A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

בן 15 שואל: #114428
היי, לפני יום אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין מוגנים עם קונדום והקונדום גם לא נקרע. אבל אני מפחד שמתי שגמרתי לה על התחת טיפות זרע ירדו לפוט. האם יש סיכוי להיריון?

תשובה:
היי לך, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום והקונדום לא נקרע אין חשש להריון. ממה שאתה מתאר אני לא מצליחה להבין איך יצאו טיפות זרע מהקונדום לישבן של החברה שלך? האם הורדת את הקונדום ונשפכו טיפות על הישבן? האם גמרת בתוך הקונדום או שהורדת את הקונדום ואז גמרת? הריון יכול להתקיים רק אם זרע נשפך בסמוך לנרתיק ו/או בתוך הנרתיק. אם שפכת את תכולת הקונדום על הישבן מיד אחרי קיום יחסי המין וחלק מזה נשפך לפות יש סיכוי להריון, נמוך אבל קיים. אשמח אם תנסה לדייק בתשובתך על מנת שאוכל לסייע לך. ממליצה לך להתקשר למענה חירום שלנו על מנת לקבל תשובה בזמן אמת שכן אם יש צורך בנטילת גלולת חירום כדאי לעשות את זה בהקדם האפשרי. זה הטלפון של מענה החירום: 03-7714327. בכל מקרה מוזמן לחזור אלינו גם פה אם תרצה לברר דברים נוספים. כל טוב.


בת 19 שואלת: #114314
אם אני שוכבת עם קונדום, והוא גומר בחוץ יש סיכוי להיריון ?

תשובה:
שלום. הריון מתרחש רק כאשר זרע חודר לנרתיק ופוגש ביצית. במידה ואתם משתמשים בקונדום והקונדום לא נקרע, את מוגנת אין סיכוי להריון.


בת 16 שואלת: #114297
יש לי חבר והוא הראשון שלי.. אנחנו שכבנוכבר כמה פעמים מקיימים את היחסי מין מוגן עם קונדום אבל ללא גלולות הוא אף פעם לא גמר בפנים ואחרי שהוא גמר תמיד הוא בודק שהקונדום לא קרוע או משהו וץמיד הכל היה טוב לפני שבוע ששכבנו כאב לי מהרגיל וירד לי דם פעם ראשונה אני מניחה שנקרע לי כרום הבתולין חודש שעבר קיבלתי מחזור ב14 ובדרך כלל אני מקבלת ב17 החודש עוד לא קיבלתי ב14 אני מחכה למחר שזה ה17 השבוע כאב לי ממש ממש הבטן כל השבוע ואין לי כל כך כאבע מחזור ואני מפחדת שאני בהריון .. המחזור אמור לאחר אחרי שכרום הבתולין נקרע? יכול להיות שאני בהריון איכשהו? אני ממש מחכה למחזור כבר ואני בלחץ

תשובה:
שלום לך, הפעמים הראשונות שמקיימים יחסי מין בהחלט יכולות להשפיע על המחזור ואפילו לגרום לאיחור. אם באמת השתמשתם בקונדום והוא לא נקרע, אז אין סיכוי שאת בהריון. המחזור יכול לאחר גם בגלל לחץ ומתח וגם כאבי הבטן שהרגשת לא קשורים להריון ויכולים להיות בגלל שאת לחוצה כל כך. נסי להירגע, הדימום ודאי יגיע בימים הקרובים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #114248
היי, שכבתי עם חבר שלי לפני כשלושה ימים ביום ראשון. קיימנו יחסי מין עם קונדום והכל אחרי שהוא גמר היו לי כאבי בטן אבל אחרי כמה שעות זה נפסק. אני אמורה לקבל מחזור ב12 לחודש וכבר עבר יומיים מאז אז השאלה שלי היא איחור המחזור קשור לזה שלקחתי פוסטינור לפני שלושה חודשים? יש סיכוי שאני בהריון? ואגב יש לי קצת כאבי בטן ובחילות הבעיה שאני לא יודעת עם זה קשור לקבלת המחזור שלי. אשמח לתשובה דחוף

תשובה:
היי, ממה שאת מספרת את לא בהריון. אם הקונדום היה תקין, בדקתם שאין חור, אין סיבה שתהיי בהריון. כאבי הבטן יכולים להיות קשורים להרבה דברים אחרים. אני מבינה שאת עוקבת אחר הופעת הוסת לפי תאריכים, זה מעקב בעייתי מאחר וכל חודש יש מספר ימים שונה. אני ממליצה לך לעקוב אחר הופעת הוסת באמצעות ספירת הימים בין וסת לוסת. חשוב שתדעי כמה זמן נמשך כל המחזור החודשי שלך (לדוכמא 32 ימים, 28 ימים). את יכולה לעקוב בעזרת אפליקציה. יכול להיות שהוסת לא מאחרת והיא תגיע בעוד כמה ימים. אם נטלת פוסטינור לפני שלושה חודשים וכבר קיבלת וסת שלוש פעמים אני מאמינה שהשפעת הפוסטינור על הגוף שלך פגה או נפחתה. כל טוב.


בת 20 שואלת: #114215
היי, היה לי מחזור לפני שבועיים ופתאום הופיע כתם.המחזור שלי סדיר בדרך כלל. קיימתי מין מוגן והכל היה בסדר. אני ממש לחוצה.. זה יכול להיות הריון?

תשובה:
היי לך, כתמים בין הווסת לווסת הבאה יכולים לקרות וזה בלבד לא צריך להדאיג אותך. אם אתם והפרטנר שלך מקיימים תמיד יחסים באופן מוגן אין צורך לדאגה. המון בהצלחה


בן 18 שואל: #114200
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר שנה וחצי בערך, בחודש האחרון (פברואר) קיימנו יחסי מין מוגנים כמו תמיד עם קונדומים של דורקס, (אני לא נוטלת גלולות) את היחסי מין אנחנו מבצעים צמיד באחריות, הוא אף פעם לא גומר בפנים ותמיד יוצא שהוא מסיים הוא מוציא את האיבר מין וגומר בחוץ (כמובן שעדיין הקונדום עליו) ובאמצע הסקס הוא תמיד מוציא לראות שאין חור או משהו כזה, המחזור מאחר לי בשלושה ימים ואני מאד לחוצה,( אני מודעת שהיה חודש שעבר 28 ימים) ובפעמים האחרונות ששכבנו לא היה שום חור או משהו כזה אבל אני ממש מפחדת, אשמח אם תענו לי

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתם אחראיים ומשתמשים באופן קבוע בקונדום, ועל כך כל הכבוד! זו הדרך לקיים יחסי מין בטוחים ובריאים, ומהנים :) איחור במחזור יכול לנבוע מכל מיני סיבות: לחץ (גם אמרת שאת מאד לחוצה), שינויים בתזונה, חוסר שינה או כל מיני דברים אחרים. כל עוד הקונדום באמת לא נקרע, אין סיבה לחשוש ולהיות בלחץ. במידה והמחזור עדיין מאחר, כדאי לפנות לרופא/ת נשים כדי לבדוק שהכל בסדר. בהצלחה, כל טוב


בת 18 שואלת: #114199
היי שכחתי ליטול את הגלולה של אתמול(יום ראשון) ולקחתי אותה אחרי 16 שעות וקיימתי יחסים ביום שבת.. מה עליי לעשות? אני מאוד בלחץ לגבי היריון וקראתי שיש סיכוי.

תשובה:
שלום לך, מכיון שקיימת יחס מין בשבת ויום אחר כך פספסת גלולה, ההמלצה שלנו היא לקחת אמצעי מנעיה לשעת חירום, פוסטינור או נורלבו או אלה. במקביל המשיכי כרגיל בנטילת הגלולות והשתמשי בקונדום עד סוף החפיסה. הסיכוי להריון מאוד נמוך, במיוחק אם את בחצי השני של החפיסה. בכל מקרה עוד שבועיים עלי לעשות בדיקת הירון. אני מבינה שאת בלחץ אבל באתת שהסיכוי קטן. אנחנו פה בשבילך אז אם את צריכה אותנו תדברי איתנו. כל טוב


בת 21 שואלת: #114128
היי,אני בת 21 נוטלת גלולות מינס במשך שלוש שנים. המחזור מאחר ביום יומיים, יש את התסמינים של הכאבי מחזור אבל אין דימום יש מין גושים צמיגיים בצבע חום כהה. בחודש האחרון סבלתי פעמיים מדלקת בשתן ,הטיפול הראשון לא עזר ולפני יומיים קיבלתי שוב אנטיביוטיקה שונה. יש קשר בין הדברים?? מה זה יכול הליות ההפרשות האלה?

תשובה:
שלום לך, שמחה שפנית אלינו. אני מבינה את הלחץ שלך אבל חשוב שתדעי שהמחזור יכול לאחר לעיתים עקב לחץ נפשי ובנוסף, הגושים שאת מתארת יכולים להיות חלק מן המחזור וזה טבעי. אם זאת חשוב שתדעי בנוגע לדלקת בשתן, במידה ולקחת אנטיביוטיקה וקיימת יחסי מין יש צורך להשתמש באמצעי מניעה נוסף משום שחלק מסוגי האנטיביוטיקה מבטלים את ההשפעה של הגלולות. אם בזמן לקיחת האנטיביוטיקה קיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף בנוסף לגלולות ולא תקבלי מחזור בימים הקרובים אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון 10-14 ימים מקיום יחסי המין או לפנות לרופאת הנשים שלך. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו.


בת 16 שואלת: #114045
היי , אני וחבר שלי שוכבים כבר חודש בערך לא בתדירות גבוהה , בדיוק כמה ימים לפני המחזור , המחזור שלי לא הופיע עדיין למרות שהיחסי מין היו מוגנים ועם קונדום , יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, אם אתם מקפידים על שימוש באמצעי מניעה בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין, ומקפידים לבדוק שהקונדום ללא חור והכל תקין אין סיבה שתהיי בהריון. הריון יכול להתרחק רק במידה והייתה שפיכה בתוך הנרתיק או ממש בסמוך לו. לעיכוב בהופעת הוסת יש סיבות שונות הקשורות לשינוי הרגלי תזונה, מתח וחרדה ועוד. מקווה שהוסת תגיע בקרוב ממש ושהכל יהיה בסדר. אנחנו פה בכל מקרה שתצטרכי. כל טוב.


בת 17 שואלת: #113978
היי, אני בת 17 וחבר שלי בן 15. ( הוא באמת בוגר לגילו..). אנחנו חברים 7 חודשים. והתחלנו לשכב לפני חודש בערך, בתדירות יום-יומית,אני לא לוקחת גלולות,אנחנו משתמשים רק בקונדום. לאחרונה, בזמן שאנחנו שוכבים הקונדום פשוט יוצא, ואז אנחנו כמובן מפסיקים. רציתי לשאול , 1. שהקונדום יצא הוא ישר שם לב והזיז אותי, רציתי לדעת אם עדיין יש סיכוי להריון?כי לא לקחתי שום גלולת חירום/של היום אחרי.. ואני לא כל כך מבינה בזה... ודיי בלחץ. 2. למה הקונדום יוצא? יכול להיות שהוא לא שם טוב את הקונדום בפעמים שזה קרה? או שפשוט הזיקפה ירדה?(באמצע הסקס לא עמד לו). גם בפעם האחרונה שהקונדום יצא באמצע הוא הוציא אותו,חיכינו כמה דקות והוא שם קונדום חדש, וגם אז, לא עמד לו... ואני לא יודעת אם הבעיה בי שאני לא מרחמנת אותו מספיק או שאני לא עושה לו את זה... מה אני יכולה לעשות כדי לגרום שכן יעמוד לו? ..... זה מאוד חשוב לי... ולא כל כך יודעת למי לפנות. תודה רבה

תשובה:
היי קודם כל, תנשמי :) גם אם נכנסת להריון, וגם אם לא, תמיד יש לך מענה אצלנו תמיכה ועזרה. את לא לבד! דבר שני, סיכוי להריון במקרה הזה הוא מאוד נמוך, אבל תמיד יש אפשרות כי קיים אצל הגבר "טיפות אהבה" שזה טיפות של זרע עוד לפני השפיכה של הגבר. כאן לא היה מצב לפי מה שהבנתי ממך את השפיכה הזאת, לכן קשה לי להאמין שבכל זאת נכנסת להריון. מה שכן, בשביל גם להוריד את הלחץ את יכולה לקחת פוסטינור ליתר בטחון. דבר שלישי, את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון (אבל רק תדעי את התוצאה הרלוונטית 10 ימים אחרי האקט). לגבי החבר שלך, יכול להיות באמת שהוא לא שם את הקונדום כמו שצריך ולכן הוא נופל. אפשרות נוספת זה שהחבר שלך מאוד רוצה לענג אותך ולכן הוא לא מצליח להיות מספיק נוכח בגוף שלו וזה משהו שיעבור עם הזמן.


בן 15 שואל: #113929
שלום אני בן 15 אני וחברה שלי שוכבים כבר חצי שנה רק עם קונדום ותמיד בודקים את הקונדום בסוף הסקס מנפחים ובודקים עם יש חור וכול זה חודש שעבר היא קיבלה מחזור בתאריך 21 הוא איחר לה ב4 יום והחודש היא עדיין לא קיבלה הוא מאחר לה ב8 יום בנתיים ובדקתי את כול הקונדומים והם בסדר בלי דליפה ואנחנו ממש בלחץ אנחנו לא יודעים מה לעשות בדרך כלל מאחר לה המחזור ב4 יום או 3 יום לא יותר והיא תמיד מקבלת מחזור מאז ומתמיד בשישי או שבת עפ נעשה בדיקת היריון היא תיהיה אמינה? כי לפי מה שהבנתי צריך לחכות 14 יום מהרגע שנקרע אבל לנו לא נקרא אז אני לא יודע איך לבדוק ועם נגיד הבדיקה חיובית מה אפשר לעשות מבלי שההורים ידעו ?

תשובה:
שלום לך, על מנת לוודא איחור בהופעת הוסת יש לספור את מספר הימים שעברו ולא ללכת לפי תאריכים. הימים בחודש משתנים (בחודש פברואר, לדוגמא יש רק 28 יום ובחודש מרץ יש 31 יום). אם קיימתם יחסי מין אך ורק עם קונדום ובדקתם שהקונדום לא נקרע באף אחת מהפעמים אתם מוגנים מהריון. יכולים להיות הסברים אחרים לאיחור בהופעת הוסת כגון לחץ ומתח. בדיקת הריון ביתית ניתן לעשות רק לאחר 14 יום, כפי שציינת. לגבי המעקב אחר הופעת הוסת: למעשה היא צריכה לספור את הימים שעוברים בין היום של הוסת הראשונה לבין היום של הוסת הראשונה הבאה. מספר הימים שיהיו לה הם הימים של כל המחזור החודשי שלה. ואם המחזור שלה סדיר זה אומר שהוסת תופיע כל פעם בתום מספר הימים הללו. לדוגמא - אם עברו 28 ימים אז היא תקבל וסת כל 28 ימים. ממליצה לעקוב בעזרת אפליקציה. ובכל מקרה שבו מתברר שהיא בהריון ניתן לבצע הפסקת הריון ללא ידיעת ההורים ובחינם. אם יקרה מצב שבו יתברר שהיא בהריון אנא צרו איתנו קשר ואנו נסייע לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם. המשיכו להיות זהירים ומודעים, כל הכבוד. כל טוב.


בת 16 שואלת: #113928
היי אני וחבר של קיימנו יחסי מין עם קונדום הכי מוגן אקסטרה סייף, לפני שהוא גמר הוא יצא ולאחר מכן יצא לו השפיך מהלמטה של הקונדום באותו יום הייתי בביוץ ומהחשש שזה נגה לקחתי את הגלולה שאחרי מה הסיכוי שאני בהריון ?

תשובה:
שלום לך, אם נטלת גלולת חירום מיד לאחר קיום יחסי המין סיכויי יעילות הגלולה עולים. קשה מאוד לזהות את ימי הביוץ וישנם מספר ימים בחודש בהם ניתן להכנס להריון (ללא קשר ליום הביוץ. לדוגמא- זרע יכול לשרוד בגוף עד 5 ימים ולכן גם אם קיימת יחסים לא מוגנים 5 ימים לפני הביוץ עדין תוכלי להכנס להריון). ולכן חשוב תמיד, ללא קשר לימים בחודש, להשתמש באמצעי מניעה. טוב מאוד שלקחת גלולת חירום. 14 יום אחרי שנטלת את הגלולה תוכלי לעשות בדיקת הריון ולבדוק האם את בהריון או לא. היי מוכנה לתופעות הלווי השונות שעלולות להופיע כגון דימומים לא סדירים שלא קשורים לוסת, שינויים במצבי הרוח, כאבי בטן וכו. כל טוב.


בן 16 שואל: #113886
בהמשך לשאלה 113769 קודם כל תודה על התשובה, איננו יכולים להגיע לסניף שלכם ואיננו יכולים לעשות בדיקת הריון אבל בכל מקום רשמו שאין צורך האם זה נכון צריך תשובה דחוף רשמו שבגלל שזה ללא זקפה ורק ההתחלה אז הזרע לא יכול לצאת ובכללי גמרתי רק אחרי שעה וחצי בערך וגם זה לא גמרתי רק הרגשתי אורגזמה האם קיים סיכון להריון? למרות שבחדירה הייתי עם קונדום?

תשובה:
שלום לך, כפי שנאמר לך ייתכן וקיים חשש להריון אבל הוא אכן מאוד קטן אך קיים. בכדי להיות בטוחים - אם לא עברו 120 שעות מקיום יחסי המין ניתן לקנות בבית מרקחת גלולה בשם אלה שנועדה לשעת חירום (מומלץ להתקשר לפני לבית המרקחת לוודא שאכן היא קיימת אצלם). אם כבר עברו 5 ימים, הגלולה לא תעזור. מה שנותר לעשות הוא בדיקת היריון - או להגיע לסניף של דלת פתוחה או לקנות ללא מרשם ברשתות הפארם. בגילכם כבר מותר לקנות זאת ללא ידיעת ההורים אז אל תחששו מהקנייה עצמה. את בדיקת ההיריון ניתן לבצע רק 14 יום לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה :)


בת 19 שואלת: #113881
היי, שכבתי עם חבר שלי לראשונה מלפני שבועיים, קצת לפני אפילו.זו הייתה פעם ראשונה שלי בה הוא לא גמר אבל המשכנו לשכב עוד כמה פעמים מאז.אנחנו משתמשים בקונדום כמובן אבל המחזור שלי מאחר כבר בשלושה ימים ואני ממש בלחץ שנכנסתי להריון חשוב לציון שהיינו זהירים שמנו את הקונדום בצורה טובה בדקנו אותו לפני ואחרי הגמירה ראיתי שהשפיך בפנים ואין קרע אבל עכשיו בגלל המחזור אני מתה מפחד שאני בהריון מה אני יכולה לעשות? עזרה בבקשה אני בלחץ אטומי ואסור שההורים שלי ידעו על כך, מה הסיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום לך יקרה, את מוטרדת מהאיחור במחזור ואי מבינה את הלחץ שאת מצוייה בו, אך לפי מה שאת מתארת, ובמידה וגם בפעם הראשונה בן זוגך היה עם קונדום, הסיכוי שתהיי בהריון הוא נמוך ביותר. אם הווסת כבר מאחרת לך זה יכול להיות מכל מיני סיבות, אך על מנת לוודא שאינך בהריון, השתמשי בערכה ביתית לבדיקת הריון. השימוש פשוט מאד והיא מאד אמינה. את מוזמנת להגיע גם לאחד מסניפי דלת פתוחה שקרוב לאיזור מגורייך על מנת לבצע את הבדיקה ללא עלות, תחת סודיות ובליווי יועצת. בהזדמנות זו תוכלי גם לדבר עם אחת מהיועצות המנוסות שלנו על מגוון אמצעי המניעה הנוספים שקיימים. כל טוב.


בת 15 שואלת: #113852
שלום רב :) ביום שבת ה24.02 אני וחבר שלי שכבנו עם קונדום , בגלל שאני לא נוטלת עדיין גלולות וזו רק הפעם השנייה ששכבנו הייתי בסטרס נוראי וכל הזמן הוא הוציא את איבר המין כדי לראות שהקונדום לא נקרע . הנורא מכל באמת קרה וכשחבר שלי ממש התקרב לאיזור הנרתיק (למזלי בכלל לא היה קרוב לגמירה) הקונדום ממש נקרע כיוון שהוא סוג של מתח אותו כדי לסדר אותו על איבר המין . אנחנו לא בדיוק בטוחים אם יצאו טיפות אהבה אבל תוך 40 דק' *מקסימום* כבר קנינו בסופר פארם פוסטינור ונטלתי את הגלולה . כרגע אני נורא מודאגת , הוא לא גמר בוודאות ! והוא לא היה בתוך הנרתיק כשהקונדום נקרע אבל הוא היה בקרבת הנרתיק ויש סיכוי שטיפות האהבה נזלו לקרבת הנרתיק לכן לא לקחנו סיכונים . מה היעילות של פוסטינור בהתחשב בטווח הזמן שלקחתי אותו מעת הרגע שהקונדום נקרע ועד נטילת הגלולה ? (40 דק') , האם יש סיכוי גבוה להיריון ממה שסיפרתי ? בהתחשב בעובדה שהוא לא גמר ושהוא לא חדר לי לנרתיק באותה השניה . אני ממש מודאגת ואני מרגישה קצת מתופעות הלוואי אך לא משהו רציני . חבר שלי מביע תמיכה רבה ונמצא איתי רוב הזמן , אך מה נעשה? תודה ולילה טוב !!!

תשובה:
שלום לך, טוב מאד וכיף שפנית אלינו :) קודם כל, כל הכבוד על האחריות שלך לנטול גלולת פוסטינור. בהתחשב באיך שאת מתנסחת, אני שמה לב שאת מבינה שאם יש ספק אין ספק, וההחלטה לקחת פוסטינור הייתה נכונה. באמת בגלל טיפות האהבה והקונדום שנקרע, אי אפשר לדעת ויש עדיין סיכון להיריון. הסיכוי להיריון נמוך, במיוחד לאחר שנטלת פוסטינור, אך עדיין יש סיכוי קטן ושווה להיות בטוחים. אם לקחת את הגלולה ביום שבת, רצוי לעשות בדיקת היריון לאחר שבועיים כדי להיות בטוחים :) לגבי הקונדום שנקרע, אנו ממליצים בדלת פתוחה על Durex, זו חברת קונדומים אמינה ויעילה. מקווה שעזרתי, בהצלחה!


בת 18 שואלת: #113843
שלום. זה שאלה קצת דחופה כי אני בלחץ. אז ככה, אני נוטלת גלולות מסוג של מינס כבר כשישה חודשים ברצף כמובן, בהתחלה היו לי הפרשות חומות כאלה גם אחרי סיום המחזור (בחודש הראשון) אבל אחר כך זה נעלם וקיבלתי מחזור סדיר כול סוף קופסה ללא שינויים. אבל כיום, אני בקופסה השישית (משהו כזה) - בהתחלה הייתי ממש מדייקת בזמנים של לקיחת הגלולה ועכשיו לרוב אני מאחרת בחצי שעה- שעה (נוטלת בזמנים קרובים מאוד אבל שונים). אני כן מקיימת יחסים, ולרוב בן הזוג שלי גומר בחוץ ולא בתוכי, אבל בזמן האחרון יש לי הפרשות חומות ואפילו קצת אדומות, אני באמצע החפיסה ואני לא צריכה עדין לקבל מחזור, אני מפחדת שאולי יש סיכוי שאני כן נקלטתי להריון. פשוט ההפרשות האדומות האלה(מזכירות סיום מחזור) לא הופיעו לי בכלל, רק בהתחלה, ועכשיו זה חזר, ולפעמים יש לי כאבים בבטן התחתונה. אני ממש מפחדת שאולי בגלל השעות של נטילת הגלולה, או משהו אחר גרם לי להיקלט. חשוב לציין שאני לוקחת כול יום את הגלולה, פשוט מאחרת ממש בקטנה בזמנים של הנטילה. אשמח אם תעזרו לי !

תשובה:
היי יקרה, כל הכבוד על האחריות לקחת את הגלולות באופן אחראי ומסודר. לפי מה שאת כותבת אין בעיה ב"איחורים" של שעה-חצי שעה. במידה ואכן לא שכחת אף גלולה את לא צריכה לחשוש מכניסה להיריון. לגבי הכאבים וההפרשות הייתי ממליצה לך לגשת לרופא נשים לבדוק שהכל תקין, יכול להיות שאולי יהיה כדאי להחליף את סוג הגלולות. בנוסף, הכאבים יכולים לנבוע מסיבות רבות וכן מהיחסי מין עצמם. לפעמים יש פציעות בנרתיק בעת יחסי המין וההפרשות שאת רואה יכולות להיות כתוצאה מכך. כל טוב


בן 17 שואל: #113804
שלום. לפני כשבועיים חברה שלי ואני שכבנו בפעם הראשונה(זו הייתה פעם ראשונה שלה) השתמשתי בקונדום באופן אחראי ובדקתי שהכל טוב ולא נקרא והכל היה בסדר. בחודש הקודם היא קיבלה מחזור ב25 והיא לא קיבלה מחזור עד עכשיו. יש לי ממה לחשוש?

תשובה:
שלום לך, אני שמח לשמוע שהקפדתם על שימוש באמצעי מניעה ואתם אחראים למעשיכם. לפי מה שכתבת אני מבין שהשתמשתם בקונדום בצורה תקינה, לכן החשש להריון הוא קטן מאוד. מחזור שמאחר יכול להיות ממגוון סיבות לאו דווקא הריון. אני מניח שהבת זוג שלך היא בערך בגיל שלך ואם כך אז בגיל הזה יש לא מעט שיבושים במחזור, עיכובים והקדמות. אתם יכולים להיות רגועים. תודה שפנית אלינו, יום טוב.


בת 17 שואלת: #113754
שלום, אני וחבר שלי קיימו יחסי מין לפני שבוע ואני אמורהלקבל מחזור עוד 3 ימים. אני נוטלת פמינט כבר חודש ובזמן ההמתנה של השבוע, בו אמור להגיע המחזור אני שמה לב שיש לי הפרשות מוזרות ואני כל הזמן צריכה לשירותים. אני מפחדת שאני נכנסתי להריון למרות הגלולות שנטלתי. אשמח לדעת האם זה אפשרי שאני בהריון ומה קורה במצב שאני כן בהריון, בלי שההורים שלי ידעו.

תשובה:
שלום לך, ראשית, תופעות הלוואי של הריון מופיעות רק לאחר 4 שבועות של הריון ולכן אני לא מאמינה שהתופעות שאת חשה קשורות להריון. אם את מקפידה ליטול את הגלולות מדי יום ובשעה קבועה את מוגנת מהריון. ההפרשות יכולות להיות הפרשות טרום וסתיות (הפרשות הקודמות להופעת הוסת). האם אלו הפרשות שמעולם לא ראיתם אותם? במצב בו את בהריון, אם תרצי להפיסק את ההריון ללא ידיעת הוריך את יכולה. בגיל שלך ניתן לבצע הפסקת הריון בחינם וללא ידיעת ההורים. אם זה יהיה מצבך תצרי איתנו קשר ואנחנו נסייע לך ונספר לך על האפשרויות השונות העומדות לפניך. בדרך כלל הוסת מופיעה ביום השלישי או הרביעי של ההפסקה. על כל מקרה, אנחנו פה, מוזמנת תמיד להעזר בנו. את יכולה גם בטלפון וגם בהגעה לסניפים שלנו. כל טוב.


בת 15 שואלת: #113741
היי שכבתי עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה והוא גמר בתוכי לאחר שבוע בערך התחלתי להרגיש מציק בפות והיו לי הליכות תכופות לשירותים בשביל כמה טיפות אני שמה מדבקות אוורה ושכבנו בזמן שהייתי בלי המדבקה ובזמן המחזור יכול להיות שאני בהריון?מה עושים?

תשובה:
שלום לך. אם את משתמשת במדבקות כראוי אז את מוגנת מהריון. ייתכן שיש לך פטריה או דלקת ולכן כדאי שתפני לבדיקה רפואית. כל טוב!


בת 20 שואלת: #113703
היי, לפני 3 ימים שכבתי עם מישהו אחרי שנה וחצי שלא שכבתי עם אף אחד. השתמשנו בקונדום (למיטב ידיעתי הוא לא נקרע) ואני לוקח גלולות בין השעות 10 ל12 בלילה, לא בזמן מדויק. היו לי דימומים קטנים מהנרתיק ביום הרטשון שהפסיקו, ועד עכשיו יש לי כאב בבטן התחתונה שבא ונעלם. עכשיו שהסתכלתי התחילו לי מעט הפרשות ודימום בדומה לתחילת מחזור, והמחזור שלי צריך להגיע רק עוד 12 ימים. האם אני צריכה לדאוג שייתכן שנכנסתי להריון / לפנות לרופא?

תשובה:
היי לך, ממה שאת מספרת לא כל כך ברור לי האם רק עכשיו התחלת ליטול גלולות? אם כן - זה יכול להסביר את תופעת הדימום שיכולה להופיע במהלך התקופה הראשונה שבה נוטלים גלולות. אם היו לך קצת פספוסים בחודש הזה ולא נטלת את הגלולות מדי יום בזמן קבוע ייתכן והיעילות של הגלולות ירדה ואז הסיכוי להריון עולה. יחד עם זאת ציינת שהשתמשתם בקונדום (שזה צעד חכם ביותר) ושהוא לא נקרע ולכן אין סיבה שתכנסי להריון מאחר שהריון יכול להתרחש רק כאשר נוזל זרע נשפך בתוך הנרתיק או בסמוך לפתח הנרתיק. האם לפני קיום המגע המיני ואחריו נטלת את הגלולות כסידרן? כל הפסקה בנטילת הגלולות עלולה לגרום להופעה של דימומים במהלך החודש. חשוב מאוד שתמיד תקפידי על נטילת גלולות בשעה מסויימת מדוייקת. בכל מקרה, אם הופיע דימום שאינו קשור למחזור ו/או אם התופעות שאת מתארת אינן מוכרות לך ומלחיצות אותך הייתי ממליצה לך לפנות לרופא/ה שנתן/ה לך את המרשם של הגלולות ולהתייעץ עימו/ה. בהצלחה.


בת 17 שואלת: #113620
שלום, אני וחבר שלי שוכבים כבר חצי שנה, תמיד עם קונדום ואף פעם לא ראינו שנקרע. אני מקבלת מחזור סדיר כבר כמה שנים, בערך כל 30 יום. עכשיו כבר היום ה48 ועדיין לא קיבלתי מחזור... עשיתי בדיקת הריון ביתית והיא יצאה שלילית אבל אני פוחדת שאולי בכל זאת יש סיכוי... אני יודעת שצריך לעשות בדיקת דם שבודקת ב100% אם יש הריון. הבעיה היא שאני לא רוצה שההורים שלי ידעו על כך ואני מאוד רוצה לעשות את בדיקת הדם דרך דלת פתוחה... רציתי לדעת האם יש אפשרות כזו בכלל?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה נהדר ואחראי מצידכם להשתמש באמצעי מניעה! מאד אחראי מצידך גם לבצע בדיקת היריון ביתית כדי לשלול היריון. לגבי האיחור במחזור - זה יכול לקרות מכל מיני סיבות, בין היתר שינויים בתזונה, לחץ, שינויים במשקל או גורמים אחרים. לכן, נהדר ששמת לב שמאחר לך, בעיקר כי המחזור שלך סדיר בדרך כלל, אך באמת ייתכן שזה מעגל של לחץ מהחשש להיריון, שגורם לעיכוב. לגבי בדיקת ההיריון הביתית - בדיקת היריון היא רלוונטית לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין. אם עשית בדיקה לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין, הסבירות שאת בהיריון היא נמוכה יחסית. במידה ולא, אז יש לבצע בדיקת היריון לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין, ורצוי עם השתן הראשון של הבוקר. לגבי בדיקת הדם - ניתן לקבל מדלת פתוחה הפנייה לבדיקת דם, אבל הבדיקה עצמה תיעשה בקופת החולים שלך. ניתן להתקשר לדלת פתוחה ולקבוע תור לרופאת הנשים (מגיעה בדרך כלל בימי רביעי) כדי לקבל את ההפנייה. הפגישה תהיה אנונימית. אם יש לך שאלות נוספות או איזשהם חששות, יותר ממוזמנת להתקשר אלינו ולשוחח. כל טוב ומקווה שהתשובה עזרה :)


בת 18 שואלת: #113600
היי, אז לפני כמה ימים שאלתי כאן לגבי גלולות ושאני והבן זוג שלי רוצים להתחיל לקיים יחסים בלי קונדום ושיגמור בתוכי ואכן זה קרה. לפני שעה.. הוא גמר בתוכי המון, אבל המון, כל פעם סיבוב ואני עם גלולות כבר 8 חודשים נוטלת.. החודש לקחתי כמו שצריך כי תמיד אני מקפידה אבל אני פוחדת שאני לא זוכרת אם שלשלתי יום אחד החודש אחרי הנטילה.. השאלה שלי היא האם לקחת פוסטינור והאם זה יעזור? ואם אפשר להפגיש את הפוסטינוד יחד עם הגלולה? וחוץ מזה אני ממש בלחץ.. זה שהוא כמר בתוכי הרבה זה ממש מסוכן? זה בוודאות הריון?? וואו כבר יש לי כאבי ראש ובחילות וזה קרה לפני שעה.

תשובה:
היי לך, אין קשר בין כמות נוזל הזרע שבן זוגך שפך לתוכך לבין הריון. גם מטיפה קטנה של זרע ניתן להכנס להריון. אם את נוטלת גלולות, באופן קבוע, אין חשש להריון. גם אם שלשלת את הגלולה בתחילת החודש אני מניחה שאת היתר את לקחת במועד, נכון? אם כך זה בסדר, ההורמונים הסתדרו. באיזה מספר גלולה את נמצאת? איזה גלולות את נוטלת? המשיכי להקפיד ליטול את הגלולה כמו שצריך. אני מניחה שתופעות הלוואי שתארת כאן קשורות ללחץ ולמתח שהחשש להריון הכניס אותך. תופעות לוואי של הריון מופיעות בשלבים יותר מאוחרים. אם את ממש בלחץ ומתלבטת אם לקחת פוסטינור או לא צרי איתנו קשר טלפוני וננסה להבין את התמונה המלאה. כל טוב.


בן 20 שואל: #113517
היי שלום אתמול חברה שלי מצצה לי,וכשעמד לי היטב שמתי קונדום גילגלתי אותו וראיתי שהוא לא מתגלגל טוב כי הוא היה הפוך אז מיד הוצאתי וגילגלתי אותו לצד השני השאלה שלי אם בפעם הראשונה ששמתי את הקונדום היו על הכיפה טיפות אהבה ואז שהחלפתי צד אז הקונדום שנגע בכיפה היה אם טיפות אהבה ואז נכנס לה לכוס..... האם יש חשש להריון במקרה כזה?

תשובה:
שלום לך, זרע הוא מאוד רגיש, הוא צריך תנאים מאוד ספציפיים על מנת לשרוד. ממה שאתה מתאר הסיכוי להריון קלוש. זרע לא שורד היטב מחוץ לגוף. אם אתם ממש חוששים ולא רוצים להיות עם סימני שאלה אתם יכולים לבחור ליטול גלולת חירום (פוסטינור/נורלבו - עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין ואלה עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין). כל טוב.


בת 16 שואלת: #113503
היי, אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה אתמול, אני לא כזה יודעת אם היה חור בקונדום, אבל כשנגעתי בקונדום יצא ממנו חומר נוזלי כלשהו. הוא אומר שזה חומר מהקונדום שמאפשר שזה יהיה יתלבש יותר חלק על האיבר שלו. אבל הקונדום שלו די היה קטן עליו וקיבלנו אותו מבית ספר והוא די הסתבך עם לשים אותו. הפעם האחרונה שקיבלתי מחזור הייתה לפני שלוש שבועות אז יכול להיות שבייצתי, יש סיכוי שנכנסתי להיריון? אני גם די בטוחה שבגלל שאני בלחץ בגלל זה אני לא אקבל מחזור החודש, ויכול להיות שבגלל זה ויכול להיות שלא, מתי אם בכלל כדאי לי לעשות בדיקה?

תשובה:
היי לך כל הכבוד על הבחירה בשימוש באמצעי מניעה, וקיום יחסי מין מוגנים המשיכו כך. שאלת כאן כמה שאלות ואנסה להתייחס לכולן. אכן ישנם קונדומים שמכילים בתוכם נוזל קוטל זרע. אבל לא נשמע שזה המקרה, נשמע שהקונדום נקרע או שהיה שימוש לא נכון בקונדום. אכן יש חשש לכניסה להריון. אני מצרף כאן קישור לדף מידע על אמצעי מניעה לשעת חירום שבאתר שלנו, שם תוכלי למצוא את "אלה" וייתכן שעל פי מה שאת מתארת עדיין רלוונטי למקרה שלך. "אלה" היא גלולה המהווה אמצעי הגנה מכניסה להריון לשעת חירום, אותו ניתן ליטול עד 120 שעות (או חמישה ימים) מקיום יחסי המין, ויש צורך במרשם רופא על מנת לרכוש אותו בבית המרקחת. הקישור למידע: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 בכל אופן אני ממליץ לך בכל תוקף לבצע בדיקת הריון עשרה ימים אחרי קיום יחסי המין, כאשר בהם לא תוכלי לקיים יחסי מין לא מוגנים. את בדיקת ההיריון ניתן לרכוש ללא מרשם בכל בית מרקחת או להגיע אלינו לבדיקה חינמית ואנונימית. אני אשמח לראות אותך ואת בן זוגך אצלנו בדלת פתוחה כדי לקבל הסבר מפורט על כל אמצעי המניעה הקיימים בשוק ועל אופן השימוש בהם. אאחל לכם בהצלחה וכל טוב.


בן 21 שואל: #113501
שלום יש לי שאלה לגבי גלולות חברה שלי נוטלת גלולות יאזז כמעט שנה כבר שבוע שעבר קרה משהו היא קיבלה מחזור ביום רביעי ובשבוע של ה מחזור היא לקחה גלולות אך שכחה לקחת שתי גלולות אבל לא ברצף אלא בהפרש של יומיים אחת מהשנייה ופעלה לפי ההוראות קיימנו יחסי מין שלושה ימים אחרי סיום המחזור. יחסי מין לא מוגנים. האם יש סיכון שהיא לא מוגנת? אם כן לאיזו תקופה. היא פעלה לפי ההוראות ונטלה את הגלולות שצריך יום אחרי. וגם בפעם השנייה פעלה לפי ההוראות. מה עלינו לעשות. יש סיכון להריון? קיימנו יחסי מין לא מוגנים פעמיים ובהפרש של חמישה ימים מפספס הגלולה האחרונה. זה משנה אם פספסה מעל או פחות מ12 שעות

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאני מבינה ממה שאתה כותב- לאחר קבלת המחזור (במהלכו) חברה שלך שכחה 2 גלולות בהפרש של יומיים וקיימתם יחסים מין 3 ימים אחרי המחזור. בגלולות יאז יש 4 גלולות לבנות שלוקחים במהלך המחזור והן גלולות ללא הורמונים- לכן, אם אלו הגלולות שהיא שכחה אין סכנה. בנוסף, לפי ההוראות של יאז במידה ושוכחים גלולה אפשר לקחת אותה עד 24 שעות מהזמן המקורי שבו היא הייתה אמורה לקחת אותה- במידה ופעלתם כך אין סכנה להריון. ממה שהבנתי נשמע שאין לכם ממה לחשוש אבל אם אתם לא בטוחים שפעלתם לפי ההסבר שכתבתי למעלה ניתן לרכוש בדיקת הריון ביתית ולבצע אותה 10 ימים ממועד קיום יחסי המין.


בת 16 שואלת: #113481
היי, אני נוטלת גלולות יסמין כמעט חודשיים. לפני שישה ימים (ביום שבת) איחרתי בנטילת הגלולה ב9 שעות. מאז לקחתי באותה השעה את הגלולה באופן קבוע אבל לפני יומיים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי והיום הופיעה לי הפרשה אדומה כמו ההתחלה של המחזור ביום הראשון. אני יודעת שדימום בין וסתי זו תופעה שכיחה בחודשים הראשונים של נטילת הגלולות אבל השאלה היא האם יכול להיות שיש קשר לאיחור שהיה? אני יודעת גם שדימום זו תופעה של הריון התחלתי ולכן אני חוששת. אנסח את השאלה שלי אחרת: בתוך כצה זמן הדימום שקשור להיריון התחלתי מופיע? הגיוני שאדמם כתוצאה מהריון יומיים לאחר קיום יחסי המין?

תשובה:
הי לך, השאלה שלך מצויינת. אני מאמינה שכפי שאת תארת לעצמך הדימום קשור לעובדה שאיחרת בנטילת הגלולה ו/או לעובדה שאת נמצאת רק בחודשים הראשונים לקבלת הוסת. תופעות לוואי של הריון מתחילות להופיע בערך משבוע 4 ולכן אני לא מאמינה שהדימום שהרגשת קשור להריון שנבע עקב קיום יחסי מין יומיים לפני. יחד עם זאת, אם נטלת גלולה באיחור ולא השתמשת באמצעי מניעה נוסף קיים חשש להריון ובמקרה הזה הייתי שוקלת אולי לקחת גלולת "אלה" (שאפשר לקחת אותה עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין). אם הדימום ממשיך ו/או אם יש תופעות נוספות שמעלות חשד או אי נוחות אני ממליצה לך לפנות לרופא/ה שנתן/ה לך את המרשם גלולות. כל טוב.


בן 25 שואל: #113368
אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין רק אם קונדום אני גם תמיד בודק אותו בסוף שהכול בסדר ואני גם גומר בחוץ אם הקונדום החודש מאחר לה בכמה ימים למה זה?

תשובה:
הי לך, אם אתם מקפידים להשתמש עם קונדום תקין ובודקים אותו בסוף, כפי שכתבת, אין חשש להריון (אפשר גם לשפוך בתוך הקונדום). למחזור יש סיבות שונות לאיחור ורובן אינן מעידות בהכרח על הריון. לחצים בעבודה/בלימודים, מתח, שינוי בתזונה או בהרגלי החיים -כל אלו יכולים מאוד להשפיע. אם אתם חוששים מהריון והמחזור מאחר לה אתם יכולים לעשות בדיקת הריון ביתית (שאותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם) ולשלול את החשש להריון. לפעמים זה מוריד את הלחץ ואז המחזור מגיע. כל טוב.


בת 21 שואלת: #113365
אני לוקחת גלולות יאז כבר יותר שנה עשיתי כמה הפסקות וכבר ארבע חודשיל אני עם יאז פלוס כבר ארבע חודשים , החודש פספסתי גלולה במעל ל 12 שעות אבל המשכתי לקחת את הגלולות רגיל , אתמול קיימתי יחסי מין ללא קונדום אבל לא היה גמירה זה היה כמה כניסות לאחר כמה בערך שעתיים מאותו הרגע לקחתי פוסטינור וכמה שעות לאחר מכן לקחתי את הגלולה הרגילה אני חוששת מאוד בגלל זה עברתי כבר הפלה וזה חייה לא נעימה כמה הסיכויים גבוהים ואני צריכה לקבל הסופש הזה

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שהסיכוי להריון ממה שאת מתארת הוא קלוש עד אפסי. עשית הכל נכון ובאמת שאת יכולה להירגע. אני מבינה שעברת חוויה לא נעימה אבל באמת שעשית מה שיכולת כעת. לא בטוח שתקבלי את הדימום הסופש כי לקחת פוסטינור. מה שכן, חשוב שתעשי בדיקת הריון שבועיים מהיום בו נטלת פוסטינור. ככה בוודאות תדעי שאינך בהריון. דבר נוסף, אני קוראת שאת מאוד לחוצה מהריון ויכול להיות שאת דווקא צריכה אמצעי מניעה שהוא לא גלולה על בסיס יומי אלא משהו שלא יהיה תלוי בזכרון שלך. יש היום התקן תוך רחמי לנערות וצעירות שנקרא ג'נס ויכול להיות שזה יותר יתאים לך. מכניסים אותו לרחם והוא יושב שם 3 שנים. היעילות היא 99% ואת לא צריכה לעשות כלום ואת פשוט מוגנת. את מוזמנת לפנות אלינו לדבר על זה. כל טוב


בת 21 שואלת: #113359
היי, אני מאוד לחוצה.. בלי כל קשר שאני עוברת תקופה קשה בבית ואני בלחץ מאוד גדול.. נהיו לי כאבי בטן ובחילות מוזרים בחודש האחרון.. אני לוקחת גלולות כבר 3 חודשים.. חודש קודם כבר שכבנו ללא קונדום וקיבלתי מחזור (גם חודש קודם היו לי את הבחילות האלה) החודש יש לי אותן שוב.. וגם כאבים בחזה. אני לא יודעת אם הכאבים זה מלחץ נפשי או מהגרוע מכל כי שכבתי בלי קונדום. לפני ששכבתי איתו בלי קונדום ביררתי עם הרופאה תוך כמה זמן אני מוגנת והיא אמרה לי תוך שבוע. איתכם דיברתי בטלפון ואמרתם לי שהחל מהחפיסה השניה אני מוגנת(אני כבר באמצע השלישית) בקיצור. אני בלחץ

תשובה:
שלום לך, אני שומעת מדברייך שאת בלחץ ומודאגת. כמובן שתקופה קשה בבית או לחץ בתחומים אחרים לא מוסיפים לתחושה טובה... יחד עם זה, קבלת מידע לא אחיד וממקורות שונים וננסה לעשות בכל זה סדר- באופן רפואי, במידה והתחלת את החפיסה הראשונה ביום הראשון של הוסת, את מוגנת מפני הריון מיום זה. יעילות הגלולות תלויה בעקר באופן הנטילה שלהן. במידה ואת נוטלת את הגלולות באופן סדיר ואחראי, הסיכוי להריון שממנו את כל כך חוששת הוא אפסי ממש! גם אם לא השתמשתם בקונדום. כאבי בטן ובחילות אופייניים למצבי לחץ וחרדה, אבל בשילוב עם רגישות בחזה, ייתכן שמדובר עדיין בתופעות הלוואי של הגלולות שאופייניות בחודשים הראשונים של השימוש בהן. במידה ותופעות אלו ממשיכות גם אחרי קבלת הוסת, בחפיסה הרביעית, אני ממליצה לחזור לביקורת לרופא/ת הנשים ולתאר את תחושותייך והתופעות שמפריעות לך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #113304
היי לפני שבוע אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום ובלי שום דבר ואני שמה מדבקות אוורה(מדבקה טרנסדרמלית) שזה בעצם כמו גלולות הייתי עם המדבקות שבועיים עד ששכבנו. הייתה חדירה מלאה והוא גמר בחוץ אחרי שבוע התחלתי להרגיש כאבים חלשים כאלה בבטן התחתונה והייתי בתחושה של פחד שאולי נכנסתי להריון אני לא יודעת מה לעשותת תוכלו לייעץ לי?

תשובה:
שאלתך נענתה


בת 18 שואלת: #113218
היי... שכבתי עם חבר שלי בעודי לוקחת גלולות באופן סדיר...כעבור יומיים אחלו לי כאבים בבטן ודימום בשתן בנוסף הצורך המוגבר להתפנות כמובן שהוא לא גמר בפנים...האם יש חשש להריון???

תשובה:
שלום לך יקרה. צר לי לשמוע על הכאבים והסבל שלך. התיאור שלך מתאים מאוד למצב של דלקת בדרכי השתן. האם המצב נמשך כך? האם היית בבדיקה אצל רופא, או ביצעת בדיקת שתן? לעתים קרובות, בראשית תקופת קיום יחסי המין, ישנה עליה בהופעה של דלקות בדרכי השתן אצל נערות. חשוב לשמור על הגיינה באיזור הפות והנרתיק, לנקות את האיזור עם מים פושרים ללא סבון, להקפיד על רחצה של ידיים לפי מגע בפות, ובעקר אם הידיים באו במגע קודם עם פי הטבעת. אם את לוקחת גלולות באופן סדיר, אין שום סיבה שתכנסי להריון. תפקידן של הגלולות, כאשר נוטלים אותן באופן קבוע הוא למנוע הריון, ולכן גם אם בן הזוג שלך גומר בתוכך, את מוגנת מפני כניסה להריון. האם ידעת זאת? במידה ואת עדיין סובלת מכאבי בטן וצורך מוגבר להתפנות, עלייך לגשת לרופא בהקדם, על מנת לבדוק את הסיבה לכך. הרגישי טוב, ופני אלינו בכל שאלה בעתיד.


בת 17 שואלת: #113164
היי, היום קיימתי יחסי מין מלאים עם החבר שלי והוא גמר 3 פעמים (הוא היה בלי קונדום) חשוב לציין שאני על גלולות. בכל השלוש פעמים הוא גמר בחוץ וישר ניקיתי את האיזור ועשיתי פיפי ושטפתי עם מים. לאחר מכן שכבנו שוב פעם בסביבות השעה 18:00 והוא היה בלי קונדום שוב והפעם הוא גמר בפנים. עשיתי פיפי ולקחתי את הגלולה שעה לפניכן, רציתי לשאול האם יש סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון ואם לקחת את הגלולה "פוסטיונר"? בנוסף, לקחתי פוסטינור ב2.1.2018 ואני מפחדת שז יהרוס לי דברים בגוף כי זה לא הפרש זמנים גדול.....

תשובה:
שלום לך. את מציינת שאת לוקחת גלולות אז אם הקפדת ולא שכחת אף גלולה את מוגנת ואין סיבה לקחת פוסטינור. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #113149
אני וחבר שלי עשינו סקס יבש בלי בגדים והיינו עם קונדום. ואחרי שהוא גמר הוא הוציא את הקונדום ואני ישבתי עליו ונוצר מצב שאני עליו בלי קונדום אחרי שהוא גמר וקצת זזתי. האם אני יכולה להיכנס להיריון מזה שאולי נשאר זרע וישבתי עליו? כי מאחר לי בארבעה ימים.

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מתארת הסיכויים להריון קלושים ביותר אבל אם איבר המין שלו היה בתוך הנרתיק שלך ייתכן שטיפות זרע כן חדרו ואז בכל זאת קיים סיכוי להריון. זה שהמחזור מאחר יכול להיות בגלל שאת לחוצה ומודאגת ולכן אני מציעה לך לבצע בדיקת הריון וכך תדעי בדיוק מה קורה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #113036
עוד משהו מיצטערת אל השאלות אבל אני קיבלת מחזור החודש ב11 לחודש עבור 11 ימים מאז המחזור ועשיתי את הבדיקה היום 22.1 מתיי אמורים לעשות בדיקת הריון 14 יומים אחריי יחסיי המין או 14 ימים אחריי שקיבלתי מחזור ??

תשובה:
שלום, זה תלוי באיזו בדיקה מדובר. כפי שכתבתי לך, את מוזמנת לבוא לבצע בדיקת הריון אצלנו. להתראות!


בת 18 שואלת: #113035
היי הייתי ממש לחוצה כבר כמה שבועות ושלחתי לכן מלא שאלות אז עשיתי בדיקת הריון היום 22.1 ויצא שלילי אבל אתמול 21.1 התחלתי להקיא בבוקר ובערב היום בבוקר כשהיתעוררתי הקאתי שוב כדיי לי לעשות בדיקה נוספת בעוד שבוע או שזה לא רצויי?? יש מצב שהקאתי ביגלל הפניקה הממושכת שהייתה לי?? כי גם השדיים שלי כואבים תודה מראש 💕💕

תשובה:
שלום לך. רוב הסיכויים שאם הבדיקה יצאה שלילית אז את לא בהריון וההקאות בהחלט יכולות להיות תוצאה של הפאניקה שלך או איזה וירוס שתפסת. אם הדימום לא יגיע בימים הקרובים את יכולה לעשות עוד בדיקת הריון. אם תרצי, תוכלי לבוא לעשות את הבדיקה אצלנו בסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך. ככה תהיי בטוחה שהבדיקה מדוייקת וזה כמובן בסודיות מוחלטת. להתראות!


בת 18 שואלת: #113033
היי אני ממש מבקשת עזרה אני וחבר שלי שכבנו והיינו עם קונדום אבל הקונדום נקרע מאז אני ב10 ימים איחור של מחזור ואני אחרי 2 בדיקות היריון שיצאו שלילי..אני לא יודעת כמה מה עוד לעשות אני מפחדת שאני בהיריון כי כרגע זה לא זמן אני ממש מבקשת שתענו ותתנו לי עזרה מה לעשות עם זה אם זה היריון או לא למי לפנות

תשובה:
שלום. אם ביצעת את בדיקות ההריון לפי ההנחיות והן יצאו שליליות אז כנראה שאת לא בהריון. ייתכן שהעיכוב נובע מהמתח והחרדה שאת מרגישה. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך ולבצע פה בדיקת הריון נוספת. במידה ואת כן בהריון, אנו נייעץ לך ונלווה אותך בכל והכל בסודיות מוחלטת. להתראות!


בן 19 שואל: #113010
היי, אני וחברה שלי שכבנו ואחרי שגמרתי נשארתי בפנים קצת, כשבאתי להוציא (תפסתי את הקצה של הקונדום ביד) אז האיבר מין יצא מהקונדום אבל הקצה נשאר ביד שלי והוצאתי אותו ישר, אחרי זה ראינו שנשפך על המיטה דיי הרבה זרע, מצד אחד אני לא חושב שיש סיכוי שיש משהו כי הפתח של הקונדום תמיד היה בחוץ אבל זה מלחיץ אותי שאם נשפך על המיטה אז אולי נשפך גם בפנים.. אני לא רוצה שהיא תקח פוסטינור כי היא לקחה כבר לפני כמה חודשים וזה לא בריא, מה הסיכויים שבאמת יש סיכון להריון?

תשובה:
שלום לך. ממה שאתה מתאר הסיכויים להריון הם קלושים ביותר אך אי אפשר באמת לדעת. אם אתם חוששים, עדיף שהיא תיקח את גלולת היום שאחרי. הגלולה לא גורמת כל בעיות בריאותיות מעבר לתופעות לוואי קלות החולפות בתוך כמה ימים וזה ודאי עדיף על הריון לא רצוי. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר נטילת הגלולה. בנוסף, אולי כדאי שתשקלו לקיחת גלולות למניעת הריון כדי למנוע תקלות מסוג זה עם הקונדום. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #112820
היי שוב אתם דיי הרגעתם אותי אם התשובות לשאלות שלי בפעם הקודמת הגיע לי מחזור ב12.1 והיו כאבים וזה אחריי יום ראיתי שהזרם חלש ולא יוצא הרבה דם בדרך כלל המחזור שלי נימשך 3 ימים וזהו היום בבוקר היתעוררתי ולא היה כתם אחד אל הפד אבל כשניגבתי עדיין יצא אבל ממש ממש קצת חשוב לי לציין ששכבתי אם חבר שלי ב26.12 אם אמצעי מניעה ואמרתם ואם יש אמצעי מניעה אז אני מוגנת מהריון קראתי קצת אל הימים של המחזור וראיתי שאם זה יומיים אז זה הישתרשות עובר או משהו כזה בכל זאת זה היום השלישי שיש לי דם אבל זרם חלש שלא נוגע בפד אפילו רק בניגוב יש מצב שאני בהריון ?? למרות ששכבתי אם אמצעי מניעה הכאבים היחידים שהיום לי זה של המחזור לא הרגשתי עוד דברים שכשורים להריון אבל בכל זאת אני נירגעתי כשהתחיל לי המחזור אסל הזרם ממש חלש ובדרך כלל זה לא ככה יכול להיות שזרם חזק הופך חלש אם הזמן או שביגלל שהתחלתי לישתות אדוויל החודש אז זה יותר חזק מאדקס תודה אל המענה ובבקשה אני רוצה להיות רגועה אבל הדאגה הזאת לא יורדת לי מהלב

תשובה:
שלום לך, זה נשמע שקיבלת מחזור ואין חשש להריון - גם על סמך השימוש הקבוע באמצעי מניעה. אם בכל מקרה את ממשיכה לדאוג - אפשר לעשות בדיקת הריון כדי שתוכלי להיות שקטה לגמרי בעניין הזה, ולהתמקד בדברים אחרים :) כל טוב


בן 21 שואל: #112770
שלום, אני וחברה שלי בני 21, היא נוטלת גלולות למניעת היריון באופן קבוע. לפני כמה דקות קיימנו יחסי מין מוגנים עם קונדום תקין וגמרתי בקונדום. לאחר שגמרתי לא הסרתי ממני את הקונדום, המשכנו להתמזמז ללא חדירה. לאחר מכן שמנו לב שהקונדום נפל באיזור איבר המין שלה וזרע נזל בכל האיזור. האם יש סכנה בכניסה להיריון או שהגלולות ימנעו את ההיריון בכל מקרה? בנוסף, זכור לי שברגע שזרע "יצא לאוויר העולם" כלומר בא במגע עם האוויר ולא נשאב בתוך גוף האישה הוא מאבד את היכולת שלו לעבר אישה. האם זה נכון?

תשובה:
שלום לך, אם בת זוגך נוטלת גלולות באופן קבוע, סיכוי הכניסה להיריון נמוך מאד ללא קשר לסיטואציה הנ"ל. אם הפסיקה, ונעשה שימוש בקונדום בלבד, חשוב לדעת כי כאשר הזרע שרוי במגע עם איבר המין הנשי, אין ארובה לכך שנשאר כולו בחוץ וקיים סיכוי כי אכן נכנס מעט פנימה. ניתן לנטול את גלולת היום שאחרי. בנוסף, אמליץ להיות במעקב אחר הווסת הקרובה ואף לבצע בדיקת היריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין בפעם האחרונה. אתם מוזמנים להגיע להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתכם לבצע את הבדיקה ולקבל מידע על אמצעי מניעה נוספים. בהצלחה.


בן 21 שואל: #112631
חברה שלי ילדה והתחלנו לקיים יחסי מין שוב והמחזור מאחר לה בגמה ימים עשינו רק עם המצאי מניעה??

תשובה:
שלום לך, אם מבינה נכון ואתם חוששים מפני הריון נוסף - מומלץ לעשות בדיקת הריון. לא ציינת באיזה אמצעי מניעה השתמשתם - אבל אם נעשה שימוש נכון באמצעי המניעה סביר שלא מדובר בהריון. מומלץ לגשת לרופא נשים למעקב - חשוב גם אחרי לידה. כל טוב


בת 18 שואלת: #112462
היי, לפני שבועיים וחצי בערך התחלתי לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור ואתמול אני וחבר שלי עשינו סקס בלי קונדום אבל הוא גמר בחוץ. האם לקחת גלולת היום שאחרי? האם יש לי סיכוי להיכנס להריון??

תשובה:
שלום לך, את אחראית מאד שהתחלת את השימוש בגלולות בדיוק לפי ההוראות. במידה ואת נוטלת את הגלולות באופן קבוע, בכל יום, ושניכם יודעים באופן ודאי שאינם נושאים מחלות מין המועברות במגע (ומקיימים יחסי מין רק אחד עם השניה) אז למעשה, אין כל צורך בקונדום. את מוגנת לגמרי מהריון במקרה זה, ובן זוגך יכול לגמור בפנים או בחוץ ללא חשש, לפי מה שמתאים לשניכם. אין כל צורך בגלולה לשעת חירום. הגלולות שאת נוטלת מונעות היריון ולכן זה מיותר. מוזמנת לפנות כאן או בטלפון על כל שאלה בהמשך. כל טוב!


בת 25 שואלת: #112435
רציתי לדעת איך מחשבים עם קיימתי יום חמישי שעבר יחסים איך מחשבים איזה שבוע אני?

תשובה:
שלום לך, לא ברור לי משאלתך - האם את חוששת שאת בהיריון ורוצה לדעת באיזה שבוע את? בכל אופן שבוע היריון מחושב באופן הבא: הספירה של השבוע הראשון להריון מתחילה מהיום הראשון שבו קיבלת את המחזור האחרון טרם ההריון. כלומר, שבוע היריון לא מחושב לפי תאריך קיום יחסי מין אלא מחושב לפי תאריך קבלת הוסת האחרונה. כל טוב


בן 16 שואל: #112411
שלום אני וחברה שלי קימנו יחסי מין מגונים בזמן הביוץ, והקודום לא נקרע או משהו בסגנון כי הייתי תמיד בודק אותו וגם כשהייתי גומר הייתי מוציא את הפין ואז גומר, כרגע מאחר לה המחזור כבר ביומיים, האם יכול להיות שהיא בהריון?

תשובה:
שלום, אם קיימתם יחסי מין מוגנים ובדקתם שהקונדום לא נקרע אז אתם מוגנים מהריון. אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים, והייתה חדירה ללא קונדום קיים סיכוי להריון גם אם גמרת בחוץ. חשוב שתדעו שיש טיפות קטנות של זרע שיכולות לצאת לפני והן כמעט ואינן מורגשות. בנוסף, כדאי לדעת שביוץ הוא אומנם נמשך כמה שעות אבל הזמן שבו ניתן להכנס להריון יכול להתפרס על פני כמה ימים ויותר ובנוסף זרע יכול להחזיק מעמד בתוך הגוף של האישה עד 5 ימים. בנוסף, מאוד קשה להבחין מתי יש ביוץ, אצל כל אישה הוא אחר ולא תמיד החישוב של מספר הימים נכון ומדויק. ולכן, ככלל, אני לא ממליצה להסתמך על הנושא ותמיד לקיים יחסי מין עם קונדום. כל טוב.


בת 17 שואלת: #112408
היי שוב אני רוצה לעשות שנייה סדר שלחתי כמה שאלות אבל אני חושבת שזה לא מסודר דבר ראשון שכבתי אם האקס שלי ב26.12 וזה כמובן אם אמצעי מניעה בדרך כלל הוא שם שניים אבל קראתי קצת אל ושמעתי שזה לא טוב כי זה יקרע . יום אחריי זה התחלתי להרגיש לא טוב יכול להיות כי הוא היה חולה והדביק אותי ביגלל הנשיקות או פשוט ביגלל מזג האוויר שמישתנה הלכתי לשרותים וראיתי שיוצא לי ריר שרוף נימתח ולא דאגתי כי זה רגיל אבל התחלתי לידאוג שבכל פעם שניגבתי היה יוצא לי אותו ריר ,קראתי קצת ואמרו שזה יכול להיות ביוץ אני יודעת שכשמגיע ביוץ אז אלא הימים כי טובים להיכנס להריון אז השאלות שלי הן 1 אפשר להיכנס להריון אם אמצעי מניעה ביזמן ביוץ או יום ליפניי ? למה יש לי כל כך הרבה הפרשות?? כמה זמן זרע של הבן יכול לחיות בחוץ ?? מה הסיכויים להכנס להריון ביזמן ביוץ אם אמצעי מניעה ?? אני צריכה לעשות בדיקת הריון או שלא צריך ?? חשוב לי לציין שאנחנו תמיד שוטפים ידיים אחריי שהוא גומר אשמח למענה ומיצטערת אל החפירות אני נורא רוצה לילמוד אל גוף האישה ככה אהיה מוכנה לכל דבר

תשובה:
שלום לך, אנסה לענות על שאלותיך. 1. אם אמצעי המניעה שאת משתמשת בו תקין ואין בו חורים אז זה לא משנה מתי את משתמשת בו במהלך החודש את מוגנת מהריון. 2. לאורך כל החודש יש לנו הפרשות שונות שיוצאות מהפות - ההפרשות משתנות בהתאם לנוכחות שונה של הורמונים בגוף. 3. זרע לא יכול לחיות בחוץ בתנאים רגילים הוא צריך תנאים מאוד מאוד מסויימים בשביל לשרוד מחוץ לגוף. 4. אם יש לך איחור במחזור את יכולה לעשות בדיקת הריון. ממה שאני מבינה אין צורך אבל אם זה ירגיע אותך את יכולה. 5. שטיפת הידיים לא קשורה לכניסה להריון , זה תמיד נחמד ונעים לשמור על היגניינה אבל אין לזה קשר למניעת הריון. את תמיד תמיד מוזמנת לפנות אלינו אבל אם יש לך עניין, כמו העניין הזה, שהוא דחוף מאוד ואת מרגישה שאולי לא הבנו אותך נכון הכי טוב שתרימי טלפון ותדברי איתנו או שתגיעי אלינו לסניף הקרוב לביתך. את יכולה למצוא את כל הפרטים כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. מקווה שעזרתי לך. כל טוב.


בת 17 שואלת: #112380
מזה ביוץ?? האם זה קשור להריון ?? יוצא לי ריר שקוף סמיך כזה יותר מהרגיל מהנרתיק קראתי קצת אל זה ויש חלק שאומרים הריון אבל כשאני עושה יחסיי מין זה רק אם קונדום ואני כל כך מתחילה להילחץ

תשובה:
שלום לך, אם את מקיימים יחסי מין רק עם קונדום את מוגנת מהריון. כפי שנכתב לך בתשובות הקודמות, סימני ההריון מתחלים להופיע רק אחרי 4 שבועות ולכן כל מה שתארת יכולים להיות גם סימנים לפני וסת או סימני מחלה. ביוץ זאת התקופה בחודש שבה הביצית יוצאת מהזקיק (מהשחלה). זהו הזמן שבו ניתן להכנס להריון. מתוך הפות יכולים לצאת כל מיני הפרשות זה קשור להורמונים שיש בגוף ולתקופה השונה בחודש. כל טוב.


בת 19 שואלת: #112367
היי, אני בת 19 בחורה מאןד אחראית אך איני לוקחת גלולות עדיין. שכבתי עם חבר שלי ב7 12 בערך עם קונדום . הוא גמר בפנים ולאחר מכן גם בדקנו בקונדום שהוא לא נקרע או משהו וראיתי שהוא בסדר . ב15.12 קיבלתי מחזור, בול בתאריך שאני אמורה לקבל . סיימתי את המחזור לאחר 6 ימים ועכשיו אני מרגישה כאילו יש לי בטן היריון ממש מרגישה שהבטן שלי טיפה בולטת עשיתי גם בדיקה שלקחתי מהמרפאה בבסיס אתמול ויצא שלילי האם יכול להיות שלמרות שקיבלתי מחזור אני בהיריון? או שהדימום שהיה לי הוא דימום השתרשות? כי היה לי דם כבד

תשובה:
שלום לך, אין חשש להריון עם קיבלת מחזור שנמשך 6 ימים - דימום של השתרשות הוא קצר מאד - מופיע ונעלם. כל טוב


בת 18 שואלת: #112198
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי עם אמצעי מניעה הוא גמר לא בתוכי אך מתי שהוא קם ממני הקונדום יצא ממנו והיה על באיבר מין שלי למעלה מעל השפתיים מה הסיכויים שאני נכנסתי להריון אני מאוד חוששת אני לחוצה מאוד והוא גם לחוץ לא לקחתי גלולה וזו פעם ראשונה שהקונדום יצא מתי שהוא קם ממני והנוזל שלו היה מעל השפתיים אני מאוד מאוד זקוקה לתשובה אני לא יודעת מה לעשות אם לקנות פוסטינור או לחכות ולעשות בדיקת הריון ביתית בעוד כמה ימים בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, לצערי קשה לקבוע מה בדיוק קרה שם ויש סיכוי להיריון. מאחר וימי גלולות היום שאחרי עברו, הן לא תקפות יותר- לא נותר אלא להמתין למחזור ובמידה והוא מאחר לעשות בדיקה ביתית אחרי שבוע. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #112176
אני וחבר שלי ניסנו לשכב ביחד אבל לא כזה הצלחנו האיבר מין שלו לא נכנס לי והוא דחף לי אצבע אחת ואז עם שני אצבעות כדי לנסות להרחיב וזה לא כזה עזר וחיפשנו באירטנט למה ומסתבר שהמבנה גוף שלי קטן וצריך להרחיב. הקטע אבל שהאיבר שלו כן נכנס לי בקטנה אני כן הרגשתי והוא היה עם קונדום כמובן. עכשיו הקטע שאחרי יום הרגשתי קצת מוזר פחדתי שאולי הקונדום נקרע ובזמן שניסנו גם לעשות את זה בדקתי כמה פעמים ולא ניה שם משהו שנראה קרוע בקונדום אבל אני מרגישה קצת בלחץ כי אני גם בסוף חודש ואני אמורה לקבל מחזור ועוד לא קיבלתי.. ישלי עוד שאלה, כשהוא הכניס את האצבעות לכוס שלי הרגשתי כזה קצת שורף כמו שמכניסים טמפון פעם ראושננ אבל גם קצת מענג אפשר לומר.. הרגשתי שמשהו נכנס לי שם וזה הרגיש מוזר אני אצטרך להתרגל לזה? ולגבי הטמפון הכנסתי רק פעם אחת לפני ששכבנו זה אומר גם שנקרע לי הקרום ביתולין?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהאיחור במחזור נובע מהלחץ שלי שבאמת קרה משהו, אם כי לא נשמע שקרה, גם כי בדקת את הקונדום וגם כי לא הייתה חדירה מלאה. תחושת המוזרות היא מעצם העובדה שחדר אלייך משהו שהגוף שלך לא מורגל אליו, אך כמו שציינת, היא גם נעימה ובהמשך הופכת ליותר נעימה ופחות שורפת. לגבי טמפון וקריעת קרום בתולין.. זה לא אמור לקרות כי אין קשר בין כניסת הטמפון לקרום הבתולין וגם, לקרום אין באמת משמעות אם הוא נקרע בנסיבות מסוימות, את נשארת "בתולה" אם טרם קיימת יחסי מין מלאים. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #112078
היי התחלתי לפני 8 ימים לקחת גלולות ואתמול שכבתי עם חבר שלי בלי קונדום והוא גמר בחוץ, יש סיכוי שאני בהריון?

תשובה:
היי לך :) קודם כל אני שמחה לשמוע שאת לוקחת גלולות ודואגת לעצמך! כמובן שכל עוד את עם חבר יחיד שאת יודעת וסומכת עליו שאתם היחידים אחד של השני וששניכם עשיתם בדיקת מין שיצאה תקינה אין סיבה להשתמש עוד בקונדום :) כאשר מתחילים ליטול גלולות למניעת הריון רצוי להתחיל ביום הראשון של המחזור (הכוונה ליום הראשון של הדימום). אם התחלת ליטול גלולות ביום הראשון של המחזור, את מוגנת מפני הריון כבר מהחפיסה הראשונה. אך במידה ולא התחלת ביום הראשון של המחזור את החפיסה אין הגנה בחודש הראשון ויש צורך להשתמש בקונדום. אז במידה ולקחת ביום הראשון של המחזור את הגלולה את מוגנת לחלוטין (: במידה ולא, כדאי שתשתמשי בקונדום בחודש הקרוב למניעת הריון, שכן גם אם גומרים בחוץ יש סיכוי להיכנס להיריון מהנוזל שיוצא תוך כדי (טיפות אהבה שהן קטנות ולא כ"כ שמים לזה לב). מכיוון שקיימתם יחסים לפני 3 ימים , במידה ואת חוששת מתשובתי שיש סיכוי שתיכנסי להיריון את יכולה לקנות בסופר פארם את "גלולת אלה"- מונעת היריון עד 120 שעות לאחר יחסי המין. בשביל גלולה זו צריך מרשם רופא (אז אם את חוששת תוכלי לפנות אל רופא המשפחה שלך). מקווה שעזרתי (:


בן 15 שואל: #112062
אז היי אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין, כמובן עם קונדום לאחר 2 דקות של מין הרגשתי שאני עוד רגע מוציא זרע(גומר) אז הוצאתי ופחדתי, הוצאתי את הקונדום וחשבתי שיש בו חור לאחר מכן רציתי למלא אותו במים אז מילאתי אותו במים ואז ראיתי שיש לו חור קטן ליד הסוף של הקונדום יש ממה לדאוג?

תשובה:
שלום לך, אם היה חור בקונדום קיים סיכוי להריון. גם טיפות קטנות של זרע שיכולות לצאת גם מבלי שמרגישים. מציעה לכם ליטול גלולת חירום. עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין ניתן ליטול פוסטינור/נורלבו. עד 120 שעות ניתן ליטול אלה. את שתי הגלולות אתם יכולים לקנות בכל בית מרקחת. אתם מוזמנים לקרוא על זה עוד כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876. אם תחליטו ליטול את הגלולה חשוב שתבצעו בדיקת הריון כ-14 יום אחרי נטילת הגלולה. חשוב לי להוסיף שבקיום יחסי מין עם קונדום אתם מוגנים, המצב בו יש חור בקונדום הוא מצב שקורה אבל לעיתים רחוקות (ובייחוד כאשר מקפידים לשים את הקונדום כמו שצריך ולשמור את הקונדום באזור קריר וכמובן, לא להשתמש בקונדום פג תוקף). מחזקת אתכם להמשיך והיות אחראיים והשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין. כל טוב.


בת 15 שואלת: #112055
חבר שלי ואני שכבנו היום עם אמצעי הגנה (קונדום), ובאמצע החדירה חבר שלי שמע רעש של קרע בקונדום וישר הפסיק את החדירה ובדק אך לא מצא כלום, והחדיר שוב ,לאחר שגמר סחט את הקונדום ולא נזל כלום, ליתר ביטחון לקחתי פוסטינור לאחר שעה . האם יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכויים להריון נמוכים מאוד. אם לקחת את הפוסטינור כשעה לאחר מכן זה מוריד את הסיכויים עוד יותר. תהיי מוכנה לתופעות הלווי שיכולות להופיע בעקבות נטילת הגלולה כגון דימומים שלא קשורים למחזור, עיכוב בקבלת המחזור, כאבי בטן וכו'. כ14 יום לאחר נטילת הגלולה חשוב שתעשי בדיקת הריון ביתית. כל הכבוד על האחראיות. חשוב לי להדגיש שבדרך כלל לא שומעים אם הקונדום נקרע ולכן הבדיקה שהחבר שלך עשה בסוף חשובה ביותר. הסבירות להריון, במידה והוא בדק את הקונדום ואין חורים, קלושה. כל טוב.


בת 24 שואלת: #112010
קיבלתי מחזור ב1.11 סיימתי ב5.11 ולפי הלוח שנה באפליקציה רשום שאני צריכה לקבח ב16.12 מחזור שזה היום ועוד לא קיבלתי ועשיתי בדיקת הריון לפני כמה ימים בצהריים ויצא שלי ואני מרגישה השהחזה שלי קצת נפוח וכואב ויש לי התכווצויות

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לא ברור לי למה את חוששת מכניסה להיריון? האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? בכל אופן - במידה שלא קרה מצב שבו קיימת יחסי מין לא מוגנים והמחזור פשוט "מאחר" לך אז שתדעי שאיחור של עד 5 ימים מהיום הקבוע של קבלת המחזור לא באמת נחשב ל"איחור" בקבלת הווסת. כל טוב


בת 16 שואלת: #111999
היי יש לי שאלה ואני חייבת התייעצות דחוף המחזור שלי מגיע בדרך כלל ב 14 לחודש בתאריך 1.12 שכבתי עם חבר שלי עם קונדום ממש שנייה לפני שהוא גמר הוא הוציא את איבר המין שלו אבל הקונדום היה קרוע אז רוב הסיכויים שהייתה שפיכה חלקית בפנים, לא לקחתי פוסטינור כי לא יכולתי (כל מיני סיבות) בתאריך 12.12 היו לי כאבי בטן נוראיים והייתה לי זוג של ריריות כמו ביוץ אבל מוגזם כזה וחשוב לציין שהריריות הדרת התחילה בערך שבוע לפני כאב הבטן הזה בקיצור הייתי אמורה לקבל מחזור ב 14 אבל הוא מאחר ועדיין יש ריריות כמו ביוץ אני מתכוונת לקנות בדיקת הריון יום ראשון אבל אני מפחדת מהתוצאה (אני רוצה לעשות בדיקת דם כדי להיות בטוחה במאה אחוז אבל יש לי עוד מעט צו ראשון ואני לא רוצה שיהיה כתוב שם לפי בדיקות הדם שאני בהריון ואז ירד לי הפרופיל ואני לא אוכל להתגייס לאן שאני רוצה) בקיצור אני רוצה לדעת למה יש לי ריריות כמו ביוץ כבר איזה שבועיים+ מה זה אומר בעצם? ומה הסיכויים שאני בהריון? אני ממש מפחדת. (וגלולות אני לא אתחיל לקחת מכל מיני סיבות אישיות אבל בדרך כלל אנחנו משתמשים בקונדום extra safe של דורקס אבל הפעם השתמשנו בדק)

תשובה:
שלום, קשה לדעת איזה הפרשות בדיוק יש לך בלי בדיקת רופא. כדאי שתעשי בדיקת הריון. את מוזמנת להגיע אלינו לבצע את הבדיקה ולקבל ייעוץ וליווי לגבי כל בעיה שיש לך ולהתאמת אמצעי מניעה. להתראות!


בת 16 שואלת: #111982
שלום, היו לי כאבים בבטן התחתונה כ16 ימים לאחר המחזור, כאבים שהרגישו כמו דקירות ובנוסף הייתי לפני כן אצל גניקולוג והוא בדק אותי בדיקה וגינלית ולאחר מכן הופיעו לי דימום, פעם אחת דימום שהתבטא בכמות דם ובאחרות היתה מין הפרשה שדומה קצת לדם, חשוב לציין שלאחר המחזור שהיה קיימתי יחסי מין עם קונדום ללא כל בעיות, מפחדת מאוד מהריון, האם זה רלוונטי?

תשובה:
שלום לך. אם קיימת יחסי מין מוגנים, עם קונדום, אז אין סיבה לפחד מהריון. אם הדימום נמשך, חיזרי לרופא. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #111811
אהה ובנוסף קיימתי יחסי מין יום יומיים ליפני ששחכתי את הגלולה ניראה לי יומיים אבל זה היה עם קונדום אבל באופן כללי זה היה משפיע על האפשרות לכניסה להריון ?

תשובה:
שימוש יעיל בקונדום מונע הריון באחוזים מאד גבוהים. באופן תיאורטי בלבד, תאי זרע עשויים להמשיך לחיות בתוך גוף האשה עד כ 120 שעות (חמישה ימים). אבל... ביות והיית סופר אחראית והשתמשת בקונדום, והיות והזמן שעבר עד שזכרת ליטול את הגלולה לא עלה על 123 שעות, אין כל בעיה. הסיכוי שתכנסי מכך להריון שואף ממש לאפס. כל טוב.


בן 16 שואל: #111773
שלום, אני וחברה שלי שכבנו לפני יומיים ביום שני בפעם הראשונה ונהנו מאוד.. השתמשנו בקונדום אבל בגלל שדחפתי והוצאתי את איבר מיני עם הקונדום אז הקונדום טיפה רפף מעבר לבועית בראש הקונדום אך לא נפל ממני הקומדום וחברה שלי טוענת שכן ואני בטוח שלא כי אילו החזקתי את איבר מיני במשך כל הסקס ותמיד הקונדום היה עלי כי הרגשתי אותו תמיד.. חברה שלי נבהלה שהוא נפל ושהתפזר זרע אל תוך הנרתיק שלה.. אתמול היה לה כאבי בטן ובחילות והיום רק בבוקר כאבי בטן ואחרי צהריים בלי שום בחילות או הקאות.. אנחנו ממש דואגים שיש חשש להריון.. בגלל שעברו יומיים אני אשמח לתשובה מהירה ושאלה שניה אם לקנות פוסטינור בגלל המקרה?

תשובה:
שלום לך, אם הקונדום היה על הפין לאורך כל הזמן שהפין היה בתוך הפות והקונדום היה תקין וללא חורים, הסיכוי להריון אפסי ביותר. אני מבינה את הלחץ של בת הזוג שלך. חשוב לי שתדעו שהשפעות של הריון, במידה ויש הריון, לא מופיעות מיד לאחר קיום יחסי המין ולכן אני לא חושבת שיש קשר בין הכאבים שהיא חשה לבין הריון. יתכן ומה שהיא הרגישה נובע מהמתח ומהחששות שלה. על סמך התיאור שנתת הסיכוי להכנס להריון הוא מאוד קלוש. עם זאת, אם יש לך חשש שאולי נשפך קצת זרע החוצה, כדי לא להסתכן בכלל יש מקום לשקול נטילת גלולת היום שאחרי. אם זה היה לפני יומיים הגלולה המתאימה היא גלולת "אלה" (עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין) אותה ניתן לרכוש בבית מרקחת. לאחר נטילת הגלולה יכולים להופיע תופעות לוואי שונות וכ14 יום לאחר נטילת הגלולה יש לבצע בדיקת הריון. חשוב שתמשיכו להקפיד על שימוש בקונדום. ואם בת הזוג שלך בלחץ בהקשר לקונדום או בהקשר לכניסה להריון חשוב שתדברו על זה ביניכם ואולי תבואו אלינו לפגישת ייעוץ בנוגע לאמצעי מניעה שונים שאתם יכולים להשתמש בהם. כל טוב.


בת 17 שואלת: #111744
קיימתי אתמול יחסי מין מוגנים עם חבר שלי . לקראת סוף היחסים הוא הוריד את הקונדום ולאחר כמה דקות שם את אותו הקונדום שוב פעם . כשהוא הוריד את הקונדום לא הייתה חדירה , ובפעם השנייה שהוא שם אותו כן הייתה חדירה והוא גמר בפנים *עם הקונדום *. אני ממש בלחץ מלהיכנס להריון . האם זה שהוא הוריד את הקונדום ושם אותו שוב מורידה בהגנה ? ויכול להשפיע איכשהו ? אם הוא גמר בפנים אבל עם הקונדום אני יכולה להיכנס להריון ? -הקונדום לא נקרע - בנוסף לכך אני לא נוטלת גלולות נגד הריון .

תשובה:
שלום לך, אם בדקתם את הקונדום לאחר קיום יחסי המין ובקונדום לא היה חור הסיכויים להריון, למרות השימוש החוזר בקונדום, אפסיים. בכל פעם שהפין יוצא החוצה יהקונדום יכול להתייבש וזה מעלה את הסיכויים להיווצרות של חורים בקונדום. אם את ממש בלחץ את נמצאת עדין בטווח הזמן שניתן לקחת גלולת היום שאחרי. לגלולה קוראים "אלה" ואותה ניתן לקחת עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים. חשוב שתהיי מוכנה לתופעות הלוואי של התרופה שכוללות, בין השאר, איחור בוסת ודימומים שאינם קשורים לוסת. שבועיים לאחר נטילת הגלולה יש לבצע בדיקת הריון. המשיכו לקיים יחסי מין מוגנים באחריות כפי שאתם עושים. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111720
היי,פניתי אליכם מספר פעמים בגלל איחור במחזור,בהתחלה ייעצתן לא להילחץ וכשזה עדיין לא הגיע הצעתן לעשות בדיקת הריון(אני וחבר שלי שוכבים ,יש שימוש בקונדום והגמירה בחוץ למרות השימוש),המחזור שלי היה אמור להגיע ב11.10 ולא הגיע עד היום,הפעם האחרונה ששכבתי עם חבר שלי הייתה ב21.10,ב24.11 עשיתי בדיקת הריון של חברת clearblue והיא יצאה שלילית,מאז התאריך שכתבתי לא שכבתי עם חבר שלי חוץ מיום חמישי האחרון(30.11 וכמובן שהיה שימוש בקונדום)יש לי לפעמים כאבי בטן תחתונה או הרגשת זרימה אבל המחזור לא מגיע,יש לי דיי הרבה הפרשות יחסית ובדרכ זה תמיד קורה לי לפני שאני עומדת לקבל,בנוסף יש לי "כתמים" בצבע צהוב בהיר וכנראה שאלו כתמים כתוצאה מתחושת הזרימה שאני מרגישה,מציינת שאין לי שום תסמיני הריון חוץ מאיחור המחזור,ההורים שלי לא יודעים שאני וחבר שלי שוכבים והאפשרות להגיע אליכן קצת מסובכת,מה לעשות?ולמה המחזור שלי מאחר פתאום?הוא היה סדיר(מציינת ששיבשתי לעצמי את שעות השינה מתקופת החגים והפסקתי לעשות ספורט עקב פציעה אם יש הקשר)תודה מראש

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת אין חשש להיריון. כל הכבוד על המודעות ועל השימוש בקונדום. נשמע שהווסת שלך מאחרת להגיע בגלל הלחץ שאת מרגישה בכל פעם אחרי שאתם מקיימים יחסי מין, ללחץ יש השפעה ישירה על מחזור סדיר. כמו כן, שינה לא סדירה גם יכולה להביא לשינויים אלה. הקשיבי לבדיקת ההיריון שלך שיצאה שלילית ונסי להוריד את הלחץ, הווסת תגיע כשהלחץ ירד. במידה ויש לך קושי להגיע פיזית לאחת מסניפי דלת פתוחה הייתי ממליצה לך להתקשר במידה ואת מרגישה שאת צריכה. שיהיה הרבה בהצלחה


בת 17 שואלת: #111684
היי! חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה לפני שבועיים, ופעם שנייה לפני שבוע. היה בסדר גמור ושנינו הרגשנו בטוחים ונהנינו. שכבנו עם קונדום בשתי הפעמים, כך שכביכול זה היה בטוח, והשפיכה הייתה מבחוץ לנרתיק וגם לא קרובה אליו ובתוך הקונדום ולדברי חבר שלי זרע לא זלג החוצה ממנו. יחד עם זאת, מאחר לי המחזור ב4 ימים כבר (שכבנו פעם ראשונה בימים שבייצתי) ואני מעט חוששת. בעיקרון המחזור שלי יחסית סדיר אבל לפעמים מאחר בשבוע. האם יש סיכוי להריון כאשר שוכבים עם קונדום (ובפרט- אם השפיכה הייתה מחוץ לנרתיק?) תודה!

תשובה:
שלום לך מזל טוב! איזה כיף שזאת היתה חוויה טובה ושהשתמשתם בקונדום. אם מקפידים לשים את הקונדום לפני החדירה, מלבישים אותו נכון ומחזיקים אותו ביציאה אין אפשרות להכנס להריון. הווסת שלך כנראה מתעכבת ובטח תופיע עוד כמה ימים. הווסת יכולה לאחר גם בגלל שינויים פיזיים וגם בגלל מתח ולחץ. תמשיכו להשתמש בקונדום וכשתרגישו מוכנים אתם מוזמנים להגיע אלינו לשמוע על אמצעי מניעה נוספים. נשמח לעזור לכם בבחירה ולהתאים לכם את מה שיהיה עבורכם הכי נוח. כל טוב


בת 15 שואלת: #111663
שלום, אני מבקשת אם אשפר לענות מהר למה אני בלחץ האם כאבי שדים והצורך לעשות פיפי הרבה הם סימנים להיריון? אין לי בחילות או שום דבר אחר

תשובה:
שלום לך, לא ברור לי ממה שאת מתארת מדוע את חוששת מהיריון? היריון יכול להיווצר מקיום יחסי מין לא מוגנים. האם ביצעת יחסי מין לא מוגנים? אם אכן לא השתמשת באמצעי מניעה אז תמיד קיים סיכוי להיריון. בעיקרון הצורך לעשות הרבה פיפי יכול להעיד על דלקת בשתן - אפשר לבדוק זאת אצל רופא משפחה בבדיקה פשוטה שאני ממליצה לך לעשות על מנת להיפטר מתחושה לא נעימה זו. באשר לכאבים בשדיים, אם הכאבים נראים לך נורמטיביים הם אכן חלק מתופעות הלוואי של ההתפתחות הנשית בגיל ההתבגרות. תרגישי טוב


בת 19 שואלת: #111651
היי, אני לוקתת גלולות כמעט שנה ולא קיבלתי חודש וחצי מחזור הלכתי לרופא עשה לי בדיקה הכל היה תקין אז הוא החליף לי גלולות, שהתחלתי את החפיסה יום אחרי קיבלתי מחזור, הקטע הוא שהוא נמשך כבר שבועיים ובימים האחרונים זה דימום חום, אני מפחדת שזה לא מחזור ואולי הריון או תופעות של הגלולות שזה נמשך ככה שבועיים, לא יודעת מה זה.

תשובה:
שלום לך, מה שאת מתארת הוא מצב נורמטיבי שקורה בתהליך של החלפת סוג גלולות. אין סיבה לדאגה, לעיתים לוקח לחבילת גלולות להסתדר רק לאחר חודשיים - שלושה. אני ממליצה לחכות למחזור הבא ולראות האם יש שינוי. בכל אופן, הסירי דאגה מלבך - כל עוד החלפת גלולות ולא קיימת יחסי מין לא מוגנים אין סיבה שתיכנסי להיריון. בהצלחה


בת 15 שואלת: #111620
אני בת 15 והתחלתי להתאמן בחודש האחרון בחדר כושר אני עושה הליכון אופניים מדרגות וכפיפות בטן עד בערך ל400 קלוריות לאימון והמחזור שלי מאחר ב5 ימים וניראה שהוא גם לא יבוא . בנוסף לזה גם אני לא בתולה ואני וחבר שלי שכבנו באותו החודש ולא ניראה שניקרע הקונדום או שקרה משהו. השאלה שלי אם זה שלא קיבלתי קשור לזה שהתחלתי להתאמן או לזה שאני וחבר שלי שכבנו...?

תשובה:
שלום לך העיכוב בווסת יכול להיות מושפע מזה שהתחלת להתאמן. הווסת היא חלק מהגוף שלנו ומושפעת משינויים גופניים וריגשיים. זה טיבעי ונורמלי. אם קיימתם מגע מיני בטוח, הלבשתם את הקונדום לפני חדירה והוא לא נקרע - אין חשש להריון. כנראה שהווסת תופיע בימים הקרובים. לא נראה שיש לך ממה לחשוש. כל טוב


בת 22 שואלת: #111616
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים מזה שלוש שנים. למשך תקופה ארוכה לא השתמשנו בקונדומים כלל, אני נטלתי גלולות יאז ואכן הכל עבר בשלום. לאור המלצת רופאה הפסקתי ליטול ובקרוב אתחיל ליטול גלולות מסוג דיאנהס לאור ההפסקה אנחנו מקיימית יחסים רק עם קונדום ואני חייבת לציין שאני הרבה פחות רגועה. אתמול שכבנו פעמיים עם קונדום, שהולבש כראוי, עד הסוף, דחוס בקצה עם מקום לשפיכה. בפעמים הקודמות וכן בפעמים הראשונות שקיימנו יחסים הכל היה בסדר אבל הפעם הרגשתי חששות עזים זאת לאור העובדה כי כאשר הוא גמר בפעפ הראשונה הוא יצא מיד,הקונדום לא מקרע והורדתו נעשתהרחוק ממני, אבל בפעם השנייה היציאה הייתה כחצי דקה- דקה לאחר סיום היחסים. כשהסתכלתי על הקונדום ראיתי שיש טיפות זה ממש בקצה התחתון של האיבר, כלומר בשולי הקונדום. אמנם באותו רגע לא הרגשתי על עצמי זרע אבל כמה דקות לאחר מכן הרגשתי תחושה של משהו נוזל מטה ( יכול להיות שזאת סתם פרנויה שלי בנושא) אני חוזרת שוב שלא הייתה קריעת קונדום, אלא שפשוט שמתי לב שמעט מהנוזל נמצא בשול. לא הצלחתי לגמרי להבין אם הוא יצא ממנו או לא, האם כדאי לקחת גלולת חירום? אשמח לתשובה מהירה!

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל הכבוד על הערנות והאחריות! דבר שני, נשמע שאת מלחיצה את עצמך סתם - נשמע שהקונדום הושם כראוי, הוא לא נקרע והתחלתם לשים אותו מתחילת קיום יחסי המין ועד סופם. זכרי שהקונדום הוא אמצעי מניעה ביעילות של 99%. יכול להיות שתחושת הנוזל שהרגשת היא של הרטיבות שלך, מה שזר לך מכיון שעם גלולות וללא קונדום כאשר הגמירה נעשית בתוך האיבר את רגילה לרטיבות הזו, אך קודם לא חשבת שהיא מגיעה גם ממך. אני מזמינה אותך לקרוא מידע על הקונדום מאתר הדלת ואולי כך לחוש רגועה יותר לגביו - http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בהצלחה וכל טוב :)


בת 21 שואלת: #111536
היי, אשמע קצת לחוצה ומפגרת אבל חייבת לוודא.. קיימתי יחסי מין שהייתי עם גלולות וכעקרון הייתי בימים של ההפסקה,לפני המחזור, לא השתמשנו באמצעי הגנה נוסף והוא לא גמר בפנים, אני יודעת שזה לא מחליף אמצעי מניעה ויודעת על הסיכון מזה.. לאחר היחסים נלחצתי ונטלתי באותו הלילה גלולה למרות שכבר הייתי בהפסקה של יומיים מהגלולות.יום למחרת לקחתי פוסטינור כי הייתי ממש לחוצה ורציתי להוריד ממני קצת את הלחץ, ואחרי כמה ימים באמת קיבלתי מחזור.. אבל בגלל שקראתי שחלק מתופעות הלוואי של הפוסטינור הם דימום פחדתי שזה היה דימום מהפוסטינור ולא מעיד בהכרח על מחזור אז אחרי שבועיים בערך עשיתי בדיקת הריון ביתית בשתן הראשון ויצאה שלילית, חודש לאחר המחזור הקודם( שבו נטלתי גלולות) קיבלתי שוב מחזור( בתאריך ממש הגיוני, בזמן ההפסקה של הגלולות) אבל עדיין משום מה החרדות לא לגמרי פסקו למרות שמאז לא קיימתי שום יחסים וכל מיני פורומים של הריון מכניסים אותי שם ללחץ הרבה יותר . אין שום סיכוי להריון ואני סתם לחוצה בטירוף נכון?

תשובה:
שלום לך, אני רוצה לחזק אותך באחריות ובתשומת הלב שלך. אני מבינה מאוד את תחושת הלחץ שהיא נשארת הרבה פעמים גם אחרי שבוודאות ידוע שאין הריון. זה נורמלי לחלוטין. אני שמחה שפנית אלינו. לפי מה שתארת את פעלת בדיוק לפי הנהלים ואפילו מעבר. בפורומים השונים יש תשובות שונות שחלקן אינן מגיעות ממקורות מידע מוסמכים והן אכן יכולות לבלבל ולהחליץ מאוד. לפי מה שכתבת, קיבלת וסת אחת לאחר נטילת הגלולה ווסת שניה כחודש לאחר מכן. המשמעות של קבלת הוסת היא שאין הריון. את צודקת בהחלט לגבי תופעות הלווי של הגלולה, הוסת עלולה להתעכב, להגיע במועד שונה וכו'. אם קיבלת וסת חודש לאחר מכן ועשית בדיקת הריון שהייתה שלילית, את יכולה להיות רגועה. אם את רוצה לשלול הריון באופן ודאי את יכולה לעשות בדיקת דם. יחד עם זאת, חשוב לי להגיד, שהחשש מפני הריון לא רצוי יכול להציף מאוד, בייחוד אחרי שעברת חוויה כמו זו שתארת כאן. אם את מקפידה ליטול את הגלולות בזמן, בימים שצריך גם מוסיפה קונדום, את יכולה להיות רגועה וליהנות מיחסי המין ללא חשש מהריון. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111491
יש לי מספר שאלות, 1- אנחנו שוכבים כבר יותר מחודש ואנחנו משתמשים רק בקונדום מה הסיכוי להריון? 2- אם אני ארצה לקחת גלולות אני חייבת מרשם של רופא? והשאלה האחרונה אני מרגישה בתנוחות מסויימות כאב בצידי הבטן ובבטן למטה ממה זה נובע והאם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, 1. אם השתמשתם בקונדום בצורה הנכונה- בדקתם תוקף, בדקתם שהוא לא נקרע, שמתם אותו לפני החדירה- אז אין סיכוי. 2. כן, עבור גלולות חייב במרשם רופא- תוכלי להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב לביתך בתיאום מראש ולקבל מרשם מרופאת הדלת. 3. יתכן שהכאב קשור לגירוי מיני או לחשק - לפחות זה שבבטן התחתונה. אם הכאב ממשיך בסיטואציות אחרות, מומלץ להיוועץ ברופא.


בת 15 שואלת: #111475
היי אני בת 15 וחצי ושכבתי לפני חודש עם חבר שלי ובאותו היום בערב קיבלתי מחזור עכשיו עבר חודש מאז ומאחר לי המחזור. זה אמור להדאיג אותי?

תשובה:
שלום הודיה, לא ברור לי האם שכבתם אם אמצעי מניעה או לא? אם לא- תמיד יש חשש להיריון ואם כן אז אין סיבה שתהיי בחשש. בכל אופן - אם לא שכבתם עם אמצעי מניעה את יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית שניתן לקנות ברשתות הפארם או לבצע בדיקה בסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך על מנת לבדוק את החשש. חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה ואני ממליצה לך לקרוא על מגוון האמצעים שקיימים באתר של דלת פתוחה וגם לקבל הסבר פנים מול פנים - זאת גם על מנת למנוע היריון לא רצוי וגם על מנת למנוע הידבקות במחלות מין. בהצלחה וכל טוב


בת 16 שואלת: #111456
התחזור שלי התחיל ב 15.11 והסתיים לי ב18.11. ב19.11 שכבתי הקונדום נקרע ולא שמנו לב ישר אבל הואלא גמר בפנים בכל זאת . ב23.11 שכבנו עודמהפעם הוא גמר בקונדום ואז שהוא בא להחדיר לי עודמהפעם הקונדום נקרגע וישר הוא זז אני לוקחת תרופות לדלקת בדרגי השתן ואני לא יודעת אל אפשר לקחת עם זה פוסטינור ואני קצת מחפדת והכנס להריון מזה. היום ה 25.11 ככה אני יכולה עוד לקחצ פוסטינור השאלב אם לעשות את זה? או שלא כדאי ולחכות לראות אם אני מקבלת מחזור .

תשובה:
שלום לך, אני חוששת שכבר עבר הזמן שיכולת לקחת את הגלולה של היום שאחרי. אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון כדי לוודא מה קורה. חוץ מזה, כדאי שתפסיקי להסתמך רק על קונדום ותתחילי לקחת גלולות כדי שתהיי באמת מוגנת. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה. בידקי באתר את שעות הקבלה של הרופאה בסניף הקרוב לביתך ותבואי כדי לקבל ייעוץ לאמצעי מניעה. גם את בדיקת ההריון אפשר לעשות אצלנו והכל בסודיות ובליווי מקצועי. נשמח לראותך!


בת 18 שואלת: #111407
היי אני וחבר שלי שוכבים כבר שמונה חודשים אבל היום זאת הייתה הפעם הראשונה שהוא גמר בפנים. אני ביום השישי של המחזור שלי וירד לי דם של המחזור וזה היום השישי שאני לוקחת גם גלולות. אבל, ספציפית היום לא לקחתי את הגלולה בשעה הקבועה שלי, לקחתי אותה שעה ועשרים וחמש דקות אחרי, אבל שהייתי אצל הרופא שנתן לי את המרשם הוא אמר שרק אחרי שבוע אני מוגנת באופן מוחלט. אני ממש מתחרפנת ומשתגעת. חברות שלי אומרות לי לקחת פוסטינור אבל במחזור אין סיכוי שאני אכנס להיריון (ככה כתוב באינטרט). מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, יפה לראות כמה את אחראית ומוודאת האם את מוגנת. גלולה ניתן לקחת גם כ-12 שעות לאחר השעה הקבועה ועדיין להיות מוגנת. עם זאת, תמיד רצוי לקרוא גם בעלון של הגלולה הספיציפית כיצד להשתמש בגלולה ביחס לקיום יחסי מין. כל טוב ובהצלחה


בת 16 שואלת: #111401
היי, לפני כשלושה ימים קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם השלישית בערך. אנחנו משתמשים בקונדומים ונורא זהירים כדי שהוא לא יקרע , אבל במהלך הסקס הוא הקרע ולא שמנו לב. הוא היה בערך דקה וחצי בפנים מהרגע שהוא נקרע עד ששמנו לב. אני משערת שכל השפיכה המוקדמת יצאה בתוכי ואולי גם עוד במהלך שהוא היה קרוע. הוא לא גמר. יש לציין שאני כנראה בייצתי אז. אני ממש בלחץ שאני בהריון ואני בוכה כל היום מהמחשבה על זה, עשיתי הכל כמו שצריך ואם אני אכנס להריון אני אתמוטט. בבקשה תעזרו לי ותגידו לי מה הסיכויים כי כרגע זה נשמע משכנע. תודה רבה

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מבינה את הלחץ שאת נתונה בו, ומצטערת לשמוע על 'התאונה' של הקרע בקונדום. זה עלול להיות מאד מבהיל ומתסכל ועוד דווקא כשהייתם אחראים כל כך והקפדתם על שימוש בקונדום. את צודקת לגבי טיפות האהבה. אין כל דרך לדעת אם והיכן הן יצאו מן הפין, ולכן יש להתייחס ליחסים אלה כלא מוגנים, ועל כן, אם עדיין לא חלפו חמישה ימים (120 שעות), מזמן קיום היחסים, כדאי ליטול גלולה לשעת חירום ("אלה"), אשר עשויה להוריד את הסיכוי להריון מיחסי מין לא מוגנים, בתנאי שנוטלים אותה בטווח הזמן הזה. במידה וכבר חלפו 120 שעות, אין כעת מה לעשות מלבד להמתין שיעברו שבועיים מזמן קיום היחסים ולבצע בדיקת הריון ( או שהווסת כבר תופיע). חשוב שתדעי שקונדומים הם אמצעי מניעה מצויין, אשר הסיבות לכך שהוא נקרע קשורות לעתים קרובות לשימוש לא מיטבי בו- משלב הרכישה ועד שלב ההלבשה וההסרה. צפו יחד בקישור הבא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 בכל מקרה של שאלה או התלבטות בהמשך, אל תהססי לפנות אלינו שוב. כל טוב.


בת 17 שואלת: #111302
לוקחת גלולות מינס, בסביבות הצהריים קיימתי יחסי מין ללא קונדום וגמירה בפנים, בשעה 12 בלילה לקחתי אנטיביוטיקה מוקסיויט פורטה 500 הפוגעת ביעילות הגלולות. האם יש סכנה להכנס להריון מהזרע שנשאר בגוף? וכמה זמן לאחר סיום הטיפול חוזרת הגנה מלאה של הגלולות? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, ברמת העיקרון כמו שציינת י ש התנגשות בין גלולות ונטילת אנטיביוטיקה בהרבה מקרים ועל כן יש סכנה להיכנס להיריון. עם סיום נטילת האנטיביוטיקה, לאחר בערך 3-4 ימים ללא הפסקה של נטילת הגלולות, ההגנה חוזרת במלואה. ממליצה לבצע בדיקת היריון לאחר שבועיים מקיום היחסים עליהם את מדברת או שבוע לאחר האיחור במחזור ולפעול בהתאם לתוצאה על פי רצונך. בהצלחה!


בן 21 שואל: #111301
קיימתי לפני 4 יחסים , אבל זה היה כמה חדירות יחד עם קונדום , בבוקר שמציע עם נפיחות וסחרחורות אני מציינת שאני שי לי טיפה רגישות לקונדום יש לי כאבים אחרי שזה נוגע בי ,בגלל שאני בסיוט כי אני אחרי הפלה , לקחתי אחרי 15 שעות את הפוסטינר , לפני אפקליציה זה מראה שאני כמה ימים לפני יום הביוץ , עשיתי היום בדיקת היריון ויצא שלי , וישר אחרי זה התחלתי גלולות יאז , השאלה שלי מה הסיכויים להיריון אני ממש חוששת המתח הורג אותי ואני מזכירה לא היה הייתה גמירה בכלל שוב מה סיכויים

תשובה:
יקרה נשמע שאת מאוד במתח. ממה שאת מתארת אין חשש להריון. אם מתחילת החדירה הייתם עם קונדום אין אפשרות להכנס להריון. הריון יכול לקרות אם יש כניסה לנרתיק בלי אמצעי מניעה. יש עוד כמה דברים שחשוב לי לכתוב לך כדי להרגיע וכדי שבהמשך תפעלי מתוך ידע ושיקול דעת. את גלולת היום שאחרי כדאי לקחת כאשר יש מגע מיני לא מוגן. אם משתמשים בקונדום אין צורך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אלא אם הקונדום נקרע. הפחד שלך מהריון מובן במיוחד זמן קצר אחרי הפלה. נשמע שאת עדיין בתוך סערת רגשות מהחוויה שעברה עלייך. כדאי לך לעבד את זה עם חברה או אפילו אדם מקצועי כדי לתת מקום לרגשות שלך הולתחושות הקשות. נשים רבות עברו חוויה דומה ואת לא לבד. יחד עם זאת כשנוהגים באחריות ועם שימוש באמצעי מניעה אין מה לחשוש מהריון. הגלולה אינה מזיקה כך שאין לך ממה לחשוש אבל יש לה תופעות לוואי כמו דימומים לא בזמן הווסת\ עיכוב בווסת\ בחילות וכו. לכן אם יש לך תחושות כאלה בימים הקרובים דעי שזה כנראה קשור לנטילת הגלולה. בדיקת הריון נותנת תשובה אמינה רק 14 יום מיום שבו קיימת מגע מיני. זיכרי זאת לפעם הבאה. כתבת גם שיש לך רגישות לקונדום. אני ממליצה לך לנסות ולהשתמש בחומר סיכה, זה יכול לעזור. אולי לנסות סוג אחר של קונדומים. בנוסף שימי לב שאתם מקיימים יחסי מין שהזמן שבו הוא נכנס אלייך קורה כאשר את מגורה ויש הפרשות ורטיבות נרתיקית - זה יכול להיות גם כן גורם לכאב ולחוסר נעימות בזמן שימוש בקונדום. האם השתמשת לפני בגלולות? את החבילה עכשיו התחלת לא בתחילת המחזוריות, כלומר לא ביום הראשון של הווסת כך שאת אינך מוגנת מכניסה להריון ובמהלך השבועיים הראשונים צריך להמשיך ולהשתמש בקונדום להגנה מקסימלית. אולי תבואי אלינו לדלת פתוחה ונסביר לך את הדברים שחשוב לך לדעת. זה ממש יכול לעזור לך ולהרגיע אותך לפעמים הבאות.


בת 16 שואלת: #111244
היי,התייעצתי כאן לפני חודש,אחזור על הסיפור-אני וכבר שלי שוכבים תקופה וכמובן שמשתמשים בקונדום,כדי להסיר ממני דאגה הגמירה מתרחשת בחוץ.אני בטוחה ב99% שאין קרע בקונדום ומכיוון שהגמירה מתרחשת בחוץ אני רואה אותה לכן אם הקונדום היה נקרע הייתי רואה שנוזל זרע,הייתי אמורה לקבל מחזור ב11.10 וב12.11 ולא קיבלתי את שניהם,אין לי תסמיני הריון וכן יש לי כאבי בטן תחתונה כמו במחזור והרגשת זרימה כמו במחזור ולפני שבוע היו לי הפרשות שהיו גם בצבע הרגיל שלהן אבל מעורבבות טיפה עם צבע אדום בהיר(כמו הפרשות במחזור רק בהיר יותר,סליחה על התיאור) והיה לי גם כתם דם ממש ממש בהיר וקטן על התחתון,חשבתי שקיבלתי אבל כנראה שלא כי לא המשיך דימום ואני לא יודעת מה הכתם דם הזה מביע,הפעם האחרונה ששכבנו הייתה ב21.10 ושוב בטוחה ב99% שלא היה קרע,אני נורא מפחדת וכדי להגיע לאחד מהסניפים שלכם דרוש לי נסיעה כי ויום שלם כי אין אצלי בעיר ואני מפחדת לעשות בדיקה כי ההורים שלי לא יודעים שאנחנו שוכבים..מה אני אמורה לעשות?ולמה היו לי "דימומים" כאלה?

תשובה:
שלום לך. את יכולה לקנות בדיקת הריון ביתית בכל בית מרקחת ולבדוק מה קורה לגבי הריון. נקווה שיתברר שאין כל סיבה לדאגה. בעניין הדימומים, זה מאד טבעי ונורמלי וקורה לנערות רבות שיש הכתמות ודימומים לא סדירים. אם המצב הזה יימשך, מומלץ לפנות לרופא/ה. בהצלחה!


בן 16 שואל: #111212
היי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודשיים ואחרי שלושה שבועות היה לי שלשולים ובחילות כמה ימים. עכשיו המחזור שלי מאחר ובדרך כלל הוא מגיע בדיוק בזמן. ששכבנו שאת הייתה בסך הכל הפעם השניה שלנו ששכבנו ועשינו את זה עם קונדום. יש מצב שאני בהריון?

תשובה:
שלום. כדי להיכנס להריון צריך שזרע יחדור לנרתיק. אם שכבתם עם קנדום והוא לא נקרע אז אין חשש להריון. המחזור לא תמיד מדוייק והדימום יכול לאחר מכל מיני סיבות, ואפילו רק בגלל שאת לחוצה ומודאגת. את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להיות שקטה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #111202
שלום, שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע והייתה טעות של גמירה בפנים, הקונדום החליק והיה ריק מתוכן הגמירה. נטלתי פוסטינור כחצי שעה אחרי הקטע הזה, בהתחלה לא הרגשתי השפעה מהגלולה עד היום, עבר 4-5 ימים מאז ויש לי דימום קל, כאב ראש פסיכי ונפיחות. זה אומר שהגלולה עובדת? זה אומר שאין מצב להריון? זה בסדר שככה הגוף מגיב? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, התופעות שאת מתארת הן תופעות לוואי מוכרות. זה אכן השפעת הגלולה. 95% שאת לא בהריון. אולם תמיד ממולץ לעשות בדיקת הריון כשבועיים אחרי קיום יחסי המין כדי לוודא, כי תמיד יש סיכוי קטן שהתזמון בו קיימתם יחסי מין היה ממש ביום הביוץ, ואז הגלולה לא יעילה. אני קוראת את ההודעה הקודמת שלך ורואה שגם אז היה לך חשש מהריון כתוצאה משימוש לא מדויק בקונדום. אני ממליצה לכם לוודא שאתם משתמשים בקונדום לפי ההוראות. יש עלון מצורף לכל חפיסה וגם פה באתר יש הסברים על שימוש נכון. כמו כן אתם יכולים לשקול מעבר לשימוש באמצעי מניעה אחרים, כמו גלולות או אמצעי אחר (יש פירוט פה באתר על כל אמצעי המניעה), ואז לא תצטרכו להיות תלויים בקונדומים, ותהיו מוגנים יותר כל טוב


בן 16 שואל: #111042
סליחה שאני משגע אתכם. בהמשך לשאלה 111017 . עכשיו אני וחברה שלי קראנו שוב את ההוראות של הגלולות והיה רשום שם שבמשך ה7 ימים הראשונים יש להשתמש באמצעי מניעה לא הורמנלי ולהתחיל להשתמש אם לא היא השתמשה באמצעי מניעה הורמונלית בחודש הקודם. מה זה אומר? תודה

תשובה:
שלום לך ההוראות בלשון פשוטה אומרות, שבחודש הראשון לנטילת גלולות, ממשיכים לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה נוסף (קונדום) עד שהגלולות מתחילות להיות במחזור הדם ולהשפיע. ההוראה שקראת אומרת 7 ימים, אני אומרת חודש ליתר בטחון.


בת 15 שואלת: #110875
היי אני וחבר שלי שכבנו ואנחנו משתמשים בקונדום כאמצעי מניעה בסיום האקט הקונדום נשאר בתוכי והזרע נשפך על המיטה. האם יש סיכוי שאכנס להריון?

תשובה:
היי! אם הקונדום נשאר בתוכך יש אפשרות שגם חלק מהזרע נותר בנרתיק ולכן אני ממליצה שתקחי פוסטינור או נורלבו בהקדם (מכיוון שאת מתחת לגיל 16 כדאי לבקש ממישהו מבוגר יותר לרכוש את הכדור). 14 יום לאחר קיום היחסים בצעי בדיקת הריון כדי להיות בטוחה שהכל בסדר. את יכולה להגיע גם אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולבצע אצלנו את הבדיקה. כמו כן תוכלי לקבל מאיתנו ייעוץ לגבי אמצעי מניעה ואף לקבוע תור לרופא/ה להתאמת האמצעי. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים ודיסקרטיים. כל טוב!


בת 22 שואלת: #110853
חבר שלי ואני משתמשים בקונדום בלבד כאמצעי מניעה, תמיד תמיד עם קונדום והוא גם גומר בחוץ. בערך כיומיים לאחר יום הביוץ האחרון שלי שכבנו והוא גמר בתוכי (עם קונדום אבל לא הוציא את האיבר). המחזור שלי איחר ב6 ימים ובזמן שלא קיבלתי ביצעתי בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית (בדיקת הריון מהסוג שמגלה לפני האיחור). קיבלתי מחזור לפני כשבוע והתחלתי ליטול גלולות יאז, ויש לי דימומים קלים ממש (לא ברמת מחזור בכלל, אלא יותר כתמיות אדומה) יש סיכוי שאני בהריון ובגלל שביצעתי את הבדיקה כיומיים לפני האיחור לא ראיתי את זה?

תשובה:
שלום, רוב הסיכויים שאם הבדיקה יצאה שלילית אז את לא בהריון. הדימומים הקלים וההכתמות בהחלט יכולים להיות תופעת לוואי שתעבור כשהגוף יתרגל לגלולות. אם בכל זאת תרגישי שינויים נוספים כדאי שתפני לרופא/ה. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #110843
יש לציין שלקחתי את הפוסטינור לאחר 40 שעות , וגם החודש הזה בכלל לא קיבלתי , המחזור שלי באופן כללי הוא אינו סדיר כלל אין לי תאריך קבוע לעולם , יש לציין שאת כל יחסי המיו שאני מקיימת הם אל ורק מוגנים עם קונדום הפוסטינור רלוונטי לי בכלל? אני בהיריון?? מה קורה פה!!!

תשובה:
שלום לך, אם את מקיימת יחסי מין מוגנים (קונדום) הסבירות להריון היא קטנה מאד (כמובן שזה תלוי בשימוש נכון בקונדום). אני ממליצה לך לעשות בדיקת הריון כדי לשלול הריון בשלב הראשון, ולאחר מכן לקבוע תור לרופא/ת נשים לבדוק את עניין סדירות המחזור שלך. כל טוב


בן 19 שואל: #110813
אהלן זה שוב אני.. שכבתי עם חברה שלי עם קונדום, ועברו 36 ימים מאז המחזור הקודם שלה.. בדכ הוא כל 30-35 יום.. עד כמה זה נורמאלי שיתעכב? כשהוצאתי את הקונדום בדקתי שהוא לא קרוע והכל תקין ומה שכן היה רטוב טיפה אבל הגיוני שזה פשוט מהגמירה שלה לא? כי בוודאות לא היה חור או זליגה..

תשובה:
שלום ממה שאתה מתאר אין חשש להריון. כל זה במידה ואכן השימוש בקונדום היה לפני החדירה. לפעמים המחזור מתעכב בגלל שינויים אחרים נפשיים או פיזיים, כמו מתח או לחץ ריגשי, מעברים, תזונה וכו. במידה ועוד כמה ימים עדיין לא מתחיל דימום כדאי לעשות בדיקת הריון רק כדי לשלול את האפשרות הזאת בביטחון. כל טוב


בת 15 שואלת: #110806
היי יש לי חבר כבר דיי הרבה זמן ואנחנו והתחלנו לקיים יחסי מין קצת פחות מחודש (כלומר בתחילת אוקטובר) קיבלתי מחזור בגיל 13 וחצי והוא היה סדיר (חוץ מזה שפעם אחת הוא דילג לי על חודש) עד לתקופה האחרונה... כלומר, באוגוסט לא קיבלתי מחזור, ועשיתי בדיקת הריון (מפני שאני והוא עשינו סקס יבש עם תחתונים בלבד)-והבדיקה יצאה שלילית. לאחר מכן, בספטמבר, המחזור שלי הגיע באיחור, ועשיתי עוד בדיקת הריון וגם היא יצאה שלילית. החודש התחלנו לקיים יחסי מין מלאים (עם קונדומים כמובן), חוץ מפעם אחת שהוא רק החדיר את איבר מינו בשביל ש"אקבל תחושה" והוא לא גמר, ולא היה קרוב לגמור (גם לא טיפות אהבה), אבל אני חוששת שאני בהריון? זה הגיוני? מדוע המחזור שלי התחיל "להשתגע" בתקופה האחרונה? בנוסף רציתי לדעת, אם כדאי לעשות עוד בדיקת הריון?

תשובה:
שלום לך. השאלות שאת שואלת הן מאד טבעיות וחשוב באמת ללמוד ולהבין. נכון שכדי להיכנס להריון צריך שזרע או טיפות אהבה יחדרו לנרתיק, אבל לא תמיד אפשר באמת לזהות אם זה קרה. לפעמים גם כשנדמה שהוא לא גמר ולא היו שום טיפות, אז כן יכולות להיות. לכן, אם המחזור שלך מאחר ואת גם לחוצה, תעשי בדיקת הריון. אין בזה שום נזק, להיפך, חשוב לדעת כמה שיותר מוקדם. לגבי השאלה שלך למה המחזור התחיל כאילו להשתגע, אז תדעי שאצל הרבה בנות זה לא ממש סדיר, וגם אם היה תמיד סדיר מאוד אצלך, זה מושפע מהרבה גורמים כמו למשל מתח ולחץ ולפעמים המחזור ממש מאחר דווקא בגלל שאנחנו במתח כבר לקבל אותו כי אנחנו חוששות מהריון לא רצוי. תעשי בדיקת הריון, ואם את לא בהריון, המחזור כבר יסתדר. דבר נוסף שאני ממליצה לך זה לשקול לקחת גלולות נגד הריון. אני מבינה מדברייך שאתם מקפידים על קנדום וזה מצוין, רק אולי הגלולות יותר יתאימו לך. את מוזמנת להגיע אלינו לייעוץ לגבי אמצעי המניעה המתאימים לך ביותר. נשמח לראותך!


בת 24 שואלת: #110804
שלום, אתמול עשיתי סקס יבש עם חבר שלי והוא השתפשף על התחתון שלי כשגם הוא לובש תחתון (ולא גמר). לאחר מכן התפשטנו וקיימנו סקס מלא עם חדירה עם קונדום. ואז אחרי 25 דקות בערך לבשתי שוב את התחתונים שלי - רק שבטעות לבשתי אותם הפוך ככה שהצד החיצוני עם הטיפות אהבה והרטיבות עבר לצד הפנימי כלפי הפות שלי. לבשתי אותם בערך חצי שעה לפני ששמתי לב, מה הסיכוי שאני בהריון?

תשובה:
שלום לך, כיף לשמוע שאת ובן זוגך מקיימים יחסי מין אחראיים עם אמצעי מניעה, כל הכבוד! בנוגע לשאלתך - אין חשש להיריון מכיוון שקיימתם יחסי מין מוגנים, עם קונדום. כל טוב


בת 28 שואלת: #110733
היום עשיתי בדיקת הריון ביתית שהתוצאה שלה הייתה שלילית, האם, עם כל המידע שכבר נתתי לגבי חיי המין שלי, ועל ההפרדות החומות והדם ששאלתי לגביו לפני כן, האםהעדיין יש חשש להריון? אפילו שהתוצאה שלילית?

תשובה:
היי לך לפי מה שסיפרת קודם וגם ענו לך, ככל הנראה באמת קיבלת מחזור אם קיבלת מחזור, אז כמובן שאין חשש להריון ובדיקת ההריון רק מחזקת זאת אם החשש שלך למחזור הוא בגלל ההפרשות החומות, זו לא צריכה להיות סיבה לדאגה והבדיקה צריכה להרגיע אותך עוד יותר כל טוב


בת 19 שואלת: #110792
היי , ביום חמישי התחלתי מחזור היו לי רק הפרשות חומות כאלו של המחזור של ההתחלה וקיימתי יחסי מין ונקרע הקונדום והוא גמר בפנים . יום למחרת קיבלתי מחזור כרגיל (המחזור שלי מתמשך בערך כ3 ימים ). האם אני עדיין יכולה להיכנס להריון?

תשובה:
שאלתך נענתה, מעתיקה את התשובה שקיבלת: שלום לך, הסיכוי להריון קטן מאוד אבל הוא עדיין קיים. לשיקולך אם לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום או לא. כל טוב


בת 18 שואלת: #110772
אני משתמשת בגלולות ''yaz' כבר חודש(חבילה שלמה) ובמהלך החודש היו ימים ששכחתי לקחת גלולה באותה השעה כל יום וימים שגם הייתי שוכחת אבל לוקחת ישירות בבוקר שלמחרת (בדרכ השעה שאני לוקחת היא 5 בערב) בגלולות שלי יש לי 4 לבנות שבהן אני צריכה לקבל מחזור.. בדרכ אני מקבלת בגלולה השניה הלבנה כבר מחזור ואחריי הרביעית אני ממשיכה כרגיל בגלולות האחרות אבל הפעם קיבלתי מחזור רק ברביעית.. ואז יום אחרי זה המשכתי כרגיל עם הגלולות והמחזור נעצר לי. מאז שכבתי עם חבר שלי פעמיים בלי אמצעי מניעה ואני מפחדת שמשהו לא בסדר ואולי אני בהריון.. אני מרגישה ממש עייפה כל הזמן ומין תחושה מוזרה כזאת. רציתי לדעת אם יש סיכוי שאני בהריון? אולי בגלל שלא תמיד הקפדתי על גלולות באותה שעה או לפעמים הייתי שוכחת לקחת בימים מסויימים.. (אבל למחרת בבוקר תמיד הייתי משלימה) אז מה קורה איתי??

תשובה:
היי לך גלולות הן אכן אמצעי למניעת הריון, אבל היעילות שלהן מקסימלית רק כאשר לוקחים אותן כמו שצריך- כל יום בשעה קבועה. ככל שמקפידים על זה פחות, כך היעילות שלהן פוחתת. אם היו ימים ששכחת לקחת גלולה ולקחת אותה אחרי 12 שעות, אין יעילות לאותה הגלולה. כלומר אם את לוקחת בדרך כלל בשעה 17:00, ובהנחה שקמת אחרי 5 בבוקר, אז עברו יותר מ12 שעות וזה משבש את ההגנה של הגלולות. אם הדבר קרה מספר פעמים במהלך החבילה, אז ההגנה מפני הריון לא מספיק בטוחה. במקרה כזה יכול להיות חשש להריון לאחר קיום יחסי מין. לפי מה שאת מספרת, כן קיבלת מחזור פשוט מאוחר יותר, שזה יכול לקרות לפעמים (יכול להיות שגם היית בלחץ וזה השפיע על עיכוב המחזור). האם זה היה דימום כמו שאת מקבלת בדרך כלל? כדי להיות בטוחה ורגועה את יכולה לעשות בדיקת הריון 10 ימים לאחר קיום יחסי מין (רצוי בשתן הראשון בבוקר). מוזמנת להגיע לסניף של דלת פתוחה הקרוב לביתך כדי לעשות זאת בליווי שלנו. בכל מקרה, כמו שבטח כבר הבנת, חשוב מאוד לקחת את הגלולות בצורה מסודרת ואם שכחת גלולה, לקחת אותה עד 12 שעות מהשעה הרגילה. תבדקי אולי השעה שבחרת היא פחות נוחה לך ותוכלי לבחור שעה אחרת שבה יהיה לך יותר נוח לזכור. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110760
היי,אני וחבר שלי שוכבים תקופה של כמה חודשים,יחסי מין מוגנים כמובן והגמירה בחוץ למרות השימוש בקונדום כדי להוריד ממני דאגה.המחזור שלי מאחר בשבועיים וזה לא משהו צפוי (לפני שנתיים הןא איחר לי בחןדש וחצי),לא יודע לי על קרע בקונדום ו99 אחוז שלא היה קרע מכיוון שאני רואה את הגמירה והיינו רואים זרע שנשפך או קרע בזמן הגמירה.הבנתי שיש הליך סודי אצלכם,השאלה שלי היא אם צריך לעבור ועידה?מכיוון שאין לי עוד 16(רק בדצמבר,אני דיי קטנה)וביני לבין חבר שלי יש הפרש של יותר מ3 שנים(מדגישה שהוא לא הכריח אותי לקיים יחסי מין,אנחנו כבר שנתיים ביחד והכל נעשה מרצון שלי ללא שום איומים או הכרחות)אני יודעת שמבחינת החוק זה אסור ונחשב כאונס אם זה לפני גיל 16 ויש הבדל של יותר מ3 שנים,אני לא רוצה לסכן אותו מכיוון ששוב,אנחנו מאוד אחראים והוא לא הכריח אותי לקיים איתו יחסי מין,אנחנו גם שוכבים תקופה מאוד קצרה,שאמרתי לחבר שלי שאני מפחדת בגלל שהמחזור מאחר הוא הרגיע אותי כמוכן בשאלותח הקודמות והוא בטוח שאין סיכוי להריון בגלל הגמירה בחוץ,אני בכל זאת דואגת,אין לי תסמינים אבל הבנתי שיש הריונות ללא תסמינים

תשובה:
שלום לך, נדמה לי שהדרך הכי בטוחה להסיר דאגות כרגע היא לעשות בדיקת הריון ביתית. ניתן לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. אפשרות נוספת היא להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון בחינם ובליווי יועצת. אם תבחרי לעשות בדיקה ביתית - את מוזמנת לכתוב לנו לאחר קבלת התוצאות ונשמח לסייע בהתאם לכך. אם תרצי להתייעץ בנוגע לנושאים אחרים - נשמח כמובן לעשות זאת. כל טוב


בת 16 שואלת: #110708
המחזור שלי מאחר ב4 ימים כבר ויש לי את כל התסמינים למחזור , החזה שלי מאוד מאוד כואב ולא משנה כמה בדיקות אני אעשה תמיד תמיד יצא שלילי , כבר עבר שלושה שבועות מאז שקיימנו יחסים זה היה ב1.10 ועדיין לא קיבלתי (מחזור אחרון ב20.9 ומגיע לי כל 34 יום) יש לי המון המון הפרשול ולעיתים דקירות בבטן בצד ימין , מה זה יכול להיות?

תשובה:
שלום לך, לכאבים שאת חשה וגם להפרשות יכולים להיות הסברים שונים, ייתכן וזה קשור למחזור ויתכן ולא. כך או כך, אם זה נמשך ומתגבר ואין שיפור -חשוב שתפני לרופא/ה שתבדוק אותך. את כותבת שעשית מספר בדיקות הריון, האם ביצעת את הבדיקות לאחר האיחור? האם פעלת לפי ההוראות המצויינות בעלון של הבדיקה? חשוב שתשתמשי בבדיקה התואמת לזמן האיחור במחזור ותפעלי בדיוק לפי ההוראות. אני שמה לב שאת חוששת לא מעט מפני הריון, אני חושבת שחשוב שתדברי על כך עם בן הזוג שלך, תחשבו ביחד אילו צעדים אתם יכולים לעשות ביחד על מנת להוריד את החששות (לדוגמא, בדיקת הקונדום למרות החשש שלך שהוא ילעג לך, אולי להשתמש באמצעי מניעה נוסף). אתם מוזמנים לבוא ביחד אלינו ולהתייעץ איתנו בנושא: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110704
היי אני בת 16 ואני וחבר שלי מקיימים יחסים רק עם קונדום והמחזור שלי מאחר בשבועיים ואני לא יודעת אם יכול להיות שאני בהריון כי אין לי שום סימן או שינוי בגוף חוץ מעליית משקל קלה שיכולה להיות גם מהחגים אבל אני ממש לא בטוחה ואני חושבת ללכת לבדוק ואם כן לעשות הפלה כדיי לעשות הפלה אני צריכה ליידע את ההורים? ויותר מזה אני יכולה לבקש שלא ידעו ושזה לא ירשם לי בתיק כי זה בכל זאת חיסיון רפואי

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת בלחץ וחוששת מפני הריון לא רצוי. אם קיימתם יחסי מין אך ורק עם קונדום, והקפדתם לבדוק בכל פעם שהקונדום לא נקרע, הסבירות שאת בהריון נמוכה מאוד. בנוסף, לאיחור במחזור יכולות להיות סיבות שונות שלא כולן קשורות בהכרח להריון. אם המחזור שלך כבר מאחר את יכולה לעשות בדיקת הריון (אותה אתם יכולים לרכוש בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא. אתם יכולים גם להגיע לאחד הסניפים שלנו ולבצע את בדיקת ההריון אצלינו). אם הבדיקה יוצאת חיובית, את יכולה לעשות הפסקת הריון בלי לידע את ההורים וללא תשלום, כך על פי חוק. מציעה לך להתחיל מבדיקת ההריון ואז להתקדם. אתם נשמעים לי מאוד אחראיים ומודעים ואני מאמינה שהכל יהיה בסדר. אנחנו פה, בכל מקרה, למה שתצטרכו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110696
היי,אני וחבר שלי שוכבים כמה חודשים,אנחנו אחראים וכמובן שיש שימוש בקונדום והגמירה מתרחשת מחוץ לאיבר המין שלי למרות השימוש בקונדום,המחזור שלי היה סדיר לתקופה של כמה חודשים אך הפעם הוא מאחר כמעט שבועיים,פחדתי שאולי זה הריון אבל מהפעם האחרונה ששכבנו עברו כבר שבועיים ולא היו תסמינים,אני רואה את הגמירה ולא מרגישה נוזל שנכנס לתוכי ובטוחה שלא היה קרע בקונדום,קראתי באינטרנט שאי שיגרה בעיקר בשלב ביוץ(תחילת הביוץ שלי היה בחופש ראש השנה)יכולה להביא לאיחור המחזור ואפילו לדלג על חודש,מעבר לכך השעות שינה שלי לא מסודרות,בגלל החופש הייתי הולכת לישון מאוחר וקמה מוקדם בבוקר בחזרה ללימודים,נרדמת צהריים והכל היה חוזר על עצמו כך ששעות שינה שלי משובשות,בנוסף הייתי בלחץ בגלל איחור המחזור ואכלתי המון בחופש ולפעמים היו לי קלקולי קיבה והבנתי שכל מה שרשמתי כאן גורם לאיחור המחזור,השאלה שלי היא אם אי שיגרה באמת גורמת לדילוג של חודש?אם כן,זב יכול להימשך לתקופה יותר ארוכה(מעל חודש)לפני כמעט שנתיים המחזור שלי איחר בחודש וחצי(כמובן שלא שכבתי)שאלה 2:האם למרות איחור המחזור אפשר לקיים יחסי מין? תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך, כל הפניות שלך מדגישות עד כמה את בוגרת ואחראית. אני מבחינה שהחששות שלך עקביים ובאותו נושא של דאגה מכניסה להריון למרות שימוש עקבי ונכון בקונדומים. מכל מה שתיארת, אין כל סיבה שתהי בהריון, כמו בכל הפעמים הקודמות. הווסת עלולה לאחר גם בשבועות ספורים ואף יותר מכך. לעתים לוקח גם שנים עד שהוסת נהיית ממש סדירה ויש נשים שלעולם לא תהיה להן מחזוריות קבועה ומדוייקת "על השעון". אני חוזרת ומזמינה אותך להתייעץ אתנו טלפונית או להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה כדי לשוחח עם יועצת. האם שקלת להשתמש באמצעי מניעה נוסף שיעלה אף יותר את אחוזי ההגנה נגד הריון, כמו גלולות או התקן תוך רחמי המיועד לנערות בגילך? בסניפים שונים של הדלת הפתוחה קיים שירות של בדיקת רופאת נשים, שיכולה לעזור לך להחליט על האמצעי המתאים לך ביותר. גם שירות זה ניתן תחת סודיות וללא עלות. בנוגע לשאלתך השנייה, אין כל מניעה לקיים יחסי מין כשהווסת מתעכבת. אם את רוצה ונהנית ומוגנת, אז הכל בסדר. כל טוב לך.


בת 17 שואלת: #110569
הי, יש לי שאלה. בדיקת הריון חייב לעשות בבוקר או אפשר גם בערב ?

תשובה:
שלום לך. את יכולה לעשות בדיקת הריון בכל שעות היום, חשוב רק לשים לב לבצע את הבדיקה שבועיים אחרי קיום יחסי מין שבהם את חוששת שנכנסת להריון. בהצלחה


בת 16 שואלת: #110491
שלום,אני וחבר שלי שוכבים תקופה ומאוד אחראים בנוגע לקיום היחסים וכמובן שיש שימוש בקונדום והגמירה מתרחשת מחוץ לאיבר המין שלי.המחזור שלי מאחר ב4 ימים ואני נורא בלחץ וקראתי תופעות הריון וראיתי שכתוב שיש צרבות בבטן כי מתפנה מקום לתינוק ויש לי צרבות לא יודעת להגדיר כמה זמן אבל יש לי כמה ימים והיה לי גם שלשול ואולי זה בגלל זה אבל אני ממש מפחדת ההורים שלי לא יודעים שאנחנו שוכבים ואני מאוד אחראית ומשתמשים בקונדום ואני בטוחה ב100 אחוז שלא היה קרע

תשובה:
שלום לך. את בהחלט מאוד אחראית ולכן אין לך כל סיבה לדאגה. אם אכן אתם מקפידים להשתמש בקונדום בכל פעם שאתם מקיימים יחסי מין ואין כניסה של הפין אל הנרתיק בשום שלב ללא קונדום - את מוגנת. לפי התיאור שלך אינך בהריון ולדעתי האיחור בקבלת הווסת נובע מעצם העובדה שאת נמצאת בלחץ. תופעות של צרבת אינן מאפיינות בהכרח הריון ומאחר ואת מתארת שגם סבלת משלשול יכול להיות שמדובר על קלקול קיבה או וירוס מעיים וגם כתוצאה מכך יכול להיות איחור בווסת. אם את רוצה להיות בטוחה במאת האחוזים את יכולה לבצע בדיקת הריון, למרות שאיני חושבת שיש לכך סיבה. את מאוד מזומנת להמשיך ולהתייעץ איתנו טלפונית. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110490
היי,אם אני וחבר שלי שכבנו בתקופה שנחשבת כתקופת ביוץ ושבועיים אחכ קיבלתי מחזור ואז שכבנו שבוע וחצי לפני המחזור הנוסף וגם אתמול אבל המחזור מאחר ב-4 ימים,יש שימוש בקונדום ואחריות מעל הכל הכל,אני בטוחה ב100 אחוז שהקונדום לא נקרע ב2 הפעמים האחרונות ששכבנו אך אני בכל זאת דואגת שהוא מאחר כי הוא היה סדיר בפעמים האחרונות,רציתי לשאול אם יש קשר לתקופה ששכבנו בזמן ביוץ(כמובן שגם היה שימוש בקונדום)לאיחור המחזור,או שבגלל שקיבלתי כבר אחרי ששכבנו אז זה 'מוחק" את זה,ואם זה באמת "מוחק",למה המחזור מאחר אם הוא היה סדיר והשתמשנו בקונדום והוא לא נקרע?

תשובה:
שלום לך. שמחתי לקרוא שאתם מגלים אחריות ומגנים על עצמכם הן ממחלות והן מהריון לא רצוי ומשתמשים בקונדום. זוהי התנהגות אחראית ובוגרת. סדירות המחזור שלנו מושפעת מהרבה גורמים, בין היתר ממצבי לחץ. מאוד יכול להיות שבגלל שאת חוששת מהריון, הווסת שלך מאחרת. כל עוד אתם משתמשים בקונדום ודואגים שלא תהיה כניסה של פין אל הנרתיק ללא קונדום, איני חושבת שיש לך סיבה לדאגה. את בהחלט יכולה לבצע בדיקת הריון על מנת להיות בטוחה ורגועה. מזמינה אותך ליצור איתנו קשר טלפוני ונשמח להמשיך לייעץ לך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #110477
היי,בהמשך לשאלה 110367 אני מאוד אחראית בנוגע לכל יחסי המין וכמו שאמרתי הגמירה מתרחשת בחוץ למרות השימוש בקונדום כי כמו שרואים אני מאוד דואגת(הכוונה היא שהחבר שלי מוצא את הפין מאיבר המין שלי כשהוא מרגיש שהוא גומר וגומר מחוץ לאיבר המין בתןך הקונדום),אנחנו תמיד בודקים ומשאלות קודמות הבנתי שאם היה קרע היינו רואים או לפחות הייתי מרגישה נוזל שנכנס אליי.כל החברות שלי שהיו אמורות לקבל באותו שבוע שאני הייתי אמורה גם להן המחזור מאחר,קראתי באינטרנט שאי שיגרה(חופשים ושינוי בשעות השינה)גם גורם לאיחור המחזור,האם זנ נכון?בנוסף,לפני שנתיים המחזור שלי איחר בחודש וחצי,האם זה הגיוני?והאם זה יכול לקרות שוב? תודה מראש,התייעצות שלי איתכן גורמת לי להרגיש בטוחה ובנוח.

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאת מרגישה בנוח להתייעץ איתנו, בשביל זה אנחנו פה.לשאלתך, המחזור לא תמיד סדיר והרבה פעמים יש איחורים. זה נובע מסיבות שונות וביניהן גם שינויים בשיגרה כפי שציינת ולפעמים זה באמת יכול לאחר אפילו בחודש ויותר. זה נהדר שאת אחראית בנוגע לכל יחסי המין ומקפידה על השימוש בקונדום, אבל אולי כדאי לך לשקול גם לקחת גלולות כדי לא להיות במתח בענין הקונדום. את מוזמנת להגיע אלינו לסניף של דלת פתוחה לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה שיכולים להתאים לך. להתראות!


בת 16 שואלת: #110367
היי,אני וחבר שלי שכבנו ב1.9 וב8.9 בין ה9.9 עד ל13.9 הייתי במחזור וב1.10 שכבנו שוב יש לי אפליקציה ולפיה הייתי אמורה לקבל ב10.10,אנחנו משתמשים בקונדום והגמירה לא בתוך איבר המין שלי למרות השימוש בקונדום,לא ידוע לי על קרע בקונדום כי הגמירה היא בחוץ והייתי מרגישה נוזל..בחודשים האחרונים (3 או 4 חודשים אולי יותר או פחות)המחזור שלי היה סדיר (הפרש של 28 ימים)ולמרות שעברו רק יומיים אני קצת בלחץ,היום היו לי מידי פעם כאבי בטן בבטן התחתונה כמו במחזור.בגלל החופש שהיה אכלתי המון ואולי יתר על המידה וקראתי שאכילה רבה גורמת לשינוי המחזור,זה נכון?.אני נורא נלחצת כל חודש לגבי קבלת המחזור למרות שאנחנו אחראים והקונדומים הם מחברת דורקס,ההורים שלי לא יודעים שאנחנו שוכבים ואני מפחדת להריון.האם יש סיכוי?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת חוששת מדי חודש מהריון. חשוב שתדעי שכל עוד את וחבר שלך מקפידים על שימוש בקונדומים בזמן יחסי מין (כל מגע של פין בפות מוגן בקונדום) והקונדום לא נקרע - לא יהיה הריון. אחרי שהוא גמר את או הוא יכולים לבדוק שאין חור (מומלץ לעשות מעין קשר בקונדום ולוודא שלא יוצא שום נוזל החוצה). במידה ואין חור בקונדום אתם מוגנים. השינוי בתזונה, בהרגלי חיים, במצבי רוח יכולים להשפיע על הופעת הוסת. אם את בלחץ וחושבת שהמחזור מאחר את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולוודא שאין הריון. ובכל מקרה, המשיכו להיות אחראיים בשימוש באמצעי מניעה. ואם משהו משתבש, אנחנו פה לסייע. אתם מוזמנים להגיע אלינו לייעוץ בנוגע לאמצעי מניעה, אם תרצו (מוזמנת למצוא כאן את הסניף הקרוב אליכם: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115). כל טוב.


בת 16 שואלת: #110345
היום שכבתי עם חבר שלי והיה לנו קונדום והכל אבל אחרי שהוא גמר. אז נדמלי שהשפיך יצא קצת. כלומר מלמטה. לא שנקרע הקונדום או משהו. וזה לא קרה בחדירה. יש סיכוי להיריון?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאד שכתבת אלינו. אם מדובר בנוזל זרע (שפיך) שאכן יצא מתחתית הקונדום, ייתכן מצב שבו היתה שפיכה, אבל התמהמהתם (התעכבתם) עם יציאה מיידית מהנרתיק. מייד לאחר שגבר מגיע לאורגזמה ויש שפיכה, הפין שלו מאבד מהזקפה, מה שגורם לקונדום להיות לא אטום, ואז נוזלים עלולים לדלוף מהחלק התחתון כפי שתיארת. אם את לא נוטלת גלולות או משתמשת באמצעי מניעה אחר חוץ מקונדום. יש אכן סיכוי להריון. במקרה זה יש לגשת במהרה לבית מרקחת וליטול גלולה לשעת חירום (פוסטינור או נורלבו). את שתיהן ניתן להשיג ללא מרשם רופא, בכל בית מרקחת (גם במהלך השבת אצל בתי המרקחת התורנים). ככל שתקדימי לקחת את הגלולה, כך הסיכוי שלה למנוע הריון גדל משמעותית. אני מצרפת כאן לינק עם הסבר על גלולות לשעת חירום: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876 מאחלת כל טוב ובהצלחה.


בת 21 שואלת: #110259
שלום , אני בת 21 חודש שעבר השתמשתי בגלולות פרוגסטרון ואחרי שבוע הפסקתי כי עשו לי כאבי ראש. אני עם חבר שלי משתמשים רק בקונדומים ותמיד בודקים לאחר שהוא גומר אם זה קרוע או בסדר. כל פעם שבדקנו הקונדום היה בסדר עם הזרע בפנים. כרגע יש לי איחור במחזור של 4 ימים ואני מתחילה לדאוג משום מה. גם שבוע שעבר התחלתי להשתמש בויטמינים ומינרלים לשיער בשם רוטס HR. יכול להיות שבגלל כל דהברים האלו זה דוחה לי את המחזור או כי יש לי סיבה לחשוש מהריון? למרות שאני דיי בטוחה שאין. אני באמת לחוצה ואשמח לחוות דעת.

תשובה:
שלום לך. איחור של 4 ימים זו תופעה מאד רגילה ונורמלית. הדימום הרבה פעמים מאחר או מקדים, זה לרוב לא מדוייק לגמרי. יכולות להיות סיבות שונות לאיחור, אולי באמת ויטמינים ומינרלים חדשים שהתחלת להשתמש בהם, ואולי מתח ולחץ, קשה לדעת מה בדיוק משפיע על כך. בכל מקרה, אם הקונדום לא נקרע, אין כל חשש להריון ואת יכולה להיות רגועה לגמרי. הייתי ממליצה לך לא לוותר על גלולות. גם אם הסוג שניסית לא התאים לך, נסי סוג אחר. בדרך כלל לוקח לגוף כמה שבועות עד שהוא מתרגל לגלולות, ולמרות שאת עשויה להרגיש תופעות לוואי שונות,(כמו כאבי הראש שתיארת), אם תחכי כמה שבועות הגוף יתרגל והכל יעבור ואז תוכלי ליהנות מיחסי המין מבלי לחשוש מהריון לא רצוי. כל טוב!


בת 16 שואלת: #110211
חבר שלי ואני שכבנו פעם ראשונה והוא גמר בחוץ. אני לוקחת גלולות כבר כמה חודשים אבל בימים האחרונים יוצא לי לשלשל. אני משלשלת אחרי הרבה שעות שלקחתי את הגלולה לא בטווח הקרוב לזמן שלקחתי אותה אבל עדיין אני מפחדת שיכול להיות שהיא לא השפיעה ושנכנסו טיפות אהבה לגוף שלי.. יש לי ממה לדאוג? אני צריכה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אענה כאן על שתי שאלותייך שמאוד דומות זו לזו. הגלולות מגינות עלייך מפני הריון, כל עוד לא שכחת ליטול אותן באופן עקבי (כדאי מאד להקפיד על שעה קבועה, אבל איחור של עד 12 שעות עדיין משאיר אותך מוגנת) או כל עוד לא הקאת או שלשלת בטווח של 3-4 שעות מרגע נטילת הגלולה. לפי מה שאת מתארת, השלשולים הללו אינם קבועים, נכון? שלשול שקרה כל כך הרבה שעות אחרי נטילת הגלולה לא מהווה שום בעייה ולא אמור לעורר דאגה.. את מוגנת מפני הריון ואין שום סיבה לקחת פוסטינור. כל הכבוד על האחריות והעירנות. כל טוב!


בת 15 שואלת: #110202
חבר שלי ואני עשינו סקס יבש עם תחתונים. הוא גמר בתוך התחתון שלו. מאז מאחר לי המחזור כבר בשבועיים ואני ממש לחוצה. עד עכשיו המחזור שלי היה סדיר.. אני לא מרגישה כאבי בטן או בחילות אבל זה ממש מוזר שהמחזור מאחר לי בככ הרבה זמן ועד עכשיו תמיד ידעתי מתי הוא יגיע. יכול להיות שאני בהריון?

תשובה:
היי, במידה ולא היתה חדירה או שפיכה בפתח הנרתיק אין סיכוי להריון. יכול להיות שהמחזור מאחר בגלל הלחץ. תהיי רגועה :)


בן 14 שואל: #110148
שלום. אני בת 14 וחבר שלי גם. אתמול קיימנו יחסי מין כששנינו ערומים והוא שם קונדום ושכב עליי אבל לא הייתה החדרה מלאה אלא רק שיפשופים כאלו, אחרי שהוא קם ממני ראינו שהקונדום נקרע מהצד, לא מהצופציק שבו נאגר השפיך בסוף הקונדום. האם יש סיכוי שנכנסתי להריון? לא קיבלתי מחזור כבר כמעט חודש חודשיים בלי שום קשר והיום כאבה לי הבטן לאורך כל היום

תשובה:
שלום, אם לא הייתה חדירה מלאה אז רוב הסיכויים שלא נכנסת להריון אבל בגלל שהקונדום נקרע ואולי כן הייתה חדירה, ייתכן שבכל זאת טיפות חדרו לנרתיק. למרות שנשמע מהתיאור שלך שהסיכוי להריון הוא קלוש ביותר, עדיין יש סיכוי שכן. אם בינתיים כבר קיבלת, אז הכל בסדר. אם לא, תוכלי לקחת את גלולת היום שאחרי. היא לא גורמת שום נזק והיא פועלת על יד דחיית הביוץ. כלומר, אם בכל זאת חדרו טיפות זרע לנרתיק בגלל שהקונדום נקרע, הגלולה תדחה את הביוץ כדי למנוע את הריון. יש שני סוגים של הגלולות האלה - פוסטינור/נורלבו שצריך לקחת עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים ו"אלה" - עד 120 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים. יש תופעות לוואי קלים ביותר (יכולה לקרוא על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=876) בהצלחה.


בת 18 שואלת: #110084
היי אני נטלתי בעבר גלולות במשך כ שנה וחצי עד שהפסקתי בתאריך 8.7 לאחר חודש קיבלתי שוב מחזור ב15.8 ומאז לא קיבלתי אני ובן זוגי מקיימים יחסי מין רק עם קונדום ותמיד בודקים שהכל בסדר ולא קרה שום דבר שאמור להיות מדאיג אך אני עדיין לא מקבלת מחזור למרות שמאחר לי בכ-16 ימים עדיין לא קיבלתי ועכשיו כבר ה1.10 ולא קיבלתי מאז ה15.8 עשיתי פעמיים בדיקת הריון והיא שלילית האם לבצע גם בדיקת דם אני פשוט בלחץ ולא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום, רוב הסיכויים שאם שתי בדיקות הריון יצאו שליליות אז את לא בהריון, אבל חבל מאד שאת כל כך לחוצה ולכן אולי כדאי שתעשי גם בדיקת דם כדי להירגע. את מוזמנת להגיע לסניף של דלת פתוחה לבצע את הבדיקה וגם לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה שיכולים להתאים לך. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #110079
שלום, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין באופן קבוע עם קונדום, לקחתי למספר חודשים גם גלולות אך הפסקתי כי זה השפיע עליי לרעה (נפשית), קיבלתי מחזור בפעם האחרונה לפני שלושה/ארבעה חודשים ועשיתי מספר בדיקות הריון וכולן יצאו שליליות, תהיתי אם כדאי לי ללכת לבדיקה אצל גניקולוגית או לא לדאוג ולחכות עד שהמחזור יופיע שוב, תודה 😊

תשובה:
שלום לך, כמה נפלא לשמוע שאתם נוהגים באחריות ורצינות לגבי המיניות שלכם. במידה ואתם משתמשים בקונדומים על פי ההוראות, אין כל סיבה לחשוש מהריון. מהימנות הבדיקה היא מאוד גבוהה, ואין טעם לחזור עליה לעתים קרובות. בגילך זה מאוד טבעי שהוסת מתעכבת, או שאינה סדירה, ובוודאי לאחר שינויים הורמונאליים, כמו אחרי הפסקת גלולות. מתי לאחרונה ביקרת אצל רופא/ת נשים? במידה וחלפו ששה חודשים מאז הביקור האחרון, כדאי לקבוע פגישת מעקב בכל מקרה. במידה ותקופת הזמן קצרה יותר או שיש לך סבלנות לחכות שהווסת תגיע, לא הייתי מודאגת מהאיחור. תמיד קיימת האופציה לגרום לווסת להגיע באופן מלאכותי על ידי שימוש בכדורים המכילים הורמונים הגורמים לפעולה זו. אם את מעוניינת, את יכולה לקבוע בדיקה גניקולוגית אצלנו באחד מן הסניפים של דלת פתוחה, ללא עלות ותחת סודיות. מה שתבחרי ומתאים לך. כל טוב לך וחופשה נעימה!