דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

אני חושבת שעוד כמה חודשים אני אקבל מחזור ואני רוצה להשתמש בטמפונים. אפשר להשתמש בהם מהמחזור הראשון?? אפשר להיות עם טמפון בים?? יש הגבלה של זמן עם טמפון בים??
בת 14

שלום לך

אפשר להשתמש בטמפון מהמחזור הראשון. חשוב להחליף אותו כל כמה שעות - תלוי בכמות הדימום. חשוב לא לישון עם טמפון ולכן בלילות תשתמשי בתחבושת. בהחלט תוכלי להיכנס לים עם טמפון - זה אחד היתרונות של טמפונים שאת יכולה להיכנס לבריכה, לשחות וכו'... - אין הגבלה של זמן וואין צורך להחליף אותו מיד כשאת יוצאת מהים. 

 

אני חושבת שעוד כמה חודשים אני אקבל מחזור ואני רוצה להשתמש בטמפונים. אפשר להשתמש בהם מהמחזור הראשון?? אפשר להיות עם טמפון בים?? יש הגבלה של זמן עם טמפון בים??
בת 14

שלום לך

אפשר להשתמש בטמפון מהמחזור הראשון. חשוב להחליף אותו כל כמה שעות - תלוי בכמות הדימום. חשוב לא לישון עם טמפון ולכן בלילות תשתמשי בתחבושת. בהחלט תוכלי להיכנס לים עם טמפון - זה אחד היתרונות של טמפונים שאת יכולה להיכנס לבריכה, לשחות וכו'... - אין הגבלה של זמן וואין צורך להחליף אותו מיד כשאת יוצאת מהים. 

 

אני יודע שזה נשמה מאוד סוטה ומאוד מוזר, אבל אני רוצה לקיים יחסי מים עם אמא שלי. אני במשך תקופה לא קצרה מאונן עליה ומתכנן איך לשכב איתה. האם היא תסכים ?
בן 15
שלום רב, מכיוון שאתה משתמש חדש! מכיוון שאין היסטוריה של התכתבות! מכיוון שאינני בטוחה ברמת הרצינות של השאלה שלך! אענה לך בכל זאת ברצינות מכובדת!! לא לגיטימי לחלוטין!! יום טוב
קיבלתי מחזור בסוף החודש האחרון בין התאריכים 18-27 וישר בתחילת החודש הזה קיבלתי מחזור ב2 לחודש ורציתי לדעת למה זה בהפרשים כלכך קצרים ? ולא אני לא לוקחת תרופות ולא שכבתי אם אף אחד בחודש האחרון
בת 15
שלום לך, אני רואה שאת רק בת 15 וככה זה בגיל ההתבגרות. המחזוריות של החודש עדיין איננה סדירה ויכול להיות דימום גם לאחר שבועיים ולא לאחר חודש. אם זה ממש מפריע לך, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה הורמונלית לוודא שהכל בסדר. כל טוב ושבת שלום!
היי אז ככה ב..27 לאוקטובר שכבתי בלי גמירה ביפנים ולקחתי פוסטינור שכבתי שוב ב.2 לנובמבר ויום שבת ב..3 לחודש הגיע דם ... עכשיו בד'כ אצלי זה 8 ימים מחזור וזה הגיע 3 ימים וזה לא הפרשות דממיות זה דם.. איך אני יכולה שזה מחזור ולא סימן של הפוסטינור.? ואם זה תופעה של הפוסטינור אז מתי אמור להגיע המחזור ?
בת 23
שלום לך, המונח 'גמירה בחוץ' אינו נחשב כאמצעי מניעה ולכן הסיכוי להכנס להיריון לאחר קיום יחסי מין ככה הוא גבוה. כל הכבוד לך על שלקחת פוסטינור (הגלולה של היום שאחרי) אך עליי להבין האם המשכת לקיים יחסי מין לא מוגנים הכוונה ללא קונדום ב2.11? במידה וכן אז הפוסטינור לא מגן עלייך שוב פעם ולכן עלייך ליטול שוב פעם פוסטינור, במידה ולא עברו 72 שעות מקיום יחסי המין. הדימום שקיבלת הוא תופעת לוואי מהפוסטינור הראשון, אין זה אומר שאת מוגנת ממפני קיום יחסי המין ב2.11. האם קיימת בעיה של קונדומים/גלולות.... את צריכה להבין שפוסטינור הוא אך ורק אמצעי חירום ולא כדור שנוטלים אותו כל פעם לאחר קיום יחסי מין!!! חשוב שתיטלי את הכדור שוב פעם, במידה ועברו 72 שעות עלייך לפנות אל רופא משפחה/נשים על מנת לקבל את 'אלה' כדור שניתן לקחת אותו שד 5 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים. את ה'אלה' אפשר לרכוש רק עם מרשם מרופא, עלותו כ160 ש'ח. והתופעות לוואי שלו הם כיווצים ברחם ודימומים. המטרה היא לא להפחיד אותך וחס וחלילה להלחיץ אותך אך חשוב שתלכי לרופא. לאחר שתטלי את הכדור, צרי איתנו קשר שנוכל לראות ולדבר מה תעשי בהמשך לגביי שימוש באמצעי מניעה. יום טוב
שלום רב, אני אהיה בת 18 בעוד כחודש וחצי, אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין מלאים (עם חדירה) בפעם הראשונה וירד לי הרבה דם וכאב נורא , הוא היה בלי קונדום ואני ללא גלולות (זה לא היה מתוכנן) הוא לא גמר , ואני אמורה לקבל מחזור בעוד כ7 ימים יש לי מס' שאלות : 1)האם איבוד הבתולים ישנה לי את המחזור? 2)האם ישנן תופעות שארגיש ? 3) הוא נבדק ואין חשש למחלות מצדו ואני לא קיימתי יחסי מין עם אף אחד אחר חוץ ממנו , האם בכל זאת קיים סיכון ? 4) האם אני עלולה להכנס להריון ? 5)איבוד הבתלוין משנה משהו בחיסון צוואר הרחם ?
בת 18
שלום, זה מאוד נפוץ, כמו שאת מתארת, שבתחילת קיום יחסי המין, ובייחוד בפעם הראשונה, יהיה כאב ודימום. חשוב רק שתוודאי עם הגוף שלך שלא מדובר בכאב או דימום קיצוני שממשיך גם הרבה מעבר. אם כואב לך גם במהלך יחסי המין עצמם אז חשוב שתגידי את זה לחבר שלך כדי שהוא יהיה יותר עדין. את לא צריכה לסבול את הכאב. אם הייתה חדירה ללא אמצעי מניעה, גם אם הוא לא גמר בפנים, אז יש סיכוי להיכנס להריון. זאת מאחר ויש טיפות אהבה שיוצאות מאיבר המין של הגבר עוד הרבה לפני החדירה, והן מספיקות כדי להיכנס להריון. הדרך להימנע מכך היא פשוט תמיד להשתמש באמצעי מניעה. לפי מה שקראתי, נשמע שבמקרה שלך כבר עברו מעל 72 שעות. במידה ועדיין לא עברו 72 שעות אז את יכולה לקחת פוסטינור, ובמידה והם כן עברו, תשימי לב אם יש לך עיכוב במחזור ובמידה וכן תעשי בדיקת הריון. וחשוב להבא שתזכרי תמיד תמיד להשתמש באמצעי מניעה כי הסיכוי להריון קיים אם לא עושים זאת. איבוד הבתולין לא אמור לגרום לאיזה הבדל דרסטי במחזור שלך. כל עוד אתם בקשר בלעדי רק אחד עם השני, והוא נבדק לפני כן, אז יש פחות סכנה. אבל בכל זאת הייתי ממליצה כן להשתמש באמצעי מניעה כמו קונדום לפחות בהתחלה. וללכת להיבדק יחד שוב לאחר כמה זמן. זה תמיד מומלץ להיות מודעים כמה שיותר למה שקורה עם הגוף שלנו. האם עשית את חיסון צוואר הרחם או שאת בתהליך? כעקרון מומלץ לעשות אותו כמה שיותר מוקדם ועדיף לפני קיום יחסי המין כי אז הוא יותר אפקטיבי. אבל עדיין אפשר לעשות אותו גם לאחר תחילת יחסי המין ואפילו מומלץ מאוד. אל תוותרי על החיסון הזה. שיהיה בהצלחה!
שלום אני בת 16 ובד'כ אני מקבלת מחזור פעם בחודשיים או חודש כן חודש לא עכשיו לא קיבלתי מחזור כבר 3 חודשים אבל גם החלפתי תזונה...האם זה משפיע? אני צריכה לבדוק את זה?
בת 16
שלום לך! הייתי שמחה לשמוע לאיזו תזונה בדיוק עברת? כמה זמן את עם התזונה החדשה? חשוב מאוד שהתזונה שלך תהיה מורכבת מכל אבות המזון, כך שלא יחסר לך מרכיב חשוב לתפקוד הגוף.. משתמע מכך, שאכן תזונה הוא גם גורם נוסף לשינוי הורמונלי ולשיבוש המחזור. בד'כ אצל רוב הנערות מסתדר המחזור החודשי עד גיל 16 יש יוצאי דופן, לכן גם תשובה לשאלה מתי קיבלת בפעם הראשונה את המחזור, יכולה לעזור להבין אם מערכת הפנימית שלך נמצאת בתהליך וטרם סיימת את התפתחות, כי ניתקל במחזור לא סדיר בשנה שנתיים הראשונות עד שהמערכת הפנימית כולה מסתדרת ויהיה ביוץ תקין.  בכל מקרה לשקט הנפשי מחזור פעם בחודש או בחודשיים אני מציעה לך לפנות לרופא/ת נשים, כדי לאתר מה הסיבה והגורמים לשיבוש במחזור, דבר שיכול לסייע לך בעתיד. מה דעתך?! מחכה לתשובות לאותן שאלות ששאלתי! בהצלחה!
שלום אני בת 17 , לראשונה קבלתי מחזור בגיל 15 וחצי כבר 7 חודשים שאני לא קבלתי . אני מאוננת לפעמים זה קשור ?! זה יפגע ביכולות שלי להכנס להריון ?
בת 37

שלום לך

אין קשר בין אוננות לבין אי הופעת המחזור. מיום קבלת המחזור הראשון בד'כ זה לוקח עד שנה עד שהמחזור הופך לסדיר. עם זאת, כדאי לבדוק מדוע לא הופיע המחזור 7 חודשים. מדובר במצב הורמנאלי ואפשר לטפל בזה. תפני לרופאת נשים בקופת חולים שלך. 

חג שמח

בזמן המחזור אפשר להיכנס להריון? והאם יחסי מין בזמן המחזור יכולים להפחית את הקמות או לקצר את זמן המחזור? תודה מראש:)
בת 15
שלום לך, אכן ניתן להיכנס להריון בזמן דימום הווסת. יש נשים שהביוץ שלהן (הזמן בו ניתן להיכנס להריון) נופל בזמן הדימום. זה נדיר אך זה קיים. בנוסף, זרע חי בגוף 72 שעות ובגיל 15 יכול להיות לך ביוץ ישר אחרי הדימום ואז הזרע עדיין יכול להכניס להריון. קיום יחסי מין אינו מפחית את כמות הדימום או לקצר אותו. מה שעושה את זה הן גלולות למניעת הריון שגם יגנו עלייך מפני הריון. את מוזמנת לבוא אלינו לשיחת ייעוץ על אמצעי מניעה, ואף לקבלם חינם, ללא ידיעת ההורים. נוכל להסביר לך על גלולות ועל קונדומים וכל מה שתרצי. כל טוב וחג שמח!
היי, המחזור שלי לא סדיר.היו כמה פעמים שהוא 'הפתיע' אותי ולא הייתי מוכנה(בבצפר,בטיול שנתי, אצל חברה)אז איך אני יכולה לדעת שאני עומדת לקבל מחזור? אילו סימנים יש (אל תגידו לי כאבים כי לפעמים יש כאבי בטן סתם) , תגידו כמה שיותר סימנים בבקשה!
בת 16

שלום לך

מחזור חודשי כשמו הוא תהליך שחוזר על עצמו בכל חודש ,כאשר הוסת הוא שלב של סיום המחזור ותחילו מחדש, לרוב הנשים המחזור קבוע למי שיש מחזור כל 30 יום ,או 28 יום ,ויש כאלה שאפילו 40 יום, בגיל הנעורים בשנים הראשונות למחזור לחלק מהנערות יש שיבושים וזה נורמלי, את צודקת יקירה שזה לא נוח שאין לך הכנה וזה תופס אותך לא מוכנה, אבל את צריכה להיות מצוידת כמו הרבה בנות אחרות ושבתיקך יהיה דרך קבע תחבושת הגיינית למקרה שהוסת תופיע באופן לא צפוי,  קיימים מצבים כאשר הוסת  גורמת לאי נוחות לא טיבעית כמו דימומים מסיביים או איחורים ממושכים אזי כדאי לגשת לגניקול/ית בכדי לקבל טיפול . שאלת לגבי הסימנים לקבלת הוסת הם בדרך כלל קושי ונפיחות של השדיים, נפיחות וכאב בבטן תחתונה, ישנם בנות שמדווחות על תחושת צורך למתוקים, ועצבנות,  מקווה שעכשיו זה ברור יותר.

שבת שלום

שלום, אני בת 15 וחצי ויש לי שאלה שדי מלחיצה אותי, אני קיבלתי מחזור לפני שנתיים ומשהו.. במרץ 2010 גיל 13 וקצת. ובחודשים האחרונים התאריך שלי סדיר יחסית בדרך כלל ב9 לחודש... והיום כבר ה11 ולא קיבלתי מחזור, אני לא מקיימת יחסי מין או משהו כזה.. אבל זה קצת מלחיץ אותי וחושבת על זה הרבה... זה תקין שלא קיבלתי? ולמה זה ככה? יש לי קצת כאבים אבל כל פעם שאני בודקת אז אין, וגם אני מהדרום והיו אזעקות ביום שהייתי אמורה לקבל אולי זה מהלחץ? טוב בקיצור זה די מדאיג אותי אז אני ממש מקווה שתענו, תודה רבה :)
בת 15

שלום לך

אין לך סיבה לדאוג. המחזור אינו כמו שעון ועיכוב של יומיים אינו נחשב כמשמעותי. המון דברים יכולים להשפיע על המחזור- מחלה, אירוע חדש בחיים, לחצים, דיאטה וכו'... . אין ספק שהלחץ מהמצב הבטחוני בדרום עלול לעכב לך את המחזור. באמת אין לך סיבה לחשוש. המחזור שלך תקין והעיכוב הוא נורמאלי לחלוטין.

שלום,אני בת 14 ואני עוד לא קיבלתי מחזור .אני מעוננת פעם ב3\4 ימים וקצת עם החדרת אצבע אבל ממש קצת .. יש מצב שזה איכשהוא קשור לזה? כי אני ממש מפחדת תעזרו לי בבקשה
בת 14
אין כל קשר בין אוננות לתחילת מחזור, וזה בסדר לחלוטין להמשיך ולאונן כרגיל. כל אחת מקבלת וסת ראשונה בגיל אחר, יש כאלה שיותר מוקדם, ואחרות שיותר מאוחר - 14 זה נורמלי.
יכול להיות שזה מראה על הריון אם קיבלתי מחזור שוב פעם לאחר 16 יום ?
בת 17

שלום לך

מדוע את חושבת שמדובר בהריון? אם לא קיימת יחסי מין לא מוגנים, אין סיבה לחשוש.

קבלת מחזור כל 16 יום הוא קצת חריג ובטח לא נעים ולכן, רצוי לפנות לרופא/ת נשים. ניתן לטפל בזה.

כל טוב

היי אני בת 17 והמחזור מאחר לי בשבועיים. התחלתי סוג של דיאטה לא מזמן וירדתי שני קילו, עכשיו אני שוקלת 45. אני גובה 1.54 השאלה שלי היא למה המחזור מאחר לי ( הוא בדרך כלל לא סדיר) ואף פעם לאקיימתי יחסי מין.
בת 17

שלום לך

באופן כללי, בגיל שלך, המחזור החודשי והדימום שמתלווה אליו אינם סדירים. התפתחות גופנית ומינית של נערות מסתיימת באיזור גיל 18, ולפעמים גם אחרי. ורק בתום ההתפתחות הגופנית והמינית מסתדר המחזור, למרות שיש נשים שהמחזור החודשי שלהן אינו סדיר גם בגילאים מבוגרים יותר. אי הסדירות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בפערים גדולים בין דימום לדימום, או בפערים קטנים מדי ביניהם. חוץ מזה, שינויים בתזונה, לחץ או מתח יכולים גם הם לגרום לעיכוב במחזור. אני מציעה כי אם המצב נמשך ואינך מקבלת וסת בשבועיים הקרובים תפני לרופא/ת נשים להתייעצות. את יכולה לפנות לקופת החולים שלך, או לקבוע תור לרופא/ה שלנו בדלת הפתוחה. הביקור הוא חינם ואנונימי.

כל טוב ושבת שלום

בקשר לשאלה שנייה פשוט אמרו לי שאין קשר והכל....אפשר לדעת מתי בערך אני יקבל? או במכה זמן זה ידחה? כי חודש שעבר היה לי מחזור בין ה1 עד ה8 תודה! :)
בת 19
שלום לך, אי אפשר לדעת בכמה זמן מדובר גוף האדם הוא לא מכונה כל אחד מגיב אחרת לכל דבר. לחץ והתרגשות גם הם גורים שיכולים להשפיע על המחזור והוסת. אני מציעה שתנסי להרגע ולראות מה יקרה, את בסדר גמור ונורמלית!!! שבוע נפלא!
אני במחזור כבר 11 ימים והדם ממשיך לצאת לא בכמות אבל עדיין, למה זה?
בת 16

שלום לך,

לא כתבת האם המחזור שלך סדיר בדרך כלל? באיזה גיל קיבלת אותו? האם את לוקחת גלולות? באופן כללי, התפתחות גופנית ומינית של נערות מסתיימת באיזור גיל 18, ולפעמים גם אחרי. עד אז, המחזור החודשי של נשים, והדימום שמתלווה אליו, אינם סדירים. אי הסדירות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בפערים גדולים בין דימום לדימום, או בפערים קטנים מדי ביניהם. אבל, כאשר יש דימום לא מוסבר, עדיף לגשת לרופא/ה. אין אפשרות לאבחן מה קורה דרך האינטרנט. כמעט בכל קופת חולים היום יש מרפאת מתבגרים ושבה עובדת רופא/ה שמתמחה בגיל ההתבגרות, אני ממליצה לך בחום לקבוע תור.

שבת שלום

יש לי שאלה ספציפית ואני חייבת שהתשובה תהיה וודאית לגמרי- אני מאוננת הרבה באמצעות ״שפשוף״ הנרתיק שלי ואני מגיעה לכמה אורגזמות בדרך כלל , אני עושה את זה הרבה זה יכול להגיע לכמות של פעם פעמיים ביום. לא קיבלתי מחזור החודש ואם אני לא טועה גם בחודש שעבר.. יש סיכוי שהאוננות קשורה לזה בגלל שהיא קשורה למחזור הדם או משהו ? אני בת 14 וקיבלתי מחזור בחנוכה האחרון. תודה
בת 14
שלום לך, אין קשר בין אוננות לבין מחזור. מתי התחלת לקבל את המחזור? מכיוון שבשנתיים הראשונות הוא הרבה פעמים לא סדיר ולכן זה רגיל לגמרי שזה לא בכל חודש. אם האי סדירות ממשיכה גם אחרי שנתיים תפני לרופא נשים לבדיקה אבל לרוב זה או תורשתי או מסתדר לבד. שבוע נפלא!
היי, אני בת 12 וקיבלתי מחזור. שמתי לב שהימים שאני מקבלת אותם הם לא כמו כול ילדה.. אני מקבלת שבוע מחזור בסוף החודש ואז אחרי שבוע אני מקבלת שוב. זה מוציא אותי מדעתי!!! האם זה נורמלי?
בת 12
שלום לך, ראשית תני לי להרגיע אותך שהתופעה שאת מתארת מאוד שכיחה בקרב נערות בגיל שלך ונורמאלית לגמרי. מתי קיבלת מזור בפעם הראשונה? בדרך כלל זה יכול גם לקחת כמה שנים עד שהמחזור יסתדר. אם את מודאגת את יכולה לפנות עם אמא או אבא או לבד לרופא/ת המשפחה שלך ותתייעצי כל טוב ובהצלחה
אין ניסיתי מלא פעמים להכניס טמפון וזה לא נכנס , זה כואב לי אני כ'כ מתוסכלת /:
בת 16
שלום רב, כן אני מכירה את זה...מבזבזים כל כך הרבה טמפונים עד שמצליחים שזה ממש מיאש וגם עולה מלא כסף!! המבנה של הנרתיק (בו צריך להשאר הטמפון) הוא בזווית קטנה לעמידה האנכית שלנו בני האדם. מכאן שכדי להכניס טמפון רצוי יהיה לשבת בפיסוק רחב על אסלת השירותים להשען אחורנית לכוון מכסה השירותים, ולנסות להכניס את הטמפון בצורה אלכסונית בזוית קלה כלפי מעלה וכלפי אחורי הגוף (נגיד זוית של 45 מעלות עם כיוון ההשענות על מכסה השירותים). בשלב מסויים הטמפון נתקל במשהו שמפריע לו להכנס אז צריך לגרום לו לזוית נוספת אולי של 70 מעלות לכיוון מעלה ולכוון הגב. עיצה נוספת, תחדירי טמפון רק כשאת ממש מדממת כיוון שהדימום מרכך את ההתחלקות של הטמפון בתוך הנרתיק וזה כואב הרבה פחות. עיצה נוספת, תפסיקי לחשוב כמה פעמים זה לא הצליח ותהיה חדורת מטרה להצליח בעדינות כדי שלא יכאב לך! וגם נשמי תוך כדי אל תעצרי את הנשימה זה יעזור לך להרגיש יותר נכון את כל מה שאת עושה. בהצלחה
ב'ה הצלחתי לשים את הטמפון !! עכשיו הבעיה שאני מרגישה אותו ניסיתי כבר איזה 3 פעמים אני באמת דוחפת את המוליך עד הסוף , עד לרגע שצריכים ללחוץ עליו ועדיין אני מרגישה אותו טיפה
בת 16
שלום לך, יש נשים שלא מצליחות להשתמש בטמפון מכיוון שהן כל הזמן מרגישות אותו וזה לא נעים להן. את כנראה אחת מהן. זה מאוד נפוץ ומאוד טבעי. בדרך כלל זה קורה לנשים עם דימום חלש יחסית. אין מה לעשות בנושא או להתרגל או לחזור לפדים. שבת שלום.
שלאה 101 עד 120 מתוך 1672

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום