A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

נטיה וזהות מינית

דלת פתוחה הקרובה אליך

נטיה וזהות מינית

בן 15 שואל: #104968
שלום אני גבר בן 15 ואני לא בדיוק יודע מה קורה איתי במניות מינית אני נמשך לגברים מאונן על גברים מת לקיים איתם יחסי מין מדמיין את זה והכול אבל רגישית כלום.. אני גם מאונן על תמונות של גברים עכשיו אם אני רוצה לקיים יחסי מין עם גבר ויש פה באתר עוד גבר שמעוניין אפשר לסדר איזה משהו..עכשיו רציתי לשאול אם זה אומר שאני הומו.. אגב הייתה לי היתנסות עם גבר מצצתי לו ו הוא נתן לי בתחת היה סבבה..אבל אני רוצה לנסות שוב עם גברים ואולי אם תבוא האפשרות גם עם בחורה. תודה

תשובה:
שלום, בגילך טבעי מאד שאתה מנסה להבין מה מושך אותך מבחינה מינית ורומנטית/רגשית. מהדברים שלך אני מבין שאתה נמשך בעיקר לגברים, מתעניין בהם ומגורה מהם. בנים רבים מרגישים ככה, וחלקם אכן מגדירים את עצמם כהומואים - שזה בעצם בנים/גברים שמעדיפים לקיים יחסי מין וגם יחסים רומנטיים עם בני אותו המין שלהם. חלק מהבנים שנמשכים לבנים מגלים גם עניין בבנות, ועשויים להגדיר את עצמם כביסקסואלים (שנמשכים לשני המינים). חלק קטן בעתיד יימשך ויתעניין יותר בבנות ועם השנים פחות יתעניין ביחסי מין עם גברים. בכל מקרה, הגיל שאתה נמצא בו זה הגיל שבו בדרך כלל בני נוער מתנסים ולומדים מה עושה להם טוב, גם מבחינה מינית וגם מבחינה רומנטית/רגשית. אני מציע לך להמשיך להתנסות, בהתאם למה שמגרה אותך ומעניין אותך, ואני בטוח שעם הזמן תכיר את עצמך טוב יותר ותוכל להגדיר את עצמך בצורה שתתאים לך. בהצלחה!


בן 14 שואל: #104126
היי יש לי חבר שאני מכיר כבר שנה ואנחנו התחלנו לדבר פחות לפני חודש וחצי הרגשתי שאני מתאהב בו ושאני לידו או חושב עליו הלב שלי פועם מהר ואני די חושב עליו הרבה לא יודע מה לעשות ולא יודע עם להגיד לו תגידו מה שאתם חושבים

תשובה:
שלום לך. לספר למישהו אחר שאנחנו מעוניינים בו או אוהבים אותו יכול להיות דבר מלחיץ מאד, בעיקר כי אנחנו לא יודעים האם הוא מרגיש כך גם כלפינו ובכלל מה תהיה התגובה שלו. מהשאלה שלך לא הבנתי האם החבר הזה הוא ידיד מהסביבה הקרובה שלך? האם הוא יודע שאתה נמשך או אוהב בנים? האם אתה יודע מה היחס של אותו חבר לבנים אחרים? אם אף פעם לא דיברתם על הנושא והקשר ביניכם לא מאד קרוב, אולי כדאי שלפני שאתה מספר לו משהו אינטימי ואישי כלכך תכירו אחד את השני קצת יותר ותבלו אחד עם השני יותר. יכול להיות שנכון יותר שקודם תדבר איתו על העניין שלך בבנים באופן כללי, תראה את התגובה שלו ואת דעתו בעניין, ורק אם תרגיש בנוח ובטוח תשתף אותו באיך שאתה מרגיש כלפיו. אני מבין שאתה חושב עליו המון ומתרגש מכך, אבל אם אתה עומד לחשוף את הרגשות שלך בפני מישהו אחר כדאי שלא להיות פזיז. בהצלחה!


בת 25 שואלת: #104099
(בת 14) אמ.. אפשר עזרה? יש לי בעיה קטנה.. אני ממש מאוהבת בגייז. אם אני צריכה לבחור בין נשיקה של- לסביות, הומואים או סטרייטים זה יהיה חד משמעית של הומואים. אני ממש מאוהבת בהומואים! אני אפילו מתחרמנת מהם (האמת שאני לא כל כך ידעת באמת מתי משהו מחרמן אותי, אני פשוט מרגישה סיפוק וזה עושה לי נעים לחשוב על סיטואציות אינטימיות של גייז!!!) מה זה אומר עלי? כאילו, אני חושבת שאני ביסקסואליות אבל אני מעדיפה לתת לזה עוד זמן ולא להחליט עכשיו אבל בכל זאת, העובדה שאני ממש מאוהבת בגייז כבר מלא זמן, משגעת אותי. מה זה אומר? מה לעשות? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב שתביני שהכל נורמלי לגמרי. פנטזיות זה דבר אישי ואין בו שום פגם או גבולות, כל עוד הוא במחשבה ולא מזיק לך או למישהו אחר ולא בהכרח קשור לנטייה המינית שלך. קיימת הפרדה בין מין (השתייכות לזכר או נקבה) ומגדר (התחושה שלך לאיזה מין את באמת שייכת). יפה מאוד שאת מודעת לעצמך ולמה עושה לך את זה מבחינת משיכה מינית ובעיקר לזה שאת בגיל ההתבגרות וזה שלב מוקדם לקחת החלטות. אם תביני בעתיד שאת אכן ביסקסואלית, זה פשוט אומר שאת אוהבת את שני המינים וזו תופעה מוכרת שהיא בסדר גמור, אם כי יתכן ומאחר ואת בגיל ההתבגרות, את חווה בלבול ובודקת עם עצמך מה מעניין אותך ומה "עושה לך את זה" אז זה לגמרי יכול להשתנות. לגבי מה לעשות- כרגע לא יותר מידי, אבל להיות נאמנה לעצמך ולראות אם זה ישתנה, כדי שתוכלי להתאים לך את מערכת היחסים המתאימה. אל תשכחי שאהבה זה דבר יפה וממלא מאוד וזה ממש לך משנה באיזה הרכב מגדרי/מיני. כל אהבה היא לגיטימית וטובה.


בת 13 שואלת: #103915
הי אמ.... רציתי לשאול משהו. אני בת 12 אבל אני מפותחת גופנית. אני מרגישה שרגשית, אני נמשכת גם לבנים וגם לבנות. אבל בצורה מינית אני לא נמשכת לבנות. זאת אומרת, אני יכולה לראות את עצמי מתנשקת עם מישהי אבל אני לא חושבת על להיות עם מישהי במיטה. (אני גם לא חושבת על סיטואציות שלי עם מישהו במיטה אבל אני כן שואלת את עצמי לגבי הזהות המינית שלי) לפעמים אומרים לי שאני קטנה מידי בשביל לחשוב על דברים כאלה. אבל נראה לי שאני מוכנה לשאלות בנושא הזה. בכול זאת, רציתי לשאול מה זה אומר לגביי....אם אני בכלל מבינה בזה מספיק או שאולי אם אין לי תשובה לזה בעצמי זה אומר שאנשים צודקים ואני קטנה מידי...בכל זאת, תודה..!

תשובה:
שלום לך. את באמת נמצאת בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות שלך, ולכן השאלות והמחשבות האלו מעסיקות אותך. זה טבעי ונורמאלי לגמרי! וזה בדיוק הגיל שבו אנחנו שואלים/ות את עצמנו שאלות לגבי המשיכה שלנו ולגבי מה שמרגש ומעניין אותנו, ומנסים/ות להבין מה יהיה טוב עבורנו. למרות שאת מפותחת מבחינה גופנית, כנראה שרק בעוד כמה שנים תדעי טוב יותר מה מגרה אותך מבחינה מינית ועם מי את רוצה לקיים קשרים אינטימיים ורומנטיים (בנים, בנות או גם וגם). עד אז אני מציע לך להמשיך לעסוק בנושא אם זה נחמד ומרגש עבורך ובהמשך הדרך כשיהיו לך גם חוויות רגשיות ומיניות תלמדי להכיר את עצמך ואת מה שעושה לך טוב. בהצלחה!


בן 13 שואל: #103815
יש לי חבר טוב מאוד הוא החבר הכי טוב שלי אנחנו צוחקים ומדברים הרבה מתי שאנחנו משחקים הוא אומר בצחוק תזיין אותי(בצחוק) הבעיה שאני באמת רוצה לזיין אותו..... אני רוצה להגיד לו שאני אוהב אותו וזה מציק לי ממש....

תשובה:
שלום לך. בפעם הקודמת ששאלת פה שאלה המלצתי לך קודם כל לדבר איתו באופן כללי על העניין שלך בבנים ולראות איך הוא מגיב לנושא ורק אחרי זה לדבר במפורש על איך שאתה רואה אותו ועל החברות שלכם. אם הוא אומר בצחוק "תזיין אותי" אתה יכול גם לשאול אותו למה הוא אומר את זה ולמה הוא מתכוון. זה מעולה שיש לכם קשר טוב ושאתה צוחקים על דברים ומרגישים קרובים אחד לשני, אבל מגע מיני אמיתי הוא דבר אחר לגמרי ודורש אינטימיות, קירבה, תחושת ביטחון ואמון ועוד. כדי שתוכל לדעת האם הוא מרגיש כמוך תצטרך לדבר איתו על הנושא הזה בצורה רצינית ורגועה ולא בצחוק כחלק ממשחק. בהצלחה!


בן 13 שואל: #103723
היי אני בן 13 ואני אוהב מישהוא שהוא אותו מין שלי(זכר) אני מאוד אוהב אותו אבל אני מפחד להגיד לו מה אני חושב עליו.... יש לכם דרך להתחיל שיחה? זה דחוף!

תשובה:
שלום לך. לספר למישהו אחר שאנחנו אוהבים אותו יכול להיות דבר מלחיץ מאד, בעיקר כי אנחנו לא יודעים האם הוא מרגיש כך גם כלפינו ובכלל מה תהיה התגובה שלו. מהשאלה שלך לא הבנתי האם הבן שאתה אוהב הוא ידיד מהסביבה הקרובה שלך? האם הוא יודע שאתה נמשך או אוהב בנים? האם אתה יודע מה היחס של אותו בן לבנים אחרים? אם אף פעם לא דיברתם על הנושא והקשר ביניכם לא קרוב, אולי כדאי שלפני שאתה מספר לו משהו אינטימי ואישי כלכך תכירו אחד את השני קצת יותר ותבלו אחד עם השני יותר. יכול להיות שנכון יותר שקודם תדבר איתו על העניין שלך בבנים באופן כללי, תראה את התגובה שלו ואת דעתו בעניין, ורק אם תרגיש בנוח ובטוח תשתף אותו באיך שאתה מרגיש כלפיו. אני מבין שאתה מרגיש שהנושא הזה דחוף מאד, ובטוח שאתה חושב עליו המון ומתרגש מכך, אבל אם אתה עומד לחשוף את הרגשות שלך בפני מישהו אחר כדאי שלא להיות פזיז ולעשות זאת ברוגע ובצורה שתהיה בטוחה עבורך. אם יש לך עוד שאלות בנושא אתה כמובן מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #103586
היי, אני אוהבת בנות.. יש לי חברה כבר שנה וחצי וההורים שלי תמיד צוחקים בארוחות שישי שלאחותי שהיא בת 11 יש חבר ולי אין חבר.. וכלכך בא לי להגיד להם שיש לי חברה.. אבל אני מפחדת שלא יקבלו אותי וגם אם לא יקבלו זה אומר שיעיפו אותי מהבית ובגיל 14 אין לי כלכך לאן ללכת... אולי זה גם משהו שישתנה.. אולי זה סתם אהבת נעורים מוזרה, מה לעשות?

תשובה:
שלום לך! את מעלה בשאלה שלך שני נושאים שונים ואתייחס אליהם בנפרד. נשמע שאת לא לגמרי בטוחה בנטייה המינית שלך, והאם היא תישאר כזו גם בעתיד. אני מבין שאת כן בטוחה לגבי המצב שלך היום, ומקווה שהיחסים שלך עם חברתך הם טובים ונעימים עבורך. ובכל זאת, כמו שאת אומרת, את נמצאת בשלב מוקדם של גיל ההתבגרות וגיבוש הנטייה המינית ואופן המימוש שלה כמו גם ההבנה המלאה לגבי מה שמושך אותך ומרגש אותך יגיעו כנראה רק בהמשך. ההמלצה שלי היא קודם כל שתמשיכי כרגע לחוות ולהנות ממה שעושה לך טוב. עם הזמן את תכירי טוב יותר את עצמך, ותלמדי עוד על מה שמושך ומעניין אותך. תני לזמן לעשות את שלו בהקשר הזה. הנושא השני הוא האם ומתי לספר להורים. זוהי דילמה לא פשוטה שגם כן מעסיקה את מרבית בני נוער וצעירים/ות בעלי נטייה מינית שאינה סטרייטית. מהשאלה שלך לא כלכך ברור מדוע בעצם חשוב לך לספר להם. אם את מודאגת לגבי התגובה שלהם אולי אפשר לתת לנושא עוד זמן, ולספר להם לאחר שתהיי יותר בטוחה בעצמך? בדרך כלל תגובות של הורים טובות יותר ממה שבני הנוער מצפים אבל אולי את יכולה לבדוק את הנושא על-ידי שיחה כללית עם ההורים על הנושא של זוגיות ונטייה מינית? האם את קרובה יותר לאימך/אביך וחשבת על האופציה לספר רק לאחד מהם? והאם יש לך אח/ות גדולה שאיתו/ה תרגישי בנוח יותר להתייעץ? בכל מקרה, גם אם את מחליטה שחשוב לך לספר להם כבר עכשיו, דעי לך שבדרך כלל התגובות של ההורים באמת טובות יותר ממה שמצפים. גם במקרה והתגובה שלהם לא תהיה חיובית בהתחלה סביר שעם הזמן הם ילמדו לקבל את מי שאת. בכל מקרה אנחנו, וארגונים אחרים שקשורים לקהילת הלהט"ב כמו "איגי" ו"בית דרור", נמצאים כאן כדי לתמוך ולסייע לך ככל האפשר. בהצלחה ואת מוזמנת לעדכן אותנו לגבי ההחלטה שלך ותגובת ההורים.


בת 16 שואלת: #103584
היי,אני מרגישה בן אדם דיכאוני שאין לי על מה לדבר עם אנשים .אני לא יודעת אם זה בגלל זה אני נכנסת לדיכאון או שלא קשור אבל אני תמיד עצובה ובוכה בלי סיבה חשבתי לבקש מההורים פסיכולוג אבל אני מתביישת לדבר איתם על מה שעובר אליי . בנוסף אח שלי יצא מארון לפני חודש וזה גרם לי לממש בלבול בזהות המינית שלי אני כבר לא יודעת מה לעשות .

תשובה:
שלום לך, את מתארת חוויה של מצבי רוח משתנים שבהחלט יכולים ליצור תחושת בלבול ודיכאון.. קודם כל אני רוצה לשתף אותך שתחושות כאלה רוב האנשים חווים בשלב כזה או אחר של חייהם וזה מאפיין מאוד את בני גילך בחטיבה ותיכון. בנוסף, אני חושבת שאין סיבה להתבייש בזה, ועצם המודעות שלך למצב בו את נמצאת והיוזמה שלך לפנות לפסיכולוג היא מבורכת ולא מובנת מאליה! מה את חושבת שהורייך יגיבו אם תפני אליהם בנוגע לזה? בנוגע לאחיך, יציאה מהארון יכולה לעלות מחשבות ותהיות בהרבה כיוונים אצל כל הקרובים אליו, זה טבעי ומובן.. אני מציעה לך כרגע לא להצהיר הצהרות על עצמך, את נמצאת בתקופה בחיים בה את אמורה לבחון את עצמך, ריגשית, גופנית, מינית ובאופן כללי בכל התחומים. דילמות ותהיות הן דבר נפלא והזדמנות עבורך להכיר את עצמך טוב יותר. תנצלי את זה והכי חשוב שתדעי לקבל את עצמך ולאהוב את עצמך כמו שאת. אם יש לך שאלות ספציפיות על זהות מינית את מוזמנת לפנות לייעוץ כזה- איג"י- 0547866773 האגודה לנוער גאה- 035252896 בהצלחה :)


בן 24 שואל: #103485
שלום אני צריך עזרה לדעת איך לספר לחברים שלי שאני יוצא מהארון אני מפחד שאם אני יגלה להם שאני גיי ויש לי חבר אז הם ירביצו לי בבקשה תעזרו לי זה דחוף !!!!!!!!!!!!!!

תשובה:
שלום לך. "יציאה מהארון" ושיתוף של חברים או בני משפחה לגבי הנטייה המינית היא בדרך כלל חוויה משמעותית ולפעמים גם מלחיצה. אני מבין שאתה בלחץ וחושש לקראת השיחה עם החברים, אז קודם כל חשוב שתבחר את הזמן והמקום המתאימים לך, שבהם תרגיש הכי נוח ומוכן. לא ציינת כמה זמן אתה כבר מגדיר את עצמך כהומו, כמה זמן יש לך חבר והאם כבר סיפרת על כך בעבר למישהו קרוב. בכל מקרה, יכול להיות שעדיף להתחיל לספר לחבר אחד, הקרוב ביותר וזה שאתה סומך עליו שישמור את הנושא ביניכם. כך, תוכל להתנסות בחוויה הזאת של "לצאת מהארון", ותהיה קצת פחות לחוץ אחרי שתקבל ממנו תגובה חיובית. בהמשך תוכל אפילו להיעזר בו ולספר ביחד איתו לשאר החברים. חברים טובים בדרך כלל יודעים לקבל גם דברים לא כלכך נוחים או פשוטים, ואם הקשר ביניכם עמוק וקרוב ככל הנראה הם יצליחו להתמודד עם הנושא. תזכור שגם אם בהתחלה התגובה שלהם לא תמצא חן בעיניך בהמשך עם הזמן ואחרי שתדברו על הדברים לעומק הם ילמדו איך לקבל אותך כמו שאתה. אתה מוזמן לעדכן אותנו כן איך הלך לך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #103474
אני לא יודע מה לעשות, אני נמשך רגשית גם לבנים וגם לבנות, אבל מינית רק לבנים . מה לעשות והאם זה ישתנה בעתיד?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא בשלבים הראשונים של ההתבגרות המינית והרגשית שלך, וטבעי מאד שאתה עוד לא בטוח מה בדיוק מושך ומעניין אותך ואיך ייראו החיים הרומנטיים והמיניים שלך בעתיד. בני נוער רבים מרגישים משיכה רגשית ו/או מינית לבני המין שלהם, וחלקם בוחרים בהמשך לחיות את חייהם כהומואים/לסביות ולקיים קשרים זוגיים רק עם בני מינם. בכל מקרה, בגלל שאתה צעיר ונמצא רק בתחילת הדרך, אני מציע לך לנסות "לעשות" משהו שיקבע אם תימשך לבנים או לבנות. נסה להיות קשוב לעצמך והתנסה במה שמעניין ומושך אותך, ואני בטוח שככל שתצבור יותר ניסיון תכיר טוב יותר מה טוב עבורך ותבין מי אתה ומה מרגש אותך. אם אתה רוצה לדבר עוד על הנושא אתה מוזמן לפנות אלינו גם טלפונית. בהצלחה!


בן 15 שואל: #103244
היי, בסוף החופש הגדול יצאתי כהומו. אני מאוד מבולבל... כשאני רואה בנים, רוב הזמן אני בוהה בהם, ובפעמים נדירות עומד לי. אני לפעמים מאונן, אבל בדרך כלל על תצונות של בנים. הבעיה שאני אף פעם לא גומר. כן יש לי פינטוזים על בנים, אבל רוב הזמן לא בקטע מיני... לא התנסיתי אף פעם, אפילו לא בנשיקה. האם אני הומו?

תשובה:
שלום לך! חלק משמעותי בתהליך ההתבגרות שעוברים כל בני האדם קשורבגיבוש הנטייה המינית שלהם. נראה שגם אתה מנסה להבין למי אתה נמשך, מה מעניין אותך בתחום המיני והרומנטי, ואיך הגוף שלך מגיב לאנשים שמסביבך. אני מבין שאתה מרגיש מבולבל לגבי ההגדרה שלך כהומו/סטרייט ולכן אתה מנסה לקבל תשובות פשוטות מהגוף שלך - אם עומד לך כשאתה מאונן, או מתי אתה גומר ומתי לא. אבל בדרך כלל ההבנה הסופית לגבי מי שאתה ומה מושך אותך תגיע בגיל קצת יותר מאוחר, אחרי שתצבור ניסיון רומנטי ומיני עשיר יותר. כשייצא לך לחוות חוויות כאלו עם בנים (או עם בנות) אתה תוכל להרגיש בעצמך עד כמה זה מתאים לך ומושך אותך, ולא תצטרך לשאול על כך אותנו או אנשים אחרים. בתחילת השאלה כתבת ש"יצאת כהומו" ואני תוהה אם התכוונת שיצאת מהארון וסיפרת לאנשים (למי?) שאתה הומו. הייתי שמח לשמוע יותר על המחשבות והתחושות שהיו לך לפני שסיפרת על כך לאנשים אחרים. ההחלטה בנוגע לאיך לחיות את החיים שלך ועם מי לקיים קשרים רומנטיים ומיניים (בנים? בנות? גם וגם?) היא בסופו של דבר רק שלך - ואני בטוח שעם הזמן והניסיון שתצבור אתה תרגיש פחות מבולבל ויותר בטוח לגביה. אתה מוזמן מאד לפנות אלינו גם טלפונית כדי לדבר על הנושאים האלו. בכל מקרה אני ממליץ לך לנסות להנות גם מתהליך הלמידה והחיפוש של מה שמעניין, מגרה ומושך אותך. בהצלחה!


בת 14 שואלת: #101872
אני מרגישה שאני נמשכת ליותר מידי אנשים בו זמנית והבעיה שזה גם בנים וגם בנות זה בסדר ? זה יעבור לי ? מה זה אומר עלי?

תשובה:
שלום לך ממה שאת כותבת אני מרגישה שקשה לך ואת מבולבלת. חשוב לי להרגיע אותך. את בסדר וזה נורמלי לגמרי בגילך להרגיש כמו שאת מרגישה. את בגיל ההתבגרות וחלק מכל השינויים הגופניים וההתפתחות זה שלב גיבוש הזהות המינית. זה אומר שאת בתהליך של גיבוש, בנייה ועיצוב של מי שאת. זה תהליך ויכול לבלבל אבל זה נורמלי וטבעי להרגיש ולהמשך לבנים ובנות. עם הזמן את תלמדי את עצמך, תבחרי ותתגבשי בזהות ובנטייה שלך וזה יהיה פחות בעיה אלא מקור להנאה. בהצלחה ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות אלינו שוב.


בן 16 שואל: #101431
אז כפי שחשבתי כמה זמן אחרי זה אני והוא נפרדנו לדרכינו בסוף לא יצא לעשות את היחסים אם כי מכל האנשים שהייתי איתם (בקושי שלושה) הוא היה היחיד שבאמת דיבר איתי אחרי כל האקטים. עכשיו הוא זה שהפסיק את המפגשים בגלל רטלין כי הוא חייב את זה אך זה גורם לו פחות ליהנות וגם לרוב זה מגביל ועכשיו אנחנו בסוג של ידידות אבל אני לא יודע איך להגיע אליו כאילו לידידות. אבל הייתי רוצה איתו קשר קצת יותר מעמיק, כאילו גם רומנטי אבל זה מבוכה עכשיו אבל אנחנו מדברים. אז שאלתי את עצמי וחברה טובה שלי אם זה אולי משהו בי שגרם לדרכים להתפצל? וגם אני לא יודע לתקוף את הנושא של המיניות אז כאילו איך אני יכול לשאול על זה או לברר? כי כן הייתי רוצה להתנסות לא רק מיני

תשובה:
שלום לך! נשמע שהקשר עם הבחור הזה, ובכלל כל נושא המשיכה לבני המין שלך, מאד מבלבל אותך. קודם כל חשוב לי להגיד שקשרים ראשונים הם תמיד מבלבלים, גם אם הם עם בני המין שלך וגם אם הם עם בני המין השני. עדיין לא ברור מה הם כל הרגשות שאנחנו מרגישים, האם הם קשורים למשיכה מינית או להתאהבות רומנטית? איך אפשר לדבר על הדברים עם הבנאדם שמעניין ומושך אותנו? מה לחשוף ומה לשמור לעצמנו? ובמה כדאי להתנסות כבר עכשיו ומה עדיף להשאיר לעתיד? תמשיך לתהות בינך ובין עצמך על השאלות האלו (ואם אתה מרגיש בנוח לשתף גם חברה טובה זה בוודאי יעזור), את התשובות תגלה עם הזמן, ולאט לאט תכיר את עצמך טוב יותר ותדע מה טוב ומעניין עבורך. מבחינה פרקטית - נשמע שהבחור הזה עדיין מעניין ומושך אותך ושאתה רוצה להעמיק את הקשר איתו. תנסה את זה ותראה איך הוא מגיב. תיפגשו, תדברו, תנסה להיפתח יותר, להתעניין בו ולהכיר אותו. אם תרגיש שהוא גם מתעניין בך תוכל לשאול אותו באופן מפורש מה הוא חושב ומרגיש לגבי הקשר ביניכם. אמנם כדאי לעשות את זה לאט מאד, כי נושא היחסים בין בני אותו מין הוא עדיין רגיש מאד עבור בחורים בגילכם, אבל שיחה גלויה ופתוחה על מה כל אחד מכם מרגיש בנוגע לכם בוודאי תענה לך לפחות על חלק מהשאלות. את נושא המיניות אתה לא צריך לתקוף, ובוודאי לא להרגיש לחוץ או למהר. תבדוק עם עצמך כמה נוח אתה מרגיש עם אותו בחור, מה מושך אותך ומה נראה לך יהיה נעים. אם אתה מרגיש שזה מתאים תשאל גם אותו מה הוא היה רוצה לנסות ולאט לאט תתנסו במה שמעניין אותכם. תנסה להנות מתהליך הגילוי של מה שמושך אותך ומרגש אותך, באמת שאין סיבה למהר לשום מקום. עדכן אותנו איך הולך, בהצלחה!


בן 17 שואל: #98916
ערב טוב לכם. אני בן 17 ואת האמת שכבר שנה יש נושא שמציק לי. לפעמים יותר ולפעמים פחות אבל הנושא תמיד קיים, גם כשאני מצליח לשלוט בו, הוא תמיד קיים. העניין הוא כזה, אני בן, ולא ברורה לי הזהות המינית שלי. אני תמיד מנסה לחשוב מהי ואני לא מגיע להחלטה. לפעמים אני מרגיש הומו, ולפעמים אני מרגיש ההפך הגמור, וכאן גם חשוב לציין שאני דתי.. בכל אופן אני אף פעם לא הגעתי למין הרגשה של ודאות בעניין המשיכה המינית . הדבר מפריע לי מאוד, כשכבר שנה אני מרגיש שאני מאוהב בחבר הכי טוב שלי. אני אוהב אותו בלי שום קשר, אבל גם לפני שנה התחלתי להרגיש שאני ממש נמשך אליו.. ברור לי שהוא לא הומו, כי יש לו חברה ואין לי כאן ספק, אך לי העניין הזה קשה, שאני נמשך אליו, ואני מפחד שהדבר יהרוס בינינו את הקשר.. מה אני אמור לעשות במקרה כזה? ובכלל, איך אפשר להבין מהי המשיכה שלי? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אתה נשמע מבולבל מאוד ואנסה לעשות רק מעט סדר כי אני מאמינה שאתה צריך לעבור עם עצמך תהליך. צעירים רבים נמצאים במצב שלך, צעירים ומבוגרים ממך. גיבוש הזהות והנטייה המינית זהו תהליך הדרגתי שבו אדם קשוב לתחושות שלו , מתחיל לתהות לגביהם ואחת מהדרכים היא התנסויות וקשרים מיניים ורגשיים עם בני אותו המין ועם בני המין השני. אולי דרך התנסויות אלו תבין עם עצמך את המשיכה שלך. אני מבינה שאתה מרגיש רגשות מעורבים בנוגע למשיכה לבני אותו המין, ואני רוצה לנסות ולהרגיע אותך ולהגיד לך שזה טבעי לגמרי שתרגיש כך ושתהיה מבולבל בתקופה כזו, ועם הזמן תבין עם עצמך מהי המשיכה המינית שלך. כרגע, נראה שאתה נמצא במסע של גילוי אישי והייתי מציעה לך לקחת נשימה, להבין שכרגע זה חלק ממך, וללמוד לחיות עם בלבול ואי וודאות. בנוסף, בקשר למשיכה של אל החבר שלך, זה גם כן טבעי מאוד במיוחד בתקופה מבולבלת שלך עם עצמך, כיוון שהוא נמצא במקום קרוב אליך ואולי לכן הרגשות האלה מופנים כלפיו. אני מציעה לך קודם כל לחשוב ולהבין עם עצמך את הרגשות ואת המשיכה שלך ולאחר מכן להחליט האם לספר או לא לחבר שלך. כחלק מהתמיכה שלנו אליך, אני מזמינה אותך לייעוץ אישי באחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים לביתך וננסה לעזור גם מקרוב. תוכל גם להיעזר בארגונים להט"בים כגון חושן, איגי ולשתף אותם בתחושות שלך. מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה


בן 14 שואל: #98628
היי, לפני חודשיים בערך אני וילד מהכיתה שלי סתם נפגשנו ואיך שהוא זה התגלגל לה שאנחנו יורדים אחד לשני. בנוסף, הוא עשה כאילו הוא דוחף לי לתחת. זה לא כאב אז אני לא יודע אם זה נכנס או לא. אני לא יודע איך זה התגלגל לזה כי שינינו בכלל סטרייטים, אבל זה לא העניין. רציתי לדעת, יש סיכוי לאיזושהי מחלת מין? אני יודע שהוא בחיים לא מצץ או שכב או עשה בכלל משהו מיני, ובטח שהוא גם לא הזריק סמים. אני כל הזמן בחרדות. יש בסיס לחרדות שלי? איידס ושאר מחלות המין יכולות לעבור באיזושהי דרך אחרת חוץ מקיום יחסי מין לא מוגנים והזרקת סמים מאותה מחט?

תשובה:
היי! אני מבין שאתה מוטרד בעיקר בנוגע לאפשרות להידבק במחלת מין/HIV אז אתחיל בזה. הדרך היחידה להידבק ב-HIV היא קיום יחסי מין שכוללים חדירה של איבר המין (של בן) לאיבר מין אחר (נרתיק של בת או פי טבעת של בן או בת). מחלות מין אחרות וקלות יותר מ-HIV כן עוברות גם במין אוראלי. חשוב מאד לזכור שמי שלא קיים בעבר יחסי מין אינו נשא/חולה של מחלת מין ולכן אם אכן שניכם לא קיימתם יחסי מין בעבר אין לך כל סיבה לחשוש. קיום יחסי מין אנאליים, שכוללים חדירה של איבר מין של בן לפי הטבעת, דורשים בדרך כלל זמן, מחייבים עדינות וזהירות על-מנת שלא לגרום כאב, ובדרך כלל יש צורך להשתמש בחומר סיכה. מהתיאור שלך לא נשמע שאכן הייתה חדירה מלאה, וזה עוד דבר ומקטין מאד את הסיכוי להעברה של מחלת מין. חשוב מאד לזכור שכל יחסי מין אנאליים מחייבים שימוש באמצעי מניעה - קונדום! כתבת שאתה לא יודע איך הדברים התגלגלו בינך ובין אותו ילד מהכיתה. כן מומלץ שלפני קיום יחסי מין מכל סוג תשוחח עם השותף/ה שלך ותחליטו ביחד מה אתם רוצים לעשות, מהם הגבולות שלכם, ואיך יחסי המין ישפיעו לדעתכם על הקשר ביניכם. בפעמים הראשונות, ובגיל צעיר, כדאי לקיים יחסי מין מכל סוג רק עם מי שאתה מרגיש בנוח איתו/ה וסומך עליו/ה. השאלה שלך מורכבת ונראה שכן עברת אירוע משמעותי שמטריד אותך מאד. אני מקווה שהתשובות שנתתי כאן עוזרות לכך ומרגיעות אותך. בכל מקרה, אם אתה מעוניין לדבר עוד על האירוע הזה, גם בהקשר של מחלות המין וגם בנוגע ליחסים עם הילד מהכיתה אתה מוזמן לפנות אלינו טלפונית ונשמח להמשיך לדבר.


בת 16 שואלת: #97343
היי, אני צריכה יעוץ אני ממש מבולבלת מינית בזמן האחרון ולא יודעת מה אני מרגישה מצד אחד מאד נמשכת לחברה הכי טובה שלי קולטת את עצמי מסתכלת על הגוף שלה בחרמנות אבל אני גם מאד אוהבת גברים ונמשכת אליהם. האם אני לסבית ? או גם סטרייטית וגם לסבית?

תשובה:
שלום לך! :) את שואלת שאלה שלצערי אני לא אוכל לענות לך עליה, אלא רק את תוכלי לענות לעצמך. מעבר לכך, יכול מאוד להיות שעדיין לא תהיה לך תשובה לזה עכשיו או אפילו בעתיד. הנטייה המינית והמשיכה המינית שלנו אינה מחייבת וקבועה. אנשים יכולים בכל שלב בחיים שלהם לגלות את עצמם ולהכיר בהם צדדים חדשים. את לא חייבת להגדיר את עצמך כבר עכשיו, את יכולה להתנסות בדברים שונים בהתאם למה שאת מרגישה ומה שאת רוצה. חשוב בהקשר זה לציין שאת לא צריכה להתנסות בשביל להוכיח לעצמך משהו וכדאי שתעשי את הדברים בקצב הנכון לך, כשאת מרגישה בטוחה. לא משנה מה תחליטי, את צריכה לזכור שזאת בחירה שלך ואלו החיים שלך, ואת צריכה לעשות מה שטוב לך ועושה לך נעים. מקווה שעזרתי לך קצת.. מוזמנת לפנות לעוד שאלות או להתקשר :) יום טוב נ.ב את מוזמנת גם להתקשר לארגון איגי שמתעסק בזה גם


בת 16 שואלת: #96257
כבר תקופה לא קצרה אני בשלב של "בלבול מיני" שידוע לי שנפוץ בגיל ההתבגרות, כרגע אני מרגישה משיכה לשני המגדרים בצורה דיי שווה, רציתי לדעת אם זה שאני מרגישה שאני נמשכת לשני המגדרים הוא משהו שמשתנה בגיל ההתבגרות והוא חלק מלגלות את הזהות המינית או שאם אני מרגישה שאני ממש נמשכת לבנות (מה שאני מרגישה) זה כנראה אומר שאני נמשכת אליהם או שזה משהו שמשתנה

תשובה:
היי יקרה. אני רואה מהדברים שלך שאת מבולבלת ולכן טוב שפנית אלינו. אני מבינה ממך שאת רוצה לדעת מה יהיה בעתיד עם המשיכה המינית שלך ואני רוצה שתדעי שהתשובה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא שהכול פתוח!. יכול להיות שזה שאת נמשכת לשני המגדרים זה באמת חלק מתהליך החקירה ופיתוח הזהות הייחודית שלך בגיל ההתבגרות ובעוד מספר שנים את תהיי יותר מקובעת לאיזה מגדר את נמשכת. מצד שני, יכול להיות שהמשיכה לשני המגדרים זה משהו שתרגישי גם במהלך חייך הבוגרים וזה גם בסדר. תדעי שמשיכה מינית זה לא משהו של שחור או לבן, כפי שאנחנו חונכו במשך שנים רבות לחשוב. היום אנחנו יודעות להגיד שמשיכה מינית זה כמו ציר שבצד אחד יש משיכה לבנים ובצד השני יש משיכה לבנות וכולנו נמצאות איפשהו על הציר הזה. חלקנו לפעמים יותר נוטות לבנים, חלקנו יותר לבנות וחלקנו נעות על גבי הציר לאורך החיים בלי להתקבע וזה נורמלי לחלוטין! אני ממליצה לך לנסות ולהינות מהתקופה הזאת של החקירה והגילויים המרגשים ולא למהר להכניס את עצמך לתוך הגדרה אחת או תבנית אחת. בעתיד אני מאמינה שהדברים יותר יתבהרו לך, אך עד אז נסי להתאזר בסבלנות ואל תפחדי ללכת אחר האמת שלך. אני רוצה להציע לך לפנות לאיגי לקבל ייעוץ ותמיכה נוספת מנערות שחוו את אותה ההתלבטות כמוך. גם אנחנו תמיד כאן בשבילך לכל שאלה נוספת! כל טוב ובהצלחה!


בן 21 שואל: #93379
שלום,יצא לי להיות עם בחורה בגילי בנישוקים וחרמונים כזה, לא שכבנו אבל התחכחנו אחד בשנייה ואפילו לא עמד לי. היו כמה רגעים שכמעט ועמד לי קצת אבל זה גם ערד תוך קצת זמן..האם זה אומר משו ? כי עם גברים כן עומד לי. למרות שקרה לי שגם עם גבר מסויים לא עמד לי, יכול להיות שאני פשוט לא נמשך לאותו/אותה בנאדם ? או שבגלל הניסיון הקודם שלי עם גברים אני לא יכול לקיים יחסי מין עם נשים ?

תשובה:
שלום לך, שמחה שבחרת לפנות אלינו שוב ולא להישאר לבד עם השאלות. נראה שאתה בשלב כרגע של התנסויות מיניות מגוונות, והתפקוד המיני שלך הוא דבר שמעסיק אותך מאוד. המצבים שאתה מתאר הם טבעיים לחלוטין ואני שמחה לשמוע שאתה מאפשר חקירה של המיניות שלך. האם נמשכת לבחורה שאיתה היית? האם חשת איתה נוח? אלה נושאים שיכולים מאוד להשפיע על תפקוד מיני (כגון: זקפה) וזה קורה להרבה גברים, ללא קשר להעדפה המינית שלהם. אין קשר בין ההתנסות שלך עם גברים לגבי הקושי שלך מול נשים. חשוב לדעת, האם נהנית עם הגברים? האם נמשכת אליהם וחשת בנוח עם המגע שלהם? חשוב שתהיה קשוב לגוף ולרצונות שלך ונשמע שכרגע אתה מחפש להתנסות גם עם גברים וגם עם נשים כחלק מלהכיר את עצמך. אתה מוזמן גם להגיע לאחד מהסניפים שלנו שקרובים לביתך ונשוחח על כך בשמחה. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרך, בהצלחה


בת 13 שואלת: #92128
השאלה השנייה שלי אני התחלתי להסתכל באתר סקס בו יש הכול מהכול לרוב אני לא מסתכלת על הבנים אני מרבה להיכנס לסרטונים שיש בהם רק בנות ( ערומות ועושות סקס) עכשיו אני נהנת להסתכל על זה אבל אני מפחדת שאם אני הרבה יסתכל על זה יתעורר בי תשוקה מינית לבנות ואני יעבד עיניין בחבר שלי ובאופן אישי אני ממש לא רוצה להיות לסבית ו להימשך לנשים ואני מאוד פוחדת

תשובה:
הי לך, הסקרנות שלך והרצון לצפות בפורנו אינו חריג ונפוץ מאוד כיום. המשיכה שלך לפורנו לסבי אינו בהכרח מבטא איזושהי נטייה מינית כזו או אחרת וזה לא אומר שאת לסבית ושהתשוקה לחבר שלך תרד. אם התכנים האלה גורמים לך להנאה אז אין צורך שתפסיקי. הייתי מציעה לך לברר עם עצמך למה הסצנות של נשים מושכות יותר מצפייה באלו של גברים, כחלק מלהכיר את עצמך, התשוקות שלך, הפנטזיות וכדומה. ייתכן בסצנות הלסביות יש משהו שחסר לך בסצנות על גברים. אני רואה שאת פונה אלינו לעתים קרובות וזה משמח אותי מאוד, אני מזמינה אותך להגיע לפגישה גם ב"דלת פתוחה" באר שבע כדי ללמוד נושאים נוספים שקשורים למיניות. בהצלחה, ותהני


בת 18 שואלת: #91992
הקשר המיני הראשון שהיה לי היה עם בת ..וזה היה הקשר הכי טוב אי פעם רק שהרגשתי שזה לא תקיו שאני אצא עם בת אז התחלתי לצאת עם בנים..שכבתי עם בנות וגם עם בנים..שום גבר ששכבתי איתו לא משתווה לסקס עם אישה..כרגע יש לי חבר ואני לא מפסיקה להסתכל על בנות ולאונן על פורנו לסביות ולפנטז על סקס עם אישה אני לא יודעת מה לעשות ..אני רוצה לשכב עם אישה אבל מצד שני אני אוהבת את הבן זוג שלי אך במיטה פחות נהנת ממה שהייתי עם אישה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, את כותבת כאן שהסקס שהיה לך עם נשים אינו משתווה לסקס שיש לך כעת עם חבר שלך. מה את חושבת שזה אומר לך? אני מבינה שאת מרגישה שזה לא נכון לצאת עם בת ולהיות מאוהבת בבת, אבל יכול להיות שזה מי שאת ושאת צריכה לקבל את עצמך כמו שאת. יכול להיות שלא מתאים לך להיות עם בנים, למרות שאת מצליחה לשכב איתם ואפילו לאהוב את חבר שלך, כמו שאת כותבת. מצד אחד אני רוצה להגיד לך, אל תקבלי החלטה מי ומה את. אל תבחרי או או. תעשי מה שעושה לך טוב כרגע. מצד שני, אני רוצה להגיד לך שנראה לי שאת יודעת כבר מה טוב לך ומה את מעדיפה אז למה להעמיד פנים? אני לא יכולה להגיד לך מה לעשות או מה יותר נכון לעשות. זאת החלטה שלך. הקשיבי לקול הפנימי שלך. אין שום דבר רע במה שאת עושה. כל טוב


בן 17 שואל: #91183
אני מפחד שאני הומו או דו יש פעמים שאני ממש רוצה לנסות עם את זה עם גבר אני מאונן על פורנו הומואים ואני לפעמים מדבר עם גברים דרך הטלפון בקו הכרויות ואני לא יודע מה לעשות גם יש לי משיכה לבנות אבל לפעמים בא לי גם לנסות את זה עם בנים אבל אני לא רוצה להיות הומו או דו מה כדאי לעשות?

תשובה:
נטיה מינית זה לא משהו שאפשר להתכחש לו. יחד עם זאת, זב שעכשיו מסקרנת אותך התנסול גם גברים, עדיין לא אומר שאתה הומו או דו מיני. יש הרבה בחורים בגיל ההתבגרות שתוהים מה הנטיה שלהם. יש לפעמים רצון להתנסות ולחוות מין גם עם בני אותו מין וגם עם בנות המין השני. אין בזה כל רע. במשך הזמן תדע יותר טוב מה מתאים לך. הכי חשוב שתקבל את עצמך כמו שאתה.


בת 14 שואלת: #90519
היי. דיי קשה לי לשתף פנים מול פנים אני ילדה מאוד מאוד ביישנית ואני מפחדת שאם אני לא אקבל החלטות עכשיו זה יגרור אחריו תוצאות יש לי הרבה מאוד לחצים מהבית ספר ומההורים (גרושים)ולפעמים אני מרגישה שאני קורסת לכן אני מעדיפה רק לשתף באינטרנט לפעמים אני חושבת שאם אני אהיה גדולה אני אתחיל את התהליך של הזרקת הורמנים כדאי "להפוך" לבן אבל מפחידה אותי המחשבה מאוד אשמח אם תתנו איזושהי עצה איך לשלוט בכל המחשבות האלה

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת ביישנית, וזה בסדר. אנחנו יכולות להמשיך להתכתב כאן, למרות שאני חושבת שאת צריכה משהו יותר משמעותי מהתכתבות באינטרנט. חשוב לי להגיד לך ששום החלטה שאת מקבלת עכשיו לא תשפיע על החיים שלך בצורה כזאת שלא ניתן יהיה לשנות אותם. אין לי איך להגיד לך לשלוט ברגשות האלה. אני יכולה להגיד לך שתנסי להתרחק מהקונקרטי - זריקות - ותחשבי על מה עושה לך טוב. תתנהגי איך שאת מרגישה בנוח להתנהג בלי ההיבט הביולוגי עכשיו של שינוי מין. תהיי את ותראי איך את מרגישה עם הזהות האמיתית שלך. בכל זאת נשמח שתגיעי אלינו או תתקשרי כדי שנוכל לעזור לך יותר. כל טוב


בן 21 שואל: #89377
אני בן 21 והבעיה שלי היא בזהות המינית. מגיל הבגרות הרגשתי משיכה לצד הגברי , אך בזמן האחרון אני מרגיש משיכה לשני הצדדים. קיימתי יחסי מין מזדמנים עם גברים שהכרתי בצאט לפחות עם 8 גברים , אם זה אוננות , מציצות, נשיקות חירמונים וחדירות - כאשר אני הפסיבי . עם נשים קיימתי יחסי מין הכל חוץ מחדירה . אף פעם לא הייתי בקשר רומנטי , כמו שניתן להבין אני בתול מינית . אולי כישנו חשש שאני גומר מהר, והבת זוג שלי תתאכזב.. אני מרגיש פחד להתחיל עם נשים בגלל סירובים שקיבלתי , אך כאשר נשים מתחילות איתי אני נרתע.. אני מבולבל מאאאוד , למרות שחשבתי כבר שבגיל הזה אני ידע את הזהות המינית שלי.. מצד אחד הידיעה הזאת שלא הייתי אף פעם בקשר רומנטי, אני בתול מינית , שכבתי עם גברים אך אף פעם לא עם נשים מלבד נשיקות בגיל הבגרות ומישהי אוננה לי בקשר יזיזי.. לגבי איך שהרגשתי ששכבתי עם גברים - ישלי ממש משיכה חזקה ואני מרגיש בפנים שאני רוצה - אבל לאחר הגמירה יורד לי לגמריי מהעיניין ואני מתחרט ממש על זה עד כדי כך שאני שואל את עצמי למה עשיתי את זה .. מה לעשות !? אני ממש מבולבל ..

תשובה:
שלום לך, אתה נשמע מבולבל מאוד ואנסה לעשות רק מעט סדר כי אני מאמינה שאתה צריך לעבור עם עצמך תהליך. צעירים רבים נמצאים במצב שלך אך גם מבוגרים ממך. גיבוש הזהות והנטייה המינית זהו תהליך הדרגתי שבו אדם קשוב לתחושות שלו , מתחיל לתהות לגביהם ואחת מהדרכים היא התנסויות וקשרים מיניים עם בני אותו המין. אני רואה שאתה התנסית וסה"כ הרגשת רגשות מעורבים של משיכה לצד "ירידה מהעניין". כרגע, נראה שאתה נמצא במסע של גילוי אישי והייתי מציעה לך לקחת נשימה, להבין שכרגע זה חלק ממך, וללמוד לחיות עם בלבול ואי וודאות. כחלק מהתמיכה שלנו אליך, אני מזמינה אותך לייעוץ אישי באחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים לביתך וננסה לעזור גם מקרוב. תוכל גם להיעזר בארגונים להט"בים כגון חושן, איגי ולשתף אותם בתחושות שלך. בהצלחה במסע שלך, מקווה שעזרתי ולו במעט


בן 15 שואל: #87505
אני בזמן האחרון חושב רק על בנים והיום ראיתי לחבר את הזין שלו וממש התחרמנתי אני עכשיו גם הרבה פחות נמשך לנשים ומאז חושב על בנים ובולבולים גם אני מביא ביד על הומואים אז האם אני הומו?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה מרגיש משיכה מינית אל בנים ומרגיש בלבול בקשר לנטייתך המינית. בגילך ישנם בני נוער רבים שמתלבטים לגבי נטייתם המינית, זהו גיל של בלבול ולעיתים יש רצון לבדוק יחסים עם שני המינים. השאלה האם כל כך חשובה לך ההגדרה לגבי נטייתך המינית? האם אתה חושש שתגלה שאתה הומו? מה זה בעצם משנה? כל עוד נעים לך ואתה נמשך ונהנה מכך זה מה שחשוב. אם אתה חושש מההשלכות החברתיות של נטייתך המינית אני מציעה לך להתקשר לקבל חיזוק ותמיכה בקן החם של אגודת הלהט''ב, "יש עם מי לדבר"03-6205591 או ב"איגי" ארגון הנוער הגאה. בהצלחה


בן 17 שואל: #86837
היי , יש לי האמת בעיה בזהות המינית שלי , אני לא יודעת בידיוק מה אני , אני תמיד מסתכלת על בנות שמעלות תמונות בבגד ים ולרוב מחרמן אותי, או שסתם רואה איזה שממש כוסית ושאני במגע עם גברים אז הם מחרמנים אותי , יכול להיות שאני לסבית ? או בילבול? בבקשה תענו לי אני ממש בתסביך

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני שומעת את הבלבול שלך ובמבינה שאת מעוניינת להכריע מי ומה את. לי חשוב להגיד לך שאת לא חייבת להחליט. זה שאת מתגרה מתמונות של בנות בבגד ים, וגם מעוניינת לראות בנות שנראות טוב בעינייך, במקביל לזה שאת במגע עם גברים וגם זה מגרה אותך, לא אומר עלייך שום דבר. זה אומר שאת בבירור עם עצמך לגבי ההעדפות המיניות שלך. את רק בת 17 ואת לא צריכה להחליט את זה כרגע. יכול להיות שאת בי סקסואלית או לסבית או סטרייטית. בגיל בו את נמצאת הרבה דברים מגרים אותנו, וזה לא בהכרח אומר דבר על הנטיה המינית שלנו. התסביך לא בהכרח ייפתר כעת. תני לעצמך זמן. תבררי. תבדקי. שתפי אנשים שאת יכולה לשתף ושיתמכו בך ויעזרו לך בבירור הזה. כל טוב


בן 20 שואל: #86793
שלום, אני בן 19 ואני יודע שיש לי איזשהי משיכה לגברים. התנסתי עם כמה גברים וחלק מהם שיעממו אותי כזה במהלך האקטים המיניים, עדיין לא התנסתי עם נשים ואני לא חושב שאני כל כך נמשך אליהן. אך למרות זאת כאשר אני ישן אני חולם על יחסיים מיניים עם נשים וזה ממש מדליק אותי וגורם לי בחלום עצמו להמשיך את האקטים המיניים עם הנשים, מה זה אומר ? האם אני בכל זאת נמשך לנשים ? האם התת מודע שלי פשוט רוצה להתנסות ? אני זוכר שבעבר נשים כן עשו לי את זה והתחרמנתי רק מנשים, עכשיו קצת ירד לי האם זה אומר שאני לא הומו כי כן הייתה פעם משיכה ? אשמח לתשובה, תודה ולילה טוב

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה נמצא בשלב של התלבטות די הרבה זמן. זה לגמרי נורמלי וטבעי ויש גברים ונשים שנמשכים גם לבני המין שלהם וגם ולמין השני ובתקופות מסויימות יש נטייה יותר לכיוון אחד או אחר. מה שאתה חולם בלילה מעיד על מה שמעסיק אותך כשאתה ער, ביום וכנראה כשתמצא את האדם המתאים, אם זה גבר או אישה, הדברים יתבהרו לך יותר. אם הקשר משעמם אותך זה סימן שהפרטנר/ית לא בשבילך. כן, זה לא תמיד פשוט למצוא בן או בת זוג. בגילך ש הרבה מתלבטים ועם הגיל והנסיון כנראה תדע יותר מה מתאים לך. כל טוב לך.


בת 14 שואלת: #86139
יש לי חברה שאני והיא ממש מבינות אחת את השנייה ושתינו במצב של לא מצליחות להשיג חבר וכזה כי אנחנו מאוד מסבכות את העניינים כשמישהו מנסה להתחיל איתנו ואני לא יודעת למה אבל אני מתחילה להמשך אליה והיא אמרה שקצת אליי ואני לא מבינה את עצמי כי מצד אחד אני רוצה חבר ומצד שניה אני נמשכת גם קצת אליה בבקשה תעזרו

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתן חברות טובות ואתן מרגישות קרובות אחת לשנייה. אני גם חושבת שאתן בוודאי מבלות זמן רב ביחד. מצב שבו אתן מרגישות שאתן נמשכות אחת לשנייה הוא טבעי בגילכן, במיוחד אם אחת מכן מרגישה שהמקום שלה בחברות פחות בטוח. נכנס לתמונה גורם נוסף - שמישהו מנסה להתחיל עם אחת מכן. העובדה שאתן חברות קרובות, שאוהבות אחת את השנייה, וגם נמשכות אחת לשנייה היא טבעית. טבעי גם העובדה שאתן רוצות שיהיה לכן חבר. אתן עדיין צעירות ונמצאות בשלב של התנסויות וחוויות חדשות, לרצות משהו אחד ולהמשך למשנהו הוא חלק מתהליך ההתבגרות. אתן לא צריכות לקבל החלטות, תהנו מהשלב שאתן נמצאות בו, ותראו לאן הזמן יוביל אתכן.


בן 17 שואל: #85377
אז ככה אני מתלבט מה אני הומו /סטריט/דו .... כשאני רואה בנים עומד לי ואני נמשך מינית אליהם ומדי פעם מפנתז עליהם... ואצל בנות זה פחות קורה רק כשאני מכריח את עצמי אבל אז זה עובד ואני חרמן עליהן יש הרבה נערים שהם ממש חתיכים ועושים לי את זה ואני לא יודע מה לעשות ? חשבתי על לנסות התנסות מינית אם בן וגם אם בת ואז להחליט ... קשה לי קצט כי אני בנאדם רגשי זה כאילו משחק בי כל הזמן הבלבול הזה... מה לעשות בבקשה תעזרו לי ! תציעו לי רעיונות תעזרו לי להבין מה אני צריך לעשות ומה קורה איתי !

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני רואה מהדברים שאתה כותב שאתה מאוד מבולבל, וזה נורמלי לחלוטין בגילך הצעיר. בגיל 17 אכן יש משיכה מינית שהיא לא בהכרח מוגדרת וזה ממש בסדר להתלבט, להתנסות ולהתבלבל. אתה ממש לא חייב להכניס את עצמך להגדרות או להחליט מי ומה אתה. תן לעצמך זמן. תמשיך לבדוק מה מתאים לך. יכול להיות שאתה הומו, הטרו או דו, אבל תן לעצמך זמן לפני שתתקבע בהגדרה. אני יודעת שייתכן ותשובה זו אינה מרגיעה, אבל בגילך משיכה מינית והתנסויות אינן מעידות בהכרח על נטייתך המינית. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. אתה יכול לנסות להתנסות, רק תוודא שזה במרחב בטוח ומוגן, ללא אפשרות לניצול. אתה יכול להגיע למפגשים של איגי - ארגון הנוער הגאה, שם יש נוער שמתלבט בדיוק כמוך, או להתקשר ל"יש עם מי לדבר" שהוא קו ייעוץ בנושא הזה גם. אתה יכו כמובן גם להתקשר לדלת פתוחה או להגיע לשיחת ייעוץ פנים אל פנים וננסה להכווין אותך ולעזור. הכי חשוב הוא שתקבל את עצמך כמו שאתה, עם כל הבלבול. כל טוב


בן 19 שואל: #83553
יש לי שתי שאלות א. יצא לי לאונן עם דיחפה לתחת וזה גמר לעינוג קטן ומאז יש לי הרצון להתנסות אך אני לא נמשך לגברים זה הגיוני? הגיוני שאני מעוניין באנלי אך לך נמשך לגברים? ב. איך אפשר לגלח באזור פי הטבעת זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך. איזור פי הטבעת הינו אזור רגיש ומגרה הרבה אנשים (גם גברים וגם נשים). זה לא קשור בכלל לנטייה מינית כזו או אחרת. לגבי הגילוח. אנחנו מאד לא ממליצים לעשות זאת. אחרי גילוח השערות גדלות בצורה קוצנית ומאד לא נעימה. עדיף שיתשאר בצורה הטבעית שהשערות צומחות.


בת 15 שואלת: #83391
בוקר טוב יש לי שתי שאלות: 1. אני לוקחת כדור נגד חרדה באופן קבוע אך אני יודעת שאסור לצרוך אלכוהול בעת השימוש בכדור. הייתי בגרמניה (שם מותר לשתות מגיל 16) ולא לקחתי את הכדור ביום ששתיתי. האם זה בסדר או שעדיין נגרם נזק משתיית האלכוהול? אם כן מה עלי לעשות? לא שתיתי יותר מידי אז, הייתי בסדר ואז התחלתי לרעוד ולהרגיש שאני אולי אתעלף או משהו.. ממש כמו התקף חרדה. 2. אני לא חושבת שאהבתי מישהי אי פעם ואני כן אוהבת בנים, אבל אני כן מתגרה מלדמיין סצנות לסביות. זה אומר משהו על נטייתי המינית? למרות שלא אהבתי מישהי. אני בכלל לא נמשכת לאיבר המין של הבנים והוא מגעיל אותי דווקא. אני ממש לא מוכנה ליחסי מין כרגע וזה נראה לי מגעיל, אבל יש בנות כבר בגילי שעשו את זה הרבה פעמים. אני מפחדת שאפילו לא אוכל להביא ילדים לעולם בעתיד כי אני מפחדת מהאקט.

תשובה:
שלום לך, אני מניחה שלא נגרם כל נזק, אלא רק לא היתה פעילות של הכדור באותו היום. אבל בכדי להבין את ההשפעות תצטרכי לדבר עם הרופא שלך. מה שאת מתארת הינו טבעי ביותר ולא מעיד על נטייתך המינית. לסבית היא אישה שמתאהבת בנשים, המשיכה המינית רק נילוות לכך. טבעי שבגילך יהיו לך מחשבות ותהיות וגם שלא תמשכי לאיבר מין גברי. את קשובה לעצמך וזה מצויין! את צעירה ולא בשלה ליחסי מין. אני גם לא בטוחה כמה חברותיך היו בשלות לכך כשהתחילו. אין מה להכנס למחשבות עתידיות, את מאוד צעירה והחיים שלנו כל הזמן משתנים. אגב, לחרדה יש טיפול פסיכולוגי מצויין בשם cbt , תתייעצי עם הורייך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #82363
שלום. אני נמצא במצב ממש מסובך. אני בשנה האחרונה עברתי עם עצמי תהליך השלמה שאני הומו. ומאז שאני זוכר את עצמי ידעתי את זה. רק בזמן האחרון קיבלתי את זה והשלמתי עם זה. העניין הוא שקשה לי לצאת מהארון בגלל ההורים שלי: ההורים שלי גרושים מאז שאני תינוק, ואני יןדע בוודאות שאמא שלי תקבל אותי כמו שאני. אבל אבא שלי הוא קצת פנאט וקיצוני בעניין הקהילה הגאה, הוא לא מוכן לקבל את הנטייה הזו, ומשתמש לא מעט פעמים במילה 'הומו' כגנאי. למרות שלאבא שלי ולי אין קשר משמעותי כל כך בשבילי, הוא בכל זאת אבא שלי ואני צריך שהוא יאהב אותי. זו הסיבה היחידה שאף אחד עדיין לא יודע עליי. אני מפחד שהוא פשוט ישנא אותי בגלל זה. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך קודם כל אני מצטערת שחוויית הגילוי שלך על המיניות שלך היא קשה. חשוב לי להגיד לך שבעיניי זה נהדר שנער בן 15 מכיר את עצמו בצורה כזו ויודע מה הוא מרגיש ומה נכון וטוב לו. יש נערים רבים רבים במצב שלך ולשמחתי יש גם ארגונים רבים שיכולים לעזור לך. אתה לא לבד, הרבה מאוד נערות ונערים יודעים ו/או חושבים שלהורים שלהם יהיה קשה לקבל את היצירה שלהם מהארון. נערות ונערים רבים עשו את התהליך הזה לפניך ויוכלו לעזור לך לקבל החלטה מה ואיך ואם נכון לך לעשות. מה שאני מציעה לך לעשות זה קודם כל להרים טלפון ל"יש עם מי לדבר" הקו החם של אגודת הלהט"ב ימים א'-ה' 19:30-22:30 03-6205591 דבר שני, חפש באינטרנט "אג"י - ארגון נוער גאה" שם יש מדריכים בוגרים ונוער שנמצאים בתהליכים שונים של יציאה מהארון ושל מחשבות על הזהות המינית שלהם. הם מקצועיים וחכמים ונמצאים בדיוק כדי ללוות נערים במצב שלך. חפש אותם באינטרנט ותראה איך אתה מתחבר אליהם כדי לקבל עזרה. אני יודעת שזה מסובך לצאת מהארון - אבל אני מאחלת לך מסע מוצלח שיגמר בקבלה עצמית ואהבה שלך את עצמך ושל סביבתך אותך. שיהיה יום טוב


בן 15 שואל: #81982
שלום. אחד החברים הכי טובים שלי הוא הומו, באחד הלילות שבאתי לישון אצלו אוננו ביחד (לא אחד לשני). הוא שאל אותי אם אני מתרשם מהאיבר הגדול שלו ועניתי שכן... שבוע לאחר מכן ישנתי אצלו ואוננו עוד פעם, הפעם הוא שאל אם אני רוצה להתנסות ולמצוץ לו. מצצתי לו ונהניתי, הוא גם אמר שאני מוצץ מצוין. ככה זה ממשיך והוא גם התחיל לדפוק אותי בתחת. הוא רוצה שניפגש והסיטואציה קצת מלחיצה אותי. עולות בי מספר שאלות... האם אני גיי? איך אני יכול להגיד לו שאני רוצה להפסיק או להפחית את כמות הפגישות ואיך אני מבקש ממנו גם למצוץ לי ושאני אוכל לדפוק אותו? תודה רבה!!

תשובה:
שלום לך. אני שומעת ממך שמצד אחד נעים לך ומספק אותך לקיים יחסי מין עם החבר שלך ומצד שני זה מלחיץ אותך ואולי אפילו מהר לך מדי. מצד שלישי זה גם מסקרן ומושך. סה"כ ככה מתנהל הלב שלנו- הוא יכול להרגיש כמה דברים סותרים יחד ולרצות ולא לרצות. מה שחשוב ביותר בתוך זה הוא שאתה תדע וגם תגיד מה נעים לך, מה לא נעים לך ומה אתה רוצה ומה אתה לא רוצה. אז לשאלותיך- האם אתה גיי? זאת שאלה שאתה צריך לענות עליה. אתה היחיד שיש לו הזכות להגדיר את עצמו. אני מציעה לך לא להתעקש על הגדרות כרגע- כרגע יש נער מסויים שאתה נמשך אליו ומקיים איתו יחסי מין. זה מצויין. נכון שתשאל את עצמך אם אתה גם נמשך לבנות או לא- וזה בסדר להמשך גם וגם. איך אתה רוצה להגדיר את עצמך? שאלה שניה- איך אתה אומר לו להפסיק או להפחית את כמות הפגישות? ואיך אתה מבקש ממנו להעניק לך מין אוראלי או לאפשר לך לקיים איתו מין אנאלי כשאתה החודר: זו שאלה מאוד חשובה. זה התפקיד שלך- להגיד באופן ברור מה מתאים לך ומה לא מתאים לך. אני רוצה לבקש ממך שלא תזרום. תעשה רק מה שמתאים לך בזמן שמתאים לך- בתדירות שמתאים לך וזה בסדר אם היום מתאים מחר לא מתאים ומחרתיים שוב מתאים- זו החלטה שלך ובחירה שלך ורק אתה מחליט על הגוף שלך. יחסי מין צריכים להיות הדדיים. חשוב שתדברו ביניכם על מה שאתם עושים, תנחו אחד את השני במה נעים לכם ומה לא נעים לכם ותשאלו אחד את השני מה הייתם רוצים ומה יהיה לכם נעים. אני מציעה לך בפגישה הבאה שלכם להציע לו שתדברו על התדירות, על מה נעים ומה לא נעים- האם אתה יכול לשתף אותו בכך שזו לך חוויה ראשונה? שאתה מסוקרן מאיך זה כשמחליפים תפקידים? שיש מצבים שזה מהר לך או יותר מדי בשבילך? אני חושבת שזה חשוב מאוד שתשוחחו, ואשמח לשמוע ממך מה אתה חושב והאם הצלחת בזה או אם אתה צריך עוד עזרה בזה.


בן 14 שואל: #81840
אחרי שעשיתי את זה עם חבר שלי הרגשתי רע ומוזר ואני לא רוצה יותר אבל לפעמים אני רוצה ואז עוצר את עצמי בקשר לילדה האם שווה לנסות שוב?

תשובה:
היי, מהפרטים שמסרת נראה שאתה קצת מבולבל ולא ברור לך בעצמך מה אתה רוצה וזה מאוד טבעי בגילך. גיל ההתבגרות הוא גיל של התנסויות ואין צורך למהר לשבץ את עצמך בקטגוריה מסויימת. אם נהנית לקיים יחסי מין עם חבר שלך והיחסים התקיימו בהסכמה מלאה של שניכם והחבר אינו מבוגר ממך ביותר משלוש שנים - אין מניעה להמשיך ליהנות, בתנאי שתקפידו להשתמש בקונדום. בקשר לנערה בה התאהבת, לא ברור לי מה הצעת לה: האם הצעת לה לצאת לסרט / גלידה / פיצה או חברות? האם הצעתך התייחסה ליחסי מין? חשוב שיתקיים שלב של חיזור אחרי הנערה, שלב הכולל בילויים משותפים ומהנים ורק אח"כ יהיה זמן ומקום למגע. גם אז יש להתחיל ב ה ד ר ג ת י ו ת: קודם יד ביד, אולי נשיקה ורק אחרי זמן מה בו שניכם מרגישים מוכנים - אפשר לעבור לחלקי גוף אחרים.


בן 28 שואל: #81625
שחברה שלי יורדת לי זאת ההרגשה הכי טובה בעולם. היום גם אם אהיה לבד ולא בזוגיות לא אחפש שוב את העניין הזה אצל גברים אחרים. לא חשבתי על האופציה הזו, איך מטפל מיניות יכול לעזור?

תשובה:
שלום לך מטפל מיני, פסיכולוג או עובד סוציאלי קליני יוכלו לדבר איתך קצת על קשת הרגשות שלך ולראות למה אתה מרגיש כזה גועל לגבי משהו טבעי שעשית, משהו שרבים מהנערים/גברים עושים במהלך החיים שלהם. אם אתה מוטרד מזה וזה לא מרפה ממך ואם אתה מרגיש בגלל זה מצוקה, אני ממליצה לך כן ללכת לדבר קצת עם מישהו מקצועי כדי להשתחרר מהתחושות הלא טובות שאתה מרגיש בקשר לעצמך ולהיות מסוגל ליהנות מהקשר שיש לך עם נערות ונשים. שיהיה שבוע טוב


בן 16 שואל: #81445
ועוד שאלה .. אם קרה שחלמתי חלום על גברים זה אומר משהו על הנטיה המינית ?

תשובה:
שלום רב, כולנו חולמים על : דברים שמטרידים אותנו, דברים שמפחידים אותנו, דברים שמשמחים אותנו, דברים שמשחררים אותנו, דברים שרומזים לנו, דברים שמדריכים אותנו. תלוי מה היה בחלום ופרטים שבו ואז אפשר לפרש את החלום. להשתמע


בת 14 שואלת: #81064
יש לי חברה טובה ופעם אחת שהיא באה אלי היא התחילה להפשיט אותי ולגעת לי בציצי ובפות ואז התחלתי להימשך אליה וזה המשיך פעם אחר פעם עד שאנחנו שוכבות בפעם בשבוע ולשתינו יש חבר שאנחנו מאוד אוהבות. האם זה אומר שאנחנו לסביות?

תשובה:
שלום לך, זה לא אומר שאתן לסביות. בגיל ההתבגרות קורה לעתים שקיים בלבול לגבי הנטייה המינית ורק בעוד שנתיים שלוש תוכלי לדעת בוודאות מהי נטייתך. ייתכן שתהיי לסבית, ייתכן שתהיי דו מינית וייתכן שתעדיפי גברים בלבד. הניסיונות שלכן כיום אינם קובעים את נטייתכן. חג שמח.


בן 14 שואל: #81031
1. הוא לא מודע למחשבותי... 2. הוא מדבר עם בנים רבים בשכבה בצורה כזאת אבל בעיקר איתי... 3. אני עונה לו גם 'בצחוק' וזורם איתו. 4. יכול להיות שהוא באמת מתעניין בהתנסות מינית ראשונה... ואני אסיים בשאלה נוספת האם בנים/בנות רבים בגיל ההתבגרות מתנסים מינית אם חבריהם מאותו מין והאם זה 'הגיוני' שזה יבוא לפני התנסות עם המין האחר? תודה רבה אתם מאוד עוזרים!!!

תשובה:
שלום לך. אתה מכיר את המשפט 'לכל צחוק יש בסיס של אמת'? לפעמים אנשים אומרים 'בצחוק' את מה שמביך אותם להגיד באמת. אני מציעה לך לתפוס אותו לשיחה אישית- רק שניכם ולדבר איתו ברצינות. להגיד לו שזה מעורר בך מחשבות ושאתה רוצה לדעת אם הוא מתכוון באמת או בצחוק. אני חושבת שזו הדרך היחידה לדעת. אני כן מבקשת ממך לשמור על עצמך ולעשות רק מה שמתאים לך- ולא מה שהוא מצפה ממך לעשות. אתה עוד יחסית צעיר וחשוב שדברים יקרו לאט ובהנאה ולא בלחץ. וביחס לשאלתך המהממת בסוף- התשובה היא - כן!- רוב בני הנוער הבנים ובנות מתנסים במין עם בני מינם ולעיתים גם לפני התנסות עם המין האחר. חוויות מיניות עם עצמי או עם בן/בת זוג הן התנסויות מלמדות וזה ממש בסדר כל עוד זה נעשה מתוך רצון הדדי והסכמה. זה בטח לא מגדיר אף אחד- לא אותך ולא את מי שאתה מתנסה איתו או איתה- מי שיגדיר מי אתה ומה אתה הוא רק אתה- ולכן ההגדרות לא כ'כ חשובות- חשוב מה נעים לך מה כיף לך מה מושך אותך ומה עושה לך פרפרים בבטן. מה דעתך? בהצלחה!