A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

דלת פתוחה הקרובה אליך

בעיות רפואיות (הפרשות, פצעים באיבר מין וכו'')

בת 17 שואלת: #108921
היי, שאלתי את השאלה לפני אבל לצערי נראה לי שהיא לא עלתה לאתר. לפני כמה ימים-שבוע נטלתי פוסטינור, ואתמול התחיל לי דימום (בזמן שהייתי אמורה לקבל מחזור) עם הפרשות חומות, ובגלל שחשבתי שמדובר במחזור התחלתי לקחת זואלי (בפעם הראשונה). היום ובלילה לא היה לי דימום, ואני לא בטוחה אם להמשיך לקחת גלולות ואם זה היה מחזור או לא, ואם כן אם זו תופעת לוואי של אחת הגלולות שלקחתי (ואם לא, מה זה יכול להיות). בנוסף האזור של השפתיים הפנימיות מאוד מגורה אצלי בימים האחרונים (מגרד בצורה מציקה ודי כואב כשאני נגיד שוטפת שם עם סבון), יכול להיות שיש לזה קשר לדימום אבל אני לא רואה איך. תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, כנראה שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מחזור אבל לא נורא, לא קרה כלום, את יכולה להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל אבל בשבועיים הקרובים עליך להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום). בנוגע לגירוד - יכול להיות שיש לך פטריה או דלקת, אני ממליצה לגשת לרופא/ת נשים כדי שיוכלו לאבחן ולרשום תרופה מתאימה. כל טוב


בן 17 שואל: #108863
אני וחברה שלי בלי אמצעי מניעה וכמה שעות אחריי התחיל לה כאבים בבטן התחתונה מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, הכאבים של חברה שלך בבטן התחתונה יכולים לנבוע ממחזור שאמור להגיע בימים הקרובים, חדירה ממושכת שקצת הכאיבה לה או בכלל בלי קשר ליחסי המין שקיימתם. בכל מקרה, מומלץ תמיד להשתמש באמצעי מניעה בעת קיום יחסי מין שלא לצורך היריון- גם מסיבת הסכנה בכניסה להיריון וגם מהסיבה הקשורה במחלות מין, שיכולות לעבור בקיום יחסים לא מוגנים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #108835
היי, לפני שבוע אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין, הוא היה הראשון שלי. ביום שלמחרת התחיל לי גירוד באיזור איבר המין. הגירוד נורא מפריע לי במיוחד בלילות, אני מתקשה להרדם בגלל זה. הלכתי לרופאה והיא חשבה שיש לי דלקת בשתן, עשינו בדיקת שתן והיא יצאה שלילית. אני לא יודעת מה לעשות הגירוד לא מפסיק והוא ממש מפריע לי.

תשובה:
היי לך באמת בפעם הראשונה של קיום יחסי מין, הופעה של דלקת בדרכי השתן היא מאוד נפוצה. אבל אם שללת את האפשרות הזו,לפי מה שאת מתארת יש אופציה שזו פטריה באיבר המין. האם הרופאה אמרה לך משהו לגבי האופציה הזו? במידה ולא, אני ממליצה ללכת לרופא/ה אחר/ת לחוות דעת נוספת. אם זו אכן פטריה, יש משחות שונות ותרופות שיכולות לפתור את הבעיה בהצלחה!


בת 15 שואלת: #108834
היי,רציתי לדעת אם... מדחיפת אצבעות יכולה להיות לי קנדידה? ורציתי לדעת למה מופיעה קנדידה? אם היא מזיקה ? ומתי צריך.לטפל וללכת לרופא? ומה הסימנים?

תשובה:
שלום לך! הקנדידה , פטריית הנרתיק, לא מופיעה פתאום. היא נמצאת בגוף אצל רוב הנשים וכאשר יש תסמינים זה סימן שהיא מתרבה. גירוד, צריבה במתן שתן, הפרשות מרובות לבנות וסמיכות- כל אלה מאפיינים את ההתפרצות של הקנדידה. יש סיבות שונות להתפרצות שלה, לאו דווקא דחיפת אצבעות. היא יכולה להיגרם מאנטיביוטיקה שלקחת בתקופה האחרונה (שהורסת גם חיידקים טובים בגוף), מהגברת הלחות באזור הפות שנגרמת פעמים רבות מלבוש הדוק מדי, מעלייה של רמת הפרוגסטרון בתקופה שלפני הווסת, מעלייה בריכוז הסוכר בגוף, מעודף היגיינה ושטיפות מרובות של הנרתיק והפות בסבון (ולכן אנו גם ממליצות לשטוף את האזור רק במים וללא סבון) ולפעמים היא יכולה להיגרם גם בעקבות פטרייה במעיים. הקנדידה אינה מדבקת אבל חשוב מאוד ללכת לרופא להיבדק גם כדי שתהיי בטוחה שמדובר בקנדידה ולא במשהו אחר ולקבל כמובן את הטיפול המתאים מהרופא. אם את חושבת שיש לך קנדידה, אל תזניחי. הרבה בריאות!


בן 16 שואל: #108805
לחברה שלי יש כנראה yeast infection. יכול להיות שזה עבר אליי אם רק ירדתי לה יום-יומיים לפני שזה התפרץ? אם כן, איך אני יכול לבדוק ומה לעשות?

תשובה:
שלום לך! מה שיש לחברה שלך זו פטרייה בנרתיק (נקראת גם קנדידה) שהתפרצה. אצל רוב הנשים הקנדידה נמצאת בקביעות בנרתיק ולא גורמת תופעות שמחייבות טיפול רפואי. הבעייה מתחילה כאשר הפטרייה מתחילה להתרבות ויש לכך סיבות שונות. הפטרייה היא איננה מחלה ולכן אינה מדבקת. אם האבחנה היתה חד משמעית אבחנה של פטרייה, אין מקום לדאגה. בזמן הטיפול שהיא מקבלת מומלץ להימנע מקיום יחסי מין. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108715
הלכתי לרופא נתן לי כמו מזרק שמכניסים משהו לתוך הנרתיק כמו נר שמזרקים לבתוך עשיתי את זה וברוך ה לא כואב אבל בכללי לא קיבלתי מחזור זה הפחד שלייי

תשובה:
היי שוב! אני שמחה שאת מרגישה טוב יותר. איני יודעת מה סוג הטיפול שקיבלת אך יתכן והווסת מתעכבת גם בגלל הלחץ שהיית בו. במידה וקיימת יחסי מין לא מוגנים אני ממליצה לבצע בדיקת הריון 14 יום לאחריהם. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108711
זה מאוד מביך בשבילי ... רק אתן תיאור כי אני לא בטוחה שאלו פצעים. לא רואים את זה אם לא מותחים את העור וזה כמו נקודות כאלו.. כמו שיש בשפתיים (בפה), תוהה אם אלו בכלל פצעים ולא כדוריות דם או משהו בסגנון(לא רואים אם לא מותחים את העור וזה ממש בתחילת הפות, העור מעל המשולש)

תשובה:
היי! למרות שנתת תיאור מפורט אנחנו לא יכולות לתת לך מענה. אני מבינה את המבוכה כי אף פעם לא היית אצל רופא/ת נשים. חשוב שתדעי שבבדיקה הראשונה הרופא בד"כ רק משוחח אתך ובמידת הצורך הוא גם יבדוק. את יכולה להגיע עם אמא או עם חברה טובה שיכולות להיות אתך במהלך הבדיקה. את לא תהיי לבד עם הרופא/ה (אפשר שגם אחות תהיה בחדר במהלך הבדיקה). אני באמת ממליצה לך לגשת לרופא/ה כדי שיבדוק אותך ותוכלי להיות רגועה. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108703
אבל אין לי רופאת נשים מה זה יכול להיות?

תשובה:
היי! אני מציעה שתדברי עם אמא שלך על זה. אני בטוחה שאמא תקבע לך תור לרופא/ת נשים לבדיקה כי מדובר כנראה בבעיה רפואית שהרופא/ה יכול לאבחן ולתת לה מענה. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108643
לא קיימתי יחסי מין ואני מגלחת אבל אלו לא נראים לי פצעי גילוח, הם יותר על השפתיים החיצוניות אני מניחה.

תשובה:
שלום, יכול להיות שאלו פצעים כתוצאה מהגילוח או מסיבה אחרת. במקרה כזה חשוב שרופא/ת הנשים שלך תבדוק אותך. רק כך תוכלי לדעת בוודאות האם אלו פצעי גילוח או משהו אחר והיא תוכל לתת לך את הפיתרון המתאים. תרגישי טוב


בת 20 שואלת: #108637
הכוס שלייי אדום בתוך והוא כמו נקודות לבנות ובתחתונית יש כמו הפרשות לבנות וצהוב ושאני עושה עם היד מגרד מתחתונית זה לא נוזל ומגרד הכוס ומציק ושורף קצת ואני מזה מפחדת לא לקבל

תשובה:
היי! שוב, זה נשמע כמו פטרייה או זיהום. אני ממליצה לך לפנות לרופא בהקדם ולא לחכות עם זה עוד כי זה לא יעבור כנראה ללא טיפול. אין קשר לקבלת הווסת. כל טוב!


בת 17 שואלת: #108558
לידיד שלי כמו שפירטתי צבע העור שלו בכל הגוף חצי לבן חצי חום כנראה בכלל השמש גם באיבר מציין שאין לו כלום ירדתי לו ועשינו סקס יבש אני יכולה חס וחלילה להידבק?

תשובה:
היי! מה שאת מתארת נשמע כפיגמנטציה בעור. זה יכול להיגרם מחשיפה לשמש אך גם מסיבות נוספות כמו תורשה, שינויים הורמונליים ועוד. פיגמנטציה אינה מדבקת. כל טוב!


בת 19 שואלת: #108518
קיימתי יחסי מין מספר פעמים (10+) ואף פעם לא ירד לי דם. אני גם מענגת את עצמי לבד רוב הפעמים, היום החדרתי חפץ לנרתיק ואחרי שגמרתי ראיתי שהיד שלי בדם, ויש כתם ענקי של דם על המצעים שלי.. זה לא מחזור כי לא מזמן נגמר לי וגם זה לא נראה דם של מחזור.. אז שטפתי את עצמי ואחרי שעה ומשהו הרגשתי שמשהו נוזל לי על המגן תחתון, כשבדקתי מזה ראיתי שיורד לי דם.. וזה לא שכואב לי או משהו ועד כמה שידוע לי שכשהקרום נקרע אז יש טיפות של דם או פשוט מעט דם.. אני אמורה לדאוג? מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום, ייתכן שהחדרת החפץ גרמה לפציעה פנימית בתוך הנרתיק ולכן ירד דם. אין לך מה לחשוש - הפציעה מחלימה לבד. כדי לאפשר למקום להחלים מומלץ לא לקיים יחסי מין/להחדיר חפצים בשבוע הקרוב. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #108490
היי, היום אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה... והוא היה הראשון שלי, בזמן ששכבנן הרגשנו המון רטוב על המיטה, בדקנו והיה שלישית מאוד גדולה של דם על הסדין, הבנתי שהוא קרע לי את קרום הבתולים אבל כבר עברו כמה שעות מאז והזרם לא מפסיק לרדת בכמויות מאוד גדולות... אני בטוחה שאני לא במחזור, האם זה נורמאלי שיש כל כך הרבה דם?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מקווה שנהנית מיחסי המין הראשונים שלך וששלולית הדם לא העיבה על החוויה :) ממה שאת מתארת סביר להניח שהדימום נובע אכן מקריעת קרום הבתולין. במידה שהדימומים נמשכים מספר ימים אז כדאי לגשת לרופא משפחה או רופא נשים לקבלת מענה, מכיוון שהדימום אמור להיות יחסית נקודתי ולא להימשך מספר ימים ובכמות גדולה. כל טוב


בת 14 שואלת: #108479
לא קיבלתי מחזור חודשיים אני יודעת שזה לא תמיד סדיר אבל יש לי משום מה תחושה חזקה שהוא הפסיק לי קיבלתי פעם ראשונה בגיל עשר וחצי וזה אף פעם לא היה סדיר והיה פעמים שלא היה לי יותר זמן מחודשיים אבל זה היה בשנתיים וחצי הראשונות הוא כבר הסתדר לי מאז בערך אני שוקלת 43 והגובה שלי זה 64 בקושי אוכלת לא כי אני רוצה להיות רזה אני פשוט לא אוהבת אוכל כל כך ואני גם לא אוכלת בשר ודגים אני אוכלת רק פחמימות ביצים וגבינות וארוחה אחת ביום יכול להיות שלא יהיה לי יותר מחזור אף פעם?

תשובה:
שלום לך, אענה לגבי שתי השאלות שאת מתארת - 1. באשר למחזור הלא סדיר - בגיל 14 המחזור איננו סדיר וכפי שאת מתארת בהחלט הדבר יכול להיות קשור בתזונה לקויה. ארוחה אחת ביום איננה מספיקה בשביל ההתפתחות התקינה שלך. הייתי מייעצת לך לקבוע פגישה עם תזונאית על מנת לבנות תפריט שיהיה עשיר בכל אבות המזון. המזון הוא מאוד חשוב להתפתחות שלך, ואי סדירות של המחזור בעקבות תזונה לקויה זו תוצאה שעלייך להימנע ממנה. ספרי זאת לתזונאית או לרופא המשפחה שלך ומצאי תפריט שיהיה לך טעים ומגוון. 2. באשר להפרשות - ייתכן שישנו זיהום או דלקת (לא משהו מסוכן). אם את חשה שהאזור צורב או מעקצץ לך וההפרשות חוזרות על עצמן (לא רק לאחר ביצוע אוננות), פני לרופא משפחה. בעזרת בדיקה פשוטה ביותר ניתן לראות האם ישנו זיהום או דלקת בנרתיק. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב


בת 15 שואלת: #108478
דלקת מבוא הערייה אפשר לבחון אותה גם דרך החדרת אצבעות ? אם החדרץי אצבעות עמוק ולא כואב לי אז יש סיכוי עדיין שיש לי את הדלקת הזאת ? או שמגלים אותה רק בעת חדירה?

תשובה:
התסמינים של דלקת מבוא העריה הם כאבים עזים במגע באזור הפות ובחדירה. אם את מרגישה כאב באזור או בחדירה, מומלץ לפנות לרופא. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #108413
היי, אני בטיול אחרי צבא שלי ושכבתי עם מישהו שהכרתי פה, עם קונדום!! כמה ימים אחרכך התחילו לצאת לי שלפוחיות וכל האזור נהיה הכי כואב שהיה לי בחיים.. הלכתי לרופא וכנראה שנדבקתי בהרפס, הבנתי שזה אפשרי להדבק אפילו שהשתמשנו בקונדום.. אני אמורה לקבל מחזור, יכול להיות שהקונדום לא עבד בכלל ואני צריכה לעשות בדיקת הריון ?

תשובה:
היי! אני שמחה שפנית לרופא לאבחון ולקבלת טיפול. אם הקונדום הולבש כראוי ולא נקרע במהלך קיום יחסי המין- הסיכויים להריון הם אפסיים. מה שהבנת הוא נכון; בהרפס ניתן להידבק גם עם קונדום מכיוון שהקונדום לא מכסה את כל אזור החיכוך של איברי המין. טפלי בעצמך על פי הוראות הרופא והמשיכי ליהנות בטיול. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108408
חבר שלי החדיר לי אצבעות וממש שרף לי ממה זה נובע? ועוד שאלה אף פעם לא שכבתי אם גבר אבל גבר החדיר לי אצבעות האם הקרום שלי נקרע ואני לא בתולה יותר?

תשובה:
שלום, תחושת השריפה יכולה להיגרם מכמה דברים: 1. הגייניה - היידים שלו לא היו נקיות ולכן גרמו גירוי בנרתיק 2. ייתכן ולא היית מספיק רטובה ולכן החיכוך של האצבע בנרתיק גרם לגירוי. חשוב להקפיד על ידיים וציפורניים נקיות, ולוודא שאת רטובה מספיק לפני החדרת האצבעות. לגבי קרום הבתולין - סביר להניח שהקרום לא נפגע מהחדרה של אצבעות כי הוא גמיש ולא אטום. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 16 שואלת: #108404
אני מקיימת יחסי מין עם אדם אחד לאורך זמן ארוך ועברתי לעוד כמה ועכשיו יש לי גירוי ובנוסף שורף לי כשמונים לי אני כבר לא בתולה או משהו כזה יש סיכוי למחלות ואם יש אז מה לעשות? עוד שאלה אני וחבר שלי כבר חצי שנה ביחד וקיימו יחסי מין בלי הגנה וכל פעם כל הזרע יצא חזרה החוצה ולאחרונה התחילו לי כאבי בטן יש סיכוי הריון? עוד שאלה אחרונה הגירוי וכל העניין הזה יכול להשפיע על הצד השני

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת מקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה. מה שיוצא החוצה הוא לא כל נוזל הזרע. חלק נשאר בפנים ואת עשויה להיכנס מזה להריון. אני ממליצה שתבצעי בדיקת הריון בהקדם. לגבי הגירוד ותחושת השריפה בפות, זה יכול להיגרם מדלקת, מפטריה או ממשהו אחר. אני ממליצה לגשת לרופא/ה שלך להיבדק כי זה גם עשוי להיות מדבק. אני חוזרת לנושא קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה; ראשית,קונדום- הוא מסייע גם במניעת הריון אך גם במניעת מחלות ומכיוון ששכבת גם עם אחרים,חוץ מהחבר, את עשויה להידבק . שימוש בקונדום הוא הכרחי כאשר מקיימים יחסי מין עם יותר מאדם אחד. את מוזמנת להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך כדי לקבל הסבר וייעוץ לגבי אמצעי מניעה. תוכלי לבצע אצלנו גם את בדיקת ההריון. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ותחת סודיות (אין רישום בתיק רפואי). מכיוון שלא רשמת מהיכן את בארץ אני מצרפת את רשימת כל הסניפים שלנו http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 שימי לב לימים ולשעות הקבלה השונים מסניף לסניף (שעות הקבלה הן גם שעות המענה הטלפוני ואם את רוצה את יכולה להתקשר אלינו לפני שאת מגיעה). שוב, גשי לרופא/ה לגבי הגירוד באזור הפות. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108389
היי, אני והבת זוג שלי שכבנו אתמול והחדרתי לה אצבעות והיא התלוננה שכואב לה ועכשיו גם הבטן מזה אומר? יש סיבה לכך?

תשובה:
שלום, כאב בטן לאחר חדירה לנרתיק נגרמים כתוצאה מהתכווצות השרירים באזור הנרתיק והרחם - כל עוד זה חולף זמן קצר אחרי זה בסדר גמור. לגבי החדרת אצבעות יש להקפיד על: ציפורניים גזורות ונקיות, ידיים נקיות, ולוודא שחברתך רטובה מספיק כדי שהחיכוך יהיה נעים ולא יגרום לגירוי או כאב. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 19 שואלת: #108257
יש לי שאלה כללית נגיד ויש לי הפרשות שקופות כאלה כמו מים וכאבי מחזור מה זה אמור להעיד ? זה לפני מחזור? ביוץ ?

תשובה:
שלום, אם אלו הפרשות חדשות שלא היו בעבר - יש חשש לפטרייה או זיהום. שימי לב אם יש ריח שונה - ואם כן, מומלץ להגיע לרופא לאבחון וקבלת טיפול מתאים. אם אלו הפרשות שדומות למה שיש בדרך כלל, ואין ריח רע -אין לך מה לחשוש. כל טוב


בת 20 שואלת: #108250
שכבנט אם קונדום והוא נעלם לא היה עליו ולא במקום שעשינו את זה אני מפחדת שזה נתקע בתוכי? ואיך אני מוציאה את זה?? אחרי שהקונדום נעלם הוא שם חדש ושכבנו שוב והוא גמר לקונדום החדש וזרק... אבל מה שמפחיד אותי איפה נמצא הקונדום האחר ??! בבקשה תעזרו לי

תשובה:
היי! מבינה את הלחץ שלך. אם לא מצאתם את הקונדום יכול להיות שהוא נשאר בפנים. מכיוון שקיימתם לאחר מכן יחסי מין פעם נוספת, יתכן והקונדום נכנס עמוק יותר וצריך להוציא אותו כדי שלא יגרום לזיהום. אני ממליצה לך לפנות בהקדם לרופא/ה כדי שהוא או היא יפתרו את הבעיה . כל טוב!


בת 14 שואלת: #108134
יש לי פצעונים לבנים למעטה , פעם היה אחד היום יש מלא והם קטנים (קרה לי מקרה אם ילד אחד אבל הוא לא נגע לי באיבר מין) אני לא יודעת מה לעשות , לא רוצה ללכת לספר לאמא והכרטיס קופת חולים אצלה .. לא יודעת מה לעשות ואני בלחץ

תשובה:
היי! הפצעונים יכולים להיגרם מכל מיני סיבות ואנו לא יכולות לתת יעוץ או טיפול רפואי. אין לך מה להתבייש מאמא (אם תשוחחי איתה אני בטוחה שהיא תגלה לך שכשהיא היתה צעירה גם לה היו דברים אינטימיים שהיא חששה לשתף בהם את אמא שלה). אם לא היה קשר מיני פיזי עם הילד באזור הפות אז זה לא קשור אליו ואת יכולה להשמיט את הפרט הזה מאמא אם את לא מעוניינת שהיא תדע. עלייך לגשת לרופא לבדיקה ולטיפול. אל תזניחי. כל טוב!


בן 18 שואל: #107943
שלום רב, אשמח אם תעזרו לי , עכשיו לא עשו לי ברית מילה ולפני 4 שנים צצו לי מין בלוטות כאלה כמו פניני הפים הנקראים באנגלית (Pearly penile palunes) בין העור המחבר לכיפה איזה 4 בלוטות כאלה ממש בולטות לבנות עכשיו 4 שנים לא טיפלתי בזה ולא עשיתי עם זה כלום עד שלאחרונה הלכתי לרופא עור והוא אמר תעשה פשוט ברית ולא הצליח לעזור לי ושלח אותי לאורולוג שגם הוא לא הצליח להבין מה זה ואין לי מה לעשות זה פשוט הורס לי תחיים לגמרי!

תשובה:
שלום לך! מבדיקה קצרה שעשיתי מדובר בתופעה לא מזיקה שגורמת בעיקר לחרדה ולא משפיעה על התפקוד המיני. מכיוון שזה ממש מפריע לך אני ממליצה לפנות ללכת לרופאים נוספים כדי לקבל כמה חוות דעת (זה דבר שתמיד כדאי לעשות ) ואז לקבל החלטה מכל מה שיאמרו לך. כתבת שהאורולוג שהיית אצלו לא ידע מה זה, והפתרון שלו גם לא מצא חן בעיני, לכן חשוב לשים לב שהרופאים אליהם תגיע מכירים את התופעה ויודעים מה האפשרויות לטיפול, עד שתמצא פתרון שתרגיש איתו יותר בנוח. אתה יכול לפנות גם למרפאת לוינסקי (03-7919704) ולבדוק אם יש להם דרך לעזור לך, חוץ מהם תפנה לאורולוגים נוספים ורופאי עור. כל טוב ובהצלחה!


בן 21 שואל: #107941
חברה שלי ואני קיימנו יחסי מין ויורד לה דם והיאא לא במחזור ממה זה יכול להיבצר זה חשוב לי כי זה מדאיג אותי

תשובה:
שלום, ככל הנראה נוצר פצע כתוצאה מהחיכוך בזמן חדירה. זה עובר מעצמו, אבל צריך לתת למקום זמן להחלים - כלומר, לא לקיים יחסי מין שכוללים חדירה בשבועיים הקרובים. כמו-כן, מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים בפעם הבאה. כל טוב


בן 13 שואל: #107883
שלום אני בן 13 ואני עושה ביד כמעט שנה, עכשיו אני שוכב במיטה רואה טילוזיה בלי חולצה ושם לב שיוצא לי משהו חום נוזלי מהפטמה השמאלית מה זה אומר אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך! אוננות היא פעולה טבעית, במיוחד בגיל ההתבגרות, ואינה אמורה לגרום לנזק גופני אלא רק להנאה. לא אמור להיות קשר בין הנוזל החום שהפטמה שלך הפרישה לאוננות. אם זה חוזר- עליך לפנות לרופא המטפל. כל טוב!


בן 18 שואל: #107806
שלום אתמול קיימתי סקס יבש אם חברה שלי ולפתע הרגשתי מין קרע קרא מתחת לכיפה בחיבורים ופיתאום התחיל לצאת לי דם ועכשיו יש לי שני חתיכות מופרדות כאיחו זה נתלש אחד מהשנייה אני לא יודע מה לעשות אני משתגע תעזרו לי מהר

תשובה:
שלום, יש להגיע למיון בהקדם לצורך קבלת טיפול רפואי. אני מבינה את המבוכה - אבל זה נשמע מצב מסוכן שדורש טיפול רפואי בהקדם. כל טוב


בת 17 שואלת: #107687
היי אני בת 17 וקיימתי כבר יחסי מין. בימים האלו אני צריכה לקבל מחזור. חודש שעבר קיבלתי ב14 אבל המחזור שלי תמיד זז. ביומיים האחרונים הייתי מאוד חולה עם חום גבוה והיום פתאום ירד לי דם מאיבר המין. אבל היה לי דם רק אחרי שעשיתי פיפי. זה לא נראה לי מחזור אבל גם בשבועות האחרונים לא קיימתי יחסי מין. האם זה בסדר ?

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי נכון, לא השתמשת באמצעי מניעה שיכולה להשפיע על מתי את מקבלת מחזור (גלולות למשל). אשמח אם כן תבואי למשרדנו או תתקשרי אלינו כדי לשמוע קצת על מגוון האופציות למין בטוח עבורך והשותף שלך. אז בגלל שהמחזור שלך לא סדיר, קשה להגיד בוודעות מהי מחזור החודשי שלך או סתם ירידת דם. אבל לפי מה שאת מתארת, זה לא נשמע כמו ירידת דם רגיל של מחזור. יכול להיות בגלל שהיית חולה, הגוף שלך יתייבש קצת אז נפתח פצע קטן איפה שהעור הפנימי שלך הייתה יבשה. כל עוד שלא יורד לך הרבה דם למשך הרבה זמן (למשל שבוע), אני לא רואה סיבה לדאגה. אני מבינה את הלחץ אבל מה שאת מתארת נשמע סטנדרתי :) לכל שאלה אנחנו פה!


בן 15 שואל: #107682
היי שלום השאלה שלי עדיין לא נענתה ואני בלחץ שוב פעם אני יספר מהתחלה לפני חודש קיימתי יחסי מין עם קונדום כמובן ומאז יש לה גירודים ובשבוע וחצי האחרונים היא מתלוננת על דימום ועל הפרשות ירוקות מה זה אומר היא אמורה ללכת לרופא ואני מפחד שאמא שלה תגלה שקיימנו יחסי מין כי היא גם דתייה אני חייב תשובה דחוף ממה זה נובע

תשובה:
הי, נשמע שיש לה זיהום/פטריה והיא צריכה לקבל טיפול רפואי. זיהום או פטריה מתרחשים גם ללא קשר ליחסי מין - כך שהיא תוכל לקבל טיפול מבלי לומר שהיא קיימה יחסי מין. היא צריכה לתאר לרופא/ה את צבע ההפרשות והריח - וזה מספיק. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 15 שואל: #107646
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש וחצי בערך מאז יש לה גירודים ולאחר חודש היא אמרה שיש לה דם בהפרשות והפרשות בצבע ירוק היא אמורה ללכת לרופא וגם היא דתיה ואני יודע שאם ההורים שלה יגלו הם יכעסו עליה ועלי וזה לא יתקיים ממה זה יכול לנבוע הדברים האלה בנרתיק ומה אני אמור לעשות?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתה דואג לה. מהדברים שאתה מתאר ממליצה לה לגשת לרופאת נשים כדי לבדוק אם מדובר בבעיה בריאותית. יש אפשרות לקבוע תור לרופאה דרך הדלת הפתוחה באזור מגוריה בצורה אנונימית לחלוטין. בנוסף, אני ממליצה לכל זוג שמקיים יחסי מין לבצע בדיקה למחלות מין, יש לבקש מרופא המשפחה\רופא נשים\ רופא עור ומין הפניה לבדיקות דם ושתן. בדלת הפתוחה ניתן לקבל מידע וייעוץ בנושא מחלות מין ואמצעי מניעה בטלפון או בפגישה אנונימית. כרגע, ממליצה לכם להימנע מקיום יחסים עד לסיום הבירור. מומלץ לפעמים הבאות להשתמש באמצעי מניעה. כרגע מה שעליך לעשות הוא לדאוג ששניכם תגיעו לבדיקה רפואית בהקדם כדי לשלול מחלות ולטפל בבעיה.


בת 19 שואלת: #107575
שלום, יש לי 2 שאלות שלא הכי נעים לי לשאול לכן אשאל אותן כאן. ותודה לכם. 1. אנחנו מקיימים יחסים בלי קונדום, איך בדרך כלל זוגות מסתדרים עם ה'אחרי' קיום היחסים, זאת אומרת עושים את זה עם מגבת? ישר רצים לשטוף? אשמח להסבר (שכבתי לראשונה יחסית בגיל מאוחר..) 2. אני בהריון, וכל פעם אחרי שהוא גומר בפנים (לא במהלך הסקס, דקה אח.כ) יש לי כאבים מהרחם ועד הכף רגל משהו לא רגיל, כאבים שאי אפשר להסביר איפה הם.. אני לא יכולה לזוז מהמיטה.. אשמח לדעת מה זה ואם יש לזה פתרון, תודה רבה רבה

תשובה:
הי, קודם כל מה שנוח לכם הוא הנכון עבורכם. אין לי סטטיסטיקה מדוייקת בנושא אבל נראה לי שמרבית האנשים לא רצים למקלחת מיד אחרי הסקס. לגבי הכאבים אחרי הסקס - מאחר ואת בהריון אני מציעה שתתייעצי עם רופא/ת נשים בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #107574
היי, שכבתי עם חבר שלי עם קונדום ובאיזשהו שלב כבר התחיל לכאוב לי והרגשתי שפשופים אח"כ ירד לי קצת דם בניגוב יכול להיות שהוא פצע אותי?

תשובה:
הי, כן בהחלט יכול להיות. מציעה שתתני למקום כמה ימים להחלים - כי חדירה תגרה את הפצע ותמשיך את הדימום. כל טוב


בת 18 שואלת: #107523
שלום, אתמול אני וחבר שלי שכבנו לראשונה בהתחלה כאב אבל לאחר כמה חדירות הכאב הפסיק, חשוב לציין שזמן הסקס היה קצר כי הוא התחשב בכאב שלי . השאלה שלי אם שכבנו אתמול ויש לי דימום קל עדיין מתי יהיה לנכון לשכב פעם שנייה האם האזור צריך מנוחה לאחר הפעם הראשונה או כדומה ? ובפעם השניה והשלישית צריך לרדת דם?

תשובה:
שלום לך, נשמע שהיחסים בינך לבין החבר שלך מבוססים על תקשורת שהרי שיתפת אותו בכאב שלך וזה כיף לשמוע. עם זאת חשוב מאד להיות קשובים לגוף - אם כואב עוצרים. אולם לעיתים קיים כאב בפעמים הראשונות וזה נורמלי, לרוב כי לא מחכים עד לגירוי מלא של האישה. עלייך להיות מאוד מגורה על מנת שהחדירה לא תכאב. מבחינת הפעמים הבאות לקיים יחסי מין - אין טיימינג נכון או לא נכון, מה שתבחרו זה טוב. באשר לדימום, מאוד משתנה בין אישה לאישה - בין אם יש דימום קליל זה נורמלי וגם אם אין בכלל זה בסדר. כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #107519
הייי לפני יומים שכבתי עם חבר שלייי שכבנו עם קונדום ושחזרתי לבית שרף לי הפיפי וירד לי קצת דם וסיימתיי מחזור לפני כמה ימים וזה לא היה הפעם הראשונה ששכבתיי איתו ואני כל כך מפחדת שזה סיכוי להריון למרות שהוא גמר בקונדום

תשובה:
הי, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום אין חשש להריון. את יכולה להיות רגועה. בנוגע לתחושת הצריבה והדם - כנראה שנפצעת כתוצאה מהחדירה, תני למקום שבוע להחלים ואני מניחה שזה יעבור. בפעם הבאה מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים כדי להקל את החדירה. כל טוב


בן 19 שואל: #107513
האם פטריה ואגינלית מידבקת?? אני וחבר שלי שוכבים ללא אמצעים (אני עם גלולות) האם אני יכולה להדביק אותו??

תשובה:
הי, עקרונית פטריה בנרתיק לא נחשבת למדבקת - אבל עדיין חלק קטן מהגברים (15%) נדבקים. כל טוב


בת 19 שואלת: #107493
קיימתי יחסי מין לפני יומיים כואב לי בנרתיק וגם שאני עושה פיפי שורף לי.. יש לי הפרשות מה זה אומר אני ממש בלחץ

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיבה להיות מודאגת. אני מניחה שכתוצאה מהלחץ שהופעל בחדירה נפצעת קצת, ולכן זה כואב ושורף. זה אמור לעבור תוך מספר ימים, ומומלץ שלא לקיים יחסי מין בשבוע הקרוב כדי לאפשר למקום להחלים. כל טוב :)


בן 19 שואל: #107491
לאחרונה נורא מגרד לי באיבר המין, אני שוטפת עם מים וסבון את באזור ומתנקה גם במגבונים אבל עדיין מגרד חי נורא, אני עוד כמה ימים מתגייסת מה אפשר לעשות להפסיק את זה? לרופאת נשים לא יהיה לי זמן ללכת

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת סובלת ועוד בימים האחרונים שלפני הגיוס. הגירודים באיבר המין יכולים לנבוע מסיבות שונות כמו דלקת או זיהום. כמו כן גירוד יכול לנבוע גם מאלרגיה ורגישות לסבון , למגבונים לחים, למגני תחתונים ועוד. שטפי את האזור במים פושרים בלבד ואל תשתמשי במגבונים לחים. אם את משתמשת במגני תחתונים- שימי לב שיהיו ללא חומרי בישום. השתדלי לא לגרד את המקום. לבשי תחתונים מבד כותנה בלבד. אני מקווה שזה יעזור. אם זה לא עובר את יכולה לגשת למוקד רפואת חירום של קופת החולים אליה את שייכת כדי לקבל יעוץ וטיפול. בהצלחה ושרות קל ונעים!


בת 16 שואלת: #107482
זה בסדר אם שכבתי בפעם הראשונה עם מישהו שאני לא במערכת יחסים איתו וזה היה סטוץ ? והדם לא מפסיק לרדת וזה קרה אתמול זה אמור להיות ככה ?

תשובה:
שלום לך, לשכב עם מישהו אמור להיות דבר מאוד כיף לשני הצדדים ואם שניכם נהניתם ושניכם רציתם, אז הכל בסדר כל עוד זה מקובל על שניכם. אין פה עניין חותך חד וחלק של בסדר / לא בסדר, כל עוד את מרגישה בנוח עם המעשים שלך זה בסדר, לכל אחד דברים אחרים עושים טוב, גם אם מדובר בפעמים הראשונות. בנוגע לדימום, ייתכן שנפצעת קלות במהלך יחסי המין מהחדירה או משפשוף יתר ולכן יורד דם. הדבר נפוץ מאוד בפעמים הראשונות של קיום יחסי המין ויכול לנבוע כתוצאה מקריעה של קרום הבתולין. אם את רואה שהדימום לא נפסק וזה חורג מהנורמה אני ממליצה לך להיוועץ ברופא משפחה. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד. כל טוב


בת 22 שואלת: #107426
היי ..אני נוטלת גלולות מליאן משו כמו 3 שנים .. היום שחבר שלי לחץ על הפיטמה שמנו לב שיצא מהפיטמה נוזל שקוף עם קצת לבן ..זה גם בחזה השני .. בנוסף יש לי כאבי בטן למטה ..שאני מתכופפת כואב לי יותר ...מזה יכול להיות ?

תשובה:
שלום לך, כאבי בטן יכולים להיות סימפטום של מספר דברים ולא בהכרח מצביעים על בעיה בגלולות. אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת משפחה או רופא/ת נשים כדי לראות ממה זה נובע והאם זו תופעת לוואי של הגלולות. אם אכן זו תופעת לוואי של הגלולות את יכולה לשאול את הרופא/ה על גלולות אחרות או אמצעי מניעה אחרים או לפנות אלינו לדלת פתוחה. תרגישי טוב :)


בת 18 שואלת: #107386
אני חושבת שנדבקתי בפטריה או ביבלות באיבר המין ואני לא רוצה שאמא שלי תדע. הבנתי שניתן לבוא אליכם לבדיקה אצל רופא/ת נשים. האם הם בודקים גם דברים מהסוג הזה ? תודה מראש

תשובה:
שלום, כן, את בהחלט מוזמנת לפנות אלינו לבדיקה רפואית הכוללת גם בדיקה וטיפול בפטריה ובמחלות נוספות. הפניה והטיפול אצלנו הם בחינם ותחת סודיות. להתראות!


בת 17 שואלת: #107367
היי שוב כמו ששמת לב השאלה האחרונה שלי הייתה שיש לי כאביי בטן וזה ומאז יום ראשון שחבר שלי החדיר לי אצבעות ואפילו שהוא גמר הוא הלך לישטוף ידיים אבל עדיין כואב לי ויצא לי ריר כזה בנרתיק ואני עייפה וכאביי הראש גם השאלה שלי היא זאת מימה נובע כל הדברים הללו????? אני מתחילה להילחץ מאוד.... :(

תשובה:
שלום, אם יש לך הפרשות יותר מהרגיל, כאבי בטן וראש מתמשכים, ייתכן שזה בכלל לא קשור להחדרת האצבעות וכדאי שתפני לרופא. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #107315
היי אני וחבר שלי שכבנו לפני שבוע והוא הכניס חצי זין לנרתיק ולא הייתי כולכך רטובה אז הוא הכניס חצי במשך שלוש פעמים והפסיק ללא קונדום , עשיתי בדיקת שתן ואין לי ועדיין כואב לי הנרתיק ממה זה יכול להיות הכאב

תשובה:
היי שלום לך, אני מעט מתקשה להבין ממה שהעלית ממה את חוששת - היריון לא רצוי? דלקת בשתן? כאבים בנרתיק? שלושתם יחד? מכיוון שביצעתם יחסי מין ללא אמצעי מניעה (לא השתמשתם בקונדום, אז תחת הנחה שלא השתמשתם באמצעי מניעה אחר כמו גלולות), קיים חשש להיריון. מכיוון שעברו יותר מ-72 שעות לא ניתן לקחת את גלולת היום שאחרי. עלייך לעשות בדיקת היריון ולבדוק שאת אכן לא בהיריון. לגבי הכאבים בנרתיק, ייתכן שהם אכן נובעים מפצע שנוצר בעקבות החיכוך במהלך יחסי המין. ממש חשוב בטרם החדירה להשקיע במשחק המקדים כך שתהיי רטובה ותוכלי להנות מיחסי המין ללא הכאבים, משום שיחסי המין לא נועדו לכאב בשום צורה! אם תוך כמה ימים הכאבים לא יחלפו ממליצה לך ללכת לרופא משפחה לקבל מענה רפואי. להבא תקפידו להשתמש באמצעי מניעה כך שתהיו מוגנים לחלוטין ותוכלו להנות מיחסי המין כפי שהם נועדו להיות :) כל טוב


בת 24 שואלת: #107278
אבל הייתי אצל רופא נשים אמרו לי שהכול בסדר שהמחזור יגיע ובסוף הגיע פעמיים בחודש ויש גם עכשיו הרבה הפרשות אם ריח

תשובה:
הי, משמח לשמוע. לגבי הפרשות - ייתכן והריח נובע כתוצאה מהמחזור. אם זה נמשך מציעה שתתייעצי עם רופא נשים לגבי זה. כל טוב :)


בן 20 שואל: #107271
שלום. אני מפחד מסיכוי שנדבקתי ממחלת מין. לפני חודש בערך שכבתי עם מישהי שאני יודע שיש לה המון היסטוריה מינית. השתמשנו בקונדום והיא טוענת שהיא תמיד משתמשת. אחרי ששכבנו היא הורידה ממני את הקונדום וירדה לי וגם נגעתי בטעות ברקטום שלה לכמה שניות עם איבר המין שלי בלי קונדום... אין לי צריבה או כאב או שום תסמינים אבל אני עדיין מפחד... יש סיכוי שנדבקתי במשהו? תודה...

תשובה:
הי, כל הכבוד על השימוש האחראי בקונדום - זה בהחלט מפחית את הסיכוי להידבק במחלות מין. אלב, יש מחלות מין שמועברות בשפשוף של עור בעור - ולכן אם אתה חושש מומלץ להיבדק עוד חודשיים - לגשת לרופא/ה המשפחה ולבקש הפנייה לבדיקות דם בנוגע לכל מחלות המין הקיימות. מומלץ לחכות עוד חודשיים כי יש מחלות מין שדוגרות בגוף ולא ניתן לגלותן לפני שעברו 3 חודשים. ניתן להיבדק באנונימיות במרפאת לוינסקי בתחנה המרכזית בת"א אם תרצה בכך. כמובן שבינתיים תמשיך להשתמש בקונדום. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #107263
היי, שכבתי בלילה עם מישהו, והוא לא יודע להגיד לי בוודאות אם יש מצב שהוא גמר גם קצת בפנים, או שבכלל לא. בשביל הביטחון הלכתי לסופר פארם כדי לקנות פוסטינור או נורלבו, אך הרוקח אמר שבגלל שיש לי בעיתיות של קרישת דם, אני לא יכולה לקחת את הגלולה. אני חיילת ולא יכולה ללכת לכל רופא, ובנוסף עברתי הפלה פעם אחת ככה שאין סיכוי לזה שוב... אני בלחץ להכנס להריון, המחזור שלי תמיד מאחר, הייתי אמורה לקבל ביום שבת ועדיין לא קיבלתי, ועכשיו זה גם קרה.. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! במידה ושכבתם ללא אמצעי הגנה טוב שהלכת לרכוש את הפוסטינור או הנורלבו. אני מבינה שהרוקח שאל וענית לו שיש לך קרישתיות יתר. התייעצתי עם יועצות אחרות לגבי הבעיה שלך וחשוב שתדעי שלא הוכח מחקרית שיש בעיה עם פוסטינור (או נורלבו) וקרישתיות יתר. יש מחלוקת לגבי השפעת הפרוגסטרון (שנמצא במינון גבוה בפוסטינור או בנורלבו) על קרישת הדם ובעקבות מספר מקרים הרופאים/הרוקחים נוקטים משנה זהירות וכנראה "נפלת" על רוקח קפדן. מכיוון שראיתי שאת מאזור תל-אביב, הומלץ לגשת לבית המרקחת שור טבנצ'יק שנמצא בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ודיזנגוף. הם מכירים את פעילות הדלת הפתוחה ויתכן ששם ימכרו לך. שוב, אני מבינה את החשש והקושי בו את נמצאת וקיים סיכון מסויים (קטן) עבורך בלקיחת הגלולה של היום שאחרי . אני מזמינה אותך גם להתקשר או להגיע אלינו עם שאלות נוספות. הסניף בתל אביב פתוח היום בין 14:00- 18:00 . מצרפת את הקישור לפרטי הסניף http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 כל טוב!


בת 17 שואלת: #107225
בכל זאת יש לי כאבים בפות אכשיו ואני שוקלת להפסיק לתת לו להחדיר אצבעות אשמח לעצה בנוגע לזה!!!♡ אני יודעת שהחדרת אצבעות לא גורם להריון אבל גם כואבת לי הבטן מימה זה נובע הכאבים ?

תשובה:
הי, אם יש פצע או משהו שנראה כמו פצע - ההמלצה שלנו היא להיבדק. ייתכן שזו פטריה/זיהום - וצריך לקבל טיפול לשם כך. לגבי הכאבים בבטן התחתונה - בזמן קיום מגע מיני נוצר גירוי והרחם מתכווץ, ולכן לפעמים חלקנו מרגישות כאב קל בבטן התתונה. זה לא אמור להדאיג אם זה חולף. חשוב להקפיד על שטיפת ידיים, ניקוי וגזירת ציפורניים לפני החדרה לאיבר המין, וגם להקפיד שתהיי רטובה. אם זה כואב לך - ייתכן שהוא עושה זאת חזק מדי, או בזוית שפחות מתאימה לך - אז את יכוה לכוון אותו. ואם זה עדיין כואב או שאת לא רוצה - כמובן שאת לא חייבת. רק מה שנעים! כל טוב :)


בן 17 שואל: #107195
היי יש לי פצע בפה ואני מעוניין לרדת לפרטנרית שלי כרגיל, יש סכנה בכך שהפצע חשוף? והאם יש סכנות בכללי לגבי מחלות מין , היא בתולה ואני לא עשיתי בדיקה עדיין

תשובה:
הי, לא מומלץ לעשות מין אוראלי כשיש פצעים בחלל הפה. בלי קשר למחלות מין - זה יכול להעביר חיידקים וליצור זיהום/פטריה אצל הפרטנרית. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107185
יש לי גירודים עזים באיבר במין לאחר המחזור במשך כשבוע זה נימשך כמה כמה שנים וכול פעם חשבתי שזה יעבור או היתביישתי לישאול אבל זה לא עובר אני אשמח אם תעזרו לי להבין מה זה, תודה

תשובה:
הי, ההשערה היא שבזמן המחזור רמת החומציות והחיידקים הטובים בנרתיק יורדת, וכנראה שזה מה שגורם לגירוד. זו השערה כללית כמובן. את יכולה לנסות סבון ייעודי לאזור זה (ניתן להשיג בבית מרחקת או סופר פארם) ולראות אם זה עוזר. כמו-כן, לעבור ללבוש תחתוני כותנה שסופגים זיעה. אם את משתמשת בתחתוניות מומלץ להפסיק ולראות את ההשפעה על הגרד. אם זה ממשיך כדאי להתייעץ עם רופא. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107152
היי הייתי עם מישהו וגיליתי שיש לו דלקת בשתן מה הסיכונים??

תשובה:
שלום לך! קיום יחסי מין עם מישהו שיש לו דלקת בדרכי השתן עלול לגרום להדבקה, כלומר שגם את תקבלי את הדלקת. אם את חווה תסמינים כמו צריבה בזמן הטלת השתן או עקצוץ, אם את הולכת לשירותים בתדירות גבוהה הרבה יותר מהרגיל ולמרות זאת יש לך תחושה שהשלפוחית לא התרוקנה לגמרי ועוד, אני ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה לקבלת טיפול. כל טוב והרבה בריאות!


בת 18 שואלת: #107148
יש לי שאלה.. אני והבן זוג שכבנו אתמול, והיו לי כאבים כאלה בתוך הפות, חשבתי שזה יעבור וששכבנו היום הכאב היה יותר כואב, עשיתי פיפי וזה שרף לי, חבר שלי אמר שדחף לי אצבע והרגיש משהו כמו שריטה פסים כאלה זה לא פטרייה. אבל איך אפשר להחתך שם בפנים

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע שיש לך כאבים. ייתכן שנפצעת בתוך הנרתיק כתוצאה משפשוף פנימי שנגרם בעקבות החדירה. חשוב לתת למקום זמן להחלים, ולכן מומלץ להימנע מחדירה (של איבר מין ושל אצבעות) שבוע עד שבוע וחצי. בפעמים הבאות חשוב לוודא שאת רטובה מספיק לפני החדירה, ניתן לקנות חומר סיכוך על בסיס מים. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107101
אם עשיתי חיסון פפילומה ב10.5 זה חייב להעשות ב10.7 בדיוק באותו תאריך ? והאם זה קריטי לעשות יומיים לפני או יומיים אחרי את החיסון?

תשובה:
הי, מומלץ לקבל את כל המנות במועדים שנקבעו על מנת להבטיח הגנה מלאה מהנגיף. יחד עם זאת, קשה לי להאמין שיומיים ישנו את התמונה. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא בנוגע לכך. כל טוב :)


בן 19 שואל: #107079
היי, אני לוקחת גלולות יאז וכבר בכדורים הלבנים, אם אני משלשלת לפני שעבר שעתיים מאז שלקחתי את הכדור הלבן? זה בסדר? או שאסור שיקרה כמו הכדור הורוד

תשובה:
שלום לך! הטבליות הלבנות אינן טבליות פעילות ומיועדות לשמירה על נטילת רצף הגלולות ולכן אם שלשלת לפני שעברו שעתיים- לא קרה כלום. אם את משלשלת בזמן נטילת הטבליות הוורודות ולא עברו שעתיים מאז שנטלת את הגלולה ועד השלשול, כדאי להשתמש באמצעי הגנה נוסף כמו קונדום במהלך שבוע. ראיתי שבשאלותיך האחרונות עלה נושא השלשול מספר פעמים. בלי קשר להגנה של הגלולה, ממליצה לך לפנות לרופא/ה כדי לברר את פשר השלשולים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #107049
יש לי שתי שאלות: 1. אני בתולה ואוננתי פעם ראשונה לפני כמה ימים ובכניסה לנרתיק הרגשתי מין גוש בכניסה לנרתיק, האם זה קרום הבתולין ? 2.לאחרונה יש לי הפרשות מהנרתיק וזה גורם לריח רע. אני יודעת שאני צריכה ללכת לבדיקה של רופא נשים אבל בגלל שאני בצבא זה יכול לקחת מעל חודשיים. האם אפשר לפנות לרופא נשים באופן פרטי ? תודה מראש

תשובה:
הי, סביר להניח שהרגשת את דופן הנרתיק ולא את קרום הבתולין. קרום הבתולין הוא לא אטום - ואצבע יכולה לחדור אותו, ואני בספק עד כמה ניתן להרגיש אותו מאחר והוא מאוד דק. לגבי פנייה לרופא באופן פרטי - את יכולה לפנות לכל רופא נשים שיש לו הסכם עם קופת החולים שלך ולהגיע אליו, הביקור יעלה בסביבות 100 ש"ח. אם ההפרשות לא שינו צורה אלא רק ריח - אולי יעזור אם תחליפי תחתונים פעמיים-שלוש ביום ותשטפי את המקום עם סבון ייעודי לאזור זה. מקווה שעזרתי, בהצלחה בצבא :)


בן 13 שואל: #107045
בקשר לשאלתי הקודמת עם הפריחה בעטרה יעזור לשים קרם אלוורנ או משהו כזה? יש טעם בכלל?

תשובה:
הי, אם הוא מאיכות טובה אז כן. אפשר גם שמן קוקוס (אורגני ולא מזוכך). כל טוב :)


בת 24 שואלת: #107044
שלום רב, לאחר מספר בדיקות שעשיתי, נמצא אצלי PCR for UREAPLASMA PARVUM מכיוון שאני בצבא ותהליכים רפואיים לוקחים הרבה זמן (קביעת תור) אשמח לשאול מה זה? איך מועבר? כיצד אני מסוכנת עם זה? (מה מותר לי לעשות ביחסי מין בצורה בטוחה) והאם ניתן להחלים מזה? תודה מראש! בברכה,

תשובה:
שלום לך! שולחת לך קישור למידע על החיידק מתוך האתר של מרפאת לווינסקי. שורה תחתונה: החיידק אינו מצריך טיפול אנטיביוטי משום שאינו חיידק מפריע. לא מדובר במחלת מין. בכל זאת, אם הפצע לא נרפא כדאי לקבוע תור לרופא . http://safe-sex.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C%D7%96%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D/ בהצלחה!


בת 18 שואלת: #107020
היי, כתבתי פה כבר כמה פעמים לגבי פטריה בנרתיק, השתמשתי הנרות אגיסטן פעמיים, נתנו לי כדור פלקונול 150 בים לבין משחות אגיסטן .. וזה לא עובר לי זה ממש מתסכל, ועכשיו אני באמת לא יודעת כבר מה לעשות. מה יכול לעזור לי? שום רופא לא באמת הועיל לי כרגע.. והתגייסתי ועכשיו בכלל אין למי לפנות .. בעיה רצינית.. :(

תשובה:
הי, מקווה שהגיוס עבר בקלות :) אני מאוד מבינה את הייאוש שלך, ואם זה מנחם אותך - יש הרבה מאוד נשים שסובלות מפטריות חוזרות ונשנות. אז מלבד הטיפול שאת יכולה לקבל מהרופא, מומלץ לתמוך בגוף באמצעות הימנעות מאכילת סוכר, לקחת תוספי מזון המיועדים לנשים (פרוביוטיקה לנשים) באופן קבוע - יש בבליעה ויש גם לשימוש מקומי כמו נרות (תתיעצי עם הרוקח/ת), לשתות מיץ חמוציות. וכמובן לשמור על הגייניה - לא להשתמש בתחתונית, להחליף תחתונים כמה פעמים ביום, לא לשטוף את המקום עם סבון רגיל - אלא רק עם מים או עם סבון שמיועד לאזור זה. אני ממש מקווה שהעצות האלה יעזרו לך. כל טוב :)


בן 13 שואל: #106975
אני לא נוהג לאונן ואני מתבייש להגיד להורים שלי זה מפדח

תשובה:
הי, אולי זה נובע כתוצאה מהזעה או חוסר הקדפה על הגיינה - ממליצה לך לנסות להחליף תחתונים פעמיים ביום, ולקפיד לשטוף את המקום עם מים ולנגב בעדינות. אבל אם זה לא עוזר - כדאי לראות רופא. אתה יכול להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולהיבדק ללא ידיעת ההורים. כל טוב :)


בן 14 שואל: #106970
שלום שמתי לב שיש לי הרבה נקודות קטנות שנראות כמו חצקונים קטנים על הפין. מה גורם לזה? זה בסדר?

תשובה:
שלום לך התופעה אכן נשמעת קצת לא שגרתית, אבל עם זאת אני מציעה שלא תילחץ מידי ותקבע תור לרופא אורולוג (תחום) שיבדוק במה מדובר וייתן לך טיפול הולם. בהצלחה!


בן 11 שואל: #106934
אה ואוננתי עם רוק ומים ביחד וכואב לי איבר המין תוך כמה זמן זה אמור לעבור בערך? ולמה זה קרה לי?

תשובה:
היי, רוק ומים הם לא תמיד חומרי סיכון (שימון) טובים, ולכן אוננות איתם יכולה לפעמים לגרום לגירוי ושפשוף של עור הפין. התחושה הלא נעימה תחלוף בתוך יום יומיים, ואתה יכול לנסות למרוח מעט קרם לחות שיפחית את אי הנוחות. מאחר וככל הנראה יש לך עור רגיש, מומלץ שתאונן עם חומר סיכה מתאים. אפשר לרכוש חומר סיכה ברשתות הפארם. אפשרות נוספת היא לאונן עם וזלין או שמן תינוקות.


בת 17 שואלת: #106786
שלום אני בת 17 ויש לי חבר אנחנו מקיימים יחסי מין בערך חצי שנה..היום קיימנו יחסי מין ובדיוק אתמול או היום בבוקר בערך סיימתי מחזור..אני כמעט גמרתי ואז ראינו קצת שפריץ של דימום על המיטה..אני לא יודעת אם זה מהמחזור או שהוא פגע ממשהו..הכנסתי צבע כדי לבדוק אם יש עדיין דימום ויש קצת..ויש לי טיפה כאבי בטן..אני ממש ממש בלחץ..מה לעשות?ממה הדימום מפגיעה באיבר או מסוף מחזור? אשמח אם תענו לי בזמן הקרוב תודה..

תשובה:
שלום יקירה, אין לנו יכולת לקבוע ממה נובע הדימום, אלא רק בדיקה של רופא/ה. אם אין לך כאבים/תחושת של צריבה כנראה שאין פציעה, אלא שאריות של המחזור. אם הדימום ממשיך אני ממליצה להיבדק ע"י רופא. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106728
אתמול חבר שלי ואני שכבנו אבל הפעם באמצע התחיל ממש לכאוב לי וביקשתי ממנו שיפסיק וכל החלק החיצוני השמאלי של האיבר מין שלי התנפח בצורה מפחידה חשבנו שאולי זה תגובה אלרגית לחומר סיכה אבל זו פעם ראשונה שזה קורה ושכבנו כבר לא מעט פעמים הנפיחות כבר עברה אבל היום ראיתי שדווקא בצד ימין יש לי פצע קטן (בין השפתיים, אני חושבת קצת מעל החור של הפיפי) וגם עדיין קצת כואב ומגרד לי כל האיזור שם מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הכאבים שחווית. לגבי הפצע שראית - לצערי לא יהיה אחראי מצידי לקבוע מה זה אומר ומה הגורם לכך ללא בדיקה רפואית. כדאי מאוד לקבוע תור לרופא/ת נשים - כך תקבלי אבחון וטיפול הולם. מקווה שזה יחלוף מהר - כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106726
היוש, אני לוקחת גלולות ומן הסתם חבר שלי גומר בפנים. מאז שהוא התחיל לגמור בפנים שורף לי הפות ממש. ממה זה יכול להיות והאם זה קשור לגמירה בפנים?

תשובה:
היי לך! השריפה/צריבה אכן יכולה להיות קשורה לכך שהוא גומר בפנים. חשוב שתקפידו על היגיינה כי זה מאוד יכול להשפיע. אני ממליצה לך שלאחר שהוא גומר בתוכך, תגשי לשירותים לעשות פיפי- זה יכול לעזור כיוון שרוב ה"שאריות" של הזרע יצאו ממך. בנוסף, את יכולה לשטוף את הפות אחרי שאתם שוכבים, חשוב שזה יהיה עם מים בלבד- ללא סבון או תכשירים אחרים. הכי חשוב שתרגישי בנוח ויהיה לך נעים בזמן ואחרי שאתם שוכבים, כך שאם הטיפים שהמלצתי לך לנסות לא עוזרים, הוא יכול פשוט לגמור בחוץ- עדיין שניכם תהנו ותוכלו להגיע לסיפוק. כמו כן, תוכלי גם לגשת לרופא נשים להתייעץ איתו לגבי הנושא, יכול להיות שיש לך פטריה שלא טיפלת בה. שיהיה בהצלחה!


בת 18 שואלת: #106711
היי הפעם הראשונה שעשיתי סקס הכל היה בסדר (גיל 15) בגיל 16 בערך היה לי חבר ושכבנו וירד לי דם הוא פצע אותי ממש בסוף של השפתיים של הכוס כאילו יש שם חתך. ירד לי טיפה דם ואחר כך ממש שרף לי שעשיתי פיפי עד שזה החלים. ומאז עד היום על פעם שאני עושה סקס החתך הזה נפתח מחדש. בעיקר בתנוחת דוגי. זה מסוכן או משהו? או שזה יכול להיות משהו מעבר לפצע?

תשובה:
שלום יקירה, נשמע שכדאי שרופא/ה נשים יבדוק זאת. במיוחד כי זה נפתח כל פעם מחדש - אולי צריך משחה או טיפול מיוחד כדי לעזור למקום להחלים לגמרי. מוזמנת לעדכן אותנו ולהמשיך להתייעץ - כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106601
תקשיבו אני ממש בלחץ ואני לא יכולה ללכת לרופא משפחה כי אין לי 18 אז יספרו להורים.. ידיד שלי לפני שבוע בכוח דחף לי את הראש ורצה שארד לו.. לא ירדתי לו ממש רק נישקתי איפה שהכיפה והעברתי לשון וזהו. היה לו ממש בהתחלה של הזין ממש לפני לא על האיבר מין שלו כמו שלפוחית מגעילה כזו והוא אמר שאין לו כלום ואני ממש מפחדת .. אני יכולה להידבק ?

תשובה:
שלום, נשמע שעברת חוויה מאד לא נעימה ואפילו אלימה. ראשית מבחינה בריאותית את יכולה להיות רגועה, והסיכוי להדבקה במחלה כלשהי הוא נמוך מאד. באופן כללי עדיף להימנע ממין אוראלי במידה ויש רושם לפצע/פריחה באזור איבר המין, אך הסיכוי להידבק ממגע קצר מאד הוא לא גדול. אין צורך בביצוע בדיקות או פנייה לרופא/ת משפחה. לא כתבת איך את מרגישה בנוגע לאירוע שהיה, והאם דיברת על כך עם אותו ידיד. כל סוג של מגע מיני צריך להתבצע מתוך רצון הדדי של שני הצדדים ומה שעשה הידיד שלך הוא מאד לא בסדר. אם את מתכננת להמשיך להיות איתו בקשר אולי כדאי גם לדבר איתו ולהבהיר לו את דעתך בעניין. אם את רוצה לדבר על כך עוד את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית.


בת 16 שואלת: #106600
היי,חבר שלי ואני שוכבים כבר בערך חודש עם קונדום ומאוד אחראים בקטע הזה. אתמול נפגשנו ושכבנו והכל היה בסדר,הוא גמר ולאחר כמה זמן הכניס לי אצבעות,הוא טען שיש לו ציפורניים ושהוא מפחד שיפצע אותי אבל אמרתי לו שהכל בסדר(כי היה פעם אחת שהוא הכניס לי אצבעות כשהיה לו ציפורניים וטיפה נפצעתי-היה לו דם על האצבעות אבל לא בכמות שאספר כרגע)הוא הכניס וביקשתי יותר חזק וככה הוא עשה וכשהוא הוציא היה לו דיי הרבה דם על האצבע שאיתה הוא הכניס,וכדי לבדוק הכנסתי לשם נייר וגם היה דיי הרבה דם,והיום יש לי על המגן תחתון טיפות קטנות של דם. האם זה משהו מסוכן?או שנפצעתי בגלל הציפרוניים?או שיש פציעה והיא חמורה ומסוכנת? תודה מראש :)

תשובה:
הי, אני מניחה שנפצעת כתוצאה מהציפורן. כדי לאפשר למקום להחלים כדאי להימנע מחדירה לשבועיים לפחות - אחרת הפצע יפתח ושוב ידמם, ואף יכול להיגרם זיהום. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #106514
כל כמה זמן מגרד לי באיזור איבר המין (מסביבו) כאשר אני מגרד הגירוד לא הולך ונעשה שם אדום זוהר וזה מגיע לנקודה שזה כואב כשאני נכנס להתקלח, כדאי לי לבדוק את זה או שזה משהו נורמלי לחלוטין?

תשובה:
הי, ייתכן שהעור שלך רגיש ומתייבש כתוצאה משימוש בסבון שלא מתאים לך - אז כדאי לנסות כמה ימים לשטוף רק עם מים ולנגב מאוד בעדינות (עם מגבת רכה בטפיחות קלות). עוד אפשרות היא שאתה מזיע ולכן נוצר גירוד - אני ממליצה על תחתונים מכותנה (שסופגים), וכדאי לנסות להחליף פעמיים ביום כדי לשמור על הגיינה. אם אתה מאונן עם קרם או סבון - ייתכן וזה גם יוצר את הגירוד. ובכל מקרה, שמן קוקוס (אורגני ולא מזוכך) מאוד עוזר, אז ניתן לקנות ולשים ממש מעט אחרי מקלחת. וכמובן, אם זה לא עוזר אז כדאי להתייעץ עם רופא עור. מקווה שזה יעבור לפני, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106511
היי אני בת 18 ולפני כ7 חודשים קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה בחיי עם החבר שלי, אנחנו ביחד כבר כמעט שנה הוא היחיד ששכבתי איתו, אנחנו מרבים לשכב הרבה לפעמים עם קונדום ולפעמים בלי ופעמים מעטות הוא גומר בתוכי, אני לוקחת גלולות למניעת הריון, הוא שכב עם די הרבה בחורות ותמיד טוען שזה היה רק עם קונדום, השאלה שלי היא לפני שבוע יצא לי מין שתי חצקונים או שתי פצעים נפוחים על השפתיים באיבר המין שלי הלכתי לרופא נשים הוא אמר שזה נראה כמו פצע הוא הביא לי למרוח שתי משחות אחת להרפס ואחת לפטריות, האם יש סיכוי שיש לי מחלת מין כל שהיא?

תשובה:
שלום יקירה, כל הכבוד על ההתיעצות עם רופא נשים וקבלת הטיפול. פטריה יכולה להיגרם כתוצאה מזיהום, והרפס היא מחלת מין - כך שלא ברור לי מה האבחנה של הרופא. בכל מקרה, את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך הפנייה לבדיקת דם לכל מחלות המין הקיימות, ואני ממליצה שגם חבר שלך יבדק. וכך תוכלו לדעת אם מדובר במחלת מין. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106418
צריכה מענה בדחיפות- קיימתי יחסים עם חבר שלי עם קונדום ביום שבת , יום אחרי ששכבנו גדלה לי פטריה כנראה מזיהום או לא יודעת מה , מאז אני מרגישה בחילות נוראיות חוש מוגבר לריח ודקירות בלתי פוסקות , חשוב לציין שהמחזור האחרון שלי היה לפני שלושה שבועות ושכבנו לפני בזמן הביוץ כנראה אבל גם עם קונדום ווידינו שאין קרעים ואנחנו מתחילת החדירה עם קונדום , לא יודעת אח יש לי סיבה להלחץ ולקחת את הגלולה אלה או לחכות לעוד שבועיים לבדיקה , ואם כן? מה אני אעשה אז ההורים לא יודעים כלום ... ( נשאר עד חמישי לקחת את הגלולה )

תשובה:
שלום יקירה, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום - והשתמשתם בקונדום כמו שצריך אין מקום לדאגה להריון, או לקחת גלולת היום שאחרי. כרגע אני מציעה שתקבעי תור לרופא/ה כדי לקבל טיפול מתאים - אם אכן קיים זיהום או פטריה. את בכל מקרה יכולה תמיד לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי להיות בטוחה. אבל ממה שאת מתארת - אין מה לדאוג מהריון. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106404
שלופ יש לי עוד שאלה התקשרתי למספר כמה פעממם ולא עונים לי ואני לא יודעת אולי יש לי זיהום? וכן קיימתי יחסי מין

תשובה:
הי, יכול להיות שמדובר בדלקת בשתן(?) אני חושבת שלא יהיה אחראי מצידי לענות על מה זה יכול להיות - זה מצדיק בדיקת רופא וכך תקבלי את הטיפול הכי טוב. כל טוב יקירה :)


בן 16 שואל: #106335
שלום, שאלה קצת מביכה, אוננתי לפני יום עם סבון (axe) ועכשיו כל העור בפין מתקלף לי ושורף. זה יכול להיות הסבון, והאם זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך, כנראה שהייתה לך תגובה לא טובה לסבון. ממליצה לך לגשת לרופא משפחה להיבדק. מעבר לכך, בזמן אוננות לא כדאי להשתמש בחומרים שלא נועדו לכך, עדיף להשתמש בחומר סיכה.


בן 18 שואל: #106318
שלום רב, כבר כמה שנים שאני סובל מפניני הפין שזה נקרא באנגלית Pearly Penile palunes מין בועות קטנות לבנות על הפרנולום העור שמחבר בין הכיפה לעור העורלה והלכתי לרופא מין והוא לא ידע מה זה ואמר לי שאני צריך לעשות ברית מילה ואין לי ברירה לטפל בסה אמרתי לו שאני לא רוצה לבצע ברית בגיל הזה והוא אפנה אותי לאורולוג שגם הוא לא עזר לי לטפל בזה מה זה הדבר הזה ואיך אפשר לטפל בזה ?

תשובה:
שלום לך, אני לא אוכל לתת לך תשובה רפואית, ממליצה לך ללכת לעוד רופאים כדי לקבל כמה חוות דעת ואז לקבל החלטה מכל מה שיאמרו לך. כתבת שהרופא שהיית אצלו לא ידע מה זה, והפתרון שלו גם לא מצא חן בעיניך. לכן חשוב לשים לב שהרופאים אליהם תגיע מכירים את התופעה ויודעים מה האפשרויות לטיפול, עד שתמצא פתרון שתרגיש איתו יותר בנוח. אתה יכול לפנות גם למרפאת לוינסקי (03-7919704) ולבדוק אם יש להם דרך לעזור לך, חוץ מהם תפנה לאורולוגים נוספים ורופאי עור. בהצלחה


בת 17 שואלת: #106128
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין לפני שהוא הצליח להכניס את איבר המין שלו לשלי הוא הכניס לי אצבעות. זמן לאחר מכן התחיל לי גירוי באיבר המין והופיעו פצעים קטנטנים . היום כבר שבועיים לאחר מכן המשכתי לשכב עם חבר שלי אבל הסקס נהיה רק יותר מייגע וכואב . אני לא יכולה ללכת לגניקולוג בגלל שאני וחבר שלי רק חודשיים ביחד ולא היה לי חבר לפניכן ואמא שלי לא מקבלת את זה שאני אשכב איתו עכשיו וגם בגלל זה אני לא יכולה לספר לה על זה, להגיד לה לקנות לי משחה או לקבוע לי תור לגניקולוג. ובנוסף אני יודעת שאפשר ללכת לגניקולוג לבד .. אבל בשביל גניקולוג צריך תור , והתור הזה מופיע באפליקציה של אותה קופת חולים וכך אמא שלי תדע שהייתי שם מבלי לספר לה

תשובה:
הי, תוכלי להגיע לאחד מהמרכזים שלנו ברחבי הארץ? http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 16 שואלת: #106002
מצצתי לחבר שלי לפני יומיים , ועכשיו יש לו דלקת . יכול להיות שזה בגללי ?

תשובה:
שלום לך יחסי מין אורליים אם הם מתקיימים ללא קונדום והמגע של הפה עם אבר המין חשוף לגמרי יכול להביא לדלקת והסיבה היא שבגלל שחלל הפה הוא לא סטרילי יש בו חיידקים שאולי נמצאים בפלורה הטיבעית של הפה אבל מוצא השתן צריך להיות נקי מחיידקים השתן שלנו כאשר הוא מופרש מהגוף הוא סטרילי חדירת חיידקים מחלל הפה לשתן יכול לגרום לדלקת, אני משערת שזו הסיבה אבל לא חייבת להיות יכול להיות שחברך פיתח דלקת בלי שום קשר אלייך,מה שחשוב שילך לרופא לבצע בדיקה ולקבל טיפול ושישתה הרבה. בריאות שלמה וכל טוב


בת 18 שואלת: #105873
היי, יש לי חבר שלושה חודשים, ואנחנו מאוד מיינים אחד כלפי השנייה משהו כמו אחרי חודש התחלנו לנסות לשכב אבל לא נכנס לי הפין שלו לנרתיק אז התחלנו להחדיר אצבעות התחלנו עם אחת בהתחלה כאב אך לא ירד דם שתיים לא יכולתי מהכאב, הוא תמיד משחק עם איבר המין שלו כלפי איבר המין שלי אבל אף פעם לא הייתה חדירה לא חצי ולא מלאה היום היינו יחד והוא הכניס לי בהתחלה אצבע אחת ואז שתיים ודחף ואז ירד לי קצת דם, ובכללי מאז שהתחלנו עם זה נייהתה לי פריחה בשפתיים של הנרתיק ושורף לי בפיפי וכשאנחנו לא מתעסקים שמה אין לי כלום עכשיו ירד לי קצת דם בהיר ממש ורציתי לשאול מזה אומר הפריחה והשריפה הזאת והאם זה אומר שקרום הבתולים שלי נקרא? אשמח לתשובה מהירה תודה שבוע טוב

תשובה:
הי יקירה, זה בעיקר אומר שהמגע של החבר שלך לא היה מותאם אליך ונעשה שלא בעדינות ולכן גרם לך להיפצע. אני מציעה שתנהלי את המגע לפי מה שמתאים לך - אולי תנסי את בעצמך להחדיר אצבעות ולהכיר את הגוף שלך, וכשאתם ביחד תגידי לו כל הזמן מה נעים לך ומה לא. אפשר גם לקנות חומרי סיכוך כדי להקל את החדירה. האם אתם מתשמשים באמצעי מניעה? אם לא, מוזמנים ליצור איתנו קשר גם בנוגע לכך. כל טוב


בת 18 שואלת: #105837
לפני שלושה ימים אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין , ולפתע הרגשתי כאב חד. הפסקתי הכל והתיישבתי על המיטה , ולאחר מספר שניות שמתי לב שאני מדממת מאיבר המין שלי , ושנוצר כתם דם גדול על הסדין מתחתי .באותו הרגע רצתי למקלחת כדי לנקות את עצמי ובהמשך היום היו לי מעט טפטופים של דם שהפסיקו בהמשך . אולם בניגוד לדם שהפסיק באותו היום , הרגשתי יום לאחר מכאן כאב מהאזור כאשר אני נמצאת בתנוחות שונות , לדוגמה , כאשר ישבתי ונשענתי אחורה עם הגב. הכאב המשיך גם יומיים אחרי וביום השלישי (היום) הוא נחלש . כאשר דיברתי עם חברה היא אמרה לי שכנראה זה פצע בדופן הנרתיק ושזה יעבור לאחר מספר ימים , ורציתי לדעת מה החוות דעת שלכם , והאם אתם חושבים שזה יכול להיות משהו אחר ? ואם לא , כמה זמן בערך צריך לתת לפצע כדי להחלים לגמרי ? האם צריך להיזהר ממשהו כרגע ? *חשוב לציין שבמהלך קיום יחסי המין השתמשנו באמצעי מניעה.

תשובה:
הי, אני ממש שמחה לשמוע שהיית קשובה לגוף שלך והפסקת את הסקס ברגע שכאב לך. נשמע לי שחברה שלך צודקת. אני ממליצה לתת למקום להתרפא - להימנע מחדירה לשבוע וחצי. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #105821
היי אני במחזור וביום הראשון של המחזור הייתי אצל חבר שלי והייתי עם טמפון .הוצאתי את הטמפון כדי שנקיים יחסי מין וקיימנו (במהלך היחסים הוא הוריד את הקונדום אבל לא גמר בתוכי)כרגע אני עדיין במחזור (ביום השלישי) ונורא כואב ושורף לי כאשר אני עושה פיפי.ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
היי לך ממה שאת מספרת זה נשמע משהו רפואי ולאו דווקא נוצר בעקבות יחסי מין. ממליצה לפנות לרופא משפחה שייתן לך ייעוץ מקצועי. בנוסף, יכול להיות שנפצעת בפתח הנרתיק ולכן שורף לך בעת השתן. את יכולה להסתכל באמצעות מראה ולבדוק אם יש איזשהו פצע. את מוזמנת גם לפנות לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך בהצלחה!


בן 19 שואל: #105810
שלום לפני יומיים הופיע לי פצע קטן בגב והיום אני רואה שזה פצע שומני וכואב, באותה המידה גם הופיע לי היום פצע באזור שיער הערווה קצת מעל הפין יש סיבה שזה קורה? תודה

תשובה:
הי, זה נשמע כמו צמיחה הפוכה של שערה. אם זה כואב - צריך שרופא יבדוק זאת. זה עלול ליצור זיהום פנימי. כל טוב :)


בן 19 שואל: #105758
שלום, לפני שבועיים בערך התחילו להופיע פצעים על היריכיים שלי ועל הלחיים האחוריות (מתחת לגב (תחת)) אני מאוד מודאג בקשר לאלה שנמצאות מאחור מכיוון שאזור זה מאוד חשוב ל אני מקיים יחסי מין (לא קיימתי יחסי מין מזה תקופה של חודש כך שהפצעים בטוח לא מזה) בכל מקרה אני לא יודע מה הסיבה להופעת פצעים אלה. אני מטופל בריקוטן 40מג חודש אחרון (חמישי) ונשאר לי כשבוע ימים, האם יכול להיות שהסיבה היא הריקוטן? ואם כן איך זה שעד עכשיו לא יצא פצעים חוץ מבחודש החמישי, והאם אלה נחשבים לפצעי יובש. תודה

תשובה:
שלום לך אני ממליצה לך ללכת לבדיקה אצל רופא עור ולשמוע את חוות דעתו. בנוסף, האם עשית בדיקה למחלות מין בזמן האחרון? אולי כדאי לך, כדי לשלול את האפשרות. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #105725
היי שכבתי עם חבר שלי והיינו בלי קודנדום עכשיו זה לא היה הרבה זמן בשביל שהוא ייגמור. יצא לי כזה נוזל לבן מהנרתיק ואין מצב שהוא גמר כי זה היה שתי דקות אפילו פחות השאלה היא מה זה החומר הלבן הזה שיצא לי מהנרתמהנרתיק?

תשובה:
הי, נשמע שזה נוזל סיכוך שלך שמופרש בנרתיק בזמן קיום יחסי מין כתוצאה מהגירוי המיני והחדירה, אפשרות נוספת היא שאלו "טיפות אהבה" - נוזל זרע שיוצא מהפין כל זמן שהוא בזיקפה. אני מאוד מקווה שאת משתמשת בגלולות - כי נשמע שיש סיכוי להריון. מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105684
היי, אני וחיילת וגם חבר שלי ואנחנו ביחד כבר שנה.. שבוע שעבר (חמישי) שהוא חזר מהבסיס שכבנו.. הוא לא הצליח לחדור אליי עד הסוף או מדי פעם בכלל וזה ממש כאב לי, גם השתמשנו בחומר סיכה והוא ירד לי, למרות שהייתי רטובה. כל פעם שהוא ניסה לחדור אז זה המשיך לכאוב. שהוא החזיר אותי יום למחרת הביתה, היה דימום, עכשיו זה מוזר כי היה לי מחזור. אני מדממת דם רגיל, כמו דם של חתך ולא דם של מחזור, אין לי מושג למה זה קרה. יכול להיות שזה בגלל החדירה, או אולי יש לי משהו. עכשיו בכלל שאני חיילת, קיבלתי הפנייה מהרופא יחידה לרופאת נשים.. אבל קשה ליצור איתם קשר כי הם לא ממש עונים. אני חייבת לדעת מה קורה לי, יכול להיות שזה מחלת מין? וגם אני כן יורדת לחבר שלי, ובכללי אנחנו שוכבים עם קונדום. אני באמת לא יודעת מה יש לי, ואני כבר שבוע מדממת ככה, אני כלכך פוחדת

תשובה:
הי, עד כמה שידוע לי - אין מחלת מין שגורמת לדימום. נשמע שנפצעת בזמן החדירה ונוצר פצע. מאחר ודימום נמשך שבוע - עדיף שרופא/ה גניקולוג/ית יבדוק אותך. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105599
היי בשביל חברה שלי היא שכבה לא ממזמן בפעם הראשונה ובסיום שהיא כבר חזרה לבית יצא לה דם , אחר כך כבר לא יצא לה בפעם השניה כשהיא שכבה יצא לה דם שוב באמצע השכיבה וזה עד עכשיו כיאלו מתמשך מהלילה עד הבוקר וזה לא הפסיק עדיין וזה גם התאריך למחזור שלה אבל מחזור זו כמות דם ואפילו על הפד לא יוצא לה רק שהיא מנגבת ועדיין כמות קטנה מה עודים ??

תשובה:
הי, נשמע שהחדירה גרמה לשפשוף פנימי בנרתיק שגרם לפצע - ולכן הדימום. ההמלצה היא לא לקיים יחסי מין במשך השבועיים הקרובים לפחות - כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא. בפעמים הבאות מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים כדי להקל את החדירה. אם הדימום ממשיך כדאי לפנות לגניקולוג/ית להיבדק. אני מקווה שחברתך משתמשת באמצעי מניעה - נשמח לייעץ ולסייע גם בנוגע לכך. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105537
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד אנחנו משכירים דירה ביחד והכל קשר ממש בריא , אנחנו מקיימים יחסי מין כימעט כל יום מאז שהתחלתי לקיים יחסי מין כל יום (שזה בערך מאז שעברנו לגור ביחד) אחד מהשפות הפנימיות שלי לא יודעת עם נפוחה אבל תמיד מבצבצת אחוצה כזה והשנייה לא היא בפנים רגילה מה זה יכול להיות? צריך ללכת לרופא??

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שיש לכם קשר בריא ואוהב. נראה שהשפה משתנה כתוצאה מחדירה/גירוי מיני. כל עוד זה לא כואב או מפריע - לא נראה שיש צורך ללכת לרופא. כמובן שאם יחסי המין היומיומים מפריעים לך - את יכולה לשוחח עם בן זוגך על כך. כל טוב :)


בת 26 שואלת: #105532
היי אני נוטלת גלולות יסמין כבר שנה בערך סיימתי מחזור והתחלתי גלולה ביום ה 7 כמו שצריך קיימתי יחסים עם הבן זוג בגלולה ה 5 והוא גמר בפנים רק שאחרי זה עשה עם היד חזק וירד הרבה דם ועכשיו יומיים אחרי אני עם כאבים כמו כאבי מחזור ומרגישה כמו זרמים בבטן תחתונה יש לציין שביומיים שאחרי היתי גם בים האם זה צריבה בגלל המי מלח בגלל שעשה לי פצע ??? ולמה ישלי כאבים בבטן וכמו כיווצים ?? האם אני מוגנת ..ועוד משו האם זה נורמלי שביום ביוץ שלי תמיד ישלי כאבים כמו מחזור למרות שאני נוטלת גלולות

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות לפי ההנחיות - את מוגנת מהריון. מהתיאור שלך נשמע שככל הנראה נפצעת כתוצאה מהמגע החזק. וכמו כל פצע אחר - זה כואב ומדמם. אני ממליצה לקבוע תור לגניקולוג/ית בהקדם על מנת שיבדוק את המקום ואת הסיבה להתכווציות - כדי שתוכלי להיות בטוחה לגבי הסיבה. בכל מקרה, כדאי להימנע מיחסי מין בשבועיים הקרובים לפחות כדי לתת לפצע הזדמנות להירפא ולא לגרות את המקום מחדש. כאבים בזמן ביוץ למרות נטילת גלולות הם נורמלים - אבל בהחלט כדאי להתייעץ עם גניקולוג/ית גם בעניין הזה. לעתיד, אני מקווה שתוכלי להרגיש בנוח לומר לבן זוגך איזה מגע נעים לך, ולהפסיק אם כואב או לא נעים לך - אולי המקרה כרגע זו הזדמנות טובה לדבר איתו על כך. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #105498
היי אתמול שאלתי שאלה ודיברתי על זה שראיתי על התחתונית צבע אדום ורוד דליל והוא אינו של מחזור. כמה שעות לאחר מכן גיליתי גירוי אין סופי ( לא קיימתייחסי מין מעולם כך שהאפשרון למחלת מין נפסלת ) והוא הכניס לי אצבעות . לאחר מכן קראתי קצת באינטרנט ומסתבר יש לי פצעים באיזור אני מתחת לגיל 18 ואמא שלי לא יודעת שחבר שלי הכניס לי אצבע והיא גם נגד לזה לדעתי אז אני לא רוצה לספר לה ולא ללכת לרופאב. יש לי משחות של פטרת וגירוי והשאלה שלי האם טריפלדרם פלום קרם או הידרואגיסטן קרם יכולים לעזור לי.

תשובה:
הי, אני מניחה שהגירוי ודימום נגרם כתוצאה משפשוף בעקבות החדרת האצבעות שגרם לפצע. על מנת לאפשר לפצע להתרפא, צריך לשמור על המקום ללא גירוי. כלומר - ללא החדרה של אצבעות או כל איבר אחר בשבועיים הקרובים לפחות. במידה והגירוי נמשך, יש לקבוע תור לגניקולוג/ית כדי לבדוק זאת לעומק. כדי למנוע פציעות דומות בעתיד יש לוודא שאת רטובה לפני החדירה (אצבעות או כל איבר אחר), את גם יכולה לכוון את בן זוגך לעשות זאת בהתאם לקצב ולעונג שלך. כמו- כן, חשוב לשטוף את הידיים לפני כדי למנוע זיהום. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #105382
היי, לפני כשבוע התחילה לי דלקת בשתן, הלכתי לרופא הוא הביא לי אנטיביוטיקה וסדורל. כשהתחלתי לקחת את הסדורל לאחר יומיים התחילו להופיע לי דימומים בנוסף (לא קשור לזה שזה צובע את השתן באדום) כשהפסקתי לקחת לא הופיע לי דימום. אתמול לקחתי שוב את הכדור והיה לי דימום .. אני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע וחצי אז זה לא מחזור.. מה זה אומר??

תשובה:
שלום לך, סדורל לא אמור לגרום לדימומים ולכן אני ממליצה שתגשי שוב לרופא/ה שלך. הסדורל אמור רק להקל על הכאבים של הדלקת ולא מרפא אותה אז זה בסדר שתפסיקי לקחת את הכדור אם הוא לא עושה לך טוב. תרגישי טוב!


בת 17 שואלת: #105292
היי אני גילחתי אתמול את הפות ואני נחתכתי העור אני חושבת שנכתח לי , וזה ממש שורף וכואב יש משהו שאני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום, בהנחה שהפצע הפסיק לדמם, ושאין נפיחות משמעותית ואודם נרחב באזור, כל מה שצריך לעשות זה לשטוף את האזור במים ופעם אחת ביום גם בסבון ולתת לפצע להחלים. אם את רואה שהפצע אינו מגליד ואף נראה רע יותר פני לקבלת טיפול רפואי. חשוב מאד להיזהר מפציעה בזמן הסרת שיער - חתכים כאלו יכולים להיות כואבים מאד.


בת 19 שואלת: #105260
יש לי שאלה בלי קשר לשאלה הקודמת שלי אני וחבר שלי יחד שנה ושכבנו כבר.ממזמן עכשיו בהתחלה הייתי לוקחת גללות ואז הפסקתי כי השימוש בהן לא עשה לי טוב בקיצור. תמיד היית שוכבת איתו ואף פעם לא כאב לי ואני לא בתולה עוד מלפניו עכשיו פיתאום בשבועים האחרונים כל פעם שאני מקיימת איתו יחסי מין כואב לי באזור הבטן התחתונה ובחיים לא כאב לי בחיים !! מה זה יכול להיות יכול להיות מחלת מין או משהו מי לא יודעת ? וזה בחיים לא היה לי לפני אפילו לא טיפה כאב !

תשובה:
היי , לכאבים במהלך קיום יחסי מין יכולות להיות סיבות רבות בניהם הורמונים לא מאוזנים, לחץ ועוד.. בנוסף יכול להיות שאת לא מספיק מגורה מינית. תנסי לדבר על כך עם בן זוגך קודם כל ולשתף אותו בכך שאת חשה כאבים ואולי הוא יוכל לעשות משהו שיהיה לך נעים יותר מפני שיחסי מין אמורים לגרום להנאה ולא לכאב. מכיוון שציינת שלאחרונה הפסקת להשתמש בגלולות יכול להיות שתסמינים קדם ויסתיים מתגברים אצלך כמו כיווץ הרחם וכאבים באזור הבטן כך שיכול להיות שזו הסיבה. אם הכאבים ממשיכים אני ממליצה לך לפנות לרופא ולהסביר לו בפירוט על הכאבים שאת חשה וגם על הפסקת הגלולות למענה מקצועי (הדבר עלול לגרום לשינויים הורמונליים). בהצלחה:)


בת 14 שואלת: #105165
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ואחרי זה התחיל לי דימום בפתח הנרתיק ועברו כבר שלושה ימים וזה עדיין מדמם טיפה מזה יכול להיות? זה לא מחזור בוודאות.

תשובה:
שלום לך, בהמשך לתשובה הקודמת שקיבלת פה באתר, חשוב לשים לב כיצד אתם מקיימים את יחסי המין. הנרתיק הינו אבר מאוד עדין ורגיש. במידה והחדירה מתבצעת כאשר הנרתיק לא מספיק רטוב או ששרירי הנרתיק לא מספיק רפויים, החיכוך שנוצר עלול לפצוע את הנרתיק. כמו כן חדירה אינטנסיבית למשך דקות ארוכות עלולה ליצור פצע גם כן, וזו עשויה להיות הסיבה לדימום. חשוב לתת לנרתיק מספר ימים של מנוחה כדי שהפצע יוכל להרפא. לאחרונה בני נוער רבים מדברים על השפעת הפורנו על חיי המין, ועל כך שפורנו מציג מין שיש בו חדירה ממושכת ואינטנסיבית. זה כמובן רחוק מהמציאות שכן כמו שאמרתי, הנרתיק הוא אבר עדין מאוד. חשוב שתהיה רגישה לתחושות שלך תוך כדי קיום יחסי המין, ולא תעשי שום דבר שכואב לך או לא נעים. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו עוד


בת 14 שואלת: #105073
מצצתי לפני שנה מה הסיכויים שנדבקתי במחלת מין ? לא יודעת עם זה קשור אבל יש לי כמה פצעים בפות כמו חצקונים לבנים , ולא קיבלתי מחזור הרבה זמן (חודשים) אין לי מחזור סדיר

תשובה:
שלום, קיימות מספר מחלות מין שמועברות גם במין אוראלי (מציצות). חשוב לציין ש-HIV/איידס לא עובר בדרך זו. יחד עם זאת, מאחר וסיכויי ההדבקה הם נמוכים, אין המלצה להימנע ממין אוראלי ואין צורך לקיים אותו עם קונדום. אם את סובלת מפצעים לבנים באזור הפות מומלץ שתפני לבדיקת גניקולוג/ית, כנ"ל בנושא המחזור הלא סדיר.


בת 17 שואלת: #105016
היי לפני חודש בערך קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ןהקונדום נקרע הוא לא גמר אבל בכל זאת דאגתי ולאחר שבועיים עשיתי בדיקת הריון ויצא שלילי לאחר שבוע מבדיקת ההריון קיימתי יחסי מין עם חבר שלי וראיתי על התחתון דם שמתי פד ולאחר כמה שעות עשיתי פיפי וראיתי שהדם התחלף לנוזל בצבע חום וגם שניגבתי את הפיפי היה את הנוזל על הנייר התקלחתי ולא הופיע יותר שום נוזל ולאחר 4 ימים שוב קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ועל הקונדום היה דם מה זה יכול להיות ?

תשובה:
היי, טוב עשית שביצעת בדיקת הריון עשרה ימים עד שבועיים מהיחסי מין האחרונים. הדימום יכול להיות דימום בין ווסתי או "פצע" כמו שענו לך פעם הקודמת. בכל זאת במידה והדימום ממשיך וזה לא דימום ווסתי, אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה ותוכלי לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה נוספים (כמו גלולות). בנוסף את מוזמנת לדלת הפתוחה באזור מגורייך גם לקבל מידע וייעוץ על אמצעי מניעה, ולקבוע תור לרופאת הנשים בדלת באופן אנונימי. בהצלחה


בת 14 שואלת: #105003
יש לי גם בעיות בכליות מלידה ובדרכי השתן הידרוניפלוזיס ורפלוס מצד שמואל ואני ממש רוצה לקים יחסי מין אפילו שאני בת 14 האם זה ישפיע על הבעיות או שאין בניהם קשר

תשובה:
שלום לך מערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות ואין קשר בניהם מצד אחד ומצד שני אם יש בעיה במערכת אחת יתכן שזו תשפיע על השניה , ז"א כאשר מקיימים יחסי מין בפעמים הראשונות צריך שתהיה מוכנות של הגוף בגרות והבנת התהליכים הפזיולוגיים, קיימים מצבים שהרגישות והנטיה לפיתוח דלקות בשתן מתפתחת בתחילת קיום יחסי המין ובגלל הבעיה שיש לך בכליות את לא יכולה לקחת את הסיכון הזה , כדאי להתייעץ עם הנפרולוג שלך. זה לא אומר שלא תקיימי יחסי מין אפשר לקיים יחסי מין רק כאשר תרגישי מספיק בטוחה אחראית לתוצאות ולשים לב לכל סימן של בעיה בדרכי שתן. אם את מרגישה שאת מסוגלת להתמודד אז המשיכי בהנאה חג שמח כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #104985
שכבתי עם חבר שלי ביום שלישי בערב, הוא היה הפעם הראשונה שלי. מהלך הסקס ירד לי כמות לא גדולה של דם מהנרתיק, ובבוקר שלאחר מכן ירד לי שוב קצת. כיום, ביום חמישי, הלכתי לשירותים, וכשעשיתי פיפי בסוף ירד לי דם שוב, אז שמתי טמפון. וזה לא הגיוני שזה מחזור כי רק נגמר לי לפני שבוע בערך. ולאחר מכן שהלכתי שוב לשירותים ירד לי שוב דם אז הוצאתי את הטמפון אך הוא היה נקי מדם. אז שמתי אחד חדש כי דימם לי. רציתי לשאול איך זה הגיוני שעדיין יורד לי דם לפעמיים לאחר יומיים? והאם זה הגיוני, או אם זה מסוכן או חריג ואני צריכה ללכת לבדוק את זה אצל רופא? בבקשה אשמח לתשובה כמה שיותר מהירה כי אני מפחדת ממש, וזה בחיים לא קרה לי.

תשובה:
שלום, דימום לאחר קיום יחסי מין יכול להיגרם ממספר סיבות (בהנחה שאכן לא מדובר במחזור החודשי הקבוע). ביחסי מין ראשונים עלול להיגרם דימום קל מקרעים קטנים בפיסת עור שמקיפה את הנרתיק מבפנים ומכונה בדרך כלל "קרום הבתולין". משך הדימום משתנה בין בחורה אחת לשנייה, לעיתים אין כלל דימום ולעיתים הדימום נמשך זמן מה. דימום יכול להיגרם גם מפציעה של דפנות הנרתיק, וגם מרקמה שנמצאת בפנים הנרתיק וקרוב לצוואר הרחם שעלולה להיות עדינה מאד בחלק מהימים במהלך החודש. אם הדימום חולף מעצמו אין סיבה לדאגה. אם הדימום הינו בכמות בינונית-גדולה, נמשך במשך ימים ואינו מפסיק, מלווה בכאבים חזקים - מומלץ לפנות לבדיקה של גניקולוג/ית. במקרה הצורך, ובעיקר אם מדובר בדימום בכמות גדולה יש לפנות לחדר מין נשים באחד מבתי החולים.


בת 19 שואלת: #104984
אני וחבר שלי כבר שוכבים כמה חודשים וכל פעם שאנחנו שוכבים אני לא נהנית כי זה כואב לי ממש וגם שבוע אחריי נהיית לי דלקת בשתן ממש על בסיס שבועח שזה כבר בלתי ניסבל אני לא יודעת מה לעשות יותר ולמה עדיין כואב לי כלכך כשאנחנו שוכבים, אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים לנבוע ממספר סיבות באופן רגיל יחסי מין צריכים להיות מענגים ולא בלתי נסבלים, חשוב לטפל בכך מכיוון שכאב יגרום לפחד מיחסי מין, בראש וראשונה בפעמים הבאות עלייכם להשתמש בג'יל סיכה על בסיס מים שאפשר לקנות מבתי המרקחת השימוש בג'יל יעזור לחדירה קלה יותר וימנע כאב, אם הכאב ממשיך והג'יל לא עוזר עלייך לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך לבירור סיבת הכאב, יתכן שכואב לך כי את מפתחת דלקת בדרכי השתן וטיפול בדלקת לא רק שחשוב למניעת סיבוכים גם יקל ויפחית את הכאב , למרות שמערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות המרחק בין פתח הנרתיק פתח השופכה ופתח פי הטבעת הוא קצר ולכן יכולים חיידקי מעיים לעבור לפתח השופכה ולגרום לזיהום ,בכדי למנוע את הדלקת יש לשמור על הגיינה של האזור ולמנוע מגע של צואה עם פתח השופכה. חג שמח בהצלחה 0שתן 0


בת 15 שואלת: #104983
יש לי נפיחות קלה בבטן אחרי ששכבתי היום עם חבר שלי זה בסדר

תשובה:
היי! נפיחות באזור הבטן יכולה להיגרם מסיבות שונות, לרוב היא קשורה לאוכל וחולפת מהר יחסית. אין סיבה לחשוש מנפיחות שהופיעה מיד לאחר קיום יחסי מין. כל טוב!


בת 17 שואלת: #104920
היי הבוקר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ופתאום ראיתי בתחתון דם כאילו קיבלתי מחזור שמתי פד ואחרי כמה שעות עשיתי פיפי ובפד היה כמו מחזור רק בצבע חום ולא בכמות גדולה וגם שניגבתי ניגבתי ועל הנייר היה את אותו חום מה זה יכול להיות

תשובה:
שלום רב הדימום יכול להיות או מהמחזור שאמור להגיע בקרוב או כתוצאה מיחסי המין ייתכן ובזמן קיום יחסי המין בן הזוג שלך "פצע" את הנרתיק שלך. אל חשש הקפידי על הגיינה והדימום יחלוף. בהצלחה


בת 19 שואלת: #104895
שמתי לב שיצא לי מין חצ'קון כזה בשפתיי איבר המין בצד שמאל הוא קצת נפוח ויש לו ראש מוגלה קטן מה אפשר לעשות? תודה:)

תשובה:
שלום לך, אם את מסירה שיער אז זה יכול להיות מהסרת השיער. גילוח, שעווה וגם לייזר יכולים לעשות פצעים באיבר המין כתוצאה מהורדת השיער. אם את מקיימת יחסי מין לא מוגנים אז גם יכול להיות שנדבקת במחלת עור כלשהיא ולכן אני מציעה שתפני לרופא/ת עור או לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בן 17 שואל: #104875
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד התחלנו להתקרב וקיימנו כמעט יחסי מין רק הכיפה .. ומאז אני חשה בשירותים ונפיחות ואני קצת לחוצה

תשובה:
שלום שירה, אם את ממשיכה להרגיש נפיחות וגירוי אני ממליצה לך לפנות לרופא. לא ציינת אם השתמשתם באמצעי מניעה. ישנה חשיבות לשימוש באמצעי מניעה בכל מקרה, גם אם לא הייתה חדירה מלאה (רק הכיפה). את מוזמנת לפנות אלינו על מנת לקבל מידע לגבי אמצעי מניעה. המשך יום נעים


בת 21 שואלת: #104301
היי אני בת 21 נשואה.. לפני כמה ימים נגמר לי המחזור והכל היה נקי וקיימתי ייחסי מין אם בעלי והיום שוב פעם התחיל לי דימום אוו מחזור לא יודעת כי זה מאוד רציני רציתי לדעת אם זה מסוכן? ואם זה הגיוני? אני לא יודעת מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך הדימום לאחר יחסי מין כפי שאת מתארת יכול להיות ממספר סיבות או שלא באמת סיימת את הוסת ואז את צריכה לזהות אם זה דמם ויסתי או אחר, או תוצאה של חיכוך שגרם לפציעה כל שהיא שמדממת ,את לא מספרת על כאב, תעקבי אחרי הדימום אם הוא ממשיך אז כדאי לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך . כל טוב


בן 20 שואל: #104132
היי יש לי חברה שלוקחת גלולות במשך כמה חודשים והיא לוקחת כל יום בשעה הנכונה אנחנו עושים יחסי מין ללא קונדום ובזמן האחרון התחיל לכאוב לה בעבר מין ונהיה לי לחצים כל פעם יש לי פיפי ושורף לה שם ויש לה אפשרות של חומר עם ריח לא נעים ואנחנו קצת בלחץ מזה מה זה אומר כל מה שקורה לה בעבר המין שלה?

תשובה:
שלום לך. צריבה בזמן השתנה כמו גם הפרשה בעלות ריח לא נעים יכולות להיות קשורות לדלקת בדרכי השתן או בנרתיק. כדאי שחברתך תפנה לרופא/ת המשפחה שלה או לבדיקה אצל גניקולוג/ית. כל טוב!


בן 13 שואל: #104124
אני התחלתי לאומן לפני כמה שנים אבל רק בימים האחרונים גיליתי שאני יכול לגמור ומאז אוננתי פעמיים שלוש ביום עם אל סבון נוזלי אבל בכל פעם אחרי שהייתי מאונן היה שורף לי מאוד בזין ולא עשיתי עם זה כלום ומלפני יומיים הזין שלי מלא בעור יבש והוא כואב לי מאוד רק להזיז אותו מכאיב לי ואני מדי פעם מקלף את העור כי אני חושב שזה יעזור לי מה זה בדיוק ומה אמי יכול לעשות לגבי זה ?

תשובה:
היי לך. אוונות עם סבון אכן יכולה לגרום לצריבה בפתח השופכה שנמצא בקצה הפין, וליובש בעור עם הופעת אדמומיות, כאב וגרד. ראשית כל הימנע מקילף של העור היבש כי אתה עלול רק להחמיר את מצב באזור ולפציעה נוספת. אתה יכול למרוח מעט קרם לחות (קרם ידיים/פנים). נסה להימנע בימים הקרובים מאוננות עד לשיפור במצב העור. נראה שעורך רגיש ולכן בעתיד הימנע מאוננות עם סבון. אתה יכול להשתמש בחומר סיכה שניתן לרכוש בבתי מרקחת ורשתות הפארם, או לחלופין לנסות להשתמש בחומרים אחרים כמו וזלין או שמן תינוקות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #103988
שלום , לפני יומיים שכבתי עם החבר שלי בפעם הראשונה , כאב לי וירד לי קצת דם, אבל ביומיים האחרונים ממשיך לכאוב לי ממש ולשרוף שאני עושה פיפי ויורד לי דם שאני עושה פיפי , אני אמורה לקבל מחזור אבל זה לא מחזור , כי רק שאני עושה פיפי יורד לי דם . האם זה נורמלי ? ללכת לרופא ?

תשובה:
שלום לך, אם את עדיין סובלת מצריבה והופעת דם במתן שתן מומלץ שתפני לבדיקת רופא/ה. תרגישי טוב.