A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

בדיקה גניקולוגית

דלת פתוחה הקרובה אליך

בדיקה גניקולוגית

בת 13 שואלת: #115910
היי, קיימתי יחסי מין ואז חבר שלי דחף לי ספרי לשיער לאבר המין שלי והפקק שלו נשאר בפנים... אני מפחדת לספר להורים אסור שהם ידעו מה לעשות? אשמח שתענו בהקדם תודה❤

תשובה:
היי לך, במידה ולא טיפלת בזה עד כה, חשוב מאוד שתלכי לרופא לבדיקה ושיוציא לך את הפקק- זה גוף זר וזה מאוד מסוכן שיישאר בתוך הגוף. בנוסף, בלי קשר לבדיקה שמומלץ שתעשי- את יכולה גם לנסות להוציא את זה לבד. חשוב לי לומר שספריי לשיער זה דבר מאוד לא הגייני ואני מאוד לא ממליצה שתכניסו דברים שהם לא אצבעות\איבר מין\צעצוע מין לאיבר המין שלך- בכדי למנוע פציעות ומקרים עתידיים כאלה. המון בהצלחה


בת 14 שואלת: #115897
היי, תודה רבה על המענה, אני חששתי מהריון אבל קיבלתי מחזור לפני יומיים, אני קצת מתביישת להתקשר טלפונית, אפשר אולי לקבוע פה?

תשובה:
היי יקירה, לצערי אני לא יכולה לקבוע לך תור דרך כאן. חשוב לי לומר לך שהשיחות הן אנונימיות, ולא נשמרות בשום מקום. המענה הוא רגיש ואינטימי ואני מקווה שזה יוריד לך את המבוכה ושתאזרי אומץ ותתקשרי, כי מאוד חשוב שתעברי את הבדיקה הרפואית. מחכה לטלפון ממך :)


בת 17 שואלת: #114779
איך אני יכולה לבדוק אם אני בתולה או לא מבלי ללכת לרופא ובלי שההורים שלי ידעו זאת

תשובה:
שלום לך יקרה, שמתי לב שאת חוזרת ושואלת בנוגע לנושא הבתולין, ולכן אני מסיקה שהדבר חשוב ומשמעותי לך מאד. אחזור על ההסבר שקבלת בעבר, כדי להבהיר את הדברים. ההגדרה של מי שהם בתול או בתולה, היא מי שקיימו יחסי מין או מגע מיני שיש בהם חדירה של הפין לתוך הפות. את סיפרת שיש ביניכם חדירות "קטנות", ולכן חשוב שתביני שאם היתה בניכים חדירה מכל סוג (עמוקה, קצרה, ארוכה, קצת או הרבה...) זו עדיין חדירה וזה בעצם אומר שאינך בתולה. אני חוזרת ומציינת את זה, בעקר בגלל שחשוב שתביני שאפילו חדירה קנטנה ורגעית של הפין לתוכך, עלולה להסתיים בהריון לא רצוי. גם אם אינך מחשיבה את זה כ"דבר האמיתי". דעי שזה ממש אמיתי, וממש מעמיד אותך בסיכון להריון לא רצוי ולא מתוכנן, וכמובן שגם למחלות מין, במידה ואתם לא מוגנים. כעת, אני מקווה שאת מבינה היטב כי אין לך מה ללכת לרופא בשביל לבדוק את העניין. את אינך בתולה מהסיבה שכבר הסברתי קודם. אני מזכירה גם כי קרום הבתולין לא נקרע, לא כואב ולא מדמם בפעמים רבות בהם מקיימים יחסי מין לראשונה. בדרך כלל הוא מתרחב לצדדים כתוצאה מהחדירה (ופעמים רבות אחרות הוא בכלל לא קיים אצל חלק גדול של הנשים, בניגוד למה שמקובל להאמין). אני מקווה שההסבר ברור לך כעת. בכל מקרה חשוב לי להדגיש כי בכל מה שקשור למיניות שלך, את אינך חייבת ליידע או לשתף את הורייך. במידה ואת פעילה מינית כבר מעל חצי שנה, מומלץ לך לגשת לבידקה אצל רופאת נשים, שיכולה גם להתאים לך אמצעי מניעה בהתייעצות משותפת עם בן זוגך. בסניפים שונים של הדלת הפתוחה ישנו שירות של רופאת נשים מומחית לנערות, וניתן לתאם עמה בדיקה. כל התייעצות, בדיקה או פגישה אצלנו נערכת תחת סודיות וללא כל עלות. (כלומר- הורייך לא צריכים לדעת עליה ואינך צריכה לשלם). נשמח מאד לפגוש אותך אצלנו. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114723
אני יכולה לקבוע אצלכם תור לרופאת נשים ואם כן זה בתשלום?

תשובה:
היי! השירותים אצלנו הם חינמיים אך השאלה לאיזו מטרה את מעוניינת להגיע לרופא/ת הנשים בסניף. הרופאות.ים שלנו מבצעים בדיקה גניקולוגית ומתאימות.ים אמצעי מניעה בלבד. אם מדובר בבעיה אחרת יהיה עליך לפנות לרופא/ת הנשים במרפאה שלך. כל טוב וחג שמח!


בת 17 שואלת: #114608
אם אני הולכת לגניקלוג/ית כדי לבדוק למה מאחר לי המחזור עם ההורים , באמצעות הבדיקה רואים אם אני לא בתולה?

תשובה:
שלום לך יקרה. כפי שכבר ציינו בעבר, את יכולה להבדק אצל רופאת נשים גם ללא אישור או ידיעת ההורים. במידה והחלטת לשתף את הורייך ושיתלוו אלייך לבדיקה, זה בסדר גמור. כל בחירה בתחום המיניות והגוף שלך, צריכה להיות מקובלת אך ורק עלייך ועל פי הסכמתך. במקרה זה, אין כל צורך שאחד ההורים יכנס אתך לבדיקה הגניקולוגית עצמה. היא קצרה, ונעשית מאחורי וילון או פרגוד בדרך כלל. שאלתך נותנת לי הזדמנות להסביר לך משהו חשוב בנושא קרום הבתולין: בנות רבות נולדות ללא קרום בתולין כלל. ידעת זאת? גם אלו שנולדו עם קרום בתולין, במשך השנים "מאבדות" אותו לעתים, בגלל שהוא נמתח לצדדים, והאלסטיות של הקרום גורמת לו לשנות את צורתו. בהדרגה הוא עשוי לכסות רק חלק קטן מפתח הנרתיק (אם בכלל היה שם מלכתחילה). כך שלא ניתן להסיק דבר מכך שיש לאשה או אין לאשה קרום בתולין. בנוסך לכך, מטרת הבדיקה אינה לבחון את קרום הבתולין שלך, אלא לבחון את נושא האיחור שיש לך במחזור החודשי. הרופא לא יצא החוצה וידווח להורייך על הבדיקה אם אינך מעוניינת בכך כי חל עליו/עילה חסיון רפואי (סודיות רפואית). יופי שאת דואגת לבריאותך. בהצלחה, וחג שמח.


בת 18 שואלת: #113909
הלכתי לרופאת נשים והיא עשתה לי בדיקת אולטרסאונד והיא אמרה שהיא רואה שקית ממש ממש קטנה ושאני יעשה בדיקת דם בבדיקת דם יצאה התשובה הזו מזה אומר Beta Subunit, hCG< 1.20 mIU/mL Ref. values: neg<5; pos>25

תשובה:
שלום לך, מהתיאור שלך, קצת קשה להבין מה היתה הסיבה לכך שפנית לרופאת הנשים ולמה היא התכוונה כשאמרה שיש לך "שקית" קטנה. אולי הבנת אותה לא נכון, אולי היא השתמשה במונח אחר, כמו"זקיק", שהוא משהו שנמצא בתוך השחלה וקשור לתהליך הביוץ שלנו. בכל מקרה, את שואלת באופן ספציפי על תוצאות בדיקות הדם שלך. בדיקה זו בוחנת את נוכחות הורמון ההריון בתוך זרם הדם. התשובה של הבדיקה, כפי ששלחת אותה מצביעה על העובדה שאת אינך בהריון. מקווה שקיבלת את המידע שרצית. כל טוב ולבריאות


בת 17 שואלת: #113905
היי שוב,אם אני מגיעה להיבדק הבדיקה היא אנונימית לחלוטין?כלומר בלי פרטים,בלי רישום במחשב?והאם אוכל לדעת במקום מה יש לי ולקבל תרופות?או שאקבל מרשם שאוכל דרכו לקנות את התרופות?

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מתארת לעצמי כמה את סובלת ודואגת וצר לי מאד לשמוע על כך. את יכולה להיות לגמרי שלמה ובטוחה עם כך שכל בדיקה או ייעוץ שלנו ניתנים תחת סודיות מלאה, ללא פרטים וללא תיעוד של מידע אישי. הרופאה בודקת נערות רבות ונותנת מרשמים לגלולות ותרופות אחרות. אני רואה שאת מגיעה מאזור הצפון, לכן ממליצה לך להתקשר לדלת הפתוחה שלנו בחיפה, לברר מתי הביקור הבא של רופאת הנשים. במקרה והכאבים מתגברים ומצבך הרפואי מחריף, התקשרי אלינו לקו הייעוץ על מנת שננסה לסייע לך. כל טוב ורק בריאות.


בת 18 שואלת: #113626
חבר שלי ואני שכבנו לפני שבועיים, האם יש צורך לקבוע תור לרופא נשים ? לא דיברתי עם אחותי או אמא שלי

תשובה:
שלום מזל טוב! מאיך שאת כותבת נשמע שזאת הפעם הראשונה.... מקווה שזאת היתה חוויה טובה עבורכם. אין צורך לקבוע תור לרופאת נשים, כל עוד אתם שוכבים עם קונדום ואין איזו בעיה או כאב. כשתרצו לעבור לאמצעי מניעה אחר - יש מגוון סוגים, תוכלי לקבוע תור לרופאת נשים. אתם מוזמנים להגיע אלינו למרכז ייעוץ ונשמח לתת לכם הסבר על האפשרויות ולנסות לעזור לכם להתאים את מה שיהיה הכי טוב עבורכם. כל טוב


בן 18 שואל: #112525
היי חברה שלי לא רוצה ללכת לרופא לבקש מרשם לגלולות האם יש לך אפשרות לעזור לי שהיא כן תלך לרופא לבקש גלולות??

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה וחברה שלך רוצים להתחיל להשתמש באמצעי מניעה כדי להיות מוגנים ובטוחים. היא יכולה לקבוע תור לאחד מהרופאים/ות בסניפי דלת פתוחה. שפשוט תתקשר לסניף הקרוב לביתה בו יש רופא/ת נשים. כל טוב


בת 17 שואלת: #111757
צריך לקבוע תןר כדי להגיע אליכם לבדיקה אצל רופאת נשים או פשוט לבוא?

תשובה:
שלום, בחלק מהסניפים של דלת פתוחה יש רופאת נשים מומחית לנערות. יש להתקשר קודם לסניף הקרוב אלייך על מנת לבדוק מתי מתקיימת מרפאה ולקבוע תור. כל טוב ובהצלחה.


בת 18 שואלת: #111508
היי, בשם חברה: "חבר שלי ואני עושים סקס יבש (עם בגדים). בקרוב יש לי ביקור אצל רופאת נשים. כשהיא שואלת אם אני פעילה מינית, האם זה נחשב או לא? לענות כן או לא?"

תשובה:
שלום לך. את בהחלט פעילה מינית אך בלי חדירה. כדאי שתגידי את זה כי זה באמת נחשב פעילות מינית, אך מכיוון שאין חדירה, הרופאה תתייחס אחרת אל הבדיקה. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #111502
אני וחבר שלי שוכבים על בסיס שהוא דיי קבוע והיום כשעשינו את זה (סליחה על התיאור) היה לי ריח מאוד לא נעים מאיבר המין , הריח היה ממש חריף מהבלינה שלא היה אפשר לא להבחין בו , ריח מאוד נורא , השערות למה זה יכול להיות ? פעם אחרונה כששכבנו הייתה לפני 3 ימים . דחוף, תודה.

תשובה:
שלום לך, בשאלה הראשונה שלך, אני מבינה שאת חווה השפעות שונות מאז שאת לוקחת גלולות על הגוף. את תמיד יכולה לפנות לרופה נשים שלך כדי להתייעץ עבור גלולות מסוג אחר (יש כאלה שחלשות יותר או שעם השפעות אחרות). גם יכול להיות שיש לך פטרייה בנרתיק ובגלל זה התחושה ה"חריפה". כדאי לך לפני הכל, לוודא שאין בעיה בריאותית שעושה את הריח (כמו דלקת או כל דבר אחר). הכדורים הלבנים בחפיסה, הם כביכול כדורים ריקים שפשוט עוזרים לך לעקוב אחרי הגלולות שאת לוקחת. ככה שלא תפסיקי לקחת גלולות ואז במצב שתשכחי להמשיך אחרי המחזור לקחת את החבילה החדשה. לגבי שיפור הריח, את תמיד יכולה לשתות יותר מים ביום-יום (ככה שהנוזלים מוצאים יותר חיידקים מהגוף), ואת יכולה לדאוג לאכול יותר פרות שיכולות לממתק את הריח גם באזור הזה בגוף. המון בהצלחה בהמשך!


בת 16 שואלת: #111343
איך אפשר להשיג גלולה בלי שההורים שלי יגלו?

תשובה:
היי! את יכולה להתקשר לדלת הפתוחה בתל אביב ולהזמין תור לרופא/ה. הרופאה תבדוק אותך ותתאים לך את הגלולות. מצורף הקישור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 תוכלי לקבל אצלנו גם ייעוץ לגבי אמצעי מניעה נוספים פרט לגלולות. התקשרי בשעות הקבלה שמופיעות בקישור. השירותים בדלת הפתוחה הם אנונימיים וחינמיים כך שאם אינך מעוניינת שההורים ידעו הם לא חייבים לדעת. לא יופיע רישום בתיק הרפואי שלך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110079
שלום, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע עם קונדום, לקחתי למספר חודשים גם גלולות אך הפסקתי כי זה השפיע עליי לרעה (נפשית), קיבלתי מחזור בפעם האחרונה לפני שלושה/ארבעה חודשים ועשיתי מספר בדיקות הריון וכולן יצאו שליליות, תהיתי אם כדאי לי ללכת לבדיקה אצל גניקולוגית או לא לדאוג ולחכות עד שהמחזור יופיע שוב, תודה 😊

תשובה:
שלום לך, כמה נפלא לשמוע שאתם נוהגים באחריות ורצינות לגבי המיניות שלכם. במידה ואתם משתמשים בקונדומים על פי ההוראות, אין כל סיבה לחשוש מהריון. מהימנות הבדיקה היא מאוד גבוהה, ואין טעם לחזור עליה לעתים קרובות. בגילך זה מאוד טבעי שהוסת מתעכבת, או שאינה סדירה, ובוודאי לאחר שינויים הורמונאליים, כמו אחרי הפסקת גלולות. מתי לאחרונה ביקרת אצל רופא/ת נשים? במידה וחלפו ששה חודשים מאז הביקור האחרון, כדאי לקבוע פגישת מעקב בכל מקרה. במידה ותקופת הזמן קצרה יותר או שיש לך סבלנות לחכות שהווסת תגיע, לא הייתי מודאגת מהאיחור. תמיד קיימת האופציה לגרום לווסת להגיע באופן מלאכותי על ידי שימוש בכדורים המכילים הורמונים הגורמים לפעולה זו. אם את מעוניינת, את יכולה לקבוע בדיקה גניקולוגית אצלנו באחד מן הסניפים של דלת פתוחה, ללא עלות ותחת סודיות. מה שתבחרי ומתאים לך. כל טוב לך וחופשה נעימה!


בן 17 שואל: #109859
שלום אני שואל בשם חברה שלי ,רציתי לדעת האם רופא נשים יכול לדעת אם אני בתולה או שלא אם אמרתי לו שאני כן בתולה,קיימתי יחסי מין פעם אבל אני לא רוצה שההורים ידעו.אמא שלי קבעה לי תור כי היו לי פעם כאבים חזקים שם אבל עכשיו זה כבר פחות אשמח אם תענו תודה על העזרה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית עבור חברתך, שבוודאי חשובה לך. נושא הבדיקה הראשונה אצל רופא/ת נשים עלול להיות אכן מלחיץ ולגרום להרבה שאלות וחוסר בטחון, במידה ואין קודם מידע מספיק מדויק, אמין ומרגיע על מה שצפוי בבדיקה עצמה. לא הצלחתי להבין מהשאלה אם חברתך כבר עברה את הבדיקה או שאמורה לעבור אותה בקרוב. רופא הנשים לא יכול לדעת אם חברתך קיימה יחסי מין עם חדירה או לא, מהסיבה שלא מעט בנות נולדות עם קרום בתולין מזערי, בהיקף פתח הנרתיק, או אף ללא קרום בתולין כלל ( בניגוד למה שמקובל להאמין, ובניגוד למיתוסים הרבים בנושא). מצד שני... תפקידו של רופא הנשים הוא לדאוג לבריאות הנערה/ אשה, לשלומה ואף לאיכות חייה. להסתיר ממנו מידע יהיה בעצם לסכן את הבריאות שלה. גם אם הכאבים בפות חלפו וגם אם נותרו חלשים, בדיקה אצל רופא/ת נשים היא דבר מתבקש וטוב שיכול להסביר למה הם הופיעו. כדאי לגשת לבדיקה גניקולוגית בכל מקרה שיש שינוי בריח/ בתחושת כאב/ בכמות ההפרשות והמראה שלהן, וגם מומלץ מאד לפנות לבדיקה זו כשמתחילים לקיים יחסי מין עם חדירה. אם חברתך פעילה מינית, כדאי שתצליח למצוא רופא/ת נשים שתוכל לסמוך, להפתח, ולשתף וכל זה לטובתה בלבד. יש גם אפשרות להגיע לבדיקה גניקולוגית בסניפים של הדלת הפתוחה ובתיאום מראש- ללא עלות ותחת סודיות, שבמסגרתה ניתן גם להתאים והמליץ לה על אמצעי מניעה במידה והיא מעוניינת. נשמח לראותה אצלנו, למרות הקושי שלה לפנות בעצמה. זה מובן וטבעי ותודה שפנית עבורה.


בת 14 שואלת: #109506
אני שואלת בשם של חברה היא צריכה לעשות בדיקת us אגן היא בת 15 האם יכולים לראות אם היא בתולה בבדיקה ? תשובה דחופה

תשובה:
שלום לך, בדיקת US אגן היא בדיקה שיכולים לבצע חיצונית אם היא בתולה ופנימית אם היא לא בתולה. שחברה שלך תגיד שהיא בתולה ואז יבדקו אותה חיצונית ואז אין איך לדעת אם היא בתולה או לא. הדרך לעשות בדיקה חיצונית טובה היא שהיא תהיה עם שלפוחית שתן מלאה, כלומר תשתה הרבה מים ולא תעשה פיפי. מה שכן, לא כתבת מדוע היא צריכה את הבדיקה. אם הווסת שלה מאחרת והרופא/ה שלה לא יודע/ת שהיא מקיימת יחסי מין וחושב/ת שצריך לבדוק אותה כדי להבין למה אין ווסת, אז חשוב שהיא תספר לרופא/ה שלה שהיא כן מקיימת יחסי מין כי יכול להיות שהיא בהריון. מאוד חשוב שהגורם המטפל בה יידע את כל האמת עליה ויש חיסיון רפואי. כל טוב


בת 19 שואלת: #109372
שלום רב, זה ממש דחוף, אני לפני מחזור, בת 19. נמצאת בזוגיות אני וחבר שלי כבר שוכבים שנה והכל טוב, אני נוטלת גלולות באופן קבוע ואין שום בעיות. לא כואבת לי החדירה והכל תקין ביחסים שלנו. התחילו לי היום מין דגדוגים כאלו בפות וכאבים. הרופא מצא דלקת בדרכי השתן ונתן לי טיפול אנטיביוטי (לא יודעת אם זה קשור). מעולם לא ביצעתי בדיקה גניקולוגית מפחד שההורים יגלו (לא סיפרתי שאני לא בתולה ואני מפחדת ללכת לרופא נשים בקופת חולים ושהם יראו את זה בחשבון או משהו בסוף הרבעון). האם זה עניין שצריך להדאיג ??? נוסף על כך, הפות די אדום (אני חושבת שיותר מהרגיל). אני ממש חשה כאבים כאלו ולא מבינה מה קורה. אשמח לקבל תשובתכם והמלצות להמשך טיפול. בברכת שבוע טוב ותודה מראש.

תשובה:
שלום לך! כשאת לוקחת אנטיביוטיקה זה מוריד את היעילות של הגלולות ולכן כדי להמנע מהריון חשוב שתשתמשו גם בקונדום (תמשיכי לקחת את הגלולות כרגיל). קחי את האנטיביוטיקה עד תומה וקחי בחשבון שרק אחרי שתסיימי אותה הגלולות יחזרו להיות יעילות למניעת הריון. לגבי הבדיקה הגניקולוגית - בעיקרון, את בת 19, ההורים שלך לא אמורים לראות את הבדיקות שאת עושה. ואם את הולכת לגניקולוגית הם לא יכולים לדעת מה בדיוק היה בבדיקה עצמה. בשביל הדלקת מספיקה הבדיקה של רופא המשפחה. מקווה שעזרתי לך. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #109359
היי, רציתי לדעת האם אפשר להגיע לרופא הנשים בחולון בסניף של דלת פתוחה אך שזה יישאר חשאי? ולאחר כמה זמן תוצאות הבדיקות יגיעו? וכמה זה עולה? תודה

תשובה:
היי! אין בעיה להגיע אלינו לרופא הנשים ושזה יישאר חסוי מכיוון שכל השירותים בדלת הפתוחה, כולל בדיקת רופא הנשים הם חינם וניתנים באופן דיסקרטי. כדאי שתתקשרי לפני כן כדי לתאם תור 03-5015287 . הסניף פתוח בימי ב' בין השעות 18:30-15:30 ואלו הן השעות בהן גם תקבלי מענה בטלפון. אם זה דחוף, את יכולה לפנות לסניף תל-אביב שהפרטים שלו כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=108 לגבי תוצאות בדיקות- לא ברור באיזה בדיקות מדובר ובכל מקרה את התשובה ייתן לך הרופא/ה. שוב, השירותים הם ללא תשלום. כל טוב!


בת 23 שואלת: #109189
איך כותבים תור לרופאת נשים בדלת פתוחה ?

תשובה:
היי! את יכולה להגיע אלינו ויכולה גם להתקשר לדלת הפתוחה בבאר שבע. הנה הקישור לדף של סניף באר שבע http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 את יכולה להתקשר היום מהשעה 16:00 ולבקש לקבוע תור (הסניף יחזור לפעילות מלאה ביום א' הקרוב) כל טוב!


בת 16 שואלת: #109047
היי אני רוצה לדעת איך עושים בדיקת בתולין כאילו אני חייבת הוכחה אני הסתבכתי פצצות ואני צריכה אישור רופא וג׳יסז זה לא כואב נכון? אני בתולה פשוט..

תשובה:
היי! חשוב שתדעי שאם את בתולה הרופא/ה יכול/ה לראות זאת ללא בדיקה פולשנית (הוא לא יחדיר מכשיר לנרתיק. רק יבדוק חיצונית ולכן זה גם לא יכאב). לא כל הרופאים מוכנים לתת אישור בכתב לבתולין לכן כדאי שתבררי עם הרופא/ה שלך לפני כן . קרום הבתולין הוא בעצם שארית של רקמת תאים ויש בו חורים קטנים דרכם מתנקז דם הווסת. אצל כל אחת הקרום נראה אחרת. יש כאלה שאצלן הוא סגור יותר ויש שפתוח יותר. יש נשים שנולדות ללא קרום בתולין בכלל. חשוב גם שתדעי שקרום בתולין יכול "להיקרע" מנפילה חזקה, בזמן שיעור ספורט, מהחדרת טמפון ומסיבות נוספות. הוא לא חייב להיקרע דווקא מקיום יחסי מין. יש נשים שהקרום נקרע לגמרי רק בזמן הלידה. אם יש לך שאלות נוספות או שאת רוצה להתייעץ איתנו בנושא את יכולה גם להתקשר אלינו לאחד ממספרי הטלפון שבקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 נשמח להקשיב לך ולנסות לסייע לך. כל טוב!


בת 14 שואלת: #108844
עוד לא הלכתי לרופא נשים ולכן יש לי 2 שאלות: 1. באיזה גיל מומלץ להתחיל ללכת לרופא נשים? 2. מה הרופא נשים עושה, כאילו מה הוא בודק? הוא שואל שאלות? האם צריך להתפשט בביקור? אפר להכנס עם הורים?

תשובה:
היי! אני שמחה שאת שואלת ומתעניינת ובטוחה שאת קצת לחוצה לפני הביקור ואני מקווה שאצליח להפיג לך קצת את המתח ולהרגיע. בד"כ ממליצים ללכת לביקור ראשון אצל הגניקולוג/ית (רופא/ת נשים) לאחר קבלת הווסת הראשונה, בין הגילים 13-15. בד"כ, בביקור הראשון הוא רק משוחח איתך ושואל שאלות. הוא לא יבדוק אותך אם אין לך תלונה ספציפית על בעיה כלשהי. הרופא כנראה ידבר איתך גם על מה שקורה לך בגוף ויוכל להסביר לך גם על אמצעי מניעה ומחלות המועברות במגע מיני. על-פי הדברים האלה את מבינה שאין צורך שתתפשטי אם הוא לא בודק אותך בבדיקה פיזיולוגית. את יכולה להגיע עם אמא או חברה ואם אין אפשרות את יכולה לבקש שתיכנס איתך אחות לחדר של הרופא/ה. מקווה שעזרתי ואם יש לך שאלות נוספות נשמח לענות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108386
היי, לפני חמישה ימים אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין שלא עשיתי שנתיים. בתחילה הוא חדר והיה לי כאב חד, החזקתי בו והוא נתן לי טיפים בשביל שלא יכאב ואמר לי לשחרר את הרגליים, לאחר כמה דקות האקט היה יותר אינטנסיבי ( ללא אמצעי מניעה ) והוא גמר בחוץ. שניות אחת כך שתפתי את איבר מיני וירד ממש מעט דם כפצע. באותו הלילה קמתי בבוקר שלאחר מכן לכתם דם על המכנס , ועד היום כבר חמישה ימים אני משתמשת בפדים כי הדימום יחסית בינוני , משתנה כל הזמן . (חשוב לציין שאני לא זוכרת מתי הפעם האחרונה שקיבלתי, והווסת לא סדירה עדיין אצלי,משתנה לפעמים סדיר לפעמים לא ) מה זה יכול להיות? אני בת 17, אף פעם לא היה לי ככה אני ממש בלחץ. רוצה ללכת לבדוק אבל לא רוצה שהוריי יהיו מעורבים בסיפור ( בת 17) אני לא יודעת מה לעשות.. הדימום יש בו לפעמים קרישי דם גם וריח חזק

תשובה:
שלום לך יפה שאת משתפת אותנו , ראשית יחסי מין מלאים עם חדירה ללא אמצעי מניעה גם אם חברך גמר מחוץ לגופך יכול לגרום להריון מ"טיפות אהבה" (פליטת זרע קלה טרם האורגזמה) לכן חשוב לי להדגיש בפנייך את זה בכדי שבפעם הבאה תדאגי לקיים יחסי מין רק עם אמצעי הגנה, הדימום שאת מתארת נראה כווסת, את טוענת שאת לא זוכרת מתי קיבלת וסת בפעם האחרונה וזה דימום שנמשך מספר ימים, אני מציעה שתיגשי לבדיקה אצל גניקולוג/ית בכדי להיבדק ולהתאים אמצעי מניעה. כל טוב


בת 23 שואלת: #108283
היי אני בת 23 וקיימתי יחסי מין רק עם גבר אחד בחיי. הפעם הראשונה הייתה כואבת .אבל הצלחתי לעמוד בזה, מאז כל פעם שאני מקיימת יחסי מין כואב לי . לפני שנתיים וחצי ניפרדתי מהחבר שלי וכבר שנתיים וחצי שלא עשיתי .. אתמול הייתי בבדיקה אצל רופא נשים והיא ניסתה לבדוק אותי היא הכניסה לי משהו לבפנים כדי לבדוק מעוד כאב לי צרחתי לה שם ולכן היא התעצבנה והפסיקה את הבדיקה . שאלתי למה זה כואב היא אמרה אין שום סיבה שיכאב את לא בתולה .. תבואי פעם אחרת שתהיא רגועה .. עכשיו אני נשארתי ללא תשובה . כל הזמן אני יחייה מי כאבים בזמן יחסי מין או בדיקה רפואית ? למה זה כואב לי .. למה ? והאם יש לזה תשובה רפואית?

תשובה:
שלום לך יקירה! צר לי שאת סובלת ושהרופאה הגיבה כפי שהגיבה. אני לא רופאה אך מה שאת מתארת עשוי להיות וסטיבוליטיס- דלקת מבוא הערייה. היא מאופיינת בכאבים בעת חדירה, בניסיון להחדיר טמפון וכן בבדיקה גניקולוגית. את יכולה לקרוא כאן עוד על הוסטיבוליטיס http://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/estibulitis.aspx ממליצה שתבדקי לגבי אפשרות לגניקולוג/ית אחר/ת בקופה שלך שמכירים את הוסטיבוליטיס, שיהיו סבלנים יותר וידעו לתת מענה לכאבים שאת חווה. את יכולה גם להתקשר אלינו או להגיע לדלת הפתוחה בתל אביב ונוכל להמליץ לך על רופאים/רופאות שאנו מכירים. כל טוב והרבה בריאות!


בן 15 שואל: #107087
אני בן 15 וחצי הזדיינתי עם חברה שלי וירד לה קצת דם בהתחלה לא חשבתי שזה שמהו רציני ואז אחרי כמה ימים היא צילמה לי שנקרע לה חלק מהכוס ) לא הקרום( מה היא יכולה לעשות ומה זה אומר???

תשובה:
הי, נראה לי שכדאי שחברה שלך תעבור בדיקה גניקולוגית כדי לבדוק אם אכן נוצר נזק - וכיצד ניתן לתקן אותו. אתם יכולים להגיע לבדיקה אצל רופא באחד הסניפים של דלת פתוחה הקרוב אליכם בשעות הפעילות - חשוב להתקשר לפני כדי לברר אם יש רופא ולקבוע תור. ואני מציעה שתדבר עם החברה שלך על התקשורת הזוגיות שלכם בזמן סקס - מדוע היא לא אמרה שכאב לה וביקשה להפסיק? האם אתה היית מספיק קשוב ועדין? כדי שתוכלו למנוע מצבים כאלו בעתיד. כל טוב והצלחה


בת 15 שואלת: #107007
אני כבר לא מקבלת מחזור שנתיים קיבלתי פעם אחת וזהו עשיתי פעם אחת בדיקות אמרו לי שהכל בסדר אמא שלי קבעה לי תור לרופאת נשים ואני לא יודעת איזה בדיקות יעשו לי וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי פעם אחת אבל לא יצא לי דם או משהו אבל זה ממש כאב לי ואני מפחדת שבבדיקות יראו שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין אי אפשר לראות בבדיקות נכון?

תשובה:
היי לך אני רואה שפנית אלינו כבר בעבר וענו לך על השאלה אני אגיד שוב שניתן לראות אם קיימת יחסי מין רק בבדיקה של פתח הנרתיק ע"י רופא/ת, בה ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין ושוב- אם קיימת יחסי מין, אין לך שום דבר להתבייש בו או להרגיש אשמה בגללו. הרצון לקיים יחסי מין והקיום שלהם עצמו זה משהו טבעי ונורמלי. אני חושבת שכדאי שתתקשרי לדלת פתוחה או אפילו תגיעי לאחד הסניפים כדי לדבר על זה לעומק כל טוב


בת 15 שואלת: #106971
היי רצית לדעת באיזה בדיקות אפשר לגלות שאני כבר לא בתולה או שקיימתי יחסי מין

תשובה:
הי, רק בבדיקה של פתח הנתריק ע"י גניקולוג/ית ניתן לראות אם הקרום עדיין קיים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו בכל שאלה, כל טוב :)


בת 15 שואלת: #106907
האם בבדיקה הורמונלית אפשר לדעת שאני קיימתי יחסי מין או שאני כבר לא בתולה??

תשובה:
הי, לא ניתן לבדוק קיום יחסי מין בבדיקות דם, אלא אם נוצר הריון כתוצאה מיחסי המין - ואז ניתן לראות זאת. כל טוב )


בת 16 שואלת: #106345
היי אני חייבת עזרה אתמול ממש כאב לי הרחם מרוב שהוא היה חזק בכיתי לקחתי כדור אופטלגין זה כן עזר אבל בבוקר כאב לי עדיין כאב חלש כשהולכים זה יותר כואב האם אפשר לבוא ולקבוע אצלכם אם הרופאת נשים?? ומה יכול להיות לי?

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת סובלת מכאבים. לא הרחבת לגבי - האם את אמורה לקבל מחזור, האם את נוטלת גלולות, האם קיימת יחסי מין לאחרונה? יכולות להיות סיבות שונות לכך. בכל מקרה, את מוזמנת להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב אלייך בשעות הקבלה ולהיבדק: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 מומלץ להתקשר לפני, אבל לא חובה. תרגישי טוב :)


בת 15 שואלת: #106324
האם אפשר לראות בבדיקת אולטרסאונד שקיימתי יחסי מין זאת אומרת דרום הבתולין שלי נקרע

תשובה:
הי, אני מניחה שאת מדברת על אולטרסאונד בטן - ניתן לראות את מצב הרחם בלבד, באיזה שלב את מבחינת המחזור, ובמידה וקיימת יחסי מין לפני ללא קונדום - ניתן לראות את נוזל הזרע בפנים עד חמישה ימים. קרום בתולין אפשר לבדוק רק בבדיקה ידנית ע"י רופא. אני מקווה שעזרתי לך - ואת מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #105436
תודה רבה על התשובה המהירה. רציתי לדעת מה הכוונה שצריך לבדוק ש"הכל תקין". כלומר, יכול להיות שנגרם לי נזק כלשהו?

תשובה:
שלום לך, לא התכוונתי להלחיץ, הכוונה היא לבדיקה שגרתית. כמו שהולכים לרופא משפחה והוא עושה בדיקות כמו לחץ דם ודופק (גם כשלא חולים רק לראות את המדדים ולראות שהכל תקין). כמו שהולכים פעם בכמה זמן לרופא משפחה ומבקשים בדיקות דם ככה גם כדאי ללכת פעם בכמה זמן לבדיקה שגרתית אצל רופא/ת נשים כדי שיסתכלו ויבדקו שהכל כשורה. אין שום סיבה לחשוש. (רופא/ת נשים מיועדת גם לנערות שאינן מקיימות יחסי מין). כל טוב!


בת 19 שואלת: #105424
שלום. אני בת 19 ואני מקיימת יחסים כמעט שנתיים עם חבר שלי. שנינו היינו בתולים ואנחנו הראשונים של אחד השני. לא קרה לאף אחד מאיתנו בעיות במיניות או דברים שקשור לזה .. אנחנו מקיימים יחסים מוגנים. לא הייתי אף פעם בבדיקה אצל רופא נשים כי אני קצת חוששת לפרטיות ולא נעים לי שההורים יהיו מעורבים... אני לא מרגישה שאני צריכה ללכת כי אין לי כאבים מוזרים , או ריח מוזר, והמחזור שלי תמיד מגיע בזמן. אבל יחד עם זאת אני מרגישה שאני רוצה ללכת לבדיקה סתם ליתר ביטחון בשביל עצמי. מה אתם מייעצים לי? האם אפשר גם אצלכם? ומה התהליך אצלכם? תודה מראש..... מחכה לתשובה.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד לך על האחריות! בדיקה אצל רופא/ת נשים מומלצת פעם בחצי שנה, חשוב להיות במעקב ולבדוק שהכל תקין. גם אצלינו אפשר להיבדק אצל רופאת נשים (חינם וללא ידיעת ההורים), צלצלי לסניף דלת הפתוחה שהכי קרוב אליך ותוכלי לקבוע תור. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105345
היי אני בת 17 יש לי חבר כבר שנתיים. אנחנו שוכבים כבר שנה וחצי וההורים שלי לא יודעים. דחברתי עם אמא שלי ואמרתי לה שאני רוצה "להתחיל" לקיים איתו יחסי מין כי אני רוצה שהיא תדע אבל אני לא רוצה שתדע ששיקרתי לה ועשיתי בלי שהיא ידעה. אז קבענו ללכת לרופא נשים אבל אני מפחדת שהוא יבין ששכבתי כבר כי רואים את הגודל של החור זה לא כמו מישהי בתולה וכמובן שאני לא אגיד מול אמא שלי ששכבתי עם חבר שלי.. רציתי לשאול אם הרופא יכול לדעת לפי הגודל של החור שלי או לפי קרום הבתולין אם שכבתי והאם הוא יגיד את זה או לא? אני חוששת שהיא תגלה ואני בשום פנים ואופן לא רוצה שזה יקרה כי קשה לי להסתיר ממנה דברים והיא תתאכזב ממני..

תשובה:
שלום לך בביקור ראשון אצל הרופא\ת נשים אין צורך לעבור בדיקה. את יכולה לבקש רק לשמוע על אמצעי מניעה ובקש לשמוע מה ההמלצות שכדאי לדעת כשמקיימים יחסי מין. אם את חושבת לבקש מרשם לגלולות תבקשי לשמוע על זה. בכל אופן רק את יכולה לדעת אם את בתולה או לא מכיוון שיש בנות שקרום הבתולים שלהן נראה פתוח לגמרי ועוטף רק את פתח הנרתיק כך שהרופא יכול לראות שהרקום פתוח אבל לא יוכל לומר בוודאות האם את בתולה או לא. בכל אופן אני שמחה שאת מרגישה שהגיע הזמן לשתף את אימך בחלק כל כך משמעותי בחייך. אני מקווה שהיא תשמח בשבילך ועם הזמן תהיה כתובת ואוזן קשבת לשאלות ושיתוף. כל טוב


בת 15 שואלת: #103228
אם אני רוצה רופא נשים .. למי אני הולכת?

תשובה:
שלום לך, את יכולה לפנות לקופת חולים אבל יש סיכוי שהורייך ידעו. אם את לא רוצה לפנות לקופת חולים, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה בה יש רופא/ת נשים לבדיקה והתאמת אמצעי מניעה בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. כל טוב


בת 16 שואלת: #103191
היי שלום אני בת 16 ממודיעין ואני רוצה להתחיל ליטול גלולות מבלי ידיעת הוריי. אם אקבע תור במכבי אצל גינקולוג, הוריי ידעו על כך מאתר האינטרנט והדעת סמס שמכבי שולחים להורים. ארצה לשמור על כך בסוד מפניהם בגלל שיחסינו מעורערים ואני לא רוצה שיעשו מזה עניין גדול. מבקשת עזרה ממישהו. אני בוגרת ויודעת על כל אמצעי המניעה, חבר שלי נבדק כבר והכל בסדר. אני רוצה להיות בטוחה ורגועה. תודה לעוזרים.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות והבגרות שלך. את יכולה ללכת למכבי ולשנות את מספר הטלפון בתיק הרפואי שלך למספר הטלפון שלך וכך לא יישלחו סמסים להורייך. אם זה לא מצליח לך, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה ולקבל אצלנו מרשם לאמצעי מניעה בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. מה שכן, המחיר של אמצעי המניעה יהיה מחיר מלא ולא מסובסד ע"י קופת חולים. במידה ותלכי לקופ"ח והורייך יגלו, את יכולה להגיד להם שגירד לך באיבר המין וזה לא קשור ליחסי מין או אמצעי מניעה. כל טוב


בת 18 שואלת: #101547
אז לנסות שוב או ללכת להיבדק? אני לא רוצה שאצא שלי תדע אז אני לא יכולה לקבוע צור מה אני עושה?

תשובה:
שלום אם הדימום ממשיך אל תנסו שוב. את מוזמנת להגיע אלינו להיבדק. כל טוב


בת 15 שואלת: #99512
היי כמו שאמרתי בשאלה הקודמת ישלי חבר חצי שנה אנחנו שוכבים עם ובלי קונדום היו לי כאבים ועניתם לי שזה יכול להיות כאבי מחזור. אתמול שכבנו בלי ואני חושבת שהיה לי לפני שריטה קטנה בפוט וששכבנו אז שרף לי קצת אחרכך הלכתי לעשות פיפי וראיתי מין נקודות כאלה כמו פריחה ליד הדגדגן .. מזה יכול להיות ? משהו מסוכן?

תשובה:
שלום לך, תחילה אתייחס לכך שציינת כי לפעמים את וחבר שלך שוכבים ללא קונדום. כפי שענו לך, זה יכול להיות מסוכן הן מחשש להריון והן מחשש בהידבקות במחלות מין. אשמח להזמין אותך לשיחה אודות מין בטוח ואמצעי מניעה באחד המרכזים אצלנו. בנוגע לפריחה שאת מתארת, ממליצה לפנות לרופא/ת נשים שתבדוק אותך. אם את מעוניינת יש גם אצלנו רופאה שמגיעה. תתקשרי לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך ותקבעי תור, במידה ואינך רוצה ללכת לרופאת נשים הנמצאת בקופה הציבורית. כל טוב


בת 16 שואלת: #98222
היי, אני רשומה בקופ"ח מכבי ואני רוצה ללכת לגניקולוג אבל אני לא רוצה שההורים שלי ידעו.. יש כזאת אפשרות שאני אלך בלי אישור הורים או בלי ליווי הורים?

תשובה:
שלום לך, אם תלכי לרופא/ת נשים במכבי, הדברים יכתבו בתיק הרפואי שלך אבל יש חיסיון רפואי, כלומר, אסור לרופא לספר לאף אחד שהיית אצלו או מה עשית אצלו. מה שכן, יכול להיות שהורייך יראו בדוח הרבעוני (דוח שנשלח אחת לשלושה חודשים למי שמשלם לקופת חולים) שביקרת אצל רופא כלשהוא. לא יהיה כתוב שם מה עשית אלא רק שביקרת. רוב ההורים לא מסתכלים על זה אז אין לך מה לדאוג. אם את בכל זאת מודאגת, את יכולה לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה בהם יש רופא/ת נשים ותוכלי להיבדק ו/או לקבל מרשם לאמצעי מניעה, ללא ידיעת ההורים ובחינם. נשמח שתבואי אלינו. כל טוב


בת 16 שואלת: #97709
לפני 3 ימים קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בפעם הראשונה , קמתי יום אחרי עם דלקת בשתן . עשו לי בדיקת שתן ואמרו לי שיש לי דלקת ושולחים את זה גם לבדיקה במעבדה. ביקשתי מהם אם אפשרי לשמור תתומאות בסודיות מההורים הם אמרו שלא.(אני כמעט בטוחה שנכנסתי להריון!) עשינו את זה עם קונדום אבל 3 פעמים . ואני מפחדת שאולי הוא נקרע או החליק... אני חייבת רופאת נשים פרטית שתוכל לשמור על סודיות ואני לא יודעת מה לעשות בבקשה תעזרו לי . אני גם צריכה ייעוץ עזרה , איך אני אדע אם נכנסתי להריון? תוך כמה זמן אפשר לדעת? ואם נכנסתי מה אני עושה ? ואיך אני יכולה להסתיר מההורים?! הם חטטניים ופרימיטיביים. חייבת עזרה! תודה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאין קשר בין הבדיקות של דלקת בשתן לבין הריון. מדובר בשתי בדיקות שונות ולכן אין לך מה לדאוג שיראו. דבר שני, הריון לא מופיעה בשתן כל כך מהר אלא לאחר 14 ימים כך שגם מהבחינה הזאת את יכולה להירגע. דבר נוסף, האם השתמשתם בקונדום חדש כל פעם או באותו קונדום? אם זה היה קונדום חדש כל פעם, הוא היה בתוקף, חבר שלך שם אותו מתחילת החדירה ויצא ישר אחרי שהוא גמר, אין סיכוי להריון. אם זה הי אותו הקונדום בשלוש הפעמים, אז יש סיכון להריון כי קונדום הוא לשימוש חד פעמי. מה דעתך שתבואי אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך? תוכלי לקבל ייעוץ על אמצעי מניעה, להיפגש עם רופא/ת נשים, לעשות בדיקת הריון במידת הצורך, והכל בחינם ללא ידיעת ההורים. תיכנסי לאתר ותחפשי את הסניף הקרוב לביתך. כל טוב


בת 17 שואלת: #97322
אם אני לא בתולה ואני צריכה לעשות אולטרסונד ואני אומרת שאני בתולה זה באמת משנה ? זה דחוףף

תשובה:
שלום לך, מדוע את מעוניינת לשקר על היותך בתולה או לא? בכל מקרה, אם תגידי שאת בתולה, הם לא יעשו את הבדיקה דרך הנרתיק אלא יעשו אולטראסאונד בטני. אבל בשביל אולטרסאונד בטני את צריכה להיות עם שלפוחית שתן מלאה. אז תשתי הרבה מים לפני. ועוד דבר, לא מומלץ לשקר לרופא/ה שלך כי הבריאות שלך חשובה. כל טוב


בת 17 שואלת: #96830
האם אפשר ללכת לגניקולוג ללא ידיעת ההורים במאה אחוז? וכאשר אקבל מרשם לתרופה או משחה אוכל לקבל אותה גם ללא ידיעתם? איך לעשות את זה?

תשובה:
שלום לך, כשאת מגיעה לרופא/ת נשים בקופת חולים, הכרטיס שלך מועבר אבל התיק שלך נשאר חסוי ואסור למסור מידע להורייך. כל שלושה חודשים קופת החולים שולחת דוח על הנעשה בקופת החולים מטעם המשפחה. הם יראו שביקרת במרפאה, אבל לא ידעו מה עשית שם. בכל קמרה, רוב ההורים לא פותחים את הדוח הזה בכלל אז הסירי דאגה מליבך. ואת תמיד יכולה להגיד שהייתה לך דלקת בשתן. אם את עדיין לא רגועה, את יכולה להגיע לדלת פתוחה לבדיקת רופא/ה כדי שלא התיי בלחץ. השירות הוא בחינם וללא ידיעת ההורים ותקבלי מרשם. כל טוב


בת 17 שואלת: #93716
אתמול קיימתי יחסי מין ללא חדירה ובלי קונדום האם יש חשש שנדבקתי במחלת מין כלשהי? אם כן מתי הכי כדאי לעשות בדיקה ואיפה אפשר לבצע אותה?

תשובה:
היי למרות שלא הייתה חדירה כנראה שהיה מגע עם נוזלי גוף שגם מהם אפשר להידבק במחלות. מומלץ לגשת לרופאת נשים כדי שתפנה אותך לבדיקות הרלוונטיות למחלות מין (כל מחלה מתפתחת בקצב שונה ולכן יש צורך בייעוץ רפואי), כמו כן הרופאה יכולה לעזור בהתאמת אמצעי מניעה על מנת להימנע מהיריון לא רצוי. בכל אופן לפעמים הבאות כדאי להשתמש בקונדום כדי שתהי מוגנת גם מפני מחלות מין. בהצלחה


בת 18 שואלת: #92019
בנוסף לכך, ביומיים האחרונים אני חווה כאבים מאוד מאוד חזקים באזור הרחם והנרתיק. בהתחלה הם נורא עמומים ואז פתאום מתחזקים וגורמים לסבל רב. אני לא בטוחה אם זה ביוץ כי הכאב הוא בבטן התחתונה בשני הצדדים ולא בצד אחד כמו ברגיל..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה משאלותיך כי את די לחוצה. אני יכולה להבין אותך. כאבים שאין לנו הסבר לגביהם אכן יכולים להבהיל. כאבים בבטן אצל נשים יכולים לנבוע מתהליכים שקשורים למחזור החודשי, לווסת או לביוץ, אך יכולים לנבוע גם מסיבות אחרות למשל, מדלקת בדרכי השתן. מאחר ואני לא רופאה, איני יכולה לומר לך מה הסיבה לכאבים שאת חווה. אני ממליצה שתקבעי תור לרופאת נשים לצורך בירור.


בת 18 שואלת: #91957
שלום תודה על התשובה אבל רציתי לשאול אפו המקום של דלת פתוחה בבאר שבע מכיוון שאני ערביה אם המקום הזה הוא מקום כאילו שהרבה אנשים יכולים לראות אותי נכנסת לשם וזה יכול לגרום לי להרבה בעיות אם יראו אותי אני בת 18 ובתרבות שלנו אסור בכלל לקיים יחסי מין לפני נישואים ואני מאוד לא רוצה שאנשים ידעו אבל גם לא ירד לי דם בפעם הראשונה ורציתי לשאול אם בדלת פתוחה עושים את הבדיקה אם יש לי כרום גמיש או לא? וגם בפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין ממש כאב לי בבטן תחתונה יכול להיות שזה אומר שאני בהריון ??? אני ממש מפחדת ואם המקום של דלת פתוחה הוא מקום ששום ערבי לא יראה אותי נכנסת אני יבוא כי אני צריכה לדבר עם מישהי על זה בגלל שבעצם אין לי עם מי לדבר על זה חוץ מחבר שלי ..?

תשובה:
שלום לך. הסניף שלנו בבאר שבע נמצא ברחוב רגר, מול העירייה, מאחורי מסעדת "יוריקה". אנחנו נמצאים ליד נעמת וגן ילדים, בקומה -1, כך שלא ניתן לראות שאת נכנסת אלינו. את יכולה להיות רגועה ובטוחה שנשמור על הסודיות והפרטיות שלך. אצלנו תקבלי ייעוץ ויש לנו גם רופאת נשים שיכולה לבדוק אותך. את מוזמנת להתקשר אלינו למספר 08-6652436 בימי ראשון, שני ורביעי, בין השעות 16:00 עד 19:00 ואנחנו נכוון אותך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #91758
מתי יש רופאת נשים בסניף חולון?

תשובה:
שלום לך. בהמשך לשאלותיך הקודמות, אני מבינה שאת מבקשת להיפגש עם הרופאה כדי לקבל מרשם לגלולות. בכל מקרה, יש לקבוע תור מראש. אני ממליצה תשצרי קשר עם הדלת בחולון 03-5015287 (ימי שני 15:30-18:30) והם יוכלו לתאם עבורך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #91605
איפה אתם נמצאים ? אפשר להגיע לבדיקה גניקולוגית ומרשם לגבולות ?

תשובה:
שלום, יש לנו מספר סניפים הפרוסים בארץ (באר שבע, בית שמש, חולון, חיפה, ראשון לציון, רחובות, רמלה) תתקשרי לסניף שהכי קרוב לך כדי לבדוק מתי הרופאה נמצאת, תקבעי תור ותוכלי לקבל בדיקה גינקולוגית והתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה :)


בת 18 שואלת: #91392
לפני קיום יחסי מין ספעם הראשונה אני חייבת ללכת לגניקולוג? חשוב לציין שנבדקתי לפני שנתיים אצל גניקולוגית אבל לא בקשר ליחסי מין וגם היא לא בדקה את אביר המין.

תשובה:
שלום לך. את מגלה אחריות רבה בשאלתך! ממש אין כל חובה להיבדק אצל גניקולוג לפני התחלת קיום יחסי מין. רוב הבנות פונות אל הגניקולוג על מנת לקבל מרשם לגלולות למניעת הריון. אני ממליצה שתדאגו להשתמש באמצעי מניעה (כמו קונדום, למשל) ותוכלי להגן על עצמך גם מפני הריון וגם מפני מחלות העלולות להיות מועברות במגע מיני. אם תרצי מאוחר יותר להתחיל להשתמש בגלולות או כל אצמעי מניעה אחר, תוכלי לפנות להתייעצות עם רופאת נשים (גניקולוגית). אני מאחלת לך שקיום יחסי המין בפעם הראשונה יהיה חוויה טובה, שמבוססת על רצון, תקשורת, כבוד והסכמה. כל טוב.


בת 20 שואלת: #91388
היי, אני שותה גלולות מינס השעה הקבועה שלי 9:30 אני סיימתי מחזור ביום שישי, ופתאום יש לי ריח לא הכי טוב באיבר מין אין הפרשות או משהו כזה והיום התחיל מידי פעם קצת לגרד לא הרבה, יכול להיות שזו דלקת?? ממש לא בא לי לשתות אנטיביוטיקה כי זה רק מדאיג עם הגלולות וההגנה.

תשובה:
שלום לך. מאחר ואיני רופאה קשה לי לתת לך אבחנה ממה נובע הריח שאת מתארת. אני מאמינה שאם את מבחינה בריח, מדובר על ריח שלא היה לך קודם לכן. יכול להיות יש לך פטריה או דלקת, אבל את האבחנה הסופית והטיפול יכולה לתת לך רק רופאת נשים. אינך צריכה להיות מודאגת לגבי גלולות ואנטיביוטיקה - אם מדובר על טיפול מקומי בפות הרי שאין בעיה של הגנה ואם את בולעת אנטיביוטיקה בכדורים, תמיד ניתן להוסיף שימוש בקונדום לתקופה על מנת להמשיך ולהיות מוגנים. אני ממליצה שלא תתלבטי ופשוט תקבעי תור לרופאת נשים. כל טוב.


בן 17 שואל: #91301
שלום לכן!:) יש לי בדיקה לרופאת נשים , למה אני אמורה לצפות פעם ראשונה ? מה לעשות ? ואיך להתכונן..? אני מתכננת ללכת לבד כדיי לשמור על הפרטיות ...אני חושבת שנקרע לי הקרום בגלל שהוצאתי טמפון סופר ואני עדיין בתולה ..אשמח אם תענו בהקדם ( עדיף לפניי יום שני) תודה רבה!!!

תשובה:
שלום לך. רוב הרופאים אינם מבצעים בדיקה גניקולוגית מלאה למי שעוד לא קיימה יחסי מין שכוללים כניסה של הפין אל הפות. איני יודעת מדוע את נפגשת עם רופאת נשים, אך תוכלי לספר לה כי את משתמשת בטמפונים וטרם קיימת יחסי מין. אם פגישתך עם הרופאה לא מחייבת בדיקה גניקולוגית מלאה, ייתכן והרופאה תסתפק בשיחה בלבד או שרק תסתכל חיצונית על הפות. אני חושבת שזה מקסים שאת רוצה להתכונן לבדיקה ואני משוכנעת כי את יכולה לשתף את הרופאה בחשש שלך מפני הבדיקה ולשאול אותה כל מה שאת רוצה לדעת. על אף שאת רוצה לשמור על פרטיותך אולי תוכלי לבקש מחברה טובה שתלווה אותך, אך לא תכנס אתך לחדר הבדיקה? זה יכול להרגיע אותך מעט. בעיקרון - אצל רופא נשים ישנו כיסא שנקרא כסא גניקולוגי. במידה ועוברים בדיקה גניקולוגית, הנשים מתבקשות לפשוט מכנסיים ותחתונים ולשכב על הכיסא בפישוק. תנוחה זאת מאשרת לרופא להתבונן על הפות . תמיד ניתן לבקש סדין כדי לכסות את הרגליים והפות ולהרגיש פחות חשופות. אני שוב מדגישה כי מאחר ועוד לא קיימת יחסי מין, סביר להניח שהרופאה לא תבצע בדיקה וגם אני שמחה שבחרת רופאה אישה לפגישה ראשונה. בהצלחה וכל טוב.


בת 17 שואלת: #90914
שלום, אני וחבר שלי רוצים להתחיל לקיים יחסי מין.. החלטנו שאנחנו מעדיפים שלא להשתמש בקונדומים. אני צריכה ללכת לרופא נשים כדי לקבל מרשם לגלולות.. רציתי לדעת האם בדיקה כזאת עולה כסף ואם כן, כמה? וכמה עולה חבילת גלולות ואם כל חודש צריך לקבוע עוד תור כדי לקבל עוד מרשם כדי לקנות.. ובנוגע לבדיקות שצריך לעשות.. שאני וחבר שלי נעשה, לאן צריך לגשת כדי לעשות את הבדיקות דם ואם צריך בשביל זה טופס רפואי שאומר איזה בדיקות אני צריכה לעשות ומאיפה מקבלים טופס כזה.. (אני במכבי) ואם צריך לקבוע תור בשביל זה או שפשוט באים לקופת חולים.. וכמה עולה בדיקה כזאת. תודה מראש על העזרה. (שנינו בני 17 - אני בתולה והוא לא)

תשובה:
שלום לך, בדיקה אצל רופא/ת נשים אינה עולה כסף כי היא במסגרת קופת חולים ואת מבוטחת בקופת חולים. זה עולה בערך 7 שקלים וזה בהוראת קבע מכרטיס קופת החולים שלך. חבילת גלולות ממרשם של קופת חולים עולה בין 12-20 שח לחודש, עד גיל 21. לאחר מכן זה בין 20-70 ש"ח לחודש, תלוי בגלולה. במרשם פרטי, לא דרך קופת חולים זה בערך 30-70 ש"ח. את בדרך כלל מקבלת מרשם לשלושה חודשים, כלומר שלוש חבילות ואז כל שלושה חודשים מחדשת מרשם. במרשם פרטי את יכולה לקבל גם לחצי שנה. בדיקות דם שהוא צריך לעשות הם בדיקות דם למחלות מין: כלמידיה, זיבה, הרפס, עגבת, HIV, טריכנומכוס, אוראופלזמה. הוא יכול לבקש את זה מהרופא/ה הרגיל/ה שלו ולעשות את זה בבוקר במעבדה של הסניף של קופת החולים שלו. במכבי אין צורך לקבוע תור לבדיקת דם אבל כן צריך הפניה מהרופא/ה. גם בדיקה זו מכוסה במסגרת ביטוח קופת החולים שלך. אם את לא רוצה ללכת דרך קופת חולים כי הורייך אינם יודעים על יחסי המין ואת לא רוצה שידעו, את יכולה להגיע אלינו לדלת פתוחה ולקבל מרשם ללא ידיעת ההורים. בדיקות למחלות מין הוא יכול לעשות במרפאת לוינסקי בתל אביב או במרפאת הפרסים בחיפה. כל טוב


בת 17 שואלת: #89921
היי ,אני בת 17, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר שנה וקצת, סיפרתי לאמא שלי והיא קצת מודאגת ובצדק כל כל הורה נורמלי, היא הציעה לי ללכת איתה לגניקולוג לבדיקה ראשונה ועם זאת גם לקחת מרשם לגלולות. מה מצפה לי בבדיקה , אני ואמא שלי לא כזה פתוחות ואני דיי מתביישת ככה שאדע אם להכנס איתה או לא. ולגבי הגלולןת כדאי? תודה :)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאוד לשמוע ששיתפת את אמא שלך ושהיא קיבלה את זה בחיוב והציעה לקחת אותך לרופא/ת נשים. זה מאוד חשוב שתבדקי. בדיקה גינקולוגית היא חשובה אחת לשנה, מהרגע שמתחילות לקיים יחסי מין. בבדיקה בודקות את העור של הפות מבפנים, שהכל תקין. מכניסים מכשיר שנקרא ספקולום כדי לראות את צוואר הרחם, ואם הוא תקין ואין עליו נגעים. מכניסים רק ש"מ מהמכשיר. לאחר מכן הרופא/ה מכניס/ה אצבע למשש את צוואר הרחם ולבדוק שאין גידול או דימום. בודקים את המבנה של הרחם מבחוץ על ידי לחיצה על הבטן התחתונה. וזהו. זו בדיקה של חצי דקה. מאוד קצרה. כדי להתאים לך אמצעי מניעה הרופא/ה תשאל אותך שאלות רפואיות ולפי התשובות שלך, תתאים לך אמעצי מניעה ואם זה יהיה גלולות, אז את סוג הגלולה. אני מבינה שעד עכשיו השתמשתם בקונדומים? האם אני צודקת? אם כן, ואתם מקפידים על שימוש נכון בקונדום, כל פעם שאתם מקיימים חדירה, ולא מסתכנים ועושים קצת בלי ורק אז שמים או שאתם בלי והוא גומר בחוץ, אז את יכולה להישאר עם קונדומים. זה אמצעי מניעה מצוין כל עוד משתמשים בו נכון. אם אתם לא משתמשים בו נכון וקבוע, אז שווה לחשוב על חלפוה כמו גלולות, מדבקה, טבעת או התקן תוך רחמי. יש הרבה אפשרויות ולא כל דבר מתאים באותה מידה לכל אחת. זה תלוי בך, באופי שלך, בלו"ז היומיומי שלך וכו'. את מוזמנת להתקשר אלינו או לבוא אלינו לשיחה על התאמת אמצעי מניעה. כל טוב ובהצלחה!


בת 17 שואלת: #88224
אבל הקטע הוא שזה ממש כאב ככה שלא יכולנו להמשיך והוא לא היה יכול להינות מזה, האם הטיפות יוצאות כתוצאה מהנאה או רק כתוצאה מחדירה? אני אשמח לבוא לבדיקה אצליכם , איך אני קובעת אותה?

תשובה:
שלום לך, הטיפות יוצאות כתוצאה מההליך הביולוגי שעובר על הגוף לפני שפיכת זרע. זה קורה גם באוננות וגם בגירוי מיני שהוא לא חדירה. אלו טיפות שיוצאות לפני שהגבר גומר ומנקות את צינורית השתן כדי שלזרע יהיה איך לצאת. מדובר באותה צינורית. הטיפות הללו מכילות זרע. תתקשרי לדלת פתוחה הקרובה לביתך כדי לקבוע תור לרופא/ת נשים. בכל דלת זה עובד קצת אחרת כך שזה תלוי היכן את גרה. מאוד חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה, ואל תסמכו על גמירה בחוץ. חבר שלך יהנה גם עם קונדום. וגם, מה עם ההנאה שלך? סקס לא אמור לכאוב ונשמח מאוד לייעץ לך גם בנושא הזה. כל טוב


בת 17 שואלת: #88089
אני בת 16.11 . לפני חצי שנה שכבתי עם חבר שלי ואמא שלי גילתה את זה היא רוצה ללכת איתי לעשות אצל הרופא נשים בדיקה שיגיד לה אם אני בתולה . אני ממש מפחדת אצלי במשפחה זה ממש אסור הדברים האלה האם יש איזה חיסיון רפואי או משהו שבזכות זה הוא יכול לשקר לה ולהגיד לה שאני כן או משהוא שיכול להציל אותי .. ? זה דחוףף

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת בטח בלחץ ואת בטח חוששת. אני מצטערת לשמוע שככה אמא שלך הגיבה. אני רוצה להרגיע אותך. אף רופא לא יבדוק אותך ללא הסכמתך. אסור לו לגעת בך אם את לא מרשה לו, בטח לא לבדוק את איבר המין שלך. בנוסף, אין איך לראות אם את בתולה או לא. יש בנות שיש להן קרום בתולין גם לאחר קיום יחסי מין ויש בנות שאין להן קרום בתולין והן בתולות. בעיקר מה שקובע אם קיימת יחסי מין או לא זה מה שאת אומרת. בנוסף, אם תלכי ללא אמך, אז יש חיסיון רפואי מצד הרופא ואסור לו לשתף את אמך. את יכולה גם להגיע אלינו לדלת פתוחה ונוכל לדבר על מה שעובר עלייך ולעזור לך מול אמא. נוכל גם לעזור לך בכל מה שקשור לבדיקה מול הרופא/ה, אם זה במרפאה של דלת פתוחה ואם זה ברופא/ת נשים שאנחנו נפנה אותך אליה בקופת חולים. כל טוב


בת 16 שואלת: #86712
איפה אתם נמצאים בתל אביב? ואני אנסה להגיע. ומה זאת אומרת חיידק או וירוס? כאילו מחלת מין? אבל היינו עם קונדום.

תשובה:
שלום לך, הדלת הפתוחה בתל אביב נמצאת ברחוב שונצינו 16, שזה בין קניון עזריאלי לתחנה המרכזית, מאחורי רחוב המסגר. אם את רוצה להיבדק, התקשר לקבוע תור אצל הרופא/ת הנשים שלנו. חיידק או וירוס יכול להיות גם עם קונדום וגם ללא קשר לחבר שלך. חשוב שתבדקי כדי לשלול מצב זה. כל טוב


בת 17 שואלת: #86318
שלום, רציתי לדעת אם יש לכם בסניפים שירותים גינקולוגיים מכיוון שיש לי גירוד נוראי באיבר המין ואני מאוד רוצה לבדוק את זה. אני לא רוצה ללכת עם אימא שלי או שהיא תדע על זה.. אז אם אין לכם בסניפים אתם יכולים להסביר לי כיצד אני יכולה לקבוע תור לגינקולוג בלי לערב את רופא המשפחה או שלא תהיה דרך שזה יגיע לאימא שלי?

תשובה:
שלום לך, אכן יש לנו מרפאה גינקולוגית במרכזי דלת פתוחה. זה ללא ידיעת ההורים ולא חלק מקופת חולים אז פשוט תתקשרי לסניף הקרוב לביתך ותבדקי מתי יש רופא/ת נשים. יש מרכזים בהם תמיד יש רופא/ת נשים ויש מרכזים שזה פעמיים-שלוש בחודש. כל טוב


בת 16 שואלת: #85959
היי רציתי לשאול האם אני יכולה ללכת לרופא נשים של הקופת חולים שאני נמצאת בה לבד, לעשות אולטראסאונד ושזה יישאר חסוי

תשובה:
שלום לך, את יכולה לגשת לרופא/ת נשים לבד, ללא הורייך, וזה אכן יישאר חסוי ברמה מסוימת. כלומר, לרופא/ה אסור לספר לאמך שהיית שם ומה עשית מכיוון שיש חיסיון רפואי. מה שכן, לא כל רופא/ה יסכים לקבל אותך ללא אמך. בנוסף, כל שלושה חודשים נשלח לבית המבוטחים בקופת חולים את הדוח הרבעוני בו מצוין מה עשתה המשפחה בקופת החולים. יופיע בדוח שהיה ביקור אצל ד"ר מסוים, ללא שמו וללא התמחותו וגם לא מה עשית שם. רוב האנשים לא קוראים את הדוח הזה בכלל כך שאת יכולה להיות רגועה. חשוב גם שתשני את מספר הטלפון שלך כשאת מגיעה לקופ"ח כדי שיתקשרו אלייך ולא להורייך במקרה ויחפשו אותך. ועכשיו השאלה שלי אלייך היא כזאת: מדוע את צריכה אולטראסאונד? האם את בחשש להריון? בהריון לא מתוכנן? האם את פשוט לא מקבלת ווסת ורוצה לברר למה? האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? אם משהו מהשאלות הללו הם כן, נשמח לעזור לך במה שתצטרכי. אם את בהריון אז האולטראסאונד נשאר חסוי ונמחק מהתיק שלך ולכן אין לך מה לדאוג. נשמח אם תתקשרי אלינו ונוכל לעזור לך במה שתצטרכי. כל טוב


בת 17 שואלת: #85743
היי באיזה יום נמצא הרופא נשים בסניף בחולון ואיך אפשר לקבוע אליו תור מראש?

תשובה:
שלום לך, רופא הנשים בדלת פתוחה חולון נמצא תמיד בסניף. הסניף פועל בימי שני בין השעות 15:30 - 18:30 ברחוב נחלת שלום 4. אין צורך לקבוע תור. פשוט תגיעי. כל טוב


בת 15 שואלת: #84812
שלום אני וחבר שלי שוכבילם חודש בערך ייש לי בדיקה אצל גניקולוג שזה אומר שהוא יבדוק אותי ממש כאילו יחדור לפרטיות שלי אמא שלי אומרת שזה בדיקה של מחזור אבל אני מכירה אותה ואין מצב שזה באמת כי הייתי שנה שעברה אצלו בבדיקה והוא לא היה צריך שאני יוריד מכנסייל וכאלה אז לדעתי היא רוצה לבדוק אם אני בתולה או לא השאלה שלי אם לגניקולןג יש דרך לדעת אם קיימתי יחסי מין או לא?

תשובה:
שלום לך, בבדיקה אצל גניקולוג את לא חייבת להיבדק אם את לא מעוניינת. עניין של בתולין זו תפיסה חברתית ולא רפואית. יתכן שקרום הבתולין לא קיים אצלך כי ככה נולדת, יתכן שקרום הבתולין נקרע מסיבה כלשהי במהלך חייך או שהוא עדיין נמצא אם את מקיימת יחסי מין. מה שקובע אם את בתולה או לא זה אם פין נכנס לפות שלך. אם יש לך בעיה גניקולוגית כלשהי את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה בחיפה, כמובן ששומרים על דיסקרטיות וההורים לא צריכים לדעת על הדבר. בכל מקרה אם תגיעי לבד לרופא/ת הנשים אז תדעי שתוכן הפגישה הוא חסוי ואפילו רופא משפחה לא ידע. את יכולה לבקש מאמא שלך לא להכנס לחדר הרופא/ה או להתקשר לרופא/ה לפני ולבקש ממנו/ה לא לשאול אותך דברים מסוימים שאת לא מעוניינת שאמא תדע. חג שמח


בת 16 שואלת: #83889
אני וחבר שלי ביחד כבר 11 חודשים אנחנו שוכבים כבר חודש אנחנו קונים קונדומים וההורים לא יודעים,. לפני כמה ימים אמרתי לאמא שלי שאני רוצה להתחיל לקחת גלולות בגלל שהמחזור שלי לא בסדר בזמן האחרון וזה נכון היא התחילה לכעוס ולומר לי שהיא מאוכזבת שהיא יודעת שזה קשור לחבר שלי שאני לא צריכה לקיים יחסי מין בגיל 15 וחצי וכל מיני דברים כאלה. מאז החלטתי שאין לי על מה לדבר איתה, אם אני משתפת אותה ומספרת לה דברים היא צריכה לתמוך ולא לכעוס גם אם לדעתה זה לא בסדר בטח שלא לומר את זה איך שהיא אמרה.. עכשיו היא לא מסכימה לי לישון יותר אצל חבר שלי עד שנילך לרופאת נשים וממש לא בא לי ללכת איתה לרופאת נשים בטח שלא ככה מה לעשות? לספר להם שזה גם בגלל חבר שלי לא בא בחשבון ולנסות לדבר איתה גם לא כי אני ישר מתחילה לבכות ולא מצליחה לומר כלום בנוסף לדעתי היא זאת שיצאה לא בסדר. נ.ב חבר שלי הוא בערך הדבר היחיד שעושה אותי מאושרת בעיקר בזמן האחרון ועצם זה שהיא מונעת מאיתנו להיפגש רק גורם לי להרגיש אליה יותר שינאה ופחות רצון להתפייס ולדבר

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את שאת מרגישה. רוצה לחזק אותך על זה שפנית אליה וניסית לפתוח שיחה. להורים קשה לעכל שהילדה שלהם מקיימת יחסי מין ואמא בעיקר דואגת לך - שהחוויה טובה לך, שלא תכנסי להיריון ושתהי מוגנת. גם אם דיברה כך, תהי בטוחה שזה מתוך דאגה. את יכולה ללכת איתה לרופאת נשים, זו יכולה להיות התחלה של שיחה אמיתית ואולי רגועה יותר ביניכן. לא תהי חייבת לספר שכבר קיימת יחסים ולרופאה אין שום דרך לדעת האם קיימת או לא. לספר או לא יהיה תלוי בך. כך לפחות תוכלי לקבל גלולות למניעת היריון שגם יסדירו את המחזור. כל הכבוד על האחריות והשימוש בקונדום. תמשיכו לשמור על עצמכם. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #83565
שלום,אני בת 15 יש לי חבר בן 16. אנחנו מקיים היחסי מין. לפני כמה שבועות היה צריך להתחיל לי המחזור והוא מאחר כבר ב12 ימים. עשיתי בדיקת הריון והיה קו אחד (לא פעם ראשונה שאני עושה בדיקה). כל הפעמים הקודמים שהמחזור היה מאחר הוא היה מתחיל אחרי כמה ימים כשעשיתי את הבדיקה אבל הפעם זה איחור של 12 ימים ואני מאוד מפחדת. קראתי אם לאכול פטרוזיליה אז זה גורם למחזור להגיע יותר מהר,אכלתי יום אחד וזהו. ועוד אני מרגישה כאבים לא חזקים באזור הבטן וגם זה כאילו מושך כזה כמו בזמן המחזור אבל לא נוזל לי כלום חוץ מנוזל לבן. דיברתי אל זה עם אמא ואמרתי לה שאין לי מחזור היא אמרה שזה קורה לנשים גם בלי שום קשר להריון, אמרתי לה שאם עד 20 לחודש לא אהיה לי אז נלך לרופא אבל אני מתביישת כי זה אהיה פעם ראשונה שלי וגם מה אני אעשה אם חס וחלילה אני בהריון. אני מאוד מקווה שזה לא משהו רציני ושזה לא הריון כי אין לי בחילון לא כלום מה שיש לנשים בתחילת ההריון. בבקשה תענו כמה שיותר מהר,ואם כדי לי ללכת לרופא כמה שיותר מהר או שלעשות עוד בדיקה? תודה.

תשובה:
שלום לך, שמחה מאוד לדעת שיש לך קשר קרוב עם אמא ושאת משתפת אותה בדברים שעוברים עליך. ממליצה לך לפנות לרופא/ת נשים. כל אישה שמקיימת יחסי מין צריכה להיות במעקב רפואי שגרתי. בדיקה ראשונה היא אכן מביכה, לפעמים גם הבדיקות שאחריה. את נשמעת לי נערה אחראית, שרוצה לקחת אחריות על חייה ויחסי המין שלה ולכן ממליצה לך להמשיך ולדאוג לעצמך. ראשית בקביעת תור לרופא/ת נשים ושנית בשימוש קבוע באמצעי מניעה. יחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני הצדדים וכשיש דאגה קבועה, זה יותר מטריד מאשר כיף. רוב הסיכויים שאם עשית בדיקת היריון שיצאה שלילית,אז שאת לא בהיריון, אך עד שלא תעשי בדיקת דם לא נדע בוודאות. גם אם את מתביישת, תראי שזה לא כל כך נורא. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83564
קודם כל תודה שעניתם!!אתם נשמות טובות שאתם ככה עוזרים לאנשים באמת! ודבר שני לא,לא קימתי יחסים יש לי פחד מכל מה שקשור לקשר עם גברים לא יודעת למה אני נרתעת ולא יכולה להתחיל קשר עם גבר או אפיילו להסתכל על אנשים בעיניים! ודבר שני,הלוואי שיכולתי לשתף אותה..אני מתביישת לדבר איתה על כל נושא שקשור לדברים כאלה..

תשובה:
שלום לך, תודה רבה יקירה! אני מבינה את הקושי שלך אבל חשוב לי להגיד לך שאת צריכה להתייחס לדלקת בשתן בדיוק כמו לדלקת בגרון. היית מזניחה דלקת בגרון אם כל הזמן היתה מופיעה ומטרידה אותך? דלקת בדרכי שתן שהיא מוזנחת, יכולה לעבור לאיברים אחרים באגן ולהסתבך. את לא צריכה לדבר עם אמא שלך על מין, אלא להגיד לה שצורב לך כשאת עושה פיפי. אני מבינה מדברייך שאת נערה ביישנית. כשהביישנות מונעת ממך לקבל מענה רפואי, היא פוגעת בך. נסי להתמודד למרות המבוכה וטפלי בעצמך. בהצלחה!


בת 20 שואלת: #83531
זלזלתי בשעות של נטילת הגלולות אז היעילות בטח ירדה.. כבר שבוע עבר ממועד המחזור זה בחיים לא קרה לי, בנוסף יש לי מצבים לאחרונה שאני נורא עייפה באמצע היום ולא מצליחה להרדם בלילה. אני לא יודעת אם זה קשור לתסמיני היריון אבל המחזור לא הגיע וזו פעם ראשונה שזה קורה. אמרתם שאם לקחתי בצורה סדירה אז אני לא בהריןן אבל לא לקחתי בצורה סדירה היו לי איחורים של 6 שעות 9 שעות מהשעה הקבועה שאני לוקחת אבל לעולם לא מעבר ל12 שעות מה שמוגדר כ”פספוס גלולה”. אני עדיין בספק. אני חיילת וגם אם אלך לרופאה לבקש ממנה בדיקה ולא אגיד כלום לאף אחד כלום, איכשהו תהיה שמועה ואני ממש לא רוצה בזה. השאלה אם לחכות עוד חודש או ללכת לרופאה בכל זאת

תשובה:
שלום לך, הסיכוי להיריון ממה שאת מתארת אינו גבוה. כל הסימנים יכולים להיות תוצר של מצב רוח או אפילו וירוס. עם זאת, יעילות הגלולה גם במצב של נטילה רצופה ומדויקת לא מגיעה ל 100% ולכן תמיד יש סיכוי קטנטן. אני ממליצה לך קודם לקנות ערכת בדיקה ביתית ולעשות בדיקה. במקביל, תקבעי תור לרופא/ת נשים מחוץ לבסיס וכך תרגישי נוח יותר. בכל מצב, אנחנו כאן בשבילך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83304
שאלה לי אליכם, חברה שלי נוטלת גלולות בפעם הראשונה , המחזורמשלה נמשך כבר מעל שבוע וחצי , וישמלה סחרחורות חזקות ובחילות היא ממש מדממת וזה לא מראה סימן להתחלשות על פי מה שהיא אומרת, עכשיו מה היא צריכה לעשות? זה נורמלי?היא צריכה ללכת לבדוק רופא?להחליף כדורים?

תשובה:
שלום לך, ממליצה לפנות לרופא נשים לבדיקה. רק הוא יוכל לאמר בוודאות את סיבת הדימום והתאמת הגלולה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #82479
אני הולכת לבדיקה אצל רופאה נשים ואני ממש לחוצה מישהו יכול להסביר לי מה עושים בבדיקה בערך? תודה מראש:)

תשובה:
שלום לך, הבדיקה אצל רופאת הנשים תלויה בכמה דברים. ראשית, זה תלוי אם את בתולה או לא. אם את בתולה לא תעברי בדיקה גופנית. כמו כן הדבר תלוי מה הבעיה שיש לך. אם את רק רוצה גלולות, לא יבדקו אותך גופנית אלא רק ישאלו אותך שאלות של היסטוריה רפואית להתאמת אמצעי מניעה. אם מגרד לך או שיש לך אדמומיות בפות אז הרופא/ה יעשה/תעשה בדיקה גופנית. כאשר מתבצעת בדיקה גופנית אז הרופא/ה יבקשו ממך לשכב על המיטה עם רגליים פסוקות למעלה, הרופא/ה מכסה את אזור הבטן התחתונה והירכיים (ואם לא את יכולה להביא איתך שאל מראש כדי לכסות את עצמך) ומכניס לנרתיק אולטראסאונד וגינלי או מכשיר אחר בשם ספקולום כדי לראות את צואר הרחם ולבדוק אם הוא תקין. יתכן והרופאה תגשש עם האצבעות כדי לבדוק אם אין גושים. כל טוב.


בת 17 שואלת: #82255
היי אני שוכבת עם חבר שלי לפחות 3 פעמים בשבוע, וכשאנו שוכבים חבר שלי דופק אותי ממש חזק, כאילו הוא מחזיק אותי מהכתפיים ומזיין אותי בחזקה. אני אין לי בעיה עם זה והוא תמיד אומר לי שהוא אוהב שאנו שוכבים והמראה של הציצי שלי נעים מהר כשהוא עושה את זה חזק ממש עושה לו את זה, אז אני גם נהנית איתו. אבל בתקפה האחרונה אני רואה את הכוס שלי נהיה אדום אז מעניין אותי אם זה נובע מזה שאנו עושים את זה חזק או סתם דלקת? והאם זה בסדר להזדיין חזק או שזה עלול לפגוע לי במשהו?

תשובה:
שלום יקירה, הסיטואציה אכן נשמעת חזקה אך אם את נהנית אין זו בעיה. מאחר והפות שלך נהיה אדום ייתכן שהוא מגורה בגלל החוזק של החדירה ומשך החדירה, אך ייתכן גם בגלל דלקת או זיהום. הייתי ממליצה לפנות לגינקולוג בכל אופן לבדיקה שתרגיע אותך, ובנוסף ממליצה בחום לעשות מה שאת אוהבת לעשות. אם את מרגישה שיחסי המין חזקים עבורך או מתמשכים מדי עבורך, אפשרי לומר זאת לבן זוג שלך ולהאט את הקצב. חג שמח וכל טוב


בת 18 שואלת: #81412
האם אפשר לבדוק עם כמה גברים שכבתי דרך בדיקות מסויימות ? ידיד שלי מאיים עליי שאם הוא ידע ששכבתי עם יותר מגבר אחד הוא ירביץ לי ואני רוצה לדעת כי אני הולכת איתו לבדיקות ורציתי לדעת אם בבדיקות זה אומר אם שכבתי עם יותר מכמה גברים ואם שכבתי אתמול עם הידיד שלי תוך כמה זמן הדי אן איי שלו נעלם מהגוף שלי ?

תשובה:
שלום רב, ראשית, לא הבנתי לאיזה סוג של בדיקות את הולכת עם הידיד? בנוגע לשאלתך בעניין הבדיקות, שום בדיקה בעולם לא יכולה לבדוק את כמות הגברים שאי פעם שכבת איתם לכן אין לך מה לדאוג. את לא חייבת לתת מידע כשאת לא רוצה. אם את רוצה לשמור על הפרטיות שלך, כמובן שאת יכולה. שנית, מה פתאום שידיד שלך יעז להרביץ לך? לאף אחד אין זכות בעולם להכות אותך! לאף אחד אין בעלות על גופך ולך הבלעדיות . חשוב לי שתבחני מחדש את החברות עם הידיד מאחר וזכותך שיהיו התנסויות בעבר. כל אחד מביא איתו את העבר שלו למערכת יחסים חדשה והוא צריך להבין את זה. מה גם, שבמערכת יחסים אמורים להבין אחד את השני ולנהל תקשורת נאותה בדיבור ולא בידיים או איומים למיניהם. למקרה שאת לא מודעת למצב, זה נקרא אלימות. אני מאד דואגת לך וחשוב לי שתתקשרי אלינו על מנת שנוכל לשוחח בהרחבה בנושא. אשמח לשמוע ממך, כל טוב!


בת 17 שואלת: #80955
היי שאלה קבעתי לי תור לרופאת נשים בכללית בשבוע הבא,אני יכולה ללכת לבד נכון? חבר שלי בצבא ולא יוכל לבוא איתי וזה עניין מאוד אישי שלי

תשובה:
שלום לך, את בהחלט יכולה ללכת לבד כי את מעל גיל 16. כל טוב.