דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

חשש להריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון

      גרסת הדפסה      

אני לא בטוחה שזה ייצר מגע אם איבר המין שלי, מה אני אמורה לעשות עכשיו ? אני יודעת שהכי בטוח זה אם אמצעי מניעה אבל זה ממש מציק ואפשר להגיד שגם כואב... תודה לך על העזרה !
בת 17
שלום לך! אני שמחה שהבנת, שהכי בטוח זה אמצעי מניעה, אך מה את עושה בנדון? האם החלטת להפסיק להמר בחייך ולקחת סיכון כשאת מקיימת יחסי מין?! לגבי הפעם ואני מקווה, שזאת תהיה הפעם האחרונה, שאת מקיימת יחסי מין ללא הגנה. עלייך לחכות לווסת הבאה, נקווה שתקבלי וכך תסירי דאגה מליבך. חלילה אם תגלי שהווסת מאחרת תצטרכי לעשות בדיקת היריון באמצעות ערכת ביתית. תרכשי אותה באחת מרשתות הפארם. אם התשובה שלילית, או חיובית אני ממליצה לך בכל מקרה להגיע לסניף הנמצא קרוב למקום מגורייך לקבלת ייעוץ הכוונה בשמוש באמצעי מניעה והגנה וזה לא מציק או כואב. וחלילה, אם יש צורך..נקווה שלא, ליווי ותמיכה בתהליך.. שבת שלום ובהצלחה! 
אני וחבר שלי כבר חודש ביחד ואנחנו עושים סקס יבש. נגענו אחד לשני באיבר מין. אני רוצה לציין שהקשר בינינו טוב מאוד ואנחנו אוהבים אחד את השני. התנשקנו והתמזמזנו והאיבר מין שלו היה מחוץ למכנס שלו ואני הייתי מעליו עם טייץ ותחתונים(הייתי לבושה רק בלי חולצה).האיבר שלי היה מעל האיבר שלו והם היו צמודים. אני מפחדת שהוא גמר עליי כי לא שמתי לב אם המכנס שלי רטוב או לא . יש סיכוי שהוא היה רטוב ממנו, ואני מפחדת להיכנס מזה להיריון או משהו.. יש סיכוי שאני ייכנס מזה להיריון?? כי אני מפחדת נורא מזה ..
בת 15

שלום לך,

את יכולה להירגע, אין חשש להריון. בשביל הריון שניכם צריכים להיות ללא בגדים על איברי המין, ואיבר המין שלו צריך להיות בתוך איבר המין שלך. כל עוד לא הגעתם למצב הזה, אין חשש להריון. גם אם הוא גומר או יוצא לו נוזל מקדים על התחתונים שלך, אין לך סיבה לדאגה. המשיכו להינות.

כל טוב ושבת שלום!

לא שכבתי , אבל אני וחבר שלי כל הזמן יורדים ועושים אחד לשני ביד. יכול להיות שאני מאוד לחוצה סתם - אבל יש לי ממש חשש מהריון.. וגם כל היום יש לי בחילות וכאבי ראש וסחרחורות , המחזור שלי צריך להגיע בסביבות ה20 לחודש אבל הוא לא סדיר.. אני כל כך לחוצה, יש לי משהו לעשות בנתיים כדי לוודא? אני לא יכולה לקנות בדיקת הריון!
בת 16

שלום לך,

את ענית בעצמך לשאלה. את סתם לחוצה. אין לך שום סיבה לדאגה. לא נכנסות להריון מאוננות אחד לשנייה או מסקס יבש או מין אוראלי. את חייבת להירגע מכיוון שלחץ וחרדה מעקב את הגעת הווסת. את מוזנת ליצור איתנו קשר ביום ראשון ולבגיע לאחד מהמרכזים שלנו על מנת לעשות בדיקת הריון בחינם, רק כדי להירגע ולראות שאת לא בהריון. אנחנו נותנות בדיקות הריון בחינם ובדיסקרטיות. נהיה שם איתך בזמן הבדיקה. אך את לא בהריון וחשוב שתזכרי את זה.

כל טוב ושבת שלום!

שלום לך, יש לי שאלה מאוד חשובה אני מקווה שתביני אותי כי אני לא בדיוק יודעת איך להסביר לך את המצב... כשאני וחבר שלי מקיימים יחסים לאחרונה אנחנו מקיימים בלי אמצעי מניעה ולפעמים הוא לא מספיק לזוז מעליי, קרה לי כבר פעמיים שבוע שעבר והשבוע שייצא לו השפיחה ונזלו על האיבר שלי כמה טיפות.. אני יכולה להיכנס להריון במצב כזה ? וחשוב לי להזכיר לך שזה לא היה ממש ממש בפנים רק נזלו כמה טיפות ....! מקווה שהבת אותי . שבת שלום : )
בת 17

שלום לך,

הבנתי את דברייך, ואני רוצה שתדעי שאת מסתכנת בהריון  לא רצוי. אני שומעת ממך שאת מקיימת יחסים לא מוגנים, ולכן יש סיכוי להריון. כאשר נוזל הזרע של החבר שלך בא במגע עם איבר המין שלך - יש סיכוי להריון. גם אם מדובר בכמה טיפות שנזלו מבחוץ ואיבר המין לא היה ממש ממש בפנים. אני מבקשת ממך לקחת אחריות על יחסי המין ולהתחיל להשתמש באמצעי מניעה. אמצעי המניעה יגנו עלייך מפני הריון לא רצוי ומפני מחלות מין. אנחנו ממליצים על שילוב של גלולה וקונדום. תוכלי לבוא לאחד הסניפים של הדלת הפתוחה ולהתייעץ איתנו לגבי אמצעי מניעה בדיסקרטיות וללא תשלום. שבת שלום.

ושאלה נוספת-האם אפשר להגיע אליכם ולבצע בדיקת דם לגילוי היריון?
בת 19

שלום לך,

בסניפים השונים של הדלת הפתוחה יש לנו שירותים שונים. אני מציעה לך להתקשר לסניף שאליו את רוצה להגיע, ולברר האם נעשית שם בדיקת דם להריון. שבת שלום.

אם אני עושה בדיקת דם רגילה ניתן לראות בה אם יש היריון? לפי כל מה שתיארתי בהודעות קודמות קיבלתי מחזור חודש אחר כך,ועכשיו בחודש השני ואני באיחור כבר של שבועיים. שוב אני שואלת לפי המצב שתיארתי-האם יש מצב להיריון? אני בהיסטריה
בת 19

שלום לך,

בבדיקת דם רגילה לא בודקים הריון, אלא תמונת דם כללית. כדי לעשות בדיקת דם להריון, חייבים לבקש ולציין במפורש שזוהי בדיקת דם להריון. אם יש לך איחור של שבועיים, קודם כל צריך לשלול אפשרות של הריון. אנחנו כאן לא יכולים לאשר או לשלול הריון. רק בדיקה יכולה לעשות זאת. אני מציעה לך לבדוק הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. שבת שלום.

אני לוקחת גלולות כבר חצי שנה בערך,עם קצת הפסקות אבל לקחתי את הגלולות החדשות חודשיים/שלוש בלי הפסקה. לא מזמן התחלתי לקחת גלולות חדשות של יאז סיימתי חפיסה וקיבלתי מחזור עכשיו לא הספקתי להתחיל חפיסה חדשה וקיימתי יחסי מין לא מוגנים ונראלי שהוא גמר בפנים,האם יש חשש להרין?
בת 16
שלום לך, לפני שאני עונה לך אנא שימי לב לשאלות שאני מפנה אלייך . 1 מהן ההפסקות בין כל לקיחת חפיסה חדשה.  זה הזמן שבו את נכנסת למחזור ואז עושה את ההפסקה של שבוע . או זו הפסקה ממושכת יותר.  2.לאחר כמה זמן לאחר סיום לקיחת החפיסה האחרונה שוב התחלת בלקיחת גלולות .  וכעת לתשובה הספציפית:  במידה וקימת יחסי מין  בתקופה שבין סיום לקיחת החפיסה האחרונה בתקופה שלא עלתה על שבוע עד 10 ימים רק במקרה כזה אינך בהריון ! ( כי הגוף לא נכנס עדיין לשלב ביוץ)    במידה וקיימת יחסי מין בהפסקה שהייתה מעבר לזמן זב ( שבוע עד 10 ימים )  קיים סכון משמעותי שאת יכולת להכנס להריון.  מקווה שזה מספיק ברור לך !      פני אלינו אם דברים לא מספיק ברורים לך.  בהצלחה
שלום רב...רציתי לקבל מידע על הגלולות שאתם נותנים,האם אתם לוקחים בדיקת דם?האם זה עם רופא מוסמך,האם אתם מתאימים את הגלולות בשבילי?האם שומרים על סודיות מוחלטת? אשמח לקבל תשובה!:)
בת 15

שלום לך,

הפרוצדורה היא שאת מתקשרת לסניף שאליו את רוצה להגיע, וקובעת תור לרופא/ת הנשים שבסניף. כשתגיעי לבדיקה, הרופא/ה ישאל אותך שאלות לגבי ההיסטוריה הרפואית שלך. אם יש צורך, תתבקשי לעשות בדיקות דם. הרופא/ה יתאים לך את אמצעי המניעה היעיל  בשבילך.כל הרופאים והרופאות  המתנדבים בדלת הפתוחה הם מומחים  בגניקולוגיה , עובדים גם בבתי חולים ובמרפאות נשים ובעלי ניסיון. הייעוץ שלנו הוא דיסקרטי וללא תשלום. אנו שומרים על סודיות מוחלטת. יום טוב.

היי יוצא לי הרבה לריב עם ההורים שלי על דברים כמו שעות שאני חוזר בהם הביתה, לימודים, זמני הכנה למבחן, ודברים דומים. לרוב אני מנצח אותם, או שאני פועל אפילו בניגוד להוראות שלהם, בד'כ אני מקבל אחרי צעקות או איומים שהם 'ייסגרו לי את המחשב', או ייגרמו לי להתפטר מהעבודה וכ'ו. עד עכשיו למרות כל הריבים האלה, אין לי בעיות לימודיות כלשהם, אני מקבל במבחנים ציונים טובים ואני תלמיד טוב. רציתי לשאול עד כמה באמת יש להם את זכות לכפות עליי דברים, אני בן 16 וחצי. אשמח לעצות, תודה.
בן 16

שלום לך,

מבחינת החוק אתה מוגדר בתור 'קטין'. בעיני החוק אתה לא בוגר ובוודאי לא מבוגר. ההורים שלך הם אלו שאחראים עליך מכל הבחינות, והם בהחלט יכולים להגיד לך מה לעשות, כמובן הכל במסגרת הדברים המותרים מבחינת החוק. מגיל 18 אדם נחשב 'בגיר' מבחינת החוק. אני רוצה שתזכור תמיד שההורים שלך הם לא נגדך. להורים שלך יש שיקול דעת בוגר ואחראי, שאתה בגילך לא מודע לו ויתכן שגם לא מעריך אותו. הוריך רוצים בטובתך, גם אם זה לא בדיוק נראה לך כך. אני מציעה להקשיב להורים. הרווח יהיה כולו שלך. יום טוב.

בהמשך לשאלה הקודמת אני לא מבינה .. מה הסיכוים שאני בהריון והאם אני צריכה לעשות בדיקת הריון ?מה את ממליצהלעשות ?
בן 15

שלום לך,

כן. יש סיכוי להריון. אני מציעה לך להמתין לווסת שתגיע. אם הווסת תגיע בזמן - מה טוב. אם הווסת תאחר ב 5 ימים - בידקי הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. יום טוב.

שלום , אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים [ ללא קונדום ] והוא גמר בפנים , לקחתי פוסטינור אחרי שעה מקיום היחסי מין , רציתי לדעת אם בטוח אני לא בהריון ? , סיימתי את המחזור שלי 4 ימים לפני שקיימתי יחסי מין .. זה ממש דחוווווף .
בת 17

שלום לך,

הסיכוי להריון הוא כמעט אפסי.  חשוב לדעת שאין בנמצא אף אמצעי מניעה שיעיל בכל מאת האחוזים במניעת הריון. יום טוב.

קיבלתי מחזור לפני 18 יום אני בת 15 והוא לא כל כך סדיר עכשיו. אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין 5 ימים לפני המחזור שכבנו בלי אמצעי מניעה ויומים אחרי זה לקחתי פוסטינור אחרי חמש ימים קיבלתי מחזור וזה היה בדיוק ביום שאני צריכה לקבל. בשבוע האחרון הוא גמר בפנים פעמים והיו עוד 4-5 פעמים ששכבנו אבל הוא יצא לפני שהוא גמר.אתמול הוא גמר ובפעם שעברה זה היה לפני משהו כמו שבוע יש לי סיבה לפחד ? או זה אפשרי לקחת בדיקת הריון עכשיו ? אני לחוצה ומפחדת
בן 15

שלום לך

חמודתי קשה להבין מה בדיוק עבר עליך בתקופה האחרונה פרט לכך שהחבר שלך גומר בפנים המון פעמים ואת ללא אמצעי מניעה את משחקת באש!! אני מציעה עד המחזור הבא קונדומים בכל משגל וכשתקבלי ואני מקווה שזה אכן יקרה נא להתחיל להשתמש באמצאי מניעה באופן קבוע.

כל טוב לך

רציתי לדעת אם בדיקת הריון אפשר לעשות גם בלילה ולא רק בבוקר ואם התוצאה יוצאת טובה
בת 19
שלום רב, בדיוק לפי ההוראות !!! יש להן סיבה שהן כאלו! יש הפרשות מסויימות שמצטברות ומורשות בלילה. יום טוב
אני חיייבתת עזרה! עשיתי הפלה ב7.11.10 באמצעות כדור היה לי דימום במהלך שבועיים אחרי ז הפסיק ואז שוב בא לא דימום שהיה נרא כמו מחזור אבל שהלכתי לעשות אולטרסאונד אמרו לי שהכל תקין ומחזור מקבלים אחרי חודש היום אנחנו ב10.12 ועדיין לא קיבלתי מחזור כן קיימתי יחסי מין אבל לא גמר בפנים מדוע אני לא מקבלת מחזור ?יש סיכוי לעוד הריון? בקשה תענו לי ..
בת 19

שלום לך,

למרות שמדובר על איחור שיכול להיות עדיין בגדר הסביר, בהחלט יש סיכוי להריון!

 יש לקחת בחשבון כי כאשר מקיימים יחסי מין, גם אם הבחור אינו גומר בפנים, בהחלט יש סיכוי להריון. זאת מכיון שישנו נוזל שנקרא 'הטיפה השקופה' הוא נפלט מאיבר המין הזכרי החל מרגע החדירה, ולא את ולא הבחור חשים בו. בתוך הנוזל הזה ישנם תאי זרע, אמנם במינון נמוך יותר מאשר בנוזל הזרע שיוצא כשהגבר גומר, אך הם קיימים.

אי לכך תמתיני עוד יומיים שלושה, ובמידה והמחזור מתעכב תעשי בדיקה.

יש צורך להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם שמקיימים יחסי מין ולא להתסמך על כך שהבחור גומר בחוץ.

אנו מאוד ממליצים התחלת שימוש בגלולות למניעת הריון ואת מוזמנת לסניף 'דלת פתוחה' הקרוב למקום מגורייך על מנת להתיעץ עם רופא בעניין ולקבל מרשם מתאים.

להתראות

ממ...קיימנו יחסיי מין אתמול והפשטנו אחת את השני אני הייתי קודם עליו הורדתי לו את המכנס ואז הוא גילגל אותי ואז הוא היה עליי ואז נגעתי לו באיבר מינו והוא נגע על הלשון בנרתיק שלי וזה היה ממש כיף ואוננו אחד לשני ואז האיבר המין שלו נכנס לנרתיק שלי הוא לבש קונדום לפניי בטעם לימון ואז הוא הכניס אותו לנרתיק שליי והיה קצת כואב אבל נהנתי גנחתי הרבה וגם התנשקנו היה ממש ממש כיף ... ורציתי לשאול כמה עולות הגלולות ? ואיך משתמשים איתם? והאם אפשר לקיים יחסי מין כל יום? וכמה זמן לפני אני צריכה לקחת גלולות ? והאם הגלולות פוגעות במשהו? ועשינו את זה באמצעות קונדום ואז הוא הוריד אותו והתחרמנו ויצא לי דם אין סיכוי שאני בהריון??
בת 14

שלום לך,

לשאלותיך בנושא הגלולות אני מצרפת לך קישור המסביר עליהן. http://www.opendoor.org.il/Information.aspx?did=471. כן. אפשר לקיים יחסי מין כל יום אם שני בני הזוג רוצים בכך, מסכימים ומוכנים לכך. אם נוזל הזרע של החבר שלך בא במגע עם איבר מין שלך - יש סיכוי להריון. אם החבר שלך הוריד את הקונדום ואחרי זה החדיר לנרתיק שלך את הפין שלו ללא אמצעי מניעה  - הריון יתכן. אני שומעת ממך שזו הפעם הראשונה שלך, ולכן הדימום הוא תופעה רגילה ותקינה של קריעת קרום הבתולין. יום טוב.

יש לי שאלה נוספת מצטערת אני פשוט בלחץ נוראי.. אני פוחדת שאני בהריון יש דברים מסוימים שמרגישים בשלב מוקדם כל כך (אחרי 4 ימים מקיום היחסים)?. והאם אני בהריון מה עלי לעשות? אפשר לבצע הפלה גם אם משפחתי לא תדע על זה? וכמה זה עולה? תודה מראש!!
בת 15
שלום רב, מתי היתה הוסת האחרונה? מתי קיימתם יחסי מין החשודים כלא מוגנים? מדוע את חוששת? יום טוב
הי אז ככה, אני על גלולות כבר מלא זמן, איזה 5 חודשים, וביום שני סיימתי את החפיסה החודשית. ביום שלישי שכבתי עם חבר שלי ולא שמתי לב ששכבנו בלי קונדום, והוא גמר בפנים. האם אני מוגנת למרות שסיימתי כבר את החפיסה של הגלולות? האם אני צריכה לדאוג? בנוסף לעניין הזה אני מפחדת שיש לי שוב דלקת בדרכי השתן או סוג של דלקת באיבר מכיוון שהאיבר נורא שורף ומגרד לי. אבודת עצות. מקווה לעזרה...
בת 17
שלום לך! אין לך מה לדאוג! אין היריון אם את ממשיכה לקחת את הגלולות באופן קבוע ובהתאם להוראות.לגבי הקונדום הוא מיועד יותר להגנה מפני מחלות מין. אז קחי בחשבון אם הוחלט לקיים ללא קונדום  רצוי מאוד לעשות בדיקות דם לשלול מחלות מין אצל בן הזוג. לגבי הצריבה באיבר המין, עלייך לגשת מיד לרופא נשים להיבדק ולאבחן את הבעייה. בינתיים אני מציעה לך לא לקיים יחסי מין כדי למנוע כאב נוסף. ועד שתיגשי לרופא נשים, אוכל להציע לך להקלה של כאב לשתות מים כמה שיותר אם מדובר בדלקת בשתן. לאכול יוגורט דנונה העשיר בחיידקים טובים אם מדובר בפטריה או אפילו למרוח בנרתיק להקלה. שבת שלום!
היי שוב קרה לי אותו דבר אבל בכלל לא נראה לי הגיוני להיכנס להריון שאין חדירה. המחזור שלי מאחר... אבל זה נראה לי בסדר כי מחזור לא תמיד סדיר. אבל אני בכל זאת מאוד בלחץ. מה לעשות?
בת 17

שלום לך! את צודקת אם לא הייתה חדירה אין היריון! אך חשוב לי לציין שיש מצבים שגם בלי חדירה יתאפשר היריון, כאשר יש פליטת זרע בקירבת איבר המין של האישה, וזה גם סמוך ליום הביוץ, תא הזרע עושה את דרכו מהנרתיק אל השחלה להפרות את הביצית. מה שצריך לעשות, אני מציעה לך אישית, לפנות לסניף 'דלת פתוחה' שם תוכלי לקבל ייעוץ, הכוונה למין בטוח, תוכלי גם לקבל גלולות למניעת היריון, כמובן ללא תשלום ומה שחשוב זה יוריד ממך את הלחץ שאת נתונה בו כל פעם. שבת שלום!

הקטע שעם היו יוצאים לי טיפות אהבה בזמן הסקס אז הם לא היו יוצאות לי שוב.ורק יצא לי אחרי הסקס בגלל שלא גמרתי.
בן 17

שלום לך,

מה שרלוונטי לעניין הוא האם חברתך קיבלה כבר ווסת לאחר שקיימתם יחסים לא מוגנים. אם יהיה  לחברתך איחור בן 5 ימים - ההמלצה שלנו היא לבדוק אפשרות של הריון. יום טוב.

האם הטיפול בכדורים להפלה או המכון שלכם חייב להיות בהשגחת בית חולים? כי אנחנו לא רוצים שזה יופיע בבית חולים כי אמא שלה עובדת בבית חולים ותמיד רואה התיק שלה ? האם נוכל לעשות זה דרכם בלי שיכנס בתיק ?
בן 23

שלום לך,

אני מציעה לך להתקשר לסניף של הדלת הפתוחה הקרוב לאיזור מגוריך, ולבדוק את הנושא הזה עם הסניף המסויים. ההפלות חייבות להיות מבוצעות בבית חולים על פי חוק. בבית החולים ישנו חיסיון על נושא ההפלות וזה לא נרשם בתיק שכל העובדים בבית החולים יכולים לראות אותו. יום טוב.

שלאה 1061 עד 1080 מתוך 4164

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207   208   209  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום