A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

התפתחות גופנית של בנים

דלת פתוחה הקרובה אליך

התפתחות גופנית של בנים

בן 14 שואל: #111947
היי, אני בן 14 וחצי ויש לי כמה שאלות: 1. איבר המין שלי טיפה מסובב הצידה על צירו לצד שמאל, האם זה בסדר ואפשר לסדר את זה? או שזה יסתדר לבד? 2. אני בן 14 וחצי וחבר שלי עוד שבוע בן 15, יכול להיות שיהיה לו איבר יותר גדול בצורה משמעותית ורק שנסיים את תהליך הגדילה נבדוק "למי יש יותר גדול"? 3. איך אפשר לדעת מה יהיה גודל איבר המין שלי? תודה, ואבקש פירוט רב כי אני נורא מודאג

תשובה:
שלום לך, אתה נמצא בגיל ההתבגרות ועדיין לא סיימת את ההתפתחות גופנית שלך. איברי המין יכולים להיות שונים אחד השני בצורה ובגודל וזה נורמלי לחלוטין, אין לך מה לדאוג. השוואות בין החברים הינן רווחות בגיל זה, אך חשוב שתבין שאין מקום להשוואות , כיוון שכל אחד מתפתח בצורה אחרת ובקצב שונה, הרבה תלוי בגנטיקה המשפחתית והיא שונה מאחד לשני ויתכן שגם בין האחים יהיה שוני וגם זה נורמלי. באותה משפחה יכולים להיות גבוהים/ נמוכים, שמנים/ רזים וכן גם בצורת אברי המין. ההתפתחות של הבנים מבחינה פיזית הינה עד גיל 21 ולעתים מעל. השתדל להיות רגוע ולא להלחיץ את עצמך, והזמן יעשה את שלו.


בן 15 שואל: #111738
שלום לכם, רציתי לשאול כמה זמן זרע מסוגל לחיות מחוץ לגוף ניסיתי למצוא תשובה ובויקיפדיה רשום 5-6 שעות ובכל מקום רשום אחרת לכן אני מאוד מבולבל אשמח אם תוכלו לספק לי תשובה אמינה.

תשובה:
שלום לך, אכן, המידע הרב באינטרנט עלול להיות מציף ומבלבל למדיי. אני שמחה שפנית אלינו. תאי הזרע יכולים לשרוד בתוך גופה של אשה עד לכ-5 ימים, בתנאים אופטימליים של חום ולחות. לעומת זאת, תאי הזרע, ברגע שהם מתייבשים וכשאין בתוכם לחות, הם מפסיקים להתנועע ואינם מסוגלים לחיות. כמובן שיכולתם לשרוד תלויה בסביבה בה הם נמצאים. כל משטח יבש, כמו סדין, בגד, עור, שהנו יבש, זיתרום להתייבשות נושל בזרע תוך דקות בודדות. כל טוב ושבת שלום


בן 15 שואל: #111630
היי, אני בן 15 ואני החלטתי שאני רוצה להוריד את השיער באיבר המין ובישבן ובפי הטבעת כי אני הומו פסיבי, הסיבה לכך היא שזה מאוד מציק לי שיש לי שם שיער ולא רק בגלל שזה יותר אסטטי בלי שיער. אני ניסיתי גלח אותו עם מכונת שמספרים איתה את השיער אבל השיער צמח במהירות, שמעתי על איזו מכונה Veet Infini’Silk שהיא עולה בסביבות ה1000 שמה שהיא עושה זה הבזקי אור כאלה שהורסים את שורש השערה ומעכבים את הצמיחה משמעותית ובררתי שזה יעיל ובטוח. הבעיה היא שאני בארון ואם אני אקנה את זה ההורים והאחים יחשבו שאני השתגעתי שאני רוצה לעשות את זה כי זה משהו שבנות עושות... יש לכם אולי עצה מה אפשר לעשות? כי אני מאוד רוצה לקנות את המכשיר כסף זו לא הבעיה.

תשובה:
שלום לך! לשיער על הגוף שלנו, ובמיוחד באיברי מין, יש תפקיד של הגנה ושליטה של הגוף בזיעה. כשמורידים אותו יש פגיעה בתפקוד התקין של הגוף, לכן אני ממליצה לך להמתין עם הרעיון של הסרת שיער ולחקור עוד קצת על הסיבות שבגללן אתה רוצה לעשות זאת. יחסי מין מהנים לא תלויים בהסרת השיער אלא במערכת יחסים שיש בה ביטחון, תקשורת והשלמה עם המראה של הגוף שלנו. אם בכל זאת תרצה להסיר את השיער אל תעשה זאת בעצמך! תגש לקוסמטיקאיות או מכוני הסרת שיער שזה יהיה מקצועי ללא פגמים על העור. בהצלחה


בן 14 שואל: #111364
שלום יש לי גל הזמן כשאני מתעורר זקפה וזה קצת מביך ואני לא מבין ממה זה כי אני חולם על משהו אחר לגמרי אבל זה לא הפעם היחידה כי במהלך היום יש לי זקפה בלי גירוי או משהו כזה פשוט יש לי ואני לא יודע מה לעשות כי חלק מהפעמים קורות בבית ספר וזה בדיוק הגיל שאם רואים אותי עם זה, זה הורס לי את החיים ולא יהיה אחד שלא ישמע על זה. זה דבר אחד, דבר שני מה הוא הגודל הנורמלי לגיל שלי, אני בן 14 עוד חודשיים ואני 1.58 ושוקל 67 ק"ג (אם זה עוזר)

תשובה:
שלום לך. זה מאד טבעי ונורמלי בגילך שמופיעה זיקפה בלי כל גירוי. גם זקפת בוקר זה דבר שקורה לכולם ואין לזה קשר לחלומות אירוטיים. זוהי תופעה פיזיולוגית נורמלית ובעיקר בגילך. עם הזמן זה עובר ויותר קל לשלוט בזקפה. לגבי בית הספר, תנסה ללבוש חולצות גדולות שמכסות על האיזור ויכולות להסתיר את הזקפה, וכאשר יש זקפה, נסה להסיח את דעתך מזה ולחשוב על דברים אחרים כמו לימודים, תחביבים וכדומה, וכך לגרום לזקפה לרדת. לגבי שאלתך השניה, אין גודל אחיד נורמלי, זה מאד תלוי במבנה ובנטיה הגנטית, כל אחד הוא מיוחד ושונה, אבל נראה שאתה ממש בגובה ובמשקל המתאימים לגילך, כל טוב!


בן 14 שואל: #111167
שלום ,אני בן 14 ואני מודאג מההתפתחות שלי. הקול שלי נשאר אותו קול ולא השתנה מכיתה ו ואין לי שערות בבית שחי ואני נמוך1.62אבל שיערות בביצים יש לי מכיתה ו או ה לא זוכר.בכל מקרה בחודשיים האחרונים גבהתי 3 סמ וגן התחילו להיות חצקונים קטנים שבקושי רואים והתחיל לצאת לי קצת יותר שפוך ממה שיצא(טיפות)...האם זה אומר שאני עומד לגבוה עוד ולהשתנות גופנית בזמן הקרוב?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, מפסיקים לגדול בערך בגילי 18-21 אז יש לך זמן (וחוץ מזה אני מטר ו58 ואין לי סיכוי להמשיך לגבוהה!!) אתה נמצא בגיל מאוד הורמונלי והגוף שלך עכשיו עסוק בהתפתחות והשתנות.. גם נושא הגובה הוא חלק מהותי בשלב ההתפתחות הזה.. אני מבינה את חוסר הנוחות שאתה חש בעקבות השינוי החיצוני, אבל תזכור שכל בני גילך חווים תהליכים כאלה ואחרים בשלב שאתה נמצא בו (אני בטוחה שיש לך חברים שחווים מגוון שינוים בגוף, או פחות שינוים ממך, וגם הם לא מרוצים ממה שהם חווים).. זוהי תקופה זמנית עד שכל השינויים יתייצבו ולאחר מכן גופך יהיה מאוזן באופן קבוע. לא משנה באיזה שלב אתה בחיים שלך, חשוב לשמור על אורח חיים בריאים כמה שיותר- כלומר, להקפיד לעסוק בספורט שאתה אוהב ולהשתדל לאכול תזונה נכונה. המון בהצלחה!


בן 14 שואל: #110835
היי אני בן 14.5 ויש לי בעיה ממש מציקה תמיד שאני יושב עומד לי מלא זמן ואז שאני קם הוא יורד אבל לוקח לזה בערך 10 שניות ואין לי איך להסתיר את זה ולהעביר את הזמן זה קורה לי בשיעורים שזה ממש בעייתי וגם שאני יושב עם ההורים וזה ממש לא נעים אשמח לעזרה אני לא יודע מה לעשות. תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. הבעיה שאתה מתאר היא מאד נורמלית וטבעית, במיוחד לבנים בגילך, זה קורה לכולם. זה גיל שהזקפה באמת מפתיעה ויכולה להימשך הרבה זמן. מה שיכול להקל עליך זה ללבוש חולצות ארוכות ולא צמודות ולא להכניס את החולצה למכנסיים, ככה זה יסתיר קצת את הזקפה כשתקום. בנוסף, פעילות עשויה לעזור. נסה ללכת לשירותים ולקפוץ קצת וזה אולי יקצר את משך הזקפה. כדאי גם לנסות להסיט את המחשבות לכיוונים אחרים כמו לימודים, תחביבים, משפחה, ולא לחשוב על דברים שמגרים אותך. עם הזמן יהיה לך יותר נוח לשלוט בזקפה ולהסתדר עם זה. בהצלחה!


בן 14 שואל: #110502
אני בן 14 ואני כיתה ט והגובה שלי הוא 156 ואני מרגיש ממש נמוך וכולם אצלי גבוהים ותמיד אומרים לי תישן טוב ולאכול טוב אבל זה לא ממש עוזר ולא נראלי אני יגבה עוד

תשובה:
שלום הגדילה בגיל ההתבגרות היא תהליך. היא מתחילה סביב גיל 11 וממשיכה לאורך מספר שנים, עד גיל 17. יש לך עוד זמן והגובה שלך אינו סופי עדיין. אצל כל אחד הקצב שונה ולכן יכול להיות שחלק מחבריך גבוהים ממך עכשיו. זה יכול להשתנות בהמשך. הגובה גם מושפע מהאופי המשפחתי. תנסה לקבל את המצב וללמוד להרגיש בנוח עם המראה שלך כי ממה שאתה מתאר אין בעיה כל טוב


בן 15 שואל: #110051
היי,אני בן 15 ומאונן כבר כמה שנים ,לפני חצי שנה בערך כשאוננתי הרגשתי אורגזמה אך לא קרה שום דבר מעבר(לא יצא זרע) ובזמן האחרון התחילו לצמוח לי שיערות ערווה ובאוננות בשבוע האחרון בזמן האורגזמה יוצאת טיפה אחת או 2 של נוזל שקוף ודביק,אני לא יודע אם זה זרע וגם אם כן למה בכמות כל כך קטנה? יש כאלה שאמרו לי שאלו טיפות אהבה ,איך לעשות שיהיה נוזל זרע אמיתי או שזאת מחלה ? תודה רבה מראש.

תשובה:
שלום לך, קודם כל, זה מאוד מתאים לגיל שלך לעבור כל מני שינוים גופניים, מבחינת מראה נוזל הזרע, וגם מבחינת הופעת שיעור. גם ימשיכו להיות לך כל מיני שינוים. בגלל שאתה מאונן כבר מס שנים, זה הגיוני שאתה יודע איך וכמה הפרשת זרע אתה מוציא כשאתה גומר. עם זאת, שינוי כזה שבבת אחת אתה לא מפריש בגמירה, יכול לקרות מכמה סיבות. ניראות וכמות ההפרשה מושפעת מגורמים כמו, תזונה ותדירות הגמירה, ובנוסף סיבות נוספות. על כן, אני מאמינה שאם זו תופעה מתמשכת, כדאי לך ללכת ולהתייעץ עם רופא משפחה, הוא יוכל לבדוק את העניין ולשתף אותך במידע רפואי, שלי אין לתת. המון בהצלחה בהמשך:)


בן 14 שואל: #110037
שלום, אני בן 14 יש לי קול מעצבן כזה שאני מדבר אני יודע שהתחלף לי הקול אבל אני לא יודע אם זה לגמרי כי הוא קול מעצבן כזה אז השאלה שלי היא כזאת כמה זמן לוקח לקול להשתנות לגמרי? כי מלפני שבוע אני מרגיש שיש לי עוד פעם זיופים בקול זה אומר שמשתנה לי עוד פעם?

תשובה:
שלום לך, אכן, הקול המשתנה הוא אחד הסימנים הבולטים יותר של גיל ההתבגרות ובעיקר אצל בנים. הקול מתחיל להתחלף אצל בנים בדרך כלל בין הגילאים 12-14, במקביל לשינויים אחרים המצביעים על השינויים הגופניים הרבים שמאפיינים את גיל ההתבגרות. יש בנים שאצלם השינוי בקול הוא יותר פתאומי ואצל אחרים הוא הדרגתי. אתה גדל, ואיברי גופך גדלים ומשתנים. גם אזור הגרון ותיבת הקול (היכן שמצויים מיתרי הקול שלנו) גדל ומתרחב, מה שגורם לקול להשמע עבה ונמוך יותר. הקפיצות בקול (מה שאתה מכנה "קול מעצבן") הן טבעיות. זו הדרך של הגוף שלך לייצר קול חדש בתנאים החדשים שנוצרים לו. אתה לא היחיד! כולם עוברים את השלב הטבעי הזה בדרך זו או אחרת. תוך כמה חודשים הקול שלך צפוי להתייצב, ו"הזיופים" ילכו ויפחתו. אל דאגה...


בן 14 שואל: #109912
שלום רציתי לדעת אם יש הבדל בין הזרע שלי כיום לבין הזרע שלי בעוד 15 שנים

תשובה:
שלום לך, הזרע יישאר אותו זרע . מה שמשתנה עם השנים זה רמת ההורמונים (בעיקר הורמון שנקרא טסטוסטורון) שבגיל שלך היא מאוד גבוהה. ההורמונים יכולים להשפיע על החשק המיני, לדוגמא. מקווה שעניתי על שאלתך. כל טוב.


בן 14 שואל: #109400
שלום אני בן 14 הופיעו לי שערות בביצים בכיתה ו אך לא צמח לי שערות בית שחי ולא צמחתי בגובה(1.59)ההורים שלי גבוהים יחסית ואח שלי גם גבוה לא הופיע לי שום סימן של גיל ההתבגרות.כשאני עושה ביד יוצא רק טיפות...תוכלי להסביר לי תופעות אלו?

תשובה:
שלום לך! כל מה שאתה מתאר טבעי ונורמלי ומאוד מאפיין את הגיל שלך. התחלת את גיל ההתבגרות בגדילה של האשכים, של איבר המין ושל צמיחת שערות. זה מה שקורה בהתחלה. הצמיחה לגובה קוראת אצל כל אחד בקצב שונה ויש לך עוד כמה שנים עד שתסיים את תקופת הצמיחה והגדילה שלך. באשר לאוננות - זה קורה להרבה נערים שבמהלך האוננות יוצאות טיפות בודדות של נוזל זרע. גם זה משתנה עם הזמן ועם ההתבגרות. נשמע שהופיעו לך הרבה סימנים של גיל ההתבגרות אבל אולי לא בקצב שציפית או בקצב של החברים /המשפחה שלך. לגוף שלך יש את הקצב שלו ואני בטוחה שהכל יקרה כפי שאמור לקרות. אתה מוזמן לקרוא עוד בעמוד הזה: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=518 בהצלחה.


בת 15 שואלת: #109180
ישלי חבר וכל הזמן שהוא איתי עומד לו .. למה ? ולמה עומד לבנים?

תשובה:
שלום לך, זקפה של בנים היא תגובה לגירוי מיני. כלומר, כשגבר מעורר מינית אז הפין מזדקף. זה דומה למה שעובר על בנות כשהן מגורות מינית. לבנות הפות מתרטבת וזה סימן לגירוי מיני. בגיל ההתבגרות יש נערים שיש להם זקפה ממוסכת, גם ברגעים לא מתאימים ולפעמים זה גם לא מגירוי מיני אלא מתגובה פיסיולוגית אל רצונית של גיל ההתבגרות. כל טוב


בן 14 שואל: #109027
מה יקרה אם איכשהו בטעות אני אשתין ואגמור בוא זמנית

תשובה:
היי! אי אפשר להשתין ולגמור באותו זמן. כאשר מתרחשת אורגזמה ונפלט נוזל זרע, הדרך של השתן נחסמת בעזרת השריר 'הנועל' את שלפוחית השתן. לפעמים יש מעט שאריות של נוזל זרע בשתן כאשר משתינים מיד לאחר פליטת נוזל הזרע וזה תקין לגמרי. כל טוב!


בן 15 שואל: #108881
בן 15 (בהמשך לשאלתי הקודמת) לפעמים כשמגרד לי בביצים אני מרגיש כאילו ביצה שמאלית שלי התפוצצה.... לא יודע אם אמור להיות ככה או לא פשוט הביצה הימנית שלי לא ככה ועוד משהו: כשהזין שלי במצב רפוי אז הוא באורך 5 סמ וכשעומד 8.5-9

תשובה:
שאלתך נענתה.


בן 14 שואל: #108795
שלום אני בן 14 והזין שלי בזיקפה 11 סנטימטר ובמצב רפוי בן 7 ל 5לכל החברים שלי יש יותר גדול משלי והייתי רוצה לדעת עם יש שיטות להגדיל אותו שמעתי על התרגילים שיש אבל אני לא יודע עם זה בריא וראיתי שיש זריקה שאפשר לשים ניתוחים ושיטות extra size כדורים וקרמים רציתי חישאול עם אני יכול לעשות משהו מאלה בגיל 14 ואם יש משהו עוד משהו אני ישמח לדעת היו לי הרבה מקרים עם בנות ותמיד עזבתי את זה בגלל הבושה ואני רוצה זתגידו חי מה הגודל הממוצע לפין בזיקפה ולא בזיקפה לגילי ראיתי שאתם רושמים לכל מיני אנשים בשאלות מספרים אחרים אז אני מבקש שתהיו כנים ואל תזבלו למ תסכל תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה עדיין בשלבי ההתפתחות של הגוף ולכן לא הייתי ממליצה לך לחשוב על שיטות להגדלת הפין. כל השיטות שקיימות עוזרות בהארכה של בין 1-2 ס"מ והן כוללות סיבוכים אפשריים, והאינטרנט מלא בשיטות שמבטיחות יותר אבל לא מספרים באתרים האלה את הסיכונים והסיבוכים שיכולים להיות בעקבותיהם. הרבה גברים חוששים שאיבר המין שלהם לא גדול מספיק, זה בגלל שהפין הגדול נחשב בחברה שלנו לסמל לגבריות או שמציגים בפורנו איברי מין זכריים ממש גדולים, אבל האמת היא שלכל גבר יש פין שונה מבחינת האורך, העובי והצורה. אתה רואה נתונים שונים על הממוצע כי מבחינת המחקרים הקיימים כל מחקר מציג נתונים שונים שבדק והם מסתמכים על שיטות אחרות למדידה. אני ארגיע אותך ואומר לך שהאורך שיש לך הוא נורמלי לחלוטין. לגבי המבוכה שאתה מרגיש עם בנות זה מובן לגמרי, וכמו שכתבתי קודם- הרבה גברים מרגישים כמוך. מה שחשוב במערכת יחסים זה הרגשה בטוחה ונוחה בלי קשר למראה הגוף החיצוני, מעבר לכך כל הגוף הוא מיני ולא רק איברי המין, ולכן במערכת יחסים כדאי להתנסות בסוגים שונים של מגע ולא רק בחדירה של פין לפות. האם חלק מהמבוכה שלך קשורה לכך שאתה חושש שלא תוכל לספק את בת הזוג בזמן מגע מיני? כי נשים לא חוות אורגזמה מחדירה של איבר המין אלא ממגע בדגדגן, ולכן אין לגודל איבר המין שלך משמעות עבור נשים.


בן 13 שואל: #108693
שלום, בטוח שאתם עוזרים לבני נוער רבים, אתם נהדרים!! בן 13 מתאמן בשחייה 9 פעמים בשבוע בוקר וערב, אימונים אינטנסיביים. בשילוב של האימונים ובית הספר יוצא מצב שאני לא אוכל הרבה, הכוף שלי כבר התרגל לזה כך שאני לא רעב... אבל לפעמים אחותי, בת 8, אוכלת בארוחות יותר ממני. ההורים קצת מודאגים אבל אני די רגוע, אני כמעט בכלל לא חולה אז לא נראה שזה מחליש אותי. האם זה ייפגע בגדילה וההיתפתחות שלי? מטר 1.62 משקל 39 ק"ג

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שאתה מתאמן, ספורט ממש חשוב לגוף ולנפש! אני לא יכולה לתת לך תשובה ישירה כי אנחנו לא גורם רפואי, ממליצה לך ללכת לתזונאית או נטורופתית (דרך קופת חולים) שתבנה לך תפריט מאוזן לפי הנתונים הפיזיים שלך ולפי האימונים. אני מבינה את הדאגה של ההורים שלך, ואני בטוחה שגם אתה יכול להבין אותם, אתה בגיל ההתבגרות וממש חשוב שתדאג לבריאות הגוף שלך, אולי תלך יחד איתם לתזונאית? שתוכלו לקחת אחריות כל המשפחה יחד. כל טוב


בת 28 שואלת: #108691
שלום אני בן 15 וחצי ויש לימאיבר מין קטן הוא באורך 7 ס'מ ובזיקפה 9 ס'מ 1. העם זה נורמלי 2. מה הממוצע לגיל שלי גם שאני מאונן אני לא מצליח לגמור כי יש לי ממש קטן מה עלי לאשות

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה חושש מגודל איבר המין שלך, אך אתה עדיין בתהליכי התפתחות ואין לך סיבה לדאגה, המצב שלך נורמלי לחלוטין. אתה לא מצליח לגמור ולהגיע לשפיכה מסיבות אחרות, כמו שאמרתי- אין לך איבר קטן. סיבות אפשריות לכך שאתה לא גומר הן לחץ, מחשבות על דברים אחרים, חרדה, דאגות, יום-יום עמוס וכדומה. ממש כמוך, הרבה גברים חוששים שאיבר המין שלהם קטן בעוד הוא נורמלי. החשש מגיע מצפייה בפורנו שמציג איברי מין באמת גדולים, מהשוואות שנעשות בין נערים וגברים, מאידיאל יופי שדורש מגברים להוכיח את הגבריות שלהם בסימנים חיצוניים וביניהם איבר המין, ומכך שאנחנו בחברה חושבים שהאפשרות היחידה לקיום יחסי מין היא בחדירה, כשבעצם יש המון אפשרויות אחרות למגע בין בני זוג.


בן 13 שואל: #108622
שלום, אתר נהדר אני בטוח שאתם עוזרים לבני נוער רבים, קיבלתי המון עזרה רק מלקרוא את התשבות. עכשיו לשאלה, יכול להיות שאני צריך לראות רופא אבל בשלב זה אני מעדיף לשאול כאן, אני מתאמן 9 פעמים בשבוע, שחייה, אימונים אינטנסיביים בוקר וערב, ישן 7 שעות, הבעיה היא שאני אוכל מוקדם בבוקר (06:15) קערת דגנים, עד עשר לא אוכל כלום, בעשר אוכל סנדוויץ וארבע פעמים בשבוע אוכל בחמש אחה"צ ארוחת צהריים שמוביל לארוחת ערב מצומצמת. בסופו של דבר אני בקושי אוכל וכבר לא מסוגל לאכול מנות גדולות (כנראה כי הקיבה התרגלה למנות קטנות ולא יכולה להכיל מנות גדולות יותר) וההורים קצת מודאגים. האם סדר היום ייפגע בגדילה וההתפתחות?

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הפעילות הספורטיבית וההתמדה. גודל הארוחות פחות משנה, אלא התדירות ומה הארוחות מכילות. מהתיאור שלך נשמע שאתה לא מקבל מספיק חלבונים ביחס לכמות ולאינטנסיביות של האימונים - למשל, במקום דגנים בבוקר (שמספקים פחמימות וסוכרים) כדאי לאכול כריך מלחם טוב עם גבינה קשה/ביצה. ומציעה שתחשוב כך לגבי שאר הארוחות שלך - איך אתה מקבל כמות מספקת של חלבון (בשר, עוף, דגים), וכמובן שליד חשוב לאכול גם פחמימה (לחם, פסטה, תפוח אדמה) וירקות. אם אתה לא מצליח לאכול מספיק חלבון - כדאי לחשוב על תוספת של שייק חלבון. ההמלצה שלי היא להתייעץ עם איש מקצוע שעוסק בספורט ובתזונה ולבנות איתו תפריט מתאים לאורח חיים שלך - ושגם יתמוך בגדילה. כדאי גם לשקול יום מנוחה בשבוע כדי לתת לגוף להתאושש. מקווה שעזרתי, כל טוב


בן 14 שואל: #108267
שלום אני בן 14 ואני מודאג בקשר להתפתחות שלי...אני יחסית נמוך לחברי וגם הוריי גבוהים (אני 1.58) וגם אין לי שערות בבית שחי , וגם ומתחת לפופיק.האם זה בסדר והאם אני אגדל משמעותית בגובה והאם יצמחו לי שערות?

תשובה:
שלום לך. החשש שאתה מתאר מלווה הרבה מתבגרים. כל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד ולכל אחד יש את קצב ההתפתחות שלו. לרוב, בתחילת ההתבגרות המינית של הבנים, מתחילים לגדול האשכים והפין, לאחר מכן מתחיל להופיע שיער ערווה ורק לאחר כשנה מתחילת תהליך זה מתחילה הצמיחה המשמעותית לגובה. ממה שאתה מתאר, כנראה שעדין לא הגעת לשלב זה של ההתבגרות. זה נכון שאתה מסיק כי לרוב כשההורים גבוהים ישנו סיכוי גבוה לכך שגם ילדיהם יהיו גבוהים, אך גם קצב ההתפתחות והגיל בו היא מתחילה מושפע מהגנטיקה שלך (אם אביך החל את התבגרותו בגיל מאוחר יותר משאר חבריו, יכול להיות שגם אצלך זה יהיה כך). איני חושבת שיש לך מה לדאוג, אך אתה בהחלט יכול להתייעץ עם רופא המשפחה שיכול לתת לך תמונה מלאה יותר. מוזמן להמשיך ולהתייעץ איתנו בטלפון ונשמח לענות על כל שאלה. כל טוב.


בן 13 שואל: #108264
היי קוראים לי אנונימי אני מאונן בערך חודש ואני לא כל כך נהנה מזה אם תוכלו לעזור לי זה יהיה נחמד אבל זה לא העניין... כפי שאמרתי אני די חדש לזה ויוצא לי אחרי קצת זמן נוזל שקוף שאני לא יודע מהו והוא לא גמירה נ.ב כאב בפעם הראשונה שגמרתי כאב לי והיה לי שוק קטן זה נורמלי זה לא נעים כמו שחשבתי שזה יהיה עוד נ.ב פעם קודמת שאלתי שאלה לפני חודש ועדיין לא עניתם לי תודה

תשובה:
שלום לך. מצטערת שלא ענינו לך בפעם הקודמת אוננות היא דרך נפלאה לחקור את גופך ולגלות מה גורם לך לעונג. אם אינך נהנה כרגע מהאוננות, אינך חייב להמשיך בכך. לרוב, מאוננים כשמרגישים עוררות מינית או חושבים מחשבות מיניות. אם ניסית לאונן בגלל סיבה אחרת, יכול להיות שלא הייתי מגורה מספיק ולכן לא נהנית. הנוזל השקוף שאתה מתאר הוא נוזל שיוצא מהפין לפני יציאת נוזל הזרע (לעיתים קוראים לו "טיפות אהבה") וזה לחלוטין תקין. אוננות אמורה להיות מהנה ולא מכאיבה. אם כאב לך עצם השפשוף בפין, נסה בפעם הבאה להשתמש בחומר סיכה כמו קרם גוף. המשך ליהנות מגופך.


בן 34 שואל: #107921
שלום רב יש לי ילד פעוט עוד לא בן 3 בפעם האחרונה שישן אצלי עזרתי לו להוריד את המכנסיים כדי לעשות פיפי בבוקר והבחנתי בריח של זרע, מה שגרם לי להסתכל על המכנס שישן איתו ולראות שהוא רטוב האם זה באמת קרי לילה או שיש הסבר פיסיולוגי אחר? במידה וכן האם זה סביר שזה יקרה בגיל כזה או שיש סיבה לדאוג להתפתחות לא תקינה? תודה

תשובה:
שלום לך, לא סביר שזה קרי לילה. קרי לילה קורה רק אחרי שהאשכים מתחילים ליצר זרע, מה שקורה בגיל ההתבגרות בלבד. הרבה יותר סביר להניח שהרטיבות היתה כתוצאה מפיפי שברח בלילה. הריח שאת מתארת של זרע, מאוד לא סביר שהגיע מהרטיבות של הילד. האם יש מקור אחר שממנו יכול היה להגיע הריח? אני מאמינה שאין סיבה לדאוג להתפתחות לא תקינה של הילד. את יותר ממוזמנת להמשיך להיות איתנו בקשר כל טוב


בן 14 שואל: #107803
היי אני בן 14 ויוצא לי לאונן הרבה ואף פעם לא יצא לי זרע עד עכשיו זה לא מה שהכי הלחיץ אותי ועכשיו גיליתי שבן דוד שלי שרק אתמול חגג 13 יכול להוציא זרע כבר מלפני חצי שנה מה הבעיה איתי

תשובה:
שלום לך, כל גוף מתפתח בצורה שונה ובקצב שונה. אתה כרגע בגיל ההתבגרות והגוף שלך עוד מתפתח ובונה את עצמו. זה בסדר גמור שלא יוצא לך זרע עדיין ואין בכך בעיה רפואית או כל בעיה אחרת, הגוף שלך פשוט מתפתח בצורה שונה מבן הדוד שלך - לכן אין לך שום בעיה! והכל בסדר.


בן 13 שואל: #107785
אני בן 13 ו8חודשים והאשכים שלי לא סימטרים (האשך השמאלי נמצא למעלה והימני למטה)וכתוצאה מכך הזין שלי נוטה ימינה גם שהוא רופף וגם שהוא עומד האם זה תקין או שאני צריך לדאוג

תשובה:
שלום רב. אני שמחה שאתה בוחן את גופך ומכיר אותו. זהו חלק חשוב מאוד בתהליך ההתבגרות שלך. הגוף שלנו אינו סימטרי. לעתים ההבדלים קטנים מכדי שנוכל להבחין בהם, אך לכולנו יש כף יד אחת גדולה יותר מהשנייה וכך גם בכפות הרגליים, העיניים ובאיברים נוספים. מה שאתה מתאר הוא מבנה תקין לגמרי של אשכים: הם גם אינם זהים בגודלם וגם לא ממוקמים באותו גובה בשק האשכים. בנוסף לזה, אצל גברים רבים הפין אינו ישר לחלוטין ונמצא בנטייה לאחד הכיוונים גם במצב זקפה וגם במצב רפוי. אינך צריך לדאוג כלל. אם בכל את אינך מרגיש רגוע תוכל להתייעץ עם רופא משפחה או אורולוג, אך איני חושבת שיש לך מה לחשוש. המשך ליהנות מגופך המיוחד. כל טוב.


בן 16 שואל: #107753
היי אורך איבר המין שלי בזקפה הוא 9 סמ ואני ואני כבר בן 16 וחצי . לכל מי שאני מכיר יש איבר מין יותר גדול. השאלה שלי היא הם זה שיש לי בעיות גדילה וגיל העצמות שלי הוא של בן 14 וגם הגבוה והמשקל שלי לא גדולים זה משפיע על אורך ועובי האיבר והאם זה עוד יגדל

תשובה:
היי, קודם כל אני רוצה לציין בפנייך שכל אחד מאיתנו שונה ומתפתח בקצב אחר. בדיוק כמו שהגובה שלך שונה או צבע עינייך, כך גם גודל איבר המין. וחשוב לי נורא ואפילו יותר לספר לך שהגודל באמת לא קובע. רוב הנשים (80%-90%) בכלל לא גומרות מחדירה של איבר המין הזכרי, אלא מגירוי חיצוני של הדגדגן (אשר נמצא בחלקו העליון של הפות בין השפתיים). לכן גודל איבר מינך לא ישפיע על תפקודך המיני. כדאי שתדע שהממוצע של גודל איבר המין הזכרי נע בין 10 ל 14 ס"מ. בנוסף, גבר ממוצע מתחיל את ההתפתחות המינית שלו בסביבות גיל 13 ותהליך ההתפתחות וההתבגרות יכול להימשך עד סביבות גיל 21. ממליצה לא להילחץ מעכשיו, ואל תשווה עצמך ביחס לאחרים. על כל שאלה או בעיה נוספת אתה מוזמן לפנות אלינו בדלת הפתוחה או להגיע לסניף הקרוב לביתך בשעות הפעילות.


בן 15 שואל: #107702
לא יוצא לי שפיך ואני בן 15 ואני מביא הרבה ביד ופשוט לא יוצא המבנה גוף שלי קטן ולכל החברים שלי יוצא מה עושים

תשובה:
הי, לא כולם מתפתחים האותו הקצב - וזה בסדר גמור. מאחר והנושא מטריד אותך - אני מציעה לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו בנושא, מניחה שהוא יפנה אותך לרופא אנדוקרינולוג שזה תחום ההתמחות שלו והוא יוכל לבדוק את קצב ההתפתחות ולהמליץ על טיפול במקרה הצורך. מוזמן כמובן להמשיך להתייעץ איתנו, כל טוב :)


בן 15 שואל: #107699
שלום אני בן 15 ומעולם לא יצא לי זרע ( שפיך ) לכל החברים שלי כבר יוצא יכול להיות בגלל שאני נמוך ורזה?

תשובה:
שאלתך נענתה


בן 15 שואל: #107686
היי תוכלו להסביר את הרצון שלי למין כל הזמן.תודה

תשובה:
שלום לך :) קודם כל, זה שאתה רוצה מין כל הזמן, זוהי תופעה נפוצה ובריאה במיוחד לגילך! בגלל שאתה בגיל שבו הגוף מתפתח בקצב מהר מהרגיל, והוא עובר כל מני שינוים, אתה חווה מלא תופעות חדשות שלא חווית קודם עם הגוף שלך. אתה לא רגיל, אבל אתה עובר משהו נורמלי לחלוטין. בגלל המעבר שהגוף שלך עובר מגוף של ילד לגוף של גבר, הגוף שלך שולח הרבה סימנים למוח שלך שאתה כביכול פעיל מיני. גם אם יוצא לפועל וגם אם לא, הגוף שלך מוכן ודוחף אותך לרצו ולחשוב על מין יותר ממה שאתה רגיל. דבר שני, כן קיים האפשרות לחשוב על מין יותר מדי- כשזה מפריע לתפקוד יומ-יומי. למשל, אם אתה לא מצליח לשבת לעשות מבחן כי אתה חייב או לגעת בעצמך, או אתה לא מצליח לחשוב על ום דבר אחר חוץ מסקס. ממה שאני הבנתי ממך אבל, זה לא מה שקורה לך. אם זה כן מפריע לך, אתה יכול לנסות לאונן יותר בבקרים או בערבים כדי שפחות יסיח לך. חשוב לי גם לציין, שאתה לא צריך לדאוג יותר מדי שזה משהו שאתה רוצה או חושב עליו כל הזמן. אם אני אומרת לך לא לחשוב על פילים ורודים, על זה אתה תחשוב. אין לך סיבה להיות מוטרד מזה! אם הזמן אתה תרגיש יותר שליטה על הגוף, ותראה שהגוף נרגע עם הזמן. לכל שאלה אנחנו כאן! בהצלחה,


בן 14 שואל: #107637
יש לי פיטמות גדולות ונפוחות ואני מאונן וגם חברים שלי מאוננים והם רזים ואני לא שמן ולא רזה מין באמצע כזה ולהם אין פיטמות אז אם אני ארזה זה ירד?

תשובה:
היי, לחלק מהבנים בתהליך ההתפחות הגופנית הטבעית לעתים יש גדילה של החזה או הפטמות וזה יכול להיעלם במשך הזמן. אין קשר לאוננות! ואין קשר בין האוננות להתפתחות הגופנית. נשמע שנושא המשקל מעסיק אותך הרבה, אני ממליצה לך לפנות לרופא לברר האם אתה במשקל תקין ובריא, ואם לא אז מה ניתן לעשות כדי לשפר את הבריאות שלך. בגיל ההתבגרות יש שינויים גופניים ולפעמים עולים במשקל אבל עדיין לא מגיעים להתפתחות מלאה בגובה, ולכן ייתכן ותיראה מעט מלא יותר למרות שההתפחות שלך תקינה. בהצלחה, מוזמן לפנות אלינו גם בטלפון לשאלות נוספות.


בן 14 שואל: #107331
שלום אני בן 14 ואיבר המין שלי בזקפה הוא 17 סנטימטר וזה בסדר,אבל אני שם לב שהוא נוטה קצת שמאלה ומתעקל למטה אני יודע שזה לא גורם נזק ממשי אבל זה ממש ממש מפריע לי ומוריד קצת ביטחון יש אפשרות לתקן את זה וממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך, כמו כל איבר אחר בגוף שלנו, גם איבר המין שונה בגודלו, צורתו וצבעו בין אדם לאדם. בנוסף, גם כן כמו איברים אחרים, איבר המין הוא לא בהכרח ישר וסימטרי. האמת שהיא שאצל רוב הגברים איבר המין הוא בעל נטייה מסויימת לאחד הצדדים. הסיבה לחוסר הסימטריה קשורה לגדילה הנפרדת של שני חלקים בתוך הפין שמאפשרים בסופו של דבר את הזיקפה. ברוב המוחלט של המקרים לנטייה לאחד הצדדים או למעלה/למטה אין כל השפעה על קיום יחסי מין, ובוודאי שאין צורך בתיקון המצב הזה. אתה בחור צעיר ולפניך עוד שנים של גדילה והתפתחות גופנית. אני מקווה שעם הזמן תתרגל לגופך ותהנה ממנו כפי שהוא.


בן 14 שואל: #107327
אני עוד כמה ימים בן 14 ואיבר המין שלי עוד לא גדל האם יש לדאוג? והאם הוא יגדל?

תשובה:
שלום, גדילת הפין והאשכים, כמו גם יתר השינויים הגופניים שמופיעים בגיל ההתבגרות, נמשכת לאורך מספר שנים, אתה צעיר מאד והשינויים הגופניים עוד לפניך, הפין שלך בהחלט צפוי עוד לגדול ולהשתנות ואין לך שום סיבה לדאוג. המתן בסבלנות ונסה להנות מהדרך שאתה עובר עד להשלמת הגדילה שלך.


בן 13 שואל: #107286
שלום קוראים לי *מצונזר* ואני בן 13 ואני קצת מובך וסיפרתי להורים ובזמן האחרון אני גומר במכנסיים פשוט ככה בלי פורנו ואוננות וזה כואב לי וזה ממש מלחיץ ומגעיל אותי ואני מרגיש ככה כל הזמן. יש לי המון שיערות ערווה ארוכות ממש והמון אם אני אגלח אותם זה יפסיק? או יהיה במינון? רק שאני חושב על בת יפה או קצת חושב על פורנו (אני רואה בערך דקה בשבוע והתחלתי לפני חצי שנה אז פורנו לא חדש לי מדי) בבקשה תעזרו לי אם מישהו צריך לספר להורים שלו על זה תאמרו! תתחילו עם אבא. תודה

תשובה:
הי, זה נשמע מאוד טבעי ונורמלי - אתה בראשית גיל ההתבגרות וכל גירוי הכי קטן יכול לעורר מינית - זה קורה לכולם ואין לך מה לחשוש. לגבי שערות - אם הן מפריעות לך אני ממליצה לגזור בעדינות עם מספרים - לא לגלח כי זה אזור עדין מאוד. מקווה שעזרתי, מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו :)


בן 14 שואל: #107245
היי השאלה שלי היא האם זה הגיוני שעדיין אין לי שיער בביית שחי? אני כבר בן 14.5 לכל החברים שלי כבר יש מגיל 12 ולי עדיין אין. אני יודע שהכל עניין של התפתחות ולכל אחד זה זמן שונה אבל באמת שכבר מגיל 13 אני מסתכל כל יום לראות אם יש משהו חדש ופשוט לא קורה כלום... יש דרך לזרז את הצמיחה של השיער בבית שחי בבית לבד? (אני מתבייש לאמר להורים שלי את זה אני יודע שהם יאהבו אותי אבל הם יחשבו שאני מגוחך..) תודה לעוזרים

תשובה:
הי, במקום לדאוג ולתהות לגבי זה אפשר לבדוק את זה. אני מציעה שתקבע תור לרופא משפחה, ושם תבקש הפניה לאנדוקרינולוג - זה רופא שמתמחה בהורמונים, והוא יוכל לבדוק אותך ולומר מה דעתו לגבי קצב ההתפתחות שלך. מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בן 14 שואל: #107090
האשכים שלי לא בגדלים שווים אחד גדול והשני קטן, אבל מה שמטריד אותי זה כשאני נוגע בגדול אני מרגיש שהצורה שלו היא שני כדורים מחוברים(כמו הספרה 8). האם זה מה שיכול לגרום לגודל הקטן של הפין שלי?

תשובה:
הי, אני מבינה שאתה מוטרד מהאופן שבו הגוף שלך מתשנה - וזה מאוד מוכר ולגיטימי וקורה לכולנו. מה שאתה מתאר נשמע הגיוני: זה שהאשכים שונים בגודל שלהם זה הגיוני לגמרי כי אין שני איברים זהים בגוף האדם (גם לא עיניים, ידיים, חזה נשי.... לגבי התחושה שאתה מתאר היא גם נשמעת תקינה מאוד. אלתשכח שכרגע אתה בגיל שבו הגוף עדיין משתנה. חשוב לאכול נכון ולספק לגוף את מה שהוא צריך כדי שהוא יוכל להתפתח ולגדול. גם איברי מין מגיעים בגדלים שונים - וזה נורמלי לגמרי. הגודל של איבר המין לא מגדיר את מי שאתה - אלא רק ההתנהגות שלך כלפי הסביבה והחברים. כל טוב :)


בן 14 שואל: #107089
אני עוד מעט בן 14.5 ועברה הרבה זמן מאז השאלה האחרונה שלי ושום דבר לא השתנה, גבהתי ממש קצת (1.57 מ'), צמחו לי קצת שיערות בגוף. אבל עדיין איבר המין שלי קטן מאוד (4-3 ס"מ רופף ו-9 ס"מ בזקפה), אני לא יודע מה לעשות אני מפחד שאיבר המין שלי לא יגדל הנושא הזה גורם לי להתבייש בעצמי ואני מפחד להחליף בגדים במלתחות. הלכתי לעשות צילום של כף היד וגילו שגיל העצמות שלי הוא 13.5 שנים ועל פי התקן זה בטווח נורמלי. האם יש סיכוי שיש לי בעיית התפתחות חמורה\מיקרופינס\חוסר רב בהורומונים? כי לפי הצילום, גיל העצמות שלי בטווח הנורמלי, אז אולי זה אומר שיש לי מיקרופינס ואיבר המין שלי ישאר ככה לתמיד? קראתי כל מיני דברים על מיקרופינס, לפי מה שקראתי יודעים על זה כבר עוד מהרגע שהתינוק נולד, אבל לפי ידעתי להורים שלי לא אמרו דבר על זה, יכול להיות שלא אמרו זאת בשנה שנולדתי (2003) והתחילו להגיד אחרי כמה שנים. אשמח אם תוכל לקרוא את השאלה הקודמת שלי בשביל להבין על מה אני מדבר. תודה מראש.

תשובה:
הי, אני מצטערת לקרוא על החששות שלך וחוסר שביעות הרצון מההתפתחות שלך גופך. זה אכן יכול להיות מתסכל. 9 ס"מ בזיקפה לא נחשב למיקרו פינס עד כמה שיודע לי, במיוחד שאתה צעיר וצפויה עוד גדילה והתפתחות. אבל אני מבינה את החששות שלך ולכן מציעה לך להתייעץ עם רופא אנדוקרינולוג שיוכל לבחון את הגדילה שלך גם דרך הורמוניםף ואולי יחליט שיש צורך במתן הורמונים כדי להאיץ את ההתפתחות. אתה יכול להגיע לרופא המשפחה ומשם לבקש הפנייה, או לחפש אנדוקרינולוג פרטי שיש לו הסדר עם קופת החולים שלך ולקבוע אליו תור (מניחה שכך זה יהיה מהר יותר). מקווה שעזרתי, כל טוב :)


בת 17 שואלת: #106916
היי, אני וחבר שלי ביחד כבר שנה והתחלנו לשכב לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מאוד בריאים, אנחנו שוכבים בכמות המתאימה ומעולם לא היו לנו בעיות ותמיד שנינו הגענו לסיפוק והנאה. לפני כמה ימים הוא בא אליי ופשוט לא עמד לו, הוא מאוד היה מתוסכל והתבייש במצב ולא ידע איך להגיב אליי, ראיתי שהוא התאמץ ממש ואחרי שעה הצליח לעמוד לו אבל לא ב100% והצלחנו לשכב, הוא גמר מאוד מהר ואחרי שעה שכבנו שוב ואז הייתה זקפה מלאה. הוא סיפר לי שלפני שבא אליי הוא אונן בבית פעם אחת או פעמיים, אני מנסה להבין אם יש איזו בעיה בקשר או במין שלנו או בכלל בו, או שזה מצב לגיטימי והוא קורה מידי פעם? וגם רציתי להבין למה זה קורה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נהנת מחיי המין שלך עם בן זוגך. חשוב לי להגיד כי כמו שלפעמים לנו הנשים לא תמיד מתחשק לבצע יחסי מין גם לגברים מותר-ואצלם זה מתבטא בכך שהם אינם מצליחים להגיע לזקפה. הקושי להגיע לזקפה יכול להיגרם מכמה סיבות: עייפות, לחץ -ממבחן לדוגמא, עצבנות, עצב ועוד. אני מקווה שאת מבינה מתשובתי שזה אומר כי זהו מצב לגיטימי שיכול לקרות מדי פעם :-). ציינת כי לפני שנפגשתם הוא אונן בבית פעם אחת או פעמים, דבר שכמובן יכול להשפיע אצלו על הקושי להגיע לזקפה. נשמע כי אין לך מה לחשוש מבעיה בקשר שלכם או בחיי המין שלכם, במידה ואת מרגישה שכן אמליץ לך לדבר איתו על זה.


בן 15 שואל: #106771
שלום אני בן 15 וחודשיים ויש לי ציצי ופיטמות מאוד גדולות ואני לא שמן אפילו יש לי קוביות,איך אני נפטר מהציצים האלה זה מפדח ופוגע בביטחון העצמי

תשובה:
שלום לך, גיל ההתבגרות מאופיין בשינויים גופניים רבים, ולפעמים בכלל לא פשוט להתרגל אליהם. נשמע שהשינויים שהופיעו אצלך מפריעים לך ופוגעים בבטחון שלך וזה בטוח לא נעים לך. חלק מהשינויים הם טבעים וצריך להתמודד איתם, גם אם הם לא הכי מוצאים חן בעינינו בהתחלה. הרבה מאד נערים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם או צורתו, גודל הפטמות שלהם או צורתן/צבען, ובכלל מאיך שהגוף שלהם נראה בגיל הזה. אם אתם חושב שגודל השדיים (כן, גם אצל בנים וגברים קוראים לאיבר הזה ככה) שלך גדול ויוצא דופן בהשוואה לחברים כדאי ללכת לרופא/ת המשפחה שלך רק כדי לבדוק שמדובר במצב תקין ובריא. אם הוא יגיד שזה מצב תקין זה יעזור גם לך לקבל את המצב, ואני מקווה שבהמשך כשתשלים את תהליך ההתבגרות והתתפחות הגופנית שלך תרגיש יותר בנוח עם איך שהגוף שלך נראה. אתה מוזמן לעדכן אותנו פה מה אמר הרופא/ה ואיך אתה מרגיש לגבי זה.


בן 15 שואל: #106770
איפה אמור להיות שיערות, רק מעל הזין או גם באשכים?

תשובה:
שלום לך, במהלך גיל ההתבגרות מתחילה צמיחת שיער גם באזור הערווה (מעל בסיס הפין) וגם על האשכים.


בן 17 שואל: #106527
אהלן, ישלי כמה שאלות מאוד חשובות צריך עזרה. 1. אני מטר שבעים וחצי וזה ממש לא נעים לי כי אני מרגיש נמוך לידי כול החברים שלי, שאני מתחיל עם בנות זה הורס לי מאוד וזה פוגע לי בבטחון העצמי אני גם מרגיש שאני מבורך כי הורי הם מאוד נמוכים. אבא 1.64 ואמא 1.48, יש סיכוי שאגבהה עוד כמה סנטימרים? 2. אני הייתי בזוגיות כמה פעמים בחיי, אך שאני מתחיל עם מישהי אני פשוט מגיע הביתה ורוצה סקס עם אותה אחת ומאונן עליה. הרצון הזה לסקס מונע ממני להגיע לזוגיות לטווח ארוך. אני עדיין בתול, השאלה כאן היא מה לעשות האם לנסות ולעשות סקס כי אני ממש רוצה את זה או פשוט לא כי אם אני יעשה סקס זה ירגיע אותי מבחינה מינית שאני יתחיל עם בחורות או רק יעורר? 3. אם כול זה שאני חושב שאני בחור מיוחד מכיוון שבגיל שלי הרוב יוצאים נהנים משתוללים ואני חושב על העתיד שלי - לומד על נשים,כסף,לימודים,פיתוח גוף ואני אדם לרוב דיכאוני עם חרדות, ישלי בשנה האחרונה המון מחשבות על מוות ופשוט אני מפחד שאני יעשה משהו מפגר, יש קול בראש שלי שמחרפן אותי בלי סיבה באמת. אני מתחיל תהליך ריפוי, אני מאוד סובל זה הגיוני בשלב הזה של החיים?זהגנטייכול להיות?

תשובה:
שלום לך, 1. כמו כל איבר בגוף גם הגובה של כל אחד ואחת מאיתנו שונה, והגובה שלך בהחלט נמצא בטווח הנורמאלי. יתכן שתגבה עוד בשנים הקרובות עד שתשלים את תהליך ההתפתחות הגופנית שלך, אבל המרכיב הגנטי הוא משמעותי מאד ואם שני ההורים שלך נמוכים יחסית ככל הנראה זה יהיה גם הגובה שלך. אני מבין שהיית רוצה להיות גבוה יותר, אבל מקווה שעם הזמן שאחרי תקופת השינויים הגופניים תרגיש בנוח עם הגובה שלך. 2. סקס וזוגיות הם בהחלט שני דברים שונים. בגיל שלך טבעי מאד שאתה חושב על סקס ורוצה להתנסות. הרבה אנשים רוצים שהפעם הראשונה תהיה משמעותית ומיוחדת, ולכן מחכים עד שימצאו את בת הזוג המתאימה לכך. ברור שבשביל זוגיות צריך להשקיע יותר, וכדי למצוא מישהי שתוכל להתרגש איתה באמת מהפעם הראשונה תצטרך כנראה להתאמץ. מצד שני, זה בטוח יהפוך את החוויה המינית שלך לעוצמתית ולמשמעותית יותר. 3. טוב לשמוע שאתה משקיע בעצמך ומפתח תחומים חשובים כמו לימודים ופרנסה. זה מראה שאתה אדם בוגר ואחראי. כמובן, שבזמן הזה של גיל ההתבגרות כדאי שגם תהנה, תפתח קשרים חברתיים (וגם רומנטיים) ותהיה רגוע ובטוח בעצמך. אם אתה חש דכאון וחרדה כדאי שתדבר על זה עם אדם מבוגר שאתה סומך עליו או גורם מקצועי כלשהו. כתבת שאתה בתהליך ריפוי, עם מי? אם לא נוח לך לדבר על הרגעים הקשים עם אחד ההורים אתה יכול להתייעץ בנושא הזה גם היועצת/המורה שלך בבית הספר וגם עם רופא/ת המשפחה שלך. בכל מקרה אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית. מקווה שעזרתי ושעניתי על מה שהטריד אותך, כל טוב!


בן 13 שואל: #106311
שלום .... אני בן שלוש עשרה ואני מאונן פעם אחת ביום ופטמה אחת שלי נפוחה עם ג׳ולה גדול ופיטמה שנייה נפוחה טיפה וג׳ולה קטנה אני יחסית רזה 50 קילו מטר1.63 אמשח עם תענו לי בהקדם

תשובה:
שלום לך, לא כל כך צלחתי להבין מה אתה שואל אבל אני אנסה לענות בכל מקרה. מה שאתה מתאר תקין ורגיל, במיוחד בתחילת גיל ההתבגרות. בגלל שאתה בתחילתו של גיל ההתבגרות צפויות לך עכשיו שנים של שינויים פיזיים והורמונליים רבים לא תמיד יש איזון מושלם בין האיברים. אתה תראה שהגוף ישתנה ויתעצב עם הגיל ואין לך ממה לדאוג. כל טוב!


בן 15 שואל: #106297
אני מביא ביד פעמיים בערך כל יום וגדלו לי הפטמות חבר שלי אמר לי שזה בגלל שאני מביא מלא ביד סליחה על הביטוי אבל אמשח לעזרה!!!

תשובה:
שלום לך אוננות בגילך זה בסדר ומקובל אם אתה נהנה זה אחלה ואין לך מה לדאוג הכל בסדר אתה לא עושה משהו שלא צריך לעשות המשך להינות, לגבי הפטמות שלך הן מתקשות וגדלות בזמן שאתה נמצא בגירוי מיני וזה חולף לאחר שגמרת, כמו כן אתה נמצא בשלב שעדיין לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך והפטמות משנות את צורתן כמו אברים אחרים בגופך הפין, שיעור, הקול שלך משתנה, הגובה מבנה הגוף ועוד, הפטמות הן רק חלק מכלל ההתפתחות שלך לא קשור רק באוננות, הכל בסדר לא להיות לחוץ ,אתה יכול לפנות אלינו בכל עת בכדי לענות על לך על מה שמטריד. בהצלחה


בן 16 שואל: #106143
שלום אני בן 16 ויש לי כמה שאלות אישיות ומביכות קצת אז ראשון: אני חי בפנימייה אם כמה חברים בחדר ואנחנו רואים את הפין של אחד והשני וזה כבר הרגל ואני יודע שיש לי את הפין הכי קטן ואז מדדתי ויש לי 10 ס"מ אורך של פין והתחלתי לאונן ליפני חצי שנה פחות או יותר וזה מרגיש לי מוזר ואני יודע שיש לי קטן והאם זה בסדר יחסית לגיל שלי שאלה שניה : יש לי כבר כמה שנים. פטמות גדולות ונפוחות שומניות וזה רק לי מכל הבנים ואני. לא מאוד שמן ואני מרגיש גם גולה בפטמה שנוגעים בה וזה כואב קצת וזה מביך אותי. שאלה שלישית: אני כל הזמן הייתיהילד הכי נמוך בין החברים אני בערך גובה 1.57 ושוקל 52 וזה די מטריד אותי כל השאלות האלו כר זמן רב.

תשובה:
שלום לך! השאלות שאתה שואל הן שאלות שהרבה מאוד נערים בגילך שואלים, כך שאינך צריך להיות מובך. בגילך קיימת הנטייה לבצע השוואות ומכיוון שאתה חי בפנימייה עם בני גילך הצורך הזה מוגבר עוד יותר מכיוון שאתם מבלים שעות רבות יחד וישנים באותו החדר. אני אשתדל לענות על שאלותיך לפי סדר: * לגבי אורך הפין- אורך הפין בזקפה בגבר מבוגר הוא בממוצע 13 – 15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10 עד 20 ס"מ. אתה נמצא עדיין בגיל ההתבגרות ועדיין נמצא בטווח התקין. חשוב שתדע שגודל שגודל איבר המין אינו משפיע על חיי המין העתידיים שלך או על איכותם. * לגבי האוננות - אין כל בעיה באוננות. זו פעולה טבעית ורוב הבנים והבנות מאוננים. * לגבי הפטמות הנפוחות והכאב והגולה שאתה מרגיש- גם זו תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות. יש מעין צמיחה מינימלית של "שדיים" (אלו לא באמת שדיים...) וכמו שאצל הבנות יש כאבים בעת צמיחת השדיים, כך גם אצל הבנים. אם זה מטריד אותך מאוד אתה יכול לפנות לרופא לבירור. * לגבי הגובה- גם נושא זה אינו צריך להטריד אותך. שוב, אתה עדיין בגיל ההתבגרות ואם ההבשלה המינית שלך התחילה באיחור, אתה יכול להמשיך ולגבוה גם עד גיל 20. בנות ובנים רבים מוטרדים מהמראה שלהם, בעיקר בגיל ההתבגרות, כך שזה בהחלט נורמאלי שאת עסוק בכך. אם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול אותן כאן או להתקשר לאחד ממספרי הטלפון המופיעים כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב!


בן 17 שואל: #105760
שלום , אני בן 17 יש לי איבר מין באורך 15 עד 15.5 ס"מ, והוא בעובי ממוצע לגמרי נורמלי. אני יודע שאיבר המין שלי לא קטן ויכול לספק בחורות (הייתי כבר במיטה עם בנות ושמעתי רק דברים טובים). ואני מטר 60 ויש לי כבר זיפים ושיערות בכל מקום. אני רוצה שיהיה לי 18 בשביל הבטחון העצמי שלי וקראתי שיש כל מיני כדורים שאפשר לקחת.. האם זה מסוכן?ועד איזה גיל גודל איבר המין (אם הוא עוד יכול לגדול בכלל)? והאם אני יכול עוד לגבוה? תודה

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אורך ממוצע לאיבר המין הגברי הוא 14 ס"מ, אז אתה בכל אופן מעל הממוצע. דבר שני, האיבר המין בעיקרון ממשיך לגדול עד סביבות גיל 18. לגבי הכדורים, יש תופעות לוואי לכל תרופה הורמונלית.. במיוחד שמדובר באיבר המין, לא הייתי רוצה להמליץ על מניפולציה חיצונית עליו כי זה יכול להשפיע על הרגישות של האיבר ובהמשך על ההנאה האישית שלך. מומלץ להשאיר את האיבר כמו שהוא. נשמע שהסיכונים מול התוצאה הרצויה לא שווים ולא הכרחים בכלל. בקשר לגובה שלך, זה מאוד משתנה אצל כל אחד אבל בעיקרון מסיימים לגדול באופן סופי עד גיל 21. לכל שאלה אנחנו כאן :)


בן 16 שואל: #105443
זה קצת מוזר אבל שמתי לב שמעל איבר המין מופיע כמו פצעים שמופיעים בפנים רק שם איפה שהשיער וגם שחורים זה בגלל גיל ההתבגרות? או תזונה אשמח לתשובה

תשובה:
שלום לך, ראשית כל הכבוד על העירנות והמודעות לגופך. לא ציינת האם את/ה זכר או נקבה, בכל מקרה אנסה לענות לשאלתך. פצעים באזור של איבר המין יכולים לנבוע ממספר גורמים, חשוב לזכור שזה גם יכול להיות טבעי לחלוטין. בכל אופן אם זה מטריד אותך או אם מדובר בפצעים גדולים/כואבים/אדומים, אז כן היתי מממליצה לך לפנות לגניקולוג או רופא משפחה על מנת להתייעץ כי מאוד יכול להיות שהרופא יוכל להציע לך פתרון לבעייתך. אני לא חושבת שתזונה יכולה להשפיע במקרה זה, אך שוב הכי טוב להתייעץ על רופא לגבי זה. הרבה בהצלחה


בן 14 שואל: #105380
אבל לא כל אחד צריך לקבל קרי לילה?

תשובה:
היי! כפי שכבר נענית, יכול להיות גם שלא תחווה קרי לילה. כל טוב.


בן 14 שואל: #105359
שלום אז זה אומר שרוב הסיכויים יהיה לי קרי לילה או כבר לא יהיה לי?

תשובה:
שלום, אין ממש דרך לדעת מה ה"סיכוי". יכול להיות שיהיה מתישהו בשנים הקרובות וגם יכול להיות שלא. כמו שאמרתי, בכל מקרה הכל בסדר איתך ואין שום סיבה שתהיה מודאג מהנושא. כל טוב!


בן 18 שואל: #105254
שלום לכם, שמעתי על האתר הזה המון. והחלטתי לפנות אליכם, אז ככה. בחודש האחרון איבר מיני רועד מעצמו והוא קשה, וממש גדול משמעותית מהרגיל. הוא רועד (אני לא יודע למה), ומוציא מעצמו נוזל לבן ולפעמים שקוף שמאוד דביק, ובעת הפליטה זה מרגיש לי מוזר ונעים. למה זה קורה? זו בעיה? אם כן אני ממש מבקש שתעזרו לי, אני מאוד לחוץ. מקווה שתענו מהר ותתנו תמיכה.

תשובה:
שלום, יתכן שמה שאתה מתאר הוא זיקפה ושפיכה נורמאלית. זיקפה היא המצב שבו איבר המין גדל ומתקשה, והיא מתרחשת בעיקר בזמן עוררות מינית. שפיכה היא בעצם פליטה של נוזל הזרע מאיבר המין, והיא מלווה בדרך כלל בתחושה נעימה. זיקפה ושפיכה הן חלק טבעי בשנת הלילה של נערים מתבגרים (במסגרת תופעה שמכונה "קרי לילה"), בזמן אוננות ובזמן קיום יחסי מין. לא נשמע שיש לך סיבה להיות מוטרד או מודאג מהנושא. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן גם לפנות אלינו טלפונית.


בן 14 שואל: #105221
עם אני מאונן ויש לי שפיך זה אומר שהיה לי כבר קרי לילה או שלא היה לי ולא יהיה לי

תשובה:
שלום, המושג "קרי לילה" מתייחס לתופעה שבה במהלך הלילה יש שפיכה של נוזל הזרע מבלי שמקדימה לכך אוננות. התופעה נפוצה מאד במהלך גיל ההתבגרות, אך קיימים גם בנים שלא חווים אותה וגם זה נורמאלי לחלוטין. בדרך כלל כשיש קרי לילה רואים זאת בבירור בבוקר. יתכן שבהמשך תחווה את התופעה הזאת ויתכן שלא, ובכל מקרה כפי שאמרתי מדובר במצב נורמאלי.


בן 13 שואל: #105034
שלום, אני בן ואני בגיל 13.5 ואני מאוד חושש לגבי גודל איבר מיני כשהוא רפוי הוא בסביבות הגודל של 3ס"מ ושהוא עומד הוא בגודל של 4.4 ס"מ. יכול להיות שהוא יגדל לי בהמשך או שיכול להיות שעוד מעט ניגמר "זמן הגדילה" שלו והוא ישאר בגודל הזה? אשמח לקבל משוב תודה D:

תשובה:
שלום, אתה צעיר מאד וכמובן שהגוף שלך לא השלים את תהליך ההתפתחות הגופנית אשר נמשכת בדרך כלל מספר שנים. הירגע, המתן בסבלנות ותן לזמן לעשות את שלו.


בן 21 שואל: #104792
יש לי כמה שעלות לגבי קרי לילה ( מצתער מראש על שגיות הכתיב ) האם יכול להיות יותר מי פעם אחת קרי לילה? האם זה יכול ליקרות בגיל 20 ומלע? הסיבה לקרי לילה (מי מה שאני מבין) היא בגלל איצתברות גדולה של הזרע באשכים, אבל ידוע גם שזרע שנישער מלה זמן באשכים בלי שימוש בו הוא מת, כך ששני הדברים נוגדים זה את זה, אשמח לכבל אסבר...

תשובה:
היי לך. אני שמחה שפנית אלינו :) קרי לילה יכול להופיע מגיל ההתבגרות והלאה, בכל גיל, וכמובן שגם יותר מפעם אחת, זו תופעה טבעית ונורמלית לחלוטין! אתה צודק בדבריך לגבי הצטברות של זרע באשכים - הזרע מיוצר 24/7, הדרך של הגוף "להיפטר" מהייצור המסיבי הזה כאשר אין שפיכה יזומה (יחסי מין או אוננות) היא ע"י קרי לילה. הזרע שנמצא באשכים לא מת (לא משנה כמה זמן הוא נשאר באשכים). מה שכן, איכות הזרע יורדת לאט לאט עם הגיל, אך מדובר על החל מגילאי 40 ומעלה לפחות. הזרע מת רק אחרי שהוא יוצא מהגוף, תוך כמה שעות ספורות בדרך כלל, תלוי בתנאים שמסביב. חשוב שתדע שאוננות מורידה את ההופעה של קרי לילה, בצורה זו יש שפיכה יזומה של הזרע וכך אין את ההצטברות שגורמת לקרי לילה. מקווה שהצלחתי לעזור :)


בן 17 שואל: #104727
קוראים לי עומר, אני בן 17.5 ודיבר במין שלי בזיקפה הוא 11 ס"מ, יש סיכוי שהוא עוד יגדל? והאם יש כדורים שיכולים לעזור? ולמה תמיד שאני שם את הידיים על המפשעה ומושך אותה לאחור אז זה גודל? ואחי היה חשפן יכול להיות שהוא קיבל את האיבר מין "הגדול"? בבקשה תענה על כל השאלות. תודה.

תשובה:
שלום לך, אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות, בו הגוף עדיין משתנה גופנית ורגשית. יש כאלו שמגיעים להתפתחות מלאה בגיל מוקדם יותר ויש כאלו שגם בגילאי ה-20 עדיין משתנים ומתפתחים. גודל איבר המין שלך הוא נורמלי לגמרי, ובכל מקרה אין לך מה לחשוש מהגודל שלו. יכול להיות שכשאתה נוגע במפשעה יש גירוי מסוים שמשפיע על איבר המין, או שאתה פשוט דוחף את העור מסביב לאיבר המין וזה נראה כאילו הוא מתמתח או גדל. זה שאתם אחים לא אומר שאתם תיהיו דומים בכל דבר. כמו שיכול להיות שיש לכם שיער אחר, אף אחר או גובה אחר ייתכן גם שאיבר המין יהיה שונה בצורתו ובגודלו. בכל מקרה, אין דבר כזה שהוא "קיבל" את האיבר הגדול, כי הגוף של כל אחד נראה אחרת ולא תלוי אחד בשני. המתן בסבלנות ועם הזמן אני מקווה שתראה את השינויים שגופך יעבור ותרגיש בנוח איתם. נסה שלא להשוות לאחרים, כי בדרך כלל זה רק יוצר חשש ואי נעימות. בהצלחה,


בן 15 שואל: #104627
שלום, אני בן 15 וגודל הפין שלי די קטן. אין לי הרבה שערות, רק קצת ואפשר להגיד שאני לא ממש מפותח. הגובה שלי הוא 153 ס"מ. כשאני מאונן אני מרגיש את הגמירה עצמה אבל לא יוצא לי שפיך. האם זה תקין?

תשובה:
היי, מה שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי, כל אחד מאיתנו מתפתח בקצב אחר והגוף שלנו נראה אחרת אחד מהשני. ישנם בחורים שעירים וישנם כאלו שבכלל לא, גודל איברי המין שונה זה מזה בדיוק כמו שמבנה הפנים או הגובה שלנו שונה. אתה עוד בתחילת תהליך ההתבגרות המינית והגופנית שלך ולכן אין לך סיבה לדאגה, כנראה שתחוש בעוד שינויים במהלך השנים הקרובות.. אם אתה בכל זאת מודאג מהעניין אתה יכול לפנות לרופא\ת משפחה כדי לוודא שהכל תקין. כל טוב.


בן 13 שואל: #104257
היי אני בן 13 ולכל החברים שלי יש את התחושה שהם רוצים לאונן ורק לי אין, אני מנסה מידי פעם לאונן אבל זה לא ממש מספק זה בסדר? בנוסף עדיין לא יוצא לי זרע זה תקין? ובגילי זה בסדר לראות פורנו?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההתפתחות הפיזית והמינית שונה בין אדם לאדם. אתה צעיר וסביר מאד שאינך מרגיש רצון לאונן. גם התפתחות איברי המין, כמו גם הופעת נוזל הזרע, ככל הנראה תופיע אצלך בגיל מאוחר יותר. לגבי פורנו - אם אינך מרגיש רצון ועניין במין ובאוננות למה אתה רוצה לראות פורנו? הרבה מאד נערים צעירים ובוגרים צופים בפורנו. חלקם הגדול נהנה מכך, אך חלק מהצופים מרגישים בסופו של דבר שהצפייה בפורנו פגעה ביכולת שלהם להנות מיחסי מין שגרתיים ו"רגילים" בחיים האמיתיים. בפורנו רואים הרבה מאד דברים לא אמיתיים, ולעיתים אם צופים בפורנו מגיל צעיר מפתחים ציפיות לא ריאליות בנוגע ליחסי מין שבסופו של דבר יכולות להביא גם לאכזבות ותסכול. הבחירה אם לראות או לא לראות פורנו היא שלך כמובן, אך חשוב שתבחר בהתאם לרצון ולעניין האישי שלך ולא בגלל שכך עושים חבריך. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול כאן או לפנות אלינו טלפונית. כל טוב!


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 13 שואל: #103520
שלום אני בן 13 ויש לי פחדים נורא גדולים כשהזין שלי רפוי הוא 5.2 סנטימטר ושעומד אז הוא12 סנטימטר. אני מאונן כמעט כל יום ואני נהנה אך יש בעיה עדיין אין לי שפיך ומלא ילדים שאני מכיר אומרים שכבר יש להם ולי אין ובגלל זה אני ממש דואג. אשמח לתשובה בהקדם כי זה חשוב לי לדעת

תשובה:
שלום לך. אתה בחור צעיר, וטבעי שאתה עדיין לא מגיע לשפיכה. כדאי לדעת שלכל בן (או בת) יש את קצב ההתפתחות הגופנית והמינית שלו, אז בעיקר בשלבים הראשונים להתגברות חבל להילחץ מהשוואות. המשך להנות מהגוף שלך וללמוד להכיר אותו. כל טוב!


בן 13 שואל: #103470
היי, תודה על התשובה הקודמת יש לי עוד שאלה 1 אני מאונן ואני רוצה לגרום לגמירה שלי להיות יותר חזקה איך אני עושה זאת. 2 שאני משפיך אז יוצא לי חומר שקוף ולא לבן למה זה?

תשובה:
שלום לך, אתחיל משאלתך השניה. זרע יכול לצאת בצבע שקוף ועד לבנבנן וזה תקין לגמרי שהוא יוצא ככה. אין לך מה לדאוג. בנוגע לשאלתך הראשונה, אתה רק בן 13, תחילת גיל ההתבגרות, ותחילת השנים של האוננות שלך. העוצמה של האורגזמה שלך תשתנה במהלך החיים ואין איך לשנות אותה באופן ייזום. המשך להנות ולהכיר את גופך.


בן 13 שואל: #103391
שלום אני בן 13 אורך הפין שלי גדול (16 ס"מ) יחסית לבנים אחרים ואני ממש מרוצה מזאת. יש לי דחף מיני חזק מאוד לבנות וכל הזמן הפין שלי בזיקפה מקסימלית... מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא במהלך גיל ההתבגרות, וטבעי שאתה חש מגורה מינית לעיתים קרובות ולכן גם הגיוני שתהיה לך זיקפה. מה שאתה מתאר הוא חיובי בסך הכל וטוב שאתה מרוצה. כמובן, הימנע מלפגוע במי שמסביבך ואל תכפה את הדחף המיני שלך ללא הסכמה ורצון של הצד השני. כל טוב!


בן 15 שואל: #102929
אני מנסה לדבר עם אמא שלי בקשר להכל אבל כל רמז שאני איתן לה היא מיד תגיד איך אתה מדבר ואבא שלי עזב את בית ואתו אני במיוחד לא רוצה לדבר על זה ויש הרבה דברים שאני רוצה לפתוח למישהו אבל אני ממש סגור ואני הייתי רוצה לדעת איפה אפשר לשאול בקשר לתזונה ושינה (באתר) כי אני חייב עם זה עזרה

תשובה:
שלום לך אני חושבת שזה נפלא שאתה מחפש עם מי להתייעץ כי ממה שאתה כותב בבית אתה לא מרגיש בנוח לדבר על זה. האם יש סביבך מבוגר שאתה מרגיש איתו\ה בנוח, סומך עליו\ה כמו מורה או יועצת, חברה של אמא, דוד\ה? אתה יכול לנסות לפנות גם לרופא משפחה - הוא יוכל לייעץ לך בנושאים של תזונה ושינה בגיל ההתבגרות. אתה מוזמן גם להגיע לסניף שלנו שקרוב לאזור מגורייך בשעות הפעילות. אתה מעיד עלייך שאתה סגור אבל גם אני שומעת ממך שאתה מאוד רוצה לשתף ולקבל עזרה לכן כדאי לך לנסות ואני בטוחה שגם אם בהתחלה זה אולי יהיה קשה או מביך העזרה שתקבל וההקלה שיש בלחלוק קושי עם מישהו יקל עלייך מאוד - אני מחזקת אותך לפנות לעזרה. בהצלחה! :-)


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 12 שואל: #101817
אני בן 12 עוד מעט 13 ויש לי כמה שאלות 1. האם לגיל 9ס"מ בזיקפה זה קטן 2. אני מהונן פעם ביומים זה יותר מידי או קצת 3. שאני מסים יוצא נוזל שקוף דביק כי זה לא ניראה לי שפיך.

תשובה:
שלום לך, אז לשאלתך הראשונה- איבר המין שלך בגודל רגיל לחלוטין לגילך, ואתה עוד בגיל שהגוף שלך משתנה ומתפתח, אז אין מה לחשוש. לשאלה השנייה- זה נורמלי לחלוטין לאונן ואין בזה שום דבר רע, וגם אין הגבלה לכמות הפעמים ביום, כל עוד זה לא פוגע לך בדברים שאתה רגיל לעשות ביום יום. לשאלה השלישית- הנוזל שיוצא לך הוא אכן נוזל הזרע, והוא יכול להופיע גם בצורה שקופה וזה נורמלי לחלוטין.


בן 17 שואל: #101527
בן 17 נהיה לי פתאום מהתחלת איבר המין עד איזה 3ס'מ מהכיפה הזין נהיה חום כזה קצת כהה מהרגיל ומשם עד לכיפה רגיל זה בסדר ?

תשובה:
היי, זה יכול הצבע של העור שלך, שזה נורמלי ולגיטימי. לפעמים יש הבדל בצבע של איבר המין. מומלץ להתייעץ עם רופא.


בן 12 שואל: #101469
שלום רציתי לדעת מתי אני יתחיל להשפיך ואיך זה אמור לקרות (מה אני אמור לעשות כדי שזה יקרה מהר יותר) תודה

תשובה:
שלום לך זה קורה באופן טיבעי ואין לנו כל יכולת להשפיע ולדעת מתי הגוף שלך יתחיל לייצר נוזל זרע. אני יכולה להרגיע אותך שזה מאוד נורמלי שאתה עדיין לא שופך. אתה מתחיל את גיל ההתבגרות וזה תהליך שלם ומלא בשינויים - שיער גוף, ריח זיעה, שינוי הקול, גביהה ועוד...התפתחות מינית היא רק אחת משלל התמורות בגופך. קח את הזמן ותהנה. אין צורך להילחץ, זה יגיע.... מבטיחה :-)


בן 12 שואל: #101448
שלום אני בן 12 וחצי ואני מרגיש ממש רע אני גר בפנימיה והבנים מתקלחים ביחד כיאלו חברים וצחוקים ולכולם יש שיערות בבית שחי באיבר המין ואיבר המין שלהם הוא הוה וארוך ולי יש רק 4 סנטימטר אני מאוד מוטרד מזה האם זה בסדר לגיל שלי ומה אני צריך לעשות ?

תשובה:
שלום, אין צורך לחשוש מגודלו ועוביו של איבר המין, במיוחד לא בגיל הזה. אתה בגיל ההתבגרות והגוף שלך נמצא באופן מתמיד בתהליך של התפתחות וגדילה. תהליך ההתפתחות של כל אדם (גבר או אישה) הוא שונה ואינדיוידואלי, אין צורך להשוות את גודל איבר המין או רמת השעירות שלך לזו של חבריך. שי לך עוד כמה שנים טובות להתפתח ולגדול והגודל\רמת השעירות יכולים להשתנות. מוזמן להתקשר אלינו לדלת הפתוחה לכל שאלה נוספת:)


בן 13 שואל: #101419
אני בן 13 איבר המין שלי בגוד 3 סנטימטר כשהוא לא זקיף וכשהוא זקיף הוא 8 האם זה הגיוני לגילי ואשך אחד שלי יותר קטן מהשני האם להילחץ?

תשובה:
שלום לך אתה נמצא בגיל בו הגוף שלך עובר שינויים פיסיים והורמונליים ההתפתחות הגופנים שלך עוד לא הושלמה ,גודל הפין הוא פונקציה של השלב בהתפתחות שלך עלייך גם לדעת ששלבי ההתפתחות שונים אצל כל אחד כך שאין טעם להשוות עם חבריך. לגבי האשכים זה אפשרי שאחד יהיה מעט גדול מהשני מה שחשוב זה לבדוק אם האשכים נמצאים בשק האשכים , אפשר לחוש אותם כשנוגעים בעדינות בשק חשים כמו "גולה" קשה בפנים. בסך הכל אין מקום לדאגה . כל טוב


בן 16 שואל: #101342
בזמן האחרון יש לי ריח מסריח מהפין ואני לא יודע מה הסיבה לזה וגם אחרי שאני מתקלח ושם סבון זה לא ממש עובר מה אני יכול לעשות? ומה הסיבה לריח?

תשובה:
שלום לך ריח רע יכול להיות תוצאה של הזעת יתר, הפרשות, או נטיית של הגוף, אתה נמצא בגיל ההתבגרות גופך משתנה גם חיצונית וגם הורמונלית הריח נובע מהשינויים הללו, בכדי למנוע זאת עלייך להתקלח לעיתים קרובות ממה שהורגלת, כמו כן קיימים תכשירים המונעים ריח וניתן להשתמש בהם. כל טוב


בן 15 שואל: #100953
שלום אני בן 15 ורציתי לשאול עם החברה שאתה מסתובב איתה משפיע על הגובה שלך ואם משקולות באמת מורידות מהגובה וזה ואם הם כן אז למה שחייה לא זה גם מפעיל תשרירים ורציתי לשאול גם עם יש אוכל מיוחד שגורם לך לגבוהה יותר ובעניין הזין שלי זה בריא לזיין בכורה בגיל הזה

תשובה:
שלום לך, הגובה שלך נקבע מבחינה גנטית, אם במשפחה שלך יש גבוהים אז אולי יש לך סיכוי להיות גם גבוה אבל לא בהכרח . אין קשר בין מי שאתה מסתובב איתה לגובה שלך. לגבי הרמת משקולות, במידה ולא עובדים בצורה מבוקרת עם הדרכה אישית התואמת לגילך ולהתפתחותך הגופנית זה יכול להשפיע בהתפתחות. בשחייה אתה משתמש במשקל הגוף בדרך כלל ולא מוסיף משקלים כבדים. חשוב לשמור על תזונה נכונה ומותאמת למאמץ הגופני שבא אתה עוסק על מנת לבנות את השריר לאחר המאמץ ולפני המאמץ. אין אוכל שיכול לגרום לך לגבוה, כמו שציינתי זה יותר מרכיב גנטי. לגבי יחסי מין לגילך, חשוב שתיצור קשרים אמתיים עם בנות המין השני ותתפתחו יחד עם אהבה, כבוד ויושר וברגע שתרגישו שהגעתם לשלב שבו תרצו לקיים יחסי מין עם חדירה חשוב שתלמדו יחד את הנושא לעומק על מנת שתחוו חוויה חיובית. ממליצה לך לגשת לדלת הפתוחה באזור מגוריך לקבל מידע על אמצעי מניעה.


בת 15 שואלת: #99315
אני עם חבר שלי שמונה חודשים כבר ויש לנו קשר רציני ובריא ומאוד אוהב. הסקס שלנו מעולה ויש בינינו כימייה טובה אבל יש רק בעיה אחת וזה שהוא גומר מהר מדי, שזה מפריע לי טיפה אבל אפילו יותר מפריע לו. האם יש דרכים שאני יכולה לעזור\ לגרום לכך שיגמור לאט יותר? תודה!

תשובה:
היי, אין דבר כזה מהר מדי, אבל אם זה מפריע לכם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. בהרבה מקרים לנשים לוקח יותר זמן לגמור מאשר לגברים, אז אפשר שלפני החדירה הוא יגרה אותך בצורה שנעימה לך, וכשאת תרגישי שאת מספיק מגורה וקרובה לגמירה הוא יחדור אלייך. אפשר גם שלפני קיום החדירה בן זוגך יגמור, זה יגרום לו להיות פחות מגורה וככה אולי הוא ייגמור לאט יותר כאשר תקיימו את יחסי המין עם החדירה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות זה להחליף תנוחות או קצבים תוך כדי קיום יחסי המין כי עצם השינויים עצמם מעכבים את הגמירה, או לעשות הפסקה קצרה באמצע בשביל שהוא יירגע. אם אף אחד מהדברים הללו לא יעזרו, את מוזמנת לפנות אלינו בדלת הפתוחה דרך אתר האינטרט, הטלפון, או שאת (ואם תרצי ביחד עם בן זוגך) תגיעי לדלת הפתוחה שקרובה אלייך להתייעצות. בהצלחה!


בן 14 שואל: #98854
שלום, אני מאוד מוטרד בעניין הגובה שלי. אני בן 14 ואני מוטרד מכך שאני כל הזמן גובהה. אני לא מהגבוהים בשכבה שלי ואני גם לא נחשב ממש גבוה, אבל אני כל הזמן גובה וגובה וגם כל הזמן אומרים לי שאני גובהה ואני שונא שאומרים לי את זה ואני רוצה להפסיק לגבוה. אני בגובה 166 ס"מ. כל הזמן שמישהו מבוגר פוגש אותי אז הוא אומר לי "וואו איך גבהת" ואני ממש לא אוהב שאומרים לי את זה ואני בכלל לא רוצה להיות גבוה. אמא שלי ממש רוצה שאני יהיה גבוה ואני ההפך, וזה לא שאני רוצה להיות נמוך אני פשוט לא רוצה להיות ממש גבוה בעתיד וגם עכשיו. מתי בערך אני יפסיק לגבוה? האם לדעתכם עדיף להיות גבוה? תודה רבה :)

תשובה:
היי, אתה נמצא בגיל מאוד הורמונלי והגוף שלך עכשיו עסוק בהתפתחות והשתנות.. גם נושא הגובה הוא חלק מהותי בשלב ההתפתחות הזה.. אין לך מה לדאוג מכך שאתה גובהה, להפך זה אפילו משמח כי יש לך התפתחות גופנית תקינה! עליך להבין שאין לך שליטה על תהליך הגביהה שלך וגם לא על הגובה שתגיע אליו בסופה של הצמיחה, לכן אני מציעה לך לקבל זאת באהבה. אני מבינה את חוסר הנוחות שאתה חש בעקבות השינוי החיצוני, אבל תזכור שכל בני גילך חווים תהליכים כאלה ואחרים בשלב שאתה נמצא בו (אולי אפילו יש לך חברים שלא גובהים כלל ופוחדים להישאר נמוכים).. וחשוב לזכור שזוהי תקופה זמנית עד שהגובה והשינויים יתייצבו ולאחר מכן גופך יהיה מאוזן באופן קבוע. בהצלחה :)


בן 14 שואל: #97170
אני בן 14 וישלי חזה די גדול ואני טיפה שמנמן ואנחנע מתחילים ללכת לבריכה לים וזה ואני מתפדח להוריד חולצה מה אני יכול לעשות כדי להוריד את זה הכי מהר שאפשר

תשובה:
היי, במהלך גיל ההתבגרות הגוף עובר הרבה שינויים, מתפתח ומתעצב. מבנה של חזה מוגדל היא תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות, ברוב המקרים זה נעלם בהמשך. בכל אופן היתי ממליצה להשתדל ולשמור על אורח חיים בריא, להקפיד לעסוק בספורט שאתה אוהב ולהשתדל לאכול תזונה נכונה. בכל מקרה, חשוב שתלמד לקבל את הגוף שלך איך שהוא. בהצלחה!


בן 11 שואל: #96978
שלום אני בן 11 להרבה מהחברים שלי יש שיער בבית השחי ולי אין. זה תקין??

תשובה:
שלום לך שוב, כפי שכתבתי לך, כל אחד ואחד מתפתח בקצב שונה. אתה רק בן 11, וזה עוד יגיע. מבטיחה לך שלא לכולם יש שיער בבית השחי, וגם שלך יצמח במהרה. כל טוב


בן 11 שואל: #96977
יש לי הרבה שערות בזין ולאחי התאום אין. זה תקין??

תשובה:
שלום לך, זה תקין לגמרי. כל אחד ואחד מתפתח בקצב שונה, גם אם אתם תאומים. זה לא אומר שהכל יהיה אחיד ביניכם. אני מבינה שזה מלחיץ אותך, אבל באמת שאין לך ממה להילחץ. אתה רק בן 11, תחילת גיל ההתבגרות, וזה יגיע. כל טוב


בן 14 שואל: #95907
אני בן 14 ואני לא בעודף משקל אני משקל בריא ביחס למשקל ולגובה אבל יש לי ציצי קצת גדול לא בולט שאני שם חולצה אלה אם כן היא צמודה אבל שאני מוריד אז זה בולט ועוד מעט אנחנו הולכם לבריכה איך אני יודע אם זה שומן או מגיל ההתבגרות

תשובה:
שלום לך, בתקופת גיל ההתבגרות הגוף משתנה רבות ומתפתח. לא בהכרח הגוף שלך ישאר כמו שהוא במידה וזה מפריע לך. תרגיש בנוח בגוף שלך זה - הכי חשוב! במקרה וזה לא משתפר אולי כדאי ללכת להתייעץ עם רופא או גורם מקצועי אחר. הגוף עד גיל 18-21 עובר שינויים רבים ואתה תשים לב שכל פעם משהו אחר משתנה, יש לך עוד זמן לגדול (: כל טוב.


בן 15 שואל: #95269
שלום, אני מאוד מוטרד מכך שאני מאונן 5-6 פעמים ביום, זה כבר נהיה הרגל לפעמים בפנטזיות, פורנו, אני לפעמים מאחר לבצפר רק בשביל לאונן ושאני אסתפק כמו שצריך. עם זאת, מאז שהתחלתי לאונן וזה היה בגיל מאוד מאוד צעיר אני מדבר על גיל בסביבות 5 ורק שיותר התבגרתי יצא לי שפיך אבל הוא שקוף. האם יש לכך בעיה וגם עם זה שאני מאונן המון ביום?

תשובה:
שלום לך. אוננות היא פעולה טבעית ובריאה דרכה אתה מגלה את גופך ומה מענג אותך. בגילך, אוננות של 5-6פעמים ביום היא מאוד נפוצה. השינויים שהגוף שלך עובר כחלק מתהליך גיל ההתבגרות גורמים לך להרגיש צורך לאונן וזה תקין לגמרי. אוננות בעזרת פנטזיה היא נפלאה, אך אני מאוד ממליצה שתנסה להמעיט בצפייה בפורנו עד להפסקה מוחלטת. פורנו אינו משקף את המציאות ועלול לגרום לך להתמכר לצפייה וגם לשפיכה מאוד מהירה. הרבה ילדים נוגעים באיבר המין שלהם, אך כל עוד הגוף לא מייצר זרע ואתה לא מפנטז וחושב מחשבות בעלות תוכן מיני, זה לא נקרא אוננות. נוזל הזרע שיוצא בעת שפיכה ומופיע לראשונה בגיל ההתבגרות, הוא לעתים שקוף ולעתים לבן, זה תלוי במספר הפעמים שאת המגיע לשפכיה (ככל שתאונן יותר תבחין כי נזל הזרע שקוף יותר). על מנת שתצליח לא לאחר לבית הספר, נסה להתעורר מוקדם יותר או לאונן רק בשעות בהן האוננות אינה פוגעת לך בעיסוקים אחרים כמו לימודים או בילוי עם חברים. המשך ליהנות מגופך וכל טוב.


בן 15 שואל: #94785
היי יש לי שאלה שמטרידה אותי הרבה זמן, עקרות,איך אפשר לדעת עם אני עקר או לא ? יש לי שפיכה אני משפיך אבל לא יודע עם זה יספיק להכניס אישה להריון שאני אהיה גדול, איך אני אדע עם אני עקר או לא

תשובה:
שלום לך. שאלה לגבי עקרות מטרידה רבים. אתה עוד צעיר ואין כל סיבה שתחשוש ותחשוב על בעיות עקרות כעת. אם אתה חווה שפיכה בעת גמירה באוננות - המשך ליהנות מכך ואל תהיה מוטרד. הרפואה כל הזמן מתפתחת ומתקדמת ובאפשרותה לפתור בעיות עקרות שפעם לא ידעו כיצד להתמודד איתן. נשמח להמשיך להשיב לך על שאלותייך ואתה מוזמן להתקשר אלינו. כל טוב.


בן 12 שואל: #93122
אני בגיל 13 ולא יוצא לי שפיך. באיזה גיל אמור לצאת לי? כמה אני אמור לאונן בשביל שיצא לי? והאם זה נפוץ שלא יוצא בגיל הזה?

תשובה:
שלום לך. קודם כל - את היכול להיות רגוע. זה תקין לחלוטין ומאוד נפוץ שבגילך עדין לא יוצא נוזל זרע ("שפיך") במהלך אוננות. סביר להניח כי האשכים שלך רק התחילו לגדול ולכן אין עדין ייצור של זרע ושל נוזל זרע. אתה לא אמור לאונן בשביל שיצא לך נוזל זרע. אתה צריך לאונן כדי ליהנות מגופך ומהמיניות שלך. אם אתה מצליח ליהנות גם ללא שפיכה - תמשיך לאונן. אם אתה מאונן רק בשביל לראות האם כבר יוצא לך זרע ואתה אינך נהנה מפעולה זאת - אתה יכול להפסיק לתקופה מסוימת ולנסות שוב כשתרגיש שאתה רוצה. כל טוב.


בן 13 שואל: #92859
שלום . אני בן 13 ויש לי כבר כמעט שנה פטמות גדולות ובולטות. הגודל משתנה אם אני במקום קר או חם ואני מרגיש גולה בפנים אני צריך לעשות ניתוח ? זה מסוכן? זה קשור לאוננות ?

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נורמלי לחלוטין! אין לך כל סיבה לחשוש. במהלך גיל ההתבגרות, הגוף שלך צפוי לעבור הרבה שינויים כחלק מהגדילה שלך . שינוי אחד הוא במבנה החזה והפטמות. הגולה שאתה מרגיש היא רקמת שומן שמצטברת בחזה כחלק מהגדילה שלו. אינך צריך לחשוש וזה קורה לבנים רבים. אין לכך שום קשר לאוננות. עם ההתבגרות אותה גולה תיעלם ולא תטריד אותך יותר. לגבי השינוי בגודל הפטמות במעבר בין חום לקור 0 גם זה תקין לחלוטין וקורה לכל בני האדם. נשים וגברים. תחשוב על יציאה ממקלחת חמה לחדר קר או כניסה לבריכה הקרירה בקיץ. גם אז תוכל להבין בשינוי בגודל הפטמה. אם אתה חושש מכך שהפטמות שלך גדולות ובולטות מעבר לתקין, תמיד תוכל להתייעץ עם רופא המשפחה שלך. המשך ליהנות מגופך המתבגר. כל טוב.


בן 17 שואל: #92516
שלום אני בן 17, אפשר להגיד שמן .. אבל גבולי .. אני חושש כיוון שאיבר המין שלי הוא די קטן ( אפשר להגיד בגלל שומן אבל לא רק.. ), כשהוא רפוי הוא ממש קטן אפשר להגיד 3-4 ס"מ... ובזיקפה הוא כ8-9ס"מ

תשובה:
היי לך, מה בדיוק החששות שלך? גודל איבר המין שלך תקין ואף יכול עוד לגדול. אין לך מה לדאוג, בשביל להיות פרטנר טוב במיטה אין חשיבות לגודל האיבר מין, מה שבאמת חשוב זה תקשורת מינית , להקשיב לבת זוג שלך, ולגודל של האיבר אין שום משמעות. מעבר לזה ש75% מהנשים כלל אינן גומרות מחדירה כך שזה לא משנה. בהצלחה.


בן 12 שואל: #92357
יש לי חצקונים על כל הפנים מה אני יכול לעשות

תשובה:
שלום לך, חצ'קונים הם דבר טבעי של גיל ההתבגרות. אתה בן 12. תחילת גיל ההתבגרות, מה שאומר שיש עוד כמה שנים עד שהחצ'קונים יעברו. אני מציעה שתשף את אמא או אבא שלך ותראה מה הם מציעים. יש אפשרות לכל מיני משחות ותכשירים. יש אפשרות ללכת לרופא/ת עור או לקוסמטיקאית. תתייעץ ותראה מה הם מציעים. כל טוב


בן 14 שואל: #92346
איבר המין שלי די עבה במצב זיקפה ודי ארוך אבל כשהוא רפוי הוא קטן יחסית האם זה תקין? ויש לי הרבה שירות האם זה גם תקין?

תשובה:
שלום לך. שני המצבים שאתה מתאר תקינים לחלוטין. כאשר הפין נמצא במצב זקפה הוא מתארך ומתעבה וכשאינו בזקפה המצב הפוך - והפין חוזר לגודלו הרגיל. שיער באיבר המין יש לכולם. כמו באזורים אחרים בגוף, השיער באזור הפין ושק האשכים מגן על העור העדין שיש באזור. לגבי כמות השיער, זה יכול להשתנות מאחד לשני, בדיוק כפי שיש בנים שעירים יותר ושעירים פחות (שיער בחזה, למשל).בדיוק כמו שאתה זה הכי נורמלי, תקין ומיוחד. כל טוב.


בן 14 שואל: #91864
שלום אני בן 14 ובקרוב 15 וגודל איבר המין שלי הוא די קטן. בערך כמה ס"מ כשהוא רפוי וכ9.5-10 בזקפה. ויש לי כבר הרבה שיער באזור איבר המין אך אין בכלל בבית השחי וכבר מתחיל להשתנות לי הקול ואני מודאג מזה שאני מתבגר אבל גודל איבר המין קטן. יש הסבר לזה או פתרון?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. כפי שתיארת בעצמך, אתה נמצא בעיצומו של שלב הבשילה המינית. בשלב זה הגוף שלך חווה כל מיני שינויים ויש לך עוד זמן עד שתהליך זה ייגמר. לפיכך, אתה יכול להיות רגוע, שכן כנראה שגם איבר המין שלך עוד ייגדל. כמו כן, חשוב לי שתדע שגודל הפין לא משנה לאף אחד/ת והוא לא משפיע על הנאה או על הגבריות שלך. שיהיה כל טוב.


בן 14 שואל: #91043
בנוסף לשאלתי הקודמת כשאני מעונן לא יוצא לי נוזל לבן אלה נוזל שקוף וקצת מאוד ממנו והוא גם לא משפריץ אלה הוא נוזל לי על הפין האם זה תקין?

תשובה:
שלום לך. אענה לך בהמשך לתשובתי הקודמת. אני מאמינה שאתה בשלב יחסית מוקדם של ההתבגרות המינית שלך. זה בסדר גמור שיוצא לך רק נוזל שקוף כשאתה מאונן, מאחר וסביר להניח שעוד אין מספיק ייצור של זרע ונוזל זרע. נוזל הזרע יוצא מתוך הפין בסדרה של התכווצויות. רוב הבנים שמתארים שהוא "משפריץ" למרחק רואים כנראה פורנו... אם אתה מאונן בשכיבה, סביר להניח שהנוזל ינזל על הפין. הכל תקין ונורמלי. כל טוב.


בן 14 שואל: #91042
שלום אני בן 14 ו7 חודשים אני חושש מכיוון גודל הפין שלי כשיש לו זקפה הוא 9 סנטימטרים בערך כשלכל חברי יש הרבה יותר גדול בנוסף אין לי שערות בבתי השחי בכלל אפילו לא שערה אחת ויש לי שיעור דל ביותר סביב הפין. יש לי בעיה כלשהיא?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההבשלה המינית נמשך כ- 4 שנים. משאלתך אני מבינה שאתה יחסית בתחילתו של התהליך. אסביר לך על תהליך ההתבגרות המינית ואני מקווה שבעזרת זה אוכל להרגיע אותך מעט. השינוי הראשון שמופיע בתחילת גיל ההתבגרות הוא גדילת האשכים, אחריו מתחיל לצמוח שיער הערווה. בהתחלה השיער הוא חלק ועדין ורק בהמשך השיער הופך להיות סמיך ומסולסל ומכסה בהדרגה (3-4 שנים) את משולש הערווה בתחתית הבטן. גדילת הפין מתחילה שנה אחרי גדילת האשכים ונמשכת בערך שנתיים. אורך הזקפה שאתה מתאר לגילך הוא נורמלי בהחלט! יכול להיות שחלק גדול מחבריך נמצאים בשלב מאוחר יותר בהתבגרות המינית שלהם (הם פשוט התחילו להתבגר מוקדם יותר ממך). דבר נוסף שעליך לזכור הוא שכמות השיער שיש בגוף מושפעת גם מהגנטיקה שלך. כלומר, אם אבא שלך/האחים שלך/הדודים שלך הם לא בעלי הרבה שיער על הגוף, סביר להניח שגם אתה לא תהיה מאוד שעיר. המשך את ההתבגרות ברוגע ובכיף. כל טוב.


בן 13 שואל: #90458
שלום אני בן 13 ועומד לי המון הפין מה זה אומר ומה אפשר לעשות? שמח שאפשר לדבר איתכם

תשובה:
שלום לך, טוב שפנית אלינו. מה שאתה מתאר היא תופעה נפוצה ונורמלית בקרב בנים בגילך ואין לך ממה לדאוג. אתה נמצא בעיצומה של תקופת הבשלות המינית, זאת תקופה שבה יש הרבה עוררות מינית וריגושים וזה טבעי שתחווה זיקפה מספר פעמים במהלך היום. יחד עם זאת, אני מאמינה שלמרות שזה דבר טבעי וטוב, זה לא תמיד נוח, קל או מתאים לסיטואציה. אני יכולה להמליץ לך לנסות למצוא דרכים שבהם תוכל להסוות את זקפתך במידה והיא מתעוררת ברגע לא מתאים עבורך, כדי שלא תרגיש מובך. יחד עם זאת זכור שאין לך ממה להתבייש וזה דבר תקין ונורמלי. כל טוב.


בן 13 שואל: #90124
היי אני בן 13 ומאונן על בסיס קבוע אבל יש לי 3 שאלות: 1. אני מאונן עם פורנו על בסיס של פעמיים בשבוע ומעולם לא יצא לי שפיך ואני לא יודע אם זה נורמלי כי לחברים שלי יוצא שפיך אז רציתי לדעת אם זה בעיה או משהו. 2. כשאני מאונן אז תחושת האורגזמה באה די מהר דקה או משהו כזה ואני מאונן והאורגזמה היא נורא חזקה וכעבור 20 שניות של אורגזמה אני פשוט לא יכול אפילו לגעת באיבר המין כי מדגדג לי כל כך עד שאני פשוט לא יכול יותר אז רציתי לדעת אם זה בעיה? 3. איבר המין שלי כשהוא רפוי הוא 4 וכשהוא בזקפה הוא 8 רציתי לדעת אם זה נורמלי ואם זה בסדר שהוא גודל רק ב-4 ס"מ אשמח מאוד אם תענו על כל שאלותיי תודה מראש :)

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי . אתה עדיין רק בתחילת גיל ההתבגרות והכל עוד ישתנה עם הזמן, גם השפיכה גם התחושות וגם גודל איבר המין שלך. אני מאד ממליצה לך לוותר על צפייה בפורנו ולהשתמש בדמיון כשאתה מאונן. הפורנו גורם לגירוי מאד חזק, מה שאתה רואה שם לא אמיתי ולא דומה בשום צורה למה שקורה אחר כך ביחסי מין אמיתיים והצפייה עלולה לפגום לך בדמיון ובהנאה. תנסה להוריד קצת את הצפיה בפורנו ועדיף להמנע מזה לגמרי.


בן 14 שואל: #89907
אני בן 13-14 ויש לי זין בגודל זקפה 7 ס"מ ואני מביא ביד כבר חצי שנה כ-2 פעמים בשבוע ואף פעם לא השפכתי אבל תמיד היתה לי תחושה כיפית ומדגדגת ולרוב גרמה לי לעצום את העיניים (תמיד אני רואה פורנו בזמן שאני מאונן) יכול להיות שאני עקר והאם הגודל בסדר?(אני מאונן 3-5 דקות ואז אני מרגיש את ההרגשה אני ממשיך עוד חמש דקות אולי יצא לי שפיך ולא יוצא אז אני מפסיק..) אני תקין? אשמח אם תעני לי על כל השאלות

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שלך שאתה חושש ודואג וטוב שפנית אלינו. תדע שהרבה בנים חוששים מהדברים שכתבת וחשוב לי להרגיע אותך ולהגיד שאתה בסדר גמור! זה תקין לחלוטין שעדיין לא יוצא לך זרע כשאתה מאונן- הגוף שלך עובר תהליך של התבגרות ובשילה והזרע יגיע בהמשך. כמו כן, הגודל של הפין שלך נשמע לי תקין וגם הוא עוד יגדל כחלק מתהליך ההתבגרות. חשוב לי שתדע שאני שמחה לשמוע שאתה מאונן, חוקר את הגוף שלך ונהנה ממנו. יחד עם זאת, אני רוצה להתייחס לכך שאת צופה בפורנו. צפייה מרובה בפורנו בגיל צעיר יכולה להשפיע על האופן שבו חושבים על יחסי מין ולגרום לתפיסה שגויה של המציאות. אני ממליצה לך לנסות לאונן ללא פורנו ולהפעיל את הדמיון. אנחנו פה לכל שאלה נוספת, כל טוב.


בן 14 שואל: #89323
שלום שמי אביתר ואני בן 14. יש משהו שקצת מטריד אותי, בתקופה האחרונה שק האשכים שלי נפל מאוד והוא רפוי באופן מאוד קיצוני-הוא נע בין אורך של 11 עד 15 ס"מ. תמיד האשכים שלי היו רפויים אבל עכשיו הם מאוד נפולים, השק ממש רפוי וארוך, האשכים משתלשלים לי מבין הרגליים והם מתנדנדים לי בין הרגליים מצד לצד, אחורה וקדימה ומתנגשים לי ברגליים על כל תנועה הכי קלה שלי. הפסקתי להסתובב ולהתקלח בעירום במלתחות של הבריכה כי אני מתבייש מהמראה המוזר של שק האשכים שלי, כשהסתובתי ככה ערום במקלחות הרבה ילדים נעצו בי מבטים והתלחששו מאחורי גבי. האם אני צריך ללכת לרופא בגלל זה ולמה זה קורה לי והאם בכלל זה תקין? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. אני מבינה שאתה מוטרד אבל באמת שקשה לענות על שאלתך דרך האתר. אנ חושבת שכדאי שתפנה לרופא המשפחה, רק הוא יכול להגיד אם המצב תקין. כל טוב לך


בן 17 שואל: #89322
שלום, השאלה היא לא בשבילי היא בשביל אחי הקטן. הוא בן 14 וחשבתי שאתם מתמחים בנושא הזה ואולי תוכלו לעזור לו. יש לו המון פצעי בגרות,על הפנים במצח והלחיים ועל החזה והגב! תמיד כשהוא מתחיל עם בנות מהכיתה שלו הוא לא מרגיש נוח בגלל זה וכולם מעירים לו על הפצעים...איך הוא יכול להיפטר מהפצעים האלה?

תשובה:
שלום לך, נשמע שאתה אח מקסים ומעולה. איזה כיף שאתה רוצה לעזור לו. אתחיל בזה שפצעונים על הפנים והגוף הם מאוד נפוצים בגיל ההתבגרות. יש נערים ונערות שיש להם יותר פצעי בגרות מלאחרים וזה יכול להשפיע על הדימוי העצמי ועל אהבת הגוף. מה שאני מציעה הוא שתשתפו את הוריכם. תפנו יחד לרופא/ת עור ותתייעצו איתו/ה. ייתכן וירשמו לו משחה שנקראת רקוטן שניתנת בגיל ההתבגרות כשיש יותר מדי פצעי בגרות. תהיה שם בשבילו והמשך להיות אח נפלא. שתהיה שנה טובה!


בן 14 שואל: #88228
שלום , לפני כמה ימים אוננתי עם סבון עכשיו הכל הלך טוב באיזשהו שלב הפין נהיה יבש אבל לא שמתי עוד סבון אך המשכתי , מאז אני סובל מכאבין בתוך הפען איפה שהקצע של הפין (יכול להיות שפצעתי אותו) וכואב לי מאוד שאני הולך להשתין כל פעם מחדש כבר יומיים מה לעשות?

תשובה:
שלום לך, כאשר מאוננים עם סבון ייתכן ויהיה שפשוף באיבר המין שעלול לגרום לתופעות שאתה מתאר, אך אל דאגה, הן תעבורנה במהרה. תצטרך להמתין בסבלנות וכרגע להימנע מאוננות במידה ואתה חש באי נוחות וכדי שאזור הפין יחלים מהשפשוף. שמחה לשמוע שאתה מאונן וכך למעשה חוקר את המיניות שלך אך אציע לך להיעזר להבא בקרם כגון קרם ידיים , קרם גוף , לבחירתך החופשית. בהצלחה


בן 17 שואל: #88119
יש לי שלוש שאלות: 1.האם תחתונים לוחצים באמת משפיעים על הפוריות או שזה סתם מיתוס? 2.מה הצבע הכי בריא שצריך להיות לנוזל זרע? 3.מי האנשים שעומדים מאחורי האתר ועונים על השאלות? אני רוצה רק לוודא שהמידע שאני מקבל כאן אמין. מקווה שאני לא חצוף מדי...

תשובה:
שלום לך, אין קשר בין התחתונים לפוריות. אתה יכול ללבוש איזה תחתונים שבא לך ואין לזה שום השפעה על הפוריות שלך. אין צבע שצריך להיות לנוזל זרע. זה נע משקוף מאוד ועד צהבהב. כל אחד הוא אחר. מי שעונות באתר הן יועצות שעברו הכשרה מקצועית לכל התחום של מיניות וזוגיות בגיל ההתבגרות. אתה לא חצוף בכלל. זה לגיטימי לגמרי לשאול. המידע כאן אמין ביותר. אנחנו עוברות הכשרה על ידי רופא/ת נשים, רופא/ת מתבגרים, סקסולוגית ופסיכולוגית. כל טוב


בן 14 שואל: #87945
אני עושה שכיבות שמיכה וכפיפות בטן שלוש פעמים בשבוע האם עשיית שכבות שמיכה ללא הוספת משקל עוצר גדילה דחוףףף

תשובה:
שלום לך, פעילות גופנית כמו שאתה עושה אינה מעכבת גדילה. אין לך מה לדאוג. המשך להפעיל את הגוף שלך כמו שעושה לך טוב. כל טוב


בן 15 שואל: #87077
היי אני בן 15 רציתי לדעת כל חבריי מדברים על כך שהם גומרים וכמה כיף זה אז אני מנסה לאונן לרוב בדמיון ומדיי פעם בעזרת פורנו אך איני מצליח לגמור האם עליי לחשוש שביחס לגילי עדיין לא גמרתי???

תשובה:
שלום לך, לא כל הבנים מתפתחים באותו הקצב. יש כאלה שמצליחים להגיע לאורגזמה ולשפוך זרע בגיל צעיר ויש כאלה בגיל מבוגר יותר. אין לך מה לדאוג או להשוות את עצמך לאחרים. האם אתה נהנה מהאוננות שלך? האם זה נחמד לך לפנטז ולדמיין על מה שמגרה אותך? אם כן, אז הכל בסדר. אוננות אמורה לעשות מה שנעים לך ואם זה נעים, אז הכל תקין. שפיכת נוזל הזרע תגיע בהמשך. אם היא לא תגיע בשנתיים הקרובות כתוצאה מאוננות או שפיכה במהלך השינה, אז תחשוב אולי ללכת לבדוק שהכל תקין בצינורית הזרע שלך. בעקרון, זה לא נשמע מאוד חריג אז אתה יכול להירגע. כל טוב


בן 15 שואל: #85479
שלום זה ישמע קצת מוזר חחחחחחחח אני לא יודכ אם היא עושה את זה בכוונה אבל נראה לי שהמורה שלי חרמנית עליי היא צעירה בת 23-24 נראה לי היא לפעמים קורצת לי ועושה לי מבטים ובכוונה ניגשת אליי עושה לי עם הישבן חחח ויושבת לידי יש מצב שהיא רוצה שנשכב? כאילו זה נראה ממש ברור זה מותר?

תשובה:
שלום לך, אני מבינה את הבלבול שלך ויכולה להוסיף שנערים רבים בגילך חווים את אותם מחשבות ובלבול. מדבריך, אני מתרשמת שהמורה שלך מקדישה לך תשומת לב ויחס כמו שמורה אמורה להפגין. אין זה אומר שהיא משדרת לך רמיזות מיניות. בגילך העוררות המינית היא גבוהה כתוצאה משינויים הורמונליים המאפיינים את גיל ההתבגרות, וזה דבר נורמלי לחלוטין. יחסי מין בין תלמיד למורתו הינם בגדר פגיעה מינית שיש בה ניצול יחסי מרות ואסורים. מקווה שעזרתי.


בן 18 שואל: #85196
יש לי הרגשה בתקופה האחרונה (יחסית ארוכה, לדעתי מעל שנה) שהזיקפה שלי היא לא 100%. כלומר היא חזקה אבל היא עדיין גמישה קצת. דבר נוסף הוא שבאופן כללי עומד לי פחות מפעם (הכוונה למקרים באמצע היום, לא בזמן אוננות). כלומר, אם אני אראה סצנה רומנטית בסרט או סתם אראה בחורה מושכת בים כנראה שלא יעמוד לי או יעמוד לי רק קצת. האם הדבר תקין (חשבתי שיכול להיות שפשוט אני כבר לא בגיל ההתבגרות, אז לא עומד לי בתדיריויות הגבוהות של פעם). רציתי לדעת האם שני הדברים שציינתי תקינים או שהם בעיות שצריך לטפל בהן. תודה רבה

תשובה:
שלום לך. מה שאתה מתאר נשמע לגמרי נורמלי ותקין. אני לא יודעת מה אתה מתכוון כשאתה אומר זיקפה 100%? זיקפה צריכה להיות מספיק חזקה כדי שאפשר יהיה לבצע חדירה, אם רוצים. לגבי כל שאר המצבים, אוננות, צפיה בתמונות, סרטים וכד' זה ממש לא משנה וחבל להתעסק עם זה, למדוד ולהשוות למה שהיה פעם. צפיה מרובה בפורנו מעוותת את המושגים בקשר למה נורמלי. שם הכל כמו הצגה, ארוך וחזק. אבל זה לא ככה בחיים האמיתיים. הסרטים הללו נועדו לגרות ואינם מלמדים איך על יחסי מין אמיתיים.


בן 15 שואל: #85137
היי שלום רציתי לדעת אם זב בסדר כשאני מאונן יש לי מחשבות שאני ישכב עם אמא שלי ונעשה סקס זב טבעי מחשבות כאלו? ושאני גומר יורד לי החשק

תשובה:
הי לך, בגילך ישנם שינויים הורמונליים רבים אשר גורמים לעוררות מינית גבוהה ונערים רבים בוחרים לאונן ולפנטז כאשר הפנטזיות רבות ומגוונות. אינני יודעת מה הקשר בינך לבין אימך אך ייתכן והיא מסמלת עבורך דמות דואגת, מכילה, מפנקת, אולי ההופעה החיצונית שלה מושכת בעיניך ולכן התחלת להסתכל עליה כעל אובייקט מיני לצד זה שהיא אמא שלך, ייתכן והיא מהווה עבורך מודל לנשיות שהיית מאחל לעצמך. לפנטזיות על אמא יכולות להיות משמעויות רבות. אם אחת מהאפשרויות שרשמתי מתחברת אליך אז מצוין, אם לא, תוכל לכתוב לנו שוב או להתקשר לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ולשוחח על כך. בהצלחה


בן 16 שואל: #84716
שלום אני גלחתי את שער הערווה שלי עם סכין גילוח ואחרי זה באוזר העליון התחיל להיות לי פצעים כמו מוגלות כזה כמו חצקונים ואני רוצה לדעת מה זה והאם כדי לי ללכת לרופא

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר תופעה שנפוצה בקרב בנים ובנות שמגלחים שערות באיבר מינם. הפצעים אמורים לעבור ולהבא ממליצה לך לקצר את השיער ולא לגלח, במידה ושיער הערווה מהווה עבורך מטרד. אתה יכול להתייעץ עם רופא בעניין הפצעים אם הדבר ירגיע אותך. בהצלחה


בן 15 שואל: #84545
אני בן 15 והפין שלי הוא בגודל 12 ס״מ וכל החברים שלי אומרים שיש להם 14 ו15 ס״מ מה לעשות ואם הוא לא יגדל אני יוכל לעשות ניתוח להגדלת איבר המין והאם זה מזיק לו ?

תשובה:
שלום לך, איבר המין שלך נורמלי ותקין לחלוטין לגילך וגם לאדם בוגר. אני בטוחה שחברים שלך לא מדדו נכון או שבחרו מספר שמתאים להם. להיות מאהב טוב לא קשור לגודל האיבר אלא ליכולת שלך להיות רגיש וקשוב, אכפתי כלפי ההנאה של בת או בן הזוג. מאהב טוב לא נמדד באיבר מינו וזה משהו שהחברים שלך לא יודעים ובטח מודאגים בדיוק כמוך. בהצלחה!


בן 13 שואל: #84542
היי זה שוב אני בגלל שעדיין לא עניתם לי אז יש לי שוב שאלה לחבר ילדות שלי שאנחנו מדברים על הכל אמר שלי שעומד לו אז זה 15 סמ ושלי רק10 אז אני לא יודע עם זה נורמלי חוץ מזה אף פעם לא הייתה לי חברה אז אני חושש שאולי בנות חושבות שאני מכוער או משהו כזה והן לא רוצות להיות חברות שלי לעומת זאת לחבר הילדות שלי היו המון חברות

תשובה:
שוב שלום לך, בהמשך לתשובתי, לכל אחד יש את הקצה ההתפתחותי האישי שלו וחבל לעשות השוואות שהן מיותרות בשלב כל כך ראשוני בהתפתחות שלך ושל החבר. כל בת נמשכת לדבר אחר אצל בן. אני בטוחה שיש בך הרבה דברים יפים וטובים שאולי אתה מפספס כי אתה מחפש השוואה עם החבר שלך. לכל אדם יש מה להציע ואם תלמד לאהוב את עצמך ולהיות שלם עם מי שאתה, גם הבנות מסביבך יעריכו אותך. אתה עדיין צעיר וכל החיים לפניך ואין לי ספק שיהיו לך התנסויות רבות עם בנות. אתה רק בהתחלה, בהצלחה (:


בן 13 שואל: #84541
שלום. אני בן 13 וחצי וגודל הפין שלי הוא 5 במצב רפוי ו9.5 בזקפה השאלה שלי היא : האם גודל זה בסדר לנער בגילי ? והאם בזמן הקרוב זה יגדל ? לא יודע אם זה קשור אבל אני לא מאונן

תשובה:
הי לך, אני מעריכה את הסקרנות וההתעניינות שלך ואשמח להרגיע. התפתחות מינית של כל נער היא אישית ומרגע שמתחילה היא מתפרסת על פני 4 שנים. ההתפתחות המינית מתחילה משינויים בגודל האשכים, ובהמשך מתבטאת בצמחיה של שערות בגוף, שינויים באורך איבר המין, התעבות הקול ועוד. אני מזמינה אותך לקרוא על כך באתרנו ולבדוק באיזה שלב התפתחותי אתה נמצא. בגילך הצעיר, אני מעריכה שאתה בעיצומה של ההתפתחות המינית שלך ולכן הגודל הקיים של הפין שלך יעבור שינויים נוספים. חבל להשוות עם חברים אחרים שלך שאולי בשלב שונה ממך מבחינת ההתפתחות המינית שלהם. אתה מכניס את עצמך ללחץ מיותר וחבל... אוסיף שגודל איבר המין אינו מושפע מאוננות. קח נשימה, ותבין שאתה בעיצומה של ההתפתחות שלך וחבל שתהיה לחוץ . בהצלחה בתהליך ההתבגרות


בן 18 שואל: #84467
שלום אני בן 18 וחצי ואני רציתי לדעת על הפין שלי כשהוא רפוי הוא 5 ס"מ וכשהוא בזקפה הוא 13 וחצי ס"מ ואני רציתי לדעת עם זה הנורמליות לגילי ואו לא גודל ל מגיל 14 עם זה בסדר בסדר לגילי ?השמח עם תענו לי על השאלה שלי תודה

תשובה:
שלום לך פין שהגודל שלו 5 סנטימטרים במצב רפוי ו-13.5 סנטימטרים במצב של זיקפה הוא פין רגיל לגמרי ונורמלי, גם לגבר צעיר בגילך וגם לגבר בוגר. האורך הממוצע של פין של גבר הוא 12-14 סנטימטרים, אז אתה ממש הכי נורמלי שיש\ שיהיה יום טוב


בן 14 שואל: #83711
אני כבר בן 14 וחצי ועוד לא קיבלתי שפיך כשאני מאונן יוצא לי טיפת נוזל מהזין דביק האם זה בסדר אני עקר ? ואין לי סער על הפנים ולא הישתנה לי הקול ולכולם כן ואני ממש מודאג כולם אומרים לי שני יגדל ואני ישתנה וזה לא כלכך עובד

תשובה:
שלום לך הגוף שלנו מאוד שונה מנער לנער. זה לגמרי בסדר שבגיל 14.5 עוד לא יוצא לך שפיך כשאתה מאונן. זה בוודאי יקרה בחצי השנה הקרובה. זה לא אומר שאתה עקר. זה אומר שהאשכים לך עוד לא מייצרים זרע. יש לך שיער על הפנים כי אתה מתפתח ומתבגר והורמונים מתחילים לרוץ אצלך בגוף. ההורמונים האלה הם אלה שגורמים לכך שהשיער שלך על הפנים צומח. בקרוב גם הקול שלך יתחיל להשתנות וגם תגיע למצב של שפיכה. אתה יכול להפסיק להיות מודאג, ממה שאתה מספר אתה ממש ממש נורמלי ורגיל. הכול טוב. שיהיה בהצלחה.