A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון למרות שימוש באמצעי מניעה

בת 20 שואלת: #107032
שכבתי עם חבר במוצש סבבה הוא היה עם קונדום ואז גמר בחוץ ככה הוא אמר ולמחרת קיבלתי מחזור זה יכול להיות ליפני הריון או הכל טוב

תשובה:
הי, אם קיבלת מחזור את לא בהריון. וגם קיימת יחסי מין עם קונדום - כך שאת מוגנת מפני הריון. כל טוב :)


בן 15 שואל: #107027
שלום השאלה שלי היא כזו אני בן 15 וניהלתי עם חברה שלי יחסי מין עם קונדום עשינו את זה שלוש פעמיים וגם אלה הפעמיים הראשונים שלנו קיצר הייתי עם קונדום וגם גמרתי בחוץ והיא בת 14 ווזה אולי הפעם השלישית שהיא קיבלה מחזור קיצר יש סיבה שהמחזור שלה יאחר או שהיא תיהיי בהריון?

תשובה:
הי, אם לא היה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין נרתיק/פתח נרתיק אין חשש להריון, ויכול להיות שהמחזור שלה מאחר מסיבות אחרות. כל מקרה, אם תרצו לבוא אלינו לעשות בדיקת הריון - אתם כמובן מוזמנים. אבל יש לוודא שיש איחור של לפחות שבוע וחצי-שבועיים. כל טוב


בת 15 שואלת: #106996
חבר שלי ואני קיימנו יחסים והשתמשנו בקונדום אבל אני מפחדת שאולי קרה משהו כי יצא לי דימום בצבע חום שחור ובדקתי באינטרנט ויכול להיות שזה השתרשרות ואני לא בטוחה שזה מחזור כי במחזור בדרך כלל ממש כואב לי שזה מגיע למצב שאני מתעלפת ועכשיו לא הרגשתי אפילו דקירה בבטן ואני בלחץ כי אמרו שזה יכול להופיע 8-12 ימים מקיום היחסים ואני מפחדת שאני בהריון ואני לא יודעת מה לעשות.

תשובה:
שלום לך, אם השתמשתם בקונדום בצורה תקינה, החשש הוא פעוט לגמרי. אך, כדי להסיר דאגה מליבך הייתי מבצעת בדיקת היריון לאחר 14 יום או, אם יחסי המין קרו לפני פחות מ-72 שעות, ליטול גלולה למניעת היריון-פוסטינור, נורלבו, או אלה (עד 5 ימים מהקיום הלא מוגן). בנוסף, הייתי ממליצה לבדוק תמיד את הקונדום לאחר האקט... שלא נקרע ולהקפיד לצאת מיד לאחר הגמירה כדי שהנוזל לא יזלוג מתוך הקונדום לאחר ההרפיה.


בת 20 שואלת: #106992
ואם אני עדיין חוששת שאולי זה היה היום השני זה קריטי לדחיית הביוץ? או שגם זה נחשב בגדר הימים הראשונים ופעולת הדחייה נעשית? כנראה מהלחץ שלי אני פתאום שוכחת אם זה באמת היה היום הראשון, למרות שבאופן ודאי אחרי שלקחתי את הכדור הראשון בשבת כשעה אחרי הכדור הראשון ירדו לי זרמים חזקים. זה אני בוודאות זוכרת.

תשובה:
שלום לך אצטרף לתשובתה של אמיליה ואחזק אותה. שוב, אם הדבר מטריד אותך, תוכלי לעשות בדיקת היריון למען השקט הנפשי. בהצלחה


בת 21 שואלת: #106990
היי, יש לי שאלה ואשמח להתייעץ.. אני נוטלת גלולות זואלי באופן קבוע אך בשבוע האחרון לקחתי אנטיביוטיקה והבנתי שזה מבטל את השפעת הגלולות. ביום שישי לקחתי את כדור האנטיביוטיקה האחרון. ביום שבת הייתי עם החבר שלי ולא קיימנו יחסי מין כלל רק שכבנו אחד ליד השני עם בגדים כמובן. לאחר כמה דקות הבחנתי בכתם של זרע על המכנס באזור המפשעה שלו כנראה הטיפות שלפני יצאו לו.. הוא נגע באזור הזה על התחתון כדי לייבש ולנקות את הכתם. ואחר כך המשכנו כרגיל. נגעתי בידיים שלו ואז ניגשתי לשירותים ובטעות כשניגבתי נגעתי בעצמי קצת.. האם יש סיכוי שהגיע אליי זרע איכשהו? הידיים שלי היו יבשות אבל לא הייתי בטוחה אם איכשהו עבר סרע מהידיים שלו לידיים שלי. האם יש צורך בלקיחת פוסטינור?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת הסיכוי להיריון הוא אפסי ביותר, הייתי ממליצה שלא לקחת פוסטינור במקרה זה מאחר והסיכוי כמעט ולא קיים. בהצלחה


בן 16 שואל: #106978
לפני שבוע שבועיים בערך אני וחברה שלי ביצענו יחסים על יבש והייתה מעט חדירה(היא הייתה עם תחתונים וכל הזמן התחתונים היו לי על הפין) עכשיו אנחנו ממש בלחץ כי המחזור שלה לא סדיר והיא לא קיבלה עדיין יכול להיות שהיא תכנס מזה להריון? יש לה כאבים בחזה אבל זה כנראה בגלל שהוא גודל והיום לה הפרשות לפני שביצענו יחסים כלשהם חשוב לציין שאנחנו תמיד מקיימים יחסים מוגנים עם קונדום וברגע שאני מרגיש שאני כמעט גומר או ממש בשנייה אני יוצא ישר , אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה 🙏

תשובה:
הי, מהתיאור שלך לא נשמע שהייתה אפשרות למגע ישיר בין פין/נוזל הזרע לפתח הנרתיק - ולכן לא נשמע סביר שיש סיכוי להריון. אם אתם בכל זאת חוששים ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית - ניתן לרכוש בכל בית מרקחת/סופר פארם. אציין כי בדיקת הריון יעילה רק כ14 ימים לאחר המגע המיני הלא מוגן. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו ולעדכן, כל טוב.


בת 22 שואלת: #106964
אני וחבר שלי כמעט שנתיים בייחד וקיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני יומיים. אני לוקחת גלולות (יאז פלוס) והשתמשנו גם בקונדום והוא אפילו גמר בחוץ. אבל מאז יש לי קצת בחילות וכאבי בטן . אני חושבת שאני סתם מלחיצה את עצמי אבל הייתי שמחה לשמוע עוד דעה. זה טבעי או שיש לי סיבה לחשוש?

תשובה:
שלום, כל הכבוד על השימוש באמצעי מניעה. ממה שאת מתארת אין חשש להריון, ואני מניחה שהתחושות שלך נובעות מלחץ או התרגשות. מקווה שהייתה לך חוויה טובה :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106902
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין מוגנים, תמיד השתמשנו בקונדום. המחזור שלי כבר מאחר בשישה ימים וכאשר ביצעתי בדיקת הריון ביתית התוצאה הייתה שלילית. באותו ערב הקאתי פעמיים, האם יש סיכוי להריון ?

תשובה:
הי, אם הקפדתם להשתמש בקונדום בכל פעם שהיה מגע ישיר בין הפין/נוזל זרע לבין פות/פתח הנרתיק - לא סביר שאת הריון. בכל מקרה, אם את מודאגת ורוצה לוודא שוב - חשוב לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי המגע המיני, כי לפני כן בדיקת הריון לא יכולה לגלות הריון. כל טוב והצלחה :)


בת 14 שואלת: #106889
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כימעט שלושה חודשים, כל פעם אחרי יחסי מין אני מתחילה להיכנס ללחץ מטורף.. אני מפחדת להיכנס להריון... אנחנו מקימים יחסי מין רק עם קונדום. זה קרה לי כבר שלוש פעמים, אנחנו מקיימים יחסי מין ואז כל החודש אני בלחץ ובחרדות שאולי אני בהריון עד שאני מקבלת מחזור. היו פעמים שהייתי שיכורה ואחרי שהוא גמר נגעתי באיבר מין שלו ליפני שחבר שלי הוריד את הקונדום וניגב את האיבר מין שלו.. אני מפחדת שאולי הקונדום עלה קצת כשהיד שלי הייתה בסוף של הקונדום ונגעתי בטעות בזרע ואז נגעתי בעצמי.. אני יודעת שכל מה שכתבתי כאן זה לא ברור אני פשוט לא יודעת איך להסביר כי אני ממש לחוצה. יש לי כמה שאלות.. איך אפשר להיכנס להריון, איך אני יכולה להיות בטוחה שאני לא בהריון, איך אני יכולה להירגע במצבים כאלה. ובקשר לגלולות.. אני לא יכולה לקחת גלולות כי אני לא יודעת איך לעשות את זה בלי שאמא תגלה ואני לא יודעת איפה להסתיר אותם ואני לא רוצה שזה יהיה לי כתוב בתיק הרפואי.אנבקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני ממש לחוצה תעזרו לי בבקשה

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאת בלחץ אחרי הסקס. אם זה מאוד מלחיץ אותך כרגע - את יכולה לעשות דברים אחרים שלא ילחיצו אותך. כל עוד אין מגע ישיר ללא קונדום בין הפין לפות, ואתם עושים שימוש נכון בקונדום (תאריך תפוגה, קונדום מולבש טוב ומורד מיד לאחר הגמירה) - אין חשש להריון. לגבי גלולות - את מוזמנת להגיע לאחד הסניפים של דלת פתוחה ולקבל מרשם אנונימי - ללא ידיעת ההורים. תוכלי לראות כאן את המרכזים ואת שעות הפעילות, וכדאי להתקשר לפני שאת מגיעה כדי לוודא שיש רופא ולקבוע תור: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב והצלחה :)


בת 15 שואלת: #106883
קיימתי יחסי מין עם קונדום אבל אני לא יודעת אם הוא נקרע או פג תוקף ומאחר לי המחזור בשבוע אני צריכה לדאוג?

תשובה:
הי, אם חוששת מפני הריון את יכולה לספור 14 ימים מאז קיום יחסי המין ולעשות בדיקת הריון ביתית. במרבית הפעמים הקונדומים לא נקרעים - כך שאני מניחה שהסיכוי להריון הוא קטן. אבל מציעה שבכל מקרה תבדקי זאת. את גם יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה ולעשות אצלנו בדיקת הריון. כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106865
היי, חבר שלי ואני קיימנו יחסי מין לא מוגנים ואני כרגע בהפסקה כשבוע כבר מהגלולות שלי כי הן עשו לי דימום והדימום עדיין ממשיך גם כשאני לא נוטלת אותן. הוא גמר טיפה בפנים ואז ישר הוציא ורצתי לשירותים יש סיכוי להריון ? למרות הדימום ולמרות שהוצאתי הכל הרגשתי שזה יצא ממש? תודה רבה

תשובה:
שלום יקירה, לא הצלחתי להבין כמה זמן לקחת גלולות? מתי התחלת ומתי הפסקת? ומתי היו יחסי המין - זו אינפורמציה חשובה כדי שנוכל לדעת האם בכלל קיים סיכוי להריון. אנא חזרי אלינו עם הפרטים ונשמח לייעץ.


בת 19 שואלת: #106824
איך אני הולכת לטפל בזה, אני חייבת לעשות הפלה ואין עלי שום תעודה מזהה או משהו שאני יכולה להוכיח שאני באמת בת 19

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 19 שואלת: #106823
אוקיי אז ככה אני בת 19 ושכבתי עם חבר שלי , השתמשנו בקונדום והכל אבל מאחר לי המחזור בדקתי בדיקה של סופרפארם ויצא לי חיובי ולאחר מיכן ירד לי טיפה דם וחבר שלי ורוצה שניגש לבדיקת דם, ואין עלי שום תעודה מזהה מה אני יכולה לעשות ?

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שהשתמשתם בקונדום. יתכן והוא נקרע במהלך קיום יחסי המין או שלא הולבש בצורה הנכונה. האם בצעת את הבדיקה 14 ימים לאחר קיום יחסי המין? כי אם מבצעים אותה לפני כן התשובה יכולה להיות שגויה. לא הצלחתי להבין את הסיבה לכך שאין לך תעודת זהות בגיל 19 אך אתם יכולים להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך ( http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) באחד הימים הקרובים עפ"י ימי ושעות הפתיחה ולבצע אצלנו בדיקה חינמית ודיסקרטית בליווי יועצת. כמו כן תוכלו לקבל אצלנו יעוץ לגבי אמצעי מניעה ותוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה. כל השירותים אצלנו ניתנים בסודיות והם ללא תשלום. כל טוב!


בן 24 שואל: #106743
שלום, אשמח לעזרה דחופה, אני ובת זוגתי נמצאים בויאטנם בטיול ארוך. לפני שלושה ימים קרתה לנו תקלה במהלך קיום יחסי מין עם קונדום- ראינו בסיום ש"ברח" נוזל זרע מהקונדום בוודאות. כשעה לאחר מכן בת הזוג שלי לקחה פוסטינור. פתאום נבהלנו שלפני כשבועיים, במהלך קיום יחסי מין עם קונדום, אנו לא בטוחים כי "ברח" נוזל זרע מהקונדום או נוזל וגינלי (בפעם הזאת היא לא לקחה פוסטינור). אנו לא בטוחים ב100%, לכן מתלבטים מה לעשות. יש פה מרפאה פרטית שאנחנו יכולים לעשות בה בדיקת דם(מזכיר כי עברו שבועיים מאז הפעם שאנחנו לא בטוחים אם "ברח" או לא) מצד שני בהרבה אתרים ממליצים לחכות עד לאיחור בקבלת הוסת ואז לעשות בדיקת דם, הבעיה שהמחזור שלה אינו סדיר ולכן לא בטוחים אם אכן תגיע וסת בזמן המשוער-בעוד כשבועיים (בנוסף חוששים שהוסת שתגיע לא בהכרח יהיה מחזור אמיתי, אלא השפעה של הפוסטינור שהיא לקחה לפני שלושה ימים). לסיכום נשמח לקבל ייעוץ מה הכי כדי לעשות במצב הנתון? א. בדיקת דם (אבל איך נדע שהפוסטינור מלפני שלושה ימים לא ישפיע/ישבש את הבדיקה?) ב. לחכות שבועיים לוסת, ואם לא תגיע אז לעשות בדיקת דם? חוששים מהריון לא רצוי..

תשובה:
שלום, מצטערת לשמוע על הסיטואציה באמצע הטיול. אם אין בעיה של כסף לעשות בדיקת דם - אני ממליצה לעשות בדיקת דם עכשיו ובעוד שבועיים. אתם יכולים כמובן גם לעשות בדיקת הריון ביתית - אבל אם יש אפשרות לבדיקת דם זה עדיף, כי היא יותר אמינה ומדויקת - וגם ניתן לגלות הריון מוקדם יותר מאשר בדיקת הריון ביתית. פוסטינור לא משבש גילוי הריון בבדיקת דם/בדיקה ביתית, וגם לא פוגע בהריון שכבר השתרש ברחם (ביחס למקרה שבועיים קודם לכן). מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106738
הי רציתי לשאול אני נשואה עם 3 ילדים שיהיו בריאים .. ואני אחרי 5 חודשים לאחר לידה .אני משתמשת למניעת הריון עם מדבקת אוורה בהקפדה ,ורוצה להמשיך את המניעה לעוד כמה שנים .. יש לי חשש להריון כי יש לי בחילות וכאבי רחם בזמן יחסים איך אפשרי לדעת על הריון אם אני בשבוע הרביעי (מחר ,בראשון ) וכבר צריכה להוריד מדבקת אוורה אבל רציתי להשאיר עוד שבוע של מדבקה .. הבעיה שאם אני בהריון ולא רוצה הריון נכון לעכשיו מה כדאי לעשות ?? לקחת אלה ( ימים שאחרי) או להוריד מדבקה בכל זאת ולבדוק ? ואגב עם המדבקות זה מלאכותי המחזור,אז איך אפשרי לדעת על הריון כמה שיותר מהר רק מהורדת המדבקה? או שאפשר גם בלי להוריד ?... תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אם את משתמשת באוורה לפי ההוראות שקיבלת מהרופא/ה שלך הסיכוי שנכנסת להיריון הוא נמוך מאד. לא כלכך הבנתי משאלתך באיזה שבוע את מבחינת השימוש במדבקות, אבל כדאי שתמשיכי את השימוש הרגיל בהן. בדיקת היריון מומלץ לעשות לאחר שמופיע איחור בוסת. במקרה שלך (לאחר היריון) אם עדיין אינך מקבלת וסתות אז הסיכוי לכניסה להיריון נמוך עוד יותר. בכל מקרה, בחילות וכאבים מופיעים בדרך כלל לאחר מספר שבועות להיריון ובדיקת היריון תוכל לשלול זאת אם תבצעי אותה כעת. אין סיבה לקחת את גלולת היום שאחרי (ELLA) מאחר והיא רלוונטית ל-5 ימים לאחר קיום יחסי מין. כזכור את אמורה להיות מוגנת עם שימוש באוורה. אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית.


בת 17 שואלת: #106729
אני רוצה לקנות בדיקת הריון כי יש חשש גדול שאני בהריון אבל אין לי כסף ואין לי מה לתרץ לאמא שלי כדי שתביא לי ..מה אני יכולה לעשות?

תשובה:
שלום לך! לפי השאלה הקודמת ששאלת אני מבינה שאת צריכה לקבל ווסת בעוד יומיים. לא הבנתי מתי קיימת יחסי מין לא מוגנים שבעקבותיהם עלה אצלך החשש מהריון. בכל מקרה, את בדיקת ההריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים ולא לפני כן כדי לקבל תשובה מהימנה. במידה והווסת לא תגיע, את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך (תבדקי בקישור המצורף ושימי לב לימים ולשעות קבלה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ). תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ודיסקרטית .


בת 22 שואלת: #106724
היי שכחתי לקחת שתי גלולות בימים שלישי ורביעי ביום חמישי שישי לקחתי גלולה כרגיל. ביום שישי בערב קיימתי יחסי מין עם החבר שלי ללא קונדום וישר לאחר מכן הופיע דימום שנמשך ליום למחרת.אני לוקחת גלולות יאז ונמצאת כרגע בגלולה ה15י. נשאר עוד 9 גלולות פעילות ו4 לבנות. רציתי לשאול- א. יש חשש שאכנס להריון? אם כן איך אדע שלא יהיה מאוחר מידי לקחת פוסטינור וכאלה? ב. מה לעשות להמשיך את הגלולות כרגיל לעשות הפסקה? להתחיל חפיסה חדשה?

תשובה:
היי לך! יש חשש להריון, במידה ואת מתכוונת ביום שישי לאתמול- את עדיין יכולה ליטול פוסטינור/נורלבו/אלה (פוסטינור ונורלבו יעילים ל72 שעות לאחר המגע המיני, אלה יעילה עד 5 ימים לאחר המגע המיני)- ככל שתיטלי את הגלולה בהקדם, כך יעילותה תהיה גבוהה יותר, כך שאני ממליצה לך לגשת בהקדם לסופר פארם/בית מרקחת הקרוב לרכוש את אחת מהגלולות. קחי בחשבון שבעקבות נטילת הגלולה יכול להיות שיהיו לך מעט דימומים- זה טבעי ונורמלי לגמרי. הדימום שהופיע לך יום למחרת הוא בעקבות כך ששכחת ליטול את הגלולות של שלישי ורביעי, זה הגיוני שהוא הופיע. כדי שלא יהיה בלבול נוסף עם הגלולות, אני ממליצה לך להמשיך ליטול את החפיסה הנוכחית כרגיל ובמקביל להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה, משום שאינך מוגנת החודש. על מנת לוודא שאין הריון, עלייך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימת יחסי מין. שיהיה בהצלחה!


בת 16 שואלת: #106722
היי,אני וחבר שלי שכבנו ביום חמישי וראשון עם קונדום כמובן,מעבר לכך בכל פעם שאנחנו שוכבים אנחנו משתמשים בקונדום והגמירה בחוץ(למרות שהוא עם קונדום,כלומר שהוא מוציא את איבר המין וגומר בחוץ בתוך הקונדום)ביום שישי,לאחר ששכבנו בחמישי הרגשתי חולה,כאבי ראש,בטן,שלשולים ויש לי חום,בנוסף ביום ראשון הייתי מצוננת אבל זה הפסיק יום למחרת. האם יש קשר בין זה להריון?תודה.

תשובה:
היי יקירה! קודם כל אני שמחה שאתם משתמשים בקונדום באופן קבוע. הקונדום מגן גם מאפשרות כניסה להריון וגם ממחלות המועברות במגע מיני. עפ"י מה שתיארת אין חשש להריון. סימני הריון אינם מופיעים מיד לאחר קיום יחסי המין. הסימן הראשון להריון הוא איחור בקבלת הווסת. אני מעריכה שמה שחווית היה פשוט וירוס ואני שמחה שהוא חלף. אם אינך משתמשת באמצעי מניעה אני ממליצה לשניכם להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה. תוכלי גם לקבוע תור לרופא/ה שלנו להתאמת אמצעי המניעה המתאים לך ביותר. כל השירותים בדלת הפתוחה הם דיסקרטיים וללא תשלום. כל טוב והרבה בריאות!


בת 17 שואלת: #106719
היי אני אשמח לדעת מה הם הסימנים שבדרך כלל רואים בהתחלה של הריון? איך אפשר לזהות?

תשובה:
שלום לך! הסימן הראשון להריון הוא עיכוב בווסת. יכול להיות גם דימום וויסתי שונה מהרגיל, דימומים בין ווסת אחת לשנייה, או תחושות גופניות שונות (עייפות, בחילות, הקאות, גודש בחזה, כאבים בבטן התחתונה וכדומה) שמגיעים מאוחר יותר. כדי לשלול הריון כדאי לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר קיום יחסי המין שבעקבותיהם התעורר החשש. כל טוב!


בת 17 שואלת: #106716
היי אני לוקחת גלולות ..אני נוטה לאחר בשעתיים שלוש אך יום אחד לקחתי בהפרש של 12 שעות רק בצהריים של היום שלמחרת..באותו יום ששכחתי שכבתי עם חבר שלי ולא שמתי לב ששכחתי את הגלולה ..וזה נפל לי בול על היום ביוץ..אני חוששת שאני בהריון,אמור להיות לי עוד שלושה ימים מחזור אם הוא יגיע זה אומר שאין מצב שאני בהריון?ואם הוא לא יגיע מה עלי לעשות?

תשובה:
היי לך. אם נטלת את הגלולה ששכחת בטווח של 12 שעות מהרגע בו היית אמורה ליטול אותה, רוב הסיכויים שהיית מוגנת. כמובן שאם הווסת תופיע אז המשמעות היא שאינך בהריון. אם את בלחץ כרגע, אז יכול להיות שהווסת תאחר לך בלי קשר. אם הווסת אכן תאחר- על מנת לוודא שאין הריון עליך לבצע בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם ללא מרשם) 14 ימים לאחר המועד בו קיימתם יחסי מין.


בת 19 שואלת: #106668
אני לוקחת גלולות יאז פלוס ובחודש הקודם נפלה לי גלולה אחת ונאבדה, המשכתי פשוט לקחת את שאר הגלולות כרגיל, זה אומר שלקחתי רק 23 גלולות פעילות באותו חודש. את שאר הגלולות המשכתי לקחת, קיימתי מאז יחסי מין, אני צריכה לחשוש מהריון.....?

תשובה:
הי, אני לא יודעת באיזה שבוע פספסת גלולה או איזה מספר גלולה זו הייתה ולכן קשה לי לענות. בכל מקרה, אם עברו שבועיים מאז את יכולה לעשות בדיקת הריון כדי לשלול זאת בוודאות. כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106666
שלום. קיימתי יחסי מין עם חבר שלי והקונדום נקרע. לקחתי פוסטינור תוך 24 שעות, היה דימום קל כמה ימים אחרי אך הבנתי שזו תופעה שכיחה . עכשיו זה בערך שבועיים אחרי ושוב קרה שמצאנו את הקונדום לא קרוע אך לא על הפין לאחר קיום יחסי מין. לא מצאנו שפיך בקונדום וגם לא על המיטה ואני לא הרגשתי נוזל נוסף בתוכי כמו שהרגשתי בפעם הקודמת שגמר בפנים. האם יכול להיות כי לא גמר ואני לא בסכנת הריון? ואם גמר רק קצת יש אולי משהו אחר שאפשר לעשות חוץ מלקחת עוד פוסטינור? לקחתי לפני שבועיים ואני חוששת מן ההשלכות של שימוש כל כך תכיף בגלולה. הייתי אמורה להתחיל להשתמש בגלולת למניעת הריון אך לא עשיתי זאת מכיוון שחיכיתי ליום הראשון של המחזור (שאמור לקרות בסוף החודש) בשביל להתחיל. מה מומלץ לעשות במקרה כזה?

תשובה:
הי יקירה, גם אם הסיכוי קטן זה עדיין סיכוי להריון ונדמה לי שתסכימי איתי שלהריון/הפלה יש השלכות הרבה יותר משמעותיות מפוסטינור. לכן אני מציעה שתקחי פוסטינור שוב בהקדם. את לא צריכה לחכות למחזור כדי לקחת גלולות - את יכולה להתחיל לקחת מחר בבוקר ואחרי 14 יום את מוגנת. בכל מקרה, מציעה לעשות עכשיו בדיקת הריון כדי לוודא סופית שאין הריון מלפני שבועיים, ובעוד שבועיים בדיקת הריון נוספת על המקרה הנוכחי. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב<3


בת 16 שואלת: #106662
היי, יש לי בן זוג כבר כמעט שנתיים, ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר הרבה זמן(באופן מוגן) , הפעם האחרונה שהיה לי מחזור היא לפני חודשיים, כלומר מאחר לי המחזור בחודש.. והמחזור שלי לא סדיר אבל חודש זה מוגזם למרות שיש לי את כול הכאבים הרגילים שיש לי תמיד לפני מחזור(כאבי בטן, עצבים, כאבים בחזה...) יכול להיות שקרה משהו במהלך היחסים ואני בהריון? או שזה הגיוני שמחזור מאחר לי ככה? קראתי שדברים כאלו יכולים לקרות עקב לחצים, שינוי במשקל, ועוד כמה דברים שכן חוויתי בזמן האחרון, אשמח למענה מהיר.

תשובה:
הי, אם קיימתם יחסי מין מוגנים הסיכוי להריון קטן. אבל אם מודאגת מכך, את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית ולדעת באופן וודאי. את גם מוזמנת לאחד הסניפים של דלת פתוחה לעשות בדיקת הריון חינם. לגבי עיכוב המחזור - כמו שאת אומרת הוא יכול להיגרם מכל מיני סיבות, הדרך היחידה לדעת בוודאות היא דרך רופא/ת נשים. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106638
היי אם אני וחבר שלי שוכבים בזמן שכביכול אני בביוץ אך משתמשים בקונדום והוא לא גומר בפנים למרות שהוא עם קונדום ובנוסף הקונדום לא נקרע יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, לא סביר שיהיה הריון בקיום יחסים עם קונדום (שמולבש לפני ההוראות), גם אם הגמירה בפנים. אין מה לדאוג - תמשיכו להשתמש בקונדום :) כל טוב


בת 16 שואלת: #106621
התחלתי לקחת גלולות למניעת הריון לפני שלושה שבועות וקצת. עכשיו אני כבר באמצע השבוע הפסקה לאחר החפיסה הראשונה שסיימתי. בשלושה שבועות האלו סבלתי בעיקר ממצבי רוח משתנים שהשפיעו לי רעה על הכל... זה עובר? להחליף גלולות? חבר שלי ביקש שאני אפסיק כי זה עשה רע לשנינו אבל מרגיש לי הרבה יותר בטוח עם גלולות וזה יותר כיף לשנינו.. אני מתלבטת... באמצע השבוע השלישי של החפיסה אני וחבר שלי שכבנו פעם ראשונה ללא קונדום. ועכשיו אני בשבוע הפסקה ומפחדת שאולי זה היה מוקדם מידי ועדיין לא קיבלתי מחזור בשבוע הפסקה. את הגלולה הראשונה לקחתי ביום הרביעי למחזור א ני לא זוכרת מה הרופאה אמרה לגבי הזמן ובאינטרנט מצאתי תשובות שונות מאוד אחת מהשנייה...

תשובה:
הי, מה שלומך? אם עברו 14 יום מאז שהתחלת לקחת את הגלולות לפני קיום יחסי המין את מוגנת ואין חשש. אם היית מתחילה לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור - היית מוגנת כבר מאותו היום. לגבי מצב רוח - זו בהחלט תופעת לוואי מוכרת של גלולות, יש נשים שגם סובלות מירידה בחשק המיני, כאבי ראש ועוד. יש הטוענים שצריך לחכות תקופת הסתגלות של 3 חודשים, אבל זה מאוד משפיע עלייך אני מציעה שתלכי לרופא/ה ותבקשי סוג אחר של גלולות. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106604
היי התחלתי לקחת גלולות (זואילה אם זה משנה) ביום ה2 של המחזור וקראתי שיחסים מוגנים רק אחרי 14 יום, אני וחבר שלי שכבנו ביום ה12 לגלולות והוא גמר בחוץ האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
הי, כאשר מתחילות לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור יש הגנה מיידית, אם לא מתחילות לקחת עם המחזור ההגנה היא אחרי 14 יום. במקרה שלך סביר שאין חשש להריון ושאת כבר מוגנת - כי התחלת יום אחרי המחזור, וכבר היית ביום ה12. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106602
היי כבר כתבתי לכם פעם עבר כמעט שבועיים מאז הפעם האחרונה שאני וחבר שלי שכבנו , לא קיבלתי כי אני אמרה לקבל ב13.6 שזה בעיקרון מחר , אני המון בלחץ ואני כל הזמן חושבת שאני בהיריון יש לי כאבי בטן מוזרים עם בחילות הייתה לי פטריה כמו שאמרתי לכם שזה גם סימן מחשיד , אני לא יודעת אם זה מלחץ או שזה בגלל שאני כן בהיריון ... אני יעשה בדיקה מחר אבל בכל זאת כדי להרגיע את הלחץ ... מזכירה שבפעם הקודמת הוא כן גמר בפנים אך היינו עם קונדום ובדקנו שהחומר לא נזל או משו ..

תשובה:
שלום יקירה, אני לא חושבת שיש סיבה לדאגה. את מוזמנת לעדכן אותנו בתוצאות הבדיקה מחר. ובכל מקרה, כדי למנוע דאגות כאלו בעתיד אולי כדאי לשקול שימוש בגלולות - את מוזמנת להתייעץ איתנו גם בנוגע לכך. כל טוב והצלחה<3


בת 15 שואלת: #106575
אני וחבר שלי כמעט שנה ביחד קיימנו יחסי מין מוגנים ובדקנו בכל פעם ופעם אם הקונדום נקרע .. כשהייתה חדירה חזקה שמעו מין רעש חזק כאילו הקונדום נקרע אבל הוא לא נקרע אז נמשכנו לקיים את היחסי מין .. הוא לא גמר בפנים הוא גמר בחוץ והיה קונדום .. לא קיבלתי מחזור כמעט חודש וחודש שעבר כשקיבלתי המחזור היה מוזר הוא היה גושים חומים (סליחה על הגועל) אני ממש בלחץ שאני בהריון .. יש לי כאבי בטן נוראיים (מהלחץ כנראה) אבל באמת שקשה לי ולחבר שלי כל הלחץ הזה. כי חודש שעבר מה שקרה עם המחזור החודשי לא קרה לי אף פעם אנחנו מקיימים יחסי מין פעמיים בשבוע וכמובן שהם מוגנים עם קונדום ובודקים שהוא לא נקרע כמעט בכל פעם במהלך קיום היחסים .. אני חוששת מהריון.. ואם אני בהריון מה אני אוכל לעשות .. אנמ סך הכל בת 15 וחצי ואם ההורים שלי ידעו הם יכעסו נורא ולא יתנו לי להיפגש עם חבר שלי (אנחנו לא בסתר או משהו פשוט הם יתלוננו עליו והמצב יסתבך ) כמובן שהיחסים הם באישור של שתינו .. אשמח אם תענו לי בהקדם זה ממש דחוף ..

תשובה:
שלום יקירה, מצטערת לשמוע שאתם בלחץ :( לא נשמע שיש חשש להריון אם השתמשתם בקונדום בצורה נכונה ובכל פעם שיהיה מגע בין הפין לפות. לפעמים המחזור מתעכב בלי קשר - במיוחד בגיל ההתבגרות. בכל מקרה, אם את בלחץ את תמיד יכולה לעשות בדיקת הריון כדי להירגע. ניתן לעשות אחרי איחור של שבוע וחצי - לפני כן זה מוקדם מדי. ואם שימוש בקונדום מלחיץ אתכם - אולי כדאי שתשקלו שימוש בגלולות? את יכולה להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה (בשעות הקבלה) ולקבל מרשם. מוזמנים להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106574
שלום, אני ובן הזוג שלי (עשרה חודשים ביחד) שכבנו בעבר ותמיד השתמשנו בקונדום של dorx לפני כשבועיים שכבנו והשתמשנו בקונדום וכרגע מאחר לי המחזור בשבוע, יש לי פחד שנכנסתי להריון למרות שלא היה קרע בקונדום... אני ממש מפחדת ולא רוצה שההורים יגלו, מה עלי לעשות?

תשובה:
הי, לא נשמע שיש סיכוי להריון אם השתמשתם בקונדום לפי ההוראות. אבל בכל מקרה, את יכולה לקנות בדיקת הריון ולבדוק זאת. כמו-כן, את מוזמנת להגיע לאחד המרכזים של דלת פתוחה בשעות הפעילות ולעשות איתנו בדיקת הריון. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106517
היי:) אני משתמשת באופן קבוע בגלולות יאז פלוס. אני וחבר שלי לא משתמשים באמצעי הגנה נוספים. השעה הקבועה של נטילת הגלולה אצלי היא 8 בערב. לפעמים אני לוקחת באיחור של שעתיים שלוש. הגעתי לפני יומיים- שלושה לסוף החבילה (נגמרו הגלולות ה״פעילות״), ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני מאוד מודאגת, האם זה מסמל על היריון או שזה טבעי? תודה מראש

תשובה:
שלום יקירה, לא נשמע שיש סיבה לדאגה - איחור של שעתיים-שלוש הוא סביר ולא אמור לפגום ביעילות הגלולה (זה עדיין באותו חלון זמן). כמו-כן, זה גם לא נדיר ששימוש בגלולות מעלים את המחזור או גורם למחזור עם דימום מאוד קל. וגם לא תמיד המחזור מופיע עם סיום הגלולה. בכל מקרה, בשביל השקט הנפשי שלך אני מציעה שתעשי בדיקת הריון בעוד שבוע וחצי- ניתן לקנות בסופר פארם או בבית מרקחת. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בת 19 שואלת: #106503
שכבתי אתמול עם חבר שלי היה לנו קונדום... אבל אני מפחדת שאולי נשפך לו זרע מבחוץ... האם מותר לקחת כדורים של 72 במקרה של ספק?? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת לא נוטלת גלולות או אמצעי מניעה אחר. טוב שקיימתם יחסי מין עם קונדום אך אם את חוששת וחושבת שאולי הייתה חדירת זרע לנרתיק כדאי שתקחי פוסטינור או נורלבו. אין חשש לקחת את הכדור גם אם לא היתה שפיכה לנרתיק. מכיוון שלא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי המין ומכיוון שיעילות הפוסטינור או הנורלבו גבוהה יותר ככל שהזמן בין קיום יחסי המין לנטילת הגלולה קצר יותר (24 שעות מקיום יחסי המין- היעילות היא 95%. לאחר מכן היא פוחתת) כדאי לקחת את הכדור בהקדם. שבועיים לאחר השימוש בפוסטינור/ נורלבו יש לבצע בדיקת היריון, על מנת לשלול היריון. כל טוב!


בן 19 שואל: #106502
שלום, לפני כשלושה שבועות אני וחברה שלי שכבנו, היא לוקחת גלולות באופן סדיר. קכבנו ללא קונדום ויום אחרי ששכבנו היא פספסה גלולה. היא המשיכה לקחת גלולות כרגיל לאחר מכן, כמובן שלאחר מכן לא שכבנו, שבועיים לאחר מכן שהייתה אמורה לקבל מחזור, לא היה לה מחזור והיה לה יום אחד עם הפרשה שהיא לא סגורה אם היא דם או צבע חום קצת כאבי בטן וגב. היא מאוד לחוצה וחושבת שהיא בהריון, מאז היא חווה כמעט כל יום כאבי בטן. יש חשש להיריון? מה לעשות?

תשובה:
הי, אני מצטערת לשמוע שחברתך לחוצה ומודאגת. לדעתי הדרך הכי טובה לבדוק מה קורה היא לעשות בדיקת הריון. ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. בינתיים אתה כמובן יכול לתמוך בה ולחזק אותה שאתה איתה - לא משנה מה התוצאה. וכמובן מוזמנים להיות איתנו בקשר. כל טוב :)


בת 18 שואלת: #106457
היי רציתי לשאול אם אני נוטלת גלולות והוא גמר בפנים אני יודעת שיש סיכוי להיכנס להיריון ונגיד אם זה קרה יופיע דימום בסוף הקופסא? (בהתחשב בעובדה שגיליתי מאוחר מידי שזה מה שקרה ואיני יכולה לקחת את הגלולה של היום שאחרי)

תשובה:
הי, אם את נוטלת גלולות למניעת הריון באופן קבוע - כל יום באותה השעה ולא מפספסת גלולה - אין סיבה לחשוש מהריון. לגבי דימום בסוף חפיסת הגלולות - נשמע הגיוני לגמרי. בסוף כל חפיסה את אמורה לקבל מחזור - לפעמים זה מקדים, אבל זה לא אומר שיש הריון. כמובן שאם את בכל זאת חוששת, את יכולה לערוך בדיקת הריון 14 ימים מאז המגע המיני הלא מוגן. מוזמנת להתייעץ איתנו תמיד, כל טוב :)


בת 16 שואלת: #106418
צריכה מענה בדחיפות- קיימתי יחסים עם חבר שלי עם קונדום ביום שבת , יום אחרי ששכבנו גדלה לי פטריה כנראה מזיהום או לא יודעת מה , מאז אני מרגישה בחילות נוראיות חוש מוגבר לריח ודקירות בלתי פוסקות , חשוב לציין שהמחזור האחרון שלי היה לפני שלושה שבועות ושכבנו לפני בזמן הביוץ כנראה אבל גם עם קונדום ווידינו שאין קרעים ואנחנו מתחילת החדירה עם קונדום , לא יודעת אח יש לי סיבה להלחץ ולקחת את הגלולה אלה או לחכות לעוד שבועיים לבדיקה , ואם כן? מה אני אעשה אז ההורים לא יודעים כלום ... ( נשאר עד חמישי לקחת את הגלולה )

תשובה:
שלום יקירה, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום - והשתמשתם בקונדום כמו שצריך אין מקום לדאגה להריון, או לקחת גלולת היום שאחרי. כרגע אני מציעה שתקבעי תור לרופא/ה כדי לקבל טיפול מתאים - אם אכן קיים זיהום או פטריה. את בכל מקרה יכולה תמיד לעשות בדיקת הריון עוד שבועיים כדי להיות בטוחה. אבל ממה שאת מתארת - אין מה לדאוג מהריון. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #106371
אני משתמשת בגלולות "מינס". אני באמצע החפיסה,לקחתי כל יום לא פספסתי כלום,חבר שלי גמר לי בפנים,זה מסוכן?

תשובה:
שלום, אם את לוקחת גלולות באופן סדיר וקבוע אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בן 16 שואל: #106357
אם קיימתי יחסי מין עם חברה שלי השתמשתי בקונדום גמרתי ולאחר מכן איבר המין שלי עדין היה בפנים ונזל למטה אני לא יודע אם זה נגע לה כי הוא היה קצת בחוץ היא בהריון?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון השתמשתם בקונדום אך לא יצאת מיד לאחר שגמרת? במקרה כזה, מאחר והזיקפה ירדה יש חשש שנוזל הזרע יצא מחוץ לקונדום. אני מציעה שחברתך תיקח בהקדם גלולת היום שאחרי - פוסטינור (עד 3 ימים מהמגע המיני) או אלה (עד חמישה ימים). ניתן לקנות בכל בית מרקחת/סופר פארם. כל הכבוד על השימוש בקונדום, אבל כמובן חשוב להקפיד לצאת מיד כשאתה גומר לפני שהזיקפה יורדת ולהסיר את הקונדום בזהירות. כל טוב :)


בת 22 שואלת: #106350
לא השתמשנו בקונדום. חיכנו שבוע לאחר נטילת הגלולה הראשונה ואז.

תשובה:
הי לכם :) איזה סוג של גלולות את לוקחת ומתי התחלת אותן (ביום הראשון של המחזור?)? תחזרו אלי עם המידע ואוכל לומר האם יש חשש להריון או שלא.


בת 17 שואלת: #106259
לפני שלושה ימים קימתי יחסי מין עם חבר שלי והשתמשנו בקונדום והוא אמר שיש מצב שהוא גמר בתוכיי טיפה אבל יום אחרי קיבלתי מחזור ירד לי הרבה דם ועכשיו יום שישי ולפי מה ששמעתי יש כדור של שבועיים אחרי יחסים ואני רוצה לדעת אם אני צריכה לקחת כדור כזה ואם כן איך קוראים לכדור ?

תשובה:
הי, אני לא כ"כ מבינה מה החשש - אם חבר שלך השתמש בקונדום לפי ההוראות - אין לך מה לדאוג, כי הוא גמר בתוך הקונדום. ואם קיבלת מחזור אז בכלל אין מה לדאוג. לשאלתך - אין כדור שלוקחים אחרי שבועיים, תקופת הזמן המאוחרת ביותר היא חמישה ימים. אחרי שבועיים כבר ניתן לעשות בדיקת הריון ולבדוק אם יש הריון. אני ממש ממליצה לך להתקשר למענה יום של דלת פתוחה, או להגיע עם חבר שלך לפגישת ייעוץ כדי שתוכלו לקבל אינפורציה נכונה לגבי מניעת הריון. כל טוב ובהצלחה!


בת 14 שואלת: #106193
לפני שעתיים, קיימתי יחסי מין עם החבר שלי (בזוגיות שנה, מרגישה בטוחה במה שעשיתי). היחסי מין בינינו היו מאוד סוערים עם תשוקה ולבסוף כשהוא יצא גילינו שהקונדום נקרע. אני תמיד הייתי זהירה ואני בזמן ״הימים הבטוחים״ שלי הביוץ שלי היה ב18.5 והמחזור התחיל ב4.5. הקונדום נקרע ממש לקראת הסוף ביקשתי ממנו שיצא כשהרגשתי שההרגשה שונה וצדקתי הקונדום היה קרוע במשך דקה, והוא לא הספיק לגמור. אני לא בטוחה מה לעשות. החלטנו לעבור לקונדומים עבים יותר בתור התחלה. אני לא מתכננת לספר לאמא שלי. אני יודעת שתמיד יש סיכוי להריון כאשר המין היה לא מוגן, אבל מה הסיכוי אם הוא לא גמר ואני בימים הבטוחים שלי? אני לא יודעת איך לקבל את הגלולה של היום שאחרי ללא מרשם בגילאי 16 ומעלה ואני רק 14. אני לא יודעת לאן ללכת ומה לבקש ואם אני אמורה לקבוע תור הכי חשוב לי שאמא שלי לא תגלה. אשמח שתעזרו לי בהקדם האפשרי לפני שיעברו 72 שעות וכבר לא יהיה לי סיכוי לעשות משהו

תשובה:
היי יקירה! על פי הדברים שכתבת אתם מקיימים יחסי מין מוגנים בד"כ ואני שמחה על כך. חשוב שתדעי שאין דבר כזה "ימים בטוחים". בכל פעם שמקיימים יחסי מין, עם כניסה של פין לפות, בלי אמצעי מניעה יש סיכוי להריון, בלי קשר לכמה זמן זה אחרי מחזור. שיטת ספירת הימים ו"הימים הבטוחים" היא שיטה מאוד לא בטוחה ולא ניתן להסתמך עליה. גם אם הוא לא גמר, יתכן ויצאו "טיפות אהבה" שחדרו לנרתיק. טיפות האהבה הן נוזל שעשוי להכיל זרע. את צודקת לגבי הגיל והגלולה של היום שאחרי. לא מוכרים אותה מתחת לגיל 16. מכיוון שאינך רוצה שאמך תדע את מוזמנת להגיע כבר היום לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך (מצרפת את הרשימה הכוללת כתובות ומספרי טלפון http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ) ולקבל אצלנו את הפוסטינור (חשוב שתגיעי לפני שיחלפו 72 שעות ורצוי לפני). תוכלי גם להתייעץ עם אחת היועצות לגבי אמצעי מניעה וגם לקבוע תור לרופאה להתאמת אמצעי מניעה עבורך. כל השירותים ניתנים ללא תשלום ובסודיות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #106139
היי,שואלת רק להורדת לחץ.. אני וחבר שלי שכבנו בפעם הראשונה ב2.5,עשינו את זה עם קונדום וכדי שלא אכנס ללחץ אמרתי לו שכשהוא מרגיש שהוא עומד לגמור שיוציא ויגמור בחוץ למרות שהוא עם קונדום,אחכ שכבנו גם ב4.5 וב25.5 ובשני התאריכים האלה כשהוא הרגיש שהוא גומר הוא הוציא וגמר(מזכירה שהוא גמר בתוך הקונדום),יש לי אפליקציה שמחשבת את הגעת המחזור ביוץ וכו',לפיה הייתי אמורה לקבל ב28.5,בחודשים האחרונים המחזור היה מגיע יומיים קודם מהתאריך הידוע אבל הפעם הוא לא הגיע(בעיקרון הוא מגיע כל סוף חודש או תחילת חודש,בנוסף שבוע לפני המחזור יש לי הרגשה שאני עומדת לקבל והייתה לי הרגשה כזאת)רק להבהרה,כשהוא הרגיש שהוא עומד לגמור הוא הוציא,שפשף את האיבר מין עם היד וגמר,כלומר שמהרגע שהוא הוציא את איבר המין עד לגמירה לקח כמה דקות יש לי כמה שאלות:1.האם יש סיכוי להריון?,כי בכל זאת לא הייתה גמירה בפנים והקונדום לא היה קרוע קרוע 2.האם יש סיכוי שהמחזור מאחר כי קיימתי יחסי מין פעם ראשונה?3.אם הוא נוגע באיבר מינו ויש עליו טיפות אהבה או אחרי שהוא גמר ואז הוא מכניס לי אצבעות יש חשש להריון? תודה רבה מראש על התשובה!!

תשובה:
היי לך. קודם כל אני רוצה להרגיע אותך, אין חשש להריון מכל מה שתיארת. קיימתם יחסי מין רק עם קונדום והקונדום היה תקין ולא נקרע- כך שזה לא משנה אם הוא גמר בפנים/בחוץ - את היית מוגנת לחלוטין! הווסת שלך עדיין לא מאחרת, זה טבעי בגילך שהווסת לא סדירה לחלוטין ובכל חודש מקבלים במועד מעט שונה, אין קשר כך שקיימת יחסים בפעם הראשונה. אני בטוחה שתקבלי בימים הקרובים. ולשאלתך האחרונה- אין חשש להריון מהכנסת אצבעות שנגעו בזרע. מעבר לכך, אני שמחה לשמוע שאתם אחראים ומשתמשים בקונדום - זה מעיד על בגרות רבה! וכמובן שאני מקווה שהפעם הראשונה הייתה לך חוויה נעימה, וגם הפעמים האחרות. תמשיכו לקיים יחסי מין מוגנים ולהנות ואת יכולה להיות רגועה- גם אם הוא יגמור בפנים כשהוא עם קונדום זה בסדר גמור ואת מוגנת לחלוטין! תעשי מה שהכי מרגיש לך בנוח ומה שכייף לך :) מקווה שהצלחתי לעזור.


בת 20 שואלת: #106124
יש לי 2 שאלות: הראשונה : לפני יומיים שכחתי ליטול גלולה והיום בבוקר שכבנו והוא גמר בפנים, מה יכולות להיות התוצאות של זה ? ובעיקר כיצד אני נמנעת מהיריון לא צפוי אם זו בכלל אפשרות שיקרה. השניה : חבר שלי גמר בפנים פעמיים (בכללי לא ספציפית היום) ובשתי הפעמים האלו יצא לי דם לאחר החדירה. חשוב לציין שלרוב כואב לי ממש במהלך החדירה ולכן אנחנו עוצרים את הסקס אך בשתי הפעמים שגמר לא כאב לי אבל יצא לי דם

תשובה:
הי, איזה סוג של גלולות את לוקחת? איזה מספר הגלולה הייתה? מתי התחלת לקחת את החפיסה הנוכחית? עקרונית, יש חשש להריון - ואת יכולה לקנות פוסטינור אם לא עברו 72 שעות מאז, אם עברו 72 שעות אבל פחות מחמישה ימים - את יכולה ללכת לרופא ולקבל מרשם לגלולה בשם "אלה". אבל זו עצה כללית כי לא ציינת פרטים חשובים בשאלתך. דם לאחר חדירה נובע מחיכוך של הפין את הנרתיק - לפעמים יש פציעות קלות כתוצאה מכך שהנרתיק לא רטוב מספיק. אפשר להתשתמש בחומר סיכוך, או לחכות עוד קצת זמן לפני החדירה עד שתהיי רטובה מספיק. כל טוב :)


בת 14 שואלת: #106107
היי לפני שבוע קיימתי יחסי מין עם קונדום והייתי אמורה לקבל מחזור לפני כמה ימים... המחזור שלי סדיר ולפעמים הוא מאחר האם יתכן שאני בהריון?

תשובה:
הי, אם היה שימוש נכון בקונדום הסיכוי להריון קלוש. אני מציעה שתחכי עוד שבוע, ואם לא תקבלי מחזור - תוכלי לערוך בדיקה ביתית לגילוי הריון. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #106096
קיימתי עם חבר שלי בפעם הראשונה יחסי מין (עם קונדום כמובן) עכשיו אני לא בטוהל שנקרע לי הקרום כי רק הראש שלו נכנס וגם לא כל כך עמד לו אבל השאלה שלי פה היא שהיה אמור להתחיל לי לפני חמישה ימים מחזור והוא לא התחיל יש מצב שאני בהריון? (לא היו סימנים להריון אבל..)

תשובה:
הי, אם לא עמד לו וגם היה קונדום - אני מניחה שהסיכוי להריון קטן (בהנחה שהקונדום לא נקרע). בכל מקרה, אם עברו שבועיים מאז את יכולה לקנות ערכה לבדיקת הריון בסופר פארם/בית מרקחת כדי להסיר דאגה. מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו. כל טוב :


בן 25 שואל: #106078
אני וידידה שלי עשינו סקס והקונדום נקרע בפנים אך גמרתי בחוץ היא נוטלת גלולות ושמתי לב שנשאר לה עוד שתי גלולות לסיום החבילה. מה דעתך המקצועית?

תשובה:
הי, אם אתה שואל לגבי הריון בהנחה שהיא לוקחת גלולות באופן קבוע ובאותה השעה כל יום אין סיכוי להריון. מצרפת לך וידאו: https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4&t=3s בהצלחה!


בת 19 שואלת: #106069
אני לוקחת גלולות יאז יש לי שתי שאלות בזמן שאני לוקחת את הכדורים הלבנים אני יכולה לקיים יחסי מין? והשאלה השנייה אני כבר ביום השלישי של הכדורים הלבנים ועוד לא קיבלתי מחזור ואני מפחדת מה אני עושה

תשובה:
הי, 1. כן - את יכולה לקיים יחסי מין מתי שאת רוצה ומרגישה בנוח - ללא קשר למחזור. 2. לפעמים הגלולות מעלימות את המחזור - כך שאם לקחת גלולות באופן סדיר וקבוע - אין לך מה לדאוג מהריון. בהצלחה!


בן 17 שואל: #105979
שלום אני וחברה שלי שכבנו והיא על גלולות והכול נלקח באופן סדיר בלי שום בעיה ושכבנו ולא גמרתי בפנים ומאחר לה המחזור באיזה שבוע כבר ואנחנו לאנחנו לא יודעים מה לעשות

תשובה:
הי, אם חברתך לקחה גלולות באופן סדיר, קבוע ובאותה השעה כל יום - הסיכוי להריון הוא 1%. לפעמים תחת גלולות ישנן נשים שלא מקבלות מחזור, לפעמים לכמה חודשים ברצף, לפעמים לחודש אחד. אני מציעה שתקנו ערכה לבדיקת הריון כדי להשקיט את הדאגות. לא נראה שיש סיכוי להריון מתיאור הדברים שלך. כל טוב :)


בת 25 שואלת: #105931
היי אני נוטלת גלולות פמינט ארבע שנים ויצא לי השבוע של ההפסקה לקיים יחסי מין שהגמירה הייתה בחוץ האם יש לי סיבה לדאוג ? האם אפשרי להכנס להריון? ***בשבוע האחרון של החפיסה קיבלתי מחזור המשכתי לקחת ועכשיו אין לי דימום בשבוע ההפסקה

תשובה:
הי, אם את לוקחת גלולות באופן קבוע וסדיר - את מוגנת בשבוע הפסקה. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105899
היי,יום שישי קיימתי יחסי מין עם חבר שלי,השתמשנו בקונדום אבל הוא החליק בלי שהרגשנו,ורק אחרי שהוא גמר הוא שם לב שהוא גמר בתוכי ללא קונדום. בגלל שהיה כבר מאוחר חיכינו לצאת השבת כדי לקנות פוסטינור,(עברו קצת יותר מ-24 שעות) העניין הוא שזוהי פעם שנייה נראהלי שאני משתמשת בפוסטינור (בכללי,עברו כמה שנים מהפעם הראשונה שנאלצתי)ולעניות דעתי הגוף אמור לדמות וסת אחרי כמה שעות. כבר עברו כמעט 24 שעות מאז שלקחתי את הכדור ואין שום סימן לדם,אולי קצת חסרחורות וכאבים בבטן התחתונה,הכדור השפיע?לא השפיע? תודה

תשובה:
הי, הכדור יכול לגרום לתופעות שונות בכל פעם - זה בסדר שאת לא מרגישה כמו בפעם הקודמות. בסך הכל לקחת את הפוסטינור בזמן - כך שאת יכולה להיות רגועה. בעוד שבועיים תוכלי לערוך בדיקת הריון ביתית כדי להיות בטוחה ב100%. כל טוב.


בן 17 שואל: #105894
אני נוטלת כבר כמעט שלושה חודשים גלולות יאז,אני מאוד מקפידה ואף פעם לא שוכחת. לפניי בערך שלוש שבועות קיבלתי מחזור ובימים האחרונים הפסיק לי הדימום בשעות הבוקר ולקרת הלילה שכבתי עם בן זוגי, כנראה שהמחזור לא ניפסק לגמרי כי בוקר אחריו היה לי טיפה גימום אבל הפסיק במהלך היום. אני מאוד פרנואידית ומפחדת שאני בהריון...ישר חיםשתי סימנים באינטרנט וכנראה פסיכולוגית הרבה מין הסימנים מופיעים לי או בגלל הידיעה אז אני שמה יותר לב לדברים קטנים. חשוב לציין שיש לי הפרשות שקופות בשבוע וחצי האחרונים...לפי מה שזכור לי זה תמיד קורה בתקופה שאני ״כביכול בביוץ״ אבל אני כבר ממש בלחץ וכנראה מגזימה...האם יש סיכוי שאני בהריון? אני אף פעם לא פיספתי גלולה תמיד לוקחת בזמן וגם בן זוגי לא גמר בתוכי.תודה מראש, מאוד דחוף!!

תשובה:
הי, אם לא פספסת גלולה - אין שום חשש להריון. כל טוב :)


בת 23 שואלת: #105785
הי.. הבן זוג שלי ואני שכבנו לפני 3 ימים וגילינו בסיום קיום יחסי המין שהקונדום נשאר בתוך הנרתיק. באותו יום הייתי אמורה לחזור לקחת גלולות ולקחתי גלולה ישר אחרי ששטפתי את עצמי. האם יש סיכוי שנכנסתי להיריון?

תשובה:
שלום לך! אני מבינה מדברייך שאת נוטלת גלולות באופן קבוע וסדיר וזה מעולה. מכיוון שכך, הסיכוי להריון הוא אפסי גם אם נוזל הזרע גלש מהקונדום. כל טוב.


בת 14 שואלת: #105726
אני בת 14, ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בטוחים עם קונדום תמיד ואנחנו מאוד זהירים, אבל המחזור מאחר לי כבר בחודשיים וחצי כמעט וכל יום ממש כואבת לי הבטן, עשיתי שתי בדיקות הריון בבית ויצאו שתיהן שליליות. המחזור שלי בלי קשר לא סדיר פעם קודמת איחר לי בחודש וחצי אבל עכשיו אני ממש דואגת בגלל הכאבי בטן. מה אפשר לעשות להיות יותר בטוחים שזה לא הריון ? ובלי ליידע את ההורים. דחוף

תשובה:
שלום לך יקירה! אני שמחה שאתם דואגים לעצמכם ומשתמשים בקונדום תמיד. איני יודעת מתי קיבלת את הווסת הראשונה אך את עדיין צעירה ובגילך המחזור עדיין לא סדיר. לעתים הוא יכול להגיע גם אחרי תקופה ממושכת שלא קיבלת ולעתים הוא יכול להקדים. מה שיכול להסדיר לך את המחזור הן הגלולות. עשית 2 בדיקות הריון ושתיהן יצאו שליליות (בדיקת הריון יש לבצע שבועיים לאחר קיום יחסי המין שיש חשש להריון בגללם. אם מבצעים לפני כן התוצאות יכולות להיות שגויות). נראה כי כאבי הבטן יכולים לנבוע גם מהלחץ בו את נמצאת. אני ממליצה לך מאוד להגיע אלינו (את יכולה ואפילו מומלץ להגיע עם החבר), לסניף הדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך. בדלת הפתוחה תוכלו לקבל יעוץ לגבי אמצעי מניעה, לקבוע תור לרופא/ה שלנו שיכולה גם להתאים לך גלולות והכל באופן חסוי וללא ידיעת ההורים במידה ואינך מעוניינת בכך. כל טוב ובהצלחה!


בת 19 שואלת: #105717
היי, אני נוטלת גלולות מינס כחצי שנה. חיברתי פעמיים חפיסות כדי לדלג על המחזור(אני בחבילה השלישית המחוברת). אני בגלולה ה-17 והתחיל לי דימום וסתי קל. 1. מה לעשות? להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל? 2. יכול להיות שאני בהריון? 3. ערכת בדיקה ביתית תיתן לי תוצאה אמינה כרגע?

תשובה:
שלום לך, לפי מה שאת מתארת יכולה להיות כמה גורמים לדימום. ראשית, ישנה אפשרות שפספסת גלולה בחפיסה הנוכחית? במידה וכן, ובמידה ואת מקיימת יחסי מין, הייתי ממליצה שתשתמשי בחפיסה הנוכחית גם עם קונדום על מנת למנוע הריון. סיבה אחרת, היא מהחיבור של החפיסות, שלפעמים יכול להיות דימום קל בגלל השינויים ההורמנליים שאת עוברת. בכל מקרה, את צריכה להמשיך את החבילה כרגילה עד לסיומה. לגבי הבדיקת ביתית של ההריון. בדיקת הריון אמינה לאחר שבועיים מקיום יחסי מין הלא מוגנים. לכן, מתי קיימת יחסי מין? ממה שאת מתארת, לא נשמע שיש פוטנציאל גבוהה להריון. מוזמנת לפנות אלינו טלפונית או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לאזור מגורייך. כל טוב!


בת 16 שואלת: #105666
היי אני בת 16 וקיימתי עם חבר שלי יחסי מין מוגנים עם אמצעי מניעה , עברו יומיים ואני מרגישה מוזר למרות שהוא גמר בחוץ והכל היה בסדר , יש לי דימום קל ואני לא במחזור , יכול להיות שזה בגלל הביוץ? אני אמורה לקבל עוד 10 ימים , קראתי באתר באינטרנט ויש לי המון תסמינים כמו הדימום (השרשה) , דקירות בבטן , ובחילות טיפה יכול להיות גם שזה מהלחץ? כי אני ממש ממש בלחץ יש סיכוי שאני בהיריון?

תשובה:
הי יקירה, איזה אמצעי מניעה? איך השתמשתם? אם השתמשתם באמצעי מניעה לפי ההוראות והכל עבד כשורה - את מוגנת מפני הריון באחוזים מאוד מאוד גבוהים. אני מניחה שהתופעות שאת מתארת נובעות מלחץ.. אלא אם היה שימוש לא נכון באמצעי מניעה. מוזמנת לכתוב לנו שוב. כל טוב


בת 18 שואלת: #105664
היי אני לוקחת גלולות זואלי ואני עכשיו בכדורים הצהובים של המחזור, הפסיק לי המחזור בעקבות הכדורים והרופאת נשים שלי אמרה שזה בסדר ואין מה לדאוג. אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים והוא גם גמר בפנים השאלה אם זה בסדר ואני לא צריכה לדאוג כי אני עכשיו בכדורים הצהובים... בדרך כלל אני מאוד אחראית ולוקחת גלולה בשעה קבועה השאלה אם זה תופס גם בכדורים הצהובים וזה שהפסיק לי המחזור ואני לא צריכה לדאוג

תשובה:
שלום יקירה, כל הכבוד על השימוש האחראי בגלולות! אם את משתמשת בגלולות לפי ההנחיות (לוקחת כל יום בשעה קבועה) - את מוגנת מפני הריון ביותר מ99%. אין לך מה לדאוג. כל טוב :)


בת 20 שואלת: #105638
אני משתמשת בגלולות מונס, אני לוקחת אותן כל יום . בשישי שכחתי לקחת ובמוצאי שבת שכבתי עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה והוא גמר בפנים.מיד לאחר מכן לקחתי גלולה. ומאז אני מקפידה על לקיחת הגלולות כל יום . השאלה אם אני בהריון.

תשובה:
הי, יש סיכוי קטן לכך שאת בהריון. כרגע לא ניתן לבדוק זאת. ניתן לבצע בדיקת הריון תוך 14 ימים מיום קיום יחסי המין. בכל מקרה, תמשיכי לקחת גלולות כרגיל. מוזמנת להיות איתנו בקשר לאחר בדיקת ההריון. כל טוב.


בת 17 שואלת: #105616
שכבתי עם חבר שלי 14 יום אחרי שהמחזור החודשי שלי נגמר והוא גמר בפנים אבל בתוך קונדום והרוב פשוט נשפך מהקונדום החוצה שהוא הוציא את הקונדום מהנרתיק שלי , ובדקתי והייתי ממש ממש רטובה למטה יותר מהרגיל ואני מפחדת שזה הזרע שלו ושאני יכולה להיכנס להריון .. זה אפשר להיכנס להריון מדבר כזה ?

תשובה:
שלום יקירה! חשוב שתדעי שאין יום בטוח מבחינת קיום יחסי מין לא מוגנים ולכן מנין הימים לאחר הווסת אינו משנה. אני מעריכה שמה שאת מתארת אירע מכיוון שהחבר שלך לא שם את הקונדום בצורה נכונה. בקישור הבא תמצאו הסבר והדרכה כיצד להלביש את הקונדום והסברים נוספים: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=772 מכיוון שאת לא חשה בטוחה ויכול להיות שחלק מהזרע אכן חדר לנרתיק, אני ממליצה לך לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום יחסי המין. את יכולה לבצע את הבדיקה גם אצלנו, בסניף של דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 חינם ובאופן דיסקרטי. במידה ותגיעי תוכלי גם להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה מתאימים (אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות) וכן לקבוע תור לרופאה והכל בצורה אנונימית. בהצלחה!


בן 16 שואל: #105538
אפשר לענות על השאלה זה דחוףף

תשובה:
שאלתך נענתה.


בת 16 שואלת: #105526
שלום, אני לוקחת גלולות מינס כבר בערך 9 חודשים, וזו גם כמות הזמן שאני מנהלת יחסי מין עם חבר שלי. עד עכשיו מאוד נזהרתי לא לפספס אף גלולה ואני לוקחת כל יום באיזור שעות הערב. ביום שבת באמצע הלילה הבנתי שלא לקחתי גלולה בשישי וגם לא בשבת, וקיימתי יחסי מין בשבת בצהריים. לקחתי את שתי הגלולות ברגע שהבנתי. האם אני מוגנת? יש סיכוי להכנס להריון?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך שאת מקפידה להגן על עצמך עם אמצעי מניעה! זה לא מובן מאליו בכלל. כשלא לוקחים גלולה כמו שצריך, היעילות של הגלולה יורדת.. מה שמומלץ, זה שתמשיכי לקחת גלולות כרגיל במשך החודש ומעכשיו להשתמש בקונדומים ליתר בטחון עד המחזור הבא. במקרא שאת רוצה לבדוק את זה, יש בדיקת הריון בכל בתי מרקחת (בסביבות ה30-40 ש"ח). בדיקת הריון ניתן לבצע 10 ימים לאחר הביצוע יחסי המין לא מוגנים. הרלוונטיים. אנחנו תמיד כאן, ואם תרצי את מוזמנת לבוא אלינו למשרדים לעשות את בדיקת ההריון (בחינם!) ונהיה איתך בכל שלב לא משנה מה היא התשובה. מאוד מעורך הרצינות שלך בלהגן על עצמך :) תמשיכי כך!


בן 16 שואל: #105501
שלום אני וחברה שלי שכבנו עם קונדום כבר כמעט חודש , אך ורק עם קונדום והיא לא קיבלה מחזור כבר יותר מחודש יכול להיות שהא בהריון?

תשובה:
שלום לך! מכיוון שהוסת מאחרת כבר כמעט חודש, חשוב לעשות בדיקת הריון. אתם יכולים להגיע אלינו כדי לבצע את הבדיקה. הבדיקה היא חינם וללא ידיעת ההורים. חשוב שתגיעו בהקדם. שולחת לך שוב את רשימת הסניפים, הכתובות ומספרי הטלפון: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 כל טוב!


בת 19 שואלת: #105480
שלום אני לוקחת גלולות מינס במשך שנה לאחרי חצי שנה של נטילה הפסקתי לקבל מחזור בדקתי מול הרופא נשים אם זה תקין הוא אמר שזה בסדר גמור ולהפך הגעתי למצב הכי טוב בגלולות ושאני הכי מוגנת . השאלה שלי היא שלשום קיימתי יחסים עם בן זוגי בכל הזמן של נטילת הגלולות לא ביצעתי יחסים השאלה שלי היא האם אני צריכה לחשוש ?

תשובה:
הי, אם אני מבינה נכון את נוטלת גלולות רצוף כבר למעלה מחצי שנה באופן סדיר - בלי הפסקות ובלי לפספס גלולות? אם כך, אין צורך לחשוש מהריון. בשימוש נכון הגלולות מספקות הגנה של למעלה מ99%. שמחה מאוד לקרוא על נטילת האחריות - גם בגלולות וגם בהתייעצות עם רופא לגבי השפעת הגלולות. כל הכבוד! בהצלחה :)


בת 20 שואלת: #105429
התחלתי להשתמש בגלולות מאז ,התחלתי ביום הראשון של המחזור ולאחר המחזור התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי כמו שכתוב בהוראות שכבר בחבילה הראשונה את מוגנת אם את מתחילה ביום של המחזור , רציתי לדעת אם כשלוקחים את הגלולה הלבנה הראשונה אני אמורה לקבל מחזור באותו יום ? ומה קורה אם לא מקבלים ..

תשובה:
שלום לך, ראשית, כל הכבוד על העירנות והאחריות שאת מגלה. לגבי שאלותיך, באמת כאשר מתחילים לקחת את הגלולות הלבנות אמורים לקבל את המחזור, אבל חלק מהבנות יקבלו אחרי יום וחלק אחרי יומיים או אפילו שלושה. זה משתנה מנערה לנערה כך שאם לקחת את הגלולות באופן רציף וקבוע אין סיבה להילחץ. במידה ואת לא מקבלת מחזור בכלל את יכולה לבצע בדיקת הריון (10 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של הבוקר, או 14 ימים אחרי קיום יחסי המין עם השתן של כל יום), למרות שלא נשמע לי שזה המצב ולפי התיאור שלך אני חושבת שהכל בסדר. בהצלחה!


בת 21 שואלת: #105426
אני כבר באיחור של שלושה ימים.. וזה בדרך כלל מקדים לי באיזה יום יומיים.. יש סיכוי שבגלל שדיממתי בביוץ אז זה יגרום לאיחור של מחזור?

תשובה:
שלום לך, קודם כל כל בכבוד על כך שאת עירנית לגופך. לגבי שאלתך, ממה שאת מספרת, לא נשמע שיש קשר בין הדברים. לגבי הדימום בזמן הביוץ, זה אכן יכול להיות נורמלי. לגבי נאיחור בקבלת המחזור, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות, בין היתר לחץ נפשי. היתי ממליצה לך כן לבצע בדיקת הריון לאור האיחור במחזור ומכיון שבהודעות הקודמות סיפרת שאת ובן זוגך לא מקיימים יחסי מין מוגנים באופן מלא. את בדיקת ההריון ניתן לרכוש ברשתות הפארם והיא מאוד אמינה. יש לבצע אותה כ10 ימים לאחר קיום היחסים הלא מוגנים עם השתן של הבוקר, או לאחר 14 ימין עם שתן מכל שעות היום. כמו כן, היתי ממליצה לך בחום להתאים לעצמך אמצעי הגנה קבועים על מנת שתוכלי להיות רגועה לאחר קיום היחסים. הרבה בהצלחה


בת 21 שואלת: #105425
הי , אני נוטלת גלולות מינס מדי יום אך לא תמיד באותה שעה לפעמים 10 בלילה או 11 ולפעמים ב 1 בבוקר. אתמול שכבתי עם חבר שלי ונזכרתי לקחת גלולה רק ב 6 בבוקר. האם ישנה סגנה? בכל זאת זה 8 שעות אחרי הזמן שלי תודה

תשובה:
שלום לך! כל עוד לא חלפו 12 שעות מהשעה הקבועה, את מוגנת. השתדלי להקפיד על שעת נטילת הגלולה. זה מומלץ. את יכולה להכניס תזכורת קבועה לטלפון שלך, למשל. כל טוב!


בת 15 שואלת: #105422
שלום, אני לוקחת גלולות מיקרוגינון כבר חצי שנה בערך באופן רציף-כשנגמרת חפיסה מתחילה ישר חדשה בלי לחכות שבוע(על מנת לא לקבל מחזור), אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לפני יומיים ושכחתי לקחת גלולה באותו ערב אז לקחתי אותה בבוקר שלמחרת. האם קיים סיכון להיכנס להריון ומה לעשות אם כן? אני לוקחת את הגלולות באופן קבוע ואין לי שום תופעות לוואי ואני לא מקבלת מחזור.

תשובה:
שלום לך, במידה ושכחת ליטול גלולה אחת בזמן שבדרך כלל את נוטלת אותה אבל נטלת אותה לפני שעברו 12 שעות (למשל היית צריכה ליטול אותה בשמונה בערב ונטלת אותה לפני שמונה בבוקר שלמחרת), את מוגנת. אם עברו 12 שעות המוגנות יורדת והייתי ממליצה לך לקחת את הגלולה של היום שאחרי על מנת להיות בטוחה. בנוסף, הייתי ממליצה לך להשתמש בקונדום במהלך השבוע הקרוב כדי שבטוח תהיי מוגנה באופן מלא. בנוגע לחיבור של החפיסות- רק חשוב לי לציין שאין עם זה בעיה רפואית, אבל הייתי ממליצה לך כן להייעץ עם רופא/ה אם את רוצה להמשיך ליטול את החפיסות ברצף לתקופה ממושכת.


בן 17 שואל: #105410
היי יש לי מישהו כבר שנה מהשכבה הוא אומר שהוא אוהב אותי אני אוהבת אותו יש ביננו היסטוריה הוא מעדיף שלא ידעו עלינו בגלל שזה אותם חברים והוא יושב שהם יכולים להרוס אחרי כמעט שנה של קשר קיימנו יחסי מין איבדתי איתו את הבתולים לפני שבועיים בלי קונדום לקחתי שעתיים אחרי פוסטינור קיבלתי מחזור ואמרתי לו שאני לא רוצה יותר לקיים יחסים שלשום ביום העצמאות זה קרה שוב ההינו מסטולים הוא היה עם קונדום ושימו לב ****ואני ההיתי בביוץ**** לא כל כך עמד לא בגלל הסטלה או משהו תמיד עומד לו מצויין גם באקטים מיניים שהיו לנו לפני ו.. בקיצור אחרי הסקס נפל לי הקונדום מהכנס עם זרע היה בו אולי נשפך לי התחתון אולי בפנים לא יודעת לקחתי פוסטינור יום אחרי ואני ממש בלחץ עם ההיתי בביוץ אז זה יותר גרוע בבקשה אני בפחדים לא ישנה בלילות וגם בפעם השנייה ירד לי דם אולי הקרום בפעם הקודמת לא היה מספיק קרוע או משהו

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. אני שמחה לדעת שאת דואגת להשתמש בקונדום. לפי מה שאת מתארת, יש סיכוי שזרע הגיע מהקונדום לנרתיק שלך. העובדה שלקחת פוסטינור בהחלט מורידה את הסיכוי שתכנסי להריון, אפילו שזה קרה בזמן המשוער של הביוץ שלך. עם זאת קיים סיכוי קטן שכן תכנסי להריון. על כן אני מציעה לעקוב בשבועיים הקרובים ולחכות לדימום הווסת שיגיע, ובמידה ולא יגיע הייתי עושה בדיקת הריון. ושוב, סיכוי מאוד קטן שזה אכן יוביל להריון. כן הייתי ממליצה לך לשקול להשתמש באמצעי מניעה אשר בשליטתך, דוגמאת גלולות למניעת הריון או התקן תוך רחמי, כדי למנוע חששות כאלה בעתיד. כל טוב ואנחנו פה לשאלות והתייעצות נוספת.


בת 20 שואלת: #105375
לקחתי גלולות במשך חודשיים, בחודש השני בשבוע השני שכחתי גלולה ונטלתי אחרי 13 שעות בערך, ובעלון כתוב שבגלולות8 עד 15 אם שוכחים ולוקחים אפילו ביחד עם הגלולה של יום אחרי(לא היום של אחרי) ההגנה לא פוחתת..לא הייתי לחוצה עליה כי נפרדתי מהחבר ולא קיימתי יחסי מין עד אותו זמן. ובגלולה הלבנה הראשונה שכבנו והוא גמר בפנים, הייתי במחזור והפסקתי אחרי זה לקחת גלולות בכלל, אני ממש חוששת מהריון עברו שלושה שבועות ועשיתי בדיקה לפני שבוע ויצא שלילי

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת את מוגנת ופעלת לפי ההוראות של העלון של החפיסת גלולות. בנוסף את מספרת שביצעת בדיקת היריון בטווח הזמנים המקובל ויצא שלילי וגם אחרי ששכבתם קיבלת מחזור, לכן את לא בהריון. יחד עם זאת שאת לוקחת גלולות אני ממליצה לך להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי מין, לקונדומים תפקיד חשוב גם במידה ובאמת שכחת ליטול גלולה וגם במניעת הידבקות במחלות מין. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבל עוד מידע על שימוש נכון באמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 24 שואלת: #105365
אני נוטלת גלולות כבר זמן יותר מחצי שנה. בדיוק סיימתי את המחזור ולקחתי אתמול גלולה ראשונה. הייתה בנינו אי הבנה והוא גמר בפנים הבוקר. (אחרי שכבר לקחתי את הגלולה הראשונה של החודש) מה הסבירות להיקלט?

תשובה:
שלום, אם אתה לוקחת גלולות בקביעות לפי הנחיות הרופא/ה שלך את מוגנת מפני כניסה להיריון. כל טוב!


בת 22 שואלת: #105226
היי קיימתי יחסי מין עם מישהו לפני כיומיים אני לא לוקחת גלולות והשתמשנו בקונדום אחרי שהוא גמר וזזתי ממנו הקונדום זז גם והוא היה חצי בתוך איבר המין שלי אבל גם חצי בחוץ ( לדעתי הוא זז רק כשאני זזתי ממנו) אנחנו לא בטוחים שבאמת קרה משהו אבל לא לקחתי פוסטינור בגלל שאני על אנטיביוטיקה ופחדתי שיקרה משהו חשוב לציין שגם הייתי במחזור יומיים לפני שקיימנו יחסי מין ( כלומר המחזור הסתיים כיומיים שלושה לפני המקרה) הים בבוקר יומיים אחרי שזה קרה התעוררתי עם כאבי בטן בבטן התחתונה כמו שיש כשיש מחזור אני לא יודעת אם זה פסיכולוגי או שיש כאבים כשמתהווה הריון בכל מקרה רציתי לדעת מתי מה הסיכויים שאני באמת בהריון ומתי ממולץ לעשות בדיקת דם כדי לדעת אם באמת אין הריון? תודה

תשובה:
שלום לך! אני מבינה את חששותייך. טוב שהשתמשתם בקונדום אך על פי התיאור שלך אכן יש חשש מה שנוזל זרע חדר לנרתיק. חשוב שתדעי שאין בעיה לקחת פוסטינור גם בזמן שאת נוטלת אנטיביוטיקה. כדאי לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום המגע המיני הלא מוגן (או כמו שתיארת, מוגן חלקית). היווצרות הריון לא גורמת לכאבים ואכן נראה שהלחץ בו את מצויה משפיע עלייך פיזיולוגית. אני מבינה שאת לא נוטלת גלולות באופן קבוע. את מציינת גם שהיית במחזור יומיים לפני קיום יחסי המין ונראה שאת סומכת על ימים בטוחים שאינם שיטה למניעת הריון. אני ממליצה לך לפנות אלינו בטלפון או להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לביתך. תוכלי לבצע אצלנו בדיקת הריון חינמית ואנונימית, לקבל הדרכה על אמצעי המניעה השונים וכן לקבוע תור לרופאה כדי להתאים לך אמצעי מניעה שיתנו לך שקט נפשי. בהצלחה רבה!


בת 21 שואלת: #105201
היי, אני נכנסת לאתר הזה אחרי שאני כבר נואשת.. המצב הוא כזה: אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי באמצעי מניעה של קונדום ובהתחלה אנחנו מכניסים ללא קונדום ב3 דק הראשונות ולאחר מכן שמים קונדום, המחזור שלי הוא סדיר ביותר ובדרך כלל מקדים ביום יומיים.. אחרי הפעם הזאת קיבלתי מחזור ושמחתי , שכבנו כנראה בזמן ביוץ לא בטוחים, ובמהלך הביוץ של חודש אפריל שבועיים בול לאחר סיום המחזור הופיעו לי כמו כתמים של דם וכתמים חומים במהלך הביוץ , זה קרה לראשונה ונמשך 3 וחצי ימים בערך , אני ממש מבוהלת הבנתי שייש דבר כזה דימום השתרשות המכניס אישה להריון.. מה שמוזר שאחרי שקיבלתי מחזור אחרי הפעם הזאת ששכבנו אז ממש שמחתי ומאז לא קיימנו יחסי מין בכללי ופתאום בביוץ הגיע הדימומים הקלים האלה ההכתמות .. אני מעולם לא ביצעתי בדיקת הריון המחשבה על זה בגיל הזה מעוררת בי פחד עצום.. האם יש סיכוי שזה הריון ? חלק מהאנשים אומרים שלא כי קיבלתי מחזור אחרי ששכבנו ויש כאלה שאומרים שכן , אני ממש ממש מבוהלת אשמח לתשובה , תודה רבה רבה.

תשובה:
שלום לך, קודם כל חשוב שתדעי שכדאי לקיים יחסי מין מוגנים מהרגע הראשון של החדירה, מאחר ואת לא יכולה לדעת מתי חבר שלך יגמור והאם יש סיכוי שיהיו לו "טיפות אהבה" או שפיכה מוקדמת. ממה שאת מספרת נשמע באמת שאת לא בהיריון, אבל למען השקט הנפשי שלך הייתי מציעה שתרכשי בדיקת היריון. אני מבינה שזה מטריד אותך ברמה המחשבתית, אבל לדעתי זה שווה את זה כדי להירגע ולדעת שהכל בסדר וגם אם לא, לדעת לטפל בזה בזמן. חשוב שתדעי שלעיתים קרובות הביוץ באמת מלווה בכתמים חומים, אז יתכן שמדובר בזה. בכל מקרה בדיקת היריון תסיר את הבלבול. בהצלחה


בת 16 שואלת: #105197
אני וחבר שלי שכבנו פעמיים מאז שקיבלתי מחזור בפעם האחרונה והשתמשנו בקונדום, הוא החליף את הסוג קונדומים מדורקס לR והוא תמיד יוצא ישר אחרי שגמר, עברו שבועיים מאז התאריך שהייתי אמורה לקבל ועדיין לא קיבלתי ואני לאחרונה סובלת מכאבי בטן ומין לחץ באיבר המין ואני לא מרגישה ככ טוב, יש לי סיבה לחשוש? בדרך כלל המחזור שלי סדיר ומאחר לי כבר בשבועיים וזה אף פעם לא קרה

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת נשמע שהתנהלתם בצורה אחראית ונכונה ועל כך כל הכבוד. ייתכן שבמהלך קיום יחסי המין הקונדום נקרע. האם בדקתם? ממה שאת מספרת נראה כי זו האפשרות היחידה שצריך לדאוג ממנה. הייתי ממליצה לרכוש בדיקת היריון ביתית ולבצע בדיקה כדי לדעת האם את בהיריון או לא. מעבר לכך, להמשיך ולהשתמש בקונדום ולוודא בתום היחסים שהוא לא נקרע. בהצלחה


בת 17 שואלת: #105110
היי, אני וחבר שלי מקיימים יחסים כרגיל כבר המון זמן ותמיד משתמשים בקונדום, המחזור שלי אמור להגיע עוד יומיים ומשום מה אני בלחץ שאולי אני בהריון, אני כל הזמן מרגישה כאילו אני עומדת להקיא ושום דבר לא טעים לי פתאום. אנחנו מאוד משתדלים לשמור על הגנה, משתמשים בקונדום כמו שצריך, בודקים אם היום מסוכן, הוא גומר בפנים(כמובן שבתוך הקונדום) ויוצא ישר אחר כך בזמן שהוא תופס את הקונדום מבסיס האיבר, לפעמים יש מסביב לקונדום ובעיקר למטה של האיבר שלו מין נוזל לבן ותמיד אומרים לי שזו הגמירה שלי כביכול, אני כל פעם נלחצת מחדש ואני לא יודעת מה לעשות. לגבי גלולות למניעת הריון, אני בתהליך התייעצות עם הרופא נשים שלי.

תשובה:
שלום לך נשמע שאת מוגנת מהריון ממה שאת מתארת על הדרך שבה אתם משתמשים בקונדום אבל מכיוון שאת עדיין לא רגועה כנראה שזה לא מתאים לכם וכדאי למצוא אמצעי מניעה אחר כדי שתוכלי להנות ממין בטוח ורגוע. אני מצרפת לך קישור למגוון אמצעי מניעה שקיימים - את מוזמנת לעיין http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=700 כמובן שנשמח שתגיעי אלינו לקבל ייעוץ פנים מול פנים ולשמוע מהיועצות שלנו - כך נוכל גם ללוות אותך בבחירה. גלולות הן גם אפשרות טובה ואני שמחה מאוד שאת אחראית לביטחון של הגוף שלך ודואגת להגן עלייך מהריון לא מתוכנן. יחד עם זאת ברגע שתמצאי את האמצעי מניעה שמתאים לכם את תוכלי להנות מיחסי המין בצורה מלאה בלי חשש. מקווה שיסתדר לך בקרוב נשמח להמשיך לייעץ לך בהמשך - בהצלחה!


בת 18 שואלת: #105058
היי אני כבר 7 חודשים נטלת גלולות זואלי ולפני חודשיים דילגתי על כדורי המחזור כי היה לי אירוע וחודש לאחר מכן המחזור שלי היה ממש קשה והחודש התגלה אצלי דלקת בשתן אז נטלתי גם כן כדורי אנטיביוטיקה עכשיו בדרך כלל אני וחבר שלי עושים יחסי מין לא מוגנים ובתקופת האנטיביוטיקה עשינו זאת פעם אחת ועם קונדום. הגעתי ל4 כדורי המחזור בתפיסה וכבר אני תריכנ להתחיל חםיסה חדשה ועוד לא קיבלתי מחזור אני צריכה לחשוש לגבי הריון?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאת מוגנת לגמרי וטוב שהייתם עם קונדום בזמן האנטיביוטיקה כי ההגנה שלך ירדה. את לא צריכה לחשוש לגבי הריון. המשיכי ליטול כרגיל ללא קשר לדימום. כל טוב


בן 16 שואל: #104929
היי, אני (16) וחברה שלי (14) שכבנו לא בפעם הראשונה לפני יותר מחודש. הסקס היה עם קונדום כמו תמיד הכל היה רגיל שום דבר יוצא דופן אבל המחזור שלה מאחר. איך נוכל לוודא שהיא לא בהיריון? מה אני צריך לעשות כדי להרגיע אותה?

תשובה:
שלום לך. כמה זמן המחזור שלה מאחר? בלי קשר לקיום יחסי מין זה טבעי שבגיל שלה המחזור יאחר. אם עברו מעל 10 ימים מאז שקיימתם יחסי מין בפעם האחרונה היא יכולה לבצע בדיקת הריון (ניתן לקבל בדיקת הריון בסניף הדלת הפתוחה). מה שכן, בגלל שאתם מקיימים יחסי מין הייתי ממליצה לה ללכת לבדיקה שגרתית אצל רופא נשים ולהתייעץ איתו לגבי אמצעי מניעה נוספים. זה חשוב מאוד שאתה רוצה להרגיע אותה ואתה יכול להציע לה להגיע ביחד לסניף של הדלת הפתוחה שקרוב לאזור מגוריכם כדי לקבל מידע על קיום יחסי מין בטוחים ולהציף שאלות ביחד.


בת 14 שואלת: #104800
שלום. יש לי שאלה שמטרידה אותי בשבוע האחרון דיי הרבה.. אני בסך הכל בת 15 ואני וחבר שלי קיימנו יחסי מין....זה היה הדדי.. זה פשוט זרם לנו אחרי שהיינו לבד בחדר... השתמשנו באמצעי מניעה אבל אני לא בטוחה שזה עזר... המחזור התעקב לי כבר ב-4 ימים וברגיל הוא סדיר.. קראתי באינטרנט על תסמינים להריון ורוב התסמינים התקיימו כמו הרגשת דקירות בבטן.. הקאות. עיקוב במחזור ... ההורים לא יודעים על זה ואם אני אספר להם הם יהרגו אותי ורוב הסיכויים יאסרו עליי ועל חבר שלי להיפגש יותר וזה הדבר האחרון שאני רוצה... מה אפשר לעשות במצב הזה? אני מאוד מפוחדת ואני בלחץ...בבקשה תעזרו לי

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אנחנו כאן בשבילך ונעזור לך במה שתרצי. אני רוצה קודם כל להרגיע אותך. אם השתמשתם שימוש נכון בקונדום, הוא יצא ישר אחרי שהוא גמר והקונדום היה שם מתחילת החדירה, אז אין סיכוי להריון. בנוסף, ארבעה ימים של איחור בגילך הצעיר, במיוחד שאת בלחץ, הוא נורמלי לחלוטין. אוסיף ואומר שתסמיני הריון מופיעים רק לאחר ארבעה שבועות של הריון ולא ישר לאחר יחסי המין או עיכוב בווסת. כרגע אין לך מה לדאוג. בשביל שהגוף שלך יירגע מהלחץ, אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין. עד אז אל תקיימו יחסי מין עם חדירה. הסיבה שאני כותבת לך להיבדק היא כי זה ירגיע אותך ואת הגוף שלך ולא כי אני חושבת שיש חשש להריון. את מוזמנת להגיע אלינו לביצוע בדיקת הריון ביתית, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי יועצת. נהיה איתך לאורך כל הדרך. נוכל גם לדבר על שימוש באמצעי מניעה ושיקולים לקיום יחסי מין בגילך הצעיר. כל טוב


בן 16 שואל: #104780
אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין מוגנים (עם קונדום), גמרתי בתוכה עם הקונדום ויצאתי ישר שהורדתי את הקונדום הרגשתי שנוזל הזרע החליק מסופו של הקונדום אני וחברה שלי הנחנו למקרה והמשכנו לקיים יחסי מין מוגנים. המחזור שלה מאחר בשבוע וחצי אני והיא בלחץ, האם יש סיכוי להיריון?

תשובה:
היי לך, אני שמחה שפנית אלינו ושמחה לשמוע שאתם מקיימים יחסי מין מוגנים, זה מעיד על בגרות! במידה ונוזל הזרע בא במגע עם הפות ונזל אל תוך הנרתיק, אכן יש חשש להריון. אני ממליצה לכם לקנות בדיקת הריון ביתית (ניתן לקנות בכל סופר פארם או להגיע לאחד מהסניפים שלנו), ניתן לבצע את הבדיקה רק שבועיים אחרי המגע המיני. יחד עם זאת, קחו בחשבון שבגילאים שלכם (במידה והיא גם בת 16) המחזור עדיין לא סדיר, והגיוני שהווסת שלה מאחרת ללא קשר לקיום יחסי המין. כדי שלא יקרו לכם מקרים דומים בעתיד, חשוב לי שתדע איך להשתמש נכון בקונדום: הלבשת הקונדום על פין רק במצב זקפה, ריקון אויר מקצה הקונדום (כדי שיהיה מקום לנוזל הזרע) ו**הוצאת הפין תוך החזקת הקונדום בבסיס הפין מיד לאחר שפיכת הזרע**. שיהיה לכם בהצלחה, ואתם תמיד מוזמנים להגיע אלינו לייעוץ ועזרה, אנחנו מתחייבות לסודיות :) חופשה נעימה!


בת 22 שואלת: #104778
היי, אני וחבר שלי כבר 9 חודשים יחד, אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ונזהרים והמחזור שלי אף פעם לא מגיע בזמן ואני תמיד נכנסת ללחץ וחרדות שמאחר לי, אני אמורה להתחיל עם הטבעת לאמצעי המניעה שיגמר לי המחזור ועכשיו הוא מאחר לי ביומיים, יש לי סיבה לחשוש? אני תמיד עושה את זה בימים ללא ביוץ (אני מחשבת ובודקת לפני שאנחנו שוכבים) וגם שאנחנו שוכבים אנחנו תמיד בודקים שהכל בסדר וקונדום לא נקרע ואין מסביב משהו.. חשוב לי לציין כי כבר הגוף שלי מראה את הסימנים של המחזור ואני סובלת מכאבים אבל הוא עדיין לא מגיע ואני נלחצת..

תשובה:
היי, לפי מה שאת מתארת זה נשמע שאתם משתמשים בקונדום ואין סיבה שתיכנסי להיריון. בעיקר גם שאתם באמת בודקים כל פעם שהקונדום לא נקרע ואתם שמים אותו בצורה הנכונה לפני שאתם מקיימים יחסי מין. אני חושבת שגם זה שהגוף שלך מראה סימנים של מחזור יכול להיות שהוא בקרוב יגיע שוב לפי מה שאת מתארת וחשוב שתדעי שלפעמים המחזור מאחר בגלל תחושת לחץ ויכול להיות שזוהי הסיבה שבגללה הוא מאחר. בכל זאת אם את לא בטוחה את מוזמנת להגיע לדלת פתוחה הקרובה לעיר מגורייך ואת יכולה לבצע אצלנו בדיקת הריון. בנוסף את גם יכולה לקבל אצלנו מידע לגבי אמצעי מניעה שאת יכולה לקחת. מזמינה אותך להגיע אלינו!


בת 15 שואלת: #104728
יש לי חבר בן 18 ואני בת 15 וחצי , עוד מעט אנחנו 4 חודשים ביחד . התחלנו לשכב לפני חודש וחצי ולקחתי בהתחלה גלולות בשם מינס ואז שיניתי ליסמין בהוראות הרופא . בחפיסה הראשונה שלי עם יסמין החלטתי לקחת בשעה 12 וחצי וכשאנחנו שוכבים אנחנו עושים בלי קו דום והוא גומר בתוכי . היה יום אחד ששכחתי לקחתי , אבל לקחתי בשעה שלוש ועשינו באותו יום בלי קונדום עם גמירה בפנים . פחדתי נורא אז הוא קנה לי פוסטינור ושתיתי יום למחרת בבוקר ובנוסף לכך שתיתי ב12 וחצי כרגיל . מאז אותו יום אני בלחץ שאני בהריון . והיו לי כמה ימים אחרי שקצת שכחתי פה ושם לשתות בזמן אבל בכל זאת שתיתי ויום למחרת שתיתי בשעה 12 וחצי . אני ממש בלחץ פליז תעזרו לי!!!!!

תשובה:
היי לך קודם כל חשוב שתדעי שעשית את כל הצעדים הנכונים- לקחת גלולות בהתייעצות רופא, את לוקחת אותן בשעות קבועה, במקרה של חשש להריון לקחת פוסטינור והמשכת לקחת גלולות כרגיל. חשוב שתדעי שאם שכחת גלולה אפשר לקחת אותה כל עוד לא עברו 12 שעות מהשעה הקבועה שלך- ואת עדיין מוגנת וזה בסדר (לכן לא היה צורך לקחת פוסטינור במצב הזה). במידה ועברו 12 שעות או יותר, כדאי לקחת מיד כשמגלים ולהמשיך את שאר החפיסה כרגיל- אבל! להשתמש בקונדום במהלך אותה חפיסה. בכל זאת, רצוי שזה לא יקרה בצורה קבועה, כי יש חשיבות לכך שלוקחים את הגלולות בזמן. אולי כדאי לך לחשוב על שעה אחרת שתהיה לך נוחה יותר לקחת את הגלולות? בנוסף, אם את ממשיכה לשכוח ומרגישה שקשה לך לזכור כל פעם לקחת את הגלולה בזמן, את יכולה לחשוב להחליף את אמצעי המניעה שלך במשהו אחר. יש מגוון אמצעי מניעה בהם אפשר להשתמש, כמו לדוגמה מדבקה שצריך להחליף רק פעם בשבוע או טבעת שמכניסים לנרתיק ואותה מחליפים פעם בחודש. אני מזמינה אותך להתקשר או להגיע לאחד מסניפינו כדי לקבל הסבר מלא או להתייעץ עם רופא/ת נשים על כך. כמו כן, ציינת כי את בת 15 וחצי וחבר שלך בן 18. אני מתייחסת לכך כיוון שלפי החוק לבגיר/ה (מעל גיל 18) אסור לקיים יחסי מין עם קטינ/ה (מתחת לגיל 18) וככל הנראה הדבר לא סתם כך. אני לא יודעת מדברייך אבל אני מקווה שאת נמצאת במערכת יחסים בה את מרגישה בטוחה והדברים קורים בקצב שמתאים לך, כבוד וסבלנות הם דברים חשובים מאוד במערכת יחסים. בהצלחה וכל טוב


בת 20 שואלת: #104708
מה קורה שכבתי עם ידיד שלייי טוב זה זרם ןהוא היה עם קונדום אבל גמר פתוח הקונדום אבל היה לי בכוס כמו גמירה אולי זה מימני אני ממש בפחד כי לא באלי ילד אבל הוא שהיה עם קונדום וגמר כיאלו בתוך הכוס אבל בקונדום גל הגמירה ראיתי בקונדום אבל היה לי בכוס כמו רטיבות

תשובה:
שלום לך, לא הצלחתי להבין בדיוק מה קרה. במידה והוא גמר בתוך הקונדום, והקונדום לא היה קרוע או שהוא לא זז אז אין חשש להריון. במידה והקונדום היה קרוע, או שהוא זז כי לא שמתם אותו נכון, אז יש חשש להריון ומומלץ לבצע בדיקת הריון. את הבדיקה ניתן לקנות בבית מרקחת או להגיע לדלת פתוחה ולעשות אצלנו. אני ממליצה לך גם להגיע אלינו ולשמוע על אמצעי מניעה נוספים בהם תוכלי להשתמש כדי למנוע הריון ולשמור על בריאותך. כדי להשתמש נכון בקונדום צריך לפתוח אותו בזהירות, להדק אותו היטב על איבר המין, אבל לבדוק שיש שארית בקצה הקונדום כדי שיהיה מקום לזרע. לגבי ההפרשות שלך - במהלך קיום יחסי מין יש הפרשות מאיבר המין של האישה, ולכן ייתכן וההפרשות שראית הן שלך ולא שלו. לסיכום, במידה ויש חשש שהקונדום לא היה במצב תקין יש לעשות בדיקת הריון 14 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים.


בן 17 שואל: #104707
שלום חברה שלי שותה גלולות באופן קבוע . היא טסה לחול ובחול שכחה לקחת גלולה אחת !! עברו שלושה ימים מאז ששכחה והמשיכה לשתות ימים לאחר מכן כרגיל כלומר שכחה לצורך הדוגמא ביום שלישי ויום אחרי המשיכה לשתות רביעי חמישי שישי ביום שישי שכבנו וגמרתי בפנים לאחר מכן משהו כמו רבע שעה יצא לה דם כמו דם של מחזור האם יש סיכוי שנקלטה ?<\ אני הבנתי שאם גמרתי בפנים וירד דם הסיכוי להיקלט הוא אפסי כל עוד יורד דם לחר מכן ברגע שיורד דם זה מבטל כל סיכוי להיקלט האם זה נכון ? שאלה נוסספת האם יש מה לדאוג ?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד שאתה דואג לך ולבת הזוג שלך. אני שמחה לראות שאתם אחראים ומשתמשים באמצעי מניעה. במידה ושוכחים לקחת גלולה יש סיכוי להיכנס להריון, אך זה תלוי איזה מספר כדור בחפיסה היא שכחה לקחת. אם היא שכחה כדור בתחילת החפיסה הסיכוי להריון גדול יותר, ואם היא שכחה לקחת כדור בסוף החפיסה אז הסיכויים נמוכים יותר להריון. למרות שהסיכויים לא גבוהים מאוד, מומלץ לבצע בדיקת הריון 10 ימים אחרי קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים. את הבדיקה ניתן לקנות ברשתות הפארם ובבית המרקחת, או להגיע לדלת פתוחה ולעשות את הבדיקה אצלנו. בנוסף, מומלץ מאוד שתשתמשו בקונדום עד להתחלת חפיסת הגלולות החדשה. לגבי שאלתך על הדימום והסיכוי להריון - אין קשר בין הדימום לבין כניסה להריון, וניתן להיכנס להריון גם אם יש דימום מסיבות שונות. אם הדימום חוזר או שהוא חריג מומלץ לפנות לרופא/ה נשים לבירור. אני ממליצה לך ולבת הזוג שלך לחשוב ביחד על דרך שבה היא תזכור לקחת את הגלולות בכל יום, כדי שתוכלו להמשיך להנות בלי דאגות. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #104676
שלום, קיימתי יחסי מין עם אמצעי מניעה יום לפני המחזור, ויום אחרי זה קיבלתי מחזור כרגיל. אבל עדיין יש לי פחד שאני נכנסתי להריון. האם יש סיכוי למרות שהשתמשנו באמצעי מניעה וקיבלתי מחזור יום אחרי?

תשובה:
היי לך. קודם כל אני שמחה לשמוע שאתם אחראים וקיימתם יחסי מין עם אמצעי הגנה - זה מעיד על בגרות! אין כל סיבה לדאגה, במיוחד לאור העובדה שקיבלת כבר את הווסת + השתמשתם באמצעי מניעה. את יכולה להיות רגועה :) חופשה נעימה וחג שמח!


בת 21 שואלת: #104572
היי התחלתי לקחת גלולות יאז ולאחר 3 חודשים החלפתי את הגלולות לזואלי חודש ראשון לא קיבלתי וסת וחודש שני באמצע החודש לקחתי אנטיביוטיקה ויום לפני שכבתי עם חבר שלי אבל כן לקחתי גלולה ויום אחרי לא ושוב לא הגיע לי וסת יש לי ממה לחשוש ?

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת אכן יש סיכוי להריון אבל הוא אוד מאוד קטן. אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאת לא בהריון. אם את לא בהריון, אז ייתכן ולא קיבלת דימום בגלל האנטיביוטיקה והחלפת הגלולות. כל טוב


בן 17 שואל: #104431
חברתי ואני שכבנו השתמשנו בקונדום אך אני חושש מהריון כי אני לא יודע אם נקרע הקונדום או נזל החוצא כשבדקנו לא היה קרע

תשובה:
שלום אם בדקתם והקונדום לא נקרע אז אין סיבה לדאוג כדי להיות בטוח ורגוע לפעמים הבאות אני ממליצה לך לראות את הסרטון הבא https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4 כל טוב


בן 17 שואל: #104429
היי אני וחברתי השתמשנו בקונדום ולא נקרא אך אני לא רגוע שלא חדר. אני לא בטוח שלא נקרע לא הרגשנו ובדקנו לא מצאנו שום קרע

תשובה:
שלום לך אם בדקתם והקונדום לא היה קרוע - זה די בולט לעין אם כן - אז סימן שהכל בסדר ואתה יכול להרגע. לייתר ביטחון, לפעמים הבאות, אני ממליצה לך לראות את הסרטון על איך לשם קונדום נכון https://www.youtube.com/watch?v=bq-ErW9eMi4&t=5s כל טוב


בת 21 שואלת: #104136
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג יאז, ביום ראשון שכחתי לקחת גלולה ( גלולה מספר 8) ולקחתי אותה 16 שעות אחרי השעה אני לוקחת בדרך כלל. בלילה בין שבת לראשון קיימתי יחסי מין. השאלה שלי היא האם יש סכנה להיכנס להריון בגלל יחסי מין שקיימתי לפני ששכחתיי את הגלולה. ומה עלי לעשות עכשיו? האם עלי להשתמש בקונדום למשך כמה ימים? תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מתארת יש סיכוי להריון אבל ממש ממש קטנטנן. אני מציעה שתשתמשי בקונדום למשך שבועיים מיום הפספוס. לאחר שבועיים תעשי בדיקת הריון רק כדי לוודא שאינך בהריון. שוב, הסיכוי מאוד מאוד נמוך עד אפסי. כל טוב


בת 22 שואלת: #104115
אני משתמשת בנוברינג כבר ארבע שנים והמחזור שלי סדיר. קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפני כחודש ומאז קיבלתי מחזור. החודש לא קיבלתי מחזור. האם יש סיכוי להריון? ואם לא מהן הסיבות לכך שדילגתי על המחזור הנוכחי?

תשובה:
שלום לך, אם קיימת יחסי מין עם הנוברינג אז מדובר ביחסי מין מוגנים ואין לך מה לדאוג. איני יודעת להגיד לך מדוע הדימום לא הגיע בחודש הנוכחי ולכן מציעה שתעשי בדיקת הריון רק כדי לשלול בוודאות שאינך בהריון. אם זה שלילי, המשיכי ליטול את הנוברינג כרגיל. אם זה חיובי (והסיכוי כמעט אפסי), גשי לרופא/ת הנשים שלך. כל טוב


בת 16 שואלת: #104070
הי, אני לוקחת גלולות כבר חודשיים ואתמול בבוקר התחיל לי דימום כבד שהפסיק אחרי שעות מעטות, בערב קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ובבוקר הדימום חזר. שהסתכלתי ראיתי שפיספסתי את הגלולה של היום הקודם. לקחתי את הגלולה של היום אבל אני עדיין מדממת, לא יודעת מה לעשות

תשובה:
שלום לך, זה בגלל פספוס הגלולה. קודם כל, המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל. אם לא עברו 120 שעות מיחסי המין הלא מוגנים, עליך ללכת לבית מרקחת ולקנות גלולה שנקראת אלה. מכיוון שפספסת את הגלולה, יש סיכוי קטן להריון ולכן אני רוצה שתקחי אלה. הדימום ייתכן ומשיך עד החפיסה הבאה, ואז הוא יעבור. עד החפיסה הבאה תהיו גם עם קונדום. כל טוב


בת 19 שואלת: #103984
היי,לפני כחודש התחלתי ליטול גלולות.. בשבוע הראשון נמנענו מלקיים יחסי מין בכלל אחרי השבוע הזה קיימנו והכל היה בסדר בנוסף לזה הוא גמר בחוץ בכל פעם , אני נוטלת את גלולת ו״יאז״ בסוף החפיסה יש ארבעה גלולות לבנות שאין בהם חומר , הרופאה אמרה לי שבגלולה הראשונה הלבנה או השנייה אני אמורה לקבל מחזור וכבר סיימתי ולא קיבלתי עדיין.. אני עוד שלושה ימים מתגייסת ומפחדת שאולי בטעות איכשהו נקלטתי להיריון, מה אני עושה? אני קצת מפחדת לשתף את אמא שלי בזה..ומפחדת שזה יהיה יותר גרוע! מה אני עושה?

תשובה:
שלום, במידה והקפדת לקחת גלולה בכל יום באותה שעה, אין סיבה שתחששי מהיריון. הגלולה פחות יעילה במידה והקאת או שלשלת שעתיים לאחר נטילת הגלולה וחלק מסוגי האנטיביוטיקות יכולות להפחית ביעילותה. במידה ולא נתקלת במצבים האלה במהלך החודש הזה את אמורה להיות מוגנת מהיריון ב-99%. הרבה פעמים בחודשים הראשונים לאחר תחילת נטילת גלולות יש אי סדירות במחזור, וזה דבר טבעי לחלוטין. במידה ואת מעוניינת לבצע בדיקת היריון בכל מקרה, את יכולה לבצע בדיקת היריון ביתית או להגיע לסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגורייך ולבצע אותה ביחד עם יועצת מנוסה. בהצלחה!


בת 15 שואלת: #103927
היי חבר שלי ואני שכבנו עם קונדום והוא גמר בפנים. הסתכלנו אחר כך בקונדום ולא היו קרעים אבל ליתר ביטחון חשבנו אולי לקחת גלולת היום שאחריי. האם יש צורך? ואם כן, איפה ניתן להשיג את הגלולה ללא ידיעת הורים? תודה רבה

תשובה:
אם השתמשתם בקונדום בצורה נכונה אין צורך לקחת פוסטינור. זהו אמצעי מניעה לשעת חירום. אתם יכולים לצפות בסרטון על שימוש נכון בקונדום כדי לבדוק שאכן פעלתם נכון. https://youtu.be/bq-ErW9eMi4 את הגלולה אפשר לקבל אצלנו בחינם וללא ידיעת הורים וניתן גם לרכוש אותה ללא מרשם רופא בסופרפארם. כל טוב


בת 19 שואלת: #103811
היי שלום. אני אתמול יצאתי הביתה ושחכתי לקחת איתי גולולות והכל היה בבסיס חזרתי היום בבוקר וההפרש של 11 וחצי שעות. לקחתי את הגלולה ששחכתי (הגלולה ה5 בחפיסה) אני לוקחת גלולות כבר מעל חצי שנה ברצף את הסוג "פלורט" הסופש וגם באותו יום ששחכתי את הגלולה אני קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום והוא גמר בפנים בנוסף לכך שלקחתי את הגולולה ששחכתי ,אני לקחתי נורלבו מה ההשלכות שיש לזה והאם אני בסיכון להיכנס להריון מכך? והאם אם אמשיך לקחת את הגלולות אני עדין מוגנת ואוכל לקיים יחסי מין בלי קונדום. כרגיל.

תשובה:
שלום לך, מכיוון שלקחת את הגלולה עד 11 וחצי שעות מהשעה הקבועה שלך, את מוגנת לגמרי. זה בסדר שלקחת את הנורלבו אבל לא היה צורך כי לא היה חשש להריון. את מאוד אחראית וזה כיף לקרוא אבל את יכולה להירגע. את לא בהריון. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ואת מוגנת. ייתכנו דימומים לא סדירים בגלל הנורלבו אבל את ממשיכה כרגיל עם הגלולות. כל טוב


בת 16 שואלת: #103808
היי.. אני לוקחת גלולות באופן קבוע , לקחתי את כל הגלולות של החודש מבלי להחסיר אף אחת והוא היה עם קונדום ..הוא ניסה להחדיר ואינו הצליח רק אברי המין שלנו התקרבו ממש והוא לא גמר לידי האם יש סיכוי להריון?

תשובה:
שלום לך אם את לוקחת גלולות ולא מחסירה את מוגנת מהריון. האם אתם משתמשים בקונדום מחשש להריון או מחלות מין? אם עשיתם בדיקה ואתם יודעים שאין לכם מחלות מין אין צורך להמשיך ולהשתמש בקונדום, הגלולות מספקות לך הגנה. אם במקרה את מחסירה גלולה או לוקחת אנטיביוטיקה או משלשלת \ מקיאה אתם יכולים לחזור לשים קונדום למשך שבועיים במקביל לגלולות. כל טוב


בן 21 שואל: #103694
חברה שלי לוקחת גלולות כבר שנה וחצי, ולכן בדרך כלל אנחנו שוכבים בלי קונדום. הפעם האחרונה שבה שכבנו בלי קונדום הייתה לפני כמעט שבועיים. ביום חמישי האחרון(9 לחודש) חברה שלי הייתה אמורה לקבל מחזור(המחזור שלה מאוד סדיר, לרוב מגיע יום לאחר סיום הגלולות הלבנות). בגלל שהיא לוקחת גלולות, אז ברוב הפעמים יש יחסית מעט דם במהלך המחזור - אך הפעם לא היה דימום בכלל. ביום שישי בבוקר הופיעו לה הפרשות חומות(אשר אופייניות לה בדרך כלל לפני תחילת הדימום). הפרשות חומות נוספות הופיעו באותו יום(שישי) בצהריים, וגם פעמיים נוספות ביום שבת - אך ללא דימום. ביום שבת בצהריים עשינו בדיקת הריון ביתית - "מקלון הזהב" של לייף(כתוב עליה שאפשר לבצע אותה כמה ימים לפני האיחור במחזור, ובפועל ביצענו אותה ביום שבת - יומיים אחרי האיחור). הלכנו לפי ההוראות, והבדיקה יצאה שלילית. היום יום רביעי(15 לחודש) ולא היה לה דימום. האם יתכן והיה לה מחזור ללא דימום כלל? האם הבדיקה הביתית אמינה? קראנו באינטרנט על הרבה בדיקות שיצאו שליליות ובבדיקה נוספת לאחר כמה ימים לפעמים יוצא חיובי. אנחנו חוששים. האם יש סיבה לחשוש? נשמח להנחיותיכם,תודה רבה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, זה קורה לפעמים עם גלולות. ההפרשות שראית היו הדימום החודשי שלה כי גלולות שלוקחות ברצף לפעמים מעלימים את הדימום לגמרי ועושים רק הפרשות. בנוסף, היא עשתה בדיקת הריון ויצא שלילי. אם היא רוצה, היא יכולה לעשות בדיקת דם של הריון. כל טוב


בת 21 שואלת: #103672
היי, אני קצת חוששת ולכן אשמח להתייעץ.. לפני שלושה שבועות הייתי עם החבר שלי, ניהלנו מגע מיני כלומר הוא שפשף את איבר מינו על הנרתיק שלי כשהוא נמצא מאחוריי והוא פשוט הביא אותו מאחורה (הוא ניגב אותו לפני)... הוא לא גמר אלא רק ממש מאוחר יותר במקום אחר אך אני חוששת שאולי היו לו טיפות אהבה שאולי עברו לי לנרתיק בלי שאשים לב(ניתן להיכנס להריון מזה?) באופן כללי אני נוטלת גלולות זואלי אך היו לי יציאות ממש רכות שבוע לפני המגע המיני וחששתי מזה. לכן 4 שעות לאחר המגע לקחתי פוסטינור. בנוסף, 18 יום לאחר המגע שזה יצא בעצם אחרי שלקחתי 2 גלולות דמה עשיתי בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית. יום לאחר מכן( שזה לאחר 3 גלולות דמה) גם קיבלתי את המחזור כרגיל. אני חוששת כיוון שיש לי קצת בחילות וחוש הריח שלי נהיה ממש מפותח... מה עליי לעשות? האם יש ממה לחשוש או שאני דואגת ללא סיבה?

תשובה:
שלום לך ניתן להכנס להריון מנוזל זרע בפתח הנרתיק. ממה שאת מתארת יש סיכוי נמוך להריון. את גם לוקחת גלולת ולכן את מוגנת מהריון. כדאי להשתמש בקונדום בנוסף לגלולות במצב של שילשולים למשך שבועיים. בגלל שחששת טוב עשית שלקחת פוסטינור. את מוזמנת להגיע אלינו לפגישה ונשמח להסביר לך על גלולות והריון. נשמח לספר על על אמצעי מניעה נוספים ותוכלי לבדוק אם יש משהו אחר שמתאים לך יותר. את קיבלת ווסת ולכן בוודאות את לא בהריון ואין לך ממה לחשוש. הבחילות יכולות להיות קשורות לחשש שלך מהריון או לתופעות הלוואי של הפוסטינור. כל טוב


בת 17 שואלת: #103660
שלום, חברה שלי בת 17 והייתה אמורה לקבל מחזור לפני כמה ימים והיא עדיין לא קיבלה וזה דיי מלחיץ אותנו.. יש כל מני סיבות מאוד הגיוניות לאיחור המחזור אבל זה בכל זאת מלחיץ אז קנינו בדיקת הריון והיא הולכת היום להיבדק ורצינו לברר כמה דברים במידה והבדיקה תצא חיובית. אנחנו לא יודעים בדיוק באיזה תאריך זה קרה כי קיימנו יחסי מין מספר פעמים במהלך החודש ואי אפשר ממש לדעת באיזו פעם זה קרה (אנחנו תמיד משתמשים בקונדום ומאוד מאוד נזהרים) אז רצינו לשאול באילו דרכים אפשר לעשות הפלה ומתי זה כבר מאוחר מדי ובכללי לקבל מידע שירגיע אותנו קצת. אמא שלי עוזרת לנו במה שצריך אבל רציתי לקבל מידע מאנשים קצת מקצועיים יותר. (אנחנו מאוד מאוד לא מעוניינים שההורים של החברה תדע) תודה רבה רבה ומקווים לקבל תשובה בקרוב.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאם השתמשתם באמצעי מניעה תמיד, והקונדום לא נקרע ויצאת ישר אחרי שגמרת, אין סיכוי להריון ואתה יכול להיות רגוע. האיחור בווסת יכול להיות כי היא בלחץ. בכל מקרה כדאי שהיא תעשה בדיקת הריון כדי שהגוף שלה יוכל להירגע ואז הווסת תגיע. במידה והבדיקה תהיה חיובית - מה שלא אמור לקרות - יש אפשרות לעשת הפסקת הריון. תבואו אלינו ונדבר על הכל. אף אחד לא צריך לדעת מזה אם לא תרצו שתדעו וזה גם לא יעלה לכם כסף. כל טוב


בת 17 שואלת: #103653
היי ביום שבת האחרון שכבתי עם בן זוג שלי והיינו עם קונדום אבל באמצע האקט הוא נקרע והוא שם לב לזה תוך פחות משנייה ובזריזות החליף והמשכנו לאנאלי ואז הוא גמר בתוך הקונדום כשהוא כבר לא בתוכי עכשיו בגלל השניה הזאת שהיה מפגש בין האיבר מין שלו והאיבר מין שלי לבערך שניה בגלל הקריעה של הקונדום יש אפשרות להכנס להריון?? (חשוב לציין הוא לא גמר, רק אחרי 10 דקות שבהן עשינו אנאלי)

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, בעקרון היה עליך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום אבל אני מבינה שלא עשית זאת. אבל כן, הסיכוי להירון נמוך. בכל קמרה אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כדי לוודא שאינך בהריון. ועוד דבר קטן, האם את רוצה לקיים מין אנאלי? האם את נהנית מזה? האם זה כואב? כל תשובה תתקבל בברכה. אני רק רוצה לוודא שזה מתאים לך וששניכם רוצים את זה ושאתם עושים את זה נכון כך שלא כואב לך ואת לא נפצעת. כל טוב


בת 17 שואלת: #103612
שכבנו ואני תוך כדי קבלתי מחזור והוא לא גמר בפנים אבל תול כדי הכניס שוב אחרי שגמר ונשאר קצת והגלולות לא כלכך משפיעות כי יש לי בעיה איתם ואני צריכה להחליף גלולות כי הם עושות בעיות האם לקחת את הגלולה של אחרי או שבגלל שאני במחזור זה לא ישפיע ?

תשובה:
שלום לך, אם קיבלת ווסת תוך כדי, ואת בטוחה שזאת הווסת שלך ולא פציעה בעור של הנרתיק, ובמידה והווסת שלך סדירה, אז את לא צריכה לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.להבא, הקפידו על שימוש קבוע באמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב סיכון להירון. כל טוב


בת 20 שואלת: #103486
קודם כל תודה על התשובה! דבר שני לקחתי פוסטינור ללא שום קשר רק בשביל הרוח הנפשי שלי כי לא היה מגע מיני כל הזמן הוא היה עם בוקסר או אני עם תחתונים ועשינו כמה פעמים עם קונדום והוא גמר בפנים עם קונדום ואנחנו תמיד בודקים אם הקונדום לא נקרע או משהו אבל בכל זאת לקחתי פוסטינור לא יודעת למה זה נותן לי להירגע גם אם אין סיבה לדאוג. אגב היום בבקור עשינו עם קונדום והוא החדיר לי והיה ממש כואב לי כשסיימנו הלכתי לשירותים וכשנקיתי בנייר מלמטה אצלי יצא על הנייר טיפת דם ..? מה זה ? זה צריך להדאיג אותי או שזה כן קורה?

תשובה:
שלום לך אני שמחה מאוד לשמוע שאתם אחראיים ומשתמשים בקונדומים! למעשה אם הוא שם קונדום לפני החדירה והקונדום יוצא עם הפין ואין קרע אז את מוגנת מהריון ואין צורך לקחת פוסטינור. הפוסטינור מכיל הורמונים שמעכבים את הווסת ומשנים את המחזוריות שלה ויכול לגרום לדימומים, הוא נקרא אמצעי מניעה לשעת חירום לכן יהיה טוב שאכן תשמרי לך את האפשרות לקחת אותו בזמני חירום כאשר יש סיבה לחשש מהריון לא מתוכנן. זה לא מסוכן אבל לא כדאי לצרוך פוסטינור באופן קבוע אחרי כל פעם שאתם שוכבים. אם את חוששת מהריון גם כאשר אתם מקיימים מגע מיני בטוח כדאי לבדוק ממה את חוששת ולנסות לראות מה יכול להרגיע אותך מכיוון שהלחץ והמתח מורידים לך את היכולת להנות מיחסי מין. אולי אם תעברו לאמצעי מניעה אחר את תהיי יותר רגועה? האם חשבת להתחיל לקחת גלולות? אתם מוזמנים להגיע אלינו לסניף הקרוב לביתכם בשעות פעילות ונשמח לתת לכם ייעוץ על אמצעי מניעה ולנסות להתאים לך מה שהכי טוב עבורכם. בנוגע לדימום - יכול להיות שהיית יבשה כשהוא חדר אלייך? אולי משהו בתנוחה פצע אותך? יכול להיות שהחדירה היתה כואבת או חזקה מידי? נשמע לי שנפצעת קצת ושאין סיבה לחשוש, כדאי לפעמים הבאות לבקש ממנו לבדוק שאת רטובה, להכנס בעדינות ולהיות רגיש לגוף שלך ולהנאה שלך. כל טוב


בת 17 שואלת: #103468
היי היה גם פעם אחת ששכבנו והוא גמר בפנים ויומים לפני שכחתי לקחת גלולה יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך, מההודעה הקודמת אני רואה כי לקחת פוסטינור אחרי יחסי המין, התכוונת בהודעה הזאת לאותה פעם? טוב עשית שלקחת פוסטינור, דילוג על גלולה מפחיתה את ההגנה מפני כניסה להריון ולכן במצב בו שכחת יש להשתמש בקונדום באותו שבוע בכל מקרה! גם במידה ובן הזוג 'יגמור בחוץ', עדיין קיימת אפשרות לכניסה להריון- במהלך כל האקט המיני מופרש נוזל מהפין (הנוזל נקרא "טיפות אהבה") המכיל זרע ולכן לגמור בחוץ לא משמש כאמצעי מניעה. בכל מקרה, נשמע כי כרגע אין לך סיבה להיות מודאגת אך כן חשוב שתעקבי אחרי קבלת המחזור ולוודא שהוא מגיע.. חשוב לי גם להגיד שאחת מתופעות הלוואי של פוסטינור זה שיבושים במחזור ולכן יכול להיות שזאת הסיבה שבגללה המחזור לא מגיע. אם את רוצה להיות רגועה את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית שניתן לרכוש בכל סופר פארם ללא מרשם רופא. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #103406
כן, הוא שם קונדום אבל אני לא מבינה למה ההפרשית באו לי שבוע לפני שאני אמורה לקבל מחזור, אולי עם טיפת דם אם את יודעת למה אני מתכוונת, ואחרי שבוע מתי שאני באמת אמורה לקבל אז זה נגמר ההפרשות, אז מה זה אומר ? שאין סיכוי ?

תשובה:
שלום לך, למרות שהיה שימוש בקונדום ואין סיכוי להריון, ומכיוון ששלחת כמה שאלות ולא ברור לנו בדיוק מה ההפרשות, אני מציעה שכן תעשי בדיקת הריון כדי לשלול הריון וככה תוכלי להירגע. אם ההפרשות מדאיגות אותך, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים לבירור. כל טוב


בת 18 שואלת: #103400
אני וחבר שלי שכבנו עם אמצעי מניעה ( קונדום ) . לפי מה שאני והוא יודעים לא בוצע קרע בקונדום ומגע נעשה עם אמצעי מניעה חוץ ממגע אחורי שהבנתי שאין סיכוי לכניסה להריון המחזור איחר לי ב5 ימים וכבר נלחצתי אז ביצעתי בדיקת הריון ביתית ויצא שלילי ( עבר שבוע מאז ששכבנו עד הבדיקה ) היום זה כבר יותר משבוע שהמחזור מאחר ואני בלחץ כבר שהבדיקה לא אמינה ואמא שלי לא מודעת לזה ואני מפחדת. מה כדאי לעשות ? רוצה לציין שיש לי בעיה בבלוטת התריס אבל מאוזנת עם תרופות , וחודש שעבר המחזור שלי הקדים בשבוע

תשובה:
שלום לך. אם לא קיימת יחסי מין שכוללים חדירה (לנרתיק) ללא קונדום אין סיבה שתחששי מפני היריון. קרע בקונדום זה דבר נדיר יחסית, וכשהוא קורה אפשר לראות זאת. כמו בחורות צעירות אחרות, יתכן והוסת שלך אינה סדירה, ולכן האיחור הנוכחי. מומלץ שתחכי בסבלנות עוד כמה ימים עד להופעת המחזור. בכל מקרה כדאי לדעת שעל-מנת לבצע בדיקת היריון באופן אמין צריך לחכות כ-4 שבועות ממועד קיום יחסי המין הלא מוגנים. כל טוב!


בת 18 שואלת: #103392
לפני שבועיים שכבתי עם חבר שלי , הוא שכב ואני חשבתי עליו , הוא גמר בפנים עם קונדום ואחרי 15 שניות בערך ישר קמתי , למטה ליד הטבעת היה חומר לבן ואנחנו דיי בטוחים שזה ממני , המחזור מאחר לי בחמישה ימים ואני בלחץ , יש סיכוי להיריון או שאני סתם מלחיצה את עצמי ???

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני, אם קיימתם יחסי מין עם קונדום אין סיבה לחשוש מפני כניסה להיריון. הסיכוי של קונדום להיקרע בלי שתרגישו או שתראו הוא נמוך מאד. וכמו שציינת, כן קיימות הפרשות גם מהנרתיק ויכול להיות שזה החומר שראיתם. אי סדירות במחזור היא תופעה נפוצה יחסית. לא ציינת אם בדרך כלל המחזור שלך סדיר אך גם אם כן, יכול להיות מצב שעד עכשיו המחזור שלך היה סדיר ובתקופה הקרובה יהיו שינויים במועד הגעתו. בכל מקרה, הדבר היחיד שעלייך לעשות הוא להמתין בסבלנות להופעת המחזור. אם בתוך שבועיים נוספים לא יגיע המחזור עלייך לבצע בדיקת היריון שניתן לקנות בבית מרקחת או ברשתות הפארם. כמובן, את מוזמנת לפנות אלינו גם טלפונית בכל שאלה נוספת.