דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

התאהבות

דלת פתוחה הקרובה אליך

התאהבות

      גרסת הדפסה      

מחר אני הולכת עם חברה שלי לקנות את הבדיקה, אבל אני ממש מפחדת מהתוצאה. את אומרת שאין לי ממה לחשוש וגם אני חושבת קצת ככה,אבל רק הבעיה שהמחזור שלי לא מופיע וזה ממש מלחיץ אותי ולא נותן לי להפסיק לחשוב על המצב. אחרי כמה זמן מרגישים בהריון? אחרי קיום יחסים למרות שהם מוגנים? או אחרי איחור בווסת?
בת 17
שלום לך.  הזדרזי בבדיקה זה משמעותי.  המתח שלך ברור אך נסי לא לפתח בראש  תסמינים שליליים.  נקווה לטוב.   מרגישים בדרך כלל כאשר מגיע מועד הגעת הווסת. בהצלחה
שלום רב. אני בן 16 וחצי, יש לי קצת פצעים(לא הרבה פצעים, קצת). יש לי בכתפיים פצעים וממש קצת בפנים לפעמים. עכשיו רציתי לדעת, בחלק מהפצעים יש נוזל לבן(מוגלה) וכשאני מפעיל על הפצע לחץ עם האצבעות הלבן יוצא החוצה עם טיפה דם. רציתי לדעת אם זה בסדר לעשות את זה כי לפי מה שהבנתי מאמא שלי חייב לעשות את זה כשיש לבן. מה אתם אומרים על זה? תודה לכם.
בן 16
שלום לך, מה שאתה מתאר נשמע כמו אקנה. הדעות חלוקות לגבי הוצאת המוגלה הלבנה. בעקרון יש דעות שטוענות שזה משאיר צלקות ויש דעות שטוענות שזה טוב כי זה מוציא את כל הלכלוך החוצה. מה שאני מציעה לך זה ללכת להתייעץ עם רופא/ת עור שייתן את עמדתו הרפואית בעניין. אם זה מאו מאוד מפריע לך, ייתכן ויש תרופה או משחה שתוכל לעזור לך בזה. כל טוב ושבוע טוב!
זה התחיל בגיל 14 התחלתי לאונן גם חפצים כמו טושים ושמתי לב שבשטן שלי יש חיידקים מוזרים כאלה וממש רואים אותם ולפות שלי יש רייח מוזר האם יש מצב שאני נושאת איידס? בבקשה תענו לי הקדם אני כל כך דואגת :(
בת 16

שלום לך

אוננות אינה גורמת לאיידס, גם אם את משתמשת בחפץ. חשוב לא להחדיר חפץ חד לתוך הנרתיק כי תוכלי לפגוע בדפני הנרתיק. אין לך מה לדאוג בקשר לאיידס.

ע'פ התיאור שלך, קשה לדעת מה יש. אם יש לך דלקת בשתן, היית מרגישה שזה שורף לך כשאת מטילה שתן או תהיה לך תחושה שאת צריכה ללכת לשירותים אך אין לך מה להטיל. את גם מתארת ריח לא נעים מהפות. אין אפשרות לדעת אם זו מהפרשה לא נעימה - אולי פיטריה בנרתיק - או אם הריח מודף מהשתן. בד'כ כשיש פיטריה בנרתיק, זה גם מגרד. אני מציעה לך לגשת לרופא משפחה ולעשות בדיקת שתן וקודם לבדוק את זה. אם אין לך דלקת, אז אפשר לגשת לרופא/ת נשים ולבדוק אם יש פיטריה בנרתיק.

כל טוב

אני ביישו וגם פוחד להתחיל עם בחורה
בן 15

שלום רב,

אתה גם לא מרבה לדבר ולספר על עצמך כך שזה מקשה עלינו לדעת מי אתה ומה אתה חושב! השאלות שלך הן מאוד טובות וישירות אך אין מענה אחד של אדם שרוצה תשובה רק לשאלתו לבין מענה לאדם שמפתח את הידיעות שלו לרוחב ולא רק לעומק!!

ספר קצת על איך מתנהלים החיים שלך, איך אתה מרגיש בין החברים בבית הספר, האם יש לך חברים של אחר הצהרים, האם אתה הולך לחוגים או לתנועת נוער, האם אתה ספורטאי או אוהב לקרוא, האם אתה ילד של בית והסביבה לא כל כך מדברת אליך!! האם היחסים שלך עם ההורים והאחים טובים וכן הלאה.

הפחד שלך יכול לנבוע מכמה דברים, בוא ננסה כמה מהם, אתה יכול לחשוש מלהתחיל עם בחורה, כיוון שאף פעם לא התנסת בכך, אתה יכול לפחד מלהתחיל עם בחורה כיוון שנכבת בעבר. אולי אתה מפחד מלהתחיל עם בחורה כי אתה חושש שתשעמם אותה...וכן הלאה...ספר לנו למה אתה חושש מלהתחיל עם בחורה!!

בקשר לשאלתך הבאה: אנחנו מטפלות, יועצות ונשות מקצוע מתחומים של פיסכולוגיה, עבודה סוציאלת, אחיות וכדומה שנותנות מענה באתר!! להשתמע

אז ככה יש תשובה לשאלה ששאלת אותי אני מכירה אותו דרך השכן שלי שכל הזמן הייתי אצלהם ואני מכירה את כל המשפחה שלו אני כמו בת בית שם.. וככה היכרתי אותו ועכשיו פתאום אנחנו התחלנו לדבר קצת ואני היכרתי אותו והוא אותי תמיד אבל לא יצא לנו כלכך הרבה לדבר פה ושם .. אמ אני בשנתיים אחרנות מעוד התחזקתי זה קרה מאז שהיכרתי את הילד ששכבתי איתו הוא היה שומר שבת הוא לא היה דתי אבל מסורתי ושמרתי שבת וכל זה ועכשיו אני כבר יותר מתפללת והכל אבל אני לא דתיה אני עדין לא שומעת צניעות וכאלה .. אני יודעת שאני כן רוצה להקים בית דתי אבל זה קצת קשה בשבילי כרגע אני אני ממש מרגישה טוב איתו ואני גם חושבת שהוא איתי אבל יהיה מה שהיה אני מאוד מקווה שנצליח להיות ביחד כי אני לא כרגע יחזור בתשובה אני עדין לא מוכנה לזה את מעוד עזרת לי תודה רבה לך (:
בת 17
שלום לך, אני מאוד שמחה שעזרתי לך. אני מבינה שאת נמצאת במצב קצת מבלבל אבל שכרגע את מרגישה איתו טוב. אני מאחלת לך המון הצלחה, והכי חשוב, אל תהיי לחוצה מהנושא של הבתולין. זה ממש לא משמעותי. כל טוב ושבת שלום!
ואם אני רוצה לדחות את המחזור בשבוע? זה אפשרי או לשתות שןב 2 חפיסות ברצף אבל עשיתי ככה לפני חודשים זה מסוכן?
בת 18
שלום לך זה בסדר אם תדלגי על ההפסקה ותקחי שתי חפישות ברצף. גם אם עשית את זה לפני חודשיים, זה לא מסוכן ולא פוגע בך. כל טוב
את השאלה הזאת שאלתי אותך לפני כמה שבועות 'זההה מממש חשוב שתעני מהר !! אני וחבר שלי עשינו סקס יבבש , אני הייתי עם תחתונים והוא היה בלי כלום אחרי כמה זמן הוא גמר ואני גמרתי והרגשתי רטוב , אני לא בתקופת הביוץ אבל המחזור שלי עדיין לא סדיר .. ישר אחרי זה רצתי לשירותים וניקיתי הכל .. יש סיכוי שאני בהריון ? אני מפחדת לקחת פוסטינור כי יש לה מלא תופעות לוואי וגם זה לא בריא יותר מפעם אחת .. ממה שהבנתי .. בבקשה תעני לי מהר' ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות כי היו לי אתמול הפרשות חומות ובלילה היה דימום והייתי בטוחה שזה המחזור ויום למחרת לא היה כלום לא הפרשות ולא דם ולא כלום .. אני לא יודעת מה לעשות, יש סיכוי שאני בהריון ?? אני ממש מפחדת בבקשה תעני לי מהר
בת 17

שלום רב,

מכיוון שאת מאוד חוששת התקשרי לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך וינחו אותך בדיוק מה לעשות! בשלב זה, אם עברו 14 ימים מקיום יחסי המין החשודים כלא מוגנים את יכולה לרכוש ערכה ביתית לבדיקת הריון ולבצע אותה בדיוק לפי ההוראות!

יום טוב

אני וחברה שלי קיימנו סקס יבש בהתחלה אני הייתי עם תחתונים והיא בלי כלום וגמרתי ואח'כ שנינו היינו ערומים היא יכולה להכנס להריון מזה? וגם ניסיתי להחדיר לה עם קונדום (היא בתולה) והכנסתי רק ת'כיפה וכשהוצאתי הקונדום נשאר בפנים האם יש חשש???
בן 17
שלום לך, אי אפשר להיכנס להריון אם לא הייתה חדירה, כך שמהסקס היבש אתם לא יכולים להיכנס להריון. בנוגע לזה שקיימתם חדירה קצרה עם קונדום, האם גמרת? אם גמרת בקונדום והקונדום נשאר בפנים, יש חשש להריון. אם לא גמרת והקונדום נשאר בפנים הסיכוי הוא קלוש עד אפסי. פעם הבאה לפני שאתה יוצא החזק את הגומי שבבסיס הקונדום (בחלק התחתון של הפין) ואז תצא כך שהקונדום לא ישאר בפנים. במידה וגמרת בקונדום, אם לא עברו 72 שעות מקיום החדירה, גשו לבית המרקחת וקנו את הגלולה של היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו) ושהיא תיקח אותה. זו גלולה שמונעת הריון עד 72 שעות מהמגע המיני הלא מוגן. התקשרו אלינו ביום ראשון כדי שנוכל לקבל עוד פרטים ולהסביר לכם על אמצעי מניעה. כל טוב ושבת שלום!
שלום יש ליש אלה שנוראהמדאיגה אותיי יוםשישי שתיתיי וכניראה הגמזני כי אחריי זה כל יום שבת הקאתייי ואני לוקחת גלולות לקחתי את הגלולה בשעה 6 ביום שישי וב2 בלילהה ביום שבת התחלתי להקיא וגם במשך היוםם האם הגלולה ניספגה?
בת 19
שלום לך אם עברו יותר משעתיים מהשעה שלקחת את הגלולה לבין השעה שהתחלת להקיא, אין לך מה לדאוג. זה מספיק זמן לגלולה להיספג בדם. אם עברו פחות משעתיים, אז זה כאילו שלא לקחת את הגלולה. אם הבנתי נכון את ההסבר שלך, עברו יותר משעתיים ולכן את היית מוגנת. שבוע טוב
היי אני פשוט נורא דואגת .. תקשיבי אני מזה כ..6 שנים שוכבת ללא אמצעי מניעה ובלי גמירה ... יש רק חדירה אף פעם לא ניקלטתי .. זה אומר משהו בפוריות שלי או שזה הגמירה שאין או שפשוט אם אני ישכב אפילו בלי גמירה ביום הביוץ אני יקלט איפה הבעיה ???
בת 22
שלום לך, מדוע את מקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה? האם את רוצה להכינס להריון או שאת שואלת את עצמך איך ייתכן שלא נכנסת עד כה? בשביל שיהיה הריון את צריכה להיות בביוץ ולכן אם אינך מקיימת יחסי מין בימי הביוץ את לא תיכנסי להריון. מדוע את מסכנת את צעמך כך? עד כה פשוט שיחק לך המזל וזה לא אומר דבר על הפוריות שלך. את ממש משחקת במזל שלך ובחיים שלך. התחילי להשתמש באמצעי מניעה קבוע. את מוזמנת ליצור קשר איתנו באחת הדלתות הפתוחות הקרובות לביתך לשיחת ייעות ומידע על אמצעי מניעה ואף לקבלם חינם, גלולות או קונדומים, ללא ידיעת ההורים. כל טוב ושבת שלום!
אני לא יודעת עם אני רוצה להתלונן כי .. הוא יש לו קשרים וזה.. O_O
בת 16
שלום רב, אני מבינה את החשש שלך!! כשאת פונה למרכז הטיפולי שנתתי לך את הטלפון שלו, הם מטפלים בלבד ואינם לוחצים או דוחפים אותך לעשות מה שאת לא רוצה ולא מוכנה לעשות! אין שם חובה או תנאי להגיש תלונה בטרם את מקבלת את העזרה שהם יכולים להושיט לך! נתתי לך את הטלפון שלהם כדי שתדאגי לטפל בנפש שלך שנפגעה כל כך ממה שקרה!! התקשרי, תבררי איתם טלפונית ותוכלי להרגיש נינוחה לקבל את עזרתם ולא לשאת את הפחד, הצער, החדירה לגבולות שלך, הפגיעה בך לעתיד לבוא, זה יטופל עכשיו ואת תהיי במקום אחר!! מאוד ממליצה לך להתקשר אף אחד לא יעשה לך שום דבר בכוח!! רק לפי מה שאת רוצה!! בהצלחה
את צודקת . תודה רבה על העזרה באמת הייתי צריכה את זה ! :)
בת 13
שלום רב, שמחתי לעזור!! אני מאחלת לך שמעת והלאה תעשי דברים בשיקול דעת ומחשבה תחילה וכך תמנעי מעצמך בילבול ואי נעימויות! זוכרת את הפתגם 'סוף מעשה במחשבה תחילה' זה בדיוק מה שקרה לך...נסחפת אחרי משהו ללא מחשבה מעמיקה אם זה מתאים לך או יועיל לך ונפגעת...עכשיו את הרבה יותר בוגרת וחכמה ותוכלי מעתה להשתמש בשיקול דעתך בטרם יקרו דברים! בהצלחה חמודה!
שלום ראיתי באיזה אתר תמונות של חיילי צה''ל שהעלו תמונות שלהם מיתוך הגיבוש והבסיס וכול מיני מקומות הם היצטלמו חופשי אחד ליד השני בעירום בלי להיתבייש ורואים שהם סטרייטים וזה לצחוקים והם עומדים בשורה ומכסים את האיבר ומיצטלמים או מראים את הישבן וגם חופשי ערומים ביחד ומיטצלמים חופשי ביחד בעירום ומכסים את האיבר עים איזה חפץ וכו.... וראיתי שזה נורמאלי הדברים האלו לא רק בגיל ההיתבגרות אלה בכול גיל
בן 15
שלום רב, מצד אחד אתה צודק! אתה רואה מה שאתה רואה ומכאן אתה עושה הסברים ופירושים שלך למה שאתה רואה. מצד שני, אתה רואה רק תמונות!! אינך יודע את כל האמת שעומדת מאחורי ההחלטה ה'חפוזה' האינטימית, האישית או מתוך פורקן לאחר אירוע מסויים שהם עברו, וכן הלאה . בקיצור זה כמו לראות סרט פורנו ולחשוב שרק גברים שיש להם פין בגודל כמו בסרט או שהם מסוגלים לעשות להחזיק זיקפה כל כך הרבה זמן כמו בסרט זו האמת!! זה תלוש מהמציאות חמוד!! מאחורי מעשים יש סיבות ואנחנו רואים רק חלק מהתוצאות ולא את ההשתלשלות של הדברים!! יום טוב
כן אני מבינה תודה עזרת לי ממש=]
בת 20
שלום לך, שמחה שעזרנו. שבוע נפלא!
שלום רב! אני בן 15 וחצי וקיבלתי טיפול לעיכוב ההאצה. אחי התאום קיבל את אותו טיפול באותו זמן אך משהפסקנו הוא כבר התחיל להתפתח, השתנה לו הקול והזין שלו גדל. לי יש גודל קטן יחסית 9-8 הקול שלי לא השתנה ועוד לא צמחתי. זה אומר על בעיה כלשהי. דבר נוסף אנו לא תאומים זהים.
בן 1

שלום לך

טיפול לעיכוב ההתפתחות המינית ניתן לכאלה שמבחינת עקומת הגדילה שלהם נמצאים מתחת לבני גילם, עיכוב ההתפתחות המינית נותן הזדמנות לגוף להמשיך את הגדילה בעיקר מדובר על גובה, ואכן אתה מציין שעם הפסקת הטיפול המעכב אכן אחיך התאום החל להתפתח מינית, מיכיוון שאתם לא תאומים זהים ההתפתחות של כל אחד מכם היא ייחודית ישנם כאלה שמתפתחים במהירות כמו אחיך וישנם שמתפתחים בהדרגה כמוך, לדעתי אין בעיה עם זה, בכדי להיות רגוע יותר אתה יכול להתייעץ עם הרופא במרפאת ההתפתחות בה טופלת, עוד מילה מהרופא המטפל שלך תרגיע אותך.

בהצלחה  

שלום אני משתמש ב- אוטריוין (תרסיס לאף).. אני משתמש בזה בערך חודשים וכל יום פעם פעמיים אני יודע שזה ממש לא בריא אבל הייתי רוצה לדעת איזה נזק יכול להיגרם בגלל שימוש מופרז?
בן 15
שלום רב, אנא כנס לאתר 'דוקטורס' או לאתר 'באופן טבעי' ונסה לברר בשתי האופציות מה אומרים ומה ממליצים!! בהצלחה
היי, המון זמן לא כתבתי פה וזה כי הייתה לי תקופה באמת ממש טובה! המון בנים התחילו להתחיל איתי חחח ואני מתחילה להרגיש ממש טוב עם עצמי. גם הגעתי כבר למשקל 70 אחרי שהייתי 85 ויש לי רק עוד 5 קילו לרדת ואני מרגישה ממש טוב עם הגוף שלי גם יחסית!! בקשר לבנים נושא חיי המרכזי... הייתי שלשום במסיבה והכרתי בן ממש ממש חמוד! הוא רצה שנתנשק אבל הוא עשה לי כזה 'אני אחד של מעשים אבל את נראית לי ילדה טובה ואני לא רוצה לקלקל אותך' וזה מראה על זה שהוא מכבד אותי.. הוא גם שלח לי סמס יותר מאוחר באותו לילה 'לילה טוב נסיככה' הוא ממש מושלם והוא ממש חמוד ומכבד וג'נטלמן והכל! ויש לו אופנוע חחח שזה רק בונוס! הוספתי אותו בפייסבוק והוא לא שלח לי הודעה... לשלוח? אם כן מה לכתוב לו? תודה וסליחה על החפירה! ((:
בת 16
שלום רב, הייתי ממליצה לך להמתין, לראות אם הדברים שהוא אומר בצורה כל כך חמודה ומיוחדת ומכבדת אכן ימשיכו לקרות! התאפקי..!! חכי!! אם זה יגיע - נפלא, ואם זה לא יגיע - אז תדעי שהמילים הן רק מילים!! חשוב שזה לא יקרה מהר כיוון שמה שנעשה מהר והחופזה איננו מבוסס מספיק, זכרי 'סוף מעשה במחשבה תחילה' אחרת אנחנו מצטערות/מצטערים ונשארות/נשארים עם אכזבה!! בהצלחה
היי יש לי חבר כבר כמעט 7 חודשים אנחנו מקיימים יחסי מין כבר כמעט חודש.. אני אוהבת אותו והוא אוהב אותי..ולפני מספר ימים קניתי גלולות..עכשיו אני מחכה שתתחיל לי הווסת כדי שאני התחיל לקחת אותן..אבל לפני שבועים בערך אבא שלי דיבר איתי ואמר לי שגם עם גלולות להמשיך לקיים יחסים עם קונדום..הוא אמר לי שלגבר בעמוד שידרה יש כל מיני מחלות מין רדומות שלפעמים מתפרצות..וזה מאוד הלחיץ אותי.. חבר שלי נבדק חודש לפני שהכיר אותי ובחודש הזה לא קיים שום מגע מיני,ואין לו כלום ואני מאמינה לו יש בנינו קשר טוב וגלוי...אז השאלה שלי אם זה בכלל נכון? וגם אם נגיד לאף אחד מאיתנו לא היה מחלות מין אף פעם אז אם פתאום עושים את זה בלי קונדום יכולה להיווצר מחלת מין.. אם הבנת למה אני מתכוונת..כאילו אם זה יכול לקראת סתם פתאום..ממחלות מין צריך להידבק לא? זה לא קורה סתם ככה נכון? וזהו אני אשמח אם תעני לי בהקדם.. כבר ביקשתי מחבר שלי לעשות בדיקה והוא נרתע מזה ואני מבינה אותו כי אני כן סומכת עליו ואני יודעת שאין לו כי אין לו שום סיבה להדביק אותי הוא אוהב אותי ושומר עליי והדבר האחרון שהוא ירצה זה להדביק אותי במשו כזה ולפגוע בי..בקיצור סתם אבא שלי הכניס לי את זה לראש וזה הדאיג אותי..אבל אם תגידי לי שזה נכון אז אני אשלח אותו להיבדק ולא אתפשר.. תודה מראש ויום טוב :)
בת 18

שלום לך

מבחינת מידע, גם אבא וגם את, שניכם  צודקים. אצל הגבר, אם יש לו איזה מחלת מין, לא תמיד יש סימפטומים / סימנים של המחלה. זאת הסיבה שאביך המליץ ( מתוך דאגה, לא מתוך חוסר אימון) שישים קונדום כי גם הגבר לא תמיד יודע שהוא נושא באיזה מחלה. באותה מידה, את צודקת שאם הוא נבדק לפני חודש (לא כתבת לאיזה מחלות הוא נבדק) ולא התגלה אצלו שום מחלה והוא לא קיים יחסי מין עם אף אחת בחודש האחרון, אז הסיכוי שהוא נושא במשהו קלוש ביותר ואז אין צורך להשתמש בקונדום.  

הבקשה להיבדק זו לא שאלה של אימון ופתיחות בקשר. איך שאביך אמר, לא תמיד יש סימנים. ברור שהחבר לא היה מסכן אותך בכוונה. כמו כן, זה הרגל טוב להשתמש בקונדום בנוסף לגלולות. הקונדום מגן בפני חיידקים וזיהומים שאינם מסוכנים אך לא נעימים. הייתי מציעה לך לשתף את החבר במחשבות ובשיקולים האלה וביחד להחליט מה לעשות. 

אם יש לך עוד שאלות נשמח לענות

שלום רציתי לדעת באיזה גיל נשים וגברים מפסיקים לגמור ובאיזה גיל לא יכולים להביא ילדים ? תודה מראש
בן 22

שלום לך

בכל גיל אצל הגבר והאישה יש את היכולת לגמור וליהנות ממגע מיני עם בן/בת הזוג.

היכולת של אישה להרות מוגבלת; בסביבות גיל ה- 45 (אצל כל אישה זה קצת שונה) תהליך הביוץ נפסק וגם מחזור החודשי. בסיום התהליך הזה, אין באפשרותה להיכנס להריון.  

כל טוב

בנוגע לשאלתי הקודמת: אז כן כמו שציינתי אני אוהב אותה מאוד וכועס עליו על כל הדברים שהוא עשה לה!! ותמיד אני מנסה להיות כמו שציינת פיצוי בשבילה ותיקון. היא אהבה אותו ולכן נתנה לו הכל. עשתה איתו כל מה שהוא רצה על מנת לרצות אותו. עכשיו כן קצת קשה לי עם העובדה שאני לא הראשון .. אבל מה שיותר מעצבן זה שהיא לא רצתה לעשות את זה והוא פגע בה... בקיצור אני עצבני עליו על מה שהוא עשה לה... ואני עצבני גם עליה בגלל ההתנהגות הזולה הזאת שהיא התנהגה בעבר.
בן 17
שלום רב, הי בחור צעיר, מכיר את המשפט 'לא שופטים אדם אלא אם כן תוכל להיות במקומו...'? אסור לנו לשפוט את המניעים שלה לסבול את הרע הזה שהחבר הקודם 'העניק' לה!! אולי זו היתה הדרך שלה ללמוד על עצמה? ואולי היתה צריכה להכיר עד כמה נמוך היא יכולה להגיע, ואולי זו היתה הדרך שלה ללמוד עד כמה האהבה שרחשה לבחור הקודם היא כעין וכאפס לעומת מה שהיא יכולה לזכות במערכת יחסים מיטיבה ואוהבת (למשל איתך)!! אין לנו מושג קלוש מדוע אנשים 'מוכנים להיות' אולי.. צריכים להיות במקום ירוד..מה זה מועיל להם?!! הרי הכל בחיים כמעט, זה עניין של רווח והפסד!! אז מה היה הרווח שלה מהסבל הנוראי הזה?!! יכול להיות שכשאדם צריך לחוות רע, הוא צריך את זה כדי להתעלות מעל המקום הנמוך הזה...דרך אגב זו גדלות רוחנית מסויימת אבל לא נדבר על זה עכשיו!! מהמקום הכואב שלך!! נערתך, היתה מה שהיתה במערכת היחסים הקודמת!! זה לא שלך זה שלה!! הכאב, העצב, האכזבה, הציפיה, התקוה, הנפילה - זה הכל שלה!! אל תיקח ממנה את זה ואל תיקח לתוך עצמך את זה - זה לא שלך!! מערכת היחסים עם נערתך היא אחרת!! נערתך איתך היא משהו אחר... שמעניק, מקבל ונותן אחרת ממה שהיתה אז!! את זה צריך לטפח את הקשר החם, הטוב והאוהב בינכם!! ולא להתקע בעבר שאיננו שלך בכלל!! כדי להקל עליך, הייתי מציעה לך לעשות משהו קצת פריקי אבל בדרך כלל עוזר!! אתה פתוח לרעיונות????!!!! נסה לכתוב לבחור המתעלל הזה מכתב, נסה לספר לו מה אתה מרגיש שהוא עשה, נסה לספר לו איך אתה מרגיש כחבר של חברתך שסבלה ממנו, תוכל לאחל לו כל טוב, ושיתפקח וילמד שעור בחיים. לאחר מכן, הכנס את המכתב למעטפה ושמור במגירה ליום יומים...ואז נדבר שוב...מה דעתך?!!
שלאה 81 עד 100 מתוך 1127

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום