A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון מיחסים ללא חדירה

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון מיחסים ללא חדירה

בת 22 שואלת: #116136
שלום אני בת 23 לפני שבוע קיימנו יחסי מין יבש אני וחבר שלי והיינו ערומים הוא לא החדיר לי אל תוך הנרתיק רק הייתה נגיעה מהפין שלו על הנרתיק בחוץ , היו לו טיפות אהבה וטיפות ממש קטנות נפלו על הנרתיק שלי מבחוץ . האם יש סיכוי להיריון מכמה טיפות אהבה מחוץ לנרתיק? האם צריך לדאוג ? בבקשה תענו לי כמה שיותר מהר,.

תשובה:
היי לך! בעיקרון הדרך להיכנס להריון הינה חדירה של הפין לנרתיק ושפיכה/ טיפות אהבה לתוך הנרתיק. בגלל שיש חשש שטיפות אהבה חדרו לנרתיק במהלך המגע המיני ביניכם יש סיכוי להריון ולכן אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחר המגע המיני או ליטול פוסטינור (גלולה למניעת הריון לשעת חירום) אם המגע המיני התרחש לפני פחות מ-72 שעות, את הפוסטינור/נורולבו ניתן לקנות ללא מרשם בכל בתי המרקחת. להמשך, אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה קונדום או אמצעי מניעה אחר, בייחוד אם אתם בזוגיות ארוכת טווח. יש מגוון רחב של אמצעי מניעה ואת יכולה להתאים את אמצעי המניעה אלייך. אם זה גלולות, התקן, טבעת (נוברין) וכו'. את מוזמנת לבוא לאחד מהסניפים שלנו לבצע בדיקת הריון ולמענה על כל שאלה.


בת 17 שואלת: #115917
שלום. אתמול הייתי עם חבר שלי והוא היה עם בוקסר ואני עם טייץ קצר ודק וחוטיני והוא עלה עליי מאחורה והתחכך בי באזור של הנרתיק. בסוף הפגישה ראיתי שהטייץ רטוב ויש לי חור קטן בטייץ. רציתי לדעת אם יש חשש להריון? בגלל החור וגם בכללי, כי הייתי רטובה והבנתי שיכול גם לצאת נוזל שנקרא טיפות אהבה.

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לא היה מגע ישיר בין הפין לפות וגם לא הייתה חדירה - אלו שתי הדרכים מהם ניתן להכנס להריון. יתכן שנשפך נוזל זרע על הטיץ אך זרע לא יכול לשרוד דרך מעבר של בד ולכן הסיכויים להריון אפסיים ביותר. אני רואה שיש לך המון שאלות שנוגעות לכניסה להריון מסקס יבש. שימי לב שכפי שנכתב לך בתשובות הקודמות הריון יכול להתקיים רק אם יש כניסה של הפין לנרתיק או שפיכה בפתח הנרתיק ללא בגדים. אם את חוששת מהריון אתם יכולים להשתמש בקונדום כאמצעי נוסף להגנה ובכדי שאת תרגישי בטוחה יותר. כל טוב.


בת 15 שואלת: #115726
אני וחבר שלי היינו בבית ועשינו יבש, הוא היה עם בוקסר ואני עם תחתונים, לא יודעת למה אבל אני יודעת שאין סיכוי כמו שאתם אומרים אבל בדרכ המחזור מגיע לי ישר והוא עכשיו מאחר ביומיים וגם בדרך כלל יש לי פצעונים בפנים באופן קבוע ועכשיו אין כלום.. אני ממש מפחדת.. אני מפחדת אולי היה פעם אחת ספציפית שאני שוכחת אבל אני לא בטוחה.. נגיד וכן.. מה עושים?.. אין לי אפשרות לקנות בדיקות ואסור שאף אחד ידע

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה לחשוש ממה שאת מתארת. מסקס יבש ללא חדירה ומגע ישיר בין אברי המין אין חשש לכניסה להיריון. המחזור יכול להתעכב ממספר סיבות, כאשר אחד הגורמים הוא לחץ, וככל שאת לחוצה מזה שהוא לא מגיע, הוא יכול להתעכב עוד. בנוסף, בגילך ייתכן כי המחזור עדיין לא סדיר, ולכן מתעכב. אני ממליצה שתגיעי עם חבר שלך לדלת הפתוחה הקרובה לאיזור מגוריך על מנת לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה בצורה אנונימית. כמידע כללי (כי אין אצלך חשש להיריון) ניתן לבצע בדלת הפתוחה בדיקת היריון בחינם ובאנונימיות. בהצלחה


בת 18 שואלת: #115676
היי, אני וחבר שלי די מתקדמים באופן מיני ולפני כמה ימים היינו יחד עירומים והוא לא חדר אליי אבל כין הפין נגע בפות וכו' הוא לא גמר בתוכי אבל אני עדיין ממש מפחדת זה גם היה ביום ביוץ... יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, כל עוד לא הייתה כניסה של הפין לנרתיק שלך אין סיכוי להריון. הריון יכול להתקיים רק כאשר הפין נכנס לנרתיק או שיש שפיכה מלאה בפתח הנרתיק. מכיון שזה לא קרה, אין סיכוי להריון. המשיכו להנות וזה נשמע שאתם מתקרבים לזה אז אנא הצטיידו באמצעי מניעה. כל טוב


בן 17 שואל: #115489
היי , חברה שלי עשתה לי ביד ואז אני גם עשיתי לה ביד ויכול להיות שנגעתי עם היד שלי בקצת מהזרע שלי האם היא יכולה להיכנס להריון ??

תשובה:
היי, הסיכויים להכנס להריון ממה שתארת נמוכים ביותר. זרע לא שורד הרבה זמן מחוץ לגוף ואם לא הכנסת את הזרע מיד לאחר השפיכה לתוך הנרתיק שלה אני לא מאמינה שהיא בהריון. הריון יכול להתקיים רק כאשר זרע נשפך בסמוך מאוד לנרתיק או בתוך הנרתיק. אם לא קרה אף אחד מהתרחישים האלו אין לכם ממה לחשוש. כל טוב.


בן 16 שואל: #115411
שלום! היום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין יבשים עכשיו השאלה היא כזאת: האם זרע יכול לעבור מכנס ובוקסר שלי ומכנס ותחתון שלה ביחד??? האם קיים חשש להריון?? לא הרגשתי אורגזמה או גמירה ואני מכיר את ההרגשה ולאחר מכן נגעתי בבוקסר והייסתכלתי על האצבע שלי והיא הייתה יבשה האם קיים חשש להריון ממצב זה??? זה דחוף אני בסטרס רציני

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון מהסיטואציה שאתה מתאר מאחר ולא היה מגע ישיר של הזרע עם הנרתיק/פתח הנרתיק. הבד לא מאפשר מעבר של תא הזרע. כל טוב


בן 18 שואל: #115194
בוקר טוב בשעה 12 בלילה אני וחברה שלי שכבנו ואז גמרתי על עצמי וניגבתי עם מגבת את הזרע ממני פלטתי כמות גגולה של זרע...וחברה שלי התקלחה ב6 בבוקר והתנגבה עם אותה מגבת האם יש סיכוי להריון אם היא ניגבה איתה באיזור הפות וניכנס לה זרע בטעות?

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב בתשובה הקודמת - במקרה כזה אין חשש להריון. כדי שזרע ימשיך להיות פעיל הוא צריך תנאים מיוחדים, וכדי שיהיה הריון צריך כמות גדולה יותר של זרע במקרה אתה מתאר. אין חשש במקרה כזה. כל טוב


בת 18 שואלת: #115088
היי שכבתי עם חבר שלי לפני יומיים והיינו עם אמצעי מניעה. בסוף האקט הוא גמר עליי באיזור האגן כך שהזרע שלו ירד גם על איבר המין שלי... השאלה שלי היא-האם אני יכולה להכנס להריון מזה? אם כן, איך אני יכולה לבצע הפלה דיסקרטית בלי שאף אחד ידע וללא עלות? אני אמורה להתגייס עוד ארבע חודשים ואני לא מעוניינת בהריון.

תשובה:
שלום לך, אין לך סיבה לחשוש מהריון. בשביל להיכנס להריון צריך שתהיה חדירה ללא אמצעי מניעה או שפיכה בתוך הנרתיק או בפתחו (הזרע צריך תנאי לחות וחום מסויימים שיש רק בתוך הנרתיק כדי לשרוד). שיהיה שבוע טוב


בן 17 שואל: #114842
אני וחברה שלי שוכבים עם אמצעי מניעה ולפעמים עושים על יבש אם שעשינו על יבש שהשתפשפנו הזין שלי על הכוס שלה בלי להכניס אותו ובלי קונדום לא בתוך הכוס אלא מבחוץ ונגיד גמרתי על היד וניגבתי אתזה על הסדין ואז הכנסתי לה אצבעות עם רוק היא בת 14 והמחזור מאחר לה ביומיים והוא עוד לא סדיר אני צריך לדאוג או שהכל בסדר?

תשובה:
שלום. ממה שאתה מתאר אין סיבה לדאגה. הריון יהיה רק אם זרע נכנס לתוך הנרתיק ונראה שזה לא המקרה אצלכם. כפי שאמרת, המחזור שלה עוד לא סדיר וזה מאד טבעי שהוא יאחר בכמה ימים ואפילו בכמה שבועות. כל טוב.


בן 17 שואל: #114807
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש, אני דחפתי לה אצבעות והיא הביאה לי ביד, היא ממש נרטבה והיה חלק שקירבתי את החלק העליון של איבר המין לכוס שלה, לא ניראה לי שהייתה חדירה, גם את הכיפה בקושי הכנסתי, לא גמרתי או משהו, אבל אנחנו מפחדים שאולי היא יכולה להיות בהריון מהטיפות הקטנות שיצאו מהאיבר, אני לא ממש מבין בזה, אבל יכול להיות שהיא תהיה בהריון?, זה נחשב בכלל זרע?

תשובה:
שלום לך. טיפות האהבה שזולגות בכל עת מהפין בהחלט נחשבות לזרע ועשויות לגרום להריון במידה והן נכנסות אל תוך הנרתיק. ממה שאתה מתאר, נראה שזה לא המקרה ולכן כנראה שאין סכנה להריון. בכל מקרה, אם אתם לא רגועים אז כדאי שחברתך תבצע בדיקת הריון כדי לוודא שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #114798
היי, אני וחבר שלי עוד לא שכבנו אבל אנחנו כן מתחככים אחד בשניה ללא חציצה בנינו, כלומר בלי תחתונים. לא היתה שום חדירה, אבל אני יודעת שקיים סיכוי שמופרש נוזל שקוף כזה בזמן החיכוך בנינו. קיים סיכוי להריון מזה?

תשובה:
שלום לך, הסיכוי להכנס להריון ממה שאת מתארת הוא אפסי. שני מצבים שעשויים להוביל להריון הם חדירה של הפין לתוך הפות (גם חלקית או קצרה בגלל הפרשת נוזל טרום השפיכה שתיארת) או שפיכה מלאה בפתח הפות. אם חשוב לך להיות מוגנת, אולי כדאי לחשוב על שימוש באמצעי מניעה? גם אם שניכם לא מוכנים למגע מיני הכולל חדירה בעתיד הקרוב, ייתכן שהידיעה שאתם מוגנים מפני הריון לא רצוי תשחרר אותך מתהיות ועיסוק בסיכוי להריון כדי שתוכלי להינות בראש שקט וחופשי. כל טוב לכם.


בת 15 שואלת: #114778
אני וחבר שלי התחרמנו ואז עליתי עליו,הייתי עם מכנס ותחתונים וגם הוא בזמן שזזתי עליו הזזתי את התחתון קצת והוא היה עם מכנס ותחתון אבל קצה הכיפה שלו היה חשוף הוא גמר אבל לא עלי הלכתי לשירותים וראיתי שיש רטוב על המכנס שלי אני יכןלה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, את מודאגת מהסיכוי שהרטיבות של נוזל הזרע על המכנס שלך תוביל להריון, אבל אין לך מה לחשוש. הסיכוי להריון קיים כאשר הפין חודר לתוך הפות ללא שימוש באמצעי הגנה, או כאשר השפיכה של נוזל הזרע מתרחשת בפתח של הנרתיק ממש, ללא חדירה. לא ניתן להכנס להריון מנוזל זרע על המכנס. כל טוב לך.


בת 15 שואלת: #114777
אני וחבר שלי התחרמנו ואז עליתי עליו עם מכנס ותחתון הוא היה גם עם מכנס ותחתון וקצת הפין שלו היה בחוץ רק קצה של הכיפה זזתי עליו וגמרתי וגם הוא גמר אבל לא עלי הלכתי לשירותים וראיתי רטוב על המכנס אני יכולה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה לחשוש. כניסה להריון יכולה להיות רק במקרה של חדירה של הפין לתוך הפות, או שפיכה ("גמירה") מלאה של כל החומר ממש בפתח של הנרתיק. רטיבות של נוזל זרע על המכנס לא יכולה ליצור הריון. כל טוב.


בן 16 שואל: #114760
היי, חברה שלי ירדה לי ואז התנשקנו, לאחר מכן שמתי רוק על היד שלי ודחפתי לה לנרתיק. יש סיכוי שהיא תיכנס להריון?

תשובה:
היי לך, הריון יכול להתרחש רק כאשר זרע נשפך בתוך הנרתיק או ממש בסמוך לו. ממה שאתה מתאר זה לא המקרה ולכן היא לא בהריון. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114747
היי, אני וחבר שלי היינו ביחד ערומים, הייתי מעליו אבל הוא לא חדר אליי אבל עדיין התחככנו והיינו ממש צמודים, באותו הזמן הייתי ביום הרביעי למחזור שכבר בקושי יש לי משהו והוא לא גמר ולא כלום אבל אני מפחדת שאולי יצאו טיפות אהבה או משהו, יש לציין שיש לי בחילות.. יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך יקרה, את מתארת סוג נפלא של מגע מיני שאין בו חדירה. אני מזיכרה, שהריון יכול להתרחש רק אם היתה חדירה של הפין לתוך הפות או שהיתה גדמגירה מלאה בפתח הנרתיק ללא בגדים. מה שאת מתארת לא מתקרב לאף אחת מהסיטואציות הללו, ולכן אין לך כלל ממה לחשוש. הבחילות שאת חשה אינן קשורות כלל למצב של הריון, ורוב הסיכויים שהן ממקור אחר, כמו לחץ ודאגות, מקור וויראלי, קלקול קיבה, וכד'. מצד שני, נשמע שלצד ההתקדמות וההנאה שלכם מהמיניות המשותפת שלכם, את חשה לחוצה ומרגישה דואגת בקשר לסיכוי של הריון. האם שקלתם להתשמש באמצעי מניעה באופן קבוע? שימוש באמצעי מניעה עשוי לאפשר לכם להנות בחופשיות מהמגע המיני שלכם (גם אם עדיין אינכם מוכנים או מעוניינים בחדירה). ללא דאגות מן הסיכוי להריון לא מתוכנן. במידה שתחשבי שזה יכול להתאים לכם, ניתן לקבוע תור לרופא/ת נשים דרך קופת החולים, וישנה תמיד האפשרות לתאם בדיקת רופאת נשים מיוחדת לנערות אצלנו, באחד הסניפים של הדלת הפתוחה, בדיוק למטרה זו. הבדיקה נעשית תחת סוידות וללא כל עלות. כל טוב ותרגישי טוב.


בן 19 שואל: #114738
היי , אני וחבר עושים סקס יבש תמיד עם בגדים. בשני הפעמים האחרונות הוא עם בגדים מלאים ואני בלי מכנסיים ותחתונים.אני מפחדת שאפשר להכנס מזה להריון זה מאוד מלחיץ לפעמים יש לי קצת סחרחורות יש מזה אפשרות ?

תשובה:
היי! לא ניתן להיכנס להריון מסקס יבש אם אין חדירה של הפין לנרתיק או שפיכה ישירה בפתח הנרתיק. אין לך מה לחשוש. כל טוב וחג שמח!


בת 18 שואלת: #114614
זה בטוח? כי אני קצת מפחדת . . למרות שלא שכבנט רק התנשקנו ועשיתי לו ביד אז זה קצת טיפשי אבל מכל דבר שאני עושה עם גבר אני מתחילה לפחד ולקבל חרדות שאולי נכנסתי להריון ואת האמת שהחוויה של ההריון הלא מתוכנן באמת נשארה אצלי כטראומה אני נורא מפחדת לקיים יחסי מין כי אחרי זה אני נכנסת לחרדות ופחדים ובגלל זה אני נרתעת מזה אני מאוד רוצה לעשות את זה אבל אני נורא מפחדת כי יש לי כבר ילד בן 3 עוד מעט הוא מהמם והוא החיים שלי אבל נישארתי בטראומה ענקית בעקבות זה מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
היי, החשש שלך הוא מובן לגמרי. עברת חוויה שנשמעת לא פשוטה ושהשפיעה עלייך מאוד והתחושות שלך הן נורמטיביות לחלוטין. אני אתחיל ואומר שאת בוודאות לא בהריון. כל עוד לא הייתה חדירה או מגע של הזרע והפות אין אפשרות שתיכנסי להריון, ככה שאת יכולה להיות רגועה. עם זאת, נשמע שהחרדה שלך מפני הכניסה להריון נוכחת מאוד בחיים שלך ומונעת ממך ליהנות מקיום יחסי המין ואפילו רתיעה מהם, ואלו תחושות שחבל שימשכו. חשוב שכל הזמן תזכרי שכל עוד את מקיימת יחסי מין מוגנים באופן מלא ובצורה נכונה, אין סיבה שתיכנסי להריון. בסופו של דבר יחסי מין אמורים להיות דבר מהנה ומספק ולא משהו שמציף חרדות או פחדים, אבל אם את מרגישה שהטראומה שנשארה בך מפריעה לך בצורה משמעותית אולי כדאי לך לחשוב לפנות לטיפול שיסייע לך להתגבר על החששות והתחושות שאת מרגישה. חוץ מזה, את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לשאלות או התייעצויות נוספות, בהצלחה


בת 16 שואלת: #114568
חבר שלי ואני עשינו סקס יבש עם תחתונים והתחתון שלי זז. הוא גמר בתחתון שלו. יכול להיות שהנוזל עבר אלי? אני ממש מפחדת שכן.. תודה

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון בגלל שהייתם שניכם עם תחתונים (ואפילו מספיק שרק אחד מכם יהיה עם תחתון), התחתון מהווה חציצה ומונע מהזרע להיכנס לנרתיק. בשביל להיכנס להריון צריך שהשפיכה של הזרע תתרחש ממש בתוך הנרתיק או בפתח שלו (בלי שום חוצץ). כל טוב


בת 17 שואלת: #114219
הייתי עם חבר שלי וקיימנו יחסים והוא החדיר עם קידום והכל היה בסדר. ואז הוא הרצה להעמיד את האיבר שלו שוב ובגלל זה הוא חיכך עליי קצת עם הקונדום ואז כשהוא בא להכניס שעה הקונדום נפל, כל ומחר לפי מה שאני זוכרת האיבר שלו נגע בפות שלי קצת כי הוא בא להכניס אבח עצרנו את זה ואני מאוד בלחץ כבר שבוע וחצי יש סיכוי להיכנס להריון מזה?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת הסיכויים להריון קלושים מאוד. הריון יכול לקרות רק כאשר זרע נשפך בסמוך לנרתיק או בתוכו. מאחר ועבר כבר שבוע וחצי אין הרבה מה לעשות. מציעה לך לחכות שיעברו 14 יום מאז שקיימתם יחסים ואז תבדקי בבדיקת הריון ביתית. את מוזמנת לעשות אותה אצלינו בחינם ובאנונימיות. במידה והבדיקה תצא חיובית תצרי איתנו קשר ונסייע לך בהתמודדות. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114021
שלום אני ממש אשמח אם תוכלו לענות לי על זה . לפני 6 ימים הייתי עם חבר מאוד טוב שלי , אנחנו לא ביחד אבל שניינו יודעים שיש לנו משיכה אחד לשני . תוך כדי שיחה משהו פשוט התפרץ והתנשקנו וזה היה כלכך מלא תשוקה כניראה הייתה לשנינו כבר המון זמן וזה נגרר לעוד דברים ... באיזה שהוא שלב פשוט מצאתי את עצמי מן יושבת עליי כשיש ביניינו חיכוך (ללא חדירה ! ) ולשניה אחת הוא הזיז את התחתונים והיה את החיכוך פשוט בלי כלום (שוב ... לא הייתה חדירה וזה היה מבלי שנגעתי בקצה שלו ) . כשהכל נרגע והסתיים הוא גמר. (דיברתי איתו על זה והוא אמר שהוא גמר רק אחריי שקמתי ) אין מצב שאני בהריון מזה נכון ? המחזור שלי יגיע רק עןד שבועים אבל עד אז הראש שלי עסוק בזה כל הזמן כי היו לי כאבי בטן (יחסית חלשים ) גם לאחר היום של הביוץ כביכול. תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת בלחץ אבל באמת שאין לך מה לדאוג כי אין סיכוי להריון. הריון יכול להתרחש רק כאשר יש כניסה של הפין לנרתיק או שפיכה מלאה בפתח הנרתיק ללא בגדים, וגם אז הסיכוי נמוך מאוד. אין לך מה לדאוג. תנשמי עמוק. הכל בסדר. כל טוב


בן 18 שואל: #113887
כמה שניות ? רשום בגוגל שזרע יכול לחיות באויר עד 6 שעות....אז בבקשה תסבירו לי שוב שאדע על מה להסתמך...כי יש פער גדול בין כמה לשניות ועד 6 שעות.

תשובה:
שלום לך, כפי שנכתב בתשובה הקודמת - במקרה כזה אין חשש להריון. כדי שזרע ימשיך להיות פעיל הוא צריך תנאים מיוחדים, וכדי שיהיה הריון צריך כמות גדולה יותר של זרע במקרה אתה מתאר. אין חשש במקרה כזה. כל טוב


בת 22 שואלת: #113796
הקרובה אליך יש לך שאלה?יש לך שאלה?מרכז הכשרהמרכז הכשרה שאלה אישית יציאהיציאה השאלה שלי היא: (מוגבלת ל-1000 תווים) אינני מעוניין/ת ששאלתי תתפרסם ברשימת השאלות הנפוצות לשאוללשאול שאלה בגיל 22 : #113708 יומיים לאחר סיום המחזור הייתי עם האקס שלי שאגב עכשיו הוא נשוי והכי רחוק שעשינו זה מין אורלי והוא הכניס לי אצבעות בזמן שאני עשיתי לו מין אורלי אני פוחדת שבין לבין שהוא הכניס לי אצבעות הוא נגע לעצמו באיבר והיה בטוח את הנוזל סיכה אני לא יודעת אם הוא נגע בעצמו או לא לא שמתי לב עכשיו אני צריכה לקבל מחזור ובדכ יש לי סימנים לפני המחזור והפעם אין אני מתה מפחד שאני בהריון והוא נשוי זה מפחיד אותי רק לחשוב על זה האם זה יכול להיות? אני פוחדת שהמחזור לר יופיע

תשובה:
שלום לך. שאלתך נענתה לפני יומיים אם עדיין לא ברור לך משהו או שאת רוצה הסבר נוסף. נשמח לעזור. יש לנו גם מענה טלפוני בפריסה ארצית - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 תודה שפנית אלינו, יום טוב.


בן 17 שואל: #113788
היי ,קוראים לי דור אני בן 18 וחברה שלי בת 17אנחנו מתנסים במיניות והיום התחכחנו אחד בשני כלומר היינו בלי בגדים ואני העברתי את הפין שלי באזור הפוט שלה אני לא חדרתי פנימה פשוט התחכחתי בפנים וכעבור מספר דקות גמרתי אני לא חדרתי אליה והכנסתי את הפין מאזור התחת כלומר בקו ישר מהתחת וגמרתי קדימה פשוט מבלי לראות (ומבלי כוונה ) חברה שלי דואגת שנכנסה להריון והיא ממש בהיסטריה והיא מכניסה אותי גם להיסטריה הסברתי לה שהיא בתולה ואני אפילו לא חדרתי ובנוסף שהיא לא במחזור אבל היא עדיין ממש בהיסטריה ודואגת האם אפשר להיכנס להריון שהבחורה לא במחזור( בערך שבוע אחרי המחזור) והאם מחיכוך באזור הפוט וגמירה קדימה שהפין נכנס מאחורה אפשר להיכנס להריון ??

תשובה:
שלום לך, אני שמח לשמוע שאתם מתנסים וחוקרים את המיניות, זה מקסים כאשר עושים זאת נכון. במידה ולא בוצעה חדירה לנרתיק אכן החשש להריון קלוש, אך אני ממליץ לבצע בדיקת הריון לאחר 14 ימים מהמגע המיני הלא מוגן כי אתה לא בטוח בדיוק היכן הגיע הזרע וגם בשביל השקט הנפשי שלך ושל חברה שלך. תוכלו גם להגיע לסניף "דלת פתוחה" באזור המגורים שלכם לפגישות ייעוץ, בדיקת הריון בחינם והסברים על אמצעי המניעה. קישור לסניפי "דלת פתוחה" בפרישה ארצית - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 אני ממליץ בכל מקרה לקרוא ולהתעניין על אמצעי המניעה השונים לזמן שתהיו מוכנים, קישור לאמצעי המניעה - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 יום טוב :)


בת 18 שואלת: #113786
היי אני בקשר עם מישהו לא שכבנו ובכללי אני בתולה אבל כן היה בינינו מגע , המצור שלי לא סדיר ואיחר לי בחמישה ימים ואז קיבלתי הוא נמשך בערך שלושה ימים לא כל כך הרבה דם, ומאתמול התחילו הפרשות חומות כהות אני ממש מפחדת מהיריון ולא יודעת אני מרגישה סחרחורת כאבי ראש בטן והבטן התחתונה התנפחה קצת אני מרגישה ממש מוזר מה לעשות יש סיכוי להיריון ??

תשובה:
שלום יקירה, קודם כל קיבלת ווסת לאחר המפגש ביניכם אז כנראה שאת לא בהריון. לגבי הפרטים שאינם ברורים לי: אם במהלך המגע לא בוצעה חדירה, אז אין חשש להריון, במידה וכן בוצעה חדירה ללא שימוש באמצעי מניעה (קונדום או גלולות וכדומה) אכן יש סיכוי להריון אך שוב אם קיבלת מחזור אז אין חשש להריון. הסברים לגבי אמצעי מניעה תוכלי למצוא בלינק הזה - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 לגבי הסימפטומים שהצגת לדעתי הם סימפטומים שלאחר הווסת, אם את רוצה ממש להיות רגועה את יכולה לבצע בדיקת הריון לאחר 14 ימים מקיום המגע המיני. המשך יום נעים


בן 16 שואל: #113769
אני מקווה שתענו לי כמה שיותר מהר על השאלות שלי כי זה דחוף אני כל כך לחוץ ומפוחד.. הנגיעות של איברי המין היו בהתחלה ולא בסוף ואפילו לא קרוב לאורגזמה האורגזמה נגרמה רק לאחר כשעה שעה וחצי.. אני לחוץ כל כך כי היא בת 14 וחצי ומאחר לה כבר בחודש וחצי שמעתי שזה נורמאלי.. בכללי במחזור הקודם שהיא קיבלה היא קיבלה את המחזור לאחר כ4 וחצי חודשים.. האם אני יכול להירגע? האם יש לי ממה לדאוג? כי הסיפור הזה כבר מלחיץ אותי שבועיים שבועיים שאני לא מפסיק לחשוב על זה ולהילחץ ואני באמת שכל רגע רק חושב על זה ומשתגע מלחץ.. האם יש סיכוי להריון? למרות שהמצב הנפשי שלי לא היה הכי טוב באותו הזמן? למרות שהנגיעות היו רק בהתחלה בלי שעמד לי (רק לשתי שניות)? ובלי שהרגשתי "חרמן"? זה דחוף בבקשה תענו לי אני חייב לדעת תשובה ולהירגע חייב

תשובה:
שלום לך, אם המחזור שלה מאחר כבר בחודש וחצי היא יכולה לעשות בדיקת הריון פשוטה (ניתן לקנות אותה בכל אחת מרשתות הפארם ו/או לבוא אלינו , לסניף הקרוב אליכם, ולבצע את הבדיקה בחינם ובאנונימיות). מהסיפור שסיפרת אני מאמינה שהכל בסדר וכפי שאמרתי זה מאוד נורמלי שהוסת מעט תאחר. יחד עם זאת, נשמע שאתה נמצא במצב רגשי לא פשוט, האם יש בסביבתך אדם מבוגר שיכול לדבר איתך קצת, לסייע לך להתמודד עם כל הלחצים שיש לך בחיים? אולי יועצת בית הספר, הורים, מורה שאתה מרגיש איתה/איתו בנוח? חשוב מאוד שלא תשאר לבד עם התחושות שלך. לפעמים שיחה טובה עם אדם שאתה סומך עליו יכולה לחולל פלאים. כל טוב לך.


בת 20 שואלת: #113632
היי , אני וחבר שלי מנסים דברים מבחינת מיניות, אני עדיין בתולה ולא שכבתי עם אף אחד. הגענו למצב של עושים "סקס יבש" בלי הבגדים , משתפשפים אך בלי להכנס. הוא גם דוחף לי אצבעות ממש עמוק.. הבנתי שבחורה בתולה לא יכולה להכנס מזה להריון- אי הזרע צריך להכנס .. אפשר להכנס לזה? האם זה שיש לי דם כל פעם אומר שנקרע לי הקרום/שאני מתחילה הריון? פעם אחת היה לי כל התחתון והמיטה שלו דם , ובדרך כלל זה קורה כשאני מנגבת לאחר פיפי. תודה מראש ..

תשובה:
שלום לך, את יכולה להיות רגועה. על מנת להיכנס להריון יש צורך בקיום מגע ישיר של נוזל הזרע עם פתח הנרתיק או בתוכו. הדם שמופיע יכול להיגרם מכל מיני סיבות. יכול להיות שהוא נגרם מפציעה כתוצאה מאצבעות או שפשוף, או מקרע בקרום בכניסה לנרתיק. בעת החדרת אצבעות לנרתיק יש לוודא שהציפורניים גזורות על מנת להימנע מפציעה. אך אין קשר בינו לבין היריון. בעת קיום יחסי מין מלאים יש סכנה להיכנס להריון ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה. אם את רואה שהדימום ממשיך את יכולה לפנות לרופאת נשים, יש רופאות נשים אליהן את יכולה להגיע באופן חינמי ואנונימי בחלק מהסניפים של הדלת ואת מוזמנת לבדוק איפה הסניף הקרוב לביתך. כל טוב


בת 14 שואלת: #113599
לפני מספר ימים, אני וחבר שלי קיימנו מין אנאלי ללא אמצעי הגנה. הוא גמר בפנים, ואיני יודעת אם הייתה דליפה לעבר פתח הנרתיק או לא. אני אמורה לקבל מחזור רק ב1 למרץ (המחזור הקודם שלי נגמר שלושה ימים לפני קיום המין, אם זה משנה משהו.) אני עוברת בהלת הריון, ואני ממש צריכה עזרה או שמישהו ירגיע אותי. מהם הסיכויים שאני בהריון?

תשובה:
היי לך, קודם כל, במין אנאלי אין סיכוי להכנס להריון. על מנת להכנס להריון שפיכת הזרע צריכה להיעשות בתוך הנרתיק או שכל השפיכה תהיה בפתח של הנרתיק. הזרע 'מתקלקל' במגע עם האוויר ולכן גם אם הייתה נזילה מפי הטבעת לכיוון הנרתיק, סביר להניח כי לא הייתה כמות מספקת של זרע וכי במגע עם האוויר הוא בכל מקרה כבר לא מאפשר כניסה להריון. תהיי רגועה :) כל טוב


בן 16 שואל: #113571
אני מפחד כל כך.. לפני כמה ימים אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בהתחלה נגעתי בה קצת שפשפתי עם איבר המין שלי באיבר המין שלה (בגלל שלא עמד לי חשבתי שאוליי זה יעזור) אבל לא הכנסתי ולאחר כרבע שעה שמתי את הקונדום עליי והכנסתי את איבר המין שלי לאיבר מינה אני חושש כל כך מהמגע שהיה עם איבר מיני ואיבר מינה לפני החדירה אני חושש מחדירה של טיפות אהבה.. אני כל כך לחוץ בבקשה תענו לי דחוף האם אפשר להיכנס להריון ככה? והאם זה אפשרי שעה לפני הגמירה שיצאו טיפות אהבה? כי רק לאחר שעה או שעה וחצי הרגשתי שאני הולך לגמור ובסוף לא גמרתי והייתי כל כך מפוחד מהמגע של הפין שלי בפות שלה בבקשה תענו כמה שיותר דחוף זה היה ביום חמישי ועד עכשיו אני בלחץ מיום חמישי חשוב לי לציין שבזמן ששפשפתי את איבר המין שלי באיבר המין שלה זה היה לדקה אפילו פחות ואז הפסקתי. כי התחלתי לפחד וששכבנו הייתי חלש מהפחד כבר כמה ימים שאני מחכה לתשובה ממכם ואני עדיין לא מקבל, אשמח אם תענו למרות שאני יודע שלא יצא לי טיפות אהבה כי לא עמד לי ולא הייתי מגורה וגם שניסיתי כמה פעמים לבדוק אם יוצא לי טיפות אהבה בזמן אוננות ראיתי שלא יוצא לי טיפות אהבה

תשובה:
שלום לך, שאלת נענתה


בן 16 שואל: #113562
אני מפחד כל כך.. לפני כמה ימים אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בהתחלה נגעתי בה קצת שפשפתי עם איבר המין שלי באיבר המין שלה (בגלל שלא עמד לי חשבתי שאוליי זה יעזור) אבל לא הכנסתי ולאחר כרבע שעה שמתי את הקונדום עליי והכנסתי את איבר המין שלי לאיבר מינה אני חושש כל כך מהמגע שהיה עם איבר מיני ואיבר מינה לפני החדירה אני חושש מחדירה של טיפות אהבה.. אני כל כך לחוץ בבקשה תענו לי דחוף האם אפשר להיכנס להריון ככה? והאם זה אפשרי שעה לפני הגמירה שיצאו טיפות אהבה? כי רק לאחר שעה או שעה וחצי הרגשתי שאני הולך לגמור ובסוף לא גמרתי והייתי כל כך מפוחד מהמגע של הפין שלי בפות שלה בבקשה תענו כמה שיותר דחוף זה היה ביום חמישי ועד עכשיו אני בלחץ מיום חמישי חשוב לי לציין שבזמן ששפשפתי את איבר המין שלי באיבר המין שלה זה היה לדקה אפילו פחות ואז הפסקתי. כי התחלתי לפחד וששכבנו הייתי חלש מהפחד כבר כמה ימים שאני מחכה לתשובה ממכם ואני עדיין לא מקבל, אשמח אם תענו למרות שאני יודע שלא יצא לי טיפות אהבה כי לא עמד לי ולא הייתי מגורה וגם שניסיתי כמה פעמים לבדוק אם יוצא לי טיפות אהבה בזמן אוננות ראיתי שלא יוצא לי טיפות אהבה

תשובה:


בת 15 שואלת: #113548
אם עשיתי לו ביד ואחרי 15 שעה מרחתי משחה בתוך הפות שלי יש לי סיכוי להריון ?

תשובה:
שלום לך, אם אני מבינה נכון, הוא שפך בתוך היד שלך ולא בסמוך לנרתיק. אם כך הסיפור אין חשש להריון. לא מצליחה להבין את השאלה בהקשר של המשחה...איזו משחה? האם השאלה אם יש חשש להריון מהמשחה או מהאקט המיני שהיה בינכם? כל טוב.


בת 15 שואלת: #113540
מה זה מגע ישיר בין פין וופות ויש לי שאלה אם לא נגענו אחד בשני עם שני האיברים בכלל לא נגענו אני הייתי עם תחתונים והוא עם מכנס ושפשפנו את אבירנו שאנחנו לא ערומים כאילו אני עם תחתונים והוא עם מכנס אז יש לי סיכוי שאני בהריון אני לא מבינה גם מה זה קלוש יש לי סיכוי או שאין ??? בבקשה תעזרו לי תודה רבע

תשובה:
הי לך, מגע ישיר בין פין לפות הוא מגע שבו הפין והפות נוגעים אחד בשני או שהפין חודר לפות ללא אמצעי הגנה ומניעה, ללא תחתונים או בגדים. מגע ישיר. הפות והמין נוגעים ישירות אחד בשניה. במצב כפי שאת מתארת שבו המגע שהיה בינכם היה עם תחתונים ומכנסיים אין סיכוי להכנס להריון. זרע לא יחדור את המכנסיים ואת התחתונים. סיכוי קלוש הוא סיכוי קטן - לפעמים במגע מיני כלשהו קיים חשש להריון או סיכוי קטן להריון. לדוגמא, אם הוא שופך (גומר) בסמוך לנרתיק שלך קיים חשש להריון. אם את עם תחתונים והוא בלי והוא גמר ליד התחתונים והם אולי זזו הצידה, בלהט האקט, קיים חשש קטן להריון. בגדול, כל מגע מיני שהוא ישיר מומלץ להשתמש בקונדום על מנת להגן על עצמכם מפני הריון לא רצוי ומפני מחלות מין.אם אתם לא בטוחים אם יהיה מגע ישיר או לא, תשתמשו בקונדום -זה אף פעם לא מזיק. מקווה שעזרתי לך.


בן 16 שואל: #113539
בקשר לשאלה #113493 אני מפחד כל כך.. לפני כמה ימים אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בהתחלה נגעתי בה קצת שפשפתי עם איבר המין שלי באיבר המין שלה (בגלל שלא עמד לי חשבתי שאוליי זה יעזור) אבל לא הכנסתי ולאחר כרבע שעה שמתי את הקונדום עליי והכנסתי את איבר המין שלי לאיבר מינה אני חושש כל כך מהמגע שהיה עם איבר מיני ואיבר מינה לפני החדירה אני חושש מחדירה של טיפות אהבה.. אני כל כך לחוץ בבקשה תענו לי דחוף האם אפשר להיכנס להריון ככה? והאם זה אפשרי שעה לפני הגמירה שיצאו טיפות אהבה? כי רק לאחר שעה או שעה וחצי הרגשתי שאני הולך לגמור ובסוף לא גמרתי והייתי כל כך מפוחד מהמגע של הפין שלי בפות שלה בבקשה תענו כמה שיותר דחוף זה היה ביום חמישי ועד עכשיו אני בלחץ מיום חמישי חשוב לי לציין שבזמן ששפשפתי את איבר המין שלי באיבר המין שלה זה היה לדקה אפילו פחות ואז הפסקתי. כי התחלתי לפחד וששכבנו הייתי חלש מהפחד

תשובה:


בן 25 שואל: #113520
אתמול אני וחברה שלי אוננו אחד לשניה. בשלב כלשהו גם אני אוננתי לעצמי. סביר שיצאו כמה טיפות אהבה, אבל אני לא יודע בוודאות. אין לי מושג אם עלו לי על היד טיפות כאלה (אוננתי פחות על הכיפה). תוך כדי החדרתי את האצבע האמצעית של אותה יד (שהיה עליה בעיקר רוק שהתייבש) קצת ממש ועברתי בעיקר בין השפתיים של הנרתיק שלה. חשוב לציין שהיא הייתה מאוד רטובה ושהיא עדיין בתולה. אני מבין שזה סיכוי סופר קלוש, אך הם אז עדיין מסוכן?

תשובה:
שלום לך, אם החשש הוא מהריון אז ממה שאתה מספר לא היה מגע ישיר בין הפין לפות ואם טיפות אהבה (טיפות זרע) לא הגיעו סמוך לנרתיק אין סיכוי להריון. אם יש לך חשש מפני דברים אחרים אשמח אם תוכל לפרט על כך יותר.... כל טוב.


בן 16 שואל: #113494
בקשר לשאלה #113493 אני מפחד כל כך.. לפני כמה ימים אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בהתחלה נגעתי בה קצת שפשפתי עם איבר המין שלי באיבר המין שלה (בגלל שלא עמד לי חשבתי שאוליי זה יעזור) אבל לא הכנסתי ולאחר כרבע שעה שמתי את הקונדום עליי והכנסתי את איבר המין שלי לאיבר מינה אני חושש כל כך מהמגע שהיה עם איבר מיני ואיבר מינה לפני החדירה אני חושש מחדירה של טיפות אהבה.. אני כל כך לחוץ בבקשה תענו לי דחוף האם אפשר להיכנס להריון ככה? והאם זה אפשרי שעה לפני הגמירה שיצאו טיפות אהבה? כי רק לאחר שעה או שעה וחצי הרגשתי שאני הולך לגמור ובסוף לא גמרתי והייתי כל כך מפוחד מהמגע של הפין שלי בפות שלה בבקשה תענו כמה שיותר דחוף זה היה ביום חמישי ועד עכשיו אני בלחץ מיום חמישי חשוב לי לציין שבזמן ששפשפתי את איבר המין שלי באיבר המין שלה זה היה לדקה אפילו פחות ואז הפסקתי. כי התחלתי לפחד וששכבנו הייתי חלש מהפחד

תשובה:


בן 16 שואל: #113493
אני מפחד כל כך.. לפני כמה ימים אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין בהתחלה נגעתי בה קצת שפשפתי עם איבר המין שלי באיבר המין שלה (בגלל שלא עמד לי חשבתי שאוליי זה יעזור) אבל לא הכנסתי ולאחר כרבע שעה שמתי את הקונדום עליי והכנסתי את איבר המין שלי לאיבר מינה אני חושש כל כך מהמגע שהיה עם איבר מיני ואיבר מינה לפני החדירה אני חושש מחדירה של טיפות אהבה.. אני כל כך לחוץ בבקשה תענו לי דחוף האם אפשר להיכנס להריון ככה? והאם זה אפשרי שעה לפני הגמירה שיצאו טיפות אהבה? כי רק לאחר שעה או שעה וחצי הרגשתי שאני הולך לגמור ובסוף לא גמרתי והייתי כל כך מפוחד מהמגע של הפין שלי בפות שלה בבקשה תענו כמה שיותר דחוף זה היה ביום חמישי ועד עכשיו אני בלחץ מיום חמישי

תשובה:
שלום לך, אני שומעת בדבריך עד כמה אתה דואג לגבי סיכוי להריון. אתה מספר שאיבר המין שלך שיפשף את איבר המין שלה. התיאור הזה קצת כללי מדיי, אבל ננסה ביחד להבין מה התרחש. סיכוי להריון קיים כאשר קיים מגע ישיר של הפין בפתח הנרתיק, או חדירה לתוך הנרתיק, גם אם היא קצרה או חלקית ביותר. אפשרות נוספת היא אם היתה שפיכה בפתח הנרתיק עצמו. אם היה רק שפשוף חיצוני של איברי המין (בחלק העליון של הפות, היכן שצומחות שערות הערווה) ללא מגע ישיר בפתח, הסיכוי להריון ממש קלוש. כעת יש להמתין לוסת הבאה של חברתך. אתם יכולים לבצע בדיקת הריון ביתית כעבור לא פחות משבועיים מזמן קיום יחסי המין. טיפות אהבה עשויות לצאת בכל שלב של יחסי המין. אין לגבר שליטה עליהן וגם לא בהכרח יכולת להבחין שאכן יצאו. אני יודעת שאתה לחוץ ממש, אבל זו הזדמנות גם לחשוב על כמה נקודות בעתיד, כמו להלביש את הקונדום כבר בשלב המשחק המקדים, או להשתמש במקביל גם באמצעי הורמונאלי (ישנם רבים: גלולות, מדבקה, התקן תוך רחמי ועוד). ייתכן שדווקא כשתרגיש שבת הזוג שלך מוגנת היטב מסיכוי להריון, כך תחוש משוחרר יותר, ופנוי יותר להינות יחד אתה מיחסי המין שלכם, ללא פחד, חולשה ומחשבות מטרידות שילוו אותך, כמו שאתה מתאר עכשיו. אני מזמינה את שניכם להגיע אלינו לאחד הסניפים של דלת פתוחה, כדי לשוחח עם יועצת על מגוון אמצעי המניעה הקבועים העומדים לרשתוכם, ולנסות לראושת אם תאצו להשתמש באחד מהם. הפגישה אצלנו היא ללא כל עלות ותחת סודיות ומתבגרים רבים מגיעים כדי להתייעץ על נושאים אלה ממש. מקווה שעזרתי לך קצת להרגע. כל טוב ובהצלחה.


בת 15 שואלת: #113371
היי אוקי אז ככה אני הייתי עם טייצ וותחתונים מתחת והוא היה עם מכנס ותחתונים שפשפנו את אבירנו חזק ממש והוא הרים אותי ושפשפנו את אבירנו ולפעמים הוא הוריד את המכנסיים והתחתונים שלו ששפשפנו ואני הייתי עם טייצ ממש דק והתחתונים שלי קצת זזו עכשיו אני מפחדת שהזרע חדר אליי דרך הטייצ הדק ממש הזה

תשובה:
שלום לך, אני קוראת את שאלותייך האחרונות ומבחינה בכך שהדאגה שלך מהריון כתוצאה מהיחסים ביניכם ממשיכה להדאיג ולהטריד אותך. אני חוזרת ומדגישה שוב, כמו במקרים שתיארת קודם- הסיכוי להריון קלוש עד אפסי. על מנת להכנס להריון צריך להיות מגע ישיר של הפין עם הפות, בחדירה אל הנרתיק, חלקית או מלאה. אפשרות נוספת היא שפיכה מלאה בפתח הנרתיק. שני המצבים הללו לא התקיימו ולכן לא הייתי דואגת. מצד שני... נשמע שאתם נהנים וחוקרים יחד ומגלים אפשרויות שונות להנאה וכיף גם ללא חדירה מלאה. האם חשבתם להשתמש באמצעי מניעה קבועים, מסוג הורמונאלי (גלולות, מדבקה, התקן תוך רחמי ועוד) ? אני מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ בדלת הפתוחה, תחת סודיות וללא עלות, כדי לשוחח עם יועצת ולשמוע ממנה על האפשרויות השונות שישמרו עליכם מוגנים מפני הריון וגם ישחרר אותך מדאגות מטרידות כדי שתוכלי להתמקד בצדדים הטובים והנעימים של המיניות. כל טוב ובהצלחה.


בת 15 שואלת: #113318
אוקי אז ככה כתבתי פעמיים את אותה שאלה רק אחרת ואחת יצאה לי שאמרתם שאין סיכוי להריון ואחת שיש סיכוי להיריון אבל נמוך עכשיו אני ממש מבולבלת ולחוצה . אוקי אז ככה אני הייתי ערומה וחבר שלי היה עם תחתונים ומכנסיים . הוא דחף לי אצבע לכוס ואחרי זה עליתי עליו כשאני ערומה והוא עם מכנס ותחתונים מתחת . שפשפנו את אבירנו אחד בשני ואחרי זה היה לו שתי טיפות רטובות על התחתונים . אחרי זה שמתי את המכנס מיד והורדתי לו את המכנס והתחתונים ועשיתי לו ביד ואז הוא גמר . עכשיו אני ממש מפחדת שאני בהריון ואני לחוצה ברמות בבקשה תעזרו לי !!!!! תודה רבה

תשובה:
היי! כפי שענתה לך היועצת האחרונה , אין סיכוי להריון כי לא היתה כניסה של פין לפות ולא היתה שפיכה ישירה בפתח הנרתיק. את יכולה להיות רגועה. הכל בסדר. כל טוב!


בן 19 שואל: #113297
שלום אני באתי עם חברה שלי במגע ישיק בין הפות לאיבר שלי לא חדרתי ולא גמרתי אבל היה מגע מהפחד היא לקחה פוסטינור 24 שעות אחרי עכשיו היא רק סיימה את המחזור ב26 לחודש הקודם והמחזור שלה עוד זמן רציתי לשאול אם יש ממה לדאוג תודה לכם

תשובה:
שלום לך, מהסיפור שלך לא נשמע שיש חשש להריון. הריון יכול להתרחש רק כשיש חדירה של איבר המין לנרתיק. כמו כן היא לקחה פוסטינור אז זה גם מוריד אז זה גם מסיר את החשש. מציעה לכם להשתמש באמצעי מניעה כמו קונדום או גלולות כך לא תחששו ותגנו על עצמכם מפני מחלות מין והריון בהצלחה


בן 18 שואל: #113268
היי אני וחברה התחלנו לעשות סקס יבש כבר כמה חודשים כי היא לא רוצה מעבר אנחנו עושים סקס יבש רק עם בגדים לפעמים טרניג לפעמים עם פיגמה עדין לא הגענו למצב של הורדת בגדים או דברים כאלה כי היא לחוצה הפעם מאחר לה המחזור בשלושה ימים יש מצב שהיא יכולה להכנס מזה להריון?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן להיכנס להריון מסקס יבש. כל עוד אין כניסה של הפין לנרתיק שלה ו/או שפיכה מלאה בפתח הנרתיק שלה ללא בגדים, אין סיכוי להריון. המשיכו להנות ואל תדאגו. כל טוב


בת 18 שואלת: #113205
אני בת 19 יש לי חבר יותר מחצי שנה אנחנו עושים סקס יבש רק עם בגדים הפעם הייתי אמורה לקבל מחזור ועדין לא קיבלתי יש חשש להריון ?

תשובה:
הי לך, אם במהלך הסקס היבש שקיימתם לא היה מגע ישיר בין פין לפות אז הסיכויים להריון קלושים מאוד. למחזור יש סיבות שונות לעיכוב שלא בהכרח קשורות להריון - שינוי בהרגלי התזונה, לחצים וחרדות, מתחים ועוד. על מנת לסייע לך להבין מה הסיכויים של כניסה להריון מסקס יבש אני צריכה קצת יותר פרטים - האם הייתה שפיכה בסמוך לנרתיק? האם היה איזשהו מגע ישיר בין הפין לפות? את מוזמנת לכתוב שוב ו/או להתקשר אלינו. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113204
היי אני וחבר שלי בני 17 ארבעה חודשים יחד ובפעם הראשונה לפני שבועיים בערך ביצענו סקס יבש.. אני הייתי עם תחתון והוא עם מכנס ובשלב מסיום הוא הוזיז את התחתון שלי והוריד את שלו והפין שלו נגע בנרתיק שלי.. זה היה על סף חדירה, אני אמורה לקבל מחזור ואני לא מקבלת בפעם האחרונה שעשינו סקס יבש מאוד מאוד כאב לי במשך יומיים עד כדי כך שלא הצלחתי לשבת וזה לא קרה לי לעולם, אני לא יודעת אם היו לי טיפות אהבה או משהו בסיגנון כי לא שאלתי ואני לא רוצה לשאול בשביל לא להלחיץ אותו.. השאלה שלי אם היה טיפות אהבה יש מצב שנכנסתי להריון??

תשובה:
שלום לך, בעיקרון, בסקס יבש כמו שאת מתארת, ללא חדירה, אין סיכוי להיכנס להיריון וגם אם היו טיפות אהבה מחוץ לנרתיק, עדיין אין סיכוי להיכנס מהן להיריון. הסיכון קיים רק במצב של חדירה שבו הפין שלו נכנס לנרתיק שלך. ממליצה לכם בפעם הבאה להשתמש באמצעי מניעה כך לא תחששו. מוזמני להתקשר אלינו להתייעצות בנושא. בהצלחה


בת 15 שואלת: #113201
היי אני הייתי ערומה לחלוטין וחבר שלי היה עם מכנסים הוא דחף לי אצבע ואחרי זה שפשפנו את אברינו אחד בשני וכל התחתונים שלו היו רטובים שפשפנו את אבירנו חזק ממש אחרי זה שמתי מכנסיים ואז עשיתי לו ביד והוא גמר אני מפחדת שאני בהריון וחדר אליי הזרע בבקשה תענו לי הכי מהר כי אני לא מצליחה להירגע !!! תודה וסליחה

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת מאוד בלחץ וקודם כל אני רוצה להרגיע אותך- ממה שאת מתארת אין חשש להיריון. בשביל שיהיה הריון צריך להיות מגע ישיר בין איברי המין שלכם, וממה שכתבת חבר שלך לבש תחתונים ולא היה מגע ישיר. גם מזה שעשית לו ביד אין לך ממה לפחד וזרע לא יכול לחדור אלייך- צריך ממש להיות מגע ישיר בין איברי המין או חדירה. אם תרצו לקיים יחסים מין עם חדירה, אז צריך להשתמש באמצעי מניעה, ואתם מוזמנים להתקשר לדלת הפתוחה או להגיע אלינו ולשמוע על כל אמצעי המניעה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #113184
שלום רב ! כפי שסיפרתי לכן באחרונה אני ובן זוגי התנגנו היא בסקס יבש עם 3 שכבות ולאחר מכן בפעם הראשונה ירדתי לו ועשיתי לו ביד עד שהוא גמר ואני חייבת לציין שפחדתי שזה יגעיל אותי והתברר שלא ואפילו מאוד נהניתי הבעיה המרכזית זה שבאמצע החלפנו קונדום כי שנינו היינו ערומים ולא עשינו חדירה אבל בכל מקרה שמנו קונדום והוא החליק ושמנו חדש , את החדש הוא שם ולא שטף אחרי זה ידיים ונגע בי קצת באזור הישבן , בזמן שהוא גמר כשעשיתי לו ביד איכרי המין שלנו היו במרחק ובכלל כל השפיכה הייתה בקונדום , בבית במקלחת קצת דאגתי שאני שוטפת את האיבר שלי עם ידיים אחרי שעשינו את זה , ושנשאר משהו או לא יודעת מה מפחדת מסיכוי להריון , במהלך האקט היינו במצב של 69 כדאי להתחיל גלולות? אמי גם יידעת שהיום זה יום הביוץ ובדיוק עשינו את זה , מהתחתון שלי היה קצת ריח שלו גם .. ודביקות אצלי למטה כמו של שפיך אולי ככה דביק רק כי יכלתי להתקלח רק איזה 9 שעות אחרי ?

תשובה:
שלום לך, שמחה מאוד שנהנת מהמגע עם בן הזוג שלך ושאתם ממשיכים להתנסות ולהנות אחד עם השניה. חשוב שתדעי שזרע לא יכול להחזיק מעמד מחוץ לגוף. כדי להחזיק מעמד הוא זקוק לתנאים מאוד ספציפיים. אם אברי המין שלכם היו במרחק ורק לאחר כמה שעות ניקית את עצמך במקלחת אין חשש מהריון. ממה שאת מספרת הוא לא שפך בסמוך לנרתיק שלך, אם כך הדבר הדביקות שחשת יכולה להיות כתוצאה מרטיבות של הנרתיק שלך. אם הייתה שפיכה בסמוך לנרתיק שלך אז הסיפור אחר והסיכוי להריון קיים (סיכוי נמוך אבל קיים). לגבי שאלתך על הגלולות - בכל מקרה רצוי להמשיך להשתמש בקונדום שמגן עליכם גם מפני מחלות מין. שימוש באמצעי מניעה נוסף מומלץ אם אתם פעילים מינית ורוצים להיות בטוחים יותר במניעת הריון. גלולות היא רק דרך אחת למנוע הריון, קיימים אמצעי מניעה שונים שלכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. אתם מוזמנים לבוא אלינו לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים, אנחנו נוכל לכוון אתכם לאמצעי המניעה המתאים לכם. ובכל מקרה ממליצה לך לבדוק ולקרוא על אמצעי המניעה השונים ולבחור את מה שנכון לך. אני לא ממליצה לך אף פעם להסתמך על ידיעה בטוחה מתי יום הביוץ שלך. זרע יכול לחיות בתוך גופך עד 5 ימים וחלון הפוריות שלך יכול להתפרס על פני מספר ימים ולכן רק בדיקה מדוייקת המתבסתת על מספר פרמטריים ספציפיים יכולה להגיד לך בוודאות מתי את יכולה לקיים מגע מיני ללא חשש מהריון. זה משתנה מאישה לאישה ולכן ספירת ימים ביום סיום או תחילת המחזור לא בהכרח תעיד על יום הביוץ. כל טוב לך.


בת 18 שואלת: #113172
היי,יש לי חבר כבר 5 חודשים ולפני חודש שכבנו בפעם הראשונה.אנחנו נהנים והכל אבל אתמול הוא ניסה לחדור אליי והקונדום נקרע ממש כמה שניות אחרי שהוא ניסה לחדור,מבלי שהוא גמר או משהו.זה ביאס את שתינו אבל זה לא עצר אותו מלגמור..הוא גמר עליי ואחרי כמה שניות הוא ניגב את הנוזל באיבר מיני ודחף לי אצבעות,המגע היה נעים ורק אחר כך קלטתי שזה שפיך...יש סיכוי להיכנס מיזה להיריון? כי הבנתי שברגע ששפיך יוצא אז תאי הזרע מתים או משהו כזה..האם זה נכון? אני באמת חוששת...

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין מתיאור הסיטואציה אם האצבעות שלו היו עם שפיך או שהוא ניגב אותן לפני ורק אז החדיר אצבעות, אז אתייחס לשתי האפשרויות: במידה והוא החדיר אצבעות שהיה עליהן נוזל זרע טרי - יש חשש ממשי להריון. תאי הזרע לא מתים מיד במגע עם האוויר, ואם עברו רק כמה דקות מהשפיכה ועד שנוזל הזרע הוחדר - יש לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום. פוסטינור/נורבלו תקפים עד 72 שעות לאחר קיום יחסי המין, ואלה תקפה עד 120 שעות לאחר מכן. בנוסף, מומלץ לעשות בדיקת הריון כ14 ימים לאחר נטילת הגלולה. ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם ללא מרשם. במידה וחברך ניגב את האצבעות - אין חשש ממשי להריון, ואין צורך לקחת גלולת היום שאחרי. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 15 שואלת: #113152
יש לי דימום חזק ואני לא יודעת אם זה דימום של הריון או דימום של מחזור אני צריכה שתענו לי

תשובה:
שלום לך, בהמשך לשאלתך הקודמת. הדימום שלך הוא דימום של ווסת (אין דימום של הריון. הסימן להריון הוא אי הופעתה של הווסת החודשית). שבוע טוב


בת 15 שואלת: #113146
היי אני וחבר שלי עשינו סקס יבש אני הייתי עם מכנסיים והוא עם מכנסיים והרגשתי את איבר מינו על שלי . הייתי עם חוטיני והוא טיפה הלך הצידה ואז סידרתי אותו וכעבור כמה דקןת הרגשתי קצת כאבים בבטן ויום אחר כך בבוקר דימם לי קצת יש סיכוי שאני בהריון? אני ממש בלחץ תענו דחוף

תשובה:
שלום לך, אין לך סיבה לחשוש מהריון. הריון מצריך כניסה של פין לנרתיק או שפיכה של הזרע ממש בפתח הנרתיק ובמקרה שלכם המכנסיים שימשו חציצה בין הזרע ובין הנרתיק ולא אפשרו את כניסתו.. הדימום שאת מתארת הוא ככל הנראה הווסת שהגיעה וכאבי הבטן קשורים לתסמונת הקדם ווסתית. כל טוב


בן 17 שואל: #113130
הצילווו , אני בן 18 והכנסתי לחברה שלי בתחת בת 15 עם שקית אוכל והזין נגע קצת במקום האישי שלה אבל לא בתוך יש סיכוי להריון????

תשובה:
שלום. כדי שהיא תיכנס להריון צריך שטיפות הזרע יחדרו אל תוך הנרתיק. ממה שאתה מתאר לא נראה שזה קרה אז הסיכוי להריון הוא קלוש ביותר. כל טוב!


בת 15 שואלת: #113121
היי אני וחבר שלי היום בצהריים היינו לבד בבית והתפשטנו והוא שם את הפין שלי על הפות שלי בהתחלה בלי קונדום ואני לא זוכרת אם ניסה להכניס טיפה או לא, חשוב לציין שזה פעם גאונה שלי שעשיתי משו כזה אחר כך הוא שם קונדום וגם הכניס אבל ממש קצת כי כאב לי וביקשתי שיפסיק הוא הכניס אני יושבת רק את הכיפה יש מצב להיכנס להריון בגלל מה שקרה בהתחלה שהיה בלי קונדום??? אבקש שתענו מהר אני לא מפסיקה לחשוב על זה.תודה

תשובה:
שלום לך. כדי להיכנס להריון צריך שטיפות זרע יחדרו אל הנרתיק. ממה שאת מתארת זה לא קרה אז רוב הסיכויים שאת לא בהריון. אם תרגישי שאת לא מפסיקה לדאוג, את יכולה לבצע בדיקת הריון פשוטה שקונים בכל בית מרקחת. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #113051
אני וחבר שלי (בן 17) היינו בסיטואציה מינית כששתינו היינו ערומים לגמרי ולא שכבנו ואני עדיין בתולה, אבל הפין שלו היה על הדגדגן שלי והוא לא גמר ולא הייתי חדירה. אין סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון נכון?

תשובה:
שלום, כדי להיכנס להריון צריך שטיפות זרע יחדרו לנרתיק. ממה שאת מתארת זה כנראה לא קרה אז אין חשש להריון. כל טוב!


בן 20 שואל: #113034
היי קודם כל תודה רבה על כל התשובות רציתי לשאול, אתמול הייתי אם חברה שלי היא ירדה לי וגמרתי לה בתוך הפה,היא לא בלעה הכל ונשאר קצת על התחתון שלי,היא ניגבה את מה שנשאר על התחתון אם הידיים שלה (מרחה את זה כמו סבון) והשאירה את זה ככה בלי לשטוף ידיים אחרי כמה דקות היא דחפה כמה אצבעות לכוס,רציתי לדעת אם יש סיכון להריון? כי הידיים כנראה היו מלוכלכות בזרעים.....

תשובה:
שלום לך. ממה שאתה מתאר אין חשש להריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #113018
היי אני וחבר שלי היינו במיטה והיינו עם מכנסים שתינו לא הורדנו מכנסים בכלל עשיתי לו ביד ואז שפשפנו את אברינו אחד בשני והרגשתי את איבר המין שלו ממש חזק בתוך האיבר שלי אבל היינו כל הזמן עם מכנס ואני מפחדת שאני בהריון כי המחזור שלי הוא לא סדיר בבקשה תענו לי כי אני בלחץ !!! תודה רבה

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מתארת, אין סיכוי שנכנסת להריון. הזרע לא יכול לחדור לנרתיק דרך הבגדים. כל טוב!


בת 17 שואלת: #112911
היי, אני בת 17. עוד לא עניתם לי וזה דיי דחוף.. אני וחבר שלי ניסינו לשכב כמה פעמים וכל פעם זה לא הצליח כי אני עצרתי את זה, לא יכלתי לעמוד בכאב.. (ניסינו קצת מעל עשר פעמים). ופעם אחרונה הייתה לפניי שבועים , שנינו הינו ערומים ועשינו גם סקס יבש בלי בגדים והוא ניסה להכניס כמה פעמים, והקרום לא נקרע.. המחזור מאחר לי ויש לי בחילות מטורפות כבר שבוע, אני ממש בקושי אוכלת ושבעה מכלום פשוט.. והפחד שלי שאפשר להכנס להריון גם מטיפות אהבה או משהו כזה.. הוא אמר שהוא דיי בטח שזה בגלל שאני סתם בלחץ כי הקרום לא נקרע.. כדי לקנות בדיקת הריון? או שאולי זה באמת רק הלחץ

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 17 שואלת: #112903
היי, אני בת 17. אני וחבר שלי ניסינו לשכב כמה פעמים וכל פעם זה לא הצליח כי אני עצרתי את זה, לא יכלתי לעמוד בכאב.. (ניסינו קצת מעל עשר פעמים). ופעם אחרונה הייתה לפניי שבועים , שנינו הינו ערומים ועשינו גם סקס יבש בלי בגדים והוא ניסה להכניס כמה פעמים, והקרום לא נקרע.. המחזור מאחר לי ויש לי בחילות מטורפות כבר שבוע, אני ממש בקושי אוכלת ושבעה מכלום פשוט.. והפחד שלי שאפשר להכנס להריון גם מטיפות אהבה או משהו כזה.. הוא אמר שהוא דיי בטח שזה בגלל שאני סתם בלחץ כי הקרום לא נקרע.. כדי לקנות בדיקת הריון? או שאולי זה באמת רק הלחץ

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מתארת נשמע שהמחזור מאחר פשוט בגלל הלחץ שאת נמצאת בו. בכל מקרה בחילות לא מופיעות מיד אחרי שנכנסים להריון כך שסביר להניח שזה בגלל שהדימום החודשי מתקרב או בגלל שאת במתח כזה. כדי להירגע, את באמת יכולה לבצע בדיקת הריון. אני מבינה שאתם לא משתמשים באמצעי מניעה ואולי זאת אחת הסיבות שאתם לא מצליחים לשכב כי את חוששת מהריון לא רצוי. נסי לנטרל את כל הדברים שיכולים להפריע לך בקיום יחסי מין, כולל הפחד מהריון לא רצוי אז תשתמשו בקונדום. יש דברים נוספים שיכולים להפריע לך כמו האם את באמת רוצה ומוכנה לזה או שיש לחץ מצד החבר? האם הקשר שלך עם החבר מבוסס על תקשורת פתוחה, אמון וכבוד? האם אתם משקיעים במשחק מקדים ובעינוגים שמגרים אותך כך שתהיי מספיק רטובה לקראת החדירה? תבדקי עם עצמך את השאלות האלה. קיום יחסי מין בפעמים הראשונות זה תהליך וכדי שהשרירים יהיו רפויים ולא תהיי מכווצת צריך שתרגישי בנוח עם הכל. את יכולה לקרוא עוד בנושא, יש הרבה מידע באתר שלנו לגבי "הפעם הראשונה". בהצלחה!


בן 15 שואל: #112830
הצילוווווו אני בן 14 וחברה שלי גם בת 14 וקיימני יחסי מין בלי קונדום בפעם הראשונה ואני מפחד שהיו לי טיפות אהבה (לא גמרתי) אבל לא היה סימן של טיפות אהבה , האם אפשר להכנס להריון מטיפות אהבה ?, אני יכול להשיג פוסטינור מיועצת בית ספר ?, אם כן כמה זמן יש לי בבקשה תענו מהר אני בלחץץ(ולא ירד לה דם )

תשובה:
שלום לך, אכן ניתן להכנס להריון מטיפות הריון. הסיכויים לא גדולים אך קיימים. אין צורך לחפש סימנים, יש טיפות זרע מאוד קטנות שלא ניתן לראותן בעיניים. אתה יכול להשיג פוסטינור בכל בית מרקחת אבל חשוב שתדע שאם עברו יותר מ72 שעות מזמן קיום יחסי המין פוסטינור לא יעזור. אם לא עברו יותר מ120 שעות ניתן ליטול גלולה בשם אלה. חשוב שתדעו שלגלולת החירום יש תופעות לווי שכדאי להכיר אותם כגון דימומים שלא קשורים לוסת, כאבי בטן וגם איחור במחזור. שבועיים לאחר נטילת הגלולה צריך לעשות בדיקת הריון. אתם מאוד צעירים, יש מגע מיני אינטימי שאינו כולל חדירה שאתם יכולים להנות ממנו. יחסי מין בחדירה הם יחסים שחשוב להתכונן אליהם הן מבחינת אמצעי המניעה, הן מבחינת ההשלכות והן מבחינת הקשר. אני חושבת שהחשש שבו אתם נמצאים עכשיו הוא לא שווה את ההנאה שאולי חוויתם בהתנסות הראשונית שלכם. יש התנסויות ראשוניות שיותר תואמות גיל כמו לדוגמא "סקס יבש" (חיכוך של פין בפות -עם קונדום או עם תחתונים), מגע עם האצבעות, חדירה של אצבע. בכל מקרה, כפי שהוצע לכם, אתם מוזמנים אלינו לייעוץ ולהכוונה -זה אנונימי וחינם. ואנחנו פה. לגמרי בשבילכם. כל טוב.


בת 15 שואלת: #112643
אני וחבר שלי היינו במיטה ואני הייתי עם חוטיני והוא עם מכנס עשיתי לו ביד ולא גמר אחרי זה לא נגעתי בכוס לאחר זה עשינו בדיקת הריון אחרי שבועיים בשביל להרגיע אותי ויצא שאני לא בהריון אחרי זה היינו שוב במיטה והיינו שנינו עם בגדים אבל עשיתי לו ביד ורק סידרתי את התחתון אחרי שבוע התחיל לי דימום קל ממש בבוקר זה שלושה ימים לפני המחזור ואני מפחדת שזה דימום של הריון אני ממש מפחדת !!!! בבקשה תענו לי מהר תודה

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע שאת מודאגת. מהסיטואציה שאת מתארת לא נשמע שיש אפשרות להריון. דימום של הריון הוא דימום חד פעמי - שמופיע ונגמר. כך שאם הדימום נמשך יותר מיום אחד - סביר שקיבלת מחזור. ממליצה לך לעשות שוב בדיקה בשביל השקט הנפשי שלך. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 16 שואל: #112619
באמת תועד שמישהי נכנסה להריון בלי שהיא קיימה יחסי מין כלומר בלי חדירה אפילו?

תשובה:
שלום לך, כפי שנאמר לך בתשובה הקודמת, זה מצב אפשרי אך הוא קלוש. ולשאלתך, כן, יש מקרים כאלו. הם לא רבים אך קיימים ולכן מומלץ לא לקחת את הסיכון. השתמשו באמצעי מניעה. כל טוב.


בת 21 שואלת: #112354
חבר שלי נגע לי בנרתיק, עכשיו לפני זה יכול להיות שניגב טיפות אהבה שלו ביד אחרי זה בנייר ... ארחי תקפוה הרגשתי כאבי מחזור למשך יומים -3 אבל זה היה שבועים אחרח שיצאתי למחזור.... האם יכול להיות אני בהריון?

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון ממגע לאחר ניגוב של נוזל הזרע מהיד. כל טוב


בת 14 שואלת: #112351
אני וחבר שלי כבר חצי שנה ביחד ואנחנו מתקדמים ונהנים ויש אהבה לחלוטין אנחנו מתקדמים ללא אמצעי מניעה ,אבל אנחנו רק על יבש (אני עם תחתון והוא בלי כלום) הוא גמר על התחתון אבל שהלכתי לעשות פיפי אחרי זה הרגשתי רטוב מסביב לנרתיק .. אני לא יודעת אם זה ממני או ממנו מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך, תאי הזרע מגיעים עם נוזל - הנוזל יכול לחדור את הבד, אבל תאי הזרע עצמם אינם יכולים. כך שגם אם הרטיבות נובעת מנוזל הזרע - זה לא אומר שתאי הזרע עברו. מעבר לכך, מציעה ללבוש תחתונים שאינם חוטיני שיכסו את אזור הנרתיק - כדי שלא יהיה חשש להריון. כל טוב


בן 16 שואל: #112325
איך אפשר להבדיל בין מחזור לדימום בהריון כי אני לא בטוחה שאני בהריון כי לא הייתה חדירה

תשובה:
שלום לך, גם מחזור הוסת וגם דימומים במהלך הריון לשניהם יש את אותו מקור - הרחם. הוסת מגיעה בזמן קבוע, בדרך כלל, ונמשכת מספר ימים כאשר עוצמת הדימום משתנה לאורך הימים הללו עד שהיא נפסקת לגמרי. דימום מהריון הוא בדרך כלל דימום קל שקורה לאחר שהייתה השתרשות (שזה יכול להיות גם 2-3 שבועות אחרי קיום יחסי המין). ישנם סוגים שונים של דימומים שלהם סיבות שונות. אך, ממה שאני מבינה מהשאלות הקודמות הסיכויים להריון נמוכים מאוד. אם לא היה שום מגע ישיר בין פין לפות ולא הייתה חדירה הסיכויים להריון נמוכים מאוד. האם עשיתם בדיקת הריון כפי שייעצו לכם? אם יש לבת הזוג שלך דימומים שלפי מה שהיא מרגישה או יודעת על הגוף שלה הם אינם קשורים למחזור הוסת חשוב מאוד שתלך לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בת 18 שואלת: #112262
היי:) חבר שלי וו אני כבר שלושה חודשים יחד. נפגשנו לפני יומיים ועשיתי לו ביד והוא גמר עליי. התנתקתי לגמרי עם נייר טואלט ואחרי חצי שעה בערך נכנסתי להתקלח ונגעתי באיבר מיני. אני מפחדת שיש סיכוי להריון בגלל שנגעתי, יש לי ציפורניים ארוכות ואבל האצבעות היו יבשות. יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון במקרה כזה. כדי שיהיה סיכוי להריון צריך כמות מסוימת של זרע עם נוזל הזרע כשהוא "טרי". במקרה שאת מתארת, לא היה זרע על היד מאחר וניקית אותה. כל טוב


בן 15 שואל: #112186
שלום זה שוב אני , היא הייתה אמורה לקבל אתמול מחזור וכואב לה השדיים , האיברים שלנו ממש נגעו אחד בשני ואני בכל זאת חושש שטיפות אהבה חדרו , קראתי באינטרנט שזה כן יכול להכניס להריון , סליחה שאני חוזר על השאלות אבל זה מאוד מדאיג אותי

תשובה:
שלום לך, שאלתך נענתה. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #112042
ישבתי על חבר שלי והוא היה עם תחתונים ואני הייתי עם תחתונים גם והוא גמר טיפה לא הרבה והרגשתי את איבר מינו ואני לא זוכרת אם הרגשתי נוזל בתוך הנרתיק ואני ממש ממש מפחדת שיש סיכון שנכנסתי להריון וגם המחזור שלי לא סדיר אז אני נורא מפחדת... יש סיכוי גדול שנכנסתי להריון???

תשובה:
שלום לך, אם לא היה מגע ישיר בין פין ופות ואם הייתם כל הזמן עם התחתונים הסיכוי להריון הוא קלוש מאוד. זה לא משנה אם החבר שלך גמר הרבה או קצת, מספיקה טיפה אחת של זרע בשביל לגרום להריון. יחד עם זאת, חשוב שתדעי שזרע לא יכול לשרוד דרך בד ולכן כל עוד התחתונים לא ירדו מכם ולא היה מגע של אברי המין הסיויים נמוכים מאוד. יכול להיות שהרטיבות שהרגשת בנרתיק היא נוזלים שיוצאים מהנרתיק כאשר יש עוררות/התרגשות מינית. כל טוב.


בן 16 שואל: #112023
שלום אני וחברה שלי היינו חרמנים ולא הכנסתי לה אבל גמרתי לה בתחת אז היא תהיה בהריון?

תשובה:
שלום לך, כניסה להיריון יכולה להיווצר רק מחדירה של זרע לנרתיק. מכיוון שלא הייתה חדירה, אין חשש שהחברה שלך בהיריון. כל טוב


בן 17 שואל: #112008
שלום רציתי לענות ואני צריך תשובה דחופה לא הכנסתי לה בתחת אבל גמרתי לה בתחת היא תהיה בהיריון?

תשובה:
שלום לך, מהיריון ניתן להיכנס רק על ידי מפגש של הזרע עם הנרתיק. מכיוון שלא תיארת שהייתה חדירה לנרתיק אין חשש להיריון. עם זאת, חשוב שתדעו שמומלץ לקיים יחסי מין אנאליים עם קונדום בכדי להיות מוגנים מהידבקות במחלות של יחסי מין. כל טוב


בת 11 שואלת: #111897
אני וחבר שלי עשינו סקס יבש אני עם תחתונים אני הייתי מעליו והוא שכב והפין שלו היה לכיוון הבטן שלא לא מכוון אליי והוא גמר על הבטן שלו ובנוסף על ה- מפשעות שלי . אני עלולה להיכנס להריון אני מפחדת שזה נזל אחרי זה נגבתי את ה מפשעות והיה לי גם פיפי ועשיתי פיפי אני יכולה להיכנס להריון תענו לי מהר אני בלחץ של ממש!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תשובה:
שלום לך, כדי ליצור הריון יש צורך שנוזל הזרע יהיה במגע ישיר עם פתח הנרתיק שלך. מהסיטואציה שאת מתארת נראה כי לא הייתה אפשרות כזו. גם אם הרגשת רטיבות - זה לא אומר שתאי הזרע יכולים לעבור את הבד ולהגיע לתוך הנרתיק. כך שלא נשמע שיש סיבה לדאגה במקרה זה. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #111836
עבר שש ימים מאז, ואת המחזור שלי אני אמורה לקבל בעוד שבועיים פחות או יותר. עד אז אני לא יודעת מה לעשות אני ממש בסרטים ואין לי את מי לשתף. שאלתי את מי שהייתי איתו באותו הלילה והוא אמר שהייתי מעליו כשהוא היה עם הבוקסר רק .. ואני לא מצליחה להיזכר בוודאות. מה עושים עד אז? אפילו בדיקת הריון ביתית אני עדין לא יכולה לעשות ואני בסרטים אין לי מושג מה לעשות את הגלולות אי אפשר כבר לקחת.... בבקשה תגידי לי מה לעשות

תשובה:
שלום יקרה, אני מבינה כמה את בלחץ, אבל כרגע אין באמת שום דבר שניתן לעשות, חוץ מלחכות לכך שהמחזור יגיע. נסי להרגע, להיות שקועה בשגרה שלך, בדברים שאת אוהבת ורגילה לעשות. כפי שאת בוודאי יודעת, גם הלחץ עצמו עלול להשפיע על מועד קבלת הווסת, לכן נסי ממש לנשום ולהרגע, ולזכור שאין לך מה לעשות כרגע. אני רוצה להרגיע אותך שאם הבחור שהיית אתו אמר שהוא היה במשך הזמן הזה עם הבוקסר, הסיכוי שנכנסת להריון הוא ממש קלוש. הבד של התחתחון שלו צפוי היה לחסום את הנוזל, שלא הגיע באופן ישיר לפתח של הנרתיק שלך, או בתוכו. את יכולה לבצע את בדיקת ההריון בדיוק שבועיים לאחר המפגש עם הבחור. אם את זקוקה בזמן זה לכתוב, להתייעץ, עשי זאת מבלי להתלבט. שבוע טוב.


בת 18 שואלת: #111833
אבל איך אני יוכל לקחת עבר כמעט כבר שבוע???

תשובה:
את צודקת. כעת אני רואה שהתתכוונת למקרה שקרה שלושה ימים לפני שפנית אלינו. הגלולה היחידה שניתן לקחת עד 120 שעות ממועד קיום יחסי מין לא מוגנים היא 'אלה'. חמישה ימים אלו כבר עברו, לפיכך במקרה זה, לא ניתן לקבל גיבוי מגלולה לשעת חירום. על אף שהסיכוי להריון מהיחסים שתארת הם קטנים, כדאי להמתין שבועיים ואז לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לשלול מצב של הריון. (ייתכן שהווסת תגיע קודם לצורך בבדיקה ואז היא מיותרת, כמובן). פני אלינו בכל שאלה בהמשך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #111756
יש לי טעות בהקלדה אז כותבת שוב: לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר **ולא החדיר ... אבל אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
קבלת מענה כעת


בת 18 שואלת: #111755
היי לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר הוא החדיר ... אך אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מבינה את החרטה שאת מתארת. לפעמים אנחנו מכניסים את עצמנו לכל מיני מצבים, שרק בדיעבד אנו מבינים עד כמה לא התאימו לנו. זה חלק מתהליך למידה על עצמנו וזה חשוב, למרות שזה כואב ומתסכל. את יכולה להיות מאוד מאוד גאה בעצמך. זה לא קל להיות בסיטואציה מינית, בשלבים מתקדמים של מגע גופני, לא בביתך, ועדיין להיות קשובה לאמת הפנימית שלך, כדי להגיד שאת לא מעוניינת להמשיך. זה כל כך חשוב שידעת לעצור את עצמך וגם את השותף שלך ליחסי המין. קצת קשה לי לתת לך תשובה חד משמעית לגבי הסיכון להכניס להריון. סקס יבש, כשמו כן הוא. מתבצע עם בגדים וללא רטיבות, או מגע של נוזלי הגוף. כאן את מתארת מצב מורכב קצת יותר- הרטיבות שאת מתארת עשוייה להיות מהנרתיק שלך, כתוצאה מתחושת גירוי מיני. מצד שני, גם אם לא גמר, ייתכן כי הרטיבות שחשת בה הייתה מ"טיפות האהבה"- נוזל שקוף ודביק אשר נפלט מהפין ללא שליטת הגבר בכמות קטנה, עוד טרם השפיכה עצמה והוא מכיל תאי זרע. אם את לא זוכרת מה קרה אחרי שהוריד את הבוקסר, יהיה קשה לדעת בבירור. חוטיני, או תחתונים דקים אחרים נוטים לזוז הצידה כתוצאה מהשפשוף של הפין באיזור הפות. אם הפין שלו היה רטוב מטיפות האהבה, ונוזל זה נגע בכניסה לנרתיק שלך, בפות ממש, אז יהיה קשה לשלול שאין סיכוי להריון. אם את חוששת ממצב כזה כמו שתיארתי, את יכולה ליטול גלולה לשעת חירום, כמו פוסטינור, נורלבו או "אלה" ומידה ותחליטי לעושת כן, עשי זאת ללא כל דיחוי. בכל התלבטוב נוספת, אל תהססי לפנות אלינו. כל טוב.


בת 19 שואלת: #111671
שלום, יש לי שאלה קצת מוזרה אבל אני דואגת מאוד ובכל זאת אשמח לתגובה. אחרי שחבר שלי אונן וניגב את הזרע השלכתי לאסלה נייר טואלט ספוג בזרע ולאחר מכן ישבתי על האסלה ועשיתי פיפי כך שניתזו כמה טיפות מים שהיו עם הנייר שהיה באסלה, ונגעו באיבר מיני. האם יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 15 שואלת: #111663
שלום, אני מבקשת אם אשפר לענות מהר למה אני בלחץ האם כאבי שדים והצורך לעשות פיפי הרבה הם סימנים להיריון? אין לי בחילות או שום דבר אחר

תשובה:
שלום לך, לא ברור לי ממה שאת מתארת מדוע את חוששת מהיריון? היריון יכול להיווצר מקיום יחסי מין לא מוגנים. האם ביצעת יחסי מין לא מוגנים? אם אכן לא השתמשת באמצעי מניעה אז תמיד קיים סיכוי להיריון. בעיקרון הצורך לעשות הרבה פיפי יכול להעיד על דלקת בשתן - אפשר לבדוק זאת אצל רופא משפחה בבדיקה פשוטה שאני ממליצה לך לעשות על מנת להיפטר מתחושה לא נעימה זו. באשר לכאבים בשדיים, אם הכאבים נראים לך נורמטיביים הם אכן חלק מתופעות הלוואי של ההתפתחות הנשית בגיל ההתבגרות. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111658
שלום, יש לי שאלה קצת מוזרה אבל אני דואגת מאוד ובכל זאת אשמח לתגובה. אחרי שחבר שלי אונן וניגב את הזרע השלכתי לאסלה נייר טואלט ספוג בזרע ולאחר מכן ישבתי על האסלה ועשיתי פיפי כך שניתזו כמה טיפות מים שהיו עם הנייר שהיה באסלה, ונגעו באיבר מיני. האם יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את החשש מהיריון אך במקרה זה אין חשש בכלל. כדי להיכנס להריון זרע צריך להיכנס לנרתיק או באמצעות חדירה של פין לנרתיק או ע"י כך שהפרטנר יגמור בסמוך לנרתיק ונוזל הזרע ינזול אל תוך הנרתיק. במקרה שלך זה לא קרה כך שאין ממה לחשוש! בהצלחה וכל טוב


בת 15 שואלת: #111626
ליפני שלושה שבועות אני וחבר שלי הגענו למצב שבו אני הייתי ערומה לגמרי והוא היה בתחתונים ואיברי מין שלנו השתפשפו זה בזה אבל הוא היה בתחתונים והוא גמר רק 20 דקות אחרי זה אבל עכשיו המחזור שלי מאחר כבר ביומיים וזה די מלחיץ אותי רציתי לשאול אם קיים סיכוי לכנס להריון במצב כזה?

תשובה:
שלום לך אין אפשרות להכנס להריון עם תחתונים. כנראה הווסת מאחרת בגלל גורם אחר כמו לחץ או שינויים ומתחים מסוג אחר. היא כנראה תופיע בימים הקרובים. את יכולה להיות רגועה. בהמשך מומלץ לכם ללמוד על אמצעי מניעה וכמובן להגיע אלינו למפגש בנושא. כל טוב


בת 19 שואלת: #111501
שלום. המחזור שלי בדרך כלל סדיר. תמיד ב23 לחודש. מעולם לא קיימתי יחסי מין, מעולם לא הייתה חדירה. בחודש שעבר הגעתי למצב מיני עם בן הזוג שלי, ללא חדירה אבל כשהאיבר שלו בתוך האיבר שלי (ללא חדירה, רק בתוך השפתיים) והוא גומר בצד. שבוע לפני המחזור ממש חליתי, צינון איום ששבוע לא יכולתי לקום ממנו שנגמר בערך ביום שהמחזור היה אמור להתחיל. ו... המחזור איחר. מאחר עכשיו בערך ב4 ימים. אני לא דואגת כי... לא הייתה חדירה והוא גמר בצד ולדעתי האיחור נובע מהמחלה שהייתה לי שבוע לפני. הדאגה שלי היא כזאת... ביום האיחור השני, הייתי במצב אינטימי עם בן הזוג. לא הייתה חדירה. אבל... האיבר שלו היה בתוך השפתיים של האיבר שלי והוא גמר על הדגדגן. ואני מודאגת. מצד אחד לא הייתה חדירה והייתי במה שאמור להיות "יום בטוח" כי זה היה בכלל אמור להיות יום של מחזור. אבל מצד שלי הוא גמר על הדגדגן. אני לא על גלולות, ולא היו אמצעי מניעה מעורבים... מה הסיכוי להכנס להריון אם לא הייתה חדירה (בתולה) וזה היה יום בטוח כי זה היה אמור להיום יום מחזור? ו... כרגע המחזור מאחר לי. לדעתי זה בגלל השבוע שהייתי חולה, מה הסיכוי שההשערה שלי נכונה?

תשובה:
שלום לך. רוב הסיכויים שההשערה שלך נכונה בגלל שלא הייתה חדירה והריון מצריך חדירת זרע לנרתיק או לעומק פתח הנרתיק. בכל מקרה כדי להיות רגועה לגמרי, את יכולה לבצע בדיקת הריון ביתית ולדעת בדיוק מה קורה. כדאי גם שתתחילו להשתמש באמצעי מניעה כדי שלא יהיו תקלות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #111486
בהתיחס לשאלה הקודמת שלי, גם אם נניח חדרו אכשהו אם, זה הגיוני טיפות, אהבה בסקס הייבש אז עדיין אין סיכוי להריון??

תשובה:
שלום לך, שאלתך נענתה בשלילה. אין סיכוי.


בת 15 שואלת: #111443
ידיד שלי ואני עשינו דברים מיניים (לא סקס מלא) ולא גמר לי על הפנים. אחרי דקה בערך לקחתי מגבון וניקיתי את זה, הוא שאל אם אני רוצה גם לנקות את הכוס ואמרתי שכן, לא חשבתי כל כך והשתמשתי באותו מגבון (המגבון ולא הגיע לחור רק בצדדים של הכוס) כשהוא ראה את זה ישר ניקינו טוב טוב עם מגבונים אחרים ושטפתי במים עם סבון. אני יכולה להיכנס מזה להריון?

תשובה:
שלום ממה שאת כותבת לא ברור לי בדיוק איפה ידיד שלך שפך. אמרת שזה לא היה בפנים אבל האם זה היה בפתח הנרתיק? אפשר להכנס להריון מנוזל זרע שנשפך ממש בפתח הנרתיק ולכן אם זה מה שקרה אני ממליצה לך לקנות גלולה לשעת חירום. כמו אלה\ פוסטינור. פוסטינור אפשר לקחת עד 72 שעות מקיום המגע המיני , אלה אפשר לקחת עד 120 שעות אחרי. לגלולה תופעות לוואי כמו חולשה, בחילות ודימומים אבל היא עדיפה על פני הריון לא מתוכנן והיא אינה מסוכנת. את מוזמנת להגיע אלינו אם יותר נוח לך ונוכל לתת לך אותה בחינם. ניתן לקנות בכל בית מרקחת\ סופרפארם בלי מרשם רופא. לפעמים הבאות אם אתם עושים סקס יבש בלי בגדים ויש חיכוך בין אברי המין כדאי לשים קונדום - זה מגן גם ממחלות מין. את מוזמנת להגיע אלינו ולהפגש עם היועצות שלנו. תוכלי לקבל הסבר שיהיה לך שימושי וחשוב על איך מגע מיני בטוח ומוגן. כל טוב


בן 16 שואל: #111430
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש כשאני עם מכנס ספורט עם רשת בתוכו.. ועם תחתון כמובן , היא עם טייץ ותחתון קיימנו סקס יבש וגמרתי ליד .. לא צמוד אליה,במרחק כמה סנטימטרים . יש סיכוי להיריון ? אני ממש לחוץ !

תשובה:
היי לך, במידה וקיימתם סקס יבש כשהייתם עם בגדים אין אפשרות לכניסה להריון. הריון מתרחש כאשר זרע פוגש בביצית ועל מנת שזה יקרה הזרע צריך להגיע לפחות לקרבת או לפתח הנרתיק. מתיאורך לא נשמע שזה קרה ולכן אתם יכולים להיות רגועים. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #111423
אני וחבר שלי קיימנו סקס יבש (?) כאשר הוא עם תחתונים ואני בלי בגדים. התחתון שלו היה לבן. האם יש אפשרות שבגלל שהתחתון נהיה שקוף בגלל הנוזלים אז האטימות של התחתון נפגעה? יש סיכויים שאוכל להכנס להיריון? יש לי כאבים ממש חזקים במרכז הבטן התחתונה.. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, במידה שלא התבצעה חדירה של הפין לנרתיק אין חשש להיריון. כנראה שהכאבים שלך נובעים מלחץ, אז את יכולה להירגע :) תרגישי טוב!


בן 19 שואל: #111404
היי יש לי קשר אינטימי עם אשה דתיה בת25 ובכדי שלא להכנס להריון אנחנו שוכבים בפי הטבעת ורציתי לשאול איך מומלץ לרכך את החדירה האם אפשר להשתמש ברוק כי המקום יבש ואיך אפשר להשהות את הזקפה כשאני בפנים

תשובה:
שלום, חשוב שיחסי מין יהיו מוגנים מפני מחלות מין ולא רק מהריון לא רצוי לכן שימוש נכון בקונדום ימנע הדבקות במחלות מין ביחסי מין וגינאלים (דרך הנרתיק) או אנאלים(דרך פי הטבעת) . חשוב להחליף קונדום בין יחסים וגינאלים לאנאלים ולהיפך. על מנת להקל על החדירה, ניתן להשתמש בחומרי סיכה היכולים להקל על החדירה שמן,מים, קונדום שיש בו חומרי סיכה או חומר סיכה שניתן לרכוש בבית מרקחת. חשוב שהיחסים שתבחרו יהיו בהסכמה מלאה מצד שני בני הזוג, תדברו ותשמרו על תקשורת כנה ופתוחה תוך כדי שאילת שאלות אחת את השני. ( האם זה נעים/כואב לך וכו...). לגבי השהיית הזקפה, זה עניין של ביטחון ותרגול עם הזמן והניסיון תוכל לשלוט בזה יותר. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111261
היי . לפני כמה ימים חבר שלי החדיר לי אצבעות ( פעם ראשונה שלי ) והרגשתי שביד השנייה הוא אונן לעצמו . בדרך כלל בכמה חודשים האחרונים המחזור שלי סדיר ואני מקבלת כל שלושה שבועות רק שהפעם הוא איחר לי . אני מפחדת שהוא נגע לעצמו אולי בזרע ואז הכניס לי אצבעות , הגיוני להכנס מזה להריון ? למרות שלא ראיתי שהוא גמר או משהו כזה הוא אונן לעצמו עם תחתונים ומעל מכנס .. אני לא יודעת מה לעשות .. יש סיכוי להריון ? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך. כדי להיכנס להריון צריך שטיפות זרע יחדרו לנרתיק. ממה שאת מתארת, זה לא קרה. ייתכן שהדימום מאחר בגלל שאת לחוצה, אולי כדאי שתעשי בדיקת הריון ביתית, אפשר לקנות בכל בית מרקחת. בהצלחה!


בן 19 שואל: #111250
אני וחברה שלי קיימנו יחסים ללא חדירה היא בתולה והייתה חדירה קטנה ל5 שניות ממש עם הקצה היא עברה הרבה מתחים החודש ובדרך כלל המחזור שלה סדיר אבל החודש המחזור שלה איחר ב3 ימים וכבר יומיים ככה שיוצא לה רק טיפות של דימום ואנחנו מתחילים להילחץ אפשר עזרה? היא בת 17

תשובה:
שלום. ייתכן שהדימום הקל והלא סדיר קורה בגלל הלחץ והחרדה. אתם יכולים לקנות בדיקת הריון ביתית בכל בית מרקחת ולדעת בדיוק מה קורה. בהצלחה!


בת 23 שואלת: #111234
עשינו מין אנאלי, פעם ראשונה שלי ולכן דיי סמכתי עליו. ברור שזה היה אחרי 'יציאה -מספר 2' וכי לא היינו חכמים במיוחד -בלי קונדום. והוא גמר לי בפנים. באופן מפתיע החדירה היתה בקלות בכל התנוחות שניסינו ונהננו. מה שקרה אח''כ זה שלו התחיל לשרוף האיבר ולכאוב הבטן (יש לו רקע מיני דיי עשיר וזאת פעם ראשונה שזה קורה לו), ואני הוצאתי וניקיתי את הגמירה. תוך כדי האקט האנלי, הוא אונן לי בנרתיק. ואני חוששת שנכנס מעט זרע. אני בתולה, ואיפשהו אחרי שסיימנו הוא אמר שכנראה שאני כבר לא בתולה אחרי האוננות הזו. לא ירד דם ולא היה כאב של מתיחה - אז מה הסיכוי? מה שמעביר לנושא הבא - יכול להיות מצב להיריון? יכול להיות שאיבר המין שלו החליק על שלי (לא לתוך) אבל שהיה על האצבעות שלו שפיך, או שטפטף לשם במקום אחר. כן הקפדנו לנגב ידיים אחרי שנגענו בשפיך. אבל עדיין אני חוששת כי אני בלי גלולות ובלי קונדום או אמצעי מניעה אחר. תודה

תשובה:
שלום לך. לפני הכל רציתי להגיד ששמחתי לשמוע שנהנית מכל מה שהתנסיתם. להבא כדאי להשתמש בקונדום ואז תוכלי ליהנות עוד יותר מבלי לדאוג. ולשאלתך, מכל מה שאת מתארת נראה שהסיכוי להריון באמת קטן מאד אבל אי אפשר לשלול את זה לגמרי ולכן את יכולה לקחת את גלולת היום שאחרי. פוסטינור או נורלבו אפשר לקחת עד 3 ימים מקיום יחסי המין הלא מוגנים, ו"אלה" אפשר לקחת עד 5 ימים מקיומם. יש מעט השפעות לוואי אך הן חולפות. שבועיים לאחר נטילת הגלולה מומלץ לבצע בדיקת הריון. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #111194
חבר שלי ואני היינו קרובים מאוד ליחסי מין אבל לא עשינו אותם. היינו פשוט ערומים ביחד והיה מגע בין האיבר מין שלו לחלק האחורי שלי בלי גמירה מלאה אבל הייתה רטיבות. החודש לא קיבלתי מחזור, הוא כבר מאחר בשבוע ולמרות שקראתי שזה יכול להיות בגלל השעון חורף או הלחץ של תקופת מבחנים אני מרגישה ממש לא טוב כולל כאבי בטן, צרבת כזאת, חולשה. יש סיכוי להריון עם מה שעשינו? אנחנו חוששים שההפרשות שלו הגיעו אולי לאיבר שלי. ומה הבדיקת הריון הטובה ביותר? מתי כדאי לעשות? והאם זה מוקדם מדי לבדוק?

תשובה:
שלום לך, בקיום יחסי מין ללא חדירה בקרבת הנרתיק קיים סיכוי להריון. גם אם לא הייתה גמירה/ אורגזמה ישנן טיפות אהבה המופרשות מאיבר מינו של הגבר המכילות זרע ויכולות לחדור לנרתיק. לא נראה שיש סיבה לדאגה אך רק את תוכלי לבדוק עם עצמך האם באמת הנוזל הגיע לאזור הנרתיק. התסמינים שתיארת יכולים לנבוע מחרדה והמחזור אכן יכול לאחר. במידה ולא תקבלי בימים הקרובים ניתן לבצע בדיקת היריון ביתית על מנת להרגיע, 10-14 יום מיום קיום היחסים. חשוב להשתמש באמצעי מניעה בעת קיום יחסי מין. ממליצה לך להגיע לדלת הפתוחה באזור מגורייך על מנת לקבל ייעוץ והסבר על אמצעי מניעה ומחלות מין ואף לקבוע תור לרופאת נשים בדלת בצורה אנונימית לחלוטין. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #111185
היי, אוננתי לחבר שלי בחושך בגן משחקים והוא השפיך על גב כף היד שלי ובנוסף נכנס לי בין באצבעות, ניגבתי עליו וכשחזרתי לבית שטפתי את הידיים בזלזול(חשוב לציין שיש לי ציפורניים ארוכות) הגעתי לבית(בערך שעה אחרי המקרה) ועם אותה היד שאוננתי לו אוננתי לעצמי, אני מאוד לחוצה אני לא נרדמת בלילות והמחזור מאחר לי, יש סיכוי שנכנסתי להריון?? האם שפיך זה משהו שמתנקה מהר עם מים או שהוא קשה להסרה, תודה מראש

תשובה:
שלום לך, ראשית- הכל בסדר. אין לך חשש להריון. נוזל הזרע ("שפיך") אינו שורד מחוץ לגוף במשך זמן רב כל כך, וללא סביבה חמה ולחה (כמו התנאים בנרתיק) אין לו סיכוי לגרום להריון. הניגוב של היד, השטיפה (לא צריך לקרצף את הידיים עם חומר חיטוי...) והזמן שעבר מספיקים בהחלט. דעי שעל מנת להכנס להריון נוזל הזרע צריך להכנס ישירות לנרתיק, או שהשפיכה תתרחש ממש בפתח של הנרתיק. כל עוד שניכם רוצים ומסכימים, המשיכו להתנסות, להתגרות, לפנק זה את זו ולהכיר כל אחד מה נעים לעצמו ולשני/ה. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111176
אני וחבר שלי עוד לא קיימנו יחסי מין אבל כן קיימנו יחסים אנאלים (בישבן), עשינו את זה ללא קונדום וידוע לי שאני כבר לא בתולה כי השתמשתי בטמפון ולמרות שלא הייתי במחזור ירד לי דם ( נפתח קרום הבתולין ), בכל אופן הוא גמר בחוץ אבל ידעתי שיצאו לו טיפות אהבה קצת בפנים ניגבתי אותן עם מגבון מחשש שזה יחדור גם מקדימה ואז הרגשתי שיש לי גם רטיבות באיזור הפות אני לא בטוחה האם זו הפרשה שלי, או שלו ואני מפחדת להכנס להריון..

תשובה:
שלום לך. כדי להיכנס להריון צריך שטיפות זרע יחדרו לנרתיק או ממש לפתח הנרתיק וממה שאת מתארת, הסיכוי קטן מאד. בכל מקרה את יכולה לעשות בדיקת הריון אם את לא רגועה.


בן 15 שואל: #111086
אני חברה שלי עשינו בקטנה יבש יצא לי טיפות אהבה זה היה עם בגדים וזה עכשיו היא אומרת לי שמאחר לה המחזור בערך פחות או יותר בשבוע והיא אומרת שיש לה תאריך מסויים וזה ועכשיו אני בלחצים .... בבקשה תענו לי אני לא יודע אך אני נרדם בלילה

תשובה:
שלום, אם אחד מכם היה עם בגדים - אין חשש להריון. הזרע לא יכול לעבור את הבד ולהגיע לנרתיק. אני מניחה שחברה שלך לחוצה ולכן המחזור מתעכב. מציעה לעשות בדיקת הריון רק כדי לגרום לה להפסיק לחשוש מהאופציה - ניתן לקנות בכל סופר פארם/בית מרקחת. כמובן שנשמח לייעץ בנוגע לשימוש באמצעי מניעה למקרה שתחליטו לקיים יחסי מין ללא בגדים. כל טוב


בת 16 שואלת: #111078
אם אני בתולה אבל הזין שלו נגע בכוס שלי והזין שלו היה רטוב והמחזור מאחר לי אז יש סיכוי שאני בהריון? גם אם אני והוא בתולים? ואם כן איפה אני עושה הפלה בלי אישור הורים?

תשובה:
שלום לך, יש סיכוי קטן מאד להריון במקרה כזה. בכל מקרה, כרגע עדיף לעשות בדיקת הריון ולבדוק האם יש הריון בצורה אמינה. ניתן לקנות בבית מרקחת או סופר פארם, אפשרות נוספת היא להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת. במידה ויש הריון - את מוזמנת ליצור איתנו קשר ונוכל לסייע בנוגע להפלה. כל טוב


בן 16 שואל: #111042
סליחה שאני משגע אתכם. בהמשך לשאלה 111017 . עכשיו אני וחברה שלי קראנו שוב את ההוראות של הגלולות והיה רשום שם שבמשך ה7 ימים הראשונים יש להשתמש באמצעי מניעה לא הורמנלי ולהתחיל להשתמש אם לא היא השתמשה באמצעי מניעה הורמונלית בחודש הקודם. מה זה אומר? תודה

תשובה:
שלום לך ההוראות בלשון פשוטה אומרות, שבחודש הראשון לנטילת גלולות, ממשיכים לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה נוסף (קונדום) עד שהגלולות מתחילות להיות במחזור הדם ולהשפיע. ההוראה שקראת אומרת 7 ימים, אני אומרת חודש ליתר בטחון.


בן 17 שואל: #110990
היי דחפתי לחברה שלי אצבעות לנרתיק ותוך כדי אוננתי עכשיו אני מפחד עם נגעו טיפות אהבה ביד שלי(חשוב לציין שאוננתי בימין וביד שמאל הכנסתי את האצבע ) אחרי שגמרתי בצד לא ראיתי שיש לי משהוא ביד (ולא היה לפי מה שאני ראיתי) ואחרי גמרתי המשכתי להכניס לה אצבעות (ביד שמאל חשוב לציין) אבל תוך כדי שדחפתי לה עם היד שמאל נגעתי ביד ימין בתחתון שלה ועכשיו אני מפחד נורא. האם היא תכנס להריון דחוףףףף בבקשה תענו מהררר

תשובה:
היי, מאחר שלא התרחשה חדירה - אין חשש להיריון. היריון יכול להיווצר רק מהגעה של תאי זרע אל הנרתיק. כל טוב


בת 15 שואלת: #110989
היי,לא היה לי למי לפנות ואני נורא מקווה שתצליחו לעזור לי כי אני כבר משתגעת. ישלי חבר המון זמן ובזמן האחרון התחלנו סקס יבש אחריי זה פשוט עשינו סקס יבש אבל בלי תחתונים זה היה לפני שבועיים ואני זוכרת שיום אחריי שזה קרה התחילו לי כאבי בטן,בחילות וכאבי ראש ככה זה היה למשך שבוע אבל הכאבי בטן נשארו עד עכשיו והמחזור שלי מאחר בעשרה ימים ובדרך כלל הוא תקין,אני מפחדת האם יש מצב שאני יגיע לבדיקה אצלכם ללא ידיעת ההורים?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. תרגישי חופשי לשאול תמיד. אם אני מבינה אותך נכון, הבדיקה שהיית רוצה לעשות היא בדיקת היריון? אם כן, אז ממה שאת מתארת לי נשמע שאין חשש להיריון. זאת משום שהיריון יכול להיווצר רק משופכה של זרע אל הנרתיק (מה שקורה ביחסים הכוללים חדירה). האם את חושבת שיש סיכוי שהגיע אל פתח הנרתיק שלך תאי זרע (השפיך של הגבר)? כאבי הראש, הבחילות שאת מתארת יכולים לנבוע מהלחץ הרב שאת מרגישה ולכן סביר שבגלל זה המחזור מתעכב לך. כדי ללבן את התיאור שלך עד הסוף אני ממליצה לך להתקשר לאחד מסניפי דלת פתוחה, לזה שקרוב לביתך, ולקבל ייעוץ / הפנייה לרופאת הנשים בדלת במקרה הצורך. תרגישי טוב כל טוב


בת 16 שואלת: #110961
שלום אני בת 16 מתל אביב ויש לי שאלה.. חבר שלי החדיר לי לתחת והיה לי בתחתון רטוב לא יודעת אם אני גמרתי מתוך חרמנות. אבל לא השתמשנו בקונדום.. אני יכולה להיכנס להריון? אני בלחץ! בבקשה תענו

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית אני ארגיע את השאלה שמטרידה אותך- אין סיכוי להיריון מכיוון שהיריון נוצר מחדירה של זרע לנרתיק (הנרתיק הוא באיבר המין הנשי ולא בישבן). הרטיבות שחשת היא כנראה באמת מתוצאה של עונג מיני, אין סיבה לחשש. עם זאת, בקיום יחסי מין, על כל סוגיהם כולל אנאלי שמשלב חדירה לפי הטבעת, ללא אמצעי מניעה ישנו חשש תמידי למחלות מין. אני שמחה שאת ובן זוגך מקיימים יחסי מין ונהנים מהם אך חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה לא רק בשביל למנוע היריון אלא גם למנוע מחלות מין. אני מזמינה אותך לבוא עם החבר שלך לסניף דלת פתוחה בתל אביב לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים בשוק ולבחור את האמצעי שהכי מתאים לכם. בהצלחה וכל טוב


בת 17 שואלת: #110897
חבר שלי דחף לי אצבעות ולאחר שדחף יצא לו טיפות אהבה והוא נגע בזה ואז דחף את היד שלו שוב, אני בהריון?

תשובה:
שלום לך, שאלתך חשובה מאוד ולצערי אין עליה תשובה חד משמעית וברורה ביותר. קשה להתחייב לכך שאין כל סיכוי להריון בדרך זו. אמנם, הסיכוי לכך קטן בהרבה מקיום יחסי מין עם שפיכה בעומק הנרתיק, אבל עדיין קיים. טיפות האהבה, הנוזל שמקדים את השפיכה, מכיל גם הוא תאי זרע ובמידה שהאצבע היתה רטובה בנוזל זה, הוכנסה לתוך הנרתיק, קיים סיכוי שתאי זרע חיים יכלו לטפס במעלה הנרתיק. במקרה של חשש מהריון לא רצוי, אנו ממליצות על נטילת גלולה לשעת חירום (נורלבו, פוסטינור או אלה). במידה ואת מעוניינת להקטין ככל האפשר את הסיכוי שנכנסת להריון, זו הדרך הטובה והיעילה ביותר כעת. בנוסף לכך, אולי כדאי לחשוב על מעבר לאמצעי מניעה קבועים, גם אם אינכם מקיימים יחסי מין עם חדירה נרתיקית. במידה ותרצו להתייעץ על אמצעי מניעה, או אף לקבל מרשם, תחת סודיות וללא כל עלות, אתם מוזמנים לקבוע תור לרופאת הנשים בסניף של דלת פתוחה הקרוב אליכם. אנא פני אלינו בכל שאלה או התלבטות בהמשך. כל טוב.


בן 18 שואל: #110811
שלום, אני וחברה שלי לא שכבנו עדיין. אבל עשינו דברים עד אז, כמו אצבעות וכו, והיא חוששת שהיא בהיריון מאחר שהמחזור שלה מאחר ב5 ימים כשבדרך כלל עד עכשיו הוא רק הקדים, ושכרגע יש לה כל מיני תסמינים של היריון. כמו הפרשות ורודות וכו, אני רוצה לשאול מה אפשר לעשות והאם קיים סיכוי כזה בכלל? להכנס להיריון בלי חדירה אלא מטיפות זרע על האצבעות... ואיך אפשר לבצע בדיקה של 100 אחוז ולעבור תהליך הפלה בדרך הקלה ביותר...תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ניתן לקנות ערכה לבדיקת הריון ביתית בבית מרקחת/סופר פארם - עדיף לחכות לשבוע עד 10 ימים איחור לפני שעושים בדיקה - כי הבדיקה יכולה לגלות הריון בן 14 יום ומעלה. בנוגע לשאלתך לסיכוי להריון - אם גמרת על האצבעות ומיד לאחר מכן הייתה חדירה של האצבעות לנרתיק - הדבר דומה לחדירה והסיכוי להריון גבוה. אם מדובר בשאריות של זרע שנוגבו ולאחר מכן הייתה החדרה של אצבעות - הסיכוי קלוש עד לא קיים - כי אין כמות מספקת של זרע כדי ליצור הריון. אם בדיקת הריון תצא חיובית - אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונוכל לסייע בנוגע לכך. כל טוב


בן 18 שואל: #110797
היי, חברה שלי היא בתולה ואנחנו מביאים אחד לשני ביד אני גמרתי והזרע פגע קרוב למפשעה שלה ( איפה שהשיער) ואז היא לקחה מגבון וניגבה את הזרע אבל היא ניגבה את זה מהבטן למטה עד החור ואז חששה שנכנס להפנים זרע ולקחה מגבון חדש וניגבה את איזור החור מדובר במגבונים של מסיר איפור אז לדעתי יש שם כימיקלים, מה הסיכויים שהיא תיכנס להריון? חשוב לי להדגיש שהיא בתולה ושלר הייתה חדירה כלל

תשובה:
היי לך קודם כל אני שמחה שפנית אלינו ואתה דואג לה ולכל עניין, זה מאוד חשוב ואחראי מצידך אם גמרת לא באזור של פתח הנרתיק (איפה שמתקיימת חדירה של הפין), אז החשש להריון הוא אפסי. גם אם היא ניגבה לכיוון האזור, תאי הזרע ככל הנראה כבר מתים בשלב זה ואי אפשר להיכנס ככה להריון. כן צריך לשים לב שאם אתה גומר קרוב לפתח הנרתיק, יש סיכוי קטן שכתוצאה מכך אפשר להיכנס להריון. לכן צריך לשים לב לעניין ולגמור רחוק מהאזור. במידה וכן תרצו לקיים יחסי מין מלאים, חשוב כמובן שתקפידו על אמצעי מניעה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו למידע נוסף בהצלחה


בת 18 שואלת: #110777
היי אני נורא לחוצה כרגע ואני לא יודעת אם זה בצדק או סתם . ביום שני 23.10 אני וחבר שלי קיימנו סקס יבש עם בגדים וזה התגלגל ליבש בלי בגדים ללא חדירה בכלל רק שיפשוף בין אברי המין. באותו הרגע הבנו שאנחנו צריכים להפסיק עם זה כי אני לא הרגשתי מספיק מוכנה לזה . והיום 25.10 התחלתי להרגיש בחילות לקראת הצהריים וכאבי בטן רציתי לשאול אם יש חשש כלשהו להריון כי אני יודעת שאפשר להכנס להריון מטיפות אהבה . תודה מראש ובבקשה תענו מהר כי אני נורא לחוצה לגבי זה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אין סיכוי להיריון - היריון נוצר מחדירה של הפין לנרתיק. מכיוון שלא התרחשה חדירה - אין סיבה לחשש מהיריון. נשמע שהכאבים שאת חשה נובעים מהלחץ הרב שאת מרגישה. בטוחה שיעבור מהר! בנוסף, אני שמחה לראות שאת נערה אחראית וחשוב לך לא להיכנס להיריון ולא לבצע אקטים שאת לא מוכנה אליהם! כשתרגישי שאת מוכנה ליחסי מין מלאים כדאי מאוד שתשמשו באמצעי מניעה. אני מזמינה אותך ואת החבר שלך לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתכם על מנת לשמוע על אמצעי המניעה שקיימים בשוק. המון בהצלחה


בן 16 שואל: #110557
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש עם תחתון מה הסיכוי שהיא נכנסה להריון(בתולה)

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שזה חשוב לך ואתה בודק. כניסה להריון יכולה להתרחש רק כשיש כניסה של פין לפות, כך שלפי מה שתיארת אין לכם ממה לחשוש. ממליצה לשניכם להגיע לסניף דלת פתוחה שקרוב אליכם, יחד או בנפרד, כדי לשמוע על אמצעי מניעה ולבחור מה שמתאים לכם לפני קיום יחסי מין עם חדירה. בהצלחה


בת 17 שואלת: #110461
איך אוכל ליצור איתכם קשר ? אשמח ! אבל אי אפשר ליהיות בטוחים בלי בדיקת הריון? הפין לא חדר אלי ונשאר שם

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאת מאוד חוששת. הדרך היחידה לגילוי הריון היא באמצעות בדיקת הריון. אני מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני. המספר שלנו בתל אביב הוא 03-5101511. אנחנו כאן בשבילך.


בת 17 שואלת: #110394
כמה בדיקת הריון עולה בערך איך בודקים? לא רוצה לשתף כלכך אנשים בכך

תשובה:
שלום לך, בדיקת הריון ממוצעת עולה בין 30-40 ש"ח. לעתים אף פחות מכך. ניתן לבצע בדיקת הריון ללא עלות, תחת סודיות ובליוויה של יועצת בסניפים של הדלת הפתוחה ברחבי הארץ. בהצלחה.


בן 15 שואל: #110352
עם אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין יבשים שהיינו בלי בגדים רק באזור התחת ובטעות האיבר מין שלי בזמן שהוא עמד נגע לה בפתח הנרתיק או בנרתיק אני לא כלכך בטוח אבל לא גמרתי או משהו וזה גם לפחות משנייה וישר הזזתי את האיבר מין שלי נגיד והיו לי הפרשות על הקצה של האיבר מין שלי מה הסיכוי שהיא תכנס להריון ומה ממולץ לעשות???

תשובה:
שלום לך. הסיכוי שהיא תיכנס להריון הוא קטן ביותר אבל עדיין קיים ולכן אני ממליצה שהיא תיקח את "גלולת היום שאחרי". יש שני סוגים של גלולות - פוסטינור/נורלבו שלוקחים אם עוד לא עברו 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ו"אלה" - שאפשר לקחת עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים. ניתן לקנות את הגלולה בכל בית מרקחת. היא לא גורמת לשום נזק אבל יכולות להיות לה תופעות לוואי קלות. תוכלו לקרוא על זה כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876) . בכל מקרה, בפעמים הבאות כדאי שתשתמשו בקונדום. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #110311
אני כותבת שוב כדי לתת תמונה יותר ברורה. אז כמו שכבר אמרתי, המחזור שלי סדיר מגיל 11, בפעם הראשונה שקיבלתי. אני יודעת בדיוק מתי הוא יגיע. לפני חודש ושבוע עברתי ניתוח אפנדציט. בניתוח עצמו הייתי במחזור והוא נגמר אחרי 5 ימים כמו כל מחזור שהיה עד עכשיו. ולאחר שלושה שבועות בערך חבר שלי ואני ביצענו סקס יבש. הוא גמר בתחתון שלו. יכול להיות שהנוזל עבר את התחתון שלו, את שלי והחליק לאיבר? כמו שכבר כתבתי, לא ביצעתי פעילות גופנית ואין ירידה משמעותית או עליה במשקל. חבר שלי אומר שאין סיכוי שאני בהריון כי לא היתה חדירה והוא לא גמר ממש בפתח האיבר אלה בתוך התחתון שלו והסיכוי שזה עבר גם את התחתון שלו וגם את שלי שואף לאפס. יכול להיות שבכל זאת אני בהריון? או שהמחזור מאחר לי בגלל הלחץ ואולי בגלל הניתוח?

תשובה:
שלום לך, שאלתך נענתה. הסיכוי להריון קלוש ביותר. הריון לא יכול להתרחש אם לא קיימת חדירה של הפין לתוך הפות או שפיכה של נוזל זרע בפתח הנרתיק. האם המחזור שלך מאחר עכשיו? אם כן -את יכולה לעשות בדיקת הריון רק כדי להיות רגועה. בכל מקרה, לפי מה שתארת הסיכויים להריון קלושים ביותר. כל טוב.