דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

אז ככה: המחזור שלי היה ב 31.12 בשנה שעברה. ב 25.1 ו 26.1 קיימנו סוג של יחסים אבל חדירה לא הייתה ,וכל פעם הוא גמר בחוץ. ב 28 היה לי מחזור, נמשך 5 ימים. הלכתי לקבל גלולות אצל רופא, ושאלתי אותו לגבי העיניין-אמר שאין סיכוי שאני הרה, אבל אני עדיין מפחדת! יש סיכוי כלשהוא? פשוט ההריון לא רצוי בכלל..
בת 19
שלום לך.
דימום הווסת נגרם בגלל קילוף הריקמה הפנימית של הרחם. אין אפשרות לעובר להישאר ברחם אם יש דימום וקילוף הריקמה. את מתארת מצב של ווסת רגילה, מסודרת ולכן אין סיכוי שיש הריון.
אל תדאגי!
שבת שלום
הייי.. לא מזמן ליפני בוע וחצי בערך ניגמר לי המחזור... עכשיו בדרך כלל ליפני מחזור יש לי כאבים גודש בחזה עכשיו ניגמר המחזור .. הכאבים הפסיקו לזמן מה ועכשיו יש שוב גוש בחזהה.. כמו ליפני מחזור.. האםם יש מצב אני יקבל שוב? והריון צריך לשכב ביום הביוץ כדי להיקלט ? וחייב גמירה ?
בת 22
שלום לך.
הגוף עובר שינויים במהלך המחזור החודשי. התופעות שאת מתארת לפני ווסת אופיניות וניגרמות בגלל שינויים הורמונאליים. גם במהלך החודש יש שינויים ולעיתים הם מתבטאים בצורות שאת מתארת. אין הכרח שתקבלי ווסת בגלל תופעות אלה.
לגבי כניסה להריון - ניתן לקיים יחסי מין גם לפני/אחרי הביוץ ולהיכנס להריון. תאי הזרע חיים בגוף האישה 72 שעות ויכולים להפרות את תא הביצית.
הביצית חייה מספר שעות בגוף ויכולה לעבורהפרייה.
לגבי גמירה - כבר בשאלה קודמת נאמר לך שניתן להיכנסלהריון מחדירה ללא שפיכה כי יש לעיתים תאי זרע בהפרשות הנוזלים מהפין.
  שבוע טוב
שלום שמי שירן, אני בת 15 ובגיל 13 וחצי קיבלתי וסת פעם ראשונה , מאז המחזור שלי סדיר , כלומר כל חודש אני מקבלת באופן קבוע... אבל מתחילת השנה הזו עד עכשיו לא קיבלתי מחזור ... ולא קיימתי יחסים או משהו כזה .. רציתי לדעת מה יכול להיות גרם לזה ? האם אני יקבל שוב ? והאם יש קשר בין זה שאמא שלי לא קיבלה בצעירותה במשך חצי שנה או יותר , לבעייה שלי ? תודה
בת 15

הי שירן,

כל הכבוד לך על שאת כלכך קשובה לגופך, זו גישה מצוינת לחיים ולבריאות שלך!

באופן כללי הווסת אצל נערות רבות אינה מגיעה בצורה סדירה בתחילה ובסופו של דבר מסתדר ולכן אין סיבה לדאגה. יחד עם זאת, את מציינת שלא קיבלת הרבה זמן ונשמע שזה מדאיג אותך. אני חושבת שזה זמן מצוין לביקור ראשון אצל רופא/ת הנשים- כדי לקבל מידע, להתייעץ ולבדוק יותר לעומק את הסוגיה. האם את יכולה לשתף את אמא בכך? ציינת שאת יודעת שגם היא התמודדה עם הסוגיה הזו, אולי תוכלי להתייעץ איתה ולגשת ביחד איתה לרופא/ה? אני לא בטוחה אם יש קשר בין מה שהיה לאימך ולבינך אבל שוב, זה גם די נפוץ.

אם תרצי תוכלי להגיע גם לרופא/ה הנשים אצלנו בדלת הפתוחה שקרובה לביתך, השירות ניתן כמובן בסודיות מלאה ובחינם.

בהצלחה :)

עברו שנתיים מהמחזור הראשון שלי ועדיין יש לי המון ורידים בזה הוא גם עדיין כואב לי. למה הוא ממשיך לגדול? (בחודש האחרון הוא גדל די הרבה)
בת 15
שלום לך.
אני רואה משאלות קודמות שהכאבים בחזה מטרידים אותך כבר זמן רב. אולי כדאי ללכת ולהתייעץ עם רופא בנדון ולראות האם יש סיבה לכך או שהכאבים נובעים משינויים גופניים שאת עוברת?
כללית, ורידים = כלי דם, נראים דרך עור בהיר. יש בנות שרואים להן ורידים בשדיים וכאלה שלא. זה תלוי במבנה רשת כלי הדם ובגוון העור.
לגבי ההתפתחות - כמו שנאמר לך בעבר, התפתחות גופנית נמשכת, בניגוד לצמיחה לגובה, עד גיל 20 ויותר.
גדילה השדיים נעשית בגלים - תקופות.
שבוע טוב
שלום:>>>>! אממ רציתי לדעת מזה אומר הפרשות צהובות?כאלו..זה מרגיש כמו מחזור אבל זה ממש לא מחזור זה רק מרגיש ככה =\
בת 17

שלום לך! מעט הפרשה לבנבנה, שקופה או צהובה, שתגלי מדי פעם בצורת כתמים על תחתונייך היא עניין תקין ונורמלי. בגופנו מתרחשים שינויים נוספים הקשורים גם בהפרשה מהנרתיק בתקופת המחזור החודשי |(מוסת לווסת) יש לציין שהשינויים בריר הצווארי של כל אשה ואשה אינם שווים. כך שנמצא נשים שאצלן השינויים ברורים יותר לעומת נשים אחרות. באופן כללי, דפוסי השינוי בריר הרחם הם אלה: בימים שמיד לאחר הווסת בלוטות בצוואר הרחם כמעט ולא פעילות. הן מייצרות הרבה ריר, ולכן בזמן זה יש הפרשה נרתיקית מעטה. הנרתיק ופתח הנרתיק יבשים יחסית. כעבור ימים אחדים, הבלוטות מתחילות להיות פעילות יותר ויש עלייה בכמות ההפרשה הנרתיקית וההרגשה בו לחה. גוון הריר המיוצר בימים אלה נע בין שקוף לבין לבנבן צהבהב. ההפרשה עשוייה להיות דלילה ומימית או סמיכה ודביקה. בשלב הביוץ של המחזור החודשי, הבלוטות בצוואר הרחם פעילות מאוד ולרוב הן מייצרות ריר בכמויות הגדולות ביותר במחזור. הריר בימים אלה נוטה להיות צלול וחלקלק. ריר זה נקרא ריר הפוריות, מפני שהוא מופיע במחזור בזמן הביוץ, ובשל המבנה הכימי שלו השונה משאר ימי החודש הוא מסייע לתאי זרע במעברם דרך צוואר הרחם לתוך הרחם, שאז האשה פוריה ועשויה להרות. אצל נשים בודדות מלווה ריר הפוריות בצבע אדמדם או חום בתוך ההפרשה הנרתיקית. תופעה זו אינה שכיחה, אך היא נורמלית. בתוך יום עד שלושה ימים לאחר הביוץ ריר הפוריות נעלם. לנשים רבות אין כמעט ריר או הפרשה בימים אלה. מרגע זה ועד תחילת הווסת הבאה יהיו הנרתיק ופתחו יבשים למדי. יש נשים שההפרשה ותחושת הלחות שלהן ממשיכות, אך הריר בימים האלה המתקרב למועד קבלת הוסת נוטה להיות דביק וצמיג ואף צהבהב. על פי ההסבר הזה תוכלי להבין שהפרשות צהובות אכן תופעה טבעית, ואם אני לא טועה את קרובה לקבלת הוסת, אך אם את חשה צריבה כל שהיא או אי נעימות שאינה נעלמת, תוכלי לפנות לרופא/ת נשים להתייעץ איתו/ה. שבת שלום!

קיימנו יחסי מין.. בזמן של הכדורים שהם הפסקה כזה (יש בכדורים של YAZ... ארבע כדורי הפסקה) ... עכשיו במקרה זה.. נקרע לנו הקונדום.. אך שאלנו פה.. ואמרו שגם בזמן כדורי ההפסקה.. היא מוגנת...לאחר מכן.. הגיע השבוע של המחזור (יומיים מקיום יחסי המין...) שבוא היא קיבלה מחזור, והתחילה לקחת מחדש את החבילה של הגלולות.. לאחר שלושה ימים מזמן לקיחת הכדורים הפסיק לה המחזור.. שהיה לאורך כל הזמן הזה דליל... לאחר יומיים מהפסקת המחזור , שזה 5 ימים מזמן לקיחת החבילה החדשה.. היא פיספסה כדור שהייתה אמורה לקחת ב9 בערב, היא לקחה ב 10 בבוקר למחרת (13 שעות איחור) אבל מאז והאלה היא המשיכה לקחת באופן קבוע. היא אמרה שכתוב לה על החבילה.. של הכדורים שבמידה והיא מפספסת כדור אחד מהשבוע הראשון, אינה מוגנת במהלך השבוע והשבוע הקודם.. וגם לא לעתיד.. אם זאת... הבנו זאת.. עם כל החששות שהיא הייתה בפניקה שהיא ברהיון כבר מפה.. המשכנו .. וקיימו שוב יחסי מין כשבוע לאחר המחזור.. וגם פה נקרע הקונדום.. והיא נלחצה, אז הלכנו לקנות פוסטינור ...לאחר 20 שעות.. מפה והלאה.. עברו שבועיים.. ועכשיו היא שוב בכדורי הפסקה.. נשארו לה עוד 3 כדורים..(היום תיקח וישאר לה עוד 2) והיא עוד לא קיבלה מחזור.. והיא בלחץ... =\
בן 18
שלום לך.
א. הפוסטינור לא תמיד מונע הריון. בהרבה מקרים כן אבל לא תמיד.
ב. אמת, אם מפספסים גלולה, אין הגנה בטוחה יותר.
ג. לעיתים, הפוסטינור משבש את קבלת הדימום - הווסת ולכן יתכן שהיא לא בהריון אבל בין הגלולות לפוסטינור כל המערך ההורמונאלי השתבש.
ד. יש לבדוק שאין הריון בעזרת ערכה לבדיקת הריון אותה ניתן לקנות בכל בית מרקחת.
בהצלחה
בחודש הזה.. היא פיספסה כדור ביום החמישי של השבוע הראשון של לקיחת החפיסה... ועם כך כתוב לה על הגלולות שאינה מוגנת בעת זאת וכל מה שהיה בשבוע שעבר ... אינו מוגן גם.. וקיימו יחסי מין לא מוגנים בשבוע לפני בכדורים הריקים.. בנוסף לכך.. שהיא קיבלה אתה מחזור.. המחזור נמשך רק 3 ימים והיה דליל ... ובאותו השבוע הזה פיספסה כדור. ואז נכנסה ליותר פאניקה... אמרו לנו פה שנשתמש באמצעי מניעה ושאינה מוגנת עד סוף החודש.. אך לאחר שבוע מכך... נקרע הקונדום.. ואז הלכנו אחרי 20 שעות לקנות פוסטינור... והיא בלחץ היסטרי.. בנוסף לכך שהיא גם חולה בשפעת.. והיא אמרה שהיא לא מרגישה הרגשה של מחזור.. בכלל =האם זה יכול להיות ולא מהריון? אוף , תודה על העזרה
בן 18

שלום לך,

כדי שנוכל לעשות סדר דברים ולעזור לכם, בבקשה תכתוב לנו ברור את הרצף של אי לקיחת הגלולות, הווסת, היחסים הלא מוגנים והפוסטינור. הרצף כתוב כעת בצורה מבולבלת המקשה על ההבנה של מה בדיוק היה. תודה.

חודש שעבר לקחתי פוסטינור. הייתי אמורה לקבל ב 1 וקיבלתי חמישה ימים אחרי. האם החודש אני אמורה לקבל ב- 1 כמו מחזור רגיל או ב 5 ?
בת 17
שלום רב, סביר להניח שיותר לקראת ה-5. יום טוב
עשיתי את הבדיקה הביתית (אפילו שניים) והן יצאו שליליות, המשכתי את הגלולות כרגיל ואני עדיין חוששת, יש סיבה? אני רוצה להפסיק את הגלולות מוקדם החודש האם זה כדאי? ודרך אגב תודה על העזרה!!!
בת 21

הי,

 האמינות של בדיקת ההריון הביתית מאד גבוהה ובמיוחד אם עשית שתיים. יכולות להיות סיבות שונות לכך שלא קיבלת וסת ויתכן מאד שתקבלי בתום החפיסה הנוכחית. מאד לא כדאי להפסיק לקחת גלולות באמצע החפיסה,  בכל מקרה חכי לסיום החפיסה.

כדי להיות יותר רגועה לגבי הריון וגם כדי לבדוק סיבות נוספות לכך שלא קיבלת וסת מומלץ מאד שתיפני לרופא/ת נשים. את מוזמנת להגיע לרופא/ה אצלנו באחד מהסניפים של דלת פתוחה הקרובים לביתך.

בהצלחה :)

שלום, אני קיימתי מערכת יחסים עם מישהו לפני שנה.. פעם אחת והכל מוגן- ולא קרה שום דבר מאז. הורי לא יודעים מהדבר.. בעוד כ-שבועיים יש לי טיול שנתי של שבוע ובאותו יום של תחילת הטיול אני צריכה לקבל מחזור אז אני הולכת לרופאת נשים שתוכל להגיד לי אם אני אוכל לקחת גלולות לאיחור המחזור. אני הולכת עם אמא שלי, ואני לא כלכך מעוניינת שהיא תשמע מה קרה.. האם חייב וזה משמעותי 'לשקר' לרופאה ולהגיד שלא קיימתי יחסים? זה טיפול שונה ? אשמח לתשובה כמה שיותר מהר :// תודה.
בת 16
שלום לך.
אין קשר בין נטילת גלולות להתאמתן. את לא צריכה לדווח לרופאה שקיימת יחסי מין על מנת שתציע לך גלולות.
אני מציעה שבמידת האפשר תבקשי להיפגש עם הרופאה לבד ואז גם תאמרי לה את האמת. זאת זכותך לבקש מאמא שתצא מהחדר בזמן השיחה ו/או הבדיקה.
שבוע טוב
מה לעשות?? היום ראיתי כתמים חומים על התחתונית שלי ויש לי כאבי בטן עמומים כאלו לא חזקים... זה לא מחזור כי אין מצב שהמחזור יקדים לי בשבוע וחצי.
בת 17

שלום לך, בגיל הזה המחזור יכול להיות עדיין לא סדיר ויכול להיות שאלו הפרשות שמופיעות לפני קבלת מחזור. בנוסף יש מקרים בהם בזמן הביוץ יש גם מעט דימום. האם את חוששת מהריון לא רצוי? האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? ההפרשות הן לא סימן שנכנסת להריון, אך זיכרי מהיום לשמור על עצמך ולקיים תמיד יחסי מין עם אמצעי הגנה- בשביל השקט הנפשי שלך. המשך שבוע טוב

אני לא לוקחת גלולות.. יש לי טיפה כאבים בפיטמות ופעם בכמה זמן כאבי בטן.. אבל זה גם סימנים למחזור וגם סימנים להריון.. לא אמור לרדת דם שקרום הבתולים נקרע?
בת 16

שלום לך,

הסימן הכי מובהק להריון זה הפסקת הווסת. לכן, כאשר יש איחור בווסת, ופעילים מינית, צריך לבדוק אם יש הריון. כאבי פטמות וכאבי בטן הם לא סימן להריון. לא תמיד יורד דם כשקרום הבתולין נקרע. יש בנות שיש להן קרום גמיש ואז אין דימום. יש גם בנות שנולדות בכלל בלי קרום בתולין, ואז גם אין דימום כמובן. אני מבקשת ממך לקחת אחריות על יחסי המין ולהתחיל להשתמש באמצעי מניעה. תוכלי לבוא להתייעץ איתנו בצורה דיסקרטית וללא תשלום בסניף של הדלת הפתוחה הקרוב לאיזור מגורייך. שבת שלום.

שאלה חשובה ודחופה.. שכבתי עם חבר שלי המון פעמים אבל אף פעם לא היה לי כאבים מוגזמים, ולא היה דם באף אחת מהפעמים..השאלה שלי היא אם אני בתולה או לא ? איך אני יכולה לדעת?.. והמחזור שלי מאחר ב4 ימים זה דבר נורמלי? ומה הסימנים העיקריים להתחלה של הריון?? זה ממש דחוף.תודה
בת 16
שלום לך! בקיום יחסי מין אין אנו צריכים לחוות כאבים כל זמן שאנו עושים זאת מתוך רצון ואהבה ובמיוחד כשאנו חשים בגופנו שאנו מוכנים. אין צורך לדאוג שלא ירד דם, הדם אינו מוכיח אם הבחורה בתולה, מכיוון שקרום הבתולין שונה מאחת לשנייה, במיקום ובגמישות... מה שצריך להתייחס יותר זה האם קיום יחסי המין הם מוגנים. את נוטלת גלולות למניעת היריון באופן סדיר? אם כן, אז ממש אין לך מה לדאוג והאיחור יכול לנבוע מסיבה כל שהיא אחרת, רק לא היריון, המשיכי ליטול אותן כרגיל. אך אם אינך נוטלת גלולות למניעת היריון או נטלת ושכחת לקחת באופן סדיר עלייך לבדוק אם את הרה. סימנים מיוחדים קשה מאוד לחוש בימים הראשונים, לכן אני מציעה לך  לקנות מבתי מרקחת ערכה ביתית לבדיקת היריון ולשלול זאת. בכול אופן סניף דלת פתוחה הסמוך למקום מגורייך עומד לרשותך שם תוכלי לקבל ייעוץ הכוונה במקרה אם זה חיובי ובנוסף דרך בטוחה יותר ומוגנת יותר לקיים יחסי מין מוגנים ובטוחים יותר וכל זה ללא תשלום ובדיסקרטיות. בהצלחה!
היי שמי רותי ואני בת 17 וחצי רציתי לשאול מספר שאלות. קראתי הרבה על כל העניין הזה של הביוץ ואני שואלת מה קורה בגוף 5 ימים לאחר הביוץ במידה וקיים זרע בגוף? האם מרגישים משהו בבטן? האם בימים שלאחר הביוץ חייבים להיות הפרשות או שאין הפרשות עד האיחור של המחזור, דבר שמעיד על הריון? ומה אומרות בעצם ההפרשות והאם יש משמעות לצבע? תודה , רותי.
בת 17

שלום לך,

אני מצרפת לך קישור שבו מידע מפורט על הביוץ ובו תשובות לשאלותייך http://www.beok.co.il/vl/18/%D7%91%D7%99%D7%95%D7%A5 יום טוב.

מהתי יש לי מחזור?
בן 11
שאלתך לא ברורה. גם לא ברור אם זה בן או בת. בבקשה לשאול שוב כך שהשאלה תהיה מובנת. תודה.
שלום רציתי לשאול כמה שאלות : האם זה בסדר לעשות יחסי מין בגיל 15 ? והאם זה כואב עד כדי כך ? האם אפשר לשים רק קונדום ולא להיכנס להריון או שצריך לקחת גם גלולות ? האם זה דוחה או מגעיל בנים שאיבר המין הנשי לא מגולח ? ומה זה ביוץ ? האם שבן זוגי מאונן לי אמור לכאוב לי איבר המין יום אחרי ? האם אני יכולה ללכת לרופא לבד בלי אמא בשביל לקבל מרשם לגלולות ? תודה !
בת 15

שלום לך! השאלות הן רבות ואני שמחה שיש באפשרותנו להשיב לשאלות, כך תוכלי להגיע לחלטה על ידי התובנות שתסיקי מהמענה. הכל תלוי אך ורק בך וחשוב מאוד שההחלטה תתקבל מתוך עוצמה פנימית שלך ועם שלמות שזה מה שנכון לך וטוב לך, מתאים לך גם בראיה לעתיד. זה חלק חשוב בעיצוב האישיות שלך.                                                                     לעניינו, קיום יחסי מין מתרחש כאשר שני בני הזוג מוכנים נפשית ואף גופנית קשה לי לקבוע לך מהו הגיל כי ישנם אנשים המאמינים שיחסי מין הם ערך מקודש ולכן יש לקיים אותו בין בני זוג נשואים בלבד. ישנם אנשים המאמינים שקיום יחסי מין הוא ביטוי האהבה הכי אינטימי שיש ולכן יש לקיים אותו רק במערכת זוגית ארוכת טווח המבוססת על יחסי כבוד ואמון. יש הרבה סיבות טובות לדחות את התחלת קיום יחסי המין ואין תשובה חד משמעית לשאלה עד מתי. כדאי לחכות עד לשלב שבו תרגישו מבוגרים מספיק, אוהבים ואהובם מספיק, ובאמת רוצים ולא, לא כולם באמת רוצים. למרבה הצער, הרבה מאוד נערים ונערות מתחילים לקיים יחסי מין לא בגלל שהם באמת רוצים אלא בגלל לחץ חברתי הבא מצד בת שכבר עשתה זאת או אפילו לחץ מצד בן הזוג. מה שחשוב זה שאת יודעת שאינך מושפעת חיצוני אלא את צריכה להאמין בעצמך אם את בשלה לזה מבחינה נפשית וגם גופנית. הרבה פעמים אנו חושבות שכן אנו מוכנות אך הגוף מגיב אחרת הוא מתכווץ ומגיב לא בחופשיות ולכן אינו משוחרר, כך שחוויה זו שצריכה להיות מהנה, היא כואבת ופוגעת ויש השלכה של חוויה לא נעימה גם בעתיד וחבל מאוד.                                       קיום יחסי מין מתוך אמת פנימית זו חוויה נעימה ולא כואבת כלל ולכן יש לא למהר וכשהרגע יגיע אני מאמינה שהגוף ידע מתי, אך חשוב מאוד שתהיה ערוכה בהתאם, כפי שציינת אמצעי מניעה והגנה ורצוי מאוד את שניהם: גלולות למניעת הריון וקונדום למין בטוח מפני מחלות מין. את מרשם הגלולות תוכלי להשיג אצל רופא נשים  לאחר בדיקה, תוכלי לגשת לבד ללא ליווי הורים. ישנה אפשרות לפנות לסניף 'דלת פתוחה' הקרוב למקום מגורייך לקבלת ייעוץ, הכוונה וגלולות למניעת היריון ללא תשלום וכמובן עם דיסקרטיות מוחלטת.                                                                                                                               אוננות ופעילות מינית בכלל אינה צריכה להכאיב כשם שיחסי מין אינם צריכים להיות כואבים. חשוב מאוד להיות קשובים אחד לשניה ולהיות פתוחים מה נעים לכל אחד ואחת.                                                                                                ביוץ -  התופעה מתרחשת אצל האישה וכדי שביוץ יתרחש צריך ביצית והביציות מבשילות בתוך שני אברים קטנים הנקראים שחלות. השחלות מבשילות ביצית אחת לחודש. חשוב לדעת שישנם ימים בטוחים הכוללים את יום הביוץ - אורך חייה של ביצית לא מופרית נע בין 18 - 24 שעות, שאם מקיימים יחסי מין בימים אלו ללא אמצעי הגנה רוב הסיכוי שיתרחש היריון. אם בזמן הזה לא חלה הפריה על ידי תא זרע, הביצית גוועת ומתפרקת ותוצאות הפירוק  של רירית הרחם (שהוכן מראש להפריה וכעת אין צורך בו) יוצאות מחוץ לרחם דרך הנרתיק וזוהי הווסת. התהליך הזה של ביוץ אינו מורגש, אך יש נשים שחשות כאב בצד הבטן ימין או שמאל ויכולות לאבחן את יום הביוץ בוודאות. והסיפור חוזר על עצמו לכן מחזור זה הזמן שעובר בין תחילת וסת אחת לשניה כאשר ביניהם מתרחש הביוץ. ביוץ כעקרון מתרחש 14 יום לפני קבלת הווסת ומשום שאיננו יודעים בוודאות מתי נקבל ופעמים נתקלים גם במחזור לא סדיר אין אנו לוקחים סיכון לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה מתוך חשש שזה יהיה בימים הבטוחים.                  לשאלתך האחרונה אנ מצטערת שאינני יכולה לענות בשם כולם כל הגברים אם איבר מין נשי לא מגולח דוחה? זה עניין אינדיבידואלי. פתיחות עם בן הזוג יעזור לך בזה, יתרה מזאת את צריכה להחליט אם כן לגלח או לא ושוב הכל תלוי מה האמת הפנימית שלך ולא מה שאת עושה נעשה מתוך לחץ חברתי...זוכרת אז שבי עם עצמך לאחר שתקראי את המענה הארוך והגיעי לתובנות בזכות עצמך ובזכות זה שאת מכירה את עצמך יותר טוב מכולם וואני מאחלת לך בהצלחה והתבגרות נפלאה!  

שלום ישלי 2 שאלות שלא קשורות אחת לשניה: 1. בד'כ המחזור שלי סדיר לגמרי (כלומר אני מקבלת באופן קבוע בין ה31-1 בחודש). בשלושה חודשים האחרונים קיבלתי פעם אחת ב25 לחודש, בפעם אחר כך ב21 לחודש, ובפעם לאחר מכן ב19. האם זה נורמלי? כי אני מקבלת מחזור כבר 5-6 שנים והוא תמיד היה סדיר בדיוק של יום אפילו. וממה זה יכול להיגרם? 2. איך אפשר לשפר את הדימוי ואת הביטחון העצמי שלי? לאחרונה אני מנסה להשקיע כלומר למרוח קרמים להתאפר,מה עוד אפשר לעשות? תודה
בת 19

שלום לך

1. את מתארת מצב בו המחזור שלך מתקצר, זה יכול להיות , אני מבינה שאת לא משתמשת באמצעי מניעה (גלולות) כי אחרת המחזור היה סדיר במחזור טיבעי יכול להיות שיהיו שינויים כי הוא נתון להשפעות הורמונליות, רגשיות , גופניות, נפשיות, אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים והמצב הזה לא מפריע לך אז אחלה אם זה מפריע לך גשי לגניקולוג/ית.

2.יופי של שאלה את שואלת, דימוי וביטחון עצמי זה משהו שמתחיל מבפנים, השלב הראשון הוא שתעבדי על עצמך ולהסתכל על כל הדברים הטובים והחזקים שיש בך לנסות להרגיש הרגשה של שלמות , אני יודעת שקשה לך  להרגיש שלמה אבל תשתדלי.אם תרגישי שלמה ובטוחה מבפנים אני בטוחה שזה יוקרן החוצה ואף אחד לא יוכל להתעלם מכך. לאחר השלב הזה השלב השני הוא 'העטיפה החיצונית 'ועל זה לא קשה לעבוד, לבוש, איפור,אולי ללכת לקורס תדמית וללמוד כיצד להתלבש להתאפר נכון .

בהצלחה

שבת שלום

בהצלחה

כל טוב שבת שלום 

הפרשות צהובות על התחתון יום לפני ביוץ וביום הביוץ עצמו. מה זה אומר??
בת 27

שלום לך,

זה אומר שאת בביוץ. זה חלק מתהליך הביוץ עצמו להוציא הפרשות יותר צהובות ויותר רטובות.

כל טוב ושבת שלום!

קרה לי הרגע דבר מאוד מוזר. ניסיתי גם היום להחדיר מלפפון והפעם דחפתי יותר חזק. זה קרה לי ב 7. ועכשיו ב 9 ראיתי על התחתון כתם דם , ולא צריך היה להיות לי מחזור.וכבר עברה שעה ויש לי דימום.יכול להיות זה מקריעת קרום ביתולין או שזה מחזור ? אני כול כך מבואסת, כי חבר שלי תיכנן שמחר אני יבוא אליו... הבעיה שלי ששבוע ליפני אמרתי לחבר שלי שיש לי מחזור ועכשיו בידיוק קיבלתי מחזור. כניראה,ואם מחר הוא ירצה שאני יבוא אליו יהיה משו בניינו לביני,מה לומר לו ? בת 14.
בת 14

שלום לך,

יתכן שהדימום הוא מקריעת קרום הבתולין, ויתכן שלא. מה התאריך המשוער של הווסת הבאה שלך? את יכולה להגיד לחבר שלך את האמת - שיש לך דימום. שבת שלום.

שלום, כהמשך לשאלות הקודמות שלי, קיבלתי מחזור, אבל כמו שהזכרתי, הוא היה חום, ולא אדום במשך כל זמן המחזור. זה נורמאלי? זה נראה כמו דם שנקרש או משו בסגנון, וכמו שציינת בשאלות הקודמות, בדרך כלל יש לי את זה יום או יומיים בתחילת המחזור או בסופו. האם זה הגיוני? יכול להיות שזהו גם תוצאה של לקיחת פוסטינור?
בת 17

שלום לך,

מה שאת מתארת אכן נשמע כמו תופעת לוואי של פוסטינור. התרופה משבשת את המחזור ההורמונאלי של החודש וגורם לכל מיני תוצאות של הדימום החודשי. זה יסתדר בדימום הבא כך שאין לך מה לדאוג. אני מציעה לך להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה ואף לקבלם מאיתנו חינם: גלולות או קונדומים, בצורה דיסקרטית ללא ידיעת ההורים, כדי שלא תצטרכי להיות שוב במצב בו תקחי פוסטינור.

כל טוב!

שלאה 281 עד 300 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום