A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גודל / צורת הפין

דלת פתוחה הקרובה אליך

גודל / צורת הפין

בן 14 שואל: #111947
היי, אני בן 14 וחצי ויש לי כמה שאלות: 1. איבר המין שלי טיפה מסובב הצידה על צירו לצד שמאל, האם זה בסדר ואפשר לסדר את זה? או שזה יסתדר לבד? 2. אני בן 14 וחצי וחבר שלי עוד שבוע בן 15, יכול להיות שיהיה לו איבר יותר גדול בצורה משמעותית ורק שנסיים את תהליך הגדילה נבדוק "למי יש יותר גדול"? 3. איך אפשר לדעת מה יהיה גודל איבר המין שלי? תודה, ואבקש פירוט רב כי אני נורא מודאג

תשובה:
שלום לך, אתה נמצא בגיל ההתבגרות ועדיין לא סיימת את ההתפתחות גופנית שלך. איברי המין יכולים להיות שונים אחד השני בצורה ובגודל וזה נורמלי לחלוטין, אין לך מה לדאוג. השוואות בין החברים הינן רווחות בגיל זה, אך חשוב שתבין שאין מקום להשוואות , כיוון שכל אחד מתפתח בצורה אחרת ובקצב שונה, הרבה תלוי בגנטיקה המשפחתית והיא שונה מאחד לשני ויתכן שגם בין האחים יהיה שוני וגם זה נורמלי. באותה משפחה יכולים להיות גבוהים/ נמוכים, שמנים/ רזים וכן גם בצורת אברי המין. ההתפתחות של הבנים מבחינה פיזית הינה עד גיל 21 ולעתים מעל. השתדל להיות רגוע ולא להלחיץ את עצמך, והזמן יעשה את שלו.


בן 15 שואל: #111917
בהמשך לשאלתי הקודמת אני לא מוטרד מהאורך אני מוטרד יותר מההיקף (שמעתי שבמיטה חשוב בעיקר ההיקף) אני חושב שההיקף שלי קטן מדי

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מדבריך שהסיבה שבגללה אתה מודאג נוגעת לקיום יחסי מין וספציפית לחדירה. הנרתיק ופי הטבעת הם איברי שריר צרים מאוד, שבזמן חדירה וגירוי מיני תנועת השרירים שבהם יוצרת הרחבה שלהם. עם זאת, לא ייתכן מצב של הרחבה יותר ממה שמוחדר, בין אם איבר מין, צעצוע מין או אצבעות. מה ששמעת שבמיטה חשוב ההיקף הוא לא נכון ושקרי, וזו תפיסה שגורמת לגברים רבים להיות חרדים בנוגע לגודל (אורך והיקף) איבר מינם. כל טוב


בן 17 שואל: #111853
היי,בוקר טוב.יש לי כמה שאלות ואשמח שתענו לי עליהם..קודם כל הגודל של האיבר מין שלי הוא 16 סמ בזקפה מלאה,אבל יש הרבה פעמים שהוא 14 וחצי ולפעמים 15 ולפעמים אפילו 15 וחצי...האם זה הגיוני?שאלה שנייה.הגיוני שאני מסתכל על האיבר מין שלי למשל שאני בשירותים שהוא בזקפה מלאה,ואני מודד וזה מראה לי שהוא 16 סמ ואז אני מוציא את הסרגל וזה נראה לי בכלל 13?ואני מודד מכל הכיוונים וזה מראה לי כל פעם 16 אבל זה לא נראה לי 16..ואז שאני מסתכל במראה הוא נראה לי 16 ...זה הגיוני?אני לפעמים חושב שאני לא יוכל לתפקד ככה בסקס כי אני יודע שהבחורה שמולי רואה את האיבר מין שלי כמו שהוא באמת אבל אני לא,וזה מוריד לי מהבטחון ברמות מטורפות..האם זה הגיוני?תודה רבה לכם

תשובה:
שלום לך, אני יכולה להבין שהגודל של איבר המין שלך מעסיק אותך - לצערי המסרים שאנחנו מקבלים זה שגודל איבר המין הוא אחד הדברים החשובים ביותר לסקס, והם מהווים מדד לגבריות. אלו מסרים מאד לא נכונים - נראה לי חבל מאד שבמקום לדמיין את הקשר והרצון להיות ביחד בסיטואציה מינית - אתה חושב על איבר המין שלך והגודל שלו. היית למשל חושב שזה נכון שבת הזוג שלך תחשוב על גודל החזה שלה ומה אתה תחשוב עליו? ושזה יהיה הדבר שיעסיק אותה ביותר בנוגע לקיום יחסי מין? אני בטוחה שזה נשמע לך לא נכון. אני ממליצה לך בחום להפסיק למדוד את איבר המין שלך, ולנסות לחשוב על היבטים אחרים בקשר מיני/זוגי שלא סובבים סביב הגודל של איבר המין - כי אני יכולה להבטיח שאם תמשיך להתעסק ולחשוב על זה - זה בוודאות יפגע ביכולת שלך להירגע ולהנות מסקס. כל טוב :)


בן 15 שואל: #111840
שלום אני מוטרד מגודל הפין שלי כאשר הוא במצב רפוי הוא כ7.5 סמ וההיקף שלו קטן מאוד וכאשר הוא בארקציה האורך שלו הוא 15.7 סמ וההיקף שלו 11.6 האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, אין לך ממה לדאוג - האורך הממוצע של איבר המין הגברי הוא כ-9 ס"מ כשהוא רפוי ו-13 ס"מ כשהוא עומד. הרבה נערים מתעסקים בשאלת גודל הפין שלהם, אבל חשוב לדעת שהגודל אינו קובע את רמת ההנאה לא שלך ולא של הצד השני. כל טוב!


בן 15 שואל: #111311
אני בן 15 ורציתי לדעת מה הגודל הממוצע לפין בגילאי 15? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך. בגיל 15 הגוף עדיין מתפתח, ולכן אין גודל ממוצע חד משמעי. הרבה מחקרים שעוסקים בנושא מצביעים על ממוצעים שונים, ההבדלים בין כל המחקרים נובעים משיטות מדידה שונות, אם נחבר בין כולם נמצא שהממוצע נע בין 7 ס"מ ל-10 ס"מ במצב רפוי, אך חשוב לשים לב לאופן המדידה ומאיזה איזור מתחילים למדוד. הרבה גברים חוששים לגבי גודל וצורת איבר מינם, למרות שלכל גבר איבר מין שונה מהאחר, יכול להיות שזה בגלל שבחברה שלנו מזהים איבר מין גדול עם גבריות, אבל אם נחשוב על זה לרגע אין לנו השפעה על איך נראה איבר המין שלנו והוא לא מגדיר איזה בני אדם אנחנו. החשש נובע גם מחשיפה לפורנו שבו איבר המין מוצג גדול במיוחד, אך מה שאנחנו לא יודעים זה שבתעשיית הפורנו משתמשים בחומרים מסוכנים שמוזרקים לאיבר המין או מצלמים מזוויות צילום שגורמות לאיבר להיראות גדול יותר ממה שהוא באמת. בנוסף, החשש נובע מדאגה על היכולת של איבר מין קטן לענג בזמן מגע מיני, בקיום יחסי מין עם פרטנרית אישה היא לא חווה עונג מחדירה אלא ממגע בדגדגן שממוקם מעל פתח הנרתיק לכיוון הבטן (בגירוי מיני הוא מרגיש כמו גולה קטנה שמגיעה עד לגודל אפונה בערך), ובקיום יחסי מין עם פרטנר גבר בחדירה לפי הטבעת מגע קרוב לערמונית, שהיא מוקד עונג אצל גברים, יקרה בחדירה של 4-5 ס"מ בערך, שזה פחות אורך מהממוצע של איבר המין בזמן רפוי. חשוב להבהיר שהסיבה שניתן לקיים חדירה של כל איבר מין בכל גודל וצורה היא שגם הנרתיק וגם פי הטבעת מורכבים משרירים שמתרחבים ומתכווצים בזמן גירוי מיני. למרות שציינתי כאן בעיקר את החדירה אני רוצה לציין שביחסי מין לא חייבים לקיים אותה, יש עוד הרבה דרכים של מגע מיני נעים בכל הגוף. כל טוב


בן 13 שואל: #111214
שלום אני בן 12 עוד חודשים 13 ויש לי 15 ושליש סנטימטר מה הממוצע לגילי?

תשובה:
שלום, האורך הממוצע של איבר המין הגברי הוא כ-9 ס"מ כשהוא רפוי ו-13 ס"מ כשהוא עומד. שאלת הגודל של האיבר מעסיקה נערים רבים, אבל חשוב לדעת שהגודל אינו קובע את רמת ההנאה שלך או של בת זוגך. כל טוב!


בן 15 שואל: #110783
היי אני בן 15 ואני ממש ממש דואג אני מטר שמונים וחמישה בערך ושוקל 105 קילו זה המון אני מנסה לעשות דיאטה אבל זה לא העיניין העיניין הוא האיבר המין שלי הוא בסך הכל אולי 11 ס"מ כשהוא בזקפה אני מפחד שלא אוכל לקיים יחסי מין אני ממש רוצה שהאיבר מין שלי יגדל בישביל שהבת זוג שתיהיה לי תוכל להתענג גם והיא תהנה מה עליי לעשות

תשובה:
שלום לך, משאלות ששאלת אותנו גם בעבר אני רואה שגודל איבר המין הוא נושא שמעסיק ומטריד אותך. חשוב לי להסביר שוב, כפי שכבר הוסבר לך, שעונג של אישה מיחסי מין לא מושפע בכלל מאורך איבר הפין. האזור שהכי מגרה אישה הוא הדגדגן (אתה יכול להסתכל באינטרנט כיצד נראה הדגדגן). מגע בעזרת האצבעות / הפה באזור הדגדגן מעורר מאוד את האישה ויכול להביא אותה לעונג רב יותר מאשר חדירה של איבר המין. אני ממליצה לך גם להשקיע במשחק המקדים עם הפרטנרית שלך מכיוון שהוא יכול להוביל לעוררות גדולה אצלה ולהנאה אצל שניכם! המון בהצלחה


בן 13 שואל: #110479
שלום, היום בדקתי ו"גיליתי" (בסימן שאלה) שגודל הפין שלי הוא 15-16 סמ וההיקף כמעט 12 (בזקפה כמובן). השאלה שלי היא האם זה הגיוני או שמדדתי לא נכון? הסיבה שאני חושב שיכול להיות שמדדתי לא נכון היא כי קראתי לא מעט מחקרים שמראים שהגודל הממוצע של גברים הוא 13 סנטימטרים. כמובן יכול להיות גם שהכתבה שקראתי לא נכונה. עוד סיבה היא כי הפין שלי בצורת בננה, כלומר מעוכל, לכן הסבירות שמדדתי בצורה רשלנית עוד יותר גבוהה) אשמח לתשובה בנושא וכל טוב :)

תשובה:
שלום לך, הרבה מאד נערים מוטרדים ממחשבות בנוגע לגודל איבר המין שלהם וצורתו, ומהשוואות בין איבר המין שלהם לזה של הסובבים אותם. גם החשיפה הרבה לפורנו גורמת להרבה נערים תסכול מהנושא, כי בפורנו מוצגים איברי מין שגדולים מהממוצע באוכלוסיה הכללית. למרות שהעיסוק הזה בסך הכל טבעי, והוא מהווה חלק נורמאלי בלמידה שלנו את הגוף שלנו, חבל שהמחשבות האלו יהפכו להיות דבר מטריד, מתסכל ולא נעים. גודל איבר המין שלך נורמאלי לחלוטין. ואני ממליץ לך לנסות להימנע מחישובים ומדידות, ולהתרכז בללמוד איך להנות מהגוף שלנו ומהתהליכים שהוא עובר בגיל הזה.


בן 14 שואל: #110402
אני בן 14 ומעוניין לדעת מה אורך הפין הממוצע לגיל הזנ

תשובה:
שלום לך, לאורך הפין טווח נורמאלי שמשתנה מאד מאדם לאדם. בגילך, הממוצע נע בין 6-14 סמ', וחשוב לדעת שאין קשר בין אורך הפין כשהוא רפוי לבין אורכו בזמן זקפה. כמעט כל מצב נחשב לתקין ונורמלי. כל טוב לך!


בן 12 שואל: #110392
יש לי שתי שאלות אחת אני רוצה לדעת מה גודל הפין הממוצע לגילי כשהפין שלי עומד הוא 8 וחצי סנטימטרים זה בסדר? שאלה שניה אני ממש ממש חרמון ואני לא רוצה לאונן מסיבות אישיות איך להוריד את החרמנות ואל תגידו לאונן כי אני לא רוצה תודה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין הממוצע לגילך הוא בין 5-10 סמ' לערך. חשוב לזכור שיש שונות רבה בין אנשים וזה טבעי. בנים רבים מאד בגילך מעוניינים לדעת איך אורך הפין שלהם לעומת הכלל. הרוב המוחלט של המצבים הוא נורמלי וטבעי. בנוגע לאוננות, אכבד את בקשתך ולא אפציר בך לאונן אם זה חשוב לך. חשוב לי ליידע אותך שדווקא האוננות מפחיתה את תחושת החרמנות כי היא מאפשרת לגוף להפטר מהמתח המיני שמאפיין את תחילת גיל ההתבגרות. אם אתה בכל זאת מתעקש להמנע מאוננות, תצטרך למצוא לך דרכים חלופיות, אחרות, להוציא מרץ ואנרגיה (כן, יש גם אנרגיה מינית) שעצורים בך. אתה יכול לנסות להיות פעיל יותר מבחינה גופנית, לעסוק בספורט באופן קבוע, לנסות סוג של הרפיה או מדיטציה ועוד. אתה מוזמן לפנות אלינו שוב בכל שאלה. כל טוב.


בן 14 שואל: #110388
שלום אני בן 14 וחצי איבר המין שלי הוא ב 10 סנטימטר וקצת שהוא עומד.. אבל שאני מושך אותו אחורה שאני לא מושך זה 8 סנטימטר אני מושך אותו אחורה בשביל לבדוק בגלל שאני שמן אני שוקל 110 קילו בעיקרון השאלה שלי הא אם הגודל הוא רגיל לגילי שלי ואם אני ארזה האם הוא יגדל? תודה מראש.

תשובה:
שלום לך, אורך הפין שלך תקין לגמרי! בנים רבים בגילך מוטרדים בדיוק מעניין זה, אבל ברב המוחלט של המקרים כולם נורמליים ונמצאים בטווח התקין של הנורמה. לעתים קרובות במצבים של עודף משקל, הפין נוטה ל'הסתתר' קצת בשומן הנמצא בתחתית הבטן. ירידה במשקל לא תאריך את הפין אבל 'תחשוף' חלק גדול יותר ממנו, מה שעשוי להיראות כהתארכות. כל טוב לך.


בן 14 שואל: #109693
שלום אני עשיתי לפני 2 ימים יום הולדת 14 ואני מדדתי את הגודל של האיבר מין וראיתי שהגודל שלו שהוא עומד 11 וחצי ושהוא לא עומד זה 7 וחצי האם זה בסדר?

תשובה:
שלום לך, גודל וצורת הפין מעניינים הרבה נערים בגילך והוא מקור להרבה שאלות ובירורים. למעשה, מה שאתה מתאר הוא לגמרי בגדר הנורמלי. כדאי לך לדעת שאין בהתפתחות "בסדר" או "לא בסדר". כולנו שונים, לכל אחד הקצב שלו והמראה שלו. אנחנו כאן לכל שאלה בהמשך, שנה טובה וכל טוב.


בן 18 שואל: #109682
שלום, אני בן 18 וחרדי, רק לאחרונה ממש התחלתי לאונן (מבחינה דתית אין לי בעיה עם כך), אבל יש לי כל כך הרבה שאלות, כי אף אחד לא מדבר איתנו על זה עד הנישואים(!) אני עושה את זה תוך כדי צפיה בפורנו - משפשף וגומר תוך דקה או אפילו פחות, האם זה נורמלי? וגם איבר המין שלי בערך 10 ס״מ כשהוא לא עומד, זה לא קטן מדי? והפטמות שלי קטנות וזה יכול לפדח מול חברים, אשמח מאוד אם תענו לי על השאלות האלה שמטרידות אותי מאוד, ואין לי למי לפנות מלבדכם. תודה מראש!

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. קשה להשאר לבד עם כל כך הרבה שאלות שמציקות ומטרידות. אנסה לענות על השאלות לפי הסדר. ובכן, על אף האיסור ההלכתי לאונן, אוננות נחשבת מעשה טבעי לגמרי ובעצם משקפת את היצר המיני הטבעי של האדם, באשר הוא (חילוני, דתי, גבר, אשה...). דווקא אוננות מול פורנו מומלצת פחות, מסיבות רבות- היחסים שאתה רואה על המסך, אינם משקפים את המציאות בשום אופן. גברים ונשים לא מקיימים יחסי מין בצורה כוחנית, מכאיבה, וחד צדדית כמעט אף פעם, אבל בפורנו- פעמים רבות, הגבר הוא השולט והאשה היא מעין בובה "שעושים" לה מה שמתחשק. אין בהם אהבה, אינטימיות, שיחה, מבט בעיניים או מילות חיבה. גם איברי המין של השחקנים אינם משקפים את המציאות, היות והם מצולמים בצורה שמבליטה ומגדילה אותם. תתפלא אולי לשמוע שלשחקנים רבים יש שתלים ותותבות בתוך הפין. כל מה שסיפרתי לך עד עכשיו, גורם לכך שהצופה בפורנו (אתה במקרה זה), נרגש מגירוי בעוצה מאד גבוהה, שרחוקה מאוד מאיך שמעשה האהבה מתרחש בחיים האמיתיים. הריגוש המיני החזק הזה הוא ממכר ועלול לגרום לכך שבעתיד תצליח לגמור (להגיע לשיא, לאורגזמה) רק בצפיה מול פורנו, ותתקשה לאונן רק בכח הדמיון והמחשבה. גברים רבים אשר הרגילו עצמם לאוננות מול סרטי פורנו מתקשים אחר כך להגיע לזקפה או לשפיכה, ולתפקד באופן בריא מבחינה מינית עם בנות זוגם. בשורה תחתונה- לאונן: בהחלט! (כיוון שאין לך בעיה דתיתי עם הדבר) אבל מייעצת לך, לא מול פורנו. שאלתך האחרונה לגבי הפטמות, לא צריכה להטריד אותך כלל. כולנו שונים, ואיברי גופנו מגוונים וייחודיים לנו. אצל גברים רבים הפטמות קטנות מאד, בעקר בגלל שמבחינה ביולוגית/ אבולוציונית אין לפטמות כל תפקיד בגופם של גברים. חבל שתתן לכך להפריע לך או "לפדח" אותך. מה שאתה מתאר זה תקין לחלוטין. גם גודל הפין משתנה מאדם לאדם ולפי מה שאתה מתאר, הכל בסדר ותקין אצלך. אל תהסס לפנות אלינו בכל שאלה ובכל נושא שתרצה להבהיר בעתיד. כל טוב ושנה טובה.


בן 14 שואל: #109675
מה הממוצא של ילד בן 14 יש לי 12 בזקפה ומצב רפוי 7 הוא 8 זה בסדר

תשובה:
שלום לך, נערים רבים בגילך מתעניינים לגבי אורך הפין שלהם. ממה שאתה מתאר, אתה נורמאלי, הכל בסדר! כל טוב, ותרגיש חופשי לפנות אלינו בכל שאלה בעתיד.


בן 14 שואל: #109635
היי. אני אני בן 13 ואשמח לדעת מה הוא הגודל הממוצע של האיבר מין בגיל שלי

תשובה:
שלום לך, אורך הפין הממוצע של נער בגילך יכול לנוע בממוצע בין 5- 12ס"מ. ייתכן גם שהאורך יהיה מעט מעל או מתחת לממוצע. מה שחשוב לזכור זה שבגיל ההתבגרות כולם שונים מאד, בכל מה שקשור לגדילה ולההתפתחות. הטווח והמגוון הם ממש גדולים. המשך לפנות בכל שאלה וכל טוב.


בן 16 שואל: #109512
היי אני בן 16 וקצת ואיבר המין שלי הוא בגודל 18-19 ס''מ והוא נוטה מעט שמאלה האם זה בסדר זה תקין האם הגודל תקין?

תשובה:
שלום לך, נערים רבים בגילך מוטרדים לגבי הגודל, הצורה והמראה הכללי של איבר המין שלהם (זה נכון גם לגבי בנות, דרך אגב). פין באורך שתיארת בזמן זקפה, זה אולי מעט מעל הממוצע, אבל תקין לחלוטין. גם הנטייה לצד אחד היא מאד נורמאלית ומצוייה אצל גברים רבים. איברי המין הם כמו כל איבר אחר בגופנו- שונה ומיוחד, לא סימטרי ולא מדוייק, ומושלם בדיוק כמו שהוא. כל טוב לך.


בן 12 שואל: #109460
אני בן 12 בכיתה ז, הזין שלי הוא בגודל 16-17 ס''מ בזיקפה. זה בסדר?, זה נורמלי? זה קטן, גדול?

תשובה:
שלום לך, זה בסדר גמור. חשוב שתדע שלגודל אין באמת משמעות, אף על פי שאני יודעת שלפעמים בשיחות עם בנים אחרים נוהגים לייחס לכך משמעות ובסרטים פורנוגרפיים רואים אברי מין גדולים במיוחד. מה שרואים בסרטים האלו לא מייצג את המציאות כפי שהיא והרבה פעמים זה יכול לגרום לנו להתעסק בדברים שלא באמת חשובים.... מזמינה אותך לאהוב את הגוף שלך בדיוק כפי שהוא. הוא נפלא ונהדר! בהצלחה. .


בן 16 שואל: #109295
שלום אני בן 16 ורציתי לשאול לגבי גודל איבר המין שלי הוא 6 כשהוא רפוי ו10 בזיקפה והוא מרגיש ממש קטן האם זה בסדר כי אני ממש מודאג לגבי זה

תשובה:
שלום לך, נערים רבים בגילך מודאגים או מוטרדים לגבי איבר המין שלהם- גודלו, צורתו, קצב צמיחת השיער באיזור ועוד. עשוי להיות הבדל גדול למדיי בין מצב הפין הרפוי לבין מצב של זקפה וזה טבעי. אתה מודאג מגודלו של איבר המין שלך בזקפה והוא מרגיש לך קטן, למרות שלפי מה שאתה מתאר, הוא קטן רק במעט מאוד מהגודל הממוצע (כ- 12 ס''מ). למעשה, אין לכך חשיבות, או מדוייק יותר לומר שמייחסים לאורך הפין חשיבות מיותרת. אין כל קשר בין גודלו ליכולת להנות מיחסי מין מספקים, מענגים והדדיים. זכור את הביטוי- מה שקובע הוא לא גודל הספינה, אלא התנועות שלה על גלי הים. כל טוב. אנו כאן לכל שאלה בהמשך.


בן 16 שואל: #109184
היי אני בן 16 ותשעה חודשים והפין שלי נראה ממש קטן לעומת הפין שיש לחבריי כשהוא רפוי הוא 4ס״מ וכשהוא בזקפה הוא 12.5ס״מ ואני דואג שהוא א יגדל יותר והישאר בגודל הזה

תשובה:
שלום לך! האורך של הפין שלך בזיקפה הוא טבעי ונורמלי לחלוטין. זה הגודל הממוצע בישראל. אני יודעת שהרבה פעמים מדברים על הגודל כעל משהו שיש לו משמעות ולפעמים בסרטים פורנוגרפיים רואים אברי מין גדולים במיוחד. חשוב שתדע שמה שרואים בסרטים האלו הוא לא אמיתי ולא מייצג. לגודל של הפין אין שום משמעות לשום הקשר - לא של פריון ולא של הנאה ממין. הגוף שלך נפלא ונהדר כפי שהוא. תהנה ממנו. כל טוב.


בן 17 שואל: #109182
היי אני בן 16 ותשעה חודשים ואיבר המין שלי במצב רפוי 4ס״מ ובזקפה 12.5 ס״מ האם זה בסדרזנ

תשובה:
הי! זהו גודל טבעי ונורמלי לחלוטין. הכל בסדר. כל טוב לך.


בן 13 שואל: #109181
היי לגיל 13 ו- 5 חודשים גודל 17-18 זה בסדר?

תשובה:
הי לך! זה בסדר גמור. חשוב שתדע שלגודל אין באמת משמעות, אף על פי שאני יודעת שלפעמים בשיחות עם בנים אחרים נוהגים לייחס לכך משמעות ובסרטים פורנוגרפיים רואים אברי מין גדולים במיוחד. מה שרואים בסרטים האלו לא מייצג את המציאות כפי שהיא והרבה פעמים זה יכול לגרום לנו להתעסק בדברים שלא באמת חשובים.... מזמינה אותך לאהוב את הגוף שלך בדיוק כפי שהוא. הוא נפלא ונהדר! בהצלחה. .


בן 15 שואל: #108881
בן 15 (בהמשך לשאלתי הקודמת) לפעמים כשמגרד לי בביצים אני מרגיש כאילו ביצה שמאלית שלי התפוצצה.... לא יודע אם אמור להיות ככה או לא פשוט הביצה הימנית שלי לא ככה ועוד משהו: כשהזין שלי במצב רפוי אז הוא באורך 5 סמ וכשעומד 8.5-9

תשובה:
שאלתך נענתה.


בן 14 שואל: #108795
שלום אני בן 14 והזין שלי בזיקפה 11 סנטימטר ובמצב רפוי בן 7 ל 5לכל החברים שלי יש יותר גדול משלי והייתי רוצה לדעת עם יש שיטות להגדיל אותו שמעתי על התרגילים שיש אבל אני לא יודע עם זה בריא וראיתי שיש זריקה שאפשר לשים ניתוחים ושיטות extra size כדורים וקרמים רציתי חישאול עם אני יכול לעשות משהו מאלה בגיל 14 ואם יש משהו עוד משהו אני ישמח לדעת היו לי הרבה מקרים עם בנות ותמיד עזבתי את זה בגלל הבושה ואני רוצה זתגידו חי מה הגודל הממוצע לפין בזיקפה ולא בזיקפה לגילי ראיתי שאתם רושמים לכל מיני אנשים בשאלות מספרים אחרים אז אני מבקש שתהיו כנים ואל תזבלו למ תסכל תודה מראש

תשובה:
שלום לך, אתה עדיין בשלבי ההתפתחות של הגוף ולכן לא הייתי ממליצה לך לחשוב על שיטות להגדלת הפין. כל השיטות שקיימות עוזרות בהארכה של בין 1-2 ס"מ והן כוללות סיבוכים אפשריים, והאינטרנט מלא בשיטות שמבטיחות יותר אבל לא מספרים באתרים האלה את הסיכונים והסיבוכים שיכולים להיות בעקבותיהם. הרבה גברים חוששים שאיבר המין שלהם לא גדול מספיק, זה בגלל שהפין הגדול נחשב בחברה שלנו לסמל לגבריות או שמציגים בפורנו איברי מין זכריים ממש גדולים, אבל האמת היא שלכל גבר יש פין שונה מבחינת האורך, העובי והצורה. אתה רואה נתונים שונים על הממוצע כי מבחינת המחקרים הקיימים כל מחקר מציג נתונים שונים שבדק והם מסתמכים על שיטות אחרות למדידה. אני ארגיע אותך ואומר לך שהאורך שיש לך הוא נורמלי לחלוטין. לגבי המבוכה שאתה מרגיש עם בנות זה מובן לגמרי, וכמו שכתבתי קודם- הרבה גברים מרגישים כמוך. מה שחשוב במערכת יחסים זה הרגשה בטוחה ונוחה בלי קשר למראה הגוף החיצוני, מעבר לכך כל הגוף הוא מיני ולא רק איברי המין, ולכן במערכת יחסים כדאי להתנסות בסוגים שונים של מגע ולא רק בחדירה של פין לפות. האם חלק מהמבוכה שלך קשורה לכך שאתה חושש שלא תוכל לספק את בת הזוג בזמן מגע מיני? כי נשים לא חוות אורגזמה מחדירה של איבר המין אלא ממגע בדגדגן, ולכן אין לגודל איבר המין שלך משמעות עבור נשים.


בן 16 שואל: #108699
שלום. רציתי לשאול, אני בן 16.5 ועדיין נראה ממש כמו ילד, עוד לא התחיל כלום להתפתח והפין שלי קטן קטן כמו ילד בן 8. האם יש סיבה לדאגה?

תשובה:
היי, קצב ההתפתחות משתנה מאחד לשני ויכול להיות שאצלך ההתפתחות קצת יותר מאוחרת. אבל בכל מקרה אני ממליצה לך ללכת לרופא להתייעצות כדי לעבור בדיקות ולוודא שהמינון של ההורמונים בגוף תקין ושלא נדרשת איזושהי התערבות רפואית כדי לקדם את התהליך. בהצלחה!


בת 28 שואלת: #108691
שלום אני בן 15 וחצי ויש לימאיבר מין קטן הוא באורך 7 ס'מ ובזיקפה 9 ס'מ 1. העם זה נורמלי 2. מה הממוצע לגיל שלי גם שאני מאונן אני לא מצליח לגמור כי יש לי ממש קטן מה עלי לאשות

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה חושש מגודל איבר המין שלך, אך אתה עדיין בתהליכי התפתחות ואין לך סיבה לדאגה, המצב שלך נורמלי לחלוטין. אתה לא מצליח לגמור ולהגיע לשפיכה מסיבות אחרות, כמו שאמרתי- אין לך איבר קטן. סיבות אפשריות לכך שאתה לא גומר הן לחץ, מחשבות על דברים אחרים, חרדה, דאגות, יום-יום עמוס וכדומה. ממש כמוך, הרבה גברים חוששים שאיבר המין שלהם קטן בעוד הוא נורמלי. החשש מגיע מצפייה בפורנו שמציג איברי מין באמת גדולים, מהשוואות שנעשות בין נערים וגברים, מאידיאל יופי שדורש מגברים להוכיח את הגבריות שלהם בסימנים חיצוניים וביניהם איבר המין, ומכך שאנחנו בחברה חושבים שהאפשרות היחידה לקיום יחסי מין היא בחדירה, כשבעצם יש המון אפשרויות אחרות למגע בין בני זוג.


בן 15 שואל: #108583
שלום אני חושש שעשו לי ברית מילה לא טוב מכיוון שישלי חתיכת עור שמחברת בין הכיפה לבין גוף האיבר כמו סוג של גשר כאילו אני יכול להעביר מתחתיו דברים האם זה יכול לפגוע לי בגדילה או בפוריות והאם אני צריך לראות רופא

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שהנושא מטריד אותך אך אם אין לך כאבים ואינך סובל מבעיות אחרות במערכת השתן נראה לי כי מדובר בעניין "קוסמטי" בלבד, כלומר, המראה החיצוני, ולכן זה לא צריך להשפיע על הגדילה והפוריות שלך. אני ממליצה שתפנה לאורולוג (רופא מומחה לבעיות מערכת הרבייה והשתן אצל גברים) להתייעצות. בהצלחה!


בן 15 שואל: #108530
שלום, אני בן 15 ושמונה חודשים והאיבר מין שלי קטן מאוד, כשהוא עומד הוא בערך 13 ס"מ וכשהוא רפוי הוא 10.5, עוד בעיה, היא שאני מעולם לא הצלחתי לגמור בזמן אוננות, ואני מאוד מתבייש לעשות סקס עם חברה שלי, זה תקין? מה אוכל לעשות?

תשובה:
שלום לך! אתה אומנם קרוב לגיל 16 אבל נמצא עדין בתוך תהליך התפתחות שהוא טבעי ונורמלי. בתוך תהליך ההתפתחות לוקח זמן עד שיוצא נוזל זרע. איבר המין שלך בגודל ממוצע ונורמלי לחלוטין. אני מבינה שאתה ובת הזוג שלך מעוניינים לקיים יחסי מין, ומבינה מאוד את החששות שעולות בעקבות הרצון שלך. מציעה לך להקשיב ללב שלך, לקחת את הזמן, להנות ממגע אינטימי שבו אתה מרגיש בנוח ובטוח. אתה יכול לקרוא עוד על אוננות באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 ובכל מקרה- אם אתה ממשיך להיות מודאג בנושא אני מציעה לך לפנות לרופא/ת המשפחה ולהתייעץ איתה בדיסקרטיות. אם אתה רוצה להתלבט עוד - אתה מוזמן להתקשר אלינו ל"דלת פתוחה". בהצלחה לך!


בן 14 שואל: #108450
היי. אני בן 14 וכמה חודשים ואיבר המין שלי קטן(4 ס''מ) וזה ממש מדאיג אותי ואני מפחד שהוא לא ידאג(לפי גוגל יש לי מה שנקרא עקמת פין (לא הלכתי לרופא עם זה). האי-גדילה קשורה לזה איכשהו?)

תשובה:
שלום לך, מצטערת לשמוע שאת דואג ומפחד. כל אחד מתפתח בקצב שונה ואתה עדיין נורא צעיר. כדי לקבל חוות דעת נכונה ומדויקת עבורך - אני מציעה שתיגש לרופא משפחה שיפנה אותך לרופאים מומחים בתחום (אנדוקרינולוג - רופא שמתמחה בהורמונים, אורולוג - רופא של דרכי השתן ואברי המין) - כך תוכל לקבל מענה מתאים לך. אין לך מה לחשוש או להתבייש - רופאים כבר ראו כל מיני מצבים ולמדו עליהם ויוכלו לסייע לך בצורה הטובה ביותר. כל טוב


בן 13 שואל: #108415
שלום קוראים לי ג׳וני ואני בן 12 ו10 חודשים רציתי לדעת מה הממוצע של הפין לגיל שלי

תשובה:
היי! רבים מבני גילך עסוקים בנושא אורך הפין והשאלה שלך לגיטימית לחלוטין. חשוב שתדע שאתה נמצא בראשית גיל ההתבגרות ולכן אורך הפין או רוחבו ישתנו בהמשך. אורך הפין הממוצע בגילך הוא בין 5 ל-9 ס"מ במצב רפוי. עוד חשוב שתדע שגודל איבר המין שלך בעתיד לא ישפיע בהמשך על חיי המין שלך או על איכותם. כל טוב!


בן 17 שואל: #107976
יש לי כמה שאלות שאלה ראשונה אני בן 17 ויש לי רק 14 וחצי סנטימטר זה בסדר לגילי והאם זה יגדל? שאלה שנייה האיבר מין שלי בגודל הזה כי אני עושה הרבה ביד?? שאלה שלישית האם הזרע מתחלש ככל שעושים הרבה ביד ? שאלה רביעית האם יהיה לי ילדים שאני יגדל אם אני עושה פעמיים בשבוע ביד ? ישמח שתענו לי אך ורק בכנות!

תשובה:
היי, דבר ראשון כדאי שתדע שהממוצע של גודל איבר המין הזכרי נע בין 10 ל 14 ס"מ. דבר שני, אין קשר בין אוננות לבין גודל איבר המין ונוזל הזרע לא נחלש כתוצאה מכך ובנוסף אין קשר בין פוריות ואוננות. לכן אין לך מה לדאוג. בהצלחה


בן 13 שואל: #107785
אני בן 13 ו8חודשים והאשכים שלי לא סימטרים (האשך השמאלי נמצא למעלה והימני למטה)וכתוצאה מכך הזין שלי נוטה ימינה גם שהוא רופף וגם שהוא עומד האם זה תקין או שאני צריך לדאוג

תשובה:
שלום רב. אני שמחה שאתה בוחן את גופך ומכיר אותו. זהו חלק חשוב מאוד בתהליך ההתבגרות שלך. הגוף שלנו אינו סימטרי. לעתים ההבדלים קטנים מכדי שנוכל להבחין בהם, אך לכולנו יש כף יד אחת גדולה יותר מהשנייה וכך גם בכפות הרגליים, העיניים ובאיברים נוספים. מה שאתה מתאר הוא מבנה תקין לגמרי של אשכים: הם גם אינם זהים בגודלם וגם לא ממוקמים באותו גובה בשק האשכים. בנוסף לזה, אצל גברים רבים הפין אינו ישר לחלוטין ונמצא בנטייה לאחד הכיוונים גם במצב זקפה וגם במצב רפוי. אינך צריך לדאוג כלל. אם בכל את אינך מרגיש רגוע תוכל להתייעץ עם רופא משפחה או אורולוג, אך איני חושבת שיש לך מה לחשוש. המשך ליהנות מגופך המיוחד. כל טוב.


בן 16 שואל: #107753
היי אורך איבר המין שלי בזקפה הוא 9 סמ ואני ואני כבר בן 16 וחצי . לכל מי שאני מכיר יש איבר מין יותר גדול. השאלה שלי היא הם זה שיש לי בעיות גדילה וגיל העצמות שלי הוא של בן 14 וגם הגבוה והמשקל שלי לא גדולים זה משפיע על אורך ועובי האיבר והאם זה עוד יגדל

תשובה:
היי, קודם כל אני רוצה לציין בפנייך שכל אחד מאיתנו שונה ומתפתח בקצב אחר. בדיוק כמו שהגובה שלך שונה או צבע עינייך, כך גם גודל איבר המין. וחשוב לי נורא ואפילו יותר לספר לך שהגודל באמת לא קובע. רוב הנשים (80%-90%) בכלל לא גומרות מחדירה של איבר המין הזכרי, אלא מגירוי חיצוני של הדגדגן (אשר נמצא בחלקו העליון של הפות בין השפתיים). לכן גודל איבר מינך לא ישפיע על תפקודך המיני. כדאי שתדע שהממוצע של גודל איבר המין הזכרי נע בין 10 ל 14 ס"מ. בנוסף, גבר ממוצע מתחיל את ההתפתחות המינית שלו בסביבות גיל 13 ותהליך ההתפתחות וההתבגרות יכול להימשך עד סביבות גיל 21. ממליצה לא להילחץ מעכשיו, ואל תשווה עצמך ביחס לאחרים. על כל שאלה או בעיה נוספת אתה מוזמן לפנות אלינו בדלת הפתוחה או להגיע לסניף הקרוב לביתך בשעות הפעילות.


בת 15 שואלת: #107366
היי שמי בר, ידיד שלי שואל מדוע איבר מינו יחסית לא גדול אלא די קטן ומתי הוא יגדל?

תשובה:
שלום בר, ייתכן שהידיד שלך צעיר ועוד יגדל ויתפתח, גם במבנה גופו וגובהו ואולי גם בגודל הפין. הגודל הממוצע של הפין הגברי בזיקפה הוא 13-15 ס"מ. אך בכל מקרה, גודל איבר המין אינו משפיע על חיי המין שלו או על איכותם. גודל הפין וצורתו שונים מאחד לשני, והם לא מה שמגדירים את הבחור כגברי או כמאהב עתידי מוצלח. מה שחשוב הוא התקשורת עם בן/בת הזוג ולא אורך הפין.


בן 14 שואל: #107331
שלום אני בן 14 ואיבר המין שלי בזקפה הוא 17 סנטימטר וזה בסדר,אבל אני שם לב שהוא נוטה קצת שמאלה ומתעקל למטה אני יודע שזה לא גורם נזק ממשי אבל זה ממש ממש מפריע לי ומוריד קצת ביטחון יש אפשרות לתקן את זה וממה זה נובע?

תשובה:
שלום לך, כמו כל איבר אחר בגוף שלנו, גם איבר המין שונה בגודלו, צורתו וצבעו בין אדם לאדם. בנוסף, גם כן כמו איברים אחרים, איבר המין הוא לא בהכרח ישר וסימטרי. האמת שהיא שאצל רוב הגברים איבר המין הוא בעל נטייה מסויימת לאחד הצדדים. הסיבה לחוסר הסימטריה קשורה לגדילה הנפרדת של שני חלקים בתוך הפין שמאפשרים בסופו של דבר את הזיקפה. ברוב המוחלט של המקרים לנטייה לאחד הצדדים או למעלה/למטה אין כל השפעה על קיום יחסי מין, ובוודאי שאין צורך בתיקון המצב הזה. אתה בחור צעיר ולפניך עוד שנים של גדילה והתפתחות גופנית. אני מקווה שעם הזמן תתרגל לגופך ותהנה ממנו כפי שהוא.


בן 14 שואל: #107327
אני עוד כמה ימים בן 14 ואיבר המין שלי עוד לא גדל האם יש לדאוג? והאם הוא יגדל?

תשובה:
שלום, גדילת הפין והאשכים, כמו גם יתר השינויים הגופניים שמופיעים בגיל ההתבגרות, נמשכת לאורך מספר שנים, אתה צעיר מאד והשינויים הגופניים עוד לפניך, הפין שלך בהחלט צפוי עוד לגדול ולהשתנות ואין לך שום סיבה לדאוג. המתן בסבלנות ונסה להנות מהדרך שאתה עובר עד להשלמת הגדילה שלך.


בן 14 שואל: #106874
אני בן 14 וארבעה חודשים אורך איבר המין שלי במצב רפוי הוא 8 ס"מ ובמצב זיקפה הוא 10 ס"מ אני 1.62 ושוקל 47.5 ק"ג. 1) אני חושש שאביא המין שלי קטן ואני מפחד שהוא ישאר קטן ואני מקווה שלפחות יגיע לאורך של 15 ס"מ האם זה אפשרי? 2) ייתכן שאיבד המין שלי קטן כי אני לא שוקל מספיק ( לא ממש תת משקל אבל קצת פחות מהממוצע )?

תשובה:
שלום לך. גודל איבר המין שלך נמצא בטווח הנורמלי ועליך לזכור שבמהלך השנים הקרובות הגוף ישתנה, יתפתח ויגדל. לא ניתן לדעת לאיזה גודל בדיוק יגיע איבר המין. גברים רבים עסוקים בשאלות בנוגע לאיבר המין (אור, עובי וכולי) אך לאורך איבר המין אין השפעה על התפקוד המיני. אם המשקל שלך תקין אין לכך השפעה על גודל איבר המין.


בן 17 שואל: #106657
שלום, אשמח לדעת מתי בחורה מרגישה עונג בזמן יחסי מין עם גבר (מבחינת חדירת האיבר הזכרי), האיבר שלי נחשב לקטן מאוד ואני דואג שחברה שלי לא תיהיה מרוצה ומסופקת כלל מחווית יחסי המין שלנו.

תשובה:
שלום לך, קודם כל ממוצע האיבר המין הגברי בזקפה הוא ביון 11-13 ס"מ.. אני בכל אופן לא אוהבת לדבר במספרים מפני שמספרים בהקשר למין לא רלוונטיים. לגבי עונג עבור איבר המין הנשי, חשוב לשים לב שאיבר המין הנשי הוא יותר מורכב מאיבר המין הגברי מבחינת המבנה הפיזיולוגי שלו וגם המגוון של מה שגורם להנאה בין איברי המין הנשיים, הוא מאוד רחב, מה שיכול מאוד לענג מישהי אחת, לא בהכרח מענג מישהי אחרת, והפוך. מה שכן חשוב להבין הוא שרוב הנשים לא יכולות לגמור מחדירה, אלא מחיכוך בדגדגן. הדגדגן נמצא בפתח החיצוני העליון של השפתיים של הנרתיק (הרבה פעמים הוא נראה כמו כפתור). לפעמים מגע ישיר יכול להיות אינטנסיבי מדי, אז עדיף לשחק עם הלחץ בכפלי העור שמסביב, אפשר גם עם אצבעות, וגם עם הפה. יכול להיות שהיא אחת מה10% שגומרת מחדירה בלבד, יש עצבים בכמות גדולה בפתח הנרתיק שגורמים להנאה אצל נשים, ב4 ס"מ הראשונים ולכן אין קשר לגודל איבר המין של הגבר לאישה:) קשה לתאר מה עלול לעבוד על כל אחת כי לא קיים נוסחה שמתאימה לכל אחת. הכי מומלץ, שתדבר איתה גם תוך כדי. לראות מה נעים לה, מה היא כבר יודעת שהיא אוהבת, ומה לא נוח לה. תקשורת זה דבר מאוד מאוד חשוב. אני מאחלת לכם חיים מיניים בריאים ופתוחים! אנחנו פה לכל שאלה.


בן 12 שואל: #106323
אני בן 12 ואורך הפין שלי 7.5 אני צריך לדאוג?

תשובה:
שלום לך, אתה בתחילת ההתפתחות המינית שלך, הגוף שלך עוד ישתנה ויגדל וזה יכול לקחת גם עד שנות ה20 שלך. חשוב לומר שלהרבה גברים יש חשש על אורך הפין שלהם, למרות שלכל גבר יש צורה, עובי ואורך אחרים. לאורך הפין אין משמעות בתפקוד שלך ואין לך ממה לחשוש. בהצלחה


בן 16 שואל: #106143
שלום אני בן 16 ויש לי כמה שאלות אישיות ומביכות קצת אז ראשון: אני חי בפנימייה אם כמה חברים בחדר ואנחנו רואים את הפין של אחד והשני וזה כבר הרגל ואני יודע שיש לי את הפין הכי קטן ואז מדדתי ויש לי 10 ס"מ אורך של פין והתחלתי לאונן ליפני חצי שנה פחות או יותר וזה מרגיש לי מוזר ואני יודע שיש לי קטן והאם זה בסדר יחסית לגיל שלי שאלה שניה : יש לי כבר כמה שנים. פטמות גדולות ונפוחות שומניות וזה רק לי מכל הבנים ואני. לא מאוד שמן ואני מרגיש גם גולה בפטמה שנוגעים בה וזה כואב קצת וזה מביך אותי. שאלה שלישית: אני כל הזמן הייתיהילד הכי נמוך בין החברים אני בערך גובה 1.57 ושוקל 52 וזה די מטריד אותי כל השאלות האלו כר זמן רב.

תשובה:
שלום לך! השאלות שאתה שואל הן שאלות שהרבה מאוד נערים בגילך שואלים, כך שאינך צריך להיות מובך. בגילך קיימת הנטייה לבצע השוואות ומכיוון שאתה חי בפנימייה עם בני גילך הצורך הזה מוגבר עוד יותר מכיוון שאתם מבלים שעות רבות יחד וישנים באותו החדר. אני אשתדל לענות על שאלותיך לפי סדר: * לגבי אורך הפין- אורך הפין בזקפה בגבר מבוגר הוא בממוצע 13 – 15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10 עד 20 ס"מ. אתה נמצא עדיין בגיל ההתבגרות ועדיין נמצא בטווח התקין. חשוב שתדע שגודל שגודל איבר המין אינו משפיע על חיי המין העתידיים שלך או על איכותם. * לגבי האוננות - אין כל בעיה באוננות. זו פעולה טבעית ורוב הבנים והבנות מאוננים. * לגבי הפטמות הנפוחות והכאב והגולה שאתה מרגיש- גם זו תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות. יש מעין צמיחה מינימלית של "שדיים" (אלו לא באמת שדיים...) וכמו שאצל הבנות יש כאבים בעת צמיחת השדיים, כך גם אצל הבנים. אם זה מטריד אותך מאוד אתה יכול לפנות לרופא לבירור. * לגבי הגובה- גם נושא זה אינו צריך להטריד אותך. שוב, אתה עדיין בגיל ההתבגרות ואם ההבשלה המינית שלך התחילה באיחור, אתה יכול להמשיך ולגבוה גם עד גיל 20. בנות ובנים רבים מוטרדים מהמראה שלהם, בעיקר בגיל ההתבגרות, כך שזה בהחלט נורמאלי שאת עסוק בכך. אם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול אותן כאן או להתקשר לאחד ממספרי הטלפון המופיעים כאן http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115 ולשוחח עם אחת היועצות שלנו. כל טוב!


בן 14 שואל: #106102
הפין שלי קצת מוזר כיאלו הוא תמיד היה ככה אבל עכשיו שמתי לב לזה הוא עקום כזה כיאלו בהתחלה הוא רגיל ואזכורה מת יורד כזה ואז עם הכיפה עומר וזה מוזר האם זה תקין??

תשובה:
הי, זה נורמלי לגמרי. כמו שכל אחד מאיתנו נראה שונה אחד מהשני - כך גם אברי המין שלנו שונים. אתה לא מוטרד מכך מזה שהאף של החבר שלך שונה משלך - נכון? אז אין שום סיבה לדאוג גם בנוגע לצורה של הפין. כל טוב ובהצלחה :)


בן 14 שואל: #105999
זה הגיוני שיש לי ביצה אחת ענקית בגודל של תפוח אדמה וביצה אחת בגודל של גולה?

תשובה:
היי, באופן עקרוני איברי הגוף כולם הם אינם סימטריים, וכמעט תמיד יש הבדל כלשהו בגודל/צורה בין שתי העיניים / שדיים וגם בין האשכים. יחד עם זאת, ההבדלים לרוב אינם משמעותיים מאד. אם גדילת האשך הייתה מהירה, ובמיוחד אם היא מלווה בכאבים, עליך לפנות לטיפול רפואי באופן מיידי. גם אם לא, מומלץ שתקבע תור לרופא/ה המכונה אורולוג/ית כדי לוודא שאין בעיה בריאותית שדורשת טיפול.


בן 14 שואל: #105814
שלום! ראשית אני בן 14 וחצי.. איבר המין שלי נוטה שמאלה בשני המצבים וזה מאוד מבייש ומפחיד אותיי.. גודל האיבר לא מפחיד אותי העובי שלו הוא 13 סנטימטר והאורך שלו 14 בזקפה כמובן וכשהוא לא עומד 9 סנטימטר. איך אני יכול לגרום לן להפסיק לסטות שמאלה? תודה ולילה טוב

תשובה:
שלום לך! אני מבינה שאינך מוטרד מגודל הפין אלא מהנטייה שלו שמאלה. ישנם נערים וגברים שהפין שלהם נוטה טיפה ימינה או שמאלה ואף מתעקל קצת למעלה. מדובר בתופעה נפוצה והיא אינה יוצאת דופן. כל עוד זה לא מפריע לך לתת שתן ולהוציא זרע, וכל עוד זה לא כואב לך או מפריע לך ביום יום, אין לך סיבה לדאגה. במידה ואתה מתקשה להשתין, להוציא זרע, או שאתה חש כאבים, כדאי לשתף את הורייך ולפנות לרופא/ה המטפל/ת שלך לבירור.


בן 17 שואל: #105760
שלום , אני בן 17 יש לי איבר מין באורך 15 עד 15.5 ס"מ, והוא בעובי ממוצע לגמרי נורמלי. אני יודע שאיבר המין שלי לא קטן ויכול לספק בחורות (הייתי כבר במיטה עם בנות ושמעתי רק דברים טובים). ואני מטר 60 ויש לי כבר זיפים ושיערות בכל מקום. אני רוצה שיהיה לי 18 בשביל הבטחון העצמי שלי וקראתי שיש כל מיני כדורים שאפשר לקחת.. האם זה מסוכן?ועד איזה גיל גודל איבר המין (אם הוא עוד יכול לגדול בכלל)? והאם אני יכול עוד לגבוה? תודה

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אורך ממוצע לאיבר המין הגברי הוא 14 ס"מ, אז אתה בכל אופן מעל הממוצע. דבר שני, האיבר המין בעיקרון ממשיך לגדול עד סביבות גיל 18. לגבי הכדורים, יש תופעות לוואי לכל תרופה הורמונלית.. במיוחד שמדובר באיבר המין, לא הייתי רוצה להמליץ על מניפולציה חיצונית עליו כי זה יכול להשפיע על הרגישות של האיבר ובהמשך על ההנאה האישית שלך. מומלץ להשאיר את האיבר כמו שהוא. נשמע שהסיכונים מול התוצאה הרצויה לא שווים ולא הכרחים בכלל. בקשר לגובה שלך, זה מאוד משתנה אצל כל אחד אבל בעיקרון מסיימים לגדול באופן סופי עד גיל 21. לכל שאלה אנחנו כאן :)


בן 14 שואל: #105755
שלום אני בן 14 והזין שלי הוא בין 16 17 ס"מ רציתי לדעת אם הזין שלי מספיק גדול כדאי לקיים יחסי מין

תשובה:
שלום לך גודל איבר המין לא משפיע על היכולת לקיים יחסי מין. וגם כדאי לך לדעת שהגודל - בניגוד למה שמספרים - לא גורם להנאה של בנות. כדי לקיים יחסי מין כדאי להבין מה המניעים ומה ההשלכות של להתחיל לקיים יחסי מין. אני מצרפת לך קישור לדף מהאתר שלנו שמדבר על הנושא. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=920 כל טוב


בת 15 שואלת: #105706
שלום אני עוד חודש בת 16 יש לי חבר ואני גיליתי שאני פשוט לא אוהבת לראות את האיבר מין שלו אבל לא את שלו ספציפית אלא כל איבר מין גם אם הוא של בן או של בת אני פשוט נגעלת מלראות את זה אבל אני בכל זאת רוצה לעשות כל מיני דברים מיניים איתו וזה די עוצר אותי ואני לא יודעת מה לעשות אפשר עזרה בבקשה?

תשובה:
שלום לך, קודם כל, כל הכבוד לך על כך שאת קשובה לתחושותיך. לגבי הקושי שאת מעלה, חשוב שתדעי שתחושות כאלה הן יחסית נפוצות, גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. הרבה פעמים זה נובע מ"הבניות חברתיות"- כלומר מהדרך שבה גדלנו וחונכנו. לעיתים החברה משדרת לנו שאיברי מין זה משהו שהוא מגעיל ואסור ולא נעים, כשלמעשה זה איבר בגופנו ככל יתר האיברים ואין סיבה להיגעל ממנו. יחד עם זאת, זה ממש בסדר שאת מרגישה ככה. המשיכי להיות קשובה לתחושותיך ואם את עדיין לא מרגישה בנוח עם איבר המין של חבר שלך אז אתם יכולים להתקדם בקצב טיפה יותר איטי על מנת שתוכלי להנות עד הסוף. מאוד יתכן שעם הזמן תלמדי לאהוב את איבר מינו ובתקווה גם את איבר מינך. אם את מרגישה שזה עוצר אותך על אף שאת כן היית רוצה להתקדם, היתי מציעה לך לנסות להכיר קודם את איבך מינך, אולי במצעות אוננות אישית או אוננות משותפת עם בן זוגך אם זה מרגיש לך בנוח. אני מאמינה שככל שתלמדי להכיר את עצמך ואת בן זוגך יותר לעומק כך זה פחות יגעיל אותך. זה גם מאוד קשור לרמת האינטימיות בין בני הזוג. ברגע שאנחנו מרגישים בנוח אחד עם השני אז אז גם מרגישים יותר בנוח בנוגע לאזורים האישיים יותר בגופנו. אז לדעתי ככל שהקשר שלכם יעמיק זה גם מאוד יועיל לתחושותייך. לסיכום, אני מבינה את הקושי שאת חווה אבל לדעתי מדובר בעניין שיחלוף עם הזמן ואל תאלצי את עצמך לעשות משהו שאת לא מרגישה איתו בנוח. מוזמנת להמשיך לשאול אותנו שאלות אם את מרגישה צורך. הרבה בהצלחה!


בן 13 שואל: #105491
אני בן 13 וחצי ואיבר המין שלי 3 סמ ובזיקפה 6סמ

תשובה:
שלום לך! אמנם לא שאלת שאלה אך אני מבינה שאתה מוטרד מגודל איבר המין שלך. אתה נמצא בראשית גיל ההתבגרות ובנים רבים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם בגיל זה. גופך עדיין לא סיים את התפתחותו וגדילתו. נסה להתאזר בסבלנות ולחכות כמה שנים עד שיושלמו ההתבגרות והופעת סימני המין . כל טוב!


בן 19 שואל: #105472
כשהייתי תינוק עברתי ברית מילה, ואני ממש מצטער על זה. הבנתי שזה פוגע בהנאה המינית, וזה קצת מקלקל לי את הפנטזיות המיניות ועולה לי במחשבות כשאני מאונן. למיטב הבנתי, כל האפשרויות הזמינות כיום לשחזור עורלה ארוכות וכואבות. האם ישנה דרך לשחזר את העורלה בקלות? האם ישנה דרך להשיג באופן מלאכותי את מה שהעורלה עושה באופן טבעי, מבלי לשחזר את העורלה עצמה? תוכלו להמליץ על דרך להתמודד עם תחושת האובדן? תודה

תשובה:
הי, שחזור עורלה הוא תהליך כירוגי יקר ומסוכן, והתוצאות שלו לרוב לא מספקות. אני ממש מבקשת שלא תנסה לשחזר לעצמך את העורלה - כי זה עלול לפגוע באיבר המין שלך. ולגרום לנזקים ממשים וקשים הרבה יותר מהסרת העורלה. הסרת עורלה נפוצה בארץ ובעולם - ומיליוני גברים לאורך ההיסטוריה שעברו הסרת עורלה קיימו ומקיימים יחסי מין מענגים ומספקים. אין שום סיבה להתמקד במה שאין - בעיקר כי יש לך כל כך הרבה לחוות ולהגיע להנאה. בהצלחה :)


בן 15 שואל: #105399
שלום אני בן 15 ויש לי איבר מין בגודל 13 ס"מ בזיקפה האם הוא עוד יגדל ? השיערות בבית שחי שלי רק מתחילות לצמוח והשאלה שלי היא :אם אני מאונן פעם ביום (כמעט כל יום )יכולה להיגרם לי איזושהי בעיה ?

תשובה:
שלום לך. אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות והגוף גדל ומתפתח. אין לדעת מה יהיה בדיוק גודל איבר המין שלך , אבל כרגע הוא בהחלט בטווח הנורמלי. לגבי האוננות - האוננות אינה מזיקה ואין בה שום דבר רע.


בן 16 שואל: #105273
היי , יש לי על העטרה בפין ( בכיפה ) שתי כתמים כאלה אדומים , הם לא מאוד בולטים אך בעת זיקפה הם די בולטים וממש מפריעים לי , הלכתי לרופא עור הוא אמר לי שזה הימנגיומה ( הצטברות כלי דם ) וזה לא מסוכן או משהו ,לא שאלתי אותו מה יש לעשות כי באותו זמן זה לא הפריע לי. אבל משום מה זה התחיל להפריע לי בזמן האחרון. ואני הומו ואני רואה פורנו של גייז ולא ראיתי אף גבר שיש לו את זה וזה מרגיש לי די מוזר ואני לא מפסיק לחשוב על זה שדווקא לי יש את זה ואיזה מביך זה לעשות יחסי מין ושהפרטנט יראה את זה . אפילו ראיתי תמונות ביאינטרנט של פינים ואין פין שיש לו מה שיש לי ואני לא מפסיק לחשוב על בנים בכיתה שלי שבטח הפין שלהם לא נראה ככה והוא מושלם וזה . בקיצור זה ממש מדכא אותי ואני לא יודע מה לעשות . אני רוצה ללכת לרופא עור לבד ולשאול אותו מה אפשר לעשות עם זה אבל בטח אם הוא ישלח אותי להוריד את זה זה יהיה מביך לספר את זה להורים וגם בפעולה עצמה נשמע לי ממש מביך מאוד .

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני שמחה לשמוע שהמצב לא מסוכן. חשוב שתדע שלכל אחד יש איבר מין שונה- ואין אידיאל יופי מסוים אחד שהוא הנכון. כולנו שונים וגם לנשים וגם לגברים יש אברי מין השונים זה מזה בכל הגדלים, הצורות והצבעים. חשוב ללמוד לקבל ולאהוב את עצמך כמו שאתה. אם בכל זאת הדבר מפריע לך אני ממליצה לך לפנות שוב אל רופא העור לבדוק מה ניתן לעשות, אין לך ממה להתבייש, רופאי עור נחשפו למקרים רבים ואין לך ממה לחשוש. השאלה שלך לגיטימית לחלוטין! בהצלחה.


בן 17 שואל: #104727
קוראים לי עומר, אני בן 17.5 ודיבר במין שלי בזיקפה הוא 11 ס"מ, יש סיכוי שהוא עוד יגדל? והאם יש כדורים שיכולים לעזור? ולמה תמיד שאני שם את הידיים על המפשעה ומושך אותה לאחור אז זה גודל? ואחי היה חשפן יכול להיות שהוא קיבל את האיבר מין "הגדול"? בבקשה תענה על כל השאלות. תודה.

תשובה:
שלום לך, אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות, בו הגוף עדיין משתנה גופנית ורגשית. יש כאלו שמגיעים להתפתחות מלאה בגיל מוקדם יותר ויש כאלו שגם בגילאי ה-20 עדיין משתנים ומתפתחים. גודל איבר המין שלך הוא נורמלי לגמרי, ובכל מקרה אין לך מה לחשוש מהגודל שלו. יכול להיות שכשאתה נוגע במפשעה יש גירוי מסוים שמשפיע על איבר המין, או שאתה פשוט דוחף את העור מסביב לאיבר המין וזה נראה כאילו הוא מתמתח או גדל. זה שאתם אחים לא אומר שאתם תיהיו דומים בכל דבר. כמו שיכול להיות שיש לכם שיער אחר, אף אחר או גובה אחר ייתכן גם שאיבר המין יהיה שונה בצורתו ובגודלו. בכל מקרה, אין דבר כזה שהוא "קיבל" את האיבר הגדול, כי הגוף של כל אחד נראה אחרת ולא תלוי אחד בשני. המתן בסבלנות ועם הזמן אני מקווה שתראה את השינויים שגופך יעבור ותרגיש בנוח איתם. נסה שלא להשוות לאחרים, כי בדרך כלל זה רק יוצר חשש ואי נעימות. בהצלחה,


בן 13 שואל: #104678
אני בן 13 וחצי והזין שלי נהיה שחור עד האמצע. יש כמו טבעת באמצע ואז הכל לבן נורמלי(צבע העור שלי לבן) האם זה קשור לאוננות וגם לאיבר מין יש סטייה לצד ימין שהוא רופף האם אני צריך לדאוג מהדברים האלה

תשובה:
שלום לך! כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת. אוננות היא דבר נורמאלי וטבעי ולא אמורה לגרום לשינוי בצבע העור. אם אתה מאונן פעם פעמיים ביום (בגילך אפשרי גם יותר) ואין לך כאבים או צריבות- אין בעיה.


בן 13 שואל: #104655
שלום, אני בן 13 וחצי ושמתי לב שאיבר המין שלי בזקפה הוא 7 סנטימטר בערך. כשאני מאונן יוצא לי שפיך והכל אבל אני חושב שאיבר המין שלי קטן לעומת האחרים

תשובה:
שלום, גיל ההתבגרות מאופיין בשינויים גופניים ורגשיים רבים. קצב השינויים משתנה בין כל נער/ה, אך בכל מקרה מדובר בהתליך שנמשך מספר שנים. אתה מאד צעיר, וכמובן שעדיין לא סיימת את תהליך ההתפתחות שלך. המתן בסבלנות ועם הזמן אני מקווה שתראה את השינויים שגופך יעבור ותרגיש בנוח איתם. נסה שלא להשוות לאחרים, כי בדרך כלל זה רק יוצר חשש ואי נעימות. בהצלחה!


בן 12 שואל: #104434
אני בן 12 בכיתה ו. זה הגיוני שאיבר המין שלי הזקפה יהיה 14-15 סמ?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ הכל אצלך בסדר. כל טוב


בן 16 שואל: #104206
שלום אני בן 16 הגודל ההתחלתי של האיבר שלי לפני זקפה קטן. למה הוא מתפתח?

תשובה:
שלום לך, אתה נמצא כרגע בגיל ההתבגרות וייתכנו עדיין שינויים בגוף כמו גם גדילה של איבר המין אך לא ניתן לדעת האם איבר יגדל בוודאות בעתיד ולאיזה גודל. מעבר לכך, הגודל של איבר המין משתנה בין אדם לאדם, זה דבר מאוד אינדיבידואלי ואין גודל מסוים אליו הוא צריך להגיע. אין לך סיבה לחשוש מזה.


בן 15 שואל: #104119
שלום, אני בן 15 והייתי רוצה לדעת בקשר לגודל הזין שלי.. מדדתי עם סרגל והוא בערך בגודל 14-14.5 סנטימטר והייתי רוצה לדעת אם הגודל סביר לגילי.. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגילך ובכלל, ואין לך מה לדאוג. חשוב שתדע שגודל הפין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה. לנשים ממש לא איכפת מגודל הפין וזה לא מה שהופך את המין למענג. כל טוב


בן 15 שואל: #103933
שלום. רציתי לשאול היכן מתחילים את המדידה של איבר המין באיבר המין כאשר מודדים אותו? מן הסתם אורכו טחר ממקומות שונים באיבר המין- למשל מהאשכים, או ממקום היציאה של איבר המין.

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני אין סיבה למדוד את איבר המין ולכן גם אין הוראות מיוחדות לגבי אופן המדידה שלו. בנים רבים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם, בעיקר בשנים הראשונות של גיל ההתבגרות כשהגוף עדיין לא סיים את התפתחותו וגדילתו. כדאי לנסות להתאזר בסבלנות, ולהמתין כמה שנים עד שההתבגרות והופעת סימני המין יושלמו. כל טוב!


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 15 שואל: #103750
אם הזין פונה קצת ימינה אז זה יכול להפריע למהלך הסקס או לגרום לבנות פחות לרצות והאם זה נעים להם יותר וגם עוד שאלה האם זה נפוץ אצל גברים

תשובה:
שלום לך. כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת, היא לא מפריעה לקיום יחסי מין, ואין כל סיבה שהיא תשפיע לרעה על הרצון של שותפות עתידיות שלך לקיים עמך יחסי מין. כל טוב.


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 24 שואל: #103484
אתמול בערב אחרי ארוחת ערב אני וחבר שלי שכבנו אבל בתקופה האחרונה אני לא מצליח לתת לו את הסיפוק שמגיע לו כי אני חושב שיש לי קטן ואני זה שנותן מאחורה והא זה שמקבל אנחנו ממש מאוהבים אבל זה קצת פוגע בקשר שלנו בבקשה תעזרו לי מה אפשר לעשות ? תענו לי כמה שיותר מהר בבקשה זה דחוף.

תשובה:
שלום לך אני מבינה ממה שאתה כותב שאתה אוהב את בן הזוג שלך מאוד וחשוב לך שהוא יהיה מסופק מינית בקשר שלכם. אשמח לדעת האם הוא שיתף אותך שהוא אינו מסופק או שאתה חושש שהוא אינו מסופק. בשני המקרים אני מרגישה שטוב יהיה לדבר על הדברים. אם הוא הביע בפנייך קושי כזה תוכלו לדבר ולשאול מה חסר בקשר המיני, מה יכול להיות יותר מספק, איזה דבר אחר יכול לקרות שיגדיל ויעצים את ההנאה והחיבור בינכם. הנאה מינית לא מורכבת רק מגודל האיבר או מביצועים כאלה ואחרים אלה מקשר, מחיבור ריגשי, מבט עיניים, ביטויים של אהבה ונתינה אחד לשני ולכן גם אם אכן איבר המין שלך קטן עדיין אתם יכולים להנות ולהיות מסופקים. אם החשש הוא אצלך גם יהיה טוב שתשתף אותו בחוסר ביטחון שלך וברצון שלך להרגיש שהוא מסופק מיחסי המין. הנאה מינית היא דבר מתפתח ומעמיק בקשר. שיח פתוח וכנה עוזר להכיר את הרגשות והמחשבות אחד של השני, ללמוד את הפחדים ולהכיר את הרצונות. בנוסף סיפוק מיני יכול להתקיים לא רק מחדירה. ישנם המון דרכים בהם אתה יכול לספק את בן הזוג שלך והוא אותך. הגוף הוא מגרש משחקים ולפעמים ממקומות של חוסר או אתגר זאת הזדמנות נפלאה להתחיל לחקור ולגלות דרכים חדשות להנאה מינית ולעונג בצורות שונות. ישנם גם אביזרים שאתם יכולים לבחור להכניס לקשר המיני כדי לתמוך בקושי וגם פשוט בשביל לגוון. במידה ואתה מרגיש שאיבר המין שלך קטן באופן שמצריך עזרה אתה מוזמן גם לגשת לרופא משפחה להתייעצות. כל טוב!


בן 13 שואל: #103391
שלום אני בן 13 אורך הפין שלי גדול (16 ס"מ) יחסית לבנים אחרים ואני ממש מרוצה מזאת. יש לי דחף מיני חזק מאוד לבנות וכל הזמן הפין שלי בזיקפה מקסימלית... מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא במהלך גיל ההתבגרות, וטבעי שאתה חש מגורה מינית לעיתים קרובות ולכן גם הגיוני שתהיה לך זיקפה. מה שאתה מתאר הוא חיובי בסך הכל וטוב שאתה מרוצה. כמובן, הימנע מלפגוע במי שמסביבך ואל תכפה את הדחף המיני שלך ללא הסכמה ורצון של הצד השני. כל טוב!


בן 15 שואל: #103268
אני בן 15 ובמשך השנה האחרונה אני הגעתי למסקנה שאיבר המין שלי קטן מהממוצע, במצב רפוי בין6.3 -7ס״מ ובזקפה אםלמדוד מהביצים 14 ואם למדוד מהבסיס אז בין 11 - 12 ס״מ. ראיתי חברים שלי בתחתונים ואנשים במלתחות ונראה שלכולם יש יותר גדול ממני. זה משפיע עלי כי למשל אני לא מרגיש בנוח להיות בתחתונים ושלא נדבר על ערום,וזה מאודפוגע לי בביטחון גם עם בנות. שלא נדבר על זה שאני לא כזה מפותח, ושאני רק 1.71 וכמעט ואין לי שיער פנים או שיער גוף חוץמקצת שיער בבתי השחי ומסביב לזין. עוד דבר שמדאיג אותי בקשר לצורה של הפין שלי זה העובדה שכשהוא עומד הוא צמוד לגמרי לבטן כך שצריך להפעיל כוח כדי להחזיק אותו מאונך, מה שיקשה עלי בעת קיום יחסי מין, ובמצב רפוי במקום לנטות למטה כמו כל זין נורמאלי זה נוטה ישר, אולי כי הוא קטן מדי חח עם כל זה הדבר האחרון שמדאיג אותי זה שק האשכים שלפעמים נראה קצת גדול מדי או נפול וזה נראה מוזר שהאיבר מין עצמו במצב רפוי יחסית קטן ונוטה קדימה ושקהאשכים נראה יותר ארוך ממנו. בתכלסאני אוהב את הגוף שלי חוץ מהגובה והזין אבל שני הדברים האלהממש פוגעיםלי בביטחון.סליחה על החפירה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאתה ממש לא חופר לנו ובדיוק בשביל השאלות הללו אנחנו כאן. גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגיל 15, ובכלל ואין לך במה להתבייש ליד אחרים. מה שאתה מתאר לגבי האופן בו הפין שלך עומד הוא גם תקין. זה לא יוצא דופן או חריג וכל עוד הוא לא מתעקל כלפי מעלה, אז לא תהיה לך בעיה לקיים יחסי מין. זה גם בסדר שהוא נוטה ישר. שק האשכים שלך גם הוא נורמלי ואמור להיות ככה. החברה שלנו שמה המון משמעות על גודל הפין אבל בפועל, זה לא משנה לאף אישה או גבר. גודל הפין אינו מעיד עם מידת הגבריות שלך, כמה טוב תהיה במיטה או אם תענג את בן/בת הזוג שלך. הגודל הוא ממש לא מה שמשמעותי אלא התקשורת וההקשבה במהלך המגע המיני ומה תעשה עם הפין שלך. אני לא יודעת אם התשובה הזאת תספק אותך, אבל אם לא, אתה יכול לפנות לרופא/ה שלך לבדיקות גדילה כלליות כדי לוודא שהכל תקין, למרות שמכל מה שאתה מספר, הכל אצלך תקין לחלוטין. כל טוב


בן 15 שואל: #103171
היי אני בן 15 וגודל הפין שלי היא 18 בזקיפה לגבוה ו16 לרוחב אני חושב שזה גדול מדי לגילי וכבר שכבתי עם כמה בנות וכולן אמרו שהן מתמכרות לפין שלי אני מרגיש דחף לזיין כל הזמן האם יש פתרון לזה ?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שגודל הפין שלך אכן טיפה מעל הממוצע אבל אתה רק בן 15 והגוף שלך עוד יגדל ותהיה יותר פרופורציה בין הגוף שלך, הגיל שלך וגודל הפין שלך. יש בנות שגודל הפין ילהיב אותן ויש שירתיע אותן. הכל שונה מאחת לאחת ומקשר לקשר. בנוגע לרצון שלך לקיים יחסי מין, אתה בגיל ההתבגרות בו יש חשק מיני גבוה וגם זה טבעי ונורמלי. אתה יכול לאונן וככה לספק את עצמך ולהכיר את מה שעושה לך נעים. אתה יכול גם להיכנס לקשר זוגי עם מישהי שאתה מחבב ולפתח אינטימיות וזוגיות שבהמשך יהיה בה גם מגע מיני וגם זה יוכל לענות לך על הצורך. אבל תזכור, אל תיכנס לקשר זוגי רק כי אתה רוצה לקיים יחסי מין. זוגיות וחברות היא יותר מיחסי מין והמטרה היא לא לספק יצרים אלא להיות ביחד, לאהוב ולחוות דברים משותפים. כל טוב


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 13 שואל: #102044
מהו הגודל ה״נו של הזין? ועוד שאלה, לי יש 13 ס״מ במצב זיקפה והאם זה בסדר לגילי?

תשובה:
שלום לך גיל 13 הוא גיל התבגרות כשמו כן הוא ,אתה נמצא בעיצומם של השינויים אשר מתחוללים בגופך שכוללים גם את אורך הפין שלך 13 ס"מ זה בסדר, הפין שלך ימשיך לגדול, אז סבלנות זה יקרה בסופו של דבר. כל טוב


בן 15 שואל: #101826
אני בן 15 ויש לי שאלה על האיבר מין שלי. 1) אם האיבר מין שלי הוא במצב רפוי 12 ס״מ ובזקפה הוא 19 וחצי ס״מ זה טוב לגילי? 2) האם הוא יגדל עוד יותר?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ. תוך שנה וחצי/ שנתיים מרגע הגדילה מגיע הפין לגודל של מבוגר.


בן 17 שואל: #101527
בן 17 נהיה לי פתאום מהתחלת איבר המין עד איזה 3ס'מ מהכיפה הזין נהיה חום כזה קצת כהה מהרגיל ומשם עד לכיפה רגיל זה בסדר ?

תשובה:
היי, זה יכול הצבע של העור שלך, שזה נורמלי ולגיטימי. לפעמים יש הבדל בצבע של איבר המין. מומלץ להתייעץ עם רופא.


בן 12 שואל: #101448
שלום אני בן 12 וחצי ואני מרגיש ממש רע אני גר בפנימיה והבנים מתקלחים ביחד כיאלו חברים וצחוקים ולכולם יש שיערות בבית שחי באיבר המין ואיבר המין שלהם הוא הוה וארוך ולי יש רק 4 סנטימטר אני מאוד מוטרד מזה האם זה בסדר לגיל שלי ומה אני צריך לעשות ?

תשובה:
שלום, אין צורך לחשוש מגודלו ועוביו של איבר המין, במיוחד לא בגיל הזה. אתה בגיל ההתבגרות והגוף שלך נמצא באופן מתמיד בתהליך של התפתחות וגדילה. תהליך ההתפתחות של כל אדם (גבר או אישה) הוא שונה ואינדיוידואלי, אין צורך להשוות את גודל איבר המין או רמת השעירות שלך לזו של חבריך. שי לך עוד כמה שנים טובות להתפתח ולגדול והגודל\רמת השעירות יכולים להשתנות. מוזמן להתקשר אלינו לדלת הפתוחה לכל שאלה נוספת:)


בן 15 שואל: #101297
שלום אני עוד מעט בן 16 ואני חושב שיש לי זין מאוד קטן יש לי רק 14 ס"מ האם יש דרך להגדיל את הזין שלי?

תשובה:
שלום לך יפה שאתה סקרן ומודע לגופך וחשוב שתדע שאתה נמצא בשלב לא מוגמר של ההתפתחות המינית הפין שלך עדיין לא הגיע לאורך של פין לגבר בוגר , לא ברור לי מדוע אתה רוצה להגדיל את הפין שלך ,כדאי לחכות לסיום תהליך הבשלות המינית שלך אז התשובות לשאלותיך יפתרו מעצמם. כל טוב


בן 14 שואל: #101114
שלום,אני בן 14 בערך חודש ואני מוטרד מגודל הפין אני יחסית שמן גודל הפין שלי במצב רפוי הוא 8 סמ ובמצב זקיפה 12 סמ זה בסדר לגיל שלי?

תשובה:
שלום, גודל איבר המין הגברי הממוצע הוא בערך בין 10-13, ומשתנה מאדם לאדם בהתאם לגובה, משקל ומבנה גוף. הגודל הזה הוא סטנדרטי ואין לך סיבה לחוש מוטרד מהנושא.


בן 16 שואל: #100979
היי...אז ככה...כאשר הפין שלי במצב שהוא עומד אז הוא עומד יותר מידי...הוא מגיע למצב שעוד רגע הור נוגע בבטן שלי... עכשיו השאלה שלי היא...האם זה נורמלי? ומה אני אמור לעשות במצב כזה כי ברור שאין מצב שאצליח לקיים יחסי מין ככה...

תשובה:
שלום לך, נשמע שהמצב שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. כשתרצה להתחיל לקיים יחסי מין חשוב ללמוד ולחקור את הנושא לפני כן, תוכל לעיין באתר של "דלת פתוחה" במאגר המידע ולקרוא קצת על "כל מה שרצית לדעת הפעם הראשונה ולא העזת לשאול"... ובנוסף, הדבר החשוב ביותר בקיום יחסי מין הוא התקשורת עם הפרטנרית שלך. לשאול אותה מה נעים ומה היא רוצה שיקרה- ככה בטוח תצליחו לקיים יחסי מין. שיהיה בהצלחה


בן 12 שואל: #99490
שלום שמתי לב שיש לי בפין, מעין שכבה שמכסה לי חצי מהחור שממנה יוצא קו אדום ארוך שמסתיים בסוף האשכים. מה זה אומר? זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! חסרים לי קצת פרטים כדי להבין את שאלתך. קודם כל חשוב לדעת אם ה"שכבה" שאתה מתאר הופיעה לאחרונה או שזהו המרבה של הפין שלך מאז ומתמיד. דבר נוסף הוא האם ה"שכבה" מפריעה לך באיזושהי צורה, למשל בהשתנה, או שאתה רק תוהה לגבי המראה של איבר המין שלך. איברי המין של בנים שונים זה ומזה בגודל, עובי, צורה, צבע וכו' וברוב המקרים להבדלים במראה אין כל משמעות מבחינת תפקוד ובריאות. אם בכל זאת לא מדובר רק במראה שמטריד אותך, ואם ה"שכבה" הופיעה בזמן האחרון אתה מוזמן לבקש מאחד ההורים לקחת אותך לרופא/ה ילדים לברר את הנושא. מקווה שעזרתי!


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98367
תודה על התשובה לשאלה הקודמת ורציתי לענות על השאלה שנשאלה למה אני מתבייש בגודל הפין שלי... זה משום שגם לחברים שלי יש גדול בהרבה משלי וגם משום שביום מן הימים כשאני יגיע למצב של קיום יחסי מין ברגע שהיא תראה את הפין שלי אני יודע שיהיו מספר שניות של שקט ומבוכה בגלל הגודל שלו זה שלפי הנתונים אני לא נחשב לאדם עם פין קטן מאוד זה לא אומר שנשים לא חושבות כך גם אם זה משהו שכן יגרה אותן ויגרום להן להנאה מינית.

תשובה:
הי. לפי שאלות קודמות וגם פנייה זו למרות שאתה יודע שגודל הפין שלך בנורמה אתה מוטרד מאיך יגיבו בנות שתהיה במחיצתן. קשה לך לדמיין את זה כי עדיין לא היית באינטימיות. חלק מהפחד, הבושה והמבוכה הוא תהליך שעוברים כל אחד עם עצמו וביחד לומדים להרגיש בטוחים ואף לקבל אחד את השני וכל אחד את עצמו. סמוך על התקשורת והדרך, והכל יראה יותר פשוט ואפשרי בבוא היום. בהצלחה


בן 16 שואל: #98306
כמה שאלות 1) כל פעם שאני עושה ביד וגומר הזין שלי מתנפח בחלק העליון מה זה אומר 2)הזין שלי הוא 9 שלא עומד ו14.5 וחצי שעומד זה בסדר? 3)העובי של הזין שלי הוא 4סמ זה בסדר 4)יש איזה ילדה שאני ממש אוהב וכשאני עושה ביד אני חושב עליה יש פעמים שאני כאילו מזין את המיטה וחושב שזאת היא כאילו אני מפעיל הרבה דמין עם זה ביחד עם פורנו הרבה זה בסדר

תשובה:
היי, כל המידע שהעלת בשאלות הוא מידע נורמלי הנמצא בטווח הממוצע- גם הגודל, העובי והנפיחות שאחרי הגמירה. מאוד לגיטימי שאיבר המין מתנפח כי מגיע הרבה דם לאיזור וכלי הדם מתנפחים, צריך לשים לב שהנפיחות יורדת בהמשך. מעבר לכך, מבחינת הגודל חשוב להבין שהגודל משתנה בין גבר לגבר ואין לגודל משמעות בקיום יחסי מין עם אישה מכיוון שמרבית הנשים לא גומרות מחדירה אלא ממגע בדגדגן. בנוגע לאוננות ניתן לעשות את זה בכל דרך שתבחר שתהיה לך נעימה בתנאי שהיא לא פוגעת באף אחד אחר ונעשית בפרטיות. יש לעשות הפרדה בין סרטי פורנו לבין המציאות, חשוב לזכור כי סרט פורנו הוא סרט לכל דבר ולכן כמו שמשתמע מכך הוא ערוך, מבויים וכולל אפקטים שאינם קשורים למציאות. המון בהצלחה!


בן 13 שואל: #97191
יש לי 3 שאלות 1.יש לי פצעון על איבר מיני ופוצצתי אותו בטעות זה יכול לעשות משהו לאיבר? 2.אני כל הזמן מאוננן עם פורנו ולפעמים מפעיל דימיון זה טוב? 3.הפין שלי במצב רפוי 7 סמ׳ ו16 סמ׳ בזיקפה זה נורמלי לגילי?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לעשות משהו לאיבר אם פוצצת פצעון. מה שכן, האם הפצע כואב או מדמם? בנוגע לאוננות, אין שוםן בעיה לאונן הרבה. אתה בן 13 וזה הכי טבעי בעולם. מה שכן, ההמלצה שלנו היא להפחית את האוננות מול פורנו ולהשקיע יותר באוננות מהדמיון. זה מאפשר לך לפנטז על מה שמתאים לך, בלי שישתילו לך דימויים מבחוץ. כמו כן, זה מאפשר לך לפנטז על נערה אמיתי שאתה מחבב או נמשך אליה ולא מייצר אצלך תמונה מעוותת של אין נראה מין ומגע מיני במציאות. מה שרואים בפורנו אינו קיים בעולם האמיתי ואני לא רוצה שתפתח תלות בין הגירוי והפורקן שלך לדימויים הללו. אני לא רוצה שתתאכזב כשתגיע למגע מיני אמיתי בעולם הממשי. מגיע לך שזה יעמוד בציפיות שלך ולא יאכזב אותך. בנוגע לגודל הפין שלך, הוא נורמלי לחלוטין לגילך, ובכלל. אתה בתחילת גיל ההתבגרות ויש לך עוד כמה שנים לגדול. חשוב שתדע שגודל פין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה, וגם לא כמה בנות ירצו להיות איתך. זה לא אומר עליך דבר ואין לך מה להתייחס לכך. כל טוב


בן 13 שואל: #96712
שלום, אני בן 13 וחצי ויש לי 2 שאלות אישיות שמאוד שמטרידות אותי בזמן האחרון. 1. בזמן האחרון אני רואה שהאיבר מין שלי נוטה ימינה כשהוא בזקפה ואני לא מרגיש בנוח עם זה וזה מוריד לי את הביטחון העצמי אז אני ישמח עם תגידו לי למה זה קורה, האם זה נפוץ ונורמלי ואיך לישר אותו. 2. גם יש לי שתי צבעים באיבר מין שלי, מי למטה ועד האמצע הוא קצת קהה ומהאמצע עד למלה הוא יותר בהיר. אני לא יודע עם זה נורמלי או לא אבל זה ממש מוריד לי את הביטחון העצמי אז אני ישמח עם תגידו לי האם זה נורמלי ועם יש דרך כולשי לגרום לו להיות בצבע אחיד? תודה.

תשובה:
שלום! התשובה על שתי השאלות היא שאלו סיטואציות מאוד נורמטיביות ואין לך צורך לחשוש. איברי מין יכולים לנטות לצדדים שונים גם בשגרה וגם בזיקפה, וכמו כן יכולים להיות בצבעים שונים. אתה לא צריך לחוש חוסר ביטחון על כך, זה קיים אצל עוד גברים רבים ואין שום בעיה עם זה.


בן 16 שואל: #96108
אני בן 16.5 וגודל איבר המין שלי 12.5-13 ס"מ בלחץ(בזקפה) וכשרפוי הוא ממש קטן באזור ה5 6 ס"מ. אני יודע שתמיד יראה לי שלאחרים יש גדול יותר, אבל פשוט אני יודע שיש ילדים קטנים ממני בעלי איבר גדול יותר. גם לטח שלי שקטן ממני בשנה וחצי יש איבר גדול בהרבה יותר (סביבות ה14 15 ס"מ). זה ממש מדאיג אותי כי אני מתחיל להתקרב לגיל סיום ההתבגרות. זה מביך אותי ופוגע לי בביטחון( מקלחות משותפות, שירותים ציבוריים וכאלה לא באים בחשבון אצלי בלי משהו שיסתיר). נולדתי עם אשך טמיר בנוסף וכשהייתי קטן ההתפתחות שלי הייתה איטית יותר מכלל התינוקות.. יש לכם אולי מושג כיצד זה הגיוני? גם העובי של האיבר שלי קטן והוא ממש צר. בבקשה תעזרו

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו ומבינה שהשוואת איבר המין שלך לזה של אחרים משפיעה לך על הביטחון העצמי ודימוי הגוף. הרבה בנים פונים אלינו עם שאלת דומות. חשוב לי לומר לך – הגודל שתיארת הינו נורמלי ותקין לחלוטין. כמו כל איבר בגוף, יש הרבה צורות שונות ומגוונות לפין – גוף זה דבר שמשתנה מאדם לאדם ולכל אחד יש פין אחר. אין סיבה לעשות השוואות, וממש אין סיבה לדאגה, כל אחד מתפתח בקצב שונה ובצורה שונה. אני ממליצה לך לזכור שבניגוד למה שהרבה חושבים – אין באמת משמעות לגודל או עובי הפין, וזה לא באמת ישפיע על ההנאה המינית שלך או של מי שתהיה בת זוגך. אין לך במה להתבייש או להיות מובך, מה שאתה מתאר נורמלי לגמרי. מגיע לך ליהנות ולאהוב את הגוף שלך כמו שהוא! במידה ויש לך עוד שאלות, אל תהסס לפנות אלינו, פה, בטלפון או בסניף הקרוב לביתך. בהצלחה רבה!


בן 13 שואל: #94874
אני בן 13 והזין שלי יחסית קטן בשני המצבים ולחברים שלי יש ממש ענקיים ואני טיפה לחוץ אני יודע שהוא יגדלר ואני לא ממד דואג אך האם אני זה שקובע את הגודל או זה גנטי כלומר אם לאבא שלי יש קטן אז גם לי יהיה?

תשובה:
שלום לך. אתה לגמרי בהתחלת גיל ההתבגרות ויש לך עוד הרבה שנים להתבגר גופנית ויחד עם זה גם איבר המין שלך עוד יגדל. לגבי התורשה - כמו כל מיני איברים בגוף ותכונות, יש דברים שמקבלים מהאב, יש מהאם (במקרה הזה זה לא רלבנטי...) אולי מסבא, ואולי... לא ממש ידוע מאיפה. כך שאין שאולי אולי יש קשר ואולי לא. קשה לומר. תעזוב עכשיו את הדאגות מגודל האיבר כי זה ממש לא קובע כמה מאושר תהיה עם בת הזוג שלך. זה רק יכול להפריע אם תעשה מזה עניין. בקשר זוגי טוב דברים כאלה לא קובעים את ההנאה, האמון וההערכה. ואני מציעה שגם תעזוב את ההשוואה עם החברים.


בן 14 שואל: #93763
גודל / צורת הפין: אני בן 14 ואיבר המין שלי במצב רפוי 13.5 זה בסדר לגיל שלי ? והאם הוא יגדל עוד ? בזיקפה הוא 15.5 זה גדול לגילי?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בן 13 שואל: #93718
מה הגודל הרצוי של הזין בגילאי 13?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אין גודל רצוי של פין בגילאי 13, בדיוק כפי שאין גודל רצוי של פין בגיל צעיר או מבוגר יותר. פין הוא דבר שמשתנה מגבר לגבר בכל מיני משתנים, כגון: אורך, עובי, צבע וכדומה וזה טבעי ונורמלי שלכל אחד יהיה פין אחר! אני לא בטוחה אבל אני משערת שאתה שואל את השאלה כי חשוב לך לדעת שאיבר המין של תקין ולכן אני רוצה שתדע שהרבה בנים מתעסקים בשאלה הזאת וזה ממש בסדר לתהות ולחשוב על הנושא. מה שכן, חשוב לי שתדע, שגודל הפין הוא דבר שחשוב רק לבנים! לרוב בנים הם אלו שידברו על הגודל ויחשבו שזה מה שקובע את מידת הגבריות שלהם, אבל המצב במציאות ממש לא כזה וגבר אמיתי לא נמדד לפי גודל הפין שלו. כמו כן, לנשים לא באמת חשוב גודל הפין של הגבר וזה לא מה שקובע את מידת ההנאה שלה או שלו. תדע שאתה בגיל שבו הבשילה המינית בעיצומה והרבה עוד יכול להשתנות ( או שלא) ואתה צריך ללמוד לקבל את עצמך כמו שאתה! כל טוב.


בן 14 שואל: #93508
אם בזקפה יש לי 16-18 ס"מ זה קטן? ואני מתפדח לקנות קונדומים בשכונה .. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך. הגודל שאתה מתאר הוא גודל תקין בהחלט ובהחלט לא נחשב כפין קטן. אם אתה מתבייש לקנות קונדומים באזור שלך תוכל לנסוע לבית מרקחת או סופר פארם שאינם בשכונה שלך, או לבקש מחבר או הורה לקנות עבורך. כל טוב.


בן 14 שואל: #93415
אני בן 14 וחצי והזין שלי בגודל של 16-18 ס"מ בזקפה ... אני בקטע עם מישהי ואני פוחד שזה קטן על מנת שלא יהיו פאדיחות

תשובה:
שלום, הגודל שציינת הינו טבעי ותקין לחלוטין. יש לזכור כי הגוף שלך גם עדיין לא סיים את תהליך ההתפתחות שלו ואתה עוד ממשיך לגדול. כדאי לזכור שרוב הנערות והנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה ביחסי המין אלא מדברים נוספים כגון אוננות הדדית ומין אוראלי שכלל אינם קשורים לגודל איבר המין שלך. בהצלחה ושבוע טוב


בן 13 שואל: #93493
שלום אני בן 13 ואני פעם עישנתי העם זה מפריע לאיבר המין להתפתח? איבר מיני קטן ממש וגם הוא לא עבה ביכלל

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שאתה צריך לדאוג. אתה עוד צעיר וסביר להניח שאיבר המין שלך עד יגדל. גדילת איבר המין הוא תהליך, בדיוק כמו שינויים נוספים שמתרחשים במהלך גיל ההתבגרות. כאשר הפין נמצא במצב "מנוחה" ולא במצב זקפה הוא לא גדל, לא מתארך וגם לא מתעבה. כל הדברים האלה מופיעים בעת מצב של זיקפה, שלרוב מתרחשת בעקבות גירוי מיני. עישון עלול לפגוע בבריאות ובגוף באופן כללי ולא רק באיבר המין ולכן הוא אינו מומלץ כלל. אם עישנת פעם ואינך מעשן יותר, איני חושבת שאתה צריך לחשוש מנזק שנגרם לאיבר המין שלך. רק בריאות וכל טוב.


בן 19 שואל: #92829
שלום אני בן 19 איבר מיני בזקפה הוא 12 ס"מ שאותו אני עוד מקבל עצוב אבל מקבל , הבעיה העיקרית שלי היא העובי היקף הוא 10.8 בממוצע. אני מכיר את הנושא עמוקות ולפני כמה שנים גם כתבתי פה עברתי באתרים ועוד, יודע מה נשים חושבות לגבי זה אז אן צורך בשכנוע שזה לא משנה הגודל דיברתי עם הרבה עשיתי סקרים, מכיר את הנושא עמוקות(מודע לזה שכן)אני יודע שיש גם בנות שיקבלו אותי כמו שאני אבל רובן מאוד התבאסו אם לא היפרדו.בצבא עדיין לא ראיתי איבר רזה וקטן כמו שלי וראיתי כבר הרבה איברים(מכיר את הנושא שמהצד זה נראה אחרת אני משווה את זה לאיך שאני נראה מול מראה). אני מתחיל על מחשבות של הגדלת פין. מבחינת האורך אני אשאיר אותו ככה אבל ההיקף אצלי ממש בעייתי ואני רוצה לשנות אותו הבעיה שקראתי באתרים ואפילו אם הגדלה הוא שהממולץ הוא חצי סנטימטר וגם איתו אני לא מגיע לממוצע התחתון שהוא 11.8-13.8. אני לא יודע מה עוד אני יכול לעשות אפשר לעבות אותו יותר אבל אז יש סיכונים שהוא היה רך ולא קשה בגלל השכבה הגדולה של הסיליקון.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שקראת המון על הנושא ועדיין לא הצלחת להשתכנע שגודל איבר מינך אינו קשור להנאה המינית של בת הזוג שלך. האם מישהי נפרדה ממך אי פעם בשל כך? איבר המין שלך ממוצע לחלוטין ואין בו שום פגם. אינך יכול להשוות לאחרים שלא בזמן זקפה שכן אצל כל אחד הוא גדל אחרת בזקפה וגם ההשוואה לסרטי פורנו תהיה ממש שגויה. לא אמליץ על הגדלה שכן לרוב יכולה לפגוע באיבר המין וליצור מבנה שאינו סימטרי שלא לדבר על סכנות אחרות ועל כך שזה לא באמת ישפיע על בטחונך העצמי. אני מציעה לך לשקול טיפול שבו תעבוד על האמונות שלך לגבי מי הוא מאהב טוב ומה יש לו להציע. פרט לכך שתכונותיך האישיות הם שיגרמו הנאה לבת הזוג - יכולת הקשבה לצרכיה, רצון לספק, פתיחות ועוד. מרבית הנשים מעדיפות איבר מין ממוצע שמתאים למבנה הנרתיק שלהן ולא מסב כאב. אני בספק אם מישהי תעזוב אותך בשל כך. אבל בטוחה שהרבה ירצו א קרבתך בשל אישיות נפלאה ואכפתיות. בהצלחה!


בן 14 שואל: #92764
אני בן 14 ואני הייתי קצת מוטרד מהגודל של הפין שלי אבל עכשיו קצת פחות ,הוא 13 סמ יש לי כמה שאלות 1. אני וחברה שלי כבר חצי שנה ביחד והיא מוכנה להזדיין איתי אני יודע שהיא עדיין לא בת 14 מה לעשות בעיניין? 2. שמעתי שאתם מחלקים קונדומים חינם מאיפה אפשר לקחת 3. ההבדלים בין בפין שלי שהוא רפוי לבין זקפה הם ממש גדולים ברפוי4 סמ ובזקפה 13 יש איכשהו דרך להגדיל שמעתי שצריך למתוח את הזין כמה פעמים וזה מותח ומאריך אותו? תודה בכל.מקרה

תשובה:
שלום לך, טוב שאתה יודע שאם היא לא בת 14 אז אתה לא אמור לשכב איתה. אתה צריך לחכות שהיא תעבור את גיל 14 כדי שזה יהיה חוקי. כמו כן, האם אתה רוצה לשכב איתה? האם אתה מרגיש מוכן? בשל? מבין מה זה אומר ומה האחריות שקשורה בכך? האם אתם מצליחים לדבר את המגע שלכם במיטה? להגיד מה נעים ומה לא נעים ואיך למתוח את הגבולות? אלו שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם מתחילים לקיים יחסי מין. לצערנו אנחנו לא מחלקות יותר קונדומים חינם אבל נשמח שתגיעו אלינו כדי שנסביר לכם על שימוש נכון בקונדום כדי שבמידה וכן תחליטו לקיים יחסי מין, אתם תעשו זאת בבטחה ובמוגנות. בנוגע לשאלתך השלישית, הפין שלך הרבה מעל הממוצע לגילך הצעיר, ולא, אין דרך להגדיל אותו. קבל את הגוף שלך כמו שהוא ותאהב אותו. כמו כן, לבנות ממש לא משנה מה גודל הפין של הגבר, דווקא להפיך. בגילך הצעיר כמה שיותר קטן יותר טוב. נשמח גם שתבואו אלינו כדי שנוכל לעזור לכם להתלבט ולהחליט אם נכון לכם לקיים יחסי מין בגילכם הצעיר. יש הרבה מגעים מיניים שאתם יכולים לעשות שאינם כוללים חדירה, ואינם מסכנים אותה בהריון או בכאבים. נשמח לראותכם! כל טוב


בן 17 שואל: #92516
שלום אני בן 17, אפשר להגיד שמן .. אבל גבולי .. אני חושש כיוון שאיבר המין שלי הוא די קטן ( אפשר להגיד בגלל שומן אבל לא רק.. ), כשהוא רפוי הוא ממש קטן אפשר להגיד 3-4 ס"מ... ובזיקפה הוא כ8-9ס"מ

תשובה:
היי לך, מה בדיוק החששות שלך? גודל איבר המין שלך תקין ואף יכול עוד לגדול. אין לך מה לדאוג, בשביל להיות פרטנר טוב במיטה אין חשיבות לגודל האיבר מין, מה שבאמת חשוב זה תקשורת מינית , להקשיב לבת זוג שלך, ולגודל של האיבר אין שום משמעות. מעבר לזה ש75% מהנשים כלל אינן גומרות מחדירה כך שזה לא משנה. בהצלחה.


בן 14 שואל: #92346
איבר המין שלי די עבה במצב זיקפה ודי ארוך אבל כשהוא רפוי הוא קטן יחסית האם זה תקין? ויש לי הרבה שירות האם זה גם תקין?

תשובה:
שלום לך. שני המצבים שאתה מתאר תקינים לחלוטין. כאשר הפין נמצא במצב זקפה הוא מתארך ומתעבה וכשאינו בזקפה המצב הפוך - והפין חוזר לגודלו הרגיל. שיער באיבר המין יש לכולם. כמו באזורים אחרים בגוף, השיער באזור הפין ושק האשכים מגן על העור העדין שיש באזור. לגבי כמות השיער, זה יכול להשתנות מאחד לשני, בדיוק כפי שיש בנים שעירים יותר ושעירים פחות (שיער בחזה, למשל).בדיוק כמו שאתה זה הכי נורמלי, תקין ומיוחד. כל טוב.


בן 12 שואל: #92197
הפין שלי כשהוא זקוף הוא 6.5 ס״מ זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך. בנים רבים מוטרדים מגודל הפין שלהם. אתה עוד מאוד מאוד צעיר וסביר להניח שההתבגרות המינית שלך ממש בהתחלה. תדע שלפני שהפין מתחיל לגדול, גדלים קודם כל האשכים, מעט אח"כ מתחיל לצמוח שיער ערווה ורק כשנה לאחר תחילת גדילת האשכים מתחילה גדילה של הפין. בערך תוך שנתיים מתחילת הגדילה הפין מגיע לגודלו הסופי. אין לך מה לחשוש. המשך ליהנות מגופך המשתנה והמתבגר. כל טוב.


בן 14 שואל: #91864
שלום אני בן 14 ובקרוב 15 וגודל איבר המין שלי הוא די קטן. בערך כמה ס"מ כשהוא רפוי וכ9.5-10 בזקפה. ויש לי כבר הרבה שיער באזור איבר המין אך אין בכלל בבית השחי וכבר מתחיל להשתנות לי הקול ואני מודאג מזה שאני מתבגר אבל גודל איבר המין קטן. יש הסבר לזה או פתרון?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. כפי שתיארת בעצמך, אתה נמצא בעיצומו של שלב הבשילה המינית. בשלב זה הגוף שלך חווה כל מיני שינויים ויש לך עוד זמן עד שתהליך זה ייגמר. לפיכך, אתה יכול להיות רגוע, שכן כנראה שגם איבר המין שלך עוד ייגדל. כמו כן, חשוב לי שתדע שגודל הפין לא משנה לאף אחד/ת והוא לא משפיע על הנאה או על הגבריות שלך. שיהיה כל טוב.


בן 25 שואל: #91480
רציתי לשאול משהו על סקס,האם סקס בלי חדירה הוא בעייתי?אם יש לי איבר קטן יחסית,האם הוא יורגש? אחרי לידה,האיבר הנשי מתרחב,זה אומר שאחרי לידה איבר קטן לא יספק בחדירה?אני מרגיש שזה טיפה יהיה מבאס,גם לי וגם לבת זוג..כי נראה לי שברוב המקרים זה החלק העיקרי בסקס לא? נכון שזה לא מה שמספק תמיד אבל חייב את זה לא?

תשובה:
שלום לך, סקס בלי חדירה הוא נהדר, מהנה ומענג, לשני הצדדים. האיבר המענג של נשים הוא הדגדגן שנמצא מחוץ לפות ולא בפנים. גם איבר קטן מורגש ואין משמעות לגודל הפין מבחינת העונג של האישה. האיבר הנשי אכן מתרחב לאחר לידה, אבל לא אצל כולן ולא באותה מידה. כמו שכתבתי לך, חדירה אינה בהכרח המגע המענג ביותר נשים, ואפילו לא מענג בכלל. ממש לא תמיד חייבים חדירה. אני מבינה שזה מאוד מטריד אותך. מדוע? גודל הפין אינו מעיד על הגבריו שלך או על כמה טוב תהיה במיטה. זה לא הגודל אלא כמה תוכל לתקשר עם בת הזוג שלך, להקשיב לה ולשמוע איך היא רוצה שייגעו בה. כל טוב


בן 12 שואל: #91254
הכוונה שהוא.ממש נכנס לי,רוב המן מה אני,צריך לעשות?

תשובה:
שלום לך. עדין קשה להבין למה אתה מתכוון כשאתה כותב שהוא נכנס כל הזמן. אתה עוד מאוד צעיר! גם אצל גבר בוגר שסיים את התפתחותו המינית הפין לא נמצא כל הזמן בזקפה. אני חושבת שאתה בהחלט יכול להיות רגוע. כל טוב.


בן 14 שואל: #91196
שלום(: ישלי כמה שאלות: 1. איבר המין שלי כאשר הוא רפוי הוא קטן אני לא בדוק לגבי הסנטימטרים אך הוא קטן ושהוא עומד גם הוא לא הכי גדול האם הוא יגדל עוד? 2. כאשר הוא עומד הוא נוטה לצד שמאל (מים פניה לצד שמאל) בזמן האחרון זה נהיה יותר משמעותי שאתחיל לדאוג? 3. התשובות ניתנות על ידי מי? מקור מידע אמין?

תשובה:
שלום לך. הארגון שלנו ,דלת פתוחה, מאויש ע"י אנשי מקצוע. היועצות מתנדבות שעוברות הכשרה. לכן המידע אמין וסודי. לגבי הדאגה שלך על איבר המין שלך. השאלה הזו כנראה מטרידה הרבה בנים כי יש הרבה שאלות בנושא. תוכל לראות זאת בשאלות הנפוצות באתר שלנו. אתה רק בן 14 ואתה לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך וגם לא את הגדילה שלך כך שוודאי עוד תגדל וגם איבר המין שלך יגדל בהתאם. יחד עם זאת, חשוב שתדע שגודלו של איבר המין לא קובע את ההנאה המינית שלך או של בת הזוג שתהיה לך. לגבי הנטיה שמאלה, גם זו תופעה שכיחה. קשה לי להתייחס לזה בכתיבה. אם אתה מודאג כדאי בהזדמנות שתדבר עם רופא המשפחה ותשאל אם יש עם זה בעיה.


בן 14 שואל: #91042
שלום אני בן 14 ו7 חודשים אני חושש מכיוון גודל הפין שלי כשיש לו זקפה הוא 9 סנטימטרים בערך כשלכל חברי יש הרבה יותר גדול בנוסף אין לי שערות בבתי השחי בכלל אפילו לא שערה אחת ויש לי שיעור דל ביותר סביב הפין. יש לי בעיה כלשהיא?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההבשלה המינית נמשך כ- 4 שנים. משאלתך אני מבינה שאתה יחסית בתחילתו של התהליך. אסביר לך על תהליך ההתבגרות המינית ואני מקווה שבעזרת זה אוכל להרגיע אותך מעט. השינוי הראשון שמופיע בתחילת גיל ההתבגרות הוא גדילת האשכים, אחריו מתחיל לצמוח שיער הערווה. בהתחלה השיער הוא חלק ועדין ורק בהמשך השיער הופך להיות סמיך ומסולסל ומכסה בהדרגה (3-4 שנים) את משולש הערווה בתחתית הבטן. גדילת הפין מתחילה שנה אחרי גדילת האשכים ונמשכת בערך שנתיים. אורך הזקפה שאתה מתאר לגילך הוא נורמלי בהחלט! יכול להיות שחלק גדול מחבריך נמצאים בשלב מאוחר יותר בהתבגרות המינית שלהם (הם פשוט התחילו להתבגר מוקדם יותר ממך). דבר נוסף שעליך לזכור הוא שכמות השיער שיש בגוף מושפעת גם מהגנטיקה שלך. כלומר, אם אבא שלך/האחים שלך/הדודים שלך הם לא בעלי הרבה שיער על הגוף, סביר להניח שגם אתה לא תהיה מאוד שעיר. המשך את ההתבגרות ברוגע ובכיף. כל טוב.


בן 12 שואל: #90674
שלום. אני בן 12 וגודל הפין שלי בזיקפה הוא 9.0 ס"מ וכשהוא רפוי הוא קרוב ל5.6 האם זה תקין??

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, אני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שלפי הדברים שכתבת, איבר המין שלך בגודל תקין לחלוטין ואין לך ממה לדאוג. שנית, אני רוצה שתדע, שבניגוד למה שהרבה חושבים, אין באמת משמעות לגודל של איבר המין. הגודל של איבר המין לא ישפיע על הביצועים ולא על ההנאה שלך בעתיד. כל טוב.


בן 16 שואל: #90536
אני גיל 16 במצב רפוי אך מתוח ישלי 11-12 ס"מ זה אחלה גודל לא?

תשובה:
היי לך, זה אחלה גודל. אבל חשוב לי להגיד שגודל איבר המין הוא בין הדברים הכי פחות חשובים ביחסי מין. מה שבאמת הופך יחסי מין לטובים הם הקשבה, תקשורת וכבוד בין שני הפרטנרים!


בן 19 שואל: #90468
יש לי כאין עור כזה מעל הזין אם זה בעיה נראה כמו איזה תוספת ועשיתי ברית

תשובה:
שלום לך, לצערי, קשה לי להבין, רק על סמך תיאור מילולי, מהי אותה תוספת עור שנמצאת על גבי איבר המין שלך. יחד עם זאת, אם פיסת העור הזאת לא כואבת לך ולא מפריעה לך בתפקוד היום יומי אז אין לך ממה לדאוג. במידה ותהייה מעוניין תוכל לגשת לאורולוג לבדוק את הנושא ולקבל חוות דעת רפואית. כל טוב.


בן 13 שואל: #89935
אני בן 13 וכשהפין שלי בזקפה הוא בעורך 16 סמ זה עוד יגדל או שזה ישאר ככה? תודה מראש

תשובה:
שלום יקר. הגוף שלך מתפתח עד גיל 21 וגם הפין. פין בגודל 16 ס"מ בזקפה הוא מעל הממוצע. הממוצע הוא בין 10-15 ס"מ, כך שהכל בסדר. חג שמח


בן 15 שואל: #89912
התסכול לא נובע מפורנו הוא נובע מכך שלחברים שלי יש 15-17 הם הראו לי ורובם כבר לא בתולים תאמיני לי 11 זה קטן לגיל הזה. אני מבין שנדפקתי ושאין מה לעשות אם זה

תשובה:
שלום לך, אני רואה מדברייך שאתה מרגיש מתוסכל וחושש ואני מבינה לליבך. כפי שכתבנו בהודעות הקודמות הגודל של הפין שלך תקין לחלוטין. בנוסף, חשוב שתדע שלגודל אין שום השפעה או משמעות על ההנאה והסיפוק מיחסי מין בעתיד. במידה ואתה מעוניין בחוות דעת נוספת, אתה יכול לגשת לרופא מומחה (אורולוג) שיבדוק אותך ויאשר שהכול תקין ונורמלי אצלך. כל טוב.


בן 14 שואל: #89907
אני בן 13-14 ויש לי זין בגודל זקפה 7 ס"מ ואני מביא ביד כבר חצי שנה כ-2 פעמים בשבוע ואף פעם לא השפכתי אבל תמיד היתה לי תחושה כיפית ומדגדגת ולרוב גרמה לי לעצום את העיניים (תמיד אני רואה פורנו בזמן שאני מאונן) יכול להיות שאני עקר והאם הגודל בסדר?(אני מאונן 3-5 דקות ואז אני מרגיש את ההרגשה אני ממשיך עוד חמש דקות אולי יצא לי שפיך ולא יוצא אז אני מפסיק..) אני תקין? אשמח אם תעני לי על כל השאלות

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שלך שאתה חושש ודואג וטוב שפנית אלינו. תדע שהרבה בנים חוששים מהדברים שכתבת וחשוב לי להרגיע אותך ולהגיד שאתה בסדר גמור! זה תקין לחלוטין שעדיין לא יוצא לך זרע כשאתה מאונן- הגוף שלך עובר תהליך של התבגרות ובשילה והזרע יגיע בהמשך. כמו כן, הגודל של הפין שלך נשמע לי תקין וגם הוא עוד יגדל כחלק מתהליך ההתבגרות. חשוב לי שתדע שאני שמחה לשמוע שאתה מאונן, חוקר את הגוף שלך ונהנה ממנו. יחד עם זאת, אני רוצה להתייחס לכך שאת צופה בפורנו. צפייה מרובה בפורנו בגיל צעיר יכולה להשפיע על האופן שבו חושבים על יחסי מין ולגרום לתפיסה שגויה של המציאות. אני ממליצה לך לנסות לאונן ללא פורנו ולהפעיל את הדמיון. אנחנו פה לכל שאלה נוספת, כל טוב.