A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

גודל / צורת הפין

דלת פתוחה הקרובה אליך

גודל / צורת הפין

בן 17 שואל: #104727
קוראים לי עומר, אני בן 17.5 ודיבר במין שלי בזיקפה הוא 11 ס"מ, יש סיכוי שהוא עוד יגדל? והאם יש כדורים שיכולים לעזור? ולמה תמיד שאני שם את הידיים על המפשעה ומושך אותה לאחור אז זה גודל? ואחי היה חשפן יכול להיות שהוא קיבל את האיבר מין "הגדול"? בבקשה תענה על כל השאלות. תודה.

תשובה:
שלום לך, אתה עדיין נמצא בגיל ההתבגרות, בו הגוף עדיין משתנה גופנית ורגשית. יש כאלו שמגיעים להתפתחות מלאה בגיל מוקדם יותר ויש כאלו שגם בגילאי ה-20 עדיין משתנים ומתפתחים. גודל איבר המין שלך הוא נורמלי לגמרי, ובכל מקרה אין לך מה לחשוש מהגודל שלו. יכול להיות שכשאתה נוגע במפשעה יש גירוי מסוים שמשפיע על איבר המין, או שאתה פשוט דוחף את העור מסביב לאיבר המין וזה נראה כאילו הוא מתמתח או גדל. זה שאתם אחים לא אומר שאתם תיהיו דומים בכל דבר. כמו שיכול להיות שיש לכם שיער אחר, אף אחר או גובה אחר ייתכן גם שאיבר המין יהיה שונה בצורתו ובגודלו. בכל מקרה, אין דבר כזה שהוא "קיבל" את האיבר הגדול, כי הגוף של כל אחד נראה אחרת ולא תלוי אחד בשני. המתן בסבלנות ועם הזמן אני מקווה שתראה את השינויים שגופך יעבור ותרגיש בנוח איתם. נסה שלא להשוות לאחרים, כי בדרך כלל זה רק יוצר חשש ואי נעימות. בהצלחה,


בן 13 שואל: #104678
אני בן 13 וחצי והזין שלי נהיה שחור עד האמצע. יש כמו טבעת באמצע ואז הכל לבן נורמלי(צבע העור שלי לבן) האם זה קשור לאוננות וגם לאיבר מין יש סטייה לצד ימין שהוא רופף האם אני צריך לדאוג מהדברים האלה

תשובה:
שלום לך! כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת. אוננות היא דבר נורמאלי וטבעי ולא אמורה לגרום לשינוי בצבע העור. אם אתה מאונן פעם פעמיים ביום (בגילך אפשרי גם יותר) ואין לך כאבים או צריבות- אין בעיה.


בן 13 שואל: #104655
שלום, אני בן 13 וחצי ושמתי לב שאיבר המין שלי בזקפה הוא 7 סנטימטר בערך. כשאני מאונן יוצא לי שפיך והכל אבל אני חושב שאיבר המין שלי קטן לעומת האחרים

תשובה:
שלום, גיל ההתבגרות מאופיין בשינויים גופניים ורגשיים רבים. קצב השינויים משתנה בין כל נער/ה, אך בכל מקרה מדובר בהתליך שנמשך מספר שנים. אתה מאד צעיר, וכמובן שעדיין לא סיימת את תהליך ההתפתחות שלך. המתן בסבלנות ועם הזמן אני מקווה שתראה את השינויים שגופך יעבור ותרגיש בנוח איתם. נסה שלא להשוות לאחרים, כי בדרך כלל זה רק יוצר חשש ואי נעימות. בהצלחה!


בן 12 שואל: #104434
אני בן 12 בכיתה ו. זה הגיוני שאיבר המין שלי הזקפה יהיה 14-15 סמ?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ הכל אצלך בסדר. כל טוב


בן 16 שואל: #104206
שלום אני בן 16 הגודל ההתחלתי של האיבר שלי לפני זקפה קטן. למה הוא מתפתח?

תשובה:
שלום לך, אתה נמצא כרגע בגיל ההתבגרות וייתכנו עדיין שינויים בגוף כמו גם גדילה של איבר המין אך לא ניתן לדעת האם איבר יגדל בוודאות בעתיד ולאיזה גודל. מעבר לכך, הגודל של איבר המין משתנה בין אדם לאדם, זה דבר מאוד אינדיבידואלי ואין גודל מסוים אליו הוא צריך להגיע. אין לך סיבה לחשוש מזה.


בן 15 שואל: #104119
שלום, אני בן 15 והייתי רוצה לדעת בקשר לגודל הזין שלי.. מדדתי עם סרגל והוא בערך בגודל 14-14.5 סנטימטר והייתי רוצה לדעת אם הגודל סביר לגילי.. תודה רבה

תשובה:
שלום לך, גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגילך ובכלל, ואין לך מה לדאוג. חשוב שתדע שגודל הפין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה. לנשים ממש לא איכפת מגודל הפין וזה לא מה שהופך את המין למענג. כל טוב


בן 15 שואל: #103933
שלום. רציתי לשאול היכן מתחילים את המדידה של איבר המין באיבר המין כאשר מודדים אותו? מן הסתם אורכו טחר ממקומות שונים באיבר המין- למשל מהאשכים, או ממקום היציאה של איבר המין.

תשובה:
שלום לך. באופן עקרוני אין סיבה למדוד את איבר המין ולכן גם אין הוראות מיוחדות לגבי אופן המדידה שלו. בנים רבים מוטרדים מגודל איבר המין שלהם, בעיקר בשנים הראשונות של גיל ההתבגרות כשהגוף עדיין לא סיים את התפתחותו וגדילתו. כדאי לנסות להתאזר בסבלנות, ולהמתין כמה שנים עד שההתבגרות והופעת סימני המין יושלמו. כל טוב!


בן 17 שואל: #103913
שלום, אני בן 17 ויש לי כמה שאלות 1. האם זה הגיוני שהתהליך ההתפחות (הגדילה) של גודל הפין תתחיל רק בגיל 17? כי כרגע איבר המין שלי כשהוא רופף הוא 3 סמ וכשהוא עומד הוא 10 סמ וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי 2. כבר יותר מ4 שנים יש לי גולה בפטמה והיא לא עוברת האם יש לי סיבה לדאוג? 3. אני גומר ממש מהר זאת אומרת בערך בדקה האם זה קשור לגודל איבר המין שלי? ואם לא האם יש איזה שהיא דרך שאוכל לגמור יותר לאט? תודה

תשובה:
שלום לך. גדילת איבר המין והאשכים, כמו גם הופעת תשעורת, שינוי הקול ויתר סימני המין החיצוניים, מתחילים לפני גיל 17. לא ניתן לדעת בוודאות מתי התהליך יסיים, ואני ממליץ לך להמתין עוד קצת עד להשלמת תהליך ההתפתחות הגופנית שלך. לגבי ה"גולה" בפיטמה - מדובר בתופעה נפוצה מאד בקרב בנים בגיל ההתבגרות. לא מדובר בבעיה רפואית ועם הזמן ה"גולה" שאתה מתרגיש תיעלם והאזור יפסיק להיות רגיש. בחורים רבים מתלוננים על "שפיכה מוקדמת", שזהו המונח המקצועי שמתייחס למה שאתה מתאר. ברוב המוחלט של המקרים אין כל בעיה בריאותית, והתחושה של הגעה מהירה לשפיכה נובעת מהשוואה לסרטי פורנו שאינם מציאותיים. אין קשר בין שפיכה מהירה לגודל איבר המין. בכל זאת, ככל שמתבגרים מצליחים רוב הבחורים להגיע לשליטה טובה יותר בשפיכה. זה קשור בעיקר בניסיון ובהיכרות טובה יותר עם הגוף שלנו ועם סף הריגוש שלו. אם הנושא מפריע לך כשאתה מאונן נסה לעשות זאת יותר באיטיות וברוגע, ולהקדיש תשומת לב לרגע שבו אתה מתקרב לשפיכה. בהצלחה!


בן 15 שואל: #103750
אם הזין פונה קצת ימינה אז זה יכול להפריע למהלך הסקס או לגרום לבנות פחות לרצות והאם זה נעים להם יותר וגם עוד שאלה האם זה נפוץ אצל גברים

תשובה:
שלום לך. כמו כל דבר אחר בגוף שלנו, איברי המין שלנו שונים בגודל, בצורה ובצבע שלהם, ופעמים רבות הם גם לא סימטריים או ישרים. נטייה של הפין (לצדדים, למעלה/למטה) בזמן זיקפה היא שכיחה מאד. במעל ל-99% מהמקרים אין כל משמעות בריאותית לנטייה כזאת, היא לא מפריעה לקיום יחסי מין, ואין כל סיבה שהיא תשפיע לרעה על הרצון של שותפות עתידיות שלך לקיים עמך יחסי מין. כל טוב.


בן 17 שואל: #103738
יש לי כמה שאלות למה אסור לאונן עם סבון ואני בן 16 וזה נורמאלי שהאיבר מין שלי 16.5 סמ ואיך אני מפסיק להיות מכור לפורנו כי אני מכור בצורה מגעילה(פעמיים ביום אני צופה) ושאלה אחרונה זה נורמאלי להשוות במציאות איבר מין של גברים כי חבר שלי רוצה הוכחה שיש לי יותר משלו אשמח לתשובות ויום טוב!

תשובה:
שלום, אז קודם כל לגבי שאלתך על אוננות בעזרת סבון- לפי מה שאני מכירה, אין שום איסור לאונן בעזרת סבון. בכל אופן, תמיד מומלץ להשתמש בחומר סיכה. בנוגע לגודל איבר המין- הגודל הממוצע של איבר מין גברי הוא 10-14 ס"מ ולכן אין שום בעיה עם הגודל של איבר מינך, הוא גם נמצא מעל הממוצע. גם אם הוא היה מתחת לממוצע לא הייתה עם כך שום בעיה. הרבה פעמים בני נוער מושפעים ממה שהם רואים בסרטי הפורנו שלא מייצג את המציאות, ולכן לא צריך להשוות את הגודל שלך למה שאתה רואה שם. בנוגע לשאלה על סרטי הפורנו- זו החלטה שאתה צריך לקבל עם עצמך ולנסות לעבוד על כך. אין בעיה עם זה שאתה מאונן, וזה אפילו בריא, אך הצפייה בסרטי פורנו מראה לך עולם לא כל כך מציאותי שמייפים כדי שהדברים יראו יפים ומגרים יותר(תחשוב על סרטי פורנו כהשוואה לסרט מהיר ועצבני- כמו שבסרט רואים מכוניות שעפות באוויר ונוחתות בבטחה, דברים שלא קיימים במציאות, כך גם בפורנו יש גדלים לא פרופורציונאליים ותנוחות קיצוניות) . הצפייה בפורנו עלולה להעלות לך את הסטנדרטים ולהוביל אותך למצב שלא תוכל ליהנות מספיק מקיום יחסי מין בחיים האמתיים. במיוחד שאתה מרגיש שהתמכרת ברמה "מגעילה", חשוב שתדע לשים לזה גבולות ולנסות למתן את הצפייה בפורנו. ניתן להגיע לפורקן גם מאוננות ללא צפייה בפורנו, דרך מחשבות ודמיון. בנוגע להשוואת איבר המין- זה לא עניין של נורמלי או לא נורמלי. אתה יכול לעשות זאת, אך אין צורך להשוות בין איברי מין של אנשים נוספים, כיוון שגודל הוא דבר אינדיווידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזה לא אומר שגודל מסוים הוא טוב יותר או פחות. אם לדוגמה נסתכל על קיום יחסי מין עם בחורה, רוב הבנות לא גומרות מחדירה, ולכן המשחק המקדים, המגע באיבר המין שלהם לפני החדירה הוא חשוב ביותר ויכול לגרום להן הנאה גדולה שלא מושפעת מגודל איבר המין. מוזמן לפנות אלינו לשאלות נוספות. בהצלחה.


בן 24 שואל: #103484
אתמול בערב אחרי ארוחת ערב אני וחבר שלי שכבנו אבל בתקופה האחרונה אני לא מצליח לתת לו את הסיפוק שמגיע לו כי אני חושב שיש לי קטן ואני זה שנותן מאחורה והא זה שמקבל אנחנו ממש מאוהבים אבל זה קצת פוגע בקשר שלנו בבקשה תעזרו לי מה אפשר לעשות ? תענו לי כמה שיותר מהר בבקשה זה דחוף.

תשובה:
שלום לך אני מבינה ממה שאתה כותב שאתה אוהב את בן הזוג שלך מאוד וחשוב לך שהוא יהיה מסופק מינית בקשר שלכם. אשמח לדעת האם הוא שיתף אותך שהוא אינו מסופק או שאתה חושש שהוא אינו מסופק. בשני המקרים אני מרגישה שטוב יהיה לדבר על הדברים. אם הוא הביע בפנייך קושי כזה תוכלו לדבר ולשאול מה חסר בקשר המיני, מה יכול להיות יותר מספק, איזה דבר אחר יכול לקרות שיגדיל ויעצים את ההנאה והחיבור בינכם. הנאה מינית לא מורכבת רק מגודל האיבר או מביצועים כאלה ואחרים אלה מקשר, מחיבור ריגשי, מבט עיניים, ביטויים של אהבה ונתינה אחד לשני ולכן גם אם אכן איבר המין שלך קטן עדיין אתם יכולים להנות ולהיות מסופקים. אם החשש הוא אצלך גם יהיה טוב שתשתף אותו בחוסר ביטחון שלך וברצון שלך להרגיש שהוא מסופק מיחסי המין. הנאה מינית היא דבר מתפתח ומעמיק בקשר. שיח פתוח וכנה עוזר להכיר את הרגשות והמחשבות אחד של השני, ללמוד את הפחדים ולהכיר את הרצונות. בנוסף סיפוק מיני יכול להתקיים לא רק מחדירה. ישנם המון דרכים בהם אתה יכול לספק את בן הזוג שלך והוא אותך. הגוף הוא מגרש משחקים ולפעמים ממקומות של חוסר או אתגר זאת הזדמנות נפלאה להתחיל לחקור ולגלות דרכים חדשות להנאה מינית ולעונג בצורות שונות. ישנם גם אביזרים שאתם יכולים לבחור להכניס לקשר המיני כדי לתמוך בקושי וגם פשוט בשביל לגוון. במידה ואתה מרגיש שאיבר המין שלך קטן באופן שמצריך עזרה אתה מוזמן גם לגשת לרופא משפחה להתייעצות. כל טוב!


בן 13 שואל: #103391
שלום אני בן 13 אורך הפין שלי גדול (16 ס"מ) יחסית לבנים אחרים ואני ממש מרוצה מזאת. יש לי דחף מיני חזק מאוד לבנות וכל הזמן הפין שלי בזיקפה מקסימלית... מה זה אומר?

תשובה:
שלום לך. אתה נמצא במהלך גיל ההתבגרות, וטבעי שאתה חש מגורה מינית לעיתים קרובות ולכן גם הגיוני שתהיה לך זיקפה. מה שאתה מתאר הוא חיובי בסך הכל וטוב שאתה מרוצה. כמובן, הימנע מלפגוע במי שמסביבך ואל תכפה את הדחף המיני שלך ללא הסכמה ורצון של הצד השני. כל טוב!


בן 15 שואל: #103268
אני בן 15 ובמשך השנה האחרונה אני הגעתי למסקנה שאיבר המין שלי קטן מהממוצע, במצב רפוי בין6.3 -7ס״מ ובזקפה אםלמדוד מהביצים 14 ואם למדוד מהבסיס אז בין 11 - 12 ס״מ. ראיתי חברים שלי בתחתונים ואנשים במלתחות ונראה שלכולם יש יותר גדול ממני. זה משפיע עלי כי למשל אני לא מרגיש בנוח להיות בתחתונים ושלא נדבר על ערום,וזה מאודפוגע לי בביטחון גם עם בנות. שלא נדבר על זה שאני לא כזה מפותח, ושאני רק 1.71 וכמעט ואין לי שיער פנים או שיער גוף חוץמקצת שיער בבתי השחי ומסביב לזין. עוד דבר שמדאיג אותי בקשר לצורה של הפין שלי זה העובדה שכשהוא עומד הוא צמוד לגמרי לבטן כך שצריך להפעיל כוח כדי להחזיק אותו מאונך, מה שיקשה עלי בעת קיום יחסי מין, ובמצב רפוי במקום לנטות למטה כמו כל זין נורמאלי זה נוטה ישר, אולי כי הוא קטן מדי חח עם כל זה הדבר האחרון שמדאיג אותי זה שק האשכים שלפעמים נראה קצת גדול מדי או נפול וזה נראה מוזר שהאיבר מין עצמו במצב רפוי יחסית קטן ונוטה קדימה ושקהאשכים נראה יותר ארוך ממנו. בתכלסאני אוהב את הגוף שלי חוץ מהגובה והזין אבל שני הדברים האלהממש פוגעיםלי בביטחון.סליחה על החפירה.

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שאתה ממש לא חופר לנו ובדיוק בשביל השאלות הללו אנחנו כאן. גודל הפין שלך תקין לחלוטין לגיל 15, ובכלל ואין לך במה להתבייש ליד אחרים. מה שאתה מתאר לגבי האופן בו הפין שלך עומד הוא גם תקין. זה לא יוצא דופן או חריג וכל עוד הוא לא מתעקל כלפי מעלה, אז לא תהיה לך בעיה לקיים יחסי מין. זה גם בסדר שהוא נוטה ישר. שק האשכים שלך גם הוא נורמלי ואמור להיות ככה. החברה שלנו שמה המון משמעות על גודל הפין אבל בפועל, זה לא משנה לאף אישה או גבר. גודל הפין אינו מעיד עם מידת הגבריות שלך, כמה טוב תהיה במיטה או אם תענג את בן/בת הזוג שלך. הגודל הוא ממש לא מה שמשמעותי אלא התקשורת וההקשבה במהלך המגע המיני ומה תעשה עם הפין שלך. אני לא יודעת אם התשובה הזאת תספק אותך, אבל אם לא, אתה יכול לפנות לרופא/ה שלך לבדיקות גדילה כלליות כדי לוודא שהכל תקין, למרות שמכל מה שאתה מספר, הכל אצלך תקין לחלוטין. כל טוב


בן 15 שואל: #103171
היי אני בן 15 וגודל הפין שלי היא 18 בזקיפה לגבוה ו16 לרוחב אני חושב שזה גדול מדי לגילי וכבר שכבתי עם כמה בנות וכולן אמרו שהן מתמכרות לפין שלי אני מרגיש דחף לזיין כל הזמן האם יש פתרון לזה ?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שגודל הפין שלך אכן טיפה מעל הממוצע אבל אתה רק בן 15 והגוף שלך עוד יגדל ותהיה יותר פרופורציה בין הגוף שלך, הגיל שלך וגודל הפין שלך. יש בנות שגודל הפין ילהיב אותן ויש שירתיע אותן. הכל שונה מאחת לאחת ומקשר לקשר. בנוגע לרצון שלך לקיים יחסי מין, אתה בגיל ההתבגרות בו יש חשק מיני גבוה וגם זה טבעי ונורמלי. אתה יכול לאונן וככה לספק את עצמך ולהכיר את מה שעושה לך נעים. אתה יכול גם להיכנס לקשר זוגי עם מישהי שאתה מחבב ולפתח אינטימיות וזוגיות שבהמשך יהיה בה גם מגע מיני וגם זה יוכל לענות לך על הצורך. אבל תזכור, אל תיכנס לקשר זוגי רק כי אתה רוצה לקיים יחסי מין. זוגיות וחברות היא יותר מיחסי מין והמטרה היא לא לספק יצרים אלא להיות ביחד, לאהוב ולחוות דברים משותפים. כל טוב


בן 18 שואל: #102467
היי יש לי מספר שאלות שמאוד מעסיקות אותי כבר הרבה זמן- 1. לרוב כשאני רואה פורנו הפין לא עומד לי רק מלראות אני חייב לגעת בו ולאונן, למה זה ככה? זה ממש מבלבל כי אני רוצה שהוא יעמוד מזה ולרוב זה לא ככה. 2. אף פעם לא היה לי קרי לילה ואני עוד חודש 18, זה בעיה? 3. הפין שלי לא ישר אלה כשהוא עומד הוא מעט מכופף כמו גבעה אני מתכוון, זה בסדר? זה לא יפריע כשאני אשכב עם מישהי למשל? 4. האם עדיף לא להתקלח עם מים חמים( שמעתי שזה יעול לפגוע באשכים)? 5. יש לי אשך אחד שהוא יותר נמוך תמיד מהאחר, ושאני מכניס את הבטן רק הימיני עולה קצת, השמלאי אני לא רואה שהוא עולה. השאלה אם מתפקדים בסדר 6. יש לי כמו מעין כתם מעט מושחר יותר שאר הפין בחלקו, ובתחילת הפין יש לי מעין נקודות לבנבנות קטנות בגודל בלוטות לשון, האם זה משהו רגיל? מאוד אשמח שתענו לי על השאלות, זה די מבלבל ומפחיד אותי כל הקטע הזה.

תשובה:
שלום. מקווה שאצליח לענות לך על כל השאלות. 1. כל אחד מאיתנו מתגרה בצורה שונה ויכול להיות שאצלך אתה צריך שילוב של הצפייה בפורנו ומגע באיזור איבר המין. זה נורמלי לחלוטין וחשוב שתמצא את מה שעושה לך טוב. חשוב לי לציין שצפייה בפורנו יכולה לבלבל לגבי תפקוד איבר המין (במיוחד אצל גברים), פורנו מטעה ואף מייצר אשליות אצל חלקינו לכן חשוב שכשאתה צופה בפורנו תדע להבחין מה מציאותי ומה מוגזם (כמו גודל איבר המין של הגבר שמציגים) 2. כל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה ובזמן שונה, רוב הסיכויים שכבר היה לך קרי לילה ולא ידעת להבחין בכך. ניתן לזהות קרי לילה ברטיבות של התחתונים\המצעים כשאתה קם בבוקר. יכול להיות שעד שהתעוררת ושמת לב זה התייבש ולכן לא ידעת זאת. 3. שוב אגיד שכל אחד מאיתנו מתפתח בצורה שונה וזה תקף גם לצורה וגודל האיברים לכן זה בסדר גמור. אין סיבה שזה יפריע לך לקיום יחסי מין כל עוד אתה תהיה שלם עם צורתו. 4. לא ידוע לי על עובדה שכזאת נשמע שזאת מעשייה. 5. האשכים אינם חייבים להיות שווים אחד לשני והם גם לא בהכרח ממוקמים באותו הגובה. זה נורמאלי לחלוטין. 6. לצערי לא אוכל לתת לך תשובה טובה לשאלה זו מכיוון ואינני רופאה, אמליץ לך לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ איתו והוא יוכל לתת לך את הטיפול הטוב ביותר במידה ויש צורך. מקווה שעניתי לך על כל השאלות


בן 13 שואל: #102044
מהו הגודל ה״נו של הזין? ועוד שאלה, לי יש 13 ס״מ במצב זיקפה והאם זה בסדר לגילי?

תשובה:
שלום לך גיל 13 הוא גיל התבגרות כשמו כן הוא ,אתה נמצא בעיצומם של השינויים אשר מתחוללים בגופך שכוללים גם את אורך הפין שלך 13 ס"מ זה בסדר, הפין שלך ימשיך לגדול, אז סבלנות זה יקרה בסופו של דבר. כל טוב


בן 15 שואל: #101826
אני בן 15 ויש לי שאלה על האיבר מין שלי. 1) אם האיבר מין שלי הוא במצב רפוי 12 ס״מ ובזקפה הוא 19 וחצי ס״מ זה טוב לגילי? 2) האם הוא יגדל עוד יותר?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ. תוך שנה וחצי/ שנתיים מרגע הגדילה מגיע הפין לגודל של מבוגר.


בן 17 שואל: #101527
בן 17 נהיה לי פתאום מהתחלת איבר המין עד איזה 3ס'מ מהכיפה הזין נהיה חום כזה קצת כהה מהרגיל ומשם עד לכיפה רגיל זה בסדר ?

תשובה:
היי, זה יכול הצבע של העור שלך, שזה נורמלי ולגיטימי. לפעמים יש הבדל בצבע של איבר המין. מומלץ להתייעץ עם רופא.


בן 12 שואל: #101448
שלום אני בן 12 וחצי ואני מרגיש ממש רע אני גר בפנימיה והבנים מתקלחים ביחד כיאלו חברים וצחוקים ולכולם יש שיערות בבית שחי באיבר המין ואיבר המין שלהם הוא הוה וארוך ולי יש רק 4 סנטימטר אני מאוד מוטרד מזה האם זה בסדר לגיל שלי ומה אני צריך לעשות ?

תשובה:
שלום, אין צורך לחשוש מגודלו ועוביו של איבר המין, במיוחד לא בגיל הזה. אתה בגיל ההתבגרות והגוף שלך נמצא באופן מתמיד בתהליך של התפתחות וגדילה. תהליך ההתפתחות של כל אדם (גבר או אישה) הוא שונה ואינדיוידואלי, אין צורך להשוות את גודל איבר המין או רמת השעירות שלך לזו של חבריך. שי לך עוד כמה שנים טובות להתפתח ולגדול והגודל\רמת השעירות יכולים להשתנות. מוזמן להתקשר אלינו לדלת הפתוחה לכל שאלה נוספת:)


בן 15 שואל: #101297
שלום אני עוד מעט בן 16 ואני חושב שיש לי זין מאוד קטן יש לי רק 14 ס"מ האם יש דרך להגדיל את הזין שלי?

תשובה:
שלום לך יפה שאתה סקרן ומודע לגופך וחשוב שתדע שאתה נמצא בשלב לא מוגמר של ההתפתחות המינית הפין שלך עדיין לא הגיע לאורך של פין לגבר בוגר , לא ברור לי מדוע אתה רוצה להגדיל את הפין שלך ,כדאי לחכות לסיום תהליך הבשלות המינית שלך אז התשובות לשאלותיך יפתרו מעצמם. כל טוב


בן 14 שואל: #101114
שלום,אני בן 14 בערך חודש ואני מוטרד מגודל הפין אני יחסית שמן גודל הפין שלי במצב רפוי הוא 8 סמ ובמצב זקיפה 12 סמ זה בסדר לגיל שלי?

תשובה:
שלום, גודל איבר המין הגברי הממוצע הוא בערך בין 10-13, ומשתנה מאדם לאדם בהתאם לגובה, משקל ומבנה גוף. הגודל הזה הוא סטנדרטי ואין לך סיבה לחוש מוטרד מהנושא.


בן 16 שואל: #100979
היי...אז ככה...כאשר הפין שלי במצב שהוא עומד אז הוא עומד יותר מידי...הוא מגיע למצב שעוד רגע הור נוגע בבטן שלי... עכשיו השאלה שלי היא...האם זה נורמלי? ומה אני אמור לעשות במצב כזה כי ברור שאין מצב שאצליח לקיים יחסי מין ככה...

תשובה:
שלום לך, נשמע שהמצב שאתה מתאר הוא תקין ונורמלי. כשתרצה להתחיל לקיים יחסי מין חשוב ללמוד ולחקור את הנושא לפני כן, תוכל לעיין באתר של "דלת פתוחה" במאגר המידע ולקרוא קצת על "כל מה שרצית לדעת הפעם הראשונה ולא העזת לשאול"... ובנוסף, הדבר החשוב ביותר בקיום יחסי מין הוא התקשורת עם הפרטנרית שלך. לשאול אותה מה נעים ומה היא רוצה שיקרה- ככה בטוח תצליחו לקיים יחסי מין. שיהיה בהצלחה


בן 12 שואל: #99490
שלום שמתי לב שיש לי בפין, מעין שכבה שמכסה לי חצי מהחור שממנה יוצא קו אדום ארוך שמסתיים בסוף האשכים. מה זה אומר? זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך! חסרים לי קצת פרטים כדי להבין את שאלתך. קודם כל חשוב לדעת אם ה"שכבה" שאתה מתאר הופיעה לאחרונה או שזהו המרבה של הפין שלך מאז ומתמיד. דבר נוסף הוא האם ה"שכבה" מפריעה לך באיזושהי צורה, למשל בהשתנה, או שאתה רק תוהה לגבי המראה של איבר המין שלך. איברי המין של בנים שונים זה ומזה בגודל, עובי, צורה, צבע וכו' וברוב המקרים להבדלים במראה אין כל משמעות מבחינת תפקוד ובריאות. אם בכל זאת לא מדובר רק במראה שמטריד אותך, ואם ה"שכבה" הופיעה בזמן האחרון אתה מוזמן לבקש מאחד ההורים לקחת אותך לרופא/ה ילדים לברר את הנושא. מקווה שעזרתי!


בן 13 שואל: #98836
שלום ובוקר טוב. בלילה האחרון אוננתי עד מצב שפיכה בפעם הראשונה( הבנתי איך בדיוק עושים את הפעולה) ויש מספר בעיות שמדאיגות אותי. קודם כל, היו כמה פעולות שפיכה "השפרצות", שאחריהן המשיכה להיות זיקפה ולכן המשיכה , על מנת להגיע למצב הסופי . זה חזר על עצמו בערך 3 פעמים או 4 של שפיכה אבל לא בדיוק הרגשתי סיפוק מיני והפין עדיין היה במצב זיקפה. שמתי לב שהוא פתאום קטן יותר מאשר תמיד בזיקפה, ונפוח בגופו,שמנמן. כאשר הוא התרפה לאט לאט הוא ממש התנפח ונהיה קטן הרבה יותר מאשר תמיד. אני ממש דואג, זה אמור להיות ככה? אני גם אציין שלא היה נוזל זרע לדעתי בתהליך, קראתי שזה הגיוני בגיל שלי ושככל שאני גודל הגוף עשיר בזרע. אשמח לשמוע מה דעתכם על הנפיחות.. וגם איך אגיע למצב של סיפוק לגמרי והרפיה מידית ורוגע מיני..

תשובה:
שלום לך! קודם כל אני מקווה שאתה נהנה מהצעדים הראשונים שלך בחיי המין. עם הזמן תלמד להכיר את עצמך, מה אתה אוהב ומה גורם לך הנאה. הכי חשוב שתהיה קשוב לעצמך ולגוף שלך, שתעשה רק מה שנעים עבורך ועושה לך טוב. גם האופן שבו בנים (ובנות) מאוננים משתנה עם התבגרותם, ולאט לאט תמצא את הדרך שבה אתה נהנה ומתרגש ביותר. במהלך האוננות, גם לפני השפיכה או הגמירה, טבעי שיוצא מאיבר המין נוזל שקוף ומעט דביק שנקרא pre-cum (מקדים-זרע). תפקיד הנוזל הזה לשמן את צינור השופכה ולאפשר מעבר חלק ומהיר של נוזל הזרע בזמן השפיכה. יכול להיות שאלו אותן "השפרצות" שראית. בנוסף, חשוב לדעת שטבעי שגם אחרי השפיכה נמשכת זקפה למשך מספר שניות-דקות, עד שהדם שמאפשר את קיום הזיקפה יוצא מהפין. כשהזיקפה נגמרת והפין "נרפה" הוא אכן יכול להיראות בצורה וגודל שונים ממצבו הרגיל שאתה מכיר. גם זה טבעי וכמובן שלא צריך להדאיג אותך. כמו שאמרתי, אני מאמין שעם הזמן תמצא בעצמך איך להגיע לסיפוק מירבי באוננות וביחסי מין, זה חלק מההיכרות שלך עם גופך ואיבר המין שלך וטבעי שבתחילת דרכך ההיכרות הזו עדיין לא שלמה וסופית. מקווה שעניתי על שאלותיך, ואם בכל זאת נותרת ללא מענה אתה מוזמן לכתוב כאן שוב או לפנות אלינו טלפונית. בהצלחה!


בן 16 שואל: #98367
תודה על התשובה לשאלה הקודמת ורציתי לענות על השאלה שנשאלה למה אני מתבייש בגודל הפין שלי... זה משום שגם לחברים שלי יש גדול בהרבה משלי וגם משום שביום מן הימים כשאני יגיע למצב של קיום יחסי מין ברגע שהיא תראה את הפין שלי אני יודע שיהיו מספר שניות של שקט ומבוכה בגלל הגודל שלו זה שלפי הנתונים אני לא נחשב לאדם עם פין קטן מאוד זה לא אומר שנשים לא חושבות כך גם אם זה משהו שכן יגרה אותן ויגרום להן להנאה מינית.

תשובה:
הי. לפי שאלות קודמות וגם פנייה זו למרות שאתה יודע שגודל הפין שלך בנורמה אתה מוטרד מאיך יגיבו בנות שתהיה במחיצתן. קשה לך לדמיין את זה כי עדיין לא היית באינטימיות. חלק מהפחד, הבושה והמבוכה הוא תהליך שעוברים כל אחד עם עצמו וביחד לומדים להרגיש בטוחים ואף לקבל אחד את השני וכל אחד את עצמו. סמוך על התקשורת והדרך, והכל יראה יותר פשוט ואפשרי בבוא היום. בהצלחה


בן 16 שואל: #98306
כמה שאלות 1) כל פעם שאני עושה ביד וגומר הזין שלי מתנפח בחלק העליון מה זה אומר 2)הזין שלי הוא 9 שלא עומד ו14.5 וחצי שעומד זה בסדר? 3)העובי של הזין שלי הוא 4סמ זה בסדר 4)יש איזה ילדה שאני ממש אוהב וכשאני עושה ביד אני חושב עליה יש פעמים שאני כאילו מזין את המיטה וחושב שזאת היא כאילו אני מפעיל הרבה דמין עם זה ביחד עם פורנו הרבה זה בסדר

תשובה:
היי, כל המידע שהעלת בשאלות הוא מידע נורמלי הנמצא בטווח הממוצע- גם הגודל, העובי והנפיחות שאחרי הגמירה. מאוד לגיטימי שאיבר המין מתנפח כי מגיע הרבה דם לאיזור וכלי הדם מתנפחים, צריך לשים לב שהנפיחות יורדת בהמשך. מעבר לכך, מבחינת הגודל חשוב להבין שהגודל משתנה בין גבר לגבר ואין לגודל משמעות בקיום יחסי מין עם אישה מכיוון שמרבית הנשים לא גומרות מחדירה אלא ממגע בדגדגן. בנוגע לאוננות ניתן לעשות את זה בכל דרך שתבחר שתהיה לך נעימה בתנאי שהיא לא פוגעת באף אחד אחר ונעשית בפרטיות. יש לעשות הפרדה בין סרטי פורנו לבין המציאות, חשוב לזכור כי סרט פורנו הוא סרט לכל דבר ולכן כמו שמשתמע מכך הוא ערוך, מבויים וכולל אפקטים שאינם קשורים למציאות. המון בהצלחה!


בן 13 שואל: #97191
יש לי 3 שאלות 1.יש לי פצעון על איבר מיני ופוצצתי אותו בטעות זה יכול לעשות משהו לאיבר? 2.אני כל הזמן מאוננן עם פורנו ולפעמים מפעיל דימיון זה טוב? 3.הפין שלי במצב רפוי 7 סמ׳ ו16 סמ׳ בזיקפה זה נורמלי לגילי?

תשובה:
שלום לך, לא ניתן לעשות משהו לאיבר אם פוצצת פצעון. מה שכן, האם הפצע כואב או מדמם? בנוגע לאוננות, אין שוםן בעיה לאונן הרבה. אתה בן 13 וזה הכי טבעי בעולם. מה שכן, ההמלצה שלנו היא להפחית את האוננות מול פורנו ולהשקיע יותר באוננות מהדמיון. זה מאפשר לך לפנטז על מה שמתאים לך, בלי שישתילו לך דימויים מבחוץ. כמו כן, זה מאפשר לך לפנטז על נערה אמיתי שאתה מחבב או נמשך אליה ולא מייצר אצלך תמונה מעוותת של אין נראה מין ומגע מיני במציאות. מה שרואים בפורנו אינו קיים בעולם האמיתי ואני לא רוצה שתפתח תלות בין הגירוי והפורקן שלך לדימויים הללו. אני לא רוצה שתתאכזב כשתגיע למגע מיני אמיתי בעולם הממשי. מגיע לך שזה יעמוד בציפיות שלך ולא יאכזב אותך. בנוגע לגודל הפין שלך, הוא נורמלי לחלוטין לגילך, ובכלל. אתה בתחילת גיל ההתבגרות ויש לך עוד כמה שנים לגדול. חשוב שתדע שגודל פין אינו מעיד דבר על הגבריות שלך או כמה טוב תהיה במיטה, וגם לא כמה בנות ירצו להיות איתך. זה לא אומר עליך דבר ואין לך מה להתייחס לכך. כל טוב


בן 13 שואל: #96712
שלום, אני בן 13 וחצי ויש לי 2 שאלות אישיות שמאוד שמטרידות אותי בזמן האחרון. 1. בזמן האחרון אני רואה שהאיבר מין שלי נוטה ימינה כשהוא בזקפה ואני לא מרגיש בנוח עם זה וזה מוריד לי את הביטחון העצמי אז אני ישמח עם תגידו לי למה זה קורה, האם זה נפוץ ונורמלי ואיך לישר אותו. 2. גם יש לי שתי צבעים באיבר מין שלי, מי למטה ועד האמצע הוא קצת קהה ומהאמצע עד למלה הוא יותר בהיר. אני לא יודע עם זה נורמלי או לא אבל זה ממש מוריד לי את הביטחון העצמי אז אני ישמח עם תגידו לי האם זה נורמלי ועם יש דרך כולשי לגרום לו להיות בצבע אחיד? תודה.

תשובה:
שלום! התשובה על שתי השאלות היא שאלו סיטואציות מאוד נורמטיביות ואין לך צורך לחשוש. איברי מין יכולים לנטות לצדדים שונים גם בשגרה וגם בזיקפה, וכמו כן יכולים להיות בצבעים שונים. אתה לא צריך לחוש חוסר ביטחון על כך, זה קיים אצל עוד גברים רבים ואין שום בעיה עם זה.


בן 16 שואל: #96108
אני בן 16.5 וגודל איבר המין שלי 12.5-13 ס"מ בלחץ(בזקפה) וכשרפוי הוא ממש קטן באזור ה5 6 ס"מ. אני יודע שתמיד יראה לי שלאחרים יש גדול יותר, אבל פשוט אני יודע שיש ילדים קטנים ממני בעלי איבר גדול יותר. גם לטח שלי שקטן ממני בשנה וחצי יש איבר גדול בהרבה יותר (סביבות ה14 15 ס"מ). זה ממש מדאיג אותי כי אני מתחיל להתקרב לגיל סיום ההתבגרות. זה מביך אותי ופוגע לי בביטחון( מקלחות משותפות, שירותים ציבוריים וכאלה לא באים בחשבון אצלי בלי משהו שיסתיר). נולדתי עם אשך טמיר בנוסף וכשהייתי קטן ההתפתחות שלי הייתה איטית יותר מכלל התינוקות.. יש לכם אולי מושג כיצד זה הגיוני? גם העובי של האיבר שלי קטן והוא ממש צר. בבקשה תעזרו

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו ומבינה שהשוואת איבר המין שלך לזה של אחרים משפיעה לך על הביטחון העצמי ודימוי הגוף. הרבה בנים פונים אלינו עם שאלת דומות. חשוב לי לומר לך – הגודל שתיארת הינו נורמלי ותקין לחלוטין. כמו כל איבר בגוף, יש הרבה צורות שונות ומגוונות לפין – גוף זה דבר שמשתנה מאדם לאדם ולכל אחד יש פין אחר. אין סיבה לעשות השוואות, וממש אין סיבה לדאגה, כל אחד מתפתח בקצב שונה ובצורה שונה. אני ממליצה לך לזכור שבניגוד למה שהרבה חושבים – אין באמת משמעות לגודל או עובי הפין, וזה לא באמת ישפיע על ההנאה המינית שלך או של מי שתהיה בת זוגך. אין לך במה להתבייש או להיות מובך, מה שאתה מתאר נורמלי לגמרי. מגיע לך ליהנות ולאהוב את הגוף שלך כמו שהוא! במידה ויש לך עוד שאלות, אל תהסס לפנות אלינו, פה, בטלפון או בסניף הקרוב לביתך. בהצלחה רבה!


בן 13 שואל: #94874
אני בן 13 והזין שלי יחסית קטן בשני המצבים ולחברים שלי יש ממש ענקיים ואני טיפה לחוץ אני יודע שהוא יגדלר ואני לא ממד דואג אך האם אני זה שקובע את הגודל או זה גנטי כלומר אם לאבא שלי יש קטן אז גם לי יהיה?

תשובה:
שלום לך. אתה לגמרי בהתחלת גיל ההתבגרות ויש לך עוד הרבה שנים להתבגר גופנית ויחד עם זה גם איבר המין שלך עוד יגדל. לגבי התורשה - כמו כל מיני איברים בגוף ותכונות, יש דברים שמקבלים מהאב, יש מהאם (במקרה הזה זה לא רלבנטי...) אולי מסבא, ואולי... לא ממש ידוע מאיפה. כך שאין שאולי אולי יש קשר ואולי לא. קשה לומר. תעזוב עכשיו את הדאגות מגודל האיבר כי זה ממש לא קובע כמה מאושר תהיה עם בת הזוג שלך. זה רק יכול להפריע אם תעשה מזה עניין. בקשר זוגי טוב דברים כאלה לא קובעים את ההנאה, האמון וההערכה. ואני מציעה שגם תעזוב את ההשוואה עם החברים.


בן 14 שואל: #93763
גודל / צורת הפין: אני בן 14 ואיבר המין שלי במצב רפוי 13.5 זה בסדר לגיל שלי ? והאם הוא יגדל עוד ? בזיקפה הוא 15.5 זה גדול לגילי?

תשובה:
שאלתך נענתה.


בן 13 שואל: #93718
מה הגודל הרצוי של הזין בגילאי 13?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. אין גודל רצוי של פין בגילאי 13, בדיוק כפי שאין גודל רצוי של פין בגיל צעיר או מבוגר יותר. פין הוא דבר שמשתנה מגבר לגבר בכל מיני משתנים, כגון: אורך, עובי, צבע וכדומה וזה טבעי ונורמלי שלכל אחד יהיה פין אחר! אני לא בטוחה אבל אני משערת שאתה שואל את השאלה כי חשוב לך לדעת שאיבר המין של תקין ולכן אני רוצה שתדע שהרבה בנים מתעסקים בשאלה הזאת וזה ממש בסדר לתהות ולחשוב על הנושא. מה שכן, חשוב לי שתדע, שגודל הפין הוא דבר שחשוב רק לבנים! לרוב בנים הם אלו שידברו על הגודל ויחשבו שזה מה שקובע את מידת הגבריות שלהם, אבל המצב במציאות ממש לא כזה וגבר אמיתי לא נמדד לפי גודל הפין שלו. כמו כן, לנשים לא באמת חשוב גודל הפין של הגבר וזה לא מה שקובע את מידת ההנאה שלה או שלו. תדע שאתה בגיל שבו הבשילה המינית בעיצומה והרבה עוד יכול להשתנות ( או שלא) ואתה צריך ללמוד לקבל את עצמך כמו שאתה! כל טוב.


בן 14 שואל: #93508
אם בזקפה יש לי 16-18 ס"מ זה קטן? ואני מתפדח לקנות קונדומים בשכונה .. מה לעשות?

תשובה:
שלום לך. הגודל שאתה מתאר הוא גודל תקין בהחלט ובהחלט לא נחשב כפין קטן. אם אתה מתבייש לקנות קונדומים באזור שלך תוכל לנסוע לבית מרקחת או סופר פארם שאינם בשכונה שלך, או לבקש מחבר או הורה לקנות עבורך. כל טוב.


בן 14 שואל: #93415
אני בן 14 וחצי והזין שלי בגודל של 16-18 ס"מ בזקפה ... אני בקטע עם מישהי ואני פוחד שזה קטן על מנת שלא יהיו פאדיחות

תשובה:
שלום, הגודל שציינת הינו טבעי ותקין לחלוטין. יש לזכור כי הגוף שלך גם עדיין לא סיים את תהליך ההתפתחות שלו ואתה עוד ממשיך לגדול. כדאי לזכור שרוב הנערות והנשים אינן מגיעות לאורגזמה מחדירה ביחסי המין אלא מדברים נוספים כגון אוננות הדדית ומין אוראלי שכלל אינם קשורים לגודל איבר המין שלך. בהצלחה ושבוע טוב


בן 13 שואל: #93493
שלום אני בן 13 ואני פעם עישנתי העם זה מפריע לאיבר המין להתפתח? איבר מיני קטן ממש וגם הוא לא עבה ביכלל

תשובה:
שלום לך. איני חושבת שאתה צריך לדאוג. אתה עוד צעיר וסביר להניח שאיבר המין שלך עד יגדל. גדילת איבר המין הוא תהליך, בדיוק כמו שינויים נוספים שמתרחשים במהלך גיל ההתבגרות. כאשר הפין נמצא במצב "מנוחה" ולא במצב זקפה הוא לא גדל, לא מתארך וגם לא מתעבה. כל הדברים האלה מופיעים בעת מצב של זיקפה, שלרוב מתרחשת בעקבות גירוי מיני. עישון עלול לפגוע בבריאות ובגוף באופן כללי ולא רק באיבר המין ולכן הוא אינו מומלץ כלל. אם עישנת פעם ואינך מעשן יותר, איני חושבת שאתה צריך לחשוש מנזק שנגרם לאיבר המין שלך. רק בריאות וכל טוב.


בן 19 שואל: #92829
שלום אני בן 19 איבר מיני בזקפה הוא 12 ס"מ שאותו אני עוד מקבל עצוב אבל מקבל , הבעיה העיקרית שלי היא העובי היקף הוא 10.8 בממוצע. אני מכיר את הנושא עמוקות ולפני כמה שנים גם כתבתי פה עברתי באתרים ועוד, יודע מה נשים חושבות לגבי זה אז אן צורך בשכנוע שזה לא משנה הגודל דיברתי עם הרבה עשיתי סקרים, מכיר את הנושא עמוקות(מודע לזה שכן)אני יודע שיש גם בנות שיקבלו אותי כמו שאני אבל רובן מאוד התבאסו אם לא היפרדו.בצבא עדיין לא ראיתי איבר רזה וקטן כמו שלי וראיתי כבר הרבה איברים(מכיר את הנושא שמהצד זה נראה אחרת אני משווה את זה לאיך שאני נראה מול מראה). אני מתחיל על מחשבות של הגדלת פין. מבחינת האורך אני אשאיר אותו ככה אבל ההיקף אצלי ממש בעייתי ואני רוצה לשנות אותו הבעיה שקראתי באתרים ואפילו אם הגדלה הוא שהממולץ הוא חצי סנטימטר וגם איתו אני לא מגיע לממוצע התחתון שהוא 11.8-13.8. אני לא יודע מה עוד אני יכול לעשות אפשר לעבות אותו יותר אבל אז יש סיכונים שהוא היה רך ולא קשה בגלל השכבה הגדולה של הסיליקון.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שקראת המון על הנושא ועדיין לא הצלחת להשתכנע שגודל איבר מינך אינו קשור להנאה המינית של בת הזוג שלך. האם מישהי נפרדה ממך אי פעם בשל כך? איבר המין שלך ממוצע לחלוטין ואין בו שום פגם. אינך יכול להשוות לאחרים שלא בזמן זקפה שכן אצל כל אחד הוא גדל אחרת בזקפה וגם ההשוואה לסרטי פורנו תהיה ממש שגויה. לא אמליץ על הגדלה שכן לרוב יכולה לפגוע באיבר המין וליצור מבנה שאינו סימטרי שלא לדבר על סכנות אחרות ועל כך שזה לא באמת ישפיע על בטחונך העצמי. אני מציעה לך לשקול טיפול שבו תעבוד על האמונות שלך לגבי מי הוא מאהב טוב ומה יש לו להציע. פרט לכך שתכונותיך האישיות הם שיגרמו הנאה לבת הזוג - יכולת הקשבה לצרכיה, רצון לספק, פתיחות ועוד. מרבית הנשים מעדיפות איבר מין ממוצע שמתאים למבנה הנרתיק שלהן ולא מסב כאב. אני בספק אם מישהי תעזוב אותך בשל כך. אבל בטוחה שהרבה ירצו א קרבתך בשל אישיות נפלאה ואכפתיות. בהצלחה!


בן 14 שואל: #92764
אני בן 14 ואני הייתי קצת מוטרד מהגודל של הפין שלי אבל עכשיו קצת פחות ,הוא 13 סמ יש לי כמה שאלות 1. אני וחברה שלי כבר חצי שנה ביחד והיא מוכנה להזדיין איתי אני יודע שהיא עדיין לא בת 14 מה לעשות בעיניין? 2. שמעתי שאתם מחלקים קונדומים חינם מאיפה אפשר לקחת 3. ההבדלים בין בפין שלי שהוא רפוי לבין זקפה הם ממש גדולים ברפוי4 סמ ובזקפה 13 יש איכשהו דרך להגדיל שמעתי שצריך למתוח את הזין כמה פעמים וזה מותח ומאריך אותו? תודה בכל.מקרה

תשובה:
שלום לך, טוב שאתה יודע שאם היא לא בת 14 אז אתה לא אמור לשכב איתה. אתה צריך לחכות שהיא תעבור את גיל 14 כדי שזה יהיה חוקי. כמו כן, האם אתה רוצה לשכב איתה? האם אתה מרגיש מוכן? בשל? מבין מה זה אומר ומה האחריות שקשורה בכך? האם אתם מצליחים לדבר את המגע שלכם במיטה? להגיד מה נעים ומה לא נעים ואיך למתוח את הגבולות? אלו שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם מתחילים לקיים יחסי מין. לצערנו אנחנו לא מחלקות יותר קונדומים חינם אבל נשמח שתגיעו אלינו כדי שנסביר לכם על שימוש נכון בקונדום כדי שבמידה וכן תחליטו לקיים יחסי מין, אתם תעשו זאת בבטחה ובמוגנות. בנוגע לשאלתך השלישית, הפין שלך הרבה מעל הממוצע לגילך הצעיר, ולא, אין דרך להגדיל אותו. קבל את הגוף שלך כמו שהוא ותאהב אותו. כמו כן, לבנות ממש לא משנה מה גודל הפין של הגבר, דווקא להפיך. בגילך הצעיר כמה שיותר קטן יותר טוב. נשמח גם שתבואו אלינו כדי שנוכל לעזור לכם להתלבט ולהחליט אם נכון לכם לקיים יחסי מין בגילכם הצעיר. יש הרבה מגעים מיניים שאתם יכולים לעשות שאינם כוללים חדירה, ואינם מסכנים אותה בהריון או בכאבים. נשמח לראותכם! כל טוב


בן 17 שואל: #92516
שלום אני בן 17, אפשר להגיד שמן .. אבל גבולי .. אני חושש כיוון שאיבר המין שלי הוא די קטן ( אפשר להגיד בגלל שומן אבל לא רק.. ), כשהוא רפוי הוא ממש קטן אפשר להגיד 3-4 ס"מ... ובזיקפה הוא כ8-9ס"מ

תשובה:
היי לך, מה בדיוק החששות שלך? גודל איבר המין שלך תקין ואף יכול עוד לגדול. אין לך מה לדאוג, בשביל להיות פרטנר טוב במיטה אין חשיבות לגודל האיבר מין, מה שבאמת חשוב זה תקשורת מינית , להקשיב לבת זוג שלך, ולגודל של האיבר אין שום משמעות. מעבר לזה ש75% מהנשים כלל אינן גומרות מחדירה כך שזה לא משנה. בהצלחה.


בן 14 שואל: #92346
איבר המין שלי די עבה במצב זיקפה ודי ארוך אבל כשהוא רפוי הוא קטן יחסית האם זה תקין? ויש לי הרבה שירות האם זה גם תקין?

תשובה:
שלום לך. שני המצבים שאתה מתאר תקינים לחלוטין. כאשר הפין נמצא במצב זקפה הוא מתארך ומתעבה וכשאינו בזקפה המצב הפוך - והפין חוזר לגודלו הרגיל. שיער באיבר המין יש לכולם. כמו באזורים אחרים בגוף, השיער באזור הפין ושק האשכים מגן על העור העדין שיש באזור. לגבי כמות השיער, זה יכול להשתנות מאחד לשני, בדיוק כפי שיש בנים שעירים יותר ושעירים פחות (שיער בחזה, למשל).בדיוק כמו שאתה זה הכי נורמלי, תקין ומיוחד. כל טוב.


בן 12 שואל: #92197
הפין שלי כשהוא זקוף הוא 6.5 ס״מ זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך. בנים רבים מוטרדים מגודל הפין שלהם. אתה עוד מאוד מאוד צעיר וסביר להניח שההתבגרות המינית שלך ממש בהתחלה. תדע שלפני שהפין מתחיל לגדול, גדלים קודם כל האשכים, מעט אח"כ מתחיל לצמוח שיער ערווה ורק כשנה לאחר תחילת גדילת האשכים מתחילה גדילה של הפין. בערך תוך שנתיים מתחילת הגדילה הפין מגיע לגודלו הסופי. אין לך מה לחשוש. המשך ליהנות מגופך המשתנה והמתבגר. כל טוב.


בן 14 שואל: #91864
שלום אני בן 14 ובקרוב 15 וגודל איבר המין שלי הוא די קטן. בערך כמה ס"מ כשהוא רפוי וכ9.5-10 בזקפה. ויש לי כבר הרבה שיער באזור איבר המין אך אין בכלל בבית השחי וכבר מתחיל להשתנות לי הקול ואני מודאג מזה שאני מתבגר אבל גודל איבר המין קטן. יש הסבר לזה או פתרון?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו. כפי שתיארת בעצמך, אתה נמצא בעיצומו של שלב הבשילה המינית. בשלב זה הגוף שלך חווה כל מיני שינויים ויש לך עוד זמן עד שתהליך זה ייגמר. לפיכך, אתה יכול להיות רגוע, שכן כנראה שגם איבר המין שלך עוד ייגדל. כמו כן, חשוב לי שתדע שגודל הפין לא משנה לאף אחד/ת והוא לא משפיע על הנאה או על הגבריות שלך. שיהיה כל טוב.


בן 25 שואל: #91480
רציתי לשאול משהו על סקס,האם סקס בלי חדירה הוא בעייתי?אם יש לי איבר קטן יחסית,האם הוא יורגש? אחרי לידה,האיבר הנשי מתרחב,זה אומר שאחרי לידה איבר קטן לא יספק בחדירה?אני מרגיש שזה טיפה יהיה מבאס,גם לי וגם לבת זוג..כי נראה לי שברוב המקרים זה החלק העיקרי בסקס לא? נכון שזה לא מה שמספק תמיד אבל חייב את זה לא?

תשובה:
שלום לך, סקס בלי חדירה הוא נהדר, מהנה ומענג, לשני הצדדים. האיבר המענג של נשים הוא הדגדגן שנמצא מחוץ לפות ולא בפנים. גם איבר קטן מורגש ואין משמעות לגודל הפין מבחינת העונג של האישה. האיבר הנשי אכן מתרחב לאחר לידה, אבל לא אצל כולן ולא באותה מידה. כמו שכתבתי לך, חדירה אינה בהכרח המגע המענג ביותר נשים, ואפילו לא מענג בכלל. ממש לא תמיד חייבים חדירה. אני מבינה שזה מאוד מטריד אותך. מדוע? גודל הפין אינו מעיד על הגבריו שלך או על כמה טוב תהיה במיטה. זה לא הגודל אלא כמה תוכל לתקשר עם בת הזוג שלך, להקשיב לה ולשמוע איך היא רוצה שייגעו בה. כל טוב


בן 12 שואל: #91254
הכוונה שהוא.ממש נכנס לי,רוב המן מה אני,צריך לעשות?

תשובה:
שלום לך. עדין קשה להבין למה אתה מתכוון כשאתה כותב שהוא נכנס כל הזמן. אתה עוד מאוד צעיר! גם אצל גבר בוגר שסיים את התפתחותו המינית הפין לא נמצא כל הזמן בזקפה. אני חושבת שאתה בהחלט יכול להיות רגוע. כל טוב.


בן 14 שואל: #91196
שלום(: ישלי כמה שאלות: 1. איבר המין שלי כאשר הוא רפוי הוא קטן אני לא בדוק לגבי הסנטימטרים אך הוא קטן ושהוא עומד גם הוא לא הכי גדול האם הוא יגדל עוד? 2. כאשר הוא עומד הוא נוטה לצד שמאל (מים פניה לצד שמאל) בזמן האחרון זה נהיה יותר משמעותי שאתחיל לדאוג? 3. התשובות ניתנות על ידי מי? מקור מידע אמין?

תשובה:
שלום לך. הארגון שלנו ,דלת פתוחה, מאויש ע"י אנשי מקצוע. היועצות מתנדבות שעוברות הכשרה. לכן המידע אמין וסודי. לגבי הדאגה שלך על איבר המין שלך. השאלה הזו כנראה מטרידה הרבה בנים כי יש הרבה שאלות בנושא. תוכל לראות זאת בשאלות הנפוצות באתר שלנו. אתה רק בן 14 ואתה לא סיימת את ההתפתחות המינית שלך וגם לא את הגדילה שלך כך שוודאי עוד תגדל וגם איבר המין שלך יגדל בהתאם. יחד עם זאת, חשוב שתדע שגודלו של איבר המין לא קובע את ההנאה המינית שלך או של בת הזוג שתהיה לך. לגבי הנטיה שמאלה, גם זו תופעה שכיחה. קשה לי להתייחס לזה בכתיבה. אם אתה מודאג כדאי בהזדמנות שתדבר עם רופא המשפחה ותשאל אם יש עם זה בעיה.


בן 14 שואל: #91042
שלום אני בן 14 ו7 חודשים אני חושש מכיוון גודל הפין שלי כשיש לו זקפה הוא 9 סנטימטרים בערך כשלכל חברי יש הרבה יותר גדול בנוסף אין לי שערות בבתי השחי בכלל אפילו לא שערה אחת ויש לי שיעור דל ביותר סביב הפין. יש לי בעיה כלשהיא?

תשובה:
שלום לך. תהליך ההבשלה המינית נמשך כ- 4 שנים. משאלתך אני מבינה שאתה יחסית בתחילתו של התהליך. אסביר לך על תהליך ההתבגרות המינית ואני מקווה שבעזרת זה אוכל להרגיע אותך מעט. השינוי הראשון שמופיע בתחילת גיל ההתבגרות הוא גדילת האשכים, אחריו מתחיל לצמוח שיער הערווה. בהתחלה השיער הוא חלק ועדין ורק בהמשך השיער הופך להיות סמיך ומסולסל ומכסה בהדרגה (3-4 שנים) את משולש הערווה בתחתית הבטן. גדילת הפין מתחילה שנה אחרי גדילת האשכים ונמשכת בערך שנתיים. אורך הזקפה שאתה מתאר לגילך הוא נורמלי בהחלט! יכול להיות שחלק גדול מחבריך נמצאים בשלב מאוחר יותר בהתבגרות המינית שלהם (הם פשוט התחילו להתבגר מוקדם יותר ממך). דבר נוסף שעליך לזכור הוא שכמות השיער שיש בגוף מושפעת גם מהגנטיקה שלך. כלומר, אם אבא שלך/האחים שלך/הדודים שלך הם לא בעלי הרבה שיער על הגוף, סביר להניח שגם אתה לא תהיה מאוד שעיר. המשך את ההתבגרות ברוגע ובכיף. כל טוב.


בן 12 שואל: #90674
שלום. אני בן 12 וגודל הפין שלי בזיקפה הוא 9.0 ס"מ וכשהוא רפוי הוא קרוב ל5.6 האם זה תקין??

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית, אני רוצה להרגיע אותך ולהגיד שלפי הדברים שכתבת, איבר המין שלך בגודל תקין לחלוטין ואין לך ממה לדאוג. שנית, אני רוצה שתדע, שבניגוד למה שהרבה חושבים, אין באמת משמעות לגודל של איבר המין. הגודל של איבר המין לא ישפיע על הביצועים ולא על ההנאה שלך בעתיד. כל טוב.


בן 16 שואל: #90536
אני גיל 16 במצב רפוי אך מתוח ישלי 11-12 ס"מ זה אחלה גודל לא?

תשובה:
היי לך, זה אחלה גודל. אבל חשוב לי להגיד שגודל איבר המין הוא בין הדברים הכי פחות חשובים ביחסי מין. מה שבאמת הופך יחסי מין לטובים הם הקשבה, תקשורת וכבוד בין שני הפרטנרים!


בן 19 שואל: #90468
יש לי כאין עור כזה מעל הזין אם זה בעיה נראה כמו איזה תוספת ועשיתי ברית

תשובה:
שלום לך, לצערי, קשה לי להבין, רק על סמך תיאור מילולי, מהי אותה תוספת עור שנמצאת על גבי איבר המין שלך. יחד עם זאת, אם פיסת העור הזאת לא כואבת לך ולא מפריעה לך בתפקוד היום יומי אז אין לך ממה לדאוג. במידה ותהייה מעוניין תוכל לגשת לאורולוג לבדוק את הנושא ולקבל חוות דעת רפואית. כל טוב.


בן 13 שואל: #89935
אני בן 13 וכשהפין שלי בזקפה הוא בעורך 16 סמ זה עוד יגדל או שזה ישאר ככה? תודה מראש

תשובה:
שלום יקר. הגוף שלך מתפתח עד גיל 21 וגם הפין. פין בגודל 16 ס"מ בזקפה הוא מעל הממוצע. הממוצע הוא בין 10-15 ס"מ, כך שהכל בסדר. חג שמח


בן 15 שואל: #89912
התסכול לא נובע מפורנו הוא נובע מכך שלחברים שלי יש 15-17 הם הראו לי ורובם כבר לא בתולים תאמיני לי 11 זה קטן לגיל הזה. אני מבין שנדפקתי ושאין מה לעשות אם זה

תשובה:
שלום לך, אני רואה מדברייך שאתה מרגיש מתוסכל וחושש ואני מבינה לליבך. כפי שכתבנו בהודעות הקודמות הגודל של הפין שלך תקין לחלוטין. בנוסף, חשוב שתדע שלגודל אין שום השפעה או משמעות על ההנאה והסיפוק מיחסי מין בעתיד. במידה ואתה מעוניין בחוות דעת נוספת, אתה יכול לגשת לרופא מומחה (אורולוג) שיבדוק אותך ויאשר שהכול תקין ונורמלי אצלך. כל טוב.


בן 14 שואל: #89907
אני בן 13-14 ויש לי זין בגודל זקפה 7 ס"מ ואני מביא ביד כבר חצי שנה כ-2 פעמים בשבוע ואף פעם לא השפכתי אבל תמיד היתה לי תחושה כיפית ומדגדגת ולרוב גרמה לי לעצום את העיניים (תמיד אני רואה פורנו בזמן שאני מאונן) יכול להיות שאני עקר והאם הגודל בסדר?(אני מאונן 3-5 דקות ואז אני מרגיש את ההרגשה אני ממשיך עוד חמש דקות אולי יצא לי שפיך ולא יוצא אז אני מפסיק..) אני תקין? אשמח אם תעני לי על כל השאלות

תשובה:
שלום לך, אני רואה מהדברים שלך שאתה חושש ודואג וטוב שפנית אלינו. תדע שהרבה בנים חוששים מהדברים שכתבת וחשוב לי להרגיע אותך ולהגיד שאתה בסדר גמור! זה תקין לחלוטין שעדיין לא יוצא לך זרע כשאתה מאונן- הגוף שלך עובר תהליך של התבגרות ובשילה והזרע יגיע בהמשך. כמו כן, הגודל של הפין שלך נשמע לי תקין וגם הוא עוד יגדל כחלק מתהליך ההתבגרות. חשוב לי שתדע שאני שמחה לשמוע שאתה מאונן, חוקר את הגוף שלך ונהנה ממנו. יחד עם זאת, אני רוצה להתייחס לכך שאת צופה בפורנו. צפייה מרובה בפורנו בגיל צעיר יכולה להשפיע על האופן שבו חושבים על יחסי מין ולגרום לתפיסה שגויה של המציאות. אני ממליצה לך לנסות לאונן ללא פורנו ולהפעיל את הדמיון. אנחנו פה לכל שאלה נוספת, כל טוב.


בן 14 שואל: #89412
אני חוזר בי מהשאלה האחרונה ששאלתי, ששאלתי אותך אם אני יכול לשלוח לך תמונה של שק האשכים שלי ותכתבי את חוות דעתך בתשובה כי אני מתבייש שהרופא שלי יבדוק לי, מצטער, זה לא היה במקום. תמיד למדו אותי שאני צריך לקבל את עצמי איך שאני אבל המראה המוזר של שק האשכים שלי מקשה עלי בזה, שקי האשכים של כל החברים שלי רגילים ורק שלי נפול בקיצוניות ואני מרגיש שונה בגלל זה והדימוי העצמי שלי קצת ירד בעיני, כשאני עומד עירום מול המראה במקלחת ומסתכל ובוחן את גופי ובעיקר את שק האשכים הנפול שלי אני נהייה מדוכה, זה כאילו שהשק הזה לא שייך לגוף שלי, זה כאילו לקחו שק אשכים של זקן או של חולה וחברו אותו אלי, זה לא פופורצונאלי לגוף שלי וקשה לי לקבל את זה, איך אני מתגבר על זה?

תשובה:
שלום לך שוב, זה בסדר ששלחת את זה וזה בסדר שאמרתי לך שאין אפשרות כזאת. אתה יכול להירגע. לא נפגענו ממך. אני מבינה שהדימוי העצמי שלך ירד בעיני עצמך אבל באמת שאין לך ממה! אתה רק בן 14, תחילת גיל ההתבגרות, והגוף שלך עוד הולך להשתנות הרבה. ואני מבטיחה לך שגם הגוף של חברים שלך הולך להשתנות הרבה. אתם בגיל בו הרבה דברים מתרחשים בגופכם ובאופן מהיר, ולא תמיד כולם נראים אותו דבר. יש כל מיני צורות של איברי המין ואני מבטיחה לך שהאשכים שלך בסדר גמור. נסה להגיד לעצמך שאתה אוהב את הגוף שלך ושהאשכים האלה כן שלך. אמור זאת לעצמך כל יום עד שתתחיל להאמין בזה. זה יכול לעזור. שנה טובה


בן 16 שואל: #89132
יש לי היקף 11 וגודל 13 וחצי בזקפה ויש לי בעיה בעיקר עם ההיקף וגם כשהוא לא עומד יש לו היקף מאוד קטן זה ממשיך לגדול ? והאם זה תקין

תשובה:
יש אמנם הבדל גדול בגודל ובהיקף בין מצב זיקפה ומצב רפוי. במצב זקפה האיבר מתמלא דם והוא נהיה קשה כדי שיוכל לחדור. האם אתה שואל האם האיבר שלך עוד יגדל? סביר שכן, אם לא סיימת את הגדילה ובנים בגילך בדרך כלל לא סיימו, אז האיבר גדל בהתאם.


בן 15 שואל: #89129
שלום אני בן 15 ושהפין שלי רפוי הוא 3 סמ או לפעמים מתכנס בתוך הגוף וכשהוא בזקפה הוא 8.5 סמ האם זה נורמלי בשנה וחצי האחרונה הפין שלי גדל בחצי סינטימטר בלבד ההתפחות אמורה להסתיים עוד מעט ולא גדלתי בנוסף הגובה שלי מטר שישים בלבד

תשובה:
שלום לך. יש לך עוד זמן רב לגדול ויתכן מאד שגם הפין שלך עוד יגדל. חשוב גם שתדע שגודל הפין לא משפיע על ההנאה שלך או של בת הזוג בזמן קיום יחסי מין. אז לא כדאי לדאוג. אני יודעת שזה נושא שמטריד את הבנים, בעיקר בגלל שרואים הרבה סרטים ששם הכל דמיוני, ובגלל שהבנים מתרברבים בנושא. אבל באמת אין סיבה לדאוג בגלל זה.


בן 18 שואל: #88845
שלום, אני בן 18 אני מתגייס בחודש נובמבר, מלידה יש לי סוג של עקמת בפין, כלומר הוא לא עקום בעצמו אך הוא נוטה שמאלה. איבר מיני גם קטן מהממוצע. אני מעוניין להתייעץ לגבי התפתחותי עם משהו מוסמך אני אשמח אם תתנו לי אנשים להתייעץ איתם והאם גם בכללית אפשר לקבל ייעוץ אורולוגי? תודה מראש

תשובה:
שלום לך, לא כתבת לי מהיכן בארץ אתה ולכן אני לא יכולה להפנות אותך לרופא בכללית בלי שאני יודעת את אזור מגוריך. בעקרון אתה מוזמן לפנות לרופא מומחה אבל את הצריך לעבור קודם דרך רופא/ת המשפחה שלך. היא/הוא זה שמוציא/ה את ההפניה לרופא/ה מומחה/ית. רופא/ת המשפחה שלך יוכל גם להגיד לך אם יש משהו לא תקין. בנוגע לגודל של הפין, העניין של קטן או גדול הוא עניין סובייקטיבי לחלוטין. בעצם אין דבר כזה פין קטן כי זה לא משנה לאף אחד או אחת מה גודל הפין בהקשר לעונג. רוב הנשים חוות אורגזמה מהדגדגן ולא מחדירה ולכן אין מה לדאוג לגבי גודל הפין. כל טוב


בן 13 שואל: #88356
איבר המין שלי בזיקפה 12 זה נורמלי או קטן?

תשובה:
שלום לך,ראשית, אתה נורמלי לגמרי- גודל הפין שלך הוא בדיוק כמו שהוא אמור להיות בגילך הצעיר. שנית, חשוב לי שתדע, שלכל אחד יש פין באורך שונה וזה טבעי ונורמלי. שיהיה בהצלחה.


בן 18 שואל: #87710
שלום אני בן 18 ואיבר מיני בגודל של 12 וחצי סמ בזיקפה האם האיבר מין ימשיך לגדול? ועד כמה סמ הוא יגדל לפי גודל ההתפתחות הנ״ל? בנוסף לשאלה יצאו לי שתי כתמים כהים על האיבר כמעט בצבע שחור כנראה נראה כמו נמק או פעולת לחץ חזקה שעשיתי על האיבר האם זה יעבור? יש לציין שאני לא מרגיש שם כאבים

תשובה:
שלום לך, איני יכולה להגיד לך אם הפין שלך עוד יגדל או לא, אך זה לא צריך להיות לך משנה. אני יודעת שהתפיסה החברתית היא שגודל הפין משפיע על העונג של האישה או מגדיר את הגבריות שלך. האמת היא שגודל הפין ממש לא משנה לנשים, או לגברים, והוא לא מה שהופך אותך למאהב טוב. האיבר המענג אצל נשים הוא הדגדגן שנמצא בחוץ ולא בפנים ולכן זה לא משנה. בנוסף, גודל הפין הוא עניין ביולוגי גנטי ובאמת לא מעיד עליך או על האופי שלך דבר. בנוגע לשאלתך השנייה, ייתכן וזה כי אוננת חזק מדי אבל גם יכולה להיות לכך סיבה אחרת ולכן ההמלצה שלי היא שתפנה לרופא/ה שלך בקופת חולים לבדיקה פיסית אך גם לבדיקות דם ושתן למחלות מין. כל טוב


בן 16 שואל: #87387
שלום יש לי בעיה עם גדול הפין שלי אני רוצה שהוא יהיה יותר גדול יש איזה דרך להגדיל אותו ללא ניתוח משהו טבעי אני יודע מה

תשובה:
שלום לך, מאחר ואתה עדיין בטווח של גיל ההתבגרות אז ייתכן ויהיו שינויים בצורת איבר המין שלך. מלבד זאת, מקריאה של פניות קודמות שלך אני מבינה שאתה פעיל מינית כך שאני יוצאת מנקודת הנחה שגודל הפין אינו מפריע בעת קיום יחסי המין שזה דבר חיובי עבורך ומחזק. לגבי טכניקות להגדלת איבר המין, בשלב הזה אין טכניקות מוכחות לכך, נראה שתצטרך ללמוד להשלים עם הנתונים הטבעיים שלך וללמוד לאהוב את הגוף שלך כמו שהוא. בהצלחה, אנחנו כאן בשבילך


בן 18 שואל: #87010
שלום רב אני יודע שיש שלרוב האנשים יש פין עקום (שמאלה ימינה למעלה למטה). לפין שלי יש נטייה לשמאל. וזה נראה לי קצת מוגזם. השאלה עד כמה עקום זה נורמל. ובכמה אני צריך ללכת לטיפול?

תשובה:
שלום לך, כפי שאתה עצמך כתבת, להרבה נערים וגברים יש פין עקום או נוטה ימינה או שמאלה. גם נטייה שמאלה זה נורמלי. משאלתך איני יכולה להגיד לך אם זה מצריך טיפול או לא אבל אם זה מאוד מפריע לך, אתה יכול לפנות לאורולוג לבדיקות ולראות אם זה בטווח הנורמה או לא. כל טוב


בן 16 שואל: #86588
בהמשך לשאלה הקודמת (בשנה האחרונה, התחלתי לדאוג על הפין שלי. כשיש לו זיקפה אז הוא עקום, ויש עליו מן נקודות לבנות בצבע העור. הוא 90 מעלות לכיוון מטה. אני ממש דואג ולא יודע מה לעשות. מה עלי לעשות?) אני די מתבייש מההורים שיגלו שאני מתעסק בזה, אני לא רוצה שההורים שלי יגלו שאני הולך לרופא בגלל זה. אם אפשר, איך עלי לגלות שאין לי מחלות מין? יש לי עוד בעיה, לפעמים כשאני מאונן יוצא לי חצי זרע בצבע צהבהב כזה. אני נורא לחוץ ולא יודע מה לעשות עם זה. בבקשה תעזרו

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאתה מתבייש מהורייך אבל זה לא בהכרח קשור לאוננות או לסקס. צורת הפין היא חלק מהבריאות הכללית שלך וגם למראה הגופני שלך ולכן אתה יכול לפנות אלים בהקשר הזה. אני מבטיחה לך שאין לך מחלת מין ועקמת הפין אינה קשורה לזה. הצבע של הזרע משתנה בהתאם לכמות האוננות ביממה שאתה עושה, לגיל שלך ולתזונה שלך. שזה אל ידאיג אותך. הצבע נע בין שקוף לצהבהב. כל טוב


בן 16 שואל: #86524
בשנה האחרונה, התחלתי לדאוג על הפין שלי. כשיש לו זיקפה אז הוא עקום, ויש עליו מן נקודות לבנות בצבע העור. הוא 90 מעלות לכיוון מטה. אני ממש דואג ולא יודע מה לעשות. מה עלי לעשות?

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני רוצה להרגיע אותך לגבי הזקפה "העקומה" של הפין שלך. זו תופעה נפוצה מאוד ואין לך מה לדאוג לגביה. בעקרון אתה יכול לפנות לרופא/ה שנקרא/ת אורולוג/ית. פנה לרופא/ת המשפחה שלך ובקש הפניה. אני ממליצה לך לעשות את זה בעיקר כדי לשלול בעיה כלשהיא וגם כדי להרגיע אותך. אל תתבייש. תפנה. כל טוב


בן 15 שואל: #86515
היי אני בן 15 ועוד מעט 15.5. איבר המין שלי במצב זקפה הוא 12 ס"מ. האם הגודל שלי נורמלי? לאחי בן ה14 יש איבר מין בגודל של 13.5-14. האם אני במצב נורמלי? האם יש לזה קשר שבגיל קטן היה לי אשך תמיר ? גם לכל החברים שלי בשכבה יש איבר מין בטווח של 15-18 ורק לי יש 12. איך זה הגיוני?

תשובה:
שלום לך, אתה לגמרי נורמלי! גודל הפין שלך הוא בדיוק כמו שהוא אמור להיות בגילך הצעיר. אל תקשיב לחברים שלך או לאחיך לגבי הגדלים. כל אחד הוא שונה והיחידים שאיכפת להם מהגודל זה בנים. לבנות זה ממש לא משנה. גודל הפין אינו מעיד על כמה אתה גבר או אם תהיה מאהב טוב במיטה או לא. רוב הבנות בגילך מדעיפות פין קטן ולא גדול כי זה פשוט יכאיב להן. בנוסף, האיבר המענג אצל האישה הוא הדגדגן שנמצא מחוץ לפות ולא בפנים ולכן החדירה אינה מה שגורמת לעונג אצל האישה. הגודל ממש לא משנה אלא מה אתה עושה איתו ומה רמת התקשורת שלכם במיטה. אתה יכול להיות רגוע. הגדילה שלך נורמלית לחלוטין. כל טוב


בן 25 שואל: #85816
היני נושק לגיל 25 ועדיין לא קיימתי יחסי מין מכיוון שהיני מתבייש מכמה סיבות : 1. אני מאוד שמן והסיבה העיקרית לכך שהאיבר מין שלי כתוצאה מהשומן מאוד קטן ואני מפחד לחשוף אותו מול מישהי

תשובה:
שלום לך, לכל אחד מאיתנו קצב משלו לקיום מגע מיני. ישנם הרבה בחורים צעירים בגילך שטרם קיימו יחסי מין. ליצור מערכת יחסים זוגית זה האתגר האמיתי ואני מניחה שהבושה שאתה מתאר מונעת ממך לנסות או להתחיל קשר. גודל איבר המין אינו הדבר המשמעותי בקיום יחסי מין וכפי שציינת האיבר נראה קטן בגלל ההשמנה אך אין זה אומר שהוא קטן או לא מספיק בשביל מגע מיני. אני ממליצה לך ללכת לאיש/ת מקצוע מתחום טיפולי שמבין/ה בתחום. קשיים מסוג זה יכולים להתעצם ולמנוע ממך ליצור קשרים גם בגילאים בוגרים יותר. אתה צעיר ולכן אמליץ לך להקדים ולטפל בקשיים שמונעים ממך לממש עצמך בתחום המיניות והזוגיות. בהצלחה!


בן 15 שואל: #84638
חסר טסטסרון יכול להשפיע על גודל איבר המין שלי??

תשובה:
שלום לך, ממליצה לשאול את רופא המשפחה. בהצלחה!


בן 15 שואל: #84545
אני בן 15 והפין שלי הוא בגודל 12 ס״מ וכל החברים שלי אומרים שיש להם 14 ו15 ס״מ מה לעשות ואם הוא לא יגדל אני יוכל לעשות ניתוח להגדלת איבר המין והאם זה מזיק לו ?

תשובה:
שלום לך, איבר המין שלך נורמלי ותקין לחלוטין לגילך וגם לאדם בוגר. אני בטוחה שחברים שלך לא מדדו נכון או שבחרו מספר שמתאים להם. להיות מאהב טוב לא קשור לגודל האיבר אלא ליכולת שלך להיות רגיש וקשוב, אכפתי כלפי ההנאה של בת או בן הזוג. מאהב טוב לא נמדד באיבר מינו וזה משהו שהחברים שלך לא יודעים ובטח מודאגים בדיוק כמוך. בהצלחה!


בן 13 שואל: #84542
היי זה שוב אני בגלל שעדיין לא עניתם לי אז יש לי שוב שאלה לחבר ילדות שלי שאנחנו מדברים על הכל אמר שלי שעומד לו אז זה 15 סמ ושלי רק10 אז אני לא יודע עם זה נורמלי חוץ מזה אף פעם לא הייתה לי חברה אז אני חושש שאולי בנות חושבות שאני מכוער או משהו כזה והן לא רוצות להיות חברות שלי לעומת זאת לחבר הילדות שלי היו המון חברות

תשובה:
שוב שלום לך, בהמשך לתשובתי, לכל אחד יש את הקצה ההתפתחותי האישי שלו וחבל לעשות השוואות שהן מיותרות בשלב כל כך ראשוני בהתפתחות שלך ושל החבר. כל בת נמשכת לדבר אחר אצל בן. אני בטוחה שיש בך הרבה דברים יפים וטובים שאולי אתה מפספס כי אתה מחפש השוואה עם החבר שלך. לכל אדם יש מה להציע ואם תלמד לאהוב את עצמך ולהיות שלם עם מי שאתה, גם הבנות מסביבך יעריכו אותך. אתה עדיין צעיר וכל החיים לפניך ואין לי ספק שיהיו לך התנסויות רבות עם בנות. אתה רק בהתחלה, בהצלחה (:


בן 13 שואל: #84541
שלום. אני בן 13 וחצי וגודל הפין שלי הוא 5 במצב רפוי ו9.5 בזקפה השאלה שלי היא : האם גודל זה בסדר לנער בגילי ? והאם בזמן הקרוב זה יגדל ? לא יודע אם זה קשור אבל אני לא מאונן

תשובה:
הי לך, אני מעריכה את הסקרנות וההתעניינות שלך ואשמח להרגיע. התפתחות מינית של כל נער היא אישית ומרגע שמתחילה היא מתפרסת על פני 4 שנים. ההתפתחות המינית מתחילה משינויים בגודל האשכים, ובהמשך מתבטאת בצמחיה של שערות בגוף, שינויים באורך איבר המין, התעבות הקול ועוד. אני מזמינה אותך לקרוא על כך באתרנו ולבדוק באיזה שלב התפתחותי אתה נמצא. בגילך הצעיר, אני מעריכה שאתה בעיצומה של ההתפתחות המינית שלך ולכן הגודל הקיים של הפין שלך יעבור שינויים נוספים. חבל להשוות עם חברים אחרים שלך שאולי בשלב שונה ממך מבחינת ההתפתחות המינית שלהם. אתה מכניס את עצמך ללחץ מיותר וחבל... אוסיף שגודל איבר המין אינו מושפע מאוננות. קח נשימה, ותבין שאתה בעיצומה של ההתפתחות שלך וחבל שתהיה לחוץ . בהצלחה בתהליך ההתבגרות


בן 18 שואל: #84467
שלום אני בן 18 וחצי ואני רציתי לדעת על הפין שלי כשהוא רפוי הוא 5 ס"מ וכשהוא בזקפה הוא 13 וחצי ס"מ ואני רציתי לדעת עם זה הנורמליות לגילי ואו לא גודל ל מגיל 14 עם זה בסדר בסדר לגילי ?השמח עם תענו לי על השאלה שלי תודה

תשובה:
שלום לך פין שהגודל שלו 5 סנטימטרים במצב רפוי ו-13.5 סנטימטרים במצב של זיקפה הוא פין רגיל לגמרי ונורמלי, גם לגבר צעיר בגילך וגם לגבר בוגר. האורך הממוצע של פין של גבר הוא 12-14 סנטימטרים, אז אתה ממש הכי נורמלי שיש\ שיהיה יום טוב


בן 15 שואל: #83580
הפין שלי כבר לא גודל כמעט שנה והוא באורך 12 סנטימטר בזיקפה זה בסדר או שזאת בעיה? הפין שלי כל הזמן בזקפה כמעט בכלל לא רפוי איך אפשר לעשות שזה יפסיק?

תשובה:
שלום לך, האיבר שלך נורמלי לחלוטין ותואם את גילך. הזקפה גם כן מתאימה לגילך. בגלל גירוי ומחשבות רבות על מין האיבר בזקפה וזה נורמלי לחלוטין. אוננות בדרך כלל מפחיתה את תדירות הזקפה אך עם זאת יכולה עדיין להימשך. אני מניחה שזה מפריע לך במצבים חברתיים, אך כך כמעט כל בני גילך. קבל זאת וזה יעבור עם הזמן. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83559
שלום, לפני כשבועיים התחיל לי כאב חזק באשך הימני, אחרי כמה ימים הוא עבר, אבל עכשיו אני רואה שהאשך הימני נמוך מהאשך השמאלי, אך אין כאב. ממה כל זה נובע? מה יכולות להיות ההשלכות? ומה עליי לעשות? תודה רבה

תשובה:
שלום לך, כשמשהו משתנה, מציק או כואב לנו ולא עובר, אנחנו הולכים לבדיקה רפואית. לכן אמליץ לך לפנות לרופא המשפחה לבדיקה. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83460
אני סובל ממה מעקמת הפין (מחלת פיירוני) ואני מרגיש ממש לא בנוח לדבר על כך עם המשפחה שלי אך זה מפריע לי מאוד וגם מפריע לי בעת קיום יחסי מין, עד כדי כך שאני מתבייש להגיע למצב אינטימי עם בת הזוג שלי השאלות שלי הן-מהם הטיפולים, ומה הזמינות והעלויות שלהם? במיוחד לגבי התרופה xiaflex ששמעתי שעוזרת מאוד האם אוכל לעבור את הליך הטיפול במסגרת הצבא? ואם כן האם אקבל תמיכה כלכלית במסגרת הביטוח של הצבא? וכיצד ניתן לקבוע תור לרופא אורולוג באופן יחסית דיסקרטי? תודה

תשובה:
שלום לך. אני מבינה מתוך מה שאתה כותב שאתה כבר אחרי אבחון של רופא ומתוך מה שאתה כותב אני רואה שיש לך הרבה שאלות שאתה מחפש להן תשובה. על השאלות האלה חשוב שיענה לך רופא מקצועי שיש לו ידע לגבי עקמת הפין, מכיר ויודע מה אופציות הטיפול ומכיר מידע רפואי עדכני. את כול אלה אתה צריך לבדוק מול הרופא שלך. האם אתה יכול לחזור לרופא שאבחן אותך? אני מבינה שקשה לך לדבר על הנושא עם ההורים, אולי תוכל לחשוב על אופציות אחרות למשל - לכתוב להם מייל ובו לבקש שיעזרו לך לקבוע תור. אופציה נוספת היא ללכת בעצמך לרופא הכללי שלך בקופת חולים ולבקש ממנו הפנייה לרופא מקצועי (אורולוג, אם זה הרופא שאתה יודע שאמור לטפל בך). כיון שאתה כבר בן 17 אני חושבת שהרופא שלך יולכ לדבר איתך כמו עם נער בוגר ואני מניחה שהוא יוכל לסייע לך להגיע לרופא מקצועי ללא ההורים שלך כדי לקבל את כול התשובות. שיהיה בהצלחה.


בן 16 שואל: #83436
שלום, בזמן זיקפה איבר המין שלי הוא 8 ס"מ בלבד האם זה תקין?

תשובה:
שלום לך, כן. זה תקין ונורמלי לגילך. בהצלחה!


בן 16 שואל: #83431
שלום הפין שלי כשהוא רפוי הוא 7 ס"מ וכשהוא בזקפה הוא 17 ס"מ אני רוצה לדעת אם זה נורמאלי?

תשובה:
שלום לך, הפין שלך בסדר גמור. אפילו גדול מהממוצע. חשוב לי לומר לך שביחסי מין אין משמעות גדולה לגודל הפין, אלא ליכולת שלך להיות מאהב טוב - קשוב ואכפתי. בהצלחה!


בן 17 שואל: #83422
שלום, כמה סנטימטרים צריך להיות אורך של זין של ילד בן 16 או 13?

תשובה:
שלום לך. הגוף של נערים בגילאים האלה עדיין מתפתחים. למעשה עד גיל 21 נער מתפתח, כך שגם איבר המין עדיין בתהליכי התפתחות. הגודל הממוצע בזקפה לפין הוא בין 10-15 ס"מ. מקווה שעניתי על שאלתך.


בן 15 שואל: #83335
שלום אני בן 15 והגודל של הפין שלי בזיקפה הוא 5 ס'מ זה הוא יגדל או שזו בעיה

תשובה:
שלום לך, אתה בתחילת ההתבגרות וכפי שתמשיך לגבוהה כך גם איברים כולל איבר המין ימשיכו לגדול. לכל אחד יש קצב משלו. בהצלחה!


בן 16 שואל: #83237
שלום יש לי עקמת בפין ואני לא רוצה לספר להורים שלי והשאלה שלי אם יש דרך כול שהיא שאני יוכל ללכת לבד לרופא? ובכלל לאיזה רופא ללכת?

תשובה:
שלום לך, לכל אחד מאיתנו איבר מין שונה. למרבית הבנים יש הטיה כזו או אחרת של הפין ואין בכך כל פגום. כמו שיש לנו אף שונה כך יש לנו פין שונה. אם אתה רוצה ייעוץ רפואי, אתה יכול לפנות לרופא המשפחה ולהסביר להורים שזו התייעצות אישית. בכל מקרה, הרופא לא יגיד לך משהו שיכול לשנות את הפין. כל אחד מאיתנו צריך להשלים עם הגוף שלנו כפי שהוא. בהצלחה!


בן 16 שואל: #83036
בסיוון שלי בזיקפה הוא בגודל 12 ס"מ זה נורמלי?

תשובה:
שלום לך. נורמלי מאוד לגילך. אתה עוד ממשיך לגדול ולגבוה עד גיל 21. פין ממוצע הוא בגודל של 12-15 ס"מ בזקפה ואתה עדיין גדל כך שזה בסדר גמור.


בן 18 שואל: #82515
שלום יש לי פין באורך שהוא רפוי 5-6 ובזקפה הוא 17.5 זה הגיוני? האם הפין שלי ימשיך לגדול או שהוא סיים את התפתחות שלו והאם 17.5 הוא גדול או קטן

תשובה:
שלום רב, מה שאתה מתאר הוא נורמלי לחלוטין לגילך. גודל הפין שלך הוא לא מה שמעיד על ביצועיך במיטה, על הגבריות שלך או אם תהיה מאהב טוב. ולמה? כי רוב הבנות מגיעות לאורגזמה מגירוי דגדגן ולא מחדירה. למה אתה כל כך מוטרד מאורך הפין? האם אתה חושב שלגודל הפין יש חשיבות בהקשר לקיום יחסי מין? ארגיע אותך קצת, הגודל אינו מה שקובע בקיום יחסים עם בת זוג! ביחסים יש לתת חשיבות לתקשורת, למגע ליטוף, נשיקה, חיבוק. כל טוב


בן 18 שואל: #82531
שלום יש לי פין שהוא רפוי הוא חמש ובזקפה הוא 17.5 והגודל הוא נורמלי ? והאם הפין שלי יגדל עוד או שלא? ו ואנונות קשור לתהליך הגדילה של הפין

תשובה:
שלום לך, גודל הפין שתיארת הוא מעל הממוצע, כלומר איבר מין גדול. אני רואה שאתה בן 18 ולכן אתה לקראת סוף הגדילה שלך. ייתכן ועוד תגדל וייתכן שלא. מדוע זה מטריד אותך? גודל הפין אינו חשוב לבנות או לבנים, ואינו משפיע על העונג המיני של בנות. גודל הפין גם אינו מעיד דבר על הגבריות שלך. רוב הנשים חוות הנאה מינית מהדגדגן ולא מחדירה ולכן גודל הפין אינו משנה להנאה שלהן. ההנאה היא מבחוץ ולא מבפנים. בנוסף, אין קשר בין אוננות לגדילה של הפין. כל טוב ושבת שלום


בן 13 שואל: #81330
היי רציתי לשאול עם זה שביצה אחת שלי גדולה יותר מהשנייה זה בסדר וזה קשור להתפתחות האשכים או שצריך ללכת לרופא

תשובה:
שלום לך זהו מצב נורמלי, ההתפתחות המינית שלך נמצאת בראשיתה, ואכן ההתפתחות המינית מתחילה מגדילה של האשכים. חלקי גופינו אינם שווים וזה מצב טבעי שאשך אחד נראה גדול יותר מאשך אחר במיוחד מכיוון שאתה עדיין גדל. אם בכל אופן אתה מאוד מוטרד אתה יכול לפנות לרופא/ת המשפחה שלך ליעוץ. ספר להורייך. אין לך במה להתבייש. כל טוב!


בן 13 שואל: #81090
יש לי פין באורך 6 ס'מ בזקפה אני בגיל 13 זה תקין?

תשובה:
אתה ממש בתחילת השינויים הגופניים בגיל ההתבגרות. אורך הפין שלך לגמרה תקין בשלב זה של התפתחותך.


בן 16 שואל: #80982
כמו שכבר אמרתי ישלי איבר קטן.. השאלה היא אם לפני שאני מקיים יחסים אני צריך להודיע עלזה לבת הזוג קודם או פשוט להוריד את המכנס ושהיא תחטוף את השוק שלה ?

תשובה:
היי, גודל האיבר שלך נורמלי ואינו אמור להוות בעיה עבור בת הזוג ליהנות מקיום יחסי מין. עם זאת, קשה לך לקבל את גודל האיבר שלך ולאהוב אותו כמו שהוא וחבל. לעיתים אנו עושים עניין מחלק בגוף שלנו שלא התפתח לשביעות רצוננו ואנשים אחרים בכלל לא מתייחסים לזה, עד שאנו פותחים את הנושא ומתחילים 'לחפור' עליו. אז, ורק אז, זה נהיה 'אישיו' רציני. ביקשת עצה, אני מקווה שתוכל לקבל אותה: אל תעשה עניין מגודל איבר המין. רוב הנשים לא גומרות מחדירה, אלא ממין אוראלי וגירוי הדגדגן. לשם כך דרושה מיומנות אחרת שאינה קשורה כלל לגודל ואורך איבר המין. השקע זמן ואנרגיות להפוך למאהב קשוב ורגיש ואף אחת לא תשים לב כלל לגודל. איחולי הנאה ובריאות.


בן 15 שואל: #80959
היי אני בן 14.5 ואיבר המין שלי נע בין 6 סנטימטר שהוא רפוי לבין 11 סנטימטר שהוא בזקפה. אני מודאג מאוד מזה כי לכל החברים שלי יש איבר מין שברפיון אצלם זה כמו שאצלי בזקפה ואצלם בזקפה זה מגיל לאזור השש עשרה. האם יש שיטות טבעיות שבהם אוכל להגדיל אח איבר מיני? האם זהו דבר נורמלי?

תשובה:
שלום לך, הפין מתחיל לגדול שנה אחרי שהאשכים מתחילים והוא גדל במשך שנתיים. תעשה את החשבון מתי התחיל לגדול לך הפין ולפי זה תדע אם יש סיכוי שהוא יגדל.אין שיטות טבעיות להגדלת הפין. לגבי החששות שלך, הן מיותרות: 11 סנטימטרים זה פין נורמאלי לחלוטין. זה שיש לחסרים פין ארוך לא בזמן זקפה, עדיין לא אומר שבזמן זקפה הוא ענק וגם אם כן, לא זה מה שעושה אותך למאהב טוב או רע. ממילא רוב הבחורות לא גומרות בגלל חדירה אלא ממין אוראלי או מאוננות (של עצמן או שהגבר מאונן להן). כדי לגרום לאישה להנות לא צריך איבר מין ארוך. זה מיתוס. גברים מתפארים באורך איבר מינם ולעיתים, כשהפין ממש ארוך, הבחורה לא נהנית מזה כי זה מכאיב לה. לכן, אל תשווה את עצמך לחברים שלך ואל תחשוש. אתה עם איבר מין נורמאלי לחלוטין וחבל שתרגיש לא נוח סתם. כל טוב.