דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

יש מצב שבגלל שהברזל נמוך המחזור לא מגיע ?
בת 18

שלום לך,

ייתכן ויש קשר, אם כי לא בהכרח. אנא פני לרופאת נשים כפי שייעצתי לך בתשובה הקודמת.

כל טוב!

אני מקיימת יחסי מין עם קונדום אבל וחודש שעבר קיבלתי ב2 והחודש עוד לא קיבלתי המחזור שלי לא סדיר מה אני עושה
בת 18

שלום לך,

אם הווסת שלך בדרך כלל אינה סדירה, אין לך סיבה לדאגה והווסת תגיעה. פעילות גופנית מוגברת, שינוי בהרגלי האכילה, לחץ וחרדה, כל אלו מעקבים את הדימום החודשי. אני מציעה לך לחכות מספר ימים נוספים ולראות אם הדימום מגיע ואם לא, פני לרופאת נשים לבדיקה (לא בהכרח של הריון) והיא יכולה לתת לך תרופה שמביאה את הווסת. אם כי, איחור של חמישה ימים בגילך הוא איחור קטן ולא הייתי דואגת.

כל טוב ושבת שלום!

היי, עוד לא קיבלתי מחזור בפעם השנייה ... והייתי אמרוה לקבל כבר לפני שבוע אבל במקום זה יש לי הפרשות מוזרות.. מה זה ?
בת 14
היי, בתחילת קבלת המחזור הגיוני שהוא לא סדיר, ייתכן שיהיו הפוגות ארוכות בין ווסת אחת (הימים בחודש בהם 'מדממים') לבין הווסת השנייה. התופעות שאת מתארת הן טבעיות, גוף האישה מפריש הפרשות טבעיות לאורך כל המחזור החודשי מרגע קבלתו, ועל כן שגם את חווה זאת. איני יכולה לומר לך האם זה אומר שאת צריכה לקבל, אבל מה שבטוח זה שהגוף שלך עושה את פעולתו. במידה וההפרשות מפריעות לך אני ממליצה להשתמש במגן תחתון. בהצלחה.
ועוד משהו, המחזור שלי לא סדיר, ומעולם לא היה סדיר. וזה מה שמצד אחד גם נורא מלחיץ. כי אין לי מושג לעולם מתי הביוץ, מתי אני אמורה לקבל וכו'. חוסר וודאות!
בת 19

שלום לך,

את בת 19 והמחזור החודשי שלך עדיין לא סדיר. זה מפריע לך. אני מציעה לך להתייעץ עם רופא/ת נשים. ניתן להסדיר את המחזור החודשי על ידי גלולות. יום טוב.

אני בת עוד חודש בת 13 , אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 9 וחצי ואני עדיין לא קיבלתי , כבר הרבה זמן יש לי סימנים של תחילת מחזור , כאבי בטן והפרשות , אבל עדיין לא קיבלתי ואני מפחדת שאני יקבל מאוד מאוחר , האם זה נורמלי ?
בת 13

שלום לך,

הכל בסדר, נורמלי ותקין אצלך. אמא קבלה ווסת מאוד מוקדם - בגיל תשע וחצי. זה עדיין לא אומר שגם את היית צריכה לקבל ווסת בגיל שאמא קיבלה. מתוך מה שאת מתארת - הווסת הראשונה בדרך. גם את תקבלי ווסת כשהגוף שלך ירגיש הוא מוכן ובשל לכך. לכל אחת יש את קצב ההתפתחות שלה. פשוט צריך להתאזר בסבלנות. אין מתכון אחר. יום טוב.

האם אוננות משפיעה על זמן קבלת המחזור ?
בת 13

שלום לך,

אין שום קשר בין אוננות לבין זמן קבלת המחזור. יום טוב.

לחברה שלי יש מחור חודש כן וחודשיים לא רציתי לדעת עם זה נורמלי ?
בת 13
שלום רב, בגיל הזה ובתחילת המחזוריות בכלל - כן!! זה טבעי לגמרי...בעוד שנה כאשר הוסת תתחיל להתייצב נוכל לקרוא לזה מחזור על שם מחזוריות מסויימת בינתיים רצוי לרשום את תאריכי קבלת הוסת לשם תיעוד ותשאול למקרים שונים.
בהמשך לסיפור שלי..התחיל לי באמת דימום ב24.9 שבתחילתו היה מלווה בכאבים בבטן התחתונה (כמו בתחילת מחזור) ולפני תחילת הדימום (כשבוע לפני) היו לי כאבים בחזה ובגב התחתון הדימום נמשך ארבעה ימים כאשר ביום הרביעי כמעט ולא היה דימום והדימום לא היה חזק כמו במחזור הרגיל שלי אבל גם לא ממש חלש ביום החמישי היו לי רק הפרשות (כמו בסוף מחזור) השאלה שלי היא האם הדימום הוא היה מחזור שאיחר לי בשלושה ימים או שזה היה משהוא אחר האם אני יכולה להרגע ולהסיק שאניב אמת לא בהריון וזהו?! כי היום ואתמול היו לי בחילות וכאבי נוראיים בבטן התחתונה האם זה הריון?! ביצעתי בדיקת הריון היום (ביתית) וזה הראה שלילי האם אני יכולה להרגע ולהסיק שהמחזור שלי אכן הגיע וזהו או שלא ?! אני לא מצליחה להרגע בבקשה עזרו לי!! המפגש עם הדרמהטולוגית שלי יהיה לא בקרוב לכן אין לי עם מי לדבר בבקשה עזרו לי!!
בת 15
שלום רב, מצד אחד את יכולה להסיק שהדימום הוא הוסת ומכאן שאינך בהריון. מצד שני אם את חרדה כל כך יהיה עליך לערוך בדיקת הריון!! בדיקת הריון תהיה תקיפה ואמינה רק לאחר 14 יום מקיום יחסי המין הלא מוגנים. כך שאם ערכת אותה טרם עברו 14 יום הרי שאיננה תקיפה כלל!! כאבי הבטן בבטן התחתונה יכולים לנבוע מהרבה סיבות כך שאם התופעות חוזרות על עצמן רצוי שתגשי לבדיקה אצל רופא/ת נשים. כדי להיות בטוחה מפני הריון ראוי ורצוי להתחיל ליטול גלולות!! לשם כך את מוזמנת לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך כדי להפגש עם רופא/ת הנשים שלנו להתאמת גלולות וקבלתן בחינם. להשתמע
תודה רבה לכם אתם עושים עבודה נפלאה!טוב שיש תמיד למי לפנות. אני משתמשת עם האתר הזה כבר שנתיים וזה מדהים כמה שהוא עוזר.בכל גיל. השאלה שלי היא כזאת,עד אתמול סיימתי לטפל בפטריה שהייתה לי בנרטיק.חמישה ימים בזידובל ג'ל ואז שלושה ימים בנרות קלוטרי(כמו אגיסטן)והיום קיבלתי מחזור..עכשיו אני רוצה לדעת בוודאות אם הפטריה כבר עברה.אפשר ללכת לבדיקה אצל רופאת נשים כאשר אני במחזור?זאת אומרת שתבדוק שם? ועוד שאלה.האם מותר לי להשתמש בטמפונים במקרה והפטריה לא עברה?שוב,סיימתי את הטיפול אבל אני לא בטוחה שזה עבר.תודה מראש!
בת 15

תודה על הברכה המקסימה ועל מה שאנו יכולים להעניק. לגבי שאלתך: יש לציין שסיימת את הטיפול ואני מבינה מכך שהתמדת זה חשוב מאוד להחלמת הפטרייה. את יכולה לבדוק בעצמך אם הפטרייה עברה על ידי תחושות שאת מרגישה ז'א צריבה כלשהיא, גירודים, הפרשות או אפילו אי נוחות.חשוב לציין כי קיום יחסי מין מסוכנים להתמודדות בהחלמתך, במידה ואינך מרגישה בנוח או הקלה בתסמינים תוכלי לגשת לרופא נשים רק לאחר סיום הווסת ולשאלתך אם להשתמש בטמפונים..אז בפירוש אין להשתמש בטמפונים בזמן הפטרייה לידע כללי פטריות מתפתחות ומתרבות בתנאי חום וטמפון מן הסתם יוצר חום. הצעה לי אלייך במידה שאת חשה שהפטרייה לא עברה כדאי הפעם להמנע משימוש בטמפונים.

בהצלחה ויום טוב 

היי היום ניגמר לי המחזור (לא היה דם מילבד כמה טיפות) בערב אונתתי (לא החדרתי אצבעות רק נגעתי בדגדגן) שאני הולכת לשירותים אני רואה דם על הנייר טואלט (חזר לי המחזור) זה קרה ביגלל שאוננתי ? כמה זמן זה ימשך ?
בת 12
שלום רב, זה לא קרה בגלל שאוננת. אלא הרחם עושה תנועות של כיווץ כדי להשתחרר מרירית הרחם ולהוציא אותה כוסת. לעיתים הגוף משחרר קצת דימום ולאחר מכן מוסיף ומשחרר את היתר. גם אם לא היית מאוננת היה לוקח עוד כמה שעות וזה היה מגיע. כנראה שהאוננות זרזה את תהליך התנועתיות ברחם או שבמקרה זה כבר הגיע בלי קשר לאוננות. הוסת תגמר כאשר יהיו לך מספר ימים נקיים מדימום. הגוף שלך כרגע מתרגל את נושא הוסת עד לשלב שיהיה יותר יציב ונוכל לקרוא לו מחזור על שום המחזוריות שבו יופיע. לילה טוב
3 ימים של מחזור זה נורמלי בגילי ?
בת 12

שלום לך,

 בהחלט, 3 ימי מחזור הם תקניים בגילך ובכל גיל.

לכל אחת משך המחזור שלה, וזה גם משתנה לעתים עם הגיל.

 אל דאגה,

 

כל טוב,

גיל 12(+-) זה גיל נורמלי לקבל בוא מחזור ראשון ?
בת 12

 

שלום לך,

כן, גיל זה הוא בהחלט נורמלי לקבלת המחזור הראשון.

 

קיבלתי מחזור ! אמא שלי הסבירה לי על זה וכאלה השאלות שלי הם: האם מותר לאונן במחזור ? ואיך קרה שבכלל לא הרגשתי את המחזור הראשון ? (שרציתי לעשות פיפי גיליתי את זה) האם חובה שיכאב במחזור הראשון ?
בת 12
שלום רב, ממש לא חובה שיכאב, יש נערות שלא כואב להן, יש נערות שכואב להן קצת, יש נערות בממש כואב להן ויש להן תופעות קדם ויסתיות כמו כאבי ראש, צואר, גב ובטן. יש כאלה שאף יחושו נפיחות בבטן, גזים ולחצים, יש כאלה שישלשלו או תהיה להן עצירות - כל גוף מגיב אחרת ואין שום דרך לדעת כיצד הגוף שלך יגיב, מה שכן רצוי זה פשוט לשים לב, להיות ערנית ולהבין מה קשור ומה לא קשור לוסת. אוננות, מותר לאונן בזמן וסת זה רק לא סימפטי כי זה מדמם!! רצוי לעשות מקלחות קצת יותר קרירות ולהתייחס לוסת כאל חלק מהחיים ולא כאל משהו בלתי אפשרי להתמודד איתו. ערב טוב
שלום לכם שכבתי עם חבר שלי לפני שבוע ויום ב-19.9 ולא השתמשנו באמצעי מניעה בכלל ואני לא לוקחת גלולות. שעתיים אח'כ לקחתי פוסטינור ולא קיבלתי את המחזור שלי עדיין.המחזור שלי לא סדיר אבל הוא בדר'כ מגיע בסוף החודש. אני מפחדת שניכנסתי להיריון מה עליי לעשות?
בת 18
שלום לך.
הפוסטינור יכול לשבש את המחזוריות שלך ולגרום לווסת להקדים או לאחר.
אנא, חכי שבועיים מקיום יחסי המין הלא מוגנים ואז תעשי בדיקת הריון.
שבוע טוב
שאלה חשובה ודחופה! המחזור שלי נמשך כשלושה ימים עד חמישה ימים לערך .. היום הוא היום החמישי למחזור. אני וחבר שלי לא יכולנו להתאפק וקיימנו יחסי מין מלאים אך הפעם בלי קונדום, היינו כה מגורים ולכן היחסים נמשכו רק דקות אחדות ושנינו הגענו לסיפוק מלא. ובנוסף הוא גמר בחוץ כדי שאני יהיה יותר רגועה, הוא הרגיע אותי ואמר שבימי המחזור אין שום סיכוי שתיהיה קליטה של זרע ושאין סיכוי שאני ייכנס להיריון מזה .. אני נורא פוחדת למרות שהוא דיי הצליח להרגיע אותי אבל אני צריכה דעה של מישהו מומחה ומבין ואם אפשר הרחבה בנושא זה.. תודה מראש [:
בת 16
שלום לך.
אמת, הסיכוי להיכנס להריון בימי הדימום, הווסת, קטנים מאוד. אם את ביום החמישי למחזור אין כמעט סיכוי שתיכנסי להריון.
הסבר:
לאישה יש שני חצאים למחזור החודשי. בין שני החצאים ישנו ביוץ = חריגת הביצית מהשחלה והגעתה למקום בו ניתן להיכנס להריון. בחצי הראשון של החודש (המחזור) הביצית מבשילה ומגיעה למצב בו היא יכולה לקלוט תא זרע, במחצית השניה הביצית נודדת אל הרחם. אם יש הריון היא נקלטת , אם לא - יש דימום.
תאי הזרע יכולים להישאר חיוניים בערך 3 ימים בגוף האישה. כלומר, את יכולה לקים יחסי מין 3 ימים לפני הביוץ ולהיכנס להריון.
לפי החשבון שלי, את ביום החמישי ותאי הזרע יישמרו בגופך עד היום ה - 8, 9 למחזור. מכאן שהם לא יישרדו עד הביוץ שלך.
בנוסף הוא גמר בחוץ ויש סיכוי  קטן שנכנסו לך תאי זרע לגוף.
מקווה שתשובתי מספקת אותך. אם לא, שאלי עוד.
שבוע טוב
שלום אני בת 18 ואני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר כמעט חושים. אני רוצה לציין שהוא הראשון שלי, אך לא הראשונה שלו. (ד'א החבר שלי בן 22) בכל אופן, רוב הפעמים שאנו עושים סקס אנחנו כמעט ולא משתמשים בקונדומים אך הוא גומר גמירה מלאה בחוץ.. יש לי כמה שאלות: 1.האם זה יכול לגרום ליותר מחלות מין? 2.האם אני יכולה להכנס בטוח ואני מדגישה את הבטוח להריון? 3.אם עושים סקס שבוע לפני תאריך המחזור, האם זה מסוכן\מאחר\מקדים את המחזור? נ.ב אני הייתי אצל רופא נשים לקחתי מרשם לגלולות ואני אתחיל מיד בבואו של הוסת. אנא עני על שאלותי... תודה
בת 18
שלום לך.
א. קונדום מונע חשיפת הגוף לנוזלים של האחר וכך הוא מונע הידבקות במחלות מין. כמובן, אם אינך משתמשת באמצעי זה, את מגדילה את הסיכון להידבקות.
ב. את מתארת שאתם עושים 'משגל נסוג'.כלומר, השפיכה היא מחוץ לגוף שלך. בזמן קיום יחסי מין, ריגוש מיני, הפין מפריש נוזל סיכה. בנוזל זה יש לעיתים קרובות תאי זרע וניתן להיכנס מהם להריון.
ג. לגבי עיתוי קיום יחסי המין- אין בעיה לקיים יחסי מין לפני הווסת. יחסי המין לא אמורים לשנות או לגרום לכל בעיה בנושא הווסת. שימי רק לב שזה לא בטוח לקיים יחסי מין מלאים ללא הגנה שבוע  לפני הווסת כי יתכן שבדיוק באותו החודש המחזור יתארך ותמצאי את עצמך בהריון!
בהצלחה עם הגלולות.
קיבלתי מחזור בפעם הראשונה לפניי 5 חודשים. עוד לא קיבלתי שוב.. למה אני לא מקבלת?
בת 14

שלום לך

ברכות על קבלת הוסת, את מתארת מצב לא נדיר בקרב בנות המקבלות וסת לראשונה, המחזור ההורמונלי מתחיל את פעילותו ובתחילת הדרך יכולים להיות שיבושים (איחור בוסת), אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים אין לך סיבה לדאגה, המתיני בסבלנות הוסת תגיע,

סבלנות

כל טוב לך

המחזור שלי מופיע בכל כמה חודשים זה ולא בכל חודש זה בריא ? ואם לא מה הסכנות לכך ?
בת 15

שלום לך

את שואלת אם זה בריא שהמחזור מופיע כל כמה חודשים ולא בכל חודש, ובכן לכל גוף יש חוקים משלו, ואם זהו מצב רגיל ולא השתנה בתקופה האחרונה אז זה בסדר, אם זה מפריע לך אז אפשר לבדוק מה ניתן לעשות בעזרת בדיקה אצל רופא/ת נשים.

לשאלתך אם יש סכנות, לא אין סכנות .

מחזור הוסת יתאזן עם הזמן .

סבלנות

חג שמח

היי,1. אתמול קיבלתי את המחזור השני והפעם הוא יוצא בכמויות ענקיוות זה קצת מציק האם יש דקך למנוע תא זה כי כל שעה אני מחליפה תחבושות והם מפוצצות בדם 2. אתמול ישנתי עם טפמון ובגלל שזה לא טוב לישון איתו ואני גם לא רוצה כיצד אוכל לישון מבלי שהדם ילכלך לי תא הבגדים .. כייצד אוכל לישון בטווחה שהדם לא ילכל לי את המייטה וינזול מהתחבושת ?
בת 14

שלום לך

את מספרת על בעיה מוכרת אצל נערות בוסת, חלק מימי הוסת מלווים בזרימת דם מסיבית, חשוב לך להרגיש בטוחה בלילה בכדי לא להכתים את הסדינים , אז ראשית יפה שאת שואלת ומודעת לשינויים בגופך.

בכדי שתוכלי לישון בבטחון וללא חשש שהדם ילכלך את הבגדים והמיטה עליך להשתמש בתחבושות ללילה, קיימות תחבושות כאלה תעזרי באימך או באישה בוגרת שאת איתה בקשר, החליפי את התחבושת בסמוך לשעת השינה שלך , שהתחבושת תהיה במרכז ולא תתקפל, תחתון רגיל ולא חוטיני, אם גם התחבושת ללילה לא תספיק ישנם תחתוניות של חברת 'שקמה' עבות וארוכות יותר.

אם הדימום המסיבי נמשך יותר מיומיים כדאי שתגשי לגניקולוג/ית.

 

1.האם אורגזמה היא ממש הרגע שנפלט הזרע? אם כן.. זה נמשך אצלי רק כ5 שניות 2. האם כשהגבר גומר בסקס.. האישה צריכה לגמור בדיוק באותו זמן כדי ששתיהם יהנו? 3.האם בני זוג מקיימים יחסי מין בזמן שהאשה במחזור?
בן 15

שלום לך,

1.  אכן האורגזמה היא רגע הפליטה (אצל הגבר). זהו השיא שבמשגל/אוננות. משך האורגזמה הוא כהרף עין, ואז באה הרגיעה הגדולה.

2.  אין כל חובה על בני הזוג 'לגמור' ביחד. לכל אחד הקצב שלו וזה בסדר. אם אתה'גומר' מהר יותר, כדאי שבפעם הבאה תתחשב בבת הזוג, תתן לה 'לגמור' ואז, יחד איתה, היא תגרום לך 'לגמור'. חשוב מאד להתחשב זה בזה, כי הסקס שלכם הוא משותף ומחזק את הקשר.

3. אין מניעה גופנית לקיום יחסי מין כשהאשה במחזור, אבל מבחינה דתית ביהדות זה אסור בזמן המחזור וגם בשבעת הימים שאחר כך. אם אינך דתי, אין כל מניעה.

יש להוסיף , כי במחקרים שנערכו, נמצא שנשים יהודיות לוקות פחות בסרטן צואר הרחם, בשל העובדה שאינן מקיימות יחסי מין בעת המחזור (שכן בתקופה זו המערכת החיסונית באזור חלשה יותר, ונדבקת בקלות יתר בזיהומים למיניהם, אך - ניתן כמובן למנוע מראש את כל הצרות בכך שמשתמשים בקונדום, שגם מבחינה אסתטית  טוב יותר לעניין).

בהצלחה,

שלאה 361 עד 380 מתוך 1659

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום