דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

מחזור חודשי

דלת פתוחה הקרובה אליך

מחזור חודשי

      גרסת הדפסה      

יש לי שאלה..האם בזמן ניתוח הרופא המנתח היה רואה אם הייתה לי בעיה כלשהי באגן או משהו כזה.. כאילו... אם הייתה לי מחלה כלשהי.. כי כואבת לי ממש שחלה ימין.. והמחזור שלי בגושים של דם.. האם זה בסדר גושים של דם? כאילו מדי פעם כזה נראה כמו חתיכות בשר..
בת 18
שלום לך את פשוט חייבת להיבדק בדיקה רפואית מדוקדקת. בהצלחה
מה זה מחזור??
בן 13
שלום לך, המחזור החודשי, הלא הוא הוסת של הבחורה. הינו תהליך מחזורי שנועד לענות גם הצורך לרביה. המחזור מופיע אצל הבחורה אחת לחודש (בדרך כלל), והוא בעצם מסלק את רירית הרחם הנפלטת, לאחר שלא בוצעה ברחם הפריה של ביצית. רירית הרחם מופרשת יחד עם כלי דם נוספים וזהו למעשה המחזור החודשי. אורכו של המחזור החודשי משתנה מאישה לאישה, החל מיומיים ועד כ - 10 ימים. אני מציעה לך לעיין בספרי הדרכה לבני גילך על מנת ללמוד לעומק יותר את המושגים והשימוש בהן. בהצלחה!
קיבלתי מחזור בפעם הראשונה באוקטובר ובנובמבר כבר חודש שלא היה לי מחזור ולא קיימתי יחסי מין כך שאיני יכולה להיות בהריון האם זה נורמלי?
בת 13
שלום לך. מזל טוב את אישה! המחזור החודשי בתחילה אינו סדיר. לעיתים הוא מופיע ולעיתים לא וזה נורמלי. המחזור מתייצב כשנתיים לאחר הווסת הראשונה. הירגעי הכל בסדר.
שלום אני נשואה .. הפעם האחרונה קיבלתי מחזור ב 15-11-08 ועשיתי יחסי מין עם בעלי ביום 14 אחרי היום הראשון של המחזור האחרון . כבר עבר 5 ימים מיום ה 14 שעשינו יחסי מין .. ויש לי קצת וטיפה כאבי בטן וראש . האם זה סימן שנכנסתי להריון ?
בת 19
שלום לך! האם אתם משתמשים באמצעי מניעה כלשהוא? במידה ולא, יש סיכוי להריון. אני ממליצה לערוך בדיקה ביתית ולהיוועץ ברופא. בהצלחה!
הסברתי הכל להורים שלי שאני חוששת שניקרע לי אמא שלי טוענת שאז מה שהיא לא כועסת גם רציתי לדעת מה אבא שלי הוא אמר שזה לא נורא כי במילא ניקרע לכל בחורה במהלך החיים לא משנה מתי זה יקרע אולי אין לי מה לידאוג כי להם לא אכפת וזה אבל אין אוית זה לא עוזב גם עם לא קיימתי יחסים אני רוהצ שיהיה לי קרום לא קרוע אפילו שלהורים שלי לא אכפת אמא שלי לא מוכנה שאני ילך לרופא מה אני עושה? אין לי זמן ללכת כי יש לי שיעורים כל היום ואני רוצה אבל לא מסכימים לי
בת 15
שלום,שאלתך נענתה בשאלה הקודמת.בהצלחה!
שלום יש לי בעיה שמטרידה אותי ולא מניחה לי לרגע ניסיתי להחדיר טמפון קטן אני לא יודעת עם זה מיני אבל הקטן לא הצלחתי להחדיר ניסיתי להחדיר אצבע כדאי לנסות להרחיב את הקרום כדאי שהטמפון יכנס והחדרתי את האצבע די עמוק העם יכול להיות שניקרע לי הבתולים ככה? לא הרגשתי כל כאב לא היה דימום לא היה שוב סימן של קריעה אני היסתכלתי אח''כ איך נראה הפתח נרתיק שלי והוא בגודל של אצבע בערך ומקיף את הפתח הנרתיק מין ריקמה גמישה אין לה קרעים בכלל אני רואה ריקמה ורודה עם פתח הנרתיק זה הקרום הריקמה הורודה הזה שאני רואה?
בת 15
שלום לך, ראשית, העובדה שאת חשה בנוח לשתף את הורייך בחששותייך מעידה כי ישנה תקשורת טובה בינכם, ונסיונך להכיר עצמך על ידי הסתכלות באיבר מינך גם הוא חשוב מאוד. אינך צריכה לחשוש שמא נקרע קרום הבתולין כתוצאה מהחדרת האצבע או הטמפון מכיוון שלפי מה שתיארת לא נראה כי יש סיבה לחשש. רצונך ללכת לרופא בכדי לבדוק את העניין מעיד על החשש הגדול שאת מתארת, אולם אין סיבה לכך. ייתכן שאם תשתמשי בטמפון עם מוליך ההחדרה תהיה נוחה יותר עבורך, וזכרי שעלייך להרפות את הנרתיק בכדי להקל על ההחדרה. ייתכן כי חששותייך מקריעת הקרום מקשות על עצם החדרת הטמפון? יום טוב!
שאלה שקשורה לשאלה הלפני קודמת ששאלתי. נגיד גבר ואיזה מקיימים יחסי מין בזמן המחזור והוא 'גומר' בתוכה.ניתן להיכנס מדבר כזה להריון?
בת 16
בת 16 שלום רב בעיקרון קיום יחסי מין בזמן מחזור לא עלולים ליצור מצב של הריון ,אך המלצתנו היא לקיים יחסי מין מוגנים בלבד. בהצלחה
בזמן המחזור שלי יורד לי הרבה דם [בכמויות] , האם זה מהווה דבר רע ???
בת 12
שלום לך, המחזור החודשי שונה מאחת לשניה, ויש הרבה מקרים בהם קיים דימום רב בעת קבלת המחזור. הדבר נפוץ בעיקר אצל בנות צעירות ואצל נשים מבוגרות שעומדות לקראת סיום התהליך אצלן. בעקרון, אין בעיה ממשית שצריך לדאוג ממנה, אך יש לשים לב, אם הדבר חוזר לעיתים קרובות, ממליצה להיבדק אצל רופא שיאבחן מה מצבך, וכן אולי נכון לבצע מספר בדיקות דם נוספות, כדי לבדוק שאין חוסר מסויים בגופך. בהצלחה!
שלום, אני בת 18 ומזה כשבועיים וחצי אני ולקחת גלולות מינס.. המחזור שלי נמשך כבר למעלה משבועיים ויש לציין שבדר'כ היה לי מחזור יומיים לפני נטילת הגלולת. לאחרונה גם התחלתי לקיים יחסי מין. הלכתי לקינקולוג והוא אמר שקורה לעיתים שבחפיסה הראשונה של הגלולות יש דימום מתמשך כי הגוף עדיין לא התרגל, או שיש חשש להריון, קניתי ערכה לבדיקת הריון וזה הראה שאני לא בהריון. בינתיים המחזור ממשיך וזה מדאיג אותי , האם זו תופעה נורמלית??
בת 18
שלום לך, מעיון בשאלתך אני רואה כי מיצית את כל הבירורים. לעיתים אכן קורה שלוקח לגוף זמן לקלוט את השינוי ההורמנלי שמתחולל בו, עקב נטילת הגלולות. אני מצטרפת לדבריו של הרופא שלך, שיש להמתין עד שגופך יתרגל לשינוי, תני לזה עוד חודש של התנסות, ואם בכל זאת עדין המחזור לא יהיה תקין, פני שוב לרופאך, שיבדוק אם יש מקום לעשות שינוי בסוג הגלולות. בהצלחה!
האם ניתן לקיים יחסיי מין כשהאישה במחזור, כלומר במהלכו...? ואם כן האם זה מזיק? האם יש לזה תופעות לוואי למיניהם? הייתי רוצה הסבר מפורט. תודה מראש.
בת 16
שלום לך, אכן ניתן לקיים יחסי מין בזמן הווסת, אם אינך במגזר הדתי. זה לא מזיק אלא עניין של העדפה אישית. אין לכך שום תופעות לוואי פרט להתמודדות עם הדימום עצמו. לילה טוב.
