A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

עיכוב במחזור ללא קשר לקיום יחסי מין

דלת פתוחה הקרובה אליך

עיכוב במחזור ללא קשר לקיום יחסי מין

בת 16 שואלת: #106715
אנחנו שוכבים עם קונדום ובחיים לא שכבנו בלי במשך לשאלתי

תשובה:
היי לך! שמחה שחזרת אלינו עם תשובה, ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים :) כפי שענינו לשאלתך הקודמת, אין "תאריך רגיל" להופעת הווסת, המועד הבא שהווסת מופיעה תמיד תלוי במועד הקודם שבו היא הופיעה. בכל מקרה, בגילך זה מאוד טבעי והגיוני שהמחזור לא סדיר לחלוטין- כך שיכול להיות שיהיה סדיר כמה חודשים ברצף ואז פתאום לא יהיה סדיר פעם 1 או מספר פעמים, או בכלל.. זאת אומרת שזה לא חריג שתאריך ההופעה של הווסת שלך משתנה מחודש לחודש.


בת 17 שואלת: #103463
היוש, מאיר לי המחזור ביומיים שזה לגיטימי כי הוא לא סדיר. אם נגיד זה הריון. איך מתבצעת הפלה בחודשים הראשונים?

תשובה:
שלום אם את יודעת שהווסת שלך לא סדירה אז איחור של יומיים כלל לא מצביע על הריון. הווסת יכולה לאחר גם בשבועיים שלושה או לדלג על מחזור. זה מושפע מהרבה דברים כמו לחץ בלימודים, תזונה ועוד. האם יש לך סיבה לחשוש מהריון? האם קיימת יחסים לא מוגנים? במידה וכן, כדאי לך לעשות בדיקת הריון שבועיים מהיום שבו היו היחסים לא מוגנים, במידה והווסת עדיין לא הופיעה. את מוזמנת לקרוא באתר שלנו על הפלה תרופתית \כירוגית - זה נמצא באתר במאגר מידע. אם את בהריון נשמח לתת לך ייעוץ וללוות אותך באופן אישי, את יכולה להתקשר אלינו לקו או לבוא לסניף הקרוב לביתך בשעות פעילות. נוכל לתמוך בך, לספר לך על האפשרויות שיש לך ובעיקר לא להיות לבד עם זה. נראה לי שאין לך ממה לדאוג. כל טוב.


בת 16 שואלת: #101655
היי אני בת 16 וקיבלתי מחזור לפני שנתיים באופן חודשי ועכשיו לא הגיע לי במשך חודשיים, לא קיימתי יחסי מין אף פעם ואני ממש מתחילה להלחץ שמשהו אצלי לא בסדר , ממה זה יכול לקרות?

תשובה:
שלום לך! איחור בהופעת הוסת הוא תופעה די נפוצה בקרב בחורות צעירות. הסיבה שאנחנו הכי מודאגים בגללה היא היריון, אבל כמו שכתבת אם לא קיימת יחסי מין מעולם אין סיבה לדאגה. אי סדירות של הוסת היא נפוצה מאד, במיוחד בשנים הראשונות לקבלת הוסת. ככל הנראה אם תמתיני בסבלנות הוסת תגיע, ובתוך חודשים/שנים בודדות המחזור יהיה סדיר לחלוטין. קיימות מספר סיבות נוספות לאי סדירות במחזור - כמו דיאטה קיצונית, פעילות ספורטיבית מוגברת ושינויים באורח חיים (כמו למשל טירונות בצבא) שגם הן אפשריות. בכל מקרה מומלץ שתמתיני עוד קצת, ואם הוסת תמשיך להתעכב תפני לגניקולוג/יתכדי לברר אם יש סיבה לעיכוב.


בת 18 שואלת: #101352
מאחר לי המחזור ב10 ימים מלווה בכאבי בטן וסחרחורות עם בטן נפוחה לאחר יחסי מין יורד טיפה דם אבל עשיתי שלושה בדיקות הריון ויצאו שליליות האם אני צריכה לדאוג?

תשובה:
היי, בנוגע להיריון אני לא חושבת שיש לך סיבה לדאגה כיוון ששלוש בדיקות היריון הן מדגם מספק (במידה כמובן שעשית הכל לפי ההוראות וכמו שצריך). מעבר לכך, זהו איננו מענה רפואי ולכן אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה כדי לבדוק את כאבי הבטן, הסחרחורות ואת הדם בעקבות יחסי המין, זה כנראה לא נובע מהיריון אך אולי ישנה סיבה רפואית אחרת. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #94789
הי,אני הכנסתי אצבעות לתוך הפות. האם ייתכן שנכנסתי להריון? המחזור שלי מאחר בכמעט שבוע. אם זה לא יכול לגרום הריון אז מה הנזקים שזה עוד יכול לגרום?

תשובה:
שלום לך. אל דאגה! מצב של הריון קורה כאשר יש מפגש בין זרע וביצית. מפגש כזה יכול להתרחש בעת קיום יחסי מין בין גבר ואישה הכולל כניסה של הפין אל הפות. לפעמים יש איחור בקבלת ווסת (שלב הדימום במחזור החודשי) בגלל מגוון סיבות כמו לחץ נפשי או שינוי כלשהו בסדר היום. הכנסת אצבעות אל הפות זאת דרך נפלאה לחקור את גופך ואינך צריכה לחשוש מכך. אינך יכולה לגרום נזק לעצמך כל עוד תרחצי את ידייך לפני שתכניסי אותן אל הפות ותגזרי ציפורניים כדי לא לשרוט עצמך בטעות. נשמח מאוד להמשיך ולענות על שאלותייך בטלפון ואת מוזמנת להתקשר אלינו. כל טוב.


בן 16 שואל: #91261
יש לי חברה שהיא חושבת שהיא בהריון,אני היא לא שכבנו לא יבש לא כלום פשוט שום דבר. בשבוע האחרון כאב לה ממש הבטן בתחתונה בצד ימין. היא קיבלה מחזור ב24.10 והכאבים התחילו מתחילת השבוע. היא הייתה אצל הרופאה היא אמרה לה שהכל בסדר שאולי זה ביוץ. בכמה ימים האחרונים זה נרגע לה והיא קיבלה גם מחזור אבל זה מוזר כי היא קיבלה שבוע לפני הזמן. יש לה כמעט את כל הסימנים להריון היא לא נרדמת בלילה ועם כן היא מתעוררת כמה פעמיים,אין לה תאבון,יש לה יותר שתן. אני יודע שזה לא ממני עם היא כן בהריון אבל אני עדיין דואג.

תשובה:
שלום לך. אתה מתאר שאתה וחברה שלך לא קיימתם יחסי מין הכוללים כניסה של הפין אל הפות ואפילו לא סקס יבש עם שפיכה (גמירה) באזור הפות, כך שממש אין כל סיכוי שחברה שלך בהריון. מצב נפשי מאוד משפיע על המחזור ועל הסדירות שלו. אני חושבת שאם חברה שלך התייעצה כבר עם הרופאה שאמרה שייתכן שהכאבים נובעים מביוץ, היא צריכה לנסות ולהירגע. אם הכאבים ממשיכים, ניתן לחזור אל הרופאה ולהתייעץ איתה שוב. ישנם כאבים בבטן שאינם שייכים דווקא למערכת הרבייה או המין הנשית והם תוצאה של וירוס כלשהו או דלקת בדרכי השתן. בעניין סימנים של הריון - בעיקרון, אצל כל אישה יש סימנים אחרים ולא כל אחת מרגישה אותו דבר כמו השנייה. אפשר לדעת אם אכן קיים הריון רק באמצעות בדיקת הריון, אך כפי שציינת בתחילת התשובה זהו אינו המצב אצלכם. נסה לדבר עם חברה שלך. אני מבינה שאתה דואג לה ועם זאת חושש שאם היא אכן בהריון, זה לא ממך. זאת בוודאי תחושה לא נעימה. נסו לדבר ולשתף אחד את השני בתחושותיכם ואני מקווה שהכל יחזור להיות בסדר. כל טוב.


בת 14 שואלת: #90777
היי קוראים לי אופיר אני בת 14. לא קיימתי מעולם יחסי מין וקיבלתי כבר 9 מחזורים ולא קיבלתי כרגע ההייתי אמורה לקבל לפני יומיים בדרך כלל אני מקבלת שבוע לפני ואני אני נורא לחוצה למרות שלא קיימתי יחסי מין לעולם אז אני לא יכולה להיות בהריון . אשמח עם תענו לשאלה שלי במהירות כי אני נורא לחוצה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. אני מבינה שאת לחוצה ומודאגת, אבל תדעי שאין לך ממה לדאוג- בגלל שלא קיימת יחסי מין, את לא יכולה להיות בהריון. תדעי שהמחזור שלך עדיין לא סדיר ועקבי, למרות שכבר קיבלת 9 מחזורים עד היום. לוקח זמן למחזור להיות סדיר ולכן זה הגיוני שעדיין לא קיבלת את המחזור שלך. אני בטוחה שהוא יגיע בקרוב. כל טוב.


בת 14 שואלת: #90447
היי תקשיבו אני חדשה באתר אז אני לא יודעת כל כך איך זה הולך אז ככה אני בת 14 ואני לא מקיימת יחסי מין או משהו בסגנון הייתי צריכה לקבל מחזור לפני שבועיים ולא קיבלתי אבל היו לי את כל התסמינים שיש לי בזמן המחזור(כאבי בטן גב.....) וגם היו לי במשך שלוש ימים הפרשות חומות כהות מאוד. המחזור שלי בדרך כלל מתמשך 9-11 ימים ואני לא מבינה למה פתאום הוא לא מגיע..אני מקווה שתוכלו לעזור,תודה

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שבחרת לפנות אלינו. ולשאלתך' קצב המחזור מושפע מגורמים רבים, לפעמים לחץ, תזונה, התרגשות, ובמיוחד גיל. זה טבעי מאוד שבגיל שלך יש איחורים בווסת (מחזור) כמו כן גם ההפרשות החומות שתיארת נשמעות לי כמו תופעה נורמלית של גיל ההתבגרות. למרות זאת העיקובים והשיבושים לא צריכים להיות ארוכים מידי. עיקוב של מספר שבועות הוא נורמלי אבל יותר מכך צריך לשים לב אם יש צורך בבדיקת רופא. את מוזמנת להתקשר למרכזי היעוץ של דלת פתוחה לשיחה, אנחנו פה לכל שאלה. כל טוב.


בת 15 שואלת: #90284
אוקיי הבן זוג שלי בעיקרון לא ממש אכפת לו מהרצונות שלי רק משלו והוא אמר לי היום שצריך להתפשר ואם זה הרצונות שלו אני צריכה לספק אותו לפעמים ולהגיע לפשרות במערכת יחסים כי אמרתי לו שאני לא 100% רוצה והוא גרם לי לרגשות אשם וצעק עלי והאשים את הצעדים שלקחנו אחורה במערכת היחסים אותי , ואני לא בוכה בגלל זה כי אני מרגישה שלא שווה לבכות על זה ואני כמובן אפרד ממנו ביום יומיים הקרובים , אבל בבקשה הביני אותי נורא שנורא קשה לי לסיים את זה אפילו שהוא לא בא לקראתי בקטע המיני , עדיין זה קשה לי , אני נורא פוחדת , אני לא יודעת איך לקרוא לך , גבירתי או יועצת אבל אני נורא פוחדת היום ה11.10 ולא קיבלתי מחזור אוף אני ממש רוצה לקבל כבר וסיפרתי לך על מה שהיה לי בחודש ספטמבר אז אני אומרת לעצמי הירגעי בסביבות ה17 הוא בטוח יגיע אבל קשה לי אני לא יכולה!! אומרים לי שאין מה לדאוג כל עוד לא הייתה חדירה אני לא יודעת כבר מה לחשוב אני כל כך מגעילה אני לא לומדת מפעמים קודמות וחוזרת למערכת יחסים איתו(גם אם הפעם אני עומדת על שלי ולא מערבת מיניות)כל כך טיפשה וחסרת אחריות,יש לי המון רגשות אשם ואני מנסה להדחיק אותם לא אעמוד בזה

תשובה:
סליחה על העיכוב, אענה על כל שאלותייך. יקירה, אני מחזקת אותך ב100% אם את לא רוצה להתפשר על המגע המיני עם חבר שלך אז את לא צריכה להתפשר. בכל זוגיות יש פשרות אך גם לפשרה יש גבול וכל אחד קובע את הגבול שלו, בייחוד כשמדובר בגוף שלו, אז אל תתפשרי על הגוף שלך. זה לא שווה בשביל אף אחד. זוגיות אמיתית וכנה מאופיינת בהדדיות, הקשבה, תקשורת ורגישות ועוד תחושות שגורמות להרגיש טוב בקשר. לגבי האיחור בווסת, אין לך מה לדאוג, זה שאוננת לו,שטפת אח"כ בסבון וניגבת את איבר המין שלך, לא יגרום לך להיכנס להריון. אסביר לך למה. כדי שיהיה הריון צריך שיהיה מפגש בין הזרע של הגבר שיוצא מהפין לבין הביצית שנמצאת בגוף האישה ומחכה להפריה. כדי שזרע יגיע לביצית, צריך שיהיה מגע כלשהו בין השניים כגון חדירה של פין לפות או חיכוך של פין בפות. זה שהיה לך נוזל זרע על היד שלך, לא אפשר לזרע לשרוד כי הוא צריך סביבה לחה כמו איבר המין הנשי. במקרה שלך, אין לך בכלל את התנאים מבחינה ביולוגית להיכנס להריון. זאת הסיבה שאין סיכוי שאת בהריון. אבל מצטרפת לעצות שנתנו לך בעבר לגבי שימוש באמצעי מניעה. לגבי רגשות האשם שלך, תצרכי לעבוד על עצמך ולחזק את הביטחון העצמי שלך, אפילו להתחזק מדברים קטנים שנותנים לך תחושת הצלחה. נשמע שבתוכך את יודעת שהחבר שלך טועה, את רק צריכה להתחזק, יש לך תחושות מאוד טובות. אנחנו כאן בשבילך


בת 14 שואלת: #87670
לא מאז שקיבלתי מחזור ועד עכשיו לא היה שום מגע מיני.. ולא היה לי לחץ חרדה או משהו מיוחד בתזונה.. אבל אני וחבר שלי נפרדנו יכול להיות שזה קשור לזה או שזה סתם לא קשור?

תשובה:
שלום לך שוב, רוב הסיכויים הם שזה או מהפרידה או מכיוון שאת בת 14 וזה גיל בו הווסת אינה סדירה. אני מבינה שאת בלחץ אבל באמת שאין לך ממה. הירגעי והדימום יגיע. כל טוב


בת 19 שואלת: #87337
היי, אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד, התחלנו לקיים יחסי מין כשהיינו שנה ושמונה חודשים ביחד. תמיד השתמשנו בקונדומים של דורקס כי אני לא רוצה לקחת גלולות.. בפעם הראשונה שקיימנו יחסי מין איחר לי המחזור בשבועיים ומאוד נלחצתי אבל אז קיבלתי מחזור. עכשיו, הייתי אמורה לקבל מחזור ב-30.6 וכבר עבר שבוע ויותר ולא קיבלתי.. המחזור שלי לא כ״כ סדיר, אבל אף פעם לא איחר לי בככ הרבה ימים. יש מצב שאני בהריון? אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כל סוף שבוע, עם קונדום והוא תמיד גומר בחוץ.. אנחנו אף פעם לא שמים לב אם הקונדום נקרע, איך אפשר לראות אתזה? בנוסף, יש לציין כי אני מאוד רזה- שוקלת 43 בגובה 1.55, ואני לא אוכלת כ״כ טוב, ומרבה לדלג על ארוחות, יש קשר? כי לפני שהייתי מקיימת יחסי מין לפעמים לא הייתי מקבלת מחזור וחשבתי שזה בגלל שאני לא אוכלת. אשמח לתשובה במהרה

תשובה:
שלום לך :) קודם כל זה מעולה שאתם משתמשים באמצעי מניעה, ובגלל אמצעי המניעה ובגלל זה שהוא גומר בחוץ, רוב הסיכויים שאת לא בהריון ושהמחזור שלך לא סדיר בגלל שהתזונה שלך לא סדירה. אולי שווה לך ללכת לרופא משפחה ולעשות בדיקות דם כדי לבדוק אם יש לך מספיק ויטמינים, או ללכת לתזונאית שתסדר לך תפריט שמתאים לך ושתוכלי לעמוד בו, ושיהיה לך גם כיף לאכול. אולי את קצת לחוצה וזה יכול לגרום לוסת לא להגיע (וגם לירידה בתיאבון) ככה ששווה לבדוק גם את העניין הזה. בקשר לקונדום- ברגע שהוא מוציא את האיבר מין החוצה ומוציא את הקונדום, אפשר לראות שאין בו חור, אתם יכולים למלא מים כדי לבדוק שאין יציאה של מים.. לבסוף, אם את חוששת שאת בהריון את תמיד יכולה לקנות בדיקת הריון ביתית בסופר פארם או לבוא אלינו ולעשות בדיקת הריון כאן :) בהצלחה!


בת 17 שואלת: #86159
אני לפני כמה זמן הייתי לוקחת יסמין והפסקתי חודש אחרי שהפסקתי לקחת קבלתי מחזור כרגיל.... עכשיו אני כבר חודשיים אחרי מחזור האחרון אין לי שום רמז למחזור... עשיתי לפני שבועיים בדיקת דם ויצא שלילי מה לעשות? הייתי אצל רופא הוא הפנה לבדיקת דם

תשובה:
שלום לך, לאחר שמפסיקות לקחת גלולות, יכולות להיות הפרעות בקבלת המחזור. טוב עשית שהלכת לרופא ושהוא שלח אותך לבצע בדיקת דם להריון. האם קימת יחסי מין לא מוגנים? האם היה שינוי בתזונה שלך ? האם את מאוד לחוצה ? גורמים רבים יכולים להשפיע על עיכוב בקבלת המחזור. מכיוון שביצעת בדיקה והיא יצאה שלילית ובהנחה שלא קיימת יחסי מין לא מוגנים מאז הבדיקה, אני מציעה שתפני לרופא נשים לביצוע בדיקה וטיפול בעיכוב המחזור יתכן ותצטרכי לבצע בדיקת אולטרסונד במידה ואינך בהריון יתכן כי יתנו לך כדורים לקבלת המחזור. שאלה נוספת לי אלייך מדוע הפסקת לקחת גלולות ? האם היו לך תופעות לוואי, האם נפרדת מבן זוגך, האם זה היה אמצעי מניעה נוח עבורך ? אנחנו כאן כדי לייעץ לך בנושא אמצעי מניעה או כל דבר שתרצי לשאול. בהצלחה


בת 16 שואלת: #84805
שלום,יש לי בעיה ואני לא יודעת מה לעשות איתה. מקווה שתוכלי לעזור לי אז ככה יש לי כאבי בטן לפעמים כואבים מאוד בבטן התחתונה מעל איבר המין והמחזור שלי מאחר אני לא יודעת בכמה חןדשים כי אני לא זוכרת מתי קיבלתי וחבר שלי ואני לא קיימנו יחסי מין אף פעם אני עדיין בתולה אבל הוא רק מכניס לי אצבעות ואנחנו לפעמים עושים סקס אוריאלי שהוא עם בגדים או שלפעמים רק עם תחתון ורציתי לדעת למה הוא מאחר לי ולמה יש לי את הכאבי בטן האלו האם זה מהחדרת האצבעות? תודה

תשובה:
שלום לך, מדברייך אני קוראת שכאבי בטן מציקים לך ומטרידים אותך. לגבי הווסת (מחזור) לא רשמת האם בדר"כ היא מגיעה באופן סדיר. איחור בווסת יכול להיות מושפע מגורמים רבים כגון: שינויים הורמונליים, שינויים בתזונה, וכדומה. הייתי מציעה לך לגשת לברור רפואי גם בגלל האיחור של הווסת וגם בגלל הכאבים שאת מתארת בבטן התחתונה. בהקשר למגע המיני עם החבר שלך, חשוב שתוודאו שלפני שאתם מחדירים אצבעות, שתשמרו על היגיינה וניקיון הידיים מאחר ואיבר המין הנשי רגיש מאוד לזיהומים. אינני מבינה ממילותייך האם הכאבים בבטן התחתונה החלו לאחר החדרת האצבעות או היו גם לפני. בכל מקרה, ממליצה שתקבעי תור לרופא נשים להתייעצות ותשתפי אותו במה שכתבת לנו. בהצלחה ואנחנו פה בשבילך


בן 24 שואל: #83675
לחברה שלי מתעכב המחזור כבר בחודשיים, (עוד מלפני שהתחלנו לשכב, והיא לא הייתה עם אף גבר אחר). היא לא רוצה לקחת גלולות נגד היריון, ואנחנו לא רוצים להשתמש גם בקונדום. השאלה שלי היא כזאת: אם המחזור שלה מתעכב בחודשיים כבר, הגיוני שנוכל לעשות סקס לא מוגן מבלי חשש להיריון?

תשובה:
שלום לך, אם אין סיכוי להיריון, כנראה שהביוץ של החברה שלך לא קבוע ולכן לא מקבלת ווסת תקופה. בכל מקרה צריך ללכת לביקורת אצל הרופא להבין את הסיבה. אתם לא יכולים לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה מבלי לסכן עצמכם בהיריון לא רצוי. מה אם בדיוק עכשיו יהיה ביוץ? ממליצה לפנות לרופא לבדיקת סיבת אי הווסת וגם לקבלת מירשם לגלולות שגם ימנעו היריון לא רצוי וגם יסדירו את המחזור. בהצלחה!


בת 25 שואלת: #83672
היי.. אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין-סיימתי חפיסה ביום רביעי והייתי צריכה תקבל מחזור בשבת. לא רציתי לקבל מחזור אז לקחתי עוד כדורים מחפיסה חדשה עד שבת והפסקתי לשתות ביום ראשון. עדיין לא קיבלתי מחזור.. עליי לחשוש?

תשובה:
שלום לך. אני מניחה שאת לוקחת גלולות שלפי ההוראות צריך לקחת כדורים שלושה שבועות ואחר כך יש הפסקה של שבוע. ברגע שאת עושה שינויים הגוף מגיב. אם לקחת עוד כמה כדורים היית צריכה כבר להמשיך ולא לעשות הפסקה. הדימום שמקבלים כשלוקחים גלולות אינו ממש מחזור כי אין ביוץ בזמן שלוקחים כדורים. אני מניחה שבמחזור של הכדורים זה יסתדר. אבל בפעם הבאה שאת עושה הארכה והפסקה שלא לפי ההוראות כדאי שתתייעצי עם יועצת בדלת הפתוחה. את יכולה להתקשר ולקבל הסבר.


בן 21 שואל: #83610
שלום אני וחברה שלי קימנו יחסי מין ללא חדירה ,אבל אם גמירה על הבטן ,ויום אח"כ היא לקחה פוסטינור למניעת חשש. אחרי שבוע היא קיבלה מחזור שנימשך שבועיים בערך,ואח"כ קימנו עוד כמה פעמים יחסי מין ללא חדירה אבל שוב אם גמירה על הבטן.עכשיו המחזור שלה מתעכב כבר חודשיים ועשינו חמש בדיקות הריון וכולם יצאו בסדר ,והנקודה היא שיש לה עבר שהיא מקבלת לפעמים מחזור רק פעם באיזה חודשיים וחצי כי יש לה שחלה אחת תסומה אבל לפעמים היא כן מקבלת כל חודש האם יש לי מקום להילחץ . וגם מה עושים במקרה של הריון לא רצוי

תשובה:
שלום לך, אם קיימתם יחסים ללא חדירה והשפיכה לא היתה על הפות או סמוך לפתח הנרתיק, אין חשש להיריון ואין צורך לקחת פוסטינור. אי הסדירות במחזור יכולה להפתר ע״י נטילת גלולות וכך תהיו גם מוגנים מפני היריון. ממליצה לשקול זאת וללכת לרופא להתייעצות. כל הכבוד על האחריות שלך ובהצלחה!


בת 16 שואלת: #83590
אין לי חבר ואני לא פעילה מינית, עם אף אחד. אני דיי בטוחה שפעם קודמת שקיבלתי מחזור הייתה לפני חודשיים, אבל אני לא זוכרת בדיוק (יש לי מחזור סדיר כבר כמעט שנה). בנוסף לזה שלא קיבלתי מחזור אני זוכרת דימום קטן שלא הצריך יותר מתחתונית. החזה והבטן שלי נפוחים אבל אני גם בתקופת השמנה אז אני לא בטוחה ממה זה נגרם. אבל לפני כמה זמן היה נדמה לי שהיה משהו על האסלה בשירותים שמשותפים לי ולאח שלי (בן 14) ובכל זאת השתמשתי בהם. יכול להיות שהוא אונן וגמר, נשאר קצת על האסלה וזה הכניס אותי להריון? בבקשה תגידו לי אם דבר כזה ייתכן ואם כן מה עליי לעשות?

תשובה:
שלום לך, מבינה את אי סדירות המחזור. זה טבעי לגילך אך בכל מקרה ממליצה לעבור בדיקת דם בכדי לדעת מדוע לא מגיעה הווסת. בכדי שיהיה היריון צריכה להיות כניסה של זרע לפות שלך ואני מאמינה שזה בלתי אפשרי מישיבה באסלה משותפת גם אם היה עליה זרע. ספרי לאמא שהמחזור לא סדיר ותבקשי שתיקח אותך לרופא לבדיקה. בהצלחה


בת 16 שואלת: #81860
המחזור שלי תמיד הגיע ביום שישי והפעם הוא אחר לי וקבלתי אותו ביום שני אז מתי אני ידע מתי הוא מתחיל? הוא יחזור ליום שישי או ישתנה ליום שני? אך הדע?

תשובה:
שלום לך לרב בגילך המחזור עדיין אינו סדיר ולכן קשה לצפות במדוייק את היום בו תקבלי. בכל מקרה חשוב שתסמני ביומן או באפליקציה את היום בו את מקבלת ותספרי את מספר הימים שעברו עד הפעם הבאה בה את מקבלת. אחרי מספר מחזורים כאלו תגלי בערך את אורך המחזור שלך. הוא לא חייב להיות כל 28 ימים ולכן לא יחזור במדוייק באותו יום בשבוע, אבל לפחות תלמדי במשך הזמן לצפות ליום בו הוא אמור להגיע. נראה לי שהלחץ שהיית בו הפעם גרם עוד יותר לדחייה של המחזור. הדרך הטובה ביותר להימנע מהלחץ בכל פעם מחדש היא להשתמש באמצעי מניעה קבועים למניעת הריון ובכך ליהנות מיחסי המין ולא להילחץ מכל שינוי במועד קבלת המחזור. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת פתוחה ונוכל לעזור לך להתאים אמצעי נוח ובטוח. בהצלחה