דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

שלום..חברה של התחילה לייטול גלולת בשם לודין משהו כזה...עכשיו היא אמרה לי שזה גלולה עם אחוז הורמונים נמוך משהו כזה?יש דבר כזה?! ועם היא נוטלת גלולת אפשרי לקיים יחסי מין לא מוגנים ולדעת שבסוף החודש היא תקבל מחזור ללא בעיות?
בן 19

שלום לך,

יש בשוק גלולות בעלות מינון הורמונאלי נמוך, והן עושות את העבודה כמו שצריך, כלומר - הן מונעות הריון. אם זה החודש הראשון שבו חברתך לוקחת גלולות, אנחנו ממליצים רק בחודש הראשון של הגלולות על שימוש גם בקונדום. הסיבה היא שלוקח לגוף כמה שבועות לבנות את המוגנות ההורמונאלית מפני הריון. לאחר החודש הראשון של הגלולות, ובמהלך כל החודשים הבאים שבה חברתך תיקח את הגלולות - תוכלו לקיים יחסים ולדעת שאתם מוגנים גם ללא קונדום. בכל חודש של נטילת הגלולות חברתך תקבל את המחזור ללא בעיות. יום טוב.

קראתי באתר כלשהו שבניגוד לאמונה הרווחת בנות לא מפסיקות לגבוהה אחרי שנה או שנתיים מהמחזור הראשון אלא עד גיל 16 ויש כאלה שמפסיקות להתפתח גם אחרי גיל זה. אמא שלי גם אמרה שלי שהיא הפסיקה להתפתח בגיל 16 והיא קיבלה מחזור בגיל כמעט 12, זה נכון? וגם למרות שחלפו שנתיים מקבלת המחזור שלי עדיין החזה שלי כואב כשאני נוגעת בו, למה?
בת 14

שלום רב,

כן בהחלט אפשרי שהגוף יוסיף להתפתח גם אחרי קבלת הוסת! זה לא נדיר וכהרגלן של שמועות או מיתוסים גם הם צריכים להתנפץ! לגבי הכאבים בחזה האם כבר נבדקת והכל תקין בחזה? לחלק מהנשים כאשר מגיעה הוסת או לפעמים בביוץ יש כאבים בחזה...לומדים לחיות עם זה ומקווים שזה יעבור בעתיד עם ההתפתחות וההתבגרות הפיזית. דרך אגב תמיד רצוי להתייעץ עם רופא/ה מומחים.

בהצלחה

שלום אני בת 18 ולוקחת גלולות מסוג פמינט. בשבוע שעבר נגמר לי המחזור ואתמול קיבלתי משהו דמוי מחזור שכולל כאביי מחזור אך הוא מופיע בצבע חום. העניין מאוד מדאיג אותי כי א' כמו שאמרתי המחזור שלי רק נגמר וב' כי זה מופיע עם כאבים. תודה
בת 18

שלום לך,

מאוד הייתי רוצה לעזור לך, אבל אנחנו לא אתר רפואי. אני מציעה לך לחזור לרופא/ת הנשים שלך להתייעצות בקשר לתופעות שתיארת. שבת שלום.

באחת הפעמים שקיימתי יחסי מין עם חבר שלי, זה היה בלי קונדום הוא גמר בפנים ומיד אחרי משהו בטווח של שעתיים נטלתי פוסטינור. כיום שבוע לאחר נטילת הפוסטינור קיבלתי מחזור. האם זה ייתכן?סיימתי מחזור רק מלפני שבועיים.
בת 18

שלום לך,

מה שאת מתארת זו תופעה ידועה. הפוסטינור מכיל כמות גדולה מאוד של הורמונים, ולכן הוא יכול לשבש את המחזור החודשי. שבת שלום.

אני בתולה ואני וחבר שלי קיימנו יחסי מין אנאלים והוא גמר בפנים ואחכ גיליתי שהתחתונים עם זרע,זה היה לפני שבועיים והשבוע הייץי אמורה לקבל מחזור ביום חמישי וקיבלתי בראשון וכבר יום שישי ועדיין יש לי דימום,השאלה אם יש סיכוי שזה חדר לבפנים ולא קיבלתי מחזור אלא זה דימום?
בת 18

שלום לך,

אם זה נראה ומתנהג כמו כל הווסתות שאת מקבלת - סביר להניח שזו ווסת. שבת שלום.

שלום , היה לי מחזוור עם כאבים ממש גדולייים , שבדרך כלל אני גם סובלת מכאבי מחזור מאודד, אבל באותו המחזור היו ליי ממש כאבים! ובסוף המחזור שהוא נגמר היו לי הפרשות חומות, מזה יכול להיות ?
בת 17
שלום רב, זה סוף הוסת. הצבע של הדימום נע בין ורוד בהיר לחום כהה מאוד! אל דאגה הכל תקין! יום טוב
סליחה על החפירת יתר , אבל יש לי עוד כמה שאלות : 1) הפעם האחרונה שאני זוכרת שקרה מקרה כמו שתיארתי לך היה לפני שבועיים ומאז התחילה כל ההרגשה הרעה [הבחילות , העייפות והחולשה] ורק מזה התחלתי לחשוב שאולי אני בהיריון .. לא חשבתי על זה לפני , כך שמה הסיכוי שזה נגרם מלחץ ? 2)זה קרה יום-יומיים לפני המחזור - האם זה מקטין / מגדיל את הסיכוי להיריון במידה והנוזל באמת הגיע לנרתיק ? 3) היום היה לי דימום קל [להזכירך קיבלתי מחזור לפני שבועיים והמחזור שלי סדיר יחסית] ופתאום יצא גוש כזה יחסית גדול , לא דבר נורמלי , ממש כמו כדור .. היה נראה כמו ג'ל אך היה יציב וחזק יחסית ולא סמיך כמו מה שיש במחזור [באמת סלחה על התיאורים...]. מה זה יכול להיות ? כי הבנתי שבתחילת הריון יכולים להיות דימומים קלים כאלה , כי אני כמעט בטוחה שמחזור זה לא .. 4) במידה שחס וחלילה אני בהיריון - מה עושים ? /:
בת 17
שלום לך! אני רואה שאת מודאגת גם לאחר שהובהר לך, שקיום יחסי מין עם בגדים אי אפשר להכנס להיריון. אם אנו מדברים על מחזור סדיר וזה היה יומיים לפני מחזור גם זו סיבה לא לחשוש, אולם אין לקחת סיכון ולקיים יחסי מין עם מגע מיני בימים אלה מכיוון שהווסתות בגיל הזה לא תמיד סדירות וייתכנו שינויים במועד הביוץ, כשם שהוקדם לך שבועיים. לגבי הדימום ובתופעות הנלוות לווסת גם הם משתנים מווסת לווסת  ..,  נראה כי את לחוצה ומודאגת וזה בא לידי ביטוי בהקדמת הווסת.לגבי צרבת כאבי בטן. עושה רושם שהתזונה לא טובה, עם זאת אינני יכולה להתעלם מהמשפט..מה עושים במידה שכן? תוכלי לפנות לסניף 'דלת פתוחה' הקרוב למקום מגורייך ולאחר שתבדקי על ידי רופא נשים תוכלי לקבל את העזרה והתמיכה בהתאם לממצאים. השירות ניתן ללא תשלום ובדיסקרטיות מלאה..כמו כן תוכלי לגשת לשם גם אם את לא מגלה סימני היריון ולקבל ייעוץ והכוונה כיצד לקיים יחסי מין בטוח, שיאפשרו לך להיות רגועה ובטוחה - מין בטוח תרתי משמע.  בהצלחה!
האם הגלולות גורמות לדימום קל יותר בווסת?
בת 15

שלום לך

אכן נטילת גלולות גורמת לדמם קל בוסת וזאת משום שהגלולות מכילות הורמונים ברמה מסוימת אשר גורמים לכך שרירית הרחם המתפתחת תהיה דקה ולכן הדמם הוא מועט .

כל טוב לך

שבת שלום

האמת היא שכל פעם שאני מאוננת נפגע לי המחזור וזה לא יוצא לי סדיר אני לא יודעת מה לעשות אני רוצה להפסיק בגלל שזה פוגע לי במחזור אני לא מקבלת בזמנים קבועים פעם ניסיתי להפסיק הפסקתי לכמה זמן עד שלא יכלתי ופשוט אוננתי ועכשיו אני ראיתי שזה פגע לי בטוח שזה לא פוגע במחזור וזה משהו אחר ויש לי עוד שאלה אם רופאים עושים בדיקות הם יכולים לגלות אם אני מאוננת ?
בת 15

שלום לך,

אין קשר בין אוננות לבין איחור בווסת! חשוב שתביני את זה כי אונות היא דבר בריא, מהנה ונורמטיבי לחלוטין! את ממש לא צריכה לאונן. הסיבה העיקרית לאיחור בווסת היא שאת בת 15 ובגיל הזה הווסת ממש לא סדירה. הווסת תסתדר לך ותהפוך לסדירה רק עוד כמה שנים כך שאין קשר בין האוננות לאיחור בווסת! רופאים לא יכולים לדעת אם את מאוננת כך שאת יכולה להירגע.השאלה שלי היא מדוע את כל כך מפחדת מזה שאת מאוננת? מדוע את מתביישת? כולן עושות את זה וכולם עושים את זה וזה חלק מההתבגרות ומהיותנו יצורים מיניים. תהני מזה אל תתביישי מזה. אוננות היא דרך נהדרת להכיר את עצמך ואת מה שמענג אותך. זה מעיד עלייך שאת אמיצה, ונוח לך עם גופך. שאת אוהבת לענג את עצמך וזה גם יעזור לך כשתהיי בזוגיות. כך תוכלי להסביר ולהכווין את בן/בת הזוג עבור מה שמענג אותך.

כל טוב ושבת שלום!

אתם עושים עבודת קודש ! אני מודה לכם כ'כ ..! לידע כללי , קורים מקרים שלבנות לא מגיע מחזור בכלל ? כל החודש ? או זה רק עניין של איחור ? :) אם פסלנו את עניין ההריון , אז כניראה שהחודש אני לא יקבל ווסת בגלל הלחצים ושיניים פיזיולוגים בגוף ? יש שיבושים במחזור בגלל גיל ההתבגרות ..? מסיבות לא ידועות..? עכשיו אני הרבה יותר רגועה.... תודה תודה תודה !
בת 15

שלום לך,

יש מקרים שנערות לא מקבלות ווסת במהלך החודש ויש גם נערות שבמהלך שישה חודשים לא מקבלות ווסת. זו בדיוק הבעיה בגיל ההתבגרות. הכל עדיין מתבשל, מתאזן ומסתדר ולא מסודר כבר. בדרך כלל הווסת והמחזוריות החודשית מתאזנים רק בגיל עשרים. כל אחת והזמנים שלה. אני לא ושבת שלא תקבלי ווסת החודש. אני חושבת שהיא פשוט תגיע באיחור. אם את רואה שהיא עדיין לא מגיעה בשבועות הקרובים, פני אלינו שוב.

כל טוב ושבת שלום!

שלום, רציתי לשאול. היה לי מחור בערך כארבעה ימים ולאחר כמה ימים היה לי דימום ממש חלש אבל קצת חום האם זה בסדר? ורציתי גם לשאול כמה זמן זרע יכול לחיות באויר
בת 15

היי,

המצב שתיארת של מחזור שנמשך כדימום במשך 4 ימים ואחר כך הופך להפרשה חומה יותר הוא טבעי ונורמלי ואין לך כל סיבה לדאגה. מה שקורה הוא שבזמן המחזור, הווסת, הרחם מתרוקן מהדם שצבר מהביוץ ועד הדימום. בימים הראשונים הדימום הוא אדום ולאחר מספר ימים יוצאות שאריות הדם האחרונות שמכילות גם את רירית הרחם ולכן הצבע משתנה והדימום נחלש

לילה טוב =]

צהריים טובים (: רציתי לשאול. אני נוטלת גלולות למניעת הריון ('מינס') כמעט שלושה חודשים (התחלתי ב15.08.10). בחודש הראשון היו תופעות לוואי כמו: שינויים במצבי רוח, בחילות, והמחזור הראשון נמשך כשבועיים. מה שמדאיג ומלחיץ אותי שביום ד' האחרון (27.10.10) התחילו לי הפרשות חומות ריריות שקופות כאלו מהנרתיק מלוות בדם, ומאז ועד היום (31.10.10 יום א') יש לי דימומים מוזרים כאלה. באוגוסט האחרון נבדקתי אצל רופאת הנשים שלי שבעזרת US וגינלי וידאה שהכל היה תקין תודה לאל. בכל מקרה רציתי לשאול מה הם הדימומים המוזרים האלה שקצת מלחיצים אותי, האם הם קשורים לגלולות? האם צריך לפנות ליעוץ רפואי בהקדם? או שאפשר לנשום לרווחה?? (מצטערת שאני מפריזה בשאלות אלייכם, אני מגיעה מבית לא כ'כ ליברלי ואין לי עם מי להתייעץ!) שאלה נוספת! לקחתי חלק מהמאמר הנ'ל: 'הפתרון כמעט היחידי המקובל לטיפול בבעיות המחזור כיום הוא גלולות. הגלולות 'מאזנות' את חוסר האיזון ההורמונאלי לתקופת לקיחתן, אך לאורך זמן לא פותרות אותו ואף מחמירות אותו. עדות לכך היא העובדה שבעת הפסקתן כל התופעות חוזרות ואף מחמירות. מחקרים רבים מעידים על נזק רב של ההורמונים (דרך לקיחת הגלולות), הגורם לסרטנים ומחלות שונות. רוב הנשים מפסיקות את הגלולות כשהן רוצות להרות. לאחר שנים רבות של נטילת גלולות, המערכת ההורמונאלית עלולה להשתבש והדבר גורם פעמים רבות לקשים רבים בניסיון להרות ולבעיות פריון שונות.' - רציתי לשאול אם זה נכון והגלולות באמת כ'כ מסוכנות לגוף ויכולות חס ושלום לגרום לבעיות פוריות חמורות?? לצערי לא אוכל להפסיק ליטול אותם משום שאני פעילה מינית ולא כ'כ סומכת על הקונדום! ועכשיו אני מרגישה שאני בבעיה!! אשמח לתשובות והמון תודה מראש! נ.ב האם אפשר לשלוח המלצות חמות על אתרכם? אם כן היכן ואיך ? ושוב תודות (:
בת 19
שלום רב, כפי הנראה ומתוך דבריך, הדימומים המוזרים שייכים להסתגלות הגוף לגלולות. יתכן שהגוף שלך דוחה אותן ולפיכך רצוי להתייעץ טלפונית עם האחות של הרופא/ה הממליץ/ה והיא כבר תאמר לך אם להגיע מיידית או לקבוע תור ולהשאר רגועה עד לפגישה. הדברים הלקוחים מהיכן שהוא דומים מאוד למידע הקיים על גלולות בכלל. לידיעה כללית, כל מה שנכנס לגוף - משפיע..חלקם מיידית כמו הגלולה - אפשר לקיים יחסי מין ברגיעה וידיעה שלא יהיה הריון, וחלקם עם השפעה לאחר זמן וזה נמדד במחקרי אורך. אחד הדברים הברורים הוא, שלו היה הדבר פוגע באופן גורף ומאיים בסכנת חיים על כל הנשים נוטלות הגלולות, הרי שהיו מפסיקים זאת מייד ומורידים זאת מין המדפים. יש רופאים שמציעים לעשות הפסקה של מספר חודשים לאחר נטילת גלולות ברצף של מספר שנים. לגבי הדברים האמורים, מכיוון שהגלולות משפיעות על הגוף בצורה של הסדרת המחזור והמעטת הדימום הרי שמתרגלים לנוחות מסויימת, כאשר עושים הפסקה והגוף עושה שינוי במינון ההורמונלי שלו, הוא יחזור למצבו הקודם שבדרך כלל יהיה דימום יותר מאסיבי אבל לא כזה שהוא קיצוני כפי שהוצג בדברים האמורים. אין מחקר מדעי שמוכיח באופן חד משמעי וגורף שהגלולות בכוחן להשפיע על פוריות. מה שידוע הוא שנשים שנטלו גלולות ורוצות להכנס להריון מציעים להן להמתין 3 חודשים כדי שהגוף יתנקה לחלוטין ממחזוריות ההורמונים שניתנה לו על ידי הגלולות, ואז להתחיל לעשות ניסיונות להכנס להריון. דבר נוסף הוא מכיוון שיודעים על תופעות אלו ואחרות שיש לגלולות מייצרים היום את הגלולות ברמת מינון הורמונלית מינימלית ולפיכך השפעתם איננה הרסנית. ובכל זאת צריך למצוא את הגלולה שהגוף יכול להסתדר איתה. יש נשים שנוטלות גלולות ומהרגע הראשון הכל תקין ואין שום בעיה -אף פעם! הרבה פעמים, במיוחד בעניינים רפואיים, החברה המייצרת תגן על עצמה מתביעות משפטיות ולכן מופיעות האזהרות ודרכי שימוש וכו'. נשמח להמלצות חמות עלינו בכל דרך אפשרית!! שמחנו לעזור.
שלום, אני בת 13 ו8 חודשים ויש לי כבר שנתיים הפרשות צהובות ולבנות. אני יודעת שההפרשות הן נורמליות אך אני עוד לא קיבלתי מחזור. יש לי כבר ערווה והחזה שלי גדל (מידה 70 A) הגובה שלי הוא 1.59 והמשקל 45 קילו. האם משהו לא בסדר? האם אני צריכה ללכת ליעוץ מרופא? חשוב להזכיר שאני רקדנית ואני עולה על נעלי פוינט מגיל 11. האם זה מה שמעקב את המחזור שלי?
בת 13

שלום רב,

לא יקירה!  זה לא מה שמעקב את המחזור!! את גם יודעת שכל גוף מתפתח בקצב שונה ולמרות שכבר התפתחת מינית קצת עדין הגוף שלך לא קיבל את ההוראה מהמוח (בהקשר הגנטי) להתחיל ליצור וסת. זה כל הסיפור!! אבל זה בדרך!!              אם את חושבת שבדיקה של רופא/ת נשים תניח את דעתך שהכל תקין אצלך הרי זה מבורך!! גשי לרופא/ת נשים ותשאלי את השאלות שאת חוששת מהן. מבחינת הבנתי את הפרטים שנתת, אינני רואה סיבה לדאגה עדין, לו היית נותנת את הפרטים הללו ומציינת שאת בת 16 או 17 הייתי שולחת אותך לחפש תשובות רפאויות מקצועיות.

בינתיים, הזיני את גופך כראוי, תני לעצמך מנוחה מספקת, הקפידי שהפעילות תהיה מבוקרת ולא יותר מדי, ושחררי את המתח. הכל יגיע בזמנו לפי הנתונים הגנטים שקיבלת לגופך.

בהצלחה

שלום אני בת 14 אני עדיין לא קיבלתי מחזור. והחזה שלי בקושי מתפתח אני לובשת רק גוזייה ואני ממש שטוחה כל הכיתה שלי כבר שמה חזיות ורק אני לא.. אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 13 ואחותי ב13 וחצי סבתא שלי ב12 ואני בת 14 וחודש ועדיין לא. אני כבר חושבת אל יהיה לי חזה בכלל. זה מאוד מדאיג אותי אם אני לא יקבל מחזור.. ויש לי עוד שאלה ישלי הפרשות בתחתונים אבל אני לא רוצה להתחיל לשים תחבושות כאלה כי מה אני יכולה להגיד לאמא שלי? זה מביך אני לפעמים שמה בסתר.. וכשאני לא שמה התחתונים יש כתם לבן שקוף כזה..
בת 13

שלום לך,

חשוב לי להגיד לך שלכל אחת ואחד קצב התפתחות שונה. קבלת מחזור חודשי (ווסת) עד גיל 16 נחשב נורמלי. את בת 14 ולכן אין לך מה לדאוג או לבדוק. ההפרשות שאת מתארת, בדר'כ מסמלות שבקרוב תקבלי מחזור. את יכולה להגיד לאמא שלך שיש לך הפרשות - זה נורמלי לחלוטין. ספרי לה ששאלת אותנו. בקשי ממנה שתקנה לך מגן תחתון דק ולא תחבושות עבות.

בהצלחה!

האמת שלא קיבלתי בערך חודש וחצי מחזור אבל זה תמיד ככה אצלי זה לא הכי סדיר.. אז איך אני אמורה לדעת אם המחזור מאחר או לא?
בת 16

שלום לך,

אני מציעה לך לבדוק היום או מחר הריון. קיימת יחסים לפני חודש וחצי, ועדיין לא קיבלת ווסת. צריך קודם כל לשלול אפשרות של הריון. בכל בית מרקחת את יכולה לקנות ערכה ביתית לבדיקת הריון ללא מרשם רופא. תוכלי גם לקבל ערכה כזו חינם בכל סניף של הדלת הפתוחה. יום טוב.

סיימתי את החפיסת גלולות שלי ולא פיספסתי אף גלולה ולקחתי את כולן בזמן.. (לקחתי את האחרונה ביום חמישי) וזה אומר שאני אמורה לקבל מחזור ביום שישי נכון ? אז זהו שהיום כבר שבת ולא קיבלתי עדיין ואני בלחץ ולא יודעת מה לעשות .. סיפרתי את זה לאמא שלי והיא עוד יותר נלחצה והלחיצה אותי עוד יותר .. מה לעשות ??? תודה :)
בת 15

שלום לך,

הדימום אמור להופיע במהלך השבוע של ההפסקה מהגלולות, ולא בהכרח מיד עם סיום הגלולות. אל דאגה. במהלך השבוע של ההפסקה תקבלי את הדימום. שבת שלום.

שלום.לפני כחודשיים קיימתי יחסי מין ולקחתי פוסטינור בפעם השנייה בחיי(פעם ראשונה הייתה כ 4 חודשיים לפני כן)קיבלתי את המחזור החודשי שלי באיחור של כ יומים.. חודש אחרי קיימתי יחסי מין ביום שסיימתי את המחזור החודשי ולקחתי שוב פוסטינור לאחר כשבוע היה לי דימום חלש של ארבעה ימים. עבר כבר שבוע וחצי מהתאריך של המחזור האחרון שלי ועדיין לא קיבלתי מחזור והמחזור שלי היה די סדיר יחסית. עשיתי בדיקת הריון והיא יצאה שלישית עשיתי את הבדיקת הריון שהיה איחור של שבוע כך שניראה לי שהיא הייתה אמינה.. מה עלי לעשות?האם אני צריכה להיות בלחץ מאיחור של המחזור או שזו התופעה של הפוסטינור ואני צריכה לחכות שהוא יגיע?
בת 18

שלום לך,

הדימום שהיה לך אחרי שבוע לארבעה ימים הייתה הווסת החודשית שלך. זו התופעה של הפוסטינור. את צריכה להתחיל לספור חודש מחדש מאז הדימום ההוא, כלומר, תקבלי שוב ווסת עוד כשלושה שבועות.

שאלה יותר חשובה היא, מדוע הגעת למצב בו את נוטלת 2 פוסטינור בחודשיים? את יודעת מה זה עושה לגוף שלך? אני מציעה לך להשתמש בקונדומים או להגיע אלינו לשיחה על אמצעי מניעה נוספים כגון גלולות, שאנחנו מעניקות בחינם. אל תפציצי את גופך בהורמונים. זה עושה נזק. אם את בוגרת מספיק לקיים יחסי מין את גם בוגרת מספיק לעשות זאת כמו שצריך עם האחריות הכרוכה בכך. נשמח שתצרי איתנו קשר טלפוני לאחד מהמרכזים שלנו.

כל טוב ושבת שלום!

שלום, קבלתי מחזור סדיר ב1.8.10 והיו לי כאבים בבטן התחתונה במשך כמה שבועות ופניתי לרופא שבדק אותי והביא לי בדיקת הריון,לא בצעתי את הבדיקה כי ב1.9 היה לי דימום ממש קטן צבע חום כהה והייתי בטוחה שזה מחזור כי זה הגיע לי בתאריך הקבוע.אך מאז ועד עכשיו לא קבלתי מחזור עדיין.בצעתי הבוקר את הבדיקה הביתית והופיע קו אחד-שלילי. מה זה יכול להיות? תודה!
בת 21

שלום לך!

לא אוכל לענות לך בודאות מה זה יכול להיות, חסרים פרטים רבים כמו האם ומתי קיימת יחסי מין במהלך התקופה? מתי נערכה הבדיקה ביחס לקיום יחסי המין אם קיימת? ועוד... בכל אופן כרגע אני ממליצה לך לגשת שוב לרופא נשים לבדוק את המצב, עם זאת רצוי  לגשת אל סניף 'דלת פתוחה' סמוך למקום מגורייך שם תוכלי לקבל ייעוץ, הכוונה למין בטוח.

קודם כל אני רוצה להגיד שאתם מדהימים ושאתם עוזרים המון והמון תודה, ולהגיד שבנוגע לשאאלות הקודמות שלי על האיחור בווסת של בת זוגתי אני רגוע כעת, כי היא קיבלה .. בנוסף לשאול שאלה.. היא התחילה לקחת גלולות , ביום הראשון של הווסת... במידה והמחזור שלה בדרך כלל לא סדיר... עצם כך שהיא לוקחת גלולות יגרום לכך שבוודאות היא תקבל ווסת ב-7 ימי ההפסקה? ללא איחור? ושאלה נוספת... האם אנחנו מוגנים מהריון החל מהגלולה הראשונה ? או שאנחנו צריכים לחכות לחודש הבא?
בן 19

שלום לך,

אני שמחה שאנחנו עוזרות לך וגם שמחה שהיא קיבלה ווסת. אם בת זוגך תיקח גלולות כל יום ולא צפספס, היא תמיד תקבל את הווסת בשבוע הפסקה ואפילו באותו היום. אם היא תקפיד גם לקחת גלולה באותה שעה כל יום, הווסת גם תגיע בשעה קבועה כל חודש. אתם מוגנים מהריון החל מהשבועיים הראשונים של נטילת הגלולות, כך שאין צורך לחכות לחודש הבא. כמו כן, אתם מוגנים גם בימים בהם היא איננה נוטלת את הגלולות. כלומר, בשבוע הפסקה לפני ואחרי הדימום.

כל טוב!

שלום אני בשבוע הפסקה שלי.. ופעם קודמת קיבלתי מחזור יומיים אחרי שהפסקתי.. הפעם לא קיבלתי אחרי יומיים ואני חוששת...נטלתי את כל הגלולות כראוי.. 1.האם המחזור יכול להתעכב ביום יומיים למרות הגלולות? או שהיום קבוע ? 2.והאם בחודש ראשון להריון יש בחזה גודש והוא כואב מדקירות +הבטן התחתונה(האזור של הרחם נפוח וקשה) ?
בת 15

שלום רב

בעת נטילת גלולות לרוב היום בו את מקבלת את הוסת יהיה קבוע, אך עדיין יכולים להיות שינויים וייתכן והוא ייתעכב קצת.. וזה לגמרי טבעי ובסדר. לפי מה שאת מתארת לא אמורה להיות בעיה.. אבל במידה והוא התעכב במעל לכמה ימים ואת חוששת את יכולה להתעייץ עם רופא על הסיבה לאיחור.

התחושות שאת מתארת יכולות גם להיות סמפטומים שלפני קבלת הוסת, כמו גם של הריון.. אך שוב איני חושבת שיש לך סיבה לדאגה..

כל הכבוד על האחריות והשימוש הנכון בגלולות, ניכר שאת אחראית ומודעת לחשיבות של הנושא.

בברכה

 

שלאה 341 עד 360 מתוך 1672

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום