דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

"משחק מקדים"

דלת פתוחה הקרובה אליך

"משחק מקדים"

      גרסת הדפסה      

שלום אם עשיתי לחבר שלי ביד ולאחר שהוא גמר אחרי מספר דקות הלכתי לשירותים ונגעתי בנייר וניגבתי איתו. במידה ונשאר זרע ביד שלי, יש סיכון מזה?
בת 19
שלום לך, ממה שאת מתארת אין סיכוי להריון ואת יכולה להיות רגועה. להבא שטפי ידיים לפני שאת נוגעת בעצמך כדי שלא תהיי בלחץ ותוכלו להנות בשקט. כל טוב!
היי, בן זוגי התחיל ללקק את כפות רגלי, ממש ביסודיות בין האצבעות וגם את כף הרגל. האם יש בכך סכנות בריאותיות?
בת 17
שלום לך, אין סכנות בריאותיות בליקוק כף הרגל. מה שכן, חשוב שתתקלחי או תשטפי את הרגליים טוב טוב לפני שהמגע הזה מתרחש. שאלה אחרת לי אלייך: האם את רוצה שהוא ילקק את רגלייך? האם זה נעים לך? אם לא, את ממש לא חייבת לעשות את זה. אם זה נעים, מגרה ומדליק אותך, זה בסדר גמור. כל טוב!
שלום ,רציתי לשאול איך עושים מקדים ? כול משחק מקדים חייב להיות עם צעצועים ותלבושות ותוכן או עלילה כלשהי או שיש דרכים אחרות לעשות את זה?
בן 17
שלום לך, אני חושבת שיש לך בלבול. הכוונה במשחק מקדים זה מגע מיני שאינו כולל חדירה של הפין לפות. כלומר, יחסי מין ללא חדירה. בדרך כלל מתכוונים למזמוזים וחרמונים, אוננות הדדית, סקס יבש, מין אוראלי, מגע בשדיים. מה שלדעתי חשבת זה משחק תפקידים שפה הכוונה למשחק של דמויות בין בני הזוג ויצירת תסריט מיני כתוצאה מפנטזיות של בני הזוג. כל טוב!
שלום, התחלתי לקחת גלולות ביום שישי שעבר ב 16 לחודש והוא נמשך לי עד אתמול יום שישי ה 23 אבל בממש כמויות מזעריות וקטנות, אתמול אני וחבר שלי החלטנו לקיים יחסי מין פעם ראשונה , החדירה הייתה כואבת, אבל היא לא היית עד הסוף, לא התייאשנו המשכנו עוד קצת עד שהוא גמר, גם תול כדי הוא נגע שם עם היד כדי לגרות אותי יותא ופחות התרכזתי בחדירה דבר שהרגיע אותי יותר. יש לי כמ. שאלות: דבר ראשון, עצם זה שעוד לא הפסיק לי המחזור יכול לפגוע באיזושהי צורה? אני גם על גלולות וגם השתמשנו בקונדום שאלה שניה : עד עכשיו די כואב לי , די אדמומי לי באיזור למטה והשאלה שלי היא מתי הכאב יפסיק? ואם אנחנו רוצים בסוף שבוע הזה לנסות שוה אז כדאי באמת לנסות או לחכות עוד קצת כדי לא להזיק לפות ? תודה!
בת 18
שלום לך, אני מבינה מדברייך שאתמול הייתה הפעם הראשונה שלך? אני שמחה לשמוע שהיית רגועה ומצאת דרך להירגע תוך כדי בשביל להפחית את הכאב. אני גם שמחה לשמוע שאת מוגנת מפני הריון. תופעת לוואי ידועה של החפיסות הראשונות של הגלולות היא דימום לא סדיר ולכן אין לך מה לדאוג. זה לא מסוכן וזאת לא בעיה. במידה וזה ימשיך אחרי שלוש חפיסות, פני לרופא/ת הנשים שלך לבירור ואולי החלפת סוג הגלולה. הכאב מהחדירה בפעמים הראשונות יכול להימשך גם כמה שבועות. מה שאני מציעה היא שלא תחליטו מראש אם אתם עושים או לא עושים חדירה, אלא תיפגשו, תגעו ותראו לאן זה מגיע. תקפידו על מגע לפני חדירה שיעשה אותך רטובה ומגורה כדי של יכאב כשהוא ינסה להיכנס. בנוסף, לפני שהכניסה שלו אלייך, אני מציעה שיכניס לך אצבע או שאת תכניסי לעצמך אצבע כדי להרחיב טיפה את הפות ולשחרר את השרירים המכווצים שפוחדים מהכאב. הכנסה של אצבע או לשון יכולה להרגיע בהרפיית השרירים וזה מאוד מומלץ לפעמים הראשונות. אם את רואה שכואב ויורד לך החשק והגוף מתכווץ או נכנס ללחץ, אז אל תעשו חדירה ותהנו ממגע מיני אחר שגם יהיה לך נעים. אין לכם לאן למהר או מטרות להשיג. אתם התחלתם דרך חדשה במיניות שלכם שהיא המשך של הקשר שלכם אז קחו את זה בהנאה ובאיטיות. כל טוב!
באיזה אזורים בגוף הגישה היא מתחרמנת הכי הרבה? כאילו איפה עלי לגעת לה ומה עליי לעשות כדי שהיא תתחרמן? ואני שואל את השאלה ההופכית מה אישה אמורה לעשות לי כדי שאתחרמן ?
בן 17
שלום לך, יפה שאתה רוצה ללמוד לגרום לנשים הנאה. העניין הוא שנשים, כמו גברים, הן אינן מכונות ואינן זהות זו לזו. ישנם אזורים שמהנים חלק ואת האחרות לא. למשל: נשיקה בצוואר יכולה להיות מאד מהנה לחלק ואחרות לא תאהבנה את זה, ליקוק באוזן או ליד האוזן מגרה חלק ואת האחרות לא, מסאז בגב יכול היות מהנה לחלק ואחרות לא תאהבנה את זה, יש המתגרות מליטוף שיערן ויש השונאות שנוגעים להן בשיער. כשתהייה עם בת זוג, הטוב ביותר זה להגיע לפתיחות ותקשורת טובה ואז אין בעיה לשאול: מה מגרה אותך? מה את אוהבת? מה נעים לך? ולגביך, אני בטוחה שאתה מכיר ויודע מה נעים לך ומה לא. ואם מישהי עושה לך משהו שלא נעים לך, אין כל בעיה אם תאמר לה שאת זה אינך אוהב אבל אתה נהנה ממשהו אחר ותדריך אותה מה מהנה אותך. כל טוב.
ענו לי בשאלה הקודמת שאם אני אהיה בלחץ וארצה לקבל מחזור אז הוא יתעכב. אבל זה מה שקורה אני בלחץ ובא לי כבר לקבל מחזור. לרוב החברות שלי כבר יש ורק לי היה ועכשיו אין. זה גורם לי תחושה של ילדה קטנה. כל החברות שלי כבר קיבלו ואני סתם יושבת בצד ושומעת אותן מדברות על זה... מה לעשות? אני לא רוצה שהמחזור יתעקב, אבל אני גם לא רוצה שיהיה עליי את הלחץ הזה של 'בא לי כבר לקבל מחזור!'
בת 12
שלום לך, ממה בדיוק את בלחץ? את מאד צעירה. בנות רבות מקבלות מחזור בגיל 13 ואפילו 14. מה בוער לך? הרצון להיות כמון אחרות? את תהיי, אל תדאגי. זה יגיע בזמן שהגוף שלך יבשיל ויהיה מוכן ולא לפי איזה לוח זמנים חיצוני של בנות אחרות או לפי איזה סטופר. את אינך ילדה קטנה יותר או פחות בגלל המחזור. זה שחברותיך קיבלו מחזור זה לא הפך אותן לגדולות. הן עדיין צעירות מאד בדיוק כמוך. המחזור שלך לא מתעכב. הוא יגיע בזמן הנכון לגוף שלך. חשוב שתביני את זה ותהיי עסוקה בלכבד את הגוף שלך, לאהוב אותו ולקבל אותו כפי שהוא . חג שמח.
שלום יש לי שתי שאלות:הראשונה היא ,יש לי חברה והיא לוקחת גלולות אתמול היא לקחה שתי גלולות אחת זאת הגלולה שהיא היתה אמורה לקחת שילשום ולא לקחה כי שחכה והשניה היא הגלולה של אותו יום כלומר,שילשום היא פיספסה גלולה ולפני זה הפעם האחרונה שקיימנו יחסי מין היה לפני בין 4-6 ימים האם יש מה לדאוג? מה עליי לעשות? וקימנו יחסי מין שוב אתמול אחרי שהיא לקחה את שתי הגלולות האם זה בסדר? והשאלה השניה היא אם אני ידחוף לה אצבעות היא תוכל לגמור מהחדירה ?
בן 17
שלום לך, חברתך נהגה נכון: אחרי שכחה של גלולה, 12 שעות ומעלה, לוקחים ברגע שנזכרים ואת הבאה בתור בשעה הרגילה. אם נזכרים אחרי 24 שעות, לוקחים 2 יחד. אבל: שבוע אחר כך אתה חייב להשתמש בקונדום כי יעילות הגלולות יורדת. מאחר שקיימתם יחסים ללא קונדום, כדאי שהיא תיקח פוסטינור. שבועיים אחרי לקיחת הפוסטינור יש לעשות בדיקת הריון כי פוסטינור אינו מגן הגנה מלאה מפני הריון. לגבי שאלתך השנייה: רוב הנשים אינן מסוגלות לגמור מחדירה ( של איבר מין או אצבעות), אלא מגירוי של הדגדגן ההוא חיצוני לנרתיק. אפשר לגרום לה לגמור או על ידי מין אורלי או גירוי עם האצבעות או שילוב הדברים. יחד עם זאת, ייתכן שחברתך כן מסוגלת לגמור מהחדרת אצבעות. ראשית, תשאל אותה מה היא אוהבת ומה גורם לה עונג. אם היא לא יודעת, תחקרו ותנסו יחד, כאשר אתה קשוב לתגובותיה ולרצונותיה.
שלום רב. היום אוננתי לרברתי (עם חדירה של האצבעות). לאחר שסיימנו שמתי לב לשני דברים: 1) על הקיר בתוך הנרתיק היה חומר לבן דמוי מוגלה שהיה נראה כאילו שאפשר לקלף אותו (לא עשיתי את זה כי פחדתי להכאיב לה). היא אמרה שזה כלום, אבל אני עדיין דואג ולכן אני שואל אותכן. 2) אחרי שניגבתי את נוזל בסיכוך שנשאר באזור עם טישו שמתי לב לצבע ורדרד על התישו כאילו חומר הסיכוך שלה היה ורוד עדין. אני מפחד שפצעתי אותה אבל אני לא בטוח (תמיד לאחר גמירה היא אומרת שאם אני אמשיך זה יכאב למרות שאני מאמין שהכאב הוא תוצאה של הגמירה ולא של פציעות למניהם). יש לציין עוד שני דברים: 1) אנחנו לא משתמשים בחומר סיכה שהוא לא טיבעי ממנה אפילו ששמתי שצריך להשתממש בשמן לעיסוי. מה דעתכם בנושא? 2)זו לא הפעם שאוננתי לחברה שלי אבל זו כן הפעם הראשונה ששמתי לב לשני החריגויות שצויינו קודם לכן. תודה רבה מראש וסליחה על הפירוט המיותר.
בן 18
שלום לך, אכן יכול להיות שפצעת אותה. דפנות הפות מבפנים הן רקמת עור מאוד עדינה שיכולה להיפצע בקלות. זה לא מסוכן כי זה מתאחה לבד ואם זה לא כואב לה אז אין מה לדאוג. מה שכן, אם זה כואב לה, שווה ללכת להיבדק אצל רופא/ת נשים. אפשרות נוספת היא שמדובר בהפרשות שלה מהרטיבות שהיא הרגישה במהלך המגע המיני. הפרשות יכולות להיות מצבע שקוף ועד לבן צהבהב וורדרד חום. רוב הבנות מאוננות דווקא לא מחדירה לפות אלא מעינוג הדגדגן שהוא בחוץ ולכן אני שואלת מדוע ההתעקשות בהכנסת אצבעות? האם היא רוצה בזה? מעוניינת בזה? נהנית מזה? בנוסף, אם היא מספיק רטובה, אין צורך בחומר סיכה אבל אם אתם עדיין רוצים חומר סיכה, אז אל תשתמשו בשמן עיסוי אלא רק בחומר סיכה שמיועד ליחסי מין, מהסוג שנמצאים בבית המרקחת ליד הקונדומים. להבא הקפד להכניס לה אצבעות בעדינות ולא במהירות ובחוזקה כי זה מה שגורם לפציעה. והכי חשוב, תברר איתה, תדבר איתה, מה היא רוצה, איך היא רוצה שתיגע בה, בכמה עוצמה, בכמה מהירות ואם בכלל להכניס אצבעות או רק לענג את הדגדגן שלה. כל טוב!
שלום לך! יש חי כמה שאלות ואשמח אם תענו לי עליהם.. 1.רציתי לדעת איך ניראת הרטיבות של הבנות? 2.האם הרטיבות של הבנות זה כמו הזרע של הבנים? 3.האם הבת מרגישה כשיוצאת לה רטיבות? תודה רבה..!!
בן 16
שלון לך, רטיבות של בנות משתנה מעט מבת לבת ומשתנה בתקופות שונות של המחזור (כפי שזרע של בנים משתנה). אך באופן כללי זהו נוזל שקוף/ לבנבן שמופרש באזור הפות בכל ימי המחזור ומופרש באופן מוגבר בעת גירוי מיני. כשבת נרטבת , ניתן לראות את הנוזל בעין ולחוש אותו, אך הדבר תלוי גם ברמת הגירוי. מטרת הרטיבות של בנות להקל על חדירת הפין ולאפשר לנוזל הזרע להגיע יותר בקלות אל הביצית. זרע של גברים מכיל גופיפי זרע שמטרתם להפרות את הביצית של הנקבה שנמצאת באזור הרחם (הריון). בכל מקרה לפני חדירה כדאי שהבת תחוש מגורה ומוכנה לחדירה. אם הבת אינה חשה מוכנה מספיק כדי להמשיך ב'משחק המקדים' עד שהיא תהיה מוכנה.
שלום רציתי לשאול האם יש דרכים או שיטות או אימון כולשהו שיגרום לי להשות את האורגזמה שלי בסקס כלומר שאני יוכל להחזיק יותר זמן ולא לגמור מהר? כלומר,איך אפשר להאתאמן על זה שאני לא אגמור מהר?
בן 16
שלום רב, אתן לך דוגמה וממנה תבין מה לעשות בהתאם לעצמך ולגוף שלך. נניח שאתה אוהב...פלאפל או המבורגר אבל אתה יודע שאכלת לפני רגע והבטן מלאה ומפוצצת...במקרה אתה עובר ליד דוכן פלאפל והריח משגע לך את האף...יש לך מספיק כסף לקנות אבל אתה יודע שאם תאכל עוד משהו קטן כבר תרגיש לא טוב...מה אתה עושה?! נכון, הולך למקום אחר, מתרחק מהדוכן ונניח שהלכת בערך שלוש דקות ופיתאום לידך עובר חבר עם המבורגר נוטף ריח ומשגע לך את האף...אתה מביט בו כשהוא מדבר אליך והריר מתחיל לזול לך מהפה...מה אתה עושה...מבקש ממנו ביס?! מסתכל לא בפה?! לא, לא, אתה אומר יפה 'אני ממהר נדבר אח'כ' ואתה מתרחק...בולע את הרוק שעלה לך ואתה ממשיך בדרכך הביתה. לפתע הנייד מתעורר לחיים מחבר ממש טוב שמזמין אותך לפיצה...(גם את זה אתה אוהב) ואתה יודע שאם תאכל עוד משהו קטן אתה תקיא...מה תעשה? תלך איתו ותסתכל עליו? תלך ובכל זאת ותאכל? תלך ותנסה לאכול קצת...או תאמר שמחר בערב זה מתאים יותר כי עכשיו אתה תפוס...?! ככה זה עם להצליח להחזיק מעמד ביחסי מין, צריך לנסות לעצור קצת את הריגוש על ידי מנוחה קצרה, על ידי מחשבות איך לענג את הפרטנרית שלך על ידי להפסיק לחשוב על הגוף שלך ועל הצורך שלך להגיע לאורגזמה, על ידי מגע בחלקים אחרים בגוף וכן הלאה...להתאפק זה רק תרגול!! כמו כל שריר גם שרירי המוח ושרירי האיזורים האינטימיים יכולים להיות נשלטים על ידינו. מה דעתך?!
שלום לך! רציתי לדעת אם רואים את הרטיבות של הבת. כאילו..אם ממש רואים שווצא להם משהו או לא? שאלה שנייה: רציתי לדעת אם תוכלי להביא לי רעיונות למשחקים מקדימים. תודה רבה.!
בן 15
שלום לך, לא תמיד ניתן לראות בעין את הרטיבות של הבת אך ודאי שניתן לחוש בה. לגבי משחק מקדים: כל דבר שמגרה אתכם ומענג אתכם ללא חדירה: ליטופים, אוננות הדדית, נשיקות, עינוג באמצעות הלשון. תחקרו האחד את הגוף של השנייה ולהיפך. יש כל כך הרבה איברים בגוף שגורמים לגירוי: האוזניים, הצוואר, הפטמות ועוד. כל אחד מאיתנו שונה מרעהו ומה שהאחד מעדיף יכול להיות לא נעים לאחר.
בעיקרון אנחנו כבר דיברנו על כמה פכעמים ושתינו מעוניינים לעבור לסקס עם חדירה אבל..אנחנו עושים אתזה לאט לאט בקצב שלנו...(התחלנו בלגעת בחזה אנחנו נוגעים אחד לשנייה אבל..ולאט לאט מתקדמים.בסוף אנחנו מתכוונים כנראה להגיע לסקס עם חדירה) אבל..אנחנו לא יודעים מתי בדיוק אנחנו נעשה עם חדירה זה יותר בכיוון של כשזה יגיע זה יגיע..אבל..אני חשבתי שאולי לא כדאי בכלל לעשות אתזה אם היא לא מרגישה כל גירוי..אבל..הבנתי ממך שכדאי קודם לדעת מאיפה היא מתגרה ולדבר על זה ורק אחרי זה לעשות עם חדירה..נכון? ולגבי האמצעי מניעה..אנחנו דיברנו על זה והחלטנו שלפני שנרצה לעשות אנחנו ניסע לדלת פתוחה תל אביב ונעשה שם התאמה של גלולגות וגם ניקח קונדומים..! שבת שלום ותודה על התשובה!
בן 15

   שלום לך,

      אני שמחה לשמוע שאתם משוחחים על הדברים בפתיחות וכבוד הדדי ובאחריות ואינכם ממהרים. הבנת נכון לגבי לימוד וידיעה של הגוף של בת זוגך (וגם היא אותו דבר לגביך). הדבר הנכון הוא ללמוד ביחד מה מגרה אתכם, היכן, ובאותה מידה מה לא עושה לכם טוב על מנת להימנע מזה. הלימוד הוא לא רק לדבר על זה אלא כשאתם מתנשקים ומלטפים האחד את השני או נעזרים בלשון או באצבעות, אתם מרגישים היכן זה מענג ומרגש והיכן לא. אני גם שמחה שהחלטתם להגיע לדלת פתוחה להתאמת גלולות בבוא הזמן . אל תשכחו להתקשר ולקבוע תור לרופאה לפני שאתם מגיעים. בהצלחה.

האם משחק מקדים של אמת וחובה שקשור לסקס הוא מגרה ??
בן 13
השאלה של 'מה זה משחק מקדים' היא שאלה שהרבה אנשים תוהים לגביה. דעתי האישית היא שמשחק מקדים מתחיל ברגע שיוצרים קשר אחד עם השני, והוא תהליך ארוך שנבנה לאט לאט לקראת (בתקווה אבל לא בהכרח) מגע מיני. אבל בנוגע לתפיסה הרווחת של משחק מקדים - כן, שיחה על מין, או משחק אמת או חובה שקשור למין בהחלט יכול להיות משחק מקדים טוב, אם הוא נעים לשני הצדדים. כאשר אנחנו מדברים על מין, או חושבים על מין, אנחנו מתגרים ברמה זו או אחרת - זו דרך טובה להתחיל 'להתחמם' לקראת השלב הבא במגע המיני (אבל שוב, לא בהכרח).
היי, לפני שנה בערך חבר שלי התחיל להחדיר לי אצבעות ולא כאב לי בכלל גם תמיד הייתי יחסית רטובה באותו זמן יצא שנפרדנו לתקופה (בערך חודשים)ובזמן הזה לא ניהלתי קשר מיני עם אפחד(כך שלא הגעתי למצב ששוב החדירו לי אצבעות) אחרי החודשים האלה חזרנו להיות ביחד ויש לנו קשר מעולה אני נמשכת אליו והוא אלי אבל הפעם אני פשוט מרגיש כאילו הפתח התקטן ואני פחות רטובה! איך זה הגיוני שפתאום זה לא כמו פעם? זה בסדר? חשוב לציין שאנחנו לא שוכבים כי אני לא מרגישה מוכנה** תודה מראש
בת 18
שלום לך. את מתארת שחבר שלך ואת נהנים אחד מהשני/ה וזה משמח לקרוא!! אם את לא מוכנה ליחסי מין מלאים אז עדיין אפשר ליהנות יחד ולחכות ולדבר על הדברים ואז להחליט להתקדם הלאה. פתח איבר המין לא אמור להיסגר, בטח לא אצל בחורה צעירה בגילך. אולי האמון קצת נפגם משום שכבר נפרדתם ויש לך חשש להיפרד שוב? אולי רק חזרתם וזה משהו שיכול לקחת זמן. אולי דברים מטרידים אותם בקשר ובו? רטיבות קשורה גם למצב נפשי, אם טרודים, או יש כעסים על בן הזוג איבר המין עלול לא להירטב מספיק. תני לעצמך זמן ושוחחי על הרגשתך עם בן הזוג שלך. בהצלחה!!
היי. לפני כמה שעות חבר שלי דחף לי אצבעות, אני חושבת בסביבות 3 ולא היו רגעים שממש כאב לי. אך כשחזרתי הביתה ראיתי שיש לי דם על המגן תחתון. יכול להיות שנפצעתי? הסתכלתי מסביב ולא היה כלום וגם ישבתי בפיסוק קרוב לשעה ואני לא יודעת אם זה פצע. ואני לחוצה מזה אז אני מרגישה קצת כאב בטן. הדם נובע מהפציעה?
בת 18
שלום לך, יכול להיות שמדובר בפציעה מהיד שלו או מציפורן מכיוון שבעור בפנים הפות הוא עור עם רקמה עדינה שיכולה להיפצע בקלות. עם זאת, יכול להיות שמדובר בדימום מקרום הבתולין. יכול להיות שהוא קצת חתך אותו ובגלל זה הדימום. אין לך מה לדאוג. זה אמור להתרפא מעצמו. אם את עדיין מודאגת ו/או הדימום אינו מפסיק, גשי לרופא/ת נשים לבדיקה גינקולוגית. להבא, שלא יכניס שלוש אצבעות. אחת או שניים זה מספיק. כל טוב ושבוע נפלא!
תמיד כשאני וחבר שלי שוכבים זה ממש כואב במיוחד בהתחלה וזה כבר לא פעם ראשונה שאנחנו שוכבים ממה זה נובע הכאב ? ומה אפשר לעשות אם זה ?
בת 16

שלום לך,

   כאב יכול לנבוע מכך שאת לא מספיק רטובה ומגורה. תשתדלו להאריך במשחק המקדים. תדריכי את בן זוגך מה עושה לך טוב ומה מגרה אותך במיוחד, וכשתהיי ממש ממש מגורה ורטובה, רק אז תנסו חדירה. אם זה עדיין כואב, תנסו להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים שניתן לרכוש אותו בבית המרקחת על מדף הקונדומים. בהצלחה.

היי רציתי לדעת אם כשמכניסים אצבעות ומשחקים קצת בכוס זה טבעי שכואב כשחבר שלי מכניס לי אצבעות ומשחק שם אז אני מרגישה כאב כייף אבל לפעמים חזק כלכך שגורם לי לצעוק ..זה הכאס שאמורים להרגיש? פשוט יוצא מצב שכמה שעות אחרי זה אני ממשיכה להרגיש אתזה וקשה לי לשבת ואני רוצה להדגיש שהוא לא מכניס עמוק כי אני בתולה ואנחנו רוצים להשאיר אתזה ככה. אז כל המגע הוא בתחילת הנרתיק
בת 19
שלום לך, יש פעמים שהכנסה של אצבע לפות גורמת לכאב. אם משהו כואב לך, אז אל תעשו את זה. מגע מיני אמור להיות נעים וכיפי ולא כואב אז שפשוט לא יכניס את האצבע שלו או שיהיה מאוד עדין ואיטי. רוב הבנות חוות את ההנאה המינית שלהן לא מכניסה לאצבע או פין אלא מעינוג הדגדגן שנמצא מחוץ לפתח של הפות. הוא יכול פשוט לגעת שם ודרך זה יהיה לך נעים ותוכלי אפילו להגיע לאורגזמה. כל טוב ושבת שלום!
שלום, יש לי ולחברה שלי בעיה אנחנו יחד כבר 8 חודשים ו... פשוט... בזמן האחרון, כל דבר שאנחנו עושים, מתקשר איכשהו לאיזה קטע מיני... אם אנחנו משחקים קלפים אז באמצע המשחק המשחק מתקשר למשהו מיני, אם אנחנו שוחים בבריכה זה מתקשר לקטע גופני של מראה ומגע מיני, אם אנחנו סתם שוכבים יחד במיטה זה כמעט תמיד הופך למשהו מיני, הנושאי שיחה שלנו תמיד מתקשרים למיניות בין אם בצחוק או ברצינות, כל דבר! ככה שכשאנחנו מנסים לעשות משהו מיני.. הקסם נאבד.. כאילו בגלל שאנחנו כל הזמן מתעסקים בנושא הזה אז כבר הגוף והראש התרגלו לזה וזה נחשב כמובן מאליו... חשבתי שזה יכול להיות בגלל שאנחנו לא מעריכים את זה ולא נותנים למין את הכבוד הראוי לו כביכול וזה יוצר מצב שכל דבר תמים ונאיבי לחלוטין הופך למיני... מה אנחנו יכולים לעשות? שנינו מודעים למצב ומדברים עליו.. זה גורם לנו להרגיש נורא מוזר...
בן 17

 

 שלום לך,

   העיסוק הרב בדיבור ובמחשבות סביב הנושאים המיניים הינו נורמלי ומאפיין את רוב המתבגרים. לגבי הקסם שנאבד, זה פשוט כי ההתרגשות מהדברים שהיו לכם חדשים וגיליתם אותם, פגה, ועכשיו, כשהדברים כבר מובנים מאליהם, אתם פשוט צריכים להשקיע יותר בחיזור, במשחק מקדים מושקע וארוך כדי לעורר את ההתרגשות המינית אצל שניכם.בהצלחה.

היי ... לפני כמה ימים חבר שלי הכניס לי אצבע לאיבר המין שלי והיה לי ממש סבבה יום למחרת היו לי על התחתון כתמים חומים וגם בלילה של אותו יום וזה נימשך כבר שלושה ימים שבהם יש לי כתמים חומים על התחתון ואני צריכה לקבל מחזור עוד 9 ימים כך שזה לא הוסת ואני מאוד בלחץ מזה ... מה זה יכול להיות ? אשמח לעזרה
בת 17
שלום לך, יכול להיות שמדובר בפצע מהכנסת האצבע, יכול להיות שזה כתמים בזמן הביוץ, ויכול להיות שזה קרום הבתולין או חלק ממנו. אין לך מה לדאוג אבל את יכולה ללכת לרופא/ת נשים לבדיקה כדח לוודא שהכל בסדר. כל טוב!
שלום, יש לי שני שאלות לשאול ואשמח אם תענו לי כי אני בחששות: 1. אני וחברה שלי בתולים, אתמול היא ירדה לי וליקקה לי את האיבר, והכניסה אותו קצת לפה, האם יש סיכוי לפתח מחלת מין בעקבות זה ? 2. כשחברה שלי מאוננת לי זה נעים וכיף, אבל כשהיא מתחילה לשפשף לי בכיפה עצמה, אז מתחיל להיות לי כואב מאוד, וגם אם היא תעביר את היד שלה דרך החור כיפה שלי, זה ייכאב. אבל אם אני לא מאונן ומעביר את היד בכללי שם, אז אין כאבים. ממה זה יכול לנבוע ?
בן 17
שלום לך, אם שניכם בתולים, אין חשש למחלות מין ואתם יכולים להיות רגועים ולהמשיך להנות. יכול להיות שהיא מאוננת חזק מדי על כיפת הפין אז תגיד לה להאט את הקצב או את עוצמת המגע. אתה יכול גם להגיד לה פשוט לא לגעת שם. תדברו על זה ותסביר לה, זה הכל. תקשורת מינית היא חשובה ולכן אני מציעה שפשוט תפתח איתה את הדברים. כל טוב ושבת שלום!
שלאה 1 עד 20 מתוך 283

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום