דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

אבל לכל החברות שלי זה לא עשה הפסקה , ואם את אומרת שזאת הפסקה שכיחה אז בעוד כמה זמן אני יקבל ?
בת 12

ערב טוב,

קשה לומר לך בדיוק תוך כמה זמן תקבלי. מה שאני יודעת הוא שלכל אחת תהליך התפתחות שונה.

נשמע שזה מדאיג אותך, ולכן אם לא תקבלי תוך חודש-חודשיים אני מציעה לך ללכת לרופא/ה או לבוא אלינו לייעוץ רפואי.

האם את יכולה לשתף את הוריך, או אחד מהם כמו אמך?

שוחחי איתה ונסי ללמוד מה עבר עליה, על סבתך, על נשות המשפחה השונות. שתפי גם בדאגתך. זה עוזר.

חג שמח.

היי, יש לי שאלה : ליפני כ-5 ימים בערך ההיתי אמורה לקבל ,ועדיין לא קבלתי ...למרות שמהפעם הקודמת עבר כבר יותר מחודש ... האים זה בסדר...או שקרה משהו??
בת 14

שלום לך,

לא תמיד המחזור החודשי סדיר ומדוייק לחלוטין, לכן בשלב הזה אין צורך להילחץ. אני מניחה שלא קיימת בזמן הזה יחסי מין לא מוגנים, אם כן עשית זאת, אנא תפני אלינו שוב.

בהצלחה...

מה הם ימי הביוץ של הבחורה?
בת 19

שלום לך,

ימי הביוץ הם בין קבלת ווסת אחת לשניה, בדרך כלל סופרים ל בין 11 ל- 14 ימים לפני הווסת הבאה. כמובן שהחישוב מתאים למי שיש לה בדרך כלל מחזור סדיר הנע בין 28 ל - 35 יום.

כדי להרות צריך לקיים יחסי מין, לפחות אחת ליומיים, בין היום השביעי ליום ה- 17 של המחזור החודשי. הזרע של הגבר יכול לשרוד כמה ימים בגוף האישה, זאת, אגב, הסיבה ששיטת 'הימים הבטוחים' להימנעות מכניסה להריון נכשלת בהרבה מקרים.

בהצלחה! 

אני בת 12 ואני קיבלתי כמה ימים לפני תחילת הלימודים מחזור וזה נמשך 5 ימים אני לא מקבל כבר 4 חודשים מה זה אומר ?
בת 12

שלום לך,

המצב שאת מתארת נורמלי לחלוטין, המחזור החודשי בשנתיים הראשונות לקבלתו, אינו יציב, ולא תמיד מופיע כל חודש.
חשוב שאת שמה לב לתופעה ולשינויים.
בהנחה שאת לא מקיימת יחסי מין, אין לך סיבה לדאגה, המתיני בסבלנות והוא יגיע, ולאט לאט, ככל שיעבור זמן, הוא יתייצב ויהיה סדיר יותר.

בהצלחה!

 

איפה אני רואה אם אתם עונים לי ? ואתם גם לא שולחים לי שום הודעה לדואר .
בת 12

שלום לך,

מה שאת מתארת אופייני מאוד לגילך! הווסת מגיעה ולאחר מכן לפעמים נעלמת למספר חודשים.

זה משום שכל המחזור ההורמונאלי (הורמונים הם חומרים שרצים אצלנו במערכת הדם) עדין לא יציב.

סבלנות. הכול יסתדר...

חשוב רק שתעקבי ותרשמי לך מתי את מקבלת, ותקשיבי לשינויים שחלים בגופך ובמצבי הרוח שלך.

התשובה הזו אמורה להגיע הן למחשב האישי שלך והן להתפרסם ב'שאלות נפוצות' באתר, בקטגוריה של 'מחזור חודשי'.

שבוע טוב.

לפי מה שקראתי פה באתר המחזור צריך להפוך להיות סדיר בערך שנתיים לאחר המחזור הראשון?! זה בסדר אם אצלי עבר כבר בערך 5 שנים והוא עדיין לא סדיר? בקשר לגלולות אני לא יודעת אם להשתמש או לא כי שמעתי בכל מיני מקומות שזה מלא הורמונים וזה יכול לגרום לסרטן, חוץ מזה אני מפחדת שאמא שלי תגלה אם אני אקח גלולות. ודבר נוסף, איפה זה ארגון שילה?
בת 17
שלום לך, אכן בדרך כלל המחזור מתייצב לאחר כשנתיים. אך יש בנות רבות שלהן מחזור לא סדיר, כלומר, לא בכל חודש הן מקבלות את המחזור, ובדרך כלל לא בתאריך זהה, וכך הן חיות את רוב חייהן. כך שהדבר נורמלי לחלוטין ולא צריך להדאיג אותך. אם את מקיימת יחסי מין על בסיס קבוע, וחושבת ליטול גלולות, נדרש כי תעברי בדיקה מסודרת ותהיי במעקב, וכל זאת לא מהסיבות שציינת (חשש לסרטן, או הורמונים מרובים), אלא כדי להתאים לך את סוג הגלולות הנכון, לקבל מידע וייעוץ, ולערוך מעקב מסודר. הגלולות נחשבות לאמצעי מניעה בטוח הן ביכולת להגן עליך מפני הריון לא רצוי, והן במיעוט התופעות השליליות שהן גורמות. החשש שלך מפני כך שאחרים ידעו שאת נוטלת גלולות, אולי לא שווה את הסיכון, ואולי תוכלי בשיחה נעימה עם אימך להעלות את הנושא (תלוי במידת הפתיחות שלה איתך), או לחילופין תשמרי את הידיעה הזו לעצמך, עד שתרגישי שאפשר אחרת - מה דעתך? ארגון שילה ממוקם בירושלים, ברחוב המלך ג'ורג' 5. מוזמנת לפנות אלינו, גם טלפונית בכל שאלה נוספת. בהצלחה!
שלום, קיבלתי מחזור וממש אבל ממש ממש כואבת לי הבטן מה אני יכולה לעשות כדי שהיא לא תכאב?!
בת 13
שלום לך, ראשית מזל טוב! את יכולה לקחת כדור שמשכך כאב, כמו למשל אקמול או אדוויל שמאד מאוד עוזר.
היי ... אני עכשיו במחזור ושוב [כבר 4 פעמים] יורד לי הרבה הרבה דם ... העיה היא שמעולם לא ביצעתי בדיקת דם ואני מתביישת ומפחדת ללכת לרופא ... מה עליי לעשות ?
בת 12
שלום לך אם אכן הדימום כבד ואת לא חשה בטוב,תהיי חיבת לפנות לרופא.הפחד ודם הבושה טבעיים .אלה בדיוק המצבים שחייבים להתגבר ולטפל בהצלחה.
אז זהו שזה לא מחזור ראשון שלי אלא 3 אחרי מחזור ממש לא סדיר !! האם אינך זוכרת מהודעות קודמות ? :] לא נורא . מאיפה אני צריכה לדעת כול כמה ימים ? :D:D
בת 13
שלום לך, את אמורה לעקוב ולסמן לעצמך את ימי קבלת הווסת. בעיקרון אם את מקבלת כל 28 יום הרי שאת אמורה לקבל ב-25 לחודש לערך (אם קבלת ב-27.11). בגילך זה עדין מאוד לא מסודר. שבוע טוב.
שלום, לפני כשנה התחלתי לקחת גלולות להסדרת מחזור..לפני כחודש עשיתי בדיקות דם והן הראו לי על כולסטרול מאוד גבוה,פניתי לרופאת הנשים והיא המליצה לי להפסיק איתן חודש! בזמן שאני בלי הגלולות שכבתי עם חבר שלי עם קונדום..ועכשיו מאחר לי המחזור כבר קרוב לשבועיים..האם זה יכול להיות בגלל הפסקת הגלולות?
בת 20
שלום לך, אם מניחים את הקונדום על איבר המין הגברי על פי ההנחיות הוא בטוח מאוד. העובדה כי בחודש האחרון הפסקת ליטול את הגלולות אכן מפרה את האיזון ההורמונלי בגופך וזה מה שעשוי להסביר את האיחור בקבלת הווסת. גם מתח עשוי להביא לאיחור. בכל מקרה, כדאי להגיע לייעוץ רפואי כדי לשלולו הריון באופן מוחלט. את מוזמנת להגיע לאחד ממרכזי 'דלת פתוחה' הקרובים לביתך, שם תוכלי לקבל מענה דיסקרטי ומקצועי. בהצלחה!
שלום,קראתי בעיתון GO כתבה אשר דיברה על מניעת המחזור ומשחק איתו. הכוונה בכתבה בעצם הייתה שאפשר לקחת גלולות וככה בעצם לשלוט על המחזור שלך. רציתי לדעת אם לקיחת גלולות לאורך תקופה ארוכה יכולה להזיק למערכת הפריון שלי ?
בת 16
שלום לך, הגלולות אינן פוגעות בפוריות של האישה. כשאשה מפסיקה לקחת גלולות היא יכולה להיכנס להריון.בקשר לחלק הראשון של שאלתך- כל 'משחק' שכזה עם הגלולות, רצוי שיהיה בייעוץ עם רופא.
היי לך , יש לי שאלה , מתי אני צפויה לקבל מחזור , אם קיבלתי בתאריך : 27.11 וימי הדימום נמשכו כ4 ימים ?
בת 13
שלום רב, האם זהו ווסת ראשון שלך?תאריך הווסת הבאה תלוי בתאריך הווסת הקודם ובארך המחזור שלך כלומר - האם את מקבלת כל 28 יום או כל 30 יום ועוד.אם זה ווסת ראשון עליך להמתין ולראות מתי תקבלי את הווסת הבאה. במידה ואת כבר מקבלת ווסת תעשי את החשבון.יום טוב
לא אני לא משתמשת קבוע הפסקתי באמצע לפני חודש ועכשיו אני יוצאת לאילת ואמורה לקבל ואני סובלת מאוד האם יש גלולה שתאחרק לי את המחזור?
בת 18
שלום לך, נראה שאת מוטרדת מאוד מהמחזור ומהכאבים שמתלווים אליו. הייתי מציעה שלפעם זו תקחי משכך כאבים כלשהו שניתן להשיג בכל בית מרקחת. לגבי המשך השימוש באמצעי מניעה - הייתי מציעה לבוא לפגישה פנים אל פנים באחד מסניפי דלת פתוחה - כך נוכל לעזור לך למצוא אמצעי מניעה שיתאים לך הכי טוב ותוכלי להרגיש בטוחה לגביו. טיול נעים!
יש לי שאלה..האם בזמן ניתוח הרופא המנתח היה רואה אם הייתה לי בעיה כלשהי באגן או משהו כזה.. כאילו... אם הייתה לי מחלה כלשהי.. כי כואבת לי ממש שחלה ימין.. והמחזור שלי בגושים של דם.. האם זה בסדר גושים של דם? כאילו מדי פעם כזה נראה כמו חתיכות בשר..
בת 18
שלום לך את פשוט חייבת להיבדק בדיקה רפואית מדוקדקת. בהצלחה
מה זה מחזור??
בן 13
שלום לך, המחזור החודשי, הלא הוא הוסת של הבחורה. הינו תהליך מחזורי שנועד לענות גם הצורך לרביה. המחזור מופיע אצל הבחורה אחת לחודש (בדרך כלל), והוא בעצם מסלק את רירית הרחם הנפלטת, לאחר שלא בוצעה ברחם הפריה של ביצית. רירית הרחם מופרשת יחד עם כלי דם נוספים וזהו למעשה המחזור החודשי. אורכו של המחזור החודשי משתנה מאישה לאישה, החל מיומיים ועד כ - 10 ימים. אני מציעה לך לעיין בספרי הדרכה לבני גילך על מנת ללמוד לעומק יותר את המושגים והשימוש בהן. בהצלחה!
קיבלתי מחזור בפעם הראשונה באוקטובר ובנובמבר כבר חודש שלא היה לי מחזור ולא קיימתי יחסי מין כך שאיני יכולה להיות בהריון האם זה נורמלי?
