A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

דלת פתוחה הקרובה אליך

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

בן 18 שואל: #114495
היי , קיימתי יחסי מין אתמול והיום ממש כל היום כואב לי בזמן שאני עושה פיפי כמו צריבה ממש כואב לכמה שניות ודימום שכמעט ולא רואים . מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה כי יש סיכוי שמדובר בדלקת בדרכי השתן. מציעה לך לגשת כבר מחר בבוקר לרופא/ה כדי לקבל טיפול. בינתיים את יכולה לנסות להקל על הכאב ע״י שתיית מיץ חמוציות. תרגישי טוב


בן 20 שואל: #114461
שלום שאלה קטנה אני וחברה שלי כבר הרבה זמן שוכבים עם קונדון ואני נאלץ לגמור בחוץ היא התחילה לקחת לפניי חודש וחצי בערך גלולות מינס ועברה לפניי שבוע וחצי ניתוח בשיניים ונתנתו לה אנטיביוטיקה מוקסיפן רציתי לדעת אם זה משפיע על הגלולות ואם כן כמה זמן אחרי הפסקת נטילת האנטיביוטיקה אפשר לשכב בלי ולגמור בפנים

תשובה:
שאלה חשובה ואחראית. ישנם סוגי אנטיביוטיקה שונים ולחלקם יש תגובות בין תרופתיות עם הפעילות ההורמונאלית של הגלולות. זו הסיבה שאנו ממליצים להמשיך עם שימוש בקונדומים לפחות שבועיים מסוף נטילת האנטיביוטיקה, או עד בוא הווסת, מה שבא קודם. כעבור תקופה זו, ניתן להמשיך עם גמירה בתוך הנרתיק ללא חשש. כל טוב ולבריאות.


בן 13 שואל: #114435
היי אני בן 13 ולא מזמן התחלתי לאונן אני מאוד נהנה אבל כמה שבועות אחרי שהתחלתי לאונן נהיו לי פצעים כאלה ממש בלמטה של הפין כאילו נישרטתי שם ואני לא יכול לאונן כי זה שורף מה עושים? האם להפסיק לאונן?

תשובה:
שלום, אני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות שלך, ומגלה כמה כיף הגוף שלנו יכול להפיק ובדרכים מגוונות. מה שאתה מתאר נשמע כמו שפשפת. העור של הפין רגיש ועדין ושפשוף ממושך עלול לגרום לתגובה של חיכוך. זה בהחלט עלול לשרוף ולכאוב וזה לא נעים. אתה יכול לתת לעצמך כמה ימים עד שהאיזור יחלים, אך אין סיבה שתפסיק לאונן. כדאי להקפיד להשתמש בחומר סיכה, כפי שציינו בעבר. נסה להשתמש בכמות נדיבה של רוק, או שמן טבעי כמו שמן קוקוס למשל. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114426
שוב תודה, אני ובן זוגי שכבנו אחרי כמה ימים שלא וששכנו ירדנו לי דם על המצעים ,ןגם יום אחרי ששוב שכבנו ירד לי דם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, אני לא יודעת מה מקור הדימום, יתכן והוא קשור לוסת? יתכן ויש לך איזשהו פצע בתוך הנרתיק שגרם לדימום? אם הוא מתחזק, משתנה או ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בן 19 שואל: #114241
היי, אני הייתי לוקחת שנתיים וחצי גלולות יאז פלוס ולא מזמן הפסקתי אותן, מאז שהפסקתי הכל היה בסדר המחזורים שלי היו בסדר ואז החלטתי לחזור אליהן שוב. במחזור הראשון שקיבלתי התחלתי לקחת את הגלולה הראשונה ואז המחזור שלי ממשיך וממשיך ועוד מספר מועט של כדורים אני מגיעה לכדורים שבהם אני אמורה לקבל את המחזור השני, מה עלי לעשות במצב כזה שאני לוקחת את הגלולות אבל אני במחזור כמעט כל החבילה?? פליז תעזרו

תשובה:
היי לך, האם החלטת על דעת עצמך לקחת את הגלולות שוב? מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא גם אם קיבלת מרשם בעבר, רופא/ה צריכ/ה לבדוק אותך ואת הנתונים מחדש. מה שאת מתארת הוא לא מצב פשוט ואני ממליצה לך ללכת לבדוק זאת בהקדם עם רופא/ה הנשים שלך. כל טוב.


בת 18 שואלת: #114213
שלום, אני וחבר שלי שכבנו לפני חודש עם קונדום והוא פשוט נקרע, לקחתי את גלולת הנורלבו ממש ביום שאחרי. חיכינו חודש ושבוע ועשיתי בדיקת הריון, יצא שלילי. המחזור שלי מאחר לי כבר בשבועיים וכרגע אני עם פטריה בנרתיק מטופלת עם נרות ומשחת אגיסטן. הרופאת נשים אמרה לי שבקשר לבדיקת הריון אין לי מה לדאוג כי היא אמינה עד מאוד. אתמול כשנכנסתי למקלחת התחיל פשוט לזרום לי דם. ומאז שיצאתי מהמקלחת יש לי הפרשות ורודות סמיכות. קודם כל, מה זה אומר ההפרשות הורודות הזה , ניסיתי לחפש באינטרנט והכל מופיע על הריו. שאלה שנייה שלי היא מאיזה סיבה יכול להיות שהמחזור מאחר כבר בשבועיים (לפני זה היה מתעכב ב4 ימים ולא יותר) שאלה שלישית שלי היא כמה אמינה בבדיקת הריון? אשמח לתשובה ממש ממש ממש מהר. תודה.

תשובה:
שלום לך, בדיקות ההריון אמינות על פי רוב. לנורלבו יש תופעות לוואי שאחת מהן היא עיכוב בהופעת הוסת. יכול להיות שהדימום שהיה לך קשור לגלולה ויכול להיות שהוא קשור לוסת או לקנדידה, יכולות להיות הרבה סיבות. אני מציעה לך לחזור בהקדם לרופאה שבדקה אותך ולבדוק את הנושא שוב. בכל מקרה כדאי לך להמנע מיחסי מין בחדירה עד שהקנדידה תעבור. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114122
לפני כמה ימים התחלתי להרגיש גירוד וקצת צריבה באיבר המין בהתחלה חשבתי שזה עיקצוצים בגלל הקוצים אחרי הגילוח , התחילו להיות לי גם הפרשות טיפה צהבהבות היום החלטתי לבדוק את זה עם פנס ומראה פתחתי ממש את איבר המין וראיתי שבתוך יש לבן צהוב כזה כמו מוגלה. יקח זמן עד שהתור שקבעתי יגיע כי אני בצבא ובינתיים אני סובלת ממש אני מאוד רומה לדעת מה זה ואיך אפשר לטפל בזה בלי ללכת לרופא. כי שוב יקח זמן עד התור שלי תודה.

תשובה:
שלום לך, הפרשות כמו שאת מתארת וגירוי באיבר המין מחייבים בדיקה רפואית של רופא נשים/עור. יכול להיות שמדובר בפטריה או בדלקת כלשהי אבל רק רופא מומחה יוכל לתת לך תשובה לכך. תנסי לבדוק מול הצבא לגבי הקדמת התור או הגעה לרופא חיצוני כמו ביקור רופא (אני לא מכירה את האפשרויות ולכן תצטרכי לבדוק מול המרפאה הצבאית). אני מאוד ממליצה לך לא לבצע המלצות שקיבלת במקומות לא מוסמכים באינטרנט, כמו פתרונות טבעיים למיניהם ולא למרוח על איבר המין משהו שהוא לא תרופה שניתנה על ידי רופא. את חייבת איבחון רפואי על מנת לטפל בה. מאחלת לך החלמה מהירה ושתרגישי טוב!


בת 15 שואלת: #114116
היי כבר 4 ימים בערך שיש לי כאבים וגירודים בנרתיק.. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, כאשר יש כאבים וגירויים בנרתיק יש לפנות לבירור רפואי.. הכאבים והגירודים יכולים לנבוע ממגוון סיבות - גירוי של העור, היגיינה וגם בעיות רפואיות שונות. את יכולה לגשת לרופא/ת נשים על מנת לבצע בדיקה. את יכולה גם לקבוע תור אנונימי שלא מתועד בתיק הרפואי שלך אצל רופאת נשים אצלנו בדלת פתוחה. תרגישי טוב!


בת 17 שואלת: #114083
היי בשבוע האחרון יש לי כאביי בטן די מוזרים- הם יחסית חלשים אבל הם כל פעם בצד אחד של הבטן ועברתי כבר את הביוץ החודש. מזה אומר ? והאם אני צריכה להתחיל לחשוש ? תודה מראש .

תשובה:
הי לך, יכולות להיות סיבות שונות לכאבים שאת מרגישה. אני לא רופאה ולכן לא יכולה לתת לך הערכה רפואית מדוייקת. חשוב שתלכי לרופא/ה שלך ותבדקי את הנושא. כל טוב.


בת 17 שואלת: #114057
שלום, חבר שלי הכניס לי אצבעות אבל הייתי עם טייץ. אחר כך גילינו שירד לי דם האם יכול להיות שנקרע לי קרום הבתולין?

תשובה:
שלום, יכול להיות שבחדירת אצבעות נקרע קרום הבתולין. חשוב שתדעי שאין לכך משמעות רפואית. יתכן והקרום שלך כבר נקרע ממזמן בגלל רכיבה על אופניים, טמפון או אם אוננת בעצמך והדם הגיע בגלל פצע פנימי. לא ממליצה על חדירת אצבעות באמצעות טייץ, אלא אם זה היה לך נעים ונוח. כל טוב.


בן 17 שואל: #114035
שאלה נוספת אם אפשר, כל פעם בעת החדירה הראשונית חברה שלי מתלוננת שכואב לה והיא סובלת...מה זה יכול להיות ואיך ניתן לשפר את הרגשתה? תודה

תשובה:
שלום לך, הסיבות לכאב שונות ומגוונות, ייתכן והיא מכווצת מכיון שהיא לחוצה מהאקט, יתכן ואתה חודר אליה לפני שהיא רטובה ומסכימה לחדירה, יתכן ויש לה פצע או דלקת כלשהי. בכל מקרה חשוב שהיא תלך לבדוק את עצמה ואני ממליצה להמנע מחדירה כל עוד זה כואב לה. יחסי מין לא אמורים להיות כואבים ואף אחד או אחת לא אמור/ה לסבול מהמגע המיני. מציעה לכם לנסות מגע אינטימי אחר ללא חדירה. ובכל מקרה, אתה תמיד מוזמן לשאול כמה שאלות שאתה רוצה. תרגיש בנוח. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113965
אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול וכאב לי כל פעם שהוא החדיר לי ומרוב שכאב לי ביקשתי שיפסיק והפסקנו והוא ניסה להחדיר לי אצבעות וזה הרגיש ל כאילו הוא שרט אותי וישר אחרי שהפסקנו ירד לי דם מלא דם ויום אחרי ירדו לי טיפות דם על התחתונים וזה הפסיק אחרי חצי יום לאיזה שלוש שעות ואז זה חזר ואני ממש מפחדת שזה חמור מה אני עושה במקרה כזה?

תשובה:
שלום לך, ראשית אני רוצה לחזק אותך על כך שהפסקת ברגע שכאב לך. כאב הוא אחד הסימנים לכך שצריך לעצור את האקט וחשוב מאוד שלך ולבן הזוג של יש מערכת יחסים עם הקשבה וביטחון. לגבי הדם, ממה שאת מתארת יתכן והדם קשור לוסת, האם אלו הימים בהם את אמורה לקבל את הוסת שלך? חדירה בפעם הראשונה יכולה לכאוב, לעיתים זה קשור לכך שאת קצת מכווצת או מלאה במחשבות ואז הנרתיק מתכווץ וקשה יותר לחדור. לעיתים גם יורד דם אך בדרך כלל זהו ממש דימום קל. אם הדימום לא קשור לוסת והוא עדין ממשיך ו/או אם הכאב ממשיך חשוב שתלכי לבדוק את זה אצל רופא/ה. בכל מקרה, אתם יכולים להמשיך להנות מחיבוקים, נשיקות, ליטופים ואולי חדירה של אצבע אחת, בעדינות כל עוד זה לא כואב לך. המשיכו להיות בתקשורת אחד עם השניה, זה מאוד משמעותי לתחושת הנינוחות והביטחון של שניכם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113905
היי שוב,אם אני מגיעה להיבדק הבדיקה היא אנונימית לחלוטין?כלומר בלי פרטים,בלי רישום במחשב?והאם אוכל לדעת במקום מה יש לי ולקבל תרופות?או שאקבל מרשם שאוכל דרכו לקנות את התרופות?

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מתארת לעצמי כמה את סובלת ודואגת וצר לי מאד לשמוע על כך. את יכולה להיות לגמרי שלמה ובטוחה עם כך שכל בדיקה או ייעוץ שלנו ניתנים תחת סודיות מלאה, ללא פרטים וללא תיעוד של מידע אישי. הרופאה בודקת נערות רבות ונותנת מרשמים לגלולות ותרופות אחרות. אני רואה שאת מגיעה מאזור הצפון, לכן ממליצה לך להתקשר לדלת הפתוחה שלנו בחיפה, לברר מתי הביקור הבא של רופאת הנשים. במקרה והכאבים מתגברים ומצבך הרפואי מחריף, התקשרי אלינו לקו הייעוץ על מנת שננסה לסייע לך. כל טוב ורק בריאות.


בן 28 שואל: #113902
שלום אתמול הגלולה התמוססה לי ממש לפני שבלעתי אותה ויש חשש שאולי היא לא נקלטה טוב מכיון שיצא לי היום הפרשות חומות על התחתונים,האם יש אפשרות שהגלולה לא נקלטה טוב ואני לא מוגנת ? והאם יש אפשרות כזאת בכלל שהתחיל מחזור כבר יום למחרת מכיון שהגוף לא קיבל גלולה ?

תשובה:
היי, לא כ"כ ברור לי ממה שהעלית האם הגלולה התמוססה במים כשהיא כבר על הלשון שלך או שלפני שהכנסת אותה לחלל הפה? בכל מקרה, כל עוד הגלולה הוכנסה בשלמותה לפה ובלעת אותה אין סיבה לחשש. ההפרשות החומות לא בהכרח חייבות להיות קשורות לגלולות וייתכן שנובעות משינויים בתזונה או מלחץ נפשי. אם את בכל מקרה מרגישה לא מוגנת עלייך להמשיך את החבילה כרגיל ולקיים יחסי מין עם קונדום כדי לתת הגנה נוספת בחודש הקרוב. בהצלחה :)


בן 13 שואל: #113838
היי אני בן 13 ורציתי לשאול כמה פעמים מותר לי לאונן ביום בלי שייקרה לי משהו מסוכן? תודה👋

תשובה:
שלום לך, אתה מודאג מתדירות האוננות שלך. נתחיל מכך שאוננות היא טבעית ונורמלית. יש כאלה שמתנסים בה ויש כאלה שלא. רבים מתעניינים לגבי כמות האוננות ושואלים אם הם מאוננים הרבה מדי. מדובר בדבר נעים וטבעי, וכל עוד אתה קשוב לגוף שלך, משתמש בחומר סיכה (כדי שהיד שלך תוכל להחליק על גבי הפין מבלי לגרום לשפשוף או לפצע) אז הכל טוב ובוודאי שלא מסוכן. להפך, יש לאוננות יתרונות רבים. תוכל לקרוא יותר בעיון בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 כל טוב לך.


בן 28 שואל: #113782
שלום יש לי הרגשה של חום בנרתיק ממש חם שם, ובנוסף אני מרגישה צריבה ושריפה בעת קיום יחסים ברגע שנכנס אלי האיבר מה הסיבה ?

תשובה:
שלום לך, ייתכן ויש לך דלקת כלשהי בנרתיק. בכל מקרה חשוב שאם את מרגישה צריכה או כאב תימנעי מחדירה שלך אצבע או איבר מין לנרתיק שלך. ממליצה לך מאוד ללכת לרופא/ה שלך ולבדוק את הנושא בכדי שלא תסבלי וגם כדי שזה לא יחמיר. תרגישי טוב.


בת 22 שואלת: #113772
שלום רב, אני בת 22 נמצאת בזוגיות עם בן 28. כאשר אנחנו נמצאים במצב אינטימי, לבן הזוג שלי יוצא נוזל מאיבר המין, עוד לפני החדירה. הבעיה היא שיש הרבה מהנוזל הזה, מה שהופך את העניין למלכלך ולפחות נוח. רציתי לדעת מהו הנוזל הזה ואם ישנה דרך להפחית את הכמות ? והאם זה יכול להכניס להריון ? תודה רבה לך !

תשובה:
שלום לך, הנוזל שלפני השפיכה נקרא "טיפות אהבה" אשר מכיל נוזל סיכה טיבעי של הגבר ובנוסף יכול להכיל נוזל זרע מתעלת השפיכה. לכן חשוב לשים קונדום לאורך כל זמן קיום היחסים על מנת להיות בטוחה מכניסה להריום או ממחלות מין. אני לא מכירה טיפול להורדת הכמות אבל אם תהיו עפ קונדום זה יכול לעזור. בהצלחה!


בן 13 שואל: #113747
אני מאונן לפי עצתכם עם שמן זית כבר שבוע ואני לא רואה שיפור מצד הבלוטות שנמצאות על כל איבר המין שלי וזה קצת מלחיץ אותי מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, ייתכן ויקח מעט יותר זמן עד שתראה השפעה. בכל מקרה אני רואה שזה מטריד אותך כבר זמן רב, ממליצה לך לגשת לרופא ולבדוק זאת. חבל שתהיה לחוץ, רופא יוכל לתת לך את האבחנה המדוייקת ביותר. כל טוב.


בן 17 שואל: #113731
המשך לשאלה 113486. היא קיבלה מחזוג והיה לה אחרי שבועיים כמעט שוב ירידת דם מוגזמת. מאז היא חווה כאבי בטן. היום בפיפי הראשון שוב אחרי שבועיים ירד לה דם בפיפי ובתחתונית. ממה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך ביחסי מין אנאליים יש מעורבות של חיידקי צואה כי הצואה נפלטת מפי הטבעת , החיידקים הנמצאים באופן נורמלי בצואה ויש להם תפקיד חשוב בפירוק הצואה הם מזיקים למערכת השתן ויכולים לגרום לזיהומים מכיוון שמערכת השתן היא סטרילית, כאשר הפין חודר לרקטום , גם עם קונדום, ונוגע במוצא השתן החיידקים עוברים למערכת השתן וגורמים לדלקת לעיתים כאשר הדלקת קשה מופיע דימום בזמן הטלת שתן כאבים בבטן תחתונה וגב תחתון תכיפות במתן שתן וצריבה, מצב זה מצריך טיפול מיידי ידש לגשת למרפאה לבצע בדיקת שתן לתרבית ורגישות ולקבל אנטיביוטיקה בעזרת מרשם רופא, ואני חוזרת זה צריך להיות כמה שיותר מהר. בברכת בריאות שלמה


בת 20 שואלת: #113613
היי אני בת 20 ולפני שבוע ככה התחילו לי הפרשות חומות בתחתונים ופיפי בריח מסריח, אני נוטלת גלולות לא שכחתי גלולה החודש אבל קרו לי פעמיים ששילשלתי לאחר הגלולה (אך לא קיימתי יחסי מין בפעמים האלו), היום קיבלתי נחזור וזה הזמן שהייתי אמורה לקבל ובבוקר שבדקתי זה היה נראה חום אדום כזה.. ואז אחרי 6/7 שעות אני רואה בתחבושת צבע שחור חום כזה בניגוב עדיין צבע חום אדום.. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נשמע שהכתמים האלו הם הוסת. אבל אני לא רופאה ואני לא רואה את הכתמים בעיניים ומסתמכת רק על התיאורים שלך. אם את רוצה להיות בטוחה הכי טוב שתפני לרופא/ה שלך. אם שילשלת את הגלולות ייתכן והן לא ניספגו בגוף ובמקרה כזה ההמלצה היא ליטול גלולה נוספת (את תמיד יכולה לשמור לך בצד חבילת 'ספרים' שיהיו לך למקרים כאלו). אם לא נטלת גלולה נוספת וקיימת יחסי מין לא מוגנים לאחר ששילשלת קיים חשש להריון. אילו גלולות את נוטלת? האם הכתמים הופיעו בשבוע הפסקה, במידה ואת נוטלת גלולות של 21 יום? מקווה שסייעתי לך. כל טוב.


בת 19 שואלת: #113611
שלום, היה לי חבר לפני חצי שנה וכששכבנו הופיעה לי דלקת שתן חוזרת ובתדירות גבוהה, עכשיו אני עם מישהו אחר ולאחר פעמיים ששכבתי איתו (בימים שונים אפילו) חזרה לי הדלקת שתן, הייתי על אנטיביוטיקה ועל מלא תרופות שונות, מה אני יכולה עוד לעשות? מרגיש כאילו לא יכולה לעשות סקס יותר בחיים.

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שיש לך רגישות מסויימת שגורמת לדלקות להופיע אצלך כל הזמן. יש כל מיני סיבות להופעות חוזרות של הדלקת. רצוי מאוד שתבדקי את הנושא עם רופא/ת נשים. חשוב שתשמרי על הייגנה של המקום, לא לסבן את הפות בסבון רגיל, לשים לב בניגוב הישבן שאת מנגבת החוצה ולא פנימה (שהחיידקים מפי הטבעת לא יגיעו לפות). בינתיים אני ממליצה לכם להמנע מחדירה ולהנות מיחסי מין ללא חדירה - הם יכולים להיות מהנים לא פחות (ולפעמים אפילו יותר). אם תרצי המלצות והצעות את מוזמנת לחזור אלינו טלפונית או לכתוב פה באתר. בהצלחה.


בן 15 שואל: #113550
היי, יש לי גירוד בלתי פוסק באשכים בחודש האחרון ואני לא מצליח לישון בלילה כמעט בכלל, הגירוד הוא בגב האשכים ואני משתדל להקפיד על ההיגיינה של מקום זה כל הזמן!! אני מתבייש ללכת לרופא ואני חייב עזרה בדחיפות, אשמח אם תענו בהקדם

תשובה:
שלום לך, לגירודים שלך יכולים להיות הסברים שונים. ייתכן ומדובר על סימפטום שקשור לגדילה ולהתפתחות של האשכים שלך, ייתכן שפיתחת תופעה אלרגית או שאולי יש שם משהו זיהומי שקשור לעור. האם אתה מורח שם משחה או סבון מסוים? בכל מקרה, אנחנו לא רופאות ולכן את התשובות הטובות והמקצועיות ביותר באשר לשאלה שלך תוכל למצוא אצל רופא. אני מבינה שאתה נבוך מכך, חשוב שתזכור שהרופא מיומן וזה תפקידו. הוא יבדוק אותך באופן מקצועי ולא שיפוטי. אני ממליצה לך ללכת לרופא ולבדוק את הנושא בהקדם. כל טוב.


בן 15 שואל: #113500
גם קצת קשור לשאלה הקודמת, בדרך כלל כשאני משתין ישר אחרי שאני מאונן זה לא כואב רק כשאני משתין לפני, אבל כל פעם שאני מסיים לאונן אני מרגיש את הצורך להשתין. יש לזה סיבה?

תשובה:
היי לך, כפי שנענה לך בשאלה הקודמת, במידה ועדיין אתה חווה כאבים במתן שתן, ייתכן ויש לך דלקת בדרכי השתן ואמליץ לך בחום לפנות לרופא משפחה. בעניין אחר, לאחר אוננות, בפורקן, קורה שהגוף עובר חוויה של הרפיה ושחרור. ההרפיה הזו של השרירים, שבין היתר משמשים כמעצור לשתן, מעלה את הצורך להשתנה. לכן בעניין זה הצורך להשתנה לאחר אוננות הוא טבעי. אני מאחל לך בהצלחה וכל טוב.


בת 18 שואלת: #113492
יש לי חבר כבר שנה, אנחנו שוכבים במשך חצי שנה ורק לפני שבועיים התחלתי להשתמש בגלולות ולפני זה היינו שוכבים עם קונדומים. אתמול קיימנו יחסי מין עם קונדום, ולפני זה במשחק המקדים הרגשנו שהוא שרט אותי בטעות אך לא הרגשתי ממש איפה. זה כאב לי בהתחלה קצת אבל די התעלמנו והמשכנו כרגיל. כשאנחנו שוכבים אנחנו עושים את זה בחושך. כסיימנו והדלקתי את האור ראיתי שכל המיטה שלי מלאה בדם וגם אני עצמי והקונדום גם. הלכתי לשירותים לעשות פיפי ושרף לי בצורה בלתי רגילה ועכשיו עדיין כואב לי מאוד. מה לעשות עם זה? האם זה יכול להזדהם? אני ממש סובלת מכאב ובקושי מסוגלת לעשות פיפי האם יש משהו שיכול להפחית את הכאב? חשוב לציין שכשאני מסתכלת אני לא רואה שום חתך וכנראה זה מפנים.

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שעברת חוויה לא נעימה כלל, ואני רוצה לעודד אותך ולבשר לך שזה קורה לעוד נערות ואין חשש לדאגה. ממה שאת מתארת נפצעת בנרתיק במהלך המשחק המקדים, וכרגע את חווה כאבים כתוצאה מפצע ודימום. במידה והפצע פתוח אכן יש חשש לזיהומים ולכן אני ממליץ לך לפנות לרופאת נשים או רופא משפחה שתבדוק אותך ותמליץ לך על טיפול הולם. הכאב בזמן מתן השתן עלול להצביע על דלקת בדרכי השתן ומומלץ לציין כאבים אלו מול הרופא. אני רוצה לחזק אתכם שאתם נהנים מקיום יחסי מין ועושים זאת בצורה אחראית תוך שימוש באמצעי מניעה. יחסי המין שלכם יכולים וצריכים להיות מהנים ולכן רק אמליץ להתקדם בזהירות כשמדובר בנרתיק מכיוון שזהו אזור רגיש ועידן, אבל, על כל פנים אני מקווה שהחוויה הלא נעימה שעברתם לא תרתיע אתכם מלהמשיך לקיים יחסי מין מהנים ובטוחים. בהצלחה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #113481
היי, אני נוטלת גלולות יסמין כמעט חודשיים. לפני שישה ימים (ביום שבת) איחרתי בנטילת הגלולה ב9 שעות. מאז לקחתי באותה השעה את הגלולה באופן קבוע אבל לפני יומיים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי והיום הופיעה לי הפרשה אדומה כמו ההתחלה של המחזור ביום הראשון. אני יודעת שדימום בין וסתי זו תופעה שכיחה בחודשים הראשונים של נטילת הגלולות אבל השאלה היא האם יכול להיות שיש קשר לאיחור שהיה? אני יודעת גם שדימום זו תופעה של הריון התחלתי ולכן אני חוששת. אנסח את השאלה שלי אחרת: בתוך כצה זמן הדימום שקשור להיריון התחלתי מופיע? הגיוני שאדמם כתוצאה מהריון יומיים לאחר קיום יחסי המין?

תשובה:
הי לך, השאלה שלך מצויינת. אני מאמינה שכפי שאת תארת לעצמך הדימום קשור לעובדה שאיחרת בנטילת הגלולה ו/או לעובדה שאת נמצאת רק בחודשים הראשונים לקבלת הוסת. תופעות לוואי של הריון מתחילות להופיע בערך משבוע 4 ולכן אני לא מאמינה שהדימום שהרגשת קשור להריון שנבע עקב קיום יחסי מין יומיים לפני. יחד עם זאת, אם נטלת גלולה באיחור ולא השתמשת באמצעי מניעה נוסף קיים חשש להריון ובמקרה הזה הייתי שוקלת אולי לקחת גלולת "אלה" (שאפשר לקחת אותה עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין). אם הדימום ממשיך ו/או אם יש תופעות נוספות שמעלות חשד או אי נוחות אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה שנתן/ה לך את המרשם גלולות. כל טוב.


בן 28 שואל: #113450
שלום לחברה שלי היה פטריה בנרתיק והרופא אמר להשתמש באגיסטן הביקור היה ביום שני והיום יום חמישי כבר ניסינו לקיים יחסי מין לאחר טיפול כמו שהוא אמר ועדיין שורף בעת קיום יחסי המין , מה הסיבה ?

תשובה:
שלום לך! שמחה שפנית אלינו. יכול להיות שהסיבה לצריבה היא שהפטריה טרם הספיקה להחלים. שלושה ימים לא תמיד מספיקים, אולי כדאי להמשיך בטיפול במשחה ולהמתין זמן ארוך יותר עד לקיום יחסי מין שוב. אני לא גורם רפואי אבל למיטב ידיעתי אגיסטן היא לא תרופה אנטיביוטית אלא מקלה (בדומה לאקמול) במידה ועדיין ישנה צריבה מומלץ לשוב אל הרופא ולהתייעץ איתו. גורמים נוספים לצריבה בזמן קיום יחסי מין הם חוסר הגיינה (חשוב לשטוף את היידים לפני שאתם מקיימים מגע מיני, להקפיד להתקלח) ולהקפיד (במיוחד בת הזוג שלך) ללכת לשירותים לאחר שהיא או אתה מגיעים לפורקן מיני. דבר נוסף, יחסי המין לא חייבים להתמקד באיבר המין או בחדירה. תוכלו לעשות הרבה דברים אחרים, לנסות מגע מיני שונה. כל הגוף הוא איבר מין ולא רק איברי המין. ליטופים, נשיקות, מין אנאלי, מין אוראלי, כמובן שתוך כדי תקשורת והקשבה להנאה של בן/בת הזוג. החלמה מהירה ובהצלחה!


בן 16 שואל: #113349
שלום, הופיע לי פצע בפין, מה עליי לעשות?

תשובה:
היי! פצע בפין יכול לנבוע מגורמים שונים. מכיוון שאיני יכולה לתת לך אבחנה רפואית אני ממליצה שתפנה לרופא שלך (רצוי לאורולוג) לבדיקה ולטיפול במידת הצורך. כל טוב!


בת 18 שואלת: #113218
היי... שכבתי עם חבר שלי בעודי לוקחת גלולות באופן סדיר...כעבור יומיים אחלו לי כאבים בבטן ודימום בשתן בנוסף הצורך המוגבר להתפנות כמובן שהוא לא גמר בפנים...האם יש חשש להריון???

תשובה:
שלום לך יקרה. צר לי לשמוע על הכאבים והסבל שלך. התיאור שלך מתאים מאוד למצב של דלקת בדרכי השתן. האם המצב נמשך כך? האם היית בבדיקה אצל רופא, או ביצעת בדיקת שתן? לעתים קרובות, בראשית תקופת קיום יחסי המין, ישנה עליה בהופעה של דלקות בדרכי השתן אצל נערות. חשוב לשמור על הגיינה באיזור הפות והנרתיק, לנקות את האיזור עם מים פושרים ללא סבון, להקפיד על רחצה של ידיים לפי מגע בפות, ובעקר אם הידיים באו במגע קודם עם פי הטבעת. אם את לוקחת גלולות באופן סדיר, אין שום סיבה שתכנסי להריון. תפקידן של הגלולות, כאשר נוטלים אותן באופן קבוע הוא למנוע הריון, ולכן גם אם בן הזוג שלך גומר בתוכך, את מוגנת מפני כניסה להריון. האם ידעת זאת? במידה ואת עדיין סובלת מכאבי בטן וצורך מוגבר להתפנות, עלייך לגשת לרופא בהקדם, על מנת לבדוק את הסיבה לכך. הרגישי טוב, ופני אלינו בכל שאלה בעתיד.


בת 17 שואלת: #113171
בהמשך השאלה הקודמת שכחתי לציין , קיימנו יחסי מין שלוש פעמיים (השנים האחרונים היו עם קונדום) לא רק שהיה דם בשלושת הפעמיים אז גם שרף לי כשהשתנתי , וזה רק אחרי , כיאלו השריפה לא נמשכה בימים אחרים זה קרה אחרי הסקס אבל דיממתי עדיין יומיים אחרי כל פעם והיו הפרשות צהובות חומות קצת , ואני לא יודעת עם זה תקין ואני רוצה לדעת עם מומלץ לי לבוא אליכם לבדיקה

תשובה:
תשובתך נעתנה. במידה ותרצי לבוא אלינו לבדיקה, מוזמנת לבדוק כאן מה הסניף הקרוב אליך ולשים לב לשעות הפעילות. כמו כן, מומלץ להתקשר לפני ההגעה לוודא שיש רופא באותו היום.


בת 17 שואלת: #113118
קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בפעם השלישית ועדיין יורד לי דם , ואני לא מבינה מה לעשות והאם זה תקין

תשובה:
שלום לך, האפשרות הסבירה היא שנוצרה פציעה כתוצאה מחיכוך בזמן החדירה ולכן ישנו דימום. ההמלצה הראשונה היא לא לקיים יחסי מין כשבוע, או כל סוג אחר של חדירה (כולל אצבעות) כדי לתת למקום זמן להחלים. בפעמים הבאות, מומלץ להשתמש בחומר סיכוך כדי להקל את החדירה ולמנוע חזרה של הפציעה. אם אתם משתמשים בקונדום יש להשתמש רק בחומר סיכה על בסיס מים, אם אתם משתמשים באמצעי מניעה אחרים - אפשר לקנות חומר סיכה על בסיס סיליקון. מעבר לכך, כדאי לתת לגוף להירגע וליצור רטיבות טבעית לפני החדירה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #112961
היי, היה אמור להיות לי מחזור לפני שבוע לפי חודש שעבר. ובהחלט בדיוק באותו יום, כשניגבתי בשירותים ראיתי טיפת דם. הבעיה היא שאחרי זה לא היה שום כתם או דם. הבחנתי שכל יום היה אותו דבר. ניגבתי וראיתי טוש חום או אדמדם. אבל על התחתון לא היה כלום. שמתי לב שזה כשאני מעבירה נייר על פי הטבעת, מאחורה. אני לא יודעת מה זה אומר, אולי זה בא עם הקקי...אני לחוצה שזה איכשהו ישפיע על המחזור או שיש בעיה כלשהי..זה בכלל לא נראה כזה רציני אבל בכל זאת..

תשובה:
שלום, לפי התיאור שלך יתכן ומקור הדם שאת רואה בניגוב הוא בפי הטבעת ולא בוסת החודשית שלך. יש סיבות שונות לדימום מאזור פי הטבעת, וברוב הפעמים לא מדובר בבעיה רפואית חמורה שדורשת טיפול. אם התופעה הזאת ממשיכה עוד מספר ימים ואכן נראה שהדימום הוא מפי הטבעת ולא קשור לוסת פני לרופא/ת הילדים שלך להמשך בירור. תרגישי טוב!


בת 18 שואלת: #112602
היי, קראתי שמישהו שאל אותך למה יש לחברה שלו ריח לא נעים בנרתיק ועניתם לו שזה לא אמור לקרות ושאם כן זה יכול לנסוע מבעיה רפואית כמו פטרייה ועוד. אני מאוד מטופחת ומנקה את האזור בכל יום אך לא חושבת שחבר שלי נהנה לרדת לי, ולמרות שאני רוצה גם אם הוא מנסה אני מאוד מתביישת לתת כי כשאני נותנת הוא אחרי שתי שניות מפסיק, וזה מרגיש ממש כיף וגם חברות שלי סיפרו לי שזה הדבר הכי מענג שיש. השאלה שלי היא האם יכול להיות שיש לי ריח רע בנרתיק למרות שאני מטופחת ומנקה ? והאם זה חייב להיות מבעיה רפואית? האם יכול להיות שלמרות שחבר שלי יוזם את זה שהוא ירד לי יכול להיות שהוא נגעל? ולא בטוח בגלל הריח? תודה

תשובה:
שלום לך, לכל אחת מאיתנו ריח ייחודי משלה שמושפע מכל מיני מרכיבים, בעיקר מאוכל ושתיה שמשפיעים על הריח והטעם. למשל, אכילת מזון מעובד או מתובל מאד - משפיע על ריח הגוף שלנו. אכילה של ירקות ופירות גורמת לריח וטעם עדינים/מתוקים יותר. לגבי הריח שלך - את יכולה להריח את עצמך ולבדוק אם הריח חזק/חריף/מרגיש לך לא נעים. אם תרגישי שהריח לא טוב - מומלץ לפנות לרופא/ה משפחה כדי לבדוק זאת. לגבי חבר שלך - רק הוא יוכל לענות על השאלה הזו. ממליצה לך לשתף אותו בתחושות שלך ולשאול אותו איך הוא מרגיש לגבי זה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 21 שואלת: #112563
היי, אני בת 21 ולפני חודש חזרתי לקיים יחסי מין לפני חודש כשהתחלתי לשכב היה לי כל פעם דימום מוזר כזה כמו של סוף מחזור ובדקתי בדלת פתוחה ואמרו לי שיכול להיות שזה מהגלולות ותופעות לוואי ואני אמרתי אולי זה בגלל זה ואולי בגלל שזה עם קונדום אז יש חיכוך והכל .. בקיצור היום שכבנו בלי קונדום(בדקתי עם הרופאת נשים שאני מוגנת) ושוב פעם היה לי דימום וזה ממש מלחיץ אותי.. וזה לא שמה שיש בינינו הוא אגרסיבי או משהו כזה רגיל רגיל

תשובה:
היי, קודם כל- כל הכבוד שהלכת לבדוק אם את מוגנת. קונדום מגן בפני מחלות מין, לכן כדאי לפני שמבצעים יחסי מין ללא קונדום לבצע בדיקות לגילוי מחלות מין אצל שני בני הזוג. דימום בנרתיק לאחר קיום יחסי מין יכול לנבוע ממגוון סיבות רפואיות שונות כמו למשל פצע חולף בנרתיק וכו', לכן מומלץ ללכת להבדק אצל רופאת נשים על מנת לקבל מענה רפואי לבעיה שאת מעלה. אם תרצי ישנם סניפים של דלת פתוחה שניתן להבדק בהם על ידי רופאת נשים בצורה אנונימית ללא תיעוד לכך ובחינם. אם את מעוניינת בכך תוכלי ליצור עימנו קשר על מנת לקבל פירוט על הסניפים. בהצלחה!


בן 16 שואל: #112325
איך אפשר להבדיל בין מחזור לדימום בהריון כי אני לא בטוחה שאני בהריון כי לא הייתה חדירה

תשובה:
שלום לך, גם מחזור הוסת וגם דימומים במהלך הריון לשניהם יש את אותו מקור - הרחם. הוסת מגיעה בזמן קבוע, בדרך כלל, ונמשכת מספר ימים כאשר עוצמת הדימום משתנה לאורך הימים הללו עד שהיא נפסקת לגמרי. דימום מהריון הוא בדרך כלל דימום קל שקורה לאחר שהייתה השתרשות (שזה יכול להיות גם 2-3 שבועות אחרי קיום יחסי המין). ישנם סוגים שונים של דימומים שלהם סיבות שונות. אך, ממה שאני מבינה מהשאלות הקודמות הסיכויים להריון נמוכים מאוד. אם לא היה שום מגע ישיר בין פין לפות ולא הייתה חדירה הסיכויים להריון נמוכים מאוד. האם עשיתם בדיקת הריון כפי שייעצו לכם? אם יש לבת הזוג שלך דימומים שלפי מה שהיא מרגישה או יודעת על הגוף שלה הם אינם קשורים למחזור הוסת חשוב מאוד שתלך לבדוק את זה אצל רופא/ה. כל טוב.


בת 16 שואלת: #112285
היי אני בת 16 ולפני כחודש שכבתי עם חבר שלי פעם ראשונה ומאז ממש מגרד לי בפנים.. אין הפרשות שונות ודברים כאלה ניסיתי לשים את המשחה של אגיסטן והנרות וזה לא עזר לא אמרתי על זה לאמא שלי ואני לא רוצה שהיא תדע אז אני לא יכולה ללכת לרופא נשים... יש אצלכם איזה רופא שיכול לתת לי מרשם לאיזה משחה או משהו גם בלי כרטיס קופת חולים וכל זה?

תשובה:
שלום לך, תוכלי למצוא בקישור הבא את רשימת הסניפים של דלת פתוחה ושעות הפעילות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כדאי להתקשר לוודא לפני שאת מגיעה אם הרופא מגיע כשאת מעוניינת להגיע. כל טוב


בת 14 שואלת: #112282
ויש לי עוד שאלה, התחילה לי נפיחות באיזור כיפת הדגדגן זה יכול להיות קשור לזה אוננתי? זה מסוכן? אני עושה את זה לא נכון? ויש לי כדור כזה בתוך השדיים, מה זה? זה חלק מההתבגרות המינית? ולאבא שלי הייתה את מחלת הנשיקה, ולא מזמן התנשקתי בפעם הראשונה שלי ואז לא הרגשתי טוב והבלוטות לימפה התנפחו לי זה יכול להיות שהייתה לי את מחלת הנשיקה או שתהיה לי? אפשר למנוע את זה? זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, הנפיחות שאת מתארת בדגדגן היא טבעית ונורמלית. באוננות הרבה כלי דם מגיעים לאזור ולכן זה קצת יותר אדום ונפוח. זה בדרך כלל יורד אחרי שמסיימת. תקפידי על מגע עדין, עם כריות האצבעות או עם כרית רכה , לא להשתמש בחפצים חדים. זה נפלא שאת מכירה את הגוף שלך ונהנת מהמגע, זה בכלל לא מסוכן -להפך, כל עוד זה נעים לך וטוב לך ולא משבש לך את השגרה זה אפילו בריא מאוד. הכדור שאת מתארת בתוך השדיים הוא המשך ההתפתחות והגדילה של השדיים שלך, זה אכן חלק מההתבגרות המינית שלך וזה יעלם כשהחזה יגדל קצת יותר. לגבי מחלת הנשיקה, אני יודעת שקוראים לה הנשיקה אבל אין לי זה קשר ישיר לנשיקות. את יכולה להידבק או להדביק רק כאשר את בעצמך חולה. זה בעצם וירוס שעובר מאדם חולה אחד לאחר. אם אבא שלך לא הדביק אותך אז אין סיבה שתהיה לך מחלה. העובדה שהתנשקת פעם ראשונה לא קשורה למחלת הנשיקה - את יכולה להדבק גם אם אדם שיש לו את הוירוס יתעטש לידך. אם את חוששת שאולי נדבקת, לכי לרופא/ת המשפחה שלך ותבדקי את זה. זה לא וירוס מסוכן, התסמינים שלו בדרך כלל מאוד קלים אך לא תמיד נעימים. כל טוב.


בת 14 שואלת: #112208
היי אז אני וחבר שלי ביחד בערך חצי שנה ושכבנו פעם ראשונה (שלי ושלו) לפני חודש וחצי בערך וכל פעם שאנחנו עושים את זה כואב לי ברמות זה כאב הזוי (מבפנים באזור הנרתיק) שיכול להמשיך גם אחר כך אבל זה קורה רק כשאנחנו שוכבים (בנוסף יש לי גם דימום מאוד גדול שלא מפסיק) אני מבינה שזה יכול לנבוע מעומס על הגוף או שזה חזק מדי אבל אתמול קרה לי שהתעוררתי באמצע הלילה מהכאבים האלה ולא שכבנו בערך שבוע שבוע וחצי, לא ישנתי כל הלילה כי ממש כאב לי וזה מאוד מדאיג, אני רואה שזה מבאס אותו כי אנחנו לא יכולים להמשיך לשכב והוא לא אוהב לראות אותי שכואב לי, מה אני אמורה לעשות

תשובה:
שלום לך, התשובה מאוד לא חד משמעית והיא תלויה בתדירות יחסי המין במהלך החודש וחצי האלה. בכל מקרה הכאב שאת מתארת הוא חריג ושווה בדיקת רופא, בשלב זה יחסי מין לא אמורים לכאוב והדימום לא אמור להיות. בהצלחה!


בן 17 שואל: #112201
היי ערב טוב .. בזמן האחרון חברה שלי סובלת מגירודים ואדמומיות למטה כפי שהיא מתארת .. זה גירודים מציקים ולא נפסקים כפי שהיא מתארת באזור מקדימה למטה .. אנחנו עושים רק מין אנאלי .. האם יש לזה השפעה ?

תשובה:
שלום לך, ראשית נשמע כי למין אנאלי אין השפעה על תופעה זו וממה שאתה מתאר נראה כי מדובר בפטריה וגינלית. יש לגשת לרופא ולוודא זאת והוא בהתאם ייתן לה טיפול. בהצלחה!


בן 16 שואל: #112156
שלום, יש לי כבר בערך שנה וקצת שתי נקודות שנראות כמו יבלת זה לא מפריע לי בקוד היומי וגם כשאני מאונן קראתי מה זה יכול להיות ולא מצאתי שום דבר שמתאים למה שיש לי, ממש מביך אותי להגיד להורים משהו כזה וללכת לרופא עור, למרות שאני יודע שאני צריך לעשות את זה. מה זה יכול להיות?? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ייתכן בהחלט שזה עודף עור במקום (זה קורה) - ושזה לא משהו שדורש טיפול. אבל רופא/ה עור חייבים לבדוק זאת כדי לאשר שזה אכן כך. לכן אני מציעה לך להתגבר על המבוכה ולשתף את אחד ההורים ולקבוע תור לרופא/ה עור. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 18 שואל: #112087
שלום אני וחברה שלי שוכבים יחסית הרבה עכשיו אחרי ששכבנו כמה ימים אחרי יצאו לי כמו נקודות לבנות על האשכים כמו למקום עכשיו לחצתי על זה ויצא לבד מה זה יכול להיות זה קצת מפחיד אותי ועוד משהו נוסף שאני וחברה שלי שוכבים אז יש לי זיקפה שאנחנו מתחילים ביחסי מין הוא שוב יורד לי והיא לא מרגישה ובחיים לא היו לי בעיות זיקפה מה זה יכול להיות ויש בנינו את כל מה שצריך עם זה נשיקות ומיזמוזים וכל זה תודה רבה

תשובה:
שלום לך, אם אתה מסיר שיער ערווה אז יכול להיות שמדובר בתופעת לוואי של הסרת השיער. זה קורה. יכול גם להיות שמדובר בתגובה אלרגית של העור או שפשוף של העור מחיכוך יתר של יחסי מין. אם זה לא עובר אני מציעה שתפנה לרופא/ת עור לבירור. בנוגע לבעיות בזקפה, זה יכול לקרות וזה לא אומר עליך, עליה או על הקשר ביניכם כלום. זקפה קשורה למצב רוח, לשתיית אלכוהול, לתחושת נוחות, למחשבות וחרדות, ועוד. תנסה לא לחשוב על זה או שתשתף אותה בזה כדי שלא תרגיש שאתה לא בסדר או שזה לא יהיה משהו שתקוע ביניכם. פתיחות וכנות תעזור מאוד בקשר לזה. תהיה רגוע ותנסה לשחרר. זה ייפתר מעצמו. אם לא, דבר איתנו שוב. כל טוב


בת 15 שואלת: #112057
הייתי חולה זה התחיל משיעול ואז וירוס בגרון ואז חום ואז התפתח מן פצעים אדומים שנראים כמו חבלה באיבר המין (יש לציין שמעולם לא קיימתי יחסי מין) זה שורף מאוד כשאני עושה פיפי וזה נורא צורב, זה עבר אחרי שבוע ובדיוק כעבור שנה (כיום) קרה אותו תהליך שוב, כאב גרון וירוס שיעול חום והפצעים שוב יש לציין שגם השפה הפנימים נפוחה והפצעים נמצאים עליה מבפנים, הייתי אצל רופאה והיא טוענת שזאת חבלה אבל אני לא זוכרת שקרה שום דבר כזה, קשה לי לזוז כי זה שורף מכל דבר קטן ואני לא יכולה להשתין היא הביאה לי משחה לטיפול בדלקות עור או זיהום אבל אני לא יודעת אם זה עוזר כי שאני עושה פיפי נכון לעכשיו זה שורף עוד יותר. מה זה? מה לעשות?

תשובה:
שלום לך. צר לי לשמוע שאת סובלת כל כך. זה באמת נשמע מאד כואב. לא נוכל לתת לך אבחנה בלי בדיקת רופא. אני ממליצה לך לחזור לרופאה ולדרוש שתתייחס ברצינות לכך שזו לא חבלה, ואם נראה לך שהיא לא מתייחסת אלייך ברצינות, אל תוותרי ותבקשי ללכת לרופאה אחרת. תעמדי על זכותך להיבדק אצל רופאה שאת סומכת עליה שהיא בודקת אותך בכל הרצינות המתבקשת. בינתיים השתדלי לא ללבוש תחתוני חוטיני ולא מכנסיים הדוקות ובמיוחד לא ג'ינס. צריך שהאזור יהיה יבש ומאוורר וכשלובשים תחתוני חוטיני וג'ינס הדוק, זה מחמיר את הגירוי. כל טוב!


בן 16 שואל: #112054
שלום, בזמן האחרון קוראת לי תופעה די מעצבנת. לאחר שאני מאונן יש לי בלוטה מעל איבר המין(באזור שיער הערווה). זה לא כואב אבל אני דואג אשמח לדעת למה זה קורא ואיך אפשר לפתור את זה.

תשובה:
שלום לך. לפעמים יש נפיחות באיזורים שונים כתוצאה מהזקפה והשפיכה, וקרוב לוודאי שזה שגרתי ונורמלי, אך לא ניתן לקבוע בוודאות במה מדובר בלי בדיקת רופא. גש להיבדק כדי לוודא שהכל בסדר. כל טוב!


בת 17 שואלת: #111998
שלום היה לי 2 מחלות מין של זיהום בנרתיק ברוך ה טיפלתי בזה ועבר, שבוע שעבר יצאתי לטיול עם הכיתה שבוע ללא מקלחת כולי הייתי מסריחה ויש לי עדיין הפרשות זה ממחלת מין? אין לי אף אחד שעשיתי איתו מין יכול להיות שמשהו אחר או שנפרשות באות באופן טבעי?

תשובה:
שלום לך. לא ברור לי על איזה סוג של הפרשות את מדברת. ישנן הפרשות שמהוות חלק מתופעות הלוואי של אמצעי מניעה כמו גלולות, אך לפני פניותייך הקודמות אני רואה שהפסקת ליטול גלולות ולכן פחות סביר שזה בעקבות זה. מעבר לכך יש לפעמים הפרשות שמופרשות בגילך באופן טבעי אך אם לא מגרד לך אין סיבה לדאגה, ואם מגרד מומלץ להיוועץ ברופא. אם ההפרשות הן יותר במרקם של קוטג' (כמו גבינת קוטג') ייתכן וכדאי שתלכי לרופא משפחה / נשים על מנת לראות במה מדובר. בהצלחה


בן 13 שואל: #111951
יש הסבר למה יש לי טעם מגעיל בפה מאז קיום היחסי מין שמצצתי לו ומאז שהוא חדר לי כואב לי שיש לי קקי. וגם הטן שלי נפוחה אני לא יודע מה לעשות תוכלו לעזור לי שגופי יחזור לקדמותו

תשובה:
שלום לך, אתה בשלב שבו אתה חוקר את גופך, קיום יחסים צריכים להיות בהסכמה מלאה ובהנאה במידה וזה לא כך ,זה יכול לפגום בהנאה שלך או לתופעות לא נעימות . תשקלו איך לעשות זאת מבלי לגרום לתחושות הלא נעימות ולדבר על זה עם בין הזוג. יכול להיות שהתופעות ייעלמו,כנראה שהגוף מגיב ללחץ מסוים שעבר עליו. במידה והתחושות ממשיכות גם אם אינך מקיים יחסי מין תוכל להתייעץ עם רופא המשפחה. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #111806
שלום,שכבתי עם החבר שלי ללא אמצעי הגנה,אך הוא לא גמר בתוכי למרות שיש חשש שאולי יצא קצת, אני מאחרת כמעט בשבוע במחזור שלי.בנוסף יש לי בכללי בעיות של כאב במחזור ולכן עברתי כמה בדיקות אחת מהם היא אולטרסאונד.ההורים שלי לא יודעים מזה ובבדיקת אולטרסאונד הייתה יומיים אחרי האיחור ככה שברולט אסטוני לא ראו כלום(מאוד פחדתי שיראו ולא אדע איך להסביר).באולטרסאונד אמרו שיש לי ציסטה או ביצית גדולה מידי וזה במעכב,יכול להיות שזה בעצם הריון ופירשו את זה ככה? אם כן,אני מגיעה אליכם ובודקת אם כן?ולאחר מכן הולכים לבית חולים?לא הבנתי איך זה אנונימי...תודה!

תשובה:
שלום לך, הדרך הכי טובה לדעת אם את בהריון היא לעשות בדיקה ביתית, בפרט שכבר מאחר לך המחזור. התוצאה שתתקבל מהבדיקה תהיה נכונה ברמת וודאות גדולה מאד. בדיקת אולטרסאונד רק יומיים לאחר האחור לא תראה כלום בחלל הרחם, ומה שראו באולטרסאונד קשור ככל הנראה לשחלות ולא לרחם. את מוזמנת להגיע אלינו לאחד הסניפים לערוך בדיקת הריון בליווי יועצת וללא כל עלות. את יכולה גם לבצע אותה באופן עצמאי אם תקני אותה בעצמך. בכל מקרה את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים בכדי לשמוע על מגוון אמצעי המניעה הקבועים שניתן יהיה להתאים לך יחד. פני אלינו בכל שאלה בהמשך. בהצלחה.


בת 16 שואלת: #111734
שלום . אני חושבת שיש לי פטריה בנרתיק יוצא ריח רע ומגרד וקצת שורף ( להזכיר שליפני כמה זמן אולי עברתי הפלה) העם פיטריה זה מסוכן? מה עושים עם זה ? ואיך אני יגיד לאמא שלי? מימה פיטריה נוצרת?

תשובה:
שלום לך, אכן, כל שינוי בצבע, ובריח של ההפרשות דורש התייחסות וזה חשוב שאת עירנית לשינויים שמתרחשים בגופך. מה שאת מספרת, בצירוף תחושת הגירוד שאת מתארת, יכולים בהחלט להעיד על הימצאותה של פטריה נרתיקית, אך לא בהכרח. ישנם גירויים וגירודים שעשויים להיות מוסברים על ידי גורמים שונים, וכל מצב כזה צריך לבדוק ולאבחן. ישנן דרכים שונות לטפל בפטריה - טבליות ומשחת אגיסטן, לדוגמא (ניתן לרכוש בכל פארם, ללא מרשם רופא). טבילה באמבטיה חמימה עם 4-5 כפות גדושות של אבקת סודה לשתייה, עשויה להקל מאוד על גרד בפות. ניתן לחזור על האמבטיה 2-3 פעמים ביום ולשהות בה כ 10-15 דקות בכל פעם. יש להקפיד מאוד על המנעות משטיפה של הפות בסבונים ותכשירי שטיפה שונים (מים זה מספיק בהחלט), להמנע מנייר טואלט ריחני או פדים ריחניים, הקפדה על לבישה של תחתונים מכותנה בלבד, המעטה בכמות הפחמימות והסוכרים בתזונה שלך ועוד. גם אם מדובר בפטריה, אין לך כלל ממה להתבייש! גם אם החלטת לא לשתף את אמך בקיום יחסי המין, אין כמעט אשה שלא סובלת מפטריה או דלקת אחרת בפות במהלך חייה. זה קורה. הכי פשוט זה להגיד לאמא שלך בדיוק את מה שאת מתארת- שאת לא יודעת מה יש לך, אבל שיש לך תחושת גרד והפרשה, ושאת מבקשת שתבוא אתך לרופאת נשים. (במידה והסימפטומים לא נעלמים). אם ברצונך להגיע להבדק אצלנו, בסניף של דלת פתוחה, את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני. בסניפים שונים ניתן להבדק על ידי רופאת נשים מומחית לנערות, ללא כל עלות ותחת סודיות. אני מאחלת לך שתרגישי טוב במהרה! פני אלינו בכל התלבטות בהמשך.


בן 17 שואל: #111729
היי כבר כמה חודשים שיש לי הפרשות סמיכות בצבע לבן צהוב עם ריח לא נעים בנוסף ראיתי שצד אחד של השפתיים נפוח יותר והאזור החיצוני יבש . רציתי לשאול מה זה יכןל להיות ואיך אפשר לטפל ואם צריך בשביל זה רופא אם אפשר להגיע אליכם ודרך אגב אני בתולה

תשובה:
שלום לך, בזמנים שונים בחודש יכולות לצאת הפרשות מהפות. לעיתים להפרשות האלו יש ריח. אם מעולם לא קיימת יחסי מין ובתקופה האחרונה את מזהה הפרשות וריחות שאינן מוכרים לך אני ממליצה לך ללכת לרופא ולבדוק את זה. את יכולה לבוא אלינו לבדיקה אבל לא בכל הסניפים יש לנו רופאים. ממליצה לך לבדוק בסניף הקרוב ביותר למקום מגוריך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 13 שואלת: #111727
היי אני בת 13 ויש לי גירודים באיבר המין ויש תחושה כאילו יש לי שם פצעים ולפעמים הגירודים בלתי נסבלים, יש תחושה שיש לי שם פריחה או כאילו זבוב עקץ אותי זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, במידה ואת מרגישה תחושות אלה יש צורך לפנות לרופא, תוכלי תחילה ללכת לרופא משפחה ומידה וימצא לנכון הוא יפנה אותך לרופא/ת נשים. בנתיים תוכלי לנסות לשלול דברים אשר אולי גורמים לזה, נסי לראות אם לאחרונה- החלפת סוג תחתונים השתמשת בתחתונית/טמפון תחבושת אחרים החלפת סבון מרחת שם משפחה כלשהי. בכל מקרה, אני ממליצה ללכת לרופא ולא להישאר עם הכאב, גם אם את מרגישה מעט חשש או בושה ללכת לרופא/ה חשוב להתגבר עליו למען הבריאות שלך. כמו כן תוכלי להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים לביתך ולתאם תור לרופא/ת הנשים בסניף. הרבה בהצלחה


בת 15 שואלת: #111663
שלום, אני מבקשת אם אשפר לענות מהר למה אני בלחץ האם כאבי שדים והצורך לעשות פיפי הרבה הם סימנים להיריון? אין לי בחילות או שום דבר אחר

תשובה:
שלום לך, לא ברור לי ממה שאת מתארת מדוע את חוששת מהיריון? היריון יכול להיווצר מקיום יחסי מין לא מוגנים. האם ביצעת יחסי מין לא מוגנים? אם אכן לא השתמשת באמצעי מניעה אז תמיד קיים סיכוי להיריון. בעיקרון הצורך לעשות הרבה פיפי יכול להעיד על דלקת בשתן - אפשר לבדוק זאת אצל רופא משפחה בבדיקה פשוטה שאני ממליצה לך לעשות על מנת להיפטר מתחושה לא נעימה זו. באשר לכאבים בשדיים, אם הכאבים נראים לך נורמטיביים הם אכן חלק מתופעות הלוואי של ההתפתחות הנשית בגיל ההתבגרות. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111632
שלום . לפני שבוע בדיוק בזמן שהייתי אמורה לקבל קיבלתי מחזור בערך חמישה ימים לא היה כל כך כאבים רק לפני ואחרי שזה עכשיו .. זה אומר שהכל תקין ? הכאבים יכולים לנבוע מהפסקת הכלולות ?

תשובה:
שלום לך, הכל נשמע תקין. נשמע שאת מאוד לחוצה מהפסקת הגלולות, ולמעשה לפי מה שכתבת בשאלות הקודמות את בקרוב צריכה להתחיל חבילה חדשה שתתאים לך יותר. הלחץ בו את שרויה כמובן עשוי להשפיע על כאבי הבטן והלחץ. אם קיבלת מחזור בזמן - הכל טוב. גלולות מפחיתות כאבי מחזור וייתכן שכעת כשאת בלעדיהן הכאבים קצת חוזרים. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111631
היי, עדיין לא הייתה חדירה של איבר המין ואתמול חבר שלי החדיר אצבעות, קצת חזק, ואז כשהוא הוציא ראינו עליהן דם וגם קצת בסדין.. אחר כך בבית כשהתקלחתי ראיתי שיוצא מהאיזור כמו חתיכות קטנות של עור.. מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי לך, ממה שאת מתארת ייתכן שהחדרת האצבעות פצעה אותך באזור הנרתיק וכתוצאה מהפצע נוצר הדימום (וחתיכות העור שתיארת). אני לא יודעת אם כאב לך או לו בזמן האקט אבל אם זה יקרה שנית רצוי לעצור - ייתכן שאת לא מגורה ורטובה מספיק. כדאי להתחיל במגע של ליטופים, הלשון, חיבוקים, מזמוזים ואחרי זמן מה להתחיל עם חדירה של אצבעות ולא מיד. אם הדימום ימשיך תשקלי לקבוע תור לרופא משפחה / רופאת נשים (ניתן גם באופן אנונימי בסניפי דלת פתוחה). כל טוב


בת 22 שואלת: #111598
היי, אני לוקחת גלולות מינס לפחות כ 3 שנים. היום שכבתי עם הבן זוג שלי וכשהוא היה בתוכי לא הרגשתי כאבים היה לי כיף והרגשתי כמו כיווץ של גמירה אבל אחרי הקיום יחסי מין היו לי כאבים בבטן התחתונה כמו כיווץ מפחיד מאוד אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך, קודם כל מקווה שאת חשה בטוב יותר. במידה שהכאבים עדיין לא עברו ייתכן שתור לרופא משפחה / רופאת נשים ירגיעו אותך. לי נשמע שייתכן שהכאבים בבטן התחתונה לא קשורים בהכרח ליחסי המין אלא נפוצים בגלולת מינס, בעיקר בתקופה של אמצע החבילה. תרגישי טוב :)


בת 15 שואלת: #111520
בקשר לשאלה האחרונה ששאלתי שחכתי לציין שאני נוטלת אנטיביוטיקה זה קשור לריח הרע ?

תשובה:
שלום לך. נטילת אנטיביוטיקה לעיתים קרובות גורמת להתפתחות פטריה ופטריה בנרתיק עלולה לגרום להפרשות עם ריח לא נעים. כפי שעבר הומלץ לך, את חייבת לפנות לרופא/ה לקבלת טיפול. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111502
אני וחבר שלי שוכבים על בסיס שהוא דיי קבוע והיום כשעשינו את זה (סליחה על התיאור) היה לי ריח מאוד לא נעים מאיבר המין , הריח היה ממש חריף מהבלינה שלא היה אפשר לא להבחין בו , ריח מאוד נורא , השערות למה זה יכול להיות ? פעם אחרונה כששכבנו הייתה לפני 3 ימים . דחוף, תודה.

תשובה:
שלום לך, בשאלה הראשונה שלך, אני מבינה שאת חווה השפעות שונות מאז שאת לוקחת גלולות על הגוף. את תמיד יכולה לפנות לרופה נשים שלך כדי להתייעץ עבור גלולות מסוג אחר (יש כאלה שחלשות יותר או שעם השפעות אחרות). גם יכול להיות שיש לך פטרייה בנרתיק ובגלל זה התחושה ה"חריפה". כדאי לך לפני הכל, לוודא שאין בעיה בריאותית שעושה את הריח (כמו דלקת או כל דבר אחר). הכדורים הלבנים בחפיסה, הם כביכול כדורים ריקים שפשוט עוזרים לך לעקוב אחרי הגלולות שאת לוקחת. ככה שלא תפסיקי לקחת גלולות ואז במצב שתשכחי להמשיך אחרי המחזור לקחת את החבילה החדשה. לגבי שיפור הריח, את תמיד יכולה לשתות יותר מים ביום-יום (ככה שהנוזלים מוצאים יותר חיידקים מהגוף), ואת יכולה לדאוג לאכול יותר פרות שיכולות לממתק את הריח גם באזור הזה בגוף. המון בהצלחה בהמשך!


בת 16 שואלת: #111464
היה לי היום טיפה כאבים בגב התחתון ובבטן טיפה ועכשיו הייתה לי הרגשה כאילו קיבלתי מחזור , נכנסתי לשירותים והיה לי דם חום כזה .. אני לא יודעת ממש להסביר , והיה לי היום מן הפרשות חומות כאלה . וזה לא הגיוני שאני יקבל היום מחזור כי קיבלתי לפניי שבועיים . ואני שותה גלולות YAZ כבר כמעט 4 חודשים

תשובה:
שלום, שאלתך נענתה אז אני מצרפת את התשובה שקיבלת בעבר: היי, את יכולה להירגע. זה תופעת לוואי של הגלולות. אם את נוטלת את הגלולות לפי ההנחיות, לא שוכחת ולא מדלגת ומקפידה ליטול אותן כל יום בסביבות אותה השעה, אינך משלשלת או מקיאה פחות משעתיים אחרי נטילת גלולה ואינך נוטלת אנטיביוטיקה, אז הכל בסדר ואין סיבה לדאגה. אם זה ממשיךעוד חודש, גשי לרופא/ת הנשים ותבקשי להחליף סוג של גלולות. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111440
אוקי אז אני בת 16 קיימתי יחסיי מין ללא אמצעי מניעה ידעתי את הסיכון שבדבר אבל לא ידעתי שזה יקלט המחזור מאחר כבר בחודש ועשיתי לפני כמה ימים בדיקה ביתית הבידקה יצא חיובית כלומר 2 קווים אשומים אין לי למי לספר אני לבד בכל זה ואני רוצה להגיע ולהתייעץ איתך שמעתי שאתם נורא תומכים ועוזרים ואני נורא צריכה עזרה וסדר בכל הבלאגן הזה יש לי עוד שאלה נוספת על ךוקחת עכשיו כדורים ונרות כי יש לי דלקת בנרתיק אני משתמשת בנרות קלוטרי ובכדורים אוגמנטין והתחיל לי דימום מוזר וההפרשות מרובות יותר משהו ממש מוזר אני כל היום עם בחילות הקאות ואני צועקת לעזרה תעזרו לי תעשו לי קצת סדר בבלאגן

תשובה:
שלום לך, נשמע שאת חווה מצוקה ואת זקוקה לעזרה. אני ממליצה לך בחום להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך על מנת לקבל סיוע בתהליך הפסקת ההיריון - באתר של דלת פתוחה ישנו את כל המידע אודות הסניפים השונים. חשוב לי לציין שהליווי הוא כמובן אנונימי כך שאין לך ממה לחשוש! האם סיפרת למישהו על כך? אני ממליצה לך לספר לדמות משמעותית עבורך שאולי תוכל לבוא איתך ולעזור לך. כמובן שאני ממליצה להגיע כמה שיותר מהר לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך - הסיוע בהפסקות ההיריון דורש פגישה פנים מול פנים. באשר לדלקת בנרתיק - איננו רופאות והשאלה מיועדת לרופא/ת נשים - בסניפי דלת פתוחה ישנה גם רופא/ת נשים בהתנדבות שתסייע לך באופן אנונימי. תרגישי טוב, מחכות לפנייתך ונשמח לסייע, כל טוב


בת 19 שואלת: #111432
היי, אני נוטלת גלולות כבר כמעט שנה וחצי וביום רביעי נגמר לי המחזור יום חמישי שכבתי על חבר שלי ושמתי לב אחרי חצי שעה בערך שיורד לי דם בדם עוד לא נפסק שאני מנגבת אחרי פיפי יש לי ממש טיפה הפרשה אדומה בהירה לא שורף ולא כואב לי ממה זה יכול לנבוע? תודה

תשובה:
שלום לך, האם עדיין מתרחשים הדימומים? אם לא מדובר בוסת החודשית ייתכן שמדובר בפצע פנימי מדמם שיכול לנבוע מחדירה חזקה מדי או מפצע שנוצר מהחיכוך בין הפין לנרתיק. במידה שתמשיכי לדמם או שיכאב לך אני ממליצה לפנות לרופא/ת משפחה או נשים. תרגישי טוב


בת 17 שואלת: #111420
שלום, שכבתי עם חבר שלי כבר 7 פעמים, בחיים לא נקרע הקרום ולא ירד דם. בפעם האחרונה ירד לי דם בכמות יחסית קטנה, וגם זה קרה רק אחרי שהלכתי לשירותים ( לא היה דם על הקונדום או בשום מקום) והדם הפסיק מהר ממש תוך כמה דקות, ובכלל לא כאב לי כששכבנו. אשמח לדעת מה זה וממה זה קרה לדעתכם, תודה רבה :)

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת ייתכן שהדימום נובע מחיכוך שגרם לפצע - חיכוך בין הפין לנרתיק. כל עוד לא כואב לך והדימום הפסיק אין סיבה לדאגה. כל טוב


בת 17 שואלת: #111368
לפני כמה חודשים הופיעו לי באיבר מין נקודות לבנות שגירדו ממש וכאבו שנגעו בהם אז הלכתי לרופא והוא הביא לי משחה ואמר שזה משהו שיחלוף זה אכן חלף אבל לפני שבועיים הן הופיעו לי שוב וזה היה אחרי שחבר שלי "עשה לי ביד" ואני ממש מודאגת כי אני מורחת את אותה משחה הכאב פחת אבל עדיין מופיעים פצעונים אם למישהו יש מושג ממה זה עשוי להגרם אני אשמח .ואני בתולה אז זה כנראה לא מחלת מין..

תשובה:
שלום, לא ניתן לאבחן את זה בלי בדיקה רפואית. המשיכי לטפל לפי הוראות הרופא ובמידה וזה ממשיך, חיזרי אל הרופא. בהצלחה!


בן 15 שואל: #111341
שאלתי שאלה אתמול, אני יכול לקבל מענה...

תשובה:
שאלתך נענתה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #111333
היי, לאחרונה יש לי הרבה פעמים דלקת בשתן ואני מקבלת טיפול תמיד והיום הרופאה התקשרה לאמא שלי ואמרה לה שהיא רוצה לעשות לי אולטראסאונד בדרכי השתן ורציתי לדעת אם היא יכולה לראות משהו שקשור לזה שאני וחבר שלי שוכבים?

תשובה:
היי לך, בדיקת אולטראסאונד כליות ודרכי שתן מבוצעת על-מנת לבדוק שאין בעיה במערכת השתן, ואינה קשורה למערכת המין. לא ניתן לראות בבדיקה אם את מקיימת יחסי מין או לא. כן מומלץ לשתף את הרופאה בכך שאת מקיימת יחסי מין, כי לפעמים אירועים חוזרים של דלקת בדרכי שתן קשורים ליחסי מין. את יכולה לבקש מהרופאה שלא תספר זאת לאימך. בכל מקרה זאת כמובן החלטה שלך את מי לשתף בכך ומתי. תרגישי טוב!


בן 15 שואל: #111328
אז אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים, ולפני יומיים אוננתי ויצא לי שפיך עם נקודות חומות. אני לא יודע אם זה היה אולי לכלוך או שזה באמת השפיך, אבל ממש נלחצתי ואני לא מאונן מאז המקרה. מאז אני מרגיש כאב מעל הפין ואני לוקח תרופות להקלה בכאב בשק השתן.. אני לא יודע אם זה קשור ואם זה בגלל הלחץ התחיל לכאוב לי או שזה יכול להיות קשור. אבל אני רוצה לדעת אם אתם יודעים מה זה, ומה אני יכול לעשות עם זה בלי שההורים שלי יגלו.

תשובה:
שלום לך! צר לי שאתה סובל מכאבים. יתכן והנקודות החומות שאתה מתאר הן תוצאה של התרופות שאתה נוטל. אני מבינה שביקרת כבר אצל רופא שנתן לך את התרופות להקלה בכאב בשק השתן. אני ממליצה שתחזור לרופא ותסביר לו מה אתה מרגיש ותתאר את מה שתיארת כאן. אני מבינה שזה מביך אך חשוב שתדע שרופאים רגילים לשאלות מסוג זה ואינך צריך להתבייש ממנו. אתה יכול לגשת לרופא לבד וללא נוכחות הורה מכיוון שכבר היית אצלו. אין באפשרותנו לתת ייעוץ רפואי ואנו לא מוסמכות לכך כך שתשובה תוכל לקבל רק אצל הרופא. רק בריאות!


בת 19 שואלת: #111300
שלום רב, ראשית כל אני מתנצלת ומבקשת את סליחתכם על התיאורים הגועליים. אני נוטלת גלולות דיאנה כבר מעל לשנתיים והכל תקין, מקיימת יחסי מין והכל בסדר ברוך השם. מהצהריים יש לי כמות הפרשות מטורפת (סליחה על התיאור!), ברצוני לציין גם שלהפרשות יש ריח רע מאוד. מעולם לא הייתה לי כזו כמות בלתי פוסקת של הפרשות. צבע ההפרשות צהוב כזה כמו השתן לא משהו מיוחד. לפני כשעתיים ראיתי מן טיפונת ממש נקודה כזו קטנטונת של דם כזה אבל אני לא במחזור !!!! לא שכחתי אף גלולה ! נטלתי את כל הגלולות בזמן. בבקשה מכם אנא עזרו לי והסבירו לי מה לעשות בנידון. האם ישנה סיבה לדאגה ? מדוע יש לי כזו כמות של הפרשות ? תודה מראש, סליחה על התיאור ושבוע טוב ומבורך !

תשובה:
שלום לך, קיימות סיבות שונות להפרשות מרובות בעלות ריח רע מהנרתיק. לרוב, טיפול אנטיביוטי פשוט יפתור את הבעיה ואינך צריכה להיות מודאגת יתר על המידה. פני לרופא/ת נשים על-מנת להיבדק ולקבל את הטיפול המתאם. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #111265
היי, אני כבר 4 שנים ביחד עם בן זוגי אני לוקחת 3 וחצי שנים גלולות מסוג יסמין, אני ובן זוגי הראשונים אחד של השני ודאגנו מאז ומתמיד להשתמש גם בגלולות וגם בקונדום בעת יחסי מין, בשנה וחצי האחרונה אנחנו מקיימים יחסי מין ללא הקונדום ולפני הגמירה הוא שם קונדום. מעולם לא היו לי איזשהן תופעות לוואי ותמיד דאגתי לקחת בשעה ולא לפספס שום כדור, לשמור על נקיון והכל. לאחרונה (בשבוע וחצי האחרונים) בפעם הראשונה מידי פעם מופיעות לי הפרשות חומות פה ושם( יום כן יומיים לא או ממש קצת יום אחרי יום), חוזרות ונעלמות ללא ריח ולא ניראות כמו דם או מימיות, אין להן ריח חזק או לא טוב. לפני חודשיים נכנסתי לצבא ורציתי לדעת מה זה אומר ואם יש איזשהי סכנה מסויימת למשהו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. זה טבעי שיש לפעמים הפרשות חומות. בדרך כלל זה פשוט חולף. אם זה יימשך, תפני לרופא. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111200
היי אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני כשבועים בזמן האחרון כאב לה בבטן התחתונה וכואב לה בפות בנרתיק אבל הכאבי בטן נעלמו לה והיא אמרה שמרגישה מוזר בבטן מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר כאבים שהיו לחברתך לאחר קיום יחסי המין שלכם. לפעמים יכולה להיות אי נוחות או רגישות באיזור הפות או הכניסה לנרתיק, במיוחד אם החדירה היתה ממשוכת מדי, חזקה או מהירה מדיי. האם התחלתם לאחרונה לקיים יחסי מין עם חדירה? בתחילת התהליך של ההתקרבות והיחסים האינטמיים חשוב מאוד לחדור אל הנרתיק כל פעם רק קצת, בעדינות ובאיטיות, כדי להמנע מכאב, לעצור ולחכות ולשאול אם זה נעים, אם אפשר להמשיך, אם זה טוב לה והיא רוצה עוד. חשוב להקפיד שהפות יהיה רטוב, כדי להקל על החדירה ומצב כזה ייווצר על ידי כך שבת הזוג שלך תחוש משוחררת ומגורה מבחינה מינית. הדבר החשוב הנוסף שתיארת הוא שיחסי המין שקיימתם לא היו מוגנים. אתה וודאי יודע כי אחת ההשלכות של יחסי מין לא מוגנים הם מחלות מין והריון לא מתוכנן. אני ממליצה לכם לקנות בדיקה ביתית להריון ולבצע אותה בהקדם, על מנת לשלול מצב של הריון. אני גם מזמינה את שניכם לפגישת ייעוץ זוגית, אנונימית ותחת סודיות (וללא כל עלות) מאחד מסניפי בדלת הפתוחה הקרוב אליכם. בשיחה זו תוכלו ללמוד על מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לשימוש באמצעי מניעה קבועים. אנו כאן לכל שאלה בהמשך. כל טוב לשניכם.


בת 16 שואלת: #111010
היי , שכבתי עם חבר שלי לא בפעם הראשונה ובלי קונדום למרות שהוא בטוח ב100% שהוא לא גמר אבל כשחזרתי הביתה קצת דיממתי מהפות ואני מרגישה כאבי בטן כמו כאבי מחזור אבל זה לא היה דימום של מחזור וממש כואב לי בבטן למטה אשמח אם תוכל/י להסביר לי למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך. האם את משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים כמו גלולות או טבעת? במידה ולא, קיימתם יחסי מין לא מוגנים מהריון. גם אם הוא לא גמר עדיין יצאו לו "טיפות אהבה", זה נוזל זרע שיוצא במהלך קיום יחסי מין, לכן חשוב להשתמש בקונדום מתחילת הזיקפה ועד הגמירה. במידה והמקרה היה ב3-5 ימים האחרונים ממליצה לך לקחת גלולה לשעת חירום שנקראת "אלה", כל נערה מתחת לגיל 20 יכולה לקבל אותה בחינם עם מרשם מרופא משפחה. אם את לא רוצה לערב את הרופא שלך את יכולה לרכוש בבית מרקחת את הגלולה פוסטינור או נורלבו. אם עבר הזמן ממליצה לך לבצע בדיקת הריון שאותה יש לעשות 14 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, אם עדיין לא עבר הזמן מיותר לבצע בדיקה, את יכולה לגשת לסניף הדלת הפתוחה שקרוב אלייך כדי לקבל ולעשות את הבדיקה יחד עם יועצות. יש מספר סיבות לדימום לאחר קיום יחסי מין, לעיתים קרובות מפציעה מאצבעות או חיכוך וקצב מהיר כשהאישה לא מספיק רטובה, אך יכול להיות גם מדלקת או בעיה רפואית אחרת, ולכן אם זה לא יעבור ויפחת ממליצה לך לגשת לבדיקה אצל רופא\ת נשים. מוזמנת לפנות אלינו גם בטלפון 03-5101511 לכל שאלה שתצוץ, כל טוב.


בת 16 שואלת: #110958
שלום אני וחבר שלי שוכבים כבר חודשים וליפעמים כואב לי בזמן שהוא חודר אבל אחרי שהוא ביפנים לא כואב לי ואני תמיד רטובה ליפני וליפעמים אחרי גם כואב לי הכאב הוא לא בפנים אלה מבחוץ. אני חוששת שיש לי דלקת או משו בסיגון אני כן יודעת שעכשיו התחילה לי פיטריה אבל אני רוצה לבדוק בכל זאת אני רוצה להגיע לסניף שלכם ואני רוצה לדעת עם זה אפשרי שיביאו לי מרשם או משו כזה ואוכל ליקנות משחה בלי שאמא שלי תדע

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת והחבר שלך מקיימים יחסי מין ושאת דואגת לעצמך. עם זאת, לא ברור לי למה הסקת שיש לך בהכרח פיטרייה ולא דלקת בנרתיק או להפך? האם הלכת כבר לרופא? איזה סוג של כאבים מבחוץ את מרגישה? כשיש פטרייה בנרתיק לרוב ההרגשה היא של גירוד, צריבה, חוסר נעימות כללית בנרתיק. בכל אופן מכיוון שקשה להסיק מכתיבתך מה המקור לכאב אני ממליצה לך לקבוע תור לרופאת נשים של דלת פתוחה בסניף שקרוב לביתך. תרגישי טוב ובהצלחה!


בת 19 שואלת: #110880
יש לי חבר שנתיים וכואב לי לפעמים כשאנחנו מקיימים יחסי מין אז קבעתי לרופאת נשים לבדוק בסוף נובמבר. בשבת שכבנו וכאב לי אז הפסקנו אבל מאז אני מרגישה חוסר נוחיות למטה ומגרד לי מאוד (האמת שזה התחיל בעיקר יום אחרי בראשון). התור לרופאת נשים רק בסוף נובמבר ואני לא יודעת איך להקל על המצב. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת כואבת ואני שמחה שקבעת תור לרופאה כדי לבדוק את מקור הכאב. מכיוון שאינך יכולה להקדים את התור לרופאה אני ממליצה להשתדל ולא לקיים יחסי מין עד שתפגשי עם הרופאה. הנרתיק הוא שריר וכאשר קיים חשש מכאב הוא יתכווץ יותר מכיוון שאת כבר יודעת שעומד לכאוב לך. לגבי הגירוד בתוך הפות יתכן ומדובר בפטריה אך איני יכולה לקבוע זאת בודאות. אם לא תוכלי להקדים את התור לרופאה נסי לבדוק כאן את הסיבות ואפשרויות להפחתת הגירוד https://www.cts.co.il/%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA_%D7%91%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%A7 בהצלחה!


בן 16 שואל: #110707
טעות בשאלתי הקודמת ,אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני שבועיים בערך בפעם הראשונה (שנינו היינו בתולים) , ולאחר שקיימנו לא היה לה כאבים וגם לא ממש דימום.זה היה משהו אחר מדם, היחסים היו מוגנים עם קונדום והכל היה קשורה בהקשר זה, האם זה נורמלי שיהיה לה כאבים ודימום במשך שבוע ולא רק לכמה ימים?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך על האחריות שאתה לוקח והדאגה שלך לחברה שלך. בקיום יחסי מין בחדירה יכול להופיע דימום ויכולים להיות כאבים. בדרך כלל זה חולף מהר. יכול להיות שהדימום שלה קשור לוסת? בכל מקרה, אם הדימום ו/או הכאבים ממשיכים חשוב מאוד שחברה שלך תלך להיבדק אצל גניקולוג/ית. יכולים להיות סיבות שונות לדימום ורק רופא/ה יכול/ה לקבוע מה זה וכיצד צריך לטפל. חשוב שתפנו בהקדם. המשיכו להתנהל באחריות בכל מה שקשור ליחסי מין, כל הכבוד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #110615
אני וחבר שלי שכבנו וזאת לא פעם ראשונה טאס הוא דחף לי משו לכוס נהנתי מאוד הרגשתי סיפוק וכשהוא הוציא את זה ראינו דם וגמרתי מחזור כבר לפני יומים מה זה יכול להיות פצע משו ? מה עושים במצב הזה

תשובה:
היי לך אם החפץ שהוא החדיר חד או יכול לפצוע בצורה כלשהי, אז יכול להיות שאכן נפצעת ולכן היה הדימום אם את מרגישה כאבים או תחושה לא נעימה באזור, כדאי שתפני לרופאת נשים שתבדוק את העניין אני שמחה שהרגשת מאוד מסופקת, רק חשוב כן להקפיד שהחפצים שמשתמשים בהם מתאימים לשימוש באזור איבר המין ולא להשתמש בכל חפץ, כי אחרת באמת יכולה להיגרם פציעה או בעיה אחרת. יש מגוון של מוצרים שמיועדים לכך שאפשר לרכוש ולהגיע לסיפוק ללא דאגה לפציעה בהצלחה!


בן 14 שואל: #110406
שלום, רציתי לדעת אם יכולים להיות חצ'קונים על הפין, כי יש לי משהו שנראה כמו חצ'קון וזה כואב שאני נוגע בו, ומפריע לי לאונן, אז יכול להיות שזה חצ'קון או שזה משהו שאני צריך להיות מודאג עליו?

תשובה:
שלום לך. פצעון על הפין יכול להתפתח מסיבות שונות אבל לא ניתן לאבחן את זה בלי בדיקה רפואית. אני ממליצה שתלך לרופא לבדוק את זה. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #110384
דבר ראשון להגיד לכם שאתם אלופים!!!! אתם דבר טוב ואני ממש רוצה לדעת אם יש אופציה לתרום לכם כי אם יש מישו שמגיע לו זה רק אתם. התמיכה והענות המהירה לכל אחד זה מדהים. אז שאפו ענק וכל הכבוד. עכשיו בנוגע לשאלה שלי אני חושבת שיש לי פטריה לא הייתי אצל רופא אבל סבלתי מזה לפניי כמה חודשים ונראה לי שזה הגיע שוב. השתמשתי במשחת הידרואגיסטן בגלל שלא היה לי רופא זמין בחג הבעיה שעבר עליה 3 חודשים מהפתיחה בגדול זה לא עזר לי במיוחד כנראה בגלל הפג תוקף. בכל מצב אני חזרתי לאקס שלי אחריי המון זמן ויחסי מין באים. ואני לא יודעת אם מותר או אסור. רציתי לוודא שזה בסדר לעשות יחסים בזמן פטריה. (או שלצערי לא) זה מדביק? תודה רבה מראש

תשובה:
שלום לך, שמחות מאוד לעזור תמיד! ובנוגע לשאלתך, בזמן כאב/גרד או פטריה לא כדאי לקיים יחסי מין, זה גם יחמיר את המצב וגם עלול לדבק. ממליצה שתקבעי תור לרופא/ת נשים בהקדם ועד אז תמנעי מקיום יחסי מין ואם מאוד שורף או מגרד אולי כדאי לקפוץ בינתיים לבית מרקחת ולהתייעץ. כל טוב!


בת 19 שואלת: #110357
היי, קיימתי יחסי מין עם בן הזוג שלי, ובזמן המשחק המקדים, הוא בטעות נשך לי את הפטמה חזק מידי. כעת יומיים אחרי זה יש לי פצעים קלים בפטמה וכאב במגע ישיר. הייתי רוצה לדעת אם יש דרך להקל על הכאב ולהחלים את הפצע מהר יותר. תודה!

תשובה:
שלום לך, לפעמים קורות תאונות... את מתארת מצב לא נעים, בגלל מיקום הפצע, והאופי הרגיש של רקמת העור של הפטמה. שמרי על ניקיון באיזור- ניקוי עם מים פושרים וסבון גוף, ואם את יכולה לגשת לבית מרקחת, אפשר לרכוש משחה טבעית לפטמות (כמו בזמן הנקה). כל משחה טבעית אחרת יכולה גם להקל, כמו ארניקה, אלוורה, במידה ואת לא רגישה לחומרים שלהם. בכל מקרה שהפצע לא מחלים או את מרגישה חום באיזור השד, או אודם מקומי שמתפשט, כדאי לגשת לבדיקת רופא להמשך טיפול. החלמה מהירה ובהצלחה!


בן 15 שואל: #110324
הוצאתי זרע ועכשיו הכול היה תקין אבל כניגבתי ראיתי משהו אדום נראלי דם אז יכול להיות שהוצאתי זרע מדם אפילו שאני בריא מכול הבחינות?

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חוויה שעלולה להיות ממש מבהילה! זו לא תופעה נדירה או מסוכנת. לרב זה חולף מעצמו במהרה או מופיע רק פעם אחת. יחד עם זאת, לדם בתוך נוזל הזרע עשויים להיות מספר הסברים- מכה חזקה באיזור האשכים או הפין, אוננות או יחסי מים ממושכים או אינטנסיביים, חסימה קטנטנה באחד מצינוריות נוזל הזרע, ועוד. המלצתי היא שבמידה והתופעה שתארת חוזרת על עצמה, פנה לרופא הילדים שלך, והוא ידע כיצד להמשיך לברר. כל טוב ורק בריאות.


בת 15 שואלת: #110208
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי אבל עם קונדום וזה קרה כמה פעמים אבל הוא אף פעם לא גמר שהוא עדיין בפנים ולפעמים יוצא שרק הוא נהנה ואני לא וזה גורם לי גם לרצות והוא כנראה מפחד לקיים שאני אכנס להריון או משהו...אז בבית אני מרגישה שאני חייבת אז אנע דוחפת אצבעות ומאוננת ולפעמים גם דוחפת דברים ומצאתי דילדו אצל אחותי הגדולה ושהיא לא נמצאת אני משתמשת בו אני מחטא אותו לפני עם מגבוני אלכוהול לפני ואחרי השאלה שלי אם זה יכול לגרום לי להכנס להריון או לדלקת כי יש לי הפרשות ירוקות ואני גם ככה כבר לא מקבלת מחזור שנתיים ואני במעקב של בדיקות אז אשמח אם תענו לי..

תשובה:
שלום לך, האם דיברת ושיתפת את החבר שלך בתחושותייך? הבסיס לכל קשר הוא תקשורת פתוחה וכנה. כמו-כן, גם ביחסי המין אמורה להיות הנאה הדדית - כך שאני מציעה לנסות לדבר איתו על העניין ושאת לא נהנת כרגע מהמגע המיני - ולומר לו מה כן יגרום לך להנות. אם את נמצאת במעקב רפואי לגבי ההפרשות - אני מניחה שמדובר בדלקת ושהיא מטופלת (?). לגבי הריון - כל עוד אין מגע ישיר (כלומר, ללא קונדום) בין נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק - אין סיכוי להריון. ואין סכנה להריון במגע מיני מוגן ע"י קונדום - גם אם הגמירה בפנים - אין סיבה לחשוש. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 19 שואל: #110179
אם עשיתי אנאלי עם חבר שלי ועכשיו אני מרגישה שיש לי תולי מעיים .. האם הוא יכול לקבל תולעים בפין שלו ?

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע על חוסר הנוחות שאת סובלת ממנו. יש סיבות רבות לגרד בפי הטבעת או ברקטום. תולעים זה רק הסבר אחד, ויש כמה דרכים לבדוק זאת באופן וודאי, כמו בדיקת צואה, ובדיקת פי הטבעת מקרוב עם פנס. האם הגרד קבוע במהלך כל שעות היום? גרד כתוצאה מתולעי מעיים אופייני יותר בשעות הלילה, ואם זהו המצב, הוא דורש גם טיפול מתאים ומתן מרשם על ידי רופא משפחה. כפי שאמרתי, ישנן סיבות נוספות לתחושת גירוי בפי הטבעת, כמו למשל טחורים, גירוי מקומי בשל החדירה, ועוד. במידה והקשר ביניכם קבוע ואינכם מקיימים יחסי מין עם שותפים או שותפות אחרים, ובמידה והשתמשתם בקונדום, אפשר לשלול די בוודאות שהגירוי אינו כתוצא ממחלה המועברת במגע מיני. בכל מקרה, תולעי המעיים הם טפיל שקשור למערכת העיכול ולא למערכת המין. אלו שתי מערכות שונות לגמרי ואין חשש לתולעים בפין. במקרה והגרד ממשיך להציק לך, אני מציעה לך לגשת לרופא המשפחה ולהתייעץ בהקדם. כל טוב לך.


בת 16 שואלת: #110090
במידה וזה החפיסה הראשונה שלי של הזואלי וקיימתי יחסי מין לא מוגנים ויצא לי דם מהגוף לפני קבלת המחזור .. זה בסדר? אני עוד מוגנת?

תשובה:
שלום לך, אם התחלת ליטול גלולות ביום הראשון לקבלת המחזור ולקחת את הגלולות כל יום לפי ההוראות - את מוגנת. בשלושת החודשים הראשונים יתכנו דימומים בין מחזור למחזור - כחלק מתקופת הסתגלות של הגוף לגלולות - אין לך מה לדאוג, זו תופעה מוכרת וידועה. אפשרות אחרת היא שהמקור של הדם הוא כתוצאה מפציעה קלה בנרתיק בעקבות החדירה - זה גם לא מדאיג ואמור לעבור לעצמו תוך כמה ימים. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 15 שואל: #109974
שתי שאלות.... 1. אם אוננתי עם רוק כשיכל להיות שהיה לי הרפד בשפתיים ( ממש לא בטוח) זה יכל לעבור לפין? 2. יש לי מן נקודות לבנות קטנות מאוד על הכיפה.. לא כואבות ולא יוצאות החוצה.. סתם נקודות מה זה אומר? הבנתי שזה שצריך להיות יותר הגייני ועוד שאלה.. חברה שלי עשתה לי ביד וגמרתי על המנוע .. אחכ אמא שלי נכנסה וראתה את הסדין וראתה שיש לי קונדום במיטה... מה אני עושה?? איך אני מסביר לה, בבקשה תענו.. תודה

תשובה:
שלום לך לשאלתך הראשונה הרפס עובר במגע, אבל יש סוגים שונים של הרפס זה שעל השפתיים בפה הוא לא ההרפס שפוגע באברי המין ולהיפך , כמובן שכאשר יש הרפס על השפתיים צריכים להישמר ולנהוג בהגיינה מירבית כדי לא להעבירו ממקום אחד לשני , לגבי הנקודות בפין השאלה אם אלו נקודות שהיו או שנוצרו עכשיו לאחר שאוננת, אם כן עלייך להגיע לרופא עור כדי שיאבחן ויטפל בהתאם, מדבריך אני מבינה שאתה נער אחראי וזה טיבעי לגמרי לשאול ולהתעניין , חלק מנושא האחריות זה גם לשמור על עצמך ובריאותך עצם העובדה שאתה שואל זה יפה , לגבי שאלתך השניה -זה שחברתך עשתה לך ביד זה בסדר אם זה נוח לשניכם וזה שאתה משתמש בקונדום זה יפה ונכון, ומה לעשות? אמא ראתה את הקונדום על המיטה אם היה חשוב לך שהיא לא תדע אז חלק מהאחריות והבגרות זה לדעת להתמודד עם "תקלות" כאלה, זכור שאמך גם הייתה בגילך וחוותה גם היא את מה שקורה בגיל כמו שלך אם אתה פתוח עם אימך אתה יכול לשבת ולשוחח איתה על מה שאתה מרגיש ,תסביר לה את מה שאתה מרגיש ושיש לך חברה , אם באמת היחסים ביניכם פתוחים היא תבין ,אבל אם אתה לא נוהג לשוחח איתה והיא לא איתך על מה שקורה איתך בגיל ההתבגרות אז אתה יכול לפנות לאבא, דוד, אח הם יכולים לעזור לך, אמך מבינה מה היא ראתה ויכול להיות שהשיחה תבוא גם מצידה, ולפעם הבאה אני בטוחה שלאחר ה"חוויה" וההרגשה הזו אתה לא תשכח קונדום במיטה. כל טוב


בת 20 שואלת: #109600
שכבתי לפני הרבה זמן עם האקס שלי וכבר ניפרדנו וכששכבנו ירד לי דם וחשבתי שזה בגלל שהייתי קצת יבשה אבל אחרי חצי שנה שכבתי שוב וירד לי שוב דם וכרגע יש לי חבר חודש וניסיתי לפני כמה ימים לשכב איתו ושוב ירד דם, ואין לי שום תופעות לוואי של גירוד או כאבים, פשוט יורד לי דם והרבה כל פעם חשוב לציין שהאקס שלי הייתי איתו שנתיים ואף פעם לא ירד לי דם ורק אחרי שניפרדנו שכבתי איתו ואז ירד לי יש הסבר מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, מומלץ להתחיל בבדיקה אצל רופאת נשים כדי לשלול בעיה רפואית. לא פירטת על הקשרים בהם קיימת יחסים, כך שאני לא יודעת כיצד הרגשת לגבי הסיטואציה ולגבי הבחור איתו קיימת יחסים - אבל ייתכן שיש פה עניין רגשי שגורם לך להיות פחות רטובה ולכן יש פציעה בכל פעם. מציעה שתעשי בירור עם עצמך לגבי מה הרגשת בכל אחת מהפעמים. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 19 שואל: #109569
אתם מתפלים בזהה ?!

תשובה:
שלום לך אנחנו לא מטפלים בבעיות רפואיות עליך לפנות לרופא עור לטיפול בבעיה . כל טוב


בן 19 שואל: #109552
נהיה כמו פטריה ?!

תשובה:
פנייתך נענתה


בן 19 שואל: #109551
זה דחוף !?

תשובה:
היי! זו עשויה להיות פטרייה וכדי שלא תתפשט כדאי לגשת לרופא כפי שהומלץ לך. הרבה בריאות!


בת 15 שואלת: #109505
יש לי הפרשות חומות ואני לא מקיימת יחסים, ואני צריכה לקבל עוד שבועיים..

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שיש פצע כן קטן בקיר של האיבר המין שלך או בקיר הבטן, אז עם ההפרשות הרגילות שלך, מתערבב בהן דם. אם את מוצאת שיממשך לרדת לך הפרשות בצבע הזה, לכי לרופא נשים לבדיקה לוודא שהכל תקין. המון בהצלחה בהמשך!


בת 18 שואלת: #109500
ופטריה ממה נובעת ? כל פעם עכשו זה יהיה ככה?

תשובה:
שלום לך, הגורמים העיקריים היוצרים זיהום בנרתיק הם: 1. דלקת חיידקית של הנרתיק (זיהום בקטריאלי BV) – זיהום חיידקי שנגרם מהתרבות החיידקים הרעים על חשבון החיידקים הטובים. 2. קנדידה – פטריית שמרים שנמצאת בנרתיק ומתרבה בעקבות הפחתה של החיידקים הטובים בנרתיק ושינוי החומציות בנרתיק. 3.טרכומונאס – טפיל המועבר ביחסי מין וגורם לגירוי והפרשות. ניתן למנוע את הפטריה בנרתיק באמצעות: שמירה נכונה על היגיינה יכולה למנוע היווצרות של דלקות ופטריות: שימוש בסבון רחצה אינטימי בעל חומציות נמוכה, לבישת תחתוני כותנה, החלפה של כמה תחתונים ביום, להפסיק להשתמש במגן תחתון, לנקות היטב את האזור לאחר עשיית צרכים (גם מגבונים מתאימים), שימוש בקונדום, הקפדה על הגיינה מצד הפרנטר. צריך לקחת אנטיביוטיקה בזהירות - כי החיידקים מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה עם הזמן. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #109402
שלום רב, אני במחזור אבל דבר מוזר הוא (סליחה מראש על התיאורים המגעילים) שכל התחבושת שלי חומה ובמרקם מוזר כזה כמו של צואה לא בדיוק אבל טיפה מזכיר בקיצור דם חום כהה. מה זה אומר ??? אני לוקחת גלולות באופן קבוע כבר שנתיים ומקיימת יחסי מין. אשמח לעזרתכם אני מודאגת זה בחיים לא קרה לי, אין לי כאבים מיוחדים מבחינה בריאותית אני בריאה ויש לי אנמיה שאני מטופלת בה על ידי רופא, עושה בדיקות דם ושתן על בסיס שבוע לפחות פעם בשנה עכשיו בגלל האנמיה אני נבדקת יותר. תודה רבה מראש !

תשובה:
שלום לך! ראשית, תרגישי חופשי לתאר באילו מילים שתבחרי... זה בסדר גמור :-) לגבי ההפרשות שתארת - בסוף של מחזור הוסת יכולות להיות הפרשות שהן יחסית צמיגיות/כהות/חומות. אם את מודאגת ורוצה לוודא שהכל בסדר - הכי טוב שתלכי לגניקולוגית ותבדקי את זה. זה הכי ודאי. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #109372
שלום רב, זה ממש דחוף, אני לפני מחזור, בת 19. נמצאת בזוגיות אני וחבר שלי כבר שוכבים שנה והכל טוב, אני נוטלת גלולות באופן קבוע ואין שום בעיות. לא כואבת לי החדירה והכל תקין ביחסים שלנו. התחילו לי היום מין דגדוגים כאלו בפות וכאבים. הרופא מצא דלקת בדרכי השתן ונתן לי טיפול אנטיביוטי (לא יודעת אם זה קשור). מעולם לא ביצעתי בדיקה גניקולוגית מפחד שההורים יגלו (לא סיפרתי שאני לא בתולה ואני מפחדת ללכת לרופא נשים בקופת חולים ושהם יראו את זה בחשבון או משהו בסוף הרבעון). האם זה עניין שצריך להדאיג ??? נוסף על כך, הפות די אדום (אני חושבת שיותר מהרגיל). אני ממש חשה כאבים כאלו ולא מבינה מה קורה. אשמח לקבל תשובתכם והמלצות להמשך טיפול. בברכת שבוע טוב ותודה מראש.

תשובה:
שלום לך! כשאת לוקחת אנטיביוטיקה זה מוריד את היעילות של הגלולות ולכן כדי להמנע מהריון חשוב שתשתמשו גם בקונדום (תמשיכי לקחת את הגלולות כרגיל). קחי את האנטיביוטיקה עד תומה וקחי בחשבון שרק אחרי שתסיימי אותה הגלולות יחזרו להיות יעילות למניעת הריון. לגבי הבדיקה הגניקולוגית - בעיקרון, את בת 19, ההורים שלך לא אמורים לראות את הבדיקות שאת עושה. ואם את הולכת לגניקולוגית הם לא יכולים לדעת מה בדיוק היה בבדיקה עצמה. בשביל הדלקת מספיקה הבדיקה של רופא המשפחה. מקווה שעזרתי לך. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #109339
היי, מקודם כתבתי לגבי הפרשות ירקרקות צהובות ושמתי לב עכשיו שבאור הן שקופות,ולא נראה לעין צבע ירוק בכלל האם בכל זאת יש סיבה לדאגה? תודה! בנוסף לזאת יקח זמן להגיע לרופא נשים כי אני בצבא וזה לוקח זמן. תודה:)

תשובה:
היי, לפעמים ההפרשות מקבלות צבע או מרקם שונה וזה טבעי. אם לא מגרד לך/שורף או מציק לא הייתי חוששת. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #109334
יש לכם בדיקות שתן? אם יש לי דלקת או משהו באיבר המין חברה שלי רוצה לעשות . תודה אם תענו

תשובה:
היי! ניתן לבצע אצלנו בדיקת שתן. אתם יכולים להגיע לסניף בתל אביב ולבצע שם את הבדיקה. כל טוב!


בת 15 שואלת: #109115
לא קיבלתי מחזור במשך בכמעט 3 חודשים ואני לא יודעת ממה זה בן הזוג שלי מודאג מכיון שכנראה שיש לי דלקת (לא הלכתי לבדוק) שגורמת לי להפריש נוזל צהוב בעל ריח חמוץ שגם כשאני משתינה הריח מופץ אני מפחדת ללכת להיבדק כי אסור שההורים שלי ידעו על זה ואין לי כסף ללכת למרפאה פרטית ולתרופות ולמשחות שאצטרך לקחת. מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! ראשית, יכולים להיות עיכובים שונים במחזור שיכולים לקרות מסיבות שונות. מאחר ואת חוששת שיש לך דלקת חשוב מאוד שתלכי להיבדק. את תמיד יכולה ללכת לרופאת משפחה ויש לך את מלוא הדיסקרטיות. את מוזמנת לבוא אל הסניף שלנו שהכי קרוב אליך ולהתייעץ עם הרופאה שלנו. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. שימי לב לשעות. את תמיד יכולה גם להתקשר ולוודא מתי יש רופאה בסניף שלך: 03-510-1511. חשוב מאוד שתלכי לבדוק את עצמך. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #109077
היי אני שוכבת עם בן הזוג שלי אפשר להגיד באופן קבוע ותמיד יום אחרי אני מרגישה כאבים בבטן או בצלע מימה זה??

תשובה:
שלום לך, קשה לדעת מה עלול להיות הסיבה על בסיס מה שתיארת בלבד.. יש סיכוי טוב אבל שהכאבים שאת חווה נובעים מלחץ. כלומר, אם את חווה אותם כל פעם יום אחרי שאת מקיימת יחסי מין, אולי את בעצם לא מרגישה מוכנה או באמת רוצה לקיים אותם.. וזה הדרך בה הגוף שלך מנסה להגיד לך. מה שכן, פחות מובן למה שהצלעות שלך יכאבו אם זו אכן הסיבה. יכול להיות שכשאתם מקיימים יחסי מין, יש יותר מדי משקל על הבטן/צלעות שלך תוך כדי? מעבר לזה, קשה לענות על השאלה שלך. תנסי להבא לשים לב מה באמת קורה איתך בקשר לרעיונות אלו. את תמיד מוזמנת לבוא למשרדים שלנו כדי שנוכל למקד יחד מה קורה אצלך :) אנחנו פה לכל שאלה!


בת 17 שואלת: #108963
החודש*

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 17 שואלת: #108962
שלום אני בת 17.5 וקיימתי יחסי מין עם החבר שלי והוא בגמר בפנים ולא לקחתי גלולה לא היה לנו כסף וזמן לעבטד ואני יודעת שזה לא טוב אבל אמרנו שיהיה בסדר סהחטדש קיבלתי מחזור ואז הוא נגמר ובמשך שבוע וחצי אםילו קצת יותר יש לי הפרשות חומות וזה מסריח באמת מאד ואני לא יודעת מה לעשות זה ממש מגעיל אותי ולא מקלחת עוזרת ולא שום דבר אני באמת בבעיה ואני צריכה עזרה אני ישמח אם תענו לי כמה שיותר מהר בבקשה בבקשה אני ישמח מאד כי הריח של זה באמת גורם לי לכאבי ראש ואגב מלפני שזה קרה אף פען לא היה לי ריח כזה בבקשה תעזרו

תשובה:
היי! ראשית אני מצטערת שקיימתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה. כשאומרים "יהיה בסדר" בעצם מתחמקים מאחריות. אני שמחה שלבסוף קיבלת את הווסת אך לא בטוח שבפעם הבאה יהיה לכם את אותו המזל... הקפידו להשתמש באמצעי מניעה (אתם יכולים לקבל אצלנו קונדומים בחינם וכמובן ייעוץ לגבי אמצעי מניעה אחרים. תוכלי גם לקבוע תור לרופאה להתאמת האמצעי. פוסטינור/נורלבו הם אמצעי מניעה לשעת חירום ולא טוב לקחת אותם באופן קבוע בכל פעם שמקיימים יחסי מין לא מוגנים. כל השירותים אצלנו ניתנים בחינם ובאופן דיסקרטי. שולחת לך קישור לדף של הדלת הפתוחה בחיפה ונשמח אם תגיעו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=22 ). לגבי ההפרשות, הן יכולות להיגרם מדלקת כלשהי ולכן עלייך לפנות לרופא/ה לבדיקה ולייעוץ ולא להזניח. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108921
היי, שאלתי את השאלה לפני אבל לצערי נראה לי שהיא לא עלתה לאתר. לפני כמה ימים-שבוע נטלתי פוסטינור, ואתמול התחיל לי דימום (בזמן שהייתי אמורה לקבל מחזור) עם הפרשות חומות, ובגלל שחשבתי שמדובר במחזור התחלתי לקחת זואלי (בפעם הראשונה). היום ובלילה לא היה לי דימום, ואני לא בטוחה אם להמשיך לקחת גלולות ואם זה היה מחזור או לא, ואם כן אם זו תופעת לוואי של אחת הגלולות שלקחתי (ואם לא, מה זה יכול להיות). בנוסף האזור של השפתיים הפנימיות מאוד מגורה אצלי בימים האחרונים (מגרד בצורה מציקה ודי כואב כשאני נגיד שוטפת שם עם סבון), יכול להיות שיש לזה קשר לדימום אבל אני לא רואה איך. תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, כנראה שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מחזור אבל לא נורא, לא קרה כלום, את יכולה להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל אבל בשבועיים הקרובים עליך להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום). בנוגע לגירוד - יכול להיות שיש לך פטריה או דלקת, אני ממליצה לגשת לרופא/ת נשים כדי שיוכלו לאבחן ולרשום תרופה מתאימה. כל טוב


בן 17 שואל: #108863
אני וחברה שלי בלי אמצעי מניעה וכמה שעות אחריי התחיל לה כאבים בבטן התחתונה מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, הכאבים של חברה שלך בבטן התחתונה יכולים לנבוע ממחזור שאמור להגיע בימים הקרובים, חדירה ממושכת שקצת הכאיבה לה או בכלל בלי קשר ליחסי המין שקיימתם. בכל מקרה, מומלץ תמיד להשתמש באמצעי מניעה בעת קיום יחסי מין שלא לצורך היריון- גם מסיבת הסכנה בכניסה להיריון וגם מהסיבה הקשורה במחלות מין, שיכולות לעבור בקיום יחסים לא מוגנים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #108835
היי, לפני שבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין, הוא היה הראשון שלי. ביום שלמחרת התחיל לי גירוד באיזור איבר המין. הגירוד נורא מפריע לי במיוחד בלילות, אני מתקשה להרדם בגלל זה. הלכתי לרופאה והיא חשבה שיש לי דלקת בשתן, עשינו בדיקת שתן והיא יצאה שלילית. אני לא יודעת מה לעשות הגירוד לא מפסיק והוא ממש מפריע לי.

תשובה:
היי לך באמת בפעם הראשונה של קיום יחסי מין, הופעה של דלקת בדרכי השתן היא מאוד נפוצה. אבל אם שללת את האפשרות הזו,לפי מה שאת מתארת יש אופציה שזו פטריה באיבר המין. האם הרופאה אמרה לך משהו לגבי האופציה הזו? במידה ולא, אני ממליצה ללכת לרופא/ה אחר/ת לחוות דעת נוספת. אם זו אכן פטריה, יש משחות שונות ותרופות שיכולות לפתור את הבעיה בהצלחה!


בת 15 שואלת: #108834
היי,רציתי לדעת אם... מדחיפת אצבעות יכולה להיות לי קנדידה? ורציתי לדעת למה מופיעה קנדידה? אם היא מזיקה ? ומתי צריך.לטפל וללכת לרופא? ומה הסימנים?

תשובה:
שלום לך! הקנדידה , פטריית הנרתיק, לא מופיעה פתאום. היא נמצאת בגוף אצל רוב הנשים וכאשר יש תסמינים זה סימן שהיא מתרבה. גירוד, צריבה במתן שתן, הפרשות מרובות לבנות וסמיכות- כל אלה מאפיינים את ההתפרצות של הקנדידה. יש סיבות שונות להתפרצות שלה, לאו דווקא דחיפת אצבעות. היא יכולה להיגרם מאנטיביוטיקה שלקחת בתקופה האחרונה (שהורסת גם חיידקים טובים בגוף), מהגברת הלחות באזור הפות שנגרמת פעמים רבות מלבוש הדוק מדי, מעלייה של רמת הפרוגסטרון בתקופה שלפני הווסת, מעלייה בריכוז הסוכר בגוף, מעודף היגיינה ושטיפות מרובות של הנרתיק והפות בסבון (ולכן אנו גם ממליצות לשטוף את האזור רק במים וללא סבון) ולפעמים היא יכולה להיגרם גם בעקבות פטרייה במעיים. הקנדידה אינה מדבקת אבל חשוב מאוד ללכת לרופא להיבדק גם כדי שתהיי בטוחה שמדובר בקנדידה ולא במשהו אחר ולקבל כמובן את הטיפול המתאים מהרופא. אם את חושבת שיש לך קנדידה, אל תזניחי. הרבה בריאות!


בן 16 שואל: #108805
לחברה שלי יש כנראה yeast infection. יכול להיות שזה עבר אליי אם רק ירדתי לה יום-יומיים לפני שזה התפרץ? אם כן, איך אני יכול לבדוק ומה לעשות?

תשובה:
שלום לך! מה שיש לחברה שלך זו פטרייה בנרתיק (נקראת גם קנדידה) שהתפרצה. אצל רוב הנשים הקנדידה נמצאת בקביעות בנרתיק ולא גורמת תופעות שמחייבות טיפול רפואי. הבעייה מתחילה כאשר הפטרייה מתחילה להתרבות ויש לכך סיבות שונות. הפטרייה היא איננה מחלה ולכן אינה מדבקת. אם האבחנה היתה חד משמעית אבחנה של פטרייה, אין מקום לדאגה. בזמן הטיפול שהיא מקבלת מומלץ להימנע מקיום יחסי מין. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108715
הלכתי לרופא נתן לי כמו מזרק שמכניסים משהו לתוך הנרתיק כמו נר שמזרקים לבתוך עשיתי את זה וברוך ה לא כואב אבל בכללי לא קיבלתי מחזור זה הפחד שלייי

תשובה:
היי שוב! אני שמחה שאת מרגישה טוב יותר. איני יודעת מה סוג הטיפול שקיבלת אך יתכן והווסת מתעכבת גם בגלל הלחץ שהיית בו. במידה וקיימת יחסי מין לא מוגנים אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחריהם. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108711
זה מאוד מביך בשבילי ... רק אתן תיאור כי אני לא בטוחה שאלו פצעים. לא רואים את זה אם לא מותחים את העור וזה כמו נקודות כאלו.. כמו שיש בשפתיים (בפה), תוהה אם אלו בכלל פצעים ולא כדוריות דם או משהו בסגנון(לא רואים אם לא מותחים את העור וזה ממש בתחילת הפות, העור מעל המשולש)

תשובה:
היי! למרות שנתת תיאור מפורט אנחנו לא יכולות לתת לך מענה. אני מבינה את המבוכה כי אף פעם לא היית אצל רופא/ת נשים. חשוב שתדעי שבבדיקה הראשונה הרופא בד"כ רק משוחח אתך ובמידת הצורך הוא גם יבדוק. את יכולה להגיע עם אמא או עם חברה טובה שיכולות להיות אתך במהלך הבדיקה. את לא תהיי לבד עם הרופא/ה (אפשר שגם אחות תהיה בחדר במהלך הבדיקה). אני באמת ממליצה לך לגשת לרופא/ה כדי שיבדוק אותך ותוכלי להיות רגועה. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108703
אבל אין לי רופאת נשים מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי! אני מציעה שתדברי עם אמא שלך על זה. אני בטוחה שאמא תקבע לך תור לרופא/ת נשים לבדיקה כי מדובר כנראה בבעיה רפואית שהרופא/ה יכול לאבחן ולתת לה מענה. כל טוב!