דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

היי שוב , כשהרופא הביא לי את הגלולות והסביר לי הוא לא אמר כלום על 21 יום ואז שבוע הפסקה אני כבר בחפיסה הרביעית ואני לוקחת כל יום במשך כל החודש ולא עושה הפסקה של שבוע האם זה בעיה?כי עד עכשיו המחזור שלי היה סדיר. בגלולות של המינס יש 24 כדורים כתומים/צהובים בהירים כאלה שאני לוקחת כל יום ואז 4 כדורים לבנים כאלה שאני אמורה לקחת בזמן המחזור. ומה זה בדיוק קרישת דם?,זה נגרם מהעישון? מה התופעות לוואי ?
בת 17
שלום לך, בתשובה הקודמת שניתנה לך חל בלבול בסוג הגלולות. את צודקת, במינס יש 28 גלולות, ארבעת האחרונות בצבע שונה. אין הפסקה בין חפיסה לחפיסה. מסיימים אחת ומתחילים את הבאה בתור. לגבי קרישת הדם: יש אחוז קטן של נשים שיש להן נטייה גנטית לקרישיות יתר של הדם. קרישיות זה מהמילה קריש. כלומר: הדם מתקרש והופך לכדור קטנטן וקשה. בלשון אחרת קוראים לזה טרומבוזה. למי שיש נטייה לקרישיות יתר של הדם, לא נותנים הורמונים בכלל כי להורמונים יש נטייה להגביר את הקרישיות. גם שילוב של עישון עם הורמונים אינו טוב, למרות שיש רופאים שרושמים גלולות למעשנות עד גיל 35. אחרי גיל זה אין סיכוי שרופא ירשום למעשנת מרשם לגלולות שמכילות הורמונים. קריש דם עלול לגרום למוות אם לא תופסים אותו בזמן ומטפלים בעזרת מדללי דם.
היה לי פיטריה בנרתיק והרופאה הביאה לי תרופה בשם פלוקנול.. האם זה מוריד את יעילות הכדור? איני יודעת אם זה כדור אנטיביוטי ואני מאוד נלחצת
בת 18
שלום לך, פלוקנול היא תרופה אנטי פטרייתית והיא אינה אנטיביוטיקה ולכן אין לך ממה לחשוש שמא הכדור יפגע בגלולה. בהצלחה.
שלום! היום הייתי עם אמא אצל רופאת נשים והיא נתנה לי גלולות... מה שלא הבנתי זה האם בשבעה ימים בהם לוקחים הפסקה מהגלולות אני צריכה לקיים יחסי מין עם קונדום או שגם בלי שאני לוקחת בימים אלו גלולות אני מוגנת? האם יש צורך להשתמש גם בקונדום ליצר ביטחון?
בת 19
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהלכת עם אמא לרופאת נשים והתאמת לעצמך אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקיים יחסי מין בראש שקט. בשבעה ימי הפסקה את מוגנת לחלוטין, במידה ולא פספסת אף גלולה. אין צורך להשתמש בקונדום במקביל לגלולות אם התחלת ליטול אותן ביום הראשון של הדימום החודשי שלך. אם התחלת ליטול אותן ללא קשר לדימום, את לא מוגנת למשך שבועיים ואת צריכה להשתמש בקונדום. את כמובן מוזמנת להשתמש בקונדום במקביל לגלולות כדי להרגיש יותר בטוחה. כל טוב ושבת שלום!
שלום לכם ! אני כבר לא מעט זמן מוטרדת מעניין הגלולות ... אני כבר שנה לוקחת גלולות מיליאן ואם הזמן אני מרגישה שהן משפיעות עליי לרעה בכל תחילת חפיסה כמצב רוח שלי משתנה מקצה לקצה ניהיה ירוד יותר אך ברגע כשאני מסיימת את החפיסה הכל חוזר למצב הרגיל. ניסיתי לבדוק כמה אפשרות אחרות לאמצעי מניע ואני לא ממש יודעת מה מהם יעיל באמת 1.גלולות ללא אסטרוגן(שאמור לא להשפיע על המאזן הנפשי) 2.מכשיר ליידי קומפ (מבוסס על חום הגוף ומזהה את הביוץ)3.שיטה טבעית שגם מבוססת על הימים הבטוחים. לפני הגלולות הווסת שלי הייתה סדירה 28 ימים בדיוק עכשיו אני מתכננת להפסיק ומקווה שהיא תחזור להיות סדירה. יש לי הרגשה שהרופאים לא ממש רוצים לעזור לי הרי הכי קל להוציא מרשם לגלולות וזהו נפטרה הבעיה ...מקווה מאוד שאולי אתם תוכלו לעזור לי בזה
בת 19
שלום לך, אני שמחה מאוד שאת קשובה לגוף שלך ומתלבטת לגבי מאמצעי המניעה שלך. זה באמת לא צריך להיות האפשרות היחידה בפנייך, במיוחד אם היא משפיעה על מצב רוחך. גלולות ללא אסטרוגן הן גלולות שמכילות פרוגסטרון בלבד והן עלולות לעשות לך דימומים לא סדירים ו/או העלמת הדימום לגמרי. מעבר לכך, צריך לקחת אותן באותה שעה בדיוק ואין אפשרות לזוז בכלל זמנים. היעילות שלהן פחות טובה מהגלולה המשולבת. שאר הדברים שכתבת אינן אמצעי מניעה. אני מבינה שאת שוקלת להפסיק אבל מאוד חשוב שתסיימי חפיסה שלמה ורק אז תפסיקי, וגם חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה אחר. את יכולה להשתמש בקונדום שהוא אמצעי מניעה יעיל מאוד. את יכולה לעבור למדבקה או לטבעת, שהן כמו גלולות רק מופרשות לגוף דרך העור. את יכולה להחליט שאת שמה התקן תוך רחמי ללא הורמונים. ואת יכולה גם להתאים לעצמך דיאפרגמה. לכל אמצעי מניעה יש דברים טובים יותר וטובים פחות ואת צריכה לבחור את מה שמתאים לך. הכי חשוב שלא תקיימי יחסי מין הכוללים חדירה עד שיש לך אמצעי מניעה. את מוזמנת להתקשר אלינו להתייעץ על זה. זאת המומחיות שלנו :) כל טוב ושבת שלום!
ליפני כשבוע חברה שלי התחילה לקחת גלולות למניעת הריון(ביום הראשון של המחזור) היום לראשונה ביצענו יחסי מין ללא קונדום. בסוף הסקס גילנו שהיא מדממת מהנרתיק(הדימום נמשך גם כמה שעות אחרכך)האם יש לנו סיבה להיות לחוצים?? ומה קרה בעצם??(חשוב לציין שהיא לא פיספסה שום גלולה...)
בן 16
שלום לך, מה שכנראה קרה הוא שהדימום הוא תופעת לוואי נפוצה למדי מהגלולות. זה יכול להמשך במהלך שלושת החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות. (לא חייב). אם אחרי חודשיים זה ממשיך ומציק, שתיגש לרופא ותבקש להחליף סוג של גלולות. לגבי מין ללא קונדום: מומלץ שבועיים אחרי תחילת נטילת הגלולות ולא אחרי שבוע. בהצלחה.
היי, התחלתי ליטול גלולות 'יאז' ביום שישי ה10.1, ויום לאחר מכן, שבת ה11.1, שכחתי ליטול את הגלולה, ונזכרתי בכך רק יום לאחר מכן, אז לא לקחתי אותה ולקחתי את הגלולה של יום ראשון ביום ראשון. זאת אומרת, נשארה לי גלולה סגורה בחבילה. עבר מאז כשבוע, ואני נוטלת גלולות כל יום, בשעה 21:00 בדיוק. הייתי צריכה לקחת את הגלולה ההיא או שזה בסדר שהשארתיאותה בחפיסה? אני והחבר שלי עדיין לא שכבנו מאז שהתחלתי את נטילת הגלולות. נראה לי שנשכב עם קונדומים קבוע, עד שהגיע לבערך אמצע החפיסה השנייה. מה כדאי לי ומה הכי יהיה בסדר? ולא היו לי תופעות לוואי ודימומים ןכל זה, זה בסדר? בימים הממש ראשונים הייתי רק יותר מידי עצבנית מהרגיל ולפעמים יותר עייפה מהרגיל, זה בסדר? אבל אני לוקחת גם רטלין, אז יכול להיות שזה קשור לרטלין...י
בת 17
שלום לך, כאשר שוכחים גלולה, לוקחים אותה ברגע שנזכרים ואת הבאה בתור לוקחים בזמן הקבוע. כלומר: שכחת לקחת בשבת ונזכרת בראשון? לוקחים בראשון הן את של שבת והן את של ראשון. העניין הוא ששבוע אחרי שכחה של 12 שעות ומעלה, למרות שלקחנו את הגלולה כאשר נזכרנו, היעילות יורדת ואז בן הזוג צריך להשתמש גם בקונדום. בכלל, שילוב של קונדומים וגלולות הוא אידיאלי אבל אם רוצים רק גלולות, יש להיזהר מאד אחרי שחכה של 12 שעות ומעלה לפחות לשבוע אחרי. עייפות ועצבנות שחלפו יכולים לנבוע לא רק מגלולות. לא תמיד יש תופעות לוואי וכל אחת מגיבה אחרת.
שלום, חברה שלי לוקחת גלולות באופן יומיומי כבר חודשיים. לאחרונה היא שכחה לקחת גלולה.. רציתי לדעת מה היא צריכה לעשות במקרה כזה ומה לגבי סקס וגמירה בתוכה. תודה רבה
בן 20
שלום לך, במידה וחברה שלך שכחה לקחת גלולה, ישנן כמה אפשריות, אם לא עברו 12 שעות שתיקח את הגלולה ותמשיך כרגיל. במידה ועברו למעלה מ12 שעות שתיקח כשהיא נזכרת, ותמשיך כרגיל את שאר החפיסה אך כדאי להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה של הגלולות. ושלהבא תשים תזכורת בנייד על מנת לא לשכוח ;-)
אני נוטלת גלולות ורציתי לדחות את המחזור שלי. שמעתי שאפשר לקחת 2 חבילות רצוף ללא ימי הפסקה ולדחות את המחזור ב21 ימים.. האם זה באמת אפשרי?
בת 17
כן, בהחלט אפשרי. זה לא פוגע בך ולא גורם לשום נזק.
שלום בקשר לשאלות האחרונות הסדרת תודה רבה על הזרה ... יש לי שאלה נוספת אני וחברה שלי מקיימים כבר יחס מין במשך 4 חודשים ורצינו לדעת עם אפשר לעבר לגלולות. אבל חברה שלי לא רוצה עד שההורים שלה יעדו אז היא לא רוצה ללכת לרופא כי אז עם ידוע .. אשמח לעזר
בן 18
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם רוצים להגן על עצמכם עם אמצעי מניעה. אתם יכולים להתקשר לסניף דלת פתוחה הקרוב למגוריכם ולקבוע תור לרופא. הביקור חסוי בפני גורמים אחרים, ניתן בחינם ומקבלים מרשם לגלולות. להתראות בדלת פתוחה.
אני וחבר שלי רוצים לקיים יחסי מין בלי קונדום, אני אתחיל לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור. עדיין לא התחלתי. השאלה מתי אפשר לקיים יחסי מין בלי קונדום אחרי שלקחתי את הגלולות?
בת 16
שלום לך, שבועיים אחרי תחילת נטילת הגלולות וזאת בתנאי שאת לוקחת כל יום גלולה ולא שוכחת או מדלגת ואת מקפידה לקחת כל יום באותה השעה. (לא משנה איזו שעה, את קובעת את השעה ולוקחת כל יום באותה השעה). אם לאחר מכן תיקחי אנטיביוטיקה או שתקיאי או שתשלשלי, על בן זוגך יהיה להשתמש הקונדום שבוע אחרי שזה קורה. בנוסף, אם תשכחי גלולה ותזכרי אחרי 12 שעות ויותר, אז תיקחי את הגלולה ברגע שתיזכרי ואת הבאה בתור כרגיל בשעה הרגילה אבל שבוע אחר כך על בן הזוג להשתמש בקונדום. בהצלחה.
שלום, חברה שלי לוקחת גלולות למניעת היריון באופן קבוע כל בוקר בשעה 08:30. אתמול בלילה קיימנו יחסי מין לא מוגנים כולל גמירה בפנים ומיד לאחר מכן חברתי נזכרה ששחכה לקחת את הגלולה של אותו בוקר ביום ה11 של החפיסה והיא לקחה אותה מיד בשעה 22:30- כ14 שעות לאחר השעה הקבועה. האם יש חשש להיכנס להיריון? מה עלינו לעשות?
בן 24
שלום לך, מאחר שעברו יותר מ-12 שעות עד שהיא לקחה את הגלולה שנשכחה, שתיקח פוסטינור או נורלבו (אם לא עברו מאז המין הלא מוגן 72 שעות). אם עברו אך עדיין לא עברו 5 ימים - שתיגש מחר לרופא נשים ותבקש מרשם ל'אלה' שזה כמו פוסטינור רק שזה במרשם וניתן לקחת את זה עד 5 ימים מהמין הלא מוגן. שבועיים אחרי נטילת הכדור (או פוסטינור או נורלבו או אלה) יש לעשות בדיקת הריון כי הכדורים אינם נותנים הגנה של 100% מהריון. בהצלחה.
היי אני חייבת מאוד עזרה ... אני משתמשת בגלולות פמינט ולקראת סוף החבילה שחכתי גלולה אחת יותר מ12 שעות הייתי אמורה לשתות את הגלולה ב9 בערב ושתיתי ב4 בצהריים למחרת, הבעיה שבאותו יום ששחכתי את הגלולה אני וחבר שלי שכבנו, ביום למחרת ישר שתיתי את הגלולה שנזכרתי בשעה 4 וגם המשכתי לשתות את הגלולות רגיל שככה יצא לי לשתות שתי גלולות באותו יום. ויום למחרת אני וחבר שלי השתמשנו בקונדום. וכשסיימתי את החבילה אני וחבר שלי שכבנו בלי קונדום. הבעיה שאני פוחדת שיש סיכוי שאני יכנס להריון?מה לעשות?
בת 19
שלום לך, שכחה של יותר מ-12 שעות מסכנת אותך בהריון. אני מבינה שעברו יותר מ-3 ימים מאז ששכחת וקיימתם יחסים כך שאין טעם לקחת פוסטינור. מה שנותר הוא לחכות שיעברו שבועיים מהיום שקיימתם יחסים אחרי השכחה של הגלולה ואז לעשות בדיקת הריון אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת או לחילופין את יכולה לבוא לעשות את הבדיקה בסניף דלת פתוחה הקרוב למקום מגוריך. אחרי שכחה של 12 שעות ומעלה יש להשתמש גם בקונדום למשך שבוע בנוסף לגלולות.בהצלחה.
אני וחבר שלי, מעוניינים להתחיל לקיים יחסי מין, אני רוצה לדעת מה עליי לעשות כדי לא להיכנס להיריון לא רצוי, אילו אמצעי מניעה(גלולות/קונדום/טבעת), ומה צריך לעשות כדי לקבל גלולות/טבעת? (האם צריך בדיקת דם)?
בת 19
שלום לך. שמחה לקרוא שפנית כדי לקבל מידע בנוגע לאמצעי מניעה ושאת ובן זוגך החלטתם יחד לקיים יחסי מין. תקשורת זוגית היא התנאי הראשון לקיום יחסי מין ולקשר בריא וטוב. יש אמצעי מניעה חוצצים כמו קונדום ויש אמצעי מניעה הורמונלים שהם גלולות ומדבקות למניעת הריון. בדר'כ זה מה שנותנים גניקולוגים/ות לנשים צעירות בגילך. יש טבעת הורמונלית שקרויה נובורינג שאותה מחדירים לנרתיק לשלושה שבועות, אבל יחסית היא בשימוש נמוך יותר בקרב נשים בישראל. טבעת אחרת היא התקן תוך רחמי שבה לרוב משתמשות נשים לאחר שסיימו את מחזור הלידה ולא נשים צעירות בגילך, אם כי יש גם כאלה. כדי לקבל אמצעי מניעה עליך להגיע לגניקולוג/ית ולומר שאת רוצה להשתמש באמצעי מניעה ולשאול מה מומלץ וכמובן רצוי לקרוא בנושא קודם באינטרנט. הרופא/ה תשלח אותך אולי לבדיקות דם וכן תתשאל אותך לגבי היסטוריה רפואית וקרישתיות יתר במשפחה. אין צורך שתעברי בדיקה גניקולוגית אם טרם קיימת יחסי מין. בהצלחה!!
לשאלה הקודמת , הכוונה לגלולות רגילות .. אז האם דלת פתוחה מביאה גלולות רגילות ומרשם רק פעם אחת ?
בת 16
שלום לך, אינני יודעת למה כוונתך גבלולות רגילות. בדלת פתוחה יש רופא (צריך לתאם תור) שנותן מרשם לשלושה חודשים ואז יש לבוא ולחדש את המרשם.
שלום אני משתמשת בגלולות כבר חצי שנה בגלולות של חברת קליר. הגלולות שבוע לפני שאני מקבלת לפני סוף החבילה יש 2 כדורים אדומים ו2 לבנים.ולפניהם נכל בתבע צהוב.שהלבנים הפ האחרונים .הכדןרים האדומים אני משתמשת איתם ביום שלישי ורביעי ובחמישי בצהריים בדרך כלל אני מקבלת מחזור ואז נשאר לי עוד 2 כדורים אחרונים שהם לבנים.השאלה שלי אם ביום שלישי שאני לוקחת את הכדור האדום אני יכולה לקיים יחסי מין ולהיות מוגנת?
בת 19
שלום לך, אם את לוקחת את הגלולות לפי הסדר הנכון ולא מדלגת על גלולה, את מוגנת כל הזמן, גם בכדורים האדומים והלבנים. אם אינך לוקחת לפי הסדר הנכון - אינך מוגנת. בהצלחה.
היי,היום קיבלתי גלולות מרופא ביחידה והוא לא כל כך הסביר לי עליהן ולא הרגשתי נעים לשאול אותו. הגלולות הן 'אמילי' ורציתי לדעת מתי בעצם אוכל לקיים יחסי מין ללא קונדום ללא חשש להיכנס להריון,האם מותר לחבר לגמור בפנים? קראתי שמהגלולה הראשונה אני מוגנת מהריון ואילו במקומות אחרים אומרים שרק לאחר חודש,אז מתי? תודה על המענה.
בת 19
שלום לך, גלולות אמילי מכילות 21 גלולות בחפיסה. אחרי 21 יום עושים הפסקה לשבוע ובאחד מימי ההפסקה תקבלי את הדימום. את מתחילה לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור בשעה שאת קובעת לעצמך ולוקחת כל יום גלולה באותה השעה. ליתר ביטחון, למרות שהרופאים אומרים שאת מוגנת מהגלולה הראשונה, בשבועיים הראשונים לשימוש תשתמשו גם בקונדום. מקרים נוספים שיש להשתמש גם בקונדום הם: שבוע אחרי שכחה של גלולה 12 שעות ומעלה (תעשי לך תזכורת בסלולרי או כל תזכורת אחרת כדי לא לשכוח ולקחת כל יום בשעה קבועה), שבוע אחרי לקיחת אנטיביוטיקה, שבוע אחרי הקאות ושבוע אחרי שלשולים. אגב, כשתתחילי את החפיסה השנייה תוכלי לקבוע שעה אחרת ללקיחת הגלולות. אחרי השבועיים הראשונים, לחבר מותר לגמור בפנים ללא קונדום. בהצלחה.
שלום. הייתי בשבוע של ההפסקה של הגלולות, במהלך השבוע הזה כשסיימתי את המחזור קיימתי יחסי מין אבל הוא לא גמר בפעמיים האלה, הייתי היום אמורה לקחת את הכדור הראשון בחפיסה ושכחתי ללכת לקנות חפיסה חדשה. זה בעייתי אם אקח אותה מחר? מסוכן?
בת 18
שלום לך, בעקרון את מוגנת על יחסי המין שהתקיימו בשבוע הפסקה, אבל מכיוון שפספסת את גלולה הראשונה בחפיסה הבאה, את לא מוגנת מיום הפספוס ועד שבועיים. האם קנית חפיסה חדשה? אם כן, קחי שתי גלולות ביום הראשון שקנית את החפיסה, ואם עברו עוד כמה ימי הפסקה כי לא קנית, כי שתי גלולות כל יום עד שתגיעי ליום בו את נמצאת בהתאמה לחפיסה. אם זה לא ברור אשמח אם תתקשרי אליי לדלת פתוחה תל אביב כדי שאסביר לך טוב יותר. הדלת פועלת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00. ולא זה לא מסוכן לקחת שתי גלולות ביום. כל טוב!
אני וחברה שלי התחלנו לשכב לפני כחודשיים. בהתחלה ממש כאב לה לכל אורך הסקס, לאחרונה הכאב קצת הוקל וכואב לה ממש רק בזמן החדירה הראשונה (בעיקר כשאני למעלה) אנחנו משתמשים בחומר סיכה לריכוך, והיא לוקחת גלולות כך שאנחנו לא משתמשים בקונדום. מס' שאלות: 1. בכל פעם שאנחנו מקימיים יחסי מין אני דואג לרדת לה (מין אוראלי) ולגרום לה לגמור. עד כה עשינו את זה אחרי הסקס עצמו. השאלה שלי האם כדאי לגרום לה לגמור לפני הסקס (מבחינת רטיבות וכאב) או לתת לה לחכות לסוף האקט? 2. היא לוקחת גלולות באופן יומיומי כמו שצריך - האם בטוח לגמרי לגמור בתוכה מבלי חשש להיריון? בנוסף טיפים ורעיונות לתנוחות/דברים נוספים שניתן לעשות על מנת להקל על הכאב שלה ולגרום לה להינות גם מהחדירה עצמה ייתקבלו בברכה! תודה רבה
בן 20
שלום לך, כאבים בזמן חדירה הוא משהו מאוד מאוד נפוץ, במיוחד בחודשים ובשנים הראשונות של קיום יחסי מין הכוללים חדירה. אני שמחה לשמוע שאת דואג להנאה המינית שלה ושאתה לא רוצה שיכאב לה. זה מאוד חשוב כי תקשורת לא טובה משפיעה על הכאב. אני חושבת שכדאי שתשאל אותה מה היא מעדיפה. שתרד לה לפני החדירה ושתגמור או אחרי. תראה מה יש לה להגיד. בנוסף, אתם יכולים פשוט לנסות ולראות מה יותר טוב לכם. אם היא לא מפספסת אף גלולה היא מוגנת לגמרי ואתה יכול לגמור בפנים ללא דאגה. בנוגע להנאה מחדירה, זה משהו שלוקח הרבה זמן. לא כל הנשים גומרות מחדירה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. רובן לא. בעיקר הבעיה כרגע זה הכאב שלה. מין לא אמור להיות כואב ואני מציעה שכרגע תמנעו מלעשות חדירה. הגוף שלה מייצר התנגדות כי כואב לה וזה רק יגרום לעוד יותר כואב. השקיעו במגע מיני שאינו כולל חדירה כדי שהיא תפסיק להרגיש שמשהו איתה לא בסדר מולך. מעבר לכך, נשמח מאוד אם היא תתקשר אלינו, לדלת הפתוחה בתל אביב, ושהיא תבקש את שרון, שזאת אני. אני מייעצת בנוגע כאבים בחדירה ואני באמת רוצה לעזור לה. זה פשוט ארוך מידי למייל ולכן אשמח לדבר איתה. יש טיפים להקל על הכאב אבל אני רוצה לדבר איתה קודם כדי להבין בדיוק איפה כואב וכמה ואם צריך להפנות לרופא/ת נשים שמתמחה בטיפול בכאב. הדלת הפתוחה בתל אביב פועלת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00 בטלפון 03-5101511 שלוחה אחת. כל טוב ושבת שלום!
באמת שעזרת מאוד ותודה רבה על כך.. חשוב לי לציין בפנייך.. באמת שחבר שלי לא לחץ עליי .. היינו בקשר ארוך לפני שהגענו למצב הזה, התייעצנו המון ועד שזה לא היה בהסכמה מלאה שלי אחרי חשיבה של 3 חודשים הגענו למצב שאנחנו מסכימים על כך..וגם באותו רגע הוא היה זהיר וברגע שכאב לי הוא עצר וכל דבר קרה בהדרגה לפי התחושות שלי.. כך שמבחינה נפשית וההרגשה הייתה שלמה..וגם עכשיו למרות החשש אני מצטערת אפילו לא לרגע.. באמת. בנוגע לכדורים?זאת תהיה טיפה בעיה.. כי אין סיכוי בעולם שאני מביאה לזה להיות רשום במחשב למצב שזה יכול להתגלות להורים שלי .. ומפה הבעיה .. ההורים שלי הכי שומרים בעניין הכבוד והכל.. ברמה מפחידה,ואני יודעת שאם אמא שלי תגלה מהעניין היא תהיה מאוכזבת ממני מאוד.. למצב שזה יהיה בלתי נסלח ושינוי יחס עד הודעה חדשה אם בכלל.. ויש לי שאלה..שמעתי וקראתי שאם אישה משלשלת עד כשבוע לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים זה כן מוביל לחשש של הפלה טבעית.. האם זה נכון?ואין לי הרגשה מוזרה בגוף..באמת שהכל רגיל אצלי,וההפרשות כבר הפסיקו...יכול להיות שזה פשוט היה הבדל בגוף?בהורמונים?ושאריות?
בת 14
שלום לך יקירה, אני שמחה שעזרתי ואני שמחה שההפרשות חלפו. מה שלא הבנתי זה האם לקחת פוסטינור או לא? בכל מקרה חשוב שתעשי בעוד שבועיים בדיקת הריון. טוב לשמוע שהחבר לא לחץ עלייך ושאת חשה שלמה עם הכל. בכל זאת רצוי וחשוב לדעת האם היה לו ניסיון מיני קודם ואם כן האם הוא היה מוגן בקונדום. כמו כן לא סיפרת לי בן כמה הוא. לגבי אמצעי מניעה: יש אמצעי מניעה מגוונים, לא רק גלולות. הגלולות הן באמת מאד מאד נפוצות. אין שום סיבה שזה יהיה רשום במחשב כלשהו. אם את מגיעה (בחינם ובאנונימיות) לרופא/ת נשים דרך דלת פתוחה, תוכלי להתייעץ עם יועצת וכן עם הרופא מה הכי מתאים לך ולקבל מרשם בחינם כאשר שום דבר לא מדווח לאף אחד ולא נרשם במחשב ואנחנו לא מבקשים לדעת את שמך המלא, רק שם פרטי. עד שלא תתאימי אמצעי מניעה, אל תוותרו אף פעם ובשום שלב על הקונדום. לגבי שלשולים והפלות: כשאישה נדבקת בחיידק הליסטריה, זה יכול לגרום להפלה אבל מעבר לזה אישה יכולה לשלשל ולהישאר בהריון. אני חוזרת על הזמנתי: בואי, אפשר גם עם החבר, לדלת פתוחה ליעוץ והתאמת אמצעי מניעה.
שלום רב, אני לוקחת גלולות החל מהתאריך 26/01/2012. (כמעט שנה מהיום בו התחלתי) לאחרונה החלפתי גלולות מסוג 'אמילי' לסוג 'שלי' שהסיבה להחלפה היא בעקבות דימום במהלך יחסי מין וכאב. (המלצה של גניקולוג) לאחר סיום החפיסה העדכנית (22/12/13) עדיין לא קיבלתי מחזור. אני מקבלת תמיד בסיום החפיסה בימים שלישי-רביעי בד'כ בערב או בבוקר. מעולם לא פיספסתי גלולה, אני תמיד לוקחת בכל ערב. חודש שעבר מתוך לחץ לקחתי נורלבו למרות שהשתמשתי בגלולות. החודש לאחר שינוי הגלולות (שלי) המחזור עדיין לא הגיע. ובכל זאת יש תסמיני מחזור כאבים בחזה, בגב התחתון, כאבי ראש, תנודות במצבי הרוח או בקיצור PMS . אשמח לתשובה מכיוון שאני לחוצה מאוד.
בת 22
שלום לך יתכן העיכוב בקבלת דימום כתוצאה מהחלפת סוג הגלולה. יכול להיות שכבר קיבלת דימום. בכל מקרה, אם לא פיספסת אף גלולה ולא שילשלת או הקאתי תוך שעתיים מבליעת הגלולה, (כי זה עלול להוריד את יעילות הגלולה) אין לך סיבה לחשוש. במידה ולא יהיה לך דימום עד שאת אמורה להמשיך עם החפישה הבאה, ליתר בטחון תעשי בדיקת היריון. אם לא קיבלת דימום והתוצאה שלילית, תוכלי להמשיך עם החפישה הבאה.
שלאה 81 עד 100 מתוך 577

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום