A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

בת 20 שואלת: #105899
היי,יום שישי קיימתי יחסי מין עם חבר שלי,השתמשנו בקונדום אבל הוא החליק בלי שהרגשנו,ורק אחרי שהוא גמר הוא שם לב שהוא גמר בתוכי ללא קונדום. בגלל שהיה כבר מאוחר חיכינו לצאת השבת כדי לקנות פוסטינור,(עברו קצת יותר מ-24 שעות) העניין הוא שזוהי פעם שנייה נראהלי שאני משתמשת בפוסטינור (בכללי,עברו כמה שנים מהפעם הראשונה שנאלצתי)ולעניות דעתי הגוף אמור לדמות וסת אחרי כמה שעות. כבר עברו כמעט 24 שעות מאז שלקחתי את הכדור ואין שום סימן לדם,אולי קצת חסרחורות וכאבים בבטן התחתונה,הכדור השפיע?לא השפיע? תודה

תשובה:
הי, הכדור יכול לגרום לתופעות שונות בכל פעם - זה בסדר שאת לא מרגישה כמו בפעם הקודמות. בסך הכל לקחת את הפוסטינור בזמן - כך שאת יכולה להיות רגועה. בעוד שבועיים תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה ב100%. כל טוב.


בן 17 שואל: #105894
אני נוטלת כבר כמעט שלושה חודשים גלולות יאז,אני מאוד מקפידה ואף פעם לא שוכחת. לפניי בערך שלוש שבועות קיבלתי מחזור ובימים האחרונים הפסיק לי הדימום בשעות הבוקר ולקרת הלילה שכבתי עם בן זוגי, כנראה שהמחזור לא ניפסק לגמרי כי בוקר אחריו היה לי טיפה גימום אבל הפסיק במהלך היום. אני מאוד פרנואידית ומפחדת שאני בהריון...ישר חיםשתי סימנים באינטרנט וכנראה פסיכולוגית הרבה מין הסימנים מופיעים לי או בגלל הידיעה אז אני שמה יותר לב לדברים קטנים. חשוב לציין שיש לי הפרשות שקופות בשבוע וחצי האחרונים...לפי מה שזכור לי זה תמיד קורה בתקופה שאני ״כביכול בביוץ״ אבל אני כבר ממש בלחץ וכנראה מגזימה...האם יש סיכוי שאני בהריון? אני אף פעם לא פיספתי גלולה תמיד לוקחת בזמן וגם בן זוגי לא גמר בתוכי.תודה מראש, מאוד דחוף!!

תשובה:
הי, אם לא פספסת גלולה - אין שום חשש להריון. כל טוב :)


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בת 14 שואלת: #105726
אני בת 14, ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בטוחים עם קונדום תמיד ואנחנו מאוד זהירים, אבל המחזור מאחר לי כבר בחודשיים וחצי כמעט וכל יום ממש כואבת לי הבטן, עשיתי שתי בדיקות הריון בבית ויצאו שתיהן שליליות. המחזור שלי בלי קשר לא סדיר פעם קודמת איחר לי בחודש וחצי אבל עכשיו אני ממש דואגת בגלל הכאבי בטן. מה אפשר לעשות להיות יותר בטוחים שזה לא הריון ? ובלי ליידע את ההורים. דחוף

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שאתם דואגים לעצמכם ומשתמשים בקונדום תמיד. איני יודעת מתי קיבלת את הווסת הראשונה אך את עדיין צעירה ובגילך המחזור עדיין לא סדיר. לעתים הוא יכול להגיע גם אחרי תקופה ממושכת שלא קיבלת ולעתים הוא יכול להקדים. מה שיכול להסדיר לך את המחזור הן הגלולות. עשית 2 בדיקות הריון ושתיהן יצאו שליליות (בדיקת הריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין שיש חשש להריון בגללם. אם מבצעים לפני כן התוצאות יכולות להיות שגויות). נראה כי כאבי הבטן יכולים לנבוע גם מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו (את יכולה ואפילו מומלץ להגיע עם החבר), לסניף הדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך. בדלת הפתוחה תוכלו לקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה, לקבוע תור לרופא/ה שלנו שיכולה גם להתאים לך גלולות והכל באופן חסוי וללא ידיעת ההורים במידה ואינך מעוניינת בכך. כל טוב ובהצלחה!


בת 19 שואלת: #105717
היי, אני נוטלת גלולות מינס כחצי שנה. חיברתי פעמיים חפיסות כדי לדלג על המחזור(אני בחבילה השלישית המחוברת). אני בגלולה ה-17 והתחיל לי דימום וסתי קל. 1. מה לעשות? להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל? 2. יכול להיות שאני בהריון? 3. ערכת בדיקה ביתית תיתן לי תוצאה אמינה כרגע?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת יכולה להיות כמה גורמים לדימום. ראשית, ישנה אפשרות שפספסת גלולה בחפיסה הנוכחית? במידה וכן, ובמידה ואת מקיימת יחסי מין, הייתי ממליצה שתשתמשי בחפיסה הנוכחית גם עם קונדום על מנת למנוע הריון. סיבה אחרת, היא מהחיבור של החפיסות, שלפעמים יכול להיות דימום קל בגלל השינויים ההורמנליים שאת עוברת. בכל מקרה, את צריכה להמשיך את החבילה כרגילה עד לסיומה. לגבי הבדיקת ביתית של ההריון. בדיקת הריון אמינה לאחר שבועיים מקיום יחסי מין הלא מוגנים. לכן, מתי קיימת יחסי מין? ממה שאת מתארת, לא נשמע שיש פוטנציאל גבוהה להריון. מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105666
היי אני בת 16 וקיימתי עם חבר שלי יחסי מין מוגנים עם אמצעי מניעה , עברו יומיים ואני מרגישה מוזר למרות שהוא גמר בחוץ והכל היה בסדר , יש לי דימום קל ואני לא במחזור , יכול להיות שזה בגלל הביוץ? אני אמורה לקבל עוד 10 ימים , קראתי באתר באינטרנט ויש לי המון תסמינים כמו הדימום (השרשה) , דקירות בבטן , ובחילות טיפה יכול להיות גם שזה מהלחץ? כי אני ממש ממש בלחץ יש סיכוי שאני בהיריון?

תשובה:
הי יקירה, איזה אמצעי מניעה? איך השתמשתם? אם השתמשתם באמצעי מניעה לפי ההוראות והכל עבד כשורה - את מוגנת מפני הריון באחוזים מאוד מאוד גבוהים. אני מניחה שהתופעות שאת מתארת נובעות מלחץ.. אלא אם היה שימוש לא נכון באמצעי מניעה. מוזמנת לכתוב לנו שוב. כל טוב


בת 18 שואלת: #105664
היי אני לוקחת גלולות זואלי ואני עכשיו בכדורים הצהובים של המחזור, הפסיק לי המחזור בעקבות הכדורים והרופאת נשים שלי אמרה שזה בסדר ואין מה לדאוג. אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים והוא גם גמר בפנים השאלה אם זה בסדר ואני לא צריכה לדאוג כי אני עכשיו בכדורים הצהובים... בדרך כלל אני מאוד אחראית ולוקחת גלולה בשעה קבועה השאלה אם זה תופס גם בכדורים הצהובים וזה שהפסיק לי המחזור ואני לא צריכה לדאוג

תשובה:
שלום יקירה, כל הכבוד על השימוש האחראי בגלולות! אם את משתמשת בגלולות לפי ההנחיות (לוקחת כל יום בשעה קבועה) - את מוגנת מפני הריון ביותר מ99%. אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105638
אני משתמשת בגלולות מונס, אני לוקחת אותן כל יום . בשישי שכחתי לקחת ובמוצאי שבת שכבתי עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה והוא גמר בפנים.מיד לאחר מכן לקחתי גלולה. ומאז אני מקפידה על לקיחת הגלולות כל יום . השאלה אם אני בהריון.

תשובה:
הי, יש סיכוי קטן לכך שאת בהריון. כרגע לא ניתן לבדוק זאת. ניתן לבצע בדיקת הריון תוך 14 ימים מיום קיום יחסי המין. בכל מקרה, תמשיכי לקחת גלולות כרגיל. מוזמנת להיות איתנו בקשר לאחר בדיקת ההריון. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105616
שכבתי עם חבר שלי 14 יום אחרי שהמחזור החודשי שלי נגמר והוא גמר בפנים אבל בתוך קונדום והרוב פשוט נשפך מהקונדום החוצה שהוא הוציא את הקונדום מהנרתיק שלי , ובדקתי והייתי ממש ממש רטובה למטה יותר מהרגיל ואני מפחדת שזה הזרע שלו ושאני יכולה להיכנס להריון .. זה אפשר להיכנס להריון מדבר כזה ?

תשובה:
שלום יקירה! חשוב שתדעי שאין יום בטוח מבחינת קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן מנין הימים לאחר הווסת אינו משנה. אני מעריכה שמה שאת מתארת אירע מכיוון שהחבר שלך לא שם את הקונדום בצורה נכונה. בקישור הבא תמצאו הסבר והדרכה כיצד להלביש את הקונדום והסברים נוספים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 מכיוון שאת לא חשה בטוחה ויכול להיות שחלק מהזרע אכן חדר לנרתיק, אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו, בסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 חינם ובאופן דיסקרטי. במידה ותגיעי תוכלי גם להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה מתאימים (אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות) וכן לקבוע תור לרופאה והכל בצורה אנונימית. בהצלחה!


בן 16 שואל: #105538
אפשר לענות על השאלה זה דחוףף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 16 שואלת: #105526
שלום, אני לוקחת גלולות מינס כבר בערך 9 חודשים, וזו גם כמות הזמן שאני מנהלת יחסי מין עם חבר שלי. עד עכשיו מאוד נזהרתי לא לפספס אף גלולה ואני לוקחת כל יום באיזור שעות הערב. ביום שבת באמצע הלילה הבנתי שלא לקחתי גלולה בשישי וגם לא בשבת, וקיימתי יחסי מין בשבת בצהריים. לקחתי את שתי הגלולות ברגע שהבנתי. האם אני מוגנת? יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך שאת מקפידה להגן על עצמך עם אמצעי מניעה! זה לא מובן מאליו בכלל. כשלא לוקחים גלולה כמו שצריך, היעילות של הגלולה יורדת.. מה שמומלץ, זה שתמשיכי לקחת גלולות כרגיל במשך החודש ומעכשיו להשתמש בקונדומים ליתר בטחון עד המחזור הבא. במקרא שאת רוצה לבדוק את זה, יש בדיקת הריון בכל בתי מרקחת (בסביבות ה30-40 ש"ח). בדיקת הריון ניתן לבצע 10 ימים לאחר הביצוע יחסי המין לא מוגנים. הרלוונטיים. אנחנו תמיד כאן, ואם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו למשרדים לעשות את בדיקת ההריון (בחינם!) ונהיה איתך בכל שלב לא משנה מה היא התשובה. מאוד מעורך הרצינות שלך בלהגן על עצמך :) תמשיכי כך!


בן 16 שואל: #105501
שלום אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום כבר כמעט חודש , אך ורק עם קונדום והיא לא קיבלה מחזור כבר יותר מחודש יכול להיות שהא בהריון?

תשובה:
שלום לך! מכיוון שהוסת מאחרת כבר כמעט חודש, חשוב לעשות בדיקת הריון. אתם יכולים להגיע אלינו כדי לבצע את הבדיקה. הבדיקה היא חינם וללא ידיעת ההורים. חשוב שתגיעו בהקדם. שולחת לך שוב את רשימת הסניפים, הכתובות ומספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 19 שואלת: #105480
שלום אני לוקחת גלולות מינס במשך שנה לאחרי חצי שנה של נטילה הפסקתי לקבל מחזור בדקתי מול הרופא נשים אם זה תקין הוא אמר שזה בסדר גמור ולהפך הגעתי למצב הכי טוב בגלולות ושאני הכי מוגנת . השאלה שלי היא שלשום קיימתי יחסים עם בן זוגי בכל הזמן של נטילת הגלולות לא ביצעתי יחסים השאלה שלי היא האם אני צריכה לחשוש ?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון את נוטלת גלולות רצוף כבר למעלה מחצי שנה באופן סדיר - בלי הפסקות ובלי לפספס גלולות? אם כך, אין צורך לחשוש מהריון. בשימוש נכון הגלולות מספקות הגנה של למעלה מ99%. שמחה מאוד לקרוא על נטילת האחריות - גם בגלולות וגם בהתייעצות עם רופא לגבי השפעת הגלולות. כל הכבוד! בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #105429
התחלתי להשתמש בגלולות מאז ,התחלתי ביום הראשון של המחזור ולאחר המחזור התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי כמו שכתוב בהוראות שכבר בחבילה הראשונה את מוגנת אם את מתחילה ביום של המחזור , רציתי לדעת אם כשלוקחים את הגלולה הלבנה הראשונה אני אמורה לקבל מחזור באותו יום ? ומה קורה אם לא מקבלים ..

תשובה:
שלום לך, ראשית, כל הכבוד על העירנות והאחריות שאת מגלה. לגבי שאלותיך, באמת כאשר מתחילים לקחת את הגלולות הלבנות אמורים לקבל את המחזור, אבל חלק מהבנות יקבלו אחרי יום וחלק אחרי יומיים או אפילו שלושה. זה משתנה מנערה לנערה כך שאם לקחת את הגלולות באופן רציף וקבוע אין סיבה להילחץ. במידה ואת לא מקבלת מחזור בכלל את יכולה לבצע בדיקת הריון (10 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של הבוקר, או 14 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של כל יום), למרות שלא נשמע לי שזה המצב ולפי התיאור שלך אני חושבת שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #105426
אני כבר באיחור של שלושה ימים.. וזה בדרך כלל מקדים לי באיזה יום יומיים.. יש סיכוי שבגלל שדיממתי בביוץ אז זה יגרום לאיחור של מחזור?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל בכבוד על כך שאת עירנית לגופך. לגבי שאלתך, ממה שאת מספרת, לא נשמע שיש קשר בין הדברים. לגבי הדימום בזמן הביוץ, זה אכן יכול להיות נורמלי. לגבי נאיחור בקבלת המחזור, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות, בין היתר לחץ נפשי. היתי ממליצה לך כן לבצע בדיקת הריון לאור האיחור במחזור ומכיון שבהודעות הקודמות סיפרת שאת ובן זוגך לא מקיימים יחסי מין מוגנים באופן מלא. את בדיקת ההריון ניתן לרכוש ברשתות הפארם והיא מאוד אמינה. יש לבצע אותה כ10 ימים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים עם השתן של הבוקר, או לאחר 14 ימין עם שתן מכל שעות היום. כמו כן, היתי ממליצה לך בחום להתאים לעצמך אמצעי הגנה קבועים על מנת שתוכלי להיות רגועה לאחר קיום היחסים. הרבה בהצלחה


בת 21 שואלת: #105425
הי , אני נוטלת גלולות מינס מדי יום אך לא תמיד באותה שעה לפעמים 10 בלילה או 11 ולפעמים ב 1 בבוקר. אתמול שכבתי עם חבר שלי ונזכרתי לקחת גלולה רק ב 6 בבוקר. האם ישנה סגנה? בכל זאת זה 8 שעות אחרי הזמן שלי תודה

תשובה:
שלום לך! כל עוד לא חלפו 12 שעות מהשעה הקבועה, את מוגנת. השתדלי להקפיד על שעת נטילת הגלולה. זה מומלץ. את יכולה להכניס תזכורת קבועה לטלפון שלך, למשל. כל טוב!


בת 15 שואלת: #105422
שלום, אני לוקחת גלולות מיקרוגינון כבר חצי שנה בערך באופן רציף-כשנגמרת חפיסה מתחילה ישר חדשה בלי לחכות שבוע(על מנת לא לקבל מחזור), אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני יומיים ושכחתי לקחת גלולה באותו ערב אז לקחתי אותה בבוקר שלמחרת. האם קיים סיכון להיכנס להריון ומה לעשות אם כן? אני לוקחת את הגלולות באופן קבוע ואין לי שום תופעות לוואי ואני לא מקבלת מחזור.

תשובה:
שלום לך, במידה ושכחת ליטול גלולה אחת בזמן שבדרך כלל את נוטלת אותה אבל נטלת אותה לפני שעברו 12 שעות (למשל היית צריכה ליטול אותה בשמונה בערב ונטלת אותה לפני שמונה בבוקר שלמחרת), את מוגנת. אם עברו 12 שעות המוגנות יורדת והייתי ממליצה לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי על מנת להיות בטוחה. בנוסף, הייתי ממליצה לך להשתמש בקונדום במהלך השבוע הקרוב כדי שבטוח תהיי מוגנה באופן מלא. בנוגע לחיבור של החפיסות- רק חשוב לי לציין שאין עם זה בעיה רפואית, אבל הייתי ממליצה לך כן להייעץ עם רופא/ה אם את רוצה להמשיך ליטול את החפיסות ברצף לתקופה ממושכת.


בן 17 שואל: #105410
היי יש לי מישהו כבר שנה מהשכבה הוא אומר שהוא אוהב אותי אני אוהבת אותו יש ביננו היסטוריה הוא מעדיף שלא ידעו עלינו בגלל שזה אותם חברים והוא יושב שהם יכולים להרוס אחרי כמעט שנה של קשר קיימנו יחסי מין איבדתי איתו את הבתולים לפני שבועיים בלי קונדום לקחתי שעתיים אחרי פוסטינור קיבלתי מחזור ואמרתי לו שאני לא רוצה יותר לקיים יחסים שלשום ביום העצמאות זה קרה שוב ההינו מסטולים הוא היה עם קונדום ושימו לב ****ואני ההיתי בביוץ**** לא כל כך עמד לא בגלל הסטלה או משהו תמיד עומד לו מצויין גם באקטים מיניים שהיו לנו לפני ו.. בקיצור אחרי הסקס נפל לי הקונדום מהכנס עם זרע היה בו אולי נשפך לי התחתון אולי בפנים לא יודעת לקחתי פוסטינור יום אחרי ואני ממש בלחץ עם ההיתי בביוץ אז זה יותר גרוע בבקשה אני בפחדים לא ישנה בלילות וגם בפעם השנייה ירד לי דם אולי הקרום בפעם הקודמת לא היה מספיק קרוע או משהו

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אני שמחה לדעת שאת דואגת להשתמש בקונדום. לפי מה שאת מתארת, יש סיכוי שזרע הגיע מהקונדום לנרתיק שלך. העובדה שלקחת פוסטינור בהחלט מורידה את הסיכוי שתכנסי להריון, אפילו שזה קרה בזמן המשוער של הביוץ שלך. עם זאת קיים סיכוי קטן שכן תכנסי להריון. על כן אני מציעה לעקוב בשבועיים הקרובים ולחכות לדימום הווסת שיגיע, ובמידה ולא יגיע הייתי עושה בדיקת הריון. ושוב, סיכוי מאוד קטן שזה אכן יוביל להריון. כן הייתי ממליצה לך לשקול להשתמש באמצעי מניעה אשר בשליטתך, דוגמאת גלולות למניעת הריון או התקן תוך רחמי, כדי למנוע חששות כאלה בעתיד. כל טוב ואנחנו פה לשאלות והתייעצות נוספת.


בת 20 שואלת: #105375
לקחתי גלולות במשך חודשיים, בחודש השני בשבוע השני שכחתי גלולה ונטלתי אחרי 13 שעות בערך, ובעלון כתוב שבגלולות8 עד 15 אם שוכחים ולוקחים אפילו ביחד עם הגלולה של יום אחרי(לא היום של אחרי) ההגנה לא פוחתת..לא הייתי לחוצה עליה כי נפרדתי מהחבר ולא קיימתי יחסי מין עד אותו זמן. ובגלולה הלבנה הראשונה שכבנו והוא גמר בפנים, הייתי במחזור והפסקתי אחרי זה לקחת גלולות בכלל, אני ממש חוששת מהריון עברו שלושה שבועות ועשיתי בדיקה לפני שבוע ויצא שלילי

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת את מוגנת ופעלת לפי ההוראות של העלון של החפיסת גלולות. בנוסף את מספרת שביצעת בדיקת היריון בטווח הזמנים המקובל ויצא שלילי וגם אחרי ששכבתם קיבלת מחזור, לכן את לא בהריון. יחד עם זאת שאת לוקחת גלולות אני ממליצה לך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין, לקונדומים תפקיד חשוב גם במידה ובאמת שכחת ליטול גלולה וגם במניעת הידבקות במחלות מין. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבל עוד מידע על שימוש נכון באמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #105365
אני נוטלת גלולות כבר זמן יותר מחצי שנה. בדיוק סיימתי את המחזור ולקחתי אתמול גלולה ראשונה. הייתה בנינו אי הבנה והוא גמר בפנים הבוקר. (אחרי שכבר לקחתי את הגלולה הראשונה של החודש) מה הסבירות להיקלט?

תשובה:
שלום, אם אתה לוקחת גלולות בקביעות לפי הנחיות הרופא/ה שלך את מוגנת מפני כניסה להיריון. כל טוב!


בת 22 שואלת: #105226
היי קיימתי יחסי מין עם מישהו לפני כיומיים אני לא לוקחת גלולות והשתמשנו בקונדום אחרי שהוא גמר וזזתי ממנו הקונדום זז גם והוא היה חצי בתוך איבר המין שלי אבל גם חצי בחוץ ( לדעתי הוא זז רק כשאני זזתי ממנו) אנחנו לא בטוחים שבאמת קרה משהו אבל לא לקחתי פוסטינור בגלל שאני על אנטיביוטיקה ופחדתי שיקרה משהו חשוב לציין שגם הייתי במחזור יומיים לפני שקיימנו יחסי מין ( כלומר המחזור הסתיים כיומיים שלושה לפני המקרה) הים בבוקר יומיים אחרי שזה קרה התעוררתי עם כאבי בטן בבטן התחתונה כמו שיש כשיש מחזור אני לא יודעת אם זה פסיכולוגי או שיש כאבים כשמתהווה הריון בכל מקרה רציתי לדעת מתי מה הסיכויים שאני באמת בהריון ומתי ממולץ לעשות בדיקת דם כדי לדעת אם באמת אין הריון? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה את חששותייך. טוב שהשתמשתם בקונדום אך על פי התיאור שלך אכן יש חשש מה שנוזל זרע חדר לנרתיק. חשוב שתדעי שאין בעיה לקחת פוסטינור גם בזמן שאת נוטלת אנטיביוטיקה. כדאי לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום המגע המיני הלא מוגן (או כמו שתיארת, מוגן חלקית). היווצרות הריון לא גורמת לכאבים ואכן נראה שהלחץ בו את מצויה משפיע עלייך פיזיולוגית. אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות באופן קבוע. את מציינת גם שהיית במחזור יומיים לפני קיום יחסי המין ונראה שאת סומכת על ימים בטוחים שאינם שיטה למניעת הריון. אני ממליצה לך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך. תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ואנונימית, לקבל הדרכה על אמצעי המניעה השונים וכן לקבוע תור לרופאה כדי להתאים לך אמצעי מניעה שיתנו לך שקט נפשי. בהצלחה רבה!


בת 21 שואלת: #105201
היי, אני נכנסת לאתר הזה אחרי שאני כבר נואשת.. המצב הוא כזה: אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי באמצעי מניעה של קונדום ובהתחלה אנחנו מכניסים ללא קונדום ב3 דק הראשונות ולאחר מכן שמים קונדום, המחזור שלי הוא סדיר ביותר ובדרך כלל מקדים ביום יומיים.. אחרי הפעם הזאת קיבלתי מחזור ושמחתי , שכבנו כנראה בזמן ביוץ לא בטוחים, ובמהלך הביוץ של חודש אפריל שבועיים בול לאחר סיום המחזור הופיעו לי כמו כתמים של דם וכתמים חומים במהלך הביוץ , זה קרה לראשונה ונמשך 3 וחצי ימים בערך , אני ממש מבוהלת הבנתי שייש דבר כזה דימום השתרשות המכניס אישה להריון.. מה שמוזר שאחרי שקיבלתי מחזור אחרי הפעם הזאת ששכבנו אז ממש שמחתי ומאז לא קיימנו יחסי מין בכללי ופתאום בביוץ הגיע הדימומים הקלים האלה ההכתמות .. אני מעולם לא ביצעתי בדיקת הריון המחשבה על זה בגיל הזה מעוררת בי פחד עצום.. האם יש סיכוי שזה הריון ? חלק מהאנשים אומרים שלא כי קיבלתי מחזור אחרי ששכבנו ויש כאלה שאומרים שכן , אני ממש ממש מבוהלת אשמח לתשובה , תודה רבה רבה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב שתדעי שכדאי לקיים יחסי מין מוגנים מהרגע הראשון של החדירה, מאחר ואת לא יכולה לדעת מתי חבר שלך יגמור והאם יש סיכוי שיהיו לו "טיפות אהבה" או שפיכה מוקדמת. ממה שאת מספרת נשמע באמת שאת לא בהיריון, אבל למען השקט הנפשי שלך הייתי מציעה שתרכשי בדיקת היריון. אני מבינה שזה מטריד אותך ברמה המחשבתית, אבל לדעתי זה שווה את זה כדי להירגע ולדעת שהכל בסדר וגם אם לא, לדעת לטפל בזה בזמן. חשוב שתדעי שלעיתים קרובות הביוץ באמת מלווה בכתמים חומים, אז יתכן שמדובר בזה. בכל מקרה בדיקת היריון תסיר את הבלבול. בהצלחה


בת 16 שואלת: #105197
אני וחבר שלי שכבנו פעמיים מאז שקיבלתי מחזור בפעם האחרונה והשתמשנו בקונדום, הוא החליף את הסוג קונדומים מדורקס לR והוא תמיד יוצא ישר אחרי שגמר, עברו שבועיים מאז התאריך שהייתי אמורה לקבל ועדיין לא קיבלתי ואני לאחרונה סובלת מכאבי בטן ומין לחץ באיבר המין ואני לא מרגישה ככ טוב, יש לי סיבה לחשוש? בדרך כלל המחזור שלי סדיר ומאחר לי כבר בשבועיים וזה אף פעם לא קרה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהתנהלתם בצורה אחראית ונכונה ועל כך כל הכבוד. ייתכן שבמהלך קיום יחסי המין הקונדום נקרע. האם בדקתם? ממה שאת מספרת נראה כי זו האפשרות היחידה שצריך לדאוג ממנה. הייתי ממליצה לרכוש בדיקת היריון ביתית ולבצע בדיקה כדי לדעת האם את בהיריון או לא. מעבר לכך, להמשיך ולהשתמש בקונדום ולוודא בתום היחסים שהוא לא נקרע. בהצלחה


בת 17 שואלת: #105110
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים כרגיל כבר המון זמן ותמיד משתמשים בקונדום, המחזור שלי אמור להגיע עוד יומיים ומשום מה אני בלחץ שאולי אני בהריון, אני כל הזמן מרגישה כאילו אני עומדת להקיא ושום דבר לא טעים לי פתאום. אנחנו מאוד משתדלים לשמור על הגנה, משתמשים בקונדום כמו שצריך, בודקים אם היום מסוכן, הוא גומר בפנים(כמובן שבתוך הקונדום) ויוצא ישר אחר כך בזמן שהוא תופס את הקונדום מבסיס האיבר, לפעמים יש מסביב לקונדום ובעיקר למטה של האיבר שלו מין נוזל לבן ותמיד אומרים לי שזו הגמירה שלי כביכול, אני כל פעם נלחצת מחדש ואני לא יודעת מה לעשות. לגבי גלולות למניעת הריון, אני בתהליך התייעצות עם הרופא נשים שלי.

תשובה:
שלום לך נשמע שאת מוגנת מהריון ממה שאת מתארת על הדרך שבה אתם משתמשים בקונדום אבל מכיוון שאת עדיין לא רגועה כנראה שזה לא מתאים לכם וכדאי למצוא אמצעי מניעה אחר כדי שתוכלי להנות ממין בטוח ורגוע. אני מצרפת לך קישור למגוון אמצעי מניעה שקיימים - את מוזמנת לעיין http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כמובן שנשמח שתגיעי אלינו לקבל ייעוץ פנים מול פנים ולשמוע מהיועצות שלנו - כך נוכל גם ללוות אותך בבחירה. גלולות הן גם אפשרות טובה ואני שמחה מאוד שאת אחראית לביטחון של הגוף שלך ודואגת להגן עלייך מהריון לא מתוכנן. יחד עם זאת ברגע שתמצאי את האמצעי מניעה שמתאים לכם את תוכלי להנות מיחסי המין בצורה מלאה בלי חשש. מקווה שיסתדר לך בקרוב נשמח להמשיך לייעץ לך בהמשך - בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105058
היי אני כבר 7 חודשים נטלת גלולות זואלי ולפני חודשיים דילגתי על כדורי המחזור כי היה לי אירוע וחודש לאחר מכן המחזור שלי היה ממש קשה והחודש התגלה אצלי דלקת בשתן אז נטלתי גם כן כדורי אנטיביוטיקה עכשיו בדרך כלל אני וחבר שלי עושים יחסי מין לא מוגנים ובתקופת האנטיביוטיקה עשינו זאת פעם אחת ועם קונדום. הגעתי ל4 כדורי המחזור בתפיסה וכבר אני תריכנ להתחיל חםיסה חדשה ועוד לא קיבלתי מחזור אני צריכה לחשוש לגבי הריון?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת מוגנת לגמרי וטוב שהייתם עם קונדום בזמן האנטיביוטיקה כי ההגנה שלך ירדה. את לא צריכה לחשוש לגבי הריון. המשיכי ליטול כרגיל ללא קשר לדימום. כל טוב


בן 16 שואל: #104929
היי, אני (16) וחברה שלי (14) שכבנו לא בפעם הראשונה לפני יותר מחודש. הסקס היה עם קונדום כמו תמיד הכל היה רגיל שום דבר יוצא דופן אבל המחזור שלה מאחר. איך נוכל לוודא שהיא לא בהיריון? מה אני צריך לעשות כדי להרגיע אותה?

תשובה:
שלום לך. כמה זמן המחזור שלה מאחר? בלי קשר לקיום יחסי מין זה טבעי שבגיל שלה המחזור יאחר. אם עברו מעל 10 ימים מאז שקיימתם יחסי מין בפעם האחרונה היא יכולה לבצע בדיקת הריון (ניתן לקבל בדיקת הריון בסניף הדלת הפתוחה). מה שכן, בגלל שאתם מקיימים יחסי מין הייתי ממליצה לה ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולהתייעץ איתו לגבי אמצעי מניעה נוספים. זה חשוב מאוד שאתה רוצה להרגיע אותה ואתה יכול להציע לה להגיע ביחד לסניף של הדלת הפתוחה שקרוב לאזור מגוריכם כדי לקבל מידע על קיום יחסי מין בטוחים ולהציף שאלות ביחד.


בת 14 שואלת: #104800
שלום. יש לי שאלה שמטרידה אותי בשבוע האחרון דיי הרבה.. אני בסך הכל בת 15 ואני וחבר שלי קיימנו יחסי מין....זה היה הדדי.. זה פשוט זרם לנו אחרי שהיינו לבד בחדר... השתמשנו באמצעי מניעה אבל אני לא בטוחה שזה עזר... המחזור התעקב לי כבר ב-4 ימים וברגיל הוא סדיר.. קראתי באינטרנט על תסמינים להריון ורוב התסמינים התקיימו כמו הרגשת דקירות בבטן.. הקאות. עיקוב במחזור ... ההורים לא יודעים על זה ואם אני אספר להם הם יהרגו אותי ורוב הסיכויים יאסרו עליי ועל חבר שלי להיפגש יותר וזה הדבר האחרון שאני רוצה... מה אפשר לעשות במצב הזה? אני מאוד מפוחדת ואני בלחץ...בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אנחנו כאן בשבילך ונעזור לך במה שתרצי. אני רוצה קודם כל להרגיע אותך. אם השתמשתם שימוש נכון בקונדום, הוא יצא ישר אחרי שהוא גמר והקונדום היה שם מתחילת החדירה, אז אין סיכוי להריון. בנוסף, ארבעה ימים של איחור בגילך הצעיר, במיוחד שאת בלחץ, הוא נורמלי לחלוטין. אוסיף ואומר שתסמיני הריון מופיעים רק לאחר ארבעה שבועות של הריון ולא ישר לאחר יחסי המין או עיכוב בווסת. כרגע אין לך מה לדאוג. בשביל שהגוף שלך יירגע מהלחץ, אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין. עד אז אל תקיימו יחסי מין עם חדירה. הסיבה שאני כותבת לך להיבדק היא כי זה ירגיע אותך ואת הגוף שלך ולא כי אני חושבת שיש חשש להריון. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נהיה איתך לאורך כל הדרך. נוכל גם לדבר על שימוש באמצעי מניעה ושיקולים לקיום יחסי מין בגילך הצעיר. כל טוב


בן 16 שואל: #104780
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין מוגנים (עם קונדום), גמרתי בתוכה עם הקונדום ויצאתי ישר שהורדתי את הקונדום הרגשתי שנוזל הזרע החליק מסופו של הקונדום אני וחברה שלי הנחנו למקרה והמשכנו לקיים יחסי מין מוגנים. המחזור שלה מאחר בשבוע וחצי אני והיא בלחץ, האם יש סיכוי להיריון?

תשובה:
היי לך, אני שמחה שפנית אלינו ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים, זה מעיד על בגרות! במידה ונוזל הזרע בא במגע עם הפות ונזל אל תוך הנרתיק, אכן יש חשש להריון. אני ממליצה לכם לקנות בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם או להגיע לאחד מהסניפים שלנו), ניתן לבצע את הבדיקה רק שבועיים אחרי המגע המיני. יחד עם זאת, קחו בחשבון שבגילאים שלכם (במידה והיא גם בת 16) המחזור עדיין לא סדיר, והגיוני שהווסת שלה מאחרת ללא קשר לקיום יחסי המין. כדי שלא יקרו לכם מקרים דומים בעתיד, חשוב לי שתדע איך להשתמש נכון בקונדום: הלבשת הקונדום על פין רק במצב זקפה, ריקון אויר מקצה הקונדום (כדי שיהיה מקום לנוזל הזרע) ו**הוצאת הפין תוך החזקת הקונדום בבסיס הפין מיד לאחר שפיכת הזרע**. שיהיה לכם בהצלחה, ואתם תמיד מוזמנים להגיע אלינו לייעוץ ועזרה, אנחנו מתחייבות לסודיות :) חופשה נעימה!


בת 22 שואלת: #104778
היי, אני וחבר שלי כבר 9 חודשים יחד, אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ונזהרים והמחזור שלי אף פעם לא מגיע בזמן ואני תמיד נכנסת ללחץ וחרדות שמאחר לי, אני אמורה להתחיל עם הטבעת לאמצעי המניעה שיגמר לי המחזור ועכשיו הוא מאחר לי ביומיים, יש לי סיבה לחשוש? אני תמיד עושה את זה בימים ללא ביוץ (אני מחשבת ובודקת לפני שאנחנו שוכבים) וגם שאנחנו שוכבים אנחנו תמיד בודקים שהכל בסדר וקונדום לא נקרע ואין מסביב משהו.. חשוב לי לציין כי כבר הגוף שלי מראה את הסימנים של המחזור ואני סובלת מכאבים אבל הוא עדיין לא מגיע ואני נלחצת..

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת זה נשמע שאתם משתמשים בקונדום ואין סיבה שתיכנסי להיריון. בעיקר גם שאתם באמת בודקים כל פעם שהקונדום לא נקרע ואתם שמים אותו בצורה הנכונה לפני שאתם מקיימים יחסי מין. אני חושבת שגם זה שהגוף שלך מראה סימנים של מחזור יכול להיות שהוא בקרוב יגיע שוב לפי מה שאת מתארת וחשוב שתדעי שלפעמים המחזור מאחר בגלל תחושת לחץ ויכול להיות שזוהי הסיבה שבגללה הוא מאחר. בכל זאת אם את לא בטוחה את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה לעיר מגורייך ואת יכולה לבצע אצלנו בדיקת הריון. בנוסף את גם יכולה לקבל אצלנו מידע לגבי אמצעי מניעה שאת יכולה לקחת. מזמינה אותך להגיע אלינו!


בת 15 שואלת: #104728
יש לי חבר בן 18 ואני בת 15 וחצי , עוד מעט אנחנו 4 חודשים ביחד . התחלנו לשכב לפני חודש וחצי ולקחתי בהתחלה גלולות בשם מינס ואז שיניתי ליסמין בהוראות הרופא . בחפיסה הראשונה שלי עם יסמין החלטתי לקחת בשעה 12 וחצי וכשאנחנו שוכבים אנחנו עושים בלי קו דום והוא גומר בתוכי . היה יום אחד ששכחתי לקחתי , אבל לקחתי בשעה שלוש ועשינו באותו יום בלי קונדום עם גמירה בפנים . פחדתי נורא אז הוא קנה לי פוסטינור ושתיתי יום למחרת בבוקר ובנוסף לכך שתיתי ב12 וחצי כרגיל . מאז אותו יום אני בלחץ שאני בהריון . והיו לי כמה ימים אחרי שקצת שכחתי פה ושם לשתות בזמן אבל בכל זאת שתיתי ויום למחרת שתיתי בשעה 12 וחצי . אני ממש בלחץ פליז תעזרו לי!!!!!

תשובה:
היי לך קודם כל חשוב שתדעי שעשית את כל הצעדים הנכונים- לקחת גלולות בהתייעצות רופא, את לוקחת אותן בשעות קבועה, במקרה של חשש להריון לקחת פוסטינור והמשכת לקחת גלולות כרגיל. חשוב שתדעי שאם שכחת גלולה אפשר לקחת אותה כל עוד לא עברו 12 שעות מהשעה הקבועה שלך- ואת עדיין מוגנת וזה בסדר (לכן לא היה צורך לקחת פוסטינור במצב הזה). במידה ועברו 12 שעות או יותר, כדאי לקחת מיד כשמגלים ולהמשיך את שאר החפיסה כרגיל- אבל! להשתמש בקונדום במהלך אותה חפיסה. בכל זאת, רצוי שזה לא יקרה בצורה קבועה, כי יש חשיבות לכך שלוקחים את הגלולות בזמן. אולי כדאי לך לחשוב על שעה אחרת שתהיה לך נוחה יותר לקחת את הגלולות? בנוסף, אם את ממשיכה לשכוח ומרגישה שקשה לך לזכור כל פעם לקחת את הגלולה בזמן, את יכולה לחשוב להחליף את אמצעי המניעה שלך במשהו אחר. יש מגוון אמצעי מניעה בהם אפשר להשתמש, כמו לדוגמה מדבקה שצריך להחליף רק פעם בשבוע או טבעת שמכניסים לנרתיק ואותה מחליפים פעם בחודש. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע לאחד מסניפינו כדי לקבל הסבר מלא או להתייעץ עם רופא/ת נשים על כך. כמו כן, ציינת כי את בת 15 וחצי וחבר שלך בן 18. אני מתייחסת לכך כיוון שלפי החוק לבגיר/ה (מעל גיל 18) אסור לקיים יחסי מין עם קטינ/ה (מתחת לגיל 18) וככל הנראה הדבר לא סתם כך. אני לא יודעת מדברייך אבל אני מקווה שאת נמצאת במערכת יחסים בה את מרגישה בטוחה והדברים קורים בקצב שמתאים לך, כבוד וסבלנות הם דברים חשובים מאוד במערכת יחסים. בהצלחה וכל טוב


בת 20 שואלת: #104708
מה קורה שכבתי עם ידיד שלייי טוב זה זרם ןהוא היה עם קונדום אבל גמר פתוח הקונדום אבל היה לי בכוס כמו גמירה אולי זה מימני אני ממש בפחד כי לא באלי ילד אבל הוא שהיה עם קונדום וגמר כיאלו בתוך הכוס אבל בקונדום גל הגמירה ראיתי בקונדום אבל היה לי בכוס כמו רטיבות

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. במידה והוא גמר בתוך הקונדום, והקונדום לא היה קרוע או שהוא לא זז אז אין חשש להריון. במידה והקונדום היה קרוע, או שהוא זז כי לא שמתם אותו נכון, אז יש חשש להריון ומומלץ לבצע בדיקת הריון. את הבדיקה ניתן לקנות בבית מרקחת או להגיע לדלת פתוחה ולעשות אצלנו. אני ממליצה לך גם להגיע אלינו ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים בהם תוכלי להשתמש כדי למנוע הריון ולשמור על בריאותך. כדי להשתמש נכון בקונדום צריך לפתוח אותו בזהירות, להדק אותו היטב על איבר המין, אבל לבדוק שיש שארית בקצה הקונדום כדי שיהיה מקום לזרע. לגבי ההפרשות שלך - במהלך קיום יחסי מין יש הפרשות מאיבר המין של האישה, ולכן ייתכן וההפרשות שראית הן שלך ולא שלו. לסיכום, במידה ויש חשש שהקונדום לא היה במצב תקין יש לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים.


בן 17 שואל: #104707
שלום חברה שלי שותה גלולות באופן קבוע . היא טסה לחול ובחול שכחה לקחת גלולה אחת !! עברו שלושה ימים מאז ששכחה והמשיכה לשתות ימים לאחר מכן כרגיל כלומר שכחה לצורך הדוגמא ביום שלישי ויום אחרי המשיכה לשתות רביעי חמישי שישי ביום שישי שכבנו וגמרתי בפנים לאחר מכן משהו כמו רבע שעה יצא לה דם כמו דם של מחזור האם יש סיכוי שנקלטה ?<\ אני הבנתי שאם גמרתי בפנים וירד דם הסיכוי להיקלט הוא אפסי כל עוד יורד דם לחר מכן ברגע שיורד דם זה מבטל כל סיכוי להיקלט האם זה נכון ? שאלה נוסספת האם יש מה לדאוג ?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאתה דואג לך ולבת הזוג שלך. אני שמחה לראות שאתם אחראים ומשתמשים באמצעי מניעה. במידה ושוכחים לקחת גלולה יש סיכוי להיכנס להריון, אך זה תלוי איזה מספר כדור בחפיסה היא שכחה לקחת. אם היא שכחה כדור בתחילת החפיסה הסיכוי להריון גדול יותר, ואם היא שכחה לקחת כדור בסוף החפיסה אז הסיכויים נמוכים יותר להריון. למרות שהסיכויים לא גבוהים מאוד, מומלץ לבצע בדיקת הריון 10 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים. את הבדיקה ניתן לקנות ברשתות הפארם ובבית המרקחת, או להגיע לדלת פתוחה ולעשות את הבדיקה אצלנו. בנוסף, מומלץ מאוד שתשתמשו בקונדום עד להתחלת חפיסת הגלולות החדשה. לגבי שאלתך על הדימום והסיכוי להריון - אין קשר בין הדימום לבין כניסה להריון, וניתן להיכנס להריון גם אם יש דימום מסיבות שונות. אם הדימום חוזר או שהוא חריג מומלץ לפנות לרופא/ה נשים לבירור. אני ממליצה לך ולבת הזוג שלך לחשוב ביחד על דרך שבה היא תזכור לקחת את הגלולות בכל יום, כדי שתוכלו להמשיך להנות בלי דאגות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104676
שלום, קיימתי יחסי מין עם אמצעי מניעה יום לפני המחזור, ויום אחרי זה קיבלתי מחזור כרגיל. אבל עדיין יש לי פחד שאני נכנסתי להריון. האם יש סיכוי למרות שהשתמשנו באמצעי מניעה וקיבלתי מחזור יום אחרי?

תשובה:
היי לך. קודם כל אני שמחה לשמוע שאתם אחראים וקיימתם יחסי מין עם אמצעי הגנה - זה מעיד על בגרות! אין כל סיבה לדאגה, במיוחד לאור העובדה שקיבלת כבר את הווסת + השתמשתם באמצעי מניעה. את יכולה להיות רגועה :) חופשה נעימה וחג שמח!


בת 21 שואלת: #104572
היי התחלתי לקחת גלולות יאז ולאחר 3 חודשים החלפתי את הגלולות לזואלי חודש ראשון לא קיבלתי וסת וחודש שני באמצע החודש לקחתי אנטיביוטיקה ויום לפני שכבתי עם חבר שלי אבל כן לקחתי גלולה ויום אחרי לא ושוב לא הגיע לי וסת יש לי ממה לחשוש ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אכן יש סיכוי להריון אבל הוא אוד מאוד קטן. אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאת לא בהריון. אם את לא בהריון, אז ייתכן ולא קיבלת דימום בגלל האנטיביוטיקה והחלפת הגלולות. כל טוב


בן 17 שואל: #104431
חברתי ואני שכבנו השתמשנו בקונדום אך אני חושש מהריון כי אני לא יודע אם נקרע הקונדום או נזל החוצא כשבדקנו לא היה קרע

תשובה:
שלום אם בדקתם והקונדום לא נקרע אז אין סיבה לדאוג כדי להיות בטוח ורגוע לפעמים הבאות אני ממליצה לך לראות את הסרטון הבא https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב


בן 17 שואל: #104429
היי אני וחברתי השתמשנו בקונדום ולא נקרא אך אני לא רגוע שלא חדר. אני לא בטוח שלא נקרע לא הרגשנו ובדקנו לא מצאנו שום קרע

תשובה:
שלום לך אם בדקתם והקונדום לא היה קרוע - זה די בולט לעין אם כן - אז סימן שהכל בסדר ואתה יכול להרגע. לייתר ביטחון, לפעמים הבאות, אני ממליצה לך לראות את הסרטון על איך לשם קונדום נכון https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4&t=5s כל טוב


בת 21 שואלת: #104136
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג יאז, ביום ראשון שכחתי לקחת גלולה ( גלולה מספר 8) ולקחתי אותה 16 שעות אחרי השעה אני לוקחת בדרך כלל. בלילה בין שבת לראשון קיימתי יחסי מין. השאלה שלי היא האם יש סכנה להיכנס להריון בגלל יחסי מין שקיימתי לפני ששכחתיי את הגלולה. ומה עלי לעשות עכשיו? האם עלי להשתמש בקונדום למשך כמה ימים? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש סיכוי להריון אבל ממש ממש קטנטנן. אני מציעה שתשתמשי בקונדום למשך שבועיים מיום הפספוס. לאחר שבועיים תעשי בדיקת הריון רק כדי לוודא שאינך בהריון. שוב, הסיכוי מאוד מאוד נמוך עד אפסי. כל טוב


בת 22 שואלת: #104115
אני משתמשת בנוברינג כבר ארבע שנים והמחזור שלי סדיר. קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפני כחודש ומאז קיבלתי מחזור. החודש לא קיבלתי מחזור. האם יש סיכוי להריון? ואם לא מהן הסיבות לכך שדילגתי על המחזור הנוכחי?

תשובה:
שלום לך, אם קיימת יחסי מין עם הנוברינג אז מדובר ביחסי מין מוגנים ואין לך מה לדאוג. איני יודעת להגיד לך מדוע הדימום לא הגיע בחודש הנוכחי ולכן מציעה שתעשי בדיקת הריון רק כדי לשלול בוודאות שאינך בהריון. אם זה שלילי, המשיכי ליטול את הנוברינג כרגיל. אם זה חיובי (והסיכוי כמעט אפסי), גשי לרופא/ת הנשים שלך. כל טוב


בת 16 שואלת: #104070
הי, אני לוקחת גלולות כבר חודשיים ואתמול בבוקר התחיל לי דימום כבד שהפסיק אחרי שעות מעטות, בערב קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ובבוקר הדימום חזר. שהסתכלתי ראיתי שפיספסתי את הגלולה של היום הקודם. לקחתי את הגלולה של היום אבל אני עדיין מדממת, לא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום לך, זה בגלל פספוס הגלולה. קודם כל, המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל. אם לא עברו 120 שעות מיחסי המין הלא מוגנים, עליך ללכת לבית מרקחת ולקנות גלולה שנקראת אלה. מכיוון שפספסת את הגלולה, יש סיכוי קטן להריון ולכן אני רוצה שתקחי אלה. הדימום ייתכן ומשיך עד החפיסה הבאה, ואז הוא יעבור. עד החפיסה הבאה תהיו גם עם קונדום. כל טוב


בת 19 שואלת: #103984
היי,לפני כחודש התחלתי ליטול גלולות.. בשבוע הראשון נמנענו מלקיים יחסי מין בכלל אחרי השבוע הזה קיימנו והכל היה בסדר בנוסף לזה הוא גמר בחוץ בכל פעם , אני נוטלת את גלולת ו״יאז״ בסוף החפיסה יש ארבעה גלולות לבנות שאין בהם חומר , הרופאה אמרה לי שבגלולה הראשונה הלבנה או השנייה אני אמורה לקבל מחזור וכבר סיימתי ולא קיבלתי עדיין.. אני עוד שלושה ימים מתגייסת ומפחדת שאולי בטעות איכשהו נקלטתי להיריון, מה אני עושה? אני קצת מפחדת לשתף את אמא שלי בזה..ומפחדת שזה יהיה יותר גרוע! מה אני עושה?

תשובה:
שלום, במידה והקפדת לקחת גלולה בכל יום באותה שעה, אין סיבה שתחששי מהיריון. הגלולה פחות יעילה במידה והקאת או שלשלת שעתיים לאחר נטילת הגלולה וחלק מסוגי האנטיביוטיקות יכולות להפחית ביעילותה. במידה ולא נתקלת במצבים האלה במהלך החודש הזה את אמורה להיות מוגנת מהיריון ב-99%. הרבה פעמים בחודשים הראשונים לאחר תחילת נטילת גלולות יש אי סדירות במחזור, וזה דבר טבעי לחלוטין. במידה ואת מעוניינת לבצע בדיקת היריון בכל מקרה, את יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית או להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך ולבצע אותה ביחד עם יועצת מנוסה. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #103927
היי חבר שלי ואני שכבנו עם קונדום והוא גמר בפנים. הסתכלנו אחר כך בקונדום ולא היו קרעים אבל ליתר ביטחון חשבנו אולי לקחת גלולת היום שאחריי. האם יש צורך? ואם כן, איפה ניתן להשיג את הגלולה ללא ידיעת הורים? תודה רבה

תשובה:
אם השתמשתם בקונדום בצורה נכונה אין צורך לקחת פוסטינור. זהו אמצעי מניעה לשעת חירום. אתם יכולים לצפות בסרטון על שימוש נכון בקונדום כדי לבדוק שאכן פעלתם נכון. https://youtu.be/bq-ErW9eMi4 את הגלולה אפשר לקבל אצלנו בחינם וללא ידיעת הורים וניתן גם לרכוש אותה ללא מרשם רופא בסופרפארם. כל טוב


בת 19 שואלת: #103811
היי שלום. אני אתמול יצאתי הביתה ושחכתי לקחת איתי גולולות והכל היה בבסיס חזרתי היום בבוקר וההפרש של 11 וחצי שעות. לקחתי את הגלולה ששחכתי (הגלולה ה5 בחפיסה) אני לוקחת גלולות כבר מעל חצי שנה ברצף את הסוג "פלורט" הסופש וגם באותו יום ששחכתי את הגלולה אני קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום והוא גמר בפנים בנוסף לכך שלקחתי את הגולולה ששחכתי ,אני לקחתי נורלבו מה ההשלכות שיש לזה והאם אני בסיכון להיכנס להריון מכך? והאם אם אמשיך לקחת את הגלולות אני עדין מוגנת ואוכל לקיים יחסי מין בלי קונדום. כרגיל.

תשובה:
שלום לך, מכיוון שלקחת את הגלולה עד 11 וחצי שעות מהשעה הקבועה שלך, את מוגנת לגמרי. זה בסדר שלקחת את הנורלבו אבל לא היה צורך כי לא היה חשש להריון. את מאוד אחראית וזה כיף לקרוא אבל את יכולה להירגע. את לא בהריון. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ואת מוגנת. ייתכנו דימומים לא סדירים בגלל הנורלבו אבל את ממשיכה כרגיל עם הגלולות. כל טוב


בת 16 שואלת: #103808
היי.. אני לוקחת גלולות באופן קבוע , לקחתי את כל הגלולות של החודש מבלי להחסיר אף אחת והוא היה עם קונדום ..הוא ניסה להחדיר ואינו הצליח רק אברי המין שלנו התקרבו ממש והוא לא גמר לידי האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך אם את לוקחת גלולות ולא מחסירה את מוגנת מהריון. האם אתם משתמשים בקונדום מחשש להריון או מחלות מין? אם עשיתם בדיקה ואתם יודעים שאין לכם מחלות מין אין צורך להמשיך ולהשתמש בקונדום, הגלולות מספקות לך הגנה. אם במקרה את מחסירה גלולה או לוקחת אנטיביוטיקה או משלשלת \ מקיאה אתם יכולים לחזור לשים קונדום למשך שבועיים במקביל לגלולות. כל טוב


בן 21 שואל: #103694
חברה שלי לוקחת גלולות כבר שנה וחצי, ולכן בדרך כלל אנחנו שוכבים בלי קונדום. הפעם האחרונה שבה שכבנו בלי קונדום הייתה לפני כמעט שבועיים. ביום חמישי האחרון(9 לחודש) חברה שלי הייתה אמורה לקבל מחזור(המחזור שלה מאוד סדיר, לרוב מגיע יום לאחר סיום הגלולות הלבנות). בגלל שהיא לוקחת גלולות, אז ברוב הפעמים יש יחסית מעט דם במהלך המחזור - אך הפעם לא היה דימום בכלל. ביום שישי בבוקר הופיעו לה הפרשות חומות(אשר אופייניות לה בדרך כלל לפני תחילת הדימום). הפרשות חומות נוספות הופיעו באותו יום(שישי) בצהריים, וגם פעמיים נוספות ביום שבת - אך ללא דימום. ביום שבת בצהריים עשינו בדיקת הריון ביתית - "מקלון הזהב" של לייף(כתוב עליה שאפשר לבצע אותה כמה ימים לפני האיחור במחזור, ובפועל ביצענו אותה ביום שבת - יומיים אחרי האיחור). הלכנו לפי ההוראות, והבדיקה יצאה שלילית. היום יום רביעי(15 לחודש) ולא היה לה דימום. האם יתכן והיה לה מחזור ללא דימום כלל? האם הבדיקה הביתית אמינה? קראנו באינטרנט על הרבה בדיקות שיצאו שליליות ובבדיקה נוספת לאחר כמה ימים לפעמים יוצא חיובי. אנחנו חוששים. האם יש סיבה לחשוש? נשמח להנחיותיכם,תודה רבה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, זה קורה לפעמים עם גלולות. ההפרשות שראית היו הדימום החודשי שלה כי גלולות שלוקחות ברצף לפעמים מעלימים את הדימום לגמרי ועושים רק הפרשות. בנוסף, היא עשתה בדיקת הריון ויצא שלילי. אם היא רוצה, היא יכולה לעשות בדיקת דם של הריון. כל טוב


בת 21 שואלת: #103672
היי, אני קצת חוששת ולכן אשמח להתייעץ.. לפני שלושה שבועות הייתי עם החבר שלי, ניהלנו מגע מיני כלומר הוא שפשף את איבר מינו על הנרתיק שלי כשהוא נמצא מאחוריי והוא פשוט הביא אותו מאחורה (הוא ניגב אותו לפני)... הוא לא גמר אלא רק ממש מאוחר יותר במקום אחר אך אני חוששת שאולי היו לו טיפות אהבה שאולי עברו לי לנרתיק בלי שאשים לב(ניתן להיכנס להריון מזה?) באופן כללי אני נוטלת גלולות זואלי אך היו לי יציאות ממש רכות שבוע לפני המגע המיני וחששתי מזה. לכן 4 שעות לאחר המגע לקחתי פוסטינור. בנוסף, 18 יום לאחר המגע שזה יצא בעצם אחרי שלקחתי 2 גלולות דמה עשיתי בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית. יום לאחר מכן( שזה לאחר 3 גלולות דמה) גם קיבלתי את המחזור כרגיל. אני חוששת כיוון שיש לי קצת בחילות וחוש הריח שלי נהיה ממש מפותח... מה עליי לעשות? האם יש ממה לחשוש או שאני דואגת ללא סיבה?

תשובה:
שלום לך ניתן להכנס להריון מנוזל זרע בפתח הנרתיק. ממה שאת מתארת יש סיכוי נמוך להריון. את גם לוקחת גלולת ולכן את מוגנת מהריון. כדאי להשתמש בקונדום בנוסף לגלולות במצב של שילשולים למשך שבועיים. בגלל שחששת טוב עשית שלקחת פוסטינור. את מוזמנת להגיע אלינו לפגישה ונשמח להסביר לך על גלולות והריון. נשמח לספר על על אמצעי מניעה נוספים ותוכלי לבדוק אם יש משהו אחר שמתאים לך יותר. את קיבלת ווסת ולכן בוודאות את לא בהריון ואין לך ממה לחשוש. הבחילות יכולות להיות קשורות לחשש שלך מהריון או לתופעות הלוואי של הפוסטינור. כל טוב


בת 17 שואלת: #103660
שלום, חברה שלי בת 17 והייתה אמורה לקבל מחזור לפני כמה ימים והיא עדיין לא קיבלה וזה דיי מלחיץ אותנו.. יש כל מני סיבות מאוד הגיוניות לאיחור המחזור אבל זה בכל זאת מלחיץ אז קנינו בדיקת הריון והיא הולכת היום להיבדק ורצינו לברר כמה דברים במידה והבדיקה תצא חיובית. אנחנו לא יודעים בדיוק באיזה תאריך זה קרה כי קיימנו יחסי מין מספר פעמים במהלך החודש ואי אפשר ממש לדעת באיזו פעם זה קרה (אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ומאוד מאוד נזהרים) אז רצינו לשאול באילו דרכים אפשר לעשות הפלה ומתי זה כבר מאוחר מדי ובכללי לקבל מידע שירגיע אותנו קצת. אמא שלי עוזרת לנו במה שצריך אבל רציתי לקבל מידע מאנשים קצת מקצועיים יותר. (אנחנו מאוד מאוד לא מעוניינים שההורים של החברה תדע) תודה רבה רבה ומקווים לקבל תשובה בקרוב.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאם השתמשתם באמצעי מניעה תמיד, והקונדום לא נקרע ויצאת ישר אחרי שגמרת, אין סיכוי להריון ואתה יכול להיות רגוע. האיחור בווסת יכול להיות כי היא בלחץ. בכל מקרה כדאי שהיא תעשה בדיקת הריון כדי שהגוף שלה יוכל להירגע ואז הווסת תגיע. במידה והבדיקה תהיה חיובית - מה שלא אמור לקרות - יש אפשרות לעשת הפסקת הריון. תבואו אלינו ונדבר על הכל. אף אחד לא צריך לדעת מזה אם לא תרצו שתדעו וזה גם לא יעלה לכם כסף. כל טוב


בת 17 שואלת: #103653
היי ביום שבת האחרון שכבתי עם בן זוג שלי והיינו עם קונדום אבל באמצע האקט הוא נקרע והוא שם לב לזה תוך פחות משנייה ובזריזות החליף והמשכנו לאנאלי ואז הוא גמר בתוך הקונדום כשהוא כבר לא בתוכי עכשיו בגלל השניה הזאת שהיה מפגש בין האיבר מין שלו והאיבר מין שלי לבערך שניה בגלל הקריעה של הקונדום יש אפשרות להכנס להריון?? (חשוב לציין הוא לא גמר, רק אחרי 10 דקות שבהן עשינו אנאלי)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, בעקרון היה עליך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אבל אני מבינה שלא עשית זאת. אבל כן, הסיכוי להירון נמוך. בכל קמרה אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. ועוד דבר קטן, האם את רוצה לקיים מין אנאלי? האם את נהנית מזה? האם זה כואב? כל תשובה תתקבל בברכה. אני רק רוצה לוודא שזה מתאים לך וששניכם רוצים את זה ושאתם עושים את זה נכון כך שלא כואב לך ואת לא נפצעת. כל טוב


בת 17 שואלת: #103612
שכבנו ואני תוך כדי קבלתי מחזור והוא לא גמר בפנים אבל תול כדי הכניס שוב אחרי שגמר ונשאר קצת והגלולות לא כלכך משפיעות כי יש לי בעיה איתם ואני צריכה להחליף גלולות כי הם עושות בעיות האם לקחת את הגלולה של אחרי או שבגלל שאני במחזור זה לא ישפיע ?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת ווסת תוך כדי, ואת בטוחה שזאת הווסת שלך ולא פציעה בעור של הנרתיק, ובמידה והווסת שלך סדירה, אז את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.להבא, הקפידו על שימוש קבוע באמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב סיכון להירון. כל טוב


בת 20 שואלת: #103486
קודם כל תודה על התשובה! דבר שני לקחתי פוסטינור ללא שום קשר רק בשביל הרוח הנפשי שלי כי לא היה מגע מיני כל הזמן הוא היה עם בוקסר או אני עם תחתונים ועשינו כמה פעמים עם קונדום והוא גמר בפנים עם קונדום ואנחנו תמיד בודקים אם הקונדום לא נקרע או משהו אבל בכל זאת לקחתי פוסטינור לא יודעת למה זה נותן לי להירגע גם אם אין סיבה לדאוג. אגב היום בבקור עשינו עם קונדום והוא החדיר לי והיה ממש כואב לי כשסיימנו הלכתי לשירותים וכשנקיתי בנייר מלמטה אצלי יצא על הנייר טיפת דם ..? מה זה ? זה צריך להדאיג אותי או שזה כן קורה?

תשובה:
שלום לך אני שמחה מאוד לשמוע שאתם אחראיים ומשתמשים בקונדומים! למעשה אם הוא שם קונדום לפני החדירה והקונדום יוצא עם הפין ואין קרע אז את מוגנת מהריון ואין צורך לקחת פוסטינור. הפוסטינור מכיל הורמונים שמעכבים את הווסת ומשנים את המחזוריות שלה ויכול לגרום לדימומים, הוא נקרא אמצעי מניעה לשעת חירום לכן יהיה טוב שאכן תשמרי לך את האפשרות לקחת אותו בזמני חירום כאשר יש סיבה לחשש מהריון לא מתוכנן. זה לא מסוכן אבל לא כדאי לצרוך פוסטינור באופן קבוע אחרי כל פעם שאתם שוכבים. אם את חוששת מהריון גם כאשר אתם מקיימים מגע מיני בטוח כדאי לבדוק ממה את חוששת ולנסות לראות מה יכול להרגיע אותך מכיוון שהלחץ והמתח מורידים לך את היכולת להנות מיחסי מין. אולי אם תעברו לאמצעי מניעה אחר את תהיי יותר רגועה? האם חשבת להתחיל לקחת גלולות? אתם מוזמנים להגיע אלינו לסניף הקרוב לביתכם בשעות פעילות ונשמח לתת לכם ייעוץ על אמצעי מניעה ולנסות להתאים לך מה שהכי טוב עבורכם. בנוגע לדימום - יכול להיות שהיית יבשה כשהוא חדר אלייך? אולי משהו בתנוחה פצע אותך? יכול להיות שהחדירה היתה כואבת או חזקה מידי? נשמע לי שנפצעת קצת ושאין סיבה לחשוש, כדאי לפעמים הבאות לבקש ממנו לבדוק שאת רטובה, להכנס בעדינות ולהיות רגיש לגוף שלך ולהנאה שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #103468
היי היה גם פעם אחת ששכבנו והוא גמר בפנים ויומים לפני שכחתי לקחת גלולה יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך, מההודעה הקודמת אני רואה כי לקחת פוסטינור אחרי יחסי המין, התכוונת בהודעה הזאת לאותה פעם? טוב עשית שלקחת פוסטינור, דילוג על גלולה מפחיתה את ההגנה מפני כניסה להריון ולכן במצב בו שכחת יש להשתמש בקונדום באותו שבוע בכל מקרה! גם במידה ובן הזוג 'יגמור בחוץ', עדיין קיימת אפשרות לכניסה להריון- במהלך כל האקט המיני מופרש נוזל מהפין (הנוזל נקרא "טיפות אהבה") המכיל זרע ולכן לגמור בחוץ לא משמש כאמצעי מניעה. בכל מקרה, נשמע כי כרגע אין לך סיבה להיות מודאגת אך כן חשוב שתעקבי אחרי קבלת המחזור ולוודא שהוא מגיע.. חשוב לי גם להגיד שאחת מתופעות הלוואי של פוסטינור זה שיבושים במחזור ולכן יכול להיות שזאת הסיבה שבגללה המחזור לא מגיע. אם את רוצה להיות רגועה את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית שניתן לרכוש בכל סופר פארם ללא מרשם רופא. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #103406
כן, הוא שם קונדום אבל אני לא מבינה למה ההפרשית באו לי שבוע לפני שאני אמורה לקבל מחזור, אולי עם טיפת דם אם את יודעת למה אני מתכוונת, ואחרי שבוע מתי שאני באמת אמורה לקבל אז זה נגמר ההפרשות, אז מה זה אומר ? שאין סיכוי ?

תשובה:
שלום לך, למרות שהיה שימוש בקונדום ואין סיכוי להריון, ומכיוון ששלחת כמה שאלות ולא ברור לנו בדיוק מה ההפרשות, אני מציעה שכן תעשי בדיקת הריון כדי לשלול הריון וככה תוכלי להירגע. אם ההפרשות מדאיגות אותך, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בת 18 שואלת: #103400
אני וחבר שלי שכבנו עם אמצעי מניעה ( קונדום ) . לפי מה שאני והוא יודעים לא בוצע קרע בקונדום ומגע נעשה עם אמצעי מניעה חוץ ממגע אחורי שהבנתי שאין סיכוי לכניסה להריון המחזור איחר לי ב5 ימים וכבר נלחצתי אז ביצעתי בדיקת הריון ביתית ויצא שלילי ( עבר שבוע מאז ששכבנו עד הבדיקה ) היום זה כבר יותר משבוע שהמחזור מאחר ואני בלחץ כבר שהבדיקה לא אמינה ואמא שלי לא מודעת לזה ואני מפחדת. מה כדאי לעשות ? רוצה לציין שיש לי בעיה בבלוטת התריס אבל מאוזנת עם תרופות , וחודש שעבר המחזור שלי הקדים בשבוע

תשובה:
שלום לך. אם לא קיימת יחסי מין שכוללים חדירה (לנרתיק) ללא קונדום אין סיבה שתחששי מפני היריון. קרע בקונדום זה דבר נדיר יחסית, וכשהוא קורה אפשר לראות זאת. כמו בחורות צעירות אחרות, יתכן והוסת שלך אינה סדירה, ולכן האיחור הנוכחי. מומלץ שתחכי בסבלנות עוד כמה ימים עד להופעת המחזור. בכל מקרה כדאי לדעת שעל-מנת לבצע בדיקת היריון באופן אמין צריך לחכות כ-4 שבועות ממועד קיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #103392
לפני שבועיים שכבתי עם חבר שלי , הוא שכב ואני חשבתי עליו , הוא גמר בפנים עם קונדום ואחרי 15 שניות בערך ישר קמתי , למטה ליד הטבעת היה חומר לבן ואנחנו דיי בטוחים שזה ממני , המחזור מאחר לי בחמישה ימים ואני בלחץ , יש סיכוי להיריון או שאני סתם מלחיצה את עצמי ???

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום אין סיבה לחשוש מפני כניסה להיריון. הסיכוי של קונדום להיקרע בלי שתרגישו או שתראו הוא נמוך מאד. וכמו שציינת, כן קיימות הפרשות גם מהנרתיק ויכול להיות שזה החומר שראיתם. אי סדירות במחזור היא תופעה נפוצה יחסית. לא ציינת אם בדרך כלל המחזור שלך סדיר אך גם אם כן, יכול להיות מצב שעד עכשיו המחזור שלך היה סדיר ובתקופה הקרובה יהיו שינויים במועד הגעתו. בכל מקרה, הדבר היחיד שעלייך לעשות הוא להמתין בסבלנות להופעת המחזור. אם בתוך שבועיים נוספים לא יגיע המחזור עלייך לבצע בדיקת היריון שניתן לקנות בבית מרקחת או ברשתות הפארם. כמובן, את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית בכל שאלה נוספת.


בת 15 שואלת: #103278
אני בת 15 ויש לי חבר כבר חודש וחצי ואתמול קיימנו לראשונה יחסי מין. עשינו עם קונדום , אבל בהמשך הערב עשינו סבב שני . בסבב השני הוא בא לשים קונדום חדש ובמקרה הוא שם הפוך על איבר המין שלו ואז הוציא ושינה צד כי הבין שזה הפוך . התחלנו לקיים.. וסיימנו ללא גמירה בפנים או משהו כזה בשני הפעמים. היום יש בי תחושות מוזרות כאלה.. של אולי בגלל שעשיתי פעם ראשונה אז זה פסיכולוגי ואני חושבת שאני שהריון או משהו בכל מקרה אני מפחדת שאני בהיריון ואני לא יכולה לספר לאמא שעשיתי בפעם הראשונה כי אני בסהכ בת 15 ואנחנו בסהכ חודש וחצי .

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת לא ניתן להיכנס להריון. מה שאת מרגישה הוא פסיכולוגי לגמרי. תסמיני הריון מופיעים רק לאחר ארבעה שבועות. את לא חייבת לשתף את אמך אם את לא רוצה אבל אם את חושבת שאתן יכולות לדבר על זה, אז נסי לשתף אותה. לגבי זה שאת בת 15 ושאתם רק חודש וחצי יחד לדברייך, מה את חושבת על זה? האם את מרגישה שזה היה לך נכון לקיים איתו יחסי מין עם חדירה? אם כן, אז אני שמחה שאת שלמה עם זה והרגשת מוכנה. אם לא, את לא חייבת להמשיך לעשות את זה רק כי זה כבר מאחוריכם. נשמח מאוד לייעץ לך בנושא ולעזור לך בהחלטה וגם בטיפים על הפעמים הראשונות. את מוזמנת לקרוא את המידע המצורף: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בן 24 שואל: #103266
היי חברה שלי היא אחרי מחזור כבר עבר ארבע ימים היא לוכחת גולות וגם אוטו יום היא הלך גולולת וקיימנו קייסי מין ואחר יום היא מרגישה דמום וגם כאבים בבטן בבצד ימין וגם היא אוכלים הרבה והיא לא מרגישה את האוכל שהיא אוכלית אני ושמחך שתעזרו לי??

תשובה:
שלום לך. מאד קשה לי להבין את כוונתך מהשאלה. אם חברה שלך מקפידה לקחת גלולות למניעת היריון באופן מסודר ורצוף - אין סיבה שתחששו מפני כניסה להיריון. דימום וכאבים בבטן ימנית יכולים להיגרם מסיבות שונות וכדאי שהיא תיבדק על-ידי רופא/ה. אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית כדי להבהיר את שאלתך.


בת 17 שואלת: #103247
היום ואני וחבר שלי שכבנו עם קונדום. עשינו בתנוחת דוגי הוא גמר לי בתוך הפות אבל עם קונדום. לאחר מכן הרגשתי רטובה יותר מתמיד , היה פחות שפיך בקונדום מהרגיל וגם הפות עשה רעשים מוזרים כאלה. ואז בדקנו אחרי זה את הקונדום ולא היה חור .האם יכול להיות שנכנס שפיך לגוף?

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת אני מניחה שהקונדום הולבש לפני החדירה ויצא על איבר המין בסוף החדירה. במצב כזה את מוגנת מהריון. במידה והיתה לפני לבישת הקונדום חדירה - יש חשש לפליטת נוזל שיש סיכוי להכנס ממנו להריון. האם בתחילת ההלבשה של הקונדום אתם מחזיקים את החלק העליון ומשאירים מקום לנוזל הזרע לצאת כך שיש חלק בקצה איבר המין מקום שאליו יכול להפלט הזרע? זה חשוב כדי לדעת האם אתם עושים שימוש נכון בלבישת הקונדום. במידה ולא עשיתם את זה יש חשש שמחוסר מקום נוזל הזרע יצא מהקונדום. ליתר ביטחון תערכי בעוד שבועיים בדיקת הריון כדי להיות רגועה שאכן לא נכנסת להריון לא מתוכנן. את מוזמנת לראות את הסירטון הבא שמלמד שימוש נכון בקונדום - https://youtu.be/bq-ErW9eMi4 הקולות מהפות שאת מתארת הן כתוצאה מכניסת אויר לנרתיק שזה מאוד אופייני וטיבעי לתנוחה שבה שכבתם. בהצלחה, אם את צריכה עוד הדרכה את מוזמנת לפנות אלינו שוב.


בן 19 שואל: #103210
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין היום עם קונדום ובאיזשהו שלב במהלך היחסי מין לקראת הסוף הוא כנראה החליק החוצה ולא שמנו לב ואני גם בדרך כלל גומר בפנים וזה מה שקרה גם היום. ולחברה שלי היה שבוע שעבר מחזור וזה אומר שהיא עכשיו מבייצת וגמרתי בפנים, היא לקחה פוסטינור 3 שעות אחרי זה. השאלה שלי זה האם יש סיכוי גבוה לפוסטינור לעבוד ואם לא אז מה עושים כי זה כאילו על הסיכויים הטובים כן להריון. ובנוסף איך למנוע החלקה של הקונדום מאיבר המין לפעמים הבאות ? (זה אף פעם לא קרה לי לפני)אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין היום עם קונדום ובאיזשהו שלב במהלך היחסי מין לקראת הסוף הוא כנראה החליק החוצה ולא שמנו לב ואני גם בדרך כלל גומר בפנים וזה מה שקרה גם היום. ולחברה שלי היה שבוע שעבר מחזור וזה אומר שהיא עכשיו מבייצת וגמרתי בפנים, היא לקחה פוסטינור 3 שעות אחרי זה. השאלה שלי זה האם יש סיכוי גבוה לפוסטינור לעבוד ואם לא אז מה עושים כי זה כאילו על הסיכויים הטובים כן להריון. ובנוסף איך למנוע החלקה של הקונדום מאיבר המין לפעמים הבאות ? (זה אף פעם לא קרה לי לפני)

תשובה:
שלום אתם נוהגים בבגרות ואחריות! טוב עשיתם שהחלטתם לקחת פוסטינור. זה בהחלט יקטין מאוד את הסיכוי להכנס להריון. כעבור 14 יום מהיום שבו שכבתם ומומלץ לעשות בדיקת הריון כדי לדעת בצורה וודאית האם היא בהריון או לא. את הבדיקה אתם מוזמנים לבוא ולקבל אצלנו בסניף שקרוב לאזור מגוריכם בשעות הפעילות או לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם. כדי שמצב כזה לא יקרה שוב, אחרי שאתה גומר ולפני שאתה יוצא - תחזיק את הטבעת שבקצה הקונדום, היא נמצאת קרוב לחיבור של איבר המין לגוף ואז הקונדום יצא איתך. מה שקורה זה שאחרי שאתה גומר לרוב איבר המין כבר לא בזקפה והוא קטן יותר ואז הקונדום כבר לא הדוק על הפין. אם יוצאים בלי להחזיק בקונדום הוא עלול להיפרד מאיבר המין ולהישאר בנרתיק. במצב כזה יש סיכוי שנוזל זרע יכנס לנרתיק ולכן טוב עשיתם שבת הזוג שלך לקחה פוסטינור. נשמע מדבריך שאתם בני זוג כבר זמן מה - אני ממליצה לכם לעבור לשימוש באמצעי מניעה אחר - יש מגוון אמצעי מניעה נוחים ובטוחים כאשר נמצאים בזוגיות קבועה אחרי שאתם נבדקים ויודעים שאתם בריאים מינית. נשמח שתבואו לפגישה יחד ונספר לכם על האפשרויות. כל טוב


בת 18 שואלת: #103196
אני אשאל את השאלה קצת יותר ברור כדי לקבל מענה שירגיע אותי מספיק.. קיבלתי מחזור ב10.12 והכנסתי את הטבעת באותו יום בפעם הראשונה, הוצאתי ב19.12.. השאלה שלי היא, האם הגיוני שעד עכשיו (26.1) לא קיבלתי מחזור, מה הסיכוי שמדובר רק בתופעת הלוואי של הטבעת ולא בהריון? בדיקת הריון אעשה במהלך שבוע הבא אבל חשוב לי להרגע לפני..

תשובה:
היי יקירה.. אם אני מבינה נכון הכנסת את הטבעת ו-9 ימים לאחר מכן הוצאת אותה, הטבעת אמורה להישאר בנרתיק במשך 21 ואחת יום (שלושה שבועות), אני אשמח לדעת למה הוצאת אותה אחרי תשעה ימים? האם היא גרמה לך להרגיש לא טוב? אני צריכה יותר פרטים כדי להבין את המצב יותר טוב: מתי קיימת יחסי מין לא מוגנים ומתי הוצאת את הטבעת. בכל מקרה, אם לא קיבלת מחזור עד עכשיו, אנחנו ממליצות כן לעשות בדיקת הריון ( בדיקת הריון רלוונטית תראה תשובה אמינה רק אחרי 14 מקיום יחסי המין).לכל דבר, את מוזמנת לפנות לדלת הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 20 שואלת: #103183
שלום !! אני בת 20 וב26 בחודש שעבר היה לי מחזור , בדרך כלל המחזור שלי אוהב לאחר כ-10 יום אבל לפעמים מקדים (מקרים בודדים) ופעם אחרונה הקדים בשבוע (והיום שוב ה-26 ולא קיבלתי) אני מקיימת יחסי מין באופן קבוע 3 שנים עם בן זוגי ואותו בן זוג , מה שקרה החודש זה היה ממש מוזר ולא קרה בחיים , אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין רק פעמיים החודש הפעם הראשונה הייתה יומיים שלוש אחרי מחזור והפעם השניה שבוע וחצי אחרי בערך ...וב-16.01 קרה משהו ממש מוזר התחילו לי לנזול הפרשות חומות כהות וקצת טיפות דם חומות , בדרך כלל אבל היה רק הפרשות חומות כהות ולקראת הסוף הם אפילו התפוררו כזה בלי ריח , חוץ מזה הרגשתי טוב אבל זה ממש מוזר וזה נמשך 5-6 ימים ונגמר כמו כלום , אני ממש מפחדת שזה הריון השתרשרות :( אציין שאחרי שחבר שלי גומר אני ממש ממש חצי דקה -דקה בודקת טוב טוב אם הוא נקרע אני ממש מחזיקה ומותחת ובודקת אם הוא קרוע , והוא לא היה קרוע , אני לא מבינה למה היה לי כתמים מוזרים , אני לא משתמשת בגלולות ובן אדם בריא בדרך כלל , אני ממש מודאגת כי אפילו אין לי שום סימן למחזור לא כאבי שדיים ולא דיסמנוריאה :( מה זה לדעתך? הריון:(?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת, ובמידה ובאמת השתמשתם בקונדום כמו שצריך, לא נשמע שצריך להיות חשש להיריון כלל. ההפרשות והדימומים שהתחילו ב16.1 נשמעים כמו המחזור החודשי שהקדים והגיע לאחר 3 שבועות. אם את רוצה להוריד דאגה מליבך בכל מקרה, את יכולה לקנות בדיקת היריון ביתית ולבדוק כך. מעבר לכך, את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך לכל ייעוץ.


בן 16 שואל: #103143
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסי מין ישר אחרי המחזור האחרון שלי, המחזור שלי לא סדיר במיוחד אבל אני חוששת שאני בהריון, עוד לא בדקתי את זה אבל אם קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא השאר כמה דקות בפנים אחרי שהוא גמר זה אפשרי להקלט ככה?

תשובה:
שלום לך, אכן אפשר להיכנס להריון במקרים שהגבר נשאר בפנים אחרי שהוא גמר. הסיבה היא שהפין מתכווץ והזרע יכול להישפך. הסיכוי להריון במצב כזה הוא נמוך אבל הוא אכן קיים. אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעבר שבועיים מיחסי המין הללו כדי לוודא אם את בהריון או לא. את מוזמנת הלגיע אלינו לדלת פתוחה לביצוע בדיקת הריון בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. בנוסף, אני מפנה אותך לאתר שלנו לקרוא על שימוש נכון בקונדום כדי ששוב לא תהיו במצב הזה. אם תבואו נוכל לדבר על אמצעי מניעה ושימוש נכון כדי שתוכלו לקיים יחסי מין בראש שקט. הנה הקישור לאתר: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 כל טוב


בת 20 שואלת: #103112
היי איך עושים תבדיקת היריון שהיה תוצאה טובה ?

תשובה:
שלום, יש הוראות מפורשות על כל בדיקת הריון, ניתן לקרוא אותן ולבצע את הבדיקה כראוי. בקצרה: בדיקת הריון ניתן לעשות לאחר 10 ימים לאחר קיום יחסי המין אך יש עדיפות לשתן ראשון של הבוקר! הצורה הנוחה יותר היא לתת שתן לתוך כוס כ 2 ס"מ גובה. להכניס את הבדיקה עד הקו המסומן, (לכל חברה הבדיקה נראה שונה אך לכולן קיים קו) ולספור עד 10 לאט להוציא. לאחר מכן יש להניח את הבדיקה בצד לחכות כ 10 דקות לקבלת תוצאות. אם יש קו אחד או מינוס זה שלילי, ואם יש 2 קווים או פלוס זה חיובי, כך או כך תבדקי בהוראות של הבדיקה מה כל תוצאה אומרת. (שונה מחברה לחברה). המשך שבוע טוב.


בת 18 שואלת: #103110
אני ממש לחוצה ואשמח אם תענו בזמן הקרוב.. חודש שעבר הכנסתי טבעת בפעם הראשונה בתחילת המחזור ב10.12. הוצאתי אותה ב19.12 כי היא פשוט לא הייתה טובה, היא לא הייתה מספיק בפנים והרגשתי איתה ממש לא בנוח.. עכשיו כבר ה23 לחודש ועוד לא הגיע המחזור.. אני אמורה לדאוג? אני וחבר שלי שכבנו כמה פעמים עם קונדום(דורקס) וכל פעם בדקתי שאין קרע או משהו, ולא היה.. הבעיה היא שהקונדום מדי פעם יצא ממש קצת.. כאילו אתם יודעים, לא עד הכיפה אבל התקפל מלמטה.. והוא אף פעם לא גמר "בפנים" תמיד ביקשתי שיוציא אותו לפני שהוא גומר. אני רוצה לדעת האם מדובר בהריון או שזה רק סיבוך של המחזור בגלל הטבעת.. אין לי תסמינים ממש של הריון.. כאילו שמנתי קצת 2 קילו אבל זה נראה לי בגלל שאכלתי יותר מדי בזמן האחרון..

תשובה:
שלום לך, לפי הסיפור שלך זה נשמע שהאיחור במחזור קרה בגלל הטבעת, ולא בגלל הריון. כל הכבוד על הזהירות שהשתמשתם לאחר הוצאת הטבעת, בזכות הזהירות הזאת זה לא נראה שיש חשש להריון. בעקבות ההורמונים שמופרשים בטבעת יש סיכוי גדול מאוד שזה גרם לשיבוש המחזור ואיחור הוסת. תמיד את יכולה לבצע בדיקת הריון כדי להיות בטוחה, את הבדיקה ניתן לבצע לאחר 10 ימים מקיום יחסי המין (עדיפות שתן של בוקר). את יכולה להגיע לאחד מהסניפים של הדלת לבצע את הבדיקה או לקנות ברשתות הפארם בארץ. שיהיה שבוע טוב.


בת 15 שואלת: #103032
ב 29.11 אני וחבר שלי שכבנו עם קונדום והכל,ובאותו חודש המחזור שלי היה ב 18 נגמר ב 21 או ה22,והחודש הוא מאחר,אני חוששת שיש משו...

תשובה:
שלום לך אם אתם שוכבים באופן קבוע עם קונדום והקונדום לא נקרע במהלך יחסי המין אין לך ממה לחשוש, את לא בהריון. הופעת הווסת מושפעת מגורמים רבים כמו תזונה, שינה, לחץ, מצב ריגשי ועוד ולכן הגוף שלך כנראה מגיב לשינויים שיש לך בחיים כרגע. בגילך גם זה מאוד נפוץ שהווסת לא סדירה. אני בטוחה שתוך מספר ימים תופיע לך הווסת. יופי שאתם משתמשים בקונדום, את יכולה להרגע. כל טוב


בן 18 שואל: #102815
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לא הרגשתי שגמרתי אבל אחרי שהורדתי את הקונדום ראיתי בו מן קצף כזה ועל האיבר מין ראיתי קצת זרע יכול להיות שבת זוגתי תיכנס מזה להריון?

תשובה:
שלום לך, הקצף יכול להיות ממך. הוא גם יכול להיות מהרטיבות שלה מהנרתיק. אם זה אכן הזרע שלך, יש סיכוי להריון. אם לא עברו 120 שעות מיחסי המין, אני מציעה שהיא תלך לרופא/ת נשים ותבקש מרשם לגלולה שנקראת אלה ותקנה אותו. אם עברו 120 שעות, חכו שיעברו שבועיים ושהיא תעשה בדיקת הריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #102716
היי אני בת 17 ויש לי חבר כמעט שנה..אחרי 5 חודשים התחלנו לקיים יחסי מין. אני לוקחת גלולות כבר חודשיים. פעם אחת הייתה חדירה לשנייה בלי קונדום אבל זה היה לאחר שהייתי חולה והקאתי. בזמן האחרון התחילו לי המון כאבים כמו כאבי בטן כאבים בגב כאבי ראש חזקים וגם עם נטילת הגלולות מופיע לי מעין הפרשות אדמדמות ואני מאוד מודאגת לגביי זה קראתי גם על סימנים להריון ואני מרגישה שיש לי המון סימנים שכתובים שם..מה לעשות? והאם יש חשש להריון?

תשובה:
שלום יקרה. ראשית טוב לדעת שאת משתמשת בגלולות ומקיימת יחסי מין מוגנים. כשאת חולה ומקיאה גם יעילות הגלולות נפגמת משום שהגלולה לא נספגת בגוף, תלוי כמה פעמים הקאת. אבל צריך בזמן הזה לקיים יחסי מין עם קונדום. חדירה לשניה בלי קונדום לא נראה שמאפשרת כניסה להריון ואין צורך לחשוש. הפרשות אדמדמות יכולות לנבוע משימוש בגלולות או אי לקיחתן ברציפות, כדאי לפנות לרופא.ה המטפל או להחליף גלולות לאחרות. לא ציינת מתי כל זה קרה כך שאין לי מידע לגבי זה, הכי טוב לקנות ערכה לבדיקת הריון, אבל שוב לא נראה ממה שכתבת שיש סיכוי כזה. בהצלחה ומין אוהב ומוגן.


בת 20 שואלת: #102682
היי שאלתי אתכן לפני כשבוע על הסקס היבש וזה יש לי כאבי מחזור אני אמורה לקבל אותו ביום ראשון עד יום שלישי יש לי שאלה כאילו אם כואב לי הגב מלמטה והבטן מלמטה (כאבי מחזור) זה אומר שאני יקבל מחזור או משהו אחר? ואני משתינה וזה יותר מדי צהוב מה זה אומר? אני מפחדת שאני בהריון או שזה לא קשור? חייבת לציין שעשיתי עם החבר שלי סקס יבש פעמיים ולקחתי פעמיים הגלולות היום שאחרי! והכלולה מאחרת במחזור אבל כבר קיבלתי כאבי מחזור מקווה!! ומה הקשר של השתינה שלי! תענו לי כי פשוט אני בחול ולא יכולה להשתחרר מזה

תשובה:
שלום לך, כפי שהסברנו בעבר- הסיכוי להיכנס להיריון מ'סקס יבש' (ללא חדירה, עם בגדים) הוא אפסי. כל עוד אין מגע של נוזל זרע בפתח הנרתיק, אין לך סיבה להיכנס להיריון. מעבר לכך, לקחת את גלולת היום שאחרי. אין לך מה לחשוש מהיריון. אם את אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים, כפי שאמרת, ככל הנראה הכאבים שיש לך קשורים למחזור. בנוסף, צבע השתן לא קשור למחזור ולא להיריון, אם יש בעיה את מוזמנת לגשת לרופא/ה, אבל באופן כללי, שתן כהה מעט מרמז על מעט נוזלים בגוף ועלייך לשתות מים. בהצלחה


בת 17 שואלת: #102523
בת 17 אני לוקחת גלולות מינס כבר 4 חודשים, אבל עדיין מקיימת יחסים עם קונדום. לפני שבועיים נקרע הקונדום, וכדי לא להיות לחוצה, לקחתי את גלולת היום שאחרי כעבור 4 שעות ליתר ביטחון. קיבלתי מחזור באיחור של כמה ימים, והוא היה קצר מבדרכ, פחות מיוציים אפילו, שזה ממש מוזר... יש לי סיכוי כלשהו שהוא לא אפסי להכנס להיריון? עוד שאלה-לפני כמה ימים פספסתי גלולה, לקחתי אותה ביחד עם הגלולה ביום שאחרי. מה הסיכוי להכנס להיריון אם אשכב עם חבר שלי בדיוק שבוע אחרי, לאחר נטילת הגלולה השביעית, עם קונדום? עדיף לחכות? תודה רבה.

תשובה:
היי, קודם כל נשמע שאת מאוד שומרת על עצמך וכל הכבוד. אם לקחת את הגלולה של היום שאחרי סביר מאוד להניח שאת לא בהריון. לפעמים הגלולה של היום שאחרי גורמת לדימומים ושיבושים במחזור אז זה יכול להסביר את הדימום הקצר שהיה לך. בנוגע לשאלה השנייה- אם את מקיימת יחסי מין שבוע לאחר היום בו פספסת את הגלולה את מוגנת. בד"כ אם מפספסים גלולה צריך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי המין במהלך של שבוע אחד. אם את רוצה להיות בטוחה באופן מיוחד את יכולה להשתמש בקונדום גם כל החודש, אבל לדעתי אין צורך בכך. בהצלחה


בת 18 שואלת: #102181
היי , אני וחבר שלי שוכבים .. הוא הראשון שלי והתחלנו ממש לפני שבועיים רק לקיים יחסי מין , אנחנו תמיד משתמשים בקונדום אבל הוא גומר בפנים עם הקונדום .. מוציא אחרי דקה או שתיים , אנחנו תמיד בודקים שהקונדום שלם ולא נקרע אבל יש בי חשש שכן יש איזשהו סיכון להיכנס להיריון .. התחילו לי כאבי ראש מטורפים בחילות וכאבים בעצם הזנב .. קראתי שזה סימנים להיריון אני ממש לחוצה אמא שלי ביקשה ממני שאבוא לספר לה לפני שאנחנו שוכבים כדי שתוכל לקחת אותי לרופאת נשים על מנת ליטול גלולות אבל לא עשיתי את זה כי פשוט לא תיכננתי מתי נשכב .. אני ממש בלחץ בבקשה תעזרו לי , האם יש סיכוי להיריון אם חבר שלי גמר בפנים עם קונדום ? תודה רבה 3>

תשובה:
היי, מצטערת על העיכוב בתשובה. דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאמא שלך פתחה איתך את הנושא והציעה לך לקחת אותך לרופא נשים. תקשורת טובה עם אחד מההורים יכולה מאוד לעזור לך גם במצבים כאלה, לכן חשוב שתפני לאמא ותלכו ביחד לרופא נשים-נשמע שהיא מחכה שתפני אליה ואני בטוחה שהיא תשמח אם תשתפי אותה במה שעובר עלייך. לגבי התסמינים שציינת, הם יכולים להעיד על הרבה דברים-נשמע שקראת באינטרנט דבר שיכול להטעות לפעמים ואף להלחיץ. התסמינים שציינת יכולים לגרום ללחץ (או הפוך) דבר שעלול לעכב את הווסת. אני שמחה לשמוע שאתם מקפידים של שימוש בקונדום במהלך קיום יחסי המין, קונדום הוא אמצעי מניעה המונע הידבקות במחלות מין ואף מגן ב80% מפני היריון לא רצוי. רצוי מיד לאחר השפיכה שבן זוגך יצא ולא יישאר (גם אם זה לדקה-שתיים), אולם אין זה אומר שאם הוא נשאר במקרים מסוימים את בהכרח נכנסת להיריון. על מנת לוודא שאינך בהיריון אצליץ לך לבצע בדיקת היריון ביתית (חשוב לי לציין שהבדיקה אפקטיבית רק לאחר 10-14 יום מביצוע יחסי המין), בנוסף במידה ועוד לא עברו 72 שעות את יכולה לקנות וליטול את הגלולה של היום שאחרי. (קיימת גלולה נוספת של עד חמישה ימים ממועד יחסי המין אך זה במרשם רופא) מקווה שעזרתי, במידה ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול פה או להתקשר לאחד מהמספרים המפורסמים באתר.


בת 16 שואלת: #101932
שלום לכולם. אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני חודש ובזמן הסקס נקרע הקונדום ולקחתי פוסטינור. לאחר כמה ימים הגיע לי המחזור ואז לאחר שהוא נגמר, ממש יום יומיים אחרי הופיע לי מחזור נוסף. עכשיו עבר חודש מאז וקיימנו יחסי מין ושוב הקונדום נקרע ולקחתי שוב פוסטינור. המחזור שלי כבר מאחר בשבוע שלם ובבדיקת הריון מופיע שלילי. ואני ממש מפחדת ולא יודעת מה לעשות...

תשובה:
שלום לך, ה"מחזור" שחשבת שקיבלת לאחר לקיחת הפוסטינר אינו המחזור הרגיל, אלא דימום כתופעת לוואי של נטילת הפוסטינור, ולכן הופיע לך אחרי יומיים המחזור האמיתי. בדיקת הריון תראה תוצאות רק אחרי 10 -14 יום מקיום יחסי המין, לכן נמליץ לך שבטווח ימים אלו תערכי בדיקה חוזרת בשתן של הבוקר. עם זאת, איחור המחזור יכול להיות בעקבות נטילה נוספת של הפוסטינור במרווח זמן קצר. חשוב שתדעי שפוסיטנור אינו אמצעי הגנה ואינו מומלץ להשתמש בו בתדירות גבוהה ובאופן קבוע ורציף. לפעמים הבאות, חשוב לבדוק לפני השימוש בקונדום שהוא בתוקף ושללא נזק (נזקי חום וכדומה). בהצלחה וכל טוב. לכל שאלה והתייעצות את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לאחד המרכזים שקרובים לאזור מגורייך.


בת 18 שואלת: #101820
היי שלום יש לי שאלה לפני חודש התחלתי ליטול גלולות פמינט וזה עשה לי כאבי ראש מטורפים אז הרופא שלי החליפה לי לזואלי ואני נוטלת אותם כל יום ולא מפספסת יום אבל יש ימים שלפעמים אני שוכחת לקחת באותה שעה ולפעמים אני נוטלת אחרי 2 ל5 שעות אבל זה לא עובר את ה12 שעות רציתי לדעת אם האיחורים האלה פוגעים בהגנה מפני כניסה להריון

תשובה:
היי, בעיקרון איחור פחות מ-12 שעות לא פוגע בהגנה מפני כניסה להיריון. אם עברו יותר מ-12 שעות את לא מוגנת ואת צריכה להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין. מומלץ שתעשי תזכורת יומיומית בטלפון וכך לא תשכחי לקחת את הגלולה.


בת 20 שואלת: #101706
היי. חבר שלי ואני כבר ארבעה חודשים יחד ומההתחלה אני נוטלת גלולות - גלולות יאז. אף פעם לא שכחתי גלולה אפילו לא אחת. תמיד העיכובים היו נעים עד לכמה שעות לא יותר. בין ה12.11 ל13.11 קיבלתי מחזור שזה בדיוק בין הגלולה השלישית לרביעית או הרביעית לתחילת החפיה הבאה. החודש שכחתי ליטול את גלולה מספר 7 ורק לאחר מכן ביום שבת בערב כשבאתי לשתות את גלולה מספר 8 ראיתי ששבע נשכחה. עיכןב של יותר מ24 שעות. שתיתי את גלולה 8 ביחד עם שבע כי ככה ביה כתוב. לפי הידוע לי בגלולות יאז בשבוע של גלולות 1-7 במידה ושכחת יותר מ24 שעות וקיימת יחסי מין שבןע לפני השכיחה אז הזיגוי להיריון גדל. השאלה שלי היא כזאת . אחרי שנטלתי את שתיהן המשכנו לעשות סקס רגיל כשהוא גןמר בפנים ללא קונדום אן הגנה . יש סיכוי כעת שאני אולי בהיריון ? גם יש לי תופעות בשלושה השבועות האחרונים מאז ששכחתי כמו בחילות וצרבות מרובןת כאבים מתחת לחזה התעורריות באמצע הלילה בחילות ועוד..

תשובה:
היי :) בעקרון כאשר קורה מצב שבו את שוכחת גלולה לפרק זמן ארוך יותר של 12 שעות כדאי לשתות אותה ברגע שנזכרת (או לשתות אותה יחד עם הבאה בתור כמו במקרה שלך שהבחנת בזה רק כשבאת לשתות את הגלולה ה8) ומומלץ להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום לשבוע בערך כדי לוודא שאת מוגנת מפני היריון. עיכוב מעל 12 שעות אכן פוגע ביעילות של הגלולות, אבל במצב שלך את מתארת שכבר 4 חודשים את לוקחת את הגלולות באופן מסודר וכמו כן הספקת כבר לקחת 6 גלולות רצופות מה שאומר שרוב הסיכויים שהרמה ההורמונלית בגוף שלך מספקת על מנת לשמור עלייך מפני היריון. אני לא חושבת שיש חשש להיריון אבל בשביל השקט הנפשי שלך את יכולה לעשות בדיקת היריון ביתית שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. אפשר לעשות את הבדיקה באחד מסניפי הדלת הפתוחה בחינם. בהצלחה!


בת 19 שואלת: #101698
שלום רב, אני נוטלת גלולות שלוקחים 21 ימים ברצף ואז ישנה הפסקה של שבוע. בשבוע הזה ישנם יומיים בערך שאיני נוטלת גלולות אך המחזור עדיין לא הגיע. האם ניתן להיכנס להריון בעת קיום יחסי מין במהלך השבוע הזה ? האם ישנו סיכון ? הכוונה הינה לקיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה. האם יש סיבה להילחץ ? חובה לקחת פוסטינור אם עדיין לא עברו 72 שעות ? ללכת לראות רופא ? בדיקת הריון ? בבקשה תענו זה דחוף וחשוב ממש כי בגדול הבנתי שבזמן מחזור אין אפשרות להיכנס להריון אך המחזור הגיע יומיים אחרי שסיימתי את חבילת הגלולות האם קיימת סכנה להיכנס להריון בעת קיום יחסי מין לא מוגנים ביומיים האלו ? תודה רבה על הכל !

תשובה:
שלום את מוגנת ואין לך ממה לחשוש. במידה ואת לוקחת את כל הגלולות ובזמן קבוע אין חשש מהריון גם בזמן השבוע הפסקה בין חבילה לחבילה. אין צורך להשתמש באמצעי מניעה נוסף בשבוע הזה. את יכולה להיות רגועה. כל טוב ויופי שאת אחראית ודואגת להיות מוגנת מפני הריון.


בת 16 שואלת: #101569
היי, אני בת 16 וחצי ויש לי חבר שאני איתו שנתיים ולפני כמה חודשים התחלנו לקיים יחסי מין. המחזור שלי סדיר כל 28 ימים בערך וכרגע המחזור שלי מאחר בערך בשבוע, חשוב לציין שאנחנו משתמשים באמצעי מניעה [קונדומים]. אני יודעת שאין ממש סיבה לחשוש אבל יש לי נפיחות באיזור הבטן והחזה, המחזור התחיל אצלי בגיל 14 וכמו שאמרתי ממש סדיר. אשמח לקבל תשובה בקרוב אני משום מה דואגת מה הן הסיבות לאיחור המחזור :)

תשובה:
שלום אם אתם משתמשים בקונדומים באופן קבוע ולא היה מקרה שהקונדום נקרע או מצב אחר שיש לחשוש מהריון אז ככל הנראה הכל בסדר ואת לא בהריון. יכולים להיות מצבים שהווסת מתעכבת בגלל לחץ, מתח, ועוד גורמים נפשיים ופיזיים. זה נורמלי. הנפיחות בבטן ובחזה יכולים גם לרמז שהמחזור מתקרב.... בכל מקרה את יכולה להירגע, כנראה שהוא יופיע בזמן הקרוב. כל הכבוד לכם שאתם מקפידים על שימוש בקונדומים.


בת 17 שואלת: #101511
היי קיימתי עם חבר שלי יחסי מין בפעם הראשונה לפני שלושה שבועות. קיימנו עם קונדום והוא לא גמר בפנים כי עשינו את זה מעט זמן כי כאב לי. המחזור שלי בדרך כלל לא סדיר (כמה ימים לפני הפעם האחרונה/אחרי) וגם עכשיו עברו שלושה ימים מהתאריך שהייתי אמורה לקבל. בנוסף שבוע לאחר שקיימנו הופיעו לי טיפות דם על התחתון וגם היום. האם יש חשש להריון? אני לחוצה מאוד

תשובה:
היי לך! אם קיימתם יחסי מין עם קונדום את לא צריכה להיות מודאגת. הקונדום שומר עליכם מפני כניסה להיריון (גם אם הגמירה הייתה בפנים). אי סדירות במחזור היא תופעה נפוצה אצל בחורות בגילך, וככל הנראה זה הסיבה לעיכוב. גם טיפות הדם שאת מציינת ככל הנראה לא קשורות להיריון אלא למחזור שלך. הקפידו להמשיך להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע. כל טוב!


בת 16 שואלת: #101470
שלום:) הפסקתי גלולות יאז בדיוק לפני חודש כי אני צריכה להחליף וקיבלתי מחזור. לאחד מכן עשיתי בדיקה אצל גניקולוגית שאמרה שיהיה לי ביוץ בעוד שלושה ימים, וסביב השעות שהיה אמור להתקיים הביוץ אני וחבר שלי עשינו סקס יבש (הפין שלו נגע בפות שלי) ממש לכמה שניות כי פחדתי ואז שמנו קונדום והמשכנו בסקס היבש ובדקנו שכלום לא יצא כשהוא גמר בקונדום (לא רציתי להסתכן בזה שהוא יחדור אליי) מה הסיכוי שאפשר להיכנס להיריון מכך?

תשובה:
יקרה שלום קודם כל הכבוד לך על המודעות שלך והשימוש של שניכם באמצעי מניעה! לפי מה שאת מתארת אין חשש להריון. אומנם את בתהליך הביוץ אך נשמע שלא היה כל מגע בין נוזל הזרע לאיבר המין שלך. נהגתם באחריות ובבגרות. אני ממליצה לך לקרוא על איך נכנסים להריון או לבוא אלינו לדלת כדי ללמוד ולהוריד ממך חששות בנושא. כל טוב.


בת 16 שואלת: #101334
תחילה חשוב לציין כי אני בת 16, וכי קיבלתי מחזור ראשון בגיל 12 וחצי. אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין לעיתים רחוקות יחסית, אך מתי שכן תמיד משתמשים בקונדום. פעם אחרונה שקיימנו יחסי מין הייתה לפני כשבועיים, והיא גם כן הייתה מוגנת. המחזור האחרון שלי היה בסוף ספטמבר, ונמשך כ5 ימים. יומיים לאחר הפסקת המחזור, קיבלתי אותו שוב למספר ימים נוספים. מאז ומתמיד המחזור שלי נטה להיות לא סדיר, ואפילו היה לפעמים לא מופיע כמה חודשים. אני פוחדת ללכת לרופא נשים, ומעדיפה להימנע מלעשות את זה. אני לא יודעת אם לדאוג להריון, כיוון שקיימנו מין בטוח. אך חברות שלי אומרות לי שזה לא טוב שהמחזור שלי מאחר ככה אחרי שעברו שנתיים מאז שקיבלתי אותו. אבל בגלל שיש לי נטייה לאיחור כזה אני לא אמרתי על זה כלום עד עכשיו.. אני לא יודעת מה לעשות... בנוסף, יש לי נטייה ללחץ, ודבר זה בא לידי ביטוי בהופעה של שלבקת חוגרת שנגרמת מלחץ. הייתה לי שלבקת חוגרת לפני קצת חות מחצי שנה.. אולי זה משנה משהו.. בכל מקרה אשמח לתשובה בקרוב. תודה רבה

תשובה:
שלום לך ממה שאת מתארת את לא בהריון. המחזור שלך לא סדיר, את ובן זוגך מקיימים יחסים מוגנים, יש לך נטייה ללחץ שיש לו גם ביטויים פיזיים אחרים פרט למחזור. אלה סיבות חזקות לכך שהכל בסדר. אני מאוד שמחה לשמוע שאתם כל כך אחראיים ותמיד מקיימים יחסים מוגנים! אני מאוד מחזקת אותך על הבגרות והאחריות. מה שאני אבל כן שומעת ממך זה שאת פוחדת ללכת לרופא נשים לבדיקה? למה? אם לא נעים לך הרופא שאת מטופלת אצלו את יכולה תמיד לברר על רופאת נשים מומלצת ואולי כך תוכלי להרגיש יותר טוב או לבוא אלינו לבדיקה. הביקור אצל רופא נשים יכול ורצוי שיהיה נעים, מוגן ובטוח.


בן 18 שואל: #101302
שלום אני וחברתי מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום במשך חודש ותמיד בודקים שהוא לא נקרע ואכן הוא לא נקרע רף פעם! המחזור שלה מאחר ביום והופיעו לה טיפות דם ביום המחזור בצבע ורוד. כמו כן היא חשה כאבי בטן כשבוע לפני המחזור . על מה הדבר מצביע?

תשובה:
שלום לך יחסי מין עם קונדום מונעים הריון , אתה מספר שהקונדום לא נקרע , איחור של יום בווסת יכול להיות אצל כל אישה ואתה מספר שיש הפרשות ורודות ז"א שהוסת בדרך, אז אין סיבה לדאגה כל טוב


בת 22 שואלת: #101194
הי שלום אני בת 22 , שכבתי פעמיים החודש ומישום מה יש לי כאבי בטן וכאבי ראש , אני נותלת גלולות , ואמורה לקבל בעוד כ 6 ימים מחזור האם יש מצב שאני ש"נתפסתי"?

תשובה:
היי, אם את נוטלת את הגלולות באופן רציף ולא שכחת גלולה, אין סיבה שתיכנסי להיריון. כאבי הבטן והראש יכולים אכן לנבוע מכך שאת אמורה לקבל מחזור, ולפעמים אלו גם תופעות לוואי של הגלולות. אם את רואה שזה ממשיך וגורם לך לאי נוחות את יכולה ללכת לרופא/ת נשים שיבדקו ויוכלו לעזור לך. בהצלחה


בן 18 שואל: #101162
הי, אני וחברה שלי כבר שנה וחצי ביחד .. בחצי שנה האחרונה אנחנו מקיימים יחסי מין (מגונים!!) פעם אחת השתמשנו בקונדום והוא נקרע חברה שלי התחילה להרגיש לא טוב ועשינו בדיקת הריון (ליתר ביטחון!!) ויצא שלילי. יש לה בחילות כל הזמן וכאבי ראש וכל הזמן חם לה או קר לה..

תשובה:
היי, אם הקונדום נקרע אכן יש חשש להיריון. מתי ביצעתם את הבדיקה? בדיקת הריון ניתן לבצע אחרי 10 ימים עם השתן של הבוקר או לאחר 14 יום עם כל שתן של היום. אם ביצעתם לפי הכללים הללו והבדיקה יצאה שלילית כנראה שהיא לא בהיריון, אבל אם לא, תחכו שיעברו שבועיים מקיום יחסי המין, תעשו בדיקה נוספת ותראו מה התוצאה. אתם מוזמנים לבוא לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם ולבצע בדיקת הריון בליווי היועצות. בהצלחה


בן 26 שואל: #101145
דחוף!! אני וחברה שלי שכבנו, גמרתי בפנים ושמתי לב שאין הרבה זרע בתוכו כמו תמיד ,בדקתי עם הוא נקרע או משהו אין כלום אפילו לא חור,״. השאלה שלי עם יש מצב שזה יצא מלמטה מכיוון הטבעת וזה יכול להכניס אותה להריון? תודה

תשובה:
שלום, קודם כל נוזל הזרע לא יוצא כל פעם באותה כמות, העוצמה והכמות משתנים ולכן לגיטימי שלא הייתה כמות אליה אתה רגיל והסיכוי להכנס להריון הוא נמוך. למרות זאת, במידה ולא שמת את הקונדום כמו שצריך על איבר המין והשארת בחלק העליון של הקונדום רווח, אכן עלול להיות מצב שנוזל הזרע יצא מהחלק התחתון של הקונדום. בכל מקרה, אני ממליצה לקחת ליתר ביטחון את גלולת היום שאחרי- אם עברו פחות מ72 שעות, היא יכולה לקחת פוסטינור ואם עברו יותר אך פחות מ5 ימים היא תוכל לקחת אלה (במרשם של רופא). 14 יום אחרי קיום היחסים תוכלו לבצע בדיקת הריון כדי לוודא שאכן לא נכנסה להריון. אתם מוזמנים להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתכם לקבלת מידע נוסף או לביצוע יחד איתנו של בדיקת ההיריון. שיהיה בהצלחה.


בת 15 שואלת: #101125
יומיים לפני שהייתי אמורה לקבל מחזור אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום והוא לא נקרע בנוסף לזה שחבר שלי גמר בחוץ . המחזור מאחר לי כבר בחודשיים . האם זה יכול להתעכב כתוצאה מיחסי מין ?

תשובה:
שלום, קונדום הוא אמצעי מניעה שמגן מפני כניסה להריון באחוזים גבוהים מהמקרים ולכן הסיכוי להיכנס להריון עם שימוש בקונדום (במידה ולא נקרע) הוא נמוך. לגבי הגמירה בחוץ- במידה ולא הייתם משתמשים בקונדום, הגמירה בחוץ לא הייתה מונעת הריון, כיוון שגם במהלך קיום יחסי המין יש מה שנקרא "טיפות אהבה"- טיפות זרע שיוצאות במהלך קיום היחסים ויכולות להוביל להריון. בנוגע לעיכוב המחזור- פעמים רבות המחזור עלול להתעכב עקב לחץ. עצם זה שאת חשה לחץ יכול להשפיע על עיכוב המחזור. למרות זאת, אני כן ממליצה לבצע בדיקת הריון ליתר ביטחון למידה והייתה בעיה בקונדום (יש לבצע את בדיקת ההיריון 14 יום לאחר קיום יחסי המין). מוזמנת להתקשר אלינו לייעוץ נוסף והסברים. בהצלחה


בת 19 שואלת: #100982
היי קיימתי יחסי מין לפני 4 ימים. אני נוטלת גלולות אך מכיוון שהקאתי פעמיים במהלך החודש העדפתי שיהיה שימוש בקונדום. הקונדום נקרע. אני נמצאת בדיוק בכדורים הלבנים ובדרך כלל אני מקבלת מחזור בכדור הרביעי. החלטתי ליטול פוסטינור כעבור 40 שעות לאחר המקרה כי חששתי. כעת אני צריכה לקבל מחזור אך הוא לא הופיע עדיין והיום אני צריכה להתחיל חפיסה חדשה. מה לעשות? האם יש חשש להריון? לחוצה!

תשובה:
שלום , קודם כל פעלת נכון שהשתמשת בקונדום ושנטלת פוסטינור כאשר הוא נקרע. כאשר המחזור מתעכב, זה נובע פעמים רבות מלחץ של הגוף ולחץ נפשי. סיכוי גבוהה שהמחזור התעכב לך בגלל שאת לחוצה מהסיטואציה ולא בגלל שנכנסת להריון. למרות זאת, חשוב שתבצעי בדיקת הריון 14 יום אחרי קיום יחסי המין הלא מוגנים(בפיפי הראשון של הבוקר) כדי שתוכלי להסיר את הספקות. את מוזמנת לבוא לעשות אותה בדלת הפתוחה באיזור מגורייך. בנוגע לחפיסה החדשה- את יכולה להתחיל לקחת אותה כרגיל. שיהיה בהצלחה


בן 22 שואל: #100737
היי שלום רב! רק לצורך הורדת לחץ! לחברה שלי ולי יש חשש לכך שאולי היא בהריון מהשבוע האחרון לאחר שעם תזמון גרוע היא גם נהיית חולה... המחזור שלה היה אמור להגיע היום אך עוד לא קיבלה... מבחינת אמצעי בטיחות.. היא לוקקחת גלולות באופן קבוע אך לפעמים לא באותו השעה בהבדל של שעתים שלוש אם זאת אפילו בעט גמירה, הגמירה התבצעה בחוץ.... האם יש בכל זאת סיכוי מעבר לאפסי שהיא נכנסה להריון? או שזה סתם הלחץ והחולי שמעקב ומשבש את המערכות בגוף אם זאת הייתי שמח לדעת כמה זמן אחרי מותר לקחת את הגלולה של יום אחרי אשמח לת/שוב מהירה, וחג שממח!

תשובה:
שלום לך! אפשר להיכנס להיריון רק אם מקיימים יחסי מין שכוללים חדירה ולא משתמשים באמצעי מניעה. אם היא נוטלת גלולות באופן קבוע אין סיבה לדאגה. אכן מומלץ מאד להקפיד על נטילה קבועה באותה שעה, אך הבדל של שעה שעתיים בין יום ליום לא אמור לפגוע ביעילות. אי סדירות של המחזור היא לא דבר נדיר בקרב בחורות צעירות, ואני ממליץ שתמתינו בסבלנות מספר ימים להגעת המחזור. את גלולת היום שאחרי ניתן לקחת עד 72 שעות (3 ימים) ממועד קיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב!


בת 20 שואלת: #100317
שלום. אני נשואה כמה חודשים ולוקחת גלולות באופן קבוע, ובד"כ מחברת חבילות (2 חבילות ברצף). היו פעמים שבטעות שכחתי לקחת גלולה בזמן ולקחתי ישר כשנזכרתי (פחות מ24 שעות) הווסת האחרון שלי היה ב9.9 והיה כרגיל. בשלושת השבועות האחרונים יש לי כל מיני תסמינים מוזרים שרק הולכים ומחריפים. -בחילות, לחץ מתחת לחזה, קושי בהירדמות, יקיצה באמצע הלילה, מתן שתן מוגבר מהרגיל..ובשבוע האחרון גם הפרשה שקופה מוגברת מהנרתיק, כאבי ראש מטורפים (שעברו רק אחרי משככי כאבים חזקים) וסחרחורות חזקות מידי פעם. אין לי כאב בשדיים. סיימתי היום חבילה של הגלולות, אבל אין לי חשק לקבל מחזור אז אני ממשיכה לקחת עוד חבילה. לכן אני לא צפויה לקבל/לא לקבל בזמן הקרוב. האם יכול להיות שלפי התסמינים אני בהריון? האם בשלב הזה בדיקה ביתית תוכל לאשר/לשלול? תודה רבה

תשובה:
שלום רב! ראשית כל חשוב להדגיש שפורום זה אינו פורום רפואי. נשמע שמפריעים לך כמה וכמה תסמינים רפואיים ואני ממליץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לקבל סיוע רפואי מקצועי ומסודר. הסיכוי לכניסה להיריון קשור בראש ובראשונה בקיום יחסי מין לא מוגנים. לא ברור מהשאלה שלך מתי קיימת יחסי מין, והאם הם היו מוגנים (האם לקחת לפניהם את הגלולות באופן סדיר). אין בעיה לקחת גלולות באופן קבוע ו"לחבר חבילות", אך חשוב מאד שלא תפספסי גלולות. בדיקות היריון ביתית מסוגלת לאבחן היריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שהובילו אליו. את יכולה לבצע את הבדיקה יום לאחר מועד הוסת ההצפוי שלך - גם אם הוסת עצמה לא תופיע בשל הגלולות. אם הבדיקה שלילית את יכולה להיות רגועה יותר, אך כאמור מומלץ שתפני לרופא/ה שלך על-מנת לברר את הסיבה לכלל הבעיות שתיארת. בהצלחה! ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לכתוב/לפנות אלינו טלפונית.


בת 21 שואלת: #100231
שלום, אני נוטלת גלולות יסמין ויצא לי לחבר שתי חפיסות עקב חופשה שהיתה לי לפני כחודש. פעם קודמת שחיברתי גלולות כשהגעתי סוףסוף ליום שבו אני מסיימת חפיסה שנייה התחיל לי דימום מסיבי בגלל שדילגתי על מחזור אחד והבנתי שזה בסדר. הגעתי בימים אלה לסיום החפיסה השנייה ועדיין לא קיבלתי מחזור, ואני לא מרגישה אפילו כאבי בטן המרמזים על קבלת מחזור בזמן הקרוב... חשוב לי לציין שאני נוטלת גלולות בשעה קבועה, לא מדלגת על אף גלולה לגת שוכחת ולכן בהתאם לכך אני מאמינה שאני מוגנת. הבעיה העיקרית הייתה בשבוע האחרון של החפיסה השנייה. היה לי יומיים ברצץ שלשול חד פעמי כ3 וחצי-4 שעות לאחר נטילת הגלולה. קראתי באינטרנט וכן וידאתי עם אמא שלי שאכן הגלולה נספגה ולא תהיה בעיה לקיום יחסים לאחר מכן וראיתי שזה בסדר. אבל בימים האלה אני באמץ בדאגות וסטרס לגבי כל המצב הזה, אני כבר ביום השלישי מיום סיום החפיסה השנייה ולא מרגישה שאקבל מחזור בקרוב. יכול להיות שלמרות הכל הגלולה לא נספגה באותם הימים? מה אני יכולה לעשות עכשיו? אני באי שקט נפשי ולחוצה בטירוף/:

תשובה:
שלום לך! :) אכן אין כל בעיה בלחבר 2 חפיסות! נשמע שאת נוטלת אותן בצורה מאוד מסודרת ועניין השלשול גם בסדר ( אם היית משלשלת כשעתיים או פחות מזמן נטילת הגלולה זה יכול היה לפגוע בספיגה של הגלולה אבל במקרה שלך עבר פרק זמן סביר). יכול להיות שהוסת מתעכבת בגלל לחץ וכמו כן גם יכול להיות שהתאריך של הוסת קצת נדחה- לפעמים אחרי שלוקחים גלולות תקופה מסויימת הוסת מתחילה להגיע מאוחר יותר- למשל יש בנות שהוסת שלהן מופיעה 4 ימים מסיום החפיסה. אני לא חושבת שיש חשש להיריון אבל אם את רוצה להרגיע את עצמך קצת את יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית כ-10 ימים לאחר קיום יחסי המין, ניתן לבצע אותה מאחד מסניפי הדלת הפתוחה באנונימיות וללא תשלום אם את מעוניינת! בכל אופן הייתי מחכה עוד כמה ימים אני מאמינה שהוסת תגיע! בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #100204
שלום:) אני נוטלת יאז כמעט שלושה חודשים באופן סדיר ולא שוכחת. לפני חודש שכבתי עם חבר שלי פעם ראשונה ואז במשך שבועיים עד לסוף החבילה השנייה שכבנו לרוב עם קונדום אך גם מספר פעמים ללא והוא לא גמר בפנים (אני יודעת שיש טיפות אהבה). הייתי ממש בלחץ שאני בהיריון למרות שהתחיל לי דימום בגלולה הרביעית הלבנה שהיה קצת פחות חזק ממחזור אך לחלוטין דימום. בסוף עשיתי בדיקת היריון לפני מספר ימים ויצא שלילי. יש לי כאבים בבטן תחתונה כבר שבועיים מאז המחזור שמרגישים כמו כאבי מחזור ופנינו לעשות בדיקת שתן שלא מצאה ממש תשובה אך הצביעה שכנראה יש לי חיידק במערכת העיכול. היום הרגשתי פתאום כאב חד בבטן ואז יצאו לי פתאום מין חוטים חומים כאלו מהנרתיק. (אני בגלולה ה19 כלומר אני לא קרובה למחזור.) . האם אני צריכה לחשוש שאני בהיריון?

תשובה:
היי :) כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה, נשמע שאת מאוד אחראית! אין חשש להיריון משום שהקפדת להשתמש בגלולות ובקונדום ואפילו ביצעת בדיקת היריון שיצאה שלילית. חוטים חומים/הכתמה דמית או חומה אלו הן תופעות לוואי שעלולות להופיע כשנוטלים גלולות, במיוחד בהתחלה בחפיסות הראשונות. לגבי כאבי הבטן ייתכן שזה קשור לחיידק במערכת העיכול- כדאי להמשיך במעקב רפואי אצל רופא המשפחה שלך כדי לברר את העניין בוודאות. בהצלחה!!


בת 16 שואלת: #99552
שלום אני ממש מודאגת קיימתי אתמול בלילה יחסי מין אחרי חודשים בערך שלא קיימתי וזה היה ממש חזר והמשיך הרבה זמן עכשיו זאת ממש לא הפעם הראשונה שלי שאני מקיימת יחסי מין ופשוט אחרי שעה בערך שעה וחצי ראינו על המיטה כתם דם ולא הבנתי למה וגם אחר כך המקום של החדרה התחיל סוג של לבעבע אני לא יודעת אפילו אך לתאר את זה אבל השאלה היא למה באמצע יחסי מין ירד לי דם ? ועם זה מסוכן? ואני ממש קרובה למחזור צריך להיות לי עוד יומים שלושה אני לא יודעת עם זה קשור ועוד אלה היינו עם קונדום אין מצב להיריון ? השמח עם תחזרו אלי

תשובה:
שלום לך, במידה והיית עם קונדום, וראית כי הקונדום לא נקרע אין חשש להריון. בנוגע לדימום, יש אפשרות כי בשל האורך והעוצמה של היחסי מין נפצעת מעט ולכן ירד לך דם. במידה ותראי כי הדימום ממשיך בעת קיום יחסי מין, אנו ממליצים שתפני לבדיקה גניקולוגית אצל רופא נשים בקופה הציבורית או אצלנו. במידה ואת מעוניינת, יש רופאת נשים ב"דלת הפתוחה", תתקשרי לדלת הפתוחה שקרובה לאזור מגורייך ותקבעי תור. כל טוב


בת 17 שואלת: #99459
היי, אם קיבלתי מחזור אין שום סיכוי שאני בהריון?

תשובה:
נכון. אם קיבלת ווסת אז אינך צריכה לחשוש מהריון. סוף שבוע נעים :)


בת 22 שואלת: #99116
לקחתי גללות באופן רציף.. יום אחד התבלבלתי בין הגלולה של המחזור לגלולה של היום יום כיאלו רציתי להקקדים מחזור והמשכחתי גללות של מחזור הגעתי לגללולה האחרונה של המחזור יום חמישי הקרוב לקחתי את הגלולה האחרונה של המחזור ואיתי אמורה לקבל .. ביום שישי התחלתי חפיסה חדשה 6עדין לא קיבלתי .. מחזור יכול להתעקב עם גללות ?? אולי מלחץ?

תשובה:
היי יקירה. אם לקחת גלולת דמה (גלולה של המחזור) במקום גלולה רגילה זה כאילו לא לקחת גלולה בכלל,ולכן יש סיכוי שהמחזור מתעקב. אם קיימת יחסי מין לאחר שהתבלבלת בגלולות יש סיכוי להריון ורצוי לעשות בדיקת הריון. בהצלחה


בת 16 שואלת: #99082
היי זה ממש ממש דחוף אז תענו מהר כי אני בלחץ מטורף.. אני בת 16 ואני וחבר שלי שכבנו ביום שישי שעבר ואז כשהוא בא להוציא את האיבר מין שלו משלי אז הוא שם לב שהוא הוציא בלי הקונדום.. ואז יום וחצי למחרת אני הולכת לשרותים ויש ריח של דגים מחריד, ואז לאחר כמה שעות ראיתי על התחתונית שלי את הקונדום יצא והוא היה בתוכי כל הזמן הזה. הוא גמר בתוך הקונדום וזה היה בתוכי.. ואז בערב יום שבת קניתי פוסטינור ולקחתי ועברו בערך 48 שעות משהו כזה ולא היה תופעות לוואי בכלל ואני עם כאבי בטן והיא נפוחה וממש מפחדת שזה הריון כי אני עדין לא בגיל המתאים ואני ממש בחששות שזה הריון.. אני אמורה לקבל מחזור היום ב20.8 ויש לי כאבי בטן תחתונה.. ואני מפחדת שההפריה קרתה לפני שלקחתי את הפוסטינור ורק אני וחבר שלי יודעים ולא באלי לשתף את ההורים כי הם יכעסו עליי מאוד. אני יעשה בדיקת הריון מחר ואני מפחדת ממש. בבקשה תענו 😞

תשובה:
שלום לך וסליחה שלא ענינו לך מהר מספיק, טוב עשית שקנית את הכדור ולקחת אותו. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות במה שקרה. ההריון שלך לא יגיע בזמן בגלל הכדור. עליך לעשות בדיקת הריון שבועיים מנטילת הכדור כדי לוודא שאינך בהריון. מה שאת מרגישה אינו קשור להריון. זה תופעות לוואי של הכדור או כתוצאה מהלחץ שאת נמצאת בו. תנשמי עמוק. תבואי אלינו עוד שבועיים ונעשה איתך בדיקת הריון. כל טוב


בן 16 שואל: #98876
היי, אני צריך ייעוץ דחוף בגלל לחץ שאני נמצא בו: אני וחברה שלי שכבנו בתאריך 3.8.16, היינו עם קונדום ולא גמרתי בכלל, עצרנו את זה בגלל הכאב, יום למחרת חברה שלי הביאה לי ביד, גמרתי אבל על הסדין, ישנה איפשרות שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות.., היא לקחה פוסטינור אחרי 32 שעות. יום רביעי 10.8.16, שבוע לאחר מכן, היינו שנינו עם מכנסיים, היא הכניסה את היד שלה למכנסיים שלי והביאה לי ביד, הכנסתי את עד שלי למכנסיים בשביל להזיז את איבר המין, הרבה לפני הגמירה, כשהזזתי אותו (לא מאיזור השפיכה) אחרי כמה שניות נגעתי לה בפוט, היד שלי הייתה יבשה, יש איפשרות שהיא תיכנס להריון מה״טיפות אהבה״ האלה? מה אני צריך לעשות בשביל להיות רגוע שהיא לא בהיריון מזה?? אני ממש בלחץ! למדתי את הלקח שלי מהסיטואציה, והיא קיבלה מחזור ב-12.8.16 (יומיים לאחר המגע הזה..) מה הסיכוי שהיא בהיריון???

תשובה:
שלום לך, אני שמח שפנית אלינו בנוגע לחששות שלך. קודם כל אני ארגיע אותך שממה שאתה כותב עולה שאין סיכוי שחברה שלך נכנסה להריון. המקרים בהם קיימת סכנה לכניסה להריון הם כשאשר הייתה חדירה של איבר המין שלך לנרתיק שלה ללא שימוש באמצעי מניעה או כאשר הייתה שפיכה בפתח הנרתיק. כשמשתמשים בקונדום אין סכנה לכניסה להריון כל עוד משתמשים בו כמו שצריך, כלומר מקפידים על הדברים הבאים: 1.הקונדום לא פג תוקף, 2.לא מתבצעת חדירה לפני הלבשת הקונדום על איבר המין, 3.הגבר יוצא מיד לאחר הגמירה. כתבת על 3 מקרים ואני אשמח לנתח איתך את הסיבה לכך שאין סכנה בכל אחד מהם: במקרה הראשון אתה וחברה שלך שכבתם עם קונדום, וכאשר משתמשים בקונדום כמו שצריך אין סכנה להריון. במקרה השני לא הייתה חדירה ולא גמרת בפתח הנרתיק. במקרה השלישי לא התבצעה כל סוג של גמירה ובטח שלא גמירה בפתח הנרתיק לכן גם כאן אין סכנה להריון. הדאגה שלך ושל חברה שלך היא מאד טבעית, בריאה ומגיעה ממקום מאד חשוב של אכפתיות הדדית. אתה מוזמן לשמור את החלק הראשון של התשובה עם ההסבר לגבי המקרים בהם יש סכנה בכדי שבהתנסויות הבאות תהיו פנויים להתרכז בהנאה ההדדית שלכם ולהיות נטולי פחד :)


בן 16 שואל: #98843
בקשר לשאלה הקודמת שלי #98841 החברה שלי קיבלה היום מחזור, לאחר 21 יום, הבנתי שזה תקין אבל הבעיה היא שזה פעם ראשונה שזה ככה. יורד לה כמות יותר גדוחה של דם ובדיוק לפני שבוע היא לקחה פוסטינור, יש קשר בין הדברים?? איך אני שולל כניסה להיריון?? (ביום רביעי היה מגע מיני אבל רק עם אצבעות, לא עם חדירה של איבר המין {אולי היה על האצבע שלי זרע אבל כמעט בטוח שלא}) אני ממש בלחץ מזה, אשמח לתשובה דחופה בנושא ומה אני צריך לעשות בשביל לשלול היריון!!

תשובה:
היי, קבלת מחזור היא אישור לכך שאין הריון! יכול להיות קשר בין דימום מוגבר ללקיחת פוסטינור מכיוון שזוהי גלולה עם כמות הורמונים גדולה שיוצרת קצת שינויים כתופעת לוואי בגוף (אין מה לחשוש, זה לא מסוכן וזה יעבור כשהגוף יחזור לשגרה שלו). לא נשמע שיש לכם סיבה לחשוש מהריון בכלל ולכן אתה יכול להיות רגוע!.. אם אתם עדיין לחוצים ניתן לערוך בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאין הריון, את הבדיקה אפשר לקנות בכל בית מרקחת או סופר פארם בלי מרשם רופא. בהצלחה :)


בת 16 שואלת: #98785
אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה ב18.7 , עם קונדום ובדקנו שלא נקרע והכל היה בסדר, מאז אנחנו שוכבים כבר הרבה פעמים וכל פעם עם קונדום ועושים הכל כמו שצריך, הוא לא גומר בפנים והקונדום לא נקרע אף פעם. יומיים אחרי הפעם הראשונה ששכבנו היו לי כאבי בטן ובחילות ממש וזה עבר הייתי אמורה לקבל מחזור אתמול ב9.8 ולא קיבלתי ובדרך כלל המחזור שלי מקדים אפילו ביום יומיים אני מפחדת ולחוצה מאוד מה לעשות?? אני יודעת שזה סתם הלחץ הזה כי אני לא חושבת שיקרה משהו שלחתי לכם כבר הודעה ולא עניתם

תשובה:
שלום לך, סליחה על העיכוב במענה. אני מבינה את החשש שלך, אך לפי מה שאת מתארת, את יכולה להיות רגועה, כי אתם משתמשים באמצעי מניעה. אם השתמשתם בקונדום כמו שצריך - לאורך כל המגע המיני - והוא לא נקרע (כפי שכתבת), אז אין סיכוי להריון. האיחור במחזור יכול בהחלט לנבוע מהלחץ הנפשי או משינויים נוספים כמו שינה, תזונה וכדומה. אם יש לך שאלות נוספות, מוזמנת לפנות גם בטלפון או בסניף הקרוב אליך. אנחנו כאן בשבילך!


בן 16 שואל: #98644
היי, אני וחברה שלי שכבנו, היינו עם קונדום, לא גמרתי בכלל, למחרת היא הביאה לי ביחד וגמרתי על הסדין, יכול מאוד להיות שנגעתי בזרע ועד נגעתי לה בפות, יום למחרת הבאתי לה פוסטינור, צריך לדאוג? יש ממה לדאוג? היא בהריון? יש לה כאבים בבטן ודימום קל, בחילות, והמחזור שלה הוא עוד שבועיים.. מה אני צריך לעשות בשביל לדעת בוודאות שהיא לא נכנסה להריון? (שוב אני אומר: היינו עם קונדום, הוא לא נקרע, לא גמרתי בפנים, רק גמרתי על הסדין ואולי יש סיכוי קטן שנגעתי בזרע ואז נגעתי לה בפות) אשמח לתשובה דחופה!!! (היא לקחה את הפוסטינור לאחר 32 שעות)

תשובה:
הי לך, כל הכבוד על הפנייה ועל ההתעניינות והרגישות כלפי חברה שלך. שמחה לשמוע שאתם הייתם מוגנים ולגבי השפיכה על הסדין אני יכולה להרגיע שזרע לא שורד "בחוץ" ולכן אין חשש להריון. אם היה לך זרע טרי על היד ומיד נגעת לה בפות, אז עלול להיות חשש להריון ולכן טוב שנזהרתם והיא לקחה פוסטינור. הדימום, כאבים הבטן והבחילות הן תופעות של לקיחת הפוסטינור (תמיד תקראו את העלון לצרכן לפני שאתם נוטלים תרופה כלשהי כי זה רשום שם). ייתכן והווסת הבאה לא תגיע במועד שאמורה להגיע כי הפוסטינור גם משבשת את המחזוריות החודשית ולכן ייתכנו שיבושים וגם הווסת יכולה להגיע כשבוע לאחר המועד. סה"כ נשמע שעשיתם כל שביכולתכם בכדי למנוע הריון ושהסיכוי להריון אינו גבוה אבל תהיו עם יד על הדופק. שבוע טוב, אנחנו כאן בשבילכם


בן 16 שואל: #98562
היי, אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום, גמרתי בתוך הקונדום ושהוצאתי אותו מאיבר המין שלי בדקתי לראות שאין חור ואז הוא התפוצץ לי ביד תוך כדי הפעלת לחץ על הקונדום. לאחר דקה נגעתי עם האצבע שאולי היה עליה שפיך טיפה בפתח האיבר מין של חברה שלי (ללא חדירה רק חיכוך), האם יש סיכוי להריון? תודה

תשובה:
שלום לך, טוב מאד שאתה וחברה שלך משתמשים בקונדום, הוא יגן עליכם מפני כניסה להיריון לא רצוי. מומלץ לזרוק את הקונדום לפח בסיום יחסי המין, ולהימנע ממגע של זרע עם אזור איבר המין של חברתך. לפי התיאור שלך, מאחר ולא היה מגע ברור של נוזל זרע עם איבר המין של חברתך, אין לכם סיבה לדאגה מפני כניסה להיריון. תמשיכו להנות ולשמור על עצמכם!


בן 16 שואל: #98507
אני וחברה שלי עשינו גמרתי בקונדום ואחרי כמה זמן הוא נקרע והחברה הרגישה זרמים יש מצב שזה יגיע להריון בבקשה תענו מהר

תשובה:
שלום לך, אם הקונדום נקרע כשעדיין הייתה בתוכה, אז יש חשש להריון. אם לא, אז אין חשש. במידה וכן, אם לא עברו 72 שעות, גשו לבית המרקחת וקנו אמצעי מניעה לשעת חירום, פוסטינור או נורלבו. שתיקח אותו מיד. אם עברו 72 שעות אך לא עברו 120 שעות, עליה לפנות לרופא/ת נשים ולבקש מרשם לגלולה שנקראת אלה ולקחת אותה. בכל מקרה, היא צריכה לעשות בדיקת הריון לאחר שבועיים מנטילת הגלולה. אם עברו כבר 120 שעות, אין מה לעשות כרגע ורק לחכות שיעברו שבועיים ואז לעשות בדיקת הריון. כל טוב


בת 17 שואלת: #98102
אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה עם קונדום. בבוקר קמתי עם בחילה וכאבי בטן נורא חזקים. יש חשש להריון?

תשובה:
שלום לך, אם שכבתם עם קונדום כמו שצריך אז אין סיכוי להריון. אני מבינה שאת בלחץ אבל אין קשר בין הבחילות לבין יחסי המין שקיימת. האם רצית לקיים יחסי מין? איך היה לך? אנחנו כאן אם תרצי לשאול עוד שאלות ולקבל טיפים על הפעמים הראשונות. כל טוב


בת 19 שואלת: #98058
היי, לפני שבועיים אני וחבר שלי שכבנו עם קונדום ואז בלי קונדום, אני לוקחת גלולות כבר מעל לחצי שנה. כבר באותו לילה התחילו לי בחילות ויום למחרת הקאתי ושלשלתי, אז החשבתי את אותו יום שלפני כאילו לא לקחתי גלולה והמשכתי עם החבילה הבאה (דילגתי על מחזור). מדי פעם יש לי כאבי בטן, בחילות וחוסר תיאבון. מה אני יכולה לעשות כדי למנוע היריון? אני מפחדת שאני בהיריון.

תשובה:
שלום, לפי מה שאת אומרת נשמע שהגלולה "הבעייתית" שהייתה באותו יום שהיית חולה, הייתה בסיומה של החפיסה. בהתאם קיים סיכוי קטן מאוד להיריון במקרה זה ולא הייתי מודאגת מכך. בכל אופן את תמיד יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית פשוטה שקונים בבית מרקחת בעיקר כדי להיות רגועה עם עצמך . לגביי מה שציינת על כאבי הבטן הבחילות, חשוב להגיד שיש אופציות נוספות לאמצעי מניעה שנלקחים לא דרך הפה ומערכת העיכול. את מוזמנת לקרוא על כך באתר שלנו- http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 לסיום אני שומעת מהדברים שלך שאת לא שקטה מהעניין, וחשוב לי לומר שאם מקפידים על לקיחת הגלולות כמו שצריך- בדיוק כמו שעשית, לא צריכה להיות שום דאגה. את משתפת את החבר שלך בחששות האלו? כי חשוב שתהיו שותפים לתחושות שעוברות עלייך ואולי זה יקל על ההרגשה שלך אם תשתפי אותו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #98029
אני וחבר שלי שוכבים כבר תקופה, ותמיד עם קונדומים (של דורקס כמובן). פעם אחרונה ששכחנו הייתה אתמול ומאז יש לי כאבי בטן מוזרים ולא רגילים ואני מרגישה שהבטן התנפחה.. יש סיכוי להיריון או שאני סתם דואגת? אולי זה קשור לעובדה שאתמול השתמשנו בקונדום הורוד של דורקס ולא בכחול? כל היום היו לי כאבי לחץ בבטן ואני מתחילה להילחץ.. מחזור אמור להגיע בקרוב למרות שהוא תמיד מאחר ולא סדיר, מה לעשות? לנסות בדיקת הריון?

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שיש לך ממה לדאוג. אתם מגלים בגרות ואחריות כשאתם בוחרים להגן על עצמכם באמצעי מניעה. אני חושבת שהיתה לך טעות הקלדה והתכוונת לכתוב "פעם אחרונה ששכבנו" ולא "פעם אחרונה ששכחנו", כי לפי התיאור שלך אתם תמיד משתמשים בקונדום. כל עוד השימוש בקונדום נכון - בדיקת תאריך תפוגה, הלבשת הקונדום על הפין רק כשהוא במצב זקוף וכניסה של הפין אל הפות אך ורק עם קונדום, את בהחלט מוגנת. איני חושבת שיש קשר להחלפת סוג הקונדום. ייתכן והכאבים שאת חווה הם כתוצאה מלחץ, תקופת ביוץ או משהו שקשור למערכת העיכול. נסי להירגע ואם הכאב אינו חולף, תוכלי להתייעץ עם רופא/ת נשים. את מאוד מוזמנת להתקשר אלינו ולקבל מאיתנו ייעוץ והדרכה בטלפון. אנחנו כאן תמיד! כל טוב.


בת 24 שואלת: #97972
אני וחבר שלי שכבנו פעמיים בפעם הראשונה הוא שם קונדום וגמר בתוכו ואחר כך הוא לא הוריד אותו והמשיך אחרי כמה שניות. האם יש סיכוי שאני אכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש סיכוי להריון אבל הסיכוי נמוך. אני בינה שאת בטח בלחץ ולכן אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחי המין האלה. להבא, שחבר שלך ייצא ישר לאחר שהוא גומר. כל טוב