היום קיבלתי את המחזור החודשי . ובזמן האחרון אני יורדת במשקל . אין סיכוי שאני בהריון נכון ?
בת 15
שלום לך, עושה רושם שלא. אין סיכוי. אבל, למה את יורדת במשקל? האם את עושה דיאטה? אם כן, האם היא הדרגתית ומאוזנת? כמו כן, אם את כבר מקיימת יחסי מין בבקשה בואי אלינו וקבלי גלולות למניעת הריון. למה לדאוג ולהסתכן סתם? שבוע טוב.
אוקיי חברה שלי ואני שכבנו החודש רק פעם אחת מאז המחזור האחרון שלה,והייתה פשלה נשפך קצת מהקונדום אבל לא בפנים,בכל מקרה לקחנו פוסטינור... עכשיו עברו כבר 7 ימים מהיום האחרון שהיא צריכה לקבל מחזור והיא לא קיבלה,הייתה לה איזה תופעת לוואי שבוע אחרי הלקיחה של נשירת רירית הרחם..ירד דם כמה ימים.. עכשיו אנחנו נורא נורא לחוצים!לא יודעים מה לעשות!למי לפנות!יש לה את ההתקשות בשדיים של לפני מחזור,וכאלה הפרשות שיש לה רק לפני מחזור! מה לעשות?לחכות עוד כמה ימים?לקנות ערכה לבדיקה?למי לפנות ?
בן 17
שלום לך, אני מניחה שהתופעות שאתה מתאר קשורות ללקיחה של הפוסטינור. עליכם להבין שבגלולה אחת של פוסטינור יש כמות של חפיסה שלמה של גלולות למניעת הריון! כלומר, כמות של חודש!!! לכן זה אמצעי רק למקרי חירום. אני מציעה לבוא אלינו הן לייעוץ רפואי והן לקבלת אמצעי מניעה כמו הגלולות. כך אפשר יהיה גם לדון בצורה רצינית ופנים אל פנים בכל מה שקורה. אנא פנו לדלת הקרובה למקום מגוריכם. השירות חינם ובסודיות גמורה, וכך גם אמצעי המניעה. שבוע טוב.
שלום יש לי שאלה שמעניינת אותי. המחזור שלי ארוך (בסביבות שבוע) והיתי רוצה לדעת האם שימוש בטמפונים מקצר את זמן המחזור? זה סתם השערה שלי מכיון שטמפון סופג את הדם מתוך הגוף והדם לא צריך לצאת החוצה ואולי זה אורך יותר זמן
בת 16
שלום לך. הווסת נמשכת בין 2-8 ימים ולכן אורך הימים של הווסת שלך הוא נורמלי. הטמפון עוזר לספוג את הדם אך, היא אינה מקצרת את הווסת. בהצלחה.
איך אני יכולה לדעת מה ההבדל בין ווסת לסתם דימום? והאם בדיקות דם כלליות (בלי הפניה ובלי קשר להזכרת הריון חלילה) יכולות לבדוק זאת?? בבקשה דחוף
בת 22
שלום לך, שאלתך נענתה קודם לכן. ההבדל הוא גם בתאריכים הצפויים (הרי יש בערך מועד לווסת) בעוד שדימום עלול להופיע לפתע פתאום. אני מציעה לך לבוא אלינו לייעוץ רפואי. השירות חינם ובסודיות גמורה, וכמובן ללא ליווי הורים. תוכלי אז להעלות את מה שמטריד אותך. להתראות.
אני לוקחת גלולות חודשיים בחודש הראשון קיבלתי מחזור ביום השלישי של שבוע הפסקה וכעת בחודש שני אני נמצאת ביום הרביעי של שבוע הפסקה ועדיין לא קבלתי מחזור . לא פספסתי גלולות ולקחתי בזמן . באיזה יום בשבוע הפסקה אני אמורה לקבל מחזור והאים זה ביום קבוע או משתנה בכל הפסקה בין חפיסה אחת לשניה
בת 28
שלום לך, למעשה לא ניתן לקבוע יום מסוים במהלך ההפסקה בו את אמורה לקבל את הווסת. אני סבורה שאם עדין - עד קבלת תשובה זו - הדימום לא הגיע הרי שעליך לפנות שוב לרופא/ה שלך. להתייעץ עמו/ה. יתכן שמדובר בשינוי ההורמונאלי שעובר הגוף בעקבות נטילת הגלולות מזה כחודשיים. הרופא/ה יוכל לומר לך אם להמשיך לקחת את החפיסה הבאה כרגיל. אני מניחה שכן, אך כדאי לקבל את חוות דעתו/ה. בהצלחה!
שלום, בגיל תחילת 14 קיבלתי מחזור , אחרי זה קיבלתי אחרי 3 חודשים והיום אני כבר בת 15 ו4 חודשים ומאז גיל 14 ו3 חודשים לא קיבלתי מחזור . מה עלי לעשות והאם זה נורמלי ?
בת 15
שלום לך, משאלתך אני מבינה שאת לא מקבלת מחזור כבר שנה. תופעה זו לא נפוצה אבל קיימת. בדרך כלל תוך שנתיים מיום קבלת המחור הראשון מתחילים לקבל מחזור סדיר. אני מציעה לך לגשת לבדיקה אצל רופאת נשים כדי לוודא שהכל תקין. בהצלחה
אני בת 24 ומקבלת מחזור פעם בחודשיים.אני לא לוקחת גלולות ולא עושה דיאטה..האם זה נורמלי או שעלי להיבדק?
בת 24
שלום לך, יתכן שהכול בסדר אך הייתי מציעה לך להבדק. לעשות בדיקות דם הורמונאליות ולשוחח עם רופא/ה. בהצלחה!
מתי ימי הביוץ של האישה ? (לפני מחזור / אחרי )
בת 17
שלום לך, ימי הביוץ הם בין הווסתות (הדימומים). מחזור חודשי הוא הכינוי הנכון לכל החודש. אם תחשבי על תחילת הווסת (4-7 ימים) הרי שלאחר כשבועיים מסופה, באמצע החודש מתקיים הביוץ. הוא אורך כיומיים בלבד, ולאחריו מתחיל תהליך של התקלפות רירית הרחם ונשירת הביצית שלא הופרתה (שלב שלוקח אף הוא כ-5-6 ימים). מה שיביא בעקבותיו את הדימום הבא - הווסת הבאה. להתראות
היי יש לי בעיה הרופא אמר שאם אני מצליחה לשים טמפון אז אני לא בתולה וזה ממש מפחיד אותי אני ניסיתי לשים פעם בישיבה לא הצלחתי אבל שניסתי בעמידה רגל אחד על ההסלה ורגל אחד על הריצפה הצלחתי בקלות להכניס את הראש של הטמפון ניסיתי להכניס את כולו איך לא הצלחתי ויש לי שאלה העם זה נכון שמי שניקרע לה קרום הבתולין יכולה לשים בקלות?
בת 17
שלום לך, לא צריך להיות הבדל ואני מתפלאת על מה שהרופא אמר. בעיקרון הטמפון מסוגל להכנס דרך החרכים (הפתחים) שמצויים בקרום הבתולין. לדעתי לא הצלחת להכניס את כולו היות שהיית לחוצה מדי. נסי שוב כשאת רגועה. בהצלחה!
שלום!אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי מזה 4 חודשים..אנחנו משתמשים באמצעי מניעה קבוע.סיפרתי לפני 4 חודשים שהיה לי מחזור לא סדיר אבל הוא יסתדר אחר'כ...והיה לי מחזור סדיר כבר 8 חודשים והמחזור האחרון שהיה לי ..התחיל לי בזמן אבל הוא התחיל בכאבים מאוד חזקים והרגשתי ממש לא טוב..אחרי שהוא נגמר ..בערך חצי שבוע אחרי התחילו להיות לי נוזלים שקופים כמו של ביוץ..ממש שקופים ובכמות גדולה..כל החודש היו לי נוזלים שקופים.בד'כ יש לי אותם שבוע לפניי המחזור.אבל למה הם התחילו ישר אחרי שנגמר המחזור?והם עד עכשיו אצלי.
בת 17
שלום לך, אני מצטערת אבל לא ניתן לענות על שאלתך ללא בדיקה רפואית. אני מציעה לך להגיע לרופאה שלנו בדלת הפתוחה בכדי לברר מה קורה. להתראות
שלאה 1481 עד 1500 מתוך 1660

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום