דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

אני עריקה מהצבא כבר 3 חודשים. במשך כחצי שנה כבר אני משתמשת בגלולות פמינט . הסתיים לי המרשם ככה שאני לא יכולה להביא עוד גלולות.. ואין לי מאיפה להביא עוד גלולות.. מה אני צריכה לעשות ? להפסיק את הלקיחה של הגלולות?
בת 21
שלום רב מדוע הנושא של העריקה מהצבא היה הדבר הראשון שציינת? האם בצבא קיבלת גלולות? מה הקשר בין נטילת הגלולות לבין הצבא? מדוע אינך חוזרת לצבא? אם אינך רוצה להכנס להריון, רצוי ביותר יהיה שלא תפסיקי ליטול גלולות. לחילופין אם אינך נוטלת גלולות רצוי ביותר שלא תקיימי יחסי מין כלל. להשתמע
היי, במידה ואני מדלגת על הגלולות הלבנות כי אני יוצאת לחופשה ואמורה לקבל מחזור. אני מתחילה את החפיסה החדשה. זה לא יהרוס לי במחזור הבא? החפיסה לא תעשה לי בלאגן??
בת 19
שלום לך, דילוג על הגלולות הלבנות והצמדה של שתי חפיסות יחד לא תעשה לך בלגן. הדימום יגיע בסוף החפיסה השניה. כל טוב!
היי, אני לוקחת גלולות מינס. החודש קיבלתי מחזור בתאריך 1.8 עד 4.8 שזה היה בסדר גמור. יוצא שאני שוב פעם מקבלת מחזור החודש בעוד 5 ימים בתאריך 29.8 עד 1.9 ושוב זה יצא שאני יקבל פעמיים מחזור בחודש, החלטתי לפני המחזור שאני אמורה לקבל לדלג על הגלולות הלבנות, שאמרו לי שאין שום סיכון ואני מוגנת לגמרי. אז איך אני אדע מתי בערך תאריך יהיה המחזור הבא שלי? הסימון הצהוב בחפיסה תמיד על יום ראשון עכשיו זה ישתנה? תודה רבה
בת 19
שלום לך, כשאת נוטלת גלולות, הדימום החודשי מגיע באופן סדיר לפי סדר נטילת הגלולות ולא לפי תאריכים. כל חודש התאריך ישתנה כי אין בדיוק 28 ימים בכל חודש ולכן הדימום יגיע תמיד בכדורים הלבנים או בהתחלה של החפיסה לאחר הכדורים הלבנים. אם פספסת גלולה או שיחקת עם השעה של הנטילה, כלומר לא לקחת באותה שעה כל יום, ייתכן ויהיו דימומים במהלך החפיסה. אם לא, אז אני מציעה שתלכי להיבדק אצל הרופא/ה שלך לבירור סיבת הדימום. אין סיכון בהריון אם את מדלגת על הלבנות ומצמיד חפיסות ואת אכן מוגנת מפני הריון. הדימום הבא שלך יגיע בסוף החפיסה הבאה. כל טוב!
אני לוקחת גלולות מסוג קלייר (2 גלולות צהובות כהות, 5 גלולות ורודות, 7 גלולות צהובות בהירות, 2 אדומות ו2 לבנות) כיצד אפשר לדחות את המחזור ? האם יש סכנת כניסת להריון במקרה של דחיית המחזור?
בת 17
שלום לך, בשביל לא לקבל דימום את צריכה לוותר על שתי הגלולות הלבנות בסוף החפיסה ולהתחיל מיד חפיסה חדשה, כלומר אחרי שתי אדומות את מתחילת שתי צהובות של החפיסה החדשה. הדימום יגיע בסוף החפיסה השנייה. מותר לך להצמיד עד שלוש חפיסות. אם תעשי כך אין סיכוי להריון. אם תקחי פחות מ26 כדורים אז כן יהיה חשש להריון. כדי למנוע הריון צריך ליטול את כל החפיסה ורק הכדורים הלבנים בסוף הם כדורים לא חשובים. כל טוב!
היי אני בת 21 ואתמול בפעם הראשונה שכבתי אם חבר שלי. אני בתולה.. הוא ניסה כמה פעמים לחדור אלי אבל זה ממש כאב לי ובסוף הוא לא הצליח זה אומר משהו? (ירד לי דם) בנוסף אני לוקחת גלולות אבל אני בידיוק סיימתי חפיסה וצריכה לקבל מחזור ולא השתמשנו בקונדום יש סיכוי להריון?? ( הוא לא באמת חדר אלי או גמר)
בת 21
שלום לך, ראשית אני מקווה שהייתה לך חוויה נעימה ושהצלחתם גם בתוך הקושי להקשיב אחד לשניה ובכל זאת ליצור חוויה אינטימית. אם לא, אני מקווה שבפעם הבאה כבר תרגישו יותר בטוחים ויותר טוב. אין שום בעיה עם זה שהחדירה עצמה לוקחת כמה פעמים וזמן. להפך, השרירים באזור יכולים להיות מכווצים וחשוב לקחת את הזמן, ולהתייחס לזה לא בתור משימה אלא בתור אופן להיות יחד. בסוף זה יגיע אבל זכרו שלא המטרה חשובה כאן אלא הדרך. בפעם הבאה נסו להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים שניתן לקנות בכל בית מרקחת שעשוי להקל על החדירה. אם את לוקחת גלולות למניעת הריון, כסדרן ללא פספוסים ולא נטלת אנטיביוטיקה בזמן זה גם אם את בהפסקה אין סיבה לחשוש מהריון. בהצלחה
ואם לקחתי פוסטינור לפני יומיים זה אפשרי להתחיל לקחת גלולות? ומה צריך להביא כשבאים אליכם?
בת 17
שלום לך, אין בעיה להתחיל לקחת גלולות גם אם נטלת פוסטינור. לא צריך להביא דבר לדלת הפתוחה פרט לעצמך. אם תרצי, בדלת הפתוחה בתל אביב יש רופא ביום חמישי הקרוב, ה28/8 אבל את צריכה להתקשר לקבוע תור בטלפון 03-5101511, שלוחה 1 בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00. נשמח לראותך! כל טוב
שלום.. מחר לפע הגלולות אני אמורה לקבל מחזור.. מה עושים במצב שאני לא אקבל? להמשיך לקחת את הגלולה הלבנה של המחזור או להמשיך בגלולות הורודות?
בת 20
שלום לך, לא כל כך הבנתי. ממה שאת כותבת אני מבינה שאת נוטלת גלולות רצופות, ללא שבוע הפסקה. האם זו החפיסה הראשונה של בחיים? בכל מקרה את ממשיכה רצוף את הגלולות ללא קשר לדם שיופיע או לא יופיע. הגלולות ברצף מורידות את הדימום לכמות מאוד קטנה של דם, ולמשך דימום מאוד קצר ולכן את פשוט ממשיכה את הגלולות כרגיל, לפי הסדר בחפיסה, והדימום יגיע מתישהו. לא להילחץ אם הוא לא מגיע מתי שאת חושבת שהוא אמור להגיע. כל עוד לא פספסת גלולה, את מוגנת ויכולה להיות רגועה. כל טוב!
אני לוקחת גלולות באופן קבוע , כל הזמן בשעה 14:30 בצהריים . איזה יום אכלתי משהו לא טוב והקאתי בשעה 24:00 (שתיים עשרה בלילה ) זה קרה פעם אחת בלבד . האם הכל תקין מבחינה של הגלולות ?
בת 18
שלום לך, הקאה מעל לשעתיים מנטילת הגלולה, אינה מורידה את יעילות הגלולה. כל עוד לא הקאת או שלשלת עד שעתיים מנטילת הגלולה, אין חשש להריון ואת יכולה להיות רגועה ומוגנת. כל טוב!
שלום רב, השאלה שלי היא כזאת .. אני לוקחת מינס כבר כמעט 3 חודשים ,מההתחלה לא פיספסתי אף גלולה ..ונטלתי אותם בשעה קבועה בכול יום ואני והבן זוג שלי מקיימים יחסי מין על בסיס יומיומי והוא גומר בתוכי, האים קיים סיכון להרות ?
בת 16
שלום לך, ממה שאת מתארת, ואם לא לקחת אנטיביוטיקה בזמן נטילת הגלולות, ולא הקאת או שלשלת עד שעתיים מנטילת הגלולות, אז אין סיכוי להריון ואת יכולה להיות רגועה. כל טוב!
שלום, אני נוטלת גלולות פמינט כבר יותר מחצי שנה. כל שבוע הפסקה הדימום מתחיל ברביעי עד ראשון ובשני לוקחת גלולה של חפיסה חדשה. אני רוצה להקדים את המחזור ב3 ימים כך שהדימום לא יצא כל פעם בסופש. אני יכולה לדלג על 3 כדורים אחרונים בחפיסה כדי לקבל מחזור מוקדם יותר? והאם בשבוע הפסקה אני מוגנת? תודה.
בת 19
שלום לך, אתחיל מהסוף: את מוגנת בשבוע הפסקה כך שאת יכולה להיות רגועה ולהנות בראש שקט. בנוגע להזזת ימי הדימום, מה שאת צריכה לעשות זה לא לסיים לפני הזמן. אסור לך לקחת פחות מ21 כדורים. מה שכן, את יכולה לקצר את שבוע ההפסקה בשלושה - ארבעה ימים ואז בחפיסה אחר כך הדימום יגיע בימים שהם אל הסופש, או שאת יכולה להצמיד שלוש גלולות מחפיסה אחרת ככה שתקחי 24 גלולות ואז תצעי לשבוע הפסקה. ככה ההפסקה תתחיל בחמישי והדימום יגיע בשני או שלישי. החבילה ממנה לקחת את 3-4 הגלולות הנוספות תהפוך להיות חבילה ספייר. הכי חשוב לזכור לא לקחת פחות מ21 כדורים ולא לעשות הפסקה למעלה משבעה ימים. כל טוב!
היי אני לוקחת גלולות פמינט ושכחתי לקחת גלולה ממש מהשבוע הראשון בחיים לא קרה לי. וקצת התבלבלתי עם לקחית הגלולות אז זה אומר שאם התחלתי לדוגמא ביום שלישי את הגלולות אז אני אסיים בראשון ולא בשני נכון? ועדיף לקיים יחסים עם קונדום מחשש להריון?
בת 25
שלום לך, אם עשית שמונה ימי הפסקה ופספס את הגלולה הראשונה של החפיסה הראשונה, אז את לא מוגנת למשך שבועיים ויש להשתמש בקונדום למשך שבועיים, במקביל לנטילת הגלולות. ואכן תסיימי את החפיסה יום אחר כך. אם פספסת בתוך השבוע הראשון, את מסיימת את החפיסה באותו היום וגם משתמשת בקונדום למשך שבועיים. כל טוב!
אני אמורה ליטול גלולה 9 ושחכתי ולקחתי אותה ב2 בלילה זה פוגע איכשהו?
בת 16
שלום לך, לא הבנתי. האם השעה 21:00 בערב היא השעה הקבועה שלך? או השעה 9 בבוקר? אם השעה היא 21:00 בערב ולקחת אותה ב2 לפנות בוקר, את מוגנת לגמרי ואין לך סיבה לדאגה. אם השעה היא 9 בבוקר, ולקחת אותה ב2 לפנות בוקר, 17 שעות אחרי, אז ההגנה שלך יורדת קצת ומומלץ להשתמש בקונדום במקביל להמשך גלולות למשך שבוע נוסף. כל טוב!
שלום, התחלתי לקחת גלולות מינס ועכשיו אני בגלולה ה-13 של החבילה השלישית. לפני ארבעה ימים שכחתי לקחת גלולה לכן לקחתי אותה יום למחרת ביחד עם הגלולה של אותו יחום (שתי גלולות באותה שעה באותו יום) מאז התחיל לי דימום שרק הולך ומתגבר (כעט הוא כמעט כמו המחזור שלי). רציתי לדעת, האם זה נורמאלי? האם להמשיך עם הגלולות באופן סדיר ? תודה .
בת 16
שלום לך, הדימום שמופיע לך נובע מפספוס הגלולה וזה בסדר גמור. אין לך מה להילחץ. את צריכה להמשיך ליטול את הגלולות כרגיל ולהשתמש בקונדום למשך שבוע במקביל לנטילת הגלולות. יכול להיות שלא יהיה לך דימום בכדורים הלבנים בגלל הפספוס אבל המשיכי ליטול כרגיל. כל טוב!
אני לוקחת גלולות פנימנט ופעם שעברה התחלתי קופסא ביום חמישי וכשהייתי אצלכם הרופא אמר לי שאני צריכה לעשות הפסקה של שבוע ויום כדי שזה יצא לי כל פעם אותו יום, עכשיו אני בשבוע הפסקה שבין הקופסאות רציתי לדעת אם אני צריכה לעשות הפסקה של שבוע או שבוע ויום כדי שזה יצא ביום קבוע ואופן אחיד ?
בת 16
שלום לך, את צריכה לעשות הפסקה של שבוע בלבד ולא שבוע ויום. היום השמיני של ההפסקה הוא היום הראשון לתחילת הנטילה של החפיסה החדשה. יום תחילת החפיסה שלך תמיד יהיה אותו היום. נגיד התחלת את החפיסה ביום שלישי, את תסיימי אותה בשני, 21 ימים אחר כך, ואז תעשי שבוע הפסקה ותתחילי שוב בשלישי אחריו. כל טוב!
שלום קוראים לי יעל בת 21 התחלתי חפיסה של פמינט והמשכתי את השנייה בלי הפסקה בשבוע האחרון של החפיסה השנייה התחלתי דימום והפסקתי מיד את הגלולות כמובן קיבלתי וסת עשיתי הפסקה של שבע ימים ולאחר המשכתי את הגלוגלות שנשארו לי בחפיסה השנייה עכשיו נתנו לי מרשם לגלולות במינון גבוע יותר מה עלי לעשות האם אני יכולה לסיים את הפמינט ולעבור ישר למינולט?
בת 21
שלום לך, סיימי את החפיסה של פמינט ואחרי שבוע ההפסקה עברי למינולט. מדוע שינו לך את המינון? חשוב שתדעי שיכולות להיות לך תופעות לוואי בגלל השינוי ובגלל שאת עדיין שלוש החפיסות הראשונות שלך של הגלולות. תופעות הלוואי יכולות להיות דימומים לא סדירים, כאבי ראש, סחרחורות ובחילות, וכולן אמורות לעבור אחרי שלוש חפיסות. במקרה שלך זה קצת יתארך כי החלפת מינון באמצע אז לא להיבהל ולחכות בסבלנות שהגוף יתרגל אליהן ותופעות הלוואי יעברו. כל טוב!
אני אנמית, יש לי חוסר בברגל ובהמוגלובין ואני לוקחת מידי יום פעמיים ביום כדור להלעת הברזל. האם אני יכולה להתחיל לקחת גלולות מידי יום בנוסף לכדורי הברזל שאני לוקחת ? האם אין התנגשות בין הדברים??
בת 16
שלום לך, אין בעיה ליטול כדורי ברזל במקביל לגלולות. הן לא מתנגשות. התרופה היחידה שמשפיעה על הגלולות היא אנטיביוטיקה ולכן במקרים בהם תהיה לך דלקת ותקבלי אנטיביוטיקה יש להשתמש בקונדום במקביל לגלולות למשך כל זמן נטילת האנטיביוטיקה ושבועיים נוספים מסיומה. כל טוב!
שלום, אני לוקחת גלולות מינס - רציתי לדעת אם חיברתי שתי חפיסות יש מצב שישנה עלייה במשקל כתוצאה מכך? ( צבירת נוזלים או משהו בסגנון)
בת 19
שלום לך, הצמדת שתי חפיסות של גלולות אינה משפיעה על עלייה במשקל. מה שכן, עלול להופיע לך דימום באמצע החפיסה השנייה. במקרה כזה המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ואל דאגה, את מוגנת. כל טוב!
שלום אשמח אם תענו לי על השאלה כי אני ממש בלחץ. קוראים לי לינוי יש לי חבר בן 22 ואנחנו מנהלים מערכת יחסים רצינית במשך 3 חודשים, קיימנו יחסי מין בפעם הראשונה לפני כחודשיים השתמשנו בקונדום לפני כחודש בערך התחלתי לקחת גלולות מרסילון לקחתי את כל הגלולות ולא פספסתי אפילו פעם אחת. השאלה שלי היא כזאת; ביום שבת שכחתי לקחת את הגלולה באותה שאתה תמידית שהייתי לוקחת בשעה 8 לקחתי תגלולה בשעה 1 בלילה וקימנו יחסיי מין עם קונדום ליתר ביטחון .. הגלולה האחרונה שלקחתי הייתה בשבת ב19/7 למרות שעוד לא ניגמרה לי החפיסה החלטתי להפסיק בהוראה של אמא בגלל שלא רציתי להכנס עם המחזור לשבת שתגיע. היום כבר יום רביעי 23/7 ואני לא מקבלת מחזור מה קורה פה ? אני ממש בלחץ אם תוכל/י לעשות לי סדר בראש אשמח מאוד תודה רבה רבה ??
בת 17
שלום לך וסליחה על העיכוב במענה, לצערי אמך הטעתה אותך. לעולן לא מפסיקות חפיסה לפני הזמן. אם רוצות להזיז את הימים ולא להיכנס לסוף שבוע עם דימום, ממשיכות ליטול ברצף מחפיסה נוספת. אסור ליטול פחות מ21 גלולות, אבל אפשר ליטול יותר. לצערי יש חשש להריון, אולם לא בהכרח. ייתכן שהדימום לא מגיע כי קצרת את החפיסה וזה שיבש לך את הגוף, וגם אי הופעת דימום או דימום יתר הן תופעות לוואי של שלוש החפיסות הראשונות של הגלולות. מכיוון שעברו כמה ימים מאז שכתבת, האם קיבלת דימום? בכל מקרה אני מציעה שתבצעי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין האחרונים שלך כדי לוודא שאינך בהריון. המשיכי ליטול את הגלולות לאחר שבוע הפסקה מהיום בו הפסקת גם אם עדיין לא בצעת בדיקת הריון שיצאה שלילית. כל טוב!
אם אני ממיסה גלולה ולא בולעת אותה (כי אני לא יודעת לבלוע כדור) זה עדיין תופס?
בת 20
שלום לך. אין אפקטיביות כשממסים גלולות למניעת הריון. צריך לבלוע אותן עם מים. את יכולה להשתמש באמצעי מניעה אחר שהוא מדבקות שיש לו יעילות גבוהה והוא גם הורמונלי וניתן להדביק על הגוף. בררי עם הרופא/ה נשים שלך. כמובן המומלץ הוא קונדום שמגן מפני הריון ומפני מחלות מין. בהצלחה!
הלוואי שאקבל מחזור מתי שאמורה לקבל. אני בגלולה מס׳ 13. בחפיסה הבאה אוכל לקיים יחסי מין ללא קונדום? סיימתי עם האנטיביוטיקה
בת 19
שלום לך, ייתכן ולא תקבלי את הדימום החודשי אבל לא כי את בהריון אלא בגלל האנטיביוטיקה. בכל מקרה חשוב שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין ללא הקונדום. בחפיסה הבאה תוכלי לקיים יחסי מין עם חדירה ללא קונדום כי את כבר תחזרי להיות מוגנת. כל טוב ושבוע שקט!
שלאה 1 עד 20 מתוך 645

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום