבל וסת ולדעת שאת לא בהיריון.


בת 15 שואלת: #101522
קיימתי יחסי מין בלי אמצעי הגנה לפני יומיים והיום קיבלתי מחזור האם זה אומר ש100% אני לא בהריון?

תשובה:
שלום לך! יחסי מין ללא אמצעי מניעה הם יחסי מין לא מוגנים. אמנם הסיכוי להיכנס להיריון כשמקיימים יחסי מין לא מוגנים בסמוך לוסת החודשית הוא נמוך יותר, אך עדיין קיים סיכון לכך. כדי להיות בטוחה ב-100% שלא תיכנסי להיריון מומלץ שתקחי את "גלולת היום שאחרי" - פוסטינור. עלייך לקחת את הגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. ניתן לרכוש את הגלולה ללא מרשם בכל בית מרקחת. חשוב מאד שתקפידי על שימוש קבוע בקונדום/גלולות ללא קשר למחזור החודשי שלך, רק ככה תבטיחי שיחסי המין שלך יהיו בטוחים ובריאים עבורך. אם יש לך שאלות נוספות לגבי המקרה והשימוש בפוסטינור את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית בהקדם. בהצלחה!


בת 22 שואלת: #101442
שלום, אני וחבר שלי אני 18 והוא 19, עדיין לא שכבנו כי אף פעם לא שכבתי עם מישהו והוא כבר מנוסה והתחלנו קצת להתנסות בכל זה ביחד, הוא נורא מתחשב ואנחנו נורא נורא אחראים לפי האופי שלנו וזהירים והכל אבל בגלל שהוא לא נכנס עם האיבר שלו עד הסוף לא הרגשנו צורך להשתמש בקונדום מה שאני מזכירה שאני בתולה , אני אפשט את זה , פעמיים או שלוש היינו במצב שבו הוא מכניס לי רק את הכיפה ונע קדימה ואחורה (בפעם הראשונה שניסינו זה לא הצליח ולא נכנס כי לא הייתי רטובה) והיום גם הוא היה אצלי והוא הכניס חצי ובשתי הפעמיים הוא גמר בחוץ . אפשר להיכנס מזה להריון? מטיפות אהבה? או בכלל שהוא הכניס חצי וגמר בחוץ ? אני מפחדת פחד מוות מהריון או בכלל לעשות בדיקה לפעם הבאה נשתמש בקונדום מן הסתם אבל עדיין אם הפעם יש סיכוי? ודבר שני בפעם הראשונה כאב לי ממש והוא היה הכי מקסים ומתחשב ןהכל ויום למחרת בהפרשות ראיתי טיפה דם וגם היום ראיתי טיפה דם ממה זה? יכול להיות שאני לא בתולה אפילו שהוא לא נכנס עד הסוף????

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מבן זוג קבוע ומתחשב שמתנסה יחד איתך ולפי הקצב שלך! דבר שני, חשוב לי להבהיר- כל מגע ישיר של איברי המין עלול לגרום לכניסה להריון! גם רק מגע של הפין בפתח הנרתיק עלול להוביל לכניסה להריון..טיפות אהבה הן זרע של הגבר המופרשות במהלך קיום יחסי המין לפני הגמירה ולכן ניתן להכנס מהן להריון. ממה שתיארת לנו אני ממליצה לך לקחת את גלולת היום שאחרי פוסטינור\ נורלבאו- אלו גלולות שניתן לקחת עד 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וניתנים לרכישה בכל בית מרקחת\ סופר פארם. ישנה גלולה נוספת בשם אלה האפשרית עד 5 ימים לאחר היחסים הלא מוגנים אותה ניתן להשיג רק באמצעות מרשם רופא. אם יש לך אפשרות לקחת אחת מהן אני ממליצה לך לעשות זאת, גם אם את לוקחת וגם אם לא רצוי לערוך בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בנוגע להפרשות שתיארת עם הדימום, זאת תגובה טבעית של הגוף שלנו למגע המיני במיוחד בפעמים הראשונות. יכול להיות שגם חדירה חלקית קרעה את קרום הבתולין, עוד דבר שיכול להסביר את הדימום שתיארת. במידה והדימום ימשך או יחמיר, אני מציעה לך להתייעץ עם רופא\ה נשים. בנוסף, יש אפשרות לקבל פוסטינור ובדיקות הריון בסניפים שלנו בשעות הפתיחה במידה ותתקשי להשיג או תרצי מישהו שיהיה איתך. אני מזמינה אותה להתקשר או להגיע אלינו עם בן הזוג שלך לשמוע על אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקבל ידע ומענה לשאלות שלך ! המון בהצלחה :)


בן 18 שואל: #101090
המחזור של חברה שליי מאחר בשלושה ימים ואנחנו לא יודעין מה לעשות כי לפני 5 ימים קרה מצב שלא שכבנו אבל היה חיכוך בני לבניה ואיבר שמין שליי רק הכיפה אפילו פחות נכנס לאיבר המין שלה ואנחנו אובדי עצות וקראנו פה הרבה דברים אבל אנחנו לא יודעים עדייןמה לעשות או איך לחשוב

תשובה:
שלום לכם! קודם כל אני רוצה להרגיע אותכם מעט. מאחר ועבר זמן קצר כלכך בין האירוע שאתה מתאר לאיחור במחזור, לא סביר שהאיחור במחזור הוא בגלל כניסה להיריון באירוע זה. אי סדירות במחזור היא תופעה נפוצה אצל בחורות צעירות, ואם בדרך כלל אתם מקפידים על יחסי מין מוגנים אין לכם כל סיבה לדאגה. כן חשוב להדגיש שכל יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין שלך לאיבר המין שלה, גם אם למשך זמן קשר וגם אם כללו רק את קצה איבר המין, הם יחסי מין לא מוגנים ומסכנים אותכם בהיריון לא רצוי. ב-72 השעות שאחרי מקרה כזה של יחסי מין לא מוגנים מומלץ לקחת את "גלולת היום שאחרי". הקפידו להשתמש באמצעי מניעה מעתה והלאה!


בן 16 שואל: #101029
אני שוכבת עם חבר שלי בלי קונדום על בסיס קבוע, וגם אני לא לוקחות גלולות או משהו. הוא אף פעם לא גומר בפנים ותמיד אני עושה לו ביד הרבה פעמים לפני כדי שלא יגמור מהר ושלא יצאו טיפות אהבה, והוא גם מידי פעם בודק שאין טיפות אהבה . יכול להיות שאני בהיריון? אין לי הרגשה שכן וקיבלתי מחזור שבוע שעבר, אבל אני ממש מפחדת !!

תשובה:
שלום לך! יחסי מין שכוללים חדירה ואין בהם שימוש באמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות - הם יחסי מין לא מוגנים ויש בהם סיכון לכניסה להיריון. גם אם הגמירה לא מתבצעת בתוך הנרתיק, אפשר להיכנס להיריון בגלל נוזל שנפלט מאיבר המין של חבר שלך במהלך היחסים גם אם אתם לא רואים אותו. אם תמשיכו כך את אכן עלולה למצוא את עצמך בהיריון לא רצוי בגיל צעיר מאד. אם קיבלת מחזור בשבוע שעבר, ומאז לא קיימתם יחסי מין שכוללים חדירה, הסיכוי שאת בהיריון הוא אפסי ואין סיבה ממשית לפחד. אם קיימתם יחסים לא מוגנים ב-72 שעות האחרונות מומלץ שתגשי בדחיפות לבית מרקחת ותקחי את "גלולת היום שאחרי" (נמכרת לרוב תחת השם "פוסטינור" ולא מצריכה מרשם רופא). חשוב מאד שמעתה ואילך תקיימו יחסי מין רק עם קונדום או לחלופין שתפני לרופא/ה על-מנת לקבל גלולות למניעת היריון באופן קבוע. שמרי על עצמך!


בן 16 שואל: #100985
אני וחברה שלי עשינו סקס אנלי והיא לשניה אמרה לי שזה קרוב מידי לכוס אז הפסכנו אני מםחד שזה היה בכוס ואז יכול להיות שהיא נכנסה להריון ואני מפחד לא גמרתי ולא הרגשתי שיצא טיפות אהבה אבל עדיין זה מפחיד אותי

תשובה:
שלום, קודם כל זה טוב שפנית אלינו. במידה ואיבר המין שלך היה בפתח הנרתיק של חברה שלך, אכן קיים סיכוי להריון. גם אם לא הרגשת שיצאו טיפות אהבה, זה לא דבר מאוד מורגש ויוצא כל מהלך קיום יחסי המין. לכן, חשוב שבמידה ולא עברו 72 שעות היא תיקח פוסטינור( כמובן במידה ולא רוצה להיכנס להריון) או "אלה" עד 5 ימים מקיום יחסי המין. בנוסף רצוי לבצע בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי להסיר ספקות. ממליצה לכם להגיע לדלת הפתוחה ולקבל הסבר על אמצעי מניעה ויחסי מין מוגנים. שיהיה בהצלחה.


בת 17 שואלת: #100967
היי , אתמול עשיתי בדיקות דם והיום קיבלתי תוצאות והיה רשום בתוצאה 1683 מזאת אומרת אני בהריון?

תשובה:
,הערך שציינת 1683 מוכיח שאין ספק יש הריון ,היועצת שענתה לשאלתך הראשונה הציעה לך להגיע לסניף דלת פתוחה בכדי לעזור לך לטפל במצב כדאי להגיע ולטפל ויפה שעה אחת קודם אנחנו כאן בשבילך בהצלחה


בת 17 שואלת: #100961
היי, המחזור שלי מאחר בחודשיים. הייתי מקיימת יחסי מין במשך 3 שנים עם בת הזוג האחרונה שלי. (באמצעות חדירה של אצבעות וצעצועי מין מגוונים). נפרדנו לפני כחודשיים, עד היום לא קיבלתי מחזור ולפני יומיים קיימתי יחסי מין עם גבר ללא אמצעי מניעה כאשר הגמירה הייתה בחוץ, הדבר חזר על עצמו פעמיים. מה אפשר לעשות כדי למנוע מהמחזור לאחר בהפרשים כאלו גדולים (בד״כ המחזור שלי סדיר). והאם יש לי ממה לחשוש למרות שהוא גמר בחוץ, תודה מראש על המענה.

תשובה:
שלום, קודם כל לגבי החשש להריון- אז אכן יש לך מה לחשוש. כאשר את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי הגנה יש מה שנקרא "טיפות אהבה"- טיפות זרע של הגבר שמופרשות במהלך קיום יחסי המין ויכולות להכניס להריון (גם אם הגמירה הייתה בחוץ). קודם כל אם עוד לא עברו 72 שעות ואת לא רוצה להיכנס להריון את יכולה לקחת "פוסטינור" שעוזר למנוע כניסה להריון. אם עברו פחות מ5 ימים את יכולה לקחת "אלה" גם למניעת הריון. בכל מקרה תבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין (בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתסירי ספקות. במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו למספר של הדלת הפתוחה ונענה לך על שאלות בכל מקרה במידה ואת לא רוצה להיכנס להריון חשוב להשתמש באמצעי הגנה. בנוסף אם לא משתמשים באמצעי הגנה, יש חשש להידבקות במחלות מין כל עוד את לא יודעת בוודאות שהבחור איתו שכבת נקי ממחלות. בנוגע להפרשים במחזור- הרבה פעמים המחזור נדחה ומשתנה בהתאם למצבי רוח. במידה ואת בלחץ - אם זה מהפרידה , בגלל חשש מהריון או כל סיבה אחרת, המחזור עלול להתעכב\ להקדים. במידה והדבר חוזר כמה פעמים ומטריד אותך את יכולה לפנות לרופאת נשיפ שתבדוק כדי לוודא שהכל בסדר (בנוסף גלולות עוזרות להסדרת המחזור, אז אם זה ממשיך יש נשים שזה פתרון טוב עבורן. נשמח שתתקשרי להתייעצות והסבר נוספים. בהצלחה


בת 15 שואלת: #100776
שלום אני וחבר שלי שוכבים בדרך כלל עם קונדום אבל יש לו מידה גדולה שבדרך כלל אין בארץ ולכן לוקח לו יותר זמן לגמור ושנינו זה פחות מהנה אתמול שבנו ללא קונדום ושנינו נהנינו ולפני שהוא גמר הוא הוציא את איבר מינו וגמר בחוץ ולא קרוב לאיבר מין שלי קנינו פוסטינור והתלבטנו אם כדאי לי לקחת בגלל משהו שנקרא "טיפות אהבה" (יש לי יומן שמראה לי מתי המחזור מגיע ואני תמיד מסמנת מתי קיימתי יחסי מין ובכול יום כתוב אם יש סיכוי שאכנס להריון באותו יום כתוב שהסיכוי מאוד נמוך) מה לעשות ? לקחת פוסטינור זה נורא יקר וזה די חבל

תשובה:
שלום רב! מאחר והייתה חדירה ללא קונדום - קיימת יחסי מין לא מוגנים. גם אם הגמירה הייתה בחוץ אכן יש סיכוי להיכנס להיריון מ"טיפות אהבה" (שהן בעצם נוזל שנקרא pre-cum ויוצא מאיבר המין גם במהלך יחסי המין ולא רק בגמירה). כדאי שתקחי פוסטינור למרות המחיר היקר על-מנת לוודא שלא תיכנסי להיריון. בעתיד אל תקיימי יחסי מין לא מוגנים בשום מצב. ניתן היום לרכוש קונדומים במידות גדולות כך שיהיו נוחים עבורכם. אם אתם לא מסתדרים עם השימוש בקונדום את יכולה לפנות לרופא/ה ולהתחיל לקחת גלולות למניעת היריון באופן קבוע. שמרי על הבריאות שלך!


בן 16 שואל: #100719
אתמול אני וחזרה שלי שכבנו בפעם הראשונה לא ירד דם ולא היה כלום היה כיף אבל זה היה ללא קונדום במהלך באקט המיני יכול להיות שנפלטו לי כמה טיפות אבל לא גמרתי בתוכה אחרי איזה שעתיים היא התלוננה על כאבי בטן ואת המחזור שלה היא כבר סיימה יכול להיות שהיא תיכנס להריון? ( היא קטנה ממני בשנתיים ואני מפחד שיקרה מצב שהיא תכנס להריון)

תשובה:
שלום רב! מזל טוב על הפעם הראשונה ואני שמח שהיא הייתה טובה ומהנה. יחד עם זאת, קיימתם יחסי מין לא מוגנים מאחר ובכל יחסי מין שכוללים חדירה צריכים להשתמש באמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות. כמו שכתבת בעצמך, גם כשהגמירה היא "בחוץ" יכולות להגיע לנרתיק טיפות שמכילות נוזל זרע (מכונות לפעמים "טיפול אהבה"). הדבר הנכון לעשות אחרי יחסי מין לא מוגנים הוא להשתמש בגלולת היום שאחרי (נמכרת לרוב תחת השם "פוסטינור") שניתן לקנות בכל בית מרקחת וללא מרשם. יש להשתמש בגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין ולכן במקרה שלכם היא כבר לא רלוונטית. הסיכוי להיכנס להיריון ביחסי מין בזמן הוסת או סביבה הוא אכן נמוך יותר וגם העובדה שלא גמרת בפנים מקטינה עוד את הסיכוי הזה. כאבי בטן שמופיעים לאחר יחסי המין בוודאי לא קשורים להיריון. לסיכום בשורה התחתונה אני ממליץ שתמתינו בסבלנות עד שחברה שלך תקבל את המחזור הבא. חשוב מאד מאד שמעתה בכל פעם שתקיימו יחסי מין תשתמשו באמצעי מניעה! כל טוב!


בת 14 שואלת: #100460
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין חלקיים בפעם הראשונה היום.. אני צריכה לקבל מחזור מחר ובדרך כלל לפני המחזור יש לי כאבים בבטן התחתונה. הוא הכניס רק את קצה איבר המין שלו לתוכי והוא לא נראלי גמר כי לא הרגשתי את זה אבל אני ממש מפחדת..

תשובה:
שלום לך. אני מבין שאת מפחדת ולא בטוחה לגבי הסיכון לכניסה להיריון. באופן עקרוני כל יחסי מין שכוללים חדירה ולא היו עם קונדום/גלולות נחשבים ליחסי מין לא מוגנים, גם אם הם היו קצרים, גם אם החדירה הייתה חלקית וגם אם לא הייתה גמירה. לכן, למרות שמהסיפור שלך נשמע שהסיכוי לכניסה להיריון הוא קטן מאד, אנחנו ממליצים במקרה כמו שלך להשתמש בגלולת היום שאחרי. ניתן לרכוש את הגלולה בכל בית מרקחת, לרוב תחת השם פוסטינור, ללא מרשם את הזדהות. חשוב לקחת את הגלולה בתוך 72 שעות ממועד קיום יחסי המין. את נמצאת בשלבים הראשונים של חייך המיניים, וחשוב מאד שתדעי שכל יחסי מין שכוללים חדירה חייבים להיות עם אמצעי מניעה. הקפידי תמיד שיהיה שימוש בקונדום (בהמשך אפשר לעבור לגלולות) על-מנת לשמור על בריאותך ולהימנע מהיריון לא רצוי. אם יש לך שאלות נוספות / את זקוקה לעזרה כלשהי ניתן לפנות אלינו גם טלפונית.


בת 17 שואלת: #100310
ב28.9 שכבתי עם החבר בפעם הראשונה עם קונדום כמובן,לא כאב ולא יצא דם,הוא גמר. לאחר בערך כשעה וחצי חזרנו שוב למיטה והגענו שוב לאקט מיני הפעם הוא סתם נתן לי להרגיש בלי קונדום בערך דקה בלי גמירה כמובן והפסקנו מאז יש לי רצון עז לפיפי כל הזמן יש לי מעט דם כל פעם שאני מנגבת יש חשש להיריון? זה הימים שהווסת אמורה להגיע והיא לא מגיעה

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד שהשתמשתם בקונדום בפעם הראשונה שקיימת יחסי מין. לעומת זאת הפעם השנייה בהחלט מסכנת אותך בכניסה להיריון ובהדבקה במחלות מין (במידה ואלו לא היו יחסי המין הראשונים של חבר שלך). גם בחדירה שלא כוללת גמירה יש סיכוי קטן להיכנס להיריון, גם אם זה למשך דקה וגם אם למספר שניות. אמנם הסיכוי הוא נמוך, אך את עדיין בסיכון, ויש לשלול כניסה להיריון על-ידי בדיקת היריון. אני ממליץ לך לפנות לאדם מבוגר שעליו את סומכת, לרופא המשפחה או אלינו טלפונית או באמצעות קביעת פגישה באחד הסניפים על-מנת שילוו אותך בביצוע הבדיקה כדי לוודא שאינך בהיריון. תכיפות במתן שתן שמתוארת לפעמים כ"רצון עז לפיפי כל הזמן" וגם דם בניגוב יכולים להעיד דווקא על דלקת בדרכי השתן, שלא בהכרח קשורה ליחסי מין או מחלת מין. עלייך לפנות לרופא/ה שלך כדי לטפל בדלקת. גם אם את מתביישת לדבר עם אמא/אבא בנוגע ליחסי המין שקיימת - אין סיבה שתרגישי לא נעים לבקש לפנות לרופא/ה כדי לבדוק האם אכן יש לך דלקת בדרכי השתן. דלקות כאלו נפוצות בקרב נשים בכל הגילאים וכאמור הן לא בהכרח קשורות ליחסי מין. לאחר שתוודאי שאינך בהיריון, ותקבלי טיפול לדלקת בדרכי השתן - חשוב מאד שתקפידי ביחד עם חבר שלך על שימוש באמצעי מניעה בכל מגע מיני ביניכם שכולל חדירה, גם אם הוא קצר. זה יחסוך ממך את הדאגות וישמור על בריאותך. בהצלחה, ואנא פני אלינו טלפונית בכל שאלה נוספת.


בת 19 שואלת: #100306
שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע , הייתה חדירה חלקית , הוא לא גמר לי בגוף!והמחזור שלי לא סדיר , איך אני יודעת אם יש הריון או לא?

תשובה:
שלום לך! אם את יודעת מראש שהמחזור שלך לא סדיר, קצת קשה לדעת לבד שלא נכנסת להריון. בשביל השקט הפנימי, את יכולה לרכוש ערכת הריון ביתית. חשוב לעשות אותה 10 ימים מהיום ששכבתם, כי לפני כן הבדיקה לא תזהה הריון. עוד אפשרות לבדיקה היא באמצעות בדיקת דם בקופת החולים. פשוט בחרי במה שהכי מתאים לך. מעבר לכך, חשוב שתדעו שחדירה חלקית לא אומרת שהזרע לא נכנס ויכל לצאת עוד לפני הגמירה: בשלבי הגירוי בצורת נוזל זרע. לכן, תמיד תמיד תמיד חשוב להשתמש באמצעי מניעה. ואל תשכחי שצריך להישמר ממחלות מין, עוד יתרון שיש לאמצעי מניעה חוץ ממניעה מהריון. בהצלחה!


בן 22 שואל: #100285
ישלי שאלה אני וחברה שלי קיימנו יחסים בלי אנצעי מניעה עכשיו טיפה גרמתי בפנים והשאר בחוץ ואז ישר קניתי פוסטינור ועכשיו היא אמרה לי שהיא אמורה לקבל מחזור באותו שבוע ששכבנו היא לקחה את הגלולה שעה אחרי הקיום יחסים ואחרי כמה ימים היא הרגישה כאבים של מחזור כאלה וגם פעם אחת הקיאה ועכשיו היא אמרה לי שהיא קיבלה מחזור האם זה באמת מחזור או שזה הדימום מהתופעות לוואי של הכדור ??? תודה רבה

תשובה:
שלום לך! בנוגע לדימום של חברה שלך - קשה לדעת בוודאות ממה הוא נוצר. פוסטינור אכן יכול לגרום לדימום, הקאות ובחילות ותופעות לוואי שונות. מצד שני, ייתכן וחברתך קיבלה מחזור. אפשרות נוספת (במידה וקיימתם יחסי מין בפעמים הראשונות שלה) הוא קריעת קרום הבתולין או פצע כלשהו בנרתיק. מעבר לכך, חשוב שתדעו שגם מהטיפות המעטות שבגמירה, ואפילו לפני הגמירה עצמה ניתן להכנס להריון. לא מומלץ לקחת סיכונים נוספים וכדאי לכם לחפש את אמצעי המניעה שיתאים לכם. אתם מוזמנים לבוא לדלת ולשמוע על כל האפשרויות!


בת 19 שואלת: #99891
שלום, אני בת 19.5, לפני כשבוע בערך ביום חמישי קיימתי יחסי מין לא מוגנים, הבחור גמר בפנים ואני לא נוטלת גלולות. הדבר קרה ביום חמישי וביום שני שלאחר מכן כבר קיבלתי מחזור שנמשך ארבעה ימים. לאחר שהסתיים המחזור ביום חמישי ועד היום יום שבת יש לי מעין הפרשןת חומות כאלה, השאלה שלי ניא שאם יש מצב שנכנסתי להריון גם לאחר שקיבלתי מחזור? תודה רבה ויום טוב

תשובה:
היי, לפי התיאור שלך נשמע שההפרשות החומות הן חלק מהמחזור עצמו או נלוות לו. על מנת להיות בטוחה שאינך בהריון אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין, כלומר במקרה שלך- בעוד 3 ימים. בנוסף, אמליץ לך ללכת לבדיקה אצל רופאת נשים בשביל לבדוק מהם אמצעי המניעה שיכולים להתאים לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99725
הייתי עם בחור לפני יומיים לא שכבנו.הוא הכניס את האיבר מין שלו לשניות אחדות ואמרתי לו שיוציא.הוא לא גמר לא היה קרוב לגמירה ולא היה לו גם שום רטיבות.אחר כך הוא כבר לא הכניס זאת אומרת שזה היה רק לכמה שניות שהאיבר מין שלו היה בתוכי.לכן גם הוא לא שם קונדום.אני לא נוטלת גלולות כי אני לא מרבה לקיים מגע ויחסים עם גברים.אין לי סיבה לחשוש נכון?לא מרגישה שום סיפטומים רק המון הפרשות אבל זה גם לפני כי המחזור שלי לא סדיר בכלל ואני מחכה לו.!תודה.

תשובה:
שלום, אמנם הבחור לא גמר או לא היה קרוב לכך, אך עדיין חשוב שתביני שבכל מגע בין איברי המין כשלגבר יש זקפה ישנו סיכוי שייצא נוזל זרע דרך טיפות שמכונות 'טיפות אהבה'. טיפות אלו יוצאות במהלך חדירה לכל אורך האקט ולא רק לקראת הגמירה, ולא ניתן לראותן או להרגיש אותן. לכן, גם אם הגבר לא גומר בעת החדירה, כל עוד יש מגע בין איברי המין כדאי מאוד לשים קונדום, גם כדי לא להיכנס להיריון וגם כדי לא להידבק במחלות מין. אמנם כמו שאת אומרת זה היה רק לכמה שניות ולכן אני לא רוצה שתחששי יותר מדי, כרגע כל שאת יכולה לעשות הוא לחכות למחזור או לעשות בדיקת היריון במידת הצורך בתוך שבועיים מהמגע עצמו. בהצלחה!


בן 16 שואל: #99716
אני וחברה שלי עשינו על יבש שהיא רק בטייץ בלי תחתונים והחדרתי לה טיפה .. וניהיה טיפה רטוב ואני יודע שאני לא גמרתי כי גמרתי רחוק ממנה מה הסיכויים שהיא תכנס להריון ומה לעשות אם זה יקרה ואיך אני והיא נדע שהיא נכנסה

תשובה:
היי, דבר ראשון כל עוד הייתה חדירה של איבר המין ישנו סיכוי להיכנס להיריון בגלל טיפות שמופרשות בזמן קיום היחסים ומכילות זרע, כלומר גם אם גמרת רחוק ממנה עדיין ישנו סיכון. אם אתה אומר שכן הייתה חדירה אז אני מציעה לכם לעשות בדיקת היריון, כשבועיים לאחר קיום יחסי המין (בהנחה שהיא לא תקבל מחזור עד אז). את הבדיקה אתם יכולים לקנות בכל בית מרקחת ואם תרצו אתם מוזמנים להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם ולעשות את הבדיקה פה אצלנו בחינם, וגם לקבל סיוע וליווי במידה שהבדיקה תצא חיובית. מעבר לכך, חשוב מאוד בכל פעם שישנה חדירה או אפילו מגע קרוב מאוד של איברי המין להשתמש באמצעי מניעה כדי שלא תגיעו שוב למצב הזה של אי הוודאות בנוגע להיריון וגם כדי להימנע מהיריון וממחלות מין. כל עוד המגע הוא על הבגדים אז אין חשש אך ברגע שישנו מגע בין איברי המין יש להשתמש באמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #99715
היי, הייתי ביום שישי במסיבה ושתיתי שלוש שוטים. והייתי עם ילד אחד. ואני זוכרת שהייתי איתו וגם לא הייתי כזו שיכורה, אבל אני ממש פוחדת מהריון משום מה. אני בסרט ממש רציני. איך להירגע? גם שהורדתי את התחתונים אז אני פוחדת שהיה דם, כי היה טיפה פיצית חומה. אני זוכרת. אבל פוחדת ששחכתי חלק. בבקשה תענו תודה.

תשובה:
היי, קודם כל אני מצטערת לשמוע שמתוך הכיף יצא כל הלחץ הזה. האם יכול להיות שהטיפה החומה הייתה התחלה או סוף של מחזור? אם אינך זוכרת זו באמת חוויה לא נעימה. האם את מכירה את הילד או אנשים אחרים שהיו בסביבה שראו אותך במסיבה ואולי יודעים? אם נוח לך, את יכולה לנסות לברר עם חברות אם הן ראו אותך לאורך המסיבה. אם את חוששת שיכול להיות שקיימתם יחסי מין עם חדירה, ולפי מה שהבנתי עוד לא עברו 72 שעות מאז המסיבה, אז יש בבתי המרקחת פוסטינור ונורלבו, שנועדו למנוע התפתחות הריון, ואפשר לקנות ולקחת עד 72 שעות מאז המפגש. בכל מקרה, עוד כשבועיים תוכלי לבצע בדיקת הריון ולוודא שאין הריון (אפשר גם לעשות את זה בחינם בדלת הפתוחה הקרובה לביתך). בנוסף, אם את חושבת שיכול להיות שקיימתם יחסי מין והם לא היו מוגנים אז אני מציעה לך, ליתר ביטחון, לעשות בדיקה גם למחלות מין. אם את חוששת ורוצה לפרוק ולדבר, או לעשות את בדיקת ההיריון כאן, את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך. אני מצטערת אם קצת הלחצתי במקום להרגיע, אבל אולי אם תעשי את כל הבדיקות הנדרשות תוכלי לישון בראש שקט. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #99608
לפני חודשיים אני וחבר שלי שכבנו בלי אמצעי מניעה אך לאחר מכן קיבלתי מחזור האם זה אומר שאני לא בהריון? והאם שנכנסים להריון מקבלים מחזור ואחר כך לא מקבלים הרבה זמן?

תשובה:
שלום לך, נכון, קבלת המחזור אכן מאשרת שאינך בהריון. לשאלתך, כאשר יש הריון - אין מחזור, וכשההריון מסתיים לוקח זמן מה עד שחוזר המחזור (אצל כל אישה זה קצת אחרת). אני מבינה שעניין ההריון מעסיק אותך. אני מאוד ממליצה לך ולחבר שלך להשתמש באמצעי מניעה לאורך כל קיום יחסי המין, על מנת להימנע מלחצים ומחששות שכאלו. את מוזמנת לפנות אלינו בטלפון או בסניף הקרוב אליך לשמוע עוד על קיום יחסי מין ושימוש באמצעי מניעה. אנחנו כאן בשבילך.


בת 16 שואלת: #99312
שלום אני וחבר של קיימנו מין אוראלי הוא גמר בתוך התחת שלי והשפיח גלש לעבר פתח הנרתיק יש מצב להריון ?

תשובה:
הי ממליצה לקחת פוסטינור כמה שיותר סמוך לאקט המיני עד שלושה ימים אחרי. ככל שלקיחת הגלולה של אחרי סמוכה יותר הסיכויים להריון קטנים אף יותר. מציעה לכם בהמשך לקיים מין אנאלי עם קונדום על מנת להימנע משפיכה ליד הנרתיק, בנוסף באזור זה החיידקים רבים והקונדום שומר על היגיינה ומניעת מחלות מין . מוזמנים להתייעץ בדלת בהמשך..בהצלחה.


בת 19 שואלת: #99303
אתמול השתכרתי והלכתי לבריכה עם איזה בחור מהבר. כשהיינו בתוך המים התחלנו להתחרמן ואז אמרתי לו שאני בתולה ואני רוצה להישאר בתולה. והוא אמר בסדר. ואז בשלב מסוים הוא הוריד לי את התחתונים והחזיה וירד לי. ישר לאחר מכן הרגשתי אותו חודר לתוכי למרות שהיה פיקח. לא השתמשנו באמצעי מניעה. כל הזמן ניסיתי לוודא שהוא לא יגמור בתוכי, אבל אני חושבת שלא הייתי מספיק פיקחת כדי לדעת באמת. כדאי לי לקחת את הגלולה של היום שאחרי? הסתיים לי המחזור לפני שלושה ימים. האם יש אפשרות שנכנסתי להריון? יש השפעה למים במקרה כזה? זה מוזר לי ואני לא יודעת מה אני מרגישה לגבי זה. זה בחור שלא הכרתי לפני ואין לי פרטים שלו, עד כמה קריטי לי ללכת לעשות בדיקות אם יש מחלות?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, האם לקחת את הכדור? היית צריכה לקחת ואם עדיין לא עברו 120 שעות מקיום יחסי המין הלא מוגנים, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם אלה וקני אותה וקחי אותה. בנוסף, עוד שבועיים עליך לעשות בדיקת הריון (מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ולבצע את הבדיקה אצלנו). בנוגע למחלות מין, חשוב שתגשי לרופא/ה ולהבדק למחלות מין אבל תחכי שלושה שבועות כדי להיבדק. בנוגע למה שקרה, אני ממש מטצערת לשמוע שזה מה שקרה לך ושכך נחוותה הפעם הראשונה שלך. את הרי ביקשת ממנו שלא תקיימו יחסי מין עם חדירה, והוא עשה זאת למרות בקשתך ולא הייתה לו את הזכות לעשות זאת בלי אישורך. חשוב לי להגיד לך שלא משנה כמה שתית זו לא אשמתך והוא היה צריך להקשיב לך. האם שיתפת מישהו בזה? לא כדאי שתהיי עם זה לבד וגם אנחנו כאן אם תרצי לדבר גם על זה. את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ואנחנו כאן בשבילך ואנחנו גם נשמח להפנות אותך גם לעוד גורמים שיכולים לסייע ולתמוך (ביניהם בטלפון: *1202 תמצאי מתנדבות שישמחו לשמוע ולעזור).


בן 21 שואל: #99270
שלום, הייתי רוצה לדעת ולהוריד ממני חששות יום ראשון בלילה 22/8אחרי 12 בלילה אני וחברה שלי קיימנו יחסים קרה שלפני הסיום השפיכות הראשונה יצאה במהלך ההוצאה כשהסתכלנו באזור היה בחוץ בצד טיפה מהזול כך שאני לא בטוח עם יצא לי בפנים או לא הבנתי שפוסטינור מאוחר לקחת מאחר והיום יום חמישי ועברו 72 שעותדהיינו שלושה ימים מה מומלץ במצב כזה לעשות ואיך הכי כדאי לי לשלול מצב של הריון ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו ומבינה את החששות. אתה מתאר שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה ולכן, כדאי לכם לבצע בדיקת הריון על מנת להיות בטוחים. את הבדיקה יש לעשות שבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן. אתם יכולים להגיע אלינו לסניף הקרוב אליכם ולעשות בדיקה בליווי יועצת, בחינם ובאנונימיות. אתה צודק שאת ה"פוסטינור" יש לקחת עד 72 שעות. בכל מקרה, אתם גם מוזמנים לבוא לשמוע על אמצעי מניעה וקיום יחסי מין בטוחים. אנחנו כאן בשבילכם!


בת 18 שואלת: #99029
אני וחבר שלי שכבנו די הרבה פעמים בשבועות האחרונים. רוה הפעמים היו עם קונדום והיו פעמים שהייתה חדירה שאורכה גג דקה בלי קונדום ופעם אחד ששכבנו בלי קונדום והוא גמר בחוץ. האמת יש סיכוי להריון? חשוב לציין שבדיוק כשהתחלנו לשכב נגמר לי המחזור . אני יודעת שהסיכוי קלוש פשוט התחלתי לאכול הרבה לאחרונה ובמיוחד דברים מוזרים ובאמצע הלילה וההורים שלי העירו לי שהשמנתי ושזה ניראה בטן עגולה כמו של הריון ואמרתי שהריון רואים רק מחודש 3 אבל הם טוענים שיש אנשים שמתחילת ההריון מתחילים לאכול ולהשמין בטבעיות ואז רואים כבר על ההתחלה בטן.. אני ממש פוחדת ולא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום, ממה שאת מתארת, בהחלט יש סיכוי שאת בהיריון. כאשר יש חדירה ללא אמצעי מניעה, יש טיפות של זרע שיוצאות שלא בהכרח מרגישים בהם ולא שולטים בהם שבהחלט עלולות לגרום להיריון, גם אם זה לזמן קצר מאוד. אני ממליצה לך לעשות בדיקת היריון (אפשר לעשות שבועיים אחרי המגע המיני הלא מוגן). את מוזמנת להגיע לבצע את בדיקת ההיריון בסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריך ביחד עם יועצת מנוסה שתוכל ללוות אותך לאורך כל התהליך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #98926
היי. אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים. המחזור שלי לא סדיר לכן אני לא יודעת מתי אני אמורה לקבל. אני לא נוטלת גלולות.. דיברתי איתו לפני כן והוא אמר לי שהוא שכב עם הרבה בנות בלי קונדום ולא קרה כלום. אני ממש מפחדת למרות שהוא גמר בחוץ וגם לא היו לו טיפות אהבה.. לא שכבנו הרבה זמן הוא הכניס לממש 2 דק והוציא.. אני בכל זאת פוחדת כי שמעתי על טיפות אהבה אך הסיכוי להכנס מהם להריון קלוש. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל ההמלצה שלי אלייך היא לקחת פוסטינור או נורלבו, 'גלולת היום שאחרי'. ניתן לקחת 72 שעות לאחר קיום יחסי המין. אם עבר הזמן, יש גם גלולה שנקראת 'אלה' שניתן לקחת עד 120 שעות לאחר קיום יחסי המין. הגלולה הזו תפקידה לדחות את הביוץ וכך להקטין את הסיכויים לכניסה להיריון. דבר נוסף, כל עוד ישנה חדירה ישנו סיכוי להיכנס להיריון. יכול להיות שלא הרגשת את טיפות האהבה והן עדיין היו. אני מבינה שמי ששכבת איתו אמר לך שבמקרים אחרים לא קרה לו כלום ללא קונדום, אך לא צריך הרבה מקרים אלא רק מקרה אחד ללא אמצעי מניעה בכדי להיכנס להיריון. בנוסף, תפקיד הקונדום הוא גם למנוע מחלות מין. לכן, אני מאוד ממליצה לך בפעמים הבאות כן להתעקש על אמצעי מניעה כדי שלא תצטרכי לשוב ולהתמודד עם החשש בו את נמצאת כרגע. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #98919
הי רציתי לשאול שאלה חשובה מאוד !! אני עשיתי הפלה בעבר שלי ואני לא יודעת אם אני יכולה להיכנס להריון שוב ישלי חבר כבר 4 שנים עברתי תהפלה לפני שנתיים ומאז אני לא נקלתת להריון משהו מוזר בבקשה תענו לי

תשובה:
שלום לך, לא הבנתי ממה את מודאגת. האם את חושש שאת לא פוריה או שהיה סיבוך מההפלה שעברת? אני מבינה שאת משחקת עם המזל ולא משתמשת באמצעי מניעה. האם אני צודקת? אני מבטיחה לך שאין לך בעיה מההפלה אלא פשוט מזל שלא נכנסת שוב להריון. חשוב מאוד שלא תשחקי ככה עם המזל ועם הבריאות שלך. התאימי לעצמך אמצעי מניעה כדי שתהיי מוגנת מפני הריון. כל טוב


בת 14 שואלת: #98721
היי,לפני השאלה חשוב לי לציין שאני זריקות שיעצרו לי את המחזור ולהשאיר את הביציות שלי רדומות (עברתי גם שימור פוריות ושאיבת ביציות) אתמול אני וחברשלי הינו בלי בלי מכנס ובלי תחתון שנינו אבל תמיד הוא שם את איבר המין שלו על הבטן שלי. קרה לנו ש5 דקות הוא הכניס רק את ההתחלה של איבר המין שלו וזז יכול להיות שיצאו טיפות אהבה ואני בהריון? אחרי ממש כמה דקות כאב לי הרחם וגם יום למוחרת אני ממש ישמח אם תעני על שאלתי בהקדם

תשובה:
שלום לך! קודם כל אנסה להרגיע אותך - אם את לא מקבלת מחזור (עקב זריקות) הסיכוי שתיכנסי להיריון הוא אפסי. בגלל שאת מטופלת לעיכוב מחזור ושימור פוריות, ופורום זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואינו יכול להיכנס לעומק מצבך הרפואי - אני ממליץ לך לפנות עם שאלתך לרופא/ה המטפל/ת הקבוע שלך. חשוב מאד להשתמש באמצעי מניעה בכל יחסי מין שכוללים חדירה, גם אם היא מתקיימת רק למשך זמן קצר וגם אם מדובר רק בקצה הפין. לצד הסיכון להיכנס להיריון (שאכן קיים גם כשמדובר רק ב"טיפות אהבה" או pre-cum בשפה הרפואית), קיים גם סיכון להידבק במחלת מין ולכן אנחנו ממליצים להקפיד להשתמש בקונדום. כאב בטן שמופיע מיד אחרי יחסי מין לא מוגנים הוא אינו סימן להיריון מאחר ולוקח זמן רב - לפחות מספר ימים אך בדרך כלל הרבה יותר - עד שבחורה יכולה להרגיש שנכנסה להיריון. במידה והכאב חלף אין סיבה שתהיי מודאגת בגללו, אבל כאמור אני כן ממליץ לך לפנות לרופא המטפל ולהתייעץ איתו האם עלייך להשתמש באמצעי המניעה, ומהו אמצעי המניעה שמתאים לך.


בת 16 שואלת: #98774
לפני שלושה ימים קיימתי יחסים לא מוגנים עם חבר שלי, רציתי לקחת פוסטינור ובסוף לא לקחתי, עכשיו יש לי טיפות של דם בתחתון, והשאני מנגבת יוצא לי דם. ולפני שבוע סיימתי את המחזור, יש סיכוי שאני בהריון? אין בחילות, יש תאבון, אין רצון לפיפי ואין כאבי ראש או את התסמינים של ההריון..

תשובה:
שלום יקרה. עדיין את יכולה לקחת גלולה בשם אלה שאפשר לקחת עד 5 ימים מרגע קיום יחסי המין במרשם רופא. אם עברו 3 ימים מקיום יחסי המין אז כמובן פוסטינור לא יעזור כאן. 14 ימים מרגע קיום יחסי המין אפשר לבדוק עם בדיקת הריון ביתית לגבי הריון. בחילות יש רק אחרי חודש וחצי אפילו יותר וגם תסמיני הריון יש רק אחרי חודש חודשיים ויותר. חשוב שתקיימו יחסי מין עם אמצעי מניעה כדי למנוע באמת את הלחץ הזה ואי ודאות וכן כדי לא לסכן את עצמך. לגבי טיפות הדם לא ברור מה זה, גשי לרופא/ת נשים לבירור. אנחנו פה אם תרצי לדבר, הכי חשוב לקנות ערכת בדיקה שבועיים אחרי קיום יחסי המין. מאמינה שהכל בסדר. בהצלחה


בת 15 שואלת: #98684
קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפני שבוע עם חבר שלי וזה היה יומיים אחרי סיום מחזור והוא גמר בחוץ. אני יודעת שיש לי סיכוי גבוהה להיכנס להריון גם בגלל שבדיוק סיימתי מחזור. השאלה היא האם אני יכולה לקנות בדיקת הריון לומרות שאני בת 15? כי פעם שעברה רציתי לקנות פוסטינור ועשו לי בעיות בגלל הגיל... ואם אני נכנסת להריון ועושה הפלה אני יכולה אחר כך להביא ילדים בלי בעיה נכון? ואני גם יכולה להתחיל לקחת גלולות?

תשובה:
שלום לך, את אכן יכולה לקנות בדיקת הריון, בכל גיל. את גם יכולה להגיע אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. פוסטינור זה שונה כי זו תרופה ובדיקת הריון איננה תרופה אז אין בעיה לקנות אותה. גם אם תהיי בהירון ותבחרי להפסיק אותו, תוכלי להביא ילדים בעתיד. זה אינו הליך מסוכן. וכן, את יכולה להתחיל להשתמש באמצעי מניעה מסוג גלולות. את מוזמנת ליצור קשר עם אחד המרכזים שלנו הקרובים אליך לקביעת תור לרופא/ת נשים. כל טוב


בת 16 שואלת: #98199
היי אני בת 16 שכבתי עם חבר שלי בפעם הראשונה היה ממש טוב ועברו 3 חודשים מאז. לפני כשלוש שובועות בערך קיימנו יחסי מין לא מוגנים ולאחר כמה חדירות הוא לבש קונדום למרות שאני שונאת קונדום (אני לא לוקחת גלולות זה משמין ופוגע בספורט) אחרי שבועיים קיימנו שוב יחסי מין אך הייתי בזמן הווסת, בהתחלה כמובן זה היה בלי קונדום ואז כשהוא היה ממש חרמן אז הוא שם קונדום אך עכשיו לאחר שבוע בידיוק יש לי רצון כבד להשתין כל שנייה בשעות הבוקר וכשאני משתינה יוצא לי דם כתמתם ולקראת סוף השתן כאבים מגיעים שאי אפשר לתאר. אני אל אנטיביוטיקה ועשיתי בדיקת שתן (מחכה לתוצאות בראשון הקרוב) האם יש סיכוי להריון? ועם כן אז היום שכבנו שוב והפעם בלי קונדום השתעשענו קצת ואז נתתי לו לגמור בפעם הראשונה על הבטן שלי ו.. היה טוב, מה הסיכוים שאני בהריון . ויכול ליהיות שאני לא בהריון אולי זאת דלקת? אני מפחדת מתוצאות בדיקת השתן ולא רוצה שאמא שלי תרצח אותי

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אכן קיים חשש להיריון וזאת מכיוון שאתם מקיימים יחסי מין לא מוגנים. חשוב שתדעי שגם לפני שהגבר מגיע לאורגזמה, אפילו ממש בהתחלה, יוצאות טיפות מאיבר המין שלו (בסלנג: טיפות אהבה) שגם הן מכילות זרע, לכן לא משנה באיזה שלב קיימתם חדירה ללא קונדום את נמצאת בסכנה להיכנס להיריון. אני ממליצה לך ללכת לרופא/ת נשים במידה והכאבים ממשיכים בכדי לבדוק האם מדובר בדלקת. בדיקת היריון תוכלי לבצע כשבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים או לאחר איחור המחזור (במידה והוא מאחר). מעבר לזה, אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע לאחד מסניפי "דלת פתוחה" הקרובים לביתכם, שם תוכלו לשמוע על אמצעי מניעה נוספים (מעבר לגלולות או קונדום) שתוכלו להשתמש בהם וגם שם תוכלי לעשות בדיקת היריון בחינם וכן, אם יש צורך לקבל פוסטינור. אני שמחה בשבילכם שכייף לכם ונעים וזה אכן דבר מאוד חשוב שיקרה בקיום יחסי מין אך חשוב לצד זה לשמור על הבריאות שלכם ועל החיים שלכם בכלל. שיהיה לך הרבה בהצלחה


בת 24 שואלת: #98110
היי שלום .. בתאריך ה 28.6 נטלתי מפיגין ו ב 30.60 ציטקוק .. הכל עבר בשלום .. ב15.7 קיימתי יחסין עם בן זוגי חדירה ללא אמצעי מניעה לאחר מגע של דקה שתיים שמם קונדום ...לא גמר בפנים ..אלא בקונדום!! רציתי לדעת מה הסיכונים ? נטלתי ביום ראשון פוסטינור ליתר ביטחון יש ממה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, דיברנו איתך אתמול בטלפון אם אני לא טועה. טוב עשית שלקחת את הכדור. תעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים. בנוסף, חשוב מאוד שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה כדי ששוב לא תהיי במצב הזה, ותקפידו להשתמש באמצעי מניעה שתבחרו. בנוסף, כדאי שלא תקיימי יחסי מין עם חדירה עד שיעברו שישה שבועות כי צוואר הרחם שלך רחב והוא צריך לחזור למצבו הסגור. כל טוב


בת 21 שואלת: #98074
את הבדיקה עשיתי ב 17.7

תשובה:
היי, אחת מתופעות הלוואי של פוסטינור היא דימום כפי שתיארת שקרה ובנוסף שיבוש במחזור החודשי. חשוב לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר השימוש הגלולה, כפי שתיארת שעשית. לכן, איחור במחזור כפי שתיארת הוא טבעי ולא נראה שיש חשש ממשי להריון. מעבר לכך, נמליץ לך להגיע לסניף "דלת פתוחה" הקרוב לאיזור מגוריך על מנת לקבל מידע בנושא אפשרויות אמצעי מניעה ולקביעת תור לרופאת נשים להתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #98023
שלום, שכבתי עם חבר שלי בערך לפני שבוע בלי אמצעי מניעה ולקחתי פוסטינור מייד אחרי זה. לפני שלושה ימים שכבנו שוב והקונדום נקרע אז המשכנו בלי והוא גמר בחוץ. יום אחרי זה קיבלתי מחזור אך אני חוששת שזה בגלל התופעות לוואי של הגלולה שלקחתי. שמעתי שהזרע יכול לחיות כמה ימים בתוך הרחם לכן יכול להיות שאני אסיים מחזור ואז אכנס להריון. אני מתלבטת אם לקחת גלולה עכשיו.. מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אבל חבל שלא השתמשתם באמצעי מניעה מראש. את אכן צריכה לקחת עוד כדור ולצערי לא ענינו לך בזמן אז איני יודעת אם לקחת או לא. בכל קמרה, הדימום הוא תופעת לוואי של הכדור. עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מסיחי המין הלא מוגנים השניים. במהלך השבועיים הללו, אל תקיימו יחסי מין בכלל. מדוע אינכם משתמשים באמצעי מניעה? נשמח מאוד שתבואו אלינו לשיחת ייעוץ על בחירת אמצעי מניעה שמתאים לכם וגם לעשות איתנו בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #97992
היי אתמול ביצעתי עם חבר שלי יחסי מין ששתינו ערומים ממש והזין שלו חדר אל הפות ונכנס , לפי מה שידוע לי הקרום בתולין עדיין לא נקרע או שכן ולא שמתי לב או שלא ירד לי דם . האם אפשר להכנס להריון כשהקרום לא נקרע , איך אני יודעת אם הקרום נקרע ? האם אפשר להכנס להריון עם חדירה ללא שפיך ? והוא הוציא את הזין שלו מיידת והתחיל להשפיך מתחת לכוס לא עליי אלא מתחת יכול להיות שנכנסתי להריון ? אני לא רוצה לעשות בדיקת הריון או לעשות הפלה

תשובה:
שלום לך, בנוגע לשאלתך על קרום הבתולין, לא לכולן קרום הבתולין נקרע בפעם הראשונה של חדירה. ישנן מספר מגוון של סוגי קרומים, ואף כאלו שנקרע להן רק בלידה עצמה. לכן, אין אפשרות לדעת בצורה בטוחה אם הקרום נקרע. בגלל שיש מגוון של קרומי בתולין, יש אפשרות להיכנס להריון מקיום יחסי מין. כמו כן, יש אפשרות להיכנס להריון עם חדירה ללא שפיכה בגלל "טיפות האהבה" - זהו נוזל אשר מכיל בתוכו זרע ויוצא לרוב בתחילת האקט המיני. יש מצב שאם השפיכה באזור הנרתיק, יש חשש להריון. אני ממליצה שתגיעי לדלת הפתוחה שבאזורך על מנת לעשות בדיקת הריון, (או עצמאית על ידי קנייה בסופר פארם), ולקבל מידע על מין בטוח ואמצעי מניעה.


בת 16 שואלת: #97968
שלום,אני וחבר שלי שכבנו שבוע שעבר ללא קונדום נלחצנו ויישר הלכנו לקנות את גלולת היום שאחרי (נורלבו) אגב הוא לא גמר בפנים אבל בכל זאת כדי להסיר כל ספק.. שכבנו שום אחרי אך עם קונדום והוא הפעם גמר בפנים רציתי לשאול שלוש שאלות 1- האם זה ששכבנו אחרי לקיחת הכדור יישר מפחית את ההשפעה שלו ?2- האם יש סיכון מסויים בזה שהוא גמר בפנים עם קונדום? ו-3האם אני צריכה לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר לקיחת הגלולה ואם כן איפה אפשר לעשות בלי ידיעת ההורים ?

תשובה:
שלום לך, טוב עשית שלקחת נורלבו. ואכן, לגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן היית צריכה לקחת את הכדור. כל כניסה של הפין שלו לנרתיק שלך מסכן אותך בהיון ולכן זה לא אמצעי מניעה יעיל. אם הוא היה עם קונדום ביחסי המין בפעם השניה, והיה בו שימוש נכון, כלומר, הוא שם אותו מתחילת החדירה ויצא ישר לאחר שהוא גמר, הוא לא נקרע והקונדום היה בתוקף, אז אין סיכוי להריון. ולא, הכדור לא משפיע על יחסי המין השניים. את צריכה לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מנטילת הכדור. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 18 שואלת: #97902
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ב8 לחודש הוא אמר לי שהוא גמר בפנים ולכן לקחתי קנובלר לראשונה אחרי שנטלתי את הכדור שכבנו עוד הפעם שלוש 4 שעות אחריי קראתי באינטרנט ויעילותו של הכדור לא תקפה אם קיימתי ויחסי מין לאחר נטילת הכדור אבל גם את הכדור עצמו לקחתי כמה שעות אחרי קיום ויחסי המין אני עושה בדיקה בעוד שבועיים השאלה שלי היא מה הסיכויים שאני בהריון כי הכדור לא יעיל אבל בכמה אחוזים ???

תשובה:
שלום לך, על מנת לדעת אם את בהריון או לא עליך לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין האחרונים שקיימת. ממה שאת מתארת, אכן יש סיכוי להריון אבל סיכוי נמוך. מדוע אינכם משתמשים באמצעי מניעה? לגמור בחוץ אינו מונע הריו וכל פעם שהפין של חבר שלך כנס לנרתיק שלך, את עלולה להיות בהריון. את מוזמנת להגיע אלינו לבדיקת הריון. נהיה איתך בכל תוצאה שלא תהיה ונלווה אותך במה שתרצי. בנוסף, נוכל לייעץ ולהסביר לך על אמצעי מניעה כדי ששוב לא תהיי במצב הזה. כל טוב


בת 16 שואלת: #97885
היי, לפני 10 ימים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי אמצעי מניעה.. הוא לא גמר בפנים אבל אני עדיין מפחדת שאני בהריון. המחזור שלי לא סדיר אז אני לא אוכל לדעת לפי המחזור ואני מפחדת שנכנסתי להריון. אם כן אני ארתה לעשות הפלה או יותר נכון אעשה את זה כי לא תהיה לי ברירה.. איך אדע שדלת פתוחה באמת תעזור לי? אני בת 16.5 דרך אגב..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש שלך. מצב של חשד מפני הריון לא רצוי הוא אכן מבלבל ומפחיד. ראשית, אני רוצה להרגיע אותך - אנחנו כאן בשבילך! את יכולה להיות בטוחה שנעזור לך, כי אנחנו כאן בדיוק בשביל מקרים כאלה. אצל הגבר ישנה הפרשה של נוזל זרע (טיפות אהבה) עוד לפני הגמירה הסופית ולכן, גם אם חבר שלך גמר בחוץ, זה עדין לא מבטיח ב-100 אחוזים שאינך בהריון. מאחר ועברו כבר 10 ימים מאז המגע המיני הלא מוגן, אין אפשרות לשימוש בגלולת היום שאחרי ולכן אני מאוד ממליצה לך ליצור קשר עם סניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך ולהגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון. הבדיקה היא חינמית ואנונימית. היועצת שתפגוש אותך תנחה אותך ותספר לך על כל האפשרויות העומדות בפניך. אל תתלבטי ואל תישארי עם החשש שלך לבדך! מחכות לשיחתך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #97840
היי שלום לפני שבוע וחצי קיימתי יחסי מין ללא קונדום ועכשיו מאחר לי המחזור ב5 ימים יש לי כאבים כמו לפני מחזור אך הוא לא מגיע האם יש סיכוי שזה בגלל היחסי מין או יכולות להיות סיבות אחרות לאיחור המחזור

תשובה:
היי, קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה עלול לגרום למחלות מין ולהיריון לא מתוכנן. אם השתמשת באמצעי מניעה חלופי כמו גלולות או אמצעי אחר אין חשש להיריון, אבל במידה ולא השתמשת בשום אמצעי מניעה יכול להיות שאת בהיריון. כדאי לבצע בדיקת היריון ביתית שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים( במקרה שלך תעשי את הבדיקה עוד שלושה ימים)- אפשר להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ולעשות כאן את הבדיקה בחינם ובאנונימיות. לפעמים הבאות מאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה על מנת להינות מיחסי מין וגם להיות מוגנת. בהצלחה :)


בן 18 שואל: #97721
היי, אני וחברה שלי התחלנו קצת לשכב לשנינו זה פעם ראשונה ויצא שהייתה קצת החדרה ובסוף שבאתי לגמור, הוצאתי מהר ככה שגמרתי בחוץ. השאלה היא שאם הייתה קצת החדרה אם נקרע או לא נקרע קרום הבתולים ואם לא נקרע עדיין קרום הבתולים יש חשש עדיין להריון? ואם נקרע איך יודעים אם נקרע או לא?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שמשמח לשמוע שהייתה לכם את חווית הפעם הראשונה ואני מקווה שזה היה נחמד. בנוגע לחשש להריון, אכן יש חשש להריון וזה לא משנה היכן גמרת. כל פעם שיש כניסה של הפין לנרתיק שלה, יש סיכוי להריון ללא קשר לאיפה שאתה גומר. מדוע לא השתמשתם באמצעי מניעה? אני מבינה שעברו כבר כמה ימים ולכן אין מה לעשות כרגע חוץ מאשר לחכות שבועיים ולעשות בדיקת הריון כדי לוודא שהיא לא בהריון. בנוגע למה שאתה קורא לו "קרום הבתולין" ברגע שהפין נכנס לפות שלה היא כבר לא בתולה, ללא קשר להימצאותו של העור בפתח הנרתיק או לא. הוא לא תמיד נקרע והוא גם לא תמיד קיים. ברגע שהפין בפנים, היא כבר לא בתולה. כל טוב


בת 16 שואלת: #97583
אני וחבר שלי (17.5) כבר חצי שנה ביחד ושהיינו 4 חודשים אז התחלנו לקיים יחסי מין בהסכמה מלאה ועם קונדומים כל הזמן. לפני יומיים עשינו את זה אחרי הרבה זמן שלא עשינו כלום כי שבוע לפני הייתי במחזור. עשינו את זה עם קונדום והכל והוא גמר בפעם הראשונה והוא זרק את הקונדום והסתכל שלא נקרע כלום. עשינו הפסקה לאיזה חצי שעה ככה וחזרנו לחזר ועשינו את זה שוב אבל לא כזה עמד לו אז הוא הוריד את הקונדום ועדיין הייתי מעליו ורק שתי חדירות היינו בלי קונדום ואז הפסקנו לגמרי כי לא עמד לו כלכך. יום וחצי אחרי הקאתי בבוקר והיו לי סחרחורות כל היום ואני חושבת שהתעלפתי אבל אני לא זוכרת כלכך (אכלתי סלט לא טוב בעבודה או שהתייבשתי) ואני מרגישה לפעמים כאבים בבטן, לפעמים בבטן התחתונה ולפעמים בעליונה.. זה יכול להיות הריון? האם הריון יכול להקלט כלכך מהר?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שהבחילות והעילפון אינם קשורים להריון. תסמיני הריון מופיעים רק לאחר 4 שבועות. זה נשמע שאכלת משהו לא בסדר והיית קצת חולה. עם זאת, כל כניסה של הפין לנרתיק שלך מסכנת אותך בהריון, גם אם הוא לא גומר. ממה שאת מתארת, הסיכוי הוא קטן מאוד אבל הוא קיים. בעוד שבועיים תעשי בדיקת הריון רק כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב


בת 20 שואלת: #97543
יש לי בן זוג קבוע כמובן ומקיימת יחסים כבר כמעט חצי שנה למרות שיש לי מחזור סדיר וכול פעם שחכיתי חודש ואני עושה את הבדיקה ויוצא תשובה שלילי מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לא כלכך הבנתי את השאלה שלך, ובעיקר לא ברור לי האם את משתמשת באמצעי מניעה או לא. חשוב מאד לקיים יחסי מין מוגנים באופן קבוע - לרוב זה יהיה על ידי שימוש בקונדום או גלולות למניעת היריון. אם את ובן הזוג שלך אכן משתמשים באופן קבוע באמצעי מניעה - אין סיבה שתחששי מהיריון (ולכן גם אין צורך להשתמש בבדיקות היריון). אם קיימת יחסי מין לא מוגנים בעבר, ומאז קיבלת את המחזור החודשי הרגיל שלך, גם כן אין לך סיבה לדאגה. אבל חשוב להדגיש פעם נוספת שלא המחזור החודשי ולא שימוש בבדיקות היריון אמורים להיות תחליף קבוע לאמצעי מניעה. אם את רוצה לדעת עוד בנוגע לאופן השימוש הנכון באמצעי מניעה את מוזמנת לקרוא על כך באתר.


בת 16 שואלת: #97463
אני וחבר שלי שכבנו לפניי שבוע בפעם הראשונה הוא קרע לי את קרום הבתולים ולא ירד לי דם.. ממש כאב לי כאבים איומים אמרתי לו להאט ושנעשה את זה בקצב שלי ופעם הראשונה הוא גמר על ה... שלי פעם שנייה המשכנו לנסות לקרום את הקרום עד שפתאום הוא אמר לי נכנס! וכבר לא הרגשתי מרוב הכאבים ואז הוא גמר לי בפנים.. ממש פחדתי והייתי לחוצה ואמרתי לו אני בת 16 לא מתאים לי עכשיו ילד והוא אמר את לא תהיי בהריון עדין אין לך הורמנים אבל מה זה קשור? הוא גם פעמים ואני ממש לחוצה

תשובה:
שלום לך, קודם כל, בנוגע לקרום הבתולים, אני רוצה שתדעי שעניין 'קרום הבתולים שנקרא ביחסי מין בפעם הראשונה' זה מיתוס. יש המון סוגי קרומים, והם יכולים להיקרע מסיטואציות שונות (רכיבה על אופניים) ולאו דווקא תוך קיום יחסי מין. הקרום יכול גם לא להיקרע בכלל וגם יכול להיות שהוא נקרע ולא יורד דם. כך שאין צורך לייחס לקריעת קרום הבתולים חשיבות רבה מדי. דבר שני, חשוב שתהיי קשובה ושתשתפי את חבר שלך בזמן קיום יחסי המין. אם כואב לך או לא נעים לך, את צריכה לבקש ממנו שיאט או יפסיק, החוויה צריכה להיות נעימה לשניכם. דבר אחרון בנוגע להורמונים, במידה וקיבלת מחזור בעבר, יש לך את ההורמונים לפוריות. אם את אכן חוששת, את יכולה לעשות בדיקת היריון. את מוזמנת לבוא לאחד מסניפי דלת פתוחה הפזורים ברחבי הארץ ולבצע את בדיקת ההיריון כאן.


בת 20 שואלת: #97452
היי .. אני ובן זוגי מקיימים יחסי מין לעיתים רבות . ביום הביוץ בלי לדעת הוא גמר בפנים ולאחר כמה ימים התחילו לי כאבים מציקים כאלה בבטן התחתונה בעיקר ביחסי מין שהוא מכניס אותו חזק או עד הסוף אני מרגישה מין כאב כזה ברחם למעלה מה שעד היום לא היה ! מחזור אחרון 5.6.16 שכבנו ב22.6 23.6 ובנוסף לכך כל פעם שאני שותה שלוק מים ישר יש לי זרם של שתן וכשאני הולכת יושבת קמה אני מרגישה מין כאב מציק כזה כמו התכווצות . רק בעוד שבוע וקצת אני אמורה לקבל מחזור . אשמח לתשובה מהירה תודה

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת יכולות להיות קשורות להיריון אך יכול להיות שאינן- ולכן עדיף לא להסתמך רק עליהן. לפי מה שתיארת ובמידה ואת לא משתמשת באמצעי מניעה, אכן יש חשש להיריון. בכדי לבדוק האם את בהיריון עליך לבצע בדיקת היריון ביתית אשר ניתן לרכוש אותה בכל בית מרקחת או סופר-פארם. את הבדיקה תוכלי לבצע רק לאחר איחור המחזור או 14 ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים. חשוב שתדעי שפעמים רבות המחזור מתעכב עקב לחץ וחרדה ולא בהכרח בגלל כניסה להיריון. אם את מעוניינת תוכלי לפנות לסניף "דלת פתוחה" הקרוב לביתך על מנת לבצע את הבדיקה (מספרי הטלפון נמצאים באתר), שם הם גם יוכלו לתמוך בך ולייעץ לך. בנוסף, תוכלי לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים על מנת לבחור עבורך את אמצעי המניעה שיתאים לך. שיהיה הרבה בהצלחה


בן 17 שואל: #97376
שלום אני בן 17 וכבר חצי שנה מקיים יחסי מין עם חברה שלי אף פעם לא השתמשנו בקונדום מסיבה פשוטה היא תמיד היתה עם גלולות יום שני האחרון שכבנו והיא הייתה בלי גלולות ולא גמרתי בפנים אבל מן הסתם שיצאה טיפה בפנים אני מת מפחד שהיא נכנסה להריון יש אפשרות למנוע את זה כדור או משהו כזה???

תשובה:
שלום לך, מדוע היא כבר לא עם גלולות? אם היא הייתה בשבוע הפסקה בין הגלולות או בגלולות הלא פעילות, אז היא עדיין מוגנת, במידה והיא חוזרת ליטול את הגלולות. אם היא בהפסקה לגמרי, אז אכן יש סיכוי להריון, אם אם גמרת בפנים. מכיוון שכבר עברו למעלה מחמישה ימים, אין מה לעשות חוץ מלחכות שיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים שקיימתם, ושהיא תעשה בדיקת הריון. היא יכולה לעשות אותה אצלנו בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 17 שואלת: #97371
אני צריכה לשאול שאלה בשביל חברה שלא יודעת על האתר.. היא לא קיבלה מחזור מה1.6 והמחזור שלה לא סדיר בין כה.. היא קיימה יחסי מין לא מוגנים ולא היה חשד ל.. ביום שאחרי היא הרגישה מן תחושה מוזרה שבאלה להקיא את החיים ולחץ ופילי אין סופי.. יש תשובה למה זה יכול להיות? זה יכול להיות הריון או שיש עוד אפשרויות?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת עוזרת לחברה שלך. חשוב שתדעו - בכל יחסי מין שמתקיימים ללא אמצעי מניעה - יש סיכוי להריון. אם חברה שלך קיימה את יחסי המין ללא אמצעי מניעה כפי שאת מתארת, רצוי מאוד שתעשה בדיקת הריון שבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן. את בדיקת ההריון היא יכולה לעשות אצלנו, בסניף הקרוב אליה, בחינם, באנונימיות ובליווי של יועצת. ייתכן ותחושת הבחילה וגם האיחור של הווסת הם בגלל הלחץ הנפשי. אך כאמור, כדיי להיות בטוחה, אני ממליצה לחברתך לעשות בדיקת הריון. את וחברה שלך מוזמנות להתקשר אלינו לשאלות נוספות. אנחנו כאן בשבילכן!


בן 17 שואל: #97346
החברה שלי מאחרת מחזור בחודשיים ויצא לנו לקיים יחסי מין בלי אמצעי מניעה בלי שפלותי זרע בתוכה ואנחנו חוששים שמשהו נתפס אצלה

תשובה:
שלום לך, אם אתם מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה, אז יש חשש להריון. לגמור בחוץ אינו מונע הריון. חברה שלך צריכה לבצע בדיקת הריון ביתית אותה ניתן לקנות בכל בית מרקחת. היא יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתה לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים, ובליווי יועצת שתהיה איתה בכל תוצאה שלא תהיה. אל תחכו עם זה. חשוב מאוד שהיא תעשה בדיקה. נהיה איתה במה שצריך. כל טוב


בת 18 שואלת: #97295
שלום אני רוצה לשאול בבקשה טיך עושים בדיקת הריון ביתית

תשובה:
שלום לך, בדיקת הריון ביתית עושות בצורה כזאת: את לוקחת כוס חד פעמית ועושה בתוכה פיפי. את מכניסה את הבדיקה לכוס, לפי מה שכתוב על האריזה ומחכה שיופיע פס או שני פסים. פס אחד זה לא בהריון ושני פסים זה הריון. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה לעשות בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים, ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #97286
היי, אני בת 17 . אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין לאחרונה אבל ללא אמצעי מניעה והוא תמיד גמר בחוץ ומאחר לי המחזור, הייתי צריכה לקבל ב2 לחודש ועכשיו כבר ה21, אני עשיתי בדיקה ויצא שלילי ופרט מאוד חשוב שיש לציין זה שכל החודש הזה היו לי כאבי בטן מאוד חזקים בצד שמאל גזים כאלה, וניסיתי לשנות תזונה וזה עבר לי כי אני אוכלת מלא שטויות . אמא שלי אמרה לי שמאחר לי בגלל לחץ נפשי(של בגרויות) והורמונים שמשתנים, וגם תזונה לא נכונה .. השאלה היא, אם זה נורמלי שמאחר לי ככ הרבה ימים המחזור, כי הוא לא סדיר קיבלתי רק שנה שעברה, ויש לי הפרשות כל יום וזה מרטיב גם את התחתון..(חודש שעבר הייתי צריכה לקבל ב24 וקיבלתי ב2 לחודש שאחרי) עזרי לי בבקשה, אני לא יודעת מה לעשות .

תשובה:
שלום יקרה. את מתארת מצב של מחזור וסת שמאחר. בשנתיים הראשונות לוסת הרבה פעמים הוסת לא סדיר עד שהוא מתייצב. נוסיף לזה את לחץ הבגרויות והמתח אז יתכן שאת לא מקבלת וסת והיא תגיע. דבר נוסף זה שבן הזוג שלך גומר בחוץ ותראי כמה לחץ זה גם מייצר ואת לא שקטה ובטח גם הוא. לגמור בחוץ זו לא דרך למנוע הריון. קודם לגמירה בחוץ יש גמירה פנימית שהגבר לא מרגיש שמתבגרים מכנים אותה טיפות חשק או טיפות אהבה וזה נקרא precum פרהקום והטיפות האלה יש בהן המון זרעים. חשוב שתמשמשו באמצעי מניעה קונדום או גלולות או אמצעי מניעה אחר. חבל כל הלחץ והזה וגם זה לא אמצעי מניעה יעיל (אני תמיד מספרת ששתי חברות שלי נכנסו להריון כשחבר שלהן גמר בחוץ, ואני מבוגרת ממך). כאבי בטן בצד שמאל וגזים לא קשורים לכניסה להריון כדאי ללכת לרופא/ה לבדוק זאת. חשוב גם בגיל ההתבגרות לאכול בריא מכל אבות המזון. את יכולה ללכת לדיאטנית דרך קופת החולים שתבנה לך תזונה מתאימה לנערה בגילך. הפרשות הן דבר טבעי, יש כאלה שיש להן יותר, זה גם בסדר, התחתונים נועדו כדי שיתלכלכו. מאחלת לכם בהצלחה ואנחנו פה בשבילך.