דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

היי אני משתמשת בגלולות פמינט, בחפיסה הקודמת איחרתי כמה פעמים בלקיחת הגלולות ( כל פעם ב2-4 שעות) וזה היה בכמה גלולות האחרונות, אחרכך קיבלתי מחזור וישר אחרי המחזור קיימתייחסי מין והקונדום נקרע אבל לקחתי את הגלולות בזמן, עכשיו יש לי בחילות יש סיכוי להריון?
בת 17
היי, הבחילות שלך הן כפי הנראה מלחץ וחששות. עיכוב של 2-4 שעות בלקיחת גלולות אינו משמעותי ואינו מוריד מיעילותן. את היית מוגנת כך שאין צורך לדאוג, על פי התיאור שלך אין סיכוי להריון.
אוקיי קיבלתי. יום חמישי שבוע שעבר הקאתי בלי סוף ואתמול הייתי במיון בגלל הקאות וכאלה. קבעתי תור לרופא נשים כי אמרתי אולי זה מהגלולות . האם זה בסדר שקבעתי תור לרופא נשים? לקחתי את הכדורים כבר 10 ימים. זה פעם ראשונה שאני לוקחת גלולות.
בת 20
היי, זה בסדר גמור שקבעת תור לרופא נשים. אם הוא יחשוב שההקאות היו מהגלולות, ייתכן שהוא יחליף לך את סוג הגלולות. מה שכן, בגלל ההקאות, את אינך מוגנת במשך שבוע שלם אחרי ההקאה האחרונה כך שאם את מקיימת יחסים יש לשלב גם קונדום.
היי, אני לוקחת גלולות מינס. השעה הקבועה שלי היא 9:30 בבוקר. בזמן האחרון אני לוקחת את הגלולה שעתיים אחרי השעה הקבועה שלי, אחרי 3 שעות, אני יודעת שזה לא אחראי.. אבל זה מזיק?
בת 19
היי, לא, זה לא מזיק. עד 12 שעות איחור בנטילת גלולות זה בסדר. את הגלולה הבאה לוקחים בזמן. איחור של שעתיים שלוש אינו משמעותי.
אני לוקחת גלולות יאז, התחלתי את החבילה השלישית לפני יומיים לפני יומיים קיימתי יחסי מין ואתמול שכחתי לקחת גלולה. מה לעשות האם לקחת פוסטינור? לקחת את הגלולה של אתמול וגם של היום? תודה מראש
בת 16
שלום לך קודם כל קחי את הגלולה של אתמול וגם של היום; אל תדלגי על הגלולה שפיספסת ותמשיכי כרגיל. זה לא יגרום לך שום נזק ולא פוגע בך. מעתה לשבוע ימים את לא מוגנת לחלוטין ולכן אם תרצי לקיים יחסי מין בשבוע הקרוב, חשוב מאוד להוסיף קונדום. מפני שפיספסת גלולה בימים הראשונים של אותה חפישה (כמה ימים אחרי ההפסקה של 4 ימים בין החפישות) קיים סיכון במידה מסוימת. יש מקום לקחת פוסטינור במצב כזה; יתכן יהיו לך תופעות לוואי של דימומים וכאבי בטן כי את מוסיפה הורמונים על הורמונים. כמובן זה לשיקולך.
שלום, קוראים לי לילי ואני בת 16, התחלתי לקחת גלולות מינס וקיימתי יחסי מין גם עם קונדום דורקס. היום הגיע היום של הגלולה הלבנה, ולא קיבלתי דימום, אך יש לי מעט כאבים באיבר המין. אני מאוד מפחדת שנכנסתי להריון, האם עליי לעשות בדיקה? והאם העובדה שלא קיבלתי דימום זה בסדר? תודה רבה.
בת 16
שלום לילי אם את לא פיספסת אף גלולה אין לך ממה לדאוג. אני מבינה שאתם גם משתמשים בקונדומים אז את באמת מוגנת. הדימום אמור להגיע באחד הימים במהלך הכדורים הלבנים - זה לא חייב להופיע מיד. חשוב גם לדעת שהדימום יהיה מאוד קצר ויהיה מעט דימום. מפני שיש 24 כדורים פעילים (מכילים הורמונים) בסוג הגלולות שאת משתמשת בו ורק 4 כדורים (שאינם מכילים הורמונים) שמסמנים הפסקה בין החפישות, אל תצפי שיהיה לך מחזור רגיל של משך או כמות הדימום. כפי שכתבתי אם לא פיספסת אף גלולה ובנוסף השתמשת בקונדום, אין לך סיבה לדאוג.
אני וחבר שלי התחלנו לקיים יחסים ואתמול זאת היתה הפעם השניה וסוף סוף לא כאב לי ונהנתי.לא שמתי לב באיזה קונדום הוא משתמש ושסיימנו ראיתי שזה דורקס עטיפה אדומה כזאת,אני לא מבינה בזה אבל אני יודעת שהוא כבר מנוסה בזה אבל השאלה אם כדאי לסמוך עליו או שזה לא קונדום ממש טוב? אני ממש בלחץ
בת 16
מזל טוב יקירתי, אני שמחה שנהנית ושהיה לך טוב. דורקס הוא קונדום מאד טוב, חשוב לדאוג שהוא נקנה באחת מרשתות הפארם, ושהוא בתוקף. כיוון שאתם מקיימים יחסי מין באופן קבוע ייתכן שכדאי לך לגשת לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך ולהתאים אמצעי מניעה קבועים על מנת שלא תצטרכו לחשוש מקריעה של הקונדום וכו' הבדיקה בדלת פתוחה היא סודית ובחינם ואין צורך לספר להורים. חג שמח
היי שכחתי לקחת את הגלולה הראשונה של החפיסה החודש, ולקחתי אותה 12 שעות לאחר השעה הקבועה שלי. האם אני מוגנת לקיום יחסי מין?
בן 20
היי, אינך מוגנת במהלך השבוע הראשון ועליך לשלב גם קונדום. שכחה של גלולה בשבועה הראשון היא הכי מסוכנת כי אין מספיק הורמונים בגוף אחרי ההפסקה. אם קיימת יחסים, גם בזמן ההפסקה, קחי פוסטינור או נורלבו. בהצלחה.
שכחתי גלולה ראשונה של החפיסה החודש. מה עלי לעשות? האם זה תקין אם פשוט אקח אותה אחרי 12 שעות מהשעה הקבועה שלי ואמשיך כרגיל? במידה ולא אספיק, מה עלי לעשות לגבי שאר החודש? ומה זה אומר לגבי מין מוגן בשאר החודש? האם עלי להשתמש באמצעי מניעה נוסף למשך כל החודש? אשמח לתשובה מהירה ככל האפשר תודה
בן 20
שלום לך קחי את הגלולה שפיספסת גם אם זה אומר שאת לוקחת שתי גלולות באותו יום או אפילו באותה שעה ביחד. חשוב לדעת שאת לא מוגנת ורק אחרי שבעויים תהיי שוב מוגנת לחלוטין. לכן אם את רוצה לקיים יחסי מין, תשתמשו גם בקונדום.
אני לוקחת גלולות 'מינס' קיבלתי מחזור החודש וחודש הבא אני רוצה שיאחר לי המחזור מה אני עושה עם הגלולות? מה אני עושה כדי שבעוד חודש בדיוק לא יהיה לי את המחזור.
בת 20
היי, בהמשך לתשובתי שיעצה לך לקחת 2 חפיסות ברצף, הכוונה היא שתדלגי על 4 הגלולות הלבנות בחפיסה הנוכחית ובמקומן תתחילי חפיסה חדשה ברצף. אני מקווה שכוונתי מובנת. אם יש אי בהירות כלשהי, תשאלי שנית. חג שמח.
בהמשך לשאלה הקודמת שלי, חברה אמרה לי לקחת יום כן יום לא (הכוונה לגלולות) כדי שהמחזור יתאחר לי.... זה אפשרי ?
בת 20
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו ולא שמעת בקול חברתך כי לו היית שומעת בקולה ייתכן מאד שהיית מוצאת את עצמך בהריון. גלולות מתחילים לקחת ביום הראשון של המחזור ולוקחים כל יום מבלי לדלג או לפספס בערך באותה השעה. אסור לדלג על גלולות!!! כדי שהמחזור יתאחר לך, אל תעשי הפסקה בין החפיסה הנוכחית לחפיסה הבאה ותקחי את שתי החפיסות ברצף ואז יתאחר לך המחזור. חג שמח.
שלום קוראים לי מור ואני וחבר שלי קיימנו יחסים .. הייתי בזמן מחזור משהו כמן ביום ה4 לא היה כל כל דימום ואני שותה גלולות מה הסיכוי להריון ? כי קמתי אחרי יומיים עם בחילות והרגשתי חלשה יש קשר ? או שאין ממה לחשוש ?
בת 17
היי מור, אם את לוקחת גלולות באופן סדיר, את מוגנת מהריון גם בזמן המחזור ואין סיבה לחשוש מהריון. הבחילות הן ככל הנראה ממשהו אחר: או מפחד מהריון או מאיזה וירוס. חשש מהריון יכול לגרום לבחילות, כאבי בטן, סחרחורות ועוד. אינני רואה סיבה שתחששי אם את לוקחת גלולות בלי לשכוח או לדלג. חג שמח.
התחלתי את החפיסה השלישית של הגלולות ביום שני, ולא עשיתי הפסקה של שבוע כי לא רציתי מחזור, ואתמול בכל זאת היום לי כאבי מחזור, והיום גם היה לי דימום.. זה לא לא אמור להיות ככה שיש לי דימום? לא זה כל הקטע כשממשיכים עם הגלולות בלי לעשות הפסקה??
בת 16
היי, בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות עשויות להיות תופעות לוואי ואחת מהן זה דימומים. את כבר בחפיסה השלישית אז אני משערת שזה יפסיק בחפיסה הבאה. אם לא, תחזרי לרופאה ותבקשי להחליף סוג של גלולות. חג שמח.
שלום אני לוקחת תגלולות פחות מחודש אז זה הגיוני שהגלולה עושות לי הפרשות חומות כאלה ? ממש אבל טני פוחדת מיזה ..,
בת 19
היי, במשך 3 החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ייתכנו תופעות לוואי שאחת מהן היא דימומים בין וסתיים. אין ממה לפחוד, זה חולף עד 3 חודשים. אם זה לא יחלוף, אחרי 3 חודשים תפני לרופא להחלפת סוג הגלולה. חג שמח.
שלום,התחלתי לקחת גלולות מסוג פמינט ואני ממש מפחדת להשמין מהם,האם יש גלולות אחרות מומלצות?המחזור שלי עוד לא סדיר לגמרי ועם זאת בכל זאת התחלתי לקחת מקבלתו החודש,זה משנה? כמו כן זה השבוע הראשון שאני לוקחת(לקחתי בינתיים כ5 גלולות)ולעיתים שכחתי את השעה ולקחתי כמה שעות מאוחר יותר,האם יש לכך השפעה? תודה רבה!
בת 18
היי, גלולות נותנות הגנה מצוינת מפני הריון ואת סוג הגלולה והתאמתה קובע הרופא, כך שאם הרופא התאים לך פמינט, כנראה שחשב שזה טוב לך. אם תהיינה לך תופעות לוואי כמו כאבי ראש, בחילות, דימומים לא בזמן הווסת, גודש בשדיים והן לא תחלופנה אחרי 3 חודשים, תיגשי לרופא ותבקשי להחליף גלולות. 3 החודשים הראשונים אלו חודשי הסתגלות ואופייני שיש תופעות לוואי. (לא חייב). יחד עם זאת, אם יש תופעות קיצוניות כמו כאב ראש שלא חולף עם כדור נגד כאבים, קשיי נשימה, כאב ברגל (בשוק), יש לפנות מידית לרופא. השעה שלוקחים גלולה חשובה מאד. יחד עם זאת, אם את שוכחת ולוקחת ברגע שנזכרת ולא חלפו 12 שעות מהשעה שקבעת לך לקחת, אז אין בעיה. לוקחים ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בשעה הרגילה שקבעת לעצמך. תעשי לך תזכורת בטלפון כדי לא לשכוח. בהצלחה.
היי שוב ,בדרך כלל אני לןקחת את הגלולות בשעות 18:30-19:00 ואתמול שכחתי לקחת ונזכרתי לשתות רק בשעה 3:20 בלילה ..מה יכול לקרות לי ?
בת 17
היי, שום דבר לא יקרה לך. כל עוד לא עברו 12 שעות ומעלה מהרגע שהיית אמורה לקחת ועד הרגע שלקחת, לא קרה כלום. את ההמשך תיקחי כרגיל בשעה 1830-1900.
היי יש לי שאלה חברה שלי לוקחת גלולות אמילי והיא סיימה את החפיסה השניה והיא צריכה לקבל מחזור ולא קיבלה אחר 4 ימים מה זה אומר ??
בן 21
שלום, זו תופעה נפוצה ביותר, בשלושת החודשים הראשונים הדימום יכול לאחר, להיות תמידי או לא להופיע כלל, אז אין צורך להיבהל אם היא לקחה את כל הכדורים בזמן ולא פספסה. כל טוב
רציתי לדעת אם זה הגיוני שהגלולה עושה לי הפרשות ואם זה אומר שהיא לא מתאימה לי אולי ?? במידה והגלולה לכ מתאימה לי אני עדיין מוגנת ?0
בת 19
שלום לך, אם את לוקחת גלולות מעל לשלושה חודשים את יכולה לגשת לרופא-ת נשים ואולי להחליף את הגלולה, אם את בשלוש החפיסות הראשונות ההפרשות הן תופעת לוואי נפוצה ביותר. במשך כל החודש ישנן הפרשות מהגוף, העובדה שיש לך הפרשות אינה אומרת בהכרח שהגלולה לא מתאימה לו. לגבי השאלה השניה, כל עוד את לוקחת את הגלולות באופן סדיר כל יום ובאותה השעה את מוגנת מפני הריון, אינך מוגנת מפני מחלות מין ולכן אנו ממליצות על שימוש בקונדום המגן מפני מחלות מין. כל טוב
שלום לך , תשובתך סיפקה אותי מאוד . אך רציתי להגיד משהן בנוגע למערכת יחסים..אני חושבת שאף אחד לא רוצה , או ירצה אותי בגלל הגוף שלי ..כי אני מלאה.. ובגלל זה קשה לי לפתח מערכת יחסים עם מישהו..ויש מישהו שאני מחבבת מאוד.. ובקשר לאוננות..זה לא כיף לי , אני רק עושה אורגזמה במקלחת ולא יותר מזה.. והגלולות , מה שמן ? כמה צריך לקחת ? איך לקחת ? מתי לקחת ? ואיזה קונדום הכי טוב היית ממליצה לי ? תודה מראש :)
בת 15
שלום לך, צר לי לשמוע שאת מרגישה לא שלמה עם הגוף שלך, אני מאמינה שמי שיכיר אותך וירצה בך לא יאהב אותך בגלל גופך אלא בגלל האישיות המיוחדת שלך. כתוספת לתשובה הקודמת, אומר כי שימוש נכון בקונדום יעיל ב97 אחוזים, עם זאת אני מדגישה את עניין השימוש הנכון. יש להקפיד לשים את הקונדום כבר מההתחלה של החדירה, יש לשים לב שהקונדום בתוקף, לפעמים ישנו שימוש לקוי בקונדום ואז היעילות שלו פוחתת. הקונדומים שאנו ממליצות עליו הן דורקס וR3 בלבד. כדי לקחת גלולות צריך לפנות לרופאת נשים ולהתאים את סוג הגלולה. את מוזמנת להגיע אלינו ולהתייעץ איתנו, כמו כן בחלק מהמרכזים ישנה דיאטנית עימה את יכולה להתייעץ. אם תרצי לדבר על דימוי גוף עם אחת מהיועצות נשמח מאוד שתתקשרי או תבואי אלינו. כל טוב
מה אני צריכה לעשות אם פיספסתי גלולה? אני לוקחת גלולות מסוג פמינט ופיספסתי את הגלולה של אתמול, אני אמורה לקחת ב13:30 בצהריים ושכחתי, ועברו יותר מ12 שעות, אז מה אמורים לעשות? פשוט לדלג עלייה ולקחת את הבאה אחריה כרגיל?
בת 16
היי, היום תיקחי שתיים ושבוע אחר כך יש לשלב קונדום יחד עם הגלולות. אם את בשבוע הראשון של החפיסה וקיימת בימים האחרונים יחסי מין, עדיף שתיקחי גם פוסטינור כי שכחה בשבוע הראשון יכולה להיות מסוכנת (כמובן אם קיימת בימים שלפני כן יחסים). להבא, אם את שוכחת, יש לקחת את הגלולה שנשכחה ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל. בכל שכחה של 12 שעות ומעלה יש להשתמש בקונדום שבוע אחר כך. בהצלחה.
תודה על התשובה, שאלתי היא האם זה *בטוח* לקיים יחסי מין ללא קונדום, אחרי שאני מצמידה את החבילות ומדלגת על מחזור כשבחבילה הקודמת שכחתי גלולה בהתחלה? :)
בת 17
שלום לך, כבר עברו ימים רבים מאז ששכחת גלולה. מאחר ששכחת בשבוע הראשון, אין לזה השפעה על החפיסה הבאה וזה בטוח. אבל, שכחה בשבוע הראשון מעמידה אותך בסכנה גבוהה להריון ולכן רצוי שתעשי בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות הזו.
שלאה 1 עד 20 מתוך 579

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום