A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

סקס יבש

דלת פתוחה הקרובה אליך

סקס יבש

בן 16 שואל: #104193
אני וחברה שלי עושים הרבה סקס יבש, פעם אחת אני הייתי בלי תחתונים והיא כן, הייתה חדירה קטנה עם התחתונים, לא יצא זרע אבל אולי טיפות אהבה. עכשיו המחזור שלה מאחר והיא לחוצה מזה, יכול להיות שהיא נכנסה להריון?

תשובה:
היי, אתה צודק שניתן להיכנס להיריון גם מטיפות האהבה ולא רק מנוזל הזרע, אבל ברגע שיש איזשהו חוצץ בין איברי המין, כמו למשל התחתונים, הנוזל לא יכול לחדור אותו ולכן אין חשש מכניסה להיריון. המחזור יכול לאחר מכל מיני סיבות, למשל לחץ- כמו שאתה אומר שהיא חווה, ולכן אין כל סיבה לדאגה. בהצלחה


בת 15 שואלת: #103689
היי :) אתמול היה יום האהבה והלכתי לחבר שלי.. הוא הכין פיצות ישבנו ראינו סרט ואחרי זה עשינו סקס יבש.. הוא אפילו החדיר אצבע 😅 היום קמתי עם בחילות ותחושה לא נעימה בגוף לא יכולתי לישון אני מרגישה לחץ בבטן.... ממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך. קודם כל משמח לשמוע שחגגתם את יום האהבה ביחד. יכולות להיות סיבות שונות לבחילה וללחץ/כאב בבטן, אך ככל הנראה אין לזה שום קשר ליחסי המין שקיימתם. כמובן, כשתגיעו לשלב שבו תחליטו לקיים יחסי מין שוכללים גם חדירה של איבר המין חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה כמו קונדום. מקווה שתרגישי טוב יותר במהרה.


בן 16 שואל: #103253
אני וחברה שלי עשרה חודשים ביחד אנחנו בני 16 רוצים לקיים יחסי מין אבל זה עוד מוקדם לנו אז החלטנו לנסות סקס יבש עם בגדים ואנחנו לא בדיוק מצליחים לעשות את זה אני לא מרגיש שאני נהנה וגם לא היא נשמח אם תעזרו לנו ותתנו לנו עצות איך לעשות את זה בדיוק

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני שמחה לשמוע שאתם בזוגיות כיפית ומדברים על הדברים. זה מאוד חשוב. סקס יבש זה כאשר איברי המין מתחככים זה בזה, ללא כניסה של פהין לנרתיק. בדרך כלל החיכוך הוא בין הפין לשפתי הפות והדגדגן וזה כן אמור להיות כיף לשני האנשים שעושים את זה. אנחנו לא יכולים לתת לך עצות איך לעשות את זה נכון. זה עניין של ניסוי וטעיה, לבדוק מה נעים ומה לא וללמוד מזה. זה ייקח זמן אבל זה אמור להיות מאוד כיפי ונעים. אל תעשו את זה עם ג'ינס אלא עם טרנינג או טייץ כדי שלא ייכאב. כל טוב


בת 33 שואלת: #102574
תודה על התשובה, ובכול זאת אשמח לדעת איך אפשר להמשיך לקיים סקס יבש ולמנוע בכול מצב הריון?( בלי גלולות או קונדום). ראיתי בתשובות שלכם שאי אפשר להכנס להריון דרך בד בשום צורה האם זה ודאי ? אם כן, מדוע אני צריכה לערוך בדיקת הריון ? תודה מראש!

תשובה:
שלום נכון, אין חשש להיריון במידה והיית עם בגד אך הייתם ללא בגדים וזרע/ טיפות אהבה היה בקרבת הנרתיק יש צורך לערוך בדיקת היריון. וגם לשקט הנפשי עבורך. ממליצה לך ללכת לרופאת נשים לבדוק אפשרויות להתאמת אמצעי מניעה. בהצלחה.


בן 17 שואל: #99802
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש שאני הייתי ערום והיא עם תחתונים. יכול להיות שהייתה חדירה ממש מעטה אך דרך התחתונים ויכול להיות שיצאו לי טיפות אהבה (כל זה שהיא הייתה עם תחתונים). בסוף, גמרתי ובטעות גמרתי על התחתונים שלה ואם אני זוכר נכון הכתם של הזרע היה קצת מעל לאיבר המין שלה. רציתי לדעת האם קיים סיכוי להריון ומהו? תודה.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו ומבינה את החשש שלך. לפי מה שאתה מתאר, אין סיכוי להריון. הריון נוצר כאשר יש מפגש בין זרע לביצית. מפגש כזה יכול לקרות כאשר יש שפיכה של נוזל הזרע בתוך הנרתיק או ממש בפתח הנרתיק. אתה כותב שלאורך כל המגע המיני חברה שלך הייתה עם תחתונים, שהם למעשה כמו "מחסום" שמונע מהזרע להגיע אל הנרתיק. לכן, אם הבנתי נכון את מה שאתה מתאר, אתה בהחלט יכול להיות רגוע. אתה וחברה שלך מוזמנים להתקשר אלינו או להגיע לסניף הקרוב אליכם כדיי להתייעץ עוד על יחסי מין בטוחים ואמצעי מניעה. אנחנו כאן בשבילכם!


בן 17 שואל: #99566
היי אני וחברה שלי עדיין לא שוכבים, אבל בא לנו להתקדם שלב ולהיות ערומים לגמרי ורק להתחכך עם האיבר מין שלי והאיבר מין שלה.. בלי חדירה וגמירה בתוך. אנחנו רוצים לעשות את זה, אבל פוחדים שייכנסו "טיפות אהבה" לנרתיק שלה. אנחנו קוראים בכל מיני אתרים ועדיין לא קיבלנו תשובה ישירה- האם אפשר להיכנס להיריון מטיפות אהבה, או מהסוג תנוחה שאנחנו רוצים לעשות? תודה

תשובה:
שלום, קודם כל זה נהדר שאתם מתקדמים בקצב שלכם ובדרך ששניכם מסכימים עליה דרך תקשורת זה עם זו. לגבי השאלות ששאלת- טיפות אהבה אכן יכולות להוביל לכניסה להריון. גם אם אתם מבצעים סקס על יבש בעירום ומבצעים חיכוך של איברי המין, במידה ואיבר המין שלך יהיה צמוד לפתח הנרתיק שלה, עלול להיות הריון, כיוון שהזרע עלול להיכנס ישירות לנרתיק. לכן בסיטואציה כזו עליכם להשתמש בקונדום(או באמצעי מניעה אחר). במידה ואתם מבצעים סקס יבש ללא חיכוך וקירבה בין איברי המין, לא יהיה חשש להריון. בנוסף, במידה ותחליטו לעבור לשלב הבא וגם לבצע יחסי מין מלאים, חשוב לזכור שגם מטיפות אהבה ניתן להיכנס להריון ולכן חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה ולא לבצע חדירה ללא הגנה( גם אם תגמור בחוץ, עדיין טיפות האהבה יכולות להוביל להריון). לכל התייעצות נוספת בנוגע לאמצעי מניעה או יעוץ, אתם מוזמנים להתקשר ולהגיע אלינו לסניף דלת פתוחה שקרוב לביתכם. בהצלחה!


בן 17 שואל: #99126
תענוווו לי בבקשהה

תשובה:
היי יקירי, אם היד שלך הייתה רטובה כתוצאה מהשפיכה ומיד לאחר מכן נגעת באיבר המין של חברה שלך, יש סיכוי קלוש להיריון ובמקרה כזה מומלץ לקחת את הגלולה של היום שאחרי, וניתן לקחת אותה עד 72 שעות לאחר קיום יחסי המין (עדיף כמה שיותר בסמיכות לזמן של יחסי המין). אם היד שלך הייתה יבשה לגמרי אז אין סיכוי להריון. בנוסף, באופן עקרוני גם אם גמרת והיא הייתה עם תחתונים הזרע לא יכול לעבור את הבד ולכן אין חשש להריון. אם אתם עדיין מאוד לחוצים אתם יכולים לבצע בדיקת הריון 10 ימים לאחר קיום יחסי המין עם השתן הראשון של הבוקר או 14 ימים לאחר קיום יחסי המין עם כל שתן של היום. בכל מקרה כאשר תרגישו שאתם כן רוצים לקיים יחסי מין תעשו זאת עם אמצעי מניעה. יש מגוון אמצעי מניעה שיכולים להתאים לכם ואתם מוזמנים להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליכם ולקבל עליהם הסבר ויעוץ מפורט. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98728
היום אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש אני הייתי ערום ללא תחתונים היא הייתה עם חצי טייץ וחוטיני מתחת לא גמרתי לה על האיבר מין שלה אבל ראיתי שהיה לה שם ממש רטוב אני לא יודע ולא חושב שיכולה לצאת כמות כזאת גדולה של טיפות האהבה אז אני לא יודע אם זה אני או היא והאם יש סיכוי שהיא תכנס להריון?? כלומר שהזרע שבטיפות האהבה חדר גם את הטייץ וגם את התחתון..? והגיע לאיבר המין שלה .

תשובה:
שלום לך. דרך הטייץ והתחתונים הזרע לא יעבור וסקס יבש זו דרך נהדרת ליהנות יחד מבלי לקיים עדיין יחסי מין. אולי הרטיבות היתה גם משום שהיא התגרתה ואז המקום עבור סיכוך יחד עם טיפות האהבה. בכל מקרה זה בסדר גמור היא יכולה להישאר עם מכנסיים ואתה ערום ואתם יכולים ליהנות יחד.


בת 16 שואלת: #96343
היי אתמול חבר שלי היה אצלי והגענו למצב שהוא דחף לי אצבעות. חשוב לציין שזוהי לא פעם הראשונה שזה קורה. הוא בהתחלה דחף לי אחת ואז ניסה שתיים ואז אמרתי לו שזה כואב לי והוא הפסיק. מאז שהוא הלך כל פעם שאני עושה פיפי יש לי מין הרגשה מוזרה כזאת בפוט לא יודעת איך להסביר את זה. בכל אופן למרות שלא עברו עדיין 24 שעות, מה זה ? זה מסוכן ?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה לשמוע שחבר שלך הפסיק ברגע שאמרת לו שכואב לך. יחסי אינטימיים אינם אמורים לגרום לכאב לאף אחד מהצדדים וחשוב להיות קשובים לתחושות אחד של השנייה (וגם להיפך, כמובן). ייתכן והכאב שחשת נבע ממתיחה של קרום הבתולים או מפציעה קלה ברקמת הנרתיק, שהיא רקמה מאוד עדינה. ייתכן וההרגשה המוזרה שאת חשה כעת היא ההחלמה של המקום. אם לא מופיע דימום רב או כאב חד אינך צריכה לחשוש ואני מאמינה שהתחושה שאת מתארת תחלוף בתוך כמה ימים. אם את עדין דואגת או שעדין כואב/מציק לך את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונשמח לייעץ לך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #95676
שכחתי להגיד לך בשאלה הקודמת רק שאני בערך שבוע לפני המחזור וקצת כואבת לי הבטן אבל תמיד אחרי שאנחנו עושים דברים כאלה ביחד כואבת לי הבטן, יש סיבה? אולי כי אני מתכווצת כשאני מגיעה לפורקן?

תשובה:
יקירה, טוב לראותך חוזרת אלינו להתייעצות. אתייחס לשתי השאלות, אפתח ואגיד שאין חשש להריון (הפעם הדימוי של חברך נכון!), כדי שיהיה הריון,צריך שיהיה מגע בין איברי המין ונוזל הזרע יעבור. מכיוון שחבר שלך היה עם תחתון, נוזל הזרע לא יכול לעבור מבעדו. בנוגע לכאבי הבטן, יתכן שאת לפני הווסת (מחזור) וגם מפני שאת מגורה מינית. אני שמה לב שאת מעלה שוב ושוב את אותן החששות לגבי הריון, הייתי ממליצה לך לקבוע תור לגינקולוג בנושא של אמצעי מניעה, או לפנות לאחד מסניפיי "דלת הפתוחה" ונשמח לעזור. מקווה שהרגעתי. אנו כאן בשבילך.


בן 17 שואל: #95454
אני עדיין לא בטוח מה זה סקס יבש?

תשובה:
היי, אז כדי להבהיר את העניינים אני פה כדי להסביר. סקס יבש הוא למעשה התחככות של איברי המין אחד בשני, ללא חדירה לנרתיק האישה. סקס יבש יכול להיות כששני הצדדים לבושים, כששניהם ערומים, כשאחד עם תחתונים והשני לא וכדומה. סקס יבש הוא מגע מאוד מענג לשני הצדדים וקל להגיע איתו לאורגזמה הדדית. הרבה הנאה וחג שמח!


בת 17 שואלת: #95409
היי. ביום חמישי שכבתי על חבר שלי, הוא עם תחתונים ואני בלי ונמרחתי על הפין שלו עם הכוס(הוא עדיין היה עם תחתון) והכיפה שלו כלפיי מעלה כלומר על הבטן ואני נמרחתי על החלק של הפין עצמו ודאגתי שלא ייגע בכיפה כדי להמנע מטיפות אהבה. האם יש אפשרות להכנס מזה להריון? תודה.

תשובה:
שלום לך, מכיוון שלא היה מגע ישיר בין איבר המין שלו לשלך אין חשש להיריון. המשך שבוע טוב וחג שמח


בת 16 שואלת: #95336
לא קיבלתי מחזור כבר 10 ימים. יש לי חבר עוד לא שכבנו אבל קרו כמה פעמים שאיבר המין שלו נגע באיבר המין שלי אבל ללא חדירה. לדאוג? מה מומלץ לעשות?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מדוע את מודאגת. אינך מציינת בשאלתך האם המחזור שלך סדיר בדרך כלל. אצל הגבר פעמים רבות ישנה הפרשה של נוזל הנקרא "טיפות אהבה" ומכיל זרע. נוזל זה מופרש כתוצאה מהגירוי המיני גם ללא כניסה של הפין אל הפות. אם היה מגע של טיפות אהבה באזור פתח הנרתיק שלך ישנו סיכוי, גם אם נמוך מאוד, להריון. ההמלצה שלי, על מנת שתוכלי להיות בטוחה, היא לבצע בדיקת הריון. את יכולה לרכוש בדיקה בכל בית מרקחת או סופר פארם ללא מרשם רופא, אך את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר ולהגיע לבדיקת הריון אצלנו בסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך. ממתינות לשיחתך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #95335
שלום, אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ושנינו היינו עם תחתונים אז והוא גמר אז אני קצת מפחדת.. אז יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך. אין לך מה לדאוג. הריון נוצר כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. מפגש כזה יכול לקרות כאשר יש שפיכה של נוזל זרע בתוך הנרתיק או בפתח הנרתיק. במקרה שלכם, התחתונים יצרו סוג של "מחסום" ואין כל חשש להריון. מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ונוכל לייעץ לך כיצד להימנע מהריון בסקס יבש. כל טוב.


בן 15 שואל: #95196
אני וחבר שלי עשינו על יבש. אני הייתי עם תחתונים והוא בלי , חלק מהזמן הייתי בלי אבל הוא גמר על המיטה. אחרי זה עשינו את זה שוב ואני מפחדת אם יש סיכוי להריון

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך מפני הריון. מאחר ואת מציינת כי חלק מהזמן שניכם הייתם עירומים לגמרי, הסיכוי שאת בהריון הוא מאוד נמוך אך אני לא יכולה להבטיח לך שאת בטוח לא בהריון. הסיבה לכך היא שלגבר ישנה הפרשה של נוזל זרע (טיפות אהבה) עוד לפני הגמירה, כך שגם אם חבר שלך גמר על המיטה, אם במהלך הסקס היבש היה מגע בין איברי המין שלכם, ייתכן שאותה הפרשה הגיע לאזור פתח הנרתיק שלך. למרות שהסיכוי להריון הוא מאוד נמוך, אני ממליצה שתצרי איתנו קשר ב"דלת פתוחה". תוכלי להוסיף פרטים בטלפון ליועצת שתקבל את שיחתך והיא תוכל להדריך אותך לגבי ההמשך וגם לגבי שימוש באמצעי מניעה כשאתם מקיימים סקס יבש. כל טוב


בת 19 שואלת: #94994
היי, חבר שלי ואני שכבנו במיטה והוא החדיר לי למשך שניה אחת בערך בלי קונדום ואז הוציא ככה איזה פעמיים. למשך שניה והוציא אחכ הוא אמר שזה מסוכן והרים את הבוקסר ואחרי הרבה זמן שעשינו על יבש הוא גמר. מה שאני מנסה להגיד-הוא היה מאוד אחוק מגמירה שהוא הכניס. לא חשבתי ולא חששתי בכלל והיום גיליתי שהמחזור שלי מאחר ב3 ימים.. המחזור שלי רק לאחרונה נהיה יחסית סדיר (עדיין מאחר ביום או יומיים בערך) אבל אני נורא לחוצה. אני יודעת שהלחץ עלול לעכב עוד יותר את המחזור אבל אני לא מצליחה להירגע. אני חוששת גם שהמחזור שלי הפסיק בגלל שאני נורא רזה (בת 19 1.67 ושוקלת 47 קילו.. לא מצליחה להשמין.. אני לא אנורקסית.) אז אני מפחדת לפנות לאמא שלי או לרופאה ולבדוק מה הסיבה כי אולי יגלו שאני לא בתולה או חלילה בהריון

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש והבלבול שלך. אם אינך מרגישה בנוח לפנות לאמך או לרופאה, אינך צריכה - אנחנו כאן בשבילך! את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ב"דלת פתוחה" ותוכלי גם להגיע לביצוע בדיקת הריון אם תרצי בכך. אנחנו מחויבות לסודיות ולא נספר לאיש. תוכלי לשאול אותנו כל מה שאת רוצה לדעת לגבי שימוש נכון באמצעי מניעה. ממתינות לשיחתך. כל טוב.


בן 18 שואל: #94977
היי, אני וחבר שלי אתמול עשינו סקס יבש אני עם מכנס טרנינג ותחתון והוא עירום מלא, הוא עושה את התנועות כאשר הפין שלו מכוון לפות שלי. סיימתי מחזור לפני שלושה ימים וכשחזרתי הביתה הופיע לי דם על התחתון. יש מצב שנקרע לי הקרום? בבקשה אני ממש מפחדת

תשובה:
שלום יקירה. בדיוק עניתי על אותה שאלה. אין לחשוש מקריעת קרום בתולין משום שהוא דורש חדירה מלאה וזה אורך זמן ואת מתארת אותך לבושה מכנסיים ותחתונים כך שזה ממש לא אפשרי. יכול להיות שהמשיך לך מחזור הוסת. לעיתים הוא מפסיק וממשיך שוב. תמשיכו ליהנות מסקס יבש, ליהנות ממגע גופני, סקס יבש זו דרך נהדרת ליהנות.


בן 18 שואל: #94974
היי , אני וחבר שלי אתמול עשינו סקס יבש אני עם מכנס ותחתון והוא ללא תחתונים. סיימתי את המחזור שלי לפני יומיים וכשחזרתי לבית ראיתי על התחתון כתם של דם מה שבחיים לא קורה לי יש מצב שנקרע לי קרום הבתולין?? לחוצה ממש

תשובה:
שלום יקרה. אם היית עם מכנסיים ותחתונים אין כל סיבה שתיכנסי להריון הלא לא היתה חדירה ממה שאת מתארת אלא רק חיכוך. קרום בתולין דורש מאמץ לעיתים כדי להיקרע ושוב ממה שאת מתארת לא מדובר בקריעת בתולין שלא תמיד גם נקרע בפעם אחת. אולי כתם הדם קשור למחזור הוסת שאת אמורה לקבל או מבן זוגך. אין צורך להיות לחוצה, נשמי והמשיכו ליהנות יחד מסקס יבש, מזמוזים ונישוקים. בהצלחה


בת 15 שואלת: #94952
שלום קראתי הרבה שאלות דומות לשלי ועדיין רציתי תשובה לשאלה האישית שלי . יש לי חבר כבר כמעט שנה שנינו בני 15 וקצת ולפני שבוע קיימנו סקס יבש כשהוא עם תחתוני בוקסר ואני עם חוטיני , עכשיו לאחר שבוע כואב לי הראש רק בצד שמאל ואני סובלת מעייפות . חשוב לציין שאני סובלת ממיגרנות מידי פעם ושהמערכת החיסונית שלי לא טובה כל כך אבל בכל זאת האם יש סיכוי להריון מהמקרה הזה ? ובנוסף אם למשל היינו מגיעים למצב שרק הוא היה עם בוקסר ואני הייתי בלי כלום ( לא הגענו למצב כזה ) היה יכול להיות הריון ? תודה רבה ויום טוב

תשובה:
שלום לך. שמחה לשמוע שאת מתעניינת וקוראת שאלות ותשובות. אין לך כל סיבה לדאגה. הריון מתרחש רק כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. לרוב, מפגש כזה מתרחש אם הייתה שפיכה של נוזל זרע בתוך הנרתיק או בקרבת פתח הנרתיק. מאחר ושניכם לבשתם תחתונים, לא היה יכול להיווצר מפגש. גם במקרה ובו את היית ללא תחתונים אך חבר שלך עם בוקסר, כל עוד לא היה מגע ישיר בין הפין והפות, אינך צריכה לחשוש. אני מאינה שכאב הראש שאת מתארת אכן קשור למיגרנה. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולשמוע עוד על הגנה מפני הריון בעת קיום סקס יבש. רק בריאות וכל טוב.


בת 20 שואלת: #94898
היי דחוף!!! אני וחבר שלי היינו יחד ברכב שלי אני במושב הנהג והוא במושב לידי כשאנחנו ללא מכנסיים ותחתונים עשיתי לו ביד וכשגמר לא שמתי לב לאן הזרע שלו הגיע / עף אני ממש מפחדת שזה הגיע איכשהו לאזור האיבר מין שלי או שעף לתחתון שלי בטעות המחזור שלי מאחר בחמישה ימים יש סיכוי שאני בהריון????? אני ממש בלחץ!!!

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מתארת הסיכוי להריון הוא מאוד מאוד נמוך. הריון מתרחש במפגש בין זרע וביצית, שלרוב קורה בעת יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הפות ושפיכה של נוזל זרע בתוך הנרתיק או בקרבת פתח הנרתיק. איחור בקבלת הווסת יכול להיגרם מסיבות נוספת מלבד הריון, כמו מצב נפשי לחוץ (כפי שאת מתארת) או שינוי בסדר היום. כמו כן, את אינך כותבת בשאלתך האם המחזור שלך לרוב סדיר. על מנת להיות רגועה את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בכל בית מרקחת או סופר פארם ללא מרשם רופא. לכל שאלה או ייעוץ - אנחנו כאן ואת מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני. כל טוב.


בת 17 שואלת: #94647
שלום, אני בת 17. קיבלתי מחזור בגיל 11 והוא כבר כמה שנים לא סדיר. השנה היתה לי הפסקה של חמישה חודשים שבהם בכלל לא קיבלתי מחזור. האם זה סימן לעקרות? ובנוסף, עשיתי סקס יבש עם חבר שלי לפני חודשיים. אני הייתי עם תחתון וטייץ והוא עם בוקסר. האם יש חשש להריון? אשמח לתשובה. תודה מראש.

תשובה:
הי לך, אם יש בעיה בסדירות של הווסת (מחזור) שלך כדאי שתפני לרופא גניקולוג לייעוץ. תשתפי את אמא שלך ומומלץ שתלכו יחד. לעתים מדובר בתופעה גנטית אבל לעתים גם קשור לתזונה, שינויים הורמונליים ועוד. בכל מקרה, מומלץ להיות במעקב עם רופא. אי סדירות של וסת היא לא סימן לעקרות ויש טיפול להסדרת הווסת שרופא נשים יכול להמליץ לך, במידה ויש בכך צורך (ע"פ שיקול דעתו הרפואי). בנוגע לשאלתך לגבי הסקס היבש, לא יהיה הריון כאשר יהיה מגע על הבגדים, או התחתונים כפי שקרה אצלכם. אנחנו כאן בשבילך, בהצלחה.


בת 21 שואלת: #94414
עשיתי בדיקת הריון שקונים בסופר פארם..יצא שלילי ..יתכן שבכל זאת יש סיכוי שהיא לא אמינה ? המחזור עדיין לא הגיע

תשובה:
שלום לך. אני חושבת שהתשובה השלילית של הבדיקה יחד עם העובדה שלא היתה כניסה של הפין אל הפות ולא היתה שפיכה של נוזל זרע בתוך הנרתיק או בקרבתו בהחלט יכולים להרגיע אותך. אני יודעת שבסיטואציה כזאת קשה מאוד להירגע, אך כפי שנכתב בתשובה הקודמת, מצב נפשי משפיע על סדירות המחזור והרבה פעמים הווסת מאחרת כשאנו נמצאות במצב נפשי לחוץ. נסי להירגע עד כמה שאפשר, אני בהחלט לא חושבת שיש סיבה שתשמיכי לדאוג מהריון. במידה והאיחור ממשיך, תמיד תוכלי לפנות אלינו או אל רופא נשים/משפחה ולהתייעץ. כל טוב.


בת 18 שואלת: #93917
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ללא חדירה אך הוא גמר עלי בטעות...האם אני יכולה להיכנס להיריון מדבר כזה?

תשובה:
שלום לך. הריון מתרחש כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. מאחר ולא הייתה כניסה של הפין אל הפות וחבר שלך גמר על גופך הסיכוי להריון הוא מאוד נמוך, אך תלוי אם השפיכה הייתה בקרבת פתח הנרתיק. במקרה כזה ישנו סיכוי, גם אם קטן מאוד, שחלק מנוזל הזרע יכנס לנרתיק. מאחר ואינך כותבת בשאלתך היכן התרחשה השפיכה אני לא יכולה להבטיח לך שאת לא בהריון, אם כי מדובר על סיכוי מאוד קטן. תוכלי להתקשר אלינו ולקבל ייעוץ טלפוני מאחת היועצות שלנו אם את חוששת שהייתה שפיכה של נוזל זרע בקרבת פתח הנרתיק. כל טוב.


בן 16 שואל: #93574
שלום אני וחברה שלי עושים סקס יבש ואני רואה שהיא פעם כן מתחרמנת ופעם לא מתחרמנת על פי תווי פנים איפה אני צריך ״לפגוע״ לה כדי לענג אותה כמה שיותר?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מתוך שאלתך כי תחושת העונג וההנאה של חברה שלך חשובים לך. אחד הדברים הבסיסיים המבטיחים קשר זוגי בריא היא תקשורת כנה ופתוחה. במקום לנסות ולהבין מתוך הבעות הפנים של חברה שלך האם היא נהנית או לא, אתה יכול פשוט לשאול אותה: נעים לך? את נהנית? תוכל גם לשאול את חברה שלך איזה סוג מגע מהנה אותה יותר. זה מאוד נעים ומחזק שבן הזוג קשוב ומתעניין. אצל רוב הנשים (כ-75%) האיבר שגרום להנאה הגדולה יותר הוא הדגדגן. גם במקרה זה, אתה וחברה שלך יכולים לגלות ביחד מה סוג המגע שנעים לה - מהיר או איטי, חלש או חזק. לפני כל מגע כדאי שתבדוק עם חברה שלך האם היא מוכנה, מסכימה ומעוניינת. כל טוב.


בן 17 שואל: #93444
שלום, יש לי חברה כבר 8 חודשים והקשר שלנו רציני. עד עכשיו קיימנו רק סקס יבש והסיבה לכך היא שהיא מפחדת מקיום יחסי מין. אני כבר קיימתי יחסי מין בעברי ואני לא מוצא דרך להרגיע אותה ולהסביר לה שהמצב אינו נוראי. כמובן שאני לוחץ עלייה ואמרתי לה שאני מוכן לחכות גם שנה, אולי זה ישמע קצת מצחיק אבל כואב לי לחזור כול הפעם הביתה עם כאב באשכים או לישון איתה ולקום עם הכאב. יש אולי דרך להסביר או סתם להרגיע אותה בעיניין? והאם יש דרך שגם אני אוכל להנות מהסקס היבש? כי ללחוץ אני לא רוצה ועדיף למצוא פיתרון גם לבעיה הזו.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הרגישות שלך לחברה שלך. אתה צריך לכבד את הרצון שלה וכרגע תצטרכו לחכות. השאלה, למה היא מפחדת מיחסי מין? מה ספרו לה על זה? אולי שמעה חוויות קשות מנערות בגיל שלה? הייתי מציעה לכם להגיע יחדיו לייעוץ ב"דלת פתוחה" באר שבע ולדבר על הדברים, לשמוע מידע שיכול לעזור, להקל וגם להרגיע. תוכלו לעת עתה להתנסות באוננות משותפת ואולי זה יקל על הכאבים שאתה חש או שתאונן לבד בשרותים וזה גם יכול להרגיע אותך. בהצלחה ונשמח אם תגיעו אלינו


בן 18 שואל: #93355
היי קראתי כמה שאלות ותשובות שלך ושמתי לב שבחלק מהתשובות את רושמת שחייב להיות חדירה כדי להיכנס להריון ומצד שני יש תשובות שאת רושמת שלא חייב להיות חדירה כדי להיכנס להריון .. עכשיו מה באמת המשפט הנכון להגיד על סקס יבש כשנוצר חיכוך בין אברי המין ?

תשובה:
שלום לך. שאלה כ"כ טובה ונכונה. על מנת שיתרחש הריון יש צורך שיתקיים מפגש בין זרע וביצית. מגע כזה מתאפשר לרוב בקיום יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הפות, ושפיכה של נוזל זרע בתוך הנרתיק. עם זאת - יש כל מיני פירושים של מהו "סקס יבש". אם מקיימים מגע מיני ללא כניסה של הפין אל הפות - זה ייחשב סקס יבש, נכון? אך אם הגבר ישפוך בפתח הנרתיק וחלק מנוזל הזרע יכנס אל הנרתיק- יכול להתרחש מפגש בין זרע וביצית ויתחיל הריון. לכן, ההמלצה שלי, גם בסקס יבש, אם יש מגע קרוב של איברי המין רצוי מאוד להשתמש בקונדום. כל טוב.


בת 17 שואלת: #93109
אני וחבר שלי מבצעים מגע מיני לא מוגן אבל בלי חדירה ונהייה לי כמו פצע נפוח כזה על השפתיים החיצוניות למעלה אבל בלי מוגלה רק אדום ונפוח. ה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך. אינך מוסרת הרבה פרטים לגבי סוג המגע המיני, אך יכול להיות שאם אתם מבצעים מגע שכולל חיכוך של הפין של חבר שלך כנגד הפות שלך, נגרם לך שפשוף - אדום וכואב כמו שפשוף בכל מקום אחר בגוף, רק שהפות הוא איבר עם עור רגיש ועדין עוד יותר. עם זאת, עליך לזכור כי הייעוץ שניתן לך באתר אינו רפואי ואני ממליצה לך לשקול לגשת לרופא/ת נשים או רופא/ת עור על מנת שיבדקו את הפצע, אם אינו עובר. בכל מקרה, אני ממליצה שעד שהפצע אינו עובר תנסו למצוא יחדיו דרכים אחרות ליהנות ממגע מיני ובתנאי שלא ייגרם לך כאב או פצע נוסף. תוכלי גם להתקשר אלינו לדלת פתוחה ולהתייעץ עם אחת היועצות שלנו. כל טוב.


בת 17 שואלת: #93018
אם עושים תנוחות סקס אבל שעם בגדים האיתי עם מחנס ותחתון והוא לשנייה היה בלי אבל אני כל הזמן נישארתי עם בגדים יש סיכוי מי זה להריון

תשובה:
שלום לך. אינך צריכה לחשוש. על מנת שיתרחש הריון, יש צורך שיפגשו זרע (מהגבר) וביצית (מהאישה). כל עוד את לובשת בגדים, הזרע אינו יכול להיכנס לנרתיק שלך ומשם לרחם. גם אם חבר שלך ערום ואפילו אם הוא מגיע לשפיכה - אין סיכוי להריון. כל טוב.


בת 20 שואלת: #92891
לפני המחזור בארבעה ימים אני והחבר של שכבנו יחד ..תוך כדי האיבר המיני שלו נגע בשלי לצורך שפשוף יחד עם זאת הוא גמר בחוץ , חשוב לי לציין שאני בתולה מה שמפחיד אותי שאולי טיפה אחת נכנסה למרות שהוא גמר לגמרי בחוץ .. היתי צריכה לקבל מחזור לפני יומיים ולמעשה לא קיבלתי ..האם יש מצב שנכנסתי להריון ?? אני ממש מודאגת

תשובה:
שלום לך. אני בהחלט יכולה להבין מדוע את לחוצה. ממה שתיארת, לא הייתה כניסה של הפין אל הנרתיק וגם לא הייתה שפיכה של נוזל זרע בנרתיק ולכן הסיכוי שאת בהריון הוא די נמוך. צריך לזכור כי קיימת אצל הגבר הפרשה של טיפות אהבה לפני האורגזמה ("גמירה") וגם נוזל זה מכיל זרע, אם כי-שוב- לפי מה שתיארת הסיכוי שנוזל זרע נכנס לנרתיק הוא מאוד קטן. המחזור החודשי והווסת מאוד מושפעים ממצבנו הנפשי והרבה נשים מדווחות על איחור בווסת כשהן נמצאות בלחץ. ייתכן והאיחור שאת חווה נובע מכך שאת לחוצה (גם אם מסיבה מובנת...). על מנת שתוכלי להירגע את יכולה לרכוש ערכה לבדיקת הריון ללא מרשם ובכל בית מרקחת. את מוזמנת גם להתקשר אלינו לדלת פתוחה ולהתייעץ איתנו בכל שאלה שמעניינת אותך כולל מניעת הריון. כל טוב.


בת 19 שואלת: #92861
היי , אני בת 19 אני קיימתי יחסי מין יבשים עם חבר שלי , איבר מינו היה חשוף וגם איבר מיני הוא טוען שהוא לא נתן לנוזלים שלו לצאת ( איבר מינו היה בתוך איבר מיני אך הוא לא הכניס אותו עמוק אל רק להתחלה ) והוא תפס את זה חזק כדי שלא יצא , אך אני מפחדת שטיפות שלו נכנסו לי לנתריק בבקשה עיזרו לי

תשובה:
שלום לך. אני יכולה להבין את החשש שלך. אצל הגבר יש הפרשה של נוזל שאנו מכנים "טיפות אהבה", שזהו נוזל שיוצא מהפין עוד לפני האורגזמה ("שפיכה"/"גמירה") ומכיל תאי זרע. לא תמיד הגבר יכול להרגיש ביציאה של טיפות האהבה ולכן השיטה של "לצאת בזמן" או לא לגמור בתוך הנרתיק אינה שיטה בטוחה. את מציינת כי לא היתה כניסה מלאה של הפין של חבר שלך אל הנרתיק שלך, אך עדין חלק מהפין היה בתוך הנרתיק. אמנם יש סיכוי די נמוך לכך שאת בהריון, אך איני יכולה לקבוע. אם לא עברו 72 שעות מאז המגע המיני שאותו את מתארת, אני מאוד ממליצה שתיקחי פוסטינור או נורלבו. את יכולה לרכוש את הכדור בבית מרקחת ללא מרשם רופא. בכל מקרה שבועיים לאחר הטילה של הגלולה, יש לבצע בדיקת הריון. אני יודעת שהתשובה שלי אולי מלחיצה אותך או מבלבלת ולכן אני מאוד ממליצה שתתקשרי אלינו לדלת פתוחה ותדברי עם אחת היועצות שלנו שתוכל לענות לך באופן מסודר על כל שאלותיך. כל טוב.


בת 20 שואלת: #92767
שלום אני וחבר שלי כמעט 3 וחצי שנים ביחד המחזור אצלי כבד נורא בגלל זה אני לוקחת גלולות בשם מינס התחלתי לא מזמן 9 ימים .. אתמול ב7 וחצי לקחתי גלולה .. ויצאתי עם חבר שלי עשינו סקס יבש שאני עם תחתון תחרה ממש תחרה מלמטה צר שזה חצי מהפות בחוץ והוא היה עם בוקסר ושפשף כזה אצלי לא גמר בכלל ואני בטולה, היה רטיבות אני דואגת נורא נורא כי אף פעם לא עשיתי דבר כזה למרות שאני לוקחת גלולות אבל אמרו לי שהן לא משפיעות רק אחרי חודש משהו כזה אז מה הסיכוי שאני בהריון והאם אני מוגנת מהגלולות של מינס גם אם לא נטלתי הרבה זמן רק9 ימים

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש שלך. בעיקרון, אם התחלת לקחת את הגלולות ביום הראשון של הווסת (שלב הדימום במחזור החודשי), את מוגנת מהגלולה ראשונה כנגד הריון (על אף שזאת לא המטרה שלשמה התחלת בנטילת הגלולות). אתה מתארת שהרגשת רטיבות על אף שחבר שלך לא גמר. יכול להיות שמדובר על הפרשות מהנרתיק שלך שמקורן בתחושת הריגוש וההנאה בעת קיום מגע מיני אפילו כזה שלא משלב כניסה של הפין אל הפות. אצל הגברים יש הפרשה של נוזל טרם השפיכה, לעיתים קוראים לו "טיפות אהבה", ונוזל זה יכול להכיל זרע. מאחר ולא היתה שפיכה בתוך הנרתיק הסיכוי שאת בהריון הוא מאוד מאוד נמוך, אך איני יכולה לקבוע שאת בטוח לא בהריון. חשוב לי שוב להדגיש, שאם התחלת ליטול את הגלולות ביום הראשון של הווסת, את מוגנת! אני ממליצה לך בחום ליצור איתנו קשר ב"דלת פתוחה". היועצת שתקבל את שיחתך תוכל לשאול אותך שאלות מדוייקות יותר וביחד תוכלו לדבר על כל מה שתרצי לדעת. כל טוב.


בת 18 שואלת: #92759
היי לך, אני וחבר שלי עושים סקס יבש כבר כמה זמן האיבר מין שלו מתחכך בשלי ושנינו בלי בגדים, כשהוא מרגיש את טיפות האהבה הוא זז אבל אני מפחדת שהוא זז אחרי שחלק מהן קצת יוצאות על איבר המין שלי , האם יש סיכוי להיכנס להריון מזה?

תשובה:
שלום לך. למען האמת די קשה ולא תמיד אפשר להרגיש מתי יוצאות "טיפות אהבה" ולזוז בזמן, כך שבמקרה כזה יש סיכוי מאוד קטן, אך עדין יש סיכוי להיכנס להריון לא רצוי. אני יכולה להבין מדוע את חוששת ולכן מציעה לך לשקול שימוש בקונדום גם כשאתם מקיימים סקס יבש. בכל מקרה אני ממש ממליצה שתתקשרי אלינו ל"דלת פתוחה" ותוכלי להתייעץ עם היועצת שתקבל את שיחתך לגבי שימוש באמצעי מניעה בקיום סקס יבש. כל טוב.


בת 16 שואלת: #92466
שלום יש לי חבר חצי שנה והוא גדול ממני בכמה שנים לפני כיומים עשינו סקס יבש שאני עם תחתונים אני חוששת שטיפות אהבה שלו הגיעו לפתח הנרטיק. לאחר מכן הוא גמר ואז דחף לי אצבעות. יש סיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום יקרה. משמח לקרוא שאת נהנית מסקס יבש, זו דרך ליהנות מבלי לקיים יחסי מין. אם היית עם תחתונים לא צריך להיות חשש שטיפות אהבה הגיעו לפתח הנרתיק. אם הוא גמר בחוץ, כלומר הפין לא היה בתוך הנרתיק שלך אז אין חשש להריון וגם לדחוף אצבעות לא גורם להריון. העניין זה שהפין לא יהיה בנרתיק ואז לגמור בחוץ כי קודם יש טיפות אהבה וגם לא לגמור בפתח הנרתיק. אם היית עם תחתונים זה בסדר. בהנאה רבה והמון טוב


בת 15 שואלת: #92370
אני וחבר שלי התחרמננו בפעם הראשונה, ומפני שהתביישתי הוא גמר בתחתון ואז הוא סידר את התחתון ועברו איפשהו 5 דק אם לא יותר מאז שהוא גמר סידר את המכנס,ניגב את הידיים במכנס ואז הוא נגע בי ואני הייתי עם תחתון תחתונים ג'ינס חולצה ארוכה ומעיל מעל. וזה היה הפעם ראשונה שלי שהתחרמנתי ואני ממש לחוצה .. האם זה יכול להיות סיכוי שאני יכנס להיריון? אני ממש מודאגת.. ותודה רבה לאתר שלכם!

תשובה:
הי לך, האם נהית להתחרמן איתו? זה הכי חשוב לי לדעת... לגבי שאלתך, אין חשש להריון כאשר יש מגע מבעד לתחתון, אל חשש. שמחה שפנית, את מוזמנת להעזר בנו מתי שתצטרכי .


בת 24 שואלת: #92152
שלום אני רוצה לדעת אם יצא לחבר שלי טיפות אהבה על הדגדגן בערך חמישה ימים ךפי הביוץ (אני בודקת ביוץ במקלונים ) יש אפשרות שנכנסתי להריון?

תשובה:
שלום לך. לפי מה שאת מתארת הסיכוי שאת בהריון הוא נמוך מאוד. עם זאת כדאי לזכור שקשה לקבוע שלא היתה כניסה של טיפות אהבה אל הנרתיק. איני יודעת מדוע את משתמשת בערכות ביוץ, האם את מנסה למנוע הריון בשיטה זאת? אם אינך מעוניינת בהריון, אולי כדאי שתשקלו שימוש באמצעי מניעה כדי לחסוך את החשש מהריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #92126
אני וחבר שלי עשינו סקס יבש כשאני הייתי בלי תחתון והוא עם. התחככנו אחד בשני, הוא לא גמר ובקושי יצאו טיפות אהבה. האם קיים חשש להריון? המחזור שלי אמור לבוא והתסמינים כבר החלו אבל הוא עדין לא בא ויש סיכוי שאפילו מאחר ביומיים

תשובה:
שלום לך. אם חבר שלך לבש תחתונים זה בעצם יצר "מחסום" בין הנרתיק שלך ובין נוזל הזרע שלו (או טיפות אהבה), כך שאין כל חשש להריון ואת יכולה להיות רגועה. דעי לך שהמצב הנפשי שלנו מאוד משפיע על המחזור ובנות רבות מספרות כי כשהן לחוצות המחזור שלהן מאחר. ייתכן שגם אצלך זה מה שקורה כרגע. נסי להירגע ואני מאמינה שתקבלי בימים הקרובים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #91744
אני וחבר שלי עוד מעט שנה ואנחנו מביאים אחד לשניה ביד. היום הייתי אצלו והיינו במיטה ערומים. שנינו לא מתכננים לעשות סקס בשנה הקרובה. הוא בא ונשכב מעליי כך שאיבר מינו נגע בשלי. לאחר מכן הוא נגע בו וטען שהוא טיפה רטוב חצי שעה לפני שהלכתי התחלתי להרגיש כאבי בטן כמו של המחזור למרות שאני אמורה לקבל עוד שבועיים אני ממש מפחדת שאולי במצב מסוים נכנסתי להריון.. או שאולי הוא נהיה רטוב כיוון שנגע בשלי. זה אפשרי שאכנס להריון מזה? תודה:)

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שקיבלתם החלטה משותפת לא לקיים יחסי מין ושמצאתם דרכים אחרות ליהנות ביחד ועם זאת אני מבינה את החשש שלך מכניסה להריון לא רצוי. מה שחבר שלך הרגיש נקרא "טיפות אהבה" שהם נוזל שיוצא מהפין לפני השפיכה ויכול גם להכיל תאי זרע. לפי מה שכתבת, הסיכוי להיכנס להריון הוא נמוך מאוד ואני מאמינה שכאבי הבטן שהרגשת אחרי נבעו מכך שהיית בלחץ. אך עם זאת קשה לי לקבוע האם לא נשפכו קצת טיפות אהבה קרוב לפתח הנרתיק. כדי לא להסתכן בכלל, יש מקום שתשקלי לקחת את גלולת היום שאחרי (פוסטינור או נורבלו). נשמח לעמוד לרשותך בייעוץ טלפוני במספרים המופיעים בדף הבית של האתר. כל טוב.


בן 16 שואל: #91116
שלום רב גמרתי על תחתונים של החברה, ולאחר מכן ניקיתי טוב טוב עם נייר טואלט, ואפילו הרטבתי במים קצת וניקיתי ואז ניקיתי שוב עם יבש, לאחר חצי שעה עד שעה היא לבשה את זה. האם ישנו סיכוי להריון? כמו כן קראתי קצת ברשת, והבנתי שהזרע יכול לשרוד כמה שעות באוויר, זה תלוי בטמפרטורה. אבקש תשובה מעמיקה

תשובה:
שלום לך. גם אם אתה גומר על התחתונים של חברה שלך היא לא תיכנס להריון ואם שטפתם את התחתונים אז בכלל אין בעיה כזו. כניסה להריון היא בדרך כלל כניסה של הפין לנרתיק ופחות בדרכים אחרות. כמובן בסקס יבש לא לגמור קרוב לפתח הנרתיק או על הנרתיק. בהנאה רבה!!


בן 14 שואל: #90530
אני בן 14 וחברה שלי לפני יומיים נאנסה על ידי מישהו לעשות סקס יבש עם בגדים האם יש סיכוי שהיא תכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל - ככל הנראה חברה שלך לא בהריון. אם לא היתה חדירה של הפין אל הפות, או אם לא היתה גמירה של הפין בפתח הנרתיק, ואם שניהם או אחד מהם היו לבושים, אין חשש להריון. שנית, ולא פחות חשוב! אתה מתאר שחברה שלך נאנסה. אינני יודעת מה הפרטים אבל אני מתארת לעצמי שזו היתה חוויה לא קלה ולא נעימה, בלשון המעטה. חשוב שתהיה שם לצידה, תתמוך בה, ותהיה שם בשבילה עם כל הרגשות הקשים והלא נעימים שהיא מרגישה כרגע. זה נפלא שהיא סיפרה לך מה היא עברה, הייתי מעודדת אותה לספר לאמא ואבא, או לכל אדם מבוגר שעליו היא סומכת עליו ומרגישה בנוח איתו. אל תעברו את החוויה הזו לבד, גם לא אתה. אני מתארת לעצמי שגם לך זו חוויה לא קלה. בנוסף, תוכלו להתקשר לקו סיוע לנפגעות תקיפה מינית (לנשים- 1202, לגברים- 1203). הם מתמכים בדיוק בנושא הזה. כמובן שאתם מוזמנים להתקשר גם אלינו ולהגיע אלינו. שיהיה בהצלחה!


בן 15 שואל: #90525
שלום, אני לא כל כך יודע מהו סקס יבש.. אפשר הסבר בבקשה? הבנתי שזה עם בגדים וזה אבל לא מובן לי מה ההגיון.. תודה

תשובה:
היי לך, סקס יבש הינו כאשר שני הפרטנרים משפשפים את איברי המין שלהם אך ללא חדירה. יכול להיות עם בגדים או בלי בגדים. יחסי מין הם יחסים, הם הרבה יותר מחדירה או אורגזמה, ויש הרבה דרכים ליהנות מלבד חדירה. זו פשוט עוד אחת מהדרכים להרגיש נעים ולעשות אחד לשני כיף. (: בהצלחה!


בת 15 שואלת: #90445
היי,כשעושים סקס יבש אז אפשר להשתמש בתנוחות שמיועדות לחדירה רק עם בגדים? אפשר להיכנס להריון?

תשובה:
היי, כשעושים סקס יבש אפשר לעשות את זה בכל תנוחה שנעים וכיף לשני הצדדים. חשוב שתהיו פתוחים אחד עם השני ושתדברו על מה כיף לכם ומה נעים לכם. במידה ואתם עם בגדים, הסיכוי להיכנס להיריון הוא אפסי. תהנו! שבוע טוב!


בת 16 שואלת: #90273
אני וחבר שלי כבר כמעט שנה וחצי ביחד ורק לאחרונה התחלנו לקיים סקס יבש (לא הרגשתי מוכנה לשלב הזה עד עכשיו והוא כיבד את זה) כשאנחנו עושים את זה אני עם מכנסיים והוא לפעמים עם תחתונים 1. לפעמים אני לא ממש נהנית מכיון שזה יוצר לי כאבים בפות, לא בתוך הפות אלא מבחוץ, מה הסיבה לזה? 2. הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לגרום לו ליהנות כמה שיותר כאשר שתינו עם בגדים?

תשובה:
שלום לך. יופי שאת מקשיבה לגוף שלך ומרגישה מתי את מוכנה ומתי לא. שמחתי גם לשמוע שחבר שלך מכבד את תחושותיך ורצונותייך. לפי התיאור שלך, אני מאמינה שמה שגורם לך לכאב הוא השפשוף של המכנסיים או התפר שלהם כנגד הפות, כאשר אתם מקיימים סקס יבש. סיבה נוספת ודי נפוצה היא זמן ארוך של מגע. לפני שאתן לך פתרון אפשרי לכאב, חשוב לי לומר לך משהו: ראשית - אין כל סיבה שתסבלי כאב ואם כואב, פשוט מפסיקים. ההנאה שלך לא פחות חשובה מההנאה של בן הזוג שלך ובמגע אינטימי שניכם צריכים ליהנות. אין לך אחריות בלעדית על ההנאה שלו. על מנת ששניכם תיהנו, צריכה להתקיים ביניכם תקשורת פתוחה ומכבדת (שאני יודעת שיש לכם, כי הדגשת שחבר שלך מכבד את תחושותיך). אם את רוצה להצליח לגרום לחבר שלך הנאה, את פשוט יכולה לשאול אותו מה נעים לו ואיזה סוג של מגע. כמובן שאם אינך מרגישה בנוח לעשות משהו שהוא ביקש - אינך צריכה! וחשוב שגם תגידי לו מה נעים לך ואיך הוא יכול לגרום לך ליהנות. אתם יכולים להתחבק, להתנשק, להתלטף,להתמזמז, לדבר אחד עם השני - וכל זאת בבגדים. לגבי פתרון אפשרי לכאב: כדי למנוע שפשוף, תוכלי לנסות ללבוש בוקסרים או משהו דומה ללא תפר באסור הפות. פתרון קל יותר הוא פשוט לקצר את הזמן. מעל הפות יש עצם ולחץ ממושך עליה גורם לכאב. אל תעשו סקס יבש לאורך הרבה זמן, נסו לקצר את הזמן וליהנות ממגע אחר. מאוד חשוב גם, לתת מנוחה של מספר ימים לאזור כל עוד הוא כואב. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90153
היי, לפני כחודש, עשיתי סקס יבש עם חבר שלי. אני הייתי עם תחתונים והוא בלי. הוא סוג של החדיר, אבל הוא לא באמת יכל כי אני הייתי עם תחתונים. הוא לא גמר, הוא גם לא הרגיש שהוא גומר. מה הסיכויים שאני בהריון? ודרך אגב אני יודעת שטיפות אהבה יכולות לצאת לפני שהגבר גומר, השאלה אם הם יצאו פה? ואם יש סיכוי להריון? במשך החודש הזה לא הרגשתי שום שינויים בגוף שלי, חוץ מהפרשות שבאות והולכות. ועוד שאלה קטנה, יש אפשרות שהטיפות אהבה יכולות ״ללכת״ לבד ולהיכנס לרחם, נגיד והוא גמר ליד המשפעה, יש סיכוי? אני ממש מקווה שתענו זה דחוף..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את החשש שלך. את בהחלט צודקת לגבי "טיפות אהבה", הן אכן יוצאות מהפין לפני שהגבר גומר, אבל - הסיכוי שתכנסי להריון מ"טיפות אהבה" כאשר לא מתבצעת כניסה של הפין אל הפות ושפיכה בתוך הפות הוא אפסי. את מספרת ששניכם הייתם עם תחתונים, ולכן לא הייתה כניסה של נוזל זרע (או טיפות אהבה אל הפות). את כותבת שהסקס היבש קרה לפני כחודש, האם יש לך איחור במחזור? אם החשש שלך מפני הריון נובע מאיחור במחזור, תוכלי לבצע בדיקת הריון. נשמח לעזור לך בכך! תוכלי לתאם פגישה בסניף של ה"דלת הפתוחה" שקרוב למקום מגוריך ולבצע אצלנו בדיקת הריון. אבל, חשוב לי לומר לך שוב - ממה שאת מתארת הסיכוי להריון קטן מאוד. דבר נוסף שחשוב לי לומר לך - אם אינך מעוניינת בחדירה, עליך לומר זאת באופן ברור לחבר שלך. תקשורת מאוד חשובה במצבים אינטימיים. והכי חשוב ששניכם תיהנו ואף אחד לא יחשוש לומר לאחר מה נעים לו. כל טוב.


בן 16 שואל: #89761
אני וחברה שלי עשינו מין סקס יבש כזה לפני בערך שבוע (שנינו היינו עם מכנסיים + תחתונים ) והיה חיכוך באברי המין אני מפחד שיצא לי טיפה נוזל זרע והיא נכנסה להריון למרות שאני לא מאמין שזה קרה.. זה יכול לקרות אם לא הייתה חדירה ושנינו היינו לבושים?

תשובה:
שלום לך. זרע לא עובר דרך הבגדים ולכן אין לך מה לחשוש מהריון.


בן 16 שואל: #88564
אני וחברה שלי היתחרמנו והיא עלתה עלי ואני עליה אבל אני הייתי חצי ערום והיא הייתה עם בגדים והיתחרמנו ואז היא הביאה לי בייד וגמרתי לידיה והיה על השמיכה טיפה וניקתי , אני רוצה לדעת אם יש סיכון להריון צשהו כי המחזור שלה מאחר ביום כבר יומיים . והיא בת 15 ולחוצה שהיא לא מקבלת כי בדרך כלל אצלה זה סדיר חייב תשובה תודה רבה !׳

תשובה:
שלום לך. כדי להיכנס להריון צריכה להיות כניסה של הפין אל הנרתיק ושפיכה בתוך הנרתיק. לפי מה שאתה מתאר הדברים האלה לא התרחשו. ייתכן והמחזור של חברה שלך מאחר בגלל שהיא לחוצה. מצב נפשי לחוץ יכול להשפיע על הסדירות של המחזור. כל טוב


בת 17 שואלת: #88474
אני לוקחת גלולות באופן סדיר סהכ התחלתי לקחת אנטיביוטיקה לפני כשבועיים לפחות עקב פציעה ולא ידעתי את הרופא שאני לוקחת גלולות מכיוון ושכחתי לציין זו קיימתי יחסי מין יבשים עם תחתונים בזמן שלקחתי גלולות כבר שנה ולאחר שבוע שבועיים התחלתי לקחת אנטיביוטיקה אבל עדיין לא קיבלתי מחזור באותו החודש ובדרך לחודשיים האם זה מכיוון שנכנסתי להריון או מכייון והאנטיביוטיקה היא זו שמעכבת לי את קבלת המחזור תודה

תשובה:
שלום. אני ממשיכה את אותה תשובה שנתתי לך בשאלתך הקודמת. גלולות לא אמורות להפסיק מחזור ברגע שאת מסיימת גלולות או לוקחת את הגלולות שלא פועלות (תלוי איזה גלולות את לוקחת) את אמורה לקבל מחזור. אולי חלש יותר וקצר אבל עדיין מחזור. אם לא קיבלת גשי לרופא/ה, לא אומר שנכנסת להריון. אנטיביוטיקה לא אמורה לעכב מחזור. שוב אם קיימת יחסי מין יבשים עם תחתונים את לא צריכה לחשוש מכניסה להריון. בהצלחה ואל דאגה!! אנחנו כך בשבילך


בת 18 שואלת: #88282
היי לשאלתך, לא קיימנו יחסי מין מאז .. היה מגע אבל יבש לגמרי. נשארתי עם תחתונים כל הזמן.

תשובה:
שלום לך, נשמע שאין הריון מדברייך. בכל מקרה, ממליצה לך לקבוע פגישה אצל רופא הנשים כדי לשקול לקיחת אמצעי מניעה קבועים כדי שתהיי רגועה ושלא יהיה לך חשש להריון או שתשתמשו בקונדום ואז שניכם תהיו רגועים. בהצלחה.


בן 17 שואל: #87759
שלום, רציתי לדעת האם מסקס יבש עם בגדים יכולה להיות התרחבות של החור בפוט, שאלה קצת מוזרה אך אך אני חייבת לציין שחוץ מטמפון לא הוחדר לשם כלום מעולם וגם הטמפון היה חד פעמי וסבלתי מכאבים. האם יכול להיות שהחור מתרחב מכיוון שכואב לי לפעמים במהלך הסקס היבש.

תשובה:
יתכן שנוצר לחץ מעל הבגדים. אם אין חדירה לא תהיה התרחבות של הפות אבל הלחץ מבחוץ יכול לגרום לכאב.


בן 15 שואל: #87735
היי :) אז אני וחברה שלי כבר חודשיים ביחד , והיחסים בינינו מעולים , מדברים על הכל פתוחים לגמרי. עכשיו אנחנו עושים סקס יבש אבל אני לא תמיד מרגיש בעניין , כי רוב הזמן זה פשוט כואב לי ולא נעים... ואני יודע שהיא נהנת והכל , אבל היא שמה לב שאני לא תמיד וזה מפריע לה מאוד. בדרך כלל אני עם תחתונים והיא לבושה לגמרי , יכול להיות שזה העניין אבל בכללי אני לא מרגיש גירוי כי הכאב פשוט ממש מפריע .. מה כדאי לעשות ?

תשובה:
שלום לך, הכאב יכול להיות בגלל חיכוך ממושך מידי או אולי מהמכנס כמו שתיארת. אולי כדאי שתלבש תחתונים פחות לוחצים או מכנס יותר רפוי. אני ממליצה לך לדבר עם החברה שלך. אתה יכול לשאול אותה אם זה באמת מפריע לה. כדאי שתדברו ותנסו למצוא פיתרון משותף שבו גם אתה וגם היא תהנו באותה מידה מהמגע המיני. אם אתה רוצה להוריד מכנסים אתה יכול, במידה וזה נעשה בהסכמה, וגם לבדוק אפשרות של מגע ביד אחד לשניה. אתה מתאר שיש בינכם קשר טוב ויחסים מעולים, חשוב ביחסים גם לדבר על הנושאים האלה. שבוע טוב


בן 15 שואל: #86774
שלום, אני וחברה שלי עושים סקס יבש. יש לי 2 שאלות. 1.כל פעם שאני מרגיש שאני עומד לגמור מתחיל לי נמלים בידים ואני מאבד תחושה וכשאני עומד לגמור פשוט זה לא קורה. 2.ראיתי שיש לה קצת שיערות במפשעה ועל האיבר וזה קצת מגעיל אותי, בסדר אם אני אגיד לה על זה משהו?

תשובה:
שלום לך, אם אתם עושים סקס יבש הרבה זמן ואתה מעליה, אז הגיוני שהידיים שלך יתעייפו. זה הרבה מאמץ והשרירים שלך לא רגילים לזה. נסו לגוון במגע המיני שלכם ובתנוחות כדי שתוכל לשחרר את הידיים שלך בין לבין ולתת להם לנוח. אם זה רק קשור לקראת הגמירה אולי שווה ללכת להתייעץ עם רופא/ה, למרות שאני לא חושבת שיש בעיה. בנוגע לשאלתך השנייה, שיער ערווה הוא דבר טבעי ונורמלי. לכל אישה ואיש יש שיער באיבר המין והמפשעה. השיער מגן על הפות שלה מפציעות, דלקות וזיהומים. זו מעין שכבת הגנה וזה גם מה שמראה שהיא אישה בוגרת ולא ילדה קטנה לפני גיל ההתבגרות. ההמלצה שלי היא שתעבוד על עצמך לקבל את זה ולאהוב אותה כמו שהיא. אם היא לא מעוניינת להוריד אז תצטרך לקבל את זה. אם תגיד לה משהו היא גם עלולה להיעלב והיא גם תוריד בשבילך ולא בשביל עצמה ואתה לא רוצה בזה. אתה רוצה שיהיה לה טוב עם עצמה וככה טוב לה אז אני מציעה שלא תגיד לה. כל טוב


בן 16 שואל: #85676
אני וחבר שלי עשינו יבש ואז ראיתי על התחתון דם וגם על התחתונית היומית של אלוויז לא של המחזור היה דם ויש לציין שלא קיבלתי מחזור הרבה זמן . יש סיכוי שהתחתון קרע את הקרום או שהוא נקרע מסיבה אחרת או שזה בכלל לא דם שקשור לקריעת קרום הבתולים האם אני עדיין נקראת בתולה? ויש לי כאבים באיזור כבר יום וחצי מין צריבות וכאב בזמן תזוזה מזה אומר? אנחנו עושים סקס יבש כשאני עם תחתון והוא לא כבר הרבה זמן ופעם ראשונה שזה קורה

תשובה:
שלום לך, אם לא הייתה כניסה של הפין שלו לפות שלך אז אין חשש לקריעת קרום הבתולין. הדימום יכול להיות כתוצאה מפציעה קלה באזור הפות או שאת לקראת קבלת הווסת. את יכולה להירגע. את עדיין בתולה. הכאב שאת חשה יכול להיות קשור לסקס היבש ויכול להיות שלא. יכול להיות שהחיכוך היה ארוך מדי וכבד מדי וזה מה שכואב לך. כל טוב


בן 16 שואל: #85483
אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש ברוב הזמן היא עם תחתונים ואני בלי והאיבר שלי הגע אולי לכמה שניות בשלה יוצאות לי הפרשות תוך כדי סקס יבש וניגב לי אותם עם היד הכנסתי לה אצבעות אחרי כמה זמן פעמיים וממש לא עמוק היא לא נתנה כי כאב לה הציצים שלה התנפחו ממש כבר לפני כי היא הייתה אמורה לקהל מחזור יום או יומיים אחרי שהיינו ביחד היא בתולה ועדיין יש לה קרום והמחזור שלה מאחר בכמה ימים כבר זה ניראה לי ממש מפגר לחשוב שזה הגיוני אבל יש סיכוי שניא נכנסה להריון?

תשובה:
שלום לך, כל זמן שחברתך היתה עם תחתון אז אין חשש להריון מאחר והזרע זקוק לסביבה לחה כמו בנרתיק אז גם אם ניגבת את הידיים שלך אז הזרע לא שרד כי אין לו את הסביבה המתאימה לכך. לגבי הדאגה להגעה של הווסת (מחזור), השאלה האם הווסת מגיעה לרוב באופן סדיר בשנה האחרונה? איחור של בין 5-7 ימים עדיין נחשב סביר כי לכל אישה יש את המחזוריות של הגוף שלה וזה טבעי. ייתכן והווסת של חברה שלך מאחרת בשל סיבות אחרות כגון שינויים הורמונליים, שינוי בתזונה, ולא בהכרח קשור להריון. לגבי בתולין, כדאי שתדעו שלא כל הנשים נולדות עם קרום והוא ממוקם כ2 ס"מ מפתח הנרתיק אז אם חברתך מעוניינת שלא ייקרע, המגע שלך צריך להיות עדין מאוד ולא עמוק. מקווה שהמגע המיני ביניכם נעים לכם, ותהנו בחקירת הגוף שלכם.


בת 14 שואלת: #85426
שלום .. אני בת 14 וחצי קיימתי השבוע סקס יבש עם חבר שלי .. אבל היינו ערומים היה רק חיכוך בין אברים בהתחלה היינו עם קונדום והקונדום באמצע יצא ולא שמנו לב הפסקנו כמה דקות לפני שהוא גמר , כאשר הוא גמר הוא היה רחוק ממני. יום לפני עשיתי חיסון נגד נגיף הפפילומה ועכשיו יש לי עייפות חולשה ולפעמים כאבי בטן אני לא יודעת האם אני בהריון.. האם אני בהריון?

תשובה:
שלום לך. סקס יבש פירושו שאין חדירה של איבר המין של הגבר לתוך איבר המין של האשה ומזה אי אפשר להיכנס להריון. בנוסף, לאחר שבוע, אין עדיין סימני הריון (מלבד איחור במחזור אם היית צריכה לקבל מחזור). לכן, לא סביר שהעייפות והכאבים שאת חשה קשורים להריון. אולי זב בגלל שאת במתח. אולי בגלל שאת צריכה לקבל מחזור? ואולי יש סיבה אחרת שבכלל לא קשורה לכל הסיפור. תבדקי עם עצמך אם את באמת מוכנה רגשית לקיים יחסים בגיל צעיר כזה. יתכן מאד שבשלב זה כדאי באמת להסתפק בסקס יבש, נגיעות ונישוקים, ולהישאר עם תחתונים כי אחרת זה עלול לגלוש למשהו שאת לא מוכנה לו נפשית.


בת 17 שואלת: #84946
אני ועוד חברה שלי שתינו אצל חברה שלי והיו שתיי בנים והיא אחד מהם הוא ידיד טוב שלי והיה פעם חבר במשך שנתיים של החברה הכי טובה שלי לשעבר . התחלנו לשתות ושתינו מלא אבל מלא הגיע מישהו והלכנו לחדר של חברה שלי ומפה לשם התחלנו להתנשק ממש והוא נגע לי בתחת ובבטן והוא היה מעלי ואני מעליו ורצה לגעת בציצי אבל לא נתתי בכל הפעמיים אמרתי לו שאסור בגלל אקסית שלו . עכשיו יש לי כמה שאלות: 1.האם זה נקרא סקס יבש מה שעשינו אם הוא היה מעלי ונגע בי ? 2.הינו ככה עד שש וחצי בבוקר מאיזה ארבע או חמש ווכשכולם הלכו נרדמתי וקמתי והייתי רטובה האם זה נקרא אורגזמה? 3. אני והוא סיכמנו שלא נספר לאף אחד כולל לטקסים שלו האם זה נכון לעשות?

תשובה:
שלום לך. אני אענה לך על השאלות ששאלת ואוסיף עוד כמה דברים בסוף. 1. לסקס יבש יש הגדרה מאוד רחבה. הוא נע בין מגע מיני עם בגדים כמו מה שתיארת ועד מגע מיני ללא בגדים שההבדל בינו לבין סקס הוא שאין בו חדירה. אז אפשר להגדיר את זה כסקס יבש. השאלה שלי היא איך את מגדירה את זה- אני חושבת שזה מה שחשוב. האם זה היה לך כיף? ונעים? וטוב? האם בחרת לעשות את זה ואת שלמה עם זה? זו השאלה החשובה. מה את אומרת? 2. הרטיבות שהרגשת היא העוררות המינית. אורגזמה היא בעצם שיא העוררות המינית. אחרי שאנו חוות אורגזמה יש תחושבה של שחרור וירידה של הגירוי. הגירוי המיני קורה מתוך המשיכה, העוררות המינית יוצרת הפרשות נרתיקיות כחלק מההתכוננות של הגוף למין וזו הרטיבות שהרגשת. 3. אני מבינה שהחלטתם לא לספר לאף אחד. זה בסדר כל עוד את מרגישה שזה בסדר. האם את מרגישה שזה בסדר? האם את מרגישה שנכון לך לא לשתף אף אחת בחוויה שחווית? האם את סומכת עליו שגם הוא לא מספר? האם את יודעת שהוא מרגיש בסדר עם לא לספר? אני חושבת שחשוב בתוך ההחלטה של לא לספר (שהיא בסדר גמור כל עוד את מרגישה איתה נח) להמשיך לדבר על ההחלטה הזאת. אם תחליטו למשל להמשיך את הקשר אולי דווקא תרצו לספר? מה שחשוב הוא להיות דינאמים עם ההחלטה ולהחליט יחד מתוך שיחה ביניכם. חשוב לי להגיד לך משהו נוסף- אני מבינה שהיחסים האלה היו בתוך הקשר של שתיה מרובה. לרוב, כאשר אנחנו שותות הרבה אנחנו מרגישות משוחררות יותר, פתוחות יותר ומוכנות לעשות דברים שאולי במצב רגיל לא היינו עושות. זה גורם לכך שלעיתים אחרי ההתפכחות יש חרטה, או תחושה שעשיתי משהו שעבר את הגבולות שלי, או לחילופין תחושה של "מזל ששתיתי אחרת הדבר הנפלא הזה לא היה קורה". כך או כך ברור שלאלכוהול יש שם תפקיד חשוב ומרכזי, וכמו בנהיגה- שכשאת שותה האלכוהול נוהג במקומך- כך גם ביחסים ובסקס- האלכוהול לעיתים בוחר בשבילך- לטוב ולרע. אני מציעה לך לפגוש את אותו ידיד ולשוחח איתו גם בלי מעורבות של אלכוהול. אולי תבינו שזה לא קשר שאתם מעוניינים בו ואולי תרגישו רצון לפתח את הקשר - מה שבטוח תוכלו לדבר על שאלת האם לספר ולמי בצורה מפוכחת. מה את אומרת?


בן 16 שואל: #84862
שלום לפניי כ שלוש שבועות אני וחברה שלי עשינו סקס יבש אך כן היה מגע בן איבר המין שלי לשלה (חיכוך) אני לא זוכר אבל אני חושב שכמה שעות לפניי אני הבאתי ביד.... אבל השתנתי אחכ... עכשיו היא בדרכ מקבלת תחילת חודש 1-5 לחודש ועכשיו כבר השביעי... האם קיים סיכויי שהיא בהיריון מטיפות אהבה? (אני מזכיר שלא היה חדירה רק חיכוך) מה שכן מחזור קודם לכן היה לה קצר משום שהיא לא הרגישה טוב בכלל זה היה בטיול שנתי והיא התייבשה והקיאה אז אוליי זו הסיבה שמאחר לה?

תשובה:
שלום לך, הרגישות והדאגה שלך לחברתך מקסימים, כל הכבוד. במידה והייתם ללא תחתונים והיה חיכוך של אברי המין שלכם ונוזל הזרע שלך נגע בפתח הנרתיק שלה (הפתח שממנו יוצא המחזור החודשי) אז יהיה קיים חשש להריון כי לא צריכה להיות חדירה בכדי להיכנס להריון. מלבד זאת, ייתכן והווסת (המחזור) שלה מאחרת מסיבות מגוונות ונשמע שאינה סדירה גם ככה. ממליצה לכם לחכות לווסת ואם אתם מוטרדים, תמיד תוכלו לבצע בדיקה הריון ביתית בימים הקרובים כדי להפיג את החשש. תוכלו גם להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ולערוך אצלנו בדיקת הריון ותקבלו גם ייעוץ מקיף בנושא שילמד אתכם רבות. לשיקולכם, בהצלחה.


בת 16 שואלת: #84861
היי.בקשר לשתי הסיטואציות הקודמות שלי. הקאתי שלשום בערב ממש טיפה ויש לי עצירות וכאבי בטן. האם זה קשור?

תשובה:
הי לך, אין חשש להריון אך אם ההקאות והתחושות בבטן אינן עוברות, מומלץ להיוועץ ברופא המשפחה כמו בכל מצב רגיל ללא קשר למגע מיני. בהצלחה


בת 14 שואלת: #84860
היי, אני נורא מבקשת שתענו ליי, כי אני כבר לא יודעת מה לעשות זה ממש דחוף , אוקיי אז אני וחבר שלי עושים סקס יבש ושנינו עם תחתונים ויש פעמים שאני לובשת חוטיני. אנחנו מקפידים מאד על זה הוא לא יגמור ליד הפוט שלי, בזמן האחרון יש לי השתנה דחופה, שדיים רכים, שינוי בתאבון ונראלי שגם התכהות סביב הפטמות. האם יש סיכוי כלשהו שנכנסתי להריון ?, אפשר להכנס להיריון מ"טיפות אהבה"? בבקשה תעזרוו ליי

תשובה:
שלום לך יקירה , כל זמן ששניכם עם תחתונים אז אין סיכוי להריון. התופעות שאת מתארת מאפיינות את השינויים ההורמונליים שגופך עובר כחלק מההתפתחות המינית והגופנית שלך, אין בכך סימן להריון. ללא קשר, אפשר להיכנס להריון מ"טיפות אהבה" כאשר יש מגע נוזל הזרע של הבן לבין הפות של הבת. במקרה שלכם, זה לא רלוונטי כי שניכם עם תחתונים וזרע לא שורד כשנמצא על תחתון אטום. אני ממליצה שבזמן המגע המיני ביניכם, תלבשי תחתונים אטומים ולא בסגנון של תחרה או רשת. תהנו.


בת 16 שואלת: #84805
שלום,יש לי בעיה ואני לא יודעת מה לעשות איתה. מקווה שתוכלי לעזור לי אז ככה יש לי כאבי בטן לפעמים כואבים מאוד בבטן התחתונה מעל איבר המין והמחזור שלי מאחר אני לא יודעת בכמה חןדשים כי אני לא זוכרת מתי קיבלתי וחבר שלי ואני לא קיימנו יחסי מין אף פעם אני עדיין בתולה אבל הוא רק מכניס לי אצבעות ואנחנו לפעמים עושים סקס אוריאלי שהוא עם בגדים או שלפעמים רק עם תחתון ורציתי לדעת למה הוא מאחר לי ולמה יש לי את הכאבי בטן האלו האם זה מהחדרת האצבעות? תודה

תשובה:
שלום לך, מדברייך אני קוראת שכאבי בטן מציקים לך ומטרידים אותך. לגבי הווסת (מחזור) לא רשמת האם בדר"כ היא מגיעה באופן סדיר. איחור בווסת יכול להיות מושפע מגורמים רבים כגון: שינויים הורמונליים, שינויים בתזונה, וכדומה. הייתי מציעה לך לגשת לברור רפואי גם בגלל האיחור של הווסת וגם בגלל הכאבים שאת מתארת בבטן התחתונה. בהקשר למגע המיני עם החבר שלך, חשוב שתוודאו שלפני שאתם מחדירים אצבעות, שתשמרו על היגיינה וניקיון הידיים מאחר ואיבר המין הנשי רגיש מאוד לזיהומים. אינני מבינה ממילותייך האם הכאבים בבטן התחתונה החלו לאחר החדרת האצבעות או היו גם לפני. בכל מקרה, ממליצה שתקבעי תור לרופא נשים להתייעצות ותשתפי אותו במה שכתבת לנו. בהצלחה ואנחנו פה בשבילך


בת 16 שואלת: #84714
שלום לכם,נגעתי לחבר שלי בז*ן הוא היה עם תחתונים וגינס ואני עם טייץ וחוטיני. הוא הרים אותי כלפי מעלה(סקס יבש) והכ*ס שלי נגע בז*ן שלו והייתי עם טייץ וחוטיני.אני פוחדת שאולי היו לו טיפות על הג'ינס והם חדרו דרך הטייץ כי הרגליים שלי היו פתוחות כשהוא הרים אותי . האם זה הגיוני להיכנס מזה להריון?

תשובה:
הי יקירה, אין חשש להריון כל זמן שהיית לבושה במכנסיים. זרע של הגבר אינו שורד על בגד אז אין חשש להריון. מקווה שהנגיעות נעימות לשניכם , אנחנו פה בשבילך להמשך הסבר וליווי. בהצלחה


בן 16 שואל: #84712
אני וחברה שלי עושים סקס יבש. כלומר עם בגדים והכל ולא הייתה חדירה אבל כן הייתה גמירה המחזור שלה מאחר בשבועיים מה הסיכוי שהיא נכנסה להריון? אני ממש בטוח שאין סיכוי אבל רק בשביל להרגיע אותה

תשובה:
שלום לך, אני רואה ששאלתך חזרה על עצמה אז מניחה שחברתך מאווד לחוצה. תקרא בעיון את תשובתי ואם יהיו לך שאלות נוספות נענה לך בשמחה. כעיקרון, אם המגע ביניכם היה על הבגדים בלבד אז אין חשש להריון וצריך לבדוק מול החברה שלך מדוע הווסת (המחזור) מאחר ויכולות להיות לכך סיבות מגוונות ללא קשר להריון. בהצלחה


בן 16 שואל: #84711
אני וחברה שלי עושים סקס יבש. כלומר עם בגדים והכל ולא הייתה חדירה אבל כן הייתה גמירה המחזור שלה מאחר בשבועיים מה הסיכוי שהיא נכנסה להריון

תשובה:
שלום לך, מעריכה את הדאגה שלך לחברתך ואת הפנייה שלך אלינו, כל הכבוד. יש חשש להריון כאשר ישנו מגע בין זרע (של הגבר) לבין הביצית (של האישה) אפילו אם ישנו חיכוך בין אברי המין ואין חדירה. אם המגע ביניכם היה על הבגדים בלבד אז אין חשש להריון וצריך לבדוק מול החברה שלך מדוע הווסת (המחזור) מאחר. בהצלחה


בת 15 שואלת: #83952
יכולה להיות חדירה אם היינו עם תחתונים?

תשובה:
שלום לך התשובה היא לא. עם תחתונים לא יכולה להיות חדירה. אלא אם הזזתם את התחתונים ואברי המין היו חשופים. תודה


בת 18 שואלת: #83940
היי היום בצהריים אני וחבר שלי קיימנו יחסים ללא חדירה כאשר הוא שוכב מעליי עם תחתונים צמודים ואני בלי תחתונים והוא גמר לקראת הסוף ואני הרגשתי את זה. רציתי לדעת מה הסיכויים להריון ואם כדאי במקרה הזה לקחת גלולה של היום שאחרי? אני בחיים לא הגעתי למצב הזה ואני מפחדת מהגלולות הללו בגלל התופעות לוואי שלהן. בבקשה תענו בהקדם האפשרי. תודה

תשובה:
שלום לך אם הייתה חציצה של תחתונים (אפילו אם זה רק זוג אחד), הסיכוי להיריון נמוך מאוד מאוד. רק אם יש התחככות אחד בשני ללא תחתונים יש סיכוי להיריון. אם התחתונים שלו היו מוסטים הצידה (כלומר, היה חיכוך עור בעור של פין בפות) אז יש סיבה לקחת גלולת היום שאחרי. אין צורך במקרה הזה לקחת את גלולת היום שאחרי. שיהיה בהצלחה.


בת 15 שואלת: #83772
אם אני וחבר שלי עשינו סקס יבש , והיינו עם תחתונים והוא גמר ואני גמרתי איך יודעים אם הוא גמר בפנים , אפשר לגמור בפנים בכלל אם לי ולו יש תחתונים ?

תשובה:
שלום לך את יכולה להיות רגועה, מסקס יבש לא נכנסים להיריון. כול עוד אחד מכם עם תחתונים אתם יכולים להיות רגועים. את צודקת, אם הוא עם תחתונים הוא לא יכול "לגמור בפנים", כי בפנים הכוונה היא בתוך הנרתיק, והזרע לא יכול להיכנס לתוך הנרתיק אלא אם יש חדירה של הפין לפות. ברגע שתתחילו להתחכך ללא תחתונים, גם אם עוד אין חדירה מלאה, אני ממליצה שהוא ישים קונדום, כי אם חיכוך של אברי המין עור בעור, אז כן יכול להיות היריון אם הוא יגמור במקרה בפתח הנרתיק. כדי שלא תהיי בלחץ מזה, אלא תוכלי להתרכז בהנאה שלך - אני ממליצה שהוא ישים קונדום. שיהיה לך בהצלחה ובכיף


בן 17 שואל: #83504
ישלי שאלה ממש דחופה! כמה ימים מרגע קיום היחסי מין יכולים להתחיל סחרחורות ובחילות במידה ויש הריון?? (אני שואל כי אני וחברה שלי קיימנו ייחסי מין בשבת לפני שלושה ימים אבל לא הייתה חדירה וגם לא גמרתי אבל כן הייתה טיפת אהבה על האיבר שלי.האם מדבר כזה גם אםשר להיכנס.?? התחילו לה היום בחילות והקאות והיא חושבת שאולי זה בגלל הריון.

תשובה:
שלום לך באופן עקרוני אם אין חדירה, לא יהיה היריון. אבל - אם מחככים אברי מין בעירום וללא קונדום, יכול להיות מצב שבו טיפות האהבה יכניסו להיריון. בנוגע לבחילות ולסחרחורות הן בדרך כלל לא מתחילות אחרי שלושה ימים. האם חיככתם אברי מין אחד בשני? האם הפין שלך היה בכניסה לפות שלה? גם אם יש היריון לא יהיו תופעות בשלב כל כך מוקדם. שיהיה יום טוב.


בת 17 שואלת: #83480
יש לי שאלה , חבר שלי ואני רוצים לעשות סקס יבש , שאני עם טייץ והוא בלי מכנס אבל עם בוקסר , אני לא רוצה שהוא יחדיר לי אלא יהיה חיכוך , האם אני יכמס מזה להריון ?

תשובה:
שלום לך. אם את בטייטס והוא בבוקסר ולא נכנס נוזל זרע שלו לאיבר המין שלך אין סכנה להריון. הבעיה היא שלפעמים בלהט התשוקה וההתרגשות, למרות ההחלטה לא קיים יחסים ממש אלא רק "סקס יבש", עוברים לחדירה מלאה ולא מוכנים מבחינת אמצעי מניעה. לכן, עדיף שיהיה ברשותכם קונדום ותהיו ערים לכך שאם את מורידה את הטייטס והוא מוריד את התחתונים... יתכן שתסחפו הלאה ואז קונדום יכול "להציל את המצב".


בת 16 שואלת: #83234
בקשר לשאלה שלי.. אז לפחות אפשר הסבר למה הבטן שלי כל כך נפוחה? זה כמו שאני במחזור היא ממש מנופחת!

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את החשש ושמחה על האחריות. עם זאת, לפי מה שתיארת, אין סיכוי להיריון. זה יכול להיות מלחץ או ממחלה שלא קשורה להיריון. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83077
אני וחברה שלי עשינו סקס יבש בלי בגדים ואני בתול והיא בתולה ולא פגעני בכרום בתולים אבל אני לא יודע עם גמרתי בפנים או לא יכול להיות שכן יש סיכוי להריון ?

תשובה:
שלום לך, אם עשיתם סקס יבש, זאת אומרת שלא היתה כניסה של איבר מינך לתוך איבר מינה של חברתך. אם היתה שפיכה של נוזל זרע על פתח הנרתיק, אז יש סיכוי להיריון, אך סיכוי לא גדול. אם אתם חוששים, קנו גלולה של יום אחרי בבית מרקחת - ניתן לקנות גלולה של עד שלושה ימים אחרי ללא מירשם רופא וגלולה של עד 5 ימים אחרי עם מירשם רופא אותו תוכלו לקבל מאיתנו. בכל מקרה אמליץ לך לפנות לדלת פתוחה חיפה באיזור מגוריך להמשך התייעצות. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #83072
אוקי אז ככה .. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין יבשים ובאמצע הוא לקח את האיבר מין שלו וחיכך אותו על הפתח של שלי ( היינו בלי בגדים ) המחזור שלי הסתיים לפני יומיים והוא אינו סדיר , והוא גמר אחרי כמה זמן לא ישר אחרי .. האם יש מצב להכנס להריון ? בבקשה זה דחוף האם יש צורך לקחת פוסטינור ? ומה התופעות לוואי שלה

תשובה:
שלום לך, כניסה להיריון חייבת להיות באמצעות חיבור בין זרע לביצית. אם זרע חדר אל הנרתיק שלך אז יש סיכוי להיריון. באופן כללי הסיכוי לא גדול. אם את חוששת, את מוזמנת לקנות גלולה של יום אחרי. יש כל מיני סוגים בבית המרקחת - פוסטינור ונורלבו שתיהן אותן גלולות שלוקחים עד 72 שעות אחרי המגע המיני וגלולה בשם אלה שניתן לקחת עד 5 ימים אחרי המגע המיני אך מצריכה מירשם רופא, אותו תוכלי לקבל מאיתנו או מרופא המשפחה. ממליצה לך לקרוא את העלון לצרכן של הגלולות בכדי להבין את תופעות הלוואי האפשריות. הגלולות הללו אינן מסוכנות לבריאות ומומלצות במצב של חשש להיריון. משחקי מין הם נחמדים ונעימים ביחסי זוגיות אך כדאי גם לדעת לשמור מפני היריון ומחלות מין ולכן אמליץ לכם תמיד להשתמש בקונדום. גם בסקס יבש ללא בגדים. בהצלחה!


בן 17 שואל: #82838
שלום. חברה שלי ואני עשינו סקס יבש(אני עם תחתונים ומכנס והיא עם חוטיני וטייץ). גמרתי באזור הנרתיק אני חושב(על הטייץ בבוקר שהיא קמה היה באזור של איבר המין סימן על הטייץ) ומאז אנחנו חוששים להיריון. כואב לה בציצי ובבטן התחתונה והיא אמורה לקבל מחזור והוא לא מגיע לה. האם אפשר להכנס להיריון מסקס יבש? מה עלינו לעשות?תענו בבקשה זה חשוב

תשובה:
קיבלתם תשובה בנושא.


בן 17 שואל: #82802
שלום. חברה שלי ואני עשינו סקס יבש(אני עם תחתונים ומכנס והיא עם חוטיני וטייץ). גמרתי באזור הנרתיק ומאז אנחנו חוששים להיריון. כואב לה בציצי ובבטן התחתונה והיא אמורה לקבל מחזור והוא לא מגיע לה. האם אפשר להכנס להיריון מסקס יבש? מה עלינו לעשות?

תשובה:
שלום לך. כדי להיכנס להריון צריך שיהיה זרע בפתח הנרתיק קרוב לכניסה וגם אז זה לא בהכרח או שפין יכנס לנרתיק ותהיה גמירה בפנים או שהגבר יצא קודם ונשארו טיפות. איך שתיארת לחברה שלך היה חוטיני וטייץ אז שום זרע לא הגיע לפתח הנרתיק. יתכן ובגלל לחץ היא לא מקבלת מחזור וכאבים בחזה ובבטן התחתונה לא קשורים להריון. תוכלו לעשות בדיקה ביתית אחרי 14 יום מרגע הסקס היבש, אבל שוב מסקס יבש לא נכנסים להריון זה כל העניין, ליהנות אחד מהשנייה ואחת מהשני ללא יחסי מין הכוללים חדירה. פתרון מצוין. בהצלחה ואל דאגה!


בת 16 שואלת: #82765
היי שלום אני חייבת עזרה בדחיפות אני ממש לחוצה אני וחבר שלי בזמן האחרון עשינו מלא מלא פעמים סקס יבש אבל תמיד עם בגדים ולפעמים הייתי עם תייץ וחוטיני ונראה לי בגלל שזה דק הטיפות אהבה עברו אני חושבת שאני בהריון והייתי אמורה לקבל מחזור בראשון לינואר ואני פשוט לא מקבלת ועכשיו כבר באחד עשרה לינואר איך מתבצע תהליך ההפלה???????!

תשובה:
שלום לך. תראי אם זה ממש סקס יבש, זה אומר שלא היתה חדירה של זרע לתוך איבר המין שלך ואין מצב להריון. אבל מאחר ואת מביעה חשש ויש גם איחור במחזור חשוב שתדעי שאיחור של המחזור יתכן גם ללא הריון והרבה פעמים נגרם בגלל לחץ. אז קודם כל לפני שאת כבר מדברת על הפלה, צריך לברר אם את בכלל בהריון. אני מציעה שתקני בבית מרקחת ערכה לבדיקת הריון (בדיקת שתן) ותבצעי בדיקה . הבדיקה הזו נותנת תוצאות לאחר שבועיים מקיום יחסי המין. אם התוצאה תהיה חיובית, תתקשרי לדלת פתוחה באיזור מגורייך או בתל אביב, ויועצת תסביר לך מה צריך לעשות. ניתן לבצע הפלה באופן דיסקרטי ובחינם אבל אין טעם שאסביר לך עכשיו את כל ההליך. קודם צריך לברר מה באמת המצב. אני גם מציעה לך להתקשר ולדבר עם יועצת בדלת הפתוחה בשעות הקבלה כדי להבהיר את המצב ולהוריד את הלחץ. כל טוב לך


בת 18 שואלת: #82739
שלום,אני ממש מודאגת אני וחבר שלי ישבנו אחרי המחזור שלי ב9 ימים היה בנינו סקס יבש אני הייתי עם ג׳ינס והוא עם מכנס ואני לא זוכרת אם בטעות נגעתי אצלו כי אחרי זה רציתי לבדוק אם יש לי דם כי כאב לי שהוא התקרב אליי מאוד חזק יש לי שתי שאלות האם אפשרי להכנס להריון אם בטעות נגעתי אצלו מעם המכנס ושמתי תיד בפנים אצלי והאם יש חשש להריון עם בגדים וחשוב לי לציין שמאז כאבה לי הבטן נורא והחזה שלי גדל יותר ממשהיה ויש לי כאבים ברחם ואני מודאגת נורא אני ממפחדת נורא ואגב אני בטולה גם

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את הדאגה שלך אבל ממה שאת מתארת, אני לא בדיוק מבינה מה היה. אם רק נגעת באיבר המין שלו ואחר כך בשלך, ולא היה שפיכה = זרע) זה באמת סקס יבש ומזה לא נכנסים להריון, כמובן. אם הוא התקרב אליך כאשר האיבר שלו היה זקוף דרך הבגדים, אין מזה הריון ובהחלט יתכן שזה כאב לך מהלחץ של האיבר שלו עליך. מה שאת מתארת לגבי כאבים בבטן וגודש בחזה - יתכן שאת נמצאת בביוץ או לפני מחזור וזה טבעי שהחזה קצת גדל וכואב, וגם הכאבים שאת מתארת בבטן יכולים להיות קשורים למחזור וגם ללחץ שאת נמצאת בו. אני מקווה שהצלחתי להרגיע אותך, ואם לא, אני ממליצה שתתקשרי לקו החם בדלת הפתוחה ותדברי עם יועצת. בשיחה אפשר לברר יותר טוב בדיוק מה היה ומה את מרגישה וזה חשוב להרגשת הבטחון שלך. מה דעתך?


בת 18 שואלת: #82730
אני וחבר שלי עשינו סקס יבש כמה פעמיים בחודש האחרון . זכור לי שאני תמיד הייתי עם מכנסיים והוא לפעמיים היה עם בוקסר ולפעמיים עם מכנסיים . לפעמים הוא גמר ולפעמיים לא . המחזור שלי מאחר כבר בשבועיים וחצי . אני ממש בלחץ . אני לוקחת את הכדורים רקוטן? יכול להיות שזה קשור לאיחור של המחזור? אי אפשר להיכנס להריון ממה שעשינו נכון? תודה רבה.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על האחריות לך ולגופך. ממה שתארת נראה שלא היה מגע של זרע עם הפות או פתח הנרתיק ולכן אין חשש להיריון. האם המחזור שלך תמיד מגיע בזמן (ווסת)? המחזור שלנו משופע מכל מיני דברים כמו - תזונה, לחץ, אימון גופני ועוד ולכן יכול לפעמים להשתבש. אם האיחור ימשיך, פני לרופא/ת נשים לבדיקה ואבחון הסיבה. (הרופא עורך בדיקת דם ולא בדיקה גניקולוגית אם לא קיימת יחסי מין בעבר). לגבי ראקוטן לא ידוע לי על קשר, את יכולה לשאול את רופא/ת העור או רופא/ת נשים.בהצלחה!


בן 17 שואל: #82430
שלום אני בן 17 והייתי אצל חברה שלי גם היא בת 17 ועשינו סקס יבש (אני עם גינס ותחתון והיא עם טיטס ותחתון) אני גמרתי האם יש סכוי שהיא תכנס להריון?

תשובה:
שלום לך. סקס יבש נועד כדי לא להיכנס להריון. הרעיון הוא ליהנות זה מזו וזו מזה כששניכם לובשים מעט בגדים. כל עוד אין זרע בקרבת הנרתיק או פין שחודר לפות אז אין בעיה. הנאה רבה!


בן 21 שואל: #81598
היי אני בן 16 וחברה שלי גם בת 16 אתמול עשינו סקס יבש ( אני עם תחתון ומכנס והיא עם תחתון וטייץ) לא גמרתי אבל יצאו טיפות אהבה על התחתון, על המכנס שלי לא היה כלום היא גמרה והטייץ שלה נרטב אך היא מאוד בלחץ שהיא נכנסה להריון יש חשש להריון ?

תשובה:
שלום לך, אם הייתם עם בגדים אין כל חשש מכניסה להיריון. טיפות אהבה שנשפכות על בגד לא יכולות להכניס להיריון. כשטיפות אהבה יוצאות על פות ללא תחתונים או מכנסיים או כשזרע נשפך על פות, בכניסה לנרתיק, אז יכול להיות חשש מכניסה להיריון. אבל מקרה שמישהו מכם היה עם בגדים, אין כל חשש. אני ממליצה שאם תגיעו למצב שבו אתה עירום, תשימו קונדום גם אם אתם עוד לא רוצים שתהיה חדירה, רק כדי ששניכם תהיו רגועים ותוכלו ליהנות בלי לחץ. שיהיה שבוע נפלא


בת 16 שואלת: #81067
היי.. אני בת 16 וחצי ואני בתולה. המחזור שלי מאחר בשבועיים כמעט וזה לא אופייני, כי בדרך כלל הוא סדיר. אני וחבר שלי קיימנו סקס יבש אבל תמיד אחד מאיתנו היה עם בגדים. היו לי את כל הסימנים של לפני מחזור , ועכשיו יש לי הפרשות שקופות .לקנות ערכה לבדיקת הריון ? ואם זה לא הריון, מה זה יכול להיות ?

תשובה:
שלום לך. אןם קיימתם סקס כשאחד מכם עם בגדים אז אין שום סיכוי שנכנסת להריון. יכול להיות שמאחר לך המחזור ובגילך זה נורמלי ממש, וגם יכול להיות שבגלל הלחץ שאת נתונה בו הוא מאחר. תנשמי עמוק, תרגעי ותסמכי על הגוף שלך שהוא יודע מה הוא אמור לעשות ובטח תקבלי בהקדם. בהצלחה!