דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

שלום, אני בת 13 ו8 חודשים ויש לי כבר שנתיים הפרשות צהובות ולבנות. אני יודעת שההפרשות הן נורמליות אך אני עוד לא קיבלתי מחזור. יש לי כבר ערווה והחזה שלי גדל (מידה 70 A) הגובה שלי הוא 1.59 והמשקל 45 קילו. האם משהו לא בסדר? האם אני צריכה ללכת ליעוץ מרופא? חשוב להזכיר שאני רקדנית ואני עולה על נעלי פוינט מגיל 11. האם זה מה שמעקב את המחזור שלי?
בת 13

שלום רב,

לא יקירה!  זה לא מה שמעקב את המחזור!! את גם יודעת שכל גוף מתפתח בקצב שונה ולמרות שכבר התפתחת מינית קצת עדין הגוף שלך לא קיבל את ההוראה מהמוח (בהקשר הגנטי) להתחיל ליצור וסת. זה כל הסיפור!! אבל זה בדרך!!              אם את חושבת שבדיקה של רופא/ת נשים תניח את דעתך שהכל תקין אצלך הרי זה מבורך!! גשי לרופא/ת נשים ותשאלי את השאלות שאת חוששת מהן. מבחינת הבנתי את הפרטים שנתת, אינני רואה סיבה לדאגה עדין, לו היית נותנת את הפרטים הללו ומציינת שאת בת 16 או 17 הייתי שולחת אותך לחפש תשובות רפאויות מקצועיות.

בינתיים, הזיני את גופך כראוי, תני לעצמך מנוחה מספקת, הקפידי שהפעילות תהיה מבוקרת ולא יותר מדי, ושחררי את המתח. הכל יגיע בזמנו לפי הנתונים הגנטים שקיבלת לגופך.

בהצלחה

שלום אני בת 14 אני עדיין לא קיבלתי מחזור. והחזה שלי בקושי מתפתח אני לובשת רק גוזייה ואני ממש שטוחה כל הכיתה שלי כבר שמה חזיות ורק אני לא.. אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 13 ואחותי ב13 וחצי סבתא שלי ב12 ואני בת 14 וחודש ועדיין לא. אני כבר חושבת אל יהיה לי חזה בכלל. זה מאוד מדאיג אותי אם אני לא יקבל מחזור.. ויש לי עוד שאלה ישלי הפרשות בתחתונים אבל אני לא רוצה להתחיל לשים תחבושות כאלה כי מה אני יכולה להגיד לאמא שלי? זה מביך אני לפעמים שמה בסתר.. וכשאני לא שמה התחתונים יש כתם לבן שקוף כזה..
בת 13

שלום לך,

חשוב לי להגיד לך שלכל אחת ואחד קצב התפתחות שונה. קבלת מחזור חודשי (ווסת) עד גיל 16 נחשב נורמלי. את בת 14 ולכן אין לך מה לדאוג או לבדוק. ההפרשות שאת מתארת, בדר'כ מסמלות שבקרוב תקבלי מחזור. את יכולה להגיד לאמא שלך שיש לך הפרשות - זה נורמלי לחלוטין. ספרי לה ששאלת אותנו. בקשי ממנה שתקנה לך מגן תחתון דק ולא תחבושות עבות.

בהצלחה!

האמת שלא קיבלתי בערך חודש וחצי מחזור אבל זה תמיד ככה אצלי זה לא הכי סדיר.. אז איך אני אמורה לדעת אם המחזור מאחר או לא?
בת 16

שלום לך,

אני מציעה לך לבדוק היום או מחר הריון. קיימת יחסים לפני חודש וחצי, ועדיין לא קיבלת ווסת. צריך קודם כל לשלול אפשרות של הריון. בכל בית מרקחת את יכולה לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון ללא מרשם רופא. תוכלי גם לקבל ערכה כזו חינם בכל סניף של הדלת הפתוחה. יום טוב.

סיימתי את החפיסת גלולות שלי ולא פיספסתי אף גלולה ולקחתי את כולן בזמן.. (לקחתי את האחרונה ביום חמישי) וזה אומר שאני אמורה לקבל מחזור ביום שישי נכון ? אז זהו שהיום כבר שבת ולא קיבלתי עדיין ואני בלחץ ולא יודעת מה לעשות .. סיפרתי את זה לאמא שלי והיא עוד יותר נלחצה והלחיצה אותי עוד יותר .. מה לעשות ??? תודה :)
בת 15

שלום לך,

הדימום אמור להופיע במהלך השבוע של ההפסקה מהגלולות, ולא בהכרח מיד עם סיום הגלולות. אל דאגה. במהלך השבוע של ההפסקה תקבלי את הדימום. שבת שלום.

שלום.לפני כחודשיים קיימתי יחסי מין ולקחתי פוסטינור בפעם השנייה בחיי(פעם ראשונה הייתה כ 4 חודשיים לפני כן)קיבלתי את המחזור החודשי שלי באיחור של כ יומים.. חודש אחרי קיימתי יחסי מין ביום שסיימתי את המחזור החודשי ולקחתי שוב פוסטינור לאחר כשבוע היה לי דימום חלש של ארבעה ימים. עבר כבר שבוע וחצי מהתאריך של המחזור האחרון שלי ועדיין לא קיבלתי מחזור והמחזור שלי היה די סדיר יחסית. עשיתי בדיקת הריון והיא יצאה שלישית עשיתי את הבדיקת הריון שהיה איחור של שבוע כך שניראה לי שהיא הייתה אמינה.. מה עלי לעשות?האם אני צריכה להיות בלחץ מאיחור של המחזור או שזו התופעה של הפוסטינור ואני צריכה לחכות שהוא יגיע?
בת 18

שלום לך,

הדימום שהיה לך אחרי שבוע לארבעה ימים הייתה הווסת החודשית שלך. זו התופעה של הפוסטינור. את צריכה להתחיל לספור חודש מחדש מאז הדימום ההוא, כלומר, תקבלי שוב ווסת עוד כשלושה שבועות.

שאלה יותר חשובה היא, מדוע הגעת למצב בו את נוטלת 2 פוסטינור בחודשיים? את יודעת מה זה עושה לגוף שלך? אני מציעה לך להשתמש בקונדומים או להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה נוספים כגון גלולות, שאנחנו מעניקות בחינם. אל תפציצי את גופך בהורמונים. זה עושה נזק. אם את בוגרת מספיק לקיים יחסי מין את גם בוגרת מספיק לעשות זאת כמו שצריך עם האחריות הכרוכה בכך. נשמח שתצרי איתנו קשר טלפוני לאחד מהמרכזים שלנו.

כל טוב ושבת שלום!

שלום, קבלתי מחזור סדיר ב1.8.10 והיו לי כאבים בבטן התחתונה במשך כמה שבועות ופניתי לרופא שבדק אותי והביא לי בדיקת הריון,לא בצעתי את הבדיקה כי ב1.9 היה לי דימום ממש קטן צבע חום כהה והייתי בטוחה שזה מחזור כי זה הגיע לי בתאריך הקבוע.אך מאז ועד עכשיו לא קבלתי מחזור עדיין.בצעתי הבוקר את הבדיקה הביתית והופיע קו אחד-שלילי. מה זה יכול להיות? תודה!
בת 21

שלום לך!

לא אוכל לענות לך בודאות מה זה יכול להיות, חסרים פרטים רבים כמו האם ומתי קיימת יחסי מין במהלך התקופה? מתי נערכה הבדיקה ביחס לקיום יחסי המין אם קיימת? ועוד... בכל אופן כרגע אני ממליצה לך לגשת שוב לרופא נשים לבדוק את המצב, עם זאת רצוי  לגשת אל סניף 'דלת פתוחה' סמוך למקום מגורייך שם תוכלי לקבל ייעוץ, הכוונה למין בטוח.

קודם כל אני רוצה להגיד שאתם מדהימים ושאתם עוזרים המון והמון תודה, ולהגיד שבנוגע לשאאלות הקודמות שלי על האיחור בווסת של בת זוגתי אני רגוע כעת, כי היא קיבלה .. בנוסף לשאול שאלה.. היא התחילה לקחת גלולות , ביום הראשון של הווסת... במידה והמחזור שלה בדרך כלל לא סדיר... עצם כך שהיא לוקחת גלולות יגרום לכך שבוודאות היא תקבל ווסת ב-7 ימי ההפסקה? ללא איחור? ושאלה נוספת... האם אנחנו מוגנים מהריון החל מהגלולה הראשונה ? או שאנחנו צריכים לחכות לחודש הבא?
בן 19

שלום לך,

אני שמחה שאנחנו עוזרות לך וגם שמחה שהיא קיבלה ווסת. אם בת זוגך תיקח גלולות כל יום ולא צפספס, היא תמיד תקבל את הווסת בשבוע הפסקה ואפילו באותו היום. אם היא תקפיד גם לקחת גלולה באותה שעה כל יום, הווסת גם תגיע בשעה קבועה כל חודש. אתם מוגנים מהריון החל מהשבועיים הראשונים של נטילת הגלולות, כך שאין צורך לחכות לחודש הבא. כמו כן, אתם מוגנים גם בימים בהם היא איננה נוטלת את הגלולות. כלומר, בשבוע הפסקה לפני ואחרי הדימום.

כל טוב!

שלום אני בשבוע הפסקה שלי.. ופעם קודמת קיבלתי מחזור יומיים אחרי שהפסקתי.. הפעם לא קיבלתי אחרי יומיים ואני חוששת...נטלתי את כל הגלולות כראוי.. 1.האם המחזור יכול להתעכב ביום יומיים למרות הגלולות? או שהיום קבוע ? 2.והאם בחודש ראשון להריון יש בחזה גודש והוא כואב מדקירות +הבטן התחתונה(האזור של הרחם נפוח וקשה) ?
בת 15

שלום רב

בעת נטילת גלולות לרוב היום בו את מקבלת את הוסת יהיה קבוע, אך עדיין יכולים להיות שינויים וייתכן והוא ייתעכב קצת.. וזה לגמרי טבעי ובסדר. לפי מה שאת מתארת לא אמורה להיות בעיה.. אבל במידה והוא התעכב במעל לכמה ימים ואת חוששת את יכולה להתעייץ עם רופא על הסיבה לאיחור.

התחושות שאת מתארת יכולות גם להיות סמפטומים שלפני קבלת הוסת, כמו גם של הריון.. אך שוב איני חושבת שיש לך סיבה לדאגה..

כל הכבוד על האחריות והשימוש הנכון בגלולות, ניכר שאת אחראית ומודעת לחשיבות של הנושא.

בברכה

 

אני נוטלת גלולות לודן(אלו שמקבלים מהצבא) כבר 3 חדשים. בחודש שעבר פיספסתי כמה גלולות ברצף ואז כבר הפסקתי עד לקבלת הווסת ולאחר שבוע התחלתי חבילה חדשה. ושכבתי עם חבר שלי בגלולה השנייה/השלישית של החודש החדש האם יש סיכון כלשהו להכנס להריון?האם היעילות של הגלולות משתנה? שאלה נוספת היא,אני וחבר שלי אתמול שכבנו והוא גמר בפנים בשבוע שעבר פספתי גלולה והשלמתי אותה בבוקר של מחורת האם אני צריכה לקנות פוסטינור או שלגלולות עדיין יש אותה השפעה? בבקשה תעני לי מהר אין לי יותר מדיי זמן להתמהמה...
בת 18

שלום רב,

גלולות מגנות ב99% במידה ונוטלים אותן באופן נכון. התיאור של אופן השימוש שלך אינו עונה על הדרישות ולכן איני יכולה לומר לך שאת לגמרי מוגנת.. לכן כדאי לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שהכל בסדר.

חשוב לי להדגיש שבמידה ואת לא זוכרת לקחת את הגלולות ומסתבכת איתן- אולי כדאי לך לשקול להחליף אמצעי מניעה. ישנן מדבקות שאפשר להחליף פעם בשבוע בלבד, או כמובן קונדומים.. בכל מקרה לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. לקיחת הגלולות באופן רצוף נועדה להגן עליך, ואי לקיחתן באופן מסודר מציב אותך בסיכון להריון לא רצוי. אם את מתקשה לזכור לקחת את הגלולה- טיפ שימושי הוא לקבוע תזכורת קבועה בפלאפון שיצלצל באותה שעה כל יום..

במקרה ובכל זאת שכחת לקחת גלולה כדאי לקחת אותה תוך 12 שעות. אם עברו 12 שעות יש לשמור על מין בטוח (שימוש בקונדום) במשך שבוע במקביל להמשך נטילת הגלולות. אם קיום יחסי המין היה בזמן ששכחת את הגלולה ניתן גם לקחת פוסטינור עד 72 שעות, אך חשוב להדגיש שפוסטינור אינו מהווה תחליף לאמצעי מניעה אלא רק למקרי חירום.

בברכה

שלום רב, שמי דנה אני נוטלת גלולות מזה שנה. בשבוע שעבר שחכתי לקחת גלולה ומאז אני וחבר שלי נמנענו כמה שיותר מלקיים יחסי מין אך הדבר קרה פעמיים ופעם אחת הוא גמר בפנים. התייעצתי עם אנשים והם אמרו לי שלא יכול להיות מצב של הריון לא רצוי מכיוון שאני לוקחת גלולות מזה הרבה זמן והגוף שלי 'מפוצץ' בהורמונים. אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם השלישית(גמירה בפנים) והשאלה שלי היא האם לקחת פוסטינור או לא? השאלה השנייה שלי היא: אני וחבר שלי נוסעים לסוף שבוע בשבוע הבא ותאריך הווסת שלי יוצא בדיוק על הסופ'ש אני וחבר שלי חשבנו לקחת עוד כמה ימים גלולות על מנת לאחר את המחזור ונקיים יחסי מין מוגנים -עם קונדום- בצימר השאלה שלי היא האם במצב שאני נמצאת בו כדאי לסיים את הגלולות ולחכות למחזור או להמשיך לקחת את הגלולות כסדרן עוד שבוע? אשמח אם תענו לי בהקדם האפשרי עד יום ראשון בבוקר שלא יעברו ה72 שעות של הפוסטינור. אני חיבת לצין שאתם עושים מלאכת קודש עם האתר והעזרה.בתודה,דנה
בת 19

דנה היקרה

אני מתנצלת על האיחור בתגובה, במיוחד כשהזדקקת לתשובה תוך 72 שעות. אני מקווה שלמרות שלא ענינו נטלת את הפוסטינור, כמובן שאת יודעת שכעת אין טעם לקחת אותו, אך במידה ולא נטלת את הכדור כדאי ללכת לרופא נשים להבדק. אומנם הסבירות להריון אינה גבוהה, אך היא קיימת ולכן כדאי להתייעץ.

בנוסף אני מקווה שחזרת ליטול את הגלולות למרות ששכחת אחת, בעקרון עליך לסיים את החבילה. אני מבינה שאת מעוניינת לדחות את המחזור, אך אני לא ממליצה לשחק עם התאריכים באופן כללי. לא ייגרם נזק אם תיטלי את הגלולה מס' מועט של ימים נוספים..

אני רואה שאת בחורה אחראית ומודעת לחשיבות של קיום יחסי מין בטוחים, אך אני בכל זאת רוצה להדגיש ששניכם צריכים להשתדל לא לקחת סיכונים מיותרים- וכמובן שפוסטינור אינו אמצעי מניעה שכדאי להשתמש בו באופן קבוע.

תודה על החיזוקים ובהצלחה

 

החלטתי לבצע בדיקת הריון בבוקר.. בשעה שתיים וחצי התעוררתי ועשיתי פיפי...בשעה שש בבוקר עשתי בדיקת הריון ביתית ויצאה שלילית...שלוש שעות אחרי הבדיקה קיבלתי מחזור . האם תזמון הבדיקה תקין ? האם מאחר ועשיתי פיפי ארבע שעות לפני הבדיקה מפחית מיעילות התוצאה ? יש לציין שאין לי מושג אם זה מחזור או דימום בתחילת הריון. יחסי המין קיימתי 21 יום לפני בדיקת ההריון.
בת 31

שלום לך,

אם קיבלת ווסת אז לא סביר שאת בהריון. בדיקת ההריון בדרך כלל מאד אמינה לא חשוב באיזו שעה זה מתבצע.

אם הווסת שונה מהרגיל אצלך ניתן לבצע בדיקה חוזרת של הריון בעוד מס ימים כדי להיות בטוחה.

כל טוב

לא קיבלתי מחזור יותר מחודש וזה בטוח לא הריון לא רצוי כי הפעם האחרונה הייתה ממזן שקיימתי יחסי מין .. ואחריה קיבלתי מחזור כבר כמה פעמים .. מה יכולה להיות הסיבה ? זה ממש מדאיג אותי .. \=
בת 14

שלום לך,

יש הרבה סיבות למה לא מקבלים מחזור. הריון זו רק אחת מהסיבות

לא ניתן לדעת דרך האינטרנט מה הבעיה. הדבר הנכון הוא לפנות לרופא המשפחה או רופא נשים ולראות מה צריך לעשות . הכי טוב להתייעץ עם מישהו קרוב לך- אמא, אחות גדולה או דודה ואז להחליט לאיזה רופא לפנות.

כל טוב

החודש אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום והכל .. אבל עכשיו מממש מממש כואב לי הבטטטן והמחזור שלי מאחר , למרות שאחרי שהוא גמר הקונדום עדיין הייה בפנים לכמה שניווות אחר כך , מה זה אומר ? ואם נגיד עושים הפלה זה יכול להשפיע על הפוריות ?
בת 15

שלום לך,

לפי מה שאת מתארת הסיכוי להריון הוא נמוך ביותר, אבל!!! לא ניתן לשלול בוודאות, אם תקבלי וסת בזמן אז הכל בסדר, אם יהיה איחור של מעל שבוע צריך לבדוק בכל זאת להריון.

לא מומלץ לקחת סיכונים ועדיף להתחיל לקחת גלולות בצורה מסודרת כדי למנוע בוודאות הריון לא רצוי.

את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים למקום מגורייך ולקבל יעוץ מתאים לך בסודיות מלאה וללא תשלום.

בנתיים השתמשו בקונדום!!  הקונדום גם מקנה הגנה (אם כי לא מלאה ) מהריון לא רצוי וגם מגן בפני מחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס צהבת ומחלות אחרות.

הפלה בהחלט יכולה לגרום לנזק לפוריות אך נראה לי שמוקדם מידי לחשוב על כך. המתיני מספר ימים לקבלת הווסת.

כל טוב

מה זאת אומרת נפלחות קלה בבטן, גודש בשדיים.???
בת 13

שלום לך

כל נערה או אישה מכירה היטב את גופה, אני מבינה שעדיין לא קיבלת וסת, וממש יפה שאת מתעניינת ומכינה את עצמך, בתשובתי הקודמת התייחסתי לשינויים הרגשת נפיחות בבטן  ושדיים מעט נוקשות ורגישות אלו חלק מהתופעות, אני מבטיחה לך שכאשר הוסת תופיע תביני טוב מאוד את מה שתיארתי לפניך

שיהיה לך בהצלחה מתוקה

שבת שלום 

הכוונה שלי הייתה, פעמיים ב-9 לחודש... במשך 2 חודשים המחזור היה רציף... באותו היום... אבל לפני הוא היה לא סדיר וכרגע הוא מאחר כבר ב-5 ימים
בן 19
שלום רב, לפעמים הדימום נחלש, לפעמים מרגישים שהוא הסתיים ואחרי מספר שעות זה ממשיך, זה עדין תקין אבל צריך לעכוב ולדעת לתת תשובות לשאלות הרופא/ת נשים כשהיא תיגש אליהם ותספר על התופעות החוזרות. לפעמים גם וסת סדירה מושפעת מדברים שונים כמו לחצים נפשיים, תזונה, מזג אויר אפילו ועוד. יום טוב
היי כרגיל, המון תודה על התגובות המהירות ...שאלה נוספת. כתבתם לי : 'בנוגע לאיחור בווסת, זה תלוי בסדירות של המחזוריות החודשית של חברה שלך. אם בדרך כלל היא מקבלת אחת לחודש באותו התאריך אז איחור בדימום אינו סביר. אם היא עדיין לא סדירה, ובגיל ההתבגרות הווסת אינה סדירה, אז היא יכולה לדלג על כמה ימים, שבועות ואף חודש.' היא בגיל 19-20 והמחזור שלה עדיין לא סדיר, אמנם בחודשיים האחרונים היא קיבלה פעמיים באותו היום? האם זה אומר משהו?
בן 19

שלום,

מה זאת אומרת פעמיים באותו היום? פעמיים באותו היום זה אותו הווסת. גם בגיל 19-20 הווסת אינה סדירה אצל כולן. אם היא רוצה, היא יכולה לעלות על גלולות, מה שגם יסדר לה את הווסת ולא רק ימנע הריון. הגלולות מסדירות את הפעילות של המחזוריות החודשית וככה היא תקבל ווסת כל חודש באותו האתריך בדיוק.

כל טוב!

למען האמת, היא כבר הלכה לרופא והשיגה מרשם לגלולות ואף קנתה אותם, היא תכננה להתחיל לקחת אותן במחזור הספציפי הזה אבל הוא עוד לא הגיע ... ובכווה תחילה נזהרנו כל החודש ולא יצרנו מגע בין איברי המין ואני לא גמרתי , אלה על נייר בצד... כמה זמן איחור במחזור מסמן הריון בוודאות? אני יודע שהחודש היא התחילה ללמוד לפסיכומטרי (קורס) זה יכול להשפיע? האם ייתכן והמחזור לא יגיע כלל חודש שלם ויגיע רק בחודש הבא? אני באמת לא מבין בזה יותר מידי.. אבל נשמע לי לא סביר שבחורה תיכנס להריון ללא שום סוג של חדירה, כשהיא בתולה, וללא גמירה של הזכר... הסיכון הזה ריאלי ?
בן 19

שלום לך,

אין סיכוי להריון ללא חדירה או גמירה של הגבר, כך שאין לך סיבה לדאגה. אתה יכול להיות רגוע.

בנוגע לאיחור בווסת, זה תלוי בסדירות של המחזוריות החודשית של חברה שלך. אם בדרך כלל היא מקבלת אחת לחודש באותו התאריך אז איחור בדימום אינו סביר. אם היא עדיין לא סדירה, ובגיל ההתבגרות הווסת אינה סדירה, אז היא יכולה לדלג על כמה ימים, שבועות ואף חודש. הפסיכומטרי אינו קשור לאיחור בווסת, אם כי לחץ וחרדה גדולים יכולים לעקב את הווסת.

חכו שהיא תקבל ווסת ואז תתחילו עם הגלולות. אחרי זה תהיו בטוחים לגמרי לקיים יחסי מין מלאים ללא קונדום, עם גמירה בפנים ולא תכינסו להריון. וזה בטוח לגמרי!

כל טוב ושבת שלום!

בעיקרון החודש לי דימום שנמשך ארבעה ימים שהיה דומה לוסת שהתחיל ב24 לספטמבר אבל הוסת הבטוחה שלי שאני בטוחה בה הייתה ב21 לאוגוסט והיחסים שקרו קרו ב30 לאוגוסט
בת 15
שלום רב, את מציינת שהוסת היתה ב-24.9 והקודמת היתה בתאריך 21.8 בעוד יחסי המין הלא מוגנים היו ב30.8 אם כן, אין סיבה לחשש!! הכל תקין בעיקר אם קיבלת שוב ב-24.9 הייתי רוצה להציע לך להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך להתאמת גלולות וקבלתן בחינם!! להתראות ולהשתמע
אז לא צריך לבצע בדיקת הריון?
בת 35

שלום לך,

המשמעות של הווסת היא שאין מצב של הריון בגוף, כי רירית הרחם מתפוררת בגלל שאין הריון. אם קיבלת ווסת בזמן וכרגיל - אין הריון. אם אין הריון - אין צורך בבדיקה. כל טוב.  

עשיתי היום בדיקת הריון ויצא שלילי והוסת לא מגיע עדייןו ועבר כבר 8 ימים
בת 18

שלום לך,

יש סיבות שונות לאי קבלת וסת. הריון היא רק אחת מהן.

מומלץ לקבוע תור לרופא\ת נשים בקופת חולים לבדוק מדוע יש איחור והאם צריך לקבל טיפול כלשהוא.

כל טוב

שלאה 341 עד 360 מתוך 1660

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום