דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

זאת שוב אני.. רציתי לדעת אם אפשר ללכת לברכה בזמן מחזור בלי להשתמש בטמפון שהוא ממש לא נוח?
בת 13

שלום לך,

את לא כותבת אם ניסית טמפון, או שאת חושבת שזה לא נוח. אני חושבת שאם מכניסים אותו כמו שצריך ומספיק עמוק זה בכלל לא מורגש.

אני מציעה שתנסי להחדיר טמפון עם מוליך, שעוזר להוביל אותו לתוך הנרתיק בעומק הנכון. בכל מקרה, גם אם את משתמשת בטמפון ללא מוליך, כדאי לעמוד, או לשבת בתנוחה שהנרתיק רפוי ולהחדיר את הטמפון עמוק ככל שאת מגיעה. לא צריכה להיות כל בעיה להוציאו, אם קצה החוט משתלשל החוצה. בעומק הנרתיק אין כל כך הרבה עצבים ולכן זה לא מורגש.

ללא טמפון אני לא מכירה שיטה להמנע מדליפת דימום למים.

בהצלחה.

שלום ! רציתי לשאול שאלה על הוסת. אני בפעם הראשונה קיבלתי וסת ב-3.6.07 ומאז כמעט ששנה לא קיבלתי מחזור . (מאז קיבלתי 2 עד 3 פעמים מחזור , שהיו כ-20 יום מאז שקיבלתי) המחזור האחרון היה ב-9.1.09 והיום שוב קיבלתי מחזור (27.1.09) וזה 18 יום !!!1 רציתי לשאול אם זה בסדר , וזו שאלה ממש דחופה כי מאז שקיבלתי אני מקבלת בערך כל 20 יום ועכשיו 18. אשמח לקבל תשוובה ככל שאפשר יותר מהר כי זה ממש דחוףףףףףף ! תודה :)
בת 13

שלום,

בדרך כלל בשנתיים שלוש הראשונות המחזור יכול להופיע בצורה לא סדירה, זאת אומרת כמו שקרה לך. בינתיים נראה שזה מתחיל להסתדר לך בקצב קבוע של 18-20 יום כל מחזור. מודדים את המחזור מהיום הראשון של דימום הווסת - שנחשב ליום הראשון במחזור והיום האחרון - היום שלפני הווסת הבא.

מחזור תקין נחשב בין 21 ל-35 יום. אצלך זה קצת קצר. הייתי נותנת לזה עוד כמה חודשים להשתנות. אם אחרי כן זה לא מגיע לאורך תקין של לפחות 21 יום, אני מציעה שתגיעי לרופא  נשים. הייתי מציעה לשתף את אימך, או בוגרת אחרת שאת סומכת עליה, אם זה לא יסתדר, ולהגיע איתה לרופא נשים.

בינתיים את יכולה להעזר בסבלנות ולא לדאוג.

האם אחרי ששוכבים בפעם הראשונה אז יש אפשרות שהתאריכים של המחזור משתנים?
בת 17

שלום לך,

באופן עקרוני, יחסי מין לא משפיעים על הופעת הווסת, אלא אם כן קיימתם יחסי מין לא מוגנים, במקרה כזה כניסה להיריון תגרום לאי הופעת הווסת. אם יחסי המין שקיימתם היו מוגנים, השינוי יכול להיגרם מתחושות כמו לחץ. מעבר לזה, באופן כללי המחזור לא תמיד מופיע באופן מדויק.

בהצלחה...

האם אני יכולה להיכנס אם שכבתי עם חבר שלי יום אחרי שנגמר לי המחזור.. או 4 ימים אחרי שנגמר לי המחזור?
בת 17

שלום לך,

בכל יום בחודש יש סיכוי מסוים לכניסה להיריון, יום אחרי המחזור סיכוי זה נמוך יותר מיחסי מין 4 ימים אחרי סיום המחזור, אך הוא עדיין קיים. אני ממליצה לכם להשתמש בקונדום בכל פעם בה אתם מקיימים יחסי מין.

בהצלחה...

החזה כואב ליפני מחזור??
בת 17

שלום לך,

לעיתים החזה כואב לפני מחזור. נשים שונות מרגישות דברים שונים לפני במהלך ואחרי הדימום החודשי.התגובות הרגשיות והפיזיות שלנו משתנות גם לאורך השנים.

מחזור חודשי נעים ;)

שלום. בדרך כלל שלאישה ניגמר המחזור יעני איזה יומיים אחרי המחזור הסיכויים להריון גבוהים יותר או נמוכים יותר?
בן 18

שלום לך,

בתקופה זו הסיכויים יותר נמוכים היות שעדין לא היה לה תהליך שנקרא ביוץ, בו היא יכולה להכנס להריון.

אבל, בגלל שהגוף זו לא מערכת מדויקת לגמרי, יכול להיות בהחלט שהביוץ כן יקרה ואז אם היא מקיימת יחסי מין לא מוגנים היא תכנס להריון (אני מכירה כמה כאלה).

מקווה שזה ברור.

בהצלחה!

תודה רבה לך!הרגעת אותי מאוד! כי יש לי עוד זמן למחזור ולא ידעתי מה לעשות מאוד פחדתי..אבל עדיין אני מרגישה תחושה מוזרה בבטן.והתחתון שלי עדיין לח כזה למה?
בת 20

ערב טוב,

אני שמחה שהרגעתי אותך אך הביני שעליך לקיים יחסי מין מוגנים בלבד. לקחת את העניין באחריות מלאה וברצינות. למה להסתבך? זה גם פוגע בהנאה...

התחתון לח כי את כנראה מגורה מינית. התחושה המוזרה בבטן לא ברורה לי. אולי היא קשורה לפעילות הורמונאלית אחרת.

עקבי אחרי גופך ו'הקשיבי לו'.

שבוע טוב.

היה לי כתם חום כזה אני חושבת בתחילת כיתה ה' אחרי שנה איזה שלושה ימים לפני חגיגת הבת מצווה שלי שהייתה בסוף אוגוסט שוב היה לי כתם חום בתחתונים. ועכשיו בכיתה ז' קיבלתי מחזור בכל פעם הוא נמשך שלושה ימים בלבד אבל הוא לא תמיד באותו התאריך וגם יש לי אותו חודש כן חודש לא אימא שלי לא יודעת על המחזור שלי ואני גם לא רוצה שהיא תדע בינתיים רק שתי חברות שלי יודעות על המחזור ככה שלהתייעץ עם אימא שלי זאת ממש לא אופצייה האם המחזור שלי תקין???....
בת 12

שלום שוב,

זה לגמרי תקין שהמחזור בהתחלה לא סדיר וכאילו 'מגמגם'.

צר לי שלא בחרת לשתף את אמך. אני לא מכירה אותה אבל נוטה להאמין שהיא תהיה קצת עצובה שבחרת לא לספר לה. לא ברור למה עשית זאת אך זכרי שאין מה להתבייש, וכל מה שקורה לך נורמאלי ותקין לגמרי.

שבוע טוב.

דבר חשוב שלא ציינתי עדין לא סימתי את החפיסה כולה נישארו לי עוד 2 כדורים לבנים ,אז אני אמורה לקבל אחרי שאני מסיימת את החפיסה כולה או שאני מגיעה לכדורים הלבנים?
בת 18

שלום שוב,

לצערי איני זוכרת בדיוק את התהליך לגבי הגלולה מינס. זה אמור להיות כתוב לך בפרוספקט המצורף בתוך הקופסא. בכל גלולה זה קצת אחרת. יתכן אם כן שאת אמורה לקבל רק בתום כל נטיל הגלולות, כולל כל הצבעים.

את צריכה לספור כמה גלולות נטלת. את אמורה לקבל אחרי 21 במהלך שבוע הפסקה. הצבעים השונים בדרך כלל מעידים שחלק מהגלולות הן אמיתיות, כלומר כוללות הורמונים, וחלקן דמי (מלאכותיות).

שבוע טוב.

שלום כיבלתי מחזור ליפני 10 חודשים בידיוק והוא כל הזמן הקדים עכשיו הוא היה אמור להתחיל ב16/01 ועכשיו כבר 21/01 והוא עדיין לא התחיל זה בסדר???
בת 12

שלום לך,

יתכן והמחזור שלך עדיין לא התייצב ולכן הוא מופיע בכל מיני מועדים ולא בהכרח בסדר קבוע ולכן אין לך סיבה לחשוש.

יום טוב.

תודה :) ועכשיו יש לי עוד שאלה בקשר לחברה שלי.. היא אמרה לי לשאול כי היא לא מתביישת. אז ככה חברה שלי מקבלת מחזור קבוע ב18 ובחיים לא מאחר לה והיא שכבה עם חבר שלה לפני חודש בפעם הראשונה ב17 (זה היה עם קונדום) וב18 היה לה דימום של כמה ימים והיא חשבה שזה מחזור. אז עכשיו מאחר לה כבר ביומיים. יכול להיות שהדימום הזה לא היה מחזור וזה דימום של אחרי הפעם הראשונה והיא בהריון? ואני אומרת שוב לא איחר לה אף פעם
בת 16
שלום, ממה שאת מתארת הדימום שהיה לחברתך בשבוע שעבר לא היה כתוצאה מהפעם הראשונה, אלא אכן מדובר בווסת לכל דבר. במידה וחברתך לא קיימה יחסי מין עם בן זוגה מאז (במשך כל החודש שעבר), אין סיבה לחשוש מהריון.  זאת על אף שאף פעם לא מאחר לה המחזור. יחד עם זאת, אני מציעה לומר לחברתך להשתמש בגלולות שכן זוהי דרך יעילה ובטוחה למנוע הריון ובנוסף גם להסדיר את המחזור. בהצלחה לכן!
שלום רב, אני בת 26. לקחתי גלולות פמינט במשך 3 שנים והפסקתי לקחת לפני קצת יותר משנה כיוון שלא קיימתי יחסי מין בתקופה הזאת.המחזור היה סדיר בחצי שנה הראשונה ולאחר מכן לא ממש. המחזור האחרון היה לפני קצת יותר מחודש וחצי. בתאריך 08.01 (ביום חמישי לפני שבוע וחצי) קיימתי יחסי מין לא מוגנים(חשוב לי לציין שזה היה דבר חד פעמי וזה לא קרה בשנה האחרונה), שעתיים לאחר מכן נטלתי את גלולת הפוסטינור. ביום שני שלאחר מכן, פניתי לרופאת הנשים שלי שעשתה בדיקה שגרתית ואולטרהסאונד, היא אמרה שהרחם ריק והרירת עבה והפנתה אותי לעשות בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית, כמו כן היא נתנה לי מרשם לדופסטון לחמישה ימים (2 כדורים כל יום). את הכדורים האחרונים לקחתי ביום שישי האחרון. הרופאה אמרה שאני אמורה לקבל תוך יום יומיים ולחזור אליה אחרי שבוע באם לא קיבלתי. אני מאוד לחוצה ולכן עשיתי בדיקה נוספת ביום ראשון האחרון והיא גם יצאה שלילית. האם הבדיקות שעשיתי אמינות או שצריך לחכות יותר זמן כדי לדעת אם אני בהריון? האם בדיקת דם אמינה ב 100% או שהתוצאות שלה הם גם תלות של זמן? האם צריך לעשות בדיקה רק אחרי שבוע מסיום נטילת הדופסטון? אני חייבת תשובה בבקשה כיוון שאני לא מקבלת מענה מספיק טוב מקופת החולים שלי. תודה מראש, מיואשת.
בת 26

מיואשת שלום, אין צורך להיות מיואשת. אני מבינה את הלחץ שלך מפני הריון, אולם את נוקטת בכל האמצעים כדי לוודא שזה לא יקר. ייתכן אפילו שאת נוקטת ביותר מדי אמצעים,מה שמלחיץ אותך יותר ומפריע לך בשגרתך. זכרי שווסת עשויה לאחר גם כתוצאה מלחץ נפשי, ולכן את חייבת להרגע. טוב עשית ששאלת את שאלותייך, כי אין דרך טובה יותר להרגע מלקבל מידע על המצב בו את נמצאת,נכון?

ראשית, עצם העובדה שנטלת פוסטינור לאחר המגע הלא בטוח, מבטיחה כמעט בוודאות שאינך בהריון.

שנית,את יכולה לבצע בדיקת הריון לפני האיחור בווסת. אך יתכן והבדיקה לא תתן לך תוצאה וודאית - אלא אם את עושה בדיקת דם,אשר וודאיות מעל לכל ספק בדיקת הריון בייתית מזהה נוכחות בשתן של חומרים שמופרשים בהריון. החומרים אמורים להיות במינון מסויים בכדי שהיא תוכל לזהות אותם. לכן אנחנו ממליצים לבצע בדיקה רק במידה והווסת מאחר.שגן אז התוצאות וודאיות יותר.

הדופסון הוא סוג של גלולות הנועדות להסדרת המחזור- זו הסיבה שהרופאה שלך רשמה לך אותן- אין צורך שתבצעי כל בדיקה נוספת, אלא על פי הוראתה.

בנוסף, הרופאה ערכה בדיקה ושללה לגמרי את היותך בהריון- עוד סיבה שבגינה אין לך ממה לחשוש.

עצתי לך היא להרגע, ולחכות לווסת שתגיע. במידה והמחזור ממשיך לא להיות סדיר, המשיכי בטיפול לפי הוראות הרופאה.

את מוזמנת להתקשר או לפנות אלינו שוב בכל שאלה נוספת.

בהצלחה!

ש לי שאלה-תודה רבה לך על העזרה,יש לי שאלה בכל פעם שאני מקבלת מחזור יוצא לי פצעים בפנים למה זה קטרה והאם זה בגלל שאני אוכלת מתוקים בזמן המחזור?
בת 19

שלום לך,

זה ממש טבעי שבזמן הווסת, לפניו או אחריו, יופיעו פצעים על הפנים. זה קשור לפעילות ההורמונלית שמתרחשת בגוף וזהחלק מהביטויים שלה. יש נערות ונשים שבזמן הווסת צורכות קצת יותר מתוקים, זה גם טבעי לחלוטין,כמובן שזה יכול להשפיע על עור הפנים , אבל זה לאו דווקא אומר שאם תפסיקי לאכול מתוקים לא יופיעו פצעים. צריך רק לדעת לא להגזים.

תאהבי את הגוף שלך, כבדי אותו ותפנקי אותו.. אין שום סיבה שאם בא לך  מתוק לא תאכלי..

בהצלחה

לא אבל אני בת 17 וחצי לא קיבלית בחיים מחזור הלכתי לרופא מזמן היבאו לי כדורים ואמרו לי אם תקבלי מזה אז נמשיך בטיפול קיבלתי מזה ולא המשכתי עדיין בטיפול ופתאום קיבלתי מחזור יום 1 בלי כדורים חודשים אחרי הכדורים שעברו מה זה יכול להיות שאני מתחילה לקבל לתמיד מחזור סדיר?
בן 18

שלום לך,

המערכת ההורמונאלית שלנו מאוד מורכבת ועדינה. לכן כל מיני דברים יכולים להשתבש בה: עודף הורמון מסוים, או חוסר שלו, תזונה, מתח ולחץ ועוד ועוד.

את מתארת מצב שמחייב עזרה רפואית. אי אפשר לתת לך מענה שירגיע אותך דרך האתר. זה יהיה גם לא אחראי מצדנו.

בבקשה פני אלינו או לרופאים בקופת חולים. המשיכי עם הרופא שאיתו התחלת, ובקשי מההורים להגיע גם לרופא/ה אנדוקרינולוג. אלה הם רופאים שמומחים להורמונים.

בהצלחה!

היועצת שלום! יש לי בעיה שקצתמדעיגה אותי הבעיה היא שאני בת 13 ואני בכיתה ח' אבל אניבכלל לא מפוטחת לגילי עוד לא צמך לי שעיר בבית השחי וגם לא בנרתיק ו אין לי בכלל שדיים וכמובן לא כיבלתי מחזור בשנה שעברה אף אחד עוד לא הציק לי אבלהשנה ממש התחילו להציק לי ואני לא יודעת מה לעשות אמאשלי יודעת שאנימודעגת אבל היא אומרתשזה בסדר אבל היא לא זוכרת מתי היא כיבלה מחזור והכול אבל היא אומרת שבגיל 14 היה לה כבר הכול אני נורא מבולבלת בבקשה תעזרי לי!
בת 13
לבת ה13 שלום אני מבינה שאת קצת מודאגת כי את בת 13 ועדיין לא התפתחת מינית. אז תדעי שאין לך שום סיבה לדאגה. ההתפתחות המינית באיברי המין, שיעור ושדיים שונה מבת לבת כלומר יש בנות שמתפתחות מאד מוקדם ומקבלות מחזור בגיל צעיר מאד ואז הן מוטרדות מכיוון שלאף אחרת , לפי ידיעתן, עדיין אין תופעות כאלה. את עדיין לא קיבלת מחזור וזה בסדר כי זה יגיע מתי שזה צריך להגיע לפי ההתפתחות האישית שלך. גם אם אמא שלך קיבלה בגיל 14 זה לא אומר שבדיוק אותו דבר צריך לקרות לך. באמת, אין שום סיבה לדאגה אבל אם את מאד מוטרדת וודאי שאת יכולה ללכת עם אמא לרופאת משפחה ואז לקבל את התשובה המרגיעה שאת כל כך רוצה לקבל.
שלום רב, אני בת 18.5 ועדיין לא קיימתי יחסי מין לאור כך אני לא נוטלת גלולות . המחזור החודשי שלי הוא לא מסודר בכלל יש חודשיים שאני לא מקבלת בכלל ואם כן מחזור של יום יומיים לאור כך יש לי קושי לעכוב אחר המחזור החודשי שלכאורה היה אמור להיות לי .. אני מאוד מודאגת מן המצב ואין מצב שאני בהריון כי לא קיימתי יחסי מין מה ... מה אני עושה ?. מה יכול להיות הסיבה למצבי?..
בת 19

שלום לך,

אין כל סיבה לדאגה באשר להריון אם אינך מקיימת יחסי מין. יש נשים שהמחזור החודשי שלהן אינו סדיר ועל כן אלה התופעות שאת מציינת. אני ממליצה לך להוועץ עם גיניקולוג וייתכן שיוכל על גלולות כמסדירות את הווסת. בינתיים על מנת לעקוב אחרי הווסת שלך רשמי ביומן את תאריך קבלתה בוודאי גם הרופא ירצה לדעת את האינפורמציה הזו על מנת להתייחס לעניין.

כל טוב

קבעתי ללכת לרופאה עוד כמה זמן...אבל אני ממש מתביישת שאנ יבוא אלה ביציאה אפשר לבדוק את קרום הבתולין אצלך זה לא מביך זאת אומרת הם רגילות לשאלות מהסוג הזה? בגלל שההורים שלי הורידו לי את הביטחון שזה פאדיחות וכאלה ואני לא מבינה למה אסור לי לדעת על הגוף שלי דברים? ועוד משהו מאחרת לי הווסת כבר כמה חודשים ואני לא מבינה למה העם זה יכול ליקרות שהרבה זמן מאחר?
בת 16

שלום לך,

חשוב מאוד שתוכלי להרגיע את עצמך על כן אל תוותרי על התור אצל הרופא שם תוכלי להציג את כל השאלות המטרידות אותך כבר זמן רב מאוד. ואכן מותר לך לדעת על הגוף שלך כל מה מה שמעסיק אותו לגביו.יש סיבות רבות לאיחור בווסת , אם אינך מקיימת יחסי מין הרי האיחור יכול לנבוע פשוט מן העובדה שבגיל ההתבגרות הווסת אינה סדירה.

כל טוב

האם ניתן לבצבע בדיקה גניקולוגית בזמן מחזור?
בת 18

שלום לך

זה אפשרי ,אך לא מקובל אלא אם כן מדובר בבעיה שחיבים לטפל בה בדחיפות ממש.

בהצלחה.

דלת פתוחה שלום, פעם אחת אני וחברי קיימנו יחסי מין לא מוגנים ולקחתי פוסטינור יום למחורת, שבוע לאחר לקיחת הפוסטינור התחיל לי ככול הנראה 'דמוי מחזור' ושבוע וחצי לאחר סיום אותו דמוי המחזור התחיל לי המחזור הרגיל. 4 וחצי חודשים אחרי לקיחת הפוסטינור עוד פעם קרה מצב של יחסי מין לא מוגנים ועוד פעם לקחתי פוסטינור. זה היה לפני 4 ימים. אני יודעת שזה לא טוב לקחת פוסטינור ושזה רק למקרי חירום אבל זאת הייתה הברירה היחידה שלי. למה אני צריכה לצפות עכשיו? (זאת אומרת בקשר למחזור)
בת 16
שלום לך, בעיקרון לאחר נטילת פוסטינור יש לצפות להגעת הווסת במועדה הרגיל. יחד עם זאת, הקדמה או איחור ייתכנו בשל לקיחת הפוסטינור.  החשוב מכל הוא, וזאת את יודעת- לא לקחת פוסטינור כמאצעי מניעה. קחי בחשבון שהכמות ההורמונלית שיש בכדור אחד של הגלולה שוות ערך כמעט לחפיסה שלמה של גלולות נגד הריון. הוכחה לכך הוא חוסר הוודאות שיש לך כעת לגבי קבלת הווסת. אני מציעה שתקלי שימוש באמצעי מניעה קבועים דוגמאת גלולות. את מוזמנת אלינו, למרכז הקרוב לביתך, שם תוכלי לקבל מידע והסבר על אמצעי המניעה השונים ואך לבקר אצל רופא שיוכל להתאים לך אמצעים- כל זאת באופן דיסקרטי, אנונימי וולא תשלום. בהצלחה!
קודם כל תודה רבה על התשובות המהירות. שחכתי לציין שנכנסתי לברכה ללא טמפון כי הייתי קטנה ולא כ'כ ידעתי מזה ואיך משתמשים בזה לכן רציתי לדעת אם זה מסוכן?
בת 19
שלום לך תודה גם לך על פנייתך. רחיצה בבריכה ללא טמפון בזמן מחזור אינה מסוכנת אבל לא אסטטית וגם לא רצויה. כמו שכבר נאמר לך, בבריכה יש חומרים חריפים ולכן זה לא רצוי.
שלאה 1441 עד 1460 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום