דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

ומה לגבי הכאבים בחזה? זה אמור להיות גם בחפיסה השנייה? ואני גם גומרת אותה עוד פחות משבוע זה נשמע לי לא הגיוני..
בת 16
שלום לך, גם כאבים בחזה היא תופעת לוואי ידועה בחודשים הראשונים של נטילת הגלולות ולכן אין לך ממה לחשוש. אם זה לא עובר אחרי החפיסה השלישית והכאבים הם בלתי נסבלים, גשי לרופא/ת הנשים שלך ובקשי להחליף את סוג הגלולה. כל טוב!
היי. בקשר לשאלה הקודמת, לא עברתי סוג של גלולות, פשוט לחברה שלי הייתה בעיה והיא לא רצתה להרשם לאתר ולשאול אז שאלתי בשבילה.. :) שאלה חדשה: אני וחבר שלי רוצים לנסוע לנופש באילת בחופשת פסח. החודש, שכחתי גלולה אחת (מינס) (הגלולה השביעית) ואני אמורה לקבל בתאריכים של החופשה.. האם זה עדיין בטוח לדחות את המחזר בכך שאני ימשיך לחפיסה הבאה ישר גם אם חודש קודם שכחתי גלולה? (ידלג על הגלולות הלבנות)?
בת 17
שלום לך, אין שום בעיה להצמיד את החפיסות ולוותר על הכדורים הלבנים, גם אם פספסת את הגלולה השביעית. מה שכן, בגלל המינון הנמוך של ההורמונים במינס, ייתכנו כתמי דם באמצע החפיסה השנייה לאחר ההצמדה. כל טוב ותהנו באילת!
שלום, התחלתי לקחת גלולות מינס לפני קצת יותר מ3 חודשים. כרגע אני נמצאת באמצע החבילה הרביעית. אתמול התחילו לי הפרשות בצבע חום-אדמדם שמעידות על כך שהמחזור קרב. חשבתי שאולי ביצעתי תנועה לא נכונה בעת המשגל ולכן נוצר דימום קל, אך היום בבוקר ממש ראיתי דם.הסתכלתי בחפיסה וגליתי שפספסתי גלולה אחת (סביר להניח שבמשך השבוע ולא אתמול). קראתי קצת באינטרנט וזרקתי את הגלולה. השאלה היא מתי הדימום יפסק? האם יש עוד תופעות לוואי? בנוסף, אני מתחילה חפיסה בימי שישי אז האם זה היום שאני צריכה לקבל בו? כי בפעמים הקודמות קיבלתי שכבר הייתי בכדורים הלבנים. ואם כן, האם יש אפשרות להעביר את יום המחזור לתחילת שבוע ולא לשישי? תודה רבה, אני מאוד מודה לך מעריכה אותך על העבודה שאת עושה.
בת 18
שלום לך, הדימום שהיה לך הוא אכן בגלל פספוס הגלולה ולכן אין לך מה לדאוג מהדימום. הדימום יכול להמשיך אבל תתעלמי ממנו. את ממשיכה כרגיל עם הגלולות. מה שכן, אם קיימת יחסי מין שלושה ימים מפספוס הגלולה, אז יש חשש להריון ולכן אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מפספוס הגלולה. כמו כן, ייתכן ולא תקבלי את הדימום ביום המיועד. בכל מקרה את ממשיכה ליטול את הכדורים כרגיל. אם את רוצה להזיז את הימים ליום אחר, פשוט טלי עוד שתי גלולות צהובות מחפיסה חדשה ואחר כך צאי לארבעת הימים הלבנים מהחפיסה הקודמת.. ככה הדימום יגיע ביום ראשון ותשאר לך חפיסה ספייר. כל טוב
אני נוטלת גלולות למניעת הריון והקפדתי לקחת אותם כמו שצריך ולא פספסתי אפילו פעם אחת וכרגע אני בהפסקה של הנטילה וכבר היום הרביעי ואין לי דימום האם אני צריכה לחשוש ?
בן 16
שלום לך, לא ציינת כמה זמן את נוטלת את הגלולות והאם בחפיסות הקודמות הדימום הגיע מוקדם יותר מאשר היום הרביעי להפסקה. בכל מקרה, אם הקפדת ונטלת כמו שצריך לא אמורה להיות סיבה לדאגה, לעתים (בעיקר בחודשים הראשונים) הדימום מתעכב ומשתנה. בטח אם מדובר בחפיסה הראשונה. המשיכי כרגיל והמשיכי לעקוב.
עשיתי בדיקת שתן ומצאו אצלי דלקת אבל לא קשה , אני מתחילה לקחת סדורל וגלולות של חמוציות כאלה טבעיות של חברת אלטמן , האם כללל כדורר למשל אדוויל , אופטלגין גלולות חמוציות , כלל התרופות ללא אנטיביוטיקה לא ישפיעו על הגלולות של נגד הריון? מאז שהתחלתי ליטול את הגלולות אני מפחדת שעם אני יקח כדור כלשהו זה ישבש בנוסף לפני כמה ימים הייתי במועדון ובטעות הזמנתי אלכוהול כי אני תמיד שותה במועדונים ושכחתי שאני נוטלת גלולות רק לאחר 2 לגימות נזכרתי שאסור (וודקה רדבול) האם אני לא אוכל לשתות יותר ? ועם אני ישתה יום אחד מה אני צריכה לעשות כי אני וחברות שלי בחגיגות מסויימות שותות ואני לא רוצה להפסיק לשתות
בת 16
שלום לך, מה שעלול לפגוע בפעולה של גלולות נגד הריון הוא אנטיביוטיקה או הקאה. תרופות ללא אנטיביוטיקה לא אמורות להפריע, למשל אדוויל ואופטלגין לא מהוות בעיה. לגבי תרופות 'רציניות' יותר - יש להתייעץ עם רופא/ה. אם שותים במינון גבוה שעלול לגרום להקאות - זו עלולה להיות בעיה אם תקיאי זמן קצר לאחר נטילת הגלולה, כי היא לא תספיק להשפיע ותיפלט החוצה. במינון סביר- אין בעיה.
אני נוטלת גלולות מליאן. לפני יותר משבוע נטלתי בטעות 2 גלולות באותו יום (והמשכתי כרגיל את החפיסה, אבל הופיע לי דימום בין וסתי). השלמתי גלולה מחפיסת 'ספיירים' כך שאקח סה'כ 22 גלולות החודש. היום גיליתי ששכחתי אתמול גלולה לקחתי 2 גלולות היום, ועכשיו נשארה לי רק אחת למחר ובכך אסיים את החפיסה. בעלון רשום שמכיוון ששכחתי את הגלולה ב7 ימים האחרונים עליי לקחת חפיסה נוספת ברצף. רציתי לשאול אם אני מוגנת במידה ואקח ברצף, ומה קורה אם אני אעשה את ההפסקה המתוכננת ואתחיל את החפיסה הבאה לאחר 7 ימים (האם אהיה מוגנת בחפיסה הבאה?) תודה!!
בת 20
שלום לך, לא ציינת האם קיימת יחסי מין ללא קונדום בימים שבהם שכחת את הגלולה. בכל מקרה, לשכוח את הגלולה הלפני האחרונה זה פחות משמעותי מגלולות של תחילת החפיסה, ולכן את מוגנת. את יכולה לעשות הפסקה כרגיל ובתחילת החפיסה הבאה את גם מוגנת - פשוט המשיכי כרגיל. באופן כללי, בכל פעם שיש ספק או שכחה באיזשהו שלב של החפיסה, פשוט המשיכי כרגיל עם הגלולות (כמו שעשית) ובמקביל השתמשי בקונדום עד לסוף אותה החפיסה.
היי אתמול בתאריך 24.3 התחלתי לקחת גלולות מינס. את הגלולה לקחתי בשעה 12:30, ובשעה 16:10 שילשלתי. והיום לקחתי כרגיל את הגלולה בשעה 12:30. האם הגלולה הראשונה נקלטה? או שזה נחשב שהתחלתי מהגלולה השניה, ואם זה כך, מה עלי לעשות? תודה מראש
בת 16
שלום לך, מאחר שבכל מקרה, בשבועיים הראשונים של החפיסה הראשונה יש לשלב גלולות עם קונדום, אז זה לא משנה אם הגלולה נקלטה. את תהיי מוגנת גם על ידי קונדום. אם זה קורה בחפיסה השנייה או כל חפיסה אחרת, יש להשתמש שבוע אחר כך בקונדום. הפעם, בגלל שזו חפיסה ראשונה, השימוש בקונדום בנוסף לגלולות יימשך שבועיים. בהצלחה.
שלום אני בת 19 ואני ישמח אם תענו לי אני ובן זוגי יוצאים כבר 4 שנים אנחנו מקיימם יחסים מין על בסיס קבוע עד עכשיו היינו משתמשים בקונדומים ביום רבעי שעבר לפני שבוע התחלתי לקחת גלולות ,הגיוני שמי שבוע שעבר עדיין לא סיימתי מחזור כבר 8 ימים ? זה בחיים לא קרה לי ! אולי זה בגלל הגלולת אני ממש פוחדת ועוד שאלה , חשבתי שסיימתי מחזור ולא סיימתי ושכבנו ורק אחר כך שמתי לב שלא סיימתי האם אפשר להכנס להריון בזמן המחזור ? ורציתי לדעת אם אני בטוחה מהגלולה הראשונה כמו שרופא הנשים אומר ? ואם אתם יודעם משהו על גלולות המינס אם אפשר להכנס איתן להריון או משהו ?ואם אפשר לשתות אנטיביוקה למרות שאני לוקחת גלולת מצטערת שאני חופרת אם כל כך הרבה שאלות אני פשוט בלחץ השמח לתשובה בהקדם תודה רבה רבה רבה
בת 19
שלום לך, דימום ממושך בחפיסה ראשונה היא תופעת לוואי מוכרת ונפוצה בהתחלה של נטילת גלולות. זה אמור לעבור עד החפיסה השלישית. אחת מתופעות הלוואי של שלוש החפיסות הראשונות הם דימומים לא סדירים, ארוכים יותר ו/או ארוכים פחות. אי אפשר להיכנס להריון בזמן גלולות, כך שאם לא פספסת אף גלולה, את לא בהריון ללא קשר למחזור. אם לא היית על גלולות, אז כן היה אפשר להיכנס להריון בזמן מחזור. אם התחלת את הגלולות מהיום הראשון של הדימום, אז את אכן מוגנת מהכדור הראשון. אם התחלת סתם ככה ללא קשר ליום הראשון של הדימום, אז את מוגנת רק אחרי שבועיים. בנוגע לאנטיביוטיקה, היעילות של הגלולות יורדת כשאת נוטלת אנטיביוטיקה ולכן חשוב להשתמש בקונדום למשך שבועיים מסיום נטילת האנטיביוטיקה, במקביל להמשך נטילת הגלולות. אין מה להיות בלחץ וטוב שאת שואלת את הכל. ככה תוכלי להגן על עצמך ולמנוע הריון לא מתוכנן, וגם לעשות סקס בראש שקט ולהנות יותר :) כל טוב ושבת שלום!
יכול להיות שיהיה לי דימום עקב זה שכביכול פיספסתי את הגלולה ? כי לפי מה שזה נראה זה לא מחזור כי זה דימום ממש קל כבר 3 ימים
בת 17
שלום רב, דימום כפי שאת מציינת אפשרי שיקרה כתוצאה משכיחה של גלולה אם כי בדרך כלל זה יקרה לאחר שיכחה של שתים או יותר ואז מתחיל המחזור...יחד עם זאת, קראתי את ההתכתבויות שלך איתנו בנושא הגלולות ועולה במחשבה שאלה: אם את נוטלת את הגלולות כסידרן ובזמנן ואת מדייקת בנטילתן, יתכן שהגלולות אינן מתאימות לגופך, עייצתי לך היא לפנות לרופא/ה שרשמו לך את הגלולות, לידע ולספר להם על התופעות ולשמוע מה דעתם בנידון, יתכן ויבקשו להחליף לך גלולות. בהצלחה
התחלתי לקחת גלולות מינס, שכחתי לקחת גלולה ה12 , המשכתי לקחת כרגיל גלולה שלמחרת ויתרתי על אותה הגלולה ששכחתי, בגלולה ה14 קיימתי יחסי מין בלי קונדום אני אמורה לחשוש ?
בת 25
שלום לך, לצערי יש חשש להריון, אך החשש נמוך מאוד. הסיבה לכך היא שמדובר באמצע החפיסה, הזמן הכי קרוב לביוץ שלך ובגלל הפספוס, הביצית יכלה 'להתפלק' החוצה. היית צריכה להשתמש בקונדום, אך מכיוון שלא עשית זאת, ואם עוד לא עברו 72 שעות, אני מציעה שתפני לבית המרקחת ותקני את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. אם עברו למעלה מ72 שעות מיחסי המין, אך לא עברו למעלה מ120 שעות, גשי לרופא/ה ובקשי מרשם לגלולה בשם 'אלה' המונעת הריון עד חמישה ימים מיחסי מין לא מוגנים. לאחר מכן קני אותה בבית מרקחת ותקני אותה. במקביל המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ועשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין אחרי הפספוס. כל טוב ובהצלחה!
שלום,סיימתי מחזור ביום ראשון,לקחתי גלולות בשם יסמין מיום חמישי עד ראשון כולל ראשון. הפסקתי מפני שהם עשו לי בחילות חזקות וכאבי ראש וסחרחורות אז הרופא נשים אמר לי אם זה קיצוני להפסיק והפסקתי. היום בבוקר יום שבת ה15 ל3 היו לי דימומים ממש דם כמו במחזור וכאבי גב כל מיני תסמינים שיש לי גם במחזור. קיימתי יום חמישי יחסי מין בלילה ושוב בבוקר. והשתמשתי עם אמצעי מניעה, זה קשור לגלולות? יש לי בעיה במחזור? זה קשור לקיום יחסי מין? מה עליי לעשות?
בת 15
שלום לך, מה שאת מרגישה קשור לזה שהפסקת את הגלולות אחרי חמישה ימים. לכן הגיע הדימום והיו לך את כל התופעות לוואי. טוב עשית שהפסקת עם הגלולות, למרות שלכל הגלולות למניעת הריון יש תופעות לוואי דומות למה שתיארת, שעוברות אחרי שלושה חודשים. פשוט לוקח לגוף זמן להתרגל אליהן. באיזה אמצעי מניעה השתמשת בחמישי ובשישי? בקונדום? מתחילת החדירה? אם כן, אז את מוגנת ואין קשר בין מה שקרה לך בשבת לבין השימוש בקונדום. מה שעלייך לעשות הוא להתייחס לדימום הזה כאל מחזור רגיל לכל דבר ולחזור לרופא הנשים שלך להחלפה של גלולות שיותר יתאימו לך. כל טוב וחג שמח!
אני כרגע על אנטיביוטיקה, והיום חזרתי לגלולות אחרי ההפסקה של 7 ימים. אני יודעת שיש סוגים מסויימים של אנטיביוטיקה שכאילו מבטלים את ההשפעה של הגלולות, רציתי לדעת אם במקרה אתם יודעים אם אנטיביוטיקה בשם 'מוקסיפן פורטה' משפיעה ככה, שהיא מבטלת את ההשפעה של הגלולה..
בת 16
שלום לך, טוב שפנית אלינו. כל סוגי האנטיביוטיקה מורידים את יעילות הגלולה (ולא מבטלים אותה כפי שכתבת). את צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף, או לא לקיים חדירה למשך שבועיים מסיום האנטיביוטיקה, במקביל להמשך רגיל של נטילת גלולות. ככה תהיי מוגנת ללא דאגה. כל טוב וחג שמח!
היי, את שלחת לי שאני תמיד צריכה לקחת את כל ה 28 אלא עם כן אני רוצה לשנות את יום המחזור ״היי, גלולות מינס הן גלולות שלוקחים ברצף את כל ה28 גלולות. לא משנה מתי את מקבלת מחזור, את מתחילה חפיסה חדשה איך שאת מסיימת כל הגלולות של החפיסה הקודמת. ״ גם עם אני מקבלת מחזור בזמן שיוצא לי גלולה לבנה לקחת אותה? ולא כדור אחר? ובקשר לבטל מחזור ליום אחר, זה עושה בעיות? ועם לקחתי כבר 3 גלולות לבנות זה עדיין אפשרי?
בת 19
היי, לא כל כך ברורה לי שאלתך ולכן אנסה לעשות סדר. את הוסת- דימום אמורים להתחיל לקבל בזמן שנוטלים את הכדורים הלבנים. במידה ואת מעוניינת לשנות את זמן הגעת הדימום את יכולה לעשות זאת בכך שתסיימי ליטול את כל הגלולות הצהובות בחפיסה, ותעברי לחפיסה חדשה ותתחילי ליטול את הגלולה הצהובה הראשונה וכך לפי הסדר. מצב כזה ימנע הגעת וסת בין שתי החפיסות והוסת הבאה שתגיע תהיה בזמן הגלולות הלבנות בחפיסה הבאה. את יכולה לספור את הימים לפי מספר הגלולות ולרשום לך ביומן כך שתדעי מתי תגיע הוסת. בנוגע לשאלתך השניה, במידה ונטלת 3 גלולות לבנות ואת תבחרי לוותר על הגלולה הלבנה האחרונה ולהתחיל ליטול חפיסה חדשה, את תגרמי למצב של הקדמת הוסת ביום. וכך הלאה כאשר את בוחרת לוותר על 2 גלולות לבנות ונוטלת גלולות צהובות ז''א חפיסה חדשה את מקדימה את הוסת הבאה ביומיים ומקצרת את הוסת הנוכחית. במידה ותוותרי על 3 גלולות לבנות ותתחילי חפיסה חדשה את תגרמי להקדמת הוסת הבאה ב 3 ימים ולקיצור הוסת הנוכחית. במידה ותוותרי על 4 גלולות לבנות ותתחילי ליטול חפיסה חדשה את לא תקבלי ווסת ותגרמי להקדמת הווסת הבאה ב4 ימים.
שלום, התחלתי לקחת גלולות ליפני שבוע והיום אני וחבר שלי קיימנו יחסים עם קונדום אך הוא נקרא והוא גמר בפנים . מה הסיכוי שאוכל להיכנס להריון והאם כדי לקחת פוסטינור?
בת 17
שלום יקרה. אם את נוטלת גלולות באופן מסודר במשך שבוע אז את מוגנת מפני הריון לא רצוי. אין צורך להשתמש בפוסטינור. טוב שאתם משתמשים גם בקונדום וגם גלולות להגנה מירבית. בהצלחה וללא דאגה!!
התחלתי לקחת גלולות לפני חודש ביום ה-5 של המחזור ( לפני יומיים סיימתי את השבוע של המחזור ). בזמן שלקחתי את הגלולות בחודש הראשון התחיל לי דימום, הלכתי לרופא והוא הסביר שזה יכול להיות מכמה סיבות ואחת מהן שזה גלולות חדשות (belara) ופעם ראשונה שאני לוקחת אז זה עדיין לא במאה אחוז. התחלתי עכשיו חפיסה שנייה ואני ביום ה3 שלה. מתי אפשר לקיים יחסי מין בלי הגנה?
בת 17
שלום לך, הדימום יכול להיות תופעת לוואי של לקיחת גלולות ובדרך כלל זה עובר במהלך 3 החודשים הראשונים ללקיחת גלולות. אם זה ממשיך אחרי 3 חודשים, יש לחזור לרופא להחלפת גלולות. כרגע, את כבר בחפיסה השנייה ולכן את כבר מוגנת אם את מקפידה לקחת כל יום את הגלולה בשעה קבועה פחות או יותר ולא שוכחת אף גלולה. במקרה כזה אפשר כבר להפסיק להשתמש בקונדום.
אז ככה: לא מזמן התחלתי לקחת גלולות (לפני מספר ימים) והתחלתי את הגלולה ביום הראשון של הוסת, כמו שצריך. באמצע לקיחת הגלולות שמתי לב שהוסת עדיין ממשיך לדמם (לא הרבה) בקצת .. האם זה משהו לא טוב? האם להפסיק עם הגלולות? הוא היה אמור כבר להיגמר תודה.
בת 19
שלום לך אל תפסיקי את הגלולות. מה שאת מתארת - דימום הוסת נמשך מעבר למספר הימים הרגיל - היא תופעת לוואי שכיחה בחפישה הראשונה. זה בסדר גמור ואין לזה קשר ליעילות של הגלולה.
חברה שלי קיבלה מחזור יום ראשון שעבר בלילה והתחילה ליטול את הגלולה הראשונה ביום שליש. האם מותר לנו לקיים כבר עכשיו יחסי מין לא מוגנים בלי לפחד?
בן 22
שלום לך אם היא לא התחילה ביום הראשון של דימום הוסת, רצוי לחכות שבועיים לקיים יחסי מין ללא אמצעי נוסף. אם תרצו לקיים יחסי מין, אז ליתר בטחון, תשים קונדום.
וואי רציתי להגיד ממש תודה, אני חופרת פה עם שאלות אבל אתם תמיד ממש עוזרים לי!! רציתי לשאול עוד שאלה לגביי גלולות.. אני חושבת להתחיל, גם דיברתי על זה עם חבר שלי ואחרי כמעט שנתיים ביחד אנחנו רוצים לנסות בלי קונדום.. עכשיו רציתי לשאול- בשביל להתאים לי גלולות הרופא יהיה חייב לעשות לי בדיקה כוללת, כאילו שאני אצטרך להיות חשופה מולו והכל..? ועוד משהו- כמה זמן אחרי שהתחלתי לקחת את הגלולות אפשר כבר לעשות את זה חופשי ובלי קונדום? ממ.. ועוד דבר, שמעתי שגלולות משמינות- עד כמה זה רציני? ודבר אחרון- ראיתי פה מתישהו שמישהו אמרה שהיא לוקחת גלולות בשביל פצעי אקנה גם.. ולי גם יש פצעים.. אז יכול להיות שאם אני אתחיל לקחת גלולות זה יעזור לי גם לזה..? ודבר אחרון, הייתי רוצה שתמליצו לי אם אתם יודעים על רופאי נשים (רצוי רופאות!!) טובות בתל אביב... :) וזהו.. תודה מראש 3>
בת 20
שלום לך, מאחר שאת מקיימת יחסי מין כבר זמן ממושך, חשוב שתיבדקי אצל רופא/ת נשים. כל אישה שמקיימת יחסי מין אמורה להיבדק אחת לשנה גם אם הכל נראה לה בסדר. על מנת לקבל מרשם לגלולות אין חובה להיבדק פיזית אבל ייתכן שהרופא יבקש זאת כי את כאמור פעילה מינית זמן ממושך וזה לטובתך. כדי להתאים גלולות הרופא שואל שאלות כגון האם את מעשנת, האם יש לך מיגרנות ועוד. הוא מנסה לאתר גורמי סיכון וחשוב לענות לו כמה שיותר מדויק. גלולות אינן משמינות. לגלולות יכולות להיות תופעות לוואי במשך 3 החודשים הראשונים לנטילתן ואחת מתופעות הלוואי זה אגירה של נוזלים בגוף שיכולה להתבטא בעליה במשקל לזמן מה עד שהנוזלים מופרשים בשתן. לגבי אקנה - גלולות אכן מחליקות את עור הפנים וייתכן מאד שזה יעזור לך גם לזה. לשאלתך לגבי שימוש בגלולות ללא קונדום: ישנם 5 מצבים בהם למרות נטילת גלולות על בן הזוג להשתמש בקונדום: השבועיים הראשונים כשמתחילים ליטול גלולות, שבוע אחרי שהבחורה שוכחת ליטול גלולה יותר מ-12 שעות מהשעה הקבועה ללקיחת הגלולות (כל בחורה קובעת לעצמה שעה בה היא נוטלת גלולה ומקפידה לקחת כל יום פחות או יותר באותה השעה. אם זה לא נוח, בחפיסה הבאה אפשר לשנות את השעה), שבוע אחרי אנטיביוטיקה, שבוע אחרי שלשולים ושבוע אחרי הקאות. לגבי המלצה על רופאות זה בעייתי. איננו נוהגים לעשות זאת, אך נשמח אם תרצי לקבוע תור לרופאת נשים אצלנו בסניף בתל-אביב, בחינם ובדיסקרטיות.
יש לי עוד שאלה, אני עוד 5 ימים מתחילה חפיסה 3 של גלולות מינס. והמחזור שלי יוצא יום שישי אפשר שהוא יצא ביום אחר? ולא יהיו בעיות עוד שאלה, אנחנו ביום רביעי ויום שישי אמורה לקבל מחזור.. כך כתוב לי באפליקציית אלוויז.. נשארו לי 4 כדורים לבנים לסיום החפיסה אז איזה כדור לקחת עם אקבל מחזור לפני הכדור עם הסימון הצהוב?
בת 19
היי, גלולות מינס הן גלולות שלוקחים ברצף את כל ה28 גלולות. לא משנה מתי את מקבלת מחזור, את מתחילה חפיסה חדשה איך שאת מסיימת כל הגלולות של החפיסה הקודמת. אם את רוצה לשנות את יום המחזור, את יכולה לדלג על הגלולות הלבנות (ורק עליהן!!) ולקחת את החפיסה החדשה מיד אח'כ כך זה יאחר לך את קבלת המחזור בארבעה ימים (יום שני) בהצלחה
היי, אני לוקחת גלולות מינס, בעוד כ-שבוע אני מתחילה את החפיסה ה 3 שלי. אני לוקחת את הכדור כל יום בשעה 9:30 למעט יום שלישי שאת הכדור אני שותה בסביבות 7:30- 8:00. אני רוצה לדעת עד איזה שעה אני יכולה לשתות גלולה מהשעה הקבועה שלי 9:30 שלא יחשב כאילו שכחתי, או משהו כזה...
בת 19
שלום לך, כל הכבוד לאחריות שלך. רצוי מאד לשמור פחות או יותר על שעה קבועה. יחד עם זאת, אם את לוקחת גלולה עד 12 שעות אחרי השעה הקבועה, ואת לוקחת את הגלולה הבאה בשעה הקבועה, לא יקרה כלום. אבל אם תיקחי גלולה אחת יותר מ-12 שעות אחרי השעה הקבועה, וכמובן את הבאה בתור בשעה הרגילה, בכל זאת במשך שבוע אחר כך בן הזוג יצטרך להשתמש בקונדום כדי להגן מפני הריון. אם השכחה או הדחייה המכוונת מעל 12 שעות היא בשבוע הראשון של החפיסה, וקיימתם יחסים עד 5 ימים קודם לכן, יהיה צורך גם לקחת פוסטינור.
שלאה 81 עד 100 מתוך 638

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום