דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מין אורלי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מין אורלי

      גרסת הדפסה      

אני וחבר שלי כבר 3 שנים ביחד ...ניסינו המון דברים והתקרבנו המון ...אתמול בפעם הראשונה ירדתי לו ... זה היה מוזר ומפחיד אבל הוא לא כפה עלי.. ועכשיו אני מרגישה רחוקה ממנו . נרתעת ממנו ולא רוצה להתקרב אליו יותר .. מה לא בסדר בי ?
בת 16

שלום חמודה

קודם כל אני רוצה להרגיע אותך - הכל בסדר איתך.  מין אורלי ומין בכלל מעוררים כל מיני תחושות וכולן לגיטימיות. אני שמחה לשמוע שאת מרגישה קרובה לחבר שלך ואני מבינה שאתם מנסים ומתנסים בכל מיני סוגים של מגע מיני וזה נהדר. אבל לפעמים, גם אם אף אחד לא כפה עלינו, אנחנו עושות דברים שאולי לא היינו לגמרי מוכנות. לפעמים זה בגלל 'שכולם עושים', לפעמים זה בגל שאת רוצה שהחבר יהיה מרוצה וחושבת שזה מה שהוא מצפה, לפעמים את סקרנית אבל לא רוצה ללכת 'עד הסוף', לפעמים יש לנו כל מיני מחשבות על מין אורלי ופחדים שאולי עכשיו הוא לא 'יכבד' אותי. תשאלי את עצמך, למה עשית את זה ומתי היית יכולה להפסיק. אולי זה מעיד שאת באמת לא מוכנה לסוג המגע המיני שאתם עושים. לכל אחד יש את המוכנות שלו ואת הקצב שלו בהתנהגויות מיניות שונות (כולל מין אורלי) ואם החבר שלך אוהב אותך הוא יבין את זה. הבסיס לכל קשר טוב זו תקשורת כנה ואמיתית לגבי כל דבר שמרגישים. כדאי שתשתפי אותו בתחושות שלך ובחששות שלך ותבקשי ממנו להמתין עד שתרגישי מוכנה, או להתקדם בקצב איטי יותר. אני יודעת שזה יכול להיות מביך וקצת מפחיד, אבל רק תחזרי לתחושת הקירבה שהייתה ביניכם.

כל טוב

אני רוצה לעשות אם החברה שלי אבל היא מתחילה ולא מסיימת איתי ואני לא יודע מה לעשות במקרה כזה אני מת לעשות איתה והכל אבל היא עושה איתי הכל חוץ מזזה ,אנחנו שוכבים ואני מפשיט אותה ואחרי זה היא עושה לי לא לא ואני לא יודע ממה היא חוששת אם יש לך מושג למה
בן 16
שלום לך, לא כל כך הבנתי מה אתה רוצה לעשות: לקיים יחסי מין עם חדירה? לרדת לה? שהיא תרד לך? אם הכוונה שלך היא ליחסי מין עם חדירה, יכול להיות שהיא פשוט לא מוכנה. זה שאתם עירומים אחד עם השנייה, לא אומר שהיא בשלה. אתה יודע, יש עוד דברים לעשות פרט לחדירה כמו אוננות הדדית, סקס יבש, מין אוראלי, חיבוקים, ליטופים ונשיקות. אין לכם למה למהר. אתה רק בן 16 ואני משערת שהיא בערך באותו הגיל כך שתהיה סובלני כלפיה. אני מבינה שאתה רוצה, אבל אתה לא רוצה להפעיל עליה לחץ ושהיא תשכב איתך כי לחצת עליה, אלא, אתה רוצה שהיא תשכב איתך כי היא רוצה לשכב איתך במאה אחוזים. נשמח מאוד אם תפנו אלינו כזוג, לדלת הפתוחה הקרובה אליכם, או לש.י.ל.ה בירושלים שייתנו לכם ייעוץ זוגי בנושא. כל טוב ושבוע נפלא!
יכולות לעבור מחלות מין ממין אוראלי ובליעת זרע בלי קונדום שהגבר בתול והאישה בתולה?
בן 14
שלום לך, אם שניכם בתולים מבחינת מין ואגינלי (פין לתוך פות) אין חשש להידבקות במחלות מין כך שאת יכולה להיות רגועה. מה שכן, אם קיימת מין אוראלי ללא קונדום בעבר וגמרת למישהי אחרת בפה, יש חשש להידבקות. השאלה שלי היא, האם היא הסכימה שתגמור לה בפה? האם שוחחתם על זה לפני או שזה פשוט קרה? חשוב שתוודא את זה איתה ואיך היא הגישה עם זה. לא בטוח שהיא רצתה בזה כי יש נערות ונשים שמרגישות מושפלות ונגעלות מזה. בנוסף, אתם מאוד צעירים כך שחשוב שתבדוק איתה רצון והסכמה. כל טוב ושבת שלום!
שלום, יש לי שאלה.. אני נוטלת גלולות כבר שנתיים והכל טוב החודש קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה אזניל וכעת המחזור שלי מאחר והוא בחיים לא איחר רציתי לדעת אם יכול להיות שאני בהריון ואם הוא פשוט מאחר איך אדע מתי לקחת שוב גלולות ?
בת 19
שלום לך! לאמיתו של דבר מומלץ מאוד להשתמש באמצעי מניעה נוסף, בזמן נטילת האנטביוטיקה ועד שבוע אחרי סיומה, כי סוגים שונים של אנטיביוטיקה עשויה להוריד את יעילות הגלולה. לא ידוע לי מהן האנטביוטיקות ועל מנת להירגע ולשלול היריון, אם הווסת טרם הגיעה, אני מציעה לך כבר לעשות בדיקת היריון בערכה ביתית שתרכשי באחד מסניפי סופראפרם ובנוסף תוכלי לבדוק ולוודא זאת גם בדף ההוראות של האנטיביוטיקה או עם רופא המשפחה שלך אם האנטיביוטיקה שאת לוקחת פוגעת ביעילות הגלולה. חשוב שתדעי שבכל מצב תוכלי לפנות לסניף 'דלת פתוחה' הנמצא בקירבת מקום מגורייך. שם תמצאי תמיכה, ליווי והכוונה לאורך כל הדרך... בהצלחה ושבת שלום!  
בוצני לדעת אם אני עכשיו יושב אם חבר שאוננו כמה פעמיים אחד ליד השני ונוא משחק אם אצבעות שהוא מעביר אותם אחת על השניה בצורה מעגלית לפעמים ולפעמים למטה ולמלע במיוחד עם האצבע המצעית אם זה רמז שהוא רוצה שאני ימצוץ או יאונן לו
בן 25
שלום לך! מצטערת בשבילך! לא ידוע לי על שפת סימנים שמתוכה אפשר להבין חד משמעי, למה החבר התכוון, לאמיתו של דבר עם הזמן וההיכרות, בני הזוג מפתחים להם ומעצבים להם מן שפת גוף שלהם שמתוכה הם יכולים להבין מה החבר, מרגיש, מתכוון או משדר, ולכן אין באפשרותנו לעזור לך! פשוט מאוד יהיה  וכמובן די בוגר לפתח שיחה עימו ולגלות מה סוג המערכת שהוא מעוניין, ואם אתה בתור מי שאתה מעוניין בזה. בהצלחה!
היי , קראתי בויקיפדיה שיש סיכונים במין אורלי - ואז התחלתי לחשוש . אני אשמח אם תכנסי לויקיפדיה - מין אורלי - ותקראי ב- סיכונים בריאותיים. זה נכון ? מין אורלי עלול לגרום למחלות ? לסרטן הפה ? וצריך להשתמש בקונדום ?
בת 15
שלום לך, אכן יש חשש להידבקות במחלות מין ממין אוראלי, אולם החשש קיים רק אם אחד מכם לא בתול. אם שניכם בתולים, אין צורך לשים קונדום כשאת יורדת לו כי אין חשש להידבקות. אם הוא לא בתול כדאי שתרדי לו עם קונדום או שהוא ייבדק למחלות מין. אם התשובות יוצאות שלילי אז אין צורך בקונדום. אם את לא בתולה, אז גם כדאי להיבדק. מין אוראלי לא גורם לסרטן הפה אלא רק למחלות מין. כשתהיי גדולה יותר ויהיו לך יותר בני זוג מיניים, רצוי להשתמש בקונדום גם למין אוראלי. אני מצרפת לך כאן שני קישורים: קישור אחד הוא לאתר של מרפאת לוינסקי שעוסקת במחלות מין. יש שם מידע רב: http://www.safe-sex.co.il/. וגם לאתר שלנו בו שי הסבר על הקונדום ועל מין אוראלי: http://www.opendoor.org.il/files/%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%9D%20%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99.pdf/ כל טוב ושבת שלום!
אני וחבר שלי שנה ביחד , ועשינו מין אורלי , ונהנינו מאוד , אבל התחלתי להרגיש שזה מוקדם (אני בת 15) והרגשתי שאני נסחפת למקום שאני עדיין לא צריכה להיות בו ... את יודעת מתי בדר'כ אנשים מתחילים לעשות את זה ? אני רוצה לדעת איפה אני נמצאת ביחס לאחרים ...
בת 15

שלום חמודה, אני חושבת שאם את מרגישה שזה מוקדם לך מדי אז כנראה שזה באמת מוקדם לך מדי. לכל אחד יש את המוכנות שלו ואת הקצב שלו בהתנהגויות מיניות שונות (כולל מין אורלי) ואם החבר שלך אוהב אותך הוא יבין את זה. הבסיס לכל קשר טוב זו תקשורת כנה ואמיתית לגבי כל דבר שמרגישים. את יכולה לשתף אותו בתחושות שלך ובחששות שלך ולבקש ממנו להמתין עד שתרגישי מוכנה.

לשאלתך מתי אנשים מתחילים לעשות את זה, אז זה מאוד אינדיבידואלי. יש בני גילך שעושים מין אורלי ויש שלא. באותה מידה יש בני גילך שהתנשקו ויש כאלו שעדיין לא. זה לא באמת חשוב איפה את ביחס לאחרים אלא איפה את. מה את רוצה ? מה מרגיש לך נכון ? תחשבי על זה.

שאלה נוספת ? האם יש במציצה סיכון כלשהו ? (אני וחבר שלי בתולים)ומה הסיכונים בכך שהוא דוחף לי אצבעות ?
בת 15
שוב שלום, אין בעיה עם מציצה כל עוד לא מכניסים את הפין עמוק מידי לגרון כי זה יכול לגרום להקיא. הסיכון היחיד שיש לאוננות (דוחף אצבעות) היא בכך שהציפורניים שלו ישרטו אותך מבפנים. רק לדאוג שהציפורניים גזוזות ואין שום בעיה. שבוע נפלא!
היי , יש לי שאלה. מה הגיל המתאים כדי 'למצוץ' (סליחה על המילה) לחבר שלי והוא לי ?
בת 15
שלום לך, אין לך על מה להתנצל זה המקום לשאול שאלות כאלו. אם את רוצה מילה יותר יפה אז מין אורלי במקום מציצה. אין גיל מתאים להתחיל לקיים מין אורלי אם את מרגישה מוכנה והוא מרגיש מוכן, ואתם מרגישים בנוח אחד עם השני ודיברתם על הנושא ושניכם רוצים לעשות את זה אז אתם מוכנים. אבל חשוב שתדעי שגם אם התחלתם ופתאום את או הוא לא מרגישים עם זה בנוח זה בסדר להפסיק ולחזור לזה כשתרצו. שבוע נפלא!
לחברה שלי איחר המחזור חודש שעבר מתוך לחץ , הוא איחר ב8 ימים , עכשיו שהמחזור איחר לה בחודש הקודם , אז תאריך קבלת המחזור של החודש הנוכחי , הוא תאריך אחר? , הוא משתנה בגלל שהוא איחר?
בן 15

שלום לך

מחזור חודשי פירושו מיום הדימום עד יום הדימום הבא,הוא שונה אצל כל אחת ,ישנם כאלהשהוסת מופיעה כל 28 יום , 40 יום ועוד , אם החברה שלך מקבלת וסת  נאמר כל 28 יום זה מה שיקרה עכשיו בלי קשר לאיחור בוסת שהיה בחודש קודם היא תקבל 28 יום לאחר הוסת האחרונה. אתה צודק התאריך ישתנה אבל לא משך המחזור.

כל טוב

שבת שלום

היום התנשקנו ועמד לו...מה זה אמור להיות? והוא רצה שאני ירד לו ולא רציתי! התחיל לריד איתי מה זה כולה ירידה אבל הוא לא מבין שזה מגעיל אותי..
בת 21
שאלתך נענתה.
אתמול חבר שלי היה אצלי, וירדתי לו אמרתי לו מההתחלה שלא יגמור שאין לי כוח לזה אחרי זה להתחיל שוב לפחד וכשירדתי לו הרגשתי מין טיפות כאלה כמו זרע ממש קצת בפה שלי אבל הוא לא גמר אחרי זה, האם זה הטיפות שיוצאות לפני הזרע? ועם זה היה בפה שלי זה מסוכן?
בת 19
השאלה נענתה. שבוע טוב
אז עכשיו אני יכולה לא לדאוג? מה עם אני לא יקבל מחזור בחודש הבא? או יהיה משהו שאני יירגיש לא טוב? אני דואגת שאולי יהיהי הריון בהמשך..
בת 19
שלום לך, אם יצא שלילי בבדיקה זה אומר שאת לא בהריון אבל אם תקיימי יחסי מי לא מוגנים בהמשך יש אפשרות שתכנסי להריון. יחסי מין זה לא רק כייף והנאה זה גם אחריות וכל עוד תהיי מספיק אחראית על עצמך ותשתמשי באמצעי הגנה אין חשש שתכנסי להריון. לגבי השאלה השנייה, זה אכן טיפות שיוצאות לפני הזרע, תפקידן לנקות את צינור הזרע כדי שהזרעים יהיו נקיים. אין שום בעיה עם זה שהנוזל היה אצלך בפה אין שום בעיה רפואית עם זה, זה רק לא טעים לחלק מהאנשים. שבוע נפלא!
היי , זאת שוב אני . אני וחבר שלי מקיימים גם מין אוראלי , הבעיה היא שמאז הפעם הראשונה שקיימנו יחסי מין , הוא כבר לא נהנה לרדת לי .. זה לא שהוא היה כלכך נהנה פעם כי הקטע הוא שהאחד נותן והשני מקבל וגם אני לא כלכך נהנית אבל זה לא דוחה אותי עד כדי כך . הבעיה היא שלפני יחסי המין הוא היה קצת נגעל אבל עושה את זה , והיום הוא כמעט לא מסוגל , הוא אומר שזה מגעיל אותו כי יש טעם לא נעים וריח לא נעים , וקראתי על פטריה ואני לא חושבת שיש לי כי אין לי גירודים סביב הנרתיק וגם לא שורף או כואב לי בזמן קיום היחסים . זה ממש מטריד אותי כי קראתי פה באתר שבנים בדרך כלל אוהבים את זה , אז למה הוא לא ? זה גורם לי לחשוב אולי משהו לא בסדר אצלי .. מה לעשות ?! ועוד שאלה , אני יכולה ללכת לגניקולוג בלי ידיעה של ההורים שלי ? הייתי רוצה לבדוק ממה זה נובע אבל אני מפחדת ללכת לרופא עם אמא שלי כדי שלא תגלה שאני לא בתולה .. תודה רבה ושבוע טוב
בת 15
שלום רב, את יכולה להגיע לרופא/ת הנשים בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך (לאחר תיאום טלפוני מראש) ולשאול את כל השאלות הלגיטימיות לגמרי שלך!! רופא/ת הנשים שלנו יענו לך בסבלנות, בהבנה ובאהדה ויתנו לך תשובות ברורות וענייניות. אנחנו שומרים על דיסרקטיות מלאה ולכן את יכולה להגיע לבד או עם החבר שלך, ללא ידיעת ההורים. באתר בצד שמאל של המסך יש חלונית שבה ניתן לראות את כל הסניפים ושעות הפעילות בהם! להתראות
איך אפשר להעביר מחלות? כיאילו עם אני ירד לו או הוא לי עם ישלי פצעים אחרי גילוח והוא מלקק לי זה יכול להעביר לו איזשהם מחלות??
בת 18
שלום לך, מחלות מין מועברות על ידי מגע מיני אם לאחד מבני הזוג יש מחלת מין. אם שניכם בתולים, אין חשש למחלות מין. המחלה מועברת על ידי נוזל זרע ו/או נוזל נרתיק שנוגעים באחד בשני או שנוגעים בפצע פתוח באיבר המין, בפה או בפי הטבעת. ניתן להימנע מזה על ידי שימוש בקונדום במין ואגינלי, אוראלי ואנאלי, ובשימוש בסכר דנטלי במין אוראלי לבחורה. סכר דנטלי זה ריבוע לטקס שמכינים מגזירה של קונדום ומניחים על הפות, הדגדגן ו/או החור ומלקקים/מנשקים. בנוגע לפצעים של הגילוח, הם לא מעבירים מחלות מין. בנוסף, רצוי מאוד לא לגלח את השיערות באיר המין שלך כי זה יוצר פצעים וגרד. לשיער הערווה יש מטרה והוא לשמור על הפות ועל הורידים הרגישים שם. זה איבר עדין ורגיש שצריך לשמור עליו וזה מה שהשיער עושה. אם בכל זאת את מתעקשת להוריד, עשי זאת בשעווה או בהורדה לצמיתות עם אינפרא אדום ולא עם גילוח. גילוח זה הכי גרוע לפות. כל טוב ושבת שלום!
לא אני מתביישת לשאול שאלות כאלה הוא פעם ירד לי ושאל עם נעים לי אמרתי כן ואתמול הוא שוב ירד לי וממש כיאילו הוא גם נהנה כמה פעמים הוא ירד לי ומנשק את הבטן והכול.למה אני לא נוגעת לו באיבר המין כמה סיבות אני מתביישת להוריד לו את המכנס והוא בחיים לא אמר לי לרדת לו אני מפחדת ממחלות ו מטעם לא טוב.
בת 18
שלום לך, אני מבינה שאת מתביישת ואולי זה מעיד שאת באמת לא מוכנה למגע המיני שאתם עושים. אם אתם נוגעים אחד בשני אתם צריכים גם להצליח לדבר על זה ואם את לא מצליחה, אז אולי כדאי שתאטו את הקצב. אין שום בעיה עם זה שאת לא נוגעת לו באיבר המין ולא רוצה להוריד לו את המכנסיים. את צריכה להיות קשובה לעצמך ולקצב שמתאים לך. אבל, חשוב לי להגיד שהוא לא צריך להגיד לך לרדת לו בשביל שתנסי. הניסיון צריך לבוא ממך כי זה מסקרן אותך, מעניין אותך, מושך אותך. ואם זה לא, אז זה לא מתאים לך כרגע וזה בסדר. בנוגע לטעם הלא טוב, אין לפין טעם טוב או לא טוב. אם הוא מתקלח באופן סדיר ומקפיד על היגיינה, לא תרגישי שום טעם מוזר. אבל, אם תרדי לו והוא יגיע למצב שהוא גומר ויוצא לו נוזל זרע, לזה יש טעם וריח אחרים. לכן את יכולה לרדת לו רק קצת, כמה שמתאים לך, ולא להגיע למצב שהוא גומר ליד הפה שלך. בנוגע למחלות, אתם יכולים לעשות בדיקות למחלות מין וכך תהיי רגועה בלי חשש להידבקות. בנוסף, את יכולה לרדת לו עם קונדום. כך גם תמנעי מחלות וגם תמנעי מטעם או ריח שיעשה לך לא נעים. באופן כללי, לא נשמע לי כלל שאת מוכנה לזה ולכן קחי את הזמן עד שתרגישי מוכנה. כל טוב ושבת שלום!
עוד שאלה ישלי, כשחבר שלי יורד לי אני מגיעה לאורגזמה תוך פחות מדקה משהו כמו 30 40 שניות וזה מעט זמן ואני כימעט לא נהנהת מהירידה שלו, מה לעשות??:(
בת 18
שלום לך, אחד היתרונות של היותך אישה היא היכולת לאורגזמות מרובות, אם את מגיעה לאורגזמה מהר ממין אוראלי אין שום סיבה להפסיק תמשיכו עד שתרגישי שאת נהנית מספיק. חג שמח!
היי , עוד לא ביצעתי עם החבר שלי מין אוראלי והייתי רוצה לנסות (אני יודעת שהוא רוצה חח ) . רציתי לדעת אם ל'מציצה' יש אותו אפקט גם עם קונדום , כי אני לא יודעת אם אני מוכנה עדיין לנסות בלי . הוא מרגיש את אותן תחושות או שזה סתם תחושה שאני נוגעת בפלסטיק שעל איבר המין שלו ? תודה
בת 19
שלום לך מין אורלי, גם דרך קונדום, הוא מורגש ומרגש. בכל מקרה מה שלא יהיה, אין שום סיבה שתעשי משהו שאת לא מוכנה עדיין.. אם את מרגישה שבא לך להתנסות בזה עם קונדום זה בסדר, אם לא זה גם בסדר.. העיקר שתעשי רק את מה שנעים לך ולא שום דבר יותר מזה..
היי,החבר שלי ואני כבר ביחד שנה וחצי והוא מעונין במין אוראלי. ואני לא רוצה שהוא יגמור לי בפה א.יש קונדומים מיוחדים למין אוראלי? ב.אם הוא גומר לי בפה ויש לי פצע אז יש סיכוי לאיידס? ג.ואם אני אבלע זרע אז יש סיכויים גבוהים לאיידס?
בת 18
שלום לך, יש קונדומים בטעמים שמוסיפים עניין למין אורלי :) אבל קונדומים רגילים מתאימים מאוד למין אוראלי. האמת היא שמומלץ לשים קונדום גם בנין אוראלי כדי למנוע הידבקות במחלות. אם יש לחבר שלך איידס רק אז הוא יכול להדביק אותך- רק אם יש פצע בפה. מבליעת זרע לא נדבקים מאיידס מכיוון שהוירוס לא שורד את מיצי הקיבה. חג שמח!!
אני בתולה וחבר שלי לא. יש לי כמה שאלות: א. יש סכנה כשהוא יורד לי או כשאני יורדת לו ? ב. היינו שנינו בלי בגדים והוא גמר מעליי אך לא הייתה חדירה יש סיכוי להריון? ג. רציתי לדעת אם יש סיכוי לכניסה להריון בקיום יחסי מין במחזור? אם כן המחזור מפסיק או שניתן לדעת רק אם המחזור הבא לא מגיע ?
בת 18
שלום לך, בנוגע לירידות אחד לשנייה, אם הוא קיים יחסי מין בעבר עם קונדום בכל פעם, אין ממה לחשוש ואתם יכולים להמשיך להנות ממין אוראלי. אם הוא לא השתמש בקונדום, כדאי שהוא יבדק למחלות המועברות על ידי מגע מיני. בדיקות כאלו ניתן לבצע דרך קופת החולים. אם הוא לא רוצה לעשות את זה בקופה, הוא יכול לפנות למרפאת לוינסקי בתל אביב או למרפאת הפרסים בחיפה, לבדיקות לכל מחלות המין, ללא עלות וללא צורך בהזדהות. בנוגע לשאלתך השנייה, אם לא הייתה חדירה, אין חשש להריון. זה בסדר שהוא יגמור על הבטן. בנוגע לחשש להריון בזמן ווסת, יש חשש כזה מכיוון שיש מקרים נדירים בהם הביוץ מתרחש מיד לאחר הדימום ואפילו בזמן הדימום. זרע נשאר חי 72 שעות בתוך גוף האישה ולכן לא מומלץ להישתמש בקיום יחסי מין בזמן הווסת כאמצעי מניעה. אם את חוששת מהריון כי קיימתם יחסי מין לא מוגנים בזמן הווסת, חכי שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים ובצעי בדיקת הריון ביתית. בנוסף, אם הוא שכב בעבר עם בנות ללא קונדום, ושכבתם בזמן ווסת ללא קונדום, את בסיכון להידבקות במחלת מין ולכן חשוב שגם את תבדקי. כל טוב!
שלאה 21 עד 40 מתוך 185

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום