דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

חשש להריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון

      גרסת הדפסה      

שלום. אני עוד מעט בת 18 והייתי כבר אצל רופאת נשים, עברתי בדיקות ובסופן קיבלתי גלולות . כל שאני רוצה לאמת מידע ולראות שאני יודעת הכל על הנושא לפני שאני לוקחת אותן . אז ככה הרופא אמרה לי לקחת את הגלולה הראשונה ביום הראשון של המחזור שלי ולהמשיך לקחת אותן 21 יום ולאחר שאני מסיימת חפיסה לקחת הפסקה של שבוע..רציתי לדעת מה ההפסקה של השבוע אחרי סיום של חפיסה נותנת ? מה המשמעות שלה ומדוע צריך אותה?! השאלה השנייה שלי היא האם אני יכולה להפסיק להשתמש בקונדום כשאני נוטלת גלולות? ואם הגבר יכול לגמור בתוכי מבלי חשש להיכנס להיריון.. ואיך נקלטים להיריון כאשר לא לוקחים גלולות? כשאני שוכבת עם החבר בזמן שלא לקחתי? או שאיך שאני מפסיקה את הלקיחה שלהן גם בלי שעשיתי דבר אני יכולה להיכנס להיריון?.. אני חייבת שתענו לי על כל מה ששאלתי זה נורא חשוב ונורא יעזור לשקט הנפשי שלי. תודה :)
בת 17
שלום רב, 1. ההפסקה של הגלולות באותו שבוע מטרתה היא לאפשר לוסת להגיע! הגוף זקוק למחזוריות שלו. 2. כן את יכולה להפסיק להשתמש בקונדום מבחינת החשש להכנס להריון. כל זאת בתנאי שאת נוטלת אותן כסידרן ושעות היעודות ללא פיספוסים. כן, הגבר יוכל. זכרי, קנדום משמש אותך כדי להגן עליך מפני מחלות וזיהומים לא רק מפני הריון. לשיקולך 3. אם את שוכבת עם החבר שלך בזמן שלא נטלת את הגלולות, יש סיכוי סביר להריון! אם את מפסיקה את נטילת הגלולות - באופן מיידי, יש סיכוי סביר להריון! לעומת זאת בזמן הוסת אין סיכוי להכנס להריון, אבל זה לא מומלץ ולא אסטטי. בהצלחה
שלום, אני נוטלת גלולות באופן קבוע כבר למעלה מחצי שנה. לפני כשבוע וחצי אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין ובאותו יום פספסתי גלולה (תחילת שבוע שלישי לחפיסה) לאחר שאת שאר הגלולות לקחתי כמו שצריך, וכך גם אחרי. בד'כ אני מקבלת יומיים אחרי הפסקת הגלולות, ואני כבר ביום הרביעי להפסקה ועוד לא קיבלתי. האם יש סיכוי להריון?
בת 21
שלום רב, בתיאוריה יש מצב! עליך להמתין 14 יום מקיום יחסי המין החשודים ולערוך בדיקת הריון ביתית. בהצלחה
החדרתי אבל שסימנו לקיים יחסי מין הפין שלי היה יבש לא היה כלום ואחרי כמה דקות רק יצאו טיפות אהבה.אז ככה שאין מצב שיצא בזמן קיום יחסי מין.יש חשש?
בן 17

שלום לך,

יש שתי עובדות חשובות בפנייתך. האחת - החדרת את הפין שלך לחברתך. השנייה -  כעת הווסת מאחרת לה. אם האיחור הוא בן 5 ימים בידקו הריון. יום טוב.

שלום. אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין ללא אמצעי מניעה.החדרתי לה אך שבאתי לגמור הוצאתי את איבר המין שלי בחוץ בשביל שלא יפגע בה הזרע.אך בסוף לא הצלחתי לגמור.אחרי זה הפסקנו והלכתי לבדוק עם יש מצב שבכל זאת גמרתי אך ראיתי שיצאו רק טיפות אהבה.זה קרה פעמיים שקיימנו ובסוף לא גמרתי ושיצאו רק טיפות אהבה.המחזור שלה מאחר כבר בכמה ימים.האם יש חשש להריון?
בן 17

שלום לך,

כן. כל פעם שמקיימים יחסים לא מוגנים יש סיכוי להריון. אם יש כבר 5 ימים של איחור בווסת של חברתך, אני מציעה לבדוק הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. אם התשובה חיובית וחברתך בהריון - פנו אלינו ונוכל ללוות אתכם בכל התהליך של הפסקת ההריון בצורה מקצועית, דיסקרטית וללא תשלום.  יום טוב.

שלום הייתי עים חבר שלי בלי לישכב הוא גמר בחוץ אבל הייתי חשופה לידו הייתי בלי בגדים לידו כשהוא גמר וזה היה ממש לידי השאלה שלי האים הגיוני שמהזרע שיכל לחדור אני בהריון ?
בת 19

שלום לך,

אם היה מגע בין נוזל הזרע של החבר שלך לבין איבר המין שלך - הריון יתכן. אם לא היה כל מגע בין נוזל הזרע לבין איבר המין שלך - אין סיכוי להריון. יום טוב.

אפשר לבצע הפלה בסניפי דלת פתוחה?
בת 16

שלום לך,

אנחנו בדלת הפתוחה עוזרים ומלווים בכל התהליך של ההפלה. ההפלה לא מתבצעת בסניפים של הדלת הפתוחה. ההפלה עצמה , על פי חוקי המדינה, מתבצעת בבית חולים. אנחנו עוזרים בכל מה שקשור לבדיקות, לתיאומים, להפנייה לבית החולים המסויים; אנו עוזרים גם  בליווי לוועדה הרפואית, בליווי בתוך בית החולים וככל שנדרש ובמסגרת היכולות שלנו. אם את בהריון - בבקשה אל תתעכבי, וטפלי בהפסקת ההריון בהקדם האפשרי.  יום טוב.

מגע ישיר בין נוזל הזרע לבין איבר המין של החברה שלי לא היה אבל אכן היה קצת על איזור המפשעה שלה מה שכן היא ישר התלבשה אחרי זה (מכנסיים וחולצה) ונכנסה להתקלח זה עדיין יכול להשפיע?
בן 16

שלום לך,

אם לא היה מגע בין נוזל הזרע שלך לבין איבר המין של חברתך - אין סיכוי להריון. יום טוב.

בנוסף לשאלתי הקודמת, ראיתי לפי תשובות שלכם שזרע לא עובר בד, ואצלי אני הצלחתי להרגיש אותו מבעד לבד של התחתונים שלי, וכנראה שגם ככה הצלחתי להרגיש אותו על חברה שלי כשהיא הייתה עליי. למרות שכשהיא קמה ובדקה את התחתונים שלה היא אמרה לי שהם היו יבשים ואני בכל זאת הרגשתי נוזל דביק על איזור המפשעה שלה. אני ממש בלחץ והוסת שלה אמורה להגיע רק בעוד כשבועיים וחצי מה הסיכויים באמת שיקרה משהו?
בן 16

שלום לך,

אם התחתונים של החברה שלך היו יבשים, ואתה בטוח ויודע שלא היה כל מגע בין נוזל הזרע שלך לבין איבר המין שלה- אז הסיכוי להריון הוא אפסי. אני מציעה לכם לקחת אחריות על יחסי המין שלכם ולהתחיל להשתמש באמצעי מניעה. יום טוב.

שלום, קיימתי סקס יבש עם חברה שלי, ושנינו גמרנו יש לציין ששנינו היינו עם תחתונים ומה ששמתי לב כשגמרתי יצא המון אבל המון זרע והרטיב את התחתונים שלי בצורה מטורפת וכשנגעתי בחברה שלי הרגשתי שהתחתון שלה זז קצת והיא הייתה רטובה באיזור המפשעה והנוזל על המפשעה שלה היה דביק כך שזה בוודאות נוזל הזרע השאלה שלי היא אם יש איזשהו סיכוי להריון למרות שהייתי אני עם התחתונים עליי?
בן 16

שלום לך,

אני שומעת ממך שהסקס היבש שלך היה מאוד רטוב. אתה מתאר מצב שבו נוזל הזרע שלך כן בא במגע עם איזור המפשעה שלה כי התחתון שלה זז והיא היתה רטובה באיזור המפשעה. כאשר יש מגע בין נוזל הזרע שלך לבין איבר המין של החברה שלך יש סיכוי להריון. אני מציעה לכם להמתין לווסת. אם הווסת תגיע בזמן - מה טוב. אם הווסת תאחר ב 5 ימים בידקו הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. יום טוב.

שלום רב אני והחברה שלי התמזמזנו קצת בעירום בלי להשתמש באמצעי הגנה ואני גמרתי על הבטן שלי אחרי ששיחקה לי ביד ואח״כ היא ישנה על הבטן שלי כלומר אני לא בטוח אם הנוזל פגע מלמטה והיא מפחדה כולמר המחזוא החודשי האחאון שלה היה ב 3.11.10 ומחזור שלפניו היה ב6.10.10 ואנחנו התמזמזנו ב 26.11.10 אנחנו מאוד מפחדים כלומר אם התקופה הזאותי היא תקופת ביוץ או לא וגם היא מרגישה שהחזה שלה גדל והיא מרגישש בכאבי בטן קל מתמשך כי 3 ימים ..וגם רציתי להוסיף שהיא עדיין בתולה ואנחנו מפחדים אם יש הריון ..כלומר אם יש הריון יש אפשריות לקחת תרופות להפלה בלי ניתוח ולא ישפיע עליה למרות שהיא רוצה שתמשיך בתולה תודה
בן 23

שלום לך,

הריון יתכן אם היה מגע בין נוזל הזרע שלך לבין איבר המין של חברתך. קיימתם יחסים לא מוגנים, ואתה לא יודע אם היה מגע בין נוזל הזרע שלך לבין איבר המין של חברתך. אני מציעה לכם להמתין בסבלנות לווסת שתגיע. אם היא תגיע בזמן - מה טוב. אם הווסת תאחר ב 5 ימים - בידקו הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת.  קרום הבתולין הוא לא אמצעי מניעה. קרום הבתולין הוא לא אטום לחלוטין. בקרום הבתולין יש חורים שדרכם יוצא הדימום של הווסת, ודרך אותם חורים בדיוק יכולים לעבור תאי הזרע ולהפרות את הביצית וליצור הריון. אם יש הריון, וגיל ההריון הוא מתחת ל 7 שבועות, ניתן לעשות הפלה על ידי בליעת כדורים מיוחדים שניתנים רק בבית חולים ותחת השגחה רפואית. יום טוב.

הסיכויים הם גבוהים להיריון לפי מה שרשמתי כאן? בכל זאת, אני עדיין בתולה, ולא הייתה חדירה , רק הקצה טיפונת נכנס ולא הייתה גמירה.. יכול להיות שאפילו שזה ךא חדר, טיפה יכולה לעבור את הקרום בתולים ולגרום להיריון? זה לא מובן לי כל כך ... ורציתי להגיד שב2.12 עשיתי בדיקת היריון ביתית, והופיע לי שאין היריון, והייתי אמורה לקבל ב1.12. היום אנחנו כבר בתאריך 6.12 ועדיין לא קיבלתי. מה זה אומר? יכול להיות שהבדיקה מוטעת? כדאי לעשות עוד בדיקה?
בת 16

שלום לך,

כן. גם מטיפה אחת ניתן להיכנס להריון. קרום הבתולין הוא לא קרום אטום. בקרום הבתולין יש חורים שדרכם יוצא הדימום של הווסת. דרך אותם חורים בדיוק יכולים להיכנס תאי הזרע ולהפרות את הביצית ולגרום להריון. אם לא קיבלת ווסת עד עכשיו, ויש לך כבר איחור של 5 ימים בווסת, בבקשה בידקי שוב הריון. יום טוב.

בהמשך לשאלה האחרונה.. הוא אמר לי שבחורה השנייה עוד מעט מתגייסת והוא לא סומך עליה בכל מקרה (הוא תיכנן להיפרד ממנה). וכשאמרתי לו שאני גם מתגייסת עוד חצי שנה מה גם אז לא תסמך עליי? הוא אמר שיש לו תוכניות אחרות בשבילי. שהוא רוצה להיתחתן ולעשות לי ילד. דיברתי על זה בצחוק לפני שגיליתי על הבחורה שנייה.. אבל אחרי זה הוא אמר את זה מאוד רציני. אני חוששת שאולי הדיבורים האלו הם דיבורי אויר כדי שאני יסמך עליו( ברור שאני לא מתכוונת להיתחתן איתו עכשיו ולהביא ילדים!!)או אולי אלו דיבורים אמיתיים שגם קצת מלחיצים אותי. אני לא יודעת מה לעשות ואיך לפעול...בבקשה תייעצו לי...
בת 19
שאלתך נענתה
התחלתי להשתמש בגלולות פעם ראשונה לפני כחודש, לפני 3 ימים הפסקתי ואני נמצאת בשבוע של הפסקה, אני וחבר שלי קיימנו יחסים אך לא הייתה חדירה ממש מלאה בגלל הכאב. אך לא השתמשנו בקונדום כי אני על גלולות, השאלה שלי אם אני בטוחה ב100% קמתי בבוקר והיו לי טיפות דם אני לא יודעת אם זה כי המחזור צתריך להגיע בשבוע ההזה, או שזה תופעה מהגלולולת ש אני חייבת להזכיר שהיה לי דימום בגלל הגלולות , אבל האפשרות האחורנה והכי פחות בטוחה לדעתי זה בגלל הקרום כי לדעתי לא נקרע שם דבר
בת 17

שלום רב

הסיכוי להריון הוא מאוד קטן בגלל העובדה שסיימת חפיסת גלולות אחת ואת נתונה להשפעה ההורמונלית של הגלולות, הדמם יכול לנבוע ממספר סיבות: יתכן שהקרום נקרע - את מספרת שהייתה חדירה אבל לא ממש, מה זה אומר עד כמה לא ממש? הסיבה השניה היא שיתכן שקיבלת וסת, עלייך לדעת שכאשר מתחילים ליטול גלולות יתכנו דימומים, ההבדל בין דמם מקריעת קרום הבתולין או וסת הוא שקריעת הקרום מלווה בדמם טרי כמו שנשרטים או ניפצעים והוא פוסק לאחר זמן קצר, והדמם הויסתי הוא דמם רירי שנמשך מסםר ימים. 

כל טוב לך

שבת שלום

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טוב אז ככה אני וחבר שלי אתמולעשינו סקס יבש ויש מצב שהייתה חדירה.. אבל הוא אמר לי שהוא בדק ולא היה לו זרע והתחתון לא נרטב ואני לא יודעת מה לעשות אני כולי בלחצים אני חושבת שאני בהריון וכאלה.. עכשיו התייעצתי ואמרו לי לקנות בדיקת הריון אז רציתי לשאול כמה זמן אחרי הסקס יבש אני יכולה לקנות אותה..? ואם יש עוד דרכים לדעת אם אני בהריון? אם המחזור מאחר או מה?
בת 16

שלום רב,

מצד אחד אם את חושבת שהלחצים יעזרו לך, אז זה בסדר ואת יכולה לחשוש. מצד שני אני מבינה מהדברים שאת מספרת שאת כבר יודעת שמסקס יבש אין הריון בעיקר אם הסקס היבש היה על בגדים. בהקשר לשאלתך לגבי הערכה לבדיקת הריון, אין להשתמש בערכה כזו אלא 14 ימים לפחות לאחר קיום היחסים החשודים! רק לאחר 14 יום התשובה של הערכה, אם התבצעה כראוי, יש לה ערך. דבר שלישי ואחרון צייני בבקשה מתי היתה הוסת האחרונה שלך! מתי קיימתם את היחסים החשודים בעינייך, נא צייני תאריכים, ואז נוכל לומר לך אם יש סיבה אחרת לחשש!

להשתמע

שלום לך , רציתי לדעתי , אפ יש צב שאני בהריון ? למי אני פונה?
בת 17

שלום לך

אם ביצעת בדיקה וגילית שאת בהריון או יש לך חשש להריון את יכולה לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובה לאזור מגוריך שם יעזרו לך באופן דיסקרטי, זוהי אפשרות אחת אפשרות נוספת היא לגשת לרופא/ת נשים במרפאה אליה את שייכת והוא יפנה אותך. רק לא לחכות לגשת מיד משום שצריך לטפל בזה דחוף.

בהצלחה

שבת שלום

קודם כל תודה על העזרה! אז ככה .. חברה שלי לוקחת כבר תקופה ארוכה גלולות במינון נמוך. במשך תקופה ארוכה היא לא הקפידה הייתה מפספסת הרבה.. לפני חודש היא לקחה באופן סדיר כל יום בשעה קבועה כמו שצריך אך פיספסה 2 גלולות. קיבלה מחזור. והתחילה חפיסה חדשה לאחר המחזור תחילת החודש הזה [נובמבר] לאחר שהסתיים המחזור לקחה באופן סדיר כל יום גלולה עד שסיימה את החפיסה ביום שישי האחרון 26.11 עכשיו אחרי שבועיים מהמחזור שהיה בתחילת החודש קיימנו יחסי מין ללא קונדום מכיוון שהישתמשה בגלולות, חשוב לציין שקיימנו כמה פעמים ללא קונדום באותו יום* עכשיו עשיתי חישוב בערך וגם היא ומיום שהתחיל המחזור הקודם עברו בדיוק 14 יום עד ששכבנו פעם ראשונה ללא קונדום, לפי הידע שלי אחרי 14 יום זה יום הביוץ ככה שנוצר מצב ששכבנו בלי קונדום ביום הביוץ כמה פעמים שהיא לוקחת גלולות. מיום שישי 26.11 עד היום היא לא קיבלה מחזור ואנחנו ממש בלחץ אולי היא בהריון. רציתי לדעת האם זה אפשרי שהיא לקחה גלולות להיכנס להריון? למרות ששכבנו ללא קונדום ביום הביוץ? בנוסף רציתי להוסיף שזה גורם לה ללחץ רב ובנוסף היא נמצאת בצבא שגם ממש קשה לה והרבה מתח עובר עליה. אם תוכלו להרגיע אותנו, האם יש סיכוי שהיא בהריון? לא קיבלה מחזור, אולי הוא מאחר? האם יש סיכוי להיכנס להריון [גמרתי בפנים] למרות השימוש בגלולות? תודה באמת על העזרה. :) !!
בן 19

שלום רב,

קודם כל אם נוטלים גלולות כסידרן הסיכוי להכנס להריון הוא 1% זה ממש ממש ממש מעט!

החשבון שעשית נכון, וכל הכבוד לך שלמדת את הנושא ואתה מבין בו.

מכיוון שהיא נטלה גלולות כסידרן, למרות הפיספוסים בחודש הקודם שבעצם זה שייך לחודש הקודם ולא נגרר לחודש הנוכחי, לא נראה לי סביר בכלל שיש הריון!! מה שכן נראה לי סביר זה שמרוב 'משחקים' וחוסר עקביות נערתך בלחץ אדיר שגורם לוסת לאחר.

מידע נוסף: אם היא נוטלת גלולות במועדן, הוסת תגיע רק לאחר שתסיים את החפיסה.  דבר אחר חשוב הוא שיש גלולות שמשפיעות על הגוף בצורה כזו שאין וסת, פשוט היא לא מופיעה, זה לא ממש נדיר אבל זה גם לא שכיח, זה תלוי ביחסים שבין הגלולה והשפעתה על גוף האישה.

דבר נוסף: בעקבות כל האמור לעיל (שלכם ושלי) ובכדי להרגיע אתכם עד הסוף, רצוי שתמתינו 14 ימים מקיום יחסי המין בינכם ותערכו בדיקת הריון ביתית. ניתן לרכישה בכל בית מרקחת וסופרפארם ללא מרשם רופא (ליד הקונדומים בדר'כ) בצעו אותה במדוייק לפי ההוראות וירווח לכם. דווחו לנו כדי שגם לנו ירווח.  אפשרות נוספת היא להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריכם ואנו נערוך את הבדיקה איתכם, לשם כך צריך להתקשר ולקבוע פגישה.

בהצלחה, להרגע !! ולהשתמע

דרך אגב העלייה שהייתה לי במשקל הייתה בגלל שסבלתי במשך 3 שנים מגיל 13-15 מדיכאון קליני עכב התעללות שעברתי בחטיבה
בת 15

שלום לך,

אני מקווה שהיום הכל בסדר איתך. אני מבינה שאובחנת כסובלת מדיכאון קליני, ושטופלת בהתאם. לפעמים הטיפול התרופתי בדיכאון קליני גורם לעלייה במשקל. יום טוב.

אם אעשה בדיקה אז היא תזהה היריון אף על פי שהיה לי דימום כי יש מצב שזה לא היה מחזור? והאם לפי הסטיאוציה שתיארתי יש סיכוי להיריון?
בת 19

שלום לך,

אם קיבלת ווסת - אין סיכוי להריון. ואם כן יש הריון - הבדיקה תזהה זאת כהריון. יום טוב.

שלום אני וחבר שלי קימנו יחסי מין לא מוגנים ועכשו מתעכב לי המחזור ביום אחד אבל ביום שהיתי צריכה לקבל מחזור היו לי כאבי בטן וגב אך לא קיבלתי עדין יש סיכוי להריון?
בת 23

שלום לך,

אם הווסת תתעכב ב 5 ימים - בידקי הריון. יום טוב.

אני וחבר שלי עשינו אתמול ביד אחד לשני , היה לי מחזור ב21 לחודש והוא נגמר אחרי ארבעה ימים. (לפני שבוע) הוא לא גמר בשום מקום שקרוב אליי , אבל הוא החדיר לי אצבעות בכל מיני שלבים ואני מפחדת שאולי היו לו את 'טיפות האהבה' על היד בזמן שהוא החדיר לי. יש אפשרות להיכנס להריון מהטיפות האלה..? יש צורך בבדיקת הריון ?
בת 16

שלום לך,

אין חשש להריון. את יכולה להיות רגועה. המשיכו להנות מלאונן אחד לשנייה.

כל טוב ושבוע טוב!

שלאה 1061 עד 1080 מתוך 4139

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום