דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

בהמשך לשאלה הקודמת שלי, חברה אמרה לי לקחת יום כן יום לא (הכוונה לגלולות) כדי שהמחזור יתאחר לי.... זה אפשרי ?
בת 20
שלום לך, אני שמחה שפנית אלינו ולא שמעת בקול חברתך כי לו היית שומעת בקולה ייתכן מאד שהיית מוצאת את עצמך בהריון. גלולות מתחילים לקחת ביום הראשון של המחזור ולוקחים כל יום מבלי לדלג או לפספס בערך באותה השעה. אסור לדלג על גלולות!!! כדי שהמחזור יתאחר לך, אל תעשי הפסקה בין החפיסה הנוכחית לחפיסה הבאה ותקחי את שתי החפיסות ברצף ואז יתאחר לך המחזור. חג שמח.
שלום קוראים לי מור ואני וחבר שלי קיימנו יחסים .. הייתי בזמן מחזור משהו כמן ביום ה4 לא היה כל כל דימום ואני שותה גלולות מה הסיכוי להריון ? כי קמתי אחרי יומיים עם בחילות והרגשתי חלשה יש קשר ? או שאין ממה לחשוש ?
בת 17
היי מור, אם את לוקחת גלולות באופן סדיר, את מוגנת מהריון גם בזמן המחזור ואין סיבה לחשוש מהריון. הבחילות הן ככל הנראה ממשהו אחר: או מפחד מהריון או מאיזה וירוס. חשש מהריון יכול לגרום לבחילות, כאבי בטן, סחרחורות ועוד. אינני רואה סיבה שתחששי אם את לוקחת גלולות בלי לשכוח או לדלג. חג שמח.
התחלתי את החפיסה השלישית של הגלולות ביום שני, ולא עשיתי הפסקה של שבוע כי לא רציתי מחזור, ואתמול בכל זאת היום לי כאבי מחזור, והיום גם היה לי דימום.. זה לא לא אמור להיות ככה שיש לי דימום? לא זה כל הקטע כשממשיכים עם הגלולות בלי לעשות הפסקה??
בת 16
היי, בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות עשויות להיות תופעות לוואי ואחת מהן זה דימומים. את כבר בחפיסה השלישית אז אני משערת שזה יפסיק בחפיסה הבאה. אם לא, תחזרי לרופאה ותבקשי להחליף סוג של גלולות. חג שמח.
שלום אני לוקחת תגלולות פחות מחודש אז זה הגיוני שהגלולה עושות לי הפרשות חומות כאלה ? ממש אבל טני פוחדת מיזה ..,
בת 19
היי, במשך 3 החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ייתכנו תופעות לוואי שאחת מהן היא דימומים בין וסתיים. אין ממה לפחוד, זה חולף עד 3 חודשים. אם זה לא יחלוף, אחרי 3 חודשים תפני לרופא להחלפת סוג הגלולה. חג שמח.
שלום,התחלתי לקחת גלולות מסוג פמינט ואני ממש מפחדת להשמין מהם,האם יש גלולות אחרות מומלצות?המחזור שלי עוד לא סדיר לגמרי ועם זאת בכל זאת התחלתי לקחת מקבלתו החודש,זה משנה? כמו כן זה השבוע הראשון שאני לוקחת(לקחתי בינתיים כ5 גלולות)ולעיתים שכחתי את השעה ולקחתי כמה שעות מאוחר יותר,האם יש לכך השפעה? תודה רבה!
בת 18
היי, גלולות נותנות הגנה מצוינת מפני הריון ואת סוג הגלולה והתאמתה קובע הרופא, כך שאם הרופא התאים לך פמינט, כנראה שחשב שזה טוב לך. אם תהיינה לך תופעות לוואי כמו כאבי ראש, בחילות, דימומים לא בזמן הווסת, גודש בשדיים והן לא תחלופנה אחרי 3 חודשים, תיגשי לרופא ותבקשי להחליף גלולות. 3 החודשים הראשונים אלו חודשי הסתגלות ואופייני שיש תופעות לוואי. (לא חייב). יחד עם זאת, אם יש תופעות קיצוניות כמו כאב ראש שלא חולף עם כדור נגד כאבים, קשיי נשימה, כאב ברגל (בשוק), יש לפנות מידית לרופא. השעה שלוקחים גלולה חשובה מאד. יחד עם זאת, אם את שוכחת ולוקחת ברגע שנזכרת ולא חלפו 12 שעות מהשעה שקבעת לך לקחת, אז אין בעיה. לוקחים ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בשעה הרגילה שקבעת לעצמך. תעשי לך תזכורת בטלפון כדי לא לשכוח. בהצלחה.
היי שוב ,בדרך כלל אני לןקחת את הגלולות בשעות 18:30-19:00 ואתמול שכחתי לקחת ונזכרתי לשתות רק בשעה 3:20 בלילה ..מה יכול לקרות לי ?
בת 17
היי, שום דבר לא יקרה לך. כל עוד לא עברו 12 שעות ומעלה מהרגע שהיית אמורה לקחת ועד הרגע שלקחת, לא קרה כלום. את ההמשך תיקחי כרגיל בשעה 1830-1900.
היי יש לי שאלה חברה שלי לוקחת גלולות אמילי והיא סיימה את החפיסה השניה והיא צריכה לקבל מחזור ולא קיבלה אחר 4 ימים מה זה אומר ??
בן 21
שלום, זו תופעה נפוצה ביותר, בשלושת החודשים הראשונים הדימום יכול לאחר, להיות תמידי או לא להופיע כלל, אז אין צורך להיבהל אם היא לקחה את כל הכדורים בזמן ולא פספסה. כל טוב
רציתי לדעת אם זה הגיוני שהגלולה עושה לי הפרשות ואם זה אומר שהיא לא מתאימה לי אולי ?? במידה והגלולה לכ מתאימה לי אני עדיין מוגנת ?0
בת 19
שלום לך, אם את לוקחת גלולות מעל לשלושה חודשים את יכולה לגשת לרופא-ת נשים ואולי להחליף את הגלולה, אם את בשלוש החפיסות הראשונות ההפרשות הן תופעת לוואי נפוצה ביותר. במשך כל החודש ישנן הפרשות מהגוף, העובדה שיש לך הפרשות אינה אומרת בהכרח שהגלולה לא מתאימה לו. לגבי השאלה השניה, כל עוד את לוקחת את הגלולות באופן סדיר כל יום ובאותה השעה את מוגנת מפני הריון, אינך מוגנת מפני מחלות מין ולכן אנו ממליצות על שימוש בקונדום המגן מפני מחלות מין. כל טוב
שלום לך , תשובתך סיפקה אותי מאוד . אך רציתי להגיד משהן בנוגע למערכת יחסים..אני חושבת שאף אחד לא רוצה , או ירצה אותי בגלל הגוף שלי ..כי אני מלאה.. ובגלל זה קשה לי לפתח מערכת יחסים עם מישהו..ויש מישהו שאני מחבבת מאוד.. ובקשר לאוננות..זה לא כיף לי , אני רק עושה אורגזמה במקלחת ולא יותר מזה.. והגלולות , מה שמן ? כמה צריך לקחת ? איך לקחת ? מתי לקחת ? ואיזה קונדום הכי טוב היית ממליצה לי ? תודה מראש :)
בת 15
שלום לך, צר לי לשמוע שאת מרגישה לא שלמה עם הגוף שלך, אני מאמינה שמי שיכיר אותך וירצה בך לא יאהב אותך בגלל גופך אלא בגלל האישיות המיוחדת שלך. כתוספת לתשובה הקודמת, אומר כי שימוש נכון בקונדום יעיל ב97 אחוזים, עם זאת אני מדגישה את עניין השימוש הנכון. יש להקפיד לשים את הקונדום כבר מההתחלה של החדירה, יש לשים לב שהקונדום בתוקף, לפעמים ישנו שימוש לקוי בקונדום ואז היעילות שלו פוחתת. הקונדומים שאנו ממליצות עליו הן דורקס וR3 בלבד. כדי לקחת גלולות צריך לפנות לרופאת נשים ולהתאים את סוג הגלולה. את מוזמנת להגיע אלינו ולהתייעץ איתנו, כמו כן בחלק מהמרכזים ישנה דיאטנית עימה את יכולה להתייעץ. אם תרצי לדבר על דימוי גוף עם אחת מהיועצות נשמח מאוד שתתקשרי או תבואי אלינו. כל טוב
מה אני צריכה לעשות אם פיספסתי גלולה? אני לוקחת גלולות מסוג פמינט ופיספסתי את הגלולה של אתמול, אני אמורה לקחת ב13:30 בצהריים ושכחתי, ועברו יותר מ12 שעות, אז מה אמורים לעשות? פשוט לדלג עלייה ולקחת את הבאה אחריה כרגיל?
בת 16
היי, היום תיקחי שתיים ושבוע אחר כך יש לשלב קונדום יחד עם הגלולות. אם את בשבוע הראשון של החפיסה וקיימת בימים האחרונים יחסי מין, עדיף שתיקחי גם פוסטינור כי שכחה בשבוע הראשון יכולה להיות מסוכנת (כמובן אם קיימת בימים שלפני כן יחסים). להבא, אם את שוכחת, יש לקחת את הגלולה שנשכחה ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל. בכל שכחה של 12 שעות ומעלה יש להשתמש בקונדום שבוע אחר כך. בהצלחה.
תודה על התשובה, שאלתי היא האם זה *בטוח* לקיים יחסי מין ללא קונדום, אחרי שאני מצמידה את החבילות ומדלגת על מחזור כשבחבילה הקודמת שכחתי גלולה בהתחלה? :)
בת 17
שלום לך, כבר עברו ימים רבים מאז ששכחת גלולה. מאחר ששכחת בשבוע הראשון, אין לזה השפעה על החפיסה הבאה וזה בטוח. אבל, שכחה בשבוע הראשון מעמידה אותך בסכנה גבוהה להריון ולכן רצוי שתעשי בדיקת הריון כדי לשלול את האפשרות הזו.
התחלתי לקחת גלולות,בשבוע השני ביום השני הקאתי שעתיים וחצי לאחר נטילת הגלולה,לאחר 3 ימים קיימתי יחסי מין ללא קונדום עם חבר שלי והוא גמר בפנים. חשוב לציין שהמשכתי לקחת את הגלולות באותה שעה כל יום מתחילת היום הראשון של המחזור. האם יש סיכוי שאני בהריון?
בת 16
שלום לך, אין לך מה לדאוג, את מוגנת לחלוטין. הגלולה נספגת בגוף עד שעתיים מרגע נטילתה ובגלל שהקאת אחרי שעתיים וחצי, את מוגנת לגמרי. טוב עשית שהמשכת ליטול את הגלולות כרגיל. כל טוב!
ומה לגבי הכאבים בחזה? זה אמור להיות גם בחפיסה השנייה? ואני גם גומרת אותה עוד פחות משבוע זה נשמע לי לא הגיוני..
בת 16
שלום לך, גם כאבים בחזה היא תופעת לוואי ידועה בחודשים הראשונים של נטילת הגלולות ולכן אין לך ממה לחשוש. אם זה לא עובר אחרי החפיסה השלישית והכאבים הם בלתי נסבלים, גשי לרופא/ת הנשים שלך ובקשי להחליף את סוג הגלולה. כל טוב!
היי. בקשר לשאלה הקודמת, לא עברתי סוג של גלולות, פשוט לחברה שלי הייתה בעיה והיא לא רצתה להרשם לאתר ולשאול אז שאלתי בשבילה.. :) שאלה חדשה: אני וחבר שלי רוצים לנסוע לנופש באילת בחופשת פסח. החודש, שכחתי גלולה אחת (מינס) (הגלולה השביעית) ואני אמורה לקבל בתאריכים של החופשה.. האם זה עדיין בטוח לדחות את המחזר בכך שאני ימשיך לחפיסה הבאה ישר גם אם חודש קודם שכחתי גלולה? (ידלג על הגלולות הלבנות)?
בת 17
שלום לך, אין שום בעיה להצמיד את החפיסות ולוותר על הכדורים הלבנים, גם אם פספסת את הגלולה השביעית. מה שכן, בגלל המינון הנמוך של ההורמונים במינס, ייתכנו כתמי דם באמצע החפיסה השנייה לאחר ההצמדה. כל טוב ותהנו באילת!
שלום, התחלתי לקחת גלולות מינס לפני קצת יותר מ3 חודשים. כרגע אני נמצאת באמצע החבילה הרביעית. אתמול התחילו לי הפרשות בצבע חום-אדמדם שמעידות על כך שהמחזור קרב. חשבתי שאולי ביצעתי תנועה לא נכונה בעת המשגל ולכן נוצר דימום קל, אך היום בבוקר ממש ראיתי דם.הסתכלתי בחפיסה וגליתי שפספסתי גלולה אחת (סביר להניח שבמשך השבוע ולא אתמול). קראתי קצת באינטרנט וזרקתי את הגלולה. השאלה היא מתי הדימום יפסק? האם יש עוד תופעות לוואי? בנוסף, אני מתחילה חפיסה בימי שישי אז האם זה היום שאני צריכה לקבל בו? כי בפעמים הקודמות קיבלתי שכבר הייתי בכדורים הלבנים. ואם כן, האם יש אפשרות להעביר את יום המחזור לתחילת שבוע ולא לשישי? תודה רבה, אני מאוד מודה לך מעריכה אותך על העבודה שאת עושה.
בת 18
שלום לך, הדימום שהיה לך הוא אכן בגלל פספוס הגלולה ולכן אין לך מה לדאוג מהדימום. הדימום יכול להמשיך אבל תתעלמי ממנו. את ממשיכה כרגיל עם הגלולות. מה שכן, אם קיימת יחסי מין שלושה ימים מפספוס הגלולה, אז יש חשש להריון ולכן אני מציעה שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מפספוס הגלולה. כמו כן, ייתכן ולא תקבלי את הדימום ביום המיועד. בכל מקרה את ממשיכה ליטול את הכדורים כרגיל. אם את רוצה להזיז את הימים ליום אחר, פשוט טלי עוד שתי גלולות צהובות מחפיסה חדשה ואחר כך צאי לארבעת הימים הלבנים מהחפיסה הקודמת.. ככה הדימום יגיע ביום ראשון ותשאר לך חפיסה ספייר. כל טוב
אני נוטלת גלולות למניעת הריון והקפדתי לקחת אותם כמו שצריך ולא פספסתי אפילו פעם אחת וכרגע אני בהפסקה של הנטילה וכבר היום הרביעי ואין לי דימום האם אני צריכה לחשוש ?
בן 16
שלום לך, לא ציינת כמה זמן את נוטלת את הגלולות והאם בחפיסות הקודמות הדימום הגיע מוקדם יותר מאשר היום הרביעי להפסקה. בכל מקרה, אם הקפדת ונטלת כמו שצריך לא אמורה להיות סיבה לדאגה, לעתים (בעיקר בחודשים הראשונים) הדימום מתעכב ומשתנה. בטח אם מדובר בחפיסה הראשונה. המשיכי כרגיל והמשיכי לעקוב.
עשיתי בדיקת שתן ומצאו אצלי דלקת אבל לא קשה , אני מתחילה לקחת סדורל וגלולות של חמוציות כאלה טבעיות של חברת אלטמן , האם כללל כדורר למשל אדוויל , אופטלגין גלולות חמוציות , כלל התרופות ללא אנטיביוטיקה לא ישפיעו על הגלולות של נגד הריון? מאז שהתחלתי ליטול את הגלולות אני מפחדת שעם אני יקח כדור כלשהו זה ישבש בנוסף לפני כמה ימים הייתי במועדון ובטעות הזמנתי אלכוהול כי אני תמיד שותה במועדונים ושכחתי שאני נוטלת גלולות רק לאחר 2 לגימות נזכרתי שאסור (וודקה רדבול) האם אני לא אוכל לשתות יותר ? ועם אני ישתה יום אחד מה אני צריכה לעשות כי אני וחברות שלי בחגיגות מסויימות שותות ואני לא רוצה להפסיק לשתות
בת 16
שלום לך, מה שעלול לפגוע בפעולה של גלולות נגד הריון הוא אנטיביוטיקה או הקאה. תרופות ללא אנטיביוטיקה לא אמורות להפריע, למשל אדוויל ואופטלגין לא מהוות בעיה. לגבי תרופות 'רציניות' יותר - יש להתייעץ עם רופא/ה. אם שותים במינון גבוה שעלול לגרום להקאות - זו עלולה להיות בעיה אם תקיאי זמן קצר לאחר נטילת הגלולה, כי היא לא תספיק להשפיע ותיפלט החוצה. במינון סביר- אין בעיה.
אני נוטלת גלולות מליאן. לפני יותר משבוע נטלתי בטעות 2 גלולות באותו יום (והמשכתי כרגיל את החפיסה, אבל הופיע לי דימום בין וסתי). השלמתי גלולה מחפיסת 'ספיירים' כך שאקח סה'כ 22 גלולות החודש. היום גיליתי ששכחתי אתמול גלולה לקחתי 2 גלולות היום, ועכשיו נשארה לי רק אחת למחר ובכך אסיים את החפיסה. בעלון רשום שמכיוון ששכחתי את הגלולה ב7 ימים האחרונים עליי לקחת חפיסה נוספת ברצף. רציתי לשאול אם אני מוגנת במידה ואקח ברצף, ומה קורה אם אני אעשה את ההפסקה המתוכננת ואתחיל את החפיסה הבאה לאחר 7 ימים (האם אהיה מוגנת בחפיסה הבאה?) תודה!!
בת 20
שלום לך, לא ציינת האם קיימת יחסי מין ללא קונדום בימים שבהם שכחת את הגלולה. בכל מקרה, לשכוח את הגלולה הלפני האחרונה זה פחות משמעותי מגלולות של תחילת החפיסה, ולכן את מוגנת. את יכולה לעשות הפסקה כרגיל ובתחילת החפיסה הבאה את גם מוגנת - פשוט המשיכי כרגיל. באופן כללי, בכל פעם שיש ספק או שכחה באיזשהו שלב של החפיסה, פשוט המשיכי כרגיל עם הגלולות (כמו שעשית) ובמקביל השתמשי בקונדום עד לסוף אותה החפיסה.
היי אתמול בתאריך 24.3 התחלתי לקחת גלולות מינס. את הגלולה לקחתי בשעה 12:30, ובשעה 16:10 שילשלתי. והיום לקחתי כרגיל את הגלולה בשעה 12:30. האם הגלולה הראשונה נקלטה? או שזה נחשב שהתחלתי מהגלולה השניה, ואם זה כך, מה עלי לעשות? תודה מראש
בת 16
שלום לך, מאחר שבכל מקרה, בשבועיים הראשונים של החפיסה הראשונה יש לשלב גלולות עם קונדום, אז זה לא משנה אם הגלולה נקלטה. את תהיי מוגנת גם על ידי קונדום. אם זה קורה בחפיסה השנייה או כל חפיסה אחרת, יש להשתמש שבוע אחר כך בקונדום. הפעם, בגלל שזו חפיסה ראשונה, השימוש בקונדום בנוסף לגלולות יימשך שבועיים. בהצלחה.
שלום אני בת 19 ואני ישמח אם תענו לי אני ובן זוגי יוצאים כבר 4 שנים אנחנו מקיימם יחסים מין על בסיס קבוע עד עכשיו היינו משתמשים בקונדומים ביום רבעי שעבר לפני שבוע התחלתי לקחת גלולות ,הגיוני שמי שבוע שעבר עדיין לא סיימתי מחזור כבר 8 ימים ? זה בחיים לא קרה לי ! אולי זה בגלל הגלולת אני ממש פוחדת ועוד שאלה , חשבתי שסיימתי מחזור ולא סיימתי ושכבנו ורק אחר כך שמתי לב שלא סיימתי האם אפשר להכנס להריון בזמן המחזור ? ורציתי לדעת אם אני בטוחה מהגלולה הראשונה כמו שרופא הנשים אומר ? ואם אתם יודעם משהו על גלולות המינס אם אפשר להכנס איתן להריון או משהו ?ואם אפשר לשתות אנטיביוקה למרות שאני לוקחת גלולת מצטערת שאני חופרת אם כל כך הרבה שאלות אני פשוט בלחץ השמח לתשובה בהקדם תודה רבה רבה רבה
בת 19
שלום לך, דימום ממושך בחפיסה ראשונה היא תופעת לוואי מוכרת ונפוצה בהתחלה של נטילת גלולות. זה אמור לעבור עד החפיסה השלישית. אחת מתופעות הלוואי של שלוש החפיסות הראשונות הם דימומים לא סדירים, ארוכים יותר ו/או ארוכים פחות. אי אפשר להיכנס להריון בזמן גלולות, כך שאם לא פספסת אף גלולה, את לא בהריון ללא קשר למחזור. אם לא היית על גלולות, אז כן היה אפשר להיכנס להריון בזמן מחזור. אם התחלת את הגלולות מהיום הראשון של הדימום, אז את אכן מוגנת מהכדור הראשון. אם התחלת סתם ככה ללא קשר ליום הראשון של הדימום, אז את מוגנת רק אחרי שבועיים. בנוגע לאנטיביוטיקה, היעילות של הגלולות יורדת כשאת נוטלת אנטיביוטיקה ולכן חשוב להשתמש בקונדום למשך שבועיים מסיום נטילת האנטיביוטיקה, במקביל להמשך נטילת הגלולות. אין מה להיות בלחץ וטוב שאת שואלת את הכל. ככה תוכלי להגן על עצמך ולמנוע הריון לא מתוכנן, וגם לעשות סקס בראש שקט ולהנות יותר :) כל טוב ושבת שלום!
שלאה 81 עד 100 מתוך 651

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום