A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federationדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחהדלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

ippf@opendoor.org.ilטל:03-510-1511פקס:03-510-2589

שיקולים לקיום יחסי מין

דלת פתוחה הקרובה אליך

שיקולים לקיום יחסי מין

בן 16 שואל: #115495
אני בתול ויש מישהי שאני עכל לשכב איתה אבל אני לא רוצה כי יש לי דיי קטן שזה בערך 13 סמ וזה דיי קטן

תשובה:
שלום לך, הגודל של איבר המין שלך הוא נורמלי לחלוטין. אני יודעת שבכל הסרטים הפורנוגרפיים רואים אברי מין בגדלים אחרים אך חשוב שתדע שאלו אינם גדלים ממוצעים אלו גדלים מעל הממוצע שחלקם אינם טבעיים. אין קשר בין גודל איבר המין להנאה המינית שלך או של בת הזוג שלך. יחד עם זאת, לפני שרוצים להיות במגע אינטימי עם אדם אחר חשוב שתרגיש בנוח ובטוב עם הגוף שלך. ביחסים אינטימיים הגוף והנפש חשופים מפני האחר. אם אתה חושש מהתגובה של בת הזוג שלך יכול להיות שזה סימן עבורך שאתה עדין לא מוכן ולמרות שאתה מאוד רוצה כבר להתנסות מוטב שתחכה קצת ותעשה את זה כאשר אתה מוכן לגמרי. ואם אתה רוצה להתחיל ולנסות מציעה לכם לנסות מגע אחר ולא ישר יחסי מין בחדירה, תחילה ליטופים של אברי המין, של הגוף, הכרות עם הגוף של האחרת ועם המגע ולאט לאט כאשר שניכם תרגישו בטוחים תוכלו להתנסות בפרקטיקות נוספות. לא מציעה לך לעשות את זה מתוך לחץ, הלחץ יכול להשפיע עליך, על הזיפקה שלך, על היכולת שלך להנות ולראות את בת הזוג שלך. כל טוב.


בת 15 שואלת: #115105
יש לי חבר כמה הרבה זמן אנחנו גם מכירים הרבה זמן. אני סומכת עליו ב100 אחוז אנחנו חברים הכי טובים ויש לנו זוגיות מאוד חזקה אני בת 14 וחצי והוא בן 15 וחצי. אנחנו מתקדמים ואני מרגישה בסדר עם כל מה שאני עושה . אני עוצרת את עצמי מלעשות דברים נוספים למרות שאני שלמה עם לעשות את זה ואני מרגישה בנוח בגלל שאני מפחדת שנרצה לשכב ושזה לא טוב לשכב בגיל הזה. בנוסף אני גם מפחדת שאמא שלי תתן לי פחות חופשיות איתו. היא אמרה לי שהיא תנסה לשכנע אותי לא לעשות אבל היא לא תעצור בעדי אבל אני עדיין פוחדת מזה שאם משנה או אני אגיד לה שאני חושבת על זה היא תתן לי איתו פחות חופשיות כי היא גם פוחדת. השאלה שלי היא האם גיל 15 זה גיל נורמאלי לשכב? האם לעצור בעדי למרות שאני מרגישה בנוח כי אני פוחדת ממה שהיה? ומה לעשות לגביי אמא שלי?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה מאוד שפנית אלינו. נראה שמטרידות אותך שאלות רבות ואני אנסה לענות לך על כולן בצורה מספקת. ממה שאת מתארת, נשמע שאת והחבר שלך בקשר טוב, עם המון אהבה חברות ותשוקה וזה נפלא. בעיני, למין אין "גיל נכון" - יש אחת שנכון לה בגיל 14 ואחת שנכון לה בגיל 20. הכי חשוב שתהיי בטוחה בעצמך שזה מה שאת רוצה. בסופו של דבר יחסי מין אמורים לעשות מתשוקה ואם את מרגישה תחושות של פחד או כאב אין סיבה להמשיך. חוץ מזה, אתם תמיד יכולים להתחיל לנסות במין שלא כולל חדירה, כמו מין אוראלי (התנסויות עם הפה) ולראות אילו אזורים הם נעימים לכם יותר או פחות. כדאי שתכירו את הגוף זה של זה כדי שתוכלו לענג זה את זה. גם אם תחליטי שאת רוצה לנסות תוכלי להגיד לו ולהפסיק באמצע ולזכור שהגוף שלך הוא שלך ומה שאת תחליטי - זה מה שיהיה. הפחד שלך מהפעם הראשונה הוא טבעי והרבה מאוד בנות חוות אותו. עם זאת, כשהפחד מתגבר על הרצון כנראה שהגוף שלך אומר לך שזה עוד לא הזמן המתאים ועליכם להמשיך להתנסות בחוויות מיניות שלא כוללות חדירה וגינלית. לגבי אמא שלך, קודם כל אני שמחה לשמוע שאת מרגישה בנוח לדבר איתה על הנושא ושפתחתן אותו. יש בנות שלא מסוגלות לדבר על הנושא עם אמא שלהן וחבל, כי מאוד כיף לשתף בחוויה כ"כ חיובית. אני מבינה את החששות שלה - הם טבעיים, ותזכרי שלפעמים לאמא קשה לחשוב שהבת שלה מתבגרת. זה אומר גם על עצמה שהיא מתבגרת ושאת כבר לא 100% בשליטתה כפי שהיית בינקותך. לדעתי, אם היא אמרה שהיא לא תעצור בעדך זה אומר שהיא מנסה להזדהות איתך ומשתפת אותך בדעתה האישית. לדעתי כדאי שתדברי איתה שוב על הנושא - את תראי שזה יכול מאוד להקל עלייך לשתף אדם מבוגר שרק רוצה בטובתך. מוזמנת לפנות אלינו תמיד, כל טוב.


בת 19 שואלת: #114824
בת 19, מקיימת יחסי מין מגיל 14 עם פרטנרים שונים במשך השנים שכללח קונדום לסירוגין. היה סקס ואגינילי ואוראל. יש לי חבר חדש שהוא בתול ואני רוצה להבדק בשבילו. איפה ניתן בחינם? או במסגרת קופת חולים אם זה אפשרי.

תשובה:
שלום לך, בדיקה תקופתית, לאחר ריבוי פרטנרים ומגע מיני שבחלקו היה לא מוגן, הוא חשוב בשביל בן זוגך, ולא פחות מכך חשוב גם בשביל עצמך. לדעת שאת בריאה ויכולה להתחיל מערכת יחסים עם מיניות פתוחה, בטוחה ומהנה בראש שקט. יופי לכם על האחריות. בדיקות אנונימיות וחינמיות ניתן לבצע בחיפה ובתל אביב. הנה הקישור- http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=540 כל טוב ורק בריאות.


בת 18 שואלת: #114791
היי אני לוקחת גלולות ״דיאנה״ כבר חפיסה שנייה , רציתי לשאול אם כאשר אני עם הגלולות בשעה קבועה וכל יום אם זה בסדר שחבר שלי גומר בפנים?

תשובה:
שלום לך, וכל הכבוד על השאלה האחראית. אם את מצליחה לשמור על שגרה קבועה ואחראית של נטילה של הגלולות בשעה קבועה בכל יום, אז אין בעיה בכלל. את מוגנת מצויין מפני הריון ובן זוגך יכול לגמור בפנים אם זה מה ששניכם רוצים. כל טוב ורוב בריאות והנאה.


בן 24 שואל: #114782
שלום, אני וחברה שלי רוצים לקיים יחסי מין ללא קונדום, ושהיא תקח גלולות למניעת הריון, אנחנו שנתיים יחד, שנינו ללא מחלות מין, ורק אחד עם השנייה, עם הגלולות אפשר לעשות בבטחה של תכנס להריון? כמה אחוזים זה מונע הריון?

תשובה:
שלום לך, כמה נהדר לשמוע על ההדרגיות וההדדיות שיש לכם בקשר בנוגע למיניות. אתה צודק שאם אתם רק אחד עם השנייה, ולא היה לכם מגע מיני עם שותפים אחרים בעבר, אין כל חשש למחלות (אם היה מגע מיני עם אחרים בעבר, מומלץ להבדק טרם קיום יחסי מין עם חדירה ללא קונדום). גלולות למניעת הריון הן בטוחות מאוד (עד 99%) בנטילה אחראית ועקבית. למעשה, במידה ובת הזוג שלך תעיין לעומק בעלון לצרכנית, ותקפיד לקחת את הגלולות כמצויין שם, היא תהיה מוגנת מפני הריון למין היום הראשון של הנטילה של הגלולה הראשונה (וזאת במידה והגלולה הראשונה ניטלה ביום הראשון של הווסת). כל טוב והרבה הצלחה והנאה משותפות לשניכם.


בת 13 שואלת: #114754
היי אני בת 13 בעוד חודש. בזמן האחרון אני כל הזמן חושבת על יחסי מין, אני הולכת עם מכנסי "דפוק אותי" (מכנסיחם קצרצרים ברמות שכבר רואים את התחת), אני מנסה בכל כך הרבה דרכים להגדיל את החזה והתחת שלי ויש לי הרבה פעמים חלומות עלי מקיימת יחסי מין עם הבחור שאני מחבבת, למה כל זה קורה? והאם אני צריכה לדאוג מזה?

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מאד שמחה שפנית אלינו! אולי יש לך הרגשה שמה שעובר עלייך הוא מאד מוזר וקורה רק לך, אבל מחשבות מיניות, חלומות ודמיונות על קיום יחסי מין הם הכי טבעיים בעולם החל מגיל ההתבגרות. מתבגרות ומתבגרים רבים בשלב שאת נמצאת בו, מנסים להדגיש ולהבליט את החלקים המיניים שלהם (ציצי, תחת, בטן, שרירים, שימוש איפור, לבוש חושפני..). הגוף משתנה ומתפתח, ובהדרגה המראה החיצוני שלנו מזכיר יותר ויותר גוף של אנשים גדולים. (זה תהליך שכמובן אי אפשר לזרז ואין שום קסם שמגדיל איברים חוץ מזמן וסבלנות...וזה קשה!) בתחילת גיל ההתבגרות, לפעמים יש נסיון להראות כמו גדולים, כמו אחרות ביוטיוב או בפרסומות, ויש גם תחושה (לא ממש מוצדקת אבל נורמלית) שאם נתלבש בדרך מסויימת או ניראה בדרך מסויימת, ישימו אלינו יותר לב ויאהבו אותנו יותר. בהדרגה, את תלמדי שיש הרבה דברים נוספים שמושכים אלינו חברים ותשומת לב, כמו מה שאנחנו אומרים, עושים, לומדים, התחביבים שלנו, היכולת להצחיק, לחבר בין אנשים, להיות בחבורה ועוד... זה מצויין שיש לך דמיונות על מיניות ויחסי מין. כל מה שנשאר בגדר מחשבות (פנטזיות) בגילך הוא טוב ותקין. העולם הזה של המין הוא מסקרן ומרתק, ללא ספק, אבל הוא שייך לעולם המבוגרים. כל עוד המחשבות והדמיונות נשארים בעולם הפנימי שלך, אז הכל בסדר ואת ממש לא צריכה לדאוג. את נערה סקרנית ורגישה. יהיו עוד שנים רבות שתוכלי, בגיל המתאים, לחקור את הנושאים הללו. עד אז תהי חופשיה לדמיין ולחלום ושמרי על עצמך. אנחנו כאן לכל שאלה שלך בהמשך. כל טוב וחג שמח.


בת 16 שואלת: #114523
אפשר לעשות סקס בזמן מחזור הבחור שאני איתו אומר שזה לא יפריע לו אבל יש בזה סיכון?

תשובה:
היי! מבחינה פיזיולוגית, אין בעיה לקיים יחסי מין בזמן מחזור אבל חשוב לזכור שבזמן הווסת יכולה להיות רגישות שונה באזור הנרתיק. כמו כן, בגלל המגע עם הדם, הסיכוי להידבק במחלות שונות עולה, ולכן חשוב להשתמש גם בקונדום בתקופה זו (גם אם את נוטלת גלולות). חשוב מאוד ,כמובן , ששניכם תרגישו נוח עם זה. כל טוב וחג שמח!


בן 15 שואל: #114512
יצא כמה פעמים שאוננתי לפני ויצאתי לאחר מכן ממש בקטנה אבל אני לא מגורה גם מבחינה מינית ליד חברה שלי אני רק כנראה מתרגש וזהו כי אנחנו מתנשקים מלא

תשובה:
שלום לך, קודם כל אתה ממש בתחילת הדרך שלך בחקירת המיניות, זה לא משהו שהוא שחור או לבן, כל אדם נמשך לדברים מסוימים ולדברים מסוימים לא. בנוסף לכל זה יחסי מין יכולים להיות משהו מלחיץ וחשוב לדבר על הדברים ביניכם ולתקשר תוך כדי, תבדקו כל הזמן שנעים לכם ושהכול מתקדם בקצב הנכון וששניכם תרגישו טוב אם מה שאתם עושים. ברגע שתהיו פתוחים אחד עם השנייה ואפילו תצחקו תוך כדי על הסיטואציה זה יעזור לכם לשחרר את הלחץ ולהרגיש טוב. אז המון בהצלחה, מקווה שהצלחתי לעזור לך, תודה שפנית אלינו.


בת 15 שואלת: #114140
יש לי חבר כבר הרבה זמן והוא רצה לאחרונה שנקיים יחסי מין, אבל אני לא כל כך מוכנה לזה כי אני פחות אוהבת אותו, אבל שרמזתי לו שאני לא רוצה אז הוא לקח אותי ונישק אותי בכוח ואני זרמתי איתו אחרי זה כי לא רציתי שהוא ירגיש לא נעים. מה אני עושה? איך אני אומרת לו שאני לא רוצה? כי הוא ממש ייפגע אם אני יפרד ממנו כי הוא לא בתקופה כל כך טובה בחיים שלו והוא צריך לחשוב שאני כן אוהבת אותו.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. קודם כל חשוב לי להגיד לך שאין כל סיבה שתקיימי יחסי מין אם את לא מעוניינת בכך. קיום יחסי מין צריך להגיע מתוך רצון שלך, אהבה שלך ומתוך ביטחון מלא שלך בבן הזוג. כל עוד אינך חשה שאת מעוניינת אני ממליצה לך שלא לקיים איתו יחסי מין. חשוב לי להגיד שאין כל סיבה שתשתפי אותו ברגשות שלך והוא יעשה דברים בניגוד לרצונך, ואין כל סיבה שתעשי דברים בניגוד לרצונך בגלל שאת חוששת שהוא ירגיש לא נעים. את חשובה! ומה שאת מרגישה זה מה שהכי חשוב! אני חושבת שכדאי שתשתפי אותו במה שאת מרגישה ותגידי לו שאינך מעוניינת לקיים איתו יחסי מין ואם את שוקלת להיפרד ממנו את יכולה להגיד לו גם את זה. אני מבינה שהוא חשוב לך ושאינך רוצה לפגוע בו אך בסיטואציה שנוצרה את עלולה להרגיש פגועה וחשוב שתדאגי קודם כל לעצמך. חשוב שתביני עם עצמך מה את רוצה או לא רוצה ותלכי לדבר איתו על הדברים כדי שיהיה בינכם תיאום ציפיות ובכדי שכל מה שיקרה ביניכם יקרה מתוך רצון, הסכמה ואהבה הדדיים. פרידה היא דבר לא קל ואני בטוחה שאת חוששת מצעד שכזה, אך חשוב שתדעי שלמרות כל הקושי אם אינך מרגישה שמערכת היחסים הזו טובה עבורך פרידה היא צעד הכרחי. זה נכון שזה יהיה קשה בהתחלה, לשני הצדדים, ואני רואה שאת מרגישה שיכול להיות ובן הזוג שלך יתקשה להתמודד עם פרידה אך תדעי שזהו צעד טוב גם עבורו משום שגם לו לא מגיע להיות במערכת יחסים הזו אם אינך רוצה בכך. אם את מרגישה שיהיה לך או לבן הזוג שלך קשה להתמודד עם הפרידה אני ממליצה לך לשתף בכך מבוגר קרוב אליך- למשל מורה, יועצת, מדריכה וכו'. בהצלחה!


בן 16 שואל: #113714
חברה שלי לא רוצה זיון אני רוצה איך מזרימים אותה

תשובה:
שלום לך, מגע מיני מבוסס על תקשורת בין שני אנשים. אם בת הזוג שלך לא מעוניינת בכך, אי אפשר להכריח אותה. בכדי לרצות להיות במגע מיני חשוב שתהיה תקשורת טובה, יחסי אמון וקרבה. אם בת הזגו שלך איננה מעוניינת במגע מיני שכזה ואתה כן מעוניין חשוב שתדברו על כך, תנסה להבין מה עומד מאחורי התחושות שלה ובעיקר, היה סבלני, אל תלחץ. בכוח, זה לא יהיה מהנה לאף אחד וזה אף עלול לפגוע בה, בך ובקשר שלכם. עד להסכמה מלאה, מוזמנים להנות ממגע אחר שמוסכם על ידי שניכם. כל טוב.


בת 15 שואלת: #113538
האם יש לך פיתרון ? איפה את עשית בתור ילדה

תשובה:
הי לך, כפי שכתבתי לך, נסו לחשוב ביחד על מקומות שאתם יכולים להיות בפרטיות - זמן שאף אחד לא בבית שלך או שלו, אולי לבקש מחברה וולהסתייע בה. אין פתרונות קסם, ואני חושבת שכל נער ונערה מוצאים, בסופו של דבר, את הפתרונות המתאימים להם בהתאם לסביבה שלכם. בטוחה שתמצאו. אני רוצה להציע הצעה נוספת, האם לאחד מכם יש שיח פתוח עם ההורים שלו/שלך? מציעה לנסות לדבר ולבקש את הפרטיות, להגיד שאתם זקוקים לזמן ולמקום שלא יפריעו לכם, שתוכלו לקבל את השקט שלכם להיות אחד עם השניה במקום בטוח. הצורך בפרטיות הוא צורך מאוד נוכח בחיים של מתבגרים ואם אתם מרגישים שאתם לא מקבלים אותו יכול להיות שנכון לפתוח שיח עם הוריכם בהקשר הזה. מקווה שסייעתי לך. כל טוב.


בת 22 שואלת: #113477
עשינו מין אנאלי, והאיבר שלו יצא לא נקי מצואה. אני בטראומת חיי. זה מגעיל בטירוף. אחר כך ירדתי לו, לא שמנו לב שהוא מלוכלך כי היינו באטרף על האקט. נכון שיש חסרונות באנאלי ואחד מהם הוא שזה לא מקום הגייני. אחר כך עשינו עוד כמה סיבובים (חלק עם קונדום וחלק בלי) וזה פשוט מחלחל אותי. פעם ראשונה שזה קרה... הבנתי שזה ממש מסוכן ומלא חיידקים ומחלות. איך להמנע? חוץ מלעשות את האקט אחרי קקי ולא לפני (שזה ברור ותמיד) וכמובן לנקות ולשטוף טוב לפני.

תשובה:
שלום לך, מין אנאלי הוא אקט מיני שיש א/נשים שחשים איתו בנוח ויש שלא. בתוך היחסים האינטימיים שלך חשוב שתדעי מה מתאים לך ומה לא. אם יש משהו שמגעיל אותך כנראה שלא תוכלי להפיק ממנו הנאה ואת לא חייבת לעשות אותו. חשוב שתשוחחי על כך עם בן הזוג שלך. תוכלו לתרגל מגע אחר באזור כמו החדרת אצבע או ליקוק פי הטבעת, אבל שוב, אם את סולדת מכך - את אינך חייבת לעשות זאת! זה נורמלי ובסדר גמור. מאוד חשוב להשתמש בקונדום ביחסי מין אנאליים, על אף שלא ניתן להיכנס להריון. במין אנאלי ניתן להידבק במחלות מין ואף בזיהומים שונים הקשורים לשאריות של הצואה. כמו כן, אם עוברים ממין אנאלי למין ואגינלי, חובה להחליף את הקונדום כדי לא להעביר את שאריות הצואה לתוך הפות, מה שעלול להוביל לזיהומים. לא מומלץ לבצע מין אוראלי לאחר מין אנאלי, מאותה הסיבה. לקראת מין אנאלי כדאי להתכונן, גם הכנות הגייניות כגון התרוקנות מצואה, שטיפה וניקוי של האזור ועוד. ויש גם הכנות רגשיות ותחושתיות שמומלץ לעשות כדי שהאזור יהיה כמה שפחות מכווץ ואז האזור יכאב פחות. את יכולה לקרוא עוד על מין אנאלי פה: http://www.opendoor.org.il/FAQ.aspx?id=392. כל טוב.


בן 14 שואל: #113458
אני בן 14 ו6 חודשים ואורך הפין שלי במצב רפוי הוא 5.5 ס"מ ושהוא עומד 8.8 ס"מ האם זה תקין לגילי ? האם אפשרי שלנער בגילי יהיה 18 ס"מ ? האם כבר מגיל זה אני יכול לקיים יחסי מין ?

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שפנית אלינו בשאלה הזו, זה חשוב מאוד שלא תשאר עם חששות. הרבה נערים ואפילו גברים בוגרים מודאגים בנוגע לגודל איבר המין שלהם, החששות יכולות להופיע לאחר השוואה עם גברים אחרים (זה יכול להיות אבא או אח בילדות, וקבוצת חברים בגיל שלך) או אחרי צפייה בתמונות פורנוגרפיות, שם איבר המין של הגבר הוא גדול במיוחד, וגם בפורנו משתמשים בזוויות צילום שגורמות לאיבר להראות גדול יותר. לשאלתך- אתה עדיין בגיל ההתבגרות ולכן איבר המין שלך עוד יכול לגדול, אך אתה כבר נמצא בטווח הממוצע ולכן אתה במצב תקין. כמו כן, יש גם נערים בגילך שהם בעלי איבר גדול יותר, אבל לא בהכרח ששלהם ימשיך לגדול. הצורה והגודל של הפין משתנה בין אנשים שונים וגם קצב ההתפתחות שלו. יש המון מחקרים בנושא שמציעים שיטות שונות למדידה ולכן יש באינטרנט מידע רב ושגוי לגבי זה. הממוצע שאספנו מכל המחקרים האלה מתייחס לטווח של בין 7-16 ס"מ, אחרי גיל ההתבגרות! ממליצה לך להיות סבלני ולא לדאוג יותר מידי. אין לך פגם גופני, ואיבר המין שלך יכול לתפקד בצורה מלאה בין אם באוננות ובין אם ביחסי מין. הכי חשוב שתרגיש שלם עם עצמך ותבין שהדאגות לגבי גודל הפין מגיעות מאמצעי המדיה וממסרים מאוד לא נכונים וציפיות מגברים שיהיו בעלי איבר מין גדול. לגבי השאלה השניה שלך, אין גיל לתחילת קיום יחסי מין, אבל יש מוכנות ליחסי מין. כדי לקיים יחסי מין אתה צריך לדאוג קודם כל לאמצעי מניעה ולכן אם למשל מביך אותך לקנות קונדומים כנראה שאתה עדיין לא מוכן. בנוסף לזה חשוב שתהיה תקשורת לגבי מה שאתם רוצים לעשות, לדבר על זה לפני המגע המיני, במהלכו ובסופו, ולוודא כל הזמן שהצד השני מרגיש נעים ובנוח, וכמובן שגם אתה תרגיש כך. מוזמן להתקשר לדלת פתוחה: 035101511 כדי להתייעץ עוד בנושא או להגיע לסניף הקרוב לביתך לקבל הסבר מלא על קיום יחסי מין ועל אמצעי מניעה. בהצלחה.


בת 18 שואלת: #113412
שלום רציתי לשאול שאלה אני בת 18 ויש לי חבר בן 21 והוא רוצה לקיים יחסי מין וגם אני לפעמים ממש מתחרמנת ורוצה לקיים איתו יחסי מין וניסינו כמה פעמים וזה ממש כואב והוא מכניס לי אבל עד החצי כי זה כואב בטירוף ואני לא יודעת גם עם הקרום שלי נקרע לפעמים הוא מכניס לי אצבעות ונהיה לו על האצבעות דם ואני לא יודעת מה לחשוב ומה לעשות

תשובה:
היי לך, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו, אני חושבת שהעניין הראשון שעליך לברר עם עצמך זה האם את מוכנה לקיים יחסי מין מלאים? גם אם את מרגישה שאת בעניין תוך כדי ומגורה מינית, זה לא אומר שבהכרח שאת מרגישה מוכנה. החלטה על קיום יחסי מין צריכה להגיע קודם כל מרצון שלך ומוכנות ריגשית לכך. קיום יחסי מין בפעמים הראשונות עלול להיות דבר כואב ומלווה בדם. הסיבות לכאב יכולות לנבוע מכמה סיבות, קריעה של קרום הבתולים הוא רק אחד מהם ולא בהכרח זאת הסיבה. בשביל לקיים יחסי מין יש צורך בגירוי מיני- רטיבות באיבר מין שלך על מנת שהחדירה תהיה קלה ולא תכאיב לך או תפצע (זה לא עושה נזק, החיכוך היבש יכול לגרום לדימום). בשביל שיחסי מין יהיו מהנים צריך להשקיע בכל הקודם לכך, "במשחק המקדים", כדאי להשקיע בכל הנגיעות, נשיקות, ליטופים וכו' שלפני בכלל שמנסים להכנס כדי שתהיי מגורה והחדירה תהיה קלה ונעימה. בהצלחה :)


בת 15 שואלת: #113340
דבר ראשון תודה על המענה בזריזות ועל כל העזרה יש לי עוד כמה דברים לשאול אין לנו הרבה פרטיות לעשות יחד אז יצא היום שהלכנו ליער ליד הבית ספר נכנסנו 5 דקות הליכה מהכניסה ושם עשינו אבל שם גם כל הזמן לחץ אולי מישהו יגיע וגם לא התפשטנו אלא הוא הוציא את האיבר מהמכנס ואני הורדתי קצת את המכנסיים אבל זה לא הנאה האם יש פיתרון ?

תשובה:
שלום לך, אנחנו תמיד שמחות לעזור ושמחות שאת פונה אלינו, תרגישי חופשי לשאול את כל השאלות שלך. על מנת לקיים יחסי מין אכן נדרשת פרטיות, היא חשובה, כפי שהרגשת, לתחושת הנינוחות של שניכם. הנינוחות והביטחון מאפשרות לך להיות רגועה ולא מכווצת וזה מאוד חשוב להנאה מהאקט המיני. אני מציעה לכם לחשוב ביחד על מקומות שבהם תוכלו למצוא פרטיות ללא חשש - אולי נעילת חדרים, זמן מסוים שההורים לא נמצאים בבית וכו'. חשוב מאוד שתדברו על זה, תמצאו פתרון שמתאים ונכון לשניכם. כל טוב.


בת 16 שואלת: #113089
היי, שאלה החבר שלי ואני לא עשינו סקס עדיין כי זה לא מרגיש לי כמו זמן הנכון אבל אנחנו זוג חרמנים ואנחנו מתמזמזים באופן מאוד אינטסיבי, כל פעם קורה שיש לי סימן איפה שהוא בגוף איפה שהוא מנשק ומוצץ ממש חזק. זה לא כואב, זה אף פעם לא, וזה אפילו ממש נעים ואני מפיקה המון עונג מזה אבל אמא שלי ראתה שיש לי היקי פעם אחת והיא ממש כעסה עלי ואמרה שזה לא לעניין שהוא משאיר עלי סימנים ושזה לא אמור להיות ככה ושאם אני לא אגרום לו להפסיק היא תגיד לו להפסיק והיא תמיד בודקת אותי כל פעם אחרי שבילינו בייחד. אני בדקתי עם זה נורמלי ובכול מקום אומרים שלעשות היקי זה ממש לא לעניין וזה ממש מביך ומשפיל אותי שאני נהנית מזה...

תשובה:
שלום יקירה, שמחה שיצרת קשר עם דלת פתוחה. ראשית כל, איזה יופי שאת נמצאת בקשר שמסב לך הנאה ושניכם מתנסים בהכרות מינית אחד עם השניה ובונים ביניכם את הקשר הפיזי.. כמו כן, אני שמחה לשמוע שאת מודעת לכך שכרגע את לא מרגישה שזה הזמן הנכון עבורך לקיים יחסי מין. עשי זאת כשאת מרגישה בשלה ומוכנה ומצאת את הפרטנר המתאים ושנוח לך אתו. נשמע שההיקי מבחינתך הוא חלק נכבד מההנאה הפיזית ביניכם ואין בזה שום דבר רע כשלעצמו. בנוסף, מעבר להתמזמזויות אתם יכולים ביחד ולחוד (כל אחד לבד עם עצמו) להתנסות בהדרגה בעוד פעולות מיניות כמו מין אוראלי, אוננות אחד לשניה ועוד סוגים שונים של מגע. יש מגוון רחב של פעולות שתוכלו לעשות בשביל להעמיק את הקשר הפיזי ביניכם ולהכיר מה עושה לכם טוב ונעים ומה אתם פחות אוהבים או מעדיפים. חשוב לומר, הנאה ביחסי מין היא גם ברמת הקרבה הגופנית, הליטוף ,הגיפוף ,הנשיקות ,המילה הטובה ,החברות ,הקשר, והאופן בו אתם מתנסים כיום יעזור לכם בהמשך הזוגיות ולקראת קיום יחסי המין, אם תבחרי בזה. היקי הוא סימן פיזי שנשאר מספר ימים עד שבועיים על הגוף משום שמדובר בשטף דם קטן שנוצר במקום. אמא שלך רוצה בטובתך ונשמע שהיא חוששת מהסימנים הפיזיים שחבר שלך משאיר עליך, אולי מפני שהיא מפחדת שהדבר אומר שאת פעילה מינית והיא לא כל כך יודעת כיצד לגשת לעניין ולדבר אתך בצורה ישירה. אין צורך להפסיק או להגביל את המגע ביניכם, כל עוד שניכם נהנים ועושים זאת בהתלהבות! אולם, אם אמא שלך חשה לא בנוח, אולי כדאי שתדברי אתה על זה ותנהלו שיחה כנה על ההתנהגות המינית שלך. שיחה פתוחה עם אמא שלך יכולה לעזור לך לעתיד כשתרצי לקיים יחסי מין, זה יבנה קרקע יציבה להמשך ויעמיק את הקשר ביניכן! אם תרצי, את השפעת סימן ההיקי ניתן לצמצם על ידי הצמדת קרח/כפית שהייתה במקפיא אל העור, מיד אחרי שהוא נוצר או סמוך לזמן שהוא מתחיל להופיע.


בת 22 שואלת: #112826
שלום, אני בת 22 ויש לי חבר במשך 3 שנים אנחנו מנסים לקיים יחסי מין אבל כל פעם זה נעצר שניה לפני או שנמנע בגלל הפחד שלי שיכאב. אני נורא נמשכת אליו אבל עדיין יש בי את החשש האם יש משהו לעשות כדי להתגבר על זה ?

תשובה:
שלום לך, אני מאוד שמחה שאת פונה אלינו. זה צעד ראשון בתהליך שינוי שאת רוצה לעבור. זה מאוד נורמלי לחשוש מיחסי מין בפעם הראשונה. האם היה בינכם מגע אינטימי נוסף/אחר? חשוב שתדעי שיחסי מין בחדירה יכולים להיות אקט מענג, מהנה ומחבר מאוד בין בני זוג. הוא לא אמור לכאוב בכלל. הכאב מגיע בדרך כלל אם אין רטיבות בנרתיק (שזה אחד הסימנים לכך שאת מוכנה לקיים יחסי מין) או אם את במתח או בלחץ והנרתיק מתכווץ. האם את רוצה לקיים יחסי מין בחדירה בגלל רצון שלך או שלו? את יכולה להמשך אליו מאוד ולהנות ממגע אינטימי ללא חדירה לדוגמא מגע עם היד שלך בפין שלו או מגע עם היד שלו בפות שלך, אפשר גם לנסות סקס יבש (חיכוך של אברי המין אחד בשני ללא חדירה). כדאי שהחדירה תבוא כאשר את מסכימה ורוצה בכך. ואז, תשמרו על תקשורת פתוחה, במקום שנוח ומתאים לשניכם, היו סבלנים ועדינים אחד עם השני ולאט לאט. אפשר בהתחלה רק להחדיר אצבע או שתיים, אחר כך לנסות כניסה עדינה ולא עמוקה, ממש בפתח הנרתיק (וכמובן - כשאת רטובה, רגועה ומסכימה לכך). ואם כואב בחדירה - עוצרים. והכאב חולף. לפעמים לוקח זמן להרגיש בנוח וללמוד להנות. ויש גם א/נשים שאינם נהנים מחדירה וגם זה בסדר גמור. את יכולה לקרוא עוד על זה כאן: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919. אנחנו פה אם תרצי להמשיך ולהתייעץ. כל טוב.


בת 16 שואלת: #112703
רציתי לדעת מה צריך לעשות בשביל לקיים יחסים מוגנים.

תשובה:
שלום, זו שאלה טובה ואחראית. ביחסי מין הכוללים חדירה יש לשים לב להגנה מסוגים שונים. המנעות מהדבקה של מחלות העוברות במגע מיני מתאפשרת על ידי שימוש בקונדום (גברי, נשי). על מנת להמנע מהריון, יש להשתמש באמצעי מניעה המיועדים לכך. המגוון הוא גדול מאוד! לכל אמצעי מניעה יש את הייתרונות והחסרונות שלו, ולכן כל אישה/ נערה היא סיפור אחר. ישנם אמצעים הורמונאליים, כמו גלולות שנוטלים על בסיס יומי ויש לטווח בינוני כמו מדבקה וטבעת, שמחליפים פעם בשלושה שבועות. יש גם לטווח ארוך יותר- 3 שנים, כשמדובר בהתקן תוך רחמי. אם את מעוניינת בקיום יחסי מין כדאי לך ללמוד את הנושא ולבחור את מה שהכי טוב ומתאים לך. את מוזמנת לשם כך, להגיע לפגישה באחד הסניפים של הדלת הפתוחה כדי לשמוע מיועצת מנוסה שתסייע לך להגיע להחלטה הטובה לך. כל טוב!


בת 15 שואלת: #112578
שאלתי שאלה והיא לא נענתה כנראה אולי לא נשלחה אז אני שולחת שוב אז כך פעם ראשונה שאני שולחת כאן שאלה מקווה שאני מסבירה את עצמי מספיק אז כך אני בת 15 יש לי חבר כבר כמעט שנה נהנים יחד בבילויים וגם בפן האינטימיות יותר נשיקות ירידות מציצות ואוננות הגענו לשלב שאנחנו מוכנים ורוצים למגע מלא הכולל חדירה ורוצה לשאול כמה שאלות לפני 1. עד כמה זה כואב בפעם הראשונה 2. האם יש דברים מיוחדים שצריך לדעת מלבד אמצעי מניעה שכבר קנינו (קונדומים) 3. איזה תנוחות מומלצות בהתחלה 4. איזה מקום מומלץ לעשות את זה 5. האם לספר להורים לפני או לספר אחרי או שלא חייבים לספר מיד אשמח למענה מהיר מחכה רק לכם לרגע המיוחל

תשובה:
היי, כנראה שהשאלה הקודמת שלך לא נשלחה. אני שמחה לשמוע שאת נמצאת בקשר שמסב לך הנאה. 1. מגע מיני לא אמור לכאוב או להיות לא נעים. לכן, אם את מרגישה באיזשהו שלב שלא נעים לך באחד מהשלבים את תמיד יכולה לעצור ולעשות רק מה שנעים לך. יכול להיות שהפעם הראשונה תהיה מאוד מרגשת ותגרום אולי ללחץ וכיווץ באיזור הנרתיק ולכן אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות. לעיתים לוקח מעט זמן ויש צורך בניסיון כדי להנות מקיום יחסי מין ובין היתר מחדירה. מומלץ לא למהר להגיע לחדירה אלא להשקיע במגע ותקשורת לפני בשביל ששניכם תגיעו מוכנים יותר מבחינה פיזית ורגשית לחדירה. אפשר להשתמש בחומר סיכה על מנת לגרום לאיזור להיות לח יותר ולהקל כך על החדירה. 2. קונדום הוא אמצעי מניעה חוצץ שמגן בכניסה להריון אך גם מהדבקות במחלות מין למיניהן. חשוב לוודא לפני השימוש בקונדום שאכן יודעים איך לשים אותו ולוודא שהוא בתוקף. בנוסף, אם בהמשך תחליטו לבצע יחסי מין ללא קונדום מומלץ לעשות בדיקות למחלות מין ובנוסף להשתמש באמצעי מניעה אחר כמו גלולות, מדבקות וכו'. נשמח שתגיעו לדלת על מנת לשמוע עוד מידע בנושא, נוכל לחשוף אתכם למידע נוסף בנושא. 3. בחירת תנוחה זה עניין מאוד אישי ותלוי מה תאהבו. הדבר החשוב ביותר הוא התקשורת ביניכם, תבחנו תוך כדי מה נעים לשניכם ועושה לכם טוב ולפי זה תדעו מה התנוחות המועדפות עליכם. 4. בפעמים הראשונות מומלץ לקיים יחסי מין במקום אינטימי שירגיש בטוח ונכון לשניכם כדי שתוכלו להיות קשובים זה לזה ולאחר מכן תוכלו לבחון מקומות נוספים. 5 אין תשובה נכונה במקרה הזה. מאוד תלוי ברמת הפתיחות שלך עם ההורים. אם רמת הפתיחות היא גבוהה ומרגיש לך נכון ונוח לשתף את אחד ההורים זה יכול להוסיף בטחון לחוויה, תוכלו ללכת יחד לרופא נשים ותוכלי להתייעץ על הנושא. אם לא מרגיש נכון ונוח זה גם בסדר ומובן כי יחסי מין זה דבר אישי ואינטימי. מומלץ שתקשיבי לעצמך ותספרי כשמרגיש לך נכון.


בן 16 שואל: #111924
היי. אני וחברה שלי הרבה זמן מנסים להשיג קונדום , מתביישים ללכת לקנות מהסופר פארם . ואחרי חודשיים של חיפושים , ניסינו בלי . אז היום החדרתי לה את האיבר מין ועשינו סקס 5 דקות , לא הרגשתי תחושה של לפני גמירה או משהו שאצטרך להתאפק. אחרי 5 דקות הוצאתי ולא רציתי עוד ,פחדתי כי אני יודע שגם מחדירה בלי גמירה יש סיכוי להיריון. בבקשה תעזרו לי❤

תשובה:
שלום לך, כפי שכתבת, בכל חדירה של פין לפות, ללא אמצעי מניעה, קיים חשש להריון. ממה שאתה מספר (בתוספת הפרט שרשמת בשאלה הנפרדת) אני מאמינה שהסיכויים להריון נמוכים. עם זאת, הסיכויים עדין קיימים. טיפות קטנות של זרע יכולות לצאת גם מבלי שתרגישו. אני מבינה שחברה שלך עוקבת אחר המחזור שלה אך זה לא יכול להיות משהו שניתן להסתמך עליו בוודאות. אם אתם לא רוצים לקחת את הסיכון שיהיה פה הריון ההמלצה היא ליטול גלולת היום שאחרי. אתם יכולים ליטול גלולת פוסטינור/נורלבו (עד 72 שעות מזמן קיום יחסי המין). או אלה (עד 120 שעות). את שתי הגלולות ניתן להשיג אך ורק בבתי מרקחת בכל רשתות הפארם. אתם לא צריכים להראות שום אמצעי מזהה, רק לבקש "גלולת היום שאחרי" אלה/נורלבו/פוסטינור (לפי מה שמתאים לזמן שעבר מקיום יחסי המין הלא מוגנים). תקראו היטב והיו מוכנים לתופעות הלוואי של הגלולה ומאוד חשוב שבועיים אחר כך לעשות בדיקת הריון (את הבדיקה אתם יכולים לעשות אצלינו ויכולים גם לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). אני מבינה את הביישנות והנבוכות שלכם, זה טבעי לגמרי. יחד עם זאת, קיבלתם החלטה בוגרת לקיים יחסי מין בחדירה. חלק מההחלטה היא לקיים יחסי מין באחריות שזה אומר שימוש באמצעי מניעה. תצטרכו להתגבר על המבוכה ולמצוא את הדרך לקנות את הקונדומים - אולי בעיר אחרת, אולי להעזר בחברים. אני חושבת שהמחיר של הריון לא רצוי או של מתח וחרדה בגלל החשש מהריון לא רצוי הוא גדול מאוד. כל טוב.


בת 18 שואלת: #111756
יש לי טעות בהקלדה אז כותבת שוב: לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר **ולא החדיר ... אבל אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
קבלת מענה כעת


בת 18 שואלת: #111755
היי לפני כשלוש ימים נפגשתי עם מישהו שהכרתי (לא פגישה ראשונה)והלכנו אליו הביתה משהו שאף פעם לא נהגתי לעשות.. הגענו לסיטואציה של סקס יבש אני נשארתי עם חוטיני דק והוא עם בוקסר.. אני הייתי מעליו וגם הוא היה מעלי והיה גם איזה שהוא שלב שהוא הוריד את הבוקר אבל אני לא זוכרת אם המשכנו גם כאשר הוא הוריד את הבוקסר..החוטיני שלי היה רטוב וגם הבוקסר שלו. שתינו לא גמרנו הפסקנו כי לא רציתי להמשיך.. זה פעם ראשונה שאני נמצאת בסיטואציה כזאת תמיד עצרתי ועכשיו זה קרה עם מישהו שלא הייתי רוצה שזה יקרה. אני חושבת על זה בלי הפסקה ויותר מי זה מודאגת אם אפשרי שנכנסתי להריון גם אם הוא לא גמר הוא החדיר ... אך אני הייתי מעליו עם תחתונים והוא בלי זה אפשרי גם אם הוא לא גמר ויש רטיבות?? זה ממש מדאיג . אני לא יודעת כבר מה לחשוב. וממש ממש מצטערת שהגעתי לסיטואציה כזאת עם הבן אדם הלא נכון

תשובה:
שלום לך יקרה, אני מבינה את החרטה שאת מתארת. לפעמים אנחנו מכניסים את עצמנו לכל מיני מצבים, שרק בדיעבד אנו מבינים עד כמה לא התאימו לנו. זה חלק מתהליך למידה על עצמנו וזה חשוב, למרות שזה כואב ומתסכל. את יכולה להיות מאוד מאוד גאה בעצמך. זה לא קל להיות בסיטואציה מינית, בשלבים מתקדמים של מגע גופני, לא בביתך, ועדיין להיות קשובה לאמת הפנימית שלך, כדי להגיד שאת לא מעוניינת להמשיך. זה כל כך חשוב שידעת לעצור את עצמך וגם את השותף שלך ליחסי המין. קצת קשה לי לתת לך תשובה חד משמעית לגבי הסיכון להכניס להריון. סקס יבש, כשמו כן הוא. מתבצע עם בגדים וללא רטיבות, או מגע של נוזלי הגוף. כאן את מתארת מצב מורכב קצת יותר- הרטיבות שאת מתארת עשוייה להיות מהנרתיק שלך, כתוצאה מתחושת גירוי מיני. מצד שני, גם אם לא גמר, ייתכן כי הרטיבות שחשת בה הייתה מ"טיפות האהבה"- נוזל שקוף ודביק אשר נפלט מהפין ללא שליטת הגבר בכמות קטנה, עוד טרם השפיכה עצמה והוא מכיל תאי זרע. אם את לא זוכרת מה קרה אחרי שהוריד את הבוקסר, יהיה קשה לדעת בבירור. חוטיני, או תחתונים דקים אחרים נוטים לזוז הצידה כתוצאה מהשפשוף של הפין באיזור הפות. אם הפין שלו היה רטוב מטיפות האהבה, ונוזל זה נגע בכניסה לנרתיק שלך, בפות ממש, אז יהיה קשה לשלול שאין סיכוי להריון. אם את חוששת ממצב כזה כמו שתיארתי, את יכולה ליטול גלולה לשעת חירום, כמו פוסטינור, נורלבו או "אלה" ומידה ותחליטי לעושת כן, עשי זאת ללא כל דיחוי. בכל התלבטוב נוספת, אל תהססי לפנות אלינו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #111731
שלום רציתי לשואל אם יש איזשהו סיכוי להיכנס להריון בקיום יחסי מין (חדירה) כשיש מחזור ואנחנו משתמשים בקונדום ( ללא גלולות כמובן )

תשובה:
שלום לך, ביחסי מין בחדירה, עם קונדום הסיכוי להריון אפסי. כל עוד הקונדום תקין, ואין בו חורים ושמתם אותו כמו שצריך על הפין. בקיום יחסי מין בחדירה כשאת בוסת הסיכויים להריון נמוכים מאוד. עם זאת, אני לא ממליצה לך לקחת את הסיכון ולקיים יחסי מין ללא קונדום מאחר וזרע יכול להחזיק מעמד בתוך הגוף גם 5 ימים וזה יכול להכנס כבר לתוך התקופה הפוריה שלך ולכן ההמלצה שלי היא תמיד להקפיד על קיום יחסי מין עם קונדום, גם כשאת בטוחה שאת לא בתקופה פוריה. כל טוב.


בת 13 שואלת: #111046
אני מרגישה ממש חרמנית ואני צופה בפורנו, אפילו החדרתי אצבעות והכנסתי דילדו לכוס, אני מרגישה שאני מוכנה לקיים יחסי מין בפעם הראשונה וכשאני מדברת עם חברות קרובות שלי על זה ואני שואלת אותן מתי נראה להן שהן יקיימו יחסיי מין בפעם הראשונה הן אומרות 17 או אפילו 16 ואני מרגישה שאני מוכנה כבר עכשיו אבל זה טיפה זנותי לדעתי אני שואלת אנשים אם אני מוכנה לזה והם לא יודעים מה לענות לי !! יש לכם עצה בשבילי ??

תשובה:
שלום לך עניין המוכנות לקיום יחסים משתנה בין הבנות- אין גיל נכון או לא נכון. אם את מרגישה מוכנה ובשלה ושמצאת את הפרטנר הנכון לעניין, את יכולה לנסות- כמובן בשימוש נכון באמצעי מניעה כדי למנוע היריון לא רצוי או מחלות מין. זנותי זה מונח שאין לו מקום. זה עניין של פתיחות מינית. בגדול, יתכן והחשיפה לפורנו מסקרנת אותך או יוצרת אצלך אשליה של מוכנות. חשוב לזכור שהרבה פעמים מה שאת רואה בפורנו זה משחק ולא מציאותי ושלא תצפי להיראות או לתפקד כמו הנשים שבפורנו או שהפרטנרים שלך יהיו כמו הגברים שמופיעים בפורנו. זו תעשייה לצורכי כסף והכל שם מבוים והרבה פעמים רחוק מהמציאות. אם את חווה מזה חוייה נעימה, המשיכי. אבל את תשליכי ממה שאת רואה לחיי המין שאת מצפה להם, זה בדרך כלל לא ממש דומה. בהצלחה


בת 18 שואלת: #110472
היי רציתי לשאול אני בתולה כאילו עשינו כמה דברים מעבר כמו החדרת אצבעות וניסינו לפני שבועיים לקיים יחסי מין מלאים מוגנים והוא ניסה להכניס אבל ממש כאב לי שלא יכולתי להמשיך לסבול הוא הכניס לי ממש עד קצת לאמצע ומשם כבר לא יכולתי להמשיך ניסינו מאז כמה פעמים וכל פעם אותו דבר זה כאב שאני לא יכולה לסבול וכל פעם שזה קורה הוא מתבאס וזה גורם לו להיות מבואס ולריב איתי לא כי הוא לוחץ עליי פשוט מבאס אותו שאנחנו כבר שם וזה לא קורה אז זה מתפרץ בצורה לא טובה . אני לא יודעת מה לעשות כל פעם שמנסה זה ממש יכאב לי ואני רגישה מאוד אני לא יכולה לסבול כאבים אשמח לעזרה 😊

תשובה:
שלום לך, קודם כל אני מאוד שמחה לשמוע שאת מקיימת יחסי מין מוגנים! זה מאוד אחראי ונכון לעשות כך. לגבי הבתולין שלך, חשוב כן להדגיש שזוהי מושג מאוד מטע. כלומר, זה לא שברגע שאת קיימת יחסים מלאים (חדירה של פין לפות), פתאום את לא בטולה יותר. את פעילה מינית דרך הדברים האחרים שאתם עושים (כמו להכניס אמצעות לאיבר המין שלך). מה שכן, את צריכה להתייחס לאיבר המין שלך כשריר. זאת אומרת שהשריר מתרפא ומתכווץ בהתאם למצב. את רוצה אותו נפוח ורטוב לקבל משהו זר כמו פין שאליו האיבר לא רגיל. למה בעצם עושים משחק מקדים? משחק מקדים הוא חלק נורא גדול ומרכזי ביחסי מין! זוהי דרך נפוצה מאוד לשחרר את כיווץ באיבר המין, ככה שמאפשר יותר בקלות כניסת הפין. תיהנו מזה. תמשיכו לטעום ולגלות את הגוף של האחד השני. לגבי החבר שלך, אני מאוד מבינה את הבאסות שלו. עם זאת, אין סיבה שיכעס. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן. שזה גם לגיטימי :) הרבה פעמים הגוף שלנו יודע דברים שאנחנו בעצמנו לא. יכול להיות שזוהי דרך שלו להגיד לך שהוא לא מוכן עדיין. במלא, אני באמת מבינה את התסכול.. רק התחלתם את שלב הבא בחיים שלכם יחד, ויש כל כך הרבה מה לגלות ולהינות ממנו. אל תעצרו בחדירה. יש תפריט אינסופית שלא טעמתם ממנו עדיין :) אני ממליצה בכל זאת בינתיים, לרדת קצת מהחדירה כי את מתכווצת מרוב חרדה כל פעם (חרדה שזה לא יילך, שבן זוגך יתבאס, שייכאב לך, וכו'). תנסו להתרכז בך קצת יותר והעונג שלך. שיירד לך עם הפה שלו למשל. או שיתמקד באיבר שלך יותר זמן עם האצבעות. אתם מוזמנים גם מאוד להשתמש בחומר סיכה (עדיף על בסיס מים). חומר סיכה מוסיף רטיבות ונעימות לאיברים שלך ושלו. שיהיה לכם המון בהצלחה! אנחנו פה לכל שאלה


בת 13 שואלת: #110058
אם אני עדיין לא בת 14 יתנו לי גלולות?

תשובה:
שלום לך אני מציעה שתגיע לסניף דלת פתוחה הקרובה לאזור מגורייך לייעוץ והדרכה למול יועצת עניתי לך בהרחבה בשאלתך הקודמת . כל טוב


בת 13 שואלת: #110057
בת 13 אם אני וחבר שלי נזדיין ולא נספר לאף אחד יכול לקרות משהו?

תשובה:
שלום לך ההחלטה על קיום יחסי מין נובעת מצורך שתלוי גם בבשלות הורמונלית ופיסית וגם בבשלות נפשית , אם החלטתם לקיים יחסי מין כדאי שתבחנו את היכולת שלכם להתמודד עם כך האם אתם מוכנים מספיק? האם אתם באמת רוצים? ממה נובע הצורך? האם לעצמי או לרצות? והאם תוכלי להתמודד עם תוצאות המעשה, כדאי לדעת שיחסי מין הם לא רק חדירה , ההנאה ביחסי מין היא גם ברמת הקרבה הגופנית, הליטוף ,הגיפוף ,הנשיקות ,המילה הטובה ,החברות ,הקשר , כאשר הקשר נבנה על בסיס כזה אז יחסי המין הם שיא החיבור וזה יכול לחכות , עלייך לדעת שמבחינת החוק יחסי מין מרצון הם מגיל 14 , אינני יודעת בן כמה חברך יחסי מין מתחת לגיל 14 בעיני החוק נחשבים כעברה על החוק, כל עוד יחסי המין מבוצעים בהסכמה ובין בני הזוג זה בסדר אבל אם משהו ישתבש תהיה בעיה, אז יקירה תהנו מהמגע מהביחד מבנית מערכת יחסים ורק אחר כך לכו להתאמת אמצעי מניעה כך גם תתנהגו באופן בוגר ואחראי. כל טוב כל טוב


בת 16 שואלת: #109164
שלום, אני וחבר שלי עושים הכל אחד לשני (הכנסת האצבעות וכו) אבל עדין לא קיימנו יחסי מין.. בזמן האחרון אני פחות חרמנית ופחות עושה את הדברים האלה איתו ולפעמים אני מבאסת אותו . לפני חצי שני שנה היינו עושים ונוגעים אחד משנייה כל יום ועכשיו זה כבר כמעט ולא קורה בגללי .. יש לי איזושהי בעיה?

תשובה:
שלום לך! ראשית, חשוב שתדעי שהכל בסדר ואין לך שום בעיה. הסכמה ורצון למגע אינטימי מאוד קשור למשיכה, למצבי רוח, לתחושת ביטחון, למתחים וגם לתקופות שונות בחודש. יכול להיות מאוד שאת נמצאת בתקופה שפחות מתאים לך - ייתכן וזה קשור אליך ולדברים שאת עוברת בחיים ויכול להיות שזה קשור לקשר שלכם או לחבר שלך באופן ספציפי. אני מבינה את ההרגשה הלא נעימה שלך, במיוחד כשאת אוהבת אותו ולא רוצה שיהיה מבואס. עם זאת, בכל הנוגע למגע, חשוב מאוד שתהיה לך הסכמה מלאה ורצון גדול להיות במגע הזה. אם זה לא יהיה כך - המגע לא יהיה נעים בכלל. מציעה לך לשאול את עצמך האם בטוח ונוח לך בקשר הזה? האם מתאים לך המגע? עד כמה הלחץ והרצון שלו משפיע עליך? האם את מסכימה לקיים איתו יחסי מין בחדירה? תזכרי שאת לא צריכה לעשות שום דבר שאת לא באמת רוצה לעשות אותו. יחסי מין בחדירה יהיו נעימים ונפלאים כשזה יבוא מתוך הסכמה גדולה של שניכם. תמשיכו להנות אחד מהשניה במגע שנעים ומתאים לך (ולו). מקווה שעזרתי לך. אנחנו פה תמיד, אם תרצי להמשיך ולהתלבט, להתייעץ. בהצלחה.


בת 15 שואלת: #109000
יש לי חבר שאני ממש ממש אוהבת אנחנו כמעט שנה ביחד ואנחנו מתכננים לשכב כשה אני אהיה בת 16 עכשיו חזרתי מחברה ודיברתי איתה על זה והיא אמרה לי שזה ממש לא בסדר לשכב בגיל הזה בגלל שאנחנו לא באמת מחוייבים אחד לשני ויש סיכוי שבעתיד נפרד ואז אני כבר לא אהיה בתולה וזה כאלו לא טוב כשה חושבים על זה ככה ואני לא יודעת אם זה בסדר או לא בגלל שמחלק אני שומעת ככה ומחלק אחרת אני ממש רוצה שנשכב כי אני ממש ממש אוהבת אותו ואני בטוחה שניהיה ביחד לנצח אבל החברה צודקת שהכל יכול לקרות אני באמת לא יודעת מה נכון ומה לא ואני חייבת שתעזרו לי כי אני ממש מבולבלת אני בת 15 והוא 16 וחצי

תשובה:
שלום לך! הבלבול שלך מובן ונורמלי לגמרי. יש המון דעות הקשורות לשאלה של "מתי לקיים יחסי מין בחדירה ועם מי". ולכל אחד ולכל אחת יש את התשובה הספציפית המתאימה לו/לה באופן אישי. ולכן, אין פה תשובה אחת של כן או לא. מערכת זוגית בגיל שלך יכולה להיות נפלאה ומיוחדת ולפעמים קשר זוגי נמשך לאורך זמן ולפעמים, בגלל תהפוכות החיים המשתנות מאוד בגיל שלך, היא נפסקת. השאלה היא אם זה מה שיכריע האם לקיים איתו יחסי מין או לא. אני חושבת שלפני הכל חשוב שתשאלי את עצמך מה מתאים לך, מה את רוצה לעשות. לעולם אין לדעת מה צופן העתיד. האם את זקוקה לתחושת ביטחון חזקה יותר בקשר ביניכם על מנת להיות איתו במגע אינטימי מסויים? אני חושבת שכל עוד את ממשיכה לברר עם עצמך מה נכון לך, מוטב שתחכי. לכן, בעיקר כדי לא להפעיל עליך לחץ, אני מציעה לך לשחרר את תאריך היעד שקבעתם ולשנות אותו למועד לא ידוע שבו שניכם תרגישו שזה נכון ומתאים ועם רצון והסכמה מלאה. יכול להיות שזה יגיע כשתחגגי 16, ויכול להיות שלא. לכי עם הלב שלך. כל הכבוד לך על השאלות והמחשבות והרצון לברר עם עצמך לעומק. את תמיד מוזמנת להמשיך ולהתלבט איתנו, גם בטלפון - 03-510-1511. בהצלחה!


בן 16 שואל: #108688
שלום רב. יש לי שאלה קצת לא נעמה אבל חשוב לי לקבל תשובה. אני לא בחור יפה במיוחד ולא מתחשק הרבה לבנות. בגלל זה אף פעם לא חשבתי שיהיהו לי יחסי מין ליפניי צבא. אבל ליפניי 4 חודשים הכרתי את הבחורה שהיום היא חברה שלי. ואתמול בערב היא אמרה שהיא רוצה לקיים איתי יחס מים. עניתי לה שאני צריך לחשוב על זה ואז פניתי לפה כי אני לא רוצה לשתף בזה הורים או חברים. אז בעצם אני צריך להסכים? אם כן אז איך להתחיל? אם לא אז איך להסביר לה? מאוד אשמח לקבל ייעוץ בנושא. תודה רבה!

תשובה:
היי! ראשית אני רוצה לומר לך כל הכבוד על הפתיחות והשיתוף. המראה החיצוני הוא לא הדבר העיקרי באדם ואני מאמינה שיש בך תכונות אופי ואישיות שקסמה לחברה שלך ולכן אתם כבר יחד 4 חודשים. לשאלתך, העובדה שהיא מעוניינת בקיום יחסי מין ואתה עדיין לא בטוח שאתה רוצה בזה , זה בסדר גמור וגם מוכיח רבות על אישיותך החיובית. אני ממליצה שתקרא על ההחלטה לקיום יחסי מין ועל הפעם הראשונה בקישור הזה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 אני בטוחה שהדברים יעשו לך סדר בראש ויעזרו לך להחליט האם אתה מעוניין או לא מעוניין בקיום יחסי מין עכשיו. בכל מקרה, חשוב שתהיה שלם עם עצמך לגמרי אם אתה מעוניין בכך. כל טוב!


בן 16 שואל: #108650
היי רציתי לשאול סתם שאלה נגיד אם אני בתול ואני שוכב עם מישהי שגם היא בתולה ואני גומר בפנים היא יכולה להיכנס להריון?

תשובה:
היי! אתה שואל שאלה חשובה במידה ואתה מתכנן לקיים יחסי מין בפעם הראשונה. חשוב שתדע שבכל כניסה של פין לנרתיק יכול להיווצר הריון אם לא משתמשים באמצעי מניעה. זה לא קשור לבתולין. אני מציעה שתקרא בקישור הזה http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 את כל הפרטים שקשורים לקיום יחסי מין בפעם הראשונה. אנחנו נשמח אם תגיע (או תגיעו) אלינו לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ולקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה הקיימים כדי שאם תחליטו לקיים יחסי מין שהם יהיו בטוחים ותהיו בראש שקט. כל השירותים בדלת הפתוחה ניתנים חינם ותחת סודיות. כל טוב! http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=115


בן 13 שואל: #108612
שבת שלום, רציתי לשאול, ילדה אחת מהכיתה שלי רצתה שנשכב ונקיים יחסים אוראליים. מצד אחד, זה כמובן מושך. אבל מצד שני, אני לא חושב שאני בוגר מספיק. או באמת מוכן פיזית ונפשית לכל הקטע הזה. עכשיו, לקיים יחסי מין בלי סוג של קונדום או סוג מניעה מסויים נגד הריון, וכמובן מחלות. כמו שאני יודע, ישנן מחלות מין דיי מסוכנות, ודברים כאלה מאוד מפחידים.. האם זה מומלץ לקיים כל מיני סוגים של יחסי מין או עינוג בגיל 13?

תשובה:
היי! כל הכבוד לך שאתה שוקל את ההצעה. מערכת יחסים לא מבוססת רק על קיום יחסי מין. היא מתבססת על קשר טוב, על תקשורת טובה. אתה צריך לשאול את עצמך, ובמיוחד בגילך הצעיר, האם אתה סומך עליה? האם יש לכם קשר שמבוסס על אמון? האם אתם מכבדים אחד את השנייה? והכי חשוב, האם אתה מרגיש, כפי שגם אמרת שאתה מוכן לזה פיזית ונפשית. אם אינך בטוח בתשובות לגבי השאלות הללו, עדיף שתדחה את ההצעה שלה. נסה לדבר איתה ולהסביר לה את תחושותיך. אתה גם צודק לגבי כך שקיום יחסי מין ללא אמצעי הגנה זה דבר שיכול להוביל לתוצאות לא רצויות כלל (הריון , מחלות). אם תחשוב היטב על הדברים , לדעתי תגיע למסקנה שיתכן ואתה עדיין צעיר מדי למין וכדאי להשקיע את האנרגיות בפיתוח קשר זוגי אוהב ומכבד לפני ששוקלים קיום יחסי מין. כל טוב!


בן 15 שואל: #108530
שלום, אני בן 15 ושמונה חודשים והאיבר מין שלי קטן מאוד, כשהוא עומד הוא בערך 13 ס"מ וכשהוא רפוי הוא 10.5, עוד בעיה, היא שאני מעולם לא הצלחתי לגמור בזמן אוננות, ואני מאוד מתבייש לעשות סקס עם חברה שלי, זה תקין? מה אוכל לעשות?

תשובה:
שלום לך! אתה אומנם קרוב לגיל 16 אבל נמצא עדין בתוך תהליך התפתחות שהוא טבעי ונורמלי. בתוך תהליך ההתפתחות לוקח זמן עד שיוצא נוזל זרע. איבר המין שלך בגודל ממוצע ונורמלי לחלוטין. אני מבינה שאתה ובת הזוג שלך מעוניינים לקיים יחסי מין, ומבינה מאוד את החששות שעולות בעקבות הרצון שלך. מציעה לך להקשיב ללב שלך, לקחת את הזמן, להנות ממגע אינטימי שבו אתה מרגיש בנוח ובטוח. אתה יכול לקרוא עוד על אוננות באתר שלנו: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=74 ובכל מקרה- אם אתה ממשיך להיות מודאג בנושא אני מציעה לך לפנות לרופא/ת המשפחה ולהתייעץ איתה בדיסקרטיות. אם אתה רוצה להתלבט עוד - אתה מוזמן להתקשר אלינו ל"דלת פתוחה". בהצלחה לך!


בת 22 שואלת: #107283
היי , יש לי בן זוג כמעט שנה וחצי ועדיין לא קיימנו יחסי מין עם חדירה. אני בתולה, והוא קיים סקס עם בחורה אחת בחיים. אנחנו יורדים אחד לשניה, עושים ביד אחד לשניה ושנינו מצליחים להגיע לאורגזמה ויש בנינו משיכה ענקית. בפעמים המעטות שבאמצע עינוג מיני עלה בנינו האופציה לנסות חדירה בן זוגי טוען שרק מלחשוב הזיקפה שלו יורדת ולא עומד לו יותר. הוא אומר שמאוד מלחיצה אותו המחשבה שיגמור מהר ( הוא גומר בד"כ ממש מהר) ומלחיץ אותו הסיטואציה. אנחנו לא יודעים מה לעשות.. אוהבים אחד תשני מאוד יש משיכה ענקית מצליחים להגיע לאורגזמות אך אף פעם לא ניסינו חדירה בגלל שיורדת לו הזיקפה. אשמח למענה .. תודה

תשובה:
הי, איזה כיף לקרוא על היחסים הטובים שלכם. זה מאוד טבעי לחשוש מקיום יחסי מין בפעם הראשונה - לפעמים לא עומד מלחץ, החדירה יכולה לקחת זמן, גומרים מהר או לא גומרים בכלל - כל אלו הם חלק בלתי נפרד מסקס. הכל בסדר והכל טוב! יש לכם בסיס מצויין - תגיעו עם רצון לעשות טוב אחד לשני ולאט לאט הדברים יסתדרו. כמובן - לא לשכוח אמצעי מניעה כדי לא להיכנס לסרטים על הריון :) כל טוב!


בן 15 שואל: #107121
אני צריך עזרה יש לי חברה ואנחנו הרבה זמן ביחד וממש ממש מאוהבים והיא בת 13 ומרוב שאנחנו מאוהבים אז עשינו יחסי מין וחדרתי לה עם קונדום והוא היה בסדר לא ניקרע וגם גמרתי בחוץ לא גמרתי עם הקונדום בפנים והבנו שזה טעות ושאנחנו לא בגיל לזה עדיין וזה טעות שלא תחזור על עצמה בשנים הקרובים קיצר היום זה התאריך של המחזור שלה וניראה לי שהוא יאחר ואני מפחד שהיא בהריון ויש לי חרדות ואני חושב שהחיים שלי פשוט נהרסו אני כבר חודש ככה וכאילו אם היא כן אז כמה קשה זה לעשות הפלה והאם יהיה לי משהו פלילי אם נעשה הפלה כי היא מתחת גיל 14 אני השמח שתיעצו לי דחוף תודה.

תשובה:
שלום לך! אני רואה לפי הדברים הקודמים שכתבת שאתה לחוץ מאוד ומבינה את הלחץ. קיימת יחסי מין עם נערה שהיא על פי החוק היא מתחת לגיל ההסכמה. גיל ההסכמה בישראל הוא 14 שנים והיא בת 13. חשוב שתדע שקיום יחסים בין בני נוער שהפרש הגילים ביניהם הוא עד 3 שנים וכאשר הבת היא בת יותר מ-14 לא נחשב כעברה על החוק. אני שמחה שאתה מבין את הטעות ומקווה שהפנמת זאת. על-פי התיאור שלך הסיכוי להריון הוא אפסי מכיוון שבצעת חדירה עם קונדום (ואני שמחה שעשיתם מין בטוח ושהקונדום לא נקרע). כפי שכבר הוסבר לך בגילה של הילדה שקיימת איתה יחסי מין, המחזור עדיין לא מסודר ולכן איחור בווסת לא מעיד על הריון. בכל מקרה, נשמח אם תגיעו שניכם אלינו לסניף בבאר שבע http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=486 . תוכלו לקבל אצלנו יעוץ והכוונה על-ידי אחת היועצות שלנו וזה גם יכול לסייע לכם להירגע. הייעוץ אצלנו הוא סודי וניתן חינם. כל טוב!


בת 15 שואלת: #106215
אני בת 15 ואני בתולה יש לי ידיד שממש רוצה לשכב איתי ויצא לנו פעם להתמזמז והחזקתי את עצמי למשכב איתו ואני רוצה לשכב איצו אבל מפחדת ולא יודעת איך זה בפעם הראשונה

תשובה:
שלום לך, הפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין עם בחור זה באמת מאוד מרגש וצריך להגיע ממקום שאת מאוד שלמה עם זה, לראות שאת רוצה את זה מתוכך ולא מלחץ כלשהו חיצוני שיכול להיות מופעל. גיל 15 זה גיל צעיר יחסית וזה בסדר גמור עוד להתלבט ולקחת את הזמן לחשוב ולהחליט מה נכון לך. אם את מחליטה כן לקיים יחסי מין, חשוב שתדעי שכל אחת חווה את הפעם הראושנה בצורה אחרת- זה יכול להיות לפעמים קצת כואב או לא נעים ותדעי שזה בסדר ונורמלי. עם הזמן ועם הניסיון את תלמדי מה נעים לך ומה פחות. בנוסף, אין פעם ראשונה אלא פעמים ראשונות שבהן אתם מתנסים ביחד כזוג ולומדים להכיר אחד את השניה. תזכרי שיחסי מין לא מורכבים רק מחדירה אלא ממגע אינטימי בין שני בני הזוג שיכול להיות נעים לא פחות. כמובן שמאוד מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בזמן קיום יחסי המין. חשוב להגיד שקונדום הוא האמצעי מניעה היחיד שמגן גם בפני הריון וגם בפני מחלות מין ומומלץ להשתמש בו עד ששניכם תעברו בדיקה למחלות מין. את מוזמנת להתקשר או להגיע לדלת הפתוחה שקרובה אליך בשביל להתייעץ, לשאול ולשמוע על אמצעי מניעה. בהצלחה!


בת 17 שואלת: #106212
היי, אני בת 17 עם חבר במשך כמעט שנה. אני והבן זוג שלי מאוד פתוחים וסומכים אחת על השני. החלטנו שהגיע הזמן לעשות צעד ולקיים יחסי מין מלאים. אנחנו מאוד אוהבים וגם מכירים זמן רב (שנתיים וחצי) רציתי לדעת האם אפשר להתאים ולקחת גלולות בלי שהוריי ידעו? משהו שמאוד מפריע לי זה לקיים יחסי מין ולהיות בפחד שההורים שלי יגלו את זה. אני שקרנית גרועה ואני שונאת לשקר ואמא שלי מאוד פתוחה איתי אבל אני חוששת לדבר איתה על זה כי אני חוששת מהתגובה שלה. האם אני צעירה מדי? האם אני עושה את זה מפזיזות? זה עלול לפגוע בי בעתיד? זאת אומרת אם ניפרד ויהיה לי חבר בגיל 20 והוא ידע ששכבתי בגיל 17 זה יוריד לו ממני? אשמח שתייעצו לי.

תשובה:
שלום לך משמח לשמוע שאת בקשר עם בן זוג שטוב לך איתו ויש בינכם פתיחות ואמון. לקיום יחסי מין יש השלכות על הקשר ועל העתיד. אני מצרפת לך קישור לעמוד שלנו באתר ששואל שאלות בנושא מוכנות לקיום יחסי מין. http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=68 חלק מהבשלות לקיים יחסי מין היא היכולת להיות מסוגלת לשוחח על כך עם בן הזוג ועם ההורים. את מתארת שאת נמצאת במערכת יחסים ארוכה וטובה ושיש לך קשר טוב עם אמא. אני מתארת שאמא שלך מכירה את בן הזוג שלך ומבינה כי אתם בקשר משמעותי. זה לא נשמע כמו צעד פזיז אלא כהמשך של קשר אוהב ובטוח. יכול להיות שלאמא שלך יהיו הסתייגויות אבל אולי זה גם חלק מדברים שתרצי לשקול לפני ולחשוב על זה איתה יחד. עדיין מוכנות לקיים יחסי מין לא נמדדת רק ביכולת לדבר על כך עם ההורים ולכן אם תרצי להחליט לקיים יחסי מין מבלי שהורייך יודעים על כך את מוזמנת להגיע אלינו והמידע לא עובר. בהצלחה


בת 16 שואלת: #106161
היי חג שבועות שמח אני בת 16 אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד ואנחנו עוד לא שכבנו ושנינו בתולים ואני ממש רוצה לעבור לשלב הבא ואני לא יודעת איך להגיד לו את זה או איך לרמוז לו האם יש לכם דרך לתת לי אשמח לתשובה

תשובה:
היי לך, חג שמח! אני שמחה לשמוע שאת במערכת יחסים יציבה וזה טבעי שאת מעוניינת להתקדם. לפני כן חשוב לי לדעת, האם אתם פעילים מינית? נוגעים/מאוננים אחד לשניה וכדומה? יחסי מין כוללים הרבה דברים ופעילויות פרט לחדירה, ואני ממליצה להתנסות קודם בהם וכך להכיר את הגוף אחד של השניה ולדעת מה עושה לכם נעים. במידה ואתם כבר מנוסים בכל זה ובכל זאת את מעוניינת להתקדם- אני ממליצה לך פשוט לשוחח עם חבר שלך באופן ישיר. חשוב שיהיה שיח פתוח ומקבל בתוך מערכת יחסים ולכן את יכולה וצריכה להרגיש בנוח לשתף אותו שאת חושבת על להתקדם, כך תוכלי לשמוע את דעתו ולדעת מה הוא מרגיש- אולי גם הוא מרגיש בדיוק כמוך? חשוב שתתקדמו בהדרגתיות תוך התחשבות ברצונות אחד של השניה. אין ממה להתבייש, זה בן זוגך וזו תהיה הפעם הראשונה גם בשבילו- כל ששניכם באותו המצב. במידה ותחליטו שאתם אכן מתקדמים, אני מזכירה לך שחשוב להשתמש באמצעי מניעה (לפעם הראשונה אני ממליצה קונדום) ובהמשך תוכלי להתאים לעצמך אמצעי מניעה קבוע אם תרצי (גלולות/טבעת וגינלית/התקן/מדבקה וכו'.. מוזמנת להגיע אלינו/להתקשר כדי לשמוע על כל האופציות הקיימות). שיהיה בהצלחה ואת תמיד מוזמנת לפנות אלינו שוב ואפילו להגיע לסניף הקרוב לביתך ביחד חברך כדי לערוך שיחה עם אחת מהיועצות שלנו :)


בן 18 שואל: #105072
היי אני וחברה שלי מקיימים יחסי מין כמעט כל יום עם קונדום האם זה עלול לגרום לנזק כלשהו?

תשובה:
שלום לך, כל עוד אתם מקיימים יחסי מין מוגנים (משתמשים באמצעי מניעה - קונדום) ונהנים מהם אין שום סיבה שייגרם לכם נזק כלשהו. המשיכו להנות ולשמור על עצמכם!


בת 17 שואלת: #104670
היי, לפני שנה בערך הכרתי מישהו והיה בנינו מן קטע קטן כזה רק של להתנשק וזהו. מאז אנחנו מדברים מלא מלא מלא ולאחרונה החלטנו לקדם טיפה את היחסים ליחסים הרבה יותר רציניים. זה שהחלטתי לקדם איתו את היחסים גדול ממני בשנתיים והוא כבר עבר הכל מבחינה מינית לעומתי שעברתי דברים בודדים. אני באמת נקשרתי לבן אדם הזה ואני מתחילה לפתח ממש רגשות, הפחד שלי זה שהוא לא ירצה לחכות לי והוא לא יהיה סובלני למרות שבאת עשיתי דברים בעבר שבאמת מענגים אותי ואת בן זוגי... אבל מה אם זה לא יספיק לו...?

תשובה:
היי, קודם כל אני שמחה שפנית אלינו. מהדברים שאת כותבת אני מבינה כי את נרתעת מהפערים הקיימים בניכם בכל הקשור לניסיון המיני שצברתם. יחסי מין זה משהו שלומדים, מתנסים בו ובעיקר מאוד אינדיבידואלי. יכול להיות שעם כל הניסיון ששותפך צבר, הדברים בהם הוא התנסה, לא בהכרח יתאימו לך, ולהפך. בכל מקרה, חשוב שתדעי שההתקדמות במערכת היחסים אינה תלויה בניסיונך האישי. את צריכה להתקדם בקצב שנוח לך ושלא יופעל עליך שום לחץ לעשות משהו שאיתו את לא מרגישה בנוח או לא בטוחה שאת בשלה אליו. חשוב מאוד במהלך היחסים לשמור על תקשורת פתוחה ורציפה בכל הנוגע לרצונות שלכם, הדברים שמענגים ומספקים אתכם ואף לגבולות שלכם. בשביל ששניכם תוכלו ליהנות מיחסי המין והמגע, כל אחד מכם צריך לשתף את השני בדברים שנעימים לו. אבל, חשוב שהמעשים יהיו בהסכמת וברצונם של שני הצדדים. נהדר לשמוע שהחלטתם לקדם את היחסים לשלב רציני יותר ושימי לב שזה אכן מתקדם למקומות נוחים עבורך. בהצלחה


בן 15 שואל: #104668
שלום מאיזה גיל אפשר למכור קונדומים ולהתחיל יחסי מין

תשובה:
שלום, מבחינה חוקית מותר לקיים יחסי מין מגיל 14, כל עוד השותפ/ה ליחסי המין לא גדול/ה ממך ביותר מ-3 שנים. לדוגמא בגיל שלך אין מניעה חוקית מקיום יחסי מין, אבל אסור לך לקיים יחסי מין עם מישהו/י בן/ת יותר מ-18. לגבי קונדומים אין חוק שמגדיר מאיזה גיל מותר לרכוש קונדומים, וכמובן שאין מניעה שאתה תקנה קונדומים. חשוב להדגיש שאין גיל מסויים שבו בהכרח כדאי או לא כדאי להתחיל לקיים יחסי מין. לפני קיום יחסי מין מומלץ לשאול את עצמנו מה מניע אותנו לקיים יחסי מין? האם זה הרצון שלנו או סיבות אחרות? האם אנחנו מרגישים בנוח עם השותף/ה שלנו ליחסי המין והאם אנחנו סומכים עליו/ה? מה הגבולות שלנו? האם אנחנו יודעים מה יכולות להיות ההשלכות של יחסי המין? והאם אנחנו יודעים איך להשתמש באמצעי מניעה על-מנת לשמור על עצמנו? אתה מוזמן לקרוא עוד על הנושא הזה באתר שלנו.


בן 15 שואל: #103670
שלום אני אני בקשר אם חברה שלי 3 חודשים+ יש ביינינו חיבוקים ונשיקות ואני לא בטוח אם היא רוצה אבל יש לי חשק בקיום יחסי מין אבל אני מפחד לשאול אותה את זה אני מפחד מהפחד שהיא תגיב בצורה נוקשה מידי ואפילו נפרד בגלל הצעד שעשיתי ואני לא רוצה שזה יקרה למה היא מושלמת היא ילדה מדהימה שאני באמת אוהב יש דרך אחרת לרמוז או לגרום לה להציע לי את העניין בקיום יחסי מין

תשובה:
שלום לך משמח מאוד שיש לך חברה שאתה אוהב מאוד וכיף לך להיות איתה. אני חושבת שאתה עדיין צעיר ואתם גם ממש בתחילת הקשר בשביל להתחיל לקיים יחסי מין. זאת באמת קפיצה מאוד גדולה מחיבוקים ונשיקות ליחסי מין ואני חושבת שמאוד הגיוני שהיא תהיה מופתעת ואולי אפילו תרתע מההזמנה שלך. אני מציעה לך לקחת את הזמן. להנות ממה שיש עכשיו להתרגש מהגילויים ולהתקדם בהדרגה. יש המון דברים שאתם יכולים לעשות ולהנות מהם מאוד לפני יחסי מין. עכשיו אתם מתחבקים ומתנשקים. אתה יכול להמשיך עם זה ולהתחיל ללטף אותה תוך כדי חיבוק ונשיקה בכל מיני מקומות בגוף, לעשות לה מסאז', לנשק אותה בעוד מקומות חוץ מבשפתיים - בפנים, באוזניים, בצוואר, בבטן - אם היא רוצה ומסכימה לך לגעת בה שם. אתה תגלה שבכל מקום חדש בגוף שאתם מגלים זאת התרגשות גדולה ומחדשת. תתחילו מעל הבגדים ולאט לאט אתם יכולים גם מתחת לבגדים. עם הזמן תיבנה בינכם תקשורת על מה נעים ומה לא נעים, האם רוצים להתקדם ולאן, יבנה אמון וביטחון בקשר ובהמשך אם זה יתאים תוכלו לדבר על יחסי מין. מקווה שזה עוזר, אשמח להמשיך לענות לך על עוד שאלות. כל טוב.


בת 16 שואלת: #102570
אז ככה, אני וחבר שלי כבר חמישה חודשים יחד, אני ממש אוהבת אותך והוא לגמרי מושך אותי אני מאוד רוצה לקיים איתו יחסי מין אבל לגמרי נלחצת מאיך יגיב שיראה שאיבר המין שלי לא יפה כמו של כולן..

תשובה:
שלום לך אני שמחה לשמוע שיש לך חבר שאת אוהבת ונמשכת אליו. באמת לפני שחושבים לקיים יחסי מין יש כמה דברים שחשוב לבדוק בקשר כדי שהפעם הראשונה תהיה מהנה עבור שניכם. חשוב שתבדקי האם את מרגישה בנוח לידו? האם את פתוחה לדבר איתו על דברים מביכים או דברים שלא נוח לך? לפני קיום יחסי מין עם חדירה יש עוד מגוון רחב של מגע מיני שאתם יכולים לנסות ולהנות ממנו וכשזה קורה בהדרגה ובקצב מותאם את תוכלי להרגיש עם הזמן יותר נוח להנות ולדבר איתו על מה נעים לך ומתי את רוצה שיעצור ואיך את אוהבת שהוא נוגע בך. זה יכול להתחיל עם בגדים ולעבור למתחת לבגדים ומאוחר יותר בעירום. נשמע מדברייך שהוא עדיין לא ראה את איבר המין שלך וזה באמת קפיצה גדולה מידי עבורכם. בנוסף מדוע את חושבת שאיבר המין שלך לא יפה כמו של אחרות? האם ראית אברי מין? למי את משווה? לחברות או סרטים? לכל אחת איבר מין שונה וייחודי והוא יפה כמו שהוא. לחלק שפתיים חיצוניות גדולות ולחלק קטנות חלק מהנערות השפתיים הפנימיות יוצאות החוצה ולחלק לא. שיער הוא גם חלק טיבעי ויפה מההתבגרות ומהמראה הטיבעי של נערה מתבגרת. את מוזמנת לכתוב לנו ולהסביר בדיוק מה כוונתך ונוכל להתייחס לדברייך יותר במדויק. כדי שתוכלי להיות רגועה ולהנות מיחסי מין חשוב שאת תרגישי בנוח עם הגוף שלך ותכירי אותו - כך תוכלי לדעת מה מהנה ומענג אותך ולהדריך את בן הזוג. לסיכום - לפני שאת מחליטה לקיים עם חבר שלך יחסי מין אני ממליצה לך לברר עם עצמך מה יכול להוריד ממך לחץ מהפעם הראשונה, לבדוק שאתם מקיימים מגע מיני בהדרגה ומנסים כל מיני דברים לפני , שהתקשורת בינך ובין חבר שלך פתוחה ואתם יכולים לשתף ולדבר אחד עם השני על הפחדים והחששות שלכם ולהרגיש יותר בנוח עם הגוף שלך ועם הפות שלך. נשמח לענות לך על עוד שאלות, כל טוב


בת 15 שואלת: #102438
אני וחבר שלי ביחד כבר מלא זמן ואני ממש רוצה לקיים יחסי מין איתו למרות שאני יודעת שאני קטנה והוא גם ממש מקסים הוא לא לוחץ עלי ובכלל לא מדבר על זה....בקיצור אני בתולה ומפחדת שזה יכאב ואני לא בטוחה מה לעשות כי הוא גר (יעני לא עשה ברית) וזה דבר שמפריע לי כי ההורים שלי דתיים ובאתי מבית דתי ואני מכבדת אותם ואת עצמי ואם אני אקיים איתו יחסי מין זה יותר האמונה שלי וזה כאילו בגדתי באמונה הזאת...אני גם מתביישת להגיד לו שאני רוצה כי אז אני בעצם יגיד לו שיעשה ברית והוא בכלל אתאיסט אבל מכבד את זה שבאתי מבית דתי אז....מה לעשות...? פליז תייעצו לי...

תשובה:
היי, את צריכה לשאול את עצמך מהם השיקולים שלך שגורמים לך לרצות לקיים יחסים בגיל או לרצות לקיים יחסים איתו. השיקולים הלא נכונים יכולים להוביל אותך לקיום יחסי מין מבלי להנות במקרה הטוב, או לקיים יחסים ולסבול (גופנית ונפשית) במקרה הגרוע יותר. את מעלה את נושא הגיל וכותבת שאת יודעת שאת קטנה. אז למעשה, מה בוער? הרי הוא לא לוחץ ולא מדבר על זה. אולי זה הרצון להוכיח שאת גדולה? אם זו הסיבה, זו סיבה ממש לא נכונה לקיום יחסים. את כותבת שאת פוחדת מכאב. אין סיבה שזה יכאב אם אין חחשות ופחדים ויש מוכנות ושיח פתוח בין בני הזוג, ואז, גם אם כואב, הוא יכול להפסיק ולא להכאיב. זה דורש פתיחות מירבית וקשב אחד לשני. כמו כן, כאשר לחוצים וחוששים, התגובה הגופנית היא כיווץ. הנרתיק של הנשים בנוי משרירים. כשהגוף מגיב ללחץ וחשש, השרירים מתכווצים ואז זה כואב מאד. כלומר: חלק מיחסי המין זה היכולת להרגיש נינוחה ולא מכווצת וזה לא קיים כשאנחנו בלחץ. את גם כותבת על החינוך שקיבלת ומערכת הציפיות של ההורים ממך. את אפילו משתמשת במילה בגידה שזו מילה בעלת משמעות חזקה מאד. כשאת מרגישה כך, אין סיכוי בעולם שהגוף שלך יהנה ושלא תחווי כאב. יש כאן התנגשות בין החינוך ומערכת הציפיות, כולל הציפיות שלך מעצמך, לבין המעשה. התנגשות כזו לא יכולה להוביל להנאה אלא רק לכאב וסבל וייסורי חרטה. ולבסוף, את כותבת שאת מתביישת לומר לו שאת רוצה. זה מראה שעדיין לא הגיע הזמן עבורך לקיים יחסים כי מי שמקיים יחסים צריך קודם כל מערכת יחסים עם תקשורת ופתיחות ויכולת לדבר על הכל וכאשר חשים בושה, זה אחד הסימנים גם לכך שמערכת היחסים ביניכם עדיין לא בשלב הנדרש וגם את בעצמך עדיין לא הגעת לזמן שזה מתאים לך. מכל מה שכתבת, עולה שרצוי עבורך לא לקיים יחסי מין בשלב הזה. את יכולה להסתפק בסקס יבש, חיבוקים ונשיקות וליטופים ולא מעבר לזה בשלב הזה של חייך ובמערכת היחסים הזו שכרגע מתנגשת בערכים ובחינוך שקיבלת. כל טוב.


בת 18 שואלת: #100992
יש לי חבר כבר שלושה חודשים,אנחנו עושים כמעט הכל חוץ מלקיים יחסי מין מלאים.(ועוד כמה דברים שלא נראים לי בסדר ונכון לעשות) אני חייבת להגיד שלפניו היה לי חבר שהיה לי ממש חשוב לא לשכב איתו כי הבטחתי לעצמי שלא אעשה כלום עם אף אחד עד גיל 18 . גם בשבילי,וגם בגלל העובדה שאני באה מבית דתי.כרגע אני נמצאת במערכת יחסים מדהימה,הוא אוהב ,מכבד,דואג ומה לא .אני נורא נורא אוהבת אותו אבל יש בעיה אחת . אחרי כל פעם שאני עושה איתו משהו אני מרגישה זולה,מרגישה שרמוטה.אני לא ישנה בלילה רק מההרגשה שאני פשוט זולה. הוא כל הזמן דואג לשאול אם הכל בסדר בהתנהגות שלו ואם הוא צריך לשנות משהו,הקטע הוא שהוא פשוט מושלם .זה משהו מפגר בהרגשה שלי,אני גם לא אוהבת את העובדה שאני גורמת לו להרגיש כאילו שהוא עושה משהו לא בסדר . זה מרגיש לי מגעיל שאני עושה משהו עם מישהו אחרי שלושה חודשים בלבד.זה פשוט כיף לי בגלל שזה איתו אבל קשה לי לקבל את העובדה שנתתי לעצמי לתת לזה לקרות כל כך מהר. אבל אני שוב אציין שאני נהנת . השאלה שלי היא אם אני כל כך רוצה באותו הרגע שיקרה מעבר אבל יודעת שאחרי שהכל אני ארגיש מגעיל האם לתת לזה לקרות?

תשובה:
שלום, נשמע שיש לך יחסים טובים מאוד עם בן זוגך, זה כבר נהדר לשמוע חשוב שתגיעי לקיים יחסי מין מלאים רק אם את מרגישה שלמה עם זה ולעשות זאת מרצון. עצם העובדה שבאת מבית מסורתי אכן יכולה להשפיע על הרגשתך, ולכן עלייך לשקול מה נכון לך לעשות בהתאם לאמונה שלך. אין דבר נכון או לא נכון, זה צריך לבוא מהרגשה אישית שלך. אם הוא באמת אוהב אותך ואת חשובה לו, הוא יבין אם תרצי לחכות. חשוב שתשתפי אותו ותסבירי לו ממה זה נובע ומה את מרגישה כדי שלא יחשוב שזה בגללו כמו שאמרת. הבסיס של יחסים טובים זה תקשורת ונשמע שיש לכם את זה אז תנצלי את זה ותדברי איתו. שיהיה בהצלחה!


בת 19 שואלת: #100423
היי אני חושבת שהתאהבתי במישהו שגשול ממני שכבר מנוסה יחסית בכל עניין היחסי מין ודיברתי איתו על זה שאני לחוצה לקיים יחסי מין והוא דיי הרגיע אותי ובכל זאת ניסה לשכנע אותי שזה לא כל כך נורא כמו שאני חושבת ומפה לשם דיבורים עם חברות וזה החלטתי שאני מנסה להחדיר לעצמי אצבע לנרתיק וזה ממש כאב בכניסה ואז הגעתי לשלב שזה נכנס למן חור כזהכניראה לנרתיק עצמו ולא הרגשתי שום דבר נעים חוץ מקצת כאב שעוד נשאר מההכנסה. ניסיתי לעשות את זה עם 2 אצבעות אחר כך וזה לא הצליח להיכנס לנרתיק כניראה שהחור קטן מידי. 1. אני קצת בלחץ שלא הרגשתי שום דבר כי חברות שלי אומרות לי שזה אמור להיות כיף ולא מוזר לי זה פשוט היה כואב ומוזר. 2. עשיתי את זה במשך 3 פעמים בלילה ובדרך כלל אני לא עושה את זה בכלל אני מפחדת שגרמתי לעצמי לנזק. 3.הנוזלים התחילו לצאת ממני רק במהלך היום בבוקר ולא בזמן שזה קרה יכול להיות שאני גומרת בדי ליי? אבל זה לא יתכן כי לא הרגשתי שום דבר נעים שאני עלולה לגמור בגללו. 4. כל היום כאבה לי הבטן ואני מפחדת כי פין הוא פי 3 מהאצבע שלי ויש לי סף כאב נמוך אני מפחדת להתעלף בזמן היחסים. מה אני עושה ?

תשובה:
שלום יקרה. אני שמחה שפנית אלינו. אני רואה מהדברים שלך שאת קצת מבולבלת ולא בטוחה לגבי כל נושא קיום יחסי המין ואני אשמח לענות לך על כל שאלה ששאלת בנפרד כדי לא לפספס שום דבר. 1. אני מזדהה מאוד עם התחושה שכתבת שזה היה מוזר. זה באמת משהו חדש שצריך להתרגל אליו וקחי לך את כל הזמן שבעולם להתרגל. בנוגע לכואב- זה לא חייב לכאוב לך. יכול להיות שהכאב נגרם בגלל שהיית קצת לחוצה, נרגשת ואולי היו חסרים נוזלי סיכה בנרתיק כדי להקל על החדירה. להבא, אני ממליצה לך להיות קשובה לגוף שלך ואם זה כואב אז לא להמשיך, אלא לנסות לעשות זאת שוב בהדרגתיות ( אפילו אם זה אומר להכניס קצת כל יום ולא הכל בבת אחת), להשתמש בנוזלי סיכה להקלה על החדירה ולא לעשות דברים מתוך לחץ ואם את ממש חוששת. בנוגע לחשש שלך על זה שלא הרגשת שום דבר- תדעי שרוב הנשים לא גומרות מחדירה של פין או אצבע לתוך הפות, אלא מגירוי של הדגדגן. הגירוי יכול להיות באמצעות היד, הפה, התחככויות ובכל דרך שמישהי מוצאת שנעימה וכייפית עבורה. בנוגע אלייך, אני לא יודעת האם את נוהגת לאונן או לא, אבל במידה ולא אני ממליצה לך לנסות ולאונן עם גירוי של הדגדגן ולראות האם זה יותר נעים לך מהכנסת אצבע. כמו כן קחי בחשבון שיש כל מיני דרכים להכנסת האצבע, זוויות, מהירויות ואולי בהמשך לאחר שהכנסת אצבע אחת לא תכאב לך אז תוכלי גם לבחון את זה ולראות איך ומה כן מרגיש נעים בהכנסת אצבע. 2. כל עוד שאת לא חשה בכאבים עכשיו אז אין סיבה שגרמת לעצמך נזק. 3. נוזלי הנרתיק שייצאו לך לא מסמלים על גמירה. נוזלי נרתיק זה משהו טבעי לחלוטין. אלו נוזלים שמטרתם לשמור לך על ההגיינה של איבר המין. כמו כן כאשר את מגורה מינית, לרוב יש ריבוי נוזלים. כשתגיעי לאורגמה ולגמירה את תרגישי ותדעי שנהנת. 4. כאבי הבטן שחשת הם לא בהכרח כתוצאה מהכנסת האצבע. ייתכן ואלו כאבים בגלל לחץ וחששות וייתכן שאלו כאבים שלא קשורים לזה בכלל. בכל מקרה תדעי שקיום יחסי מין עם כניסה של הפין לפות לא מתבצע ביום אחד בלי שום הכנה מוקדמת. ראשית, את ובן הזוג שלך צריכים לבסס ביניכם קרבה ואינטימיות בלי קשר למגעים מיניים. את צריכה להרגיש שכיף לך איתו, שנוח לך איתו, שיש ביניכם כנות, אמון וביטחון. שאת יכולה לדבר איתו על כל מה שאת רוצה בפתיחות, בלי בושה. אלו עקרונות שחשוב מאוד שתוודאי שקיימים בקשר ביניכם לפני שתתחילו לקיים איזשהו מגע מיני. לאחר שיסודות אלו קיימים לכם בזוגיות את יכולה לבדוק ולראות מה את מעוניינת לעשות איתו מבחינה מינית. גם פה, את לא חייבת לקיים איתו יחסי מין עם חדירה על ההתחלה. ישנם המון מגעים מיניים שניתן לעשות לפני שמקיימים חדירה שיעזרו לך ולו להרגיש יותר פתוחים, נינוחים וחופשיים זה לצד זו וכך גם להפחית את הלחץ, החשש והפחד שיכולים להופיע סביב קיום יחסי המין עם החדירה. לאחר מכן ואפילו תוך כדי, את יכולה להתנסות איתו בחדירה של אצבעות לתוך הנרתיק לפי הקצב שלך ולפי איך שאת מרגישה לנכון. לרוב אנחנו נמליץ על הכנסת אצבע אחת בצורה איטית והדרגתית בלי שכואב לך. כשהכלל הוא שאם כואב לך מפסיקים ישר. יש להקפיד פה על תקשורת ( שתגידי לו מתי כואב לך או מתי להמשיך או באיזה קצב) ועל סבלנות. כמו כן מומלץ להשתמש בנוזלי סיכה. לאחר שהכנסת אצבע אחת, במספר פעמים נפרדות, לא כואבת, ניתן להתנסות בהכנסת שתי אצבעות, גם לפי אותם עקרונות. רק לאחר שהכנסת שתי אצבעות לא כואבת, ניתן לנסות ולבצע כניסה של הפין לפות בצורה הדרגתית ( לא בבת אחת), לאט ובעדינות, תוך כדי הקפדה על תקשורת ונוזלי סיכה. כפי שאת רואה מדובר בתהליך הדרגתי ולא משהו שקורה בן רגע. אני בטוחה שככל שתתנסי יותר, את תרגישי יותר בטוחה בעצמך ואת גם לא תפחדי. אבל, אם את רואה שהפחד לא עובר, שהחששות עדיין שם, שאת לא בטוחה במשהו אז את ממש לא חייבת ולא צריכה לעשות משהו. את צריכה לקחת את כל הזמן שבעולם כדי להרגיש מוכנה ובשלה לזה. ולמרות שכתבת שהוא לא לוחץ עלייך, אני יודעת שבגלל שהוא גדול ובגלל שלו יש כבר ניסיון יש תחושה שאת צריכה להתאים את עצמך אליו. שאת צריכה להאיץ בעצמך כדי לספק את הציפיות שלו ואני רוצה שתדעי שזה ממש לא נכון. אם הוא רוצה להיות איתך, אם הוא אוהב אותך, הוא יתאים את הציפיות שלו אלייך. הוא לא אמור לנסות לשכנע אותך שזה לא כואב והוא לא אמור להגיד לך שזה לא נורא. הוא אמור לתת לך תחושת ביטחון, להגיד לך שהוא ממש לא הולך לשום מקום והוא לא בלחץ שתעשי משהו שאת לא רוצה. דווקא בגלל שהוא גדול, הוא אמור להגיד לך שהוא רוצה שזה יבוא ממך ושאת תכתיבי את הקצב של העניינים ולא הוא לך. אם זה לא מה שהוא אומר אז אולי כדאי שתחכי עוד קצת ותבדקי את טיב ואיכות הקשר שלכם לפני שתקיימו איזשהו מגע מיני. כל טוב.


בת 14 שואלת: #99320
אז אני בזמן האחרון אוהבת לאונן המוןן והחלטתי שאני באמת רוצה לנסות לעשות משהו עם מישהו אני רוצה את ההרגשה הטובה הזאת אני רוצה שהוא יגע בי , אני רוצה את זה . ואני לא יודעת למה אבל מחבר שלי. אני מתביישת בעיניין הזה ואם זה יהיה עם ילד אחר שפעם דיברתי איתו אני ממש ארצה וממש לא אתבייש ! מה אתם הייתם מציעים לי לעשות ??

תשובה:
שלום לך. אני שמחה שכתבת לנו. אני רואה שאת מאוד סקרנית ובעלת יצרים ותשוקות וזה דבר מאוד טבעי ונורמלי ואני שמחה שאת נותנת לזה מקום ומימוש בחיים שלך. אני חושבת שכדי שמגעים מיניים יהיו כייפים ונעימים כדאי לעשות אותם עם מישהו שאנחנו מרגישות איתו בנוח, שאנחנו מרגישות שאפשר לדבר איתו בצורה פתוחה וכנה, שמשרה עלינו ביטחון, שאנחנו יודעות שאנחנו יכולות לסמוך עליו ושהוא יכבד ויהיה קשוב לנו. אם את לא חושבת שחבר שלך ואת נמצאים במקום ביחסים שבו כל התנאים האלו מתקיימים אז את בוודאי לא צריכה לקיים איתו מגעים מיניים עדיין. אם את מרגישה שכל התנאים האלו מתקיימים עם מישהו אחר אז את בוודאי יכולה לעשות מה שאת חושבת שהכי טוב עבורך. אבל אם אין אף אחד שלגמרי עונה על כל המאפיינים האלו אז אני מציעה לך להמתין עד שהוא כן יהיה ותאמיני לי שההמתנה תשתלם. כל טוב.


בת 20 שואלת: #97936
אני בת 20 דתיה .. שעוד לא היה לי חבר מעולם ולא היה קשר רציני עם משהו. בזמן האחרון אני מרגישה שאני משתפרת.. נרשמתי לאתרי הכרויות ואני מפתחת שיחה ומפלרטת עם גברים..זה העלה לי מאוד את הבטחון העצמי,ואני סוף סוף יכולה גם לספר שמשהו התחיל איתי ושיש לי קטע עם משהו. כדתיה קשה לי לשים בצד ולא לחשוב על עניין הזרע לבטלה שאני יכולה לגרום . . שזה ממש חמור ביהדות..אני מרגישה שאני מאוד מינית והנושא הזה מעסיק אותי .. הבעיה שבחברה הדתית לא נותנים לזה לגיטימציה.. אני וחברות די פתוחות ומדברות הרבה בנושא.. אך לא ברמת פתיחות שמשהי תגיד שהיא חרמנית ומאוננת לעצמה..מרגיש לי שכולן עושות את זה אך לאף אחת אין אומץ להודות..... אני מאוד מסוקרנת בנושא ופעם דברים שנראו לי אסורים ממש ורחוקים ממני היום נראה לי יותר בסדר ופחות נוראיים .. מצד שני אני מפחדת "להתקלקל" כבר לא להיות הבחורה הטוובה שמחזיקים ממני... אני מקווה שתבינו שבחברה הדתית זה ממש לא מקובל.. אני ממש לא דוסית ויש לי חברות ששכבו או לפחות חשבו לעשות את זה.. אבל עדין יש לי יסורי מצפון על ענין הזרע לבטלה.. מה לעשות? רוצה לשמור על עצמי אך יש לי יסורי מצפון

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אתחיל מזה שנשמע שאת מאוד מחוברת לעצמך, חכמה ובוגרת וזה ממש כיף לקרוא. את אומרת מצד אחד שיש בך חשקים מיניים, מחשבות מיניות ורצונות להיות בקשר זוגי שיהיה בו גם מגע מיני. מצד שני, את רוצה לשמור על הערכים והמסורת שגדלת עליהם של קיום יחסי ימין לאחר נישואין ו/או לא ליצור מצב של שפיכת זרע אצל בן הזוג שלך. מדובר אכן בפער משמעותי בין שני הרצונות שלך. אני רק אגיד שזה שאת סקרנית בנוגע למיניות, יש לך חשק מיני ואת רוצה לצאת לדייטים, לא עושה אותך מקולקלת או לא אישה טובה. ההתנהגות שלך והרצונות שלך נורמאליים לחלוטין לגילך הצעיר. אולי דרך ליישב את זה היא לנסות לחפש בן זוג שאיתו תרצי להתחתן ו/או להתארס ואז יהיה לך פחות רגשות אשמה בנוגע למגע. מה שחשוב הוא שתמצאי דרך להיות שלמה עם עצמך. תמצאי מקום שנכון לך להתפשר עליו וככה תהיי יותר שלמה עם מעשייך. כל טוב


בת 14 שואלת: #97801
היי אני וחבר שליי כבר 4 וחצי חודשים ביחד ואנחנו מתמזמזים, מתנשקים, ועוד. ולפני שבוע בערך דיברנו והחלתנו שאנחנו רוצים לקיים יחסי מין. הבעיה שאנחנו לא רוצים לגלות לאף אחד ושההורים לא ידעו,איפה לעשות?

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שאני שמחה לשמוע שיש לך זוגיות טובה ושיש ביניכם תקשורת פתוחה. זה מאוד חשוב בכל זוגיות ובמיוחד כשמתלבטים לגבי המשך המגע המיני ביניכם. אם אתם רוצים לקיים יחסי מין, הורייך לא צריכים לדעת מזה. מה שכן, חשוב שתדעו שאתם בני 14, כלומר צעירים מאוד ואם אחד מכם/ן מתחת לגיל 14, אז קיום יחסי מין מלאים אינו חוקי. בנוסף, אם שניכם מעל 14 אבל יש ביניכם פער של מעל שלוש שנים, אז גם אז זה אינו חוקי לקיים יחסי מין. את כותבת כאן שאתם מתמזמזים ומתנשקים. האם עשיתם מגעים מיניים נוספים? יש עוד כל כך הרבה מגע מיני שאתם יכולים לעשות שאינם יחסי מין מלאים שאין צורך למהר ישר לזה. האם התנסיתם במגעים כאלה? יש לך את כל החיים עוד לקיים יחסי מין מלאים ואין לאן לרוץ. עם זאת, במידה ותחליטו שאתם רוצים לקיים יחסי מין מלאים, נשמח מאוד שתבואו אלינו לשיחת ייעוץ והסבר על אמצעי מניעה ומין בטוח. כמו כן, חשוב מאוד שתקפידו על שימוש נכון באמצעי מניעה והכנה גופנית לקראת החדירה, וגם על זה נשמח לייעץ. כל טוב


בן 16 שואל: #97729
שאלתי אותך על הפעם הראשונה בה מקיימים יחסי מין, ועל אותו ילד שאני רוצה שהוא יהיה הראשון. אנחנן בקשר לא קשר, זאת אומרת אנחנו נפגשים לפחות פעמיים בשבוע באוטו שלו או אצלי בבית, ואנחנו מתנשקים, והוא ממש מחרמן אותי (סליחה על המילה) הוא יודע בדיוק איפה לגעת ואיפה לנשק גם אם אנחנו עם בגדים.. את חושבת שהפעם הראשונה יכולה להיות איתו? זה יעשה לי טוב? היינו הרבה פעמים כלכך קרובים לזה ולא נתתי לו כי אני רק לא רוצה להתקע באמצע ולא לדעת איך להמשיך למרות שאני באמת ללא קשר לחדירה עושה לו טוב, הוא מענג אותי וככה הוא מקבל בחזרה.. ועוד משהו קטן, זה נורא לאונן? כאילו אני מגיעה הביתה ואני פשוט לא מפסיקה זה כיף לי ולפעמים אני מנסה להפסיק ואני אומרת לעצמי לא היום (כאילו אני עושה משהו רע) אבל אני לא באמת מצליחה להפסיק..

תשובה:
שלום לך שוב וסליחה על העיכוב במענה, תאחיל מזה שנאי שמחה שהבחור הזה עושה לך הרגשה נעימה ומחרמן אותך (אין שום בעיה עם המילה הזאת). ככה זה אמור להרגיש שהמגע ביניכם הוא טוב. בנוסף, מעולה שאת הולכת הביתה ומאוננת. אוננות היא פעולה טבעית ונורמלית לגמרי, במיוחד בגיל ההתבגרות ובמיוחד אחרי מגע מיני כל כך מגרה. המשיכי להנות ולהכיר את גופך. ועכשיו לשאלות שלך, את זו שצריכה לבחור אם לקיים איתו יחסי מין או לא. ההחלטה היא שלך בלבד. את צריכה לשאול את עצמך האם את מרגישה מספיק פתוחה לדבר איתו כשלא נעים לך המגע? האם תרגישי שתאכזבי אותו ואז תתבאסו? האם תרגישי חרטה יום אחרי? האם תרגישי גאה בעצמך ושמחה יום אחרי? האם תשתפי חברה? האם את רוצה להיפגש איתו לא רק באוטו שלך אלא בבית אחד של השני, בחדר שינה, עם חברים וחברות, ולהצהיר שאתם זוג? כשיהיו לך תשובות על השאלות הללו, תוכלי להבין קצת יותר טוב מה נכון עבורך. בנוסף, אם עוד לא עשיתם מגעים אחרים פרט לנישוקים, ליטופים וחיבוקים, אולי תנסו לענג אחד את השניה בדרכים אחרות, שהן לא חדירה, כדי שתהנו ותחוו עונג, וזה לא יהיה חדירה. כל טוב


בת 23 שואלת: #97597
שלום רציתי להתייעץ בנוגע למיקרה שקרה לי לפני חודש חודשיים התחלתי לצאת עם מישהו ולאחר תקופה קצרה שכבנו וכאב לי אז הפסקנו והתחלתי לבכות מאז לאחר חודשיים בערך התחלתי לצאת עם מישהו חדש ולאחר זמן קצר היה בנינו קטע מיני אבל לא שכבנו ושוב התחלתי לבכות אני לא יודעת ממה זה נובע אני בטוחה שאחרי מה שקרה זה כבר לא יתאים לו שנמשיך לדבר אני אשמח לקבל ייעוץ המשך יום טוב.

תשובה:
היי יקרה... אני שמחה שפנית אלינו... בדרך כלל בכי נובע כתוצאה מפורקן/לחץ/חוסר נוחות/תחושת מצוקה ועוד לא מעט דברים... קיום יחסי מין הוא אקט מאוד רגשי... הוא מערב המון רגשות ובעיקר פחדים וחששות.. לכן אני אגיד כמה דברים: 1. אני מציעה לך לבחון עם עצמך ואולי עם גורם מקצועי מה גורם לך לבכות כאשר את מתקרבת לאקט מיני עם גבר... זה חשוב שאת תכירי את עצמך לפני שאת נכנסת למערכת יחסים עם מישהו אחר. 2. אני מאמינה שגבר שמכבד, מעריך ואוהב אותך כמו שאת יגלה המון סבלנות ויעבור איתך את הקושי הזה ולא יברח ממך ומזה שקשה לך לקיים יחסי מין... לבסוף חשוב שתדעי שאת לא הבחורה היחידה שיש לה קושי עם קיום יחסי מין... אבל חשוב מאוד לדבר על זה כדי להבין מה מקור הקושי ואיך אפשר לפתור את זה 3. יחסי מין הם אקט מהנה... את צריכה להנות מזה ואת צריכה להרגיש בטוחה ומוכנה לגמרי כשאת רוצה לעשות את זה.. אל תיהי בלחץ דברים יקרו בקצב שלך ממליצה לך בחום להגיע לסניף של הדלת הפתוחה הקרובה לביתך ולפגוש יועצות שיוכלו לעזור לך באופן אישי... בהצלחה!!


בן 16 שואל: #97558
אני כבר מאוד מרגישה מוכנה לקיום יחסי מין בפעם הראשונה, אני בת 16 וזה מאוד מסקרן ומעניין אוצי. יש ילד שאני מאוד רוצה אותו ויש לי תחושה שאם זה תלוי בי אנחנו נתקדם לשם, אבל יש דבר אחד אני לא יודעת מה לעשות ואיך אני מבינה איך כל העניין הזה מתקיים אבל ברגע האמת אני בטוח לא ידע מה ואיך לעשות.. ואת האמת שאני רוצה להגיע מוכנה ושיעבור לי בכיף ובטוב .. ולא מבחינת רושם אלא בשבילי אני רוצה חוייה טובה ומהנה שאני ידע מה לעשות. אבל מה לעשות ואיך?

תשובה:
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, אני שמחה לשמוע שאת בתקשורת פנימית ם עצמך ומרגישה מוכנות לקיום יחסי מין. זה הגיוני מאוד שזה יסקרן ויעניין אותך. אני גם שמחה לשמוע שיש נער שמוצא חן בעיניך ושאולי תרצי לקיים איתו יחסי מין. העניין עם מה שנקרא "הפעם הראשונה" הוא שתקשורת, תחושת נוחות וכנות, הם דברים מאוד חשובים בפעמים הראשונות לקיום יחסי מין, ואני לא בטוחה שזה מה שיהיה לך אם מישהו שאת לא נמצאת איתו בקשר ולא היית איתו במגעים מיניים אחרים שהתקדמו בקצב הדרגתי. את מבינה מה אני מנסה להגיד לך? חדירה היא לא משהו שמצליח על הפעם הראשונה וזה צריך להיות עם מישהו שאת מכירה טוב ובוטחת בו, ויכולה להגיד לו תעצור או רגע. בשביל שזו תהיה חוויה מהנה וחיובית, צריכה להיות ביניכם היכרות ומגעים מיניים אחרים. אני מציעה שתחכי קצת. אולי תיכנסי עם הנער הזה לקשר ותראי אם הוא בכלל מה שאת מחפשת. תתקדמו לאט. תגעו אחד בשניה ותגיעו ליחסי מין בהמשך. מה את אומרת? בכל מקרה, אני מצרפת לך קישור לאתר שלנו שמתארת את כל מה שקשור לפעמים הראשונות. תוכלי לקבל שם את כל המידע שתצטרכי: http://www.opendoor.org.il/Reference.aspx?id=919 כל טוב


בן 14 שואל: #97294
אז ככה, לפני שבועיים הלכתי לראות משחק כדורסל לנוער עם אח שלי. הוא חזר הביתה מוקדם. אז אני נשארתי שם וראיתי 2 בנות חמודות כאלה בנות 15. התחלנו לדבר בווצאפ ונהיינו חברים טובים כאלה. בערך אחרי כמה ימים הצעתי שניפגש בבית שלי. ההורים שלי היו בעבודה ואח שלי בבית ספר אז לא היה אף אחד בבית. ראינו סרט והכל היה סבבה. אז אחת מהן קלטה שהסתכלתי לה על השדיים. פתאום שתיהן התחילו לקפוף עליי ואני זרמתי. זה נגמר בזה שלקחתי קונדום מהמגירה של ההורים שלי ועשינו שלישייה. זה חוקי? ודרך אגב אני בן 16 עוד חודשיים הגיל לא נכון.

תשובה:
שלום לך, אתחיל מזה שטוב שאתה כותב לנו וסליחה שלקח לנו זמן לענות לך. אם הייתה הסכמה חופשית מכל המעורבים, וגם אתה וגם הן רצו את זה והביעו שהן רוצות לקיים מגע מיני בין שלושתכם, והן מעל גיל 14 ותה לא גדול מהן ביותר משלוש שנים, אז חוקי לגמרי. אם אחת מהן לא רצה, או שאתה לא רצית, והיה ניסיון לגרום למישהו מכם לקיים מגע מיני ללא הסכמתכם החופשית, אז זה לא חוקי. האם אתה בטוח שזה התאים לך? האם רצית במגע הזה? האם הן רצו בזה והביעו את רצונן? אם כן, הכל בסדר. אתה מוזמן ליצור איתנו קשר להמשך התייעצות. נשמע שאתה טיפה מבולבל ונשמח לעזור לך. כל טוב


בן 21 שואל: #96799
שלום רב, אני וחברה שלי עוד מעט 5 חודשים ביחד . בהתחלה היינו שוכבים וזה הכל טוב . אבל שמתי לב שכואב לה ממש. ואז כל פעם שהיינו חוזרים מיציאה היא הייתה אומרת לי אני עייפה והולכים לישון. עכשיו זה באסה כי בא לך סקס אתה גבר . אמרתי בסדר. אבל היינו בצימר הסופ"ש. ועשינו את זה רק פעם אחת . מצד אחד לא בא לי ללחוץ על זה. כי,היא חושבת שאני חושב רק על זה היא אומרת לי אי אפשר להינות בלי סקס? אני אומר לה אבל זה חלק מהקשר. תפסיקי. מה עושים איך לגרום שזה יבוא ממנה ? ניסינו חומרי סיכה, גל אינטימי , תרגילים . זה לאט לאט מסתדר. אבל היא כיאילו מעדיפה לישון במקום סקס. היא אחת שאוהבת לישון הרבה ואנחנו בצבא אז אין זה כל כך.

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו עם השאלה הזאת, ואני מבינה מהתיאור שלך מספר דברים. מצד אחד אתה מתאר ששמת לב שכואב לה ביחסי מין ושאתה מבין ורוצה שהיא תהנה מיחסי מין ושהדבר יבוא ממנה. מצד שני אני מבינה שאולי מהצד שלה היא רוצה פחות ומרגישה שאתה לוחץ עליה. יכול להיות שהחברה שלך באמת אוהבת לישון ופחות אוהבת סקס, ואם כך הדבר אתה צריך לחשוב אם זה מתאים לך המינונים שהיא מסוגלת אליהם מבלי לנסות ללחוץ או לשנות את המצב. אבל ביחד עם זאת אתה מתאר שכואב לה ביחסי מין, האם כואב לה רק בזמן חדירה? או מכל מגע אחר? לא כל קיום מגע מיני חייב להיות עם חדירה ואפשר ליהנות אחד מהשנייה בדרכים רבות. אולי אם תנסו לשחרר קצת את האופן של היחסי מין שלכם תמצאו משהו שמתאים יותר לשניכם. בנוסף אני קוראת בתיאור שלך גם שחומרי הסיכה ותרגילים עוזרים לכם - וכמו שכתבת " לאט לאט זה מסתדר" אם כך נשמע שצריך הרבה סבלנות. אם אתה רוצה שהרצון ליחסי מין של החברה שלך יבוא ממנה היא צריכה להינות. שאלת אותה פעם על הכאבים שלה? שאלתה אותה מה נעים לה? שיח פתוח על יחסי מין חשוב מאוד בקשר זוגי. אם חיברה שלך חושבת שאתה חושב רק על סקס ולא כך הדבר בעינך, אז אולי כדאי שתביע בפניה מה עוד חשוב לך ובמקביל תהייה קשוב גם לצרכים המיניים שלה. אתה מוזמן לפנות אלינו למרכזי הייעוץ של דלת פתוחה בכל שאלה נוספת . כל טוב.


בת 18 שואלת: #96340
היי, שכבתי בפעם הראשונה עם מי שהיה חבר שלי, וזו הייתה הפעם הראשונה בשביל שנינו, הייתי על גלולות ולכן שכבנו ללא קונדום. כעת יש לי חבר אחר שגם הוא היה בתול עד לפני ששכבנו, אני שוב על גלולות, אך בינתיים אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום מחשש שלי למחלות. השאלה שלי אם יש בכלל סיכוי לחלות במחלות מין כאשר שני הגברים ששכבתי איתם היו בתולים לפני כן (ידוע לי על שניהם שלא ביצעו מין אוראלי עם אחרים). תודה!

תשובה:
שלום לך. אני מאוד שמחה לשמוע שאת מגנה על עצמך מפני הריון ומפני מחלות. חשוב שתזכרי כי אמנם מחלות מין אכן מועברות רק במגע מיני, אך יש אפשרות להעביר מחלות מין לא רק כשיש מגע של נוזלי גוף בקיום יחסים הכוללים כניסה של הפין אל הפות או במין אוראלי. ניתן להידבק ולהדביק במחלות מין גם כתוצאה מחיכוך של עור בעור (כמו בסקס "יבש", למשל). אז, מצד אחד את צודקת בכך שהסיכוי שמי מהם נושא מחלה המועברת במגע מיני הוא נמוך, אך בכדי להיות בטוחים במאת האחוזים, הדרך היחידה היא לבצע בדיקה לגילוי. בדיקות כאלה מבצעים במרפאת לוינסקי בת"א (03-5373738) או במרפאת הפרסים בחיפה (04-861971) ואת יכולה להתקשר אליהם ולהתייעץ. רק בריאות וכל טוב.


בת 18 שואלת: #95276
היי יש לי שאלה .. אישה שהיא במחזור ושוכבת עם גבר בזמן המחזור זה מסוכן ? זה יכול לפגוע במחזור ? או יכול להעריך את ימיי המחזור ? תוכלי להסביר לי בבקשה .. תודה

תשובה:
שלום לך. כל עוד שני בני הזוג מעוניינים לקיים יחסי מין כשהאישה בזמן ווסת (זמן הדימום במחזור החודשי) אין עם כך כל בעיה. הווסת לא תתארך ולא תיפגע בשל כך. בזמן הווסת צוואר הרחם של האישה נפתח מעט בכדי לאפשר לדם הווסת לצאת החוצה מהרחם, בזמן זה האישה חשופה מעט יותר לגורמי מחלות באזור הנרתיק והרחם. כל עוד משתמשים באמצעי מניעה ושניכם נבדקתם לגילוי מחלות המועברות במגע מיני, אין כל חשש. נשמח להמשיך להסביר בטלפון. מוזמן להתקשר ולהתייעץ. כל טוב.


בת 18 שואלת: #95023
שלום , יש לי שאלה כללית.. אישה שיש לה מחזור סדיר והסתיים לה המחזור ושבועיים אחריי יש ביוץ .. והיא שוכבת עם בן זוגה שלוש שבועות אחרי המחזור ושבוע אחרי הביוץ היא יכולה להיכנס להריון ?

תשובה:
שלום לך. השאלה שלך מעידה על הבנה של תהליך המחזור החודשי. גם אצל אישה עם מחזור סדיר, ייתכנו שינויים קלים בסדירות המחזור. שינוי בהרגלי התזונה או אפילו בהרגלי השינה משבשים לעתים את סדירות המחזור. הוסיפי לעובדה זאת את העובדה שתהליך הביוץ נמשך כשלושה ימים והופך להיות מעט מסובך לחשב מהם הימים הפוריים בכל חודש. איני מבינה אם את שואלת את שאלתך במטרה להימנע מהריון או במטרה להיכנס להריון, אך כדרך להימנע מהריון שיטת הימים הבטוחים, אינה מוכיחה את עצמה כשיטה בדוקה ובטוחה. את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולשאול את כל השאלות המעניינות אותך. כל טוב.


בן 16 שואל: #94987
חברה שלי בתולה והיא ממש מפחדת לעשות את זה מה אני יכול לעשות כדי לגרום לא לפחד

תשובה:
שלום לך. נערות רבות חוששות לקיים יחסי מין, הן חוששת מחדירה, מאינטימיות, מכך שבן הזוג יסיים את הקשר כשישיג את מבוקשו ועוד חששות. בעיקר החשש הוא מכאבים. בסדנאות שאני מעבירה הנערות תמיד שואלות אם יחסי מין מלאים כואבים. חשוב שתדברו על הדברים וגם תראו אם אתם מוכנים, בטח ובטח חברה שלך. האם היא עושה את זה מרצון מלא, האם לא תתחרט על כך, האם יש קשר טוב והדדי ביניכם ואתם משתמשים באמצעי מניעה, האם יש לה חשש להריון לא רצוי. על כל זה תדברו. לפני יחסי מין מלאים כדי לעשות סקס יבש כשאתה והיא עם תחתונים או היא מכנסיים ותחתונים ואתה ערום, כמו כן חשוב שתתיידדו עם הנרתיק והפין ותעשו מין אוראלי. אם יש בושה או חשש אז זה מוקדם מדי לקיים יחסי מין. אפשר בהתחלה להחדיר אצבע או שתי אצבעות כדי שהיא תרגיש מה קורה כש"משהו" נכנס לנרתיק ואיך זה מרגיש. אפשר להכניס את קצה הפין ולהוציא מהר, צריך לעשות זאת כשהיא רטובה אחרי שעשית לה מין אוראלי או שעשית לה ביד. היא תחליט מה בדיוק היא רוצה ואיך. חשוב שאפילו תאונן שתכיר את הגוף שלה, שתכניס לעצמה אצבעות כדי להכיר את הנרתיק. ראו באתר הזה שאלות ותשובות בנושא. זה בסדר לחשוש וכדאי לדבר את הדברים. בהצלחה ואנחנו כאן לכל דבר ועניין.


בת 20 שואלת: #94754
אני רוצה למשהקרא להזדיין כבר סליחה על המילה ואני בתולה ואין לי חבר

תשובה:
שלום יקרה. אני מבינה מההודעה הנוכחית ומההודעה הקודמת שאת מאוד סקרנית ומלאת תשוקה לקיים יחסים מיניים ואינטימיים. חשוב שתדעי שאין שום דבר לא בסדר ברצון שלך והוא נורמלי וטבעי לחלוטין! אנחנו כולנו נולדות עם דחף מיני ואין שום סיבה שאת לא תממשי אותו. אני מבינה ממך שאת לא יודעת עם מי לממש את התשוקה שלך. כפי שכתבתי לך בהודעה הקודמת, יחסי מין בפעם הראשונה או בכלל לא חייבים להיות עם בן זוג, אלא הם צריכים להיות עם מישהו שאת סומכת עליו, שיש ביניכם אינטימיות, כבוד הדדי ותקשורת פתוחה. אני רוצה להציע לך, עד שתפגשי את האדם המתאים עבורך, לנסות ולחקור את המיניות שלך עם עצמך. האם את מאוננת? אני חושבת שזה יכול ממש לעזור לך להגיע לסיפוק מיני, לחקור את הגוף שלך ולהרגיש יותר בנוח עם המיניות שלך. אני בטוחה שאת תקיימי יחסי מין בעתיד, אבל אל תנסי להאיץ בעצמך. הפעם הראשונה היא מיוחדת ואין סיבה שתתפשרי. כל טוב.


בת 16 שואלת: #94614
היי אני בת 16 והיה לי עד לא ממזמן חבר שנתיים .. כן היינו פתוחים אחד עם השנייה וכשהוא נכנס לתוכי כל פעם זה קצת התחיל ועצרתי את זה כי לא הרגשתי שלמה שזה יהיה איתו ב100% כי אמא שלי ואני חברות ממש טובות אנחנו פתוחות אחת עם השנייה באמת ברוב הדברים היא החברה הכי טובה שלי אבל היא לא חושבת שזה הזמן ושאני צריכה לחכות עוד קצת וגם לא הייתי בטוחה שאני אוהבת אותו מספיק .. כנראה שצדקתי ואני באמת לא מתחרטת על זה עכשיו שלא נתתי לזה לקרות לגמרי עד הסוף כאילו הרגשתי שזה סתם כזה איתו.. בקיצור הכרתי מישהו חדש דיברנו על זה סיפרתי לו את מה שקרה לי עם האקס יש בנינו משיכה אבל אמרתי לו שאני כן רוצה לחכות כדי להיות בטוחה שאני לא נכנסת לזה סתם .. הוא אמר שיחכה לי כמה שצריך ועניתי לו שעוד נראה .. אני באמת מרגישה מוכנה לזה כמובן לא עכשיו כי אני עוד רוצה להכיר אותו ולראות אם הוא באמת מתכוון למה שאמר אבל מצד שני אמא לא ממש מוכנה לשמוע על זה וחושבת שזה לא הזמן .. אם הקשר יתפתח ואני יראה שהוא באמת מתכוון לזה שהוא אוהב אותי ומחכה לזמן שלי מה אני אמורה לעשות ? למנוע ממנו את זה ? או לעשות את זה ולא להגיד לה?

תשובה:
הי לך, שמחה שפנית אלינו, אני רוצה לחזק אותך על הקשר שיש לך עם אמא שלך נשמע שיש ביניכם תקשורת פתוחה וזה מצוין. לגבי ההתלבטות עם החבר הייתי מציעה שתקחי את הדברים צעד צעד, הוא נשמע קשוב לך, סבלני ורגיש לקצב שלך. ניסיון החיים שלך מלמד אותך שאת צריכה לעשות דברים שאת שלמה איתם כמו שהיה לך בקשר הקודם עם האקס, כדי שלא תתחרטי. במידה והקשר עם החבר יתפתח, תראי איך את מרגישה עם זה ובהתאם לזה תתייעצי עם אימך. אני ממליצה לפני שאת מקיימת איתו יחסי מין, שתלכי עם אימך לרופא נשים שיתאים לך אמצעי מניעה או שתהיו מוגנים עם קונדום. את מוזמנת גם להתקשר או להגיע לסניף דלת פתוחה חיפה ולהתייעץ או לכתוב לנו פניות נוספות באינטרנט. בהצלחה, אנחנו כאן בשבילך, מתי שתצטרכי


בת 16 שואלת: #93898
אני בתולה, חבר שלי לא ואנחנו מתכננים לשכב בזמן הקרוב. הלכנו ביחד למרפאת לוינסקי בתל אביב - הוא כדי להיבדק (אני ביקשתי ממנו) ואני כדי להוציא מרשם לגלולות. השאלה שלי, מאחר והוא לא חולה בשום מחלת מין היא האם זה מספיק שנשכב רק עם גלולות ?

תשובה:
שלום לך. ההחלטה שלכם ללכת להיבדק לפני תחילת קיום יחסי מין, בוגרת ואחראית-כל הכבוד. גלולות מונעות הריון בנטילה נכונה ב-99%. הכוונה בנטילה נכונה היא התחלה של חפיסה ביום הראשון של הווסת ונטילה של גלולה בכל יום סביב אותה שעה (יש גלולות שנוטלים למשך 21 יום ואז עושים שבוע הפסקה ויש כאלה שלוקחים רצוף ללא הפסקה). לכן, אם הכוונה היא מניעת הריון בלבד - הרי שגלולות אכן מספיקות. השימוש בקונדום מומלץ על מנת להגן גם מפני הריון וגם מפני מחלות. מאחר וחבר שלך נבדק והוא אינו חולה בשום מחלת מין, גלולות מספיקות להגנה מפני הריון. אם יש לך שאלות נוספות לפני תחילת קיום יחסי מין ביניכם, את מאוד מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני ולהתייעץ עם אחת היועצות שלנו. כל טוב.


בת 16 שואלת: #93490
היוש, יש לי שאלה טיפה מורכבת. כאשר מישהו חולה בדלקת גרון או יש לו חום והוא מתנשק עם מישהו אחר כביכול הוא מדביק אותו. אם אני שוכבת עם מישהו שיש לו דלקת גרון אום חום מבלי להתנשק ובלי אמצעי מניעה אני יכולה להידבק?

תשובה:
שלום לך. ישנן הרבה דרכים להידבק במחלות ואת צודקת בכך שאת אומרת שאם תתנשקי עם מישהו שיש לו דלקת גרון או מחלה ויראלית אחרת, יש סיכוי טוב שתדבקי. הנקודה החשובה שיש לזכור היא שאם את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה, הסיכוי שלך להיכנס להריון לא רצוי או להידבק במחלת מין הם החשש הגדול ולא דלקת הגרון. לכן, בכל מגע מיני ובוודאי בכזה שמשלב כניסה של הפין אל הפות אני ממליצה על שימוש באמצעי מניעה. את מזמינה אותך ליצור קשר איתנו ב"דלת פתוחה" ולשוחח עם אחת היועצות שלנו לגבי שימוש באמצעי מניעה. רק בריאות וכל טוב.


בת 16 שואלת: #93447
היי אני מרגישה שאני וחבר שלי מתקדמים בכיוון טוב אני והוא כבר 5 חודשים ביחד והוא מאונן לי ואני לו והכל בהסכמה ובכבוד.. הבעיה שלי היא שמביך אותי לדבר איתו על הנושא הזה ואני מרגישה שאני בדרך ללהיות מוכנה ללשכב איתו וזה משהו שחשוב לי לדבר עליו בפתיחות לפני ואני מרגישה שהקשר שלנו מאפקר לדבר בפתיחות על הכל אבל זה מביך אותי ואני רוצה לדעת איך אני יכולה להתגבר על זה וכן להצליח לדבר על כל הנושא ולהעלות אותו לשיחה .. תודה :)

תשובה:
שלום לך, אתם נשמעים זוג מקסים ואני מבינה ששיח על מיניות ויחסי מין יכול לעורר מבוכה רבה. תוכלי לשאול אותו שאלות מקדימות כמו האם טוב לו אתך? האם נהנה מהמגע המיני ביניכם? אולי היה רוצה לנסות דברים נוספים?האם מרגיש מוכן לקיים יחסי מין? אולי גם הוא חשב על זה אבל לא רצה שתחשבי שהוא לוחץ עלייך ואולי גם הוא חושב על זה ומובך לדבר על זה. תוכלו גם לפנות אלינו באופן טלפוני וניתן לכם הכוונה מתאימה שאולי גם תעזור לכם בשיחה. מציעה לך אבל לשוחח עם אמך על הרצון שלך לפגוש רופא נשים ולהשתמש באמצעי מניעה במידה ותרצו להתחיל לקיים יחסי מין. גם קונדום ייתן לכן מענה מצוין וישמור עליכם מפני הריון ומחלות מין. בהצלחה


בן 17 שואל: #93444
שלום, יש לי חברה כבר 8 חודשים והקשר שלנו רציני. עד עכשיו קיימנו רק סקס יבש והסיבה לכך היא שהיא מפחדת מקיום יחסי מין. אני כבר קיימתי יחסי מין בעברי ואני לא מוצא דרך להרגיע אותה ולהסביר לה שהמצב אינו נוראי. כמובן שאני לוחץ עלייה ואמרתי לה שאני מוכן לחכות גם שנה, אולי זה ישמע קצת מצחיק אבל כואב לי לחזור כול הפעם הביתה עם כאב באשכים או לישון איתה ולקום עם הכאב. יש אולי דרך להסביר או סתם להרגיע אותה בעיניין? והאם יש דרך שגם אני אוכל להנות מהסקס היבש? כי ללחוץ אני לא רוצה ועדיף למצוא פיתרון גם לבעיה הזו.

תשובה:
שלום לך, כל הכבוד על הרגישות שלך לחברה שלך. אתה צריך לכבד את הרצון שלה וכרגע תצטרכו לחכות. השאלה, למה היא מפחדת מיחסי מין? מה ספרו לה על זה? אולי שמעה חוויות קשות מנערות בגיל שלה? הייתי מציעה לכם להגיע יחדיו לייעוץ ב"דלת פתוחה" באר שבע ולדבר על הדברים, לשמוע מידע שיכול לעזור, להקל וגם להרגיע. תוכלו לעת עתה להתנסות באוננות משותפת ואולי זה יקל על הכאבים שאתה חש או שתאונן לבד בשרותים וזה גם יכול להרגיע אותך. בהצלחה ונשמח אם תגיעו אלינו


בן 21 שואל: #93379
שלום,יצא לי להיות עם בחורה בגילי בנישוקים וחרמונים כזה, לא שכבנו אבל התחכחנו אחד בשנייה ואפילו לא עמד לי. היו כמה רגעים שכמעט ועמד לי קצת אבל זה גם ערד תוך קצת זמן..האם זה אומר משו ? כי עם גברים כן עומד לי. למרות שקרה לי שגם עם גבר מסויים לא עמד לי, יכול להיות שאני פשוט לא נמשך לאותו/אותה בנאדם ? או שבגלל הניסיון הקודם שלי עם גברים אני לא יכול לקיים יחסי מין עם נשים ?

תשובה:
שלום לך, שמחה שבחרת לפנות אלינו שוב ולא להישאר לבד עם השאלות. נראה שאתה בשלב כרגע של התנסויות מיניות מגוונות, והתפקוד המיני שלך הוא דבר שמעסיק אותך מאוד. המצבים שאתה מתאר הם טבעיים לחלוטין ואני שמחה לשמוע שאתה מאפשר חקירה של המיניות שלך. האם נמשכת לבחורה שאיתה היית? האם חשת איתה נוח? אלה נושאים שיכולים מאוד להשפיע על תפקוד מיני (כגון: זקפה) וזה קורה להרבה גברים, ללא קשר להעדפה המינית שלהם. אין קשר בין ההתנסות שלך עם גברים לגבי הקושי שלך מול נשים. חשוב לדעת, האם נהנית עם הגברים? האם נמשכת אליהם וחשת בנוח עם המגע שלהם? חשוב שתהיה קשוב לגוף ולרצונות שלך ונשמע שכרגע אתה מחפש להתנסות גם עם גברים וגם עם נשים כחלק מלהכיר את עצמך. אתה מוזמן גם להגיע לאחד מהסניפים שלנו שקרובים לביתך ונשוחח על כך בשמחה. אנחנו כאן בשבילך מתי שתצטרך, בהצלחה


בת 19 שואלת: #93133
שלום! אתמול קיימתי יחסים בפעם הראשונה חשוב לציין שאני במחזור אבל הבנתי שזה לא כזה מפריע, היום רצינו לקבוע לשכב שוב האם זה לא שוק לנרתיק ולקרום? יש כמה ימים שעדיף שאני לא אקיים יחסים אחרי הפעם הראשונה?

תשובה:
שלום לך. ברכות על קיום יחסי מין לראשונה :) ואת צודקת, אין כל בעיה לקיום יחסי מין בווסת כל עוד זה לא מפריע לך או לבן הזוג שלך. אם יחסי המין נעשים בהסכמה ובהנאה, הרי שלא נגרם שום שוק לגוף. יחסי מין הם פעולה נעימה, מענגת ונפלאה שאין שום סיבה שיגרמו שוק לגוף או לנפש. אם הכניסה של הפין אל הפות הייתה לך נעימה ולא נגרם לך כל כאב (כפי שיכול לעתים להופיע בפעמים הראשונות), הרי שאתם יכולים לקיים יחסי מין הכוללים כניסה של הפין אל הפות כמה שאתם רוצים. אני מבקשת קצת לחדד לגבי עניין קרום הבתולים. למען האמת לא מדובר על קרום של ממש, אלא רקמה עדינה המכסה באופן חלקי את פתח הנרתיק. ישנן הרבה צורות של קרום בתולים ויש אפילו נשים שנולדות ללא קרום כלל. בקיצור, כל עוד יחסי המין נעשים מתוך הסכמה, הנאה ושימוש באמצעי מניעה אין כל צורך לקחת ימי חופש. בהנאה וכל טוב.


בת 16 שואלת: #93003
שלום! יש לי שאלה , אני וחבר שלי כשנה ביחד ,ורוצים להתנסות ביחסי מין במקלחת מתחת למים , האם המים יעשו נזק לקונדום? האם המים יכולים לגרום נזק לנרתיק?

תשובה:
שלום לך. יופי שאתם מגוונים את המגע המיני שלכם ורוצים להתנסות בכך ביחד. המים אינם גורמים נזק לא לקונדום ולא לנרתיק. עם זאת, לעתים מים עלולים לגרום לתחושה של יובש בנרתיק (הם שוטפים את חומר הסיכה שמופרש באופן טבעי מהנרתיק), אז חשוב שתשימי לב שאת רטובה מספיק לפני שאתם מבצעים כניסה של הפין אל הפות. כמו כן שימו לב כי הקונדום מולבש היטב על הפין. בהנאה וכל טוב.


בת 15 שואלת: #92451
היי מחר סילבסטר ואני כבר בת 16 ואני בתולה אני וחברים שלי נחגוג... אני בקשר עם מישהוא ורציתי לדעת למקרה שיצא עם יש איזה שיטה איך לעשות לו ביד שיהיה לו הכי מהנה :)

תשובה:
שלום חמודה, ושנה אזרחית מצוינת. אין דרך ללמד לאונן למישהו אחר (לעשות לו ביד). פשוט זה היופי שבגילוי, ובהדדיות שהוא עושה לך ואת עושה לו. צריך לגלות את זה יחד וזה מה שיפה בזה. כתבת "למקרה שיצא" אז כדאי לתכנן דברים כאלה ולבדוק שזה הפרטנר שאני רוצה לעשות את זה איתו והוא לי ואני יודעת שזה לא מישהי שילך ויספר לחבר'ה וזה מישהו שאני בוטחת בו ולא עושה את זה כדי לרצות אותו או למצוא חן בעיניו או בעיני חבריו או שאני רוצה להרגיש גדולה. רק אם זה משהו שאת אוהבת ואת רוצה לעשות והוא הדדי גם מצידו ויש קשר כזה או אחר ביניכם. אנחנו פה אם תרצי להמשיך לכתוב או להתקשר אלינו.


בת 20 שואלת: #92334
שלום האקס שלי היה לו חבירה אחת לפני הם קיימו סקס שלם אבל אצלינו אי אפשר לקיים סקס מלה אני חייבת לשאיר ״ביתולה״ במובן של המגזר אבל אני יודעת שאני לא. כאני מקיימת יחסי מין אנליים אתו עכשיו אני לא יודעת אם יש הבדל בהרגשה שלו בין שני הסוגים ואני מודאגת שהוא נזכר בסקס שעשה עם האקס שלו אהוא נהנה שמה יותר כי הוא אומר ש הסקס הטבעי זה אבירה שונה וחוויה שונה סה אומר שאתה הוא נהנה יותר ? ומה צריך לעשות ? חשוב לצין שהוא חווה את הסקס המלה רק איתה והם היו ביאחד שנה וחצי ואנחנו שנה אחת ביחד והוא אומר שהוא אהב אותי הרבה יותר ממה שאהב אותה אהוא לא מדבר עליהא אם מישהוא פותיח את הנושה אז זה אני ואני יודעת שאני עושה טעותת

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שחשוב לך להישאר בתולה כפי שרשמת וחשוב שגם בן הזוג שלך יקבל את זה. האם הסברת לו? לגבי מין אנאלי, האם זה נעים לך? אני קוראת שאת מאוד עסוקה בהנאה של בן זוגך ואת משווה את זה להנאה שלו עם החברה הקודמת שלו. זוגיות טובה לא מבוססת רק על מין אלא על גם על פתיחות, תקשורת, אהבה הדדיות ועוד דברים. אם בן זוגך אומר שאוהב אותך אז מאמינה שמתכוון לכך ונשמע שהקשר שלכם מביא רגשות ותחושות שלא היה לו בקשר הקודם. חבל שתשווי בינך לבינה. לגבי יחסי המין, כל בחור ובחורה נהנים מדברים שונים, חשוב שתביני מה נעים לך ואח"כ תבדקי איתו מה נעים לו ותסבירו אחד לשנייה מה יכול לגרום לכם ליותר עונג והנאה. תמיד תוכלו לנסות מגעים מיניים נוספים שאינם כוללים חדירה. חשוב לי להגיד גם מין אנאלי חייב להיעשות בשימוש בקונדום משום שיש סיכוי גבוה לזיהומים אצלך ואצלו, לכן טוב ששיתפת אותנו, ומעכשיו תשמרו על עצמכם עם קונדום. אנחנו גם זמינים עבורך באופן טלפוני אם תצטרכי, המענה שלנו חסוי גם באופן טלפוני. בהצלחה בזוגיות שלכם


בן 17 שואל: #92189
אני עוד בן 17 ואני עדיין בתול האם זה כל כך נורא והאם כדאי לי להתנסות עם זונה

תשובה:
שלום לך. זה ממש ממש לא נורא. אני יודעת שבחברת בני הנוער היום יש לחץ על איבוד בתולים, אבל פעם ראשונה יש רק פעם ראשונה! כשמקיימים יחסי מין מתוך קשר בריא של אהבה, תקשורת, אמון ופתיחות זאת חוויה הרבה יותר טובה ובריאה מאשר לאבד את הבתולים כשאתה שוכב עם מישהי שאינך מכיר והיא אינה מכירה אותך. לגבי שאלתך על קיום יחסים עם זונה. הנשים והגברים שעוסקים בזנות אינם נמצאים שם לגמרי מבחירה ועליך לחשוב על כך שכשאתה הולך אל זונה, מעבר לכך שמדובר על מקצוע מאוד מנצל וקשה, אתה בעצם תחווה חוויה שאינה אמיתית ואינה מלמדת כלל. אני ממליצה לך שתנסה לבסס קשר של אהבה וחברות עם בת זוג קבועה ורק כשאר שניכם תרצו בכך, תעניקו האחד לשניה חוויה נפלאה, מכבדת, מהנה ולא מנצלת. כל טוב.


בת 15 שואלת: #92063
אפשר לשכב במחזור?

תשובה:
שלום לך, אם לא מפריע לך מבחינת היגיינה ולא מפריע לך מבחינת ההלכה היהודית, ואת על אמצעי מניעה או שהוא עם קונדום, ואין חשש למחלות מין, אז ניתן לקיים יחסי מין בזמן ווסת. יחסי מין בזמן ווסת אינם מונעים הריון ולכן חובה להשתמש באמצעי מניעה. כמו כן, אם יש חשש למחלות מין, יחסי מין בזמן ווסת מעלים את הסיכוי להידבק. כל טוב


בת 16 שואלת: #91771
אז אני והבחור שדיברתי עליו מקודם נהיינו ביחד. אני מכירה אותי והוא פשוט מדהים. יש בנינו הבנה וחיבור כמו שלא היו לי אף פעם. אנחנו אומרים את אותם דברים באותו הזמן, עברנו דברים מאוד דומים בחיים והוא פשוט מדהים בשבילי בכל צורה. הוא אומר לי שהוא אוהב אותי ושמתי לב שהדרך שלו להראות את זה זה סקס. (הוא שכב רק עם האקסית הקודמת שלו-סיפור דומה מאוד לשלי) והוא מאוד רוצה לשכב בשביל להראות אהבה אליי ולהעצים ולחזק את הקשר. אני לא רוצה שיקרה מצב שנשכב והקשר יתבסס על סקס, אני מעדיפה לחכות והוא כן מבין את זה וזה בסדר מבחינתו אבל הוא מאוכזב קצת מזה. ברור שאני רוצה להתקדם בקצב שלי וזה מה שיהיה. פשוט מבאס אותי שזה מבאס אותו ושהמצב הוא ככה. זה לגיטימי? ואני יודעת שהוא עושה את זה מתוך אהבה ולא מתוך ניצול. אני מכירה אותו

תשובה:
שלום לך. ראשית, אני שמחה בשבילך שמצאת זוגיות חדשה ובן זוג שאת מרגישה קרובה אליו ואני מאחלת לזוגיות שלכם הרבה בהצלחה! בנוגע לשאלתך אודות קיום יחסי מין. כתבת שבן הזוג שלך רוצה להראות לך אהבה ולהעצים את הקשר שלכם באמצעות זה שתתחילו לקיים יחסי מין, עם כניסה של פין לפות. תדעי שישנן דרכים רבות להראות אהבה ולחזק את הקשר: ניתן לעשות זאת על ידי מחוות קטנות/ גדולות של תשומת לב, על ידי שיחות עומק, על ידי בילוי זמן משותף, על ידי יצירת חוויות משותפות, על ידי בילוי עם חברים/ משפחה ועוד הרבה דרכים אחרות. כל הדרכים האלו לא כוללות קיום יחסי מין. אני מאמינה שיחסי מין הם לא מה שלרוב עוזר לבנות קשר או להראות אהבה, כי בשביל לקיים יחסי מין את צריכה שיהיה לך נוח עם בן הזוג שלך, שתהייה ביניכם אינטימיות, תקשורת פתוחה וכנה והרבה אמון ואלו דברים שצריכים להיות ביניכם עוד לפני קיום יחסי המין. לפיכך, אני רוצה לחזק אותך ולהציע לך להמשיך להיות קשובה לתחושת הבטן שלך ולא להרגיש לא בסדר או מבואסת בגלל שאת בוחרת לא לקיים איתו עדיין יחסי מין. אם בן הזוג שלך באמת אוהב אותך ובאמת רוצה בטובתך, הוא לא יתבאס ולא יתאכזב ולא ינסה להפעיל עלייך מניפולציות ורגשות אשם והוא ימתין בסבלנות עד שהקשר ביניכם יהיה חזק יותר ועד שאת תרגישי מוכנה לקיים איתו יחסי מין. כל טוב.


בת 15 שואלת: #91704
היי שוב התחלתי לדאוג קצת יותר מברגיל בזמן האחרון הבטן שלי נפוחה קטנה כזאת אבל היא בטן וזה מטריד אותי , כלומר רוב הסימנים מציגים שאני לא בהריון והבטן הזו מטרידה , בבוקר אני קמה עם בטן שטוחה ועם היום ושאני אוכלת גם את הדבר הכי קטן הבטן מתנפחת וגודלת , מבחינת משקל אני אותו משקל כמו שהייתי מבחינת מחזור אני קיבלתי ב9.11 מה שאומר שאני צריכה לקבל ולא הנפיחות לא קשורה למחזור הבטן הייתה נפוחה גם לפני המחזור הקודם בזמן המחזור האחרון ואחריו , כמה אפשר לדאוג כמה .. עשיתי בדיקת הריון לפי ההוראות הכל כמו שכתוב רק לא עשיתי את זה עם השתן של הבוקר אבל עשיתי 11 שבועות מאז המקרה כבר ציינתי , עברתי אולטרסאונד והרופא אמר שהכל בסדר , כאילו כמה אפשר לדאוג קשה לי .. אמא שלי קנתה לי את האייפון הכי חדיש , שש אס ... ועם כמה שאני רוצה אותו אני לא מקבלת אותו באושר 100% כי אם קרה משהו אני ארגיש כל כך רע שאמא שלי משקיעה עלי ואוהבת אותי ומוכנה לקנות לי כל כך הרבה מתנות ואני איכזבתי אותה ובגדול , לא רוצה לבכות , רוצה לקלוט כבר שאני לא בהריון!

תשובה:
שלום לך, אני רואה שלמרות התשובות שקללת את עדיין לא רגועה. יש מצב שתדברי עם יועצת בדלת פתוחה טלפונית או אפילו תגיעי לביקור? בדיבור ישיר יש יותר אפשרות לברר מה מציק לך וממה את חוששת. נפיחות בבטן יכולה לקרות הרבה פעמים ממזון. את לא כותבת אם יש לך כאבים או שרק נדמה לך שהבטן נפוחה. אני גם חושבת שאולי התחושה הזו שלך קשורה לזה שאת לא מוכנה לגמרי נפשית לקיום יחסים. את צעירה מאד ויתכן שאת לא ממש שלמה עם זה. גם זה נושא שכדאי ללבן עם יועצת. כדאי מאד באמת שתדברי עם יועצת כי הלחץ הזה שאת נתונה בו לא משפיע טוב עליך. מה דעתך?


בת 18 שואלת: #91646
היי, שאלה חשובה מאוד, אני משום מה חוששת תמיד ממחלות מין אצל בן זוג חדש. האם אפשר לזהות מחלות מין ללא בדיקת רופא או שצריך להבדק אצל רופא לפני ששוכבים ללא קונדום? האם הבדיקה ובמקרה הרע הטיפול הם תהליך ארוך ומייגע? אני שואלת כי אני לא רוצה לשכב עם קונדום(לוקחת גלולות.) אבל לא רוצה להסתכן במחלה. אשמח לתשובה:)

תשובה:
שלום לך. שאלתך אכן מאוד חשובה והחשש שלך מפני מחלות מין מובן לחלוטין. כדי לזהות מחלות מין יש צורך בהתייעצות ובדיקות עם רופאים המתמחים בנושא. איני יודעת באיזה אזור את גרה אך במרפאת לוינסקי בת"א ובמרפאת הפרסים בחיפה, ניתן להתייעץ בנושא מחלות מין ואף לעבור בדיקות מתאימות. התהליך אינו ארוך ומייגע ולרוב מסתכם בבדיקות דם ושתן. ללא ספק הנושא חשוב לבריאותך העכשווית והעתידית. אם את מעוניינת לקיים יחסי מין ויש לך בן זוג קבוע, הכי נכון שתלכו יחדיו להיבדק ואם תקבלו תשובות שליליות לכל המחלות, סביר שיתנו לכם אוקיי לשכב ללא קונדום. חשוב מאוד לזכור כי קונדום הוא אמצעי המניעה היחיד שמגן מפני מחלות. כל טוב והרבה בריאות.


בת 18 שואלת: #91557
היי אני בת 18. לפני חודשיים הכרתי מישהו, המשכנו לשמור על קשר ולפני כחודש נפגשנו בפעם הראשונה אצלו בבית, ידעתי שזה לא כ״כ מאפיין אותי אבל בכל זאת נפגשנו. קיימנו סקס יבש והמחשבה שיצאתי זולה לא עזבה אותי (מכיוון שזאת פגישה ראשונה ואף פעם לא התקרבתי ככה לגבר) לאחר מכן הוא נכנס לכלא הצבאי אז לא התראנו תקופה של שבועיים וחצי ואתמול שוב הייתי אצלו ושוב קיימנו סקס יבש הפעם שאני רק עם חזייה. השאלות שלי אליכם הן: האם זה בסדר? ומכיוון שאני בתולה, כמה זמן אני צריכה למשוך אותו? כשאני איתו אני חרמנית ברמות על ורוצה את זה, אבל לא מסוגלת לשחרר לו כי אנחנו ביחד תקופה של חודשיים ומכיוון שזאת הפעם הראשונה אזכור אותה למשך חיי.. אחרי 2 פגישות ראשונות שהיה בהם סקס יבש אני מפחדת שזה יהפוך להיות על בסיס קבוע גם..

תשובה:
שלום לך, את השאלות שאת שואלת, רק את יכולה לענות עליהן. האם המגע ביניכם הוא בסדר? זה תלוי מה את חושבת על זה. אני לא יכולה לקבוע עבורך מה נכון ומה לא נכון לך. החברה שאנחנו חיות בה מעבירה לנו הרבה מאוד מסרים לגבי המיניות שלנו והרבה נערות ונשים לא יודעות כבר מה מצופה מהן מבחינה מינית. טוב לשמוע שאת חרמנית בטירוף. ככה זה אמור להיות במגע מיני. זה נהדר! אני רוצה לכוון אותך לשאלות שתשאלי את עצמך: האם המגע הזה היה לך נעים? האם הרגשת בטוחה? האם הרגשת בנוח? האם הרגשת שהוא מכבד אותך ושאת מכבדת את עצמך? האם את רוצה לקיים יחסי מין עם חדירה? את ממש לא חייבת ולכן אין כאן עניין של למשוך אותו. יש כאן עניין של בחירה שלך אם את רוצה או לא, אם זה מתאים לך, או לא. אתם יכולים גם כמה שנים להמשיך לעשות סקס יבש, אם זה מה שאת רוצה. זאת בחירה שלך. תעשי רק מה שטוב לך. תהיי בקשב עם עצמך ואם את לא בשלה עדיין ליחסי מין עם חדירה, אז את ממש לא חייבת לעשות את זה. שאר הדברים מענגים בדיוק באותה מידה, בעיקר לבנות. האיבר המענג של בנות הוא הדגדגן שהוא לא בתוך הפות ולכן רוב האורגזמות של בנות הן חיצוניות ולא מחדירה. תהנו. תגלי את הגוף שלך לחוד וביחד איתו. תחקרי את מה שעושה לך טוב ותהיי בעיקר בקשב עם עצמך. כל טוב


בת 13 שואלת: #90615
היי זאת הפעם הראשונה שאני כותבת פה , יש לי שאלה בזמן האחרון יש לי חשק לסקס אני ממש רוצה להרגיש כבר את ההרגשה ולפי מה שהבנתי חברות שלי לא רוצות והן אומרות שזה מגעיל , זה גורם לי לחשוב שהדעה שלי לא נכונה,מה אני יכולה לעשות עם זה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. ראשית,חשוב לי לציין שהתחושות שלך והסקרנות שאת מגלה כלפי יחסי מין היא דבר טבעי ונורמלי ואין בה שום דבר שהוא לא נכון. כולנו, בנים ובנות, הם יצוריים מיניים. המיניות שלנו מתחילה מהרגע בו אנו נולדים והיא מתפתחת ומלווה אותנו לאורך כל חיינו. לכן, הסקרנות שאת מגלה היא תקינה לחלוטין ואני שמחה שאת מתעניינת, מסתקרנת ומעוניינת לחקור ולגלות יותר. ייתכן וחברות שלך אמרו שזה מגעיל אותן כי הן מתביישות להודות שגם הן מסתקרנות או לחילופין, הן באמת עדיין לא הבשילו להתעניין בנושא וזה גם בסדר גמור. לשאלתך מה עלייך לעשות עם המחשבות והתשוקות, אני יכולה להציע לך להתחיל בלחקור את גופך ואת המיניות שלך. את יכולה לעשות זאת על ידי אוננות ובחינה של מה עושה לך נעים וטוב. אני ממליצה לך להמתין עוד קצת עם קיום יחסי מין עד לרגע שבו תרגישי שאת בשלה לכך. הבשלות לקיום יחסי מין תגיע אחרי שתכירי את עצמך ואת גופך היטב, אחרי שתרגישי יכולת ליצור תקשורת פתוחה וכנה סביב הנושא, אחרי שתרגישי אינטימיות ופתיחות עם פרטנר שתבחרי ואחרי שתרכשי את כל הידע שדרוש לך כדי לשמור על הבריאות שלך. תדעי שאנחנו כאן בשבילך לכל שאלה. כל טוב.


בת 18 שואלת: #90411
יש מישהו שאני בקטע איתו והוא רצה שנשכב לא רציתי אבל בגלל הוא היה חרמן ועמד לו סכמנו על סקס יבש עם בגדים והיום בבוקר קמתי עם כאבים באזור למטה ובחילות ממה זה יכול להיות ועוד משהו הוא רוצה שנשכב ואני רוצה אותו ומפחדת לאבד אותו בגלל שלא מביאה לו ומתי לדעת אם להביא לו תודה

תשובה:
שלום לך, אענה לך על שתי השאלות לפי הסדר ששאלת, בנוגע לבחילות והכאבים בגלל שעשיתם סקס יבש בטח אין לזה קשר להריון. אני לא יודעת ממה זה נובע אבל יכול להיות שממתח ואולי לחץ שמופעל עליך לקיום יחסי מין ובאופן לא מודע משפיע לך על הכאבים. בכל מקרה אם הכאבים ממשיכים כדאי שתפני לרופא/ה. בקשר לשאלתך השניה, דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאת יודעת להגיד לעצמך שאת לא רוצה לשכב איתו. אני רוצה שתדעי שזה שצד אחד חרמן לא אומר שצריך לקיים סקס או כל מגע מיני אחר. צריך ששני הצדדים יהיו חרמנים וירצו את המגע באותה מידה בדיוק. קיום יחסי מין זה לא משהו שנותנים למישהו, זה משהו שעושים ביחד מתוך רצון והנאה. את אומרת שאת לא רוצה לשכב איתו וזה בסדר גמור! אני מבינה שאת מפחדת לאבד אותו בגלל הנושא הזה, וזה נשמע כמו מצב מלחיץ להיות בו. האם זה נוח לך המצב הזה? האם את באמת רוצה שיהיה איתך רק בגלל שאת מסכימה לשכב איתו? אני חושבת שמגיע לך מישהו שירצה להיות איתך ללא תלות במה את מוכנה לעשות או לא. את יכולה לקיים יחסי מין מתי שאת מרגישה שנוח לך. את מוזמנת להתקשר למרכזי היעוץ של דלת פתוח לשיחה , או להגיע אלינו כמובן. אנחנו פה לכל שאלה.


בת 19 שואלת: #90234
שלום יש לי כמה שאלות: 1. התחלתי לקחת לא מזמן גלולות מינס ויצא לי שפעם לקחתי שעה אחרי הזמן או 10 דק לפני הזמן, האם זה בסדר? אני עדיין מוגנת? 2.אני יודעת שבחפיסה הראשונה יש תופעות לוואי שכוללות דימומים שדומים למחזור, אני יכולה בזמן הזה לקיים יחסי מין? למרות שזה די מגעיל.. מה אפשר לעשות בנושא? כי לדוגמא אם חבר שלי ידחוף אצבעות וייצא כתם דם זה יהיה נורא לא נעים.. תודה

תשובה:
שלום לך, אענה לך על השאלות לפי הסדר: 1. את בהחלט מוגנת איחור של שעה או 10 דקות אינו מוריד מיעילות הגלולה. 2. לגבי תופעות הלוואי - חשוב לי להדגיש שהן יכולות להימשך יותר מחודש אחד ועד 3 חודשים ולפעמים גם 4 חודשים אז לא להיבהל. 3. בנוגע לקיום יחסים בזמן דימום - זה עניין אישי שלך. אם לא נעים לך לקיים יחסים כאשר יש לך דימום גם כשהוא קל אז אל תקיימי. בנוגע לאוננות שהחבר שלך עושה לך זה עניין גם שלו, אם לא נעים לו ולא נוח לו אז זה החלטה שלו. חשוב שתדברו על כך ותסבירי לו את המצב הגופני שלך, ותחליטו מה נוח לכם לעשות ומה לא. הדימום אמורים לחלוף בזמן זה או אחר בכל מקרה. כל טוב.


בת 14 שואלת: #90178
היי:) לפני כיומיים אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ואז הוא הוציא את איבר המין שלו וניסה להחדיר לתוכי(בהסכמה שלי)ומידי עצרנו מפני שלא היה לנו קונדום (לא הייתה חדירה מלאה וגם לא חלקית)מאז אני ממש מפחדת שאני בהריון אני לא מפסיקה לחשוב על זה אני ממש חוששת הוא לא גמר לא בתוכי ולא בכללי ובדיוק באותו יום הייתי כבר בסוף המחזור ואתמול הוא נגמר אצלי האם אני בהריון?ובנוסף ממש כואב לי בעזור הפוט,האם זה יעבור?אני מרגישה רטוב שם..זה בסדר? תודה

תשובה:
שלום לך, אני מבינה שאת חוששת ואנחנו כאן בשבילך. שאלת כמה שאלות ואני אשמח לענות לך על כל אחת בנפרד. ראשית, בנוגע להאם את עלולה להיות בהריון. מדברייך לא הצלחתי להבין לגמרי האם הייתה כניסה לפות או מגע ישיר בין הפות לפין. אם הייתם עם בגדים תחתונים, או אם לא הייתה כניסה או מגע ישיר בין הפין והפות אז אין לך ממה לדאוג ואין סיכוי להריון. יחד עם זאת, אם הייתה כניסה של הפין לפות, אפילו לקצת, בלי אמצעי מניעה אז יש סיכוי להריון. תדעי שגם אם הגבר לא גומר ישנן טיפות מקדימות שיוצאות לו לפני הגמירה. הטיפות מכילות נוזל זרע וגם הן יכולות לגרום להריון. במידה והיה מגע ישיר (ללא כניסה) בין הפין לפות ללא אמצעי מניעה, אז יש סיכוי להריון, אך נמוך. כתבת שהיית ביום האחרון למחזור, תדעי שישנו מיתוס שכשאר נשים במחזור הן לא יכולות להיכנס להריון ולצערי זה לא נכון. לכן, למרות שבדיוק היית ביום האחרון למחזור, עדיין יש סיכוי להריון ולא היית מוגנת. אני מציעה לך לבצע בדיקת הריון ביתית בעוד שבועיים ולבדוק האם יש או אין הריון. את גם מוזמנת להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך, לעשות אצלנו את הבדיקה בחינם, ללא ידיעת הורים ובליווי יועצת. נשמח באותה ההזדמנות לשוחח איתך על אמצעי מניעה ולהתאים עבורך את אמצעי המניעה הטוב ביותר עבורך, כדי שלא יקרה לך מקרה דומה בעתיד. שאלתך השנייה הייתה אודות הכאבים בפות שאת מרגישה. אני מאמינה שאת מרגישה כאבים בגלל ניסיון הכניסה של הפין לפות שלך. כנראה שהפות שלך הייתה מכווצת ולחוצה ולא הייתה מוכנה לכניסה של הפין אליה. תדעי שהרבה בנות חוות כאבים דומים ואין לך ממה לדאוג הכאבים יעברו מעצמם. אני רוצה להציע לך שאם את וחבר שלך רוצים להתחיל לקיים יחסי מין עם כניסה של הפין לפות, שתתחילו להרגיל את הפות לכניסה של איבר אליה בהדרגה. התחילו מהכנסת אצבע אחת מבלי שכואב לך ואז להכניס שתי אצבעות. לפני הכנסת האצבעות הקדישו זמן למגע מקדים של לפחות חצי שעה, כדי שהפות תהייה רגועה, משוחררת ורטובה. לאחר שלא ייכאב לך מהכנסת שתי אצבעות תוכלו להתחיל ולהכניס בהדרגה את הפין, כל פעם קצת, עד שלא ייכאב לך. תזכרי שאם כואב לך אל תמשיכו. יחסי מין לא חייבים או אמורים להיות כואבים. שימו לב שהרגלת הפות לכניסה של איבר אליה היא תהליך מתמשך וזה לא יקרה בבת אחת. זה עלול לקחת שבוע, שבועיים ואפילו יותר. המתינו בסבלנות ותראו שההמתנה משתלמת. שאלתך השלישית הייתה בנוגע לתחושת הרטיבות בפות. זה בסדר גמור שיש הפרשות בפות. ההפרשות הן דבר טבעי ותקין ואין לך ממה לדאוג. יחד עם זאת, ישנן הפרשות שיכולות להיות סימן לדלקת או לפטרייה, אם את מרגישה צריבות במתן שתן, גרד או אי נוחות תתקשרי או תכתבי אלינו ונשמח לתת לך ייעוץ מה לעשות. לסיכום, אני שמחה לדעת שאת וחבר שלך מתנסים במגעים מיניים וחווים את המיניות שלכם. אני רוצה לעודד אותכם להמשיך ולעשות זאת אך להזכיר לכם לנהוג באחריות אחד כלפי השני. הקפידו להשתמש באמצעי מניעה, להיות בתקשורת פתוחה וכנה אחד עם השני, אל תתביישו לשוחח על הנושא ולהגיד אחד לשני מה נעים, מה כואב ומה אתם רוצים. תדעי שאנחנו כאן בשבילך לכל שאלה נוספת שתהייה לך. כל טוב.


בת 16 שואלת: #90064
שלום זה נורא דחוף , התחלתי לשתות גלולות פעם ראשונה בחיים שלי בערב ראש השנה , מאותו יום אני שותה כל יום גלולה ... עכשיו מאז שהתחלתי לשתות אותם רע לי והן לא מתאימות לי ... שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים מה הסיכוי שאני בהריון? מאז שעכשיו זה קרה אני בלחץ מקיאה כל שנייה ואני רועדת לא מצליחה להרדם ... הגלולה יכולה לעזור לי לא להכנס להריון ? אני צריכה אוטוטו לקבל מחזור .. אני לא יודעת מה לעשות בבקשה תעזרו לי !

תשובה:
שלום לך, אני רואה מדברייך שאת מאוד לחוצה ועוברת ימים לא קלים ולכן אני שמחה שפנית אלינו. העלת מספר נושאים ושאלות ואבקש להתייחס אליהם בצורה מסודרת ובנפרד. ראשית, שאלת מה הסיכוי להריון. במידה והגלולה הראשונה שלקחת (בערב ראש השנה) הייתה ביום הראשון של המחזור שלך אז את מוגנת כבר מהגלולה הראשונה. במידה וזה היה המצב אצלך, אז כשקיימת יחסי מין עם חבר שלך היית מוגנת ואין לך ממה לדאוג. במידה ולקחת את הגלולה הראשונה ביום אחר שהוא לא היום הראשון של המחזור אז רק לאחר שבועיים את מוגנת. במידה וזה היה המצב אצלך, אז אם כששכבת עם חבר שלך עברו שבועיים מאז שהתחלת את הגלולה אז את יכולה להיות רגועה שכן היית מוגנת. במידה ולא עברו שבועיים אז יש סיכוי להריון. במידה ויש סיכוי להריון יש להמתין שבועיים מהיום בו קיימתם יחסי מין לא מוגנים ולעשות בדיקת הריון ביתית. שנית, שאלת האם הגלולה יכולה לעזור לך לא להיכנס להריון. התשובה היא כן. ישנם הרבה סוגים של אמצעי מניעת הריון, הנפוצים ביותר הם קונדום וגלולות למניעת הריון. גלולות הם אמצעי מניעה בטוח ויעיל בתנאי שנוטלים אותן בצורה סדירה וקבועה. נושא נוסף שאני רוצה להתייחס אליו הוא ההשפעה הגופנית של הגלולות עלייך. כתבת שהן לא מתאימות לך- הייתי רוצה לדעת האם התייעצת עם רופא/ת הנשים שלך בנושא? תדעי שזה נפוץ ומוכר שישנן תופעות לוואי ללקיחת הגלולות, במיוחד בחודשים הראשונים, אך רובן חולפות לאחר כשלושה חודשים. אני מציעה לך, במידה ולא עשית זאת, להתייעץ עם רופא/ת הנשים שלך ולראות האם התופעות שאת חווה הן תקינות או שכדאי להחליף לך את סוג הגלולה. תדעי שאת לא צריכה לסבול וקיים מגוון של אמצעי מניעה שיכולים להיות טובים עבורך. לסיכום ארצה להתייחס לתחושת הלחץ שאת מתארת. אני מבינה שלא קל לך ואת מפחדת. תדעי שהרבה בנים ובנות בגילך מפחדים/ות מאוד מהריון ומתקשים/ות להיות רגועים/ות גם כשהם/ן נוהגים/ות בצורה אחראית ומשתמשים/ות באמצעי מניעה. אני רואה מההודעות הקודמות בינינו שבכל הנוגע ליחסי מין את מרגישה מאוד לחוצה ומפוחדת וצר לי שזה מה שאת מרגישה. יחסי מין הם משהו שאמור להיות מהנה ולגרום לעונג, אבל אם אחרי קיום יחסי מין את מרגישה לחוצה, מפוחדת, מקיאה וטרודה אז זה לא שווה את זה. אני רוצה שתחשבי עם עצמך שאם כך את מרגישה, אולי את עדיין לא מוכנה לקיים יחסי מין. זה בסדר גמור לקחת קצת זמן לחשוב האם זה משהו שאת רוצה בו וזה בסדר גמור להגיד לחבר שלך שאת רוצה שתחכו לפני שתקיימו שוב יחסי מין. הבריאות שלך חשובה לנו ואם לקיים יחסי מין גורם לך להרגיש רע אז את לא חייבת לקיימם. אני רוצה להזמין אותך להגיע אלינו, לדלת פתוחה הקרובה לביתך. נשמח לשוחח איתך ולייעץ לך בנושא פנים מול פנים, בחינם, ללא ידיעת הורים על ידי יועצת מקצועית. אנחנו כאן בשבילך, כל טוב.


בת 14 שואלת: #90051
אני וחבר שלי עושים סקס יבש קבוע אבל היום הוא ניסה להוריד לי את המכנסים למזלי אמא שלי דפקה בדלת והוא הלך מה לעשות אני רוצה לעשות סקס עם חדירה אבל אני רק בת ארבע עשרה?

תשובה:
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו. לפני שאת מקיימת יחסי מין עם חדירה , באמת חשוב לשאול את עצמך האם את מוכנה? האם זה מתאים לך עכשיו? אם תקיימי יחסי מין, האם זה יהיה בשביל לרצות את חבר שלך? אם את לא בטוחה שאת באמת רוצה, כנראה שזה עדיין מוקדם לך. את אכן צעירה מאוד ולכן זה טבעי שתרגישי שאת עוד לא מוכנה. חשוב שתדעי שאת לא חייבת לעשות שום דבר שאת לא רוצה או מוכנה אליו במאה אחוז. אם את מרגישה שאת מעדיפה להמשיך לעשות רק סקס יבש זה בסדר גמור. יש גם עוד צורות של יחסי מין שאתם יכולים לנסות בלי חדירה, כגון לעשות אחד לשניה ביד, או מין אוראלי. אבל שוב, לפני כל צעד מיני שאת עושה תשאלי את עצמך אם את מוכנה, ותקשיבי לעצמך. המלצתי אלייך היא לדבר עם חבר שלך, לשתף אותו בתחושותיך והכי חשוב שאף אחד מכם לא יעשה משהו מתוך לחץ של השני. וכמובן אם תחליטי כן לקיים יחסי מין עם חדירה, חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה. את מוזמנת להתקשר אלינו או להגיע לאחד הסניפים שלנו על מנת לשמוע יותר פרטים על אמצעי מניעה וגם לקבל מאיתנו. כל טוב :)


בת 16 שואלת: #89584
שלום. אני בת16 וחצי ויש לי חבר בן 17 במשך 3 חודשים. אנחנו כבר בקשר רומנטי כמעט שנה פשוט רק לפני 3 חודשים זה הפך להיות ממש רשמי ורציני. קיימנו כבר סקס יבש ( לפעמים שאני עם תחתון והוא בלי כלום ולפעמים שאני עם מכנס והוא בלי כלום) אני עשיתי לו ביד כמה פעמים, ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. אין לי ניסיון מיני לפניו ולו גם אין שום ניסיון מיני לפניי. הוא מאוד מכבד אותי בעיקר בקטע המיני ובאמת מוכן לחכות לי לכל שלב עד שאני אהיה מוכנה והוא באמת לא לוחץ עלי אבל לאחרונה אני מאוד חרמנית בפגישות והוא פחות ממני ודיברנו איכשהו על זה ובקיצור החלטנו שצריך להתקדם.. התקדמות הכוונה דחיפת אצבעות. אני באמת מרגישה מוכנה לזה ורוצה את זה, זה גם מאוד מסקרן אותי ואני באמת יודעת שאפשר לסמוך עליו אבל ישלי בעיה: לעולם לא דחפתי לעצמי שום דבר לשם, לא אצבע ולא טמפון ואני באמת לא יןדעת איפה החור. לפעמים כשהוא נוגע לי שם כשאני עם תחתון זה ממש כואב לי.... פעם אחרונה שמתי משחה מרוב כאב וזה עבר ותכננו שזה יקרה ביום שישי הזה כי ישלי בית ריק.. אני ממש מפחדת ודואגת. ניסיתי לחפש ולא מצאתי.... מה לעשות? תודה ! :)

תשובה:
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת מרגישה שהקשר בניך לבין החבר שלך הוא מכבד ושאתם מדברים על הצרכים אחד/ת של השני/ה זה באמת חשוב מאוד ביחסים. אני רוצה לענות לך על השאלה בכמה שלבים. אתם מרגישים סקרנים ורוצים לחוות את המיניות שלכם צעד אחר צעד וזה נפלא, שוחחתם והחלטתם שהצעד הבא הוא דחיפת אצבעות. האם החלטתם את זה כי זה מה שאת רוצה? או כי זה מה שנראה לכם השלב הבא? חשוב לי להגיד לך שהשלב הבא יכול להיות מה שתרגישו שהוא יהיה למשל הוא יכול לענג אותך באיבר מין, ע"י ליטופים בפוט בדגדגן ולא רק ע"י החדרת אצבעות ואפשר גם להחדיר רק את הקצה של אצבע לראות איך זה מרגיש. בנוגע לכך שאת לא יודעת איפה הפתח,אני מציעה שלפני שהחבר שלך מחדיר לך אצבעות תנסי את לעשות זאת עם עצמך. את כותבת שניסית לחפש ולא מצאת, אז אולי כדאי לך לאונן ולענג את עצמך להכיר את הגוף שלך, אני מציעה לך לקחת מראה להסתכל באיבר המין שלך לראות איך הוא נראה ומה נעים לך. את יכולה להיעזר בציורים אנטומיים של פוט ולראות איפה פתח הנרתיק. ההיכרות עם הגוף יוצרת תחושה טובה של ביטחון מה שמביא להנאה גדולה יותר. אני רוצה להתייחס לכך שכתבת שלפעמים כואב לך שהוא נוגע לך באיבר מין, האם הוא נוגע חזק מידי? האם השפשוף מהיר מידי? אולי האזור לא רטוב ואז החיכוך שורף? אם כואב לך מגע מסוים את יכולה לעצור אותו , אין סיבה להגיע למצב בו כבר ממש כואב לך. בכל מקרה ביום שישי הזה שיש לך בית ריק חשוב שתעשו מה ששניכם מרגישים נכון לעשות, אין סיבה שתדאגי זכותך לעצור בכל שלב שתחליטי. כל טוב, ושנה טובה.


בת 15 שואלת: #89536
הי יש לי עוד שאלה, היה לי חבר כמעט חצי שנה וקיימנו יחסי מין והכל ונפרדנו לפני איזה שבועיים. עכשיו השאלה שלי היא כזאת: בגלל שאני רווקה עכשיו ואין לי סקס יותר, יכול להיות שמתי שאני יגיע לאקט עם גבר אחר זה ייכאב לי בגלל שהרבה זמן לא הייתה חדירה? ועוד משהו, אני לא יודעת אם זה פחד או משהו, אבל יש לי עכשיו עוד מישהו, שאנחנו בנתיים לא עושים כלום. אבל אני לא רוצה להגיע איתו עדיין לשום דבר מיני, והוא מבין אותי כמובן, אבל לא מרגיש לי נכון ואני לא מסוגלת לעשות איתו כלום עדיין. יכול להיות שזה קשור לקשר הקודם שהיה לי? (חשוב לציין שהקשר הקודם שלי היה בנוי יותר מידי על סקס, הוא היה מיני מאוד)

תשובה:
שלום לך. מה שאת מתארת נשמע כל כך נכון ונורמלי. אני לגמרי מבינה שאת לא מרגישה עדיין בשלה לקיים יחסים עם החבר החדש שאת עדיין לא יודעת מה אופי היחסים איתו. זה קשור אולי גם לקשר הקודם שנגמר לא מזמן וודאי השאיר משקעים, אבל יתכן גם שפשוט עדיין אין אינטימיות מספקת עם החבר החדש. וזה בסדר. לא צריך למהר ולא לעשות משהו שלא מתאים לך. גם אין לך מה לחשוש שאם תמנעי מיחסים תקופה מסויימת אחר כך יכאב לך. ממש לא. לפעמים נשים לא מקיימות יחסים שנים, ופתאום מוצאות את האדם המתאים והכל נפלא ולא כואב. כשאת מוכנה רגשית ליחסים, והגבר נעים ועדין, רוב הסיכויים שלא יכאב לך ותוכלי להינות מתי שתרצי.


בן 17 שואל: #88840
רציתי לדעת משהו.. אתמול אני וחבר שלי רצינו לשכב ( לא הפעם הראשונה שלנו) אבל לא היה לי חשק וגם שהוא ניסה לנשק אותי לא כל כך התלהבתי. האם זה אומר שאני כבר לא נמשכת אליו? אני ממש אוהבת אותו ולרוב אני יוזמת את היחסי מין שלנו אבל אתמול זאת הייתה הפעם הראשונה שלא רציתי

תשובה:
היי, החשק המיני שלנו תלוי בהרבה מאוד גורמים ולא תלויים בלעדית במשיכה שלנו למי שנמצא מולנו. החשק המיני שלנו נשען הרבה מאוד גם על איך אנחנו מרגישים, אם אנחנו לחוצים או עצובים או מוטרדים מדברים אחרים, זה יכול להיות מושפע מעייפות, היסח דעת ועוד הרבה דברים. זה מצוין שאת מחוברת לעצמך מספיק כדי לדעת מתי את לא באמת מעוניינת לקיים יחסי מין ואני מקווה שאת פועלת בהתאם. בהצלחה!


בן 14 שואל: #88332
כן הייתי עם קונדום של לייף.. פשוט לא ידעתי בהתחלה מה לקנות (פעם ראשונה שאני קונה) אז יש בעיה אם הייתי איתו? דרך אגב הוא פג תוקף רק עוד שנה+ אז מזה אני לא דואג.. דרך אגב אני לא גמרתי.. וכן אני שלם עם זה. זה לא בגלל חברים זה בגללי ואני עוד חודש ככה בן 15 אז הגיל פה כאילו לא הכי מדויק אבל בכל זאת..

תשובה:
שלום לך, אם הוא לא נקרע אז אין בעיה. העניין עם לייף הוא שהם נקרעים בקלות ולכן ההמלצה שלנו היא להשתמש רק בדורקס. זה בסדר שאתה עוד מעט בן 15 אבל אני עדיין חושבת שיש עוד הרבה מגעים שאתם יכולים לעשות שיהיו מענגים ומגרים לשניכם שאינם כוללים חדירה. אני כן חושבת שהגיל שלך צעיר אבל גם מכבדת את ההחלטה שלכם לחלוטין. אשמח שתבואו אלינו לדלת פתוחה להסבר מלא על אמצעי מניעה ושימוש נכון בהם, וגם טיפים על הפעמים הראשונות כדי שלא יכאב ויהיה נעים לשניכם. כל טוב


בן 17 שואל: #88208
מה קורה אני בן 17 ואני טיפה חושש שאני שאני יהיה באקט של חדירה ואז אני יגמור מהר ולא יודע אני רוצה קודם כל שהיא תהנה יותר זה דבר ראשון אצלי ואני גם מתחרמן מאוד מהר בקיצור אני צריך טיפים כלפי הגמירה אולי גם איזה קונדום/ספריי טוב והדבר השני התחרמנות שזה הכי מפריע לי אני באמת מתחרמן מאוד מאוד מהר עזרה ?!!!!

תשובה:
שלום לך, אתה מתאר בשאלתך תחושות שמאפיינות מתבגרים ומתבגרות רבות. העוררות המינית "החרמנות" מתאימה לשלב ההתפתחותי בו אתה נמצא, סביב שינויים הורמונליים בגופך. לגבי החשש משפיכה מהירה, האם אתה מקיים כיום יחסי מין? האם אתה מאונן? אם כן, האם אתה מצליח "לעכב שפיכה" תוך כדי האוננות? צעירים רבים נוטים להגיע לשפיכה מהירה הזמן יחסי המין. לאור החשש שלך, אני מציעה לך ליצור קשר קרוב ואישי המבוסס של אמון והקשבה עם בת זוגתך לעתיד ואם תיתקל בבעיה כזו, חשוב שתדברו על זה וכך תוכלו לחשוב יחד על דרכים שגורמות לה הנאה וגם לך ותחשבו יחד מה ניתן לעשות במידה ו"תגמור מהר". העובדה שאתה "מתחרמן מהר" היא מצוינת כי זה מראה שאתה מחובר לגוף ולמיניות שלך. בהצלחה בחקירת הגוף שלה, ונמצאים פה עבורך לשאלות נוספות.


בן 17 שואל: #88077
היי, הייתי כבר בסיטואציה מינית עם גברים ( דחיפת אצבעות ונגיעות) ואני מרגישה כאלו באלי לעשות סקס אבל אני מפחדת שהבן לא נכון .. כאלו יש מישהו שאנחנו ידידים כזה אבל אני לא יודעת גם איך ארגיש עם זה שאנחנו לא חברים .. כל הזמן אומרים לי לחכות לבן אדם הנכון לפחות שנה להיות איתו . לא יודעת אם לבחור בין חרמנות או לחכןת מאה שנה למישהו רציני ..

תשובה:
שלום לך. אני מבינה את ההתלבטות שלך. בא לך אבל לא מצאת עדיין את האיש שאת בטוחה שאיתו את רוצה לעשות את זה. אני לא חושבת שצריך לחכות שנה, אבל כן כדאי לחכות שיהיה מישהו שאת סומכת עליו ונותנת בו אמון, גם אם זה לא חבר קבוע. אחרת את עלולה להרגיש לא טוב עם עצמך וחבל. אם תמצאי אם האיש הנכון, תרגישי את זה ואז לא צריך לחכות שנה. ולמה את אומרת "לחכות מאה שנה" - את צעירה, והדבר בטוח יקרה ... אולי אפילו בקרוב.


בת 11 שואלת: #87328
היי אני שאלתי המון שאלות אותכם בעבר אבל, אני רוצה לשאול שאלה צפציפית שתעזור לי! אני רוצה לקיים יחסי מין אבל אני לא יודעת להתנשק צרפתית. אז איך אני אזרום עם חבר שלי?

תשובה:
שלום יקרה. יש לי מספר דברים להגיד לך. דבר ראשון ביחס לנשיקה צרפתית- זו התנסות ראשונה במגע. אני מבינה את הנשיקה כשלב ראשון. כשאת מחליטה להיות בקשר של חברות עם מישהו ואתם רוצים להתנשק- אז לומדים את זה יחד. מצמידים שפתיים, פותחים את הפה קצת, מגששים עם הלשון. זו למידה לאט לאט מנסיון וביחד. וגם חשוב מאוד לדבר על זה ועל איך זה מרגיש. זה שונה לגמרי מיחסי מין. יחסי מין קורים בין שני אנשים מבוגרים או מתבגרים והם כוללים מגע יותר נרחב וחשיפה יותר נרחבת. ליחסי מין דרושה הסכמה אמיתית, שלך ושלו. את יקירתי צעירה מאוד. בארץ על פי חוק גיל ההסכמה הוא גיל 14. כלומר זה הגיל שהחוק קובע בו את יכולה לתת הסכמתך לקיום יחסי מין וכל קיום יחסי מין לפני כן הם ללא הסכמה- גם אם את מסכימה. גם גיל 14 הוא גיל מוקדם ליחסי מין לדעתי. יחסי מין דורשים בגרות, מוכנות, הכרות שלך עם הגוף שלך. תני לעצמך את הזמן. תתחילי במגע פשוט, בנשיקה, את עוד ממש צעירה. תלמדי קודם כל את הגוף שלך לפני שמישהו אחר נוגע בו. ודבר אחרון- ביחס למושג "זורמת"- לזרום לדעתי זה ההפך מלבחור. כשאת זורמת, כמו נחל- את לא בוחרת את הדרך שלך. אבל הגוף שלך הוא שלך וחשוב ממש שתבחרי מה לעשת איתו. שיהיה בהצלחה!


בן 16 שואל: #87249
שלום, יש לי שאלה אני מאמין שלא נתקלתם במקרה הזה לפני אבל בכל זאת אשמח לעזרה, אז ככה יש לי חברה בת 14 וחצי ואני עוד חודש 16 ויש לי 4 תיקים פלילים אז אני על תנאי המקרה הכי קטן ומסדרים לי חדר עם נוף לים בכלא אופק(כלא קטינים) אז שמעתי שעם אני שוכב עם מישהי פחות מגיל 16 גם עם זה עם הסכמה זה תיק פלילי ואני רוצה לדעת מה לעשות אני אוהב אותם ורוצה לשכב איתה אבל לא כל כך רוצה להיכנס לכלא באגף אונס

תשובה:
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שאתה על תנאי ושיש לך שישה תיקים. זו לא פעם ראשונה שאנחנו שומעות את זה ואני שמחה שבכל זאת פנית אלינו לייעוץ. באמת כל הכבוד לך על זה שאתה חשוב לעצמך. בעקרון אם כבר היה לה יום הולדת 14, ואין ביניכם פער של שלוש שנים ומעלה, ויש כמובן הסכמה ורצון הדדי לקיום יחסים עם חדירה, אז זה חוקי ולא יאשימו אותך. אם היא מתחת לגיל 14 אז זה לא חוקי ואם יש ביניכם פער מעל שלוש שנים, אז זה לא חוקי. אני מבינה שאתם מאוד אוהבים אחד את השניה ושאת רוצה להביע את האהבה שלך במגע ובאינטימיות. חשוב לי לציין שעל אף שזה חוקי לקיים יחסי מין בגיל 14, זה עדיין מאוד מאוד צעיר ואני חושבת ששווה שתחכו. בגיל 14 הגוף של האישה עדיין אל סיים להתפתח והפות מאוד עדינה ורגישה. זה יכול לכאוב לה מאוד והיא אף עלולה להיפצע ולדמם ולכן מומלץ יותר לחכות עוד שנתיים בערך. יש הרבה מגעים מיניים שאתם יכולים לעשות שאינם כוללים חדירה כמו: סקס יבש, אוננות ידנית, אוננות עצמית זה מול זו, התחכחות בישבן, מין אוראלי. אין לכם לאן למהר. כל החיים עוד לפניכם. כל טוב


בת 15 שואלת: #87144
אוקיי.. פעם ראשונה שאני מפרסמת פה שאלה. אני בת 15 וחצי ויש לי חבר שאני מכירה 3 שנים ואנחנו ביחד חודש. הוא גר שעתיים ממני ואנחנו עדיין מנסים להבין איך זה יעבוד. הוא בן 16 וחצי והוא אוהב מין ורגיל לעשות אותו. הוא מצד אחד מגלה סובלנות רבה כלפיי הנושא כיוון שהוא יודע שאני מפחדת ולא מוכנה, ומצד שני הוא רוצה מאוד שנעשה את זה. הוא יודע שאני לא אהיה מוכנה לפחות עוד שנה. הבעיה שלי היא שאני מפחדת מאוד מלהיקשר ויודעת שאחרי הפעם הראשונה יהיה לי קשה להשתחרר. אני גם מקבלת רגליים קרות בגלל המרחק ביננו וכי אנחנו לא נפגשים כל כך הרבה אלא רק בסופש ואני לא בטוחה אם כדאי שהפעם הראשונה שלי תהיה עם מישהו שאני לא רואה ביום יום. דבר שני,חשוב לי מאוד להיות חלקה בכל הגוף ואני יודעת שאין מצב שאני אהיה במצב אינטימי עם מישהו אלא אם אני חלקה בלמטה. יש לך המלצות לאיך להוריד את השיער בצורה הכי פחות מזיקה וכואבת? מצטערת על החפירה אשמח לתשובות :)

תשובה:
שלום לך, ממה שאת כותבת נראה כי את מפחדת ולא מוכנה. הפעם הראשונה היא מיוחדת. כדאי שתדברי עם החבר שלך על החששות כי הן בהחלט מוצדקות. חשוב מאוד שהוא יבין אותך בלי ללחוץ עליך, גם אם הוא מאוד רוצה. חשוב שתרגישי בנוח לדבר איתו על הדברים בלי לחץ ובלי לוחות זמנים. את תרגישי מוכנה, וזה לא קשור למרחק ביניכם, אלא לקשר שתוכלו לבנות יחד, בו יחסי מין הם חלק ממנו, ולא העיקר. את רק בת 15 וזה גיל צעיר להתחיל לקיים יחסי מין וזה מחזק את החששות המוצדקות שלך, בנוגע לשיער הערווה, יש לשיער תפקיד חשוב בהגנה על איבר המין מומלץ לא להסירו כי זה עלול לגרום נזק. כל טוב


בת 17 שואלת: #86460
יש לי שאלה .. כל פעם אחרי שאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין (אני על גלולות) אז אחרי כמה דקות ספורות כואב לי בכוס אהל אחרי כמה זמן (כמה דקות כזה בערך) זה עובר . זה בסדר? או לא? ולמה זה קורה? (אני אציין פרטים אולי זה יעזור .. הוא מזיין אותי הרוב חזק ועמוק לפעמים פשוט בתם ככה מהר והרוב זה במהירות לא איטית ולא מהירה אבל חזק ועמוק).

תשובה:
שלום לך, כאשר מקיימים יחסי מין מאוד חשוב שהם יהיו עדינים ולא פוגעניים. הפות זה איבר עדין. כאשר יש חדירה עמוקה וחזקה זה פוגע ברקמות של הנרתיק ובנוסף קיים מגע בפתח צוואר הרחם מה שעלול לפצוע אותו. הכאב שאת מתארת הוא לא סתם, זה נובע מכך שיחסי המין שאת מקיימים לא הולם את האיבר שנמצא בגופך. במידה וזה כך את צריכה לשנות את ההרגלים שלכם ולקיים יחסי מין שגם את נהנת.יכול להיות שחדירה כזאת או בכלל, כרגע זה לא מתאים לך, ושווה למצוא דרכים נוספות לענג אחת את השני. שיהיה לך המון בהצלחה ותשמרי על עצמך!


בת 15 שואלת: #85665
אני הכתה ט׳ יש לי חבר בכתה יא אנחנו ביחד 4 חודשים . אנחנו מקיימים סקס יבש ועושים כל מיני פעילויות מיניות, ללא חדירה כמו אוננות אחד לשני ושיפשוף של האביר מין אחת בשני אני נהנת מזה מאוד! בכל המצבים הוא גומר ולא קרה מצב שהוא לא יגמור, יצא מצב שאמרתי לו כן גם מה שאנחנו עושים וזה ואז הוא ענה אנחנו לא עושים משהו מיוחד .. מהזה לא מספק אותו הגמירה הזאתי בגלל שזה לא יחסי מין מלאים? ששוכבים אז הגמירה שלו יותר טובה מאשר אם אני יעשה לו ביד? לפעמים אנחנו מגיעים למצבים שהוא אומר שהוא רוצה מעבר ואני מסבירה שאני עדין לא מעונינת , אבל האמת היא שאני מאוד מעוניינת אני פשוט לא רוצה לאבד את הבתולים שלי אני לא רוצה לחשוב על עצמי ילדה ששוכבת בגיל 15 כי אם הייתי רואה מהצד זה לא היה נראה טוב אבל כל כך באלי... אני רוצה את זה ויודעת שאני רוצה אבל מפחדת מזה באמת צריכה עזרה .... סליחה על העומס של השאלות

תשובה:
שלום לך, קודם כל, אני שמחה מאוד לשמוע שאת נהנית מאוד. זה באמת נשמע כיפי! בנוגע לשאר, התפיסה שיש הבדל בין גמירה ביד לגמירה מחדירה היא תפיסה מוטעית ויכול להיות שהוא מנסה קצת להפעיל עליך לחץ לשכב איתו. כלומר, אולי הוא חושב שאם הוא יעשה לך "רגשי" אז אתם תעשו חדירה. אבל אני רוצה לחזק אותך בזה שאת לא מרגישה שזה מתאים לך כרגע. נכון, גיל זה לא הדבר היחיד שקובע ואם את מרגישה שאת רוצה ושזה נכון לכם כזוג, אז זה בסדר גמור שתקיימו יחסים עם חדירה. אבל את לא בטוחה או חוששת, אז תחכי. הוא יכול להתאפק. הוא יצטרך להתמודד עם זה. בנוסף, יש עוד הרבה מגעים חוץ מסקס יבש וביד שאפשר לעשת שהם לא חדירה. אתם יכולים לרדת אחד לשניה, אתם יכולים לעשות סקס יבש בלי בגדים אם עוד לא עשיתם. אתם יכולים להתקלח ביחד, להתחך סביב החזה שלך או עם הישבן שלך. אין לך לאן למהר. תעשו מה שנעים לכם. את יכולה גם לבוא יחד איתו לדלת פתוחה ויחד עם יועצת לעשות שיחה לגבי הפחדים והלבטים שלך ואיך זה גורם לך להרגיש כשהוא אומר שהוא רוצה מעבר. נוכל לעזור לך להסביר את עצמך. אני מקווה שזה עזר. נשמח לשמוע ממך כל טוב


בת 17 שואלת: #85268
האם כאשר ואני חווה חוויה מינית לא סקס ובאלי שוב פעם אך התחרטתי שזה היה עם הבן אדם שקרה איתו יכול להיות בגלל הבן אדם או בגלל החוויה המינית שקרתה ? ואם תמיד גם באלי לדבר עם הבן אדם הזה וכשהוא עומד לידי אני מרגישה משיכה וכשהוא נוגע בי אני נזכרת בהכל וכשהוא מסתכל לי בעניים אני לא יכולה להסתכל לו בעניים בחזרה מה זה אומר עלי ?

תשובה:
שלום לך, את מתארת הרגשות ומחשבות טבעיים של משיכה מינית לאדם אחר. את מתרגשת ממנו וגם נמשכת אליו. אם את מתחרטת על המגע המיני, שאלי את עצמך מדוע? האם הוא האדם בשבילך? האם את רוצה מעבר למין ממנו - להיות איתו גם בקשר זוגי? האם את מאוהבת בו? בכל מקרה הכל טבעי. בררי עם עצמך ואח"כ גם איתו לאן הולך הקשר ביניכם. אם כל פעם אחרי מין את מתחרטת, אז כנראה שיש לזה סיבה ואולי כדאי להמנע מסיטואציות אינטימיות איתו. בהצלחה!


בת 16 שואלת: #85140
שלום , אני בת 16 , יש לי חבר שנתיים ואנחנו רוצים להתחיל בשלב מיני .. ואני לא יודעת איך ליזרום איתו כשהוא נוגע , ואיך. לעצור את. זה שזה יותר מידי ! אשמח שתייעצו ליי :-/

תשובה:
שלום לך יקירה, אני שמחה שבחרת להיערך ל"פעם הראשונה" שלך, זהו מהלך נבון מאשר לזרום. יחסי המין הראשונים יכולים להיות מרגשים לשני הצדדים ומחייבים רגישות, כך שאין לי "טיפים" ספציפיים עבורך אלא בעיקר להגיד לך שתהיי קשובה לגוף שלך, לקצב שלך ושהחבר שלך יהיה סבלני. לגבי נושא המגע, הייתי מציעה לכם לבדוק יחד מה מענג אותך וכמובן מה מענג אותו ע"י נגיעות/ליטופים/נשיקות הדדיות וכו'. תוכלי גם לחקור את המיניות שלך ע"י אוננות כדרך להבין מה הן הנקודות בגופך שגורמות לך לסיפוק. כאשר את מרגישה שהמגע שלו הוא "יותר מידי" כפי שכתבת, אז פשוט תגידי לו את זה. אתם תצטרכו לתרגל הקשבה הדדית במהלך יחסי המין וכמובן לפניהם ואחריהם. אם תרצו הכוונה יותר ספציפית על מיניות הגבר ומיניות האישה כדי שיהיה לכם יותר קל בזמן המגע המיני, כדאי שתגיעי לאחד מסניפי "דלת פתוחה" ונסביר על כך בהרחבה. בהצלחה לכם ותמיד פה בשבילך


בת 30 שואלת: #84816
בגיל 11 קימתי יחסים עם גבר שניצל את התמימות שלי היום אני בת 30 ואין לי נסיון מיני מאז א אם אני נחשבת בתולה אחרי כל כך הרבה שנים והפעם שאני יקיים יחסים זה צריך לכאוב? ב מה זאת אומרת יובש בנרתיק ואיך גורמים לרטיבות שם

תשובה:
היי לך אני נורא מצטערת שגבר פגע בך בגיל כזה צעיר, זה לצערי דבר שקורה לילדות ונערות רבות. לגבי שאלתך, האם את בתולה. בתולין זה עניין תרבותי ולא רפואי. יש שאומרים שאישה היא כבר לא בתולה ברגע שיש חדירה של פין לפות, גם אם יש וגם אם אין קרע בקרום הבתולין. יש נערות שאין להן בכלל קרום בתולים, שנולדו ללא קרום בתולין - האם זה אומר שהן לא בתולות...? לגבי שאלתך על כאב - הנרתיק הוא שריר ולפעמים כשיש חדירה יכול להיות כאב, אבל זה לא חייב להיות ככה. לא חייב להיות כאב. כדי לצמצם את הסיכוי לכאב את צריכה לבדוק עם עצמך שאת בעניין, שאת באמת רוצה לקיים יחסי מין עם חדירה. חשוב לי להגיד שאפשר לעשות מגע מיני מהנה, נהדר ומספק גם בלי חדירה. לגבי שאלתך על יובש בנרתיק. בזמן שאישה מגורה מינית הנרתיק שלה מפריש נוזלים שהמטרה שלהם היא להקל על החדירה של הפין לפות. כדי שתהיה רטיבות בנרתיק אישה צריכה להיות מגורה, לרצות מין, להיות "בעניין". אפשר לגרום לרטיבות בנרתיק באמצעות אוננות, לבד או ביחד,באמצעות פנטזיות מיניות, באמצעות מזמוזים או באמצעות כול דבר אחר שגורם לאישה לגירוי מיני. אני כאן אם יש לך שאלות נוספות שיהיה יום טוב


בת 15 שואלת: #84708
אפשר לקיים יחסי מין בגיל 15.6 עם קיימת אהבה אמיתית?

תשובה:
שלום לך, השאלה שלך מאוד יפה אך התשובה אליה בעיקר נמצאת אצלך בלב. האם את מרגישה מוכנה ל"פעם הראשונה" שלך?האם החבר שלך מתאים לך כלומר, שיש לך בן זוג שאת יכולה לסמוך עליו, שיהיה קשוב לרגשות שלך, שיהיה סבלני ומקבל ? חשוב שתדעי שעד גיל 17 נערות רגישות יותר לזיהומים וכאב כי מערכת המין הנקבית עוברת שינויים רבים עד הגיל זה. אני ממליצה לך להיכנס לאתר שלנו, למאגר המידע ורשום שם רבות על ה"פעם הראשונה" אולי זה יעזור לך להחליט. בהצלחה בקבלת ההחלטה.


בת 15 שואלת: #84674
הייתי היום אצל ידיד שלי . מפה לשם הוא אמר לי כזה שפעם אחת אם מכניסים תזין לכוס לא מאבדים תבתולין. הסכמתי והכל .. כי בכל זאת רק פעם אחת. הגעתי הביתה וראיתי שיש ממש טיפה של דם כאילן כמה טיפות בודדות. איבדתי תבתולין שלי ..? או שזה הפרשה או משהו? חייבת לציין שלא יצא אחרי זה דם או משהו .

תשובה:
שלום לך, לא לכל אישה יש קרום בתולין. יש נשים שנולדות ללא ויש נשים שמאבדות אותו במהלך הילדות או החיים. בנוסף, לא לכל הנשים יורד דם במהלך הפעם הראשונה. בתול הוא מונח שמתאר אדם שלא קיים יחסי מין. גם חדירה אחת היא יחסי מין וגם מין ללא חדירה הם יחסי מין. הידיד שלך הטעה אותך ועשה זאת או בגלל שלא יודע ומבין בתחום או כי רצה מאוד לקיים יחסי מין ולא חשב שתסכימי אם תדעי שחדירה היא יחסי מין. הדימום הקטן שתיארת, מספר לנו שהיתה חדירה לתוך איבר מינך. קחי התנסות זאת ולמדי ממנה. למדי יותר על יחסי מין וגם חשבי טוב מיהו האדם איתו תרצי לקיים יחסים. האם מתוך אהבה? ידידות? אני מאחלת לך קשר שמושתת על יחסי אמון וכבוד הדדי. בהצלחה!


בן 17 שואל: #84457
שלום, אני וחבר שלי שנה וחצי ביחד לאחר מס׳ פרידות.. אנחנו עושים כמעט את כל הדברים המיניים שאפשר (חוץ מלרדת לו, והוא הכניס לי אצבעות רק פעמיים וגם זה אחרי שאני שותה) ואנחנו נהנים מזה ואנחנו הכי פתוחים בעולם אחד עם השני.. אנחנו גם עושים את זה יבש.. ואת כל הדברים שאנחנו עושים הוא תמיד תמיד שם קונדום,לפני כמה זמן הייתי עליו עשינו את זה יבש והוא גמר וכנראה הקונדום נפל וכל האזור שלי היה עם השפיך שלו.. אז יום למחורת הוא קנה לי פוסטינור.. ויש לי 2 שאלות: שבוע לאחר שלקחתי את הפוסטינור התחיל לי דימום כמו מחזןר(המחזור שלי נגמר יום לפני שלקחתי פוסטינור) , אני יודעת שזה תופעת לוואי אבל אני לא יודעת כמה זמן היא אמורה להמשך?? ו2. אני רוצה לשכב איתו אך מצד שני לא רוצה אני לא יודעת איך ההרגשה של להיות מוכנה והאם זה נכון בכלל לחשוב על לשכב איתו..(אני סומכת עליו מאוד) אני פשוט לא יודעת איך זה להיות מוכנה והאם אני מוכנה ובנוסף אני מפחדת כי אפילו טמפון אני לא מכניסה..

תשובה:
שלום לך קודם כול אני שמחה שאת והחבר שלך הכי פתוחים אחד עם השני. אני חושבת שזה מה שצריך כדי לעשות דברים מיניים בהנאה וברצון. דבר שני, אני שמחה שאחרי שהוא גמר בפתח של הנרתיק שלך לקחת פוסטינור. המחזור שלך יכול להיות קצת שונה החודש, אבל בחודש הבא הוא יחזור להיות רגיל. זה בסדר שהיו לך שינויים במחזור הנוכחי ודימום אחרי דימום, זו אכן כפי שאמרת תופעת לוואי מוכרת וידועה. לגבי השאלה השנייה שלך שאת רוצה לשכב איתו אבל לא בטוחה שאת מוכנה. אני חושבת שהעובדה שכתבת שאת פוחדת ובנוסף כתבת שכדי שהוא יחדיר לך אצבעות את צריכה לשתות אלכוהול, אומרת שהנפש שלך אומרת לך שאת עוד לא מוכנה לקיום יחסי מין שכוללים חדירה ואת יותר נהנית ומוכנה ורוצה במגע המיני שיש לך ולחבר שלך כיום שלא כולל חדירה. אני מציעה שתהיי קשובה לגוף שלך ולנפש שלך ותחכי עד שתרגישי מוכנה יותר ובעיקר, לא פוחדת אלא להפך - נרגשת ורוצה. יכול להיות שזה ייקח עוד כמה שבועות ויכול להיות שז ייקח עוד זמן רב. זה בסדר וזה בסדר, הכי חשוב שתעשי רק מה שאת רוצה ורק בזמן שאת רוצה כדי להרגיש בנוח וכדי שיהיה לך טוב שיהיה בהצלחה


בת 17 שואלת: #83918
שלום, אני דיי בבעיה. אני בת 17 ואני בקשר עם בחור בן 22. אנחנו שנינו מעוניינים בלהיפגש ולקיים יחסי מין. יש כמה בעיות, הראשונה היא שאמרתי לו שאני לא בתולה, ואני כן. אני מפחדת שכשנקיים יחסי מין ירד דם. אמרתי לו שאני מפחדת שזה יקרה והוא אמר שזה לא אפשרי ושאם יכאב לי נעצור ונפסיק. הבעיה השנייה היא שחברות שלי אומרות שזה מסוכן להיפגש איתו כי הוא יכול להיות ירצח אותי או שהוא פסיכופט או משהו כזה, אבל אני מדברת איתו כבר תקופה ארוכה ואני מכירה אותו והוא באמת בחור מצליח עם ראש על כתפיים ועבודה מצליחה ואני לא חושבת שהוא יפגע בי. רציתי חוות דעת של מבוגר, מה את/ה חושבת על העניין? תודה מראש

תשובה:
שלום לך קודם כול מעניין אותי לשאול אותך, למה אמרת לו שאת לא בתולה. חשוב בעיניי שתחשבי על זה כדי שאת תדעי למה אמרת לו את זה. בדרך כלל אני ממליצה לנערות להיות במצב שהן מרגישות בנוח עם בן הזוג שאיתו הן בוחרות לקיים יחסי מין ואיכשהו מזה שהרגשת צורך שלא להגיד לו אמת, אני רוצה להתלבט יחד איתך ולבדוק שאת מרגישה איתו מספיק נוח. כדי שיחסי המין יהיו נעימים חשוב להרגיש בנוח עם בן הזוג שאיתו בחרת לקיים יחסי מין, חשוב שתוכלי להגיד לו מה נעים לך במהלך יחסי מהין וחשוב שלא תהיי לחוצה, כי אז הרבה פעמים יותר קשה ליהנות. אני שמחה שהוא אמר שאם יכאב לך תעצרו ותפסיקו את יחסי המין, זה בדיוק מה שצריך לקרות כשכואב, צריך להפסיק ולא להמשיך, כי יחסי מין הם דבר שצריך להיות נעים. לגבי החברות שלך, אני לא לגמרי מבינה... אם את מכירה אותו ואת בקשרי ידידות איתו אני לא יודעת למה הן חושבות אחרת. האם את מכירה אותו? האם פגשת אותו אי פעם? האם יצאת איתו? האם את מכירה את הסביבה שלו? חברים? משפחה? וכו'? במידה ואת מכירה אותו אני לא מוצאת סיבה שהוא פתאום יהיה פסיכופט או יפגע בך. במידה ואת לא מכירה אותו, אני ממליצה שתפגשי איתו כמה פעמים ללא הבטחה / הכוונה ליחסי מין. צאי איתו, שבי איתו לקפה, דברי איתו, תראי שהוא אכן מוצא חן בעינייך שנעים לך איתו, שאת רוצה באמת להיות איתו בסיטואציה מינית ומשם תמשיכי לפי מה שאת רוצה ומה שמתאים לך. אני מקווה שעזרתי לך שיהיה בהצלחה


בן 17 שואל: #83841
שלום אני בן 17 מהמרכז ויש לי שאלה: יש לי חברה כבר חצי שנה שאנחנו פתוחים על הכל לא מתביישים, והשבוע ניסינו לקיים יחסי מין בפעם הראשונה אחרי שהיינו רק "משחקים". לא הצלחתי לשמור על זקפה מלאה וכשכן הצלחתי אז עד ששמתי קונדום הזקפה ירדה. בנוסף אני לא לא חרמן כמו שהייתי לפני שנתיים וזה מעצבן אותי. חברה שלי מאוד מושכת ואני ממש לא יודע מה לעשות היא כבר רוצה סקס ואני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה. בעיה 2.החור שלה מכווץ מאוד והיא לא מצליחה לשחרר קצת היא מנסה באמת מה אפשר לעשות בקשר לשתי הבעיות? תודה

תשובה:
שלום לך! מה שאתה מתאר נשמע נורמלי וטבעי לחלוטין. אתה מלא במחשבות בזמן המין ביניכם והראש שלך לא רגוע ולא מרוכז בהנאה. בגלל זה אובדן הזקפה - מחשבות וחרדות לא הולכות יחד עם גירוי. מה גם שנראה לך שפתח הנרתיק של החברה מכווץ וזה כשלעצמו מכניס למחשבות וחרדות ומעיד על כך שהיא עוד לא מוכנה לזה וגם חוששת מאוד. מין זה משהו שעושים יחד. אתה לא אמור "להכניס" אלא יחד אתם אמורים לגרות ולהתגרות וכשמגיע רגע המוכנות בו שניכם רפויים ומשוחררים, תוכלו לנסות לבצע כניסה. אני מציעה לכם לחזור צעד אחד לפני, להזכיר לעצמכם כמה זה כיף להתחרמן ולהתמזמז בלי מחשבות על כניסה וכשתהיו באמת מוכנים לזה, נסו שוב. כרגע נראה לי שכדאי לכם להתמקד בהנאה במין. בהצלחה!