A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

דלת פתוחה הקרובה אליך

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

בת 21 שואלת: #116121
היי היה לי מחזור כרגיל מתי שאני אמורה לקבל ניגמר לי אחרי 6 ימים (כרגיל) הייתי נקייה יום אחד פתאום חזר לי שוב למה זה ככה

תשובה:
היי! מה שחווית נקרא "דימום בין וסתי" ויכולים להיות לו גורמים שונים כמו חוסר איזון הורמונלי וגורמים נוספים. ממליצה לך לגשת בהקדם לבדיקת רופא/ה שיוכלו לאבחן את הסיבה לדימום ולתת טיפול מתאים במידת הצורך. כל טוב וחג שמח!


בן 16 שואל: #116097
שלום לגבי השאלה שלי (114161) עבר כמעט שלוש חודשים אני חושב ולמרות זאת השפשוף לא עבר... הוא נחלש בקטע משמעותי ועכשיו הוא רק טיפה אדום וגם העור נהיה מחוספס כזה אבל זה לא נראה כאילו זה עובר.... גם באותו יום שפשפתי את המרפק וגם שם לא עבר השפשוף כאילו כל העור מסביב לשפשוף נהיה לבן וזה לא חוזר

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה מרגיש בנוח לפנות אלינו שוב. אנחנו לא ארגון שנותן ייעוץ רפואי לגבי בעיות עור, אך ממה שנשמע לי לא מדובר במשהו חמור. לפעמים על הגוף שלנו יש צלקות שלוקח להן זמן מה לעבור. בכל אופן אם אתה מוטרד הייתי ממליצה לקבוע תור לרופא משפחה או רופא עור. בהצלחה


בן 12 שואל: #115927
בזמן האחרון כשאני מסיים לאונן אז ניהיה לי כאב ראש חזר שנמשך איתי לכל היום/עד למחרת זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת על קשר בין אוננות לבין כאבי ראש. אם זה נמשך ואף מתגבר חשוב שתפנה לגורם רפואי שינסה לבדוק את הנושא. האם כואב לך הראש גם ללא קשר לאוננות? מה קורה אם אתה לא מאונן כמה ימים, האם גם אז יש כאב ראש? טוב מאוד שאתה מודע לגוף שלך. מציעה ללכת לבדוק את זה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115924
היי יש לי שאלה, התחילו לרדת לי הפרשות לבנות בכמות גדולה בימים האחרונים... מה זה יכול להיות? שבת שלום

תשובה:
שלום לך, הפרשות מהנרתיק יכולות להיות מסיבות שונות. לעיתים הם קשורות לימים במחזור (לפני ביוץ או לפני וסת). יחד עם זאת אם את מזהה הפרשות שאינך רגילה אליהן הן יכולות להצביע גם על סיבות אחרות כגון פטריה בנרתיק או זיהום כלשהו. אם זה מלווה בגרד או בכאבים או מסב לך חוסר נוחות כדאי שתלכי לבדוק את הנושא אצל רופא/ה. כל טוב.


בת 19 שואלת: #115754
היי, שבת שלום.. קוראים לי קורל ואני באמת מעוניינת לשאול אם זה אפשרי שיהיה לי דימום בזמן שאני נוטלת גלולות כי לפני חודש בערך פתחתי חפיסה חדשה אחרי שבעה ימים התחיל לי דימום והוא לא עוצר עד הכדור אחד לפני האחרון היום מלא מלחיצים אותי ואומרים לי תלכי לרופא ויש לי רק בחודש 6 רופאת נשים אז זאת בעיה.. תוכלי אולי להגיד לי אם זה בסדר? תודה רבה אשמח אם תעני

תשובה:
הי קורל, חסרים לי כמה פרטי מידע בשביל לנסות ולענות לך על השאלה. עם הדימום הופיעה בשלושה-ארבעה חודשים ראשונים שבהם התחלת לקחת גלולות זה נחשב תופעה ידועה . דימום קל , לסרוגין, לא סדיר במהלך החודש היא תופעה ידועה שבד"כ נעלמת לאחר שהגוף "מסתגל" לגלולות. מה שאת מתארת לא נשמע כדמום לא סדיר ועל כן הייתי ממליצה לפנות לרופא/ת נשים. את יכולה לבקש להקדים לך את התור משום שזה יכול להחשב כתור דחוף. האם שכחת לקחת גלולות במהלך החודש הזה? האם זה קורה לך בכל חודש? כמה זמן את על גלולות? איזה סוג גלולות את נוטלת? האם קיימת יחסי מין ? ממליצה להשתמש באמצעי הגנה נוסף לגלולות עד שיתבהרו כל הדברים ואם את חשה בכאב בנרתיק אז להמנע מחדירה עד שתראי רופא/ה. יש המון שאלות הנוגעות למקרה שלך והכי טוב שגורם רפואי מוסמך יבדוק אותך ויתן לך אבחנה רפואית. מקווה שדברים יתבהרו במהרה, כל טוב.


בת 18 שואלת: #115611
היי, שמתי לב שלאחרונה יש לי ריח ממש לא נעים מאיבר המין, כמו של דג מקולקל, משהו ממש לא טוב.. לפני כמה ימים סיימתי מחזור אז אני לא יודעת אם זה קשור.. אבל בכל אופן, אם זה ממשיך מעבר לימים הקרובים, מה אפשר לעשות ? לרופאת הנשים שלי יש תורים פנויים רק בסוף יולי.. תודה :)

תשובה:
היי! עפ"י מה שאת מתארת זה נראה כדלקת בשלפוחית השתן. אינך חייבת להמתין לרופאת הנשים ואת יכולה לפנות גם לרופא/ת המשפחה שישלח אותך לבדיקת שתן וייתן את הטיפול המתאים. כל טוב!


בת 17 שואלת: #115570
היי אני לוקחת גלולות (אם זה משנה) והיום שכבתי עם חבר שלי והלכתי ישר אחרכך לשירותים והופיע לי בנייר לא דימום אלא מן כתם חום ורוד כזה כמו בתחילת מחזור (ואני אמורה לקבל מחזור בכלל עוד יותר משבועיים לפי הגלולות) וחוץ מהפעם הזאת זה לא הופיע יותר מה זה?

תשובה:
היי! דמם קל לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם משינויים הורמונליים במחזור הביוצי. אם אין לך כאבים והדימום לא חזר , לא נראה שיש מקום לחשש. אם הדימום חוזר שוב אני ממליצה לפנות לרופא/ה שלך להתייעצות. כל טוב!


בת 22 שואלת: #115494
היי לפני כמה חודשים התחלתי לשכב אם בן זוגי הוא הראשון שלי ומאז המחזור שלי נהיה חלש וקצר והתיאבון נעלם לחלוטין יש לזה סיבה אשמח שתענו לי

תשובה:
היי, יכולות להיות השפעות שונות על משך וחוזק של הוסת. האם העובדה שאתם מקיימים יחסי מין מכניסה אותך למתח כלשהו? האם את נהנת ורוצה לקיים איתו יחסי מין? האם אתם מקפידים לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה? האם התחלת לקחת גלולות או כדורים הורמונליים אחרים? האם השגרה שלך השתנתה? בכל מקרה אם זה ממשיך ו/או אם יש תופעות נוספות שמצטרפות אני מציעה לך ללכת לבדוק את זה אצל רופא/ת הנשים שלך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #115430
היי, אני בת 18 ואני באמת מאוד חרדתית יש לי כמה שאלות. דבר ראשון הוא שאני וחבר שלי עושים את זה (לא הייתי בתולה לפניו) ומאוד כואב לי לאחרונה להכניס את הפעם. דבר שני הוא שהיום במקלחת הכנסתי את האצבע כדי להרגיל את השריר כפי שקראתי באתר וירד לי קצת דם, הגיוני שזה בגלל שריטה בציפורן? שלוש, יש לי גושים לבנים בהפרשות ממה זה יכול לנבוע? ארבע ואחרון אם באזור האלכסונים (אזור הרחם) האזור הפך להיות קשה מאוד הגיוני שזה שריר?

תשובה:
שלום לך, אענה לפי סדר השאלות שלך:1. האם התחלת לקחת גלולות? האם את שותה מספיק? האם משהו בקשר השתנה לאחרונה - ריב, מתח, משהו שאתם לא מדברים עליו? כל אלה יכולים להשפיע באופן לא מודע על הגוף. חשוב לעשות בירור עם עצמך, ואולי גם עם החבר ולדבר על זה. לפעמים עצם הדיבור על זה משחרר ופותר את הבעיה. 2. כן, זה הגיוני מאד וגם מתרפא מעצמו. כל עוד אין כאב חד או דימום חזק - אין מה לדאוג. 3. אם הגושים לא מלווים בריח רע, זה חלק מהרטיבות הפנימית - וזה תקין. אם מלווה לזה ריח או מרקם גושי - יש להיבדק אצל רופא. 4. חיזוק השרירים באזור הבטן אכן משפיע, אבל אם גם כשהשרירים רפויים יש קושי באזור - זה דבר שדורש בדיקה אצל רופא משפחה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 17 שואל: #115345
היי אני מאונן פעם אחת בשבוע ובפעם האחרונה שאוננתי אני חשתי בכאבים בפין ובשק האשכים ולא יכולתי גם להשתין במשך יומיים והכאבים נמשכים כבר שבוע.. זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך, כאבים מהסוג אותו אתה מתאר עלולים להופיע אך היות והם נמשכים כבר שבוע הייתי ממליצה לפנות לרופא שיבדוק אותך. אוננות באופן כללי לא אמורה לכאוב, חשוב שתשים לב כי אינך מאונן בחוזקה וכי אתה משתמש בחומר סיכה טוב לעורך. בנוסף, כאבים במתן שתן עלולים לבשר על דלקת בשתן. רופא משפחה או אורולוג הינם כתובת מקצועית יותר במקרה זה. בהצלחה תרגיש טוב


בת 17 שואלת: #115337
היי שאלתי כבר וזה פשוט לא מופיע לי , טוב אז ככה אני וחבר שלי שוכבים בלי אמצעי מניעה שכבנו ואני חושבת שהוא גמר עף לי שפריץ קטן הוא אומר שהוא בטוח שלא בכול אופן העדפתי לא לקחת את הסיכון ופשוט לשתות פוסטינור , שתיתי פוסטינור וחשבתי שהמחזור שלי הקדים ב10 ימים המחזור שלי תמיד 5 ימים והפעם הוא שלוש האם זה דימום או מחזור ?? וחשוב לציין שלפני היה לי כאבי מחזור חלשים לפני הדימום , ולא יצא לי הרבה דם . התאריך שקיבלתי היה 30 במרץ ואז 18 במרץ . אני ממש בלחץ מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות על לקיחת פוסטינור. אמליץ לכם להשתמש באמצעי מניעה להורדת החשש מהריון וממחלות מין. כך תוכלו להנות יותר מחיי המין שלכם. בנוסף תוכלי להתקשר אלינו לקבלת ייעוץ יותר מעמיק או להגיע למפגש ייעוץ ללא עלות על אמצעי מניעה. מה שאת מתארת משקף מצב נורמלי של תופעות הלוואי של הפוסטינור ואין סיבה לדאגה. ייתכן שמדובר בדימום תוך חודשי או בווסת. הרבה בנות חוות שינויים הורמונליים בעקבות הפוסטינור וייתכן שתחווי איחור בווסת החודשית גם בחודש הבא. כל טוב.


בן 17 שואל: #115331
היי , יש לי משהו שבמפריע לי באיבר מין שלי וזה משהו שאפשר לטפל אצל רופא עור , אני רוצה לקבוע תר אבל אני מפחד שההורים שלי ידעו , אני לא רוצה שהם ידעו ל זה כי זה די מביך אותי , ואני גם מפחד שהרופא יבקש אישור הורים וזה. מפריע לי כבר מלא זמן ואני לא יודע מה לעשות והבנתי שהטיפול הוא חד פעמי והבעיה נפתרת וזה ממש בקלות וממש באלי כבר לעשות את זה אבל בגלל הסיבות אני לא יודע מה לעשות

תשובה:
היי לך, ממה שאתה מעלה לא ברור לי עד הסוף מהי הבעיה הרפואית שמטרידה אותך. בכל אופן, מכיוון שאתה מתחת לגיל 18 אין אפשרות לקבוע תור לרופא מבלי שההורים יגלו על כך דרך קופת החולים. אנו בדלת פתוחה נותנים מענה של רופאת נשים (שכאמור כפי שציינת ומכיוון שאתה זכר זה לא רלוונטי עבורך). בכל אופן, אני ממליצה כן להיוועץ עם ההורים למרות המבוכה הטבעית - בסופו של דבר מדובר בבריאות שלך ובגוף שלך וההורים שלך ירצו לדעת מה מטריד אותך, בפרט אם מדובר בבעיה דחופה לא כדאי להזניח. תרגיש טוב :)


בת 28 שואלת: #115316
לקחתי אתמול פוסטינור והיום בבוקר יצאה לי צואה בצבע חום בהיר שבפנים הצואה היתה אדומה כזאת (זה היה נראה כמו איזה בשר) והיה גם נוזל אדום שיצא לי.. האם זה נורמאלי??

תשובה:
היי! אם אינך משלשלת או סובלת מכאבי בטן חריפים , אין קשר בין הצואה לפוסטינור. יתכן ואכלת משהו שלא התעכל כמו שצריך. במידה והתופעה חוזרת על עצמה אני ממליצה שתפני לרופא להתייעצות. כל טוב!


בת 20 שואלת: #115305
יש לציין שכם יש לי פיפי לעיתים תכופות

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת סובלת מדלקת בשתן או מפטרייה או ממחלת מין. אני ממליצה ללכת בתכיפות לרופא משפחה או נשים (או אף למיון נשים אם המצב מחמיר). אם את רוצה ללכת באופן אנונימי אנו מציעים שירות של רופאת נשים באופן אנונימי בדלת פתוחה. את מוזמנת לפנות לסניף הקרוב לביתך ולקבל מידע מפורט ולקבוע תור מסודר. תרגישי טוב!


בת 19 שואלת: #115212
שלום , האם קרום הבתולין יכול להקרע משני אצבעות ? אני מאוד קטנה וצרה ולחבר שלי אצבעות ארוכות יחסית , לאחר שעבר מעט זמן שהחדיר לי 2 אצבעות ראיתי דם על התחתון , לא שמנו לב מתי ירד דם או איך , היה *רק* על התחתון עצמו , ובמשך יומיים היה לי דימום קל ומעט הפרשות חומות , יש לי מימה לדאוג ? זה ניקרע או שהוא פצע אותי ?

תשובה:
שלום לך, האפשרות היותר סבירה היא שנוצרה פציעה בגלל החדרת האצבעות - אין מה לדאוג והגוף מרפא לבד את המקום. רק חשוב לאפשר למקום להחלים ולא לנסות להחדיר אצבעות בימים הקרובים. לגבי קרום הבתולין - ניתן לדעת רק באמצעות בדיקה של רופא/ת נשים. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 20 שואלת: #115126
היי זו שוב אני, בהמשך לשאלה הקודמת שלי.. אוטוטו אני אמורה לקחת את הגלולות הלבנות וההפרשות עדיין לא נגמרו.. כבר כמעט כל החודש יש את ההפרשות האלה, זה משהו נורמלי? אני צריכה לפנות לרופאה? זה באמת מלחיץ אותי...

תשובה:
היי לך, אני מבין שאת מרגישה לחוצה עקב הפרשות ממושכות, אך הרשי לי להרגיע אותך הפרשות קורות לאורך כל החודש ולא רק בסמיכות לוסת (הדימום החודשי) והן טבעיות לחלוטין. אני אמליץ לך לעקוב אחר הפרשותיך ולנסות להבין האם מדובר בהפרשות לא שגרתיות. באם כן להרגעת החשש את יכולה ואף אמליץ לך לפנות לרופאת נשים בעניין זה. בנוסף אם את מרגישה בנוח עם אמך לשתף אותה בחשש שלך ואלי היא תוכל לתת לך מענה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #115110
היי , קיימתי יחסי מין ביום שני בלילה הקונדום נקרע והוא גמר בפנים . אני לוקחת גלולות כמו שצריך כל יום באותה שעה . הייתי אצל הרופא הוא אמר שלא לקחת פוסטינור . אתמול (חמישי) התחילה לי דלקת בשתן ולקחתי שתי כדורי אנטיביטיקה זינט . יש מצב שאני יוכל להיכנס להריון? אני מפסיקה לקחת את האניטיביטקה היום בגלל חשש רב . האם לקחת פוסטינור גם אם עברו יותר מ72 שעות ? ו

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות הרבה שאת מגלה, גם בעת לקיחת הפוסטינור בעבר וגם כעת על הפנייה לרופא. ממה שתיארת לא ברור האם לקחת אנטיביוטיקה לדלקת בשתן בעקבות ביקור אצל הרופא או על דעת עצמך? בכל אופן, לא כל אנטיביוטיקה פוגעת ביעילות של הגלולות. עלייך להמשיך לקחת גלולות כרגיל. בפוסטינור אין צורך בכל אופן. עלייך להסתכל בעלון של האנטיביוטיקה ולקרוא האם היא אנטיביוטיקה שעלולה לפגום ביעילות של גלולות. אם כן, עלייך להמשיך לקחת את החבילה כרגיל ובנוסף להשתמש בקונדום בימים בהם את נוטלת אנטיביוטיקה. אם לא כתוב שהאנטיביוטיקה עלולה לפגום ביעילות הגלולות המשיכי ליטול את החבילה כרגיל. חשוב לי לציין שהפסקה של אנטיביוטיקה סתם כך היא לא רצויה ועלייך להתייעץ עם גורם רפואי. לרוב מומלץ לקחת פרוביוטיקה לנשים ביחד עם אנטיביוטיקה כנגד דלקות שתן בכדי לתת ויטמינים לאזור הנרתיק. תרגישי טוב.


בת 20 שואלת: #114996
אחרי גמירה של הבן זוג שלי ממש ממש שורף לי וזה לא היה ככה בהתחלה וגם לא במערכות קודמות שלי מה אפשר לעשות ?

תשובה:
שלום לך, האם זה משהו שהתחיל פתאום? האם הגמירה היא על הנרתיק או בתוכו? יכול להיות שיש לך דלקת או משהו אחר שכאשר נוזל הזרע בא במגע עם הנרתיק שלך זה גורם לכאב. ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא/ה שלך ולבדוק את מקור הכאב ועד אז מציעה לך להמנע מיחסי מין בחדירה ו/או במגע של נוזל הזרע באיבר המין. אנחנו פה אם תרצי להמשיך ולהתייעץ אך זה לא במקום התייעצות עם גורם רפואי. מקווה שתרגישי טוב במהרה, כל טוב.


בת 18 שואלת: #114872
ואני מרגישה כזה כמו פעימות בנרתיק מה זה?

תשובה:
היי לך, תחושה של פעימות בנרתיק יכולה להיות מכל מיני סיבות, ביניהן גם טובות וטבעיות. בואי תנסי לספר מה את חשה, מתי זה קורה, כמה זמן זה נמשך, מתי הבחנת בזה, אם זה נעים או מפריע דווקא? חסרים פרטים כדי לתת לך מענה. כל טוב לך.


בן 15 שואל: #114808
יש לי מין בליטה על הפין, שאני די בטוח שהיא חצ'קון, כי הקצה הוא לבן. איך אני יכול לגרום לזה להיעלם ואיך אני מונע מזה לקרות בעתיד?

תשובה:
שלום לך. ייתכן שזה באמת סתם חצ'קון שיעבור תכף אך בכל מקרה כדאי ללכת לרופא לוודא שהכל תקין. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #114781
היי, כבר יומיים אני עם שלשולים והקאות הייתי בבית חולים הכניסו לי נוזלים נצנו לי תרופות נגד הקאות אבל אני נוטלת גם גלולות וכל חצי שעה בערך אני משלשלת זה אומר שהגלילות כאילו לא נטלתי אותם מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, מצטערת מאד לשמוע על השלשולים וההקאות שתקפו אותך, ומקווה שאת חשה כבר יותר בטוב ומצליחה להנות מהחופש. כל הכבוד על שאלתך האחראית. סביר מאד שבמקרה של מחלה זמנית במערכת העיכול, יכולתו של הגוף לספוג חומרים שונים נפגעת, ולכן קחי בחשבון כאילו הגלולות שנטלת לא מגנות עלייך מפני הריון. המשיכי ליטול את הגלולות לפי סדר הימים, על מנת לשמור על רצף, אך דעי שעלייך להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום לדוגמא) בשבועיים הקרובים על מנת להיות מוגנת מפני הריון לא רצוי. כל טוב ובריאות.


בן 15 שואל: #114718
היי, אני בן 14 ואני מאונן כבר כמה זמן ולאחרונה יש לי מן פצעים כאלה בחלק התחתון של הפין(דומים קצת לחצוקנים) איך לטפל בזה?

תשובה:
שלום לך, נשמע שמדובר בתופעה שכיחה כתוצאה מהשפשוף של האוננות. זה יעבור מעצמו, ובינתיים, תקפיד לייבש היטב את האיזור אחרי המקלחת וללבוש תחתונים רפויים. כדאי להקפיד לאונן עם חומר סיכה כלשהו, כמו שמן זית, שמן קוקוס ואפילו רוק. באופן הזה ימנע החיכוך שבדרך כלל מוביל לפצעונים שאתה מתאר. כל טוב וחג שמח.


בת 15 שואלת: #114717
בזמן האחרון שיש לי הפרשות מהנרתיק אני רואה שיש חתיכות קטנות כאלה לבנות זה נורמאלי? וגם מגרד לי שם מלא..

תשובה:
שלום לך, נשמע ממש מציק ולא נעים. מה שאת מתארת יכול להיות קשור לכל מיני מצבים רפואיים, כמו פטריה בנרתיק, דלקת, או סתם גירוי מקומי. היות שאיננו שירות רפואי, ואם המצב נמשך יותר ממספר ימים, מומלץ לבקר אצל רופא/ת נשים על מנת להבדק ולקבל טיפול מתאים במידת הצורך. בכל מקרה, חשוב שתדעי שכל שינוי משמעותי בכמות, צבע, מירקם וריח ההפרשה שלנו, עלול להצביע על מצב שמצריך טיפול ותשומת לב ויופי שאת עירנית לגוף שלך. בערים רבות ישנם מוקדי חירום ומרפאות נשים, וניתן לפנות אליהם ללא תור מראש. מאחלת לך הקלה מהירה, וכל טוב.


בת 24 שואלת: #114607
שלום, אני בת 24 מאחר לי המחזור בשבועיים בערך עשיתי בדיקת שתן להריון יצא שלילי לפני יומיים הלכתי אתמול במהירות לרופא נשים באולטרסאונד יש משהו ברחם והוא לא מבין מה זה , בלוטה או שק מה זה בלוטה? הוא לא הסביר לי כלום פשוט אמר לכי לבדיקת דם להריון אבל אני לא חושב שאת בהריון...אז מה זה כן? חשוב לציין שהמחזור שלי סדיר בדרך כלל , לפעמים איחורים של שבוע גג עשיתי עוד בדיקת שתן אתמול יצא שלילי לצערי לא היה לי אפשרות לגשת לבדיקת דם..אבל המפחיד הוא עם זה לא הריון מה זה יכל להיות?

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת נשמע שכנראה את לא בהריון. אני לא יכול לתת לך ייעוץ רפואי, אבל לפי ההתנסות שהיתה לך אצל הרופא, בהחלט נשמע שהיתה לך חוויה לא נעימה ומלחיצה. אני יכול להמליץ לך לגשת לחוות דעת נוספת בשביל כדי לקבל אבחנה מדויקת של רופא מקצועי אחר. על אף הקושי בעניינים האלה צריך להיעזר בסבלנות עד שמגיעים לאבחנה, תהליך שיכול לקחת כמה ימים. אז אני רוצה לחזק אותך ולהמליץ אולי לשתף בן אדם אחראי קרוב אליך שיכול לעזור לך ולתמוך בך. שיהיה בהצלחה והרבה בריאות.


בת 15 שואלת: #114578
בזמן האחרון אני רואה בפןת כל מיני לכלוכים פיזיים ואני מרגישה גרד.. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך ממה שאת מספרת עולה שיתכן שיש לך פטריה בנרתיק, זה קורה אבל צריך לטפל בכך הגרד וההפרשות מעידות על כך , גשי למרפאה שהרופא יתן לך מרשם למשחה נגד פטרת ולא לחכות כי זה מאוד מציק ולא נוח. כל טוב וחג שמח


בן 21 שואל: #114516
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין. היו מספר חדירות ללא קונדום והוא גמר על הגוף שלי חוץ מהפות. לאחר מספר ימים וגם כשהמחזור קרב לי (בעוד יומים הוא אמור להתחיל) התחילו לי כאבי בטן חמורים עד כדי כך שקמתי מתוך שינה ביסורים והתקשתי לחזור לישון. התסמינים שיש לי הם שלשולים כאבי בטן תחושות הקאה מעט כאבים בחזה (הוא גדול בלי קשר) כאבים קלים-בינוניים באיזור האגן אני לא יודעת מה לעשות ואני קטינה... הכאבים נמשכים יום וחצי האם זה קשור לזה שהמחזור שלי קרב וזה יהיה מחזור ראשון לאחר שאיבדתי את הבתולים

תשובה:
שלום לך! ראשית, חשוב לי שתדעי שבכל פעם שמקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה יכול להיווצר הריון. גם אם הגמירה לא היתה בתוך הנרתיק. לפני שהגבר גומר יש נוזל שמקדים את שפיכת הזרע , נקרא גם "טיפות אהבה" והוא עשוי להכיל זרע. אני מבינה מדברייך שזו היתה הפעם הראשונה שלך. מזל טוב וחבל שאת סובלת. יחסי מין לא אמורים לגרום לכאבים. יתכן ובמהלך קיום היחסים נגרמה שריטה או פציעה קלה בתוך הפות. יתכן גם והתסמינים נובעים מכך שלא היית מוכנה נפשית לגמרי לקיום היחסים. (הנה קישור לדף שלנו שמסביר על הפעם הראשונה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 ) יכול להיות שהכאבים , הבחילות והשלשולים נובעים גם מסיבה אחרת שאינה קשורה לקיום יחסי המין. קשה לי לדעת מהתיאור שנתת מה גורם להם ויש צורך לגשת לרופא/ה לבדיקה. אנחנו ממש נשמח אם תגיעי גם אלינו, לדלת הפתוחה בתל אביב (הנה הקישור לדף שבו נמצאים כל הפרטים http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 ) כדי שתוכלי לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה וגם תוכלי להתקשר ולקבוע תור לרופא/ה שלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים בסודיות מלאה (ללא רישום בתיק הרפואי שלך). מאחלת לך שלא תכאבי וחג שמח!


בן 18 שואל: #114495
היי , קיימתי יחסי מין אתמול והיום ממש כל היום כואב לי בזמן שאני עושה פיפי כמו צריבה ממש כואב לכמה שניות ודימום שכמעט ולא רואים . מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה כי יש סיכוי שמדובר בדלקת בדרכי השתן. מציעה לך לגשת כבר מחר בבוקר לרופא/ה כדי לקבל טיפול. בינתיים את יכולה לנסות להקל על הכאב ע״י שתיית מיץ חמוציות. תרגישי טוב


בן 20 שואל: #114461
שלום שאלה קטנה אני וחברה שלי כבר הרבה זמן שוכבים עם קונדון ואני נאלץ לגמור בחוץ היא התחילה לקחת לפניי חודש וחצי בערך גלולות מינס ועברה לפניי שבוע וחצי ניתוח בשיניים ונתנתו לה אנטיביוטיקה מוקסיפן רציתי לדעת אם זה משפיע על הגלולות ואם כן כמה זמן אחרי הפסקת נטילת האנטיביוטיקה אפשר לשכב בלי ולגמור בפנים

תשובה:
שאלה חשובה ואחראית. ישנם סוגי אנטיביוטיקה שונים ולחלקם יש תגובות בין תרופתיות עם הפעילות ההורמונאלית של הגלולות. זו הסיבה שאנו ממליצים להמשיך עם שימוש בקונדומים לפחות שבועיים מסוף נטילת האנטיביוטיקה, או עד בוא הווסת, מה שבא קודם. כעבור תקופה זו, ניתן להמשיך עם גמירה בתוך הנרתיק ללא חשש. כל טוב ולבריאות.


בן 13 שואל: #114435
היי אני בן 13 ולא מזמן התחלתי לאונן אני מאוד נהנה אבל כמה שבועות אחרי שהתחלתי לאונן נהיו לי פצעים כאלה ממש בלמטה של הפין כאילו נישרטתי שם ואני לא יכול לאונן כי זה שורף מה עושים? האם להפסיק לאונן?

תשובה:
שלום, אני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות שלך, ומגלה כמה כיף הגוף שלנו יכול להפיק ובדרכים מגוונות. מה שאתה מתאר נשמע כמו שפשפת. העור של הפין רגיש ועדין ושפשוף ממושך עלול לגרום לתגובה של חיכוך. זה בהחלט עלול לשרוף ולכאוב וזה לא נעים. אתה יכול לתת לעצמך כמה ימים עד שהאיזור יחלים, אך אין סיבה שתפסיק לאונן. כדאי להקפיד להשתמש בחומר סיכה, כפי שציינו בעבר. נסה להשתמש בכמות נדיבה של רוק, או שמן טבעי כמו שמן קוקוס למשל. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114426
שוב תודה, אני ובן זוגי שכבנו אחרי כמה ימים שלא וששכנו ירדנו לי דם על המצעים ,ןגם יום אחרי ששוב שכבנו ירד לי דם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת מה מקור הדימום, יתכן והוא קשור לוסת? יתכן ויש לך איזשהו פצע בתוך הנרתיק שגרם לדימום? אם הוא מתחזק, משתנה או ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בן 19 שואל: #114241
היי, אני הייתי לוקחת שנתיים וחצי גלולות יאז פלוס ולא מזמן הפסקתי אותן, מאז שהפסקתי הכל היה בסדר המחזורים שלי היו בסדר ואז החלטתי לחזור אליהן שוב. במחזור הראשון שקיבלתי התחלתי לקחת את הגלולה הראשונה ואז המחזור שלי ממשיך וממשיך ועוד מספר מועט של כדורים אני מגיעה לכדורים שבהם אני אמורה לקבל את המחזור השני, מה עלי לעשות במצב כזה שאני לוקחת את הגלולות אבל אני במחזור כמעט כל החבילה?? פליז תעזרו

תשובה:
היי לך, האם החלטת על דעת עצמך לקחת את הגלולות שוב? מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא גם אם קיבלת מרשם בעבר, רופא/ה צריכ/ה לבדוק אותך ואת הנתונים מחדש. מה שאת מתארת הוא לא מצב פשוט ואני ממליצה לך ללכת לבדוק זאת בהקדם עם רופא/ה הנשים שלך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114213
שלום, אני וחבר שלי שכבנו לפני חודש עם קונדום והוא פשוט נקרע, לקחתי את גלולת הנורלבו ממש ביום שאחרי. חיכינו חודש ושבוע ועשיתי בדיקת הריון, יצא שלילי. המחזור שלי מאחר לי כבר בשבועיים וכרגע אני עם פטריה בנרתיק מטופלת עם נרות ומשחת אגיסטן. הרופאת נשים אמרה לי שבקשר לבדיקת הריון אין לי מה לדאוג כי היא אמינה עד מאוד. אתמול כשנכנסתי למקלחת התחיל פשוט לזרום לי דם. ומאז שיצאתי מהמקלחת יש לי הפרשות ורודות סמיכות. קודם כל, מה זה אומר ההפרשות הורודות הזה , ניסיתי לחפש באינטרנט והכל מופיע על הריו. שאלה שנייה שלי היא מאיזה סיבה יכול להיות שהמחזור מאחר כבר בשבועיים (לפני זה היה מתעכב ב4 ימים ולא יותר) שאלה שלישית שלי היא כמה אמינה בבדיקת הריון? אשמח לתשובה ממש ממש ממש מהר. תודה.

תשובה:
שלום לך, בדיקות ההריון אמינות על פי רוב. לנורלבו יש תופעות לוואי שאחת מהן היא עיכוב בהופעת הוסת. יכול להיות שהדימום שהיה לך קשור לגלולה ויכול להיות שהוא קשור לוסת או לקנדידה, יכולות להיות הרבה סיבות. אני מציעה לך לחזור בהקדם לרופאה שבדקה אותך ולבדוק את הנושא שוב. בכל מקרה כדאי לך להמנע מיחסי מין בחדירה עד שהקנדידה תעבור. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114122
לפני כמה ימים התחלתי להרגיש גירוד וקצת צריבה באיבר המין בהתחלה חשבתי שזה עיקצוצים בגלל הקוצים אחרי הגילוח , התחילו להיות לי גם הפרשות טיפה צהבהבות היום החלטתי לבדוק את זה עם פנס ומראה פתחתי ממש את איבר המין וראיתי שבתוך יש לבן צהוב כזה כמו מוגלה. יקח זמן עד שהתור שקבעתי יגיע כי אני בצבא ובינתיים אני סובלת ממש אני מאוד רומה לדעת מה זה ואיך אפשר לטפל בזה בלי ללכת לרופא. כי שוב יקח זמן עד התור שלי תודה.

תשובה:
שלום לך, הפרשות כמו שאת מתארת וגירוי באיבר המין מחייבים בדיקה רפואית של רופא נשים/עור. יכול להיות שמדובר בפטריה או בדלקת כלשהי אבל רק רופא מומחה יוכל לתת לך תשובה לכך. תנסי לבדוק מול הצבא לגבי הקדמת התור או הגעה לרופא חיצוני כמו ביקור רופא (אני לא מכירה את האפשרויות ולכן תצטרכי לבדוק מול המרפאה הצבאית). אני מאוד ממליצה לך לא לבצע המלצות שקיבלת במקומות לא מוסמכים באינטרנט, כמו פתרונות טבעיים למיניהם ולא למרוח על איבר המין משהו שהוא לא תרופה שניתנה על ידי רופא. את חייבת איבחון רפואי על מנת לטפל בה. מאחלת לך החלמה מהירה ושתרגישי טוב!


בת 15 שואלת: #114116
היי כבר 4 ימים בערך שיש לי כאבים וגירודים בנרתיק.. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, כאשר יש כאבים וגירויים בנרתיק יש לפנות לבירור רפואי.. הכאבים והגירודים יכולים לנבוע ממגוון סיבות - גירוי של העור, היגיינה וגם בעיות רפואיות שונות. את יכולה לגשת לרופא/ת נשים על מנת לבצע בדיקה. את יכולה גם לקבוע תור אנונימי שלא מתועד בתיק הרפואי שלך אצל רופאת נשים אצלנו בדלת פתוחה. תרגישי טוב!


בת 17 שואלת: #114083
היי בשבוע האחרון יש לי כאביי בטן די מוזרים- הם יחסית חלשים אבל הם כל פעם בצד אחד של הבטן ועברתי כבר את הביוץ החודש. מזה אומר ? והאם אני צריכה להתחיל לחשוש ? תודה מראש .

תשובה:
הי לך, יכולות להיות סיבות שונות לכאבים שאת מרגישה. אני לא רופאה ולכן לא יכולה לתת לך הערכה רפואית מדוייקת. חשוב שתלכי לרופא/ה שלך ותבדקי את הנושא. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114057
שלום, חבר שלי הכניס לי אצבעות אבל הייתי עם טייץ. אחר כך גילינו שירד לי דם האם יכול להיות שנקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום, יכול להיות שבחדירת אצבעות נקרע קרום הבתולין. חשוב שתדעי שאין לכך משמעות רפואית. יתכן והקרום שלך כבר נקרע ממזמן בגלל רכיבה על אופניים, טמפון או אם אוננת בעצמך והדם הגיע בגלל פצע פנימי. לא ממליצה על חדירת אצבעות באמצעות טייץ, אלא אם זה היה לך נעים ונוח. כל טוב.


בן 17 שואל: #114035
שאלה נוספת אם אפשר, כל פעם בעת החדירה הראשונית חברה שלי מתלוננת שכואב לה והיא סובלת...מה זה יכול להיות ואיך ניתן לשפר את הרגשתה? תודה

תשובה:
שלום לך, הסיבות לכאב שונות ומגוונות, ייתכן והיא מכווצת מכיון שהיא לחוצה מהאקט, יתכן ואתה חודר אליה לפני שהיא רטובה ומסכימה לחדירה, יתכן ויש לה פצע או דלקת כלשהי. בכל מקרה חשוב שהיא תלך לבדוק את עצמה ואני ממליצה להמנע מחדירה כל עוד זה כואב לה. יחסי מין לא אמורים להיות כואבים ואף אחד או אחת לא אמור/ה לסבול מהמגע המיני. מציעה לכם לנסות מגע אינטימי אחר ללא חדירה. ובכל מקרה, אתה תמיד מוזמן לשאול כמה שאלות שאתה רוצה. תרגיש בנוח. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113965
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול וכאב לי כל פעם שהוא החדיר לי ומרוב שכאב לי ביקשתי שיפסיק והפסקנו והוא ניסה להחדיר לי אצבעות וזה הרגיש ל כאילו הוא שרט אותי וישר אחרי שהפסקנו ירד לי דם מלא דם ויום אחרי ירדו לי טיפות דם על התחתונים וזה הפסיק אחרי חצי יום לאיזה שלוש שעות ואז זה חזר ואני ממש מפחדת שזה חמור מה אני עושה במקרה כזה?

תשובה:
שלום לך, ראשית אני רוצה לחזק אותך על כך שהפסקת ברגע שכאב לך. כאב הוא אחד הסימנים לכך שצריך לעצור את האקט וחשוב מאוד שלך ולבן הזוג של יש מערכת יחסים עם הקשבה וביטחון. לגבי הדם, ממה שאת מתארת יתכן והדם קשור לוסת, האם אלו הימים בהם את אמורה לקבל את הוסת שלך? חדירה בפעם הראשונה יכולה לכאוב, לעיתים זה קשור לכך שאת קצת מכווצת או מלאה במחשבות ואז הנרתיק מתכווץ וקשה יותר לחדור. לעיתים גם יורד דם אך בדרך כלל זהו ממש דימום קל. אם הדימום לא קשור לוסת והוא עדין ממשיך ו/או אם הכאב ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. בכל מקרה, אתם יכולים להמשיך להנות מחיבוקים, נשיקות, ליטופים ואולי חדירה של אצבע אחת, בעדינות כל עוד זה לא כואב לך. המשיכו להיות בתקשורת אחד עם השניה, זה מאוד משמעותי לתחושת הנינוחות והביטחון של שניכם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113905
היי שוב,אם אני מגיעה להיבדק הבדיקה היא אנונימית לחלוטין?כלומר בלי פרטים,בלי רישום במחשב?והאם אוכל לדעת במקום מה יש לי ולקבל תרופות?או שאקבל מרשם שאוכל דרכו לקנות את התרופות?

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מתארת לעצמי כמה את סובלת ודואגת וצר לי מאד לשמוע על כך. את יכולה להיות לגמרי שלמה ובטוחה עם כך שכל בדיקה או ייעוץ שלנו ניתנים תחת סודיות מלאה, ללא פרטים וללא תיעוד של מידע אישי. הרופאה בודקת נערות רבות ונותנת מרשמים לגלולות ותרופות אחרות. אני רואה שאת מגיעה מאזור הצפון, לכן ממליצה לך להתקשר לדלת הפתוחה שלנו בחיפה, לברר מתי הביקור הבא של רופאת הנשים. במקרה והכאבים מתגברים ומצבך הרפואי מחריף, התקשרי אלינו לקו הייעוץ על מנת שננסה לסייע לך. כל טוב ורק בריאות.


בן 28 שואל: #113902
שלום אתמול הגלולה התמוססה לי ממש לפני שבלעתי אותה ויש חשש שאולי היא לא נקלטה טוב מכיון שיצא לי היום הפרשות חומות על התחתונים,האם יש אפשרות שהגלולה לא נקלטה טוב ואני לא מוגנת ? והאם יש אפשרות כזאת בכלל שהתחיל מחזור כבר יום למחרת מכיון שהגוף לא קיבל גלולה ?

תשובה:
היי, לא כ"כ ברור לי ממה שהעלית האם הגלולה התמוססה במים כשהיא כבר על הלשון שלך או שלפני שהכנסת אותה לחלל הפה? בכל מקרה, כל עוד הגלולה הוכנסה בשלמותה לפה ובלעת אותה אין סיבה לחשש. ההפרשות החומות לא בהכרח חייבות להיות קשורות לגלולות וייתכן שנובעות משינויים בתזונה או מלחץ נפשי. אם את בכל מקרה מרגישה לא מוגנת עלייך להמשיך את החבילה כרגיל ולקיים יחסי מין עם קונדום כדי לתת הגנה נוספת בחודש הקרוב. בהצלחה :)


בן 13 שואל: #113838
היי אני בן 13 ורציתי לשאול כמה פעמים מותר לי לאונן ביום בלי שייקרה לי משהו מסוכן? תודה👋

תשובה:
שלום לך, אתה מודאג מתדירות האוננות שלך. נתחיל מכך שאוננות היא טבעית ונורמלית. יש כאלה שמתנסים בה ויש כאלה שלא. רבים מתעניינים לגבי כמות האוננות ושואלים אם הם מאוננים הרבה מדי. מדובר בדבר נעים וטבעי, וכל עוד אתה קשוב לגוף שלך, משתמש בחומר סיכה (כדי שהיד שלך תוכל להחליק על גבי הפין מבלי לגרום לשפשוף או לפצע) אז הכל טוב ובוודאי שלא מסוכן. להפך, יש לאוננות יתרונות רבים. תוכל לקרוא יותר בעיון בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 כל טוב לך.


בן 28 שואל: #113782
שלום יש לי הרגשה של חום בנרתיק ממש חם שם, ובנוסף אני מרגישה צריבה ושריפה בעת קיום יחסים ברגע שנכנס אלי האיבר מה הסיבה ?

תשובה:
שלום לך, ייתכן ויש לך דלקת כלשהי בנרתיק. בכל מקרה חשוב שאם את מרגישה צריכה או כאב תימנעי מחדירה שלך אצבע או איבר מין לנרתיק שלך. ממליצה לך מאוד ללכת לרופא/ה שלך ולבדוק את הנושא בכדי שלא תסבלי וגם כדי שזה לא יחמיר. תרגישי טוב.


בת 22 שואלת: #113772
שלום רב, אני בת 22 נמצאת בזוגיות עם בן 28. כאשר אנחנו נמצאים במצב אינטימי, לבן הזוג שלי יוצא נוזל מאיבר המין, עוד לפני החדירה. הבעיה היא שיש הרבה מהנוזל הזה, מה שהופך את העניין למלכלך ולפחות נוח. רציתי לדעת מהו הנוזל הזה ואם ישנה דרך להפחית את הכמות ? והאם זה יכול להכניס להריון ? תודה רבה לך !

תשובה:
שלום לך, הנוזל שלפני השפיכה נקרא "טיפות אהבה" אשר מכיל נוזל סיכה טיבעי של הגבר ובנוסף יכול להכיל נוזל זרע מתעלת השפיכה. לכן חשוב לשים קונדום לאורך כל זמן קיום היחסים על מנת להיות בטוחה מכניסה להריום או ממחלות מין. אני לא מכירה טיפול להורדת הכמות אבל אם תהיו עפ קונדום זה יכול לעזור. בהצלחה!


בן 13 שואל: #113747
אני מאונן לפי עצתכם עם שמן זית כבר שבוע ואני לא רואה שיפור מצד הבלוטות שנמצאות על כל איבר המין שלי וזה קצת מלחיץ אותי מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, ייתכן ויקח מעט יותר זמן עד שתראה השפעה. בכל מקרה אני רואה שזה מטריד אותך כבר זמן רב, ממליצה לך לגשת לרופא ולבדוק זאת. חבל שתהיה לחוץ, רופא יוכל לתת לך את האבחנה המדוייקת ביותר. כל טוב.


בן 17 שואל: #113731
המשך לשאלה 113486. היא קיבלה מחזוג והיה לה אחרי שבועיים כמעט שוב ירידת דם מוגזמת. מאז היא חווה כאבי בטן. היום בפיפי הראשון שוב אחרי שבועיים ירד לה דם בפיפי ובתחתונית. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך ביחסי מין אנאליים יש מעורבות של חיידקי צואה כי הצואה נפלטת מפי הטבעת , החיידקים הנמצאים באופן נורמלי בצואה ויש להם תפקיד חשוב בפירוק הצואה הם מזיקים למערכת השתן ויכולים לגרום לזיהומים מכיוון שמערכת השתן היא סטרילית, כאשר הפין חודר לרקטום , גם עם קונדום, ונוגע במוצא השתן החיידקים עוברים למערכת השתן וגורמים לדלקת לעיתים כאשר הדלקת קשה מופיע דימום בזמן הטלת שתן כאבים בבטן תחתונה וגב תחתון תכיפות במתן שתן וצריבה, מצב זה מצריך טיפול מיידי ידש לגשת למרפאה לבצע בדיקת שתן לתרבית ורגישות ולקבל אנטיביוטיקה בעזרת מרשם רופא, ואני חוזרת זה צריך להיות כמה שיותר מהר. בברכת בריאות שלמה


בת 20 שואלת: #113613
היי אני בת 20 ולפני שבוע ככה התחילו לי הפרשות חומות בתחתונים ופיפי בריח מסריח, אני נוטלת גלולות לא שכחתי גלולה החודש אבל קרו לי פעמיים ששילשלתי לאחר הגלולה (אך לא קיימתי יחסי מין בפעמים האלו), היום קיבלתי נחזור וזה הזמן שהייתי אמורה לקבל ובבוקר שבדקתי זה היה נראה חום אדום כזה.. ואז אחרי 6/7 שעות אני רואה בתחבושת צבע שחור חום כזה בניגוב עדיין צבע חום אדום.. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע שהכתמים האלו הם הוסת. אבל אני לא רופאה ואני לא רואה את הכתמים בעיניים ומסתמכת רק על התיאורים שלך. אם את רוצה להיות בטוחה הכי טוב שתפני לרופא/ה שלך. אם שילשלת את הגלולות ייתכן והן לא ניספגו בגוף ובמקרה כזה ההמלצה היא ליטול גלולה נוספת (את תמיד יכולה לשמור לך בצד חבילת 'ספרים' שיהיו לך למקרים כאלו). אם לא נטלת גלולה נוספת וקיימת יחסי מין לא מוגנים לאחר ששילשלת קיים חשש להריון. אילו גלולות את נוטלת? האם הכתמים הופיעו בשבוע הפסקה, במידה ואת נוטלת גלולות של 21 יום? מקווה שסייעתי לך. כל טוב.


בת 19 שואלת: #113611
שלום, היה לי חבר לפני חצי שנה וכששכבנו הופיעה לי דלקת שתן חוזרת ובתדירות גבוהה, עכשיו אני עם מישהו אחר ולאחר פעמיים ששכבתי איתו (בימים שונים אפילו) חזרה לי הדלקת שתן, הייתי על אנטיביוטיקה ועל מלא תרופות שונות, מה אני יכולה עוד לעשות? מרגיש כאילו לא יכולה לעשות סקס יותר בחיים.

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שיש לך רגישות מסויימת שגורמת לדלקות להופיע אצלך כל הזמן. יש כל מיני סיבות להופעות חוזרות של הדלקת. רצוי מאוד שתבדקי את הנושא עם רופא/ת נשים. חשוב שתשמרי על הייגנה של המקום, לא לסבן את הפות בסבון רגיל, לשים לב בניגוב הישבן שאת מנגבת החוצה ולא פנימה (שהחיידקים מפי הטבעת לא יגיעו לפות). בינתיים אני ממליצה לכם להמנע מחדירה ולהנות מיחסי מין ללא חדירה - הם יכולים להיות מהנים לא פחות (ולפעמים אפילו יותר). אם תרצי המלצות והצעות את מוזמנת לחזור אלינו טלפונית או לכתוב פה באתר. בהצלחה.


בן 15 שואל: #113550
היי, יש לי גירוד בלתי פוסק באשכים בחודש האחרון ואני לא מצליח לישון בלילה כמעט בכלל, הגירוד הוא בגב האשכים ואני משתדל להקפיד על ההיגיינה של מקום זה כל הזמן!! אני מתבייש ללכת לרופא ואני חייב עזרה בדחיפות, אשמח אם תענו בהקדם

תשובה:
שלום לך, לגירודים שלך יכולים להיות הסברים שונים. ייתכן ומדובר על סימפטום שקשור לגדילה ולהתפתחות של האשכים שלך, ייתכן שפיתחת תופעה אלרגית או שאולי יש שם משהו זיהומי שקשור לעור. האם אתה מורח שם משחה או סבון מסוים? בכל מקרה, אנחנו לא רופאות ולכן את התשובות הטובות והמקצועיות ביותר באשר לשאלה שלך תוכל למצוא אצל רופא. אני מבינה שאתה נבוך מכך, חשוב שתזכור שהרופא מיומן וזה תפקידו. הוא יבדוק אותך באופן מקצועי ולא שיפוטי. אני ממליצה לך ללכת לרופא ולבדוק את הנושא בהקדם. כל טוב.


בן 15 שואל: #113500
גם קצת קשור לשאלה הקודמת, בדרך כלל כשאני משתין ישר אחרי שאני מאונן זה לא כואב רק כשאני משתין לפני, אבל כל פעם שאני מסיים לאונן אני מרגיש את הצורך להשתין. יש לזה סיבה?

תשובה:
היי לך, כפי שנענה לך בשאלה הקודמת, במידה ועדיין אתה חווה כאבים במתן שתן, ייתכן ויש לך דלקת בדרכי השתן ואמליץ לך בחום לפנות לרופא משפחה. בעניין אחר, לאחר אוננות, בפורקן, קורה שהגוף עובר חוויה של הרפיה ושחרור. ההרפיה הזו של השרירים, שבין היתר משמשים כמעצור לשתן, מעלה את הצורך להשתנה. לכן בעניין זה הצורך להשתנה לאחר אוננות הוא טבעי. אני מאחל לך בהצלחה וכל טוב.


בת 18 שואלת: #113492
יש לי חבר כבר שנה, אנחנו שוכבים במשך חצי שנה ורק לפני שבועיים התחלתי להשתמש בגלולות ולפני זה היינו שוכבים עם קונדומים. אתמול קיימנו יחסי מין עם קונדום, ולפני זה במשחק המקדים הרגשנו שהוא שרט אותי בטעות אך לא הרגשתי ממש איפה. זה כאב לי בהתחלה קצת אבל די התעלמנו והמשכנו כרגיל. כשאנחנו שוכבים אנחנו עושים את זה בחושך. כסיימנו והדלקתי את האור ראיתי שכל המיטה שלי מלאה בדם וגם אני עצמי והקונדום גם. הלכתי לשירותים לעשות פיפי ושרף לי בצורה בלתי רגילה ועכשיו עדיין כואב לי מאוד. מה לעשות עם זה? האם זה יכול להזדהם? אני ממש סובלת מכאב ובקושי מסוגלת לעשות פיפי האם יש משהו שיכול להפחית את הכאב? חשוב לציין שכשאני מסתכלת אני לא רואה שום חתך וכנראה זה מפנים.

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שעברת חוויה לא נעימה כלל, ואני רוצה לעודד אותך ולבשר לך שזה קורה לעוד נערות ואין חשש לדאגה. ממה שאת מתארת נפצעת בנרתיק במהלך המשחק המקדים, וכרגע את חווה כאבים כתוצאה מפצע ודימום. במידה והפצע פתוח אכן יש חשש לזיהומים ולכן אני ממליץ לך לפנות לרופאת נשים או רופא משפחה שתבדוק אותך ותמליץ לך על טיפול הולם. הכאב בזמן מתן השתן עלול להצביע על דלקת בדרכי השתן ומומלץ לציין כאבים אלו מול הרופא. אני רוצה לחזק אתכם שאתם נהנים מקיום יחסי מין ועושים זאת בצורה אחראית תוך שימוש באמצעי מניעה. יחסי המין שלכם יכולים וצריכים להיות מהנים ולכן רק אמליץ להתקדם בזהירות כשמדובר בנרתיק מכיוון שזהו אזור רגיש ועידן, אבל, על כל פנים אני מקווה שהחוויה הלא נעימה שעברתם לא תרתיע אתכם מלהמשיך לקיים יחסי מין מהנים ובטוחים. בהצלחה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #113481
היי, אני נוטלת גלולות יסמין כמעט חודשיים. לפני שישה ימים (ביום שבת) איחרתי בנטילת הגלולה ב9 שעות. מאז לקחתי באותה השעה את הגלולה באופן קבוע אבל לפני יומיים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי והיום הופיעה לי הפרשה אדומה כמו ההתחלה של המחזור ביום הראשון. אני יודעת שדימום בין וסתי זו תופעה שכיחה בחודשים הראשונים של נטילת הגלולות אבל השאלה היא האם יכול להיות שיש קשר לאיחור שהיה? אני יודעת גם שדימום זו תופעה של הריון התחלתי ולכן אני חוששת. אנסח את השאלה שלי אחרת: בתוך כצה זמן הדימום שקשור להיריון התחלתי מופיע? הגיוני שאדמם כתוצאה מהריון יומיים לאחר קיום יחסי המין?

תשובה:
הי לך, השאלה שלך מצויינת. אני מאמינה שכפי שאת תארת לעצמך הדימום קשור לעובדה שאיחרת בנטילת הגלולה ו/או לעובדה שאת נמצאת רק בחודשים הראשונים לקבלת הוסת. תופעות לוואי של הריון מתחילות להופיע בערך משבוע 4 ולכן אני לא מאמינה שהדימום שהרגשת קשור להריון שנבע עקב קיום יחסי מין יומיים לפני. יחד עם זאת, אם נטלת גלולה באיחור ולא השתמשת באמצעי מניעה נוסף קיים חשש להריון ובמקרה הזה הייתי שוקלת אולי לקחת גלולת "אלה" (שאפשר לקחת אותה עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין). אם הדימום ממשיך ו/או אם יש תופעות נוספות שמעלות חשד או אי נוחות אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה שנתן/ה לך את המרשם גלולות. כל טוב.


בן 28 שואל: #113450
שלום לחברה שלי היה פטריה בנרתיק והרופא אמר להשתמש באגיסטן הביקור היה ביום שני והיום יום חמישי כבר ניסינו לקיים יחסי מין לאחר טיפול כמו שהוא אמר ועדיין שורף בעת קיום יחסי המין , מה הסיבה ?

תשובה:
שלום לך! שמחה שפנית אלינו. יכול להיות שהסיבה לצריבה היא שהפטריה טרם הספיקה להחלים. שלושה ימים לא תמיד מספיקים, אולי כדאי להמשיך בטיפול במשחה ולהמתין זמן ארוך יותר עד לקיום יחסי מין שוב. אני לא גורם רפואי אבל למיטב ידיעתי אגיסטן היא לא תרופה אנטיביוטית אלא מקלה (בדומה לאקמול) במידה ועדיין ישנה צריבה מומלץ לשוב אל הרופא ולהתייעץ איתו. גורמים נוספים לצריבה בזמן קיום יחסי מין הם חוסר הגיינה (חשוב לשטוף את היידים לפני שאתם מקיימים מגע מיני, להקפיד להתקלח) ולהקפיד (במיוחד בת הזוג שלך) ללכת לשירותים לאחר שהיא או אתה מגיעים לפורקן מיני. דבר נוסף, יחסי המין לא חייבים להתמקד באיבר המין או בחדירה. תוכלו לעשות הרבה דברים אחרים, לנסות מגע מיני שונה. כל הגוף הוא איבר מין ולא רק איברי המין. ליטופים, נשיקות, מין אנאלי, מין אוראלי, כמובן שתוך כדי תקשורת והקשבה להנאה של בן/בת הזוג. החלמה מהירה ובהצלחה!


בן 16 שואל: #113349
שלום, הופיע לי פצע בפין, מה עליי לעשות?

תשובה:
היי! פצע בפין יכול לנבוע מגורמים שונים. מכיוון שאיני יכולה לתת לך אבחנה רפואית אני ממליצה שתפנה לרופא שלך (רצוי לאורולוג) לבדיקה ולטיפול במידת הצורך. כל טוב!


בת 18 שואלת: #113218
היי... שכבתי עם חבר שלי בעודי לוקחת גלולות באופן סדיר...כעבור יומיים אחלו לי כאבים בבטן ודימום בשתן בנוסף הצורך המוגבר להתפנות כמובן שהוא לא גמר בפנים...האם יש חשש להריון???

תשובה:
שלום לך יקרה. צר לי לשמוע על הכאבים והסבל שלך. התיאור שלך מתאים מאוד למצב של דלקת בדרכי השתן. האם המצב נמשך כך? האם היית בבדיקה אצל רופא, או ביצעת בדיקת שתן? לעתים קרובות, בראשית תקופת קיום יחסי המין, ישנה עליה בהופעה של דלקות בדרכי השתן אצל נערות. חשוב לשמור על הגיינה באיזור הפות והנרתיק, לנקות את האיזור עם מים פושרים ללא סבון, להקפיד על רחצה של ידיים לפי מגע בפות, ובעקר אם הידיים באו במגע קודם עם פי הטבעת. אם את לוקחת גלולות באופן סדיר, אין שום סיבה שתכנסי להריון. תפקידן של הגלולות, כאשר נוטלים אותן באופן קבוע הוא למנוע הריון, ולכן גם אם בן הזוג שלך גומר בתוכך, את מוגנת מפני כניסה להריון. האם ידעת זאת? במידה ואת עדיין סובלת מכאבי בטן וצורך מוגבר להתפנות, עלייך לגשת לרופא בהקדם, על מנת לבדוק את הסיבה לכך. הרגישי טוב, ופני אלינו בכל שאלה בעתיד.


בת 17 שואלת: #113171
בהמשך השאלה הקודמת שכחתי לציין , קיימנו יחסי מין שלוש פעמיים (השנים האחרונים היו עם קונדום) לא רק שהיה דם בשלושת הפעמיים אז גם שרף לי כשהשתנתי , וזה רק אחרי , כיאלו השריפה לא נמשכה בימים אחרים זה קרה אחרי הסקס אבל דיממתי עדיין יומיים אחרי כל פעם והיו הפרשות צהובות חומות קצת , ואני לא יודעת עם זה תקין ואני רוצה לדעת עם מומלץ לי לבוא אליכם לבדיקה

תשובה:
תשובתך נעתנה. במידה ותרצי לבוא אלינו לבדיקה, מוזמנת לבדוק כאן מה הסניף הקרוב אליך ולשים לב לשעות הפעילות. כמו כן, מומלץ להתקשר לפני ההגעה לוודא שיש רופא באותו היום.


בת 17 שואלת: #113118
קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בפעם השלישית ועדיין יורד לי דם , ואני לא מבינה מה לעשות והאם זה תקין

תשובה:
שלום לך, האפשרות הסבירה היא שנוצרה פציעה כתוצאה מחיכוך בזמן החדירה ולכן ישנו דימום. ההמלצה הראשונה היא לא לקיים יחסי מין כשבוע, או כל סוג אחר של חדירה (כולל אצבעות) כדי לתת למקום זמן להחלים. בפעמים הבאות, מומלץ להשתמש בחומר סיכוך כדי להקל את החדירה ולמנוע חזרה של הפציעה. אם אתם משתמשים בקונדום יש להשתמש רק בחומר סיכה על בסיס מים, אם אתם משתמשים באמצעי מניעה אחרים - אפשר לקנות חומר סיכה על בסיס סיליקון. מעבר לכך, כדאי לתת לגוף להירגע וליצור רטיבות טבעית לפני החדירה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #112961
היי, היה אמור להיות לי מחזור לפני שבוע לפי חודש שעבר. ובהחלט בדיוק באותו יום, כשניגבתי בשירותים ראיתי טיפת דם. הבעיה היא שאחרי זה לא היה שום כתם או דם. הבחנתי שכל יום היה אותו דבר. ניגבתי וראיתי טוש חום או אדמדם. אבל על התחתון לא היה כלום. שמתי לב שזה כשאני מעבירה נייר על פי הטבעת, מאחורה. אני לא יודעת מה זה אומר, אולי זה בא עם הקקי...אני לחוצה שזה איכשהו ישפיע על המחזור או שיש בעיה כלשהי..זה בכלל לא נראה כזה רציני אבל בכל זאת..

תשובה:
שלום, לפי התיאור שלך יתכן ומקור הדם שאת רואה בניגוב הוא בפי הטבעת ולא בוסת החודשית שלך. יש סיבות שונות לדימום מאזור פי הטבעת, וברוב הפעמים לא מדובר בבעיה רפואית חמורה שדורשת טיפול. אם התופעה הזאת ממשיכה עוד מספר ימים ואכן נראה שהדימום הוא מפי הטבעת ולא קשור לוסת פני לרופא/ת הילדים שלך להמשך בירור. תרגישי טוב!


בת 18 שואלת: #112602
היי, קראתי שמישהו שאל אותך למה יש לחברה שלו ריח לא נעים בנרתיק ועניתם לו שזה לא אמור לקרות ושאם כן זה יכול לנסוע מבעיה רפואית כמו פטרייה ועוד. אני מאוד מטופחת ומנקה את האזור בכל יום אך לא חושבת שחבר שלי נהנה לרדת לי, ולמרות שאני רוצה גם אם הוא מנסה אני מאוד מתביישת לתת כי כשאני נותנת הוא אחרי שתי שניות מפסיק, וזה מרגיש ממש כיף וגם חברות שלי סיפרו לי שזה הדבר הכי מענג שיש. השאלה שלי היא האם יכול להיות שיש לי ריח רע בנרתיק למרות שאני מטופחת ומנקה ? והאם זה חייב להיות מבעיה רפואית? האם יכול להיות שלמרות שחבר שלי יוזם את זה שהוא ירד לי יכול להיות שהוא נגעל? ולא בטוח בגלל הריח? תודה

תשובה:
שלום לך, לכל אחת מאיתנו ריח ייחודי משלה שמושפע מכל מיני מרכיבים, בעיקר מאוכל ושתיה שמשפיעים על הריח והטעם. למשל, אכילת מזון מעובד או מתובל מאד - משפיע על ריח הגוף שלנו. אכילה של ירקות ופירות גורמת לריח וטעם עדינים/מתוקים יותר. לגבי הריח שלך - את יכולה להריח את עצמך ולבדוק אם הריח חזק/חריף/מרגיש לך לא נעים. אם תרגישי שהריח לא טוב - מומלץ לפנות לרופא/ה משפחה כדי לבדוק זאת. לגבי חבר שלך - רק הוא יוכל לענות על השאלה הזו. ממליצה לך לשתף אותו בתחושות שלך ולשאול אותו איך הוא מרגיש לגבי זה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 21 שואלת: #112563
היי, אני בת 21 ולפני חודש חזרתי לקיים יחסי מין לפני חודש כשהתחלתי לשכב היה לי כל פעם דימום מוזר כזה כמו של סוף מחזור ובדקתי בדלת פתוחה ואמרו לי שיכול להיות שזה מהגלולות ותופעות לוואי ואני אמרתי אולי זה בגלל זה ואולי בגלל שזה עם קונדום אז יש חיכוך והכל .. בקיצור היום שכבנו בלי קונדום(בדקתי עם הרופאת נשים שאני מוגנת) ושוב פעם היה לי דימום וזה ממש מלחיץ אותי.. וזה לא שמה שיש בינינו הוא אגרסיבי או משהו כזה רגיל רגיל

תשובה:
היי, קודם כל- כל הכבוד שהלכת לבדוק אם את מוגנת. קונדום מגן בפני מחלות מין, לכן כדאי לפני שמבצעים יחסי מין ללא קונדום לבצע בדיקות לגילוי מחלות מין אצל שני בני הזוג. דימום בנרתיק לאחר קיום יחסי מין יכול לנבוע ממגוון סיבות רפואיות שונות כמו למשל פצע חולף בנרתיק וכו', לכן מומלץ ללכת להבדק אצל רופאת נשים על מנת לקבל מענה רפואי לבעיה שאת מעלה. אם תרצי ישנם סניפים של דלת פתוחה שניתן להבדק בהם על ידי רופאת נשים בצורה אנונימית ללא תיעוד לכך ובחינם. אם את מעוניינת בכך תוכלי ליצור עימנו קשר על מנת לקבל פירוט על הסניפים. בהצלחה!


בן 16 שואל: #112325
איך אפשר להבדיל בין מחזור לדימום בהריון כי אני לא בטוחה שאני בהריון כי לא הייתה חדירה

תשובה:
שלום לך, גם מחזור הוסת וגם דימומים במהלך הריון לשניהם יש את אותו מקור - הרחם. הוסת מגיעה בזמן קבוע, בדרך כלל, ונמשכת מספר ימים כאשר עוצמת הדימום משתנה לאורך הימים הללו עד שהיא נפסקת לגמרי. דימום מהריון הוא בדרך כלל דימום קל שקורה לאחר שהייתה השתרשות (שזה יכול להיות גם 2-3 שבועות אחרי קיום יחסי המין). ישנם סוגים שונים של דימומים שלהם סיבות שונות. אך, ממה שאני מבינה מהשאלות הקודמות הסיכויים להריון נמוכים מאוד. אם לא היה שום מגע ישיר בין פין לפות ולא הייתה חדירה הסיכויים להריון נמוכים מאוד. האם עשיתם בדיקת הריון כפי שייעצו לכם? אם יש לבת הזוג שלך דימומים שלפי מה שהיא מרגישה או יודעת על הגוף שלה הם אינם קשורים למחזור הוסת חשוב מאוד שתלך לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #112285
היי אני בת 16 ולפני כחודש שכבתי עם חבר שלי פעם ראשונה ומאז ממש מגרד לי בפנים.. אין הפרשות שונות ודברים כאלה ניסיתי לשים את המשחה של אגיסטן והנרות וזה לא עזר לא אמרתי על זה לאמא שלי ואני לא רוצה שהיא תדע אז אני לא יכולה ללכת לרופא נשים... יש אצלכם איזה רופא שיכול לתת לי מרשם לאיזה משחה או משהו גם בלי כרטיס קופת חולים וכל זה?

תשובה:
שלום לך, תוכלי למצוא בקישור הבא את רשימת הסניפים של דלת פתוחה ושעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כדאי להתקשר לוודא לפני שאת מגיעה אם הרופא מגיע כשאת מעוניינת להגיע. כל טוב


בת 14 שואלת: #112282
ויש לי עוד שאלה, התחילה לי נפיחות באיזור כיפת הדגדגן זה יכול להיות קשור לזה אוננתי? זה מסוכן? אני עושה את זה לא נכון? ויש לי כדור כזה בתוך השדיים, מה זה? זה חלק מההתבגרות המינית? ולאבא שלי הייתה את מחלת הנשיקה, ולא מזמן התנשקתי בפעם הראשונה שלי ואז לא הרגשתי טוב והבלוטות לימפה התנפחו לי זה יכול להיות שהייתה לי את מחלת הנשיקה או שתהיה לי? אפשר למנוע את זה? זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, הנפיחות שאת מתארת בדגדגן היא טבעית ונורמלית. באוננות הרבה כלי דם מגיעים לאזור ולכן זה קצת יותר אדום ונפוח. זה בדרך כלל יורד אחרי שמסיימת. תקפידי על מגע עדין, עם כריות האצבעות או עם כרית רכה , לא להשתמש בחפצים חדים. זה נפלא שאת מכירה את הגוף שלך ונהנת מהמגע, זה בכלל לא מסוכן -להפך, כל עוד זה נעים לך וטוב לך ולא משבש לך את השגרה זה אפילו בריא מאוד. הכדור שאת מתארת בתוך השדיים הוא המשך ההתפתחות והגדילה של השדיים שלך, זה אכן חלק מההתבגרות המינית שלך וזה יעלם כשהחזה יגדל קצת יותר. לגבי מחלת הנשיקה, אני יודעת שקוראים לה הנשיקה אבל אין לי זה קשר ישיר לנשיקות. את יכולה להידבק או להדביק רק כאשר את בעצמך חולה. זה בעצם וירוס שעובר מאדם חולה אחד לאחר. אם אבא שלך לא הדביק אותך אז אין סיבה שתהיה לך מחלה. העובדה שהתנשקת פעם ראשונה לא קשורה למחלת הנשיקה - את יכולה להדבק גם אם אדם שיש לו את הוירוס יתעטש לידך. אם את חוששת שאולי נדבקת, לכי לרופא/ת המשפחה שלך ותבדקי את זה. זה לא וירוס מסוכן, התסמינים שלו בדרך כלל מאוד קלים אך לא תמיד נעימים. כל טוב.


בת 14 שואלת: #112208
היי אז אני וחבר שלי ביחד בערך חצי שנה ושכבנו פעם ראשונה (שלי ושלו) לפני חודש וחצי בערך וכל פעם שאנחנו עושים את זה כואב לי ברמות זה כאב הזוי (מבפנים באזור הנרתיק) שיכול להמשיך גם אחר כך אבל זה קורה רק כשאנחנו שוכבים (בנוסף יש לי גם דימום מאוד גדול שלא מפסיק) אני מבינה שזה יכול לנבוע מעומס על הגוף או שזה חזק מדי אבל אתמול קרה לי שהתעוררתי באמצע הלילה מהכאבים האלה ולא שכבנו בערך שבוע שבוע וחצי, לא ישנתי כל הלילה כי ממש כאב לי וזה מאוד מדאיג, אני רואה שזה מבאס אותו כי אנחנו לא יכולים להמשיך לשכב והוא לא אוהב לראות אותי שכואב לי, מה אני אמורה לעשות

תשובה:
שלום לך, התשובה מאוד לא חד משמעית והיא תלויה בתדירות יחסי המין במהלך החודש וחצי האלה. בכל מקרה הכאב שאת מתארת הוא חריג ושווה בדיקת רופא, בשלב זה יחסי מין לא אמורים לכאוב והדימום לא אמור להיות. בהצלחה!


בן 17 שואל: #112201
היי ערב טוב .. בזמן האחרון חברה שלי סובלת מגירודים ואדמומיות למטה כפי שהיא מתארת .. זה גירודים מציקים ולא נפסקים כפי שהיא מתארת באזור מקדימה למטה .. אנחנו עושים רק מין אנאלי .. האם יש לזה השפעה ?

תשובה:
שלום לך, ראשית נשמע כי למין אנאלי אין השפעה על תופעה זו וממה שאתה מתאר נראה כי מדובר בפטריה וגינלית. יש לגשת לרופא ולוודא זאת והוא בהתאם ייתן לה טיפול. בהצלחה!


בן 16 שואל: #112156
שלום, יש לי כבר בערך שנה וקצת שתי נקודות שנראות כמו יבלת זה לא מפריע לי בקוד היומי וגם כשאני מאונן קראתי מה זה יכול להיות ולא מצאתי שום דבר שמתאים למה שיש לי, ממש מביך אותי להגיד להורים משהו כזה וללכת לרופא עור, למרות שאני יודע שאני צריך לעשות את זה. מה זה יכול להיות?? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ייתכן בהחלט שזה עודף עור במקום (זה קורה) - ושזה לא משהו שדורש טיפול. אבל רופא/ה עור חייבים לבדוק זאת כדי לאשר שזה אכן כך. לכן אני מציעה לך להתגבר על המבוכה ולשתף את אחד ההורים ולקבוע תור לרופא/ה עור. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 18 שואל: #112087
שלום אני וחברה שלי שוכבים יחסית הרבה עכשיו אחרי ששכבנו כמה ימים אחרי יצאו לי כמו נקודות לבנות על האשכים כמו למקום עכשיו לחצתי על זה ויצא לבד מה זה יכול להיות זה קצת מפחיד אותי ועוד משהו נוסף שאני וחברה שלי שוכבים אז יש לי זיקפה שאנחנו מתחילים ביחסי מין הוא שוב יורד לי והיא לא מרגישה ובחיים לא היו לי בעיות זיקפה מה זה יכול להיות ויש בנינו את כל מה שצריך עם זה נשיקות ומיזמוזים וכל זה תודה רבה

תשובה:
שלום לך, אם אתה מסיר שיער ערווה אז יכול להיות שמדובר בתופעת לוואי של הסרת השיער. זה קורה. יכול גם להיות שמדובר בתגובה אלרגית של העור או שפשוף של העור מחיכוך יתר של יחסי מין. אם זה לא עובר אני מציעה שתפנה לרופא/ת עור לבירור. בנוגע לבעיות בזקפה, זה יכול לקרות וזה לא אומר עליך, עליה או על הקשר ביניכם כלום. זקפה קשורה למצב רוח, לשתיית אלכוהול, לתחושת נוחות, למחשבות וחרדות, ועוד. תנסה לא לחשוב על זה או שתשתף אותה בזה כדי שלא תרגיש שאתה לא בסדר או שזה לא יהיה משהו שתקוע ביניכם. פתיחות וכנות תעזור מאוד בקשר לזה. תהיה רגוע ותנסה לשחרר. זה ייפתר מעצמו. אם לא, דבר איתנו שוב. כל טוב


בת 15 שואלת: #112057
הייתי חולה זה התחיל משיעול ואז וירוס בגרון ואז חום ואז התפתח מן פצעים אדומים שנראים כמו חבלה באיבר המין (יש לציין שמעולם לא קיימתי יחסי מין) זה שורף מאוד כשאני עושה פיפי וזה נורא צורב, זה עבר אחרי שבוע ובדיוק כעבור שנה (כיום) קרה אותו תהליך שוב, כאב גרון וירוס שיעול חום והפצעים שוב יש לציין שגם השפה הפנימים נפוחה והפצעים נמצאים עליה מבפנים, הייתי אצל רופאה והיא טוענת שזאת חבלה אבל אני לא זוכרת שקרה שום דבר כזה, קשה לי לזוז כי זה שורף מכל דבר קטן ואני לא יכולה להשתין היא הביאה לי משחה לטיפול בדלקות עור או זיהום אבל אני לא יודעת אם זה עוזר כי שאני עושה פיפי נכון לעכשיו זה שורף עוד יותר. מה זה? מה לעשות?

תשובה:
שלום לך. צר לי לשמוע שאת סובלת כל כך. זה באמת נשמע מאד כואב. לא נוכל לתת לך אבחנה בלי בדיקת רופא. אני ממליצה לך לחזור לרופאה ולדרוש שתתייחס ברצינות לכך שזו לא חבלה, ואם נראה לך שהיא לא מתייחסת אלייך ברצינות, אל תוותרי ותבקשי ללכת לרופאה אחרת. תעמדי על זכותך להיבדק אצל רופאה שאת סומכת עליה שהיא בודקת אותך בכל הרצינות המתבקשת. בינתיים השתדלי לא ללבוש תחתוני חוטיני ולא מכנסיים הדוקות ובמיוחד לא ג'ינס. צריך שהאזור יהיה יבש ומאוורר וכשלובשים תחתוני חוטיני וג'ינס הדוק, זה מחמיר את הגירוי. כל טוב!


בן 16 שואל: #112054
שלום, בזמן האחרון קוראת לי תופעה די מעצבנת. לאחר שאני מאונן יש לי בלוטה מעל איבר המין(באזור שיער הערווה). זה לא כואב אבל אני דואג אשמח לדעת למה זה קורא ואיך אפשר לפתור את זה.

תשובה:
שלום לך. לפעמים יש נפיחות באיזורים שונים כתוצאה מהזקפה והשפיכה, וקרוב לוודאי שזה שגרתי ונורמלי, אך לא ניתן לקבוע בוודאות במה מדובר בלי בדיקת רופא. גש להיבדק כדי לוודא שהכל בסדר. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111998
שלום היה לי 2 מחלות מין של זיהום בנרתיק ברוך ה טיפלתי בזה ועבר, שבוע שעבר יצאתי לטיול עם הכיתה שבוע ללא מקלחת כולי הייתי מסריחה ויש לי עדיין הפרשות זה ממחלת מין? אין לי אף אחד שעשיתי איתו מין יכול להיות שמשהו אחר או שנפרשות באות באופן טבעי?

תשובה:
שלום לך. לא ברור לי על איזה סוג של הפרשות את מדברת. ישנן הפרשות שמהוות חלק מתופעות הלוואי של אמצעי מניעה כמו גלולות, אך לפני פניותייך הקודמות אני רואה שהפסקת ליטול גלולות ולכן פחות סביר שזה בעקבות זה. מעבר לכך יש לפעמים הפרשות שמופרשות בגילך באופן טבעי אך אם לא מגרד לך אין סיבה לדאגה, ואם מגרד מומלץ להיוועץ ברופא. אם ההפרשות הן יותר במרקם של קוטג' (כמו גבינת קוטג') ייתכן וכדאי שתלכי לרופא משפחה / נשים על מנת לראות במה מדובר. בהצלחה


בן 13 שואל: #111951
יש הסבר למה יש לי טעם מגעיל בפה מאז קיום היחסי מין שמצצתי לו ומאז שהוא חדר לי כואב לי שיש לי קקי. וגם הטן שלי נפוחה אני לא יודע מה לעשות תוכלו לעזור לי שגופי יחזור לקדמותו

תשובה:
שלום לך, אתה בשלב שבו אתה חוקר את גופך, קיום יחסים צריכים להיות בהסכמה מלאה ובהנאה במידה וזה לא כך ,זה יכול לפגום בהנאה שלך או לתופעות לא נעימות . תשקלו איך לעשות זאת מבלי לגרום לתחושות הלא נעימות ולדבר על זה עם בין הזוג. יכול להיות שהתופעות ייעלמו,כנראה שהגוף מגיב ללחץ מסוים שעבר עליו. במידה והתחושות ממשיכות גם אם אינך מקיים יחסי מין תוכל להתייעץ עם רופא המשפחה. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #111806
שלום,שכבתי עם החבר שלי ללא אמצעי הגנה,אך הוא לא גמר בתוכי למרות שיש חשש שאולי יצא קצת, אני מאחרת כמעט בשבוע במחזור שלי.בנוסף יש לי בכללי בעיות של כאב במחזור ולכן עברתי כמה בדיקות אחת מהם היא אולטרסאונד.ההורים שלי לא יודעים מזה ובבדיקת אולטרסאונד הייתה יומיים אחרי האיחור ככה שברולט אסטוני לא ראו כלום(מאוד פחדתי שיראו ולא אדע איך להסביר).באולטרסאונד אמרו שיש לי ציסטה או ביצית גדולה מידי וזה במעכב,יכול להיות שזה בעצם הריון ופירשו את זה ככה? אם כן,אני מגיעה אליכם ובודקת אם כן?ולאחר מכן הולכים לבית חולים?לא הבנתי איך זה אנונימי...תודה!

תשובה:
שלום לך, הדרך הכי טובה לדעת אם את בהריון היא לעשות בדיקה ביתית, בפרט שכבר מאחר לך המחזור. התוצאה שתתקבל מהבדיקה תהיה נכונה ברמת וודאות גדולה מאד. בדיקת אולטרסאונד רק יומיים לאחר האחור לא תראה כלום בחלל הרחם, ומה שראו באולטרסאונד קשור ככל הנראה לשחלות ולא לרחם. את מוזמנת להגיע אלינו לאחד הסניפים לערוך בדיקת הריון בליווי יועצת וללא כל עלות. את יכולה גם לבצע אותה באופן עצמאי אם תקני אותה בעצמך. בכל מקרה את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים בכדי לשמוע על מגוון אמצעי המניעה הקבועים שניתן יהיה להתאים לך יחד. פני אלינו בכל שאלה בהמשך. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111734
שלום . אני חושבת שיש לי פטריה בנרתיק יוצא ריח רע ומגרד וקצת שורף ( להזכיר שליפני כמה זמן אולי עברתי הפלה) העם פיטריה זה מסוכן? מה עושים עם זה ? ואיך אני יגיד לאמא שלי? מימה פיטריה נוצרת?

תשובה:
שלום לך, אכן, כל שינוי בצבע, ובריח של ההפרשות דורש התייחסות וזה חשוב שאת עירנית לשינויים שמתרחשים בגופך. מה שאת מספרת, בצירוף תחושת הגירוד שאת מתארת, יכולים בהחלט להעיד על הימצאותה של פטריה נרתיקית, אך לא בהכרח. ישנם גירויים וגירודים שעשויים להיות מוסברים על ידי גורמים שונים, וכל מצב כזה צריך לבדוק ולאבחן. ישנן דרכים שונות לטפל בפטריה - טבליות ומשחת אגיסטן, לדוגמא (ניתן לרכוש בכל פארם, ללא מרשם רופא). טבילה באמבטיה חמימה עם 4-5 כפות גדושות של אבקת סודה לשתייה, עשויה להקל מאוד על גרד בפות. ניתן לחזור על האמבטיה 2-3 פעמים ביום ולשהות בה כ 10-15 דקות בכל פעם. יש להקפיד מאוד על המנעות משטיפה של הפות בסבונים ותכשירי שטיפה שונים (מים זה מספיק בהחלט), להמנע מנייר טואלט ריחני או פדים ריחניים, הקפדה על לבישה של תחתונים מכותנה בלבד, המעטה בכמות הפחמימות והסוכרים בתזונה שלך ועוד. גם אם מדובר בפטריה, אין לך כלל ממה להתבייש! גם אם החלטת לא לשתף את אמך בקיום יחסי המין, אין כמעט אשה שלא סובלת מפטריה או דלקת אחרת בפות במהלך חייה. זה קורה. הכי פשוט זה להגיד לאמא שלך בדיוק את מה שאת מתארת- שאת לא יודעת מה יש לך, אבל שיש לך תחושת גרד והפרשה, ושאת מבקשת שתבוא אתך לרופאת נשים. (במידה והסימפטומים לא נעלמים). אם ברצונך להגיע להבדק אצלנו, בסניף של דלת פתוחה, את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני. בסניפים שונים ניתן להבדק על ידי רופאת נשים מומחית לנערות, ללא כל עלות ותחת סודיות. אני מאחלת לך שתרגישי טוב במהרה! פני אלינו בכל התלבטות בהמשך.


בן 17 שואל: #111729
היי כבר כמה חודשים שיש לי הפרשות סמיכות בצבע לבן צהוב עם ריח לא נעים בנוסף ראיתי שצד אחד של השפתיים נפוח יותר והאזור החיצוני יבש . רציתי לשאול מה זה יכןל להיות ואיך אפשר לטפל ואם צריך בשביל זה רופא אם אפשר להגיע אליכם ודרך אגב אני בתולה

תשובה:
שלום לך, בזמנים שונים בחודש יכולות לצאת הפרשות מהפות. לעיתים להפרשות האלו יש ריח. אם מעולם לא קיימת יחסי מין ובתקופה האחרונה את מזהה הפרשות וריחות שאינן מוכרים לך אני ממליצה לך ללכת לרופא ולבדוק את זה. את יכולה לבוא אלינו לבדיקה אבל לא בכל הסניפים יש לנו רופאים. ממליצה לך לבדוק בסניף הקרוב ביותר למקום מגוריך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 13 שואלת: #111727
היי אני בת 13 ויש לי גירודים באיבר המין ויש תחושה כאילו יש לי שם פצעים ולפעמים הגירודים בלתי נסבלים, יש תחושה שיש לי שם פריחה או כאילו זבוב עקץ אותי זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, במידה ואת מרגישה תחושות אלה יש צורך לפנות לרופא, תוכלי תחילה ללכת לרופא משפחה ומידה וימצא לנכון הוא יפנה אותך לרופא/ת נשים. בנתיים תוכלי לנסות לשלול דברים אשר אולי גורמים לזה, נסי לראות אם לאחרונה- החלפת סוג תחתונים השתמשת בתחתונית/טמפון תחבושת אחרים החלפת סבון מרחת שם משפחה כלשהי. בכל מקרה, אני ממליצה ללכת לרופא ולא להישאר עם הכאב, גם אם את מרגישה מעט חשש או בושה ללכת לרופא/ה חשוב להתגבר עליו למען הבריאות שלך. כמו כן תוכלי להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים לביתך ולתאם תור לרופא/ת הנשים בסניף. הרבה בהצלחה


בת 15 שואלת: #111663
שלום, אני מבקשת אם אשפר לענות מהר למה אני בלחץ האם כאבי שדים והצורך לעשות פיפי הרבה הם סימנים להיריון? אין לי בחילות או שום דבר אחר

תשובה:
שלום לך, לא ברור לי ממה שאת מתארת מדוע את חוששת מהיריון? היריון יכול להיווצר מקיום יחסי מין לא מוגנים. האם ביצעת יחסי מין לא מוגנים? אם אכן לא השתמשת באמצעי מניעה אז תמיד קיים סיכוי להיריון. בעיקרון הצורך לעשות הרבה פיפי יכול להעיד על דלקת בשתן - אפשר לבדוק זאת אצל רופא משפחה בבדיקה פשוטה שאני ממליצה לך לעשות על מנת להיפטר מתחושה לא נעימה זו. באשר לכאבים בשדיים, אם הכאבים נראים לך נורמטיביים הם אכן חלק מתופעות הלוואי של ההתפתחות הנשית בגיל ההתבגרות. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111632
שלום . לפני שבוע בדיוק בזמן שהייתי אמורה לקבל קיבלתי מחזור בערך חמישה ימים לא היה כל כך כאבים רק לפני ואחרי שזה עכשיו .. זה אומר שהכל תקין ? הכאבים יכולים לנבוע מהפסקת הכלולות ?

תשובה:
שלום לך, הכל נשמע תקין. נשמע שאת מאוד לחוצה מהפסקת הגלולות, ולמעשה לפי מה שכתבת בשאלות הקודמות את בקרוב צריכה להתחיל חבילה חדשה שתתאים לך יותר. הלחץ בו את שרויה כמובן עשוי להשפיע על כאבי הבטן והלחץ. אם קיבלת מחזור בזמן - הכל טוב. גלולות מפחיתות כאבי מחזור וייתכן שכעת כשאת בלעדיהן הכאבים קצת חוזרים. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111631
היי, עדיין לא הייתה חדירה של איבר המין ואתמול חבר שלי החדיר אצבעות, קצת חזק, ואז כשהוא הוציא ראינו עליהן דם וגם קצת בסדין.. אחר כך בבית כשהתקלחתי ראיתי שיוצא מהאיזור כמו חתיכות קטנות של עור.. מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי לך, ממה שאת מתארת ייתכן שהחדרת האצבעות פצעה אותך באזור הנרתיק וכתוצאה מהפצע נוצר הדימום (וחתיכות העור שתיארת). אני לא יודעת אם כאב לך או לו בזמן האקט אבל אם זה יקרה שנית רצוי לעצור - ייתכן שאת לא מגורה ורטובה מספיק. כדאי להתחיל במגע של ליטופים, הלשון, חיבוקים, מזמוזים ואחרי זמן מה להתחיל עם חדירה של אצבעות ולא מיד. אם הדימום ימשיך תשקלי לקבוע תור לרופא משפחה / רופאת נשים (ניתן גם באופן אנונימי בסניפי דלת פתוחה). כל טוב


בת 22 שואלת: #111598
היי, אני לוקחת גלולות מינס לפחות כ 3 שנים. היום שכבתי עם הבן זוג שלי וכשהוא היה בתוכי לא הרגשתי כאבים היה לי כיף והרגשתי כמו כיווץ של גמירה אבל אחרי הקיום יחסי מין היו לי כאבים בבטן התחתונה כמו כיווץ מפחיד מאוד אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך, קודם כל מקווה שאת חשה בטוב יותר. במידה שהכאבים עדיין לא עברו ייתכן שתור לרופא משפחה / רופאת נשים ירגיעו אותך. לי נשמע שייתכן שהכאבים בבטן התחתונה לא קשורים בהכרח ליחסי המין אלא נפוצים בגלולת מינס, בעיקר בתקופה של אמצע החבילה. תרגישי טוב :)


בת 15 שואלת: #111520
בקשר לשאלה האחרונה ששאלתי שחכתי לציין שאני נוטלת אנטיביוטיקה זה קשור לריח הרע ?

תשובה:
שלום לך. נטילת אנטיביוטיקה לעיתים קרובות גורמת להתפתחות פטריה ופטריה בנרתיק עלולה לגרום להפרשות עם ריח לא נעים. כפי שעבר הומלץ לך, את חייבת לפנות לרופא/ה לקבלת טיפול. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111502
אני וחבר שלי שוכבים על בסיס שהוא דיי קבוע והיום כשעשינו את זה (סליחה על התיאור) היה לי ריח מאוד לא נעים מאיבר המין , הריח היה ממש חריף מהבלינה שלא היה אפשר לא להבחין בו , ריח מאוד נורא , השערות למה זה יכול להיות ? פעם אחרונה כששכבנו הייתה לפני 3 ימים . דחוף, תודה.

תשובה:
שלום לך, בשאלה הראשונה שלך, אני מבינה שאת חווה השפעות שונות מאז שאת לוקחת גלולות על הגוף. את תמיד יכולה לפנות לרופה נשים שלך כדי להתייעץ עבור גלולות מסוג אחר (יש כאלה שחלשות יותר או שעם השפעות אחרות). גם יכול להיות שיש לך פטרייה בנרתיק ובגלל זה התחושה ה"חריפה". כדאי לך לפני הכל, לוודא שאין בעיה בריאותית שעושה את הריח (כמו דלקת או כל דבר אחר). הכדורים הלבנים בחפיסה, הם כביכול כדורים ריקים שפשוט עוזרים לך לעקוב אחרי הגלולות שאת לוקחת. ככה שלא תפסיקי לקחת גלולות ואז במצב שתשכחי להמשיך אחרי המחזור לקחת את החבילה החדשה. לגבי שיפור הריח, את תמיד יכולה לשתות יותר מים ביום-יום (ככה שהנוזלים מוצאים יותר חיידקים מהגוף), ואת יכולה לדאוג לאכול יותר פרות שיכולות לממתק את הריח גם באזור הזה בגוף. המון בהצלחה בהמשך!


בת 16 שואלת: #111464
היה לי היום טיפה כאבים בגב התחתון ובבטן טיפה ועכשיו הייתה לי הרגשה כאילו קיבלתי מחזור , נכנסתי לשירותים והיה לי דם חום כזה .. אני לא יודעת ממש להסביר , והיה לי היום מן הפרשות חומות כאלה . וזה לא הגיוני שאני יקבל היום מחזור כי קיבלתי לפניי שבועיים . ואני שותה גלולות YAZ כבר כמעט 4 חודשים

תשובה:
שלום, שאלתך נענתה אז אני מצרפת את התשובה שקיבלת בעבר: היי, את יכולה להירגע. זה תופעת לוואי של הגלולות. אם את נוטלת את הגלולות לפי ההנחיות, לא שוכחת ולא מדלגת ומקפידה ליטול אותן כל יום בסביבות אותה השעה, אינך משלשלת או מקיאה פחות משעתיים אחרי נטילת גלולה ואינך נוטלת אנטיביוטיקה, אז הכל בסדר ואין סיבה לדאגה. אם זה ממשיךעוד חודש, גשי לרופא/ת הנשים ותבקשי להחליף סוג של גלולות. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111440
אוקי אז אני בת 16 קיימתי יחסיי מין ללא אמצעי מניעה ידעתי את הסיכון שבדבר אבל לא ידעתי שזה יקלט המחזור מאחר כבר בחודש ועשיתי לפני כמה ימים בדיקה ביתית הבידקה יצא חיובית כלומר 2 קווים אשומים אין לי למי לספר אני לבד בכל זה ואני רוצה להגיע ולהתייעץ איתך שמעתי שאתם נורא תומכים ועוזרים ואני נורא צריכה עזרה וסדר בכל הבלאגן הזה יש לי עוד שאלה נוספת על ךוקחת עכשיו כדורים ונרות כי יש לי דלקת בנרתיק אני משתמשת בנרות קלוטרי ובכדורים אוגמנטין והתחיל לי דימום מוזר וההפרשות מרובות יותר משהו ממש מוזר אני כל היום עם בחילות הקאות ואני צועקת לעזרה תעזרו לי תעשו לי קצת סדר בבלאגן

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת חווה מצוקה ואת זקוקה לעזרה. אני ממליצה לך בחום להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך על מנת לקבל סיוע בתהליך הפסקת ההיריון - באתר של דלת פתוחה ישנו את כל המידע אודות הסניפים השונים. חשוב לי לציין שהליווי הוא כמובן אנונימי כך שאין לך ממה לחשוש! האם סיפרת למישהו על כך? אני ממליצה לך לספר לדמות משמעותית עבורך שאולי תוכל לבוא איתך ולעזור לך. כמובן שאני ממליצה להגיע כמה שיותר מהר לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך - הסיוע בהפסקות ההיריון דורש פגישה פנים מול פנים. באשר לדלקת בנרתיק - איננו רופאות והשאלה מיועדת לרופא/ת נשים - בסניפי דלת פתוחה ישנה גם רופא/ת נשים בהתנדבות שתסייע לך באופן אנונימי. תרגישי טוב, מחכות לפנייתך ונשמח לסייע, כל טוב


בת 19 שואלת: #111432
היי, אני נוטלת גלולות כבר כמעט שנה וחצי וביום רביעי נגמר לי המחזור יום חמישי שכבתי על חבר שלי ושמתי לב אחרי חצי שעה בערך שיורד לי דם בדם עוד לא נפסק שאני מנגבת אחרי פיפי יש לי ממש טיפה הפרשה אדומה בהירה לא שורף ולא כואב לי ממה זה יכול לנבוע? תודה

תשובה:
שלום לך, האם עדיין מתרחשים הדימומים? אם לא מדובר בוסת החודשית ייתכן שמדובר בפצע פנימי מדמם שיכול לנבוע מחדירה חזקה מדי או מפצע שנוצר מהחיכוך בין הפין לנרתיק. במידה שתמשיכי לדמם או שיכאב לך אני ממליצה לפנות לרופא/ת משפחה או נשים. תרגישי טוב


בת 17 שואלת: #111420
שלום, שכבתי עם חבר שלי כבר 7 פעמים, בחיים לא נקרע הקרום ולא ירד דם. בפעם האחרונה ירד לי דם בכמות יחסית קטנה, וגם זה קרה רק אחרי שהלכתי לשירותים ( לא היה דם על הקונדום או בשום מקום) והדם הפסיק מהר ממש תוך כמה דקות, ובכלל לא כאב לי כששכבנו. אשמח לדעת מה זה וממה זה קרה לדעתכם, תודה רבה :)

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת ייתכן שהדימום נובע מחיכוך שגרם לפצע - חיכוך בין הפין לנרתיק. כל עוד לא כואב לך והדימום הפסיק אין סיבה לדאגה. כל טוב


בת 17 שואלת: #111368
לפני כמה חודשים הופיעו לי באיבר מין נקודות לבנות שגירדו ממש וכאבו שנגעו בהם אז הלכתי לרופא והוא הביא לי משחה ואמר שזה משהו שיחלוף זה אכן חלף אבל לפני שבועיים הן הופיעו לי שוב וזה היה אחרי שחבר שלי "עשה לי ביד" ואני ממש מודאגת כי אני מורחת את אותה משחה הכאב פחת אבל עדיין מופיעים פצעונים אם למישהו יש מושג ממה זה עשוי להגרם אני אשמח .ואני בתולה אז זה כנראה לא מחלת מין..

תשובה:
שלום, לא ניתן לאבחן את זה בלי בדיקה רפואית. המשיכי לטפל לפי הוראות הרופא ובמידה וזה ממשיך, חיזרי אל הרופא. בהצלחה!


בן 15 שואל: #111341
שאלתי שאלה אתמול, אני יכול לקבל מענה...

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #111333
היי, לאחרונה יש לי הרבה פעמים דלקת בשתן ואני מקבלת טיפול תמיד והיום הרופאה התקשרה לאמא שלי ואמרה לה שהיא רוצה לעשות לי אולטראסאונד בדרכי השתן ורציתי לדעת אם היא יכולה לראות משהו שקשור לזה שאני וחבר שלי שוכבים?

תשובה:
היי לך, בדיקת אולטראסאונד כליות ודרכי שתן מבוצעת על-מנת לבדוק שאין בעיה במערכת השתן, ואינה קשורה למערכת המין. לא ניתן לראות בבדיקה אם את מקיימת יחסי מין או לא. כן מומלץ לשתף את הרופאה בכך שאת מקיימת יחסי מין, כי לפעמים אירועים חוזרים של דלקת בדרכי שתן קשורים ליחסי מין. את יכולה לבקש מהרופאה שלא תספר זאת לאימך. בכל מקרה זאת כמובן החלטה שלך את מי לשתף בכך ומתי. תרגישי טוב!


בן 15 שואל: #111328
אז אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים, ולפני יומיים אוננתי ויצא לי שפיך עם נקודות חומות. אני לא יודע אם זה היה אולי לכלוך או שזה באמת השפיך, אבל ממש נלחצתי ואני לא מאונן מאז המקרה. מאז אני מרגיש כאב מעל הפין ואני לוקח תרופות להקלה בכאב בשק השתן.. אני לא יודע אם זה קשור ואם זה בגלל הלחץ התחיל לכאוב לי או שזה יכול להיות קשור. אבל אני רוצה לדעת אם אתם יודעים מה זה, ומה אני יכול לעשות עם זה בלי שההורים שלי יגלו.

תשובה:
שלום לך! צר לי שאתה סובל מכאבים. יתכן והנקודות החומות שאתה מתאר הן תוצאה של התרופות שאתה נוטל. אני מבינה שביקרת כבר אצל רופא שנתן לך את התרופות להקלה בכאב בשק השתן. אני ממליצה שתחזור לרופא ותסביר לו מה אתה מרגיש ותתאר את מה שתיארת כאן. אני מבינה שזה מביך אך חשוב שתדע שרופאים רגילים לשאלות מסוג זה ואינך צריך להתבייש ממנו. אתה יכול לגשת לרופא לבד וללא נוכחות הורה מכיוון שכבר היית אצלו. אין באפשרותנו לתת ייעוץ רפואי ואנו לא מוסמכות לכך כך שתשובה תוכל לקבל רק אצל הרופא. רק בריאות!


בת 19 שואלת: #111300
שלום רב, ראשית כל אני מתנצלת ומבקשת את סליחתכם על התיאורים הגועליים. אני נוטלת גלולות דיאנה כבר מעל לשנתיים והכל תקין, מקיימת יחסי מין והכל בסדר ברוך השם. מהצהריים יש לי כמות הפרשות מטורפת (סליחה על התיאור!), ברצוני לציין גם שלהפרשות יש ריח רע מאוד. מעולם לא הייתה לי כזו כמות בלתי פוסקת של הפרשות. צבע ההפרשות צהוב כזה כמו השתן לא משהו מיוחד. לפני כשעתיים ראיתי מן טיפונת ממש נקודה כזו קטנטונת של דם כזה אבל אני לא במחזור !!!! לא שכחתי אף גלולה ! נטלתי את כל הגלולות בזמן. בבקשה מכם אנא עזרו לי והסבירו לי מה לעשות בנידון. האם ישנה סיבה לדאגה ? מדוע יש לי כזו כמות של הפרשות ? תודה מראש, סליחה על התיאור ושבוע טוב ומבורך !

תשובה:
שלום לך, קיימות סיבות שונות להפרשות מרובות בעלות ריח רע מהנרתיק. לרוב, טיפול אנטיביוטי פשוט יפתור את הבעיה ואינך צריכה להיות מודאגת יתר על המידה. פני לרופא/ת נשים על-מנת להיבדק ולקבל את הטיפול המתאם. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #111265
היי, אני כבר 4 שנים ביחד עם בן זוגי אני לוקחת 3 וחצי שנים גלולות מסוג יסמין, אני ובן זוגי הראשונים אחד של השני ודאגנו מאז ומתמיד להשתמש גם בגלולות וגם בקונדום בעת יחסי מין, בשנה וחצי האחרונה אנחנו מקיימים יחסי מין ללא הקונדום ולפני הגמירה הוא שם קונדום. מעולם לא היו לי איזשהן תופעות לוואי ותמיד דאגתי לקחת בשעה ולא לפספס שום כדור, לשמור על נקיון והכל. לאחרונה (בשבוע וחצי האחרונים) בפעם הראשונה מידי פעם מופיעות לי הפרשות חומות פה ושם( יום כן יומיים לא או ממש קצת יום אחרי יום), חוזרות ונעלמות ללא ריח ולא ניראות כמו דם או מימיות, אין להן ריח חזק או לא טוב. לפני חודשיים נכנסתי לצבא ורציתי לדעת מה זה אומר ואם יש איזשהי סכנה מסויימת למשהו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. זה טבעי שיש לפעמים הפרשות חומות. בדרך כלל זה פשוט חולף. אם זה יימשך, תפני לרופא. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111200
היי אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני כשבועים בזמן האחרון כאב לה בבטן התחתונה וכואב לה בפות בנרתיק אבל הכאבי בטן נעלמו לה והיא אמרה שמרגישה מוזר בבטן מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר כאבים שהיו לחברתך לאחר קיום יחסי המין שלכם. לפעמים יכולה להיות אי נוחות או רגישות באיזור הפות או הכניסה לנרתיק, במיוחד אם החדירה היתה ממשוכת מדי, חזקה או מהירה מדיי. האם התחלתם לאחרונה לקיים יחסי מין עם חדירה? בתחילת התהליך של ההתקרבות והיחסים האינטמיים חשוב מאוד לחדור אל הנרתיק כל פעם רק קצת, בעדינות ובאיטיות, כדי להמנע מכאב, לעצור ולחכות ולשאול אם זה נעים, אם אפשר להמשיך, אם זה טוב לה והיא רוצה עוד. חשוב להקפיד שהפות יהיה רטוב, כדי להקל על החדירה ומצב כזה ייווצר על ידי כך שבת הזוג שלך תחוש משוחררת ומגורה מבחינה מינית. הדבר החשוב הנוסף שתיארת הוא שיחסי המין שקיימתם לא היו מוגנים. אתה וודאי יודע כי אחת ההשלכות של יחסי מין לא מוגנים הם מחלות מין והריון לא מתוכנן. אני ממליצה לכם לקנות בדיקה ביתית להריון ולבצע אותה בהקדם, על מנת לשלול מצב של הריון. אני גם מזמינה את שניכם לפגישת ייעוץ זוגית, אנונימית ותחת סודיות (וללא כל עלות) מאחד מסניפי בדלת הפתוחה הקרוב אליכם. בשיחה זו תוכלו ללמוד על מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לשימוש באמצעי מניעה קבועים. אנו כאן לכל שאלה בהמשך. כל טוב לשניכם.


בת 16 שואלת: #111010
היי , שכבתי עם חבר שלי לא בפעם הראשונה ובלי קונדום למרות שהוא בטוח ב100% שהוא לא גמר אבל כשחזרתי הביתה קצת דיממתי מהפות ואני מרגישה כאבי בטן כמו כאבי מחזור אבל זה לא היה דימום של מחזור וממש כואב לי בבטן למטה אשמח אם תוכל/י להסביר לי למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך. האם את משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים כמו גלולות או טבעת? במידה ולא, קיימתם יחסי מין לא מוגנים מהריון. גם אם הוא לא גמר עדיין יצאו לו "טיפות אהבה", זה נוזל זרע שיוצא במהלך קיום יחסי מין, לכן חשוב להשתמש בקונדום מתחילת הזיקפה ועד הגמירה. במידה והמקרה היה ב3-5 ימים האחרונים ממליצה לך לקחת גלולה לשעת חירום שנקראת "אלה", כל נערה מתחת לגיל 20 יכולה לקבל אותה בחינם עם מרשם מרופא משפחה. אם את לא רוצה לערב את הרופא שלך את יכולה לרכוש בבית מרקחת את הגלולה פוסטינור או נורלבו. אם עבר הזמן ממליצה לך לבצע בדיקת הריון שאותה יש לעשות 14 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, אם עדיין לא עבר הזמן מיותר לבצע בדיקה, את יכולה לגשת לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אלייך כדי לקבל ולעשות את הבדיקה יחד עם יועצות. יש מספר סיבות לדימום לאחר קיום יחסי מין, לעיתים קרובות מפציעה מאצבעות או חיכוך וקצב מהיר כשהאישה לא מספיק רטובה, אך יכול להיות גם מדלקת או בעיה רפואית אחרת, ולכן אם זה לא יעבור ויפחת ממליצה לך לגשת לבדיקה אצל רופא\ת נשים. מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון 03-5101511 לכל שאלה שתצוץ, כל טוב.


בת 16 שואלת: #110958
שלום אני וחבר שלי שוכבים כבר חודשים וליפעמים כואב לי בזמן שהוא חודר אבל אחרי שהוא ביפנים לא כואב לי ואני תמיד רטובה ליפני וליפעמים אחרי גם כואב לי הכאב הוא לא בפנים אלה מבחוץ. אני חוששת שיש לי דלקת או משו בסיגון אני כן יודעת שעכשיו התחילה לי פיטריה אבל אני רוצה לבדוק בכל זאת אני רוצה להגיע לסניף שלכם ואני רוצה לדעת עם זה אפשרי שיביאו לי מרשם או משו כזה ואוכל ליקנות משחה בלי שאמא שלי תדע

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת והחבר שלך מקיימים יחסי מין ושאת דואגת לעצמך. עם זאת, לא ברור לי למה הסקת שיש לך בהכרח פיטרייה ולא דלקת בנרתיק או להפך? האם הלכת כבר לרופא? איזה סוג של כאבים מבחוץ את מרגישה? כשיש פטרייה בנרתיק לרוב ההרגשה היא של גירוד, צריבה, חוסר נעימות כללית בנרתיק. בכל אופן מכיוון שקשה להסיק מכתיבתך מה המקור לכאב אני ממליצה לך לקבוע תור לרופאת נשים של דלת פתוחה בסניף שקרוב לביתך. תרגישי טוב ובהצלחה!


בת 19 שואלת: #110880
יש לי חבר שנתיים וכואב לי לפעמים כשאנחנו מקיימים יחסי מין אז קבעתי לרופאת נשים לבדוק בסוף נובמבר. בשבת שכבנו וכאב לי אז הפסקנו אבל מאז אני מרגישה חוסר נוחיות למטה ומגרד לי מאוד (האמת שזה התחיל בעיקר יום אחרי בראשון). התור לרופאת נשים רק בסוף נובמבר ואני לא יודעת איך להקל על המצב. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת כואבת ואני שמחה שקבעת תור לרופאה כדי לבדוק את מקור הכאב. מכיוון שאינך יכולה להקדים את התור לרופאה אני ממליצה להשתדל ולא לקיים יחסי מין עד שתפגשי עם הרופאה. הנרתיק הוא שריר וכאשר קיים חשש מכאב הוא יתכווץ יותר מכיוון שאת כבר יודעת שעומד לכאוב לך. לגבי הגירוד בתוך הפות יתכן ומדובר בפטריה אך איני יכולה לקבוע זאת בודאות. אם לא תוכלי להקדים את התור לרופאה נסי לבדוק כאן את הסיבות ואפשרויות להפחתת הגירוד https://www.cts.co.il/%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA_%D7%91%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%A7 בהצלחה!


בן 16 שואל: #110707
טעות בשאלתי הקודמת ,אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני שבועיים בערך בפעם הראשונה (שנינו היינו בתולים) , ולאחר שקיימנו לא היה לה כאבים וגם לא ממש דימום.זה היה משהו אחר מדם, היחסים היו מוגנים עם קונדום והכל היה קשורה בהקשר זה, האם זה נורמלי שיהיה לה כאבים ודימום במשך שבוע ולא רק לכמה ימים?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך על האחריות שאתה לוקח והדאגה שלך לחברה שלך. בקיום יחסי מין בחדירה יכול להופיע דימום ויכולים להיות כאבים. בדרך כלל זה חולף מהר. יכול להיות שהדימום שלה קשור לוסת? בכל מקרה, אם הדימום ו/או הכאבים ממשיכים חשוב מאוד שחברה שלך תלך להיבדק אצל גניקולוג/ית. יכולים להיות סיבות שונות לדימום ורק רופא/ה יכול/ה לקבוע מה זה וכיצד צריך לטפל. חשוב שתפנו בהקדם. המשיכו להתנהל באחריות בכל מה שקשור ליחסי מין, כל הכבוד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #110615
אני וחבר שלי שכבנו וזאת לא פעם ראשונה טאס הוא דחף לי משו לכוס נהנתי מאוד הרגשתי סיפוק וכשהוא הוציא את זה ראינו דם וגמרתי מחזור כבר לפני יומים מה זה יכול להיות פצע משו ? מה עושים במצב הזה

תשובה:
היי לך אם החפץ שהוא החדיר חד או יכול לפצוע בצורה כלשהי, אז יכול להיות שאכן נפצעת ולכן היה הדימום אם את מרגישה כאבים או תחושה לא נעימה באזור, כדאי שתפני לרופאת נשים שתבדוק את העניין אני שמחה שהרגשת מאוד מסופקת, רק חשוב כן להקפיד שהחפצים שמשתמשים בהם מתאימים לשימוש באזור איבר המין ולא להשתמש בכל חפץ, כי אחרת באמת יכולה להיגרם פציעה או בעיה אחרת. יש מגוון של מוצרים שמיועדים לכך שאפשר לרכוש ולהגיע לסיפוק ללא דאגה לפציעה בהצלחה!


בן 14 שואל: #110406
שלום, רציתי לדעת אם יכולים להיות חצ'קונים על הפין, כי יש לי משהו שנראה כמו חצ'קון וזה כואב שאני נוגע בו, ומפריע לי לאונן, אז יכול להיות שזה חצ'קון או שזה משהו שאני צריך להיות מודאג עליו?

תשובה:
שלום לך. פצעון על הפין יכול להתפתח מסיבות שונות אבל לא ניתן לאבחן את זה בלי בדיקה רפואית. אני ממליצה שתלך לרופא לבדוק את זה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #110384
דבר ראשון להגיד לכם שאתם אלופים!!!! אתם דבר טוב ואני ממש רוצה לדעת אם יש אופציה לתרום לכם כי אם יש מישו שמגיע לו זה רק אתם. התמיכה והענות המהירה לכל אחד זה מדהים. אז שאפו ענק וכל הכבוד. עכשיו בנוגע לשאלה שלי אני חושבת שיש לי פטריה לא הייתי אצל רופא אבל סבלתי מזה לפניי כמה חודשים ונראה לי שזה הגיע שוב. השתמשתי במשחת הידרואגיסטן בגלל שלא היה לי רופא זמין בחג הבעיה שעבר עליה 3 חודשים מהפתיחה בגדול זה לא עזר לי במיוחד כנראה בגלל הפג תוקף. בכל מצב אני חזרתי לאקס שלי אחריי המון זמן ויחסי מין באים. ואני לא יודעת אם מותר או אסור. רציתי לוודא שזה בסדר לעשות יחסים בזמן פטריה. (או שלצערי לא) זה מדביק? תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, שמחות מאוד לעזור תמיד! ובנוגע לשאלתך, בזמן כאב/גרד או פטריה לא כדאי לקיים יחסי מין, זה גם יחמיר את המצב וגם עלול לדבק. ממליצה שתקבעי תור לרופא/ת נשים בהקדם ועד אז תמנעי מקיום יחסי מין ואם מאוד שורף או מגרד אולי כדאי לקפוץ בינתיים לבית מרקחת ולהתייעץ. כל טוב!


בת 19 שואלת: #110357
היי, קיימתי יחסי מין עם בן הזוג שלי, ובזמן המשחק המקדים, הוא בטעות נשך לי את הפטמה חזק מידי. כעת יומיים אחרי זה יש לי פצעים קלים בפטמה וכאב במגע ישיר. הייתי רוצה לדעת אם יש דרך להקל על הכאב ולהחלים את הפצע מהר יותר. תודה!

תשובה:
שלום לך, לפעמים קורות תאונות... את מתארת מצב לא נעים, בגלל מיקום הפצע, והאופי הרגיש של רקמת העור של הפטמה. שמרי על ניקיון באיזור- ניקוי עם מים פושרים וסבון גוף, ואם את יכולה לגשת לבית מרקחת, אפשר לרכוש משחה טבעית לפטמות (כמו בזמן הנקה). כל משחה טבעית אחרת יכולה גם להקל, כמו ארניקה, אלוורה, במידה ואת לא רגישה לחומרים שלהם. בכל מקרה שהפצע לא מחלים או את מרגישה חום באיזור השד, או אודם מקומי שמתפשט, כדאי לגשת לבדיקת רופא להמשך טיפול. החלמה מהירה ובהצלחה!


בן 15 שואל: #110324
הוצאתי זרע ועכשיו הכול היה תקין אבל כניגבתי ראיתי משהו אדום נראלי דם אז יכול להיות שהוצאתי זרע מדם אפילו שאני בריא מכול הבחינות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חוויה שעלולה להיות ממש מבהילה! זו לא תופעה נדירה או מסוכנת. לרב זה חולף מעצמו במהרה או מופיע רק פעם אחת. יחד עם זאת, לדם בתוך נוזל הזרע עשויים להיות מספר הסברים- מכה חזקה באיזור האשכים או הפין, אוננות או יחסי מים ממושכים או אינטנסיביים, חסימה קטנטנה באחד מצינוריות נוזל הזרע, ועוד. המלצתי היא שבמידה והתופעה שתארת חוזרת על עצמה, פנה לרופא הילדים שלך, והוא ידע כיצד להמשיך לברר. כל טוב ורק בריאות.