דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

חשש להריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון

      גרסת הדפסה      

שלום. אני בת 17.5 ולוקחת גלולות כבר 4 חודשים. בחפיסה השלישית היה לי איחור של יותר מ12 שעות בשבוע השני של החפיסה. בעלון המצורף לגלולות ['פמינט'] היה כתוב שאני צריכה לקחת את הגלולה ששכחתי ברגע שנזכרתי ולהמשיך כרגיל. לקחתי והמשכתי חפיסה נוספת רצוף בעקבות חופשה, רציתי לאחר את המחזור. אני והחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום [בנוסף לגלולות] תמיד. האם יש סיכוי להיריון? בגלל האיחור בלקיחת הגלולה ולמרות השימוש בקונדום? תודה!!
בת 17
שלום לך אין סיכוי להריון אם השתמשתם בקונדום לפי ההוראות והקונדום תקין ובתוקף. כשיש בעיה עם הגלולות עקב שכחה, צריך לתגבר את אמצעי המניעה ולהשתמש בקונדום, דבר שעשיתם ואני חייבת להוקיר אתכם על האחריות שאתם מגלים לבריאות שלכם. בהצלחה.
תודה רבה לך, אני חושבת שאני אמתין חמחזור, במידה ויהיה איחור, אעשה שוב בדיקת הריון ביתית. תודה רבה רבה ולילה טוב.
בת 24
בבקשה. אנחנו תמיד שמחים לעזור. כל טוב.
שלום, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין.וכעת אני אמורה לקבל מחזור ואני לא מקבלת.יש לציין שהמחזור שלי לא סדיר ובפעמים האחרונות שקיבלתי, קיבלתי אחרי התאריך המשוער . יש לי תקופות שאני מקבלת לפני ויש לי תקופות של אחרי. ויש לציין שאני וחבר שלי משתמשים בקונדום ותמיד בסוף בודקים שהוא לא נקרע. ותמיד בדקנו ולא נקרע גם הפעם. הבעיה היא שאני בלחץ מכיוון שבדרך כלל יש לי כאבים מקדימים למחזור למשל בחזה. ועכשיו אין לי. לכן אני בלחץ.הפעם האחרונה שסיימתי הייתה ב 17.6.09 והיום כבר ה- 31.7.09 כלומר עברו שבועיים מהתאריך המשוער ושוב יש לציין שהמחזור שלי בכלל לא סדיר!. עזרו לי.
בת 18

שלום לך,

 את מעידה על עצמך, שהמחזור שלך לא סדיר, כך שישנה אפשרות שזה גם מה שקורה הפעם.

 תיתכן לעתים גם האפשרות, שמרוב הלחץ הנפשי שבו את נתונה מהחרדה שמא את בהריון, אין מופיע המחזור.

אם יש לך חשש סביר, פני לבצע את הבדיקה הביתית . ניתן לרכוש את הערכה בבית המרקחת או לקבלה באחד המרכזים של דלת פתוחה.

ומלבד זאת, עדיף כמובן להשתמש באמצעי מניעה, כדי למנוע הריון לא רצוי, מחלות מין מסוגים שונים, ולוותר כמובן על החרדה התמידית.

כל טוב,

אני לא ממש הבנתי את התשובה שלך . שאלתי האם יכול להיות הריון במצב שבו אחרי הקיום יחסי מין היה לי מחזור במאי ויוני ... וענית לי שלא אבל זה תלוי בעוד דברים .. לא הבנתי - אז לא יכול להיות הריון נכון ? ולא קיימתי מאז יחסי מין .
בת 17

שלום לך,

 אם  לאחר קיום יחסי מין היו לך כבר שני מחזורי וסת במאי וביוני, אזי אינך בהריון.

זאת בתנאי, שאלה היו מחזורי וסת ולא דימום מסוג אחר.

מה זאת אומרת היעילות שלה עולה. כאילו אם היא תיקח את הגלולה בשעות האחרונות יהיה סיכוי להריון?...היא לקחה בשעה ה49
בן 14

שלום לך,

חברתך מוגנת. כל טוב.

היי, תודה על תשובתך אני רוצה לעדכן אותך שעשיתי בדיקת הריון ביתית 10 ימים לפני המחזור התשובה היתה שלילית אמרו לי שלבצע בדיקת הריון ביתית יש לעשות יומיים שלושה לפני המחזור ועשיתי את זה מוקדם מדי. אני עדיין מרגישה מוזר בבטן, כאבים ברחם כמו של מחזור, החזה כואב ויש לי צרבות כל יום צרבות שמפריעות לי מתי עליי לעשות את הבדיקה שוב? והאם עדיין יש סיכוי שאני בהריון אפילו שהבדיקה יצאה שלילית? תודה רבה
בת 24

שלום לך,

בדיקת הריון ביתית עושים לאחר 5 ימים של איחור בווסת. הבדיקה נעשית בשתן הראשון של הבוקר. אני מציעה לך לחזור על הבדיקה כפי שכתבנו לך כאן. יתכן שאת בהריון, כי יכול להיות  שהתשובה יצאה שלילית בגלל שהיא לא נעשתה בזמן המתאים. מאוד יכול להיות גם שתחזרי על הבדיקה, והתשובה תהיה שלילית שוב. בכל מקרה - תחזרי על הבדיקה כדי לוודא סופית שאין הריון. כל טוב.

כן היינו ערומים
בת 15

שלום לך,

הייתם ערומים ועשיתם תנועות של מין. אם איבר המין של החבר שלך בא במגע עם איברי המין שלך, אפילו מגע חיצוני - יש סיכוי להריון. מאיבר המין של הבן נפלטות טיפות זרע בלי שהוא מרגיש בכלל, עוד לפני שהוא מגיע לפורקן מיני. טיפות אלו מכילות תאי זרע, ובהחלט יכולות לגרום להריון כאשר הן באות במגע עם איברי המין של הבת. מה שאני מציעה לך זה פשוט להמתין עד שתקבלי ווסת. אם יהיה לך איחור בן 5 ימים בווסת - בדקי אפשרות להריון. ניתן לבדוק הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. אם יש הריון - נוכל ללוות אותך בכל התהליך של הפסקת הריון בצורה דיסקרטית וללא תשלום. כל טוב.

אני כלכך מצטערת שאני משגעת , אבל אני בלחץ !!! אני בת 14 וחצי ואני וחבר שלי עשינו תנועותץ עם האיברי מין והוא גמר לי על הבטן וישר ניגב ולא הייתה חדירה אפילו פצפונת .. ואני אמורה לקבל עוד כממה ימים מחזור ויש ליכאבים בציצי,, האם קיים סיכוי להריון ? אני בלחץ בלילות אני בקושי יושנת
בת 15

שלום לך,

כדי שאוכל לענות לשאלתך, חסרים לי מספר פרטים. כשעשיתם תנועות עם איברי המין, האם הייתם שניכם עירומים? האם היה חיכוך בין איברי המין שלכם? כשאקבל את התשובות האלה, אוכל להמשיך לענות. כל טוב.

שמתי אתמול תקונדום הפוך (פעם ראשונה) ונוזל הזרע נגע בקונדום ואז הפכתי בחזרה תקונדום איך שנכון.. ואז הכנסתי את הזין שלי לכוס שלה לכמה שניות. יש סיכוי שאפשר להכנס מהנוזל זרע הזה להריון ? היא אמרה לי שהיה לה היום בחילה
בן 14

שלום לך,

כן. יש סיכוי להריון. אני מציעה לחברתך לקחת את הגלולה 'פוסטינור', שהיא גלולה למצבי חירום, 'הגלולה שאחרי'. ניתן לרכוש את הפוסטינור בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא. את הגלולה ניתן לקחת רק בטווח של 72 שעות מהזמן של קיום היחסים הלא מוגנים. היעילות של הגלולה הזו עולה ככל שהיא נלקחת בסמוך לזמן שבו התקיימו יחסי המין. מעבר ל 72 שעות הפוסטינור לא יעיל. מחיר הפוסטינור כ 80 שקלים. כל טוב.

שלום... איך עושים בדיקת הריון ביתית ?
בן 26

שלום לך,

קונים מבית המרקחת ערכה ביתית לבדיקת הריון. את הערכה ניתן לרכוש ללא מרשם רופא. לערכה מצורף דף הסבר ברור מאוד כיצד הבדיקה צריכה להיעשות. קוראים בעיון את ההוראות, מבינים, ועושים. חשוב לעשות את הבדיקה רק אחרי 5 ימים של איחור בווסת, ובשתן של הבוקר. כל טוב.

היי עוד שאלה ברשותך, החברה שלי ממש בטוחה שהחדירה הקצרה לא הכניסה אותה להריון אבל אני פוחד, איך אפשר לגרום לה לקחת גלולה מבלי שתילחץ? ואם עבר יום אחד מאז ששכבנו כמה זמן נשאר לה לקחת גלולה כדי שנהיה בטוחים?
בן 15

שלום לך,

אם אתם נמצאים בטווח של 72 שעות מזמן קיום יחסי המין הלא מוגנים, אני ממליצה לחברתך לקחת את הגלולה פוסטינור. הגלולה יעילה ביותר ככל שלוקחים אותה בסמוך לקיום היחסים הלא מוגנים. אין לקחת את הגלולה מעל ל 72 שעות כי הפוסטינור כבר לא יעיל. תוכלו לרכוש את הפוסטינור בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא. עדיף לקחת את הגלולה שאחרי, את הפוסטינור, מאשר להסתכן באפשרות של הריון לא רצוי. בנוסף, אני מציעה לכם להתחיל לקחת אחריות ולהשתמש באמצעי מניעה כדוגמת גלולות וקונדום. כל טוב.

אני בן 18 ושכבתי עם חברה שלי אבל החדירה הייתה מאוד קצרה בערך 5 שניות וגם בכלל לא עמוקה וגם לא גמרתי..מה הסיכוי שהיא בהיריון?
בן 15

שלום לך,

אם קיימת יחסי מין לא מוגנים, והפין שלך היה בתוך הנרתיק של החברה שלך, יש סיכוי להריון. מהפין נפלטות טיפות של זרע גם בלי שהגבר מרגיש בכך. מטיפות זרע אלה אפשר להיכנס להריון. יום טוב.

אם לקחתי פוסטינור אחרי פחות מיום אני בטוח לא בהריון נכון ?
בת 17
שלום לך, הפוסטינור יעיל מאד במניעת הריון כל עוד לוקחים אותו תוך 72 מקיום יחסי מין לא מוגנים. אם לקחת אותו תוך יום את יכולה להיות רגועה. בפעם הבאה שתקיימי יחסי מין זכרי להשתמש באמצעי מניעה, כך תיהני יותר בלי דאגות ותשמרי על גופך. בהצלחה!
איך בחורה יכולה לדעת אם היא בהריון או לא ?חוץ מבדיקת דם ,או מהמחזור.
בן 26
שלום לך, דרכים נוספות לבדיקת הריון הן ערכת בדיקה ביתית ובדיקה אצל רופא נשים. כל טוב
תודה רבה .. אבל היינו בבמצב שהאיבר שלו נגע בי ממש לכמה שניות על הזה שלי שהייתי עם תחתון הוא לא גמר ...ואני מרגישה כאבי מחזור אבל זה לא מגיע.. ובקשר לאולטרסאונד יש לי חיידק בבטן ולכן עשיתי .. יתכן שבגלל זה יש איחור ?
בת 17
שלום לך, אם איבר מינו של בן זוגך, נגע באיבר מינך אך היית עם תחתון והוא גם לא גמר, אין סיכוי שתהיי בהריון מהאקט הזה. אם היה מגע ישיר בין איברי המין שלכם ללא בגדים בכלל אז היה חשש להריון. לא סביר שבגלל חיידק בבטן לא קיבלת מחזור, לרוב אין לזה קשר ישיר. אם לא תקבלי מחזור בעוד מספר ימים פני להתייעץ עם רופא נשים. בהצלחה!
הלכתי לעשות בדייקת הריון ביתית אחרי 12 ימים מקיום יחסי מין , יצא שלישי ואני אמורה לקבל מחזור בעווד 5 ימים בערך .. ויש לי כאבים בציצי כמו ללפני מחזור רק רציתי לשאול אותך ,נגיד ואני יהיה בהריון בשלוש שבועות יהיה קל יותר להפיל ?
בת 15

שלום לך,

כדי לקבל תשובה אמינה, מומלץ לערוך את בדיקת ההריון הביתית לאחר 5 ימי אחור בווסת. הזמן שבו עשית את הבדיקה הוא לא מהימן. אם את בהריון - הפסקת ההריון מומלצת ככל שגיל ההריון נמוך יותר.  כל טוב.

שלום! קודם כל אני רוצה להודות על כל העזרא המדהימה שלכם פה זה מרגיע ותומך מוריד המון לחץ! אז ככה לפני כחודשיים הפסקתי לשתות כדורים למניעת הריון כי הוא טען שזה לא בריא האם זה באמת כך? וגם לאחר שהפסקתי לשתות את הגלולות קימנו כמה פעמים סקס לא בטוח אך הוא לא גמר בתוכי האם יש סכנה שאכנס להריון? ואם כן מה לעשות?.?
בת 17

שלום לך,

תודה על המחמאות.

בנוגע להפסקת הגלולות - חבל. המינון ההורמונלי הקיים בגלולות היום הוא בטוח לשימוש,  ואין כל בעיות פוריות לאחר שמפסיקים לקחת אותן ורוצים להכנס באמת להריון. אין כל סכנה בריאותית בגלולות, אם הן נלקחות בהמלצת הרופא/ה, לפי ההוראות ובפיקוח רפואי. אני מבקשת ממך לקחת אחריות על קיום יחסי המין, ולהגן על עצמך. אנחנו כאן באתר ממליצים על שילוב של גלולות וקונדום. כל מגע מיני לא מוגן, חושף אותך לאפשרות של הריון לא רצוי, ואפילו לסיכוי להדבק במחלות מין. עמדי על זכותך וחובתך לקיים יחסים מוגנים. עדיף להשתמש בגלולות מאשר להגיע להפסקת הריון בגלל הריון לא רצוי. אם את בהריון - פני אלינו ונלווה אותך בכל התהליך של הפסקת הריון בצורה דיסקרטית, מקצועית וללא תשלום. כל טוב.

ועוד שאלה האם אפשר לגלות הריון באולטרסאונד של הבטן ?
בת 17

שלום לך,

 אפשר לראות מצב של הריון באולטראסאונד של הבטן. לגלות הריון אפשר על ידי בדיקת שתן או בדיקת דם. גילוי הריון על ידי בדיקת דם או שתן הוא גילוי מוקדם יותר מאשר אפשרות האולטראסאונד. כל טוב.

אני אמורה לקבל ב24 מחזור היום ה26 ועדין לא קיבלתי אומנם אני מרגישה כאבים אך זה לא מגיע יש לציין שהמחזור שלי ככבר 4 פעמים מגיע באותו זמן ואף פעם הוא לא איחר לי .. אני תמיד נמצאת עם תחתון שאני עם חבר שלי יש ממה לחשוש ? למה זה לא מגיע ?
בת 17

שלום לך,

אם את נמצאת עם תחתון ואין כל מגע בין נוזל הזרע לבין איברי המין שלך - אין לך ממה לחשוש. יתכן שהאיחור נובע ממתח ולחץ. אם כן היה מגע בין נוזל הזרע של חברך, לבין איברי המין שלך - קיים סיכוי מסויים להריון. אם האיחור בווסת יהיה בן 5 ימים - בדקי אפשרות להריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. כל טוב.

שלום! יש לי שאלה העם יש סיכוי להריון.. אני וחבר שלי מתקדמים בעיניינים האינטימיים שלנו.. אנחנו לא שוכבים עדין.. הייתי פעם אחת שנגעתי לחבר שלי באיבר המין ממש לשניה למטה ( ליד האשכים) אחרי זה הלכתי לשירותים ושכחתי לשתוף ידיים(הוא לא גמר כשנגעתי בו)... וגם הייתה פעם שאני נגעתי לעצמי באיבר המין וקצת החדרתיאצבעות בלי לשתוף ידיים ( לא נגעתי לו לפני זה באיבר המין) העם יש סיבה לדאגה?! יש סיכוי להריון?! אני ממש לחוצה מכל העיניין כל הזמן חושבת רק על זה כי כבר יש לי איחור של יומיים.. תודה מראש :)
בת 15

שלום רב,

יותר נשמע לי ממה שתארת שאת לבדך גורמת לאיחור במחזור כיוון שאת בלחץ. שחררי את הלחץ והפחד ותפיקי ממנו תועלת בכך שתדעי עד כמה זה מלחיץ אותך. זו הסיבה לכך שעליך להתאים לעצמך גלולות כדי שתוכלי להתקדם בקשר המיני שלכם וגם והכי חשוב להגן עליך מפני הריון לא רצוי ומפני חרדות מיותרות. בואי לדלת הפתוחה תוכלי לשוחח עם רופאת נשים כאן ולהתאים לעצמך גלולות בחינם. בהצלחה

שלאה 2621 עד 2640 מתוך 4164

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207   208   209  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום