דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

יכול להיות שזה מראה על הריון אם קיבלתי מחזור שוב פעם לאחר 16 יום ?
בת 17

שלום לך

מדוע את חושבת שמדובר בהריון? אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים, אין סיבה לחשוש.

קבלת מחזור כל 16 יום הוא קצת חריג ובטח לא נעים ולכן, רצוי לפנות לרופא/ת נשים. ניתן לטפל בזה.

כל טוב

היי אני בת 17 והמחזור מאחר לי בשבועיים. התחלתי סוג של דיאטה לא מזמן וירדתי שני קילו, עכשיו אני שוקלת 45. אני גובה 1.54 השאלה שלי היא למה המחזור מאחר לי ( הוא בדרך כלל לא סדיר) ואף פעם לאקיימתי יחסי מין.
בת 17

שלום לך

באופן כללי, בגיל שלך, המחזור החודשי והדימום שמתלווה אליו אינם סדירים. התפתחות גופנית ומינית של נערות מסתיימת באיזור גיל 18, ולפעמים גם אחרי. ורק בתום ההתפתחות הגופנית והמינית מסתדר המחזור, למרות שיש נשים שהמחזור החודשי שלהן אינו סדיר גם בגילאים מבוגרים יותר. אי הסדירות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בפערים גדולים בין דימום לדימום, או בפערים קטנים מדי ביניהם. חוץ מזה, שינויים בתזונה, לחץ או מתח יכולים גם הם לגרום לעיכוב במחזור. אני מציעה כי אם המצב נמשך ואינך מקבלת וסת בשבועיים הקרובים תפני לרופא/ת נשים להתייעצות. את יכולה לפנות לקופת החולים שלך, או לקבוע תור לרופא/ה שלנו בדלת הפתוחה. הביקור הוא חינם ואנונימי.

כל טוב ושבת שלום

בקשר לשאלה שנייה פשוט אמרו לי שאין קשר והכל....אפשר לדעת מתי בערך אני יקבל? או במכה זמן זה ידחה? כי חודש שעבר היה לי מחזור בין ה1 עד ה8 תודה! :)
בת 19
שלום לך, אי אפשר לדעת בכמה זמן מדובר גוף האדם הוא לא מכונה כל אחד מגיב אחרת לכל דבר. לחץ והתרגשות גם הם גורים שיכולים להשפיע על המחזור והוסת. אני מציעה שתנסי להרגע ולראות מה יקרה, את בסדר גמור ונורמלית!!! שבוע נפלא!
אני במחזור כבר 11 ימים והדם ממשיך לצאת לא בכמות אבל עדיין, למה זה?
בת 16

שלום לך,

לא כתבת האם המחזור שלך סדיר בדרך כלל? באיזה גיל קיבלת אותו? האם את לוקחת גלולות? באופן כללי, התפתחות גופנית ומינית של נערות מסתיימת באיזור גיל 18, ולפעמים גם אחרי. עד אז, המחזור החודשי של נשים, והדימום שמתלווה אליו, אינם סדירים. אי הסדירות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בפערים גדולים בין דימום לדימום, או בפערים קטנים מדי ביניהם. אבל, כאשר יש דימום לא מוסבר, עדיף לגשת לרופא/ה. אין אפשרות לאבחן מה קורה דרך האינטרנט. כמעט בכל קופת חולים היום יש מרפאת מתבגרים ושבה עובדת רופא/ה שמתמחה בגיל ההתבגרות, אני ממליצה לך בחום לקבוע תור.

שבת שלום

יש לי שאלה ספציפית ואני חייבת שהתשובה תהיה וודאית לגמרי- אני מאוננת הרבה באמצעות ״שפשוף״ הנרתיק שלי ואני מגיעה לכמה אורגזמות בדרך כלל , אני עושה את זה הרבה זה יכול להגיע לכמות של פעם פעמיים ביום. לא קיבלתי מחזור החודש ואם אני לא טועה גם בחודש שעבר.. יש סיכוי שהאוננות קשורה לזה בגלל שהיא קשורה למחזור הדם או משהו ? אני בת 14 וקיבלתי מחזור בחנוכה האחרון. תודה
בת 14
שלום לך, אין קשר בין אוננות לבין מחזור. מתי התחלת לקבל את המחזור? מכיוון שבשנתיים הראשונות הוא הרבה פעמים לא סדיר ולכן זה רגיל לגמרי שזה לא בכל חודש. אם האי סדירות ממשיכה גם אחרי שנתיים תפני לרופא נשים לבדיקה אבל לרוב זה או תורשתי או מסתדר לבד. שבוע נפלא!
היי, אני בת 12 וקיבלתי מחזור. שמתי לב שהימים שאני מקבלת אותם הם לא כמו כול ילדה.. אני מקבלת שבוע מחזור בסוף החודש ואז אחרי שבוע אני מקבלת שוב. זה מוציא אותי מדעתי!!! האם זה נורמלי?
בת 12
שלום לך, ראשית תני לי להרגיע אותך שהתופעה שאת מתארת מאוד שכיחה בקרב נערות בגיל שלך ונורמאלית לגמרי. מתי קיבלת מזור בפעם הראשונה? בדרך כלל זה יכול גם לקחת כמה שנים עד שהמחזור יסתדר. אם את מודאגת את יכולה לפנות עם אמא או אבא או לבד לרופא/ת המשפחה שלך ותתייעצי כל טוב ובהצלחה
אין ניסיתי מלא פעמים להכניס טמפון וזה לא נכנס , זה כואב לי אני כ'כ מתוסכלת /:
בת 16
שלום רב, כן אני מכירה את זה...מבזבזים כל כך הרבה טמפונים עד שמצליחים שזה ממש מיאש וגם עולה מלא כסף!! המבנה של הנרתיק (בו צריך להשאר הטמפון) הוא בזווית קטנה לעמידה האנכית שלנו בני האדם. מכאן שכדי להכניס טמפון רצוי יהיה לשבת בפיסוק רחב על אסלת השירותים להשען אחורנית לכוון מכסה השירותים, ולנסות להכניס את הטמפון בצורה אלכסונית בזוית קלה כלפי מעלה וכלפי אחורי הגוף (נגיד זוית של 45 מעלות עם כיוון ההשענות על מכסה השירותים). בשלב מסויים הטמפון נתקל במשהו שמפריע לו להכנס אז צריך לגרום לו לזוית נוספת אולי של 70 מעלות לכיוון מעלה ולכוון הגב. עיצה נוספת, תחדירי טמפון רק כשאת ממש מדממת כיוון שהדימום מרכך את ההתחלקות של הטמפון בתוך הנרתיק וזה כואב הרבה פחות. עיצה נוספת, תפסיקי לחשוב כמה פעמים זה לא הצליח ותהיה חדורת מטרה להצליח בעדינות כדי שלא יכאב לך! וגם נשמי תוך כדי אל תעצרי את הנשימה זה יעזור לך להרגיש יותר נכון את כל מה שאת עושה. בהצלחה
ב'ה הצלחתי לשים את הטמפון !! עכשיו הבעיה שאני מרגישה אותו ניסיתי כבר איזה 3 פעמים אני באמת דוחפת את המוליך עד הסוף , עד לרגע שצריכים ללחוץ עליו ועדיין אני מרגישה אותו טיפה
בת 16
שלום לך, יש נשים שלא מצליחות להשתמש בטמפון מכיוון שהן כל הזמן מרגישות אותו וזה לא נעים להן. את כנראה אחת מהן. זה מאוד נפוץ ומאוד טבעי. בדרך כלל זה קורה לנשים עם דימום חלש יחסית. אין מה לעשות בנושא או להתרגל או לחזור לפדים. שבת שלום.
היי, המחזור שלי ממש לא סדיר! לפני כחודש הייתי מקבלת אחת לשבועיים שלושה, ואז לא היה לי ארבעה שבועות. עברו ארבעה ימים ועוד פעם קיבלתי! ממה זה? יכול להיות שבגלל עודף הביוץ יהיו לי בעיות פוריות כשארצה ילדים? דרך אגב אני נוטלת גלולות מיקרולוט יכול להיות שזה מזה?
בת 17
שלום לך, האם אי הסדירות במחזור הייתה גם לפני השימוש בגלולות? מכיוון שאם לא סביר להניח שזה מהגלולות. בכל מקרה אם רק התחלת לקחת את הגלולות בדרך כלל לוקח משהו כמו 3-4 חודשים עד שהמחזור מסתדר. זה לא קשור לביוץ זה נקרא דימום בין וסתי ואמור להסתדר. במידה ועברו 4 חודשים ועדיין לא הסתדר לך המחזור תפני לרופא נשים, אולי הגלולה לא מתאימה לך ויש צורך להתאים אחרת. שבת שלום!!
לפני כמה ימים קיבלתי מחזור (היה לי דימום) של מחזור וכאבי מחזור והיום סיימתי כאילו .. זה אומר שזה תקין ?
בת 18
שלום לך, סביר להניח שזאת הייתה הווסת האמיתית שלך, אך איני יכולה לדעת זאת בוודאות. בכל מקרה אני מציעה לך לעשות בדיקת הריון רק כדי לוודא שאינך בהריון. רוב הסיכויים שאינך בהריון אך חשוב שתדעי בוודאות. כל טוב ושבת שלום!
שלום. היה לי מחזור ב27/3 והיום כבר 4/5 והמחזור שלי מאחר. קיימתי יחסים לא מוגנים. עשיתי כבר 3 בדיקות מאז וכולן יצאו שליליות. ביקרתי גם אצל גיניקולוג ואמרתי לו את זה. הוא עשה בדיקה ואמר שהבדיקה שלי בסדר.הוא בדק את השחלות ואמר שאני יחכה למחזור. יש מצב כזה שהוא פשוןט לא הבחין בהריון כי מוקדם מידי ולמרות זאת והבדיקות שאני בהריון ? או שאין מה לדאוג?... תודה. והוא כשבדק אותי אמר לי שיש לי תופעה שאין לכל הנשים.שאני לא מבייצת כל חודש.אפשר לפרט על זה ? תודה.
בת 20
שלום לך, אם הרופא אמר לך גם שאינך בהריון אז אינך בהריון. מה שהוא התכוון זה שאת לא מבייצת כל מחזור של 28 יום אלא יותר. כלומר אחת לחודשיים או משהו כזה. וזה אומר שאין לך דימום כל חודש. ביוץ זה כאשר הביצית יוצאת מהשחלה ומתכוננת לקליטת זרע להריון. כשאין זרע, לוקח לביצית שבועיים להתפרק בצורת דם וזה דם הווסת. האם לקחת פוסטינור אחרי המגע המיני הלא מוגן? אם כן, ייתכן וזו הסיבה לעיכוב. פוסטינור דוחה את הגעת הדימום כי הוא משבש את המערכת החודשית. גלולות למניעת הריון יכולות לפתור לך את הבעיה ולהסדיר את הווסת שלך וגם להגן עלייך מפני הריון. אני ממליצה שתתייעצי עם הרופא שלך על כך. כל טוב!
שלום. אני עוד שנה אמורה להתגייס, ואני רוצה מאוד להיות לוחמת. יש כמה שאלות שמטרידות אותי, כמו איך להסתדר עם המחזור החודשי בצבא, בעיקר בתור לוחמת שנמצאת כל היום בשטח ואפילו ימים שלמים. אני מתכוונת כמובן לא מבחינת הכאבים, אלא מבחינת ההיגיינה. זה מאוד חשוב לי לתת את ההכי טוב שלי בצבא, וחלום חיי הוא להיות לוחמת, אז איך אוכל להסתדר עם זה מבלי שיגביל אותי ויפריע לי בתפקיד שאני רוצה ?
בת 17
שלום לך, אני מבינה שזה מטריד אותך ויש לי כמה עצות. קודם כל, את יכולה לשקול להתחיל ליטול גלולות למניעת הריון (גם אם אינך מקיימת יחסי מין) כדי להסדיר את הווסת ככה שתדעי תמיד מתי היא מגיעה. בנוסף, הגלולות למניעת הריון מפחיתות את כמות הדימום ואת מספר ימי הדימום כך שבקושי יהיה לך דימום. אפשר גם ליטול כמה חפיסות ברציפות ולא לקבל דימום כלל או לדחות אותו לכשלא תהיי בשטח. בנוסף, הגלולות גם מעלימות את תסמונת טרום הווסת: כאבים, מצבי רוח, מיגרנות, וכו'. בנוגע להיגיינה, את יכולה להסתובב עם מטליות לחות ופשוט לנקות את עצמך בכל פעם שהדם ידלוף החוצה מהתחבושת/טמפון. הדימום החודשי לא אמור להפריע לך בלהיות לוחמת. אני מאחלת לך המון הצלחה ושזה לא מה שימנע ממך להגשים את חלומך! כל טוב!
שלןם אני קיבלתי מחזור במרץ 22 ואז במאי 18 התחלתי לקחת גלולות YAZ ולמחרת שכבתי עם חבר שלי ומאז אני לוקחת עדיין גלולות ועוד לא קיבלתי מחזור מאז מרץ 22 ... אני נורא בדאגה מחרידה שאולי אני בהריון חס וחלילה !! בקשה תגידי לי מה זה יכול להיות
בן 18

שלום לך, לפי מה שכתבת, אני מבינה שקיבלת מחזור (ווסת) ב 22 למרץ. האם התחלת את חפיסת הגלולות כפי שרשום בהוראות ביום הראשון של הווסת? אם לא, בעצם מנעת מהווסת להגיע ומאחר ואת עדיין נוטלת את החפיסה, לא קיבלת ווסת.

האם ממרץ ועד אפריל בתקופה בה לא נטלת גלולות, קיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה? אם כן, רצוי לעשות בדיקת הריון, אם לא, או בכל מקרה שאין הריון, ברגע שתסיימי את חפיסת הגלולות או כשתגיעי לגלולות הפלציבו (הלבנות ב YAZ) תקבלי את הווסת.

בכל מקרה אני ממליצה לך ליצור עמנו קשר טלפוני להמשך הסבר על נטיל הגלולה.

בהצלחה!

לחברה שלי איחר המחזור חודש שעבר מתוך לחץ , הוא איחר ב8 ימים , עכשיו שהמחזור איחר לה בחודש הקודם , אז תאריך קבלת המחזור של החודש הנוכחי , הוא תאריך אחר? , הוא משתנה בגלל שהוא איחר?
בן 15

שלום לך

מחזור חודשי פירושו מיום הדימום עד יום הדימום הבא,הוא שונה אצל כל אחת ,ישנם כאלהשהוסת מופיעה כל 28 יום , 40 יום ועוד , אם החברה שלך מקבלת וסת  נאמר כל 28 יום זה מה שיקרה עכשיו בלי קשר לאיחור בוסת שהיה בחודש קודם היא תקבל 28 יום לאחר הוסת האחרונה. אתה צודק התאריך ישתנה אבל לא משך המחזור.

כל טוב

שבת שלום

קיימתי חסי מין עם חברה שלי, היא בת 14 בערך והמחזור שלה לא סדיר, היא מקבלת מחזור כבר שלוש שנים וסה'כ היא קיבלה רק 6 עד 9 פעמים מחזור. לאחר שקיימנו יחסי מין מוגנים בפעם הראשונה(עם קונדום), היא לא קיבלה מחזור מאז ועבר כבר חצי שנה מאז הפעם האחרונה שהיא קיבלה מחזור. האם זה נורמלי?
בן 16

שלום לך

המחזור של נערה בדרך כלל אינה סדירה במהלך השנה הראשונה. הבנתי ממך שהיא קיבלה את המחזור הראשון שלה לפני כ- 3 שנים ומאז המחזור אינו מופיע באופן קבוע. אם זה מפריע לה, רצוי שתלך לרופאת נשים או רופאת מתבגרות ולקבל טיפול שיסדיר לה את המחזור. בד'כ נותנים גלולות; הגלולות יסדירו לה את המחזור וגם תהיו מוגנים עוד יותר בפני היריון. אם כמוך היא גרה בדרום, ב'דלת פתוחה' בבאר שבע, אפשר לקבוע תור לרופאה.

חג שמח 

שלום:) בימים האחרונים הפטמות שלי נורא רגישות כאילו אם אני נוגעת בהם אפילו בעדינות הם כואבות אבל מבפנים ורק אם אני נוגעת... ואני אמורה לקבל מחזור בקרוב יכול להיות שזה קשור? ואני לא לוקחת גלולות או משהו...
בת 15

שלום לך

בהחלט זה קשור. השינויים ההורמונאליים בתקופת המחזור משפיעים גם על רגישות הפטמות והשדיים. האם זו הפעם הראשונה שזה קורה לך? אם מאוד כואב לך, תוכלי להתייעץ עם רופאת נשים אם יש מה לעשות כדי להפחית את הכאבים. בדרך כלל הרגישות הזאת חולפת תוך מספר ימים.

כל טוב ושבת שלום

אני וחברה שלי עשינו את זה בפעם הראשונה . הגיוני שהמחזור שלה יאחר ? ואיך סופרים מתי יהיה מחזור שוב ?
בן 16

שלום לך, מחזור מופיע בטווח שבין 21-35 ימים. זה משתנה מאישה לאישה. אני מניחה שהחברה שלך יודעת מתי היה המחזור הקודם ומתי לצפות למחזור הבא.

מחזור מאחר רק במצבים של לחץ וחרדה או שאינו מגיע בגלל הריון. אני לא יודעת אם השתמשתם באמצעי מניעה, קונדום או גלולות. בכל אופן, שימוש באמצעי מניעה יפחית את הלחץ ותוכלו לקיים יחסי מין בטוחים ללא חשש מהריון. אמצעי מניעה אפשר לקבל בכל אחת מהדלתות הפתוחות בשעות הפעילות.

יום טוב.
היי, בדרכ' אין לי הפרשות במהלך החודש אך שמתי לב שכל פעם לפני מחזור יש לי הפרשות. האם הפרשות זה חלק מהסימנים שמחזור מגיע? יש לי עוד את כל הסימנים הנוספים (הפרשות, בטן נפוחה, כאבי בטן, כאבי גב תחתון, ומגרנות-שאני סובלת מהן המון במגרנות) האם זה אומר שהמחזור בדרך? הייתי אמורה לקבל בין ה20-31 מחזור הוא עדיין לא הגיע לי!
בת 23
שלום לך, ההפרשות לפני הגעת הדימום יכולות להיות שני סוגי הפרשות: או הפרשות כתוצאה מימי הביוץ, או הפרשות לקראת הגעת הדימום. כל מה שאת מתארת נשמע כמו הקדמה להגעת הווסת. אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים, הווסת שלך תגיע בקרוב וחשוב שתהיי רגועה כדי שהיא תגיע. לחץ וחרדה מעכבים את הגעת הדימום. כל טוב ושבת שלום!
קיבלתי מחזור פעמיים באותו חודש ואחרי שבועיים אני שוב קיבלתי מחזור ,אני יודעת שזה לא סדיר ולא בסדר אז החלטתי ללכת לרופא נשים ולפני שאני הולכת אני רוצה לדעת מה בדיוק עושים שם? שמעתי הרבה סיפורים על רופא נשים ואני לא יודעת למה להאמין ,אני עדיין בתולה ומאוד סגורה אני לא מוכנה לחשוף את גופי בפני אף אחד . תודה מראש!
בת 15
שלום לך, רופא נשם אינו עושה בדיקה פנימית לאישה בתולה. המפגש הראשון הוא מפגש כמו כל רופא רגיל, אין צורך להתפשט הוא ישאל אותך שאלות על ההיסטוריה הרפואית שלך ובנות משפחתך ויתאים לך המשך טיפול. בהצלחה!
היי שוב שלום לאחרונה כואב לי דקירות קטנות בקצה הפין זה רק לפעמים בעיקר שאני משתין מה זה אומר? תודה מראש
בן 16
שלום לך, אין לך מה לדאוג. את בת 16 והווסת שלך עדיין איננה סדירה. זה נורמלי לחלוטן לקבל את הווסת בכזאת קירבה. כל טוב ושבת שלום!
שלאה 101 עד 120 מתוך 1660

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום