דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

חשש להריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון

      גרסת הדפסה      

קיימתי יחסי מין אם חבר שלי אני בת 17 והוא לא החדיר לי עד סוף כי כאב לי...אחרי יומיים התחיל לכאוב לי כאשר אני עושה פיפי , ותמיד יש לי תחושה שיש לי כל הזמן פיפי וכשאני הולכת לשירותים יוצא לי טיפות...למה כואב לי?
בת 17

שלום רב,

איננו רופאים ולא יכולים לדעת מדוע כואב לך, גשי לקופת חולים לרופא משפחה או לרופאת נשים ותבדקי חשד לדלקת בשתן. באותה הזדמנות שאת אצל רופאת נשים התאימי לעצמך גלולות כיוון שאת פעילה מינית וכדאי שתגני על עצמך  מפני הריון לא רצוי. בהצלחה

אני בת 17 וקימתי יחסים עם חבר פעם הראשונה ב12.7 אחרי פחות מיומים קיבלתי מחזור ירד לי דם אחרי שזה קרה הרבה דם וזה המשיך כמה שעות טיפות של דם אבל זה נפסק ולמחרת קיבלתי את המחזור החודשי השאלה שלי היא אם אפשר להיכנס להריון אפילו שקיבלתי מחזור אחרי יום ווחצי מקיום היחסים שלנו לא השתמשנו בהמצעי מניעה אבל לפני שהוא הרגיש את זה הוא יצא ... וזה קרה כמה פעמים עד לרגע שזה קרה ... האם יש סיכוי להריון?
בת 17

שלום רב,

מכיוון שהמחזור הגיע, לא סביר שאת בהריון, הבחילות וכאבי הראש יכולים להיות קשורים למתח ולחץ שאת שרויה בהם וכן לוירוס וכו'. אם את חוששת למרות המחזור, בואי לדלת פתוחה לנוער הקרובה למקום מגוריך ואנו נסייע לך לערוך בדיקת הריון. מחכים לך.

אני צריכה תשובה דחווף! אני וחבר שלי קימנו יחסים וזאת היתה הפעם הראשונה שלי וירד לי דיי הרבה דם .. אחרי יום ווחצי קיבלתי מחזור וזה היה התאריך שלי השאלה שלי היא האם עדיין קיים סיכוי להריון? אפילו שהמחזור הופיע אחרי יום ווחצי? לא השתמשנו בהגנה ... אבל לפני שהוא הרגיש שזה בא הוא יצא וזה קרה כמה פעמים ... עד שזה בא קיים סיכוי להריון?
בת 17

שלום לך,

אם קבלת ווסת - הסיכוי להריון הוא אפסי. לגבי יחסי מין לא מוגנים - אני מבקשת מכם לקחת אחריות ולהשתמש באמצעי מניעה. יחסי מין לא מוגנים יכולים לגרום להריון לא רצוי ולמחלות מין. שימוש במשגל נסוג הוא לא אמצעי מניעה מומלץ. שימוש במשגל נסוג יכול לגרום להריון, כיוון שיש טיפות זרע הנפלטות מהפין בלי שהגבר מרגיש בכך. וטיפות זרע אלו יכולות לגרום להריון. בכל סניף של  הדלת הפתוחה תוכלו להתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה בדסיקרטיות וללא תשלום. מחכים לכם. שבת שלום.

אני ילדה בת 13.. אבא שלי לפני שבועיים ניפרד מאמא שלי, ואחרי שהוא ניפרד, אמא שלי התאבדה. אבא שלי אתמול בערב אנס אותי והוא מאיים עליי שאם אני אספר למשטרה או למישהו אחר הוא יהרוג אותי... הוא לא יודע שיש לי את האתר הזה... משקל גופו היה כבד מאוד ובקושי הצלחתי לנשום... הלכתי לפסיכולוגית בגלל מות אמא שלי, והיא שאלה אותי כל מיני שאלות מוזרות, ובסוף שמעתי אותה אומרת למנהל שיש לי בעיה... אני לא מבינה, אני ילדה נורמלית לגמרי .. עכשיו אני מתחילה לאכול הרבה ולהקיא אני חושבת שאני מתחילה להיות בהיריון... מה לעשות???
בת 16

שלום לך,

בדף הבית שלנו יש  לשונית של טלפונים וכתובות לשעת חירום. תוכלי להכנס לשם וליצור קשר עם מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית. מספר הטלפון שלהם הוא 1202. כמובן יש גם קישור לאתר שלהם. הם יוכלו לעזור לך ולהנחות אותך. נשמח אם תעדכני אותנו מה קורה איתך בהמשך. זכרי שאת לא לבד, ואת מאוד אמיצה שיצרת קשר ושיתפת אותנו. מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית הוא הכתובת שתוכל לעזור לך בצורה מקצועית יותר . בהצלחה.

