A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

דימוי עצמי גופני

דלת פתוחה הקרובה אליך

דימוי עצמי גופני

בת 13 שואלת: #103532
היי, בזמן האחרון אני שמה לב שאני מתחילה להשמין- הפנים מתחילות לקבל צורה מעוגלת,הבטן מתנפחת לאט לאט,הירכיים גודלות ויוצאים לי בנוסף סימני מתיחה האם תוכלו לעזור לי לעצור את זה? ויש לכם טיפים איך להרזות טיפה?? בבקשה זה ממש חשוב לי!!

תשובה:
שלום לך ההשמנה שאת רואה יכול להיות קשורה לגילך. את בתחילת גיל ההתבגרות וזה אומר שמתחילים עכשיו בגוף שלך שינויים. את מתחילה את תקופת המעבר מילדה לנערה שתגדל לאישה. זה אומר שהגוף משתנה, האגן מתרחב, חזה יתחיל לגדול לך, הווסת תגיע, שיער בבית השחי ובמפסעה. חצקונים ועוד. יש גם שינויים ריגשיים וחברתיים שמאפיינים את גיל ההתבגרות. ממה שאת מתארת השינויים בגוף הם טיבעיים ובריאים וזה משמח מאוד. אם את מרגישה שמתאים לך את יכולה להתחיל לעשות פעילות גופנית או משהו אחר בתנועה, ריקוד או יוגה. זה מאוד מומלץ להזיז את הגוף ולהיות פעילה. זה גם עושה להרגיש נפלא. שימי לב גם לתזונה בריאה ומגוונת, זה גם טוב לגוף וחשוב להתפתחות וגם עושה תחושה נעימה וטובה בגוף. בהצלחה


בן 15 שואל: #101826
אני בן 15 ויש לי שאלה על האיבר מין שלי. 1) אם האיבר מין שלי הוא במצב רפוי 12 ס״מ ובזקפה הוא 19 וחצי ס״מ זה טוב לגילי? 2) האם הוא יגדל עוד יותר?

תשובה:
היי, אורך הפין בזקפה הוא בממוצע 13-15 ס"מ. הטווח יכול להיות בין 10-20 ס"מ. תוך שנה וחצי/ שנתיים מרגע הגדילה מגיע הפין לגודל של מבוגר.


בת 17 שואלת: #101462
גיל: 17 היי, כרגע אני בקשר עם מישהו. בעבר עברתי חוויות מיניות שונות (חוץ מלקיים יחסי מין). יש לי שיערות באיבר המין ובנוסף השפתיים של איבר המין שלי די גדולות.... השאלה שלי זה האם זה נורמלי שיש לי שפתיים גדולות באיבר המין?, האם הוא יגעל מהדבר הזה? האם הוא יגעל שיש לי שם עוד שיערות?

תשובה:
שלום, צורה ומראה של איבר מין משתנים בין אדם לאדם ולכן זה לגיטימי שיש פחות\ יותר שעירות ושגודל השפתיים ואיבר המין עצמו משתנה בין בחורה לבחורה. זה אכן נורמטיבי ואין לך שום סיבה לחוש בושה עקב הגודל או רמת השעירות. הכי חשוב זה שאת תרגישי בנוח עם עצמך, אם את מרגישה שיותר תיהני ותרגישי בנוח ללא שערות את יכולה להחליט להוריד בחלק מהאזורים ואם זה לא מפריע לך, את יכולה להשאיר זאת כך. הכי חשוב שלא תעשי משהו שאת לא רוצה. בנוגע לגבר איתו את נמצאת- אם אתם בזוגיות חשוב שהוא יקבל אותך כמו שאת ואם אתם ממשיכים לצאת ומתפתח שיח על הנושא את צריכה לעשות את השיקולים שלך. בכל אופן- הכי חשוב זה מה שאת רוצה ומה שטוב לך, חשוב שלא תשני דברים בגלל שמישהו "נגעל מזה". מוזמנת להתקשר להתייעצות נוספת לדלת הפתוחה בהצלחה:)


בת 17 שואלת: #101047
בזמן קיום יחסי מין , עם החבר חדירה עמוקה באצבעות , ירד לי קצת קקי ללא הרגשה , למה זה קרה ?! התבישתי הרבה

תשובה:
שלום לך, זה באמת יכול להיות מצב לא כל כך נעים, אך זה דבר טבעי שיכול לקרות, לכן אין לך שום סיבה להתבייש. זה קורה בגלל התקבצות של השרירים באיזור. מכיוון שהנרתיק קרוב לפי הטבעת לפעמים השרירים של פי הטבעת מתקבצים גם כן במהלך יחסי המין ויכולים לגרום ליציאה של צואה. כדי להימנע ממצב זה את יכולה להתרוקן לפני קיום היחסי מין וכך לוודא שזה לא יקרה במהלך היחסים. חשוב לי להדגיש שאין לך סיבה להתבייש או להרגיש לא בנוח, זה קורה לפעמים ופשוט אפשר להפסיק לרגע להתנקות ולהמשיך כרגיל. שיהיה המשך שבוע מקסים.


בן 14 שואל: #98854
שלום, אני מאוד מוטרד בעניין הגובה שלי. אני בן 14 ואני מוטרד מכך שאני כל הזמן גובהה. אני לא מהגבוהים בשכבה שלי ואני גם לא נחשב ממש גבוה, אבל אני כל הזמן גובה וגובה וגם כל הזמן אומרים לי שאני גובהה ואני שונא שאומרים לי את זה ואני רוצה להפסיק לגבוה. אני בגובה 166 ס"מ. כל הזמן שמישהו מבוגר פוגש אותי אז הוא אומר לי "וואו איך גבהת" ואני ממש לא אוהב שאומרים לי את זה ואני בכלל לא רוצה להיות גבוה. אמא שלי ממש רוצה שאני יהיה גבוה ואני ההפך, וזה לא שאני רוצה להיות נמוך אני פשוט לא רוצה להיות ממש גבוה בעתיד וגם עכשיו. מתי בערך אני יפסיק לגבוה? האם לדעתכם עדיף להיות גבוה? תודה רבה :)

תשובה:
היי, אתה נמצא בגיל מאוד הורמונלי והגוף שלך עכשיו עסוק בהתפתחות והשתנות.. גם נושא הגובה הוא חלק מהותי בשלב ההתפתחות הזה.. אין לך מה לדאוג מכך שאתה גובהה, להפך זה אפילו משמח כי יש לך התפתחות גופנית תקינה! עליך להבין שאין לך שליטה על תהליך הגביהה שלך וגם לא על הגובה שתגיע אליו בסופה של הצמיחה, לכן אני מציעה לך לקבל זאת באהבה. אני מבינה את חוסר הנוחות שאתה חש בעקבות השינוי החיצוני, אבל תזכור שכל בני גילך חווים תהליכים כאלה ואחרים בשלב שאתה נמצא בו (אולי אפילו יש לך חברים שלא גובהים כלל ופוחדים להישאר נמוכים).. וחשוב לזכור שזוהי תקופה זמנית עד שהגובה והשינויים יתייצבו ולאחר מכן גופך יהיה מאוזן באופן קבוע. בהצלחה :)


בת 11 שואלת: #98189
אני הייתי בטיול בצופים והיה מישהו מד חמוד שבהתחלה רק הכרתי את השם שלו ולאט לאט הכרנו והתחברו יותר בטיול והתחבקנו והחזקנו ידיים וכל זה ומאז לא דיברנו ונפגשו(אין לנו מספרים אחד של השני )ועכשיו שמצאתי את המספר שלו אני ממש מפחדת שהוא יסננן אותי ויתחילו לעשות עליי שיימינג ומצד שני יש מישהו שאנחנו ידידים טובים כמעט 6 שנים אבל לפעמים הוא לא מתייחס אליי ואני ממש נפגעת ולפעמים אני מרגישה בודדה ושאין לי טעם לחיים ואני בוכה כל לילה שאין לי חברים ושכולם שונאים אותי ופעם היה לי ביטחון עצמי בכמויות והיום אין לי אני עוד מעט בת 12 ואני לא מסתובבת עם בגדי ים מהבושה ואני פשוט אומללה תעזרו לי בבקשה אני מרגישה חסרת אונים

תשובה:
שלום לך, ממה שאת מספרת לנו נשמע כי את נמצאת ברגשות מעורבים בנוגע לכל מיני תחומים שונים כרגע בחייך. דבר ראשון שחשוב שתדעי הוא שזה בלבול טבעי ונורמטיבי בגילך. בגיל ההתבגרות קורים שינויים הורמונליים בגוף, התעניינות ראשונית בבני המין השני ושינויים גופניים העלולים ליצור אצלינו מבוכה ותחושת חוסר נוחות. חשוב להבין שזוהי תקופה זמנית, ולכן אייעץ לך לקבל את השינויים ולחקור אותם עם עצמך, מה את אוהבת ומה פחות. אולי כדאי לך לנסות להתייעץ עם חברות שלך שאולי חוות תחושות דומות לשלך או להתייעץ עם אמא שלך שתוכל לעזור לך בתקופה המבלבלת הזו. חשוב שתקשיבי לעצמך ולרצונות שלך גם בנוגע ללבוש שלך- אם לא נוח לך עם בגד ים את לא חייבת להסתובב איתו או שתוכלי לחפש בגד ים שיגרום לך להרגיש טוב יותר. גם בנוגע ליחסים עם בנים, תנסי להקשיב לאינטואיציה שלך. למה שבחור שהיה לך חיבור טוב איתו ירצה לעשות לך שיימינג? ואם ידיד שלך מזה 6 שנים גורם לך להיפגע אולי שווה לנסות לדבר איתו? אל תעשי דברים שמרגיש לך לא בנוח איתם, אבל כן תזכרי שגם בנים יכולים להיות נבוכים מליזום קשר או להתקשר מתוך חשש לדחייה או 'שיימינג'. המון בהצלחה!


בת 24 שואלת: #98059
הי אני בת 12 ויש לי כמה שאלות.. 1.מאז יום חינוך מיני אני לא מפסיקה לחשוב על דברים שהיו שם..(דברים קצת מיניים) אז זה טבעי בגיל הזה? 2. השנה אני יהיה בכיתה ז' ואני מצד אחד קצת חוששת בנוגע לבנים כי אמרו שבגיל הזה הם מתחילים "להסתכל" וכל זה אבל מצד שני אני גם קצת שמנה.. ואני לא יודעת מה יחשבו עלי בגלל המשקל אז מה אפשר לעשות? 3.והמחזור שלי לא סדיר כל כך *חשוב לי לציין שאני לא רואה פורנו ודברים כאלה.. יום טוב ותודה מראש

תשובה:
שלום לך, אני מתנצלת על העיכוב במענה. אני אענה על שאלותייך לפי הסדר: 1. זה טבעי לחלוטין לחשוב מחשבות מיניות, זה נורמלי לגמרי, בעיקר בגיל שלך, בגיל ההתבגרות. אני מבינה שהמחשבות הללו צפו מאז יום ה"חינוך המיני" – אם יש לך עוד שאלות על הנושא, את מוזמנת לפנות אלינו. 2. כמוך, זה נורמלי שבנים ובנות בני ובנות גילך יתעניינו בגוף של עצמם וגם בגוף של אחרים ואחרות... אני ממליצה לך לחשוש פחות ממה שאחרים אולי יחשבו – ויותר להתמקד במה שאת חושבת על עצמך! בגיל ההתבגרות ישנם שינויים התפתחותיים רבים והגוף משתנה. ייתכן שאת תגבהי וגם משקל הגוף שלך ישתנה בהתאם. בכל מקרה, אני ממליצה לך ללמוד לאהוב את הגוף שלך, את מי שאת, בדיוק כמו שאת! 3. הווסת ("המחזור") יכולה להיות לא סדירה בגיל שלך וזה בסדר גמור. הרבה דברים משפיעים על הווסת, כמו תזונה, שינה, לחץ נפשי ועוד. לפי מה שאת מתארת, אין לך ממה לדאוג. כך או כך, נשמע שיש לך הרבה שאלות חשובות ואת מוזמנת להתקשר אלינו ולהגיע לסניף הקרוב אליך להמשך ייעוץ וליווי. אנחנו כאן בשבילך!


בן 14 שואל: #97170
אני בן 14 וישלי חזה די גדול ואני טיפה שמנמן ואנחנע מתחילים ללכת לבריכה לים וזה ואני מתפדח להוריד חולצה מה אני יכול לעשות כדי להוריד את זה הכי מהר שאפשר

תשובה:
היי, במהלך גיל ההתבגרות הגוף עובר הרבה שינויים, מתפתח ומתעצב. מבנה של חזה מוגדל היא תופעה מוכרת בגיל ההתבגרות, ברוב המקרים זה נעלם בהמשך. בכל אופן היתי ממליצה להשתדל ולשמור על אורח חיים בריא, להקפיד לעסוק בספורט שאתה אוהב ולהשתדל לאכול תזונה נכונה. בכל מקרה, חשוב שתלמד לקבל את הגוף שלך איך שהוא. בהצלחה!


בת 12 שואלת: #96335
היי, קודם כל האתר שלכם עזר לי בעוד כל מיני בעיות שבנות אחרות שאלו אז תודה. דבר שני כבר המון זמן שמשהו מדאיג אותי בפוט שלי הוא די גדול... ואני לא מבינה למה אני לא כל כך שמנה שהוא אמור להיראות ככה ואצל בנות אחרות מהכיתה שלי הוא רגיל ונורמלי... אני צריכה לדאוג? יש משהו שאפשר לעשות?

תשובה:
שלום לך. שמחה מאוד לשמוע שאנחנו עוזרות לך, זוהי המטרה שלנו. מצטערת לשמוע שהנושא של גודל הפות שלך מטריד אותך זמן רב, זה בוודאי לא נעים לך ואפילו אולי קצת מלחיץ. אינך צריכה לדאוג כלל! הגוף שלך הוא הכי נורמלי שיכול להיות. כל אחד מאיתנו הוא שונה ומיוחד בדרכו שלו ובדיוק כמו שיש גודל שונה של אף, אוזניים, כפות ידיים, ראש וכל איבר אחר בגוף, כך ניתן גם לראות גודל שונה של פות ופין. את עוד מאוד צעירה ואת צפויה להבחין בעוד שינויים שהם חלק מהפיכתך מילדה לנערה ולבסוף לאישה. כמעט כל האיברים שלך יגדלו וישנו צורה ולעתים את תחושי שאחד האיברים שלך גדול מדי או קטן מדי, אך בסופו של של גיל ההתבגרות, הגוף שלך יהיה יחיד, מיוחד ויפה. אם את עדין מודאגת או לא שקטה את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולהתייעץ עמנו. המשיכי ליהנות מגופך המשתנה. כל טוב.


בת 11 שואלת: #91317
אני בת 11 וחצי ואני חושבת שאני מתחילה לעלות יותר מדי במשקל , אני בגובה 154 ס״מ ובמשקל של 46 קילו האם זה בסדר יחסית לגילי למרות שאני ב2 חוגי התעמלות זה בסדר? מה אני צריכה לעשות ??

תשובה:
שלום לך, המשקל שלך תקין לחלוטין, שעורי התעמלות משפיעים על מבנה הגוף וגם על המשקל, בכל מקרה אין לך מה להיות מוטרדת המשקל שלך תקין.


בת 16 שואלת: #90616
היי, אני ממש סקרנית ומפחדת מסקס ויש לי מלא חששות אם יהיה לי חבר עוד שנה נגיד ונקיים יחסי מין, אז ראיתי כמה סרטי פורנו ושמתי לב שבכולם לאישה יש פות מאוד קטן, כאילו השפתיים הקטנות שלה פנימייות ולא רואים אותן, אבל אצלי הן גדולות ורואים אותן ממש ואני מפחדת מדחייה מבן זוג בעתיד... כי לפי מה שהבנתי אצל רוב הנשים יש פות פנימי שניראה הרבה יותר טוב ושלי עלול להגעיל בנים

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. הדברים שכתבת נגעו לליבי ואני רוצה לחזק אותך ולהגיד שאין שום דבר מגעיל או לא בסדר בפות שלך. אצל כל אישה הפות נראית קצת אחרת וזה תקין, נורמלי ונפוץ בקרב נשים רבות שהשפתיים הפנימיות בולטות כלפי חוץ. אני יודעת שמה שראית בסרטי הפורנו גורם לך לחשוש ולפחד, אבל חשוב לי שתדעי שסרטי הפורנו לא משקפים את המציאות כפי שהיא. סרטי הפורנו מספקים לצופים ולצופות בהם פנטזיה והם לא שונים בהרבה מסרטי מדע בדיוני. לצערי, דרך הפנטזיה שסרטי הפורנו מספקים, הם יוצרים אצל נשים רבות, דימוי פות שקרי שגורם לכך שנשים רבות חשות חוסר ביטחון כלפי הפות שלהן. לפיכך, אני רוצה שוב להדגיש שאין בך שום דבר מגעיל או מעורר דחייה ובעתיד כשתרצי לקיים יחסי מין, לא יהיה לך במה להתבייש. כל טוב.


בת 13 שואלת: #90195
השפתיים של הפות שלי ממש ארוכות ואני דואגת .. איך אפשר לקצר אותן? או לעשות עם זה משהו שהן לא יהיו כאלה ארוכות כי זה מפריע ומגעיל

תשובה:
שלום לך. ראשית הרשי לי לחזק אותך - חשוב מאוד שנכיר את הגוף שלנו ונדע כיצד הוא נראה, במיוחד אותם איברים כמו הפות שקשה לראות אלא אם משתמשים במראה - כל הכבוד לך שאת בוחנת ומגלה את גופך. לשאלתך - בנות רבות מוטרדות מהצורה של הפות שלהן. השפתיים הגדולות של הפות הן בעצם שני כפלי עור המתכסים בשיער במהלך ההתבגרות המינית (בגיל ההתבגרות). השפתיים הגדולות מגינות על שאר חלקי הפות והן יכולות להיות קטנות, גדולות, קצרות, ארוכות ואפילו שונות זו מזו בגודל (כמו החזה שלנו! תוכלי להבחין במהלך התבגרות שלך כי שד אחד גדול יותר מהשני) אצל חלק מהבנות השפתיים הפנימיות בולטות מעבר לשפתיים הגדולות . הכל נחשב תקין. אין דבר כזה "נורמלי" או "לא נורמלי" כשמדובר בגוף שלנו. את עדין מאוד צעירה, איני יודעת מתי התחלת את שלב ההתפתחות הגופנית. את צפויה עוד להבחין בשינויים רבים וצפוי שיתעוררו אצל עוד שאלות רבות עד שגופך ישלים את המעבר מילדה לנערה. אינך צריכה להיגעל מהגוף שלך! את יפה ומושלמת בדיוק כמו שאת. כל טוב.


בת 18 שואלת: #89490
ובנוסף הייתי רוצה לשאול , החזה שלי לא הכי גדול בעולם משהו שמאוד מפריע לי להיות פתוחה עם החבר שלי (שלוש שנים ביחד,שנתיים כימעט מקיימים יחסי מין) בזמן הסקס אני תמיד עם חזיה (לא מרגישה בנוח עם הגוף שלי כמה שיגידו לי שהוא יפה),אני לא יאמר שהוא לוחץ על זה כי הוא לא אבל כן מעלה את הנושא לפעמיים ואני מבינה לגמרי כי זה כבר שנתיים כימעט שאנחנו שוכבים,בנוסף להכל מאז שאני לוקחת גלולות (שנה בערך) ירד לי החשק המיני מאוד ולפעמיים גורם לי למצב של זיוף שאני נהנת או רוצה לשכב. והבן זוג שלי כן שם לב לזה ונפגע מאוד ,אני לא יודעת מה לעשות ואיך להתנהג ,אני מאוד נמשכת אליו פשוט אין לי את החשק!

תשובה:
אני חושבת שכדאי שתפני אל הרופא שנתן לך את הגלולות. יתכן מאד שאם הוא יחליף לך את סוג הגלולות הבעיה של חוסר החשק תיפתר. את צודקת שזה לא נכון לזייף בקשר ומאד פוגע בבן הזוג. יתכן שכדאי שתקיימי כמה שיחות עם איש מקצוע (פסיכולוג/ית) בקשר לכך שגודל החזה מפריע לך. אם את לא יכולה להסיר את החזיה זה אומר שאת לא מרגישה מספיק חופשיה ובטוחה. הרבה גברים דווקא ואהבים חזה גדול. יתכן מאד שהמחשבות האלו מטרידות אותך וגם גורמות לך לא להיות שם במאה אחוז בהנאה של קיום יחסי מין. האם דברת איתו על המעצורים שלך? האם את חושבת שתוכלי לדבר? ביחסים כמו שלכם שנמשכים כבר כמה שנים, כדאי שתספרי לו שכתבת לדלת פתוחה, או בכל דרך אחרת, תנסי לשתף אותו. בהצלחה!!


בן 14 שואל: #89412
אני חוזר בי מהשאלה האחרונה ששאלתי, ששאלתי אותך אם אני יכול לשלוח לך תמונה של שק האשכים שלי ותכתבי את חוות דעתך בתשובה כי אני מתבייש שהרופא שלי יבדוק לי, מצטער, זה לא היה במקום. תמיד למדו אותי שאני צריך לקבל את עצמי איך שאני אבל המראה המוזר של שק האשכים שלי מקשה עלי בזה, שקי האשכים של כל החברים שלי רגילים ורק שלי נפול בקיצוניות ואני מרגיש שונה בגלל זה והדימוי העצמי שלי קצת ירד בעיני, כשאני עומד עירום מול המראה במקלחת ומסתכל ובוחן את גופי ובעיקר את שק האשכים הנפול שלי אני נהייה מדוכה, זה כאילו שהשק הזה לא שייך לגוף שלי, זה כאילו לקחו שק אשכים של זקן או של חולה וחברו אותו אלי, זה לא פופורצונאלי לגוף שלי וקשה לי לקבל את זה, איך אני מתגבר על זה?

תשובה:
שלום לך שוב, זה בסדר ששלחת את זה וזה בסדר שאמרתי לך שאין אפשרות כזאת. אתה יכול להירגע. לא נפגענו ממך. אני מבינה שהדימוי העצמי שלך ירד בעיני עצמך אבל באמת שאין לך ממה! אתה רק בן 14, תחילת גיל ההתבגרות, והגוף שלך עוד הולך להשתנות הרבה. ואני מבטיחה לך שגם הגוף של חברים שלך הולך להשתנות הרבה. אתם בגיל בו הרבה דברים מתרחשים בגופכם ובאופן מהיר, ולא תמיד כולם נראים אותו דבר. יש כל מיני צורות של איברי המין ואני מבטיחה לך שהאשכים שלך בסדר גמור. נסה להגיד לעצמך שאתה אוהב את הגוף שלך ושהאשכים האלה כן שלך. אמור זאת לעצמך כל יום עד שתתחיל להאמין בזה. זה יכול לעזור. שנה טובה


בן 14 שואל: #88392
אני בן 14 והפין שלי 11 ס"מ זה נורמאלי? הוא עוד יגדל?

תשובה:
שלום לך. אתה עדיין בתהליך התפתחות ובנים גדלים, גבהים ומתפתחים עד גיל 21. הפין שלך בטווח הנורמה ועוד יגדל. הטווח הוא בין 10-15 ס"מ בממוצע.


בת 15 שואלת: #88390
היי , אני בת 15 הגובה שלי 65 והמשקל היה 68 למרות שירדתי ועכשיו אני 66 אני רוצה לרדת עוד. אני לא מרגישה שמנה אני פשוט מסתכלת במראה ומפריעה לי הבטן גם שני הולכת לים אני מתביישת בגוף שלי יש לי כרס וצמיגים ואני רוצה להוריד אותה מה עושים ??? אני רוצה לחזור לבית הספר רזה יותר משהייתי בבקשה תענו!!!!

תשובה:
שלום לך. את כותבת שאינך מרוצה מהגוף שלך ואת רוצה להוריד במשקל. בגיל ההתבגרות הגוף משתנה ואת עדיין ממשיכה להתפתח וזה נפלא. מעטות הן הנערות שהן מאוד מאוד רזות וגם הן היו רוצות להשמין ולהיראות בריאות ועגולות יותר. נדמה לנו שאצל כולן הכל בסדר ואצלנו לא, שהן רזות וטוב להן ואנחנו לא ויש לנו בטן וזה לא כך בהכרח. הרבה נערות לא מרוצות מהגוף שלהן. המשקל שלך והגובה שלך הם תקינים. אם את רוצה להוריד עוד קצת ממשקלך כדאי שתפני לדיאטנית מוסמכת כדי שתבנה לך תפריט מסודר. אכילה כל שלוש שעות ושתיית מים חשובים כדי להוריד במשקל וגם כדי להרגיש בריאה. העניין זה לא רק להוריד במשקל אלא שיהיו לך את כל אבות המזון וכל הויטמינים. תאהבי את עצמך ותראי את עצמך אוהבה ויפה. בהצלחה


בת 12 שואלת: #88205
אני בת 12 וחצי, בערך בגובה 164 ושוקלת 53 פחות או יותר.. זה בסדר? (אני רזה ונראית מעולה..) אבל בזמן האחרון אני רוצה לרדת במשקל.. אמרו לי שהעצמות שלי כבדות ובגלל זה אני שוקלת יותר. איך אוכל להוריד בסביבות החודש נגיד לחמישים? ממש ממש תודה!

תשובה:
שלום לך יקירה, אמנם אינני רואה אותך אך מהנתונים שתיארת אין כל סיבה להורדה במשקל אלא להיפך. בגיל ההתבגרות ישנם שינויים התפתחותיים רבים והגוף משתנה. הגוף שלך זקוק לאנרגיה בשביל שינויים אלו ואל תמנעי מעצמך תזונה שיכולה לסייע לך בהתפתחות התקינה שלך. אני מאמינה שאת תגבהי וגם משקל הגוף שלך ישתנה בהתאם. אני ממליצה לך ללמוד לאהוב את מי שאת , כמו שאת. מאחלת לך בהצלחה ואנחנו כאן עבורך.


בן 15 שואל: #84996
שלום. רציתי לדעת באיזה גיל אפשר לבצע שינוי הקטנת חזה גברי ואם יותר מ18 אז האם יש עוד אפשרות להקטין אותו ? מכיוון שרזיתי מלא והשדיים עוד נשארו לי וזה מאוד מבאס כלום לא עוזר אני מתאמן במכון כושר ועובד על חזה וכלום לא קורה בבקשה אם יש משהו שיכול לעזור..

תשובה:
שלום לך, בנוגע לניתוח הקשור לשומן עודף באזור החזה, אתה יכול לפנות לרופא שלך ודרכו לקבל הפנייה לרופא המטפל בנושא (בד"כ כירורג= מנתח שד). נשמע שאתה מאוד מודע לעצמך ומבין שהגוף שלך עובר שינויים של גיל ההתבגרות. אני ממליצה לך לפנות ליועצת ביה"ס או דרך הקופת חולים בכדי שתוכל לקבל ייעוץ מאיש מקצוע בתחום, כגון פסיכולוג נוער או דיאטנית קלינית. כמובן שאם תרצה לקבל פירוט נוסף אשמח לענות במענה הטלפוני שלנו או כאן באתר.


בן 13 שואל: #84541
שלום. אני בן 13 וחצי וגודל הפין שלי הוא 5 במצב רפוי ו9.5 בזקפה השאלה שלי היא : האם גודל זה בסדר לנער בגילי ? והאם בזמן הקרוב זה יגדל ? לא יודע אם זה קשור אבל אני לא מאונן

תשובה:
הי לך, אני מעריכה את הסקרנות וההתעניינות שלך ואשמח להרגיע. התפתחות מינית של כל נער היא אישית ומרגע שמתחילה היא מתפרסת על פני 4 שנים. ההתפתחות המינית מתחילה משינויים בגודל האשכים, ובהמשך מתבטאת בצמחיה של שערות בגוף, שינויים באורך איבר המין, התעבות הקול ועוד. אני מזמינה אותך לקרוא על כך באתרנו ולבדוק באיזה שלב התפתחותי אתה נמצא. בגילך הצעיר, אני מעריכה שאתה בעיצומה של ההתפתחות המינית שלך ולכן הגודל הקיים של הפין שלך יעבור שינויים נוספים. חבל להשוות עם חברים אחרים שלך שאולי בשלב שונה ממך מבחינת ההתפתחות המינית שלהם. אתה מכניס את עצמך ללחץ מיותר וחבל... אוסיף שגודל איבר המין אינו מושפע מאוננות. קח נשימה, ותבין שאתה בעיצומה של ההתפתחות שלך וחבל שתהיה לחוץ . בהצלחה בתהליך ההתבגרות


בת 16 שואלת: #84442
אני מאוד אוהבת מישהו מהשיכבה שלי ואני דיברתי אתמול שיחת נפש מלב אל לב ובמהלך השיחה הוא אמר שיש לו פטיש עם חזה גדול ולי אין את זה אך הוא חושב שיש וניראלי שאם הוא יאהב אותי וניהיה חברים זה יהיה חלק מהסיבות שהוא אוהב אותי ולא באלי לאכזב אותו מה אפשר לעשות?

תשובה:
שלום לך. האהבה פנים רבות לה. אם אני אוהבת מישהו או שהוא אוהב אותי לפעמים יש לו רשימה כזו וכשהוא מתחיל לאהוב אותי הרשימה פתאום נעלמת. הוא אוהב את האופי שלי, דברים שאני אומרת והשהות איתי. כך עם הנער הזה, כשהוא מתאהב הוא לא אומר יש לה חזה גדול או קטן. למעשה לרוב הנערות המתבגרות יש חזה או קטן או בינוני, חזה גדול יכולות להגיד לך נערות רבות גורם להן לבושה, מבוכה, הוא בולט ואנשים מתייחסים אליו, זה לא תענוג כזה גדול. הוא יכיר אותך ויאהב אותך וזה לא ישנה לו. זה באמת לא משנה, כמו שתגידי אני לא אוהבת גברים עם פין קטן ותפגשי אחד כזה ותגידי לעצמך מה פעם חשבתי ככה? את יפה ומוצלחת כמו שאת, הגוף שלנו שונה מאחת לשנייה והרבה נערים ובחורים צעירים אוהבים חזה קטן, למעשה זה לא משנה להם אלא הם רוצים מישהי שתאהב אותם והם אותה. אם מישהו ילדותי ואומר זה רק מה שמעניין אותי אז אולי צריך לחשוב אם כדאי להיות איתו. אם הוא תקוע בראש ואובססיבי למשהו אז לא מתאים לך מישהו כזה. קודם בואי נראה איך מתפתח הקשר ביניכם והוא ילמד להכיר אותך ואת אותו ואז דברים יסתדרו. בכל השנים שאני עובדת עם נערים ונערות לא שמעתי שמישהו עזב מישהי בגלל חזה קטן ואם עזב אז לא אהב אותה ועדיף כך. בהצלחה ואת יפה ומקסימה כמו שאת, מרגישים דרך הדברים שאת כותבת פה ובפעם הקודמת שעניתי לך.


בת 16 שואלת: #84192
היי, אשמח לענות על תשובתך לשאלתי הקודמת. לא, לא מתעללים בי. הייתי אצל הפסיכולוגית במשך כשלושה חודשים- אחת לשבוע. לא הרגשתי הקלה לאחר הטיפול והעדפתי לעזוב (אחרי מריבות עם אמא שלי). יש לי נטייה לקום ולעזוב כשקשה ושאני לא מרוצה. אני לא נמצאת בביה"ס כבר חודש וחצי והמחנכת מעורבת וגם היועצת השכבתית. אבל אני לא באמת רוצה לדבר עם היועצת כי בפעם הראשונה שסיפרתי לה שיש לי הפרעת אכילה אז היא לא באמת הבינה מהזה והתגובה שלה הייתה מוזרה בעיניי אז אין לי הגשה נוחה איתה, שתיהן באו לבית שלי לברר מתי אחזור לביה"ס. אני מתביישת וכל הרופאים והטיפולים שאני עוברת מתישים אותי והמצב אכזרי אלי.

תשובה:
שלום לך, אני מבינה מאוד למה את מתכוונת. לא תמיד החיבור בטיפול הוא מיידי, במיוחד כשאת מרגישה ממש רע וקשה להוציא את זה מול עוד אדם. המצב לא אכזר אליך, אלא הפרעת האכילה והרצון להיות מאוד רזה, למרות שכרגע את לא רואה את זה כי את עמוק בפנים, יש לך את הבחירה לאהוב את עצמך ולהגיד דברים חיובים על העולם, במנטרות בדיוק כפי שאת אומרת לעצמך ההפך. זו העבודה שצריכה להעשות בחדר הטיפול וזה מה שיכול לעזור לך - לזרוק את כל המחשבות שלא מסייעות ולא עוזרות להרגשה שלך ולהחליף אותן במחשבות חיוביות יותר (אך גם מציאותיות) במקרים של הפרעת אכילה, שאגב נפוצה מאוד היום, הטיפול הכי יעיל הוא טיפול התנהגותי קוגניטיבי. האם זהו סוג הטיפול שלך? נסי לשתף פעולה עם אמא ועם המטפלת, אני בטוחה שהן רוצות בטובתך רק לא יודעות איך לעשות את זה. מאחלת לך טוב ובהצלחה!


בן 14 שואל: #83711
אני כבר בן 14 וחצי ועוד לא קיבלתי שפיך כשאני מאונן יוצא לי טיפת נוזל מהזין דביק האם זה בסדר אני עקר ? ואין לי סער על הפנים ולא הישתנה לי הקול ולכולם כן ואני ממש מודאג כולם אומרים לי שני יגדל ואני ישתנה וזה לא כלכך עובד

תשובה:
שלום לך הגוף שלנו מאוד שונה מנער לנער. זה לגמרי בסדר שבגיל 14.5 עוד לא יוצא לך שפיך כשאתה מאונן. זה בוודאי יקרה בחצי השנה הקרובה. זה לא אומר שאתה עקר. זה אומר שהאשכים לך עוד לא מייצרים זרע. יש לך שיער על הפנים כי אתה מתפתח ומתבגר והורמונים מתחילים לרוץ אצלך בגוף. ההורמונים האלה הם אלה שגורמים לכך שהשיער שלך על הפנים צומח. בקרוב גם הקול שלך יתחיל להשתנות וגם תגיע למצב של שפיכה. אתה יכול להפסיק להיות מודאג, ממה שאתה מספר אתה ממש ממש נורמלי ורגיל. הכול טוב. שיהיה בהצלחה.


בן 18 שואל: #83253
שלום, מאז שאני קטן מאד יש לי בעיות עם המשקל, תמיד הייתי בתת משקל. בעבר הייתי במעקב וגם בטיפול אצל דיאטנית, אבל היום אני כבר לא מטופל. כשהייתי בסביבות גיל 7 קיבלתי "אבקה" לשוקו, תמיד הנחתי שזה היה משקה חלבון או "גיינר" מותאם לילדים. השאלה שלי- האם זה נחשב מזיק להשתמש בגיינר ללא עיסוק קבוע בספורט?

תשובה:
שלום לך, מבינה את הדאגה שלך. אני מניחה שאם הוריך החליטו לתת לך תוספי תזונה, כנראה שהתייעצו עם איש מקצוע מתאים לפני כן. לצערי אין בידנו את הידע לתת לך תשובה לכך. ממליצה להתייעץ עם רופא משפחה. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #83233
הי, האם הגיוני שאיבר המין הנשי חם? ללא סיבה פשוט חם.

תשובה:
שלום לך, בהחלט כן. זהו איבר פנימי שלא חשוף לקור. מקום נפלא לחמם את הידיים כשקר! בהצלחה!


בן 16 שואל: #83187
שלום אני היום גיליתי שידידה טובה מאוד שלי חותחת ורידים אני האיש היחידי שיודע בהתחלה אמרתי לה לא לעשות את זה יותר ואז חשבתי לישלוח להורים שלה הודעה שהיא חותחת ורידים אבל אני פוחד שהיא לא תדבר איתי יש לי ולה כמה ידידים טובים מהילדות (משותפים) חשבתי גם להגיד להם מה אני אמור לעשות ????????????? דחוף

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה לחברה. אין ספק שאתה חבר טוב ודואג לה דאגת אמת. לפי מה שכתבת נראה לי שאתה כבר יודע מה הכי נכון לעשות - לשתף את ההורים שלה. אל תשאר עם האחריות הכבדה הזו לבד. אתה יכול לשתף אותם ולבקש מהם שלא יספרו לה שאתה שיתפת או להיות גלוי איתה ולהגיד לה שזה מתוך דאגה. אני מניחה שהתכוונת שהיא עושה חתכים בכל מיני מקומות בגוף? אם היא תגיע למצב של חיתוך וורידים, הרי שיש בכך סכנת חיים. כל אדם שפוצע את עצמו, נמצא כנראה במצוקה. למצוקה הזו יש פתרונות ויש דרך לסייע ולעזור וגם אם בהתחלה היא תכעס על הסביבה, בסופו של דבר היא גם תודה על העזרה. אם יש דרך שבה אנחנו יכולים לסייע, נשמח אם תיתן לנו את הפרטים שלך (כמובן לא נפרסם אותם באתר) וניצור עמך קשר. שתדע שעל פי חוק, כל אדם שעד לאדם במצוקה שמסכנת חיים, חייב לדווח על כך וכך גם אנחנו. אז אם היא פוצעת את עצמה, כנראה שזקוקה לעזרה סביב רגשות ודברים שעוברים עליה. אך אם היא חתכה את הוורידים בניסיון להתאבד, הרי שכולנו מחוייבים כאנשים מוסריים וכאנשי חוק, להעביר את זה הלאה במטרה לסייע ולתת עזרה. אנחנו כאן ונשמח לשמוע ממך!


בת 16 שואלת: #83029
אני לא מרגישה בנוח עם הגוף שלי בכלל!! אני מיסתכלת על בנות אחרות ורואה שלאחת יש חזה יפה לאחת יש תחת גדול רגליים דקיקות וארוכות ואני רואה איך בנים מתלהבים מזה אין לי איף אחד מהדברים האלה יש לי חזה קטן תחת מכוער ופיצפון יריכיים רחבות ועבות אין בי שום דבר מושך הייתי רוצה חזה גדול יותר ותחת גדול ומוצק עם רגליים דקיקות עשיתי במשך שנה סקוואטים לישבן מוצק וגדול יותר וזה עשה לי רגליים מלאות שרירים והישבן נישאר קטן... עם החזה אי אפשר לעשות כלום אף פעם לא החמיאו לי אני יודעת שיופי לא קובע אבל עובדה שאין בי שום דבר מושך והיום הרבה שופטים לפי מראה אני אוכל לאהוב את עצמי רק אחרי שאראה סקסית,מושכת,כוסית או אחרי שאמצא דברים מושכים אצלי אחרים איך אדע מה מושך בי בכל זאת ואיך אלמד לאהוב את עצמי?אני שוקלת לעשות סיליקון בחזה בלי שהוריי ידעו איך עושים זאת?

תשובה:
שלום יקירה, לכל אחת מאיתנו יש חלקים שהיא אוהבת יותר וחלקים שאוהבת פחות. בני אדם שונים במראה שלהם ובתכונות שלהם. אני יודעת שבגיל ההתבגרות הרבה פעמים קשה להשלים עם המראה שלנו. ההבנה והקבלה שלנו כפי שאנחנו חשובה מאוד לפני שנקבל ונאהב מישהו אחר. לאהוב את עצמך כפי שאת. אני בטוחה שאת יפה כפי שאת! את לא צריכה לשאוף להיות דוגמנית. רק אחוז קטן מאוד מהנשים ניראות כמו דוגמניות. כל השאר ניראות כמוך וכמוני. אנשים לא יאהבו אותך יותר אם תהי יפה יותר, יופי אמיתי מגיע מבפנים. אדם שבטוח בעצמו ומקבל את עצמו משדר את זה וזה היופי האמיתי!!! לגבי הסיליקון, האם את באמת מאמינה שתהי יותר בטוחה בעצמך בגלל שתלי סיליקון? אם כן, תצטרכי להתייעץ עם הוריך כי לא ניתן לבצע ניתוח כזה ללא אישור הורים. בכל מקרה, לדעתי, גם מפניות קודמות שלך, את צריכה ללמוד לקבל את עצמך. זוהי המשימה החשובה שלך (-: זה לא תמיד פשוט אך אפשרי! בהצחה!


בת 15 שואלת: #82967
הצורה של השפתיים שלי באיבר המין שונה הם משתלשלות כלפי החוצה והם מאוד ארוכות. זה מאוד בולט שאני לובשת בגדי ים. אני קראתי באינטרנט וכתוב שזה קורה אחרי לידות או שמזדקנים. אני מפחדת לספר להורים שלי מה לעשות? זה נורמלי??

תשובה:
שלום לך, את מתארת צורה טבעית ונורמלית של שפתי פות. לכל אחת מאיתנו צורה קצת שונה. כמו שיש לנו אף שונה, פנים שונות, מבנה גוף שונה ועוד. בגיל ההתבגרות הפות משתנה כחלק טבעי של גדילה, יתכן והשינוי עדיין חדש לך. אשמח מאוד לארח אותך בדלת פתוחה חיפה ולהראות לך תמונות ושרטוטים של צורות שונות של פות בכדי שתביני כמה נורמלי הפות שלך. מה שקראת באינטרנט, אינו קשור לנערה בת 15, צריך לדעת לברור גם מידע באינטרנט. בהצלחה!


בת 18 שואלת: #81137
אני מנסה לאהוב את עצמי ומנסה להאמין למה שהחבר שלי אומר לי אבל בראש אני יודעת שזה לא נכון!שזה הכל שקר. פעם כשהתחלנו לצאת הוא בכלל לא אהב את המראה של הגוף שלי,וגם כמה פעמים הוא ביקש ממני שאני ישתדל יותר בשביל להשמין בכדי שיהיה לו 'יותר כיף'. והוא ראה שאני מנסה ולא מצליחה אז הוא סוג של הרים ידיים ועכשיו כשהוא רואה שאני בדיכאון בגלל המצב הוא מנסה לעודד אותי ואומר לי ש'יש בי חן' ושאני מושלמת באופי. אבל עדיין זה לא עוזר לי. אני מרגישה מתוסכלת שאני לא מצליחה להעלות במשקל ולעשות שיהיה לו כיף. אני ראיתי את הבנות שהוא היה יוצא איתן ואני יודעת בוודאות שאיתן היה לו כיף,ואני יודעת שאיתי לא כ'כ אבל אין לו ברירה הוא מסתפק בזה, כי זה יהיה מטופש לגמור קשר בגלל שבת הזוג שלך לא במידות שאתה אוהב ולא מצליחה לספק אותך. גם כשאנחנו בים עם בגדי ים או גם כשאנחנו מקיימים יחסים אני לא מרגישה בנוח להיות לידו עם בגדים מינימליים. אני מרגישה מגוחכת,שיש לי גוף של תינוקת, שהגוף הזה לא מספק אותו-ולמרות שהוא לא אחד כזה אני אפילו חוששת שהוא יתחיל לחשוב על בנות אחרות שכן יכולות לספק אותו מכל הבחינות,ושיהיה לו כיף לגעת בגוף של מישהי שלא חסר לה כלום...

תשובה:
שלום לך, בהחלט ייתכן שהוא רצה בהתחלה שתעלי קצת במשקל אבל למרות זאת הוא התחיל איתך ונשאר איתך. מה פיר!! את צריכה להבין שהוא בוחר בך כי טוב לו איתך ולא יכול להיות לו טוב אם הוא לא חושב עליך דברים טובים. אני מציעה שתשתמשי בכלים שנתתי לך ותתמידי בזה. גם אם אינך מאמינה בכך, תעשי זאת. זה ממש עניין של תרגול. תתחילי להאמין לדברי חברך ותתחילי למצוא את החלקים בעצמך שאת כן אוהבת. כשבאות לך מחשבות שליליות לגבי עצמך תתרגלי את המשפטים שכתבתי לך. בהצלחה.