A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

הנאה ואורגזמה

דלת פתוחה הקרובה אליך

הנאה ואורגזמה

בן 14 שואל: #106783
שלום, כבר כמה ימים אני מנסה לאונן אבל אני לא מצליח לגמור ואני לא מרגיש איזו שהיא תחושה. רק שאני יושן ושוכב על הבטן ואני חושב מחשבות על סקס אני מרגיש תחושה נעימה. למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתה בחור צעיר ואני מניח שאתה עושה את הצעדים הראשונים בגילוי המיניות שלך. חלק משמעותי בתהליך הזה הוא האוננות, והלמידה איך להביא את עצמך לסיפוק מיני. אוננות היא בעצם כל דבר שאתה עושה שהוא מגרה ונעים עבורך מבחינה מינית. בדרך כלל השיא של ההנאה המינית הוא ה"גמירה" שכוללת גם את שפיכת נוזל הזרע. כל אחד ואחת לומדים בעצמם איך להגיע לרגע הזה. נסה שלא לחשוב על כך שאתה צריך "להצליח" או על מה אתה אומר להרגיש. עם הזמן אתה תלמד מה הכי נעים עבורך ומה הכי מרגש אותך.


בן 17 שואל: #106661
שלום. רציתי לדעת אם החדרת אצבעות לכוס ולתחת של בחורה בו זמנית יכול ליצור הנאה כפולה.? כי שמעתי על זה משהו פעם שאם דוחפים לה אצבעות גם לחור בכוס וגם לחור בתחת זה כיף

תשובה:
הי, יש כל מיני סוגי מגע ואקטים מיניים שיכולים לגרום הנאה רבה, אבל שום מגע/אקט לא תקף לכל הנשים (או הגברים), וגם אם מישהי אוהבת מגע מסוים - זה לא אומר שהיא תמיד תרצה אותו. הבסיס במגע מיני הוא בראש ובראשונה תקשורת טובה - אחרת יהיה קשה מאוד להנות ולגרום הנאה לצד השני. ר ק כך אפשר לוודא שאנחנו לא עושים משהו בניגוד לרצונו של הצד השני, או שהוא עדיין לא מוכן לקראתו. חשוב לקרוא ולהתעדכן במה יכול לעשות טוב, אבל אף פעם לא ליישם את זה מבלי לוודא מול הצד השני שאתם באותו ראש. כל טוב :)


בן 15 שואל: #106447
שלום אני בן 15 ולא ביצעתי סקס אף פעם כאשר אני מנסה להביא לעצמי ביד אני מקבל סוג של תחושה אבל אני לא מוציא את החומר האם זה רגיל?

תשובה:
שלום לך, המצב שתיארת הגיוני לחלוטין. בשביל להגיע לשפיכה דרוש ריכוז ותחושת אינטימיות ופרטיות כך שתרגיש נינוח ותוכל לשפוך את נוזל הזרע. אני ממליצה לך לבצע את האוננות בחדר פרטי ולהשתחרר מהלחץ להגיע לגמירה מכיוון שלחץ מעכב את התהליך. המון בהצלחה.


בת 20 שואלת: #106156
היי אני רוצה לספר על כצמי וקצת מתביישת ! לאחרונה אני ממש חרמנית , גם כשאני במקלחת עושה אמבטיה מתחילה לאונן וגם בעזרת זרם המים. ! בגלל שאני כבר לא בתולה אני מתה על משהו כמו האיבן מין של גבר !! בטוח שאני לא אביא דילדו בבית! כי אין לי איפה להחביא ממהורים!! האם יש משהו במקום שנמצא בגכל בית? אשמח למענה וסליחה אם זה היה חוצפני מדי !!

תשובה:
שלום לך ראשית אין מה להתבייש במה שאת מרגישה ויפה שאת משתפת ושואלת , חרמנות זו תחושה נורמלית וזה שאת מאוננת זה מצוין אני מבינה שכרגע אין לך בן זוג וקיים בך הצורך להרגיש פין בתוכך , כתבת שאת בת 20 בוגרת דייך להחליט מה שטוב לך ובכדי שתהיה לך פרטיות ופינה של חפצים אישיים בחדרך למרות שאת גרה עדיין בבית הורייך , אם הצורך שלך לאונן באמצעות משהו שיוחדר לנרתיק כדאי שזה יהיה משהו ייעודי כמו ויברטור מותר לך לשמור אותו בארונית נעולה בבית ופשוט לבקש לא לגעת , חשוב שתדעי שאת יכולה להגיע להנאה באוננות בדרך שתבחרי ולא לשכוח להגן על פרטיותך בחדרך ובכלל את בוגרת מספיק בכדי לעמוד על כך .


בת 17 שואלת: #106014
היי, יש לי 2 שאלות 1. כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין לפעמים מתחיל אצלי תחושה כיאלו יש לי קקי, למרות שהתפנתי לפני.. מה אפשר לעשות ומאיפה זה נובע? 2. אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר מעל לחצי שנה, ואני מאוד רוצה להגיע לאורגזמה, יש דברים שאפשר לעשות כדי להגיע לאורגזמה?

תשובה:
היי, 1. יש הרבה סיבות שבגללן יכול להיות שיש לך את התחושה שתיארת. למשל, ייתכן שאת בלחץ (גם אם זה באופן לא מודע) ובגלל זה נוצרת לך תחושה של רצון ללכת לשירותים, ייתכן שהחדירה עמוקה מדי כך שהיא יוצרת את התחושה הזו או כתוצאה ממשחק מקדים במקרה שהכיל חדירה עם אצבעות עמוק אל הנרתיק. לגבי מה לעשות במקרה זה אין הרבה פתרונות קסם מלבד להתפנות לפני. 2. רוב הנשים מתקשות להגיע לאורגזמה מחדירה לנרתיק. הדרך המומלצת ביותר להגיע לאורגזמה היא באמצעות גירוי הדגדגן. אם את מרגישה שאת לא מכירה מספיק את הגוף שלך ואת הדרך שלו להגיע לאורגזמה אני ממליצה לך להתנסות בעצמך במגע עם הדגדגן ולהבין באילו נקודות את הכי מגורה ולשתף את בן זוגך. אני שמחה לשמוע שאת רוצה להנות כמה שיותר מיחסי המין ואין סיבה שלא תתנסי במגוון הדרכים להגיע לאורגזמה. כל טוב


בן 16 שואל: #106003
שלום האם זה בריא לשפוך כול יום?

תשובה:
שלום לך אוננות היא פעולה הגורמת לסיפוק והנאה זה בסדר להגיע לשפיכה כל יום בתנאי שפעולה זו לא הופכת לחלק מרכזי בחייך ומפריעה למהלך התקין של שאר מגוון פעולתך, אם יש לך צורך ספק אותו זה בסדר. כל טוב


בת 22 שואלת: #105577
היי אני בת 22 ומאוננת רק ע״י גירוי הדגדגן מגיל 12 בערך ואני בתולה. תמיד נהניתי מאוננות ואני תמיד גומרת, לפני כשנה וחצי בערך התחילו לי כמו כאבי מחזור מתי שאני גומרת זה מפסיק אחרי חצי דקה בערך וזה קצת מלחיץ אותי כי מעולם לא היה לי את זה, הכאבים האלו קצת מונעים ממני לאונן לעיתים קרובות וזה חסר לי, מעבר לזה אני קצת מפחדת שברגע שאעשה סקס אני אסבול בגלל ההתכווצויות האלו וזה ימנע ממני לעשות סקס כל יום. מציינת גם שאני סובלת מתסמונת השחלות הפוליציסטיות .. האם יש קשר בין הדברים? אשמח לתשובה ממה זה קורה והאם זה תקין? מציינת שאני לוקחת גלולות דיאנה ואנדרוקור לטיפול בשחלות הפולוציסטיות כבר מגיל 16 .. הכאבים יכולים להיות בגלל שימוש ממושך בגלולות?

תשובה:
הי, נשמע שהכאבים נובעים בעקבות האורגזמה שאת חווה. כאבי בטן בקרב נשים לאחר אורגזמה היא תופעה המתרחשת בעקבות ההתכווצויות מהאברים הפנימים של מערכת המין והמערכות השכנות, מערכת העיכול ומערכת השתן. אני לא יכולה לשלול קשר לשחלות הפוליציסטיות - אולי כדאי להתייעץ עם האנדוקרינולוג שאת מטופלת אצלו כרגע כדי להיות בטוחה ב100%. בכל מקרה זה לא נשמע כמו סיבה לדאגה. כל טוב :)


בן 20 שואל: #105530
אני בן 20 בעבר לא היה לי בעיה לקיים יחסי מין בשנה האחרונה שאני במשחק המקדים הכל בסדר ועומד לי יפה ושאני בט לבצע חדירה יש נפילה ואני לא מצליח להעמיד אותו חזרה קראתי על זה נקרא כנראה חרדת ביצוע השאלה איך מתגברים על זה

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאתה מספר לי, זה יכול להיות חרדת ביצוע ויכול להיות לא. חרדת ביצוע זה באמת משהו שכולם חווים לעיתים. זו מסוג הדברים שקשה מאוד לדעת מה מגיע קודם, החרדה או הביצוע. כל עוד שחושבים על זה, רק מחמיר את המצב ובאמת קשה לצאת ממנה. הדבר החשוב שצריך לדעת, שניתן לענג את האדם השני גם ללא זקפה/חדירה. לכן, גם אם אין לך זקפה, הביצוע (ההנאה המינית של שניכם) עדיין יכול להיות טוב ואפילו מצוין!! ברגע שתפסיק לשים לב להאם האיבר שלך עומד או לא, הוא פשוט יעמוד לבד עם הזמן תוך כדי האקט המיני ומשם תוכלו להמשיך לאן שבא לכם. תהנו!


בת 16 שואלת: #105505
שלום, כשאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין(קיימנו עד כה יחסי מין פעמיים)אני מרגישה שיש לי פיפי או צואה למרות שלפני קיום יחסי המין אני הולכת לשירותים, מרגישה מעין לחץ כזה. זה נורמלי? זה יעבור?

תשובה:
הי, זה נורמלי לגמרי. זה יכול לנבוע מהדם המוזרם לאזור זה בזמן הגירוי המיני או מכתוצאה ממתח בזמן קיום יחסי המין. בכל מקרה, המלצתי היא פשוט לנשום נשימות עמוקות לאט ולהירגע. זו הזדמנות טובה גם לשתף את החבר שלך ולתרגל נשימות ביחד. אני מקווה שאתם משתמשים באמצעי מניעה, אם לא מוזמנים ליצור איתנו קשר בנוגע לכך. תהנו :)


בת 17 שואלת: #105404
שלום, אני אסקסאולית, כלומר יש לי חוסר משיכה מינית כלפי אחרים. אבל למרות הכל ניסיתי פעמיים לאונן, אבל אחרי מספר שניות החשק והדחף שלי נעלמים ואני מתייבשת. בפעם השנייה המצב היה יותר ארוך הרגשתי תחושה נעימה (נעים כמו ליטוף ביד) אבל שוב זה נעלם. אני מתחרמנת דווקא אבל ברגע שאני מנסה לעשות משהו, ההרגשה כבר נעלמה... אולי אני עושה משהו לא נכון? אני משחקת בדגדגן וזה אבל זה פשוט מוזר ולא נעים ולפעמים כואב כי אף פעם לא גמרתי גם. זה קשור למשיכה המינית שלי או לטקטיקות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מברכת אותך על כך שאת מנסה לחקור את מיניותך בפתיחות ובכנות. יש לי מספר דברים לומר לך. אתחיל מזה שהגיל שבו את נמצאת הוא גיל מאוד מבלבל מבחינה מינית. בגיל זה הרבה נערים ונערות עדיין לא יודעים בוודאות מה מגרה אותם ולמי הם נמשכים. כך שהלבטים שאת מבטאת הם מאוד נורמלים וטבעים. אם את מרגישה שאת אסקסואלית זה בסדר ומקובל לחלוטין, יחד עם זאת היתי ממליצה לך עוד לא למהר ולהכניס את עצמך להגדרות כי באמת הכל יכול להשתנות. אני אישית בכלל לא מאמינה בהגדרות מיניות. אני חושבת שכל אחד יכול לפעול על פי מה שהוא מרגיש באותו רגע, והכל בסדר ולגיטימי כל עוד אנחנו לא פוגעים באף אחד אחר ובעצמנו. כעת אתייחס לשאלותיך. באשר לאוננות, צריך להבין שלבנות לפעמים זה טיפה יותר מורכב להגיע לאורגזמה וצריך להכיר טוב מאוד את גופנו על מנת להבין מה עושה לנו טוב, ולפעמים זה תהליך שלוקח הרבה זמן. יחד עם זאת, אל תתיאשי! המשיכי לחקור את מיניותך, לגעת בעצמך ולבחון מה נעים לך ומה פחות. ממה שאת מספרת דווקא כן נשמע שיש לך משיכה מינית ושאת מסוגלת להיות מגורה. אז באמת יתכן שלאט לאט תתוודאי יותר לעצמך ולהעדפות שלך וכך גם תרגישי יותר בטוחה במיניות שלך ותמצאי את עצמך מגורה יותר בקלות. הקושי שלך בהגעה לאורגזמה יכול לנבוע משתי הסיבות שציינת. מבחינת הטקטיקה זה כן נשמע שאת מכוונת למקום הנכון. הדגדגן הוא באמת מוקד מאוד עצבי שהרבה נשים מתענגות ממנו. אז תמשיכי לחקור את האזור הזה ויחד עם זאת תנסי גם להפליג למקומות נוספים ותראי אולי גם שם יהיה לך נעים. ולגבי המיניות שלך, שוב אומר, שמיניות זה משהו שקשה להיות בטוחים בו בעיקר בגיל הזה. וגם לא חייבים להגיע להחלטה. אז לסיכום, אני מעודדת אותך להמשיך לחקור את מיניותך ומה שעושה לך נעים וטוב. וזיכרי שאת נמצאת בגיל מאוד מבלבל ואין לחץ להגיע להחלטה או הגדרה בנוגע למיניותך. תהני ממה שאת חווה עכשיו ולאט לאט תראי שהדברים יתבהרו לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #105223
שכבתי לפני כמה חודשים ולא הצלחתי להגיע לאורגזמה בכלל לא הרגשתי שום דבר ולא נהנתי בכלל וגם שאני מנסה להחדיר אצבעות אני לא מרגישה שום הנאה ההנאה היחידה שאני מגיעה לאורגזמה היא בדגדגן אני מפחדת שאני לא יהנה בסקס אני פשוט לא מרגישה שום הנאה בנרתיק גם בחדירה של איבר מין יכול להיות שבאמת יש לי בעיה כלשהי ואני באמת לא אצליח להגיע לאורזמה ולהנאה בנרתיק?

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני שמחה לשמוע שאת כן מצליחה להגיע לאורגזמה מגירוי הדגדגן. רוב הנשים חוות אורגזמה מגירוי הדגדגן ולאו דווקא באמצעות חדירה כך שהכל בסדר ! ההנאה מסקס יכולה לכלול הרבה דברים - קירבה, אהבה, חום, ליטופים, חיבוקים וגם כמובן אורגזמה. אני בטוחה שאם תשתחררי, ותהיה תקשורת טובה עם בן הזג תוכלי להנות מיחסי המין.


בת 17 שואלת: #104971
ביקשו ממני לשאול- אני שוכבת עם חבר שלי כמעט חצי שנה ולא הרגשתי אורגזמה עדיין , למה?

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת אינו חריג. לוקח זמן להכיר את הגוף ומה מענג אותו. האם אי פעם חווית אורגזמה עם עצמך תוך כדי אוננות? הכרות שלנו את הגוף שלנו מאפשרת לנו לכוון את בן הזוג בצורה יותר מדוייקת. בנוסף, לעיתים הצפייה לאורגזמה וההתעסקות בזה מונעת מאיתנו לשחרר את הגוף והמחשבה, ולהתמסר לתוך העונג. אני ממליצה להמשיך לפתח שיחה כנה עם בן הזוג, ולהיות ביחד פתוחים לחקור מה נעים לכם, ממש לדבר על זה תוך כדי. אם תתעמקו בלחקור מה מענג את הגוף, באינטימיות ובאהבה שלכם, בהחלט ייתכן שתלמדי להגיע איתו לשיאים של עונג. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #104764
היי,אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה אתמול, יותר נכון ניסינו,בהתחלה הוא הכניס את איבר מינו אל שלי והתחיל לעשות מה שצריך ואני לא כל כך הרגשתי כיף, הרגשתי ממש טיפה כאב אבל לא מעבר ( אנ בתולה והוא הכניס אצבעות גם ) אז רציתי לדעת למה לא כאב לי ולמה לא הרגשתי כיף? וניסינו כל מיני תנוחות ואף אחד לא הלך.. תודה מראש

תשובה:
היי, חשוב לי להגיד שלפעמים זה לא חייב להיות נעים וכיף בפעם הראשונה. אבל לצד זה הדרך הכי טובה להגיע להנאה וסיפוק היא התקשורת בינך ולבין החבר שלך וככל שתדברו על מה עושה לכל אחד נעים כך תוכלו שניכם להינות מיחסי המין. לגבי הכאב שציינת, לא תמיד כואב, הגוף של כל אחת מאיתנו בנוי, מגיב אחרת וזה בסדר גמור. את אומרת שבאמת ניסיתם כמה תנוחות אבל עדיין לפעמים בפעמים הראשונות כל אחד ממכם לומד להכיר טוב יותר את הגוף אחד של השני, אז ההמלצה שלי היא להמשיך לנסות ולתקשר ביניכם לפני קיום יחסי המין. בנוסף אני ממליצה להשתמש באמצעי מניעה, אם אתם לא יודעים איזה ומה האופציות שיש לכם אתם מוזמנים להגיע לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך ולהתייעץ לגבי אמצעי מניעה שמתאימים לכם. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #104642
היי, אני בת 18. בגיל 16 התחלתי לשכב עם חבר שלי שהיינו שנה ביחד , תמיד התביישתי לתת לו לרדת לי ובהתחלה אפילו לעשות לי ביד ותמיד היינו שוכבים ורק הוא היה גומר ולא היה לי אף פעם חשק לשכב בגלל זה נפרדנו לפני חצי שנה . לפני חודש התחלתי לשכב עם ידיד שלי ומאז שכבנו שלוש פעמים ואני לא גמרתי אפילו באחת מהפעמים למרות שהוא ירד לי, עשה לי ביד , דחף אצבעות וגם הייתי חרמנית ואני נהנית למרות שאני לא גומרת ולכן אני ממשיכה עם זה , אבל זה דיי מתסכל שאני מרגישה שאני פשוט לא מצליחה שיספקו אותי . רוצה לציין שלקראת סוף הקשר שלי התחלתי לעשות ביד ובאמת להכיר את הגוף שלי ופחות להתבייש בו וחשבתי שמשהו ישתנה ואני כן אצליח לגמור אבל עדיין לא ... אני לא מבינה מה לא בסדר וזה מסתכל ואני מפחדת שככה זה ימשיך עם כל גבר .. שאני לא אגמור ואהנה מאורגזמה שאני עם גבר במיטה

תשובה:
שלום יקרה. אני שמחה שכתבת אלינו בנושא הזה. העובדה שאת חושבת על ההנאה שלך ולא מוותרת עליה היא מרגשת וכל כך נכונה ואני רוצה לחזק אותך על זה. אני גם חושבת שהעובדה שהתחלת להכיר את הגוף שלך ולאונן היא חשובה מאוד והיא גם לדעתי הצעד הראשון וההכרחי בדרך להנאה ותחושת סיפוק מיני עם מישהו אחר. הצעד השני, לדעתי, הוא להיות מסוגלת לדבר את ההיכרות הזאת החוצה. כלומר, לדבר עם הבן זוג על הנושא, להראות לו איך את מאוננת, לתת לו הסברים והכוונה תוך כדי וכדומה. את צריכה לזכור שרוב הבנות לא גומרות מחדירה והרבה גומרות מגירוי של הדגדגן בלבד או משילוב של שניהם ואם את רוצה לחוות סיפוק מיני את רוצה שהבן זוג שלך יבין את זה וביחד תגרמו לזה לקרות. יכול להיות שהסיבה שזה לא קרה עד עכשיו עם הבן זוג הקודם שלך ועם הידיד שלך זה בגלל שאת לא הרגשת מספיק בנוח לדבר על זה או שלא הבנת לגמרי כמה זה חשוב וקריטי עבורך. לכן, אני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שהכל אצלך בסדר ואין לך ממה לפחד ואני מאחלת לך למצוא פרטנר מיני שיהיה קשוב לצורך שלך, שיירצה לספק אותך בדיוק כמו שאת תרצי לספק אותו ושתרגישי מספיק בנוח לדבר איתו על הכל באופן פתוח, אמיתי ובלי בושה או אשמה על זה שאת רוצה לגמור גם. שבת שלום.


בת 19 שואלת: #104412
אהלן!יש לי שאלה שהיא קצת בוטה לאחרונה יוצא לי לעשות הרבה ספורט,וזה ממש מחרמן אותי. איך זה יכול להיות שספורט זה מחרמן?

תשובה:
שלום לך השאלה שלך לא בוטה, היא מצויינת. האתר שלנו הוא בדיוק המקום לשאול שאלות על מין ומיניות ואני שמחה שאת שואלת ומתעניינת. הגוף שלנו הוא חלק מהמיניות שלנו כבני אדם. התעוררות מינית(גופנית) ותשוקה קיימות בתוכנו והן מתעוררות לא רק מדברים בעלי תוכן מיני אלא ממגוון דברים שמעוררים בנו השראה, התרגשות וחיבור לאהבות שלנו. כמו למשל - אוכל, מוזיקה.... כשאת עושה ספורט את מפעילה את הגוף שלך. את עושה משהו שהוא חיובי ונותן תחושה טובה ובריאה. הגוף מתעורר מהפעילות ומרגיש חיוניות. אלא בדיוק התחושות שאמורות להיות בזמן מגע מיני - תחושות חיוביות, של חיוניות והתעוררות. זה גם מאוד מרגש לעשות ספורט, להתקדם ולהשתפר וזה מביא הרבה שמחה. את רגישה מאוד לתגובות הפיזיות ולהתעוררות של הגוף. את שמה לב אליהן. אני חושבת שזה נפלא וממליצה לך להמשיך לשים לב ולהנות מהן. את יכולה לתת לתחושות האלה להנחות אותך בעתיד, לשים לב לתחושה הטובה והבריאה הזאת שאת מתארת ולחפש אותה בזמן קשר ומגע מיני. כל טוב


בת 18 שואלת: #104337
היי, אני כבר תקופה מאוד ארוכה, שנים את האמת שאיבדתי את החשק המיני שלי לחלוטין. הייתי לוקחת גלולות מגיל 14 , הפסקתי לפני שנה את הגלולות ומאז אין לי חשק מיני כלל, בגלולות היה לי ממש קצת חשק מיני, אבל עכשיו זהו! אני כבר לא יכולה לעשות סקס, כלום.. אם אני שוכבת זה בכוח. אני כבר לא יודעת מה לעשות שאלתי המון אנשים ורופאים וחיפשתי שאלות באינטרנט ואף אחד לא עונה לי על השאלה שלי. השאלה שלי היא כזאת - איך אני חוזרת להיות עם חשק מיני? כיאלו ההורמונים שלי נעלמו. אני רוצה שהחשק המיני שלי יחזור להיות חיי ומטורף ושההורמונים שלי ישתוללו. עזרה, באמת.. אני כבר נואשת.

תשובה:
שלום לך בשביל חשק מיני וחשק בכלל צריכים שהתקיימו מספר דברים הקשורים זה בזה ראשית גירוי- שבא ע"י החושים שלנו ראיה , שמיעה , ריח, וטעם, או גירוי שמגיע בעקבות תשוקה למשהו או מישהו שאת מאוד אוהבת, מדברייך ניכר שאת מאוד מעוניינת שהחשק המיני יחזור לך השאלה מדוע הוא נעלם וגם לזה יכולות מספר סיבות או טראומה שחווית לדוגמה מישהו שכפה את עצמו עלייך, או אהבה נכזבת או למשל משהו הכי שיגרתי זה עיסוקים רבים במהלך היממה שמרחיקים את החשק וגורמים לעייפות , קיימים גם מקרים בקרב אנשים שאינם נמשכים לבני המין השני אלא לבני מינם ואז קיים חשק מיני., כל אחד וסיבתו . את שואלת איך חוזרים להיות עם חשק מיני וזה משהו שרק את צריכה לעשות לבחון את עצמך ע"י הכרת גופך ואוננות בעזרת אוננות במקום הפרטי והאינטימי שלך את יכולה ללמוד את הצורך של גופך וכיצד ליצור את החשק , ואם את עושה זאת עם פרטנר אזי לא לעשות בכוח כדברייך זה צריך להגיע ממקום של רצון ותשוקה עם מי שתרגישי שאת רוצה להיות מחוברת אליו והוא אלייך ללמוד וללמד אחד את השניה כיצד לענג עם הגירוי ההורמונים פורצים ואז החשק והרצון מגיעים עד שמגיעים ביחד לעונג מלא. לא להתייאש זה קרה לך בעבר אין סיבה שזה לא יקרה לך גם בעתיד העיקר לא להיות מתוחה וזה יבוא. בהצלחה


בת 19 שואלת: #103703
אני ממש מאושרת וקצת מופתעת מעצמי ולא יודעת אם זה היה זה התחלתי לאונן להכיר את הגוף שלי קצת יותר אחרי זמן שהשקעתי בעצמי כיאלו השפרצתי ולא יכולתי לעצור את זה ופחדתי שזה פיפי כיאלו לא הבנתי ולא היה לזה ריח חחחחחחח אני חושבת מה שאני חושבת שזה?😳😍

תשובה:
שלום, קודם כל כל הכבוד לך שאת לומדת להכיר את עצמך ואת הגוף שלך. יש נשים שכשהן מגיעות לאורגזמה יוצא מעין נוזל וזה טבעי לחלוטין.


בת 16 שואלת: #103451
היי בסוף לא נכנסתי להריון וקיבלתי מחזור ואני כבר באמצע חפיסת הגלולות השנייה שלי אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם החבר שלי בלי קונדום והוא גמר בתוכי לפי מה שאני מבינה יש לי הגנה מהריון כיוון שאני לוקחת גלולות אבל אם אני לפעמים מפספסת בשעה או חצי שעה את זמן לקיחת הגלולה זה קריטי אני יכולה להכנס להריון? ואני לא מצליחה לגמור מחדירה ולא תמיד נהנת מזה ויש רגעים שפשוט איבר המין נסגר ואין אפשרות חדירה ואני לא מצליחה לשלוט בזה אני נהנת וגומרת רק מאוראלי ונדיר שאני באמת נהנת מחדירה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת לא בהריון. אני עוד יותר שמחה לשמוע שאת נוטלת גלולות. את כן קיימת יחסי מין מוגנים כי הגלולות מגנות עליך מפני הריון. פספוס של שעה או חצי שעה אינו מוריד את יעילות הגלולות. את יכולה לקחת את הגלולה עד 12 שעות מהשעה הקבועה שלך ואת עדיין מוגנת. לגבי אורגזמה מחדירה, רוב הבנות לא והנשים לא חוות אורגזמה מהחדירה אלא מהדגדגן. יש הרבה נערות ונשים שלא נהנות מחדירה ושאפילו כואב להן מחדירה. תביני, הנרתיק הוא שרירי ואם הפין נמצא שם יותר מדי זמן, הוא גם מתייבש וגם נהיה נוקשה וזאת תחושת הסגירה. אם החדירה היא מעל חמש דקות, אז זה באמת לא כיף, בטח לא בגילך הצעיר. אני מצרפת לך לינק מהאתר שלנו על כאבים בחדירה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=89 תמשיכו להשקיע במין אוראלי, מין ידני או סקס יבש כדי שגם את תהני ותגיעי לאורגזמה. כל טוב


בת 16 שואלת: #103401
אני וחבר שלי חצי שנה ביחד ולפני כמה חודשים התחלנו לעשות אחד לשני ביד והוא גמר מזה. אני לא גמרתי מזה (וגם לא גמרתי אף פעם בחיים שלי). הוא החדיר לי אצבעות ולא עשה כלום עם הדגדגן אבל זה היה נעים והכל היה טוב פשוט לא גמרתי מזה. עכשיו התחלנו לשכב, שכבנו כבר שלושה פעמים ולא גמרתי אפילו פעם אחת. בפעם הראשונה זה אפילו לא כאב לי ולא ירד לי דם אבל אני חושבת שהקרום בתולין שלי נקרע באיזה פעם אחת שהוא החדיר לי אצבעות זה לא כאב ולא הרגשתי אבל התחילו לצאת באותה פעם מלא פירורי עור כאלה והוא אמר שהוא הרגיש משהו שנקרע ואחרי זה הכל היה חלק. ובקיצור אין לי בעיה של כאבים או משהו אני פשוט אף פעם לא מצליחה לגמור ולהגיע לשיא כלשהוא אפילו אחרי שלושה פעמים לא גמרתי וזה פשוט כל כך מתסכל ומבאס ואחר כך אני נהיית בדיכאון. אז השאלה שלי היא איך אני יכולה לגמור?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שאת וחבר שלך מדברים על הדברים ושיש ביניכם פתיחות. אמשיך מזה שאורגזה של בנות יכולה להיות יותר מורכבת מאורגזמה של בנים, במיוחד אם את לא מאוננת ויודעת לגרום לעצמך להגיע לאורגזמה. הדבר הכי חשוב בלגמור זה שתדעי לעשות את זה לבד. שתדעי מה עושה לך נעים ואיך, כדי שתוכלי להדריך אותו בזה. גם הוא לא יודע איך לגרום לך לגמור והוא לא יכול לדעת בלי הדרכה שלך. לכן, ההצעה הראשונה שלך היא שתתחילי לבדוק מה מענג אותך. נסי לאונן, לגעת בדגדגן שלך ולא בהכרח להכניס אצבעות. רוב הבנות חוות וארגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן הציפייה לגמור מחדירה היא כרגע לא ריאלית. יחסי מין בפעם הראשונה לא אמורים לכאוב וגם לא חייב לרדת דם אז תשמחי שכך חווית את זה. שוב, אורגזמה מחדירה היא פחות נפוצה מאורגזמה מהדגדגן ואני מציעה שתתחילו משם. ועוד דבר חשוב: אל תהפכו את הגמירה שלך למשימה. ברגע שזה יהיה משימה, זה לא יעבוד. תהנו מהדרך, מהמגע, מהאינטימיות. אל תהיו חדורי מטרה. מצרפת לך קישור מהאתר שלנו על אוננות של בנות אם תרצי קצת מידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 וגם, תמונה של הפות כדי שתדעי איפה נמצא הדגדגן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=864 כל טוב


בת 17 שואלת: #103226
היי, יש לי שאלה . אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר יחסים הרבה זמן , משהו כמו ארבעה חודשים . ואני באמת חושבת שלא יצא לי כמעט ואף פעם לגמור ביחסים שלנו . התודעה שאנחנו עושים את זה והוא גומר כול הזמן ואני לא , ממש מוריד לי . למרות שאני לא אגיד שלא כיף לי . באמת שאני אוהבת את היחסים שלנו פשוט זה מבאס שאני לא מצליחה . אולי זה קשור למקום ? לתנוחה ? או שאני לא בסדר ?

תשובה:
שלום לך יקירה,קודם כל הכל בסדר איתך! ממה שאת מתארת נשמע שאת נהנית להיות בחברת בן זוגך ואת אוהבת את היחסים ביניכם. בנוגע להנאה, חשוב קודם כל שתכירי את את גופך וכך תוכלי לכוון את בן זוגך לגבי הדברים שעושים לך הנאה וגורמים לך לאורגזמה. חשוב שתדעי כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה, אלא מגירוי בדגדגן. הדגדגן הוא קפל עור הנמצא מעל הנרתיק. הדגדגן למעשה אחראי אך ורק על הנאה לאישה, הוא מעוצבב בהמון עצבים. אנו ממליצים לך, לנסות קודם כל לענג את עצמך ובכך להכיר את גופך ומה מתאים לך ואז לשתף את בן זוגך. בנוסף, ישנן תנוחות שגורמות להנאה מרובה יותר אך הן שונות מאחת לשנייה. תדעי מה מתאים לך מהניסיוןן. כל טוב.


בת 18 שואלת: #103125
הייי זה דחוףף ממש .. שמתי לב תמיד כשאני מאוננת.. אז ברגע של הגמירה תמיד נתפס לי שריר בכף הרגל ואז אני חייבת לעצור מלגעת בעצמי כי אם אני אמשיך השריר התפוס כואב לי... וזה ממש מחרפן אותי כי הרבה פעמים אני ממש באה לגמור ואז נאלצת להפסיק הכל בגלל כאב של שריר תפוס... ( אחרי 2 או 3 דק הכאב עובר והרגל חוזרת למצב רגיל) מה זה אומר ולמה זה קורה לי תנקס

תשובה:
שלום לך, התופעה היא טבעית, ייתכן שנובעת מכיווץ שרירים שקורה בדרך כלל לפני אורגזמה. אין לך מה לדאוג. העוצמה יכולה להשתנות מפעם לפעם, ולכן לא תמיד יתפס השריר הזה או כל שריר אחר. את יכולה לנסות לבדוק תנוחות אחרות שלא יפעילו לחץ על הרגל כדי לנסות למנוע את השריר התפוס. את יכולה להמשיך להנות בלי דאגה.


בת 17 שואלת: #102349
היי אני וחבר שלי עושים כל מיני דברים מיניים והוא כל הזמן גומר והייתי בכמה סיטואציות שהוא דחף לי אצבעות או ירד לי ואף פעם לא גמרתי. איך אני יודעת שאני גומרת אם בכלל ? ומה צריך בשביל לגמור ואיך אני אמורה להרגיש ?

תשובה:
שלום לך, אורגזמה נשית ניתן לחוות או על ידי חדירה (קיום יחסי מין מלאים) או על ידי מגע בדגדגן. רוב הנשים לא גומרות מחדירה ולכן אני ממליצה לא לשים את הדגש בפעילות המינית שלכם על החלק הזה, אלא על המסביב בדגש על הדגדגן. הדגדגן הוא חלק חיצוני באיבר המין הנשי הנמצא בחיבור העליון של השפתיים של הפות. אני מציעה לך לקחת מראה ולהסתכל בין הרגליים על הגוף שלך כדי שתכירי אותו טוב וכך תוכלי לעזור לבן זוגך לדעת מה נעים לך ואיפה. חשוב לדעת שלנשים לוקח זמן ממוצע להגיע לאורגזמה בין 15 דקות ל45 דקות ולכן חשוב להקדיש זמן לעניין!! בנוסף, נשמע שבן זוגך מנסה לגרום לך להנאה, אולם לא בהכרח יודע לעשות זאת ולכן אני מציעה לך לדבר איתו לפני\ תוך כדי כדי להסביר לו מה הכי נעים לך. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101869
היי, אני בן 15 וחצי ואני ובת הזוג שלי כבר כמעט שנתיים ביחד. פעם קיימנו יחסי מין ללא חדירה אבל ב4 חודשים האחרונים אנחנו מנסים לקיים את זה עם חדירה אבל זה לא מצליח בטענה שלה שזה לא נכנס עד הסוף ויש לה משהו שחוסם את זה. חשוב להבהיר שהיא הייתה ממש מגורה מינית ובנוסף ממש רגועה ולא לחוצה. אבל זאת לא השאלה העיקרית ( אם יש תשובה אשמח לקבל). השאלה העיקרית היא, קודם כל הקדמה- בסהכ כל הקטע המיני הוא בערך שנה, עכשיו עד לפני שבועיים הזיקפה שלי הייתה נורמלית, עד הסוף ללא בעיות. אבל בשבועיים האחרונים כשאנחנו מנסים משהו, עומד לי אבל לא עד הסוף, זאת אומרת- הפין בגודל שלו כשהוא במצב זיקפה אבל אינו חזק מספיק ואז הוא מתרפה. היא כן מגרה אותי אבל לא ככ בגלל שאם אנחנו מנסים "משחק מקדים" אחרי זה כשאנחנו מנסים לחדור אני כבר גומר מהר. בנוסף, בכל מצב שהיינו מקיימים יחסי מין מלאים, כשחדרתי גמרתי יחסית מהר- ( אולי תוך דקה \ 2 ) השאלה שלי אם יש אפשרות לדחות או להרגיל את עצמי ללגמור יותר מאוחר, חשוב לציין כשיש מין אוראלי, אני גומר ממש לאט. ( יכול להגיע ל40 דק ומעלה). איך אני יכול " לתקן את המצב" או להתייעץ או לשנות.

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להתייעצות. אענה לשאלותיך בשמחה. לגבי השאלה הראשונה: אשמח לכמה פרטים בכדי להבין במה מדובר ובכל מקרה אשמח להזמין אתכם אלינו לבדיקה של גניקולוג/ית שנדרשת אחרי התחלה של קיום יחסי מין- האם היא מרגישה כאב ולכן מרגישה משהו חוסם? האם היא מכווצת והכניסה מלווה בקושי? מה אתה מרגיש כשאתה נכנס? היא יכולה להיות מגורה אך עדיין יהיה קושי. זה טבעי בהתחלה קיום יחסי מין. לגבי השאלה השנייה: זה נורמלי בגילך לגמור תוך דקה - שתיים. מה גם שהגיוני שאחרי גירוי ממושך תרגיש צורך לגמור. זמן ההחזקה שלך ישתנה עם הגיל. מה שכן אם אתה רוצה לתרגל את זה, אפשר קודם באוננות - שנייה לפני שאתה מרגיש צורך לגמור תעשה עצירה - כך תלמד מהי נקודת העצירה שלך שממנה אתה יכול להמשיך ולא גומר. מרבית הנשים נהנות מגירוי חיצוני של הדגדגן ולא מהכניסה לנרתיק. אז ממליצה קודם שתשאל את עצמך למה זה כל כך חשוב. תענג את החברה שלך בדרכים אחרות שמוכרות לכם ונהניתם מהם עד היום, את הכניסה לנרתיק אפשר לעשות כמשהו נלווה והיא לא צריכה לשנות את ההנאה שהייתה לכם עד כה. מדברייך אני מבינה שהזקפה שלך חזקה בכל סיטואציה ורק במצב של רצון להיכנס היא נחלשת, דבר אשר מעיד על כך שהנושא מטריד אותך. כשאנחנו בחשש או שהחוויה המינית סביב הכניסה הופכת להיות לא נעימה, נתקשה ליהנות. אני מציעה לשניכם להירגע סביב הציפייה להנאה מכניסה לנרתיק. יחסי מין הם הרבה מעבר לזה ובעיר משחק של גילוי. הכניסה היא לא המטרה ביחסי מין וזאת למרות כל מה שרואי בסרטי הפורנו. יחסי מין הם משהו שלומדים יחד בהדרגה וההנאה בשלב כל כך ראשוני, צריכה להיות מהגילוי והביחד. תנשמו אויר ותתייחסו לכניסה כמשהו נלווה שגם אותו תלמדו עם הזמן. בהצלחה!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בת 17 שואלת: #101695
יש לי חבר כמה זמן ואנחנו התקדמנו מבחינת המיניות, הוא כבר עשה לי ביד ועשינו סקס יבש. אנחנו כל הזמן מדברים על זה ואפילו הופכים את זה להומור כדי להיפתח יותר בקלות. הבעיה היא שאני רוצה גם לגרום לו לעונג, כלומר, לעשות לו ביד. למרות ששאלתי אותו כבר איך אני אוכל לעשות לו ביד בצורה שהכי תגרום לו לעונג הוא ניסה להסביר לי ואני לא הבנתי כלום. אשמח להתייעצות בנושא ולשמוע אולי על נקודות רגישות שהם אוהבים שנוגעים שם ואיך בעצם קורה כל התהליך הזה.

תשובה:
שלום לך במגע גופני בין אוהבים 2 הצדדים מענגים אחד את השנייה ,קיימות מספר דרכים להגיע לסיפוק מיני ,עם הידיים- בעזרת מגע ליטוף ,עיסוי , חיבוק עם הפה -ע"י נשיקות ליקוק מציצה, האברים בגופנו המשתתפים במסע התענוגות הזה הם כל האברים לכל אחד ואחת יש את ההעדפות וכשזה בא בזוג זה צריך להיות משותף , הדרך לדעת מה מענג את בן זוגך זה ע"י שאלה "מה עושה לך טוב?" ובחינת התגובות של בן הזוג בעת האקט , מדברייך אני למדה שאת ובן זוגך משתמשים בהומור בכדי להתגבר על המבוכה וזה בסדר הומור הוא בריא אני גם מבינה שחברך מענג אותך בעזרת אצבעותיו וגם זה בסדר, אצל גברים ל"עשות היד" פרושו ללטף ולשפשף את הפין בעזרת היד עד שהוא מגיע לאורגזמה אני מציעה לך לשאול את בן זוגך איך לענג אותו הוא יודע מה עושה לו טוב, אז יפה שאת שואלת ודואגת לבן זוגך המשיכו ליהנות וללמוד כל טוב כל טוב


בן 16 שואל: #101337
אני בן 16 ואני מאונן באופן די קבוע ולפעמיים לוקח לי שעות עד שאני גומר יש לזה הסבר?

תשובה:
שלום לך! משך הזמן עד ה"גמירה" הוא שונה בין בחורים שונים, וגם אצל כל אחד יכולים להיות הבדלים משמעותיים במשך הזמן עד ה"גמירה" בפעמים שונות של אוננות. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לכך שיידרש לך זמן רב (עד שעות) להגיע ל"גמירה". לחץ או חשש מפריעים להנאה ולריגוש מהאוננות, ולכן כדאי לאונן בסביבה ותנאים נוחים שיש בהם פרטיות ורוגע. גם לחץ ממשך האוננות ומהרצון להגיע לשפיכה עלול להפריע - אז מומלץ שבמקרים בהם ה"גמירה" מתעכבת לנסות להירגע ואולי גם לנוח ולהמשיך בזמן אחר. חוסר ריגוש או אפילו שעמום גם הם עלולים לפגוע בהנאה ולדחות את ההגעה ל"גמירה" ולכן כדאי לאונן כשיש חשק ורצון ולא מתוך שעמום או כי יש זמן. בנוסף, ניתן תמיד להקדיש זמן רב יותר ודמיון למחשבות מיניות שמלוות את האוננות ומוסיפות להנאה במהלכה. חשוב לציין שאוננות היא כמעט תמיד בטוחה ולא מזיקה, גם אם היא ממושכת, אך במקרה של כאבים ביד או הופעת גירוי באזור איבר המין יש לתת לגוף לנוח. בנוסף, במיוחד אם משך האוננות ארוך כדאי מאד להשתמש בחומר סיכה. כל טוב!


בן 16 שואל: #101196
אני בן 16 ומגיל קטן אוננתי בחיכוך על המזרון לפני שבוע חברה שלי עשתה לי ביד וזה גם הפעםהראשונה שלי שאני עושה ביד ולקח הרבה מאוד זמן משהו כמו חצי שעה ובסוף גם לא גמרתי יום אחר כך עשיתי ביד בעצמי משהו כמו חצי שעה וגם לא גמרתי רק יצא לי בדקות הראשונות נוזל שקוף וזה גם מה שיוצא לי שאני מאונן על המזרון זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! ממה שאתה כותב אני מבינה שמעולם לא הגעת לשפיכה של זרע המלווה באורגזמה? הייתי שמחה אם היינו מדברים בטלפון בכדי שאבין עד הסוף למה אתה מתכוון. בכל מקרה, אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. כשמתרגלים לאונן בדרך מסוימת, בדר"כ נרצה להמשיך באותה הדרך שנעימה לנו. אך בכדי לאפשר לעצמנו הנאה גם בדרכים אחרות, אנו צריכים ללמוד לעשות זאת. להבין את עוצמת החיכוך, דרך החיכוך וכדומה. חיכוך עם היד שונה מחיכוך עם המיטה. אתה יכול ללמוד זאת וגם ללמוד יחד עם חברה שלך. הנאה מינית היא לא דבר אוטומטי כפי שהרוב חושבים. הנאה מינית היא דבר שצריך ללמוד אותו ולשם כך צריך סבלנות ורוגע. 2. אפשר להגיע לשפיכה מבלי לגמור ואפשר לגמור גם ללא שפיכה. מכך, מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין. עם זאת, אשמח להבין טוב יותר מה בדיוק אתה חשבכדי לנסות לתת רעיונות. ממליצה לך להיכנס לעולם המין ברוגע, ללא לחץ ובלי השאיפה לגמור. אלא ליהנות מהמגע שלך עם עצמך והמגע עם בת הזוג. כשאנחנו נגשים למיניות ללא מטרות פרט לחוויה של המגע המיני, דברים טובים יכולים להפתיע בדרך. אם תרצה לשוחח, אנא השאר הודעה ונמצא את הדרך לדבר. בהצלחה!


בן 14 שואל: #101128
שלום אני מאונן וכשאני גומר לרוב לא יוצא לי שפיך וכשיוצא אז יוצא שפיך שקוף? האם זה תקין והאם השפיך הוא יכול להיות שקוף כי אני יודע ששפיך צריך להיות לבן י

תשובה:
שלום, קודם כל גמירה היא דבר אינדיוידואלי- כל גבר גומר בדרך אחרת ובעוצמה שונה. יש מצבים בהם לא יוצא נוזל זרע, וכן מצבים בהם נוזל הזרע הוא בצבע שקוף\ לבן. אין סיבה לחשוש.


בת 18 שואלת: #100429
הי אני והחבר שלי שכבנו אחרי חודש וזה היה די מוקדם , וזה די אכזבה בשבילי כי התקדמנו מהר מידי , טוב כרגע אנחנו חמישה חודשים ביחד וכל פעם שאנחנו שוכבים אז שורף לי רק שהוא עם קונדום וזה לא נוח לי אבל בלי הקונדום לא שורף לי.. אז למה שורף לי ? וגם אני לא נהנת בכלל ...והוא נהנה בשלו ואני מקנאה בו , ותראי אנחנו כן עושים משחק מקדים , הוא יורד לי ומלקק למטה אבל עדיין לא כיף לי , אני רוצה להשמיע לו גניחות אבל אין אני מתפאדחת , מפחדת להראות לו שאני מושפעת מהסרטים שככה זה בסרטים , בקיצור תגידי לי מה לעשות בבקשה , אני מבולבלת ..

תשובה:
שלום לך! נשמע שאת מבולבלת ולא בטוחה מה "נדרש" ממך לעשות ואיך את "אמורה" להתנהג במסגרת היחסים האינטימיים שלך ושל חבר שלך. כדי להתחיל לענות על שאלותייך אני קודם כל רוצה להדגיש שיחסי מין אמורים להיות מהנים ונעימים לשני בני הזוג. גם אם כבר שכבתם, כדאי מאד שתחשבי בינך ובין עצמך מה את אוהבת לעשות איתו, מה גורם לך הנאה, מתי ואיפה נוח לך לקיים איתו יחסי מין וכו'. אם את מרגישה שאתם מתקדמים מהר מדי את יכולה להאט את הקצב בכל שלב, וזה שפעם הסכמת לא אומר שאת תמיד מסכימה או רוצה. נערות רבות מרגישות לפעמים כאבים או אי נוחות בזמן יחסי מין שכוללים חדירה. יש נערות שרגישות ספציפית לחומר שממנו עשויים מרבית הקונדומים ויכול להיות שזו הסיבה לבעיה שלך (בעיקר אם תחושת ה"שריפה" מופיעה רק בזמן שימוש בקונדום). את יכולה לחפש לרכוש קונדומים ללא לטקס ולבדוק אם יש שיפור. עוד אופציה היא לעבור להשתמש בגלולות. חשוב מאד להזכיר שיחסי מין שכוללים חדירה יש לקיים עם אמצעי מניעה בלבד - קונדום או גלולות - גם אם החדירה נמשכת זמן קצר. לגבי הנאה מיחסי המין כאן התשובה שלי היא קצת יותר מורכבת כי אין עצות פשוטות וברורות איך לשפר את ההנאה. כמו שכבר כתבתי למעלה - חשוב מאד שתקיימי יחסי מין רק כשאת רוצה, ושבמסגרת יחסי המין תעשו דברים שנעימים לך וגורמים לך להרגיש טוב. יכול להיות שמה שמפריע לך הוא בעיקר ההרגשה שאת עושה משהו שאינך רוצה, ושהתקדמתם מהר מדי. גם לגבי השמעת גניחות כדאי שתחשבי האם את רוצה את זה, או שאת חושבת איך לרצות את חבר שלך. נערים (ונערות) רבים אכן מושפעים מסרטי פורנו, ולעיתים מצפים מבנות/בני הזוג שלהם לחקות את הסרטים. אם את נהנית ובעקבות כך משמיעה קולות כלשהם זה נהדר ולא צריכה להיות בזה בושה. אם את רק רוצה לגרום לחבר שלך להאמין שאת נהנית אז רוב הסיכויים שיהיה לו קשה ללמוד מה באמת עושה לך טוב ונעים. מהדברים שכתבת נשמע גם שיכול להיות שאת וחבר שלך לא מדברים מספיק על היחסים האינטימיים שלכם. אני צודק? תקשורת טובה ופתיחות בין בני זוג חשובה מאד כדי שיחסי המין יהיו טובים ומהנים עבור שני הצדדים. אולי בהתחלה יהיה קצת מביך לדבר על הדברים אלו, אבל אם תשתפי את חבר שלך בסוגיות שמטרידות אותך יכול להיות שיהיה לכם קל יותר להבין אחד את השנייה ולהפוך את יחסי המין שלכם לטובים ומספקים יותר. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #100423
היי אני חושבת שהתאהבתי במישהו שגשול ממני שכבר מנוסה יחסית בכל עניין היחסי מין ודיברתי איתו על זה שאני לחוצה לקיים יחסי מין והוא דיי הרגיע אותי ובכל זאת ניסה לשכנע אותי שזה לא כל כך נורא כמו שאני חושבת ומפה לשם דיבורים עם חברות וזה החלטתי שאני מנסה להחדיר לעצמי אצבע לנרתיק וזה ממש כאב בכניסה ואז הגעתי לשלב שזה נכנס למן חור כזהכניראה לנרתיק עצמו ולא הרגשתי שום דבר נעים חוץ מקצת כאב שעוד נשאר מההכנסה. ניסיתי לעשות את זה עם 2 אצבעות אחר כך וזה לא הצליח להיכנס לנרתיק כניראה שהחור קטן מידי. 1. אני קצת בלחץ שלא הרגשתי שום דבר כי חברות שלי אומרות לי שזה אמור להיות כיף ולא מוזר לי זה פשוט היה כואב ומוזר. 2. עשיתי את זה במשך 3 פעמים בלילה ובדרך כלל אני לא עושה את זה בכלל אני מפחדת שגרמתי לעצמי לנזק. 3.הנוזלים התחילו לצאת ממני רק במהלך היום בבוקר ולא בזמן שזה קרה יכול להיות שאני גומרת בדי ליי? אבל זה לא יתכן כי לא הרגשתי שום דבר נעים שאני עלולה לגמור בגללו. 4. כל היום כאבה לי הבטן ואני מפחדת כי פין הוא פי 3 מהאצבע שלי ויש לי סף כאב נמוך אני מפחדת להתעלף בזמן היחסים. מה אני עושה ?

תשובה:
שלום יקרה. אני שמחה שפנית אלינו. אני רואה מהדברים שלך שאת קצת מבולבלת ולא בטוחה לגבי כל נושא קיום יחסי המין ואני אשמח לענות לך על כל שאלה ששאלת בנפרד כדי לא לפספס שום דבר. 1. אני מזדהה מאוד עם התחושה שכתבת שזה היה מוזר. זה באמת משהו חדש שצריך להתרגל אליו וקחי לך את כל הזמן שבעולם להתרגל. בנוגע לכואב- זה לא חייב לכאוב לך. יכול להיות שהכאב נגרם בגלל שהיית קצת לחוצה, נרגשת ואולי היו חסרים נוזלי סיכה בנרתיק כדי להקל על החדירה. להבא, אני ממליצה לך להיות קשובה לגוף שלך ואם זה כואב אז לא להמשיך, אלא לנסות לעשות זאת שוב בהדרגתיות ( אפילו אם זה אומר להכניס קצת כל יום ולא הכל בבת אחת), להשתמש בנוזלי סיכה להקלה על החדירה ולא לעשות דברים מתוך לחץ ואם את ממש חוששת. בנוגע לחשש שלך על זה שלא הרגשת שום דבר- תדעי שרוב הנשים לא גומרות מחדירה של פין או אצבע לתוך הפות, אלא מגירוי של הדגדגן. הגירוי יכול להיות באמצעות היד, הפה, התחככויות ובכל דרך שמישהי מוצאת שנעימה וכייפית עבורה. בנוגע אלייך, אני לא יודעת האם את נוהגת לאונן או לא, אבל במידה ולא אני ממליצה לך לנסות ולאונן עם גירוי של הדגדגן ולראות האם זה יותר נעים לך מהכנסת אצבע. כמו כן קחי בחשבון שיש כל מיני דרכים להכנסת האצבע, זוויות, מהירויות ואולי בהמשך לאחר שהכנסת אצבע אחת לא תכאב לך אז תוכלי גם לבחון את זה ולראות איך ומה כן מרגיש נעים בהכנסת אצבע. 2. כל עוד שאת לא חשה בכאבים עכשיו אז אין סיבה שגרמת לעצמך נזק. 3. נוזלי הנרתיק שייצאו לך לא מסמלים על גמירה. נוזלי נרתיק זה משהו טבעי לחלוטין. אלו נוזלים שמטרתם לשמור לך על ההגיינה של איבר המין. כמו כן כאשר את מגורה מינית, לרוב יש ריבוי נוזלים. כשתגיעי לאורגמה ולגמירה את תרגישי ותדעי שנהנת. 4. כאבי הבטן שחשת הם לא בהכרח כתוצאה מהכנסת האצבע. ייתכן ואלו כאבים בגלל לחץ וחששות וייתכן שאלו כאבים שלא קשורים לזה בכלל. בכל מקרה תדעי שקיום יחסי מין עם כניסה של הפין לפות לא מתבצע ביום אחד בלי שום הכנה מוקדמת. ראשית, את ובן הזוג שלך צריכים לבסס ביניכם קרבה ואינטימיות בלי קשר למגעים מיניים. את צריכה להרגיש שכיף לך איתו, שנוח לך איתו, שיש ביניכם כנות, אמון וביטחון. שאת יכולה לדבר איתו על כל מה שאת רוצה בפתיחות, בלי בושה. אלו עקרונות שחשוב מאוד שתוודאי שקיימים בקשר ביניכם לפני שתתחילו לקיים איזשהו מגע מיני. לאחר שיסודות אלו קיימים לכם בזוגיות את יכולה לבדוק ולראות מה את מעוניינת לעשות איתו מבחינה מינית. גם פה, את לא חייבת לקיים איתו יחסי מין עם חדירה על ההתחלה. ישנם המון מגעים מיניים שניתן לעשות לפני שמקיימים חדירה שיעזרו לך ולו להרגיש יותר פתוחים, נינוחים וחופשיים זה לצד זו וכך גם להפחית את הלחץ, החשש והפחד שיכולים להופיע סביב קיום יחסי המין עם החדירה. לאחר מכן ואפילו תוך כדי, את יכולה להתנסות איתו בחדירה של אצבעות לתוך הנרתיק לפי הקצב שלך ולפי איך שאת מרגישה לנכון. לרוב אנחנו נמליץ על הכנסת אצבע אחת בצורה איטית והדרגתית בלי שכואב לך. כשהכלל הוא שאם כואב לך מפסיקים ישר. יש להקפיד פה על תקשורת ( שתגידי לו מתי כואב לך או מתי להמשיך או באיזה קצב) ועל סבלנות. כמו כן מומלץ להשתמש בנוזלי סיכה. לאחר שהכנסת אצבע אחת, במספר פעמים נפרדות, לא כואבת, ניתן להתנסות בהכנסת שתי אצבעות, גם לפי אותם עקרונות. רק לאחר שהכנסת שתי אצבעות לא כואבת, ניתן לנסות ולבצע כניסה של הפין לפות בצורה הדרגתית ( לא בבת אחת), לאט ובעדינות, תוך כדי הקפדה על תקשורת ונוזלי סיכה. כפי שאת רואה מדובר בתהליך הדרגתי ולא משהו שקורה בן רגע. אני בטוחה שככל שתתנסי יותר, את תרגישי יותר בטוחה בעצמך ואת גם לא תפחדי. אבל, אם את רואה שהפחד לא עובר, שהחששות עדיין שם, שאת לא בטוחה במשהו אז את ממש לא חייבת ולא צריכה לעשות משהו. את צריכה לקחת את כל הזמן שבעולם כדי להרגיש מוכנה ובשלה לזה. ולמרות שכתבת שהוא לא לוחץ עלייך, אני יודעת שבגלל שהוא גדול ובגלל שלו יש כבר ניסיון יש תחושה שאת צריכה להתאים את עצמך אליו. שאת צריכה להאיץ בעצמך כדי לספק את הציפיות שלו ואני רוצה שתדעי שזה ממש לא נכון. אם הוא רוצה להיות איתך, אם הוא אוהב אותך, הוא יתאים את הציפיות שלו אלייך. הוא לא אמור לנסות לשכנע אותך שזה לא כואב והוא לא אמור להגיד לך שזה לא נורא. הוא אמור לתת לך תחושת ביטחון, להגיד לך שהוא ממש לא הולך לשום מקום והוא לא בלחץ שתעשי משהו שאת לא רוצה. דווקא בגלל שהוא גדול, הוא אמור להגיד לך שהוא רוצה שזה יבוא ממך ושאת תכתיבי את הקצב של העניינים ולא הוא לך. אם זה לא מה שהוא אומר אז אולי כדאי שתחכי עוד קצת ותבדקי את טיב ואיכות הקשר שלכם לפני שתקיימו איזשהו מגע מיני. כל טוב.


בת 13 שואלת: #100347
מה זה אומר שהבן גומר? תוך כזה זמן זה קורה? למה זה קורה? מתי זה קורה? ומה קורה?

תשובה:
שלום לך! כשהאומרים שהבן "גומר" מתייחסים בדרך כלל לכך שהבן מגיע לרגע שיא מבחינת ההנאה ביחסי המין. המינוח המקצועי יותר שמתייחס לרגע זה הוא "אורגזמה". לצד השיא בהנאה המינית ה"גמירה" מלווה בשפיכה/פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין של הבן. אם הנוזל מגיע לאיבר המין של הבת (למשל בזמן קיום יחסי מין לא מוגנים) הוא עשוי להביא לכניסה להיריון. חשוב לציין שבאופן מקביל גם בנות "גומרות", גם הן מגיעות באותו הרגע לשיא מבחינת ההנאה המינית, וגם באיבר המין שלהן ובגופן בכלל מתרחשים תהליכים שמסייעים לכניסה להיריון - אמנם לא פליטה של נוזל זרע אבל תהליכים אחרים שנועדו לסייע לתהליך.


בת 18 שואלת: #99736
אני לא יודעת אם זה רלוונטי אבל יש לי שאלה לגברים. למה גבר נהנה יותר כשהוא מקיים יחסי מין אוראליים? למה הוא מעדיף יותר?

תשובה:
שלום לך! לא כלכך הבנתי את כוונתך. האם את מתכוונת לשאול מדוע גבר נהנה יותר לקבל מין אוראלי מאשר שאישה נהנית? או שהתכוונת למשהו אחר לחלוטין? בכל מקרה, לכל אחד ואחת מאיתנו יש העדפות בכל אחד מתחומי החיים, וכך גם בכל הקשור ליחסי מין. גם אם להרבה גברים שתכירי תהיה העדפה מסויימת, יתכן ותפגשי גם גבר שיעדיף משהו אחר. הכי טוב יהיה אם תמצאי ביחד עם השותף שלך ליחסי המין את מה שאתם אוהבים ומעדיפים לעשות ביחד על-מנת להנות באופן מקסימאלי מהקשר שלכם. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #99464
היי! ירדתי לחבר שלי פעם ראשונה, ראיתי שהוא נהנה ומעט גונח ומתפתל, אבל הוא לא הצליח לגמור גם אחרי 20 דקות. חשוב לציין שזה לא היה בבום וביצענו משחק מקדים לפני. מה יכולות להיות הסיבות לכך ואיך אפשר לגרום לו לגמור מהר יותר?

תשובה:
היי! נשמע שאת וחבר שלך נמצאים בשלבים הראשונים של גילוי ההנאה המשותפת שלכם מיחסי מין. אחד הדברים החשובים ביחסי מין הוא תקשורת טובה בין בני הזוג, שמאפשרת לדעת ממה כל אחד מבני הזוג נהנה, מה גורם לו/לה להרגיש טוב ולהגיע לסיפוק מיני. זה נכון גם מהצד של חבר שלך וגם מהצד שלך. תקשורת טובה מורכבת גם מקולות (כמו גניחות) ומבטים בזמן יחסי המין אבל גם משיחה, ואני מקווה שעם הזמן תרגישו בנוח לדבר אחד עם השניה על מה שנעים עבורכם ומה שאתם אוהבים לעשות בזמן יחסי המין. משך הזמן ש"נדרש" כדי להגיע לסיפוק מיני ולגמירה משתנה בין בן לבן ובין בת לבת. אני לא חושב שאת צריכה להיות מוטרדת ממשך הזמן עד שהחבר שלך גומר. אם את מרגישה שעבורך משך הזמן הזה ארוך מדי את יכולה להציע לאונן בחלק מהזמן, בסופו של דבר ההנאה שלך והעניין שלך חשובים לא פחות משלו. אם את רוצה להיות בטוחה שהוא נהנה את יכולה פשוט לנסות לשאול, זה אולי קצת מביך בהתחלה אבל זאת דרך מצויינת לשפר את יחסי המין ולגרום לשני הצדדים להנות מהם כמה שיותר. בהצלחה!


בן 20 שואל: #98927
שלום אני בן 20 ויש לי חברה בת 18 וחצי ושנינו דתיים, אנחנו קצת חדשים בתחום של יחסי מין, ויש לי כמה שאלות. 1) אחרי שאנו מקיימים יחסי מין שורף לחברה שלי היכן שהייתה החדירה מבפנים לכמה שעות, תוכלו להסביר לנו למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את הכאב הזה? 2) אני כל פעם גומר מהר מידי כשאני חודר אליה, ואני מרגיש צער עמוק על זה שאני לא מצליח לענג ולספק אותה, תוכלו לתת לי עצות לפתרון? 3)השמן הזה שיש על הקונדומים הוא שמן שיחדור יותר חלק או קוטלי זרע? 4)יש פעמים שאני מצליח למנוע מעצמי לגמור (עם מאמץ מטורף) אבל חברה שלי מבקשת שנפסיק כי ממש כואב לה ושורף לה והיא לא יודעת אם היא גמרה והיא מרגישה סוג של סיפוק, יכול להיות שהיא גמרה? 5)איך אפשר לדעת אם בחורה גומרת? תודה

תשובה:
שלום לך. שאלת שאלות מאוד חשובות ומעניינות ואני אשמח לענות עליהן, כל אחת בנפרד, לפי הסדר: 1. הכאב שחברה שלך מרגישה יכול להיות כתוצאה של כל מיני גורמים, אבל לרוב זה כתוצאה מהחיכוך ומעוצמתו. מה שניתן לעשות זה לוודא שהחדירה ויחסי המין בכללותם נעשים בעדינות וברגישות, תוך כדי שהיא זאת שמחליטה על הקצב ונותנת לך הנחיות אם יותר מהר או יותר לאט. דבר שני זה שימוש בנוזלי סיכה. נוזלי סיכה עוזרים להקל על החדירה ומונעים כאבים וזה יעזור מאוד לתחושות שחברה שלך מרגישה ויגביר את ההנאה של שניכם. ניתן לקנות חומרי סיכה בכל חנות פארם או בית מרקחת. 2. קצב הגמירה הממוצע של גבר מנוסה מינית הוא כמה דקות בודדות בלבד. לכן, כאשר אתה אומר שאתה גומר מהר מידי זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך זה אומר שזה משהו שהוא לחלוטין טבעי ונורמלי. זה אומר שאתה מאוד מגורה מינית וזה אומר שאתה נהנה וזה מה שחשוב. כמו כן, חשוב שתדע, שרוב הנשים כלל לא גומרות מחדירה והן בכלל גומרות מגירוי של הדגדגן. את הגירוי של הדגדגן ניתן לעשות עוד לפני החדירה, אחרי החדירה ואפילו תוך כדי. ניתן לעשות זאת באמצעות היד, הפה או כל אביזר מין שתבחרו. מה שאני מציעה לך לעשות זה להקדיש חצי שעה לפני החדירה רק למגע מקדים בו תגרום לחברה שלך להנאה ולעונג ורק אחר כך, אם היא ואתה עדיין תהיו מעוניינים תקיימו חדירה. אופציה נוספת היא שלאחר שאתה גומר, תעבור לענג אותה ותוודא שגם היא חווה את אותה הנאה כמו שאתה חווה. 3. השמן על הקונדומים זה גם נוזל סיכה וגם קוטל זרע ( תלוי בסוג שאתם משתמשים) וזה משמש גם כדי להקל על ההלבשה והחדירה. 4+5 אורגזמה זה משהו שכל אחת חווה בצורה שונה. בסרטים אוהבים מאוד להציג אורגזמה כזיקוקים ותחושת שיא בלתי נשלטת, שבמציאות זה לא תמיד נראה ככה. אם חברה שלך מרגישה סיפוק, נעים לה והיא נהנת אז זה אומר שזה טוב. אם כואב לה או שורף לה אז צריך להפסיק ולנסות שוב בפעם האחרת או בדרך אחרת. אתה צריך לזכור שיחסי מין אמורים להיות משהו נעים וכייפים לשניכם. אם אתה מתאמץ מאוד והיא סובלת אז זה ממש לא מה שצריך להיות. אני ממליצה לך לשוחח עם בת הזוג שלך על הנושא. חשוב מאוד שתהייה ביניכם תקשורת פתוחה וכנה במיוחד בכל הקשור למיניות. חשוב מאוד שתרגישו בנוח לשתף אחד את השני בחששות שלכם וזה כבר יעזור להקל על הלחץ ועל המתח ויאפשר לשניכם להתמקד בלגרום הנאה לכל אחד מכם. שיהיה בהצלחה, שבת שלום.


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #98720
היי, אני בת 21 ומאוננת מגיל קטם באופן קבוע. בהתחלה במקלחת ואז בגיל 17 הייתה הפסקה של שנה מכל אוננות. בגיל 18 חזרתי לאונן אבל מעיקר במגע בעצמי. רק בפות, בלי שום חדירה. העניין הוא שאני מאוננת בערך כל יומיים ולפעמים במשך כמה שעות. אני בתולה, עומדת להתחתן ויש לי כמה חששות: 1. בלי קשר לנישואין- האם יכולה להיות פגיעה בריאותית מכמות כזאת של אוננות? 2. האם יהיה לי קשה יותר להגיע לסיפוק עם בן הזוג? האם העוררות המינית נחלשת? האם סף הגירוי עולה? אני בעצמי שמה לב להבדל בזמן שלוקח לי להגיע לאורגזמה ובכלל, הבדל ברגישות של המקום מלפני כמה שנים לעכשיו. פעם כל מגע היה מורגש יותר בעוצמה. פוחדת שהרסתי לעצמי מראש את היכולת ליהנות ביחסי מין רגילים. וגם... השפתיים הפנימיות שלי גדולות מאוד ובולטות ורציתי לדעת אם יכול להיות שגם זה תוצאה של האוננות? תודה תודה תודה!

תשובה:
שלום חמודה. כיף לקרוא שאת מאוננת, זו דרך נהדרת להכיר את הגוף שלך וליהנות ממגע מיני ולהכין את עצמך למגע מיני לכשתנשאי. אוננות היא בריאה ומוממלצת. לשאלותייך: אין פגיעה בריאות מאוננות, אפשר לאונן פעם או פעמיים כל יום, אפילו היא מעבירה כאבי ראש ויש מחקרים שמוכיחים שהיא תורמת לבריאות, אין קושי להגיע לסיפוק עם בן הזוג, כעת את יודעת מה את אוהבת ובאיזו צורה לגעת בדגדגן ותוכלי להנחות את בן זוגך, עוררות מינית משתנה במעגלי החיים או כשאנו לחוצות או טרודות, או סביב הולדה של ילדים, סף הגירוי לא עולה, את אותו דבר תוכלי לעשות מול בן זוגך, את יכולה לאונן לעצמך לאחר קיום יחסי המין ולהגיע לאורגזמה או לבקש מבן הזוג שלך לאונן לך או לעשות בך מין אוראלי לגעת בפיו בנרתיק שלך, ככל שאת מאוננת יותר אז באמת לפעמים כשזה כל יום או יומיים נדרש יותר זמן לאונן או בחוזק אחר וזה בסדר, לא הרסת את היכולת ליהנות מיחסי מין רגילים, נהפוך הוא תבואי מוכנה ומכירה את גופך. לגבי השפתיים הפנימיות, אצל כל אחת הן אחרת, בולטות יותר, קטנות יותר זה לא קשור לאוננות. מצרפת לך לינק לתערוכה מפורסמת באנגליה, תראי איך לכל אחת יש נרתיק אחר http://www.greatwallofvagina.co.uk/design-vagina-first-completed-2008 שיהיה לך בהצלחה!


בן 16 שואל: #98542
שלום,אני בן 16 וחצי ואני הומוסקסואל פסיבי ויש לי בעיה אני באתי למישהו לבית ושכבנו אצלו ובסוף אחרי שהוא גמר גם אני רציתי אבל לקח לי מלא זמן וזה לא משהו אצלו כי זה קרה לי עם עוד שני גברים שהייתי איתם ואני לא יודע מה לעשות, להם זה לא הפריע אבל לי זה כן רציתי לשאול אם יש דרך לפתור את זה?

תשובה:
שלום, נשמע שזה קצת מפריע לך העובדה שלוקח לך לפעמים יותר זמן לגמור. אצל גברים נקודת הג'י הגברית (הנקודה בפי הטבעת שגורמת לך להרגיש עונג) היא 5 ס"מ פנימה קרוב לבלוטת הערמונית (יש כאן קישור לתמונה שמראה את הבלוטה- http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=875). יכול להיות שזה נעים לך אבל עדיין לא מספיק על מנת שתגמור, ולכן אני מציעה שאתה יכול גם לאונן תוך כדי הסקס על מנת להגביר את ההנאה שלך. אני גם רוצה להדגיש שזה ממש בסדר ומובן שלוקח לך קצת יותר זמן לגמור, במיוחד כי הבן זוג שלך הוא האקטיבי יותר ואיבר המין שלו נמצא בחיכוך נעים. בהצלחה


בת 18 שואלת: #98399
היי ,ישלי חבר בן 19 שקיים בעבר יחסי מין. אני הייתי בתולה ויצא לנו לקיים כבר כ4 או 5 פעמים יחסים. פרט חשוב** הוא ציין שאני הפרטנרית הכי טובה שהייתה לו ליחסיי מין והוא מצליח לגמור ממש בקלות. מישום מה הוא לא מצליח לגרות אותי מינית כשהוא עושה לי ביד או שכשהוא חודר אלי אז אני מרגישה כאב חד כזה ולא יודעת אם תוך כדיי גם חווה הנאה כי כן גונחת ...(?).. וגם לאחר מכן ממש כואבת לי הבטן ,אני לא יודעת אם זה מיזה או ממשהוא אחר.. אז השאלות הן כאלו: 1.למה הוא לא מצליח לגרות אותי,ומה כן אפשר כדי שיותר יצליח ..? 2.למה כואב לי בזמן החדירה ,ולמה אני לא חווה אורגזמה ? ככה אמורים להיות יחסי מין ? כי הוא כן חווה.. 3.למה כואבת לי הבטן ? האם זה קשור ליחסי מין ? ממש אודה לכם/ן אם תענו (:

תשובה:
שלום לך, זאת החוויה הראשונה שלך, לכן לוקח קצת זמן להכיר את גופך ואת עצמך וללמוד מה נעים לך ומה את אוהבת. הכי חשוב שהתקשורת עם בן הזוג תהיה פתוחה ומכבדת, ושתוכלו לדבר גם על הנושא הזה- שיש לך כאבי בטן ושהרבה פעמים לא נעים לך ואת לא מגיעה לסיפוק. אני ממליצה שנייה לקחת צעד אחורה ולעשות דברים אינטימיים ביחד ללא חדירה, וכך ללמוד מה נעים לך. רוב הנשים לא גומרות מחדירה, אלא מגירוי הדגדגן, ולכן חשוב לתת זמן למשחק המקדים, ושהגוף יהיה מגורה מספיק ומוכן בשביל חדירה. יכול להיות שהכאבים בעת חדירה נובעים מלחץ של הגוף ומכך שאת לא מגורה מספיק. אם כאבי הבטן ממשיכים, אני ממליצה לך לפנות לרופאת נשים. את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה באיזור מגורייך ולתאם עם רופאת נשים מהדלת, או להתקשר ולהתייעץ. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #97817
שלום, אני בת 17 וחצי יש לי חבר כבר שנה וחודש, שאני אוהבת מאוד וזה הדדי, אני מרגישה שיש לי בעיה עם הנאה ואורגזמה כשאנחנו מקיימים יחסי מין... גם כשהוא מגרה אותי נכון וגם כשלא כמה דקות אחרי החדירה יתחיל לכאוב לי , ואני ארצה לסיים את זה כמה שיותר מהר גם אם אני לא נהנת בסיפור אני מספרת שאני כן נהנת וכאילו מגיעה לאורגזמה.. יתכן שהקושי שלי להינות ממין בזוגיות הוא מפגיעות מניות שחוויתי בעבר וגם פגיעות ריגשיות שקרו לי עוד לפני שהכרתי את החבר שלי .. חשוב לי להינות מיחסי מין , ואני חושבת שזה חלק לא קטן בזוגיות, וזה משהו שאני מעוניינת ! ועכשיו השאלה היא מה צריך לעשות כדי להתגבר על הקושי הזה? מודה על תשובתכם

תשובה:
שלום חמודה. ניכר שיש לך רגישות ומודעות גבוהה וזה כבר משמח מאוד משום שמה שתיארת ניתן לפתרון אבל אולי דורש גם מעורבות של אשת/איש מקצוע. לגבי כאבים בנרתיק בעת חדירה יש לבדוק אם מדובר בוסטיבוליטיס שיש נשים וצעירות שסובלות מחדירה ויש לכך פתרון. האם כואב לך גם כשאת מחדירה אצבע או זרם של מים לנרתיק בפנים? האם גם כשחבר שלך מכניס אצבע את חשה כאבים? אם כן כדאי לפנות לגניקולוגית שמומחית בעניין. הנושא השני הוא שאת מספרת שאת נהנית ומגיעה לאורגזמה. זה בסדר לא להגיע לאורגזמה וזה בסדר אם כואב בחדירה ולהכל יש פתרון והאהבה ביניכם והאמון וטוב לקרוא שהכרת בן זוג ויש אהבה וקשר טוב ביניכם וזו ערובה גם לטפל בדברים. יתכן וקושי רגשי באמת כפי שאת כותבת גורם לך לכאבים בחדירה לכן צריך קודם כל לשלול את העניין הרפואי. דבר נוסף הוא הגעה לאורגזמה שדורשת אמון וקשר יציב. האם את עם עצמך מגיעה באוננות לאורגזמה? כדאי קודם כל להכיר את הגוף שלך ולאונן ולעשות דברים באופן הדרגתי ולא לחכות לאורגזמה אלא ליהנות מהדרך וההנאה שבקשר זוגי. חשוב גם לטפל בפגיעות מיניות, ניכר שכבר עברת דרך ואשת מקצוע תוכל לסייע לך בזה. יש קבוצות תמיכה במרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית וכן טיפולים דרך קופת חולים או טיפולים מסובסדים. את יכולה לברר באינטרנט יש אתר מצוין בשם "אתר מקום" תוכלי לקבל שם מידע רב. שיהיה בהצלחה!


בת 23 שואלת: #97701
אני בת 23 ואף פעם לא גמרתי לא באוננות ולא בסקס.רציתי לשאול אם זה מסוכן בריאותית כשאישה לא גומרת?אם גבר לא גומר כנראה זה יכול להוביל לאימפוטנציה,לא?ומה לגבי אישה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת מתארת חוויה מאוד רווחת בקרב נערות ונשים. הרבה בנות מתקשות להגיע לאורגזמה מכל מיני סיבות: בושה, חוסר ידע, חוסר עידוד ע"י החברה, ועוד. בנוגע למה שכתבת על בנים, הם ממש לא יחוו אימפוטנצטיה אם הם לא יגמרו. לא יקרה להם שום דבר אם הם לא יגמרו, בדיוק כמו שלא יקרה לאישה שום דבר אם היא לא תגמור. אורגזמה של נשים מגיעה בדרך כלל מהדגדגן, שנמצא מחוץ לנרתיק, ולא בחדירה. את יכולה להיכנס לאתר שלנו לראות תמונה ולהבין היכן זה. כל אחת אוהבת סוג אחר של מגע: שפשוף, ליטוף, חיכוך. תנסי לבדוק איזה מגע נעים לך קודם כל עם עצמך. אחרי שתביני מה מענג אותך ותחווי אורגזמה עם עצמך, תוכלי להדריך את חבר שלך איך לענג אותך. חשוב שתזכרי שחדירה היא ממש לא מה שרוב הבנות גומרות ממנו ולכן את לא צריכה להרגיש חריגה בהקשר הזה. יש לך הזדמנות לחקור ולגלות את גופך, וזה נפלא! כל טוב


בן 23 שואל: #97535
שלום לכם אז ככה יש לי חברה שאני עושה איתה כל יום סקס אבל היא התחילה בזמן האחרון לא לגמור ממני מדוע זה ככה ויש לי עוד שאלה. איך אני יכול להביאי אותה לאורגזמה של גמירה/ עם חדירה או בלי תודה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, איני יודעת להגיד לך מדוע היא לא גומרת. כדאי שתשאל אותה. וחשוב שזה לא ילחץ אותך. הכנות ביניכם לגבי יחסי המין שלכם היא חשובה מאוד כדי שהם יהיו טובים. בנוגע לאורגזמה שלה, רוב הנשים לא חוות אורגזה מחדירה אלא מגירוי ועינוג של הדגדגן שנמצא מחוץ לפתח הנרתיק, בחלק העליון של השפתיים החיצוניות. אתם יכולים לנסות סקס יבש, או שתענג אותה עם היד שלך או הפה שלך. הכי טוב שתשאל אותה מה נעים לה ואיך היא רוצה שתיגע בה. כל אישה היא אחרת והדרך לאורגזמה תלויה בתקשורת פתוחה ביניכם. כל טוב


בת 17 שואלת: #96983
חבר שלי ואני שוכבים מספר פעמים בשבוע, כל פעם שיש חדירה הוא גומר נורא מהר ולפעמים אני לא מרגישה בכלל את הפין שלו (הוא לא קטן), הייתה תקופה בה הייתי מאוננת המון אבל בלי להחדיר. זה קשור? יש משהו שניתן לעשות בנוגע לזה? אנחנו מנסים כמה תנוחות ולא מצאנו אחת שתתאים. מה עושים?

תשובה:
שלום לך, כשאת אומרת שאת לא מרגישה למה את מתכוונת? את לא מרגישה את הפין שלו בגוף שלך בזמן החדירה ? את מתארת שהוא גומר מהר, אפשר להסיק מכך שהוא נהנה ומרגיש את החדירה. האוננות שלך לא קשורה למצב, ההפך אוננות מלמדת אותך מה את אוהבת ועוזרת לך להכיר את גופך. אם את לא מרגישה הנאה מהחדירה אולי תנסו לשלב מגע בדגדגן ושילוב של נגיעות מחוץ לנרתיק. נשמע ששניכם צרכים קצת זמן ללמוד להכיר את הגוף שלכם וללמוד מה נעים לכם ביחד בזמן קיום יחסי מין. אני מציעה שתמשיכו לנסות תנוחות שונות ומצבים שונים ותדברו על הדברים, חשוב שתגידו אחד לשניה מה אתם אוהבים ומה עושה לכם נעים. כל טוב.


בת 19 שואלת: #96973
לפני שהכרתי את חבר שלי היתי מאוננת על בסיס כמעט קבוע והיתי גומרת בכול פעם היתי מגיע לשיא וזה הרגיש ממש טוב אומנם אחרי שהכרתי את חבר שלי וניהינו ביחד אני כבר לא מאוננת אנחנו מקימים יחסי מין בתדירות משתנה אבל אני כמעט אף פעם לא גומרת!!! היו פעמים שהאקט שלנו נמשך דקות ארוכות אני נהנת במהלך האקט אבל אני לא מגיע לסוף... היו מספר פעמים שגמרתי בהן הוא השתמש באצבעות שלו כדי לאנג אותי אבל את זה אני יכולה לספור על יד אחת... אנחנו מנסים בכול מיני תנוחות או תכשירים לפעמים אני מרגישה שאני עומדת לגמור ואז פתאום הוא גומר או שהתחושה נעלמת.... אני כבר על סף יאוש..... מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון חשוב לי לשאול אותך למה הפסקת לאונן? אוננות היא עינוג עצמי שמאפשר לך להתחבר לעצמך עם עצמך. גם כשנמצאים בקשר זוגי אפשר להמשיך לאונן בתדירות שמרגישה לך נוח. בנוגע לשאלתך, את מתארת שעם החבר שלך את לא גומרת, דעי לך שנשים רבות חוות את זה. את כותבת גם שמספר פעמים הוא עינג אותך עם האצבעות, האם זה היה לך נעים? האם אמרת לו שזה נעים לך? באופן כללי את אומרת לו מה היית רוצה כדי להינות יותר? הוא יודע שאת לא גומרת או חושב שאת מסופקת? אני מצטערת שאני שואלת אותך שאלות רבות, אבל אלו נקודות חשובות. קיום יחסי מין הוא אישי ואינטימי והדיבור עליו הוא חלק בלתי נפרד. נשמע שאת יודעת להגיע לשיא ואורגזמה כי את עושה את זה נפלא באוננות, ואני מציעה לך לנסות ללמד את החבר שלך איך לענג אותך ולהסביר לו שזה חשוב לא פחות מההנאה שלו. בנוסף את יכולה גם לעזור לו ולשלוח את היד שלך אם את עומדת לגמור וכך ליצור אולי משהו משותף באוננות משותפת. הכי חשוב שתעשי מה שנוח לך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96937
שלום,יש לי כמה שאלות שממש מציקות לי. כשאני מאוננת הרבה זמן בדגדגן הוא ממש מתחיל לכאוב ולפעמים לא עובר אחרי כמה שעות או יום,האם זה נורמלי? האם יש מצב שירד דם מהדגדגן? כשאני מאוננת לרוב יוצא לי שתן,האם זה אומר שמשהו לא בסדר? איך לאונן ככה שלא ייצא? והשאלה האחרונה היא האם דרך הדגדגן ניתח לקבל אורגזמה כמו מהנרתיק אשר נראית לעין? כי אני כן מרגישה רעידות ושאני מגיעה לנקודת שיא אבל הדגדגן רק ניהיה רטוב ולא יוצא ממנו כלום.אני ממש מתוסכלת ומודאגת. אשמח לתשובה על כול השאלות...

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, הדגדגן הוא איבר עדין ורגיש, עם רקמת עור עדינה, שיכול להיות שמגע ממושך וחזק יגרום לתחושת כאב או שפשוף יתר. אני מציעה שתאונני עד שאת מתחיל להרגיש שזה כואב, ואז תפסיקי. את לא רוצה להכאיב לעצמך. אוננות אמורה להיות כיפית ולא כואבת. מה הכוונה שיוצא לך שתן כשאת מאוננת? בדרך כלל בזמן גירוי מיני/אוננות/אורגזמה, הנרתיק מפריש חומר סיכה טבעי, מה שנקרא רטיבות בפות. יכול להיות שאת מתבלבלת בין שתן לרטיבות של הנרתיק? כי לא אמור לצאת שתן כשאת מאוננת. לפעמים יש תחושה עזה לעשות פיפי אחרי אורגזמה, אבל לא תוך כדי. רוב הנשים חוות את האורגזמה שלהן מהדגדגן ולא מחדירה לנרתיק. לא אמור לצאת ממנו משהו. כשבנות חוות אורגזמה, אין בהכרח משהו שנראה לעין. למיעוט הנשים יש יציאה של נוזל בזמן אורגזמה, וההכללה שזה אמור להיות לכולן היא המצאה של הפורנו. הכל איתך תקין. אל תכאיבי לעצמך. כל טוב


בת 17 שואלת: #96826
אני וחבר שלי לא מקיימים יחסי מין מלאים אלא רק יבש ולא נעים לי ממנו שהוא לא מספק את עצמו מה אני יכולנ לעשות שיגרה אותו או יספק אותו מעט חוץ מאוראלי וכאלה תודה!

תשובה:
שלום לך, מדוע את חושבת שהוא לא מסופק? סקס יבש מאוד מענג גברים. יש חיכוך לפין ואפשר להגיע לסיפוק מיני מזה בלי בעיה. האם הוא אמר לך שמפריע לו? יכול להיות שהוא מאוד נהנה ולא חסר לו שום דבר. בנוסף, הוא יכול לאונן בעצמו אם הוא לא מגיע לסיפוק. זה לא צריך להשפיע על מה שאתם עושים או לא עושים. אפשר גם לעשות מין אוראלי או מין ידני (ביד). הכי חשוב הוא שתעשי רק מה שמרגיש לך נכון ורק כי את רוצה לעשות את זה ולא כי את לא רוצה שהוא יהיה מבואס. דברי איתו על זה. כל טוב


בן 20 שואל: #96338
פעמים בודדות בזמן הסקס לאחר אורגזמה טובה,קרה שהגוף של חברה שלה התחיל לרעוד והיא התחילה לבכות..היום זה היה ממש באופן קיצוני שגם היה קשה לה לנשום..אך היא אומרת שהיה לה טוב ונהנתה.. מה גורם לזה לקרות ? נ.ב אחרי הסקס היא אמרה שכואב לה באיזור הרחם..מה זה אומר ?

תשובה:
שלום לך. נעים לדעת שאתה דואג לחברה שלך. קיום יחסי מין היא פעולה אינטימית המערבת רגשות רבים ולעתים בזמן האורגזמה או אחריה יש תחושה של הצפת רגשות שיכולה להיות מאוד עוצמתית. אני מציעה שתדבר עם חברה שלך, שאל אותה כיצד היא חשה בזמן קיום יחסי המין ומדוע לדעתה היא בוכה. האם היא חשה שהיא נזכרת בחוויה מהעבר שלא הייתה נעימה לה? לגבי הכאב שחברה שלך מתארת, ייתכן וכניסת הפין אל הנרתיק הייתה עמוקה מדי באופן שקצה הפין נגע בצוואר הרחם. זה עלול לגרום לכאב נסה לא להכניס את הפין עד הסוף, או שתנסו לשכב בתנוחה שבה חברה שלך היא ששולטת בעומק ההכנסה של הפין (תנוחה בה היא מעליך, או כפיות כשאתה מאחוריה). אתם מאוד מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני ולהמשיך להתייעץ. אנחנו כאן עבורכם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #95819
היי יש לי בעיה שאני פשוט לא מצליחה לגמור גם כשאני מאוננת וניסיתי במלא דרכים וגם שאני עושה סקס עם חבר שלי וניסינו מלא תנוחות(שוכבים כבר בסביבות ה3 חודשים).. אני נהנית במהלך הסקס או שאני מאוננת אבל בחיים לא הגעתי לנקודת שיא כזאת או הרגשה יוצאת דופן.. ואני גם לא כלכך יודעת איך זה מרגיש .. אז האם יש דרך שאני אצליח לגמור? וממה זה יכול לנבוע? כי אני לא לחוצה ואני ממש מתמסרת לסקס ולהרגשה ונהנית מזה מאוד אבל בחיים לא מגיעה לשיא גם לא ממשחק מקדים או ממין אוראלי..

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה שאת מוטרדת מכך שאת לא מצליחה להגיע לגמירה ולסיפוק ואני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שהכל תקין אצלך! תדעי שגמירה היא חוויה מאוד סובייקטיבית ומשתנה. בסרטים הגמירה תמיד מצטיירת כאיזה רגע שיא בלתי נשלט שאחריו האישה יודעת שהיא גמרה והיא חשה מסופקת ורוויה, אבל במציאות לגמירה יש כל מיני אופנים וצורות וכל אישה חווה אותה בצורה אחרת ומשתנה. תדעי שהסיבה לכך היא שגמירה מתרחשת כשחוצים סף גירוי מסויים ולכל אישה יש סף גירוי אחר. יש נשים שהגמירה אצלן תהייה למשך מספר שניות ויש נשים שהיא תהייה למשך מספר דקות. יש נשים שיחוו את הגמירה כמשהו חזק וברור ויש נשים שיחוו אותה כמשהו נעים ועדין. כמו כן הדרך להרגיש גמירה היא שונה ומשתנה- רוב הנשים יגיעו לסיפוק מגירוי של הדגדגן שיכול להתרחש באמצעות חיכוך, באמצעות אוננות, מין אוראלי וכדומה ויש נשים שיכולות להגיע לגמירה מכניסה של הפין לפות בלבד ויש נשים שזקוקות גם וגם. כפי שאת רואה יש הרבה שונות ומגוון בכל הנושא ולכן אני מציעה לך לא להיכנס ללחץ מיותר, קחי את הזמן לחקור את הגוף ואת המיניות שלך, להבין מה עושה לך נעים ואיך. אל תחכי לאיזה פיצוץ של חושים כדי לחשוב שגמרת ופשוט תהיי מחוברת לגוף שלך ולתחושות שאת מרגישה והעיקר שיהיה לך נעים וטוב! שיהיה בהצלחה.


בת 17 שואלת: #95798
היי, כשאני ובן וזוגי שוכבים אני מרגישה שאני עומדת לגמור מרגישה זרמים כייפים בגוף, מרגישה הנאה גדולה אבל אני לא מצליחה להתמודד עם ההנאה הגדולה ההיא, זאת אומרת שאני נאחצת בכרית או בבן זוגי וכשאני מרגישה שאני עוד שנייה גומרת אז אני מפסיקה את הסקס.. דוןקא לפני הגמירה ואף פעם לא הצלחתי לגמור. אני מנסה המון פעמים להתמודד עם הרגשת ההנאה והסיפוק הזה אבל אני לא יכולה אני מרגישה שאני נהנית בסקס ומרגישה זרמים בגוף אבל כשזב בדיוק לפני אני לא מצליחה להתמודד עם זה ומפסיקה מירוב ההנאה.. אני אשמח שתעני לי ותעזרי לי.. תודה רבה

תשובה:
שלום יקרה. מהדברים שתיארת נשמע שאת חווה סיפוק והנאה מהיחסים המיניים בינך לבין חבר שלך ואני ממש שמחה בשבילך! אני מבינה שזה את לא יכולה להתמודד עם ההנאה הגדולה וזה שאת עוצרת את הסקס רגע לפני הגמירה גורם לך להרגיש שאת מפספסת משהו או מחמיצה משהו אבל אני רוצה שתדעי שלי זה דווקא נשמע שאת כן חווה גמירה! כלומר, הרגע בו את מפסיקה את חבר שלך זה רגע השיא שלך- זה רגע הגמירה שלך ואיזה כיף לך שאת יכולה להרגיש את זה! זה שאת מרגישה צורך להפסיק באותו רגע זה בגלל שסף הגירוי שלך הגיע לשיאו וזה נדבר נהדר! לפיכך, אין לי הרבה מה לכתוב ולייעץ לך בנושא חוץ מלאחל לך להמשיך להינות ולהגיע לסיפוק וכמובן להקפיד על מין מוגן ובטוח! כל טוב ושבת שלום


בת 16 שואלת: #95676
שכחתי להגיד לך בשאלה הקודמת רק שאני בערך שבוע לפני המחזור וקצת כואבת לי הבטן אבל תמיד אחרי שאנחנו עושים דברים כאלה ביחד כואבת לי הבטן, יש סיבה? אולי כי אני מתכווצת כשאני מגיעה לפורקן?

תשובה:
יקירה, טוב לראותך חוזרת אלינו להתייעצות. אתייחס לשתי השאלות, אפתח ואגיד שאין חשש להריון (הפעם הדימוי של חברך נכון!), כדי שיהיה הריון,צריך שיהיה מגע בין איברי המין ונוזל הזרע יעבור. מכיוון שחבר שלך היה עם תחתון, נוזל הזרע לא יכול לעבור מבעדו. בנוגע לכאבי הבטן, יתכן שאת לפני הווסת (מחזור) וגם מפני שאת מגורה מינית. אני שמה לב שאת מעלה שוב ושוב את אותן החששות לגבי הריון, הייתי ממליצה לך לקבוע תור לגינקולוג בנושא של אמצעי מניעה, או לפנות לאחד מסניפיי "דלת הפתוחה" ונשמח לעזור. מקווה שהרגעתי. אנו כאן בשבילך.


בת 15 שואלת: #95457
לאחרןנה ניסיתי להחדיר אצבע ואז שתיים, ולא הרגשתי עונג או משו בסגנון.. למה זה ככה? איך להרגיש עונג וסיפוק ..?

תשובה:
שלום לך. שמחה לשמוע שאת חוקרת את גופך ומנסה למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה לך להרגשת עונג. אוננות עצמית (מגע עצמי באיברי המין) היא דרך נפלאה ובראיה לגלות את גופך ומיניותך. רק 30% מהנשים מצליחות להגיע לשיא הריגוש המיני (אורגזמה/גמירה) כתוצאה מהכנסת אצבע לנרתיק (או במהלך יחסי מין המשלבים כניסה של הפין אל הנרתיק). רוב הנשים חוות עונג וסיפוק מגירוי של הדגדגן. הדגדגן ממוקם בחיבור של השפתיים הפנימיות של הפות ולא בתוך הנרתיק. תוכלי לקחת מראה קטנה ולהתבונן בפות שלך ולזהות את המיקום שלו. לגבי סוג המגע בדגדגן, זהו משהו מאוד אישי ותוכלי לגלות מה נעים לך כשתנסי סוגים שונים של מגע - איטי או מהיר, חזק או חלש. חלק מהנשים למשל, אוהבות לגרות את הדגדגן שלהן בעזרת זרם המים במקלחת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #95341
אני בת 17 ואני נהנת מאוד לאונן עם הדוש מים באמבטיה אבל לארונה זה הפסיק לענג אותי כי הזרם היה חלש אז התחלתי לעשות את זה עם הברז עצמו במקלחת זה עושה לי נעים אבל זה גורם לי לבעיות גב ומשפיע לי על השרירים ברגליים בגלל צורת הישיבה אני לא יודעת מה לעשות עם הכאבי גב והשרירים האלו בגלל שזה מונע ממני לעשות דברים בחוג ריקוד שלי (כמו להתגמש יותר או לשמור על גב ישר) פיזיוטרפיה לא עזרה לי ואני לא מוצאת פתרון בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך. נהדר שאת מגלה את ההנאה שבאוננות. זוהי דרך נפלאה ובריאה לחקור את גופך ולגלות מה מענג אותך. הפות הוא איבר עדין ועשיר בכלי דם ולכן עלול להיפצע בקלות. ראשית, עליך לוודא שאוננות בעזרת הברז לא פוצעת אותך. אין כל סיבה שהאוננות תפגע בתחומים אחרים של חייך ובוודאי שלא תגרום לך אי נוחות או כאב. ההמלצה היחידה שלי היא שתחקרי ותנסי למצוא דרך נוספת לאונן וליהנות בלי לגרום לכאב או אי נוחות. זוהי דרך שתעזור לך גם בהמשך הדרך להנחות את בן או בת הזוג שלך כיצד הם יכולים לענג אותך. את מוזמנת להתקשר אלינו לצורך המשך הייעוץ. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95337
מה זה אןרגזמהה

תשובה:
שלום לך. אורגזמה היא שיא ההנאה בפורקן מיני. זה בעצם מה שמכנים "גמירה" או "לגמור". ניתן לחוות אורגזמה במהלך אוננות או במגע מיני. כל טוב.


בת 15 שואלת: #95332
מזה אורגזמה ?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 18 שואלת: #94706
היי! לא מכירה את העמוד אבל כיוונו אותי לפה עם איזו שאלה (: יש לי בעיה עם חבר שלי שאנחנו לא כל כך יודעים איך לפתור. כשאנחנו שוכבים אני לא מרגישה שאני מגיעה לאיזה שיא (וכמעט תמיד אני גם לא מרגישה צורך, אני מאוד מאוד נהנת במהלך בלי השיא) אבל אז כשהוא גומר לי יש הרגשה לא נעימה. מבחינתי הכל פשוט נקטע (לא שהוא מתנתק או מתנהג באופן שונה חס וחלילה, אנחנו פשוט במקומות שונים באופן טבעי) ומרגישה כאילו "נכפה" עלי לסיים את האקט למרות שלא היה שינוי פיזי מבחינתי. מצד שני אני גם לא בהכרח רוצה לגמור, אבל אני פשוט לא באותו מקום כמוהו כי לא הגעתי לשיא מסויים כמוהו. קצת קשה להסביר. זה מובן? יש לזה איזה פתרון? אני יודעת שלא תמיד גומרים מחדירה ואני יכולה לגמור מכל סוג של סימולציה אחרת של האזור. חשוב לי להדגיש שזה לא מגיע ממקום של לחץ ממני או ממנו, כאילו אנחנו מתייחסים אל זה כמו ל"משימה", זה נטו הפער בנינו בהרגשה בסוף האקט כשהוא הגיע לאיזה שיא ואני לא באמת חוויתי איזה שינוי או תפנית, שמפריע לי.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני שמחה שפנית אלינו ואני מתנצלת על העיכוב במענה. מה שאת מתארת לגבי חוסר הרגשת השיא היא תחושה נפוצה בקרב נשים ונערות. רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה אלא מעינוג הדגדגן ולכן יחסי מין שרק ממוקדים בחדירה של הגב פנימה והחוצה, לרוב לא מעגנת נשים כל כך והיא אפילו יכולה להיות קצת משעממת :) מה שאת מתארת מובן מאוד. בדרך כלל מה שהרבה זוגות עושים הוא שהבת מגיעה לאורגזמה לפני החדירה, בדרך כלל מסקס יבש, סקס ידני או סקס אוראלי. אחרי שהאישה גומרת, אז עושים חדירה כדי שגם הגבר יגמור. אפשר גם להחליט שפעם אחת עושים סקס עם חדירה והוא יגמור ופעם הבאה עושים סקס אוראלי או ידני בשביל שאת תגמרי, או להיפך. בנוסף, את יכולה לגעת בדגדגן שלך תוך כדי חדירה כדי שיהיה עליו מגע שיעזור להגיע לאורגזמה או שהוא ייגע בדגדגן שלך תוך כדי. אם את תהיי מעליו הדגדגן שלך יוכל להתחכך בבטן התחתונה שלו, שגם יכול לעזור. אני מבינה שזה בטח מתסכל אבל נשים ונערות רבות חוות יחסי מין עם חדירה באופן בו את מתארת אותו ושוט צריך להדריך אותו ואותך איך לגרום לך להתענג. הדרך היא לא מחדירה אלא מכל הסוגים האחרים של יחסי המין. כל טוב


בת 18 שואלת: #94656
אני וחבר שלי חברים כבר שנה ומקיימים יחסי מין כמה פעמים בשבוע. אני לוקחת כדורים נגד דיכאון כבר שלוש שניים ואמרו לי שזה יכול להוריד את החשק המיני. כשאנחנו עושים סקס אני לא גומרת אף פעם אבל אני משקרת שכן כי אני יודעת שהוא יפרד ממני אם הוא ידע.. כשאני עושה לעצמי ביד (מה שלא קורה הרבה) אני גומרת אחרי הרבה זמן ורק כשאני רואה פורנו. רציתי לשאול מה אני צריכה לעשות אני אוהבת אותו אבל החשק המיני שלי מאד נמוך. אני לא מכירה עוד אנשים שלא נהנים בסקס ואני לא יודעת אם הבעיה היא בי או בקשר שלנו

תשובה:
שלום לך יקרה. מהדברים שכתבת אני רואה שאת מתוסכלת וחוששת מהמצב המיני בינך לבין חבר שלך ואני מבינה לליבך. אני גם רוצה שתדעי שאין אצלך שום דבר לא בסדר! להיפך, כל הדברים שכתבת הם דברים מאוד נפוצים בקרב הרבה בנות בגילך ולכן את לא צריכה לחשוש שמשהו אצלך לא תקין. אני רוצה להתייחס ראשית לחשק המיני. תדעי שישנם הרבה סוגים של כדורים ( לא רק נגד דיכאון) שמדכאים את החשק המיני וזה משהו שהרבה זוגות חווים ומתמודדים איתו ביום יום. לרוב, הדרך הכי טובה להתמודד עם הנושא הזה היא על ידי תקשורת פתוחה בנושא! האם שיתפת את חבר שלך בתופעת הלוואי של הכדורים שאת לוקחת? חשוב, לדעתי, שאת וחבר שלכם תקיימו תקשורת פתוחה וכנה וחשוב מאוד שתשתפי אותו בהשפעות הכדורים עלייך. השיתוף אמנם לא מעלה את החשק המיני אבל הוא גורם לכך ששני בני הזוג יודעים שהסיבה שהחשק המיני נמוך אינה קשורה למשיכה או לאהבה בין בני הזוג ( מה שלרוב אנחנו נוטים לשייך לזה) והביטחון העצמי והביטחון בזוגיות נשמר. לאחר מכן ניתן לשוחח ולבדוק יחד מה הדברים שכן מעלים את החשק, מתי, מה צריך להיות כדי שזה כן יקרה ולראות ביחד כיצד מתמודדים עם הנושא! שנית, בנוגע לאוננות. זה בסדר גמור שאת מאוננת וזה גם בסדר גמור שלוקח לך זמן לגמור. לכל אחת לוקח זמן אחר. מה שכן, אני ממליצה לנסות ולאונן לא מול פורנו ולנסות להשתמש יותר בדימיון. זה לא אומר שאוננות מול פורנו זה לא בסדר, אבל כן חשוב לוודא שלא קיימת תלות בפורנו כי זה יכול להשפיע גם על ההנאה שלך ביחסי מין ( שנראים מאוד אחרת מאיך שפורנו נראה...). בנוסף אני רוצה להתייחס לכך שכתבת שאת לא גומרת ביחסי מין, עם כניסה של פין לפות, עם חבר שלך. תדעי שרוב הנשים לא גומרות מחדירה ורוב הנשים גומרות על ידי גירוי של הדגדגן ולכן כל מה שכתבת זה נורמלי לחלוטין! יחד עם זאת, אם את לא גומרת מיחסי מין עם כניסה של פין לפות את ממש לא צריכה לזייף אורגזמה כי את חוששת שחבר שלך ייפרד ממך, אלא את צריכה להסביר לחבר שלך איך את כן אוהבת את הגירוי שלך ואיך כן הוא יכול לגרום לך להנאה ולפורקן! אם חבר שלך ייפרד ממך בגלל שאת לא גומרת אז זה אומר משהו ממש לא טוב עליו, על היכולת שלו לספק אותך ולראות אותך וזה ממש לא יגיד משהו לא טוב עלייך. יכול להיות שבגלל שאת גם לא נהנת ביחסי המין איתו אז גם החשק המיני שלך יורד יותר וזה נהייה מאין מעגל שכזה. הפיתרון היחידי הוא שתדברי עם חבר שלך, תסבירי לו מה עושה לך נעים, איפה את אוהבת שהוא נוגע ותנחי אותו איך לגרום לכך שאת כן תהני ביחסי מין! לסיכום, תדעי שיחסי מין אמורים להיות דבר נעים וכיף ואם לא כיף לך ואת לא נהנית אז זה לא שווה את זה! אל תחששי לשוחח עם חבר שלך- אם הוא אוהב אותך ואת חשובה לו אז הוא יעשה את המקסימום כדי לגרום לכך שיהיה לך טוב! שיהיה בהצלחה.


בת 17 שואלת: #94421
היי, בזמן קיום יחסי המין אני מרגישה כאילו עומד לצאת לי קקי. במיוחד כשהוא מכניס ויוצא במהירות. בעקבות התחושה הזאת אני מפסיקה אותו באמצע כי אני מפחדת שבאמת יצא לי וזה הורס לי ולו את כל חווית המין כי אני כל הזמן עסוקה בזה ובחשיבה על זה. ממה זה נובע ואיך אפשר למנוע את זה? אני הבנתי מכמה חברות שלי שגם הן סובלות מתחושה דומה. תודה.

תשובה:
היי, לא אמור להיות קשר בין חדירה לנרתיק ליציאת קקי. בזמן חדירה ויציאה מהירה ובתנוחות מסוימות אלול להיכנס אוויר לנרתיק ויכול להיות שזאת התחושה שאת מרגישה. אחד הדברים שכנראה גורמים לך לתחושה הזאת היא בגלל שאת חושבת על זה, ובעקבות זה הגוף שלך מיצר את התחושה הזאת. אם בן זוגך יודע על המצב הזה ואתם מדברים באופן פתוח (את גם מוזמנת לשתף אותו אם לא), את יכולה ללכת להתפנות לפני קיום יחסי המין ואז אתם יכולים לקיים יחסי מין על מגבת ולא להפסיק בגלל התחושה הזאת, כי היא כנראה תחושת שווא ולראות שכלום לא קורה. אך למקרה וכן יצא אתם מוכנים נפשית וגם פיזית עם המגבת. שיהיה שבוע מקסים.


בן 16 שואל: #94272
אני וחברה שלי שוקלים לקיים יחסי מין של איבר מין לתחת(נראה לי קוראים לזה מין אנאלי) רציתי לדעת אם אפשר להיכנס מזה להיריון ומה יכול להיות מסוכן בזה ואם זה עלול לכאוב לאחד מאיתנו? רציתי גם לדעת כשאני יורד לה איך אפשר לגרום לה ליהנות יותר(איזה איברים יותר רגישים)? בנוסף רציתי לדעת אם קרום הבתולין נקרע או עלול להיקרע אם אני דוחף לה אצבעות? שאלה אחרונה, היא משדרת לי המון מיניות בשיחות שלנו ורציתי לדעת איך אוכל לדעת בוודאות אם היא באמת בנאדם מיני או שהיא עושה זאת בשבילי?(כדי לא לחצות קו שהיא באמת לא מעוניינת)

תשובה:
היי יחסי מין מהסוג שתיארת אכן נקראים מין אנאלי. לא ניתן להיכנס להיריון ממין אנאלי- כאשר אין חדירה לנרתיק או מין שקרוב לפתח הנרתיק אין חשש. כדאי לשוחח עם בת הזוג שלך על ההחלטה לקיום יחסי מין אנאליים, זה משהו שעלול להכאיב לה. כמובן שחשוב להשתמש בקונדום קם ביחסי מין מהסוג הזה כדי שתהיו מוגנים מפני מחלות מין. לגבי ההנאה הדגדגן הוא מקום שיש בו הרבה ריכוז עצבי ונשים רבות נהנות ממגע בדגדגן אבל חשוב לשאול את החברה שלך ממה היא נהנית ומה נעים לה- תקשורת היא בסיס מאוד חשוב לכלל יחסי המין ולזוגיות, ממש חשוב לדבר כדי ששני הצדדים יהנו- זה נכון גם לגבי השאלה האחרונה שלך- יכול להיות שהיא אדם מיני ויכול להיות שבאמת היא עושה את זה בשבילך- תשאל אותה וככה תדע הכי טוב. בהצלחה


בת 17 שואלת: #94081
היי אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין ובכל פעם שאנחנו שוכבים זה שורף לי ממש קצת. ובנוסף אני לא נהננת כשאנחנו שוכבים אני לא מרגישה שום דבר מיוחד. אין את הכיף הזה שכולם מדברים עליו שהם עושים את זה וגם אני אף פעם לא גומרת או מגיעה לרגע של הנאה .. מה עושים?

תשובה:
היי :) כדאי להשקיע יותר זמן במשחק המקדים- לעשות דברים שאת נהנית מהם ומגרים אותך על מנת שתהי רטובה וזה יפחית את הכאב בזמן החדירה- יכול להיות ששורף לך כי את לא מספיק רטובה בזמן החדירה. לגבי ההנאה רוב הנשים לא מצליחות לגמור מחדירה, נשים יותר נהנות וגומרות מגירוי של הדגדגן (יש שם המון עצבים לכן התחושה מוגברת וקל יותר לגמור). יחסי מין הם לא רק חדירה אלא החלק המשמעותי יותר הוא המשחק המקדים. הייתי ממליצה לך לדבר עם בן הזוג שלך, להגיד לו ממה את נהנית יותר וגם תוך כדי קיום היחסים התקשורת היא מאוד חשובה כדי ששניכם תוכלו להנות. בהצלחה!!


בת 14 שואלת: #93920
אני בת 14 וניסיתי כימעט כל שיטה נגיעות בדגדן דחיפת אצבעות אפילו חדירה של טוש עם פקק גם בזמן מקלחת אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה החדרת אצבע אין לה הרגשה אבל ההחדרה של הטוש ממכרת ואני עןשה את זה בכל זמן פנוי אך עדיין לא מצליחה ליגמור ואני כלכך רוצה ובנוסף לזה אני מרגישה דיי זולה שאני כלכך נהנת מזה כי הבנות בגיל שלי לא עושות את זה אז איך להגיע לאורזמה מהירה יותר? ואיך להדחיק את המחשבות האלה?

תשובה:
שלום לך. אוננות היא דרך נפלאה לחקור את גופך ואת מיניותך. אינך צריכה להרגיש זולה, להפך - את יכולה להיות גאה בעצמך שאת מחוברת לגופך ותחושותייך. הדגדגן אינו נמצא בתוך הנרתיק ולכן בהכנסה של אצבע או טוש אינך מגרה את הדגדגן. הדגדגן ממוקם במפגש של השפתיים הפנימיות והוא נראה כמו בליטה קטנה. את יכולה לקחת מראה קטנה ולהתבונן על הפות שלך. בפישוק עדין תוכלי לראות שהשפתיים הגדולות נפתחות ותוכלי להבחין בשפתיים הפנימיות, בדגדגן, בפתח השופכה (דרכו יוצא השתן) ובפתח הנרתיק. רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה מעצם הכניסה של חפץ או איבר אל הנרתיק, אלא מגירוי של הדגדגן. תוכלי לנסות ולגלות איזה מגע נעים לך בדגדגן. מגע חזק או חלש, מהיר או איטי. נשים מסוימות משתמשות בזרם המים במקלחת כדי לגרות את הדגדגן ואחרות מאוננות בעזרת היד שלהן או האצבע. התחושה הממכרת שאת מתארת נובעת מכך שאת מרגישה עוררות מינית או ריגוש מיני והן תחושות נורמליות לחלוטין. אינך צריכה לחשוש מכך שבנות אחרות בגילך אינן עושות את זה. ייתכן וחלק מהן אכן מאוננות ומעדיפות לא לספר כי מדובר על פעילות מאוד אישית ופרטית. כל עוד את אינך נמנעת מפעילויות אחרות אין כל סיבה שתפסיקי או תדחיקי את מחשבותייך. המשיכי ליהנות מגילוי גופך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #93678
לפעמים שחבר שלי מגרה לי את הדגדגן אני מתנגדת בגלל שיש לי תחושה ממש מוזרה , זה מרגיש לי הנאה אבל תוך כדי משהו מציק ,הנאה מציקה כזאת, רציתי לדעת למה זה קורה

תשובה:
שלום לך. אני שמחה ששאלת את השאלה הזאת. לעתים אנחנו בוחרים שלא להעיר לבני הזוג שלנו, בוודאי לא בזמן מגע מיני, על מנת לא להעליב אותם, למעשה, מאוד חשוב לשתף את חבר שלך בתחושותייך. אם משהו לא נעים לך - פשוט תאמרי לו. נסי להסביר לו איזה סוג מגע גורם לך לתחושה מענגת ומהנה ולא גורם לך לכאב. יכול להיות שחבר שלך נוגע לך בדגדגן באופן שנעים לך, אך המגע שלו חזק מדי או ממושך מדי. לפעמים יש מצב של עודף גירוי וזה בסדר לקחת קצת הפסקה לפני שממשיכים שוב. כל טוב.


בן 16 שואל: #93574
שלום אני וחברה שלי עושים סקס יבש ואני רואה שהיא פעם כן מתחרמנת ופעם לא מתחרמנת על פי תווי פנים איפה אני צריך ״לפגוע״ לה כדי לענג אותה כמה שיותר?

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מתוך שאלתך כי תחושת העונג וההנאה של חברה שלך חשובים לך. אחד הדברים הבסיסיים המבטיחים קשר זוגי בריא היא תקשורת כנה ופתוחה. במקום לנסות ולהבין מתוך הבעות הפנים של חברה שלך האם היא נהנית או לא, אתה יכול פשוט לשאול אותה: נעים לך? את נהנית? תוכל גם לשאול את חברה שלך איזה סוג מגע מהנה אותה יותר. זה מאוד נעים ומחזק שבן הזוג קשוב ומתעניין. אצל רוב הנשים (כ-75%) האיבר שגרום להנאה הגדולה יותר הוא הדגדגן. גם במקרה זה, אתה וחברה שלך יכולים לגלות ביחד מה סוג המגע שנעים לה - מהיר או איטי, חלש או חזק. לפני כל מגע כדאי שתבדוק עם חברה שלך האם היא מוכנה, מסכימה ומעוניינת. כל טוב.


בת 17 שואלת: #93454
היי אני וחבר שלי ביחד כבר חצי שנים ושנינו מאוד פתוחים אחד עם השני ומדברים כבר תקופה על קיום יחסי מין בקרוב. בכדי למנוע הריון לא רצוי אני לוקחת גלולות פמינט אבל עדיין מעדיפה להשתמש בקונדום בנוסף בכדי למנוע מחלות מין, חבר שלי מסכים איתי לקחת קונדום אבל שהלכנו לקנות היה יותר מידי חברות ומבחר ולא ידעו איזה סוג ואיזה חברה תתאים עבורנו. האים אפשר לקנות קונדומים בסופר פארם או שקיים על קניית קונדומים הגבלת גיל? בנוסף חבר שלי שאל אותי אים הצלחתי לאונן לעצמי והרגשתי הנאה ואמרתי שניסיתי אבל לא הרגשתי משהו מיוחד האים זה אומר משהו? ובכללי שנינו מאוד רוצים לקיים יחסי מין בטוחים ומהנים אבל אני עדיין מפחדת מהכאב. אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על ההתנהלות האחראית שלך ושל חבר שלך כחלק מהכנה ליחסי המין. בנוגע לקונדומים, תוכלו לקנות מכל חברה שנראית לכם מתאימה, רשום על האריזות הערות כגון "מידת סיכוך; דק במיוחד"וכדומה. אין לכם שום בעיה לרכוש קונדומים בסופר פארם ואין על כך מגבלת גיל. לגבי האוננות, זה תהליך של חקירה והיכרות עם הגוף, עם הזמן, תלמדי את המקומות והמגע שגורם לך להנאה. הפעם הראשונה, עלולה להיות מלווה לעתים בכאב קל ביותר אבל זה תלוי במידה ההקשבה שלך לגוף שלך ועד כמה החבר שלך יהיה רגיש במגע שלו אליך. מציעה לכם להתנסות בפעמים הראשונות עם כניסה מועטה של חלק מהפין, בתחילה את כיפת הפין ואם לא כואב לך, תוכלו להתנסות בכניסה של חלק נוסף מהפין, הכניסה ההדרגתית של הפין שלו לנרתיק שלך תאפשר לך להתרגל לפין ולאט לאט לא תחושי כאב. ייתכן ובפעם הראשונה יהיה לך מעט דימום במידה וקרום הבתולין שלך טרם התבקע. מחזקת אתכם על התהליך שאתם עוברים יחדיו והייתי מציעה לכם להגיע אלינו, ל"דלת פתוחה" בסניף באר שבע ולדבר על כך עם אחת היועצות שלנו. כל הסגל אצלנו עבר הכשרה מיוחדת במיניות האדם ויוכלו לתת לכם הכוונה מתאימה. השירות הוא חסוי וללא עלות ומותאם למתבגרים וצעירים. אנחנו כאן בשבילך/כם מתי שתצטרכו ונלווה אתכם בשמחה בתהליך הזה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #93447
היי אני מרגישה שאני וחבר שלי מתקדמים בכיוון טוב אני והוא כבר 5 חודשים ביחד והוא מאונן לי ואני לו והכל בהסכמה ובכבוד.. הבעיה שלי היא שמביך אותי לדבר איתו על הנושא הזה ואני מרגישה שאני בדרך ללהיות מוכנה ללשכב איתו וזה משהו שחשוב לי לדבר עליו בפתיחות לפני ואני מרגישה שהקשר שלנו מאפקר לדבר בפתיחות על הכל אבל זה מביך אותי ואני רוצה לדעת איך אני יכולה להתגבר על זה וכן להצליח לדבר על כל הנושא ולהעלות אותו לשיחה .. תודה :)

תשובה:
שלום לך, אתם נשמעים זוג מקסים ואני מבינה ששיח על מיניות ויחסי מין יכול לעורר מבוכה רבה. תוכלי לשאול אותו שאלות מקדימות כמו האם טוב לו אתך? האם נהנה מהמגע המיני ביניכם? אולי היה רוצה לנסות דברים נוספים?האם מרגיש מוכן לקיים יחסי מין? אולי גם הוא חשב על זה אבל לא רצה שתחשבי שהוא לוחץ עלייך ואולי גם הוא חושב על זה ומובך לדבר על זה. תוכלו גם לפנות אלינו באופן טלפוני וניתן לכם הכוונה מתאימה שאולי גם תעזור לכם בשיחה. מציעה לך אבל לשוחח עם אמך על הרצון שלך לפגוש רופא נשים ולהשתמש באמצעי מניעה במידה ותרצו להתחיל לקיים יחסי מין. גם קונדום ייתן לכן מענה מצוין וישמור עליכם מפני הריון ומחלות מין. בהצלחה


בן 17 שואל: #93444
שלום, יש לי חברה כבר 8 חודשים והקשר שלנו רציני. עד עכשיו קיימנו רק סקס יבש והסיבה לכך היא שהיא מפחדת מקיום יחסי מין. אני כבר קיימתי יחסי מין בעברי ואני לא מוצא דרך להרגיע אותה ולהסביר לה שהמצב אינו נוראי. כמובן שאני לוחץ עלייה ואמרתי לה שאני מוכן לחכות גם שנה, אולי זה ישמע קצת מצחיק אבל כואב לי לחזור כול הפעם הביתה עם כאב באשכים או לישון איתה ולקום עם הכאב. יש אולי דרך להסביר או סתם להרגיע אותה בעיניין? והאם יש דרך שגם אני אוכל להנות מהסקס היבש? כי ללחוץ אני לא רוצה ועדיף למצוא פיתרון גם לבעיה הזו.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הרגישות שלך לחברה שלך. אתה צריך לכבד את הרצון שלה וכרגע תצטרכו לחכות. השאלה, למה היא מפחדת מיחסי מין? מה ספרו לה על זה? אולי שמעה חוויות קשות מנערות בגיל שלה? הייתי מציעה לכם להגיע יחדיו לייעוץ ב"דלת פתוחה" באר שבע ולדבר על הדברים, לשמוע מידע שיכול לעזור, להקל וגם להרגיע. תוכלו לעת עתה להתנסות באוננות משותפת ואולי זה יקל על הכאבים שאתה חש או שתאונן לבד בשרותים וזה גם יכול להרגיע אותך. בהצלחה ונשמח אם תגיעו אלינו


בת 17 שואלת: #93208
היי, יש לי בעיה.. אם אני מכניסה לעצמי אצבעות לנרתיק או שחבר שלי עושה את זה אני בקושי מרגישה משהו שם. כאילו אני יודעת שהאצבעות בפנים אבל אני לא מרגישה אותן ובכלל לא מרגישה הנאה שזה די מבאס. לפני כמה זמן חבר שלי הכניס לי אצבעות קצת עמוק ואז כן הרגשתי משהו, אבל פשוט הרגשתי שהן שם לא איזה משהו מיוחד. אני רק רוצה להגיד שאני מאוננת כבר די הרבה זמן בשכיבה על הבטן ומחככת כרית או משהו אחר בפות וזה כן מגרה אותי וכיף לי. לפני כמה זמן קראתי שזה פחות טוב לאונן ככה ומאז אני כבר בקושי עושה את זה, אבל האם זה נורמלי שאני לא מרגישה כלום כשאני מכניסה אצבעות? והאם דרך האוננות שלי קשורה? ומה ניתן לעשות לגבי זה? תודה רבה(:

תשובה:
שלום לך. שאלה כל כך חשובה וכל כך בוגרת! שאלתך קשורה קשר ישיר לכל מה שבדרך כלל מלמדים אותנו על מיניות נשית ועל יחסי מין. למען האמת רוב הנשים (כ-75%) אינן מגיעות לאורגזמה ("גומרות") כתוצאה מהכנסה של אצבעות או פין אל הנרתיק אלא מגירוי ישיר של הדגדגן. דרך האוננות שאת תיארת גורמת לגירוי של הדגדגן וזאת התחושה הכיפית שהרגשת. אין כל סיבה שתפסיקי לאונן בדרך זאת - להיפך, אוננות היא דרך נהדרת להכיר את גופך, את מיניותך וללמוד מה גורם לך עונג. את יכולה להדריך את חבר שלך ולספר לו מה נעים לך. זאת תחושה נהדרת שאפשר לגרום הנאה למישהו אחר. אולי בעזרת חבר שלך תוכלי לגלות דרכים נוספות של גירוי הדגדגן שיגרמו לך לתחושת גירוי נעימה. המשיכי לגלות וליהנות. כל טוב.


בת 15 שואלת: #93054
אינני מצליחה להגיעה לסיפוק מיני , ,מה לעשות במצב כזה ?

תשובה:
שלום לך. שמחה שפנית אלינו בשאלה חושבה ובוגרת כזאת. האם את מתכוונת ב"סיפוק מיני" להגעה לאורגזמה? אם כן, הדרך הטובה ביותר היא לחקור את גופך ולגלות מה מענג אותך. אוננות היא דרך נפלאה להכיר את גופך ואת יכולה לאונן ולהרגיש מה נעים לך יותר או פחות. דרך יעילה להגיע לסיפוק מיני היא באמצעות אוננות ו ירוי של הדגדגן. הדגדגן הוא איבר שנועד אך ורק להנאה מינית והוא ממוקם בקצה העליון של השפתיים הקטנות בפות שלך. את יכולה לקחת מראה ולהתבונן בפות ולגלות שהדגדגן נראה לעין. יש נשים שמאוננות ומגרות את הדגדגן בעזרת היד שלהן, אחרות אוהבות להשתמש בזרם המים של הטוש במקלחת. יותר חשוב מכל דבר שכתבתי עד כה הוא שתהיי רגועה ושלווה. על מנת שתוכלי להגיע לאורגזמה עליך להתרכז רק בתחושה הגופנית ובכיף ולא לחשוב כל הזמן "אני לא מצליחה, למה אני לא מצליחה? מתי זה יקרה?...". בהצלחה, בהנאה וכל טוב.


בן 18 שואל: #92735
אז ככה, יש לי חברה שנתיים וחצי ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר חצי שנה, וכל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין אני מרגיש כבר בפעמים הראשונות של החדירה שאני עומד לגמור, ובסופו של דבר הסקס נמשך הכי הרבה 15 דקות, ושנינו נורא מתבאסים למרות שהחברה שלי לא מראה את זה.. השאלה שלי היא מה אפשק לעשות כדי שהסקס יוכל להתקיים יותר זמן כך ששנינו נהנה יותר? תודה רבה

תשובה:
שלום לך. מקסים בעיניי שאתה מודע לכך שאתה אחראי גם להנאה של בת הזוג שלך. כשאתה אומר סקס של 15 דקות אתה מתכוון שאתם מקיימים יחסי מין הכוללים כניסה של הפין אל הפות במשך 15 דקות או שכל המגע המיני ביניכם אורך 15 דקות? 15 דקות של כניסה של הפין אל הפות ("חדירה") הן לא זמן קצר כלל וכלל - נהפוך הוא! זה נחשב הרבה מעל הממוצע. מדוע אתה חושב שחברה שלך מתבאסת? אולי רק אתה חש מאוכזב והיא למעשה נהנית? חשוב שתזכור שרוב הנשים אינן מגיעות לאורגמה (גומרות) מכניסה של הפין אל הפות אלא מגירוי חיצוני של הדגדגן. אני מציעה שתתייחס לכל זמן שאתם עוסקים במגע מיני כאל "יחסי מין", כלומר גם לשלב של המגע טרם הכניסה של הפין אל הפות: חיבוקים, נשיקות, התמזמזות - כל מה שאתם עושים ביחד כדי להעלות את רמת ההתרגשות, הגירוי וההנאה. זה הזמן להשקיע במגע שאינו כולל בהכרח כניסה של הפין אל הפות כמו אוננות הדדית ומין אוראלי. ייתכן ותגלה גם שאם אתה מגיע לאורגזמה (גומר, שופך) פעם אחת עוד לפני שתתקיים כניסה של הפין אל הפות לא תרגיש שאתה גומר מהר בפעם השניה. אני שוב מבקשת להדגיש - 15 דקות הן הרבה זמן! מעבר לכך, אחד התנאים לקיום מגע מיני מהנה הוא קיומה של תקשורת בין בני הזוג. שתף את חברה שלך בתחושותיך, שאל אותה ממה היא נהנית. אולי תגלה שהיא לחלוטין מרוצה ממשך הזמן של יחסי המין שלכם ותרגיש רגוע יותר. כל טוב.


בן 15 שואל: #92580
אני בן 15 ואני מאונן מכיתה ה האם זה קשור זה שאני משפיך מהר לגיל שלי?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאתה מגלה את המיניות שלך ומענג את עצמך באמצעות אוננות. משך השנים שאתה מאונן אינו קשור למשך הזמן שלוקח לך להגיע לאורגזמה (לגמור או לשפוך). מי קבע שאתה גומר מהר מדי לגילך? אין נוסחה מדוייקת שקובעת כמה זמן צריכה להימשך אוננות. לפעמים תגמור מהר יותר ולפעמים פחות. חשוב לי לומר לך שאם אתה מאונן כשאתה צופה בפורנו זה יקצין את הגמירה המהירה שלך ויהיה לך קשה מאוד לגמור לאט כשתקיים יחסי מין. כל טוב.


בן 17 שואל: #92298
שלום אני רוצה לדעת איך אני ידע שחברה שלי גמרה זה כמו שלגברים יוצא זרע ?

תשובה:
שלום לך, אין דרך לדעת אם אישה גמרה כמו כשיוצא זרע לבנים. הדרך לדעת היא לפי מה שחברה שלך אומרת לך: אם היא חוותה אורגזמה או לא. כל אישה ונערה היא שונה וכל אחת חווה אורגזמה בצורה שונה ומגיבה גופנית באופן שונה. תקשורת ופתיחות לגבי המגע ביניכם זה מה שיעזור לך להבין אם חברה שלך מגיעה לאורגזמה או לא. כל טוב


בן 17 שואל: #92165
אני רוצה לדעת מה יגרום לי לגמור אחריי הרבה זמו בסקס עם חברה שלי יש לזה תשובה ?

תשובה:
שלום לך. בנים רבים מוטרדים מכך שהם גומרים מהר מדי. חשוב שתזכור ש"מהר" זה עניין מאוד יחסי. הרוב רק חושבים שהם גומרים מהר מדי וזה לא תמיד כך. ישנן מספר דרכים להאריך את משך המגע המיני. ראשית, נסה להשקיע יותר זמן במגע מיני שאינו כולל כניסה של הפין אל הפות -אוננות הדדית, ליטופים, חיבוקים, מזמוזים - כל מה שנעים לשניכם. בנקודה זאת חשוב לי להדגיש כי רוב הנשים אינן מגיעות לאורגזמה כתוצאה מכניסת הפין אל הפות, אלא מגירוי חיצוני של הדגדגן. לכן, אם תשקיעו יותר זמן במגע מיני טרם הכניסה של הפין אל הפות(כפי שהצעתי קודם לכן), תוכל לדאוג להנאה של חברה שלך ואז אני מאמינה שתהיה פחות מודאג מכך שאתה גומר מהר, כי תוכל להירגע בידיעה שגם היא נהנית. דבר נוסף שניתן לעשות הוא פשוט להוציא את הפין מהפות כשאתה מרגיש שאתה עומד לגמור ולחזור שוב למגע מיני שאינו כולל את כניסת הפין אל הפות. אני מציעה שתדבר עם חברה שלך ותבין מהשיחה האם היא מרוצה ונהנית מהמגע המיני ביניכם. אולי רק אתה מרגיש אתה גומר מהר מדי, בעוד חברה שלך לא חושבת כך? בהצלחה וכל טוב.


בן 17 שואל: #92112
סורי על החפירה בנושא היום קיימתי יחסים אם בת זוגתי שוב וכבר בכניסה השלישית גמרתי .. לאחר מכן החלפתי קונדום וניסינו שוב ושוב אחרי שלוש או ארבע חדירות שוב גמרתי זה ממש מתסכל אותי לא יכול להיות שהסקס עצמו דקה בלבד ..

תשובה:
שלום לך. אתה לא חופר וזה בסדר גמור לשתף אותנו במה שמציק לך. אני יודעת מהפניות הקודמות והפנייה הנוכחית שאתה מאוד מודאג ומתוסכל מזמן הגמירה שלך ואני רוצה שתדע שכל מה שתיארת הוא תקין ונורמלי ואין לך במה להתבייש או להרגיש לא נעים. היכולת לשלוט בשפיכה ולעכב אותה היא יכולת נרכשת ולוקח הרבה זמן וניסיון כדי להצליח לשלוט עליה. המשך להתנסות ולקיים מגעים מיניים ואתה תראה שעם הזמן קצב השפיכה שלך יעלה. אתה גם יכול לנסות לאונן ולהגיע לפורקן מיני לפני שאתה מקיימים מגעים מיניים ולראות אולי זה עוזר לעכב קצת את השפיכה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #91715
יש לי שתי שאלות 1.יש לי על החזה סימני מתיחה, זה נורמלי ? 2.אני עדיין לא מצליחה לגמור כשהחבר שלי עושה לי ביד , ולא בעזרת שום דבר , רק כשאני נוגעת בעצמי אני מצליחה , אני ממש רוצה להנות איתו עד הסוף ואני נהנת אבל עד עכשיו לא גמרתי איתו בשום צורה , מה לעשות ?

תשובה:
שלום לך. השאלות שלך מעידות על בגרות והכרת גופך ומיניותך. סימני מתיחה על החזה הם נורמלים בהחלט. סימני מתיחה נגרמים כתוצאה ממתיחה של העור. כשהחזה הנשי מתחיל להתפתח העור באזור נמתח (לעתים הדבר קורה בקצב מהיר יותר ממה שהעור מסוגל להתמודד אתו). לגבי שאלתך השנייה - מאחר ואת יודעת מה עוזר לך לגמור, את יכולה להדריך את חבר שלך. אמרי לו איזה סוג של מגע נעים לך, באיזו עוצמה ובאיזו מהירות. כדי להצליח לגמור עלינו להיות רגועים. הרבה פעמים בלי לשים לב אנחנו מתעסקים יותר במחשבה "אני לא מצליחה לגמור! למה אני לא מצליחה לגמור?" וכו', ואז במקום להתרכז בעונג ובהנאה אנחנו הופכים מתוסכלים. קחי לך את הזמן. שתפי את בן הזוג שלך, שימרו על תקשורת פתוחה, מכילה וכנה ואני מאמינה שתצליחו למצוא את הדרך שבה חבר שלך יוכל להיות שותף לאורגזמות שלך. כל טוב.


בן 18 שואל: #91669
תודה רבה על המענה, אנחנו באמת קשובים וכשכואב לה אנחנו מפסיקים והצלחנו לעשות את זה שוב אבל ישנה עוד בעיה. אני לפעמים גם גומר מהר עוד לפני שאנחנו מצליחים להכניס אותו ואני רוצה לדעת אם יש פיתרון נוסף חוץ מלהביא ביד כל פעם לפני ?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה לשמוע שאתם קשובים זה לזו במהלך קיום יחסי מין ואני בטוחה שזה נותן לכם הרבה ביטחון, נינוחות והנאה- המשיכו כך! בנוגע למהירות השפיכה. תדע שזה שאתה לפעמים גומר "מהר" זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך, להיפך, זה דבר מאוד נפוץ, טבעי ונורמלי. ולכן אין לך ממה להתבייש או לדאוג! תדע שהיכולת לעכב את השפיכה היא יכולת שדורשת מיומנות וניסיון ולכן אני בטוחה שבעתיד תוכל יותר לשלוט בכך. כמו כן, כפי שכתבת, לאונן לפני המגע המיני יכול גם הוא, לעזור לעכב את השפיכה. יחד עם זאת, חשוב לי שתדע שרוב הנשים לא גומרות מכניסה של הפין לפות, אלא מגירוי חיצוני של הדגדגן. לכן, גם אם אתה גמרת זה לא אומר שאתה לא יכול להמשיך ולענג את בת הזוג שלך באמצעות היד, הפה או כל דרך אחרת שנעימה לה ולך. אני ממליצה לך לשוחח על הנושא עם בת הזוג שלך ולשתף אותה בחששות ובתחושות שלך. זה יעזור לך להפיג קצת מהלחץ ומהמתח שאתה בוודאי מרגיש סביב הנושא ולהרגיש יותר בנוח. שיהיה בהצלחה, חג שמח!


בן 24 שואל: #91570
שלום אני עושה סקס עם חברה שלי ואחרי גמירה ראשונה אנחנו רוצים לעשות זאת שוב הבעיה שהוא לא עומד האם זו בעיה ?

תשובה:
שלום לך. כמו כל איבר אחר בגוף, גם הפין צריך מנוחה אחרי מאמץ. אצל כל גבר משך ההתאוששות הנדרש משתנה. בנוסף, זה קצת כמו לנסות ולא לחשוב על פיל לבן. אם תחשוב כל הזמן על איך להעמיד אותו שוב ותהיה בלחץ שזה לא קורה, סביר להניח שזה גם לא יקרה. אני ממליצה שאחרי גמירה ראשונה, תנוחו מעט. בזמן הזה אפשר להמשיך להתחבק ולגעת אחד בשני וגם לספר איך היה ומה עשה לכל אחד מכם נעים. אפשר שוב להתחיל במגע מיני שאינו כולל כניסה של הפין אל הפות, כמו אוננות משותפת,למשל, או כל מגע אחר שמעורר אותך מינית (גם מילים יכולות לעזור ושימוש בדמיון). נסה לא להיות בלחץ. נסה ליהנות מהרגע הנוכחי ולא לחשוב על מה הלאה. אם תוכל להרפות עצמך ממש ולהתענג אני מאמינה שיהיה לך קל יותר להגיע לזקפה נוספת. אפשרות נוספת היא לא לגמור בפעם הראשונה, אלא להפסיק לפני ולהתפנות למגע מיני אחר (ללא כניסה לפות) ואחרי זמן מה להיכנס שוב. המשיכו ליהנות וכל טוב.


בן 15 שואל: #91237
אני בן 16 ואני מאונן כבר 3 שנים ועד עכשיו אני גומר מהר זאת אומרת ב3 דקות גג . זה אמור להשתנות ? כי חברה שלי רוצה שנשכב ואני יוצא טמבל מול החברים שלי שאני לא רוצה. כי אני מפחד לא לרצות אותה ושיצחקו עלי שאני גומר מהר . זה אמור להשתנות או יש שיטות לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
היי, אני מאוד שמחה שפנית אלינו. הפעם הראשונה של קיום יחסי מין הוא באמת דבר מאוד מלחיץ, ויש הרבה מאוד חששות משני הצדדים לגבי זה והרבה לחץ מהסביבה. חשוב קודם כל שלא תמהר לתוך משהו שאתה מרגיש לא מוכן אליו, ושתנסה לחשוב עם עצמך אם זה באמת מה שאתה רוצה לעשות. כל זה לא צריך להיות קשור לזמן שלוקח לך להגיע לאורגזמה. אין זמן שהוא "אופטימלי" מהבחינה הזאת. רוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה דרך חדירה אלא נהנות הרבה יותר מדברים כמו אוננות הדדית או מין אוראלי ולכן אתה יכול לרצות את החברה שלך בדרכים רבות נוספות על החדירה. אני מציעה שתדבר איתה על זה קודם כל, כי יחסי מין הם הופכים לטובים פי כמה כאשר יש תקשורת פתוחה בין בני הזוג, ותשתף אותה בחששות שלך ותשאל אותה מה היא אוהבת יותר או פחות. אם בכל זאת אתה רוצה לעכב את האורגזמה אתה יכול לנסות לאונן לפני שאתם נפגשים, וכך אולי יקח לך יותר זמן בפעם השניה. שיהיה לך סוף שבוע נעים ובהצלחה!


בן 14 שואל: #91087
שלום אני בן 14 ואני החברה שלי מקיימים סקס יבש, עכשיו אני יודע שהיא נהינת אבל העיניין הוא שאני לא ככ נהנה. יש אולי משהו שאני לא עושה נכון או גם דרך כלשהיא להינות מזה יותר?

תשובה:
שלום לך. חשוב להבין מה אתה מרגיש שגורם לך לא ליהנות. האם המגע שלה לא נעים? אולי אתה חושש שתיסחפו ותשכבו והיא תיכנס להריון? אולי אתה לא כל כך נמשך אליה? אולי יש בעיות בקשר שלכם? אין משהו שעושים נכון או לא נכון. סקס יבש זה סקס עם חלקי בגדים, רק עם תחתונים או הנערה עם תחתונים וחזיה והנער עם בוקסר או שניכם עם ג'ינס ונוגעים אחד בשניה, מתגפפים וכך נוצר מגע בין הבגדים באברי המין, מתנשקים. זה סקס יבש וזו דרך יפה לקיים מערכת זוגית אוהבת מבלי לקיים עדיין יחסי מין כשצעירים עדיין ולא מוכנים. אז צריך לבדוק מדוע אתה חש כך וזה בסדר גם להרגיש ככה. אנחנו מדברות עם נערים רבים שלא מבינים מה פתאום הם עושים שם, מה מהנה בזה, אפילו נהנים יותר באוננות עם עצמם מאשר התמזמזות עם בת הזוג. חסר פרטים במה שכתבת ואני מזמינה אותך גם לכתוב לנו בפירוט יתר, גם לדבר עם חברה שלך ולגם להגיד לה מה הפנטזיות המיניות שלך ושלה, זה גם יכול להדליק את שניכם. בהצלחה


בת 21 שואלת: #90818
שלום.. יש לי 2 שאלות. אחת.. אני והחבר הנוכחי שחמ התחלנו לשכב בערך לפני חצי שנה.. הוא היה הראשון שלי.. ולא ירד לי דם. עכשיו רציתי לדעת איך זה הגיוני שקרום הבתולים נקרע אבל לא יורד דם? אחרי חודששהתחלנו לשכב באחת הפעמים היה לי דימום קטן אבל הבנזוג שלי אמר שזה דימום שכנראה נגרם כי הוא פצע אותי..הוא יותר מנוסה ממני והוא יודע איך דם של קריעת הקרום בתולים אמור להראות.. ויש לי עוד שאלה אנחנו שוכבים כבר די הרבה זמן ולא מעט אבל אני אפעם לא מצליחה להגיע לאורזמה אני הכי נהנת איתו בעולם ויש משיכה מטורפת בינינו כיף לי ויש לי צמרמורות בכל הגוף והתכווצויות שאני לא מסוגלת להמשיך יותר התכווצויות כאלה שאני מרגישה שזהו זה השיא.והוא תמיד מבקש ממני תמשיכי עוד כדי שתגיעי לאורגזמה אבל באיזשהו שלב אני מפסיקה כי אני באמת מרגישה שאני לא מסוגלת יותר אני נהיית תשושה והוא לוקח את הפיקוד נורא מפריע לו שאני לא מצליחה להגיע לאורגזמה ולהנות כמוהו גם לי זה מפריע כי אני באמת נורא נהנת ואני חר מבינה למה אני לא מצליחה להגיע לשיא תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ראשית כל אני שמחה לשמוע שאת בזוגיות טובה, שאת נהנת ושלבן זוגך חשוב שתגיעי לאורגזמה, כל אלה כבר התחלה מצויינת. לגבי שאלתך הראשונה, חשוב לי להסביר לך שקרום הביתולין איננו "קרום". מדובר ברקמה דקה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק, כך שאי אפשר באמת לקרוע אותו, ולכן זה נורמלי לחלוטין שלא ירד לך דם, לא לכל הבנות יורד דם בפעם הראשונה. לגבי הדימום, שהגיע בהמשך יכול להיות שזה כתוצאה מכך שחור הנרתיק שלך עדיין צר ולכן באמת, כפי שבן זוגך אמר, זו יכולה להיות הסיבה שהוא פצע אותך. אך פציעה כזו יכולה להיגרם גם כתוצאה מכך שלא היית מספיק רטובה לפני החדירה, מה שמוביל אותי לשאלתך השנייה. כדי להימנע מפציעות, כאבים ושיהיה לך יותר נעים חשוב לעשות הרבה "משחק מקדים" לפני החדירה. זה יכול לכלול מין אוראלי או גירוי נעים עם האצבעות את הדגדגן, על מנת שתהיי מגורה מינית. חשוב לי לציין שהדגדגן (החלק הנעים אצל האישה) נמצא בחלקו העיליון של הפות ולא בתוך הנרתיק. זה לחלוטין נורמלי שעדיין לא הגעת לאורגזמה, גוף האישה הוא מורכב ולכן לוקח לרוב הנשים זמן לגלות מה נעים להן. יתרה מזאת, נשים רבות מגיעות לאורגזמה רק/בעיקר דרך יחסי מין ללא חדירה, לכן חשוב שתתנסו יותר גם בזה. להרבה נשים קשה להגיע לאורגזמה מחדירה, ולפעמיים זה דבר שמתפתח עם הזמן והניסיון ולפעמים גם לא וזה בסדר. עם זאת מהצד השני, את מתארת הנאה גדולה, צמרמורות, והתכווציות שמונעות ממך להמשיך, כל אלה הם דברים שקורים כשמגיעים לאורגזמה. לכן, על מנת שתוכלי לדעת מתי הגעת לאורגזמה חשוב שתתנסי קודם עם עצמך. אני ממליצה לך לאונן לבד ולגלות מה עושה לך נעים ואיך זה מרגיש כשאת מגיעה לאורגזמה ועם הידע הזה תבואי ליחסי המין המשותפים שלכם. אחרי שתגלי לבד מה עושה לך טוב, חשוב שתהיה תקשורת פתוחה בינכם, ותגלו ביחד מה נעים לך ומה נעים לו. תמשיכי להנות ולגלות את מיניותך, בהצלחה :)


בן 15 שואל: #90525
שלום, אני לא כל כך יודע מהו סקס יבש.. אפשר הסבר בבקשה? הבנתי שזה עם בגדים וזה אבל לא מובן לי מה ההגיון.. תודה

תשובה:
היי לך, סקס יבש הינו כאשר שני הפרטנרים משפשפים את איברי המין שלהם אך ללא חדירה. יכול להיות עם בגדים או בלי בגדים. יחסי מין הם יחסים, הם הרבה יותר מחדירה או אורגזמה, ויש הרבה דרכים ליהנות מלבד חדירה. זו פשוט עוד אחת מהדרכים להרגיש נעים ולעשות אחד לשני כיף. (: בהצלחה!


בת 16 שואלת: #90460
היי שבוע טוב! אני וחבר שלי ביחד 4חודשים ואנחנו שוכבים.כשהוא יורד לי אני תמיד מצליחה לגמור,אך לאחרונה אני כמעט מגיעה לשיא וזה פשוט נעלם,ניסינו כל כך הרבה ופשוט לא יצא.למה זה ככה? מקודם בדיוק אותן פעולות ממש השפיעו עליי ועכשיו כאילו כלום

תשובה:
שבוע טוב גם לך. מה שאת מתארת הוא טבעי מאוד ונורמלי. מיניות היא דבר דינאמי וגירוי מיני הוא דבר מתפתח- גם ככל שאת מתבגרת, גדלה בגיל וגופך מתפתח וגם כי הגירוי המיני מחפש לעצמו עוד מקומות מאתגרים ומגרים. אני חושבת שחלק מההנאה ממין היא להתנסות בדברים שונים וחדשים ולשנות מדי פעם. למצוא מקומות אחרים שמגרים, מגע אחר. אני חושבת שמה שיכול להיות לך טוב הוא להתנסות בעצמך, באוננות מה גורם לך לגירוי, מה עושה לך טוב- ואיפה המקומות החדשים- וללמד את החבר שלך את מה שגילית. מה דעתך?


בת 17 שואלת: #90385
תודה על התשובה! אני בטוחה שאני מאבדת את הנקודה שאמרתי לך עליה בגלל הריגוש! ואני גם מרגישה שאם אני ילך עם הנקודה הזאת עד הסוף אני יגמור, אבל אני סוג של מרגישה שאני צריכה לעצור(בקטע טוב ) כי סוג של קשה לי להחזיק את עצמי כשאני שם זה בהחלט מהריגוש, וזה מפריע לי כי כשאני לבד אני מגיעה לשם נהנת לכמה שניות ואז אני חייבת להפסיק ומתפרץ לי השתן חח (וגם אני מצליחה להגיע לשם רק בעזרת שימוש בצעצועים ואני מאבדת שליטה עלהם) וכשאני איתו כשאני מגיעה לשם אני מתחילה להתפתל כזה ואני מקשה עליו לסיים עם העבודה ולהנות )ובעניין השתן אני תמיד מתפנה לפני.. ועדין יש לי דחף מטורף לפיפי באמצע! ועוד שאלה, כשאני מאוננת לבד בלי מכשירים אני לא מצליחה להגיע לשום הנאה וזה מתחיל להרגיש לי טיפשי ואני מתייאשת איך לגרום לעצמי הנאה בלי מכשירים? תודה רבה :)

תשובה:
שלום לך, נפלא לשמוע שאת מתרגשת, נהנת ומגלה את המיניות שלך. לגבי החוויה של איבוד שליטה שאת מתארת- כשבנות או בנים מגיעים/ות לאורגזמה הרבה פעמיים התחושה היא של איבוד שליטה ובכלל זו תחושה שלא מוכרת משום מקום אחר, מה שאת מתארת שקורה לך הוא טבעי לחלוטין. המלצתי אלייך היא שלא תעצרי את עצמך, תתני לעצמך להנות. בנוסף, הרבה פעמיים אחרי שבנות גומרות הן מרגישות שדי אי אפשר להמשיך לגעת יותר בפות או בדגדגן וגם זו תחושה נורמלית לחלוטין כי המקום מאוד מגורה והוא צריך הפסקה. לגבי תחושת השתן שאת מתארת, כמו שכבר אמרנו קודם גם התחושה הזו נורמלית והרבה בנות חוות אותה, השאלה היא האם באמת יוצא לך שתן אחרי שאת מענגת את עצמך? יכול להיות שמה שאת מרגישה זה לא שתן אלא רטיבות בפות שהולכת וגוברת ככל שאת יותר מגורה מינית. כשבנות מגיעות לאורגזמה הן יכול לחוות ממש פרץ של רטיבות. זה דבר טוב! בעתיד כשתרצי לקיים יחסי מין עם חדירה הרטיבות הזו היא מה שתקל על הכניסה של הפין לפות. הגוף של בנות בנוי כך שהן תייצרנה רטיבות כשהן מגורות מינית כדי לייצר חומר סיכה טבעי. אני ממליצה לך לנסות להפסיק לחשוב על הפיפי, ולנסות אך ורק להתרכז בהנאה שלך. הרבה פעמיים אם בנות/ים מאבדות/ים את הריכוז בגלל כל מיני מחשבות טורדניות אז קשה להגיע לאורגזמה. ולגבי השאלה שלך על האוננות עם מכשירים, אין בכך שום בעיה, לשם כך המציאו אותם. זה שאת מצליחה להגיע להנאה בעזרתם זה מעולה ואין סיבה שתוותרי על כך. את בגיל שאת עדיין מגלה את הגוף שלך ומה עושה לך טוב. בהמשך אולי תמצאי דרכים נוספות לענג את עצמך אבל גם אם לא, אז שימוש במכשירים זו דרך מצויינת. תמשיכי להנות ולגלות את עצמך. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #90217
לא ממזמן התחלתי להכנס לעולם המיני ואני וחבר שלי עושים רק סקס יבש ומענגים אחד את השני עם הידיים הבעיה שלי היא שבגלל שהכול חדש לי(אני מקווה) אני לא מצליחה להגיע למצב שאני גומרת, לבד בכלל לא, אני יכולה לגרום לעצמי הנאה לכמה שניות(כשאני תופסת נקודה מסוימת) ואז זה עובר כאילו אני מפספסת אותה פתאום! הייתה רק פעם אחת שהרגשתי שאני עומדת לגמור והיא הייתה כחבר שלי עשה לי ביד וגם אז לא הגעתי לזה בסוף כי פתאום הייתי חייבת לעצור! מאז היו עוד פעמים שהוא עשה לי ביד והייתי חייבת לעצור כי הרגשתי שאני ישתין לו על היד חח ואני בטוחה שזה שתן שהתפרץ! מה אני עושה איך אני מגיעה לגמירה? ואיך אני מחזיקה את השתן בפנים כשדברים קורים? תודה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת מגלה את העולם המיני ונהנית ממנו. הנאה מינית היא דבר מופלא שמורכב ממגעים שונים ומצבים שונים ואינה בהכרח מנגמרת באורגזמה ('גמירה'). נשים רבות מתארות שהן אינן מגיעות לאורגזמה ופעמים רבות הדבר נובע מעצם הרדיפה אחריה. אז לפני שאענה לך על השאלות ששאלת אני מציעה לך בינתיים ליהנות מהתהליך מהמגע וההנאה שיש בחסי מין. את מתארת שני מצבים שאת לא מצליחה להגיע לאורגזמה- לבד ועם החבר. שמחתי לשמוע שאת מאוננת המשיכי לגעת בעצמך זה חשוב לגלות את הגוף שלך ולהכיר מה עושה לך טוב ככל שתתרגלי את זה יותר תיהני יותר, יכול להיות שאת 'מפספסת' את הנקודה מהריגוש שאת מגיעה או מאיבוד הריכוז. בנוגע לתחושה של השתן, נשים רבות מתארות שהגעה לאורגזמה מזכירה להם תחושה של שתן וההמלצה היא פשוט לשחרר (להרגשה הבטוחה שלך תעשי שתן לפני המגע המיני) אורגזמה זה עניין של תרגול הכרות עם הגוף ושיחרור ולפעמים זה לוקח זמן. אז כמו שכתבתי בהתחלה אל תלחיצי את עצמך. המשיכי להנות, כל טוב.


בת 20 שואלת: #90192
יש בחור שאני שוכבת איתו כבר כמה זמן, הוא הראשון שלי ולא שכבתי עם גבר אחר. ממבט שלי הסקס שלנו ממש סבבה, הוא מתחשב בי ואני מרגישה בטוחה איתו. הזמן הממוצע שלנו זה בערך שעה ולפעמים זה מגיע גם לשעתיים וחצי (לשנינו לוקח די הרבה זמן לגמור). חברות שלי אומרות שזה לא נורמלי וזה זמן מאוד מאוד ארוך שיכול לגרום לנזק. יש ממה לחשוש? זה פרק זמן נורמלי? קראתי באינטרנט שרוב האנשים מקיצים את זה ב10-20 דק.

תשובה:
שלום לך, ראשית כל חשוב לי להגיד לך שאין חוקים במין יש אנשים שמקיימים יחסי מין במשך 5 דק' ויש כאלה שמקיימים יחסי מין במשך שעה ואף שעתיים. כל עוד נעים לשניכם אין שום בעיה ואין חשש לנזק. נזק יכול להיווצר רק אם לאחד מכם לא נעים (למשל, אם את כבר יבשה ואתם ממשיכים, אז יכול להיווצר חיכוך של הפין בנרתיק ואז יכול להיות שישרוף או יכאב לך). כלל האצבע העיקרי ביחסי מין הוא שחייב להיות נעים לשני הצדדים, אם זה המצב אז אתם בסדר גמור, ולפי מה שאת מתארת הוא מתחשב בך ואת מרגישה בטוחה שזה נפלא! כמובן חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה על מנת למנוע היריונות לא רצויים או מחלות מין. תמשיכו להנות, וכל טוב :)


בת 16 שואלת: #90150
אני לא מצליחה לגמור... כל הזמן הוא שואל אם גמרתי ואני לא יודעת . זה מרגיש טוב כשהוא מביא לי ביד אבל ממש לפעמים אני מרגישה כאילו זה עומד לקרות ואז או שהוא מפסיק או שזה נעלם, מה לעשות ואיך אני אמורה לדעת אם גמרתי?

תשובה:
מנגנון האורגזמה של אשה לא פשוט. את צריכה להיות מרוכזת בעצמך ורגועה. מהשאלה הוקדמת שלך אני מבינה שיש לך ספקות בקשר לקשר שלכם. גם זה יכול לגרום לכך שקשה לך להגיע לגמירה. אם תגמרי תדעי. אני מציעה לך שתנסי לאונן כשאת לבד. כך תוכלי לדעת מה נעים לך ואולי לכוון אותו. זה לא תמיד קורה בפעמים הראשונות ואצל נשים זה לוקח זמן וסבלנות.


בן 17 שואל: #89949
אני בן 17 ויש לי חברה כבר כמעט שנה, השבוע שכבנו 3 פעמים (שנינו היינו בתולים) אבל בשום אחת מהפעמים לא הצלחתי לגמור אבל מלאונן אני כן מצליח, ופעם האחרונה הסקס כן היה במהירות ונמשך זמן אבל עדיין לא גמרתי, בנוסף לכך הקונדום מוריד לי את הזקפה כמעט לגמרי אבל אני כן גומר איתו כשאני מאונן אבל לא בסקס מה אני יכול לעשות כדי לטפל בזה ומה הסיבה לכך (ואני לא יודע אם זה קשור אבל אני רגיל לאונן במהירות גבוהה אז אולי זה בגלל זה)

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מרגיש מתוסכל וטוב שאתה משתף אותנו. אני לא יודעת אם זה המצב אצלך אבל הרבה פעמים בחורים שמאוננים תוך צפייה בפורנו מתרגלים לרמת גירוי מאד גבוהה ואז במציאות, המצב שונה מהסרטים ויש קושי לגמור. מה שרואים בפורנו מאד מעוות את המציאות ולכן מאד לא מומלץ להתרגל לאונן תוך צפייה בפורנו. אם זה לא מצב, יתכן באמת שרמת הגירוי שאתה מקבל שונה. יתכן שאתה חושש ממשהו כשאתה נמצא עם החברה? אני ממליצה שתתקשר ליועצת בדלת פתוחה. בשיחה אישית יהיה יותר קל לברר מה אתה מרגיש ואיפה אנחנו יכולים לעזור לך. מה דעתך? תוכל להתקשר? כל טוב לך.


בת 15 שואלת: #89947
יש לי חבר כבר שלוש חודשיים לפני כמה ימים שהיתי אצלו אז אנחנו תמיד מרביצים אחד לשני בצחוק כזה ויום לפני דיברנו על זה והוא אמר שהוא ינשך לי תפיטמות והוא הוציא לי תחזיה ועשה זאת אני עדיין לא בשלה לסקס והוא יודע אבל הוא רוצה שאני יביא לו ביד ואני קצת חוששת כי אני לא כל כך יודעת איך לעשות את זה מה עושים ?

תשובה:
שלום יקרה. שמחה לקרוא שאתם נהנים אחת מהשני וזו התחלה טובה אם תרצו להמשיך בעתיד ליחסי מין וכמובן שזה צריך להיות בקצב שלך ומתי שתהיה מוכנה וזה בסדר לחכות עוד. כדאי שחבר שלך יראה לך איך הוא מאונן, כך תוכלו להיות פתוחים ותוכלי לדעת איך עושים לו ביד. אין כאן איזו נוסחה, זה הקשר ביניכם והאהבה והתקשורת הטובה. תלטפי את איבר המין שלו ותתיידדי איתו קודם ואם את עדיין לא מוכנה לזה זה גם בסדר, העיקר שתרגישי נוח ומתי שאת מרגישה מוכנה לזה וגם הוא יכול לעשות לך ביד או ללטף את איבר המין שלך. סקס יבש, כלומר מגע עם בגדים או בגדים חלקיים זו דרך טובה ליהנות ועדין לא לקיים יחסי מין שאליו צריך להיות מוכנים. בהצלחה והנאה רבה


בת 19 שואלת: #89908
חבר שלי גומר לי בפנים והכל נוזל על המיטה . זה מוריד לנו את החרמנות כי בעצם מתעסקים בלנקות או לפני שמתלכלך בכלל לפרוס טישו . מה עושים ? אגב, חברות שלי עדכנו אותי שכשאשר היו גומרים להן בפנים זה לא נזל החוצה הם פשוט המשיכו .

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. חשוב שתדעי שלאחר שהגבר מגיע לפורקן בתוך הפות, נוזל הזרע לא יכול להישאר בתוך הפות והוא צריך לצאת החוצה. לכן, זה בסדר גמור שנוזל הזרע יוצא ממך החוצה וזה תקין לחלוטין. ייתכן וחברות שלך לא שמו לב שנוזל הזרע יוצא מהן החוצה או שזה פשוט לא הפריע להן. חבל לי לשמוע שפעולה טבעית זאת גורמת לך ולחבר שלך לירידה בחשק המיני, שכן מדובר במשהו נורמלי שאין לך שליטה עליו ואין מה להתבייש בו. במידה ואתם רוצים להימנע מכך, אתם יכולים להשתמש בקונדום וכך נוזל הזרע יישאר בתוך הקונדום או שחבר שלך יגמור בחוץ. בכל מקרה אין שום דבר שאת יכולה לעשות שיימנע מנוזל הזרע לצאת החוצה מהפות. אני יכולה להמליץ לך, לאחר הגמירה, לגשת למקלחת או לשירותים ולשטוף עם מים את הפות- זה מקל על הניקוי של נוזל הזרע ושומר על הגיינה של הפות שלך. כל טוב


בן 19 שואל: #89906
שךום אני בן 19 ומיקודם הסברתי שאני מממש מתוסכל מגודל האיבר שיש לי למטה (לא ארוך וגם ממש דק) ואני עם חברה בערך ב4 חודשים בערך ואני הסברתי שאנחנו מקיימים יחסי מין אז היא כן מרגישה את האיבר מין שלי..אבל מודה שכשאני יורד לה אז זה הרבה יותר כיף לה..עכשיו אני כל חיי ההיתי מתוסכל ועכשיו שאני איתה אני בכלל מתוסכל...אשכרה חברה שלי אומרת שיותר כיף לה שאני יורד לה מיחסי מין..אז מה כל הזמן אני ארד לה והיא לי ?..אין מצב שזה נורמטיבי..ויש לי עוד בעיה בנוסף לזה שיש לי איבר מין קטן שאני גומר מהר...אז בכלל נידפקתי מכל הכיוונים ואני ממש מתוסכל מעצמי ולא מפסיק לחשוב כמעט כל יום ואפילו חושב להיפרד ממנה בשביל שלא תידפק עם מישהו כמוני...אנחנו עושים את זה ואולי אחרי 7 דק כבר ישלי תצורך לגמור..והיא אומרת שהיא מרגישה שאם אחזיק ממש הרבה זמן אז רק היא תיגמור..וכן אני יודע שלא כולן גומרות מחדירה..אבל אין לי אפילו תאמצעים לבדוק את זה...גם איבר מין קטן וגם גומר מהר.. אני באמת בא לשאול..מה אני ככה איהיה כל חיי ??כל החיים אישתי תרצה שרק ארד לה ומידי פעם בשביל הגיוון יחסי מין שיגמרו בשניה ? בבקשה תעזרו לי:\

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שכתבת שאתה מאוד מתוסכל מהמצב הנוכחי וחושש ממה שצפוי בעתיד ואני מבינה ללבך. אני גם מעריכה מאוד את הכנות שלך ומתרשמת מהאופן בו אתה מודע לעצמך ומתבטא. זה מראה שאתה גבר מאוד אינטילגנטי, חכם ורגיש. נגעת במספר נושאים שארצה להתייחס לכל אחד מהם בנפרד. ראשית, בנוגע לגודל איבר המין שלך. החששות שאתה מתאר הן משהו שהרבה גברים חוששים ממנו ומתעסקים בו. תדע שאין דבר כזה פין גדול או קטן- לכל גבר יש פין שונה וזה טבעי ונורמלי. כמו כן, גודל הפין לא משפיע על ההנאה והסיפוק במהלך קיום יחסי מין ולכן אין לך במה להתבייש או ממה להיות מתוסכל. שנית, בנוגע לפורקן המיני של נשים. המציאות היא בדיוק כפי שכתבת- רוב הנשים מגיעות לסיפוק מיני מגירוי של הדגדגן ולא באמצעות כניסה של הפין לפות. גירוי הדגדגן יכול להתרחש על ידי גירוי ידני או אוראלי ולכן זה שחברה שלך אומרת שהיא ניהנת יותר כשאתה מעניק לה מין אוראלי זה טבעי ונורמלי וזה לא אומר שום דבר על האופן בו אתה מתנהל במהלך קיום יחסי מין, על גודל איבר המין שלך או על הזוגיות שלכם. יחד עם זאת, זה שרוב הנשים מגיעות לסיפוק מגירוי של הדגדגן לא אומר שכל החיים תצטרך "להסתפק" במין אוראלי בלבד. ישנן דרכים מגוונות לשלב בין גירוי לדגדגן לבין כניסה של הפין לפות- אתה יכול להעניק לחברה שלך מין אוראלי ולאחר שהיא תגיע לסיפוק מיני, לקיים יחסי מין עם כניסה של הפין לפות. אתם יכולים לרכוש אביזרי מין שניתן להשתמש בהם בזמן הכניסה של הפין לפות והם מגרים את הדגדגן במקביל. ישנם עוד דברים רבים שניתן לעשות ואני ממליצה לך ולחברה שלך לשוחח על הנושא ולחשוב יחד, מה נוח לכם ומה הייתם מוכנים לנסות ולעשות כדי ששניכם תהיו מסופקים באותה מידה. הנושא האחרון אליו אתייחס הוא משך השפיכה שלך. לגמור לאחר 7 דקות זה לא נחשב לגמור מהר, מה גם שאין דבר כזה לגמור מהר או לאט. במידה ואתה רוצה לעכב את השפיכה אתה יכול לנסות ולהגיע לפורקן מיני מאוננות או ממין אוראלי, להמתין רבע שעה ואז לקיים יחסי מין עם כניסה של הפין לפות. ייתכן וזה יעכב את זמן השפיכה, אבל תזכור שגם אם לא זה לא אומר שמשהו לא בסדר בך, זה רק אומר שאתה מגורה מינית וזה דבר מצויין! לסיכום, אני רוצה לחזק אותך- אני יודעת שלא קל לך, אתה מרגיש שיש ממך המון ציפיות ודרישות וזה יכול להיות ממש מלחיץ לנסות ולעמוד בכולן וזה גם ממש מתסכל להרגיש שאתה לא מצליח. אני רוצה להציע לך להשתחרר מהציפיות, הלחצים, הדרישות והמשימות ופשוט להינות מהזוגיות שלך ומהמגעים המיניים שלך ושל חברה שלך. ביחסי מין אין משימה, אין צריך ואין חובה הדבר היחידי שאמור להיות בהם זה אינטימיות,תשוקה, הנאה ועונג. שיהיה בהצלחה.


בת 16 שואלת: #89870
אני וחבר שלי שלושה חודשים ביחד והתחלנו לקיים יחסי מין עכשיו,עשינו את זה פעם ראשונה ולא כאב לי אבל ירד הרבה דם,אתמול עשינו את זה שוב וכאב לי בטירוף.יש דרך להעביר את הכאבים האלה? בנוסף היו חיכוכים ללא קונדום וחדירה אחת בלי גם,מיד אחרי זה שמנו אמצעי מניעה.יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, כאבים בחדירה יכולים לנבוע מכמה סיבות. הפעמים הראשונות יכולות להיות כואבות (לא רק הפעמים הראשונות). הנאה מיחסי מין ובמיוחד מחדירה זהו תהליך הדרגתי שלפעמים לוקח זמן. חלק מן הגורמים המשפעים על כאבים בחדירה זה רמת הגירוי ,המוכנות ותחושת הנוחות עם האדם איתו את מקיימת יחסי מין. חשוב לשים לב לנושאים אלה. האם את מספיק מגורה לפני החדירה? האם את מרגישה שאת רוצה את החדירה? ולא פחות חשוב עד כמה נוח לך עם אותו אדם שאיתו את מקיימת יחסים? כמו כן האם הנרתיק שלך היה רטוב? ניתן להרטיב את הנרתיק (אם הוא לא רטוב מהגירוי) ע"י רוק או שמן סיכה על בסיס מים. את מתארת שכאב לך בטירוף, האם אמרת לבחור שהיית איתו שכואב לך? עצרת אותו? אין סיבה להמשיך עם כואב ותמיד אפשר להמשיך להנות בדרכים רבות ושונות. יחסי מין זה דבר נפלא שמורכב מאפשרויות רבות, חדירה היא לא העיקר וחשוב לעשות כל מה שעושה נעים בלבד ולהתקדם בקצב שנכון לך. בנוגע לשאלתך השנייה - יש סיכוי קטן מאוד להריון בגלל טיפות האהבה שנפלטות מאיבר מינו של הגבר בזמן גירוי מיני. אבל אל תהיי בלחץ ממה שאת מתארת הסיכוי הוא קטן מאוד. לשקט נפשי שלך תעשי בדיקת הריון בעוד שבועיים מיום קיום יחסי המין. את מוזמנת להגיע למרכזי הייעוץ שלנו - ב 'דלת פתוחה' לקבל יעוץ ולעשות בדיקת הריון איתנו ובחינם. שיהיה כל טוב!


בת 15 שואלת: #89827
שלום. כשאני נמצאת עם חבר שלי באקט מיני (סקס או החדרת אצבעות )אני לא גומרת . מאז שנכנסנו ליחסים מיניים לא גמרתי איתו, למרות שאני תמיד מגיעה כמעט לשיא אבל זה אף פעם לא מגיע לגמירה. למה זה ככה ? יש משהו לעשות עם זה?

תשובה:
שלום לך, דבר ראשון תני לומר לך שזה טבעי לחלוטין שלא גמרת עדיין, לבחורות רבות קשה לגמור אבל בהחלט יש מה לעשות עם זה. גוף האישה מורכב יותר מגוף של גבר וכל אחת צריכה ללמוד את הגוף שלה וללמוד מה עושה לה נעים וטוב. חשוב לציין שבחורות גומרות מגירוי בדגדגן אשר נמצא בחלקו העליון של הפות, מתחת למפגש השפתיים הקטנות (לא בתוך הנרתיק, ולכן בחורות רבות לא גומרות מחדירה, או שלומדות לגמור מחדירה עם הזמן). מה שהייתי ממליצה לך דבר ראשון הוא לאונן לבד ולגלות בעצמך איפה נעים לך, איזה תנועות/תנוחות נעימות לך וכך תוכלי להדריך את החבר שלך בעתיד. מעבר לכך, כמו שציינתי קודם לבחורות יכול להיות קשה לגמור מחדירה לכן כדאי להתמקד ביחסי מין ללא חדירה קודם (גירוי עם האצבעות את הדגדגן או מין אוראלי) ואז אפשר לשלב יחסי מין עם חדירה. עוד דבר חשוב הוא תקשורת עם חבר שלך, אני יודעת שזה יכול להיות מביך, אבל חשוב שתגידי לו מה נעים לך וגם לנסות לכוון אותו אפילו עם היד שלך לאיפה שנעים לך. כמובן אל תשכחו להשתמש באמצעי מניעה. שיהיה בהצלחה :)


בת 25 שואלת: #89736
היי..אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין קרוב לשנה באופן רציף (לעיתים קרובות), לאחרונה מפעם לפעם אני והוא פחות מרגישים את החיכוך .. יכל להיות מכיוון שהחור יתרחב ? אם כן , מה אפשר לעשות ? זה ממש משפיע על ההנאה החוויה ..תודה

תשובה:
שלום לך יקירה, שמחה לשמוע שיחסי המין עד כה היו מיטיבים סה"כ. לגבי שאלתך, הנרתיק (ואגינה) של האישה היא איבר גמיש אך לאחר יחסי המין "חוזר למצבו הרגיל" כך שאין דאגה להתרחבות אינסופית. לחוסר החיכוך יכולות להיות מספר אפשרויות אך גם להן יש פתרונות. זה יכול לנבוע מגירוי רב של איבר המין שלך והפרשות של נוזל סיכה טיבעיים שזה מצוין, ולכן תוכלו לגוון עם תנוחות שונות שבהם החדירה הינה "עמוקה ומורגשת" לעומת האחרות וישנן אופציות נוספות אך במצב כזה ממליצה שנשוחח אז עדיף שתגיעו לאחד מסיניפינו לייעוץ בכדי לחשוב על דרכים לסייע לכם. אנחנו גם זמינים עבורכם טלפונית במידת הצורך. מחזקת אותך על הפנייה אלינו, ומאחלת לכם בהצלחה.


בת 17 שואלת: #89732
השאלה שלי היא אני לא מצליחה בעת קיום יחסי המין לגמור,תמיד יש לי את ההרגשה כאילו יש לי פיפי אבל תמיד זה כאילו משהו עומד להשתחרר ולא משתחרר

תשובה:
שלום לך. טוב שאת פונה אלינו. תראי, המנגנון של אורגזמה נשית יותר מסובך מאשר אצל הגבר. את מגיעה לגירוי וזה מה שאת מתארת, אבל לא מצליחה ממש להגיע לגמירה. יכולות להיות לכך כל מיני סיבות. קודם כל, מרבית הנשים לא גומרות בחדירה אלא במגע ידני או אוראלי (בפה). זאת אומרת שבן זוגך צריך לעזור לך עם הרבה סבלנות ונגיעות נעימות לגרום לך לגמור. ואת יכולה לעזור לו על ידי זה שתגידי לו מה טוב ונעים לך ומה מגרה אותך. אחת העצות שאנחנו נותנים לבחורות זה לנסות לאונן, כלומר להגיע לאורגזמה עם האצבעות שלך. כך תוכלי להכיר יותר טוב מה נעים לך. איפה, באיזו עצמה. כשתכירי את גופך יהיה לך יותר קל לכוון אותו. יתכן גם שהסיבה שאינך יכולה לגמור זה שהתנאים לא מתאימים לך. למשל, שאין לכם מספיק פרטיות. אולי את לא לגמרי שלמה עם היחסים האלה? קשה לי לדעת. אם תתקשרי לדלת פתוחה, תוכלי לדבר עם יועצת שתוכל לכוון אותך בשאלות שלה ולהבין יחד איתך מה לא מסתדר לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #89584
שלום. אני בת16 וחצי ויש לי חבר בן 17 במשך 3 חודשים. אנחנו כבר בקשר רומנטי כמעט שנה פשוט רק לפני 3 חודשים זה הפך להיות ממש רשמי ורציני. קיימנו כבר סקס יבש ( לפעמים שאני עם תחתון והוא בלי כלום ולפעמים שאני עם מכנס והוא בלי כלום) אני עשיתי לו ביד כמה פעמים, ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. אין לי ניסיון מיני לפניו ולו גם אין שום ניסיון מיני לפניי. הוא מאוד מכבד אותי בעיקר בקטע המיני ובאמת מוכן לחכות לי לכל שלב עד שאני אהיה מוכנה והוא באמת לא לוחץ עלי אבל לאחרונה אני מאוד חרמנית בפגישות והוא פחות ממני ודיברנו איכשהו על זה ובקיצור החלטנו שצריך להתקדם.. התקדמות הכוונה דחיפת אצבעות. אני באמת מרגישה מוכנה לזה ורוצה את זה, זה גם מאוד מסקרן אותי ואני באמת יודעת שאפשר לסמוך עליו אבל ישלי בעיה: לעולם לא דחפתי לעצמי שום דבר לשם, לא אצבע ולא טמפון ואני באמת לא יןדעת איפה החור. לפעמים כשהוא נוגע לי שם כשאני עם תחתון זה ממש כואב לי.... פעם אחרונה שמתי משחה מרוב כאב וזה עבר ותכננו שזה יקרה ביום שישי הזה כי ישלי בית ריק.. אני ממש מפחדת ודואגת. ניסיתי לחפש ולא מצאתי.... מה לעשות? תודה ! :)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת מרגישה שהקשר בניך לבין החבר שלך הוא מכבד ושאתם מדברים על הצרכים אחד/ת של השני/ה זה באמת חשוב מאוד ביחסים. אני רוצה לענות לך על השאלה בכמה שלבים. אתם מרגישים סקרנים ורוצים לחוות את המיניות שלכם צעד אחר צעד וזה נפלא, שוחחתם והחלטתם שהצעד הבא הוא דחיפת אצבעות. האם החלטתם את זה כי זה מה שאת רוצה? או כי זה מה שנראה לכם השלב הבא? חשוב לי להגיד לך שהשלב הבא יכול להיות מה שתרגישו שהוא יהיה למשל הוא יכול לענג אותך באיבר מין, ע"י ליטופים בפוט בדגדגן ולא רק ע"י החדרת אצבעות ואפשר גם להחדיר רק את הקצה של אצבע לראות איך זה מרגיש. בנוגע לכך שאת לא יודעת איפה הפתח,אני מציעה שלפני שהחבר שלך מחדיר לך אצבעות תנסי את לעשות זאת עם עצמך. את כותבת שניסית לחפש ולא מצאת, אז אולי כדאי לך לאונן ולענג את עצמך להכיר את הגוף שלך, אני מציעה לך לקחת מראה להסתכל באיבר המין שלך לראות איך הוא נראה ומה נעים לך. את יכולה להיעזר בציורים אנטומיים של פוט ולראות איפה פתח הנרתיק. ההיכרות עם הגוף יוצרת תחושה טובה של ביטחון מה שמביא להנאה גדולה יותר. אני רוצה להתייחס לכך שכתבת שלפעמים כואב לך שהוא נוגע לך באיבר מין, האם הוא נוגע חזק מידי? האם השפשוף מהיר מידי? אולי האזור לא רטוב ואז החיכוך שורף? אם כואב לך מגע מסוים את יכולה לעצור אותו , אין סיבה להגיע למצב בו כבר ממש כואב לך. בכל מקרה ביום שישי הזה שיש לך בית ריק חשוב שתעשו מה ששניכם מרגישים נכון לעשות, אין סיבה שתדאגי זכותך לעצור בכל שלב שתחליטי. כל טוב, ושנה טובה.


בן 15 שואל: #89507
היי. אני בן כמעט 16 ויש לי חברה כבר הרבה זמן, היא יורדת לי די הרבה ואני עצמי מאונן מגיל צעיר מאוד על בסיס די קבוע. יש לי רגישות מוגברת באזור עטרת הפין, במהלך האקט המגע שם מאוד לא נעים ואחרי השפיכה הוא כמעט בלתי אפשרי בלי שאתקפל. אני ממש מודאג שלא נוכל לקיים יחסי מין מלאים בגלל זה, ולא יודע אם זה דבר נפוץ או קורה או אם זה יעבור? תודה

תשובה:
שלום לך, קודם כל אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שיש לך חברה הרבה זמן ושאתם עושים מגע מיני שמתאים לשניכם. אתה נשמע כנער מאוד פתוח ומכיר את עצמו ואת גופו, וגם זה מאוד חשוב. מה שאתה מתאר הוא נפוץ מאוד בקרב נערים וגברים. עטרת הפין הוא באמת האזור הכי רגיש בפין. שם מרוכזים כל העצבים הכי מענגים בגוף שלך. זה גם מה שגורם לגירוי המוגבר. בעקרון זה אמור להירגע עם הגיל והניסיון כי כרגע אתה בשיא ההורמונלי שלך. מדוע מפריע לך "להתקפל"? הכל מותר לעשות במיטה, בהסכמה של שניכם כמובן, ולכן אין בעיה שתהיה מקופל לכמה שניות לאחר המגע המיני. אתם יכולים גם להחליט שהיא לא נוגעת לך בעטרה ואתם רק עושים ביד או אוראלי בלי לגעת בעטרה. שתנשק ותלקק את הפין בלי העטרה. ותראה איך זה עובד בשבילך. אם זה עדיין מאוד מפריע לך ואתה מודאג, אתה יכול לפנות לרופא/ה שלך ולבקש הפניה לאורולוג כדי לבדוק שהכל תקין מבחינה רפואית. אל תתבייש ותפנה כדי שתוכל להירגע ולא לדאוג לגבי הגוף שלך. כל טוב וגמר חתימה טובה


בן 15 שואל: #89435
1. רציתי לשאול איפה זה ה-G אצל הבחורה.. הפין שלי הוא 15 סמ ובזקפה הוא ממש מכופף למטה.. כשמקיימים יחסי מין איך גורמים לה ליגמור ומה האורך המספק עובר אישה? 2. ראיתי פה בנות שכותבות ששורף להן אחרי קיום יחסי מין, חלק מהתשובות היו כי זה לא רטוב מספיק.. אין להרטיב מבפנים? האם צריך לררדת לה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, נקודת הג'י היא לא משהו שבאמת קיים. האיבר המענג אצל האישה הוא הדגדגן, והוא נמצא מחוץ לפות ולא בפנים. לפעמים יש גם גירוי פנימי שהוא שורש הדגדגן מבפנים, אבל בגיל ההתבגרות העונג בעיקר מופק מהדגדגן מבחוץ. הדרך לגרום לאישה לגמור הוא דרך גירוי ועינוג הדגדגן, ובעיקר שתשאל אותה מה נעים לה ואיך לגעת בה. רק ככה תדע מה מענג אותה כי כל אישה היא אחרת ואין כללים אחידים לכל הנשים. רוב הבנות לא גומרות בחדירה אלא מחיכוך חיצוני ולכן גודל הפין אינו משנה. ברגע שהאישה מגורה מהדגדגן או ממגע שנעים לה, הפות שלה נרטבת. אם אתה רוצה לרדת לה והיא רוצה ומסכימה, אתה יכול לרדת לה, אבל זה רק אם גם אתה רוצה. אל תעשה מגע שאינו נעים לך ושאתה לא מעוניין בו. בנוגע לריח, הריח משתנה מאחת לאחרת. אני מבינה שזה מפריע לך. נסה לרדת לה במקלחת או ישר אחרי ולראות אם זה עוזר.


בת 17 שואלת: #89350
שכבתי עם מספר בנים שגדולים ממני בכמה שנים, ואני מרגישה חסרת נסיון במיטה, מה שברור שבסדר, פשוט הייתי מאוד רוצה לדעת איך להשתפר, לדעת איפה הנקודות הרגישות ולקבל עוד ביטחון עם עצמי. אני לא יודעת למי לפנות כדי לקבל טיפים ועצות, ההורים שלי מן הסתם לא באים בחשבון ואת חברות שלי אני מעדיפה להשאיר מחוץ לעניינים שלי.. לאן עליי לפנות?

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו להכוונה, סקרנותך הינה טבעית. הייתי מציעה לך להגיע או להתקשר לסניף "דלת פתוחה" הקרוב למקום מגורייך, שבו תוכלי לקבל הסבר נרחב ואת כל המידע שאת מבקשת. יש מידע רב שנוכל להעביר לך וחבל שתישארי עם סמיני שאלה. אני לא מצליחה להבין האם יש לך בן זוג קבוע או לא ולכן, אציע לך לחקור את המיניות שלך ושל "עולם הבנים/הגברים" כשתהיי בקשר זוגי קבוע ולא עם בני זוג מתחלפים, כי בקשר קבוע יש פתיחות והקשבה הדדית שלא בהכרח קיימים בקשרים קצרי טווח. מאחלת לך בהצלחה


בת 20 שואלת: #89186
היי תודה רבה על התשובה , עדין לא השתפר המצב והוא עדין לא גומר.. הוא טוען שכואב לו מהשפשופים .. ולכן הוא מפסיק מהר יחזית ולא גומר.. מה אפשר לעשות? האם מוכר העינין של כאב לגברים בזמן קיום יחסי מין?

תשובה:
הי יקירה, גברים יכולים לחוש שפשוף בזמן המגע המיני וייתכן כי הדבר מעיד שהיית יבשה/לא מגורה בזמן יחסי המין ואולי אתם צריכים להאריך את המשחק המקדים ביניכם ולהנות מהמגע ביניכם , מלבד החדירה. בינתיים אשמח לדעת האם לפני שטס לחו"ל חוויתם קושי בקיום יחסי המין? והאם חל שינוי כלשהו בזוגיות ביניכם בחודשיים שהייתם בחו"ל? סהכ זוגיות של שנתיים נשמעת כזוגיות יציבה ונשמע שאכפת לך מאוד מהקשר שלכם ומההנאה המינית של שניכם, זה מקסים!!! לפעמים חופשה בחו"ל יכולה להשפיע על אדם כי נחשף לתרבות שונה ולפעמים זקוק ל"זמן התארגנות" בארץ, אשר משפיעה על תחומים שונים בחייו. כדאי להבין מה החבר שלך מרגיש מאז שחזר מחו"ל וכיצד חש בחו"ל. אני מחזקת את התשובה הקודמת שרשמנו לך כי ייתכן ו"הזמן יעשה את שלו" וחבר שלך יצליח בסופו של דבר, לגמור בזמן יחסי המין שלכם. נראה לי שכדאי שנשוחח על כך בהרחבה, המענה הטלפוני שלנו אנונימי ובכל יום יש מענה טלפוני וקבלת קהל ב"דלת פתוחה" אחרת בכל הארץ. בכל מקרה, מאחלת לכם, שנה טובה וחג שמח


בת 17 שואלת: #89157
היי,אני לא יודעת אם את אותה אחת שעונה לי כל הזמן אז אני אסביר מחדש. יש לי חברה מאד טובה אנחנו בקשר ממש טוב!!בפנימיה כל ערב כמעט אנחנו מדברות,אתמול עשיתי איתה שחנ"ש של איזה 4 שעות,פשוט דיברנו 4 שעות ברצף..היא שמה את הראש עליי ואני שיחקתי לה בשיער,עכשיו,אני ממש הרגשתי גירוי ממנה לא יודעת איך..לא רציתי לנשק אותה או משו אבל פשוט כל הזמן שנגעתי בה למשך זמן ארוך הרגשתי כאילו אני גומרת,ואפילו לא אוננתי,זה היה משו הזוי ממש אשכרה גירוי,ואני אפילו לא נמשכת אליה.. ככה זה היה לי 4 פעמים. בסוף נרדמנו אחת על השניה וכשקמתי בבוקר ראיתי בפד שלי נוזלים של אוננות,אבל יש פה שלוש דברים הזויים: 1) אם אני לא נמשכת אליה איך זה שהתגרתי ממנה? 2) אם לא אוננתי בכלל איך זה שיצאו לי נוזלים כאילו אוננתי? 3) איך זה שהיא בכלל גורמת לי גירוי אם אני בכלל לא מפנטזת עליה בדברין מיניים,אפילו פינטוז אחד לא היה לי עליה..

תשובה:
שלום לך. שמחה לשמוע ממך ושמחה שאת ממשיכה להתייעץ איתנו וחוזרת לקבל את תמיכתנו כל פעם. באתר יש מספר יועצות ולפעמים עונה לך אותה היועצת ולפעמים היא מתחלפת. אני כבר עניתי לך מספר פעמים ושמחה לשמוע ממך שוב. ולשאלתך- הסיפור שסיפרת נשמע עוצמתי ומרגש. ויחד עם זאת אני מבינה מאוד את הבלבול ואת השאלות. אנסה לענות אחת אחת לשאלותיך: 1. משיכה מינית היא דבר דינאמי. יכול להיות שמישהי שלא נשמכת אליה אף פעם פתאום משהו קטן השתנה, סוג הקרבה, מגע, התהדקות של החברות- והקשר התרחב גם לגירוי מיני. זה ממש נורמלי ובסדר. הלב שלנו והגוף שלנו הולכים יחד וכשמישהי או מישהו מושכים אותנו בקטע חברי זה יכול להתפתח גם לקטע מיני ויכול גם שלא. יכול להיות שזה המקור של הגירוי- קרבת הנפש, השיחה הארוכה, המגע האינטימי- יצרו גם עוררות מינית. וזה ממש סבבה וטבעי. 2. כשיש גירוי מיני חזק- בין אם באוננות ובין אם רק גירוי שקשור לפנטזיה או מחשבה- הנרתיק שלנו מפריש נוזלים. עצם המחשבה המינית גורמת לגוף להתכונן למגע מיני ואנחנו נרטבות גם בלי מגע ישיר בפות או בדגדגן. גם זה טבעי ונורמלי וקורה לכל אישה. 3. הגירוי המיני מקורו בגירויים שונים- חלקם פיזיים (מגע), חלקם מחשבתיים (פנטזיות) וחלקם רגשיים (תחושת חברות או קשר אישי). לכן גם אם לא פינטזת עליה אף פעם יכול להיות שהקשר איתה, האהבה, החברות והאינטימיות- כמו גם המגע- יצרו את הגירוי. ושוב- זה ממש טבעי ונורמלי. את נפלאה ובריאה ונהדרת. מה את אומרת? שיהיה בהצלחה!


בן 17 שואל: #88208
מה קורה אני בן 17 ואני טיפה חושש שאני שאני יהיה באקט של חדירה ואז אני יגמור מהר ולא יודע אני רוצה קודם כל שהיא תהנה יותר זה דבר ראשון אצלי ואני גם מתחרמן מאוד מהר בקיצור אני צריך טיפים כלפי הגמירה אולי גם איזה קונדום/ספריי טוב והדבר השני התחרמנות שזה הכי מפריע לי אני באמת מתחרמן מאוד מאוד מהר עזרה ?!!!!

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר בשאלתך תחושות שמאפיינות מתבגרים ומתבגרות רבות. העוררות המינית "החרמנות" מתאימה לשלב ההתפתחותי בו אתה נמצא, סביב שינויים הורמונליים בגופך. לגבי החשש משפיכה מהירה, האם אתה מקיים כיום יחסי מין? האם אתה מאונן? אם כן, האם אתה מצליח "לעכב שפיכה" תוך כדי האוננות? צעירים רבים נוטים להגיע לשפיכה מהירה הזמן יחסי המין. לאור החשש שלך, אני מציעה לך ליצור קשר קרוב ואישי המבוסס של אמון והקשבה עם בת זוגתך לעתיד ואם תיתקל בבעיה כזו, חשוב שתדברו על זה וכך תוכלו לחשוב יחד על דרכים שגורמות לה הנאה וגם לך ותחשבו יחד מה ניתן לעשות במידה ו"תגמור מהר". העובדה שאתה "מתחרמן מהר" היא מצוינת כי זה מראה שאתה מחובר לגוף ולמיניות שלך. בהצלחה בחקירת הגוף שלה, ונמצאים פה עבורך לשאלות נוספות.


בת 14 שואלת: #87986
היי, יוצא לי לאונן כמה פעמים... ונכון שאחרי כמה זמן האיבר שלי נהיה רטוב? אז זה אומר שגמרתי? כאילו, מה שאני בעצם מנסה לשאול זה איך אני יכולה לדעת אם גמרתי ואיך אפשר בכלל לגרום למגירה? תודה מראש

תשובה:
שלום לך אני שמחה שאת לומדת להכיר את הגוף שלך וליהנות ממנו ומהמיניות שלך. הרטיבות באיבר המין לא מעידה אם כן או לא גמרת. יש רטיבות בנרתיק ברגע שיש גירוי מיני (חשק, חרמנות) וזה בהחלט יכול לקרות גם בלי שתהיה גמירה. גמירה היא סדרה של התכווצוייות של הפות והנרתיק, התכווצויות מאוד נעימות שמגיעות אחרי תחושה מאוד נעימה ואי אפשר לעצור כשמתחילה ההרגשה הנעימה שאומרת שנערה קרובה לגמור. זה כמו אפצ'י, מתכוננים מתכוננים ואז זה יוצא. באורגזמה זה אותו דבר, האורגזמה הולכת וניבנית לאט לאט בגוף ובסוף יש פורקן שמבטא ברצף של התכווצויות נעימות. אני בטוחה שאם תמשיכי לאונן ולהכיר את הגוף שלך, בסוף גם תצליחי לגמור. שיהיה יום נעים


בת 25 שואלת: #87975
ועוד שאלה בזמן יחסי מין רק בהתחלה שהוא חודר אליי יוצא ממני הרבה הפרשות לבנות עד כדי כך שכל האיבר מין של החבר שלי לבן ואז כשהוא שותף את זה ואנחנו ממשיכים לקיים יחסים זה נעלם .. מה זה ?

תשובה:
היי לך בזמן ריגוש וגירוי מיני הפות יוצר חומר סיכוך לבן או שקוף שמטרתו לאפשר חדירה יותר חלקה ונעימה של הפין לתוך הפות. הנרתיק נרטב, זה דבר טבעי ונורמלי ואף בריא כי זה מונע גירוי של הפות בזמן יחסי מין. שיהיה יום טוב