שלום, לפני כשבועיים קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חברה שלי ומאז היה לה מחזור האם זה סימן בטוח לכך שהיא לא בהריון?
בן 16

שלום,

אם חברתך קיבלה ווסת אז זה סימן שהיא לא בהריון. יחד עם זאת אתם משחקים באש כיון שתמיד קיים סיכוי להכנס להריון כאשר לא משתמשים באמצעי מניעה. אני ממליצה לכם מאד לפנות אלינו לאחד מהסניפים כדי לקבל מידע, ייעוץ ואמצעי מניעה בחינם.

בהצלחה.

כן, אני מתכוונת לסניףך שנמצא בבאר שבע כתוב שהוא עובד בימי ראשון ושלישי בין השעות שלוש וחצי עד שש וחצי.. אין סיכוי נגיד שאני אוכל להגיעה ביום אחר ..אם אני יתקשר ויבקש לקבועה פגישה?..או שזה אפשרי..? ואגב, זה הגיוני שיש לי כאבים בחזה בגלל משהו כזה חס וחלילה:(?
בת 15

הי,

אני מבינה שאת ממש ממש מודאגת, אבל עד שלא יהיה איחור בקבלת הווסת לא ניתן יהיה לערוך בדיקת הריון ביתית (התוצאות כלל לא אמינות עד 3-4 ימים אחרי האיחור בהופעת הווסת).. כך שלמרות שאני מבינה את הרצון שלך להגיע לסניף בבאר שבע ולקבל תמיכה לא ניתן יהיה לערוך גם שם בדיקה עד שיעבור המועד שבו היית אמורה לקבל ווסת. מה שאני מציעה זה שבאמת תנסי עד כמה שניתן להרגע בינתיים, את יכולה להתקשר היום לאחד מהסניפים האחרים שיש בהם מענה טלפוני היום, למשל הסניף בחיפה, ולקבל תמיכה טלפונית.

כאבים בחזה יכולים להיות סימנים לווסת המתקרב, כך שזה ממש לא מעיד על הריון..

התקשרי אלינו, נשמח לייעץ לך..

אהלן, אני משתמשת בגלולות מזה כחצי שנה (לפני כן היה לי התקן) במהלך ה3 חודשים האחרונים הוחלפו לי הגלולות 3 פעמים עקב שינויים כלכליים וקיצוצים בצבא.. (יסמין-לודן-מינס) נאמר לי שלודן ומינס גלולות דומות ופחותות הורמונים. בכל אופן, התחלתי חבילה חדשה ביום שישי ה10.7, שבוע לאחר מכן שכחתי גלולה ביום חמישי (אדגיש כי יום קודם קיימתי יחסי מין ולקחתי גלולה.) ביום שישי המשכתי לקחת גלולות וקיימתי יחסי מין יום לאחר מכן. השבוע ביום ראשון שכחתי לקחת גלולה ונאמר לי כי אם אני לוקחת אותה עד 12 שעות איחור בשעה הרגילה- זה אפשרי. לקחתי גלולה כ-10 שעות מאוחר יותר מהזמן הקבוע ואתמול לקחתי גלולה כרגיל. היום לקראת שעת אחר הצהריים שמתי לב שאני מדממת. האם זה מחזור? האם זה משהו שעלול לרמז על הריון בגלל הגלולה החסרה ועליי להבדק? אולי בגלל האיחור של הגלולה, או כתוצאה משניהם יחד? מה עליי לעשות?
בת 21

היי,

אם הדימום הופיע לא במועד הקבוע שבו את מקבלת ווסת, יתכן מאד כי מדובר בדימום בין וסתי שהינה תופעה ידועה בתחילת שימוש בגלולות, על אחת כמה וכמה כאשר את מחליפה את סוגי הגלולות בתדירות גבוהה כלכך. לא ציינת מתי מועד קבלת הווסת אצלך, אך אני משערת שהוא הגיע בסביבות ה- 5/7 (כיוון שהתחלת חפיסה חדשה ב-10). לפי חישוב זה עוד לא עבר מועד קבלת הווסת ולכן לא הגיוני שהדימום שהגיע היה דימום הווסת.

כיון שמוקדם מדי לערוך בדיקת הריון ביתית או בדיקת דם שתוצאותיה יהיו אמינות (לבדיקה ביתית מחכים 3-4 ימים לאחר איחור בווסת ובדיקת דם כשבועיים לאחר המגע המיני הלא מוגן) את צריכה להעזר בסבלנות. נשמע לי שהשינויים הרבים בסוגי הגלולות בטווח זמן קצר מאד והגלולה שנשכחה מצריכים בדיקה והייתי ממליצה לך לפנות לרופא נשים. את בהחלט מוזמנת להגיע להתיעצות ולתמיכה בחינם ובדיסקרטיות אצלנו באחד מסניפי דלת פתוחה לצורך הענין. 

בהצלחה :) 

תגידי לי בבקשה, אם יש לי כאבים בחזה זה יכול להיות חס וחלילה בגלל הריון?..חס וחלילה חס וחלילה חס וחלילה.. בבקשה טעני לי כמה שיותר מהר וגם רציתי לשאול אם אני יכולה לבוא לדלת פתוחה גם בימים שהם לא ראשון ושלישי, בתיאום מראש...או שלא יסכימו?
בת 15

שלום לך,

אני מבינה שאת חוששת מהריון לא רצוי, ופוחדת שהכאבים בחזה שלך אולי מעידים על הריון. אני מציעה לך להמתין עד לקבלת הווסת. אם הווסת מאחרת ב 5 ימים, תבדקי אפשרות להריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת.

לשאלתך לגבי ימי הפעילות - בבקשה כיתבי לנו לאיזה סניף את מתכוונת, כי יש לנו סניפים שונים במקומות שונים. ברמה העקרונית, הסניפים שלנו פתוחים לפי מה שרשום בדף הבית בימים ובשעות הפעילות. כל טוב.

היי. אני וחבר שלישכבנו ביום שישי בערב וקרתה תקלה..לקחתי פוסטינור ואז שוב שכבנוו וקרתה אותה תקללה.הבנתי שהיעילות של הפוסטינור אם זה קורה פעם שנייה..אני לא יודעת מה לעשות.הייתי היום אצל הגניקולוג והתביישתי לשאול מה לעשות במצב כזה.רק לקחתי גלולות.מה לעשות?!ועוד שאלה כמה זמן לאחר קיום יחסי המין אפשרלעשות בדיקת הריון בבית?..
בת 18

שלום לך,

אני מבינה שקיימת פעמיים יחסי מין לא מוגנים, ולקחת פוסטינור, ולאחר מכן לקחת גלולות מהגניקולוג. לא ברור לי מה את שואלת בדיוק. ברמה העקרונית, לקיחת פוסטינור נעשית במקרים של חירום, במצבים של יחסי מין  לא מוגנים, ולא מומלצת כאמצעי מניעה שגרתי. כל כדור של פוסטינור שווה לכמות ההורמונים שיש בשתי חפיסות של גלולות למניעת הריון, וזה המון . אני מציעה לך להמתין לקבלת הווסת. אם הווסת מאחרת ב 5 ימים, אני ממליצה לך לבדוק הריון בערכה ביתית שניתן לקנות ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. כל טוב.

היי, אני בת 24 ויש לי חבר כבר 7 שנים,הוא היחידי שאיתו קיימתי יחסי מין, ואף פעם לא לקחתי גלולות או שהשתמשמנו באמצעי מניעה כלשהם, אנחנו מקיימים יחסי מין כבר שנים באותה דרך שהוא גומר לי בחוץ. רציתי לשאול אם אני יכולה להיכנס להריון, ואם כן למה לא נכנסתי עד עכשיו? אני שואלת את זה בגלל שבימים האחרונים יש לי בחילות ויש לי הרגשה מוזרה בבטן- ברחם, וכאבי גב, יש סיכוי שאני בהריון?תודה רבה.
בת 24

שלום רב,

בהחלט יש סיכוי כזה!! רכשי ערכה לבדיקת הריון ותדעי מה מצבך. צרי עמנו קשר כדי שנוכל להדריך אותך מה לעשות. בהצלחה

אאנחנו משתמשים בקונדום אני לא לוקחת גלולות ואנחנו מקיימים יחסי מין כבר בערך חודשיים וחצי ככה..ואני מקבלת מחזור לפי הזמנים.. אבל בכל מיקרה יש סיכוי שאם יש מחזור בכל מיקרה יש הריון או משהו כזה חס וחלילה?..אשמח אםם תעזרי לי במהרה כי אני נורא דואגת!!!
בת 15

שלום רב,

כל עוד הקנודום תקין, אין סיבה לדאגה. יחד עם זאת, ראי את מודאגת בכל זאת...היות ואתם פעילים מינית הייתי ממליצה בחום שתגשי לרופאת נשים להתאמה של גלולות כדי שלא תצטרכי לחשוש  ב   כ   ל   ל .    מדוע לשחק עם הגורל ולהיות במתח, במקום להנות במקום שאת יכולה להנות באופן מלא. בהצלחה

תודה.. בכל מקרה קניתי פוסטינור כדי שלא ייקרה משהו בלתי צפוי..
בת 19

שלום לך,

תודה לך שעדכנת אותי ותודה שאת מעריכה את עזרתנו.

כל טוב

חברה שלי לוקחת גלולת ומאחר לה המחזור כבר ב3 ימים היא עשתה בדיקה עם המקל יצאה שלילי המחזור יכול לאחר עם גלולות גם ?
בן 20

שלום לך,

אכן זה נורמלי לחלוטין שהמחזור יופיע לאחר מספר ימים לאחר סיום חפיסת הגלולות. אין כל סיבה לדאגה בפרט שהיא עשתה בדיקת הריון ויצאה שלילית.

כל טוב

אוקיי..שאלה אחרונה.. לאחר טיפול שיניים נאמר לי לקחת מוקסיפן, שאני יודעת שזו אנטיביוטיקה שעלולה להשפיע על גלולות. בשבוע שעבר, לפני שהתחלתי לקחת את האנטיביוטיקה, לקחתי גלולות כרגיל. ביום שלישי לקחתי גלולה כמו תמיד ובאותו יום גם הייתי עם בן זוגי...ביום רביעי(אחרי יום) לקחתי כדור ראשון של מוקסיפן בצהריים..האם האנטיביוטיקה שלקחתי יום אחרי משפיעה על הגלולה של יום לפני? ודבר נוסף..השילוב של גלולות ואנטיביוטיקה גרם לי לדימומים קלים וכאבי בטן שקצת דומים למחזור..שאלתי רופאת נשים והיא אמרה שדימומים עלולים להופיע אך לא אמרה כלום לגבי כאבי בטן..האם יכולים להיות דימומים בזמן הריון? לפי דעתך מהסיפור שסיפרתי לך, יש סיכוי שנכנסתי להריון? תודה רבה..
בת 26
שלום לך אני חושבת שמכיוון שנבדקת אצל רופאת נשים ושאלת את השאלות שלך, זה בסדר. לשאלתך לגבי דימום בזמן הריון. יש דבר כזה ואם רוצים את ההריון , זה דבר שמצריך טיפול רופא מיידי. לגבי הריון, נראה שקיבלת וסת כך שאין לך מה לדאוג. אם את רוצה להיות בטוחה את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית . בהצלחה.
שכבתי עם חבר שלי אתמול ב 18.7 ולפני שהוא שם קונדום הוא חדר אליי פעם אחת בלי אמצעי מניעה!! אני לא לוקחת גלולות בגלל זה אני בלחץ!! מה עושים? יש סיבה לדאגה בגלל חדירה אחת? (דרך אגב אני שבוע אחרי התאריך של הביוץ)
בת 19
שלום לך אם יש חדירה לא מוגנת והיתה פליטת נוזל המקדימה את פליטת הזרע , באופן תאורטי אם היית בדיוק בביוץ יכול להיות הריון. את טוענת שאת שבוע לאחר הביוץ. איך את יודעת בדיוק מתי הביוץ שלך? הרי זה לא משהו שאפשר לדעת בלי בדיקות מדוייקות. בכל אופן, כאשר יש חשש מהריון לא רצוי , והיו יחסי מין לא מוגנים, אפשר לקחת פוסטינור תוך 72 שעות מקיום יחסי המין. להבא, לבשו את הקונדום לפני החדירה ולא אחריה.בהצלחה.
חבר שלי ואני עשינו 'סקס יבש' כשהוא היה ערום ואני הייתי עם מכנסיים דיי דקים, תחתונים ומגן תחתון.. 'גמרנו' באותו הזמן והוא גמר עליי. המכנסיים והתחתונים שלי היו דיי רטובים ואני בטוחה שזה ממנו, כי כל מה ש'יוצא' ממני נמצא על המגן התחתון... בערך 5-10 דקות אח'כ הורדתי את התחתונים והמכנסיים והחלפתי לאחרים. יש אפשרות של היריון מהמצב?!
בת 14
שלום לך אם לא היתה חדירה והיית עם תחתונים ומכנסיים אין סיבה לדאגה . במידה וכן תחליטי להתקדם בשלב, כמובן שיש לעשות זאת רק עם אמצעי מניעה מתאימים ואת מוזמנת לפנות אלינו אם תצטרכי עזרה. בהצלחה.
תודה רבה על התשובה , יש לי מין צרבת כזאת בגרוןןן שאני נושמת .. זה יכול להיות אולי בגלל ההריון ? ואני רוצה לדעת עם אני חס וחלילה יהיה בהריון אז אני יוכל להפיל ממש בשבועות הראשונים ? זה יהיה קשה?
בת 15
שלום לך שאלותייך נענו. אין קשר בין מה שאת מרגישה בגרון ובין הריון. אין טעם לדבר על משהו שלא קיים. אם יהיה איחור בווסת את יכולה לעשות בדיקת הריון ואז נעזור לך אם יהיה צורך אבל בינתיים תעקבי אחרי מה שכתבנו לך בשאלות הקודמות. בהצלחה.
מצצתי לחבר שלי, לאחר שהוא גמר בלעתי הכל. לאחר מכן, שפשפתי את איזור איבר מינו בעזרת האצבעות שלי ולאחר כחצי דקה~דקה העברתי את אותן אצבעות באיזור איבר המין שלי. האיזור ששפשתי היה לח אבל בעקבות רוק וזיעה. בעקבות החשש שיקרה משהו, לאחר 30 שעות לקחתי פוסטינור. עברו כבר כמעט 29 שעות מאז שלקחתי אותו ואין תופעות לוואי. האם יש חשש שאני בהריון? ואם אין דימום או אף תופעת לוואי בעקבות הפוסטינור new, מה זה אומר במצב שלי?
בת 15

הי,

 כפי שענינו לך קודם, הסיכוי שנכנסת להריון ממה שאת מתארת קלוש ביותר, על אחת כמה וכמה אחרי שלקחת פוסטינור. ללקיחת פוסטינור אין בהכרח תופעות לוואי וזה לא מעיד על היעילות שלו. נסי להרגע ולאחר שתקבלי ווסת (או גם לפני) להגיע אלינו לייעוץ לגבי אמצעי מניעה על מנת למנוע מצב מלחיץ שכזה בעתיד.

בהצלחה!

חבר שלי ואני התחככנו באיברי המין והיו כמה פעמים שהוא הכניס לי את הפין לתוך הנרתיק בלי קונדום אבל הכניס והוציא .. חבר שלי יודע מתי הוא גומר.. נראה לך יש מצב אני אכנס להיריון מזה? או שיקרה משו?
בת 18
שלום לך, מדברייך לא ברור לי אם חברך גמר בתוכך או לא. כמו כן, חשוב לציין שלפני שהבן גומר יוצאולת לו טיפות הנקראות 'טיפות אהבה' וגם הן מכילות זרע שיכול להכניס להריון. הסיכוי להריון הוא קלוש אך רצוי שתגיעו לבדיקת הריון על מנת שנוכל לשלול הריון. הבדיקה מבוצעת חינם במרכזים שלנו. כמו כן, נוכל לשוחח על אצמעי מניעה וגם לתת לכם אותם בחינם על מנת שפעם הבאה שמצב כזה יקרה תהיו מוגנים ובטוחים לקיים יחסי מין בלי חששות. בהצלחה!
שלום:) שכבתי עם גבר לפני שבועיים ומאז יש לי תחושות כמו לפני קבלת המחזור, התכווצויות ,וכו' ובנוסף יש לי יתר הפרשות חומות . יכול להיות שזה הריון? או שההפרשות האלה הם פשוט דלקת בפות . אם ו.. כן אני בהריון היתיי רוצה לעבור הפלה, אני מתחת ל18 ואני יודעת שיש אפשרות לעבור הפלה בחינם .. איך אני פונה לאירגון המתעסק בזה?
בת 17
שלום לך, לא כתבת אם המחזור שלך מאחר וגם אם השתמשמת באמצעי מניעה. מה שאת מרגישה יכול להיות הווסת שצריכה להגיע או תגובות גופניות ללחץ שאת נמצאת בו. אני ממליצה לך להגיע אלינו לאחד מהמרכזים של הדלת הפתוחה כדי שנוכל לעשות איתך יחד בדיקת הריון בחינם. בנוסף, אנחנו מלוות לועדה להפסקת הריון בבית החולים וגם תוך כדי ההפלה אם תרצי אותנו שם. במידה ותצטרכי הפלה, נלווה אותך לאורך כל הדרך. אבל בואי נדאג לזה אם וכשנגיע לשם. בהצלחה!
שלאה 2621 עד 2640 מתוך 4142

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207   208  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום