דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

שלום, אני לוקחת גלולות מינס - רציתי לדעת אם חיברתי שתי חפיסות יש מצב שישנה עלייה במשקל כתוצאה מכך? ( צבירת נוזלים או משהו בסגנון)
בת 19
שלום לך, הצמדת שתי חפיסות של גלולות אינה משפיעה על עלייה במשקל. מה שכן, עלול להופיע לך דימום באמצע החפיסה השנייה. במקרה כזה המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ואל דאגה, את מוגנת. כל טוב!
שלום אשמח אם תענו לי על השאלה כי אני ממש בלחץ. קוראים לי לינוי יש לי חבר בן 22 ואנחנו מנהלים מערכת יחסים רצינית במשך 3 חודשים, קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני כחודשיים השתמשנו בקונדום לפני כחודש בערך התחלתי לקחת גלולות מרסילון לקחתי את כל הגלולות ולא פספסתי אפילו פעם אחת. השאלה שלי היא כזאת; ביום שבת שכחתי לקחת את הגלולה באותה שאתה תמידית שהייתי לוקחת בשעה 8 לקחתי תגלולה בשעה 1 בלילה וקימנו יחסיי מין עם קונדום ליתר ביטחון .. הגלולה האחרונה שלקחתי הייתה בשבת ב19/7 למרות שעוד לא ניגמרה לי החפיסה החלטתי להפסיק בהוראה של אמא בגלל שלא רציתי להכנס עם המחזור לשבת שתגיע. היום כבר יום רביעי 23/7 ואני לא מקבלת מחזור מה קורה פה ? אני ממש בלחץ אם תוכל/י לעשות לי סדר בראש אשמח מאוד תודה רבה רבה ??
בת 17
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, לצערי אמך הטעתה אותך. לעולן לא מפסיקות חפיסה לפני הזמן. אם רוצות להזיז את הימים ולא להיכנס לסוף שבוע עם דימום, ממשיכות ליטול ברצף מחפיסה נוספת. אסור ליטול פחות מ21 גלולות, אבל אפשר ליטול יותר. לצערי יש חשש להריון, אולם לא בהכרח. ייתכן שהדימום לא מגיע כי קצרת את החפיסה וזה שיבש לך את הגוף, וגם אי הופעת דימום או דימום יתר הן תופעות לוואי של שלוש החפיסות הראשונות של הגלולות. מכיוון שעברו כמה ימים מאז שכתבת, האם קיבלת דימום? בכל מקרה אני מציעה שתבצעי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין האחרונים שלך כדי לוודא שאינך בהריון. המשיכי ליטול את הגלולות לאחר שבוע הפסקה מהיום בו הפסקת גם אם עדיין לא בצעת בדיקת הריון שיצאה שלילית. כל טוב!
אם אני ממיסה גלולה ולא בולעת אותה (כי אני לא יודעת לבלוע כדור) זה עדיין תופס?
בת 20
שלום לך. אין אפקטיביות כשממסים גלולות למניעת הריון. צריך לבלוע אותן עם מים. את יכולה להשתמש באמצעי מניעה אחר שהוא מדבקות שיש לו יעילות גבוהה והוא גם הורמונלי וניתן להדביק על הגוף. בררי עם הרופא/ה נשים שלך. כמובן המומלץ הוא קונדום שמגן מפני הריון ומפני מחלות מין. בהצלחה!
הלוואי שאקבל מחזור מתי שאמורה לקבל. אני בגלולה מס׳ 13. בחפיסה הבאה אוכל לקיים יחסי מין ללא קונדום? סיימתי עם האנטיביוטיקה
בת 19
שלום לך, ייתכן ולא תקבלי את הדימום החודשי אבל לא כי את בהריון אלא בגלל האנטיביוטיקה. בכל מקרה חשוב שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין ללא הקונדום. בחפיסה הבאה תוכלי לקיים יחסי מין עם חדירה ללא קונדום כי את כבר תחזרי להיות מוגנת. כל טוב ושבוע שקט!
היי ביום ראשון האחרון קיימתי יחסים ואני נוטלת גלולות מסוג הרמונט באופן קבוע ביום שני לקחתי גם פוסטינור ליתר ביטחון במהלך השבוע עג היום יום חמישי לא קיימנו יחסים ולקחתי את הגלולות כרגיל אך שכחתי לקחת את הגלולה של יום רביעי האם אני צריכה שוב לקחת פוסטינור ליתר ביטחון
בת 31
שלום לך, מדוע לקחת פוסטינור אם את נוטלת הרמונט? לא היית צריכה ליטול אבל לא קרה שום דבר אם נטלת. מה שכן, לא בטוח שתקבלי דימום בשבוע הפסקה בגלל נטילת הפוסטינור. האם קיימת יחסי מין 72 שעות לפני או אחרי פספוס הגלולה? אם לא, את לא צריכה ליטול פוסטינור אבל את כן צריכה להימנע מקיום חדירה לשבועיים הקרובים או להשתמש בקונדום במקביל להמשך נטילת הגלולות. אם קיימת יחסי מין 72 שעות לפני או אחרי פספוס הגלולה, את צריכה ליטול פוסטינור שנית ולהמשיך ליטול את הגלולות כרגיל ולהשתמש בקונדום למשך שבועיים. אין לך מה לחשוש לקחת שוב פוסטינור. זה לא מסוכן ולא פוגע בבריאות או בפוריות. כל טוב!
שלום.. אני לוקחת גלולות קבוע לא שחכתי שום יום ויוצא לי קצת דימום בצבע חום מה זה אומר זה בחיים לא קרה לי שאני לוקחת גלולות.
בת 22
שלום לך, דימום והכתמה חומה במהלך שימוש בגלולות למניעת הריון היא תופעה נפוצה ורגילה. אם את לקחת כבר מעל שלושה חפיסות, שווה לפנות לרופא/ה שלך לבדיקה. אם את עדיין בשלוש החפיסות הראשונות שלך, אז אין לך מה לדאוג וזה תקין לגמרי. כל טוב!
שלום רב, בת זוגי התחילה גלולות בחודש שעבר ביום הראשון של המחזור וביום רביעי שבוע שעבר התחיל שבוע ההפסקה של הגלולות , עכשיו השאלה אם מחר היא תיקח גלולה אפשר לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה ?
בן 18
שלום לך. ברגע שנוטלים גלולות באופן מסודר גם בשבוע של הפסקה היא מוגנת. כלומר גלולות נוטלים 21 ימים (יש גם כאלה של חודש רצוף) ואז שבוע הפסקה ואז שוב נוטלים חפיסה חדשה אז גם בשבוע של הפסקה היא מוגנת. כמובן בתנאי שהגלולות נלקחו לפי הוראות היצרן, כל יום בשעה קבועה פחות או יותר ושלא היו לא שלשולים או הקאות או נטילת אנטיביוטיקה שמפריעים לפעילות התקינה שלהם. בהצלחה והנאה רבה!
יש לי שאלה תיאורטית, אם אני אתחיל לקחת גלולות מינס. ואני וחבר שלי נקיים יחסי מין לא מוגנים ותוך פחות משבוע אני אקיא\אשלשל, אז יש סיכוי שאכנס להריון?
בת 17
שלום לך שוב, אם השלשול או ההקאה היא עד שעתיים מנטילת הגלולה, היעילות שלה יורדת ואת צריכה לקחת גלולה נוספת במקומה, וזה ללא קשר לקיום יחסי מין או לא. אם ההקאה או השלשול באים שבוע אחרי יחסי המין, את מוגנת. כל טוב
היי! היום קיבלתי מחזור והיום אני בפעם הראשונה אקח מינס.( 8 וחצי בערב) עכשיו בגלל המחזור ממש כואב לי ואני לא יכולה לתפקד. בדר'כ אני לוקחת כדור איבופן כל 6-4 שעות של 400מ'ל. מותר לי לקחת עכשיו במקביל לכדור מינס?
בת 17
שלום לך, מותר לך ליטול כל סוג של משככי כאבים שאת רוצה במקביל לגלולות ואת עדיין תהיי מוגנת לגמרי (אם אל תפספסי גלולה כמובן). שתדעי ששימוש בגלולות יפחית את כאבי הווסת שלך ואולי יעלים אותם לגמרי. התרופה היחידה שמשפיעה על יעילות הגלולה היא אנטיביוטיקה ולכן בזמן נטילת אנטיביוטיקה צריך להשתמש בקונדום במקביל לגלולות. כל טוב ושבת שלום!
שלום! שאלה חשובה מאוד.. אני לוקחת גלולות.. וסיימתי חבילה חיכיתי שהוע ואז התחלתי חדשה.. ביום הרביעי שכחתי לקחתגלולה.. יום למחרת לקחתי כרגיל פשוט דילגתי עליה ובאותו יום קיימתי יחסי מין עם חבר שלי האם יש סיכוי שאני בהריון? למרות שבאותו יום לקחתי גלולה? ובנוסף הוא לא גמר בפנים... אבל אני נורא דואגת.. יש סיבה?
בת 19
שלום, בדרך כלל כששוכחים לקחת גלולה ניתן לקחת אותה עד 12 שעות אחרי. ואם עברו למעלה 12 שעות לוקחים שתיים ברצף ביום למחרת בשעה הקבועה. בנוגע לשאלתך- תמשיכי לקחת את הגלולות כרגיל ובנוסף להשתמש בקונדום להגנה נוספת. עוד הייתי ממליצה לבצע בדיקת הריון כ10 ימים לאחר היום בו קיימת יחסי מין לא מוגנים, למרות שהוא לא גמר בפנים.
שלום אני לוקחת גלולות כבר במשך שנה וחצי,גלולות קליר. אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי ללא קונדום. ביום חמישי אני אמורה לקבל מחזור וביום חמישי יצא לי בפיפי פעם אחת דם ממש קצת וזהו.מאז אין דם בכלל. אני חוששת שאני בהריון למרות שאני לוקחת את הגלולות כל הזמן באותה שעה ולא מפספסת אף גלולה.למה יצא לי רק פעם אחת ממש קצת דם ומאז אין כלום?
בת 18
שלום, אחד היתרונות של גלולת קלייר הוא שהיא מפחיתה דימומים כבדים ומקצרת את משך הדימום. ייתכן שהדימום הקצר היה בעצם הווסת שלך. אך אם הוא היה קצר ומועט בהרבה מהמחוזרים הקודמים שלך, אז מומלץ להתייעץ עם גניקולוג. במידה והקפדת לקחת את כל הגלולות אינך אמורה להיות בהריון, אך למען השקט הנפשי שלך- את יכולה לערוך בדיקת הריון ביתית.
שלום לך מה קורה אם עשיתי הפסקה של שמונה ימים ולא שבוע ורק אז לקחתי גלולה?
בת 16
שלום לך, אם עשית יום נוסף של הפסקה, את צריכה להשתמש בקונדום למשך שבועיים ורק אז את מוגנת שוב. אם קיימת יחסי מין לפני שעניתי לך, אז כדאי שתקחי את גלולת היום שאחרי. אם לא קיימת יחסי מין עד כה, הקפידי להשתמש גם בקונדום במקביל לשימוש בגלולות, או הימנעי מיחסי מין הכוללים חדירה ותעשו מגע מיני אחר. כל טוב!
לקחתי פוסטינור מותר לי להמשיך בגלולות?
בת 17
שלום לך, את חייבת להמשיך את נטילת הגלולות כרגיל כי פוסטינור אינו מונע הריון בהמשך החודש. אני שמחה לשמוע שלקחת פוסטינור אם היית צריכה ובאמת שאין לך מה לדאוג להמשיך ליטול את הגלולות. ייתכן ויהיה לך דימומים במהלך החודש אבל אל תפסיקי את הגלולות בכל קמרה. הדימומים הם כתוצאה מהפוסטינור. כל טוב!
שלום אני בת 19 , ביומים האחרונים הייתי חולה ושלשלתי רציני ביום השלישי התחלתי להרגיש יותר טוב וגם לא כזה שלשלתי אבל קיימתי יחסי מין עם החבר שלי בלי קונדום רק עם הגלולות שהתחלתי לקחת לפני שבוע וקצת זה בסדר? יש סכנה להיכנס להריון? האם כדי לבדוק את זה ?
בת 19
שלום לך. שלשולים ו/או הקאות או נטילת אנטיביוטיקה גורמים לשיבוש בלקיחת גלולות למניעת הריון. ההמלצה היא להשתמש בקונדום בזמן מחלה שגורמת לשלשול או הקאה, משום שהגלולה פחות יעילה בתקופה זו. זה לא אומר שנכנסת להריון אבל זו ההמלצה שמלווה לנטילת גלולות. בדיקת הריון בכל אופן אפשר לעשות רק שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים. בהצלחה!
אני לוקחת גלולות מסוג גינרה כבר חצי שנה. לאחרונה התחילו לי תופעות לוואי מוזרות והלכתי לרופאת נשים והיא החליפה לי את סוג הגלולה ליסמין. לא החלפתי את הגלולה ישר לאחר שבוע ההפסקה אלא לקחתי גלולה של גינרה ויום אחרי זה הייתי אצל הרופאה ומיד קניתי את גלולות היסמין והתחלתי לקחת אותם. (הכוונה שלקחתי אחרי השבוע הפסקה גלולה אחת של גינרה ובשאר 20 הימים את הגלולה החדשה, זה מה שהרופאה אמרה לי לעשות). קיימתי יחסי מין בערך שלוש ימים לפני שסיימתי את החפיסה של יסמין. השאלה שלי היא האם אני מוגנת כי החלפת את סוג הגלולות ואני חוששת שיש מצב שזה ישפיע על ההגנה שלי בחודש הראשון של ההחלפה..
בת 16
שלום לך, את מוגנת לחלוטין ואין לך מה לדאוג. מדובר בגלולה עם אותו מינון הורמונלי כך שאין לך מה לדאוג. כל טוב!
עברתי הפלה לפני חודשיים, עדיין לא קיבלתי מחזור. חשוב לי לציין כי אחרי ההפלה יצא לי דימום ממש קטן בדיוק לכמה דקות ואני חשבתי שזה המחזור, ופה התחלתי לקחת גלולות. בתום ה21 יום לקחתי הפסקה כרגיל 7 יום והמתנתי למחזור ראיתי שהוא לא מגיע. המשכתי לקחת את הגלולת עוד 21 יום וכרגע אני באמצע ה7 ימים עברו כבר 5 ימים ועדיין לא קיבלתי מחזור . מה שכן אני עם כאבים חזקים באזור הבטן יותר למטה כאילו באזור הרחם, אתמול שכבתי עם חבר שלי והוא לא יכל לחדור עמוק כמו שאנחנו רגילים. חשוב לי לציין שהייתי אצל הרופא וכי הוא אמר שהכל בסדר אחרי ההפלה ושאני אמורה לקבל מחזור. השאלה שלי היא : ממה נובעים הכאבים ולמה אני לא מקבלת מחזור עדיין??
בת 21
שלום לך, אני מצטערת לשמוע שעברת הפלה ושמחה לשמוע שאת בריאה והתחלת להשתמש באמצעי מניעה באופן קבוע כדי להגן על עצמך ולשמור על בריאותך המינית. האם עברת הפלה תרופתית או הפלה כירורגית? בכל מקרה, הדימום אמור להגיע בשבוע ההפסקה, גם לקראת סופו. בכל מקרה את ממשיכה ליטול את הגלולות כרגיל, 21 כדורים ואז שבוע הפסקה ואז שוב 21 כדורים, גם אם הדימום מגיע וגם אם לא. אם בחפיסה השנייה גם לא תקבלי דימום, חזרי לרופא שלך לביצוע מעקב ובדיקות. בנוגע לכאב, יכול להיות שהגוף שלך חווה טראומה והדרך להגיד לך שאת עדיין לא מוכנה ליחסי מין זה הכאב שאת חווה וזה שהוא לא יכול להיכנס עמוק. אני מציעה שתקחו את העניינים לאט. עברו רק חודשיים ואולי את צריכה עוד להתאושש. הגוף שלך ייתכן ועדיין לא רוצה ולא מוכן לחזור לקיים יחסי מין עם חדירה. יכול להיות שאת מכווצת את שרירי הפות באופן לא מודע, כתוצאה ממה שעברת, וזה סוגר את הפות לכניסה. אתם יכולים לקיים מגע מיני שאינו כולל כניה לגוף שלך, שייספק את שניכם ויהיה אינטימי מספיק. כמו כן, את יכולה לחזור לרופא שלך לבדוק למה הוא לא מצליח להיכנס עד הסוף ולבדוק שהכל תקין. כל טוב!
אה סבבה, ברור שנשתמש עדיין בקונדום.. אבל השאלה זה אם זה באמת ידחה לי את המחזור..? דחיתי את התור ל12.6 אז נגיד שכבר באותו יום אני מתחילה את הגלולות אז אני לא אקבל ב21 אלא מתי שאני אגיע לשבוע הפסקה..?! חח וסבבה, אני אגיד לרופאה את האמת ופשוט אבקש לא להיבדק הפעם כי לא בא לי ביינתים... :$
בת 20
שלום לך שוב, את הדימום החודשי תקבלי כשתגיעי לשבוע הפסקה. כל טוב
שלום המשכתי בטעות את הגלולות שלושה ימים יותר ממה שצריך מה עלי לעשות עכשיו ??זה יכול להזיק?
בת 19
שלום לך, אין בעיה ליטול שלוש גלולות נוספות ואז לצאת לשבוע הפסקה, או להצמיד שתי חפיסות יחד ופשוט להמשיך ליטול. מה שכן, אסור לך לעשות יותר משבעה ימי הפסקה לכשתפסיקי את החבילה. כל טוב!
שלום רב, יש לי בת זוג בת 17 כבר שנה וחצי והיא החליטה להתחיל עם גלולות , היא הלכה אל הגניקולוג והוא הביא לה גלולות בשם 'מרסילון' - רציתי לשאול מתי היא אמורה לקחת את הגלולות כי הרופאה אמרה לה שבתחילת המחזור משהו ולא כלכך הבינה , והאם הגלולות גורמות לתופעות לוואי ? תודה רבה ושבוע טוב .
בן 18
שלום לך, את הגלולות מתחילים לקחת ביום הראשון של המחזור. היא צריכה להחליט האיזו שעה ביום היא לוקחת ואת כל שאר הגלולות יש להקפיד לקחת בסביבות אותה השעה. בשבועיים הראשונים ללקיחת גלולות היא עדיין לא לגמרי מוגנת ועליך להשתמש בקונדום. כמו כן, אם היא תיקח מתישהו אנטיביוטיקה, זה מוריד את היעילות ולכן בזמן לקיחת אנטיביוטיקה ושבוע אחרי יש לשלב גם קונדום. מקרים נוספים בהם יש לשלב קונדום זה שבוע אחרי שלשול ושבוע אחרי הקאה כי זה מוריד את הספיגה של הגלולה. ועוד מקרה של שילוב קונדום הוא שבוע אחרי שהיא שוכחת לקחת גלולה 12 שעות ומעלה מהשעה הקבועה שהיא נוהגת לקחת. לגבי תופעות לוואי,: ייתכנו תופעות אך זה לא בהכרח. כל התופעות חולפות תוך 3 החודשים הראשונים לשימוש בגלולות. התופעות יכולות להיות דימום קל לא בזמן המחזור, כאב ראש (אם יש כאב ראש שלא חולף עם כדור יש לפנות לרופא ולדווח), צבירה של נוזלים בגוף (זה יורד עם השתן וחולף), בחילה, חוסר חשק מיני או ירידה בחשק המיני (אם זה קיים אפשר לנסות להחליף סוג של גלולות) ועוד. כאמור, רוב תופעות הלוואי, אם בכלל קיימות, חולפות תוך 3 חודשים. במקרה של שיכחה של גלולה 12 שעות ומעלה, יש להתייעץ איתנו או עם רופא לגבי אפשרות לקיחת פוסטינור או נורלבו. מקווה שתשובתי היתה מספיק מקיפה. כל טוב.
ואיך הולך החיסון?? כאילו כמה עולה וכאלה .. אז אני לא צריכה לחשוש מהגלולות שהם עושות מחלות וכאלה נכון??
בת 20
שלום לך, החיסון ניתן בשלוש מנות (זריקה בזרוע). זריקה ראשונה ואחר כך אחרי חודשיים זריקה שנייה ואחרי ארבעה חודשים זריקה שלישית. יש 2 סוגי חיסונים. שניהם טובים מאד. הראשון, סרווירקס נותן הגנה מפני הסוגים העיקריים שגורמים לסרטן צוואר הרחם. השני, דרדסיל, נותן את אותה הגנה מפני אותם סוגים של הסרטן ומוסיף הגנה מפני הסוגים העיקריים שגורמים ליבלות באברי המין. יבלות באברי המין זה גם נגרם מנגיף הפפילומה וזה לא מסוכן ולא הורג אך זה לא אסתטי ומאד מדבק. המחיר משתנה מקופה אחת לשנייה אך בכולן הוא בסביבות 300 ₪ לזריקה. סה'כ 900 ₪ (בערך). לגבי הגלולות: אם הרופא קבע שאת יכולה לקחת גלולות ואין לך גורמי סיכון כמו סרטן שד במשפחה, מיגרנות, נטייה לקרישיות יתר של הדם ועוד דברים שהרופא בודק, אז אין לך ממה לדאוג אך כאישה אחראית עליך לגשת אחת לשנה לבדיקה גניקולוגית גם אם הכל בסדר, ופעם בשנה לבדיקת שד אצל כירורג. בהצלחה.
שלאה 1 עד 20 מתוך 628

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום