A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

דלת פתוחה הקרובה אליך

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

בן 19 שואל: #107079
היי, אני לוקחת גלולות יאז וכבר בכדורים הלבנים, אם אני משלשלת לפני שעבר שעתיים מאז שלקחתי את הכדור הלבן? זה בסדר? או שאסור שיקרה כמו הכדור הורוד

תשובה:
שלום לך! הטבליות הלבנות אינן טבליות פעילות ומיועדות לשמירה על נטילת רצף הגלולות ולכן אם שלשלת לפני שעברו שעתיים- לא קרה כלום. אם את משלשלת בזמן נטילת הטבליות הוורודות ולא עברו שעתיים מאז שנטלת את הגלולה ועד השלשול, כדאי להשתמש באמצעי הגנה נוסף כמו קונדום במהלך שבוע. ראיתי שבשאלותיך האחרונות עלה נושא השלשול מספר פעמים. בלי קשר להגנה של הגלולה, ממליצה לך לפנות לרופא/ה כדי לברר את פשר השלשולים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #107049
יש לי שתי שאלות: 1. אני בתולה ואוננתי פעם ראשונה לפני כמה ימים ובכניסה לנרתיק הרגשתי מין גוש בכניסה לנרתיק, האם זה קרום הבתולין ? 2.לאחרונה יש לי הפרשות מהנרתיק וזה גורם לריח רע. אני יודעת שאני צריכה ללכת לבדיקה של רופא נשים אבל בגלל שאני בצבא זה יכול לקחת מעל חודשיים. האם אפשר לפנות לרופא נשים באופן פרטי ? תודה מראש

תשובה:
הי, סביר להניח שהרגשת את דופן הנרתיק ולא את קרום הבתולין. קרום הבתולין הוא לא אטום - ואצבע יכולה לחדור אותו, ואני בספק עד כמה ניתן להרגיש אותו מאחר והוא מאוד דק. לגבי פנייה לרופא באופן פרטי - את יכולה לפנות לכל רופא נשים שיש לו הסכם עם קופת החולים שלך ולהגיע אליו, הביקור יעלה בסביבות 100 ש"ח. אם ההפרשות לא שינו צורה אלא רק ריח - אולי יעזור אם תחליפי תחתונים פעמיים-שלוש ביום ותשטפי את המקום עם סבון ייעודי לאזור זה. מקווה שעזרתי, בהצלחה בצבא :)


בן 13 שואל: #107045
בקשר לשאלתי הקודמת עם הפריחה בעטרה יעזור לשים קרם אלוורנ או משהו כזה? יש טעם בכלל?

תשובה:
הי, אם הוא מאיכות טובה אז כן. אפשר גם שמן קוקוס (אורגני ולא מזוכך). כל טוב :)


בת 24 שואלת: #107044
שלום רב, לאחר מספר בדיקות שעשיתי, נמצא אצלי PCR for UREAPLASMA PARVUM מכיוון שאני בצבא ותהליכים רפואיים לוקחים הרבה זמן (קביעת תור) אשמח לשאול מה זה? איך מועבר? כיצד אני מסוכנת עם זה? (מה מותר לי לעשות ביחסי מין בצורה בטוחה) והאם ניתן להחלים מזה? תודה מראש! בברכה,

תשובה:
שלום לך! שולחת לך קישור למידע על החיידק מתוך האתר של מרפאת לווינסקי. שורה תחתונה: החיידק אינו מצריך טיפול אנטיביוטי משום שאינו חיידק מפריע. לא מדובר במחלת מין. בכל זאת, אם הפצע לא נרפא כדאי לקבוע תור לרופא . http://safe-sex.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C%D7%96%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D/ בהצלחה!


בת 18 שואלת: #107020
היי, כתבתי פה כבר כמה פעמים לגבי פטריה בנרתיק, השתמשתי הנרות אגיסטן פעמיים, נתנו לי כדור פלקונול 150 בים לבין משחות אגיסטן .. וזה לא עובר לי זה ממש מתסכל, ועכשיו אני באמת לא יודעת כבר מה לעשות. מה יכול לעזור לי? שום רופא לא באמת הועיל לי כרגע.. והתגייסתי ועכשיו בכלל אין למי לפנות .. בעיה רצינית.. :(

תשובה:
הי, מקווה שהגיוס עבר בקלות :) אני מאוד מבינה את הייאוש שלך, ואם זה מנחם אותך - יש הרבה מאוד נשים שסובלות מפטריות חוזרות ונשנות. אז מלבד הטיפול שאת יכולה לקבל מהרופא, מומלץ לתמוך בגוף באמצעות הימנעות מאכילת סוכר, לקחת תוספי מזון המיועדים לנשים (פרוביוטיקה לנשים) באופן קבוע - יש בבליעה ויש גם לשימוש מקומי כמו נרות (תתיעצי עם הרוקח/ת), לשתות מיץ חמוציות. וכמובן לשמור על הגייניה - לא להשתמש בתחתונית, להחליף תחתונים כמה פעמים ביום, לא לשטוף את המקום עם סבון רגיל - אלא רק עם מים או עם סבון שמיועד לאזור זה. אני ממש מקווה שהעצות האלה יעזרו לך. כל טוב :)


בן 13 שואל: #106975
אני לא נוהג לאונן ואני מתבייש להגיד להורים שלי זה מפדח

תשובה:
הי, אולי זה נובע כתוצאה מהזעה או חוסר הקדפה על הגיינה - ממליצה לך לנסות להחליף תחתונים פעמיים ביום, ולקפיד לשטוף את המקום עם מים ולנגב בעדינות. אבל אם זה לא עוזר - כדאי לראות רופא. אתה יכול להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולהיבדק ללא ידיעת ההורים. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106970
שלום שמתי לב שיש לי הרבה נקודות קטנות שנראות כמו חצקונים קטנים על הפין. מה גורם לזה? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך התופעה אכן נשמעת קצת לא שגרתית, אבל עם זאת אני מציעה שלא תילחץ מידי ותקבע תור לרופא אורולוג (תחום) שיבדוק במה מדובר וייתן לך טיפול הולם. בהצלחה!


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בת 17 שואלת: #106786
שלום אני בת 17 ויש לי חבר אנחנו מקיימים יחסי מין בערך חצי שנה..היום קיימנו יחסי מין ובדיוק אתמול או היום בבוקר בערך סיימתי מחזור..אני כמעט גמרתי ואז ראינו קצת שפריץ של דימום על המיטה..אני לא יודעת אם זה מהמחזור או שהוא פגע ממשהו..הכנסתי צבע כדי לבדוק אם יש עדיין דימום ויש קצת..ויש לי טיפה כאבי בטן..אני ממש ממש בלחץ..מה לעשות?ממה הדימום מפגיעה באיבר או מסוף מחזור? אשמח אם תענו לי בזמן הקרוב תודה..

תשובה:
שלום יקירה, אין לנו יכולת לקבוע ממה נובע הדימום, אלא רק בדיקה של רופא/ה. אם אין לך כאבים/תחושת של צריבה כנראה שאין פציעה, אלא שאריות של המחזור. אם הדימום ממשיך אני ממליצה להיבדק ע"י רופא. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106728
אתמול חבר שלי ואני שכבנו אבל הפעם באמצע התחיל ממש לכאוב לי וביקשתי ממנו שיפסיק וכל החלק החיצוני השמאלי של האיבר מין שלי התנפח בצורה מפחידה חשבנו שאולי זה תגובה אלרגית לחומר סיכה אבל זו פעם ראשונה שזה קורה ושכבנו כבר לא מעט פעמים הנפיחות כבר עברה אבל היום ראיתי שדווקא בצד ימין יש לי פצע קטן (בין השפתיים, אני חושבת קצת מעל החור של הפיפי) וגם עדיין קצת כואב ומגרד לי כל האיזור שם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הכאבים שחווית. לגבי הפצע שראית - לצערי לא יהיה אחראי מצידי לקבוע מה זה אומר ומה הגורם לכך ללא בדיקה רפואית. כדאי מאוד לקבוע תור לרופא/ת נשים - כך תקבלי אבחון וטיפול הולם. מקווה שזה יחלוף מהר - כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106726
היוש, אני לוקחת גלולות ומן הסתם חבר שלי גומר בפנים. מאז שהוא התחיל לגמור בפנים שורף לי הפות ממש. ממה זה יכול להיות והאם זה קשור לגמירה בפנים?

תשובה:
היי לך! השריפה/צריבה אכן יכולה להיות קשורה לכך שהוא גומר בפנים. חשוב שתקפידו על היגיינה כי זה מאוד יכול להשפיע. אני ממליצה לך שלאחר שהוא גומר בתוכך, תגשי לשירותים לעשות פיפי- זה יכול לעזור כיוון שרוב ה"שאריות" של הזרע יצאו ממך. בנוסף, את יכולה לשטוף את הפות אחרי שאתם שוכבים, חשוב שזה יהיה עם מים בלבד- ללא סבון או תכשירים אחרים. הכי חשוב שתרגישי בנוח ויהיה לך נעים בזמן ואחרי שאתם שוכבים, כך שאם הטיפים שהמלצתי לך לנסות לא עוזרים, הוא יכול פשוט לגמור בחוץ- עדיין שניכם תהנו ותוכלו להגיע לסיפוק. כמו כן, תוכלי גם לגשת לרופא נשים להתייעץ איתו לגבי הנושא, יכול להיות שיש לך פטריה שלא טיפלת בה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #106711
היי הפעם הראשונה שעשיתי סקס הכל היה בסדר (גיל 15) בגיל 16 בערך היה לי חבר ושכבנו וירד לי דם הוא פצע אותי ממש בסוף של השפתיים של הכוס כאילו יש שם חתך. ירד לי טיפה דם ואחר כך ממש שרף לי שעשיתי פיפי עד שזה החלים. ומאז עד היום על פעם שאני עושה סקס החתך הזה נפתח מחדש. בעיקר בתנוחת דוגי. זה מסוכן או משהו? או שזה יכול להיות משהו מעבר לפצע?

תשובה:
שלום יקירה, נשמע שכדאי שרופא/ה נשים יבדוק זאת. במיוחד כי זה נפתח כל פעם מחדש - אולי צריך משחה או טיפול מיוחד כדי לעזור למקום להחלים לגמרי. מוזמנת לעדכן אותנו ולהמשיך להתייעץ - כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106601
תקשיבו אני ממש בלחץ ואני לא יכולה ללכת לרופא משפחה כי אין לי 18 אז יספרו להורים.. ידיד שלי לפני שבוע בכוח דחף לי את הראש ורצה שארד לו.. לא ירדתי לו ממש רק נישקתי איפה שהכיפה והעברתי לשון וזהו. היה לו ממש בהתחלה של הזין ממש לפני לא על האיבר מין שלו כמו שלפוחית מגעילה כזו והוא אמר שאין לו כלום ואני ממש מפחדת .. אני יכולה להידבק ?

תשובה:
שלום, נשמע שעברת חוויה מאד לא נעימה ואפילו אלימה. ראשית מבחינה בריאותית את יכולה להיות רגועה, והסיכוי להדבקה במחלה כלשהי הוא נמוך מאד. באופן כללי עדיף להימנע ממין אוראלי במידה ויש רושם לפצע/פריחה באזור איבר המין, אך הסיכוי להידבק ממגע קצר מאד הוא לא גדול. אין צורך בביצוע בדיקות או פנייה לרופא/ת משפחה. לא כתבת איך את מרגישה בנוגע לאירוע שהיה, והאם דיברת על כך עם אותו ידיד. כל סוג של מגע מיני צריך להתבצע מתוך רצון הדדי של שני הצדדים ומה שעשה הידיד שלך הוא מאד לא בסדר. אם את מתכננת להמשיך להיות איתו בקשר אולי כדאי גם לדבר איתו ולהבהיר לו את דעתך בעניין. אם את רוצה לדבר על כך עוד את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית.


בת 16 שואלת: #106600
היי,חבר שלי ואני שוכבים כבר בערך חודש עם קונדום ומאוד אחראים בקטע הזה. אתמול נפגשנו ושכבנו והכל היה בסדר,הוא גמר ולאחר כמה זמן הכניס לי אצבעות,הוא טען שיש לו ציפורניים ושהוא מפחד שיפצע אותי אבל אמרתי לו שהכל בסדר(כי היה פעם אחת שהוא הכניס לי אצבעות כשהיה לו ציפורניים וטיפה נפצעתי-היה לו דם על האצבעות אבל לא בכמות שאספר כרגע)הוא הכניס וביקשתי יותר חזק וככה הוא עשה וכשהוא הוציא היה לו דיי הרבה דם על האצבע שאיתה הוא הכניס,וכדי לבדוק הכנסתי לשם נייר וגם היה דיי הרבה דם,והיום יש לי על המגן תחתון טיפות קטנות של דם. האם זה משהו מסוכן?או שנפצעתי בגלל הציפרוניים?או שיש פציעה והיא חמורה ומסוכנת? תודה מראש :)

תשובה:
הי, אני מניחה שנפצעת כתוצאה מהציפורן. כדי לאפשר למקום להחלים כדאי להימנע מחדירה לשבועיים לפחות - אחרת הפצע יפתח ושוב ידמם, ואף יכול להיגרם זיהום. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #106514
כל כמה זמן מגרד לי באיזור איבר המין (מסביבו) כאשר אני מגרד הגירוד לא הולך ונעשה שם אדום זוהר וזה מגיע לנקודה שזה כואב כשאני נכנס להתקלח, כדאי לי לבדוק את זה או שזה משהו נורמלי לחלוטין?

תשובה:
הי, ייתכן שהעור שלך רגיש ומתייבש כתוצאה משימוש בסבון שלא מתאים לך - אז כדאי לנסות כמה ימים לשטוף רק עם מים ולנגב מאוד בעדינות (עם מגבת רכה בטפיחות קלות). עוד אפשרות היא שאתה מזיע ולכן נוצר גירוד - אני ממליצה על תחתונים מכותנה (שסופגים), וכדאי לנסות להחליף פעמיים ביום כדי לשמור על הגיינה. אם אתה מאונן עם קרם או סבון - ייתכן וזה גם יוצר את הגירוד. ובכל מקרה, שמן קוקוס (אורגני ולא מזוכך) מאוד עוזר, אז ניתן לקנות ולשים ממש מעט אחרי מקלחת. וכמובן, אם זה לא עוזר אז כדאי להתייעץ עם רופא עור. מקווה שזה יעבור לפני, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106511
היי אני בת 18 ולפני כ7 חודשים קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה בחיי עם החבר שלי, אנחנו ביחד כבר כמעט שנה הוא היחיד ששכבתי איתו, אנחנו מרבים לשכב הרבה לפעמים עם קונדום ולפעמים בלי ופעמים מעטות הוא גומר בתוכי, אני לוקחת גלולות למניעת הריון, הוא שכב עם די הרבה בחורות ותמיד טוען שזה היה רק עם קונדום, השאלה שלי היא לפני שבוע יצא לי מין שתי חצקונים או שתי פצעים נפוחים על השפתיים באיבר המין שלי הלכתי לרופא נשים הוא אמר שזה נראה כמו פצע הוא הביא לי למרוח שתי משחות אחת להרפס ואחת לפטריות, האם יש סיכוי שיש לי מחלת מין כל שהיא?

תשובה:
שלום יקירה, כל הכבוד על ההתיעצות עם רופא נשים וקבלת הטיפול. פטריה יכולה להיגרם כתוצאה מזיהום, והרפס היא מחלת מין - כך שלא ברור לי מה האבחנה של הרופא. בכל מקרה, את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין הקיימות, ואני ממליצה שגם חבר שלך יבדק. וכך תוכלו לדעת אם מדובר במחלת מין. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106418
צריכה מענה בדחיפות- קיימתי יחסים עם חבר שלי עם קונדום ביום שבת , יום אחרי ששכבנו גדלה לי פטריה כנראה מזיהום או לא יודעת מה , מאז אני מרגישה בחילות נוראיות חוש מוגבר לריח ודקירות בלתי פוסקות , חשוב לציין שהמחזור האחרון שלי היה לפני שלושה שבועות ושכבנו לפני בזמן הביוץ כנראה אבל גם עם קונדום ווידינו שאין קרעים ואנחנו מתחילת החדירה עם קונדום , לא יודעת אח יש לי סיבה להלחץ ולקחת את הגלולה אלה או לחכות לעוד שבועיים לבדיקה , ואם כן? מה אני אעשה אז ההורים לא יודעים כלום ... ( נשאר עד חמישי לקחת את הגלולה )

תשובה:
שלום יקירה, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום - והשתמשתם בקונדום כמו שצריך אין מקום לדאגה להריון, או לקחת גלולת היום שאחרי. כרגע אני מציעה שתקבעי תור לרופא/ה כדי לקבל טיפול מתאים - אם אכן קיים זיהום או פטריה. את בכל מקרה יכולה תמיד לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי להיות בטוחה. אבל ממה שאת מתארת - אין מה לדאוג מהריון. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106404
שלופ יש לי עוד שאלה התקשרתי למספר כמה פעממם ולא עונים לי ואני לא יודעת אולי יש לי זיהום? וכן קיימתי יחסי מין

תשובה:
הי, יכול להיות שמדובר בדלקת בשתן(?) אני חושבת שלא יהיה אחראי מצידי לענות על מה זה יכול להיות - זה מצדיק בדיקת רופא וכך תקבלי את הטיפול הכי טוב. כל טוב יקירה :)


בן 16 שואל: #106335
שלום, שאלה קצת מביכה, אוננתי לפני יום עם סבון (axe) ועכשיו כל העור בפין מתקלף לי ושורף. זה יכול להיות הסבון, והאם זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, כנראה שהייתה לך תגובה לא טובה לסבון. ממליצה לך לגשת לרופא משפחה להיבדק. מעבר לכך, בזמן אוננות לא כדאי להשתמש בחומרים שלא נועדו לכך, עדיף להשתמש בחומר סיכה.


בן 18 שואל: #106318
שלום רב, כבר כמה שנים שאני סובל מפניני הפין שזה נקרא באנגלית Pearly Penile palunes מין בועות קטנות לבנות על הפרנולום העור שמחבר בין הכיפה לעור העורלה והלכתי לרופא מין והוא לא ידע מה זה ואמר לי שאני צריך לעשות ברית מילה ואין לי ברירה לטפל בסה אמרתי לו שאני לא רוצה לבצע ברית בגיל הזה והוא אפנה אותי לאורולוג שגם הוא לא עזר לי לטפל בזה מה זה הדבר הזה ואיך אפשר לטפל בזה ?

תשובה:
שלום לך, אני לא אוכל לתת לך תשובה רפואית, ממליצה לך ללכת לעוד רופאים כדי לקבל כמה חוות דעת ואז לקבל החלטה מכל מה שיאמרו לך. כתבת שהרופא שהיית אצלו לא ידע מה זה, והפתרון שלו גם לא מצא חן בעיניך. לכן חשוב לשים לב שהרופאים אליהם תגיע מכירים את התופעה ויודעים מה האפשרויות לטיפול, עד שתמצא פתרון שתרגיש איתו יותר בנוח. אתה יכול לפנות גם למרפאת לוינסקי (03-7919704) ולבדוק אם יש להם דרך לעזור לך, חוץ מהם תפנה לאורולוגים נוספים ורופאי עור. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106128
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין לפני שהוא הצליח להכניס את איבר המין שלו לשלי הוא הכניס לי אצבעות. זמן לאחר מכן התחיל לי גירוי באיבר המין והופיעו פצעים קטנטנים . היום כבר שבועיים לאחר מכן המשכתי לשכב עם חבר שלי אבל הסקס נהיה רק יותר מייגע וכואב . אני לא יכולה ללכת לגניקולוג בגלל שאני וחבר שלי רק חודשיים ביחד ולא היה לי חבר לפניכן ואמא שלי לא מקבלת את זה שאני אשכב איתו עכשיו וגם בגלל זה אני לא יכולה לספר לה על זה, להגיד לה לקנות לי משחה או לקבוע לי תור לגניקולוג. ובנוסף אני יודעת שאפשר ללכת לגניקולוג לבד .. אבל בשביל גניקולוג צריך תור , והתור הזה מופיע באפליקציה של אותה קופת חולים וכך אמא שלי תדע שהייתי שם מבלי לספר לה

תשובה:
הי, תוכלי להגיע לאחד מהמרכזים שלנו ברחבי הארץ? http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 16 שואלת: #106002
מצצתי לחבר שלי לפני יומיים , ועכשיו יש לו דלקת . יכול להיות שזה בגללי ?

תשובה:
שלום לך יחסי מין אורליים אם הם מתקיימים ללא קונדום והמגע של הפה עם אבר המין חשוף לגמרי יכול להביא לדלקת והסיבה היא שבגלל שחלל הפה הוא לא סטרילי יש בו חיידקים שאולי נמצאים בפלורה הטיבעית של הפה אבל מוצא השתן צריך להיות נקי מחיידקים השתן שלנו כאשר הוא מופרש מהגוף הוא סטרילי חדירת חיידקים מחלל הפה לשתן יכול לגרום לדלקת, אני משערת שזו הסיבה אבל לא חייבת להיות יכול להיות שחברך פיתח דלקת בלי שום קשר אלייך,מה שחשוב שילך לרופא לבצע בדיקה ולקבל טיפול ושישתה הרבה. בריאות שלמה וכל טוב


בת 18 שואלת: #105873
היי, יש לי חבר שלושה חודשים, ואנחנו מאוד מיינים אחד כלפי השנייה משהו כמו אחרי חודש התחלנו לנסות לשכב אבל לא נכנס לי הפין שלו לנרתיק אז התחלנו להחדיר אצבעות התחלנו עם אחת בהתחלה כאב אך לא ירד דם שתיים לא יכולתי מהכאב, הוא תמיד משחק עם איבר המין שלו כלפי איבר המין שלי אבל אף פעם לא הייתה חדירה לא חצי ולא מלאה היום היינו יחד והוא הכניס לי בהתחלה אצבע אחת ואז שתיים ודחף ואז ירד לי קצת דם, ובכללי מאז שהתחלנו עם זה נייהתה לי פריחה בשפתיים של הנרתיק ושורף לי בפיפי וכשאנחנו לא מתעסקים שמה אין לי כלום עכשיו ירד לי קצת דם בהיר ממש ורציתי לשאול מזה אומר הפריחה והשריפה הזאת והאם זה אומר שקרום הבתולים שלי נקרא? אשמח לתשובה מהירה תודה שבוע טוב

תשובה:
הי יקירה, זה בעיקר אומר שהמגע של החבר שלך לא היה מותאם אליך ונעשה שלא בעדינות ולכן גרם לך להיפצע. אני מציעה שתנהלי את המגע לפי מה שמתאים לך - אולי תנסי את בעצמך להחדיר אצבעות ולהכיר את הגוף שלך, וכשאתם ביחד תגידי לו כל הזמן מה נעים לך ומה לא. אפשר גם לקנות חומרי סיכוך כדי להקל את החדירה. האם אתם מתשמשים באמצעי מניעה? אם לא, מוזמנים ליצור איתנו קשר גם בנוגע לכך. כל טוב


בת 18 שואלת: #105837
לפני שלושה ימים אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין , ולפתע הרגשתי כאב חד. הפסקתי הכל והתיישבתי על המיטה , ולאחר מספר שניות שמתי לב שאני מדממת מאיבר המין שלי , ושנוצר כתם דם גדול על הסדין מתחתי .באותו הרגע רצתי למקלחת כדי לנקות את עצמי ובהמשך היום היו לי מעט טפטופים של דם שהפסיקו בהמשך . אולם בניגוד לדם שהפסיק באותו היום , הרגשתי יום לאחר מכאן כאב מהאזור כאשר אני נמצאת בתנוחות שונות , לדוגמה , כאשר ישבתי ונשענתי אחורה עם הגב. הכאב המשיך גם יומיים אחרי וביום השלישי (היום) הוא נחלש . כאשר דיברתי עם חברה היא אמרה לי שכנראה זה פצע בדופן הנרתיק ושזה יעבור לאחר מספר ימים , ורציתי לדעת מה החוות דעת שלכם , והאם אתם חושבים שזה יכול להיות משהו אחר ? ואם לא , כמה זמן בערך צריך לתת לפצע כדי להחלים לגמרי ? האם צריך להיזהר ממשהו כרגע ? *חשוב לציין שבמהלך קיום יחסי המין השתמשנו באמצעי מניעה.

תשובה:
הי, אני ממש שמחה לשמוע שהיית קשובה לגוף שלך והפסקת את הסקס ברגע שכאב לך. נשמע לי שחברה שלך צודקת. אני ממליצה לתת למקום להתרפא - להימנע מחדירה לשבוע וחצי. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #105821
היי אני במחזור וביום הראשון של המחזור הייתי אצל חבר שלי והייתי עם טמפון .הוצאתי את הטמפון כדי שנקיים יחסי מין וקיימנו (במהלך היחסים הוא הוריד את הקונדום אבל לא גמר בתוכי)כרגע אני עדיין במחזור (ביום השלישי) ונורא כואב ושורף לי כאשר אני עושה פיפי.ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
היי לך ממה שאת מספרת זה נשמע משהו רפואי ולאו דווקא נוצר בעקבות יחסי מין. ממליצה לפנות לרופא משפחה שייתן לך ייעוץ מקצועי. בנוסף, יכול להיות שנפצעת בפתח הנרתיק ולכן שורף לך בעת השתן. את יכולה להסתכל באמצעות מראה ולבדוק אם יש איזשהו פצע. את מוזמנת גם לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך בהצלחה!


בן 19 שואל: #105810
שלום לפני יומיים הופיע לי פצע קטן בגב והיום אני רואה שזה פצע שומני וכואב, באותה המידה גם הופיע לי היום פצע באזור שיער הערווה קצת מעל הפין יש סיבה שזה קורה? תודה

תשובה:
הי, זה נשמע כמו צמיחה הפוכה של שערה. אם זה כואב - צריך שרופא יבדוק זאת. זה עלול ליצור זיהום פנימי. כל טוב :)


בן 19 שואל: #105758
שלום, לפני שבועיים בערך התחילו להופיע פצעים על היריכיים שלי ועל הלחיים האחוריות (מתחת לגב (תחת)) אני מאוד מודאג בקשר לאלה שנמצאות מאחור מכיוון שאזור זה מאוד חשוב ל אני מקיים יחסי מין (לא קיימתי יחסי מין מזה תקופה של חודש כך שהפצעים בטוח לא מזה) בכל מקרה אני לא יודע מה הסיבה להופעת פצעים אלה. אני מטופל בריקוטן 40מג חודש אחרון (חמישי) ונשאר לי כשבוע ימים, האם יכול להיות שהסיבה היא הריקוטן? ואם כן איך זה שעד עכשיו לא יצא פצעים חוץ מבחודש החמישי, והאם אלה נחשבים לפצעי יובש. תודה

תשובה:
שלום לך אני ממליצה לך ללכת לבדיקה אצל רופא עור ולשמוע את חוות דעתו. בנוסף, האם עשית בדיקה למחלות מין בזמן האחרון? אולי כדאי לך, כדי לשלול את האפשרות. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #105725
היי שכבתי עם חבר שלי והיינו בלי קודנדום עכשיו זה לא היה הרבה זמן בשביל שהוא ייגמור. יצא לי כזה נוזל לבן מהנרתיק ואין מצב שהוא גמר כי זה היה שתי דקות אפילו פחות השאלה היא מה זה החומר הלבן הזה שיצא לי מהנרתמהנרתיק?

תשובה:
הי, נשמע שזה נוזל סיכוך שלך שמופרש בנרתיק בזמן קיום יחסי מין כתוצאה מהגירוי המיני והחדירה, אפשרות נוספת היא שאלו "טיפות אהבה" - נוזל זרע שיוצא מהפין כל זמן שהוא בזיקפה. אני מאוד מקווה שאת משתמשת בגלולות - כי נשמע שיש סיכוי להריון. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105684
היי, אני וחיילת וגם חבר שלי ואנחנו ביחד כבר שנה.. שבוע שעבר (חמישי) שהוא חזר מהבסיס שכבנו.. הוא לא הצליח לחדור אליי עד הסוף או מדי פעם בכלל וזה ממש כאב לי, גם השתמשנו בחומר סיכה והוא ירד לי, למרות שהייתי רטובה. כל פעם שהוא ניסה לחדור אז זה המשיך לכאוב. שהוא החזיר אותי יום למחרת הביתה, היה דימום, עכשיו זה מוזר כי היה לי מחזור. אני מדממת דם רגיל, כמו דם של חתך ולא דם של מחזור, אין לי מושג למה זה קרה. יכול להיות שזה בגלל החדירה, או אולי יש לי משהו. עכשיו בכלל שאני חיילת, קיבלתי הפנייה מהרופא יחידה לרופאת נשים.. אבל קשה ליצור איתם קשר כי הם לא ממש עונים. אני חייבת לדעת מה קורה לי, יכול להיות שזה מחלת מין? וגם אני כן יורדת לחבר שלי, ובכללי אנחנו שוכבים עם קונדום. אני באמת לא יודעת מה יש לי, ואני כבר שבוע מדממת ככה, אני כלכך פוחדת

תשובה:
הי, עד כמה שידוע לי - אין מחלת מין שגורמת לדימום. נשמע שנפצעת בזמן החדירה ונוצר פצע. מאחר ודימום נמשך שבוע - עדיף שרופא/ה גניקולוג/ית יבדוק אותך. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105599
היי בשביל חברה שלי היא שכבה לא ממזמן בפעם הראשונה ובסיום שהיא כבר חזרה לבית יצא לה דם , אחר כך כבר לא יצא לה בפעם השניה כשהיא שכבה יצא לה דם שוב באמצע השכיבה וזה עד עכשיו כיאלו מתמשך מהלילה עד הבוקר וזה לא הפסיק עדיין וזה גם התאריך למחזור שלה אבל מחזור זו כמות דם ואפילו על הפד לא יוצא לה רק שהיא מנגבת ועדיין כמות קטנה מה עודים ??

תשובה:
הי, נשמע שהחדירה גרמה לשפשוף פנימי בנרתיק שגרם לפצע - ולכן הדימום. ההמלצה היא לא לקיים יחסי מין במשך השבועיים הקרובים לפחות - כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא. בפעמים הבאות מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים כדי להקל את החדירה. אם הדימום ממשיך כדאי לפנות לגניקולוג/ית להיבדק. אני מקווה שחברתך משתמשת באמצעי מניעה - נשמח לייעץ ולסייע גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105537
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד אנחנו משכירים דירה ביחד והכל קשר ממש בריא , אנחנו מקיימים יחסי מין כימעט כל יום מאז שהתחלתי לקיים יחסי מין כל יום (שזה בערך מאז שעברנו לגור ביחד) אחד מהשפות הפנימיות שלי לא יודעת עם נפוחה אבל תמיד מבצבצת אחוצה כזה והשנייה לא היא בפנים רגילה מה זה יכול להיות? צריך ללכת לרופא??

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שיש לכם קשר בריא ואוהב. נראה שהשפה משתנה כתוצאה מחדירה/גירוי מיני. כל עוד זה לא כואב או מפריע - לא נראה שיש צורך ללכת לרופא. כמובן שאם יחסי המין היומיומים מפריעים לך - את יכולה לשוחח עם בן זוגך על כך. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105532
היי אני נוטלת גלולות יסמין כבר שנה בערך סיימתי מחזור והתחלתי גלולה ביום ה 7 כמו שצריך קיימתי יחסים עם הבן זוג בגלולה ה 5 והוא גמר בפנים רק שאחרי זה עשה עם היד חזק וירד הרבה דם ועכשיו יומיים אחרי אני עם כאבים כמו כאבי מחזור ומרגישה כמו זרמים בבטן תחתונה יש לציין שביומיים שאחרי היתי גם בים האם זה צריבה בגלל המי מלח בגלל שעשה לי פצע ??? ולמה ישלי כאבים בבטן וכמו כיווצים ?? האם אני מוגנת ..ועוד משו האם זה נורמלי שביום ביוץ שלי תמיד ישלי כאבים כמו מחזור למרות שאני נוטלת גלולות

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות לפי ההנחיות - את מוגנת מהריון. מהתיאור שלך נשמע שככל הנראה נפצעת כתוצאה מהמגע החזק. וכמו כל פצע אחר - זה כואב ומדמם. אני ממליצה לקבוע תור לגניקולוג/ית בהקדם על מנת שיבדוק את המקום ואת הסיבה להתכווציות - כדי שתוכלי להיות בטוחה לגבי הסיבה. בכל מקרה, כדאי להימנע מיחסי מין בשבועיים הקרובים לפחות כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא ולא לגרות את המקום מחדש. כאבים בזמן ביוץ למרות נטילת גלולות הם נורמלים - אבל בהחלט כדאי להתייעץ עם גניקולוג/ית גם בעניין הזה. לעתיד, אני מקווה שתוכלי להרגיש בנוח לומר לבן זוגך איזה מגע נעים לך, ולהפסיק אם כואב או לא נעים לך - אולי המקרה כרגע זו הזדמנות טובה לדבר איתו על כך. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105498
היי אתמול שאלתי שאלה ודיברתי על זה שראיתי על התחתונית צבע אדום ורוד דליל והוא אינו של מחזור. כמה שעות לאחר מכן גיליתי גירוי אין סופי ( לא קיימתייחסי מין מעולם כך שהאפשרון למחלת מין נפסלת ) והוא הכניס לי אצבעות . לאחר מכן קראתי קצת באינטרנט ומסתבר יש לי פצעים באיזור אני מתחת לגיל 18 ואמא שלי לא יודעת שחבר שלי הכניס לי אצבע והיא גם נגד לזה לדעתי אז אני לא רוצה לספר לה ולא ללכת לרופאב. יש לי משחות של פטרת וגירוי והשאלה שלי האם טריפלדרם פלום קרם או הידרואגיסטן קרם יכולים לעזור לי.

תשובה:
הי, אני מניחה שהגירוי ודימום נגרם כתוצאה משפשוף בעקבות החדרת האצבעות שגרם לפצע. על מנת לאפשר לפצע להתרפא, צריך לשמור על המקום ללא גירוי. כלומר - ללא החדרה של אצבעות או כל איבר אחר בשבועיים הקרובים לפחות. במידה והגירוי נמשך, יש לקבוע תור לגניקולוג/ית כדי לבדוק זאת לעומק. כדי למנוע פציעות דומות בעתיד יש לוודא שאת רטובה לפני החדירה (אצבעות או כל איבר אחר), את גם יכולה לכוון את בן זוגך לעשות זאת בהתאם לקצב ולעונג שלך. כמו- כן, חשוב לשטוף את הידיים לפני כדי למנוע זיהום. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105382
היי, לפני כשבוע התחילה לי דלקת בשתן, הלכתי לרופא הוא הביא לי אנטיביוטיקה וסדורל. כשהתחלתי לקחת את הסדורל לאחר יומיים התחילו להופיע לי דימומים בנוסף (לא קשור לזה שזה צובע את השתן באדום) כשהפסקתי לקחת לא הופיע לי דימום. אתמול לקחתי שוב את הכדור והיה לי דימום .. אני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע וחצי אז זה לא מחזור.. מה זה אומר??

תשובה:
שלום לך, סדורל לא אמור לגרום לדימומים ולכן אני ממליצה שתגשי שוב לרופא/ה שלך. הסדורל אמור רק להקל על הכאבים של הדלקת ולא מרפא אותה אז זה בסדר שתפסיקי לקחת את הכדור אם הוא לא עושה לך טוב. תרגישי טוב!


בת 17 שואלת: #105292
היי אני גילחתי אתמול את הפות ואני נחתכתי העור אני חושבת שנכתח לי , וזה ממש שורף וכואב יש משהו שאני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום, בהנחה שהפצע הפסיק לדמם, ושאין נפיחות משמעותית ואודם נרחב באזור, כל מה שצריך לעשות זה לשטוף את האזור במים ופעם אחת ביום גם בסבון ולתת לפצע להחלים. אם את רואה שהפצע אינו מגליד ואף נראה רע יותר פני לקבלת טיפול רפואי. חשוב מאד להיזהר מפציעה בזמן הסרת שיער - חתכים כאלו יכולים להיות כואבים מאד.


בת 19 שואלת: #105260
יש לי שאלה בלי קשר לשאלה הקודמת שלי אני וחבר שלי יחד שנה ושכבנו כבר.ממזמן עכשיו בהתחלה הייתי לוקחת גללות ואז הפסקתי כי השימוש בהן לא עשה לי טוב בקיצור. תמיד היית שוכבת איתו ואף פעם לא כאב לי ואני לא בתולה עוד מלפניו עכשיו פיתאום בשבועים האחרונים כל פעם שאני מקיימת איתו יחסי מין כואב לי באזור הבטן התחתונה ובחיים לא כאב לי בחיים !! מה זה יכול להיות יכול להיות מחלת מין או משהו מי לא יודעת ? וזה בחיים לא היה לי לפני אפילו לא טיפה כאב !

תשובה:
היי , לכאבים במהלך קיום יחסי מין יכולות להיות סיבות רבות בניהם הורמונים לא מאוזנים, לחץ ועוד.. בנוסף יכול להיות שאת לא מספיק מגורה מינית. תנסי לדבר על כך עם בן זוגך קודם כל ולשתף אותו בכך שאת חשה כאבים ואולי הוא יוכל לעשות משהו שיהיה לך נעים יותר מפני שיחסי מין אמורים לגרום להנאה ולא לכאב. מכיוון שציינת שלאחרונה הפסקת להשתמש בגלולות יכול להיות שתסמינים קדם ויסתיים מתגברים אצלך כמו כיווץ הרחם וכאבים באזור הבטן כך שיכול להיות שזו הסיבה. אם הכאבים ממשיכים אני ממליצה לך לפנות לרופא ולהסביר לו בפירוט על הכאבים שאת חשה וגם על הפסקת הגלולות למענה מקצועי (הדבר עלול לגרום לשינויים הורמונליים). בהצלחה:)


בת 14 שואלת: #105165
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ואחרי זה התחיל לי דימום בפתח הנרתיק ועברו כבר שלושה ימים וזה עדיין מדמם טיפה מזה יכול להיות? זה לא מחזור בוודאות.

תשובה:
שלום לך, בהמשך לתשובה הקודמת שקיבלת פה באתר, חשוב לשים לב כיצד אתם מקיימים את יחסי המין. הנרתיק הינו אבר מאוד עדין ורגיש. במידה והחדירה מתבצעת כאשר הנרתיק לא מספיק רטוב או ששרירי הנרתיק לא מספיק רפויים, החיכוך שנוצר עלול לפצוע את הנרתיק. כמו כן חדירה אינטנסיבית למשך דקות ארוכות עלולה ליצור פצע גם כן, וזו עשויה להיות הסיבה לדימום. חשוב לתת לנרתיק מספר ימים של מנוחה כדי שהפצע יוכל להרפא. לאחרונה בני נוער רבים מדברים על השפעת הפורנו על חיי המין, ועל כך שפורנו מציג מין שיש בו חדירה ממושכת ואינטנסיבית. זה כמובן רחוק מהמציאות שכן כמו שאמרתי, הנרתיק הוא אבר עדין מאוד. חשוב שתהיה רגישה לתחושות שלך תוך כדי קיום יחסי המין, ולא תעשי שום דבר שכואב לך או לא נעים. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו עוד


בת 14 שואלת: #105073
מצצתי לפני שנה מה הסיכויים שנדבקתי במחלת מין ? לא יודעת עם זה קשור אבל יש לי כמה פצעים בפות כמו חצקונים לבנים , ולא קיבלתי מחזור הרבה זמן (חודשים) אין לי מחזור סדיר

תשובה:
שלום, קיימות מספר מחלות מין שמועברות גם במין אוראלי (מציצות). חשוב לציין ש-HIV/איידס לא עובר בדרך זו. יחד עם זאת, מאחר וסיכויי ההדבקה הם נמוכים, אין המלצה להימנע ממין אוראלי ואין צורך לקיים אותו עם קונדום. אם את סובלת מפצעים לבנים באזור הפות מומלץ שתפני לבדיקת גניקולוג/ית, כנ"ל בנושא המחזור הלא סדיר.


בת 17 שואלת: #105016
היי לפני חודש בערך קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ןהקונדום נקרע הוא לא גמר אבל בכל זאת דאגתי ולאחר שבועיים עשיתי בדיקת הריון ויצא שלילי לאחר שבוע מבדיקת ההריון קיימתי יחסי מין עם חבר שלי וראיתי על התחתון דם שמתי פד ולאחר כמה שעות עשיתי פיפי וראיתי שהדם התחלף לנוזל בצבע חום וגם שניגבתי את הפיפי היה את הנוזל על הנייר התקלחתי ולא הופיע יותר שום נוזל ולאחר 4 ימים שוב קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ועל הקונדום היה דם מה זה יכול להיות ?

תשובה:
היי, טוב עשית שביצעת בדיקת הריון עשרה ימים עד שבועיים מהיחסי מין האחרונים. הדימום יכול להיות דימום בין ווסתי או "פצע" כמו שענו לך פעם הקודמת. בכל זאת במידה והדימום ממשיך וזה לא דימום ווסתי, אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה ותוכלי לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה נוספים (כמו גלולות). בנוסף את מוזמנת לדלת הפתוחה באזור מגורייך גם לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה, ולקבוע תור לרופאת הנשים בדלת באופן אנונימי. בהצלחה


בת 14 שואלת: #105003
יש לי גם בעיות בכליות מלידה ובדרכי השתן הידרוניפלוזיס ורפלוס מצד שמואל ואני ממש רוצה לקים יחסי מין אפילו שאני בת 14 האם זה ישפיע על הבעיות או שאין בניהם קשר

תשובה:
שלום לך מערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות ואין קשר בניהם מצד אחד ומצד שני אם יש בעיה במערכת אחת יתכן שזו תשפיע על השניה , ז"א כאשר מקיימים יחסי מין בפעמים הראשונות צריך שתהיה מוכנות של הגוף בגרות והבנת התהליכים הפזיולוגיים, קיימים מצבים שהרגישות והנטיה לפיתוח דלקות בשתן מתפתחת בתחילת קיום יחסי המין ובגלל הבעיה שיש לך בכליות את לא יכולה לקחת את הסיכון הזה , כדאי להתייעץ עם הנפרולוג שלך. זה לא אומר שלא תקיימי יחסי מין אפשר לקיים יחסי מין רק כאשר תרגישי מספיק בטוחה אחראית לתוצאות ולשים לב לכל סימן של בעיה בדרכי שתן. אם את מרגישה שאת מסוגלת להתמודד אז המשיכי בהנאה חג שמח כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #104985
שכבתי עם חבר שלי ביום שלישי בערב, הוא היה הפעם הראשונה שלי. מהלך הסקס ירד לי כמות לא גדולה של דם מהנרתיק, ובבוקר שלאחר מכן ירד לי שוב קצת. כיום, ביום חמישי, הלכתי לשירותים, וכשעשיתי פיפי בסוף ירד לי דם שוב, אז שמתי טמפון. וזה לא הגיוני שזה מחזור כי רק נגמר לי לפני שבוע בערך. ולאחר מכן שהלכתי שוב לשירותים ירד לי שוב דם אז הוצאתי את הטמפון אך הוא היה נקי מדם. אז שמתי אחד חדש כי דימם לי. רציתי לשאול איך זה הגיוני שעדיין יורד לי דם לפעמיים לאחר יומיים? והאם זה הגיוני, או אם זה מסוכן או חריג ואני צריכה ללכת לבדוק את זה אצל רופא? בבקשה אשמח לתשובה כמה שיותר מהירה כי אני מפחדת ממש, וזה בחיים לא קרה לי.

תשובה:
שלום, דימום לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם ממספר סיבות (בהנחה שאכן לא מדובר במחזור החודשי הקבוע). ביחסי מין ראשונים עלול להיגרם דימום קל מקרעים קטנים בפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים ומכונה בדרך כלל "קרום הבתולין". משך הדימום משתנה בין בחורה אחת לשנייה, לעיתים אין כלל דימום ולעיתים הדימום נמשך זמן מה. דימום יכול להיגרם גם מפציעה של דפנות הנרתיק, וגם מרקמה שנמצאת בפנים הנרתיק וקרוב לצוואר הרחם שעלולה להיות עדינה מאד בחלק מהימים במהלך החודש. אם הדימום חולף מעצמו אין סיבה לדאגה. אם הדימום הינו בכמות בינונית-גדולה, נמשך במשך ימים ואינו מפסיק, מלווה בכאבים חזקים - מומלץ לפנות לבדיקה של גניקולוג/ית. במקרה הצורך, ובעיקר אם מדובר בדימום בכמות גדולה יש לפנות לחדר מין נשים באחד מבתי החולים.


בת 19 שואלת: #104984
אני וחבר שלי כבר שוכבים כמה חודשים וכל פעם שאנחנו שוכבים אני לא נהנית כי זה כואב לי ממש וגם שבוע אחריי נהיית לי דלקת בשתן ממש על בסיס שבועח שזה כבר בלתי ניסבל אני לא יודעת מה לעשות יותר ולמה עדיין כואב לי כלכך כשאנחנו שוכבים, אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים לנבוע ממספר סיבות באופן רגיל יחסי מין צריכים להיות מענגים ולא בלתי נסבלים, חשוב לטפל בכך מכיוון שכאב יגרום לפחד מיחסי מין, בראש וראשונה בפעמים הבאות עלייכם להשתמש בג'יל סיכה על בסיס מים שאפשר לקנות מבתי המרקחת השימוש בג'יל יעזור לחדירה קלה יותר וימנע כאב, אם הכאב ממשיך והג'יל לא עוזר עלייך לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך לבירור סיבת הכאב, יתכן שכואב לך כי את מפתחת דלקת בדרכי השתן וטיפול בדלקת לא רק שחשוב למניעת סיבוכים גם יקל ויפחית את הכאב , למרות שמערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות המרחק בין פתח הנרתיק פתח השופכה ופתח פי הטבעת הוא קצר ולכן יכולים חיידקי מעיים לעבור לפתח השופכה ולגרום לזיהום ,בכדי למנוע את הדלקת יש לשמור על הגיינה של האזור ולמנוע מגע של צואה עם פתח השופכה. חג שמח בהצלחה 0שתן 0


בת 15 שואלת: #104983
יש לי נפיחות קלה בבטן אחרי ששכבתי היום עם חבר שלי זה בסדר

תשובה:
היי! נפיחות באזור הבטן יכולה להיגרם מסיבות שונות, לרוב היא קשורה לאוכל וחולפת מהר יחסית. אין סיבה לחשוש מנפיחות שהופיעה מיד לאחר קיום יחסי מין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #104920
היי הבוקר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ופתאום ראיתי בתחתון דם כאילו קיבלתי מחזור שמתי פד ואחרי כמה שעות עשיתי פיפי ובפד היה כמו מחזור רק בצבע חום ולא בכמות גדולה וגם שניגבתי ניגבתי ועל הנייר היה את אותו חום מה זה יכול להיות

תשובה:
שלום רב הדימום יכול להיות או מהמחזור שאמור להגיע בקרוב או כתוצאה מיחסי המין ייתכן ובזמן קיום יחסי המין בן הזוג שלך "פצע" את הנרתיק שלך. אל חשש הקפידי על הגיינה והדימום יחלוף. בהצלחה


בת 19 שואלת: #104895
שמתי לב שיצא לי מין חצ'קון כזה בשפתיי איבר המין בצד שמאל הוא קצת נפוח ויש לו ראש מוגלה קטן מה אפשר לעשות? תודה:)

תשובה:
שלום לך, אם את מסירה שיער אז זה יכול להיות מהסרת השיער. גילוח, שעווה וגם לייזר יכולים לעשות פצעים באיבר המין כתוצאה מהורדת השיער. אם את מקיימת יחסי מין לא מוגנים אז גם יכול להיות שנדבקת במחלת עור כלשהיא ולכן אני מציעה שתפני לרופא/ת עור או לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בן 17 שואל: #104875
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד התחלנו להתקרב וקיימנו כמעט יחסי מין רק הכיפה .. ומאז אני חשה בשירותים ונפיחות ואני קצת לחוצה

תשובה:
שלום שירה, אם את ממשיכה להרגיש נפיחות וגירוי אני ממליצה לך לפנות לרופא. לא ציינת אם השתמשתם באמצעי מניעה. ישנה חשיבות לשימוש באמצעי מניעה בכל מקרה, גם אם לא הייתה חדירה מלאה (רק הכיפה). את מוזמנת לפנות אלינו על מנת לקבל מידע לגבי אמצעי מניעה. המשך יום נעים


בת 21 שואלת: #104301
היי אני בת 21 נשואה.. לפני כמה ימים נגמר לי המחזור והכל היה נקי וקיימתי ייחסי מין אם בעלי והיום שוב פעם התחיל לי דימום אוו מחזור לא יודעת כי זה מאוד רציני רציתי לדעת אם זה מסוכן? ואם זה הגיוני? אני לא יודעת מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך הדימום לאחר יחסי מין כפי שאת מתארת יכול להיות ממספר סיבות או שלא באמת סיימת את הוסת ואז את צריכה לזהות אם זה דמם ויסתי או אחר, או תוצאה של חיכוך שגרם לפציעה כל שהיא שמדממת ,את לא מספרת על כאב, תעקבי אחרי הדימום אם הוא ממשיך אז כדאי לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך . כל טוב


בן 20 שואל: #104132
היי יש לי חברה שלוקחת גלולות במשך כמה חודשים והיא לוקחת כל יום בשעה הנכונה אנחנו עושים יחסי מין ללא קונדום ובזמן האחרון התחיל לכאוב לה בעבר מין ונהיה לי לחצים כל פעם יש לי פיפי ושורף לה שם ויש לה אפשרות של חומר עם ריח לא נעים ואנחנו קצת בלחץ מזה מה זה אומר כל מה שקורה לה בעבר המין שלה?

תשובה:
שלום לך. צריבה בזמן השתנה כמו גם הפרשה בעלות ריח לא נעים יכולות להיות קשורות לדלקת בדרכי השתן או בנרתיק. כדאי שחברתך תפנה לרופא/ת המשפחה שלה או לבדיקה אצל גניקולוג/ית. כל טוב!


בן 13 שואל: #104124
אני התחלתי לאומן לפני כמה שנים אבל רק בימים האחרונים גיליתי שאני יכול לגמור ומאז אוננתי פעמיים שלוש ביום עם אל סבון נוזלי אבל בכל פעם אחרי שהייתי מאונן היה שורף לי מאוד בזין ולא עשיתי עם זה כלום ומלפני יומיים הזין שלי מלא בעור יבש והוא כואב לי מאוד רק להזיז אותו מכאיב לי ואני מדי פעם מקלף את העור כי אני חושב שזה יעזור לי מה זה בדיוק ומה אמי יכול לעשות לגבי זה ?

תשובה:
היי לך. אוונות עם סבון אכן יכולה לגרום לצריבה בפתח השופכה שנמצא בקצה הפין, וליובש בעור עם הופעת אדמומיות, כאב וגרד. ראשית כל הימנע מקילף של העור היבש כי אתה עלול רק להחמיר את מצב באזור ולפציעה נוספת. אתה יכול למרוח מעט קרם לחות (קרם ידיים/פנים). נסה להימנע בימים הקרובים מאוננות עד לשיפור במצב העור. נראה שעורך רגיש ולכן בעתיד הימנע מאוננות עם סבון. אתה יכול להשתמש בחומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרקחת ורשתות הפארם, או לחלופין לנסות להשתמש בחומרים אחרים כמו וזלין או שמן תינוקות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #103988
שלום , לפני יומיים שכבתי עם החבר שלי בפעם הראשונה , כאב לי וירד לי קצת דם, אבל ביומיים האחרונים ממשיך לכאוב לי ממש ולשרוף שאני עושה פיפי ויורד לי דם שאני עושה פיפי , אני אמורה לקבל מחזור אבל זה לא מחזור , כי רק שאני עושה פיפי יורד לי דם . האם זה נורמלי ? ללכת לרופא ?

תשובה:
שלום לך, אם את עדיין סובלת מצריבה והופעת דם במתן שתן מומלץ שתפני לבדיקת רופא/ה. תרגישי טוב.


בן 19 שואל: #103904
אני מאונן המון ושמתי לב שעל קצה של הפין יש כתמים חומים כאלה מה זה אומר ? ואיך אפשר להסיר את זה

תשובה:
שלום לך הפין מכוסה בעור עדין ורגיש, הזדקרות הפין בזמן גירוי מיני מתקיימת בזכות צינורות בפין המתמלאים בדם כך נוצרת הזקפה, חיכוך ממושך ולעיתים קרובות יכול לגרום למה שנקרא בשפה המקצועית המטומה- שטף דם מתחת לעור ,כנראה שאלו הכתמים החומים שאתה רואה ,במהלך הספיגה של שטף הדם הצבע משתנה ומתבהר עד העלמות הכתמים , קיימים מצבים שיש פיגמנטציה על פני הפין וזה משהו שנולדים איתו, אז אם הכתמים הללו חדשים לך ולא ראית אותם בעבר קרוב להניח שאלה שטפי דם ,במקרה הזה כאשר אתה מאונן השתמש בחומר שומני בכדי להגן על עור הפין ולמנוע את שטפי הדם בהצלחה והנאה


בת 17 שואלת: #103702
חבר שלי דחף לי אצבעות וכשהוא הוציא את היד גילנו שיצא דם,זה לא מחזור כי הדם לא המשיך בכלל יצא ממש איפה השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה הקרום כי זה היה ממש עמוק ואם זה סתם פצע אז האם זה יכול לפגוע לי המחזור?

תשובה:
היי, יכול להיות שאם הוא החדיר את האצבעות מאוד עמוק קרום הבתולין נקרע ובגלל זה ירד לך דם, ואכן יכול גם להיות שזה פצע. בכל אופן, באף אחד מהמקרים המחזור לא יכול להיפגע ואין לזה שום קשר. רק חשוב לי להגיד שאת לא אמורה להיפצע או שירד לך דם כשאתם מקיימים יחסי מין (גם אם הם לא כוללים חדירה). אם את מרגישה כאב או חוסר נעימות את לא צריכה להמשיך, וכדאי שתעצרו ותבדקו למה כואב לך. בהצלחה


בן 18 שואל: #103704
שלום.. אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין הרבה זמן בפעם האחרונה שקיימנו זה היה לפני 4 ימים היום היא אמרה שהיא ניקתה והיא ראתה שיצא לה חלקיקים כאלה של דם קווים כאלו קטנים מאיבר המין שלה היא חששה מאוד וניקתה שוב וזה התחיל להיות מטושטש וחלש היא רצתה להיות בטוחה בעצמה היא ניקתה שוב וזהו נעלם אני רוצה לשאול ולדעת ממה זה יכול להיות נובע אני מאוד ישמח עם תענו לי בהקדם ושחכתי לציין שאנחנו מקיימים יחסי מין מוגנים

תשובה:
שלום, אם אתה מציין שאתם מקיימים הרבה יחסי מין בזמן האחרון יכול להיות שהיא נפצעה בנרתיק ולכן יצא לה הדם. אם זה נעלם כנראה שהכל בסדר, אבל אם זה חוזר שוב או אם אתם מרגישים שאתם מודאגים מזה אני ממליצה לכם ללכת לרופא/ת נשים שיבדקו אותה ויראו שבאמת הכל תקין ואין שום בעיה. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #103689
היי :) אתמול היה יום האהבה והלכתי לחבר שלי.. הוא הכין פיצות ישבנו ראינו סרט ואחרי זה עשינו סקס יבש.. הוא אפילו החדיר אצבע 😅 היום קמתי עם בחילות ותחושה לא נעימה בגוף לא יכולתי לישון אני מרגישה לחץ בבטן.... ממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך. קודם כל משמח לשמוע שחגגתם את יום האהבה ביחד. יכולות להיות סיבות שונות לבחילה וללחץ/כאב בבטן, אך ככל הנראה אין לזה שום קשר ליחסי המין שקיימתם. כמובן, כשתגיעו לשלב שבו תחליטו לקיים יחסי מין שוכללים גם חדירה של איבר המין חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה כמו קונדום. מקווה שתרגישי טוב יותר במהרה.


בן 19 שואל: #103609
שאלה בגיל 19 : #103558 היי אני בן 19 ואני לפעמים חובה כאבים מאזור פי הטבעת במהלך היום, או גם בעת הפרשת צואה,ומוצא גם דם לפעמים על הנייר טואלט בעת הניגוב, מה ניתן לעשות והאם יש קשר בין זה לבין מין אנאלי (חדירה לפי הטבעת) עם הבן זוג שלי תודה מראש היי, בהחלט ייתכן קשר. בתוך פי הטבעת יש רקמה עדינה והרבה כלי דם ועצבים. מין אנאלי עשוי לשפשף את הרקמה העדינה או לפגוע בכלי הדם ולגרום לכאב או דימום. מומלץ כרגע להפסיק עד שהכאב והדימום ייפסקו. כשתמשיכו, חשוב שתשתמשו בחומר סיכה על בסיס מים ושבעת החדירה אתה תהייה נינוח ועם שרירים רפויים ושהחדירה לא תעשה בבת אחת אלא לאט תוך התחשבות בכאב אצלך (אם קיים). אני מקווה שאתם משתמשים תמיד בקונדומים כדי להגן על עצמכם הן ממחלות מין והן מזיהומים. כמו כן, יש לשלול קיום טחורים שגם הם עשויים לגרום לדימום ולכאב ולכן מומלץ לפנות לרופא כירורד לבדיקה. כל טוב. תודה על התשובה, בעניין של הטחורים, אבא שלי סובל מטחורים אז יש מצב שזאת הסיבה אם זה תורשתי כמובן, ואם כן מה עליי לעשות ואיך זה הגיוני שבגיל 19 יש טחורים, מה הטיפול ולאיזה רופא לגשת אם צריך תודה

תשובה:
שלום. טחורים אכן מופיעים אצל חלק גדול מהגברים (עד כ-50%). לעיתים ההופעה שלהם היא מוקדמת, בגיל הנעורים, במיוחד כשמדובר בסיפור משפחתי. עליך לפנות לרופא כירורג כדי להיבדק ולקבל המלצות לטיפול בבעיה. לגבי מין אנאלי אתה יכול לחכות עד לבדיקה אצל הכירורג וקבלת תשובות בנושא, אך באופן עקרוני אין מניעה מהמשך יחסים אנאליים אך חשוב מאד לקיים אותם בעדינות, ולהפסיק אותם במקרה שמופיע כאב או דימום. תרגיש טוב!


בת 14 שואלת: #103535
שלום אני בת 14 קיבלתי מחזור בגיל 12.5 ולפני זה היו הפרשות רגילות (בערך שנה לפני). בחודשים האחרונים יש לי ריח ממש רע מההפרשות(אני חושבת שזה מההפרשות), כל כך רע שאני יכולה לשבת ולהריח...מה זה? תודה

תשובה:
שלום האם יש לך גם גירודים? האם ההפרשות סמיכות ובעלות צבע לבן\ צהוב\ירקרק? נשמע שיכול להיות שיש לך פיטריה, זה דבר מאוד נפוץ אצל נערות. כדאי לך להגיד לאמא שלך, יש משחה שנקראת אגיסטן והיא אמורה לעזור ויש כדורים שנקראים פרוביוטיק פמינה שאפשר לפתוח ולפזר את האבקה בנרתיק או להחדיר את הכדור לנרתיק. זה ממש קטן ולא אמורה להיות לך בעיה להחדיר את זה. כדאי לך גם לעשות שטיפות של האיזור אבל בלי סבון בכלל. רק מים. זה אמור לעזור. במידה ולא כדאי ללכת לרופאת נשים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #103473
היי, בפעם הקודמת התעייצתי איתכם לגבי השימוש בקונדום, אני וחבר שלי מקיימים כבר יחסי מין תקופה ארוכה ובזמן האחרון שמתי לב שאחרי המדע המיני מאוד שורף לי וכואב לי, במיוחד שאני לא משתמשת בקונדום (אני כל גלולות) רציתי לדעת למה זה קורה ואם צריך להתעייץ עם רופא לגבי זה, מאוד כואב לי באיזור עצמו ושורף לי גם כמה זמן אחרי זה.. תודה😊

תשובה:
היי, הגירוי והצריבה יכולים לנבוע מכמה סיבות. קודם כל אם את לא מספיק רטובה בזמן החדירה, אז החדירה עצמה יכולה לגרום לשפשוף שיכול ליצור פצע באיבר המין שהוא זה שגורם לך לצריבה. אז אם זה המצב, חשוב מאוד שאם את לא מספיק רטובה לא תקיימו את החדירה ותחכו עד שכן תהיי מספיק מגורה. אם זה לא המצב, ואת מרגישה שהגירוי ממשיך מעבר ליום-יומיים אחרי קיום יחסי המין, יכול באמת להיות שזו פטריה והייתי כן ממליצה לך ללכת להתייעץ עם רופא/ה שיבדקו אותך ויעזרו לך עם התחושות של הגירוי. בהצלחה


בת 18 שואלת: #103462
היי , אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי וכשהוא מחדיר לי אחרי שעשינו את זה פעם ראשונה בפעם השנייה ממש ממש שורף לי וכואב לי וזה ככה כבר הרבה זמן שכואב לי שם ממש זה כואב ושורף לפחות כמה שעות ואני לא יודעת ממה זה ואיך אפשר שלא ישרוף? מישהו יכול להגיד לי ממה זה?

תשובה:
שלום לך כאב בזמן חדירה יכול להיות כתוצאה של גירוי יתר של רירית הנרתיק כתוצאה משפשוף ובמקרים מסויימים כתוצאה מבעיה רפואית- דלקת , צריך לטפל בכך מכיוון שאם הבעיה לא תטופל את עלולה להירתע מהחדירה בגלל פחד מכאב, ניתן למנוע זאת ע"י שימוש בגי'ל על בסיס מים הנמצא בכל פארם , השימוש בג'יל על הפין של חברך ופתח הנרתיק טרם החדירה יעזור למנוע את הכאב, אם מדובר שבנוסף לכאב בחדירה יש הפרשות רבות בעלות ריח או גרד במקום עלייך לגשת לטיפול. בהצלחה


בת 23 שואלת: #103456
שלום , אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי זה לא הראשון שלי שניני כבר היינו עם הרבה אנשים אחרים אבל לאחרונה אני שמה לב שאחרי שהוא גומר בפנים יש לי הפרשות נוראיות שמחייבות שימוש בתחתונית כל יום . ההרגשה לא נעימה תמיד אני רוצה להתקלח יש לפעמים ריח לא נעים מהאזור ואני מתביישת. אני משתמשת בגלולות יסמין כבר הרבה זמן. ממה זה יכול לקרות?? אשמח לעזרה

תשובה:
שלום לך אם את סובלת מהפרשות מרובות המלוות בריח לא נעים יכול להיות שמדובר בזיהום כל שהוא , צריך לגשת למרפאת נשים בכדי לבצע תרבית מההפרשה בכדי לכוון טיפול שיעזור להעלים את התופעה . גשי לבדיקה וטיפול כל טוב


בת 16 שואלת: #103286
לפני כמה ימים חזרתי הביתה מבילוי והרגשתי רטיבות במכנס ממש כאילו עשיתי קצת פיפי והיום קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ואחרי כמה דקות טפטפו לי טיפות מאיבר המין ואני לא יודעת מה זה אומר אני ממש מפחדת מישהו יןדע מה זה?

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שזה נובע מפעילות גופנית כמו יציאה לבילוי או מדלקת כלשהיא בנרתיק. אני מציעה שתלכי לרופא/ת נשים להיבדק. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה ביום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה ובירור. כל טוב


בת 16 שואלת: #103254
שלום, אני בת 16 וחבר שלי בן 17 אנחנו כבר 9 וחצי חודשים ביחד והיו כבר פעמים רבות שבהם קיימנו יחסי מין. בזמן האחרון ניסינו גם בפי הטבעת אבל היו פעמים עם קונדום והיו פעמים בלי. רק היום הבנתי שהאיידס מועבר מדבר כזה. היו לי כלכך הרבה מיתוסים לא נכונים בראש ועכשיו דווקא מה שהיה צריך להיות לא היה. אני פוחדת ממש ממה שזה יכול לעשות. האם יש לי איידס? איך זה קורה? צריך שירד דם כדי להדבק? ויש לי גם עוד שאלה. כשהוא מחדיר לי את הפין שלו לתוך הנרתיק שלי אז יש פעמים שגם עם קונדום מאוד שורף לי להכניס כי זה יבש.(לא תמיד) ואז זה עושה כמו שפשפת ושורף בפיפי. אפשר גם לקבל פטרייה בנרתיק? כאילו זה יכול לגרום לזה? ממש ממש בלחץץץץ מקווה שתעזרו לי. אה ואסור שההורים שלי ידעו כי קשה לי לשתף אותם בדברים כאלה. מה אני יכולה לעשות? עם חבר שלי אני תמיד פתוחה אנחנו מדברים על הכל. אבל גם הוא אובד עצות. אשמח לתשובה. תודה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שכל מחלות המין עוברות גם דרך הפות וגם דרך פי הטבעת. הדבר היחיד שמפחית את הסיכון הוא שימוש קבוע בקונדום גם במין אנאלי. עם זאת, מכיוון ששניכם בגילאי העשרה, הסיכוי לאיידס או מחלת מין אחרת הוא כמעט אפסי, במיוחד אם אתם הראושנים אחד של השני. מחלות מין עוברות דרך נוזל זרע, נוזל נרתיק, פי הטבעת ודם. אפשר לקבל פטריה בנרתיק אבל אפשר גם לקבל זיהום או דלקת בנרתיק, מכל מיני סיבות. אם את יבשה, אז הגוף שלך אינו מוכן לחדירה. בשביל שלא יכאב ולא ישרוף את צריכה להיות מגורה ורטובה. זה לוקח לפחות חצי שעה של מגע לפני חדירה ואם את לא רטובה, אז הוא לא אמור להיכנס כי זה כואב, שורף ואפילו מגרד. האם עדיין מגרד לך? שורף? אני מציעה שתפלכי לרופא/ת נשים לבדיקה ובירור. את יכולה גם להגיע לדלת פתוחה ליום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה אם את לא רוצה ללכת לקופת חולים. אני מצרפת לך שני קישורים באתר שלנו: אחד על בריאות הפות כדי להפחית גרד ושריפה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=95 השני על כאבים בחדירה, אם זה רלוונטי: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 כל טוב


בת 18 שואלת: #103128
היי ..קיימתי עם בן זוגי סקס יבש יום לאחר שנגמר לי המחזור , היינו ללא בגדים והוא ביצע את האקט על הווגינה שלי..לאחר מכן הסתובב , התרחק ממני טיפה וגמר . לאחר שעה התחיל לי דימום ממש כמו מחזור . אני כבר לא בתולה , ימי המחזור שלי נגמרו , ולא קיבלתי מכה שזכורה לי ..למרות הכל אקח מחר פוסטינור אבל האם יש חשש להריון ?

תשובה:
שלום לך! באופן עקרוני ביחסי מין שלא כוללים חדירה ("סקס יבש") אין סיכון בכניסה להיריון. מומלץ להימנע משפיכה של נוזל הזרע בפתח הנרתיק, בדיוק כמו שעשיתם. על כן אין סיבה שתחששי מהיריון וגם אין סיבה שתקחי פוסטינור. דימום לאחר קיום יחסי מין, גם אם לא כללו חדירה, יכול להיות בגלל חיכוך או פציעה של אזור הנרתיק. אם את ממשיכה לדמם או סובלת מכאבים משמעותיים עלייך לפנות לבדיקת גניקולוג/ית. תרגישי טוב!


בת 18 שואלת: #102912
היי אני שוכבת עם חבר שלי כבר חצי שנה חייב לציין שהוא לא בתול ןגם אני לא לכל אחד היה עוד התנסאות מינית אחת . אתמול שגבנו שלוש פעמים ובפעם השניה והשלישית הייתי פחות ופחות רטובה , הבוקר קמתי עם כאבים בפות שהפות שלי נפיוח ויש צריבות במהלך הפיפי ובצדידים של הפות יכל להיות שזו דלקת או רק פצע מהאקט המיני ?

תשובה:
היי, הכאבים והצריבה שאת מתארת באמת מתאימים לתיואר של כמות יחסי המין שקיימתם. אם זה עובר תוך כמה ימים ואת מרגישה שזה משתפר כנראה שזה רק פצע והוא יחלים מעצמו. אם את מרגישה שזה לא עובר או שהכאב והצריבה מתגברים עם הזמן הייתי ממליצה לך ללכת לרופא/ת נשים ולהיבדק. אם קיימתם את יחסי המין ללא קונדום ולא נבדקתם למחלות מין, הייתי ממליצה לך גם לבקש מהרופא לעשות בדיקה למחלות מין באופן כללי כדי לבדוק גם את האפשרות הזאת. בהצלחה


בת 20 שואלת: #102576
היי אני ממש ממש מודאגת כבר חודש אני לוקחת גלולות מליאן וכל פעם שאני וחבר שלי שוכבים והוא גומר בפנים ואז מנקים תמיד יש משהו על הנייר פעם נוזל צהוב כזה (סליחה על התיאור) פעם קצת דם מה זה? זה בסדר? אני ממש מתוסכלת

תשובה:
שלום, תשובתך נענתה, את רק בחודש הראשון ויכול להיות דימומים בחודשים הראשונים, הפרשות הן טבעיות, בזמן קיום יחסי מין ובזמן הגירוי . שימי לב לשינויים בהפרשות ובמידה וזה מפריע לך את יכולה לפנות לרופאת נשים שוב ולהתייעץ איתה . בהצלחה.


בן 18 שואל: #102535
היי אני קרוב לשלוש שנים מקיימת יחסי מין, שכבתי עם שלושה גברים ובשנה האחרונה עם חבר שלי, חשוב לציין שאני נוטלת גלולות דיאנה 35. בחצי שנה האחרונה אני סובלת מדלקות שתן חוזרות ונשנות, ולעיתים רחוקות אני סובלת גם מפטריות.. בזמן האחרון שאני והבן זוג שלי שוכבים ממש כואב לי,ויש לי צורך לעשות פיפי כל הזמן, הרגשה של שריפה ולכן אני נאלצת לעצור אותו. לרוב הדלקות שתן נגרמות לאחר שאנחנו שוכבים ואני לוקחת אנטיביוטיקה שהרופא משפחה נותן לי.. מה זה יכול להיות? אני מודאגת

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת אני ממליצה לך לפנות לרופאת משפחה לבקש להבדק לשלילת האפשרות שנדבקת במחלת מין. בנוסף עליכם להקפיד לשמור על היגיינה נכונה בזמן קיום יחסי מין. את כנראה מאוד רגישה וכדאי לשטוף ידיים אחרי מגע בפי הטבעת ולהשתמש בקונדום המקרה של מין אנאלי. כדאי להקפיד שלא יהיה מגע בפי הטבעת ואחריו מגע בנרתיק בלי לשמור על היגיינה. בנוסף - בגלל הכאב בחדירה אני מציעה לך לנסות לעשות תרגילי כיווץ והרפייה של שרירי הפות. תנסי לכווץ ולשחרר את שרירי הנרתיק כמה פעמים בכל פעם. כשתרגישי בנוח תנסי לעשות זאת גם לפני החדירה - זה יכול להקל עלייך ולעזור לך להיות יותר רפויה בזמן חדירה. את מוזמנת להגיע אלינו להמשך התייעצות. כל טוב


בת 15 שואלת: #102498
היי אני די בלחץ מקווה שהכל יהיה טוב! יצא לי כמה פעמים שהייתי מאוננת עם משהו שקצת מוזר לעשות איתו והוא די קשיח ובקיצור ירד לי פעמיים קצת דם בצבע אדום חלש כזה מעורבב עם המיצים שיש לנו וזה די כאב אחרי זה.. מישהו יודע להגיד לי אולי מה זה? בבקשה תעזרו

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שאת מאוננת ויודעת לענג את עצמך. חשוב לשים לב שאם משתמשים בחפץ שלא מותאם לאוננות הוא יכול לפצוע קצת את האיזור. ככל הנראה ממה שאת מספרת נשמע שהדם שראית היה בעקבות פציעה קלה או שפשוף יתר. הכאב שהרגשת נובע מכך גם. על מנת למנוע מצבים כאלה פעם הבאה אמליץ לך להיכנס לחנות לאביזרי מין על מנת לרכוש אביזר שמותאם לאוננות ולא יפצע אותך. אם זה ממשיך להדאיג אותך אמליץ לך לפנות לרופא משפחה או רופא\ת נשים לבדיקה גניקולוגית על מנת לוודא שהכל בסדר.


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 26 שואל: #102406
שלום איך ניתן לטפל בפטירה בפתח הנרתיק השתמשתי באגסטן ושטיפה אנטימית ולא עזרו

תשובה:
שלום תנסי להפחית בסוכרים , שינוי תזונתי יכול מאוד להועיל בטיפול בפטריה. ישנו תכשיר של אלטמן שנקרא - פרוביוטיקה פמינה שיכול לעזור. כדאי לעשות שטיפות בלי סבון מכיוון שזה פוגע בפלורה הטיבעית של הנרתיק. בהמשך אם תוכלי לתאר מה את מרגישה נוכל טוב יותר להמליץ לך איך לטפל או למי לגשת לייעוץ. בהצלחה


בן 15 שואל: #102371
היי, לפני בערך יומיים שמתי לב לבלוטה מתחת ללסת ומעל הגורגורת והיא לא נראית לעין (הבלוטה) שמתי לב שהיא נפוחה רק על ידי מגע בה, והיא לא כואבת. תוכלו לעזור לי להבין במה מדובר? אני מפחד שזה קשור לסרטן.. תודה ולילה טוב.

תשובה:
שלום לך! באזור בגוף שאתה מתאר בשאלתך אכן יש בלוטות לימפה, ולעיתים הן מוגדלות יותר על רקע דלקת גרון קלה/עישון/סיבות אחרות. ברוב המוחלט של המקרים התופעה חולפת ולא דורשת שום בירור. אם אתה בריא בדרך כלל אין סיבה שתחשוש מסרטן או ממחלה קשה אחרת . בכל זאת, ומאחר שפורום זה הוא אינו פורום רפואי, אתה מוזמן לפנות לבדיקת רופא/ת המשפחה שלך על מנת שי/תרגיע אותך לחלוטין. כל טוב!


בת 12 שואלת: #102358
היים פשרי שליפני המחזור היצא משהו שחור מי עבר נשי ?

תשובה:
שלום לך, ישנם סוגי הפרשות שונות שיכולים להעיד על שינויים בגוף. בדרך כלל זה נורמלי ואין סיבה להילחץ מכך, אך אם ההפרשות יימשכו אני מציעה בכל זאת להתייעץ עם רופא\ת נשים. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #102336
רציתי לשאול אני וחבר שלי כבר מקיימים יחסים מין עם קונדום כבר כמה חודשים , ואתמול היה לי דימום במהלך קיום יחסי המין , ויום למחרת לא היה לי דימום . (למרות שאלו תאריכי המחזור שלי אני צריכה לקבל מחזור היום) הדימום לא המשיך היום אז אני לא יודעת אם זה מחזור או סתם דימום במהלך קיום יחסי המין מה עלי לעשןת? אם כביכול המחזור לא ממשיך אז מה זה הדימום שהיה לי

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת זה נשמע כי זה לא הדימום אינו בהכרח הווסת. ישנם פעמים שבמהלך קיום יחסי המין נפצעים וזה הדם שראית. לכן, עקבי אחרי הדימום הזה. שימי לב אם הוא מתמשך במהלך הימים ואז זה באמת הווסת או האם זה קורה במהלך קיום יחסי מין. הייתי ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים שתבדוק אותך וגם אם תרצי תתאים לך אמצעי מניעה נוספים. את מוזמנת לפנות לאחד המרכזים שלנו שקרובים לביתך ולקבוע תור לרופאה שנמצאת במרכז. כל טוב.


בת 16 שואלת: #102130
גדל לי פצע מוזר ליד איבר המין (הוא נראה כמו חצקון רק גדול ומוגלתי) ... לפני כ3 שנים גדל לי פצע כזה על הרגל שהפך לצלקת ...אני וחבר שלי לא קיימנו יחסי מין , מה זה יכול להיות ? אני מפחדת שזה מחלת מין

תשובה:
שלום אני ממליצה לך ללכת לרופא\ה להיבדק מחלות מין מועברות גם דרך הפה וכדאי לשלול את האפשרות ולטפל בפצע. כל טוב


בן 18 שואל: #101815
שלום בשבועיים האחרונים הופיע לי כתם ורוד שמגרד לי כל הזמן , ולפעמים יוצא קצת עור שמתקלף רק באוזר הזה יש לו ריח שונה משאר איבר המין אני מקיים יחסי מין בטוחים כמובן יש לי חברה במשך שנתיים היא על גלולות אבל שנינו נבדקנו מה זה יכול להיות? אולי פטרייה? זה נראה חלק יותר משאר העור שלי ורוד גם והוא נמצא באוזר שק האשכים לא על הפין עצמו אשמח לתשובה אם זה יכול להיוך מחלת מין או פטרייה ואם זה פטרייה איך זה יכול להשפיע אם זה יכול לפתח מחלת מין או שיכול לפגוע בחברה שלי

תשובה:
שלום לך! בהחלט יכול להיות שמדובר בפטרייה, אך יש כמובן סיבות נוספות שיכולות לגרום לפצע באזור שק האשכים. לפי התיאור שלך לא נראה שמדובר באחת ממחלות המין ה"קלאסיות". פנה לרופא/ת עור לאבחון וקבלת טיפול מתאים. אם לחברה שלך אין תלונות דומות לא נראה שהיא צריכה טיפול כלשהו. תרגיש טוב!


בת 17 שואלת: #101506
שוב שלום אני רוצנ לשאול שאלה שקצת מוזרה אבל אני יודעת שאני בריאה ובן זוגי בריא ואין לנו מחלות מין (אנחנו בתולים שנינו) אני עובדת בקניון ומידי פעם אני הולכת לשירותים כי הטבע קורא לי אני לא בחורה רזה וקשה לי לא לשבת על האסלה אבל לפני שאני מתיישבת אני מנקה אותה עם נייר טואלט ומים. לאחרונה התעוררתי בבוקר עם טיפה אדמומיות צורבת מעט על הירך הפנימים הקרובה לאיבר המין ואני נורא מפחדת מזה זה לא פצע פעם יש שם ממש טיפה אדום ושורף לי, הזאם זו יכולה להיות מחלת מין? האם מחלות מין יכולות לעבור מאסלות בשירותים?

תשובה:
שלום לך!\ מחלות מין לא עוברות מאסלה בשירותים. כשמן כן הן, מחלות מין מועברות במגע מיני (מחלות שונות עוברות בדרכים שונות, כמו מין אוראלי או וגינאלי, אך הן לא מועברות בדרכים אחרות כמו ישיבה על אסלה בשירותים, שימוש במקלחת משותפת, שימוש במגבת משותפת, חיבוק וכו'). בנוסף, אם את ובן הזוג שלך לא קיימתם יחסי מין מסוג כלשהו עם אנשים אחרים - לא יתכן שנדבקת במחלת מין. אם את סובלת מצריבה/אדמומיות שמפריעה לך עלייך לפנות לרופא/ת עור. כל טוב!


בן 14 שואל: #101378
יש לי נקודות כאלה מאחורי איבר המין שלי בתחתית שלו.. מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך! מהתיאור הקצר שלך קשה מאד להבין האם מדובר במראה הרגיל של איבר מינך, או שה"נקודות" הופיעו לאחרונה. בנוסף, על-מנת להבין האם מדובר במצב הרגיל או במצב רפואי שמצריך טיפול חשוב לדעת האם קיימת יחסי מין מסוג כלשהו. אציין שקיימת תופעה שנקראת "פניני פין" ויכול להיות שזה מה שאתה מנסה לתאר. מדובר במצב תקין ובריא שלא מהווה כל בעיה רפואית ולא דורש טיפול. בכל מקרה - אתה מוזמן לפרט יותר בשאלה נוספת, או לגשת לרופא/ת עור ומין על-מנת לבדוק את הנושא. כל טוב!


בן 16 שואל: #101261
היי, אני משתמשת בנרות אגיסטן בגלל קנדידה, אתמול לקחתי את הנר הראשון ובבוקר ראיתי שדיממתי קצת ממש בצבע ורדרד אדמדם וקראתי שיש תופעת לוואי כזאת לתרופה, האם לקחת את הנר השני והשלישי גם או שלא?

תשובה:
שלום לך כאשר יש קנדידה בנרתיק הרירית מגורה אדומה ומפרישה בגלל הזיהום ברירית שמורכבת גם בכלי דם קטנים , החדרת הנר לנרתיק במצב הזה יכול לגרום לדמם קל , עלייך להמשיך את הטיפול משום שאם תפסיקי זה לא יעזור לריפוי וזיהום כזה יכול לגרום לסיבוכים במערכת המין שלך. בריאות שלמה


בת 18 שואלת: #101187
אני נוטלת גלולות באופן קבוע ואני וחבר שלי מקיימים יחסים כבר תקופה ארוכה, הייתי בשירותים אחרי כששכבנו בפעם האחרונה וכשנגבתי היו לי סימנים אדומים קטנים על הנייר.. מה זה יכול להיות? האם יש סיכוי שהוא פצע אותי? כיוון שהמחזור שלי לא קרב עדיין.. אני ממש לחוצה ואשמח לתשובה בהקדם!!

תשובה:
שלום לך בהחלט יכול להיות שבעקבות החדירה יהיה דימום קטן. שימי לב ותהיי במעקב האם זה ממשיך או אם יש לך כאבים. את מוזמנת לחזור אלינו שוב אם את צריכה. כל טוב


בת 21 שואלת: #101121
היי, עשיתי סקס פעם ראשונה בשבת ואני עדיין מדממת... לא משהו רציני וגם אין לי כאבים שיעידו על דלקת. הגיוני שזה כבר 4 ימים או שכדאי ללכת לרופא נשים? תודה

תשובה:
שלום לך! אם את סובלת מדימום במשך 4 ימים, ולא מדובר בדימום הוסתי הרגיל שלך (שאת מכירה מהמחזור החודשי הקבוע) אכן מומלץ שתפני לגניקולג/ית. אם הדימום הוא ניכר ודורש החלפת פדים כדי לספוג אותו פני בהקדם לחדר מיון. תרגישי טוב!


בן 22 שואל: #101033
לפני כמה ימים התחילו לי מאיין עקיצות כאלה באיבר מין.. לא כשאני משתין, פשוט סתם ככה באמצע יום.. אין איזה סימן של פצעים נפיחות או משהו וזה לא מגרד אבל זה מלחיץ.. אולי אתם יודעים מה מזה ומה אפשר לעשות עם זה ?

תשובה:
שלום לך! אם אתה פעיל מינית מומלץ שתפנה לרופא/ה (אפשר גם רופא/ת משפחה) כדי להיבדק למחלות שמועברות במגע מיני כמו כלמידיה/זיבה/אוראופלזמה. לפעמים אחרי הדבקה בהן מופיעה תחשות עקצוץ ולאו דווקא בזמן מתן שתן. במידה ואכן נדבקת במחלה כזו הטיפול הוא פשוט באנטיביוטיקה. מלבד הבדיקות, אם אין לך קושי במתן שתן או תלונות נוספות אתה יכול גם לחכות מספר ימים ורק אם התופעה ממשיכה לפנות לאורולוג. כל טוב!


בת 16 שואלת: #100976
שלום בכל פעם שאני וחבר שלי שוכבים אז אני מתלבשת בחזרה ושאני מורידה את התחתון אני רואה סימני דם קטנים אבל אני לא מבינה למה שכבנו כבר הרבה פעמים וזה לא אמור לקרות אני חושבת,לא יודעת למה זה קורה אבל יש לי דם בכל מקרה אני ישמח לתשובה לא הרבה דם אבל יש..

תשובה:
שלום לך, במידה ואכן קיימתם כבר הרבה פעמים יחסי מין והדימום ממשיך אז אני ממליצה לפנות לרופא.ת נשים לבדוק את הנושא. ישנה סבירות שאם זה עדיין הפעמים הראשונות קרום הבתולין ממשיך להתרחב ולכן נוצר דימום קטן. כמו כן, ישנה סבירות שאם קיום יחסי המין קרוב לזמן הווסת או בזמן הווסת הדימום נובע בעקבות הווסת או ההפרשות שמקדימות אותה. במידה ומה שציינתי לא רלוונטי אני ממליצה לפנות לרופא.ת נשים.


בת 16 שואלת: #100728
יש לי הפרשות מאיבר המין כל יום זה נראה לי לגיטימי אבל חבר שלי אמר לי שזה נראה ממש מוגלטי אני בכל מקרה הולכת לבדוק את זה אבל רציתי לדעת אם אמורות להיות ממש הרבה הפרשות הן בצבע לבן ובהתחלה הן יוצאות כנוזל ואני רואה לפעמים על השפתיים הפנימיות שיש שם הפרשות אבל הן בסוג של מרק ם של דייסה זה נורמטיבי?

תשובה:
שלום לך! כדי שתיבדקי באופן מקצועי ותוכלי לקבל אבחנה וטיפול מתאים במקרה הצורך עלייך לפנות לרופא/ה (כמו שכתבת שתעשי). בדרך כלל מצבים שגורמים להפרשה מאיבר המין הן מצבים קלים לטיפול. תרגישי טוב!


בת 15 שואלת: #100698
היי אז אמ יש לי באיבר המין כל מיני חצ׳קונים לבנים כאלה, יש לי את זה כבר מלא זמן וזה על כל האיבר וכשאני מגלחת יוצא מזה דם לפעמים...מה זה ומה לעשות כדי להיפטר מזה? ממש ממש תודה מראש

תשובה:
שלום לך! יש סיבות שונות שיכולות לגרום לפצעים באזור איבר המין. על-מנת לאבחן מה הבעיה ולתת לך טיפול מתאים (במקרה הצורך) עלייך לפנות לרופא/ת עור או לגניקולוג/ית. גילוח שגורם לפצעים בעור ולדימומים יכול לעיתים גם לגרום לזיהומים יותר מסובכים ולכן מומלץ שלא תגלחי כל עוד יש לך פצעונים באזור והדבר גורם לדימומים. תרגישי טוב!


בת 16 שואלת: #100655
כל כמה פעמים שחבר שלי דוחף לי אצבעות אז יורד לי דם, מדי פעם כואב לי בקטנה אז אני לא חושבת שזה כי הוא פצע אותי, ואני לא יודעת אם זה קשור לקרום כי כבר המון פעמים שירד לי דם... מזה יכול להיות?

תשובה:
שלום רב! קיימות מספר סיבות לדימום מהנרתיק בזמן יחסי מין שכוללים חדירה (גם של אצבעות). בפעמים הראשונות בדרך כלל הדימום נובע מקרעים קטנים בפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים (ומכונה "קרום הבתולין"). לאחר הפעם הראשונות הנרתיק אמור להתגמש ובזמן היחסים להיות גם לח כך שיחסי מין לא אמורים לגרום לפצעים או דימומים. אם נמשך הדמם יכול להיות שהמקור שלו הוא אחר. על-מנת למצוא את המקור עלייך לפנות לגניקולוג/ית שבדרך כלל ירצו לראות את פנים הנרתיק ולחפש את המקור. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #100637
היי.. התחלתי לקחת גלולות יאז לפני שבועיים .. המחזור שלי נגמר לפנים שבוע אבל בכל פעם שאני מקיימת יחסי מין הדם מתחיל שוב.. ולא רק שיורד הרבה זה גם לרוב בגושים .. יש סיכוי שזה קרישי דם ואם כן מה לעשות? אם לא מה יכולה להיות הסיבה לזה?

תשובה:
שלום לך! אם המחזור שלך הסתיים והדימום מופיע בעיקר לאחר יחסי מין ככל הנראה מקור הדימום לא קשור לגלולות או למחזור שלך. אני ממליץ שתפני לגניקולוג/ית על מנת לאבחן מה הבעיה ולקבל טיפול מתאים. תרגישי טוב!


בת 18 שואלת: #100626
שלום חבר שלי היה חולה קיבל לפי מה שהוא אומר ומשהי המשפחה שלו פיטריה בגרון היה לו שקדים מאוד נפוחים ועם מוגלה אז אמר לי שאמרה לו משהי שזה מיחסים אורלים אני לא חושבת שזה ממני למרות שהיה תקופה שהיה לי בעיות בדרכי השתן אבל לקחתי אנטיביוטיקה ולא קיימתי מנעתי וגם אני מאוד היגיינה הוא חושב שהיה לי בלי שידעתי ובגלל זה הוא נדבק היו כמה פעמים שהיה לי כואב לקיים בכניסה הראשונה אבל לאט עם הזמן בקאט עבר אז אני רוצה לשאול יש דברים שאני לא יכולה לדעת שיש לי? כמו פיטריה בפנים ? תעזרי לי הוא רוצה שאני הלך לבדיקה שגרתית אצל רופאה נשים הבעיה שאני לא מרגישה בכלל בנוח מה אני עושה כדי שאני ירגיש ושלא יהיה נבוכה כל כך? תודה על עזרה

תשובה:
שלום לך! זהו הוא אינו פורום ייעוץ רפואי ואין לי אפשרות לדעת בוודאות ממה סבל חבר שלך, ובכל זאת אנסה לעשות קצת סדר בדברים ולהפיג את חששותייך. דלקות גרון יכולות להיגרם על ידי חיידקים שעוברים בזמן קיום יחסי מין, אך זה קורה באופן נדיר ביותר. סביר שדלקת הגרון שהיה לחבר שלך לא קשורה אלייך. לא הצלחתי להבין האם אובחנה לו פטריה (בשונה מחיידק) אבל גם זה לא נשמע קשור למחלת מין. דלקות בדרכי השתן הן נפוצות אצל נשים ונערות ולרוב לא קשורות לחיידקים שמועברים ביחסי מין. גם כאבים בנרתיק בזמן חדירה נגרמים לרוב מסיבות אחרות. בעקרון אין המלצה חד משמעית לנערות לעבור בדיקות למחלות מין. בוודאי אם זה השותף הראשון שלך ליחסי מין. אם את מודאגת מאד שאתם יכולים להיבדק ביחד למחלות מין שכיחות (בעיקר זיבה וכלמידיה), וניתן לבקש זאת מרופא/ת משפחה. אם את לא סובלת מכאבים חמורים, הפרשות, פצעים או דימום אין צורך שתיבדקי לנושא זה אצל רופא/ת נשים (גניקולוג/ית). כל טוב.


בת 18 שואלת: #100358
היי , שוב אני .. רק שהפעם נשואה וילד בדרך... השאלה שלי היא כזו.. ביום שלישי ערב כיפור אני יהיה שבוע 30+6 כלומר ביום רביעי נכנסת לשבוע 31 בשעה טובה ! ההריון הזה סובלת המון מסחרחורת התעלפויות וכדו‘.. לא שותה כדורי ברזל מסיבות שקשה לי איתם.. שמעתי שחוסר שתייה בהריון ובחודשיין גבוהים גורם לצירים מוקדמים שלרוב מובילים ללידה , האם זה נכון ?? ומה הסיכוי שזה יקרה לי ? האם אני יכולה לצום ?? חשוב לציין שאני שמתי לב שכשאני לא שותה יש לי כמו צירונים.. כבר אובדת אצות ועד שאשיג רוםא נשים זה יהיה אחרי כיפור... אשמח לתשובה בהקדם.. ממש חשוב!

תשובה:
שלום רב. ראשית מזל טוב על היריונך. חשוב להדגיש זהו אינו פורום רפואי ואינו פורום מייעץ בנושאי היריון ומומלץ מאד שתפני לרופא/ת נשים מוסמכת (אפשר גם בפורומים לנשים בהיריון באינטרנט). העובדה שאת סובלת במהלך ההיריון מסחרחורת והתעלפויות אכן יכולה להפוך את הצום בהיריון למסוכן עבורך ועבור העובר שלך. את צודקת והתייבשות אכן יכולה להביע לצירים מוקדמים - ואם את מרגישה צירים כמובן שעלייך לשתות מים ולפנות לטיפול רפואי. שוב, אני ממליץ מאד שתתייעצי על הנושא עם רופא/ת נשים מוסמך/ת.


בת 20 שואלת: #100317
שלום. אני נשואה כמה חודשים ולוקחת גלולות באופן קבוע, ובד"כ מחברת חבילות (2 חבילות ברצף). היו פעמים שבטעות שכחתי לקחת גלולה בזמן ולקחתי ישר כשנזכרתי (פחות מ24 שעות) הווסת האחרון שלי היה ב9.9 והיה כרגיל. בשלושת השבועות האחרונים יש לי כל מיני תסמינים מוזרים שרק הולכים ומחריפים. -בחילות, לחץ מתחת לחזה, קושי בהירדמות, יקיצה באמצע הלילה, מתן שתן מוגבר מהרגיל..ובשבוע האחרון גם הפרשה שקופה מוגברת מהנרתיק, כאבי ראש מטורפים (שעברו רק אחרי משככי כאבים חזקים) וסחרחורות חזקות מידי פעם. אין לי כאב בשדיים. סיימתי היום חבילה של הגלולות, אבל אין לי חשק לקבל מחזור אז אני ממשיכה לקחת עוד חבילה. לכן אני לא צפויה לקבל/לא לקבל בזמן הקרוב. האם יכול להיות שלפי התסמינים אני בהריון? האם בשלב הזה בדיקה ביתית תוכל לאשר/לשלול? תודה רבה

תשובה:
שלום רב! ראשית כל חשוב להדגיש שפורום זה אינו פורום רפואי. נשמע שמפריעים לך כמה וכמה תסמינים רפואיים ואני ממליץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לקבל סיוע רפואי מקצועי ומסודר. הסיכוי לכניסה להיריון קשור בראש ובראשונה בקיום יחסי מין לא מוגנים. לא ברור מהשאלה שלך מתי קיימת יחסי מין, והאם הם היו מוגנים (האם לקחת לפניהם את הגלולות באופן סדיר). אין בעיה לקחת גלולות באופן קבוע ו"לחבר חבילות", אך חשוב מאד שלא תפספסי גלולות. בדיקות היריון ביתית מסוגלת לאבחן היריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שהובילו אליו. את יכולה לבצע את הבדיקה יום לאחר מועד הוסת ההצפוי שלך - גם אם הוסת עצמה לא תופיע בשל הגלולות. אם הבדיקה שלילית את יכולה להיות רגועה יותר, אך כאמור מומלץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לברר את הסיבה לכלל הבעיות שתיארת. בהצלחה! ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לכתוב/לפנות אלינו טלפונית.


בת 17 שואלת: #100310
ב28.9 שכבתי עם החבר בפעם הראשונה עם קונדום כמובן,לא כאב ולא יצא דם,הוא גמר. לאחר בערך כשעה וחצי חזרנו שוב למיטה והגענו שוב לאקט מיני הפעם הוא סתם נתן לי להרגיש בלי קונדום בערך דקה בלי גמירה כמובן והפסקנו מאז יש לי רצון עז לפיפי כל הזמן יש לי מעט דם כל פעם שאני מנגבת יש חשש להיריון? זה הימים שהווסת אמורה להגיע והיא לא מגיעה

תשובה:
שלום לך! כל הכבוד שהשתמשתם בקונדום בפעם הראשונה שקיימת יחסי מין. לעומת זאת הפעם השנייה בהחלט מסכנת אותך בכניסה להיריון ובהדבקה במחלות מין (במידה ואלו לא היו יחסי המין הראשונים של חבר שלך). גם בחדירה שלא כוללת גמירה יש סיכוי קטן להיכנס להיריון, גם אם זה למשך דקה וגם אם למספר שניות. אמנם הסיכוי הוא נמוך, אך את עדיין בסיכון, ויש לשלול כניסה להיריון על-ידי בדיקת היריון. אני ממליץ לך לפנות לאדם מבוגר שעליו את סומכת, לרופא המשפחה או אלינו טלפונית או באמצעות קביעת פגישה באחד הסניפים על-מנת שילוו אותך בביצוע הבדיקה כדי לוודא שאינך בהיריון. תכיפות במתן שתן שמתוארת לפעמים כ"רצון עז לפיפי כל הזמן" וגם דם בניגוב יכולים להעיד דווקא על דלקת בדרכי השתן, שלא בהכרח קשורה ליחסי מין או מחלת מין. עלייך לפנות לרופא/ה שלך כדי לטפל בדלקת. גם אם את מתביישת לדבר עם אמא/אבא בנוגע ליחסי המין שקיימת - אין סיבה שתרגישי לא נעים לבקש לפנות לרופא/ה כדי לבדוק האם אכן יש לך דלקת בדרכי השתן. דלקות כאלו נפוצות בקרב נשים בכל הגילאים וכאמור הן לא בהכרח קשורות ליחסי מין. לאחר שתוודאי שאינך בהיריון, ותקבלי טיפול לדלקת בדרכי השתן - חשוב מאד שתקפידי ביחד עם חבר שלך על שימוש באמצעי מניעה בכל מגע מיני ביניכם שכולל חדירה, גם אם הוא קצר. זה יחסוך ממך את הדאגות וישמור על בריאותך. בהצלחה, ואנא פני אלינו טלפונית בכל שאלה נוספת.


בת 16 שואלת: #99552
שלום אני ממש מודאגת קיימתי אתמול בלילה יחסי מין אחרי חודשים בערך שלא קיימתי וזה היה ממש חזר והמשיך הרבה זמן עכשיו זאת ממש לא הפעם הראשונה שלי שאני מקיימת יחסי מין ופשוט אחרי שעה בערך שעה וחצי ראינו על המיטה כתם דם ולא הבנתי למה וגם אחר כך המקום של החדרה התחיל סוג של לבעבע אני לא יודעת אפילו אך לתאר את זה אבל השאלה היא למה באמצע יחסי מין ירד לי דם ? ועם זה מסוכן? ואני ממש קרובה למחזור צריך להיות לי עוד יומים שלושה אני לא יודעת עם זה קשור ועוד אלה היינו עם קונדום אין מצב להיריון ? השמח עם תחזרו אלי

תשובה:
שלום לך, במידה והיית עם קונדום, וראית כי הקונדום לא נקרע אין חשש להריון. בנוגע לדימום, יש אפשרות כי בשל האורך והעוצמה של היחסי מין נפצעת מעט ולכן ירד לך דם. במידה ותראי כי הדימום ממשיך בעת קיום יחסי מין, אנו ממליצים שתפני לבדיקה גניקולוגית אצל רופא נשים בקופה הציבורית או אצלנו. במידה ואת מעוניינת, יש רופאת נשים ב"דלת הפתוחה", תתקשרי לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך ותקבעי תור. כל טוב


בת 16 שואלת: #99301
שלום שאלתי כאן לפני כמה ימים על גירוד לא פוסק שיש לי באזור הנרתיק ואמרתם לי שקיימת האפשרות שזוהי פטרייה. בדקתי באינטרנט על איך נראת פטרייה והיה כתוב שרואים כתמים לבנים כמו קוטג' והקטע שאצלי כמה שאני אגרד לא רואים אפילו לא אדמומיות.. הגירוד בעצם מתחיל מהמגע הכי קטן של התחתון או משהו ואז הוא ממשיך ולא מפסיק לכמה דקות (משהו כמו 10) ואז הגירוד נרגע ומזה שגירדתי מתחילות צריבות כאלה ונגיד כשאני מתקלחת זה שורף כאילו יש לי פצע למרות שאין שום דבר.. הסתכלתח באינטרנט על עוד סוגים של מחלות עור באזור הזה ואף אחת ךא מתאימה לתסמינים שיש לי... יש עוד סיבות לגירוד חוץ ממחלות עור?

תשובה:
הי לך, לא ניתן לענות על שאלה זו באמצעות האינטרנט כי נשמע שאת סובלת והגרד אכן לא נעים. אל תחכי וגשי לרופא נשים בהקדם. תבקשי מהורייך שיקבעו לך תור כי צריך לבדוק ממה נובע הגרד ולתת לך טיפול מתאים כדי שייפסק. חבל שתסבלי סתם. תוכלי גם להתקשר לסניף "דלת פתוחה, תל אביב כי יש אצלם גניקולוג שיכול לבדוק אותך ולעזור. אל תחכי, כדאי לטפל בעצמך, זה נפוץ מאוד בקרב נערות ונשים. בהצלחה, אנחנו כאן בשבילך


בת 18 שואלת: #99286
היי, לפני 3 ימים שכבתי עם חבר שלי , ללא אמצעי מניעה . הוא הכניס לי מאחורה (אנאלי) ולא היינו עם קונדום . הוא גמר לי בפנים מאחורה .אבל כשסיימנו שמתי לב שכל אזור איבר המין שלי מלא בזרע .. נלחצתי וקנינו מיד פוסטינור , לקחתי אותו פחות משעה אחרי הסקס . קמתי בבוקר וכל הידיים שלי היו נפוחות , היה לי גירווי בידיים וגרד . מהידיים זה התפשט לישבן , לרגליים ולכתפיים . זה לא גרד בצורה חמורה אבל זה נראה כמו פריחה , רציתי לדעת אם זה נורמלי ומתי זה יעבור לי ? אצטרך ללכת לרופא שיבדוק אותי ? ואם כן איך עושים זאת בדיסקרטיות ? תודה מראש

תשובה:
הי לך, טוב מאוד שהייתם אחראים. התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי נדירות של ה"פוסטינור" רשום גם בעלון לצרכן. גשי לרופא המשפחה בהקדם לייעוץ. מאחר ואת מעל גיל 18 אין בכך בעיה, אבל אל תחכי וגשי לרופא בהקדם.


בת 17 שואלת: #99234
אם הפטמה שלי ממש יבשה, מה זה אומר ? אף פעם היא לא הייתה ככה ..

תשובה:
שלום לך יובש בפטמה יכולה להיגרם מחיכוך ממושך שיכול להיות מבד ,מחזיה צמודה מדי , או חיכוך ממושך או נשיכה בזמן יחסי מין , יחד עם זאת יכול להופיע כאשר יש זיהום פטריתי, בכדי להבדיל בין מה שצריך טיפול למה שצריך מניעה זו התחושה, אם את מרגישה גרד מציק אם יש הפרשה ואודם אז זה יכול להיות זיהום שמצריך טיפול מקומי ע"י משחות עם מרשם, אבל אם התחושה היא רגילה והפטמה יבשה אז יתכן שזה מהחיכוך בכדי למנוע את היובש במקרה כזה ניתן שמן את הפיטמה בקרם לחות לגוף רגיל ולנסות כאשר את בבית לשחרר חזיה וללכת חופשי עם חולצה דקה ולדאוג שטמפרטורת החדר תהיה נעימה.ובזמן יחסי מין להתייחס לפטמה בעדינות כי היא רגישה והעור העוטף אותה הוא דק ומלא בקצות עצבים רגישים מאוד. בהצלחה


בת 16 שואלת: #99171
לפני כמה זמן שמתי לב שיש לי גוש קטן מתחת לשפה החיצונית. הוא לא כואב ולא מגרד, לפעמים הנפיחות יורדת ואז היא חוזרת. אני ממש דואגת ואני לא רוצה לדבר על זה עם אמא שלי. איך אני יכולה ללכת לבדיקה אצל רופאת נשים מבלי שהיא תדע?

תשובה:
הי לך, כדי לבדוק לעומק את הגוש שאת מתארת, את צריכה ללכת לרופאת נשים ויש קופות חולים שההורים לא חשופים לתור. לאיזה קופת חולים את שייכת? מציעה לך להתייעץ באופן טלפוני עם "דלת פתוחה" חיפה על מנת שיחברו אותך עם גניקולוגים באופן חסוי. בהצלחה


בת 16 שואלת: #99076
והוספה לשאלה למטה- למחרת שכבנו בפעם הראשונה בשבילי, כאב לי קצת אבל לא ירד לי דם וכל הפין נכנס- האם זה בסדר? ישר כשסיימנו התחילה לכאוב לי הבטן התחתון מה וגם הייתה לי בחילה- מה זה אומר?

תשובה:
הי לך, אני שמחה שפנית אלינו שוב, את נשמעת נערה מאוד אחראית, כל הכבוד. בפעמים הראשונות, לא תמיד ירד דם ואין זה דבר חריג, את יכולה להיות רגועה. לפעמים נערות חשות כאבים בבטן התחתונה לאחר יחסי מין, דבר שיכול לנבוע כתוצאה מהתכווצויות פנימיות, אולי מגירוי או מלחץ שייתכן והיית נתונה בו בזמן יחסי המין. ייתכן גם שכאב הבטן והבחילה אינם קשורים ליחסי המין. מציעה לך לעקוב אחרי זה ואם זה נמשך ואת חשה מוטרדת, תוכלי להתייעץ עמנו או עם הגניקולוג שמלווה אותך. מאחלת לכם שתהנו יחדיו ואנחנו כאן בשבילך.


בת 16 שואלת: #98658
שלום התחיל בכמה ימים האחרונים גירוד ממש ממש רציני באזור הנרתיק ושאני מסתכלת במראה או משהו אין שם כלום. בעיה נוספת זה שהגירוד הזה גם שורף קצת וכואב לפעמים. עוד משהו זה שחשבתי אולי נדבקתי במשהו אבל זה לא הגיוני כי אני לא מקיימת יחסי מין או איזשהי קרבה מסוימת לאזור הזה.. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך! גרד וצריבה בנרתיק יכולים להיגרם גם ללא קשר ליחסי מין (פטריה למשל זאת סיבה נפוצה מאד). למרות שמדובר בנושא רגיש כדאי שתספרי על כך לאימך והיא תעזור לך להגיע לגניקולוג/ית - רופא/ת נשים. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #98645
שלום ! יש לי צריבה בנרתיק . מה עליי לעשות? ומה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך! כדי לדעת ממה את סובלת והאם את צריכה לקבל תרופה שתפתור את הבעיה יש לברר עוד מספר פרטים (כמו למשל האם הצריבה מופיעה כשאת משתינה, האם היא החלה לאחר יחסי מין/אוננות וכו') ואולי גם לבצע בדיקות כמו בדיקת שתן. פני לרופא/ה שלך על-מנת לקבל מענה וטיפול מתאים. ברוב המקרים הטיפול בבעיות כאלו הוא פשוט מאד. בהצלחה.


בת 21 שואלת: #98639
אני נוטלת גלולות כבר למעלה משנתיים ומעולם לא היו לי דימומים בין וסתיים. השבוע התחיל לי גירוד באיבר המין אז התחלתי לשים משחה על דעת עצמי בשם crotrimazole שאותה "מחדירים" לנרתיק. החל מהיום ששמתי את המשחה התחילו לי דימומים ורדרדים כבר במשך 4 ימים וביום הרביעי הפכו לחום. הפסקתי עם המשחה אך הדימום עדיין ממשיך ועדיין קצת מגרד לי שם. קיימתי יחסי מין שבועיים לפני באופן מוגן (גם קונדום), העלתי בדעתי שאולי זה דימום השתרשות אך עשיתי בדיקת הריון שיצאה שלילית. מה עליי לעשות????

תשובה:
שלום לך, לפי תיאורך יש צורך שתפני לרופא/ת נשים על מנת שיבדוק אותך וייתן אבחנה למצבך. לא כדאי להשתמש במשחות על דעת עצמך בעיקר שמדובר באיבר המין שלך שזהו איבר מאוד רגיש. לפי מה שתיארת אין חשש להיריון, אך כן יש חשש לדלקת, לכן חשוב שתפני לרופא/ה. לעוד שאלות את מוזמנת להתקשר לאחד מסניפי "דלת פתוחה שם גם ניתן לקבוע תור לרופאה במידה ויש צורך


בת 16 שואלת: #98587
שלום, יש לי דלקת בשלפוחית השתן כבר באיזור השבועיים פלוס.. היא לא חיידקית. רציתי לשאול אם אפשר לקיים יחסי מין בזמן שאני עם הדלקת (אני לוקחת פרוביוטיקות ותוספי תזונה שגורמים לי להרגיש בסדר).. אם זה יחמיר את המצב או שזה לא בריא לעשות את זה בזמן שיש את הדלקת.. תודה!

תשובה:
באופן עקרוני אין מניעה לקיים יחסי בין בזמן שיש לך דלקת בדרכי השתן, כל עוד הדבר אינו מסב לך אי נוחות או פוגע בהנאה שלך מהיחסים. יחד עם זאת, מאחר וקשה לקבל בפורום זה את כלל הפרטים לגבי הדלקת שממנה את סובלת, ומאחר ופורום זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקוצעי, אני ממליץ לך לברר את שאלתך גם עם הרופא/ה שאליו/ה פנית בנוגע לדלקת בשלפוחית השתן.


בת 16 שואלת: #98199
היי אני בת 16 שכבתי עם חבר שלי בפעם הראשונה היה ממש טוב ועברו 3 חודשים מאז. לפני כשלוש שובועות בערך קיימנו יחסי מין לא מוגנים ולאחר כמה חדירות הוא לבש קונדום למרות שאני שונאת קונדום (אני לא לוקחת גלולות זה משמין ופוגע בספורט) אחרי שבועיים קיימנו שוב יחסי מין אך הייתי בזמן הווסת, בהתחלה כמובן זה היה בלי קונדום ואז כשהוא היה ממש חרמן אז הוא שם קונדום אך עכשיו לאחר שבוע בידיוק יש לי רצון כבד להשתין כל שנייה בשעות הבוקר וכשאני משתינה יוצא לי דם כתמתם ולקראת סוף השתן כאבים מגיעים שאי אפשר לתאר. אני אל אנטיביוטיקה ועשיתי בדיקת שתן (מחכה לתוצאות בראשון הקרוב) האם יש סיכוי להריון? ועם כן אז היום שכבנו שוב והפעם בלי קונדום השתעשענו קצת ואז נתתי לו לגמור בפעם הראשונה על הבטן שלי ו.. היה טוב, מה הסיכוים שאני בהריון . ויכול ליהיות שאני לא בהריון אולי זאת דלקת? אני מפחדת מתוצאות בדיקת השתן ולא רוצה שאמא שלי תרצח אותי

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אכן קיים חשש להיריון וזאת מכיוון שאתם מקיימים יחסי מין לא מוגנים. חשוב שתדעי שגם לפני שהגבר מגיע לאורגזמה, אפילו ממש בהתחלה, יוצאות טיפות מאיבר המין שלו (בסלנג: טיפות אהבה) שגם הן מכילות זרע, לכן לא משנה באיזה שלב קיימתם חדירה ללא קונדום את נמצאת בסכנה להיכנס להיריון. אני ממליצה לך ללכת לרופא/ת נשים במידה והכאבים ממשיכים בכדי לבדוק האם מדובר בדלקת. בדיקת היריון תוכלי לבצע כשבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים או לאחר איחור המחזור (במידה והוא מאחר). מעבר לזה, אני מזמינה אותך ואת בן זוגך להגיע לאחד מסניפי "דלת פתוחה" הקרובים לביתכם, שם תוכלו לשמוע על אמצעי מניעה נוספים (מעבר לגלולות או קונדום) שתוכלו להשתמש בהם וגם שם תוכלי לעשות בדיקת היריון בחינם וכן, אם יש צורך לקבל פוסטינור. אני שמחה בשבילכם שכייף לכם ונעים וזה אכן דבר מאוד חשוב שיקרה בקיום יחסי מין אך חשוב לצד זה לשמור על הבריאות שלכם ועל החיים שלכם בכלל. שיהיה לך הרבה בהצלחה


בת 18 שואלת: #98086
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר חודשיים , לפני 3 חודשים התחלתי לשתות גלולות מאז והופיעו לי תופעות לוואי בחודש וחצי הראשון של דימומים מעטים מאוד ולאחר מכן זה הפסיק כשקיימנו יחסי מין בפעם הראשונה הייתה חדירה מהירה כמעט ללא כאב ומאז עשינו את זה כמה פעמים חשבנו שאין לי קרום ולכן זה לא כל כך כאב ... לא פיספסתי אף גלולה ב3 חודשים האלו ביום שישי האחרון קיימנו יחסי מין ולאחר מכן הופיעו לי דימומים של דם קרוש עם הזמן הדם הפך להיות יותר אדום ולאחר מכן חום... הדימומים ממשיכים וכבר יום ראשון .. ממה זה נובע? האם יש סכנה כלשהיא ומומלץ להתייעץ עם רופא?

תשובה:
שלום לך, יכול להיות שהדימום נובע מנטילת הגלולות. זאת תופעת לוואי מוכרת בשלושת החודשים הראשונים לנטילת גלולות. בנוגע לזה שלא כאב לך, זה לא קשור לקרום הבתולין. יש נערות רבות שלא כואב להן ולא יורד להן דם. כשאת בשלה ומוכנה לקיום יחסי מין, רטובה מספיק, מכירה את גופך ומוגנת מפני הריון, הסיכוי שיכאב הוא מאוד נמוך. נשמע שיש לכם קשר טוב ואני שמחה שהמגע המיני ביניכם היה נחמד. אם הדימום לא יעבור לאחר 3 חפיסות, חזרי לרופא/ת הנשים שלך לבירור. כל טוב