דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

חשש להריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

חשש להריון

      גרסת הדפסה      

חוץ מלחץ נפשי והריון מה עוד יכול לגרום לאיחור במחזור? סקס בפעמים הראשונות?
בת 17

שלום לך,

יחסי מין בפעמים הראשונות לא גורמים לאיחור בווסת. מה שיכול לגרום לאיחור בווסת זה כמובן הריון, לחץ נפשי. בנוסף, דיאטה חריפה ודרסטית יכולה אפילו להפסיק לחלוטין את המחזור החודשי ולגרום לבעיות גופניות רבות . כל טוב.

וגם בקופת חולים זה דיסקרטי ?
בת 16

שלום לך,

מהבירור שערכתי עבורך בקופת החולים, בדיקות דם להריון מגיל 16 הן דיסקרטיות ויהיו רק בינך לבין המרפאה. בכל מקרה, אני מציעה לך לשאול בצורה אנונימית את משרד המרפאה שלך לפני שאת מגיעה לעשות את בדיקות הדם, או לחילופין - לשוחח עם אחות המרפאה בצורה דיסקרטית קודם לבדיקה, כדי להבטיח שאכן התוצאות יגיעו רק אליך. כל טוב.

קיימתי יחסי מין עם חברה שלי ללא אמצעי מניעה..זאת הייתה הפעם הראשונה של שנינו.. אני גמרתי בחוץ..ועכשיו מאחר לה המחזור והיא מפחדת שהיא נכנסה להיריון..אנחנו הבנו שעשינו טעות ושנינו החלטנו שלא עושים את זה שוב בלי אמצעי מניעה..ואנחנו לא רוצים לספר להורים..עכשיו יש לי כמה שאלות.. 1)איך היא יודעת אם היא איבדה את הבתולין? 2)אם עברו 5 ימים מאז שזה קרה..גלולות יכולות לעזור או שזה מאוחר מידי? 3)בזמן שעשינו את זה היה רעש מתוך איבר המין שלה כמו של חיכוך נוזלים(מצטער אם זה נשמע בוטה..אבל כמו פלוץ)..מה זה הרעש הזה? 4)שמעתי שיש טיפות אהבה לפני שגומרים..אפשר להיכנס מזה להיריון?כי שנינו מפחדים מזה..
בן 19

שלום לך,

1. לפי מה שאתה מספר כאן, התבצעה חדירה של איבר המין שלך לאיבר המין שלה. קרום הבתולין ממוקם קרוב לפתח הנרתיק (מבפנים) כך שאם אכן התבצעה חדירה שכזאת, רוב הסיכויים שקרום הבתולין נקרע וחברתך אינה בתולה יותר. גם אם מסיבה כזאת או אחרת הקרום לא נקרע, אפשר לומר שהיא כבר לא בתולה, כי הרעיון שעומד מאחורי המילה 'בתולה' היא 'לא קיימה יחסי מין' וזה כבר לא נכון. :-)

2. פוסטינור, הגלולה שלוקחים במקרים שכאלו, יעילה רק כ-3 ימים לאחר האקט המיני הלא מוגן. במצב שבו עברו כ-5 ימים, העצה הכי טובה שיש לי בשבילכם היא לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון, ולערוך אותה שבועיים לאחר זמן המגע המיני הלא מוגן (כלומר עוד 14-5= תשעה ימים). אני מזמין אתכם לגשת לאחד מסניפי הדלת הפתוחה ולקבל הסבר וייעוץ, גם אם הבדיקה הייתה חיובית (ואז ננחה אתכם מה אפשר לעשות) וגם אם הייתה שלילית (ואז נוכל להסביר לכם על אמצעי מניעה ושימוש נכון כדי להימנע ממצבים שכאלו). אם אתם מתביישים לעשות את זה פנים מול פנים, אפשר גם בטלפון. השיחות הן אנונימיות ואנחנו נשמח לעזור.

3. הרעש שאתה מתאר הוא רעש טבעי וידוע שקורה לפעמים בזמן חדירה. בגדול מה שקורה הוא שאוויר נכנס לתוך הנרתיק בזמן החדירה, ואז יוצא החוצה בקול רעשני כמו פלוץ. אין סיבה לייחס לזה חשיבות - זה קורה לכולם. :-)

4. הסיבה שחובה להשתמש באמצעי מניעה בזמן כל חדירה, היא בדיוק בגלל אותן 'טיפות אהבה'. כשאיבר המין הזכרי מגורה, מופרשות כמה טיפות מהקצה שלו שתפקידן להכין את האיבר לשפיכה עצמה. טיפות אלו מכילות תאי זרע בעצמן, ולכן יכולות לגרום להריון בדיוק כמו השפיכה עצמה. עם זאת, לא הגבר ולא האישה יכולים להרגיש או לדעת מתי הטיפות האלו מופרשות. הן יוצאות בלי שיהיה אפשר להרגיש אותן אבל כן אפשר לראות אותן אם מחפשים אותן. אם אתה מאונן, תגרה את עצמך עד שתרגיש שאתה כמעט גומר, ואז תפסיק את הגירוי ותוכל לראות את הנוזל מופרש מהאיבר שלך (שוב, בלי קשר לשפיכה עצמה). זו הסיבה למה 'לגמור בחוץ' לא נחשב כאמצעי הגנה יעיל - ייתכן שבזמן שחדרת לחברה שלך, הנוזל הזה הופרש לתוך הנרתיק שלה ובכך יצר סיכוי להריון לא-רצוי, גם אם גמרת בחוץ.

אין לבכות על חלב שנשפך, ואני מקווה שערכת הבדיקה הביתית תראה שהכל בסדר. עם זאת, אני שמח לשמוע שהחלטתם שאתם לא עושים את זה שוב בלי אמצעי מניעה, ואנחנו נשמח לעזור לכם בכל שאלה או תהיה שיש לכם בנושא, בין אם תבחרו לבוא אלינו או להתקשר אלינו. אל דאגה, הכל יהיה בסדר. מזל טוב על הפעם הראשונה שלכם, עולם חדש ומרתק נפתח לכם ועם קצת הכוונה תוכלו להנות ממנו בלי דאגות ופחדים. :-)

בהצלחה ובהנאה. :-)

 

המחזור שלי הוא 3 ימים גג 4 והיום כבר זהו סיימתי. ואתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים. אבל אתמול היה לי זרימה רצח של הוסת והיום היא כבר הסתיימה. מה עלי לעשות?
בת 17

שלום לך,

קראתי עכשיו את כל השאלות הקודמות ששאלת אותנו באתר, ושמתי לב למשהו שהטריד אותי. זו אינה הפעם הראשונה שאת מקיימת יחסי מין לא מוגנים, אינה הפעם הראשונה שאת לחוצה ורוצה עזרה דחופה, אינה הפעם הראשונה שאת לוקחת פוסטינור, ולפי השאלות שאת שואלת אותנו, גם לא הפעם השנייה או השלישית אלא יותר מכך...

אני חייב להבהיר לך - פוסטינור היא גלולת חירום. אי אפשר להתייחס לפוסטינור כאל אמצעי מניעה רגיל, שכל פעם ששוכבים, לוקחים אח'כ פוסטינור, כמו אקמול או גלולה רגילה. פוסטינור מכילה כמויות עצומות של הורמונים וזה ממש לא בריא לקחת אותה בתדירות שבה את לוקחת אותה. מעבר לכך שזה לא בריא, עצם העובדה שאת נאלצת כל פעם לקחת אותה, מדאיגה גם כן. הרי את מודעת לכך שיחסי מין לא מוגנים יכולים לגרום לך להיכנס להריון (ואפילו לקבל מחלות מין), אז למה את ממשיכה לעשות זאת שוב ושוב?  את מחכה שחס וחלילה תיכנסי להריון לא-רצוי, לפני שתחליטי להפסיק עם ההתנהגות הלא-בוגרת הזאת?

תיקחי אחריות על עצמך ועל גופך, ותפסיקי להתעלל בעצמך, פיזיולוגית ופסיכולוגית. פוסטינור היא גלולה שלא צריכים לצרוך בכמויות גדולות, אחרת זה יכול לפגוע בגופך. את נערה בוגרת שמסוגלת לשמור על עצמה - תקפידי על שימוש בקונדום או על לקיחת גלולות למניעת הריון, במקום לקיים יחסי מין לא מוגנים. גם אם זה לא נעים לחבר, או שזה הורס את הספונטניות או כל סיבה אחרת, את לא רוצה להמשיך להיכנס לחרדות האלו כל שבועיים, ולהכניס את הגוף שלך לטראומה כל פעם עם הפוסטינור. אני מציע לך המלצה חמה להגיע לאחד מסניפי הדלת הפתוחה, או אפילו להתקשר, ואנחנו נסביר לך כל מה שתרצי לדעת על אמצעי מניעה יעילים והשימוש בהם (ועל הנזקים ששימוש ממושך וקבוע בפוסטינור יכול לגרום) ומהי הדרך הכי טובה להמשיך מכאן, על מנת שתוכלי לשמור על עצמך ולהנות מעתיד רגוע ובטוח יותר.

מחכים לך. :-)

שלום לך, ישלי שאלה.. עם שוכביםם בליי קונדום בזמן מחזור והוא גומר בפנים אפשר להיכנס להריון??
בת 17

שלום לך,

בזמן שמקיימים יחסי מין לא מוגנים במהלך הווסת, ניתן להיכנס להריון. יש נשים בעלות מחזור חודשי קצר, ואז הביוץ שלהן מתרחש מספר ימים לאחר סיום הווסת. לתאי הזרע יש יכולת להיות פעילים בתוך גוף האישה 5 ימים מזמן קיום יחסי המין. כך שיכול להיות מצב שיתרחש ביוץ מוקדם ותאי הזרע יהיו במקום כדי להפרות את הביצית וליצור הריון. כל טוב.

בדיקת ההריון חייב רק עם השתן של הבוקר? ומה המפסר שלכם והכתובת ?
בת 15

שלום לך,

את בדיקת השתן להריון מומלץ ביותר לעשות בשתן הראשון של הבוקר. .בדף הבית שלנו, מצד שמא למעלה תוכלי למצוא לשונית ובה מידע על  סניף הדלת הפתוחה הקרוב אליך. תקליקי על הלשונית ותוכלי למצוא שם רשימה של ערים שבה מצויים הסניפים שלנו. ברגע שתקליקי שוב על שם העיר המבוקשת, יפתח לך שוב חלון ובו כל המידע שאת צריכה - מספרי טלפון, כתובת, ימים ושעות קבלה. בהצלחה.

אני וחבר שלי עשינו סקס יבש ז'א הוא היה עם תחתון אני חצי חצי עכשיו הוא גמר לי כזה קצת מעל הכוס כיאלו לא בתוך או משו מעל יש מצב להריון ?! אני מאוד בלחץ כבר כמה זמן כי מאחר לי המחזור מה עושיים !?
בת 15

שלום לך,

אם היה מגע בין נוזל הזרע של החבר שלך, לבין איברי המין שלך, הריון יתכן. אם הווסת מאחרת לך כעת, ויש לך איחור של 5 ימים בווסת, אני מציעה לך לבדוק הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. את הבדיקה מומלץ לעשות בשתן הראשון של הבוקר. אם התשובה חיובית, ואת בהריון, פני אלינו בהקדם ונוכל ללוות אותך בכל התהליך של הפסקת ההריון, בצורה מקצועית, דיסקרטית וללא תשלום. כל טוב.

שלום, אתמול קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ובאמצע האקט הקונדום נקרע (הוא עדיין לא גמר). הוא נשאר כארבע שניות בפנים ואז שם לב ויצא. לקחתי אחרי כשעה וחצי פוסטינור, מאז עברו כמעט 24 שעות ואני לא מרגישה שום תופעות לוואי, האם אני צריכה לדאוג שהגלולה לא עבדה? הווסת הקודמת שלי הייתה ב-28.2, מתי אני אמורה לקבל שוב ווסת? אני ממש ממש לחוצה ומפחדת ואני אשמח לתשובות... תודה!
בת 18
שלום לך. חשוב לי קודם כל להגיד לך כל הכבוד על האחריות. את פעלת נכון. אני כן מציעה לך לשקול לבקר רופא נשים ולקבל מרשם לגלולות.  לגבי השאלות: לא תמיד יש תופעות לוואי לפוסטינור, אם לא היקאת או אם לא היה לך שילשול חריף, אז הכל בסדר. בעיקרון את אמורה לקבל וסת בין ארבעה ימים אחרי נטילת הפוסטינור ועד מועד בו היית אמורה לקבל את הוסת (אם הוסת שלך סדירה). הרבה הצלחה!
המחזור האחרון שלי היה ב-22 לפב' וקיימתי עם חבר שלי ב-3 למרץ יחסי מין יום לפניי התחלת ימי הפוריות עם קונדום והוא לא נקרע. קונדום של דורקס עם קוטל זרע. אתמול גם קיימנו יחסי מין. היום אני אמורה לקבל מחזור ועדייןם לא קיבלתי ואני ממש לחוצה מזה! יש חשש להריון? קיימנו יחסי מין רק עם קונדום שלא נקרע או משהו.. האם העיכוב במחזור שלי יכול להיווצר מכך שקיימנו יום לפניי קבלת המחזור? המחזור שלי אף פעם לא מאחר.
בת 17
שלום לך. התפקיד של הקונדום להגן עלינו בפני מחלות והיריון לא רצוי, כך שאם הקונדום לא נקרע, לא צריך לדאוג. אני ממליצה לך מאוד ללכת לרופא נשים ולהתייעץ בו באיזה אמצעי מניעה נוסף כדאי לך להישתמש, על מנת שלא תהיי בלחץ כל חודש מחדש. גלולה יכולה, לבוא בצורה של כדור לבליעה או מדבקה או טבעת ואגינלית, וישנם גם אמצעי מניעה אחרים כמו ספוגית, שאין בה כלל הורמונים אלא רק קוטל זרע. את גם מוזמנת לסניף של דלת פתוחה כדי להתייעץ באילו אמצעי מניעה כדאי להישתמש ומה מתאים לך!
קיימתי יחסי מין מוגנים עם החבר שלי, אך נקרע הקונדום. לקחתי פוסטינור לאחר 12 שעות. וכרגע מאחר לי המחזור בחמישה ימים. עשיתי היום בדיקת הריון וזה יצא שלילי, אני בכל זאת לחוצה מפני שאני לא מבינה מדוע מאחר לי המחזור. בדרך כלל המחזור שלי סדיר
בת 18

שלום לך,

אני חושבת שנהגתי בכל אמצעי הזהירות המתבקשים לאחר התקלה שהיתה עם הקונדום. הסיבה של איחור במחזור יכולה להיות עקב לחץ שאת נתונה בו מה שבהחלט יכול לגרום לאיחור ( יש קשר ישיר בין הרגשות שלנו לגוף שלנו והוא מגיב לכל סיטואציה) מה שיכול להרגיע אותך היא העובדה שגם ביצעת בדיקת הריון והיא יצאה שלילית. בכל מקרה חכי עוד מספר ימים ואם תרגישי עדיין מאוד מתוחה ולחוצה . בצעי בדיקה נוספת.

כל טוב

היא לקחה פוסטינור כי הקונדום נפל. לאחר-מכן הכול היה בסדר עם הקונדום (אנחנו מקווים כך...)
בן 17

שלום לך

אם החברה שלך לא מקבלת מחזור תוך שבוע כדאי לעשות בדיקה ביתית להריון  ולשלול אפשרות של הריון.

הכי כדאי לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה לקבל הדרכה  אישית לגבי המצב ולהתחיל אמצעי מניעה בטוחים.

מומלץ לשלב גלולות עם קונדום!!

כל טוב

אני לוקחת גלולות כבר כמה חודשים. בשבוע שעבר אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין לא מוגנים, אבל הוא גמר בחוץ. הבעיה היא שאני אמורה לקבל מחזור בעוד 5 ימים, אבל משום מה הוא הקדים וקיבלתי היום. האם יש חשש להריון? או שזה דבר נורמלי? תודה מראש.
בת 16
שלום לך.
אם את לוקחת כבר מספר חודשים גלולות, למה את צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוספים, ולמה חברך מסיים בחוץ?
מבחינת הריון - את מוגנת מהחפיסה השנייה. מהיבט של מחלות מין - צריך קונדום.
אם הבנתי נכון את דברייך, אינך בהריון כי את לוקחת גלולות וקיבלת היום ווסת.
שבוע טוב
אני לוקחת גלולות,עשינו אני וחבר שלי סקס ביום באחרון של המחזור,והוא גמר בפנים,ובאותו חודש,פספסתי גלולה אחת, למחרת הסקס וסיום המחזור,התחלתי חפיסה חדשה,האם יש חשש כלשהו בגלל שפיספסתי אחד?
בת 18
שלום לך.
מאחר שקיבלת ווסת בחודש ששכחת לקחת גלולוה הרי שאת לא בהריון מהחודש הזה. אחרי זה התחלת לקחת חפיסה חדשה, כך שאת מוגנת שוב על ידן. כלומר אין בעייה רק אל תשכחי שוב לקחת גלולות.
שבוע טוב
אומרים כי ניתן לבצע בדיקת הריון רק לאחר 5 ימים מאיחור המחזור.אבל מה עושים אם המחזור לא סדיר.?
בת 17
שלום לך.
את הבדיקה ניתן לעשות שבועיים מקיום יחסי מין לא מוגנים.
אם תוכלי, גשי לקופת חולים ותעשי בדיקת הריון בבדיקת דם.
שבוע טוב
אני לוקחת גלולות הרמונט,אני וחבר שלי עשינו את זה ביום האחרון של המחזור שלי,ביום שישי,והוא גמר בפנים,למחרת כבר התחלתי חפיסה חדשה של גלולות,האם זה בסדר? האם יש חשש שיקרה משהו? אני קצת חוששת.
בת 18

שלום לך,

אין לך שום שיבה לדאגה. כאשר את לוקחת גלולות באופן סדיר את מוגנת לאורך כל החודש, כולל השבוע של ההפסקה מהגלולות ושל קבלת הווסת.

כל טוב!

יש לי שאלה דחופה אני אחרי הפלה גרידה, היתי בחודש שלישי שעשיתי זה היה ב-10.2 הייתי אמורה לקבל חודש אחרי ההפלה זאת אומרת שיש לי איחור שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים יש סיבה לדאגה??? יש לי איחור של שבוע והיה לי דימום אחרי ששכבנו דימום קטן טיפת דם וזהו
בת 17

שלום לך,

אנא התקשרי אלינו לדלת פתוחה תל אביב לשיחה טחפונית כדי שנוכל להבין את כל הפרטים ונעזור לך בלחץ שאת נמצאת בו.

03-5101515

כל טוב

היי.. אני לוקחת גלולות מינס והגעתי כבר ל4 כדורים הלבנים ועוד לא קיבלתי מחזור מה אתם מצעים לעשות בדיקת הריון או להמתין לקבלת המחזור?
בת 18
שלום לך המחזור עדיין יכול להגיע. בדרך כלל הוא מגיע במהלך 7 הימים בין חפיסה לחפיסה, אך בכל מקרה, יש להמשיך לחפיסה הבאה בלי קשר למחזור. קחי את החפיסה הבאה כמתוכנן. כל טוב
ליפני ששלוש שבועות לקחתי פוסטינור ואחרי יומיים קיבלתי את המחזור החודשי שלי.. כשאשר החזור הסתיים שכתבי עם חבר שלי והוא גמר בפנים אחרי 65 שעות לקחתי פוסטינור.. אני צריכה לקבל את המזור במועד הרגיל שלי? כי הרבה מאוד אנשים אמרו לי שעם לוקחים פוסטינור מהיום שלחקת 5 יום מקסימום אני צריכה לקבל מחזור. זה נכון? אני לחוצה ולא יודעת עםםם זה נכון מה שאומרים? או שלחכות עד לתאריך המחזור הסדיר שלי? ואז לעשות תבדיקה של ההריון
בת 17

שלום לך,

ברוב המקרים הווסת מופיעה במועד הרגיל לאחר לקיחת הפוסטינור. אם יהיה לך איחור של 5 ימים בווסת, בדקי הריון בערכה ביתית שניתן לרכוש ללא מרשם רופא בכל בית מרקחת. אני רוצה להסב את תשומת ליבך שהפוסטינור הוא לא אמצעי מניעה, אלא גלולה לשעת חירום בלבד. הפוסטינור מכיל כמות הורמונים שיש בשתי חפיסות של גלולות, וזה המון. אני מבקשת ממך לקחת אחריות ולהתחיל להשתמש באמצעי מניעה כדוגמת קונדום וגלולות. כל טוב.

קיבלתי מחזור ב11.02.10 ועד היום לא קיבלתי רציתי לדעת אם לעשות כבר בדיקת הריון ביתית ?
בת 16

שלום לך,

אם יש לך איחור של 5 ימים בווסת, וקיימת יחסים לא מוגנים במהלך החודש האחרון, את יכולה לעשות בדיקת הריון ביתית. כל טוב.

עשיתי עוד אחת ויצא לי שוב שני פסים קבעתי תור לרופא ..
בת 18
שלום לך. כל ערכה והתוצאות שלה. בכל מקרה תזכרי שבמקרה ומדובר בהריון לא רצוי, בסניפי דלת פתוחה ניתן ללוות אותך ולתמוך בך! הרבה הצלחה!
שלאה 1881 עד 1900 מתוך 4164

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207   208   209  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום