A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

התפתחות גופנית של בנים

דלת פתוחה הקרובה אליך

התפתחות גופנית של בנים

בן 15 שואל: #104627
שלום, אני בן 15 וגודל הפין שלי די קטן. אין לי הרבה שערות, רק קצת ואפשר להגיד שאני לא ממש מפותח. הגובה שלי הוא 153 ס"מ. כשאני מאונן אני מרגיש את הגמירה עצמה אבל לא יוצא לי שפיך. האם זה תקין?

תשובה:
היי, מה שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי, כל אחד מאיתנו מתפתח בקצב אחר והגוף שלנו נראה אחרת אחד מהשני. ישנם בחורים שעירים וישנם כאלו שבכלל לא, גודל איברי המין שונה זה מזה בדיוק כמו שמבנה הפנים או הגובה שלנו שונה. אתה עוד בתחילת תהליך ההתבגרות המינית והגופנית שלך ולכן אין לך סיבה לדאגה, כנראה שתחוש בעוד שינויים במהלך השנים הקרובות.. אם אתה בכל זאת מודאג מהעניין אתה יכול לפנות לרופא\ת משפחה כדי לוודא שהכל תקין. כל טוב.


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בן 13 שואל: #103391
שלום אני בן 13 אורך הפין שלי גדול (16 ס"מ) יחסית לבנים אחרים ואני ממש מרוצה מזאת. יש לי דחף מיני חזק מאוד לבנות וכל הזמן הפין שלי בזיקפה מקסימלית... מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא במהלך גיל ההתבגרות, וטבעי שאתה חש מגורה מינית לעיתים קרובות ולכן גם הגיוני שתהיה לך זיקפה. מה שאתה מתאר הוא חיובי בסך הכל וטוב שאתה מרוצה. כמובן, הימנע מלפגוע במי שמסביבך ואל תכפה את הדחף המיני שלך ללא הסכמה ורצון של הצד השני. כל טוב!


בן 15 שואל: #102929
אני מנסה לדבר עם אמא שלי בקשר להכל אבל כל רמז שאני איתן לה היא מיד תגיד איך אתה מדבר ואבא שלי עזב את בית ואתו אני במיוחד לא רוצה לדבר על זה ויש הרבה דברים שאני רוצה לפתוח למישהו אבל אני ממש סגור ואני הייתי רוצה לדעת איפה אפשר לשאול בקשר לתזונה ושינה (באתר) כי אני חייב עם זה עזרה

תשובה:
שלום לך אני חושבת שזה נפלא שאתה מחפש עם מי להתייעץ כי ממה שאתה כותב בבית אתה לא מרגיש בנוח לדבר על זה. האם יש סביבך מבוגר שאתה מרגיש איתו\ה בנוח, סומך עליו\ה כמו מורה או יועצת, חברה של אמא, דוד\ה? אתה יכול לנסות לפנות גם לרופא משפחה - הוא יוכל לייעץ לך בנושאים של תזונה ושינה בגיל ההתבגרות. אתה מוזמן גם להגיע לסניף שלנו שקרוב לאזור מגורייך בשעות הפעילות. אתה מעיד עלייך שאתה סגור אבל גם אני שומעת ממך שאתה מאוד רוצה לשתף ולקבל עזרה לכן כדאי לך לנסות ואני בטוחה שגם אם בהתחלה זה אולי יהיה קשה או מביך העזרה שתקבל וההקלה שיש בלחלוק קושי עם מישהו יקל עלייך מאוד - אני מחזקת אותך לפנות לעזרה. בהצלחה! :-)


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בן 17 שואל: #101527
בן 17 נהיה לי פתאום מהתחלת איבר המין עד איזה 3ס'מ מהכיפה הזין נהיה חום כזה קצת כהה מהרגיל ומשם עד לכיפה רגיל זה בסדר ?

תשובה:
היי, זה יכול הצבע של העור שלך, שזה נורמלי ולגיטימי. לפעמים יש הבדל בצבע של איבר המין. מומלץ להתייעץ עם רופא.


בן 12 שואל: #101469
שלום רציתי לדעת מתי אני יתחיל להשפיך ואיך זה אמור לקרות (מה אני אמור לעשות כדי שזה יקרה מהר יותר) תודה

תשובה:
שלום לך זה קורה באופן טיבעי ואין לנו כל יכולת להשפיע ולדעת מתי הגוף שלך יתחיל לייצר נוזל זרע. אני יכולה להרגיע אותך שזה מאוד נורמלי שאתה עדיין לא שופך. אתה מתחיל את גיל ההתבגרות וזה תהליך שלם ומלא בשינויים - שיער גוף, ריח זיעה, שינוי הקול, גביהה ועוד...התפתחות מינית היא רק אחת משלל התמורות בגופך. קח את הזמן ותהנה. אין צורך להילחץ, זה יגיע.... מבטיחה :-)


בן 12 שואל: #101448
שלום אני בן 12 וחצי ואני מרגיש ממש רע אני גר בפנימיה והבנים מתקלחים ביחד כיאלו חברים וצחוקים ולכולם יש שיערות בבית שחי באיבר המין ואיבר המין שלהם הוא הוה וארוך ולי יש רק 4 סנטימטר אני מאוד מוטרד מזה האם זה בסדר לגיל שלי ומה אני צריך לעשות ?

תשובה:
שלום, אין צורך לחשוש מגודלו ועוביו של איבר המין, במיוחד לא בגיל הזה. אתה בגיל ההתבגרות והגוף שלך נמצא באופן מתמיד בתהליך של התפתחות וגדילה. תהליך ההתפתחות של כל אדם (גבר או אישה) הוא שונה ואינדיוידואלי, אין צורך להשוות את גודל איבר המין או רמת השעירות שלך לזו של חבריך. שי לך עוד כמה שנים טובות להתפתח ולגדול והגודל\רמת השעירות יכולים להשתנות. מוזמן להתקשר אלינו לדלת הפתוחה לכל שאלה נוספת:)


בן 13 שואל: #101419
אני בן 13 איבר המין שלי בגוד 3 סנטימטר כשהוא לא זקיף וכשהוא זקיף הוא 8 האם זה הגיוני לגילי ואשך אחד שלי יותר קטן מהשני האם להילחץ?

תשובה:
שלום לך אתה נמצא בגיל בו הגוף שלך עובר שינויים פיסיים והורמונליים ההתפתחות הגופנים שלך עוד לא הושלמה ,גודל הפין הוא פונקציה של השלב בהתפתחות שלך עלייך גם לדעת ששלבי ההתפתחות שונים אצל כל אחד כך שאין טעם להשוות עם חבריך. לגבי האשכים זה אפשרי שאחד יהיה מעט גדול מהשני מה שחשוב זה לבדוק אם האשכים נמצאים בשק האשכים , אפשר לחוש אותם כשנוגעים בעדינות בשק חשים כמו "גולה" קשה בפנים. בסך הכל אין מקום לדאגה . כל טוב


בן 16 שואל: #101342
בזמן האחרון יש לי ריח מסריח מהפין ואני לא יודע מה הסיבה לזה וגם אחרי שאני מתקלח ושם סבון זה לא ממש עובר מה אני יכול לעשות? ומה הסיבה לריח?

תשובה:
שלום לך ריח רע יכול להיות תוצאה של הזעת יתר, הפרשות, או נטיית של הגוף, אתה נמצא בגיל ההתבגרות גופך משתנה גם חיצונית וגם הורמונלית הריח נובע מהשינויים הללו, בכדי למנוע זאת עלייך להתקלח לעיתים קרובות ממה שהורגלת, כמו כן קיימים תכשירים המונעים ריח וניתן להשתמש בהם. כל טוב


בן 15 שואל: #100953
שלום אני בן 15 ורציתי לשאול עם החברה שאתה מסתובב איתה משפיע על הגובה שלך ואם משקולות באמת מורידות מהגובה וזה ואם הם כן אז למה שחייה לא זה גם מפעיל תשרירים ורציתי לשאול גם עם יש אוכל מיוחד שגורם לך לגבוהה יותר ובעניין הזין שלי זה בריא לזיין בכורה בגיל הזה

תשובה:
שלום לך, הגובה שלך נקבע מבחינה גנטית, אם במשפחה שלך יש גבוהים אז אולי יש לך סיכוי להיות גם גבוה אבל לא בהכרח . אין קשר בין מי שאתה מסתובב איתה לגובה שלך. לגבי הרמת משקולות, במידה ולא עובדים בצורה מבוקרת עם הדרכה אישית התואמת לגילך ולהתפתחותך הגופנית זה יכול להשפיע בהתפתחות. בשחייה אתה משתמש במשקל הגוף בדרך כלל ולא מוסיף משקלים כבדים. חשוב לשמור על תזונה נכונה ומותאמת למאמץ הגופני שבא אתה עוסק על מנת לבנות את השריר לאחר המאמץ ולפני המאמץ. אין אוכל שיכול לגרום לך לגבוה, כמו שציינתי זה יותר מרכיב גנטי. לגבי יחסי מין לגילך, חשוב שתיצור קשרים אמתיים עם בנות המין השני ותתפתחו יחד עם אהבה, כבוד ויושר וברגע שתרגישו שהגעתם לשלב שבו תרצו לקיים יחסי מין עם חדירה חשוב שתלמדו יחד את הנושא לעומק על מנת שתחוו חוויה חיובית. ממליצה לך לגשת לדלת הפתוחה באזור מגוריך לקבל מידע על אמצעי מניעה.


בת 15 שואלת: #99315
אני עם חבר שלי שמונה חודשים כבר ויש לנו קשר רציני ובריא ומאוד אוהב. הסקס שלנו מעולה ויש בינינו כימייה טובה אבל יש רק בעיה אחת וזה שהוא גומר מהר מדי, שזה מפריע לי טיפה אבל אפילו יותר מפריע לו. האם יש דרכים שאני יכולה לעזור\ לגרום לכך שיגמור לאט יותר? תודה!

תשובה:
היי, אין דבר כזה מהר מדי, אבל אם זה מפריע לכם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. בהרבה מקרים לנשים לוקח יותר זמן לגמור מאשר לגברים, אז אפשר שלפני החדירה הוא יגרה אותך בצורה שנעימה לך, וכשאת תרגישי שאת מספיק מגורה וקרובה לגמירה הוא יחדור אלייך. אפשר גם שלפני קיום החדירה בן זוגך יגמור, זה יגרום לו להיות פחות מגורה וככה אולי הוא ייגמור לאט יותר כאשר תקיימו את יחסי המין עם החדירה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות זה להחליף תנוחות או קצבים תוך כדי קיום יחסי המין כי עצם השינויים עצמם מעכבים את הגמירה, או לעשות הפסקה קצרה באמצע בשביל שהוא יירגע. אם אף אחד מהדברים הללו לא יעזרו, את מוזמנת לפנות אלינו בדלת הפתוחה דרך אתר האינטרט, הטלפון, או שאת (ואם תרצי ביחד עם בן זוגך) תגיעי לדלת הפתוחה שקרובה אלייך להתייעצות. בהצלחה!


בן 14 שואל: #98854
שלום, אני מאוד מוטרד בעניין הגובה שלי. אני בן 14 ואני מוטרד מכך שאני כל הזמן גובהה. אני לא מהגבוהים בשכבה שלי ואני גם לא נחשב ממש גבוה, אבל אני כל הזמן גובה וגובה וגם כל הזמן אומרים לי שאני גובהה ואני שונא שאומרים לי את זה ואני רוצה להפסיק לגבוה. אני בגובה 166 ס"מ. כל הזמן שמישהו מבוגר פוגש אותי אז הוא אומר לי "וואו איך גבהת" ואני ממש לא אוהב שאומרים לי את זה ואני בכלל לא רוצה להיות גבוה. אמא שלי ממש רוצה שאני יהיה גבוה ואני ההפך, וזה לא שאני רוצה להיות נמוך אני פשוט לא רוצה להיות ממש גבוה בעתיד וגם עכשיו. מתי בערך אני יפסיק לגבוה? האם לדעתכם עדיף להיות גבוה? תודה רבה :)

תשובה:
היי, אתה נמצא בגיל מאוד הורמונלי והגוף שלך עכשיו עסוק בהתפתחות והשתנות.. גם נושא הגובה הוא חלק מהותי בשלב ההתפתחות הזה.. אין לך מה לדאוג מכך שאתה גובהה, להפך זה אפילו משמח כי יש לך התפתחות גופנית תקינה! עליך להבין שאין לך שליטה על תהליך הגביהה שלך וגם לא על הגובה שתגיע אליו בסופה של הצמיחה, לכן אני מציעה לך לקבל זאת באהבה. אני מבינה את חוסר הנוחות שאתה חש בעקבות השינוי החיצוני, אבל תזכור שכל בני גילך חווים תהליכים כאלה ואחרים בשלב שאתה נמצא בו (אולי אפילו יש לך חברים שלא גובהים כלל ופוחדים להישאר נמוכים).. וחשוב לזכור שזוהי תקופה זמנית עד שהגובה והשינויים יתייצבו ולאחר מכן גופך יהיה מאוזן באופן קבוע. בהצלחה :)


בן 14 שואל: #97170
אני בן 14 וישלי חזה די גדול ואני טיפה שמנמן ואנחנע מתחילים ללכת לבריכה לים וזה ואני מתפדח להוריד חולצה מה אני יכול לעשות כדי להוריד את זה הכי מהר שאפשר

תשובה:
היי, במהלך גיל ההתבגרות הגוף עובר הרבה שינויים, מתפתח ומתעצב. מבנה של חזה מוגדל היא תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות, ברוב המקרים זה נעלם בהמשך. בכל אופן היתי ממליצה להשתדל ולשמור על אורח חיים בריא, להקפיד לעסוק בספורט שאתה אוהב ולהשתדל לאכול תזונה נכונה. בכל מקרה, חשוב שתלמד לקבל את הגוף שלך איך שהוא. בהצלחה!


בן 11 שואל: #96978
שלום אני בן 11 להרבה מהחברים שלי יש שיער בבית השחי ולי אין. זה תקין??

תשובה:
שלום לך שוב, כפי שכתבתי לך, כל אחד ואחד מתפתח בקצב שונה. אתה רק בן 11, וזה עוד יגיע. מבטיחה לך שלא לכולם יש שיער בבית השחי, וגם שלך יצמח במהרה. כל טוב


בן 11 שואל: #96977
יש לי הרבה שערות בזין ולאחי התאום אין. זה תקין??

תשובה:
שלום לך, זה תקין לגמרי. כל אחד ואחד מתפתח בקצב שונה, גם אם אתם תאומים. זה לא אומר שהכל יהיה אחיד ביניכם. אני מבינה שזה מלחיץ אותך, אבל באמת שאין לך ממה להילחץ. אתה רק בן 11, תחילת גיל ההתבגרות, וזה יגיע. כל טוב


בן 14 שואל: #95907
אני בן 14 ואני לא בעודף משקל אני משקל בריא ביחס למשקל ולגובה אבל יש לי ציצי קצת גדול לא בולט שאני שם חולצה אלה אם כן היא צמודה אבל שאני מוריד אז זה בולט ועוד מעט אנחנו הולכם לבריכה איך אני יודע אם זה שומן או מגיל ההתבגרות

תשובה:
שלום לך, בתקופת גיל ההתבגרות הגוף משתנה רבות ומתפתח. לא בהכרח הגוף שלך ישאר כמו שהוא במידה וזה מפריע לך. תרגיש בנוח בגוף שלך זה - הכי חשוב! במקרה וזה לא משתפר אולי כדאי ללכת להתייעץ עם רופא או גורם מקצועי אחר. הגוף עד גיל 18-21 עובר שינויים רבים ואתה תשים לב שכל פעם משהו אחר משתנה, יש לך עוד זמן לגדול (: כל טוב.


בן 15 שואל: #95269
שלום, אני מאוד מוטרד מכך שאני מאונן 5-6 פעמים ביום, זה כבר נהיה הרגל לפעמים בפנטזיות, פורנו, אני לפעמים מאחר לבצפר רק בשביל לאונן ושאני אסתפק כמו שצריך. עם זאת, מאז שהתחלתי לאונן וזה היה בגיל מאוד מאוד צעיר אני מדבר על גיל בסביבות 5 ורק שיותר התבגרתי יצא לי שפיך אבל הוא שקוף. האם יש לכך בעיה וגם עם זה שאני מאונן המון ביום?

תשובה:
שלום לך. אוננות היא פעולה טבעית ובריאה דרכה אתה מגלה את גופך ומה מענג אותך. בגילך, אוננות של 5-6פעמים ביום היא מאוד נפוצה. השינויים שהגוף שלך עובר כחלק מתהליך גיל ההתבגרות גורמים לך להרגיש צורך לאונן וזה תקין לגמרי. אוננות בעזרת פנטזיה היא נפלאה, אך אני מאוד ממליצה שתנסה להמעיט בצפייה בפורנו עד להפסקה מוחלטת. פורנו אינו משקף את המציאות ועלול לגרום לך להתמכר לצפייה וגם לשפיכה מאוד מהירה. הרבה ילדים נוגעים באיבר המין שלהם, אך כל עוד הגוף לא מייצר זרע ואתה לא מפנטז וחושב מחשבות בעלות תוכן מיני, זה לא נקרא אוננות. נוזל הזרע שיוצא בעת שפיכה ומופיע לראשונה בגיל ההתבגרות, הוא לעתים שקוף ולעתים לבן, זה תלוי במספר הפעמים שאת המגיע לשפכיה (ככל שתאונן יותר תבחין כי נזל הזרע שקוף יותר). על מנת שתצליח לא לאחר לבית הספר, נסה להתעורר מוקדם יותר או לאונן רק בשעות בהן האוננות אינה פוגעת לך בעיסוקים אחרים כמו לימודים או בילוי עם חברים. המשך ליהנות מגופך וכל טוב.


בן 15 שואל: #94785
היי יש לי שאלה שמטרידה אותי הרבה זמן, עקרות,איך אפשר לדעת עם אני עקר או לא ? יש לי שפיכה אני משפיך אבל לא יודע עם זה יספיק להכניס אישה להריון שאני אהיה גדול, איך אני אדע עם אני עקר או לא

תשובה:
שלום לך. שאלה לגבי עקרות מטרידה רבים. אתה עוד צעיר ואין כל סיבה שתחשוש ותחשוב על בעיות עקרות כעת. אם אתה חווה שפיכה בעת גמירה באוננות - המשך ליהנות מכך ואל תהיה מוטרד. הרפואה כל הזמן מתפתחת ומתקדמת ובאפשרותה לפתור בעיות עקרות שפעם לא ידעו כיצד להתמודד איתן. נשמח להמשיך להשיב לך על שאלותייך ואתה מוזמן להתקשר אלינו. כל טוב.


בן 12 שואל: #93122
אני בגיל 13 ולא יוצא לי שפיך. באיזה גיל אמור לצאת לי? כמה אני אמור לאונן בשביל שיצא לי? והאם זה נפוץ שלא יוצא בגיל הזה?

תשובה:
שלום לך. קודם כל - את היכול להיות רגוע. זה תקין לחלוטין ומאוד נפוץ שבגילך עדין לא יוצא נוזל זרע ("שפיך") במהלך אוננות. סביר להניח כי האשכים שלך רק התחילו לגדול ולכן אין עדין ייצור של זרע ושל נוזל זרע. אתה לא אמור לאונן בשביל שיצא לך נוזל זרע. אתה צריך לאונן כדי ליהנות מגופך ומהמיניות שלך. אם אתה מצליח ליהנות גם ללא שפיכה - תמשיך לאונן. אם אתה מאונן רק בשביל לראות האם כבר יוצא לך זרע ואתה אינך נהנה מפעולה זאת - אתה יכול להפסיק לתקופה מסוימת ולנסות שוב כשתרגיש שאתה רוצה. כל טוב.


בן 13 שואל: #92859
שלום . אני בן 13 ויש לי כבר כמעט שנה פטמות גדולות ובולטות. הגודל משתנה אם אני במקום קר או חם ואני מרגיש גולה בפנים אני צריך לעשות ניתוח ? זה מסוכן? זה קשור לאוננות ?

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין! אין לך כל סיבה לחשוש. במהלך גיל ההתבגרות, הגוף שלך צפוי לעבור הרבה שינויים כחלק מהגדילה שלך . שינוי אחד הוא במבנה החזה והפטמות. הגולה שאתה מרגיש היא רקמת שומן שמצטברת בחזה כחלק מהגדילה שלו. אינך צריך לחשוש וזה קורה לבנים רבים. אין לכך שום קשר לאוננות. עם ההתבגרות אותה גולה תיעלם ולא תטריד אותך יותר. לגבי השינוי בגודל הפטמות במעבר בין חום לקור 0 גם זה תקין לחלוטין וקורה לכל בני האדם. נשים וגברים. תחשוב על יציאה ממקלחת חמה לחדר קר או כניסה לבריכה הקרירה בקיץ. גם אז תוכל להבין בשינוי בגודל הפטמה. אם אתה חושש מכך שהפטמות שלך גדולות ובולטות מעבר לתקין, תמיד תוכל להתייעץ עם רופא המשפחה שלך. המשך ליהנות מגופך המתבגר. כל טוב.


בן 17 שואל: #92516
שלום אני בן 17, אפשר להגיד שמן .. אבל גבולי .. אני חושש כיוון שאיבר המין שלי הוא די קטן ( אפשר להגיד בגלל שומן אבל לא רק.. ), כשהוא רפוי הוא ממש קטן אפשר להגיד 3-4 ס"מ... ובזיקפה הוא כ8-9ס"מ

תשובה:
היי לך, מה בדיוק החששות שלך? גודל איבר המין שלך תקין ואף יכול עוד לגדול. אין לך מה לדאוג, בשביל להיות פרטנר טוב במיטה אין חשיבות לגודל האיבר מין, מה שבאמת חשוב זה תקשורת מינית , להקשיב לבת זוג שלך, ולגודל של האיבר אין שום משמעות. מעבר לזה ש75% מהנשים כלל אינן גומרות מחדירה כך שזה לא משנה. בהצלחה.


בן 12 שואל: #92357
יש לי חצקונים על כל הפנים מה אני יכול לעשות

תשובה:
שלום לך, חצ'קונים הם דבר טבעי של גיל ההתבגרות. אתה בן 12. תחילת גיל ההתבגרות, מה שאומר שיש עוד כמה שנים עד שהחצ'קונים יעברו. אני מציעה שתשף את אמא או אבא שלך ותראה מה הם מציעים. יש אפשרות לכל מיני משחות ותכשירים. יש אפשרות ללכת לרופא/ת עור או לקוסמטיקאית. תתייעץ ותראה מה הם מציעים. כל טוב


בן 14 שואל: #92346
איבר המין שלי די עבה במצב זיקפה ודי ארוך אבל כשהוא רפוי הוא קטן יחסית האם זה תקין? ויש לי הרבה שירות האם זה גם תקין?

תשובה:
שלום לך. שני המצבים שאתה מתאר תקינים לחלוטין. כאשר הפין נמצא במצב זקפה הוא מתארך ומתעבה וכשאינו בזקפה המצב הפוך - והפין חוזר לגודלו הרגיל. שיער באיבר המין יש לכולם. כמו באזורים אחרים בגוף, השיער באזור הפין ושק האשכים מגן על העור העדין שיש באזור. לגבי כמות השיער, זה יכול להשתנות מאחד לשני, בדיוק כפי שיש בנים שעירים יותר ושעירים פחות (שיער בחזה, למשל).בדיוק כמו שאתה זה הכי נורמלי, תקין ומיוחד. כל טוב.


בן 14 שואל: #91864
שלום אני בן 14 ובקרוב 15 וגודל איבר המין שלי הוא די קטן. בערך כמה ס"מ כשהוא רפוי וכ9.5-10 בזקפה. ויש לי כבר הרבה שיער באזור איבר המין אך אין בכלל בבית השחי וכבר מתחיל להשתנות לי הקול ואני מודאג מזה שאני מתבגר אבל גודל איבר המין קטן. יש הסבר לזה או פתרון?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. כפי שתיארת בעצמך, אתה נמצא בעיצומו של שלב הבשילה המינית. בשלב זה הגוף שלך חווה כל מיני שינויים ויש לך עוד זמן עד שתהליך זה ייגמר. לפיכך, אתה יכול להיות רגוע, שכן כנראה שגם איבר המין שלך עוד ייגדל. כמו כן, חשוב לי שתדע שגודל הפין לא משנה לאף אחד/ת והוא לא משפיע על הנאה או על הגבריות שלך. שיהיה כל טוב.


בן 14 שואל: #91043
בנוסף לשאלתי הקודמת כשאני מעונן לא יוצא לי נוזל לבן אלה נוזל שקוף וקצת מאוד ממנו והוא גם לא משפריץ אלה הוא נוזל לי על הפין האם זה תקין?

תשובה:
שלום לך. אענה לך בהמשך לתשובתי הקודמת. אני מאמינה שאתה בשלב יחסית מוקדם של ההתבגרות המינית שלך. זה בסדר גמור שיוצא לך רק נוזל שקוף כשאתה מאונן, מאחר וסביר להניח שעוד אין מספיק ייצור של זרע ונוזל זרע. נוזל הזרע יוצא מתוך הפין בסדרה של התכווצויות. רוב הבנים שמתארים שהוא "משפריץ" למרחק רואים כנראה פורנו... אם אתה מאונן בשכיבה, סביר להניח שהנוזל ינזל על הפין. הכל תקין ונורמלי. כל טוב.


בן 14 שואל: #91042
שלום אני בן 14 ו7 חודשים אני חושש מכיוון גודל הפין שלי כשיש לו זקפה הוא 9 סנטימטרים בערך כשלכל חברי יש הרבה יותר גדול בנוסף אין לי שערות בבתי השחי בכלל אפילו לא שערה אחת ויש לי שיעור דל ביותר סביב הפין. יש לי בעיה כלשהיא?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההבשלה המינית נמשך כ- 4 שנים. משאלתך אני מבינה שאתה יחסית בתחילתו של התהליך. אסביר לך על תהליך ההתבגרות המינית ואני מקווה שבעזרת זה אוכל להרגיע אותך מעט. השינוי הראשון שמופיע בתחילת גיל ההתבגרות הוא גדילת האשכים, אחריו מתחיל לצמוח שיער הערווה. בהתחלה השיער הוא חלק ועדין ורק בהמשך השיער הופך להיות סמיך ומסולסל ומכסה בהדרגה (3-4 שנים) את משולש הערווה בתחתית הבטן. גדילת הפין מתחילה שנה אחרי גדילת האשכים ונמשכת בערך שנתיים. אורך הזקפה שאתה מתאר לגילך הוא נורמלי בהחלט! יכול להיות שחלק גדול מחבריך נמצאים בשלב מאוחר יותר בהתבגרות המינית שלהם (הם פשוט התחילו להתבגר מוקדם יותר ממך). דבר נוסף שעליך לזכור הוא שכמות השיער שיש בגוף מושפעת גם מהגנטיקה שלך. כלומר, אם אבא שלך/האחים שלך/הדודים שלך הם לא בעלי הרבה שיער על הגוף, סביר להניח שגם אתה לא תהיה מאוד שעיר. המשך את ההתבגרות ברוגע ובכיף. כל טוב.


בן 13 שואל: #90458
שלום אני בן 13 ועומד לי המון הפין מה זה אומר ומה אפשר לעשות? שמח שאפשר לדבר איתכם

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. מה שאתה מתאר היא תופעה נפוצה ונורמלית בקרב בנים בגילך ואין לך ממה לדאוג. אתה נמצא בעיצומה של תקופת הבשלות המינית, זאת תקופה שבה יש הרבה עוררות מינית וריגושים וזה טבעי שתחווה זיקפה מספר פעמים במהלך היום. יחד עם זאת, אני מאמינה שלמרות שזה דבר טבעי וטוב, זה לא תמיד נוח, קל או מתאים לסיטואציה. אני יכולה להמליץ לך לנסות למצוא דרכים שבהם תוכל להסוות את זקפתך במידה והיא מתעוררת ברגע לא מתאים עבורך, כדי שלא תרגיש מובך. יחד עם זאת זכור שאין לך ממה להתבייש וזה דבר תקין ונורמלי. כל טוב.


בן 13 שואל: #90124
היי אני בן 13 ומאונן על בסיס קבוע אבל יש לי 3 שאלות: 1. אני מאונן עם פורנו על בסיס של פעמיים בשבוע ומעולם לא יצא לי שפיך ואני לא יודע אם זה נורמלי כי לחברים שלי יוצא שפיך אז רציתי לדעת אם זה בעיה או משהו. 2. כשאני מאונן אז תחושת האורגזמה באה די מהר דקה או משהו כזה ואני מאונן והאורגזמה היא נורא חזקה וכעבור 20 שניות של אורגזמה אני פשוט לא יכול אפילו לגעת באיבר המין כי מדגדג לי כל כך עד שאני פשוט לא יכול יותר אז רציתי לדעת אם זה בעיה? 3. איבר המין שלי כשהוא רפוי הוא 4 וכשהוא בזקפה הוא 8 רציתי לדעת אם זה נורמלי ואם זה בסדר שהוא גודל רק ב-4 ס"מ אשמח מאוד אם תענו על כל שאלותיי תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי . אתה עדיין רק בתחילת גיל ההתבגרות והכל עוד ישתנה עם הזמן, גם השפיכה גם התחושות וגם גודל איבר המין שלך. אני מאד ממליצה לך לוותר על צפייה בפורנו ולהשתמש בדמיון כשאתה מאונן. הפורנו גורם לגירוי מאד חזק, מה שאתה רואה שם לא אמיתי ולא דומה בשום צורה למה שקורה אחר כך ביחסי מין אמיתיים והצפייה עלולה לפגום לך בדמיון ובהנאה. תנסה להוריד קצת את הצפיה בפורנו ועדיף להמנע מזה לגמרי.


בן 14 שואל: #89907
אני בן 13-14 ויש לי זין בגודל זקפה 7 ס"מ ואני מביא ביד כבר חצי שנה כ-2 פעמים בשבוע ואף פעם לא השפכתי אבל תמיד היתה לי תחושה כיפית ומדגדגת ולרוב גרמה לי לעצום את העיניים (תמיד אני רואה פורנו בזמן שאני מאונן) יכול להיות שאני עקר והאם הגודל בסדר?(אני מאונן 3-5 דקות ואז אני מרגיש את ההרגשה אני ממשיך עוד חמש דקות אולי יצא לי שפיך ולא יוצא אז אני מפסיק..) אני תקין? אשמח אם תעני לי על כל השאלות

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שלך שאתה חושש ודואג וטוב שפנית אלינו. תדע שהרבה בנים חוששים מהדברים שכתבת וחשוב לי להרגיע אותך ולהגיד שאתה בסדר גמור! זה תקין לחלוטין שעדיין לא יוצא לך זרע כשאתה מאונן- הגוף שלך עובר תהליך של התבגרות ובשילה והזרע יגיע בהמשך. כמו כן, הגודל של הפין שלך נשמע לי תקין וגם הוא עוד יגדל כחלק מתהליך ההתבגרות. חשוב לי שתדע שאני שמחה לשמוע שאתה מאונן, חוקר את הגוף שלך ונהנה ממנו. יחד עם זאת, אני רוצה להתייחס לכך שאת צופה בפורנו. צפייה מרובה בפורנו בגיל צעיר יכולה להשפיע על האופן שבו חושבים על יחסי מין ולגרום לתפיסה שגויה של המציאות. אני ממליצה לך לנסות לאונן ללא פורנו ולהפעיל את הדמיון. אנחנו פה לכל שאלה נוספת, כל טוב.


בן 14 שואל: #89323
שלום שמי אביתר ואני בן 14. יש משהו שקצת מטריד אותי, בתקופה האחרונה שק האשכים שלי נפל מאוד והוא רפוי באופן מאוד קיצוני-הוא נע בין אורך של 11 עד 15 ס"מ. תמיד האשכים שלי היו רפויים אבל עכשיו הם מאוד נפולים, השק ממש רפוי וארוך, האשכים משתלשלים לי מבין הרגליים והם מתנדנדים לי בין הרגליים מצד לצד, אחורה וקדימה ומתנגשים לי ברגליים על כל תנועה הכי קלה שלי. הפסקתי להסתובב ולהתקלח בעירום במלתחות של הבריכה כי אני מתבייש מהמראה המוזר של שק האשכים שלי, כשהסתובתי ככה ערום במקלחות הרבה ילדים נעצו בי מבטים והתלחששו מאחורי גבי. האם אני צריך ללכת לרופא בגלל זה ולמה זה קורה לי והאם בכלל זה תקין? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מוטרד אבל באמת שקשה לענות על שאלתך דרך האתר. אנ חושבת שכדאי שתפנה לרופא המשפחה, רק הוא יכול להגיד אם המצב תקין. כל טוב לך


בן 17 שואל: #89322
שלום, השאלה היא לא בשבילי היא בשביל אחי הקטן. הוא בן 14 וחשבתי שאתם מתמחים בנושא הזה ואולי תוכלו לעזור לו. יש לו המון פצעי בגרות,על הפנים במצח והלחיים ועל החזה והגב! תמיד כשהוא מתחיל עם בנות מהכיתה שלו הוא לא מרגיש נוח בגלל זה וכולם מעירים לו על הפצעים...איך הוא יכול להיפטר מהפצעים האלה?

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתה אח מקסים ומעולה. איזה כיף שאתה רוצה לעזור לו. אתחיל בזה שפצעונים על הפנים והגוף הם מאוד נפוצים בגיל ההתבגרות. יש נערים ונערות שיש להם יותר פצעי בגרות מלאחרים וזה יכול להשפיע על הדימוי העצמי ועל אהבת הגוף. מה שאני מציעה הוא שתשתפו את הוריכם. תפנו יחד לרופא/ת עור ותתייעצו איתו/ה. ייתכן וירשמו לו משחה שנקראת רקוטן שניתנת בגיל ההתבגרות כשיש יותר מדי פצעי בגרות. תהיה שם בשבילו והמשך להיות אח נפלא. שתהיה שנה טובה!


בן 14 שואל: #88228
שלום , לפני כמה ימים אוננתי עם סבון עכשיו הכל הלך טוב באיזשהו שלב הפין נהיה יבש אבל לא שמתי עוד סבון אך המשכתי , מאז אני סובל מכאבין בתוך הפען איפה שהקצע של הפין (יכול להיות שפצעתי אותו) וכואב לי מאוד שאני הולך להשתין כל פעם מחדש כבר יומיים מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, כאשר מאוננים עם סבון ייתכן ויהיה שפשוף באיבר המין שעלול לגרום לתופעות שאתה מתאר, אך אל דאגה, הן תעבורנה במהרה. תצטרך להמתין בסבלנות וכרגע להימנע מאוננות במידה ואתה חש באי נוחות וכדי שאזור הפין יחלים מהשפשוף. שמחה לשמוע שאתה מאונן וכך למעשה חוקר את המיניות שלך אך אציע לך להיעזר להבא בקרם כגון קרם ידיים , קרם גוף , לבחירתך החופשית. בהצלחה


בן 17 שואל: #88119
יש לי שלוש שאלות: 1.האם תחתונים לוחצים באמת משפיעים על הפוריות או שזה סתם מיתוס? 2.מה הצבע הכי בריא שצריך להיות לנוזל זרע? 3.מי האנשים שעומדים מאחורי האתר ועונים על השאלות? אני רוצה רק לוודא שהמידע שאני מקבל כאן אמין. מקווה שאני לא חצוף מדי...

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין התחתונים לפוריות. אתה יכול ללבוש איזה תחתונים שבא לך ואין לזה שום השפעה על הפוריות שלך. אין צבע שצריך להיות לנוזל זרע. זה נע משקוף מאוד ועד צהבהב. כל אחד הוא אחר. מי שעונות באתר הן יועצות שעברו הכשרה מקצועית לכל התחום של מיניות וזוגיות בגיל ההתבגרות. אתה לא חצוף בכלל. זה לגיטימי לגמרי לשאול. המידע כאן אמין ביותר. אנחנו עוברות הכשרה על ידי רופא/ת נשים, רופא/ת מתבגרים, סקסולוגית ופסיכולוגית. כל טוב


בן 14 שואל: #87945
אני עושה שכיבות שמיכה וכפיפות בטן שלוש פעמים בשבוע האם עשיית שכבות שמיכה ללא הוספת משקל עוצר גדילה דחוףףף

תשובה:
שלום לך, פעילות גופנית כמו שאתה עושה אינה מעכבת גדילה. אין לך מה לדאוג. המשך להפעיל את הגוף שלך כמו שעושה לך טוב. כל טוב


בן 15 שואל: #87077
היי אני בן 15 רציתי לדעת כל חבריי מדברים על כך שהם גומרים וכמה כיף זה אז אני מנסה לאונן לרוב בדמיון ומדיי פעם בעזרת פורנו אך איני מצליח לגמור האם עליי לחשוש שביחס לגילי עדיין לא גמרתי???

תשובה:
שלום לך, לא כל הבנים מתפתחים באותו הקצב. יש כאלה שמצליחים להגיע לאורגזמה ולשפוך זרע בגיל צעיר ויש כאלה בגיל מבוגר יותר. אין לך מה לדאוג או להשוות את עצמך לאחרים. האם אתה נהנה מהאוננות שלך? האם זה נחמד לך לפנטז ולדמיין על מה שמגרה אותך? אם כן, אז הכל בסדר. אוננות אמורה לעשות מה שנעים לך ואם זה נעים, אז הכל תקין. שפיכת נוזל הזרע תגיע בהמשך. אם היא לא תגיע בשנתיים הקרובות כתוצאה מאוננות או שפיכה במהלך השינה, אז תחשוב אולי ללכת לבדוק שהכל תקין בצינורית הזרע שלך. בעקרון, זה לא נשמע מאוד חריג אז אתה יכול להירגע. כל טוב


בן 15 שואל: #85479
שלום זה ישמע קצת מוזר חחחחחחחח אני לא יודכ אם היא עושה את זה בכוונה אבל נראה לי שהמורה שלי חרמנית עליי היא צעירה בת 23-24 נראה לי היא לפעמים קורצת לי ועושה לי מבטים ובכוונה ניגשת אליי עושה לי עם הישבן חחח ויושבת לידי יש מצב שהיא רוצה שנשכב? כאילו זה נראה ממש ברור זה מותר?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הבלבול שלך ויכולה להוסיף שנערים רבים בגילך חווים את אותם מחשבות ובלבול. מדבריך, אני מתרשמת שהמורה שלך מקדישה לך תשומת לב ויחס כמו שמורה אמורה להפגין. אין זה אומר שהיא משדרת לך רמיזות מיניות. בגילך העוררות המינית היא גבוהה כתוצאה משינויים הורמונליים המאפיינים את גיל ההתבגרות, וזה דבר נורמלי לחלוטין. יחסי מין בין תלמיד למורתו הינם בגדר פגיעה מינית שיש בה ניצול יחסי מרות ואסורים. מקווה שעזרתי.


בן 18 שואל: #85196
יש לי הרגשה בתקופה האחרונה (יחסית ארוכה, לדעתי מעל שנה) שהזיקפה שלי היא לא 100%. כלומר היא חזקה אבל היא עדיין גמישה קצת. דבר נוסף הוא שבאופן כללי עומד לי פחות מפעם (הכוונה למקרים באמצע היום, לא בזמן אוננות). כלומר, אם אני אראה סצנה רומנטית בסרט או סתם אראה בחורה מושכת בים כנראה שלא יעמוד לי או יעמוד לי רק קצת. האם הדבר תקין (חשבתי שיכול להיות שפשוט אני כבר לא בגיל ההתבגרות, אז לא עומד לי בתדיריויות הגבוהות של פעם). רציתי לדעת האם שני הדברים שציינתי תקינים או שהם בעיות שצריך לטפל בהן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי ותקין. אני לא יודעת מה אתה מתכוון כשאתה אומר זיקפה 100%? זיקפה צריכה להיות מספיק חזקה כדי שאפשר יהיה לבצע חדירה, אם רוצים. לגבי כל שאר המצבים, אוננות, צפיה בתמונות, סרטים וכד' זה ממש לא משנה וחבל להתעסק עם זה, למדוד ולהשוות למה שהיה פעם. צפיה מרובה בפורנו מעוותת את המושגים בקשר למה נורמלי. שם הכל כמו הצגה, ארוך וחזק. אבל זה לא ככה בחיים האמיתיים. הסרטים הללו נועדו לגרות ואינם מלמדים איך על יחסי מין אמיתיים.


בן 15 שואל: #85137
היי שלום רציתי לדעת אם זב בסדר כשאני מאונן יש לי מחשבות שאני ישכב עם אמא שלי ונעשה סקס זב טבעי מחשבות כאלו? ושאני גומר יורד לי החשק

תשובה:
הי לך, בגילך ישנם שינויים הורמונליים רבים אשר גורמים לעוררות מינית גבוהה ונערים רבים בוחרים לאונן ולפנטז כאשר הפנטזיות רבות ומגוונות. אינני יודעת מה הקשר בינך לבין אימך אך ייתכן והיא מסמלת עבורך דמות דואגת, מכילה, מפנקת, אולי ההופעה החיצונית שלה מושכת בעיניך ולכן התחלת להסתכל עליה כעל אובייקט מיני לצד זה שהיא אמא שלך, ייתכן והיא מהווה עבורך מודל לנשיות שהיית מאחל לעצמך. לפנטזיות על אמא יכולות להיות משמעויות רבות. אם אחת מהאפשרויות שרשמתי מתחברת אליך אז מצוין, אם לא, תוכל לכתוב לנו שוב או להתקשר לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ולשוחח על כך. בהצלחה


בן 16 שואל: #84716
שלום אני גלחתי את שער הערווה שלי עם סכין גילוח ואחרי זה באוזר העליון התחיל להיות לי פצעים כמו מוגלות כזה כמו חצקונים ואני רוצה לדעת מה זה והאם כדי לי ללכת לרופא

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר תופעה שנפוצה בקרב בנים ובנות שמגלחים שערות באיבר מינם. הפצעים אמורים לעבור ולהבא ממליצה לך לקצר את השיער ולא לגלח, במידה ושיער הערווה מהווה עבורך מטרד. אתה יכול להתייעץ עם רופא בעניין הפצעים אם הדבר ירגיע אותך. בהצלחה


בן 15 שואל: #84545
אני בן 15 והפין שלי הוא בגודל 12 ס״מ וכל החברים שלי אומרים שיש להם 14 ו15 ס״מ מה לעשות ואם הוא לא יגדל אני יוכל לעשות ניתוח להגדלת איבר המין והאם זה מזיק לו ?

תשובה:
שלום לך, איבר המין שלך נורמלי ותקין לחלוטין לגילך וגם לאדם בוגר. אני בטוחה שחברים שלך לא מדדו נכון או שבחרו מספר שמתאים להם. להיות מאהב טוב לא קשור לגודל האיבר אלא ליכולת שלך להיות רגיש וקשוב, אכפתי כלפי ההנאה של בת או בן הזוג. מאהב טוב לא נמדד באיבר מינו וזה משהו שהחברים שלך לא יודעים ובטח מודאגים בדיוק כמוך. בהצלחה!


בן 13 שואל: #84542
היי זה שוב אני בגלל שעדיין לא עניתם לי אז יש לי שוב שאלה לחבר ילדות שלי שאנחנו מדברים על הכל אמר שלי שעומד לו אז זה 15 סמ ושלי רק10 אז אני לא יודע עם זה נורמלי חוץ מזה אף פעם לא הייתה לי חברה אז אני חושש שאולי בנות חושבות שאני מכוער או משהו כזה והן לא רוצות להיות חברות שלי לעומת זאת לחבר הילדות שלי היו המון חברות

תשובה:
שוב שלום לך, בהמשך לתשובתי, לכל אחד יש את הקצה ההתפתחותי האישי שלו וחבל לעשות השוואות שהן מיותרות בשלב כל כך ראשוני בהתפתחות שלך ושל החבר. כל בת נמשכת לדבר אחר אצל בן. אני בטוחה שיש בך הרבה דברים יפים וטובים שאולי אתה מפספס כי אתה מחפש השוואה עם החבר שלך. לכל אדם יש מה להציע ואם תלמד לאהוב את עצמך ולהיות שלם עם מי שאתה, גם הבנות מסביבך יעריכו אותך. אתה עדיין צעיר וכל החיים לפניך ואין לי ספק שיהיו לך התנסויות רבות עם בנות. אתה רק בהתחלה, בהצלחה (:


בן 13 שואל: #84541
שלום. אני בן 13 וחצי וגודל הפין שלי הוא 5 במצב רפוי ו9.5 בזקפה השאלה שלי היא : האם גודל זה בסדר לנער בגילי ? והאם בזמן הקרוב זה יגדל ? לא יודע אם זה קשור אבל אני לא מאונן

תשובה:
הי לך, אני מעריכה את הסקרנות וההתעניינות שלך ואשמח להרגיע. התפתחות מינית של כל נער היא אישית ומרגע שמתחילה היא מתפרסת על פני 4 שנים. ההתפתחות המינית מתחילה משינויים בגודל האשכים, ובהמשך מתבטאת בצמחיה של שערות בגוף, שינויים באורך איבר המין, התעבות הקול ועוד. אני מזמינה אותך לקרוא על כך באתרנו ולבדוק באיזה שלב התפתחותי אתה נמצא. בגילך הצעיר, אני מעריכה שאתה בעיצומה של ההתפתחות המינית שלך ולכן הגודל הקיים של הפין שלך יעבור שינויים נוספים. חבל להשוות עם חברים אחרים שלך שאולי בשלב שונה ממך מבחינת ההתפתחות המינית שלהם. אתה מכניס את עצמך ללחץ מיותר וחבל... אוסיף שגודל איבר המין אינו מושפע מאוננות. קח נשימה, ותבין שאתה בעיצומה של ההתפתחות שלך וחבל שתהיה לחוץ . בהצלחה בתהליך ההתבגרות


בן 18 שואל: #84467
שלום אני בן 18 וחצי ואני רציתי לדעת על הפין שלי כשהוא רפוי הוא 5 ס"מ וכשהוא בזקפה הוא 13 וחצי ס"מ ואני רציתי לדעת עם זה הנורמליות לגילי ואו לא גודל ל מגיל 14 עם זה בסדר בסדר לגילי ?השמח עם תענו לי על השאלה שלי תודה

תשובה:
שלום לך פין שהגודל שלו 5 סנטימטרים במצב רפוי ו-13.5 סנטימטרים במצב של זיקפה הוא פין רגיל לגמרי ונורמלי, גם לגבר צעיר בגילך וגם לגבר בוגר. האורך הממוצע של פין של גבר הוא 12-14 סנטימטרים, אז אתה ממש הכי נורמלי שיש\ שיהיה יום טוב


בן 14 שואל: #83711
אני כבר בן 14 וחצי ועוד לא קיבלתי שפיך כשאני מאונן יוצא לי טיפת נוזל מהזין דביק האם זה בסדר אני עקר ? ואין לי סער על הפנים ולא הישתנה לי הקול ולכולם כן ואני ממש מודאג כולם אומרים לי שני יגדל ואני ישתנה וזה לא כלכך עובד

תשובה:
שלום לך הגוף שלנו מאוד שונה מנער לנער. זה לגמרי בסדר שבגיל 14.5 עוד לא יוצא לך שפיך כשאתה מאונן. זה בוודאי יקרה בחצי השנה הקרובה. זה לא אומר שאתה עקר. זה אומר שהאשכים לך עוד לא מייצרים זרע. יש לך שיער על הפנים כי אתה מתפתח ומתבגר והורמונים מתחילים לרוץ אצלך בגוף. ההורמונים האלה הם אלה שגורמים לכך שהשיער שלך על הפנים צומח. בקרוב גם הקול שלך יתחיל להשתנות וגם תגיע למצב של שפיכה. אתה יכול להפסיק להיות מודאג, ממה שאתה מספר אתה ממש ממש נורמלי ורגיל. הכול טוב. שיהיה בהצלחה.


בן 17 שואל: #83460
אני סובל ממה מעקמת הפין (מחלת פיירוני) ואני מרגיש ממש לא בנוח לדבר על כך עם המשפחה שלי אך זה מפריע לי מאוד וגם מפריע לי בעת קיום יחסי מין, עד כדי כך שאני מתבייש להגיע למצב אינטימי עם בת הזוג שלי השאלות שלי הן-מהם הטיפולים, ומה הזמינות והעלויות שלהם? במיוחד לגבי התרופה xiaflex ששמעתי שעוזרת מאוד האם אוכל לעבור את הליך הטיפול במסגרת הצבא? ואם כן האם אקבל תמיכה כלכלית במסגרת הביטוח של הצבא? וכיצד ניתן לקבוע תור לרופא אורולוג באופן יחסית דיסקרטי? תודה

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מתוך מה שאתה כותב שאתה כבר אחרי אבחון של רופא ומתוך מה שאתה כותב אני רואה שיש לך הרבה שאלות שאתה מחפש להן תשובה. על השאלות האלה חשוב שיענה לך רופא מקצועי שיש לו ידע לגבי עקמת הפין, מכיר ויודע מה אופציות הטיפול ומכיר מידע רפואי עדכני. את כול אלה אתה צריך לבדוק מול הרופא שלך. האם אתה יכול לחזור לרופא שאבחן אותך? אני מבינה שקשה לך לדבר על הנושא עם ההורים, אולי תוכל לחשוב על אופציות אחרות למשל - לכתוב להם מייל ובו לבקש שיעזרו לך לקבוע תור. אופציה נוספת היא ללכת בעצמך לרופא הכללי שלך בקופת חולים ולבקש ממנו הפנייה לרופא מקצועי (אורולוג, אם זה הרופא שאתה יודע שאמור לטפל בך). כיון שאתה כבר בן 17 אני חושבת שהרופא שלך יולכ לדבר איתך כמו עם נער בוגר ואני מניחה שהוא יוכל לסייע לך להגיע לרופא מקצועי ללא ההורים שלך כדי לקבל את כול התשובות. שיהיה בהצלחה.


בן 17 שואל: #83422
שלום, כמה סנטימטרים צריך להיות אורך של זין של ילד בן 16 או 13?

תשובה:
שלום לך. הגוף של נערים בגילאים האלה עדיין מתפתחים. למעשה עד גיל 21 נער מתפתח, כך שגם איבר המין עדיין בתהליכי התפתחות. הגודל הממוצע בזקפה לפין הוא בין 10-15 ס"מ. מקווה שעניתי על שאלתך.


בן 14 שואל: #82961
יש לי גולה באחד מהפתמות בחזה כבר כמה חודשים היה לי את זה כבר פעם אבל זה עבר ופתאום חזר עכשיו פעם זה היה יחסית קטן ועכשיו זה מממש גדול תוך כמה זמן זה יעבור? והאם ניתן לעשות משהו לזרז את התהליך?

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר זו תופעה מאד שכיחה אצל נערים בגיל ההתבגרות. זה יעלם במשך הזמן, זה לא צריך להדאיג אותך. אין מה לעשות כדי לקקצר את התהליך.


בן 18 שואל: #82515
שלום יש לי פין באורך שהוא רפוי 5-6 ובזקפה הוא 17.5 זה הגיוני? האם הפין שלי ימשיך לגדול או שהוא סיים את התפתחות שלו והאם 17.5 הוא גדול או קטן

תשובה:
שלום רב, מה שאתה מתאר הוא נורמלי לחלוטין לגילך. גודל הפין שלך הוא לא מה שמעיד על ביצועיך במיטה, על הגבריות שלך או אם תהיה מאהב טוב. ולמה? כי רוב הבנות מגיעות לאורגזמה מגירוי דגדגן ולא מחדירה. למה אתה כל כך מוטרד מאורך הפין? האם אתה חושב שלגודל הפין יש חשיבות בהקשר לקיום יחסי מין? ארגיע אותך קצת, הגודל אינו מה שקובע בקיום יחסים עם בת זוג! ביחסים יש לתת חשיבות לתקשורת, למגע ליטוף, נשיקה, חיבוק. כל טוב


בן 15 שואל: #82535
שלום שוב ותודה שעניתם לי על השאלה אני רוצה לישאול כימת על כל אחת שאני מסתקל עומד לי וזה ממש נפשית אותי מה אני יכול לעשות כדי שזה לא יקראה?

תשובה:
שלום לך, בגילך הצעיר יש גירוי מיני כמעט מכל נערה או אישה שאתה רואה. זה הולך ונהיה בשליטה ככל שתתבגר ויהיה לך יותר ניסיון. מה שאני מציעה לך כרגע זה שכשאתה מרגיש שיש לך זקפה בסיטואציה לא מתאימה, אז תנסה לחשוב על משהו שממש לא מגרה אותך. משהו שמעציב אותך אפילו כדי שתוכל להוריד את הזקפה דרך חשיבה על משהו אחר. בנוסף, אתה יכול להצמיד את הפין לבטן התחתונה שלך, כשהכיפה של הפין כלפי מעלה, ולשים על הפין המוצמד את הגומי של התחתונים שלך ואת המכנסיים כדי שלא יראו את הזקפה. עשה זאת בשירותים וככה תוכל להסתיר את הזקפה שלך בציבור. שבת שלום


בן 14 שואל: #81974
התחילו לי בעיות באזור המפשעה של שיערות ובאזור איבר המין אז החלטתי להוריד שערות משם הבעיה היחידה היא שאני לא יודע איך אשמח אם תוכלי לתת לי כמה עצות.

תשובה:
שלום לך. זה נפלא שיש לך שערות באיבר המין, זה אומר שאתה גדל ומתפתח ולאט הופך מנער לבחור צעיר. השערות באיבר המין נועדו להגן מזיהומים ונשים וגברים רבים גאים בשיער באיבר המין שלהם. לא כדאי להוריד שיער ממקום זה כי שוב זה עלול לגרום לפצעונים באיבר המין, לחתכים במידה וזה עם סכין גילוח וכן כפי שכתבתי המקום מגן מפני זיהומים. כך נולדנו וכך נראים כולנו, גם גברים וגם נשים.


בן 15 שואל: #81753
היי שרירי הסקס באמת עוזרים לגמור יותר לאט ? ואם כן אז איזה תרגילים אפשר לעשות כדי לעבוד עליהם? ואם זה כמו כל שריר רגיל כאילו אם צריך לאכול חלבונים אחרי זה ? תודה

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, לא ידוע לי על אלו שרירים מדובר ולכן לא אוכל להמליץ לך על תרגילים. אם זה מידע שקיבלת מחברים שלך או מהאינטרנט, אז סביר להניח שזה מידע מוטעה. מדוע אתה רוצה לגמור יותר לאט? אתה בן 15 והזמן הממוצע לשפיכה בגיל 15 הוא 10 שניות כך שאין לך מה לדאוג אם זו המהירות בה אתה גומר. זמן השפיכה מתארך ככל שאתה מתבגרת ולומד לשלוט בגירוי המיני שלך. אין צורך לאכול חלבונים אחרי שאתה גומר. כל טוב!


בן 13 שואל: #81330
היי רציתי לשאול עם זה שביצה אחת שלי גדולה יותר מהשנייה זה בסדר וזה קשור להתפתחות האשכים או שצריך ללכת לרופא

תשובה:
שלום לך זהו מצב נורמלי, ההתפתחות המינית שלך נמצאת בראשיתה, ואכן ההתפתחות המינית מתחילה מגדילה של האשכים. חלקי גופינו אינם שווים וזה מצב טבעי שאשך אחד נראה גדול יותר מאשך אחר במיוחד מכיוון שאתה עדיין גדל. אם בכל אופן אתה מאוד מוטרד אתה יכול לפנות לרופא/ת המשפחה שלך ליעוץ. ספר להורייך. אין לך במה להתבייש. כל טוב!


בן 14 שואל: #81001
אני רוצה ללכת לרופא אבל אני מתבייש מאבא ואמא שלי להגיד להם שיקחו אותי לרופא אז יש דרך אחרת לבדוק את זה?

תשובה:
היי לך, קשה מאוד לאבחן ולטפל במצב רפואי בלי לבדוק, זה תפקידו של רופא. נסה לדמיין שכואבת לך האוזן או הברך. גם אז היית מתבייש מההורים ולא מבקש מהם לתאם תור לרופא? אם תתייחס לנושא בענייניות (זהו איבר ככל האיברים בגופך), ותבהיר להורים שיש בעיה שמציקה לך מאוד ואתה מבקש שיתאמו לך תור לרופא המתמחה בנושא (יש מרפאות קופת חולים המתמחות בטיפול במתבגרים), סביר להניח שתקבל תמיכה וליווי. אתה יכול ורשאי לבקש מההורים שלא ילוו אותך לתוך חדר הטיפולים אלא ימתינו בחוץ, אך תמיד מומלץ שאחד ההורים, או מבוגר אחראי המקובל על ההורים, ילווה אותך בתהליך. איחולי בריאות.