A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

שיער אסתטיקה

דלת פתוחה הקרובה אליך

שיער אסתטיקה

בת 15 שואלת: #115275
אני עושה מבשעות בשעווה ויש לי סימנים כאלו ישראלי זה שיער שלא ארך אני מתביישת שחבר שלי יראה את זה בגלל הסימנים האלו.. מה אני יכולה לעשות כדי שיפסיק להיות לי את זה?

תשובה:
הי לך, מה שאת מתארת זאת תופעה טבעית שמופיעה לאחר שמורידים שערות במפשעה. אם את רוצה להסתיר את זה את יכולה לנסות לתזמן את הזמן שבו את וחבר שלך נפגשים (כי זה בד"כ עובר אחרי כמה ימים, אצל כל אחת זה שונה). יחד עם זאת, אני מזמינה אותך לחשוב מדוע את מתביישת? האם לתחושתך זה יגרום לו פחות להמשך אליך? האם יש תופעות גופניות שונות שאת מזהה אצל חבר שלך? מה תחושתך אם תראי סימנים כלשהם אצלו, האם זה יגרום לך לאהוב אותו פחות? אני חושבת שאת יכולה לנסות לפתוח את תחושותיך עם החבר שלך, זה יכול מאוד לקרב בינכם ולהעלות את הביטחון שלך בתוך הקשר. הרבה פעמים אנחנו מדמיינים שמשהו מאוד יפריע לחבר שלנו ואז כשאנחנו מדברים על זה התגובות של הצד השני יכולות מאוד להפתיע ולחזק. כל טוב.


בן 16 שואל: #115211
שלום קוראים לי מיכאל ואני בן 16 יש לי צמיחה מאוד מהירה של שערות בפין ובפי הטבעת וזה מפריע מגרד ואפילו אני מזיעה כמו מטורף עד שכל התחתונים והמכנסיים שלי רטובים. שאלתי היא, איך אני יכול להוריד את השערות גם מהפין וגם מפי הטבעת בצורה בטוחה וטובה? מה הדרך הכי מומלצת, או בטוחה להורדת שיער במקומות הללו? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ראשית אני ממליצה לך להשתמש בתחתונים מכותנה מלאה, ולקחת איתך תחתונים להחלפה במהלך היום. לגבי שיער, הדרך הכי בטוחה היא לקצר את השיער באמצעות מספרים - לעשות זאת בזהירות ולאט. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 12 שואל: #114421
אני בן 12 וחצי ובאיבר המין שלי גודלות רק שערות ואיבר המין והאשכים לא גודלים מה זה אומר? ולחברים שלי יש כבר איבר מין גדול יחסית...

תשובה:
שלום לך, גיל 12 הוא ממש תחילת גיל ההתבגרות. יש כאלה שמתחילים יותר מאוחר ויש כאלה שמתחילים אפילו קודם. ייתכן שמי שההתפתחות המינית שלו מתחילה קודם, ייראה כאילו הוא מפותח ומתקדם יותר. זה לא אומר שאתה לא בסדר, ושלא תהיה שעיר ועם אשכים ופין שיגדלו. זה יקרה לך במליון אחוזים! לכל אחד יש קצב אחר, כל אחד מתפתח אחר, אבל בסוף כולם הופכים מילדים, לנערים, לגברים. אתה בסדר גמור. יש לך עוד הרבה שנים לגדול ולצמוח. כל טוב וחופשה נהדרת.


בת 15 שואלת: #114353
היי יש לי מן שתי בליטות קטנות באיזור המשולש אי אפשר לראות אותן אבל אני לא יודעת אם כדאי לי ללכת לבדוק את זה ואיפה ואם לא לבדוק וזה סתם פצעים

תשובה:
היי, מהשאלה שלך לא ממש ברור באילו בליטות מדובר. יכול להיות שאלו באמת פצעים שיעברו מעצמם (כתוצאה מהסרת שיער לא זהירה למשל, או שערות תת-עוריות שנכלאו מתחת לעור כתוצאה מגילוח שעשית) ויכול להיות שמדובר במשהו שמצריך משחה /טיפול רפואי. בשביל תשובה מדויקת שתוכל, וכדי שתוכלי להיות רגועה, כדאי שתלכי לרופא/ת עור שיבדוק אותך ויעזור לך.


בן 17 שואל: #114344
איך מורידים שיער באזור איבר המין?

תשובה:
שלום לך, לשיער על הגוף שלנו, ובמיוחד באיברי מין, יש תפקיד של הגנה ושליטה של הגוף בזיעה. כשמורידים אותו יש פגיעה בתפקוד התקין של הגוף, לכן אני ממליצה לך להמתין עם הרעיון של הסרת שיער ולחקור עוד קצת על הסיבות שבגללן אתה רוצה לעשות זאת. יחסי מין מהנים לא תלויים בהסרת השיער- אלא במערכת יחסים שיש בה ביטחון, תקשורת והשלמה עם המראה של הגוף שלנו. אם בכל זאת תרצה להסיר את השיער, מומלץ לא לעשות את זה בעצמך. תגש לקוסמטיקאיות או מכוני הסרת שיער כדי שזה יהיה מקצועי ללא פגמים על העור, לפחות בפעמים הראשונות. באופן פרטי, ניתן להוריד שיער באזור איבר המין באמצעות קיצוץ השיערות על ידי מספריים, באמצעות סכין גילוח (שעלול לעורר גרד באיזור לאחר הגילוח), אבל בשני המקרים אתה עלול לפגוע בעצמך בתהליך, משום שזה איזור רגיש. יכול להיות שתרגיש מבוכה לגשת לקוסמטיקאיות, אבל זכור שהן רואות המון לקוחות שמגיעים ומגיעות להורדת שיער באזורים אינטימיים, ואתה לא הראשון והיחידי. בהצלחה!


בן 16 שואל: #114163
שלום רציתי לדעת איך אני יכול להוריד את השערות באזור הפין ובאזור הטוסיק ופי הטבעת.אני ממש שעיר וגדל לי שערות בביצים ובאזור הזין בגיל מאוד צעיר. אחד מהסיבות שאני רוצה להוריד כי באוננות חלק מהשערות יורדות ובמקלחת בכלל אני מוריד בסביבות 100 כל מקלחת ועדיין זה נראה כאילו אין שינוי. הסיבה השניה היא שבשירותים השיער באזור פי הטבעת מציק לי ומקשה עלי "להוציא" ושלא לדבר בכלל על נקיון והגיינה שהשערות שם לא עוזרות לשמור. שמעתי על לייזר אבל אין מה לדבר כי אין לי את הכסף ואני מתבייש לבקש מההורים וחוץ מזה נראלי שזה מסוכן ויש קרינה או משהו. חשבתי לגזור את השיערות באזור הפין עם מספרים ולקצץ באשכים. אבל זה נשמע כמו פיתרון מופרך וקצת מסוכן. איך אני אוכל להוריד את השערות במקומות האלו.??

תשובה:
היי, חשוב שתהייה שלם עם עצמך ועם הגוף שלך. תוכל להתייעץ לגבי הסרת שיער בכלל ובמיוחד באזורים האינטימיים עם רופא המשפחה/ עור. בהצלחה.


בן 13 שואל: #112194
היי אני בן 12 ושמונה חודשים ואני זוכר שכהיותי בכיתה ד' הפין שלי היה קצת יותר גדול (לפחות אני מרגיש ככה) והשאלה שלי היא שאורך הפין שלי כשהו מכווץ 3 ס"מ (כי הוא "מתקפל") כאשר הוא רפוי הוא 4 ס"מ והעובי שלו הוא 5 ס"מ אני דואג לא בגלל שלחברים שלי יש גדול יותר משלי אלה בגלל שאני חווה את השינוי שעוברים בגיל ההתבגרות כגון שיער בפין (בבית שחי אין לי) ובשאר הגוף כן חוץ מהפנים אז אני חש שאולי יש בעיה עם הפין שלי כי **עוד לא יצא לי שפיך** ולכל החברים שלי כן ולאח שלי שאפילו הוא קטן ממני יותר בשנה וגם שלפעמים אני מנסה לאונן אני לא מצליח כי הפין שלי קטן מידי בשביל שאני יצליח לאונן ואני קצת מודאג בעניין יש עוד עניין העניין הוא שכשהייתי בן חמש עשו לי ניתוח בפין בגלל שהפיפי שלי היה יוצא ומשפריץ לכל הכוונים ויש לי כמו וריד בולט בגלל זה והיה לי כאבים בפין לפני כחמישה חודשים הלכנו לרופא ולא הבחנו שום דבר והכאבים עברו אז אני לא יודע אם זה תקין או לא כי זה מדאיג אותי שאני לא יוכל לקיים יחסי מין אם הפין שלי לא יגדל עוד זה אמור להיות ככה או שלא כי זה ממש מדאיג אהה ויש לי הפרעת קשב וריכוז (המוח שלי לא מיצר מספי

תשובה:
שלום לך, התפתחות הפין קורית עד סוף גיל ההתבגרות שהיא בערך עד סוף גיל 21. לגבי יציאת השפיך, לכל אחד היא קורית בקצב שלו ולכן לא מדובר במשהו חריג. אוננות זו תופעה שקורית נוכח זקפה של איבר המין שלך. אם זה לא קרה עוד, אז זה ייקרה בהמשך ואין לך מה לדאוג. שאר התופעות שאתה מתאר מצריכות התייעצות עם רופא. בהצלחה!


בן 15 שואל: #111630
היי, אני בן 15 ואני החלטתי שאני רוצה להוריד את השיער באיבר המין ובישבן ובפי הטבעת כי אני הומו פסיבי, הסיבה לכך היא שזה מאוד מציק לי שיש לי שם שיער ולא רק בגלל שזה יותר אסטטי בלי שיער. אני ניסיתי גלח אותו עם מכונת שמספרים איתה את השיער אבל השיער צמח במהירות, שמעתי על איזו מכונה Veet Infini’Silk שהיא עולה בסביבות ה1000 שמה שהיא עושה זה הבזקי אור כאלה שהורסים את שורש השערה ומעכבים את הצמיחה משמעותית ובררתי שזה יעיל ובטוח. הבעיה היא שאני בארון ואם אני אקנה את זה ההורים והאחים יחשבו שאני השתגעתי שאני רוצה לעשות את זה כי זה משהו שבנות עושות... יש לכם אולי עצה מה אפשר לעשות? כי אני מאוד רוצה לקנות את המכשיר כסף זו לא הבעיה.

תשובה:
שלום לך! לשיער על הגוף שלנו, ובמיוחד באיברי מין, יש תפקיד של הגנה ושליטה של הגוף בזיעה. כשמורידים אותו יש פגיעה בתפקוד התקין של הגוף, לכן אני ממליצה לך להמתין עם הרעיון של הסרת שיער ולחקור עוד קצת על הסיבות שבגללן אתה רוצה לעשות זאת. יחסי מין מהנים לא תלויים בהסרת השיער אלא במערכת יחסים שיש בה ביטחון, תקשורת והשלמה עם המראה של הגוף שלנו. אם בכל זאת תרצה להסיר את השיער אל תעשה זאת בעצמך! תגש לקוסמטיקאיות או מכוני הסרת שיער שזה יהיה מקצועי ללא פגמים על העור. בהצלחה


בת 15 שואלת: #110855
היי, לאמא שלי לא היה צלוליטיס אז לא גניטקיה אצלנו,ולא השמנתי שינוי ממש גדול,ואמרו לי שזה בגלל שינויים הורמונלים שמתרחשים אצל נערות בגיל ההתבגרות ...זה עובר אם זה בגלל הורמונים?

תשובה:
הי, אם תקפידי על תזונה מאוזנת וספורט, הכל יעבור. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110182
שלום, לפני כמה ימים אני גזרתי את האורך של שערות הערווה במספריים, ממש על השפתיים ובפנים, לאחר מכן חבר שלי ירד לי קצת ויום לאחר מכן התחיל לגרד לי נורא השפתיים.. יכול להיות שזה בגלל שזגרתי שם ושזה מעקצץ או שיכול להיות סיבה אחרת? כבר יומיים / שלושה מגרד לי

תשובה:
שלום לך, את מתארת תופעה מאוד נפוצה שחשים לאחר הסרת שיערות הערווה ובמיוחד באמצעות מספריים. גרד זה עלול להמשיך מספר ימים, עד אשר השערות שגזרת במעין קו ישר, יפסיקו לעקצץ ולגרד. אולי זה ישמע לך מצחיק, אבל את יכולה בינתיים למרוח משחה שמיועדת לתפרחת טיולים (כמו בייבי פסטה ואורה-קרם) שניתן לרכוש בכל פארם. האם זו הפעם הראשונה שאתם מקיימים יחסי מין אורליים? במידה וכבר קיימתם בעבר, ולא הייתה לך תגובה כזו, הייתי משאירה את ההשערה שהגרד קשור ישירות לגזירה של השיערות. את מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ בכל שאלה שיש בעתיד. כל טוב!


בת 18 שואלת: #110160
היי קצת מביך אותי לומר אבל לאחרונה התחלתי יותר להשקיע ולהוריד שיערות ערווה בעזרת גילוח. אבל שמתי לב שמאז יש לי בליטות קטנות שזהות במראה לחצ'קון רק שהן כואבות ממש ממש קצת כמעט לא מורגשות בטעות פוצצתי שניים ויצא טיפ טיפונת דם כמו אחרי שמגרדים עקיצת יתוש. אני בתולה ובן זוגי בתול גם הוא אנחנו מקיימים מין אוראלי וידוע לי שאם לא היה שום קשר מיני עם אף אחד אין מצב להידבק במחלות מין. אני מאוד מצטערת על השאלה הלא מסודרת אבל זה מלחיץ אותי אני אנסה לסדר את זה אני בתולה וחבר שלי בתול אנחנו מקיימים מין אוראלי ויבש הוא לא קיים יחסים מיניים עם אף אחד/ת חוץ ממני אני בריאה והוא בריא אשמח לתשובה ! תודה רבה וחג שמח מקווה לתשובה בהקדם ❤

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שהתגברת על המבוכה ופנית אלינו, בשביל זה אנחנו כאן. ולשאלתך, אם לשניכם לא היה כל קשר מיני אחר אז באמת שאין שום סכנה למחלות מין. הפצעונים האלה הם תוצאה של צמיחה פנימית של השערות בעקבות נקבוביות עור סתומות. באיזורהערווה העור מאד רגיש ולפעמים אחרי הגילוח, הנקבובית נסתמת והשערה צומחת פנימה. אחת הדרכים לנסות למנוע את זה היא לשפשף את האזור בספוגית שפשוף ("ליפא" או "גיישנית") שאפשר לקנות בכל סופר. פעולת שפשוף העור מונעת את היסתמות הנקבוביות ואת הצמיחה הפנימית של השערה הגורמת לפצעונים. חג שמח!


בת 14 שואלת: #109094
היי , אני בת 14 והתחלתי להתפתח יחסית בגיל מוקדם - בגיל 11 צמחו לי כבר שערות וקיבלתי מחזור בגיל 11 וחצי , תמיד הייתי גבוהה יחסית לבנות בכיתה שלי. אבל השדיים שלי ממש קטנים , לא ברמה של קטנים שעוד לא התפתחו אלא קטנים שהתפתחו ממש קצת ופשוט עצרו , הם בכלל לא גדלים ועברו כבר שלוש שנים מאז שקיבלתי מחזור , יש סיבה שיכולה לגרום לזה? אני מרגישה שהם פשוט נעצרו באמצע ההתפתחות (הצורה שלהם עדיין משולשת כזאת) יש סיכוי שהם עוד יגדלו בעתיד?

תשובה:
שלום לך, בעיקרון הגוף שלך מסיים תהליך ההתפחות שלו בתחילת שנות ה20-ים אבל אצל כל אחד זה משתנה לפי גנים ותזונה. גם ככה הגוף שלנו עדיין משתנים כל חיינו, אבל בגיל 14 אפשר פחות או יותר להבטיח שתראי עוד שינוים התפתחותיים. אני ממצליחה שתמשיכי להמתין בסבלנות כי הגוף שלך עוד צעיר. לכל שאלה אנחנו כאן!


בת 17 שואלת: #109003
לייזר באיבר המין זה משהו מסוכן?

תשובה:
שלום יקרה. טיפולי לייזר להסרת שיער טרם נבדקו לטווח רחוק, כך שאין מענה על השאלה הזו. האזור של הנרתיק הוא רגיש מאוד והעור שם דק ולייזר יכול לפצוע שם. אבל את מכירה את הגוף שלך ולמה הוא מסוגל. יתר על כן מדוע להוריד שם שיער? נולדנו עם שיער במקום שמגן עלינו מפני חיידקים ומזיקים וכדאי שישאר השיער שם. הרבה פעמים נערות ונשים צעירות רוצות להוריד שם שיער כי חושבות שבנים ירצו אותן ככה או שלא אוהבות שיער, אבל זה רק כי מכניסים לנו את זה לראש, אין שום רע בשיער שם כמו שהרבה נערים וגברים אוהבים את השיער במקום וגם ככה נולדנו ואנחנו מתבגרות והאזור מצמיח שיער.


בת 17 שואלת: #109001
סליחה על ההיסטריה אבל מאז ומעולם תמיד הייתי שעירה באיבר המין שלי אני בת 14, אתמול הלכתי ללייזר ובגלל שלא ידעתי שצריך לגלח היא הורידה לי את הכל על יבש ללא סבון ומים כמובן שנחתכתי היא גילחה לי גם למטה יותר, כשהגעתי הבית שניגבתי ראיתי דם זה הגיוני? כשנכנסתי את הנייר לפוט כדי לנגב .. אני מפחדת שזה קרע לי את הבתולין או שהיא פצעה אותי כי היא עשתה די כואב והתנגדתי מה לעשות?

תשובה:
שלום לך!במהלך טיפול הלייזר לא נכנסים לנרתיק. קרום הביתולין לא יכול להקרע מטיפול כזה. חשוב שתדעי שהשערות מסביב לפות שומרות ומגנות על הפות והעור באזור הזה מאוד עדין ולכן כשמגלחים את העור שסביב הפות על יבש יכול להיווצר גירוי ופצעים קטנים שיכול גם לרדת מהם מעט דם וזה, אכן, לא נעים כל כך. כל התופעות האלו הם חיצוניות. . ממליצה לך בפעם הבאה לפני טיפול אינטימי כזה (ובכלל) לברר היטב מה צריך לעשות לקראת הטיפול בכדי להתכונן כראוי. . בהצלחה.


בת 17 שואלת: #108567
אני לא יודעת מה לעשות, תמיד כשאני מגלחת במפשעות זה משאיר לי נקודות אדומות באיזור שגילחתי ובשעווה זה יותר גרוע וגם אצל חברות שלי זה ככה איך מורידים שם שיערות בלי שישאר סימן?

תשובה:
היי! נכון, זה מעצבן! השיער במפשעה נועד להגן על איברי המין של האדם ויש נשים שמעדיפות שלא לגלח את האזור. כדאי לגלח את המפשעות בזמן שאת מתקלחת או עושה אמבטיה. השתמשי בקצף גילוח לנשים (או גברים, לא משנה) ולאחר שאת מסיימת, ייבשי היטב את המקום במגבת נקייה. את יכולה להשתמש גם במשחה לתפרחת חיתולים של תינוקות למריחה על הנקודות האדומות- מפתיע כמה שזה עוזר! בכל אופן, לא למרוח קרם גוף או תכשירים אחרים שמכילים בושם כי זה ישרוף ויגביר את האדמומיות. מקווה שעזרתי. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108477
היי,אני מגלחת את הפות שלי הרבה זמן אבל פתאום התחיל להיות לי על השערה משו אדום פנימי כזה בולט והשערה כואבת והיא בצד .. תוכלו להסביר לי איך למנוע אתזה ? ולגלח נכון?

תשובה:
שלום לך מה שאת מתארת נראה כמו דלקת של שורש השערה קרוב לוודאי שנוצרה בגלל הגילוח אז ראשית חשוב למרוח משחה אנטיביוטית על המקום ולעקוב אם זה ממשיך להתנפח עלייך ללכת לרופא לבדיקה, לעיתים זה מצריך טיפול אנטיביוטי , לאחר שתטפלי בדלקת כדאי להשתמש באמצעים אחרים להסרת שער הערווה לא בגילוח אשר חושף את שורש השערה לכניסת חיידקים, אזור הפות הוא רגיש מאוד וגילוח זו לא בחירה מוצלחת, יש משחות להסרת שיער הנמכרות בבית מרקחת וניתן להשתמש בהן, כמו כן קיימת אפשרות נוספת שהרוב נעזרים בה זה לא להסיר את שיער הערווה אלא רק אזור המפשעות . בהצלחה


בת 15 שואלת: #108435
הי אני בת חמש עשרה ואתמול קיצרתי את השיערות בפות עם מספריים... זה בסדר?(או שמספריים לא טובים,וצריך לעשות אם מכשיר אחר) וכבר שיום שלם יש לי עיקצוצים בפות וזה מעצבן,למה זה קרה לי?ומה אפשר לעשות?(יש איזה משחה למרוח או משהו/קרם גוף?) ונ.ב אם עם מספריים זה בסדר,אז השיערות יגדלו לי נורמלי ורגיל כמו מקודם? תודה;)

תשובה:
הי, אם החלטת לקצץ את שיער הערווה מספריים זו בחירה מצויינת כי זה לא פוגע בעור ובצמיחה של השערה בשורש. מאחר והמקום עדין גילוח או שעווה יוצרים גירוי בעור - ולא מומלצים. לגבי העקצוץ - ייתכן שקצה השיערות הקצרות יוצרות מגע עם העור וגורמות לעקצוץ. מניחה שזה יעבור תוך זמן קצר. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 15 שואלת: #108212
תעניי בבקשה זה חשוב

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 15 שואלת: #108199
היי יש לי חבר כבר זמן מה ואנחנו רוצים לעשות סקס ויש לי שיערות בפות בדרך כלל מורידים שיערות?? זה עושה משהו אם לא מורידים??

תשובה:
היי! בשנים האחרונות יותר ויותר נערים ונערות מסירים את שיער הערווה שלהם. הסיבה לכך היא בעיקר בגלל השפעת הפורנוגרפיה על מה שאנחנו חושבות שצריך לעשות. בסרטים פורנוגרפיים איברי המין חלקים לגמרי וכמעט ולא ניתן לראות שיער ערווה. ממש לא חובה להוריד את שיער הערווה (השיער שעל הפות). זו בחירתך החופשית. מדובר בעניין של אופנה. מבחינה בריאותית, לא צריך להסיר את השיער ולעיתים צצות בעיות עור כשמתחילים להסיר אותו. לגבי שאלתך השנייה: בישראל, הגיל הממוצע ל"פעם הראשונה" הוא 16.6 שנים, בערך. יש מי שמתחילים מוקדם יותר ויש שממתינים עם הפעם הראשונה לגיל מבוגר יותר. לא הרושם הוא החשוב. תנסי לענות לעצמך על השאלות שבקישור הבא http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=68 ובעזרת התשובות כבר תביני בעצמך האם זה מוקדם לך מדי לקיים יחסי מין או שזה אולי כן מתאים לך עכשיו. כל טוב!


בת 16 שואלת: #107194
שלום, רציתי לשאול משהו בנוגע לקיום יחסי מין בפעם הראשונה(שני בתולים או שהגבר בתול). השאלה היא די מוזרה ומביכה כמו רוב השאלות באתר... לפני הכל הזוג מבצע משחק מקדים והאישה מתפשטת, גם הגבר מן הסתם. כמו כל אחד, הוא יודע שלאישה יש ערווה מתוך ההתפתחות המינית. אבל האם יכול להיות מצב שהוא לא מצפה לזה? או שאולי זה יפריע לו באחד הדברים שיעשה כמו לקיקות או נגיעות בפות? האם האישה לא תובך מזה? כי בכל זאת..הגברים שרואים פורנו לרוב לא רואים שלאישה יש ערווה/שיערות בפות... אשמח לקבל מענה מובן בקשר לנושא הזה

תשובה:
הי, השאלה שלך מאוד יפה והיא סוגיה שהרבה נשים בגילאים שונים חושבות עליה. כפי שאת אומרת, מצד אחד - באופן טבעי יש לנשים שיער ערווה, מצד שני - הפורנו מציג מציאות מעוותת בכך שהנשים המוצגות ללא שיער. מה עושות? הרי כולנו רוצות להרגיש נחשקות ולפי המודלים ומצד שני הסרת שיער זה כואב, מציק, מגרד, עלול להביא לצמיחה הפוכה של שיער ופצעים, גירויי של העור. והאם בכלל נרצה לשתף פעולה עם תכתיבי הפורנו או לצאת נגדם? ומה המחיר של כל אחת מהבחירות? אין לי תשובה עבורך - כי זו החלטה שלך בלבד. אם את מרגישה שאת רוצה להשאיר את השיער - את יכולה לגזור אותו בעדינות עם מספרים, ולא ממש להסיר. ובכל מקרה, את לא חייבת לחכות לסקס עצמו כדי להתמודד עם הסוגייה, את יכולה לדבר על לפני עם בן הזוג - ולהגיד לו מה התחושות שלך בנוגע לשיער ערווה. מקווה שתעשי את הבחירה הנכונה עבורך, כל טוב :)


בת 13 שואלת: #104720
היי התחלתי לגלח לפני כמה זמן מפשעות עם קצף גילוח וכל פעם שאני עושה יוצא לי מלא נקודות אדומות אחרי הגילוח וזה ממש מגעיל, ניסיתי כבר עם קצפים אחרים וסבונים ושום דבר לא עובד ומונע מהנקודות לצאת ואני שחיינית אז אני כל הזמן עם בגד ים וזה ממש בולט אז מה לעשות בשביל למנוע את זה?

תשובה:
שלום לך, יש סוגי עור ושיער מסוימים שהם מאוד רגישים, ולכן יכול להיות שיוצאים לך הפצעים האדומים. הפצעים לפעמים קורים מזיהום או משיערות שצומחות הפוך אחרי הגילוח, וזה קורה לבנות רבות שמגלחות את השיער, בעיקר את שיער הערווה. אם מאוד חשוב לך להסיר את השיער, יש אפשרויות נוספות כמו שעווה או קרמים מיוחדים, אך אני ממליצה ללכת לקוסמטיקאית מומחית ולא להוריד לבד את השיער בשעווה כדי למנוע כוויות ופציעות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, בהצלחה בשחייה!


בן 19 שואל: #103975
הי, מקווה שזאת שאלה רלוונתית אם לא פשוט תמחקו אותה ואם כן אני ממש אשמח לקבל תשובה, אני לא שעיר בכלל בגוף אמנם יש טיפונת שיערות חזה אבל יחסית מאןד חלק, אך העניין הוא שאני הומו פסיבי ולצערי אין לי ישבן חלק וגם לא פי טבעת חלק, השאלה היא איך כדאי לי להוריד שיער זה, האם עדיף בסכין גילוח או במכונה או בכלל בשעווה. ואם אני אוריד את השיער נגיד, האם כשהוא יצמח בחזרה הוא יצמח כמו שהיה או שייצמח שונה וייראה כאילו שגולח פעם. תודה מראש

תשובה:
היי. קודם כל כל השאלות פה רלוונטיות ואתה מוזמן להמשיך לשאול בעתיד בכל נושא שמעסיק אותך. הסרת שיער מסיבות אסתטיות היא תופעה נפוצה בקרב צעירים וצעירות, ולמרות שהיא אינה מסוכנת מאד היא כן יכולה לגרום גם לנזק כמו למשל לחתכים ודימום בעקבות שימוש בסכין גילוח, לצמיחה הפוכה ודלקת בזקיקי השערה, לכוויות בעקבות שימוש בשעווה או בלייזר וכו'. באזור פי הטבעת, שמורכב מרירית עדינה וגם יחסית נסתר מהעין, הסיכוי לנזקים כאלו גבוה יותר. הרבה פעמים הרצון להסיר את השיער נובע מהשוואה לסרטי פורנו שמציגים דמויות שאינן דומות לבחור/גבר הנורמאלי. לפני שאתה בוחר להסיר שיער באזורים אלו כדאי שתחשוב עם עצמך מדוע ועבור מי אתה מתכוון לעשות את זה. אם בכל זאת אתה מעוניין להסיר שיער באזור הזה כדאי שתבחר קודם כל את השיטה הכי פחות מסוכנת. עם מכונת תספורת למשל, הסיכון לפציעה משמעותית נמוך יותר. שימוש בשעווה יכול לגרום לכוויות, בעיקר אם זה במקום נסתר מהעין ואם אינך מנוסה בכך, אם אתה רוצה לבדוק את האפשרות הזאת כדאי שתפנה לגורם מקצועי שעוסק בתחום ולא תנסה לעשות זאת לבדך בפעמים הראשונות. כל טוב!


בן 15 שואל: #101746
היי.אני בן 15 ויש לי כמה שאלות 1)כשאני מאונן(מתי שבא לי.אין פעמים קבועים)השפיך לא יוצא בשפריץ.למה זה ככה?מתישהו זה גן יצא בשפריץ 2)הבנתי שחיזוק שריר ה PC מחזק את זמן הגמירה איך אני מוצא את השריר ואיפה הוא? 3)שאני מאונן לפעמים נמשכות לי שיערות הערווה(יש לי מלא).אבל מצד שני אני לא רוצה להוריד רק בגלל שזה מפריע לי באוננות מה כדאי לי לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי גילך אני מבין שאתה נמצא בשלבים הראשונים של תהליך ההתבגרות המינית שלך. זה מצויין שאתה סקרן ורוצה לדעת איך לשפר את מידת ההנאה, אך זכור שעם הזמן אתה תכיר טוב יותר את גופך ותהנה ממנו אפילו יותר. לגבי השאלות שלך: 1. צורת השפיכה/הגמירה משתנה בין בחורים (וגם בין בחורות). לא כתבת איפה ראית שהשפיך אמור לצאת ב"שפריץ". אם ראית את זה בסרטי פורנו חשוב לזכור שבפורנו בדרך כלל דברים נראים מוגזמים וויזואליים יותר, ובמציאות הדברים נראים קצת אחרת. גם אם אין לך "שפריץ", מה שחשוב הוא שאתה נהנה ומרגיש טוב. 2. שריר ה-PC (או בשמו המלא pubococcygeus) הוא אחד משרירי רצפת האגן, והוא מחבר בין עצם האגן הקדמית (שנמצאת בבסיס איבר המין) ועצם הזנב (באזור הישבן). יש שמאמינים שחיזוק השריר יכול להשפיע גם על התפקוד המיני של גברים ונשים. אתה יכול לחפש עוד מידע על כך באינטרנט. בכל מקרה, גם כאן אני ממליץ לך להירגע ולתת לזמן ולניסיון שלך לעשות את שלהם. 3. חומר סיכה שנמכר בבתי מרקחת ורשתות פארם יכול להפוך את האוננות לנוחה ונעימה יותר, גם בהקשר של משיכת שיערות. כל עוד מדובר רק באוננות אפשר להשתמש גם בוזלין או קרם לחות. נסה ואולי יהיה שיפור.


בת 17 שואלת: #101462
גיל: 17 היי, כרגע אני בקשר עם מישהו. בעבר עברתי חוויות מיניות שונות (חוץ מלקיים יחסי מין). יש לי שיערות באיבר המין ובנוסף השפתיים של איבר המין שלי די גדולות.... השאלה שלי זה האם זה נורמלי שיש לי שפתיים גדולות באיבר המין?, האם הוא יגעל מהדבר הזה? האם הוא יגעל שיש לי שם עוד שיערות?

תשובה:
שלום, צורה ומראה של איבר מין משתנים בין אדם לאדם ולכן זה לגיטימי שיש פחות\ יותר שעירות ושגודל השפתיים ואיבר המין עצמו משתנה בין בחורה לבחורה. זה אכן נורמטיבי ואין לך שום סיבה לחוש בושה עקב הגודל או רמת השעירות. הכי חשוב זה שאת תרגישי בנוח עם עצמך, אם את מרגישה שיותר תיהני ותרגישי בנוח ללא שערות את יכולה להחליט להוריד בחלק מהאזורים ואם זה לא מפריע לך, את יכולה להשאיר זאת כך. הכי חשוב שלא תעשי משהו שאת לא רוצה. בנוגע לגבר איתו את נמצאת- אם אתם בזוגיות חשוב שהוא יקבל אותך כמו שאת ואם אתם ממשיכים לצאת ומתפתח שיח על הנושא את צריכה לעשות את השיקולים שלך. בכל אופן- הכי חשוב זה מה שאת רוצה ומה שטוב לך, חשוב שלא תשני דברים בגלל שמישהו "נגעל מזה". מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת לדלת הפתוחה בהצלחה:)


בן 16 שואל: #101342
בזמן האחרון יש לי ריח מסריח מהפין ואני לא יודע מה הסיבה לזה וגם אחרי שאני מתקלח ושם סבון זה לא ממש עובר מה אני יכול לעשות? ומה הסיבה לריח?

תשובה:
שלום לך ריח רע יכול להיות תוצאה של הזעת יתר, הפרשות, או נטיית של הגוף, אתה נמצא בגיל ההתבגרות גופך משתנה גם חיצונית וגם הורמונלית הריח נובע מהשינויים הללו, בכדי למנוע זאת עלייך להתקלח לעיתים קרובות ממה שהורגלת, כמו כן קיימים תכשירים המונעים ריח וניתן להשתמש בהם. כל טוב


בת 15 שואלת: #100698
היי אז אמ יש לי באיבר המין כל מיני חצ׳קונים לבנים כאלה, יש לי את זה כבר מלא זמן וזה על כל האיבר וכשאני מגלחת יוצא מזה דם לפעמים...מה זה ומה לעשות כדי להיפטר מזה? ממש ממש תודה מראש

תשובה:
שלום לך! יש סיבות שונות שיכולות לגרום לפצעים באזור איבר המין. על-מנת לאבחן מה הבעיה ולתת לך טיפול מתאים (במקרה הצורך) עלייך לפנות לרופא/ת עור או לגניקולוג/ית. גילוח שגורם לפצעים בעור ולדימומים יכול לעיתים גם לגרום לזיהומים יותר מסובכים ולכן מומלץ שלא תגלחי כל עוד יש לך פצעונים באזור והדבר גורם לדימומים. תרגישי טוב!


בן 18 שואל: #100237
שלום,אני הייתי מורידה את השיער באיבר המין שלי ולפני כמה זמן החלטתי שאני יותר אוהבת שיש לי שיער למרות שזה לא אופנתי אז התחלתי לגדל(וגודל לי הרבה) ועכשיו אני מרגישה שזה קצת מציק כי הוא מלא ומסובך,ניסיתי לקצץ במספריים וזה לא היה נוח כי הוא גדל קשה וקוצני,יש לכם אולי דרך לייעץ לי מה לעשות?

תשובה:
היי, ראשית אומר לך כל הכבוד על האומץ והתעוזה לעשות מה שאת אוהבת ומה שאת רוצה ביחס לגוף שלך ולשיער שלך, זה כלל לא מובן מאליו! מעבר לכך לשערות הערווה גם תפקיד בריאותי כך שהחלטתך חשובה גם מהבחינה הזו. לגבי שאלך- לא תיארת באיזה אופן היית מורידה שערות בתקופה בה הורדת, אך במידה וגילחת, הגיוני מאוד שאם פתאום הפסקת- השערות שיגדלו יהיו קשות וחזקות יותר. כעת את יכולה לבחור, ככל שתמעיטי בקיצוץ שערות הערווה עם מספריים כך השיער יחזור לעוביו וחוזקו המקורי. שערות קצרות תמיד נוקשות יותר משיער שמעט ארך. במידה ותרצי ליצור שינוי משמעותי יותר תוכלי להשתמש בשעווה שמסירה את השערות מהשורש וכך השיער שיגדל לאחר מכן יהיה רך יותר. קיימת גם האופציה של הלייזר שבמידה ותרצי תוכלי לבחור לדלל את השערות ולא להסיר אותן לחלוטין. מקווה שהצלחנו לעזור! כל טוב :)


בת 16 שואלת: #97576
שלום, קראתי המון מההמלצות שלכם כי ניסיתי למצוא תשובה בלי לשאול אך לא מצאתי. אני רוצה כבר הרבה זמן להוריד שיער ערווה אבל פעם אחרונה שניסיתי רק לגזור ולא לגלח היה לי גירוד ממש רציני והרגשתי שאני מתחרפנת והוא לא פסק לפחות לשבוע ובגלל זה אני מפחדת להוריד, אבל זאת הסיבה שמשכתי את הזמן, כי רציתי להגיע לחופש הגדול כדי שאני לא אוכל להתגרד כמו חולת נפש ליד אחרים. קראתי שאתם ממש לא ממליצים להוריד את שיער הערווה אבל אני ממש נחושה להוריד כי יש לי בכמויות שזה כבר עבר את הקטע שזה מגעיל פשוט יש יותר מידיי וזה מתפלש לכל עבר וזה ממש לא מתאים, ואני לא רוצה לגזור אני רוצה לגלח. איך אוכל להוריד בצורה הטובה ביותר בצדדים? כי אני מפחדת לפגוע באיבר עצמו כי הוא בולט החוצה. וגם איך אוכל לגלח מבלי לפגוע בעור? צריך למתוח אותו או לעשות משהו מיוחד? אשמח מאוד אם תענו לי כי אני אובדת עצות.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, כפי שקראת, אנחנו אכן לא ממליצות להוריד את שיער הערווה, ובטח שלא בגילוח. אני מבינה שאת נחושה ואני מצטערת שגזירה לא עזרה ורק גירדה לך. אני מציעה שתפני לקסמטיקאית ותתייעצי איתה. אולי תעשי אינפרא או לייזר. הגילוח לצערי פוגע מאוד בעור ועושה עוד יותר גרד. כל טוב


בת 22 שואלת: #97550
האם זה חיוני להוריד את השערות שבין הרגליים ובבית השחי? כח היברות הורידו ואני לא. אני בצבא לכן אנו רואות אחת את השני ערומות בחדר ובמקלחות ולםעמים שאלו אותי למה אני לא מורידה? (לפעמי אני כן מגלחת אךכמובן זנ צומח ביזרה ואין לי כוח לעשות כל פעם מחדש וגם לא כזה אכפט לי...) בקיצור השאלה האם יש סיבה בריאותית/היגנייה להוריד?

תשובה:
שלום לך! אין שום סיבה בריאותית או היגיינית להוריד שיער גוף באזורים אלו. השיער הוא חלק מהגוף שלנו לאחר ההתבגרות, והוא טבעי גם אצל בנות וגם אצל בנים. יותר מזה, דווקא הסרת שיער עלולה להיות פחות בריאה - גם עקב גרימת פצעים בזמן גילוח או כוויות בזמן שעווה, וגם כי בעצם מדובר בהסרה של אחד מ"מנגנוני ההגנה" של איברי המין. צעירות וצעירים מסירות שיער מאחר וזה נתפס נכון מבחינה "אופנתית". אני ממליץ לך לבחור בעצמך מה טוב, חשוב ונכון עבורך, ולאו דווקא לעשות את מה שחברות מסביבך עושות. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #94469
יש לי נשירה נוראית בשערות באזור איבר המין מה זה אומר?

תשובה:
שלום יקירה, שאלתך חשובה וטוב שפנית אלינו ליעוץ! קשה לדעת דרך כתיבה על מה מדובר בנוגע לנשירת שערות הערווה (השערות באיבר המין) ולכן אני ממליצה לפנות לרופא שלך לבדיקה. מציעה לך להיעזר באמא שלך על מנת שהיא תלווה אותך בתהליך. אם יש לך שאלה נוספת, נשמח לעזור. כל טוב


בת 12 שואלת: #94040
שלום ,בת 12 מה עושים בקיץ עם יש שערות במפשעה ורואים עם בגד ים? אני יודעת שיש את האפשרות לשים מחנס שמתאים למים אבל כול הבנות יודעות שלמי שיש מחנס זה אומר שיש לה שערות וגם אומרים שמי שלא ניכנסת לברכה יש לה מחזור ואני לא רוצה שיחשבו את זה עלי למרות שזה נכון. וגם אמא שלי עדין לא יודעת שאני במחזור ויותר נוח לי שהיא לא יודעת ויש לי תחבושות כי היא קנתה לי למקרה שאני יקבל ויש מצב שהיא יודעת שאני במחזור כי היא שמה לב שהחבילה נגמרת , וגם יש לי בעיה נוספת כי מתי שיגרמו התחבושות אני יהיה בבעיה..ובקיץ אני תמיד כול יום הולכת לברכה ואמא שלי כועסת אם לא כי אז אני בטלויזיה וכשאני יהיה במחזור אני לא יוכל להיכנס ואני לא יודעת מה להגיד לה ואין לי טמפונים כי אמא לא קנתה לי .והקיץ מתקרב ועוד מעט יגמרו לי התחבושות ותהיה הבעיה של התרוצים למה לא לבוא לברכה עקב המחזור ועקב השערות במפשעה ואין לי אף משהו לשתף בבעיה הזאות . ואני לא רוצה לספר לאמא כי תמיד שפעם היא היתה מתחילה לדבר על מחזור(לפני שקיבלתי)ניסיתי לשנות נושא והפכתי לאדומה בפנים ואני מרגישה שגם היא מתפדחת וקשה לה אז אני לא רוצה לספר לה שקיבלתי.אני גםמס

תשובה:
שלום, העלית כאן 2 נושאים ואני רוצה קודם כל להתייחס לשניה- לגבי המחזור. כל נערה מקבלת מחזור וזה דבר טבעי לחלוטין, אמא שלך עברה בדיוק את אותו הדבר כשהי הייתה בגילך, ואני בטוחה שהיא תוכל לתמוך בך ולקנות לך את כל מוצרי ההיגיינה שתזדקקי להם במחזור. חשוב שתביני שזה תהליך טבעי לחלוטין של הגוף ואין בזה שום בושה. בהחלט אם את שמה טמפונים את יכולה להיכנס לבריכה בלי שום בעיה ואף אחד לא ידע שאת במחזור. לגבי השערות- השערות סביב היבר המין ממלאים תפקיד חשוב מאוד בשמירה על הנקיון של איבר המין שלך ושמירה מפני לכלוכים ודברים שיכולים להביא לדלקות. במידה ואת מחליטה להוריד את השערות באזור הזה יש דרכים רבות, עליך לבחור בין השיטות ולשים לב שחלקם (למשל גילוח) יכולים להביא לכך שחלק מהשערות יצמחו בתוך העור ויגרמו לכאבים ופצעים. אחת מהדרכים הבטוחות להוריד שערות במפשעות זה לייזר- הורדה לצמיתות. בהצלחה!


בן 14 שואל: #92346
איבר המין שלי די עבה במצב זיקפה ודי ארוך אבל כשהוא רפוי הוא קטן יחסית האם זה תקין? ויש לי הרבה שירות האם זה גם תקין?

תשובה:
שלום לך. שני המצבים שאתה מתאר תקינים לחלוטין. כאשר הפין נמצא במצב זקפה הוא מתארך ומתעבה וכשאינו בזקפה המצב הפוך - והפין חוזר לגודלו הרגיל. שיער באיבר המין יש לכולם. כמו באזורים אחרים בגוף, השיער באזור הפין ושק האשכים מגן על העור העדין שיש באזור. לגבי כמות השיער, זה יכול להשתנות מאחד לשני, בדיוק כפי שיש בנים שעירים יותר ושעירים פחות (שיער בחזה, למשל).בדיוק כמו שאתה זה הכי נורמלי, תקין ומיוחד. כל טוב.


בן 14 שואל: #91371
גלחתי את השערות תוך כמה זמן הם יצמחו חזרה?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. תדע שקצב גדילת שיער משתנה מאדם לאדם ולכן, לצערי, אין תקופת זמן קבועה וידועה מראש. כל טוב.


בת 16 שואלת: #90752
היי? רציתי לדעת האם שיערות בכוס יכולות לגרום לקרע בקונדום(כחול של דורקס)

תשובה:
שלום לך, שיערות ערווה בפות לא יכולות לגרום לקריעת קונדום. שבת שלום.


בת 14 שואלת: #90514
לפני כמה חודשים הייתי מורידה בקביעות שערות במשחה veet באזור המין. בערך כבר שנה שיש לי בלוטות גדולות ליד איבר המין, כל פעם במקום אחר באזור , והלכתי לרופאה והיא אמרה שזה כנראה זקיק שערה שנכנס לתוך העור וגרם לזיהום ושאני צריכה לשים אנטיביוטיקה. כשחזרתי הביתה מהרופאה שמתי לב שהייתה לבלוטה ראש שחור קטן אז תלשתי אותו ויצא משם השערה, ואז לחצתי ויצא המון המון דם ומוגלה ביחד ויום אחרי הבלוטה ירדה לגמרי. ומאז ממשיכים לצמוח לי באזור עוד בלוטות ענקיות שלהם אין ראש. לא השתמשתי בכלל באנטיביוטיקה שהרופאה נתנה לי. ואז בזמן האחרון התחיל מאוד לגרד לי באיזור איבר המין ברמות מאוד גדולות. השתמשתי במשחה כדי להרגיע את האזור וזה נרגע לכמה ימים אך חזר עוד פעם. חשוב לציין שלאחר כמה ימים ממתי שהתחיל לגרד לי התחלתי להוריד שערות בגילוח ולא במשחה באזור המין. וגם שקיבלתי מחזור לפני שנתיים, לא קיימתי יחסי מין, אני משתמשת בתחתוניות ביום יום ובערך 4 שנים שיש לי הפרשות ברמה מאוד גדולה. רציתי לדעת למה מגרד לי באזור? והאם הבלוטות שגודולות הם באמת בגלל זקיק השערה או בגלל משהו אחר? תודה מראש.

תשובה:
שלום יקרה. יש הרבה אמת בדבריה של הרופאה. שערות הערווה יש להן תפקיד חשוב בהגנה על איברי המין מחיידקים וזיהומים. כאשר אנחנו מורידות את שיערות הערווה אנחנו חשופות יותר לחיידקים פטריות וזיהומים שונים שנמצאים על העור. כמו כן הורדת השערות משנה את מבנה צמיחת זקיק השערה והרבה פעמים גורמת לה לצמוח פנימה מה שיוצר את אותן נקודות כואבות ודלוקות עליהן דיברת. יחד עם זאת יכול להיות שזה לא רק זקיקי שערה אלא בעיה אחרת בעור שנובעת מהורדת השערות- למשל רגישות או אלרגיה לחומרים שבמשחה (במשחה הזאת יש גופרית למשל שזה חומר שחשיפה מרובה של העור אליו היא לא טובה). מה אני מציעה? כמה דברים: 1. תני לעור שלך לנוח. אני מציעה לך לשקול לעשות הפסקה בהורדת שיערות הערווה, לתת להן לצמוח, לשקם את זקיקי השערה ולאפשר הגנה על העור ואח"כ להחליט אם את רוצה לחזור להוריד או לא. 2. ללכת לרופאת עור ולהתייעץ איתה. מה את אומרת? רק בריאות!


בן 15 שואל: #89857
היי אני רוצה להוריד את שיערות הערווה שלי ואת השיערות שעל שק האשכים מה הדרך הכי טובה לעשות את זה ובשק איך להוריד בלי להיחתך?

תשובה:
שלום לך, מדוע אתה רוצה להוריד את שיער הערווה? שיער הערווה מגן על האשכים ושורש הפין מפני פציעות וזיהומים. זה מעין שכבת הגנה. אין שום סיבה לשהסיר את השיער, מה גם שגילוח בסכין או מכונה גורם לשיער לצמוח יותר שחור ויותר חזק, לפעמים גם השיער צומח בתוך העור ואז יש פצעים מוגלתיים וזה יכול גם מאוד לגרד ולשרוף. באמת שאתה לא צריך להוריד את השיער, לא משנה מה יש בפורנו או מהש חברים שלך מספרים על עצמם. אם בכל זאת אתה מתעקש להוריד, מה שנאי מציעה הוא שתקצר קצת את השערות ולא תוריד אותן השורש כי זה מה שפוצע. קח מספריים של ציפורניים או מספרה ותגזוז קצת מהשיער. כל טוב


בן 17 שואל: #89445
שלום ותודה על העזרה הנהדרת בשאלה הקודמת! יש לי שאלה חדשה: אני עם חברה מעל שנה כבר והיא ממש אוהבת למצוץ לי, רק שיש לי הרבה שיער ערווה וזה לא נעים לה. כדאי להוריד שיער ערווה בגיל הזה? אם כן איך?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שיש לך ולחברה שלך קשר טוב, מכבד ואוהב. אני רואה גם שיש ביניכם תקשורת שזה מאוד מאוד חשוב בקשר בריא. בנוגע לשיער הערווה, אתה ממש לא צריך להוריד אותו אם אתה לא רוצה. שיער הערווה מטרתו להגן על שק האשכים ושורש הפין. מדובר בשיער שחור ועבה, שכל הסרה שלו רק תגרום לו לגדול יותר קשיח ושחור וגם זה יכול מאוד לגרד לך ולכן ההמלצה לא להוריד. אתה יכול לגזור קצת את השיער ככה שהוא יהיה קצר יותר אבל אל תוריד בשורש השיער שצמוד לעור. כל טוב


בת 18 שואלת: #88626
שלום, אני בת 18 ויש לי חבר כמעט כשנתיים והתחלנו לקיים יחסי מין לפני מספר חודשים. היום סיימתי מחזור וכאשר הלכתי לשירותים הרגשתי כמו גולה פנימית יחסית קטנה שכאשר נוגעים בה טיפה כואב . הפעם האחרונה ששכבנו בה היה לפני שבוע וחשוב לציין שאני בתהליך טיפול לייזר במפשעות כך שאני מורידה הכל. הגילוח האחרון נעשה לפני כשבועיים. אני מפחדת שזה משהו רציני, אשמח לקבל תשובה בהקדם. תודה!

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת נשמע כתוצאה מהגילוח והלייזר. זה ממש לא מומלץ להסיר את שיער הערווה ובטח שלא את כולו. שיער הערווה מגן על עור הפות מפני פצעים, זיהומים ודלקות. מדובר בעור מאוד רגיש ועדין וכאשר מורידים ממנו את השיער נוצרים פצעים תת עוריים ומוגלתיים. אני מבינה שאת כנראה תמשיכי להוריד את השיער, וזו כמובן החלטה שלך, אבל תצפי לעוד פצעים כאלה במהלך התהליך. כל טוב


בן 16 שואל: #88049
אני רוצה לדלל את השיערות על איבר המין,לא על האשכים,מה השיטה הכי טובה לזה?

תשובה:
שלום לך, אין צורך לדלל או להסיר את שיער הערווה. שיער הערווה הוא שיער שמגם על איברי המין, במקרה של בנים, על שק האשכים. ההמלצה שלנו היא לא להוריד ולא לדלל. עם זאת, אני מבינה שייתכן ותרצה לעשות זאת ולכן עדיף שתעשה זאת עם מספריים ורק תקצר את השיער. אל תסיר אותו עם סכין גילוח כי זה עושה פצעים וגרד. כל טוב


בת 16 שואלת: #87650
אני לא יכולה לעשות הנרתיק בשעווה תמיד זה כואב בגלל שרוב הזמן עשיתי גילוח מה הפתרון איך לעשות בשעווה בלילהרגיש

תשובה:
שלום לך, ההמלצה שלנו הוא לא להסיר את שיער הערווה בפות. לשיער יש מטרה רפואית והיא להגן על עור הפות ועל הפות בכלל מפני זיהומים, דלקות ופציעות. אני מבינה שאת מעוניינת להסיר את השיער אך לצערי אין דרך לעשות זאת בשעווה בלי להרגיש. ההמלצה שלי היא לגזור ולקצר את השיער עם מספריים ולא להוריד לגמרי. כל טוב


בן 13 שואל: #87419
הפין שלי כל הזמן מגרד איפה ששיער הערווה נמצא ובכללי וזה ממש מציק יש משהו לעשות בנוגע לזה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני מבינה שזה מגרד לך אבל אני רואה שאתה רק בן 13 מה שאומר שאתה בתחילת ההתפתחות הגופנית שלך. זה אומר שייקח זמן עד שיפסיק לגרד לך, אם בכלל. מה שאני מציעה הוא שתקפיד לשטוף טוב את העור סביב הפין עם מים ונסה לישון בלי חלק תחתחון כדי לאוורר את האזור בחודשי הקיץ. אם זה ממשיך, אולי כדאי לפנות לרופא/ת עור לבדיקה. כל טוב


בן 16 שואל: #87311
בהמשך לשאלתי הקודם אני מגלח מעל איבד המין ואני ימשיך לגלח לא חשוב מה זה ממש מפריע לי בעין אני חייב שזה יהיה חלק הבעיה היא שלאחר הגילוח יוצא לי מלא פצעים השאלה היא איך להיפתר מהפצעים או איך לגרום שלא יצאו בכלל אחרי הגילוח

תשובה:
שלום לך, לצערי אין מה לעשות עם הפצעים כי כשמגלחים יוצאים פצעים. מדובר בעור עדין ורגיש ואתה עלול לפצוע את עצמך. אני מבינה שאתה רוצה שזה יהיה חלק אבל לשיער יש תפקיד חשוב בהגנה על העור סביב האשכים ושורש הפין. אין דרך למנוע את הפצעים. אתה יכול ללכת לקוסמטיקאית להתייעץ לגבי הסרה לצמיתות באמצעות לייזר. כל דבר אחר יוציא לך פצעים. כל טוב


בן 16 שואל: #87247
למה אחרי הגילוח יוצא לי מלא פצעים קטנים כאלה ואיך אפשר שזה לא יקרה יותר לאחר הגילוח?

תשובה:
שלום לך, האם אתה מתכוון לגילוח שיער הפנים שלך או לגילוח במקום אחר כמו איבר המין? אם הכוונה לאיבר המין, הסיבה לכך היא שהעור באיבר המין הוא עור רגיש והצמדת סכין גילוח לעור באזור זה, גורמת לצעפים בעור. אין צורך להוריד את שיער הערווה. שיער הערווה נועד להגן על העור סביב איבר המין ושק האשכים מפני פציעות, זיהומים ולדקות. ההמלצה שלנו היא לא לדלח שם את השיער. אם זה ממש מפריע לך, אתה יכול לגזור קצת את השערות, לא צמוד לעור. כל טוב


בת 15 שואלת: #87144
אוקיי.. פעם ראשונה שאני מפרסמת פה שאלה. אני בת 15 וחצי ויש לי חבר שאני מכירה 3 שנים ואנחנו ביחד חודש. הוא גר שעתיים ממני ואנחנו עדיין מנסים להבין איך זה יעבוד. הוא בן 16 וחצי והוא אוהב מין ורגיל לעשות אותו. הוא מצד אחד מגלה סובלנות רבה כלפיי הנושא כיוון שהוא יודע שאני מפחדת ולא מוכנה, ומצד שני הוא רוצה מאוד שנעשה את זה. הוא יודע שאני לא אהיה מוכנה לפחות עוד שנה. הבעיה שלי היא שאני מפחדת מאוד מלהיקשר ויודעת שאחרי הפעם הראשונה יהיה לי קשה להשתחרר. אני גם מקבלת רגליים קרות בגלל המרחק ביננו וכי אנחנו לא נפגשים כל כך הרבה אלא רק בסופש ואני לא בטוחה אם כדאי שהפעם הראשונה שלי תהיה עם מישהו שאני לא רואה ביום יום. דבר שני,חשוב לי מאוד להיות חלקה בכל הגוף ואני יודעת שאין מצב שאני אהיה במצב אינטימי עם מישהו אלא אם אני חלקה בלמטה. יש לך המלצות לאיך להוריד את השיער בצורה הכי פחות מזיקה וכואבת? מצטערת על החפירה אשמח לתשובות :)

תשובה:
שלום לך, ממה שאת כותבת נראה כי את מפחדת ולא מוכנה. הפעם הראשונה היא מיוחדת. כדאי שתדברי עם החבר שלך על החששות כי הן בהחלט מוצדקות. חשוב מאוד שהוא יבין אותך בלי ללחוץ עליך, גם אם הוא מאוד רוצה. חשוב שתרגישי בנוח לדבר איתו על הדברים בלי לחץ ובלי לוחות זמנים. את תרגישי מוכנה, וזה לא קשור למרחק ביניכם, אלא לקשר שתוכלו לבנות יחד, בו יחסי מין הם חלק ממנו, ולא העיקר. את רק בת 15 וזה גיל צעיר להתחיל לקיים יחסי מין וזה מחזק את החששות המוצדקות שלך, בנוגע לשיער הערווה, יש לשיער תפקיד חשוב בהגנה על איבר המין מומלץ לא להסירו כי זה עלול לגרום נזק. כל טוב


בת 15 שואלת: #86838
במהלך השנה האחרונה ישנה בעיה שמדאיגה אותי התחילו לצמוח לי שערות באזור הבטן והגב מכיוון שיש לי שיער כהה זה בולט לעין וזה מפריע לי , אני לא מבינה מדוע זה קורה לי , לא ידוע לי על אף אחד במשפחה שיש לו את הבעיה הזו.

תשובה:
שלום לך, קודם כל אתחיל מזה שזאת לא בעיה. שיער גוף הוא דבר טבעי ונרמלי בגיל ההתבגרות ובכלל. לכולנו יש שערות על הגוף. בנוגע למדוע זה קורה עכשיו, יכול להיות שמתרחש משהו הורמונלי בגופך שגורם לשיער כהה יותר לצאת באזורים שלא היו לך בהם שיער לפני כן. את יכולה לעשות כמה דברים: לקבל את עצמך ולאהוב את הגוף שלך כמו שהוא. אני יודעת שאת בטח צוחקת מול המחשב כעת ולכן אתן לך עוד אפשרויות: את יכולה ללכת לבדיקות הורמונליות אצל רופא/ה שנקרא אנדוקרינולוג ולראות אם יש לך אי סדירות הורמונליות. שתפי את אמך ותראי מה היא מציעה. יכול להיות שהיא תציע להסיר שיער בשעווה או לצמיתות, אבל כרגע את רק בת 15 וזו לא תהיה ההמלצה שלי. הגוף שלך משתנה ויכול להיות שזה יעבור מעצמו. כל טוב


בן 15 שואל: #86774
שלום, אני וחברה שלי עושים סקס יבש. יש לי 2 שאלות. 1.כל פעם שאני מרגיש שאני עומד לגמור מתחיל לי נמלים בידים ואני מאבד תחושה וכשאני עומד לגמור פשוט זה לא קורה. 2.ראיתי שיש לה קצת שיערות במפשעה ועל האיבר וזה קצת מגעיל אותי, בסדר אם אני אגיד לה על זה משהו?

תשובה:
שלום לך, אם אתם עושים סקס יבש הרבה זמן ואתה מעליה, אז הגיוני שהידיים שלך יתעייפו. זה הרבה מאמץ והשרירים שלך לא רגילים לזה. נסו לגוון במגע המיני שלכם ובתנוחות כדי שתוכל לשחרר את הידיים שלך בין לבין ולתת להם לנוח. אם זה רק קשור לקראת הגמירה אולי שווה ללכת להתייעץ עם רופא/ה, למרות שאני לא חושבת שיש בעיה. בנוגע לשאלתך השנייה, שיער ערווה הוא דבר טבעי ונורמלי. לכל אישה ואיש יש שיער באיבר המין והמפשעה. השיער מגן על הפות שלה מפציעות, דלקות וזיהומים. זו מעין שכבת הגנה וזה גם מה שמראה שהיא אישה בוגרת ולא ילדה קטנה לפני גיל ההתבגרות. ההמלצה שלי היא שתעבוד על עצמך לקבל את זה ולאהוב אותה כמו שהיא. אם היא לא מעוניינת להוריד אז תצטרך לקבל את זה. אם תגיד לה משהו היא גם עלולה להיעלב והיא גם תוריד בשבילך ולא בשביל עצמה ואתה לא רוצה בזה. אתה רוצה שיהיה לה טוב עם עצמה וככה טוב לה אז אני מציעה שלא תגיד לה. כל טוב


בת 12 שואלת: #86545
אני כבר הבנתי את כל הקטע עם 'גילוח יכול להביא פצעים ואי נוחות', 'שעווה עדיפה'. אבל אני מתביישת לדבר על זה עם אחת מהאחיות שלי ואמא שלי לא היא לא באה בחשבון. קשה לי להפתח אליהם בנושא הזה, מבחינתם אני תמימה יותר ממה שאני. אני לא אמורה בכלל לחשוב על מין מבחינתם. אני לא יודעת מה לעשות כי שערות הערווה באמת מציקות לי. ועוד דבר, האם אוננות זה לא נורמלי לגיל זה? אני מפחדת שאני רחוק מדי בעוד כל החברות שלי צועקות בגועל כשאנחנו משוחחות עם יועצת בית הספר על מחזור.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת מתביישת לדבר עם אחיותייך ואמך. מדוע שיער הערווה מציק לך? השיער הזה הוא חלק מההתפתחות הטבעית בגיל ההתבגרות והוא מסמן את המעבר מילדה לנערה. השיער מגן על הפות מפציעות, זיהומים נודלקות. זה כמו שכבת הגנה. מדוע הן מציקות לך? האם זה מגרד? האם את מזיעה בגללן? אוננות זה מאוד נורמלי לגילך. זה קורה בכל שלבי החיים וזה פעולה טבעית, נעימה ומרגיעה. יכול להיות שאת יותר בוגרת מחברותייך ויכול להיות שאת גם מתפתחת מוקדם יותר מהן. אני מבינה שאת מרגישה שונה אבל כולן תגענה אלייך בהמשך. יכול להיות שאותך זה יותר מעניין. זה בסדר גמור. כל טוב


בת 13 שואלת: #86351
שלום, זה לא פתאום קרה לי בזמן האחרון זה תמיד היה רק שפתאום אני מתייחסת לזה מאוד ברצינות. יש לי מין בצקות (גושים) מתחת לעור שמעליהן יש לרוב פצעונים. כשאני מנסה להרגיש את זה זה מאוד קשה וזה כואב.. פניתי לאימא שלי והיא שאלה אותי אם גילחתי שם פעם ומרוב מבוכה אמרתי לה שלא.. אבל אני כן גילחתי פעם אחת מסביב כי לא היה לי נעים מהשיער אבל הפצעונים והבצקות הופיעו כבר לפני. חשוב לציין גם שאני לא רזה במיוחד ושיש לי יריכיים גדולות שכשאני הולכת הן מתחככות אחת בשנייה ואני חושבת שאולי זה נובע מזה..(הפצעונים, לא הגושים.) מה לעשות? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך. תראי הפצעונים שאת מתארת הם בדרך כלל בגלל גילוח וזה גם יותר שכיח בקרב נשים מלאות. כדאי מאד שתלכי לרופא עור ומין ותטפלי בפצעונים האלה. ואני גם מאד ממליצה שלא תגלחי יותר את שיער הערווה כי זה גורם לפצעונים וגירודים.


בן 16 שואל: #84716
שלום אני גלחתי את שער הערווה שלי עם סכין גילוח ואחרי זה באוזר העליון התחיל להיות לי פצעים כמו מוגלות כזה כמו חצקונים ואני רוצה לדעת מה זה והאם כדי לי ללכת לרופא

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר תופעה שנפוצה בקרב בנים ובנות שמגלחים שערות באיבר מינם. הפצעים אמורים לעבור ולהבא ממליצה לך לקצר את השיער ולא לגלח, במידה ושיער הערווה מהווה עבורך מטרד. אתה יכול להתייעץ עם רופא בעניין הפצעים אם הדבר ירגיע אותך. בהצלחה


בת 26 שואלת: #84679
היי שלום רב רציתי לדעת איך אפשר לגלח בצורה נכונה ובטיחותית את האיזור המפשעה מבלי ליפגוע בשום דבר ואיך אפשר לימנוע ריחות לא נעימים בזמן המחזור לפני ואחריו

תשובה:
שלום לך, גילוח גורם לפצעים ולגירוד, לכן אמליץ לך על הסרת של המפשעות בעזרת שעווה. את יכולה לפנות לקוסמטיקאית שמומחית בזה. לגבי ריח בזמן ווסת, כשדם בא במגע עם האויר, הוא מתחמצן והריח שנוצר לא נעים. שימוש והחלפה תדירה של טמפונים יכולה לצמצם או למנוע. ריחות גופינו הינם טבעיים ונורמלים. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #84200
אני בתולה לגמרי לא היה לי מגע מיני ואני לא מעוננת או איך שלא קוראים לזה, לאחרונה התחילה לי פריחה ברגליים ובבאיבר מיני ואני חוששת שזאת איזה מחלה או משהו מה אני יכולה לעשות והאם אני יכולה לקבל מחלת מין גם אם אני בתולה? לאחרונה בתחילת שנה התחלתי להתגלח באזור, ואני לא כל כך סטרילית באזור זה קשור? וכמה כל זה גרוע?

תשובה:
שלום לך, מדברייך אני מבינה שלא קיימת מעולם יחסי מין ולכן אין חשש למחלת מין. יש מקרים בהם גילוח באזור איבר המין גורם לגירויים בעור, לאדמומיות או לפציעת העור. יתכן ושיטת הסרת שיער זו לא מתאימה לך. ישנם אמצעים אחרים להסרת שיער כגון שעווה, לייזר, אנפרא אדום וכד'. כמובן שלייזר ואינפרא אדום הם אמצעים שמסירים את השיער לצמיתות ובמידה והאופנה תשתנה לא תוכלי להתחרט. שימוש בשעווה לאיזור איבר המין יכולה לגרום לשערות לצמוח בתור העור או לפצעים, כמו כן שיטה זו כואבת. אופציה נוספת היא לא להסיר, השער הוא דבר טבעי והוא נועד לכסות ולהגן על איבר המין. לגבי הפריחה מומלץ שתראי רופא/ת עור כדי לטפל בזה. יום טוב.


בן 15 שואל: #83994
לא הורדתי אף פעם את השערות בעבר המין וזה גם לא מציק לי היה פעם אחת שניסית וגזרתי עם מספרים את השערות אבל גם נפצתי יש לי שתי שאלות א. איך אני יכול להוריד שערות בלי להפצע וגם שהכל ירד ב.איך אפשר להוריד שערות בביצים

תשובה:
היי לך דבר ראשון אני רוצה להציע לך לחשוב מדוע אתה רוצה להוריד שערות מאיבר המין. אתה לא חייב להסיר אותן, ויכול להרגיש בנוח עם שיער הגוף שלך כמו שהוא. בפורנו לרוב נראה איברי מין חלקים ללא שיערות- אבל זו לא המציאות, ואין שום הכרח לבחור דווקא באופציה הזו. אם אכן אתה בוחר להמשיך להתנסות בהסרת שיערות הייתי מציעה לך לגזור בעדינות את השערות. תזהר לא לגזור צמוד מידי לעור מאחר ואתה באמת עלול להיפצע. תמצא לך זמן בו אתה רגוע, לא ממהר ונהנה מפרטיות ללא חשש להפרעות. כך תוכל לתרגל את המלאכה ללא פציעות. לא הייתי מציעה לגלח או להסיר בשעווה באזור רגיש כזה מאחר וזה יכול ליצור גירוי בעור, שטפי דם (כחולים) ופצעונים בזמן שהשיערות חוזרות לצמוח.


בן 19 שואל: #83553
יש לי שתי שאלות א. יצא לי לאונן עם דיחפה לתחת וזה גמר לעינוג קטן ומאז יש לי הרצון להתנסות אך אני לא נמשך לגברים זה הגיוני? הגיוני שאני מעוניין באנלי אך לך נמשך לגברים? ב. איך אפשר לגלח באזור פי הטבעת זה מסוכן?

תשובה:
שלום לך. איזור פי הטבעת הינו אזור רגיש ומגרה הרבה אנשים (גם גברים וגם נשים). זה לא קשור בכלל לנטייה מינית כזו או אחרת. לגבי הגילוח. אנחנו מאד לא ממליצים לעשות זאת. אחרי גילוח השערות גדלות בצורה קוצנית ומאד לא נעימה. עדיף שיתשאר בצורה הטבעית שהשערות צומחות.


בת 15 שואלת: #83470
ערב טוב! :) בקשר לשאלה הקודמת, אני באמת עושה טיפול קוגניטיבי התנהגותי. ובקשר לכדור, הורי לא יודעים שאני שותה (ממש ממש בקטנה ורק לפעמים) ולפעמים אני רוצה לשתות בירה עם ״החברה״, ממש לא ברמת השתכרות אבל בכל זאת. אז את חושבת שאני אוכל אם לא אקח את הכדור באותו יום? פשוט לא אוכל להתייעץ עם הרופא כי אני לא אמורה לשתות והורי לא יודעים. עוד דבר, אני לא מסוגלת לקלוט שאנשים מקיימים יחסי מין. מבחינה רציונלית אני מבינה שזה קורה אבל אני מצד שני בכלל לא מצליחה לתפוס שהמורה שלי עשתה את זה, או ההורים שלי או כל אדם אחר. המחשבה הזאת מעסיקה אותי הרבה. אולי יש סיכוי שהמורה שלי לא עשתה את זה למרות שיש לה ילדים? חחחח ודבר אחרון, יש לי שיער בבטן התחתונה והרבה במפשעה. כשהייתי יותר קטנה כמה שערות הפריעו לי וגילחתי ומאז זה גדל מאוד ושערות שחורות הופיעו(בבטן). זה ממש מפריע לי גם בעונת הקיץ שאני צריכה לעשות שעווה לעצמי כי אני מתביישת ללכת לקוסמטיקאית. מאיזה גיל אפשר לעשות ליזר? אבל גם אם אני בגיל המתאים אני כל כך מתביישת לבקש מאמא שלי! אני פשוט לא מסוגלת, למרות שאחותי עושה לייזר ואמרה לה.

תשובה:
שלום לך, לצערי לא יכולה לייעץ לך בנושא רפואי זה. ממליצה לך בחום לשאול את הרופא. אם ידוע שהשתיה מפחיתה יעילות אז אולי כדאי לוותר עליה? אנשים בכל גיל מתעניינים במין, בכל גיל ברמה אחרת כי זה טבעי ונורמלי. את לא חייבת לדמיין אף אחד, בוודאי שזה לא נעים לדמיין מישהו שנראה לך לא מושך או לא מיני ובעיקר אם מדובר במבוגרים ממך או בעלי תפקידי סמכות. לגבי השיער, אין מה להתבייש מאימא, במיוחד אם אחותך כבר מקבלת מענה לנושא השיער. נראה לי שלייזר מבצעים מעל גיל 16 אבל עדיף בסיום גיל ההתבגרות כי יהיו עוד הרבה שינויים הורמונלים שיכולים להשפיע על צמיחת השיער. שמחה מאוד שאת הולכת לטיפול מתאים ומאחלת לך המון בהצלחה!


בת 14 שואלת: #83381
היי, אני מגלחת את איבר המין לשי כבר כמעט שנתיים עם לא יותר. החלטתי לנסות שעווה ועשיתי באיבר המין אך זה לא הוריד לי הכול וזה הוריד לי ממש מעט מה אפשר לשעות בנושא? אשמח לתשובה מהירה:)

תשובה:
שלום לך, לא צריך להוריד את כל שיער הערווה (הפות) יש לשיער הזה תפקיד מגן מפני כניסה של חיידקים לפות. את יכולה להסיר את המפשעות. שעווה יכולה להסיר כל משטח אך השיער צריך להגיע לאורך מסויים. בנוסף, את יכולה ללכת לקוסמטיקאית או לבקש מאימא שתסייע לך. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #83231
שלום, אני מתחילה לייזר (במפשעות ויותר) ורציתי לדעת אם זה בריא לעשות בכל המקום? כך שלא יהיה שיער בכלל או שכדאי בכל זאת לא הכל

תשובה:
שלום לך, לייזר מסיר שיער לצמיתות והסרת שיער היא משהו מאוד אופנתי. אולי בעוד 30 שנה תתחרטי? סיבה נוספת למה כדאי לשקול הסרה של הכול היא שלשיער הערווה יש תפקיד בגוף שלנו. מניעת מעבר של חיידקים אל הנרתיק. תחשבי על זה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #83133
ביום שישי הזה אני הולכת לספא ואני לובשת בגד ים ,יש לי שיער במפשעה והוא יוצא מהבגד ובנוסף הוא לא אסטתי ואני רוצה להוריד אותו,אני צריכה את זה ליום שישי הזה ,איך יהיה אפשר להוריד שיהיה חלק לגמרי ?

תשובה:
שלום לך. אנו לא ממליצים על הסרת שיער הערווה כי הוא שם כדי להגן על האיברים האינטימיים. כשמגלחים השיער צומח ודוקר ונגרמות לפעמים אינפקציות. אז עדיף רק לקצר קצת, בזהירות כדי שלא יבלוט מבגד הים אבל לא להוריד לגמרי. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #82770
אני בת15 ופעם ראשונה שאני מוציאה שערות בפוט.. אחרי שהוצאתי הסתכלתי ושמתי לב שלפוט שלי יש חתיכה אחת גדולה ואחת קטנה והגדולה אפורה כזאת והקטנה גם אבל לא הרבה זה טבעי? או שיש אצלי משו לא בסדר??

תשובה:
שלום לך, כל מה שראית הוא טבעי ונורמלי. הפות בנויה משני סוגים של שפתיים: שפתיים פנימיות ושפתיים חיצוניות. השפתיים לא תמיד סימטריות, לא תמיד באותו הצבע ולא תמיד באותה הצורה. זה נורמלי לגמרי ואין לך מה לחשוש. חשוב לי להגיד שאין שום צורך להוריד שיער בפות. שיער הערווה (בפות) הוא שיער של אישה בוגרת שאינה ילדה יותר והוא מגם על הפות מזיהומים דלקות ופציעות. בידה ותחליטי להמשיך להסיר שיער בפות חשוב שלא תעשי זאת באמצעות סכין גילוח כי הוא יכול לגרום לך לגירודים ולפצעים. כמו כן, גילוח או שעווה גורמים לשיערות לגדול בתוך העור ויכולים להיות פצעים מזה. את יכולה להסיר שיער באמצעות אינפרא אדום או לייזר אך בכל זאת אני חושבת שאין שום צורך להסיר את שיער הערווה שלך. כל טוב


בן 14 שואל: #81974
התחילו לי בעיות באזור המפשעה של שיערות ובאזור איבר המין אז החלטתי להוריד שערות משם הבעיה היחידה היא שאני לא יודע איך אשמח אם תוכלי לתת לי כמה עצות.

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שיש לך שערות באיבר המין, זה אומר שאתה גדל ומתפתח ולאט הופך מנער לבחור צעיר. השערות באיבר המין נועדו להגן מזיהומים ונשים וגברים רבים גאים בשיער באיבר המין שלהם. לא כדאי להוריד שיער ממקום זה כי שוב זה עלול לגרום לפצעונים באיבר המין, לחתכים במידה וזה עם סכין גילוח וכן כפי שכתבתי המקום מגן מפני זיהומים. כך נולדנו וכך נראים כולנו, גם גברים וגם נשים.


בת 12 שואלת: #81368
יש לי הרבה פצעונים באזור המפשעות אין אני יכולה לשמור על האיזור הזה יותר היגייני כדי שלא יהיו לי שם יותר פצעונים? ואיך אוכל להיפטר מהם עכשיו??

תשובה:
שלום לך פצעונים יכולים להגרם מכל מיני סיבות. האם את מורידה שערות מהמיפשעה? באיזה אמצעי? הסרת שיער באמצעות גילוח, מכונה , שעוה או פינצטה עלולה לגרום לפצעונים, מומלץ לא להסיר את שיער הערוה אלא לגזור במספריים את הקצוות אם זה מפריע לך. את עדיין צעירה מאוד וכדאי לתת לגוף את הזמן לגמור את ההתפתחות והגדילה שלו. כמו כן כדאי להשתמש בתחתוני כותנה. אם הפצעונים אינם עוברים כדאי לגשת לרופא/ה המשפחה לקבלת יעוץ וטיפול.