A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

אלימות מינית

דלת פתוחה הקרובה אליך

אלימות מינית

בן 16 שואל: #113345
שלום אני כמעט בן 16 ויש לי שתי שאלות ממש חשובות: 1. אני צופה בפורנו ומאונן בתדירות די קבועה, משהו כמו 6 פעמים בשבוע ולרוב רק בימי שישי אני לא, ושמתי לב שזה התחיל להיות משהו תלותי, כשאני אני מתחיל להתרחמן מחשיבה על משהו אני מפעיל טיפה את המחשבה אבל אחרי שתי דקות נמאס לי ואני מחפש סרט בשביל לעזור לי לגמור. אני מפחד שאני לא אוכל לגמור בלי פורנו בעתיד וגם שמעתי איפשהו שאנשים שמתחילים להימכר לפורנו נהיה להם קשה יותר להנות ולהביע רגשות כי אם אין להם את הפנטזיות שבסרטים אז אין להם כל כך חשק להתלהב וכזה. איך אני יכול לדעת שאני לא מכור ואיך אני מפסיק את הצפייה בפורנו???? 2. יש לי ילדה בשכבה שאנחנו כאילו יזיזים, כלומר היא מגרה אותי קצת ואני בכאילו נוגע בה אבל בתכלס יש לה חבר והיא אפילו חששה ממני קצת כי הפעלתי עליה קצת כוח אז היא הבהירה לי שהכל בצחוק ושמתי לב שנסחפתי. אני מפחד שלמרות שאני יודע שהיא לא תעשה איתי כלום אני ינסה לעשות לה משהו ואפילו בטיול שנתי אחד הרגשתי טיפה מסטול וראיתי אותה אז התחלתי לדחוף אותה לאוהל שלי והתחלתי להתגרד בה וניסיתי להכריח אותה לגעת בי. איך אני אמור להחזיק את עצמי???

תשובה:
שלום לך, אתה מציג פה שתי סוגיות שהן לכאורה נפרדות אבל יש בינהם קשר כלשהו. הצפייה בפורנו היא אכן ממכרת וכאשר מתרגלים לאונן עם פורנו זה עלול לפגוע בעוררות המינית שלך. הפורנו מראה סוג מסויים של מגע והתייחסות בין אנשים שלרוב אינו תואם את המציאות ואתה מתרגל להנות מסוג הדברים שאתה צופה בהם. ועם הזמן הצורך לצפות בדברים יותר קשים עולה. על מנת להפסיק את הצפייה בפורנו נדרשת התמדה ונכונות לעבור תהליך מורכב. בעיקר כדאי לך להתחיל לאט, להוריד בהדרגה את הצפייה, לכוון את האוננות למקלחת (שאז אי אפשר לצפות בפורנו). חלק מהסיפור שתארת, על הקשר עם אותה נערה, קשור במידת מה לפורנו. האם המגע בינך לבין הנערה הוא בהסכמה וברצון הדדי? ממה שאתה מספר נשמע שהנערה תופסת את הקשר איתך שונה ממה שאתה תופס את הקשר. הרצון שלך לחוות איתה מגע, בכל מקרה, גם אם היא איננה הביעה הסכמה לכך היא בעייתית מאוד. אני יודעת שבפורנו לא מראים את ההסכמה והרצון של בני הזוג לקיום מגע מסוים, אך זהו שלב הכרחי בתוך מערכת יחסים (גם אם היא מתבססת רק על מגע). אני מבינה שאתה מאוד נמשך אליה, זה עניין שלך וכל עוד היא מרגישה או רוצה אחרת אסור לך לכפות עליה את רצונותיך. אני יודעת שקשה לדמיין ולפנטז, בייחוד כשריגלים לקבל את זה במיידית בפורנו, צריך להתאמן על זה. מציעה לך לקחת את כל הפנטזיות שלך ולדמיין אותם בראשך (גם אם הם קשורות לנערה הזו). כשזה נשאר אצלך, זה לא מזיק לאף אחד. אתה מוזמן להמשיך ולפנות אלינו לכל שאלה נוספת, מוזמן לשתף בתהליך שלך להפסקת הצפייה בפורנו. בהצלחה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113038
‏התכוונתי שחלפו חמישה ימים מזה מה שקרה אז אני לא ייעול ה לקחת ״אלה ״

תשובה:
היי יקירה! מכיוון שאני רואה שאת מאזור הדרום אני ממליצה מאוד שתגיעי אלינו לדלת הפתוחה בבאר שבע כדי לבדוק וגם לשוחח על מה שאת מרגישה. הפרטים בקישור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 ממש נשמח אם תגיעי אלינו! חיבוק גדול!


בת 17 שואלת: #112932
שאלה נוספת: אם ילד ב משתף עם אחרים תמונה של איבר מין ואומר שזה של ילד ג. אבל בעצם הוא לקח מהאינטרנט. ילד ג מושפל כי אין לו שום דרך להוכיח שזה לא שלו או שהוא חושב שזה כן. האם זה נחשב הטרדה מצד ילד ב?

תשובה:
שוב שלום לך, אני חושבת שהתשובה הקודמת יכולה לענות לך גם על השאלה הזו. אני חושבת שילד ג' בוודאי חווה עלבון גדול. יכול להיות שהוא גם חווה הטרדה. כל טוב.


בת 17 שואלת: #112931
שאלה בנושא הטרדה מינית ומה שאין בתקנון. אתאר כמה סיטואציות ואשמח אם תסבירו על מה אין טעם להגיש תלונה: ילד א שולח לילדה א תמונה של איבר מינו ללא ידיעתה . היא מוטרדת מכך ומשתפת את חברתה עם התמונה והיא גם מוטרדת. ידוע לי מהרצאות שנעשו, שלשתף תמונה מינית של מישהו ששלח לך אישית נחשב פגיעה בפרטיותו. א) מי מהם הטריד את הילדה השניה:ילדה א או ילד א? . ב) מי מהם פגע זה בזה: ילדה א או ילד א?

תשובה:
שלום לך, כל נושא ההטרדות והפגיעות המיניות הוא לפעמים נתון לתחושה הספציפית של המוטרד. זאת אומרת -פעולה מסויימת יכולה להיחוות אצל אחד כהטרדה ואצל האחר לא כהטרדה. מבחינה חוקית אסור לשלוח תמונה אינטימית של אדם אחר ללא ידיעתו או אישורו וכן אסור לשלוח תמונה אינטימית למישהו אחר מבלי שהוא ביקש או הביע רצון כלשהו לקבל תמונה כזו. ולכן מי שעושה את זה עובר על החוק. מניחה שזה עונה לך על השאלה השניה. לגבי השאלה הראשונה, היא מורכבת יותר שכן אם ילדה ב הרגישה מוטרדת זה כנראה משני דברים - האחד מכך שהיא ראתה תמונה אינטימית של מישהו ושתיים מכך שהראו לה את התמונה. היה אולי עדיף לו ילדה א' הייתה מספרת לילדה ב' על התמונה בלי להראות לה ואולי אף עדיף היה לערב מבוגר בנידון. מקווה שעניתי על שאלתך. כל טוב.


בן 29 שואל: #111852
היי, כשאני וחברה שלי במגע אינטימי היא אוהבת להכאיב לי בביצים זה משהו שעושה לה את זה ואמרתי לה כבר מלא פעמים שזה כואב רצח אבל היא לא לוקחת את זה ברצינות, חוץ מזה מאוד כייף לי ואנחנו נהנים ביחד רק שהיא ממש נהנית לראות אותי מתקפל מכאבים.. אני מדבר על בעיטות ומעיכות לפני סקס ואחרי הסקס... ואני לא יגיד שלא... זה מעמיד לי אותו ממש הרבה יותר אבל זה ממש ממש ממש כואב ברמה שאני לא יכול לנשום אבל כנראה שזה מה שהיא אוהבת... יש לכם עצה בשבילי?

תשובה:
שלום לך, אתה שואל כאן שאלה יפה מאוד שלמעשה מדברת על גבולות; בכל מערכת יחסים אנחנו נדרשים קודם כל להבין בנינו לבין עצמנו מהם הגבולות שלנו, ולא פחות חשוב, גם לדעת לשמור על הגבולות האלה. מהאופן שבו אתה כותב נראה שאתה קצת מתקשה להגדיר את המכות שאתה מקבל מחברתך כמחוץ לתחום עבורך. נראה שאתה גם סובל וגם נהנה מהמכות ויכול להיות שזה המסר שאתה משדר ל (מצד אחד כואב לך אבל מצד שני אתה רואה שהיא נהנית וזה מה שמניע אותך). אם תחליט בינך לבין עצמך (באופן חד משמעי) שאתה סובל מהמכות יהיה לך קל יותר להעמיד את החברה במקום ולומר לה חד משמעית שהמכות האלו הן חציית גבול מבחינתך. אל תסבול מכות רק בגלל שזה מה שהיא אוהבת, יחסי מין הם דבר הדדי שצריך לענג את שני הצדדים. תזכור שאנחנו לא אמורים לרצות את בן/בת הזוג במאה אחוז ותשמור על עצמך ועל הגבולות שלך. אנחנו פה גם בטלפון אם תרגיש צורך לשוחח עוד על הנושא. כל טוב


בת 17 שואלת: #109972
היי, חברה שלי סיפרה לי שהותקפה מינית ואני רוצה לעזור לה אבל לא יודעת איך, לכן אני רוצה לקבל דעה מקצועית ממכן- היא קיימה מערכת יחסים עם מישהו שנה מעליה, יום אחד כשהיה אצלה הם התחילו להתנשק ופתאום הרגישה לא בנוח אז עצרה אותו (היה להם קצת בעיות בקשר אבל הם דיברו פתוח). הוא פתאום התחיל להיות אגרסיבי, מיני מאוד ולא מתחשב, היא נשארה בתחתונים וחולצה, הוא בבוקסר. הוא דחף לה אצבעות ללא הסכמתה, והיא לא מצליחה להגיד לי בבירור האם היתה חדירה של איבר מין (אני מתכוונת שהיא בעצמה לא יודעת). היא סיפרה שאמרה שהיא לא רוצה וביקשה שהוא יפסיק אבל היא לא ממש הצליחה להתנגד כי הוא לא הפסיק לנסות לשכנע אותה שהיא רוצה בזה ושזה בסדר, וגם פיזית הוא הרבה יותר חזק ממנה. הם נפרדו והיא מאוד מתוסכלת בגלל מה שקרה אבל אין לי מספיק ידע בנושא. זה נחשב אונס? מאוד חשוב לה לדעת להגדיר לעצמה מה קרה שם מבחינה מוסרית וגם חוקית. תודה רבה

תשובה:
שלום, אני שמחה שאת מנסה לעזור לחברתך .היא עברה חווייה מאוד קשה וזה מעודד שהיא שיתפה אותך וסיפרה לך בדיוק מה קרה. מאוד חשוב שהיא תדבר עם איש מקצוע ותקבל טיפול שיעזור לה להתגבר ולהחלים מזה. בלי טיפול נכון טראומה כזו יכולה להמשיך לפגוע בה כל החיים ולמנוע ממנה לבנות יחסים בריאים עם בן זוג. איש מקצוע יוכל גם ללוות אותה במידה ותחליט להתלונן על הבחור, מבחינה חוקית מה שהוא עשה נחשב לאונס. העזרה הכי טובה שאת יכולה לתת לה כעת זה לדאוג לכך שהיא תקבל ייעוץ מקצועי. אתן מוזמנות להגיע אלינו לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתכן ולקבל ליווי ועזרה מקצועית, גם בצורה אנונימית, במקרה והיא חוששת מחשיפה. אני מקווה שתצליחי בכך. נשמח לעזור!


בן 16 שואל: #109562
אז יש לי בעיה איבדתי את הבתולים בגיל 12 ומאז כל פעם שאני שוכב עם מישהי אני פשוט מתחיל לסבול קשה לי להסביר את זה אבל זה כאילו כל פעם שאני בא עם מישהי במגע מיני אני מרגיש פשוט נורא לא סיפרתי את זה לאף אחד ואני גם לא מעוניין ללכת לפסיכולוג מה כדיי לי לעשות ?

תשובה:
שלום לך, אני מאוד מזדהה ומבינה אותך. כשאנחנו עוברים חוויה לא נעימה היא לפעמים חוזרת אלינו בסיטואציות אחרות דומות ומשתלטת על החוויה הטובה. כדי לעבד את האירוע בגיל 12 וללמוד להתמודד עם הזיכרון - כדאי מאוד להיעזר באנשי מקצוע טיפוליים. יש שיטות וטיפולים רבים שמיועדים בדיוק למצבים כאלה - ואני יכולה לספר לך שיש הרבה אנשים עם קושי דומה לשלך שלמדו כיצד להתמודד עם הזכרונות הלא נעימים. עצם העובדה שלא שיתפת אף אחד - הופכת את זה ליותר קשה עבורך - וזה מעין סוד מעיק ומקשה. אז למרות מה שכתבת לגבי טיפול - אני מאד מעודדת אותך למצוא מסגרת טיפולית/מטפל/ת שתוכל לשתף אותם והם יוכלו לעזור לך. מעבר לכך, אחת השיטות להישאר בסיטוציה בהווה ולא לחזור לעבר היא לשתף את הפרנטרית שלך - אתה לא חייב לספר לה, אלא רק לומר לה שקשה לך להתרכז לפעמים ושתעזור לך להישאר איתה בקשר כל הזמן, וזה אולי יעזור לך להישאר בחוויה הנוכחית. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 14 שואלת: #109439
מישהו שגדול ממני בשנתיים בערך רצה לשכב איתי כבר הרבה בזמן אין לי מושג איך אבל הוא שיכנע אותי להיפגש איתו ..הוא ממש לחץ עליי והוא החדיר לי אצבעות ועשה לי כל מני דברים פשוט לא נעימים .בכל מקרה עכשיו האיבר מין שלי מאוד מאוד כואב אני לא יודעת מה לעשות עם זה ..איך אני יכולה להעביר את הכאב ?הוא אמר לי שאני לא חייבת אם אני לא רוצה וכשאמרתי שלא הוא פשוט ממש לחץ עליי

תשובה:
היי יקירה! צר לי על החוויה הקשה שעברת ועל כך שאת סובלת מכאבים בעקבותיה. מה שחווית היא פגיעה מינית ואולי אף יותר (מכיוון שלא פירטת את כל מה שעברת אתו ). אני רוצה להזמין אותך לדלת הפתוחה בבאר שבע. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 את יכולה גם להתקשר אלינו לכל אחד ממספרי הטלפון של הדלתות הפתוחות (עפ"י שעות הקבלה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 או לקו החירום 03-7714327 בימים א'-ה'. היועצות ישתדלו לייעץ לך ובמידת הצורך גם תוכלי לקבוע תור לרופאה שלנו כדי שתבדוק אותך. יתכן והכאב שאת חווה נובע משריטות או מחבלות בתוך הנרתיק ולכן עלייך להיבדק. תתקשרי או בואי אלינו. מחכות לך!


בן 13 שואל: #109075
היי. יש לי ילד בכיתה שהציע שנאונן ביחד. לא ידעתי מה לענות אבל הסכמתי כי אני לא מתבייש ממנו. עם הזמן הוא הרגיש בטוח איתי ואמר שנעשה משחק. אמת או חובה. והוא נתן לעצמו חובה למצוץ לי. ממש ככה. הוא גרם לי איכשהו להסכים כי הוא אמר שזה רק משחק. ממש נגעלתי, לאחר מכן הוא רצה שאני ימצוץ לו. הוא חצה קו אדום. אבל איך שהוא שוב הסכמתי! לאחר מכן הוא התחיל לעשות שטויות וכל הזמן לגעת לי באיבר המין. לאחר כמה ימים נפגשנו שוב והוא הציע שנעשה את המשחק הזה שוב כי הוא נהנה. הוא הכניס את איבר המין שלו לתוך פי הטבעת שלי! זה נחשב כבר סקס! ולא היה לי נעים להגיד לו שיפסיק. ומצצתי לו גם והכל.. עכשיו אחנו לא בקשר. אבל מכיוון שאני זרמתי איתו והכל אולי באיזה שהוא מקום זה אומר משהו עליי? אני גיי?

תשובה:
הי, בגיל שלך טבעי להיות סקרן לגבי המיניות שלך ושל אחרים, והסקרנות הזאת מובילה אותנו גם להתנסות וללמוד מה מגרה אותנו ונעים עבורנו בתחום הזה. אבל גם כשאנחנו עושים את הצעדים הראשונים בתחום הרומנטי והמיני אנחנו חייבים לזכור שיחסי מין מכל סוג צריכים להיעשות מתוך רצון מלא של שני האנשים שלוקחים בהם חלק. נשמע מהתיאור שלך שלא ממש רצית לעשות את מה שחבר שלך הציע, ושנגררת אל תוך החוויה הזאת בניגוד לרצונך. מה שהחבר שלך עשה הוא לא בסדר, כי לפני מגע מיני צריך לוודא ששני הצדדים רוצים אותו. אם הקשר ביניכם חשוב לך אולי כדאי להבהיר לאותו חבר מה הגבולות שלך, ושאתה לא מעוניין להמשיך לקיים איתו מגע מיני מכל סוג. אתה בהחלט לא צריך להרגיש לא בסדר על זה ש"זרמת" איתו. לפעמים כשלא נעים לנו להגיד "לא" אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בסיטואציות מיניות שלא מתאימות לנו. כמו שכתבתי, בגיל שלך טבעי להיות סקרן ולהתעניין בכל סוג של מיניות, וזה לא בהכרח מעיד על הבחירות המיניות שלך בעתיד. אבל בכל מקרה, עד שתגיע לבגרות מינית, כדאי מאד שתקיים מגע מיני רק כשאתה בטוח שאתה רוצה אותו. כך תוכל להנות מהמיניות שלך ולהפוך אותה לנעימה ומשמחת יותר. אם אתה רוצה להמשיך לדבר על החוויה הזאת ועל איך להתמודד איתה אתה יותר ממוזמן לפנות אלינו טלפונית או לתאם פגישה בסניף הקרוב לביתך.


בת 17 שואלת: #106759
היי ותודה קודם כל. לפני שבועיים פלוס שכבתי עם איזה בחור סקס יבש. זאת אומרת היינו עם בגדים והוא היה עליי ואפילו לא ממש מרצוני. באמצע הוא הוציא טיפות של זרע להראות לי ושם לי על היד. ואני רועדת שלא נגעתי בלי לשטוף ידיים בפות אחר כך. אני כבר כמה ימים מקיאה ועם כאבים נוראיים בבטן. התעלפתי אתמול וקבלתי נוזלים. האם זה קשור? מעולם לא התעלפתי. בבקשה תעזרו לי אני בת 17 וחרדית.

תשובה:
שלום יקירה, אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב כעת. ייתכן ובגלל הלחץ הנפשי הרגשת לא טוב. מאחר ועברו שבועיים מאז את יכולה לקנות בדיקת הריון בכל סופר פארם/בית מרקחת ולבדוק אם יש הריון. כמו-כן, את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות אצלנו בדיקת הריון. כמו-כן, אני מצטערת לשמוע שהיית בסיטואציה מינית שלא רצית להיות בה, אם תרצי לשוחח על כך את מוזמנת להתקשר אלינו בשעות הפעילות, או כמובן לכתוב לנו. כל טוב.


בן 18 שואל: #103279
שלום הייתי אצל זונה מטיפשותי, והמשכתי להחדיר קצת אחרי גמירה, והאיבר מין שלי יצא והקונדום נשאר בפנים והאיבר מין יצא בלי, הוא נשאר אצלה בנרתיק. חשוב לציין שבמשך כל הסקס הייתי עם קונדום מהתחלה ועד הסוף! אני נורא מפחד ולא יודע איפה אוכל להיבדק, עיזרו לי מתחנן!

תשובה:
שלום לך. תודה שפנית אלינו. לפי מה שאתה מתאר הסיכוי להדבקה במחלות מין הוא נמוך אך קיים. אכן כדאי להיבדק. במידה ואתה מעוניין לבצע בדיקות אנונימיות ניתן ללכת למרפאת לווינסקי בתל אביב. כמו כן ניתן לעשות בדיקות למחלות מין בכל קופת חולים שהיא. התייחסת גם לעובדה שקיימת יחסי מין עם אישה העוסקת בזנות. חשוב לדעת וללמוד יותר על התעשייה הזאת, אשר מנצלת ופוגעת בנשים- אשר גם הן חשופות לסכנות רבות. ככל שהצרכנים ממשיכים לצרוך, כך הם למעשה מועדדים את התעשייה והפגיעה בנשים ממשיכה. פרט לזה, הייתי רוצה בשבילך שתוכל לקיים יחסי מין עם מישהי שגם מעוניינת בך. בהצלחה


בת 16 שואלת: #102568
הייתי לראשונה בבית של ילד שהכרתי בן 17,היינו מדברים הרבה בהודעות עד שיצא לי לבוא אליו הביתה הוא אמר לי שהוא ממש רוצה לראות אותי ,וכשהגעתי הכל הייה טוב הוא הציע לי לשתות,לאכול,לדבר אז הגענו לחדר שלו הוא שכב על המיטה שלו וקרא לי לשכב גם,אמרתי לו שאני אשב והכל בסדר,הוא אמר שהוא רוצה להרגיש אותי אז הוא השכיב אותי בעצמו לידו כיסה את שניינו בשמיכה,הוא העביר את היד שלי באיבר שלי וחשבתי שזה בטעות התעלמתי.. וכמה דקות אחדות אחר כך הוא לקח את היד שלי על האיבר שלו ודרש ממני לאונן לו,הייתי מפוחדת קצת כי לא כל כך ציפיתי לזה אז עשיתי את מה שביקש ,ואחריי זה הוא התחיל להכניס את היד שלו למכנס שלי ולאונן לי נלחצתי אבל זרמתי איתו עד שהוא התחיל להוריד לי בגדים בכוח ולהשכיב אותי הוא החדיר לי בכוח ואני חזרתי הביתה חצי מפורקת אני מבואסת שהפעם הראשונה שלי צריכה להראות כזאת ואני נורא פוחדת בקשר לסקס אני לא יודעת אם הוא השתמש באמצעי מניעה מרוב הלחץ כבר ולא שמתי לב

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני מחזקת אותך על זה שכתבת לנו. את מתארת חוויה מורכבת ולא פשוטה והאופן בו הגבת היא הכי טוב שיכולת לעשות. חשוב לי להגיד לך שאת לא אשמה במה שקרה ואין לך במה להתבייש. אסור היה לו לעשות את מה שהוא עשה. הוא חצה את הגבול שלך וקיים מגע מיני איתך ללא הסכמתך החופשית או רצונך. בנוגע למה שאת חוששת ממנו, אם הוא לא השתמש באמצעי מניעה אז יש חשש להריון. אני רוצה שתבואי אלינו לדלת פתוחה הקרובה לביתך כדי לבצע בדיקת הריון כשיעברו שבועיים ממה שקרה. כככה נוכל לדעת אם את בהריון או לא ונוכל לעזור לך ולהרגיע אותך במה שתרצי. נוכל גם לדבר על מה שקרה ואולי לעזור לך להתמודד טוב יותר עם זה. מה את אומרת? רוצה להגיע אלינו? ועוד דבר, האם שיתפת מישהי או מישהו במה שקרה? הורה? יועצת? חברה קרובה? לא כדאי שתישארי עם זה לבד ולכן אני מציעה לך למצוא מישהי/מישהו שאת סומכת עליה ולשתף במה שקרה. את כמובן לא חייבת ואנחנו כאן בשבילך אם תרצי להמשיך ולדבר איתנו. אני שוב חוזרת, את לא אשמה במה שקרה. אסור היה לו לעשות את מה שהוא עשה. חיבוק גדול


בת 16 שואלת: #102521
פניתי ליועצת, והיא שלחה אותי לפסיכולוגית וניתקתי איתה קשר ועם פסיכולוגית לא יצרתי קשר כי צריך להגיד להורים וההורים שלי לא יקבלו את זה והם קשים כאלה והם "יכלאו" אותי בבית ואני לא מסוגלת על לחשוב בכלל לספר להם. הם לא ידעו על החבר על איך נפגשנו כלום. ואתם רחוקים אני גרה בירושלים, אפשר איכשהו פה בהתכתבויות כאלה להעזר בכם באופן פסיכולוגי ואנונימי?

תשובה:
שלום לך, אני רואה שכבר שאלת שאלה בנושא ולכן אמשיך את התשובה שלפניי. קודם כל מאוד עצוב לי לשמוע על מה שעברת ועל התחושות שלך. הדברים שאת מתארת מאוד קשים ואת יכולה לפנות לכל סניף של הדלת גם באופן טלפוני. כמו שהמליצו לך בתשובה הקודמת אני ממש ממליצה לך לפנות למסלן (מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית) שהם מוכשרים באופן ספציפי לעזור במקרים כמו שלך ויוכלו לתת לך את המענה והעזרה שאת הכי צריכה. את לא חייבת לדבר עם ההורים שלך אם זה מרגיש לך לא בנוח, אבל כן הייתי ממליצה לך אם תוכלי לפנות למישהו אחר שקרוב אלייך שתוכלי לשתף אותו. כמובן שאת יכולה להמשיך לפנות אלינו גם כאן בהתכתבות או טלפונית. מאחלת המון בהצלחה ושולחת חיזוקים


בת 18 שואלת: #90731
אני נמצאת במצב כל כך חרא הלוואי שהיה לי מישהו שיבין אותי אפילו בלי שאני ידבר, זוכרת על המקרה שסיפרתי לך וייעצת לי לשתף את אמא שלי? אז הקשבתי לך וזה מה שעשיתי סיפרתי וכמו שאמרתי היא לקחה את זה קשה מאוד היא התאכזבה ממני מאוד והיא גם קצת כועסת כן באיזשהו מקום אהי אשמה במה שקרה אולי זה מה שאני מראה לגברים? היא אמרה שהיא לא יכולה לחיות עם המחשבה שאולי מישו אנס אותי.. היא לוקח אותי לבדיקה. טני מתה מפחד אם אני יגלה שאני לא בתולה וכן עברתי משהו אני ימות אני ישנא כת עצמי כל כך אולי זה מגיע לי אולי עשיתי רע לא יודעת. חשבתי שאני חזקה לא אני לא. אני חלשה ואני נשברת אני רוצה לברוח מפה לבד שלא ימצאו אותי אם אני יגלה שאני לכ בתולה אני בורחת בורחת בלי שאף אחד ידע! הלוואי שיהיה בסדר עצוב לאכזב את הבן הכי יקר לך בעולם ואני עשיתי כת דה וזה כואב כל כך! הלוואי שהכל ישתנה ויהיה כי טוב שיש

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאת נמצאת במצב לא פשוט ותדעי שאת לא לבד ואנחנו כאן בשבילך. אני רוצה לפתוח ולהגיד שאת לא אשמה בשום דבר שקרה לך! אין שום דבר שעשית או שהראית שגרם למה שקרה ולכן זאת בוודאות לא אשמתך. אני חושבת שאימא שלך הגיבה בצורה קשה כי כואב לה לחשוב שקרה לך משהו לא טוב. את צריכה לזכור שאת לא עשית שום דבר רע, את לא עשית לה שום דבר בכוונה ולכן אין לה ממה להיות מאוכזבת ממך. האכזבה שהיא מרגישה היא שלה ולא שלך ואת לא עשית שום דבר שיאכזב אותה. כתבת שחשבת שאת חזקה וגילית שלא ואני רוצה להגיד לך שאני לא מסכימה איתך. לדעתי, את אישה מאוד חזקה, חכמה ואינטלגנטית. את מראה עוצמות נפשיות שלא כל אחת הייתה יכולה להראות ואת מצליחה לעשות דברים שהרבה לא מצליחות. תדעי שזה בסדר להישבר וזה בסדר להיות עצובה וזה לא מוריד מהכוחות שלך ומהיכולת שלך להתמודד בעוצמה מול דברים. אני רוצה להציע לך להתקשר למרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית בטלפון 1202. הקו פעיל 24 שעות ביממה והוא אנונימי לחלוטין. היועצות שעונות לקו הסיוע הן מומחיות בנושא ויוכלו לשוחח איתך על הדברים ולתמוך בכל מה שתבחרי לעשות. את גם יכולה לקבוע דרכן פגישה במרכז סיוע, אליה גם אימא שלך תוכל להגיע ותוכלו לשוחח על הדברים מול נשות מקצוע. אני חושבת שבעזרתן, גם את וגם אימא שלך, תוכלו לקבל תמיכה וסיוע. אני רוצה לחזק אותך ולהזכיר לך שאת לא לבד. כל טוב.


בן 14 שואל: #90530
אני בן 14 וחברה שלי לפני יומיים נאנסה על ידי מישהו לעשות סקס יבש עם בגדים האם יש סיכוי שהיא תכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל - ככל הנראה חברה שלך לא בהריון. אם לא היתה חדירה של הפין אל הפות, או אם לא היתה גמירה של הפין בפתח הנרתיק, ואם שניהם או אחד מהם היו לבושים, אין חשש להריון. שנית, ולא פחות חשוב! אתה מתאר שחברה שלך נאנסה. אינני יודעת מה הפרטים אבל אני מתארת לעצמי שזו היתה חוויה לא קלה ולא נעימה, בלשון המעטה. חשוב שתהיה שם לצידה, תתמוך בה, ותהיה שם בשבילה עם כל הרגשות הקשים והלא נעימים שהיא מרגישה כרגע. זה נפלא שהיא סיפרה לך מה היא עברה, הייתי מעודדת אותה לספר לאמא ואבא, או לכל אדם מבוגר שעליו היא סומכת עליו ומרגישה בנוח איתו. אל תעברו את החוויה הזו לבד, גם לא אתה. אני מתארת לעצמי שגם לך זו חוויה לא קלה. בנוסף, תוכלו להתקשר לקו סיוע לנפגעות תקיפה מינית (לנשים- 1202, לגברים- 1203). הם מתמכים בדיוק בנושא הזה. כמובן שאתם מוזמנים להתקשר גם אלינו ולהגיע אלינו. שיהיה בהצלחה!


בת 15 שואלת: #87927
היי לך, לפני שבועיים בערך שכבתי עם ידיד שלי זה לא ממש היה לרצוני, הוא לא הכניס את איבר המין שלו עד הסוף זה גם בקושי נכנס לאיבר המין שלי ואני אמורה לקבל מחזור החודש הזה ועוד לא קיבלתי אני מפחדת נורא יכול להיות שאני יכולה להיכנס להריון? מה עושים את יכולה לעזור לי?

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שיחסי המין היו לא לרצונך. חשוב לי להגיד לך שאסור היה לו לעשות משהו שאת לא מעוניינת בו גם אם שתקת וגם אם אמרת לו שאת לא רוצה. בנוגע לשאלתך, יש סיכוי להריון. אני מבינה שלא לקחת את גלולת היום שאחרי ולכן ההצעה שלי היא שתעשי בדיקת הריון. בדיקת הריון יעילה לאחר שבועיים וכתבת שזה היה לפני שבועיים אז את כבר יכולה לעשות. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה לעשות בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נהיה איתך לאורך כל הבדיקה ולכל תוצאה שלא תהיה. אני רוצה לחזור שוב לכך שאסור היה לו לגעת בך נגד רצונך ושאת יכולה לדבר איתנו גם על זה, אם תרצי. אנחנו כאן לכל דבר שתצטרכי. חשוב לי גם שתדעי שזו לא הייתה אשמתך ושאין לך במה להתבייש. חיבוק


בן 24 שואל: #85887
בהמשך לתשובתכם, התכוונתי לבנות או נערות שמשתינות בשמורת טבע, או בעצים ושיחים.

תשובה:
שלום לך, תשובתנו נשארת זהה. מציצנות נחשבת עבירה פלילית ועליך לכבד את הפרטיות של בנות/נערות שעושות את צרכיהם. יש פנטזיות שצריכות להישאר רק פנטזיות כי הגשמתן עלולה לסבך אותך. בהצלחה באיפוק


בת 15 שואלת: #84674
הייתי היום אצל ידיד שלי . מפה לשם הוא אמר לי כזה שפעם אחת אם מכניסים תזין לכוס לא מאבדים תבתולין. הסכמתי והכל .. כי בכל זאת רק פעם אחת. הגעתי הביתה וראיתי שיש ממש טיפה של דם כאילן כמה טיפות בודדות. איבדתי תבתולין שלי ..? או שזה הפרשה או משהו? חייבת לציין שלא יצא אחרי זה דם או משהו .

תשובה:
שלום לך, לא לכל אישה יש קרום בתולין. יש נשים שנולדות ללא ויש נשים שמאבדות אותו במהלך הילדות או החיים. בנוסף, לא לכל הנשים יורד דם במהלך הפעם הראשונה. בתול הוא מונח שמתאר אדם שלא קיים יחסי מין. גם חדירה אחת היא יחסי מין וגם מין ללא חדירה הם יחסי מין. הידיד שלך הטעה אותך ועשה זאת או בגלל שלא יודע ומבין בתחום או כי רצה מאוד לקיים יחסי מין ולא חשב שתסכימי אם תדעי שחדירה היא יחסי מין. הדימום הקטן שתיארת, מספר לנו שהיתה חדירה לתוך איבר מינך. קחי התנסות זאת ולמדי ממנה. למדי יותר על יחסי מין וגם חשבי טוב מיהו האדם איתו תרצי לקיים יחסים. האם מתוך אהבה? ידידות? אני מאחלת לך קשר שמושתת על יחסי אמון וכבוד הדדי. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #84668
היי אני צריכה שתעזרו לי לפני שנה חברה של אחים שלי ( הם בני 14 היום) סיפרה לי שהיא מוטרדת מינית היא אמרה לי שהיא לא סיפרה להורים שלה לא דיברתי איתה על זה מאז שהיא סיפרה לי את זה אני כול השנה חושבת על זה ומוטרדת מי זה מה לעשות לספר להורים שלי? לספר להורים שלה? לא לספר? בבקשה תענו לי מהר

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הדילמה שלך כי בטח היא סיפרה זאת כסוד. אני ממליצה לך לשתף את ההורים שלך, לספר להם את כל הסיפור ולראות מה יגידו. אל תשארי עם הידיעה הזו לבד זה מאוד מכביד ואם היא עדיין מטרדת אולי תוכלו לעזור לה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #84229
שלום אני רוצה לשתף חוויה קשה שעברתי. בתחילת שנה היה לי חבר במשך 5 חודשים. בזמן הזה הייתי מאושר ובאמת באמת אהבתי אותו אבל הייתה איתו רק בעיה אחת. אחריי שהיינו 3-4 ביחד הוא תמיד התחיל לדבר על יחסי מין וכמה שהוא כבר רוצה אותם ושהוא לא יכול לחכות וזה תמיד הלחיץ אותי והוא היה בן 17.8 בערך באותו זמן והתייחס אליי באופן זול והמשכתי לדחות אותו כי לא הרגשתי מוכן לקיים יחסי מין והוא נפרד ממני אחרי חודש. זה כאב קצת בהתחלה אבל עבר די מהר. הבעיה התחילה אחרי שרצו שמועות בבית ספר שלי ש"נתתי" לנער אחד מהבצפר כי ראו אותנו ביחד. איכשהו השמועה הזאת הגיעה לחבר שלי לשעבר והוא התקשר אליי אמר לי שהוא רוצה לדבר ואני כמו מפגר הסכמתי להיפגש איתו. כשנפגשנו הוא ישר התחיל לצרוח ולהשתגע שאני זונה וסיפרתי לו שהכל סתם שמועות ולא נכון אבל זה לא שכנע אותו ואמר שהוא רוצה שאני ייתן לו לקיים יחסי מין איתי כמו שנתתי לנער ההוא מהבצפר (וזה לא נכון) ניסיתי לברוח מהמשוגע הזה אבל זה לא עזר והוא הכריח אותי וניסיתי להתנגד אבל לא יכולתי הוא היה חזק יותר. קשה לי לתת אמון בגברים עכשיו ולא יודע מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאוד שאתה קשוב לעצמך ומבין שמה שהוא עשה מאוד לא בסדר, לא מכבד וגם עבירה על החוק. ניסית להיות קשוב לעצמך ולבשלות שלך וכנראה שלא סתם הרגשת לא בטוח ולא שלם איתו. הוא אדם פוגע ותוקפן והיה צריך לכבד את רצונך. אני מבינה את הקושי שלך לתת אמון בבני אדם מאחר ונפגעת אך לא כל בני האדם פוגעניים ויום אחד תכיר אדם שיהיה קשוב לצרכים ולרצונות שלך. אתה אינך אשם במה שעברת. אני ממליצה לך לפנות למרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית בטל *1203 וגם להכנס לאתר שלהם בלינק הבא http://tlv.1202.org.il/template/default.asp?siteID=6&catId=62&maincat=11 מצטערת שזו היתה החוויה שלך בפעם הראשונה וממליצה לך לפנות למרכז הסיוע בכדי לדבר עם יועצת\יועץ שיוכלו לתת לך מענה לקושי. בהצלחה!


בן 19 שואל: #83542
שלום,אני בחור בן 19 ולומד במסגרת קדם צבאית.. לאחרונה אני חווה פחדים,ספקות וחששות סביב השאלה המוזרה:האם אני פדופיל? בתיכון כלל לא היו לי ספיקות בנושא..ודי היה לי ברור שאני נמשך לנשים בוגרות.. החרדות שלי מתעצמות שבעתיים במסגרות בהן אני מתנדב ועובד עם ילדים (אני מדריך ילדים ונוער בכ''מ מסגרות,ואני גם מעביר פעילויות בגנים ובתי חולים),אני מפחד שאני אדם מסוכן ופוגע.. אעפ''י שאני מניח שההעדפה המינית הברורה אצלי היא 'נורמטיבית' (אפשר בכלל להגדיר מיניות נורמטיבית?) ואני נמשך לנשים,אני חושש שאולי אני נמשך חס וחלילה גם לילדות רק פשוט במידה מועטה ביחס לנשים..מצאתי את עצמי בוחן תמונות של החניכים שלי כדי 'להוכיח' לעצמי שאני לא נמשך לזה,אבל זה לא הרגיע את הספק..עוד דבר שמעצים את החרדות הללו זה גם היחס של החברה לפדופילים,כאל מפלצות מסוכנות ולא אנושיות,ואני לא רוצה לפגוע במישהו ח''ו,זה מעורר בי בעתה ובחילה..וכן גם התגובות של הסביבה לגבר שעובד בגני ילדים,הגבות המורמותואמירות כמו:"אל תיעלב,לילדיםשלי אני מעדיפה בייביסיטר בחורה ולא בחור'' רק מחדירות בי את הספק עוד יותר והשאלה הזו,האם אני פדופיל?למי לפנות?

תשובה:
שלום לך! מפניותיך אלינו נראה כי אתה מהרהר בסוגיות שקשורות לנטיה ולמשיכה המינית שלך. בעיקר סביב תוקפנות וחשש לפגיעה באחר. חוש המוסר שלך כנראה גבוה מאוד וחשוב לך לא לפגוע באנשים אפילו לא ברמת הפנטזיה. מחשבות מיניות מכל סוג שהו לא הופכות אותך לאדם פוגע. כל זמן שלא הטרדת ולא עשית דבר שפגע באחר או אסור על פי חוק, אין בכך בכדי לתייג אותך כאנס, מטריד מינית או כפדופיל. מבינה שקשה לך להתמודד עם מגוון הרגשות בעיקר כשיש בהן תכנים מיניים תוקפנים. זה טבעי ונורמלי שקשה לנו להתמודד עם רגשות שליליים כלפני עצמנו ובעיקר אם אנחנו בעלי חוש מוסר מפותח כשלך. כל זמן שלא עשית מעשה פדופילי, אתה לא פדופיל. אם מאיזו שהיא סיבה על לא סומך על עצמך בסביבת ילדים, מצא לך עיסוק אחר. ממליצה לך בכדי להקל על עצמך, לפנות לטיפול בו תוכל לעבד עם איש/ת מקצוע את מגוון הרגשות והתחושות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83433
יש לי חברה שעברה אונס, מצבה הדרדר והיא התחילה לחשוב מחשבות אובדניות. ההורים שלה מפגרים ורק לאחר חודש היא נשלחה לפסיכיאטר אשר טיפל בה בעזרת כדורי שינה ולא מעבר, אך גם הם לא עוזרים לה. הוריה מתנגדים לפסיכולוג וקבעו לה פגישה עם עובדת סוציאלית אך הם לא מבינים שהילדה שלה יכולה להתאבד בכל רגע וצריכה טיפול תרופתי שזה לא כדורי שינה או עובדת סוציאלית אלה פסיכולוג. אני ועוד חברה שלי מטפלות בה וישנות אצלה הרבה כדי לשמור עליה בלילה. ההורים שלה לא מסכימים שתישן אצלי בטענה שהם צריכים לשמור עליה 24 שעות אבל הם נותנים לה לישון עם דלת סגורה כשהם לא יודעים מה באמת קורה שם. האם לדבר עם אמא שלה זה רעיון טוב? לעורר אותה שהבת שלה חייבת טיפול? אולי לשתף את יועצת בית הספר בעניין או שאמא שלי תדבר איתה? איך אוכל לעזור לחברה שלי להתמודד?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה! אני ממליצה לך לשתף אדם מבוגר בסביבתך - מי שיותר נוח לך לדבר איתו. זה יכול להיות הורה ויכולה להיות היועצת. תגידי להם שאת דואגת לה. עובדת סוציאלית יכולה לטפל בה בדיוק כמו פסיכולוג ויכול להיות שהיא כבר מקבלת את הטיפול הראוי. בכל מקרה, אני ממליצה לך לא להישאר עם הדאגה לבד ולשתף את מי שאת מרגישה איתו נוח יותר וגם יכול להבין ולסייע. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #81657
מהו הגבול בין דברים לא בהסכמה לבין אונס ? עשינו את זה יבש ואבצעות ודברים וכאלה .. בהתחלה דווקא לא היה אכפת לי ואז מפעם לפעם באמת שלא רציתי יותר והתנגדתי אבל בסוף עשיתי את זה אבל אתמול קרה מקרה מוגזם כבר שהוא בא אליי חרמן מגעיל ורק רצה לעשות איתי דברים ולא רציתי ורק צעקתי עליו והוא היה אגרסיבי כלפיי ובסוף שלא היה לי עוד כח כבר נתתי לו .. כל הבנות שאומרות שאנסו אותם כולם שופטים אותם כי הם נותנות ואז אומרות הם הפעילו לחץ אבל באמת שזה מה אני מרגישה ואני לא רוצה שיגידו שזה סתם כי בסוף נתתי לו .. אני לא יודעת כבר מה לעשות , איך זה נקרא ? אונס או לא ? ואתם אתר ממש מדהים ובאמת שעזרתם לי ברמה שאתם לא מבינים בשאלה הקודמת תודה שאתם פה אין אף אחד שיבין אותי

תשובה:
שלום לך, אכן הגבול מאד עדין וחשוב שהכול ייעשה בהסכמה וברצון. מדבריך עולה כי עברת חוויה קשה ומטלטלת; אמרת לא והוא בחר להתעלם מבקשתך ולא להקשיב לך. חשוב שתדעי כי את לא אשמה והיית ברורה לחלוטין בדבריך. בדקי עם עצמך אם כדאי להעלות זאת בפניו ולשתף אותו בתחושותייך אלה. את מוזמנת לבוא אילינו לדלת לייעוץ ,אין כל סיבה שתרגישי שאת מתמודדת עם זה לבד. או לפנות ל-1202 - מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולשוחח עם אחת המתנדבות. אנחנו כאן בשבילך - כל טוב.