בת 13
שלום לך. מזל טוב את אישה! המחזור החודשי בתחילה אינו סדיר. לעיתים הוא מופיע ולעיתים לא וזה נורמלי. המחזור מתייצב כשנתיים לאחר הווסת הראשונה. הירגעי הכל בסדר.
שלום אני נשואה .. הפעם האחרונה קיבלתי מחזור ב 15-11-08 ועשיתי יחסי מין עם בעלי ביום 14 אחרי היום הראשון של המחזור האחרון . כבר עבר 5 ימים מיום ה 14 שעשינו יחסי מין .. ויש לי קצת וטיפה כאבי בטן וראש . האם זה סימן שנכנסתי להריון ?
בת 19
שלום לך! האם אתם משתמשים באמצעי מניעה כלשהוא? במידה ולא, יש סיכוי להריון. אני ממליצה לערוך בדיקה ביתית ולהיוועץ ברופא. בהצלחה!
הסברתי הכל להורים שלי שאני חוששת שניקרע לי אמא שלי טוענת שאז מה שהיא לא כועסת גם רציתי לדעת מה אבא שלי הוא אמר שזה לא נורא כי במילא ניקרע לכל בחורה במהלך החיים לא משנה מתי זה יקרע אולי אין לי מה לידאוג כי להם לא אכפת וזה אבל אין אוית זה לא עוזב גם עם לא קיימתי יחסים אני רוהצ שיהיה לי קרום לא קרוע אפילו שלהורים שלי לא אכפת אמא שלי לא מוכנה שאני ילך לרופא מה אני עושה? אין לי זמן ללכת כי יש לי שיעורים כל היום ואני רוצה אבל לא מסכימים לי
בת 15
שלום,שאלתך נענתה בשאלה הקודמת.בהצלחה!
שלום יש לי בעיה שמטרידה אותי ולא מניחה לי לרגע ניסיתי להחדיר טמפון קטן אני לא יודעת עם זה מיני אבל הקטן לא הצלחתי להחדיר ניסיתי להחדיר אצבע כדאי לנסות להרחיב את הקרום כדאי שהטמפון יכנס והחדרתי את האצבע די עמוק העם יכול להיות שניקרע לי הבתולים ככה? לא הרגשתי כל כאב לא היה דימום לא היה שוב סימן של קריעה אני היסתכלתי אח''כ איך נראה הפתח נרתיק שלי והוא בגודל של אצבע בערך ומקיף את הפתח הנרתיק מין ריקמה גמישה אין לה קרעים בכלל אני רואה ריקמה ורודה עם פתח הנרתיק זה הקרום הריקמה הורודה הזה שאני רואה?
בת 15
שלום לך, ראשית, העובדה שאת חשה בנוח לשתף את הורייך בחששותייך מעידה כי ישנה תקשורת טובה בינכם, ונסיונך להכיר עצמך על ידי הסתכלות באיבר מינך גם הוא חשוב מאוד. אינך צריכה לחשוש שמא נקרע קרום הבתולין כתוצאה מהחדרת האצבע או הטמפון מכיוון שלפי מה שתיארת לא נראה כי יש סיבה לחשש. רצונך ללכת לרופא בכדי לבדוק את העניין מעיד על החשש הגדול שאת מתארת, אולם אין סיבה לכך. ייתכן שאם תשתמשי בטמפון עם מוליך ההחדרה תהיה נוחה יותר עבורך, וזכרי שעלייך להרפות את הנרתיק בכדי להקל על ההחדרה. ייתכן כי חששותייך מקריעת הקרום מקשות על עצם החדרת הטמפון? יום טוב!
שאלה שקשורה לשאלה הלפני קודמת ששאלתי. נגיד גבר ואיזה מקיימים יחסי מין בזמן המחזור והוא 'גומר' בתוכה.ניתן להיכנס מדבר כזה להריון?
בת 16
בת 16 שלום רב בעיקרון קיום יחסי מין בזמן מחזור לא עלולים ליצור מצב של הריון ,אך המלצתנו היא לקיים יחסי מין מוגנים בלבד. בהצלחה
שלאה 1481 עד 1500 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום