A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

בת 18 שואלת: #108901
אני וחבר שלי שכבנו אתמול וקרה דבר מוזר הוא היה כמובן עם קונדום אבל הוא שם לב לנוזל לבן בתוך הקונדום ולא בפתח השופכה על גוף איבר המין הגברי ישר הפסקנו ובדקנו שהקונדום לא היה עם חור יש סיכוי להיריון אפילו שהנוזל היה בתוך הקונדום כי זה היה יום הביוץ שלי אני מאוד לחוצה לקחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אם הקונדום היה תקין והזרע לא חדר לנרתיק אין סיכוי שתהיי בהריון. כל טוב!


בת 15 שואלת: #108900
היי, אני וחבר שלי שכבנו לפני משהו כמו שבועיים עם קונדום והוא גמר בחוץ ובדק שהקונדום לא נקרע, לא קיבלתי מחזור כבר חודש והמחזור שלי לא סדיר יש חשש להיריון?

תשובה:
שלום, אם זרע לא חדר לנרתיק אז אין חשש להריון. כל טוב.


בת 20 שואלת: #108871
אני משתמשת פעם ראשונה בגלולות מליאן, שכחתי את הגלולה הלפני האחרונה של החפיסה. גליתי את זה לאחר 12 שעות, שעתיים לפני לקיחת הגלולה האחרונה, בנוסף קיימתי יחסים לא מוגנים ב12 שעות לאחר שפיספסתי את הגלולה. האם אני צריכה לקחת גלולת היום שאחרי או להמשיך לקחת גלולות מליאן בלי הפסקה של שבוע? והאם הסיכוי להריון גדול?

תשובה:
שלום לך, באופן עקרוני לפספס גלולה בימים האחרונים של החודש זה פחות חמור מלפספס אותה בימים הראשונים. החומר עוד נמצא ורץ בגוף שלך ולכן את כנראה מוגנת, אם כי ההגנה היא לא ב100% ולכן קשה לי להתחייב על כך שאת לא בהיריון. אולי בשביל השקט הנפשי והביטחון הייתי מציעה לך לקחת את גלולת היום שאחרי- אני מזכירה לך שגלולת פוסטינור/נורלבו רלוונטיות 72 שעות לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים וגלולת "אלה" טובה לטווח של 5 ימים מקיום היחסים הלא מוגנים. את הגלולות את ממשיכה לצרוך כמו שהיית אמורה, כולל את ההפסקה לווסת. בהצלחה


בת 18 שואלת: #108866
לגבי השאלה ששאלתי אני שכחתי לציין שבלילה לפני הבדיקה אני שתיתי אלכוהול אבל לא בצורה מוגזמת לא היה לי הנגאובר.. האם זה היה יכול לשבש את התהליך של הבדיקה בבוקר?

תשובה:
שלום לך אלכוהול לא משבש בדיקת היריון ולכן לדעתי אין השפעה על התוצאה בהצלחה


בת 21 שואלת: #108865
הי, אני נוטלת גלולות מינס ושכבתי עם חבר שלי בלי קונדום. אני לוקחת גלולות כרגיל אבל יומיים אחרי הסקס קמתי עם בחילות קצת, התחלתי להילחץ למרות שאני נוטלת גלולות ולא אמורה להיות בעיה. יש ממה לחשוש?

תשובה:
שלום לך, אם את באמת נוטלת גלולות באופן סדיר ותדיר אז אין סיכוי שאת בהיריון. אם היו לך פספוסים מסוימים אז יתכן וההגנה נפגעה ואת בהיריון, אבל אם לא, אז הבחילות כנראה לא קשורות להיריון ויכולות לנבוע מקלקול קיבה או תופעה אחרת שקשורה בבחילות. הייתי ממליצה גם להמתין לדימום החודשי כדי לוודא את העניין, ואם יש איחור של שבוע או יותר, לעשות בדיקת היריון ביתית או אחד בסניפי הדלת הפתוחה. מה שכן, לגמרי נשמע שאין צורך ושהכל בסדר ואת לא בהיריון.


בן 15 שואל: #108832
אתם חושבים שיש סיכוי קטן של הריון אם הכנסתי לבין 10 ל20 שניות ולא יצא לי טיפות האהבה וגמרתי בחוץ והקונדום היה תקין לגמרי אז יש סיכוי?

תשובה:
היי! כפי שכבר ענתה לך היועצת הקודמת, אין אמצעי מניעה יעיל ב-100%. בקונדום מדובר ב-97% ובגלולות למשל ב-98%-99% ביטחון. עפ"י מה שתיארת, הסיכוי להריון הוא אפסי אך אם אתם רוצים להיות רגועים לגמרי, תבצעו בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין. כל טוב!


בן 15 שואל: #108818
היי אני וידידה שלי מהשכונה שכבנו פעם ראשונה כמובן אם קונדום ואחרי בערך 20 דקות סקס היא גמרה וחלק מהקונדום החליק לי האם יש חשש להריון ובנוסף כשניסינו אנאלי לא הצלחתי לחדור(השתמשנו בחומר סיכה ) בכלל מכיוון שהחור שלה היה מאד מאד קטן ושנינו מאד רוצים לעשות אנאלי איך נוכל לעשות זאת בקלות ושאלה אחרונה:ששכבנו לקח לי קצת יותר משעה לגמור מהחדירה וכבר התחיל לכאוב לה מהחדירה אחריי שהיא גמרה כבר פעמיים איך אוכל גם אני לגמור כמה פעמים

תשובה:
היי לך ממה שהצלחתי להבין, הקונדום החליק כאשר היית עוד בתוך הנרתיק. אם רק חלק ממנו החליק, הסיכוי להריון קטן מאוד. אם גמרת לפני זה, אז הסיכוי גדול יותר. אם אתם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, אפשר לקחת את גלולת היום שאחרי, "אלה", עד 5 ימים מקיום יחסי המין. אם ידידה שלך מתחת לגיל 16 אז יש צורך במרשם רופא. (אם הקונדום החליק כשהיית כבר בחוץ ולא היה מגע אז אין חשש). לגבי הניסיון למין אנאלי- לגיטימי שלא הצלחתם לעשות זאת בפעם הראשונה ששכבתם. מין אנאלי הוא אקט מאוד אינטימי וצריך להיות מאוד קרובים ופתוחים בתקשורת כדי שזה יעבוד וששני הצדדים יהנו מהעניין. אם באמת שניכם רוצים זאת ואתם מרגישים שיש את הקרבה הנדרשת ביניכם עבור זה, אז חשוב לעשות את זה לאט, עם הרבה תקשורת ביניכם במהלך היחסים ולפני, עם חומר סיכה ובעדינות. זה גם לא חייב לקרות בפעם אחת אלא בשלבים בהדרגתיות. לגבי השאלה האחרונה שלך- קודם כל והכי חשוב, אם כואב לאדם השני בזמן יחסי המין צריך להפסיק זאת. מין צריך להיות מהנה ונעים לשני הצדדים ואם זה לא כך צריך לעצור ולמצוא דרכים אחרות. החדירה לא חייבת להסתיים רק כשהגבר גומר ויש דרכים אחרות להגיע לאורגזמה (גם לגבר וגם לאישה). אם זה משהו חד-פעמי שקרה הפעם, יכול להיות שהיו סיבות שגרמו לך לכך כגון לחץ. אם זה משהו שקרה לך כבר מספר פעמים תנסה לחשוב יותר לעומק אם באמת אתה רגוע ונינוח בזמן יחסי המין, כי זה חשוב מאוד עבור ההנאה שלך. חוץ זה, יכולות להיות מספר סיבות לכך שלוקח הרבה זמן לגמור ואם תיתן לנו פרטים נוספים לגבי מה אתה חושב שיכולה להיות הסיבה, זה יכול לעזור. בהצלחה


בת 19 שואלת: #108762
אוקי, אני אשמח לתשובה האם יש סיכוי שנכנסתי להריון מהמקרה שסיפרתי. שכבנו יומיים אחרי שהמחזור שלי הסתיים ללא אמצעי מניעה כלשהם וקראתי שהסיכויים להכנס להריון אחרי מחזור הם קטנים יחסית. כמו כן נטלתי גלולות במשך 4 ימים רצופים (שני-חמישי) עד שקיימנו יחסי מין (יום שישי).

תשובה:
היי! הבנתי משאלה קודמת שעשית הפסקה של חודש בגלולות. לאחר מכן התחלת ליטול את הגלולות ביום השני של המחזור ולא ביום הראשון. מסיבה זו, באותו שבוע היה עליכם להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום. גם אם הסיכויים להריון קטנים, עדיין קיים סיכון. נשים מבייצות בתקופות שונות בחודש ויש כאלו שמבייצות דווקא לאחר הווסת.. אתם קיימתם יחסים שבעצם לא היו מוגנים (למרות שנטלת את הגלולות 4 ימים לפני קיום יחסי המין אך לא מהיום הראשון של המחזור). אני ממליצה שתבצעי בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין כדי שתהיי רגועה שהכל בסדר ושאין התפתחות של הריון. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108728
אני ובן זוגי משתמשים תמיד בקונדומים וגם כאשר הוא גומר אז הוא גומר בחוץ, שבוע שעבר ביום שני שכבנו ונקרע הקונדום ולמרות שהוא גמר בחוץ לקחתי פוסטינור בשביל להיות בטוחה שלא נכנסתי להריון, יום לאחר מכן ביום שלישי שכבנו ושוב הקונדום נקרע לא רציתי לקחת שוב פוסטינור אז פניתי לרופאת נשים יום אחרי והיא אמרה שאין צורך לקחת שוב פוסטינור כי הוא מגן בפני הריון ל72 שעות (ומכוון שלא עברו 72 שעות מאז לקיחת הכדור אז לא לקחת שוב. לאחר שישה ימים מלקיחת הפוסטינור התחלתי לדמם, הדימום הוא רב ברמה של מחזור.. אני יודעת שצריך להיות דימום בעקבות הפוסטינור אבל לפי דעתי זה המחזור והוא פשוט הוקדם... הבעיה היא שהוא הוקדם בשבועיים! האם זה בסדר וזה מחזור רגיל שייפסק בעוד כמה ימים? או האם זה לא טוב שהוא הקדים בשבועיים?

תשובה:
שלום לך. הדימום הוא ככל הנראה בהשפעת הפוסטינור, זה הגיוני שמתרחשים שינויים כאלה בווסת. אין לך מה לחשוש אם יהיו עוד דימומים שלא בזמן שבו את אמורה לקבל את הווסת. חשוב לומר שיש עוד מגוון רב של אמצעי מניעה שאתם יכולים להשתמש בהם בנוסף לקונדום, את מוזמנת לקרוא באתר הדלת הפתוחה או להגיע לסניף שקרוב אלייך, נוכל להראות לך איך הם נראים ולהסביר כיצד להשתמש בהם, כך תוכלי לבחור באפשרות שמתאימה לך ביותר. כל טוב


בת 23 שואלת: #108681
שכבתי היום עם חבר שלי . פעמיים הוא שם קונדום ופעמיים לא . הוא גמר לידי . לאחר שקיימנו יחסי מין , התחלתי להרגיש כאבים באיזור הפות . אני ממש לחוצה שאני בהריון , אני על גלולות ושהוא גמר הוא ישר הלך ליד וישר התרחקתי מהגמירה שלו. האם יש סיכוי שאני בהריון? בבקשה אני דואגת אשמח לתשובה בדחיפות!

תשובה:
שלום, את כותבת שאת לוקחת גלולות אז למה את חוששת מהריון? בכל מקרה, כאבים באיזור הפות אחרי יחסי מין לא קשורים להריון. אולי היית יבשה מדי והשפשוף הממושך פצע אותך קצת? אולי היית לחוצה מהפחד שתיכנסי להריון? אני מקווה שתצליחי להירגע וליהנות. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #108671
בבקשה תענו ! אתמול אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום הפין היה בפות אבל לא עד הסוף והקונדיום נקרע ולא היה שפיך אני נורא מפחדת לקחת פוסטינור ??

תשובה:
היי! לפי התיאור שלך היתה כניסה של הפין לנרתיק. גם אם הפין לא חדר עד הסוף ולא היתה גמירה אך הקונדום נקרע, יתכן והיו טיפות אהבה שעשויות להכיל זרע וחדרו לנרתיק. אם לא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין כדאי שהיא תקח פוסטינור או נורלבו. אם חלפו פחות מ-120 שעות (חמישה ימים) היא יכולה לקנות את "אלה". אין צורך במרשם רופא. בעוד כשבועיים על החברה לבצע בדיקת הריון כדי לשלול הריון לחלוטין. כל טוב!


בת 20 שואלת: #108667
היי , לפני שבוע בערך לקחתי פוסטינור והיום התחילו לי דימומים .. איך אפשר לדעת אם זה ווסת או דימומים שיכולים להיות כתופעה מהפוסטינור ? ועוד שאלה : היום לקחתי את הגלולה ellaa אחרי שבוע שלקחתי את הפוסטינור הבנתי שזה יכול לאחר או להקדים את המחזור .. אבל עצם זה שנטלתי שתי גלולות ״חירום״ בשבוע וחצי יכול להזיק לי ?? והדגש על להזיק -- ועוד שאלה. חח :(אחרונה): **אני וחבר שלי שכבנו והשתמשנו בקונדום רק באמצע היחסים ,עד שלב הגמירה , זאת אומרת שבהתחלה הייתי חשופה לחלוטין .. יש עדיין סיכוי להיריון ? תודה .

תשובה:
הי, זה שנטלת שתי גלולות חירום בשבוע וחצי זה לא יכול להזיק לך אבל גלולות החרום לא צריכות לשמש כתחליף לאמצעי הגנה. לגבי השאלה האחרונה, טיפות זרע יכולות לצאת גם לפני שלב הגמירה ולכן בחדירה לא מוגנת יש סיכוי להריון. כדאי שתשקלי שימוש בגלולות. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108626
שכבתי היום ב6 בבוקר עם קונדום כמובן. חבר שלי גמר בתוכי אך עדיין קיים בי חשש שהזרע מצא את דרכו אליי. הסתכלנו על הקונדום והוא לא נקרע. לאחר הפעם הראשונה שהוא גמר הוא הוציא את הקונדום וזרק אותו. אחרי כמה דקות הוא החדיר לי אצבעות בלי לשטוף ידיים ואחר כך עשינו עוד סיבוב (עם קונדום חדש). אני מפחדת שחוסר הניקיון מהידיים שלו יגרום להריון. הסיכוי גדול? ללכת לקנות פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת חוששת - אבל חשוב לי לציין שלא נשמע סביר שיש חשש להריון במקרה הזה. הסיכוי שנשאר כמות של זרע פעיל על האצבעות שלו היא אפסית - אני מניחה שלפני כן הוא נגע בדברים אחרים כך שגם אם היה זרע הוא לא נשאר על האצבעות שלו. אין שום צורך בפוסטינור. מה שכן, כדאי לדבר עם חבר שלך על כך שזה מלחיץ אותך - ואולי לשים מגבונים ליד המיטה כדי שתוכלו לנקות את הידיים בזמן הסקס ולהפחית את הלחץ שלך מהריון. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 17 שואלת: #108619
היי, יצא לי הרגע לשכב. חשוב להבהיר שאני לא לוקחת גלולות. אז ככה, הפרטנר שלי גמר בתוכי (בתוך קונדום). אבל אני עדיין לחוצה מהעניין. כל הפעמים הקודמות שלי גמרו בחוץ. בדקנו את הקונדום אחר כך ולא היו סימני קריעה. הוא נתן לי כסף לפוסטינור כי אני באמת הייתי לחוצה. השאלה שלי היא האם יש סיכוי שקצת מהזרע נכנס אליי? למרות הקונדום? עדיף לקנות או שאין צורך?

תשובה:
היי! הכל בסדר יקירה. אם קיימתם יחסי מין עם קונדום והוא הולבש כמו שצריך ולא נקרע את מוגנת. בשימוש נכון היעילות של הקונדום היא 97%. עפ"י התיאור שלך אינך צריכה לקחת פוסטינור. הפוסטינור הוא אמצעי חירום ואין צורך לקחת אותו אם הכל היה תקין. בנוסף, כדי למנוע את הלחץ (המיותר ,לדעתי) אני ממליצה שתשקלי להתחיל ליטול גלולות או אמצעי מניעה אחר שיעניק לך תחושת ביטחון. את יכולה להתקשר אלינו או להמשיך ולפנות כאן אם יש לך שאלות נוספות. כל טוב!


בן 20 שואל: #108604
אני משתמשת בגלולות יאז כבר כמה חודשים, ובמקביל לקחתי אנטיביוטיקה פן רפא 500 למשך 10 ימים. שכבתי עם הבן זוג שלי בזמן הזה ללא אמצעי מניעה נוסף, רוצה לציין שזה קרה יומיים אחרי שנגמר המחזור. מה הסיכוי להריון?

תשובה:
שלום, ישנן אנטיביוטיקות אשר יכולות לפגוע לפעילות התקינה של הגלולות ועל כן לא להיות מחוכנים ברמת האחוזים אשר מציינת חברת הגלולות. על מנת לדעת האם האנטיביוטיקה הספציפית הזו משפיע על הלולות שאת לוקחת, אני ממליצה לך לפנות לרופא/ת הנשים שלך. במידה והרופא/ה שלך מציינת כי האנטיביוטיקה לא סותרת את הגלולות, והמשכת לקחת אותן באופן רצוף וקבוע, הינך מוגנת לאורך כל התקופה ואין חשש להריון. במידה והאנטיביוטיקה שלך כן משפיעה על הגלולה, הסיכוי להריון עולה. את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון על מנת להסיר ספקות. בהצלחה


בת 21 שואלת: #108413
היי, אני בטיול אחרי צבא שלי ושכבתי עם מישהו שהכרתי פה, עם קונדום!! כמה ימים אחרכך התחילו לצאת לי שלפוחיות וכל האזור נהיה הכי כואב שהיה לי בחיים.. הלכתי לרופא וכנראה שנדבקתי בהרפס, הבנתי שזה אפשרי להדבק אפילו שהשתמשנו בקונדום.. אני אמורה לקבל מחזור, יכול להיות שהקונדום לא עבד בכלל ואני צריכה לעשות בדיקת הריון ?

תשובה:
היי! אני שמחה שפנית לרופא לאבחון ולקבלת טיפול. אם הקונדום הולבש כראוי ולא נקרע במהלך קיום יחסי המין- הסיכויים להריון הם אפסיים. מה שהבנת הוא נכון; בהרפס ניתן להידבק גם עם קונדום מכיוון שהקונדום לא מכסה את כל אזור החיכוך של איברי המין. טפלי בעצמך על פי הוראות הרופא והמשיכי ליהנות בטיול. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108362
שלום כשקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בפעם הראשונה לפני חודשיים בערך לא כאב לי ולא ירד לי דם. במשך הזמן הזה קיימנו יחסי מין על יום ואתמול בערב לאחר שקיימנו כאב לי קצת אחרי והיום בבוקר כשקמתי והלכתי להיתפנות וניגבתי עם נייר טואלט היה כתם דם על הנייר ואחרי זה לא המשיך להיות דימום. האם זה נורמלי מה זה אומר והאם זה אומר שנקרע לי הקרום? אני לוקחת גם גלולות תקופה רבה ולא אמור להתחיל לי המחזור.

תשובה:
שלום לך, ישנן בנות שלא מדממות בקיום היחסים עם חדירה בפעם הראשונה ויתכן שיהיה דימום בשלבים יותר מאוחרים. בעיקרון קרום הבתולין הינה רקמה גמישה ולעיתים הקרום נקרע לחלק מהנשים רק בלידה. יכול להיות שהדימום הוא מהקרום ויכול להיות שלא, אלא מהנרתיק עצמו. אם הדימום פסק אז זה בסדר והתופעה שתיארת נורמלית.ציינת שהינך משתמשת בגלולות, אם לקחת בצורה עקבית אז אין חשש להיריון והדימום הוא לא המחזור. במידה שמפספים גלולה יתכן שיהיה דימום וחשוב לקחת את הגלולה 12 שעות מזמן השכחה ואם עברו מעל 12 שעות את לוקחת 2 גלולות ברצף וממשיכה לקחת כרגיל ובנוסף להשתמש באמצעי מניעה נוסף כגון, קונדום. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #108344
היי, חברה שלי נמצאת עכשיו בגרמניה והיא שכבה בפעם הראשונה שלה עכשיו בלי קונדום והוא גמר בפנים. היא לוקחת גלולות והיום היה היום האחרון שלה במחזור והיא הייתה קצת חולה לפני שבוע והקיאה ממש קצת פעם אחת שעה אחרי שלקחה את הגלולה. האם היא תיכנס להריון? מה היא יכולה לעשות? היא נמצאת שם עד לעוד שבוע....

תשובה:
היי! קודם כל, כל הכבוד שאת דואגת לחברה שלך. ללא קשר לגלולות, חשוב להשתמש בקונדום כדי למנוע מחלות המועברות במגע מיני. לגבי הגלולות; בכל מצב של הקאות פחות משעתיים לאחר נטילת גלולה יש לעשות שימוש באמצעי מניעה נוסף (כמו קונדום) למשך שבוע. אם עבר שבוע מאז ההקאה ועד לקיום יחסי המין והחברה נטלה את כל הגלולות ובזמן (לאחר ההקאה), אין חשש להריון. כל טוב!


בת 18 שואלת: #108295
שלום , אני עילאי ואני בת 18. אני נוטלת כשנה וחצי גלולות יסמין פלוס ואני תמיד מקבלת מחזור בין 3 הגלולות הראשונות בשבוע של המחזור. כיום אני אנטול את הגלולה ה4 בשבוע של גלולות המחזור ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני נמצאת במערכת יחסים שקיימנו כבר יחסי מין מלפני המון זמן וגם גמירה בפנים. היו לי לאחרונה פעמים ששכחתי לקחת באותו יום גלולה ונטלתי אותה יום אחרי. אני לחוצה מכך שאיני מקבלת מחזור. תוכלו למצוא לי תשובה ?

תשובה:
שלום לך! את כותבת ששכחת לקחת פעמיים את הגלולה במהלך החודש האחרון. אם יש איחור של יותר מ-12 שעות בנטילת הגלולה, את לא מוגנת. במידה ושוכחים גלולה אחת ולוקחים אותה באיחור של יותר מ-12 שעות יש ליטול את הגלולה ששכחת ולהמשיך וליטול את הגלולות האחרות כרגיל אך להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום במשך שבוע. אני מבינה ממה שכתבת שכנראה לא עשיתם שימוש בקונדום ולכן יכול להיות חשש להריון. עלייך לבצע בדיקת הריון 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים (הפעם הראשונה ששכבתם לאחר ששכחת ליטול את הגלולה). את מוזמנת להגיע אלינו , לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ולבצע אצלנו את הבדיקה בליווי יועצת. אם יש לך שאלות נוספות את יכולה להתקשר לכל אחד מסניפי הדלת הפתוחה ונשמח לעזור לך. הנה רשימת הסניפים , הכתובות ומספרי הטלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 18 שואלת: #108249
אני נוטלת גלולות באופן סדיר קיימתי יחסי מין ללא קונדום לפני מספר ימים ובגלל שהקאתי לקחתי פוסטינור. אתמול קיימתי שוב יחסי מין ורוב הזמן השתמשנו בקונדום היום בבוקר שמתי לב שלא לקחתי אתמול גלולה ולקחתי אותה עכשיו עברו מעל 12 שעות מה לעשות לקוות שאני לא בהריון או לקנות שוב פוסטינור?

תשובה:
היי, אני שמחה לשמוע שאת אחראית ומקפידה לקחת גלולות באופן קבוע וכשיש "תקלות" משתמשת באמצעי מניעה חלופיים. אם עברו מעל 12 שעות לאחר הזמן בו אמורים לקחת גלולה וקיימת יחסי מין ללא קונדום (לא הבנתי מפניי שכתבת שרוב הזמן השתמשת בקונדום) כדאי שתקחי פוסטינור בכדי למנוע אפשרות לכניסה להריון גם אם היא קטנה:)


בן 16 שואל: #108242
שלום, ביום ראשון הזה חברה שלי סיימה את החפיסה הראשונה התאוריה היא אמורה לקבל מחזור ביום יומיים הקרובים וזה לא קרה, מחר אם לא לקבל מחזור אנחנו רוצים לפנות לאמא שלה, אבל בכל זאת רציתי לשאול אותכם אם כדי לעשות בדיקת הריון או סתם לפנות לאמא שלה, רוצה להדגיש שקיימנו יחסי מין רק פעם אחת בחודש וגם הוא כמו שכתבתי למטה היה בטוח(בשאלות הקודמות שלי)....תודה

תשובה:
היי! אני מבינה את הלחץ בו אתה נמצא אך גם בתשובות הקודמות ענו לך שבחודשים הראשונים יתכנו שיבושים בקבלת הווסת, עד שהגוף מתרגל. לא נראה שיש מקום לחשש עפ"י התיאור הקודם שלך. כאבי הבטן והגב וללא דימום מרמזים כנראה שהווסת בדרך אך יכולים לנבוע גם מהלחץ שלה. אין צורך לבצע בדיקת הריון. במהלך החודשים הבאים המחזור יסתדר. בכל מקרה אתם יכולים לשתף את אמא שלה בחששות שלכם ואני שמחה שיש ביניכם קשרים טובים. זה חשוב!


בת 15 שואלת: #108233
שלום רב ...היום אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה..והוא ניסה בהתחלה להחדיר לי אבל זה לא ניכנס ואז הוא הוריד את הקונדום ולבש אותו שוב פעם...עכשיו בפעם הראשונה כשהקונדום היה עליו ראינו "טיפות אהבה" ואני פוחדת שכשהוא הוריד יכול להיות שהם יצאו או נזלו מהקונדום לצד השני או משהו כזה...למרות שכשהוא לבש בפעם השנייה גם היה נראה כאילו זה הטיפות אבל אני עדיין פוחדת שהוא טעה או שהטיפות יצאו משם ...יש חשש להירון?!?!מצב כזה אכן יכול לקרות ? תודה רבה על הקריאה !!!

תשובה:
שלום, אני מתקשה להבין אם הוא לבש בחזרה את אותו הקונדום או השתמש באחד חדש? אם הוא לבש בחזרה את אותו קונדום בהחלט יכול להיות שחלק מהנוזל יצא החוצה - אבל כדאי מאוד שתדברי איתו על זה ותשאלי אותו. כמובן שאם הוא השתמש בקונדום חדש - לא אמורה להיות בעיה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 19 שואלת: #108163
היי שלום אני נוטלת גלולות זואלי כבר הרבה זמן ואני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום אני נוטלת את הגלולות כל יום וכל שעה לפעמים אני מאחרת בכמה שעות אבל זה לא עובר את ה12 שעות והמחזור מאחר לי בשלושה ימים ואני חוששת שנכנסתי להריון מה הסיכוי שאני יכנס להריון שאני מקפידה על יום לקחת גלולות באותה שעה ? אני ממש מפחדת

תשובה:
הי, סיכוי של 1% - מאוד קטן עד לא קיים. לפעמים לא מקבלות מחזור בכלל על גלולות - זו תופעת לוואי של הגלולות - וסביר שזה המקור לאיחור. אם את מודאגת תמיד אפשר לעשות בדיקת הריון - כדאי עוד חמישה-שישה ימים. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #108150
אני וחבר שלי לפני כמה ימים עשינו פעם ראשונה, וזאת הייתה הפעם הראשונה שלי עשינו בלי קונדום אבל הוא גמר בחוץ מאז עשינו ככה עוד פעמיים שלוש. מה הסיכויים שאני אכנס להריון? אני גם לוקחת גלולות במיניון נמוך

תשובה:
היי! אם את נוטלת גלולות באופן סדיר בכל יום ובזמן, אין חשש להריון. הגלולות להסדרת המחזור גם מונעות הריון. כל טוב!


בן 20 שואל: #108137
אני וחברה שלי שכבנו בלי קונדום ביום שהיא מתחילה לקחת את הגלולות של הקבלת מחזור, אלה שלא משפיעות, אבל עבר יום ו היא עדיין לא קיבלה מחזור. רציתי לשאול אם הגלולות עדיין השפיעו או שצריך לקחת פוסטינור

תשובה:
שלום לך! אם החברה לוקחת גלולות באופן סדיר , לא פספסה אף גלולה ולקחה אותן בזמן- אין חשש להריון והיא לא צריכה לקחת פוסטינור. יתכן ויש סיבה אחרת לעיכוב במחזור. אם הווסת לא מגיעה בימים הקרובים והמחזור שלה סדיר בד"כ, ממליצה לפנות לרופא/ה. כל טוב!


בת 16 שואלת: #108123
גלולות לסידור המחזור ..

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 19 שואל: #108027
אני מדגיש שגם אני בודק שאין חור בקונדום כל הזמן אך אני לא מבין למה מאחר לה ככה יש לה המון לחץ בזמן האחרון ממלא דברים וגם השינויים בשעות שינה והכל זה משפיע ?

תשובה:
שלום לך, אם שמתם קונדום מתחילת החדירה ויצאת לפני שגמרת או ישר אחרי שגמרת, הקונדום לא נקרע והוא היה בתוקף, אין סיכוי להריון. אני מבינה שאתם בלחץ ולכן מה שאני מציעה הוא שהיא תעשה בדיקת הריון כדי לראות תוצאה שלילית ואז הגוף יירגע והדימום יגיע. כל טוב


בת 25 שואלת: #108003
קיימתי יחסי מין ב 21.7.2017 , החבר שלי לא השתמשת בקונדום והוא גמר בתוכי, אני לוקחת גלולות דיאנה 35 ובגלל החשש שאכנס להיריון לקחתי פוסטינור ב23.7.2017 וב 24.7 התחילה אצלי דלקת בדרכי השתן אז לקחתי אנטיביאוטיקה..השאלה שלי האם יש סיכוי שאכנס להיריון? והאם האטיביאוטיקה משפיעה על הגלולות שלקחתי לפני?

תשובה:
שלום לך! אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא פספסת אף גלולה, אין סיכון להריון לא רצוי ולא היה צורך לקחת את הפוסטינור. את מספרת גם שהתחלת לקחת את האנטיביוטיקה יממה לאחר נטילת הפוסטינור, כלומר לאחר שהוא כבר "עשה את העבודה" כך שממש אין חשש להריון. כל טוב!


בן 19 שואל: #107972
היי אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין מוגנים לחלוטין (דורקס) ולאחר מכן לפני שגמרתי הוצאתי את הפין לפני וגמרתי בחוץ לגמריי, לאחר כמה ימים חברה שלי מתלוננת על איחור אך זה בעיה שכבר קרתה אצלה ממזמן כמה פעמים ואף יותר מכמה ימים והנושא נבדק על ידי רופאה. האם יש סיכוי להריון? אני חושש ואומר לה שממש לא אבל אני לא יודע האם זה הגיוני בכלל!

תשובה:
הי, אם השתמשתם בקונדום לאורך כל המגע המיני אין חשש להריון כמובן. מה דעתך להגיע ביחד לפגישה עם יועצת באחד הסניפים של דלת פתוחה לשיחה על אמצעי מניעה - אולי אם חברתך תקבל מידע מגורם חיצוני היא לא תחשוש להריון. מרכזי הייעוץ של דלת פתוחה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=1. כל טוב


בת 14 שואלת: #107877
בבקשה תענו כמה שיותר מהר, לפני כשעתיים אני וחבר שלי קיעמנו יחסי מין (ניתן לציין שזאת לא פעם ראשונה) וכשהוא גמר והוציא את הפין מהפוט הקונדום נשאר בתוכי ולא על הפין, האם ישנה אפשרות שאני אכנס להריון?! בבקשה תענו כמה שיותר מהר. תודה מראש.

תשובה:
היי יקירה! במצב כפי שאת מתארת אותו יתכן וחלק מהזרע חדר לתוכך ואני ממליצה שתרכשי ותיקחי כבר עכשיו את גלולת היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו). אם יש לך קושי ברכישת הגלולה (את מתחת לגיל 16 ויש רוקחים שמסרבים למכור ) את יכולה לשלוח חברה בגיל המתאים או את החבר שלך כדי לרכוש אותה. את הגלולה אפשר גם לקבל אצלנו בדלת הפתוחה (אך הסניף בנצרת פתוח רק בימי ג' ו-ה' כך שעדיף שרכשי לבד). 14 יום מהיום עליך לבצע בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות להריון (גם אם נטלת את הגלולה). גם את הבדיקה ניתן לעשות אצלנו. כל השירותים בדלת הפתוחה הם חינמיים וניתנים תוך שמירה על סודיות. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת להתקשר אלינו לאחד המספרים שברשימה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כבר היום. כל טוב!


בת 20 שואלת: #107854
היי:) אני ובן זוגי שכבנו אתמול תוך כדי ששכבנו שמנו לב שנפל לו הקונדום ואז הוא החזיר אותו ואז אחר כך כשהוא גמר שמנו לב שלקונדום היה חור הוא גמר בתוכי אבל הסדין היה רטוב מהגמירה שלו אז מה זה אומר!?? שהוא לא הספיק לגמור בתוכי?

תשובה:
שלום לך, זה אומר שיש חשש להריון ועלייך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום, נורלבו, פוסטינור או אלה. חשוב מאוד שתקחי את הכדור כמה שיותר מהר כדי שתצמצמי את הסיכוי להריון. בעוד שבועיים תבצעי בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב


בת 16 שואלת: #107817
היי אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין אם קונדם תמיד תמיד,והיה לי בחליות הקאות סחררות,ואיחור של מחזור של כמה ימים,עשיתי שלושה בדיקות משהם יצא חיובי,ובאחרונה יצא שלילי,מה אני עושה איך יודעת אם בהריון?אני בלחץ מטורף,תודה מראש

תשובה:
שלום לך יקירה, אני מבינה את הלחץ שלך, במיוחד לאור העובדה שכתבת שבדיקה אחת יצאה חיובית, ועדיין בגלל שאתם מאוד נזהרים הסיכוי נראה קלוש. יש לי שתי הצעות- מה דעתך להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה כדי שנלווה אותך ונעשה בדיקה יחד (חינם ובאנונימיות), אפשרות שניה היא ללכת לרופא/ת משפחה/נשים ולבקש לעשות בדיקת דם להריון. מחכה לעדכון שלך, כל טוב.


בן 18 שואל: #107796
שלום חברה שלי בת 16וחצי ואני והיא מקיימים יחסי מין עם קונדום של דורקס הכחול עבה תמיד שיש חדירה אני גם לא גומר בפנים אפילו שאני עם קונדום אני מאוד ניזהר וגם בודק אחרי שאני מוריד תקונדום שאין חור או דברים כאלה חס וחלילה. לפעמיים אנחנו לא משתמשים בקונדום ועושים סקס יבש שרק אחד מאיתנו עם תחתונים בלי חדירה בכלל רק חיכוך אחד מעל השני... עכשו היא קיבלה מחזור בתחילת החודש ב5.7 ואתמול היה לה קצת דימום היא ראתה כתם של דם קטן בתחתון ונכנסה להיתקלח וזה הפסיק לה אחרי זה מה הסיבה לזה? היא לא אכלה כלום באותו יום והיתה בסערת רגשות ביגלל ריב במשפחה יכול להיות שזה השפיע עלי וגרם לזה? אני מפחד נורא מכל הדברים שקשורים בהריון היא לא הרגישה שום כאבים ושום דבר וסיפרה שזה היה כתם קטן ואדום בלי הפרשות. יש לי סיבה לדאגה? אני נורא מפחד מזה בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתם מאוד זהירים ואחראים. אם אכן אתם מקיימים יחסי מין כמו שאתה מתאר, לא נראה שיש סיכוי להריון. בהחלט יכול להיות שמתח נפשי ושינויים בתזונה ואפילו שינויים בהרגלי הספורט ישפיעו על הווסת. לכן יכול מאוד להיות שבגלל סערת הרגשות וחוסר התזונה היו לה שינויים בווסת. אם קיימתם יחסי מין בלי אמצעי מניעה או משגל נסוג (חדירה אבל עם "גמירה בחוץ") מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן, אך שוב - ממש שאתה מתאר זה לא המצב שלכם. חשוב שתדע שאם אתם משתמשים נכון בקונדום אין חשש לגמור בתוך הנרתיק (עם הקונדום כמובן). שימוש נכון בקונדום כולל לפתוח אותו עם הידיים ולא עם הפה או אמצעים אחרים, לשמור אותו לפני השימוש במקום קריר ומוצל ולא בארנק לדוגמא. כמו כן כאשר אתה שם אותו על איבר המין יש לוודא שבקצה הקונדום יש מרווח קטן והוא לא מתוח עד הסוף. אתה יכול לקרוא עוד על שימוש נכון בקונדום באתר שלנו. אם אתם עדיין לחוצים מהשימוש בקונדום אני ממליצה לברר אצל רופא או רופאת נשים לגבי אמצעי מניעה נוספים כמו גלולות או התקן כדי שתוכלו לקיים יחסי מין בלי חשש מהריון לא רצוי. תמשיכו להנות! ובהצלחה


בת 18 שואלת: #107703
אני נוטלת גלולות יסמין באופן קבוע ומסודר ומאוד מאוד מוקפד ואני וחבר שלי לא מקיימים יחסי מין עם עוד אמצעי מניעה חוץ מהגלולה ולאחרונה הופיעו לי כאבי בטן באזור הרחם אבל חוץ מכאבי בטן שום דבר אחר שמעיד על הריון אבל קראתי שפעילות באזור הרחם יכולה להעיד על הריון אני מאוד מאוד מודאגת ולא יודעת אם זה כאבים פסיכולוגיים או שאני באמת בהריון יש לי תור לרופאת נשים רק בעוד חודש וחצי ואני חוששת שיהיה מאוחר מידי מה לעשות ?

תשובה:
הי, עקרונית לא נשמע שיש לך סיבה לחשוש מהריון. טוב עשית שקבעת תור לרופאת נשים לבדוק את מקור הכאבים. את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להשקיט את החששות עד לביקור אצל רופאת נשים. כל טוב


בת 20 שואלת: #107636
אני נוטלת גלולות פליים כבר יותר מחצי שנה.. בזמן שחבר שלי היה בחול לא הייתי מקפידה על שעה קבועה של נטילת הגלולות, הייתי מאחרת בכמה שעות טובות(פחות מ12 שעות) אבל לקחתי כל יום. כשהוא חזר שכבנו בלי קונדום והוא גמר בפנים פעמיים.. עכשיו עוד יומיים אני אמורה לעשות שבוע הפסקה בין חפיסה לחפיסה.. אבל הפרשות של מחזור כבר התחילו למרות שנותר לי לשתות עוד 2 גלולות עד השבוע הפסקה.. מה פשר ההפרשות הדם שהופיע לפניי? זה בחיים לא היה לי.. ולפני כמה ימים היו לי הפרשות לבנות הלכתי לרופאה היא אמרה שהכל בסדר, אבל אני מפחדת שאולי בטעות נקלטתי ואני בהריון?

תשובה:
הי, זה דווקא לא נשמע לי מדאיג בכלל. קורה לפעמים שמחזור מקדים או מאחר גם על גלולות - כתוצאה משינוי בשעות הנטילה, מזג אוויר, תגובה רגשית ועוד ועוד. כל עוד הקפדת לקחת גלולה כל יום - את מוגנת. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #107555
עשיתי סקס בפעם הראשונה עם חבר שלי אתמול (עם שימוש בקונדום כמובן), אנחנו כבר כשנה ביחד ויש בנינו קשר ממש חזק. רציתי לדעת ,טן הוא גמר בתוך הקונדום ורק לאחר מכן שלף את העיבר שלו החוצה ישנה אפשרות להיכנס להריון? אם כן מה עלי לעשות? באיזה קונדומים להשתמש בשביל למנוע כמה שיותר אחוזים להיכנס להריון? בבקשה תעזרו אני ממש לחוצה.

תשובה:
הי, זה נשמע שעשיתם שימוש נכון ותקין בקונדום - אז אין לך מה לחשוש. את יכולה להיות רגועה. בכל מקרה, ממליצה לך לצפות בסרטון הזה: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107529
שכבתי כבר מלפני שלושה שבועות עשיתי מוגן עם קונדום כלום לא נקרע עשיתי שלוש בדיקות הריון יצא שלילי ואני כולי בלחץ היסטרי אני לחוצה מה לעשות חייבת יעוץ דחוף

תשובה:
הי, כיצד נוכל לייעץ לך? למישהי שחוששת מהריון הייתי מייעצת לעשות בדיקת הריון - ואת עשית כבר 3 וכולן יצאו שליליות. את צריכה לנסות להפסיק לחשוב על זה, ואם סקס גורם לך לכך כך הרבה מתח אז בינתיים כדאי שתבדקי עם עצמך מה יעזור לך להישאר רגועה בהמשך. מקווה שעזרתי, כל טוב


בת 18 שואלת: #107509
היי, אני משתמשת באמצעי מניעה novering (הטבעת) אתמול הטבעת יצאה וראיתי את זה רק בבוקר לאחר שישנתי 8 שעת בערך ובמהלך זמן זה הטבעת הייתה מחוץ לגופי. רציתי לדעת איזה סיכונים יש? מה עליי לעשות? כמה זמן לא אהיה מוגנת עכשיו ואם יש סיכונים אם קיבלתי יחסי מין בשבוע האחרון. אתמול בלילה כשקרה המקרה לא קיימתי יחסי מין. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, כרגע את לא מוגנת למשך שבוע ולכן השתמשי גם בקונדום במהלך השבוע, במקביל להכנסת הטבעת חזרה. בנוגע למה שהיה לפני שהטבעת יצאה, אם קיימת יחסי מין 72 שעות לפני שהטבעת יצאה, יש סיכוי להריון אבל מאוד נמוך. אם לא קיימת יחסי מין 72 שעות לפני שהטבעת יצאה, אין לך ממה לחשוש. הכל בסדר. בנוסף, כדאי שלא תעשי שבוע הפסקה ולאחר הטבעת השלישית, הכניסי ישר טבעת חדשה. כל טוב


בת 17 שואלת: #107465
הייי אני בת 17 אתמול שכבתי עם חבר שליי זה לא היה הפעם הראשונה שכבנו עם קונדום ושחזרתי הביתה שרף לי לעשות פיפי ושניגבתי ירד ליי דם ולפני קמה ימים סיימתי מחזור ואני מפחדת שזה לא הריון

תשובה:
שלום, אם שכבתם עם קונדום לכל אורך המגע המיני אין חשש להריון. זה נשמע שנפצעת בזמן החדירה ולכן שרף לך וירד דם -מציעה להימנע מחדירה בשבוע הקרוב כדי לתת למקום אפשרות להחלים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב


בת 17 שואלת: #107461
היייי אני ובן זוגיי שכבנו כמה ימים אחרי שסיימתי מחזור והוא שם קונדום ,הקונדום לא ניקרע אבל שעה אחרי שרף לי למטה וירד לי קצת דם וזה בחיים לא קרה לי את זה ששכבתי איתו ואני מפחדת שאני לא בהריון

תשובה:
הי, אין קשר בין תחושה של צריבה/שריפה ודימום לבין הריון. אם הקונדום לא נקרע והשתמשתם בו לאורך כל המגע המיני - אין סיבה לחשש מהריון. זה נשמע שאולי לא היית מספיק רטובה ולכן החדירה לא הייתה נעימה - אתם יכולים לשים לזה לב בפעם הבאה. כל טוב


בן 17 שואל: #107460
היי יש לי חבר כבר ארבעה חודשים ואני לוקחת גלולות כבר חודש שני, אני כבר בגלולה החמישית בחבילה השנייה ואני וחבר שלי שכבנו אתמול בלי קונדום והוא גמר בתוכי אני לוקחת גלולות באופן סדיר וסיימתי מחזור שבוע שעבר, אני נורא מפחדת אם יש סיכוי שנכנסתי להיריון, אני לא יודעת אם כדאי לי לקחת פוסטינור או שהמצב בסדר?

תשובה:
הי, אין שום צורך לקחת פוסטינור. את לוקחת גלולות באופן סדיר ואת מוגנת מפני הריון. כל עוד את מקפידה לקחת גלולות לפי ההוראות - את מוגנת מפני הריון. אין לך מה לחשוש, מקווה שעזרתי :)


בת 21 שואלת: #107450
היי, לפני כחודש הפסקתי להתשמש בגלולות. המחזור האחרון שלי היה ב5/6. לפני כשבוע קיימתי יחסי מין מוגנים, ען קונדום, וטרם קיבלתי מחזור. ביצעתי בדיקת הריון ביתית על פי ההוראות ויצא שלילי, כלומר שאינני בהריון. לפני כארבעה חודשים כשעשיתי חודש ללא גלולות הביוץ איחר גם כן בשבועיים - זה מה שהראו הבדיקות דם. השאלה שלי האם עלי להמתין עוד עד לקבלת המחזור ולהסתמך על בדיקת ההקיון שעשיתי, או שכבר עכשיו צריך ללכת לעשות בדיקת דם ולשלול הריון ולקבל טיפול הורמומלי לקבלת המחזור?

תשובה:
הי, קודם כל אציין שזה מאוד לא בריא לעשות הפסקות בגלולות- בכל פעם שמתחילות לקחת גלולות הגוף מסתגל מחדש לגלולות, ואם המטרה היא להפסיק לזמן קצר את הגלולות ואז לחזור לקחת - עדיף לקחת ברצף. לגבי בדיקת הריון - בדיקת הריון תקפה רק לאחר 14 ימים מיום קיום יחסי המין. כך שאני מציעה לחכות עוד שבוע ולעשות בדיקת הריון נוספת. לגבי טיפול הורמונלי - יש להתייעץ עם הרופא המטפל. כל טוב :)


בת 15 שואלת: #107414
היי אני בת 15 ואני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה עם קונדום אבל עצרנו כי זה כאב אבל אחרי שעצרנו עשינו גם יבש ..כשהוא היה עם התחתונים שלו ואני בלי כלום והוא גמר.יום אחרי ירד לי דם וכל עשר דקות אני רוצה פיפי.מה לעשות? אני בהיריון???

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה לשמוע שהשתמשתם בקונדום בעת קיום יחסי מין. זה חשוב נורא שאמרת לו גם כשכואב לך ואת מעוניינת להפסיק. התקשורת נורא חשובה וצריך להקפיד לעשות רק מה שנעים לנו ונוח לנו. לגבי שאלתך - בגלל שחבר שלך היה עם תחתונים, ברגע שהזרע נגע בבד התחתונים (גם אם הזרע נוגע באוויר) הוא מת ולכן אין סיכוי שתכנסי מכך להריון. רק במידה והזרע נגע ישירות באיבר מינך, ישנה סכנה להיכנס להריון ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה. הגיוני מאוד שכשביצעתם סקס יבש, הייתה התחכחות שגרמה לפציעה קלה באיבר מינך ולכן ראית את הדם. זה משהו שהוא תקין ונורמלי לחלוטין. סיבה אפשרית נוספת להופעת הדם היא העובדה שזו הייתה הפעם הראשונה שלכם. פעמים רבות בפעם הראשונה יש דימום קל מאיבר מינך כתוצאה מקריעת קרום הבתולים. גם זה מצב תקין ונורמלי. במידה ואת רואה שהדימום ממשיך ולא עובר, אני ממליצה לך לגשת לרופא הנשים שלך ולהתייעץ גם איתו. לכל שאלה נוספת את תמיד מוזמנת לפנות אלינו. יום טוב!


בת 16 שואלת: #107408
אני ובן זוגי ב30.5 קיימנו יחסי מין עם קונדום והקונדום נקרע והוא גמר בתוכי, לא עברה חצי שעה וכבר לקחתי פוסטינור. יש לציין שזה קרע בדיוק ביום שבו סיימתי את המחזור משמע אין ביוץ משמע הסיכויים קטנים עוד יותר. כעבור חודש עשיתי בדיקת הריון הראשון לא יצאה טוב וזו שאחריה הייתה בטעות בדיקת הריון של לפני המחזור ולא אחרי האיחור כמו שהייתי צריכה כי לא היה בסופרפארם והרוקח אמר שזה זהה מאחר ששניהם בודקים את הרמה של אותו הורמון , ויצא שאני לא בהריון - אני יכולה לסמוך על זה ? עברו שבעה ימים מאז ועוד לא קיבלתי מחזור ואני טסה עוד מעט לשבועיים ולא אוכל לדאוג לזה במידה ולא ניתן לסמוך על זה, אני בת 16, אני לא יודעת מה לעשות ולא מסוגלת ללכת לקופת חולים לעשות בדיקת דם מפחד, מה לעשות ? אפשר לסמוך על הבדיקה? הגיוני שהמחזור מאחר? (מגיע או ב15 או ב25 בערך- לא קבוע )

תשובה:
שלום לך. ממה שאת מספרת היית אחראית מאוד ולקחת פוסטינור בזמן קצר שלאחר קיום יחסי מין. כל בדיקות ההריון הן דומות ולא משנה אם זה לפני מחזור או אחרי איחור שלו, ואפילו ככל שעובר יותר זמן מאז קיום יחסי המין עד הבדיקה היא יותר יעילה. יכול להיות שהמחזור שלך מאחר כי את בימים שאת לחוצה וחוששת, הגוף שלנו מושפע הרבה פעמים מלחץ נפשי, הרבה נשים מעידות על כך שהלחץ משפיע על הופעת ומשך המחזור. את מוזמנת להגיע, לבד או עם בן זוגך, לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך כדי לעשות שוב בדיקת הריון ולקבל תשובה סופית, ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים שיכולים למנוע מצבים כאלה בעתיד. בהצלחה


בת 21 שואלת: #107361
שלום, לאחרונה קיימתי יחסי מין עם חבר שלי. אני לא נוטלת גלולות אבל הוא השתמש בקונדום. מספר ימים לאחא ריום יחסי המין קיבלתי מחזור, תמיד המחזור שלי היה תקין והגיע בזמן אבל הפעם הדימום נפסק לאחר ארבעה ימים ליום אחד וחזר שוב. האם יש לי סיבה לדאוג?

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיבה לדאגה. מחזור של 4 ימים הוא מחזור לכל דבר ועניין. תמשיכו להקפיד על קונדום. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #107357
היי, אני וחבר שלי כבר תקופה מקיימים יחסי מין (עם קונדום כמובן). אנחנו מאוד זהירים ותמיד בודקים אחרי ולפני אם הכל בסדר עם הקונדום. המחזור שלי מאחר כבר יומיים ואני מאוד לחוצה. שלשום היו לי כאבים חזקים בבטן התחתונה (שלפוחית בעיקר) ובזמן האחרון ההפרשות שלי היו בכמות גדולה יותר מהרגיל. האם יש לי ממה להיות בלחץ ? אני לא ישנה בלילות בגלל המצב הזה ....

תשובה:
שלום, אני שמחה שפנית אלינו ואני מבינה את הלחץ שלך, אך לפעמים הלחץ דווקא גורם לווסת להתעכב. למרות שהכאבים שאת מתארת הם אולי בגלל הדימום המתקרב, את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי לוודא שאין הריון לא רצוי. את מוזמנת להגיע אלינו למרפאה לעשות את הבדיקה ובאותה הזדמנות לקבל ייעוץ לגבי אמצעי מניעה והתאמת גלולות. להתראות!


בן 17 שואל: #107350
היי לא כנראה שלא ההיתי ברור ביצענו סקס עם קונדום וכעת המחזור שלה מאחר בחמישה ימים ביצענו את הבדיקה והיא יצאה שלילית אולם עדיין היא לא קיבלה מחזור , האם יש לבצע עוד בדיקת הריון ואם לא אז איזו סיבה יש למחזור לאחר בכל כך הרבה זמן

תשובה:
הי, איחור של חמישה ימים הוא לא איחור משמעותי. מחזור יכול לאחר מכל מיני סיבות. האם עברו 14 מאז שקיימתם יחסים ועד למועד הבדיקה? אם כן, אז סביר שאין הריון. אם עשיתם בדיקת הריון לפני שעברו 14 ימים מומלץ לעשות בדיקה חוזרת (עדיף לא של חברת LIFE). ואם המחזור לא יגיע מומלץ לקבוע תור לרופא/ה משפחה ולבדוק את הענין. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107346
היי שכבתי כבר מלפני שלושה שבועות עשיתי מוגן עם קונדום כלום לא נקרע עשיתי שלוש בדיקות הריון יצא שלילי ואני כולי בלחץ היסטרי אני לחוצה מה לעשות חייבת יעוץ דחוף

תשובה:
שאלתך נעתנה


בת 16 שואלת: #107326
היי. אני בת 16.7 אני וחבר שלי שנתיים ביחד והיום שכבנו בפעם הראשונה. תמיד היינו עושים סקס יבש ומתמזמזים ואנחנו מכירים את הגוף של אחד של השניה. ביצענו סקס עם קונדום כמובן, הייתה חדירה וכאב לי מאוד אבל משום מה לא ירד לי דם. אני יודעת גם למה כאב לי ככ, הייתי לחוצה וכל הזמן חשבתי מה יקרה אם ... השאלה שלי היא אם יש חשש להריון? אני ככ מפחדת. ההורים שלי לא מודעים לזה ואני חוששת שיקרה משהו. אני אמורה לקבל בשלןשה ימים הקרובים מחזור. מה עליי לעשות?

תשובה:
הי, משמח לקרוא על הקשר הטוב והאוהב עם החבר שלך :) לשאלתך לגבי הריון - אם קיימתם יחסי מין עם קונדום, ולא היה מגע ישיר בין נוזל זרע לנרתיק/פתח הנרתיק - אין חשש מפני הריון. קחי בחשבון שלפעמים המזור עלול לאחר בגלל לחץ וחשש - למקרה שיאחר לך המחזור. ואם את חוששת מפני הריון תמיד אפשר לעשות בדיקת הריון אחרי שבועיים מהמגע המיני. מוזמנת להמשיך להתייעץ, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #107316
בחודש שעבר התחלתי לקחת גלולות מינס. התחלתי לקחת אותם יום אחרי שנגמר לי המחזור. בשבועיים הראשונים השתמשנו באמצעי מניעה כמו שאומרת הגלולה אך לפני כמה ימים חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוספים מלבד הגלולה, יום למחרת אמור היה להגיע לי המחזור אך הוא לא הגיע, כמובן שהמשכתי לקחת את הגלולות כסדרן, עברו כבר ארבעה ימים, אני צריכה לדאוג? או שהגלולה יכולה מטבעה להפסיק לי את המחזור? אנחנו קצת לחוצים ונשמח לעזרה!

תשובה:
הי, זה לא נשמע שיש חשש להריון. נשמע שהתנהגתם באחריות ובדיוק כמו שצריך. גלולות אכן מעכבות את המחזור לפעמים ואת עדיין בתקופת הסתגלות של 3 חודשים ראשונים - כך שזה נשמע הגיוני, ולא כתוצאה מהריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107309
בהמשך לשאלתי הקודמת - לא, לא מאחר לי המחזור אבל אני חוששת כי זה הפעמים הראשונות שלי וכי זה ממש ממש ממש שורף לי (לא כואב סתם שורף לי עמוק בפנים) ואני חשה בתחושת נפיחות בבטן התחתונה וכאבים מדי פעם ואני לא יודעת ומבינה את הכאבים האלו. לא היה מגע מיני בלי קונדום (חדירה) והמחזור שלי אמור להגיע מחר או מחרתיים אבל אין לי את כל התסמינים המקדימים שתמיד יש לי של המחזור ככה שזה ממש מוזר לי..

תשובה:
הי, אני מניחה שזה כתוצאה מלחץ והתרגשות. אם הקפדתם על קונדום בכל מגע מיני - אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107306
היי, אני שוכבת עם הפרטנר שלי עם קונדום.. מה הסיכויים שנכנסתי להריון? הקונדום לא נפל ולא נקרע אף פעם.. אבל עדיין יש סיכוי? מה כדאי לעשות?

תשובה:
הי, אם לא היה מגע ישיר בין נוזל הזרע/פין לפתח הנרתיק/נרתיק - אין סיכוי להריון. מדוע את חוששת להריון? האם היה מקרה של מגע לא מוגן? האם המחזור מאחר לך? שתפי אותנו כדי שנוכל לייעץ בצורה טובה יותר. כל טוב :)


בת 24 שואלת: #107278
אבל הייתי אצל רופא נשים אמרו לי שהכול בסדר שהמחזור יגיע ובסוף הגיע פעמיים בחודש ויש גם עכשיו הרבה הפרשות אם ריח

תשובה:
הי, משמח לשמוע. לגבי הפרשות - ייתכן והריח נובע כתוצאה מהמחזור. אם זה נמשך מציעה שתתייעצי עם רופא נשים לגבי זה. כל טוב :)


בת 21 שואלת: #107269
בהמשך לשאלתי הקודמת,(107204) מה שכתבת נכון גם אם היחסים התקיימו ביום של הביוץ? בנוסף, הפחד היותר גדול שלי הוא לפני בחדירה ולפני שהוא שם קונדום אם משהו נגע אם יכול לקרות משהו... מחר זה 3 ימים לפני האיחור במחזור ומתכוונת לעשות את הבדיקה

תשובה:
הי, אם קיימתם מגע מיני מוגן לאורך כל המגע המיני - זה לא משנה אם היית בביוץ, כי הקונדום מונע מהזרע להגיע לנרתיק שלך. אבל אם היה מגע בין הזרע לפתח הנרתיק לפני - זה כן מעלה את הסיכוי להריון. לגבי בדיקה - רק תוודאי שיעברו 14 ימים מאז כדי שהבדיקה תהייה תקפה ותקראי את ההוראות לפני - כדי שתוכלי לקבל תוצאות מדויקות. מומלץ לא להשתמש בבדיקת הריון של LIFE - כי יש איתה בעיות. עדכני אותנו מה קורה איתך, כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107258
היי עשיתי סקס מלפני שבועיים והסקה היה בטוח ומוגן עם קונדום ומחזור מאחר לי עשיתי כבר שתי בדיקות הריון ויצא שלילי ואני עדיין בלחץ מטורף אני לא מבינה למה אני לא מקבלת

תשובה:
הי, אני שמחה לשמוע שקיימת יחסי מין מוגנים. איחור במחזור יכול לנבוע מכל מיני סיבות - ובין היתר גם כתוצאה מלחץ. מתי עשית בדיקות הריון? הן תקפות רק אחרי 14 ימים מאז המגע המיני הלא מוגן, אז אם עשית לפני שעברו 14 ימים - מומלץ לעשות שוב. ואם שוב יוצא שלילי - אז ממש להירגע ולהניח לזה, את לא בהריון ואת תקבלי מחזור כנראה בימים הקרובים. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #107230
ביום חמישי שעבר שכחתי לקחת גלולה בשבוע השלישי של החפיסה ולקחתי אותה ביום שישי בבוקר עברו משהו כמו 13 שעות מהרגע ששכחתי עד הרגע שלקחתי , ועכשיו המחזור מאחר לי כבר ביומיים , מאז ששכחתי לא קיימתי יחסי מין , מה לעשות?

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיבה לחשוש מפני הריון. לפעמים מחזור מתעכב או לא מגיע בכלל בעקבות שימוש בגלולות. אם בכל זאת לא תקבלי ותמשיכי להיות מודאגת אני מציעה שתעשי בדיקת הריון ביום ה14 מאז קיום יחסי המין הלא מוגנים (ביום חמישי או שישי הקרובים) כדי לוודא באופן סופי שאין הריון. מוזמנת לעדכן אותנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #107224
היי שאלה אחרונה לגבי הסיפור שלי עם חברה שלי שהיא בת 13 ועשינו טעות ששכבנו ביכלל וזה טעות שלא תקרה שוב עד גיל 17 מינימום ואני לא ידעתי מהגיל הסכמה הזה ועכשיו שאני יודע אני מתחרט על כל שנייה אני בפחדים אז ככה החדרתי לה עם קונדום וגם גמרתי בחוץ ומאחר לה המחזור ויום אחרי איחור המחזור שלה עשינו בדיקת הריון ביתית בערב ויצא שלילי מחר שזה היום הרביעי שיאחר לה ואנחנו נעשה עוד בדיקה בבוקר ואני מת מלחץ אני אחד עם חרדות אם היא בהריון

תשובה:
שלום לך שוב! כפי שכבר עניתי לך, לא נראה שיש סיבה ללחץ בגלל העיכוב בווסת. בגיל שלה הווסת עדיין לא סדירה בד"כ וזו יכולה להיות הסיבה לעיכוב בקבלתה. את בדיקת ההריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין אחרת התשובה לא תהיה נכונה. שוב, עפ"י מה שתיארת, אין סיכוי להריון כי השתמשתם בקונדום והוא לא נקרע. בכל מקרה, ממליצה לכם שוב להגיע אלינו, לדלת הפתוחה בבאר שבע ולקבל סיוע ותמיכה מאחת היועצות שלנו שיעזור לך אולי להפיג את הלחץ בו אתה נמצא. הנה שוב הקישור לפרטי הסניף http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 כל טוב!


בת 20 שואלת: #107221
היי רציתי לדעת אני שכבתי לפני שבועיים בערך וזה היה עם קונדום הכל מוכן הוא גמר בקונדום לא נקרע כלום אבל המחזור מאחר עשיתי בדיקת הריון בערב ויצא שלילי הבעיה שאני בלחץ מטורף הבעיה ששאני יודעת שהסקס היה מוגו ושום חשש להריון כי ידענו מה לעשות אבל אני עדיין בלחץ מטורף וחושבת על זה כל ה זמן תעזרו לי,

תשובה:
הי, נשמע שאת לגמרי יכולה להיות בטוחה שאין הריון - גם יחסי המין היו מוגנים וגם בדיקת ההריון יצאה שלילית. אני מניחה שאת לא מקבלת בגלל שאת בלחץ וחושבת על זה כל הזמן. את יכולה לעשות עוד בדיקת הריון כדי להיות בטוחה - ואז פשוט לנסות להתעסק בדברים אחרים וכמה שפחות להתעסק בזה. אם את רוצה את מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה בשעות הפעילות לעשות איתנו בדיקת הריוןן - אולי זה יעזור לך להיות בטוחה יותר. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #107219
היי, יש לי שאלה חשובה.. אני לוקחת גלולות כבר המון זמן, אני בת 18 ויש לי חבר ואנחנו שוכבים.. ביום שישי הייתי צריכה לקחת גלולה אבל שכחתי לקחת אותה, יום למחרת בשבת לקחתי את הגלולה של יום שבת, ואחריה את הגלולה של יום ראשון ורק ביום שני קלטתי שלא לקחתי את הגלולה של שישי ולקחתי ביחד עם הגלולה של יום שני, כלומר לקחתי את הגלולה של שישי ושני, ביחד, ביום שני. מאז שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בתוכי.. רציתי לדעת אם זה בסדר או שיש סיכון להיריון?

תשובה:
שלום לך, הסיכוי להריון נמוך מאוד עד אפסי, אבל הוא אכן קיים. כרגע אין מה לעשות עם זה. תעשי בדיקת הריון בסוף החפיסה כדי לוודא שאינך בהריון (שוב, סיכוי נמוך מאוד). כל טוב


בת 20 שואלת: #107167
היי אני בת 20 ולוקחת גלולות מינס קצת יותר מחצי שנה (עם הפסקה של חודשיים באמצע בעקבות ניתוח שעברתי) אני עכשיו בחפיסה השנייה לאחר ההפסקה ופספסתי גלולה לפני יומיים או שלושה וגיליתי את זה רק היום (יום שבת) כשלקחתי את הגלולה. לקחתי את הגלולה של אתמול בוודאות ואני לא בטוחה אם פספסתי את יום רביעי או חמישי... מה עליי לעשות עכשיו? אני צריכה לדאוג אם הייתי עם חבר שלי ביום חמישי..?

תשובה:
היי לך הסיכון בפספוס של גלולה תלוי גם באיזה שלב זה בחפיסה- אם זה בשבועיים הראשונים של החפיסה, יש בכך יותר סיכון. אם זה בשבועיים האחרונים של החפיסה, הסיכון קטן יותר. כלומר ככל שזו גלולה מוקדמת יותר בחפיסה כך יש יותר סיכון בהתאם לכך אם את בתחילת החפיסה, כדאי שתיקחי גלולת היום שאחרי (פוסטינר או נורבלו) שאפשר לקחת עד 72 שעות מרגע קיום יחסי המין אם זו גלולה מאוחרת יותר, הסיכוי להריון קטן יותר. אם את רוצה בכל זאת את יכולה לקחת פוסטינור בשביל השקט הנפשי שלך או לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כל טוב :)


בן 15 שואל: #107121
אני צריך עזרה יש לי חברה ואנחנו הרבה זמן ביחד וממש ממש מאוהבים והיא בת 13 ומרוב שאנחנו מאוהבים אז עשינו יחסי מין וחדרתי לה עם קונדום והוא היה בסדר לא ניקרע וגם גמרתי בחוץ לא גמרתי עם הקונדום בפנים והבנו שזה טעות ושאנחנו לא בגיל לזה עדיין וזה טעות שלא תחזור על עצמה בשנים הקרובים קיצר היום זה התאריך של המחזור שלה וניראה לי שהוא יאחר ואני מפחד שהיא בהריון ויש לי חרדות ואני חושב שהחיים שלי פשוט נהרסו אני כבר חודש ככה וכאילו אם היא כן אז כמה קשה זה לעשות הפלה והאם יהיה לי משהו פלילי אם נעשה הפלה כי היא מתחת גיל 14 אני השמח שתיעצו לי דחוף תודה.

תשובה:
שלום לך! אני רואה לפי הדברים הקודמים שכתבת שאתה לחוץ מאוד ומבינה את הלחץ. קיימת יחסי מין עם נערה שהיא על פי החוק היא מתחת לגיל ההסכמה. גיל ההסכמה בישראל הוא 14 שנים והיא בת 13. חשוב שתדע שקיום יחסים בין בני נוער שהפרש הגילים ביניהם הוא עד 3 שנים וכאשר הבת היא בת יותר מ-14 לא נחשב כעברה על החוק. אני שמחה שאתה מבין את הטעות ומקווה שהפנמת זאת. על-פי התיאור שלך הסיכוי להריון הוא אפסי מכיוון שבצעת חדירה עם קונדום (ואני שמחה שעשיתם מין בטוח ושהקונדום לא נקרע). כפי שכבר הוסבר לך בגילה של הילדה שקיימת איתה יחסי מין, המחזור עדיין לא מסודר ולכן איחור בווסת לא מעיד על הריון. בכל מקרה, נשמח אם תגיעו שניכם אלינו לסניף בבאר שבע http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 . תוכלו לקבל אצלנו יעוץ והכוונה על-ידי אחת היועצות שלנו וזה גם יכול לסייע לכם להירגע. הייעוץ אצלנו הוא סודי וניתן חינם. כל טוב!


בת 19 שואלת: #107100
היי אני בת 19 וחודש שעבר התחלתי לקחת גלולות ז״א זה החודש השני שלי והחודש הזה גם התחלתי לקיים יחסי מין בלי קונדום. בן הזוג שלי גר רחוק אז יוצא שאנחנו מקיימים יחסים מין רק בסופשים.. לפני שבוע הייתי בביוץ בשישי ושבת יום אחרון בשישי קיימנו יחסי מין והוא גמר בתוך. כואב לי בבטן צד ימין למטה ויורד לי דם מלמטה אבל מידיי פעם כאילו ירד ל2 דקות ויפסיק יום אחרי שוב התחיל מאתמול יום רביעי. אני אמורה לקבל מחזור רק עוד שבוע ואני מפחדת... לא יודעת אם זה קשור אבל שבוע שעבר עברתי ניתוח שקדים ביום חמישי זא שמיום רביעי בצהריים אני לא אוכלת כלום (כבר שבוע ויום)

תשובה:
הי, אם את לוקחת גלולות את לא באמת מבייצת - הגלולה לא מאפשרת לביצית לעזוב את השחלה לכיוון הרחם. ומעבר לכך, גם כשלא תקחי גלולות - אין לך אפשרות לדעת מתי את מבייצת אם לא בודקת זאת אצל רופא או עם ערכה לגילוי ביוץ. החישוב שמלמדים אותנו הוא רעיון כללי - ולא נכון לגבי כל הנשים, ולא נכון בכל חודש. ובהמשך לכך, אם לקחת גלולות באופן קבוע וסדיר אין חשש להריון. הדימום שאת מתארת אופייני מאוד לגלולות - לפעמים יש דימומים קצרים לפני מועד המחזור, ודווקא במועד המחזור אין כלום - אין לך מה לחשוש כל עוד לקחת גלולות באופן מסודר. מאחלת לך החלמה מהירה ואין לך מה לדאוג :)


בת 17 שואלת: #107099
היום זהו היום שאני אמורה לקבל מחזור אך משום מה יש לי רק הפרשות ורגישות בשדיים המחזור שלי נורא סביר ואף פעם לא היה איחור של יום. וחבר שלי ואני משתמשים בקונדום קבוע וקרה שהוא נקרע ולקחתי גלוגה של היום שאחריי לפניי כמה חודשים. איחור של כמה ימים במחזור זה נחשב נורמאלי? ומה אני עושה אם הוא לא מגיע? לא חושבת שיש סיכוי להריון אנחנו תמיד בודקים אם נקרע אין מצב שאנחנו עושים שטויות או משהו שיכול להכניס אותי להריון.. אני בלחץ מטורף

תשובה:
הי, זה לא נשמע שיש חשש להריון מהתיאור שלך, זה ממש נשמע שאתם מתנהגים באחריות. קורה לפעמים שמחזור מאחר - זה עדיין לא אומר כלום לגבי הריון. אם עוד שבוע לא תקבלי אני מציעה לעשות בדיקת הריון. בכל מקרה, תישארי איתנו בקשר ותעדכני. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #107032
שכבתי עם חבר במוצש סבבה הוא היה עם קונדום ואז גמר בחוץ ככה הוא אמר ולמחרת קיבלתי מחזור זה יכול להיות ליפני הריון או הכל טוב

תשובה:
הי, אם קיבלת מחזור את לא בהריון. וגם קיימת יחסי מין עם קונדום - כך שאת מוגנת מפני הריון. כל טוב :)


בן 15 שואל: #107027
שלום השאלה שלי היא כזו אני בן 15 וניהלתי עם חברה שלי יחסי מין עם קונדום עשינו את זה שלוש פעמיים וגם אלה הפעמיים הראשונים שלנו קיצר הייתי עם קונדום וגם גמרתי בחוץ והיא בת 14 ווזה אולי הפעם השלישית שהיא קיבלה מחזור קיצר יש סיבה שהמחזור שלה יאחר או שהיא תיהיי בהריון?

תשובה:
הי, אם לא היה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין נרתיק/פתח נרתיק אין חשש להריון, ויכול להיות שהמחזור שלה מאחר מסיבות אחרות. כל מקרה, אם תרצו לבוא אלינו לעשות בדיקת הריון - אתם כמובן מוזמנים. אבל יש לוודא שיש איחור של לפחות שבוע וחצי-שבועיים. כל טוב


בת 15 שואלת: #106996
חבר שלי ואני קיימנו יחסים והשתמשנו בקונדום אבל אני מפחדת שאולי קרה משהו כי יצא לי דימום בצבע חום שחור ובדקתי באינטרנט ויכול להיות שזה השתרשרות ואני לא בטוחה שזה מחזור כי במחזור בדרך כלל ממש כואב לי שזה מגיע למצב שאני מתעלפת ועכשיו לא הרגשתי אפילו דקירה בבטן ואני בלחץ כי אמרו שזה יכול להופיע 8-12 ימים מקיום היחסים ואני מפחדת שאני בהריון ואני לא יודעת מה לעשות.

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום בצורה תקינה, החשש הוא פעוט לגמרי. אך, כדי להסיר דאגה מליבך הייתי מבצעת בדיקת היריון לאחר 14 יום או, אם יחסי המין קרו לפני פחות מ-72 שעות, ליטול גלולה למניעת היריון-פוסטינור, נורלבו, או אלה (עד 5 ימים מהקיום הלא מוגן). בנוסף, הייתי ממליצה לבדוק תמיד את הקונדום לאחר האקט... שלא נקרע ולהקפיד לצאת מיד לאחר הגמירה כדי שהנוזל לא יזלוג מתוך הקונדום לאחר ההרפיה.


בת 20 שואלת: #106992
ואם אני עדיין חוששת שאולי זה היה היום השני זה קריטי לדחיית הביוץ? או שגם זה נחשב בגדר הימים הראשונים ופעולת הדחייה נעשית? כנראה מהלחץ שלי אני פתאום שוכחת אם זה באמת היה היום הראשון, למרות שבאופן ודאי אחרי שלקחתי את הכדור הראשון בשבת כשעה אחרי הכדור הראשון ירדו לי זרמים חזקים. זה אני בוודאות זוכרת.

תשובה:
שלום לך אצטרף לתשובתה של אמיליה ואחזק אותה. שוב, אם הדבר מטריד אותך, תוכלי לעשות בדיקת היריון למען השקט הנפשי. בהצלחה


בת 21 שואלת: #106990
היי, יש לי שאלה ואשמח להתייעץ.. אני נוטלת גלולות זואלי באופן קבוע אך בשבוע האחרון לקחתי אנטיביוטיקה והבנתי שזה מבטל את השפעת הגלולות. ביום שישי לקחתי את כדור האנטיביוטיקה האחרון. ביום שבת הייתי עם החבר שלי ולא קיימנו יחסי מין כלל רק שכבנו אחד ליד השני עם בגדים כמובן. לאחר כמה דקות הבחנתי בכתם של זרע על המכנס באזור המפשעה שלו כנראה הטיפות שלפני יצאו לו.. הוא נגע באזור הזה על התחתון כדי לייבש ולנקות את הכתם. ואחר כך המשכנו כרגיל. נגעתי בידיים שלו ואז ניגשתי לשירותים ובטעות כשניגבתי נגעתי בעצמי קצת.. האם יש סיכוי שהגיע אליי זרע איכשהו? הידיים שלי היו יבשות אבל לא הייתי בטוחה אם איכשהו עבר סרע מהידיים שלו לידיים שלי. האם יש צורך בלקיחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכוי להיריון הוא אפסי ביותר, הייתי ממליצה שלא לקחת פוסטינור במקרה זה מאחר והסיכוי כמעט ולא קיים. בהצלחה


בן 16 שואל: #106978
לפני שבוע שבועיים בערך אני וחברה שלי ביצענו יחסים על יבש והייתה מעט חדירה(היא הייתה עם תחתונים וכל הזמן התחתונים היו לי על הפין) עכשיו אנחנו ממש בלחץ כי המחזור שלה לא סדיר והיא לא קיבלה עדיין יכול להיות שהיא תכנס מזה להריון? יש לה כאבים בחזה אבל זה כנראה בגלל שהוא גודל והיום לה הפרשות לפני שביצענו יחסים כלשהם חשוב לציין שאנחנו תמיד מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום וברגע שאני מרגיש שאני כמעט גומר או ממש בשנייה אני יוצא ישר , אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה 🙏

תשובה:
הי, מהתיאור שלך לא נשמע שהייתה אפשרות למגע ישיר בין פין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק - ולכן לא נשמע סביר שיש סיכוי להריון. אם אתם בכל זאת חוששים ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית - ניתן לרכוש בכל בית מרקחת/סופר פארם. אציין כי בדיקת הריון יעילה רק כ14 ימים לאחר המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב.


בת 22 שואלת: #106964
אני וחבר שלי כמעט שנתיים בייחד וקיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני יומיים. אני לוקחת גלולות (יאז פלוס) והשתמשנו גם בקונדום והוא אפילו גמר בחוץ. אבל מאז יש לי קצת בחילות וכאבי בטן . אני חושבת שאני סתם מלחיצה את עצמי אבל הייתי שמחה לשמוע עוד דעה. זה טבעי או שיש לי סיבה לחשוש?

תשובה:
שלום, כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה. ממה שאת מתארת אין חשש להריון, ואני מניחה שהתחושות שלך נובעות מלחץ או התרגשות. מקווה שהייתה לך חוויה טובה :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106902
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין מוגנים, תמיד השתמשנו בקונדום. המחזור שלי כבר מאחר בשישה ימים וכאשר ביצעתי בדיקת הריון ביתית התוצאה הייתה שלילית. באותו ערב הקאתי פעמיים, האם יש סיכוי להריון ?

תשובה:
הי, אם הקפדתם להשתמש בקונדום בכל פעם שהיה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק - לא סביר שאת הריון. בכל מקרה, אם את מודאגת ורוצה לוודא שוב - חשוב לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי המגע המיני, כי לפני כן בדיקת הריון לא יכולה לגלות הריון. כל טוב והצלחה :)


בת 14 שואלת: #106889
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כימעט שלושה חודשים, כל פעם אחרי יחסי מין אני מתחילה להיכנס ללחץ מטורף.. אני מפחדת להיכנס להריון... אנחנו מקימים יחסי מין רק עם קונדום. זה קרה לי כבר שלוש פעמים, אנחנו מקיימים יחסי מין ואז כל החודש אני בלחץ ובחרדות שאולי אני בהריון עד שאני מקבלת מחזור. היו פעמים שהייתי שיכורה ואחרי שהוא גמר נגעתי באיבר מין שלו ליפני שחבר שלי הוריד את הקונדום וניגב את האיבר מין שלו.. אני מפחדת שאולי הקונדום עלה קצת כשהיד שלי הייתה בסוף של הקונדום ונגעתי בטעות בזרע ואז נגעתי בעצמי.. אני יודעת שכל מה שכתבתי כאן זה לא ברור אני פשוט לא יודעת איך להסביר כי אני ממש לחוצה. יש לי כמה שאלות.. איך אפשר להיכנס להריון, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון, איך אני יכולה להירגע במצבים כאלה. ובקשר לגלולות.. אני לא יכולה לקחת גלולות כי אני לא יודעת איך לעשות את זה בלי שאמא תגלה ואני לא יודעת איפה להסתיר אותם ואני לא רוצה שזה יהיה לי כתוב בתיק הרפואי.אנבקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני ממש לחוצה תעזרו לי בבקשה

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת בלחץ אחרי הסקס. אם זה מאוד מלחיץ אותך כרגע - את יכולה לעשות דברים אחרים שלא ילחיצו אותך. כל עוד אין מגע ישיר ללא קונדום בין הפין לפות, ואתם עושים שימוש נכון בקונדום (תאריך תפוגה, קונדום מולבש טוב ומורד מיד לאחר הגמירה) - אין חשש להריון. לגבי גלולות - את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולקבל מרשם אנונימי - ללא ידיעת ההורים. תוכלי לראות כאן את המרכזים ואת שעות הפעילות, וכדאי להתקשר לפני שאת מגיעה כדי לוודא שיש רופא ולקבוע תור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והצלחה :)


בת 15 שואלת: #106883
קיימתי יחסי מין עם קונדום אבל אני לא יודעת אם הוא נקרע או פג תוקף ומאחר לי המחזור בשבוע אני צריכה לדאוג?

תשובה:
הי, אם חוששת מפני הריון את יכולה לספור 14 ימים מאז קיום יחסי המין ולעשות בדיקת הריון ביתית. במרבית הפעמים הקונדומים לא נקרעים - כך שאני מניחה שהסיכוי להריון הוא קטן. אבל מציעה שבכל מקרה תבדקי זאת. את גם יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106865
היי, חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים ואני כרגע בהפסקה כשבוע כבר מהגלולות שלי כי הן עשו לי דימום והדימום עדיין ממשיך גם כשאני לא נוטלת אותן. הוא גמר טיפה בפנים ואז ישר הוציא ורצתי לשירותים יש סיכוי להריון ? למרות הדימום ולמרות שהוצאתי הכל הרגשתי שזה יצא ממש? תודה רבה

תשובה:
שלום יקירה, לא הצלחתי להבין כמה זמן לקחת גלולות? מתי התחלת ומתי הפסקת? ומתי היו יחסי המין - זו אינפורמציה חשובה כדי שנוכל לדעת האם בכלל קיים סיכוי להריון. אנא חזרי אלינו עם הפרטים ונשמח לייעץ.


בת 19 שואלת: #106824
איך אני הולכת לטפל בזה, אני חייבת לעשות הפלה ואין עלי שום תעודה מזהה או משהו שאני יכולה להוכיח שאני באמת בת 19

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #106823
אוקיי אז ככה אני בת 19 ושכבתי עם חבר שלי , השתמשנו בקונדום והכל אבל מאחר לי המחזור בדקתי בדיקה של סופרפארם ויצא לי חיובי ולאחר מיכן ירד לי טיפה דם וחבר שלי ורוצה שניגש לבדיקת דם, ואין עלי שום תעודה מזהה מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שהשתמשתם בקונדום. יתכן והוא נקרע במהלך קיום יחסי המין או שלא הולבש בצורה הנכונה. האם בצעת את הבדיקה 14 ימים לאחר קיום יחסי המין? כי אם מבצעים אותה לפני כן התשובה יכולה להיות שגויה. לא הצלחתי להבין את הסיבה לכך שאין לך תעודת זהות בגיל 19 אך אתם יכולים להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) באחד הימים הקרובים עפ"י ימי ושעות הפתיחה ולבצע אצלנו בדיקה חינמית ודיסקרטית בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ לגבי אמצעי מניעה ותוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה. כל השירותים אצלנו ניתנים בסודיות והם ללא תשלום. כל טוב!


בן 24 שואל: #106743
שלום, אשמח לעזרה דחופה, אני ובת זוגתי נמצאים בויאטנם בטיול ארוך. לפני שלושה ימים קרתה לנו תקלה במהלך קיום יחסי מין עם קונדום- ראינו בסיום ש"ברח" נוזל זרע מהקונדום בוודאות. כשעה לאחר מכן בת הזוג שלי לקחה פוסטינור. פתאום נבהלנו שלפני כשבועיים, במהלך קיום יחסי מין עם קונדום, אנו לא בטוחים כי "ברח" נוזל זרע מהקונדום או נוזל וגינלי (בפעם הזאת היא לא לקחה פוסטינור). אנו לא בטוחים ב100%, לכן מתלבטים מה לעשות. יש פה מרפאה פרטית שאנחנו יכולים לעשות בה בדיקת דם(מזכיר כי עברו שבועיים מאז הפעם שאנחנו לא בטוחים אם "ברח" או לא) מצד שני בהרבה אתרים ממליצים לחכות עד לאיחור בקבלת הוסת ואז לעשות בדיקת דם, הבעיה שהמחזור שלה אינו סדיר ולכן לא בטוחים אם אכן תגיע וסת בזמן המשוער-בעוד כשבועיים (בנוסף חוששים שהוסת שתגיע לא בהכרח יהיה מחזור אמיתי, אלא השפעה של הפוסטינור שהיא לקחה לפני שלושה ימים). לסיכום נשמח לקבל ייעוץ מה הכי כדי לעשות במצב הנתון? א. בדיקת דם (אבל איך נדע שהפוסטינור מלפני שלושה ימים לא ישפיע/ישבש את הבדיקה?) ב. לחכות שבועיים לוסת, ואם לא תגיע אז לעשות בדיקת דם? חוששים מהריון לא רצוי..

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הסיטואציה באמצע הטיול. אם אין בעיה של כסף לעשות בדיקת דם - אני ממליצה לעשות בדיקת דם עכשיו ובעוד שבועיים. אתם יכולים כמובן גם לעשות בדיקת הריון ביתית - אבל אם יש אפשרות לבדיקת דם זה עדיף, כי היא יותר אמינה ומדויקת - וגם ניתן לגלות הריון מוקדם יותר מאשר בדיקת הריון ביתית. פוסטינור לא משבש גילוי הריון בבדיקת דם/בדיקה ביתית, וגם לא פוגע בהריון שכבר השתרש ברחם (ביחס למקרה שבועיים קודם לכן). מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106738
הי רציתי לשאול אני נשואה עם 3 ילדים שיהיו בריאים .. ואני אחרי 5 חודשים לאחר לידה .אני משתמשת למניעת הריון עם מדבקת אוורה בהקפדה ,ורוצה להמשיך את המניעה לעוד כמה שנים .. יש לי חשש להריון כי יש לי בחילות וכאבי רחם בזמן יחסים איך אפשרי לדעת על הריון אם אני בשבוע הרביעי (מחר ,בראשון ) וכבר צריכה להוריד מדבקת אוורה אבל רציתי להשאיר עוד שבוע של מדבקה .. הבעיה שאם אני בהריון ולא רוצה הריון נכון לעכשיו מה כדאי לעשות ?? לקחת אלה ( ימים שאחרי) או להוריד מדבקה בכל זאת ולבדוק ? ואגב עם המדבקות זה מלאכותי המחזור,אז איך אפשרי לדעת על הריון כמה שיותר מהר רק מהורדת המדבקה? או שאפשר גם בלי להוריד ?... תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם את משתמשת באוורה לפי ההוראות שקיבלת מהרופא/ה שלך הסיכוי שנכנסת להיריון הוא נמוך מאד. לא כלכך הבנתי משאלתך באיזה שבוע את מבחינת השימוש במדבקות, אבל כדאי שתמשיכי את השימוש הרגיל בהן. בדיקת היריון מומלץ לעשות לאחר שמופיע איחור בוסת. במקרה שלך (לאחר היריון) אם עדיין אינך מקבלת וסתות אז הסיכוי לכניסה להיריון נמוך עוד יותר. בכל מקרה, בחילות וכאבים מופיעים בדרך כלל לאחר מספר שבועות להיריון ובדיקת היריון תוכל לשלול זאת אם תבצעי אותה כעת. אין סיבה לקחת את גלולת היום שאחרי (ELLA) מאחר והיא רלוונטית ל-5 ימים לאחר קיום יחסי מין. כזכור את אמורה להיות מוגנת עם שימוש באוורה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 17 שואלת: #106729
אני רוצה לקנות בדיקת הריון כי יש חשש גדול שאני בהריון אבל אין לי כסף ואין לי מה לתרץ לאמא שלי כדי שתביא לי ..מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי השאלה הקודמת ששאלת אני מבינה שאת צריכה לקבל ווסת בעוד יומיים. לא הבנתי מתי קיימת יחסי מין לא מוגנים שבעקבותיהם עלה אצלך החשש מהריון. בכל מקרה, את בדיקת ההריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים ולא לפני כן כדי לקבל תשובה מהימנה. במידה והווסת לא תגיע, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תבדקי בקישור המצורף ושימי לב לימים ולשעות קבלה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ). תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ודיסקרטית .


בת 22 שואלת: #106724
היי שכחתי לקחת שתי גלולות בימים שלישי ורביעי ביום חמישי שישי לקחתי גלולה כרגיל. ביום שישי בערב קיימתי יחסי מין עם החבר שלי ללא קונדום וישר לאחר מכן הופיע דימום שנמשך ליום למחרת.אני לוקחת גלולות יאז ונמצאת כרגע בגלולה ה15י. נשאר עוד 9 גלולות פעילות ו4 לבנות. רציתי לשאול- א. יש חשש שאכנס להריון? אם כן איך אדע שלא יהיה מאוחר מידי לקחת פוסטינור וכאלה? ב. מה לעשות להמשיך את הגלולות כרגיל לעשות הפסקה? להתחיל חפיסה חדשה?

תשובה:
היי לך! יש חשש להריון, במידה ואת מתכוונת ביום שישי לאתמול- את עדיין יכולה ליטול פוסטינור/נורלבו/אלה (פוסטינור ונורלבו יעילים ל72 שעות לאחר המגע המיני, אלה יעילה עד 5 ימים לאחר המגע המיני)- ככל שתיטלי את הגלולה בהקדם, כך יעילותה תהיה גבוהה יותר, כך שאני ממליצה לך לגשת בהקדם לסופר פארם/בית מרקחת הקרוב לרכוש את אחת מהגלולות. קחי בחשבון שבעקבות נטילת הגלולה יכול להיות שיהיו לך מעט דימומים- זה טבעי ונורמלי לגמרי. הדימום שהופיע לך יום למחרת הוא בעקבות כך ששכחת ליטול את הגלולות של שלישי ורביעי, זה הגיוני שהוא הופיע. כדי שלא יהיה בלבול נוסף עם הגלולות, אני ממליצה לך להמשיך ליטול את החפיסה הנוכחית כרגיל ובמקביל להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה, משום שאינך מוגנת החודש. על מנת לוודא שאין הריון, עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימת יחסי מין. שיהיה בהצלחה!


בת 16 שואלת: #106722
היי,אני וחבר שלי שכבנו ביום חמישי וראשון עם קונדום כמובן,מעבר לכך בכל פעם שאנחנו שוכבים אנחנו משתמשים בקונדום והגמירה בחוץ(למרות שהוא עם קונדום,כלומר שהוא מוציא את איבר המין וגומר בחוץ בתוך הקונדום)ביום שישי,לאחר ששכבנו בחמישי הרגשתי חולה,כאבי ראש,בטן,שלשולים ויש לי חום,בנוסף ביום ראשון הייתי מצוננת אבל זה הפסיק יום למחרת. האם יש קשר בין זה להריון?תודה.

תשובה:
היי יקירה! קודם כל אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום באופן קבוע. הקונדום מגן גם מאפשרות כניסה להריון וגם ממחלות המועברות במגע מיני. עפ"י מה שתיארת אין חשש להריון. סימני הריון אינם מופיעים מיד לאחר קיום יחסי המין. הסימן הראשון להריון הוא איחור בקבלת הווסת. אני מעריכה שמה שחווית היה פשוט וירוס ואני שמחה שהוא חלף. אם אינך משתמשת באמצעי מניעה אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה המתאים לך ביותר. כל השירותים בדלת הפתוחה הם דיסקרטיים וללא תשלום. כל טוב והרבה בריאות!


בת 17 שואלת: #106719
היי אני אשמח לדעת מה הם הסימנים שבדרך כלל רואים בהתחלה של הריון? איך אפשר לזהות?

תשובה:
שלום לך! הסימן הראשון להריון הוא עיכוב בווסת. יכול להיות גם דימום וויסתי שונה מהרגיל, דימומים בין ווסת אחת לשנייה, או תחושות גופניות שונות (עייפות, בחילות, הקאות, גודש בחזה, כאבים בבטן התחתונה וכדומה) שמגיעים מאוחר יותר. כדי לשלול הריון כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שבעקבותיהם התעורר החשש. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106716
היי אני לוקחת גלולות ..אני נוטה לאחר בשעתיים שלוש אך יום אחד לקחתי בהפרש של 12 שעות רק בצהריים של היום שלמחרת..באותו יום ששכחתי שכבתי עם חבר שלי ולא שמתי לב ששכחתי את הגלולה ..וזה נפל לי בול על היום ביוץ..אני חוששת שאני בהריון,אמור להיות לי עוד שלושה ימים מחזור אם הוא יגיע זה אומר שאין מצב שאני בהריון?ואם הוא לא יגיע מה עלי לעשות?

תשובה:
היי לך. אם נטלת את הגלולה ששכחת בטווח של 12 שעות מהרגע בו היית אמורה ליטול אותה, רוב הסיכויים שהיית מוגנת. כמובן שאם הווסת תופיע אז המשמעות היא שאינך בהריון. אם את בלחץ כרגע, אז יכול להיות שהווסת תאחר לך בלי קשר. אם הווסת אכן תאחר- על מנת לוודא שאין הריון עליך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימתם יחסי מין.


בת 19 שואלת: #106668
אני לוקחת גלולות יאז פלוס ובחודש הקודם נפלה לי גלולה אחת ונאבדה, המשכתי פשוט לקחת את שאר הגלולות כרגיל, זה אומר שלקחתי רק 23 גלולות פעילות באותו חודש. את שאר הגלולות המשכתי לקחת, קיימתי מאז יחסי מין, אני צריכה לחשוש מהריון.....?

תשובה:
הי, אני לא יודעת באיזה שבוע פספסת גלולה או איזה מספר גלולה זו הייתה ולכן קשה לי לענות. בכל מקרה, אם עברו שבועיים מאז את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי לשלול זאת בוודאות. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106666
שלום. קיימתי יחסי מין עם חבר שלי והקונדום נקרע. לקחתי פוסטינור תוך 24 שעות, היה דימום קל כמה ימים אחרי אך הבנתי שזו תופעה שכיחה . עכשיו זה בערך שבועיים אחרי ושוב קרה שמצאנו את הקונדום לא קרוע אך לא על הפין לאחר קיום יחסי מין. לא מצאנו שפיך בקונדום וגם לא על המיטה ואני לא הרגשתי נוזל נוסף בתוכי כמו שהרגשתי בפעם הקודמת שגמר בפנים. האם יכול להיות כי לא גמר ואני לא בסכנת הריון? ואם גמר רק קצת יש אולי משהו אחר שאפשר לעשות חוץ מלקחת עוד פוסטינור? לקחתי לפני שבועיים ואני חוששת מן ההשלכות של שימוש כל כך תכיף בגלולה. הייתי אמורה להתחיל להשתמש בגלולת למניעת הריון אך לא עשיתי זאת מכיוון שחיכיתי ליום הראשון של המחזור (שאמור לקרות בסוף החודש) בשביל להתחיל. מה מומלץ לעשות במקרה כזה?

תשובה:
הי יקירה, גם אם הסיכוי קטן זה עדיין סיכוי להריון ונדמה לי שתסכימי איתי שלהריון/הפלה יש השלכות הרבה יותר משמעותיות מפוסטינור. לכן אני מציעה שתקחי פוסטינור שוב בהקדם. את לא צריכה לחכות למחזור כדי לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת מחר בבוקר ואחרי 14 יום את מוגנת. בכל מקרה, מציעה לעשות עכשיו בדיקת הריון כדי לוודא סופית שאין הריון מלפני שבועיים, ובעוד שבועיים בדיקת הריון נוספת על המקרה הנוכחי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב<3


בת 16 שואלת: #106662
היי, יש לי בן זוג כבר כמעט שנתיים, ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר הרבה זמן(באופן מוגן) , הפעם האחרונה שהיה לי מחזור היא לפני חודשיים, כלומר מאחר לי המחזור בחודש.. והמחזור שלי לא סדיר אבל חודש זה מוגזם למרות שיש לי את כול הכאבים הרגילים שיש לי תמיד לפני מחזור(כאבי בטן, עצבים, כאבים בחזה...) יכול להיות שקרה משהו במהלך היחסים ואני בהריון? או שזה הגיוני שמחזור מאחר לי ככה? קראתי שדברים כאלו יכולים לקרות עקב לחצים, שינוי במשקל, ועוד כמה דברים שכן חוויתי בזמן האחרון, אשמח למענה מהיר.

תשובה:
הי, אם קיימתם יחסי מין מוגנים הסיכוי להריון קטן. אבל אם מודאגת מכך, את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולדעת באופן וודאי. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות בדיקת הריון חינם. לגבי עיכוב המחזור - כמו שאת אומרת הוא יכול להיגרם מכל מיני סיבות, הדרך היחידה לדעת בוודאות היא דרך רופא/ת נשים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106638
היי אם אני וחבר שלי שוכבים בזמן שכביכול אני בביוץ אך משתמשים בקונדום והוא לא גומר בפנים למרות שהוא עם קונדום ובנוסף הקונדום לא נקרע יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, לא סביר שיהיה הריון בקיום יחסים עם קונדום (שמולבש לפני ההוראות), גם אם הגמירה בפנים. אין מה לדאוג - תמשיכו להשתמש בקונדום :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106621
התחלתי לקחת גלולות למניעת הריון לפני שלושה שבועות וקצת. עכשיו אני כבר באמצע השבוע הפסקה לאחר החפיסה הראשונה שסיימתי. בשלושה שבועות האלו סבלתי בעיקר ממצבי רוח משתנים שהשפיעו לי רעה על הכל... זה עובר? להחליף גלולות? חבר שלי ביקש שאני אפסיק כי זה עשה רע לשנינו אבל מרגיש לי הרבה יותר בטוח עם גלולות וזה יותר כיף לשנינו.. אני מתלבטת... באמצע השבוע השלישי של החפיסה אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ללא קונדום. ועכשיו אני בשבוע הפסקה ומפחדת שאולי זה היה מוקדם מידי ועדיין לא קיבלתי מחזור בשבוע הפסקה. את הגלולה הראשונה לקחתי ביום הרביעי למחזור א ני לא זוכרת מה הרופאה אמרה לגבי הזמן ובאינטרנט מצאתי תשובות שונות מאוד אחת מהשנייה...

תשובה:
הי, מה שלומך? אם עברו 14 יום מאז שהתחלת לקחת את הגלולות לפני קיום יחסי המין את מוגנת ואין חשש. אם היית מתחילה לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - היית מוגנת כבר מאותו היום. לגבי מצב רוח - זו בהחלט תופעת לוואי מוכרת של גלולות, יש נשים שגם סובלות מירידה בחשק המיני, כאבי ראש ועוד. יש הטוענים שצריך לחכות תקופת הסתגלות של 3 חודשים, אבל זה מאוד משפיע עלייך אני מציעה שתלכי לרופא/ה ותבקשי סוג אחר של גלולות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106604
היי התחלתי לקחת גלולות (זואילה אם זה משנה) ביום ה2 של המחזור וקראתי שיחסים מוגנים רק אחרי 14 יום, אני וחבר שלי שכבנו ביום ה12 לגלולות והוא גמר בחוץ האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, כאשר מתחילות לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור יש הגנה מיידית, אם לא מתחילות לקחת עם המחזור ההגנה היא אחרי 14 יום. במקרה שלך סביר שאין חשש להריון ושאת כבר מוגנת - כי התחלת יום אחרי המחזור, וכבר היית ביום ה12. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106602
היי כבר כתבתי לכם פעם עבר כמעט שבועיים מאז הפעם האחרונה שאני וחבר שלי שכבנו , לא קיבלתי כי אני אמרה לקבל ב13.6 שזה בעיקרון מחר , אני המון בלחץ ואני כל הזמן חושבת שאני בהיריון יש לי כאבי בטן מוזרים עם בחילות הייתה לי פטריה כמו שאמרתי לכם שזה גם סימן מחשיד , אני לא יודעת אם זה מלחץ או שזה בגלל שאני כן בהיריון ... אני יעשה בדיקה מחר אבל בכל זאת כדי להרגיע את הלחץ ... מזכירה שבפעם הקודמת הוא כן גמר בפנים אך היינו עם קונדום ובדקנו שהחומר לא נזל או משו ..

תשובה:
שלום יקירה, אני לא חושבת שיש סיבה לדאגה. את מוזמנת לעדכן אותנו בתוצאות הבדיקה מחר. ובכל מקרה, כדי למנוע דאגות כאלו בעתיד אולי כדאי לשקול שימוש בגלולות - את מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב והצלחה<3


בת 15 שואלת: #106575
אני וחבר שלי כמעט שנה ביחד קיימנו יחסי מין מוגנים ובדקנו בכל פעם ופעם אם הקונדום נקרע .. כשהייתה חדירה חזקה שמעו מין רעש חזק כאילו הקונדום נקרע אבל הוא לא נקרע אז נמשכנו לקיים את היחסי מין .. הוא לא גמר בפנים הוא גמר בחוץ והיה קונדום .. לא קיבלתי מחזור כמעט חודש וחודש שעבר כשקיבלתי המחזור היה מוזר הוא היה גושים חומים (סליחה על הגועל) אני ממש בלחץ שאני בהריון .. יש לי כאבי בטן נוראיים (מהלחץ כנראה) אבל באמת שקשה לי ולחבר שלי כל הלחץ הזה. כי חודש שעבר מה שקרה עם המחזור החודשי לא קרה לי אף פעם אנחנו מקיימים יחסי מין פעמיים בשבוע וכמובן שהם מוגנים עם קונדום ובודקים שהוא לא נקרע כמעט בכל פעם במהלך קיום היחסים .. אני חוששת מהריון.. ואם אני בהריון מה אני אוכל לעשות .. אנמ סך הכל בת 15 וחצי ואם ההורים שלי ידעו הם יכעסו נורא ולא יתנו לי להיפגש עם חבר שלי (אנחנו לא בסתר או משהו פשוט הם יתלוננו עליו והמצב יסתבך ) כמובן שהיחסים הם באישור של שתינו .. אשמח אם תענו לי בהקדם זה ממש דחוף ..

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאתם בלחץ :( לא נשמע שיש חשש להריון אם השתמשתם בקונדום בצורה נכונה ובכל פעם שיהיה מגע בין הפין לפות. לפעמים המחזור מתעכב בלי קשר - במיוחד בגיל ההתבגרות. בכל מקרה, אם את בלחץ את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להירגע. ניתן לעשות אחרי איחור של שבוע וחצי - לפני כן זה מוקדם מדי. ואם שימוש בקונדום מלחיץ אתכם - אולי כדאי שתשקלו שימוש בגלולות? את יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולקבל מרשם. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106574
שלום, אני ובן הזוג שלי (עשרה חודשים ביחד) שכבנו בעבר ותמיד השתמשנו בקונדום של dorx לפני כשבועיים שכבנו והשתמשנו בקונדום וכרגע מאחר לי המחזור בשבוע, יש לי פחד שנכנסתי להריון למרות שלא היה קרע בקונדום... אני ממש מפחדת ולא רוצה שההורים יגלו, מה עלי לעשות?

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיכוי להריון אם השתמשתם בקונדום לפי ההוראות. אבל בכל מקרה, את יכולה לקנות בדיקת הריון ולבדוק זאת. כמו-כן, את מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות איתנו בדיקת הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106517
היי:) אני משתמשת באופן קבוע בגלולות יאז פלוס. אני וחבר שלי לא משתמשים באמצעי הגנה נוספים. השעה הקבועה של נטילת הגלולה אצלי היא 8 בערב. לפעמים אני לוקחת באיחור של שעתיים שלוש. הגעתי לפני יומיים- שלושה לסוף החבילה (נגמרו הגלולות ה״פעילות״), ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני מאוד מודאגת, האם זה מסמל על היריון או שזה טבעי? תודה מראש

תשובה:
שלום יקירה, לא נשמע שיש סיבה לדאגה - איחור של שעתיים-שלוש הוא סביר ולא אמור לפגום ביעילות הגלולה (זה עדיין באותו חלון זמן). כמו-כן, זה גם לא נדיר ששימוש בגלולות מעלים את המחזור או גורם למחזור עם דימום מאוד קל. וגם לא תמיד המחזור מופיע עם סיום הגלולה. בכל מקרה, בשביל השקט הנפשי שלך אני מציעה שתעשי בדיקת הריון בעוד שבוע וחצי- ניתן לקנות בסופר פארם או בבית מרקחת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106503
שכבתי אתמול עם חבר שלי היה לנו קונדום... אבל אני מפחדת שאולי נשפך לו זרע מבחוץ... האם מותר לקחת כדורים של 72 במקרה של ספק?? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת לא נוטלת גלולות או אמצעי מניעה אחר. טוב שקיימתם יחסי מין עם קונדום אך אם את חוששת וחושבת שאולי הייתה חדירת זרע לנרתיק כדאי שתקחי פוסטינור או נורלבו. אין חשש לקחת את הכדור גם אם לא היתה שפיכה לנרתיק. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר (24 שעות מקיום יחסי המין- היעילות היא 95%. לאחר מכן היא פוחתת) כדאי לקחת את הכדור בהקדם. שבועיים לאחר השימוש בפוסטינור/ נורלבו יש לבצע בדיקת היריון, על מנת לשלול היריון. כל טוב!


בן 19 שואל: #106502
שלום, לפני כשלושה שבועות אני וחברה שלי שכבנו, היא לוקחת גלולות באופן סדיר. קכבנו ללא קונדום ויום אחרי ששכבנו היא פספסה גלולה. היא המשיכה לקחת גלולות כרגיל לאחר מכן, כמובן שלאחר מכן לא שכבנו, שבועיים לאחר מכן שהייתה אמורה לקבל מחזור, לא היה לה מחזור והיה לה יום אחד עם הפרשה שהיא לא סגורה אם היא דם או צבע חום קצת כאבי בטן וגב. היא מאוד לחוצה וחושבת שהיא בהריון, מאז היא חווה כמעט כל יום כאבי בטן. יש חשש להיריון? מה לעשות?

תשובה:
הי, אני מצטערת לשמוע שחברתך לחוצה ומודאגת. לדעתי הדרך הכי טובה לבדוק מה קורה היא לעשות בדיקת הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. בינתיים אתה כמובן יכול לתמוך בה ולחזק אותה שאתה איתה - לא משנה מה התוצאה. וכמובן מוזמנים להיות איתנו בקשר. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106457
היי רציתי לשאול אם אני נוטלת גלולות והוא גמר בפנים אני יודעת שיש סיכוי להיכנס להיריון ונגיד אם זה קרה יופיע דימום בסוף הקופסא? (בהתחשב בעובדה שגיליתי מאוחר מידי שזה מה שקרה ואיני יכולה לקחת את הגלולה של היום שאחרי)

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות למניעת הריון באופן קבוע - כל יום באותה השעה ולא מפספסת גלולה - אין סיבה לחשוש מהריון. לגבי דימום בסוף חפיסת הגלולות - נשמע הגיוני לגמרי. בסוף כל חפיסה את אמורה לקבל מחזור - לפעמים זה מקדים, אבל זה לא אומר שיש הריון. כמובן שאם את בכל זאת חוששת, את יכולה לערוך בדיקת הריון 14 ימים מאז המגע המיני הלא מוגן. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106418
צריכה מענה בדחיפות- קיימתי יחסים עם חבר שלי עם קונדום ביום שבת , יום אחרי ששכבנו גדלה לי פטריה כנראה מזיהום או לא יודעת מה , מאז אני מרגישה בחילות נוראיות חוש מוגבר לריח ודקירות בלתי פוסקות , חשוב לציין שהמחזור האחרון שלי היה לפני שלושה שבועות ושכבנו לפני בזמן הביוץ כנראה אבל גם עם קונדום ווידינו שאין קרעים ואנחנו מתחילת החדירה עם קונדום , לא יודעת אח יש לי סיבה להלחץ ולקחת את הגלולה אלה או לחכות לעוד שבועיים לבדיקה , ואם כן? מה אני אעשה אז ההורים לא יודעים כלום ... ( נשאר עד חמישי לקחת את הגלולה )

תשובה:
שלום יקירה, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום - והשתמשתם בקונדום כמו שצריך אין מקום לדאגה להריון, או לקחת גלולת היום שאחרי. כרגע אני מציעה שתקבעי תור לרופא/ה כדי לקבל טיפול מתאים - אם אכן קיים זיהום או פטריה. את בכל מקרה יכולה תמיד לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי להיות בטוחה. אבל ממה שאת מתארת - אין מה לדאוג מהריון. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106371
אני משתמשת בגלולות "מינס". אני באמצע החפיסה,לקחתי כל יום לא פספסתי כלום,חבר שלי גמר לי בפנים,זה מסוכן?

תשובה:
שלום, אם את לוקחת גלולות באופן סדיר וקבוע אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106357
אם קיימתי יחסי מין עם חברה שלי השתמשתי בקונדום גמרתי ולאחר מכן איבר המין שלי עדין היה בפנים ונזל למטה אני לא יודע אם זה נגע לה כי הוא היה קצת בחוץ היא בהריון?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון השתמשתם בקונדום אך לא יצאת מיד לאחר שגמרת? במקרה כזה, מאחר והזיקפה ירדה יש חשש שנוזל הזרע יצא מחוץ לקונדום. אני מציעה שחברתך תיקח בהקדם גלולת היום שאחרי - פוסטינור (עד 3 ימים מהמגע המיני) או אלה (עד חמישה ימים). ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. כל הכבוד על השימוש בקונדום, אבל כמובן חשוב להקפיד לצאת מיד כשאתה גומר לפני שהזיקפה יורדת ולהסיר את הקונדום בזהירות. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106350
לא השתמשנו בקונדום. חיכנו שבוע לאחר נטילת הגלולה הראשונה ואז.

תשובה:
הי לכם :) איזה סוג של גלולות את לוקחת ומתי התחלת אותן (ביום הראשון של המחזור?)? תחזרו אלי עם המידע ואוכל לומר האם יש חשש להריון או שלא.