דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

שלום אני בשבוע הפסקה שלי.. ופעם קודמת קיבלתי מחזור יומיים אחרי שהפסקתי.. הפעם לא קיבלתי אחרי יומיים ואני חוששת...נטלתי את כל הגלולות כראוי.. 1.האם המחזור יכול להתעכב ביום יומיים למרות הגלולות? או שהיום קבוע ? 2.והאם בחודש ראשון להריון יש בחזה גודש והוא כואב מדקירות +הבטן התחתונה(האזור של הרחם נפוח וקשה) ?
בת 15

שלום רב

בעת נטילת גלולות לרוב היום בו את מקבלת את הוסת יהיה קבוע, אך עדיין יכולים להיות שינויים וייתכן והוא ייתעכב קצת.. וזה לגמרי טבעי ובסדר. לפי מה שאת מתארת לא אמורה להיות בעיה.. אבל במידה והוא התעכב במעל לכמה ימים ואת חוששת את יכולה להתעייץ עם רופא על הסיבה לאיחור.

התחושות שאת מתארת יכולות גם להיות סמפטומים שלפני קבלת הוסת, כמו גם של הריון.. אך שוב איני חושבת שיש לך סיבה לדאגה..

כל הכבוד על האחריות והשימוש הנכון בגלולות, ניכר שאת אחראית ומודעת לחשיבות של הנושא.

בברכה

 

אני נוטלת גלולות לודן(אלו שמקבלים מהצבא) כבר 3 חדשים. בחודש שעבר פיספסתי כמה גלולות ברצף ואז כבר הפסקתי עד לקבלת הווסת ולאחר שבוע התחלתי חבילה חדשה. ושכבתי עם חבר שלי בגלולה השנייה/השלישית של החודש החדש האם יש סיכון כלשהו להכנס להריון?האם היעילות של הגלולות משתנה? שאלה נוספת היא,אני וחבר שלי אתמול שכבנו והוא גמר בפנים בשבוע שעבר פספתי גלולה והשלמתי אותה בבוקר של מחורת האם אני צריכה לקנות פוסטינור או שלגלולות עדיין יש אותה השפעה? בבקשה תעני לי מהר אין לי יותר מדיי זמן להתמהמה...
בת 18

שלום רב,

גלולות מגנות ב99% במידה ונוטלים אותן באופן נכון. התיאור של אופן השימוש שלך אינו עונה על הדרישות ולכן איני יכולה לומר לך שאת לגמרי מוגנת.. לכן כדאי לבצע בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שהכל בסדר.

חשוב לי להדגיש שבמידה ואת לא זוכרת לקחת את הגלולות ומסתבכת איתן- אולי כדאי לך לשקול להחליף אמצעי מניעה. ישנן מדבקות שאפשר להחליף פעם בשבוע בלבד, או כמובן קונדומים.. בכל מקרה לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. לקיחת הגלולות באופן רצוף נועדה להגן עליך, ואי לקיחתן באופן מסודר מציב אותך בסיכון להריון לא רצוי. אם את מתקשה לזכור לקחת את הגלולה- טיפ שימושי הוא לקבוע תזכורת קבועה בפלאפון שיצלצל באותה שעה כל יום..

במקרה ובכל זאת שכחת לקחת גלולה כדאי לקחת אותה תוך 12 שעות. אם עברו 12 שעות יש לשמור על מין בטוח (שימוש בקונדום) במשך שבוע במקביל להמשך נטילת הגלולות. אם קיום יחסי המין היה בזמן ששכחת את הגלולה ניתן גם לקחת פוסטינור עד 72 שעות, אך חשוב להדגיש שפוסטינור אינו מהווה תחליף לאמצעי מניעה אלא רק למקרי חירום.

בברכה

שלום רב, שמי דנה אני נוטלת גלולות מזה שנה. בשבוע שעבר שחכתי לקחת גלולה ומאז אני וחבר שלי נמנענו כמה שיותר מלקיים יחסי מין אך הדבר קרה פעמיים ופעם אחת הוא גמר בפנים. התייעצתי עם אנשים והם אמרו לי שלא יכול להיות מצב של הריון לא רצוי מכיוון שאני לוקחת גלולות מזה הרבה זמן והגוף שלי 'מפוצץ' בהורמונים. אתמול אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין בפעם השלישית(גמירה בפנים) והשאלה שלי היא האם לקחת פוסטינור או לא? השאלה השנייה שלי היא: אני וחבר שלי נוסעים לסוף שבוע בשבוע הבא ותאריך הווסת שלי יוצא בדיוק על הסופ'ש אני וחבר שלי חשבנו לקחת עוד כמה ימים גלולות על מנת לאחר את המחזור ונקיים יחסי מין מוגנים -עם קונדום- בצימר השאלה שלי היא האם במצב שאני נמצאת בו כדאי לסיים את הגלולות ולחכות למחזור או להמשיך לקחת את הגלולות כסדרן עוד שבוע? אשמח אם תענו לי בהקדם האפשרי עד יום ראשון בבוקר שלא יעברו ה72 שעות של הפוסטינור. אני חיבת לצין שאתם עושים מלאכת קודש עם האתר והעזרה.בתודה,דנה
בת 19

דנה היקרה

אני מתנצלת על האיחור בתגובה, במיוחד כשהזדקקת לתשובה תוך 72 שעות. אני מקווה שלמרות שלא ענינו נטלת את הפוסטינור, כמובן שאת יודעת שכעת אין טעם לקחת אותו, אך במידה ולא נטלת את הכדור כדאי ללכת לרופא נשים להבדק. אומנם הסבירות להריון אינה גבוהה, אך היא קיימת ולכן כדאי להתייעץ.

בנוסף אני מקווה שחזרת ליטול את הגלולות למרות ששכחת אחת, בעקרון עליך לסיים את החבילה. אני מבינה שאת מעוניינת לדחות את המחזור, אך אני לא ממליצה לשחק עם התאריכים באופן כללי. לא ייגרם נזק אם תיטלי את הגלולה מס' מועט של ימים נוספים..

אני רואה שאת בחורה אחראית ומודעת לחשיבות של קיום יחסי מין בטוחים, אך אני בכל זאת רוצה להדגיש ששניכם צריכים להשתדל לא לקחת סיכונים מיותרים- וכמובן שפוסטינור אינו אמצעי מניעה שכדאי להשתמש בו באופן קבוע.

תודה על החיזוקים ובהצלחה

 

החלטתי לבצע בדיקת הריון בבוקר.. בשעה שתיים וחצי התעוררתי ועשיתי פיפי...בשעה שש בבוקר עשתי בדיקת הריון ביתית ויצאה שלילית...שלוש שעות אחרי הבדיקה קיבלתי מחזור . האם תזמון הבדיקה תקין ? האם מאחר ועשיתי פיפי ארבע שעות לפני הבדיקה מפחית מיעילות התוצאה ? יש לציין שאין לי מושג אם זה מחזור או דימום בתחילת הריון. יחסי המין קיימתי 21 יום לפני בדיקת ההריון.
בת 31

שלום לך,

אם קיבלת ווסת אז לא סביר שאת בהריון. בדיקת ההריון בדרך כלל מאד אמינה לא חשוב באיזו שעה זה מתבצע.

אם הווסת שונה מהרגיל אצלך ניתן לבצע בדיקה חוזרת של הריון בעוד מס ימים כדי להיות בטוחה.

כל טוב

לא קיבלתי מחזור יותר מחודש וזה בטוח לא הריון לא רצוי כי הפעם האחרונה הייתה ממזן שקיימתי יחסי מין .. ואחריה קיבלתי מחזור כבר כמה פעמים .. מה יכולה להיות הסיבה ? זה ממש מדאיג אותי .. \=
בת 14

שלום לך,

יש הרבה סיבות למה לא מקבלים מחזור. הריון זו רק אחת מהסיבות

לא ניתן לדעת דרך האינטרנט מה הבעיה. הדבר הנכון הוא לפנות לרופא המשפחה או רופא נשים ולראות מה צריך לעשות . הכי טוב להתייעץ עם מישהו קרוב לך- אמא, אחות גדולה או דודה ואז להחליט לאיזה רופא לפנות.

כל טוב

החודש אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום והכל .. אבל עכשיו מממש מממש כואב לי הבטטטן והמחזור שלי מאחר , למרות שאחרי שהוא גמר הקונדום עדיין הייה בפנים לכמה שניווות אחר כך , מה זה אומר ? ואם נגיד עושים הפלה זה יכול להשפיע על הפוריות ?
בת 15

שלום לך,

לפי מה שאת מתארת הסיכוי להריון הוא נמוך ביותר, אבל!!! לא ניתן לשלול בוודאות, אם תקבלי וסת בזמן אז הכל בסדר, אם יהיה איחור של מעל שבוע צריך לבדוק בכל זאת להריון.

לא מומלץ לקחת סיכונים ועדיף להתחיל לקחת גלולות בצורה מסודרת כדי למנוע בוודאות הריון לא רצוי.

את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים למקום מגורייך ולקבל יעוץ מתאים לך בסודיות מלאה וללא תשלום.

בנתיים השתמשו בקונדום!!  הקונדום גם מקנה הגנה (אם כי לא מלאה ) מהריון לא רצוי וגם מגן בפני מחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס צהבת ומחלות אחרות.

הפלה בהחלט יכולה לגרום לנזק לפוריות אך נראה לי שמוקדם מידי לחשוב על כך. המתיני מספר ימים לקבלת הווסת.

כל טוב

מה זאת אומרת נפלחות קלה בבטן, גודש בשדיים.???
בת 13

שלום לך

כל נערה או אישה מכירה היטב את גופה, אני מבינה שעדיין לא קיבלת וסת, וממש יפה שאת מתעניינת ומכינה את עצמך, בתשובתי הקודמת התייחסתי לשינויים הרגשת נפיחות בבטן  ושדיים מעט נוקשות ורגישות אלו חלק מהתופעות, אני מבטיחה לך שכאשר הוסת תופיע תביני טוב מאוד את מה שתיארתי לפניך

שיהיה לך בהצלחה מתוקה

שבת שלום 

הכוונה שלי הייתה, פעמיים ב-9 לחודש... במשך 2 חודשים המחזור היה רציף... באותו היום... אבל לפני הוא היה לא סדיר וכרגע הוא מאחר כבר ב-5 ימים
בן 19
שלום רב, לפעמים הדימום נחלש, לפעמים מרגישים שהוא הסתיים ואחרי מספר שעות זה ממשיך, זה עדין תקין אבל צריך לעכוב ולדעת לתת תשובות לשאלות הרופא/ת נשים כשהיא תיגש אליהם ותספר על התופעות החוזרות. לפעמים גם וסת סדירה מושפעת מדברים שונים כמו לחצים נפשיים, תזונה, מזג אויר אפילו ועוד. יום טוב
היי כרגיל, המון תודה על התגובות המהירות ...שאלה נוספת. כתבתם לי : 'בנוגע לאיחור בווסת, זה תלוי בסדירות של המחזוריות החודשית של חברה שלך. אם בדרך כלל היא מקבלת אחת לחודש באותו התאריך אז איחור בדימום אינו סביר. אם היא עדיין לא סדירה, ובגיל ההתבגרות הווסת אינה סדירה, אז היא יכולה לדלג על כמה ימים, שבועות ואף חודש.' היא בגיל 19-20 והמחזור שלה עדיין לא סדיר, אמנם בחודשיים האחרונים היא קיבלה פעמיים באותו היום? האם זה אומר משהו?
בן 19

שלום,

מה זאת אומרת פעמיים באותו היום? פעמיים באותו היום זה אותו הווסת. גם בגיל 19-20 הווסת אינה סדירה אצל כולן. אם היא רוצה, היא יכולה לעלות על גלולות, מה שגם יסדר לה את הווסת ולא רק ימנע הריון. הגלולות מסדירות את הפעילות של המחזוריות החודשית וככה היא תקבל ווסת כל חודש באותו האתריך בדיוק.

כל טוב!

למען האמת, היא כבר הלכה לרופא והשיגה מרשם לגלולות ואף קנתה אותם, היא תכננה להתחיל לקחת אותן במחזור הספציפי הזה אבל הוא עוד לא הגיע ... ובכווה תחילה נזהרנו כל החודש ולא יצרנו מגע בין איברי המין ואני לא גמרתי , אלה על נייר בצד... כמה זמן איחור במחזור מסמן הריון בוודאות? אני יודע שהחודש היא התחילה ללמוד לפסיכומטרי (קורס) זה יכול להשפיע? האם ייתכן והמחזור לא יגיע כלל חודש שלם ויגיע רק בחודש הבא? אני באמת לא מבין בזה יותר מידי.. אבל נשמע לי לא סביר שבחורה תיכנס להריון ללא שום סוג של חדירה, כשהיא בתולה, וללא גמירה של הזכר... הסיכון הזה ריאלי ?
בן 19

שלום לך,

אין סיכוי להריון ללא חדירה או גמירה של הגבר, כך שאין לך סיבה לדאגה. אתה יכול להיות רגוע.

בנוגע לאיחור בווסת, זה תלוי בסדירות של המחזוריות החודשית של חברה שלך. אם בדרך כלל היא מקבלת אחת לחודש באותו התאריך אז איחור בדימום אינו סביר. אם היא עדיין לא סדירה, ובגיל ההתבגרות הווסת אינה סדירה, אז היא יכולה לדלג על כמה ימים, שבועות ואף חודש. הפסיכומטרי אינו קשור לאיחור בווסת, אם כי לחץ וחרדה גדולים יכולים לעקב את הווסת.

חכו שהיא תקבל ווסת ואז תתחילו עם הגלולות. אחרי זה תהיו בטוחים לגמרי לקיים יחסי מין מלאים ללא קונדום, עם גמירה בפנים ולא תכינסו להריון. וזה בטוח לגמרי!

כל טוב ושבת שלום!

בעיקרון החודש לי דימום שנמשך ארבעה ימים שהיה דומה לוסת שהתחיל ב24 לספטמבר אבל הוסת הבטוחה שלי שאני בטוחה בה הייתה ב21 לאוגוסט והיחסים שקרו קרו ב30 לאוגוסט
בת 15
שלום רב, את מציינת שהוסת היתה ב-24.9 והקודמת היתה בתאריך 21.8 בעוד יחסי המין הלא מוגנים היו ב30.8 אם כן, אין סיבה לחשש!! הכל תקין בעיקר אם קיבלת שוב ב-24.9 הייתי רוצה להציע לך להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך להתאמת גלולות וקבלתן בחינם!! להתראות ולהשתמע
אז לא צריך לבצע בדיקת הריון?
בת 35

שלום לך,

המשמעות של הווסת היא שאין מצב של הריון בגוף, כי רירית הרחם מתפוררת בגלל שאין הריון. אם קיבלת ווסת בזמן וכרגיל - אין הריון. אם אין הריון - אין צורך בבדיקה. כל טוב.  

עשיתי היום בדיקת הריון ויצא שלילי והוסת לא מגיע עדייןו ועבר כבר 8 ימים
בת 18

שלום לך,

יש סיבות שונות לאי קבלת וסת. הריון היא רק אחת מהן.

מומלץ לקבוע תור לרופא\ת נשים בקופת חולים לבדוק מדוע יש איחור והאם צריך לקבל טיפול כלשהוא.

כל טוב

שלום . בד'כ אני נוטלת גלולות בשם ' מינס '..עשיתי הפסקה של חודש מהם והרופא נתן לי גלולות אחרות . וההנחה תתקבל רק בבית מרקחת מכבי .היום יום שישי והכל סגור . אני אוכלת לקחת תגלולה הראשונה ביום ראשון למרות שהמחזור התחיל היום (שישי).לא באםשרותי לרכוש אותן בלי הנחה והיום . תודה.
בת 18

תתחילי לקחת מיום ראשון ותקחי בחשבון שאת לא מוגנת 100% ומומלץ להשתמש גם בקונדום בקופסא הנוכחית,

כל טוב

יש מצב שבגלל שהברזל נמוך המחזור לא מגיע ?
בת 18

שלום לך,

ייתכן ויש קשר, אם כי לא בהכרח. אנא פני לרופאת נשים כפי שייעצתי לך בתשובה הקודמת.

כל טוב!

אני מקיימת יחסי מין עם קונדום אבל וחודש שעבר קיבלתי ב2 והחודש עוד לא קיבלתי המחזור שלי לא סדיר מה אני עושה
בת 18

שלום לך,

אם הווסת שלך בדרך כלל אינה סדירה, אין לך סיבה לדאגה והווסת תגיעה. פעילות גופנית מוגברת, שינוי בהרגלי האכילה, לחץ וחרדה, כל אלו מעקבים את הדימום החודשי. אני מציעה לך לחכות מספר ימים נוספים ולראות אם הדימום מגיע ואם לא, פני לרופאת נשים לבדיקה (לא בהכרח של הריון) והיא יכולה לתת לך תרופה שמביאה את הווסת. אם כי, איחור של חמישה ימים בגילך הוא איחור קטן ולא הייתי דואגת.

כל טוב ושבת שלום!

היי, עוד לא קיבלתי מחזור בפעם השנייה ... והייתי אמרוה לקבל כבר לפני שבוע אבל במקום זה יש לי הפרשות מוזרות.. מה זה ?
בת 14
היי, בתחילת קבלת המחזור הגיוני שהוא לא סדיר, ייתכן שיהיו הפוגות ארוכות בין ווסת אחת (הימים בחודש בהם 'מדממים') לבין הווסת השנייה. התופעות שאת מתארת הן טבעיות, גוף האישה מפריש הפרשות טבעיות לאורך כל המחזור החודשי מרגע קבלתו, ועל כן שגם את חווה זאת. איני יכולה לומר לך האם זה אומר שאת צריכה לקבל, אבל מה שבטוח זה שהגוף שלך עושה את פעולתו. במידה וההפרשות מפריעות לך אני ממליצה להשתמש במגן תחתון. בהצלחה.
ועוד משהו, המחזור שלי לא סדיר, ומעולם לא היה סדיר. וזה מה שמצד אחד גם נורא מלחיץ. כי אין לי מושג לעולם מתי הביוץ, מתי אני אמורה לקבל וכו'. חוסר וודאות!
בת 19

שלום לך,

את בת 19 והמחזור החודשי שלך עדיין לא סדיר. זה מפריע לך. אני מציעה לך להתייעץ עם רופא/ת נשים. ניתן להסדיר את המחזור החודשי על ידי גלולות. יום טוב.

אני בת עוד חודש בת 13 , אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 9 וחצי ואני עדיין לא קיבלתי , כבר הרבה זמן יש לי סימנים של תחילת מחזור , כאבי בטן והפרשות , אבל עדיין לא קיבלתי ואני מפחדת שאני יקבל מאוד מאוחר , האם זה נורמלי ?
בת 13

שלום לך,

הכל בסדר, נורמלי ותקין אצלך. אמא קבלה ווסת מאוד מוקדם - בגיל תשע וחצי. זה עדיין לא אומר שגם את היית צריכה לקבל ווסת בגיל שאמא קיבלה. מתוך מה שאת מתארת - הווסת הראשונה בדרך. גם את תקבלי ווסת כשהגוף שלך ירגיש הוא מוכן ובשל לכך. לכל אחת יש את קצב ההתפתחות שלה. פשוט צריך להתאזר בסבלנות. אין מתכון אחר. יום טוב.

האם אוננות משפיעה על זמן קבלת המחזור ?
בת 13

שלום לך,

אין שום קשר בין אוננות לבין זמן קבלת המחזור. יום טוב.

שלאה 361 עד 380 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום