A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

תפקוד מיני (זיקפה, חוסר חשק)

דלת פתוחה הקרובה אליך

תפקוד מיני (זיקפה, חוסר חשק)

בת 18 שואלת: #104615
מצטערת שלא הייתי ברורה, הכוונה שלי שבזמן הגלולות לא היה כלל חשק מיני, אחרי שהפסקתי עם הגלולות, היה פרק של זמן קצר מאוד שזה היה חודש של הורמונים מטורפים שרק יצאו מכלל שליטה, ואחרי החודש הזה עם ההורמונים , החשק המיני נעלם *לגמרי* , החודש הזה שהיה את ההורמונים המטורפים היה לפני שנה וחצי. אני שנה וחצי ללא חשק מיני , ודרך אגב אני לא אוהבת אוננות זה נראה לי מטופש שאני צריכה לגעת בעצמי אני לא נמשכת לעצמי אלא לגבר בלבד . אז לא היה לי אהבה נכזבת ושום טראומה וכלום, אני בסדר גמור ללא מתחים ובאמת שהכל בדיוק. אז אחרי שהייתי ברורה, אני אשאל את זה שוב - איך אני מחזירה את החשק המיני שלי? ללא אוננות . תרופות, דברים טבעיים, חליטות, תה , לא יודעת משהו שיעזור לדבר הזה שנקרא הורמונים לחזור . אני מרגישה כמו בת 50.

תשובה:
שלום לך וסליחה שלקח לנו זמן לענות לך, אני מצטערת לשמוע שאת שנה וחצי ללא חשק מיני. חשוב לי להבהיר שהדבר אינו קשור רק לנטילת גלולות, אבל כן יכול להיות קשר. אין איך להחזיר את החשק המיני באמצעים בהם כתבת. חשק מיני קשור להרבה מאוד דברים כמו מצב רוח, דכאון, מחסור בשינה, תזונה, קשיים אישיים, ועוד. זה ממש לא בהכרח קשור להורמונים. אני מציעה שתתקשרי אלינו ונוכל לחשוב יחד ממה זה נובע ואיך אפשר להחזיר אותו. אולי שווה ללכת להתייעץ עם מטפלת מינית לכמה מפגשים ולראות איך להחזיר את החשק. כל טוב


בן 15 שואל: #104548
אני בן 15 וחצי, וב4-5 חודשים האחרונים איבר המין שלי לא עומד במלואו כשאני מאונן. גם כאשר אני עם בחורה, יש פעמים שהוא כמעט ולא עומד. זה ממש מביך אותי ופוגע לי בבטחון העצמי. ממה זה נובע ?

תשובה:
היי, טבעי שבגילך תחוש שינויים ברמת הגירוי, בלחץ הרגשי וברמת קושי של הזקפה. אם באוננות אתה מרגיש את שאיבור המין שלך לא זקוף, נסה לא לאונן כמה ימים ותבדוק זאת בזמן לאחר מכן. במידה והבעיה עדיין ממשיכה - אמליץ לך לפנות לייעוץ אצל רופא. בהצלחה!


בן 20 שואל: #104135
אהלן , אני בן 21 עוד מעט ולאחרונה החשק המיני שלי ירד מאוד זה מתבטא בחוסר זיקפה והתחושה במגע באיברי המין והאשכים שלי פשוט הופחתה בצורה משמעותית , אציין שהייתי בזוגויות פעמיים ולאחרונה הסתיימה לפני כשנה במשך השנה אחרונה יצא לי פה ושם לקיים יחסי מין ופשוט לפני כשלושה חודשים התחלתי להרגיש ככה . זה מאוד מעורר לי את הביטחון כי האחרונה שהייתי איתה פשוט לא הצלחתי כל כך להתשלט על עצמי ולמרחת חוסר התחושה גמרתי מהר יחסית שזה גם מוזר , והגמירה עצמה גם לא הכי מורגשת. זה מאוד מטריד אותי ושוב מוריד לי את המצב רוח והביטחון כאילו זה התחושה לא תחזור אף פעם. דבר נוסף הוא שבערך כשנה יוצא לי פעמיים שאני עושה את צרכי ולפעמים באיזור שמתחת לאשכים ( לא בשק האשכים עצמו אלא מתחת ) אני מרגיש כמו תחושה שורפת למספר שניות האם אני צריך לדאוג ?

תשובה:
שלום לך, בכדי להבין האם מדובר במשהו פיזיולוגי או רגשי, צריך לקיים שיחה. אבל באופן כללי אוכל לנסות לכוון אותך - האם מצב הרוח שלך מעט מדוכדך לאחרונה? האם אתה סובל מחרדה כל שהיא? ידוע שיש קשר בין הדברים. כולנו חווים שינויים ברמת החשק המיני שלנו ושפיכה מוקדמת לא קשורה לרמת ההנאה שלך. אפשר להגיע לשפיכה בלי בכלל לחוות הנאה. בכדי לשלול אפשרות של משהו פיזיולוגי, אני ממליצה לך לפנות לבדיקה אצל אורולוג , אפשר להתחיל עם רופא משפחה. לגבי הרגשות והמצב הרגשי, אולי כדאי ללכת לאיש/אשת מקצוע לשיחה ולבדיקת הדברים? בכל מקרה אני כאן אם תרצה להמשיך ולהתייעץ. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104008
היי, יש לי יזיז כבר הרבה זמן, ובדרך כלל אנחנו מקיימים רק אוראלי כי אין לנו בית פנוי. הוא תמיד מתגרה ואני מצליחה לענג אותו, תמיד עומד לו מהתתחלה עד לגמירה. לפני כמה ימים קיימנו יחסי מין בבית, ובהתחלה עמד לו ממש ואחרי שהחלפנו תנוחה הוא פחות עמד, הוא לא היה רפוי לגמרי אבל לא עמד כמו בהתחלה. זה אף פעם לא קרה לנו, וכשהפסקנו את החדירה ועברתי לאוראלי הוא שוב נעמד. ממה זה נובע? הוא לא נמשך לגוף שלי כבר? אני מבולבלת.

תשובה:
שלום לך. גוף האדם שלנו, וגם איבר המין של הבנים, אינו מתפקד כמו מחשב או מכונה. אם אתם נהנים אחד עם השניה ואם את מסופקת ומרוצה מיחסי המין שאתם מקיימים - אין שום סיבה שתהיי מוטרדת. כל אחד ואחת מאיתנו אוהב דברים שונים, וטבעי לגמרי שיש תנוחות או דברים שהשותף שלך יאהב יותר או פחות. אם את לא בטוחה מה נעים ומרגש את השותף שלך את יכולה לשאול אותו וכך תלמדו טוב יותר איך להנות אחד עם השניה. כל טוב!


בן 23 שואל: #103954
היי, אני בן 23. יש לי איזו מישהי שאני מדי פעם נפגש איתה למטרות מין. בפעם האחרונה היא באה אליי והיה מושלם. היינו לבדנו היא ואני ממש רצינו כבר לשכב. ירדתי לה ויהא ירדה לי. הייתי ממש חרמן. אבל זמן קצר לאחר לבישת הקונדום הזין התחיל ליפול לי. ולא משנה כמה ניסיתי לשפשף אותו עם הקונדום הוא לא נעמד..הבעיה הפעם ובכלל בכל פעם שאנחנו נפגשים.. אנחנו נפגשים למטרה הזאת בלבד ולזמן קצר, ובמיוחד ספציפית הפעם הזאת. זו בתכלס לא אמורה להיות בעיה להפגש,לשכב וללכת. אבל לא יודע, אצלי זה מתבטא בלחץ לפני, אני ממש מתרגש לפני, זו גם תהיה הפעם הראשונה האמיתית שלי. הייתה פעם שהוא כן עמד וכן הכנסתי אותו, אבל בלי הקונדום, ואני מעדיף שלא לעשות זאת בלי קונדום- הריון איידס וכו'.. אני לא יודע איך לפתור את הבעיה הזאת- אם בגלל שכשאני מאונן אני משפשף חזק וגם אם אני לא חרמן אני מצליח לגמור ועם הקונדום אני לא מגיע לאותה רמת חיכוך שבלי הקונדום ובגלל הלחץ והציפייה שלי שזה יקרה הוא נופל. וכשאני מאונן לבד עם קונדום אז אין שום בעיה. אין לי שום לחץ והוא עומד והכל טוב ואני גם גומר בקונדום. לחץ?חיכוך?ציפייה?מה הסיבה? מה הפיתרון?

תשובה:
שלום לך. במה שכתבת בעצם ענית לעצמך על כל השאלות (ובצורה נבונה ובוגרת מאד), אז רק אעזור לך לעשות סדר בדברים. הפעם הראשונה של קיום יחסי מין היא בדרך כלל מלחיצה. הרבה מאד זמן אנחנו מתכוננים לרגע הזה ומדמיינים אותו, ויש לנו הרבה מאד ציפיות וחששות. בנוסף, אנחנו לא רוצים לאכזב את השותף/ה שלנו, ומפחדים מהתגובה שעלולה להיות לו/ה במקרה ומשהו ישתבש. הלחץ הזה גורם להרבה מאד בנים לאובדן זיקפה, בעיקר כשמנסים להלביש את הקונדום, תופעה שאנשי מקצוע מכנים לפעמים בשם "חרדת ביצוע". בעיה נוספת שהרבה מאד בנים חווים היא "שפיכה מוקדמת", גם היא בגלל לחץ. הפתרון הטוב ביותר למצב הזה הוא בדרך כלל לקיים את יחסי המין המלאים הראשונים עם בת זוג שאתה מרגיש קרוב אליה ובטוח איתה. הרגשת הביטחון הזאת תפיג חלק גדול מהלחץ ותאפשר לך להיות רגוע ולתפקד כאילו אתה עם עצמך. אם אתה לא מתכוון לחכות ליום שבו תהיה לך בת זוג משמעותית וקרובה, אתה יכול לנסות להפוך את המפגשים האינטימיים עם הידידה שעליה סיפרת בשאלה לקצת יותר קרובים. הקדישו קצת יותר זמן להיות ביחד לפני יחסי המין, קיימו אותם בהדרגתיות ובצורה איטית יותר, ואולי כך תרגיש יותר בנוח ורגוע. אפשרות נוספת היא כמובן לשתף אותה בכל הנושא הזה ואולי אפילו לספר לה על התשובה שקיבלת כאן בפורום. בכל מקרה תדע שברוב המוחלט של המקרים עם הזמן, עם הניסיון, ובעיקר עם בנות זוג קרובות ואוהבות הבעיו תהאלו נפתרות ויחסי המין הם טובים ומהנים.


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 20 שואל: #103683
שכבתי עם חברה שלי מספר פעמים ובפעם הראשונה הזין שלי עמד עד הסוף ובכל הפעמים שאחרי עמד לי רק כשהתחלנו ולאט לאט ירד אבל עדיין הרגשתי חרמן וחדרתי לה והזין שלי ירד עד הסוף היא עשתה לי הרבה זמן ביד וגמרתי בלי שהזין שלי עמד מה אפשר לעשות שהוא יעמוד יותר ?

תשובה:
שלום לך, כשאנחנו מקיימים יחסי מין, אנחנו קודם כל מקיימים יחסים בין שני אנשים. ביחסים האלה יש לנו מחשבות, רגשות ותחושות שהם אלו שמעוררים אותנו מינית אך לפעמים גם מערבים כל מיני חששות. אני מציעה לך לבדוק עם עצמך מה קורה לך בזמן קיום יחסי המין. לפי מה שכתבת בפרטייך באתר, אני רואה שיש לך זיקה לדת, האם יש לכך קשר? מה קורה ביחסי מין שלכם - האם אתם מתפנקים יחד? מענגים אחד את השנייה לפני כניסה של איבר המין שלך? האם אתה מרגיש שיש ממך צפייה להוכיח משהו או לענג ואתה חושש שלא תצליח? מה אתה עושה עבור ההנאה של חברה שלך פרט להכניס את איבר מינך? יש לי הרבה שאלות כי הכל קשור ביחסי מין לקשר שלך איתה ולאופן שבו אתה מרגיש בקשר וכמובן שהכול טבעי ונורמלי (-: ממליצה לכם לעצור רגע עם כניסה של איבר המין, להתמקד בפינוקים הדדיים ובשיחות על המין שלכם. יתכן ויש שלב נוסף בפתיחות שאתם צריכים לעבור. שלב שבו מדברים על הכל, מנסים עוד דברים מענגים ומפנקים ומשתפים ברגשות בכדי שתוכל להרגיש רגוע ונינוח וליהנות באמת. בהצלחה!


בן 17 שואל: #103539
בן 17 וחצי תמיד אחרי חצי שעה בערך של קיום יחסי מין איבר המין שלי מתחיל לרדת ולפעמים גם מהתחלת קיום יחסי המין הוא לא עומד 100 אחוז

תשובה:
הי, טבעי שבגילך תחוש שינויים ברמת הגירוי, בלחץ הרגשי וברמת קושי של הזקפה. תוך כדי קיום יחסי מין המחשבות שלנו עלולות לנדוד לכל מיני מקומות לא קשורים או שהרצון לספק את בן/בת הזוג גובר על הרצון שלנו ליהנות מהיחסים. אם באוננות האיבר עומד זקוף בלי ירידה ברמת הזקפה, אז אין לך בעיה פיזיולוגית. ואם גם באוננות אתה מרגיש את השינוי, נסה לא לאונן כמה ימים ותבדוק זאת בזמן שאת הממש מגורה. אני ממליצה לך לנסות ליהנות מהמין מבלי לחשוב על דברים אחרים או מבלי לחשוש שתגמור ולא תספק את הצד השני. כמובן שחשוב שתהיה רגיש לצורכי האחר.ת, אך אפשר לעשות זאת מבלי להטיל את כל האחריות על הזקפה. יחסי מין הם קודם כל יחסים בהם שניים מתפנקים יחד ואת זה אפשר לעשות בהרבה דרכים אחרות חוץ מכניסה של איברי מין. מקווה שהצלחתי לסייע לך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #103173
היי, במהלך סיטואציה אינטימית עם אישה אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה, גם אם מתקרב לכך זה יורד, אני יודע שאני מסוגל כי אני מצליח להגיע לפעמים סתם ככה או מאוננות. זה מצב שגורם לכך שאני לא מצליח להחדיר, זה ממש מפריע לי ולבת הזוג שלי, פעם אחת הצלחתי להחדיר אבל לא קרה מאז. למה אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה? אגב לפעמים מצליח באוננות אבל גם אז לא תמיד. תודה.

תשובה:
שלום לך, אם ישנם מצבים בהם יש לך זקפה מלאה ללא בעיה, זה אומר שאין לך בעיה פיזיולוגית. יחסי מין יכולים להיות מאוד מלחיצים כשיש לך ציפייה מעצמך לספק או להגיע לביצוע מסוים. יותר מכך אם יש לחץ מבת הזוג. כשגבר בזמן קיום יחסים מרגיש לחוץ ולא ממש מרוכז בהנאה המינית אלא יותר בחשש לא להצליח, הזקפה נחלשת. כך גם יכול להיות באוננות כשהמחשבות נודדות למקומות אחרים או כשאין גירוי. הפתרון היחידי לכך הוא להירגע, להחליט שמפסיקים לחכות לזקפה החזקה ולכניסה לפות. אלא נהנים ממגע מסביב ללא קשר לזקפה. קבלה שלך את עצמך כפי שאתה וגם קבלה של בת הזוג שלך לכך שזקפה היא לא הדבר הכי חשוב ביחסי מין אלא היכולת של שניכם להתפנק יחד בפתיחות וברגישות הדדית. אשמח לייעץ לך ולחברה יותר בשיחה טלפונית או פגישה. אתם מוזמנים לפנות לסניף חיפה ולהשאיר הודעה לרחלי. בהצלחה!


בן 19 שואל: #103011
שלום אני בן 19 ולאחרונה אני שם לב שלא עומד לי כלכך מהר כשאני עם חברה שלי ומתקשה להגיע לזיקפה מלאה כבר קיימנו יחסי מין והייתה לי זקפה אך לאחרונה זה ירד ומה גם שבבוקר אין לי זיקפה אולי זה קשור לזה שאני מעשן כל מיני דברים

תשובה:
שלום לך, כמה שאלות עולות לי בעקבות דברייך. האם משהו השתנה לאחרונה ביחסים ביניכם? האם אתה מרגיש טוב רגשית כשאתם מקיימים יחסים? האם יש עליך לחץ לספק או להחזיק מעמד מעבר למה שהגוף שלך רוצה? מצבנו הרגשי במערכות יחסים משפיע מאוד על היכולת שלנו לקיים יחסים ובטח על הזקפה. אני ממליצה לך לבדוק האם יש הבדל בזקפה בזמן שאתה מאונן, אם אין הבדל אז כנראה שמדובר רק בסיבות רגשיות. ידוע שעישון פוגע בזקפה ואם אתה מעשן הרבה ולא רק סגריות רצוי מאוד שתשקול להפחית. אשמח שתשיב על שאלותי ונמשיך מכאן - טלפונית או במייל. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #102487
אני וחבר שלי ביחד כשנה וחצי. לפני חצי שנה התחלנו לקיים יחסי מין והכל היה טוב עד לפני שלושה שבועות. הוא ילד בריא ואף פעם לא היו לנו בעיות בעת קיום יחסי מין אך לאחרונה, איבר המין שלו לא מתפקד טוב כל כך, כלומר הוא לא עומד עד הסוף וכשאנחנו מנסים לעשות את זה ככה הוא גומר תוך שניות. יש להגיד כי באחת הפעמים האחרונות הצלחנו לעשות את זה, ואיבר המין שלו עמד באופן מלא. ממה נובע הדבר? ואיך אפשר לטפל בזה? אני צריכה תשובה כמה שיותר מהר כי המצב הזה מאוד מתסכל את שנינו...

תשובה:
היי, קודם כל טוב שאתם מדברים על הנושא ופונים ביחד כזוג, ההתמודדות ביחד היא כבר צעד חשוב לפתרון. לפי מה שאת מתארת זו לא בעיה בריאותית כי את אומרת שהצלחתם לקיים יחסי מין עד עכשיו ושבאחת הפעמים האחרונות גם כן הצלחתם. יש כמה סיבות שבגללן יכול להיות שאיבר המין לא יעמוד, אחת מהסיבות האלו היא גם לחץ. יכול להיות שעצם העובדה שפעם אחת קרה שאיבר המין לא עמד, והחשש שזה יקרה שוב מכניס ללחץ שגורם לזה שאיבר המין לא יעמוד שוב. חשוב שתהיו רגועים ולא לחוצים בעת קיום יחסי המין (שיהיה לכם זמן, שלא יהיה משהו שיכול להפריע), ושתנסו לקיים הרבה משחק מקדים לפני החדירה עצמה, וגם אפשר לקיים יחסי מין ללא חדירה וזה יהיה מענג וכיף לשניכם. חשוב שתמשיכו לדבר על זה ביחד ותראו איך אתם יכולים לפתור את זה בצורה שהכי נכונה לכם. אם אתם רואים שזה ממשיך ומפריע לכם בצורה מהותית ולאורך זמן אתם יכולים אולי לפנות לגורם מקצועי יותר שיוכל לסייע לכם. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101869
היי, אני בן 15 וחצי ואני ובת הזוג שלי כבר כמעט שנתיים ביחד. פעם קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל ב4 חודשים האחרונים אנחנו מנסים לקיים את זה עם חדירה אבל זה לא מצליח בטענה שלה שזה לא נכנס עד הסוף ויש לה משהו שחוסם את זה. חשוב להבהיר שהיא הייתה ממש מגורה מינית ובנוסף ממש רגועה ולא לחוצה. אבל זאת לא השאלה העיקרית ( אם יש תשובה אשמח לקבל). השאלה העיקרית היא, קודם כל הקדמה- בסהכ כל הקטע המיני הוא בערך שנה, עכשיו עד לפני שבועיים הזיקפה שלי הייתה נורמלית, עד הסוף ללא בעיות. אבל בשבועיים האחרונים כשאנחנו מנסים משהו, עומד לי אבל לא עד הסוף, זאת אומרת- הפין בגודל שלו כשהוא במצב זיקפה אבל אינו חזק מספיק ואז הוא מתרפה. היא כן מגרה אותי אבל לא ככ בגלל שאם אנחנו מנסים "משחק מקדים" אחרי זה כשאנחנו מנסים לחדור אני כבר גומר מהר. בנוסף, בכל מצב שהיינו מקיימים יחסי מין מלאים, כשחדרתי גמרתי יחסית מהר- ( אולי תוך דקה \ 2 ) השאלה שלי אם יש אפשרות לדחות או להרגיל את עצמי ללגמור יותר מאוחר, חשוב לציין כשיש מין אוראלי, אני גומר ממש לאט. ( יכול להגיע ל40 דק ומעלה). איך אני יכול " לתקן את המצב" או להתייעץ או לשנות.

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להתייעצות. אענה לשאלותיך בשמחה. לגבי השאלה הראשונה: אשמח לכמה פרטים בכדי להבין במה מדובר ובכל מקרה אשמח להזמין אתכם אלינו לבדיקה של גניקולוג/ית שנדרשת אחרי התחלה של קיום יחסי מין- האם היא מרגישה כאב ולכן מרגישה משהו חוסם? האם היא מכווצת והכניסה מלווה בקושי? מה אתה מרגיש כשאתה נכנס? היא יכולה להיות מגורה אך עדיין יהיה קושי. זה טבעי בהתחלה קיום יחסי מין. לגבי השאלה השנייה: זה נורמלי בגילך לגמור תוך דקה - שתיים. מה גם שהגיוני שאחרי גירוי ממושך תרגיש צורך לגמור. זמן ההחזקה שלך ישתנה עם הגיל. מה שכן אם אתה רוצה לתרגל את זה, אפשר קודם באוננות - שנייה לפני שאתה מרגיש צורך לגמור תעשה עצירה - כך תלמד מהי נקודת העצירה שלך שממנה אתה יכול להמשיך ולא גומר. מרבית הנשים נהנות מגירוי חיצוני של הדגדגן ולא מהכניסה לנרתיק. אז ממליצה קודם שתשאל את עצמך למה זה כל כך חשוב. תענג את החברה שלך בדרכים אחרות שמוכרות לכם ונהניתם מהם עד היום, את הכניסה לנרתיק אפשר לעשות כמשהו נלווה והיא לא צריכה לשנות את ההנאה שהייתה לכם עד כה. מדברייך אני מבינה שהזקפה שלך חזקה בכל סיטואציה ורק במצב של רצון להיכנס היא נחלשת, דבר אשר מעיד על כך שהנושא מטריד אותך. כשאנחנו בחשש או שהחוויה המינית סביב הכניסה הופכת להיות לא נעימה, נתקשה ליהנות. אני מציעה לשניכם להירגע סביב הציפייה להנאה מכניסה לנרתיק. יחסי מין הם הרבה מעבר לזה ובעיר משחק של גילוי. הכניסה היא לא המטרה ביחסי מין וזאת למרות כל מה שרואי בסרטי הפורנו. יחסי מין הם משהו שלומדים יחד בהדרגה וההנאה בשלב כל כך ראשוני, צריכה להיות מהגילוי והביחד. תנשמו אויר ותתייחסו לכניסה כמשהו נלווה שגם אותו תלמדו עם הזמן. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101662
היי בנוגע לתשובתכם .. אני מרגיש ממש בסדר ונוח איתה ועם הזקפה שלי ואני חושב שזה מעבר לזה ואני חושב שיש משהו לא בסדר אם זה כי זה לא שהוא לא עומד הוא עומד אבל אז פשוט אחרי כמה דקות יורד

תשובה:
תשובתך נענתה :)


בן 18 שואל: #101443
היי, אני בן 18 - דו מיני ( נמשך גם לבנים וגם לבנות - המשיכה שלי יותר היא לבנים .. ) תמיד במהלך אקט מיני - לא משנה עפ גבר או עם אישה האיבר מין שלי מתכווץ ונהפך להיות ממש קטן .. אני מתגרה מאוד מהר אבל האיבר מין שלי מתקטן .. אני מאוד לחוץ במצבים כאלה אך העניין הוא שזה קורה כל פעם מחדש ( לפחות שמונה פעמיים ) וזה מצב לא נעים והייתי רוצה לדעת אם יש דרך שהאיבר מין לא יתכווץ וכך אוכל להנות .. תודה רבה !

תשובה:
שלום, קודם כל נהדר שפנית אלינו להתייעצות. בסיטואציה בה אתה נמצא במהלך קיום אקט מיני ואתה בלחץ, הלחץ עלול להשפיע מאוד על התפקוד המיני. פעמים רבות, מחשבות שלא רלוונטיות לאקט המיני או לחץ מהסיטואציה עצמה יכולות להשפיע על הזקפה שלך גם אם אתה נמצא בגירוי מיני גבוה. זוהי סיטואציה נורמטיבית שמופיעה אצל רבים ולכן הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות זה לנסות להוריד את המתח. קודם כל חשוב שקיום המגע המיני יקרה בסביבה נוחה שאתה מרגיש בנוח (ולא לדוגמה בבית של ההורים בשעה שאתה יודע שעלולים לחזור) שתהיה תקשורת טובה בינך לבין הפרטנר\ית וכך תוכל להרגיש פתוח יותר ופחות בלחץ. לכל התייעצות נוספת אתה מוזמן להתקשר\ להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך בהצלחה!


בן 18 שואל: #101354
שלום, יש לי חברה כבר מספר זמן תמיד התחמקתי מזה שנשכב בגלל שהייתי מפחד אבל עד שכבר ניסינו בפעם הראשונה לא עמד לי בכלל אולי בגלל שלפני זה הבאתי ביד כדי לא לגמור מהר אבל בפעם השנייה הוא לא עמד לי עד הסוף כאילו וזה לא נכנס ולא הלך כל כך היא גם לא הרגישה אני לא יודע מה יש לי למה שאנחנו מנסים לשכב אני כאילו פתאום מתחרמן פחות אולי אני מפחד ממנה לא יודע למה ועוד משהו שמדאיג אותי זה שהוא לא עומד 100 אחוז כאילו אני לא יודע כמה זמן זה כבר ככה לא כל כך שמתי לב לזה אבל אני בטוח שפעם הוא היה עומד יותר חזק ויותר גדול

תשובה:
שלום לך ממה שאתה מספר אני מבינה שאתה מפחד לשכב עם בת הזוג שלך ואולי גם מפחד מלגמור מהר. כנראה שהפחד לא מאפשר לך להרגיש מספיק רגוע ונינוח והלגיע לזיקפה מלאה. זה לגמרי טבעי ונורמלי. מה שאני חושבת שיכול לעזור לך הוא לנסות ולבדוק מה יכול להפחית במעט את הפחדים והלחץ שלך כדי שתוכל להנות. להחליט לקיים יחסי מין זהו צעד שמצריך הרבה בגרות ואחריות. חלק מהבגרות היא להצליח לדבר ולתקשר את הקשיים שלנו בכנות ובפתיחות. זה לא קל לשתף את בת הזוג בחולשה ובפחד אבל זוהי קירבה אמיתית. אני בטוחה שגם לה יש פחדים וחששות. ברגע שתוכל לעשות זאת, תוכל גם לדבר איתה על איך לשנות את המצב ולבקש ממנה לגעת בך בצורה שנעימה לך, לדבר איתה על הקצב הנכון לך, על מה אתה צריך כדי להגיע לזיקפה מלאה. זה יוכל לפתוח בינכם את האפשרות לדבר על דברים אינטימיים, ללמוד להכיר טוב יותר אחד את השני וללמוד יחד איך להנות ממין. אתם יכולים לגעת אחד בשני לפני החדירה, לגרות איזורים רגישים ולהשקיע הרבה זמן בגירוי הדדי - עם הידיים, עם הפה והלשון. תוכלו להשתמש בחומר סיכה על איבר המין שלך כדי להנעים לך את המגע. בכל אופן אם אתם משתמשים בקונדום אתה יכול להיות יותר רגוע כי הקונדום גם מעכב את השפיכה( וגם מגן מפני הריון לא רצוי ומחלות :-)). תנסו את זה ואם הקושי עדיין קיים אתה מאוד מוזמן לפנות אלינו שוב ואפשר גם לבוא לפגישת ייעוץ.


בן 17 שואל: #101204
יש שיטות לעצור את הגמירה לגמור יותר לאט אני חייב שיטות או טיפות לט יודע מה שיש לגמור יותר לאט

תשובה:
שלום לך! אשמח לדעת כמה דברים - לגמור באוננות או ביחסי מין או גם וגם? מה זה לגמור לאט - תוך כמה זמן אתה גומר? בגיל ההתבגרות טבעי שגומרים מהר, אפשר לגמור ולחכות לזקפה שנייה כי פעם שנייה בדר"כ גומרים פחות מהר. כשמדובר ביחסי מין, ההמתנה לזקפה שנייה היא הזדמנות בשבילך לענג את מי שנמצא.ת איתך. להיות מאהב טוב זה אומר לפנק את הצד השני וחדירה היא חלק קטן מההנאה הזו. אל תחשוב בכלל על טיפות וכל מיני דברים שמוכרים ורק יכולים להזיק. אם תרצה לשוחח בטלפון, אנא רשום לי את מספר הטל שלך שלא יפורסם באתר ואצור עמך קשר. בהצלחה!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בת 27 שואלת: #101034
שלום וברכה, החבר שלי פולט זרע תוך כדי ההתגפפות אני לא חושבת שזה נקרא שפיכה מוקדמת כי האיבר עדיין עומד מה המקור לזה? זה לא טיפות בודדות אלא יותר. אשמח להבין

תשובה:
שלום רב! במהלך קיום יחסי מין נפלט נוזל קדם שפיכה (באנגלית pre-cum, בני/ות נוער מכנים אותו לרוב "טיפות אהבה") שאמור להיות חומר סיכה טבעי ולהכין את השופכה לקראת פליטת נוזל הזרע בזמן האורגזמה הגברית. אצל חלק מהבחורים כמות הנוזל היא רבה, וככל הנראה זה הנוזל שאת רואה אצל חבר שלך. שפיכה מוקדמת היא בעיה שקשורה להגעה מהירה לפורקן וחוסר שליטה על פליטת הזרע, ובאמת ברוב המקרים אחריה תהיה ירידה בזקפה. בכל מקרה, אם את מתעניינת בגופו של חבר שלך ורוצה להכיר אותו טוב יותר ולהפוך את יחסי המין שלכם לפתוחים ומשמעותיים יותר כדאי שתשקלי לשאול גם אותו שאלות שמעסיקות אותך - בהרבה מקרים פתיחות ושיתוף מביאים בסופו של דבר גם ליחסי מין מהנים יותר. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #100475
היי אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד אנחנו מאוד אוהבים ופתוחים אחד עם השני .. האיבר מין שלו די קטן ועד עכשיו זה לא הפריע לי והייתי נהנת בזמן הסקס אבל בשבועות האחרונים אני מרגישה שאני כבר לא נהנת אני לא מצליחה לגמור או להגיע לאיזה שהיא הנאה בזמן הסקס ואני לא מרגישה את האיבר שלו בכלל וניסינו המון תנוחות שאמורים להרגיש בהם יותר .. איך אני יכולה להנות למרות זה ?

תשובה:
שלום חמודה. את מתארת תחושה שאינך נהנית בזמן יחסי המין עם חבר שלך משום שהאיבר שלו קטן, ואני שואלת אולי נגמרה ההתלהבות וההתאהבות ויש שיגרה וזה מה שמפריע? איבר המין הנשי הוא סה"כ 10 ס"מ, כך שאיבר מין בגודל 10 בזיקפה יכול לגרום להנאה. לרוב נערות ונשים מגיעות לאורגזמה מתוך מגע בדגדגן, ולא דרך חדירה, אם יורדים להן או עושים להן ביד, כך שאפשר להגיע לאורגזמה וליהנות בלי חדירה. יתר על כך אולי נדרש שתעשו דברים אחרים, תנוחות, מקומות אחרים לקיים יחסי מין וזה יכניס גיוון וחשק ליחסי המין שלכם, במידה וכמובן את רוצה ואוהבת אותו. כשאת יושבת עליו כווצי את אגן הירכיים כך גם תחושי את איבר מינו וגם הוא יהנה וירגיש אותך. תנוחה אחרת היא כשאת יושבת עליו כשהוא בתנוחת ישיבה כך שהפנים של שניכם קרובים זה לזו והגוף גם. כך גם הנרתיק מתיישב על הפין קרוב. שוב, הייתי בודקת את תחושותייך אליו, אם כן נהנית בעבר מה השתנה מאז? אנחנו כאן בשבילך לחשוב יחד. בהצלחה וחג שמח


בת 15 שואלת: #99315
אני עם חבר שלי שמונה חודשים כבר ויש לנו קשר רציני ובריא ומאוד אוהב. הסקס שלנו מעולה ויש בינינו כימייה טובה אבל יש רק בעיה אחת וזה שהוא גומר מהר מדי, שזה מפריע לי טיפה אבל אפילו יותר מפריע לו. האם יש דרכים שאני יכולה לעזור\ לגרום לכך שיגמור לאט יותר? תודה!

תשובה:
היי, אין דבר כזה מהר מדי, אבל אם זה מפריע לכם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. בהרבה מקרים לנשים לוקח יותר זמן לגמור מאשר לגברים, אז אפשר שלפני החדירה הוא יגרה אותך בצורה שנעימה לך, וכשאת תרגישי שאת מספיק מגורה וקרובה לגמירה הוא יחדור אלייך. אפשר גם שלפני קיום החדירה בן זוגך יגמור, זה יגרום לו להיות פחות מגורה וככה אולי הוא ייגמור לאט יותר כאשר תקיימו את יחסי המין עם החדירה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות זה להחליף תנוחות או קצבים תוך כדי קיום יחסי המין כי עצם השינויים עצמם מעכבים את הגמירה, או לעשות הפסקה קצרה באמצע בשביל שהוא יירגע. אם אף אחד מהדברים הללו לא יעזרו, את מוזמנת לפנות אלינו בדלת הפתוחה דרך אתר האינטרט, הטלפון, או שאת (ואם תרצי ביחד עם בן זוגך) תגיעי לדלת הפתוחה שקרובה אלייך להתייעצות. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #97220
שלום , דבר ראשון תודה על העזרה שלכם , אני וחבר שלי כבר שנה ביחד והתחלנו לעשות סקס ממזמן , לפני חודש ככה כשהייתי במחזור עשיתי לו ביד , במשך שבוע הוא גמר רק מאוננות ולא מסקס , מאז כוך פעם שאנחנו עושים סקס קשה לו לגמור וזה מתסכל אותנו אנחנו עושים הכול כדי שהוא יגמור , אך כאשר אני עושה לו ביד הוא גומר תוך כמה דקות , מה אפשר לעשות ?? אני מרגישה שהוא כבר לא נמשך אלי ובגלל זה הוא לא גומר בסקס

תשובה:
הי לך, טוב מאוד שפנית אלינו ולא נשארת לבד. לפי מה שאת מתארת, חבר שלך ואת קיימתם יחסי מין תקינים במשך תקופה ארוכה והקושי בהגעה לשפיכה החל רק לאחרונה. זה קורה לגברים רבים ואם הזוג מגיב בלחץ לכך, ברוב המקרים הקושי משתמר ומחריף. לכן הייתי מציעה לשניכם להינות מהמגע המיני גם ללא שפיכה וברגע שה"לחץ לשפיכה" יירגע, ייתכן ותראו שיפור. מדברייך עולה שהוא נהנה מהמגע שלך ומהנוכחות שלך. אם את חוששת שהמשיכה שלו השתנתה אז תפתחי את זה אתו. אם דבר לא השתנה, זה יסתדר בקרוב, אם לא תהיו לחוצים. אם אתם עדיין מוטרדים, תוכלו לפנות למרפאה לתפקוד המיני הקיימת באזור מגוריכם (בבי"ח הדסה) ותוכלו להתייעץ. סה"כ נשמע שהכל תקין אבל אולי בשיחה עם איש מקצוע, הלחץ יירגע ותקבלו טיפים שיעזרו לכם. אנחנו כאן בשבילכם. בהצלחה


בן 19 שואל: #96980
שלום. אני בן 19 אך עדיין לא אוננתי באופן עצמאי. כבר כמה שנים שכשאני חרמן ועומד לי אני מנסה לשפשף את הפין וכלום לא קורה, השפיך לא יוצא. ניסיתי גם מספר פעמים מול פורנו ועדיין, למרות הגיל שלי אני קצת נגעל מהרבה מהסרטונים וזה מוריד לי. זה מטריד אותי שכולם מסביבי מגיל 13 כבר מאוננים ורק לי לא יוצא כלום. לפני כשנתיים התחיל להיות לי קרי לילה בתדירות של אחת לשבוע בערך, משתנה בתקופות (לפעמים חודש בלי ולפעמים כל יומיים) זה אומר שאני כבר בשל מינית לאונן לא? אז למה עדיין כשאני משפשף כשעומד לי כלום לא קורה? לפני כחודשיים התחלתי לצאת עם מישהי ולראשונה זה קשר שנהיה רציני. גם היא בתולה ואנחנו מתנסים לאט לאט. לפני שבוע עשינו סקס "יבש" (נשארנו בתחתונים) הייתי מאוד חרמן ועמד לי ובסוף היא אמרה לי שאני יכול ללכת לגמור. הלכתי לשרותים ושפשפתי ושוב לא יצא כלום. חזרתי חזרה למיטה כאילו אוננתי ולא סיפרתי לה את האמת, זה מאוד מביך אותי. אני מאוד רוצה שנשכב ומרגיש ששנינו מספיק בוגרים ובשלים לזה אך מצד שני אני מפחד שגם כשאני אחדור כלום לא יקרה וזה מלחיץ אותי. מה אני עושה לא בסדר?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, קודם כל, אתה מתאר סיטואציה שהיא לא מאוד חריגה, ולכן אני רוצה להרגיע אותך. מה שחברים שלך מספרים ומה שרואים בסרטים, הוא לא בהכרח מה שקורה במציאות וכל אחד מתענג מינית אחרת. זה שאתה שופך במהלך שינה מראה גם שאין לך בעיה פיסיולוגית. הזרע קיים והוא יכול לצאת. אני מבינה שאתה מובך מהבחורה שאתה יוצא איתה, אבל אפשר גם לקיים יחסי מין ללא שפיכה. אתה לא הגבר היחיד שקשה לו לשפוך. זה קשור למגוון דברים ואני כן מציעה ללכת ולנסות לטפל בזה. זה בדרך כלל קשור לחרדה, פחד מאיבוד שליטה, היגעלות מנוזל זרע, מסרים לא טובים על אוננות בילדות, ועוד. מכיוון שהאתר אינו מעניק טיפול פסיכולוגי ומאחר ואני לא מטפלת מינית, אני מציעה שתמצא טיפול מיני שיכול לעזור לך בזה. מדובר בטיפול שיחתי שיוכל להקל עליך ולעזור לפתור את הבעיה. אתה יכול לפנות לאתר של איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני - שם תוכל למצוא מטפל או לפנות לאחת מהמרפאות לטיפול מיני בבתי החולים שם יש מחירים מוזלים. כל טוב


בת 17 שואלת: #96874
יש לי עוד שאלה.. כאשר אני וחבר שלי רוצים לקיים יחסי מין ואז אנחנו מזכירים את הקונדום הוא לוקח אותו ישר יורדת לו הזיקפה.. אני חושבת זה בגלל טראומה מהפעם הראשונה ששכבנו והוא היה בתול וגם אני והמהלחץ לא עמד לו אחרי שהוא שם את הקונדום הזיקפה ירדה .. אולי זה בגלל שהוא בטראומה מזה או משהו כזה ?.. 😓

תשובה:
שלום לך שוב, נערים וגברים רבים מתקשים להשתמש בקונדום. זה אכן מוריד לחלק מהם את הזקפה אבל זה עניין של אימון ותרגול. אני מציעה שתחפשו בגוגל את "אימוני קונדום" של גילה ברונר. יש שם כמה הוראות איך אפשר לתרגל את זה מחדש. אני מציעה שהוא ישים קונדום גם ללא חדירה ותעשו ביד וסקס יבש עם קונדום, כדי שהוא יתרגל לתחושה וישתחרר מהחרדה. חשוב נורא שתדברו על כל הדברים הללו ותהיו פתוחים זה עם זה. כנות היא מאוד חשוב בשיל מגע נעים וטוב בהמשך. כל טוב


בן 20 שואל: #96730
שלום, אני בן 20, בתול, הכרתי מישהי ממש חמודה, הגענו למיטה ופשוט לא הייתה לי זקפה לא משנה מה היא נסתה לעשות. היא מאוד מושכת אותי ואף פעם לא הייתה לי בעיה לאונן או אפילו לקבל זקפה מלהסתכל על בנות. אני מרגיש שאני פשוט לא חרמן. למה זה קורה? אני חייל קרבי, עושה ספורט מדי פעם, לא מעשן, בריא סך הכל... תודה

תשובה:
היי, קודם כל אין לך צורך לחשוש, סיטואציה כזו יכולה לקרות מכמה סיבות- דבר ראשון, אם זו הפעם הראשונה שלך, אז יכול להיות שלמרות שאוננת בעבר ולמרות שהיא מושכת אותך, אתה בלחץ מהסיטואציה ולכן זה מקשה על היווצרות הזיקפה. אופציה נוספת, היא שאתה באמת בלחץ בשגרה שלך, עצם זה שאתה חייל קרבי ונמצא באימונים ועומס תמידי, זה יכול לפעמים גם להוביל לאיזשהו לחץ נפשי שמקשה על הסיטואציה. בכל מקרה, אתה יכול לנסות לאונן לפני בשירותים כדי להצליח להגיע לזיקפה ואז לצאת ולהמשיך איתה, וכמובן תעבדו ביחד על המשחק המקדים ותנסו כל מיני דרכים כדי שתתגרה מינית מהסיטואציה לפני שאתה מנסה לחדור. בנוסף, כשאתם נפגשים, תנסו להתעלם מהמטרה של יחסי המין, להפגש ולזרום עם הסיטואציה, כך שזה יבוא עם עצמו. עצם החשיבה על זה יכולה להקשות על הזיקפה. בהצלחה!


בן 14 שואל: #96693
חברה שלי מאוננת ומוצצת לי ולא מצליחה לגרום לי לגמור. אני מפחד שיש לי איזו בעיה פיזית, או שאני לא נמשך אליה מינית, או שזו בעייה מנטלית או שאני אפילו לא הטרוסקסואל. איך אני יכול לפתור את זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאין בך שום בעיה. אנשים רבים מתקשים לחוות אורגזמה ע"י בן/בת הזוג שלהם. היכולת לחוות אורגזמה מול אדם אחר קשורה ליכולת לתת אמון, להיות פגיע, לאבד שליטה ולאפשר לאדם אחר להיות איתך ברגע שהוא מאוד אינטימי ואישי. האם לבד אתה מגיע לאורגזמה? אם כן, אין לך בעיה פיזית בכלל. האם אתה צופה בפורנוגרפיה? ומאונן מול פורנוגרפיה? הרבה פעמים בני נוער, ואנשים בכלל, מתרגלים לאונן ולגמור בצורה מאוד מסוימת, עם מגע מסוים ועוצמה מסוימת של היד. כשמישהו אחר בא ונוגע בנו, וזה לא בדיוק כמו שאנחנו רגילים אליו, נתקשה לגמור. לכן מה שאני מציעה הוא שתדריך אותה. תגיד לה איך אתה רוצה שהיא תיגע בך ומה עושה לך טוב. בנוסף, אל תהפכו את האורגזמה שלך למטרה. ברגע שזו תוגדר כמטרה, אתם תפספסו את כל הכיף של המגע וזה יייצר לחץ על השגת המטרה, וזה לא טוב. בנוסף, אני מציעה שתפחית את הצפייה בפורנו ותנסה לאונן דרך הדמיון שלך. ככה הפין יתרגל למגע שאינו תלוי במה שאתה רואה או בחוזק של היד סביב הפין. צריך להרגיל מחדש את הפין למגע אחר, שאינו תלוי חוזק או פורנו. כל טוב


בת 17 שואלת: #96135
שלום, עזרתם לי מאוד בשאלות קודמות ששאלתי פה ורציתי לשאול עוד שאלה.. חבר שלי בן 19 אני בת 17 ואנחנו עושים סקס יבש הכל היה בסדר עד לפני איזה פעמיים באמצע הוא פשוט כבר לא חרמן, מפסי2 לעמוד לו. כמובן שאני מעודדת אותו ואומרת לו כל הזמן שזה בסדר אבל הוא נורא מתבאס מזה ולא מבין מה הבעיה. שקלתי את העניין של הצבא כי הוא חייל קרבי והוא מאוד רגיש אז אולי מהדאגה או הלחץ זה משפיע אבל הוא אומר שהוא לא חשב על זה אפילו.. מה אפשר להבין או לעשות בנידון? תודה מראש

תשובה:
שלום, הרבה פעמים יש חוסר חשק מיני בגלל לחץ בדברים אחרים בחיים. הצבא היא בהחלט מסגרת מלחיצה, ויכול להיות שהחוויות שעוברות עליו שם משפיעות עליו גם כשהוא בבית. חשוב שתדברי איתו ותגרמי לו להרגיש בנוח, אולי אם הוא ידבר על הדברים שמפריעים לו ומדאיגים אותו זה יכול לעזור להפחית מהלחץ. תמיד חשוב שהתקשורת תהיה פתוחה וכנה ואני מאמינה שדרך זה הדברים ישתפרו. בהצלחה!


בת 26 שואלת: #94464
שלום יש לי חבר ושנינו אוהבים אחד לשני אבל לחבר שלי אין לו רגש בשביל לעשות אייתי סקס כאילו הזיין שלו לא עומד לו בזמן שאנחנו מתנשקים ומה אני יכולה לעשות בשביל שיהיה לו רצון במוח לעשות

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו שוב. מהפנייה הקודמת אני רואה שלך ולחבר שלך יש היסטוריה מורכבת בקשר שלכם והיה שלב שהרגשת שיש שאין לו אמון בך. הייתי מציעה לך לנהל איתו שיחה פתוחה על הרגשות שלו אליך, לנסות להבין מה מרגיש אליך בלב ולא רק בראש ולחשוב יחד כיצד להמשיך את הקשר ביניכם, אם זה עדיין מתאים לך ולו. יש סיבות רבות לקשיים בתפקוד המיני (במקרה שלכם, שאיבר המין שלו לא עומד לדבריך), זה קורה לגברים רבים וחשוב שתביני עם חבר שלך, האם זה קרה לו בעבר. מציעה לך לנהל איתו שיחה מעמיקה על כל הנושאים שרשמתי לך ואולי כך תכירו בצורה טובה יותר ויהיו לך יותר תשובות . בהצלחה, אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרכי.


בת 16 שואלת: #93724
שלום אני וחבר שלי כבר שנה וקצת יחד אני אוהבת אותו והוא אוהב אותי ואנחנו שוכבים כבר במשך שנה הוא בן 18 ואני 16. בתקופה האחרונה (בערך שבועים) כשאנחנו שוכבים כשהוא חודר הוא גומר ממש מהר תוך דקה או שתיים וזה נורא מתסכל גם אותו ובמיוחד אותי רצינו להתיעץ איתכם יחד ולדעת האם יש דרך שבה יקח לו יותר זמן לגמור פשוט אני רואה כמה זה מוריד לו את הביטחון ואותי זה ממש מבאס

תשובה:
היי קודם כל רוב הגברים לא מחזיקים מעמד הרבה מאוד זמן כמו שלפעמים מראים בסרטים שונים!! יש כל מיני שיטות שאפשר לנסות, תנסו להאריך את המשחק המקדים ולא ישר להגיע לחדירה כדי להאריך את זמן קיום יחסי המין, בזמן קיום היחסים הבן זוג שלך יכול לנסות לחשוב על דברים אחרים שפחות מגרים אותו ואולי ככה יקח לו יותר זמן לגמור. אפשר לנסות לקיים יחסי מין כמה פעמים ביום ויכול להיות שאחרי הפעמים הראשונות יהיה לו קל יותר לשלוט בעצמו ולהחזיק יותר. בהצלחה :)


בן 21 שואל: #93379
שלום,יצא לי להיות עם בחורה בגילי בנישוקים וחרמונים כזה, לא שכבנו אבל התחכחנו אחד בשנייה ואפילו לא עמד לי. היו כמה רגעים שכמעט ועמד לי קצת אבל זה גם ערד תוך קצת זמן..האם זה אומר משו ? כי עם גברים כן עומד לי. למרות שקרה לי שגם עם גבר מסויים לא עמד לי, יכול להיות שאני פשוט לא נמשך לאותו/אותה בנאדם ? או שבגלל הניסיון הקודם שלי עם גברים אני לא יכול לקיים יחסי מין עם נשים ?

תשובה:
שלום לך, שמחה שבחרת לפנות אלינו שוב ולא להישאר לבד עם השאלות. נראה שאתה בשלב כרגע של התנסויות מיניות מגוונות, והתפקוד המיני שלך הוא דבר שמעסיק אותך מאוד. המצבים שאתה מתאר הם טבעיים לחלוטין ואני שמחה לשמוע שאתה מאפשר חקירה של המיניות שלך. האם נמשכת לבחורה שאיתה היית? האם חשת איתה נוח? אלה נושאים שיכולים מאוד להשפיע על תפקוד מיני (כגון: זקפה) וזה קורה להרבה גברים, ללא קשר להעדפה המינית שלהם. אין קשר בין ההתנסות שלך עם גברים לגבי הקושי שלך מול נשים. חשוב לדעת, האם נהנית עם הגברים? האם נמשכת אליהם וחשת בנוח עם המגע שלהם? חשוב שתהיה קשוב לגוף ולרצונות שלך ונשמע שכרגע אתה מחפש להתנסות גם עם גברים וגם עם נשים כחלק מלהכיר את עצמך. אתה מוזמן גם להגיע לאחד מהסניפים שלנו שקרובים לביתך ונשוחח על כך בשמחה. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרך, בהצלחה


בן 19 שואל: #92829
שלום אני בן 19 איבר מיני בזקפה הוא 12 ס"מ שאותו אני עוד מקבל עצוב אבל מקבל , הבעיה העיקרית שלי היא העובי היקף הוא 10.8 בממוצע. אני מכיר את הנושא עמוקות ולפני כמה שנים גם כתבתי פה עברתי באתרים ועוד, יודע מה נשים חושבות לגבי זה אז אן צורך בשכנוע שזה לא משנה הגודל דיברתי עם הרבה עשיתי סקרים, מכיר את הנושא עמוקות(מודע לזה שכן)אני יודע שיש גם בנות שיקבלו אותי כמו שאני אבל רובן מאוד התבאסו אם לא היפרדו.בצבא עדיין לא ראיתי איבר רזה וקטן כמו שלי וראיתי כבר הרבה איברים(מכיר את הנושא שמהצד זה נראה אחרת אני משווה את זה לאיך שאני נראה מול מראה). אני מתחיל על מחשבות של הגדלת פין. מבחינת האורך אני אשאיר אותו ככה אבל ההיקף אצלי ממש בעייתי ואני רוצה לשנות אותו הבעיה שקראתי באתרים ואפילו אם הגדלה הוא שהממולץ הוא חצי סנטימטר וגם איתו אני לא מגיע לממוצע התחתון שהוא 11.8-13.8. אני לא יודע מה עוד אני יכול לעשות אפשר לעבות אותו יותר אבל אז יש סיכונים שהוא היה רך ולא קשה בגלל השכבה הגדולה של הסיליקון.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שקראת המון על הנושא ועדיין לא הצלחת להשתכנע שגודל איבר מינך אינו קשור להנאה המינית של בת הזוג שלך. האם מישהי נפרדה ממך אי פעם בשל כך? איבר המין שלך ממוצע לחלוטין ואין בו שום פגם. אינך יכול להשוות לאחרים שלא בזמן זקפה שכן אצל כל אחד הוא גדל אחרת בזקפה וגם ההשוואה לסרטי פורנו תהיה ממש שגויה. לא אמליץ על הגדלה שכן לרוב יכולה לפגוע באיבר המין וליצור מבנה שאינו סימטרי שלא לדבר על סכנות אחרות ועל כך שזה לא באמת ישפיע על בטחונך העצמי. אני מציעה לך לשקול טיפול שבו תעבוד על האמונות שלך לגבי מי הוא מאהב טוב ומה יש לו להציע. פרט לכך שתכונותיך האישיות הם שיגרמו הנאה לבת הזוג - יכולת הקשבה לצרכיה, רצון לספק, פתיחות ועוד. מרבית הנשים מעדיפות איבר מין ממוצע שמתאים למבנה הנרתיק שלהן ולא מסב כאב. אני בספק אם מישהי תעזוב אותך בשל כך. אבל בטוחה שהרבה ירצו א קרבתך בשל אישיות נפלאה ואכפתיות. בהצלחה!


בן 23 שואל: #92820
שלום אנשים טובים, יצא לי לשכב גם עם בנים וגם עם בנות, עם שניהם נהנתי אך אני עדיין מבולבל בנטייה שלי וזה יוצר לי גם הרבה בלבול בחיים... כמעט תמיד כשאני נמצא עם בחורה ערומה בפעם הראשונה - אין לי זקפה, והדבר היחיד שבעצם מעמיד לי זה להרגיש את הפות רטוב (יענו מחדיר קצת הוא נעמד ואני מוציא לשים קונדום...) עכשיו אני יודע שזה לא אדאלי מבחינת מין מוגן....וגם זה פשוט מעצבן ומאד מוריד לי את הבטחון...והשאלה שלי היא כזאת: בהנחה שהאינדיקציה הפיסית הבסיסית של גבר למשיכה מינית היא הזקפה, האם זה בעצם אומר משהו על משיכה/חוסר משיכה? או אולי זה מלחץ? אשמח מאד להצעות לפתור את זה :) אני שוקל לנסות ויאגרה אך מעדיף בצורה טבעית... אציין שאחרי כן, בפעמים הראשונות עם משהי אני פחות נהנה ובעיקר מתרכז בעונג שלה ו״להחזיק״ הרבה זמן אך אחרי שמכירים ומתרגלים הדברים יותר זורמים...הבעיה שזה מאד מוריד את הבטחון העצמי ליצור קשר חדש....

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר חשש טבעי ביותר מקיום יחסי מין בפעם הראשונה עם אישה. האם זה קורה לך גם עם גברים? האם אחרי הפעמים הראשונות אתה חש בזקפה ללא קשר לחדירה. אשמח מאוד אם תוכל להשיב. כפי שכתבתי החשש בפעמים הראשונות הינו טבעי ונשמע שמאוד חשובה לך ההנאה של הפרטנרית שלך, דבר מאוד מוערך אך גם קצת מוריד מההנאה שלך. יחסי מין עבור מרבית האנשים עם מודעות עצמית, אינם משהו טכני שבנוי רק על מנגנון פיזיולוגי, אלא הרבה מעבר לך. התפיסה שלנו את עצמנו, אישותנו, העדפותינו ועוד ולכן העדר זקפה בהתחלה אינו מעיד על חוסר משיכה. עם זאת, אשמח אם תוכל להשיב על שאלותי ונמשיך מכאן (-:


בן 21 שואל: #92075
היי אני בן 22, סובל מחרדת ביצוע. בכל פעם שאני שוכב עם החברה שלי, אני פשוט משתתק מלחץ וזה מוביל לשפיכה מהירה או לירידה בזקפה. אני פשוט ולא מצליח להתנתק מהחרדה הזו, לא משנה כמה אני מנסה לשכנע את עצמי שלא באמת אכפת לי לגמור מהר וכו'. בכל פעם שאני גומר מוקדם זה יוצר כדור שלג שהורס לי גם את הפעמים הבאות ומוביל לתקופות גדולות של סקס רע ולא מהנה. אשמח לשמוע את דעתכם, איך להתמודד עם הנושא? מה כדאי לעשות?

תשובה:
שלום לך, קראתי גם את פניותיך הקודמות אלינו ואני מבינה שיש לך ידע רב וגם מודעות לעצמך ולמיניות שלך. בנוסף, שמחה לשמוע שאתה נוהג לענג את בת הזוג שלך ודואג לצרכיה המיניים. פחד, דאגה או חרדה מביצוע הם אכן כמו כדור שלג כשלא מטופלים ויש המון ידע היום שיכול לסייע לך. אני ממליצה לך לפנות לאיש/ת מקצוע מומחים בתחום הטיפול המיני או בטיפול בדאגנות יתר / חרדות בכדי לעבוד על הנושא מבסיסו. יש כאן שיקולים כלכליים אך רווחת החיים שלך, היא שיקול לא פחות חשוב. עד אז, אני ממליצה לך לחזק את עצמך בכך שאתה מאהב טוב בזכות האכפתיות שלך מההנאה של בת הזוג ומכך שחשוב לך שחיי המין שלכם יהיו מספקים לשני הצדדים. החדירה היא הדבר הפחות חשוב בהיותך מאהב. הבנות אלה יכולות להפחית מעט את החרדה. סקס רע הוא סקס שאין בו הדדיות ואין בו אכפתיות וזה לא מה שאתה מתאר. ממליצה לך להתרכז בהתענגות הדדית ולא ברמת הזקפה או משכה. בהצלחה!


בן 24 שואל: #91570
שלום אני עושה סקס עם חברה שלי ואחרי גמירה ראשונה אנחנו רוצים לעשות זאת שוב הבעיה שהוא לא עומד האם זו בעיה ?

תשובה:
שלום לך. כמו כל איבר אחר בגוף, גם הפין צריך מנוחה אחרי מאמץ. אצל כל גבר משך ההתאוששות הנדרש משתנה. בנוסף, זה קצת כמו לנסות ולא לחשוב על פיל לבן. אם תחשוב כל הזמן על איך להעמיד אותו שוב ותהיה בלחץ שזה לא קורה, סביר להניח שזה גם לא יקרה. אני ממליצה שאחרי גמירה ראשונה, תנוחו מעט. בזמן הזה אפשר להמשיך להתחבק ולגעת אחד בשני וגם לספר איך היה ומה עשה לכל אחד מכם נעים. אפשר שוב להתחיל במגע מיני שאינו כולל כניסה של הפין אל הפות, כמו אוננות משותפת,למשל, או כל מגע אחר שמעורר אותך מינית (גם מילים יכולות לעזור ושימוש בדמיון). נסה לא להיות בלחץ. נסה ליהנות מהרגע הנוכחי ולא לחשוב על מה הלאה. אם תוכל להרפות עצמך ממש ולהתענג אני מאמינה שיהיה לך קל יותר להגיע לזקפה נוספת. אפשרות נוספת היא לא לגמור בפעם הראשונה, אלא להפסיק לפני ולהתפנות למגע מיני אחר (ללא כניסה לפות) ואחרי זמן מה להיכנס שוב. המשיכו ליהנות וכל טוב.


בן 15 שואל: #90181
אני באמת מודה לכם על הייעוץ והירידה בחשק במיוחד שאני משפיך אז כבר לא באלי

תשובה:
שלום לך, אנחנו שמחות להיות כאן בשבילך. זה נורמלי לגמרי שאחרי הגמירה יש לך ירידה בחשק. אצל רוב הגברים אחרי שהם מגיעים לפורקן מיני יש פרק זמן בו החשק המיני שלהם יורד והם לא יכולים לקיים שום יחסי מין או לאונן שוב. לצורך ההדגמה, אחרי שאתה אוכל ארוחה טובה, ששבעת בה ונהנת בה, האם תוכל או תרצה לאכול שוב ישר אחריה? האם אתה ישר נהייה רעב שוב או שלוקח לרעב זמן להגיע בשנית? כך בדיוק המנגנון הגברי עובד וזה טבעי לחלוטין- אין לך ממה לדאוג. כל טוב.


בן 23 שואל: #90160
שלום, זה נורמלי שלכל אורך יחסי המין עם חברתי היה לי זקפה? אני פשוט ממש מתחיל ואני לא ממש מנוסה.. תודה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. זה טבעי ונורמלי שלאורך קיום יחסי מין עם חברה שלך הייתה לך זקפה. זה מראה שהיית מגורה ובעוררות מינית וזה תקין לחלוטין. המשך להתנסות ואל תחשוש לשאול אותנו שאלות, זה בסדר גמור שיש לך סימני שאלה בנוגע ליחסי מין ואנחנו כאן בשבילך. כל טוב


בן 17 שואל: #89949
אני בן 17 ויש לי חברה כבר כמעט שנה, השבוע שכבנו 3 פעמים (שנינו היינו בתולים) אבל בשום אחת מהפעמים לא הצלחתי לגמור אבל מלאונן אני כן מצליח, ופעם האחרונה הסקס כן היה במהירות ונמשך זמן אבל עדיין לא גמרתי, בנוסף לכך הקונדום מוריד לי את הזקפה כמעט לגמרי אבל אני כן גומר איתו כשאני מאונן אבל לא בסקס מה אני יכול לעשות כדי לטפל בזה ומה הסיבה לכך (ואני לא יודע אם זה קשור אבל אני רגיל לאונן במהירות גבוהה אז אולי זה בגלל זה)

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מרגיש מתוסכל וטוב שאתה משתף אותנו. אני לא יודעת אם זה המצב אצלך אבל הרבה פעמים בחורים שמאוננים תוך צפייה בפורנו מתרגלים לרמת גירוי מאד גבוהה ואז במציאות, המצב שונה מהסרטים ויש קושי לגמור. מה שרואים בפורנו מאד מעוות את המציאות ולכן מאד לא מומלץ להתרגל לאונן תוך צפייה בפורנו. אם זה לא מצב, יתכן באמת שרמת הגירוי שאתה מקבל שונה. יתכן שאתה חושש ממשהו כשאתה נמצא עם החברה? אני ממליצה שתתקשר ליועצת בדלת פתוחה. בשיחה אישית יהיה יותר קל לברר מה אתה מרגיש ואיפה אנחנו יכולים לעזור לך. מה דעתך? תוכל להתקשר? כל טוב לך.


בן 19 שואל: #89906
שךום אני בן 19 ומיקודם הסברתי שאני מממש מתוסכל מגודל האיבר שיש לי למטה (לא ארוך וגם ממש דק) ואני עם חברה בערך ב4 חודשים בערך ואני הסברתי שאנחנו מקיימים יחסי מין אז היא כן מרגישה את האיבר מין שלי..אבל מודה שכשאני יורד לה אז זה הרבה יותר כיף לה..עכשיו אני כל חיי ההיתי מתוסכל ועכשיו שאני איתה אני בכלל מתוסכל...אשכרה חברה שלי אומרת שיותר כיף לה שאני יורד לה מיחסי מין..אז מה כל הזמן אני ארד לה והיא לי ?..אין מצב שזה נורמטיבי..ויש לי עוד בעיה בנוסף לזה שיש לי איבר מין קטן שאני גומר מהר...אז בכלל נידפקתי מכל הכיוונים ואני ממש מתוסכל מעצמי ולא מפסיק לחשוב כמעט כל יום ואפילו חושב להיפרד ממנה בשביל שלא תידפק עם מישהו כמוני...אנחנו עושים את זה ואולי אחרי 7 דק כבר ישלי תצורך לגמור..והיא אומרת שהיא מרגישה שאם אחזיק ממש הרבה זמן אז רק היא תיגמור..וכן אני יודע שלא כולן גומרות מחדירה..אבל אין לי אפילו תאמצעים לבדוק את זה...גם איבר מין קטן וגם גומר מהר.. אני באמת בא לשאול..מה אני ככה איהיה כל חיי ??כל החיים אישתי תרצה שרק ארד לה ומידי פעם בשביל הגיוון יחסי מין שיגמרו בשניה ? בבקשה תעזרו לי:\

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שכתבת שאתה מאוד מתוסכל מהמצב הנוכחי וחושש ממה שצפוי בעתיד ואני מבינה ללבך. אני גם מעריכה מאוד את הכנות שלך ומתרשמת מהאופן בו אתה מודע לעצמך ומתבטא. זה מראה שאתה גבר מאוד אינטילגנטי, חכם ורגיש. נגעת במספר נושאים שארצה להתייחס לכל אחד מהם בנפרד. ראשית, בנוגע לגודל איבר המין שלך. החששות שאתה מתאר הן משהו שהרבה גברים חוששים ממנו ומתעסקים בו. תדע שאין דבר כזה פין גדול או קטן- לכל גבר יש פין שונה וזה טבעי ונורמלי. כמו כן, גודל הפין לא משפיע על ההנאה והסיפוק במהלך קיום יחסי מין ולכן אין לך במה להתבייש או ממה להיות מתוסכל. שנית, בנוגע לפורקן המיני של נשים. המציאות היא בדיוק כפי שכתבת- רוב הנשים מגיעות לסיפוק מיני מגירוי של הדגדגן ולא באמצעות כניסה של הפין לפות. גירוי הדגדגן יכול להתרחש על ידי גירוי ידני או אוראלי ולכן זה שחברה שלך אומרת שהיא ניהנת יותר כשאתה מעניק לה מין אוראלי זה טבעי ונורמלי וזה לא אומר שום דבר על האופן בו אתה מתנהל במהלך קיום יחסי מין, על גודל איבר המין שלך או על הזוגיות שלכם. יחד עם זאת, זה שרוב הנשים מגיעות לסיפוק מגירוי של הדגדגן לא אומר שכל החיים תצטרך "להסתפק" במין אוראלי בלבד. ישנן דרכים מגוונות לשלב בין גירוי לדגדגן לבין כניסה של הפין לפות- אתה יכול להעניק לחברה שלך מין אוראלי ולאחר שהיא תגיע לסיפוק מיני, לקיים יחסי מין עם כניסה של הפין לפות. אתם יכולים לרכוש אביזרי מין שניתן להשתמש בהם בזמן הכניסה של הפין לפות והם מגרים את הדגדגן במקביל. ישנם עוד דברים רבים שניתן לעשות ואני ממליצה לך ולחברה שלך לשוחח על הנושא ולחשוב יחד, מה נוח לכם ומה הייתם מוכנים לנסות ולעשות כדי ששניכם תהיו מסופקים באותה מידה. הנושא האחרון אליו אתייחס הוא משך השפיכה שלך. לגמור לאחר 7 דקות זה לא נחשב לגמור מהר, מה גם שאין דבר כזה לגמור מהר או לאט. במידה ואתה רוצה לעכב את השפיכה אתה יכול לנסות ולהגיע לפורקן מיני מאוננות או ממין אוראלי, להמתין רבע שעה ואז לקיים יחסי מין עם כניסה של הפין לפות. ייתכן וזה יעכב את זמן השפיכה, אבל תזכור שגם אם לא זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך, זה רק אומר שאתה מגורה מינית וזה דבר מצויין! לסיכום, אני רוצה לחזק אותך- אני יודעת שלא קל לך, אתה מרגיש שיש ממך המון ציפיות ודרישות וזה יכול להיות ממש מלחיץ לנסות ולעמוד בכולן וזה גם ממש מתסכל להרגיש שאתה לא מצליח. אני רוצה להציע לך להשתחרר מהציפיות, הלחצים, הדרישות והמשימות ופשוט להינות מהזוגיות שלך ומהמגעים המיניים שלך ושל חברה שלך. ביחסי מין אין משימה, אין צריך ואין חובה הדבר היחידי שאמור להיות בהם זה אינטימיות,תשוקה, הנאה ועונג. שיהיה בהצלחה.


בת 20 שואלת: #89186
היי תודה רבה על התשובה , עדין לא השתפר המצב והוא עדין לא גומר.. הוא טוען שכואב לו מהשפשופים .. ולכן הוא מפסיק מהר יחזית ולא גומר.. מה אפשר לעשות? האם מוכר העינין של כאב לגברים בזמן קיום יחסי מין?

תשובה:
הי יקירה, גברים יכולים לחוש שפשוף בזמן המגע המיני וייתכן כי הדבר מעיד שהיית יבשה/לא מגורה בזמן יחסי המין ואולי אתם צריכים להאריך את המשחק המקדים ביניכם ולהנות מהמגע ביניכם , מלבד החדירה. בינתיים אשמח לדעת האם לפני שטס לחו"ל חוויתם קושי בקיום יחסי המין? והאם חל שינוי כלשהו בזוגיות ביניכם בחודשיים שהייתם בחו"ל? סהכ זוגיות של שנתיים נשמעת כזוגיות יציבה ונשמע שאכפת לך מאוד מהקשר שלכם ומההנאה המינית של שניכם, זה מקסים!!! לפעמים חופשה בחו"ל יכולה להשפיע על אדם כי נחשף לתרבות שונה ולפעמים זקוק ל"זמן התארגנות" בארץ, אשר משפיעה על תחומים שונים בחייו. כדאי להבין מה החבר שלך מרגיש מאז שחזר מחו"ל וכיצד חש בחו"ל. אני מחזקת את התשובה הקודמת שרשמנו לך כי ייתכן ו"הזמן יעשה את שלו" וחבר שלך יצליח בסופו של דבר, לגמור בזמן יחסי המין שלכם. נראה לי שכדאי שנשוחח על כך בהרחבה, המענה הטלפוני שלנו אנונימי ובכל יום יש מענה טלפוני וקבלת קהל ב"דלת פתוחה" אחרת בכל הארץ. בכל מקרה, מאחלת לכם, שנה טובה וחג שמח


בן 17 שואל: #88208
מה קורה אני בן 17 ואני טיפה חושש שאני שאני יהיה באקט של חדירה ואז אני יגמור מהר ולא יודע אני רוצה קודם כל שהיא תהנה יותר זה דבר ראשון אצלי ואני גם מתחרמן מאוד מהר בקיצור אני צריך טיפים כלפי הגמירה אולי גם איזה קונדום/ספריי טוב והדבר השני התחרמנות שזה הכי מפריע לי אני באמת מתחרמן מאוד מאוד מהר עזרה ?!!!!

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר בשאלתך תחושות שמאפיינות מתבגרים ומתבגרות רבות. העוררות המינית "החרמנות" מתאימה לשלב ההתפתחותי בו אתה נמצא, סביב שינויים הורמונליים בגופך. לגבי החשש משפיכה מהירה, האם אתה מקיים כיום יחסי מין? האם אתה מאונן? אם כן, האם אתה מצליח "לעכב שפיכה" תוך כדי האוננות? צעירים רבים נוטים להגיע לשפיכה מהירה הזמן יחסי המין. לאור החשש שלך, אני מציעה לך ליצור קשר קרוב ואישי המבוסס של אמון והקשבה עם בת זוגתך לעתיד ואם תיתקל בבעיה כזו, חשוב שתדברו על זה וכך תוכלו לחשוב יחד על דרכים שגורמות לה הנאה וגם לך ותחשבו יחד מה ניתן לעשות במידה ו"תגמור מהר". העובדה שאתה "מתחרמן מהר" היא מצוינת כי זה מראה שאתה מחובר לגוף ולמיניות שלך. בהצלחה בחקירת הגוף שלה, ונמצאים פה עבורך לשאלות נוספות.


בן 17 שואל: #88074
שלום אני זכר בן 17, אני וחברה שלי רוצים לעשות סקס כבר כמה זמן אבל כל פעם שאנחנו מנסים זה לא מצליח. אני חושב שהבעיה היא בי מכיוון שכל פעם שאני שם את הקונדום הזקפה שלי יורדת (גם לפני שאני שם את הקונדום אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה) ואז אנחנו כבר לא יכולים לעשות סקס כי אני לא מצליח לחדור, ואז אני נלחץ מזה ומשם אתם יכולים לתאר שכלום לא עוזר וזה כבר לא עובד. מה אני עושה? אני נורא מודאג מזה, איך אני יכול לגרום לזה לעבוד או לשמור על זקפה מלאה(או בכלל להגיע לאחת)?

תשובה:
שלום לך, קודם אני אתחיל בזה שאין לך שום בעיה. הפעמים הראשונות לקיום יחסי מין עם חדירה הן מורכבות ולוקחות כמה ניסיונות עד שזה מצליח. מה שחשוב הוא שתמשיכו להיות בתקשורת, לא להיכנס ללחץ ולא להתבייש. זה קורה לכולם! דבר ראשון תרגעו. צאו מהרעיון שזה משימה שאתם צריכים להשיג. תהנו מהמגע המיני שלכם בלי קשר לחדירה. תשים את הקונדום ללא קשר לחדירה ותתמזמזו ותגעו אחד בשניה בלי כוונת חדירה. ככה תהיה לך זקפה גם עם הקונדום. היא יכולה לאונן לך עם הקונדום או שאתה יכול לאונן לעצמך. ככה זה ירגיל את הפין שלך ובעיקר את הראש שלך, למגע עם הקונדום. בנוסף, אני מציעה שתעשה אימוני קונדום. חפש את המונח הזה בגוגל. מטפלת מיני בשם גילה ברונר מסבירה שם איך לעשות אימוני קונדום. זה גם משהו שמאוד יכול לעזור לך. הכל בסדר איתך. זה באמת קורה להרבה נערים בפעמים הראשונות ושזה לא ייכנס לך לראש כי זה רק יגרום ליותר לחץ. תרגעו. תהנו. תגעו. כל טוב


בן 14 שואל: #88015
שלום אני בן 14 ואני מאונן מכיתה ד. אני מאונן כל יום אפילו יותר מפעם אחת . כשאני מאונן אני עושה את זה עם פורנו ושמעתי שהפורנו הורס את חיי המין. יש לי חברה וכיף לנו ביחד ואנחנו רוצים להתחיל לקיים מין . הבעיה היא שאני בתול ואני מפחד שמרוב התרגשות או אפילו בושה לא יעמוד לי או שאני לא ימשך אליה. הבנתי שלפורנו יש חלק בקיום יחסי מין רק אני לא הבנתי איך זה משפיע ועל מה . האם בגלל הפורנו יכול להיות שלא אמשך לחברה שלי או לכל אישה או גבר אחר/ת?

תשובה:
היי לך, פורנו באמת משפיע על יחסי המין זה מקסים שאתה מספיק מודע כדי לשאול מה שפורנו עושה זה מספר דברים: 1. גורם לנו לתחושה של מציאותית כלפי איך הגוף נראה. למשל איבר מין של שחקן פורנו הוא לא מייצג למה שקורה במציאות ויש בנים שזה גורם להם בעיות בביטחון העצמי. או שנשים לא נראות כמו שחקניות פורנו ויש בנים שזה גורם להם לא להימשך לבנות הזוג שלהם. 2. גורם לנו לתחושה לא מציאותית כלפי איך מתנהגים בסקס. בפורנו יש המון אלימות, ואין שום תקשורת מינית בין אנשים. בפורנו כולם תמיד זמינים למין והחדירה מתבצעת ישר. אין משחק מקדים, אין דיבור על מה נעים ומה לא נעים ואין גבולות. למשל כמו שבפורנו נשים מאד נהנות שמשפילים אותן או גומרים להן על הפרצוף. האם אתה באמת חושב שזה נעים להן? האם היית רוצה שמישהו יתנהג ככה כלפיך? אני מעירכה שממש לא. 3. פורנו גורם לנו לחשוב שמה שאנחנו רואים הוא אמיתי. כמו שאמרתי הדברים שרואים בפורנו הם לא אמיתיים, אבל זה גורם לנו לחשוב שזה אמיתי ואם לא נעשה ככה אז אנחנו לא בסדר, או שלא נהנה באמת. זה לא ככה. פורנו הוא סוג מאד מסוים של מין יש המון סוגים אחרים שהם מהנים לא פחות. 4. בתעשית הפורנו יש ניצול, אונס ואלימות קשה. ואני לא חושבת שני אדם צריכים להיות חלק מתעשייה שהורסת לאנשים את החיים (למשל סוחרת בילדים כמוך ואפילו הרבה יותר קטנים ממך). סליחה שחפרתי אבל היה חשוב לי לענות לעומק בקשר לפורנו. בקשר לכך שלא יעמוד לך, זה בדיוק העניין, אם אנחנו משחררים את סרטי הפורנו מהראש ומתייחסים למין כמשהו שני אנשים שטוב להם יחד עושים, אז אין לחץ ואין ציפיות וזה עוזר לתפקוד המיני. גם אם לא יעמוד לך אתם יכולים לעשות המון דברים יחד, כמו סקס יבש להתחבק ולהתלטף ולקחת את הכל לאט לאט עד שאתם וגם הגוף שלכם יהיה מוכן. קחו את הזמן ותהנו. החיים הם לא פורנו, הם פשוט הדרך שלכם ללכת בהם. בהצלחה!


בן 23 שואל: #87965
בהמשך לשאלה הקודמת..איזה סוג של טיפול את מתכוות? אני חייב לציין שעכשיו חזרתי ממסיבה ומישהי שם ממש טיפסה עלי ורק רצתה שנשכב ופשוט לא יכולתי ..אמרתי לה שאני לא מרגיש טוב כי פשוט ךא עמד לי ולא נמשכתי אליה. אבל מצד שני לא נמכתי לאף גבר במסיבה או משהו כזה. אני מרגיש שהמיניות שלי נעלמת בגלל נסיונות חוזרים שכושלים, זה לא פעם ראשונה שבחורה ממש מתחננת שנשכב ואני בורח ברגע האחרון..לא יודע אם זה כי אני לחוץ או הומו. אני אפילו מפחד לחשוב על להיות עם גברים ורק רוצה להצליח לקיים יחסים כבר. בבקשה עזרה דחוף

תשובה:
שלום לך, קראתי גם את הפניות הקודמות שלך אלינו. ואני שמחה מאוד לענות על שאלתך. ממה שאתה מתאר נראה לי כי אתה בחרדה מסיטואציה של קיום יחסי מין. ״חרדת ביצוע״ בשפה מקצועית. הרבה מאוד גברים מרגישים כמותך. הרקע הדתי ממנו אתה מגיע אפילו מחזק זאת. כניסה לעולם חילוני בו הקודים המיניים שונים ופעמים רבות הפורנו הוא הכלי העקרי ללמידה על מין - כלי שגוי המעוות את התפיסה שלנו לגבי איך מין צריך להיות ואיך גבר צריך להתנהג ואיזה איבר נחשב מיני יותר. נראה שאתה מצפה מעצמך לדברים שלא באמת צריכים במין. לא צריכים איבר מין גדול ולא ידיעות טכניות. מאהב טוב הוא רגיש, קשוב ואכפתי כלפי בן/בת הזוג שלו. אני מבינה שלא אצליח לפתור את חששותיך במענה לפניה כתובה ולכן רוצה להפנות אותך לטיפול אצל מטפל/ת מיני. מזמינה אותך להגיע לאחת המרפאות הציבוריות בהן הטיפול זול יותר או ללכת באופן פרטי. כמישהי שעוסקת בטיפול מיני, אני מכירה מקרוב את הקשיים שלך וחשוב לי לאמר לך שאין סיבה להמשיך ולסחוב אותם. עכשיו זה הזמן ללכת לטיפול סקסולוגי בו תוכל לדבר על הפחדים שלך, חוסר הביטחון וגם ללמוד על עולם המין. את פרטי המרפאות וגם המטפלים המוסמכים תוכל למצוא באתר של איט״ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני. המון בהצלחה!


בת 17 שואלת: #87739
שלום, אני וחבר שלי חודשיים ביחד אוהבים אחד את השנייה , נמשכים אחד לשנייה חשוב לציין שמאושרים ביחד מרגישים בטוחים מדברים על הכל לא מתביישים אחד מהשנייה . שכבנו לראשונה לפני חודש ואני רואה שכל פעם שאני ערומה לא עומד לו ממש . (או שמתחיל לעמוד קצת אבל לא מספיק חזק בשביל חדירה או בכלל לא) . עומד לו רק מדברים אחרים לפני כמו מציצה בעיקר ... כל פעם הסקס טוב ומהנה בשבילי והוא כל פעם מציין לבד כמה שהוא נהנה ממנו ושהסקס מצויין וטוב . השאלה שלי היא האם זה נורמלי שלא עומד לו כשהוא רואה אותי ערומה ? האם הוא לא נמשך אליי מספיק למרות כל מה שאני מרגישה ומה שהוא אומר? זה מלחיץ אותי קצת וגורם איפשהו לתסכול קטן מהפחד שזה לא צריך להיות ככה . ( חשוב לציין שלפני ששכבנו היינו עושים דברים כמו סקס יבש ועשיתי לו ביד וכו׳ וכן היה עומד לו אבל שוב רק אם אני נוגעת באיבר כמו עושה ביד יורדת לו .. ולא כי אני ערומה או סתם מהסקס היבש (כי בדרך כלל הסקס היבש לפני מקדים את העמידה ולא מגע ואז סקס יבש) תודה לעונים !

תשובה:
שלום לך. אני שמחה לשמוע ממך שטוב לכם ביחד, יש משיכה והרגשת בטחון ופתיחות. זה הכי חשוב. יתכן מאד שחבר שלך, דןווקא כשהוא רואה אותך הוא מאד מרוגש מבחינת מינית ומפסיק לעמוד לו. את לא צריכה להיבהל מזה. אין כללים מה קורה לפני מה, זה יכול להשתנות עם הזמן ועם הנסיבות והעיקר שיהיה לכם אמון ותשוקה. אני מקווה שעזרתי לך במה שכתבתי. כל טוב לכם.


בן 17 שואל: #86050
רציתי לשאול עוד משהו אני גומר ממש מהר אנחנו מתחילים לשכב ופחות מדקה אני גומר לא מספיקים להנות וכבר נגמר יש לזה סיבה? מה אפשר לעשות עם זה? זה ממש מציק וכמעט תמיד עומד לי בלי לראות כלום ובלי לעשות כלום פתאום עומד ורציתי לדעת למה ועם יש משהו לעשות עם זה

תשובה:
שלום לך. זה שאתה גומר מהר, כמו שאתה אומר,זה מאד טבעי לבחור בגילך. אתה כנראה מאד מגורה וזה לגמרי נורמלי שאתה גומר תוך דקה מהחדירה. עכשיו לגבי הההנאה ההדדית. המין לא נגמר בחדירה ובגמירה שלך. אתם יכולים להמשיך להנות אחד מהשני גם אם גמרת. אתה יכול לענג אותה בעזרת הידיים והלשן, להביא גם אותה לגמירה ויש מצב שמזה אתה מאד תתגרה ושוב יעמוד לך ואז אולי בפעם השניה ייקח יותר זמן עד שתגמור. אני שוב מדגישה שמין טוב הוא כל מה שמסביב. תשומת הלב, ליטופים נשיקות, התחשבות. מה דעתך? אם אתה רוצה להשהות את הגמירה יש גם אפשרות שתאונן לפני שאתם נפגשים ואז לא תהיה כל כך מגורה ואולי תוכל למשוך קצת יותר עד הגמירה. בהצלחה!!


בן 21 שואל: #85681
כן בזמן אוננות יש זקפה ושפיכה וגם בזמן סקס פשוט לפעמים תוך כדי הסקס יורדת חי הזקפה , ו לפעמים אחרי כמה דקות שוב יש לי זקפה ואז אני גומר אני חושב שזה עניין של איבוד ריכוז פשוט ואני חש עייפות אבל בגלל שאני גם לומד וגם עובד ורוב היום אני פשוט עסוק

תשובה:
שלום לך, ייתכן מאוד. כפי שכתבנו לך, כדאי שתפנה לרופא/ה שלך לבדיקות כלליות ואחרי זה תתקדם משם. ותזכור שזה מאוד נפוץ. כל טוב


בן 18 שואל: #85627
יש לי מספר בעיות בתפקוד המיני. 1. הזקפה שלי מתרחשת מהר מדי באופן קיצוני. רק מחשבה קטנה על מין והפין מזדקף תוך כמה שניות. 2. אני גומר מהר מדי - תוך אולי פחות משלושים שניות. 3. וזה הדבר שהכי מטריד אותי: הזקפה של הפין שלי קיצונית מאוד. הפין מזדקף כלפי מעלה ונעמד ממש, כשר הוא עומד מקביל לבטן. הוא קשיח מאוד, ולא ניתן להורדה. הערה: בגיל קטן עברתי ניתוח הרניה/בקע (נראה לי בקע מפשעתי). כל הבעיות הללו נכון להיום מונעים ממני את היכולת לקיים יחסי מין. אשמח לעזרה, תודה מראש.

תשובה:
שלום לך הזקפה בגיל שלך מתרחשת בדר"כ מהר וזה טבעי ונורמלי, הזקפה של הפין מקבילה לבטן והפין הופך נוקשה מאוד ולא ניתן להורדה נורמלי ונכון אני מבינה שזה מטריד אותך שאתה גומר מהר מידי האם זה מטריד את בת הזוג שלך? האם השפיכה באוננות יותר ארוכה? האם האוננות היא מול פורנוגרפיה? באם אתה מאונן מול פורנו אני ממליצה לך לנסות לאונן בלי פורנו ולגלות שזמן השפיכה שלך מתארך, הסיבה לכך היא שפורנו מייצר גירוי מיני מיידי שאינו תואם את המציאות, אין זמן שפיכה מוקדם או מאוחר נכון ולא נכון . מה שציינת אינן בעיות ואתה יכול להיות רגוע לקיים יחסי מין ולהנות. כל טוב


בן 21 שואל: #85621
אני רוצה להוסיף לכל מה שרשמתי מיקודם שאני גם בתקופה לחוצה בחיים אולי זה גם משפיע

תשובה:
שלום לך לחץ נפשי בהחלט יכול להשפיע כתבתי לך בהרחבה בתשובה שנשלחה כל טוב


בן 21 שואל: #85618
שלום לכם אני בן 21 וכבר תקופה לא זוכר כמה שאין לי זקפת בוקר לא יודע אם זה קשור לנושא אבל מציין בכל זאת , יש מקרים שבהם אני רוצה לשכב עם חברה שלי ואני חרמן והכול ופשוט לא עומד לי או שאם כבר כן עומד לי אז תוך כדי האקט עצמו יורדת לי הזקפה , או שאני מרגיש שיש לי זקפה חלקית לא מלאה עכשיו קראתי המון על זה והבנתי שזה נובע מלחץ אבל זה לא הקשר הארוך הראשון שלי ולא הבחורה הראשונה שלי , אז אני לא באמת חושב שאני לחוץ אני חושב יותר שפשוט אני מאבד ריכוז , אציין עוד שזה לא תמיד קורה לי המון פעמים אנחנו שוכבים ויש לנו סקס מצוין והכול . אני פשוט לא יודע מה קורה לי אשמח לעזרה ! כי בזמן באחרון זה קורה יותר , וכש ניסיתי לדבר על זה עם בת הזוג שלי היא לקחה את זה למקום שאני לא נמשך אליה וזה ממש לא נכון וזה סתם הכניס אותי לעוד יותר לחץ ! יש איזה תרופת סבתא לזה הבנתי שבננות או מנגו יכולים לעשות יופי של עבודה ....

תשובה:
שלום לך, זקפת בוקר נגרמת מזרימת דם אל הפין היות והגוף נמצא במנוחה בזמן שינה , קושי בזקפה יכול להיות קשור למתח ולחץ בדיוק כפי שציינת, אך לעיתים יכול להיות מצב של מחסור בברזל האם אתה חש עייפות לאחרונה? האם בזמן אוננות ישנה זקפה ושפיכה? האם אתה נוטל תרופות באופן קבוע? הפרעות בריכוז אכן יכולות להשפיע על הזקפה, נשמע מדבריך כי הנושא מטריד אותך ולכן אולי כדאי להתייעץ עם רופא משפחה ולבקש לבצע בדיקות כלליות ומשם להמשיך ברור לרופא אורולוג בכדי לשלול בעיה רפואית , לגביי חברתך שיחה טובה איתה שבה תשתף אותך בהרגשה שלך ובתהליך של בירור רפואי יכולה לסייע לכם להפחית מעט מן הלחץ בהצלחה בהמשך


בן 18 שואל: #85196
יש לי הרגשה בתקופה האחרונה (יחסית ארוכה, לדעתי מעל שנה) שהזיקפה שלי היא לא 100%. כלומר היא חזקה אבל היא עדיין גמישה קצת. דבר נוסף הוא שבאופן כללי עומד לי פחות מפעם (הכוונה למקרים באמצע היום, לא בזמן אוננות). כלומר, אם אני אראה סצנה רומנטית בסרט או סתם אראה בחורה מושכת בים כנראה שלא יעמוד לי או יעמוד לי רק קצת. האם הדבר תקין (חשבתי שיכול להיות שפשוט אני כבר לא בגיל ההתבגרות, אז לא עומד לי בתדיריויות הגבוהות של פעם). רציתי לדעת האם שני הדברים שציינתי תקינים או שהם בעיות שצריך לטפל בהן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי ותקין. אני לא יודעת מה אתה מתכוון כשאתה אומר זיקפה 100%? זיקפה צריכה להיות מספיק חזקה כדי שאפשר יהיה לבצע חדירה, אם רוצים. לגבי כל שאר המצבים, אוננות, צפיה בתמונות, סרטים וכד' זה ממש לא משנה וחבל להתעסק עם זה, למדוד ולהשוות למה שהיה פעם. צפיה מרובה בפורנו מעוותת את המושגים בקשר למה נורמלי. שם הכל כמו הצגה, ארוך וחזק. אבל זה לא ככה בחיים האמיתיים. הסרטים הללו נועדו לגרות ואינם מלמדים איך על יחסי מין אמיתיים.


בן 19 שואל: #85150
שלום יש לי בעיה של גמילה מהירה אני גומר מהר ואחרי זה לוקח לי הרבה זמן לחזור לפעולה הזקפה נעלמת בעניין של דקה מה אני יכול לעשות?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, איני יודעת מה ההגדרה שלך לשפיכה מהירה, אבל הזמן הממוצע לשפיכה מרגע העוררות היא שתי דקות. לכל אחד לוקח זמן אחר להגיע לזקפה ולגמור שוב. המינימום הוא רבע שעה, ויש כאלה שיותר. אני מבינה שאתה מרגיש שמשהו לא בסדר איתך, אבל בדרך כלל זה רק המחשבות שלנו וההשפעה מהפורנו ומחברים שלנו. אם אתה בכל זאת מודאג, אתה יכולה לפנות לרופא/ת המשפחה שלך ולעשות כמה בדיקות דם כדי לווקא שמצב הברזל והויטמינים שלך טוב. אחרי שתשלול בעיה רפואית ובמידה וזה עדיין יפריע לך, אתה יכול לפנות למטפל/ת מינית. בסך הכל לא מדובר במשהו חריג וככל שתתבגר ויהיה לך יותר ניסיון, ככה זמן הגמירה יתארך. כל טוב


בן 18 שואל: #85022
אני רק רוצה לדעת אם זה נורמלי שאני כבר לא מחזיק יותר זמן או שזאת בעיה

תשובה:
מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. במיוחד אם אתה מאוד מגורה. בדרך כלל פעם שניה נמשכת יותר אז אתה יכול להרפות בפעם הראשונה ובפעם השניה תוכל למשוך יותר. כמובן שאת החברה שלך אתה יכול לספק בדרכים נוספות כמו מין אוראילי או ידני. אם אתה רוצה להאריך את זמן החדירה, אתה יכול לנסות לתרגל כך שתאתר את "נקודה האל חזור" נקודה שממנה השפיכה בלתי נשלטת. וכמה שניות לפני לעשות עצירה קטנה בגירוי. זה מצריך היכרות ממש טובה עם הגוף שלך וגם עם השלבים של הגירוי. בהצלחה!


בן 16 שואל: #84986
שלום אני בן 16 . לפני כמה ימים עשיתי סקס פעם ראשונה בחיים שלי וגם חברה שלי פעם ראשונה והיום ואתמול ניסנו לעשןת סקס והאיבר מין שלי לא עמד וכשהיא הלכה ממני עשיתי ביד והוא כן עמד וגמרתי (הוא לא עמד במלאו הוא עמד חצי) האם יש לי בעיה ? האיבר מין שלי לא עומד מלא ואין לי זקפת בוקר .

תשובה:
שלום לך, אם אין לך בעית זקפה באוננות, אז אין בעיה. כשיש בעית זקפה, האיבר לא עומד בכל מצב. מה שאתה מתאר נורמלי למצבים של פעמים ראשונות במיניות וזה בדרך כלל נגרם מלחץ או פחד - לא להצליח או לא לספק, שיכאב לחברה וכדומה. אני מליצה לשניכם, לקחת כמה צעדים אחורה ולהתמזמז בלי חדירה. למדו את הגוף אחד של השניה ורק אחרי שמרגישים ממש נוח ומספקים אחד את השניה בדרכים אחרות, לשקול שוב מין מלא. בהצלחה!


בן 21 שואל: #84468
שלום, בחודשיים האחרונים איני מצליח להחזיק הרבה זמן במהלך קיום יחסי מין וסובל משפיכה מוקדמת. סה"כ מעל 10 פעמים ברצף לפחות.. בעבר היו תקופות בהן סבלתי מתופעה זו, אך בדר"כ אחרי 2-3 פעמים זה עבר, בעיקר לאחר אימון עצמי בעזרת אוננות וחיזוק שרירי הPC. בחודשיים האחרונים (שהגיעו אחרי תקופה באמת טובה) אני פשוט לא מצליח לחזור לעצמי, וכל דבר שאני מנסה לא עוזר.. האימון דרך אוננות מרגיש לי רק כמזיק ומחליש את עוצמת הזקפה ומכך את הביצועים, וגם תרגילי החיזוק לשריר PC לא עוזרים.. אני מאמין שהבעיה היא בעיקר בראש ומחפש דרכים לפתור אותה. מעדיף שלא להשתמש בכדורים או טיפול תרופתי כלשהו.. מה אוכל לעשות?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה מכיר את התרגילים ואת הדרך להתמודד וגם מבין שהקושי הינו בעיקר פסיכולוגי. אפשרות אחת, היא לקיים יחסים עם פרטנרית קבועה אשר תרגיש עמה יותר נוח ולא תרגיש לחץ או חוסר ביטחון. תוכל אפילו לשתף אותה ולתרגל איתה ביחד. האפשרות השניה, ממליצה לך לפנות לאחת המרפאות הציבוריות לטיפול מיני (באתם של איט"ם תוכל למצוא את כל הפרטים) ולקבוע פגישה אצל סקסולוג/ית שיוכלו לכוון ולסייע לך. לצערי פגישה כזו עולה כסף ולא בסל הבריאות אך כדאי לך להשקיע בכך. בהצלחה!


בן 32 שואל: #84286
שלום רב, אני מוסלמי והתחתנתי לפני שנה ..בגלל הרקע החברתי לא קיימתי יחסי מין מלאים עם חברות לפני החתונה למעט מקרים בודדים .. והשתמשתי ביד הרבה הרבה זמן וכמעט כל יום לפני השינה (רק כך נרדמתי) .. היום אני לא מרגיש הכי טוב עם אשתי ורציתי לשפר את המצב .. 1. לפעמים אני מתאמץ מאוד עד שאיבר המין יעמוד טוב , אם אעשה ביד זה יותר קל לי ואני מסיים בקלות גם אם לא עומד מספיק טוב .. 2. לפעמים מסיים מהר מדי פחות משתי דקות אולי ולא מרגיש שאני נהנה מאוד. לפעמים אני כן נהנה ולא מסיים מהר ולשם כך לא ממהר לפנות לרופאים אני מרגיש שרק רוצה לשפר את המצב

תשובה:
שלום לך, מה שאתה מתאר מוכר מאוד. למדת כל חייך ליהנות בצורה מסויימת, הרגל של הרבה שנים שאתה מצופה עכשיו לשנות וזה לא קל. עם זאת, זה אפשרי. אני מציעה לך לפנות לאחרת המרפאות הציבוריות לטיפול מיני. תוכל להיפגש עם סקסולוג מוסמך שיסייע לך לשנות הרגלים, ללמוד לעכב שפיכה ולהינות יותר עם אישתך ביחסי המין. תוכל למצוא את פרטי המרפאות באתר של איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #84278
שלום, אני בת 16, אני וחבר שלי חמישה חודשים ביחד (אחרי שנה שחזרנו). יש לי כמה שאלות על חיי המין שלנו, אנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ויש בינינו קשר אמיתי, תומך ואוהב. עדיין לא קיימנו יחסי מין מלאים אבל אנחנו מאוד קרובים ורוצים, עשינו בעבר דברים שונים.. (סקס יבש בלי בגדים, עשינו ביד אחד לשני, 69 ועוד) לא מזמן ניסינו ולא הצלחנו, לא עמד לו ואני לא הצלחתי לפתוח כל כך.. פשוט כאב לשנינו. האם זה נורמאלי? מה אפשר לעשות כדי שפעם הבאה זה לא יקרה ונצליח לקיים יחסי מין מלאים? והאם זה משנה לא להשתמש בגלולות ולהשתמש רק בקונדומים?

תשובה:
שלום לך ותודה על פנייתך, שמחה לשמוע שהיו לכם התנסויות חיוביות ונעימות, הדבר שאת מתארת הוא טבעי ונורמלי לחלוטין. בגלל שאלו הפעמים הראשונות של קיום יחסי המין הקשיים והכאבים שאת מספרת עליהם קורים להרבה בנות ובנים. ראשית, ההתרגשות והלחץ של בן זוגך לגיטימיים וכנראה הם שהובילו לכך שלא יעמוד לו. לגבי הכאבים שלך, יתכן וגם את היית במעט התרגשות ולחץ ועל כן היית יותר מכווצת ומתוחה ואלו הכאבים שחווית. גם לך, אני ממליצה להרפות, להרגע, לנשום עמוק ולהיות משוחררת. היו רגועים שניכם, קחו את הנסיונות בכיף והנאה, תצחקו על הפדיחות והדברים שקורים, הכל נורמלי, הנסיונות לאט לאט יובילו להצלחה והנאה שלכם. השימוש בגלולות או קונדומים לא משנה בהכרח. בכל מקרה אתם יכולים לנסות להעזר גם בחומר סיכה על בסיס מים, לענג אחד את השני במשחק מקדים ולהיות פתוחים אחד עם השני לגבי המחשבות או החששות והרצונות של זה עם זו. בנוסף, אתם מוזמנים להגיע אלינו לאחת מהדלתות הקרובות לאזור מגוריכם ולקבל כאן יעוץ פנים אל פנים.


בן 15 שואל: #84251
שלום אז ככה. אני וחברה שלי שוכבים כל שבוע ושאני דוחף לה או שהיא מוצצת לי אנע גומר מהר ואנחנו לא נהנים בסקס כי הוא קצר מדי גם היא אמרה לי את זה איך אנע יכול להאריך את הזמן השפיכה של השפיך?

תשובה:
שלום לך. נערים רבים גומרים מהר, הגוף עוד צעיר ואינו מיומן ויש התלהבות ולכן גומרים מהר וזה בסדר. יש דרכים להאריך את זמן השפיכה. תוכל לקרוא על זה כאן http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2922769,00.html חפש עוד באינטרנט יש מידע איך לתרגל את זה. בהצלחה


בן 15 שואל: #83580
הפין שלי כבר לא גודל כמעט שנה והוא באורך 12 סנטימטר בזיקפה זה בסדר או שזאת בעיה? הפין שלי כל הזמן בזקפה כמעט בכלל לא רפוי איך אפשר לעשות שזה יפסיק?

תשובה:
שלום לך, האיבר שלך נורמלי לחלוטין ותואם את גילך. הזקפה גם כן מתאימה לגילך. בגלל גירוי ומחשבות רבות על מין האיבר בזקפה וזה נורמלי לחלוטין. אוננות בדרך כלל מפחיתה את תדירות הזקפה אך עם זאת יכולה עדיין להימשך. אני מניחה שזה מפריע לך במצבים חברתיים, אך כך כמעט כל בני גילך. קבל זאת וזה יעבור עם הזמן. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #83514
היי יש לי שתי שאלות, ראשית, אני יוצאת כבר חודש בערך עם בחור שלוקח לו המון המון זמן לגמור. אין לו ממש ניסיון, אני הראשונה שירדה לו. ואני לא מבינה למה הוא לא גומר. לא ממגע ביד ולא ממין אוראלי. הוא תמיד בסוף עושה לעצמו, זה מבאס אותי ואני ממש מנסה לגרות אותו. יש לכך סיבה? דבר שני, אחרי זמן מה שהוא דוחף לי אצבעות זה מתחיל לכאוב לי, אני לא מבינה למה. אני הרי לא בתולה, ולמי ששכבתי איתו היה איבר די גדול ולא כאב לי ביחסי מין (רק בהתחלה). למה כואב לי?

תשובה:
שלום לך, הבחור שאת איתו כנראה רגיל להגיע לסיפוק באופן ידני ועצמאי אך הוא יכול ללמוד להגיע לסיפוק גם עם גירוי שלך. יכול להיות שלוקח לו זמן בגלל מה שציינתי וגם בגלל שזו חוויה ראשונה עבורו ואולי עוד לא מרגיש מספיק בטוח. מה שבטוח שזה לא קשור אליך אלא ללמידה שלכם אחד את השניה. כך גם לגבי מה שאת מרגישה. למדי אותו מה נעים לך ומה לא נעים לך. לאט לאט גלו אחד את השניה. לפעמים בגלל צורך בקרבה ואהבה ובגלל שכולם "עושים את זה" בשלב מוקדם של הקשר, אנחנו קופצות וקופצים לחוויות שעוד לא מתאימות לנו. אולי זה היה מוקדם מידי בשבילכם, לפני שנוצרה פתיחות ואיטימיות? בכל מקרה, זה משהו שניתן לשפר באמצעות שיחה והכוונה אחד של השניה למה נעים ומה לא נעים. למדי אותו מה עושה לך טוב ומה לא נעים לך. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83324
בעיות להגיע לזקפה מלאה. אני וחברה שלי מקיימים סקס יבש בערך במשך 4 חודשים. בהתחלה הינו עם בגדים ולאט לאט התקדמנו והגענו למצב ששנינו בלי כלום. במשך כל התקופה הזאת נפגשנו 3 פעמים בשבוע ועשינו את זה פעמיים בכל פגישה (7-8 פעמים בשבוע). במשך כל התקופה הרגשתי שהזיקפה שלי לא מגיע למצב מקסימלי. יש לציין שאני לא סובל מחרדות ביצוע ודיכאון ובאמת שאני מרגיש עם חברה שלי הכי בנוח (גם באוננות לא מצליח להגיע לזיקפה מלאה) השאלה שלי היא האם סקס יבש פוגע בתפקוד הזיקפה? האם הפסקה של כמה ימים יכולה להועיל? האם אצטרך טיפול תרופתי? אשמח אם תענו לי בהקדם ! תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, כשאנחנו מאוד פעילים מינית, טבעי שלא נהיה מגורים כמו במצב של חוסר פעילות. אני מציעה לך לבחון את זה. לנסות כמה ימים לא לאונן ולא לקיים יחסים עם החברה ולבדוק את הזקפה. עוד מדד לכך היא זקפת הבוקר, האם היא חזקה יותר? איך אתה יודע להגיד שהזקפה לא מלאה? נדיר שיש בעיה כזו לנער בגילך. עם זאת, בכדי להרגיע את עצמך אתה יכול לפנות לרופא אורולוג להתייעצות. כמובן שאפשר להמשיך ולבדוק את זה כאן איתי. מחכה לתשובותיך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83264
אני בת 17 אני וחבר שלי ניסינו לקיים יחסי מין אך לא הצליח לנו מהסיבה שלא עמד לו! לכן אני לא בטוחה שהייתה חדירה! אחרי כמה זמן שלא המשכנו לנסות הוא עשה ביד ובלי לשתוף ידיים דחף לי אצבעות ! ומאחר לי המחזור בלפחות חמישה ימים! יש מצב שזה הריון!? בבקשה תחזירו לי תשובה בהקדם!!

תשובה:
שלום לך, קיום יחסים בפעמים הראשונות זה אירוע מרגש עבור בנות וגם עבור בנים. כנראה בגלל זה היה קושי עם הזקפה. לא צריך בכוח ואפשר לעשות דברים אחרים בדיוק כפי שעשיתם. אכן במצב שאת מתארת יש חשש להיריון. אם היה זרע על אצבעותיו, הזרע יכול היה לחדור פנימה. אני ממליצה לך לעשות בדיקת היריון. צרי קשר עם דלת פתוחה תל אביב, את יכולה להגיע לשם היום אחהצ ולעשות בדיקה ולקבל ייעוץ מתאים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83212
היי הכל בסדר ברוך השם.. יש לי שאלה .. אני רוצה לדבר על התופעה השאת שבאמצע החדירה הוא הפין אינו עומד או פתאום לא עומד עד הסוף .. זה לא קורה לנו בדרך .. חבר שלי נכנס לדיכאון מזה אבל כל הקטע שזיקפת בוקר עומד וכשאנחנו עושים את המשחק המקדים עומד ואז מגיע האקט של החדירה זה יורד .. מה הסיבות ואיך אפשר לטפל בזה?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת קורה בדרך כלל בגלל סיבות פסיכולוגיות ולא בגלל בעיה פיזיולוגית. כלומר, הכול תקין אצל חבר שלך. מדובר בחרדת ביצוע. כלומר, חשש מלאכזב או לא לספק שמסית את המחשבה שלו מההנאה מהמין. ממליצה להפחית את המתח כך שקודם כל לקבל את המצב ולהבין שזה נורמלי. שנית, כן לעשות משחקי אהבה שלא מחייבים חדירה. בכל מקרה, הייתי ממליצה על ייעוץ מיני. אתם מוזמנים לקבוע פגישה בסניף הקרוב לביתכם. בהצלחה!


בן 18 שואל: #82935
שלום וערב טוב. לאחרונה חברה שלי ואני התקדמנו בגלל שהתגברתי על הפחד שלי מהריון והרגשתי בטוח מספיק עם קונדומים (תודה על התמיכה שלכם) ויש לי כמה שאלות. שמתי לב שאני גומר ממש מהר ותוך פחות מעשר דקות אני חייב להפסיק כי גמרתי ולהחליף קונדום. האם זה טבעי? גם, לי כואב בחדירה עצמה ומרגיש לי כאילו אני עומד לשבור את הפין שלי... אבל מה שהכי מפריע לי הוא הקושי שלי לשמור על זקפה מלאה לאורך זמן כלשהו. קל לי לקבל זקפה לאחרונה כי הפסקתי לאונן בעזרת לחץ על הבסיס של הפין (traumatic masturbatory syndrome). יכול להיות לי בעיה כלשהי? או שיש גורמים אחרים שמשפיעים? אני לא לחוץ כל כך וגם לא פוחד כל כך. תודה רבה.

תשובה:
שלום לך. קודם כל אני שמחה שאתה מרגיש עכשיו יותר טוב עם השימוש בקונדום. לגבי הטענה שאתה גומר מהר. בדרך כלל גברים צעירים גומרים תוך שתי דקות בגמירה הראשונה (אני מתכוונת בגמירה הראשונה כשאתם ביחד). עשר דקות זה ממש לא ריאלי במצבך. יתכן שבפעם השנייה באותו מפגש תוכל למשוך קצת יותר, אבל אם זה נמשך יותר מדי... זה יכול גם לכאוב לחברתך. אז אני מקווה שהרגעתי אותך, שאצלך ממש הכל בסדר!!! עכשיו לגבי הכאב שאתה מרגיש בחדירה (ואתה אומר "גם לי" אז אני מניחה שגם לה כואב). יש קושי בחדירה במצב שהבחורה לא מספיק רטובה, אז צריך להשקיע מספיק קודם בלגרות אותה בנגיעות, ליטופים, אצבעות וכו' כדי שהיא תהיה מספיק רטובה ואז הכניסה יותר קלה לשניכם. לפעמים הקונדום יוצר את הקושי ואפשר לקנות ג'ל על בסיס של מים (לא שומני כי השומני יכול לקרוע את הקונדום). את הג'ל למרוח בפתח הנרתיק שלה, או על הקונדום וזה מקל על החדירה. טוב שאתה לא לחוץ ולא פוחד, רק תקפידו תמיד להשתמש בקונדום. בהצלחה לכם!!


בן 23 שואל: #81892
שלום למערכת דלת פתוחה הנפלאה. אני בן 23.5. אף פעם לא היה לי קשר יציב עם חברה. אף פעם לא קיימתי מגע מיני עם בחורה, מלבד החזקת יד וחצי נשיקה. כרגע יש מישהי באופק הקרוב. אנו רומזים ברמזים עבים זה לזה שאנו מעוניינים זה בזו וזו בזה, ואף הזמני אותה לצאת ביחד והכיוון הוא חיובי. א. זו מישהי שהיא ממש חתיכה בעיני, אבל אני לא נמשך אליה. ככל הנראה לי, בגלל הכדורים הפסיכיאטריים שאני לוקח (אנטי-פסיכוטיים "זיפרקסה"), שמפחיתים באופן משמעותי את היצר המיני. אני די מיואש. נראה לי שלא אחווה רגש רומנטי יותר בחיי. ב. נניח שנצא ונגיע לסיטואציה אינטימית ונרצה לקיים מגע מיני- האם כדאי לי לקנות עכשיו קונדום מראש שיהיה לי לעת הצורך? (אני מאמין שכשזה יהיה מגע מיני ממש אני כן ארגיש תשוקה והנאה). ג. מכיוון אחר לגמרי- אבל אני מרגיש חייב לשאול- 1. האם יש משהו רע לדעתכם בללכת לזונה? האם אפשר לדאוג לכך שאני הולך לזונה שמקבלת תנאים טובים ולא מסממים אותה וסוחרים בה? האם אני יכול לדאוג שאני לא אדבק מזונה במחלות מין? אני מרגיש צורך לקיים יחסי מין ולא רק לאונן כל הזמן... זה מתסכל. אתם מכירים פתרון לכך? 2. אולי בסטוצים? * אבל אולי אני אמצא מישהי שהיא לא בטעם שלי בסטוצ? אין לי מושג עם מי אני הולך להיפגש. אפשר לרמות באינטרנט. * איך בכל זאת אני מונע הידבקות במחלות מין? * איפה אנחנו נקיים יחסים? אצלי בבית בלילה ישנים... צריך להגיע לבית הארחה או משהו? בתודה רבה, אופיר

תשובה:
שלום לך, אני שמח שפנית! תופעת לוואי של זיפרקסה יכולה להתבטא בירידה בחשק המיני. האם אתה מטופל במסגרת שיחות? אם כן יתכן ויעזרו לך להתמודד עם השאלות המיניות. ניתן גם לשתף את הפסיכיאטר המטפל ולהתייעץ איתו על אפשרות לשינוי מינון או שינוי תרופה אנטי-פסיכוטית. ב. אפשר בהחלט לקנות קונדומים מראש! קנה כאלו עם פג תוקף רחוק כך שישרתו אותך גם בהמשך. ג. 1. כפי שכתבת בעצמך, הליכה לאישה בזנות היא בעייתית, הן מבחינה חברתית- כתבת בעצמך שמדובר בסחר בנשים, הן מבחינה רגשית- לא מדובר במערכת יחסים אלה בסיפוק מיני שניתן להשיג גם לבד והן מבחינה בריאותית- חד משמעית יש סיכוי גבוה יותר להדבק במחלות מין. אני ממליץ לך לפנות למטפל שלך ולהתייעץ בנוגע לטיפול מיני- כזה שיכיל גם את מצבך הנפשי וגם את האתגרים איתם אתה מתמודד. כל טוב


בן 19 שואל: #81807
שלום, אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע. מאז ששכבנו לראשונה (היא הייתה בתולה עד אז) עברו כ-10 פעמים שהספקנו לשכב. לא גמרתי ולו פעם אחת. היא נהנית מזה בהתחלה כי זה נותן לה יותר זמן להינות אך באיזשהו שלב מתאכזבת מזה שאני פשוט לא גומר. אותי זה מאכזב לא פחות, במיוחד לאור העובדה שכשאני מאונן, יכול גם לקחת לי 3 דקות אם אני רוצה. קיום יחסי המין משלבים מין אוראלי ווגיניאלי, וכמו חן היא עושה לי ביד. הם יכולים להימשך שעה ואפילו יותר ואני פשוט לא מצליח לגמור. כאשר מסיימים מאוכזבים כרגיל, אני פונה לפורנו, ומסיים את העבודה ב3-7 דקות בעצמי. זה מעצבן ומוציא לשנינו את החשק. האם יש פתרון לכך? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אני חושבת שהשאלה שלך מעסיקה הרבה מאוד חבר'ה בגילך ובאמת הסיטואציה שאתה מתאר יכולה להיות מתסכלת מאוד ומאכזבת מאוד- גם לך וגם לחברה שלך. לקיים יחסי מין זה לא משהו שהגוף שלנו פשוט "יודע" באופן טבעי. זה משהו שהגוף שלנו וגם הנפש שלנו לומד לאט לאט ומתוך נסיון. וזה לוקח זמן, זה בסדר בגיל שלך לא לגמור ביחסי מין, וזה בסדר שזה לוקח הרבה זמן- זה ממש נורמאלי. לגוף לוקח זמן ללמוד. איך אנחנו לומדים? אוננות היא דרך טובה ומעולה ללמוד מה נעים לי ומה מביא אותי לגמור. גם התנסות בכל מיני סוגים של מגע עם בת הזוג שלי היא דרך מצויינת ללמוד- כל עוד אנחנו בוחרים יחד מה לעשות ואיך לעשות ופועלים לפי מה שמהנה את שנינו. פורנו לעומת זאת נתפס כמקור ללמידה- אבל האמת היא שהוא יותר פוגע ומפריע ללמידה מאשר תורם. כלומר בפורנו אתה אולי לומד טכניקות ע"י צפיה בהן אבל הגוף שלך לומד איך לקבל סיפוק מהיר, ויזואלי, מאוד מצומצם. בעצם הצפיה בפורנו מצמצמת את הדמיון שלך ואת היכולת של הגוף שלך לקבל סיפוק ממגע אמיתי. זה באמת מאוד מאכזב. ואני גם מאוד מבינה למה מוציא לשניכם את החשק- כי המציאות שונה מאוד מהפורנו והיכולת להגיע למה שהפורנו נותן- גם מבחינת מה שרואים וגם מבחינת מה שמרגישים הוא לא מציאותי ואפילו לא אפשרי. הפתרון שאני רוצה להציע לך הוא לשים את הפורנו בצד ואת היחסים במרכז. כלומר את הקשר המציאותי האמיתי עם החברה שלך במרכז, ולתת לפורנו מקום שולי יותר. מה זה אומר? כשאתה וחברה שלך מקיימים יחסי מין. תתחילו בלדבר על מה עושה לכם נעים. תחליטו למשל שפעם אחת יחסי המין שלכם הם רק אוננות הדדית. קודם אתה לה ואז היא לך (או להפך). תלמדו אחד את השני מה עושה לכם נעים וטוב בתוך האוננות. תלכו לאט לאט. אל תקפצו ישר למין וואגינאלי או אוראלי באיברי המין. תקדישו זמן לעוד מקומות בגוף- תעוררו את הרגש המיני דרך כל הגוף. זו הדרך להגיע לסיפוק מיני. וגם אם לא גומרים- אז לא נורא. מה שחשוב הוא שיהיה נעים גם תוך כדי התהליך. אבל הפעם, אם אתה לא גומר- אל תלך לפורנו כדי לגמור אלא תנוח, תשתה כוס מים, ותהיו קצת יחד, תתחבקו, תדברו ואח"כ תחזרו לנסות. אל תרוץ לסיפוק המיידי- תן צ'אנס לסיפוק מהיחסים האמיתיים. מה אתה אומר?


בת 16 שואלת: #81631
יש לי חבר בן 18 אני בת 16 וחצי אנחנו עוד שבוע חצי שנה ביחד , אחרי חמישה חודשים וחצי זאת הייתה הפעם הראשונה שעשינו סקס ... בכללי עשינו סקס 3 פעמים ואתמול זאת הייתה הפעם השלישית שזה פשוט לא מצליח בהתחלה יש לו זקפה אבל שנייה אחרי זה פשוט נופל .... לא מצליח לנו כלכך וזה לא מצליח להיכנס , לא הבנתי למה וושאלתי אותי מה אפשר לעשות כדי שהבן לא יגמור מהר לפני הבת ? הוא אמר ״ יש כאלה שמאוננים לפני כדי שתהיה שפיכה ״ ואחרי זה הבן לא גומר מהר בזמן הסקס ... הוא אמר לי שהוא לא עושה את זה ... ולא האמנתי כי כל פעם נופל לו , אחרי אתמול הפעם השלישית שלא הצליח לנו , אמרתי לו שניראה סתם סרט מצחיק במחשב , והוא בטעות נכנס לתיקייה מלאה בפורנו .... זה קצת בייש אותי וקצת איכזב כי הבנתי שאולי הוא מאונן לפני כדי שהסקס ימשך יותר זמן .... אני מרגישה לא מסופקת ... קצת העלבה שהוא לא מצליח לגמור גם כשהוא בפנים , האם יש לי ממה להעלב ??? בפעם השלישית הייתה זקפה וזה נכנס ופשוט בשנייה נפל ככה כל פעם , מרגישה לא מושכת אחרי הכל ..

תשובה:
שלום לך בפעמים הראשונות יש הרבה לחצים, לכולם! מה שאת מתארת זו חוויה נפוצה מאוד. יכולות להיות כמה סיבות לקושי של החבר שלך לשמור על זקפה- ייתכן והוא חושש להכאיב לך, ייתכן שהקונדום מפריע לו לשמור על זקפה (ההפסקה בגירוי המיני כששים את הקונדום או לחץ מסוים סביב הנושא), אם אתם לא משתמשים בקונדום ייתכן שהוא חושש להכניס אותך להריון, ייתכן שהוא מפחד לאכזב אותך עם "הביצועים" שלו ולכן אולי הוא מאונן לפני כדי לא לגמור מהר, או באופן כללי חושש שלא תיהני. אין לך סיבה להיעלב מהקושי שלו לשמור על זקפה! זה לא קשור לאיך שאת נראית, מתנהגת או לרגשות שלו כלפייך. גירוי מיני אבל גברים ונשים מושפע מאוד מהמצב הרגשי- אם אנחנו לחוצים או רגועים. אם אנחנו חושבים על אלף ואחד דברים או מרוכזים במה שקורה באותו רגע. הדרך הטובה ביותר לפתור את המבוכה והאכזבה שאת מתארת, ואני בטוחה שגם הוא מרגיש, היא לנסות לדבר על הדברים ולהחליט ביחד מה מתאים לכם לעשות בזמן הסקס. אין שום סיבה לנסות להאריך את החדירה ולדחות את האורגזמה שלו. אם את לא מסופקת- כלומר לא מגיעה לאורגזמה יש שפע פעילויות שאפשר ועדיף לעשות ביחד שלא כוללת חדירה! למשל מין אורלי ואוננות הדדית. אצל נשים, ובעיקר אצל נערות שמתחילות לקיים יחסי מין הדגדגן הוא האזור החשוב ביותר כדי להגיע לאורגזמה. גירוי נכון ומתאים שלו זה הסוד לאורגזמה, ולא החדירה כפי שנהוג לחשוב. מין אוראלי ואוננות הדדית זו דרך הרבה יותר וטובה עבורך לגמור. גם כשתחליטו לחזור לחדירה, דעי לך שגירוי של הדגדגן תוך כדי החדירה מבטיח הנאה גדולה הרבה יותר עבורך! אין סיבה להיות מקובעים על חדירה, תנו לעצמכם זמן להתרגל לזה. אם זה מלחיץ אתכם, תניחו את החדירה בצד בנתיים ותעשו דברים אחרים. תנסו לזרום ביחד ולעשות דברים שעושים נעים ומרגיעים ואני מבטיחה שיגיע זמן שבו גם חדירה תהיה נעימה ומרגשת- אבל לא מלחיצה :) בנוסף אני רוצה להתייחס לעניין הפורנו- הרבה מאוד גברים מספרים שצפייה בפורנו מפריעה ליהנות מיחסי מין מציאותיים- ייתכן שאם החבר שלך יעשה הפסקה מצפייה בפורנו זה ישפר את החוויה שלו אתך. אני מצרפת לך לינק ל"כל מה שרצית לדעת על הפעם הראשונה" שיש באתר שלנו שם תוכלי למצוא טיפים, שאלות ותשובות: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב!


בת 16 שואלת: #80999
שלום , אני וחבר שלי כבר כמעט שנתיים יחד .. בתחילת קיום יחסי מין היו לו זיקפות לאורך זמן רב וכשהגענו לחדירה זה היה נמשך הרבה זמן עד שהוא היה גומר , בתקופה האחרונה משהו כמו 3-4 חודשים הוא מתחיל לגמור ממש מהר לוקח לו 5 שניות לגמור וגם יש מצבים שהוא רואה שאני מתבאסת ועושה את עצמו שהוא מעוניין עוד פעם ואני יודעת שבעצם לא .. אז אני ישר כבר הולכת לשטוף את עצמי ונשכבת לישון , הוא אומר לי שהוא גומר מהר בגלל שהוא ממש נמשך עלי , אבל אני לא חושבת שזה כלכך קשור , בבקשהההההה אני צריכה עזרה אני מרגישה כבר הרבה זמן מבואסת ואני נותנת לו את כל הזמן שבעולם ולא מלחיצה אותו , בבקשה תעזרו לי למצוא פיתרון

תשובה:
שלום לך. מצב שאת מתארת שהוא גומר תוך 5 שניות לבחור צעיר הוא לגמרי נורמלי. הרבה פעמים מצפייה בפורנו חושבים שצריך לגמור אחרי הרבה זמן, אבל זה ממש לא כך. גם אחרי שהוא גומר אתם יכולים להמשיך לענג אחד את השני עם הידיים והפה. אין סיבה שתתבאסי ותשכבי לישון. אפשר להמשיך ואולי בפעם השניה הוא יוכל להחזיק יותר זמן. יתכן שבעבר היה מאונן ולכן לקח לו יותר זמן לגמור. בכל אופן, המצב נראה לי לגמרי סביר, השאלה איך מתייחסים לזה. אם את מרגישה שהתשובה איננה מספקת, אולי כדאי שתתקשרי לדלת הפתוחה ותדברי עם יועצת. יותר קל לדבר על דברים אלו בשיחה אישית. מה דעתך?