A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

הנאה ואורגזמה

דלת פתוחה הקרובה אליך

הנאה ואורגזמה

בת 15 שואלת: #111818
אני וחבר שלי נפרדנו לא מזמן, שהיינו ביחד היינו שוכבים די הרבה ושנינו היינו מאוד נהנים מזה. לא היינו נבוכים והיינו עושים את זה עם הרבה תשוקה. אבל עכשו אנחנו כבר לא ביחד ואני כל הזמן חולמת ששנינו שוכבים ואני מאוד מתגעגעת להרגשה שיש בסקס ואחריו. מה אני יכולה לעשות בשביל להפסיק לרצות כל כך לשכב איתו?

תשובה:
היי יקירה, נשמע שהחלומות שלך והתחושות שלך הן חלק מתהליך האבל של הפרידה. זה חלק מהכאב והקושי בפרידה ממישהו שהיה כל כך חשוב לך. הייתי ממליצה לך לנסות ולחשוב על תחביבים שכייף לך לעשות בזמנך הפנוי על מנת להימנע מרגעים "מתים" בהם את חושבת עליו ועל הסקס איתו. לדגומא ספורט הרבה פעמים עוזר ברגעים כאלה. את עוד צעירה וככל הנראה תכירי עוד בחורים נחמדים בגילך וחשוב שתהיי פתוחה להיכרויות חדשות שיגרמו לך לחוויות כייפיות נוספות . אני בטוחה שתצליחי להנות ביחסי מין גם עם בחור אחר כאשר תרגישי איתו בנוח כמו שהרגשת עם החבר הקודם.


בת 14 שואלת: #111778
מה קורה אם הבת גומרת לפני הבן?

תשובה:
שלום לך, יופי של שאלה. ביחסי מין הכל פתוח והכל אפשרי כל עוד הצדדים ממש רוצים, מסכימים ונהנים אחד עם השני. יש יחסי מין עם חדירה ויש בלי, יש יחסי מין עם בגדים ויש בלי. יש יחסי מין עם אורגזמה ("לגמור") ויש בלי. לפעמים הגבר גומר ראשון, ולאשה נעים וטוב גם בלי לגמור... לפעמים האשה גומרת, והגבר רוצה רק חיבוק וליטופים ובכלל לא בא לו לגמור... לפעמים שני בני הזוג גומרים ולפעמים אף אחד מהם.... הכל טוב! אם האשה גומרת קודם, והיא רוצה ומסכימה להמשיך ביחסי המין, וגם הגבר, אז הם ממשיכים. כל טוב ושבת שלום.


בן 15 שואל: #111482
הייי בזמן האחרון(בערך בחודש האחרון ) אני וחברה שלי ממש נפתחנו אחד לשני ואנחנו שוכבים כל יום כל יום ושבוע שעבר זה גם נגיע לארבע פעמים ביום אנחנו נהנים מזה מאד והכל בסדר אך רצינו לדעת אם סה מסוכן או מזיק בדרך כלשהי לשכב כל כך הרבה ובנוסף כמעט כל פעם אני גומר לה בפה והיא בולעת(זה יוצא לפחות פעמיים ביום ) האם סה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתה והחברה שלך נהנים מקיום יחסי המין ביחד. עם זאת, נשמע לי שאם אתה שואל אתה מרגיש בעצמך שמשהו כאן לא תקין - שניכם תלמידים בבית הספר ובוודאי יש לכם עיסוקים נוספים כמו לימודים, חוגים, בילוי עם חברים. האם אתם מקדישים לזה מספיק זמן? אני מבינה שהעוררות המינית של שניכם גבוהה וזה מצויין, אך צריך לשים לב לא להזניח דברים נוספים בחיים. קיום 4 פעמים יחסי מין ביום הם לא דבר שאני ממליצה עליו בגילכם הצעיר. בעבר אחת המתנדבות כתבה לך באשר לנרתיק של הנערה - עור הנרתיק של נערה עשוי מרקמה עדינה מאד. כל שפשוף בתוך הנרתיק מעבר ל--5 דקות, בעייתי, גורם ליובש, לשריטות קטנות, ואפילו לדימום וכאב. זה סיוט לקיים יחסים בחדירה 20 דקות. המקסימום הוא 5 דקות. חשוב שתקפידו גם שהאקט עצמו לא ייקח יותר מ-5 דקות וגם שאתם לא מסבים נזק זה לזה. גם אם על פני השטח נראה לך שלחברה שלך נעים וכיף לקיים 4 פעמים יחסי מין ביום, היא נערה והעור שלה הוא עדין. אני ממליצה שאת הזמן תבחרו להעביר ביחד גם תוך כדי עשיית פעולות נוספות ולא רק חדירה - למשל מזמוזים, נשיקות, מין אוראלי. בנוסף, אין שום דבר לא בריא בבליעת זרע -כלומר הבליעה עצמה לא תעשה לה כלום פיזית, אך האם התהליך הזה נחווה עבורה כמהנה או כמשפיל? זה משהו שבגילכם הצעיר הייתי ממליצה לדבר עליו זה עם זה ומתוך התשורת ביניכם אתה כבר תבין האם זה בסדר או לא. בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #111449
היי, רציתי תשאול האם שיים חומר סיכה לאנשים אלרגיים (בעלי עור רגיש?) ניסינו עד עכשיו את החומר סיכה של דוראקס הכחול, הבעיה שהוא ממש גירד לי אחר כך והציק גם אחרי ששטפתי. חשוב לציין שאנחנו גם משתמשים בקונדומים של realfeel כי אני אלרגית לךטקס. אז מה אפשר לעשות? והאם יש פיתרון? היינו מאוד רוצים לנסות עם חומר סיכה שלא יעשה לי בעיות

תשובה:
שלום לך, מקריאת השאלות ששאלת בעבר אני מבינה שכבר שאלת בנושא - קודם כל אם חומרי הסיכה באשר הם גורמים לך לגירוד- אין שום סיבה שתסבלי ותשתמשי בהם. ההנאה והבריאות שלך יותר חשובים. הפתרון הוא להגיע למצב של עוררות ורטיבות גם מבלי להשתמש בחומרי סיכה (בהנחה שניסית את כל אלו ההיפו אלרגניים והללא לטקס שמוכרים ברשתות הפארם). איך עושים זאת? מנסים כמה שיותר תנוחות חדשות שגורמות לך הנאה, מגוונים את יחסי המין, ומגיעים רגועים מאוד לחדירה לאחר משחק מקדים ארוך. אתם יכולים להתנסות בהחדרת אצבעות ובאוננות על הדגדגן - הדגדגן נחשב לאיבר המענג ביותר אצל האישה וגירוי שלו באמצעות השפתיים / הלשון / האצבע נחשב למעורר מינית מאוד ומעלה את הסיכוי שתהיי רטובה. המון המון בהצלחה וכל טוב :)


בת 24 שואלת: #111425
היי, רציתי לשאול מיניות. אני בת19 ומבית מאוד דתי וסגור ושמרני ולבושה מאוד צנוע אבל אני מאוד מינית ונחשפתי במחשב לפורנו על ידי חברה והתרגלתי לפעמים בלילה לצפות בפורנו ולאט לאט התחלתי לגעת ולאונן ורציתי לדעת איך אפשר לרגש יותר את המקום של הערווה וגם אני רגישה מאחורה מה אפשר להחדיר שם כי מה שאני מכניסה מחליק החוצה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שנחשפת לעולם המיניות מרצונך החופשי ושאת מתעניינת ושזה עושה לך טוב! אם אני מבינה נכון האזור של הערווה אליו את מתכוונת זהו אזור הנרתיק (את יכולה להסתכל באינטרנט ולראות שאכן מדובר בנרתיק) - האיבר שנחשב להכי מענג עבור האישה הוא הדגדגן. את יכולה לנסות לאונן באמצעות אצבעות באיבר זה ולמצוא את האזור שעושה לך הכי נעים. בנוסף, אני לא ממליצה להחדיר שום דבר חיצוני לאזור פי הטבעת מכיוון שזה עלול לגרום לזיהום. כמו כן, חשוב לי לציין שהתוכן שאותו את רואה בפורנו לא מייצג את המציאות המינית עצמה - ישנם עיוותים רבים בסרטים אותם את רואה, כך שקחי בחשבון שמה שמוצג לך בסרט לא בהכרח קורה בחיים האמיתיים. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, בהצלחה וכל טוב :)


בת 15 שואלת: #111325
רציתי לשאול אם זה לגיטימי לפני קיום יחסי מין ובזמן שיש לי ולבן זוג שלי התרגשות ממש ונשימות ומרגישים את זה רועדים ונורא מתרגשים מי זה , זה קורא כל פעם גם כשהוא שם קונדום או משהו יש מין רעידות כפיות כאלה ונורא תורמות לאווירה זה הגיוני שזה קורה ? מי מה זה בכלל?

תשובה:
שלום לך, זה בהחלט הגיוני שזה קורה. כמו שהבחנת בעצמך זה מעיד על התרגשות ושמחה לקראת המפגש. תהנו :)


בת 17 שואלת: #111198
היי אני עדיין בתולה אבל כשאני מאוננת אני לא ממש מרגישה משהו, אולי רק קצת ואני גם לא גומרת, רציתי לדעת מה אפשר לעשות וגם אם זה ישפיע אם אני יעשה סקס.

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אוננות, עונג מיני ואורגזמה הם דברים מאוד אישיים, כלומר כל אחד ואחת חווים אותם אחרת. את אומרת שאת מרגישה רק קצת כשאת מאוננת. אני לא יודעת איך את עושה את זה, כמה זמן את מקדישה לזה, האם יש דברים שמעלים בך גירוי מיני כמו לדמיין, ספרים, תמונות או סרטים... אני גם לא יודעת כמה בחייך היית פתוחה לנושא, הרגשת בנוח לחוש מינית, כמה זמן את כבר מאוננת... זה הכל דברים שמשפיעים. הנקודה היא שכל אישה לומדת את הגוף שלה ואת הדברים שמעוררים אותה מינית. לחלקנו זה לוקח יותר זמן ולחלקנו זה נורא ברור מגיל צעיר. מה שבטוח, אין לזה שום קשר לזה שאת עדיין בתולה. ההמלצה שלי אליך זה להמשיך לחקור את גופך! ככל שתתמידי , תלמדי בעונג והנאה כל פעם עוד קצת. מה שחשוב זה לא האורגזמה. מה שחשוב זה לענג את הגוף שלך. יש נשים שאפילו למרוח את עצמן בקרם לחות יכול לעורר בהן עונג רב. אורגזמה היא רגע אחד של תחושה חזקה, אך עונג גופני יכול להמשך הרבה. ובסופו של דבר אני בטוחה שגם תלמדי כיצד להביא את עצמך לאורגזמה. בהקשר לסקס, זה לא ישפיע פיזית על יכולתך לעשות סקס. אך כן טוב שאשה מכירה את גופה ומה נעים לה, כך שהיא יכולה להדריך את הפרטנר שלה. בהצלחה ובהנאה!


בת 15 שואלת: #111163
יש לי שתי שאלות 1.אם חבר שלי גמר לי על הציצי ואז ניקינו עם מגבון ואני חושבת שאל אותו מגבון ניקיתי את איבר המין הנשי שלי, שאלה 2. אם אני וחבר שלי עשינו סקס אבל בתחת בלי קונדום והזין שלו החליק פעמיים לחןר הקדמי יש סיכוי להריון ? עבר כבר שבוע ואני מוטרדת לא לקחתי פוסטינור, ואם תגידי לי לעשות בדיקת הריון זה נורא ילחיץ אותי.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית אני ארגיע את השאלה שמטרידה אותך- אין סיכוי להיריון מכיוון שהיריון נוצר מחדירה של זרע ישירות לנרתיק . כלומר, זה שהוא גמר לך על השדיים ואז העברתם את המגבת על הנתריק שלך, אומר שהסיכוי להיכנס להריון פחות מאפסי. במקביל לכך, יש נטילות זרע שיוצאות תוך כדי קיום יחסי מין גם לפני גמירה- אכן, זה שהחליק הפין של החבר שלך לתוך הנרתיק שלך (גם אם הוא היה שם לשנייה), עלה הסיכוי להיכנס להריון. עם זאת, בקיום יחסי מין, על כל סוגיהם כולל אנאלי שמשלב חדירה לפי הטבעת, ללא אמצעי מניעה ישנו חשש תמידי למחלות מין. אני שמחה שאת ובן זוגך מקיימים יחסי מין ונהנים מהם אך חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה לא רק בשביל למנוע היריון אלא גם למנוע מחלות מין. אני מזמינה אותך לבוא עם החבר שלך לסניף דלת פתוחה בתל אביב לשמוע על אמצעי המניעה הקיימים בשוק ולבחור את האמצעי שהכי מתאים לכם. בהצלחה וכל טוב!


בן 15 שואל: #110783
היי אני בן 15 ואני ממש ממש דואג אני מטר שמונים וחמישה בערך ושוקל 105 קילו זה המון אני מנסה לעשות דיאטה אבל זה לא העיניין העיניין הוא האיבר המין שלי הוא בסך הכל אולי 11 ס"מ כשהוא בזקפה אני מפחד שלא אוכל לקיים יחסי מין אני ממש רוצה שהאיבר מין שלי יגדל בישביל שהבת זוג שתיהיה לי תוכל להתענג גם והיא תהנה מה עליי לעשות

תשובה:
שלום לך, משאלות ששאלת אותנו גם בעבר אני רואה שגודל איבר המין הוא נושא שמעסיק ומטריד אותך. חשוב לי להסביר שוב, כפי שכבר הוסבר לך, שעונג של אישה מיחסי מין לא מושפע בכלל מאורך איבר הפין. האזור שהכי מגרה אישה הוא הדגדגן (אתה יכול להסתכל באינטרנט כיצד נראה הדגדגן). מגע בעזרת האצבעות / הפה באזור הדגדגן מעורר מאוד את האישה ויכול להביא אותה לעונג רב יותר מאשר חדירה של איבר המין. אני ממליצה לך גם להשקיע במשחק המקדים עם הפרטנרית שלך מכיוון שהוא יכול להוביל לעוררות גדולה אצלה ולהנאה אצל שניכם! המון בהצלחה


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בת 15 שואלת: #110208
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי אבל עם קונדום וזה קרה כמה פעמים אבל הוא אף פעם לא גמר שהוא עדיין בפנים ולפעמים יוצא שרק הוא נהנה ואני לא וזה גורם לי גם לרצות והוא כנראה מפחד לקיים שאני אכנס להריון או משהו...אז בבית אני מרגישה שאני חייבת אז אנע דוחפת אצבעות ומאוננת ולפעמים גם דוחפת דברים ומצאתי דילדו אצל אחותי הגדולה ושהיא לא נמצאת אני משתמשת בו אני מחטא אותו לפני עם מגבוני אלכוהול לפני ואחרי השאלה שלי אם זה יכול לגרום לי להכנס להריון או לדלקת כי יש לי הפרשות ירוקות ואני גם ככה כבר לא מקבלת מחזור שנתיים ואני במעקב של בדיקות אז אשמח אם תענו לי..

תשובה:
שלום לך, האם דיברת ושיתפת את החבר שלך בתחושותייך? הבסיס לכל קשר הוא תקשורת פתוחה וכנה. כמו-כן, גם ביחסי המין אמורה להיות הנאה הדדית - כך שאני מציעה לנסות לדבר איתו על העניין ושאת לא נהנת כרגע מהמגע המיני - ולומר לו מה כן יגרום לך להנות. אם את נמצאת במעקב רפואי לגבי ההפרשות - אני מניחה שמדובר בדלקת ושהיא מטופלת (?). לגבי הריון - כל עוד אין מגע ישיר (כלומר, ללא קונדום) בין נוזל הזרע לבין פתח הנרתיק - אין סיכוי להריון. ואין סכנה להריון במגע מיני מוגן ע"י קונדום - גם אם הגמירה בפנים - אין סיבה לחשוש. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 12 שואלת: #109989
היי אני לפעמיים רואה פורנו ואז מרגישה תחושה נעימה באיבר המין? מה זאת התחושה הזאת, האם זאת אורגזמה? אני עדיין לא קיבלתי מחזור ואני פוחדת שזה יהרוס לי משהו בגוף.. מקווה לתשובה מהירה.

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שפנית אלינו. התחושה שאת מרגישה קשורה לעוררות מינית שמובילה לכך שתרגישי תחושה נעימה ולחה באיבר המין שלך. זוהי תחושה טבעית ונורמלית ונפלאה. עם זאת, חשוב שתדעי שצפייה בפורנו בגיל שלך איננה מומלצת ויכולה לפגוע בהנאה המינית שלך בעתיד. מה שרואים בפורנו אינו משקף את המציאות ואף יכול לבלבל ולהפחיד לפעמים. את יכולה לדמיין כל מיני דברים ולהרגיש את אותה התחושה. האורגזמה היא השיא של ההנאה המינית שהיא יכולה להגיע אם, לדוגמא, תגעי בעצמך או תשפשפי את איבר המין שלך בכרית רכה. זה נקרא אוננות (או מגע עצמי) וזה לא פוגע בגוף וגם לא יעכב את המחזור שלך. מוזמנת להמשיך לפנות אלינו בשאלות. כל טוב.


בן 14 שואל: #109847
יש לי עוד שאלה אני לא יודע אם זה קשור למה ששאלתי קודם אבל לאחרונה כל פעם שאני גומר יש לי מן הרגשה לא נעימה של ריקנות כזאת ואני לא יודע למה זה ככה זה יעבור או שזה לא בסדר??

תשובה:
שלום לך, התחושה שאתה מתאר נורמלית לחלוטין. זוהי התחושה שמרגישים אחרי שמגיעים לאורגזמה (שיא עוררות המינית) וגומרים. הכל בסדר. היה רגוע. כל טוב.


בת 15 שואלת: #109659
היי אשמח לעזרה, לפני שבוע אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה , עם שני קונדומים שיהיה בטוח וגם בדקנו שלא נקרע . אחרי ששכבנו היה הרבה נוזל לבן על המיטה שאני לא יודעת מה זה וגם לא הוא כי זה פעם ראשונה ... אני ממש לחוצה שזה שפיך ונכנסתי להריון למרות שבדקנו והקונדום לא נקרע ולא כלום... אשמח אם תוכלו לעזור לי זה. דיי דחוף תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום והקונדום לא נקרע - אין סיבה לדאגה. ככל הנראה הנוזל הוא ממך כתוצאה מגירוי - זו תופעה בשם שפיכה נשית, והיא מופיעה אצל 6-10 אחוזים מהנשים. בפעם הבאה מומלץ לשים מגבת מתחת. כל טוב והנאה :)


בן 27 שואל: #109574
שלום, מקווה שתוכלו לעזור לי, במשחק המקדים שלפני החדירה אני מביאה לו ביד באופן קבוע. יש לציין שזה מגיע ממנו החרמנות. ועם זאת ברוב במקרים אני צריכה לעזור לו עם הזיקפה . בזמן האחרון אני מאוננת לו. ויש לו זיקפה מלאה וקשה. אבל כמה דקות אחרי שהוא חודר נופל לו. ואז מנסים שוב. ושוב יש זיקפה באוננות. ושהוא חודר זה שוב נופל. זה לא קורה על הזמן. אבל זה קורה... אני צריכה לדאוג? יש לציין שהיינו רווקים הוא היה חרמן הרבה יותר. ועמד לו ישר שהייתי נוגעת בו. עכשיו, גם שהוא אומר שבא לו אני צריכה לעזור לו עם הזיקפה. אשמח לתשובה מרגיעה... :) הוא טוען שזה קשור לחומר סיכה מסויים שלא נותן לו להרגיש את החיכוך. בגלל זה זה יורד לו.

תשובה:
היי לך את מתארת פה משהו שהוא בסך הכל נורמלי- בתחילת הקשר הכל מאוד חדש ומרגש, כולל המגע המיני. כך שזה הגיוני שבהתחלה הריגוש המיני מגיע מהר יותר ובעוצמה חזקה יותר, שבאה לידי ביטוי גם בזקפה של איבר המין הגברי. יכול להיות שעם הזמן כבר מתרגלים יותר אחד לשני ולמגע שקודם היה חדש ובגלל זה עכשיו נדרש יותר זמן, מאמץ ו/או דרכים חדשות כדי להגיע לאותה זקפה. לגבי מה שאמרת שבכל פעם שהוא מנסה לחדור הוא מאבד את הזקפה- יכול להיות שקיים איזשהו חשש אצלו לגבי החדירה? אולי איזושהי חרדת ביצוע בגלל פעם או פעמים קודמות שזה לא הצליח? חשוב שתדברו על הדברים ותפתחו את העניין, במיוחד אם זה מפריע לך ואת מרגישה שיש משהו שהוא מעבר. אם תדברו אולי גם תגיעו לרעיונות חדשים שילהיטו את היחסים וירגשו אתכם יותר. בהצלחה!


בן 14 שואל: #109528
שלום! רציתי לדעת מה הזמן הממוצע שלוקח לגמור, כי לוקח לי בין 3-10 דקות, בדרך כלל 5 אבל אני לא בטוח אם זה מהיר או איטי מדי. גם רציתי לדעת האם אפשר לדעת אם אפשר לגמור לפי משהו וויזואלי (למשל, אם הביצים שלי חזרו לגודל המקורי זה אומר שאני יכול לגמור שוב?)

תשובה:
שלום לך, כמו נערים רבים בגילך, אתה מאונן, מגלה את גופך וסקרן לדעת עוד בנושא. טוב שאתה ממשיך לפנות אלינו ולהתייעץ. טווח הזמן שלוקח להגיע לאורגמה עבור גברים היא אכן דקות ספורות, כך שמה שאתה מתאר זה נורמאלי בהחלט. אני מבינה משאלותייך הקודמות שאתה נוהג לצפות בפורנו, ואני מקווה שאתה מצליח לאונן ולהגיע לאורגזמה גם ללא הצפייה, אלא בשימוש בדמיון הפורה ובפנטזיות שלך. מה שאתה יכול לדמיין הוא ללא כל גבול ואת זה לא תמצא בשום סרט בעולם... בסרטי הפורנו, השחקנים "מסוגלים" להמשיך עוד ועוד עד שהם מגיעים לאורגזמה. כמובן שהדבר מתאפשר רק באמצעות עריכה וחיתוך וחיבור מחדש של כמה קטעים. מדובר בעיוות גדול של המציאות, שגורמת לנו להאמין שמשהו לא בסדר אתנו, למרות שמה שקורה על המסך, הוא הדבר הלא נורמאלי... אחרי אורגזמה טבעי שהאשכים מתכווצים בגודלם ורפויים. לרב הגברים לוקח לא פחות משעה שלמה בכדי להגיע לאורגזמה נוספת. הסימן הכי טוב שכדאי שתעזר בו, הוא תחושותייך הפנימיות, והמודעות לעוררות המינית שלך. אם אתה חש מגורה, תאונן. כל טוב לך.


בן 16 שואל: #109511
הי הגעתי למצב שאני וחברה שלי ערומים כבר מספר פעמיים לנסות לקיים יחסי מין ובכל פעם או שאני לא מצליח להכניס את הפין או שאני מכניס ממש ממש בחוזקה שכבר כואב לי מכניס איפה וכבר אי אפשר יותר השתמשנו גם בקונדום שיהיה יותר חלק וזה לא עובד אני לא יודע מה הבעיה אני גם מנסה להכניס אצבעות מלא פעמיים כדי שיתרחב קצת הפות וזה לא עובד וזה ממש מבאס אותנו, מה לעשות? האם לנסות תנוחה מסוימת שככה יכנס יותר חלק? תודה (שתינו בגיל 16)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם משתמשים באמצעי מניעה. יחסי מין הם דבר שאמור להיות נעים ובטוחים. הכאב שאתה מתאר, יכול להיות סימן שאתם צריכים לעשות זאת יותר לאט, בהדרגה ובעדינות. להשקיע יותר במשחק המקדים שתהיי מגורה ולהשתמש בחומר סיכה על בסיס מים במידה ויש צורך. האם היא מרגישה רגועה ונינוחה בזמן החדירה? האם אתם בטוחים שהיא רוצה בכך? הנרתיק הוא שריר ולכן הוא יכול להתכווץ ויכול להיות רפוי. כאשר שהיא במתח, לחץ, פחד, וכו'... יכול לגרום לנרתיק להיות מכווץ והדבר הזה יוצר את המצב שיש כאב בזמן יחסי המין ו\או אחרי. לכן חשוב שכאשר אתם שוכבים זה יהיה במקום שאתם (במיוחד היא) מרגישים בו בנוח, עם תנאים מתאימים ושלא יפריעו לכם באמצע. יחסי מין הם דבר שמצריך הרבה מאוד תקשורת - כולם חושבים שההנאה באה מיד כשמתחילים לשכב אבל זה בכלל לא נכון. כדאי לדבר לפני - לשתף בחששות, וברצונות. לדבר תוך כדי - להדריך אחד את השני מה נעים ומתי לעצור כשמשהו לא נעים או נוח לכם. ולדבר אחרי - לשתף מה אהבת ומה תרצי שיקרה שוב, מה לא היה לך נעים ולהתעניין איך היה לבן הזוג. ככה לאט לאט - לומדים להכיר מה כל אחד אוהב ומה כל אחד רוצה וטוב לו. יש אפשרות שהיא עדיין בתחילת תהליך גיל ההתבגרות בגוף שלה עוד לא מוכנה לקיים יחסי מין מלאים. עם הזמן הגוף משתנה, בהמשך האגן מתרחב והגוף בשל יותר מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית - אולי כדאי לכם לשקול לעצור רגע ולחכות לשלב מעט יותר מאוחר כדי להמשיך. רוב הנערות מגיעות לסיפוק מיני בכלל לא בחדירה אלא ע"י גירוי של הדגדגן. ישנן דרכים רבות לקיים מגע מיני מספק ומהנה בלי חדירה. נשמח מאוד שתבואי אלינו לשיחה עם היועצות המקסימות ונוכל לדבר עוד. אתם מוזמנים גם להמשיך לכתוב באתר בכל שאלה. המון בהלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בת 15 שואלת: #109481
היי , אז ככה אני וחבר שלי בזוגיות מאוד טובה ומאוד ארוכה יש לי שתי בעיות שמפריעות לי ואני אשמח לקבל תשובה הבעיה הראשונה היא שכשאנחנו ביחד וומחרמנים במגע שנינו נהנים הכל טוב ואז תוך כדי הוא מאונן לעצמו ואני הוא גומר ומפסיק הכל בשנייה והיא כבר לא חרמן יותר זה מעצבן אני בשיא שלי ואז הוא מפסיק את זה מה אני יכולה לעשות לגבי זה ? שאלה שנייה עדין לא קיימנו יחסי מין אבל אנחנו מאוד פתוחים אחד עם השני ושנינו רוצים את זה ובמיוחד אני אני הכי שלמה יהיה לעשות איתו את זה והכי בטוחה והכל בסדר ואני יודעת מה ההשלכות אבל מה שהכי מטריד אותי זה שאני לא יכנס להריון בטעות כמובן שנשתמש באמצעי מניעה ובלי זה אין סיכוי אבל השאלה שלי זה אם נשתמש בקונדום יש סיכוי שיקרה משהו או שזה בטוח לחלוטין?

תשובה:
הי, אני שמחה לקרוא על הזוגיות הטובה שלכם. את אומרת שיש לכם תקשורת כנה ופתוחה - האם העלת בפני החבר שלך את התסכול מכך שהוא גומר ומאבד עניין לפני שאת גמרת? זו נקודת פתיחה מעולה לתקשורת זוגית מינית, ואני מניחה שתוכלו למצוא פתרון לבד אם רק תדברו על זה והוא ידע כמה שזה מפריע לך. לגבי הריון - אתם מוזמנים להגיע ביחד לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרוב אליכם ולקבל הדרכה וייעוץ לגבי אמצעי מניעה. קונדום הוא אמצעי מניעה טוב מאוד - כל עוד יודעים כיצד להשתמש בו בצורה נכונה, ולכן כדאי להתאמן לפני ולקבל הדרכה. מצרפת לינק לכל המרכזים ושעות הפעילות, נשמח לראותכןם :) http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בת 14 שואלת: #109422
אני מגיל קטן משפשפת את התחתון כאילו ויוצרת חיכוך עם כרית או שמיכה או משהו בשנה האחרונה הבנתי שזה לאונן אני חושבת אבל תמיד אחרי יש לי פיפי אפילו יותר מזה הפיפי מתחיל לי באמצע החיכוך ואני מרגישה שאם אין לי פיפי אפילו אני לא נהנית כאילו אני לא יודעת להסביר את זה כל כך זה כאילו שהתחושה שיש לי פיפי עושה לי את כל הגירוי יכול להיות שאני עושה משהו לא נכון? זה בכלל נורמאלי?

תשובה:
שלום לך, זה נשמע מאוד נורמלי - כשיש פיפי מופעל לחץ על האזור ולכן קל יותר לחוש גירוי. מעבר לכך, כל מה שגורם לך גירוי והנאה עם עצמך הוא לגיטימי ונורמלי לחלוטין. תרשי לעצמך להתנסות בתנאים שיגרמו לך להרגיש בנוח - למשל לשים מגבת מתחת, כך שלא תחששי ותוכלי להתרכז בהנאה. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 13 שואל: #109389
שלום, רציתי לדעת על תופעה בפורנו לבנות שנקראת 'Squirt' אני חשבתי לעצמי, ולא הבנתי מה זה. זה משהו שהגוף מייצר? או זרע? תודה, ויום נעים.

תשובה:
שלום לך! התופעה הזו נקראת בעיברית "שפיכה נשית". זוהי פליטה של נוזל שיוצא מתוך הנרתיק של האישה. זוהי לא תופעה נפוצה ולא כל אישה חווה אותה. זה לא זרע מאחר ולנשים אין זרעים (לנשים יש ביציות). כל טוב.


בן 18 שואל: #109199
שלום, אני וחברה שלי כבר הרבה מאוד זמן ביחד והרבה זמן אנחנו מקיימים יחסי מין אוראליים ואני מצליח לגרום לה להנות בעזרת שתי אצבעות בפנים. אבל כשאנחנו שוכבים היא לא מצליחה להנות ובמקסימום מתארת לי שהיא רק מרגישה שתוקעים לה משהו בפנים. אורך האיבר שלי הוא 16 ס"מ והבנתי שזה בסדר גמור. אשמח לדעת מה הבעיה? אני ממש רוצה שהיא תהנה בזמן החדירה.

תשובה:
שלום חמוד. המיניות הנשית היא עולם ומלואו, יש מי שנהנית מחדירה (מעט מהנשים מגיעות לאורגזמה מחדירה למעשה 60%) יש מי שנהנית ממין אוראלי ומי שנהנית שמאוננות לה או שהיא מאוננת לעצמה. קירות הנרתיק הם חסרי רגישות כך שיש הנאה מעצם החיכוך אך לא בהכרח הגעה לאורגזמה. אורך הנרתיק הוא עשרה ס"מ כך שפין באורך כזה מספיק אין שום קשר לאורך איבר המין שלך. אם יש הנאה ממין אוראלי ושתי אצבעות בפנים יחד עם מין אוראלי או בלעדיו זה נפלא, יש כאן הנאה מלאה. האם ניסיתם תנוחות שונות למשל כשהיא עליך או כשאתה מהצד? יתכן ודבר זה יגרום להנאה גדולה יותר מאשר כשאתה עליה. אבל שוב ההנאה כבר קיימת במין אוראלי וזה בסדר גמור. מאחלת הרבה הנאה ומין מוגן.


בת 19 שואלת: #109193
היי, אני וחבר שלי מקימים יחסי מין בערך חודש בתדירות די גבוהה, אבל אני לא מצליחה לגמור לא מחדירה ובקושי להנות גם מאצבעות, לעומת זאת מאוננות כן, מה אפשר לעשות עם זה

תשובה:
שלום יקרה. המיניות של כל אחת ואחד מאיתנו היא שונה, לרוב לנשים לא מקבלות אורגזמה מחדירה אלא ממין אוראלי (מגע בין הפה לאיבר המין) או באוננות שהן עושות לעצמן או עושים להן. כך שאת מכירה את גופך טוב ומאוננות מגיעה לאורגזמה וזה נפלא. למעשה הסטטיסטיקה מראה שלפחות 60% מהנשים לא מגיעות לאורגזמה מחדירה אלא ממין אוראלי או ידני. לא ציינת לגבי מין אוראלי האם את מגיעה לאורגזמה כך? אם כן זה נפלא, לגבי מגע באצבעות כדאי להדריך את בן הזוג בדיוק למגע שאת אוהבת כשאת עושה לעצמך, נדרשת סבלנות וכן היכרות עם הגוף שלך, דבר שאורך זמן. בהצלחה ומיניות נעימה ומוגנת


בן 23 שואל: #109091
היי שלום יש לי יעוץ קטן שאני צריך את העזרה בו ואין לי למי לפנות בקשר לזה, אני וחברה שלי עוד מעט 10 חודשיים אני בן 24 והיא 18 ב5 חודשיים הראשונים היינו שוכבים פעמיים בחודש בערך ומאז זה התחיל לדאוך ככה שב3 חודשיים האחרונים אין כלל מגע מיני ובחודשיים האחרונים היא בטלפון ובהודעות היא הכי אוהבת בעולם כיף לי עם ומכבד אותה מאוד! לפני יומיים הכניסתי תיד לתחתונים שלה ואיבר מין שלה נהיה רטוב היא עצרה אותי ועזילה דמעה כי אין לה חשק מיני ומצטערת על שהיא לא יכולה לתת לי את זה (אנחנו היינו מתפקדים טוב ואפילו מאוד בסקס) השאלה האם זו תקופה שאין לה חשק ומה אפשר לעשות עם זה אני שוקל להפסיק כלל לגעת לה בחזה שזה לא יפעניך למשהו שאני לא מסוגל לחשוב עליו אפילו חשוב לי לציין שבזמן האחרון היא קצת יותר מבדך כלל מראה אהבה ואני רואה לה את זה בעיניים לא רק במילים וכיף לי חייב לציין גם את זה חסר לי המיניות :/ תודה על ההקשבה ושבוע טוב (:

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר נשמע שיש לך קשר רציני עם חברה שלך ושמאוד חשוב לך ששניכם תיהנו, וזה מאוד משמח לקרוא :) לפעמים שינויים ואירועים משמעותיים בחיינו יכולים להשפיע גם על עוררות וחשק מיני, אפילו אם אין לנו מודעות ישירה לכך. אם מדובר במשהו שממשיך לאורך זמן, כן כדאי מאוד לדבר אתה להבין מה היא מרגישה. אולי עובר עליה ממש לא פשוט והיא לא יודעת איך לפתוח את הנושא. תנסה לדבר איתה. לפעמים, התחושה שמישהו שם לב ואכפת לו, זה מספיק לעזור לנו להיפתח. מוזמן לפנות אלינו תמיד!


בת 16 שואלת: #109053
שלום לכם .איפה ניתן לקנות ויברטור? כמה הוא עולה? והאם יש הגבלת גיל אליו? תוכלי לתת יותר תאור לך השימוש בו ? האם מטעינים או סוללות? והאם זה מסוכן ויגרום נזק ?

תשובה:
שלום יקרה. ויברטור הוא צעצוע מין שהוא תוסף לחיי מין של נשים או זוגות. ויברטור קונים באינטרנט בחנויות לאביזרי מין או בחנויות בארץ שהן מיועדות לכך. כמובן אם הולכים לא ללכת לבד למקום כזה. אין הגבלת גיל אבל לרוב מי שמשתמשים בויברטור הן נשים וגברים צעירים ולא מתבגרים. עצם השימוש הוא הכנסה לנרתיק כך שהוא מופעל על בטריה ורוטט או הנחה על הדגדגן על מנת לקבל אורגזמה, את זה גם אפשר לעשות על ידי אוננות ואפילו מומלץ כך מכירים את הגוף. הויברטור אינו מסוכן ולא גורם נזק, כמובן אם מישהי בתולה אז עצם ההכנסה שלו חזק יכולה לקרוע קרום בתולין. הויברטור יקר מחירו יכול להגיע ל-400 ש"ח הכי פשוט.


בן 17 שואל: #108912
למה לא עומד לי ליד חברה שלי כבר שתי פגישות ואני מרגיש שעומד לי,ועד עכשיו כן עמד והכל היה רגיל?

תשובה:
שלום לך, הגוף של כל אחד מאיתנו לא תמיד מגיב כמו שהיינו רוצים. גם שלי, גם שלך. אז יכול להיות באמת מגוון סיבות שללא מודעות, לא מצליחים להעמיד את הפין. גם אם אתה רוצה לקיים יחסי מין, זה לא תמיד מתבטא פיזית. לפי מה שאתה מתאר, זה נשמע כאילו עומד לך אבל ברגע שאתם מתחילים לקיים את האקט עצמו של החדירה, יורד לך לפני הכניסה לפות שלה. על בסיס זה, זה נשמע כאילו אתה חווה חרדת ביצוע. חרדת ביצוע, זוהי תופעה נפוצה שלמרות רצון רב לעשות משהו בצורה טובה, חוששים שזה לא יצליח אז זה מכבה את האפשרות באמת לעשות אותה. כל עוד שחושבים על זה, החרדה מתגברת. הכי טוב לקחת את זה לאט. אפילו בצפייה של לא לקיים חדירה מלאה. ככה אתם יכולים לענג את האחד השני בדרכים אחרות לפני שאתם קיימים אותה. זוהי דרך טובה להבין איך הגוף שלה מגיב ואתה תרגיש יותר בטוח שהגוף שלך יכול לספק אותה. ואז הסיכוי להתגבר על החרדה תהיה גדולה יותר. רק רוצה להדגיש שחלק גדול מאוד מהנאה של סקס, זה מלא דברים סביב חדירה. ממליצה בחום שתיהנו מזה ואת תהליך החקירה הזאת :) בהצלחה בהמשך, אנחנו פה לכל שאלה!


בן 15 שואל: #108818
היי אני וידידה שלי מהשכונה שכבנו פעם ראשונה כמובן אם קונדום ואחרי בערך 20 דקות סקס היא גמרה וחלק מהקונדום החליק לי האם יש חשש להריון ובנוסף כשניסינו אנאלי לא הצלחתי לחדור(השתמשנו בחומר סיכה ) בכלל מכיוון שהחור שלה היה מאד מאד קטן ושנינו מאד רוצים לעשות אנאלי איך נוכל לעשות זאת בקלות ושאלה אחרונה:ששכבנו לקח לי קצת יותר משעה לגמור מהחדירה וכבר התחיל לכאוב לה מהחדירה אחריי שהיא גמרה כבר פעמיים איך אוכל גם אני לגמור כמה פעמים

תשובה:
היי לך ממה שהצלחתי להבין, הקונדום החליק כאשר היית עוד בתוך הנרתיק. אם רק חלק ממנו החליק, הסיכוי להריון קטן מאוד. אם גמרת לפני זה, אז הסיכוי גדול יותר. אם אתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, אפשר לקחת את גלולת היום שאחרי, "אלה", עד 5 ימים מקיום יחסי המין. אם ידידה שלך מתחת לגיל 16 אז יש צורך במרשם רופא. (אם הקונדום החליק כשהיית כבר בחוץ ולא היה מגע אז אין חשש). לגבי הניסיון למין אנאלי- לגיטימי שלא הצלחתם לעשות זאת בפעם הראשונה ששכבתם. מין אנאלי הוא אקט מאוד אינטימי וצריך להיות מאוד קרובים ופתוחים בתקשורת כדי שזה יעבוד וששני הצדדים יהנו מהעניין. אם באמת שניכם רוצים זאת ואתם מרגישים שיש את הקרבה הנדרשת ביניכם עבור זה, אז חשוב לעשות את זה לאט, עם הרבה תקשורת ביניכם במהלך היחסים ולפני, עם חומר סיכה ובעדינות. זה גם לא חייב לקרות בפעם אחת אלא בשלבים בהדרגתיות. לגבי השאלה האחרונה שלך- קודם כל והכי חשוב, אם כואב לאדם השני בזמן יחסי המין צריך להפסיק זאת. מין צריך להיות מהנה ונעים לשני הצדדים ואם זה לא כך צריך לעצור ולמצוא דרכים אחרות. החדירה לא חייבת להסתיים רק כשהגבר גומר ויש דרכים אחרות להגיע לאורגזמה (גם לגבר וגם לאישה). אם זה משהו חד-פעמי שקרה הפעם, יכול להיות שהיו סיבות שגרמו לך לכך כגון לחץ. אם זה משהו שקרה לך כבר מספר פעמים תנסה לחשוב יותר לעומק אם באמת אתה רגוע ונינוח בזמן יחסי המין, כי זה חשוב מאוד עבור ההנאה שלך. חוץ זה, יכולות להיות מספר סיבות לכך שלוקח הרבה זמן לגמור ואם תיתן לנו פרטים נוספים לגבי מה אתה חושב שיכולה להיות הסיבה, זה יכול לעזור. בהצלחה


בת 16 שואלת: #108662
מה זה אורגזמה? מה מרגישים?

תשובה:
אורגזמה הינה פורגן מיני המלווה בתחושת עונג ומתרחשת כתוצאה מקיום יחסי מין או אוננות. ניתן להגיע לאורגזמה נשית באמצעות חדירה ו/או גירוי חיצוני של הדגדגן. במהלך ההתעוררות המינית מואצים קצב פעימות הלב והנשימה, ומופרשים למחזור הדם הורמונים שונים. לאחר האורגזמה חוזרות מערכות הגוף לפעילותן הרגילה. האורגזמה נמשכת מספר שניות, ודועכת תוך כדקה. במהלכה מתרחשת סדרה של התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף, בעיקר באזור אגן הירכיים, בשרירי הנרתיק ורצפת האגן.


בת 16 שואלת: #108624
התחלתי לשים לב שגם כשאני חרמנית לא מופרש מוזל וגם אם כן אז בכמות ממש קטנה.אני כבר מעל 4 חודשים משתמשת בטבעת ויגנלית למניעת הריון ואולי זאת הסיבה יכול להיות? ואם לא מה יכול להיות הסיבה וזה והאם יש איך לטפל בזה ..(לפני חודש טיפלתי בפטריה אז אני חושבת שזאת לא הסיבה).

תשובה:
שלום, בהחלט יכול להיות שההורמונים שהטבעת מפרישה פוגמים ברטיבות בשעת גירוי מיני. את יכולה לשקול להחליף סוג אמצעי מניעה או לקנות חומר סיכוך כדי להקל את החדירה וההנאה שלך. בכל מקרה, עדיף לקבוע תור לרופא/ת נשים להתייעץ בנוגע לכך. כל טוב


בת 15 שואלת: #108444
שאני מאוננת או שחבר שלי עושה לי ביד אני נהנת כזה לכמה שניות וזהו אני יודעת שאני לא גמרתי כי זה ממש לא ככה אני פשוט נהנת לכמה שניות המן שאני מאוננת ואז זהו נגמר פשוט אין לי חשק יותר ואני כזה הרבה פחות נהנת אני ממש רוצה לשנות את זה ולדעתי למה זה תוכלו להגיד לי?

תשובה:
שלום, הנאה ועוררות מינית מורכבים ומשתנים מאחת לשנייה, וכל אחת מאיתנו עוברת תהליך למידה של איזה מגע נעים וטוב לה - ובאיזה שלב מתאים כל סוג מגע. לא כולן נהנות מאותו דבר, וזה בסדר גמור אם זה נעים לך לקצת ואחר כך לא. אולי צריך לנסות מגע שונה, לעשות הפסקה כל כמה שניות/דקה ואז ימשיך להיות לך נעים - תנסי לבדוק כל מיני אופציות ולגלות מה מתאים לך. כל טוב


בן 18 שואל: #108417
בזמן האחרון אני מאוד חרמנית ומאוננת הרבה ( פעמיים ביום, משהו כזה..) והתחיל לכאוב לי הדגדגן. כואב רק כשנוגעים בו בקצה יותר, כמו כאב דקירה, בלי איזה משהו מורגש מבפנים כמו גולה. היה לי כבר את הכרב הזה בעבר כמה פעמים אבל כל פעם הוא עבר. הפעם אני מאוננת למרות הכאב וגם כשהפסיק הכאב ואוננתי אז הוא חזר. זה יכול להיות בגלל שאני מטוננת הרבה?

תשובה:
שלום לך, אוננות או יחסי מין יכולים לגרום לכאב בדגדגן- במיוחד אם היית מגורה מאוד. יש לפעמים שטפי דם קטנים באזור והכאב החזק נובע מעצבוב אדיר שיש לאזור. קחי משכך כאבים, עשי אמבטיות ישיבה והשתמשי בתחבושות רטובות (קומפרסים)- בד"כ קר עדיף מחם, אבל יש לנסות לראות מה עוזר לך יותר. לרוב אין זיהום באזור- אבל אם יש נפיחות, חום מקומי או כללי, או הפרשה מוגלתית- חייבים התערבות רפואית. בד"כ זה חולף תוך מספר ימים- רגישות באזור יכולה להימשך אף יותר מזה. כל טוב


בת 15 שואלת: #108278
למה אני לא נהנת כשאני מחדירה לעצמי אצבעות?

תשובה:
שלום, לא כולן נהנות מאותו דבר וזה בסדר גמור. את יכולה לנסות לשנות את הזוית ולנסות עוצמות שונות של החדרה - ואולי זה יהיה לך מענג. בכל מקרה, את יכולה לחקור עם עצמך איזה אזורים אחרים בפות כן מענגים אותך, ואיזה סוג של מגע כיף לך. תהני :)


בת 18 שואלת: #108273
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר מעל שנה וכל פעם שאנחנו מקיימים הוא פשוט גומר מהר מדי זה יכול לקחת לו אפילו פחות מדקה וזה לא כיף ולא מספק... יש מה לעשות עם זה? כדורים משהו?

תשובה:
היי! יש נערים רבים שמתלוננים על שפיכה מוקדמת, מה שאת מתארת כ"גומר מהר מדי". ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית. ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלהם ועם סף הריגוש שלו. אוננות יכולה לסייע ללמוד את הגוף ואת סף הריגוש שלו טוב יותר, גם אצל בנים וגם אצל בנות. בכל מקרה, לא נראה בגיל הזה כמצב בריאותי שדורש התערבות רפואית. כל טוב!


בן 15 שואל: #108235
היי אני בן 15 ואני מאונן מלא ואני לא יודע מה לעשות לפעמים קשאני חרמן אני מתחרמן מאמא שלי אני לא יודע מה לעשות מתי שאני גומר אז אני ניגעל ובא לי ליתבד מהמחשבה שאני מוננן על אמא שלי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי לפמים כשני גמור אני יורד על הצמי ומקלל את הצמי אני לא יודע מה לעשות תעזרו לי זה נורמלי מה שאני עושה ? אני שמן ואני משהו כמו 12 שנה לא יוצא מהבית רק לבית ספר אין לי חברים אני חשבתי לצמי אולי בגלל שאני בודד אז אני מתחרמן מאמא שלי כי רק אותה אני מכיר ניסיתי פורנו אני זה עדין לא עובר מה לעשות אני רוצה שזה יפסיק זה מכניס אותי לדיכאון עמוק מלא מחשבות מה לעשות ? זה נורמלי ???????? בבקשה על תרדו עלי זה פשוט לא אני כשזה קורה

תשובה:
שלום לך, נשמע לי שאתה מאוד סובל ומוטרד מהאוננות. ההסבר שכתבת נשמע לי הגיוני. אם אתה לא יוצא מהבית ואין לך סביבה אחרת פרט לאמך, אז יתכן ונוצרת אצלך ציפייה או התניה בלתי נשלטת, שאמך אמורה לספק את כל צרכיך, גם המיניים. בין הורים לילדים יש גבולות ויתכן שביינך לבין אמך בגלל הקשר החזק, הגבולות קצת היטשטשו. אני מבינה את הקושי להחליף מחשבה באוננות אך חייבת להגיד לך שזה אפשרי. לנסות לבדוק האם בסביבתך הלימודית יש מישהי או מישהו שמושכים אותך, ליצור פנטזיה סביב דמות מסרט או ספר. וכמובן תמיד ישנה האפשרות ללכת לטיפול מתאים בו תוכל ללמוד לעשות את זה. אני מציעה שתשתף את אמך שיש לך קשיים וכי אתה זקוק לעזרה של איש מקצוע, אתה לא חייב לפרט בדיוק הסיבה אך להגיד ה כי מדובר במצוקה אמתית. בנוסף, אני מבינה משכתבת שאתה חש בודד. בדידות היא לא גורל וכל אחד מאיתנו יכול ליצור לעצמו סביבה תומכת. יש אנשים שקל להם יותר ויש שפחות. לכן קודם אמליץ לך לנסות לצאת לפעילויות מחוץ לבית בהן אתה יכול להכיר חברים או בכלל אנשים. למצוא חוג או תנועת נוער או כל דבר אשר יכול להרחיב את מעגל האנשים אתם אתה בקשר. יכול להיות שמרוב שאתה רגיל להיות לבד, יהיה לא קל בהתחלה אבל אם תתמיד אני בטוחה שתצליח. פרט לכך, אפשר לחפש קבוצה לרכישת מיומנויות חברתיות לבני נוער בדיוק כמותך, שלא רכשו לעצמם חברים. קבוצה כזו יכולה לעזור לך מאוד. אני ממליצה לך ליצור קשר טלפוני לדלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך והיועצת או הרכזת של הסניף תוכל לנסות לסייע לך להגיע לכל מה שהצעתי. כמובן, אתה יכול לפנות ליועצת החינוכית ולשתף אותה בתחושת הבדידות שלך. היא תוכל להציע פתרונות שונים. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #108208
מזה אורגזמה?

תשובה:
שלום לך, האורגזמה היא למעשה פורקן של מתח מיני. וכאשר אנחנו מגוררים מיניים, יש שחרור חומרים במוח שלנו שגורמים לנו לחוש הנאה רבה. (זאת יכולה לצפות בסרטון זו למה בדיוק קורה במוח במהלך אורגזמה: http://www.mako.co.il/health-magazine/articles/Article-686c2629b0cb251006.htm). ההשפעה היא גם פיזית- זרימת דם לאיזור איבר המין, קצב לב מהיר, נשימות מהירות וכו', וגם מוחית- שחרור של חומרים מעוררי תחושת הנאה. בהצלחה בהמשך! אנחנו פה לכל שאלה :)


בת 16 שואלת: #108187
ובקשר ל"סקס הלוהט", לא היה לי מקום בשאלה אז לא הסברתי נכון.. המצב הוא ששני אנשים שרגילים לראות אחד את השני ברגעים רומנטיים רגועים,שלוותיים...ואז איכשהו בא ה"סקס הפרוע", מן הסתם שזה לא מה שיש ביומיום אצלם. ולכן, איך נמנעים מהרגע המביך שאחרי? על מה מדברים כדי שלא יהיה מעבר חד מכל האהבה הבוהרת,סוערת,קצת אגרסיות.. מקווה שתצליחו להבין למה הכוונה אבל תודה מראש :) ותודה בכללי על כל מענה!

תשובה:
שלום לך, אם הבנתי את השאלה שלך נכון, את אומרת שמאוד מביך מיד אחרי שאתם נרגעים מההתרגשות הסוחפת. ואת רוצה לדעת איך לשבור את המתח הזה. כנראה השאלה היא ממה אתם נבוכים? כלומר, האם מביך אתכם הקולות שאתם עושים או שמביך אתכם מהחוויה האינטימית החדשה? נראה לי שכשאתם יודעים לתאר בצורה יותר בהירה מה מביא את הנביכות, אתם יכולים להרגיש יותר בנוח להתייחס אליו בלי להגביר את האי נוחות. זוהי חוויה מאוד מקרבת כשמצליחים לדבר ביחד על דברים שלא חוויתם קודם, אלא עם האחד השני :) תהיה בטוחה גם שהמתח שאת מרגישה, הוא בטח גם מרגיש כי הוא גם מנסה להבין מה הוא חווה. שיחה יכולה לפתח קרבה בניכם, לחשוב בקול רם האחד עם השני מה עבר עליכם. בגלל שאתם חווים דברים חדשים, זה מובן לגמרי שאתם תרגישו פחות "בשליטה". עם הזמן, כשתבינו יותר טוב את החוויות החושיות והגופניות שאתם חווים, אולי תרגישו פחות מבוכה. אפשר לצחוק על מה שהיה. כלומר, אם מישהו עשה תנועה שהרגישה ממש טוב, אפשר לומר "מאיפה למדת לעשות את זה? הרגשתי דברים במקומות שלא ידעתי שקיימים!" הכוונה היא לדבר עם קריצה על הדברים שאתם עדיין מתרגלים עליהם. אתם מגלים שיש לכם כוח אדיר לענג את עצמכם ואת מישהו אחר. זה כיף לגלות את הכוח הזה!! D: אנחנו פה לכל שאלה!


בת 18 שואלת: #108108
היי אני שוכבת עם חבר שלי כבר בערך שנה. יש לי כמה ששאלות. -לא ירד לי דם בפעם הראשונה. זה הגיוני? -אני לא גומרת בסקס למרות שרוב הפעמים אני מאוד נהנת מהקרבה ובמהלך הסקס. אולי זה נובע מזה שאני לא משוחררת או לא יודעת איך להשתחרר? -חלק מהפעמים שאני מאוננת אני די "מאלצת" את עצמי לגמור.. פשוט מקווצת וממשיכה וככה גומרת.. לא תמיד פשוט לבד.. הגיוני? -הגיוני שאחרי סקס יש עצירות? -אף פעם לא הגעתי לגמירה מבפנים, גם באוננות. אני יודעת שזה הגיוני ורוב הנשים לא מצליחות, אבל בכל זאת אשמח לדעת אם יש איזשהי דרך לקדם את זה ולנסות. כי באמת ניסיתי כל תנוחה אפשרית ואני מרגישה שאני הולכת לגמור ואז זה מפסיק.. מה הסיבה לכך שזה מפסיק?

תשובה:
היי:) 1. לגביי השאלה הראשונה הגיוני שלא ירד לך דם בפעם הראשונה, לא לכל הבנות יורד דם במהלך קיום יחסי מין ואין חשיבות לדבר. 2. יש אחוז קטן מאוד של בנות שגומרות במהלך הסקס מחדירה. אני מאוד שמחה שאת נהנת מהסקס וכמובן שאם תשתחררי תהני אפילו יותר. חשוב לדעת שיש דרכים רבות לגמור עם בן הזוג וניתן להגיע להנאה מירבית עם מגע בדגדגן. 3. לוקח זמן לגמור ובאמת קשה לשמור על ריכוז לאורך זמן, ככל שתהיי יותר קשובה לגופך ותדעי מה גורם לך להנאה תגמרי מהר יותר ללא צורך בהתרכזות מיוחדת וכך גם עם בן זוגך. 4. בנוסף, לא ידוע לי על קשר בין סקס לעצירות. בכדי להינות יותר מקיום יחסי מין ולהגיע לאורגזמה עלייך להיות פתוחה עם בן זוגך, אולם מעטות הבנות שגומרות מחדירה שכן רוב הבנות מגיעות לאורגזמה בעיקר ממדע בדגדגן ולכן מומלץ לנסות אופציות נוספות:)


בת 16 שואלת: #108070
שלום, אם אני וחבר שלי מגיעים למצב שאנחנו מתנשקים וכמו שהוא יכול להשכיב כך גם אני, אז אני מושכת אותו אלי... הוא זורם. אבל אולי הוא לוקח את זה כחלק מהנשיקה, פשוט בתנוחה יותר נוחה. כי גם זה קיים הרי. והוא חושב שאם כבר יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא...אני לא רוצה שזה יבוא לו בהפתעה כי לא תמיד גברים רוצים, גם אם הם נמשכים לא תמיד חרמנים...וגם אם הוא רוצה אולי הוא לא יכול! אולי מבחינה בריאותית או פיזית או מנטלית...! ואז יוצא שלא רק שלא נעים לו להגיד לי, הוא גם לא ידע מתי. מה עושים? איך מגיעים להבנה בלי שיש אפשרות לדבר?

תשובה:
היי! לא כ"כ הבנתי את "והוא חושב שאם יש מישהו שישכיב זה יהיה הוא". אני מציעה שתדברו על כל מה שאת חושבת כי ממה שכתבת בפניות הקודמות, יש לכם מערכת יחסים טובה ופתוחה ואני בטוחה שתופתעי כשתגלי שלפעמים גם גברים אוהבים שנשים "משכיבות אותן" כאשר זה בהסכמה, כמובן. לכן חשוב לדבר על הדברים הללו לפני כן. תבדקי אתו מה הוא חושב על מצבים כאלה והאם זה נעים לו. אחד הבסיסים למערכת יחסים טובה היא כנות, פתיחות ותקשורת טובה. לדבר על כל מה שרוצים , על מה שמפריע ועוד ולעשות זאת בלי חשש משיפוטיות או ביקורת. אז כן, לדבר על מה שאת מרגישה באופן הכי פתוח! כל טוב!


בת 16 שואלת: #107800
היי יש לי חבר 4 חודשים בקיצור זה בא לי בהפתעה שלא באלי סקס יותר או כל מיני נגיעות בגוף אני אמורה לדאוג ? או שזה טבעי ?

תשובה:
הי לך, דבר ראשון, מעולה שאת מבינה מה את רוצה ומתחברת לרצנות שלך. לפעמים אנחנו נוטים להתעלם מהתחושות שלנו ופשוט "זורמים". את לא חייבת לעשות דברים שאת לא רוצה, במיוחד אם זה בא לך בהפתעה. האם הוא מתחיל בנגיעות? מראה רמזים שהוא רוצה? את תמיד יכולה להגיד בצורה ברורה שאת עדיין לא מוכנה ושזה כרגע לא מתאים לך. בנוגע לשאלה אם זה טבעי - כל תחושה אישית שלך היא טבעית. אין "נכון" או "לא נכון". כמו כן, כל אחד בקצב שלו. אם תרגישי שזה נעים לך, אז זה יקרה בצורה טבעית. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #107708
בקשר לשאלה הקודמת שרשמתי סירטי גייז יתקוונתי להומואים

תשובה:
היי, אני מצטערת שהשאלה שלך נפלה בין הכיסאות! אשתדל לענות עד כמה שיותר על מגוון הנושאים שאת מביאה כאן. קודם כל, אני מאוד מבינה את הבלבול שאת מתארת. לפעמים אנחנו נסחפים עם הרצון להגדיר את עצמנו, וזה גורם להגברת הבלבול. אני הבנתי שיש פה שתי שאלות מרכזיות: 1) מי את והאם את צריכה לשנות משהו בהתאם? ו2) למה/למי את נמשכת? הגוף שלנו כן יודע להבדיל בין מה שאנחנו צופים בו ובין מה שאנחנו מרגישים פיזית דרך הגוף. בשביל לחזק את הטיעון שלי אני אביא לך דוגמא אבל תסלחי לי על הבוטות שלה. זה כמו למשל, שמישהו אוהב לראות מישהו מקבל מכות. אבל זה משהו אחר לגמרי לתת למישהו מכות או לקבל מכות בעצמנו. הגוף מבדיל. יכול להיות שמעניינת אותך הדינמיקה בין מינים דומים. זה נשמע לי לגיטימי לגמרי דווקא. שמעניין אותך יותר היחסים המיניים של גופים דומים זו לזו. מה שאת רוצה שיגע בך, כמו שהסברתי קודם, יכול להיות עדיין גבר בלי שתרצי להיות בגוף אחר. מה שיפה בקהילה הלהט"בקים, זה שהם יודעים להגדיר את עצמם לפי כיוון (למה נמשכים) ואיך הם מגדירים את עצמם. למשל, טרנסג'נדרית היא אישה שפעם הייתה גבר והיא קוראת לעצמה לסבית בגלל שהיא רואה את עצמה כאישה שנמשכת לנשים. ההסבר הוא למטרת הבהרה עבורך כדי שתביני איך ההגדרות הן לפי מה שאת מחליטה. ואת יכולה להינות מהאמביבלנטיות, אם לא בא לך להחליט כעת :) מקווה שעניתי על שאלתך. אם לא, את מוזמנת לקפוץ אלינו לביקור או להתקשר אלינו להבהיר את שאלתך.


בת 13 שואלת: #107598
שלום (בשאלות הקודמות זאת אחותי הקטנה ששאלה זה משתמש של שתינו) אני בת 15.5 והיא 13 אני לא בתולה אני וחבר שלי מקימים יחסי מין כבר שנה וכל פעם שהוא מוציא את הפין שלא מהפות שלי אז יש משהו שפשוט משפיריץ ואני לא יודעת מה זה ראינו שבמלא סירטוני פורנו יש גם נשים שזה קורה להן ורציתי לשאול מה זה אומר ולמה זה קורה תודה מראש

תשובה:
שלום לך, יש נשים שבמהלך קיום יחסי מין מגיעות לשפיכה נשית. מדובר בנוזל מהנרתיק שיוצא בזמן גירוי. לא לכל הנשים זה קורה באופן קבוע או בכלל, לכן זה נורמלי שזה קורה וגם זה נורמלי שזה לא יקרה בכל הפעמים שאת מקיימת יחסי מין. מוזמנת לשאול שאלות נוספות, ניתן גם להתקשר ולהגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה.


בת 18 שואלת: #107512
היי יש לי שאלה שממש מטרידה אותי, בזמן שהפרטנר שלי נוגע לי באזור הדגדגן אני חשה בתחושת חום בכפות הרגליים. זה טבעי? למה זה קורה?

תשובה:
שלום, הדגדגן מכיל עצבים רבים והוא מאוד מאוד רגיש. כל אחת מגיבה אחרת לגירוי של הדגדגן. אם את מרגישה באופן כללי בסדר - זה לא נשמע מדאיג או מצריך בדיקה. כל טוב


בן 17 שואל: #107351
אני וחברה שלי היינו נוגעים ומאוננים אחד לשנייה ותמיד זה הלך טוב. בזמן האחרון הפסיק לעמוד לי מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו. יכול להיות שהדברים שביצעתם עד עכשיו הפכו להרגל מסויים שמפסיק לגרות אותך במידה מספקת. אני ממליצה שתדברו בצורה פתוחה ותסביר לה מה נעים לך, אם יש דברים נוספים ששניכם מעוניינים לנסות. במידה ויש לך שאלות נוספות אתה תמיד מוזמן להעזר במאגרי הידע באתר הדלת הפתוחה, לפנות אלינו בצורה אינטרנטית או אף להתקשר ולהגיע לסניף הקרוב לביתך בשעות הפעילות. בהצלחה


בת 17 שואלת: #107300
שלום, יש לי כמה שאלות.. 1. אם משתמשים בקונדומים, יש לכם המלצות על חברה מסויימת וסוג מסוים? 2. תוכלו להסביר לי בכללי על גלולות? שמעתי בעיקר דברים מלחיצים על תופעות לוואי וכו'.. אבל גם שמעתי שאפשר להשתמש בהן בכדי להפסיק את המחזור.. אשמח אם תוכלו להסביר עליהן בכלליות.. 3. האם אפשר לקבל אמצעי מניעה או מרשם לגלולות דרך דלת פתוחה בצורה אנונימית? 4. מהן התנוחות הכי טובות לפעם הראשונה? כשבן הזוג שלי ואני ניסינו היה לנו מאוד קשה למצוא תנוחה שעבדה לנו..

תשובה:
שלום לך, קודם כל ממש כיף לשמוע איך את וחבר שלך מבררים על אמצעי מניעה ומבררים כיצד להפיק מיחסי מין את כל הטוב שבהם! בהקשר לשאלות ששאלת, 1. אני מאוד ממליצה לכם להשתמש בקונדומים, הם מגנים לא רק מכניסה להיריון אלא גם ממחלות מין (זהו האמצעי היחיד המגן מפני מחלות מין). הייתי ממליצה לכם להשתמש בחברת durex שנחשבים להכי אמינים בשוק, ניתן להשיג בכל רשתות הפארם. 2+3. גלולות הן אמצעי למניעת היריון (ולא מגנות כאמור ממחלות מין). לעומת קונדומים, אי אפשר לקנות בבית מרקחת את הגלולות ללא מרשם, אך ניתן לקבוע תור לרופאה בסניפי דלת פתוחה על מנת לקבל מרשם לגלולות באופן אנונימי, ולקבל פירוט מלא מהרופאה לגבי הגלולות עצמן, שכן ישנם כמה סוגים והרופאה מתאימה לך אותם אישית. באופן כללי גלולות הן כדורים למניעת היריון שנוטלים אותם כל יום בשעה קבועה, כאשר ברוב החבילות ישנם 21 כדורים ולאחר מכן שבוע הפסקה בו מתרחשת הוסת החודשית. לדלת פתוחה ניתן להגיע ולקבל הסבר מפורט על כלל אמצעי המניעה, אני מאוד ממליצה לך להגיע לאחד הסניפים ושאת ובן זוגך תגיעו ותקבלו פירוט מלא. מעבר לכך את גם יכולה למצוא מידע באתר של דלת פתוחה. 4. אין תנוחה אחת מומלצת, הנאה מיחסי המין משתנה בין אחד לאחד. אני מאוד ממליצה לכם להתחיל במשחק מקדים מושקע ושתשתפו זה את זה איפה הכי נעים לכם. איבר המין שהכי מגרה את האישה זה הדגדגן, אז מאוד ממליצה לכם לגעת שם ולא להזניח אותו. בהצלחה :)


בן 21 שואל: #107255
שלום , אני בן 21 ובקשר המיני הראשון שלי סביבות גיל 19 הייתה לי בעיה כל פעם לפני שניסיתי לחדור עם איבר המין והוא ניהיה רפוי , כרגע אני בקשר כבר שנה וגם במהלך המשחק המקדים אני לא מצליח להחזיק זיקפה רצופה וצריך לגעת ולתחזק אותו . כך יוצא שכל פעם שאנחנו מבצעים חדירה הוא לא זקוף לגמרי ונעמד תוך כדי שהוא בפנים דבר שמעוד מקשה כי זה מצריך ניסיונות רבים , אשמח לעזרה .

תשובה:
שלום לך, ממה שאתה מתאר נשמע שיש לך קשר רציני עם חברה שלך ושמאוד חשוב לך ששניכם תהנו, וזה מאוד משמח לקרוא :) בקשר לקשיים זקפה שאתה מתאר, קודם כל שתדע שזה מאוד נורמטיבי ונפוץ. הרבה פעמים הקשיים נובעים מלחצים שאנחנו שרויים בהם ושהחשק המיני קצת ירוד. אני ממליצה לכם להשקיע רבות במשחק המקדים גם מבחינת הגיוון באקטים המיניים וגם מבחינת משך הזמן של המשחק המקדים, כך שהזקפה תהייה מלאה. מעבר לזה חשוב מאוד שתדע שהנאה של בחורה ביחסי מין לא מתבססים רק על חדירה אלא גם על מגע באיבר הדגדגן של האישה, מנשיקות, ליטופים ומגע חיצוני. המון בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #107238
היי, אני כל הזמן שומעת את ההורים שלי לאחר ְְקיום יחסי מין, שהם הולכים או לשירותים או לכיור...(או שהם הולכים שניהם למקלחת אבל זה כבר כנראה בשביל עוד רגעי אהבה....) לא רק ההורים שלי ככה. האם יש לזה סיבה? אולי צריך לנקות משהו?

תשובה:
הי, אנשים שונים מתנהגים אחרת אחרי סקס. יש כאלה שממשיכים לישון, ויש אנשים שמרגישים שהם צריכים להתקלח או לנקות את עצמם. זה קשור מאוד באופן שבו אנשים תופסים סקס - יש אנשים שחושבים שזה טבעי ורגיל, לעומת אנשים שמרגישים שסקס זה דבר חריג או מלוכלך. יש נוזלים שיוצאים מאברי המין בזמן גירוי מיני - אצל נשים רטיבות, ואצל גברים נוזל זרע - וכאמור, הגישות לכך שונות. העיקר שהם נהנים :)


בת 18 שואלת: #107081
היי, בהמשך לשאלתי הקודמת, רציתי לשאול - הפרטנר שלי מנסה לגרות אותי בעזרת גירויים באיבר המין אך כשהוא נוגע באיזור שצריך לגעת אני חשה תחושה מוזרה וחום בלתי מוסבר ברגליים, דבר שהופך את המגע הזה ללא נעים. שיתפתי אותו בזה והוא הפסיק כמובן. למה זה קורה? זה נורא מוזר.. אני לא מוצאת את האיזור שממנו אני מפיקה הנאה... ויוצא שאני פשוט לא נהנת במשך כל הסיטואציה.. מה עליי לעשות? אשמח לתשובה. תודה

תשובה:
הי, נסי לגעת בעצמך ולגלות מה עושה לך נעים. השתמשי במראה כדי להביט בפות ולגלות היכן המגע מרגש אותך וכך תוכלי להנחות את הפרטנר שלך. המשיכי לחקור את המיניות שלך וליהנות מהתהליך. בהצלחה!


בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בן 17 שואל: #106661
שלום. רציתי לדעת אם החדרת אצבעות לכוס ולתחת של בחורה בו זמנית יכול ליצור הנאה כפולה.? כי שמעתי על זה משהו פעם שאם דוחפים לה אצבעות גם לחור בכוס וגם לחור בתחת זה כיף

תשובה:
הי, יש כל מיני סוגי מגע ואקטים מיניים שיכולים לגרום הנאה רבה, אבל שום מגע/אקט לא תקף לכל הנשים (או הגברים), וגם אם מישהי אוהבת מגע מסוים - זה לא אומר שהיא תמיד תרצה אותו. הבסיס במגע מיני הוא בראש ובראשונה תקשורת טובה - אחרת יהיה קשה מאוד להנות ולגרום הנאה לצד השני. ר ק כך אפשר לוודא שאנחנו לא עושים משהו בניגוד לרצונו של הצד השני, או שהוא עדיין לא מוכן לקראתו. חשוב לקרוא ולהתעדכן במה יכול לעשות טוב, אבל אף פעם לא ליישם את זה מבלי לוודא מול הצד השני שאתם באותו ראש. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106447
שלום אני בן 15 ולא ביצעתי סקס אף פעם כאשר אני מנסה להביא לעצמי ביד אני מקבל סוג של תחושה אבל אני לא מוציא את החומר האם זה רגיל?

תשובה:
שלום לך, המצב שתיארת הגיוני לחלוטין. בשביל להגיע לשפיכה דרוש ריכוז ותחושת אינטימיות ופרטיות כך שתרגיש נינוח ותוכל לשפוך את נוזל הזרע. אני ממליצה לך לבצע את האוננות בחדר פרטי ולהשתחרר מהלחץ להגיע לגמירה מכיוון שלחץ מעכב את התהליך. המון בהצלחה.


בת 20 שואלת: #106156
היי אני רוצה לספר על כצמי וקצת מתביישת ! לאחרונה אני ממש חרמנית , גם כשאני במקלחת עושה אמבטיה מתחילה לאונן וגם בעזרת זרם המים. ! בגלל שאני כבר לא בתולה אני מתה על משהו כמו האיבן מין של גבר !! בטוח שאני לא אביא דילדו בבית! כי אין לי איפה להחביא ממהורים!! האם יש משהו במקום שנמצא בגכל בית? אשמח למענה וסליחה אם זה היה חוצפני מדי !!

תשובה:
שלום לך ראשית אין מה להתבייש במה שאת מרגישה ויפה שאת משתפת ושואלת , חרמנות זו תחושה נורמלית וזה שאת מאוננת זה מצוין אני מבינה שכרגע אין לך בן זוג וקיים בך הצורך להרגיש פין בתוכך , כתבת שאת בת 20 בוגרת דייך להחליט מה שטוב לך ובכדי שתהיה לך פרטיות ופינה של חפצים אישיים בחדרך למרות שאת גרה עדיין בבית הורייך , אם הצורך שלך לאונן באמצעות משהו שיוחדר לנרתיק כדאי שזה יהיה משהו ייעודי כמו ויברטור מותר לך לשמור אותו בארונית נעולה בבית ופשוט לבקש לא לגעת , חשוב שתדעי שאת יכולה להגיע להנאה באוננות בדרך שתבחרי ולא לשכוח להגן על פרטיותך בחדרך ובכלל את בוגרת מספיק בכדי לעמוד על כך .


בת 17 שואלת: #106014
היי, יש לי 2 שאלות 1. כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין לפעמים מתחיל אצלי תחושה כיאלו יש לי קקי, למרות שהתפנתי לפני.. מה אפשר לעשות ומאיפה זה נובע? 2. אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר מעל לחצי שנה, ואני מאוד רוצה להגיע לאורגזמה, יש דברים שאפשר לעשות כדי להגיע לאורגזמה?

תשובה:
היי, 1. יש הרבה סיבות שבגללן יכול להיות שיש לך את התחושה שתיארת. למשל, ייתכן שאת בלחץ (גם אם זה באופן לא מודע) ובגלל זה נוצרת לך תחושה של רצון ללכת לשירותים, ייתכן שהחדירה עמוקה מדי כך שהיא יוצרת את התחושה הזו או כתוצאה ממשחק מקדים במקרה שהכיל חדירה עם אצבעות עמוק אל הנרתיק. לגבי מה לעשות במקרה זה אין הרבה פתרונות קסם מלבד להתפנות לפני. 2. רוב הנשים מתקשות להגיע לאורגזמה מחדירה לנרתיק. הדרך המומלצת ביותר להגיע לאורגזמה היא באמצעות גירוי הדגדגן. אם את מרגישה שאת לא מכירה מספיק את הגוף שלך ואת הדרך שלו להגיע לאורגזמה אני ממליצה לך להתנסות בעצמך במגע עם הדגדגן ולהבין באילו נקודות את הכי מגורה ולשתף את בן זוגך. אני שמחה לשמוע שאת רוצה להנות כמה שיותר מיחסי המין ואין סיבה שלא תתנסי במגוון הדרכים להגיע לאורגזמה. כל טוב


בן 16 שואל: #106003
שלום האם זה בריא לשפוך כול יום?

תשובה:
שלום לך אוננות היא פעולה הגורמת לסיפוק והנאה זה בסדר להגיע לשפיכה כל יום בתנאי שפעולה זו לא הופכת לחלק מרכזי בחייך ומפריעה למהלך התקין של שאר מגוון פעולתך, אם יש לך צורך ספק אותו זה בסדר. כל טוב


בת 22 שואלת: #105577
היי אני בת 22 ומאוננת רק ע״י גירוי הדגדגן מגיל 12 בערך ואני בתולה. תמיד נהניתי מאוננות ואני תמיד גומרת, לפני כשנה וחצי בערך התחילו לי כמו כאבי מחזור מתי שאני גומרת זה מפסיק אחרי חצי דקה בערך וזה קצת מלחיץ אותי כי מעולם לא היה לי את זה, הכאבים האלו קצת מונעים ממני לאונן לעיתים קרובות וזה חסר לי, מעבר לזה אני קצת מפחדת שברגע שאעשה סקס אני אסבול בגלל ההתכווצויות האלו וזה ימנע ממני לעשות סקס כל יום. מציינת גם שאני סובלת מתסמונת השחלות הפוליציסטיות .. האם יש קשר בין הדברים? אשמח לתשובה ממה זה קורה והאם זה תקין? מציינת שאני לוקחת גלולות דיאנה ואנדרוקור לטיפול בשחלות הפולוציסטיות כבר מגיל 16 .. הכאבים יכולים להיות בגלל שימוש ממושך בגלולות?

תשובה:
הי, נשמע שהכאבים נובעים בעקבות האורגזמה שאת חווה. כאבי בטן בקרב נשים לאחר אורגזמה היא תופעה המתרחשת בעקבות ההתכווצויות מהאברים הפנימים של מערכת המין והמערכות השכנות, מערכת העיכול ומערכת השתן. אני לא יכולה לשלול קשר לשחלות הפוליציסטיות - אולי כדאי להתייעץ עם האנדוקרינולוג שאת מטופלת אצלו כרגע כדי להיות בטוחה ב100%. בכל מקרה זה לא נשמע כמו סיבה לדאגה. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105530
אני בן 20 בעבר לא היה לי בעיה לקיים יחסי מין בשנה האחרונה שאני במשחק המקדים הכל בסדר ועומד לי יפה ושאני בט לבצע חדירה יש נפילה ואני לא מצליח להעמיד אותו חזרה קראתי על זה נקרא כנראה חרדת ביצוע השאלה איך מתגברים על זה

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאתה מספר לי, זה יכול להיות חרדת ביצוע ויכול להיות לא. חרדת ביצוע זה באמת משהו שכולם חווים לעיתים. זו מסוג הדברים שקשה מאוד לדעת מה מגיע קודם, החרדה או הביצוע. כל עוד שחושבים על זה, רק מחמיר את המצב ובאמת קשה לצאת ממנה. הדבר החשוב שצריך לדעת, שניתן לענג את האדם השני גם ללא זקפה/חדירה. לכן, גם אם אין לך זקפה, הביצוע (ההנאה המינית של שניכם) עדיין יכול להיות טוב ואפילו מצוין!! ברגע שתפסיק לשים לב להאם האיבר שלך עומד או לא, הוא פשוט יעמוד לבד עם הזמן תוך כדי האקט המיני ומשם תוכלו להמשיך לאן שבא לכם. תהנו!


בת 16 שואלת: #105505
שלום, כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין(קיימנו עד כה יחסי מין פעמיים)אני מרגישה שיש לי פיפי או צואה למרות שלפני קיום יחסי המין אני הולכת לשירותים, מרגישה מעין לחץ כזה. זה נורמלי? זה יעבור?

תשובה:
הי, זה נורמלי לגמרי. זה יכול לנבוע מהדם המוזרם לאזור זה בזמן הגירוי המיני או מכתוצאה ממתח בזמן קיום יחסי המין. בכל מקרה, המלצתי היא פשוט לנשום נשימות עמוקות לאט ולהירגע. זו הזדמנות טובה גם לשתף את החבר שלך ולתרגל נשימות ביחד. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה, אם לא מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע לכך. תהנו :)


בת 17 שואלת: #105404
שלום, אני אסקסאולית, כלומר יש לי חוסר משיכה מינית כלפי אחרים. אבל למרות הכל ניסיתי פעמיים לאונן, אבל אחרי מספר שניות החשק והדחף שלי נעלמים ואני מתייבשת. בפעם השנייה המצב היה יותר ארוך הרגשתי תחושה נעימה (נעים כמו ליטוף ביד) אבל שוב זה נעלם. אני מתחרמנת דווקא אבל ברגע שאני מנסה לעשות משהו, ההרגשה כבר נעלמה... אולי אני עושה משהו לא נכון? אני משחקת בדגדגן וזה אבל זה פשוט מוזר ולא נעים ולפעמים כואב כי אף פעם לא גמרתי גם. זה קשור למשיכה המינית שלי או לטקטיקות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מברכת אותך על כך שאת מנסה לחקור את מיניותך בפתיחות ובכנות. יש לי מספר דברים לומר לך. אתחיל מזה שהגיל שבו את נמצאת הוא גיל מאוד מבלבל מבחינה מינית. בגיל זה הרבה נערים ונערות עדיין לא יודעים בוודאות מה מגרה אותם ולמי הם נמשכים. כך שהלבטים שאת מבטאת הם מאוד נורמלים וטבעים. אם את מרגישה שאת אסקסואלית זה בסדר ומקובל לחלוטין, יחד עם זאת היתי ממליצה לך עוד לא למהר ולהכניס את עצמך להגדרות כי באמת הכל יכול להשתנות. אני אישית בכלל לא מאמינה בהגדרות מיניות. אני חושבת שכל אחד יכול לפעול על פי מה שהוא מרגיש באותו רגע, והכל בסדר ולגיטימי כל עוד אנחנו לא פוגעים באף אחד אחר ובעצמנו. כעת אתייחס לשאלותיך. באשר לאוננות, צריך להבין שלבנות לפעמים זה טיפה יותר מורכב להגיע לאורגזמה וצריך להכיר טוב מאוד את גופנו על מנת להבין מה עושה לנו טוב, ולפעמים זה תהליך שלוקח הרבה זמן. יחד עם זאת, אל תתיאשי! המשיכי לחקור את מיניותך, לגעת בעצמך ולבחון מה נעים לך ומה פחות. ממה שאת מספרת דווקא כן נשמע שיש לך משיכה מינית ושאת מסוגלת להיות מגורה. אז באמת יתכן שלאט לאט תתוודאי יותר לעצמך ולהעדפות שלך וכך גם תרגישי יותר בטוחה במיניות שלך ותמצאי את עצמך מגורה יותר בקלות. הקושי שלך בהגעה לאורגזמה יכול לנבוע משתי הסיבות שציינת. מבחינת הטקטיקה זה כן נשמע שאת מכוונת למקום הנכון. הדגדגן הוא באמת מוקד מאוד עצבי שהרבה נשים מתענגות ממנו. אז תמשיכי לחקור את האזור הזה ויחד עם זאת תנסי גם להפליג למקומות נוספים ותראי אולי גם שם יהיה לך נעים. ולגבי המיניות שלך, שוב אומר, שמיניות זה משהו שקשה להיות בטוחים בו בעיקר בגיל הזה. וגם לא חייבים להגיע להחלטה. אז לסיכום, אני מעודדת אותך להמשיך לחקור את מיניותך ומה שעושה לך נעים וטוב. וזיכרי שאת נמצאת בגיל מאוד מבלבל ואין לחץ להגיע להחלטה או הגדרה בנוגע למיניותך. תהני ממה שאת חווה עכשיו ולאט לאט תראי שהדברים יתבהרו לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #105223
שכבתי לפני כמה חודשים ולא הצלחתי להגיע לאורגזמה בכלל לא הרגשתי שום דבר ולא נהנתי בכלל וגם שאני מנסה להחדיר אצבעות אני לא מרגישה שום הנאה ההנאה היחידה שאני מגיעה לאורגזמה היא בדגדגן אני מפחדת שאני לא יהנה בסקס אני פשוט לא מרגישה שום הנאה בנרתיק גם בחדירה של איבר מין יכול להיות שבאמת יש לי בעיה כלשהי ואני באמת לא אצליח להגיע לאורזמה ולהנאה בנרתיק?

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני שמחה לשמוע שאת כן מצליחה להגיע לאורגזמה מגירוי הדגדגן. רוב הנשים חוות אורגזמה מגירוי הדגדגן ולאו דווקא באמצעות חדירה כך שהכל בסדר ! ההנאה מסקס יכולה לכלול הרבה דברים - קירבה, אהבה, חום, ליטופים, חיבוקים וגם כמובן אורגזמה. אני בטוחה שאם תשתחררי, ותהיה תקשורת טובה עם בן הזג תוכלי להנות מיחסי המין.


בת 17 שואלת: #104971
ביקשו ממני לשאול- אני שוכבת עם חבר שלי כמעט חצי שנה ולא הרגשתי אורגזמה עדיין , למה?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת אינו חריג. לוקח זמן להכיר את הגוף ומה מענג אותו. האם אי פעם חווית אורגזמה עם עצמך תוך כדי אוננות? הכרות שלנו את הגוף שלנו מאפשרת לנו לכוון את בן הזוג בצורה יותר מדוייקת. בנוסף, לעיתים הצפייה לאורגזמה וההתעסקות בזה מונעת מאיתנו לשחרר את הגוף והמחשבה, ולהתמסר לתוך העונג. אני ממליצה להמשיך לפתח שיחה כנה עם בן הזוג, ולהיות ביחד פתוחים לחקור מה נעים לכם, ממש לדבר על זה תוך כדי. אם תתעמקו בלחקור מה מענג את הגוף, באינטימיות ובאהבה שלכם, בהחלט ייתכן שתלמדי להגיע איתו לשיאים של עונג. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104764
היי,אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול, יותר נכון ניסינו,בהתחלה הוא הכניס את איבר מינו אל שלי והתחיל לעשות מה שצריך ואני לא כל כך הרגשתי כיף, הרגשתי ממש טיפה כאב אבל לא מעבר ( אנ בתולה והוא הכניס אצבעות גם ) אז רציתי לדעת למה לא כאב לי ולמה לא הרגשתי כיף? וניסינו כל מיני תנוחות ואף אחד לא הלך.. תודה מראש

תשובה:
היי, חשוב לי להגיד שלפעמים זה לא חייב להיות נעים וכיף בפעם הראשונה. אבל לצד זה הדרך הכי טובה להגיע להנאה וסיפוק היא התקשורת בינך ולבין החבר שלך וככל שתדברו על מה עושה לכל אחד נעים כך תוכלו שניכם להינות מיחסי המין. לגבי הכאב שציינת, לא תמיד כואב, הגוף של כל אחת מאיתנו בנוי, מגיב אחרת וזה בסדר גמור. את אומרת שבאמת ניסיתם כמה תנוחות אבל עדיין לפעמים בפעמים הראשונות כל אחד ממכם לומד להכיר טוב יותר את הגוף אחד של השני, אז ההמלצה שלי היא להמשיך לנסות ולתקשר ביניכם לפני קיום יחסי המין. בנוסף אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה, אם אתם לא יודעים איזה ומה האופציות שיש לכם אתם מוזמנים להגיע לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך ולהתייעץ לגבי אמצעי מניעה שמתאימים לכם. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #104642
היי, אני בת 18. בגיל 16 התחלתי לשכב עם חבר שלי שהיינו שנה ביחד , תמיד התביישתי לתת לו לרדת לי ובהתחלה אפילו לעשות לי ביד ותמיד היינו שוכבים ורק הוא היה גומר ולא היה לי אף פעם חשק לשכב בגלל זה נפרדנו לפני חצי שנה . לפני חודש התחלתי לשכב עם ידיד שלי ומאז שכבנו שלוש פעמים ואני לא גמרתי אפילו באחת מהפעמים למרות שהוא ירד לי, עשה לי ביד , דחף אצבעות וגם הייתי חרמנית ואני נהנית למרות שאני לא גומרת ולכן אני ממשיכה עם זה , אבל זה דיי מתסכל שאני מרגישה שאני פשוט לא מצליחה שיספקו אותי . רוצה לציין שלקראת סוף הקשר שלי התחלתי לעשות ביד ובאמת להכיר את הגוף שלי ופחות להתבייש בו וחשבתי שמשהו ישתנה ואני כן אצליח לגמור אבל עדיין לא ... אני לא מבינה מה לא בסדר וזה מסתכל ואני מפחדת שככה זה ימשיך עם כל גבר .. שאני לא אגמור ואהנה מאורגזמה שאני עם גבר במיטה

תשובה:
שלום יקרה. אני שמחה שכתבת אלינו בנושא הזה. העובדה שאת חושבת על ההנאה שלך ולא מוותרת עליה היא מרגשת וכל כך נכונה ואני רוצה לחזק אותך על זה. אני גם חושבת שהעובדה שהתחלת להכיר את הגוף שלך ולאונן היא חשובה מאוד והיא גם לדעתי הצעד הראשון וההכרחי בדרך להנאה ותחושת סיפוק מיני עם מישהו אחר. הצעד השני, לדעתי, הוא להיות מסוגלת לדבר את ההיכרות הזאת החוצה. כלומר, לדבר עם הבן זוג על הנושא, להראות לו איך את מאוננת, לתת לו הסברים והכוונה תוך כדי וכדומה. את צריכה לזכור שרוב הבנות לא גומרות מחדירה והרבה גומרות מגירוי של הדגדגן בלבד או משילוב של שניהם ואם את רוצה לחוות סיפוק מיני את רוצה שהבן זוג שלך יבין את זה וביחד תגרמו לזה לקרות. יכול להיות שהסיבה שזה לא קרה עד עכשיו עם הבן זוג הקודם שלך ועם הידיד שלך זה בגלל שאת לא הרגשת מספיק בנוח לדבר על זה או שלא הבנת לגמרי כמה זה חשוב וקריטי עבורך. לכן, אני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שהכל אצלך בסדר ואין לך ממה לפחד ואני מאחלת לך למצוא פרטנר מיני שיהיה קשוב לצורך שלך, שיירצה לספק אותך בדיוק כמו שאת תרצי לספק אותו ושתרגישי מספיק בנוח לדבר איתו על הכל באופן פתוח, אמיתי ובלי בושה או אשמה על זה שאת רוצה לגמור גם. שבת שלום.


בת 19 שואלת: #104412
אהלן!יש לי שאלה שהיא קצת בוטה לאחרונה יוצא לי לעשות הרבה ספורט,וזה ממש מחרמן אותי. איך זה יכול להיות שספורט זה מחרמן?

תשובה:
שלום לך השאלה שלך לא בוטה, היא מצויינת. האתר שלנו הוא בדיוק המקום לשאול שאלות על מין ומיניות ואני שמחה שאת שואלת ומתעניינת. הגוף שלנו הוא חלק מהמיניות שלנו כבני אדם. התעוררות מינית(גופנית) ותשוקה קיימות בתוכנו והן מתעוררות לא רק מדברים בעלי תוכן מיני אלא ממגוון דברים שמעוררים בנו השראה, התרגשות וחיבור לאהבות שלנו. כמו למשל - אוכל, מוזיקה.... כשאת עושה ספורט את מפעילה את הגוף שלך. את עושה משהו שהוא חיובי ונותן תחושה טובה ובריאה. הגוף מתעורר מהפעילות ומרגיש חיוניות. אלא בדיוק התחושות שאמורות להיות בזמן מגע מיני - תחושות חיוביות, של חיוניות והתעוררות. זה גם מאוד מרגש לעשות ספורט, להתקדם ולהשתפר וזה מביא הרבה שמחה. את רגישה מאוד לתגובות הפיזיות ולהתעוררות של הגוף. את שמה לב אליהן. אני חושבת שזה נפלא וממליצה לך להמשיך לשים לב ולהנות מהן. את יכולה לתת לתחושות האלה להנחות אותך בעתיד, לשים לב לתחושה הטובה והבריאה הזאת שאת מתארת ולחפש אותה בזמן קשר ומגע מיני. כל טוב


בת 18 שואלת: #104337
היי, אני כבר תקופה מאוד ארוכה, שנים את האמת שאיבדתי את החשק המיני שלי לחלוטין. הייתי לוקחת גלולות מגיל 14 , הפסקתי לפני שנה את הגלולות ומאז אין לי חשק מיני כלל, בגלולות היה לי ממש קצת חשק מיני, אבל עכשיו זהו! אני כבר לא יכולה לעשות סקס, כלום.. אם אני שוכבת זה בכוח. אני כבר לא יודעת מה לעשות שאלתי המון אנשים ורופאים וחיפשתי שאלות באינטרנט ואף אחד לא עונה לי על השאלה שלי. השאלה שלי היא כזאת - איך אני חוזרת להיות עם חשק מיני? כיאלו ההורמונים שלי נעלמו. אני רוצה שהחשק המיני שלי יחזור להיות חיי ומטורף ושההורמונים שלי ישתוללו. עזרה, באמת.. אני כבר נואשת.

תשובה:
שלום לך בשביל חשק מיני וחשק בכלל צריכים שהתקיימו מספר דברים הקשורים זה בזה ראשית גירוי- שבא ע"י החושים שלנו ראיה , שמיעה , ריח, וטעם, או גירוי שמגיע בעקבות תשוקה למשהו או מישהו שאת מאוד אוהבת, מדברייך ניכר שאת מאוד מעוניינת שהחשק המיני יחזור לך השאלה מדוע הוא נעלם וגם לזה יכולות מספר סיבות או טראומה שחווית לדוגמה מישהו שכפה את עצמו עלייך, או אהבה נכזבת או למשל משהו הכי שיגרתי זה עיסוקים רבים במהלך היממה שמרחיקים את החשק וגורמים לעייפות , קיימים גם מקרים בקרב אנשים שאינם נמשכים לבני המין השני אלא לבני מינם ואז קיים חשק מיני., כל אחד וסיבתו . את שואלת איך חוזרים להיות עם חשק מיני וזה משהו שרק את צריכה לעשות לבחון את עצמך ע"י הכרת גופך ואוננות בעזרת אוננות במקום הפרטי והאינטימי שלך את יכולה ללמוד את הצורך של גופך וכיצד ליצור את החשק , ואם את עושה זאת עם פרטנר אזי לא לעשות בכוח כדברייך זה צריך להגיע ממקום של רצון ותשוקה עם מי שתרגישי שאת רוצה להיות מחוברת אליו והוא אלייך ללמוד וללמד אחד את השניה כיצד לענג עם הגירוי ההורמונים פורצים ואז החשק והרצון מגיעים עד שמגיעים ביחד לעונג מלא. לא להתייאש זה קרה לך בעבר אין סיבה שזה לא יקרה לך גם בעתיד העיקר לא להיות מתוחה וזה יבוא. בהצלחה


בת 19 שואלת: #103703
אני ממש מאושרת וקצת מופתעת מעצמי ולא יודעת אם זה היה זה התחלתי לאונן להכיר את הגוף שלי קצת יותר אחרי זמן שהשקעתי בעצמי כיאלו השפרצתי ולא יכולתי לעצור את זה ופחדתי שזה פיפי כיאלו לא הבנתי ולא היה לזה ריח חחחחחחח אני חושבת מה שאני חושבת שזה?😳😍

תשובה:
שלום, קודם כל כל הכבוד לך שאת לומדת להכיר את עצמך ואת הגוף שלך. יש נשים שכשהן מגיעות לאורגזמה יוצא מעין נוזל וזה טבעי לחלוטין.


בת 16 שואלת: #103451
היי בסוף לא נכנסתי להריון וקיבלתי מחזור ואני כבר באמצע חפיסת הגלולות השנייה שלי אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם החבר שלי בלי קונדום והוא גמר בתוכי לפי מה שאני מבינה יש לי הגנה מהריון כיוון שאני לוקחת גלולות אבל אם אני לפעמים מפספסת בשעה או חצי שעה את זמן לקיחת הגלולה זה קריטי אני יכולה להכנס להריון? ואני לא מצליחה לגמור מחדירה ולא תמיד נהנת מזה ויש רגעים שפשוט איבר המין נסגר ואין אפשרות חדירה ואני לא מצליחה לשלוט בזה אני נהנת וגומרת רק מאוראלי ונדיר שאני באמת נהנת מחדירה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת לא בהריון. אני עוד יותר שמחה לשמוע שאת נוטלת גלולות. את כן קיימת יחסי מין מוגנים כי הגלולות מגנות עליך מפני הריון. פספוס של שעה או חצי שעה אינו מוריד את יעילות הגלולות. את יכולה לקחת את הגלולה עד 12 שעות מהשעה הקבועה שלך ואת עדיין מוגנת. לגבי אורגזמה מחדירה, רוב הבנות לא והנשים לא חוות אורגזמה מהחדירה אלא מהדגדגן. יש הרבה נערות ונשים שלא נהנות מחדירה ושאפילו כואב להן מחדירה. תביני, הנרתיק הוא שרירי ואם הפין נמצא שם יותר מדי זמן, הוא גם מתייבש וגם נהיה נוקשה וזאת תחושת הסגירה. אם החדירה היא מעל חמש דקות, אז זה באמת לא כיף, בטח לא בגילך הצעיר. אני מצרפת לך לינק מהאתר שלנו על כאבים בחדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 תמשיכו להשקיע במין אוראלי, מין ידני או סקס יבש כדי שגם את תהני ותגיעי לאורגזמה. כל טוב


בת 16 שואלת: #103401
אני וחבר שלי חצי שנה ביחד ולפני כמה חודשים התחלנו לעשות אחד לשני ביד והוא גמר מזה. אני לא גמרתי מזה (וגם לא גמרתי אף פעם בחיים שלי). הוא החדיר לי אצבעות ולא עשה כלום עם הדגדגן אבל זה היה נעים והכל היה טוב פשוט לא גמרתי מזה. עכשיו התחלנו לשכב, שכבנו כבר שלושה פעמים ולא גמרתי אפילו פעם אחת. בפעם הראשונה זה אפילו לא כאב לי ולא ירד לי דם אבל אני חושבת שהקרום בתולין שלי נקרע באיזה פעם אחת שהוא החדיר לי אצבעות זה לא כאב ולא הרגשתי אבל התחילו לצאת באותה פעם מלא פירורי עור כאלה והוא אמר שהוא הרגיש משהו שנקרע ואחרי זה הכל היה חלק. ובקיצור אין לי בעיה של כאבים או משהו אני פשוט אף פעם לא מצליחה לגמור ולהגיע לשיא כלשהוא אפילו אחרי שלושה פעמים לא גמרתי וזה פשוט כל כך מתסכל ומבאס ואחר כך אני נהיית בדיכאון. אז השאלה שלי היא איך אני יכולה לגמור?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שאת וחבר שלך מדברים על הדברים ושיש ביניכם פתיחות. אמשיך מזה שאורגזה של בנות יכולה להיות יותר מורכבת מאורגזמה של בנים, במיוחד אם את לא מאוננת ויודעת לגרום לעצמך להגיע לאורגזמה. הדבר הכי חשוב בלגמור זה שתדעי לעשות את זה לבד. שתדעי מה עושה לך נעים ואיך, כדי שתוכלי להדריך אותו בזה. גם הוא לא יודע איך לגרום לך לגמור והוא לא יכול לדעת בלי הדרכה שלך. לכן, ההצעה הראשונה שלך היא שתתחילי לבדוק מה מענג אותך. נסי לאונן, לגעת בדגדגן שלך ולא בהכרח להכניס אצבעות. רוב הבנות חוות וארגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן הציפייה לגמור מחדירה היא כרגע לא ריאלית. יחסי מין בפעם הראשונה לא אמורים לכאוב וגם לא חייב לרדת דם אז תשמחי שכך חווית את זה. שוב, אורגזמה מחדירה היא פחות נפוצה מאורגזמה מהדגדגן ואני מציעה שתתחילו משם. ועוד דבר חשוב: אל תהפכו את הגמירה שלך למשימה. ברגע שזה יהיה משימה, זה לא יעבוד. תהנו מהדרך, מהמגע, מהאינטימיות. אל תהיו חדורי מטרה. מצרפת לך קישור מהאתר שלנו על אוננות של בנות אם תרצי קצת מידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 וגם, תמונה של הפות כדי שתדעי איפה נמצא הדגדגן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 כל טוב


בת 17 שואלת: #103226
היי, יש לי שאלה . אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר יחסים הרבה זמן , משהו כמו ארבעה חודשים . ואני באמת חושבת שלא יצא לי כמעט ואף פעם לגמור ביחסים שלנו . התודעה שאנחנו עושים את זה והוא גומר כול הזמן ואני לא , ממש מוריד לי . למרות שאני לא אגיד שלא כיף לי . באמת שאני אוהבת את היחסים שלנו פשוט זה מבאס שאני לא מצליחה . אולי זה קשור למקום ? לתנוחה ? או שאני לא בסדר ?

תשובה:
שלום לך יקירה,קודם כל הכל בסדר איתך! ממה שאת מתארת נשמע שאת נהנית להיות בחברת בן זוגך ואת אוהבת את היחסים ביניכם. בנוגע להנאה, חשוב קודם כל שתכירי את את גופך וכך תוכלי לכוון את בן זוגך לגבי הדברים שעושים לך הנאה וגורמים לך לאורגזמה. חשוב שתדעי כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה, אלא מגירוי בדגדגן. הדגדגן הוא קפל עור הנמצא מעל הנרתיק. הדגדגן למעשה אחראי אך ורק על הנאה לאישה, הוא מעוצבב בהמון עצבים. אנו ממליצים לך, לנסות קודם כל לענג את עצמך ובכך להכיר את גופך ומה מתאים לך ואז לשתף את בן זוגך. בנוסף, ישנן תנוחות שגורמות להנאה מרובה יותר אך הן שונות מאחת לשנייה. תדעי מה מתאים לך מהניסיוןן. כל טוב.


בת 18 שואלת: #103125
הייי זה דחוףף ממש .. שמתי לב תמיד כשאני מאוננת.. אז ברגע של הגמירה תמיד נתפס לי שריר בכף הרגל ואז אני חייבת לעצור מלגעת בעצמי כי אם אני אמשיך השריר התפוס כואב לי... וזה ממש מחרפן אותי כי הרבה פעמים אני ממש באה לגמור ואז נאלצת להפסיק הכל בגלל כאב של שריר תפוס... ( אחרי 2 או 3 דק הכאב עובר והרגל חוזרת למצב רגיל) מה זה אומר ולמה זה קורה לי תנקס

תשובה:
שלום לך, התופעה היא טבעית, ייתכן שנובעת מכיווץ שרירים שקורה בדרך כלל לפני אורגזמה. אין לך מה לדאוג. העוצמה יכולה להשתנות מפעם לפעם, ולכן לא תמיד יתפס השריר הזה או כל שריר אחר. את יכולה לנסות לבדוק תנוחות אחרות שלא יפעילו לחץ על הרגל כדי לנסות למנוע את השריר התפוס. את יכולה להמשיך להנות בלי דאגה.


בת 17 שואלת: #102349
היי אני וחבר שלי עושים כל מיני דברים מיניים והוא כל הזמן גומר והייתי בכמה סיטואציות שהוא דחף לי אצבעות או ירד לי ואף פעם לא גמרתי. איך אני יודעת שאני גומרת אם בכלל ? ומה צריך בשביל לגמור ואיך אני אמורה להרגיש ?

תשובה:
שלום לך, אורגזמה נשית ניתן לחוות או על ידי חדירה (קיום יחסי מין מלאים) או על ידי מגע בדגדגן. רוב הנשים לא גומרות מחדירה ולכן אני ממליצה לא לשים את הדגש בפעילות המינית שלכם על החלק הזה, אלא על המסביב בדגש על הדגדגן. הדגדגן הוא חלק חיצוני באיבר המין הנשי הנמצא בחיבור העליון של השפתיים של הפות. אני מציעה לך לקחת מראה ולהסתכל בין הרגליים על הגוף שלך כדי שתכירי אותו טוב וכך תוכלי לעזור לבן זוגך לדעת מה נעים לך ואיפה. חשוב לדעת שלנשים לוקח זמן ממוצע להגיע לאורגזמה בין 15 דקות ל45 דקות ולכן חשוב להקדיש זמן לעניין!! בנוסף, נשמע שבן זוגך מנסה לגרום לך להנאה, אולם לא בהכרח יודע לעשות זאת ולכן אני מציעה לך לדבר איתו לפני\ תוך כדי כדי להסביר לו מה הכי נעים לך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101869
היי, אני בן 15 וחצי ואני ובת הזוג שלי כבר כמעט שנתיים ביחד. פעם קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל ב4 חודשים האחרונים אנחנו מנסים לקיים את זה עם חדירה אבל זה לא מצליח בטענה שלה שזה לא נכנס עד הסוף ויש לה משהו שחוסם את זה. חשוב להבהיר שהיא הייתה ממש מגורה מינית ובנוסף ממש רגועה ולא לחוצה. אבל זאת לא השאלה העיקרית ( אם יש תשובה אשמח לקבל). השאלה העיקרית היא, קודם כל הקדמה- בסהכ כל הקטע המיני הוא בערך שנה, עכשיו עד לפני שבועיים הזיקפה שלי הייתה נורמלית, עד הסוף ללא בעיות. אבל בשבועיים האחרונים כשאנחנו מנסים משהו, עומד לי אבל לא עד הסוף, זאת אומרת- הפין בגודל שלו כשהוא במצב זיקפה אבל אינו חזק מספיק ואז הוא מתרפה. היא כן מגרה אותי אבל לא ככ בגלל שאם אנחנו מנסים "משחק מקדים" אחרי זה כשאנחנו מנסים לחדור אני כבר גומר מהר. בנוסף, בכל מצב שהיינו מקיימים יחסי מין מלאים, כשחדרתי גמרתי יחסית מהר- ( אולי תוך דקה \ 2 ) השאלה שלי אם יש אפשרות לדחות או להרגיל את עצמי ללגמור יותר מאוחר, חשוב לציין כשיש מין אוראלי, אני גומר ממש לאט. ( יכול להגיע ל40 דק ומעלה). איך אני יכול " לתקן את המצב" או להתייעץ או לשנות.

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להתייעצות. אענה לשאלותיך בשמחה. לגבי השאלה הראשונה: אשמח לכמה פרטים בכדי להבין במה מדובר ובכל מקרה אשמח להזמין אתכם אלינו לבדיקה של גניקולוג/ית שנדרשת אחרי התחלה של קיום יחסי מין- האם היא מרגישה כאב ולכן מרגישה משהו חוסם? האם היא מכווצת והכניסה מלווה בקושי? מה אתה מרגיש כשאתה נכנס? היא יכולה להיות מגורה אך עדיין יהיה קושי. זה טבעי בהתחלה קיום יחסי מין. לגבי השאלה השנייה: זה נורמלי בגילך לגמור תוך דקה - שתיים. מה גם שהגיוני שאחרי גירוי ממושך תרגיש צורך לגמור. זמן ההחזקה שלך ישתנה עם הגיל. מה שכן אם אתה רוצה לתרגל את זה, אפשר קודם באוננות - שנייה לפני שאתה מרגיש צורך לגמור תעשה עצירה - כך תלמד מהי נקודת העצירה שלך שממנה אתה יכול להמשיך ולא גומר. מרבית הנשים נהנות מגירוי חיצוני של הדגדגן ולא מהכניסה לנרתיק. אז ממליצה קודם שתשאל את עצמך למה זה כל כך חשוב. תענג את החברה שלך בדרכים אחרות שמוכרות לכם ונהניתם מהם עד היום, את הכניסה לנרתיק אפשר לעשות כמשהו נלווה והיא לא צריכה לשנות את ההנאה שהייתה לכם עד כה. מדברייך אני מבינה שהזקפה שלך חזקה בכל סיטואציה ורק במצב של רצון להיכנס היא נחלשת, דבר אשר מעיד על כך שהנושא מטריד אותך. כשאנחנו בחשש או שהחוויה המינית סביב הכניסה הופכת להיות לא נעימה, נתקשה ליהנות. אני מציעה לשניכם להירגע סביב הציפייה להנאה מכניסה לנרתיק. יחסי מין הם הרבה מעבר לזה ובעיר משחק של גילוי. הכניסה היא לא המטרה ביחסי מין וזאת למרות כל מה שרואי בסרטי הפורנו. יחסי מין הם משהו שלומדים יחד בהדרגה וההנאה בשלב כל כך ראשוני, צריכה להיות מהגילוי והביחד. תנשמו אויר ותתייחסו לכניסה כמשהו נלווה שגם אותו תלמדו עם הזמן. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בת 17 שואלת: #101695
יש לי חבר כמה זמן ואנחנו התקדמנו מבחינת המיניות, הוא כבר עשה לי ביד ועשינו סקס יבש. אנחנו כל הזמן מדברים על זה ואפילו הופכים את זה להומור כדי להיפתח יותר בקלות. הבעיה היא שאני רוצה גם לגרום לו לעונג, כלומר, לעשות לו ביד. למרות ששאלתי אותו כבר איך אני אוכל לעשות לו ביד בצורה שהכי תגרום לו לעונג הוא ניסה להסביר לי ואני לא הבנתי כלום. אשמח להתייעצות בנושא ולשמוע אולי על נקודות רגישות שהם אוהבים שנוגעים שם ואיך בעצם קורה כל התהליך הזה.

תשובה:
שלום לך במגע גופני בין אוהבים 2 הצדדים מענגים אחד את השנייה ,קיימות מספר דרכים להגיע לסיפוק מיני ,עם הידיים- בעזרת מגע ליטוף ,עיסוי , חיבוק עם הפה -ע"י נשיקות ליקוק מציצה, האברים בגופנו המשתתפים במסע התענוגות הזה הם כל האברים לכל אחד ואחת יש את ההעדפות וכשזה בא בזוג זה צריך להיות משותף , הדרך לדעת מה מענג את בן זוגך זה ע"י שאלה "מה עושה לך טוב?" ובחינת התגובות של בן הזוג בעת האקט , מדברייך אני למדה שאת ובן זוגך משתמשים בהומור בכדי להתגבר על המבוכה וזה בסדר הומור הוא בריא אני גם מבינה שחברך מענג אותך בעזרת אצבעותיו וגם זה בסדר, אצל גברים ל"עשות היד" פרושו ללטף ולשפשף את הפין בעזרת היד עד שהוא מגיע לאורגזמה אני מציעה לך לשאול את בן זוגך איך לענג אותו הוא יודע מה עושה לו טוב, אז יפה שאת שואלת ודואגת לבן זוגך המשיכו ליהנות וללמוד כל טוב כל טוב


בן 16 שואל: #101337
אני בן 16 ואני מאונן באופן די קבוע ולפעמיים לוקח לי שעות עד שאני גומר יש לזה הסבר?

תשובה:
שלום לך! משך הזמן עד ה"גמירה" הוא שונה בין בחורים שונים, וגם אצל כל אחד יכולים להיות הבדלים משמעותיים במשך הזמן עד ה"גמירה" בפעמים שונות של אוננות. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך שיידרש לך זמן רב (עד שעות) להגיע ל"גמירה". לחץ או חשש מפריעים להנאה ולריגוש מהאוננות, ולכן כדאי לאונן בסביבה ותנאים נוחים שיש בהם פרטיות ורוגע. גם לחץ ממשך האוננות ומהרצון להגיע לשפיכה עלול להפריע - אז מומלץ שבמקרים בהם ה"גמירה" מתעכבת לנסות להירגע ואולי גם לנוח ולהמשיך בזמן אחר. חוסר ריגוש או אפילו שעמום גם הם עלולים לפגוע בהנאה ולדחות את ההגעה ל"גמירה" ולכן כדאי לאונן כשיש חשק ורצון ולא מתוך שעמום או כי יש זמן. בנוסף, ניתן תמיד להקדיש זמן רב יותר ודמיון למחשבות מיניות שמלוות את האוננות ומוסיפות להנאה במהלכה. חשוב לציין שאוננות היא כמעט תמיד בטוחה ולא מזיקה, גם אם היא ממושכת, אך במקרה של כאבים ביד או הופעת גירוי באזור איבר המין יש לתת לגוף לנוח. בנוסף, במיוחד אם משך האוננות ארוך כדאי מאד להשתמש בחומר סיכה. כל טוב!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בן 14 שואל: #101128
שלום אני מאונן וכשאני גומר לרוב לא יוצא לי שפיך וכשיוצא אז יוצא שפיך שקוף? האם זה תקין והאם השפיך הוא יכול להיות שקוף כי אני יודע ששפיך צריך להיות לבן י

תשובה:
שלום, קודם כל גמירה היא דבר אינדיוידואלי- כל גבר גומר בדרך אחרת ובעוצמה שונה. יש מצבים בהם לא יוצא נוזל זרע, וכן מצבים בהם נוזל הזרע הוא בצבע שקוף\ לבן. אין סיבה לחשוש.


בת 18 שואלת: #100429
הי אני והחבר שלי שכבנו אחרי חודש וזה היה די מוקדם , וזה די אכזבה בשבילי כי התקדמנו מהר מידי , טוב כרגע אנחנו חמישה חודשים ביחד וכל פעם שאנחנו שוכבים אז שורף לי רק שהוא עם קונדום וזה לא נוח לי אבל בלי הקונדום לא שורף לי.. אז למה שורף לי ? וגם אני לא נהנת בכלל ...והוא נהנה בשלו ואני מקנאה בו , ותראי אנחנו כן עושים משחק מקדים , הוא יורד לי ומלקק למטה אבל עדיין לא כיף לי , אני רוצה להשמיע לו גניחות אבל אין אני מתפאדחת , מפחדת להראות לו שאני מושפעת מהסרטים שככה זה בסרטים , בקיצור תגידי לי מה לעשות בבקשה , אני מבולבלת ..

תשובה:
שלום לך! נשמע שאת מבולבלת ולא בטוחה מה "נדרש" ממך לעשות ואיך את "אמורה" להתנהג במסגרת היחסים האינטימיים שלך ושל חבר שלך. כדי להתחיל לענות על שאלותייך אני קודם כל רוצה להדגיש שיחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני בני הזוג. גם אם כבר שכבתם, כדאי מאד שתחשבי בינך ובין עצמך מה את אוהבת לעשות איתו, מה גורם לך הנאה, מתי ואיפה נוח לך לקיים איתו יחסי מין וכו'. אם את מרגישה שאתם מתקדמים מהר מדי את יכולה להאט את הקצב בכל שלב, וזה שפעם הסכמת לא אומר שאת תמיד מסכימה או רוצה. נערות רבות מרגישות לפעמים כאבים או אי נוחות בזמן יחסי מין שכוללים חדירה. יש נערות שרגישות ספציפית לחומר שממנו עשויים מרבית הקונדומים ויכול להיות שזו הסיבה לבעיה שלך (בעיקר אם תחושת ה"שריפה" מופיעה רק בזמן שימוש בקונדום). את יכולה לחפש לרכוש קונדומים ללא לטקס ולבדוק אם יש שיפור. עוד אופציה היא לעבור להשתמש בגלולות. חשוב מאד להזכיר שיחסי מין שכוללים חדירה יש לקיים עם אמצעי מניעה בלבד - קונדום או גלולות - גם אם החדירה נמשכת זמן קצר. לגבי הנאה מיחסי המין כאן התשובה שלי היא קצת יותר מורכבת כי אין עצות פשוטות וברורות איך לשפר את ההנאה. כמו שכבר כתבתי למעלה - חשוב מאד שתקיימי יחסי מין רק כשאת רוצה, ושבמסגרת יחסי המין תעשו דברים שנעימים לך וגורמים לך להרגיש טוב. יכול להיות שמה שמפריע לך הוא בעיקר ההרגשה שאת עושה משהו שאינך רוצה, ושהתקדמתם מהר מדי. גם לגבי השמעת גניחות כדאי שתחשבי האם את רוצה את זה, או שאת חושבת איך לרצות את חבר שלך. נערים (ונערות) רבים אכן מושפעים מסרטי פורנו, ולעיתים מצפים מבנות/בני הזוג שלהם לחקות את הסרטים. אם את נהנית ובעקבות כך משמיעה קולות כלשהם זה נהדר ולא צריכה להיות בזה בושה. אם את רק רוצה לגרום לחבר שלך להאמין שאת נהנית אז רוב הסיכויים שיהיה לו קשה ללמוד מה באמת עושה לך טוב ונעים. מהדברים שכתבת נשמע גם שיכול להיות שאת וחבר שלך לא מדברים מספיק על היחסים האינטימיים שלכם. אני צודק? תקשורת טובה ופתיחות בין בני זוג חשובה מאד כדי שיחסי המין יהיו טובים ומהנים עבור שני הצדדים. אולי בהתחלה יהיה קצת מביך לדבר על הדברים אלו, אבל אם תשתפי את חבר שלך בסוגיות שמטרידות אותך יכול להיות שיהיה לכם קל יותר להבין אחד את השנייה ולהפוך את יחסי המין שלכם לטובים ומספקים יותר. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #100423
היי אני חושבת שהתאהבתי במישהו שגשול ממני שכבר מנוסה יחסית בכל עניין היחסי מין ודיברתי איתו על זה שאני לחוצה לקיים יחסי מין והוא דיי הרגיע אותי ובכל זאת ניסה לשכנע אותי שזה לא כל כך נורא כמו שאני חושבת ומפה לשם דיבורים עם חברות וזה החלטתי שאני מנסה להחדיר לעצמי אצבע לנרתיק וזה ממש כאב בכניסה ואז הגעתי לשלב שזה נכנס למן חור כזהכניראה לנרתיק עצמו ולא הרגשתי שום דבר נעים חוץ מקצת כאב שעוד נשאר מההכנסה. ניסיתי לעשות את זה עם 2 אצבעות אחר כך וזה לא הצליח להיכנס לנרתיק כניראה שהחור קטן מידי. 1. אני קצת בלחץ שלא הרגשתי שום דבר כי חברות שלי אומרות לי שזה אמור להיות כיף ולא מוזר לי זה פשוט היה כואב ומוזר. 2. עשיתי את זה במשך 3 פעמים בלילה ובדרך כלל אני לא עושה את זה בכלל אני מפחדת שגרמתי לעצמי לנזק. 3.הנוזלים התחילו לצאת ממני רק במהלך היום בבוקר ולא בזמן שזה קרה יכול להיות שאני גומרת בדי ליי? אבל זה לא יתכן כי לא הרגשתי שום דבר נעים שאני עלולה לגמור בגללו. 4. כל היום כאבה לי הבטן ואני מפחדת כי פין הוא פי 3 מהאצבע שלי ויש לי סף כאב נמוך אני מפחדת להתעלף בזמן היחסים. מה אני עושה ?

תשובה:
שלום יקרה. אני שמחה שפנית אלינו. אני רואה מהדברים שלך שאת קצת מבולבלת ולא בטוחה לגבי כל נושא קיום יחסי המין ואני אשמח לענות לך על כל שאלה ששאלת בנפרד כדי לא לפספס שום דבר. 1. אני מזדהה מאוד עם התחושה שכתבת שזה היה מוזר. זה באמת משהו חדש שצריך להתרגל אליו וקחי לך את כל הזמן שבעולם להתרגל. בנוגע לכואב- זה לא חייב לכאוב לך. יכול להיות שהכאב נגרם בגלל שהיית קצת לחוצה, נרגשת ואולי היו חסרים נוזלי סיכה בנרתיק כדי להקל על החדירה. להבא, אני ממליצה לך להיות קשובה לגוף שלך ואם זה כואב אז לא להמשיך, אלא לנסות לעשות זאת שוב בהדרגתיות ( אפילו אם זה אומר להכניס קצת כל יום ולא הכל בבת אחת), להשתמש בנוזלי סיכה להקלה על החדירה ולא לעשות דברים מתוך לחץ ואם את ממש חוששת. בנוגע לחשש שלך על זה שלא הרגשת שום דבר- תדעי שרוב הנשים לא גומרות מחדירה של פין או אצבע לתוך הפות, אלא מגירוי של הדגדגן. הגירוי יכול להיות באמצעות היד, הפה, התחככויות ובכל דרך שמישהי מוצאת שנעימה וכייפית עבורה. בנוגע אלייך, אני לא יודעת האם את נוהגת לאונן או לא, אבל במידה ולא אני ממליצה לך לנסות ולאונן עם גירוי של הדגדגן ולראות האם זה יותר נעים לך מהכנסת אצבע. כמו כן קחי בחשבון שיש כל מיני דרכים להכנסת האצבע, זוויות, מהירויות ואולי בהמשך לאחר שהכנסת אצבע אחת לא תכאב לך אז תוכלי גם לבחון את זה ולראות איך ומה כן מרגיש נעים בהכנסת אצבע. 2. כל עוד שאת לא חשה בכאבים עכשיו אז אין סיבה שגרמת לעצמך נזק. 3. נוזלי הנרתיק שייצאו לך לא מסמלים על גמירה. נוזלי נרתיק זה משהו טבעי לחלוטין. אלו נוזלים שמטרתם לשמור לך על ההגיינה של איבר המין. כמו כן כאשר את מגורה מינית, לרוב יש ריבוי נוזלים. כשתגיעי לאורגמה ולגמירה את תרגישי ותדעי שנהנת. 4. כאבי הבטן שחשת הם לא בהכרח כתוצאה מהכנסת האצבע. ייתכן ואלו כאבים בגלל לחץ וחששות וייתכן שאלו כאבים שלא קשורים לזה בכלל. בכל מקרה תדעי שקיום יחסי מין עם כניסה של הפין לפות לא מתבצע ביום אחד בלי שום הכנה מוקדמת. ראשית, את ובן הזוג שלך צריכים לבסס ביניכם קרבה ואינטימיות בלי קשר למגעים מיניים. את צריכה להרגיש שכיף לך איתו, שנוח לך איתו, שיש ביניכם כנות, אמון וביטחון. שאת יכולה לדבר איתו על כל מה שאת רוצה בפתיחות, בלי בושה. אלו עקרונות שחשוב מאוד שתוודאי שקיימים בקשר ביניכם לפני שתתחילו לקיים איזשהו מגע מיני. לאחר שיסודות אלו קיימים לכם בזוגיות את יכולה לבדוק ולראות מה את מעוניינת לעשות איתו מבחינה מינית. גם פה, את לא חייבת לקיים איתו יחסי מין עם חדירה על ההתחלה. ישנם המון מגעים מיניים שניתן לעשות לפני שמקיימים חדירה שיעזרו לך ולו להרגיש יותר פתוחים, נינוחים וחופשיים זה לצד זו וכך גם להפחית את הלחץ, החשש והפחד שיכולים להופיע סביב קיום יחסי המין עם החדירה. לאחר מכן ואפילו תוך כדי, את יכולה להתנסות איתו בחדירה של אצבעות לתוך הנרתיק לפי הקצב שלך ולפי איך שאת מרגישה לנכון. לרוב אנחנו נמליץ על הכנסת אצבע אחת בצורה איטית והדרגתית בלי שכואב לך. כשהכלל הוא שאם כואב לך מפסיקים ישר. יש להקפיד פה על תקשורת ( שתגידי לו מתי כואב לך או מתי להמשיך או באיזה קצב) ועל סבלנות. כמו כן מומלץ להשתמש בנוזלי סיכה. לאחר שהכנסת אצבע אחת, במספר פעמים נפרדות, לא כואבת, ניתן להתנסות בהכנסת שתי אצבעות, גם לפי אותם עקרונות. רק לאחר שהכנסת שתי אצבעות לא כואבת, ניתן לנסות ולבצע כניסה של הפין לפות בצורה הדרגתית ( לא בבת אחת), לאט ובעדינות, תוך כדי הקפדה על תקשורת ונוזלי סיכה. כפי שאת רואה מדובר בתהליך הדרגתי ולא משהו שקורה בן רגע. אני בטוחה שככל שתתנסי יותר, את תרגישי יותר בטוחה בעצמך ואת גם לא תפחדי. אבל, אם את רואה שהפחד לא עובר, שהחששות עדיין שם, שאת לא בטוחה במשהו אז את ממש לא חייבת ולא צריכה לעשות משהו. את צריכה לקחת את כל הזמן שבעולם כדי להרגיש מוכנה ובשלה לזה. ולמרות שכתבת שהוא לא לוחץ עלייך, אני יודעת שבגלל שהוא גדול ובגלל שלו יש כבר ניסיון יש תחושה שאת צריכה להתאים את עצמך אליו. שאת צריכה להאיץ בעצמך כדי לספק את הציפיות שלו ואני רוצה שתדעי שזה ממש לא נכון. אם הוא רוצה להיות איתך, אם הוא אוהב אותך, הוא יתאים את הציפיות שלו אלייך. הוא לא אמור לנסות לשכנע אותך שזה לא כואב והוא לא אמור להגיד לך שזה לא נורא. הוא אמור לתת לך תחושת ביטחון, להגיד לך שהוא ממש לא הולך לשום מקום והוא לא בלחץ שתעשי משהו שאת לא רוצה. דווקא בגלל שהוא גדול, הוא אמור להגיד לך שהוא רוצה שזה יבוא ממך ושאת תכתיבי את הקצב של העניינים ולא הוא לך. אם זה לא מה שהוא אומר אז אולי כדאי שתחכי עוד קצת ותבדקי את טיב ואיכות הקשר שלכם לפני שתקיימו איזשהו מגע מיני. כל טוב.


בת 13 שואלת: #100347
מה זה אומר שהבן גומר? תוך כזה זמן זה קורה? למה זה קורה? מתי זה קורה? ומה קורה?

תשובה:
שלום לך! כשהאומרים שהבן "גומר" מתייחסים בדרך כלל לכך שהבן מגיע לרגע שיא מבחינת ההנאה ביחסי המין. המינוח המקצועי יותר שמתייחס לרגע זה הוא "אורגזמה". לצד השיא בהנאה המינית ה"גמירה" מלווה בשפיכה/פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין של הבן. אם הנוזל מגיע לאיבר המין של הבת (למשל בזמן קיום יחסי מין לא מוגנים) הוא עשוי להביא לכניסה להיריון. חשוב לציין שבאופן מקביל גם בנות "גומרות", גם הן מגיעות באותו הרגע לשיא מבחינת ההנאה המינית, וגם באיבר המין שלהן ובגופן בכלל מתרחשים תהליכים שמסייעים לכניסה להיריון - אמנם לא פליטה של נוזל זרע אבל תהליכים אחרים שנועדו לסייע לתהליך.


בת 18 שואלת: #99736
אני לא יודעת אם זה רלוונטי אבל יש לי שאלה לגברים. למה גבר נהנה יותר כשהוא מקיים יחסי מין אוראליים? למה הוא מעדיף יותר?

תשובה:
שלום לך! לא כלכך הבנתי את כוונתך. האם את מתכוונת לשאול מדוע גבר נהנה יותר לקבל מין אוראלי מאשר שאישה נהנית? או שהתכוונת למשהו אחר לחלוטין? בכל מקרה, לכל אחד ואחת מאיתנו יש העדפות בכל אחד מתחומי החיים, וכך גם בכל הקשור ליחסי מין. גם אם להרבה גברים שתכירי תהיה העדפה מסויימת, יתכן ותפגשי גם גבר שיעדיף משהו אחר. הכי טוב יהיה אם תמצאי ביחד עם השותף שלך ליחסי המין את מה שאתם אוהבים ומעדיפים לעשות ביחד על-מנת להנות באופן מקסימאלי מהקשר שלכם. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99464
היי! ירדתי לחבר שלי פעם ראשונה, ראיתי שהוא נהנה ומעט גונח ומתפתל, אבל הוא לא הצליח לגמור גם אחרי 20 דקות. חשוב לציין שזה לא היה בבום וביצענו משחק מקדים לפני. מה יכולות להיות הסיבות לכך ואיך אפשר לגרום לו לגמור מהר יותר?

תשובה:
היי! נשמע שאת וחבר שלך נמצאים בשלבים הראשונים של גילוי ההנאה המשותפת שלכם מיחסי מין. אחד הדברים החשובים ביחסי מין הוא תקשורת טובה בין בני הזוג, שמאפשרת לדעת ממה כל אחד מבני הזוג נהנה, מה גורם לו/לה להרגיש טוב ולהגיע לסיפוק מיני. זה נכון גם מהצד של חבר שלך וגם מהצד שלך. תקשורת טובה מורכבת גם מקולות (כמו גניחות) ומבטים בזמן יחסי המין אבל גם משיחה, ואני מקווה שעם הזמן תרגישו בנוח לדבר אחד עם השניה על מה שנעים עבורכם ומה שאתם אוהבים לעשות בזמן יחסי המין. משך הזמן ש"נדרש" כדי להגיע לסיפוק מיני ולגמירה משתנה בין בן לבן ובין בת לבת. אני לא חושב שאת צריכה להיות מוטרדת ממשך הזמן עד שהחבר שלך גומר. אם את מרגישה שעבורך משך הזמן הזה ארוך מדי את יכולה להציע לאונן בחלק מהזמן, בסופו של דבר ההנאה שלך והעניין שלך חשובים לא פחות משלו. אם את רוצה להיות בטוחה שהוא נהנה את יכולה פשוט לנסות לשאול, זה אולי קצת מביך בהתחלה אבל זאת דרך מצויינת לשפר את יחסי המין ולגרום לשני הצדדים להנות מהם כמה שיותר. בהצלחה!


בן 20 שואל: #98927
שלום אני בן 20 ויש לי חברה בת 18 וחצי ושנינו דתיים, אנחנו קצת חדשים בתחום של יחסי מין, ויש לי כמה שאלות. 1) אחרי שאנו מקיימים יחסי מין שורף לחברה שלי היכן שהייתה החדירה מבפנים לכמה שעות, תוכלו להסביר לנו למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את הכאב הזה? 2) אני כל פעם גומר מהר מידי כשאני חודר אליה, ואני מרגיש צער עמוק על זה שאני לא מצליח לענג ולספק אותה, תוכלו לתת לי עצות לפתרון? 3)השמן הזה שיש על הקונדומים הוא שמן שיחדור יותר חלק או קוטלי זרע? 4)יש פעמים שאני מצליח למנוע מעצמי לגמור (עם מאמץ מטורף) אבל חברה שלי מבקשת שנפסיק כי ממש כואב לה ושורף לה והיא לא יודעת אם היא גמרה והיא מרגישה סוג של סיפוק, יכול להיות שהיא גמרה? 5)איך אפשר לדעת אם בחורה גומרת? תודה

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלות מאוד חשובות ומעניינות ואני אשמח לענות עליהן, כל אחת בנפרד, לפי הסדר: 1. הכאב שחברה שלך מרגישה יכול להיות כתוצאה של כל מיני גורמים, אבל לרוב זה כתוצאה מהחיכוך ומעוצמתו. מה שניתן לעשות זה לוודא שהחדירה ויחסי המין בכללותם נעשים בעדינות וברגישות, תוך כדי שהיא זאת שמחליטה על הקצב ונותנת לך הנחיות אם יותר מהר או יותר לאט. דבר שני זה שימוש בנוזלי סיכה. נוזלי סיכה עוזרים להקל על החדירה ומונעים כאבים וזה יעזור מאוד לתחושות שחברה שלך מרגישה ויגביר את ההנאה של שניכם. ניתן לקנות חומרי סיכה בכל חנות פארם או בית מרקחת. 2. קצב הגמירה הממוצע של גבר מנוסה מינית הוא כמה דקות בודדות בלבד. לכן, כאשר אתה אומר שאתה גומר מהר מידי זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך זה אומר שזה משהו שהוא לחלוטין טבעי ונורמלי. זה אומר שאתה מאוד מגורה מינית וזה אומר שאתה נהנה וזה מה שחשוב. כמו כן, חשוב שתדע, שרוב הנשים כלל לא גומרות מחדירה והן בכלל גומרות מגירוי של הדגדגן. את הגירוי של הדגדגן ניתן לעשות עוד לפני החדירה, אחרי החדירה ואפילו תוך כדי. ניתן לעשות זאת באמצעות היד, הפה או כל אביזר מין שתבחרו. מה שאני מציעה לך לעשות זה להקדיש חצי שעה לפני החדירה רק למגע מקדים בו תגרום לחברה שלך להנאה ולעונג ורק אחר כך, אם היא ואתה עדיין תהיו מעוניינים תקיימו חדירה. אופציה נוספת היא שלאחר שאתה גומר, תעבור לענג אותה ותוודא שגם היא חווה את אותה הנאה כמו שאתה חווה. 3. השמן על הקונדומים זה גם נוזל סיכה וגם קוטל זרע ( תלוי בסוג שאתם משתמשים) וזה משמש גם כדי להקל על ההלבשה והחדירה. 4+5 אורגזמה זה משהו שכל אחת חווה בצורה שונה. בסרטים אוהבים מאוד להציג אורגזמה כזיקוקים ותחושת שיא בלתי נשלטת, שבמציאות זה לא תמיד נראה ככה. אם חברה שלך מרגישה סיפוק, נעים לה והיא נהנת אז זה אומר שזה טוב. אם כואב לה או שורף לה אז צריך להפסיק ולנסות שוב בפעם האחרת או בדרך אחרת. אתה צריך לזכור שיחסי מין אמורים להיות משהו נעים וכייפים לשניכם. אם אתה מתאמץ מאוד והיא סובלת אז זה ממש לא מה שצריך להיות. אני ממליצה לך לשוחח עם בת הזוג שלך על הנושא. חשוב מאוד שתהייה ביניכם תקשורת פתוחה וכנה במיוחד בכל הקשור למיניות. חשוב מאוד שתרגישו בנוח לשתף אחד את השני בחששות שלכם וזה כבר יעזור להקל על הלחץ ועל המתח ויאפשר לשניכם להתמקד בלגרום הנאה לכל אחד מכם. שיהיה בהצלחה, שבת שלום.


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #98720
היי, אני בת 21 ומאוננת מגיל קטם באופן קבוע. בהתחלה במקלחת ואז בגיל 17 הייתה הפסקה של שנה מכל אוננות. בגיל 18 חזרתי לאונן אבל מעיקר במגע בעצמי. רק בפות, בלי שום חדירה. העניין הוא שאני מאוננת בערך כל יומיים ולפעמים במשך כמה שעות. אני בתולה, עומדת להתחתן ויש לי כמה חששות: 1. בלי קשר לנישואין- האם יכולה להיות פגיעה בריאותית מכמות כזאת של אוננות? 2. האם יהיה לי קשה יותר להגיע לסיפוק עם בן הזוג? האם העוררות המינית נחלשת? האם סף הגירוי עולה? אני בעצמי שמה לב להבדל בזמן שלוקח לי להגיע לאורגזמה ובכלל, הבדל ברגישות של המקום מלפני כמה שנים לעכשיו. פעם כל מגע היה מורגש יותר בעוצמה. פוחדת שהרסתי לעצמי מראש את היכולת ליהנות ביחסי מין רגילים. וגם... השפתיים הפנימיות שלי גדולות מאוד ובולטות ורציתי לדעת אם יכול להיות שגם זה תוצאה של האוננות? תודה תודה תודה!

תשובה:
שלום חמודה. כיף לקרוא שאת מאוננת, זו דרך נהדרת להכיר את הגוף שלך וליהנות ממגע מיני ולהכין את עצמך למגע מיני לכשתנשאי. אוננות היא בריאה ומוממלצת. לשאלותייך: אין פגיעה בריאות מאוננות, אפשר לאונן פעם או פעמיים כל יום, אפילו היא מעבירה כאבי ראש ויש מחקרים שמוכיחים שהיא תורמת לבריאות, אין קושי להגיע לסיפוק עם בן הזוג, כעת את יודעת מה את אוהבת ובאיזו צורה לגעת בדגדגן ותוכלי להנחות את בן זוגך, עוררות מינית משתנה במעגלי החיים או כשאנו לחוצות או טרודות, או סביב הולדה של ילדים, סף הגירוי לא עולה, את אותו דבר תוכלי לעשות מול בן זוגך, את יכולה לאונן לעצמך לאחר קיום יחסי המין ולהגיע לאורגזמה או לבקש מבן הזוג שלך לאונן לך או לעשות בך מין אוראלי לגעת בפיו בנרתיק שלך, ככל שאת מאוננת יותר אז באמת לפעמים כשזה כל יום או יומיים נדרש יותר זמן לאונן או בחוזק אחר וזה בסדר, לא הרסת את היכולת ליהנות מיחסי מין רגילים, נהפוך הוא תבואי מוכנה ומכירה את גופך. לגבי השפתיים הפנימיות, אצל כל אחת הן אחרת, בולטות יותר, קטנות יותר זה לא קשור לאוננות. מצרפת לך לינק לתערוכה מפורסמת באנגליה, תראי איך לכל אחת יש נרתיק אחר http://www.greatwallofvagina.co.uk/design-vagina-first-completed-2008 שיהיה לך בהצלחה!


בן 16 שואל: #98542
שלום,אני בן 16 וחצי ואני הומוסקסואל פסיבי ויש לי בעיה אני באתי למישהו לבית ושכבנו אצלו ובסוף אחרי שהוא גמר גם אני רציתי אבל לקח לי מלא זמן וזה לא משהו אצלו כי זה קרה לי עם עוד שני גברים שהייתי איתם ואני לא יודע מה לעשות, להם זה לא הפריע אבל לי זה כן רציתי לשאול אם יש דרך לפתור את זה?

תשובה:
שלום, נשמע שזה קצת מפריע לך העובדה שלוקח לך לפעמים יותר זמן לגמור. אצל גברים נקודת הג'י הגברית (הנקודה בפי הטבעת שגורמת לך להרגיש עונג) היא 5 ס"מ פנימה קרוב לבלוטת הערמונית (יש כאן קישור לתמונה שמראה את הבלוטה- http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=875). יכול להיות שזה נעים לך אבל עדיין לא מספיק על מנת שתגמור, ולכן אני מציעה שאתה יכול גם לאונן תוך כדי הסקס על מנת להגביר את ההנאה שלך. אני גם רוצה להדגיש שזה ממש בסדר ומובן שלוקח לך קצת יותר זמן לגמור, במיוחד כי הבן זוג שלך הוא האקטיבי יותר ואיבר המין שלו נמצא בחיכוך נעים. בהצלחה


בת 18 שואלת: #98399
היי ,ישלי חבר בן 19 שקיים בעבר יחסי מין. אני הייתי בתולה ויצא לנו לקיים כבר כ4 או 5 פעמים יחסים. פרט חשוב** הוא ציין שאני הפרטנרית הכי טובה שהייתה לו ליחסיי מין והוא מצליח לגמור ממש בקלות. מישום מה הוא לא מצליח לגרות אותי מינית כשהוא עושה לי ביד או שכשהוא חודר אלי אז אני מרגישה כאב חד כזה ולא יודעת אם תוך כדיי גם חווה הנאה כי כן גונחת ...(?).. וגם לאחר מכן ממש כואבת לי הבטן ,אני לא יודעת אם זה מיזה או ממשהוא אחר.. אז השאלות הן כאלו: 1.למה הוא לא מצליח לגרות אותי,ומה כן אפשר כדי שיותר יצליח ..? 2.למה כואב לי בזמן החדירה ,ולמה אני לא חווה אורגזמה ? ככה אמורים להיות יחסי מין ? כי הוא כן חווה.. 3.למה כואבת לי הבטן ? האם זה קשור ליחסי מין ? ממש אודה לכם/ן אם תענו (:

תשובה:
שלום לך, זאת החוויה הראשונה שלך, לכן לוקח קצת זמן להכיר את גופך ואת עצמך וללמוד מה נעים לך ומה את אוהבת. הכי חשוב שהתקשורת עם בן הזוג תהיה פתוחה ומכבדת, ושתוכלו לדבר גם על הנושא הזה- שיש לך כאבי בטן ושהרבה פעמים לא נעים לך ואת לא מגיעה לסיפוק. אני ממליצה שנייה לקחת צעד אחורה ולעשות דברים אינטימיים ביחד ללא חדירה, וכך ללמוד מה נעים לך. רוב הנשים לא גומרות מחדירה, אלא מגירוי הדגדגן, ולכן חשוב לתת זמן למשחק המקדים, ושהגוף יהיה מגורה מספיק ומוכן בשביל חדירה. יכול להיות שהכאבים בעת חדירה נובעים מלחץ של הגוף ומכך שאת לא מגורה מספיק. אם כאבי הבטן ממשיכים, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה באיזור מגורייך ולתאם עם רופאת נשים מהדלת, או להתקשר ולהתייעץ. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #97817
שלום, אני בת 17 וחצי יש לי חבר כבר שנה וחודש, שאני אוהבת מאוד וזה הדדי, אני מרגישה שיש לי בעיה עם הנאה ואורגזמה כשאנחנו מקיימים יחסי מין... גם כשהוא מגרה אותי נכון וגם כשלא כמה דקות אחרי החדירה יתחיל לכאוב לי , ואני ארצה לסיים את זה כמה שיותר מהר גם אם אני לא נהנת בסיפור אני מספרת שאני כן נהנת וכאילו מגיעה לאורגזמה.. יתכן שהקושי שלי להינות ממין בזוגיות הוא מפגיעות מניות שחוויתי בעבר וגם פגיעות ריגשיות שקרו לי עוד לפני שהכרתי את החבר שלי .. חשוב לי להינות מיחסי מין , ואני חושבת שזה חלק לא קטן בזוגיות, וזה משהו שאני מעוניינת ! ועכשיו השאלה היא מה צריך לעשות כדי להתגבר על הקושי הזה? מודה על תשובתכם

תשובה:
שלום חמודה. ניכר שיש לך רגישות ומודעות גבוהה וזה כבר משמח מאוד משום שמה שתיארת ניתן לפתרון אבל אולי דורש גם מעורבות של אשת/איש מקצוע. לגבי כאבים בנרתיק בעת חדירה יש לבדוק אם מדובר בוסטיבוליטיס שיש נשים וצעירות שסובלות מחדירה ויש לכך פתרון. האם כואב לך גם כשאת מחדירה אצבע או זרם של מים לנרתיק בפנים? האם גם כשחבר שלך מכניס אצבע את חשה כאבים? אם כן כדאי לפנות לגניקולוגית שמומחית בעניין. הנושא השני הוא שאת מספרת שאת נהנית ומגיעה לאורגזמה. זה בסדר לא להגיע לאורגזמה וזה בסדר אם כואב בחדירה ולהכל יש פתרון והאהבה ביניכם והאמון וטוב לקרוא שהכרת בן זוג ויש אהבה וקשר טוב ביניכם וזו ערובה גם לטפל בדברים. יתכן וקושי רגשי באמת כפי שאת כותבת גורם לך לכאבים בחדירה לכן צריך קודם כל לשלול את העניין הרפואי. דבר נוסף הוא הגעה לאורגזמה שדורשת אמון וקשר יציב. האם את עם עצמך מגיעה באוננות לאורגזמה? כדאי קודם כל להכיר את הגוף שלך ולאונן ולעשות דברים באופן הדרגתי ולא לחכות לאורגזמה אלא ליהנות מהדרך וההנאה שבקשר זוגי. חשוב גם לטפל בפגיעות מיניות, ניכר שכבר עברת דרך ואשת מקצוע תוכל לסייע לך בזה. יש קבוצות תמיכה במרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית וכן טיפולים דרך קופת חולים או טיפולים מסובסדים. את יכולה לברר באינטרנט יש אתר מצוין בשם "אתר מקום" תוכלי לקבל שם מידע רב. שיהיה בהצלחה!


בת 23 שואלת: #97701
אני בת 23 ואף פעם לא גמרתי לא באוננות ולא בסקס.רציתי לשאול אם זה מסוכן בריאותית כשאישה לא גומרת?אם גבר לא גומר כנראה זה יכול להוביל לאימפוטנציה,לא?ומה לגבי אישה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת מתארת חוויה מאוד רווחת בקרב נערות ונשים. הרבה בנות מתקשות להגיע לאורגזמה מכל מיני סיבות: בושה, חוסר ידע, חוסר עידוד ע"י החברה, ועוד. בנוגע למה שכתבת על בנים, הם ממש לא יחוו אימפוטנצטיה אם הם לא יגמרו. לא יקרה להם שום דבר אם הם לא יגמרו, בדיוק כמו שלא יקרה לאישה שום דבר אם היא לא תגמור. אורגזמה של נשים מגיעה בדרך כלל מהדגדגן, שנמצא מחוץ לנרתיק, ולא בחדירה. את יכולה להיכנס לאתר שלנו לראות תמונה ולהבין היכן זה. כל אחת אוהבת סוג אחר של מגע: שפשוף, ליטוף, חיכוך. תנסי לבדוק איזה מגע נעים לך קודם כל עם עצמך. אחרי שתביני מה מענג אותך ותחווי אורגזמה עם עצמך, תוכלי להדריך את חבר שלך איך לענג אותך. חשוב שתזכרי שחדירה היא ממש לא מה שרוב הבנות גומרות ממנו ולכן את לא צריכה להרגיש חריגה בהקשר הזה. יש לך הזדמנות לחקור ולגלות את גופך, וזה נפלא! כל טוב


בן 23 שואל: #97535
שלום לכם אז ככה יש לי חברה שאני עושה איתה כל יום סקס אבל היא התחילה בזמן האחרון לא לגמור ממני מדוע זה ככה ויש לי עוד שאלה. איך אני יכול להביאי אותה לאורגזמה של גמירה/ עם חדירה או בלי תודה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, איני יודעת להגיד לך מדוע היא לא גומרת. כדאי שתשאל אותה. וחשוב שזה לא ילחץ אותך. הכנות ביניכם לגבי יחסי המין שלכם היא חשובה מאוד כדי שהם יהיו טובים. בנוגע לאורגזמה שלה, רוב הנשים לא חוות אורגזה מחדירה אלא מגירוי ועינוג של הדגדגן שנמצא מחוץ לפתח הנרתיק, בחלק העליון של השפתיים החיצוניות. אתם יכולים לנסות סקס יבש, או שתענג אותה עם היד שלך או הפה שלך. הכי טוב שתשאל אותה מה נעים לה ואיך היא רוצה שתיגע בה. כל אישה היא אחרת והדרך לאורגזמה תלויה בתקשורת פתוחה ביניכם. כל טוב


בת 17 שואלת: #96983
חבר שלי ואני שוכבים מספר פעמים בשבוע, כל פעם שיש חדירה הוא גומר נורא מהר ולפעמים אני לא מרגישה בכלל את הפין שלו (הוא לא קטן), הייתה תקופה בה הייתי מאוננת המון אבל בלי להחדיר. זה קשור? יש משהו שניתן לעשות בנוגע לזה? אנחנו מנסים כמה תנוחות ולא מצאנו אחת שתתאים. מה עושים?

תשובה:
שלום לך, כשאת אומרת שאת לא מרגישה למה את מתכוונת? את לא מרגישה את הפין שלו בגוף שלך בזמן החדירה ? את מתארת שהוא גומר מהר, אפשר להסיק מכך שהוא נהנה ומרגיש את החדירה. האוננות שלך לא קשורה למצב, ההפך אוננות מלמדת אותך מה את אוהבת ועוזרת לך להכיר את גופך. אם את לא מרגישה הנאה מהחדירה אולי תנסו לשלב מגע בדגדגן ושילוב של נגיעות מחוץ לנרתיק. נשמע ששניכם צרכים קצת זמן ללמוד להכיר את הגוף שלכם וללמוד מה נעים לכם ביחד בזמן קיום יחסי מין. אני מציעה שתמשיכו לנסות תנוחות שונות ומצבים שונים ותדברו על הדברים, חשוב שתגידו אחד לשניה מה אתם אוהבים ומה עושה לכם נעים. כל טוב.


בת 19 שואלת: #96973
לפני שהכרתי את חבר שלי היתי מאוננת על בסיס כמעט קבוע והיתי גומרת בכול פעם היתי מגיע לשיא וזה הרגיש ממש טוב אומנם אחרי שהכרתי את חבר שלי וניהינו ביחד אני כבר לא מאוננת אנחנו מקימים יחסי מין בתדירות משתנה אבל אני כמעט אף פעם לא גומרת!!! היו פעמים שהאקט שלנו נמשך דקות ארוכות אני נהנת במהלך האקט אבל אני לא מגיע לסוף... היו מספר פעמים שגמרתי בהן הוא השתמש באצבעות שלו כדי לאנג אותי אבל את זה אני יכולה לספור על יד אחת... אנחנו מנסים בכול מיני תנוחות או תכשירים לפעמים אני מרגישה שאני עומדת לגמור ואז פתאום הוא גומר או שהתחושה נעלמת.... אני כבר על סף יאוש..... מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון חשוב לי לשאול אותך למה הפסקת לאונן? אוננות היא עינוג עצמי שמאפשר לך להתחבר לעצמך עם עצמך. גם כשנמצאים בקשר זוגי אפשר להמשיך לאונן בתדירות שמרגישה לך נוח. בנוגע לשאלתך, את מתארת שעם החבר שלך את לא גומרת, דעי לך שנשים רבות חוות את זה. את כותבת גם שמספר פעמים הוא עינג אותך עם האצבעות, האם זה היה לך נעים? האם אמרת לו שזה נעים לך? באופן כללי את אומרת לו מה היית רוצה כדי להינות יותר? הוא יודע שאת לא גומרת או חושב שאת מסופקת? אני מצטערת שאני שואלת אותך שאלות רבות, אבל אלו נקודות חשובות. קיום יחסי מין הוא אישי ואינטימי והדיבור עליו הוא חלק בלתי נפרד. נשמע שאת יודעת להגיע לשיא ואורגזמה כי את עושה את זה נפלא באוננות, ואני מציעה לך לנסות ללמד את החבר שלך איך לענג אותך ולהסביר לו שזה חשוב לא פחות מההנאה שלו. בנוסף את יכולה גם לעזור לו ולשלוח את היד שלך אם את עומדת לגמור וכך ליצור אולי משהו משותף באוננות משותפת. הכי חשוב שתעשי מה שנוח לך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96937
שלום,יש לי כמה שאלות שממש מציקות לי. כשאני מאוננת הרבה זמן בדגדגן הוא ממש מתחיל לכאוב ולפעמים לא עובר אחרי כמה שעות או יום,האם זה נורמלי? האם יש מצב שירד דם מהדגדגן? כשאני מאוננת לרוב יוצא לי שתן,האם זה אומר שמשהו לא בסדר? איך לאונן ככה שלא ייצא? והשאלה האחרונה היא האם דרך הדגדגן ניתח לקבל אורגזמה כמו מהנרתיק אשר נראית לעין? כי אני כן מרגישה רעידות ושאני מגיעה לנקודת שיא אבל הדגדגן רק ניהיה רטוב ולא יוצא ממנו כלום.אני ממש מתוסכלת ומודאגת. אשמח לתשובה על כול השאלות...

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הדגדגן הוא איבר עדין ורגיש, עם רקמת עור עדינה, שיכול להיות שמגע ממושך וחזק יגרום לתחושת כאב או שפשוף יתר. אני מציעה שתאונני עד שאת מתחיל להרגיש שזה כואב, ואז תפסיקי. את לא רוצה להכאיב לעצמך. אוננות אמורה להיות כיפית ולא כואבת. מה הכוונה שיוצא לך שתן כשאת מאוננת? בדרך כלל בזמן גירוי מיני/אוננות/אורגזמה, הנרתיק מפריש חומר סיכה טבעי, מה שנקרא רטיבות בפות. יכול להיות שאת מתבלבלת בין שתן לרטיבות של הנרתיק? כי לא אמור לצאת שתן כשאת מאוננת. לפעמים יש תחושה עזה לעשות פיפי אחרי אורגזמה, אבל לא תוך כדי. רוב הנשים חוות את האורגזמה שלהן מהדגדגן ולא מחדירה לנרתיק. לא אמור לצאת ממנו משהו. כשבנות חוות אורגזמה, אין בהכרח משהו שנראה לעין. למיעוט הנשים יש יציאה של נוזל בזמן אורגזמה, וההכללה שזה אמור להיות לכולן היא המצאה של הפורנו. הכל איתך תקין. אל תכאיבי לעצמך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96826
אני וחבר שלי לא מקיימים יחסי מין מלאים אלא רק יבש ולא נעים לי ממנו שהוא לא מספק את עצמו מה אני יכולנ לעשות שיגרה אותו או יספק אותו מעט חוץ מאוראלי וכאלה תודה!

תשובה:
שלום לך, מדוע את חושבת שהוא לא מסופק? סקס יבש מאוד מענג גברים. יש חיכוך לפין ואפשר להגיע לסיפוק מיני מזה בלי בעיה. האם הוא אמר לך שמפריע לו? יכול להיות שהוא מאוד נהנה ולא חסר לו שום דבר. בנוסף, הוא יכול לאונן בעצמו אם הוא לא מגיע לסיפוק. זה לא צריך להשפיע על מה שאתם עושים או לא עושים. אפשר גם לעשות מין אוראלי או מין ידני (ביד). הכי חשוב הוא שתעשי רק מה שמרגיש לך נכון ורק כי את רוצה לעשות את זה ולא כי את לא רוצה שהוא יהיה מבואס. דברי איתו על זה. כל טוב


בן 20 שואל: #96338
פעמים בודדות בזמן הסקס לאחר אורגזמה טובה,קרה שהגוף של חברה שלה התחיל לרעוד והיא התחילה לבכות..היום זה היה ממש באופן קיצוני שגם היה קשה לה לנשום..אך היא אומרת שהיה לה טוב ונהנתה.. מה גורם לזה לקרות ? נ.ב אחרי הסקס היא אמרה שכואב לה באיזור הרחם..מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך. נעים לדעת שאתה דואג לחברה שלך. קיום יחסי מין היא פעולה אינטימית המערבת רגשות רבים ולעתים בזמן האורגזמה או אחריה יש תחושה של הצפת רגשות שיכולה להיות מאוד עוצמתית. אני מציעה שתדבר עם חברה שלך, שאל אותה כיצד היא חשה בזמן קיום יחסי המין ומדוע לדעתה היא בוכה. האם היא חשה שהיא נזכרת בחוויה מהעבר שלא הייתה נעימה לה? לגבי הכאב שחברה שלך מתארת, ייתכן וכניסת הפין אל הנרתיק הייתה עמוקה מדי באופן שקצה הפין נגע בצוואר הרחם. זה עלול לגרום לכאב נסה לא להכניס את הפין עד הסוף, או שתנסו לשכב בתנוחה שבה חברה שלך היא ששולטת בעומק ההכנסה של הפין (תנוחה בה היא מעליך, או כפיות כשאתה מאחוריה). אתם מאוד מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני ולהמשיך להתייעץ. אנחנו כאן עבורכם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #95819
היי יש לי בעיה שאני פשוט לא מצליחה לגמור גם כשאני מאוננת וניסיתי במלא דרכים וגם שאני עושה סקס עם חבר שלי וניסינו מלא תנוחות(שוכבים כבר בסביבות ה3 חודשים).. אני נהנית במהלך הסקס או שאני מאוננת אבל בחיים לא הגעתי לנקודת שיא כזאת או הרגשה יוצאת דופן.. ואני גם לא כלכך יודעת איך זה מרגיש .. אז האם יש דרך שאני אצליח לגמור? וממה זה יכול לנבוע? כי אני לא לחוצה ואני ממש מתמסרת לסקס ולהרגשה ונהנית מזה מאוד אבל בחיים לא מגיעה לשיא גם לא ממשחק מקדים או ממין אוראלי..

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת מוטרדת מכך שאת לא מצליחה להגיע לגמירה ולסיפוק ואני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שהכל תקין אצלך! תדעי שגמירה היא חוויה מאוד סובייקטיבית ומשתנה. בסרטים הגמירה תמיד מצטיירת כאיזה רגע שיא בלתי נשלט שאחריו האישה יודעת שהיא גמרה והיא חשה מסופקת ורוויה, אבל במציאות לגמירה יש כל מיני אופנים וצורות וכל אישה חווה אותה בצורה אחרת ומשתנה. תדעי שהסיבה לכך היא שגמירה מתרחשת כשחוצים סף גירוי מסויים ולכל אישה יש סף גירוי אחר. יש נשים שהגמירה אצלן תהייה למשך מספר שניות ויש נשים שהיא תהייה למשך מספר דקות. יש נשים שיחוו את הגמירה כמשהו חזק וברור ויש נשים שיחוו אותה כמשהו נעים ועדין. כמו כן הדרך להרגיש גמירה היא שונה ומשתנה- רוב הנשים יגיעו לסיפוק מגירוי של הדגדגן שיכול להתרחש באמצעות חיכוך, באמצעות אוננות, מין אוראלי וכדומה ויש נשים שיכולות להגיע לגמירה מכניסה של הפין לפות בלבד ויש נשים שזקוקות גם וגם. כפי שאת רואה יש הרבה שונות ומגוון בכל הנושא ולכן אני מציעה לך לא להיכנס ללחץ מיותר, קחי את הזמן לחקור את הגוף ואת המיניות שלך, להבין מה עושה לך נעים ואיך. אל תחכי לאיזה פיצוץ של חושים כדי לחשוב שגמרת ופשוט תהיי מחוברת לגוף שלך ולתחושות שאת מרגישה והעיקר שיהיה לך נעים וטוב! שיהיה בהצלחה.


בת 17 שואלת: #95798
היי, כשאני ובן וזוגי שוכבים אני מרגישה שאני עומדת לגמור מרגישה זרמים כייפים בגוף, מרגישה הנאה גדולה אבל אני לא מצליחה להתמודד עם ההנאה הגדולה ההיא, זאת אומרת שאני נאחצת בכרית או בבן זוגי וכשאני מרגישה שאני עוד שנייה גומרת אז אני מפסיקה את הסקס.. דוןקא לפני הגמירה ואף פעם לא הצלחתי לגמור. אני מנסה המון פעמים להתמודד עם הרגשת ההנאה והסיפוק הזה אבל אני לא יכולה אני מרגישה שאני נהנית בסקס ומרגישה זרמים בגוף אבל כשזב בדיוק לפני אני לא מצליחה להתמודד עם זה ומפסיקה מירוב ההנאה.. אני אשמח שתעני לי ותעזרי לי.. תודה רבה

תשובה:
שלום יקרה. מהדברים שתיארת נשמע שאת חווה סיפוק והנאה מהיחסים המיניים בינך לבין חבר שלך ואני ממש שמחה בשבילך! אני מבינה שזה את לא יכולה להתמודד עם ההנאה הגדולה וזה שאת עוצרת את הסקס רגע לפני הגמירה גורם לך להרגיש שאת מפספסת משהו או מחמיצה משהו אבל אני רוצה שתדעי שלי זה דווקא נשמע שאת כן חווה גמירה! כלומר, הרגע בו את מפסיקה את חבר שלך זה רגע השיא שלך- זה רגע הגמירה שלך ואיזה כיף לך שאת יכולה להרגיש את זה! זה שאת מרגישה צורך להפסיק באותו רגע זה בגלל שסף הגירוי שלך הגיע לשיאו וזה נדבר נהדר! לפיכך, אין לי הרבה מה לכתוב ולייעץ לך בנושא חוץ מלאחל לך להמשיך להינות ולהגיע לסיפוק וכמובן להקפיד על מין מוגן ובטוח! כל טוב ושבת שלום


בת 16 שואלת: #95676
שכחתי להגיד לך בשאלה הקודמת רק שאני בערך שבוע לפני המחזור וקצת כואבת לי הבטן אבל תמיד אחרי שאנחנו עושים דברים כאלה ביחד כואבת לי הבטן, יש סיבה? אולי כי אני מתכווצת כשאני מגיעה לפורקן?

תשובה:
יקירה, טוב לראותך חוזרת אלינו להתייעצות. אתייחס לשתי השאלות, אפתח ואגיד שאין חשש להריון (הפעם הדימוי של חברך נכון!), כדי שיהיה הריון,צריך שיהיה מגע בין איברי המין ונוזל הזרע יעבור. מכיוון שחבר שלך היה עם תחתון, נוזל הזרע לא יכול לעבור מבעדו. בנוגע לכאבי הבטן, יתכן שאת לפני הווסת (מחזור) וגם מפני שאת מגורה מינית. אני שמה לב שאת מעלה שוב ושוב את אותן החששות לגבי הריון, הייתי ממליצה לך לקבוע תור לגינקולוג בנושא של אמצעי מניעה, או לפנות לאחד מסניפיי "דלת הפתוחה" ונשמח לעזור. מקווה שהרגעתי. אנו כאן בשבילך.


בת 15 שואלת: #95457
לאחרןנה ניסיתי להחדיר אצבע ואז שתיים, ולא הרגשתי עונג או משו בסגנון.. למה זה ככה? איך להרגיש עונג וסיפוק ..?

תשובה:
שלום לך. שמחה לשמוע שאת חוקרת את גופך ומנסה למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה לך להרגשת עונג. אוננות עצמית (מגע עצמי באיברי המין) היא דרך נפלאה ובראיה לגלות את גופך ומיניותך. רק 30% מהנשים מצליחות להגיע לשיא הריגוש המיני (אורגזמה/גמירה) כתוצאה מהכנסת אצבע לנרתיק (או במהלך יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הנרתיק). רוב הנשים חוות עונג וסיפוק מגירוי של הדגדגן. הדגדגן ממוקם בחיבור של השפתיים הפנימיות של הפות ולא בתוך הנרתיק. תוכלי לקחת מראה קטנה ולהתבונן בפות שלך ולזהות את המיקום שלו. לגבי סוג המגע בדגדגן, זהו משהו מאוד אישי ותוכלי לגלות מה נעים לך כשתנסי סוגים שונים של מגע - איטי או מהיר, חזק או חלש. חלק מהנשים למשל, אוהבות לגרות את הדגדגן שלהן בעזרת זרם המים במקלחת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #95341
אני בת 17 ואני נהנת מאוד לאונן עם הדוש מים באמבטיה אבל לארונה זה הפסיק לענג אותי כי הזרם היה חלש אז התחלתי לעשות את זה עם הברז עצמו במקלחת זה עושה לי נעים אבל זה גורם לי לבעיות גב ומשפיע לי על השרירים ברגליים בגלל צורת הישיבה אני לא יודעת מה לעשות עם הכאבי גב והשרירים האלו בגלל שזה מונע ממני לעשות דברים בחוג ריקוד שלי (כמו להתגמש יותר או לשמור על גב ישר) פיזיוטרפיה לא עזרה לי ואני לא מוצאת פתרון בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך. נהדר שאת מגלה את ההנאה שבאוננות. זוהי דרך נפלאה ובריאה לחקור את גופך ולגלות מה מענג אותך. הפות הוא איבר עדין ועשיר בכלי דם ולכן עלול להיפצע בקלות. ראשית, עליך לוודא שאוננות בעזרת הברז לא פוצעת אותך. אין כל סיבה שהאוננות תפגע בתחומים אחרים של חייך ובוודאי שלא תגרום לך אי נוחות או כאב. ההמלצה היחידה שלי היא שתחקרי ותנסי למצוא דרך נוספת לאונן וליהנות בלי לגרום לכאב או אי נוחות. זוהי דרך שתעזור לך גם בהמשך הדרך להנחות את בן או בת הזוג שלך כיצד הם יכולים לענג אותך. את מוזמנת להתקשר אלינו לצורך המשך הייעוץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95337
מה זה אןרגזמהה

תשובה:
שלום לך. אורגזמה היא שיא ההנאה בפורקן מיני. זה בעצם מה שמכנים "גמירה" או "לגמור". ניתן לחוות אורגזמה במהלך אוננות או במגע מיני. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95332
מזה אורגזמה ?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 18 שואלת: #94706
היי! לא מכירה את העמוד אבל כיוונו אותי לפה עם איזו שאלה (: יש לי בעיה עם חבר שלי שאנחנו לא כל כך יודעים איך לפתור. כשאנחנו שוכבים אני לא מרגישה שאני מגיעה לאיזה שיא (וכמעט תמיד אני גם לא מרגישה צורך, אני מאוד מאוד נהנת במהלך בלי השיא) אבל אז כשהוא גומר לי יש הרגשה לא נעימה. מבחינתי הכל פשוט נקטע (לא שהוא מתנתק או מתנהג באופן שונה חס וחלילה, אנחנו פשוט במקומות שונים באופן טבעי) ומרגישה כאילו "נכפה" עלי לסיים את האקט למרות שלא היה שינוי פיזי מבחינתי. מצד שני אני גם לא בהכרח רוצה לגמור, אבל אני פשוט לא באותו מקום כמוהו כי לא הגעתי לשיא מסויים כמוהו. קצת קשה להסביר. זה מובן? יש לזה איזה פתרון? אני יודעת שלא תמיד גומרים מחדירה ואני יכולה לגמור מכל סוג של סימולציה אחרת של האזור. חשוב לי להדגיש שזה לא מגיע ממקום של לחץ ממני או ממנו, כאילו אנחנו מתייחסים אל זה כמו ל"משימה", זה נטו הפער בנינו בהרגשה בסוף האקט כשהוא הגיע לאיזה שיא ואני לא באמת חוויתי איזה שינוי או תפנית, שמפריע לי.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני שמחה שפנית אלינו ואני מתנצלת על העיכוב במענה. מה שאת מתארת לגבי חוסר הרגשת השיא היא תחושה נפוצה בקרב נשים ונערות. רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה אלא מעינוג הדגדגן ולכן יחסי מין שרק ממוקדים בחדירה של הגב פנימה והחוצה, לרוב לא מעגנת נשים כל כך והיא אפילו יכולה להיות קצת משעממת :) מה שאת מתארת מובן מאוד. בדרך כלל מה שהרבה זוגות עושים הוא שהבת מגיעה לאורגזמה לפני החדירה, בדרך כלל מסקס יבש, סקס ידני או סקס אוראלי. אחרי שהאישה גומרת, אז עושים חדירה כדי שגם הגבר יגמור. אפשר גם להחליט שפעם אחת עושים סקס עם חדירה והוא יגמור ופעם הבאה עושים סקס אוראלי או ידני בשביל שאת תגמרי, או להיפך. בנוסף, את יכולה לגעת בדגדגן שלך תוך כדי חדירה כדי שיהיה עליו מגע שיעזור להגיע לאורגזמה או שהוא ייגע בדגדגן שלך תוך כדי. אם את תהיי מעליו הדגדגן שלך יוכל להתחכך בבטן התחתונה שלו, שגם יכול לעזור. אני מבינה שזה בטח מתסכל אבל נשים ונערות רבות חוות יחסי מין עם חדירה באופן בו את מתארת אותו ושוט צריך להדריך אותו ואותך איך לגרום לך להתענג. הדרך היא לא מחדירה אלא מכל הסוגים האחרים של יחסי המין. כל טוב