A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

כאבים בזמן קיום יחסי מין

דלת פתוחה הקרובה אליך

כאבים בזמן קיום יחסי מין

בת 18 שואלת: #111893
יש לי חבר שנתיים ואנחנו בקושי שוכבים .. לפעמים זה כןאב לי ובכללי אני לא ממש מרגישה צורך בזה או משהו כלכך מהנה .. האם זה בסדר להרגיש ככה או שזה מוזר ? גם כמעט תמיג שאנחנו שוכבים אני מתחילה לבכות ואני לא יודעת למה , וזה לא מכאב ואחרי שהוא גומר כשאשר אני רואה אתזה אני רצה להקיא מה לא בסדר אצלי בקטע הזה ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת נראה שאת חווה תחושה רגשית ופיזית מאוד עוצמתית. אני אנסה לסייע לך כאן כמה שניתן אבל ממליצה לך מאוד להתקשר אלינו או לבוא אלינו על מנת שנוכל לדייק את סיוע הכי נכון עבורך. את גם תמיד יכולה לפנות לגניקולוג/ית כדי לבדוק/לשלול זיהומים או מחלות. האם הבכי והבחילה מגיעות בכל מגע אינטימי? האם יש מגע שנעים לך? ישנן נערות רבות שחוות כאבים מיחסי מין בחדירה. הסיבות לכך רבות ומגוונות לדוגמא - לחץ וחרדה, מתחים, פחד מכניסה להריון, היעדר רגשות, חוסר מוכנות רגשית ועוד. אני רוצה רגע להתמקד בכאב - האם כואב לך גם בהחדרה לנרתיק של טמפון או אצבע? האם את מאוננות/אוננת? מה תוכלי לספר על קצב ההתקדמות שלכם בתוך המגע האינטימי? יש הרבה דברים המשפיעים על התחושות בתוך המגע האינטימי כמו לדוגמא הקשר בינכם, פגיעות מיניות , חוויות אינטימיות שליליות שחווית בעבר ועוד. עד שתפני אלינו או לרופא/ה אני ממליצה לך לא לעבור את גבול הכאב. אם כואב לך -לא בכוח. הגוף זוכר הכל וברגע שאת ממשיכה לעשות מגע שמכאיב לך, הגוף עוד יותר יתכווץ. אני מקווה שבעתיד, כשדברים יתבהרו יותר תוכלי להנות מהמגע המיני ולהפיק ממנו את המיטב. מאוד חשוב שתפני לייעוץ, בייחוד בשל העובדה שאני מבינה שזה משהו שנמשך זמן רב. נשמח מאוד לסייע לך. את יכולה למצוא כאן את כל הטלפונים והכתובות ולפנות לסניף הקרוב לביתך - הכל, כמובן, דיסקרטי (ואת מוזמנת גם לבוא עם בן הזוג שלך, כמובן) - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 22 שואלת: #111652
יש לי כמה שאלות... קודם כל, אני נשואה טרייה. קיימתי יחסי מין לראשונה לפני כחודש. מעניין אותי איזה אמצעי מניעה מומלצים קיימים חוץ מגלולות והתקן? אני רוצה לדעת האם כאשר גבר מבצע באישה מין אוראלי זה מסוכן בזמן הריון או בכלל? האם זה לגיטימי שלעיתים עדיין כואב כאשר מבצעים מין וגינלי? הגבר שלי אומר שלא באמת מדליק אותו בגדים חושפניים כמו בייבי דול והוא אפילו אוהב יותר שאני עם פיג׳מה.. זה יכול להעיד שאני לא נראית מושכת בעיניו מספיק? תודה!

תשובה:
שלום לך יש מגוון אמצעי מניעה לנשים - יש מדבקות, טבעת, דיאפרגמה, ספוגיות... כל אמצעי הוא שונה - יש ייתרונות וחסרונות לכל דבר. את מוזמנת לקרוא על זה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 והכי טוב אם יש לך אפשרות להגיע אלינו לסניף שקרוב אלייך ובפגישה עם אחת היועצות תוכלו לחשוב יחד מה מתאים לך. בנוגע לשאלה על מין אוראלי - אין בכך סכנה כלל. מין אוראלי לנשים הוא דבר מהנה ביותר. אם את מרגישה בנוח ובן הזוג שלך מעוניין בזה, זה נפלא. בזמן המגע או לפני את יכולה לשתף אותו מה את אוהבת, מה נעים לך ומה פחות וכך תאפשרו אחד לשני להכיר וללמוד יחד על ההנאה שלכם והנתינה תהיה משמעותית יותר. כאב בזמן חדירה ואגינאלית הוא נפוץ אך חשוב לדעת שהוא סימן של הגוף למשהו שאינו מתרחש כשורה. את לא אמורה לחוש כאב, יחסי מין אמורים להיות דבר נעים ובמידה ויש כאב צריך לעצור ולבחון את המצב - כלומר לנסות להבין ממה הוא נובע ולא להמשיך. את בתחילת הדרך של ההכרות עם הגוף שלך וההנאה המינית. אני אתן לך כמה אפשרויות ותבדקי מה מרגיש לך מתאים - הכאב יכול לנבוע מחדירה מוקדמת מידי - כלומר - חדירה צריכה להתרחש רק כאשר את מגורה מינית ורוצה שבן הזוג יכנס אלייך. כשאת בעוררות מינית יש לך הפרשות ורטיבות בנרתיק, זה הזמן שבו הגוף שלך משדר לך שהוא מוכן לחדירה אחרת את יבשה והחדירה יכולה להכאיב. הנרתיק בנוי מהרבה שרירים. שרירים מתכווצים בזמן חשש\ פחד וזה עלול ליצור כאב בזמן חדירה. ומתרחבים כשנוח לך ואת רוצה. האם יש לך חשש בזמן קיום המגע המיני? האם הכאב בפעמים הקודמות מלחיץ אותך ואת מכווצת? האם בזמן המגע המיני את רפויה ונינוחה? האם יש משהו שאת רוצה לומר לבן הזוג שלך ואת לא אומרת? כל הדברים הללו עלולים להשפיע על היכולת שלך להיות רגועה ורפויה בזמן יחסי המין. שימי לב ושתפי את בן הזוג שלך בחששות - אם יש כאלה, ותלמדי אותו איך נוח לך ומה נעים לך. הדריכי אותו לחכות להזמנה ממך כדי להכנס, זה יכול להרגיע אותך. במידה והתחלת לקחת גלולות, ייתכן וזה משפיע על הרטיבות הנרתיקית הטיבעית שלך ובמצב כזה מומלץ להשתמש בחומר סיכה. אפשר לקנות בכל סופר פארם. אם הכאב ממשיך כדאי ללכת לרופאת נשים לבדוק שהכל תקין ולוודא שאין בעיה פיזיולוגית. את מוזמנת לקרוא עוד על כאבים בחדירה באתר של אחינועם לב שגיא http://vclinic.co.il/ ובנוגע לשאלתך האחרונה - נשמע שבן זוגך כנה איתך ומשתף במה שהוא אוהב ובמה שפחות. לא נשמע שזה מעיד על כך שהוא לא נמשך אלייך. אנחנו שונים וההעדפות שלנו שונות וזה מתבטא גם במיניות שלנו. כנראה שבגדי בייבידול הם לא הטעם שלו והוא מעדיף דברים אחרים. זה נפלא ואותנטי שהוא מכיר מה הוא אוהב ושהוא משתף אותך בזה. מקווה שהתשובות שלי יעזרו לך וכמובן שנשמח להמשיך לענות לך בהמשך


בת 16 שואלת: #111491
יש לי מספר שאלות, 1- אנחנו שוכבים כבר יותר מחודש ואנחנו משתמשים רק בקונדום מה הסיכוי להריון? 2- אם אני ארצה לקחת גלולות אני חייבת מרשם של רופא? והשאלה האחרונה אני מרגישה בתנוחות מסויימות כאב בצידי הבטן ובבטן למטה ממה זה נובע והאם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, 1. אם השתמשתם בקונדום בצורה הנכונה- בדקתם תוקף, בדקתם שהוא לא נקרע, שמתם אותו לפני החדירה- אז אין סיכוי. 2. כן, עבור גלולות חייב במרשם רופא- תוכלי להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך בתיאום מראש ולקבל מרשם מרופאת הדלת. 3. יתכן שהכאב קשור לגירוי מיני או לחשק - לפחות זה שבבטן התחתונה. אם הכאב ממשיך בסיטואציות אחרות, מומלץ להיוועץ ברופא.


בת 14 שואלת: #111457
אני וחבר שלי שכבנו לפני יומים בערך וזה היה מוגן (עם קונדום) זה לא פעם ראשונה שלנו שאנחנו שוכבים. כמה שעות אחר כך ואתמול והיום אני שמה לב שהשפתיים הקטנות התנפחו קצת ונהיו אדומות.. נראלי שאולי קצת נפצעתי בשפתיים הקטנות כי אני כן יכולה ללכת להתפנות או סתם ללכת.. אבל זה כן קצת מציק הכאב הזה.. אני כן נהנת בזמן שאנחנו שוכבים. אבל אני מנסה להבין למה השפתיים הקטנות נהיו אדומות והתנפחו קצת, לא מתאים לי ללכת לרופא עכשיו. מה אני אמורה להסיק מזה ??

תשובה:
שלום קודם כל זה מעולה שאתם משתמשים בקונדום - זה מראה שאתם לוקחים אחריות ומתנהגים בצורה בוגרת. הנפיחות והפציעה יכולה להגרם מכמה סיבות ואני כותבת לך כמה אפשרויות שתחשבי עליהן ותדברי עליהן עם חבר שלך כדי שהוא יהיה מעורב וידע מה כדאי לשנות כדי שזה לא יחזור שוב. יחסי מין אמורים להיות נעימים ומהנים וכתבת גם שאת נהנת אבל - יכול להיות שבזמן החדירה את יבשה - כלומר אין מספיק רטיבות בנרתיק. בזמן עוררות מינית יש הפרשות טובות בנרתיק שמסמנות לנו שהגוף מוכן לכניסה של איבר המין ואם אין אותן ויש חדירה זה עלול ליצור נפיחות ופציעה. אולי זמן החדירה שלכם ארוך? זמן חדירה ממשוך עלול לגרום גם כן לנפיחות ופציעה. חדירה כדי שתהיה מהנה ומותאמת לגוף לא אמורה להיות ארוכה - יותר 5 דקות. עדיף שתיים שלוש. חדירה ארוכה יותר יוצרת חיכוך לא מותאם ויובש נרתיקי. את גם צעירה והגוף שלך לא בנוי לחדירה ממוושכת ולכן כדי שתמשיכי להנות בזמן יחסי המין תבדקו ותתאימו את זמן החדירה לגוף שלך. יש אפשרות שהתנוחה שבה אתם מקיימים יחסי מין לא מתאימה ויוצרת לחץ גדול מידי על איבר המין שלך. תנסו תנוחות פשוטות שלא מצריכות מאמץ או שבהן את מרגישה בנוח ויכולה להרגיש בחופשיות. אולי הקצב של החדירה חזק מידי ונפיחות מעידה על כך שאתם צריכים לקיים יחסי מין בחדירה בצורה רכה ועדינה יותר. האם משהו ממה שכתבתי מרגיש לך נכון עברוכם? אם כן אשמח להמשיך ולהדריך אתכם. בינתיים, תני זמן לגוף שלך להחלים, לתת לנפיחות לרדת ולפציעה לעבור ותקיימו מגע מיני בלי חדירה. תוך יומיים שלושה זה אמור להסתדר. אם את עדיין חשה כאב בבקשה תכתבי לנו ונחשוב מה אפשר לעשות ואולי כן כדאי ללכת לבדיקת רופא. את מוזמנת להגיע אלינו לשיחה\ בדיקה. כל טוב


בת 16 שואלת: #111449
היי, רציתי תשאול האם שיים חומר סיכה לאנשים אלרגיים (בעלי עור רגיש?) ניסינו עד עכשיו את החומר סיכה של דוראקס הכחול, הבעיה שהוא ממש גירד לי אחר כך והציק גם אחרי ששטפתי. חשוב לציין שאנחנו גם משתמשים בקונדומים של realfeel כי אני אלרגית לךטקס. אז מה אפשר לעשות? והאם יש פיתרון? היינו מאוד רוצים לנסות עם חומר סיכה שלא יעשה לי בעיות

תשובה:
שלום לך, מקריאת השאלות ששאלת בעבר אני מבינה שכבר שאלת בנושא - קודם כל אם חומרי הסיכה באשר הם גורמים לך לגירוד- אין שום סיבה שתסבלי ותשתמשי בהם. ההנאה והבריאות שלך יותר חשובים. הפתרון הוא להגיע למצב של עוררות ורטיבות גם מבלי להשתמש בחומרי סיכה (בהנחה שניסית את כל אלו ההיפו אלרגניים והללא לטקס שמוכרים ברשתות הפארם). איך עושים זאת? מנסים כמה שיותר תנוחות חדשות שגורמות לך הנאה, מגוונים את יחסי המין, ומגיעים רגועים מאוד לחדירה לאחר משחק מקדים ארוך. אתם יכולים להתנסות בהחדרת אצבעות ובאוננות על הדגדגן - הדגדגן נחשב לאיבר המענג ביותר אצל האישה וגירוי שלו באמצעות השפתיים / הלשון / האצבע נחשב למעורר מינית מאוד ומעלה את הסיכוי שתהיי רטובה. המון המון בהצלחה וכל טוב :)


בת 16 שואלת: #111209
אני וחבר שלי שנה ביחד ואני בתולה . ניסינו לקיים יחסי מין כבר תקופה ופשוט כל פעם שהוא מכניס טיפה ממש שורף וכואב לי ואני ישר אומרת לו להוציא , הוא שם קונדום ואנחנו משתמשים בהמון חומר סיכה והוא כן מגרה אותי לפני מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך, חשוב שהתקשורת תהיה פתיחה, כנה וסבלנית אחד כלפי השני. לעתים נדמה לנו כי אנו מוכנים ובשלים לקיום יחסים עם חדירה אך הגוף מאותת כי עדיין לא מוכן, הדבר הינו טבעי לחלוטין. כדאי להרפות מעט ולהנות לקיים יחסים ללא חדירה בינתיים, עד לשלב בו תהיו מוכנים והדבר יקרה בצורה ספונטנית ונעימה. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה לייעוץ והדרכה באזור מגורייך. בהצלחה.


בן 18 שואל: #111189
היי , אי בן 18 אני וחברה שלי שכבנו , בעיקרון היא לפני מחזור , באמצע היא הרגישה כאב ושמנו לב שיורד דם אז הפסקנו... הדימום הפסיק למשך יום אחד ובבוקר לאחר מכן הרגישה כאבה לה בטן והיה דימום יותר חזק .. בעיקרון המחזור שלה לא סדיר רציתי לדעת אם זה מחזור או דימום ואיך ניתן להבדיל ומה אפשר לעשות..?

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר, לא נראית כאן סיבה ממשית לדאגה. המחזור- ווסת, לא מופיע תמיד באותו אופן, ובוודאי שבשנים של גיל ההתבגרות (אתה בעצמך מציין כי המחזור שלה לא סדיר). לעתים, חדירה עלולה לגרום לדימום קטן וחולף, בגלל שפשוף או פגיעה קטנה בדופן הנרתיק. כיוון שחברתך היתה ממילא קרובה לזמן של המחזור החודשי שלה, ובתקופה זו, האיזור גדוש יותר בכלי דם (גם צוואר הרחם והרחם עצמה) יכול להיות שזה מסביר את הדימום. במידה והדימום נמשך יותר מהזמן לו היא מורגלת והוא נראה להחזק בהרבה מווסת רגילה, או מלווה בכאבים בלתי רגילים, מומלץ לפנות לרופאת הנשים שלה. כל טוב לשניכם.


בת 16 שואלת: #111186
אני וחבר שלי שנה ביחד . אוהבים מאוד וסומכים אחד על השני . כבר כמה פעמים ניסינו לקיים יחסי מין. לקחנו את זה באיטיות שיחקנו משחק מקדים או איך שלא אומרים את זה... השתמשנו בחומר סיכה והכל . ומתי שהוא מנסה להכניס זה ממש כואב לי . כמובן שהוא מבין אבל אותי זה קצת מבאס , כמה פעמים אנחנו מנסים במשך המון זמן וזה ממש מתסכל אותי . אנחנו ממש מוכנים לזה אבל הכאב עוצר אותי . ניסיתי להרגע לפני וגם הוא עוזר מאוד אבל מעצבן שאני חשה בככה כאב בלתי נסבל. מה לעשות?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאתם בתקשורת טובה ושאתם סומכים אחד על השני. זה אחד הדברים שיקדמו את היחסים שלכם. חשוב שתשמרו על תקשורת פתוחה וכנה ותמיד לתשאל אחד את השני איך הוא מרגיש, מה נעים לו ולך וכו. יכול להיות שבראש אתם מרגישים שאתם מוכנים לקיום יחסי מין עם חדירה, אך הרבה פעמים הגוף אומר אחרת. יכול להיות שזה מלחץ נפשי של הפעם הראשונה או שאתם נמצאים פיזית במקום שאתם פחות מרגישים בנוח. חשוב שהתנאים הסביבתיים יהיו מאפשרים ונוחים לכם. חשוב שתלמדי להכיר את גופך ולבדוק עם עצמך מה נעים לך. ואחרכך להתקדם עם בן הזוג ותוך כדי תמיד לתשאל אחד את השני אם זה מתאים ונעים לכם ולתת לזמן לעשות את שלו. יחסי מין יכולים להיות מהנים גם בלי חדירה בשלב זה. ושתיהיו בטוחים ומוכנים זה כבר יקרה בצורה ספונטנית, בטוחה ונעימה. חשוב להשתמש באמצעי מניעה (קונדום וגלולות וכו). במידה ואת ממשיכה לחוות קושי בחדירה, כדאי ללכת לרופאת נשים לבדיקה ויעוץ. אתם יכולים להגיע לדלת הפתוחה באזור מגוריכם לקבל יעוץ והדרכה באמצעי מניעה ומחלות מין ואף לקבוע תור לרופאת נשים בדלת הפתוחה, בצורה אנונימית לחלוטין, להתאמת אמצעי מניעה ובדיקה פיזית במידת הצורך. בהצלחה.


בת 19 שואלת: #110880
יש לי חבר שנתיים וכואב לי לפעמים כשאנחנו מקיימים יחסי מין אז קבעתי לרופאת נשים לבדוק בסוף נובמבר. בשבת שכבנו וכאב לי אז הפסקנו אבל מאז אני מרגישה חוסר נוחיות למטה ומגרד לי מאוד (האמת שזה התחיל בעיקר יום אחרי בראשון). התור לרופאת נשים רק בסוף נובמבר ואני לא יודעת איך להקל על המצב. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! צר לי שאת כואבת ואני שמחה שקבעת תור לרופאה כדי לבדוק את מקור הכאב. מכיוון שאינך יכולה להקדים את התור לרופאה אני ממליצה להשתדל ולא לקיים יחסי מין עד שתפגשי עם הרופאה. הנרתיק הוא שריר וכאשר קיים חשש מכאב הוא יתכווץ יותר מכיוון שאת כבר יודעת שעומד לכאוב לך. לגבי הגירוד בתוך הפות יתכן ומדובר בפטריה אך איני יכולה לקבוע זאת בודאות. אם לא תוכלי להקדים את התור לרופאה נסי לבדוק כאן את הסיבות ואפשרויות להפחתת הגירוד https://www.cts.co.il/%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA_%D7%91%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%A7 בהצלחה!


בן 17 שואל: #110517
שלום אני וחברה שלי התחלנו לשכב כמעט לפני שנה וחברה שלי התחילה לקחת גלולות והתחיל לה כאבים בקיום יחסי מין ולאחר ריצות לרופאים והחלפת גלולות עדין נישארה אותה בעיה והיא החליטה להפסיק את לקיחת הגלולות וגם הלכה שוב לרופא לקבלת פתרון לבעיה של כאבים באיבר מינה בקיום יחסי מין והיא קיבלה טיפול ביובש בנרתיק ונגמר הטיפול ועדין יש כאב בכול חדירה איך אפשר לפתור דבר כזה? האם יש פתרון ?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאוד שפנית אלינו, יחסי מין אמורים להיות נעימים ומהנים וחשוב להתעקש על כך. אני לא רופאה אבל ממה שאתה מתאר זה עשוי להיות וסטיבוליטיס- דלקת מבוא הערייה- היא מאופיינת בכאבים בעת חדירה, בניסיון להחדיר טמפון וכן בבדיקה גניקולוגית. אתם יכולים לקרוא כאן עוד על הוסטיבוליטיס http://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/estibulitis.aspx ממליצה שתבדקו לגבי אפשרות לגניקולוג/ית אחר/ת בקופה שלה שמכירים את הוסטיבוליטיס, שידעו לתת מענה לכאבים שחברתך חווה. אתם יכולים גם להתקשר אלינו או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם ונוכל להמליץ לכם על רופאים/רופאות שאנו מכירים. כל טוב והרבה בריאות ועד אז, נסו לקיים יחסים בלי חדירה, יש הרבה דרכים שונות להתענג ולענג בלי חדירה. כל טוב!


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בן 21 שואל: #110374
שלום וברכה אני מדבר בשם חברה שלי כי היא מתביישת,היינו ביחד בתחילת שבוע והתנשקנו והכל וכו' (אנחנו לא עושים סקס כי אנחנו דתיים ומעדיפים שלא)ומה שכן עשיתי דחפתי לה אצבעות לאיבר מינה לא עמוק מידי אבל למשך הרבה זמן היא נהנתה והכל היה טוב ויפה,רק שמאז לא מפסיק לרדת לה דם וזה לא מאיזור של דם המחזור ובכלל זה לא זמן המחזור וגם כשהיא עושה שירותים (פיפי קקי)ישלה כאבים חזקים,עכשיו אני נורא בלחץ שקרעתי לה את הבתולים או סתם משהו אחר וגם שהיא נורא מפחדת ללכת לרופא אם תוכלו לעזור לי ולתת לי הסבר מניח לדעת תודה רבה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שאתה פונה אלינו ודואג לחברה שלך. ראשית, אם ממשיך לרדת דם וממשיך לכאוב חשוב מאוד שהיא תלך לבדוק את עצמה. אם היא מפחדת ללכת לרופא אתה יכול להצטרף אליה. חשוב לי להסביר לשניכם, קרום הבתולין והחור שממנו יוצא מחזור הוסת זה אותו חור. זה נקרא פתח הנרתיק. לאישה יש חור נוסף שממנו יוצא השתן וחור שלישי שממנו יוצאת הצואה. קרום הבתולין נראה אחרת אצל כל אישה, אצל חלק הוא עם חורים, אצל חלק הוא שלם ואצל חלק הוא מחורר לגמרי. יש נשים שנולדות ללא קרום. קריעה של קרום הבתולין יכולה להיות בגלל התעמלות, שימוש בטמפונים וגם חדירה של אצבע, לדוגמא. לא אצל כולן ירד דם או יכאב. זה מאוד שונה מאחת לשניה. יכולה להיות שהדם ירד בגלל פציעה שקשור במגע שלך, יכול להיות בגלל סיבות נוספות ואת זה יכול לאבחן רק רופא. מקווה שעזרתי לכם. מוזמנים לפנות אלינו שוב, גם בטלפון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110368
בזמן חדירה ואחריה אני מרגישה ששורף לי בנרתיק, אני תמיד רטובה כך שזה לא נובע מיובש. ממה זה יכול לנבוע?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאת רגישה לתחושות שלך ופונה אלינו. אני מבינה שאת נוטלת גלולות. תחושת השריפה יכולה להגיע מסיבות שונות שחלקן אולי קשורות לתופעות לוואי הקשורות לגלולות ואולי לפצעים או זיהום כלשהו שנמצא בנרתיק. חשוב שתלכי להיבדק אצל הגניקולוג/ית שנתנ/ה לך את הגלולות ותתיעצי איתו/ה בנידון. כל טוב.


בת 18 שואלת: #110338
היי אתמול חבר שלי דחף לי אצבעות לנרתיק וכשחזרתי לבית והייתי בשירותים גיליתי שיורד לי דם וכואב לי , מזה יכול להיות??

תשובה:
שלום לך. הנרתיק הוא איזור עדין ביותר. העור דק ומלא בנימי דם. ייתכן שהחבר שלך פצע אותך קלות כשהחדיר את האצבעות. נסי לשים לב בפעם הבאה שהוא מכניס לך אצבעות שאין לו ציפורנים חדות שעשויות לשרוט אותך ושלא יעשה את זה בחוזקה ובגסות. כמובן שאם הדימום לא ייפסק, כדאי שתפני לרופא/ה. כל טוב!


בן 19 שואל: #110329
אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין כעשרה חודשים. בזמן האחרון (כחודש וחצי) כאשר אנו מקיימים יחסי מין, היא סובלת מכאבים בעת הכנסת הפין לנרתיק. היא טוענת שהכאב הוא חיצוני וכאשר הוא כבר בפנים לא כואב לה. לאחר קיום יחסי המין ממש כואב לה ולעיתים קשה לה לשבת בתנוחות מסויימות או לשכב בתנוחה מסויימת. יש לציין כי אנו משתמשים במהלך יחסי המין עם חומר סיכה, וכי היה לה הפרשה בצבע לבן מהנרתיק לפני כשלושה שבועות, שנעלמה לאחר לקיחת נרות אגיסטן. תודה רבה.

תשובה:
שלום לך. כאבים בעת הכנסת הפין לנרתיק יכולים לנבוע מסיבות שונות, פטריה או דלקת, למשל, ובכל מקרה רצוי להימנע מחדירה כל עוד יש כאבים. נסו לקיים יחסים בלי חדירה, יש הרבה דרכים שונות להתענג ולענג בלי חדירה. חכו עד שהיא תרגיש שהמקום החלים לגמרי ורק אז תנסו שוב לבצע חדירה בעדינות. אם בכל זאת יהיו שוב כאבים, אני ממליצה שתפנו אלינו שוב, או באתר או שתגיעו לייעוץ לאחד הסניפים של דלת פתוחה. חשוב לזכור, לא לקיים יחסי מין עם חדירה אם יש כאב, זה רק יחמיר את המצב ויגרום לכאב להחריף! בהצלחה!


בת 15 שואלת: #110248
קיימנו יחסי מין בפעמים הראשונות אני וחבר שלי הוא הראשון שלי ואני הראשונה שלו קיימנו בלי קונדום ואחרי הפעם הרביעית פשוט התחיל לשרוף לי שם עד עכשיו כבר יומיים מזה? אפשר לבוא אליכם לקבל טיפול?

תשובה:
שלום לך, תחושת השריפה שאת מרגישה יכולה להצביע על סיבות שונות שרופאה תוכל לאבחן עבורך ולכן חשוב שתלכי להיבדק. את כמובן מוזמנת אלינו . תצרי קשר עם הסניף שהכי קרוב אליך ותבררי מתי והאם מגיעה לשם גניקולוגית: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בן 16 שואל: #109511
הי הגעתי למצב שאני וחברה שלי ערומים כבר מספר פעמיים לנסות לקיים יחסי מין ובכל פעם או שאני לא מצליח להכניס את הפין או שאני מכניס ממש ממש בחוזקה שכבר כואב לי מכניס איפה וכבר אי אפשר יותר השתמשנו גם בקונדום שיהיה יותר חלק וזה לא עובד אני לא יודע מה הבעיה אני גם מנסה להכניס אצבעות מלא פעמיים כדי שיתרחב קצת הפות וזה לא עובד וזה ממש מבאס אותנו, מה לעשות? האם לנסות תנוחה מסוימת שככה יכנס יותר חלק? תודה (שתינו בגיל 16)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה. יחסי מין הם דבר שאמור להיות נעים ובטוחים. הכאב שאתה מתאר, יכול להיות סימן שאתם צריכים לעשות זאת יותר לאט, בהדרגה ובעדינות. להשקיע יותר במשחק המקדים שתהיי מגורה ולהשתמש בחומר סיכה על בסיס מים במידה ויש צורך. האם היא מרגישה רגועה ונינוחה בזמן החדירה? האם אתם בטוחים שהיא רוצה בכך? הנרתיק הוא שריר ולכן הוא יכול להתכווץ ויכול להיות רפוי. כאשר שהיא במתח, לחץ, פחד, וכו'... יכול לגרום לנרתיק להיות מכווץ והדבר הזה יוצר את המצב שיש כאב בזמן יחסי המין ו\או אחרי. לכן חשוב שכאשר אתם שוכבים זה יהיה במקום שאתם (במיוחד היא) מרגישים בו בנוח, עם תנאים מתאימים ושלא יפריעו לכם באמצע. יחסי מין הם דבר שמצריך הרבה מאוד תקשורת - כולם חושבים שההנאה באה מיד כשמתחילים לשכב אבל זה בכלל לא נכון. כדאי לדבר לפני - לשתף בחששות, וברצונות. לדבר תוך כדי - להדריך אחד את השני מה נעים ומתי לעצור כשמשהו לא נעים או נוח לכם. ולדבר אחרי - לשתף מה אהבת ומה תרצי שיקרה שוב, מה לא היה לך נעים ולהתעניין איך היה לבן הזוג. ככה לאט לאט - לומדים להכיר מה כל אחד אוהב ומה כל אחד רוצה וטוב לו. יש אפשרות שהיא עדיין בתחילת תהליך גיל ההתבגרות בגוף שלה עוד לא מוכנה לקיים יחסי מין מלאים. עם הזמן הגוף משתנה, בהמשך האגן מתרחב והגוף בשל יותר מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית - אולי כדאי לכם לשקול לעצור רגע ולחכות לשלב מעט יותר מאוחר כדי להמשיך. רוב הנערות מגיעות לסיפוק מיני בכלל לא בחדירה אלא ע"י גירוי של הדגדגן. ישנן דרכים רבות לקיים מגע מיני מספק ומהנה בלי חדירה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לשיחה עם היועצות המקסימות ונוכל לדבר עוד. אתם מוזמנים גם להמשיך לכתוב באתר בכל שאלה. המון בהלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בת 17 שואלת: #109358
היי, אני מרגישה שאני צריכה להיות מוכנה לפעם הראשונה שלי ובגלל זה רציתי כמה פעמים לנסות להכניס אצבע לאחר נסיונות שונים של גירוי אבל בכל פעם נתקלתי בקושי ובכאבים עזים לעשות את זה. האם זה אומר שלא אצליח לעמוד בחדירה בזמן קיום יחסי מין? אני חוששת מזה שזה יפגע במערכת היחסים שאני מקווה שתהיה כי לפי מה שהבנתי יחסי מין לא אמורים לכאוב

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב מאוד להוריד את רמת החששות מהפעם הראשונה. הכנסת כל דבר לפתח הנרתיק, מקום שעד עכשיו לא היה רגיל לכניסות אחרות, יכולה להיות קצת כואבת בהתחלה, זה טבעי. אל תשכחי שהנרתיק הוא למעשה שריר.. ויש לו אפשרות להיות גמיש ולגדול מאוד... הרי בסוף יוצא משם תינוק.... להצליח לעמוד בחדירה זה מושג חזק מידי. ייתכן והפעמים הראשונות יהיו לך כואבות, או קצת לא נעימות ויהיו מלוות בירידת דם, שהרי זו קריעה של קרום דק שחוסם את הפתח שנקרא: "קרום הבתולין". הכאב הוא טבעי וחוות אותו הרבה נשים בהתחלה, אך לאחר מספר פעמים זה הופך להיות נעים ומענג כמו שיחסי מין אמורים להיות. אל חשש! בהצלחה במערכת היחסים.


בת 18 שואלת: #109077
היי אני שוכבת עם בן הזוג שלי אפשר להגיד באופן קבוע ותמיד יום אחרי אני מרגישה כאבים בבטן או בצלע מימה זה??

תשובה:
שלום לך, קשה לדעת מה עלול להיות הסיבה על בסיס מה שתיארת בלבד.. יש סיכוי טוב אבל שהכאבים שאת חווה נובעים מלחץ. כלומר, אם את חווה אותם כל פעם יום אחרי שאת מקיימת יחסי מין, אולי את בעצם לא מרגישה מוכנה או באמת רוצה לקיים אותם.. וזה הדרך בה הגוף שלך מנסה להגיד לך. מה שכן, פחות מובן למה שהצלעות שלך יכאבו אם זו אכן הסיבה. יכול להיות שכשאתם מקיימים יחסי מין, יש יותר מדי משקל על הבטן/צלעות שלך תוך כדי? מעבר לזה, קשה לענות על השאלה שלך. תנסי להבא לשים לב מה באמת קורה איתך בקשר לרעיונות אלו. את תמיד מוזמנת לבוא למשרדים שלנו כדי שנוכל למקד יחד מה קורה אצלך :) אנחנו פה לכל שאלה!


בת 14 שואלת: #108948
היי, אני ובן הזוג שלי מקיימים יחסי מין כבר זמן מה וכל פעם כשישנה חדירה כואב לי ולבסוף כשכבר מסיימים יש לי הפרשות חומות שמזכירות את אלו שיש לפני המחזור, רציתי לדעת האם ההפרשות והכאב זאת תגובה שך הגוף ללטקס של הקונדום? (לא עשיתי בדיקות אלרגיה או משהו אבל ישנה צריבה לא נעימה כלכך והפרשות... יכולה להיות אלרגיה?)) ניתן לציין שאנחנו משתמשים בקונדומים של דוקרס אקסטרה סייף. תודה על התשובה.

תשובה:
היי! סליחה על העיכוב בתשובה. בכל מצב של הפרשות או דימומים לא רגילים יש לפנות לבדיקת רופא/ה. תיתכן רגישות ללטקס אך את זה תוכלי לברר מול הרופא/ה. לגבי הכאב; חשוב שלפני החדירה תהיי רטובה מספיק כלומר, עליכם להשקיע במשחק המקדים. יובש בנרתיק יכול לגרום לכאבים וגם לפציעה שעשויה לגרום להפרשות. נסו להשתמש גם בחומר סיכה על בסיס מים שאפשר לרכוש בכל בית מרקחת ויכול להקל על החדירה. אם זה לא עוזר, בררי גם את הנושא הזה מול הרופא/ה. כל טוב!


בן 15 שואל: #108818
היי אני וידידה שלי מהשכונה שכבנו פעם ראשונה כמובן אם קונדום ואחרי בערך 20 דקות סקס היא גמרה וחלק מהקונדום החליק לי האם יש חשש להריון ובנוסף כשניסינו אנאלי לא הצלחתי לחדור(השתמשנו בחומר סיכה ) בכלל מכיוון שהחור שלה היה מאד מאד קטן ושנינו מאד רוצים לעשות אנאלי איך נוכל לעשות זאת בקלות ושאלה אחרונה:ששכבנו לקח לי קצת יותר משעה לגמור מהחדירה וכבר התחיל לכאוב לה מהחדירה אחריי שהיא גמרה כבר פעמיים איך אוכל גם אני לגמור כמה פעמים

תשובה:
היי לך ממה שהצלחתי להבין, הקונדום החליק כאשר היית עוד בתוך הנרתיק. אם רק חלק ממנו החליק, הסיכוי להריון קטן מאוד. אם גמרת לפני זה, אז הסיכוי גדול יותר. אם אתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, אפשר לקחת את גלולת היום שאחרי, "אלה", עד 5 ימים מקיום יחסי המין. אם ידידה שלך מתחת לגיל 16 אז יש צורך במרשם רופא. (אם הקונדום החליק כשהיית כבר בחוץ ולא היה מגע אז אין חשש). לגבי הניסיון למין אנאלי- לגיטימי שלא הצלחתם לעשות זאת בפעם הראשונה ששכבתם. מין אנאלי הוא אקט מאוד אינטימי וצריך להיות מאוד קרובים ופתוחים בתקשורת כדי שזה יעבוד וששני הצדדים יהנו מהעניין. אם באמת שניכם רוצים זאת ואתם מרגישים שיש את הקרבה הנדרשת ביניכם עבור זה, אז חשוב לעשות את זה לאט, עם הרבה תקשורת ביניכם במהלך היחסים ולפני, עם חומר סיכה ובעדינות. זה גם לא חייב לקרות בפעם אחת אלא בשלבים בהדרגתיות. לגבי השאלה האחרונה שלך- קודם כל והכי חשוב, אם כואב לאדם השני בזמן יחסי המין צריך להפסיק זאת. מין צריך להיות מהנה ונעים לשני הצדדים ואם זה לא כך צריך לעצור ולמצוא דרכים אחרות. החדירה לא חייבת להסתיים רק כשהגבר גומר ויש דרכים אחרות להגיע לאורגזמה (גם לגבר וגם לאישה). אם זה משהו חד-פעמי שקרה הפעם, יכול להיות שהיו סיבות שגרמו לך לכך כגון לחץ. אם זה משהו שקרה לך כבר מספר פעמים תנסה לחשוב יותר לעומק אם באמת אתה רגוע ונינוח בזמן יחסי המין, כי זה חשוב מאוד עבור ההנאה שלך. חוץ זה, יכולות להיות מספר סיבות לכך שלוקח הרבה זמן לגמור ואם תיתן לנו פרטים נוספים לגבי מה אתה חושב שיכולה להיות הסיבה, זה יכול לעזור. בהצלחה


בן 17 שואל: #108616
יש לי שאלה אם לאחר קיום יחסי מין בגיל צעיר כמה פעמים בודדות והפסקה של כמה שנים לאחר מכן אז למה בעצם היה כאב בפעם לאחר מכן כאילו זוהי פעם ראשונה האם הקרום נקטן ? ומצטמצם ואם לא היה דם לא אז ולא עכשיו מה זה אומר

תשובה:
היי! הנרתיק הוא שריר שמסוגל להתכווץ ולהתרחב. כמו כל שריר הוא זקוק לאימון. מכיוון שבמשך מספר שנים לא קיימת יחסי מין, השריר התכווץ ולכן חשת בכאב דומה לכאב שחשת בפעם הראשונה. אין קשר בין הכאב לקרום הבתולין. כמו כן, יתכן והקרום לא נקרע בפעמים הראשונות ויתכן וגם לא עכשיו (יש נשים שהקרום נקרע לחלוטין רק בזמן הלידה). לא כל הנשים מדממות מביתוק קרום הבתולין. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108606
היי.. היה לי כואב בזמן החדירה, הרופא אמר לי שיש דלקת ושאני צריכה למרוח שתי משחות ברצף. במשך החודש הזה שכבתי כמה פעמים והכאב החמיר לי היום כבר הגעתי למצב שאני וחבר שלי שוכבים ואחרי דקה אני מעיפה אותו ממני מרוב ששרף לי באיבר מין. אני לא יודעת מה זה. מפחדת ללכת לרופא לא יודעת מה מצפה לי שם אולי יש דרכים להפחית את הכאב בזמן יחסי מין?

תשובה:
שלום לך, כאשר יש דלקת מומלץ לחכות לסיום הטיפול הרפואי שניתן לפני קיום יחסי מין. יתכן שמשום שקיימתם יחסי מין לפני שהדלקת עברה היא החמירה. אני ממליצה לך לפנות שוב לרופא לקבלת תרופות ולא לקיים יחסי מין בהתאם לזמן שיקבע הרופא כדי שהדלקת תוכל לעבור. בהצלחה


בת 17 שואלת: #108397
קימתי יחסי מין עם החבר שלי בפעם הראשונה היתי בתולה זה היה עם קונדום אחרי החדירה כאבה לי הבטן התחתונה כמה שעות בפעם השניה אחרי החדירה שוב כאבה לי הבטן התחתונה הפעם פחות זמן .האם זה בסדר שהבטן כואבת אחרי החדירה ?וגם החשש להיות בהיריון זה גם בסדר??

תשובה:
הי, משתי השאלות שלך אני מבינה שאת חווה כאבים בבטן התחתונה והנרתיק לאחר קיום יחסי מין. כאבים בבטן התחתונה נגרמים מהכיווץ של הרחם והנרתיק בזמן הגירוי המיני והחדירה ואם זה חולף זמן קצר אחרי קיום היחסים - אין מה לדאוג. כאבים בנרתיק בעקבות החדירה יכולים להיגרם מכך שאלו הפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסים והשרירים של הנרתיק צריכים להתרגל לתנועה החדשה של החדירה. אפשרות נוספת היא שאת לא מספיק רטובה בזמן החדירה, או שהחדירה נעשית מהר מדי או עמוק מדי - אז כמובן שמומלץ לוודא שאת רטובה לפני, וגם רגועה ומשוחררת. אפשר להתשמש בחומר סיכה (על בסיס מים אם אתם משתמשים בקונדום) שיכול להקל את החדירה. ואני ממליצה לשתף את החבר שלך בתחושות ולכוון אותו בזמן יחסי המין - לחדור לאט ובהתאם לקצב שלך. מקווה שהפעמים הבאות יהיו מהנות וכיפיות יותר, כל טוב


בת 23 שואלת: #108283
היי אני בת 23 וקיימתי יחסי מין רק עם גבר אחד בחיי. הפעם הראשונה הייתה כואבת .אבל הצלחתי לעמוד בזה, מאז כל פעם שאני מקיימת יחסי מין כואב לי . לפני שנתיים וחצי ניפרדתי מהחבר שלי וכבר שנתיים וחצי שלא עשיתי .. אתמול הייתי בבדיקה אצל רופא נשים והיא ניסתה לבדוק אותי היא הכניסה לי משהו לבפנים כדי לבדוק מעוד כאב לי צרחתי לה שם ולכן היא התעצבנה והפסיקה את הבדיקה . שאלתי למה זה כואב היא אמרה אין שום סיבה שיכאב את לא בתולה .. תבואי פעם אחרת שתהיא רגועה .. עכשיו אני נשארתי ללא תשובה . כל הזמן אני יחייה מי כאבים בזמן יחסי מין או בדיקה רפואית ? למה זה כואב לי .. למה ? והאם יש לזה תשובה רפואית?

תשובה:
שלום לך יקירה! צר לי שאת סובלת ושהרופאה הגיבה כפי שהגיבה. אני לא רופאה אך מה שאת מתארת עשוי להיות וסטיבוליטיס- דלקת מבוא הערייה. היא מאופיינת בכאבים בעת חדירה, בניסיון להחדיר טמפון וכן בבדיקה גניקולוגית. את יכולה לקרוא כאן עוד על הוסטיבוליטיס http://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/estibulitis.aspx ממליצה שתבדקי לגבי אפשרות לגניקולוג/ית אחר/ת בקופה שלך שמכירים את הוסטיבוליטיס, שיהיו סבלנים יותר וידעו לתת מענה לכאבים שאת חווה. את יכולה גם להתקשר אלינו או להגיע לדלת הפתוחה בתל אביב ונוכל להמליץ לך על רופאים/רופאות שאנו מכירים. כל טוב והרבה בריאות!


בת 17 שואלת: #107902
הי, תודה רבה על המענה, ועוד שאלה :( חבר שלי ירד לי ועשה לי ביד לפני כמה שעות, לא משהו שלא עשינו לפני, אבל מאז פשוט שורף לי ללכת לשרותים (השתן פשוט מרגיש כמו להשתין לבה), ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. זה כאב מאוד מציק ולא נעים, וכמה דקות אחרי שסיימתי בשרותים הוא עובר (וכשאני מנגבת אז יש קצת דם שנראה טרי על הנייר, אבל ממש מעט ומאוד נקודתי, ככה שלא נראה לי שמדובר בפציעה פנימית למרות שהכאב מבפנים). חוץ מזה הציפורניים של חבר שלי גזוזות ובשני האקטים לא הייתי יבשה, וכשהוא עשה לי ביד הוא נכנס די עמוק ומהר (ויש לו ידים גדולות) אבל שוב, לא משהו שלא עשינו לפני (ובגלל זה זה די מוזר לי ואני לא יודעת מה זה יכול להיות, או איך להקל על זה ולהפטר מהכאב אם זה אפשרי). תודה מראש על המענה :).

תשובה:
היי לך, מכיוון שעברו רק מספר שעות מאז המגע המיני, אני לא רואה סיבה לדאגה כרגע. פעילות אינטנסיבית יכולה לגרום לאי נוחיות, דימום וכדומה. עם זאת, אני מציעה לך להשאר במעקב על התחושות שציינת, יכול להיות שיעברו או יפחתו תוך מספר שעות\ יום-יומיים, אך במידה והמצב נשאר כמו שהוא או מחמיר רצוי לפנות לרופא\ת נשים לבדוק שלא נגרם נזק. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #107667
יש לי חבר שנה וחצי . אנחנו כבר שוכבים למעלה משנה ואני נוטלת גלולות . בסופש האחרון הלכנו למלון ושכבנו בתוך האמבטיה . אבל כשהוא חדר אלי כאב לי ממש ואחר כך ירד לי קצת דם . זה לא קרה לי מעולם ואני קצת דואגת .

תשובה:
הי, סקס במקלחת נראה ממש טוב בסרטים אבל האמת שבמציאות זה דבר דיי כואב ולא נעים. הסיבה לכך היא שהמים מייבשים את הרטיבות הטבעית שלך - ולכן החדירה כאבה ונפצעת. אין לך מה לדאוג, הפצע ככל הנראה יעבור בעצמו - רק צריך לאפשר לו להחלים. כלומר, להמתין לפחות שבוע בלי חדירה כדי לא לגרות שוב את הפצע. תרגישי טוב :)


בת 16 שואלת: #107660
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר חצי שנה אך כל פעם מחדש ברגע של החדירה אני מרגישה כאב ולאחר כמה שניות הוא עובר ולרוב אחרי מין אני מרגישה צריבה בתוך הכוס. חשבתי שזה בגלל שאולי זה לא רטוב מספיק אך זה לא הסיבה. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, כאב בזמן החדירה יכול לנבוע מסיבות שונות ואותו הדבר גם לגבי הצריבה אחרי קיום יחסים. את אומרת שהסיבה היא לא כי את לא רטובה מספיק, כלומר אתם משקיעים במשחק מקדים ומשתמשים בחומר סיכה? אם כן, אז כדאי שתפני לבדיקה אצל רופא, ייתכן שזה נובע מפטריה או זיהום וחבל שהכאב יפגום בהנאתך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #107557
שלום לכם יש לי שאלה לגביי חומר סיכה. האם יש חומרים שאפשר למצוא בבית ולהשתמש. אם לא מעוניינים ללכת ולקנות . ואם כבר יש הגבלת גיל לקניה של החומרים? הכוונה לחומרי בית היא מים ,סבון ,קרמים או אפילו אולי חלב? אפשר להשתמש בהם? והאם יש חומרים כמו שמן שאסור בשום פנים ואולי להשתמש בו ולהכניס? והאם יש הבדל בין חומר סיכה לאוננות לבין שימושו בקיום יחסים? והאם בכלל זה מומלץ ויש תופעות לוואי לשימוש רב ובכלל? מקווה שתענו תודה מראש וסליחה על החפירה

תשובה:
הי, מים/חלב או סבון לא יכולים להיות חומר סיכוך כי הם מייבשים את הרטיבות הטבעית של גוף האישה. לגבי קרמים - הם מיועדים לשימוש חיצוני בלבד, כי יש בהם חומרים מזיקים לנרתיק. עקרונית צריך מאוד להיזהר עם כל חומר שמכניסים לנרתיק - לגבר זה פחות מסוכן, אבל לגבי הנרתיק צריך מאוד להיזהר. כמו-כן, אם אתם משתמשים בקונדום מותר להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים בלבד כי חומרים אחרים פוגעים ביעילות הקונדום. לסיכום, צריך לקנות חומר בטוח לשימוש בזמן יחסי מין כדי להגן על האישה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 18 שואלת: #107523
שלום, אתמול אני וחבר שלי שכבנו לראשונה בהתחלה כאב אבל לאחר כמה חדירות הכאב הפסיק, חשוב לציין שזמן הסקס היה קצר כי הוא התחשב בכאב שלי . השאלה שלי אם שכבנו אתמול ויש לי דימום קל עדיין מתי יהיה לנכון לשכב פעם שנייה האם האזור צריך מנוחה לאחר הפעם הראשונה או כדומה ? ובפעם השניה והשלישית צריך לרדת דם?

תשובה:
שלום לך, נשמע שהיחסים בינך לבין החבר שלך מבוססים על תקשורת שהרי שיתפת אותו בכאב שלך וזה כיף לשמוע. עם זאת חשוב מאד להיות קשובים לגוף - אם כואב עוצרים. אולם לעיתים קיים כאב בפעמים הראשונות וזה נורמלי, לרוב כי לא מחכים עד לגירוי מלא של האישה. עלייך להיות מאוד מגורה על מנת שהחדירה לא תכאב. מבחינת הפעמים הבאות לקיים יחסי מין - אין טיימינג נכון או לא נכון, מה שתבחרו זה טוב. באשר לדימום, מאוד משתנה בין אישה לאישה - בין אם יש דימום קליל זה נורמלי וגם אם אין בכלל זה בסדר. כל טוב ובהצלחה


בת 17 שואלת: #107515
היי אני וחבר שלי כבר יותר מחצי שנה ביחד בהתחלה ששכבנו הכל היה רגיל ולא כאב לי בהתחלה היינו משתמשים רק בקונדום ועכשיו אני על גלולות בזמן האחרון ממש התחיל לכאוב לי בזמן שאנחנו שוכבים לפני כמה זמן הוא היה שבוע בחול ושהוא חזר היה ממש כיף ולא כאב לי כמו בהתחלה ועכשיו ממש כואב לי בזמן החדירה ולפעמים אחרי שהוא מכניס תוך כדי פחות כואב לי אבל זה לא כמו פעם שבכלל לא כאב לי מה אני יכולה לעשות עם זה כדי שזה יחזור כמו להתחלה ?

תשובה:
הי, ייתכן שהגלולות גורמות לך ליובש פנימי ולכן החדירה פחות נעימה וקלה. אתם יכולים להשתמש בחומר סיכוך, או לחלופין לנסות להחליף סוג גלולות ולראות כיצד זה משפיע. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107478
אני ובן הזוג שלי ביחד כבר שנה וחצי,ורצינו כבר כמה פעמים לנסות אנאלי,אבל כל פעם שאנחנו מנסים,הכאב ממש בלתי נסבל וכואב מאוד.שמנו מלא חומר סיכה והייתי מגורת לפני החדירה אבל זה עדיין לא עזר,אשמח לעיצה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לי נשמע שאת ובן זוגך רוצים ביחד לקיים מין אנאלי. עם זאת, חשוב לזכור שמין לא נועד להיות כואב, ואם כואב אז מפסיקים. כמו שאמרת שעשית, בכדי לגרות את האיזור מומלץ להשתמש בחומרי סיכה ובמשחק מקדים. אני ממליצה לנסות באיטיות ואם ממשיך לכאוב אני ממליצה להפסיק על מנת שלא תיפצעי את עצמך. כל טוב


בת 20 שואלת: #107362
היי חבר שלי חזר מחול אחרי חודשיים ושכבנו אז כאב לי בטירוף.. אחרי צת זמן עצרנו כי ממש כאב לי. ואז ניסינו שוב ועדיין הכאב היה דומה לכאב של פעם הראשונה.. עכשיו אני נוטלת גלולות פליים כבר תקופה של יותר מחצי שנה ואפעם לא היה לי ירידה בחשק המיני ותמיד הייתי גומרת ורטובה כבר בהתחלה, אז מה הסיבה שזה כל כך כאב לי? יובש כתוצאה מהגלולות? או התקופה של החודשיים שלא שכבנו ?

תשובה:
הי, מכירה את השיר "תני לי דקה להתרגל אלייך שוב?" נשמע לי הגיוני לגמרי שסקס אחרי חודשיים שלא נפגשתם הסקס יהיה לא הדבר הכי זורם בעולם. גם מבחינה טכנית שלא שכבתם חודשיים והנרתיק צריך להתרגל מחדש לחדירה. אבל בעיקר בגלל הקשר שלכם והחזרה להיות ביחד - יש פה הרבה רגשות והתרגשות. אני בטוחה שעם הזמן תתרגלו אחד לשנייה והדברים יחזרו לעצמם. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106987
היי, היום חבר שלי היה אצלי, והוא החדיר לי אצבעות. וזה ממש שרף לי ואפילו כאב. אני במחזור אבל באותו הרגע הייתי יבשה. יכול להיות שהוא קרע לי את קרום הבתולין? אפשר לקרוע אותו מחדירת אצבעות? אחרי שהוא הלך בדקתי ולא היה דם. אבל תוך כדי האקט הרגשתי קצת נוזל. אני ממש בלחץ, אשמח שתענו בהקדם. עד עכשיו שורף לח הוא הלך מלפני בערך חצי שעה.

תשובה:
שלום לך קריעת קרום הבתולין מחדירת אצבעות זה דבר שקורה מידי פעם, לעיתים מלווה בירידת דם ולעיתים לא. יתכן שהנוזל שהרגשת קשור למחזור או להפרשה נרתיקית תוך כדי יחסי מין. השריפה באיבר המין כנראה נבעה מהיובש וזו תופעה נורמלית לחלוטין וכנראה תעבור תוך יום-יומיים. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106984
עשיתי סקס פעמיים ובכל פעם כשאיבר המין של חבר שלי נכנס אליי אני מרגישה שיש לי צואה, אותו הדבר קורה גם כשהוא מכניס לי אצבעות, וזאת למרות כלפני האקט המיני אני הולכת לשירותים. מה זה ואיך אפשר להפסיק את ההרגשה?

תשובה:
שלום לך התחושה שאת מרגישה בנוגע לצואה ככל הנראה נובעת מהואקום שיש בחדירה. כשאיבר המין שלו בתוכך, נוצר לחץ בכל אזור הפות והנרתיק מאחר ואין "פתחים" תוך כדי האקט, או הכנסת האצבעות. כדי לנסות למתן את ההרגשה אפשר לבקש ממנו לצאת מידי פעם תוך כדי האקט כדי שלא יהיה אויר שכלוא באזור והוא ייצא החוצה בין לבין. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106830
אני וחבר שלי שכבנו ואנחנו שוכבים כבר מלא זמן פעם ראשונה היום שכבנו וירד לי דם באותו זמן ששכבנו זה טיפה שרף אבל הכאב עבר ממש מהר מה זה יכול להיות המחזור הקודם שלי היה ממש מוזר היה יום וחצי הפסיק ואחרי יומיים חזר שבדרך כלל יש לי מחזור יום יומיים גג חשוב גם להגיד היינו עם קונדום כל הפעמיים

תשובה:
הי, קודם כל אני חייבת לציין שכל הכבוד על הקפדה על אמצעי מניעה! המשיכו כך. אני כמובן לא יכולה על סמך התיאור שלך לומר מה בדיוק קרה, אבל זה נשמע כמו תיאור רגיל של הדברים. קורה שמהמחזור משתבש, וקורה שלפעמים שורף/כואב בחדירה - כמובן שאנחנו צריכים לעשות הכל כדי שזה לא יקרה, אבל החיים לא מושלמים, ולא תמיד הכל אותו דבר. כמובן שאם הדברים חוזרים, או שהכאב חזק - כדאי לראות רופא. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106740
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה (כמובן שעם קונדום ) כאב לי נורא ולא ירד לי דם במהלך הסקס. לפי מה שידוע לי כזו פעם ראשונה אמור לרדת דם.. שעתיים אחרי זה נכנסתי להתקלח וראיתי על התחתון טיפה אחת של דם, זה הגיוני? ומה אני אמורה לעשות כדי שפחות יכאב לי ואוכל להנות יותר מלכאוב?

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים והחלטתם ביחד לקיים יחסי מין ולהשתמש באמצעי מניעה. כל הכבוד. כמובן מצטערת מאוד לשמוע שכאב לך ומקווה שהפעמים הבאות יהיו לך נעימות ולא כואבות כלל. הנרתיק הוא שריר ולפעמים בזמן קיום יחסי מין הוא מתכווץ (בגלל לחץ וחששות) ואת צריכה לוודא שאת נינוחה ורגועה בזמן החדירה - אפשר לתרגל נשימות ביחד; גם משחק מקדים ארוך שתוכלי להרגיש בטוחה ומגורה מינית מספיק; לוודא שאת רטובה מספיק - ואפשר גם להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים (שלא פוגם ביעילות הקונדום). כמו-כן, לבקש מהחבר שלך שיחדור לאט, ואם את מרגישה שכואב או יותר מדי - אפשר לעצור ולהמשיך אחר כך. ככל שתרגישי יותר בשליטה ותגידי מה מרגיש לך נעים ומה פחות - הסיכוי שתהני יגדל. לגבי הדם - אין מה לדאוג, לא כל הנשים מדממות לאחר הפעם הראשונה, וייתכן שטיפת הדם שראית היא כתוצאה מקרום הבתולין. כל עוד לא שורף לך לאחר מכן - אין חשש. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 18 שואל: #106465
היא אמרה לי שהיא לא אוהבת שאני יורד לה היא לא רוצה זה הגיוני כי כל בחורה אוהבת שיורדים לה לא? או שזה הגיוני והיא באמת לא אוהבת?

תשובה:
הי, הגיוני שכל הנשים יאהבו את אותו הדבר? :) אתה יכול לבקש ממנה לתת לזה עוד הזדמנות ולבדוק איזה אזורים/איזה סוג מגע נעים לה שם - אם היא תרצה לבדוק. והאפשרות השנייה היא לענג אותה עם אצבעות ושימוש בחומר סיכה שתבחרו. כל טוב


בת 20 שואלת: #106220
היי אני בת 18 והיום חבר שלי הכניס לי אצבעות לפני החדירה וזה כאב לי ולאחר מכן הוא נכנס בפנים אבל בגלל שזה כאב לי ביקשתי ממנו להפסיק והוא הפסיק ואני חוששת מכניסה להריון. יש לציין שעד לא מזמן הייתי בתולה והיום הייתה הפעם השנייה בחדירה אבל שוב חדירה חלקית עקב כאב. אני לא יודעת אם אני צריכה ליטול פוסטינור או לא אני מאוד מבולבלת

תשובה:
היי לך, אני שמחה לשמוע שיש בינך לבין החבר שלך תקשורת פתוחה במהלך יחסי המין, ושאת רוצה להנות מיחסי המין כי הם אכן נועדו להנאה ולא לכאב! לעיתים יחסי מין כואבים בפעמים הראשונות. הנרתיק הוא שריר, וכשאנו לחוצות או חוששות הוא מתכווץ ולכן יש כאבים בחדירה. כדי להקל על החדירה ולגרות את האזור אני ממליצה לכם להשתמש בחומר סיכוך שניתן לקנות בכל רשת פארם, מעבר ללהשקיע ב"משחק המקדים" שמקדים את החדירה. חשוב שתדעי אבל שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה, ולכן בכל פעם שאת מרגישה לא מוכנה / לא רוצה מכל סיבה שהיא עלייך לעצור. בנוגע לשאלתך לגבי הכניסה להיריון - לא ברור לי ממה שכתבת האם השתמשתם באמצעי מניעה. אם השתמשתם נכון - אין חשש להיריון. אם לא השתמשתם , הרי שמחדירה לנרתיק ניתן להיכנס להיריון. גם במהלך המשחק המקדים מופרש נוזל זרע מהפין שיכול להכניס להיריון. במידה שלא השתמשתם באמצעי מניעה ולא עברו יותר מ-72 שעות לאחר קיום יחסי המין עלייך ליטול פוסטינור, ואם עברו יותר מ-72 שעות אבל לא חלפו 120 שעות אני ממליצה לך ליטול גלולה דומה לפוסטינור שנקראת "אלה" אך נדרש אליה מרשם מרופא נשים. אני מצרפת לך קישור המסביר על גלולות לאמצעי מניעה לשעת חירום - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 אני מאוד ממליצה לך להשתמש באמצעי מניעה באופן תמידי על מנת למנוע הדבקה ממחלות מין ולהימנע מכניסה להיריון לא רצוי מבלי שתחששי. כל טוב


בת 17 שואלת: #105955
אני וחבר שלי שכבנו אתמול ולא בכוונה איבר המין שלו נכנס ממש בחוזקה לתוך התחת שחי ומאז אני לא יכול לזוז מה עושים ??? זה דחוף ממש כואב לי ברמה של בכי

תשובה:
שלום יקירה! אני ממש מצטערת שאת סובלת כל כך! אזור פי הטבעת הוא אזור רגיש מאוד. יש בו הרבה מאוד עצבים וכאשר מקיימים מין אנאלי (החדרת הפין לפי הטבעת) מומלץ להשתמש בחומר סיכה (על בסיס מים) ולהכין את האזור באמצעות החדרת אצבעות כדי להרגיל את המקום ולרפות את השרירים. אני מבינה שלא התכוונתם לקיים יחסי מין אנאליים ומכיוון שלא היית מוכנה לכך יתכן והכאבים נובעים מפציעת פי הטבעת. אני ממליצה לך למלא אמבטיה במים חמימים (לא חמים מדי) ולשבת בה כרבע שעה. המים ירגיעו מעט את המקום. חזרי על הפעולה פעמיים-שלוש במשך היום. אם הכאבים נמשכים יותר מיומיים למרות האמבטיות, אני ממליצה לך לפנות לרופא לבדיקה. בהצלחה ומאחלת לך שהכאבים יחלפו מהר!


בת 17 שואלת: #105800
היי, אני כבר לא בתולה שנתיים וחצי בערך ושכבתי רק עם החבר הראשון שלי שפעם אחרונה ששכבתי איתו היה לפני חצי שמה בערך.. לאחרונה התחלתי לצאת עם מישהו ושכבנו וירד לי דם שממש נראה כמו הדם שירד לי כשאיבדתי את הבתולין בפעם הראשונה.. מה זה אומר? מה הן האופציות לסיבות שיורד לי דם ? כבר כמעט שבוע ברצף.. האם יש לי סיבה לדאוג ?

תשובה:
היי, ממה שאת מתארת נשמע שהדימום נובע מחיכוך באיבר המין. הנרתיק הוא שריר, ומכיוון שלא הפעלת את שרירי הנרתיק בערך חצי שנה השריר "מאבד את הכושר שלו". כתוצאה מכך, כשמתחילים לשוב לקיים יחסי מין לאחר הרבה זמן נוצר חיכוך באיבר המין שגורם לעיתים לדימום. בנוסף, ייתכן שלא היית מספיק מגורה והאזור לא היה מספיק רטוב כך שנוצר דימום בעת החדירה. בנוסף, לעיתים קרום הבותלין לא נקרע לחלוטין בפעמים הראשונות. יש בנות שממשיכות לדמם גם לאחר מין שכולל חדירה פשוט בשל התרחבות הקרום לאורך זמן. לא נשמע לי שיש לך למה לדאוג. התהליך הוא טבעי ואני שמחה שאת נהנית בכל מקרה מיחסי מין (עם אמצעי מניעה כמובן). אם הדימום מתמשך לאורך זמן או אינטסיבי בכמויות שלו, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. בהצלחה.


בן 16 שואל: #105779
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין כמובן עם קונדום והיא היתה בתולה וישר אך שהכנסתי לה ירד לה מלא דם כמובן אחרי דקה הפסיק לרדת אבל ירד מלאא דם האים זה יש משהו לא בסדר פה והאים זה אמור לעכב את המחזור שלה אנחנו ממש בלחץ תודה רבה

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לראות שאיכפת לך מחברה שלך ומהבריאות שלה וכמובן מזה שאתם משתמשים באמצעי מניעה. לגבי הדימום שאתה מתאר - דימום בפעמים הראשונות זה דבר שכיח. אם הכמויות ועוצמת הכאב נראות לכם כלא תקינות אני ממליצה לה לבקר אצל רופאת נשים לראות שהכל תקין ולא נוצר חיכוך כואב מדי או קרע באזור איבר המין שגורם לדימום מתמשך. בנוסף, לגבי העיכוב במחזור - אני ארגיע ואומר שעיכוב במחזור נובע ממספר גורמים משתנים: גורמים פסיכולוגיים של לחץ, גורמים פיזיולוגיים של שינויים בשינה או בתיאבון או מכניסה להיריון. מאחר שהשתמשתם בקונדום לאורך כל יחסי המין אין חשש להיריון. מזמינה אותך לפנות תמיד לדלת פתוחה בכל נושא, בהצלחה.


בת 18 שואלת: #105423
שלום, אני מקיימת יחסי מים בערך חודשיים. חשה בתחושת אי נוחות וכאב בנרתיק, בהתחלה בעיקר, בדרך כלל היא נעלמת תוך כדי, ולפעמים אחרי קיום יחסי מין מתגברת תחושת כאב. בזמן האחרון אני מרגישה שמאוד כואב לי / שורף בתחילת החדירה, קשה לי להמשיך וזה מונע מאיתנו לקיים יחסי מין. אני לא יודעת מה לעשות, חומר סיכה לא ממש עוזר, אין לי יובש ואני מספיק ״חמה״, לא חושבת שזה פצע כי לפעמים הכאב נעלם תוך כדי (אבל ממשיך קצת לאחר קיום היחסים). אני מאוד מתביישת ללכת לגינקולוג.

תשובה:
שלום יקרה, ראשית, כאבים בזמן חדירה הם דבר נפוץ מאוד בקרב נערות ונשים, ובטח בחודשים ובשנים הראשונות לקיום יחסים עם חדירה, הסיבות לכך רבות ומרובות. אני מצרפת לך קישור מהאתר שלנו על כאבים בחדירה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89, בנוסף כנסי לאתר של ד"ר אחינועם לב שגיא, מומחית בתחום וגם בקשר איתנו בדלת פתוחה והיא מסבירה על כך. אני מאוד מאוד ממליצה לך שכן להיבדק אצל רופא/ת נשים, במיוחד בגלל שאת מתארת שאת מגורה ואין לך יובש. בדיקה תעזור לך מאוד, אין צורך שתסבלי בקיום יחסי מין, נשים צעירות רבות חוות כאבים בחדירה ויש טיפול לזה. את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה ולקבוע בדיקה אצל רופאת הנשים שמקבלת אצלינו, שיהיה בהצלחה ואנחנו כאן בשבילך.


בת 17 שואלת: #105158
היי, לפניי כמה ימים שאני וחבר שלי ניסינו לשכב בפעם הראשונה ללא הצלחה מרוב כאבים. יכול להיות שכמה מטיפות האהבה שלו נכנסו אליי. הוא אומר בוודאות שלא, אבל אני עדיין חוששת. איך אוכל לדעת ולמנוע במאה אחוז שלא אכנס להריון??

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שאת חוששת אך הסיכוי אינו גבוה. בכל מקרה, במצב כזה ומכיוון שעברו יותר מ-3 ימים מאז ששלחת את השאלה, הפוסטינור , גלולת היום שאחרי, לא תהיה יעילה. ישנה גלולה חדשה יחסית בשם "אלה" והיא ניתנת חינם עם מרשם רופא (גם רופא משפחה יוכל לתת לך את המרשם) ella הינה אמצעי חירום למניעת הריון תוך 120 שעות (5 ימים) מקיום מגע מיני בלתי מוגן. במידה ולא חלפו עדיין 5 ימים ממליצה לך לגשת לרופא כבר מחר בבוקר ולקבל את המרשם וליטול את הגלולה. לגבי נושא הכאבים; זה טבעי שבפעמים הראשונות החדירה קשה יותר. הנרתיק הוא שריר שלא נחדר אצלך בעבר ולכן זה לא מפתיע שהוא מתכווץ ומתקשה להרפות. חשוב מאוד לרכך את פתח הנרתיק ע"י משחק מקדים ממושך. כמו שריר תפוס, אפשר לעשות עיסוי עדין במשך דקות ארוכות בפתח של הנרתיק באמצעות האצבע, ולאט לאט להכניס אותה קצת יותר. ממש חשוב שלא תעשו משהו שכואב לך, לא להאבק ולנסות בכוח כיוון שלשריר יש זכרון, ואם כאב זה מה שהשריר מרגיש הוא עלול להתכווץ עוד יותר. חשוב להשתמש גם בחומרי סיכה מתאימים. חשוב לעשות זאת לאט ובהדרגה. יחסי מין אמורים לגרום להנאה ולא לכאבים. במידה ואת רוצה יעוץ נוסף את מוזמנת לפנות אלינו בטלפון או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #105093
היי, אני וחבר שלי התקדמנו משמעותית בכל הקשור למין. התנסינו במשחקים מקדימים, גילינו מה אנחנו אוהבים ומה לא ולאחרונה ניסינו לקיים יחסי מין (בשבילי זו הפעם הראשונה). הוא ניסה להכניס את איבר המין שלו לאיבר המין שלי והוא לא הצליח למרות שניסינו להרטיב אותו שיכנס חלק ולמרות כל המשחקים המקדימים. כמובן לא ציפיתי שזה יהיה נעים ויעבוד חלק על הפעם הראשונה אבל זו כבר פעם שלישית שאנחנו מנסים וזה באמת לא נכנס ואז זה הופך לעוד יותר לא נעים עקב הנסיונות והמאבקים להכניס את איבר המין שלו לשלי... אשמח להבין אם עשינו משהו לא בסדר או אם יש פתרון כלשהו לבעיה?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת לא עשיתם שום דבר לא בסדר. זה מאוד טבעי שבפעמים הראשונות יהיה קשה לבצע חדירה. הנרתיק הינו שריר אשר מעולם לא נחדר בעבר וככזה, זה בכלל לא מפתיע אם הוא מתכווץ ומתקשה להרפות. חשוב מאוד לרכך את פתח הנרתיק ע"י משחק מקדים ממושך. כמו שריר תפוס, אפשר לעשות עיסוי עדין במשך דקות ארוכות בפתח של הנרתיק באמצעות האצבע, ולאט לאט להכניס אותה קצת יותר. ממש חשוב שלא תעשו משהו שכואב לך, לא להאבק ולנסות בכוח כיוון שלשריר יש זכרון, ואם כאב זה מה שהשריר מרגיש הוא עלול להתכווץ עוד יותר. עונג והדרגתיות זה המפתח. כמו כן אמרת שניסיתם להרטיב, האם השתמשתם בחומר סיכה מתאים? זה גם יכול לעזור. ודבר אחרון, לא ציינת שימוש בקונדום. אמצעי מניעה ובמיוחד קונדום ממולצים בכל מגע מיני. זה מוסיף לתחושת הבטחון וכמובן מגן מפני מחלות מין והריון לא רצוי. אני ממליצה שתשתמשו בקונדומים של דורקס מסוג FEATHER LITE שהם בצבע אדום. אלו קונדומים דקים במיוחד ולא מעלים את נפח הפין ולכן יכולים לעזור בהפחתת הכאב. בהצלחה ואת מוזמנת לפנות אלינו שוב בעתיד להתייעצויות נוספות.


בת 19 שואלת: #104984
אני וחבר שלי כבר שוכבים כמה חודשים וכל פעם שאנחנו שוכבים אני לא נהנית כי זה כואב לי ממש וגם שבוע אחריי נהיית לי דלקת בשתן ממש על בסיס שבועח שזה כבר בלתי ניסבל אני לא יודעת מה לעשות יותר ולמה עדיין כואב לי כלכך כשאנחנו שוכבים, אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים לנבוע ממספר סיבות באופן רגיל יחסי מין צריכים להיות מענגים ולא בלתי נסבלים, חשוב לטפל בכך מכיוון שכאב יגרום לפחד מיחסי מין, בראש וראשונה בפעמים הבאות עלייכם להשתמש בג'יל סיכה על בסיס מים שאפשר לקנות מבתי המרקחת השימוש בג'יל יעזור לחדירה קלה יותר וימנע כאב, אם הכאב ממשיך והג'יל לא עוזר עלייך לגשת לרופא נשים שיבדוק אותך לבירור סיבת הכאב, יתכן שכואב לך כי את מפתחת דלקת בדרכי השתן וטיפול בדלקת לא רק שחשוב למניעת סיבוכים גם יקל ויפחית את הכאב , למרות שמערכת השתן ומערכת המין הן 2 מערכות נפרדות המרחק בין פתח הנרתיק פתח השופכה ופתח פי הטבעת הוא קצר ולכן יכולים חיידקי מעיים לעבור לפתח השופכה ולגרום לזיהום ,בכדי למנוע את הדלקת יש לשמור על הגיינה של האזור ולמנוע מגע של צואה עם פתח השופכה. חג שמח בהצלחה 0שתן 0


בת 15 שואלת: #104868
אתמול אני וידיד שלי קיימנו יחסי מין וגינאלי ואנאלי, ההנאה היתה טובה ועשינו זאת 6 פעמים בלילה... יום ליפני זה גרם לי לנפיחות וכאבים בשתי אזורי המין.. וצורך כל שניה ללכת לשירותים וכאבים קטנים בבטן תחתונה. זה עובר? ואיך אני יכולה לפעם הבאה לעבור את האי נוחות הזאת? או שזה תמיד ככה? זה יכול להשפיע על משהו או לאראות על משהו? ושאלה שניה מטיפות אהבה אפשר להכנס להריון? ואם הוא גומר ומנגב טוב אפשר מיזה להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, ישנן הרבה סיבות לכאבים ולחוסר נוחות שאת מרגישה. חשוב מאוד להקדיש זמן למשחק המקדים כי הוא יכול להקל על הכאב שאת מרגישה. במידה ומדובר בפעמים ראשונות בהן את מקיימת יחסים מין, הכאבים יכולים לנבוע מכך ועם הזמן הכאבים עשויים לפחות. אם תמשיכי להרגיש את הכאבים אני ממליצה לך לפנות לרופא נשים. לגבי שאלתך לגבי טיפות אהבה, ניתן להיכנס להריון מטיפות האהבה ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה (גם אם הוא מנגב טוב). כמו כן, ציינת כי קיימתם גם יחסי מין וגינאליים וגם אנאליים, לכן יש צורך בשימוש בשני קונדומים שונים - אחד עבור הוגינאלי ואחד עבור האנאלי על מנת למנוע זיהום. לכל שאלה נוספת את מוזמנת להתקשר לדלת פתוחה. המשך יום נעים


בת 17 שואלת: #104749
היי אני וחבר שלי המון זמן ביחד ודי הרבה זמן שאנחנו מקיימים יחסים אוראליים לגמרי ואנחנו לגמרי פתוחים אחד עם השנייה אם לא נעים או כואב מפסיקים וזה כיף החלטנו לנסות לעבןר לשלב הבא וליחסי מין מלאים עם חדירה וחשוב לציין שאני בתולה וניסינו עם קונדום כמובן וזה כאב ממש ניסינו איזה חמש פעמים כל פעם נכנס טיפה יותר אבל הרגשתי ממש כאבים ולא ידעתי מה לעשות כבר אפילו שעה אחרי עדיין כאב גם מבפנים וגם כאילו השמן של הקונדום כזה שרף , מה אפשר לעשות כדי להפחית את הכאב ובאמת להנות כמו שזה אמור להיות אולי תנוחה או משהו שאנחנו עושים לא בסדר , ולמה גם השמן הזה שרף לי ככה , תודה מצפה לתשובה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, מה שאת מתארת הוא מאוד נפוץ בקרב נערות ונשים צעירות לצערי. אני שמחה לשמוע שאתם יורדים זה לזו ושאתם פתוחים ומרגישים בנוח אחד עם השניה. זה ממש חשוב בשביל מגע מיני נעים לשני הצדדים, וללא כאבים. בנוגע לשמן ששורף, יכול להיות שאתם צריכים לנסות קונדום שאיננו מלטקס. לדורקס יש את הקונדום הזה אז תלכו לקנות אותו בבית מרקחת. בנוגע לכאבים, אני מצרפת לך קישור לטיפים שיכולים לעזור בפהחתת הכאבים. תקראי ותנסו ליישם. אבל לפני זה, חדירה היא תהליך. זה לא משהו שמצליח בפעם אחת. זה לוקח זמן. הנרתיק הוא איבר המורכב משרירים סגורים ומכווצים ולכן מאוד חשוב להיות קשובה לגוף שלך, להנות ממגע לפני חדירה, לפחות חצי שעה, כדי שהשרירים יהיו רפויים ושאת תהיי רטובה. אם את לא מספיק רטובה, אז הפין לא ייכנס ופשוט יכאב. יש בנות שצריך לאמן את הנרתיק שלהן לקראת חדירה וזה בדיוק הקישור שאני מצרפת לך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 ועוד אחד: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 את כמובן מוזמנת לפנות אלינו שוב ואפילו לבוא אלינו. נשמח מאוד לעזור לך. כל טוב


בת 14 שואלת: #104656
בחודשיים האחרונים אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין אוראליים ואנליים משום שממש כואב לי בנרתיק לא משנה מה אני עושה ניסינו חומר סיכה ניסינו להחדיר אצבעות גם ממה שאמרו לי הנרתיק יכול להתכווץ מלחץ או ממצב כזה שהפין שלו אולי לא עומד עד הסוף.. גם כשהוא מכניס אצבעות אפילו רק בפתח והכי לא אגרסיבי שיש עדיין זה כואב לי. הוא לא רוצה להכאיב לי גם הוא מקפיד יותר מתמיד לגזור ציפורניים ולשטוף ידיים לפני, שלא ייצא מצב שהוא הכניס לכלוך או שהוא בטעות שרט אותי וזה עדיין ממש ממש כואב לי. גם כשאני רטובה.. יכול להיות שזאת בעיה רפואית אצלי?..

תשובה:
היי! יש מספר סיבות שונות לכך שכואב לך בחדירה לנרתיק. באופן כללי ככל שאת יותר צעירה, כך הסיכוי לכאב עולה. הסיבה לכך היא ההתפתחות הגופנית של שרירי הפות ורקמות העור בפות. כמו כן, זו תופעה נפוצה מאוד בקרב נערות צעירות, במיוחד נפוצה בפעמים הראשונות לקיום חדירה. אם את משתמשת בגלולות לאורך התקופה שכואב לך, ייתכן וזה נובע מהגלולות ואת יכולה לשקול להחליף אותם מול רופא הנשים. האם אתם משקיעים מספיק זמן במשחק מקדים? אם לא, זה גם גורם לכאבים. לכן חשוב שתשקיעו הרבה יותר זמן במגע מקדים כדי שתיהיי יותר רטובה, חשוב שתשקיעו במגע מיני שאינו כולל חדירה כדי לייצר סיכוך טבעי, אפשר להיעזר גם בחומר סיכה אותו מומלץ למרוח לפני החדירה בתוך הפות, ועל הקונדום שלו וחומר הסיכה יעזור בחדירה ויפחית במקצת את הכאב, אבל חשוב לא להפחית בזמן המשחק המקדים. כמו כן, בזמן קיום יחסי מין חשוב שתנסי להרפות כמה שיותר את השרירים. חשוב לא לעשות משהו שכואב לך, הגוף זוכר וברגע שאת ממשיכה לעשות מגע שמכאיב לך, הגוף עוד יותר יתכווץ, לכן מעולה התקשורת שקיימת בינך לבין חברך ויש לשמר אותה ולהנחות אותו, מה נעים לך ומתי כואב לך. האם המקום בו את מקיימת יחסי מין הוא מקום שמאפשר לך להיות רגועה? ייתכן שגם החשש שפרטיותכם תיפגע עלול להשפיע מאוד על הכיווץ של השרירים ועל הכאבים. אני מציעה לך לנסות לבדוק היכן הכאב על ידי החדרת אצבע ובדיקה של דפנות הפות. האם זה בחלק העליון של הפות, התחתון, בצדדים, בפתח, בעומק. ברגע שתדעי היכן בדיוק הכאב, זה יסייע לעזור לכאב לעבור. איך זה יעזור? כמו שצוואר שנתפס ומעסים אותו כדי שהוא ישתחרר, ככה צריך לעשות למקום שכואב בפות. יחסי המין הראשונים הם בעצם הפעמים הראשונות שמשהו נוגע בשרירים הללו ולכן הגיוני לחלוטין שהם כאילו יתפסו ומזה הכאב. אם תעסי את האזור הכואב זה יכול לסייע לכך שהוא יכאב פחות. את יכולה להפעיל לחיצה ושחרור של האצבע על האזור הכואב מספר פעמים ולנסות לבדוק אם הכאב פוחת. גם חבר שלך יכול לעשות את זה איתך או במקומך. זה יכול להיות חלק מהמשחק המקדים. את יכולה לעשות גם תרגילי קיגל: תרגיל של כיווץ ושחרור מהיר של שרירי הפות ולעשות את התרגיל הזה עשרים פעמים רצוף, כל יום, מספר פעמים ביום. זה יעזור לך בהמשך להרפות את שרירי הפות בזמן החדירה. כשאתם לקראת חדירה, שחבר שלך ייכנס לאט ויעצור אותו כל ס"מ. בכל עצירה תעשי עשרים כיווצים ושחרורים ורק אז שייכנס עוד ס"מ. וכך תמשיכו עד שהוא ייכנס עד הסוף. שוב, אם כואב לך וזה בלתי נסבל, אל תעשי זאת. תעצרו, תרגעו ועד שתהיי מוכנה שוב, תנסו שוב. ממליצה לכן לקנות את הקונדומים של דורקס מסוג FEATHER LITE שהם בצבע אדום. אלו קונדומים דקים במיוחד ולא מעלים את נפח הפין ולכן יכולים לעזור בהפחתת הכאב. אם לאחר כלל העצות המצב לא משתנה, ממליצה לך לפנות לרופא נשים. מקווה שהצלחתי לעזור :)


בת 18 שואלת: #104555
אני וחבר שלי עשינו זאת בפעם הראשונה וכאב לי ולכן הוא חדר רק עם הכיפה ועוד קצת מעבר הפעם השנייה החלטנו להיעזר בקרם שגרם לי להרגשה קצת שורפת באיזור הנרתיק והחדירה הייתה יותר ארוכה אבל מאוד כואבת ובפעם השלישית השתמשנו בווזלין וגם קצת שרף לי וכאב אבל פחות בכל הפעמים לא ירד לי דם וככל שהחדירה הייתה יותר עמוקה יותר כאב לי מה אני צריכה לעשות אם לא ירד לי דם ? והאם שרף לי בגלל שזה לא היה קרם מיוחד בשביל זה?

תשובה:
היי לך, אני רוצה לברך אותך על הרצון ללמוד ולדעת! קיום יחסי מין בפעמים הראשונות יכול להיות מלווה בכאב ולכן זה מאוד לגיטימי שידרשו מספר ניסיונות עד להצלחת חדירה מלאה. כשאישה מגורה מינית איבר המין שלה נרטב, הרטיבות נועדה להקל על החדירה, לכן אני ממליצה לנסות להקדיש זמן למשחק מקדים, לליטופים, נשיקות וכאלה כדי שתהיי מגורה והחדירה תהיה בקלות. אם את מרגישה שבאופן טבעי את לא מספיק רטובה, יש חומר 'סיכה' שהוא חומר המיועד בדיוק בשביל זה וניתן לקנות אותו בסופר פארם או בבית מרקחת. לא מומלץ להשתמש בחומרים אחרים מכיוון שלא מיועדים לשימוש בתוך איבר המין, שימוש כזה יכול להיות גורם לתחושה השורפת שהרגשת והכאב. אין סיבה כרגע להלחץ מהכאב מכיוון שזה טבעי בפעמים הראשונות, כן חשוב שתדעי להיות קשובה לעצמך כדי לעשות את זה בקצב שנוח לך- סקס אמור להיות כיף ואת לא אמורה לסבול ממנו! המון בהצלחה


בת 14 שואלת: #104524
היי אני וחבר שלי אתמול קיימנו יחסי מין עם קונדום וזאת רק הפעם השנייה שאנחנו מחדירים את האיבר מין שלו לשלי, ואני עדיין לא בטוחה אם בכלל עם קערתי את קרום הבתולים, ובהתחלה אחרי שכבר הכל ניגמר ממש כאב לי בנרתיק עד רמה שהיה קשה לי לעמוד ואז כבר כשהגעתי הביתה אני ראיתי שהייתה לי הפרשה (היה לי מחזור לפני שבועיים), התחילה לי לכאוב הבטן תחתונה ויום למחרת הכאב בטן עדיין היה לי וכאב לי לעשות פיפי. מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה. יחסי מין הם דבר שאמור להיות נעים וכייפי. הכאב שאת מתארת מלמד שמשהו לא כשורה. זה כן סביר שתחושי כאב בפעמים הראשונות אבל כאב כל כך עוצמתי שמשבש את התפקוד שלך יכול לנבוע מכמה סיבות. האם כואב לך גם בזמן קיום היחסי מין? כואב לך גם בזמן החדירה? יכול להיות שאתם צריכים לעשות זאת יותר לאט , בהדרגה ובעדינות. להשקיע יותר במשחק המקדים שתהיי מגורה ולהשתמש בחומר סיכה על בסיס מים במידה ויש צורך. דבר נוסף - האם את מרגישה רגועה ונינוחה בזמן החדירה? האם את רוצה בכך? הנרתיק הוא שריר ולכן הוא יכול להתכווץ ויכול להיות רפוי. כאשר את במתח, לחץ, פחד, אם את חוששת שמישהו יכנס או שלא נוח לך - כל דבר פיזי או ריגשי שעוצר אותך גורם לנרתיק להיות מכווץ והדבר הזה יוצר את המצב שיש כאב בזמן יחסי המין ו\או אחרי. לכן חשוב שכאשר אתם שוכבים זה יהיה במקום שאת מרגישה בו בנוח, עם תנאים מתאימים ושלא יפריעו לכם באמצע. שזה יהיה עם חבר שאת סומכת עליו ויש לך אמון בו. דבר נוסף שחשוב שאת תגידי לו מתי לך מתאים שהוא יכנס, תזמיני אותו כשאת רוצה. האם שיתפת את החבר שלך בכאבים האלו? יחסי מין הם דבר שמצריך הרבה מאוד תקשורת - כולם חושבים שההנאה באה מיד כשמתחילים לשכב אבל זה בכלל לא נכון. כדאי לדבר לפני - לשתף בחששות, וברצונות. לדבר תוך כדי - להדריך אחד את השני מה נעים ומתי לעצור כשמשהו לא נעים או נוח לך. ולדבר אחרי - לשתף מה אהבת ומה תרצי שיקרה שוב, מה לא היה לך נעים ולהתעניין איך היה לבן הזוג. ככה לאט לאט - לומדים להכיר מה כל אחד אוהב ומה כל אחד רוצה וטוב לו. יש אפשרות שאת עדיין צעירה ובתחילת גיל ההתבגרות הגוף שלך עוד לא מוכן לקיים יחסי מין מלאים. עם הזמן הגוף משתנה, בהמשך האגן מתרחב והגוף בשל יותר מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית - אולי כדאי לך לשקול לעצור רגע ולחכות לשלב מעט יותר מאוחר כדי להמשיך. רוב הנערות מגיעות לסיפוק מיני בכלל לא בחדירה אלא ע"י גירוי של הדגדגן. ישנן דרכים רבות לקיים מגע מיני מספק ומהנה בלי חדירה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לשיחה עם היועצות המקסימות ונוכל לדבר עוד. את מוזמנת גם להמשיך לכתוב באתר בכל שאלה. כל טוב


בת 18 שואלת: #104398
יש לי חבר וקיימנו יחסי מין כמה פעמים. הבעיה שנורא כואב לי וזה לא עובר... זה באמת אמור לעבור מתישהו? אני כן חושבת שאני רטובה ויודעת שזה אמור לעזור אבל עדיין כואב לי.

תשובה:
שלום יקרה. במקרה של כאבים בחדירה יש לבדוק אם יש וסטיבוליטיס, דלק מבוא הערייה שניתנת לטיפול. כנסי לאתר של ד"ר אחינועם לב שגיא, מומחית בתחום וגם בקשר איתנו בדלת פתוחה והיא מסבירה על כך. צריך לבדוק אם גם כשאת מכניסה אצבע או בן זוגך מכניס לך אצבע כואב לך או כשזרם מים נכנס כואב לך, בדיקה תעזור לך מאוד, אין צורך שתסבלי בקיום יחסי מין, נשים צעירות רבות חוות כאבים בחדירה ויש טיפול לזה. שיהיה בהצלחה ואנחנו כאן בשבילך.


בת 18 שואלת: #103782
אני ובן זוגי ניסינו לשכב וממש כאב לי, נכנס רק החלק של הכיפה. לאחר מכן ניסינו שוב ונכנס קצת יותר אבל ממש ממש כאב לי ברמה שלא יכולתי להמשיך. אני מפחדת שזה לא יצליח לנו

תשובה:
שלום, האם זאת הייתה הפעם הראשונה שלכם? כאבים בחדירה נגרמים בדרך כלל מחוסר רטיבות של איזור הנרתיק. חוסר הרטיבות יכול להיגרם בעיקר בגלל איזהו שהוא לחץ שאת נמצאת בו- הלחץ יכול להיגרם מפחד מסויים (בעיקר אם זאת הפעם הראשונה), חוסר נוחות בסיטואציה, בושה. חשוב שתבדקי עם עצמך אם את מרגישה מוכנה לקיום היחסים ואם לא זה גם בסדר לחכות. על מנת שלא יכאב לך בזמן קיום היחסים את צריכה להיות רגועה ורפויה, אולי תשימו מוזיקה נעימה, תדליקו נרות ותיצרו אווירה שתגרום לך להרגיש יותר בנוח. תחושת הנוחות תגרום לך להתגרות יותר, וזה יגרום לרטיבות באיזור הנרתיק-הרטיבות מקלה על החדירה. הנרתיק הוא שריר שמתרחב לכן אין סיבה שלא תצליחו לקיים חדירה כל עוד תרגישי בנוח. לפעמים זוהי הדרך של הגוף שלנו לאותת לנו שהוא עוד לא מוכן. אופציה נוספת היא שימוש בחומרי סיכה שעוזרים לחדירה.


בת 17 שואלת: #103679
היי, מתנצלת על כל השאלות אבל הבעיה מהשאלה הקודמת לא נפתרה לי... לקחתי היום את הגלולה ה14 כשאת הראשונה לקחתי ביום הראשון של המחזור, אני לא במחזור כרגע. יש לי מעט דימומים מאז שנגמר המחזור, ממש מעט דם. היום שוב נפגשתי עם חבר שלי ובערך חצי שעה אחרי שגמרתי(לא קיימנו יחסי מין) התחיל לי דימום, היו לי כאבים ברחם (פחות מכאבי מחזור אךהרגשתי התכווצויות) וראיתי שכמות הדם שהיתה לי לפני שגמרתי גדלה בצורה ניכרת. בגלל שזה קרה לי לפני 5 ימים כבר, אני מבינה שזה חוזר. זה תקין שאני מתחילה לדמם יותר אחרי שאני גומרת? אלו לא דימומים קשים כמו במחזור אך בהחלט ניכרים יותר מלפני שאני גומרת. זה אמור לחלוף אחרי 3 חודשים או שעלי להחליף גלולות כרגע? בנוסף אני ממש מתוסכלת, אני וחבר שלי הצלחנו לקיים יחסים רק פעם אחת, ומאז למרות ההדרגתיות אצבעות והכל ולמרות שאני רטובה ולא לחוצה זה לא מצליח שוב, אין לי מושג למה וזה ממש מתסכל. חבר שלי מנסה להרגיע אותי ואומר שזה תהליך ואני מבינה שזה תהליך אבל זה פשוט כל כך מתסכל כי זה כבר הצליח פעם אחת (אחרי שעות) ועכשיו כבר לא.. אני מכירה את כל השיטות ואני רגועה ומוכנה וזה פשוט לא עובד..

תשובה:
שלום לך, זה אמור לחלוף לאחר שלושה חודשים כך שאין לך מה לדאוג. את מוגנת לגמרי. אם זה מאוד מפריע לך, את יכולה ללכת לרופא/ת הנשים שלך לבירור והחלפת גלולות. חבר שלך צודק. זה תהליך וזה לוקח זמן. אם תכעסי על עצמך הנרתיק שלך רק יישאר יותר מכווץ. להרבה מאוד בנות חדירה זה לא דבר טבעי וזה לוקח זמן. את צריכה ללמוד לשחרר את שרירי הנרתיק שלך באופן יזום כדי שהוא ייפתח ויהיה רפוי. תקשיבי לגוף שלך. הוא מדבר איתך ואל תלחיצי אותו כי זה רק יכאב. כל טוב


בת 16 שואלת: #103559
מאז ומתמיד הרגשתי נוח עם הגוף שלי. כשהתחלתי לאונן לפני כמה שנים גיליתי שאני מאוד אוהבת איך שזה גורם לי להרגיש בהתחלה, אבל ככל שהתחושה מתגברת אני מרגישה כאבים חזקים אבל עמומים (זה הגיוני?) מאזור הישבן. לרוב אני ממשיכה עד שאני מרגישה שהכאב בלתי נסבל ואז מפסיקה ומחכה שזה יעבור. זה מאוד מפריע לי. חברה שלי אמרה לי שאוננות אף פעם לא אמורה לכאוב וכנראה אני עושה משהו לא נכון, אז בדקתי בגוגל וגיליתי שזאת תופעה שקיימת ומה שיכול לעזור לי זה טיפול פיסיותרפי ברצפת האגן. הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני רק בת 16 ואין סיכוי שאני אפנה להורים שלי בשביל זה. מציקה לי גם המחשבה שבעוד כמה שנים כשארצה גם לקיים יחסי מין אני אסבול, ועד שאני אהיה ברשות עצמי אני לא אוכל לקבל טיפול ולאונן כמו שאני רוצה. יש פיתרון לכך?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה מאוד לשמוע שאת מאוננת ומכירה את הגוף שלך. זה מאוד חשוב, כיפי ומענג. בנוגע לכאבים שאת מרגישה, האם את מאוננת עם הכנסת אצבע או רק על ידי עינוג הדגדגן? אם את מכניסה אצבע, אז נסי לא לאונן עם הכנסת אצבע ורק ע"י עינוג הדגדגן. אם את לא מכניסה אצבע ועדיין כואב בזמן אוננות, כן שווה ללכת להיבדק אבל זה לא בהכרח אומר שאת צריכה פיסיותרפיה לרצפת האגן. אני מציעה שתבואי אלינו ביום בו יש רופא/ת נשים לבדיקה. כל טוב


בן 17 שואל: #103534
שלום,קיימתי יחסי מין עם הפרטנר שלי,עם קונדום ניסינו הפעם לגוון את חיי המין שלנו וניסינו לקיים יחסי מין בשירותים בבית הספר אך שנכנסו ילדים לתא ליד נכנסתי ללחץ והנרתיק הרגיש לי כאילו התייבש והוא לא הצליח להכניס בהתחלה כשהצליח הרגשתי קצת לא בנוח והפסקנו כשחזרתי הביתה חשתי בכאבים בנרתיק אני מבינה שזה כנראה משום שהוא הכניס בכוח אבל איך אפשר להתמודד עם הכאבים ביינתים? (רק לציין שאני שואלת כי הרגשתי כבר פעמיים חוץ מזה כאב דומה )

תשובה:
שלום לך המצב שאת מתארת לא נשמע נעים. גיוון בקשר מיני זה דבר נפלא וחשוב אבל כדאי לשמור שיהיה נוח ונעים. אם אתם מקיימים יחסי מין במקום שיכולים להכנס ולהפריע לכם באמצע ובמקום שלא נוח לכם אז זה פוגם בהנאה וביכולת שלכם באמת להיות שם אחד בשביל השני ולהתמסר למפגש המיני בינכם. שירותים בבית ספר זה גם לא המקום הכי נקי וכדאי ביחסי מין לשמור גם על הנושא הזה. תנסו לחשוב יחד על מקומות בהם אתם יכולים גם להנות מגיוון וגם מאווירה וסביבה שתאפשר לכם באמת את כל החוויה שיכולה להיות ממפגש מיני. מפגש מיני כולל את המרחב, זמן, תנאים פיזיים וריגשיים. הכאב שאת מרגישה עכשיו הוא כנראה גם מזה שנלחצת ואז הגוף שלך הגיב בשתי צורות - יובש בנרתיק וכיווץ שרירי הנרתיק. זה מאוד הגיוני ונכון לגוף להגיב ככה במצב כזה. לא נכון לבן הזוג שלך להכניס את איבר המין שלו בכוח לתוכך. זה לא דבר שכדאי שימשיך לקרות בקשר המיני בינכם. לנרתיק שלך נכנסים ברגישות ובעדינות ולא חודרים בכוח. זאת אחריות של שניכם. אם זה חזק לך, מכאיב לך, לא נעים לך, את לא רטובה ומגורה - תאמרי לו שיעצור, תדריכי אותו איך כן, איך לגעת בך כדי שתהיי רטובה, איך להכנס בלי להכאיב, מתי להכנס. זאת גם האחריות שלו לבדוק שאת רטובה, לשים לב שאם את יבשה זה כנראה לא זמן טוב להכנס, לעורר אותך ולגרות את האיזור כך שהמקום יהיה רטוב, לא להכנס בכוח, לבדוק איתך שנעים לך ושאת נהנת, להתעניין מה שלומך לפני שהוא נכנס וגם תוך כדי אם הוא מרגיש משהו. אני חושבת שבגלל שאת מציינת שאת מכירה את הכאב הזה זה זמן טוב לדבר על הנושא הזה בינכם. כדאי לך לשתף אותו בכאב שהרגשת אחרי המפגש בשירותים. לומר לו שהוא נכנס בכוח, שזה כואב לך תוך כדי וגם אחרי. יחסי מין אמורים להיות מהנים ומספקים לך ולו. זאת הזדמנות עבורכם לשנות הרגלים לא נכונים בקשר המיני בינכם. תדברו, ותסכמו בינכם תנאים חדשים בהם אתם מקיימים יחסי מין ודברו גם על האיך. מתי ואיך יודעים שזה נכון לקיים יחסי מין, מתי ואיך נכון להכנס לנרתיק. בהצלחה. נשמח להמשיך לייעץ לך.


בת 16 שואלת: #103451
היי בסוף לא נכנסתי להריון וקיבלתי מחזור ואני כבר באמצע חפיסת הגלולות השנייה שלי אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם החבר שלי בלי קונדום והוא גמר בתוכי לפי מה שאני מבינה יש לי הגנה מהריון כיוון שאני לוקחת גלולות אבל אם אני לפעמים מפספסת בשעה או חצי שעה את זמן לקיחת הגלולה זה קריטי אני יכולה להכנס להריון? ואני לא מצליחה לגמור מחדירה ולא תמיד נהנת מזה ויש רגעים שפשוט איבר המין נסגר ואין אפשרות חדירה ואני לא מצליחה לשלוט בזה אני נהנת וגומרת רק מאוראלי ונדיר שאני באמת נהנת מחדירה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת לא בהריון. אני עוד יותר שמחה לשמוע שאת נוטלת גלולות. את כן קיימת יחסי מין מוגנים כי הגלולות מגנות עליך מפני הריון. פספוס של שעה או חצי שעה אינו מוריד את יעילות הגלולות. את יכולה לקחת את הגלולה עד 12 שעות מהשעה הקבועה שלך ואת עדיין מוגנת. לגבי אורגזמה מחדירה, רוב הבנות לא והנשים לא חוות אורגזמה מהחדירה אלא מהדגדגן. יש הרבה נערות ונשים שלא נהנות מחדירה ושאפילו כואב להן מחדירה. תביני, הנרתיק הוא שרירי ואם הפין נמצא שם יותר מדי זמן, הוא גם מתייבש וגם נהיה נוקשה וזאת תחושת הסגירה. אם החדירה היא מעל חמש דקות, אז זה באמת לא כיף, בטח לא בגילך הצעיר. אני מצרפת לך לינק מהאתר שלנו על כאבים בחדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 תמשיכו להשקיע במין אוראלי, מין ידני או סקס יבש כדי שגם את תהני ותגיעי לאורגזמה. כל טוב


בת 13 שואלת: #103425
hey me and my boyfriend are having sex. we already had sex a few times and h was my first. everytme were doing it it hurts like its the first time at the start. is that normal? im afraid to talk about it with a doctor or with my mom... ( answer me in hebrew)

תשובה:
שלום לך כתבת באתר שאת בת 13. האם זה נכון? את מאוד צעירה. זה גיל מאוד מוקדם להתחיל לקיים יחסי מין וחשוב שתדעי שזה לא חוקי. חבר שלך יכול להיות מואשם באונס גם אם את מסכימה ורוצה. יש לכם המון דרכים אחרות להנות ממגע מיני וכדאי לכם לעצור ולחזור לכל מיני מגעים מיניים ללא חדירה. אם תרצו אתם מוזמנים להגיע אלינו ונשמח להדריך אתכם על מגע ללא חדירה. אחת הסיבות שנכון לחכות עם יחסי מין לגיל יותר מבוגר היא מכיוון שיחסי מין אמורים להיות מהנים. בגילך הנרתיק עדיין קטן מאוד, ההכרות שלך עם הגוף שלך עדיין בתחילת דרכה והיכולת להדריך את בן הזוג מה נעים לך ומה לא נעים גם היא דבר נרכש - זאת מיומנות שצריך לפתח אותה במהלך קשר ולעשות את זה בצורה הדרגתית. את יכולה להתחיל עם בגדים ולהגיד לו איפה נעים לך שהוא נוגע, מה את רוצה שהוא יעשה עוד, איזה מין מגע מרגש אותך - עדין יותר, ליטוף או כמו עיסוי. ככה תתקדמו לאט לאט, בכל איזור בגוף יש חוויה אחרת של גירוי והנאה - לא רק באברי המין. גם הצוואר, האוזן, הירכיים. תתקדמו בהדרגה בלי לחץ. אתם עוד צעירים ויש לכם את כל הזמן שבעולם. בכלל רוב הבנות נהנות ממגע באיזור הדגדגן ולא מחדירה. האם הוא נוגע בך שם? אל תמשיכי לשכב איתו אם כואב לך! גם זה שכואב לך ואת מתביישת לפנות לאמא או לרופא לקבל עזרה זה עוד סימן שזה מוקדם מידי. אז מה את אומרת? האם זה אפשרי בשבילך עכשיו להפסיק לקיים יחסי מין עם חדירה ולנסות דברים אחרים? אשמח להמשיך לייעץ לך, כל טוב.


בת 19 שואלת: #102287
שכבתי בפעם הראשונה בגיל 18 ואומנם החדירה הייתה קטנה .ירד לי דם והייתי בטוחה שאני לא בתולה יותר והיום שכבתי שוב אחרי המון זמן עם האקס שלי באופן כללי אני מאוד צרה ותמיד כואב לי והיום שהתכוונו לשכב בחדירה שהייתה כואבת לי ממש כמו בפעם הראשונה ירד לי שוב דם המון דם שעדיין לא מפסיק ואני נמצאת בחוסר אונים כי אני לא מסוגלת לשכב איתו ולהנות ..בחיים לא נהנתי מסקס למרות שלא שכבתי המון מהפחד מהכאב אני חייבת עצה אני אובדת עצות

תשובה:
שלום, לגבי איבוד הבתולים- לא תמיד יורד דם לכל אחת ולא תמיד נקרע קרום הבתולים. צורתו משתנה מאישה לאישה ויכול להיות שאז הוא לא נקרע או לא נקרע לגמרי ועכשיו זה קרה. את לא צריכה לחשוש מזה. במידה והדימום ממשיך זמן ממושך אחרי קיום היחסים, ובהנחה שזו לא התקופה בה את אמורה לקבל מחזור (המחזור הוא לא תמיד סדיר אם לא לוקחים גלולות ועלול להופיע גם בהפרשים של כמה ימים מהתאריך הקבוע שלו), אני כן אמליץ לך ללכת להיבדק אצל רופאה כדי לוודא שהדימום הוא נורמטיבי. לגבי עניין הכאב- הכאב לא תמיד נובע רק מאיבוד קרום הבתולים וקיום יחסי המין בפעם הראשונה. הכאב יכול לנבוע גם מגודל איבר המין- יכול להיות שהגבר איתו את נמצאת עכשיו הוא בעל איבר מין גדול יותר וזה יכול להיות יותר כואב מגברים אחרים שהיית איתם. לוקח זמן להתרגל לכך. מעבר לכך, חשוב ביותר לפני החדרת איבר המין שתגורי על ידי הגבר. הגירוי יעזור לך להיות יותר רטובה, וכך החדירה תהיה יותר קלה ופחות כואבת. כאשר נעשית חדירה ללא גירוי ומשחק מקדים, איבר המין שלך עלול להיות יבש והחדירה עלולה לכאוב. הבחור איתו את נמצאת יכול לעשות זאת על ידי החדרת אצבעות, או מגע של פיו באיבר מינך. בנוסף, במידה וגם זה לא עוזר, אתם יכולים להשתמש באמצעי סיכה כדי להקל את החדירה שתהיה יותר חלקה. אם יש לך שאלות נוספות, את מוזמנת ליצור איתנו קשר בטלפון של הדלת הפתוחה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #101965
שלום שאני מקיימת יחסי מין אז בהתחלה שהוא נחדיר יש מין לחץ למטה אבל נעים וזה מוזר אני לא מבינה מה זה ...

תשובה:
היי, הרבה פעמים קורב שבתחילת החדירה אנו מרגישות לחץ למטה. ההמלצה שלי היא לנסות כמה שיותר להיות רגועה ולהרפות שרירים- הלחץ שאת מרגישה יכול להיגרם מכך שאת לחוצה או שאת לא רטובה מספיק. לכן אמליץ לך לנסות אולי עם בן זוגך להשקיע יותר במשחק המקדים על מנת שתהיי מספיק רטובה לפני החדירה ולא תרגישי את הלחץ. בנוסף יש אפשרות לשימוש בחומרי סיכה, או מין אוראלי שהוא יבצע לך על מנת להרטיב את המקום


בת 18 שואלת: #101935
היי אני וחבר שלי כבר שנה ביחד וכבר די הרבה זמן אנחנו מקיימים יחסי מין. לאחרונה ממש התחיל לכאוב לי כל פעם שאנחנו שוכבים וגם אחרי זה שורף לי וקצת כואבת לי הבטן, חשוב לציין שאני על גלולות כך שאנחנו שוכבים בלי קונדומים. ניסינו כבר גמה פעמים מאז שהתחיל לכאוב לי וכל פעם כואב מחדש מה אפשר לעשות או מה בעצם צריך לבדוק

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת ישנן מספר סיבות לתחושות אלו. אחת מהסיבות זה תופעת לוואי מהגלולות, סיבה נוספת יכולה להיות כי באחד מהפעמים בהם קיימתם יחסי מין קיבלת פצע והפצע עוד לא החלים ולכן כואב לך. אנו ממליצות לך שתלכי להיבדק אצל רופאת נשים כדי שתבדוק ממה זה קורה. במידה ותרצי, אצלנו במרכזים יש רופאת נשים שמגיע, מוזמנת להתקשר למרכז הקרוב לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופאה.


בן 20 שואל: #101911
היי, אני וחבר שלי התחלנו לאחרונה לקיים יחסי מין. היינו מנסים כל פעם קצת ועוצרים כי היה כואב לי.ובכמה פעמים האחרונות אני חושבת שזה היה כבר ממש עד הסוף. אבל כבר 3 פעמים ישר אחרי היה קצת דימום(לא היסטרי, אני רואה את זה רק כשאני עושה פיפי, זה לא מצריך פד כמו במחזור ואני לא מרגישה את זה) לפעמים תוך כדי החדירה זה עוד קצת כואב פתאום כמו בפעמים הראשונות.. שזה אולי קצת עמוק יותר? בפעם האחרונה לפני יומיים הוא גם החדיר אצבע והרגשתי כמן שריטה אז הוא עצר והמשכנו והחדירה קצת כאבה לי וישר אחרי היה לי שוב קצת דימום. למחרת בבוקר זה כבר נעלם רק היה כמו מן הפרשות ורדרדות כאלה (רק בניגוב)ואז שוב חזר קצת בערב, והיום בבוקר גם קצת. אני מרגישה גם תחושה קצת מציקה, זהלא כאב בלתי נסבל אבל לא נעים..(אני גם לוקחת אנטיביוטיקה והבנתי שזה יכול לקרות במיוחד כשלא אוכלים מסודר) האם זה נורמאלי שאחרי *כמה* פעמים ראשונות יש דימום, האם זה בגלל שאני עודמרגישה קצת כאב בחדירה וכלפעם זה מתרחב קצתיותר?או המרחקים בין פעם אחת לשניה ואז זה כמו פצע שנפתח מחדש? או שזה יכול להיות מהשריטה שנגרמה עם החדרה של האצבע?או סיבות אחרות? תודה!

תשובה:
שלום לך, טבעי שיקרה בפעם הראשונה. למרבית הבנות שיש להן קרום בתולין, הדימום ממשיך גם לפעמים הראשונות הבאות. עם זאת בכדי לוודא שלא מדובר בקרום בתולין סרבן שלא רוצה להתרחב או לרדת, ממליצה לך לפנות לבדיקה את רופא.ת נשים. כהמלצה אישית, חשוב מאוד שתדריכי את בן זוגך איך לגעת בך ומתי לנסות להיכנס. יכול להיות שבערב מסוים בכלל לא תרצי כניסה וזה בסדר גמור. חשוב שתהי מגורה ושהמגע הראשוני יהיה איטי ועדין מאוד. ואם אצבעות מצטרפות לכניסה אז רצוי לוודא שאין ציפורניים... באופן כללי, המגע צריך להפוך לנעים יותר ויותר עם הזמן ולשם כך דרושה תקשורת ביניכם, פתוחה, רגישה ומאפשרת. אנחנו כאן להמשך שאלות ועדכונים. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #101623
אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין הוא בהתחלה התחיל עם האצבעות ולאחר מכן חדירה , זאת הפים הראשונה שמאז שלקחתי את הגלולות הוא גמר בפנים בסיום היה לי רטוב למטה ונגבתי במגבון והרגשתי שהכל נפוח, נגעתי למטה והסתכלתי וכל השפתיים שלי התנפחו בצורה מחרידה קשה לי ללכת לשבת ולסגור כת הרגל ויש לי כאב שנסבל אבל עדיין מציק ממה זה נגרם ??? בבקשה עיזרו לי

תשובה:
שלום כאב לאחר חדירה הוא תופעה נפוצה מאוד ויכול לנבוע מכמה סיבות. נסי להיזכר האם היית מגורה ורטובה מספיק בזמן החדירה. אם לא כדאי להשקיע יותר בלגרות את הנרתיק והדגדגן ואפשר להשתמש גם בחומר מסכך. האם יכול להיות שהיית מתוחה או הרגשת לא בנוח בזמן קיום יחסי המין בגלל התנאים או בגלל שזו פעם ראשונה שהוא גומר בפנים ללא קונדום והיה לך מתח סביב זה. נסי להרפות בפעם הבאה ולדאוג שנוח לך ואת נינוחה. את יכולה לנסות עם האצבע לגעת ולהרגיש האם הכאב הוא רק בשפתיים או גם עמוק יותר. עסי בעדינות את השפתיים כמו שמעסים צוואר תפוס. האם הוא עשה משהו שהכאיב לך או שלא רצית, אולי זמן החדירה היה ארוך מהרגיל? ייתכן ויש לך פטרייה או זיהום אחר ואז כדאי להיבדק. יש אפשרות שזה כתוצאה מהגלולות אבל לרוב תופעה כזאת מופיעה אחרי תקופה יותר ארוכה לכן לא הייתי מפסיקה עכשיו אלא מנסה ורואה האם זה ממשיך... את מוזמנת לכתוב שוב אם את מרגישה שאת מבינה יותר ממה נובע הכאב ונשמח להדריך אותך. כל טוב


בת 16 שואלת: #101477
היי, כל פעם שאני וחבר שלי מנסים לעשות את זה זה ממש כואב לי ואני מרגישה שהוא כן מחדיר עמוק, ואף פעם לא קרה שיצא לי דם , רק שרף לי כשעשיתי פיפי. למה זה ככה? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יכאב ואני יהנה מזה? ובנוסף, אתמול ניסינו לעשות את זה ובטעות הוא החדיר את האיבר מין שלו לשלי בלי קונדום, וישר כמה שניות אחרי הערתי לו ואמרתי לו שישים קונדום ואחרי שהוא שם המשכנו, יש סיכוי שאני בהיריון? אני חוששת נורא!!! כי גם כואב לי בבטן התחתונה..

תשובה:
שלום לך כאב בזמן קיום יחסי מין יכול להיות ממספר סיבות , יחסי מין צריכים להיות מהנים ואם הם לא אז צריך לפתור את הבעיה המציקה, בראש וראשונה בכדי למנוע את הכאב כדאי להצטייד בחומר סיכה הנמצא בבית מרקחת ונמכר ללא מרשם רופא, כדאי להשתמש בגיל על בסיס מים דבר שיקל מאוד על החדירה, גורם נוסף לכאב יכול להיות שאת לא מספיק מגורה שמביא לכך שגופך לא יפריש את חומר הסיכה הטבעי גירוי יביא להפרשת חומר הסיכה ולחדירה קלה ולא כואבת. את גם מתלוננת על צריבה במתן שתן לאחר קיום יחסים במקרה כזה עלייך לשתות הרבה ולפנות למרפאה לביצוע בדיקת שתן לתרבית בכדי לבדוק אם יש זיהום ואם יש לקבל טיפול בהתאם. את גם מציינת שקיימת יחסים ללא קונדום , כל חדירה של הפין לנרתיק ללא אמצעי הגנה גם לזמן קצר יכולה להוביל להריון במצב הזה עלייך ליטול את הגלולה של היום שאחרי לא יאוחר מ 72 שעות . כל טוב


בן 16 שואל: #101050
היי אני וחברה שלי שוכבים כבר חודש וכל פעם מחדש ממש כואב ולא מצליח לגמור כי היא מוציאה אותי מכאבים ועדיין לא נקרע לה פעם אחת ירד לה טיפה אבל לא חןשבים שנקרע זה נורמלי זה כבר ממש מעצבן כי בא לשנינו להנות מזה כבר עד הסוף

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתה מתאר סיטואציה מאוד נפוצה בקרב נערות צעירות ונשים בכלל. חדירה יכולה מאוד לכאוב, במיוחד בגילאים הצעירים ואם לא עושים את זה כמו שצריך. טוב שהיא מפסיקה אותך באמצע כי היא לא צריכה לסבול. זה לא קשור לקרום הבתולים אלא לכיווצים בלתי רצוניים של שרירי הנרתיק, חוסר רטיבות, חוסר בשלות ליחסי מין, פחד מהריון, ועוד. חשוב שתדע שרוב הבנות חוות אורגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן הנאה עד הסוף אצל נשים אינה בהכרח קשורה לחדירה ואפילו בדרך כלל לא קשורה לחדירה. ממה שאני קוראת, אתם בני 16 ולא בזוגיות, שני דברים שיש להם השפעה ישירה על הכיווץ של הנרתיק והכאב שזה גורם לה. ההמלצה שלי היא שתמנעו כרגע מחדירה. הגוף שלה לא בשל לזה בשום צורה. אני מוסיפה לך שני קישורים שיכולים לעזור. אחד על הפעמים הראשונות לקיום יחסי מין. אתם מנסים רק חודש וזה ממש קצת זמן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 השני, טיפים שיכולים להפחית את הכאב: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 כל טוב


בת 16 שואלת: #100435
שלום,אני קיימתי יחסי מין אחרי תקופה שלא קיימתתי והחדירה שלו נורא כאבה לי וכל פעם שהוא זזה פשוט הרגשתי שנשרף לי למתה למה זה קורה לי ? וגם יוצאים קולות מוזרים

תשובה:
שלום לך! נערות רבות סובלות מכאבים בזמן קיום יחסי מין, גם בפעמים הראשונות אבל גם לאחר מכן. הסיבות לכך מגוונות - פעמים רבות הסיבות הן בעיקר רגשיות כמו למשל לחץ וחששות שקשורים לחבר, למקום, לזמן או לסיטואציה שבה מקיימים את יחסי המין. לפעמים הכאבים נגרמים כשמתחילים את החדירה מוקדם מדי, ללא משחק מקדים מספק, כך שהנרתיק וסביבת איבר המין אינם "מוכנים" לחדירה. לפעמים הבעיה היא שהנרתיק אינו רטוב מספיק, גם כאן הפתרון יכול להיות הארכת משך ה"משחק המקדים" או שימוש בחומר סיכה. בכל מקרה חשוב להזכיר שיחסי מין אמורים להיות נעימים עבור שני הצדדים, ומומלץ מאד שלא להמשיך בחדירה במידה ומופיעים כאבים. אם תרצי לפרט יותר לגבי הסיטואציה אולי יהיה ניתן להצביע על הסיבה לכאבים ואיך ניתן לפתור אותה. את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית.


בת 18 שואלת: #100429
הי אני והחבר שלי שכבנו אחרי חודש וזה היה די מוקדם , וזה די אכזבה בשבילי כי התקדמנו מהר מידי , טוב כרגע אנחנו חמישה חודשים ביחד וכל פעם שאנחנו שוכבים אז שורף לי רק שהוא עם קונדום וזה לא נוח לי אבל בלי הקונדום לא שורף לי.. אז למה שורף לי ? וגם אני לא נהנת בכלל ...והוא נהנה בשלו ואני מקנאה בו , ותראי אנחנו כן עושים משחק מקדים , הוא יורד לי ומלקק למטה אבל עדיין לא כיף לי , אני רוצה להשמיע לו גניחות אבל אין אני מתפאדחת , מפחדת להראות לו שאני מושפעת מהסרטים שככה זה בסרטים , בקיצור תגידי לי מה לעשות בבקשה , אני מבולבלת ..

תשובה:
שלום לך! נשמע שאת מבולבלת ולא בטוחה מה "נדרש" ממך לעשות ואיך את "אמורה" להתנהג במסגרת היחסים האינטימיים שלך ושל חבר שלך. כדי להתחיל לענות על שאלותייך אני קודם כל רוצה להדגיש שיחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני בני הזוג. גם אם כבר שכבתם, כדאי מאד שתחשבי בינך ובין עצמך מה את אוהבת לעשות איתו, מה גורם לך הנאה, מתי ואיפה נוח לך לקיים איתו יחסי מין וכו'. אם את מרגישה שאתם מתקדמים מהר מדי את יכולה להאט את הקצב בכל שלב, וזה שפעם הסכמת לא אומר שאת תמיד מסכימה או רוצה. נערות רבות מרגישות לפעמים כאבים או אי נוחות בזמן יחסי מין שכוללים חדירה. יש נערות שרגישות ספציפית לחומר שממנו עשויים מרבית הקונדומים ויכול להיות שזו הסיבה לבעיה שלך (בעיקר אם תחושת ה"שריפה" מופיעה רק בזמן שימוש בקונדום). את יכולה לחפש לרכוש קונדומים ללא לטקס ולבדוק אם יש שיפור. עוד אופציה היא לעבור להשתמש בגלולות. חשוב מאד להזכיר שיחסי מין שכוללים חדירה יש לקיים עם אמצעי מניעה בלבד - קונדום או גלולות - גם אם החדירה נמשכת זמן קצר. לגבי הנאה מיחסי המין כאן התשובה שלי היא קצת יותר מורכבת כי אין עצות פשוטות וברורות איך לשפר את ההנאה. כמו שכבר כתבתי למעלה - חשוב מאד שתקיימי יחסי מין רק כשאת רוצה, ושבמסגרת יחסי המין תעשו דברים שנעימים לך וגורמים לך להרגיש טוב. יכול להיות שמה שמפריע לך הוא בעיקר ההרגשה שאת עושה משהו שאינך רוצה, ושהתקדמתם מהר מדי. גם לגבי השמעת גניחות כדאי שתחשבי האם את רוצה את זה, או שאת חושבת איך לרצות את חבר שלך. נערים (ונערות) רבים אכן מושפעים מסרטי פורנו, ולעיתים מצפים מבנות/בני הזוג שלהם לחקות את הסרטים. אם את נהנית ובעקבות כך משמיעה קולות כלשהם זה נהדר ולא צריכה להיות בזה בושה. אם את רק רוצה לגרום לחבר שלך להאמין שאת נהנית אז רוב הסיכויים שיהיה לו קשה ללמוד מה באמת עושה לך טוב ונעים. מהדברים שכתבת נשמע גם שיכול להיות שאת וחבר שלך לא מדברים מספיק על היחסים האינטימיים שלכם. אני צודק? תקשורת טובה ופתיחות בין בני זוג חשובה מאד כדי שיחסי המין יהיו טובים ומהנים עבור שני הצדדים. אולי בהתחלה יהיה קצת מביך לדבר על הדברים אלו, אבל אם תשתפי את חבר שלך בסוגיות שמטרידות אותך יכול להיות שיהיה לכם קל יותר להבין אחד את השנייה ולהפוך את יחסי המין שלכם לטובים ומספקים יותר. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #100215
אני וחבר שלי עושים מין פעם שילישית כל הפעמים הכניסה של הפין שלו כואב אבל אחרי שכולו נכנס זה כבר לא כואב בכלל.. מה הסיבה לכאב והאם זה יעבור עם הזמן?

תשובה:
היי, הכאב הראשוני עם החדירה כפי שאת מתארת אותו נשמע הגיוני מאוד. הנרתיק הוא שריר ובחדירות הראשונות, ולעיתים גם לא רק הראשונות, הוא עדיין לא מורגל להמתח ולהתגמש כפי שמתרחש עם החדירה של הפין. אני שמחה לשמוע שלאחר החדירה המלאה כבר לא כואב לך בכלל, זה סימן שהנרתיק לח ואת מגורה. במידה ואת רוצה להקל עוד יותר על החדירה הראשונית אתם יכולים להשתהות איתה מעט, לקיים מין אוראלי או לעשות ביד אחד לשניה, כך תהיי רגועה ונינוחה עוד יותר והחדירה תתאפשר עוד יותר בקלות. כל טוב ונשמח לשמוע שאכן המצב משתפר.


בת 16 שואלת: #99884
אני בת 16 ואני וחבר שלי קיימנו יחסים מוגנים ביום רביעי וחמישי בפעם הראשונה. הקונדום לא ניקרע וקיימנו יחסים ללא גמירה התחילו לי הפרשות בקטנה וגם ירד לי דם אבל עכשיו בקושי יורד האם זה בסדר ? כי אני בלחץ מזה ..

תשובה:
שלום לך. קודם כל האם נהנת? יחסי מין אמורים לגרום להנאה וליצור תחושה טובה. אני מאוד שמחה לשמוע שהשתמשתם בקונדום ונזהרתם. הדימומים יכולים להיות מכמה סיבות. אולי זה קרום הבתולין שנקרע או שנפצעת מעט באזור הנרתיק בעקבות החדירה. ממה שאת מתארת זה לא נשמע דבר בעייתי. אם את בלחץ, את מוזמנת לפנות לרופא נשים שיבדוק אותך. את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך ולקבוע תור לרופאת נשים שמטפלת בדלת הפתוחה. כל טוב.


בת 21 שואלת: #99533
שלום :) תמיד לאחר שהבן זוג שלי גומר בפנים אני מרגישה לחץ וכאב חזק והוא עובר לאחר חצי שעה עד שעה..רציתי לשאול אם זה מקרה נדיר? שאלתי כמה חברות ונשים גדולות ממני והן אמרו שלהן זה לא קורה..האם יש משו שאני יכולה לעשות שימנע את הכאב או יחליש אותו? בזמן הסקס בכלל לא כואב לי אף פעם וגם לא כאנחנו משתמשים בקונדום רק מתי שהוא גומר בפנים

תשובה:
שלום, בזמן הגמירה עלול להיות לחץ באיזור כיוון שהזרע נכנס לנרתיק, אבל לרוב הלחץ לא מאוד מורגש ולא כואב. במידה והדבר קרה לך כמה פעמים אולי כדאי שתפני לרופאת נשים כדי לבדוק שהכל תקין. שיהיה בהצלחה , מוזמנת לפנות אלינו לעוד שאלות


בת 17 שואלת: #99517
אני וחבר שלי שכבנו כבר 7 פעמים, וכל פעם מחדש יורד לי דם וכואב לי? זה טבעי או שאני צריכה ללכת להיבדק?

תשובה:
שלום לך, הפעמים הראשונות, יכולות להיחוות בצורה לא נעימה מאחר והגוף אינו רגיל לכך. מבחינת השרירים שקיימים באזור הנרתיק, הם מאוד מרגישים את הרגשות שלנו ולכן לפעמים הם אינם משוחררים מספיק, במקרים בהם אנו מרגישות שאנחנו לא מעוניינת בקיום יחסי מין. בעקבות כך, יש אפשרות שתחווי כאבים בזמן קיום יחסי מין ולאחריהם. במידה ואנו מעוניינת, לרוב, השרירים רפויים ולא חווים כאבים. הייתי ממליצה לך ללכת להיבדק אצל רופאת נשים. אני מזמינה אותך להתקשר ל"דלת הפתוחה" הקרובה לאזור מגורייך ולתאם ביקור אצל רופאת משפחה, במידה ואת מעדיפה מאשר בקופה הציבורית. כל טוב.


בת 16 שואלת: #99385
שלום אני בת 16 וחצי ואני מקיימת עם חבר שלי יחסי מין כבר חודש. כבר מהפעם הראשונה שניסינו לעשות חדירה כאב לי מאוד בפות, ולאט לאט זה נרגע, אבל לא באופן משמעותי. אחכ הפסקנו לקיים יחסי מין למשך שבועיים כי הוא היה בחול, וכשהוא חזר ניסינו שוב לשכב אבל לא הצלחנו כי הכאב היה בלתי נסבל (יותר מאשר לפני שהוא טס), אף פעם לא הצלחנו לסיים את הסקס. תמיד הפסקנו כי כאב לי. בנוסף גם לא ירד לי דם מאז הפעם הראשונה (לא כולל מחזור), למרות שהייתה חדירה מלאה אך כואבת. כמו כן חשוב לי לציין שלפני שהוא טס הכאב היה באזור הרחם, ועכשיו הכאב בפתח הנרתיק. מה ניתן לעשות, למי ניתן לפנות והאם ניתן לעשות משהו בנוגע לזה?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שכאבים בזמן חדירה הם דבר נפוץ מאוד בקרב נערות ונשים, ובטח בחודשים ובשנים הראשונות לקיום יחסים עם חדירה. הסיבות לכך רבות ומרובות. בנוגע לדם, לא חייב לרדת דם. זה משתנה מאישה לאישה. אני מצרפת לך קישור באתר שלנו על כאבים בחדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 כל טוב


בת 17 שואלת: #99299
אני בת 17, ויש לי חבר כבר שנה שאיתו קיימתי יחסי מין לראשונה, ומקיום יחסי המין בפעם הראשונה כאב לי. עוד ובפעמים הבאות ירד לי הרבה דם, היום לאחר שנה ניסינו לקיים הרבה פעמים יחסי מין וניסיתי להינות מזה, עם חומר סיכה, לחשוב אולי אני מרגישה לא נינוחה, ואני לא מצליחה להינות אלא רק מרגישה לחץ וקצת כאב( כמות הכאב היא ממש קטנה) ובעיקר אני מרגישה לחץ תוך כדי קיום יחסי המין וזהו לא הנאה או הרגשת האיבר שלו בבירור. הלכתי לגניקולוגית לפני כמה חודשים והיא בדקה את איבר המין שלי ואמרה שאין בעיה אוטונומית או משהו שיכול למנוע ממני להינות, אבל אני מרגישה שאיבר המין שלי מאוד רגיש, ושהמגע בו יכול בקלות לכאוב וגם לא רק יחסי מין מכאיבים לי. בנוסף אני לוקחת כבר חודשיים גלולות מסוג מיינס, וגם בלי קונדום יש אותה תחושה. רציתי לשאול אז אם יש משהו שיכול להיות שלא בסדר? ומה אפשר לעשות כי זה די מייאש להרגיש שאני לא מסוגלת להינות ממשהו שהוא חוויה שהייתי רוצה להרגיש. בנוסף מאז שאני לוקחת את הגלולות אני מרגישה מותשת וחסרת מצב רוח, ושהחשק המיני והרטיבות ירדו,האם אלה תופעות לוואי שמקובלות ועוברות אחרי שהגוף מתרגל לגלולות?

תשובה:
היי יקירה, נתחיל מהסוף. הגלולות אכן עשויות להוריד חשק מיני ורטיבות, וייתכן כי את צריכה להחליף גלולות. יש המון סוגים של גלולות ואת צריכה בעזרת ייעוץ של רופא/ה למצוא את הגלולה שמתאימה לך. את מוזמנת להתקשר לדלת הפתוחה הקרובה לביתך ולקבוע תור אנונימי וחינמי עם הגיניקולוגית של הדלת. בנוגע לתחושות שאת מתארת, זה אכן יכול להיות מאוד מתסכל שכואב לך ואת לא מרגישה נינוחה. מכיוון שאת מתארת שמהפעם הראשונה היו לך כאבים, דימומים או חוסר נינוחות, חשוב לי להתעניין, האם אתם מתכוננים מספיק לפני החדירה עצמה? לפעמים יכול לקחת זמן מה עד שתרגישי מספיק מוכנה ורטובה לחדירה. בנוסף, חשוב לי להדגיש שיחסי מין לא חייבים לכלול חדירה ויכולים לכלול המון דברים אחרים. חשוב ששניכם תהיו מאוד עירניים, פתוחים וסבלנים לרגשות שלך ולזמן שלך לוקח להיות מגורה. האם אתם מדברים על זה בפתיחות? אם לא, אני ממליצה לך לקיים על כך שיחה כנה עם בן הזוג שלך מכיוון שהתחושות שלך איתו מאוד משפיעות על רמת הגירוי שלך בזמן קיום יחסי המין ושנוצר מעין מעגל שבו הפחד שלך מלהרגיש שוב את אותן התחושות שתיארת גורם לך לחוסר נוחות ולחץ שמונעים ממך ליהנות מיחסי המין וכך הלאה. בנוסף, אולי כדאי שתעשי בזמן הקרוב קצת פסק זמן מקיום יחסי מין עם חדירה כדי קצת להירגע ולהרחיק את עצמך מהחוויה השלילית שחווית. המון בהצלחה!


בת 19 שואלת: #99288
אני לוקחת גלולות מינס מזה שנתיים, ומקיימת יחסי מין מזה שלוש שנים. גם בפעם הראשונה שקיימתי יחסי מין לא כאב לי, ואף פעם לא הרגשתי כאבים משמעותיים ביחסי המין(תמיד אני רטובה). הפעמים היחידות שהרגשתי כאב היו בגלל דלקת בדרכי השתן או פטריה באיבר המין. כבר מזה חודש כואב לי רק בחדירה ! אני מכירה את הכאב של פטריה ודלקת בדרכי השתן ויודעת שזה לא הכאב הזה. לא כואב לי במהלך היום בכלל, רק בחדירה עצמה יש כאב בלתי נסבל - שורף צורב! אני חייבת לציין שאני ובן זוגי מאוד פתוחים אחד עם השני ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר שנה לאורך תקופה ארוכה, אני מאוד נמשכת אליו ואוהבת אותו ולכן זה מוזר ולא ברור לי למה כואב ככה. אני כרגע בצבא ולכן הבדיקה תיקח הרבה זמן ובנתיים אני רוצה להיות רגועה... מה זה יכול להיות? אודה לך אם תעזרי לי ... עמית :)

תשובה:
היי יקירה, קודם כל זה מאוד משמח לשמוע שאת אוהבת את בן זוגך ושאתם נהנים יחד. בנוגע לכאב, אין זה מעיד על רמת ההימשכות שלך לחבר שלך וזה יכול להיות כתוצאה מהמון דברים, אולי מדובר בגירוי שנוצר מחיכוך ביחסי מין או משהו פטרייתי או דלקתי קצת אחר ממה שיצא לך לחוות כבר. כמובן שאינני רופאה וחשוב שתפני לרופא/ה (מוזמנת להתקשר ולתאם גם עם רופאה של הדלת הפתוחה הקרובה לביתך וכך לקבל טיפול אנונימי מגניקוליגית). בכל מקרה מומלץ שלא תקיימו יחסי מין עם חדירה בימים הקרובים כדי לתת למקום להירגע קצת. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #99100
היי, אני יש לי חבר כבר מעל חצי שנה ועד לא מזמן היינו עושים אחד לשני ביד ויורדים. לא ממזמן ניסינו לשכב, ניסינו פעמיים ובפעמיים האלה לא הצלחנו. הוא טוען שהנרתיק שלי מאוד מאוד צר והוא לא מצליח להכניס את איבר המין. ניסה אצבע 1 (כן כאב לי) ואמר שנכנס בקושי ושמרגיש שממש צר וצפוף שם ושאני מאוד מכווצת. מבאס אותי שבשני הפעמים של הנסיון של הלשכב הוא לא הצליח להכניס את איבר המין וטוען שזה צר מדי. האם זה תקין?מה אפשר לעשות?

תשובה:
הי לך, האם זאת הפעם הראשונה שלך באופן כללי או רק עם החבר הזה זו פעם ראשונה? בכל מקרה, הנרתיק הנשי מתגמש בזמן הנאה ועונג ומתכווץ ומתייבש בזמן לחץ וכאב - דבר שמקשה על חדירה של אצבע וגם פין. מדבריך, אני מסיקה שייתכן ולא היית מספיק נינוחה ואולי היית מתוחה מעט, דבר שעלול להשפיע. ייתכן וגם קרום הבתולין שלך (במידה וקיים) טרם בוקע ואולי שווה להתייעץ עם רופא נשים לגבי הנושא ושיבדוק אותך. חשוב שלא תהיי מבואסת מכך, כי נשים רבות מתמודדות עם מה שאת מתמודדת ויש לכך טיפול שיכול לעזור ומורכב בעיקר ממגע מיני הדרגתי שקשוב לגוף שלך. את מוזמנת לשוחח עמנו או להגיע ל"דלת פתוחה" בכדי לשמוע על דרכים להקל ולסייע לך. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרכי, אל תתייאשי!!!


בן 20 שואל: #98927
שלום אני בן 20 ויש לי חברה בת 18 וחצי ושנינו דתיים, אנחנו קצת חדשים בתחום של יחסי מין, ויש לי כמה שאלות. 1) אחרי שאנו מקיימים יחסי מין שורף לחברה שלי היכן שהייתה החדירה מבפנים לכמה שעות, תוכלו להסביר לנו למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את הכאב הזה? 2) אני כל פעם גומר מהר מידי כשאני חודר אליה, ואני מרגיש צער עמוק על זה שאני לא מצליח לענג ולספק אותה, תוכלו לתת לי עצות לפתרון? 3)השמן הזה שיש על הקונדומים הוא שמן שיחדור יותר חלק או קוטלי זרע? 4)יש פעמים שאני מצליח למנוע מעצמי לגמור (עם מאמץ מטורף) אבל חברה שלי מבקשת שנפסיק כי ממש כואב לה ושורף לה והיא לא יודעת אם היא גמרה והיא מרגישה סוג של סיפוק, יכול להיות שהיא גמרה? 5)איך אפשר לדעת אם בחורה גומרת? תודה

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלות מאוד חשובות ומעניינות ואני אשמח לענות עליהן, כל אחת בנפרד, לפי הסדר: 1. הכאב שחברה שלך מרגישה יכול להיות כתוצאה של כל מיני גורמים, אבל לרוב זה כתוצאה מהחיכוך ומעוצמתו. מה שניתן לעשות זה לוודא שהחדירה ויחסי המין בכללותם נעשים בעדינות וברגישות, תוך כדי שהיא זאת שמחליטה על הקצב ונותנת לך הנחיות אם יותר מהר או יותר לאט. דבר שני זה שימוש בנוזלי סיכה. נוזלי סיכה עוזרים להקל על החדירה ומונעים כאבים וזה יעזור מאוד לתחושות שחברה שלך מרגישה ויגביר את ההנאה של שניכם. ניתן לקנות חומרי סיכה בכל חנות פארם או בית מרקחת. 2. קצב הגמירה הממוצע של גבר מנוסה מינית הוא כמה דקות בודדות בלבד. לכן, כאשר אתה אומר שאתה גומר מהר מידי זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך זה אומר שזה משהו שהוא לחלוטין טבעי ונורמלי. זה אומר שאתה מאוד מגורה מינית וזה אומר שאתה נהנה וזה מה שחשוב. כמו כן, חשוב שתדע, שרוב הנשים כלל לא גומרות מחדירה והן בכלל גומרות מגירוי של הדגדגן. את הגירוי של הדגדגן ניתן לעשות עוד לפני החדירה, אחרי החדירה ואפילו תוך כדי. ניתן לעשות זאת באמצעות היד, הפה או כל אביזר מין שתבחרו. מה שאני מציעה לך לעשות זה להקדיש חצי שעה לפני החדירה רק למגע מקדים בו תגרום לחברה שלך להנאה ולעונג ורק אחר כך, אם היא ואתה עדיין תהיו מעוניינים תקיימו חדירה. אופציה נוספת היא שלאחר שאתה גומר, תעבור לענג אותה ותוודא שגם היא חווה את אותה הנאה כמו שאתה חווה. 3. השמן על הקונדומים זה גם נוזל סיכה וגם קוטל זרע ( תלוי בסוג שאתם משתמשים) וזה משמש גם כדי להקל על ההלבשה והחדירה. 4+5 אורגזמה זה משהו שכל אחת חווה בצורה שונה. בסרטים אוהבים מאוד להציג אורגזמה כזיקוקים ותחושת שיא בלתי נשלטת, שבמציאות זה לא תמיד נראה ככה. אם חברה שלך מרגישה סיפוק, נעים לה והיא נהנת אז זה אומר שזה טוב. אם כואב לה או שורף לה אז צריך להפסיק ולנסות שוב בפעם האחרת או בדרך אחרת. אתה צריך לזכור שיחסי מין אמורים להיות משהו נעים וכייפים לשניכם. אם אתה מתאמץ מאוד והיא סובלת אז זה ממש לא מה שצריך להיות. אני ממליצה לך לשוחח עם בת הזוג שלך על הנושא. חשוב מאוד שתהייה ביניכם תקשורת פתוחה וכנה במיוחד בכל הקשור למיניות. חשוב מאוד שתרגישו בנוח לשתף אחד את השני בחששות שלכם וזה כבר יעזור להקל על הלחץ ועל המתח ויאפשר לשניכם להתמקד בלגרום הנאה לכל אחד מכם. שיהיה בהצלחה, שבת שלום.


בת 19 שואלת: #98884
היי יש לי חבר כבר המון זמן והכל מדהים איתו, גם כשאנחנו מקיימים יחסי מין הכל מעולה. המחזור שלי נגמר אתמול ובמהלכו הרגשתי צריבה קלה כשהכנסתי טמפון, לא חשבתי שזה משהו רציני והנחתי שזה יעבור תוך יום יומיים. הכאב באמת עבר קצת, אבל עכשיו חבר שלי היה אצלי וקיימנו יחסי מין וברגע שהוא החדיר את איבר המין שלו התחיל לכאוב לי והרגשתי שיש שם פצע או משהו. ישר הפסקנו כי אמרתי לו שממש כואב לי, הוא כמובן הבין וניסינו יחד לברר מה זה. הוא תומך מאד ודואג לי וזה מרגיע אותי, אבל הכאב מחמיר וגם כשעשיתי פיפי כאב לי מאד. זו לא דלקת בדרכי השתן כי כבר היתה לי וזה כאב שונה לגמרי, אני באמת מרגישה שמשהו שם פצוע. הייתי לפני שבועיים אצל רופאת נשים והיא אמרה שהכל תקין, וחבר שלי היה בצבא ככה שלא קיימתי יחסי מין עם אף אחד. זה פשוט הופיע. אני אקבע תור לרופאת נשים שוב אבל עד שאלך, יש לך רעיון מה זה יכול להיות ואיך אפשר להקל על הכאב בינתיים? תודה רבה

תשובה:
שלום, קודם כל אני רוצה לומר לך כול הכבוד על כך שאת מודעת וקשובה לגופך, ועל כך שאת וחבר שלך פתוחים ומשתפים אחד את השני, ותומכים אחד בשני. הדברים האלה חשובים מאוד הן לקשר שלכם והן לביטחון האישי שלכם, תמשיכי כך :) בנוגע לכאב שציינת, לצערי אינני יכולה להגיד לך באופן חד משמעי מה המקור של הכאב ואוכל להמליץ לך לבקר אצל רופאת הנשים בהקדם כדי שלא תצטרכי להמשיך לחוש את הכאב. עם זאת, כאבים כמו שאת מתארת כן יכולים לנבוע מכמה דברים שעלייך לבדוק: יכול להיות שיש לך רגישות ללטקס של הקונדום, אולי חבר שלך החליף סוג קונדום ואת רגישה אליו, ואולי הרגישות התפתחה גם קצת אחרי קיום יחסי המין כשהוא היה בצבא. נסי לבדוק אם היה שינוי בעניין הזה. במידה וכן, נסו להחליף לקונדום שלא עשוי מלטקס (חברת גלייד מייצרת כאלה וגם לדורקס יש סוג שקוראים לו real feel). כמו כן, יכול להיות שאת רגישה לזרע עצמו, במידה והפסקתם להשתמש בקונדום לאחרונה. ודבר אחרון, נסי לבדוק האם התפתחה רגישות או אלרגיה לסוג סבון חדש, טמפונים חדשים, תחתונים או תחתוניות וכו'. נסי להחליף אותם ולבדוק האם הכאב ממשיך. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #98399
היי ,ישלי חבר בן 19 שקיים בעבר יחסי מין. אני הייתי בתולה ויצא לנו לקיים כבר כ4 או 5 פעמים יחסים. פרט חשוב** הוא ציין שאני הפרטנרית הכי טובה שהייתה לו ליחסיי מין והוא מצליח לגמור ממש בקלות. מישום מה הוא לא מצליח לגרות אותי מינית כשהוא עושה לי ביד או שכשהוא חודר אלי אז אני מרגישה כאב חד כזה ולא יודעת אם תוך כדיי גם חווה הנאה כי כן גונחת ...(?).. וגם לאחר מכן ממש כואבת לי הבטן ,אני לא יודעת אם זה מיזה או ממשהוא אחר.. אז השאלות הן כאלו: 1.למה הוא לא מצליח לגרות אותי,ומה כן אפשר כדי שיותר יצליח ..? 2.למה כואב לי בזמן החדירה ,ולמה אני לא חווה אורגזמה ? ככה אמורים להיות יחסי מין ? כי הוא כן חווה.. 3.למה כואבת לי הבטן ? האם זה קשור ליחסי מין ? ממש אודה לכם/ן אם תענו (:

תשובה:
שלום לך, זאת החוויה הראשונה שלך, לכן לוקח קצת זמן להכיר את גופך ואת עצמך וללמוד מה נעים לך ומה את אוהבת. הכי חשוב שהתקשורת עם בן הזוג תהיה פתוחה ומכבדת, ושתוכלו לדבר גם על הנושא הזה- שיש לך כאבי בטן ושהרבה פעמים לא נעים לך ואת לא מגיעה לסיפוק. אני ממליצה שנייה לקחת צעד אחורה ולעשות דברים אינטימיים ביחד ללא חדירה, וכך ללמוד מה נעים לך. רוב הנשים לא גומרות מחדירה, אלא מגירוי הדגדגן, ולכן חשוב לתת זמן למשחק המקדים, ושהגוף יהיה מגורה מספיק ומוכן בשביל חדירה. יכול להיות שהכאבים בעת חדירה נובעים מלחץ של הגוף ומכך שאת לא מגורה מספיק. אם כאבי הבטן ממשיכים, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה באיזור מגורייך ולתאם עם רופאת נשים מהדלת, או להתקשר ולהתייעץ. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98323
שלום. אני וחברה שלי לא שכבנו שבועיים. בפעם הראשונה (אחרי השבועיים) ששכבנו שרף לחברה שלי איבר המין. לאחר הפעם הראשונה שכבנו עוד 3 פעמים וכל פעם הכאב החמיר ושרף לה יותר. אתן אולי יודעות ממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך. נראה שאתה מודאג ובריאותה של חברתך חשובה לך ישנן סיבות רבות אפשריות שאיבר המין שלך חברתך שורף. חשוב להיות קשובים לכאב ואחד לשני ולא לקיים יחסי מין מתוך כאב. כדאי ללכת להיבדק אצל רופא נשים ולבדוק אם נדרשת התערבות תרופתית. אם קיימת בעיה ללכת לרופא נשים אנא צרו קשר עם הדלת ונלווה אותכם לבדיקה דרכנו. יתכן שהמקור הוא פציעה עדינה בנרתיק. חשוב לתת זמן במהלך קיום יחסי המין והחדירה צריכה להיות בהקשבה לזמן המתאים שהיא מגורה מספיק ואיבר מינה מספיק לח לחדירה. שיהיה לכם בהצלחה ורפואה שלמה


בת 16 שואלת: #98012
שלום, אני מודעת שישנם המון פעמים כאבים בזמן סקס. אתמול לראשונה כאב לי באזור "החור" וזה נמשך גם היום, וזה לא באזור השתן כך שאני לא כל כך בטוחה מה לעשות. אשמח לעזרה

תשובה:
שלום, יש אפשרות שיכאב לך באזור הנרתיק בקיום יחסי מין בגלל מספר סיבות. אם השרירים מכווצים, יחסי מין בתדירות גבוהה, יחסי מין שמופעלים בהם כוח או בעיה רפואית. לכן,אני ממליצה לך ללכת לרופאת נשים שתבדוק. יש רופאת נשים ב"דלת פתוחה", ממליצה לך להתקשר לסניף הקרוב אלייך ולהזמין תור לרופאה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #97999
היי כשאני שוכבת עם בן זוגי בזמן שאני מרגישה סוג של לחץ פתאום אני מרגישה כאילו שעומד לצאת לי צואה אבל זה לא באמת.. וכשהוא שוב מחדיר אז שוב אני מרגישה, וכשהוא מפסיק אני לא מרגיש. כלום.. זאת אומרת שבזמן חדירה אני מרגישה שעומד לצאת לי. ואני מתביישת בזה, למרות שהוא יודע ואני יודעת שזה כלום. אבל אני לא יכולה להרגיש את זה כי ברגע שאני מרגישה את זה אני מפסיקה עם הסקס. מה לעשות? ומזה בכלל? חבר שלי אומר לי שזה הלחץ ושאני עומדת לגמור ואני צריכה לזרום אם זה אבל אני לא יכולה פשוט הבושה שאולי ייצא לי משהו. אני לא יודעת ואני חסרת אונים

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, זה נשמע כאילו חבר שלך נכנס עמוק מדי ולזמן ממושך מדי. הוא פוגע בהתחלה של צוואר הרחם הרחם שלך, מה שמייצר לחץ על השרירים הטבעתיים. מה שנאי מציעה הוא שקודם כל, תעשי משהו שלא כואב לך ואם חדירה כרגע מייצרת לחץ, אז תמנעו ממנה. ואם בכל זאת חדירה, שהיא לא תהיה מעל חמש דקות ושחבר שלך לא ייכנס עד הסוף. בנוסף, לכי לשירותים לפני שאתם שוכבים, אולי זה גם יעזור. זה לא קשור לאורגזמה שלך כלל אז תגידי לו את זה. רוב הבנות לא חוות אורגזמה בחדירה. אין לך מה להתבייש. נסו שהוא לא ייכנס עד הסוף ולא יהיה שם זמן רב ותראי שזה יקל עליך משמעותית. כל טוב


בת 16 שואלת: #97978
חבר שלי ואני 9 חודשים ביחד, אתמול שכבנו פעם ראשונה (שנינו הינו בתולים ולא מנוסים) הוא ממש מתחשב ואם כאב לי ממש אז הוא לא דחף יותר אבל מה שקרה זה שכאילו הזין נתקע והצליח להכנס ממש קצת, לא יותר מ5 ס"מ חבר שלי הסתכל לשם ואמר שאין ממש כניסה לחור.. וככה אני גם מרגישה שאני מנסה להכניס טמפון (אף פעם לא הצלחתי) מה קרה שם? בגלל שכאב לי הוא לא הכניס יותר למרות שהיה לאן? או שפשוט לא היה יותר לאן להכניס? כי ככה זה הרגיש לשנינו וזה לא ממש נראה לי הגיוני סקס אמור להיות כל כך כואב?

תשובה:
שלום לך, נתחיל בזה שמה שאת מתארת נשמע נורמלי לחלוטין. הפעמים הראשונות הן תהליך וזה לא משהו שמצליח בפעם אחת ובצורה כל כך טבעית. זה לוקח זמן וחשוב שתבינו את זה כי אחרת ימשיך לכאוב לך. הפין שלו לא נתקע, אלא הנרתיק שלך פשוט התכווץ וסגר את האפשרות להיכנס אליו. יש הרבה נערות ונשים שזה קורה להן. עליך ללמוד לשחרר את השרירים הללו, סוג של אימון לנרתיק. תביני, הכאב נובע מכיווץ לא רצוני של השרירים ואת צריכה ללמוד באופן אקטיבי לשחרר אותם בנוסף, חשוב גם להבין שאף פעם לא נכנס דבר לתוך הנרתיק שלך, ופתאום נכנס משהו נוקשה וגדול אליו. הנרתיק שלך לא מורגל לזה ולכן יש כמה דברים שאת יכולה לעשות. קודם כל, מאוד חשוב שתהיי רטובה מספיק, מה שאומר לפחות חצי שעה של מגע ללא חדירה, גם כדי שתהיי רטובה וגם כדי שהשרירים ישתחררו. אחרי זה, שאת או חבר שלך, תכניסו את האצבע שלך או שלו לנרתיק ותעשו סוג של עיסוי פנימי לשרירים. להרגיל את השריר למגע של משהו בפנים. אחרי שהאצבע תהיה בפנים וכבר לא יכאב לך, נסו עם שתי אצבעות. רק אחרי ששתי אצבעות לא יכאבו לך יותר, נסו להיכנס עם הפין. כדי להקל על הכאב וללמוד לשחרר את השרירים, תעשי את התרגיל הבא: כשהאצבע מתחילה להיכנס, תעשי כיווץ ושחרור של שרירי הנרתיק. מדובר ב/שרירים שאנחנו מחזיקות כשאנחנו צריכות פיפי. תעשי עשרים כיווצים ושחרורים ואחרי שכבר לא כואב עם הס"מ הראשון של האצבע, תכניסי עוד ס"מ ותעשי שוב את התרגיל של העשרים כיווצים שחרורים. וככה ס"מ אחרי ס"מ עד שכבר לא כואב. ואחרי זה עם שתי אצבעות ורק אחר כך עם הפין. עם הפין תעשו את אותו הדבר: ס"מ אחרי ס"מ וכיווצים ושחרורים על כל ס"מ עד שלא כואב. זה לא צריך להיות משהו שאתם עושים בפעם אחת אלא תהליך. זה יכול לקחת כמה שבועות וזה גם בסדר. מה שחשוב הוא שהגוף שלך לא ילמד שהמגע של בחר שלך מכאיב לך, כי אז השרירים ייכנסו עוד יותר למתח ויתכווצו. המטרה היא לשחרר אותם. אנחנו כאן לעוד טיפים אם את צריכה. כל טוב


בת 17 שואלת: #97817
שלום, אני בת 17 וחצי יש לי חבר כבר שנה וחודש, שאני אוהבת מאוד וזה הדדי, אני מרגישה שיש לי בעיה עם הנאה ואורגזמה כשאנחנו מקיימים יחסי מין... גם כשהוא מגרה אותי נכון וגם כשלא כמה דקות אחרי החדירה יתחיל לכאוב לי , ואני ארצה לסיים את זה כמה שיותר מהר גם אם אני לא נהנת בסיפור אני מספרת שאני כן נהנת וכאילו מגיעה לאורגזמה.. יתכן שהקושי שלי להינות ממין בזוגיות הוא מפגיעות מניות שחוויתי בעבר וגם פגיעות ריגשיות שקרו לי עוד לפני שהכרתי את החבר שלי .. חשוב לי להינות מיחסי מין , ואני חושבת שזה חלק לא קטן בזוגיות, וזה משהו שאני מעוניינת ! ועכשיו השאלה היא מה צריך לעשות כדי להתגבר על הקושי הזה? מודה על תשובתכם

תשובה:
שלום חמודה. ניכר שיש לך רגישות ומודעות גבוהה וזה כבר משמח מאוד משום שמה שתיארת ניתן לפתרון אבל אולי דורש גם מעורבות של אשת/איש מקצוע. לגבי כאבים בנרתיק בעת חדירה יש לבדוק אם מדובר בוסטיבוליטיס שיש נשים וצעירות שסובלות מחדירה ויש לכך פתרון. האם כואב לך גם כשאת מחדירה אצבע או זרם של מים לנרתיק בפנים? האם גם כשחבר שלך מכניס אצבע את חשה כאבים? אם כן כדאי לפנות לגניקולוגית שמומחית בעניין. הנושא השני הוא שאת מספרת שאת נהנית ומגיעה לאורגזמה. זה בסדר לא להגיע לאורגזמה וזה בסדר אם כואב בחדירה ולהכל יש פתרון והאהבה ביניכם והאמון וטוב לקרוא שהכרת בן זוג ויש אהבה וקשר טוב ביניכם וזו ערובה גם לטפל בדברים. יתכן וקושי רגשי באמת כפי שאת כותבת גורם לך לכאבים בחדירה לכן צריך קודם כל לשלול את העניין הרפואי. דבר נוסף הוא הגעה לאורגזמה שדורשת אמון וקשר יציב. האם את עם עצמך מגיעה באוננות לאורגזמה? כדאי קודם כל להכיר את הגוף שלך ולאונן ולעשות דברים באופן הדרגתי ולא לחכות לאורגזמה אלא ליהנות מהדרך וההנאה שבקשר זוגי. חשוב גם לטפל בפגיעות מיניות, ניכר שכבר עברת דרך ואשת מקצוע תוכל לסייע לך בזה. יש קבוצות תמיכה במרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית וכן טיפולים דרך קופת חולים או טיפולים מסובסדים. את יכולה לברר באינטרנט יש אתר מצוין בשם "אתר מקום" תוכלי לקבל שם מידע רב. שיהיה בהצלחה!


בת 17 שואלת: #97788
רציתי לשאול שאלה קצת מביכה(או אולי כמה שאלות). לפני כשנה וחצי אני והאקס שלי שכבנו 3 פעמים ורק בפעם ה3 הייתה הצלחתי להכיל אותו ולא להוציא אותו מרוב כאבים,נפרדנו ועכשיו אחרי שנה וחצי יצא לי לנסות לשכב פעמיים עם אנשים שונים,כאב לי,לא הצלחתי להיות רטובה,ובקושי חצי הפין נכנס. אתמול בלילה מישהו שאני יוצאת איתו עשה לי עיסוי לדגדגן,עדיין לא הייתי רטובה והוא לא בדיוק נגע בדגדגן אלא מעל כזה,לא יודעת להסביר. עכשיו שאני מתיישבת כואב לי,הדגדגן קצת נפוח ואדמדם,האם יכול להיות דימום בדגדגן? למה אני לא מצליחה להרטב ולשכב עם אותו אחד? זה יכול להיות קשור לזה שהייתי עם חבר שלו במשך שנה?או שהבית לא היה ריק? תודה מראש ומצטערת על המבוכה שבשאלה.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שמה שאת מתארת הוא מאוד נפוץ בקרב נערות ונשים צעירות וממש אין לך ממה להיות נבוכה. לנרתיק לוקח זמן להצליח להכיל את הפין, ושלוש פעמיים ועוד פעמיים זה ממש לא מספיק, במיוחד אם את לא רטובה, כפי שהעדת על עצמך. הכאב נובע בדרך כלל מכיווץ יתר של שרירי הנרתיק, כלומר את מכווצת ואז הוא מנסה להיכנס וזה כואב מאוד. הנפיחות בדגדגן נובעת מזה שאולי הוא עיסה את הדגדגן יותר מדי. מדובר באיבר עם הרבה עצבים ועור רגיש ושהות ממושכת על הדגדגן יכולה לייצר גירוי ונפיחות. תני לאיבר המין שלך לנוח קצת והימנעו ממגע שם. בנוגע לזה שלא הצלחת להירטב, זה קשור להרבה דברים: תחושת נוחות, בטחון ברצון לקיים יחסי מין, מוגנות מפני הריון, היכרות ונוחות עם הגוף, הבנה מה מענג ומגרה אותך, אמון וכנות עם בן הזוג ותקשורת גבוהה. כל אלו משפיעים על היכולת להיות רטובה ונינוחה. בעצם הגוף שלנו מדבר איתנו ואם את לא רטובה זה אומר שהגוף שלך לא בשל לזה כרגע או לא רוצה את זה באותו הרגע. האם אתם עושים מגע מיני אחר שאינו כולל חדירה? אם כן, האם גם שם את מתקשה להירטב? זה מאוד קשור אלייך ולקשר שלכם. נשמח שתבואי או תתקשרי אלינו כדי שנוכל לנסות לעזור לך. כל טוב


בת 18 שואלת: #97608
היי מצטערת על השאלה .. אבל קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה וזה הלך בצורה רגילה יחסית כי כאב לי ולאחר מכן ירד לי דם (קרום הבתולין) ועכשיו ניסינו לעשות את זה בפעם השניה וזה מאוד כאב יותר מהפעם הקודמת והרגשתי שאני לא יכולה יותר וזה כאב ממש מוגזם.. זה הגיוני שזה כאב לי ככה עד כדאי כך שאני רציתי להפסיק ?

תשובה:
שלום לך! קודם כל אין שום סיבה להצטער, אנחנו פה בדיוק בשביל שאלות כאלו. התחלת לקיים יחסי מין ואני מקווה שזה מרגש ומעניין אותך. כמובן, יחסי מין אמורים להיות נעימים ומהנים, ולמרות שנערות רבות מרגישות כאב בפעמים הראשונות חשוב לזכור שיחסי מין לא צריכים להיות כואבים. אם את מרגישה כאב ואי נוחות מומלץ תמיד לעצור או לפחות להאט. הסיבות לכאבים החדירה הן מגוונות אבל אפשר לחלק אותן לסיבות רגשיות וסיבות גופניות. גם אחרי הפעם הראשונה כדאי תמיד לחשוב עם עצמך האם את רוצה לקיים יחסי מין, האם את מרגישה בטןחה עם השותף שלך ליחסי המין, האם את מרגישה בנוח במקום שבו אתם צפויים לקיים את יחסי המין וכו'. מבחינה גופנית - לאיבר המין שלך (וספציפית לנרתיק) דרוש זמן "להתרגל" לקיים יחסי מין, ועיסוי פנימי של דפנות הנרתיק יכול לעזור (את יכולה לעשות זאת בעצמך או עם בן הזוג שלך). כאבים מופיעים גם אם איבר המין שלך אינו רטוב ואז מומלץ לחכות עם החדירה ולהשקיע יותר זמן בהנאה מהגוף שלכם, ואם גם זה לא עוזר אפשר להשתמש בחומר סיכה. בכל מקרה, אין סיבה שתסבלי ביחסי המין שלך. תהיי קשובה לגוף שלך ואם לא נעים לך תנסי לשתף את בן הזוג שלך וביחד למצוא דרך שתהיה לך נעימה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #97602
אני וחבר שלי ניסינו לשכב כמה פעמים ובכל פעם ממש כואב לי ,בפעם האחרונה הוא הצליח להחדיר יותר מחצי מהפין אבל זה כואב לי מאוד בגלל זה אני עוצרת אותו מלהכניס עד הסוף. הוא מצליח להכניס 2 אצבעות ואת הפין כואב לי כשהוא מנסה להכניס ולא יורד לי דם בכלל האם זה בסדר? או בשביל לאבד את הבתולין צריך להכניס את כל הפין? ועוד שאלה אם הקרום שלי גמיש זאת אומרת שאני נשארת עם הקרום תמיד ? תודה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, מה שאת מתארת הוא נפוץ ורווח מאוד בקרב נערות ונשים צעירות בפעמים הראשונות לקיום יחסי מין, ואפילו לאחר מכן. חשוב שתזכרי שחדירה זה משהו שלוקח זמן וזה לא בהכרח נכנס פנימה במהירות ובצורה חלקה. וזה לא קשור למה שנקרא "קרום הבתולים". "קרום הבתולים" זה בעצם פיסת עור שנמצאת או לא נמצאת בפתח הנרתיק, והכאב שאת חווה אינו קשור אליו. הכאב הוא תוצאה של כיווץ של שרירי הנרתיק, במודע או שלא במודע. תביני, הנרתיק בנוי מקבוצה של שרירים סגורים ועור מאוד רגיש ולכן אם לא הכנסת מעולם טמפון או אצבע, ואם מעולם לא אוננת, אז פעם ראשונה משהו מנסה להיכנס והמשהו הזה זה פין גדול וקשה וזה מגע זר לנרתיק. הנרתיק צריך ללמוד להתרגל למגע הזה וזה לוקח זמן, ולפעמים גם תרגול. אני מצרפת לך קישור לטיפים ומידע על הפעמים הראשונות, שיכולים לעזור לך: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 בנוסף, אני מציעה שתתקשרי אליי לדלת פתוחה בתל אביב בשעות הפעילות, ותבקשי את שרון. אני אוכל לתת לך טיפים נוספים שקשה לכתוב אותם במייל. כל טוב


בת 21 שואלת: #96967
הי , אני מצטערת שאני שואלת את זה פה ככה פשוט זה ממש מציק לי יש לי כמה שאלות , קודם כל אני וחבר שלי מקימים יחסי מין הרבה זמן וכל פעם שיש חדירה זה כואב בזמן החדירה ואז כבר לא ואנחנו מקימים יחסי מין כמעט כל יום ואחרי שמסימים תמיד מיתנפח לי הפות ויורד אחרי חצי שעה , ולאחרונה שמתי לב שיש לי מין כמו גוש בשר עגול כזה בכניסה לנרתיק שממש מפחיד אותי , מימה זה ומהזה יכול להיות ? עוד שאלה בפעם האחרונה שקימנו יחסי מין הוא גמר ביפנים כמה פעמים והיתי אמורה לקבל מחזור אבל איחר ביומים עכשיו אני לא יודעת עם זה מחזור כי היה לי כאבים של מחזור והכל אבל היה לי מחזור יומים ואז הפסיק לכמה שעות לא ירד אבל שמנגבת יש דם ואחרי יום חזר שוב ואז הפסיק עוד פעם לכמה שעות עכשיו זה. יכולל להיות הריון?תודה ובבקשה תעני לי זה חשובב לי

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו עם השאלה הזאת ואין לך מה להתנצל, זה בדיוק המקום לשאול שאלות. לשאלתך שני חלקים: כאבים בפות , וחשש להריון, אענה לך לפי הסדר ששאלת. את מתארת שאת סובלת מכאבים בחדירה, לא כל כך ברור לי למה התכוונת שכתבת שכואב לך ואז כבר לא - האם התכוונת שרק בהתחלה כואב ובהמשך מפסיק לכאוב לך? את מתארת גם שמתנפח לך הפות וזה לא נעים. דבר ראשון חשוב לי לומר לך שאם כואב לך בחדירה את לא חייבת להמשיך. קיום יחסי מין אמור להיות מהנה והוא לא מסתכם רק בחדירה. אפשר להנות ממגעים רבים גם ללא חדירה, לא צריך לסבול. כאבים בחדירה יכולים לנבוע מסיבות רבות. יכול להיות שאת לא מספיק מגורה ורטובה לפני החדירה והשפשוף פוצע את השפתיים (שבפות) שלך, במיוחד אם השפשוף חזק ולאורך זמן. אם כך הדבר אז אני מציעה שתקשיבי לגוף שלך, ותעצרי או תאטי את הקצב של החבר שלך. כמו כן יכול להיות שמדובר גם בעניין רפואי אולי פטרייה או משהו אחר. אם את מרגישה אי נוחות מבהלך היום אני מציעה שתבדקי אצל רופא/ת נשים. את מוזמנת לקבוע תור למרכז היעוץ של דלת פתוחה הקרוב לביתך, ולהיבדק באופן דיסקרטי אם תרצי. לשאלתך השנייה, לא ממש ברור אם קיבלת מחזור או לא. חשוב שתדעי שבקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה כולל לגמור בחוץ קיים סיכוי להריון. במידה ואת לא בטוחה שהדימום שהיה לך הוא מחזור אני מציעה לך לבצע בדיקת הריון שבועיים אחרי קיום יחסי המין. גם במקרה הזה את מוזמנת להגיע למרכזי הייעוץ שלנו לבצע את הבדיקה איתנו, ולשמוע את האפשרויות לאמצעי מניעה. מקווה שעזרתי לך, כל טוב.


בת 16 שואלת: #96954
היי הרבה זמן שלא הייתי פה רציתי לשאול שאלה אני וחבר שלי שוכביםכבר המון זמן ובפעמים האחרונות טיפה כואב לי וממש שורף לי כשהוא יוצא וממשיך לשרוף יחסית הרבה זמן אחריי..ויש ליכאבים כמו לחץ ברחם אשמח שתענו מהר אני דואגת

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה, שאם משהו כואב או שורף לך ביחסי מין של חדירה, תעשי הפסקה לזמן מה ואל תעשי משהו שכואב לך. יחסי מין ומגע מיני בכלל, אמורים להיות נעימים וכיפים, ולא כואבים או שורפים. הכאבים שאת מאתרת הם מאוד נפוצים בקרב נערות וצעירות, שתחילת דרכן המינית לקיום חדירה. החדירה איננה תמיד טבעית לנרתיק וזה מגע שהנרתיק והגוף שלנו לומד עם הזמן. זו תחושה שצריך להתרגל אליה. ישנם כמה דברים שחשוב שתעשו לפני שהוא נכנס אליך: חשוב שתהיי רטובה מספיק ורפוייה מבחינת שרירי הנרתיק. הדרך להגיע לרטיבות ולרפיון של השרירים היא להשקיע לפחות חצי שעה במגע לפני חדירה. זה עוזר לך להיות נינוחה ולפות להיות רטובה. בנוסף, אני מציעה שלפני שהוא נכנס עם הפין שלו, שיכניס את האצבע שלו אלייך או שאת תכניסי ת האצבע של עצמך, ותעשי עיסוי פנימי לדפנות הנרתיק. זה מכין את הנרתיק לחדירה וגם עוזר לשחרר את הכיווץ. תעשו את זה כמה פעמים ורק אז שיכנס עם הפין, בתנאי שאת רטובה ושאת רוצה. אם את לא רוצה ותנסו, זה רק יכאב. בנוגע לתחושת השריפה, אני מבינה שאת על גלולות ולכן אני מניחה שהוא בלי קונדום. תנסו לקיים יחסי מין עם קונדום למשך זמן מה, ולראות אם זה עוזר. לפעמים הזרע הוא זה שעושה את תחושת השריפה. יכול להיות שקונדום יעזור. בנוגע לכאבים "ברחם", חבר שלך נכנס עמוק מדי ולזמן ארוך מדי. חדירה בגילך הצעיר אינה אמורה להיות מעל חמש דקות, ובטח לא עמוק מאוד כמו שרואים בפורנו, וגם לא מהר ואגרסיבי. כל אלו גורמים לתחושת כאב ואי נוחות, ואפילו לחץ על שרירי פי הטבעת. תגידי לו לא להיכנס עד הסוף ולעשות את זה עדין וקצר. אם כל זה לא עוזר, את מוזמנת להגיע אלינו לשיחה או בדיקה אצל רופא/ת הנשים שלנו, או לפנות לרופא/ת הנשים שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96873
אז ככה.. אני וחבר שלי עוד מעט חצי שנה ביחד וקיימנו יחסי מין משהו כמו 10 פעמים עכשיו כואב לי בחידרה עמוקה למשל כמו בדןגי או בכמה תנוחות אחרות שהחדירה היא ישרה ועמוקה במיוחד אם זה בקצב מהיר.. יש אולי שתי תנוחות שלא כואבות לי השאר בלתי נסבלות..אני לא מבינה למה.. או אם זה משהו מסכן או שזאת תופעה נפוצה..? לאחר הקיום לפעמים גם כואב לי בבטןולפעמים לא לפעמים כואב לזמן קצר .. יש לזה השלכות ?..

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא מאוד רווח ונפוץ בקרב נערות ונשים בפעמים הראשונות של קיום יחסי מין עם חדירה. חדירה איננה פעולה טבעית עבור הנרתיק, אלא זו תחושה נלמדת ולוקח זמן עד שזה מפסיק לכאוב ולהיות נעים. עשר פעמים של קיום חדירה היא ממש לא הרבה פעמים, וגם כל התנוחות שאת מתארת אינן מתאימות לנרתיק שאלו הם פעמיו הראשונות לקיום חדירה. מדוע אתם עושים את כל התנוחות הללו? דוגי היא תנוחה שיכולה לכאוב לנערות, במיוחד כי נכנסים עמוק מדי וזה כואב בבטן התחתונה. כמו כן, חדירה מעל 2 דקות בפעמים הראשונות, כואבת ומייבשת את הנרתיק. אין צורך לקיים יחסי מין כמו בסרטי פורנו. זה צריך להיות עדין, איטי וקצר, במיוחד בחודשים הראשונים להתנסות בחדירה. חשוב מאוד שאת תהיי רפויה ורטובה לפני חדירה ולכן כדאי לעשות מגע מקדים לפחות חצי שעה. זה הזמן שלוקח לשרירים להיות רפויים ולא מכווצים, וזה גם מה שמרטיב אותך. החדירה צריכה להיות הסיום של המגע ולא עיקר המגע כי לרוב הנערות זה לא כל כך כיף. הדגדגן הוא בחוץ ולא בפנים ולכן המע שאינו חדירה האו מה שמענג את רוב הנערות והנשים. האם שיתפת אותו בכאבייך? חשוב שהוא ידע איך את מרגישה כדי שלא יכאיב לך. מגע מיני אמור להיות נעים וכיפי ולא כואב ומכווץ. כרגע זה המצב ואתם צריכים לדבר על זה ולראות איך משפרים את זה עבורך, ויכול להיות שזה אומר שכרגע אתם לא עושים חדירה. הגוף שלך לומד מזה שחדירה זה כואב ואז שרירי הנרתיק עוד יותר מתכווצים והחרדה הגופנית עולה (גם אם היא בתת מודע). אני מציעה שתבואי אלינו או תתקשרי אלינו כדי שנוכל לדבר על זה ולראות איך עוד אפשר להקל על הכאב שלך אבל בינתיים הימנעו מחדירה כדי שהגוף שלך יוכל להיות רגוע ולנתק את הקשר בין חדירה לכאב. כל טוב


בת 18 שואלת: #96872
שלום ! אני באמת לא יודעת איך מתארים דבר כזה אבל אנסה כי זה נורא מפחיד אותי. בזמן חדירה ולפעמים גם אחרי,אני רואה שיורד דם בכמטת קטנה מאיבר מיני. זה קרה כמה פעמים , זאת אומרת שזה לא קורה כל פעם אלה פעם אחת בכמה פעמים. זה כואב לי אחרי קיום יחסי המין ונראה כאילו פוצעים אותי מבפנים. זה לא מחזור משום שקיבלתי מחזור לפני שבועיים והוא הספיק להגמר לי כבר והמחזור שלי היה סדיר תמיד. האם זה מסוכן? תודרה רבה !

תשובה:
שלום לך, טוב שכתבת לנו. אין צורך שתשארי בפחד שלך. דימום מיחסי מין וכאבי ביחסי מין יכולים לנבוע מכמה דברים. בעיקר מאוד חשוב שתהיי מספיק רטובה לפני שהוא נכנס אליך. אם את יבשה, אז יכאב לך ואת תפצעי. בנוסף, חדירה ממושכת גם משפשפת את העור ופוצעת וגם גורמת לכך שאת מתייבשת. חדירה ממושכת היא חדירה מעל חמש דקות. הנרתיק בגילך הצעיר מתייבש ולא יכול להכיל חדירה כל כך ארוכה מעל חמש דקות. לצערי הרב, נערים וגברים רבים חושבים שצריך לקיים יחסי מין כמו בפורנו, להחזיק מעמד הרבה זמן וגם להיכנס ישר ללא מגע מקדים שמגרה אותך מינית ועושה אותך רטובה. לכן חשוב שתעשו מגע של פלחות חצי שעה לפני שהוא נכנס כי זה הזמן שלוקח לך להירטב וגם לשרירי הנרתיק להיות רפויים. כיווץ של השרירים גם תורם לכאב וחשוב שתהיי נינוחה וקשובה לעצמך. אם את רואה שהרירים שלך מתכווצים ושאת לא ממש רוצה לקיים יחסי מין או שהחדירה ממושכת מדי ואת כבר לא בקטע, אז השרירי ייסגר וזה יכאב. את מוזמנת להתקשר אלינו לשיחת ייעוץ ולטיפים נוספים בהקלה על כאב. בינתיים, הימנעי מקיום חדירה כדי שהפצע יתאחה. וגם, אל תעשי מגע שכואב לך. מגע אמור להיות נעים וכיפי, ולא כואב ופוצע. כל טוב


בן 21 שואל: #96799
שלום רב, אני וחברה שלי עוד מעט 5 חודשים ביחד . בהתחלה היינו שוכבים וזה הכל טוב . אבל שמתי לב שכואב לה ממש. ואז כל פעם שהיינו חוזרים מיציאה היא הייתה אומרת לי אני עייפה והולכים לישון. עכשיו זה באסה כי בא לך סקס אתה גבר . אמרתי בסדר. אבל היינו בצימר הסופ"ש. ועשינו את זה רק פעם אחת . מצד אחד לא בא לי ללחוץ על זה. כי,היא חושבת שאני חושב רק על זה היא אומרת לי אי אפשר להינות בלי סקס? אני אומר לה אבל זה חלק מהקשר. תפסיקי. מה עושים איך לגרום שזה יבוא ממנה ? ניסינו חומרי סיכה, גל אינטימי , תרגילים . זה לאט לאט מסתדר. אבל היא כיאילו מעדיפה לישון במקום סקס. היא אחת שאוהבת לישון הרבה ואנחנו בצבא אז אין זה כל כך.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו עם השאלה הזאת, ואני מבינה מהתיאור שלך מספר דברים. מצד אחד אתה מתאר ששמת לב שכואב לה ביחסי מין ושאתה מבין ורוצה שהיא תהנה מיחסי מין ושהדבר יבוא ממנה. מצד שני אני מבינה שאולי מהצד שלה היא רוצה פחות ומרגישה שאתה לוחץ עליה. יכול להיות שהחברה שלך באמת אוהבת לישון ופחות אוהבת סקס, ואם כך הדבר אתה צריך לחשוב אם זה מתאים לך המינונים שהיא מסוגלת אליהם מבלי לנסות ללחוץ או לשנות את המצב. אבל ביחד עם זאת אתה מתאר שכואב לה ביחסי מין, האם כואב לה רק בזמן חדירה? או מכל מגע אחר? לא כל קיום מגע מיני חייב להיות עם חדירה ואפשר ליהנות אחד מהשנייה בדרכים רבות. אולי אם תנסו לשחרר קצת את האופן של היחסי מין שלכם תמצאו משהו שמתאים יותר לשניכם. בנוסף אני קוראת בתיאור שלך גם שחומרי הסיכה ותרגילים עוזרים לכם - וכמו שכתבת " לאט לאט זה מסתדר" אם כך נשמע שצריך הרבה סבלנות. אם אתה רוצה שהרצון ליחסי מין של החברה שלך יבוא ממנה היא צריכה להינות. שאלת אותה פעם על הכאבים שלה? שאלתה אותה מה נעים לה? שיח פתוח על יחסי מין חשוב מאוד בקשר זוגי. אם חיברה שלך חושבת שאתה חושב רק על סקס ולא כך הדבר בעינך, אז אולי כדאי שתביע בפניה מה עוד חשוב לך ובמקביל תהייה קשוב גם לצרכים המיניים שלה. אתה מוזמן לפנות אלינו למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה בכל שאלה נוספת . כל טוב.


בת 16 שואלת: #96718
שלום:) רציתי להתעייץ איתכם לגבי נושא שאני לא יודעת כל כך הרבה לגביו. אני וחבר שלי כבר חצי שנה ביחד, אבל בסך הכל מכירים 3 שנים כמו שסיפרתי בפעמים הקודמות.. הפעם הראשונה שלנו הייתה לפני חודשיים(שהיינו 4 חודשים) זה לא היה בדיוק מתוכנן וגם לא היה בדיוק הפעם הראשונה.. עשינו סקס יבש בלי בגדים בכלל ובלי כוונה חבר שלי דחף טיפה חזק לאיבר מין שלי, הרגשתי כאב ועצרנו ואז שקמתי ראיתי מלא דם.. הוא מאוד תמך ועזר לי ואני מאושרת כמובן שזה קרה לי איתו, מאז לא ניסינו לשכב שוב פעם (אחרי מה שקרה) כי כל פעם שאנחנו מנסים להכניס את הזין לפות זה מאוד מאוד כואב לי ואני לא מסוגלת, אני באמת רוצה את זה ואני מאוד מגורה.. אני מאוד נמשכת לחבר שלי. אני לא יודעת כל כך איך להתמודד עם זה כי אנחנו באמת רוצים שזה יקרה וסומכים אחד על השני אבל הכאב הוא באמת בלתי נסבל (וזה מוזר אחרי שנקרע לי הקרום הייתי בטוחה שזה כבר יהיה פחות כואב).. מה לעשות, אשמח לעזרה😊

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע ש"הפעם הראשונה" שלך הייתה עם מישהו שאת אוהבת ושמחה שזה היה איתו. מה שאת מתארת הוא נפוץ מאוד בקרב נערות ונשים. חשוב להבין שהנרתיק הוא איבר מכווץ וסגור, שלפעמים שום דבר לא היה בתוכו, אם לא הכנסת לעצמך אצבע או טמפון, ופתאום משהו גדול וקשה צריך להיכנס אליו. זה לא בהכרח קשור לכמה את מגורה או למשיכה שלך אליו. זה גם לא קשור למה שנקרע "קריעת קרום הבתולים". זה קשור לכיווץ של השרירים, ולחרדה בתת מודע שלך. התשובה לשאלתך היא מאוד ארוכה ומפורטת. האם תרצי לבוא אלינו או להתקשר? נוכל לתת לך כמה טיפים שיוכלו להקל על הכאב. אם את לא רוצה, אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו בו יש כמה הסברים על זה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=927. בנוסף, הקשיבי לגוף שלך. אם זה כל כך כואב לך, יכול להיות שהגוף שלך עוד לא בשל לזה. יש עוד הרבה מגע מיני שניתן לעשות שיכול להסב עונג לשניכם, בלי שיכאב לך. מגע מיני אמור להיות נעים ולא כואב. תעשו הפסקה מלנסות כי הגוף שלך רק ילמד עוד יותר שחדירה זה כואב. כל טוב


בת 16 שואלת: #96703
תודה, את האמת שזה מוזר אמרו לי פה גם מזמן שחדירה צריכה להיות 2 דקות בערך אבל לחבר שלי (לי גם אם מדובר בפנימי) לוקח לפחותת 20 דקות לגמור... גם בקצב מהיר (וגם אם זה לא וגינאלי) בכל מקרה הוא גומר בחוץ אבל רק כשהוא קרוב לסוף. בתנוחות מסויימות זה כואב ובאחרות לא, הגיוני שזה עניין של עומק אבל לא בטוחה מבחינת משך זמן. זה יכול להזיק אם זה זמן ארוך יותר ואין כאב? תודה.

תשובה:
שלום, קודם כל, משך הזמן שלוקח לגבר לגמור משתנה מאדם לאדם. זה לא אומר שזה פחות או יותר טוב. בנוגע לכאב- קודם כל, אם את נהנת יותר בתנוחות מסויימות,אז תתנסי באותן תנוחות יותר ואם את מרגישה כאב, יכול להיות שיעזור לכם לקיים יותר זמן משחק מקדים ו\או להשתמש בחומר סיכה. כמובן שאם הכאב מחריף יותר מהרגיל, את מוזמנת לפנות לרופא נשים כדי לוודא שאין איזשהי בעיה שיוצאת מהנורמה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #96680
היי :) אני וחבר שלי כבר שלוש וחצי שנים ביחד ואנחנו פעילים מינית .לאחרונה יצא לנו להתחכך שלא עם אמצעי מניעה,דבר טיפשי שלא יחזור על עצמו שוב.כמו כן,לא הייתה גמירה אך לאחרונה היו לי כאבים חדים במותניים וראיתי כתם פצפון של דם שנראה כאילו יצא מהנרתיק .האם יש סכנה להיריון? בנוסף רציתי לשאול כאשר אנחנו מנסה לקיים יחסים הוא לא מצליח לחדור אליי יותר מס"מ בערך מרוב שכואב ושורף לי.אני מודעת לחומרי סיכה ומשחק מקדים אבל זה לא עוזר .תודה מראש .

תשובה:
שלום לך, אם לא הייתה כניסה של הפין לפות שלך, או שפיכה בפתח הפות שלך ללא בגדים, אין סיכוי להריון ואת יכולה להיות רגועה. מה שאת מתארת הוא כנראה מעודף חיכוך, מה שיצר שפשוף ואפילו פצע, וגם השפיע על הכאבים. אין סכנה להריון. בנוגע לשאלתך השניה, כניסה של הפין לפות היא פעולה שלוקחת זמן. זה לא טבעי לנרתיק שמשהו נכנס אליו, במיוחד אם את לא מכניסה אצבע בזמן אוננות או לא מכניסה טמפון. הנרתיק מורכב משרירים מכווצים שיש לאמן אותם לקראת כניסה של הפין. הכוונה בלאמן היא גם כמובן להשקיע הרבה זמן במגע לפני. המגע גם עושה את הנרתיק רטוב אבל גם עוזר לשרירים להרגיע להרפיה וככה להוריד את הכיווץ. מה שאני מציעה הוא שתיכנסי לקישור הבא באתר שלנו ותקראי מה שכתוב כאן על "אימון הנרתיק" לקראת חדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=927 אני מקווה שזה יעזור. את מוזמנת להגיע אלינו או להתקשר לטיפים נוספים. כל טוב


בת 19 שואלת: #96671
שלום, ישלי שאלה קטנה.. בזמן האחרון אחרי פעמים או שלוש אחרי שאני וחבר שלי שוכבים מתחיל לכאוב ולשרוף לי מאוד.. אין לי שום דלקת ואין לי שום דבר בדקתי את זה.. עם האקס שלי לא כאב לי אף פעם אבל גם לאקס שלי האיבר היה לא גדול סליחה על הישירות! לחבר שלי יש איבר גדול והמבנה שלי של האיבר מין מאוד צר ואני חושבת שזה בגלל זה .. זה מגיע למצב שאנחנו רוצים לשכב ואני מתחילה לבכות מרוב שכואב לי והאיבר שלי פתאום נהיה מנופח.. זה מאכזב גם אותו וגם אותי... אנחנו תמיד דואגים שלא יהיה יבש כלום והכל יהיה רטוב. מה לעשות? זה מתסכל מאוד

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאין לך מה להתנצל על הישירות. זה המקום להיות ישירה בו. המבנה שלך אינו צר וזה לא קשור בהכרח לגודל שלו או שלך. שלוש פעמים של קיום חדירה, בטווח זמן קצר, היה כואב ושורף לכל אחת. הנרתיק בנוי מעור מאוד עדין ורגיש, שכל שפשוף עודף או חיכוך ממושך שחוזר על עצמו למשך זמן רב, גורם לכאב ושריפה. בנוסף, אם את לא רטובה מספיק, זה גם מכאיב וגם שורף. הכל איתך תקין, זה הסקס בצעירים חושבים שצריך לעשות כמו בפורנו שאינו תקין :) אני מציעה שתפחיתו את כמות הפעמים שאתם עושים חדירה במפגשים שלכם, ותקצרו את משך החדירה. שהיא לא תהיה יותר מחמש דקות. לפעמים תעשו חדירה, לפעמים תעשו סקס יבש, לפעמים סקס אוראלי ולפעמים סקס ידני. אפשר לחוות הנאה ואורגזמה בכל מיני צורות ודרכים, וכאלה שלא יכאיבו לך ויגרמו לך לתחושת צריבה. הבריאות שלך והרווחה שלך חשובים ואין שום סיבה שיכאב או ישרוף לך. כל טוב


בת 16 שואלת: #96647
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה, ובלי קונדום, זה כאב לי אבל המשכתי בתקווה שיעבור,הכאב לא עבר , הוא גמר בחוץ אבל הפחד שלינו שבכל זאת היו כמה טיפות, יש לי ריח מוזר בפוט, לא מסריח, ולא ריח שיגרתי של הפרשות כואב לי שאני משתינה , ואני מאוד עייפה, כל הזמן אני פשוט רוצה לישון, יש סיכוי שנדבקתי במחלה כולשהי? אני מאוד לחוצה ומפוחדת! אשמח אם תענו :) תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת פונה אלינו. יחסי מין בפעמים הראשונות מעלים הרבה שאלות וזה טבעי ונורמלי. ראשית, חשוב לי להדגיש שיחסי מין לא צריכים לכאוב, וכאשר כואב – כדאי להפסיק את הכניסה של הפין אל הפות. יש דרכים נוספות ורבות שניתן ליהנות ממין ללא כניסה מלאה. יחסי מין אמורים להוות הנאה לשני הצדדים ולהיעשות כאשר שניכם מוכנים, רוצים, מגורים ומרגישים בנוח אחד עם השנייה. אחת מהסיבות לכאב יכולה להיות כי לא היית נינוחה ומגורה מספיק ועל כן לא רטובה מספיק. אני ממליצה לכם לקחת את הזמן ולהשקיע בליטופים, נשיקות, אוננות משותפת, או אולי מין אוראלי. לגבי החשש להריון, בכל יחסי מין ללא אמצעי מניעה, גם אם חבר שלך גמר בחוץ, יש סיכוי להריון וגם להידבקות במחלות מין. על כן, אני ממליצה לך בעוד שבועיים לעשות בדיקת הריון על מנת להיות בטוחה. לגבי הריח מהפות והכאב במתן השתן – יכולות להיות לכך סיבות מגוונות. במידה והתסמינים נמשכים לאורך זמן, אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה. לגבי העייפות, ייתכן והיא קשורה ללחץ הנפשי ולחששות. האם שיתפת את חבר שלך במה שעובר עליך? חשוב שתשתפו אחד את השנייה. בכל מקרה, את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לסניף הקרוב אליך לייעוץ נוסף ומדויק יותר. את יכולה גם להגיע אלינו לעשות בדיקת הריון בחינם ובאנונימיות ולקבל הסבר על אמצעי מניעה. אנחנו כאן בשבילך!


בן 20 שואל: #96338
פעמים בודדות בזמן הסקס לאחר אורגזמה טובה,קרה שהגוף של חברה שלה התחיל לרעוד והיא התחילה לבכות..היום זה היה ממש באופן קיצוני שגם היה קשה לה לנשום..אך היא אומרת שהיה לה טוב ונהנתה.. מה גורם לזה לקרות ? נ.ב אחרי הסקס היא אמרה שכואב לה באיזור הרחם..מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך. נעים לדעת שאתה דואג לחברה שלך. קיום יחסי מין היא פעולה אינטימית המערבת רגשות רבים ולעתים בזמן האורגזמה או אחריה יש תחושה של הצפת רגשות שיכולה להיות מאוד עוצמתית. אני מציעה שתדבר עם חברה שלך, שאל אותה כיצד היא חשה בזמן קיום יחסי המין ומדוע לדעתה היא בוכה. האם היא חשה שהיא נזכרת בחוויה מהעבר שלא הייתה נעימה לה? לגבי הכאב שחברה שלך מתארת, ייתכן וכניסת הפין אל הנרתיק הייתה עמוקה מדי באופן שקצה הפין נגע בצוואר הרחם. זה עלול לגרום לכאב נסה לא להכניס את הפין עד הסוף, או שתנסו לשכב בתנוחה שבה חברה שלך היא ששולטת בעומק ההכנסה של הפין (תנוחה בה היא מעליך, או כפיות כשאתה מאחוריה). אתם מאוד מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני ולהמשיך להתייעץ. אנחנו כאן עבורכם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #96227
שלוום אני וידיד שלי רצים לעשות את זה ואני כבר שנתיים כל כך רוצה לעשות והיו פעמים שפשוט לא הצלחתי בגלל הכאב של החדירה אני מרגישה עם עצמי שלמה מספיק ומוכנה ולידיד שלי יש איבר מין גדול יחסית ועבה מאד אולי תוכלו לתת לי טיפים אין כן להצליח לקיים איתו את האהבה הזאת ויש לי משיכה אליו !!!! אני כבר כל כך רוצה לעשות את זה ואני מרגישה מוכנה אבל הכאב של החדירה כואב לי ואני לא יודעת מה לעשות אני כל כך רוצה לנסות לסבול את החצי דקה הזאת אבל לא מצליחה ואני ממש מרגישה שלמה ומוכנה מספיק בבקשה תתנו לי טיפים שיוכלו אולי לעזור לי תודה .

תשובה:
היי יקרה. אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, זה כיף לקרוא שאת מכירה בדחפים וביצרים שלך ואת לא חוששת מלחקור את המיניות שלך! זה ממש דבר טבעי ונורמלי ואני ממש שמחה ונלהבת עבורך! כמו כן חשוב לי שתדעי שכל מה שאת מתארת הוא תקין, נורמלי ומאוד נפוץ, במיוחד אצל נערות בגילך בהתנסויותת הראשונות או בכלל ואת לא צריכה להרגיש שמשהו בך לא בסדר! יחד עם זאת, אני חושבת שהסיבה שבגללה את וידיד שלך לא מצליחים לקיים יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, והסיבה שבגללה את חווה כאבים, היא בגלל שאת ממש בתחילת תהליך החקירה המינית וההתחברות לגוף שלך והגוף שלך צריך עוד זמן הסתגלות והתרגלות ואני אסביר: הפות היא מאוד עדינה ורגישה וכאשר איזשהו איבר מנסה להיכנס אליה ( בין אם זה אצבעות או פין) זה משהו שהיא לא רגילה אליו. בגלל שהיא לא רגילה, הגוף נלחץ וכאשר הגוף נלחץ השרירים מתכווצים וגם הפות מתכווצת. אם מנסים להיכנס לפות כשהיא לחוצה ומכווצת אז זה מאוד כואב וזה סימן שהגוף מאותת לנו להפסיק. אז נשאלת השאלה איך אפשר להרגיע את הגוף ואת הפות כדי שלא תהייה ההתכווצות ואז לא יהיו כאבים. התשובה לכך היא בעלת כמה סעיפים. ראשית, צריך הדרגתיות וסבלנות. יש להתחיל בהתחלה עם מגע מקדים של לפחות חצי שעה שבמהלכו הגוף נהייה מגורה, הפות מתחילה להשתחרר ומפרישה נוזלים שישמשו כנוזלי סיכה ויקלו אחר כך על הכניסה ( אגב, במידה ואין הרבה נוזלים זה בסדר גמור וניתן השתמש בנוזלי סיכה שקונים מראש!). שנית, לאחר שהפות יותר רפויה אז ניתן לנסות ולהכניס אצבע אחת לאט לאט ולוודא שלא כואב. זה יכול לקחת פעם אחת או כל פעם קצת- זה ממש משתנה בין אישה לאישה! לאחר שהכנסת אצבע אחת כבר לא כואבת ניתן לנסות ולהכניס 2 אצבעות. כמובן שגם פה יש להקפיד על מגע מקדים, עדינות, סבלנות והדרגתיות. לאחר ש2 אצבעות לא כואבות ניתן לנסות ולהכניס את הפין, כל פעם קצת עד שלא כואב. כלל אצבע שאת צריכה לזכור זה שאם כואב ישר להפסיק, כי אם לא, הכאב רק יתגבר וחבל! מגעים מינים אמורים להיות מהנים ונעימים והם ממש לא אמורים להכאיב או לגרום לחוסר נוחות. כמו כן קחי בחשבון שכל מה שכתבתי לא קורה ביום ולא קורה בבת אחת אלא זה תהליך של מספר שבועות של התרגלות! אני ממליצה לך, לפני שאת והידיד שלך תתחילו את התהליך הזה שתעשי אותו קודם עם עצמך. כי מאוד חשוב שאת תכירי את הגוף שלך ותרגישי איתו בנוח לפני שאת חווה את החוויה הזאת עם מישהו אחר. שיהיה לך המון בהצלחה! אם תצטרכי טיפים נוספים על אמצעי מניעה את מוזמנת לכתוב לנו או להגיע אלינו! כל טוב.


בת 16 שואלת: #96062
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום וכאב לי (לא פעם ראשונה שמקיימים יחסי מין) .. אני מרגישה ששורף לי כשאני הולכת להתפנות וגם אני מרגישה שקצת התנפח לי משהו באיבר המין.. בנוסף. אני חוששת שאולי נכנסתי להריון כי לא קיימנו יחסי מין מוגנים למרות שהוא לא גמר בפנים.. איזה שלוש ימים אחרי המקרה התחיל לצאת לי דם מהאיבר מין וזה לא התאריך שלי למחזור, האם יש מצב שהמחזור שלי הקדים? האם עדיין יש חשש להריון? מתי כדי לעשות בדיקת הריון בייתית? והאם יש לכם מושג מזה הכאבים האלה בשתן והנפיחות?

תשובה:
שלום לך, אני אענה לך על השאלות לפי הסדר ששאלת: את מתארת שיצא לך דם מהאיבר מין, ייתכן שזה מחזור שהקדים בגלל סיבות שונות (מחזור יכול להשתנות בגלל תזונה, לחץ, גם בגילך זה יכול לקרות וגם סיבות נוספות). יכול להיות שמדובר גם בדימום שנבע מיחסי המין שקיימת. את מתארת שכאב לך בזמן קיום יחסי המין, אולי השיפשוף היה חזק מידי בשבילך (?) אולי לא היית מספיק רטובה ולכן חשת בכאב. במצב כזה של כאב ושיפשוף חזק מידי האיבר מין מתנפח ולפעמים גם מדמם. חשוב לי להגיד לך שיחסי מין לא אמורים לכאוב. אם את חשה בכאב בזמן יחסי מין תרגישי בנוח לעצור את החבר שלך ולהסביר לו שכואב לך ואולי לבקש שיהיה עדין יותר או להפסיק את החדירה בכלל. אפשר להנות מיחסי מין בדרכים נוספות ורבות ללא חדירה. אם הכאבים ממשיכים זמן רב וממושך אולי כדאי לך גם להיבדק למחלות מין ולראות רופא/ה נשים בנוגע לשאלתך על חשש להריון - כאשר מקיימים יחסי מין לא מוגנים תמיד יש חשש להריון גם אם גמר בחוץ. אני מבינה מהתיאור שלך שעברו יותר מ 72 שעות לכן אין סיבה לקחת את הגלולה של היום שאחרי. אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון ביתית שבועיים אחרי קיום יחסי המין על מנת לשלול הריון ולהיות רגועה. במרכזי היעוץ של דלת פתוחה את יכולה לעשות את הבדיקה בחינם ולקבל יעוץ מהיועצות שלנו, בנוסף את יכולה גם לקבוע תור אצל הרופאים שלנו ולקבל יעוץ על אמצעי מניעה. את מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה נוספת. כל טוב


בת 16 שואלת: #95415
שלום. אני פניתי אליכם לפני זמן רב לגבי חשש להריון. הכל יצא בסוף בסדר. אבל עכשיו יש לי בעיה אחרת. אני שוכבת עם אותו בחור עד עכשיו( שנה ) אבל בסימן האחרון הפסקנו קצת לעשות את זה. סוג של מנוחה כזאת. ואחרי שבועיים בערך שבאנו להמשיך. אחרי ששכבנו התחילו לי כאבים רצינים. ונגיד והיה לי פיפי הייתי עושה וואחרי שאני קמה מהאסלה אני מרגישה שיש לי עוד פעם פיפי וכשאני באה לעשות אז או שיורד שתי טיפות ווכואב לי או שאני לא מצליחה לעשות בכלל ואני סובלת לשארית היום אנחנו שוכבים עכשיו פעם בשבוע אם לא פחות( ואני יגיד את האמת שכל פעם שאנחנו שוכבים אני לא מגיעה לאורגזמה עם זה קשור) בכל מקרה אני ממש סובלת מזה וזה ממש מבאס אותי שאני לא יכולה לשכב עם חבר שלי בגלל זה מה אתם אומרים שזה?

תשובה:
הי, אני שמחה שהכל הסתדר וכמובן הפקת לקחים להמשך היחסים המיניים שלך. ממה שכתבת מצטייר תמונה של דלקת בשתן ולכן אני מציעה לך לפנות לרופא משפחה/נשים לבדיקת סטיק (בדיקת שתן לבירור דלקת בשתן), והאורגזמה לדעתי קשורה לכאבים שאת חשה ולכן חשוב לטפל בזה בהקדם על ידי פנייה לגורם רפואי מתאים לקבלת טיפול מתאים, ואז תוכלי לקיים יחסי מין נעימים יותר ללא כאבים.