דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

שלום,סיימתי מחזור ביום ראשון,לקחתי גלולות בשם יסמין מיום חמישי עד ראשון כולל ראשון. הפסקתי מפני שהם עשו לי בחילות חזקות וכאבי ראש וסחרחורות אז הרופא נשים אמר לי אם זה קיצוני להפסיק והפסקתי. היום בבוקר יום שבת ה15 ל3 היו לי דימומים ממש דם כמו במחזור וכאבי גב כל מיני תסמינים שיש לי גם במחזור. קיימתי יום חמישי יחסי מין בלילה ושוב בבוקר. והשתמשתי עם אמצעי מניעה, זה קשור לגלולות? יש לי בעיה במחזור? זה קשור לקיום יחסי מין? מה עליי לעשות?
בת 15
שלום לך, מה שאת מרגישה קשור לזה שהפסקת את הגלולות אחרי חמישה ימים. לכן הגיע הדימום והיו לך את כל התופעות לוואי. טוב עשית שהפסקת עם הגלולות, למרות שלכל הגלולות למניעת הריון יש תופעות לוואי דומות למה שתיארת, שעוברות אחרי שלושה חודשים. פשוט לוקח לגוף זמן להתרגל אליהן. באיזה אמצעי מניעה השתמשת בחמישי ובשישי? בקונדום? מתחילת החדירה? אם כן, אז את מוגנת ואין קשר בין מה שקרה לך בשבת לבין השימוש בקונדום. מה שעלייך לעשות הוא להתייחס לדימום הזה כאל מחזור רגיל לכל דבר ולחזור לרופא הנשים שלך להחלפה של גלולות שיותר יתאימו לך. כל טוב וחג שמח!
אני כרגע על אנטיביוטיקה, והיום חזרתי לגלולות אחרי ההפסקה של 7 ימים. אני יודעת שיש סוגים מסויימים של אנטיביוטיקה שכאילו מבטלים את ההשפעה של הגלולות, רציתי לדעת אם במקרה אתם יודעים אם אנטיביוטיקה בשם 'מוקסיפן פורטה' משפיעה ככה, שהיא מבטלת את ההשפעה של הגלולה..
בת 16
שלום לך, טוב שפנית אלינו. כל סוגי האנטיביוטיקה מורידים את יעילות הגלולה (ולא מבטלים אותה כפי שכתבת). את צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף, או לא לקיים חדירה למשך שבועיים מסיום האנטיביוטיקה, במקביל להמשך רגיל של נטילת גלולות. ככה תהיי מוגנת ללא דאגה. כל טוב וחג שמח!
היי, את שלחת לי שאני תמיד צריכה לקחת את כל ה 28 אלא עם כן אני רוצה לשנות את יום המחזור ״היי, גלולות מינס הן גלולות שלוקחים ברצף את כל ה28 גלולות. לא משנה מתי את מקבלת מחזור, את מתחילה חפיסה חדשה איך שאת מסיימת כל הגלולות של החפיסה הקודמת. ״ גם עם אני מקבלת מחזור בזמן שיוצא לי גלולה לבנה לקחת אותה? ולא כדור אחר? ובקשר לבטל מחזור ליום אחר, זה עושה בעיות? ועם לקחתי כבר 3 גלולות לבנות זה עדיין אפשרי?
בת 19
היי, לא כל כך ברורה לי שאלתך ולכן אנסה לעשות סדר. את הוסת- דימום אמורים להתחיל לקבל בזמן שנוטלים את הכדורים הלבנים. במידה ואת מעוניינת לשנות את זמן הגעת הדימום את יכולה לעשות זאת בכך שתסיימי ליטול את כל הגלולות הצהובות בחפיסה, ותעברי לחפיסה חדשה ותתחילי ליטול את הגלולה הצהובה הראשונה וכך לפי הסדר. מצב כזה ימנע הגעת וסת בין שתי החפיסות והוסת הבאה שתגיע תהיה בזמן הגלולות הלבנות בחפיסה הבאה. את יכולה לספור את הימים לפי מספר הגלולות ולרשום לך ביומן כך שתדעי מתי תגיע הוסת. בנוגע לשאלתך השניה, במידה ונטלת 3 גלולות לבנות ואת תבחרי לוותר על הגלולה הלבנה האחרונה ולהתחיל ליטול חפיסה חדשה, את תגרמי למצב של הקדמת הוסת ביום. וכך הלאה כאשר את בוחרת לוותר על 2 גלולות לבנות ונוטלת גלולות צהובות ז''א חפיסה חדשה את מקדימה את הוסת הבאה ביומיים ומקצרת את הוסת הנוכחית. במידה ותוותרי על 3 גלולות לבנות ותתחילי חפיסה חדשה את תגרמי להקדמת הוסת הבאה ב 3 ימים ולקיצור הוסת הנוכחית. במידה ותוותרי על 4 גלולות לבנות ותתחילי ליטול חפיסה חדשה את לא תקבלי ווסת ותגרמי להקדמת הווסת הבאה ב4 ימים.
שלום, התחלתי לקחת גלולות ליפני שבוע והיום אני וחבר שלי קיימנו יחסים עם קונדום אך הוא נקרא והוא גמר בפנים . מה הסיכוי שאוכל להיכנס להריון והאם כדי לקחת פוסטינור?
בת 17
שלום יקרה. אם את נוטלת גלולות באופן מסודר במשך שבוע אז את מוגנת מפני הריון לא רצוי. אין צורך להשתמש בפוסטינור. טוב שאתם משתמשים גם בקונדום וגם גלולות להגנה מירבית. בהצלחה וללא דאגה!!
התחלתי לקחת גלולות לפני חודש ביום ה-5 של המחזור ( לפני יומיים סיימתי את השבוע של המחזור ). בזמן שלקחתי את הגלולות בחודש הראשון התחיל לי דימום, הלכתי לרופא והוא הסביר שזה יכול להיות מכמה סיבות ואחת מהן שזה גלולות חדשות (belara) ופעם ראשונה שאני לוקחת אז זה עדיין לא במאה אחוז. התחלתי עכשיו חפיסה שנייה ואני ביום ה3 שלה. מתי אפשר לקיים יחסי מין בלי הגנה?
בת 17
שלום לך, הדימום יכול להיות תופעת לוואי של לקיחת גלולות ובדרך כלל זה עובר במהלך 3 החודשים הראשונים ללקיחת גלולות. אם זה ממשיך אחרי 3 חודשים, יש לחזור לרופא להחלפת גלולות. כרגע, את כבר בחפיסה השנייה ולכן את כבר מוגנת אם את מקפידה לקחת כל יום את הגלולה בשעה קבועה פחות או יותר ולא שוכחת אף גלולה. במקרה כזה אפשר כבר להפסיק להשתמש בקונדום.
אז ככה: לא מזמן התחלתי לקחת גלולות (לפני מספר ימים) והתחלתי את הגלולה ביום הראשון של הוסת, כמו שצריך. באמצע לקיחת הגלולות שמתי לב שהוסת עדיין ממשיך לדמם (לא הרבה) בקצת .. האם זה משהו לא טוב? האם להפסיק עם הגלולות? הוא היה אמור כבר להיגמר תודה.
בת 19
שלום לך אל תפסיקי את הגלולות. מה שאת מתארת - דימום הוסת נמשך מעבר למספר הימים הרגיל - היא תופעת לוואי שכיחה בחפישה הראשונה. זה בסדר גמור ואין לזה קשר ליעילות של הגלולה.
חברה שלי קיבלה מחזור יום ראשון שעבר בלילה והתחילה ליטול את הגלולה הראשונה ביום שליש. האם מותר לנו לקיים כבר עכשיו יחסי מין לא מוגנים בלי לפחד?
בן 22
שלום לך אם היא לא התחילה ביום הראשון של דימום הוסת, רצוי לחכות שבועיים לקיים יחסי מין ללא אמצעי נוסף. אם תרצו לקיים יחסי מין, אז ליתר בטחון, תשים קונדום.
וואי רציתי להגיד ממש תודה, אני חופרת פה עם שאלות אבל אתם תמיד ממש עוזרים לי!! רציתי לשאול עוד שאלה לגביי גלולות.. אני חושבת להתחיל, גם דיברתי על זה עם חבר שלי ואחרי כמעט שנתיים ביחד אנחנו רוצים לנסות בלי קונדום.. עכשיו רציתי לשאול- בשביל להתאים לי גלולות הרופא יהיה חייב לעשות לי בדיקה כוללת, כאילו שאני אצטרך להיות חשופה מולו והכל..? ועוד משהו- כמה זמן אחרי שהתחלתי לקחת את הגלולות אפשר כבר לעשות את זה חופשי ובלי קונדום? ממ.. ועוד דבר, שמעתי שגלולות משמינות- עד כמה זה רציני? ודבר אחרון- ראיתי פה מתישהו שמישהו אמרה שהיא לוקחת גלולות בשביל פצעי אקנה גם.. ולי גם יש פצעים.. אז יכול להיות שאם אני אתחיל לקחת גלולות זה יעזור לי גם לזה..? ודבר אחרון, הייתי רוצה שתמליצו לי אם אתם יודעים על רופאי נשים (רצוי רופאות!!) טובות בתל אביב... :) וזהו.. תודה מראש 3>
בת 20
שלום לך, מאחר שאת מקיימת יחסי מין כבר זמן ממושך, חשוב שתיבדקי אצל רופא/ת נשים. כל אישה שמקיימת יחסי מין אמורה להיבדק אחת לשנה גם אם הכל נראה לה בסדר. על מנת לקבל מרשם לגלולות אין חובה להיבדק פיזית אבל ייתכן שהרופא יבקש זאת כי את כאמור פעילה מינית זמן ממושך וזה לטובתך. כדי להתאים גלולות הרופא שואל שאלות כגון האם את מעשנת, האם יש לך מיגרנות ועוד. הוא מנסה לאתר גורמי סיכון וחשוב לענות לו כמה שיותר מדויק. גלולות אינן משמינות. לגלולות יכולות להיות תופעות לוואי במשך 3 החודשים הראשונים לנטילתן ואחת מתופעות הלוואי זה אגירה של נוזלים בגוף שיכולה להתבטא בעליה במשקל לזמן מה עד שהנוזלים מופרשים בשתן. לגבי אקנה - גלולות אכן מחליקות את עור הפנים וייתכן מאד שזה יעזור לך גם לזה. לשאלתך לגבי שימוש בגלולות ללא קונדום: ישנם 5 מצבים בהם למרות נטילת גלולות על בן הזוג להשתמש בקונדום: השבועיים הראשונים כשמתחילים ליטול גלולות, שבוע אחרי שהבחורה שוכחת ליטול גלולה יותר מ-12 שעות מהשעה הקבועה ללקיחת הגלולות (כל בחורה קובעת לעצמה שעה בה היא נוטלת גלולה ומקפידה לקחת כל יום פחות או יותר באותה השעה. אם זה לא נוח, בחפיסה הבאה אפשר לשנות את השעה), שבוע אחרי אנטיביוטיקה, שבוע אחרי שלשולים ושבוע אחרי הקאות. לגבי המלצה על רופאות זה בעייתי. איננו נוהגים לעשות זאת, אך נשמח אם תרצי לקבוע תור לרופאת נשים אצלנו בסניף בתל-אביב, בחינם ובדיסקרטיות.
יש לי עוד שאלה, אני עוד 5 ימים מתחילה חפיסה 3 של גלולות מינס. והמחזור שלי יוצא יום שישי אפשר שהוא יצא ביום אחר? ולא יהיו בעיות עוד שאלה, אנחנו ביום רביעי ויום שישי אמורה לקבל מחזור.. כך כתוב לי באפליקציית אלוויז.. נשארו לי 4 כדורים לבנים לסיום החפיסה אז איזה כדור לקחת עם אקבל מחזור לפני הכדור עם הסימון הצהוב?
בת 19
היי, גלולות מינס הן גלולות שלוקחים ברצף את כל ה28 גלולות. לא משנה מתי את מקבלת מחזור, את מתחילה חפיסה חדשה איך שאת מסיימת כל הגלולות של החפיסה הקודמת. אם את רוצה לשנות את יום המחזור, את יכולה לדלג על הגלולות הלבנות (ורק עליהן!!) ולקחת את החפיסה החדשה מיד אח'כ כך זה יאחר לך את קבלת המחזור בארבעה ימים (יום שני) בהצלחה
היי, אני לוקחת גלולות מינס, בעוד כ-שבוע אני מתחילה את החפיסה ה 3 שלי. אני לוקחת את הכדור כל יום בשעה 9:30 למעט יום שלישי שאת הכדור אני שותה בסביבות 7:30- 8:00. אני רוצה לדעת עד איזה שעה אני יכולה לשתות גלולה מהשעה הקבועה שלי 9:30 שלא יחשב כאילו שכחתי, או משהו כזה...
בת 19
שלום לך, כל הכבוד לאחריות שלך. רצוי מאד לשמור פחות או יותר על שעה קבועה. יחד עם זאת, אם את לוקחת גלולה עד 12 שעות אחרי השעה הקבועה, ואת לוקחת את הגלולה הבאה בשעה הקבועה, לא יקרה כלום. אבל אם תיקחי גלולה אחת יותר מ-12 שעות אחרי השעה הקבועה, וכמובן את הבאה בתור בשעה הרגילה, בכל זאת במשך שבוע אחר כך בן הזוג יצטרך להשתמש בקונדום כדי להגן מפני הריון. אם השכחה או הדחייה המכוונת מעל 12 שעות היא בשבוע הראשון של החפיסה, וקיימתם יחסים עד 5 ימים קודם לכן, יהיה צורך גם לקחת פוסטינור.
שאלה דחופה! שכחתי לקחת את הגלולה האחרונה בחפיסה.. ויומיים אחרי קיימתי יחסי מין ללא קונדום.. אמנם הוא לא גמר, אך עדיין אני בלחץ.. האם יש סיכוי להיכנס להריון למרות שאני אמורה לקבל מחזור בימים הקרובים??
בת 26
היי, הסיכוי נמוך מאד כך שאין לך סיבה להיות בלחץ. סוף החפיסה פחות בעייתי מתחילת החפיסה. בהצלחה.
היי לפני כשבועיים אני וחבר שלי שכבנו הוא גמר בפנים ובאותו יום לקחתי את הגלולה אחרי ששכבנו בערך שעה אחרי הזמן שאני בדרכ לוקחת. לאחר מכן נגמרה לי החפיסה והתחלתי חדשה כי רציתי לדלג על המחזור. מה שהתחלתי את החפיסה ועד עכשיו אני עוד שבוע מסיימת אותה יש לי הרגשה נורא לא נעימה שהבטן נפוחה וכואבת והחזה מאוד רגיש. יש סיכויי שאני בהריון? אני רוצה לציין שאני לוקחת גלולות כבר בערך שלוש שנים יש מצב שהן פחות יעילות עם השנים? וההרגשה היא שאני נורא נפוחה ושמנה וזה מטריד קצת.. תודה!
בת 21
שלום לך. ממה שאת מתארת את נוטלת את הגלולות לפי הסדר וכפי שנהוג לקחת אותן. שעה לכאן ולשם לא משנה, כמובן עדיף ליטול באותה שעה. אם נטלת אותן לפי הסדר ולא שכחת גלולה אז את מוגנת. חזה רגיש הוא גם בגלל גודש של הורמונים. אם זה ממשיך פני לרופא/ת נשים. גלולות יעילות כל השנים, היוועצי עם הרופא/ה אולי כדאי להחליף אם יש להן תופעות לוואי שלך פחות נוחות. אם כי רוב הגלולות די דומות במינון.
שלום, התחלתי חפיסה חדשה אחרי שבעת ימי ההפסקה, לקחתי את שתי הגלולות הראשונות,יצאתי לטיול במשך שלושה ימים ושכחתי את חפיסת הגלולות בבית, יצא מצב שפספסתי 3 גלולות, לקחתי אתמול והיום את הגלולות של שני ושלישי, שלושת הגלולות עדיין בחפיסה, לא קיימתי יחסי מין מסיום המחזור אז ככה שאין חשש להריון אבל השאלה שלי היא מה לעשות כדי שאהיה מוגנת? לקחת שתי גלולות ביום כדי לצמצם את הפער? מתי אהיה מוגנת? תודה רבה!
בת 18
שלום לך, טוב עשית שלקחת את הגלולות שפספסת. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. מה שכן, את לא מוגנת למשך שבועיים. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל והשתמשי בקונדום למשך שבועיים או שתמנעי מקיום חדירה למשך שבועיים. אחר כך את תהיי מוגנת. כל טוב!
שלום :) ביקרתי אצל הרופאת נשים שלי בגלל שאחרי קיום יחסי מין עם חברים שלי ראיתי קצת דם על הנייר (מקיימת יחסי מין כבר יותר משנה) היא אמרה לי שזה נובע מפטריה שהייתה לי ורשמה לי טיפול של עשרה ימים בפלאג'יל 500 מ'ג ויומיים טיפול באגיסטן . (אני כרגע ביום הראשון של הטיפול באגיסטן) רציתי לדעת כמה אחרי הטיפול אני יכולה לקיים יחסי מין ? אם זה רלוונטי , אני אמורה לקבל את המחזור שלי ביום שישי ואני יתחיל גם את הגלולות למניעת הריון ביום זה .
בת 16
שלום לך, הטיפול הוא הטיפול אותו היית צריכה לקבל ככה שטוב שהלכת אל הרופאה. הפטריה היא לא מסוכנת ואת יכולה לקיים יחסי מין לאחר סיום הטיפול, וכמובן, אחרי שתהיי מוגנת. אני שמחה לשמוע שאת מתחילה ליטול גלולות למניעת הריון ולדאוג לבריאותך המינית. המשיכי כך ושיהיה המון כיף ובהצלחה!
שלום , אני נוטלת גלולות מליאן כבר כמעט שנתיים לא מזמן התגייסתי והתחלתי לעשן הבנתי שאסור לעשן עם הגלולות האלה אבל רציתי לדעת אם זה משפיע על השפעת הגלולה ( אם כשאני מעשנת עם הגלולה אז אני מוגנת או שלא )...?
בת 19
שלום לך, את מוגנת לחלוטין עם הסיגריות. הסיבה היחידה שאומרים לא לעשן עם גלולות היא כי ביחד הם מעלים את הסיכון לקרישיות יתר בדם. כלומר, יש יותר סיכון לקרישת דם. אני מציעה שתנסי להפסיק לעשן ואם את לא רוצה או אל מסוגלת, לפחות תפחיתי את כמות העישון. בכל קמרה חשוב שתעשי ביקורת רפואית פעם בשנה לוודא שהכל בסדר. את יכולה להמשיך עם הגלולות. כל טוב!
בבקשה תעזרו לי זה ממש דחוף!!! אתמול בערב אני וחבר שלי עשינו את זה בלי קונדום, חשבתי שאין לי מה לדאוג כי אני על גלולות והם מגנות. אני על גלולות יאז, כבר בחבילה השנייה ובין הגלולה ה23 ל24. תמיד יש לי תזכורת בפלאפון לקחת גלולה ב21:00,אך בשבוע וחצי האחרון אני אומרת שעוד שנייה אקח, ובסוף יוצא שאני לוקחת באיחור של כשעתיים. בנוסף, היום בבוקר-צהריים היה לי על התחתון מעין ג'ל נוזלי בצבע אדום כהה-חום. זה בסדר? מה זה אומר? אני מפחדת…
בת 17
שלום לך, אני מבינה שאת מאוד לחוצה, אבל אין לך ממה. את לגמרי לגמרי מוגנת! את יכולה להזיז את השעה עד 12 שעות ועדיין להיות מוגנת. מה שאת רואה על התחתונים שלך זה המחזור שלך. יאז, כמו כל הגלולות, משנות את הדימום החודשי לדימום מועט מאוד, אפילו רק כמה כתמים, כך שאין לך מה לדאוג. את לגמרי מוגנת. כל טוב ושבוע נפלא!
היי תודה רבה על התשובה. יש לי עוד שאלה, אני כמו שאמרתי לא לקחתי את הגלולות במשך כבר חודשיים אחרי שלקחתי אותם במשך שנה ועכשיו אני רוצה להתחיל שוב אז איך אני אמורה לקחת אותם? כרגיל? או שבגלל ההפסקה זה אמור להיות סדר שונה?
בת 16
שלום לך, את אמורה להתחיל אותן ביום הראשון של הדימום של הווסת, בדיוק כמו הגלולות מקודם. אם את לא רוצה לחכות לווסת ורוצה כבר להתחיל, את יכולה לבחור סתם יום ולהתחיל לקחת, אבל את לא תהיי מוגנת למשך שבועיים. כלומר, רק אחרי 14 גלולות, כלומר שבועיים, תהיי מוגנת ותוכלי לחזור לקיים יחסי מין הכוללים חדירה או להוריד את הקונדום. כל טוב ושבוע נפלא!
זה לא מזיק לקחת גלולות בגיל 16?
בת 16
שלום לך, גלולות אינן מזיקות בשום גיל, אלא אם כן יש סיבות לא לתת לך אותן. הסיבות הן שונות ומגוונות ולכן יש להיוועץ עם רופא/ת נשים ולהתאים לך את הגלולות שמתאימות לך לפי היסטוריה רפואית שלך ושל משפחתך. את מוזמנת להגיע אלינו לדלת הפתוחה הקרובה לביתך להתאמת אמצעי מניעה ולתור לרופא/ת נשים, בחינם, ללא ידיעת ההורים ובדיסקרטיות. כל טוב ושבוע נפלא!
התחלתי לקחת גלולות למניעת הריון החודש, יש לי חפיסה של 21 גלולות. התחלתי שלושה ימים לפני המחזור (היו לי הפרשות וחשבתי שזה המחזור אבל הוא באמת הגיע רק אחרי 3 ימים), ובמשך כל תקופת השימוש (נותרו לי נכון לעכשיו 7 גלולות לחודש הזה) יש לי דימום, כאילו אני במחזור, וזה נמשך ככה כבר 12 ימים. זה בגלל שזה החפיסה הראשונה של הגלולות? זה יימשך גם לחפיסה השנייה?
בת 16
שלום לך זו תופעת לוואי שכיחה בחפישה הראשונה של לקיחת הגלולה. יכול להיות גם בחפישה השנייה אך בתקוה שכבר לא. אין ספק שלא נעים לדמם כל כך הרבה זמן. אם מדובר בהפרשה דממית או טיפות בלבד של דימום, אז כדאי להיות סבלנית ולהמשיך כי זה יחלוף לך. אבל אם מדובר ממש בדימום כמו מחזור גם בחפישה השנייה, אני מציעה לך לחזור לרופא/ת נשים ויתכן יחליף לך את סוג הגלולה. שתדעי שהדימום לא גורם לך שום נזק ולא פוגע בך אז תמשיכי כרגיל ובהמשך לפי מה שכתבתי, תחליטי אם רצוי לחזור כבר לרופא/ה.
אם התחלתי חפישה חדשה של גלוולות ואני רוצה להחליף שעה ולשתות כל החודש בשעה החדשה זה עדיין בסדד? אני עדיין מוגנה
בת 16
שלום לך, אין שום בעיה להחליף את השעה בחפיסה החדשה. את עדיין מוגנת לחלוטין. כל טוב ושבת שלום!
שלאה 81 עד 100 מתוך 628

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום