דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

התמודדות עם הריון לא רצוי והפסקת הריון

דלת פתוחה הקרובה אליך

התמודדות עם הריון לא רצוי והפסקת הריון

      גרסת הדפסה      

רציתי לדעת אם אפשר לעשות הפלה בחינם ובצורה אנונימית בבקשה זה דחוף
בן 16
שלום לך, האם עשיתן בדיקת הריון? אם לא, אין מה להיכנס ללחץ בינתיים. תוכלו להגיע לדלת הפתוחה הקרובה לבדיקת הריון ביתית בליווי יועצת, בחינם וללא ידיעת ההורים. אם עשיתם בדיקת הריון וזה יצא חיובי, אני מציעה שתתקשרו מחר לדלת הפתוחה בבאר שבע או חיפה או שתתקשרו ביום חמישי לדלת הפתוחה בתל אביב. נוכל לייעץ לכם בטלפון ו/או להזמין אתכם לפגישת ייעוץ. במידה ויש הריון, זה נעשה בחינם וסודיות מלאה בכל בית חולים שתרצו. אנחנו מחכות לשמוע מכם. כל טוב!
הקונדום הוא של דורקס , והשגתי אותו בסופר פראם . קופסא של 12 יחידות , ושימרתי עליו בארון . אך זה הקונדום האחרון שנשאר והוא היה נורא יבש , והיא שתתה נורלבו אנחנו מחכים שיעבור שבועיים
בן 15
היי, דורקס נחשבים לטובים מאד. האם שמת לב לתאריך התפוגה? יש לשים לב לתאריך. בכלל, אם קונדום יבש מאד לא רצוי להסתכן איתו. טוב שהיא שתתה את הנורלבו. תאמר לה שבשבוע הראשון עלול להיות לה קצת דימום וזה לא מחזור חודשי אלא תופעת לוואי של הכדור. המחזור לעומת זאת יידחה ולא יופיע בזמן ואין להילחץ מזה. בהצלחה.
היי אני כבר בת 15 ויש לי שאלה? אוקיי חברה שלי ואני בהריון ואנחנו גרות באילת... גילנו את זה ביחד כל אחת עשתה בדיקה ויצא לה חיובי יצא לי שתי קווים ברורים.. מה זה אומר שאני בהריון מתקדם? תודה ואני מקווה שזה נשאר חסוי
בת 15
שלום לך, טוב שפנית אלינו וזה אכן חסוי. אני מבינה שהמצוקה והלחץ כרגע גבוהים אבל אנחנו כאן כדי להרגיע. שני הקווים אינם מעידים על גיל ההריון אלא פשוט שאתן בהריון. אני מציעה שתפנו ל'לב לנוער אילת' שזו מרפאת מתבגרים חסויה בה ילוו אתכן ויסבירו לכן מה בדיוק אתן צריכות לעשות. יהיו אתכן לאורך כל הדרך ולא ישתפו את ההורים אם לא תרצו. יסבירו לכן את האפשרויות שעומדות בפניכן ויתמכו בכן רגשית. מספר הטלפון של המרפאה היא 08-6334370. המרפאה פתוחה רק בימי חמישי בין 16:00 - 19:00 והיא ממוקמת ברחוב הצבי. הנה לינק למידע: http://www.eilat-city.net/Article.aspx?ArticleId=2187 אם תראי את ההודעה עוד היום ייתכן ותספיקי להגיע לשם. אתן יכולות פשוט ללכת בלי לקבוע תור. שיהיה המון בהצלחה ואנחנו כאן אם תצטרכו. כל טוב!
שלום, אני חייבת עזרה!!! יש לי איזושהי בעיה... יש לי חבר כבר כ7 חודשים, והכול מדהים בנינו, בפעם האחרונה שקיימנו יחסים, הוא הרגיש במהלך היחסים כאבים בן האיבר מין שלו לבין הגוף. בסוף קיום היחסים הכאב אינו עבר. במהלך היחסיים אני הגעתי כבר מספר פעמיים לגמירה וחבר שלי לא. ולכן כבר לא היה לי נעים, ויצא לנו להפסיק במהלך האהבה בנינו כמספר פעמיים כי כבר כאב לי וזה גרם לו לדחות מספר פעמיים את השפיכה. באותו היום בשעה מאוחרת יותר, עשינו אהבה פעם נוספת,והכול היה בסדר גמור, רק שמאז (יום שבת) עד היום יש לן כאבים חזקים מאוד!! בחיבור שבין איבר המין לגוף שלו, הוא חייל וזה קצת מפריע לו בטירונות, והוא מתבייש לשתף בזה מישהו. רציתי להוסיף כמה דברים חשובים! אני בהיריון בשבוע 6, (הכול בסדר לגבי, אני בטיפול אצלעובדתסוציאלית ובעוד כ5 ימים אני עוברת גרידה) חשבתי שאולי יש בן ההריון שלי, לכאבים שלו. אני לא יודעת. אני משתפת אותך בהכול כדי שתדעי את כל הפרטים עלינו! ותוכלי לעזור לבר שלי!! חבר שלי צריך עזרה!! מפריע לי שכואב לו. מה יכולות להיות הסיבות לכאבים בין האיבר מין הגברי לבין הגוף שלו. בבקשה תעני לי במהרה , תודה מראש! :)
בן 18

שלום לך

אני מאוד רוצה לעזור לחברך אבל קשה לעזור במקרה הזה משום שהפרטים אינן מושלמים משהו חסר, את מספרת משהו שיש בו תוכן ובכל זאת חסרים לי פרטים, בכדי לענות לכם באופן מקצועי, אז ראשית וזה חשוב שחברך יכנס לאתר וישאל בעצמו , תצייני שהפניה אנונימית ואין אפשרות לדעת מי שואל,את מציינת שאת מספרת לו הכל וזה יפה האם גם הוא נוהג כמוך?, הכאב שיש לו לא קשור אלייך אל תקחי את האשמה על עצמך כרגע אתם מתמודדים עם הריון לא רצוי ואת צריכה לעבור גרידה וזה לא תהליך פשוט ,ויפה מאוד שבכל הסיטואציה הזו את חושבת  על הכאב של חברך,           ניכר שאת מאוד אוהבת אותו והוא חשוב לך, על חברך לטפל בבעיה בעצמו כי כרגע מדובר בגוף שלו והוא צריך לפנות לעזרה , הפחד מפליטת זרע יכולה להיות תוצאה של המצב, אני מבינה שלפני כשישה שבועות לא הייתה בעיה בפליטת הזרע ולראיה יש הריון, זקפה ממושכת יכולה להיות תוצאה של נטילת תכשירים מעודדי זקפה במינון לא מדוייק , כך כפי שאת רואה אם אין לי את כל הפזל לא אוכל להשלים את התמונה ולתת לך את התשובה, מחכה לשאלתו של חברך.

בהצלחה

קיימתי יחסי מין לא מוגנים ביום לפני סיום המחזור והוא גמר בפנים. כמה שידוע לי אין לי סיכוי להיכנס להריון. האם זה באמת כך?
בת 22
שלום רב, לפי התיאור שלך, סביר ביותר שזה כך!! תשמרי על עצמך!
המחזור שלי מאחר כבר ב-16 יום. עוד לא עשיתי בדיקת הריון אבל אם במקרה אני בהריון. מה התהליך שצריך לעבור כדי לעשות הפלה? מה צריך? ולאן ללכת? וכמה יעלה הכל? אני בת 17 וחצי.
בת 17
שלום לך הצעד הראשון הוא לעשות כבר בדיקת היריון כי אם התשובה חיובית, עדיף לעבור הפסקת היריון מוקדם מאשר מאוחר. אני מציעה לך להגיע ל'דלת פתוחה' כדי לקבל את כל המידע - יש הרבה - וגם כדי להתארגן לקראתה - יש ביורוקרטיה. כנערה בת 17 וחצי, קופ'ח שלך משלמת עבור ההפלה ולכן אין לך ממה לדאוג. זכותך לעבור הפלה והכל נעשה בדיסקרטיות. מפני שיש מידע למסור לך ויתכן יש לך גם שאלות, אני מאוד ממליצה לך לגשת ל'דלת'. בנוסף, במאגר מידע של האתר שלנו, יש חוברת על הפסקות היריון שמתארת את כל התהליך הביורוקרטי וגם רפואי. כדאי לקרוא אותה. אנחנו נשמח לעזור לך - אין סיבה שתתמודדי לבד.
שלום ,אני בהריון בת 16 ואני רוצה להשאיר תילד בלי שההורים שלי ידעו מה עושים במצב כזה זה אפשרי?
בת 16
שלום לך, אני מבינה שאת בהריון ואת רוצה לשמור את ההריון. יש אפשרות לשמור את ההריון אך נצטרך לבדוק אם זה אפשרי ללא ידיעת ההורים. מה דעתך להגיע אלינו לשיחת ייעוץ? אני רואה שאת מהמרכז. יש בתל אביב, חולון, ראשון לציון, רמלה, ורחובות מרכזי ייעוץ לגבי הריון לא מתוכנן ונוכל לסייע לך במה שתרצי. נפרוש בפנייך את כל האפשרויות העומדות בפנייך ונסייע במה שתרצי. מחכות לשמוע ממך, כל טוב
בבדיקה היא יצאה שאין הריון..
בן 19
בסדר. אני רואה שענית שלא היה הריון. אז שתיגש לרופא/ה. בהצלחה!!
כמה זמן זרע יכול לשרוד בתוך הגוף של האישה ? האם אחרי שנתיים ומשהו אפשר להכנס להריון אם קיימת יחסים לפני שקבלת פעם ראשונה ?
בת 14
שלום לך, זרע יכול להתקיים בגוף של אישה משהו כמו בין חמישה לשישה ימים ולכן יחסי מין לפני שנתיים לא יכולים להכניס להריון. אבל כן חשוב לי להגיד שלקיים יחסי מין לפני שקיבלת פעם ראשונה זה בהחלט צעיר, ואני מציעה לך להתייעץ עם יועצת דלת פתוחה לגבי התאמה של אמצעי מניעה ובכלל... בהצלחה רבה ושבת שלום
התשובה יצאה חיובית ושנינו בלחץ מטורף, המחזור כבר מאחר ביותר משבועיים.. לאן עלינו לפנות כדי להפסיק את ההריון מהר ככל שאפשר, הנערה בת 14.. עשינו טעות!!!
בן 15
שלום רב, אל לחץ! זה לא יעזור!! אנחנו יכולים לעזור לכם לכן אתם צריכים להרגע!! בדקו לגבי הדלת בחיפה אם הם פועלים בשעות הבוקר... אם לא, אז דעו שהדלת בתל אביב פועלת רוב שעות וימי השבוע. התקשרו מחר בהפסקה (של בית הספר) לטלפון של דלת פתוחה מרכז בתל אביב, והם ינחו אתכם מה לעשות. להרגע ולהתקשר!! הכל יטופל מהר ובשקט! להשתמע
עשיתי בדיקה והיא יצאה חיובית . אני גרה באיזור רחובות וראיתי שאפשר לפנות אליכם שם בימי ראשון. האם כשאגיע לשם תהליך ההפלה הוא מיידי? או שיערכו לי בדיקות ואז יקבעו לי תור להפלה? שאלה נוספת- האם זה נרשם בתיק הרפואי ואם כן אפשר למחוק את זה כדי שרופאים אחרים לא יראו?
בת 18
שלום לך, אני מאוד שמחה שפנית אלינו ואנחנו בטוח נוכל לעזור לך. הדלת הפתוחה ברחובות פתוחה בימי ראשון, אולם מכיוון שזה חול המועד לא בטוח שהן תהיינה פתוחות מחר. חשוב לי שתדעי שהכל סודי והורייך לא ידעו על ההריון אם לא תרצי. אנחנו נתמוך בכל החלטה שתקבלי ונלווה אותך במה שתצטרכי מאיתנו. הפסקת הריון נעשית בבית חולים ולא במרכז דלת פתוחה והיא מצריכה כמה בדיקות דרך קופת חולים, אבל גם הן סודיות וחסויות. זה לא יופיע בתיק הרפואי שלך ואת יכולה להיות רגועה. במידה ודלת פתוחה רחובות לא תהיה פתוחה מחר, את יכולה להתקשר אליי לדלת הפתוחה בתל אביב בין השעות 14:00 - 18:00 ואוכל לעזור לך בטלפון. מספר הטלפון הוא 03-5101511 ותבקשי אותי, את שרון. מחכה לשמוע ממך, ומבטיחה לך שיהיה בסדר, כל טוב!
אנסו אותי לפני שבועיים וקצת.. הוא עשה את זה בלי קונדום והוא גמר בפנים ושלשום סיפרתי לחבר שלי ואתמול עשינו שתי בדיקות הריון ושתיהן יצאו חיוביות ואף אחד לא יודע שנאנסתי חוץ מחבר שלי וחברה שלי ואני לא יודעת מה לעשות עם ההריון הזה
בת 15
שלום לך יקרה שלי, אני מאוד מצטערת לשמוע שזה קרה לך. חשוב לי שתדעי שזו לא אשמתך ואין לך במה להתבייש. אני גאה בך שפנית אלינו וטוב שעשית זאת. אני רואה שאת מהצפון ולכן אני רוצה להפנות אותך לדלת הפתוחה בחיפה. את יכולה להתקשר אליהן בימים שני, שלישי או רביעי, בין השעות 16:00 - 19:00 או פשוט להגיע בלי לקבוע תור. הן תעזורנה לך בכל מה שתצטרכי. המספר של הדלת בחיפה הוא: 8510739 –04. וכאן תוכלי למצוא את שאר הפרטים: http://www.opendoor.org.il/About.aspx?did=427 בנוסף, אני מעודדת אותך לפנות לקו הסיוע של מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית 1202. זה קו חינמי, אנונימי, ולא יידעו אף אחד. שיהיה לך עם מי לדבר ואל מי לפנות. יוכלו לייעץ לך מה לעשות לגבי האונס. מחבקת אותך דרך המחשב. מחזיקה את ידייך. ותומכת בך במרחוק.
היי, המחזור מאחר לי ביומיים, רציתי לדעת אם יש לי אפשרות לבצע איפשהו הפלה (במידה ו...) באזור אשדוד באנונימיות וחינם, ואם אין באזור אשדוד אז בכל הארץ, אני צריכה לדעת איפה זה קורה בלי שההורים יודעים ובחינם
בן 17
שלום לך, הפסקת הריון מבצעים בכל בתי החולים, בחינם מתחת לגיל 19, וללא ידיעת ההורים, כך שאת יכולה להיות רגועה. אבל אינך יודעת אם את בהריון או לא. האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? איחור של יומיים אינו נחשב לאיחור בווסת, בטח שלא בגיל 17. אני מציעה שתתקשרי אלינו היום לדלת הפתוחה בתל אביב או בחיפה לייעוץ טלפוני ונוכל לעזור לך. כל טוב!
קיבלתי מחזור לפני 4 שנים, כל מחזור היה מאוד כואב והיה מלווה בהמון דם אך הגיע בתדירות סדירה. לקחתי אדוויל כדי להקל על הכאב והפסקתי לפני 3-4 חודשים. מאז הכאב פחת אבל הכמות דם והתדירות לא השתנו בזמן האחרון הורדתי בכמויות האוכל שלי דיי הרבה אבל אני עדיין אוכלת את כל אבות המזון (בערך 700 קלוירות ליום), המחזור מאז מגיע באותה תדירות אבל עם הרבה פחות דם (למרות שהוא נראה בסדר) האם זה קשור לאכילה? או שהמחזור שלי מתחיל להסתדר פשוט? ויש בעיה במחזור עם קצת דם שעד עכשיו היה הרבה דם? תודה רבה
בת 16
שלום לך, אין קשר בין כמות הדם לאכילה שלך. לוקח כמה שנים לווסת להסתדר ולהפחית את כמות הדימום וזה בעיקר קשור לגיל ומספר השנים שאת כבר מקבלת. אין שום בעיה שיהיה קצת זמן בווסת. מה שכן, מדאיג אותי שאת אוכלת רק 700 קלוריות ביום כי זה ממש קצת ואם תמשיכי כך, יש סיכוי שהווסת תיפסק לגמרי. את במצב של תזונה לקויה מאוד. אני ממליצה לך לפנות לתזונאית דרך קופת חולים או תזונאית פרטית כדי לבנות לך תפריט בריא ורזה בלי לסכן את בריאותך. כל טוב ושבת שלום!
אווקי אני יעשה זאת .... אני בבלחץ אדיר ואני מפחדתת מאוד כי הגבר שאיתי לא תומך בי ביכלל
בת 16
שלום לך, תעשי את הבדיקה ותעדכני אותנו. בכל מקרה נשמח שתפני לדלת פתוחה חיפה כדי שיעזרו לך גם במקרה של תוצאה חיובית, גם כדי לדבר על אמצעי מניעה להבא, וגם לעזור לך להתמודד עם זה שהוא לא תומך בך. כל טוב!
אנסה להסביר לך שוב , עברתי הפחה בחודש מאי . לאחר הוסת הראשונה הגעתי לביקורת ראשונה, אמרו לי שיש עוד שארית חומר שלא יצא. אמרו לי להגיע לאחר עוד וסת . בביקורת השניה גילו שישנן עוד חומר ללא זרימה והציעו התערבות כירורגית , קבעו לי יום להגיע בצום מלא לאשפוז יום , הגעתי לאשפוז יום לקחו ממני מדדים נתנו ליטול 2 כדורי ציטוטק ולפני הניתוח שלחו אולי לעשות אולטראסאןהד נוסף . נטלתי את הכדורים, עשיתי אולטראסאןהד והרופא אמר שאין שאריות ואין צורך בהתערבות כלשהי . לאחר כיומיים התחיל לי דימום חזק - השאלה היא האם זה תופעות לוואי של הכדורים , או שזה המחזור ?( הדימום נמשך יומיים שלושה ) והאם אחרי כל התהליך הזה אני אמורה לקבל וסת סדירה שאמורה להתחיל מחר . (23.7) שאין תופעות בנתיים .. ( הוסת שלי סדירה בדר״כ). מקווה שהיתי יותר ברורה ותודה מראש !!;)
בת 21
שלום לך, הדימום הכבד שלך הוא כתוצאה מהציטוטק. טוב עשו שנתנו לך את זה והם הוציאו את השאריות לבד בלי צורך בהתערבות. כנראה שלא תהיה לך ווסת סדירה אבל זה תקים אחרי הפסקת הריון. מה שלי חשוב לדעת הוא האם פנית לרופא/ת נשים בשביל להתאים לעצמך אמצעי מניעה? אמצעי מניעה הורמונליים יוכלו לעזור לך להסדיר את הווסת, אם זה מה שמדאיג אותך. בכל מקרה אני מקווה שאת מרגישה טוב ושיש לך תחושת הקלה אחרי הפסקת ההריון. כל טוב ושבת שלום!
בהמשך לשאלתי הקודמת, אני חייבת לציין שעדיין קצת כואב לי בזמן החדירה כי אלו פעמים ראשונות שלי. אולי בגלל זה קשה לי ליהנות? אולי אני לחוצה מידי? התחושה של פיפי בתחילת קיום יחסי מין מלאים היא טבעית?
בת 18

שלום לך,

 כפי שהוסבר כבר, תחושת הפיפי היא דבר טבעי. עם זאת, כדי להפחית ממנה מעט, כדאי שתרוקני את השלפוחית לפני קיום יחסים. לגבי הכאב בעת החדירה, אם זה כאב במגמת ירידה ולא כמו בפעמים הראשונות, זה יחלוף. אם זה אותו הדבר פחות או יותר, ייתכן שאת לחוצה ומכווצת את הנרתיק בגלל הלחץ, או לחילופין ייתכן שאת לא מספיק רטובה. אישה זקוקה למשחק מקדים ממושך עד שהיא רטובה ומגורה ומוכנה לקיום יחסים. תדברי על כך עם בן זוגך ואני מקווה שהכאב יחלוף לגמרי. בהצלחה.

יכול לקרות מצב שהבדיקה תראה חיובית בגלל הורמונים משתוללים בגוף או דלקת בשתן ולא רק בגלל הריון?
בן 21
שלום לך שוב, בדיקת הריון חיובית היא חיובית. אין מה לעשות מלבד להבין שהיא בהריון. בכל מקרה עדיף לעשות בדיקת דם שהיא האמינה ביותר אם אתה לא בטוח שהיא בהריון. כל טוב!
שלום, אני בתולה ועוד לא חוויתי חדירה מלאה, אך אתמול ישבתי אצל ידיד שלי וירדתי לו פעם ראשונה, היה עליי תחתונים ומכנס ושום זרע לא הגיע לשם, אני זוכרת שהרגשתי למשך כשלוש שניות את הטעם של הזרע שלו, בלעתי, ואז הוא גמר לי על החזה. מאז אני פשוט בדיכאון, יכול להיות שטיפת הזרע שבלעתי איכשהו הגיע לי לרחם??
בת 15
שלום רב, אין סיכוי!! מערכת העיכול לא מעבירה למערכת המין שום דבר!! אנא קראי מידע באתר בנוגע למערכות השונות וכן כנסי לויקיפדיה וכתבי, הריון, איבר מין, זרע, וכן הלאה, הרבה מידע יעזור לך לדעת מה את עושה והאם זה מסוכן עבורך! יום טוב
שלום, לצערי אחרי תקופה ארוכה שלא קיימתי יחסים עשינו פאשלה ושכבנו עם האקס ולא הינו מוגנים. עשיתי 3 בדיקות וכולן הראו חיובי . אני בהריון בפעם הרביעית . 2 ההפלות הראשונית היו בשאיבה ואחת בכדורים . אני חיילת , לחזור לאקס ולהתחתן או ליידע אותו שאני בהריון לא בא בחשבון !! השאלה שלי עם יש אפשרות לעבור הפלה בכדורים בלי שאני אערב את הצבא ביכלל !! ואם יש מקום אליו אני יכולה לפנות שיעזרו לי , כי המצב הכללי שלי על הפנים . אני לא יודעת מה לעשות .. אשמח לקבל תשובה . חג שמח . נ.ב- כן , שמעתי על אמצעי מניעה , כן, שוב עשיתי טעות חמורה . ואם תוכלו לפרט לי האם קיימת סכנה לעתיד אחרי 3-4 הפלות :(
בת 21
שלום לך. את יכולה לעשות הפסקת הריון באופן פרטי אולם הדבר עולה כסף. כל הפסקה אחרת צריכה לעבור דרך הצבא. תוכלי לקבל גלולות חינם דרך הצבא וגם דרך דלת פתוחה. כמו כן את יכולה לברר על אמצעי מניעה של זריקה הורמונלית למניעת הריון אחת לשלושה חודשים. גם התקן תוך רחמי למניעת הריון למשך 5 שנים זו אפשרות לגבייך. מעבר להיבט הרגשי של הפסקת הריון וגירוי הרחם כל פעם אין כל כך מידע לגבי סכנה בגין הפלות חוזרות ונשנות. מדובר בתהליך רפואי שיש לו את הסכנות שלו כמו כל הליך רפואי אחר. מה גם שהפלה דרך מייפג'ין הכדור שציינת יכול לגרום לכך שלא כל שק ההריון יפול ויהיה צורך לעבור שוב גרידה. חבל שאת סובלת שוב ושוב כשמשהו אחד יכול לפתור זאת וזה אמצעי מניעה כמו קניית קונדומים (או קבלתם חינם דרך דלת פתוחה) וללכת איתם לכל מקום שאת נמצאת בו. הגוף שלך חשוב והבריאות שלך חשובה, זה לא רק עניין של הריון לא רצוי מה עם מחלות מין? האם האקס שלך מקיים יחסי מין ללא קונדום עם נשים אחרות? הוא עלול להדביק אותך אם כן וחבל. פני אלי בטלפון למידע נוסף או התייעצות במקרה של הפלה. בהצלחה!!
שלאה 1 עד 20 מתוך 405

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום